Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

17.09.2017
niedziela

Kiedy Kaczyński ogłosi zwycięstwo

17 września 2017, niedziela,

Rozmaite sondaże dają PiS 40 i więcej procent poparcia, co najmniej dwa razy tyle, ile dają Platformie, nie mówiąc o pozostałych partiach i partyjkach. Jarosław Kaczyński i jego partia mają prawie wszystko, o czym partia polityczna może marzyć: władzę, wojsko, służby specjalne, media publiczne i zaprzyjaźnione, znaczne poparcie społeczeństwa i Kościoła, a mimo to prezes zachęca do dalszej walki i obiecuje sukces w przyszłości.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Trochę przypomina to stary dowcip: co to jest socjalizm? Socjalizm jest jak horyzont, oddala się w miarę, jak się do niego przybliżamy.

Kiedy ten marsz do socjalizmu wreszcie się skończy – tego nie wiemy, tak jak nie wiedzą Węgrzy czy Turcy, ale oto niektóre potyczki, które pozwolą odtrąbić ostateczny sukces:

POMNIKI NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU. Odsłonięcie pomników ofiar katastrofy (zamachu?) smoleńskiej będzie dobrą okazją do ogłoszenia zwycięstwa tych, którzy od początku stawiali sobie taki cel. Nie będzie to jednak pełne zwycięstwo, ponieważ zwycięzcy dopiero napiszą historię i wymierzą sprawiedliwość.

POLSKA NORYMBERGA – rozpoczęcie (lub zakończenie) procesu zbrodniarzy platformerskich: panów Arabskiego, Sikorskiego, Tuska, może także H.G-W. To będzie kolejny sukces Prawa i Sprawiedliwości, ale i to nie będzie sukces ostateczny, ponieważ zdradzieckie mordy i kanalie oraz ich protektorzy za granicą nie chcą się poddać. W tym celu potrzebne będzie opanowanie sądownictwa.

SĄDOWNICTWO PiS, czystka do ostatniego asesora i sędziego – otworzy drogę do kolejnych zwycięstw, ale nie będzie ono jeszcze wtedy przesądzone. Jeśli jednak PAD i JK się porozumieją w sprawie sądownictwa, to kolejnym etapem będzie zdobycie większości konstytucyjnej.

WIĘKSZOŚĆ KONSTYTUCYJNA PiS and Co. (Kukiz’15?) – staje się coraz bardziej realna. Żeby stała się faktem, dobrze będzie zlikwidować niezależne media.

MEDIA PiS, zbudowane na gruzach mediów niezależnych – to realne niebezpieczeństwo, czyli sukces prezesa, ale żeby to stało się faktem, potrzebne będzie – bagatela! – opanowanie internetu oraz – co bardziej realne – większość konstytucyjna w parlamencie. Dopiero wtedy będzie dużo bliżej do całkowitego zwycięstwa, ale na to wszystko potrzebne będą pieniądze, te zaś mogą pochodzić tylko z reparacji wojennych od Niemiec i Rosji.

REPARACJE WOJENNE będą jak ten socjalizm – im bardziej będziemy się do nich zbliżać („spokojna dyskusja”, ekspertyzy, rzeczoznawcy, komisje, szacunki…), tym bardziej będą się oddalać. Niemcy i Rosja łatwo się nie poddadzą, ale – jak wskazuje Korea Północna – jeden wybitny strateg potrafi utrzymać w szachu cały świat. Reparacje ponad 70 lat po II wojnie są praktycznie nierealne. Pozostaje trzecia wojna światowa. Nawet zupełnie osamotnieni – zwyciężymy. Jeśli się ma genialnego stratega i genialnego ministra obrony, to nie ma co odkładać ostatecznego zwycięstwa.

Zaproszenie
Jak wygrać trzecią wojnę światową? O tym będą dyskutować: Renata Kim („Newsweek”), Adam Szostkiewicz (POLITYKA) i Bartosz Węglarczyk (Onet). Radio TOK FM, wtorek, 19 września, godz. 20.05. Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 251

Dodaj komentarz »
 1. Istnieje w polityce coś takiego jak zużycie polityczne ekipy rządzącej. Widzieliśmy to działanie czasu na przykładzie rządów PO.

  Na razie wektor zużycia rządów i ekipy całej PiSu jest ledwo dostrzegalny, nie widać jego wzrostu.
  Publicyści biadolą.
  PiSowscy bracia w zakonie fascynują się, gotowi są całować po rękach wodza i palić lampki wotywne przed domowymi ołtarzykami ku czci wybitnego stratega wyzwoliciela Polski od obcych wpływów – Jarosława Ka podnoszącego Polaków z kolan.
  Poplecznicy Jarosława Wielkiego w KK gotowi są odprawiać uroczyste msze na intencje, by się udało i by udawało się zawsze.
  Biografowie szkicują coraz to bardziej hagiograficzne warianty kariery Jarosława Ka.
  Policjanci i prokuratorzy już się zobowiązują w duchu umierać za niepowodzenia totalnej opozycji.
  Bliskorządowi naukowcy w rodzaju prof. Zybertowicza koncypują coraz lepsze teorie o rozpadzie liberalnej demokracji i rośnięciu w siłę wyspy wolności i sprawiedliwości w Europie, tzn IV RP, która może tysiącletnią nie będzie, ale ma zadatki i uratować może nasza cywilizację od ostatecznej klęski.

  Czy te działania powstrzymają czas, zapobiegną zużywaniu się politycznemu PiSowskich rządów, koncepcji i haseł? Zawracanie kijem Wisły. Ale trochę to potrwa – cofanie czasu do tyłu w IV RP.
  Pzdr, TJ

 2. Prezes ma pomocników . Taki Cejrowski prowokator , czy on nie pracuje dla prezesa?
  Cytuję : „Cejrowski stwierdził, że Szczecin nie jest polskim miastem i powinien wrócić w ręce niemieckie. – Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów.” Cejrowskiego nagłasniają media.
  Miliony Polaków zawsze poprze prezesa, czytając w mediach wywody takich matołków jak Cejrowski. Histerię wojenną nakrecają wszystkie strony politycznego kabaretu. Prezes w tej grze jest zawsze zwyciężcą.

 3. Ciągle straszycie tym PiS-erm. A alternatywy dla tych partyjnych bandytów z POPiS-u i innej hołoty jak nie było tak nie ma.

  I być nie może, bo mamy dyktaturę partyjnych bandytów a nie demokrację i wolne, powszechne i równe wybory do Sejmu.

  Więc latajcie sobie z tym swoim PiS-em za własnym ogonem. Żaden szanujący się obywatel i tak na was i na ten wasz ubóstwiony PiS nie zagłosuje.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kiedys lenina w Nowej Hucie strzega budka z milicja w srodku. Czy teraz na Krakowskim Przedmiesciu pomnik Kaczynskiego bedzie podobnie strzezony ? Bo te mordy gorszego sortu jakies takie niechetne temu pomnikowi , hahahaha

 6. Pierwszy Sekretarz KC PiS, towarzysz JK w coraz wiekszym stopniu staje sie „niekwestionowanym przywodca narodu” (tak kiedys okreslano towarzysza Edwarda Gierka). Na dowod tego JK ma za soba wysokie slupki poparcia.
  JK moze juz pozwolic sobie na luksus zlekcewazenia „opozycj” bo jest ona w gruzach i prawie sie nie liczy.
  JK moze forsowac wszelkie poczynania zmierzajace do totalitarnej wladzy, gdyz lud ma chleb i igrzyska. Wszystko inne lud ma w d…, wlacznie ze slynnym trojpodzialem wladzy, ktorego zwyczajnie nie pojmuje.
  Prezesowski marsz „jedynie sluszna droga” skonczy sie, gdy IV RP wyleci z Unii Europejskiej i stanie sie Wyspa Tolerancji i Wolnosci.
  Amen.

 7. rudno rozstrzygnąć, czy Polska podąży drogą krajów niewątpliwie demokratycznych, takich jak Japonia, Szwecja, czy Meksyk, gdzie jedna partia rządziła przez kilka dziesięcioleci- 40- 70 lat….
  Aż do totalnego skorumpowania elit partyjnych, co było powodem utraty władzy i wyłonienia się nowych partii na bazie buntu społecznego.
  Ale, nie jest to wykluczone.

  Nasza opozycja nie ma żadnego projektu który byłby konkurencyjny wobec PiS w sferze najbardziej interesującej wyborców- podnoszenia poziomu życia, zatrudnienia, gospodarki.

  Co do Kukiz 15.
  Jak na razie, mówią własnym głosem, nie zawsze zbieżnym z tym PiSowskim, choć przejścia do PiS już się odbywają.
  Ot, zwykła korupcja polityczna, niekaralna, choć naganna moralnie.
  By się nie dać kupić, trzeba mieć system wartości i kręgosłup…

 8. Bar Norte
  ,, Opowiesc podrecznej” jako serial telewizyjny zdobyl trzy glowne nagrody Emmys.

 9. snakeinweb
  Właściwie to co chciałeś powiedzieć w tym komentarzu? Jesteś za a nawet przeciw? A PiS’em nie trzeba już straszyć – robi to skutecznie sam.

 10. Im gorzej, tym lepiej.
  Tzn. im gorzej PiS rządzi i kolejne afery wychodzą na jaw, tym lepiej jest z poparciem dla tego rządzenia.
  Załóżmy, że wyborcom chodzi o poziom życia, zarobki itepe, oraz że potrafią je rzetelnie policzyć, to płace rosną w takim samym tempie jak za „Polski w ruinie”, płaca minimalna rośnie nawet nieco wolniej, średnia płaca tak samo, mediana płac niewiele wzrosła przez ostatnie 20 miesięcy. Oczywiście wzrosły transfery 500+ pokrywane w całości przez zadłużanie.
  Zresztą jak mają płace szybciej rosnąć, skoro prywatni przedsiębiorcy coraz mniej inwestują, czyli nie tworzą coraz lepiej uzbrojonych miejsc pracy.
  Chyba jakieś złudzenie ludzkie wchodzie w grę, czyli – językiem Wiecha – fata-mrugana.
  Więcej czasu potrzeba, aby zasłona dymna opadła z „dobrej zmiany”. Wtedy każda opozycja będzie oferować konkurencyjne projekty. Prezes będzie otwierał nowe fronty wojny, pomniki stawiał, po prokuraturach i sądach ciągał, walił a pasją po zdradzieckich mordach, po reparacje wojenne od coraz nowych krajów sięgał: Szwecja, Mongolia, Siedmiogród, Austria, choćby od USA za Kościuszkiego …

 11. Gdyby (jak przez lata sugerowali „czolowi publicysci”) celem Kaczynskiego
  byla wladza, moglby rzeczywiscie oglosic zwyciestwo.
  Dla Kaczynskiego jednak wladza (wbrew propagandzie „czolowych publicystow”)
  jest jedynie narzedziem. Celem jest Polska jako stabilne panstwo prawa i dobrobytu
  liczace sie na arenie miedzynarodowej. Do osiagniecia tego celu droga jeszcze
  daleka. Dobrze, ze przynajmniej kierunek wlasciwy.

 12. Panie Redaktorze kochany, wszyscy redaktorzy Polityki i wszystkich czasopism, gazet niezależnych i wszystkich niezależnych stacji telewizyjnych. Przestańcie w końcu pisać jak mantra o 40% poparciu dla PIS-u w sondażach. Nie widzicie, że wszystko to manipulacja. Może przeprowadzilibyście jakąś prowokację dziennikarską i sami przeprowadzili taki sondaż, to może okaże się jakie jest faktyczne poparcie dla tej partii. Partia doszła do władzy poprzez różne manipulacje, nieraz bardzo perfidne, a ponieważ doszła do wniosku, że manipulacje przynoszą b. dobre efekty, to robi to nadal. Po pierwsze proszę zobaczyć co za instytucja przeprowadza te sondaże. Po drugie; o ile wiem, to sondaże przebiegają w ten sposób, że dzwoni się do rejonów kraju, gdzie mają największe poparcie. Po trzecie; nie zadają od razu pytania o poparcie, a przeprowadzają rozmowę z respondentem, np. o wiek wykształcenie, pracę, liczbę dzieci. Dopiero po wysondowaniu respondenta zadają pytanie o poparcie, a jeżeli po wstępnej rozmowie wynika, że respondent może poprzeć inną partię, to po prostu wyłączają się. Prawdziwy sondaż przeprowadzony był w ub. niedzielę w jednym z miasteczek na Podlasiu, gdzie kandydat PIS-u na burmistrza zdobył ok. 3,5% głosów. O ile mi wiadomo, to Podlasie było matecznikiem PIS, a jeżeli już nie jest, to dobrze. Dobrym sondażem był też niedzielny festiwal w Opolu, nawet zwożenie ludzi autokarami, pewnie za pieniądze podatników, nic nie dało, bo efekt był mizerny.
  Wszystkie, te działania PIS o wysokim poparciu, mają jedyny cel, przygotowanie do sfałszowania wyborów. Jestem więcej niż pewien, że te 40% podawane będzie aż do wyborów. Niezależnie od tego jaki otrzymają wynik w wyborach podadzą, właśnie taki 40% wynik, bo powiedzą, że sondaże na to wskazywały i nie ma w tym nic dziwnego. Przestańcie się w końcu nabierać i piszcie ludziom jaka jest prawda i jakie są intencje tej partii.

 13. wiesiek59
  16 września o godz. 18:21
  Pisze, ze poza szkolkami niedzielnymi w PRL byl jeszcze WUML, ktorego absolwentem m. i. jest wlasnie swojski Wiesiek.

  wiesiek59
  16 września o godz. 16:40
  Wiesiek naiwnie wirzy, ze demokracja jest bytem stalym, na zawsze danym i doskonalym. Biedny Wiesiek antydemokrata lub demokrata w polowie drogi.
  Piez
  16 września o godz. 9:09
  Nadaje kundlowi (sobie) narodowosc.

  wiesiek59
  15 września o godz. 14:20
  Pisze, ze nie zna zadnego z „obcych” spoleczenstw. Wiesiek jest nawca wirtualnego swiata. Swiata autystow.

 14. Saldo mortale
  18 września o godz. 10:18

  mag
  13 września o godz. 19:24
  Masz podobny Tenor do Wieska……..

  Saldo mortale
  18 września o godz. 10:22

  RadzilowJedwabne
  13 września o godz. 18:58
  O F i H nie musze wspominac. Nasi przodownicy w blogosferze wiedza lepiej.

 15. Sciaga dla przodownikow blogosfery…

  ..
  Zydzi powinni odstapic od Syjonizmu, bo ruch ten generuje antysemityzm. Ponownie wracamy do klasyki antysemityzmu. Nie antysemici sa winni antysemityzmu, lecz sami Zydzi. Zastanawiam, co maja wspolnego Kowalscy na polskiej prowincji z kwestia palestynska. Nic, tak jak nic nie maja wspolnego z kwestia tybetanska, z wojna w Syrii. Sadze tez, ze antysyjonistom sami Palestynczycy sa zupelnie obojetni. Funcjonuja jako alibi, aby Izrael “trzymac” na lawie oskarzonych.

  Nie znaczy to, ze nie nalezaloby krytykowac poczynan rzadu izraelskiego, co ma miejsce w samym Izraelu oraz wielu innych krajach i nikt nie lamie tu zadnego tabu. Tak wiec wielostronny konflikt w Palestynie (Hamas, Fatah, LIban. Iran, Syria, Jordania) postrzegany jest jednostronnie. W ten sposob przyjaciele Palestyny nie raczyli zauwazyc w blogosferze masakry w samej Palestynie (pisalem o tym wczesniej). Rownolegle do antysyjonizmu funkcjonuje antyamerykanizm. Zawiedzeni chetnie krytykuja USA, pomijajac siebie i swoje niepowodzenia. Felietonisci ciesza sie wrecz, ze USA sa bliskie “koncowi”. Ciesza sie tez niektorzy blogujacy. Mysla chyba z ustesknieniem o najblizszych wakacjach na Kubie. Wlasciwie mozna zauwazyc, ze prawie kazdy antysyjonista jest jednoczesnie antyamerykanista. Izrael jest bowiem przyczolkiem USA na Bliskim Wschodzie, gdy w USA polityke dyktuja Syjonisci. Maly i wielki Brat wspolpracuja celem przejecia wladzy na swiecie. Jesli Palestynczycy dziela dzisiaj los wczrajszych Zydow, to islamofobia jest erzacem na antysemityzm. Gdy Irak atakowal rakietami Tel Aviv, to oczywiscie winny byl Izrael, ktory owa katastrofe poprzez swoja antypalestynska polityke jakoby wygenerowal. Wysilki antysyjonistow prowadza ich protagonistow swiadomie czy nieswiadomie do tego, ze biora pod uwage cene zniszczenia Izraela jako panstwa.

  Dziwnym zbiegiem okolicznosci, antyamerykanskie “odglosy” niektorych myslacych “narodowo” sa slyszalne w blogosferze. Nalezaloby sie przy tym zastanowic czy slogany narodowe nie sa wybiegiem celem zaslonienia szczegolnego rodzaju antysemityzmu. Oczywiscie latwo (czesto slusznie) jest krytykowac Izrael. Bardziej rzeczowa bylaby krytyka kolejnego rzadu izraelskiego.

 16. dla
  Mag

  Porownywanie Holokaustu Zydow z ludobojstwem na innych narodach jest jednym z antysemickich chwytow, tak jak mninimalizowanie strat zydowskich czy uzywanie pojecia Holokaust dla ukazania skutkow wszelkich konfliktow narodowych. Zastanawiam sie nad piszacymi do redakcji polskich czasopism i dziekujacym Bogu za Holokaust, bo inaczej Zydzi „robiliby z Polakami to samo, co robia z Palestynczykami“. Kolejny mit antyzydowski. Jako ze antysemici sa powszechnie skompromitowani, to sila rzeczy przenosi sie postawy anty na syjonistow. Wyniki sondazy przeprowadzonych przez fundacje FES pokazuja nam dysproporcje w postrzeganiu swiata dzisiaj i w przeszlosci. 72,2% pytanych w Polsce uwaza, ze Zydzi naduzywaja swojego statusu ofiar nazizmu, w Niemczech tylko 48%.

  Chetnie tez piszemy o polskich „Sprawiedliwych“, niechetnie natomiast o ich zaszczuciu po 45 roku. Wyswiechtany zarzut, ze Zydzi wprowadzili w Polsce komunizm nie prowadzi to stwierdzenia, ze szeregi PPR rosly nawet wowczas, gdy Zydzi masowo opuszczali Polske. Dzisiaj tradycyjny antysemityzm juz nie wystarczy. Prawicowy antysemityzma jako niepoprawny politycznie zastepowany jest antysemityzmem lewicowym, nowoczesnym. Dla Zydow nie stanowi to zadnej roznicy. Po masakrze w Norwegii uczestnicy szkoleniowego obozu dla norweskiej mlodziezy robotniczej mowili, ze doswiadczyli „tego , co Izraelczycy robia z Palestynczykami“. Polski antysemityzm ma swoje zdrodla niewatpliwie w nauce ksiezy katechetow oraz jest pochodna niekaralnosci, bo prokuratura uwaza, ze ekscesy antysemickie sa „malo szkodliwe spolecznie“. Jezyk Gomulki i Moczara slyszany jest wsrod liberalow.

 17. Demokracje od niedemokracji różni ponoć jedna cecha.
  Politycy są wybieralni.
  Więc zastanawiam się, dlaczego w większości ponoć demokratycznych krajów, od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?
  Czym się to różni od tych despotii, gdzie pozycję ma się z urodzenia i majątku?

 18. .. demokracja co to za dziwadlo !! my wiemy lepiej !! a potem juz tylko ,,madry Polak po szkodzie ,,

 19. @Saldo mortale
  Ja niczego z niczym nie porównywałam i w ogóle nie wypowiadałam się ani na temat Holokaustu, ani różnych przykładów ludobójstwa, ani antysemityzmu.
  Również nic mnie nie obchodzą twoje maniakalne rojenia i „wykłady” historyczne.
  Nie wiem po co adresujesz je do mnie. Nie życzę sobie i wręcz wypraszam.

 20. I jeszcze jedno. Nie mam nic wspólnego z czyimkolwiek „tenorem” i posługuję się altem.

 21. Saldo mortale
  18 września o godz. 10:29
  Szanowny Panie,
  Syjonisci nie sa problemem. Problemem sa komunisci.
  Syjonisci staraja sie zbudowac wlasny dom. Komunisci staraja sie zniszczyc domy cudze.

 22. mag
  18 września o godz. 11:26
  Szkoda ze nie pamietasz swoich antysemickich „wywodow”.

 23. wiesiek59
  18 września o godz. 11:02
  Jak zwykle wykazuje brak orientacji. Otoz gwoli wyjasnienia; problemem nie jest majatek lub jak sugeruje Wiesiek, jego brak. Majetni ludzie unikaja polityki i to jest problemem, bo polityka skorupieje w rekach urzednikow-politykow.

 24. mag
  13 września o godz. 19:24
  Masz podobny Tenor do Wieska……..

 25. mag
  18 września o godz. 11:32
  Starosc nie radosc, mam podobne objawy glosowe.

 26. dla Mag

 27. dla Mag
  Grynberg na pytanie czy powinna istniec wolna Palestyna odpowiedzial, ze tak, zamiast Izraela, azeby antysemici mogli znow wolac „Zydzi do Palestyny!“ Tak dlugo jak w mowie slowo „Zyd“ jest obelga, tak dlugo mamy obowiazek uczyc o Holokauscie. Widoczna jest wszechobecnosc Zydow w przedwojennej Warszawie oraz ich nieobecnosc w ksiazach o przeszlosci miasta. Holokaust byl zbrodnia bezprecedensowa, lecz nie wyjatkowa. Niestety nie mozymy wykluczyc jej powtorzenia.

  Twierdzenia, ze ofiary i zbrodniarze czesto wyrastaja z tego samego korzenia; cierpienia, rozpaczy i ponizenia oraz, ze sami tworzymy naszych wrogow, sa oddalone o krok do twierdzenia antysemitow, ze Zydzi byli(sa) sami sobie winni. Przypomina mi sie tu wpis Magrud (Mag?). Nalezaloby jednak pamietac, ze stygmatyzowanie Zydow zaczelo sie o wieki wczesniej przez totalitarny Kosciol (srednioweiczne Niemcy czy Hiszpania).

  Jak bezsensowne jest dazenie do monopoloizacji patriotyzmu przez nurty narodowe pokazuje nawolywanie do milosci wszystkiego, co polskie. Jest to pewna forma patriotycznej glupoty, bo polski byl ONR, pogromy we Lwowie, Przytyku i Kielcach, getto lawkowe i pacyfikacje wsi ukrainskich, Brzesc, Bereza, oboz w Jablonnie byly tez polskie. Nie jest wazne czy lubimy Zydow czy tez nie. Nie jest wazne czy latamy liniami EL AL oraz czy lubimy koszerna kuchnie. To nie ma nic wspolnego z antysemityzmem czy filosemityzmem.

  Gdy natomiast przy spekulantach finansowych dokonujemy podzialu na Zydow i Niezydow, to zaczyna sie podzial prowadzacy do postawy anty. Nie ma watpliwosci wobec osobnika zbierajacego wycinki prasowe o Madoffie, osobnika przekonanego, ze ze w Twin Towers nie bylo Zydow oraz ze Free Gaza“ statek przewozil przedatowane leki i zabawki dla dzieci, osobnik ktory nie zauwazyl rewolucji libijskiej, syryjskiej czy egipskiej nie jest zadnym krytykiem izraelskiej polityki na misju humanitarnej, lecz zwyklym antysemita.

  Coz, antysemita przezywa negatywna historie milosna z Zydami. Jego zaslona jest empatia wobec Palenstynczykow, jednak tylko tych atakowanych przez Syjonistow. Nasza kultura pamieci ma charkter Hardcor. Zbrodnie na Zydach sa ostrzezeniem prze zbrodniami zydowskimi. Niedlugo beda aktualne hasla wielu Medrcow, ze gdy zaniechamy pamieci o Gazie, zaniechamy pamiec o Oswiecimiu.

  Typowe sa rowniez porownania amerykanskich Indian do Palestynczykow. Nazisci naleza do przeszlosci, Izrael jest terazniejszoscia. Wielu z nas probuje miec swoje piec minut, nawet w blogosfrze tworzac takie podzialy. Zdobyc czytelnikow za pare groszy. Nikt nie czytalby naszych wpisow o Bialorusi etc..Kazda przestrzen ma swoich dyzurnych, kazda grupa spoleczna ma swojego dspozytora wysiadajacego na przystanku na zadanie ( inteligentny Absolwent twierdzi, ze jezdzacych na gape).

 28. Levar i nie tylko

  >>Gdyby (jak przez lata sugerowali „czolowi publicysci”) celem Kaczynskiego
  byla wladza, moglby rzeczywiscie oglosic zwyciestwo.
  Dla Kaczynskiego jednak wladza (wbrew propagandzie „czolowych publicystow”)
  jest jedynie narzedziem. Celem jest Polska jako stabilne panstwo prawa i dobrobytu
  liczace sie na arenie miedzynarodowej. Do osiagniecia tego celu droga jeszcze
  daleka. Dobrze, ze przynajmniej kierunek wlasciwy. <<

  ——————————————————————————-
  Twój idol był łaskaw wyrazić się swego czasu, iż marzy o tym, by zostać "emerytowanym zbawcą Polski". To ponure memento, ponieważ słowa Prezesa oznaczają, iż zamierza on żyć co najmniej 100, a może i 200 lat, bo chyba nikt przytomny na umyśle nie wierzy w to, że Polska, w dającej się przewidzieć przyszlości, stanie się "stabilnym panstwem prawa i dobrobytu
  liczacym sie na arenie miedzynarodowej." Nawet Ty, jako osobnik, bardziej na umyśle nieprzytomny, niż przytomny, pesymistycznie oceniasz szanse na ziszczenie się Prezesowych mrzonek, bo w dalszej części swoich wynurzeń piszesz: "Do osiagniecia tego celu droga jeszcze daleka." Owszem, cel chwalebny, bo któryż Polak by nie chciał, aby jego kraj był bogaty, żeby liczył się na arenie międzynarodowej -pod tym podpisze się każdy, nie tylko pisowiec.
  Ciekaw jednak jestem, jaki jest -według Ciebie – dystans dzielący Polskę od osiągnięcia tego ostatecznego, chwalebnego celu? Jak daleka jest ta droga, o której piszesz? Dwie, trzy kadencje rządów PiS, czy 10, 20 lub więcej?
  Nie wiem gdzie ty żyjesz, co czytasz, słuchasz, oglądasz, ale mogę się domyślać – wiarygodnym źródłem informacji jest dla Ciebie TVPinfo, Trwam, Radio Maryja, Nasz Dziennik, Gazeta Polska i im podobne media. Uwierzyłeś, że samoizolująca się Polska pod przewodnictwem "oświeconego dyktatora", którym według Ciebie jest Jarosław Kaczyński, podąża w wymarzonym przez Ciebie kierunku. Uwierzyłeś w to, że z Polską wszyscy zaczęli się wreszcie liczyć, że wstała z kolan, świat patrzy na nią z podziwem, samotna, opuszczona, ale dumna i honorowa!
  Jak sobie wyobrażasz rozkwit biednego, zacofanego, pękniętego na dwoje, pozbawionego sojuszników, praktycznie zdemilitaryzowanego państwa bez wydatnej pomocy z zewnątrz, kto liczy się z państwem, które jedynie w produkcji jabłek może dorównać najsilniejszym?
  Jakże trzeba być głupim, ślepym, głuchym i nieodpowiedzialnym, by sądzić, że da się coś zrobić z niczego, pójść na skróty nie licząc się z nikim i z niczym? Czym i kogo Polska może skusić albo zaszantażować, wymóc coś na kimś? Że jabłek nie komuś nie sprzedamy, że do Chu*morza, sorry – Trójmorza nie włączymy?
  Zapewne jarasz się niskim bezrobociem, rosnącym wzrostem gospodarczym, wzrostem konsumpcji,wizytą Trumpa i jankeskimi "troops" w Polsce, kontraktem na karabinki "Grot", cieszy Cię, jak Kaczyński łapie wszystkich za mordę, "rozlicza", dosrywa szkopstwu. Jaraj się, ale kiedy to wszystko yebnie, a yebnąć musi będziesz skamlał, że znów międzynarodowy spisek odwiecznych wrogów Polski sprawił, iż jedyne prawdziwie polskie, niepodległe rządy musiały upaść.
  To, że Kaczyński pragnie władzy i ciągle mu jej mało, jest widoczne gołym okiem. Żądza władzy i zemsty – to nim powoduje, a ściślej: władzy potrzebuje po to, by móc nieskrępowanie mścić się, a konsekwencje tego dla Polski wiszą mu i powiewają. Za co się mścić? Za odrzucenie przez tatusia, za nieinternowanie, za wykopanie z salonu, za śmierć brata, przegrane z tuskiem i całe lata upokorzeń. I to trzymało, i nadal trzyma Kaczyńskiego przy życiu, chęć bycia panem życia i śmierci obywateli, chęć znęcania się nad oponentami. I widać to na miesięcznicach i innych pisowskich spędach, a najlepiej podczas słynnego przemówienia w Sejmie, przemówienia "w żadnym trybie."

