Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

29.11.2017
środa

Gwałt na Temidzie

29 listopada 2017, środa,

Sejm rozpoczął „debatę” nad poprawkami PiS do prezydenckich ustaw o KRS i o Sądzie Najwyższym w niecodziennych okolicznościach. W sądach trwają odwołania (faksem) prezesów i zatrzymania dyrektorów, w mediach publicznych trąbi się o rzekomo monstrualnych patologiach w sądownictwie, trwają echa manifestacji narodowców, w przestrzeni publicznej pojawiły się portrety polityczek (w większości kobiet), które poparły rezolucję Parlamentu Europejskiego krytyczną wobec poczynań polskiego rządu w dziedzinie praworządności.

Członkowie komisji sejmowych otrzymali poprawki PiS w ostatniej chwili, nie mieli czasu na zapoznanie się z nimi i przygotowanie się do dyskusji, w której ich wypowiedzi i tak ograniczono do jednej minuty, a nawet mniej. Sama treść ponad 40 poprawek do obu ustaw stanowi w dużym stopniu powrót do sprzecznych z konstytucją projektów zawetowanych przez prezydenta, z pozostawieniem uprawnień dla prokuratora generalnego i wyborem sędziów przez polityków oraz uzależnieniem składu SN od prezydenta. Treść i tryb poprawek (oraz zmian w ordynacji wyborczej do samorządów) pozwala mówić o gwałcie na Temidzie.

Co na to prezydent – nie wiadomo, ponieważ Andrzej Duda bawi w Wietnamie. Prawdopodobnie treści poprawek PiS nie zna, podobnie jak nie znali ich prezydenccy prawnicy. Jest to akurat przykład tego, jak w praktyce ma działać taki system: prezydent niech reprezentuje i podróżuje, a prezes i premier będą rządzili w kraju. Znakomita większość prawników krytykuje sposób „reformowania” wymiaru sprawiedliwości, ale oficjalna odpowiedź brzmi: „Suweren tak chciał, znał nasz program i wybrał nas, a więc wszystko to dzieje się w zgodzie z demokracją”. Sejmowa większość utożsamiana jest z carte blanche dla władzy, która może wszystko. Właśnie dobrała się do ordynacji wyborczej do samorządów.

Jeżeli do tego dodamy zamieszanie i napięcie związane z zapowiadaną rekonstrukcją rządu, która ma m.in. zadecydować o losie premier Szydło i ministra Macierewicza (o którego trwa konflikt PiS kontra prezydent), rekordowe poparcie dla PiS w sondażach oraz iskrzenie po stronie opozycji (nowa przewodnicząca Nowoczesnej, Lubnauer, podważa porozumienie „warszawskie” z Platformą) – to możemy śmiało twierdzić, że klimat polityczny jest podobny do tego za oknem. Listopad – dla Polaków niebezpieczna pora.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 349

Dodaj komentarz »
 1. Dawno nie słyszałem argumentu „symetrii”, że Platforma też tak robiła.

  Kolejne pobożne życzenie padło ofiarą … pogody, Ardian wraca do poczekalni prezesa. Tylko „Ucho prezesa” nie nadąża za wydarzeniami.

  PiS robe rewolucję w polityce, dokładniej – stawia wszystko na głowie. Oto de facto zmianę konstytucji, czyli podporządkowanie władzy sądowniczej tzw. „suwerenowi” robi się na chybcika i po nocach. Za to rekonstrukcja rządu ciągnie się całymi dniami i miesiącami – miała być w październiku, potem w listopadzie, na początku listopada za kilkanaście dni. A tu się okazuje, „jak media donoszą” – prezes ma wodę w kolanie.

  „Dobrą zmianę” da się przeprowadzić metodą „na suwerena”. Plus 500 złotych na dziecko.

 2. Jeszcze przed śnieżycą Szanowny Pan Felietonista D. Passent zdążył jeszcze wprowadzić „Gest Belki”.

  Otóż Marek Belka („Kropka nad i” 26-XI) chwali wicepremiera Morawieckiego po to, abyśmy – rzekomo – nie stracili wiarygodności w momencie, gdy będziemy krytykować PIS. Czyli chwalmy PIS, gdzie tylko możliwe i wiarygodne, aby reszta ataku zachowała siłę podpartą naszą wiarygodnością, twierdzi red. Passent.

  Ok, ale dokładniej za co „wybitny ekonomista i człowiek lewicy”, chodzi o prof. Belkę – „jeżeli chodzi o gospodarkę to wierzę Belce” (w ciemno) – za co on pochwalił Morawieckiego? Jedynie za dwie rzeczy: (1) że Morawiecki utrzymał jednak dyscyplinę budżetową, aczkolwiek deficyt w sytuacji dużego wzrostu PKB i niskiego bezrobocie wcale nie jest dobry, a dokonał tego, ponieważ wiele szalonych obietnic wyborczych Szydło nie zostało wdrożonych, czego notabene wyborcy i tak spodziewali się w znacznym stopniu, oraz (2) że szybko kupił Bank Pekao od UniCredit przez państwo (PZU) zapewne na doskonałych warunkach (podwójnie płaci, kto szybko płaci?). Jednocześnie w tym wywiadzie Belka krytykuje Morawieckiego, że nie zapowiedział kiedy odda ten bank w prywatne ręce, bo „repolonizacja” nie powinna być nacjonalizacją. Nadmiernej nacjonalizacji banków Belka absolutnie nie pochwala. Tyle pochwał w telegraficznym skrócie.

  Krytyki było więcej, nie będę wyliczać wszystkiego, m.in. za nadmiar propagandy sukcesu, wszak poprzednicy też mieli wzrost i walczyli o ściągalność podatków. Tak czy siak, szanse na gonienie średniej europejskiej nie są zdaniem Belki zbyt duże. I tu Belka nie różni się wcale w opinii o polityce rządu od „innego wybitnego ekonomisty prof. Balcerowicza”. W całej tej sytuacji red. Passent jednak „pozostaje zdezorientowany”. Tragedia!

  A gdyby przyjął, że różnica między wybitnymi ekonomistami nie polega na tym, że jeden jest człowiekiem lewicy, a drugi tylko wybitnym ekonomistą, lecz na czymś innym. Na stylu występowania przed kamerą. Balcerowicz robi z siebie człowieka kostycznego, zimnego, konkretnego do bólu, przez to drętwego w swych zapatrywaniach. Belka mając dokładnie te same zapatrywania prezentuje je z wystudiowaną finezją, nonszalancko, jak pytia delficka grająca Alana Greenspana.

  Dodam więc opinię prof. Orłowskiego, trzeciego wybitnego ekonomisty a nawet byłego człowieka lewicy (jako doradca prez. Kwaśniewskiego), który dotyka sedna dramatu polityki gospodarczej PIS w artykule „Polski cud gospodarczy: fakty i mity” (POLITYKA 48):

  „Jeśli rząd serio traktuje to, co zapisano w planie Morawieckiego, jego głównym zadaniem powinno być podjęcie działań zwiększających krajowe inwestycje, a także oszczędności, które z kolei powinny je finansować. Zadanie jest ogromne. Aby móc naprawdę trwale przyspieszyć tempo rozwoju kraju i spełnić wszystkie obietnice, udział inwestycji w PKB powinien być o co najmniej jedną trzecią wyższy, niż jest obecnie. Trochę mogą pomóc fundusze unijne, ale jedyną drogą do tego celu jest odbudowa zaufania prywatnych przedsiębiorców i właścicieli oszczędności do polityki rządowej.

  Gdyby jednak rząd nadal preferował konsumpcję, ignorując fakt, że dzieje się to kosztem oszczędności i inwestycji, a zdolności produkcyjne pozostają w tyle za popytem? Coś takiego może się dobrze skończyć tylko w bajce.”

 3. Tylko straszycie, straszycie i straszycie tym PiS-em. Niczego innego nie potraficie.

  A ja i tak na was i na ten wasz pieprzony PiS nie zagłosuję. Niech homo sovieticusy same się walą z homo hitlericusem. Obywateli do tego nie mieszajcie.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Sejm zwykłymi ustawami i rękoma posłów PiS zmienia konstytucję. Czy ci ludzie w przyszłości nie powinni odpowiadać za obalanie naszego ustroju? Czy już zawsze będzie tak, że zdrajcy Polski nie poniosą żadnej odpowiedzialności tylko dlatego, że byli posłami?

 6. @orjot

  To można zrobić, ale tylko poprzez powstanie narodowe przeciwko trzem okupacyjnym władzom.

  Czas pomyśleć o akcji „Powieśmy Sejm, Nierząd, Trybunały i Zarządy Partii Politycznych na 100 lecie Niepodległości”. Albo „Obalmy reżim okupacyjny i przeprowadźmy pierwsze demokratyczne wybory do Sejmu na 100-lecie niepodległości”.

 7. Totalnie mnie zgorszył ozzy. Żeby Rosję pokazywać nie przez Turgieniewa, Tołstoja, Dostojewskiego, Sołżenicyna, a przez stalinowca Żyrynowskiego. Wstyd, ohyda!

 8. Autorze wolniwj prosze boo nie nadazam:

  „Jeżeli do tego dodamy zamieszanie i napięcie związane z zapowiadaną rekonstrukcją rządu, która ma m.in. zadecydować o losie premier Szydło i ministra Macierewicza (o którego trwa konflikt PiS kontra prezydent)”

  Czy zechcialby pan napisac jak objawia sie to napiecie i zamieszanie?
  I gdzie ono sie objawia: w tygodnikach glownego nurtu i niektorych stacjach radiowych?
  A moze sie czepiam boo to nie zaden fakt a tylko ozdobnik tekstu?

  marcin lazarowicz

 9. Dzien dobry,

  panie @dandy, Wladmiir Wolfowicz Zirinowskij to tez jakas czesc Rosji wspolczesnej
  a wymienieni, wielcy rosyjscy pisarze – z Solzenicynem mam klopoty – to zupelnie inna
  historia. Dzisiejszy temat pana Gospodarza nie ma nic wspolnego z „totalnym zgorszeniem”, jakie wywolalem u pana. By je nieco zniewelowac polecam moich ulubionych autorow Achmatowa, Brodskiego, Mandelsztama….az po Masze Gessen.
  To tyle.

 10. Z przerażeniem cytuję fragment fielietonu Stanisława Michalkiewicza. Czyżby totalny świr polskich elit politycznych okazał się epidemią. Teorie spiskowe roznoszone przez „wirusem smoleński” dziesiątkują polskie elity intelektualne. Przeczytajcie ten fragment, a zobaczycie co wygadują ludzie uwiedzeni przez smoleńskiego szarlatana:

  „Na razie jednak bojownicy o praworządność i demokrację mają inne zmartwienia, a największe – ze złowrogim Antonim Macierewiczem, który wbrew wszystkim spekulacjom na temat spodziewanej rekonstrukcji rządu, przestępujących z nogi na nogę z niecierpliwości, nadal pozostaje na stanowisku ministra obrony. Nie tylko w swoim czasie ogłosił listę konfidentów, nie tylko doprowadził do rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych, nie tylko zablokował kontrakt na „Caracale”, nie tylko przeprowadził w naszej niezwyciężonej armii kurację przeczyszczającą, w następstwie której odeszło z niej ponad 30 generałów – akurat tylu, ilu trzeba by do utworzenia Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego – to jeszcze ujawnił, że większość, a może nawet wszyscy członkowie tej tornistrowej arystokracji pochodzą z tak zwanego „złotego funduszu”, to znaczy – założonej przez generała Jaruzelskiego w wojsku konspiracji, której celem było opanowanie armii przez faworytów starych kiejkutów. Zbulwersowany do żywego ujawnieniem tej sprawy Najstarszy Kiejkut III Rzeczypospolitej, występując w TVN nie mógł się już doczekać dymisji złowrogiego Antoniego Macierewicza, a towarzyszący mu pan prof. Roman Kuźniar, tak gorliwie złowrogiego ministra obrony krytykował, że z tej gorliwości omal nie połknął własnego języka. Do tej koalicji przyłączył się pan prezyent Duda, który nie posiadał się ze zdumienia z powodu wycofania przez złowrogiego ministra wniosków o generalskie awanse. Widać, że pana prezydenta Dudę niełatwo udelektować; jeśli złowrogi minister Macierewicz składa wnioski o generalskie awanse – to pan prezydent odmawia ich uwzględnienia. Znaczy się – źle – ale kiedy złowrogi minister wnioski wycofuje, to też źle. Znaczy – i tak źle i tak niedobrze. Czyżby stare kiejkuty w zamian za swoją przyjaźń zażądały od pana prezydenta przyniesienia im na tacy głowy ministra Macierewicza? Wszystko to być może, ale złowrogi minister też nie jest dziecko i ma pewne atuty. Oto właśnie kupił od Amerykanów rakiety „Patriot”. Wszyscy mądrale mówią, że one przestarzałe i w ogóle – ale dotychczas nie było u nas żadnych i było dobrze – więc nie jest wykluczone, że udziałowcy „złotego funduszu” mogą zostać przez zimnego rosyjskiego czekistę Putina wytargani za uszy. Nic tedy dziwnego, że tak się denerwują, nie mogąc doczekać się kolejnej kombinacji operacyjnej, jaka zostanie podjęta kiedy tylko skończy się pieriedyszka.”

  Czas transformacji ustrojowej zdewastował umysły polskich elit intelektualnych.
  Od kogo młodzi Polacy mają czerpać wiedzę o świecie? Co maja czytać, kogo słuchać ?

 11. Mad Marx
  30 listopada o godz. 1:42
  Uzywa kola ratunkowego i cytuje paru znajomych zydow jako Alibi dla wlasnego antysemityzmu.

  Mauro Rossi
  29 listopada o godz. 23:56
  Zabrania czytania bajek ateistom.
  1. radzilowJedwabne
  29 listopada o godz. 18:50
  @mag
  Mag jak wszyscy antysemici ma w szafie dyzurnego zyda.

  1. neospasmin
  29 listopada o godz. 15:11
  Podczas Ii wojny swiatowej Zydzi nie byli Polakami.
  Mieli zupelnie inne od Polakow cele.
  Mieli zupelnie inny system wartosci nizli Polacy.
  Mauro Rossi
  29 listopada o godz. 15:12
  Saldo mortale
  29 listopada o godz. 12:20
  „neospasmin 29 listopada o godz. 11:57 Twoj przyczynek jest antysemickim „wyglupem”.
  Nie wyślilaj się, Neospazmin postawił poprzeczkę zbyt wysoko dla ciebie. To co napisał zrozumiałe jest dla wszystkich, ale nie dla każdego.
  Mój komentarz
  Katechizm neospasmina dla prawdziwych Polaków
  Krótko i zwięźle – Żydzi nie tylko nie byli Polakami, ale mieli inne cele, zupełnie inny system wartości.
  Neospasmin w sposób katechetyczny dał gotową odpowiedź – zgrabnie, zrozumiale dla ludu, (jak w katechizmie – gotowa odpowiedź na wszystko) wyłączył Żydów ze społeczeństwa historycznym argumentem, co było w czasie wojny.
  A Rossi, to pojętny everyman – od razu załapał o co chodzi neospaminowi.
  Pzdr, TJ

  zetus1
  29 listopada o godz. 16:15

  Nie zrozumial zdania bodajze Grynberga. Nie chodzi bowiem w nim jak powinno byc, lecz jak jest.

  To nie ja popelniam blad, generalizujac,stygmatyzujac drugich. Ten blad popelniaja antysemici. Neospasmin jednym tchem charakteryzuje miliony, wlasciwie wszystki polskich zydow, zydow Polakow. Takie trudne do zrozumienia.

  Zastanawiam sie czy antysemityzm obecny w blogosferze jest zamierzony, czy tez wynika z niedouczenia tu piszacych. Niepotrzebne skresli.

  Przodowniczka blogosfery odezwala sie i donosi……

  mag
  29 listopada o godz. 16:06

 12. ———————————–dla czystej etnicznie Mag i jej fanek…..oraz fanow…..

  Mag wowczas darzyla Cynamona nieograniczona sympatia….Mag bowiem reaguje wybiorczo…

  Ponizej pare przykladow b r u n a t n e g o, cynamonowego jezyka, jezyka LL czyli TWA:
  Gdy krytykowalem faszystoidalny jezyk Cynamona29, to uznano mnie za donosiciela…
  Donosze wiec ponownie, ze nie znoszacy chamstwa Cynamon unosi sie ponad poziom Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, ktorego czlokowie przejawijaja tendencje agresji przemieszczonej……
  Kazda krytyka jest jednak ciekawsza, niz nudne gaworzenie.
  A b s c h a u m (jezyk nazistow oraz zolnierzy z jednostek SS) uzyty tylko raz….
  D o b r e z b y l o b y p o w s a d z a c t y c h p a n o w d o w i e z n ia.”
  p a r c h e m
  T u m o r (czyt. rak jako jednostka chorobowa)
  T e r r o r y s ta
  s z c z u r k a – s z p i e g a
  o k r ó t k o c h r ą c z k a c h…
  ś l e d ż s t a r o z a k o n ny
  śledż izraelitański”
  Tel-Aviv śledż” lub “śledż jerozolimski”.
  mus jabłkowo-bananowy z rodzynkami o nazwie
  “słodka Strefa Gazy” , a popularną karpatkę przechrzciłbym na “kremowe
  Wzgórza Golan” !
  Dederowcy
  p a r c h e m
  s z c z u r k a – s z p i e g a
  o k r ó t k o c h r ą c z k a c h…
  Kiedyś, na takie “zjawisko”, bardzo pomocny był “A z o t o x”
  s z c z u r k o-s z p i c l i
  t e r r o r y s t ą i r a s i s t ą

 13. Przodowniczkom i przodownikom blogosfery, ktorzy potrafili milczec i przemilczali cynoamonowe atrybuty ….

  …..Chcesz być ofiarą papużek nierozłączek? Na własne życzenie?
  Kilku już było, nie dali rady temu towarzystwu wzajemnej adoracji.
  Ja już w ogóle nie reaguję na ten A b s c h a u m – strata czasu, ot co !
  Pozdrowionka….
  Moj komentarz; A b s c h a u m: tak okreslali nazisci nie tylko przeciwnikow politycznych, lecz rowniez jencow wojennych oraz pracownikow przymusowych.

 14. W wymiarze sprawiedliwości pracują w zasadzie katolicy.Czy Ziobro wietrzy wymiar sprawiedliwości po katolikach.Wszak nawet czołowi prawnicy deklarują pierwszeństwo zasad wiary przed regułami prawa świeckiego.A nawet przyjmowali ordery od papieża za taką linię orzeczniczą.Klauzula sumienia przed konstytucją. Tak sobie myślę czy religię zastąpi doktryna partyjna dajcie człowieka a znajdziemy na niego paragraf.

 15. Swiatowidowi alias Wiesiowi i pozostalym Przodowniko raza Przodowniczkom, a szczegolnie czystej etnicznie Mag….

  Izrael zastapil dzisiaj niejako “brzydkie” slowo Zyd. Dziwie sie, ze nie krytykuje sie danego rzadu izraelskiego, wybranego wprawdzie przez wiekszosc (mniejszosc stanowi rowniez znaczna czesc spoleczenstwa izraelskiego), lecz krytykuje sie Izraelczykow i Izrael. Celuja tu przodownicy blogosfery, celuje jednak slepo, bo mowi, to o czym wszyscy wiemy.

  Izrael krytykuje wiekszosc (przodownicy nic nowego nie odkryli; szkoda jednak, ze zapominaja prymarnego cytatu o muchach rowniez w tej kwestii), Palestynczykom finansowo pomagala dotychczas jedynie UE, pozostali, w tym kraje arabskie, chetnie zapominaja o bratniej pomocy. Utozsamianie Panstwa Izrael ze spolecznestwem izraelskim jest niedorzecznoscia sama w sobie. Niedorzecznoscia jest wrzucanie do jednego “worka” wielomilionowej dosc heterogennej, polaczonej religia spolecznosci. Zakladam, ze w Izraelu zyja rowniez ateisci. Poza tym 38 roznych nacji roznych wyznan. Sadze, ze obecny antysemityzm w Polsce nie ma nic wspolnego z polityka Izraela. Oczywiscie, ze nie mozna utozsamiac krytykow Izraela z antysemitami. Moim zdaniem nalezaloby w toczacych sie debatach o antysemityzmie oddzielic kwestie Holokaustu i antysemityzmu oraz rzekomego antypolonizmu. Tego zycze empatycznym przodowniczkom i przodownikowm blogosfery.

  Fakt ukrywania antysemityzmu nie swiadczy o jego zaniku. Antysemici ulegaja rowniez pewnemu procesowi rozwoju i zmieniaja tenor swoich wypowiedzi. Zmian tych nie mozna jednak postrzegac jako zanik antysemityzmu.

  Mam nadzieje, ze w blogosferze swiadomosc odpowiedzialnosci za nasza przyszlosc bedzie nadal rosla. Mamy bowiem czesto do czynienia z dwoma negujacymi sie mitami; AK mordujaca Zydow i Zydzi w UB mordujacy Polakow. Moim zdaniem, dziesiatki lat po wojnie mozliwa jest rzetelna analiza tamtych czasow bez uciekania sie do relatywizowania losu Zydow polskich. Poza tym synowie oraz corki Zydow aktywnie dzialajacych w owczesnym aparacie bezpieczenstwa zaplacili adekwatna cene w swojej walce, aby Polska byla Polska (KOR), wiezieniem i ponizeniem. Zaplacili tez proba pokazania prawdy: Mimo ze urodzeni ponad dwadziescia lat po smierci Stalina nie uciekaja od odpowiedzialnosci za zlo wyrzadzone przez ich protoplastow. Nie neguja koniecznosci poczucia odpowiedzialnosci.

