Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

23.11.2017
czwartek

Anioł z fuzją

23 listopada 2017, czwartek,

W czwartek, 23 listopada, dowiedziałem się z „Rzeczpospolitej”, że ekolodzy są czerwoni, bo to lewica i łobuzeria, a myśliwi biali jak papieskie szaty.

„Prawdziwy cel lewicowych ekologów z przyrodą nie ma nic wspólnego, jest nim bowiem walka ze światem konserwatystów, a więc czysta ideologia i polityka” – pisze Robert Stanisław Terentiew, człowiek mediów, scenarzysta i reżyser.

Jego zdaniem „od wielu miesięcy trwa frontalny i skoordynowany [przez kogo? – Pass.] atak mediów na Ministerstwo Środowiska, a personalnie na jego szefa, profesora Jana Szyszkę”. Totalna opozycja – czytamy dalej – stara się przekonywać lud pracujący, że oto przyszło mu żyć pod najgorszym z możliwych, bo konserwatywnym, prawicowym rządem, o czym donoszą również zagraniczne media.

Następnie pan Terentiew odkrywa, dlaczego ekologiczna lewica nie kocha Szyszki: bo jest myśliwym, bo uważa, że zgodnie z chrześcijańską tradycją przyroda ma służyć ludziom, i wreszcie ponieważ pokazuje się w gronie biskupów i księży, którzy podzielają jego myśliwską pasję. Niedobrzy ekolodzy postulują, by zaniechać jakichkolwiek ingerencji w świat przyrody, a ona sama sobie poradzi, jak to bywało przed wiekami. Dążą do rozmnażania zagrożonych gatunków dzikich zwierząt bez żadnych limitów. Chcą, żeby nas podgryzały bobry, pożerały wilki i raniły łosie.

Równanie Terentiewa (ekolog = komuch) nie wytrzymuje krytyki. Znamy komuchów, którzy nie są ekologami, i ekologów, którzy nie wielbią Stalina ani Jaruzelskiego. Polska Ludowa nie tolerowała ekologów, co powinno się panu Terentiewowi podobać. Nie ma żadnych podstaw, by utożsamiać obrońców środowiska naturalnego z lewicą – wręcz przeciwnie, rządy komunistyczne niszczyły środowisko bezlitośnie, patrz żyzna kiedyś Ukraina czy wielkie budowle socjalizmu w ZSRR i w Chinach. I odwrotnie – znamy ekologów, którzy nie są lewicowi, przeciwnie – to konserwatyści, którym nie podoba się wycinka prastarej, prapolskiej Puszczy Białowieskiej.

Owszem, ekolodzy są kontestatorami, buntują się na przykład przeciwko budowie autostrad biegnących przez rezerwaty przyrody, ale co lewicowego jest w ochronie czapli czy kormoranów? Ostatecznie to prezes Kaczyński jest jednym ze sponsorów ustawy o ochronie zwierząt i gorącym przeciwnikiem hodowania zwierząt futerkowych. Byłbyż on też zarażony lewicowym bakcylem? A może jest tak, że zwyczaj polowań, kiedyś rozpowszechniony i kwestionowany przez nielicznych, dziś za bardzo kojarzy się z Goeringiem i Chruszczowem, z dygnitarzami totalitarnych reżimów, którzy zabawiali się w Białowieży?

Nie każdemu też podoba się minister czy biskup z karabinem. Nawet konserwatywny. Nie można wykluczyć, że ludzie wrażliwi, przeciwnicy zabijania zwierząt dla sportu, trafiają się nawet w Prawie i Sprawiedliwości. Nie tylko na lewicy spotkać można ludzi, którzy mają miękkie serce i których nie wzrusza anioł z dubeltówką.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 217

Dodaj komentarz »
 1. Na schodach Palacu Elizejskiego z widelcami w dloniach

  ” Premier zachowała się sztywno, biernie. Powinna aktywnie zareagować. Trzeba było ocieplić tę sytuację ”
  Wydaje , ze sa kobiety ktore wolaly by byc kims innym . Wlasna plec jakby im nie
  „pasuje” To jest widoczne nawet na tym blogu ;,
  Nieustanne mieszanie grochu z kapusta , ciasteczek z orzeszkami dla Elizy ktora za nimi nie (zwlaszcza za jednym) nie przepadala , „sztywnosc meska ” ( na widok faceta), dowcipni ale specyficznie faceci to albo kabotyni albo kanalie , ostat. ew.- hieny bezkarnie czyhajace na idiotyzmy przez nie wypisywane , leczenie niestrawnosci u skunksow ta mieszanka grochowo-kapusciana podczas gdy powszechnie wiadomym jest , ze skunksy niestrawnosci nie miewaja … itd ,itp. To nigdy nie ma konca

 2. ,, … prezes Kaczyński jest (…) też zarażony lewicowym bakcylem? ”
  To juz od dawna twierdza balcerowicz i gadomski, nazywajac gnoma z Zoliborza klozetowym lewakiem.

 3. I do czego doprowadziła wojna polsko-ruska pod biało-czerwoną flagą?
  Do rozłamu w narodzie: białe na górze – anielskie i czyste, czerwonemu na pohybel – bo komunistyczne i krwawe. Ale czerwone nie popuszcza. Atak przepuszcza, nie tylko frontalny, na lewym skrzydle red. Passent zachodzi konserwatystę Terentiewa od tyłu. Faktycznie Mao kazał wszystkie wróble wystrzelać (z procy?), bo nie przestrzegały planu pięcioletniego i żarły na polach co popadnie. Totalna argumentacja Passenta grzebie Terentiewa. Może nawet powali Ojca Dyrektora, który jest naczelnym sponsorem ministra Szyszki. Terentiew to pikuś.

  Jako konserwatywny poganin mogę tylko dorzucić, że najbardziej zadziornym aniołem ze spluwą jest Eros, syn Afrodyty. Ten to był dopiero naturszczykiem.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Tymczasem WOLNE SąDY się przygotowują do walki:
  http://wyborcza.pl/7,75398,22690043,poradnik-na-protesty-jak-sie-zachowac-gdy-cie-zatrzymaja.html

  To jeszcze nie jest PRL, przynajmniej w opisie Karola Modzelewskiego. Wtedy nie należało zeznawać, niczego nie mówić, nie dać się sprowokować rzekomymi zeznaniami innych. A teraz? Np:

  7. Czy policjant ma prawo zabronić nam filmowania interwencji?

 6. wiesiek59
  Dzialajaca w Polsce korporacja telefoniczna Orange zerwala kontakty gospodarcze z systemem aparthaidu w Telawiwie w ramach kampanii protestu BDS.
  https://www.youtube.com/watch?v=WO-pe03BJTw
  Natomiast ,, gazeta wyborcza” donosi w ostatnia niedziele, ze Wielki Komtur radia maRyja, Tadeuszek Rydzyk , znalazl nowe, wielce obfite zrodlo srebrnikow i urzadza obecnie wielkie fety z ambasada Jedynej Demokracji Na Bliskim Wschodzie.
  Piotr Gluchowski opisuje, ze Wielki Komtur bierze takze prowizje za ulatwianie kontaktu miedzy PiSowskimi wladcami Polski a nietrefnymi korporacjami , chcacymi sprawic by ,, Polska zyla dostatnio” ( pierwsza do obrobki idzie korporacja LOT ) .
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22657931,rydzyk-ty-zydzie-jak-radio-maryja-ociepla-stosunki-z-tel.html
  W sobote z lobbystami spotka sie wToruniu prezes i broszka.

 7. Skąd tyle chamstwa w Sejmie IV RP. Cham ma biblijne korzenie.Dlatego.Tak sobie myślę czy „biblijność” prowadzi do chamstwa. Jestem chamem będzie na koszulkach kiboli politycznych.To brzmi dumnie.

 8. Aniele Stróżu mój,
  Ty zawsze przy mnie stój…

  Trzeba przyznać, że z karabinem miałby większe szanse.

  To, że pan pisze o jakiś oczywistościach to już jakiś absurd.
  Szóste: Nie zabijaj k…, a na pewno nie dla rozrywki.

 9. Drogi Panie Danielu,
  Dziękuję za ten felieton.
  To jest prawdziwie kryminalna sprawa, co wyprawia ten opuchnięty z pijaństwa Szyszko. Nie jestem w stanie pojąć, jak to się dzieje, że powstał wręcz kult PISu i bez względu jakich horrorów by się nie dopuszczał, to są rzesze ludzi, którzy zawsze znajdą wytłumaczenie. Bez względu na to, czy sensowne, czy nie. Jeżeli zabraknie im „argumentów”, to biorą na krzyk, albo „8 lat PO”.
  Podobny swoisty kult zapanował w Stanach na rzecz Trumpa. Bez znaczenia, że podły, że zdemoraliaowany, że tłuk, że nienażarty… wszystko jest super wg wiernych.

  Zacytuję tu wypowiedź wkurzonego Szyszki na ten temat:
  „Ten nurt lewacko-liberalny postanowił stwierdzić i rozgłosił na całym świecie, że to jest nie tknięte ręką człowieka. Ostatnie pierwotne lasy. Ostatnia pierwotna puszcza.
  Jako minister spotykałem się na świecie z tym jakby zarzutem: Jak możesz wycinać ostatnią pierwotną puszczę na świecie? (pytali)
  No skoro to jest ostatnia pierwotna puszcza, to znaczy, że ty mój przyjacielu z zachodniej granicy wyciołeś przedostatnią. No przecież to jest jasne, prawda?
  A ten z południa też wyciął gdzieś przedostatnią.
  A więc jeżeli jest ostatnią, to znaczy, że Polacy do tej pory tylko i wyłącznie chronili i ta ostatnia puszcza jest. Ale to nie jest ostatnia puszcza pierwotna, tylko to jest ostatnia puszcza, która została zrobiona ręką człowieka. Świetnie udokumentowane od kilku wieków. Dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności. Dziedzictwo kulturowe polskiego modelu łowiectwa. Polskiej szkoły ochrony przyrody i dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności”

  https://szklokontaktowe.tvn24.pl/zasadziles-mozesz-wyciac,792808.html
  Po powyższym adresem można zobaczyć i usłyszeć te złote myśli mędrca , który uważa, że jak posadzili, to on będzie wycinał. Tym bardziej, że inni już swoje wycieli. Ale podlce, bo jemu nie dają teraz tego robić, a on już wszystko ma przygotowane. A ci z karami wyskakują.

 10. @404
  To michnikoidy przez lata twierdzili, że „prawda jest jak dupa, każdy ma swoją”.

  Kaczoidy przejęły tę filozofię perfekcyjnie jako swoją. A więc słowa, argumenty, myśli straciły zupełnie na znaczeniu. Liczy się tylko jak się pierdzi. Ten co głośniej i bardziej cuchnąco pierdzi, ten wygrywa.

  Miedzy michnikoidami i kaczoidami nie ma tu żadnej różnicy.

 11. Do tej pory tylko w 2017 roku wycięto 140 000 TYSIĘCY drzew w puszczy Białowieskiej!!!
  Najpierw o korniku mówili, ale każdy widział, że piękne stare drzewa cieli na handel, a korę, czy jakieś tam korniki w niej będące zostawiali w lesie. Teraz krzyczą, że chodzi o bezpieczeństwo zwiedzających….

 12. Red. Szostkiewicz nawołuje do zjednoczenia sie antypisowskiej opozycji.
  Hasło ” Przeciwnicy PIS-u – łaczcie sie ” wg mnie jest kiepskim hasłem przedwyborczym. Dominujący w elitach wladzy humaniści winni lepiej znać historię i umieć wyciagać z niej własciwe wnioski.
  Mieliśmy niedawno okres, gdy wokół hasła „Precz z komuną ” zjednoczyła sie cała solidarnosciowa opozycja pociagajac za sobą wiekszość społeczeństwa.
  Gdy wreszcie „komuna poszła precz” i pojawiły sie opuszczone przez komuchów fotele do objęcia „antykomusza solidarność” opozycji prysła jak bańka mydlana. Wystarczy poczytać ‚Skuchę” Jacka Hugo Badera ( to dla młodych – ci 60+ znają to z autopsji ).
  Nie jest przestepstwem popełnić błąd ale zbrodnią jest go powtórzyć.
  Piszę to tu, bo red. Szostkiewicz tego u siebie mi nie puścił.

 13. kaesjot
  24 listopada o godz. 8:42

  Pan Passent pozostał jedynym liberalnym demokratą, dopuszczającym różne teksty i myśli na blogu.
  Reszta autorów toleruje te „jedynie słuszne”…..nie wahając się ciąć oponentów i nosicieli innego niż własne zdania.
  Signum temporis.

 14. 404
  24 listopada o godz. 8:09
  140 000 drzew to ok 350 – 500 ha. Stanowi 0,12 – 0,17% powierzchni Puszczy Białowieskiej czycli całkowita jej wycinka trwałaby 600-800 lat.
  Tymczasem rocznie wycina się lasy tropikalne o powierzchni łacznej dopowiadajacej 1/3 powirzchni Polski czyli powierzchni 33 Puszcz Białowieskich.
  Więcej na ten temat:
  http://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/49/niszczenie-lasow-tropikalnych
  To jest problem , w sprawie ktorego trzeba głosno tabić na alarm !
  To co wycieto w Puszczy Bialowieskiej to zaledwie 1/20 000 tego co w tym samym czasie wycina się w lasach tropikalnych !

 15. Każdy z ministrów obecnego rządu ma własne, niej lub bardziej dochodowe księstwo udzielne.
  Nie dziwię się więc panu Szyszce, że maksymalizuje własne zyski.
  A co po nim?
  A, choćby potop…..

  „Ekoterroryzmowi” można przeciwstawić przecież siłę i bezczelność…

 16. Kosztowne pijaństwo. Rektor Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na całej stronie GW zaprawa wszystkich do Orońska na wystawę projektów pomników pijaczyny Stanisława Pyjasa. Prawie czterdziestoletnie śledztwo wykazało, że pijany włóczęga Pyjas nocą spadł ze schodów i poniósł śmierć. Wpływowi kolesie /Wildstein lub Szostkiewicz/ w ciągu długich lat kosztownego śledztwa chcą udowodnić winę SB. Cuchnący odór wódy uniemożliwia to. Więc chcą zbudować w Krakowie pomnik z dużą flachą. Pyjas to typowy przykład tzw opozycji demokratycznej.

 17. Katastrofalna katastrofa. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1728866,1,niekonczaca-sie-historia-odszkodowan-dla-rodzin-ofiar-katastrofy-smolenskiej.read
  Dramat katyński źródłem fortun. Wypłacono już ponad 90 milionów.
  Drugie tyle poszło propagandę, miesięcznice i partyjne igrzyska.

 18. Jeżeli Kaczyński doprowadzi do uchwalenia tej nowej ustawy o ochronie zwierząt, to ja, własnoręcznie, napiszę do niego list z podziękowaniem.Zawsze uważałam, że nawet najgorszemu człowiekowi, zdarza się czasami zro9bić coś dobrego i to by był taki przypadek.

 19. Nie pytam czy drewno z PB bedzie uzyte do produkcji papieru , w tym zmielone korniki , na nowe polskie paszporty ani kto jest autorem tego ;

  „„Lądy i morza przemierzam,
  kulę ziemską z otwartym czołem.
  Polski mam paszport na sercu.
  Skąd pytam, skąd go wziąłem?
  A wziąłem go z dumy i trudu.
  Ze znoju codziennej pracy.
  Ze stali, z żelaza, z węgla.
  A węgiel to koks, to antracyt.”

  A mówili: to se ne wrati !!!
  A wróciło. ”

  „Zdaje się że Piłsudski w Polsce wywołał wojnę domową. Poza tym nie podoba mi się wysyłanie dzieci na wojnę. ”
  Nie pytam tez o szczegoly ssania .; Jeden z ssacych aniolow powiedzial gdzies cos takiego ;( Z pam . wiec moze nie dokladnie )
  ” Lesnicy polscy wyssali cos tam ( chyba wiedze o czyms albo milosc do czegos ) z mlekiem wielu poprzednich pokolen polskich lesnikow ” Musialo to byc jakies bycze ( w sensie ” byczy chlop ” bo chyba ee .. napewno nie chodzi o jelenie mleko zabitych jeleni . „Mleko lesnikow ” bylo podobno powiedziane .
  Tak czy inaczej , aniol odkladajacy fuzje aby possac mleko . Ktos to powinien uwiecznic , moze ten malarz ( Jakobczak?) od ukrzyzowanego prezesa w slipkach ?

 20. ..tam gdzie kosciol katlicki mocno ingerowal w panstwo zawsze byla bieda !! od IVwieku trwa inkwizycja ,miej lub bardziej ukryta …

 21. handzia55
  To miłe, że Prezes lubi zwierzęta.
  Szkoda tylko, że nie lubi ludzi.

 22. Białe czy czerwone anioły z fuzją – jeden pies. Nie ma co upolityczniać tej aberacji. Podobnie jak nie warto dzielić na białych i czerwonych jej przeciwników, bo to też jest już jakaś obsesja. Wszystko, co moralnie wątliwe, to oni, my – moralne czyściochy. Zwłaszcza gdy chodzi o nowego człowieka – to biali go lepią, czerwoni nie byliby w stanie nawet o czymś takim pomyśleć…

  Skacząc po kanałach telewizyjnych można czasem trafić na program myśliwski, gdzie zabójcy zmawiają się szeptem na jakieś piękne, niespodziewające się niczego zwierzę. I gdy się już naszepcą i nazmawiają, wreszcie któryś – bach! Zwierzę pada. Podbiegają do niego, unoszą martwą glowę i tu zbiorowy orgazm – jakie ono piękne!

  Upolityczniać tego nie ma sensu, ani tym bardziej unarodawiać. Zabijanie zwierząt nie jest tylko polską specjalnością. Pisałem już na blogu o zabijaniu francuskim, niemieckim, rosyjskim, dostało się ode mnie i Szyszce (jego chyba jak na złość nie odwołają) i cieszę się, że Autor blogu też poruszył ten temat. W ujęciu co prawda nieco zbyt politycznym, no ale jest przecież redaktorem „Polityki”, więc jakże inaczej.

 23. snakeinweb
  24 listopada o godz. 8:00
  Zatomizowane spoleczenstwo, czy to przez druzyne michnika czy kaczora, jest latwiejsze do manipulacji.

 24. turkmen
  24 listopada, g.10:36
  Właśnie kaka, upss… Sejm uchwalił zakaz handlu w co drugą niedzielę czy jakoś tak.
  Ciekawe czy to się przełoży na zwiększenie frekwencji w kościołach.

 25. Bar Norte
  Na ekrany Europy Zachodniej wchodzi film biograficzny o pierwszej kobiecie, ktora zdobyla Nagrode Nobla – Marii Curie.
  Guardian recenzuje film jako troche zbyt przeslodzony- wiekszosc to zycie prywatne a nie historia odkryc naukowych- ale ogolnie film oceniany pozytywnie.
  PS W pierwszej scenie filmu Wajdy ,, Pilat i inni ” pokazane sa barany a nie swinie. Przepraszam!