 29. Saldo mortale
  18 września o godz. 12:08

  Biedni nie robią polityki- przynajmniej obecnie.
  Zerknij na majątki polityków francuskich- na przykład.
  Co premier, to milioner.
  Macron potwierdza moją tezę.

  Uprawianie polityki zawodowo, jest niezłym źródłem dochodu.
  Pani Clinton- od zera do milionera…..

 30. dlaczego sekujecie?

 31. Saldo mortale
  18 września o godz. 10:30

  „Porownywanie Holokaustu Zydow z ludobojstwem na innych narodach jest jednym z antysemickich chwytow ….”.

  To wyjatkowe podłe co piszesz. Śmierć Żydów i nie-Żydów ma taki sam status, umiera się raz i nieodwołalnie, chyba że są ludzie lepsi i gorsi. Nasi i cała reszta. 1,5 miliona Ormian zarżniętych przez Turków i Kurdów to nie byli podludzie.

  „Wyniki sondazy … pokazuja nam dysproporcje w postrzeganiu swiata dzisiaj i w przeszlosci. 72,2% pytanych w Polsce uwaza, ze Zydzi naduzywaja swojego statusu ofiar nazizmu, w Niemczech tylko 48%”.

  Jeśli w Niemczech po powojennej reedukacji społeczeństwa (w pewnej mierze koniecznej) zwłąszcza w szkołach i na uczelniach ― o co zadbała już szkoła frankfurcka ― prawie powłowa ludzi tak uważa to znaczy, że problem jest dostrzegany. Rosjanie zuważyli jak to fenomenalnie działa i stworzyli podobny do antysemityzmu termin ― rusofobia, którym szantażują każdego krytkującego lub choćby nie lubiącego wielkomocarstwowej polityki Putina. Rosja wychodzi z założenia, że skoro straciła w czasie II wojny 20 milionów ludzi to coś jej się w zamian należy i trzeba to wykorzystać.

 32. jobrave
  18 września o godz. 12:14

  „To, że Kaczyński pragnie władzy i ciągle mu jej mało, jest widoczne gołym okiem”.

  Ja tam gołym okiem widzę, że Kaczyński mógł zostać premierem, ale nie został. Odejdzie na emeryturę z takim samym brakiem majątku z jakim w 1989 roku do polityki przyszedł, ale w końcu jest żoliborskim inteligentem i idealistą. Wy macie z nim problem, bo to zdecydowanie najzdolniejszy polityk tego pokolenia, a po waszej stronie są osoby żałosne, przypadkowe, pozbawione talentów i siły woli. Po jego odejściu w przyszłości wcale nie będzie wam łatwiej, jest już nowe pokolenie dobrej zmiany: Morawiecki, Duda. Czeka was długi polityczny post, a przy waszym braku cierpliwości (co w polityce szalenie ważne) strasznie będziecie się frustrować.

  Spoceni, sfrustrowani w walce o władzę … 🙂

 33. Dlaczego niszczycie mój tekst.?

 34. @Saldo mortale
  Czyżbyś był aż takim kretynem, skoro uważasz. że kobiecy alt to oznaka starości? Według twojej logiki staruszka popiskująca sopranem jest więc młoda.
  Nie potrafisz się sensownie „odwinąć” ad rem, to bredzisz od rzeczy.
  „Sprzątaj” na blogu po innych (tak tłumaczysz swoją tutaj aktywność), a najlepiej po sobie.
  Ode mnie się od…

 35. Dekonstrukcja tez redaktora Passenta.
  Jarosław K wie, że im bardzie te pomniki brata będzie stawiał, tym bardziej one w niedalekiej przyszłości znikną w Kozłówce wśród pokrzyw i łopianów. Ja osobiście nic nie mam przeciwko pomnikowi Lecha K, który bądź co bądź był polskim prezydentem, który zginął w bezprecedensowej katastrofie lotniczej rządowego samolotu, z generałem odpowiedzialnym z to na pokładzie. Należy się potomności taki pomnik ku przestrodze. I nich stoi naprzeciw Pałacu, żeby aktualnemu lokatorowi przypominał czym się kończy lekceważenie praw fizyki.
  Z tą polską Norymbergą będzie podobnie jak z pomnikiem. Chodzi o gonienie króliczka, a nie o zamknięcie go w klatce. Nie muszę tłumaczyć dlaczego. Jarosław wie, że też by stanął przed jakimś sądem. Choć może on liczy na to, że po dwóch kadencjach będzie już w innym miejscu, z którego może pokazywać środkowy palec. Ziobro i Duda są młodzi, więc wszystko przed nimi. Osobiście jestem za Norymbergą. To pomoże Polsce pozbyć się popisu na zawsze.
  Czystka w sądach już rozpoczęta. Dla nas obywateli niewiele się zmieni. Będzie jak było. Sądy państwu PiS są potrzebne do ochronnych swoich niezgodnych z prawem czynów. Prokuratorzy nie będą wnosić oskarżeń, a nawet jak się zdarzy na pokaz, to sądy okażą się „niezależne”. Skoro TK nie ma, sądy od Ziobry, a KRS i SN od Jasia Fasoli, to po co zmieniać konstytucję?
  Media niezależne od PiS jakoś nie potrafią się przebić do suwerena, więc przejmowanie wrażych mediów jest tylko zbędnym kosztem. Pieniądze będą wkrótce dobrej zmianie potrzebne. Księgowy może używać różnych sztuczek do czasu, a potem trzeba drukować pieniądze.
  Reperować może sobie Jarek skarpetki. Od Niemców dostanie dobre słowo, a od Rosjan środkowy palec i rachunek za „wyzwolenie”.
  PiS się wywróci, nie martwcie się moi mili. To będzie naprawdę głupstwo takie, że Jarek znowu zobaczy w tym spisek niemiecki i ruski połączony sojuszem z cyklistami, wegetarianami, homoseksualistami, feministkami, uchodźcami, ekologami i co mu tam jeszcze się zwidzi. Będzie beka.

 36. Polską rządzą dziś według Profesora Łagowskiego „maruderzy konspiracji”. Jeszcze niedawno zwano ich opozycją demokratyczną. Zwał jak zwał, a to zawsze tylko zwykła hołota.

 37. @Saldo mortale,
  Bardzo cenię sobie Twoje komentarze i na ogół zgadzam się z nimi, mało tego niektóre w całości lub w części kopiuję do swojego „skarbczyka”, w którym kolekcjonują ciekawe, oryginalne, głebokie i ważne opinie, podoba mi się również, że wyrażasz je bez agresji (czego i sobie życzę) i z dużą dozą obiektywizmu, samokrytycyzmu wobec własnej nacji, ale… No właśnie.
  Może nie powinienem się wtrącać do dyskusji pomiędzy Tobą a @mag, bo nie zahaczasz o mnie, z drugiej jednak strony, skoro odbywa się ona publicznie i ma szerszy kontekst (bo ma), to pozwolę sobie się włączyć.
  Otóż czasem miewam wrażenie, że nieco przesadzasz w określaniu tej, czy innej osoby dyskutującej na tym blogu, mianem antysemity (tki). Owszem nie brakuje tu wypowiedzi w duchu antysemickim, ale np. w komentarzach @mag niczego takiego dopatrzyć się nie potrafię, choć nie znam jej osobiście, to znam ją z komentarzy, głównie na blogu „Listy Ateistów” i nie przypominam sobie, by kiedykolwiek wyrażała się negatywnie wyrażała się o jakiejś nacji, w tym o Żydach, rzekłbym raczej – wręcz przeciwnie.
  U „inkryminowanej” przez Ciebie @Muszynianki również nie widzę antysemityzmu, choć w jej przypadku, od biedy, przewrażliwiony Żyd mógłby się takowego dopatrzyć.
  Nie każda krytyczna opinia o Żydach jest przejawem antysemityzmu, tak jak krytyczna opinie o Polakach nie muszą być przejawem polonofobii – nawet uchodzący tu, na blogu, za czołowego polakożercę @Radziłow. Jedwabne polonofobem nie jest, choć -jak wielu blogowiczów pamięta – dość gwałtownie, nie przebierając w słowach, wytykałem mu polonofobię.
  Mój wpis, żeby był kompletny, musiałby mieć objętość opasłego tomiska, byłoby w nim mnóstwo pytań, refleksji, co oczywiscie ze wzglęów zrozumiałych w rachubę nie wchodzi, ale pewnie dla naszego wspólnego dobra, w celu uniknięcia kolejnych nieporozumień, dobrze byłoby ustalić, co jest antysemityzmem. Nie wszystkie niewygodne pytania muszą wynikać z pobudek antysemickich, czy antypolskich.

 38. Waldek B pisze: – „PiS się wywróci, nie martwcie się moi mili”.

  Waldku B, a niby dlaczego ma się wywrócić i na czyją rzecz? – i kiedy?

 39. Pierwsze żądania Braniccy za 30 ha niegdyś należących do nich ziem na terenie dzisiejszego lotniska zgłosili w 2015 roku. Zostały odrzucone. Arystokraci wciąż jednak walczą o pieniądze podatników.

  A idzie o niebagatelną sumę: 235 milionów złotych. Tej gigantycznej kwoty, jak pisze „Gazeta Wyborcza”, potomkowie Adama Branickiego oczekują za tereny położone na terenie dzisiejszego lotniska Okęcie, służącego milionom pasażerów z Polski i świata.
  http://strajk.eu/potomkowie-arystokratow-nie-maja-wstydu-zadaja-cwierc-miliarda-zlotych-za-okecie/
  ===========

  Czysta bezczelność arystokratów…..
  I głupota robotników, skoro wywalczyli taką Polskę…

 40. jobrave
  18 września o godz. 13:25
  Zapewniam Cie, ze dobrze wiem, co i kiedy jest przejawem antysemityzmu i oczywiscie nie mam tu na mysli jakiejkolwiek krytyki czegokolwiek i kogokolwiek. Mowienie o duchu antysemickim jest eufemizmem i proba relatywizowania wpisow. Wracajac do Mag, to chodzi o jej wczesniejsze wpisy z przed lat chyba. Zapewniam Cie rowniez, ze nie chodzi tu rowniez o jakiekolwiek przewrazliwienie. Tak jak nie mozna byc w polowie demokrata, tak rowniez nie mozna byc w polowie pro lub anty. Nie chodzi tu rowniez o niewygodne pytania…. do definicji antysemityzmu wracalem, wroce, chociaz owa sensu nie ma.

 41. Wyżyny kultury. file:///C:/Users/erb/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/HCR1AGS5/Manuela%20Gretkowska.htm

 42. wiesiek59
  18 września o godz. 13:35
  Krytyczny Wiesiek pisze o warszawskim lotnisku, ze ono ….”
  służącego milionom pasażerów z Polski i świata”…Wiesiek czesto krytykujacy neoliberalizm, kapitalizm nagle zmienia tenor wpisu i twierdzi, ze lotnisko nie jest dochodowym biznesem, lecz sluzy ludziom. Pisze rowniez, ze chodzi tu o pieniadze podatnikow, nie o zyski lecz o podatnikow. Nawet jesli Wiesiek jako sluga niedorzecznosci widzi w lotnisku i na lotnisku dzialalnosc dobroczynna, to za pieniadze podatnikow i stad pytanie o odszkodowanie jest wlasciwe.

  Wiesiek plecie jak zwykle niezwykle.

  Pierwsze żądania Braniccy za 30 ha niegdyś należących do nich ziem na terenie dzisiejszego lotniska zgłosili w 2015 roku. Zostały odrzucone. Arystokraci wciąż jednak walczą o pieniądze podatników.
  A idzie o niebagatelną sumę: 235 milionów złotych. Tej gigantycznej kwoty, jak pisze „Gazeta Wyborcza”, potomkowie Adama Branickiego oczekują za tereny położone na terenie dzisiejszego lotniska Okęcie, służącego milionom pasażerów z Polski i świata.

 43. Czysta bezczelność arystokratów…..
  I głupota robotników, skoro wywalczyli taką Polskę…

  Pisze Wiesiek robotnik…nie wiedzac, ze robotnicy rowniez szanuja prawo wlasnosci.

 44. mag
  18 września o godz. 13:04
  Przepraszam Cie za te gre slow, alt po niemiecku znaczy stary. Mialas na mysli odczep sie. Nie, niestety, bo pamietam Twoje wczesniejsze wpisy anty, nie odczepie sie i chetnie bede sprzatal po Tobie w blogosferze.

 45. wiesiek59
  18 września o godz. 12:15
  Przykro mi, mamy rozne definicje bogactwa, inaczej je postrzegamy. Poza tym bogaci ludzie, nawet jesli nie placa podatkow, to zawsze placa VAT, czesto wiecej niz pozostali podatnicy podatkow.

 46. Wydaje sie, ze zmierzamy w Polsce do paradoksalnej sytuacji. Kto jest w Polsce wiekszym problemem? PiS czy kompletnie pogubiona opozycja? Do czego dazy PiS kazdy wie. Dla zwolennikow tej partii–do fantastycznej, wspanialej Polski. Dla przeciwnikow–do jej zguby.
  Ale do czego dazy opozycja? Jedyne, co wiem to to, ze chce odsunac PiS od wladzy. Programu/alternatywy ze strony opozycji nie widze.
  Rozklad opozycji (wtedy jeszcze rzadzacej PO) rozpoczal sie od odejscia Tuska do Brukseli i bucowatwgo Komorowskiego, ktory nie walczyl o prezydenture…. bo tak mu podpowiadali jego pseudodoradcy, ktorych sam sobie wybral.
  Mysle, ze PiS bedzie jeszcze rzadzil przez(co najmniej) nastepna kadencje. Dopiero jak pojawia sie nowi ludzie–a na to potrzeba wlasnie kilka lat, to bedzie mozna mowic o pokonaniu PiS.
  Schetyna, Petru&Co pokazali juz, ze z nimi nie zmieni sie nic.
  Pytanie tylko czy przez ten czas dewastacja demokracji i panstwa prawa pojdzie tak daleko, ze trzeba bedzie calej generacji by to odwrocic.
  To bylby tragiczny wariant. Niestety nie da sie go wykluczyc.

 47. Mauro Rossi
  18 września o godz. 12:50

  >>jobrave
  18 września o godz. 12:14

  „To, że Kaczyński pragnie władzy i ciągle mu jej mało, jest widoczne gołym okiem”.

  Ja tam gołym okiem widzę, że Kaczyński mógł zostać premierem, ale nie został. Odejdzie na emeryturę z takim samym brakiem majątku z jakim w 1989 roku do polityki przyszedł, ale w końcu jest żoliborskim inteligentem i idealistą. Wy macie z nim problem, bo to zdecydowanie najzdolniejszy polityk tego pokolenia, a po waszej stronie są osoby żałosne, przypadkowe, pozbawione talentów i siły woli. Po jego odejściu w przyszłości wcale nie będzie wam łatwiej, jest już nowe pokolenie dobrej zmiany: Morawiecki, Duda. Czeka was długi polityczny post, a przy waszym braku cierpliwości (co w polityce szalenie ważne) strasznie będziecie się frustrować.

  Spoceni, sfrustrowani w walce o władzę … <<

  ——————————————————————————-
  Jesli jest idealistą, to niech zwróci prawowitym właścicielom willę na Żoliborzu, którą jego tatuś dostał od Bieruta w zamian za wierną służbę komunie, niech powtórnie podejmie naukę w liceum i ukończy ją bez pomocy komunistycznego dygnitarza – Kuberskiego itp. itd.
  Majątku Kaczyńskiemu nie potrzeba, bo ma – wspomniana willa, w Polse ma dostęp, lub może mieć do wszystkiego, do czego zapragnie. Jeśli dziś zechciałby zamieszkać w rezydencji Kulczyka lub Solorza, albo willi Urbana w Konstancinie, to stałoby się to w ciągu godziny, więc po co mu majątek? Poza tym jest panem spółek SP oraz nie-SP, stać go na ochronę za ponad milion zł rocznie itd. itp. Tak, czy owak żyje sobie, jak bąk na kobylej żopie.
  Premierem nie został, bo nie chciał, raz już był i wie, że męczące to jest, a on się męczyć nie lubi, poza tym i tak ma pełnię władzy, przecież to premier słucha jego, a nie na odwrót.

  Najzdolniejszym politykiem to może on jest, ale w PiS, co trudne nie jest, kudy mu do Donalda Tuska, który rządził Polską przez dwie kadencje -najdłużej w historii Polski (nie licząc PRL), a później został prezydentem Europy – to są rzeczy nieosiągalne dla szczerbatego, nie znajacego języków (oprocz słabego polskiego) konusa.
  A w ogóle, to mój kuzyn też nie ma majątku, a mieszka na Woli Justowskiej, w willi z basenem ze sztuczną falą i jeździ autem za prawie milion zł.

 48. Jak państwowe spółki ogłaszać się Gazecie Wyborczej, to być złe, jak ogłaszać się w Gazecie Polskiej. to być dobre 🙂
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22389306,rekordowe-zyski-gazety-polskiej-i-gazety-polskiej-codziennie.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

 49. @Malgorzata777
  W moim komentarzu nie ma ani miligrama „za” natomiast jest całkowite „przeciw” dla polskich nierządów włączając z tzw. „opozycją” i całą tą psudo-demokratyczną maskaradą.

  Natomiast dlaczego straszy się PiS-em, skoro to od lat nie działa i PiS sam sobą wystarczająco straszy to proszę zapytać pana Passenta i innych „opozycyjnych” publicystów. Świadczy to moim zdaniem o krańcowym wyjałowieniu intelektualnym i współuzależnieniu egzystencjalnym tych nierządów i tej tzw. „opozycji”. Innymi słowy „opozycja” nie może istnieć bez PiS-u i poza PiS-em nie ma nic kompletnie do zaoferowania. Podobnie jak PiS, który istnieje tylko dzięki tej „opozycji” i tylko „opozycję” ma do zaoferowania.

  Większość społeczeństwa na ten syf oraz pic na wodę, fotomontaż reaguje – i bardzo słusznie – gestem Kozakiewicza. Co odzwierciedla się również po części w ostatnich sondażach.

  Ja jestem bezpartyjny i nie mam wpływu, która banda partyjnych bandytów to państwo okupuje. Jak bezpartyjni uzyskają prawo udziału w wyborach do Sejmu, to zacznę chodzić na wybory do Sejmu. I wtedy się z tą partyjną hołotą rozliczymy.

 50. Saldo mortale

  „robotnicy rowniez szanuja prawo wlasnosci.”

  Zapomniałeś dodać „święte” – „święte prawo własności”.

  Jak sobie intelektualnie poradziłeś z Rewolucją Francuską, uwłaszczeniem i zniesieniem obciązeń feudalnych?

 51. ja bez żadnego trybu
  18 września o godz. 7:26
  „…płace rosną w takim samym tempie jak za „Polski w ruinie”, płaca minimalna rośnie nawet nieco wolniej, średnia płaca tak samo, mediana płac niewiele wzrosła przez ostatnie 20 miesięcy. Oczywiście wzrosły transfery 500+ pokrywane w całości przez zadłużanie. Zresztą jak mają płace szybciej rosnąć, skoro prywatni przedsiębiorcy coraz mniej inwestują, czyli nie tworzą coraz lepiej uzbrojonych miejsc pracy.
  Chyba jakieś złudzenie ludzkie wchodzie w grę, czyli – językiem Wiecha – fata-mrugana.”

  Najwyraźniej „Gazeta Wyborcza też cierpi na „fatę-mruganą”, bo pisze tak:

  “Polski rynek pracy rozgrzany do czerwoności. Średnia płaca w górę o ponad 6 procent. Średnia płaca brutto w przedsiębiorstwach, w których pracuje co najmniej 9 osób, była w sierpniu o ponad 6 i pół procent wyższa niż rok temu. A liczba osób zatrudnionych w tych firmach rośnie w tym roku najszybciej od dziesięciu lat. Na rynku mówi się o tym od miesięcy – jeśli firmy mają coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, to w końcu będą musiały zacząć podnosić płace. Wygląda na to, że ten proces już się rozpoczął. Średnia płaca brutto w sierpniu w polskich firmach urosła aż o 6,6 procent – podał GUS. To wzrost najszybszy od stycznia 2012.”

  Z inwestycjami nadal nie najlepiej i to jest dla opozycji bez żadnego trybu jedyne światełko w tunelu. To i zapaść cykliczna, rzecz jasna.

  http://next.gazeta.pl/next/7,151245,22389825,polski-rynek-pracy-rozgrzany-do-czerwonosci-srednia-placa-w.html#MTstream

 52. legat 18 września o godz. 13:28 Muszę ciebie zapamiętać i jeśli tylko będziesz obecny tu na blogu, to nie omieszkam rzecz: a nie mówiłem.
  Ja nie wiem kiedy i dlaczego, ale jestem przekonany, że to będzie jakieś głupstwo, drobniutkie przegięcie aroganckiej władzy. Gomułkę obalono za 5 groszy podwyżki na bułce, a przecież tak naprawdę nie o to chodziło. Współczesny „Gomułka” Jarosław K zwany też naczelnikiem, odejdzie w takiej samej niesławie, czego mu życzę. Amen.

 53. Szymonowicz 18 września o godz. 14:03 Nie miej złudzeń kolego, bo nawet jak naczelnik zostanie przeterminowany, to jednocześnie nie zmieni się suweren. Suweren nie chce tej całej pedalskiej demokracji liberalnej. Nie da się w jedno pokolenie zmienić suwerena tym bardziej, że poprzednie rządy nie zadbały o obywatelskie kształcenie. Szkoły oddano w pacht kościołowi, który zadbał o swoje interesy. Demokracja to nie są zabawki młodzieży, co możesz w Polsce zobaczyć i czuć. Musisz tu jednak mieszkać i chodzić po ulicach a nie w chmurach, jak to czynią niektórzy zaangażowani tu blogowicze.

 54. mag
  7 czerwca o godz. 19:23
  zza kałuży
  Nie rozszarpię cię za tych królów, bo to prawda.
  Nie inaczej bywa z talentami w rożnych dziedzinach życia i sztuki.
  Najciekawsze są na ogół „mieszanki”, a najbardziej tępogłowe okazują osobniki (czki) o genach super narodowych. Danej nacji, rzecz jasna.
  Mag napisala….
  Może i Europa ( w tradycyjnym tego słowa znaczeniu z jej niby chrześcijańskimi, czyli humanitarnymi wartościami) zasłużyła sobie na wymarcie.
  Nie przyszło ci to nigdy do głowy? Dość się nawyzyskiwała tych „gorszych” od siebie.
  Polityka multi-kulti jakoś nie bardzo się w Europie udała.
  1. mag

 55. Płace rosną, a więc i popyt.
  Wydrenowaliśmy z pracowników Ukrainę, ściągamy do pracy coraz więcej Azjatów-…
  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1071673,pracownicy-z-azji-indii-nepalu-bangladeszu-zatrudnienie.html
  =======

  Dogmatykom wierzącym w wolny rynek, polecam inny tekst:
  ”http://wgospodarce.pl/informacje/40567-chiny-zaniepokojone-planami-ue
  ==========

  Hasła hasłami, wymuszanie własnych- korzystnych dla siebie reguł na słabszych krajach, takich jak Polska- swoją drogą.
  Ale dbanie o zablokowanie konkurencji ze strony nowych potęg, to priorytet dla zachodnich polityków.
  Zabawny dla mnie jest rozziew pomiędzy czynami a frazesami.

 56. @Waldek B,

  Cała nadzieja w tym, co jest naszą cechą narodową – nieudacznictwie, nieumiejętności doprowadzenia czegokolwiek do końca – nie udało się Polakom z II RP, nie udało się po wojnie, nie udało się z komuną, w tym ze stanem wojennym, z „Solidarnością”, z transformacją, czyli III RP z dwuletnią przerwą na IV RP, nie uda się i teraz – w kolejnej odsłonie IV RP, choć tym razem koszmar może potrwać do 2019 roku, mniejsza o szczegóły, przyczyny, bo to raczej sprawa magiczna, albo karmiczna :), współistnienie wykluczających się wzajemnie kompleksów, od czasu zyskania świadomości narodowej, od czasu dążenia do własnego państwa i uzyskiwania go, tak było, tak jest i tak będzie. Obecna energia będzie się wytracać, a w jej miejsce pojawiać będzie się nowa, bez wyraźnej przyczyny tak, jak 2007 roku.

 57. A kogo to tak na prawdę obchodzi co Polityka, Rzepa czy GW „nagłaśnia”? Może 2, a może 3 procent populacji.

 58. Dobrobyt na kredyt – to przedostatnie stadium socjalizmu. Hasło – „aby Polska rosła w siłę, a Polakom żyło się dostatniej”. Bez dbania o inwestycje, który dałyby zwrot, i eksport, i wzrost wydajności pracy, Tak było w dekadzie lat 1970.

  Jeśli idzie o tytuły w „Wyborczej”, przez pisowskie masy zwanej „Koszerną”:
  „Czystki wśród celników”, „Skarbówka bez pracowników”, „W szkołach brakuje nauczycieli”, „Zalewska w 2016: Nie będzie zwolnień! Potem mnóstwo nauczycieli traci etat”, „Afera billboardowa …”, „Węglowa kapitulacja rządu przed Komisją Europejską” – i to w jednym numerze.

  To musi się skończyć! Te mordy zdradzieckie nie wspierają partii i rządu! Trzeba pociągnąć za te cugle. Kto zamelduje prezesowi – zadanie wykonane, „Koszerna” przejęta.

  Ale co nastąpi po tym etapie „dostatniego życia dla Polek i Polaków”? Rozwiązania a la Causescu, czy raczej jak Jaruzelski?