  Przychodzi mi na mysl Canetti; “tylko ten kto jest w stanie poczuc wstyd, traktuje siebie powaznie”. Druga, pozytywna strona odslaniajaca szarocienie naszej przeszlosci broni sie sama i nie widze koniecznosci jej zaznaczania. Mowienie jednak o dzisiejszym antypolonizmie, gdy zajmujemy „niewygodne“ miejsce w strukturach europejskich jest przynajmniej nieporozumieniem. Porownujac przytoczone argumenty swiadczace o obecnym antysemityzmie w Polsce z potencjalnym i realnym antypolonizmem zaczynam sie zastanawiac, czy Polacy wychodza sobie na przeciw, czy przeciw.

  PS
  Majac klopoty ze snem widze w polsnie wszedzie w Polsce “Mlodziez Wszechizraelska” szykanujaca Polki i Polakow na ulicach polskich miast. Obudzony widze Mlodziez Wszechpolska, ciagle politycznie obecna w Polsce. Dlatego wazne byloby okreslenie miejsca i czasu wystepowania obu zjawisk goraco tu dyskutowanych w blogosferze.

 16. …Suweren tak chciał, znał nasz program i wybrał nas, a więc wszystko to dzieje się w zgodzie z demokracją”… tak mysla i bladza w kierunku marginesu, pisowscy politycy i polityczki.

  Tak mysli MR i wiekszosc antydemokratow. Zapominaja bowiem o waznym atrybucie demoktacji,ktorym jest uczestnictwo w tejze, mozliwie wszystkich grup spolecznych, zawodowych……………

 17. Zaczynamy wiec PRL bis, w ktorym szef partii (tu Gierek) orzekal o winie i decydowal rowniez, czy ktos moze zostac zwolniony z wiezienia.

 18. …Suweren tak chciał, znał nasz program i wybrał nas, a więc wszystko to dzieje się w zgodzie z demokracją”…

  To tak jak w PRL-u. W PRL-u była demokracja nawet większa. Na program partii głosowało 97% wyborców.

 19. Rząd rozważa wprowadzenie prezerwatyw na kartki.Bo zaśmiecają środowisko.Tak sobie myślę o co tu chodzi.

 20. Przed krakowskim sądem odbywa się dziś karykaturalne widowisko parodii sądowej, prywaty i bezprawia. Minister prokurator Ziobro oskarża znanych lekarzy kardiologów o śmierć swojego ojca przed laty. Oskarża przy pomocy mianowanych w tym celu swoich, dobranych przed kilku dniami sędziów. Wyniku można się spodziewać. Już wcześniej zerowy Ziobro zlikwidował w wolnej Polsce operacje transplantacji. Teraz szykuje zamach na wszystkich sercowców. Strzeżcie się, tym bardziej, że dziś jest pogoda zawałowa. A ja cieszę się z odzyskanej niepodległości i wolności.

 21. Autor:

  „w przestrzeni publicznej pojawiły się portrety polityczek (w większości kobiet), które poparły rezolucję Parlamentu Europejskiego krytyczną wobec poczynań polskiego rządu w dziedzinie praworządności.”

  Az sie prosi zapytac, Autorze, jak oceniasz udzial Polek w uchwaleniu rzeczonej rezolucji?
  Uznaje pan prawo do potepienia takiego zachowania?
  A forma tego potepienia ( artefakty na stryczkach) nie przypomnia panu wydarzen z okresu powstania kosciuszkowskiego? Kiedy portrety zdrajcow (nie oni sami!) zawisly na warszawskich latarniach?
  Czy mozna jasniej, a zarazem bez przemocy, ocenic czyny wspomnianych pan?

  Dosc zabawnym wydaje mi sie w tym kontekscie list p.Tajaniego- w kraju jego pochoodzenia nie to ze bylego dyktatora ale i jego przyjaciolke/kochnanke zabito bez sadu a nastepnie powieszono nogami do gory. Nie portrety ale ludzi.

  I taki ktos bedzie instruowal jak powinna wygladac polska tradycja…

  marcin lazarowicz

 22. p.Symetryczny:

  czy twierdzi pan ze sedziowie orzekajacy w apelacji od wyroku w sprawie smierci p.Ziobro nie sa niezawisli?
  Ma pan jakiekolwiek podstawy by tak twierdzic?
  A moze twierdzi pan jeszcze ze Z.ziobro mial/ma wplyw na dobor skladu orzekajacego w tej sprawie?

  Jesli nie to moze odwola pan swoj komentarz i poprosi administratora blogu o jego usuniecie?

  marcin. lazarowicz

 23. @DP: „Suweren tak chciał, znał nasz program i wybrał nas, a więc wszystko to dzieje się w zgodzie z demokracją”

  Taki ustrój nazywa sie tyranią wiekszości i nie ma nic wspólnego z demokracją. Przed tym właśnie zabezpieczały się państwa Europy Zachodniej po IIWŚ poprzez sądy konstytucyjne i zapisy o tym, że konstytucje można zmieniać kwalifikowaną większością (60 – 70%).
  U nas też jest konstytucja i są tam odpowiednie zapisy, tylko że dla „większości” to nie stanowi przeszkody – ponad prawem jest wola narodu jak to pięknie ujął poseł Kornel Morawiecki. Żyjemy w okresie „triumfu woli”. Podobno sędziów trzeba kontrolować, a kto skontroluje tych którzy będa kontrolować ?

  Teraz Sejm mógłby uchwalić, że kulawym należy obciąć nogę i do dzieła – suweren tak chciał. Pewnie część posłów nawet nie zauważyłąby na co głosuje. Czy to nikomu nie przeszkadza ? Bo pani Przyłębskiej raczej nie.

  Cz. Miłosz:
  „Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się kłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.
  Możesz go zabić – narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.”

 24. neospasmin
  30 listopada o godz. 9:42
  Tak. Podtrzymuję, bo tak wskazuje logika wydarzeń. Szczególnie ostatnich dni.

 25. teo
  30 listopada o godz. 0:03

  „Dawno nie słyszałem argumentu „symetrii”, że Platforma też tak robiła.[…]”

  Oj, to chyba niezbyt często słuchasz, co piszczy w mediach albo ja zbyt wiele czasu poświęcam na słuchanie, czytanie, oglądanie. „Robiliście to samo” -ten argument w odniesieniu do rządu PO-PSL i – jeśli dobrze pamiętam -po raz pierwszy pojawił się w grudniu 2015 roku, kiedy PiS zaczęło kombinować z Trybunałem Konstytucyjnym – na zarzuty ze strony posłów PO odpowiadano właśnie tym argumentem i tak się dzieje po dziś dzień, kiedy opozycja kieruje jakieś zarzuty wobec PiS, a dzieje się tak codziennie.
  Ten czy inny pisowski polityk potrafi w tym samym zdaniu powiedzieć, że „PO też tak robiła” i jednocześnie zaprzeczyć temu, że postępuje podobnie jak PO.

  Kiedy PO-PSL obsadzał swoimi ludźmi różne intratne posady, po stronie pisowskiej rozlegał się jazgot, że nepotyzm, że kolesiostwo, kiedy PiS doszło do władzy i zrobiło to samo, tyle że na skalę stokroć większą, odpierało zarzuty opozycji właśnie tym argumentem.
  PiS oskarżało PO, że w jej szeregach roi się od komuchów, b. funkcjonariuszy SB, WSI itp., ale gdy samo objęło rządy, uczyniło twarzą reform wymiaru sprawiedliwości właśnie komucha i prokuratora stanu wojennego – Piotrowicza, ambasadorem w Niemczech uczyniono esbeckiego kapusia – Przyłębskiego, w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego zatrudniono b. esebeka – płk.Kudrelka, w tym samym czasie PiS trąbi, że należy się pozbyć z sądownictwa i nie tylko – „komunistycznych złogów”.

  Przedwczoraj Ziobro odwołał i aresztował kilku prezesów i dyrektorów sądu, m.in. tego, w którym wydano niekorzystny wyrok w sprawie dot. śmierci ojca Ziobry, jak również w sądzie apelacyjnym, w którym od dziś toczy się postępowanie odwoławcze. Wyobraźmy sobie podobną sytuację za poprzednich rządów.

 26. Zgodnie z wypowiedzią któregoś z panów Kaczyńskich:

  „Sąd ma sądzić zgodnie z polską racją stanu”.
  Czyli, niekoniecznie z uchwalanymi w pocie czoła kodeksami, czy ustawami.
  Sedzia musi wiedzieć, co jest racją stanu definiowaną ad hoc przez zmieniające się garnitury polityczne.

  Czy na takim fundamencie- DORAŹNOŚCI- można coś zbudować?
  W kraju w którym można odwrócić znaczenie słów, czy wyinterpretować z dowolnego zdania całkowicie przeciwstawną treść, można wszystko.

 27. @jobrave

  Symetryzm nie mówi, że ukraść dwie kury i ukraść 10 krów to ten sam czyn. Symetryzm mówi, że Kali jak ukraść 2 kury i że jak Kali ukraść 10 krów, to Kali jest złodziej a nie uczciwy człowiek. Symetryzm mówi też, że ten co Kalemu ukraść 2 kury i że ten co Kali ukraść 10 krów, to też złodziej, a nie uczciwy człowiek.

  Popiśdzieleni Kaliści (jak Ty) natomiast mówią, że jak my ukraść dwie kury to dobrze, ale jak tamci ukraść 10 krów to nie dobrze. Albo, że jak my ukraść dwie kury to dobrze, bo inni przecież też kradną i to nawet więcej, bo 10 krów.

  PiS i PO to to samo, bo obie organizacje mają charakter mafijny, postawiły się ponad prawem a ich władza wynika z oszustwa wyborczego i jest formą partyjnej dyktatury, która traktuje państwo jak swój prywatny chlew. To że PiS ściągnął rękawiczki i uprawia swój gangsterski interes już bez żadnych hamulców w sposób otwarty nie zmienia istoty rzeczy.

  PiS to nie żadna „dobra zmiana”. PiS to „parszywa kontynuacja” i ukoronowanie bezprawia i partyjnego bezhołowia III RP.

 28. snakeinweb
  30 listopada o godz. 10:29

  W Rzeczpospolitej Szlacheckiej, inne prawo obowiązywało panów, inne pospólstwo czy chłopstwo.
  Ten model dość powszechnie panuje w demokracjach.
  Za ten sam czyn, dzięki dostępowi do najdroższych papug, elitom wolno więcej pomimo pozornej równości wobec prawa.

  Doskonale to widać na przykładzie ustosunkowanych łowców kamienic z wkładką mięsną……na przykład.

 29. Coś dla wielbicieli „jedynej demokracji Bliskiego wschodu”
  Czystość rasowa i religijna kwitnie…….
  =============

  Kilka dni temu jeden z włoskich dzienników prawicowych zachęcał ministra Minniti, by ten w celu oswobodzenia Włoch z nielegalnych imigrantów i „uchodźców” zastosował metodę Netanyahu.

  Ciekaw jestem jak na wprowadzenie w życie podobnych sugestii zareagowałyby mass media, włoskie partie, tzw. „Europa” i ONZ?

  Czy zachowałyby pełne szacunku milczenie, jakie praktykują względem Izraela?

  O problemie pisał niedawno izraelski Haaretz.

  Należy pamiętać, że Afrykańczycy, którzy przybywają do Syjonu to przede wszystkim Erytrejczycy – uciekający przed dyktaturą – którym Niemcy dają azyl polityczny w 81 % przypadków, zaś pozwolenie na pobyt w 99 %.
  http://ram.neon24.pl/post/141224,o-tym-jak-bibi-poradzil-sobie-z-imigrantami-afrykanskimi

 30. @radzilowJedwabne, @mag
  29 listopada o godz. 22:43
  „…twoje zachwyty nad wyjatkowo obrzydliwym, hejterskim „filmikiem” ”

  Ale ci dopiekł film „ZNIESŁAWIENIE”, że nawet tytułu nie pamiętasz (selektywna amnezja) i „wpitalasz” jakieś hejterskie teksty. I to jest „jądro sedna” – prawda cię wyzwoli. Już widać gdzie masz miękkie podbrzusze … 🙂 Przeszkadza ci malutki „filmik” ? To jest FILM DOKUMENTALNY „ZNIESŁAWIENIE”.

  Po przyjaźni – zażywaj porcję „Zniesławienia” codziennie – leczy z nienawiści.

  A państwie w którym mieszkasz obowiązuje konstytucja i First Amendment:
  więc niektóre filmy nie będą ci sie podobały, ale mają prawo istnieć.

 31. Atlas kotow na wycieraczce Enpassant ( gdyby go tak tu upuscic to bm otworzyl by sie na jakiejs stronie) ( uzywany )
  „Opowiadano mi:
  Do pewnego mieszkania przyszedł ksiądz po kolędzie. Podczas oprysku (! olb.)do pokoju wszedł kot. Ksiądz kopnął kota. Wywiązała się scysja.”
  Nie jest jasne czydlatego, ze kotu sie chcialo i wyrazil swoja opinie o „szturchaniu”

 32. Do amerykańskiej telewizji Fox TVN przywleczono wczoraj wieczorem sędziwego profesora Karola Modzelewskiego. Profesor mówiący z trudem i mało słyszący krzyków przesłuchującej go hieny w koło uzasadniał, że żyjemy w Państwie policyjnym. Nie w żadnej dyktaturze, totalitaryzmie lub autorytaryzmie, a w państwie policyjnym. Słuchałem zdumiony, bo w pewnej części profesor jest tego państwa policyjnego współtwórcą. W długim swoim życiu pisał listy do partii czyli wówczas do swoich. Nie wiedząc, że najgorzej pisać do swoich. To zawsze się źle kończy. List do swoich. Mój tego typu list wylądowałby w koszu, jak tysiące innych. Ale Modzelewskiego nie. Tym bardziej, że był to dla władzy zły okres spiskowania Chruszczowa z Niemcami i ciosu w plecy biskupów. Więc długie lata spędził w więzieniu studiując ponure czasy cywilizacji bez wody i mycia. Cały czas prowadził walkę z systemem, przez system karany i prześladowany, po to aby ani jednego dnia nie skrócić czasu jego istnienia. A mógł jak miliony spokojnie budować i wzmacniać ojczyznę i czekać na czas Gorbaczowa. Tworzył Solidarność, wymyślając przy okazji jej szyderczą, podstępną i kłamliwą nazwę. Żal było mi wczoraj słuchać humanisty, który poniósł totalną klęskę z rąk towarzyszy walki. Za naiwność, utopię, fałszywe sojusze, za kościelne i amerykańskie dolary, za klęską narodu i za państwo policyjne. Będzie mu żal umierać. Nie tylko jemu.

 33. @wiesiek59
  To był system feudalny, który z istoty swej był klasowy (i parszywy zarazem). I jak przyszedł czas, to słusznie upadł. A że w Polsce był skostniały i niereformowalny to upadł razem z I Rzeczpospolitą.

  Współczesna demokracja ze swej istoty nie jest klasowa. A system bezprawia i nierządu w Polsce dzisiaj nie wynika z kontynuacji i obciążeń feudalizmu, co raczej z kontynuacji tradycji i obciążeń Sanacji, Nazizmu i Komunizmu. System władzy w Polsce (system partyjny i władza sądownicza) oraz elity przejęły tradycje tych wymienionych syfów kontynuując modele „kierowniczej roli partii w państwie” i ubezwłasnowolnienia politycznego obywateli.

 34. p.Wiesiek

  „Sąd ma sądzić zgodnie z polską racją stanu”.
  Czyli, niekoniecznie z uchwalanymi w pocie czoła kodeksami, czy ustawami.
  Sedzia musi wiedzieć, co jest racją stanu definiowaną ad hoc przez zmieniające się garnitury polityczne.”

  Jesli wezmie pan do reki jakikolwiek kodeks to zobaczy pan ze jego wstep to zasady jakimi ma kierowac sie sedzia ferujac swe wyroki. To nic szczegolnego- tak jest wszedzie gdzie rzadzi prawo stanowione. Racja stanu czy( za komuny) interes spoleczny to jedna z takich naczelnych zasad.

  „Czy na takim fundamencie- DORAŹNOŚCI- można coś zbudować?”

  To jest cudowne- opierajac sie na wciaz tych samych kodeksach, tych samych regulach moze pan wyinterpretowywac coraz to inne, adekwatne do wspolczesnosci postanowienia czy wyroki. Kodeks Napoleona z roku 1804 moze sluzyc ( i sluzy ) do dzis. Mimo ze od czasu jego uchwalenia minelo tyle czasu.
  To samo z polskim kodeksem cywilnym z 1964- ustroj sie zmienil a on nadal trwa.

  „W kraju w którym można odwrócić znaczenie słów, czy wyinterpretować z dowolnego zdania całkowicie przeciwstawną treść, można wszystko.”

  Tak jest w kazdym kraju boo orzekaja sedziowie, nie komputery.

  ml

 35. ,, Członkowie komisji sejmowych otrzymali poprawki (… ) w ostatniej chwili, nie mieli czasu na zapoznanie się z nimi i przygotowanie się do dyskusji, w której ich wypowiedzi i tak ograniczono do jednej minuty, a nawet mniej.”
  Parlament w Polsce dziala na takich samych CYRKOWYCH zasadach, jak parlament w usa. Oligarchowie sponsoruja prawie wszystkich parlamentarzystow i prawo odzwierciedla ( jak dowiodl Karol Marks ), jedynie ich interesy.

 36. snakeinweb
  30 listopada o godz. 10:29

  @jobrave
  […]

  Przeczytałem Twoją epistołę i zastanawiam się, czy w tym Twoim „łebie”, jest jeszcze coś oprócz „snejka”? Czyżby to on wyżarł Ci mózg? Mój wpis nie był przecież jakimś wyrafinowanym esejem, lecz przedstawieniem, prostym językiem nieskomplikowanych faktów. A i tak nie dotarło.

 37. wiesiek59
  30 listopada o godz. 10:37
  Swietny wywiad z Noamem Chomsky o dwoch rodzajach prawa w usa- dla 1% i dla motlochu.
  https://www.youtube.com/watch?v=eYBJDRmSMRY

 38. @jobrave

  Już się tak nie pluj. A bajki o „mniejszym złu” spróbuj w straszeniu małych dzieci. Ludzie już tego nie kupują i słusznie nie dotrze.

 39. @wyzysk
  30 listopada o godz. 11:50

  Gdzie cie wyzyskują, w Petersburgu ? Współczuję.
  Piszesz tak, że z kilometra wystajesz jak czerwona płachta na byka.
  Słabo cię szkolą – spada ustawicznie poziom od czasów Feliksa D.
  Wygląda jakby cię przenieśli z rejonu amerykańskiego na Polskę

  Nie musisz nam tłumaczyć na jakich zasadach działa Duma …

 40. @404

  Napiszę teraz coś bliskiego tematowi wpisu gospodarza.

  Jeśli w swych komentarzach nie umieścisz frazy:
  dociekaniem źródeł i mechanizmów powstawania wartości w aspekcie systematyzującym i postulatywnym

  to zgodnie z zawłaszczonym przez zadufków prawem do głoszenia wartości najwyższych pozostaniesz malutką piszczącą myszką.

  Politycy i publicyści jak bardzo gorącego kartofla unikają jasnego i wyraźnego stwierdzenia, że Zbigniew Ziobro otrzymał z nieba prawo wdrażania oraz reinterpretacji prawa boskiego.

  Znam panią, która jest gorliwą katoliczką używająca słowa dolar jako 1/10 każdej wypowiedzi. Bo w przykazaniach chrześcijańskiego boga nie ma zakazu uwielbiania dolara.

  Władza dana od boga i prawo zemsty na całej rodzinie domniemanego krzywdziciela jest narkotyk aksjologii dobrej zmiany.

  Kilku tutejszych d.u.p.k.ó.w potwierdza autora Ogólnej teorii wszystkiego, że teraz każdy może napisać wszystko.

  A paranoją szczytowego ataku na szaleństwo jest to, że każda część prawdy danej jemu przez Najwyższego jest sprzeczna z każdą inną.

  Ile razy wyczytałaś na tym forum oświadczenie: Zgadzam się!

  A my obydwoje to stowarzyszenie frajera z fujarą i nie rozumiemy, że Edek Kiepski Pany! a Małgorzata Kożuchowska jada ambrozję misji na śniadanie w towarzystwie Ferdynanda Kiepskiego.

  Bulba!

  I jeśli nie przejawiasz uwielbienia dla tych wiedźm, to jesteś fujara.

 41. Autor blogu: „Andrzej Duda bawi w Wietnamie.”

  Andrzej Duda musiałby chyba po raz drugi zawetować ustawy o KRS i SN, żeby jego oficjalnych wizyt zagranicznych nie kwitowano lekceważącym słówkiem „bawi”.

  Zawetuje?

 42. snakeinweb
  30 listopada o godz. 12:01

  @jobrave

  „Już się tak nie pluj. A bajki o „mniejszym złu” spróbuj w straszeniu małych dzieci. Ludzie już tego nie kupują i słusznie nie dotrze”

  Ale ja nic o mniejszym złu nie pisałem, mylisz mnie z kimś innym

 43. guzdra
  30 listopada o godz. 12:22

  Częściowo a propos. Kilka lat temu Naród Polski opłakiwał tragiczną śmierć Hanki Mostowiakowej, tymczasem ona żyje, widziałem ją w tv z niejakim Karolakiem -aktorem, mają dziecko, więc tym samym wyszło na jaw Hankowe kłamstwo, że bezpłodna ona jest. Rysiek z „Klanu” też żyje, ale już nie jest taki dobry człowiek, jak był – widziałem, że – wraz z B. Lindą- wymusza haracze.