 26. wiesiek59
  24 listopada o godz. 9:13
  Oplakany stan sil zbrojnych opisuje ,, wyborcza” w Magazynie Swiatecznym.
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22660892,macierewicza-doktryna-kamikadze-czyli-wojsko-na-miare.html
  Rasputin na dworze zoliborskim ( Antoni M.) nie zapewnia tankowania 48 mysliwcom F-16, ktore moglyby bronic terytorium w razie konfliktu z Rosja. Przestarzala obrona przeciwlotnicza ma zasieg jedynie 25 kilometrow. Najlepszy batalion pancerny z czolgami Leopard II A5 zostaje pozbawiony zaplecza remontowego.Budzet MON to 40 mld zl rocznie, z tego 10 na zakupy. Na jankeskie czolgi Abrams nas nie stac, bo najtansza wersja kosztuje 25 mln zl za sztuke. Na razie beda remontowane T-72, ktore maja slaby pancerz. Kadra znajaca dno Baltyku odchodzi ze sluzby, bo po pozarze orp orzel nie ma na czym plywac. Jednoczesnie polskie porty sa bezbronne, bo nie ma smiglowcow do obslugi podwodnych sonarow, wykrywajacych okrety podwodne.

  Ksiestwo hipnotyzera Antoniego przynosi chyba wielkie dochody.

 27. Niemiec nie wykupił, polityk nie ukradł, wolny rynek nie zabił. Prywatyzacja w Polsce była tak chaotycznym procesem, że do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy, ale wyszła nam na dobre.
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/563228,prywatyzacyjne-fakty-i-mity.html
  ===========

  Jestem sceptyczny co do tych danych…..ale….
  Chyba, że jest to pisane za pieniądze z jakiegoś grantu.
  „Czarna księga prywatyzacji” dostarcza całkiem innych informacji.

 28. Wszystkie zachodnie tytuly anonsujac ten film pisza tak jak tu napisano: Maria Curie .Ona przez cale zycie nazywala sie Curie-Sklodowska . Pod takim nazwiskiem dostawala Nobla pod takim nazwiskiem zostala pochowana.Wiec przynajmniej rodacy moze niech nie aprobuja tego stanu,, skoro juz protestowac w mediach nie mamy zamiaru

 29. W czarny piątek czarny los. I amerykanizacja codziennego życia.

 30. Skoro o polowaniu mowa, to warto odnotować, że myśliwi z Washington Post i niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF upolowali… kota i kaczora, w dodatku w polskim parlamencie. Kot był na okładce „Atlasu Kotów”, a Kaczor, czyli Kaczyński, ten atlas czytał. Trofea zostały uwiecznione na zdjęciach z adnotacją, że rządzący twardą ręką prezes zmiękcza w ten sposób swój wizerunek. Co na to znany z miękkiej ręki Donald Tusk jeszcze nie wiadomo. Cały świat z zapartym tchem czeka na jego tweet.

 31. dandy
  24 listopada o godz. 13:41
  W związku z całokształtem dzisiejszej sytuacji w Polsce przypomniał mi się ze szkoły wierszyk”
  Koło jeziora z wieczora
  Chłopcy wkoło biegały i na żaby czuwały:
  Skoro która wypływała, kamieniem w łeb dostawała.
  Jedna z nich, śmielszej natury,
  Wystawiwszy łeb do góry,
  Rzekła: «Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!
  Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie».

  Dotyczy to obu stron – aktualnie rzadzacych i opozycji.

 32. Kaesjot, myśliwym z WP i ZDF trudno się w sumie dziwić. Oni po prostu poszli śladem posła Nitrasa. On myszkował w rzeczach posłów PiS, bo – tu jego słowa – wziął na siebie obowiązki dziennikarzy. To się zawstydzili i też pomyszkowali.

 33. Ach, jakież było zgorszenie, gdy okazało się, ze prezydent Komorowski lubi polować. Oczywiście w granicach przepisów, jakie w Polsce obowiązują.
  Ulegając presji społecznej obiecał, że nie będzie zabijać żadnych zwierzątek.
  Tymczasem „dobra zmiana” mało tego, że puściła oko do myśliwych, to jeszcze polowania dzięki ministrowi ochrony(!) środowiska stały się trendy, podobnie jak walka z kornikiem poprzez masową wycinkę drzew

 34. ‚@mag 14.33

  Ten twój skromny wpisik doskonale pokazuje różnicę pomiędzy tą, a poprzednią władzą. Pisowcy z kościołem, a jakże, idą bezczelnie nomen omen na chama, czy jak kto woli na rrympał ciagle wycierając mordy suwerenem i mając na usługach media publiczne. Oni naprawdę uważają się za posłańców samego Boga i tak jak Bóg nie przyjmują żadnej krytyki. Kiedy ten koszmar się skończy?

 35. @mag z 24 listopada o godz. 14:33
  ja pamiętam te krytyki Komorowskiego. Głównie pisiory pyskowały: jak to tak można?
  Fakt, dla mnie to też było dość obrzydliwe, że Prezydent dodaje sobie maczyzmu zabijaniem zwierząt. Rozumiem przydatność łowczych, ale tylko w przypadku jakiejś planowej, mądrej gospodarki (ktoś iedyś wtłumaczył mi ich rację bytu). Jednak dodawanie sobie glorii w ten sposób…. to już nie kwalifikuje się do tej kategorii.
  Teraz wręcz stało się „modne” ze strzelbą na sarnę się ławą zasadzać. Nawet w celu praktyki.. do hodowlanych bażantów Szyszko strzela (setki za jednym wyjazdem w ramach jednego wyjazdu rozrywkowego).

  A poniżej przykład jak wice minister profesjonalista w kłamstwie opowiada o masowym zagrożeniu dla turystów w Białowieskiej Puszczy. Proszę zauważyć jaka swada, przekonanie i wszystko bez zmrużenia oka.
  należy pamiętać, że tylko w 2017 ponad 140 000 zdążyli wyciąć ZDROWYCH starych drzew. A mówią o spruchniałych, walących się i do tego przy drogach, zagrażających tym co nordik walking robją.
  https://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/wycinka-czy-dzialania-ochronne,792121.html
  Pozdrawiam

 36. Przyroda nieujarzmiona jest domeną szatana! 120 tysięcy myśliwych to armia, która każdego dnia broni nas przed wybujałą, dziką, wyjącą się pnączem i pachnącą powojem, niepokojąco wilgotną, mroczną, kopulującą bez opamiętania…

 37. Pisze red Passent : „Równanie Terentiewa (ekolog = komuch) nie wytrzymuje krytyki.”

  No własnie … . Przecież opozycja w latach 80 podejmowała głośne działania proekologiczne. Na przyklad protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żarnowcu, przeciwko planom składowaniu odpadów atomowych w poniemieckich bunkrach koło Międzyrzecza czy zatruwaniu ujęć wody dla Wrocławia przez odpady z Huty Siechnice. IPN na ten temat nawet ksiązki publikuje. Protesty były płaszczyzną współpracy politycznej między całą paletą ruchów kontestujących rzeczywistość peerelowską – od lewa do prawa.
  Wśród wielu organizacji które je organizowały warto wymienić Ruch Wolność i Pokój, który działania proekologiczne zawarł nawet w swej deklaracji ideowej z 1986. Piszę o nim dlatego, że ta pacyfistyczna organizacja po 1989 zasiliła znacząco właśnie środowiska konserwatywne. Z WiP wywodzi się np Jan Maria Rokita czy obecny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Formy tamtych protestów czyli demonstracje, blokady, przypinanie się łańcuchami do dachów i rusztowań z powodzeniem stosowane są współcześnie. Niestety, również nękanie przez służby państwowe uczestników protestów ekologicznych przypominać zaczyna nękanie z lat 80.

  W necie jest bogata dokumentacja fotograficzna akcji ekologicznych organizowanych przez peerelowską opozycję. Jaki był ich polityczny nastrój najlepiej obrazuje poniższe foto z pacyfą w tle.

  http://fmw.org.pl/index.php?option=27&action=gallery_show&img_id=1261&gal_id=65

 38. @404
  24 listopada, g.15:04
  Wszystko to, co się dzieje na naszych oczach z krajem, ludźmi strasznie mnie przygnębia.
  „Chce mi się wyć”. A jest to tytuł filmu, który opowiada prywatną historie dwojga ludzi ze stanem wojennym w tle, poczuciem beznadziejności itd. Wszedł na ekrany dopiero w 1989.
  Kurde, do głowy by mi nie wpadło jeszcze 2, 3 lata temu, że czas zatoczy koło i wrócimy do punktu wyjścia (no, może bogatsi o kapitalistyczne „zdobycze” i paszporty w szufladzie, póki co), ale jednak cofnięci.

 39. „Draining of swamp”, to hasło z którym Trump wygrał wybory, a teraz dalej w niego „wierzący” są przekonani, że on faktycznie oczyszcza rząd z nepotyzmu, korupcji i tym podobnych łotrostw. Nie widzą, że wpuszcza lisy do kurnika przy świetle reflektorów, zatrudnia nawet zupełnie pozbawionych kompetencji członków własnej rodzinki, która oczywiście bez żenady korzysta ładując swoje własne kiesy. Teraz walczy , żeby najbogatsi praktycznie nie płacili podatków, a braki budżetowe biedniejsi mają pokrywać. Uniemożliwianie dostępu do leczenia dla biedniejszych, …
  Do ochrony środowiska wybiera ludzi, którzy nie wierzą w szkodliwy wpływ człowieka na to środowisko i klimat, do tego nie mają o tym żadnego pojęcia w tej materii.
  Wycofał US z paryskiego układu, … kłamie, jest niekompetentny, manipuluje, itd, itd.
  Dlaczego o nim wspomniałam? Bo w Polsce jest podobnie. Na hasłach oczyszczania z zepsucia, korupcji.. mamy dzisiaj rozbuchaną niekompetencję, nepotyzm, gospodarkę rabunkową, populistyczną,…
  Jedynym celem tej władzy jest utrzymanie tej władzy za wszelką cenę. A przy okazji obłowić się na wydrę. Lojalność do tych przy korycie jest jedynym kwalifikatorem. Kompetencje są bez zanaczenia. To są wspólne elementy Trumpa i pisiorów.

 40. Przez ostatnie 100 lat Zachód się industrializował.
  Budowano sieć kanałów, elektrownie, szlaki drogowe i kolejowe, wycinając przy okazji wszystko co się dało, niemiłosiernie niszcząc środowisko.
  Ekologię wymyślono na tymże Zachodzie jakieś 50 lat temu.
  Już po fakcie zniszczenia większości ekosystemów…..

  Forsowna industrializacja Polski za Gierka, przyniosła podobne skutki, choć w naszym kraju, w znacząco mniejszej skali.
  Kasy zabrakło, by się tak silnie zurbanizować i uprzemysłowić.
  No i pomimo wszystko, inna była świadomość naszych decydentów, parków narodowych powstało sporo.

  Jak wyglądamy na tle Zachodu obecnie?
  Jesteśmy mniej, czy bardziej zatruci?
  Rozwój wiąże się z nieuniknionymi dla środowiska kosztami, niestety.
  A poziom życia jest uzalezniony od poziomu rozwoju…..

 41. Choć Amerykanie wojnę w końcu przegrali, Monsanto wyszło z niej zwycięsko. Agent Orange rozlewany z samolotów miał spektakularne rezultaty, nie tylko finansowe: Amerykanom udało się zniszczyć 44 proc. lasów w południowym Wietnamie i 43 proc. ziem rolnych. Mało tego, czynnik pomarańczowy zawierał rakotwórcze dioksyny, zabijał więc nie tylko drzewa i inne rośliny, ale i ludzi, powodując zabójcze choroby u dorosłych i dzieci oraz masowe deformacje noworodków jeszcze przez dziesiątki lat po wojnie. Firma miała pieniądze, doświadczenie i markę, więc przygotowanie światowego przeboju rynkowego – Roundupu – zajęło jej tylko kilka lat. Dziś każdego roku nasza planeta przyjmuje prawie milion ton oprysków z glifosatu, który jest rakotwórczy jedynie „prawdopodobnie”.
  http://strajk.eu/monsanto-i-glifosat-globalny-impas/
  ========

  To też ekologia, skrzyżowana z ekonomiką….

 42. Zgodnie z wytycznymi zakazane będą wszelkie nastawione na zysk inwestycje w obiekty i instytucje reprezentujące buddyzm lub taoizm, w tym świątynie i pomniki. Zabroniony będzie także wynajem świątyń, a osoby i organizacje składające w nich datki nie będą mogły osiągać z tego tytułu żadnych korzyści.

  Wytyczne zabraniają również sprzedaży drogich biletów wstępu do miejsc kultu tych dwóch religii.

  Wszelkie dochody czerpane w miejscach praktyk religijnych mogą być przeznaczane wyłącznie na utrzymanie obiektów i działalność charytatywną, a grupy religijne muszą stosować się do zwykłych przepisów w zakresie opodatkowania, bankowości i księgowości – napisano w dyrektywach. „Miejsca aktywności buddyjskiej i taoistycznej muszą prowadzić działalność non profit” – polecono.
  http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1087498,chiny-zakazaly-komercyjnej-dzialalnosci-instytucjom-buddyjskim-i-taoistycznym.html
  ========

  Ech, żeby to tak u nas wprowadzić……

 43. Jakby mało był fake’owych newsów, główny nurt zaczyna puszczać w lud fake’owe dyskusje. Pierwszy przykład z brzegu – dyskusja Sierakowskiego z Michnikiem w Onecie. Sierakowski udaje, że Michnika atakuje, Michnik udaje, że bierze ataki na klatę. Nic, ale to komletnie nic, z tego nie wynika. Po przeczytaniu nie zostaje w pamięci ani jedna myśl, którą warto by było z przekonaniem powtórzyć. Bo ile razy można powtarzać te same, doszczętnie zużyte frazesy o Kaczyńskim, któremu chodzi tylko o władzę. Tylko o władzę? – pada przekorna riposta. Otóż nie – odpowiedź jest jeszcze bardziej zaskakująca: – O władzę i zemstę na liberałach i Tusku! Nawet wybite w tytule credo Michnika jest fake’owe: Jak zamkną „Wyborczą”, będę ją wydawał w podziemiu. Tak jakby rzeczywiście „Wyborczej” groziło zamknięcie z powodów politycznych. Chciałaby dusza do raju! Nie ma strachu, „Wyborcza” nie zostanie zamknięta. Taka jaka jest najlepiej służy PiS-owi.

 44. @mag z 24 listopada o godz. 15:35
  Mag, mnie się wydaje, że dzisiaj sytuacja jest tak naprawdę gorsza z wielu powodów.
  Już otwarcie wiele mądrych ludzi „krzyczy”, że biegniemy, nie idziemy w stronę DEMOKRATURY.
  Najpierw załatwili bezpiecznik, jakim był Trybunał Konstytucyjny, potem zrobili rewizję w policji. Wywalili nielojalnych, a zatrudnili pokornych sobie na stanowiskach. teraz już robią czystki w sądach. Nowa ustawa praktycznie oddaje im sądy w swoje władanie.
  Zniszczyli Armię. Usunęli sami, bądź obrzydzili życie niewygodnym oficerom.. stworzyli partyzantów, w ten sposób zdrenowali również kadrę potrzebną w wojsku obronnym. Podnieśli procent wydatków na wojsko, ale tak naprawdę to te pieniądze będą „przejedzone” przez te zwiększone zastępy. Bronić się armia nie ma czym. Marynarka leży, ludzie idą na emeryturę, albo na zieloną trawkę, bo nie ma na czym pływać. Zapezpieczenia z powietrza też nie mają. Lotnictwo leży, a Armia lądowa to jak jakiś generał powiedział walczyć też nie ma czym, więc tylko porwanymi butami to może co najwyżej zadeptać potencjalnego przeciwnika.
  Duda z Ziobrą i Macierewiczem walczy nie o przestrzeganie Konstytucji , czy trójpodziału władzy, ale o zakres własnych kompetencji. Co który więcej będzie miał do powiedzenia.
  Edukację załatwili. Teraz z dzieci od małego robi się oszołomów, każąc recytować bełkot o bohaterskich bliźniakach, a zwłaszcza tym poległym.
  Ulice, place, przedsiębiorstwa, budynki publiczne są nazywane imionami kaczorów i pociotków, czy też ich lojalsów.
  Kraj zaczyna być upstrzony podobiznami wielkiego, chociaż tak naprawdę małego, którego główną zasługą było „polegnięcie”.
  Ochrona środowiska widzimy jak wygląda. O puszczy i dzikich zwierzętach było wcześniej, ale walka z wiatrakami (w sensie dosłownym) trwa. Zanieczyszczenie powietrza kompletnie nie robi na nich wrażenia. Popierają tradycyjnie węgiel i tym podobne żródła energi, jednocześnie zadławiając już powstałe i rozwijające się zielone żródła energi.
  Kościół coraz większy wpływ zaczyna mieć na życie publiczne i niestety w złym kierunku idącym. Naciski na ustawodawstwo są tego njlepszym, a w zasadzie najgorszym przykładem. Państwo świeckie to dzisiaj przeszłość.
  Btw, nie wiem dlaczego nie mówi się śp. Adam Mickiewicz, albo śp. Juliusz Słowacki, albo śp. Józew Piłsudski, albo śp. każdy, który już nie żyje, …. a o gnomie z Żliborza „poległym” pod Smoleńskiem nawet ci z lewicy już zostali przetrenowani i bredzą świętej pamięci. O co chodzi? Poświęcanie komisarjatów i tym podobne bzdury. Miesięcznice religine z zawodzeniem i tysiącami obłąkanych policjantów. Marsz Niepodległości zamiast być momentem poczucia jedności i dumy.. jest okazją dla szowinistów do wykrzykiwania haseł, które bulwersują każdego przyzwoitego człowieka na świecie. Ciekawe, że to przy nie zawsze nawet niemej aprobacie Kościoła i Rządu.
  Prz praktycznie niemej zgodzie zbiorowe, bez sądu karanie ludzi ODBIERAJĄC im emerytury. To jest potworny przykład niesprwiedliwości. A lud sie cieszy?
  Teraz „reforma” o prawie wyborczym, w której chodzi o to, aby ci co obecnie u żłoba.. mogli przy nim bez końca się ostali.
  Można by jeszcze wiele spraw wymieniać, ale główne to objąć sądy, policję, wojsko, edukację, a prawo wyborcze tak zmodernizować, żeby wolna amerykanka trwała po wsze czasy.
  Międzynarodowy status dzisiaj nie jest dla nich najważniejszy. Oni działają na zasadzie
  faktów dokonanych. A na arenie międzynarodowej po dokonaniu tego co im zabezpieczy ich stołki i ich pociotkom.. to wtedy się pojawią z tzw. ludzką twarzą.
  Teraz korzystają z dobrej hossy w gospodarce i z forsy, co poprzednia ekipa wynegocjowała, ale wiedzą, że muszą się spieszyć zanim kryzys nastąpi. A nastąpi, bo już w 2018 tylko 600 tysięcy ludzi pójdzie na emeryturę i zamiast dokładać, to będą już tylko brać.. ale to tylko jedna z przyczyn. W każdym razie wiedzą, że łapać za mordę trzeba natychmiast, zanim oszołomom przejdzie oszołomstwo. Bo przejdzie, jak im bieda w du.pę zajrzy.