 59. … „Gospodarka rośnie, a płace nie mogą się rozpędzić” – tego artykułu nie przeczytało nawet 1 promil populacji.

 60. jobrave
  18 września o godz. 12:14
  Alez sie szanowny Pan rozgdakal, szkoda tylko, ze zupelnie bez sensu.
  Nie ma nawet z czym dyskutowac. Radzilbym wizyte u psychologa,
  moze pomoze na kompleksy.

 61. Dlaczego państwo budowane przez Jarosława Kaczyńskiego jest w sposób strukturalny skazane na nepotyzm, korupcję i demoralizację obozu władz? To nie dewiacja, ale istota systemu IV RP. …

  Dwójka byłych współpracowników Beaty Szydło zakłada firmę. Bez przetargu dostają 19 mln zł na prowadzenie partyjnej kampanii propagandowej od związanej z rządem fundacji, która środki na to otrzymała od… państwowych firm. Kierują nimi ludzie mianowani przez rząd.

  Program kulinarny Roberta Makłowicza zostaje zdjęty z anteny TVP za „nieprawomyślną” postawę autora, a jego miejsce zajmuje program o podobnym profilu, tyle że dwukrotnie droższy, formalnie produkowany przez TVP, lecz w istocie kręcony przez zewnętrzną firmę producencką od lat związaną i zaprzyjaźnioną z PiS-em, obsługującą imprezy i kongresy tej partii.

  Fundacja Niezależne Media, założona przez redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza, dostaje 6 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na prowadzenie portalu Puszcza.tv o Puszczy Białowieskiej. Fundacja nigdy nie miała nic wspólnego z tematyką przyrodniczą, a profil ekologiczny dopisała sobie do statutu w ostatniej chwili. Zdążyła z tym tylko dlatego, że ministerstwo – co za przypadek! – przedłużyło termin składania wniosków. Żeby spełnić warunki, fundacja wskazała ekspertów, z którymi będzie współpracować. Jednym z nich jest Katarzyna Szyszko-Podgórska, córka ministra Jana Szyszki. Tego samego, którego resort skontrolował prawidłowość procedury i stwierdził, że wszystko jest w porządku.

  … Państwo budowane przez Jarosława Kaczyńskiego jest w sposób strukturalny skazane na nepotyzm, korupcję i demoralizację obozu władzy. Wszystkie te negatywne zjawiska nie są dewiacją, odstępstwem od normy, lecz istotą systemu IV RP.

  Prezes PiS otwarcie deklaruje, że jego celem jest zmiana oblicza i tożsamości Polski, wykreowanie nowych elit i odsunięcie dotychczasowych. Miejsce obecnych sędziów, specjalistów, administratorów, uczonych, piosenkarzy, pisarzy, dziennikarzy, ekologów mają zająć ludzie wyniesieni na stanowiska i nowe pozycje społeczne przez władzę. Ludzie popierający nowe porządki i dostarczający PiS-owi ideologicznego uzasadnienia dla jego rządów.

  Taka inżynieria społeczna jest czymś niespotykanym w europejskich systemach demokratycznych, w których władza nie ma mandatu do odgórnego formowania społeczeństwa, a tworzenie się elit jest procesem spontanicznym i długotrwałym. W standardach europejskiej demokracji kolejne ekipy, obejmując po wyborach rządy, akceptują zastane warunki społeczne jako środowisko naturalne, w którym należy funkcjonować. …

  Prezes już się wypowiedział w sprawie polskiej (pisowskiej) demokracji – „W Polsce jest pełna demokracja, może najlepsza ze wszystkich w Europie”. Jeszcze nie osiągnął tego, więc nie może póki co ogłosić zwycięstwa. Prezes … z radością posłałby Krystynę Jandę do obozu na reedukację, oddając jej teatr Jerzemu Zelnikowi – ale nie może tego zrobić. Przymknąłby Jerzego Owsiaka, powierzając organizowanie młodzieżowego festiwalu Krystynie Pawłowicz – ale tego też mu nie wolno. Pozwalniałby i wysłał do kopalń redaktorów wszystkich liberalnych mediów – jednak w Unii Europejskiej na początku XXI wieku takie posunięcie mogłoby się nie spodobać.

  Jak już będzie zamknąć Jandę, Owsiaka … Maziarskiego, to ogłosi zwycięstwo. Prezes i partia mają prawie wszystko, ale kudy im do Gierka i PZPR. Walka polityczna o ludową demokrację trwa.

 62. PO miała więcej. Prezydent, Sejm, Senat, NIK, TVP, Trybunał Konstytucyjny, wojsko, służby, spółki, agencje i samorządy (z wyjątkiem Podkarpacia).

 63. „A pod Grunwaldem ciągle nagie miecze. Po co PiS-owi awantura o reparacje”,
  „Kolejna obietnica PiS niedotrzymana. Miało być 2,8 mld na zdrowie. A jest?”,
  „Problemem polskiego wojska jest minister Macierewicz i premier Szydło”,
  „Emerytury wymagają stabilności. A mamy chaos, który zmniejsza zaufanie obywateli do systemu emerytalnego i zachęca do emigracji”
  … i tak to się kręci (aż urwie).

 64. Za co Niemcy zapłacą?

  Trudności życia w warunkach okupacji miały wpływ na pogarszanie się stanu zdrowia Polaków. W Opatówku był gabinet lekarski, który mieścił się w zabytkowej „Cukierni”. Tabliczki na drzwiach gabinetu informowały, że Polaków przyjmuje się tylko w nagłych przypadkach, Niemców bez ograniczeń. Lekarz mógł pomóc Polakowi, który uległ wypadkowi w zakładzie pracy, na podstawie specjalnej przepustki. O losie ofiar innych wypadków decydowała żandarmeria. Chorzy, zwłaszcza dzieci, mogli się zgłaszać do lekarza z przepustkami wydawanymi przez sołtysa lub urząd gminy. Zdobycie takiej przepustki było utrudnione i w praktyce chorzy byli pozbawieni jakiejkolwiek pomocy lekarskiej. Niedostępne były także dla Polaków środki medyczne. Ludzie chorzy szli do pracy, co niejednokrotnie kończyło się śmiercią lub kalectwem. W gabinecie przyjmował okulista – doktor Mąka. Przed wojną był cenionym lekarzem w Kaliszu. W czasie okupacji został pozbawiony pracy w kaliskim szpitalu i skierowany do Opatówka.

  Na stan zdrowia ludności polskiej duży wpływ miały ograniczenia żywnościowe dla Polaków wprowadzone przez okupanta. Na jedną osobę przypadały tygodniowo 2 kg chleba, 200 g tłuszczu, 200 g mięsa lub wędliny. W rzeczywistości jedynym dostępnym tłuszczem była margaryna, a cukier zastąpiono marmoladą z buraków lub brukwi. Takie przydziały żywności były niewystarczające, szczególnie dla ludzi pracujących fizycznie, a Polacy wykonywali głównie prace fizyczne. Przydziały dla Niemców były znacznie większe. Na jedną osobę przypadały 4kg chleba, 0,5 kg mięsa, 0,5 kg cukru i 0,5 kg masła. Ponadto Niemcy mogli kupować podroby, kasze, ciastka, cukierki i czekoladę – też ograniczoną ilość, ale nie na kartki. Dzieci polskie mogły tylko oglądać słodycze.

  Polacy zawsze byli pomysłowi. Wymyślili małe młynki do mielenia zboża podobne do maszynek do mielenia mięsa. W środku znajdowały się 2 tarcze z naciętymi frezami. W takim młynku można było zemleć do 5 kg ziarna w ciągu wieczoru. Młynki były pożyczane sąsiadom i znajomym. Z tak zmielonego ziarna, po przesianiu przez sito uzyskiwano mąkę, z której pieczono czarny chleb. Był to ratunek przed głodem. Należało tylko zdobyć ziarno żyta lub pszenicy. Ludzie pracujący w gospodarstwach wynosili ziarno w butach, kieszeniach, zawiązanych nogawkach spodni i w każdy możliwy sposób.

  Niepowodzenia Niemców na froncie wschodnim przynosiły dalsze zaostrzenie represji wobec ludności polskiej. Zniesiono przydział nafty, który i tak był bardzo mały – 0,4 1 miesięcznie. Naftę można było kupić na „czarny rynku” za żywność, ale tej Polacy nie mieli. Wymyślili wiec lampy karbidowe. Były to szczelnie zamknięte kawałki rur (średnicy ok. 10 cm, długości 15cm) z cienkim palnikiem. Do środka wsypywano kilka kawałków karbidu i wlewano trochę wody. Następnie szczelnie zamykano tak skonstruowaną lampę i zapalano palnik. Lampa świeciła jasnym światłem, ale wydzielała nieprzyjemny zapach. Zdobycie karbidu nie było trudne i większość polskich rodzin spędzała wieczory przy tak zwanych „karbidówkach”.

  W zakładach pracy przedłużono czas pracy do 10 a nawet 12 i 14 godzin. To prowadziło do wycieńczenia organizmów. Za niewielkie nawet objawy nieposłuszeństwa wywożono na przymusowe roboty do Rzeszy. Wywożono głównie ludzi młodych, zdolnych do pracy. Pozostawali ludzie starzy i dzieci. Zmuszano ich do pracy dla okupanta za darmo.

 65. jobrave 18 września o godz. 16:40 Naród jest trzecią wielką fikcją po bogu i pieniądzach, wymyślonych przez ludzi dla nich i przeciwko nim. Nie ma czegoś takiego jak polski naród, co pociąga za sobą brak cech narodowych. Polacy emigrujący i osiedlający się w innych krajach zachowują się tak jak tubylcy. Są oczywiście wyjątki, ale nimi się nie zajmujemy. W Polsce nawet muzułmanin będzie się po pewnym czasie zachowywał jak Polak. Dostosuje się bardzo szybko każdy. Ktoś z lepiej zorganizowanego państwa szybko się opuści, a z gorzej będzie się starał dorównać. Mam nawet na to przykłady takich osób z sąsiedztwa.
  Nie potrafię jednak odpowiedzieć, co w tym jest , że wystarczy przejść przez most na Odrze już jesteśmy w innym świecie. To samo dotyczy rzeki Bug i San. Przecież za tą odmienność nie może odpowiadać tylko język. Historia? Też nie, bo wszystkie europejskie narody mają za sobą traumatyczne doświadczenia. Na tle niektórych Polska jawi się jako oaza spokoju.
  Ostatnio moim głównym podejrzanym jest komunizm, którego piętno widać nawet w mocno reedukowanych Niemcach z byłej NRD. Naczelnik jest wszak dzieckiem tego systemu, co to widać i czuć. Ja też.

 66. Waldek B 18 września o godz. 15:44 – legat … Muszę ciebie zapamiętać i jeśli tylko będziesz obecny tu na blogu, to nie omieszkam rzec: a nie mówiłem.

  Waldku B,
  miło mi, że uznałeś mnie niegodnego, za wartego zapamiętania. Wierz mi, że Twoje – „a nie mówiłem” – przyjąłbym z niekłamanym zadowoleniem choć nie na każdych warunkach.
  Na blogu pewnie będę obecny choć pewno z przerwami, bo mnie czasami wnerwia i zwiewam stąd bywa, że na dobrych kilka miesięcy z różnych powodów, raz np. z takiego, że przez dłuższy czas moje uwagi ukazywały się dopiero wtedy, gdy nasz Gospodarz w łaskawości swojej popełniał swój nowy wpis. W tej sytuacji spróbowałem powrócić ze zmienioną ksywką i zacząłem „nadawać” przez inny „drut” ale jakby trochę straciłem serce do „En Passant”. Gdyby więc „legat” zniknął, to znaczyć niekoniecznie musi, że zapadłem się pod ziemię choć z mojej półki biorą tam już dość intensywnie.

  Powiem Ci tak, PiS ma szanse na przegraną bo zaczął „kraść” choć próbuje robić to sprytniej niż poprzednicy i na razie robi to łyżeczką a nie chochlą jak to praktykowali ci ostatni. Wchodzenie w duupę czarnosukiennej mafii a Belzebubowi toruńskiemu w szczególności również budzi irytację.

  Z tego wynika, że przegrają na pewno dopiero wtedy gdy pojawi się taka siła polityczna, która da choć cień nadziei na to, że zechcą działać „pro publico bono” i zdobędą chociaż cień zaufania szczególnie tej części, która aktualnie zdecydowanie bardziej troszczy się np. o erekcję i nie ma z nią kłopotów a nie elekcję, którą ma w głębokim poważaniu.

  Twierdzisz, że scenę polityczną może przewrócić coś nawet niewielkiego ale wyzwalającego silną reakcję – tak Cię zrozumiałem. Mógłbym się z Tobą zgodzić ale w zasadzie pod warunkiem, że np. elekcje będą się odbywać za pośrednictwem internetu bo wtedy zwiększy się frekwencja i dominacja moherów czyli „publiki odziedziczonej” po pobycie w świątyniach się skończy.
  Czy jednak w tym „Stowarzyszeniu geriatryków” dotrwam do tego czasu? – oto jest pytanie.

 67. Pies pogrzebany jest nie tam, co miała PO – z PSL – ale po pierwsze, tame rządy było złe, dyktatorskie, nie demokratyczne, dlaczego PiS nie wybierze choćby jednego sędziego TK, którego poparłaby opozycja? w trybie takim jak wybrano sędziów Sławomirę Wronkowska-Jaśkiewicz, Leona Kieresa? Dlaczego PiS idzie tą samą drogą?
  Po drugie, jakość tego rządzenia, w tym ilość afer, każda wołająca o prokuratora (ale prokuratora wzięta, odmiennie niż to było za PO/PSL), zakres czystek w aparacie państwa, zaś polityki zagraniczna i gospodarcza tylko płyną na fali dobrej zmiany w propagandzie. Sukces! To wiodący trynd, takiego sukcesu nie miał Tusk. Tylko z Gierkiem Kaczyński może się równać.

 68. Waldek B

  „Przecież za tą odmienność nie może odpowiadać tylko język.”

  Głównie odpowiada język, bo to on konstytuuje tzw naród – z wyjątkiem Szwajcarii.
  Jeśli odnosisz się do specyfiki komunizmu to on przecież też zmodyfikował język opisu rzeczywistości.

 69. Czy ktoś widział Tuska wchodzącego na mównicę sejmową z zawołaniem „ja bez żadnego trybu, panie marszałku” i walącego po „zdradzieckich mordach”?
  Nie podobał mi się ten styl, miłosny, bez idei targania się po szczękach. Prezes to potrafi przywalić – to mi się podoba. Każdy Polak taki jest, a jeśli nie jest jeszcze, to taki być powinien. Zawzięty i nie popuszczający, wszędzie zdradę węszący, czy to narodową, czy rodzinną, czy inną blokowo-wioskową. I ten brzuszek mu pomaga, prezesowi, a nie rudemu chudzielcowi na ośmiorniczkach, czy innych zachodnich frykasach burżuazyjno-elitarnych. Kto to widział tak się odżywiać! W prezesie siła, mości panowie.

 70. legat 18 września o godz. 18:02 Rozkręciłem się dzisiaj, ale to już ostatni wpis. Reszta jutro. Też mnie to wnerwia, ale nie można oddawać bloga trollom. Wpisy też mi się „gubią” i nie wiem czy doczekam lepszej zmiany tym bardziej, że jak spojrzeć na salę sejmową podczas wystąpienia Bodnara, to ręce opadają.

 71. Lubię ten blog. Gdy już uciszy się zgiełk w godzinach pracy, czyli antysyjonistyczna nagonka, wtedy można se popisać (nie piszę „się popisać”, bo jest mi daleko do tego). Lubię ataki na kapitalizm i na globalizację, bo trup ściele się gęsto po polu. Lubię obronę PiS, bo wizerunek Jasnej Góry mi się pojawia. Lubię atak na wszystko pod hasłem – jestem przeciw, nigdy za – bo młócenie we wrześniu jest jak najbardziej na miejscu, łupu cupu praktycznie w każdej porze roku jest na miejscu na równinie między Bugiem i Odrą. Panie Redaktorze, kocham Pana miłością platoniczną rzecz jasna.

 72. Kaczyński przypomina imigrantów co to gołymi rękami zdobyli gamoniowatą Unię ponoć pilnowaną przez wydmuszkę NATO.Jak pokazało życie.Gamoniowata PO i jej kolaboranci do koryta zapomniała ,że daj ludziom żer a rozbiorą nawet Bastylię.Kaczyński zamiast ośmiorniczek rzucił 500+ i obniżenie wieku emerytalnego dla kolegów Kiepskiego.Czyli wykorzystał finansowy odruch Pawłowa w genach tzw.ciemnego ludu.Ukraiński ślad w szeregach PO potwierdzony przyjmowaniem obywatelstwa państwa banderowskiego dla montowania antyrosyjskiego frontu przez np.Nowaka to plama polityczna. Tak sobie myślę,że Kaczyński zrealizował Wałęsy pomysł puszczenia liberałów w białych skarpetkach dając nie milion ale tylko 500 +.W ramach taniego państwa.Widać w tym rękę Boga jak w Smoleńsku.

 73. Kaczyński i Kiepski w jednym stali domu
  Kaczyński na górze, a Kiepski na dole ….

  Z tej to powiastki morał w tym sposobie:
  Jak ty komu, tak on tobie.

 74. ja bez żadnego trybu
  18 września o godz. 18:21

  „Czy ktoś widział Tuska wchodzącego na mównicę sejmową z zawołaniem „ja bez żadnego trybu, panie marszałku”.

  Czy ktoś kiedyś publicznie proponował ci byś napisał do swego zmarłego brata, matki, ojca etc.?

 75. ja bez żadnego trybu
  18 września o godz. 17:43

  „Problemem polskiego wojska jest minister Macierewicz i premier Szydło”.

  Chodzi ci o to „wojsko”, które kończyło kursy GRU? Faktycznie już ich nie ma i stąd ten ból. A nawet Bul. 🙂

 76. ja bez żadnego trybu
  18 września o godz. 17:34

  „Jak już będzie zamknąć Jandę, Owsiaka … Maziarskiego, to ogłosi zwycięstwo”.

  Od początku podejrzewałem cię o odjazd, ale nie myślałem, że tak szybko odjedziesz i tak daleko. Sporo musiałeś stracić na zmienie władzy.

 77. Kaczyński powinien popierać Wietnam w rekompensatach od jankesów za zbrodnię ludobójstwa.Tak sobie myślę bo mały kraj ma prawo do suwerenności i nie musi słuchać byle kogo.

 78. wiesiek59
  18 września o godz. 16:28

  „Wydrenowaliśmy z pracowników Ukrainę, ściągamy do pracy coraz więcej Azjatów”.
  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1071673,pracownicy-z-azji-indii-nepalu-bangladeszu-zatrudnienie.html

  A tam czytamy: „W Polsce trudno o dobrych i doświadczonych spawaczy. Nasze szkoły niestety nie przygotowują wystarczająco wielu takich specjalistów”.

  Te szkoły to III RP w pigułce, większość kończy byle jakie licea, po czym studiuje fantazyjne kierunki po których nie ma i nie będzie pracy. A powrót do systemu 8 plus cztery i szkół zawodowych (branżowych), co przewiduje obecna reforma szkolnictwa, to podobno tragedia narodowa.

 79. Problem nie w tym, ze J.Kaczynski, wlasciciel PiS, chce wiecej.

  Problem w tym, ze Polacy daja mu wiecej.

  Szczegolnir ci mlodzi, majacy narzedzia i wiedze jak dotrzec do INFORMACJI pozwalajacych byc OBYWATELEM. A nie owieczka czy barankiem kaczyzmu ktorym mozdzki pioa Karnowscy, Sakiewicz, Liscki i Radiokomitety Ojca Inwestora i J.Kurskiego …

  Za te nedze myslowa nad Wisla odpwiada w duzej mierze smieciowe dziennikarstwo IV Wladzy III RP.

 80. Levar
  18 września o godz. 17:21

  >>jobrave
  18 września o godz. 12:14
  Alez sie szanowny Pan rozgdakal, szkoda tylko, ze zupelnie bez sensu.
  Nie ma nawet z czym dyskutowac. Radzilbym wizyte u psychologa,
  moze pomoze na kompleksy.<<
  ——————————————————————————–
  Ja się nagdakałem, a Szanowny Pana na to ani "me", ani "be", a co najwyzej słabe "kukuryku".
  Pański wpis potraktowałem poważnie – choć nie ukrywam, że było to zadanie arcytrudne, bo gdybym nie wiedział, żeś Pan wyznania pisowieckiego, to wziąłbym ów komentarz za żart. Oczekiwałem raczej odpowiedzi na moje pytania, logiczne przecież i proste, zrozumiałe nawet dla pisowieta, a Pan zamiast odpowiedzieć, psychologa mi radzisz.

 81. Bar Norte
  18 września o godz. 15:09
  „Saldo mortale, Jak sobie intelektualnie poradziłeś z Rewolucją Francuską, uwłaszczeniem i zniesieniem obciązeń feudalnych”?

  W swoim czasie feudalizm miał swoje zalety. Chłopi wprawdzie pracowali na rzecz pana, ale ten jako szlachcic miał obowiązek ich bronić i w przypadku wojny on ryzykował więcej. Feudalizm sprawdził się zaprowadzając ład w chaotycznej i niebezpiecznej Europie epoki Wikingów. Wraz z pojawieniem się wojska zacieżnego feudalizm stracił znaczenie i skostniał, obowiązki zanikały, zostawały przywileje. W niektórych rejonach Europy, tam gdzie silne było mieszczaństwo (północna Italia, Flandria), feudalizm przyjął się dość słabo. Do tego stopnia, że w niekórych miastach średniowiecznej Flandrii szlachcic nie mógł kupić nieruchomości i tam zamieszkać.

 82. Mauro Rossi
  18 września o godz. 19:01

  Idiotyzm likwidacji szkolnictwa zawodowego jest oczywisty.
  Zawdzięczamy to politykom- idiotom, i teoretykom gospodarczym.
  Nie da się wykształcić gościa z IQ 84 na managera, czy nawet pracownika call center.
  Nisza rynkowa jaką może zająć jakieś 15% populacji, jest dość ograniczona.
  Ale, cóż znaczy moje zdanie praktyka, wobec teoretyków tak obficie występujących na tym blogu?
  Ci ludzie mogą zdobyć nawet wykształcenie wyższe.
  Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio do ich intelektu dostosuje się program studiów wyższych.
  Co zresztą nasi debile polityczni uskuteczniali przez kilka lat.

 83. @mr.off
  Jak nie masz biernego prawa wyborczego to nie masz żadnych narzędzi w demokracji, ty funkcjonalny i obywatelski analfabeto.

 84. @mr.off
  Ile wolności, tyle odpowiedzialności. Dla polskiego „wyborcy” oznacza to zero możliwości wpływu i odpowiedzialności.

 85. Mauro
  Czy ja cokolwiek straciłem na zmianie władzy? – pytasz podświadomie, czy nadświadomie.
  Idę o zakład, że ja straciłem mniej niż ty zyskałeś na dojściu PiS do koryta. Załóżmy się o ćwierć tego, co ty zyskałeś … powiedzmy o połowę różnicy między tym, co ty zyskałeś i ja straciłem.

  Mnie nie chodzi Wojsko Polskie, mnie się wszystko podoba w nim, nikogo i niczego nie straciłem, tylko o tytuł z GW („Koszernej”) mi chodziło.

  Rozumiem, że prezesowi jest przykro, że wysłał brata w celach politycznych na lądowanie we mgle. Na walkę z Tuskiem. A potem zrobiono film, jak się ściskają z oficerami zamordowanymi w Katyniu. To dopiero makabreska była, nakręcona przez filmowców wynajętych przez prezesa.

  W polskich szkołach jest za to dużo katechetów, w szkołach III RP, zamiast nauczycieli spawania i kilku innych przedmiotów, nie uważasz. W IV RP te proporcje nie zmienią się. Czy ta deforma będzie tragedią narodową, czy tragedią PiS – to się jeszcze okaże. Na razie jest tragedia dla uczniów i nauczycieli. Ale Kiepski sam tego chciał. Może to jest dramat Kiepskiego, w którym prezes chętnie bierze udział?

 86. Waldek B, 18.9 15.44, 15.54

  Nie bardzo wiem panie kolego, ktory z pana wpispw mam traktowac powaznie… o 15.44 piszesz, ze wystarczy „glupstwo” i PiS i Kaczynski poleca na pysk. Jesli tak, to zakladasz ze ludzie maja dosc PiS i jego ideologii. Czyli jednak mysla i tesknia za czyms innym. Czy nie?
  Dziesiec minut pozniej mowisz o tym, ze tzw. suweren „nie chce tej pedalskiej liberalnej demokracji”. To czego chce, wedlug ciebie? Czegos „po srodku”? Zdecyduj sie.
  Nie wpadaj w narracje kk i PiS, wedle ktorej dla homo i „innych” w Polsce i wsrod Polakow nie ma miejsca. To tylko pol prawdy—a ta jak wiadomo nie jest cala prawda.
  Jesli chodzi o usuniecie PiS to sa dwie drogi:
  1. rewolucja. ale te sa zawsze krwawe
  2. konsekwentne i jasne przekonywanie ludzi do programu opozycji. Programu nie ma, to i nie ma do czego przekonywac. Dlatego nie wierze opozycji. To dziwi tym bardziej, ze Polska jeszcze nie jest dyktatura i (mimo wszystko) sa wolne-poza pisowskie-media, do ktorych opozycja ma nieskrepowany dostep.
  Z obecna opozycja nie osiagniemy nic. Dlatego powtarzam: trzeba nowych twarzy i zwiazanej z tym cierpliwosci. Oczywiscie jesli chcemy usuniecia PiS na drodze demokratycznych wyborow. Inne drogi tez sa–ale moga sie okazac tragiczne.

 87. Mauro Rossi

  „W niektórych rejonach Europy, (…), feudalizm przyjął się dość słabo.”

  Mało, w niektórych rejonach się wcale nie przyjął. Na przykład w Szwajcarii, którą Saldo mortale często stawiał jako wzór ustrojowy w czym go zresztą wspierałem. Kiedyś mnie nawet za to pochwalił.

  Dlatego nie mogę zrozumieć czemu Saldo mortale staje w obronie własności Branickich. W Szwajcarii bowiem wolni górale zjednoczeni w komunach w zarodku likwidowali wszelkie formy własności czy władzy feudalnej – najczęsciej przy pomocy toporów. Bez problemu wywłaszczali kandydatów na feudałów i przejmowali ich majątki na rzecz swych komun. Braniccy w Szwajcarii nie mieliby najmniejszych szans na pomnażanie czy nawet utrzymanie swej feudalnej własności.
  Część historyków twierdzi, że fenomen ustrojowy Szwajcarii wynika z tego, że tamtejsza ludność po prostu nie pozwoliła wpędzić się w feudalną niewolę. Nie bez powodu za początek Szwajcarii jako bytu politycznego uznaje się rok 1291 w którym trzy tzw. leśne kantony grupujace wiele dziesiątki komun (Uri, Schwyz i Unterwalden) utworzyły z powodzeniem związek obronny przeciwko Habsburgom chcącym narzucić im prawa feudalne.

 88. Mauro Rossi

  Oczywiście nie „wiele dziesiątki komun” tylko po prostu „dziesiątki komun”.