 44. neospasmin
  30 listopada o godz. 11:41

  Kluczowy jest niestety czynnik ludzki.
  W masie 10 000 sędziów w Polsce, zawsze znajdą się parszywe owce, dyspozycyjne wobec waaadzy.

  Tyle że nie jest to jedynie polska przypadłość.
  Związki aparatu sprawiedliwości z mafią polityczną, czy tą właściwą, występują dość nagminnie, w każdym kraju.
  Pobłażliwość sądów wobec członków establishmentu, również.

  Zmiana po 1989 roku zaistniała.
  Przedtem można było wsadzić na 48 godzin, i trzy miesiące po sankcji sądu.
  Obecnie można siedzieć w areszcie wydobywczym i sześć lat, bez postawienia zarzutów…..
  Sędzia podpisujący sankcję zawsze się znajdzie….

  W mojej ocenie, stopień „skundlenia” społeczeństwa jest zdecydowanie wyższy obecnie niż poprzednio.
  A ilość oportunistów znacząco poprzez choćby emigrację zmalała.
  Pozostali mają zbyt dużo do stracenia, by się stawiać.
  Łaska pańska na pstrym koniu jeździ…..

 45. @wiesiek59
  30 listopada o godz. 13:15

  jak definiujesz termin „oportunista”?

 46. I na czym polega „skundlenie” polskiego społeczeństwa, skoro liczba oportunistów znacząco zmalała?

 47. W Europie popyt na energię pod wszelkimi postaciami zmniejszyć się ma tym okresie o 200 Mtoe (miliony ton ekwiwalentu ropy naftowej; 1 Mtoe = 11,63 mln MWh), w Japonii o 50 Mtoe, a w rozrzutnych i zadufanych Stanach Zjednoczonych o symboliczne 30 Mtoe. Oszczędności te zniknąć mają jednak pod naporem rosnącego popytu w Azji, a także w Afryce. W Indiach ma być większy o nieco ponad 1 mld Mtoe, w Chinach o 790 Mtoe, w Afryce o 485 Mtoe, w Azji Płd.-Wsch. o 480 Mtoe, a w Ameryce Łacińskiej o 270 Mtoe. Wobec tych liczb coraz mocniejsza musi być niewiara w to, że coraz większy popyt na energię ze strony państw Południa da się zaspokoić za pomocą wiatraków i paneli fotowoltaicznych. Niewiarę tę potwierdza wieloletnia prognoza amerykańskiej Energy Information Agency, wg której udział OZE w całkowitym zużyciu energii pierwotnej wzrośnie ze skromnych ok. 13 proc. obecnie do ok. 18 proc. w 2040 roku.
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/cywilizacyjne-zrodla-problemow-energetyczno-klimatycznych/
  ===========

  Ciekawy raport.
  My możemy zmniejszać ilość CO2, ale nie inni….

 48. GajowyM.
  30 listopada o godz. 13:32

  Pamiętasz wiersz o panu Twardowskim?

  Brzęk kiesy zadziwiająco modyfikuje zasady, moralność, giętkość kręgosłupa.
  Sienkiewicz opisał świetnie postawy naszych magnatów, równie świetnie chudopachołków typu Rzędzian.
  Niewiele sie od tego czasu zmieniło.

  Poza tym może, że robotnik w PRL miał godność, nie musiał się płaszczyć przed władzą.
  W społeczeństwie konsumpcyjnym, gdzie sporo zależy od partyjnego barona, czy innego łaskawcy, sporo zależy od lizania pańskiej ręki, czy butów.

  Oportunista stawia opór, jeżeli jakieś zasady są łamane, nie będzie postępował wbrew własnym przekonaniom.
  Tacy ludzie w ilości może kilku tysięcy w skali kraju, tworzyli punkt odniesienia, opozycję demokratyczną, byli wzorcem dla reszty, autorytetem.
  Widzisz takie postacie obecnie w znaczącej ilości?
  Nowych Michników, Kuroniów, Modzelewskich, Brusów?
  Minęło pokolenie, może coś się zacznie wyłaniać z tego szamba w jakie zmieniła się nasza polityka.

  Nowe partie, ruchy miejskie, lewica zajmująca się ludźmi- tego trzeba.

 49. „PiS-owi chodzi o przejęcie władzy w samorządach. Akurat w tych zamiarach nie różni się on specjalnie od poprzedników. O to samo chodziło w wielkiej reformie AWS, które chciało oczyścić samorządy z postkomuny. Podobny, choć na mniejszą skalę cel miało SLD wprowadzając bezpośredni wybór wójtów burmistrzów i prezydentów. Podobny cel miało manipulowanie z okręgami jednomandatowymi przez PO w roku 2014.

  PiS podąża więc dobrze ubitą ścieżką. Władza dla władzy i dla samej władzy.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=51123
  ==============

  Oświecone dyktatury z hierarchiczną strukturą, mają swoje zalety.
  Ale schodzenie z takim podporządkowaniem na poziom powiatu, zdaje się być mało sensowne.
  Ręczne sterowanie nie będzie działać.

 50. ..zle sie dzieje w panstwie polskim ,wladza ma nas w d…. my mamy waldze tez w tym samym miejscu a historia kolem sie toczy !!! Jak bedzie tak dalej to piaty rozbior Polski
  ino patrzec jak stanie sie faktem !!

 51. – To przypomina dziewiętnastowieczne praktyki na biednych, więźniach i prostytutkach, opisane w książce „Podłe ciała” Grégoire Chamayou. Niewiele się zmieniło w podejściu wielkiego biznesu do ludzi…

  – To nie tylko problem wielkich zachodnich firm. Jakaś część polskiego społeczeństwa sądzi, że nawet gdy się wykonuje jakieś gesty w stronę bezdomnych, to można to zrobić bez specjalnej refleksji, że to też są ludzie. Czasem worki z darami dla bezdomnych to brudne, śmierdzące rzeczy, zasikane prześcieradła z plamami, tak jakbyśmy byli śmietnikiem, ale takim, dzięki któremu można poprawić mniemanie o sobie…
  https://wolnemedia.net/bezdomnosc-to-taka-wielka-trwoga/
  ============

  Przed 1989 rokiem, tego nie było….

 52. P. I.: To jest oczywiście względne, ale jeśli idzie o pewne podstawowe cywilizacyjne osiągnięcia, to spójrz choćby na dostępność służby zdrowia na wsi, albo stabilność życiową pracownic i pracowników najemnych. Kobiety nie bały się brać zwolnień na chore dzieci, a w szkołach były pielęgniarki i gabinety stomatologiczne. I pomyśl o tym, że to pokolenia z czasów PRL mają wciąż w pełni oskładkowane lata pracy. Może żyją skromnie, ale nie grozi im wizja zaledwie stuzłotowej emerytury, wynikającej z tego, że w pewnym momencie postawiono na prywatyzację emerytur. Młodych zachęcano do podjęcia pracy przydziałem mieszkania. To, razem ze sprawną siecią komunikacji masowej, powodowało, że ludzie nie bali się zostawać na prowincji. Pomyśl też o tym, że wakacje nad morzem czy w górach nie były jedynie przywilejem tych zasobniejszych. Miliony ludzi miało poczucie trwałego awansu społecznego.

  Inna rzecz, że trzeba też pamiętać o innych relacjach społecznych: nie było takiej znieczulicy wzajemnej, urynkowienia relacji międzyludzkich. Nie było też w ludziach takiego strachu. Strach, biologiczny strach przed głodem i nędzą, pojawił się na dużą skalę dopiero w III Rzeczpospolitej.
  https://nowyobywatel.pl/2017/08/06/iii-rp-to-strach/
  ============

 53. wiesiek59
  30 listopada o godz. 13:47

  GajowyM.
  30 listopada o godz. 13:32

  „[…]Oportunista stawia opór, jeżeli jakieś zasady są łamane, nie będzie postępował wbrew własnym przekonaniom.[…]”
  ——————————————————————-
  Słownik PWN:
  „Oportunista «człowiek bez zasad, przystosowujący się do okoliczności dla doraźnych osobistych korzyści»
  (https://sjp.pwn.pl/sjp/oportunista;2569848)

 54. @wiesiek59
  30 listopada o godz. 13:47

  „oportunista stawia opór”

  Tak myślałem, że stosujesz etymologię ludową 🙁

  Oportunista = człowiek bez zasad, przystosowujący się do okoliczności dla doraźnych osobistych korzyści

  Oportunizm = postawa moralna charakteryzująca się rezygnacją ze stałych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści, wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i korzystne.
  od łacińskiego opportunus = korzystny, wygodny

 55. @jobrave
  30 listopada o godz. 15:04

  😉

 56. @@wiesiek59

  Przy okazji: opór stawia nonkonformista

 57. Ciekawe, gdzie się zdobywa taką „wieśkową” edukację?

 58. GajowyM.

  BTW – udziela się tu również pewien facet, który upiera się, że „spolegliwość”, to synonim „uległości”.

  Kiedy byłem dzieckiem, nie lubiłem się modlić i zadawałem podchwytliwe pytania „w temacie” bozi, wiec moja babcia nazywała mnie komunistą. Cholernie mnie to dezorientowało, ponieważ myślałem, że komunista ma coś wspólnego z komunią św. 🙂

 59. GajowyM.
  30 listopada o godz. 15:08

  Masz rację mój błąd.
  Cos z tego istotnego wynika?
  Zdaje się że dostatecznie wyjaśniłem, o co mi chodzi?

 60. Edukacja Rity – wg Rusella – wielokrotnie wystawiana i filmowana.

  Edukacja Wieśka – dopiero czeka na swojego biografa,
  w tej opowieści będzie dzieciństwo na małopolskiej wsi, surowe wychowanie poprzez rodziciela – kaprala z miejscowego posterunku UB, a następnie z uporem zdobywana edukacja: technikum, studium nauczycielskie, lata z kombinerkami i pilnikiem wśród trudnej młodzieży.
  Aż po obecny, internetowy tryumf woli objawiony mottem: wprawdzie nic nie umiem, ale wszak mogę pisać.
  „Piszę, bo muszę” – trawestując tytuł sympatycznej piosenki Skaldów.

 61. @jobrave
  30 listopada o godz. 15:42

  No, bo też wymyślają te filozofy jakieś terminy, które za nic ludowi z zaufaniem i oparciem się nie kojarzą, a z uleganiem czy polegiwaniem jak najbardziej 🙁

 62. neospasmin
  30 listopada o godz. 9:21
  „w mej ocenie jesli ktos przedstawia sie jako chrzescijanin to informuje ze takie wlasnie kryterium (chrzescijanski system wartosci) proponuje do oceny wlasnych czynow”.

  1. Wybitni przedstawiciele hierarchii katolickiej oraz dziennikarze i socjolodzy, już w latach 90-tych minionego wieku, bardzo krytycznie oceniali stan katolicyzmu w ówczesnej Polsce. Znane osobistości zdecydowanie wypowiadały się na temat wzrostu przestępczości, upadku moralnego i malejącego zainteresowania naukami Kościoła i praktykami religijnymi.
  Ważnym elementem w tej dyskusji było pytanie: Jaki wpływ ma zewnętrzna forma religijności katolików na ich życie codzienne?

  Na przykład prymas Polski Józef Glemp, zwróciwszy uwagę na postępujące zeświecczenie wśród wiernych, oświadczył, że trzeba przeciwstawić się fali neopogaństwa.
  W katolickim tygodniku społecznym Ład Wojciech Chudy opisał tę sytuację bardziej szczegółowo i zaproponował, by zastanowić się nad ‛zjawiskiem, które od wielu już lat trapi duszpasterzy, socjologów i psychologów religii, a które polega na coraz częściej spostrzeganej rozbieżności pomiędzy życiem religijnym a życiem codziennym. Uczestniczy się we mszy, a zaraz po opuszczeniu kościoła całkiem dosłownie zapomina się o Bożym świecie. Wpada się w inny świat. W świat walki naszej powszedniej, w którym prowadzi się życie tak, jakby Boga nie było’.

  Jeszcze dalej poszedł wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu arcybiskup Henryk Muszyński, gdy oznajmił: „Ewangelia nie zdołała nas wewnętrznie przemienić. Polacy są narodem chrześcijańskim jedynie statystycznie. (…) Trudno negować fakt, że dla wielu ludzi chrześcijaństwo staje się bardziej zwyczajem niż religią”.

  2. Jedynym wiarygodnym miernikiem, pozwalającym ocenić to, czy ktoś, deklarujący się jako „chrześcijanin” jest nim naprawdę, jest Biblia. Wystarczy przeczytać słowa założyciela chrystianizmu – Jezusa z Nazaretu – żeby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

  W Jana 8:31, Chrystus oznajmia swoim naśladowcom: „Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami”.

  Wskazówka ta jest tak prosta, że nie wymaga żadnych objaśnień. Wystarczy tylko przyjrzeć się przez chwilę – można też posłuchać – katolickim papieżom, żeby nabrać przekonania, że religia, której przewodzą, a w szczególności propagowane przez nią wierzenia, sposób postępowania oraz system organizacyjny, nie ma nic wspólnego z Kościołem założonym przez Jezusa.

 63. quentin t.
  30 listopada o godz. 16:17

  W momencie wekslowania dyskusji na tematy osobiste, z braku jakichś argumentów, czy własnych pogladów, następuje jej koniec.
  Ja ci do indeksu, czy biografii nie zaglądam.
  Liczę na wzajemność…..

  Problem z „wysoce kształconymi” jednostkami, które maja głos decyzyjny bądź doradczy, polega na ich oderwaniu od realiów życia codziennego.
  U potem te jajogłowe, przemądrzałe, zadufane w swoją książkową wiedzę osobniki, dziwią się, że ulica ich nie rozumie…

  Niestety, ten plebs, motłoch, prektariat, robole, mają głos decydujący.
  Bo jest to większość.
  Niekoniecznie zawsze dobrze wybierają, dają się omamić obietnicom polityków, ale, odsunąć od koryta potrafią…..

 64. @jobrave

  Dobra zmiana przyjazność dla siebie chce zyskać wprowadzając państwowy solidaryzm.

  A zwolennik dobrej zmiany to może współodczuwać z bohaterami seriali telewizyjnych Klan oraz M jak miłość.

  A dwóch znanych mi katolickich samców alfa już podniesionym tonem oświadcza: Chrzanić ten bandycki socjalizm!

  Garnący się oficjalnie do kaczyzmu pokażą mu środkowy palec i ruch finansowy kultywowany przez Jerzego Owsiaka zbierze na początku 2018 roku rekordowo wysoką sumę.

  Pierwowzór jest taki: suma, spowiedź, siedem zdrowasiek i już z czystym sumieniem można cieszyć się z biedy bliźniego.

  Ja tam sądzę, że te miliony Polaków w kraju pracowało na śmieciówkach u biznesmenów będących wyznawcami Allaha.

  No i zacznie się z wiosną donoszenie i dowożenie do prokuratur, że kapłanom odmawia się rabatu przy kupnie Alfa Romeo oraz VSOP w niedzielę na giełdach i stacjach benzynowych.

  No i średni czas oczekiwania na wydanie wyroków nie wzrośnie więcej niż 9 miesięcy. (pozdrawiam wszystkich skrzywdzonych przez pełowski wymiar sprawiedliwości – jutro będzie wymiar boski – więc nie dziwi wysyp biblistów na śmietnisko enpasantowe)

 65. Pani Prezes SM, Małgorzata Gersdorf po tym, jak we wrześniu środowisko skrytykowało jej udział w akcie nominacji sędziego TK przez Prezydenta Dudę: „każdemu w okresie stresów i napięć zdarzają się kroki bezrefleksyjne”.

  Prezes Gersdorf wczoraj po tym, jak udowodniono jej kłamstwo o rzekomym nie uczestniczeniu w manifestacji przed gmachem sądów i nie paleniu świec w trakcie tejże: „ktoś dał mi świeczkę, to ją trzymałam, bo było ciemno”.

  Powinszować inteligencji i kręgosłupa moralnego Pani Prezes.

 66. errata: „SN”, a nie „SM”, sorry

 67. quentin t.

  W sumie normalka. Złodziej złapany za rękę mówi: to nie moja ręka. Sędzina złapana ze świeczką mówi: to nie moja świeczka.

 68. W czeskiej telewizji o życiorysie Gruzina stalina.Po uwięzieniu syna w niemieckiej niewoli hitler podkreślał zagrożenie komunizmu dla świata.Tak sobie myślę czy zasłuży na status tzw.wyklętego.Wszak antykomunizm jednoczy.

 69. Ciąg dalszy cz.tv cytat z Dzierżyńskiego Polaka- nam sądy nie są potrzebne mamy czas rewolucji. A ministrów przemianowano na komisarzy ludowych.Element ludowości pada w pisowskich propozycjach reformy sądownictwa. Tak sobie myślę,że ludowość to proletariackie widzenie świata.

 70. PięKny zbysiu
  świnia jakich mało, dopina swego.
  Na reszcie udaje mu się tak zreformować ( zmanipulować) polski „system sprawidliwości” , że dokona osobistej zemsty na lekarzach , których obwinia za śmierć swojego ojca .
  Ile trzeba bezwstydu i podłości aby zajmowane przez siebie wysokie stanowisko „Ministra Sprawiedliwości” wykorzystywać dla przeprowadzenia osobistej zemsty ?
  W obecnej Polsce niewiele .
  W tej Polsce nie ma pryncypiów , w niej nie ma podziału władzy , a zwykła ludzka przyzwoitość to pojęcie z innego świata.
  W takiej Polsce nawet nikomu nie podpadnie , że „PięKny zbysiu” kreuje się na sędziego we własnej sprawie.
  Faszyzm w czystej postaci , a zamiast biało czerwonych barw na sztandarze – podłość , mściwość i obłuda.
  Jakby Batiuszka Jarosław o tym wiedział !
  Niech was Pan Bóg strzeże !

 71. Stanisław: twój wpis z 18:00 jest absolutnie nielogiczny.

  Niepotrzebnie dałeś dziś wychodne tłumaczowi.
  Dlaczego oni wciąż ślą do Warszawy jakichś półgłówków?

 72. W IV RP wracają stare stopnie.Komisarz ludowy Antoni M. ten od broni.Tak sobie myślę dlaczego nie. Wszak wracamy do czasów żołnierzyków ołowianych na planszy. Na planszy ktoś mówi Putinowi szach i mat.

 73. Drwiny z sądów, drwiny z sędzi NS … tego za Platformy nie było:

  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22720410,27-stron-wstydu-zydowska-organizacja-sklada-w-prokuraturze.html

  Teraz w „niepokornych mediach” kolejna nagonka. Choćby nie wiem co napluli, co by zarzucili prezes Małgorzacie Gersdorf to nie zmarzą hańby faktu, że ustawowe usunięcie jej jest łamaniem Konstytucji.
  Czy kiedyś ktoś stanie za to przed Trybunałem Stanu?

 74. Temidę wymusza przestępczość w rodzinie katolickiej.Kochani katolicy przestańcie kraść i grzeszyć w innym wymiarze a Ziobro przestanie się was czepiać. Skoro Bóg nie jest straszakiem zostaje Ziobro.Tak sobie myślę,że katolicy porządkowanie świata powinni zacząć od siebie.Wszak mea culpa to jak słowo harcerza.

 75. Stalin uczył bolszewików: nie jest ważne, kto głosuje, lecz kto liczy głosy.

  Teraz bolszewicy z enpassanta i innych źródeł walczą o kontrolę nad SN, bo tam się zatwierdza wyniki wyborów. „Państwo autorytarne”, „państwo policyjne”, „II PRL” … a to kaczystan pospolity.

 76. „Choćby nie wiem co napluli, co by zarzucili prezes Małgorzacie Gersdorf to nie zmarzą hańby faktu, że ustawowe usunięcie jej jest łamaniem Konstytucji.”

  No to może powrócimy do projektu?

  Który to projekt, zakreśliwszy wiek, uprawniający sędziów Sądu Najwyższego do przejścia w stan spoczynku z dniem osiągnięcia 65 lat – więc identycznie, jak stanowią dziś ustawy o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o prokuraturze (oraz ogólne uprawnienia emerytalne) – jednocześnie umożliwia wnioskowanie do Ministra Sprawiedliwości o umożliwienie dalszej pracy po 65 – tym roku życia, daje Pani Prezes Gersdorf szansę dalszej kariery w SN?

  I którą to możliwość Pani Prezes z góry (w wypowiedzi medialnej) wstępnie odrzuciła?

  Tak wygląda „ustawowe usunięcie” Pani Prezes w praktyce.

  I nie zdziwię się, jeśli ta Pani jednak zawnioskuje, a Minister wniosek uwzględni.

  Bo jeśli o palącej się w ręku świecy mówi się, że to nie moja świeca i nie moja ręka, to przypomina się pewne przysłowie o innych świecach.
  Tych, co się je ofiarowuje Bogu, by dać jednocześnie diabłu ogarek.
  W których to działaniach od jakiegoś czasu celuje Pani Gersdorf.