 45. Agnieszka Holland musi oczy przecierać myśląc o „Pokocie”.

 46. @404
  g.16:36
  Cóż ja mogę dodać po twoim wypunktowaniu, co mamy tu i teraz.
  Strach myśleć, co potem.
  Pozostanie tylko „kryterium uliczne” jako samoobrona?

 47. 404
  24 listopada o godz. 16:36
  Nic dodać. Tylko że mag podnosiła paluchy. Wtedy nikt nie pytał słowami poety, JAKA?

 48. Jeszcze jedna istotna dziedzina. MEDIA. Pisowcy pomału zaczynają tę sferę też opanowywać. Szczekaczka, jaka stała się publiczna Tv jest czymś, co nawet w PRLu nie miało miejsca. Oni idą na wydrę.
  Teraz w USA 12, czy 14 grudnia odbędzie sie głosowanie odnośnie internetu. Bogaczom chodzi o zawłaszczenie i tego. Zobaczymy jak to się skończy? Przykład wolnej amerykanki idzie w świat. Miliony podpisów protestujące przeciwko zawłaszaniu Netu.. poszły do kosza. Kompletnie zostały zlekceważone.
  Łokcie idą w ruch. Kto silniejszy, ten górą.

 49. Symetryczny
  Już przestań z tymi „paluchami”, bo w kółko to powtarzasz. Podnosiło je mnóstwo ludzie w tzw. dobrej sprawie, wierze, czy jak to zwał.
  Nie wszystko da się przewidzieć, a zresztą każda rewolucja pożera własne dzieci lub je deprawuje.

 50. @404

  Wojsko jest po to zeby trzymac za twarz takich co im sie cos urwal nie podoba. I zeby wdrazac w zycie kolejne pomysly Najdrozszych Przywodcow. Wojsko i policja musza byc dobrze oplacane zeby kazdy funkcjonariusz wiedzial wobec kogo ma byc lojalny. Na razie waadza sie cacka z Wrogami Narodu. Ale bedzie jak w epoce brzesko- kartuskiej.

 51. Dla tych, co znają angielski, przykład jak dotychczas „parlamentarnie”, wypowiadających się… dzisiaj już są tak zrozpaczeni, że o parlamentaryźmie zaczynają niepamiętać.
  https://www.youtube.com/watch?v=epOFcZt9Zic

  Bill Maher Is A GENIUS! He Breaks Down The Trump Crime Web In The Most Hilarious Way!
  Skądinnąd doskonałe podsumowanie jak to Maher mówi fuck face Trumpa i jego akolitów. Trwa tylko 7 minut. Naprawdę warte zobaczenia. Polecam

 52. 404
  24 listopada o godz. 17:20

  Do tego co robi Trump, można podejść również inaczej…..
  Mnie ta wersja wydaje się sensowna.
  https://wolnemedia.net/jego-prezydentura-miala-byc-niczym-koniec-swiata/

 53. Ekolog, czyli komuch … i vice versa.

  U prostolinijnie myślących Polaków – są też myślący inaczej, finezyjniej rzecz można – takie przyrównania, etykietujące i powalające są. Wszak Robert Terentiew do takiego przemawia ludu. Cóż tu pisać, mamy red. Passenta od czytania tych ciemnoludowych rozważań w proPiSowsko „konserwatywnych” gazetach, więc od czasu do czasu nam donosi, żeby nie powiedzieć – podrzuca.

  Z pierwszego z dwóch cytatów z Terentiewa wyziera przy tym ułomność języka, nie tylko polskiego. „Lewicowy ekolog” – czy to znaczy, że w przyrodzie występuje także prawicowy ekolog. Bo jeśli tak, jeśli takim jest np. prof. Szyszko, to całe to rozumowanie się wali. Jest frontalny atak na Szyszkę, naturalne jest, że skoro on minister u Szydły, czytaj Kaczyńskiego, z rekomendacji OD Rydzyka, to musi być ten atak skoordynowany gdzieś. Bo gdyby nie był skoordynowany, to byłby śmiechu wart i nie wart wzmianki w Rzepie. Jedno z dwojga.

  W sprawie ekologów, to są oni przeważnie lewicowych poglądów. Zamulanie opowieściami o ekologicznych katastrofach w b. ZSRR i całym bloku nie zmienią nic. W wolnym świecie, czytaj poza blokiem sowieckim, ekologia jest lewicowa. Lewica wciągnęła na sztandary ochronę gatunków, ekosystemów, globalnego klimatu, aż się temat rozlał na wszystkie ideologiczne trendy z watykańskim papieżem włącznie. Niektóre korporacje przemysłowe zatruwające środowisko naturalne i robiące na tym forsę przyjęły hasła i temat ekologii. Ale forsę na niszczeniu środowiska naturalnego robi się dalej. Także w Lasach Państwowych i we wioskach wokół Puszczy, na drewnie i robocie przy nim. Trump, Putin, Szyszko, Rydzyk to jest jedna liga szastająca hasłami tradycji chrześcijańskiej między innymi. Co jest nadużyciem zarówno wobec Słowa, jak i nauczania Kościoła Rzymskiego i papieża Franciszka. Walka z ekologią i konserwacją środowiska naturalnego bynajmniej nie jest prawicowa, a już na pewno nie konserwatywna. Jest ona brutalnym wciskaniem szkodliwego dla wszystkich kłamstwa w celach zarobkowych.

  I tak to się plącze idee i narracje w celach doraźnej polityki i drobnego szmalu.

  A co z paleniem podłym węglem i smogiem miast i wiosek? Czy rząd Szydło-Szyszko-Kaczyńskiego coś zamierza/potrafi zrobić, aby skończyć z zabijaniem Polek Polaków poprzez zasmołowaniu im płuc? O zaczadzeniu umysłów szkoda nawet gadać.

 54. @404
  24 listopada o godz. 17:20

  Eh Ameryka, tam jest rozmach, bogactwo i prawdziwe życie. Prezydent Trump ma Ivanę Goldenshower i Natashę Urinkostekstra, a nasz co – Leśne Ruchadło 🙁

 55. Ponoć problemem w sądownictwie są byli członkowie PZPR.Komuny już nie ma a pracują katolicy. Ciekawy problem.Gdyby katolicy nie kradli można na sądach zaoszczędzić podobnie jak na policji i reszcie aparatu ucisku.Tak sobie myślę czy katolicyzm w ramach IV RP jest reformowalny.A KK milczy jak w czasie okupacji.

 56. Dlaczego Watykan nie boi się Rosji i nie marnuje kasy na zbrojenia jak Macierewicz.A mówią mądry Polak przed szkodą.Franciszek ma polskie korzenie. Tak sobie myślę,że w Watykanie uznają Putina za dziecko Boga i na jego podobieństwo.A strzeżonego Bóg strzeże a nie kosy na sztorc WOT. „Wot prablema” Antoniego militarysty.

 57. Tytułowanie przez faszystów wszelkich oponentów jako lewactwo, jest rewanżem za nazwaniem ich po imieniu .

 58. teo
  24 listopada o godz. 17:43

  Dobry człowieku, ty się zastanów……
  CZYM mają palić Polacy, przy medianie zarobków w granicach 2800?
  Mają ekologicznie zamarznąć?

  Zmiana instalacji grzewczej jest kosztowna, i nie wszedzie możliwa.
  Wiec palenie wszystkim co się da, nie jest wyborem związanym z głupotą, tylko dochodami.
  Ilu ludzi dzięki 500+ spędzi zimę w cieple, stać ich będzie na dogrzewanie, wymianę pieca, zastąpienie palenia odpadkami jakimiś wysokoenergetycznymi paliwami?
  Nikt o takim efekcie nie pomyślał?

  Ekologia w oderwaniu od realiów jest importowaniem idei bez materialnego pokrycia.
  Ciągle importujemy jakieś bzdury, dziwiąc się, że u nas to nie działa.
  BYT OKREŚLA ŚWIADOMOŚĆ……
  A nie pięknoduchy z elit…..

 59. Takie Ps…….

  W wielu filmach widać palący się w beczkach na rogu ulicy ogień.
  I grzejących się przy nim młodzieńców z różnych dzielnic wykluczenia.
  Na pewno palą EKOLOGICZNYM paliwem….

 60. Po epoce Słowian mamy potop chamanów.Z całowaniem po rękach.Tak sobie myślę,że Ham w czasie komuny podniósł wartość puszki.”Polskie hamstwo” eksportowano np.do Chicago a po obaleniu komuny zostało w gumnie. Co jadasz taka mentalność np.ruskie pierogi.Dlaczego wykarmieni na świńskim ” szynkowym hamstwie” rodem z komuny
  nie wracają teraz jak do Palestyny. Koszernej IV RP.

 61. Real Time with Bill Maher: Donald Trump (HBO) New Rules | November 17, 2017
  https://www.youtube.com/watch?v=wIoRm0YsCXE

  @wiesiek59
  Zamiast wyczytywać bzdury poszukaj prawdziwych info o Trumpie i może wtedy nie będziesz gadał takich głupot, że widzisz go inaczej.
  Pamiętaj, że ” Łatwiej zdemaskować sprytnego oszusta niż szczerego głupka”.

 62. U lewicy jak fake, to już na całego. We wspomnianej dyskusji Michnik – rocznik 1946 – mówi: Ja jestem z pokolenia, które ma przed oczami statki z Żydami, które odganiano od amerykańskich portów. Co miało miejsce w 1939 roku, czyli 7 lat przed urodzeniem Michnika. Kłąmstwo rzeczywiście godne opublikowania tylko w podziemnej GW, a najlepiej wcale. Ale opublikował ją – bez mrugnięcia powieką – redaktor Sierakowski w swojej wciąż jeszcze niepodziemnej „Krytyce Politycznej”.

 63. dandy
  24 listopada o godz. 19:06
  U lewicy jak fake, to już na całego. We wspomnianej dyskusji Michnik – rocznik 1946 – mówi: Ja jestem z pokolenia, które ma przed oczami statki z Żydami, które odganiano od amerykańskich portów. Co miało miejsce w 1939 roku, czyli 7 lat przed urodzeniem Michnika. Kłamstwo rzeczywiście godne opublikowania tylko w podziemnej GW, a najlepiej wcale. Ale opublikował je – bez mrugnięcia powieką – redaktor Sierakowski w swojej wciąż jeszcze niepodziemnej „Krytyce Politycznej”.

 64. Kiedy tzw. katolicy przestaną zabijać w ramach klauzuli sumienia.Tak sobie myślę,że to może zmienić losy świata.Inaczej tkwimy w zakłamaniu.I może oto chodzi.Dlatego Piłsudski wysiadł na przystanku socjalizm.

 65. 404
  24 listopada o godz. 19:05

  Mamy absolutnie inne poglądy na temat pana Trumpa.
  I na temat MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA jakie pozostawiło mu deep state.
  Outsider ma w stadzie przechlapane.
  Szczególnie w waszyngtońskim bagnie.
  Takie jest moje zdanie.

  Trump ma wadę, nie szczeka na rozkaz establishmentu i nie wywołał jak na razie żadnej kolejnej wojny, tak miłej sektorowi zbrojeniowemu.
  W przeciwieństwie do pokojowego noblisty…….

  Oceniaj po czynach, nie słowach.
  Moja rada.

 66. @wiesiek59
  24 listopada o godz. 19:18
  jak to Mag mówi: ręce mi opadły.
  Nie sztuka dużo i szybko czytać. Warto zastanawiać się co czytać i po co się to robi.
  „Lepiej być niezadowolonym Sokratesem niż zadowolonym głupcem”

 67. @wiesiek59

  Piszesz: „Oceniaj po czynach, nie słowach.
  Moja rada.”
  Twoja pewność siebie zatrważa mnie.
  Ja oceniam na podstawie faktów. A Ty na podstawie bełkotu oszołomów, wypisujących bzdury w Necie. Tym się różnimy i co za tym idzie nasze opinie.
  Nie jest za póżno. Otwórz się na źródła rzetelne i nie daj się omamiać pierdołom.

 68. To, że Kreml do końca broni swojego protegowanego milionera w Białym Domie, to całkiem normalne ,
  ale to wszystko dla ludu pracującego miasta i wsi , w jakim kraju ?

 69. 404
  24 listopada o godz. 19:36

  Widzisz, za pomocą im translator, jestem w stanie poza angielskim i rosyjskim, dokopać się do tekstów w różnych językach.
  I wyrobić sobie własne zdanie na temat pana Trumpa.
  Takiej nagonki medialnej nie miał przed nim nikt.
  A facet z flegmą godną Anglika robi swoje- realizuje program wyborczy, BARDZO konserwatywny i neoliberalny.
  Kłody pod nogi rzucają mu wszyscy.
  Bo jest spoza establishmentu i nie jest rusofobem.
  A zbyt wiele biznesów jest z tym kierunkiem związanych.

  Nawiasem mówiąc, jako salesman uzbrojenia jest doskonały……
  Za mało?
  Przydałaby się jakaś wojenka?
  Z paroma milionami trupów?
  To chyba nie za jego kadencji i nie z jego przyczyny- wbrew pozorom.

 70. Onet: „Wydalenie z zawodu dla sędziego ze Szczecina, obwinionego o kradzież elementu wkrętarki.”

  Nasuwa się retoryczne pytanie. Czy doszłoby do tego wydalenia, gdyby wszystko było tak jak było?

 71. Sędziowie kradną ,
  ale teraz ze strachu przed
  „dobrą zmianą” wreszcie przestaną !

 72. Z dystans
  24 listopada o godz. 19:39

  Myślenie nieco szersze, jest zdaje się trudne.
  Każdy kontakt Trumpa i jego ludzi z odpowiednikami w Rosji jest podejrzany.
  Czy każdy kontakt kogokolwiek z przedstawicielami administracji amerykańskiej, jest odbierany podobnie?
  Albo, niemieckiej, brytyjskiej, chińskiej, tureckiej, francuskiej?
  Paranoja musi mieć jakieś granice…….

  Inaczej zamrozimy wszelkie kontakty międzynarodowe.

  Jak na razie, po półrocznym śledztwie, nie ma jakichkolwiek dowodów procesowych, które by świadczyły o ingerencji w wybory.
  Natomiast insynuacji w kolejnych krajach, sporo.

  Z niejakim rozbawieniem śledzę takie teksty.
  Putin Wszechwładny?
  Zadziwiające…..

 73. Putynizm wojenny
  http://wyborcza.pl/7,75399,22694961,wladimir-putin-przestawia-rosje-na-tory-wojenne.html

  Sto lat temu postawiono na takiż komunizm. Jak widać Rosja jest osaczona, bo dochody realne spadły trzeci czy czwarty rok z rzędu o kilkanaście procent. Zatem wojna. Inaczej reżim upadłby.

 74. @wiesiek59
  To skoro już tak dobrze wszystko wiesz o Trumpie, to dorzucę ci parę innych wartościowych informacji.
  1. Pytanie: Skąd się bierze mleko czekladowe?
  Odp.: od brązowych, albo czarnych krów. Różnią się odcieniem mleka.
  2. Pytanie: Skąd się bierze mleko chude?
  Odp.: od chudych krów.
  3. Pytanie: skąd pochodzi skondensowane mleko?
  Odp.: od krów co mają zatwardzenie.
  4. Pytanie: skąd pochodzi odtłuszczone mleko?
  Odp.: od krów mafijnych.

  No bo „Bóg stworzył osły, żeby mogły służyć człowiekowi do porównania”

 75. Myślę sobie, o iluż to jeszcze celach 500+ się dowiemy.
  „Ilu ludzi dzięki 500+ spędzi zimę w cieple” – no ile? Miliony Polek i Polaków, którzy przez osiem ostatnich lat …
  Po co ludowi podsuwać propagandową strawę, kiedy on sam sobie upichci. I na więcej go nie stać.
  Byt określa świadomość.

  A na płuca co? Smog z pyłów węglowych ciągnie się za nami chyba od PRL. I PiS chce to utrwalić – energetyka polska stoi na polskim węglu, i tak w koło Macieju. Kiedyś będą odkomuszać kraj i obalać pomniki Gierka, Kaczyńskiego …

 76. #metoo
  LARS OHLY,
  Byly przywodca szwedzkiej partii lewicowej (Vänsterpartiet) zostal uznany za persona non grata za molestowanie seksualne

 77. My tu sobie ple, ple, ple…
  a tymczasem w 123 miastach w Polsce i kilku zagranicznych, gdzie mieszka liczna Polonia, trwają imponująco liczne manifestacje przeciw przyklepanym dziś przez Sejm ustawom o sądach.
  Trochę za późno jakby.

 78. teo
  24 listopada o godz. 20:21

  Chłopie, obudź się……
  Jakieś 2 miliardy ludzi pali łajnem krowim, by się ogrzać i ugotować posiłek.
  Kolejny miliard gotuje i oświetla naftą.

  To połowa populacji świata.

  Taka jest skala różnic w poziomie rozwoju i dostępności źródeł energii.

  Świat rozwinięty mógłby sporo w tek materii zrobić, eliminując spalanie.
  Tylko, KTO ZA TO ZAPŁACI?
  Czytałeś może coś o progach energetycznych cywilizacji?
  Jak na razie, na tym trzecim, umożliwiającym ekologiczne metody pozyskiwania, jest jakieś 1,5 miliarda ludzi.
  Ogarniasz?

 79. Nie osuszy się bagna sikając doń, waszyngtońskiego bagna.
  Trump jako człowiek spoza establishmentu – haha, tego żaden ruski troll by nie wymyślił. Facet który lata własnym odrzutowcem na 300 osób i nie płaci podatków jest spoza establishmentu – ha-ha-ha – który całe życie macherkę uprawia w nieruchomościach, z bankructwa bank go wyciąga, który towarzysko szaleje ze śmietanką Nowego Jorku i połowy, co tam, trzech czwartych Wschodniego Wybrzeża nie jest w establishmencie amerykańskim – ha-ha-ha-ha-ha … to co to jest tamtejszy establishement? Kto do niego należy? Władimir W. Putin?

  Jakież to dokonania ma Trump na swym koncie. Zamiast „America First”, w Azji mamy „China First, America Last/Gone”. Obamacare dalej funkcjonuje. Reformy podatków po 10 miesiącach rządów, jak nie było tak nie ma. Mur z Meksykiem istnieje tylko na papierze, podobno jakiś prototyp kilkumetrowej długości postawiono? Dokonań – zero. Zero minus „America First”. Cały świat i dwie trzecie Ameryki bierze na przeczekanie.