 89. Kaczyński wygrywa co chwilę :
  „Warszawski ratusz zapłacił miliony handlarzom roszczeń za mienie żydowskie” – tytuł Onet.pl
  Jak wyglądała Warszawa w 1945 ? Kto płacił za odbudowę stloicy? Kto ją odbudował ?
  Płacili moi rodzice nie mieszkając w Warszawie . „Budujemy nowy dom …
  Kielnia to jest artefakt z tamtego okresu ale politycy transformacji własnościowej służyli już nowemu , globalnemu panu.

 90. @Wiesiek59, @Mauro Rossi

  „Nie da się wykształcić gościa z IQ 84 na managera,”

  … przejawiaja typowa w ich kraju, skrajna pogarde w odniesieniu do ludzi, ktorzy wykonuja konkretna, pozyteczna prace.

  Idiota, debilem – moze byc profesor. Gamoniem moze jak najbardziej byc „manager”, minister, dyrektor departamentu czy tez, przepraszam za wulgaryzm, _dziennikarz_. Nie ma natomiast glupich elektrykow. Nie wsytepuja w przyrodzie glupawi kierowcy TIR-ow. Policjant moze byc przyglupem – nie trzba wiele rozumu, zeby w dziesieciu, z bronia, wywlec chirurga w swietle kamer. Nie ma natomiast czegos takiego jak glupi spawacz.

  Gdyby w ogole ktos debilka dopuscil do dajmy na to wielkiej ciezarowki czy do zakladania instalacji elektrycznych – to debilek by dlugo nie pozyl. Niesposob wykonywac zawod elektryka i byc debilkiem – z pradem zartow nie ma. Nie ma tez zartow z prowadzeniem 24-tonowego samochodu ciezarowego z przyczepa po oblodzonej drodze przy kiepskiej widocznosci. Glupi sie nie uchowa, woz roztrzaska, siebie zabije – tyle, ze glupiego nie dopuszcza do TIR-a.

  Cuchnace brunatne hejterstwo juz wczesniej wyrazalo skraja pogarde wobec doswiadczonego pilota z dwudzeistoma piecioma tysiacami godzin nalotu. Durne hejterstwo chyba serio sobie wyobraza, ze Grzeska mozna z dnia na dzien mianowac kapitanem „Dreamlinera”, Wieska chirurgiem-ortopeda, Ryska dyrygentem a Zdziska dentysta. Hejterstwo nie bierze na te swoje male lebki, ze umiejetnosci zawodowych trzeba sie uczyc i ze to nie takie latwe.

 91. @woytek

  „Płacili moi rodzice nie mieszkając w Warszawie . ”

  Katoliku,

  moja bl p matka odgruzowywala Warszawe. Wlasnymi rekami.

  W charakterze podziekowania ja, mnie i cala nasza rodzine, podobnie jak tysiace takich samych rodzin, wypedzono z tego twojego kraju przy akompaniamencie wrzaskow „Zydzi wynocha!”, „Polska dla Polakow!”, „Syjonisci do Dajana”.

  No i wuj. Bylo, minelo. Parszywa czystka etniczna, po de facto konfiskacie mienia, pozbawieniu nas obywatelstwa, po nafajdaniu na prawa nabyte (emerytury) – ma jednak pewna oczywista zalete: Nie musze miec ciebie za Sasiada.

 92. @Mauro Rossi

  „W swoim czasie feudalizm miał swoje zalety. ”

  Niewatpliwie. Kiedy sie burzyli formale w majatkach jasniepanow, to jasniepanstwo na ogol radzilo sobie skladajac prosbe do wladz o jedna czy dwie sotnie Kozakow, zeby chamow batogami czy szablami nauczyc rozumu i posluszenstwa. Jesli wierzyc np opisom Wankowicza, to stosunki feudalne na polskiej wsi trwaly w praktyce do II Wojny Swiatowej.

  Jak powszechnie wiadomo, wstretna bolszewia, ktora zwladnela krajem w latach 1944 – 1945, rozuchwalila chamstwo ponad wszelkie granice. Nie pomogla nawet bohaterska postawa Zolnierzy Wykletych. Fornale przestali sie gniezdzic w czworakach, chamstwo siegnelo swietokradczymi lapskami po ziemie Jasnie Panow Dziedzicow. Nazywalo sie to „reforma rolna”. I tak juz niestety zostalo – rozpanoszone chamstwo nauczylo sie we wstretnych, komunistycznych szkolach czytac i pisac. Niektorzy i studia pokonczyli. Gdzies tak w okresie srodkowego Gomulki nabuntowane chamstwo kupowalo sobie motocykle, w wiejskich chalupach pojawil sie prad.

  Zadna wladza, nawet ta obecna, nie bedzie raczej tego wszystkiego odkrecac. Bo wojska i policji by nie starczylo. To tak z daleka – bo mnie to rybka. To juz zdecydowanie wewnetrzna sprawa Sąsiadów.

 93. RadzilowJedwabne
  18 września o godz. 20:40

  Reprezentuje pan poziom Forresta Gumpa.
  Dość przydatny w pewnych zawodach.
  Zero myślenia, zero inicjatywy, znajomości świata.
  Idealny wykonawca rozkazów.
  Z zerem się nie dyskutuje.
  Zero jest zzewnątrzsterowne.

 94. Pomódlcie się za Polskę Ludową słowami Tuwima.

  My ludzie skromni, ludzie prości,
  Żadni nadludzie ni olbrzymy,
  Boga o inną moc prosimy,
  O inną drogę do wielkości:

  Chmury nad nami rozpal w łunę,
  Uderz nam w serca złotym dzwonem,
  Otwórz nam Polskę, jak piorunem
  Otwierasz niebo zachmurzone.
  Daj nam uprzątnąć dom ojczysty
  Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych
  Jak z grzechów naszych, win przeklętych.
  Niech będzie biedny, ale czysty
  Nasz dom z cmentarza podźwignięty.
  Ziemi, gdy z martwych się obudzi
  I brzask wolności ją ozłoci,
  Daj rządy mądrych, dobrych ludzi,
  Mocnych w mądrości i dobroci.
  A kiedy lud na nogi stanie,
  Niechaj podniesie pięść żylastą:
  Daj pracującym we władanie
  Plon pracy ich we wsi i miastach,
  Bankierstwo rozpędź – i spraw, Panie,
  By pieniądz w pieniądz nie porastał.
  Pysznych pokora niech uzbroi,
  Pokornym gniewnej dumy przydaj,
  Poucz nas, że pod słońcem Twoim
  „Nie masz Greczyna ani Żyda”.
  Puszącym się, nadymającym
  Strąć z głowy ich koronę głupią,
  A warczącemu wielkorządcy
  Na biurku postaw czaszkę trupią.
  (. . . . . . . . . . .)
  Piorunem ruń, gdy w imię sławy
  Pyszałek chwyci broń do ręki,
  Nie dopuść, żeby miecz nieprawy
  Miał za rękojeść krzyż Twej męki.
  Niech się wypełni dobra wola
  Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
  Przywróć nam chleb z polskiego pola,
  Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
  Lecz nade wszystko – słowom naszym,
  Zmienionym chytrze przez krętaczy,
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  Niech prawo zawsze prawo znaczy,
  A sprawiedliwość – sprawiedliwość.
  Niech więcej Twego brzmi imienia
  W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
  Głupcom odejmij dar marzenia,
  A sny szlachetnych ucieleśnij.
  Spraw, byśmy błogosławić mogli
  Pożar, co zniszczył nas dobytek,
  Jeśli oczyszczającym ogniem
  Będzie dla naszych dusz nadgnitych.
  Każda niech Polska będzie wielka:
  Synom jej ducha czy jej ciała
  Daj wielkość serc, gdy będzie wielka,
  I wielkość serc, gdy będzie małą.
  Wtłoczonym między dzicz niemiecką
  I nowy naród stu narodów –
  Na wschód granicę daj sąsiedzką,
  A wieczną przepaść od zachodu.
  Dłonie Twe, z których krew się toczy,
  Razem z gwoździami wyrwij z krzyża
  I zakryj, zakryj nimi oczy,
  Gdy się czas zemsty będzie zbliżał.
  Przyzwól nam złamać Zakon Pański,
  Gdy brnąć będziemy do Warszawy
  Przez Tatry martwych ciał germańskich,
  Przez Bałtyk wrażej krwi szubrawej.
  …A gdy będziemy, w Nekropolu,
  Przybliżać się do Twych przedmieści,
  Klękniemy kwarantanną w polu,
  Nadziei pełni i boleści:
  Nadzieją – że nam przyjaciele
  Naprzeciw wyjdą z Miasta Krzyżów,
  Niosący w oczach przebaczenie
  I łzy radości a nie wyrzut.
  Boleści – że nam nie pomogą
  Te łzy ni łaska, ni witanie…
  MILCZĄCE między nami stanie
  Zjawą złowrogą.

 95. @Wiesiek59
  „Reprezentuje pan poziom Forresta Gumpa.
  Dość przydatny w pewnych zawodach.
  Zero myślenia,”

  Cale szczescie, ze Wiesiek i jego rodacy sa tacy madrzy. Olsniewaja swiat kolejnymi wynalazkami i odkryciami naukowymi. Dlatego tak wielu wybitnych Polakow uhonorowano „naukowa” nagroda Nobla (fizyka, chemia, filzjologia/medycyna, ekonomia). Jak powszechnie wiadomo – pelno jest Polakow – „naukowych” noblistow. A jeszcze wiecej Polakow uhonorowano mdalem Fielda (matematyka). Na przyklad ten… albo.. ten tego… jakos ciezko konkretny przyklad znalezc. Ale na pewno takie sa.

  Jak sie posiada tak oczywiste intelektualne walory i sukcesy, to patrzy sie rzecz jasna z gory na inne, gorsze nacje. Takie, ktorym Przedwieczny rozumu poskapil. A we wlasnym kolku – to sie odczuwa nalezyta dume z faktu, ze najlepsze uczelnie, UW, UJ – to sie w rankingach juz w szostej setce lapia. No i pelno a.b.so.l.w.e.n.t.o.w w szerokim swiecie – Kasia po resocjalizacji zalapala sie na zmywak w Londynie. A Zdzicho po ujocie to nawet autobusy myje w Kopenhadze!

  „Z zerem się nie dyskutuje.”

  Cos w tym jest. Dlatego w amerykanskiej kulturze popularnej Polak jest synonimem intelektualisty, biznesmena, naukowca. Weszlo w USA w przyslowie – „inteligentny jak Polak”. Stad liczne tzw „polish jokes”, w ktorych podziwia sie wzmiankowana sile intelektu.

  No dobra, zeby nie byc wiecznym zerem, to sobie poczytam o Donioslych Polskich Sukcesach. Na przyklad o Niebieskim Laserze z PAN. I o Polskim Grafenie.
  A wypowiedzi Wieska nadal bede komentowal – chocby te na temat dziewczyny zbiorowo zgwalc… sorry, tej co sie Sama Prosila zeby ja Polacy zespolowo i zbiorowo… ten tego.

 96. Pan sie panie redaktorze Passent boisz że nie bedzie szmalu na te przedsięwzdecia ambitne PiSU I PREZESA/. Pan sie będziesz dziwił..pan nie znasz Polaka mimo tylu lat,…Jezeli nie dadza nam reparacji Niemcy ..a ruscy nie dadza za tego Mołotowa..to Wszczu dogada sie z Dzong Unem i wynegocjuje Kamczatke która podstepnie kupiła Ameryka od polskiego urzędnika w carskiej Rosji.
  Waszczu ..specjalista od dalekich krajów i geopolityki zamorskiej zrealizuje dawne marzenia o koloniach które słusznie sie Polsce należały..ale nie było odpowiednich ludzi i momentu historycznego. A teraz ,Selin ,Sasin. Duda Większy,Duda Mniejszy.. Jarosław Znak-Gowin…Hetman Koronny. Antoni..
  .Apostołowie Pawłowicz i Piotrowicz.. Kajzer zwykł mówić Oh Gott ! Wie reich ist deine Mernagerie!? Z broszką ,,z broszką..panowie..
  A Golce spiewali…jakby..
  ,,Od słówka do słówka z pomocą ołówka powstała piosynka fenomyyyn.!
  Piosynka prościuśko łod serca,piosynka zupełnie ło nicym
  Lec za to ,,pod noge” i scera do bólu..i każdy dziś może piernicyć..!”
  Ludziska nas dzisiaj szanują..domofon sie drapie po głowie..
  a w telewizorze Czarnecki mój Boże,złotymi ustami nam powie…??

  Tera przyszedł tyn moment..Widnokrąg się nie usunie..po prostu nie ma gdzie sie usunąć..Widnokrąg czy horyzont po prostu z Polską przegrały ..sromotnie.
  Wszyscy chca się fotografować z Prezesem i mlasakają z zachwytu..Według wypowiedzi pewnego polityka i jego PiS -daliów…w tvn ,,cały świat poważnych polityków na wschodzie i zachodzie potwierdza wielkość myśli przewodnicząceggo Prezesa, zabiegając o audiencję…
  .
  -Żeby Polska..żeby Polska..od Weimaru do Tobolskaaaa!
  -Żeby Polska..żeby Polska ..Pietrzakowa..oraz ,,Wolska.”.
  -Polska ,,Kurska” i ,,Gadowska”.Rydzykowa Międlarowska
  -Aby taka Była Pooolska…!
  Bóg nas nie opuści..zapewnia pani posłanka Pawłowicz…..a to rozumisz pan Najwaźniejsze… Co nie..?
  Pokłony…!!!

 97. Szymonowicz 18 września o godz. 19:43 Miało mnie już dzisiaj nie być, ale mam zarzuty i muszę się bronić. To głupstwo o którym piszę, że obali dobrą zmianę i naczelnika będzie przysłowiową kroplą, która urwie ucho prezesowi. Na temat suwerena to ja sobie często pozwalam na ironię, ale nie w tym przypadku. Jeśli oczekujesz w Polsce na polityków typu socjaldemokracja lub chadecja to musisz się uzbroić w cierpliwość. To co mamy obecnie w parlamencie jest autentyczną reprezentacją mieszkańców Polski.
  Pozdrawiam

  Tu w ogóle uwielbia się tematy żydowskie, więc podrzucę wam wypowiedź naczelnika. Ona, ta wypowiedź jest prawie w tym samym stylu, co publikacja w jakiejś prawicowej szczujni, która stwierdziła, że Hitler był lewakiem. Otóż naczelnik orzekł, że antysemityzm objawia się współcześnie krytyką państwa Izrael, którą uprawia cała europejska lewica. Brawo, tak trzymać naczelniku i nie popuszczać nawet do pampersa.

 98. Moim zdaniem Jarosław Kaczyński nie ogłosi zwycięstwa nigdy.

  Gdy już pod groźbą ekskomuniki zostanie osadzony w celi milczenia, to ogłosi, że jest już bardzo blisko zwycięstwa.

  A wtedy @Bar Norte wyrazi sugestię publicznego odtworzenia sceny zachwytu Zorby zsyntetyzowanego w pięknej katastrofie.

  Słowa, słowa, słowa, …
  i patrzenie wstecz …

  Upadek zacznie się od hakera który zmodyfikuje głos osieroconego bliźniaka jak to zrobili z konkurentem Zakochanego Anioła.

  https://youtu.be/tKXMTRyk59M

  A ci dwaj skonwertują komentarze @Mauro Rossi’ego na tajski.

 99. guzdra
  18 września o godz. 23:00

  Obawiam sie, ze nie ma Pan racji.
  Dlaczego?
  Dlatego, ze 40 % Ziomali deklaruje we wrzesniu 2017 r. ze zaglosuje na PiS dziedzica na feudalnym folwarku IV RP Kaczynskiego, a dobrze ponad 30% wierzy w maskirowske smolenska Sakiewicza/Macierewicz/Kaczynskiego .

  Polska, okazuje sie, jest krajem analfabetow politycznych, a nie Obywateli/Europejczykow znad Wisly.

  Z takimi jak @Mauro Rossi jest Pan bez szans. Jako statystyczny margines. I na nic tu sie nie przydadza trudne slowa, ktorymi Pan rozpaczliwie wymachujesz.

  Sorry.

 100. @Autor
  Kaczynski nie moze ogloscic zwyciestwa, bo to bylby jego koniec. Bo nie idzie wszak o jego zwyciestwo, a o zwyciestwo ‚przegranych III RP’, ktorzy dali mu wladze.

  I to wladze Genseka/wlasciciela feudalnego folwarku and Wisla pt IV RP. Wiecej nie mogl dostac.

  Ale oni wracajac z pisowskich wiecow, capstrzykow i miesiecznic nie widza tego zwyciestwa w swoich portfelach, domach wsiach i miasteczkach. Widza zas, ze do wygranych III RP dolaczyly tysiace wygranych IV RP i doja ich tak samo jak zawsze.

  Wiec Kaczynski musi kazac im (przy pomocy Karnowskich, Sakiewicza, Lisickiego i radiokomitetow Kurskiego i Rydzyka znow i znow gonic krolika. I oni gonia …

  To esencja polityki, niestety.

 101. @Waldek B

  „naczelnik orzekł, że antysemityzm objawia się współcześnie krytyką państwa Izrael, którą uprawia cała europejska lewica”

  Zgadza sie. Antysemityzm objawia się współcześnie krytyką państwa Izrael. To chyba dosc oczywiste? Kiedys objawial sie inaczej, bo Izrael nie istnial („zydzi morduja chrzescijanskie dzieci na mace”, „zydzi zatruwaja studnie”, „zydzi wszy tyfus”). A teraz sie tak objawia, jak to celnie ujal Pan Prezes.

  Ma Pan problem z ta wypowiedzia? Coz ja Panu poradze… Trzeba sie bylo wczesniej urodzic.

  Serdecznie –

 102. @Piez

  ” słowami Tuwima.”

  Katoliku,

  z cudzego podpie… no, z cudzego czerpiesz. Cytuj se poetow aryjskich.

  A od Tuwima to sie laskawie odstosunkuj. Jak Tuwima mieszacie z lajnem:

  „Oni legitymowali zbrodniczy system. Bohdan Urbankowski w „Erracie do biografii” poświęconej Tuwimowi, stwierdza, że jakoś tym wielkim twórcom i humanistom nie przeszkadzało, że w tym samym mieście, gdzie akurat odbywa się spotkanie z czytelnikami, dwie ulice dalej UB strzela komuś w potylicę, np. rotmistrzowi Pileckiemu.

  Read more: http://www.pch24.pl/tuwim-w-sluzbie-komunistom,17669,i.html#ixzz4t5sI2hx8

  to go urwal nie cytujcie.

 103. Piez
  18 września o godz. 21:37
  Wielkie podziekowania za Tuwima.

 104. @wiesiek59

  ” moje zdanie praktyka”

  … dziwnym trafem nigdy ale to _nigdy_ sie nie zajaknie, w jakiej to dziedzinie mialby rzekomo byc „praktykiem”. Jak na razie „praktyk” wypowiadal sie z bezbrzezna pogarda ma temat ludzi, ktorzy wykonuja konkretna i pozyteczna prace.

  Jak na razie jedyna dziedzina, w ktorej @Wiesiek59 wykazuje pewna bieglosc, to poslugiwanie sie kombinacja klawiszy Ctrl-C / Ctrl-V. Rzeczywiscie metoda zmudnych cwiczen @Wiesiek59 osiagnal nielatwa umiejetnosc poslugiwania sie metoda kopiuj-wklej. Jak wklei tuzn akapitow z kolejnej naziolskiej witryny, na ogol cos na temat zbrodniczych machinacji Sorosa i Rotszylda czy tez na temat jakze wspanialego modelu zycia w Korei Polnocnej – to doda trzy slowa od siebie. A nawet cztery.

  A jak ktos zakwestionuje te jego rewelacje? Wtedy oburzony @obWies chlusta smierdzacym bluzgiem i usiluje rzeczonym bluzgiem obfajdac tego, kto sie osmieli zakwestionowac @obwiesiowe madrosci. Pierwszy z brzegu przyklad:

  „Dajecie się moim zdaniem manipulować przekazem informacyjnym zawartym w medialnych słowotoku.
  Uwieść propagandzie.
  Szczekacie na rozkaz, jak psy Pawłowa,”

  Uzywajac srodkow wyrazu samego @Wieska – szczeka to-to jak esesmanska sobaka, kiedy jej Hans zapomnial zarcia do miski zadac. Szczeka to-to jak sobaka na kazdego, kto sie osmieli sobacze madrosci zakwstionowac.

  No i co? No i wuj, ugryzc raczej nie ugryzie.

  Q: Co to jest: Caly dzien szczeka a w nocy sie kąpie?
  A: Szczęka Wiesia.

 105. Mauro Rossi
  18 września o godz. 19:01
  Szwajcaria, o ktorej pisze Bar Norte , ze nie przyjela feudalizmu, ma tez najlepszy system sredniego szkolnictwa zawodowego, gdzie szkoly wspolpracuja scisle z przedsiebiorstwami dajac absolwetow zatrudnianych od zaraz za bardzo wysokie pensje.
  Wiekszosc Szwajcarow nie pcha sie do szkol wyzszych.

 106. @folwarkPn

  Katoliku,
  z cudzego podpie… no, z cudzego czerpiesz. Cytuj se poetow aryjskich.

  A od Tuwima to sie laskawie odstosunkuj. Jak Tuwima mieszacie z lajnem, to sie urwal na niego nie powolujcie.

  „Tuwim po powrocie do Polski nie stworzył już utworów na miarę przedwojennych i wojennych. (…) Służąc reżimowi, zatracił wenę. Nie bez przyczyny przyjaciele oburzyli się na publikacje i powrót Tuwima do kraju zagarniętego przez Sowietów. Miliony istnień ludzkich wymordowanych przez komunistów nie wzruszały Tuwima. Dziarsko utrwalał władzę ludową w kulturze.

  Nawet Maria Dąbrowska, obserwując zachowanie poety na kongresie zjednoczeniowym partii komunistycznych, wyrażała zdziwienie:
  „Wyglądał jak stary lichwiarz […], krzyczał i klaskał, i wstawał, a oprócz tego co chwila wyrzucał w prawo i lewo pięść. Miał wtedy już 54 lata, naiwny nie był.””

  https://www.wykop.pl/link/2460261/tuwim-niejedno-ma-imie/

  Cytuj se urwal poetow aryjskich. A od Tuwima sie od..

 107. „Grasp all, loose all” – mawiają Anglicy. Chcesz wszystko, stracisz wszystko.

 108. Sciaga dla Mag…..


  ..

  Podobnie wyglada intepretacja slow prezydenta Iranu (Konferencja „Swiat bez syjonizmu“ 2005). Oczywiscie obroncom pokoju chodzi o maly, pokojowo do swiata nastawiony Iran vis-à-vis poteznego Izraela zagrazajacego swiatu. Jesli ktos ma ochote, to moze ustawic prezydenta Iranu i znanego (dobrego skad inad) pisarza w jednym szeregu oraz dolaczyc do nich wg zasady; kazda krytyka moze byc konstruktywna. Ciekawi mnie zdanie wirtualnych skoczkow blogosfery na temat wymazania Izraela z mapy swiata. Przypominam, ze jeszcze w maju 2011 iranski prezydent nazywal Izrael wrzodem rakowym, ktory powoduje infekcje w kazdym regionie. Ow wrzod musi zostac usuniety. Przy kazdym ataku rakietowym na Izrael wysilamy sie na pouczanie jerozolismskich pryncypalow, aby unikali odwetu i nie doprowadzali do eskalacji przemocy. Politycy, ktorzy nie mieli problemu z murem berlinskim, krytykuja dzielnie mur miedzy Izraelem i zajetymi terytoriami.

  Wielu z nas ma sciage/recepte na rozwiazanie konfliktu bliskowschodniego. Celuje w tym kazdy medrzec po wizycie w bazylejskiej bibliotece oraz partnerzy nie obawiajacy sie mezaliansu. Twierdza oni , ze pokoj na Bliskim Wschodzie lezy w interesie Izraela. Szkoda, ze Izrael o tym nie wie. Wie natomiast rzad izraelski, a z pewnoscia wiekszosc Izraelczykow. Wszyscy wszystko wiemy, tylko nie wiemy jak. Jesli chodzi o Tybet, to mamy wiele gotowcow wersji politycznych opcji.

  Gdy zajmujemy sie „kwestia“ izraelska“, to stoimy w jednym antysyjonistycznym szeregu. Antysemita ciagle mysli o Zydach, wszedzie ich widzi, szczegolnie w czasach kryzysowych. Niewielki narod, a wszedzie obecny. Na tym polega antysemicki trick z Protokolami medrcow Syjonu, Israel-Lobby, nadproporcjonalna obecnoscia Zydow wsrod noblistow, ktora jest dowodem na ich solidarnosc i wszechobecnosc w Networkach. Antysemita, tropi i wszedzie wytropi Zydow.

  Dlaczego antysemita jest odporny na kontrargumenty? Oczywiscie ze antysemityzm jest potepiany politycznie jak zaden inny resentyment. Tabuizowanie antysemityzmu prowadzi go na sciezki rownolegle. Dlaczego Zydzi? Dlatego ze wymyslili monoteizm, dziesiec przykazan, zabronili ofiary ludzkie skladane bogu(om). Dlatego ze politeizm jest bardziej zabawny, bo ofiary ludzkie byly events typu Mega. Badacze antysemityzmu maja klopty z jego definicja. Ilosc Zydow w Polsce jest sladowa, szeregi antysemitow nie maleja. W blogosferze podczas apelu wykrzykuja czesto “obecny”. Spotykalem sie w blogosferze z dobrymi radami, ze krytykowanie antysemityzmu, antysemityzm generuje. Ciekawa pozycja domoroslych socjologow. Ciekawym zjawiskiem jest antysemityzm bez antysemitow.

 109. Sciaga dla Przodownikow blogosfery………………….


  ..
  .

  Antysemityzm jako roznica Oswiecimia? Tego sobie nikt nie wyobrazal w 1945 roku. Antysemityzm nie nalezy do kategorii typu “przesad”, lecz do kategorii typu “resentymenty”. Legenda o mordach rytualnych kosztowala zycie milionow Zydow. O chrzescijanskich dzieciach jako ofiarach opowiada sie chetnie i ciagle sciszonym glosem, zapominajac ze chodzi o ofiary li tylko werbalne.

  Antysemita nie znosi madrych Zydow, bo sa madrzy, nie znosi rowniez glupich Zydow, bo sa glupi. Bogatych, bo maja pieniadze, biednych, bo ich nie posiadaja, prawicowych, bo, lewicowych, bo.

  Oczywiscie niechec generuja sami Zydzi i tylko oni odpowiadaja za taki stan rzeczy. Antysemityzm jest tysiace lat liczaca “pogloska” o Zydach, ktorej poczatkiem byla smierc Jezusa.

  Wygodniej prowadzi sie badania historyczne dotyczace antysemityzmu w Europie. Antysemityzm na Bliskim i Srodkowych Wschodzie wydaje sie dormoslym socjologom przebadany od poczatku do konca; pierwszym i ostatnim przystankiem jest oczywiscie Palestyna i tylko niektorzy
  Palestynczycy.

  Antysemitom, ktorzy powoluja sie na swoich przyjaciol Zydow zalecam powiadowienie tychze o tym wczesniej. Czy ktokolwiek w blogosferze wspomnialby o islamskim antysemityzmie? Czy “Feindbilder” sa recepta na rozwiazanie jakiekolwiek problemu, sa jedynie placebo czy skutecznym lekiem? Wydaje mi sie, ze blogowi badacze zjawiska antysemityzmu blade o nim maja pojecie. Badaja wprawdzie material, nie tresci, ktore niese, lecz jego wytrzymalosc na zuzycie (uzycie).