 77. Bywalec 2
  30 listopada o godz. 18:18
  PięKny zbysiu
  świnia jakich mało, dopina swego.
  Na reszcie udaje mu się tak zreformować ( zmanipulować) polski „system sprawidliwości” , że dokona osobistej zemsty na lekarzach , których obwinia za śmierć swojego ojca .
  Ile trzeba bezwstydu i podłości aby zajmowane przez siebie wysokie stanowisko „Ministra Sprawiedliwości” wykorzystywać dla przeprowadzenia osobistej zemsty ?

  Mój komentarz
  Zbigniew Z., to wyjątkowa postać obdarzona wyjątkowo małym potencjałem wstydu oraz wyjątkowo wysokim samozaufaniem i poczuciem wielkości, co mu pozwala bez oporów moralnych i politycznych wykorzystywać swoje stanowisko państwowe do załatwiania prywatnych porachunków.
  Prywata pod płaszczykiem woli suwerena i kontroli obywatelskiej nad sądownictwem. Wszak Zbigniew Z. jest też obywatelem.

  Zbigniew Z. jest najodpowiedniejszym przedstawicielem suwerena (PiSowski lud) na stanowisku, które zajmuje – bezkompromisowy, bez wstydu, z „nie ma zmiłuj się”, z żądzą natychmiastowego rozliczenia się za urojone krzywdy.
  Te dwie cechy przybliżają jego osobowość do dwóch naczelnych maniaków prześladowczych IV RP – Jarosława Ka i Antoniego M.
  Pzdr, TJ

 78. guzdra:
  nu, пeтии горaca ty zabył; mnie solzenicyn przytłacza, ale trudno sie temu dziwic, bo juz sam temat, anus mundi po rosyjsku, wali z nóg;

 79. I którą to możliwość Pani Prezes z góry (w wypowiedzi medialnej) wstępnie odrzuciła?

  KONSTYTUCJA RP:
  Art. 183.
  3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

  Czy ustawa, która łamie przepis Konstytucji nie może być zaskarźona? Ale do kogo? Do agentury służb specjalnych w TK?

  Czy prezes Gersdorf złożyła rezygnację?

  Ale PISiarzom jajcarzom nie wytłumaczy, że czarne jest czarne. Oni wiedzą swoje.

  Chodzi im o opanowanie kolejnej reduty demokratycznego państwa, aby zrobić pośmiewisko.

 80. Kaczystan, zwany w uproszczeniu IV RP, wysyła faszystowskie i chuligańskie bojówki na ulice, aby można było zastraszyć wszelkie protesty przeciw samowoli PISowskiej władzy.
  W ten sposób PIS spłaci dług polityczny kościołowi toruńskiemu i przepchnie zakaz aborcji. W imię Suwerena. Który chce Boga. I tak wkoło. Aby wróciło Średniowiecze.

  A na enpassancie pojawi się głupkowaty troll i powie, że Średniowiecze to był najlepszy okres, bo studiowali go Geremek i Modzelewski. Ale jaja.

 81. Znalezione w sieci (blogerka vermont@):

  „Michnik roztrwonił wielki kapitał społeczny, wielki potencjał, jakim była Gazeta, zrobił z niej agitkę, media jak z Orwella. Wyciął w pień z debaty publicznej wszystko to, co nie było po myśli jego i jego środowiska, wszystkich, którzy myślą inaczej. Na tym polega wolność? A władzę miał potężną. Miał. Michnik nie jest dziennikarzem, jest w 100% politykiem, tyle że zamiast wejść do polityki, sterował z tylnego fotela. Pamiętam nudne i płytkie „francuskie” eseje Michnika. Pomyślałam wtedy, że on chciałby być polskim Talleyrandem. Ale Talleyrand miał łatwiej, bo nie było… internetu. To INTERNET uratował demokrację przed Michnikiem. I dzięki Bogu.”

  Trafiony, zatopiony…

 82. Wizyta wesołków z CBA w domu prywatnym byłego dyrektora Muzeum II Wojny Św w Gdańsku – prof. Machcewicza jest kolejnym krokiem w przód w oswajaniu kraju z dobrą zmianą, postępem w budowaniu klimatu dobrej zmiany, dowodem, ze nie warto z nami zadzierać.

  Były dyrektor Muzeum II WŚw ma zadzwonić do CBA, bo funkcjonariusze chcą z nim ustalić termin przesłuchania na okoliczność szkód wyrządzonych (przez kogo?) w Muzeum IIWŚW.

  Bardzo mi to przypomina miłe, niewinne rozmowy wyjaśniające SB-ków marcowymi 1968 demonstrantami, a w latach 80-tych masowe prowadzone rozmowy SB-ków z posiadaczami ulotek antypaństwowych. Funkcjonariusz, którego zadaniem była taka rozmowa starał się być na początku uprzejmy, dowcipny, neutralny i zawsze zapewniał, że do niego można dzwonić o każdej porze z informacjami, itd.

  Czyżby prof. Machcewicza czekała taka sama procedura, jak „sprawdzanie” przez służby Macierewicza prezydenckiego generała doradcy na okoliczność werbunkowego podarunku w postaci butelki wódki? To może potrwać.

  PiSowi liderzy są w sposób niezamierzony pokorni i bezczelni, pryncypialni i wierni, doświadczeni i świeżaki, zwykły obywatel ma zawsze niedaleko do sądu i do paki, nie chcąc być stresie sypnie kogo trzeba, donos przyniesie za kromkę chleba, podziękuje, się ukłoni i cały oddali, CBAwiec westchnie – jacyż oni mali.
  Pzdr, TJ

 83. Symetryczny: to twoi kumple z SB śmiertelnie pobili Staszka Pyjasa, który umarł między innymi za to, aby dziś, w demokratycznym państwie, różne postkomunistyczne mendy, takie jak ty, mogły bezkarnie kalać Jego pamięć.

 84. Podziwiam budowę Mostu Krym-skiego.To je to! Jak mawiają Czesi. Podobnie widzę budowę tunelu w Świnoujściu. Budowle użyteczne a nie bzdety zwane Patriotami.Tak sobie myślę dlaczego marnowanie pieniędzy na zbrojenia zalicza się do tzw.patriotyzmu.

 85. przed sadem niemieckim stoi pielegniarz, ktoremu zarzuca sie morderstwo na 69 osobach (poszlaki wskazuja, ze morderstw bylo prawdopodobnie kilkakrotnie wiecej,no, ale nie kazdy jest tutaj katolikiem, albo muzulmaninem); stawia mi sie pytanie,
  bo w pracy zbieral tylko laury, jak to jest dzisiaj mozliwe?

 86. quentin t.
  30 listopada o godz. 21:14

  Pobili na smierć….

  Gdyby zrobili to za pomocą bomby, maczety, napalmu, wyrzucenia z helikoptera do morza, byliby usprawiedliwieni?
  Walka z opozycją to dość wielowymiarowa sfera.
  Oferuje śmierci mniej, lub bardziej humanitarne.
  No i śmierć jednostek a całych społeczeństw, robi różnicę.

  Tylko, co o tym może wiedzieć nieoczytany gostek zaczadzony ideologią?

 87. oni chca do sredniowiecza – mnie to nie przeszkadza, bo mi po drodze jade te kilka lat na gapia, do piramidy cheopsa;
  ozzy, waters dostal szlaban (ze strony panstwowych srodkow masowego przekazu) w niemczech; moze jednak lepiej z motyka na slonce?

 88. radzilowJedwabne
  30 listopada o godz. 1:09

  „To co ponizej, oglosil drukiem wlasnie profesor Krzysztof Jasiewicz”.

  Chyba się nie pomylę jeśli ci przypomnę, że dla ciebie jest to Krzysiek Jasiewicz. 🙂

 89. a co z wagnerem? albo lutrem, ktorego huczne urodziny mialem okazje kosztowac, es gab sogar lutherwein(sic);

 90. To INTERNET uratował demokrację przed Michnikiem. I dzięki Bogu.”
  Trafiony, zatopiony…

  Bog trafiony. Internet zatopiony … zalany Niagarą idiotyzmów po czubek Everestu, że aż się Stanisław Lem zdumiał ilu idiotów, i idiotek jest na tym bożym świecie. Ot, vermonckie skojarzenia, Michnik jest politykiem, pisze „francuskie” eseje, no to musi być Talleyrandem, polskim. A nie koszernym?

  Dzisiaj „internet” ruszył z postępem, gdy Ojciec Dyrektor zachwala Izrael, to wyborcza nie jest „koszerna”, lecz jej redaktor jest „Talleyrandem”. Tu jest sterowanie skojarzeniami, cudowne, boskie, a jakie trafione!

 91. „No i śmierć jednostek a całych społeczeństw, robi różnicę.”

  To jest poziom tutejszych sierot po Władimirze Iljiczu.
  Żywcem ściągnięte z przemówienia Andrieja Wyszyńskiego przed ludowym trybunałem.

  Ile lat jeszcze trzeba, by homo wiesiek sovieticus, na dobitkę osoba demonstrująca na tym blogu ciężki niedorozwój, spowodowany zapewne zespołem wrodzonej niedoczynności tarczycy, związanym z niedoborem jodu, pogodził się z tym, co jest mu publicznie i gremialnie diagnozowane?

 92. teo:
  nie zmieniaj tak często nicków; nie ma problemu, by ciebie rozpoznać: zdradza cię zapach cebuli.

  Oczywiście, nie dosłownie cebuli.
  Chodzi o słabość do cudzych zegarków (cebuli), które twoi przodkowie masowo – po dwa, po trzy – zakładali na przedramię.

 93. @Mauro Rossi

  „Krzysiek”

  Po raz kolejny poslugujesz sie klamstwem i usilujesz wpakowac mi w usta na sile, na chama cos, czego ja jako zywo nie wypowiedzialem i co stanowi twoja bezczelna i lajdacka fabrykacje.

  A zacytowany przeze mnie dokument czarno na bialym dowodzi, jak zachwycano sie niemieckimi sposobami na „Rozwiazanie Kwestii Zydowskiej”.

 94. gdy umiera jeden czlowiek, to umiera caly swiat;
  homo sapiens znaduje sie dopiero na poczatku rozwoju, taki szczeniak, ktory szarpie sie z podobnymi sobie w tym naszym zascianku na peryferiach mlecznej drogi ;
  mysle, ze hawking ma racje mowiac, ze nasza przyszlosc czeka w gwiazdach kosmosu;

 95. Quentin

  „zegarkow”

  Wiadomo ze Kacapy durne i prymitywne. Od Sputnika i Lajki poprzez lot Gagarina az po miedzynarodowa stacje kosmiczna – durne te Kacapy. Od kolei transsyberyjskiej po samoloty dwa razy wieksze od Jumbojeta – dzicz, panie, bolszewia, nawet szwagier mowil ze uny guupie som.

 96. jak pijemy, to wszyscy, te teze (marcina) wzieli sobie nie tylko szwedzi do serca,no, ale czasy kiedy pili dwa litry wina do porannej mszy naleza do przeszlosci, chyba dalszej niz ogrody semiramidy;

 97. jobrave
  30 listopada o godz. 10:12

  „PiS … uczyniło twarzą reform wymiaru sprawiedliwości właśnie komucha i prokuratora stanu wojennego – Piotrowicza”.

  Jeśli czegoś nie wiesz to nie pisz, przecież nie musisz się kompromitować. Prokuratorem stanu wojennego była niejaka Bardonowa (występuje nawet w balladzie J. K.Kellusa z tamtych lat), której w III RP nikt nigdy nie niepokoił, żyła spokojnie i dostatnio w Warszawie, wysokiej emerytury też jej nie odebrano, bo korporacja prawnicza „nie zdążyła się oczyścić” ze złogów przeszłości; zmarła dwa lata temu. Piotrowicz przyszedł do pracy w Jaśle w roku 1982, tuż po studiach, wiec nie był ważnym prokuratorem nawet w swojej prowincjonalnej prokuraturze, nie mówiąc o całym stanie wojennym. W Jaśle opozycji było jak na lekarstwo i 99 proc. spraw miała charakter kryminalny, nie polityczny. W latach 80. Piotrowicz nie zrobił kariery, był za mało gorliwy, karierę zrobił dopiero w latach 90., kiedy został prokuratorem rejonowym w Jaśle, mając tam dobrą opinię, co przed mianowaniem sprawdził Bentkowski, wówczas minister sprawiedliwości w rządzie Mazowieckiego.

 98. Kaczyzm to ideologia Średniowiecza + internet

  Ileż się tego rozpleniło! jeden ma wysublimowany węch na cebulę – poczuje przez pół sieci, temu samemu cebula kojarzy się z … i tak on inwektywy do inwektywy, po chrześcijańsku do żłobu.
  Kaczyści, jesteści jak bolszewicy, sekta z was nieliczna, prymitywna ale zdyscyplinowana.

  Michnik (i GW) biczem na was.

 99. RadzilowJedwabne
  30 listopada o godz. 22:08

  Quentin „Od kolei transsyberyjskiej po samoloty dwa razy wieksze od Jumbojeta – dzicz, panie, bolszewia, …..”.

  Ty Radziu bardzo przypominasz sok z buraków.

  Największy samolot świata to An-225 Mrija, no i najcięższy, jego masa własna to 200 ton. Ale … zbudowano tylko jeden egzemplarz (budowy drugiego nigdy nie zakończono)”. 🙂 🙂

  Gdzie tam do tych osiągów Jambojetowi o masie własnej 184 tony. Ruski miał być dwa razy większy, sprawdź, czy to sie zgadza, porównaj 184 tony Jumbojeta z 200 tonami An-225 Mrija. Możesz jeszcze dodać długość i rozpiętość skrzydeł. Obecnie lata ok. 150 Jambojetów, a swego czasu największy użytkownik tych maszyn, linia PanAm, miała ich 75.
  (To wszysko mógłbyś wyczytać np. w Wikipedii).

 100. @zetus1

  „A państwie w którym mieszkasz obowiązuje konstytucja i First Amendment:”

  Glupszy ten Zetus niz ustawa przewiduje.

  Zacznijmy od tegu, ze obrzydliwy film „Znieslawienie” (w oryginale „Haszmatca”) powstal nie w USA tylko w Izraelu. W Izraelu panuje wolnosc slowa i nawet debilny hejter ma prawo krecic zafajdane „filmy”, ktorych zawartosc to glownie fajdanie na wlasny kraj. Tworca tej zbdury i paru podobnie obrzydliwych (np Machsochnim, „Checkpoint) jest niejaki Joab Szamir, urodzony w Tel-Awiwie i wyksztalcony na telawiwskim uniwersytecie.

  W Polsce za „zniewazenie Narodu Polskiego” czy za „pomawianie narodu Polskiego” o costam mozna sie przesiedziec trzy lata w wiezieniu. W Izraelu nie ma podobnych przepisow. I dlatego wlasnie taki spec od fajdania we wlasne gniazdo jak Joab Szamir moze krecic obrzydliwe gnioty takie jak „Znieslawienie”. A hejterstwo moze sie tymi bredniami zachwycac.

  Tyle o filmie i jego, przepraszam za wulgaryzm, _tworcy_. Co do pierwszej poprawki do konstytucji – rozumiem swietnie, ze zdaniem @zetusa wzmiankowana poprawka gwarantuje @zetusowi prawo wylewania na mnie lajna, ale ja (zdaniem @zetusa) nie mam prawa reagowac. Wtedy (jak mniemam) postraszy @zetus1 prokuratorem.

  Do obrzydliwego hejtu @zetusa1 jeszcze powroce. Bardziej od @zetusa1 zabawna jest @mag, ktora publicznie klamala, ze niby to nie wie, o co biega.

 101. > p.Symetryczny 30.11 9:31

  wlasnie zobaczylem/wysluchalem w dzienniku Polsatu ( dziekuje SBS Viceland!) ze sklad orzekajacy w kwestii apaelacji od wyroku w sprawie o doprowadzenie do smierci ojca p.Ziobro zwrocil sie do Sadu Najwyzszego z wnioskiem o przeniesienie sprawy do innej, niekrakowskiej apelacji.

  Czy tak zachowuja sie sedziowie dobrani przez jedna ze stron postepowania (Z.Ziobro)? Naprawde?
  Czy mozna im (tak jak pan to uczynil) zarzucic braki w niezawislosci w orzekaniu?

  Czy w zwiazku z tym zechcialby pan rozwazyc usuniecie swego komentarza jako obelzywego dla tychze sedziow?

  Tak na marginesie: reforma sadow powszechnych ( ta ziobrowa) wyklucza dobor sedziow do spraw przez jakikolwiek organ zwierzchni- maja byc oni powolywani w drodze losowania. Dobra zmiana?

  marcin.lazarowicz

 102. teo
  30 listopada o godz. 22:36
  „Kaczyzm to ideologia Średniowiecza”.

  Uwaga z natury głupiutka i dlatego nawet nie umiesz obrazić. Bo co to jest średniowiecze? Francja (Galia) w czasach Merowngów (od VI wieku) to zupełnie coś innego niż kraj o wysokiej kulturze taki jak Burgundia w XII i XIII wieku lub Italia, gdzie za chwilę Giotto zastosuje perspektywę w swoich freskach, a papieże w XIV wieku nakażą dbać o rzymskie zabytki, sami dając przykład.

 103. Socjologia Jarosława Kaczyńskiego – nowy przedmiot na UW.
  Seminarium, prowadzi prof. Paweł Śpiewak, który wyjaśnia:
  „Ma (JK) dosyć konsekwentną i daleko idącą wizję przyszłości społecznej”.

  Muszę się zapisać, chociażby wyjaśnić powyższą tezę. Śledząc poczynania prezesa sądziłem, że trochę brakuje mu do politycznego oportunisty, ale koniunkturalista z niego wypisz wymaluj. Nawet na koniunkturze ogspodarczej, jak surfer jakiś daleko pojedzie.

  https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,socjologia-jaroslawa-kaczynskiego-nowy-przedmiot-na-uw,247596.html

 104. @Maro Rossi

  „Ty Radziu bardzo przypominasz sok z buraków.”

  Najpiew merytorycznie.

  Najwiekszy seryjnie produkowany samolot na swiecie to An-124. Zabiera sto siedemdziesiat ton ladunku. To poltora raza tyle co najwiekszy amerykanski samolot transportowy C5-Galaxy. An-124 zbudowany zostal w 55-ciu egzemplarzach. ZBudowany w jednym egzemplarzu i znacznie wiekszy An-225 uzywany jest do dzis, lata i sluzy do celow cywilnych, glownie do przewozenia wielkogabarytowych ladunkow, ktorym zaden inny samolot nie podola.

  Oczywiscie wynika z tego, ze Kacapy sa durne i prymitywne, nawet nie maja porzadnych specjalistow od pekajacych parowek. Dziwnym trafem (baaa-cznosc!!) AMERYKANIE (czapki z glow!) – uzywaja radzieckich czy rosyjskich silnikow rakietowych w swoich rakietach Atlas. Pp profesorowie Szuladzinski, Berczynski & Ska na pewno by zmajstrowali lepsze – ale na razie zajeci sa problematyka pekajacych parowek.

  Tyle n razie. Jaka substancje przypomina @Mauro Rossi, jaka substancja szczelnie wypelnia mu przestrzen miedzy uszami? O tym juz innym razem. Chwilowo ogranicze sie do uwagi, ze jest to substancja rownie brunatna jak poglady blogowego speca od eksplodujacych parowek.

 105. neospasmin
  30 listopada o godz. 22:44

  „Dobra zmiana”?

  No absolutnie niedobra, bo w ten sposób nie można wyznaczyć konkretnego sędziego pod określoną sprawę, a na tym opierało się sądownictwo III RP w sprawach szczególnej wagi. A gdyby przypadkowy (wylosowany) sędzia dostał sprawę posłanki PO Beaty Sawickiej, a nie rozgrzany sędzia Tuleya, jak to się zdarzyło w realu, to byłby prawdziwy dramat. Okazało by się coś strasznego, czyli to, co cały naród zobaczył na własne oczy w TV, choć nie powinien. No a tak to nie wylosowany tylko wyznaczony, ale za to porządnie rozgrzany sędzia Tuleya załatwiał sprawę po linii słuszności, a miliony ludzi musiały uwierzyć, że im się tylko zdawało, że Sawicka bierze łapówkę. 🙂

 106. @Mauro Rossi

  „papieże w XIV wieku nakażą dbać o rzymskie zabytki, sami dając przykład”

  Przyklad byl fajny. Wasz „Onet”:

  „Przez całe dzieciństwo Lukrecja widziała jak jej ojciec folguje swoim żądzom urządzając na dworze orgie z rzeszami prostytutek, nawet wtedy gdy został papieżem – Aleksandrem VI. Nalezy dodać, że w owym czasie oprócz rozwiązłości na papieskim dworze królowały również korupcja i nepotyzm.”

  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/lukrecja-borgia-corka-papieza-i-kurtyzany/1mx42

  Jak zwać poprawnie córkę papieża? Papieżanka? W każdym razie papieżanka Lukrecja Borgia tez przeszla do historii.

 107. Mauro (22:55)
  Nikogo nie chcę obrazić – projekcje cię opanowują.
  Chcę po prostu zrozumieć kaczyzm, czyli te wszystkie niestworzone rzeczy, które tu wypisujecie. Mnie to najbliżej pasuje do ideologii średniowiecza, oraz do praktyki ze świętą inkwizycją włącznie.
  Notabene Giotto (1270-1337) to nawet nie wychodzenie ze Średniowiecza lecz wczesny Renesans.

  Ale faktycznie, poprawiam się:
  Kaczyzm to ideologia wczesnego Średniowiecza + internet.