  Trump nie jest rusofobem? Oj ma on pietra przez ruskimi. Jednego oberpolicmajstra już zwolnił z posady – you’re fired! – za to grzebał przy kontaktach Trumpa kampanii wyborczej z Kremlem. Do zwolnienie drugiego oberprokuratora się przymierza, czai się jak pies do jeża, dawno wywaliłby go na zbity pysk, ale się boi systemu 250-letniej amerykańskiej demokracji. Zwanej przez blogersów.ru „establishmentem”, he-he-he. To już chyba na Kremlu wymyślili, jak to prości Amerykanie kochają Rosję, znieśliby sankcje i oddali kraje tarego imperium pod zarząd Putina, ale „establishment” nie pozwala. Co jeszcze wymyślicie?

 80. 404
  24 listopada o godz. 20:16

  Zaprezentowałaś amerykański poziom myślenia abstrakcyjnego ‚Johny sixpacka”?
  Przyznaję, dość obrazowo…..

 81. wiesiek (20:36), ty nie goń w piętkę, bo mi cię żal.
  „Świat rozwinięty mógłby sporo w tek materii zrobić, eliminując spalanie” – Trump jest główną i jedyną zaporą, aby zmniejszyć spalanie. Opowieści o tym, czym pali trzeci świat w monsunowym i pustynnym klimacie możesz nieletnim sprzedawać. Polskie rządy nie potrafią rozwiązać problemu smogu we własnym kraju, od którego przedwcześnie umierają dziesiątki tysięcy ludzi rocznie. A ty mi o krowim łajnie, za przeproszeniem.

 82. Jeszcze jedno retoryczne pytanie. Wojna islamsko-islamska zaowocowała dzisiaj w Egipcie śmiercią co najmniej 270 osób. Merkel, Michnik i spółka robią wszystko, żeby tę wojnę przenieść do Europy. Czy ktoś jest w stanie im wytłumaczyć, że to nie jest najlepszy pomysł?

 83. Wiesiek
  Znowu zaczynasz być bezczelny.
  Nie wiem skąd bierze się u instruktora z zasadniczej szkoły górniczej , ta skłonność do wypowiadania się o możliwościach intelektualnych swoich kontrachentów ?
  Nie zauważyłeś , że tutaj twoje zadufanie jest co najwyżej śmieszne , a twoja głupota uważana za wręcz przysłowiową i to bez względu na poglądy polityczne uczestników blogu ?

 84. teo
  24 listopada o godz. 20:45

  Przeciętny mieszkaniec kraju rozwiniętego zużywa od 8 do 20 razy więcej energii, niż mieszkaniec kraju III świata.
  Ograniczymy zużycie?
  Bo oni nie są w stanie, podważyłoby to ich próg egzystencji biologicznej.

  Polska ma problem ze smogiem, oczywiście.
  Mamy taki a nie inny klimat, takie a nie inne dochody populacji i źródła energii. Zlikwidujemy ten problem od ręki?
  Widzisz jakiś sposób, RACJONALNY?

  Smog w Londynie, likwidację kominków węglowych zaczęto realizować kiedy? W latach 80′?
  Masz dość krótką pamięć, jak mi się zdaje….
  Kiedy łososie zaczęły pływać w Tamizie?
  Czy oczyszczono już główne rzeki krajów zachodnich, takie jak Ren, Loara, Rodan, Dunaj, Wezera, Tamiza?
  Jak wyglądają w porównaniu z Wisłą czy Odrą?

 85. Wiesiek
  A ty wiesz czy oczyszczono Ren , to opowiedz ?
  Piszesz o rzeczach , o których nie masz pojęcia ?

 86. Z dystans
  24 listopada o godz. 21:02

  Oceniam próg kompetencji…..
  Niezbyt wysoki zresztą.
  Powtarzanie memów głównego nurtu, nie jest wiedzą.
  Nie bawią mnie zachowania STADNE.
  I stać mnie na niezależne myślenie, a nie powtarzanie memów.

  Naświetliłem problem tak, jak ja go widzę.
  Z czym się nie zgadzasz?
  Z realiami, czy teoriami?

 87. @wiesiek59
  Zamiast głupio się mądrzyć, przeczytaj pierwszy lepszy artykuł odnośnie odnawialnej energii w Polsce. A potem poszukaj sobie więcej. Obecna władza niszczy wszelkie możliwości jej pozyskiwania. Zabija nawet te inicjatywy, które już powstały. To niebywale krótkowzroczni i beznadziejni ludzie.
  Tu masz adres

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/998099,oze-po-zaskarzy-do-tk-ustawe-wiatrakowa.html

 88. Z dystans
  24 listopada o godz. 21:13

  Owszem, pamiętam informację, że w Renie przestało być możliwe wywoływanie klisz fotograficznych, a do Tamizy wróciły łososie w latach 8o’.
  Taki był stan ekologii w przodujących w rozwoju krajach zachodu jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

  Gdybys czytywał „Życie gospodarcze” swego czasu, to byś o tym wiedział.

  Jak wygląda stan rzek w USA i Kanadzie?
  Tego tematu nie znam, a byłby ciekawym dopełnieniem…..

 89. 404
  24 listopada o godz. 21:22

  Ile mamy DOPŁACIĆ i z czego do OZE?
  Temat już chyba był przerabiany w dyskusji z Bywalcem 2.
  OZE bez dopłat i ulg nie istnieje ekonomicznie.
  Przedkładasz ideologię nad ekonomię?
  To płać….ja nie zamierzam.

 90. @dandy

  „We wspomnianej dyskusji Michnik – rocznik 1946 – mówi: Ja jestem z pokolenia, które ma przed oczami statki z Żydami, które odganiano od amerykańskich portów. Co miało miejsce w 1939 roku, czyli 7 lat przed urodzeniem Michnika.”

  Jak tego Michnika wp..licie do mamra, to naprawde nikt nie bedzie plakal. Przechrztow lubi sie tak srednio. Dopiero co w tym jego zaf..nym szmatlawcu jakos „Dawid Warszawski” popelnil tekst zatytulowany „Izrael legalizuje grabiez”. Nikt nie bedzie specjalnie plakal ani za jednym ani za drugim.

  Nie wiem natomiast, jaki ma sens ciagle onanizowanie sie faktem, ze „statki z Żydami, które odganiano od amerykańskich” (i wszelkich innych) „portów”. Rozumiem swietnie, ze do musialo dawac niemala satysfakcje – tylu duzych i malych, plci obojga „zydkow”, wywozonych dzien po dniu do gazu i do pieca. Niemniej jednak – to bylo juz dosc dawno. A na powtorke z rozrywki i na nowe Zlote Zniwa raczej sie nie zanosi.

  A od lat niemal siedemdziesieciu takie czasy nastaly, ze „statkow z Zydami” juz sie od zadnych portow i wybrzezy nie odgania. „Wydarzenia” jakos sie przestaly wydarzac. Kolejne proby „zepchniecia zydow do morza”, zreszta a pelnym poparciem politycznym, logistycznym i sprzetowym Ukladu Warszawskiego – konczyly sie za kazdym razem w ten sam sposob: Spece od „spychania do morza” inkasowali totalny i zupelnie niesamowity wp..ol.

  Nawet co cwansi arabscy dyktatorzy juz nauczyli sie rozumu (okerzna droga, do glowy przez zbite ..sko) – i sobie odpuscili. Tylko folksdojczeria stodolowo-zapalczana nie odpuszcza. Tyle, ze lapki ma zdecydowanie za krotkie i poza gorzkie zale na Internecie jakos wiele nie moze.

 91. @Wiesiek59

  „Zaprezentowałaś amerykański poziom myślenia abstrakcyjnego ”

  Specu od upowszechniania klamstwa oswiecimskiego, moze znowu sie pochwalisz jakas kolejna rewelacja z latryny „Institute for Historical Review”? Moze nafajdasz jakies nowe rewelki twojego ulubienca Marka Webera? Albo rob klake czy raczej kolake temu Buchananowi, ktory szerzy teze, ze Adolf mial jakoby racje wszczynajac wojne we wrzesniu 39-go. No pochwal sie swoimi Wielkimi Nauczycielami.

 92. @kaesjot

  „Red. Szostkiewicz nawołuje do zjedno”

  /belkot ciach/

  @kaesjot w pelnej krasie:

  „Mnie to też zastanawia, co też Żydzi mają takiego w sobie, że spotyka ich to, co spotyka ?”

  Chyba sie kutafonowi pofajdaly marzenia z rzeczywistoscia. Albo czas przeszly z terazniejszym. Nie wiem natomiast, jaki ma sens ciagle onanizowanie sie faktem, ze tylu duzych i malych, plci obojga „zydkow”, wywozonych dzien po dniu do gazu i do pieca. To bylo juz dosc dawno. A na powtorke z rozrywki i na nowe Zlote Zniwa raczej sie nie zanosi.

  Od siedemdziesieciu lat jakos nic tych w twoim kraju znienawidzonych i pogardzanych „zydkow” nie spotyka. Tyle twojego, ze mozesz nas..c na Internecie. Ale nie donosi, Przeceniasz nosnosc swojeg ..ska.

  „Jak masz Uzi w szafie a Merkawe w jednostce, to ci zwisa smetnym kalafiorem, czy cie luba czy cie nie lubia”.

  (Stare przyslowie rurytanskie).

 93. @wiesiek59

  „Ile mamy DOPŁACIĆ”

  Na razie to bedzie trzeba wyskakiwac z kasy. Bo twoj piekny kraj kupuje SkyCeptory. Taniocha, podobno tylko pare milionow zieloych za sztuke.

  Co bardziej wyszczekani hejterzy beda musieli sobie zrobic pare dodatkowych dziurek w pasku.

  Na taki szczytny cel mozna Wiesiowi podarowac stary kozik.

  A inne dziurki niz te w pasku – to juz tylko w marzen sferze. Nawet te w butelkach beda zdecydowanie za drogie.

 94. radzilowJedwabne
  24 listopada o godz. 21:38

  Panie Cieć Malina, Strażniku Szamba…..

  Statki z uchodźcami odsyłane są i obecnie, od brzegów przodujących ponoć demokracji świata, typu Australia, Nowa Zelandia.
  Więc nie pieprz mi głupot.
  A minęło jakieś 70 lat od tamtych zdarzeń.
  Ludzie, polityka, interesy, jakoś się nie zmieniły w międzyczasie.
  Ani metody działania mocarstw.

  Więc w czym spór?
  Twojej neofickiej gorliwości?

  Problem z takimi jak ty polega na tym, że nie dostrzegacie iż w ciągu ostatnich kilkkudziesięciu lat, eksterminowano kilkadziesiąt milionów ludzi, pod różnymi pozorami- niesienie demokracji, walki o zasoby, zwalczania komunizmu, walki o prawa człowieka.
  Dostrzegacie jedynie własne traumy, a nie całościowy obraz cywilizacji globalnej.
  Holocaust to jedynie egzemplifikacja PROCESU dręczącego ludzkość od kolebki.
  Eksterminacji INNYCH.
  Nic wyjątkowego.
  Norma gatunkowa raczej.

 95. @mag

  „Wszystko to, co się dzieje na naszych oczach z krajem, ludźmi strasznie mnie przygnębia.”

  No jak to? Nie fikasz kozlow z radosci, ze w Krakowie waadza dokopie cyklistom, specjalistko od ku..wskich „filmikow”?

  Ciesz sie. Bo do siwej glowki ciagle jeszcze nie dotarlo, ze za „mieszanki” (twoje okreslenie) tez sie wezma. I to tak, ze bedzie furczalo.

 96. @Wiesiek59

  „Panie Cieć Malina, Strażniku Szamba…..”

  /ciach/

  Sprobuj zajarzyc, cuchnaca kupo naziolskiego obornika, ze twoj durny hejt nie jest dobrym pomyslem, jak nie masz Hansa do pomowy. Substancja, ktora szczelnie wypelnia twoja durna lepetyne to wlasnie ta substancja, ktora bardziej normalne osobniki kieruja do szamba. A hejterstwo spod znaku Marka Webera ma tak dokladnie nafajdane miedzy uszami, ze nadmiar wzmiankowanej substancji wydobywa sie uszami.

  „Więc nie pieprz mi głupot.”

  Sprobuj zajarzy, ze rozkazywac to mozesz ewentualnie swojej cioci.

  „kilkkudziesięciu lat, eksterminowano kilkadziesiąt milionów ludz”

  Ja slyszalem, ze kwadrylionow. Albo kwintylionow. Podobno Mark Weber tar napisal a Zundel przyklepal. Znaczy jak go wypuszczono z pierdla.

 97. @Wiesiek59

  „Holocaust to jedynie egzemplifikacja PROCESU”

  No to masz prze,,ane. A twoi kolesie podobnie. No bo jakos sie nie zanosi na powtorke z rozrywki.

  I dlatego cuchnace brunatne hejterstwo, jak nie moze sie zalapac na dom z ogrodem czy chociaz pare karatow metoda stodolowo-zapalczana – to chodzi jak strute. I serdoli o Sorosie. I o Rotszyldzie.

 98. 404
  24 listopada o godz. 21:22

  „przeczytaj pierwszy lepszy artykuł odnośnie odnawialnej energii w Polsce. … Obecna władza niszczy wszelkie możliwości jej pozyskiwania”.

  W czasach cudotwórcy Tuska stosowanie energii odnawialnej (w ramach miksu energetycznego) polegało na spaleniu drewna, sorry biomasy oczywiście. 🙂

 99. radzilowJedwabne
  24 listopada o godz. 22:06

  Mało szacowny gównojadzie, rzygający żółcią….
  Powtórka z rozrywki od czasu eksterminacji Filistynów, trwa.
  Jesteś zbyt głupi, by to pojąć?

  Twoi obecni kolesie stosują dokładnie te same metody, kamuflując je nieco jedynie.
  Bo nie ma innych, by przetrwanie zapewnić jakiejś nacji, czy ekspansję.
  Poza figurami retorycznymi liczy się praktyka i pragmatyka.
  Więc eksterminujecie inaczej myślących, bądź mogących sprawiać problemy, na potęgę.

 100. 404
  24 listopada o godz. 16:36

  „Najpierw załatwili bezpiecznik, jakim był Trybunał Konstytucyjny”.

  Bezpiecznik przepalił się z winy PO-PSL oraz B. Komorowskiego do spółki. Cóż, chytry traci podwójnie. Ostatnią ustawą (z czerwca 2015) jaką podpisał prezydent Komorowski dotyczyła TK i miała umożliwić PO-PSL obsadzenie wszystkich wakatów (5) w Trybunale do końca 2015 roku, czyli niezależnie od upływu kadencji Sejmu. W ten sposób PO spodziewała się obsadzić 14 na 15 miejsc w TK, no w końcu wiadomo, że sędziowie też mają poglądy. I niemal by się to udało, ale tu pech, PAD nie przyjął przysięgi od kandydatów na sędziów TK wybranych przez PO-PSL z pogwałceniem konstytucji i dobrych obyczajów politycznych.

  „Szczekaczka, jaka stała się publiczna Tv jest czymś, co nawet w PRL-u nie miało miejsca”.

  Włącz TVN, a zobaczysz co znaczy słowo szczekaczka. Dopóki TVN będzie taka jak teraz, TVP inna nie będzie.

  W czasach PRL Wolna Europa (oraz BBC, Głos Ameryki etc.) też były jednostronne, to znaczy nie powielały tego co trąbiła komunistyczna propaganda, czasem tylko z tym polemizowały.

 101. @Wiesiek59

  „gównojadzie”

  Ciagle nie jarzysz, smierdzaca kupo naziolskiego łajna, żę twój bluzg po prostu do ciebie wraca z odpowiednia nawiazka.

  „esteś zbyt głupi,”

  Spoko, prymitywny, zafa.dany, tepy przyglupie. Twoje smrody skopiowane z neonazistowskich latryn internetowych, takich jak Institute for Historical Review kazdy ma glebiej niz gleboko. Mozna sie co najwyzej ponabijac z tak zajadlego hejtera. Znaczy dopoki nie wychylisz nosa z rodzinnego Grojca. Bo w wiekszosci normalnych krajow za neonazistowska propagande idzie sie siedziec. Znaczy do pierdla. O ktorym to fakcie twoi Wielcy Nauczyciele z IHR przekonali sie na wlasnych ..skach.

  „Więc eksterminujecie inaczej myślących”

  W takim razie tobie nic nie grozi, cuchnaca kupo naziolskiego guana. Procesy myslowe nie leza w zakresie mozliwosci gostka od robienia klaki (czy raczej kloaki) witrynie IHR.

 102. @Mauro Rossi
  „„Coz , nie kazdy jest tak waleczny jak Rydz-Smigly podczas slynnej operacji pod Zaleszczykami”.
  No nie wiem, czy gdyby Arabom udało się wygrać wojnę z Izraelem i zdobyć Tel Awiw to rząd Izraela dałby im się zakatrupić na miejscu”

  … jak zwykle usiluje kleic glupa.

  Mowa nie jest o _rzadzie_ – tylko o _oficerach_. Jesli @MR usiluje kleic glupa – to po raz kolejny wypada zauwazyc, ze co innego cywil – a co innego oficer. W roznych zlych i niedobrych krajach, co sie nie znaja na Polityce Historycznej, oficer, ktory porzuci oddane mu pod komende oddzialy i sp..li z pola walki – to dezerter, ktorego sad polowy po prostu rozstrzela.

  Oczywiscie nie dotyczy to slynnych z bitewnego mestwa i walecznosci oficerow bioracych udzial w slynnej operacji pod Zaleszczykami, ktorzy – jak co do czego przyszlo – to sp..lali z pola walki szybciej, niz mozna powiedziec „Smigly-Zajac”. Sp..lali czestokroc w cywilnych ciuchach, porzuciwszy mundur w pierwszym lepszym rowie, bo to zawsze bezpieczniej.

  To w koncu Oczywista Oczywistosc, ze jak rozpoczynaja sie dzialania wojenne, czyli – aj-waj – strzelaja, to oficer jest od tego, zeby olac powierzonych mu zolnierzy i dac w dluga. To Oczywiscta Oczywistosc, ze najwazniejszym zadanie wyorderowanego oficera jest sp..lac jak najdalej od Ukochanej Ojczyzny i od pola walki, najlepiej podpie.. sorry, _zarekwirowanym_ samochodem.

  „w Czechach nie było żadnej partyzantki”

  Bo te Pepiki bojazliwe z natury. na przyklad czescy piloci tak sie cholerycznie bali Herrenvolkow, ze z samego strachu podczas Bitwy o Anglie zrabali szescdziesiat niemieckich samolotow. Najbardziej bojacy dudek to byl niejaki František, nie wiadomo czemu przyjety do polskiego dywizjonu. Ten to z samego strachu zestrzelil siedemnascie niemieckich samolotow.

 103. @Mauro Rossi

  „„Coz , nie kazdy jest tak waleczny jak Rydz-Smigly podczas slynnej operacji pod Zaleszczykami”.

  No nie wiem, czy gdyby Arabom udało się wygrać wojnę z Izraelem i zdobyć Tel Awiw to rząd Izraela dałby im się zakatrupić na miejscu”

  … jak zwykle usiluje kleic glupa, c d.