  Proponuje wiec dyskusje o Antysemityzmie i Islamofobii. Ona bowiem umozliwi nam debate o antysemiztyzmie, debate trwajaca nastepne sto lat. Wowczas jednak brakloby nam czasu na analizowanie wojny na Sri Lanka i jej konsekwencji. Niewazne jest czy pseudodebaty medrcow w blogosferze polacza Odre z Wisla, niewazne sa bowiem cele, wazne sa li tylko zamiary. Takie mam wrazenie po lekturze niektorych wpisow w blogosferze.

 110. RadzilowJedwabne 19 września o godz. 5:55 Problem? Ja nie mam i nigdy nie miałem problemu ze swoją tożsamością plemienną i kulturową. Innych postrzegam jako równych i jednocześnie ciekawych ze względu na odmienność. Zaliczam do nich także Polaków. Bredzenie antysemitów zawsze kończyłem informacją, że jestem Żydem i mogę dać w mordę. Teraz jestem już za stary na takie teksty, więc odwracam się od takich osobników i odchodzę w miejsce, gdzie nie usłyszę tego gdakania. Oczywiście każdy ma prawo nazwać Hitlera lewakiem, a lewaków antysemitami. Może też taki osobnik uważać się za Napoleona, Kaligulę a nawet za naczelnika państwa. W dzisiejszych czasach w państwie jeszcze trochę przestrzegających standardów demokratycznych, takie osoby nie muszą chodzić w kaftanach z związanymi rękawami na plecach, albo w pokojach bez klamek. I tak być powinno. Twoja racje są twojsze a moje mojsze (nie, nie Mosze).
  Miłej zabawy życzę.

 111. Bar Norte 18 września o godz. 18:15 Jeśli twierdzisz, że naród buduje język, to znaczy, że Polacy muszą się przygotować na zmianę tożsamości. Dokona tego naczelny językoznawca Polski naczelnik Jarosław. Za jego wystąpieniami pójdą zmiany w słownikach i leksykonach do języka polskiego. Zmienią się hasła i definicje, a ja muszę znaleźć skrytkę na 12 tomów Kopalińskiego, żeby kiedyś potomni mogli rozszyfrować teksty sprzed powstania dobrej zmiany.

 112. Hartman o Rodowicz. Czy to aby o Polsce.
  „No właśnie. Te oczy, te blond włosy, ten biust… Kto się nie kochał w latach 70. w Maryli Rodowicz, ręka do góry albo ręce do góry! A tu taki wstyd – w wieku 71 lat, w kwiecie szóstej młodości, nasza idolka odpaliła jakąś totalną żenadę, foczkowato podrygując w różowej mini do pseudohiszpańskiego bełkotu wokalno-instrumentalnego, w testosteronowym towarzystwie gogusiowatego, wybrylantowanego pakera, szczęściem dość świeżej jeszcze daty, niejakiego Jana Klimenta – fordansera i samca alfa, pobudzającego wstydliwą strunkę w najzacieklejszym heteryku.”
  K…wa pasuje jak ulał.

 113. …….obecni żydzi to przecież mieszańcy. Wśród nich można rozpoznawać cechy wielu ras (czasem nawet widać czysta rasę , ale nie semicką) Semitów obecnie wśród żydów na lekarstwo, ale i tak będą trąbić o antysemityzmie………..

 114. „Wyobraźmy sobie, że poeta dostaje do rąk twórców Hollywoodu, a więc finansistów, reżyserów, aktorów i aktorki. Że obarczony jest pełną wiedzą o rozmiarach zbrodni popełnianej co dzień na umysłach milionów ludzi przez pieniądz, który nie działa w imię żadnej ideologii, ale w imię mnożenia siebie. Jaka kara będzie stosowna? Waha się pomiędzy rozcięciem im brzuchów i wypuszczeniem flaków, zamknięciem tego całego towarzystwa za drutami, bez pokarmu w nadziei, że będą zjadać się wzajemnie i że ofiarą padną w pierwszym rzędzie tłuści potentaci, przypiekaniem na wolnym ogniu, wsadzaniem ich, związanych, do mrowiska. Kiedy jednak zajmuje się ich przesłuchiwaniem i widzi ich, pokornych, trzęsących się, przymilnych, pochlebczych, grzeczniutkich, nic a nic nie pamiętających swojej arogancji, jaką dawała im władza, zniechęca się. Wina ich jest równie nieuchwytna jak urzędników partyjnych w totalitarnym ustroju. Najbliższe sprawiedliwości byłoby zabić od razu ich wszystkich. Wzrusza ramionami i puszcza ich wolno”

  Czesław Miłosz z „Pieska przedrożnego”

 115. mag napisala…….patrz wyzej….
  7 czerwca o godz. 21:04

  ….…….obecni żydzi to przecież mieszańcy…..

 116. Kopia z mag…

  Nawet Żydzi dają najlepsze efekty w „mieszankach”.
  Coś mi się błąka po głowie takie określenie myszigene (mieszaniec?).
  Mam zresztą dowód w postaci bardzo udanego syna (duże sukcesy zawodowe i osobiste) z matki gojki, czyli mnie.
  Oczywiście, piszę to z pewnym przymrużeniem oka na twoje – jak sądzę – przymrużenie.

 117. Kopia z mag….

  ….

  „a najbardziej tępogłowe okazują osobniki (czki) o genach super narodowych. Danej nacji, rzecz jasna.”
  Za wyjątkiem Żydów?
  Nie znoszę teorii narodu wybranego ani w wydaniu izraelskich syjonistów ani polskich katolików ani wyjątkowych Amerykanów, aryjskich Niemców, boskich Japończyków czy mądrych Chińczyków. Niemniej procent żydowskich naukowców czy twórców w ich populacji jest cholernie wysoki. Może jednak geny?

 118. @Saldo mortale
  19 września o godz. 8:35

  antysemityzm , antySaltoMortalizm, antysemityzm, antySaltoMortalizm, antysemityzm, antySaltoMortalizm, antysemityzm , antySaltoMortalizm, antysemityzm, antySaltoMortalizm, antysemityzm , antySaltoMortalizm … ( w tym wątku 44 razy użyłeś „antysemityzm” ) . Jaką masz stawkę ?

  W Niemczech rodzi się antyżubryzm ( z powodu obcości żubra na terenie Niemiec piękny samiec został odstrzelony), zajmij się może tym tematem… U nas wycinają puszczę, w Niemczech odstrzelają żubry, jest jakaś paralela.

  Nie trudź się niepotrzebnie, nikt już tego nie czyta, zamęczyłeś temat na śmierć. Z nudów wyzionął ducha ostatni antysemita. Już wszyscy „polcy” czystej krwi kochają Żydów (oprócz nudziarzy na tym blogu).

  Wake-up… Wach auf… Aj waj.. Shalom…

 119. @RadzilowJedwabne
  18 września o godz. 21:38

  Myślicielu wybitny, przy tej podniebnej inteligencji, jaką rzekomo dysponujesz, nie umiesz włączyć polskich znaków na klawiaturze komputera, a medal, o którym wspominasz, nazywa się medalem Fieldsa ( od nazwiska Johna Charlesa Fieldsa). Nie chcę oczywiście pisać o narodzie, rasie czy innej grupie bo nie jestem rasistą. Piszę o TOBIE ksenofobie. W przeciwieństwie do twojego skowyczenia, które w każdym miejscu odnosi się do narodowości. Mnie to nie rani, ale definiuje jednoznacznie ciebie.

  “I could never understand ethnic or national pride. Because to me, pride should be reserved for something you achieve or attain on your own, not something that happens by accident of birth. Being Irish isn’t a skill, it’s a fucking genetic accident. You wouldn’t say “I’m proud to be 5’11”. I’m proud to have a predisposition for colon cancer.” So why the fuck would you be proud to be Irish, or proud to be Italian, or American or anything?” ~George Carlin

  Are you proud to be a Jew ?

 120. Oto kolejny przyczynek do mojej tezy o powszechnym niezrozumieniu tekstów moich komentarzy (wytłuszczenia pochodzą ode mnie):

  mr.off
  19 września o godz. 1:53

  guzdra
  18 września o godz. 23:00

  Obawiam sie, ze nie ma Pan racji.
  Dlaczego?
  Dlatego, ze 40 % Ziomali deklaruje we wrzesniu 2017 r. ze zaglosuje na PiS dziedzica na feudalnym folwarku IV RP Kaczynskiego, a dobrze ponad 30% wierzy w maskirowske smolenska Sakiewicza/Macierewicz/Kaczynskiego .

  Polska, okazuje sie, jest krajem analfabetow politycznych, a nie Obywateli/Europejczyko</bBw znad Wisly.

  Z takimi jak @Mauro Rossi jest Pan bez szans. Jako statystyczny margines. I na nic tu sie nie przydadza trudne slowa, kto</b<rymi Pan rozpaczliwie wymachujesz.

  Sorry.

  Po kolei

  A – proszę się nie obawiać. Jestem pacyfistą i nie jestem katastrofistą. Sądzę, że zapowiadany na najbliższą sobotę koniec świata, to jest bujda. Ponadto proszę się nie obawiać dronów mających wykazać płaskość Ziemi. To jest płaski chwyt w stylu wypowiedzi Andrzeja Zybertowicza.

  B – Nazywanie przywódcy Prawa i Sprawiedliwości dziedzicem rozumiem jako przytyk do objęcia w posiadanie domku nadanego ojcu Jarosława Kaczyńskiego. Co jest w księgach wieczystych, tego nie wiem.

  C – Czy Ziomale to jakiś ród, czy też odłam chrześcijaństwa wywodzący się od Jasia Ziomala przebywającego stale poza dorzeczami Wisły i Odry? (Jackowo? Missisoga?)

  D – co to jest maskirowka?

  E – Co do trudnych słów, to rzeczywiście ma szanowny kolega rację. Haker suwerenowi ekskomuniki nie rozkmini

  F – Wielokrotnie opisywałem tu moje przekonanie, że @Mauro Rossi to combo propagujące inteligenckie chamstwo w komunikacji webowej. Zatem gdybym chciał się potykać z kupą, to kupie Kiepskich spodobałoby się obsikiwanie @guzdry.

  G – na lękliwość, rozpacz itede to ja już podawałem adres (pol: linkowałem) wariatkę ze zgubionym kagańczykiem. Jedna taka przerośnięta młódka wygłupiła się po półwieczu na festiwalu. Przywoływałem już wielokrotnie jej promocyjny przebój Mówiły mu z takim rdzeniem tekstu: … i słowa co miały coś znaczyć, znaczyły nie to

  H – nie opłaca się naprawiać klawiszy przewijania. Para (mysz & klawiatura) jest do kupienia za śmiesznie niską cenę. A oszołomów to ja przewijam strzałką ze zwrotem ku mojemu prawemu łokciowi.

  I – I nie ma za co przepraszać.

  *******************************

  Postronnym przypominam dwie mądrości słowiańskie:

  Wszystkie choroby biorą się z nerwów, z wyjątkiem syfilisu biorącego się z przyjemności.

  Dla pieniędzy ksiądz sie modli, dla pieniędzy lud się podli.

  ***************************************************

  Nikogo nie zachęcałem do studiowania dzieł zebranych Nicolasa Bourbaki, ani do studiowania dorobku Billa Gatesa i nie będę przepraszał za to zaniechanie.

  Kto tu wlazł, to ten Pan …

  https://youtu.be/3VqOIhqUklI

 121. „W przeciwieństwie do twojego skowyczenia … ksenofobie”

  Spróbuj zajarzyć, zafajdany, durny smrodzie, że jak nie masz Hansa albo chociaż paru „granatowych” do pomocy, to plugawy bluzg nie jest dobryim pomysłem. Po prostu obrywasz w ryj tą samą substancją, ktorą usilowaleś kogoś obs.ać. Tyle, że z odpowiednią nawiązką. Na krótką chwilę wlączyłem sobie te wasze ogonki. Za chwilę znowu je wylączę – bo na wuja mi one potrzebne?

  „Piszę o TOBIE ksenofobie.”

  A ja piszę o tobie, prymitywny, tępy chamie. A także o tych twoich braciach w Adolfie, ktorzy kiedyś tak zgrabnie pozyskiwali „mienie pożydowskie” poprzez zapędzanie żydkow do oblanych benzyną czy naftą stodół a następnie likwidację całych żydowskich społecznosci poprzez spalenie żywcem. Podobno teraz od Hansa dostaną odszkodowania za poniesione koszty. Nafta kosztuje, piechotą nie chodzi, poza tym wyłapywanie uciekinierów po polach i zagajnikach wymagało wysiłku.

  „Aj waj.. Shalom…”

  Do szkoly wachmanow w Trawnikach to bys sie akurat nadawal.

 122. @zetus

  „Nie chcę oczywiście pisać o narodzie”

  Ale jakos piszesz o rasie,
  prymitywny, zalosny, ..sie.

  „W ciągu ostatnich sześciu lat znacząco wzrósł odsetek Polaków odczuwających wyłącznie dumę narodową – wynika z najnowszego sondażu CBOS. .. W ciągu ostatnich sześciu lat można zauważyć, że odsetek respondentów wstydzących się swojej narodowości pozostaje stabilny, zaś wyraźnie wzrósł odsetek tych, którzy bardzo często odczuwają dumę z tego, że są Polakami (z 24% do 38%).”

  https://dorzeczy.pl/kraj/14171/Polacy-coraz-bardziej-dumni-z-polskosci.htm

  „93 proc. uczestników sondażu zadeklarowało, że jest dumnych z bycia Polakami. Nie czuje dumy 5 proc. ankietowanych, a 2 proc. odpowiedziało „trudno powiedzieć”. Sondaż przed świętem odzyskania niepodległości na zlecenie programu „Forum” przeprowadził TNS OBOP.”

  Drugi cytat to z witryny patriotycznej, odzyskane tvp.info. Nastepny z witryny „malydziennik”:

  „Aż 88 proc. Polaków uważa się patriotów. 43 proc. badanych deklaruje to zdecydowanie. Tylko co jedenasty badany nie określa się mianem patrioty – wynika z sondażu CBOS. … Dla trzech czwartych ankietowanych (74 proc.) przynależność narodowa jest powodem do dumy. Prawie dwie piąte (38 proc.) twierdzi, że dumę z bycia Polakiem odczuwa bardzo często,”

  Najdziwniejsze, katoliku, ze te odczuwana „bardzo czesto” patriotyczna dume to odczuwacie wszedzie – tylko nie w tym waszym kraju, z ktorego jeszcze przed okraglym stolem popitalo na Zachod okolo miliona, A po okraglym stole – jeszcze trzy mliony. Piekna Wasza Polska cala, piekna, zyzna i niemala – a jak juz nie ma „mienia” do przejmowania, to trzba na zmywak do Londynu. Albo do rajchu u bauera robic.

  Ja jednak mysle, ze sobie swietnie poradzicie, lada moment Niemcy wyskocza z kasy i wybula reparacje. A jak nie dadza po dobroci, to ekspedycja karna. Zatetni ziemia czarna gasienic kopytami.

 123. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 12:32
  Zetus jest transparentny………………..

 124. Na łamach POLITYKi coś bardzo cicho o Prezes pani Gersdorf. Zadziwiające jak można się skundlić! Info tutaj http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22393906,dlaczego-prezes-sn-wziela-udzial-w-slubowaniu-sedziego-dublera.html#BoxNewsImg&a=167&c=96
  Rację miał Kisielewski mówiąc „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać”.

 125. RJ
  Prymarnymi osobnikami nie warto sie zajmowac. Ich teksty nalezy jednak krytykowac-

 126. @zetus

  „„Wyobraźmy sobie, że poeta dostaje do rąk twórców Hollywoodu, a więc finansistów, reżyserów, aktorów i aktorki. Że obarczony jest pełną wiedzą o rozmiarach zbrodni popełnianej co dzień na umysłach milionów ludzi przez pieniądz, który nie działa w imię żadnej ideologii, ale w imię mnożenia siebie. Jaka kara będzie stosowna? Waha się pomiędzy rozcięciem im brzuchów i wypuszczeniem flaków, ”

  Znaczy nie podoba ci sie filmowa produkcja z Hollywood? No to masz, urwal, przefajdane. I to dosyc gruntownie. Byl kiedys sezon na rozcinanie brzuchow i wypuszczanie flakow – ale juz sie zakonczyl. I to raczej na dobre. A nawet w sezonie to akurat na Hollywood raczki byly zdecydowanie za krotkie, Howwywood dosc daleko od Wasoszy czy Grajewa.

  A jak tobie i twoim ziomom Hollywood nie pasi – to urwal bojkotujcie sie filmy z Hollywood. Nikt was w koncu do sali kinowej na lancuchu nie ciagnie. Mozecie chyba chodzuc wylacznie na produkcje rodzime, polskie, aryjskie, narodowe i katolickie? na przyklad na „Smolensk” czy „Wolyn”? No i powinniscie chyba rozp..c istniejace multikuna i zbudowac dajmy na to Centralne Kino Narodowe. W Zgierzu dajmy na to. Bo te istniejace „Cinema City” to naleza – o zgrozo – do spolki izraels… pardon, do spolki Dzialajace Nielegalnie na Dawno Zrabowanych Ziemiach Palestyny.

 127. @Piez

  Jako osoba względnie prosta nie siadam na kobyłę pojęciowa wysoka kultura.

  Natomiast co nieco nauczyłem się o adresach jako o tworze sieciowo komputerowym.
  Według mojej skromnej wiedzy adres pliku
  ///C:/Users/erb/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/HCR1AGS5/Manuela%20Gretkowska.htm
  nie jest adresem sieciowym dostępnym z innych stanowisk komputerowych.

  Na mój chłopski rozum – po pominięciu sztuczek hakerskich – adres sieciowy wysokiej kultury czerwieni się ze wstydu.

 128. @Lider4

  „Za co Niemcy zapłacą?
  Trudności życia w warunkach okupacji miały wpływ na pogarszanie się stanu zdrowia Polaków. ”

  Zgadza sie. Wojna jest bezlitosna. O ciezkich losach ludzi, ktorzy znalezli sie pod okupacja – ponizej:

  „Żydzi brali: wieczne pióra ze złotymi stalówkami wypełnione brylantami, złote dolary, cenniejsze od złota zabytkowe numizmaty… A gdy już pociąg wyładowany majątkiem stawał na peronie, wystarczyło półtorej godziny, by ludzie płonęli na wielkim ruszcie z kolejowych szyn. W tym czasie więźniowie z Sonderkommanda rozpruwali ich ciepłe jeszcze płaszcze, segregując kosztowności. W pośpiechu nikt nie dbał o drobne.
  – Deptano często złote monety i nikt nie nachylał się, żeby je podnieść – relacjonował jeden z garstki ocalonych. Inny – Samuel Willenberg – napisał: „Poniewierały się codziennie kilogramy brylantów, tysiące złotych zegarków, miliony monet narodów całego świata. Nawet chińskie. Papiery wartościowe, jakieś akcje różnych towarzystw całego świata razem ze zdjęciami szły na spalenie”.

  Kolejna relacja: „W piasku i błocie leżały kilogramy złota, wielkie brylanty, masa przedmiotów wartości dosłownie miliardów złotych i nikt tego nie brał, bo na co trupom pieniądze?”.

  Trupom na nic.

  Chłopi nosili kosze zegarków, baby – futra wiadomego pochodzenia
  Łańcuszek wyglądał tak: zatrudnieni przy eksterminacji więźniowie odbierali uśmiercanym walutę, złoto, kamienie i zegarki, które – w tajemnicy przed nadzorującymi obóz esesmanami – przekazywali ukraińskim wachmanom. Ukraińcy szli na wieś, gdzie wymieniali dobra na wódkę, usługi prostytutek i jedzenie. Po powrocie do obozu za jedzenie kupowali od Żydów z Sonderkommanda kolejne kosztowności. Za drutami bułki, kiełbasa i butelka były warte już 300 dolarów albo więcej.

  Kółko się domykało, bogactwo rosło, Ukraińcy nie wiedzieli już, co zrobić z pieniędzmi. Po służbie nie trzeźwieli, a na szyjach prostytutek wieszali złote kolie.”

  „”Gospodarze tej wsi [Wólki] wysyłali swe żony i córki do ukraińskich strażników zatrudnionych w obozie i nie posiadali się z oburzenia, gdy te kobiety przynosiły za mało pierścionków i innych kosztowności pożydowskich, uzyskanych w zapłatę za osobiste usługi (…). Strzechy znikły zastąpione blachą, a cała wieś robiła wrażenie Europy przeniesionej do tego zapadłego zakątka Podlasia”.”

  Ale sie musialy kobiety napracowac! Nikomu nie bylo lekko.

 129. Chwała zwycięskiej Armii Czerwonej,która przeganiając katolicki wehrmacht pomogła w poczęciu braci bliżniaków.I wychowaniu w willi znacjonalizowanej pewnie od jakiegoś ustrojowego łobuza.To przypomina założenie pierwotnej Solidarności przez Kiszczaka teraz bronionej nawet przez przebierańców rodzaju Duda nazywanych przez Wałęsę niby ZOMO.Czekam w ramach kolaboracji PSL na pomnik ORMOWCA co żywił i bronił każdy ustrój od 125 lat.Nawet zadeptał parkiety dziedziców kiedy dawali w ramach reformy rolnej. To już było jak 500+ na gruntach obszarników.Tak sobie myślę,że parafianie są pazerni na poziomie KK.

 130. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 12:59
  Pozostanie pytanie, za co i z czego Niemcom zaplaca. Dluznikiem zostanie w koncu Rosja, bo do pozostalych aliantow nikt sie nie odwazy zwracac z roszczeniami windykacyjnymi. Odwazy sie ktokolwiek oskarzyc (owszem) i zaskarzyc Rosje?

  Kwestia otwarta, to oczywiscie pozostawione w Polsce mienie zagrabione nie tylko Niemcom, lecz zagrabione przez Niemcow, lub kolejne polskie rzady na tzw. ZZ.

 131. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 12:54
  @zetus
  „„Wyobraźmy sobie, że poeta dostaje do rąk twórców Hollywoodu, a więc finansistów, reżyserów, aktorów i aktorki. Że obarczony jest pełną wiedzą o rozmiarach zbrodni popełnianej co dzień na umysłach milionów ludzi przez pieniądz, który nie działa w imię żadnej ideologii, ale w imię mnożenia siebie. Jaka kara będzie stosowna? Waha się pomiędzy rozcięciem im brzuchów i wypuszczeniem flaków, ”

  Znaczy nie podoba ci sie filmowa produkcja z Hollywood? No to masz, urwal, przefajdane. W twoim kraju na szczycie listy konowych hiciorow plasuje sie „Dunkierka”. Produkcja „Warner Bros”.

  Warto wspomniec, ze bracia Warner pochodzili z twojego kraju:

  „… naprawdę nazywali się Hirsz, Aaron (niektóre źródła podają też imię Abraham), Szmul. Urodzili się w Krasnosielcu na Mazowszu, między 1881 a 1887 w żydowskiej rodzinie szewca Benjamina Wonsala i Perły Eichelbaum. … wyjechali do Kanady. Potem rodzina przeprowadziła się do Ohio, a wreszcie do Pensylwanii…. używać nazwiska Warner. Chłopcy przyjęli też angielskie imiona, zachowując jednak pierwsze litery starych, żydowskich. Hirsz zmienił się w Harry’ego,… We czterech stworzyli jedną z największych potęg w historii kina — wytwórnię Warner Bros.”

  Goraco zalecam bojkot. A takze embargo. Juz jeden wasz szef, w randze generala, wprowadzil kiedys sankcje na amerykanska kulture (i nauke). Ten w ciemnych okularach. Ameryka jak wiadomo nigdy sie nie podniosla po takim strasznym ciosie.

 132. Produkcja Mag….

  Nawet Żydzi dają najlepsze efekty w „mieszankach”.
  Coś mi się błąka po głowie takie określenie myszigene (mieszaniec?).
  Mam zresztą dowód w postaci bardzo udanego syna (duże sukcesy zawodowe i osobiste) z matki gojki, czyli mnie.
  Oczywiście, piszę to z pewnym przymrużeniem oka na twoje – jak sądzę – przymrużenie.
  @mag 7 czerwca o godz. 19:23
  „a najbardziej tępogłowe okazują osobniki (czki) o genach super narodowych. Danej nacji, rzecz jasna.”
  Za wyjątkiem Żydów?
  Nie znoszę teorii narodu wybranego ani w wydaniu izraelskich syjonistów ani polskich katolików ani wyjątkowych Amerykanów, aryjskich Niemców, boskich Japończyków czy mądrych Chińczyków. Niemniej procent żydowskich naukowców czy twórców w ich populacji jest cholernie wysoki. Może jednak geny?

 133. @Saldo mortale

  „Pozostanie pytanie, za co i z czego Niemcom zaplaca. Dluznikiem zostanie w koncu Rosja”

  Skadze, z Rosja nie jest zdrowo zadzierac. A kto powinien zaplacic – to juz chyba tutejsze Piekne Umysly ustalily, vide wpis @MR z 14 września o godz. 22:36:

  „A to zobaczymy jak będzie, kiedy Polska złoży w Berlinie wniosek o reparacje wojenne i otrzyma odpowiedź, że pomyłkowo zostały one wypłacone Izraelowi. Wtedy Izreal stanie się naszym dłużnikiem, no ale przecież może dług spłacać w pomarańczach i rakietach.”

  Spece od pozyskiwania majatku ruchomego i nieruchomego metoda stodolowo-zapalczana nie sa w stanie wziac na te swoje male lebki, ze czasy jakby inne, a raczki zdecydowanie za krotkie.

 134. Zafajdanych durnych smrodów na blogu coraz mniej.
  Melduje wykonanie zadania !

 135. @tejot & zetus

  @tejot chwalil sie tutaj donioslymi sukcesami polskiego przemyslu stovzniowego. Dziwnym trafem wasze gazety jakos inaczej pisza:

  „Polskie stocznie walczą o najmniejsze kontrakty na budowę statków. A MON unieważnił właśnie kontrakt na sześć holowników dla Marynarki Wojennej … Globalne spowolnienie w przemyśle stoczniowym odbija się na kondycji polskich zakładów. Nasze największe stocznie chwytają się małych kontraktów, aby przetrwać na trudnym europejskim rynku. ”

  http://wyborcza.pl/7,155287,21493402,polskie-stocznie-walcza-o-najmniejsze-kontrakty-na-budowe-statkow.html

  Jeszcze dziwniejsze, ze ten rynek „trudny” u was – a w Rajchu jakos nie jest trudny. Meyer Werft co i raz buduje wycieczkowce – kolosy, prawdziwe plywajace miasta. Na przyklad Norwegian Joy, 167 tystecy ton, kabiny dla 3899-set paszazerow, plywa od kwietnia. Albo Genting Dream, plywa od oku, sto piecdziesiat tysiecy ton wypornosci, kabiny dla 3300 pasazerow.

  Pewnie wredni Niemcy konkuruja placac grosze spawaczom, zanizaja pewnie stawki. No i zapewne uzytkuja niewolnicza sile robocza z Korei Polnocnej.