 108. radzilowJedwabne
  30 listopada o godz. 23:00

  Zamiast żłopać sok z buraków porównwaj największy ruski i największą wersję B-747. W zasadzei są dość podobne. Z tą różnica, że B-747 lata cały świat, no może tylko El-AL ruskimi. 🙂

  Antonov AN-124 vs. Boeing 747-400ERF
  http://www.aviatorjoe.net/go/compare/AN-124/747-400ERF/

 109. teo
  30 listopada o godz. 23:12

  ” Mnie to najbliżej pasuje do ideologii średniowiecz …”.

  Nie istnieje nic takiego jak ideologia średniowiecza, które trwało tysiąc lat i obejmowało pod koniec XV wieku obaszar od Trondheim na północy do Palermo na południu, od Lizbony na Zachodzie do Wilna i Budapesztu na wschodzie.
  Może sprecyzuj o co ci chodzi, albo napisz wprost kogo i dlaczego chesz obrazić, po czym ciśnij kilka przekleństw. Nie sil się za bardzo, bądź naturalny.

 110. radzilowJedwabne
  30 listopada o godz. 23:10

  Radziu, no a Polański i ten wasz macho (Boże jak ten wieprz wygląda) z Hollywood to co, mistycy i pustelnicy? 🙂

 111. Macierewicz zapewnia, zarzeka się i bajeruje nadal (już 7,5 roku) w sprawie katastrofy smoleńskiej – prawda jest tuż, tuż

  W TV Republika ministra Macierewicza zapytano, czy to jest prawdopodobne, że w Smoleńsku doszło do zamachu.
  wg onet.pl
  Minister odpowiedział:

  „Ja powiedziałbym tak: te materiały i te wyniki badań, którymi dzisiaj dysponujemy, pozwalają z pewnością stwierdzić, że to nie był wypadek – zaznaczył. Dodał, że to, jaka była dokładnie struktura tego dramatu, komisja będzie mogła przedstawić wiosną 2018 roku.”

  Typowo paranoiczna odpowiedź, sugerująca kontekst, lecz wymijająca z daleka treść pytania.
  Niby jest, ale nie ma. Mamy pewność, lecz nie do końca. Wiemy jak było, tylko nie znamy jeszcze struktury zdarzeń. Możemy z pewnością powiedzieć, że to nie był wypadek. A co to było? Tutaj pewność ministra się urywa nagle.
  Pozostaje piękno wypowiedzi, np. taka fraza – struktura zdarzeń jeszcze nie jest znana.

  Naukowcy wypierdzielili w powietrze bombą termobaryczną wielkości dużej skrzyni szopkę metalową na poligonie podkomisji smoleńskiej, prokuratorzy przesłuchali Tuska na okoliczność, przesłuchali Arabskiego na okoliczność, patomorfolodzy dokonali kilkadziesiąt ekshumacji, naukowcy wykonali wszystkie możliwe analizy, detektywi ujawnili zdjęcia Tuska z Putinem umawiających się na zamach na molo w Sopocie, zdjęcia Tuska z Putinem w Smoleńsku po zamachu, jak z nieukrywaną radością przybijają sobie piątki. I nadal nic.
  Struktura zdarzeń pozostała nieznana.
  No jakżeż to. A spotkania w restauracji w Moskwie, a blaszane ptaki naukowców smoleńskich, a analizy profesorskie rozrzutu szczątków, a 60 000 odłamków metalowych kadłuba TU-154M policzonych przez archeologów w Smoleńsku, a ucięte 1,5 sekundy nagrań z czarnych skrzynek?

  Czy ten Antoni mając tak bogaty materiał dowodzący zamachu w Smoleńsku, wyniki analiz wszelkich, dowody zdjęciowe czarno na białym (w kolorze), zeznania winowajców, wyjaśnienia Prezesa Polski o tym, że to wy zdradzieckie mordy zabiliście mojego brata, teraz serwuje w TV mętne zapowiedzi i 99-ty raz przyrzeka, że prawda już idzie do nas, na wiosnę przyjdzie?

  Szef MON sprytnie się zastrzegł, że ludzie będą dezinformowani przez olbrzymią ilość dezinformacji i ataków personalnych na członków komisji i, cóż za patos, „na samą zasadę zbadania dramatu smoleńskiego”:

  „Szef MON dodał, że w okresie poprzedzającym przedstawienie raportu podkomisji można się spodziewać „olbrzymiej ilości dezinformacji, olbrzymiej ilości ataków, zarówno personalnych, jak i innych, na członków komisji i na samą zasadę zbadania dramatu smoleńskiego”. – Chcę, żebyście państwo byli odporni na tę dezinformację – mówił, zwracając się do telewidzów.”

  Dalej Antoni zadeklarował z pewnością maniaka:

  „na pewno doprowadzę do końca to zadanie, na pewno raport zostanie państwu przedstawiony i będzie to raport w pełni wiarygodny, oparty wyłącznie na materiałach dowodowych, a nie na hipotezach i nie na rozważaniach, nie na założeniu, że samolot, którego rozpiętość skrzydeł to blisko 40 metrów, obrócił się do góry nogami na wysokości 6 czy 5 metrów nad ziemią, a więc nie na bzdurach, tylko na prawdzie – zadeklarował Macierewicz.”

  Na pewno doprowadzę do końca, na pewno raport będzie przedstawiony, na pewno będzie oparty na dowodach…, a więc nie na bzdurach, tylko na prawdzie.
  Rozczulające przyrzeczenie. Prawdziwie harcerskie.

  Antoni zapewnił, że:
  „w polskich rękach znajduje się „olbrzymia ilość materiału dowodowego, który pozwala przedstawić przebieg wydarzeń.
  – Co więcej, komisja powoli dochodzi do pierwotnego kształtu tego materiału dowodowego, myślę przede wszystkim o zapisie czarnych skrzynek, a w szczególności o zapisie polskiej czarnej skrzynki – dodał minister. Zastrzegł jednocześnie, że „bardzo wiele rzeczy” z tego zapisu zostało już przedstawionych opinii publicznej.
  Dysponujemy kluczowym materiałem dowodowym pozwalającym stwierdzić, co i jak przebiegło, że doszło do tragedii, w której zginęła cała elita polska”

  Mój komentarz, c.d.
  Mamy materiały, kluczowe materiały, powoli dochodzimy do „pierwotnego kształtu materiału dowodowego”
  Cymesik – „pierwotny kształt materiału dowodowego”. Takie stwierdzenie oznacza, że materiał dowodowy dotychczasowy nie był pierwotny.

  Ile jeszcze takich solennych zapewnień jest w stanie wygłosić człowiek, który już wygłosił 98 tak samo solennych zapewnień o zamachu samolotowo-wybuchowo-termobarycznym przeprowadzonym w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku z poruczenia Tuska i Putina?
  Pzdr, TJ

 112. teo
  30 listopada o godz. 23:12

  „Ale faktycznie, poprawiam się:
  Kaczyzm to ideologia wczesnego Średniowiecza + internet”.

  I znów nie jest Bingo.
  Wczesne śrdniowiecze to Karol Wielki, którego nagrodę otrymał ob. Tusk Donlad.
  Szukaj dalej. 🙂

 113. tejot
  30 listopada o godz. 23:38

  Piłeś ― nie pisz, nawet jak jesteś grafomanem.

 114. Bar Norte
  Kolejna dziennikarka z ,, gazety wyborczej” w stajni Georga Sorosa miesza z blotem lewice.
  Zupelnie brak im argumentow.

  http://krytykapolityczna.pl/kraj/nikt-nie-czeka-na-lewice/

 115. @Mauro Rossi

  „Zamiast żłopać sok z buraków porównwaj największy ruski i największą wersję B-747. W zasadzei są dość podobne. Z tą różnica, że B-747 lata cały świat, no może ”

  Nie sa „dosc podobne”. Wersja cargo Jumbojeta moze uniesc 112 – 120 ton ladunku (zalezy od wersji i konfiguracji). An-124 bierze 170 ton.

  „tylko El-AL ruskimi”

  Jak na razie to „ruskimi” samolotami lata niezwyciezone Polskie Lotnictwo Wojskowe. Caly czas na stanie MiGi-29, Su-22, smiglowce roznych typow (Mi-2, Mi-8). No i duma i chluba (baaaa-cznosc!) Polskiego Przemyslu Lotniczego (Czapki z glow!), PZL M28. Tyle ze to po prostu An-28, po upadku ZSRR zostalo wszystko, co bylo ptrzebne do produkcji.

  Jak juz wspominalem – wynika z tego, ze Kacapy sa durne i prymitywne, nawet nie maja porzadnych specjalistow od pekajacych parowek. Dziwnym trafem (baaa-cznosc!!) AMERYKANIE (czapki z glow!) – uzywaja radzieckich czy rosyjskich silnikow rakietowych w swoich rakietach Atlas. Pp profesorowie Szuladzinski, Berczynski & Ska na pewno by zmajstrowali lepsze – ale na razie zajeci sa problematyka pekajacych parowek. A te Kacapy – dzicz, panie, bolszewia, nawet szwagier mowil ze uny guupie som.

  Tyle n razie. Jaka substancje przypomina @Mauro Rossi, jaka substancja szczelnie wypelnia mu przestrzen miedzy uszami? O tym juz innym razem. Chwilowo ogranicze sie do uwagi, ze jest to substancja rownie brunatna jak poglady blogowego speca od eksplodujacych parowek.

 116. teo
  30 listopada o godz. 23:12

  No co ci pomogę, sam nie dasz rady.

  Kaczyzm to średniowiecze XIV wieku, kryzys wzrostu i zaraz morowa w całej Europie, ginie niemal połowa jej ludności. Armagdon (co prawda tylko dla niektórych) pasujacy jak ulał do kaczyzmu.

  Ale też nie, Polskę zaraza praktycznie ominęła.
  Średniowiecze to sobie daruj, szukaj czegoś w Baroku, a może Rokoko się nada? 🙂

 117. radzilowJedwabne
  30 listopada o godz. 23:54

  Masz pozdrowienia od Krzysia Jasiewicza.

 118. zetus1
  30 listopada o godz. 12:17
  Polscy proboszcze i rabini wychowali nas w baranim posluszenstwie wobec ,, autorytetow ”.
  Niech Pan dalej slucha szczekaczek CIA wieczorem, to bedzie Pan spal spokojnie
  nie tylko w nocy, ale i w dzien .
  Noam Chomsky chyba za trudny.

 119. @ Mauro Rossi

  „Polanski”

  … to akurat slubow czystosci nie skladal. Mowa jednak nie o „Polanskim” tylko o swiatobliwych papiezach i o jakze milym sercu @MR czasach sredniowiecza. Cytuje zatem:

  „‚Ponure stulecie” zakończyło panowanie wspomnianego Jana XII, które było już szczytem upadku papieskich obyczajów w X w. Ten ”następca Piotra” był już wyjątkowo zdemoralizowany, o czym świadczy choćby to, że nie miał oporów, by biskupów wyświęcać w stajni. Przy czym najczęściej tą godnością obdarzał swoich przyjaciół, którzy – tak jak on – nad cnotliwe życie przedkładali dobre wino i kobiece wdzięki. To za jego czasów zaczęto mówić, że Watykan stał się jednym wielkim domem publicznym.

  Jednak hedonistyczne życie papieża znalazło zdecydowanie nieprzyjemny koniec. Według jednej wersji – przywódca zachodnich chrześcijan zmarł w wyniku dotkliwego pobicia. Według drugiej – miał go zabić udar, gdy oddawał się rozpuście podczas jednej z rozlicznych orgii, których miał być gorącym miłośnikiem. Bogobojni kronikarze średniowiecza dopisali jeszcze jeden finał jego pełnego cielesnych uciech życia: zabił go sam diabeł.

  Tiara na sprzedaż

  Choć zgon Jana XII zakończył ”ponure stulecie”, to jednak to wydarzenie nie oznaczało automatycznie radykalnej sanacji papieskich zwyczajów. Kilkadziesiąt lat później ”godnym” naśladowcą Jana XII stał się Benedykt IX.

  Tak jak i jego odległy w czasie poprzednik, gustował w płci pięknej, czemu sprzyjało również to, że zasiadając na papieskim tronie był osobą świecką (święcenia kapłańskie i sakrę biskupią uzyskał tego samego dnia, co zostało uznane za niebywały skandal). Swoim zachowaniem młody papież gorszył w tak wielkim stopniu, że Rzymianie organizowali powstania przeciwko niemu. W 1044 r. udało im się nawet zrzucić go z tronu, ale po dwóch miesiącach Benedykt IX zasiadł na nim ponownie.”

  https://opinie.wp.pl/papieze-skandalisci-kto-byl-gorszy-od-lenny-ego-belardo-6126039648479361a

  O tym, jak sobie papieze, kardynalowie i cala reszta Swiatobliwych Mezow lubila pop..lic, jest naprawde dobra ksiazka Wlocha Mario Puzo. Tudziez serial.

 120. To ładne, Macron z wizytą w Burkina Faso: „O stopniu mentalnego uzależnienia od dawnej metropolii może świadczyć pytanie, jakie Macronowi zadał jeden ze studentów. Zapytał go mianowicie, kiedy skończą się przerwy w dostawie prądu w Wagadugu. Zaskoczony Macron odpowiedział, że Burkina Faso nie jest już francuską kolonią i wskazał na miejscowego prezydenta: „To jego pytajcie”. (wPolityce)

 121. radzilowJedwabne
  1 grudnia o godz. 0:12

  „… „Polanski to akurat slubow czystosci nie skladal”.
  Chyba składał, komu innemu i co innego.

 122. p.Mauro:

  p.Macron powinien sie od p.Tuska uczyc jak odpowiadac na pytanie o przerwy w dostawie pradu i ciepla wode w kranie…

  Tak na marginesie: prosze porownac ilosc tekstow w Polityce poswieconych niezlozeniu przez p.Macrona wizyty w Polsce podczas jego srodkowoeuropejskiej tury i tych poswieconych wizycie polskiej premier we Francji.
  Mowia ze dzielic przez zero sie nie da, ale moze jednak pan sprobuje?
  Mowi to cos o Polityce? Pozwala zrozumiec decyzje nieabnowania trgo tytulu przez instytucje panstwowe ?

  marcin.lazarowicz

 123. wyzysk

  Czytałem ten tekst. Nie da się ukryć, że red Agata Szcześniak to nie Róża Luksemburg ale mimo wszystko tekst jest wart uwagi.
  Nie odbieram go jak „mieszanie z błotem” ale próbę zwrócenia uwagi, że politykę lewicową należy uprawiać w sposób zrozumiały dla ludzi (język, narracja) i silnie zakotwiczony w realiach społecznych.
  Trudno się z tym nie zgodzić.

 124. Mauro (23:27, 23:58)

  Rokoko? Łoł, chciałbyś żeby wasze halucynacje blogowe kojarzyć z malunkami z tej epoko, co?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rokoko#/media/File:Boucher_Diane_sortant_du_bain_Louvre_2712.jpg

  A dlaczego pozbawiasz średniowiecza jego ideologii, tj. filozofii, literatury, myśli politycznej, etyki?
  Właśnie liczenie diabłów na łebku szpilki, czy jak to rozważał Akwinata, czy wiele aniołów może pomieścić się w jednej miejscu (przestrzeni) – do tego podobne są wasze komentarze. Albo liczycie na iluminację, której czytając was doznamy i dojdziemy do prawdy objawionej. Augustynizm w wyjaśnianiu katastrofy lotniczej jest wielkim przeżyciem, ale po raz setny i tysięczny już stało się nudne.

 125. Ale iluminacja mnie dopadła:

  „(…) Ze słowa „neoliberalizm” zrezygnowałam już jakiś czas temu. Ale to trudne. Przez lata sama siebie wychowywałam do tego, żeby dzielić ludzi na jednych i drugich, przyklejać im etykietki na czoła. Przez kilkanaście lat uważałam, że kluczem do zmiany w tym kraju, jest zbudowanie wehikułu – organizacji i języka.
  Dziś myślę, że należy prowadzić konkretne walki tam …”

  I nie są to argumenty Róży Luksemburg. Cudowne.

 126. quentin t.
  30 listopada o godz. 20:54
  Michnika Adama najwieksza zasluga 30-lecia byla neutralizacja lewicy i otworzenie kraju dla szabrownikow neoliberalizmu.

 127. Na jedynce polityka.pl artykul czy raczej informacja o nim:

  „Co łączy dziś obywatela z państwem?
  Czy współczesne państwo demokratyczne może jeszcze oczekiwać lojalności od swoich obywateli? Można przecież zmusić do seksu, ale już nie do miłości.”

  Nie wiem co w srodku boo tu nie Guardian, tu sie placi, ale mam pytanie do tych co czytali:
  czy jest tam cos na temat waszych starszych braci w wierze co chlebem i sola 17 wrzesnia Armie Czerwona witali?
  Jako przyklad ze panstwo do niczego zmusic nie moze, szczegolnie gdy kona.

  Tylko prosze nie pisac skoro zadaje takie pytania tom antysemita i homofob- juz to wiem.

  marcin.lazarowicz

 128. Bar Norte
  Tu w linku od wieska59 lewica mowi ludzkim glosem.
  https://nowyobywatel.pl/2017/08/06/iii-rp-to-strach/

 129. Media panikują bo 4 najważniejsze osoby poza terytorium IV RP.Co może wykorzystać Putin. Bez obaw jest prezes i Macierewicz.Czyli dwóch na jednego.Tak sobie myślę,że prezes na kłopoty to polski wynalazek.

 130. Mijają lata, dekady i wieki – geopolityka jednakże nie ulega zmianom, a wraz z nią niezmienne pozostają także podstawowe składniki kontekstu środowiskowo – geograficznego, tj. podziały religijne, mniejszości etniczne, łańcuchy górskie, cieśniny morskie, drogi komunikacyjne i wiele, wiele innych elementów. Oczywiście, protagoniści walk o hegemonię nie są zawsze tacy sami, ale scena, na której rywalizują ze sobą ewoluuje minimalne – wystarczy zatem przestudiowanie wydarzeń z przeszłości, by zrozumieć teraźniejszość i spróbować przewidzieć przyszłość.
  http://ram.neon24.pl/post/141231,pivot-to-asia-strategy-czyli-do-czego-sluza-rohingya
  =============

  Napuszczanie na siebie mniejszości, czy krajów, by kosztem ich krwi osiągnąć własne cele, to standard.

  Polska jest dokładnie tak samo rozgrywana.
  Przez tych samych manipulatorów co w Birmie.

 131. teo
  30 listopada o godz. 22:59

  Nieoceniony wkład Polski do światowej myśli politycznej polega na tym, że w wielu krajach istniał lub istnieje kult jednostki.
  W Polsce mamy kult BLIŹNIAKÓW- ewenement na skalę światową, trudny do powtórzenia czy pobicia.

 132. „W Polsce mamy kult BLIŹNIAKÓW- ewenement na skalę światową, trudny do powtórzenia czy pobicia.”

  Wyciągnij wiesio zza szafy swój nieco zapomniany kolaż z wyobrażonymi na nim mordami Marksa – Engelsa – Lenina – Stalina.
  To dopiero był ewenement: bolszewicki bóg w czterech postaciach…

 133. quentin t.
  30 listopada o godz. 21:14
  Ha, ha , ha. Wieloletnie śledztwo potwierdza, że ten chuligan był pijany i spadł ze schodów. Ty żyjesz w wolnym kraju, podczas gdy Modzelewski, wielki autorytet głosi publicznie, że to kraj policyjny.

 134. neospasmin
  30 listopada o godz. 22:44
  Za tym wszystkim kryje się pokręcona mściwością i nienawiścią faszystwoska twarz Ziobry.

 135. p.Symetryczny

  Jest pan poprostu zlym czlowiekiem.

  ml

 136. quentin t.
  1 grudnia o godz. 8:22

  Czekam na ustalenie koloru okładek
  Była niebieska, czerwona i zielona książeczka.
  Wielkopomne myśli Bliżniaków muszą się zebrać w jakimś tomiku….
  Hagiografowie się znajdą, i redaktorzy.

 137. neospasmin
  1 grudnia o godz. 10:21
  Jest pan po prostu dobrym człowiekiem. Lub bardzo dobrym?

 138. Już dawno temu zauważyłem, że fanatyczni zwolennicy PiS zachowują się tak jak zakochane w draniach dziewczyny, które każde draństwo swego kochanka wytłumaczą i żadne fakty o tym jak ,jak ten człowiek ją wykorzystuje do niej nie dotrą.
  Pewien znajomy żony, inżynier z wykształcenia chciał mnie koniecznie przekonać, że winę za TK ponosi wyłącznie PO. Zupełnie ignorował fakt, że gdyby poprawkę PO zaraz po jej uchwaleniu skierowano do TK, PO nie mogło wy na podstawie niej wybrać swoich 5 sędziów, bo musieli by czekać na orzeczenie TK, które jak wiemy by im to uniemożliwiło (musieli by poprawkę wycofać)
  Nie przyjmował do wiadomości, że PiS właśnie na podstawie poprawki PO wybrało swych 5 sędziów (czyli zrobiło to samo co PO, tylko drastycznie ignorując, że poprawka już była w TK – jasnym dla każdego jest fakt że powinni poczekać na wyrok)
  Negował, że Duda złamał konstytucję zaprzysięgając 5 wybranych posłów nie czekając na wyrok TK. (każdy wie, że wyrok TK jest dla prezydenta wiążący). Negował że Duda ponownie już drastycznie łamie konstytucję nie przyjmując do wiadomości wyroku TK.
  Czyli z tym człowiekiem nie można było dyskutować bo faktów nie akceptował.
  Drugi przykład – pani i pan (wyższe wykształcenie), w dalszym ciągu wierzą w zamach smoleński bowiem u nich w domu zobaczyłem za lustrem zatknięta flagę z napisem Smoleńsk 2010 pamiętamy.
  Przecież ci państwo mieszkają w Warszawie i nad ich głowami codziennie przelatują lądujące samoloty i wiedzą, że gdy jest mgła ruch zanika i jest cisza. W Warszawie jest najlepiej wyposażone lotnisko w Polsce i jeżeli tu się nie ładuje w taka pogodę to znaczy jest to niebezpieczne. Jak więc niebezpieczne było lądowanie w taka pogodę na lotnisku praktycznie nieużywanym, gdzie na okazję lądowania przywozi się kontrolerów i sprzęt (archaiczny radar lądowania wspomagający lądowanie na tzw radiolatarnie – sposób obecnie już prawie nieużywany)
  Dla każdego normalnie myślącego ładowanie tam w takich warunkach ze wglądu na bezpieczeństwo pasażerów powinno być wykluczone.
  Takich przykładów mam wiele.