  Gdyby te pogardzane i znienawidzone w tym twoim kraju „pejsate moski”, zamiast kraju bronic, tratowaly sie wzajemnie na przejsciu granicznym, zeby tylko zdezerterowac i ratowac wlasne ..sko – to by juz dawno po Izraelu i poZydach nawet sladu nie zostalo. Tyle tylko ze te pogardzane i znienawidzone w tym twoim kraju „pejsate moski” takie bojazliwe, tak sie baly „zepchniecia do morza” – ze z samego strachu spuscily tym twoim braciom w Adolfie zupelnie niesamowity wp..ol. Nie zadnym „plastelinczykom”, specu od klejenia glupa – bo „plastelinczykow” jeszcze nie wynaleziono, tylko polaczonym arabskim armiom, wspomaganym cala logistyczna, sprzetowa i sztabowa potego tego waszego Ukladu Warszawskiego.

  Po paru probach „spychania do morza” i po zainkasowaniu takiego lania w ..sko, ze az echo szlo po swiecie – juz jakos nie ma chetnych na spychanie.

  A chore z ku.ewskiej, ludobojczej nienawisci hejterstwo, jak juz nie moze dokopac – to usiluje choc nafajdac.

 104. @wyzysk

  „21 listopada o godz. 13:43
  radzilowJedwabne
  20 listopada o godz. 23:05
  Deirjassin !”

  Nawet w totalnie zaklamanym wpisie w polskiej Wikipedii ktos zapomnial wykastrowac najwazniejsze fakty:

  „Od samego początku siły arabskie zaczęły atakować linie komunikacyjne prowadzące do Zachodniej Jerozolimy, dążąc do całkowitej izolacji żydowskiej części miasta[4]. W odpowiedzi żydowska organizacja paramilitarna Hagana rozpoczęła organizować konwoje do Jerozolimy. … Atak na Dajr Jasin rozpoczął się w nocy 9 kwietnia 1948. Jednostka Lehi posuwała się wzdłuż drogi z Giwat Szaul na zachód do Dajr Jasin. Towarzyszył jej samochód opancerzony z głośnikami, przez które miano wezwać mieszkańców do opuszczenia swoich domów. O godz. 4:45 nad ranem arabski wartownik strzegący wsi, dostrzegł jakąś sylwetkę. Zawołał w języku arabskim: „Mahmud?” .. Wartownik zorientował się wówczas, że nadchodzą Żydzi, zaczął krzyczeć „Jahud!” (Żydzi!) i otworzył ogień[21]. Z wyżej położonej pozycji we wsi, arabski snajper otworzył ogień do nadchodzących Żydów”

  Straty ZYdow byly bardzo wysokie (pieciu zabitych, piecdziesieciu rannych). Niemniejn jednal drog do Jerozolimy zostala odblokowana, Niewinne Arabskie Koiety i Dzieci (tudziez Sedziwi Starcy) juz nie mogli pruc z maszynowej broni do wszystkiego, co sie wzmiankowana droga usilowalo przedostac – i Jerozolima sie utrzymala. Ni i niepodlegly Izrael zaistnial, ktory to fakt do dzis wprawia w totalna k.rwice nie tylko ciebie jednego.

 105. radzilowJedwabne
  24 listopada o godz. 22:08

  „I dlatego cuchnace brunatne hejterstwo … I serdoli o Sorosie”.

  Nie bądź Radek świętszy od swojego papieża.

  „Benjamin Netanjahu i Viktor Orbán wspólnie przeciwko George’owi Sorosowi”.
  http://www.rp.pl/Polityka/307139864-Benjamin-Netanjahu-i-Viktor-Orban-wspolnie-przeciwko-Georgeowi-Sorosowi.html

  Chyba że ten Netanjahu to jakaś izraelska oeneria? 🙂

 106. @404, @mag, @Wiesiek59

  „„1500 złotych na rękę. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/najczestsza-pensja-w-polsce-w-pazdzierniku-2016-r-15-tys-zl-na-reke/2t3wrj5”

  :-)))
  :-)))!!!!”

  Pieniazki kto ma,
  ma w domu mloda Gosie –
  a kto pieniazkow nie ma.
  ..erdoli o Sorosie.

  Pieniazki kto ma,
  z Malgosia jest w Ejlacie
  a kto pieniazkow nie ma –
  rumaka meczy w chacie.

  Pieniazki to ma
  inzynier czy dentysta
  a bez pieniedzy chodzi
  nadety buc-faszysta.

  Pieniazki sie ma
  za fach i wyksztalcenie
  a ten pieniazkow nie ma,
  kto byl smierdzacym leniem.

  Pieniazki kto ma,
  pozdrawia, bez ironii
  wzniesiony w gore palce
  srodkowym, prawej dloni.

 107. @mauro Rossi

  „Premier Netanjahu ma podobne zdanie o George’u Sorosu jak Viktor Orbán i stąd jego reakcja na wydarzenia na Węgrzech – mówi „Reczpospolitej” Awi Scharf, szef online izraelskiego dziennika „Haaretz”. Dziennikarz nie ma wątpliwośc”

  Znaczy twoj rodak z rp.pl pier.. sorry, _twierdzi_, ze jakis Sharf ze szmatlawca „Haaretz” jakoby „nie ma watpliwosci”, ze Netanjahu costam? Ten Sharf (zakladajac, ze jakis Sharf rzeczywiscie istnieje) to chyba ma maszynke do czytania niewypowiedzianych mysli na odleglosc. Albo taka maszynke posiada rp.pl. Jakos podsluchali, co Netanjahu mysli. To jest urwal technika! Wiadomosci z trzeciej reki, polegajace na tym, ze jakis gostek ze szmatlawca jakoby „nie ma watpliwosci”.

  A wracajac do tematu – nafajdal @MR tak oto:

  „„Coz , nie kazdy jest tak waleczny jak Rydz-Smigly podczas slynnej operacji pod Zaleszczykami”.

  No nie wiem, czy gdyby Arabom udało się wygrać wojnę z Izraelem i zdobyć Tel Awiw to rząd Izraela dałby im się zakatrupić na miejscu”

  @MR jak zwykle usiluje kleic glupa.

  Mowa nie jest o _rzadzie_ – tylko o _oficerach_. Jesli @MR usiluje kleic glupa – to po raz kolejny wypada zauwazyc, ze co innego cywil – a co innego oficer. W roznych zlych i niedobrych krajach, co sie nie znaja na Polityce Historycznej, oficer, ktory porzuci oddane mu pod komende oddzialy i sp..li z pola walki – to dezerter, ktorego sad polowy po prostu rozstrzela.

  Oczywiscie nie dotyczy to slynnych z bitewnego mestwa i walecznosci oficerow bioracych udzial w slynnej operacji pod Zaleszczykami, ktorzy – jak co do czego przyszlo – to sp..lali z pola walki szybciej, niz mozna powiedziec „Smigly-Zajac”. Sp..lali czestokroc w cywilnych ciuchach, porzuciwszy mundur w pierwszym lepszym rowie, bo to zawsze bezpieczniej.

  To w koncu Oczywista Oczywistosc, ze jak rozpoczynaja sie dzialania wojenne, czyli – aj-waj – strzelaja, to oficer jest od tego, zeby olac powierzonych mu zolnierzy i dac w dluga. To Oczywiscta Oczywistosc, ze najwazniejszym zadanie wyorderowanego oficera jest sp..lac jak najdalej od Ukochanej Ojczyzny i od pola walki, najlepiej podpie.. sorry, _zarekwirowanym_ samochodem.

  „w Czechach nie było żadnej partyzantki”

  Bo te Pepiki bojazliwe z natury. na przyklad czescy piloci tak sie cholerycznie bali Herrenvolkow, ze z samego strachu podczas Bitwy o Anglie zrabali szescdziesiat niemieckich samolotow. Najbardziej bojacy dudek to byl niejaki František, nie wiadomo czemu przyjety do polskiego dywizjonu. Ten to z samego strachu zestrzelil siedemnascie niemieckich samolotow.

 108. radzilowJedwabne

  MR: „w Czechach nie było żadnej partyzantki”.

  RJ: „Bo te Pepiki bojazliwe z natury. na przyklad czescy piloci tak sie cholerycznie bali Herrenvolkow, …”>.

  Koncentruj się Radek, chodzio o to, że w Czechach nie było żadnej grupy partyzanckiej zdolnej do zbrojnej akcji przeciw Niemcom. Benesz kazał przysłać ludzi wyszkolonych w Anglii, aby zrobić coś spektaklarnego, więc wymyślono zamach na Heidricha. To była decyzja polityczna, chodziło o to, aby praktycznie kolaborujące z Niemcami Czechy w ogóle można było zaliczać do kraju alianckiego, a nie stawiać w rzędzie takich jak Węgry, Rumunia lub Bułgaria.
  .
  „podczas Bitwy o Anglie [Czesi] zrabali szescdziesiat niemieckich samolotow”.

  Sam Dywizjon 303 tylko w 1940 r. miał 126 pewnych zestrzeleń.

 109. radzilowJedwabne
  24 listopada o godz. 22:40

  „Pieniazki kto ma,
  z Malgosia jest w Ejlacie”.

  Samolot do Eliatu (odlot początek grudnia) można kupić za 300 zł w obie storny, wiec nie chrzań Radek, że to jakiś luksus i trzeba być Sorosem albo innym międzynarodowym spekulantem by se polecieć. 🙂
  Wystarczy 500 +.
  🙂

 110. @MR

  „126”

  … z czego 17 to ten bojazliwy Pepik Frantisek.

  „zaliczac do kraju alianckiego”

  Kogo zaliczyli to dumnie bral udzial w paradzie zwyciestwa. To oczywista oczywistosc, ze kto traktowal AC jako wroga to byl super aliant.

 111. Polecam:

  Кедми: поляки извели больше евреев, чем немцы! Вечер с Владимиром Соловьевым от 21.11.17

  https://www.youtube.com/watch?v=6EDcs5ncCSk

 112. „byc Sorosem”

  W normalnym swiecie wystarczy byc inzynierem, programista, stomatologiem, anestezjologiem czy fizykiem jadrowym. Premiowane jest wyksztalcenie i umiejetnosci. Dobrze sie ma ten, kto umie obliczyc i dopasowac spodob rozchodzenia sie mikrofal z antenki. Albo leczyc kanalowo z pomoca mikroskopu stomatologicznego. Albo pisac sterowniki. Ale to juz nie na male lebki „fizykow” od pekajacych parowek.

 113. @Mauro Rossi

  „„zaliczac do kraju alianckiego””

  To oczywista oczywistosc, ze kto traktowal AC jako wroga to byl super aliant.

  Jag uhonorowano Super Aliantow?

  Gen. Tadeusz Bór-Komorowski – pracownik zakładu dekoratorskiego i tapicerskiego.

  Gen. Stanisław Sosabowski … Pracował jako magazynier w różnych fabrykach.

  Gen. Stanisław Maczek – barman w hotelowej restauracji.

  Wypowiedz Pana Generala Gora-Komorowskiego w czasach, kiedy komory gazowe i piece krematoryjne pracowaly pelna para, Piątego sierpnia 1943 r., czyli już po powstaniu i zrównaniu z ziemią getta:

  „Zbyt daleko idąca pomoc z naszej strony dla Żydów nie może mieć miejsca z następujących powodów:
  a) Kraj traktuje Żydów jako element obcy i w wielu wypadkach Polsce wrogi, czego dali dowody zachowaniem swym podczas okupacji Sowiet., a często i tutaj.

  b) Żydzi uzbrojeni w dużej ilości występują w bandach rabunkowych i komunistycznych, które są plagą Kraju. Żydzi w tych bandach wyróniają się spec. okrucieństwem w stosunku do ludności polskiej.

  c) Opinia społeczeństwa i szeregów konspiracji oceniałaby nieprzychylnie większe świadczenia na rzecz Żydów, traktując je jako uszczerbek dla własnego stanu posiadania idący przeciw bezpośrednim interesom Polski. …. 3. Żydzi wszelkimi sposobami starają się rozreklamować w świecie wielkość swego oporu zbrojnego przeciw Niemcom, który w rzeczywistości wystąpił jedynie w getto warszaw.”

  Mial Pan general szczescie. Nie mial do czynienia z ludzmi msciwymi.

 114. @Mauro Rossi, @mag, @obwiesiek.

  Z dziejow bohaterskich zmagan walecznej Armii Kraowej:

  „W listopadzie 1943 r. Bolesław Krzyszkiewicz ps. „Regiński”, komendant placówki AK w Kalinie Wielkiej, rozpoczął przygotowania do likwidacji ukrywających się na jego terenie Żydów. W tym celu zażądał m.in. posiłków od „Żbika”, dowódcy Grupy Dywersyjnej w powiecie miechowskim, który dosłał mu 5 ludzi wraz z uzbrojeniem. Dojechał również dowódca placwki AK z Książa Wielkiego wraz z 3 uzbrojonymi żołnierzami.
  Wzmocniona „marszem ubezpieczonym” kompania udała się na zbiórkę, na której Krzyszkiewicz rozdał swoim żołnierzom broń i poinformował, że idą „strzelać Żydów, którzy są w domu Szycha”. Tak opisuje atak na dom, w którym ukrywali się Żydzi, jeden z jego uczestników:
  W tym to czasie dwóch nieznanych mi osobników otworzyło drzwi do komory, w której znajdował się jeden żyd, reszta zaś była ukryta. W drzwiach stanąłem ja i „Regiński”, który wydał rozkaz żydowi, by podniósł ręce do góry, a gdy ten nie chciał tego uczynić, „Regiński” wydał mi polecenie, żeby strzelać, ja wówczas dałem strzał ostrzegawczy, a gdy nie podniósł rąk do góry, dałem drugi strzał w kolano i żyd ten został zastrzelony, reszta żydów i jedna żydóweczka wyszli z kryjówki. Dwaj nieznani mi całkiem członkowie AK wyprowadzili tych żydów do sieni i przeprowadzili rewizję, podczas której zostały im zabrane portwele [sic!], zegarki, obrączki i pierścionki, rzeczy te zabrali ci właśnie dwaj nieznani mi całkiem osobnicy. Gdy zostali zrewidowani, z sieni zostali wyprowadzeni z powrotem do komory i ustawieni twarzą do ściany. Wówczas „Regiński” z pistoletem stanął pierwszy obok dwóch nieznanych mi osobników, ja byłem czwarty, a Wesołowski piąty, a my byliśmy z karabinami, ci dwaj zaś nieznani mi osobnicy byli z pistoletami. Gdy wszystko było gotowe, żydzi ci prosili się i mówili w te słowy: „darujcie nam życie”, lecz pomimo to „Regiński” dał pierwszy strzał w tył głowy żydowi, a następnie wszyscy z kolei strzelaliśmy z tyłu w głowy. […] Chcę przy tym nadmienić, że nie byłem uświadomiony, co czyniłem, gdyż dowódca, jakim był „Regiński”, dał polecenie i wykonywałem [je] tylko jako żołnierz Armii Krajowej79.
  Po egzekucji „Regiński” sporządził raport do Komendy Okręgu, z którego wynika, że akcja ta odbyła się na rozkaz wydany przynajmniej na poziomie dowództwa Okręgu.”

  Chylimy glowe w niemym podziwie dla bohaterskiej i bezpardonowej walki ehmm… Aliantow.

 115. „zgodnie z chrześcijańską tradycją przyroda ma służyć ludziom”

  Jak bóg chce kogoś pokarać, to mu daje wiarę (ze szczególnym uwzględnieniem wiary katolickiej w polskim wydaniu).

 116. @Jakupski

  „Jak Bog chce kogos pokarac”

  .. to ktosik uczy sie na bledach. I kolekcjonuje megatony jeszcze staranniej, niz niektorzy znaczki pocztowe.

  Nie bedzie powtorki z rozrywki. Bo jakby miala nastapic – to od ciezkiego zarabania Stolic zmieniloby stan skupienia.

  I dlatego wlasnie jak dzieciak w swoim kibucu glowe do poduszki przylozy – to spi smacznie jak susel.

 117. PienonzkI kto ma ten jest rzezany w luksusie.
  A kto niema temu kutasa przytna drzwiami w autobusie.

 118. Radziu, 22:40 ladny wierszyk zapodales.

  Ale powiec ty mi jak to jest z toba,ty pieniazki masz czy nie ?
  no bo jak masz to Gomulka zrobil ci przysluge wyganiajac ciebie z Polski
  i powinnes byc mu wdzieczny ze biedy tam nie klepiesz.
  Ale skoro narzekasz na Wladka to mniemam ze shekela u tiebia niet.
  No ale skoro obrosniety w czarnym chalacie kiwasz sie nad jakas ksiazka
  to jak ten shakel ma u ciebie byc,no jak?
  Gdybys byl inzynierem,programista,stomatologiem a najlepiej bankierem
  to shekela byloby u tiebia mnogo.
  Ps,
  Radziu ,tylko nie spuszczaj z woda a daj glos jak to u ciebie jest.

 119. @ozzy
  24 listopada o godz. 23:14
  Czy wiesz gdzie to było i kiedy?
  Bo nie jestem pewna, czy to w Rosji, czy na Ukrainie.
  Swoją drogą facet ma poprzestwiane to i owo. Sprawdziłam w wiki na jego temat. Okazuje się, że był w jakichś spec jednostkach i odszedł na emeryturę w stopniu odpowiadającemu generałowi. Przygnębiające, że tacy ludzie mogą być na stanowiskach.
  Pozdrawiam

 120. Dzien dobry,

  wczesny poranek, ciemno w ogrodzie za moim oknem, +4c., czekam na snieg.

  @404, „gdzie to bylo i kiedy”? – prosze o spercyzowanie pytania.
  Przygnebiajace, dlaczego? Same pytania.
  Polecam inne programy-debaty z Jakowem Kedimem – nie tylko u Solowiowa ale i Satanowskiego – rosyjskie debaty TV sa bardzo ciekawe i roznorodne.

 121. Upadly aniol Szyszko komus te 500- letnie drzewa sprzedaje.
  Dziennikarze sledczy powinni znalezc, ktore przedsiebiorstwa handluja drewnem z Puszczy Bialowieskiej i wszyscy ludzie dobrej woli i organizacje obywatelskie i ekologiczne moga wywrzec presje w celu zaprzestania tego procederu.Skoro mozna ograniczyc handel koscia sloniowa, mozna tez ograniczyc handel drewnem ze starozytnych drzew Puszczy.

 122. Ziobro wykrył kliki w sądach choć tam pracują w zasadzie sami katolicy.I zapowiedział wietrzenie sądów.Tak sobie myślę czy katolicy nie gwarantują sprawiedliwych bo powołują się na klauzulę sumienia zamiast na prawo i sprawiedliwość. Nasze.Ludzie mówią,że przywrócona zostanie kara za ziobro.Jak mówią na Podhalu.