 136. @zetus1

  Ja nie ma innej rady to zaczynamy falszowac nicki. Za glupi jestesmy zeby falszowac dajmy na to studolarowki, ale falszowac nicki to zawsze cos.

 137. Ja nie ma innej rady to zaczynamy falszowac nicki. Za glupi jestesmy zeby falszowac dajmy na to studolarowki, ale falszowac nicki to zawsze cos.

 138. „Melduje wykonanie zadania !”

  Jak nie mozemy falszowac studolarowek, to przynajmniej falszujemy nicki.

 139. @RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 12:32

  Podobno język Szekspira jest ci znany, chociaż nic na to nie wskazuje. Cytat z Georga Carlina, który ci podałem dowodzi, że twój komentarz jest nie na temat. Jesteś ksenofobem bo wychwalasz Żydów i Izrael a pogardliwie piszesz o Polsce i Polakach. Mnie zupełnie nie trafiasz, strzelasz obok albo w płot. Nie jestem dumny ani się nie wstydzę tego kim jestem, więc czytaj ze zrozumieniem – „intelektualisto”.

  Oczywiście nadal analizujesz naród i mnie przypisujesz statystyczne cechy członka tego narodu. Złe świadectwo wystawiasz tym, którzy uczyli cię w szkole. Jeżeli jest was dwóch i jeden z was zabił żonę to statystycznie każdy ma na sumieniu pół żony. Przypisujesz mi także wyznanie („katoliku”), czyżby na postawie statystyki ? Może jestem czarnym muzułmaninem ? Pewno nie wiesz, ale ewolucyjnie jesteś afrykańską nieowłosioną małpą (pewnie się obraziłeś), jak my wszyscy. A co do reparacji, to powinieneś wiedzieć, gdzie Niemcy skierowali je najszczodrzej.
  („Deutschland zahlt 800 Millionen Euro an Holocaust-Überlebende” – in der Spiegel )
  http://www.spiegel.de/politik/ausland/deutschland-zahlt-772-millionen-euro-fuer-pflege-von-holocaust-opfern-a-902481.html
  Pewnie dlatego nie oskarżacie ich tak mocno za Holocaust jak Polaków za stodołę i mienie. (w liczbach to miliony do setek – statystycznie) Mamona potrafi kształtować poglądy, więc nie bądź taki pryncypialny.

  Your BS is flying far away from me.
  How is it to be proud of being Jewish ? Tell me please. I simply can’t understand xenophobia. And you are so vivid example of the phenomenon, so you can help me out.

 140. @RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 13:10
  „Wyobraźmy sobie, że poeta dostaje do rąk twórców Hollywoodu..”

  To poezja – za trudne dla ciebie. Takie coś trzeba czytać w całości, a nie wyrywać po kawałku, szczególnie, że ten gostek (używam słownictwa właściwego dla twojego stylu – to z empatii ), który to napisał, dostał nagrodę Nobla, a nie był z tej nacji którą lubisz.

 141. @zetus1
  19 września o godz. 12:32
  Podobno język Szekspira jest ci znany, chociaż nic na to nie wskazuje. Cytat z Georga Carlina, który ci podałem do”

  You siliy piece of puke, I don’t care about your so-called „citations” or „comments”.

  „esteś ksenofobem … pogardliwie piszesz o Polsce i Polakach.”

  You silly piece of stinking kielbasa, let’s take a look at these so-called „jokes” about „the jews” that seem to be the mainstay of the sense of humor in your illustrious country:

  „Czym się rożni mały Żyd od dużego?
  – Wartością opałową.
  – Dużemu wystają nogi z pieca.
  – Duży dłużej się pali.

  A jeden zakopany w ziemi?
  – Żydkiewka.

  Gryps na kominie w Oświęcimiu?
  – Żydzi górą.

  Ilu Żydów mieści się w butelce?
  – Full.”

  You stinking piece od sh..ty kielbasa, it semms that a lot of people is getting off in this country of yours on „jokes”, on making fun of „the kikes” getting gassed and burned.

  Well – i seems that you are f.ed. It won’t be very easy to bring back the times you and your illustrious compatriots long for. Nice that they at least say, or rather shout aloud:

  „piosenki spiewane na stadionach
  1.To były piekne dni Żydzi do gazu szli, od pieca sie nie domykały drzwi, niedobry wujek hans na CKM-ie grał, Żydzi myśleli że to bal …..”

  http://forum.stalowka.pl/threads/28-piosenki-spiewane-na-stadionach

 142. Specow od falszowania nickow zacheca sie do dalszej dzialalnosci na blogu. Tyle ze ta wesola zabawa dzialw obie strony.

 143. @zetus1

  „(„Deutschland zahlt 800 Millionen Euro an Holocaust-Überlebende” – in der Spiegel )”

  And what are you going to do about that, Mr F..ing Kielbasa? You could of course try to get to these „Überlebende” and try to get it back. You and some buddies. And some nice and persuasive arguments, such as baseboll bats or forks.

  However – there is a problem. They won’t let on the plane with said arguments. Seems that you are thorouhly fu..ed, Mr Kielbasa.

 144. Tak się zastanawiam nad wznoszącą się w Polsce falą serwilizmu wobec dobrej zmiany. Wystarczyło tylko postraszyć sędziów SN emeryturą i już mamy zmianę frontu. I po co było drzeć japy w obronie sądownictwa, skoro ono zawsze jest usłużne wobec aktualnie rządzących. Teraz czas na media bez polskiej metryki i te koszerne. Jestem pewien, że jeśli nawet nie zmienią się tam naczelni redaktorzy, to publikacje będą poddawane ścisłej autocenzurze. Niezależnych twórców kultury zostanie kilku, tych którzy nie muszą wyciągać rąk po chleb od ministra. Tak źle nie będzie, bo władzy jest potrzebna jakaś limitowana opozycja, więc zezwoli łaskawie się kąsać we wskazane z góry miejsca. I kto powie, że w Polsce jest dyktatura, skoro nikomu nawet ręki nie wykręcono? Tortury? To już jest zbędne. Wystarczy dać lub odebrać i efekt murowany. W PRL-u obecni dyrygenci dobrej zmiany odebrali pierwszorzędne szkolenie w tym zakresie. I znowu się to załamie dopiero wtedy, gdy nie będzie czego rozdawać i odbierać.

 145. RadziwiłówJedwabne
  O co chodzi , przecierz posprzątane ?

 146. @zetus1

  „To poezja – za trudne dla ciebie.”

  To poezja – Milosza wlasnie. Latwe dla kazdego. Twoj rodak (i rzeczywiscie znakomity poeta) uwiecznil radosc, ktora odczuwala aryjska ludnosc Warszawy, podczas gdy za murem mordowano ostanich Zydow. Warto przypomniec, ze w orgii zbrodni i masowego mordu uczestiniczy nie tylko Niemcy – ale calkiem sporo twoich ziomow, polskich policjantow. A teraz oddaje glos Miloszowi:

  „Wspomniałem Campo di Fiori
  W Warszawie przy karuzeli,
  W pogodny wieczór wiosenny,
  Przy dźwiękach skocznej muzyki.
  Salwy za murem getta
  Głuszyła skoczna melodia
  I wzlatywały pary
  Wysoko w pogodne niebo.

  Czasem wiatr z domów płonących
  Przynosił czarne latawce,
  Łapali skrawki w powietrzu
  Jadący na karuzeli.
  Rozwiewał suknie dziewczynom
  Ten wiatr od domów płonących,
  Śmiały się tłumy wesołe
  W czas pięknej warszawskiej niedzieli.”

 147. Radziu smierdzacy warchole.

  Nie ciesz sie i nie melduj za wczasu,ostatnio jestem bardzo zajety
  ale to sie zmieni i bede ci drutowal ryja az do skutku.

 148. @zetus

  ” baseboll bats or pitchforks” of course.

  Forks (plain forks, not pitchforks) is a different story. I understand your illustrious country used to educate the primitive Frenchmen about the forks and how to use the while eating.

  You have always been a light unto the nations.

 149. Saldo
  Przecierz demaskuje silne wyksztalcenie zawodowe.

 150. Waldku B,
  p. Gersdorf i też jej rzecznik głoszą ( w dużym skrócie), że jej się „cóś” pozajączkowało.

 151. „Coś mi się błąka po głowie takie określenie myszigene (mieszaniec?)”

  myszigene = meshugener (meshuge) = szurnięty, szalony, stuknięty

  Rzadko jest rezultatem mieszania genów 😉

 152. …częściej z pomieszania zmysłów

 153. I don’t care either about your so-called „jokes on Jews” or „comments”, so shut the f.. up. You can’t provoke me with the Trump-like methods and lies. You don’t read or listen to understand. You only roll on the sh..ty offensive dirt. Stay where you are! In sh.t.

 154. @zetus

  „so shut the f.. up.”

  Or what?

  ” Stay where you are! In sh.t.”

  Obviously you are in dep sh.t Mr Kielbasa. Must be irritating – you are screaming your head off and nobody cares very much.

  „Podobno język Szekspira jest ci znany, chociaż nic na to nie wskazuje. Cytat z Georga Carlina, który ci podałem do””

  Jasne, Piekny Umysle. Ktoz by smial sie rownac z takim Tytanem Intelektu jak ty.

 155. Przychodzi do baru zyd przebrany za kolejarza. Zamawia 2 kieliszki wodki, ogorek oraz 2 grzybki w occie. Wodke wylewa na mycke, grzybki zaklada za uszy, a barman na to: …
  Cdn.

 156. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 14:39
  Chlopcy (nasi adwersarze, obroncy imienia i mienia polskiego) bawia sie lub graja w berka. Coz, gdy brak argumentow, przy nadmiarze kompleksow, powstaja infambuliczne wpisy. Intelektualisc z recyklingu strosza piorka. Pisac jednak nie potrafia.

 157. RJ

  JJ zaden z tych nibypisarzy nie przeczytal, o Myszyginie rowniez nie slyszeli……..

 158. @Waldek B zastanawia się nad obecną polską falą serwilizmu.

  T nie jest nic nowego poza tym, że dobra zmiana krok po kroku wprowadza solidaryzm odgórny. Oto przyczynek:

  Marek Ast, PiS: Nikt nie zmusza firm do wpłat na Polską Fundację Narodową

  Nikt nie zmuszał klientów Amber Gold do lokowania na rachunkach tej firmy wszystkich oszczędności życiowych.

  Odskoczmy od groteskowych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości i zatrzymajmy się chwilę na komunikowaniu się przy pomocy krótkich wypowiedzi (oraz wypisów).

  – Jasiu! nie ciągnij tego kota za ogon!
  Ja go ciągnę babciu! Ja go tylko trzymam za ogon, a on sam się wyrywa!

  No to jeszcze jedna fałszywa perełka komunikacji elity suwerennej:

  Kurski o festiwalu w Opolu: „To był sukces TVP”

  *********

  Ciekaw jestem, czy nowa podstawa programowa edukacji polskiej dopuszcza omawianie mowy zależnej i mowy niezależnej!

  – Kowalski! Ile jest trzy razy dwa?
  – A ile sobie Pan Kierownik życzy?

  My tu jesteśmy drobnymi okruchami na falach magmy, która chciałaby zarobić, ale się nie narobić. I niewiele osób wypisujących coś na internetowych forach bierze za to pieniądze.

  Ale nie sposób śmiać się z niektórych oświadczeń:

  Gowin: Mamy do czynienia z reformą inną niż wszystkie

  Młodziankowie niekiedy podrywają młodzianki stwierdzając tak:

  <Ja jestem inny niż inni. I taki nieszczęśliwy!

 159. wiesiek59
  18 września o godz. 20:57 rozmawia z panem wieskiem59…..

  Reprezentuje pan poziom Forresta Gumpa.
  Dość przydatny w pewnych zawodach.
  Zero myślenia, zero inicjatywy, znajomości świata.
  Idealny wykonawca rozkazów.
  Z zerem się nie dyskutuje.
  Zero jest zzewnątrzsterowne.

 160. Jak pokazują zdjęcia satelitarne, w Birmie doszło do masowego zniszczenia 214 miejscowości w stanie Arkan – informuje Human Rights Watch. „Zdjęcia są szokującym dowodem masowych morderstw przeprowadzonych przez birmańskie siły zbrojne” – powiedział Phil Robertson, szef azjatyckiego oddziału Human Rights Watch.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-czystki-etniczne-w-birmie-214-wiosek-doszczetnie-zniszczonyc,nId,2442161#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  ================

  Czystki etniczne są normalnością, niestety.
  Ta wiadomość dla tłuków, twierdzących że są wyjątkowością na miarę Hioba.

  Niektóre informacje dobiegające z Iraku mówią, że nasi sympatyczni Kurdowie robią podobne eksperymenty z wymianą ludności na terenach przeznaczonych pod przyszły Kurdystan, pozbywając się mniejszości religijnych i etnicznych.
  Mam nadzieję zę metodami „Akcji Wisła” a nie tymi wcześniejszymi- marszu śmierci Ormian….

 161. @RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 14:42

  „You have always been a light unto the nations.”

  Pitchforks and baseball bats are the things you enlighted thug know the best. You always use „you” in plural, meaning you Poles ? It doesn’t concern me. You will have to change the pitch. It seams you are really seaking a way to irritate. I won’t give you the satisfaction. I leave you where you are.

 162. @Saldo mortale

  „Pisac jednak nie potrafia”

  Coz – ci zdolniejsi to sie lapia na dobre fuchy, taki Marcin Wolski na przyklad. To jest dopiero dobry plywak! Jeszcze za czasow koncowego Gomulki chlostal bezlitosnym ostrzem satyry zlych i niedobrych syjonistow. Znaczy na lamach „Zolnierza Wolnosci”. Przez umyslnego sciagnalem sobie skan, do wgladu w Bibliotece Narodowej. Tam jeszcze ciagle nie zrobiono Porzadku. I kazdy moze zazyczyc sobie cokolwiek z magazynu.

  A tutaj to sie produkuje jakis czwarty garnitur. CZego tu wymagac…

 163. @zetus

  „It seams ”

  :-)))

  Po raz kolejny mozna zauwazyc, ze zmywak nie zawsze stanowi najlepsza szkole jezykowa.

 164. @zetus1

  „Pitchforks and baseball bats are the things you enlighted thug know the best. You always use „you” in plural, meaning you Poles ? It doesn’t concern me. ”

  Oh, but it does!

  Ten wasz Bartosz Kownacki, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowejto chyba reprezentuje ogol Polakow z racji swojego ministerialnego urzedu?

  „— To są ludzie, którzy uczyli się jeść od nas widelcem parę wieków temu. Więc być może w taki sposób się teraz zachowują — powiedział o Francuzach. — Najpierw nas zaprosili, potem nas wypraszają.”

  You have always been a light unto the nations.

 165. „..about the forks and how to use the while eating.”
  :-)))

  Nie tylko na zmywaku ale i w NY nie piszą poprawnie.

 166. Ale co tam sądy moi mili. Uchwała sejmowa w sprawie „wyklętych” to było dopiero widowisko! Wszyscy nagle oślepli i zgłupieli? Gersdorf nie trzymała wprawdzie do „chrztu” nowego członka TK, była tam całkiem przypadkowo (!!!) i w innej sprawie.Ten nowy członek, o ile nam wiadomo, oprócz „oryginalnych” poglądów nikogo nie zamordował. „Żołnierze” NSZ jak najbardziej strzelali do swoich ziomków i z własnej nieprzymuszonej woli kolaborowali z nazistami. Ja tu broń boże nie chcę się wtrącać w polską historię i jej bohaterów, ale zaczynam podejrzewać, że jest to materia coraz bardziej płynna, zmieniająca się w czasie.

 167. @Wiesiek59

  „Jak pokazują zdjęcia satelitarne, w Birmie doszło do masowego zniszczenia 214 miejscowości w stanie Arkan – informuje Hum”

  /ciach/

  Dobram dobra, specu od popierania gwalcicieli, po warunkiem, ze gwaltu dopuszczaja sie twoje ziomy:

  „Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje”

  Znamienne, ze jak sie Polka pada ofiara gwaltu – to wladze zadaja tortur i kary smierci. Ale za to jak Polacy zbiorowo zespolowo dziewczyne zgw.. sorry, sprawia lagodna przemoca, iz bedzie musiala z nimi odbywac stusunki seksualne – to sa w porzo, wszystko jest cacy o oki. Co to jest dobry uczynek? Dobry uczynek to jest jak Kali z kumplami dziewczyne unieruchomi, obezwladni i.. no, ten tego.

 168. @Wiesiek59

  „Czystki etniczne są normalnością, niestety.
  Ta wiadomość dla tłuków, twierdzących że są wyjątkowością na miarę Hioba.”

  Znaczy dla takich, co w siedemdziesiat lat po wojnie rozpamietuja czystki etniczne na Zamojszczyznie?

  Czy dla takich, co sie ciagle nie moga pogodzic z utrata Wilna i Lwowa?

  „Deportacja zwana repatriacją
  Migrację Polaków z Kresów po drugiej wojnie światowej, potocznie określaną mianem repatriacji, należałoby nazwać raczej przesiedleniem (często przymusowym), a czasami wręcz wypędzeniem.”

  http://www.polityka.pl/pomocnikhistoryczny/1674782,1,jak-odbywalo-sie-przesiedlenie-ludnosci-polskiej.read

 169. @Wiesiek59
  „Czystki etniczne są normalnością, niestety.
  Ta wiadomość dla tłuków, twierdzących że są wyjątkowością na miarę Hioba.”
  Znaczy dla takich, ktorzy pprzypominaja o czystkach dokonywanych przez Bratni Narod Ukrainski?

  „Antypolska akcja, zbrodnia lub rzeź wołyńska bądź wołyńsko-galicyjska – różnie nazywamy systematyczne mordy dokonywane przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Wołynia i Galicji Wschodniej (przedwojenna województwa: lwowskie, stanisławowskie i tarnopolskie), dokonywane w latach 1943-1945. A zaczęło się 73 lata temu, 9 lutego 1943 roku, we wsi Parośla, kiedy zwolennicy Stepana Bandery wymordowali ok. 150 Polaków.

  Bandery, który na zachodniej Ukrainie jest czczony jak bohater, a w wielu miejscowościach jego pomniki ciągle stoją na cokołach. Uchodzi za bojownika o wolność, piewcę idei ukraińskiej niepodległości. „

 170. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 16:13

  Możemy się cofać do zniszczenia Kartaginy, Teb, doliny Ferganu, Babilonu, czy biblijnych opisów wyrżnięcia Filistynów.

  masakry ludności powodują politycy i kapłani, dla sobie tylko wiadomych celów.
  Więc przestań zawodzić.
  Zbytnio to Kalizm mi przypomina, albo szantaż emocjonalny dla wyłudzania kasy.

 171. @wiesiek59

  „Więc przestań zawodzić.”

  Sprobuj zajarzyc, ze rozkazywac to mozesz swojej cioci.

  „Zbytnio to Kalizm mi przypomin”

  Co jest zbrodnia, taka, ze sie zada tortur?

  No jak to co: Zgwalcenie Polki z Rimini.

  A co byc Dobry Uczynek?

  Jak Polacy zbiorowo zespolowo dziewczyne zgw.. sorry, sprawia lagodna przemoca, iz bedzie musiala z nimi odbywac stusunki seksualne – to sa w porzo, wszystko jest cacy o oki. Co to jest dobry uczynek? Dobry uczynek to jest jak Kali z kumplami dziewczyne unieruchomi, obezwladni i.. no, ten tego.

  „szantaż emocjonalny dla wyłudzania kasy.”

  Znaczy jak twoje ziomy zadaja reparacji wojennych? Dobry uczynek to jak Kali zadac kasy.

 172. Wiesiek59

  Pewnie tez sie sama prosila:

  ” Rzucił mnie na ziemię i zaczął rozbierać. Mówiłam, że nie mogę, właśnie straciłam dziecko i mam zakaz kontaktów seksualnych. Zaśmiał się, że pewnie dlatego mam taki obwisły brzuch. Brutalnie mnie zgwałcił. Był silny, agresywny, bardzo umięśniony, a ja ważę niecałe 50 kg. Rzucał mną jak lalką na wszystkie strony. Płakałam. Czułam tak ogromny strach, że już nie mogłam oddychać. Ból, którego nie da się opowiedzieć. W tym momencie dostałam krótkiego ataku padaczki, nie byłam w pełni świadoma, on nie przestał. Puścił mnie dopiero, gdy usłyszał głośne pukanie do drzwi. Wybiegłam cała potargana, chyba nawet nie założyłam majtek ani spódnicy. Płakałam, krzyczałam: on mnie zgwałcił.” … „POLICJANTKA: Czy na pewno sama tego nie chciałaś? ”

  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,18218183,Elblag_gwaltu_nie_widzi.html

  jak Kali sobie poruchac to byc dobry uczynek.

 173. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 16:35

  Zaś pieprzysz.
  Samce, szczególnie w grupie, naćpane czy nachlane, są agresywne i skłonne do przemocy wobec innych- kobiet nie wyłączając.
  Obojętnie czy polskie, afrykańskie, amerykańskie.
  Nasza nacja jako lelija?

  Faceci zostaną skazani, odsiedzą swoje- o ile są winni.
  Nad czym tu dywagujesz?

  Pamiętam afery z masowymi gwałtami sprzed kilkunastu lat w Bielsku- Białej, czy Nowym Dworze.
  I milczenie lokalnych społeczności chroniących swoich synów przed sadem. Polska odmiana omerty,
  Nihil novi sub Sol…..

 174. Liczba gwałtów popełnionych na terenie Bawarii przez migrantów ubiegających się o azyl wzrosła w pierwszym półroczu br. o 91 proc. – podał we wtorek niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”, powołując się na szefa bawarskiego MSW Joachima Herrmanna.
  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1072034,drastyczny-wzrost-liczby-gwaltow-w-bawarii-popelnianych-przez-migrantow.html
  ==========

  Dla przykładu…

  Kastrować?
  Może taka groźba by podziałała?
  Eunuchy są mało agresywne.

 175. Saldo mortale
  19 września, g.14:37
  „RadziwiłówJedwabne
  O co chodzi , przecierz posprzątane ?”
  Radziło ma gdzieś takich donosicieli i lizusów jak ty, którzy na dodatek walą błędy ortograficzne.
  Przecież, matole, a nie przecierz.

 176. „Tak nigeryjskie wojska zabijają bezbronnych ludzi z ludu Igbo – za to, że pragną referendum w sprawie niepodległości Biafra” – czytamy. Według opisu Johna Godsona wojsko i policja dopuszczają się mordowania walczących o autonomię członków ludu Igbo, do którego należy sam były poseł.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/john-godson-publikuje-drastyczne-zdjecia-i-pisze-ludobojstwo-trwa-a-swiat-nadal/77zd9j3
  ==========

  W takich akcjach, w różnych krajach, prowadzonych z różnych pobudek, ginie rocznie kilkanaście milionów ludzi.

  A propagandyści o WYJĄTKOWOŚCI wyją…..
  Wyjątkowy byłby brak takich zdarzeń na planecie choćby w przeciągu roku.

 177. @Wiesiek59

  „Liczba gwałtów popełnionych na terenie Bawarii przez migrantów ubiegających się o azyl … Kastrować?”

  Ale jak jego ziomy zbiorowo zgwalcily dziewczyne, to ich broni jak lwica swych mlodych:

  „„Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje””

  Merde, obronco sprawcow zbiorowego gwaltu.

 178. @Wiesiek59

  „Samce, szczególnie w grupie, naćpane czy nachlane, są agresywne i skłonne do przemocy wobec innych- kobiet nie wyłączając.”

  Tak cie urwal wychowali, katoliku?

  No to zanosi sie na to, ze te twoje ziomy, co holduja takim wlasnie zasadom jak ty – troche sie na swoich zasadach przejada.

  W porzadnym amerykanskim pierdlu dowiedza sie, jak gwalt smakuje. Przezyja to na wlasnej ..pie.

 179. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 17:22

  Baranie, żydowski ponoć.
  Jak sobie pościelili, tak się wyśpią.
  Dorośli odpowiadają za swoje czyny.
  Co mnie do tego?
  Mam współczuć, czy cierpieć za miliony durniów?

  Z egzemplifikacji robisz generalizację.
  Będę robił to samo w stosunku do twojej nacji.
  Nie brakuje w niej ani geniuszy, ani szubrawców.
  Będzie z czego wybierać.

 180. Okupanci jeszcze nie dojechali a już zniszczyli swoje czołgi. Ze strachu. https://www.rt.com/news/403818-us-tanks-damaged-poland/

 181. @Wiesiek59

  „Baranie, żydowski ponoć.”

  Prymitywny polski ćwoku, jakos ciągle nie możesz zajarzyć, ze jak nie masz Hansa do pomocy, to twój smierdzący bluzg wraca do ciebie odwrotną poczta.

  Co mnie do tego?

  Cyba ci dużo do tego, bo ich bronisz j”ak lwica swych młodych. Jednoczesnie żądasz kastrowania gwalcicieli (jesli to „ciapaci”) i bronisz Polakow/gwalcicieli jak tylko możesz”

  „Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje”

  „Z egzemplifikacji robisz generalizację.
  Będę robił to samo w stosunku do twojej nacji.”

  W stosunku do mojej nacji, specu od wytwornego slownictwa („”Baranie, żydowski ponoć”) to mozesz co najwyzej drzec ryja. Niemniej jednak fajnie, ze tam otwarcie bronisz specow od zbiorowego gwaltu – pod warunkiem, ze to twoje ziomy.

  „Samce, szczególnie w grupie, naćpane czy nachlane, są agresywne i skłonne do przemocy wobec innych- kobiet nie wyłączając.”

  Tak cie urwal wychowali, katoliku?

  No to zanosi sie na to, ze te twoje ziomy, co holduja takim wlasnie zasadom jak ty – troche sie na swoich zasadach przejada.

  W porzadnym amerykanskim pierdlu dowiedza sie, jak gwalt smakuje. Przezyja to na wlasnej ..pie.

 182. @Wiesiek59

  „A propagandyści o WYJĄTKOWOŚCI wyją…..”

  Racja. No i zadaja reparacji. Znaczy kontrybucji. W siedemdziesiat lat po wojnie.

  Ja mysle, ze sobie swietnie poradzicie, lada moment Niemcy wyskocza z kasy i wybula reparacje. A jak nie dadza po dobroci, to ekspedycja karna. Zatetni ziemia czarna gasienic kopytami.

 183. Rockefellerowie przez dekady nie schodzili ze świecznika. Ich ulubionym narzędziem wywierania wpływu stała się polityka. Największą polityczną karierę zrobił Nelson Rockefeller, syn Johna D. Rockefellera Jr., który był wieloletnim gubernatorem stanu Nowy Jork, a następnie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych podczas kadencji Geralda Forda. Jego młodszy brat, Winthrop, to z kolei pierwszy republikański gubernator Arkansas od czasu Rekonstrukcji (odbudowa kraju po wojnie secesyjnej 1865–1877). Z kolei Jay Rockefeller spędził 30 lat w Senacie (1985–2015). Wpływ, jaki Rockefellerowie przez ostatnie kilkadziesiąt lat wywarli na kraj, często porównuje się do dokonań klanu Kennedych, którzy najróżniejsze federalne stanowiska z niewielkimi przerwami piastują od 70 lat.
  https://www.forbes.pl/przywodztwo/rodzina-rockefellerow-ile-majatku-ma-dzis-jak-sie-rozplynela-fortuna/pbc9hjd
  =========

  Jak widać, demokracja jest długowieczna i oparta na klanach rodzinnych…..
  Co to ma wspólnego z tą teoretyczną?