 139. maciek.g. o 11:07:

  prezentujesz typowe ble-ble osobnika, który nie może wyjść z zaklętego kręgu przyzwyczajeń i uprzedzeń.

  „- jakże on może wierzyć w innego boga, niż ja, mimo, że on pozornie wykształcony” (w domyśle – „a cóż to za szkoły on kończył?”)
  „- Ja, ja, mój szwagier i mój seter jeszcze: my wyznajemy tylko jedyną, prawdziwą wiarę, której na imię Agora, a której prorokiem Aaaadaś jest”

 140. Ameryka ( bm troche Krakow i okolice jezeli byly poinformowane , RT cos tam , cos tam , Nie ?) stracila mocno na swojej a-symetrycznosci , ze tez to to jeszcze sie kręci to nawet Klęntin-te pewnie nie kapuje (ale napewno napisze ze owszem ),

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22721530,zmarl-charles-merrill-filantrop-dziedzic-fortuny-z-usa-mieszkal.html#MT
  Symetria krakowska jest jakby troche inna niz gdzie indziej ( Zal umierac w panstwie policyjnym )
  „Za naiwność, utopię, fałszywe sojusze, za kościelne i amerykańskie dolary, za klęską narodu i za państwo policyjne. Będzie mu żal umierać. Nie tylko jemu.”
  ‚ A’ przed sym. dopisalem po namysle , zdaje sie to bylo na granicy mojego iq .Teraz jest „bardziej a- ” ( stracic na minusie to zdaje nie znaczy byc bardziej na plusie ale przeciwnie , moze Szan – guzdra bedzie tak uprzejmy i mnie upewni )

 141. olborski:

  podobno jest propozycja, że nowym słowniku gwar polskich przy terminie „fanzolenie” podawać, jako przykład, blogowe wpisy sygnowane „olborski”…

 142. Siatka i maszyneria Sorosa włączyły się w węgierską kampanię wyborczą. Nikt się z tego nie cieszy, ale dobrze jest stanąć oko w oko z nieprzyjemną rzeczywistością zamiast chować głowę w piasek i potem się dziwić – oznajmił premier, nawiązując do wiosennych wyborów parlamentarnych na Węgrzech.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/563747,viktor-orban-siatka-sorosa-wlaczyla-sie-w-kampanie-wyborcza-na-wegrzech.html
  ===========

  To co jest dobre dla Sorosa, niekoniecznie posłużyłoby Węgrom…..

 143. neospasmin
  30 listopada o godz. 9:42
  p.Symetryczny:

  … A moze twierdzi pan jeszcze ze Z.ziobro mial/ma wplyw na dobor skladu orzekajacego w tej sprawie? …

  A nie ma? Czasami warto przeczytać test pod którym się komentuje. Nie zmuszam ale serdecznie polecam. To znacznie ulatwia dyskusje, podobno.

 144. Nie mam też jasności, jaka jest intencja polityczna tego spektaklu: czy mamy do czynienia z przeciąganiem liny między PiS a prezydentem, co by prowadziło do tego, że dojdzie do kolejnego spotkania prezes – prezydent i coś tam się ustali, przy czym prezydent mocno ustąpi? Z jego punktu widzenia będzie to dużo poniżej szkicu porozumienia zrealizowanego przez plenipotentów obu stron. Czyli nie będzie wywieszenia białej flagi, ale mocny i upokarzający odwrót prezydenta. To dla PiS-u może być ważne, bo gra toczy się o przewagę, o to, kto jest najważniejszym kogutem na podwórku władzy i jako pierwszy ma prawdo dziobać sędziowskie kury. Chodzi o kolejność dziobania, o prestiżową przewagę – rzecz w polityce niesłychanie ważną.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/563693,ludwik-dorn-o-ustawach-krs-i-sn-co-zrobi-prezydent-po-poprawkach-pis.html
  ===========

  Walka o władzę i wpływy, występuje ZAWSZE i wszędzie.
  Ale, analiza pana Dorna, zręczna.

 145. quentin t.
  1 grudnia o godz. 11:32
  Odpowiedź super godna myśliciela z PiS

 146. @radzilowJedwabne
  30 listopada o godz. 22:44

  „Glupszy ten Zetus …”
  To że ustawisz przy moim nicku kilka epitetów nie znaczy, że napisałeś coś prawdziwego. HDD jest cierpliwy i przyjmuje wszystko.
  Więcej te epitety mówią o tobie niż o mnie !

  „W Izraelu nie ma podobnych przepisow. ”
  I mogę tylko zazdrościć Izraelowi takich przepisów. Wyraźnie marzysz o tym, żeby wreszcie cenzura ADL mogła zablokować te wraże filmy czy opinie. Jeżeli uważasz „Zniesławienie” za fałszywe lub zakłamane, to przedstaw argumenty, bo do mnie, a jestem przekonany, że i do innych, nie dotrzesz za pomocą epitetów.

  Co do „First Amendment” to nie pojmuję takiego rozumowania, że to ja miałbym być przedmiotem ochrony przez w/w poprawkę. Aż tak „selfish” nie jestem. Miałem na myśli to, że żadna szacowna instytucja ( np.: ADL ) nie może (dzięki FA) zablokować dostępu do tego co ktoś umieścił zgodnie z prawem na YT, dzięki czemu mamy dostęp do różnych interpretacji historii, co każdy zwolennik w/w poprawki z pewnością ceni wysoko. Nie wylewam na ciebie łajna, bo pisząc do ciebie inaczej się nie da. Narzucasz styl wymiany myśli, a ja dostrajam się do „częstotliwości” na której się produkujesz.

  „Do obrzydliwego hejtu …”
  Po prostu nie możesz znieść mojej/autora filmu argumentacji i uciekasz się do bezpodstawnych epitetów. Myślałem, że stać cię na więcej.
  Pewnie korzystasz z wzorów argumentacji, których ostatnio dużo np.: „Very, very, very big, huge, tremendous tax cut … , believe me”. To takie przekonujące… 🙂 🙂 🙂

 147. Napisał do mnie Mauro:
  „[…] Piotrowicz przyszedł do pracy w Jaśle w roku 1982, tuż po studiach, wiec nie był ważnym prokuratorem nawet w swojej prowincjonalnej prokuraturze, nie mówiąc o całym stanie wojennym. W Jaśle opozycji było jak na lekarstwo i 99 proc. spraw miała charakter kryminalny, nie polityczny. W latach 80. Piotrowicz nie zrobił kariery, był za mało gorliwy[…]”

  Odpowiada mu jobrave cytatem z wikipedii:
  „W 1978 (Stanisław Piotrowicz -przyp.mój) rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, a na początku lat 80. do Prokuratury Rejonowej w Krośnie[. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[…]”

  W związku z powyższym upraszam o nierżnięcie głupa.

 148. @zetus1

  „różnych interpretacji historii,”

  Z tym to bywa roznie. Na przyklad w Polsce to „dostep” jest do jednej jedynej interpretacji historii. A jak ktos sie osmieli napisac czy powiedziec cos nie do konca zgodnego z oficjalnie obowiazujaca interpretacja – to mozna go wpakowac na trzy lata do wiezienia na podstawie art 136 KK, za „zniewazenie Narodu Polskiego”. Jest jeszcze dodatkowy artykul KK, z mocy ktorego na trzy lata do wiezienia mozna trafic za „przypisywanie Narodowi Polskiemu” „wspoludzialu” w zbrodniach czy cos takiego. Kara wiezienia grozi za „zniewazenie Prezydenta”. To jest oczywiscie cacy i oki. Zeby bylo ciekawiej – wzmiankowane przepisy sa w mocy niezaleznie od tego, gdzie geograficznie sprawca sie znajdowal i jakie obywatelstwo posiada.

  „I mogę tylko zazdrościć Izraelowi takich przepisów. ”

  No jak to? Przeciez w Izraelu jest zle i niedobrze, rasizm, szowinizm, syjonizm, zwierzecy antypolonizm i gnebienie Rdzennej Ludnosci Palestynskiej – a @zetus wypowiada sie pozytywnie? Cos tutaj @zetus popadl w ostra niezgode z @zetusem.

  ” Nie wylewam na ciebie łajna,”

  Pewnie, ze nie, mocno przeceniasz nosnosc wlasnego ..ska. Ale uczciwie probujesz.

  „Wyraźnie marzysz o tym, żeby wreszcie cenzura ADL mogła zablokować te wraże filmy czy opinie”

  Proba wylania cuchnacego lajna na nizej podpisanego odnotowana, spuszczona z woda. Jak ktos lubi zamykanie ludzi w wiezieniu za „zniewazenie narodu” to oczywiscie bedzie klamliwie innym zarzucal „cenzure”.

  „to przedstaw argumenty, bo do mnie, a jestem przekonany, że i do innych, nie dotrzesz za pomocą epitetów.”

  Nie zamierzam do ciebie ani do twoich kolesi „dotrzec”. Wrecz przeciwnie – wazne, zeby tacy jak ty i twoi bracia w Adolfie nie mogli dotrzec do mnie i do moich dzieci. Do tego sa potrzebne solidne argumenty – ale ich naprawde nie brakuje. Od ciezkich czolgow „Merkawa” po mozdzierze Soltam – argumentow jest pod dostatkiem. W zwiazku z tym pozyjemy jeszcze troche, ktory to fakt nie tylko ciebie jednego soidnie wk.. irytuje, powiedzmy.

  No dobra, teraz zapitalaj hejtolic o zlym ADL-u, o podlym Izraelu, o Wolinskiej i Morelu. Problem tylko taki, ze chocbys darl ryja do jutra rana – to i tak sie to nie przelozy na zadne „wydarzenia”: A sam smierdzacy hejt na Internecie to sztuka dla sztuki, zaden hejter sie w ten sposob nie zalapal ani na „twarde” ani nawet na zlote zeby.

 149. Argumentacja Rossiego w sprawie błyskawicznej kariery byłego prokuratora za komuny Piotrowicza w ekipie rządzącej PiSu
  Piotrowicz stał się głównym teoretykiem i praktykiem we wdrażaniu ustaw niezgodnych z konstytucją, ustaw przeciwko państwu prawa.
  Argumentacja Rossiego jest śmieszna, sprzeczna wewnętrznie.

  Rossi rozpisuje się o Piotrowiczu, jako o nieznaczącej osobie za komuny, jakimś prokuratorkiem na bezludziu (bez opozycjonistów), ale pozostawia w za sobą najważniejsze pytanie – jak to się stało, że taki nikt, prokuratorek na odludziu teraz jest jedną z najważniejszych osób w państwie.

  Ten nikt pisze ustawy zmieniające konstytucję (uczestniczy w pełzającym puczu – zamachu na państwo prawa), kieruje pracą parlamentarnej komisji w tej chwili najważniejszej dla Prezesa Polski Jarosława Ka, decyduje o tym, jak ma ustawa wyglądać, jakie poprawki są do przyjęcia, jakie nie, wyjaśnia, że żadnej sprzeczności nie ma między ustawą a konstytucją, itd. Prowadzi jako szef najważniejszego dla PiSu zespołu prawniczego zorganizowaną robotę przeciwko państwu prawa. Taki nikt.
  Pzdr, TJ

 150. @ Wiesiek 59
  Rządząca na Węgrzech partia Fidesz została założona za pieniądze z fundacji Sorosza. Teraz Orban rżnie głupa, zupełnie jak Ty. Albo się boi , żeby ta sama fundacja nie dała pieniędzy jego potencjalnym konkurentom.

 151. @radzilowJedwabne
  1 grudnia o godz. 15:52

  „No jak to? Przeciez w Izraelu jest zle i niedobrze, rasizm, szowinizm …”
  Po co ta projekcja – w przeciwieństwie do ciebie dostrzegam i plusy i minusy.

  „Od ciezkich czolgow „Merkawa” po mozdzierze Soltam – argumentow jest pod dostatkiem.”

  Tu to już przegiąłeś. Z czołgami chcesz na mnie ruszać ?
  Życzę ci i twoim dzieciom długiego i pozbawionego wk.. irytacji (powiedzmy) życia.
  Zapitalaj i wyprowadzaj te czołgi i moździerze bo możesz mieć do czynienia z ministrem M., a ja lecę się załapać na cokolwiek – jakiś „złoty ząb”. 🙂

 152. @ Saldo
  Czy mógłbyś rozwinąć tezę o moim antysemityzmie ? tzn co jest antysemickiego w moich wypowiedziach ? No chyba że uznajesz za antysemityzm krytykę postawy części izraelskich polityków wobec wspomnianych przeze mnie Filistynów, ale w ten sposób stawiasz się na równi z tą częścią Polaków, która każdą krytykę polityki obecnej władzy uznaje za zdradę interesów narodowych, antypolonizm, wysługiwanie się obcym, opcję niemiecką itd….

 153. @zetus1

  „Tu to już przegiąłeś. Z czołgami chcesz na mnie ruszać ?”

  Czolgi sa po to, zeby spece od „ostatecznego rozwiazania kwestii zydowskiej” nie mogli wzmiankowanek kwestii rozwiazac. „Ruszac” to juz tacy spece ruszali, pod haslem „zepchniemy Zydow do morza”. Jak wiadomo, kazda kolejna proba spychania do morza konczyla sie tym, ze spece od spychania inkazowali totalny i niesamowity wp..ol. I w koncu im sie odechcialo. Czolgi i inne zabawki sa po to, kominy nie zaczely dymic na nowo i zeby na nowo nie zaczeto Zydami palic w stodolach.

  „wyprowadzaj te czołgi i moździerze bo możesz mieć do czynienia z ministrem M.,”

  ???

  Pan minister Macierewicz zapowiada wlasnie zamiar zakupienia sporej ilosci rakiet „Skyceptor”. Wspolpraca w dziedzinie wojskowej kwitnie, dopiero co polscu piloci uczestniczyli w manewrach w Izraelu. Chyba @zetus1 i reszta hejterow powinni mowic za siebie – a nie za pana ministra.

 154. @MadMarx

  ” krytykę postawy części izraelskich polityków ”

  Gostek, sprobuj zajarzyc, ze twoj smierdzacy, ku..ski hejt po prostu kazdemu zwisa smetnym kalafiorem. A teraz dalej rdzyj ryja.

 155. @tejot
  1 grudnia o godz. 16:01

  Pięknie piszesz @tejot. Jarosław Ka kojarzy mi się Józefem K. ( Kafka – Proces ) tylko, że relacja jest odwrotna. U Kafki państwo gnębiło Józefa K., a u nas Jarosław Ka gnębi państwo poprzez prokuratora Stanisława P. W drugim przypadku to państwo jest bezradne, osaczone i tłamszone.

 156. Mad Marx
  1 grudnia o godz. 16:03

  Historia jest pełna Brutusów.
  Grający dla kogoś, w pewnym momencie zaczynaja grać na siebie.
  I zwracają się przeciwko dotychczasowemu mocodawcy, czy przyjacielowi.
  Pani Merkel na przykład…..
  Nie sięgając już do klasycznych przykładów.

  Samodzielna władza upaja, prawie każdego.
  Sporo ludzi idzie do polityki jedynie dlatego.
  Chcą odbić na rzeczywistości swoje piętno.

 157. @Wiesiek59

  „Coś dla wielbicieli „jedynej demokracji Bliskiego wschodu”
  Czystość rasowa i religijna kwitnie…….”

  Klamiesz, sukinkocie. W Izraelu zyje i mieszka 1.7 miliona Arabow, sto dwadziescia tysiecy Druzow i co nieco innych mniejszosci (np prawoslawnych Czerkiesow). Nikt ich jakos nie wypedza „na Madagaskar”, nikt ich jakos nie zapedza do oblanej benzyna stodoly i nikt nie probuje ich wygubic wlodem i nedza poprzez „bojkot ekonomiczny”. Za to z Polski juz dawno wypedzono wszystkich Zydow, przy akompaniamencie wrzaskow „Zydzi wynocha”, „Polska dla Polakow”. Az dziwne, ze Polska i tak sie wskutek czystek etnicznych nie stala druga Szwajcaria.

  Podobnie zreszta postapiono w krajach arabskich – wszystkich Zydow z Jemenu, z Iraku itp badz wypedzono, badz zmuszono do ucieczki za pomoca krwawych pogromow.

  Czystoosc rasowa i religijna kwitnie u ciebie w Polsce. A takze w Jemenie czy w Iraku, Kawal klamczucha z ciebie, specu od upowszechniania nauk Marka Webera.

 158. radzilowJedwabne
  1 grudnia o godz. 17:30

  Komu przeszkadzały kraje, które były tolerancyjne dla innowierców, takie jak Irak, Syria, Libia, IRAN- w którym jest spora mniejszość żydowska?

  Deportacje są faktem bezdyskusyjnym.
  Miałeś relacje ocalałych, opis ich drogi na zachód przez Libię, z Izraela.
  Cóż można dodać?
  Inną sprawą jest, co innego można z nimi zrobić…..
  Nikt ich nie zapraszał.

 159. PM
  z komentarza @rJ
  warto, by wielu to sobie zapamietalo

  ” W Izraelu zyje i mieszka 1.7 miliona Arabow, sto dwadziescia tysiecy Druzow i co nieco innych mniejszosci (np prawoslawnych Czerkiesow). Nikt ich jakos nie wypedza „na Madagaskar”

 160. zetus1
  1 grudnia o godz. 16:58
  @tejot
  1 grudnia o godz. 16:01
  Pięknie piszesz @tejot. Jarosław Ka kojarzy mi się Józefem K. ( Kafka – Proces ) tylko, że relacja jest odwrotna.

  Mój komentarz
  Masz słuszność. Relacja Jarosław Ka do państwa jest odwrotnością kafkowskiej relacji Józef K. – machina państwowa.
  Jarosław Ka w tym jest podobny do Józefa K., że mu się miesza wirtual z realem. Jarosław Ka nie bardzo sobie zdaje sprawę z tego, czym jest państwo. Traktuje państwo jako siłę zewnętrzną w stosunku do woli i sumienia człowieka, siłę niebezpieczną, niepojęta i dlatego usiłuje z nią walczyć, okiełznać, zablokować, odebrać władze państwu i ją skoncentrować, przysposobić państwo, uwięzić w swojej wyobraźni, przejść do rzeczywistości wirtualnej i wykreować mit o zwycięstwie nad.

  Jarosław Ka nie miał większego pojęcia o państwie od zarania swojej kariery politycznej. A gdy doszedł do stanowisk, do zaszczytu bycia siła kierowniczą w społeczeństwie, było już za późno. Jarosław Ka nie musi poznawać państwa, on je pokonał przez utożsamienie się z państwem.
  Teraz nie ma czasu na poznawanie, ciągłe wyzwania trzeba podejmować, stale odrastające łby hydrze ucinać, lud na swoją stronę prowadzić. Jest stale zajęty, zawsze jest coś do podjęcia, do zrobienia, ktoś do postawienia do pionu, inni do unormowania, ciągle znajdują się wrogowie, którzy przeszkadzają, a którym stale trzeba dawać odpór, itd.

  Jarosław Ka rozumie państwo infantylnie, jako opiekuna rozumnych i uczciwych, obrońcę przed innymi szatanami, przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym na zasadzie samo przez się.
  W jego rozumieniu państwo powinno być sługą uczciwych i rozumnych (w osobach Jarosław Ka i jego legionistów), a rozumni i uczciwi powinni być sługami państwa. Takie było i jest rozumienie państwa przez Jarosława Ka.

  Co z resztą obywateli, którzy ni są „rozumni i uczciwi”? Jarosław Ka określił swój stosunek do tej reszty wiele razy i bardzo dobitnie – drugi sort, ubecy, złodzieje, komunistyczne złogi, zdradzieckie mordy i kanalie, itd.
  W głowie Jarosława Ka nie ma innych podziałów, jak tylko na dwie części – dobrzy i źli, złodzieje i uczciwi, pierwszy sort i drugi sort, Polacy i niepolacy, chrześcijanie i niechrześcijanie, przyjaciele i wrogowie, itd.