 123. Tak zostalo skwitowane przez komentatora rosyjskiego wystapienie szefa UE Donalda Tuska, ktory w swoim expose mowil, ze Unia Europejska nie uznaje aneksji Krymu – szczyt UE „Partnerstwo wschodnie”

  „Кто он такой, пусть болтает. Мы русские и он нам до бабьего места.”

 124. Pan Daniel Passent. Pozdrowienia od radziłowJedwabne. Czy nie ma na to rady?

  @Wiesiek59

  „gównojadzie”

  Ciagle nie jarzysz, smierdzaca kupo naziolskiego łajna, żę twój bluzg po prostu do ciebie wraca z odpowiednia nawiazka.

  „esteś zbyt głupi,”

  Spoko, prymitywny, zafa.dany, tepy przyglupie. Twoje smrody skopiowane z neonazistowskich latryn internetowych, takich jak Institute for Historical Review kazdy ma glebiej niz gleboko. Mozna sie co najwyzej ponabijac z tak zajadlego hejtera. Znaczy dopoki nie wychylisz nosa z rodzinnego Grojca. Bo w wiekszosci normalnych krajow za neonazistowska propagande idzie sie siedziec. Znaczy do pierdla. O ktorym to fakcie twoi Wielcy Nauczyciele z IHR przekonali sie na wlasnych ..skach.

  „Więc eksterminujecie inaczej myślących”

  W takim razie tobie nic nie grozi, cuchnaca kupo naziolskiego guana. Procesy myslowe nie leza w zakresie mozliwosci gostka od robienia klaki (czy raczej kloaki) witrynie IHR.

 125. ozzy;

  Unia Europejska moze skoczyc Rosji na Ch.. Krym byl rosyjski jest i bedzie.
  Jak sie unii i Polsce nie podoba moga nie kupowac od Rosji ropy i gazu
  Rosja ma gdzie sprzedac juz nie dlugo wszystko pujdzie na wschod a Jewropie
  podesle sie zasranych emigrantow ktozy zrobia z nia porzadek.
  https://gefira.org/pl/2017/11/22/teoria-cywilizacji-feliksa-konecznego-a-upadek-europy/#more-22892
  Rosja jest samo wystarczalna,produkuje wszystko no moze poza sznurkiem
  do snopowiazalki ale tym niech sie zajma Kitajce oni sa lepsi w tych sprawach.
  Jewropa jak i Polska sa jak samochod bez silnika,bez Rosji nie pojada nigdzie
  najwyzej do dupy.

 126. Cieszę się, że mogę państwa poinformować, iż także po konsultacji z ministrem przemysłu i handlu wyraziłem pełne poparcie Republiki Czeskiej dla gazociągu Nord Stream 2 – byśmy byli ściśli – dlatego, że dla Republiki Czeskiej oznaczałoby to korzyść ekonomiczną w wysokości około 1 miliarda euro – cytuje jego słowa portal Parlamentni listy.cz.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/563287,rosja-prezydent-czech-milosz-zeman-wyrazil-poparcie-dla-nord-stream-2.html
  ===========

  Mieć miliard, a nie mieć, to już dwa miliardy….
  A my na złość, odmrozimy sobie uszy…..

 127. „Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym.
  Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą”.

  Polecam felieton na sąsiednim blogu. Zdecydowanie wart przeczytania.
  https://makowski.blog.polityka.pl/2017/11/18/to-oni-sercem-kosciola/#comment-34559

 128. Schodząca do podziemia upadająca Gazeta Michnika zapytuje; Czy Donald Tusk odbierze Polskę Jarosławowi Kaczyńskiemu? http://wyborcza.pl/magazyn/0,0.html Ponura prawda. Polakowi pozostał wybór miedzy cynicznym i tępym cwaniakiem Tuskiem a śmierdzącym gównem żoliborskim, neurastenikiem Kaczyńskim. O po trzeba było krwawo zwyciężać komunę, niszczyć przemysł, kulturę, łudzić się nadzieją, podzielić w nienawiści Polaków i ubogacić kościół, aby Polak miał wybór miedzy dwoma chu..mi.

 129. @Symetryczny

  wie-szczysz Wasc paranoje — ten passentowy hyde park mozna miedzy bajki wlozyc.

  @Ted´dy
  nie oznajmiasz zadnych rewelacji – polecam jednak zamiast Sputnika debaty z Wladmirem Solowiowem (Rossija 1) – na wysokim poziomie a sam prowadzacy program jest czlonkiem Kongresu Zydow Rosyjskich – ciekawa biografia a i tez zapraszani goscie – jako atrakcja zawsze Wladimir Wolfowicz Zirinovskij

 130. Rosja w ramach swojej „biedy’ na czarną godzinę kupiła ostatnio 200 ton złota.Łącznie posiada prawie 2000 ton.Co może sprowokować Macierewicza do wypowiedzenia wojny aby zdobyć kasę na Patrioty.Zakupione kosztem ruiny IV RP bo ludzie głodują i śpią pod mostami bo kościoły zamykają na klucz.Pewnie to zasługa Kaczyńskiego straszącego przed syfem pielgrzymujących. Dlaczego proboszczowie i biskupi nie informują potrzebujących,że klucz pod wycieraczką. Tak sobie myślę,że KK w ramach IV RP dochodzi do ściany wiarygodności i czy jak obrońcy Stalingradu wypowie sakramentalne kaczyzm No pasaran !

 131. ktorzy pisze sie oczywiscie przez rz rz rz

  https://www.youtube.com/watch?v=-1PWbLvz2fU&feature=share

 132. ozzy; ogladam,ogladam polecalem to juz kiedys tu na blogu.

 133. a w nim chaver jehudim Jakov Kedim

 134. Odnoszę wrażenie,że Ziobro to słowiański śpioch a nawet słowiański anioł z fuzją bo uwziął się na katolików.Czego on nie wymyśla z aprobatą Kaczyńskiego aby grzeszników porzuconych przez KK nawrócić na zasady sekty prawem i sprawiedliwością zwaną.Kto wie czy nie będzie ogłoszenia Lutra-bis namaszczonego przez prezesa jak Piotrowicz co wyparł się komunizmu.Tak sobie myślę,że żyjemy w czasach nawróceń co przewidział oficer LWP Pietrzak nie będzie lepiej będzie weselej.Radujmy się.

 135. Pociąg wojskowy z Warszawy Rembertowa do Leszna Górnego po pierwszym tego dnia, ponad godzinnym postoju na stacji Żukowice rusza mozolnie do przodu. ST43-365 nie dał rady podjechać pod wzniesienie i utknął w okolicach budynku stacyjnego. Po 40 minutach na pomoc z Głogowa przyjechała klasyczna SM42, która na wiele się nie zdała – takim opisem sytuacji, jaka zastała wojskowych rozpoczyna się zamieszczony w sieci film.
  https://wiadomosci.wp.pl/tak-wyglada-transport-wojska-w-polsce-zolnierze-wsciekli-6190971564574337a
  ===========

  Całe szczęście, że jesteśmy gotowi jedynie na wojnę werbalną….
  Strach się bać, gdyby to była wojna realna…..

 136. Tak dla przypomnienia jakby ktos mial jakies watpliwosci.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=105&v=t42-71RpRgI

 137. Wiesiek59
  25 listopada, g.11:34
  Odnoszę nieprzyjemne wrażenie, że na wypadek wojny jesteśmy przygotowani mniej więcej tak, jak w 1939.
  A co sojuszników z NATO to jedna wielka niewiadoma, bo nie było, na szczęście, okazji sprawdzić. UE może nie jest oazą spokoju, ale pokój, jak na razie, mamy.

 138. @mag

  „na wypadek wojny”

  Na razie to waadza rozkkreca wojne z cyklistami. W Krakowie waadza pozabiera cyklistom kamienice, ktore im waadza oddala w latach 2001-2002. Jak trzeba bylo udawac i zachowywac pozory, zeby sie do Unii zalapac.

  Jak waadza dokopie cyklistom, to az bedzie furczalo. „Mieszankom” tez dokopie.

 139. Dzięki Carycy Polska dorobiła się Konstytucji 3 Maja.Teraz Duda z Kaczyńskim tłumaczą pierwotną treść na język prawa i sprawiedliwości epoki IV RP.Następnym tekstem będzie tłumaczenie 10 przykazań na ten sam język. Z wersją nie zastępuj prezesa zastanego nowym.Tak sobie myślę,że dzieło Carycy PiS popiera choć Suski myślał co myślał.Plusem- Caryca nie była komunistką jak Kwaśniewski.

 140. 404
  Dzięki, że przetłumaczyłaś red. Szostkiewiczowi z polskiego na polski mój post. Ciekawe, że ty bez trudu odczytałaś moje intencje, ale red.Sz. tak ma, że widzi co chce zobaczyć.
  Dziękuje ci tu, bo zanim moderator zadziała, to red. popełni kolejny wpis. Czy on ma ADHD? Ledwie dyskusja się rozkręci, on już podaje kolejne danie.

 141. mag
  25 listopada o godz. 11:51

  Nasi generałowie przygotowują się jak zwykle, do wojny która już była.
  Tymczasem, jeżeli będzie jakaś wojna z poważnym przeciwnikiem, to po „usmażeniu” elektroniki przez impuls elektromagnetyczny, niszczący energetykę, satelity, przesył danych, będzie pozamiatane.

  Wyobrażasz sobie życie bez lodówki, wody w kranie, dystrybucji żywności?
  Bo ja nie za bardzo.
  Mieszczuchy będą skazane na zagładę.

 142. „Dlaczego proboszczowie i biskupi nie informują potrzebujących,że klucz pod wycieraczką.”
  Wracajac do Karola ( „mojego”) ktory otwieral o swicie a potem wracal do stolarni i wycieraczki ,( Karol wracal tylko do stol.) synow jego brata ktorzy fuzje mieli ale aniolami nie byli , dlaczego z kim i w jakim mundurze , wisi on na scianie ( na zdjeciu ) , jakie jeszcze „fuzje ” ( obie z lunetami ) i dlaczego sfotografowane ” wisza”.. gdyby to opisac okazalo by sie – wycieraczka do niczego sie nie przydala , nikt na nia nie zwracal wtedy uwagi . Pisanie o tym tutaj to bylaby profanacja .. nie wycieraczki , (wycieranie sobie geby wycieraczka nie moze byc jej profanacja )

 143. Wiesiek59
  Niedawno wpadła mi w ręce powieść z rodzaju political fiction i choć nie przepadam za tym gatunkiem, nie mogłam się od niej oderwać.
  Zły sen się ziszcza i mamy wojnę tu i teraz (oczywiście polsko-ruską, a NATO się nie spieszy. Wędrówka ludów jak we wrześniu 39, tyle że w innych „dekoracjach”. Wysiada po kolei wszystko i zwłaszcza mieszczuchy są skazane na zagładę.
  Polecam, ale nie jest to miła lektura
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4539161/inwazja

 144. Państwo i globalne korporacje raz walczą ze sobą, innym razem się wspierają, wspólnie zagrażając naszej wolności. Jak chronić się przed zgnieceniem w tym uścisku? Libertarianizm daje tylko połowę odpowiedzi

  Dzisiaj już nie robią takich państw, jak kiedyś. Dawniej, to państwo rzeczywiście – jak stoi w podręcznikach – sprawowało władzę zwierzchnią na danym terytorium. Bycie rządzonym oznaczało faktycznie, jak wyliczał Pierre-Joseph Proudhon, m.in. bycie obserwowanym, nadzorowanym, szpiegowanym, kierowanym, indoktrynowanym, cenzurowanym, kontrolowanym, napominanym, reformowanym, opodatkowywanym, karanym, rozbrajanym, a w skrajnych przypadkach także więzionym czy rozstrzeliwanym. Zasady były jasne. Wiadomo było, gdzie jest suweren, choć niektórzy wskazywali, że prawdziwa władza znajduje się gdzie indziej (na przykład w rękach rodziny Rothschildów), albo że stanowi ją sojusz króla, biskupa i kapitalisty. Oczywiście i dawniej uchwalano prawo w interesie konkretnych grup – czy to szlachty, czy powstającej klasy kapitalistów, kompleks przemysłowo-militarny także nie pojawił się na świecie wczoraj, ale jednak sytuacja ma się dziś nieco inaczej. Transnarodowe korporacje, których majątek nierzadko przekracza roczne PKB licznych państw, w coraz większym stopniu nie podlegają prawu tylko krajowemu, a swoimi działaniami (bądź ich brakiem) wpływają na politykę poszczególnych krajów.
  https://nowakonfederacja.pl/panstwo-nasz-przyjaciel/
  =============

  Ciekawe….

 145. @mag

  Na razie to waadza prowadzi wojne z kobietami. I to calkiem skuteczna.

  „Poczta Polska od końca października blokuje zagraniczne przesyłki z antykoncepcją awaryjną i zestawami do aborcji farmakologicznej … prawdopodobne, ze robią to służby. W majestacie prawa. Przyjeta bowiem przez PiS prawie dwa lata temu ustawa „inwigilacyjna” pozwala służbom, bez zgody sądu, śledzić nasza aktywność w internecie, w tym adresy stron internetowych, na które wchodzimy. … Od końca października w Polsce obowiązuje zakaz sprzedawania bez recepty tzw. pigułki „dzień po”. Polki kupują ja przez internet za granicą. Ale przesyłki nie dochodzą.”

  :-)))
  :-)))!!!!

 146. mag
  25 listopada o godz. 13:14

  Takich książek, czy filmów, przerobiłem setki.
  Z tym że autorzy zawsze przedstawiali sensowny MOTYW działania jakiegoś kraju, czy grupy.
  Najczęściej:
  -zyski z zasobów
  -kontrola kraju
  -rabunek
  -osadzenie przychylnej władzy

  Czy autor tej powieści również sensownie umotywował działania wojenne Rosji?
  Bo ja jakoś potencjalnych zysków z działań militarnych nie widzę.
  Koszty takiej akcji nijak by się nie pokryły.
  My jesteśmy rynkiem zbytu, z ujemnym saldem handlowym.
  Dopłacać do interesu?
  Po co?

  Wiekszość krajów świata prowadzi ekspansję ekonomiczną, nie militarną.
  Ze znacznie lepszym skutkiem.
  Jedynie nasi sojusznicy lubią wojować, ale wynika to z handlu bronią i wojenek o zasoby, i ciąży na ich budżetach.

 147. Radziłło
  25 listopada,g.14:30
  No to masakra. Skąd wziąłeś ten cytat?
  Podaj, proszę, źródło, bo aż trudno uwierzyć, choć wierzę.
  Nie ma przecież sprawy, której PIS by nie spieprzył, ingerując w każdą dziedzinę życia, poczynając od słynnej stadniny koni arabskich, kończąc na takich duperelach, jak szkolnictwo czy służba zdrowia.

 148. mag
  25 listopada ogodz15.13
  Nawet Fakt o tym pisał. Dożyliśmy ciekawych czasów, prawda?

 149. Brawo dla tej pani…..
  Chyba po raz pierwszy w historii, na czele partii politycznej stanie kobieta.
  Pan Petru przegrał demokratyczne wybory.

 150. wiesiek59

  „Chyba po raz pierwszy w historii, na czele partii politycznej stanie kobieta.”

  Zaponiałeś o Ewie Kopacz.

 151. Daniel Pasent: „Nie można wykluczyć, że ludzie wrażliwi, przeciwnicy zabijania zwierząt dla sportu, trafiają się nawet w Prawie i Sprawiedliwości”.

  A nawet w obozie B. Komorowskiego.
  Anioł z fuzją.
  http://prawazwierzat.eu/wp-content/uploads/2015/04/komorowski-poluje4.jpg

 152. Wiesiek, tak jest, Lubnauer została przewodniczącą po prostu Nowoczesnej. Należało jej się. Za to, że jest najsensowniejszą osobą w tej partii. Ale także za zeszłoroczne upokorzenie, kiedy musiała świecić oczami za pieprzniętego szefa. Dały się już słyszeć głosy, że to początek końca. Nie, to tylko era fircyków w polityce się kończy.

 153. Bar Norte
  25 listopada o godz. 17:10

  Wiesiek: „Chyba po raz pierwszy w historii, na czele partii politycznej stanie kobieta”.

  Bar Norte: „Zapomniałeś o Ewie Kopacz”.

  Niewątpliwie wiejska lekarka jest kobietą.

 154. Pani Kopacz została moim zdaniem nominantem Tuska.
  Zresztą, wszystkie partie wyrosłe z pnia Solidarności były partiami wodzowskimi moim zdaniem.
  Z demokracją niewiele miały wspólnego- tą wewnątrzpartyjną, w przeciwieństwie do PSL, czy SLD.
  Być może rodzi się jakaś nowa jakość.

 155. Po lekturze J.Namurka w piątkowej gazecie naszła mnie refleksja nad fasadowością instytucji państwa. Sejm nie debatuje nad projektami ustaw bo ich nie widzi. Dostanie je dopiero kiedy zostanie uzgodniona wersja odpowiadająca dwóm panom ( a właściwie jednemu ) . Wtedy wiekszość przegłosuje projekt i rozejdzie się do domu. Skoro sejm nie może debatować nad projektami ustaw, i analizować ich wpływu na system prawny państwa tylko w ekspresowym tempie większość podnosi rękę, a mniejszość obserwuje z niesmakiem, to taki spektakl jest pozbawiony jakiegokolwiek znaczenia, bo jest w 100% przewidywalny. Należałoby zlikwidować obie izby parlamentu gdyż jedynie przeszkadzają dwóm panom ( a właściwie jednemu ) w stanowieniu prawa dla 38 mln.

  Ta fasadowość dotyczy także innych instytucji jak: Trybunał Konstytucyjny, a wkrótce także KRS i SN (a może i PKW) jako że rezultat ich działania będzie łatwy do przewidzenia. Niezauważalnie instytucje mieszczące sie w tych samych budynkach zmieniły charakter i są zupełnie innymi bytami. Chciałoby się, żeby isniało jakies odróżnienie ( np.: TK 2.0 albo SN*), ale nie ma i w tym tkwi perfidia. Idziemy do sądu, a tam w togach siedzą kucharze; idziemy do TK a tam w togach siędzą TW, idziemy do Sejmu a tam zamiast posłów i posłanek siedzą „wciskacze przycisków” i nie ma sposobu aby ich odróżnić, zdemaskować.

  P.S.
  Nawiązując do anielskiej metafory gospodarza blogu chciałbym zapewnić Mauro Rossiego, że insynuacje niektórych blogerów jakoby w Polsce panował faszyzm są wyssane z brudnego palca zachodnich lewaków. Sam sprawdzałem i na żadnym budynku nie ma szyldu z napisem „Faszystowska Prokuratura”, „Rasistowski Sąd”, „Fasadowy Sejm” czy „Skarlały Trybunał Konstytucyjny”. Są to nadal te same budynki stojące w tym samym miejscu co wcześniej i z tymi samyni szyldami, jedynie część personelu została wymieniona na lepszy. We wnętrzach zaś często wiszą krzyże, które straszą szatanów na wypadek gdyby zachciało im się niszczyć Polskę. Taki szatan już w drzwiach zauważy duży krzyż, podwija ogon i tylko kopytami w schody zadudni zmykając w popłochu, co polepsza skuteczność i zwiększa zaangażowanie w pracy dla dobra Polski.
  W takim Sejmie np.: od czasu gdy zawisł krzyż współczynnik prawdomówności wzrósł o 85,5% w stosunku do analogicznego okresy wcześniejszego, nie sposób przecież kłamać kiedy szatany w trwodze.