 184. @Wiesiek59

  „ockefellerowie przez dekady nie schodzili ze świecznika. Ich ulubionym narzędziem wywierania wpływu stała się polityka. Największą polity”

  /ciach/

  Dobra, dobra, specu od ujmowania sie za facetami, co zbiorowo zgwalcili dziewczyne. Pochal sie lepiej swoja szczera sympatia pod adresem facetow od zbiorowego gwalcenia. Bo „sama sobie winna” czy costam:

  „„Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje””

  No i domagaj sie kastrowania – jesli gwalciciele to akurat nie sa twoje ziomy.

 185. @Wiesiek59

  „Jak widać, demokracja jest długowieczna i oparta na klanach rodzinnych…..”

  Jak widac, prymitywny, tepy przyglupie – jestes durniejszy, niz ustawa przewiduje. Za to gadke masz taka („„Baranie, żydowski ponoć.) ze do szkoly wachmanow w Trawnikach bylbys w sam raz.

 186. @Wiesiek59

  … klamie jak kawal sobaki:

  „Demokracje od niedemokracji różni ponoć jedna cecha.
  Politycy są wybieralni.
  Więc zastanawiam się, dlaczego w większości ponoć demokratycznych krajów, od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?
  Czym się to różni od tych despotii, gdzie pozycję ma się z urodzenia i majątku?”

  Glupsze to-to niz ustawa przewiduje. Ale samoocena – wyzsza od Himalajow.

 187. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 18:01

  Debilątko ty moje…..

  GWAŁCĄ żołnierze holenderscy, amerykańscy, pakistańscy- na zagranicznych misjach tzw „stabilizacyjnych”.
  Na przykład.
  Gwałcą wysokie osobistości polityczne z Francji.
  Aktorzy, celebryci, biskupi, kardynałowie, wszelkiej maści pewni magii nazwiska i pozycji ludzie ras wszelkich.
  Więc nie pal głupa, że temat jest ci nieznany.

  Takie osobniki posuwają się nie tylko do gwałtów, ale i mordów.

  Polecam ci świetny film, „8 mm”
  Nie ma takiej rzeczy której człowiek nie zrobi człowiekowi.
  Szczególnie gdy chodzi o władzę, bądź kasę.
  A w twoim przypadku, inny film- „Ambasador”.
  Komu ma zależeć na pokoju, który ukróciłby dopływ KASY?

  Ze znajomości psychologii ludzkiej, stawiam ci pałę.
  Ze znajomości funkcjonowania społęczeństw, również.
  To samo z motywacji dążeń ludzkich.
  Za to celujący za szczucie i dyskredytowanie, oraz prymitywizm i wulgaryzm języka używanego w sporze.
  W tej dziedzinie, jesteś wysoce kształconą jednostką.
  Tyle że bardzo nieskuteczną.
  Wywołującą womitacje……

 188. „Huzia na Bodnara. Pisowska propaganda robi z niego ‚totalną opozycję’ i wroga”

  „Dlaczego minister edukacji Anna Zalewska milczy po samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra, który – jak wynika z relacji matki – był prześladowany w szkole ze względu na swoją orientację seksualną?”

  „W szkołach brakuje psychologów. Na jednego przypada 1,7 tys. uczniów” (to katecheci nie mogą podołać?)

  „Akcja odmawiania różańca na polskich granicach. Ma nas uchronić przed Rosją i islamem”

  „Bartosz K., były rzecznik prasowy Huty Stalowa Wola, jest podejrzany o przyjmowanie łapówek i powoływanie się na wpływy”

  „Puczystami miała nazwać dyrektorka świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pacjentów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach, którzy od kilku tygodni walczą o uratowanie placówki”

  „Prezes TVP Jacek Kurski wezwany na dywanik przez Radę Mediów Narodowych”

  „ZUS oblężony przez emerytów”

  … spoko, to tylko tytuły tzw. „Koszernej”. PT pisiaki! nie musicie skakać mi do oczu, tylko zamknijcie ich.

 189. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 18:14

  Bądź uprzejmy nie podbierać mi haseł, które na ten blog wprowadziłem, ty typku o czole myślą niezroszonym i twarzą na wiedzę odporną.
  Nawet nie byłbyś w stanie zorganizować orgii w burdelu, ani ochlaju w gorzelni, a miotasz się jak g…w przerębli.
  Ból myślenia niestety zaćmiewa ci podstawowe funkcje poznawcze, co zresztą u osobników po lobotomii jest normą.
  Co ci pozostaje?
  Zdać się na móżdżek i jego funkcje, czy przystąpić do starej sekty Skopców?

  Ps.
  Wysiłek znalezienia czegoś oryginalnego, jakichś kulturalnych inwektyw, jest w twojej rasie dość powszechny.
  Niestety, u kundli rasowych może nie występować.
  Mam nadzieję że ta krzyżówka jest bezpłodna, bądź letalna…….
  Bo przynosi hańbę Narodowi Wybranemu.

 190. @Wiesiek59 i jesgo durne klamstwa:

  „„Demokracje od niedemokracji różni ponoć jedna cecha.
  Politycy są wybieralni.
  Więc zastanawiam się, dlaczego w większości ponoć demokratycznych krajów, od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?”

  Cofnijmy sie zatem o te trzydziesci lat.

  1987 – Kanclerz Niemiec: Helmuth Kohl
  1987 – Prezydent USA: Ronald Reagan
  1987: Prezydent Francji: François Mitterrand
  1987: Premier Wielkiej Brytanii: Margaret Thatcher
  1987: Premier Italii: Giovanni Goria
  1987: Premier Szwecji: Ingvar Carlsson
  1987: Poul Schlüter
  1987: Premier Izraela: Icchak Rabin

  Jesli @Wiesiek twierdzi, ze widzi „te same buźki” – to klamie jak kawal sukinkota. Klamie w sposob tylez ku.ski co pozbawiony sensu – bo latwo wykazac, ze klamie.

  Wiesiek & Ska pewnie maja na mysli wspaniala historie swojego wlasnego kraju, gdzie jak jasniepan Pilsudzki mianowal siebie „naczelnikiem” i „komendantem”, to juz wladca pozostal az do smierci. A jak jasniepan zostal prezydentem w rolu 1926-tym, to rzadzil az do slynnej w historii wojskowosci operacji pod Zaleszczykami. Legitymacje do rzadzenia stanowily bagnety, szable, twierdza brzeska, Bereza Kartuska, wymuszanie zeznan biciem i torturami i usmierzanie strajkow za pomoca strzalow w tlum.

  Wiesiek tyle wie o demokratycznej formie rzadow, co koza o pieprzu.

  Hejterstwo nie powinno sie wypowiadac na tematy bardziej zlozone niz siekiera, stodola, baniak z nafta, widly czy worek na szaber. Nie sadz hejterze powyzej siekiery.

 191. @Wiesiek59

  „a miotasz się jak g…w przerębli.”

  wscieka sie, jak go przylapac na ordynarnym klamstwie. Klamstwie na bardzo krociutkich nozkach.

  Wiesio naklamal:

  „„Demokracje od niedemokracji różni ponoć jedna cecha.
  Politycy są wybieralni.
  Więc zastanawiam się, dlaczego w większości ponoć demokratycznych krajów, od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?”

  Cofnijmy sie zatem o te trzydziesci lat.

  1987 – Kanclerz Niemiec: Helmuth Kohl
  1987 – Prezydent USA: Ronald Reagan
  1987: Prezydent Francji: François Mitterrand
  1987: Premier Wielkiej Brytanii: Margaret Thatcher
  1987: Premier Italii: Giovanni Goria
  1987: Premier Szwecji: Ingvar Carlsson
  1987: Poul Schlüter
  1987: Premier Izraela: Icchak Rabin

  Jesli @Wiesiek twierdzi, ze widzi „te same buźki” – to klamie jak kawal sukinkota. Klamie w sposob tylez ku.ski co pozbawiony sensu – bo latwo wykazac, ze klamie.

  Co wtedy moze zrobic taki wiesio? Moze miotac lajnem.

 192. https://obserwatorpolityczny.pl/?p=49863

  Inicjator
  15 września 2017 at 05:40

  Szwedzka propozycja jest najlepsza.

  Niemiecka, ze względów politycznych odpada, co nakreślił z grubsza Autor i co się zapewne spodoba Panu Prezesowi.

  Francuskie okręty z możliwością odpalania spod wody FRANCUSKICH rakiet – to pomyłka.

  Nawet jakbyśmy z 4-ech okrętów odpalili jednocześnie ok. 20-tu rakiet z głowicami po 200 kg TNT, to będzie to miało tylko znaczenie propagandowe.

  Dlatego należy zrezygnować z opcji francuskiej, jako niepotrzebnej dla Polski.

  Co do propozycji Szwedzkiej, to o ile w powszechnym referendum za rok Polski Naród wyrzeknie się REPATRIACJI za zniszczenia w czasach POTOPU – to może być najlepsze rozwiązanie.

  No i eskadra 4-ech okrętów nie powinna bazować ani a Gdyni, ani Świnoujściu.

  Są jeszcze porty środkowego wybrzeża, a minister od Żeglugi Śródlądowej – już powinien pogłębiać ujścia wpływających do nich rzek.

  Bazowane pod osłoną drzew, nie wyrąbanych przez ministra od Środowiska – byłyby nie do wykrycia.

  Tylko Szwedzkie okręty podwodne są najlepsze na Bałtyk.

  Dalsze rejsy – to nie dla nas.

  Brońmy naszej Naszości, czyli Polski i jej pięknych plaży…

  Amen i Macondo.
  ==========

  i słuszni.
  Sprzymierzmy si z Escobar…..

 193. @wiesiek59
  „19 września o godz. 18:57
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=49863
  Inicjator
  15 września 2017″

  Dobra, dobra, hejterze i klamczuchu. Pochwal sie lepiej, jak to „widzisz” „te same buzki” od 30-tu lat. Bo dopiero co nafajdales:

  „„„Demokracje od niedemokracji różni ponoć jedna cecha.
  Politycy są wybieralni.
  Więc zastanawiam się, dlaczego w większości ponoć demokratycznych krajów, od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?””

  1987 – Kanclerz Niemiec: Helmuth Kohl
  1987 – Prezydent USA: Ronald Reagan
  1987: Prezydent Francji: François Mitterrand
  1987: Premier Wielkiej Brytanii: Margaret Thatcher
  1987: Premier Italii: Giovanni Goria
  1987: Premier Szwecji: Ingvar Carlsson
  1987: Poul Schlüter
  1987: Premier Izraela: Icchak Rabin

  Klamiesz rownie glupio co nieudolnie.

 194. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 18:55

  Ty huncwocie……
  Ile kadencji ci politycy sprawowali władzę, ile dziesięcioleci funkcjonowali w polityce, ile lat ich partie sprawowały władzę?
  Możesz się z capem na głowę zamienić?
  Byłby to jakiś pożytek, nie dla capa oczywiście……

  1 Konrad Adenauer
  (1876–1967) 20 października 1953 CDU Pierwszy rząd Konrada Adenauera
  20 października 1953 29 października 1957 Drugi rząd Konrada Adenauera
  29 października 1957 14 listopada 1961 Trzeci rząd Konrada Adenauera
  14 listopada 1961 13 grudnia 1962 Czwarty rząd Konrada Adenauera
  14 grudnia 1962 11 października 1963 Piąty rząd Konrada Adenauera
  2 Ludwig Erhard
  (1897–1977) 17 października 1963 26 października 1965 CDU Pierwszy rząd Ludwiga Erharda
  26 października 1965 30 listopada 1966 Drugi rząd Ludwiga Erharda
  3 Kurt Georg Kiesinger
  (1904–1988) 1 grudnia 1966 21 października 1969 CDU Rząd Kurta Georga Kiesingera
  4 Willy Brandt
  (1913–1992) 22 października 1969 15 grudnia 1972 SPD Pierwszy rząd Willy’ego Brandta
  15 grudnia 1972 7 maja 1974 Drugi rząd Willy’ego Brandta
  – Walter Scheel
  (1919–2016)
  (tymczasowo) 7 maja 1974 16 maja 1974 FDP
  5 Helmut Schmidt
  (1918–2015) 16 maja 1974 14 grudnia 1976 SPD Pierwszy rząd Helmuta Schmidta
  16 grudnia 1976 4 listopada 1980 Drugi rząd Helmuta Schmidta
  6 listopada 1980 1 października 1982 Trzeci rząd Helmuta Schmidta
  6 Helmut Kohl
  (1930–2017) 29 marca 1983 CDU Pierwszy rząd Helmuta Kohla
  30 marca 1983 11 marca 1987 Drugi rząd Helmuta Kohla
  12 marca 1987 18 stycznia 1991 Trzeci rząd Helmuta Kohla
  18 stycznia 1991 17 listopada 1994 Czwarty rząd Helmuta Kohla
  17 listopada 1994 27 października 1998 Piąty rząd Helmuta Kohla
  7 Gerhard Schröder
  (1944-) 22 października 2002 SPD Pierwszy rząd Gerharda Schrödera
  22 października 2002 22 listopada 2005 Drugi rząd Gerharda Schrödera
  8 Angela Merkel
  =============

  Co z tego wynika- na przykład?

  Taką wyliczankę możesz sobie zrobić w stosunku do KAŻDEGO kraju demokratycznego- ponoć….

 195. Google Earth usuwa krzyże z niemieckich i polskich kościołów! Firma się tłumaczy

  Google Earth usuwa krzyże z kościołów nie tylko w Niemczech, ale też i w Polsce. Afera najpierw wybuchła właśnie w Niemczech. Oburzeni Internauci pytali, czy Google retuszuje też na zdjęciach półksiężyc. Wielu z nich dopatrywało się w tym celowego i świadomego działania Google, które w ramach walki z chrześcijaństwem chce stworzyć alternatywną, świecką rzeczywistość. W Polsce Google pozbawiło krzyża nawet Kościół Mariacki. Oto kilka zdjęć z Google wyłapanych przez Internautów:
  http://forum.interia.pl/google-earth-usuwa-krzyze-z-niemieckich-i-polskich-kosciolow-firma-sie-tlumaczy-tematy,dId,3084062?parametr=najlepsze_tematy&iwa_source=najlepsze_tematy
  =========

  Jaja sobie robią?
  Czy też poprawność zaszła za daleko?

 196. @Wiesiek59

  „adzilowJedwabne
  19 września o godz. 18:55
  Ty huncwocie……
  Ile kadencji ci politycy sprawowali władzę, i”

  Tyle kadencji, ze ja twierdzisz:

  „„„„Demokracje od niedemokracji różni ponoć jedna cecha.
  Politycy są wybieralni.
  Więc zastanawiam się, dlaczego w większości ponoć demokratycznych krajów, od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?””

  … to po prostu klamiesz jak sobaka. Znaczy lzesz, klamczuchu.

  Od 30 lat (nie trzba wiecej):

  „1987 – Kanclerz Niemiec: Helmuth Kohl
  1987 – Prezydent USA: Ronald Reagan
  1987: Prezydent Francji: François Mitterrand
  1987: Premier Wielkiej Brytanii: Margaret Thatcher
  1987: Premier Italii: Giovanni Goria
  1987: Premier Szwecji: Ingvar Carlsson
  1987: Poul Schlüter
  1987: Premier Izraela: Icchak Rabin”

  Twoje smierdzace klamstwo jest widoczne dla kazdego.

  „1 Konrad Adenauer

  (1944-) 22 października 2002 SPD Pierwszy rząd Gerharda Schrödera
  22 października 2002 22 listopada 2005 Drugi rząd Gerharda Schrödera
  8 Angela Merkel
  =============
  Co z tego wynika- na przykład?”

  Wynika, ze jak Szkopom sie zebralo na demokracje, to rzadzili (po kolei) Adenauer, Erhard, Kiesinger, Brandt, Scheel, Schmidt, Kohl, Schröder, Merkel.

  Przez szescdziesiat z okladem lat istnienia Niemiec dziewieciu kolejnych kanclerzy. Z partii tak roznych jak socjaldemokracja i CDU/CSU.

  Jak zatem widac, jesli klamliwie twierdzisz, ze „od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?”

  … to po prostu lzesz. Az tak glupi nie jestes, zeby nie umiec liczyc do dziewieciu.

  Merde, specu od ujmowania sie honorem za sprawcami zbiorowego gwaltu.

 197. @Wiesiek59

  „Wielu z nich dopatrywało się w tym celowego i świadomego działania Google, które w ramach walki z chrześcijaństwem chce stworzyć alternatywną, świecką rzeczywistość. W Polsce Google pozbawiło krzyża nawet Kościół Mariacki. ”

  Nie mozecie zabronic i zakazac Google? W twoim ukochanym Iranie juz zakazano uzywania Waze, WhatsApp i Viber, bo to firmy syjonistyczne, wrogie, zle i niedobre. Trzeba brac przyklad Wiesiu!

 198. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 19:32

  Gwałcących- wykastrować, bez względu na wyznanie i narodowość, oraz wiek.
  Zadowala cię taka opcja?

  Panie elew, zamień się na łeb z kozą, czy wielbłądem……

 199. @wiesiek59

  „Gwałcących- wykastrować, bez względu na wyznanie i narodowość, oraz wiek.
  Zadowala cię taka opcja?”

  Zmieniles zdanie? Bo dopiero co darles ryjka w taki oto sposob:

  „„Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje”

  Znamienne, ze jak sie Polka pada ofiara gwaltu – to wladze zadaja tortur i kary smierci.

  Ale za to jak Polacy zbiorowo zespolowo dziewczyne zgw.. sorry, sprawia lagodna przemoca, iz bedzie musiala z nimi odbywac stusunki seksualne – to sa w porzo, wszystko jest cacy o oki. Co to jest dobry uczynek? Dobry uczynek to jest jak Kali z kumplami dziewczyne unieruchomi, obezwladni i.. no, ten tego.

 200. Od pewnego czasu- moim zdaniem lat siedemdziesiątych, tradycyjne partie polityczne niczym się nie różnią.
  Reprezentują jedyną opcję- interesy 1%.
  Bez względu na to, jakie interesy reprezentowały w historycznej przeszłości.
  Lewica czy prawica, co za różnica?
  Skoro sponsorzy ich działalności są dokładnie ci sami?

  Dopiero ostatnio na tym rynku opanowanym przez korporacje coś się ruszyło, powstały spontanicznie nowe twory, doszło do nieoczekiwanych przetasowań w kilku krajach.
  Wyrosły nowe twory polityczne, skoro stare się sprostytuowały.
  Czy okrzepną, dojdą do władzy, zinstytucjonalizują?
  Coś się dzieje w Grecji, Hiszpanii, Francji, Niemczech- krajach najistotniejszych dla europy.
  Ruchy kontestacyjne czy wręcz nacjonalistyczne, to nowa jakość, z którą zaczynają się liczyć decydenci.

  Dotychczasowe- często bipolarne rozkłady polityczne- przestały mieć znaczenie, tak jak i klasyczne partie polityczne, tracące elektorat.
  Wykrystalizują się nowe układy, siły, trendy.
  Świat oparty na zysku, wyzysku, konsumpcji, wyścigu szczurów, marnotrawstwie zasobów, powoli się kończy.

 201. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 19:45

  Panie „inteligentny inaczej”- napiszę zgodnie z poprawnością polityczną….
  Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest ci obca.
  Rozumiem, ale nie podzielam.
  Cofnij się nieco i nie przekręcaj czyichś wypowiedzi.
  Mózg ci się zlasował?
  Czy to coś, co masz między uszami sparciało?
  Ta gumka zapobiegająca oklapnięciu uszu wymaga wymiany?
  Zasponsoruję……
  A może jednak koza?

 202. Reżyser „Foxtrota” Samuel Maoz jeszcze w trakcie festiwalu wyjaśniał, że krytykuje swój kraj „z miłości”, gdyż „jest zaniepokojony i chciałby go chronić”. Po izraelskim komunikacie rządowym dodał, że „żadne społeczeństwo nie może się rozwijać, jeśli jego krytycy będą uważani za zdrajców”.
  http://trybuna.info/swiat/5920-foxtrot
  ============

  Żydowski ogródek nie reprezentuje jedynie oszołomów, ale pełne spektrum opinii LUDZKICH.
  Niestety, na tym blogu reprezentowana jest jedynie ta opcja- skrajnych postaw.

 203. @Wiesiek59

  „Panie „inteligentny inaczej”- napiszę zgodnie z poprawnością polityczną….
  Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest ci obca.
  Rozumiem, ale nie podzielam.
  Cofnij się nieco i nie przekręcaj czyichś wypowiedz”

  Wypowiedz @Wieska59, expressis verbis:

  „„„Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje””

  Moze dla amatora gwalcenia kobiet sa takie, ktore (zdaniem w/w amatora) „wolno” gwalcic, jako ze „mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych”. To juz jego rzecz.

  tak czy owak – Wiesio to spec od ujmowania sie za facetami, co zbiorowo zgwalcili dziewczyne. Pochal sie lepiej swoja szczera sympatia pod adresem facetow od zbiorowego gwalcenia. Bo „sama sobie winna” czy costam:
  „„Groupies mają reputację łatwo dostępnych obiektów seksualnych
  ….
  Czy był to gwałt, czy jedynie rozminięcie się oczekiwań, zdecyduje sąd.
  Racjonalna ocena sytuacji w najaranym towarzystwie- nie występuje””

  Znamienne, ze jak sie Polka pada ofiara gwaltu – to wladze zadaja tortur i kary smierci.

  Ale za to jak Polacy zbiorowo zespolowo dziewczyne zgw.. sorry, sprawia lagodna przemoca, iz bedzie musiala z nimi odbywac stusunki seksualne – to sa w porzo, wszystko jest cacy o oki. Co to jest dobry uczynek? Dobry uczynek to jest jak Kali z kumplami dziewczyne unieruchomi, obezwladni i.. no, ten tego.

  „Latwo dostepne obiekty seksualne” ((c) Wiesiek59) – to bedzie doskonale okreslenie dla wiesiowych ziomow, ktore juz sie znalazly w amerykanskim pierdlu. Tam sie dowiedza, co to znaczy byc gwalconym. Przerobia temat, ze tak powiem – na wlasnej ..pie.

 204. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 20:18

  Twoja umiejętność zrozumienia tekstów pisanych jest żenująca.
  Daruję więc sobie dalszą polemikę.

 205. Ted’dy bear
  Dzisiaj oddzial szturmowy (Jedwabnika Radka chyba ) opublikowal pod moim imieniem dwie wypowiedzi majace mnie oczernic.
  Teraz znam Panski bol.
  Czerwonymi literami wypisano moje imie, moze systemy operacyjne innych grup jezykowych maja inne ustawienie.

 206. @wiesiek59

  … urodzil sie ciutke za pozno. Kiedys to by mial uzywanie:

  „Polacy gwałcili i mordowali Żydówki – śledztwo IPN
  Pion śledczy IPN w Białymstoku wszczął śledztwo dotyczące mordu dwudziestu kobiet pochodzenia żydowskiego w Bzurach k. Szczuczyna (Podlaskie) w 1941 roku. ”

  https://wiadomosci.wp.pl/polacy-gwalcili-i-mordowali-zydowki-sledztwo-ipn-6082132049650817a

  „Mord na Żydach. Oprawcami Polacy? …ostatnia aktualizacja: … 68 lat temu polscy mieszkańcy podkarpackiej wsi Gniewczyn torturowali, gwałcili, a w końcu wydali Niemcom swych żydowskich sąsiadów – pisze tygodnik „Polityka”.”

  Kiedys to byly czasy! A dzis to Wiesio moze co najwyzej drzec ryja.

 207. @Wiesiek59

  … urodzil sie ciutke za pozno. Kiedys to by mial uzywanie:

  „” Zeznanie oskarżonego Zygmunta Wiśniewskiego
  SAK 229, s. 13-14.
  (..)
  Przyznaję się do tego, że brałem udział w morderstwie żydów między wsią Wysokie Małe a Wysokie Średnie gm. Jurkowie pow. Sandomierz. (…)
  ..
  Jak mi Domagała Kazimierz oświadczył zabrakło amunicji do zastrzelenia tych troje żydów. Więc Domagała kazał mnie i Sosnowskiemu iść po powrozy celem powieszenia tychże troje żydów i obydwóch poszliśmy po powrozy do gospodarstwa we wsi Wysokie Małe nazwiska nie znam. Po przyniesieniu powrozów wzięliśmy tych troje żydów prowadząc ich w stronę Wysokie Średnie.Po doprowadzeniu ich do rowu nad którym rosną wierzby zatrzymaliśmy się. W tym czasie Sosnowski Franciszek wziął kołka którym dwa razy uderzył tą starszą żydówkę raz w kark a drugi raz w plecy na wskutek czego upadła na ziemię zamroczona leżąc około godziny jeszcze. Gdy zobaczyła jej córka upadła na kolana przed Sosnowskim Franciszkiem prosząc go żeby nie bił jej matki kołkiem i nie znęcał się tylko zabił z broni mówiąc: „Jaki piekny ten światja jestem młoda i ja chcę żyć”.

  Na te słowa Sosnowski mówi ja ci dam żyć i on ją w tym czasie złapał za rękę pociągając za sobą,ona w tym czasie zawołała daruj mi życie!a on mówi dzisiaj musi się z tobą skończyć! to żydówka prosząc się mówi co pan będzie chciał to ja panu dam a pan daruj mi życie.
  W tym czasie Sosnowski przewrócił ja, ściągnął z niej sukienkę całkowicie pozostawiając ją jedynie w koszuli i zaczął ją gwałcić.Żydówka ta nie broniła się mu w toku gwałcenia ponieważ liczyła, że tym ocali sobie życie.
  Po zgwałceniu przyprowadził ją do drzewa to jest do tej wierzby gdzie byliśmy wszyscy i zarzucił powróz na drzewo, ja podniosłem za nogi gdyż pętlica nie sięgała, a Sosnowski w tym momencie założył pętlicę ja puściłem i ona zawisła nie dostając nogami do ziemi i w ten sposób po upływie około 1,5 godziny od chwili powieszenia zakończyła życie.

  Ja po zastrzelonej Żydówce od Domagały dostałem krótkie palto”

  Jeszcze na palto mozna sie bylo zalapac, oprocz innych atrakcji.

  Chore z wariackiej nienawisci hejterstwo pozdrawia sie serdecznie.

  Niech sie wam dymiace kominy przysnia!

  Bo na jawie to ich juz raczej nie zobaczycie.

 208. Jedwabniku.
  Zes kapo w Trawnikach byl to wiemy. Ale Wieskowi to ty mozesz jedynie druta lizac.
  A on tako semicka gnide tylko azotoksem moze spryskac . Po czym cyklonem poprawic.

 209. Specjalnie dla MR w kontekście dyskusji o zdradzie Polski przez sojuszników we wrześniu 1939 r.

  https://dorzeczy.pl/religia/32045/Polska-zdradzona.html

 210. Kiedy Kaczyński ogłosi zwycięstwo? Można by tu zacytować Rilkego: „Kto mówi o zwycięstwie? Przetrwać, oto wszystko.” Polakom to się akurat udało. Tak trzymać!

  Niezwyciężeni
  https://www.youtube.com/watch?v=M7MSG4Q-4as

 211. @Ted’dy bear, @Wiesiek59

  „Zes kapo w Trawnikach byl to wiemy.”