  Mieszanina demagogii, autorytaryzmu, paternalizmu, ułamki wspomnień z młodości, zasłyszane wątki komunistyczne, nacjonal-socjalistyczne, endecko-mocarstwowe.
  Jednomyślność egzekwowana, każdy musi mieć swojego pana.
  Państwo prawa, to dla Jarosława Ka obelga, ale i wyzwanie.
  Pzdr, TJ

 161. To właśnie ci krakowscy sędziowie, którzy ze strachu przed pięKnym zbysiem nawalili do gaci i umyli swoje krótkie rączki w niby niewinności, bedą kiedyś pięKnego Zbysia wieszać , z zemsty za upokorzenie i własne tchórzostwo .
  Podłość rodzi tylko podłość .
  Co za władza , co za społeczeństwo , co za kraj. Nigdzie żadnych szans na zwykła ludzką przyzwoitość,
  Tylko podłość , obłuda i mściwość .
  Niech was Pan Bóg ma swojej opiece

 162. Dlaczego w IV RP nie ma sądów kościelnych już na poziomie parafii skoro grzechy stanowią przyczynę karalności.Niech klątwa wyręczy Ziobrę i jego zastępcę Jakiego.Jaki buduje więzienie w Brzegu na kształt fabryki jak w Korei Płn.Zatrudnienie znajdą skazani.Tego miejscowy PUP nie oferuje normalnym.Czy Jaki sugeruje- chcesz pracę popełnij przestępstwo bo w Brzegu jest nabór.Nie jest tajemnicą,że skazani mają klawe życie w stosunku np.do Kijowskiego bo im na spłatę alimentów Jaki daje glebę.Tak sobie myślę,że więzienie może być pisowskim przytuliskiem. Nie lękajmy się pisowskich więzień.Można zarobić !

 163. Kolejny spolegliwy?

  HGW: Zadziałam, kiedy dowiedziałam się, że niektóre materiały są przede mną.

  Żakowski: No pani Hanno, jakby każdy, kto nabroi, chciał sam wyjaśniać, co nabroił, to byśmy daleko nie zajechali. Proszę o refleksję.

  Z powyższego zdaje się wynikać, że na redaktora Żakowskiego władza zawsze może liczyć. Wystarczy tylko trochę poczekać. Kto następny?

 164. Jaroslaw Ka wielkim koniunkturalistą jest.
  Z komentarza @tejota (17:55) najprawdziwsze wydaje się być to pół zdanie:
  „on je pokonał przez utożsamienie się z państwem”. Aczkolwiek nie całkiem. On – Jarosław Ka utożsamił państwo ze sobą. On je pokonał po głębokich studiach państwa PRL, bo przecież jakaś ciągłość została zachowana, nie formalno-prawna, ale instytucjonalna, personalna i obyczajowa. On państwo sobie podporządkował – jeszcze kilka kroków mu zostało do zrobienia – bo posiadł wiedzę społeczną. Zauważył, że po pierwszym zachłyśnięciu się wolnością po 1989 roku, w Polsce rosło poparcie i akceptacja dla autorytaryzmu. Efekt widać w ostatnich sondażach, bo mas nie interesuje praworządność, niezawisłość sądów itp „duperele”. Zauważył wcześniej, że jego własna ocena ZChN („najlepszy sposób na dechrystianizację Polski”) jest bez sensu. Jarosław Ka szukał pomysłów na wybicie, uczył się na błędach, wytrwale zdobywał przyczółki i parł, „religia smoleńska” to wynik jego poznania duszy polskiej, tzn. skłonności do ludowej mistyki w społeczeństwie. On jego, społeczeństwa słabości poznał i przejrzał. Poznał też słabości polskiej demokracji. W ostatnich wyborach miał kupę szczęścia. Ale więcej umiejętności. Nacisnął wszystkie guziki, bez masy obietnic, bez kampanii oczerniania oponentów i … bez skłóconej lewicy na osi SLD-Razem nie opanowałby państwa.

  Demagogia, autorytaryzm, obrażanie i pogardliwe poniżanie, zastraszenie – to są metody polityczne Jarosława Ka, jakże skuteczne i sprawdzone na przestrzeni 30 lat. Wizja społeczna jest wypadkową trendów do wykorzystania w propagandzie. Pasożyty w islamskich organizmach jest tylko zręcznym hasłem, szansą było wzniecenie anty-imigranckiej histerii w narodzie. Poparcie dla nacjonalistycznych bojówek i oparcie się na nich jest zręcznym koniunkturalizmem. No i współpraca, i współgranie z kościołem toruński to wręcz koalicja polityczna w tym kraju. Jakaś wizja, jakiś rzekomy „pomysł na Polskę”? Nie przypominam sobie, aby Jarosław Ka sformułował go szerzej i poza codzienną bieżączką polityczną. Socjologia Jarosława Ka jest koniunkturalna, jak wydobyć z wiedzy i niewiedzy o społeczeństwie to, co popchnie go do władzy.

  W latach 2005-7 odbijano poszczególne instytucje i agendy, wyzwalano je z rąk postkomuchów i zomowców. Dzisiaj tej narracji już się nie prowadzi. Tylko się podporządkowuje państwo aparatowi partii. A w partii takiej centralizacji władzy nie było nawet w PZPR. Wodzostwo Jarosława Ka można tylko przyrównać do WKP(b) i NSDAP. Jarosław Ka od dawna spokojnie może powiedzieć – partia to ja. A wkrótce już – państwo to ja.

 165. Kluczem do patriotyzmu jest to, że każdy z nas ma wiele warstw tożsamości. Nie podobają mi się wykluczenia. Jesteś patriotą jednego kraju, w którym wszyscy mają być katolikami, takimi jakby klonami. Rasa ludzka to nie klony – mówi prof. Norman Davies w rozmowie z Ewą Koszowską.
  https://magazyn.wp.pl/artykul/przymusowy-patriotyzm-jest-niezdrowy-i-nieprawdziwy-norman-davies-martwi-sie-o-polske
  ============

  Człowiek z dystansem.
  Do siebie i świata…..

 166. Teraz widać,że tzw.chrzest Polski to pocałunek śmierci dla słowiańskiej społeczności.Mamy teraz katolicyzm w germańskim wydaniu w ramach Watykanu realizującego cele Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.Namaszczenia ponad 30 papieży germanów to potwierdzają.A postawa Piusa XII wobec swastyki i popieranie katolickiego wehrmachtu mordującego Polaków w drodze do matecznika komunizmu nie dziwi.Tak sobie myślę,że Pius XII będzie tzw.wyklętym i trafi na Wawel.Nawet Ratzinger papież z wehrmachtu nie budził zastrzeżeń.Co innego gdyby należał do PO jak Tusk.

 167. ten barok to bedzie taki z lichenia – lichy;

 168. a przed wejsciem do cerkwii sw. lecha (XXII w.) bedzie lezała doda pod granitową płytą z napisem:
  „depczcie po mnie , bom grzeszy!a”;

 169. teo
  1 grudnia o godz. 18:45

  Mój komentarz
  Podzielam Twoje opinie o Kaczyńskim jako sprytnym manipulatorze przepatrującym wszystkie możliwości i szanse, gdzie tu jeszcze da się wkręcić, wyłuskać, zająć miejsce, pogonić, wysiudać, poprzestawiać, itd. Jego obecna pozycja w państwie i idące za tym czyny przeciwko państwu prawa, to pochodna okoliczności, zaszłości, wychylenia wahadła elekcyjnego, błędów poprzedników, usłużności jego towarzyszy oraz koincydencji, zgodności charakteru Jarosława Ka z mentalnością dużej części Wolaków – wsobna postawa wobec świata, nieufna, podejrzliwa, uznanie dla wyjątkowości nas i naszej ojczyzny, niechęć do obcych, która z zewnątrz wydaje się niechęcią, a głębiej jest nienawiścią, odrzuceniem, przywiązanie (w przypadku Jarka Ka odgrywane, koniunkturalne) do tradycji bogoojczyźnianych, odrzucanie z góry niezrozumiałych idei. Zbiór cech składających się na Wolskosć.

  Dla Jarosława Ka sprawne państwo prawa, obywatelskie społeczeństwo, partnerski stosunek obywatel/rządzący państwem, to szkodliwe idee, pod które fundamenty powstały w Oświeceniu i które to idee były glebą, spoiwem i zapalnikiem wszelkich rewolucji, morderstw, zniszczeń, a w tym niszczenia powszechnie wyznawanych wartości, które są potrzebne by utrzymywać naród i państwo w spoistości, itd.

  Krótko mówiąc Naczelnik to podejrzliwiec, koniunkturalista, kłamczuszek gdy zachodzi potrzeba i niesamowity krętacz nie szanujący słowa swojego ani bliźniego swego (jeśli zajdzie taka konieczność). A takich konieczności zostawia za sobą wiele, natworzył ich całe łańcuchy, serpentyny, smugi czarne i białe, słupki przydrożne duże i małe, potrzeby, wymogi i pragnienia, coraz to nowe tworzy okazje, coraz liczniejsze spotyka afazje, trudno mu dotrzeć do spełnienia.
  Pzdr, TJ

 170. papiezowi w majtki sie nie zagląda, stani, nie wypada;

 171. jobrave
  1 grudnia o godz. 15:37
  „W związku z powyższym upraszam o nierżnięcie głupa”.

  Uprasza się o sprawdzenie życiorysów członków opozycji, tak na szybko:
  M. Świeciciki (PZPR)
  D. Rossati (PZPR)
  Trzy pokolenia Cimoszewiczów (z tego dwa w PZPR)
  A. Olechowski (TW oraz PZPR)
  Europsłanka Kudrycka (PZPR)
  A. Rzepliński (PZPR)
  Iwona Śledzińska-Katarasińska (PZPR)
  Zbigniew Ćwiąkalski (PZPR)
  Miron Sycz (PZPR)

 172. @Wiesiek59

  „Komu przeszkadzały kraje, które były tolerancyjne dla innowierców, takie jak Irak, Syria, Libia”

  Chyba mocno przeszkadzaly Polakom. Znaczy aryjczykom. Polska z wielka ochota wziela udzial w napas… sorki, w _wyzwalaniu_ Iraku od Arabow. Znaczy U Boku Sojusznika. Wszystkie ugrupowania polityczne robily sobie nadzieje, ze cos kapnie z panskiego stolu i ze bedzie mozna podpier.. sorki, _pozyskac_ jakas roponosna prowincje czy chocby jakies zloze.

  „IRAN- w którym jest spora mniejszość żydowska?”

  Spora. Zaje..scie spora, Prawie calu ulamek promila. Iran o tyle cwanszy, ze trzyma w charakterze zakladnikow jakies pietnascie czy dwadziescia tysiecy Zydow. Pod grozba ciezkiej smierci swojej i swoich dzieci Zydzi-zakladnicy musz uczestniczyc w roznych kur..skich, plugawych szopkach.

 173. tejot
  1 grudnia o godz. 16:01

  „jak to się stało, że taki nikt, prokuratorek na odludziu teraz jest jedną z najważniejszych osób w państwie”.

  Jest posłem i przewodniczącym sejmowej komisji. Jego straszna władza polega na tym, że jest dobrym prawnikiem, znacznie lepszym niż Rzepliński. Przykro mi tejot, trzeba było sobie poszukać lepszego czerwonego.

 174. @Mauro Rossi

  Gostek, to co ponizej, oglosil drukiem taki jeden profesor Krzysztof Jasiewicz. Zanim zmienil poglady i zaczal na caly swiat trabic, ze „Zydzi sami sobie winni” – to ciekawy dokument wyszperal:

  „… trzeba to uważać za osobliwe zrządzenie Opatrzności Bożej, że Niemcy, obok mnóstwa krzywd, jakie wyrządzili i wyrządzają naszemu krajowi, pod tym jednym względem dali dobry początek, że pokazali możliwość wyzwolenia polskiego społeczeństwa z pod żydowskiej plagi i wytknęli nam drogę, którą, mniej okrutnie oczywiście i mniej brutalnie, ale konsekwentnie iść należy. Jest to wyraźnie zrządzenie Boże, że sami okupanci przyłożyli rękę do rozwiązania tej palącej kwestji, bo sam naród polski, miękki i niesystematyczny, nigdy nie byłby sie zdobył na energiczne kroki, w tej sprawie niezbędne. Że zaś ta kwestja jest wprost paląca, to jest jasne, bo żydzi przynoszą całemu naszemu życiu religijnemu i narodowemu nieobliczalne szkody.”

  Poniewaz probowales klamac i hejtolic, ze ja mam jakies rzekome „pozdrowienia” od „krzysia” – to te twoje ku..skie klamstwa spuszcza sie z woda. Osoba Pana Profesorea Krzysztofa Jasiewicza znana mi jest wylacznie z jego publikacji. Bo jak zmienil poglady, to drukiem oglosil, ze „Zydzi sami sobie winni”. I ze „cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust”.

  Jak zaczniesz drzec ryjka ze „Gross” to albo tamto – powyzszy cytat wygrzebal Jasiewicz,

  A teraz zorganizuj urwal siedem „konferencji miedzynarodowych”. I jeszcze jedna malutka.

 175. @MR i @Wiesiek

  Kiedys to byly czasy!

  Nic dziwnego, ze niektorzy do nich tesknia:

  „Było to związane z brutalnością biskupa Kajetana Sołtyka, który polecił uwięzić 31 Żydów i 2 Żydówki. Sześciu oskarżonych skazano na śmierć poprzez darcie pasów i ćwiartowanie, sześciu innych jedynie na ćwiartowanie, a jeden, który zgodził się na przyjęcie chrztu wraz z rodziną, miał zostać ścięty. 11 pozostałych uniewinniono po królewskiej interwencji. ”

  http://on.interia.pl/historia/news-obalamy-mity-zydowskie-rytualne-mordy-na-chrzescijanskich-dz,nId,2448277

  A teraz jajo. Znaczy figa. Smierdzacy, kur.wski hejt na Internecie to jednak nie to samo co darcie pasow i cwiartowanie.

 176. maciek.g
  1 grudnia o godz. 11:07

  ” …. mieszkają w Warszawie i nad ich głowami codziennie przelatują lądujące samoloty i wiedzą, że gdy jest mgła ruch zanika i jest cisza”.

  Jesteś jak potomek ludożercy w drugim pokoleniu na Nowei Gwinei; leci samolot, ale to musi być albatros. 🙂 Ruch lotniczy na Okęcieu (gdzie jest ILS wysokiej III kat.) zamiera w zależności od minimów pogodowych, ale wtedy lotnisko ogłasza, że jest zamknięte, co zreszta teraz rzadko się zdarza. W Smoleńsku nikt nie ogłosił zamknięcia lotniska, załoga wykorzystała więc procedurę próbnego podejścia, po czym odchodziła. Użyj mózgu, aby wyjaśnić sobie, czemu lotnisko nie zostało zamknięte.

 177. radzilowJedwabne
  1 grudnia o godz. 22:39

  Masz ukłony od Krzysia Jasiewicza.

 178. @Mauro Rossi

  „Krzysztof Jasiewicz … Według Jasiewicza oskarżanie go o antysemityzm to manipulacja środowisk żydowskich i filosemickich”

  Czy z tymi podlymi Srodowiskami Zydowskimi i Filosemickimi zrobi sie wreszcie Porzadek?

  Jaka kara grozi za posiadanie pogladow filosemickich?

  W bratnim Iranie to sie nie patyczkuja;

  http://www.gettyimages.com/detail/news-photo/four-iranian-criminals-hang-limply-from-the-nooses-during-news-photo/76519291?eso

 179. @Mauro Rossi

  „Jesteś jak potomek ludożercy w drugim pokoleniu na Nowei Gwinei”

  Jestes jak klocek wyfajdany przez ludożerce w drugim pokoleniu na Nowei Gwinei, specu od merytorycznej dyskusji i rzeczowych argumentow.

 180. @Mauro Rossi

  „Masz ukłony od Krzysia Jasiewicza.”

  Twoje brednie spuszczam z woda.

  A to co ponizej, oglosil drukiem taki jeden profesor Krzysztof Jasiewicz. Zanim zmienil poglady i zaczal na caly swiat trabic, ze „Zydzi sami sobie winni” – to ciekawy dokument wyszperal:

  „… trzeba to uważać za osobliwe zrządzenie Opatrzności Bożej, że Niemcy, obok mnóstwa krzywd, jakie wyrządzili i wyrządzają naszemu krajowi, pod tym jednym względem dali dobry początek, że pokazali możliwość wyzwolenia polskiego społeczeństwa z pod żydowskiej plagi i wytknęli nam drogę, którą, mniej okrutnie oczywiście i mniej brutalnie, ale konsekwentnie iść należy. Jest to wyraźnie zrządzenie Boże, że sami okupanci przyłożyli rękę do rozwiązania tej palącej kwestji, bo sam naród polski, miękki i niesystematyczny, nigdy nie byłby sie zdobył na energiczne kroki, w tej sprawie niezbędne. Że zaś ta kwestja jest wprost paląca, to jest jasne, bo żydzi przynoszą całemu naszemu życiu religijnemu i narodowemu nieobliczalne szkody.”

  Poniewaz probowales klamac i hejtolic, ze ja mam jakies rzekome „uklony” od „krzysia” – to te twoje ku..skie klamstwa spuszcza sie z woda. Osoba Pana Profesorea Krzysztofa Jasiewicza znana mi jest wylacznie z jego publikacji. Bo jak zmienil poglady, to drukiem oglosil, ze „Zydzi sami sobie winni”. I ze „cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust”.

  Jak zaczniesz drzec ryjka ze „Gross” to albo tamto – powyzszy cytat wygrzebal Jasiewicz,

  A teraz zorganizuj urwal siedem „konferencji miedzynarodowych”. I jeszcze jedna malutka.

 181. Mauro Rossi
  1 grudnia o godz. 22:22

  Mój komentarz
  Pan nikt Piotrowicz jest dlatego wyniesiony na pozycję rozprowadzającego prawnika w PiS w Sejmie, ponieważ był nikim i jest nikim dla Jarosława Ka. Tylko łaska Jarosława i gorąca lojalność pozwalają niktosiowi być kimś. Niktoś w każdej chwili może być pozbawiony, puszczony kantem, odprawiony w niebyt. Rozwiązanie konkretne zależy tylko i wyłącznie od nastroju i potrzeb Prezesa Polski.
  Pzdr, TJ

 182. Mauro Rossi
  1 grudnia o godz. 22:41
  W Smoleńsku nikt nie ogłosił zamknięcia lotniska, załoga wykorzystała więc procedurę próbnego podejścia, po czym odchodziła.

  Mój komentarz
  Rossi jak w zwykle w sprawie katastrofy smoleńskiej idzie w zaparte twierdząc, że po komunikacie (oficjalnym!) kontrolera lotów z wieży lotniskowej w Smoleńsku – warunków do przyjęcia samolotu nie ma – załoga normalnie „wykorzystała procedurę”, „po czym odchodziła”.

  Załoga tak normalnie wykorzystała procedurę „siadajcie, siadaj, zmieścisz się”, że sprowadziła we mgle, w podejściu na lotnisko bez ILS-u samolot z 96 pasażerami, w tym z prezydentem RP na pokładzie, na wysokość poniżej poziomu pasa lotniskowego.

  Teraz naukowcy Macierewicza szukają jakiejś innej nienormalności jako przyczyny upadku samolotu Tu-154M na ziemię w Smoleńsku, bo przecież załoga leciała normalnie, proceduralnie, to jakaś nienormalność musiała się zaczaić na samolot Tu-154M w tym Smoleńsku. I znaleźli tę nienormalność na poligonie podkomisji smoleńskiej. Tą nienormalnością był wybuch skrzynkowej bomby termobarycznej szatkujący szopkę metalową na 60 000 odłamków, całkiem tak samo jak w Smoleńsku.
  Pzdr, TJ

 183. Mauro Rossi
  1 grudnia o godz. 22:41
  To, że wypisujesz brednie na temat wypadku w Smoleńsku to wszyscy blogowicze wiedzą
  Piszesz tak jakby ils III był kiepską kategorią, a to oczywista bzdura.
  kategoria II: Lotnisko Chopina, kategoria IIIa: Lotnisko Chopina (tylko na kierunku 33
  Dopiero Cat IIIC umożliwia lądowanie przy zerowej widoczności, ale z tego co wiem nigdzie na świecie nie ma lotniska z działającym ILS Cat III C.
  Na Lotnisku Chopina na kierunku obsługiwanym przez ILS Cat II pas trzeba widzieć będąc nie niżej niż 30m nad ziemią i nie bliżej niż 300m od pasa. Jeśli mgła nad lotniskiem bardziej ogranicza widoczność, to mimo ILS wylądować się nie da.

 184. maciek.g
  1 grudnia o godz. 11:07

  „[znajomy] Zupełnie ignorował fakt, że gdyby poprawkę PO zaraz po jej uchwaleniu skierowano do TK, PO nie mogło by na podstawie niej wybrać swoich 5 sędziów, bo musieli by czekać na orzeczenie TK.”

  G… prawda, każda ustawa jest domniemanie konstytucyjna i może być wykonywana, jej zaskarżenie niczego nie zmienia. Zmienia dopiero wyrok TK. PiS zaskarżył ustawę do TK we wrześniu 2015, ale Rzepliński się nie śpieszył z wyrokiem, PiS więc wycofał skargę następnego dnia po wyborach parlamentarnych (26.X), co logiczne, bo od tego dnia widać było, do jakiego stopnia zabiegi PO przy TK są nielegalne. Ale wtedy to matołectwo z PO zaskarżyło do TK …. swoją własną ustawę. Really. 🙂

  Poprawka w ustawie czerwcowej z 2015, o której piszesz, nie dotyczyła wyboru sędziów TK na podstawie uchwały sejmowej. Dotyczyła wcześniejszego wysuwania kandydatów na sędziów do późniejszego ich wyboru w Sejmie na drodze uchwały sejmowej. Na wysuwanie kandydatur (do końca 2015 r. – tak było w ustawie) przeznaczony był jeden miesiąc od jej wejścia w życie. Ponieważ weszła z końcem sierpnia 2015 to na zgłaszanie był tylko wrzesień 2015. To była bezczelna jednorazowa nowelizacja pod określoną sytuację polityczną, ignorująca upływ kadencji Sejmu. Dlatego PAD uznał to za skandal, bo tak nie pisze się prawa konstytucyjnego i nie dokonuje się wyboru sędziów w Sejmie przed parlamentarnymi wyborami na kadencje w TK zaczynające się po wyborach. Dlatego nie przyjął przysięgi od „piątki” PO na zapas.