 156. dandy
  25 listopada o godz. 17:18

  Nowoczesna Lubnauer stanęła na czele przepołowionej partii. Jedna z zawiedzionych Myszek Agresorek od kilku godzin nie przebiera w słowach. W sumie to jednak dobrze, im wiecej w kraju nowoczesnych partii tym lepiej. Lepiej jak są dwie Nowoczesne niż jedna. Właściwie to każda Myszka Agresorka powinna mieć swoją Nowoczesną, a co? Nie są tego warte?

 157. zetus1
  25 listopada o godz. 17:26

  „W takim Sejmie np.: od czasu gdy zawisł krzyż współczynnik prawdomówności wzrósł o 85,5% „.

  Może bez krzyża byłoby jeszcze gorzej?

 158. Mauro Rossi, pani Gasiuk-Pihowicz ochłonie, gdy przypomni sobie, że to jej mąż stracił pieniądze Nowoczesnej.

 159. Bar Norte
  23 listopada o godz. 16:28

  „Ta nasza konspira, w której dość długo upatrywałem przedłużenie tamtej „Solidarności”, stała się po prostu antykomunistyczną konspiracją”.

  Usiłowałem ci to kiedyś wytłumaczyć, że podziemna Solidarność z wolna stawała się incjatywą powstańczą, Modzelewski chyba to podobnie widzi.

  ” … bez żywej łączności z masowym robotniczym zapleczem”.

  Otóż dość często w łączności zapleczem robotniczym (wszyscy się starali, nie każdemu i nie zawsze to wychodziło), ale trudno, aby zaplecze robotnicze było masowe w warunkach konspiracji. Komuna miała proste narzędzie w ręku, zwalniała z pracy robotników podejrzewanych o dzielność związkową i wielu z nich stawało się wówczas zawodowymi rewolucjonistami, ale to już co innego niż być robotnikiem.

 160. tejot
  23 listopada o godz. 16:32

  „Glebą, która rodzi teorie spiskowe, jest paranoia”.

  Ergo spisek na życie JFK to paranoja, w dodatku amerykańska. Spisek na życie Cezara to rzymska paranoja. No przeceż niczego takiego nie było.

  „By nadać wiarygodność swoim opowieściom o zamachu, opatrują je po pierwsze mądrze brzmiącymi terminami – bomba termobaryczna.”

  Wrzucasz do Googla „bomba termobaryczna” i wyskakuje ci ok. 18 800 wyników (0,40 s). No tak, ale to musi być pomyłka.

  Więc po angielsku: thermobaric weapon.
  Google= 79 500 wyników (0,49 s).

  A granat termobaryczny? No przecież coś takiego nie istnieje. A może?
  https://www.youtube.com/watch?v=ZD6cjALwIs4&feature=youtu.be

 161. Roosevelt uważał, że postanowienia Karty Atlantyckiej, dotyczące równouprawnienia i samostanowienia narodów należy rozciągnąć na cały świat, podczas gdy Winston Churchill, kierując się interesami brytyjskiego imperium sprowadzał znaczenie tego dokumentu jedynie do Europy. Już w tym stanowisku brytyjskim tkwiła sprzeczność między uniwersalistyczną wizją powojennego ładu a koncepcją stref wpływów, nieodłącznie związanych z systemem kolonialnym.

  Promując idee bezpieczeństwa zbiorowego jako wzoru dla powojennych stosunków międzynarodowych, Stany Zjednoczone zgłaszały jednocześnie rozmaite plany ustanowienia specjalnego statusu „policjantów” dla wielkich mocarstw. Koncepcja ta, dotycząca w 1941 roku jedynie USA i Wielkiej Brytanii, z czasem objęła dwa następne mocarstwa – ZSRR i Chiny, a w końcu po uwzględnieniu Francji przybrała kształt „wielkiej piątki”. W praktyce oznaczało to połączenie wizji uniwersalistycznej ładu międzynarodowego z koncepcją stref wpływów.

  Potwierdzenie takiej ewolucji stanowiska amerykańskiego historycy odnajdują na konferencji w Quebec w 1943 roku, kiedy to powojenny świat planowano podzielić między cztery wielkie mocarstwa. Chinom przydzielono Daleki Wschód, Stanom Zjednoczonym – Pacyfik, Wielkiej Brytanii – Afrykę i wraz z ZSRR – Europę. Ponieważ jednak Brytyjczycy byli mocno zaangażowani w swoich koloniach, już wtedy obawiano się, że ZSRR może to wykorzystać i zdominować Europę.
  http://opcjanaprawo.pl/index.php/archiwum/2017/item/4769-o-strefach-wplywow
  =============

  I tak to sobie dzielono świat.
  Jak najbardziej DEMOKRATYCZNIE.
  Wilki uzgodniły, na której hali czyje owce.

 162. Mauro
  Wiejska lekarka – Kopacz?
  Na głowę upadłeś? Wiejska to może być tzw. szeptunka, jak kiedyś na Podlasiu.
  A może wsiowa jest pani premier z Brzeszcz, jeśli już stosujesz takie standardy?
  Ja bym nie wpadła na tak żałośnie wredne docinki.

 163. Mauro Rossi
  25 listopada o godz. 17:38

  Powstańczą?
  Czyli finansowaną i zbrojoną przez zagranicę?
  To by się mniej więcej zgadzało……
  Funkcjonowanie w „strefie zgniotu” mocarstw, obfituje w takie twory.
  Na szczeście, nasza opozycja nie była zbrojna.

 164. Mauro Rossi

  „Usiłowałem ci to kiedyś wytłumaczyć”

  Pamietam tę rozmowę, chyba z okazji rocznicy porozumień sierpniowych. Pisałeś wtedy, że nie ulegaliście „ludomanii”.

  Dlatego mnie ocena lat 80 dokonana przez Karola Modzelewskiego nie zaskoczyła.
  Zresztą nie ma się co tłumaczyć bo Modzelewski nie dokonuje jakiejś oceny w kategoriach dobra i zła tylko ogranicza się do wyjaśnienia czemu z powodów obiektywnych interesy polityczne środowisk robotniczych i opozycji antykomunistycznej się rozstrzeliły. Co znów wyjaśnia dlaczego w 1989 czyli po przejęciu władzy, najogólniej ujmując, wywodząca się z konspiracji Solidarność uznała swe robotnicze zaplecze za ciążącą kulę u nogi i bez mrugnięcia okiem się od niego uwolniła tym samym skazując tę grupę (klasę) na kasacje społeczną.

 165. radzilowJedwabne
  25 listopada o godz. 1:04

  Dariusz Libionka: „Każdy oddział partyzancki: AK, BCh, NSZ dokonywał rekwizycji. Na przykład z punktu widzenia AK i NSZ bandytyzmem były działania GL-AL. Bataliony Chłopskie często przypisywały takie motywy narodowcom. Natomiast z perspektywy chłopów, to czy ich mienie zabierał żołnierz AK, NSZ, komuniści czy walczący o przeżycie Żydzi, nie miało większego znaczenia. Bez wątpienia pobudką dla wydania tego rozkazu przez Komendę Główną AK była obrona ludności polskiej przed atakami przestępców. Każdy kij ma dwa końce. Wytworzyła się w ten sposób szara strefa, w której ten rozkaz służył do akcji, które z walką z przestępcami miały niewiele wspólnego. Z drugiej strony walczono z przestępczością we własnych szeregach”. (Znak)

 166. wyzysk
  25 listopada o godz. 6:54

  „Upadly aniol Szyszko komus te 500- letnie drzewa sprzedaje”.

  Cierpisz na głęboki dysonans poznawczy. 500-letnie drzewa to leżą w środku PB i już od dawna gniją albo i zgnily. Szyszko ewentualnie sprzedaje drzewa wycięte w otulinie PB. To są drzewa już kiedyś sztucznie nasadzone i jako takie mało odporne na kornika. Trzeba może nauczyć się rozróżniać matecznik PB (ścisły rezerwat, gdzie niczego się nie wycina) od jego otuliny.

 167. Ted’dy bear
  25 listopada o godz. 9:27

  „Jak sie unii i Polsce nie podoba moga nie kupowac od Rosji ropy i gazu … Rosja ma gdzie sprzedac”.

  Gaz może sprzedać tam, dokąd prowadzą gazociagi.
  Jasne dla ciebie, czy dalej tłumaczyć?

 168. mag
  25 listopada o godz. 18:07

  Moim zdaniem wiejska lekarka to po prostu żeromszczyzna, co tu niestosownego?
  Może ZSL cię deprymuje, bo pani Kopacz była jego działaczką?

 169. PM
  Кедми: поляки извели больше евреев, чем немцы! Вечер с Владимиром Соловьевым от 21.11.17
  https://www.youtube.com/watch?v=6EDcs5ncCSk

 170. wiesiek59
  25 listopada o godz. 18:08

  „Na szczeście, nasza opozycja nie była zbrojna”.

  A nawet nie chciała być zbrojna. To był opór w stylu non-violence active.

 171. @404
  24 listopada o godz. 15:37
  „Draining of swamp”

  Dlatego z takim zainteresowaniem śledzę poczynania POTUSa. Jest naprawdę wiele podobieństw, tylko u nas nie działa Special Council Robert Mueller. Za to jest światełko w tunelu po przegranych przez republikanów w wyborach stanowych. W Montanie prawdopodobnie przegra Roy Moore i stan przejdzie w ręce demokraty. Poza tym senatorowie McCain,Corker i Flakes praktycznie odseparowali się od GOP. Zdaje się, że szala się przechyliła i zacznie się coraz szybszy zjazd w dół. Liczę na to, że w Polsce też zacznie się jakiś przełom. W US nie udało sie Trumpowi zniszczyć instytucji demokratycznych. Trump w wydziadzie mówił, że jako prezydent nie może wpływać na sądy „co wielu przyjmuje z niedowierzaniem” ( z pamięci ) – z czego można wyciagnąc wniosek, że chetnie wpłynąłby na funkcjonowanie sądów gdyby tylko mógł. Wszyscy lub zdecydowana większość wie co to jest separacja władz bo to fundament demokracji.

 172. Mauro Rossi
  25 listopada o godz. 18:24

  W ciągu ostatnich 50 lat, mamy ze 200 przykładów różnych zbrojnych opozycji. Wyniki nie są zachęcające.
  Przynajmniej, oceniając po owocach- kosztach ludzkich takich wojen, sponsorowanych w różny sposób, bądź finansowanych na różne sposoby.
  Dlatego należy się cieszyć z rozsądku wszystkich stron polskiej i zagranicznej ligi graczy o władzę i wpływy.

  Niestety, niektórzy żałują bezkrwawej rewolucji.
  Szczególnie ci, co zaspali…..

 173. Kaczyński w ramach IV RP pogonił demokracji kota pod krzyżem w Sejmie.Tak sobie myślę o podręcznikowych politycznych egzorcyzmach.Jakiej rasy pytał Michnikowski.

 174. Mauro
  g.18:20
  Da nabrać na twoją „żeromszczyznę” i jeszcze ZSL w pakiecie, ten kto cię nie zna – zaslużonego pisowskiego trolla.

 175. @404
  24 listopada o godz. 15:37
  W wywiadzie Preet Bharara US assitant Attorney General do Marca 2017. Pod koniec mówi, że w ciągu 7,5 roku poprzedniej prezydentury nie mial żadnego telefonu od Obamy i nie oczekiwał żadnego telefonu, Trump dzwonil dwa razy w okresie przejsciowym (transition) przed przejeciem urzędu i chciał wpływać na przebieg procesów karnych. ( od 10:00 min )

  https://www.youtube.com/watch?v=ZyMye8Sn4J4

  U nas minister sprawiedliwości może informować kogo chce o prowadzonych śledztwach – „trochę” to się różni od standardów amerykańskich.

 176. Mauro Rossi
  25 listopada o godz. 18:15
  ,,Szyszko ewentualnie sprzedaje drzewa wycięte w otulinie PB. To są drzewa już kiedyś sztucznie nasadzone i jako takie mało odporne na kornika. ”
  To o co ten caly aj waj ?

 177. Można powiedzieć,że Szwedzi „wykastrowali” Boga.Jest eunuchem.Tak sobie myślę co na to Rydzyk.Zwanym ojcem choć nie ma dzieci.

 178. niemcy; nici z rebelii młodych chrzescijan (ju) i młodych socjalistow (jusos), ktorzy ich poparli;
  szykuje sie znowu stary krokodyl „GROKO” i sołtys juz padł , jak albrecht na hołdzie pruskim matejki, przed szeryfowa na kolana;

 179. a na blogu, jak zwykle pieprzenie kotka mlotkiem:
  czy jestescie przygotowani na gruzje w ue? bo ja nie;
  (na pocieszenie: z rumunia bylo to samo, ale jakos dalem sobie, lepiej, czy gorzej, rade;

 180. SŁOWIANIN STANISŁAW
  25 listopada o godz. 19:02

  Ciekawe skojarzenie.
  Boginie zostały zlikwidowane w większości kultur.
  Tak jak i w polityce.
  Testosteron zawładnął światem.
  Jest lepszy?

  Gdy powrócą Boginie i polityczki, coś mogłoby się teoretycznie zmienić.
  Choć sądząc po obecnych w niej paniach minister wojny, niekoniecznie.
  Panie królowe, cesarzowe, czy premierki, jakoś mniej krwiożercze nie były…..w porównaniu z męskimi odpowiednikami swoich czasów.
  A często BARDZIEJ…..

 181. Jeżeli Maleńczuk mówi prawdę to w IV RP rządzą ćpuny.Mamy komunę hipisów.Tak sobie myślę o gościnności na poziomie Nepalu.Terlecki będzie na monecie jako twarz dobrej zmiany.

 182. zetus1
  25 listopada o godz. 18:51

  „U nas minister sprawiedliwości może informować kogo chce o prowadzonych śledztwach …”.

  Może dlatego, że w Polsce tajemnicą może być przebieg śledztwa, ale nie fakt, iż ono się toczy.
  Czy w USA nie jest podobnie? 🙂

 183. SŁOWIANIN STANISŁAW
  25 listopada o godz. 20:34

  „Jeżeli Maleńczuk mówi prawdę to w IV RP rządzą ćpuny”?

  Jest takie przysłowie: kulawy nie wyśmiewa się z kulawego. A tymczasem aktualny alkoholik Maleńczuk wyśmiewa się ćpunów, ale byłych, już dawno temu zresocjalizowanych.

 184. mag
  25 listopada o godz. 18:39

  ” … nabrać na twoją „żeromszczyznę” i jeszcze ZSL …”.

  Być wiejska lekarką to nic zdrożnego. Z jej członkowstwem w ZSL miałbym większy problem, ale ostatecznie nie z takimi kwalifikacjami zostawało się w III RP premierem (sorry, premierką). 🙂

 185. wyzysk
  25 listopada o godz. 19:01

  „To o co ten caly aj waj” ?
  O utraconą władzę.

 186. aborcja jest ochydna, zreszta kazda forma eugeniki, jest straszna i w miescie slonca nie bedzie dla niej miejsca wcale;
  skrobanka jest czesto konecznoscia, ale zeby sie nia szczycic nie widze powodu; tym bardziej, ze jest tyle alternatyw (zaprawde powiadam wam, wiecej niz cztery), zeby wspmniec tylko o krewniaku radzia z kutna, ktory jako pierwszy na swiecie zaczal produkowac takie „kalosze”,ze mucha nie siada (koniec XIX w.);

 187. albo konina? zabjcie mnie, nie wiem;

 188. Wielkoprzemysłowa klasa klasa robotnicza PRLu upadła wraz z prlowskim przemysłem , a nie na wskutek zdrady solidarnościowej inteligencji.
  Wielkoprzemysłową klasa robotnicza PRLu zdradziła siebie sama , przedkładając produkty zachodniej konkurencji nad swoje siermiężne osiągnięcia technologiczne , które w ten sposób po straceniu RWPGowskich rynków zbytu , straciły jeszcze rodzimy rynek.
  Tych rynków sama inteligencja solidarnościowa , mimo całego swojego etosu , tez zastąpić nie była w stanie .
  Nawet Ojciec Dyrektor, mimo całego wzmożenia duchowego , na stocznie nie naskładał , albo ?

 189. Ćpunów nawet byłych Macierewicz eliminuje z dostępu do tajnych spraw.Bo mają zlasowaną rewolucyjną czujność.Tak sobie myślę,że nawet byłych ćpunów można narkotyzować stanowiskami.A wtedy przyznają się do napisania Pana Tadeusza.

 190. Mauro Rossi
  25 listopada o godz. 20:44
  Z cyklu dla każdego coś miłego czyli o obecnej premierce RP piszą m.in. tak:
  W 2005 zgłosiła akces do Platformy Obywatelskiej, jednak ostatecznie nie znalazła się w jej szeregach i wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości
  albo i tak
  W 2004 została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej* w gminie Brzeszcze. W 2004 brała udział w jednym z kursów organizowanych przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych.
  Ten kurs tutaj czy w Stanach?
  *- to zakrawa na niebezpieczne związki…

 191. Bar Norte
  23 listopada o godz. 21:07
  wyzysk
  ,,Bez przesady, mowa jest przecież o konflikcie interesów w ramach mechanizmu demokratycznego.
  To przesadne i nieuprawnione porównanie, które tylko zaciemnia konflikt.”
  Przedtem demokracja socjalistyczna, teraz demokracja kapitalistyczna.
  Badania naukowe potwierdzily, ze 99 % nie ma nic do gadania.System jest z gory ustawiony, jak mecz bokserski.
  Robotnicy przemyslowi dali sie oszolomic thatcheryzmowi Lecha Walesy i jego sponsorow i jak owce z filmu Wajdy pozwolili sie zaprowadzic na rzez.

 192. Mauro Rossi
  25 listopada o godz. 20:39
  „alkoholik Maleńczuk wyśmiewa się ćpunów”.

  Mógłbyś uzasadnić tę opinię? Może jakiś cytatem?
  Czytałem jego wypowiedź. W ogóle nie wspomina o „ćpunach”. Mówi natomiast o hipisach i nikogo nie wyśmiewa. Dlaczego kłamiesz?

  Jeżeli zaliczasz się, do osób, które utożsamiają „hipisów” z „ćpunami”, to zachęcam Cię do uzupełnienia edukacji.

  Nawet w Wiki można przeczytać na ten temat, takie oto zdanie:”Wspólne zażywanie narkotyków stało się [z czasem] popularne podczas spotkań hippisów, nie było jednak zasadą wszechobecną w ich społeczności”.