  Was jest raz, katoliku.

  „Kapo w Trawnikach” musialby miec dzisiaj co najmniej jakies 95 lat.

  Kiepsko was szkoli ten wasz kreisleiter.

  „A on tako semicka gnide tylko azotoksem moze spryskac . Po czym cyklonem poprawic.”

  Dziekuje za szczere slowa. Tak sie na ogol Polacy wypowiadaja o Zydach.

  I jakos nie jarza, ze raczki jakby za krotkie. A Hans jakos ochote stracil do zabaw z gazem i piecem, odkad mu sie tak fajnie Drezno fajczylo.

  However – please write as much as you can in the same style. Especially about „cyklon”. You are actively shaping the image of your illustrious country. Keep up the good work!

 212. @hetajr

  „hetajr
  20 września o godz. 5:24
  Specjalnie dla MR w kontekście dyskusji o zdradzie Polski”

  Tekst Zychowicza. To chyba ten wasz profesor, ktory nie moze odzalowac, ze nie pomaszerowaliscie razem z Adolfem na Moskwe?

  Tak czy owak – licza sie skutki. Niech Pan sie cieszy, ze w wyniku wojennych zaszlosci panski piekny kraj jest Jednolity Etnicznie i Rasowo. Gdyby los zrzadzil inaczej – to panski piekny kraj musialby sam sie uporac z wiadoma Kwestia. Prosze sobie wyobrazic, jaki by to byl klopot.

 213. RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 7:23

  „Niech Pan sie cieszy, ze w wyniku wojennych zaszlosci panski piekny kraj jest Jednolity Etnicznie i Rasowo.”

  Może Pan nie wierzyć, ale ja się z tego powodu martwię. I za prawdziwe uważam przeczytane gdzieś stwierdzenie: Polska bez Żydów, to nie Polska.

 214. wiesiek59
  19 września o godz. 19:58
  Odslania naga twarz.

 215. wiesiek59
  19 września o godz. 19:15
  jak zwykle przepisujac z samizdatow nie zauwazyl, ze rzad federalny w wielu obszarach nieweile ma do powiedzenia w Krajach Zwiazkowych, w ktorych czesto rzadza inne partie.
  Podam dwa przyklady; oswiata, policja……
  WEiesiek przepisujac nie czyta, nie chce sie uczyc chlopiec.

 216. W moim wpisie z godz. 7:36 zabrakło „się”.

 217. RadzilowJedwabne
  19 września o godz. 15:49
  Dlatego probuj ich ignorowac, to dla nich jest najgorsza kara; nieslyszalnosc.

 218. Koniec porzadkow….dla wieska……

  Dlaczego niektorzy ulegaja zjawisku halucynacji, drudzy natomiast zjawisku iluminacji. Wazne jest, aby Izrael ustapil miejsce, ktore, czyje, komu? Brak odpowiedzi. Postrzegajac jednak powaznie historie syjonizmu z dystansu lat mozemy stwierdzic, ze byl jedynym socjalistycznym doswiadczeniem, ktore sie udalo. Po „realnym socjalizmie“ pozostalo kilku wiezniow na Kubie lub Polnocnej Korei. W Izraelu natomiast mozna trafic na wiele sladow dawnego „kibucyzmu“ jak opieka zdrowotna, dzialanosci zwiazkow zawodowych i wspolnoty transportowe. „Prawdziwi“ lewicowcy moga tylko pomilczec. Budzili sie jednak à pile, gdy chodzilo o cierpienia drugich, np. al-Gaddafiego.

  Lizakowi Ludzie (epigoni realnego socjalizmu) dzielnie zaprzeczaja, ze w PRLu nie bylo prostytucji, zla, biedy, bezrobocia (mimo pelnego zatrudnienia), problemu alkoholizmu, neonazizmu, rasizmu, antysemityzmu i wojny. Ci sami epigoni uzywaja jezyka i mowy antysemickiej, mowy ksenofobicznej stygmatyzujac drugich. Deklaracje typu, krytyka Izraela nie ma nic wspolnego z antysemityzmem sa mile „slyszalne“, podobnie jak dolce vita dla wszyskich. Zydzi i Zydowki nie sa dyskriminowani za to, ze sa Zydami, chyba ze sa Izraelczykami.

  Problem zaczyna sie, gdy debata dotyczy o niemieszaniu sie w wewnetrzne sprawy panstwowe krajow drugich, jak Kuba czy Afganistan. W przypadku Izraela mamy oczywiscie prawo do krytykowania jego polityki. Coz, mozna pijac wino musujace, mozna je rowniez pijac cieple. Gdy antysyjonizm i motywy Palestynczykow sa zupelnie zrozumiale, to wiarygodnosc, z akcentem na godnosc, blogowych protagonistow po kolejnej lekturze „medrcow“ stoi pod znakiem zapytania.

  Glosy krytykujace kolejny rzad izraelski zakladaja, ze Izraelczycy nie maja glosu wlasnego, zakladaja, ze rozbijaja tabu, ktore nigdy nie istnialo (chyba, ze w ich wlasnych glowach), uwazaja, ze Izraelczycy nie potrafia rozwiazac problemu. Zapominaj jednak przy tym, ze problem wielostronny rozwiazac moga przynajmnie dwie strony. Zabawa w berka trwa, a wojny trojanskiej nie bedzie.

  Googlujac jednak pod haslem;“ Pokoj dla Palestyny“ znajdziemy miliony wpisow, pod haslem „Pokoj dla Czeczenii“ okolo stutysiecy. Wracajmy wie c do naszych baranow (ulubione powiedzenie naszego Gospodarza) i wyjdzie nam po dokladnym wyliczeniu za Grassem co nastepuje: 6 mln niemieckich zolnierzy stracilo zycie w Rosji po wojnie. Grassowi nie chodzilo oczywiscie o minimalizowanie ofiar Holokaustu. Nie chodzilo mu o liczby, chodzilo mu konkretnie o jedna liczbe: 6 mln. Faktycznie zginelo 1,1mln niemieckich zolnierzy. Liczac za Grassem dojdziemy do zera lub 6 mln. Grass przestawil koncepcje pokoju na Bliskim Wschodzie w 2001 roku. Izrael powinienen wedlug Grassa opuscic wszystkie ziemie wlacznie z Hajfa, Tel Avivem i Ashkelonem. Bylym 68 (nie chodzi tu o Zydow) polecam lekture Paula Celana. Medrcom natomiast kontynuowanie pobytu w bibliotece bazylejskiej; tam wlasnie dzwonia…..

 219. @Saldo mortale

  „wiesiek59
  19 września o godz. 19:15
  jak zwykle przepisujac z samizdatow nie zauwazyl, ze rzad federalny w wielu obszarach nieweile ma do powiedzenia ”

  Przeciez nie o to chodzi!

  @Obwiesiek podal liste kanclerzy Niemiec – odkad kraj istnieje po czasy dzisiejsze.

  W jakis sposob ta jego lista miala jakoby uwiarygodnic twierdzenie, ze @Obwiesiek „od 30-tu- lat” oglada „te same buzki”.

  Otoz lista @Wiesia zawiera dziewiec nazwisk.

  Odkad Szkopom sie zebralo na demokracje, to rzadzili (po kolei): Adenauer, Erhard, Kiesinger, Brandt, Scheel, Schmidt, Kohl, Schröder, Merkel.

  Przez szescdziesiat z okladem lat istnienia Niemiec dziewieciu kolejnych kanclerzy. Z partii tak roznych jak socjaldemokracja i CDU/CSU.

  Jak zatem widac, czarno na bialym – jesli klamczuch i hejter @Wiesiek twierdzi, ze „od 30 czy więcej lat, widać te same buźki?” – to po prostu swiadomie klamie.

  Az taki glupi nie jest, zeby nie umiec liczyc do 9-ciu.

  A co robi klamczuch i hejter @Wiesiek jak sie go na smierdzacym klamstwie przylapie?

  No jak to co: Tryska ównem:

  „Panie „inteligentny inaczej”-

  Mózg ci się zlasował?

  Czy to coś, co masz między uszami sparciało?

  zamień się na łeb z kozą, czy wielbłądem”

  Jakis kumpel Wiesia jest bardziej radykalny i doradza zastosowanie „cyklonu” wzgledem mojej skromnej osoby.

  Nie ma to jak szczere i otwarte wypowiedzi.

 220. Dla Mag…..

  Coz, antysemita przezywa negatywna historie milosna z Zydami. Jego zaslona jest empatia wobec Palenstynczykow, jednak tylko tych atakowanych przez Syjonistow. Nasza kultura pamieci ma charkter Hardcor. Zbrodnie na Zydach sa ostrzezeniem prze zbrodniami zydowskimi. Niedlugo beda aktualne hasla wielu Medrcow, ze gdy zaniechamy pamieci o Gazie, zaniechamy pamiec o Oswiecimiu.

 221. @Saldo mortale

  „iczac za Grassem dojdziemy do zera lub 6 mln. Grass przestawil koncepcje pokoju na Bliskim Wschodzie w 2001 roku. Izrael powinienen wedlug Grassa opuscic wszystkie ziemie wlacznie z Hajfa, Tel Avivem i Ashkelonem. ”

  To chyba nikogo nie dziwi?

  Grass, zanim sie na Nobla zalapal, byl naziolem – esesmanem. Dziwnym trafem jakos sie specjalnie ze swoja esesmanska przeszloscia nie obnosil. Znaczy zanim sie na tego Nobla zalapal.

  Czego sie spodziewac po esesmanie?

 222. Okruchy zycia….

  Typowe sa rowniez porownania amerykanskich Indian do Palestynczykow. Nazisci naleza do przeszlosci, Izrael jest terazniejszoscia. Wielu z nas probuje miec swoje piec minut, nawet w blogosfrze tworzac takie podzialy. Zdobyc czytelnikow za pare groszy. Nikt nie czytalby naszych wpisow o Bialorusi etc..Kazda przestrzen ma swoich dyzurnych, kazda grupa spoleczna ma swojego dspozytora wysiadajacego na przystanku na zadanie ( inteligentny Absolwent twierdzi, ze jezdzacych na gape).

 223. Ostatnie ruchy miotla……

  Jak bezsensowne jest dazenie do monopoloizacji patriotyzmu przez nurty narodowe pokazuje nawolywanie do milosci wszystkiego, co polskie. Jest to pewna forma patriotycznej glupoty, bo polski byl ONR, pogromy we Lwowie, Przytyku i Kielcach, getto lawkowe i pacyfikacje wsi ukrainskich, Brzesc, Bereza, oboz w Jablonnie byly tez polskie. Nie jest wazne czy lubimy Zydow czy tez nie. Nie jest wazne czy latamy liniami EL AL oraz czy lubimy koszerna kuchnie. To nie ma nic wspolnego z antysemityzmem czy filosemityzmem.

 224. Mag celem popraweienia bledow……

  Grynberg na pytanie czy powinna istniec wolna Palestyna odpowiedzial, ze tak, zamiast Izraela, azeby antysemici mogli znow wolac „Zydzi do Palestyny!“ Tak dlugo jak w mowie slowo „Zyd“ jest obelga, tak dlugo mamy obowiazek uczyc o Holokauscie. Widoczna jest wszechobecnosc Zydow w przedwojennej Warszawie oraz ich nieobecnosc w ksiazach o przeszlosci miasta. Holokaust byl zbrodnia bezprecedensowa, lecz nie wyjatkowa. Niestety nie mozemy wykluczyc jej powtorzenia.

 225. RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 8:09
  Fakt. Dlatego nie kazdy pisarz moze byc dobrym politykiem i odwrotnie.

 226. RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 8:04
  Warto pamietac rowniez o vice-kanclerzach. Np. z partii Ziewonych.

 227. Zajrzałem po miesiącu i co widać?
  Blog Passenta, ostatnio forum emigrantów +70, nieodwołanie przybrał postać platformy do ujadania dla judeo – faszystów.
  Ale zabawa…
  Wypada wrócić do klasyka, który rzekł był o ujadających pieskach, w kontekście aktualnych wyników gospodarki i poparcia dla partii rządzącej: szczekajcie, pustaki, karawana jedzie dalej…

 228. Jedwabnik z Trawnik ( i jego szwadron smierci ) 8:09
  Cala ludzkosc zostanie zagazowana do konca wieku- przy pomocy metanu tym razem-na skutek dzialalnosci lichwiarzy z Franfurtu, City i Wall Street.
  Od globalnego ocieplenia nie uciekna nawet wybrancy z najdrozszych dzielnic Odessy,Buenos Aires,Londynu i Nowego Jorku.
  Zaglada moze oczywiscie nastapic wczesniej, jesli Wasz pajac w Bialym Szalasie rozpocznie wojny nuklearne, zaczynajac od Polnocnej Korei.

 229. folwarkPn
  20 września o godz. 9:16

  Na ociepleniu klimatu zyskają kraje podbiegunowe, stracą równikowe.
  Kanada i Rosja staną się rezerwuarem żywności i wody.
  Czeka świat wędrówka ludów i adaptacja ich do nowych warunków.
  I spore zamieszanie, oczywiście.
  Ot, normalny cykl klimatyczny z wszelkimi tego reperkusjami.
  Przy obecnie istniejących technologiach, ludzkość nie jest w stanie nic z tym zrobić.

 230. Nastąpiła wreszcie emanacja sukcesów Solidarność i wolności. Polscy emerycie dostają 200 do 300 złotych. Czasem jeszcze niżej. http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/emerytury-polakow-beda-niskie/qs3qgq0

 231. Siły hiszpańskiej policji weszły do kilku budynków autonomicznego katalońskiego rządu oraz aresztowały 12 osób – informują media. Akcja jest związana z zapowiedzianym referendum o niepodległość Katalonii, które władze w Madrycie uznały za nielegalne.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nalot-hiszpanskiej-policji-na-budynki-katalonskiej-administracji/1h9wh5c
  ==========

  Interesujący przejaw „demokracji”……w działaniu.

  Zawsze mi się wydawało, że należy się dogadywać, w ostateczności zarządzić plebiscyt, czy referendum.
  Ale, widocznie w międzyczasie słowo „autonomiczny” czy „demokracja” zmieniło znaczenie.

 232. @wiesiek, @mag, @Ted’dy bear
  Przetłumaczyłem fragment analizy modus operandi prezydenta Trumpa z amerykańskiej TV:

  „U normalnych polityków zwykłe odwracanie uwagi, prawie wszyscy z nas po prostu zauważą, prawda? Albo odwrócą naszą uwagę albo nie. Strategia tego faceta jednak, jest naprawdę inna. To rodzaj stuknięcia w szkiełko moralnego kompasu. Czy on działa ?

  Aby sprawić, że poczujesz się wywołany twoim brakiem reakcji, na to co widziałeś, na to co on zrobił. Strategią tego faceta naprawdę jest tak zdenerwować, być tak odrażającym, tak destrukcyjnym i znieważającym to, co uznajemy za normę jako amerykanie w życiu publicznym, że zmusza to każdego do reakcji na to, co zrobił. Każdy czuje, że nie wystarczy zauważać, musisz wyrazić swoje zdanie o tym. Aby nie ubliżyć własnej godności. A to zapewnia kolejną porcję uwagi. Bo wtedy powstaje ciekawa historia do opowiedzenia o tym, jak ci trudni-do-skojarzenia goście, wszyscy zwykli konkurenci, ci, których zazwyczaj nigdy nie kojarzylibyście z prezydentem – wszyscy zabierają głos. Wszyscy zabierają głos jeśli chodzi o zachowanie Prezydenta i przemówienie Prezydenta, ponieważ czują się w sposób zrozumiały zmuszeni do zajęcia stanowiska, aby potępić wszelkie obrzydlistwa, które właśnie popełnił. To co on udoskonalił to nuklearna wersja konwencjonalnej taktyki politycznej.

  Konwencjonalny polityk odwraca uwagę.
  Nie konwencjonalny polityk – zniesmacza.”

  Widzę tu pewną analogię do metod „gostka” na tym blogu, którego nie wymienię.

 233. Oprócz sierot wojennych, na pastwę losu (i nierzadko ulicy) skazani też byli „mieszańcy” – dzieci amerykańskich, często czarnoskórych, ojców i koreańskich białych matek. Ci pierwsi po wycofaniu wojsk USA z półwyspu również musieli zwinąć manatki, te drugie po urodzeniu owocu związku z nimi nierzadko „musiały” się go pozbyć, piętno społecznego ostracyzmu było bowiem zdecydowanie większe niż ciężar rozstania z własnym dzieckiem. Swoje trzy, a nawet więcej groszy dorzucił rząd, przyjmując politykę czystości rasowej i szukając sposobów, by pozbyć wstydliwego balastu pod postacią setek tysięcy „mieszańców”, nijak pasujących do zasad głęboko zakorzenionego w kulturze i życiu społecznym konfucjanizmu.
  https://wiadomosci.wp.pl/korea-poludniowa-ukrocila-zagraniczne-adopcje-i-w-domach-dziecka-przybywa-sierot-6027399299449473a?kat=138834&wid=18220956
  ===========

  Taka…ciekawostka….

 234. Jak juz wspomnialem ostatnio jestem bardzo zajety I Radzio warchol
  na moje drutowanie ryja musi jeszcze poczekac.
  Moj ostatni wpis tutaj byl 19 wrzesnia o godz 14:41,wszystko co sie
  ukazalo pod mojm nickiem az do teraz jest nie moje.
  Radziu badz cierpliwy moje drutowanie twojego ryja to bedzie nowa
  jakosc napewno nie tak jak ktos bazgrze pod mojm nickiem to
  amatorszczyzna.

 235. Nadwyżka w budżecie. Po sierpniu prawie 5 mld zł na plusie. Horror! A jak jeszcze inwestycje ruszą, to tylko się pochlastać. Jedyna nadzieja w zapaści cyklicznej…

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nadwyzka-budzetowa-sierpien-2017-mateusz,10,0,2367498.html

 236. @dandy

  „Nadwyżka w budżecie. Po sierpniu prawie 5 mld zł na plusie. Horror! A jak jeszcze inwestycje ruszą, to tylko się pochlastać. Jedyna nadzieja w zapaści cyklicznej…”

  Jest doskonale i wspaniale. PiS policzyl, PiS sprawdzil i PiS powiedzial, ze jest nadwyzka. Na plusie. A nie na minusie. Wydajnosc wzrosla o 27.34 %. A wydajnosc z hektara podniesiono. I przeniesiono na drugi hektar.

  I dziwi tylko nieco, ze ludzie jakos tego nie rozumieja. Rozumieja za to, ze trzeba sp..ac, poki jeszcze rynki pracy otwarte i paszporty w szufladzie:

  „Ponad 2 miliony Polaków w całych Niemczech. Gdzie najwięcej?

  Niemcy to jedno z największych skupisk Polaków w całej Unii Europejskiej. I choć więcej rodaków mieszka jedynie w Wielkiej Brytanii, to tendencja ta cały czas się zmienia. Zwłaszcza w związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
  ..
  Najwięcej Polaków mieszka w Nadrenii – Północnej Westfalii. Mieszka tam ich ponad 786 tysięcy. Drugim, znacznie już mniejszym skupiskiem ludności polskiej jest Bawaria (202 tysięcy ludzi),

  znacznie popularniejszym powodem wyjazdów do Niemiec są kwestie zarobkowe. Zwłaszcza po deklaracji niemieckiego rządu, która wprowadza minimalną stawkę godzinową 8.5 euro za godzinę”

  https://flotea.pl/blog/ponad-2-miliony-polakow-w-calych-niemczech-gdzie-najwiecej/

 237. @dandy

  „Nadwyżka w budżecie. Po sierpniu prawie 5 mld zł na plusie. Horror! A jak jeszcze inwestycje ruszą, to tylko się pochlastać. Jedyna nadzieja w zapaści cyklicznej…”

  Jest doskonale i wspaniale. PiS policzyl, PiS sprawdzil i PiS powiedzial, ze jest nadwyzka. Poza tym PiS powiedzial, w sposob stuprocentowo wiarygodny, ze w Polsce sadzi sie rocznie 30 mld drzew:

  „„Resort środowiska twierdzi, że sadzimy 30 mld drzew rocznie. Policzyliśmy… 30 mld drzew – tyle według rzecznika Ministerstwa Środowiska sadzi się ich rocznie w Polsce. Wycina się natomiast około 1 mld. Policzyliśmy, ile nam zajmie pokrycie lasem całej Polski.
  – W Polsce rocznie więcej drzew się sadzi, niż wycina. Ścina się około 1 mld drzew, sadzi się około 30 mld – powiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.

  Liczba robi wrażenie. Tym bardziej, że wcześniej rzecznik przekazał PAP, że rocznie w kraju sadzi się ok. 3 mld drzew. Wyjaśnił, że skorygował tę informację po uzyskaniu aktualnych danych.”

  Znaczy sadzi sie 30 mld. Albo 3 mld. Nie bedziemy sie spierac o liczby (przedtem podawano ze 0.5 mld). To zapewne ostatni hicior Polskiej Szkoly matematycznej: 30 = 3 =n 0.5. Wiarygodnosc stuprocentowa – czy to idzie o nadwyzki czy o szyszki.

  I dziwi tylko nieco, ze ludzie jakos tego wszystkiego nie rozumieja. Rozumieja za to, ze trzeba sp..ac, poki jeszcze rynki pracy otwarte i paszporty w szufladzie:

  Polacy w Norwegii mają się dobrze: wciąż jesteśmy największą mniejszością … Polacy wrócą tłumnie do Polski? Raczej nie z Norwegii…. pierwsze miejsce wśród największych mniejszości narodowych w kraju fiordów.”

  https://www.mojanorwegia.pl/polacy-w-norwegii/polacy-w-norwegii-maja-sie-dobrze-wciaz-jestesmy-najwieksza-mniejszoscia-13286.html

 238. Zaczyna wyglądać na to, że bardziej na czasie nie jest pytanie, kiedy Kaczyński ogłosi zwycięstwo, a pytanie kiedy Schetyna i Petru ogłoszą kapitulację.

  Ku pokrzepieniu serc jeszcze raz „Niezwyciężeni”:
  https://www.youtube.com/watch?v=M7MSG4Q-4as

 239. @dandy

  „Nadwyżka w budżecie. Po sierpniu prawie 5 mld zł na plusie. Horror! A jak jeszcze inwestycje ruszą, to tylko się pochlastać. Jedyna nadzieja w zapaści cyklicznej…”

  Jest doskonale i wspaniale. PiS policzyl, PiS sprawdzil i PiS powiedzial, ze jest nadwyzka. PiS oglosil, ze uszczelniono zbiorke waty. I przetasowano etaty. I wydajnosc wzrosla.

  I dziwi tylko nieco, ze Polacy masowo zapitalaja nawet do pracy takiej jak opisana przez reportera ponizej:

  „”Niewolnicy” na łóżkach w garażu. Tak Polacy pracują we Francji
  Każdego roku podczas winobrania samochody na polskich rejestracjach opanowują wsie w okolicach Lyonu. Przyjeżdżają ci, którzy chcą zarobić podczas urlopu, studenci, którzy wykorzystują resztkę wakacji. Francuzi mówią żartobliwie: słowiańscy niewolnicy. Jednak to określenie jest przykrym odbiciem rzeczywistości. Przekonałem się o tym na własnej skórze. … Miejscem odpoczynku były gospodarcze budynki, które przerobiono na mieszkalne pokoje. Sześć łóżek w dawnym garażu. Kolejne sześć w stodole, podzielonej na dwa pokoje i kuchnię z jadalnią. Toalety i prysznice znajdowały się w oddzielnym budynku, na zewnątrz.

  Poza łóżkami w pokojach nie było niczego. Tylko wilgoć i chłód nocam”

  https://wiadomosci.wp.pl/niewolnicy-na-lozkach-w-garazu-tak-polacy-pracuja-we-francji-6163547434112641a

 240. @dandy

  „kiedy Schetyna i Petru ogłoszą kapitulację.”

  No jak to kiedy: Jak sie znajda w Miejscu Odosobnienia i dostana odpowiedni wycisk. Miejmy nadzieje, ze Pan Prezes bedzie umial posluzyc sie tradycja i dokonaniami epoki brzesko-kartuskiej.

 241. Ku jeszcze większemu pokrzepieniu serc, po raz trzeci „Niezwyciężeni”, tym razem w wersji angielskiej („The Unconquered”):

  https://www.youtube.com/watch?v=Q88AkN1hNYM&t=4s

 242. @dandy

  „„Niezwyciężeni”,”

  Chyba jednak „zwyciezeni”, bo Mocarstwo zakonczylo swoje istnienie 17-go wrzesnia podczas slynnej operacji pod Zaleszczykami, szalenie waleczny Wodz Naczelny w randze Marszalka spitolil do Rumunii a jednoczesnie na przejsciu granicznym tratowali sie generalowie, polkownicy, majorzy, czesto w cywilnych ciuchach – no bo Niemcy aj-waj strzelali i mogli kuku zrobic. Jednoczesnie owiana legenda Mala Flota albo zapitalala do neutralnej Szwecji, zeby sie dac internowac – albo do Tallina w tym samym celu.

  Jesli sie kraj pojawil na mapie ponownie po uplywie szesciu lat, to glownie dlatego ze Stalin mial dobry humor. I nawet z cudzego hojna reka dorzucil Slask z kopalniami, Szczecin, Wroclaw i co tylko.

  Wiele to chyba nie pomoglo. Jak ktos ma talent, to mu i nieprzebrane zloza wegla przynosza straty.

 243. Jak ktoś wspomniał wyżej Sejm docenił wczoraj Narodowe Siły Zbrojne, jednogłośnie niestety. Dlaczego „niestety”? Ano dlatego, że NSZ są odpowiedzialne za zbrodnie na obywatelach polskich, w tym na Żydach, Polakach, Ukraińcach i Białorusinach.
  W związku z tą uchwałą Sejmu, gospodarz programu „Tak czy nie”, emitowanego w TVN24 zaprosił do studia Andrzeja Rozenka z SLD oraz Mariana Piłkę z Przymierza Rzeczypospolitej, faktycznie jednak pisowca, ponieważ Piłka, od czasu powstania PiS zawsze startuje z jego listy. Rozenek określił tę uchwałę mianem skandalu, wyraził zdziwienie, że posłowie PO, Nowoczesnej i PSL byli w sprawie NSZ jednomyślni z oszołomstwem, przedstawił listę zbrodni NSZ i odczytał jej fragmenty, :Piłka się zaperzyl, jąkał się, denerwował na Rozenka, wytykał, że to komunistyczna propaganda, po chwili przyznał, że były „rozstrzeliwania”, ale to była kara za kolaborację, nie kierowano się względami etnicznymi, czyli nie dlatego, że Żyd, ale dlatego, że kolaborował, później dodał, że to Armia Ludowa morowała Żydów i zwalała na NSZ, a jeszcze później, że w czasie wojny zdarzały się pomyłki, polskich Polaków też mordowano -przypominał Rozenek, a Piłka odpowiadał, że to byli komuniści, czyli wrogowie Polski, wtedy Rozenek odczytał listę zamordowanych przez NSZ dzieci – 6-, 7-, -8 i 9-letnich i zapytał Piłki: -Te dzieci, to komuniści? Piłka nie zdążył odpowiedzieć, bo czas programu dobiegł końca. Ciekawe co by odpowiedział? Może, któryś z – licznych tu pisowców – będzie miał coś do powiedzenia w tej kwestii? Jeśli tak, to chyba wiem co.

css.php