 193. wyzysk

  „Bez przesady, mowa jest przecież o konflikcie interesów w ramach mechanizmu demokratycznego.
  To przesadne i nieuprawnione porównanie, które tylko zaciemnia konflikt.”

  Ale te dwa zdania w kontekście wątku o 1989 w Polsce dotyczyły postaci Hansa Franka o której pan napomknął. Postać Hansa Franka nie miała nic wspólnego z demokracją – jakąkolwiek.

  Natomiast w ocenie demokracji jest pan niesprawiedliwy. Przecież zarówno w Europie jak i USA czy w innych demokratycznych częsciach świata były okresy, że demokracja się sprawdzała. Nawet w blogowych dyskusjach te okresy są z sentymentem przywoływane. Działo się to wtedy gdy ją traktowano poważnie. Natomiast gdy podchodzi się do niej jedynie formalistycznie to czyni się z niej mechanizm fasadowy. Wtedy jest przez konflikty społeczne rozsadzana i w efekcie odrzucana. Przecież demokracja ma służyć rozwiązywaniu, rozładowywaniu konfliktów społecznych – ma godzić rozmite interesy grupowe. Jesli tak się nie dzieje to te konflikty rozgrywają się poza nią. Wtedy nikt już sobie nie zawraca głowy demokracją.

  Ale to, że demokracja ulega degeneracji i staje się fasadowa wcale nie oznacza, że należy ją w czambuł odrzucać. Po prostu należy spowodować by na powrót pełniła swoją rolę. Choćby dlatego, że nic lepszego jak na razie nie wymyślono.

 194. Bar Norte
  25 listopada o godz. 22:14
  Niemcy mieli demokracje przed 1933 rokiem, potem demokratycznie wybrali oszusta a w 1945 przy pomocy aliantow zbudowano demokracje oparta na zasadach Nowego Ladu Roosevelta. Nasi oszusci, poczynajac od Tadeusza Mazowieckiego, pozbawili spoleczenstwo chleba i godnosci, i teraz trzeba sprobowac zbudowac spoleczenstwo obywatelskie, nie ogladajac sie na doradcow z Wall Street i szczekaczki CIA.

 195. wyzysk

  Demokracja weimarska nie była zdolna do rozwiązania podstawowych problemów społecznych w Niemczech i dlatego upadła. Nie pomogła nawet zgodna z regułami demokracji delegalizacja NSDAP w 1923, po puczu monachijskim. W tym przypadku delegalizacja i wyroki więzienia dla jej kierownictwa tylko wzmocniły tę partię. Ją syciły mankamenty i wady demokracji weimarskiej.
  Powtórzę więc co napisałem wcześniej – jesli demokracja nie jest zdolna do rozwiązania podstawowych dla społeczeństwa konfliktów grupowych interesów to jest ma charakter fasadowy i te konflikty ją rozsadzają.
  W demokracji weimarskiej formalnie rzecz biorąc wszystko grało. Tyle, że nie przekładało to się pozywytwnie na realia społeczne.

  To, że powojenna RFN jest jak na razie demokratycznym państwem wynika z tego, że jej twórcy wyciągnęli wnioski z mankamentów demokracji weimarskiej.

  Nie wiem czemu pan pisze o tzw „społeczeństwie obywatelskim”. Przecież to jest określenie czysto propagandowe z zasobów tzw „postpolityki” neliberalnej – bez przełożenia na realia społeczne. Ten termin nic nie znaczy. Poniżej tekst na ten temat:

  http://pzaleski.republika.pl/2007%20propaganda%20spoleczenstwa%20obywatelskiego.pdf

  W tym przypadku należałoby się posługiwać terminem „społeczeństwo polityczne”. W znaczeniu jakie stosował np Alexis de Tocqueville czy Karol Marks. Najogólniej mówiąc chodzi o społeczeństwo, którego członkowie zdolni są do tworzenia relacji politycznych miedzy sobą jak również rządem.

 196. ozzy; 18:20.

  Na tym polega propaganda – dowiadujesz sie tego co komu i kiedy wygodnie.

  https://www.youtube.com/watch?v=WFMtb5SfFV4

 197. Mauro Rossi; 18:16.

  Nie musisz nic tlumaczyc,to sie zmieni a jak Polska i UE przestana od Rosji
  kupowac rope i gaz to zmieni sie szybciej.
  Zapewniam ciebie w niedalekiej przyszlosci rurociag ,,Przyjazn” pojdzie
  do wiecznego remontu.
  https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2013-01-09/ropociag-wsto-polaczyl-syberie-z-oceanem-spokojnym

 198. @Mauro Rossi

  „obrona ludności polskiej przed atakami przestępców.”

  Sehr gut, Rossi. Teraz jeszcze p.erdzielnij cos o Morelu i Wolinskiej, nafajdaj jakies ku.wskie smrody o „masakrze” w „Deir Yassin” / w „Koniuchach” (wybierz jedno), posadz klocka na temat „zydow z UB” i sprobuj uwienczyc dzielo za pomoca defekowania o „Palestynczykach”, ktorym chciwa lapa syjonistycznego zoldaka ostatniego kalacha i ostatni kawalek Semtexu odbiera.

  Tyle tylko, ze te wszystkie kominowe smrody to juz od dawna sztuka dla sztuki. Z twojego i twoich koleci punktu widzenia Zyd nieprzerobiony na mydlo to z definicji „przestepca”. Tyle tylko, ze masz za krotkie lapki. Nikogo pod sciana nie postawisz i nikogo do oblanej benzyna stodoly nie zagonisz. Zycze zatem milego hejtolenia i hajlowania. A antyrakiety moglibyscie chyba kupowac od bratniego Hamasu czy od milego waszemu sercu Iranu. Co was urwal pokrecilo, zeby od „przestepcow” Skyceptory kupowac?

 199. Mauro Rossi
  25 listopada o godz. 20:45′
  Kierownik Radia maRyja moglby sie jeszcze bardziej na krzywdzie wzbogacic, sprzedajac szabrowane drewno osadnikom na terenach okupowanych , skoro w ostatnich miesiacach odkryl w sobie wielka milosc do Jedynej Demokracji.

 200. @Mauro Rossi, @Wiesiek59

  Zafajdane, durne hejterstwo popisuje sie wyjatkowo glupia i wyjatkowo ku..wska pogarda w odniesieniu do kazdego, kto zajmuje sie jakakolwiek pozyteczna praca. Lekarz, spawacz, kafelkarz – ku.,wskie hejterstwo mowi o takich ludziach z pogarda i z wyzszoscia. Ku..skie hejterstwo oczywiscie nawet nie bierze na te swoje male lebki, ze ludzie dorabiaja sie uczciwa praca, jesli wyuczyli sie dobrego zawodu.

  Hejterstwo zna tylko jeden sposob dorabiania sie – metode stodolowo-zapalczana. Hejterstwo w ogole nie jarzy, ze mozna dorabiac sie inaczej niz poprzez rabunek.

 201. @Mauro Rossi

  … chyba sam nie czyta tego, co tutaj wp.dala. Taki funkcjonalny analfabetyzm.

  Z materialu, ktory tutal w..lil wlasnie @MR:

  „Dariusz Libionka: … ja jestem autorem tekstu o wymordowania kilkudziesięciu Żydów pod Kraśnikiem przez osoby należące do podziemia narodowego, dokładnie- do Narodowej Organizacji Wojskowej Armii Narodowej (NOW AN), która stała się później, najprościej rzecz ujmując, częścią Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ). Wydarzenie, które analizuję, miało miejsce pod koniec 1942 r., kiedy jeszcze struktura podziemia narodowego ostatecznie się nie wykrystalizowała.”

  Chylimy glowe w niemym podziwie dla bohaterskiej i bezpardonowej walki ehmm… Aliantow. Znaczy Niezlomnych, z Narodowych Sil Zbrojnych. Alez dzielni zolnierze walczyli! Powtorzmy:

  „a jestem autorem tekstu o wymordowania kilkudziesięciu Żydów pod Kraśnikiem przez osoby należące do podziemia narodowego, dokładnie- do Narodowej Organizacji Wojskowej Armii Narodowej (NOW AN), która stała się później, najprościej rzecz ujmując, częścią Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ).”

  Miejmy nadzieje, ze @MR jest urwal dumny z dokonan walecznych Zolnierzy Niezlomnych.

 202. Bar Norte
  26 listopada o godz. 0:41
  Haslo ,, spoleczenstwa obywatelskiego” wbilo sie w swiadomosc w latach 80-tych, ale jak najbardziej poszukam teorii de Tocqueville’a i Marksa na temat spoleczenstwa politycznego.
  Niemcy chyba jednak nie zostali zmuszeni do samokrytyki, ale do przyjecia gotowego szablonu wymyslonego dla nich ( i Japonczykow ) przez jankesow.

 203. Pieniądze dla tych pasożytów nie są żadnym tabu. https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/anna-lewandowska-o-biznesie-swoim-i-roberta-lewandowskiego/xk3wxw0
  Są natomiast dla tych, dla większości, którzy na rękę zarabiają po 1500 zł.

 204. wyzysk

  „Niemcy chyba jednak nie zostali zmuszeni do samokrytyki, ale do przyjecia gotowego szablonu wymyslonego dla nich ( i Japonczykow ) przez jankesow.”

  Jeśli chodzi o Japonię to się z panem zgadzam. Istotnie konstytucję napisali im Amerykanie. Z tym, że wcześniej dokonali w tym kraju rewolucji znosząc feudalizm, który McArthur uznawał za główną przyczynę japońskiego militaryzmu. Tak więc najpierw przymusem przeorali strukturę społeczną (reforma rolna, dekartelizacja przemysłu, powszechne prawo wyborcze, wolnosci związkowe, polityczne itd) dostosowując ją do systemu demokratycznego. A dopiero potem tę zmienioną strukturę społeczną ujęto w formę narzuconej demokracji. I to się sprawdziło.

  Natomiast Niemcom nie musieli pisać na nowo konstytucji, bo wiemarska była dobrym aktem prawnym. Z tym, że nie na realia społeczne lat 20 i 30. W realiach kraju wyniszczonego wojną, pogrązonego w kryzysie ona była tylko formalistyczną fasadą. Tak naprawdę wykorzystywana była w zakresie formalnym a nie realnym, bo część Niemców jej nie uznawała a elity polityczne były niezdolne do wykorzystania mechanizmów demokratycznych do stabilizowania sytacji społecznej.
  W związku z tym nie było po wojnie potrzeby narzucania Niemcom konstytucji. Wystarczyła bowiem modyfikacja weimarskiej. Przecież twórcy niemieckiej ustawy zasadniczej czerpali rozwiązania z konstytucji weimarskiej nawet odwołując się do niej wprost.
  Z tym, że alianci doskonale zdawali sobie sprawę, że bez radykalnej zmiany realiów gospodarczych, społecznych w Niemczech nic z demokratyzacji nie będzie. Stąd np przyjęcie tzw „społecznej (socjalnej) gospodarki rynkowej” jako obowiązującego modelu gospodarczego. Po prostu świadomi byli tego, że społeczny ład, dostatek, dobrobyt i poczucie bezpieczeństwa jest główną gwarancją demokracji. Tak więc demokracja realizacji tych celów powinna służyć – w swoim interesie.
  W ten sposób społeczną treść dostosowano do demokratycznej formy. Tak zabezpieczono się przed recydywą Weimaru.

 205. A dzieją się rzeczy dziwne, a ciekawe. Krótko mówiąc świat stoi przed dylematem: kolaps systemu monetarnego, albo wojna. W XX wieku ludzkość dwa razy stała przed podobnym wyborem i za każdym razem wybrała wojnę. Dla światowej finansjery był to wtedy wybór oczywisty. Wtedy parę milionów ofiar mniej, czy więcej nie miało (oczywiście tylko dla finansjery!) większego znaczenia. Dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Pierwszy raz w historii ludzkość dysponuje technicznymi możliwościami samozagłady. Trzecia wojna światowa byłaby ostatnią w dziejach ludzkości. Cynicznie można by powiedzieć: do trzech razy sztuka. Pozornie wybór jest więc prosty. Pozory jednak mylą. Jako, że do tej pory zawsze wybierano wojnę, światowego kolapsu systemu monetarnego jeszcze nie „przerabialiśmy”, w dodatku jest on nieunikniony i wszystko wskazuje na to, że – chcemy czy nie – zakończy się on także wojną. Stoimy wiec przed dylematem młodego człowieka, słyszącego na swoje pytanie „mam się żenić, czy nie”, odpowiedź doświadczonego kolegi: „cokolwiek zrobisz, źle zrobisz”.
  https://pecuniaolet.wordpress.com/2016/03/03/pokoj-kosztuje-zbyt-wiele/
  ===========

  Czy ten trend można odwrócić?
  Chyba jedynie wtedy, gdy kontrola systemu finansowego świata trafi w inne ręce niż anglosaskie…..
  Co bez walki, nie wydaje się możliwe.

 206. „Die Ursache für das Sinken des Zinsfußes wird vorzüglich darin gefunden, daß die besonders rentablen Kapitalanlagen großen Maßstabes heute erschöpft sind und nur Unternehmungen von geringer Ergiebigkeit übrig bleiben.” – Przyczyny obniżki stopy procentowej należy szukać w fakcie wyczerpania szczególnie dochodowych źródeł inwestycji i pozostaniu do dyspozycji jedynie źródeł nisko dochodowych (tłumaczenie moje). Ówczesny system monetarny znajdował się wtedy mniej więcej na obecnym etapie. Pismo wyjaśniło także, co należałoby zrobić, aby odwrócić ten trend:

  „… die neuen Länder, beispielsweise Afrika, sehr rasch durch europäische Kapitalien erschlossen werden, damit einem solchen Sinken begegnet werde.” – europejski kapitał musi inwestować w nowych krajach, na przykład afrykańskich, aby zapobiec dalszemu spadkowi (tłumaczenie moje). Autor tego tekstu wiedział jednak, że pomoże to jedynie na krótki okres czasu, więc szczerze przyznał, że:

  „Nur ein allgemeiner europäischer Krieg könnte dieser Entwicklung Halt gebieten durch die ungeheure Kapitalzerstörung, welche er bedeutet.” – jedynie ogólnoeuropejska wojna i wywołane nią ogromne zniszczenie kapitału, może zahamować dalszy spadek oprocentowania (tłumaczenie moje). Autor wszystko trafnie przewidział. Rzesza Niemiecka najpierw starała się zdobyć jak najwięcej kolonii w Afryce, a w roku 1914 przystąpiła do realizacji dalszej części przepowiedni – rozpętując pierwszą wojnę światową.
  ============

  Ach, te analogie……

 207. Postępowanie napuszczonych na prezydenckiego doradcę gen. Kraszewskiego służb specjalnych (wyszukiwanie związków z Rosją, z Nocnymi Wilkami, weryfikowanie prezentów wódczanych jako dowodów na werbunek (?), itd.) jest dokładnym odzwierciedleniem mentalności PiSowskich liderów – podejrzewać wszystkich o wszystko, szukać haków na konkurentów politycznych, dzielić ludzi na MY i cała resztę, która składa się z wrogów, agentów i sprzedawczyków, a w najlepszym przypadku to drugi sort.

  Ta sama mentalność kazała Jarosławowi Ka rękoma Antoniego M. szukać zdrady, spisku i zamachu w katastrofie smoleńskiej, przerabiać katastrofę samolotową typu CFIT na zamach wybuchowy, wynajdywać winnych zamachu (P. i T. na molo w Sopocie, tajne spotkania w knajpie moskiewskiej) i w końcu po poznaniu „prawdy której być może nie da się ustalić”, ta mentalność pozwoliła wykrzyczeć w parlamencie szeregowemu posłowi w twarz zamachowcom – zdradzieckie mordy i kanalie, zabiliście mojego brata.

  Sprawdzanie gen. Kraszewskiego przez służby specjalne jest pochodną tej mentalności, której czołowym nosicielem poza Jarosławem Ka jest Antoni M. Ta mentalność, to paranoia. Sprawdzanie Kraszewskiego jest identyczne, jak przesłuchania Tuska, czy przesłuchania nieformalne demonstrantów stających w obronie państwa prawa na ulicach. Przy pomocy wyjaśniania, przesłuchiwań, rozmów ostrzegawczych, wezwań, sprawdzania, itd., odbywa się pośrednio wmawianie ludowi, że „coś w tym jest”. A jak coś jest, to trzeba dalej badać, wyjaśniać.

  Druga sprawa, to tajne rozmowy, uzgodnienia szeregowego posła z prezydentem na temat ustaw o sądownictwie. Zetus1, dobrze, że poruszyłeś na EP tę sprawę. (zetus1, 25 listopada o godz. 17:26 ).

  Szeregowy poseł umawia się prezydentem na zapisy w ustawach, o czym ani parlament, ani społeczeństwo nic nie wie. Dyskusja za zamkniętymi drzwiami, prywatna rozmowa i to w najważniejszej sprawie – relacji władzy wykonawczej do władzy sądowniczej, czyli trójpodziału władzy. Relację tę, która jest zapisana w konstytucji PiS niszczy aktami prawnymi niższego rzędu od konstytucji – ustawami, co nie tylko jest grą nie fair wobec społeczeństwa, lecz jest pełzającym zamachem (puczem – ulubione słowo Jarosława Ka) na państwo prawa.

  PIS pogrywa nie fair ze społeczeństwem, kręci, oszukuje, wciąga ludzi w rzeczywistość równoległą, gdzie wszystko jest możliwe (nawet prawda, której nie da się ustalić) i zarzeka się, że w majestacie prawa to robi.
  Pzdr, TJ

 208. @wiesiek59
  22 listopada o godz. 22:06

  Cytat z tekstu do którego link podałeś:
  „Prawo rządzić będzie nadal tylko tam, gdzie będzie miało za sobą sile wykonawczą i nadzorczą, tzn. tam, gdzie społeczeństwo będzie na wysokim poziomie etycznym. Jedne narody będą rozkwitały, inne będą upadały. Federacje, unie, Commonwealthy będą się rozwijały tam, gdzie będą wyrazem naturalnych dążeń. Narzucone sztucznie załamią się żałośnie, narobiwszy przedtem wiele szkody.”

  Ocena Wieśka: „Mądry tekst.”
  Sorry Wiesiek, ale popadłeś w obszary trudne do obrony, o ile pochwalasz ten tekst. Składa się z Twoją admiracją dla Lukaszenki. Fui !

  To tekst na który może powoływać się obecna władza: na.ram (zdefekuję) na środku ulicy i co mi zrobicie. Rzeczywiście jest dylemat: albo udać, że nie widziałem, albo dać w mordę sradziecką. Tylko mnie się wydaje, że cywilizacyjnie odeszliśmy już od tego stylu, ale może to tylko wydawanie się.

  Nie wiem np.: czy podobają ci się szubienice z posłami PO i czy ocenisz tę demonstrację jako „mądrą” (?) Jedne państwa rezygnują z kary śmierci, inne obcinają rękę lub głowę, a jeszcze inne wieszają na haku rzeźnickim za żebro. Zależy co się komu podoba…

css.php