  „[znajomy] Nie przyjmował do wiadomości, że PiS właśnie na podstawie poprawki PO wybrało swych 5 sędziów czyli zrobiło to samo co PO.”

  Nonsens, w ogóle nie wiesz o czym piszesz. Ponieważ prezydent nie odebrał od „piątki” przysięgi (a trybunał musi byc obsadzony) to PiS uchwałą sejmową zmienił uchwałę o wyborze owej „piątki” którą PO-PSL- SLD podjęło w Sejmie w dniu 8 października, czyli PRZED WYBORAMI (które były 25.X).

  „Negował, że Duda złamał konstytucję zaprzysięgając 5 wybranych posłów nie czekając na wyrok TK, każdy wie, że wyrok TK jest dla prezydenta wiążący”.

  Ty się kompromitowałeś, a nie znajmy, bo nie wiesz czego dotyczył wyrok TK z 4 grudnia 2015. Wcale nie dotyczył wyboru „piątki” w Sejmie w dniu 8 października (bo nie mógł), dotyczył wysuwania kandydatur we wrześniu 2015 na podstawie ustawy czerwcowej, co już wówczas miało walor wyłącznie historyczny. TK mógł się zająć ustawą, ale nie mógł uchwałą w sprawie wyboru „piątki na zapas”, bowiem nie ma konstytucyjnych kompetencji do oceny sejmowych uchwał. Nie jest więc prawdą, że TK potwierdził konstytucyjność wyboru „piątki” lub „trójki”, bo nie potwierdził nie mógł się tym zająć z powodów konstytucyjnych. Cały ten klincz mógł rozwiązać tylko PAD, bo prezydent stoi na straży konstytucji, którą PO gwałciła tamtej jesieni z lubieżnym upodobaniem.

  „Czyli z tym człowiekiem nie można było dyskutować bo faktów nie akceptował”.

  On fakty znał, ty faktów nie znasz, nawet najprostszych.

  PS. Pogratuluj znajomemu niezłej orientacji w sprawach wyboru sędziów TK.

 185. Mauro Rossi
  1 grudnia o godz. 22:41
  wg ciebie to piloci to są takie kretyny, że jak im nie zamkną lotniska to będą lądować przy praktycznie zerowej widoczności. Gratulacje za myslenie

 186. tejot
  1 grudnia o godz. 23:10

  „Załoga tak normalnie wykorzystała procedurę „siadajcie, siadaj, zmieścisz się”.

  Już to ustaliłeś, że pijanie generałowie mówiąc „siadajcie, siadaj, zmieścisz się” weszl do kabiny pilotów i wspólnie pilotowali samolot. Czyżbyś był autorem aneksu do raportu MAK?

  Reszta to tradycyjny dla ciebie łupież słów i cieknący kran.

 187. maciek.g
  1 grudnia o godz. 23:44

  Piloci nie lądowali, wysokośc decyzji nie jest równoznaczna z lądowaniem. To dwie odrębne procedury lotnicze.

 188. radzilowJedwabne
  1 grudnia o godz. 22:53

  „Masz ukłony od Krzysia Jasiewicza.”
  „Twoje brednie spuszczam z woda”.

  Musimy się we trójkę spotkać i ostatecznie ustalić gdzie leży prawda.
  Nadal ukłony od Jasiewicza.

 189. Blogowa dyskusja jak na chlopskim przedswiatecznym jarmarku w Trawnikach.

  Ps.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/141237,kto-bardziej-potrzebuje-kima

 190. Lepij zydo I katohuje za miast sie klocic poczytajcie co wam zalingowalem. Nic nie czytacie noi coraz bardziej glupi jezdzescie.

 191. sędzia Kryże

 192. @Mauro Rossi,
  Mogłeś sobie darować tę listę byłych komuchów w PO, SLD i gdzie tam jeszcze, wystarczyłoby w zupełności, gdybyś w odpowiedzi na mój post o Piotrowiczu, zamiast publikować ową listę, napisał „a u was Murzynów biją.”
  Zarzucasz innym ugrupowaniom, że mają w swoich szeregach b. członków PZPR i jednocześnie bronisz komucha, czerwonego prokuratora w czasach stanu wojennego, a bronisz go tylko dlatego, że jest w PiS. Albo przeceniam Twój intelekt, albo coś jest nie tak z Twoim zdrowiem psychicznym, bo normalny człowiek, bez względu na to jaką opcję popiera, nie może pozostać obojętny na taki stan rzeczy. Jeśli ktoś wymachuje sztandarami, na którym wypisana jest dekomunizacja, dezubekizacja itp., a jednocześnie hołubi komuchów i ubeków nagradzając ich wysokimi, a zatem odpowiedzialnymi stanowiskiami w państwie, to czy nie świadczy to, o czyimś wariactwie, o jakiejś zbiorowej paranoi? Kaczyński pluje na „komunistyczne złogi” w MSZ, a jednocześnie mianuje ambasadorem w Niemczech b. esbeckiego kapusia i b. komsomolca Przyłębskiego. I jak tu nie walnąć pięścią w stół i nie wrzasnąć: „Co jest do ch***!?”. Tymczasem w pisowskim gronie, tak miłującym pryncypia, tak antykomunistycznym, tak niepodleglościowym, dla którego byle szeregowy komuszek, to zbrodniarz stalinowski, w gronie, które gotowe jest wieszać europosłów PO oraz Tuska tylko za to, że nie zgadzają się z kaczyzmem, mile widziani są synowie stalinowskich oprawców, kontynuujący tradycje rodzinne, prokuratorzy stanu wojennego, wiernie wypełniający obowiązki wobec komuszego reżymu, że zwykłych apartczykach nie wspomnę. Wczoraj dowiedzialem się z TVN 24, że z 14. kandydatów do nominacji generalskich, aż 13 było w PZPR! A przecież Antek Specjalnej Troski, to jeden z najwiekszych orędowników dekomunizacji! Wiceminister Kowancki wyjśniał, że to dlatego,iż… nie ma wyboru.

  Jak można pluć na PRL i jednocześnie ów PRL przywracać, i to w najgorszych jego przejawach???!!!
  Pisowcy, to ludzie bez zasad, bez honoru, sprzeniewierzający się -bez mrugnięcia okiem – własnym ideom, w walce o władzę gotowi na wszystko i gdyby nie to, że Polska usytuowana jest zbyt blisko cywilizowanej Europy, to część opozycji wisiałaby już na prawdziwych szubienicach, a część dogorywała w „berezach”.

 193. Poseł Piotrowicz stara się przez swoją bezwarunkową wierność „ dobrej zmianie” , zmyć z siebie hańbę komuszego prokuratorstwa, a to, że umiejętności w nim nabyte , są także bardzo pożądane w „ dobrej zmianie”, czyni go szczególnie pożytecznym dla PiSu.
  Wieść gminna niesie , że także córka Piotrowicza odziedziczyła zdolności po ojcu.
  https://m.youtube.com/watch?v=U-4hL1-cWi4

 194. Przeczytane w sieci./ fragment/
  „Społeczeństwo na Zachodzie stopniowo zaczyna rozumieć, że model społeczno-gospodarczy, w którym ich miejsca pracy zostały wysłane do Azji, a dzisiaj każe się im przyjmować ludzi z całego świata i płacić za ich utrzymanie, chociaż nie ma pracy jak dawniej – jest nieudany. To samo dotyczy krajów Europy Środkowej i Wschodniej, które weszły do Unii Europejskiej. To, że pracownicy z tych państw odbierają pracę ludziom na Zachodzie, to nic w porównaniu z tym jak firmy z Zachodu zdominowały wschodnie rynki. Przy czym dają tak mało pracy i jest tak słabo płatna, że pomimo tylu lat dyfuzji i transformacji, nadal bardziej opłaca się myć kible w Niemczech, niż być w Polsce urzędnikiem średniego szczebla, czy nauczycielem. Sytuacja w której 4 Euro za godzinę pracy w Polsce czy na Węgrzech to pensja za jaką trzeba żyć, a w Niemczech 24 – to mało, jest nie do utrzymania na dłuższą metę.

  Ludzie nie są w tym winni, winny jest system stworzony przez chytrych bandytów i ich popleczników. Całość podlano sosem słuszności i triumfu nad Komunizmem, tylko milczano o Chinach. Oto mamy przykład kraju, który połączył komunistyczne scentralizowane zarządzanie z kapitalistyczną organizacją produkcji i odniósł chyba największy sukces we współczesnej historii. To czego dokonano w Chinach, dzięki pozostaniu przy Komunizmie, jest wielką lekcją pokory dla krajów byłego ZSRR i RWPG. Można było inaczej zmieniać system, tak żeby zostawić godność ludziom i możliwość samorozwoju. System w którym cała twoja szansa na karierę, to wysługiwanie się obcym, a cała kariera to piętro wyżej w outsourcingu jest nienormalny. W konsekwencji nie rodzą się dzieci, ponieważ mamy do czynienia ze straconym pokoleniem – prawdziwymi ofiarami transformacji.”

 195. jobrave
  2 grudnia o godz. 8:30
  Ta lista byłych tzw komunistów w całym okresie Polski Ludowej obejmuje prawie 20 milionów. Razem z rodzinami będzie ich 50 milionów. Wszędzie pisano, że budują socjalizm. O komunizmie mowy nie było. Nie mają się czego wstydzić. Dobre towarzystwo od Mrożka, Szymborskiej poczynając na Widackim i Rakowskim kończąc. Solidne i mądre towarzystwo, aczkolwiek i kanalie były też. Jednakże mniej niż dziś.

 196. Swego czasu zdziwiłem się trochę na wieść, że członkiem podkomisji smoleńskiej jest pani specjalistka od muzyki peruwiańskiej, pomyślałem sobie wtedy: „A dlaczego nie Zenek Martyniuk albo Doda, czy Michał Wiśniewski choćby? Cóż to, gorsza nasza polska muzyka od peruwiańskiej, stworzonej przez dzikusów niechrzczonych?” Zdziwienie trwało krótko, bo zaraz sobie uświadomiłem, że tę komisję założył Antek i skoro ściągnął do niej kanadyjskiego drwala z doktoratem albo specjalistę od budowy domków jednorodzinnych, to co mu szkodzi zaangażować panią od muzyki peruwiańskiej, dietetyczki lub pani od fitnessu, albo florystki. Ale to nie tak – dziś zmieniłem zdanie.

  Otóż pijąc dziś pierwszą kawę spojrzałem na regał z książkami, w oczy rzuciło mi się opasłe tomisko, do którego od dawna nie sięgałem. Był to „Smutek tropików” Claude’ a Leviego Straussa. I nagłe olśnienie! No tak, puszcza amazońska, a jak puszcza to Indianie, a jak Indianie to Peru, a jak Peru, to peruwiańska muzyka i dalej -jak Indianie, to szamani, to fujarki, bębenki, grzechotki i -co najważniejsze – Tusk, Tusk, Tusk! Czyż nie był on w Peru?! Och, ależ ten Antoni ma łeb! Mnie to zajęło tyle lat, a on wszystko skojarzył momentalnie! Tusk, szamani, muzyka!
  Każdy z nas slyszał o zaklinaczach węzów. Występują oni w Indiach, co prawda, ale to nie szkodzi. Taki zaklinacz zagra na fujarce, a wąż już zahipnotyzowany, jak głupi i robi to, czego chce zaklinacz. Jednakowoż ten zaklinacz i tak jest niczym w porównaniu z peruwiańskim szamanem – ten to ci jest dopiero! Susza straszna, klęska głodu ino, ino, a ten szaman siada ci przy ognisku, szczyptę ziół magicznych doń ciśnie, splunie w cztery strony świata, na damazach(bebenki peruwiańskie) zabębni, na fujarce zapiska, marakasami potrzęsie i kilka chwil nie minie, a tu luuuuuu, deszcz życiodajny na ziemię spękaną spadnie. Odpowiednia melodia nie tylko deszcz sprowadzi, ale i padaczkę z kokluszem uleczy, ból zęba uśmierzy, nieszczęście na wroga ściągnie.
  Spotkał się Tusk z szamanem, pasiak łowicki, ciupagę góralską i wycinanki kurpiowskie mu podarował i zapytał szamana, czy rozbić z samolot z Kaczyńskim Lechem może. Twierdząco szaman odpowiedział, w podróż do Polski z Tuskiem się udał. A w Polsce do Jaka go wsadzil i na Smoleńsk go wysłał. Wysiadł ci szaman na Siewiernym, za brzozę się schował i w niebo patrzał, na wielkiego srebrnego ptaka czekając, a kiedy się pojawił, melodię śmiercionośną zapiskał i na damazach zabębnił. I rozpadł się wielki ptak na kilka dużych i 60 milionów małych kawałków. Coś jednak nie do końca wyszło jak trzeba, bo trzech pasażerów upadek przeżyło, na szczęście zaraz pojawili się specnazowcy i tych trzech dobili.
  I to by się zgadzało, bo przecież Mauro Rossi pisał, że słuchał zapisów z czarnej skrzynki i słyszał (od)głosy – można oczywiście zlośliwie twierdzić, że to psychiatryczne, ale jeśli nie, to mamy dowód, tyle że nie były to wybuchy, lecz odgłosy bębenków, których głos wskutek rezonansu (odbijanie się fal akustycznych od drzew) były zwielokrotnione i mogły dawać wrażenie wybuchów. A więc Tusk+Szaman=Zamach Na Lecha Kaczynskiego, czyli:
  T+S=ZNLK,
  a, żeby już całowicie się upewnić, że Tusk rzeczywiście za tym stał dokonajmy prostego przekształcenia:
  ZNLK-S=T, gdzie „T”, to Tusk.
  Brawo Antoni, brawo pani od muzyki peruwiańskiej, brawo Ty Mauro. 🙂

 197. Rossi, to prawniczy ekspert typu Piotrowskiego.
  Rossi podał na EP uzasadnienie złamania konstytucji przez prezydenta oraz sejmową większość PiS pod kierownictwem Prezesa Polski:

  „Ponieważ prezydent nie odebrał od „piątki” przysięgi (a trybunał musi byc obsadzony) to PiS uchwałą sejmową zmienił uchwałę o wyborze owej „piątki” którą PO-PSL- SLD podjęło w Sejmie w dniu 8 października, czyli PRZED WYBORAMI (które były 25.X).”

  Prawnicza argumentacja Rossiego sprowadza się do stwierdzenia – ponieważ prezydent nie odebrał przysięgi od „piątki” (słowo piątka Rossi umieścił w cudzysłowie, co sugeruje nieważność wyboru wszystkich pięciu sędziów TK przez sejm z większością PO-PSL), a trybunał musiał być obsadzony, więc trzeba było coś zrobić. To coś zrobić, to łamanie konstytucji, deptanie państwa prawa.

  Z tego prawniczego alogicznego rozumowania wynika, że coś trzeba było zrobić, bo trybunał musiał być obsadzony, czyli postąpić niezgodnie z konstytucją – unieważnić wybór 3 sędziów przez poprzedni sejm i w ten sposób uprawomocnić wstecz złamanie konstytucji przez prezydenta polegające na niezaprzysiężeniu legalnie wybranych 3 sędziów przez poprzedni sejm.

  Rzeczywistość równoległa pozwala PiSowcom wstępować do siebie na chwilę, dokonywać w niej operacji logicznych niemożliwych w realu, następnie wracać do realu i twierdzić np. że prezydent słusznie nie przyjął przysięgi od 3 wybranych sędziów, bo oni byli wybrani niesłusznie, a PiSowska większość słusznie unieważniła niesłuszny wybór 3 sędziów przez poprzedni sejm, a kierownik drukarni rządowej słusznie nie przyjął orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego do druku, bowiem to orzeczenie było niesłuszne. Itd.
  Pzdr, TJ

 198. Symetryczny
  2 grudnia o godz. 9:26
  ,,…model społeczno-gospodarczy, w którym miejsca pracy zostały wysłane do Azji, a dzisiaj każe się im przyjmować ludzi z całego świata i płacić za ich utrzymanie, chociaż nie ma pracy jak dawniej – jest nieudany. ”- dlatego PiS bedzie panowal na wieki, bo wprawdzie miejsc pracy nie tworzy, ale przynajmniej nie zwala wyrobnikom na glowe darmozjadow, przygnanych przez akcje pacyfikacyjne Imperium Dobra i Jego wasali.

 199. jobrave
  2 grudnia o godz. 8:30
  Murzynow nie tylko bija, ale teraz policja codziennie urzadza polowania.

 200. Może ten link poniżej przynajmniej co nieco tłumaczy , dlaczego Polacy nie mają tak dobrze jak Chińczycy ?
  http://forsal.pl/artykuly/927012,wydatki-i-konsumpcja-klasa-srednia-chiny-klasa-srednia-w-usa-i-chinach.html

 201. Mauro Rossi
  1 grudnia o godz. 23:51
  Udawanie idioty robi ci radochę?
  Lądowanie z warunkiem jak sama nazwa wskazuje jest lądowaniem.
  Samolot jest przygotowany do przyziemienia i wysuwa podwozie (gdyby nie chcieli lądować to po co by było go wysuwać)
  Warunki są tylko warunkami koniecznymi, by zgodnie z prawem lotniczym lądować (można tak jak ci z Jaka wylądować łamiąc prawo – bowiem Jak nie dostał od kontrolerów zgody na lądowanie , tylko, że za to powinni zostać ukarani , narażali bowiem życie pasażerów)
  Ci z Tupolewa nie przestrzegali warunków i skończyło tak jak się skończyło.

 202. „podobno jest propozycja, że nowym słowniku ”
  Podobno „w progu na pol rozwalonej pociskiem glinianej fanzy cos zachrobotalo ( fanzie-chinska chata ) ”
  Najlepiej by bylo przy pisaniu zakrapiac , zeby potem chrobotac …. jak juz , to po chinsku chrobotac . Nikt sie nie skapuje

 203. Ted’dy bear
  2 grudnia o godz. 11:36

  Tekst świetny.
  Ale jeszcze celniejsze są komentarze pod nim……

 204. : )
  Pozdrowienia dla @byka

 205. `?
  wyglada na zmodyfikowany teskt z „Mein Kampf”

  „Że zaś ta kwestja jest wprost paląca, to jest jasne, bo żydzi przynoszą całemu naszemu życiu religijnemu i narodowemu nieobliczalne szkody.”

  (Jasiewicz)

 206. @Mauro Rossi

  „Musimy się we trójkę spotkać”

  Musi to na Rusi. Ja nic nie „musze”. Raczej sie do mnie z kumplami nie wybierzesz, zeby zrobic najscie i wymuszas to czy tamto, bo z odpowiednimi przyrzadami to do samolotu nie wpuszcza.

  „ostatecznie ustalić gdzie leży prawda.”

  Prawda na temat sposobu, w jaki w Polsce postrzegano zaglade Zydow – jest doskonale widoczna w przytoczonym dokumencie. Zebys sie sfajdal – to trudno tu cos naklamac.

  Ty zatem drzyj ryja, ze „musimy” costam, a ja po raz kolejny cytuje, zatem „Sprawozdanie kościelne z Polski za czerwiec i połowę lipca 1941”:

  „… trzeba to uważać za osobliwe zrządzenie Opatrzności Bożej, że Niemcy, obok mnóstwa krzywd, jakie wyrządzili i wyrządzają naszemu krajowi, pod tym jednym względem dali dobry początek, że pokazali możliwość wyzwolenia polskiego społeczeństwa z pod żydowskiej plagi i wytknęli nam drogę, którą, mniej okrutnie oczywiście i mniej brutalnie, ale konsekwentnie iść należy. Jest to wyraźnie zrządzenie Boże, że sami okupanci przyłożyli rękę do rozwiązania tej palącej kwestji, bo sam naród polski, miękki i niesystematyczny, nigdy nie byłby sie zdobył na energiczne kroki, w tej sprawie niezbędne. Że zaś ta kwestja jest wprost paląca, to jest jasne, bo żydzi przynoszą całemu naszemu życiu religijnemu i narodowemu nieobliczalne szkody.”

  Fajnie, ze nawet nie ukrywano skali poparcia i zachwytu dla hitlerowskich metod postepowania z Zydami. Przynajmniej dzis nikt nie ma zludzen, co by bylo, jakby co.

 207. PM
  i Jasinskiemu i @Rossiemu

  https://www.youtube.com/watch?v=6EDcs5ncCSk (j.rosyjski)
  Кедми: поляки извели больше евреев, чем немцы! Вечер с Владимиром Соловьевым от 21.11.17

 208. @Mauro Rossi

  Nielatwo w naszych czasach byc hejterem-folksdojczerem. Juz na nikogo nie mozna liczyc:

  „Radykalna zmiana u ojca Rydzyka. Stoi za tym tajemniczy lobbysta!
  fakt.pl-20 Nov 2017
  Także w listopadzie ub. roku doszło do spotkania zakonnika z Torunia z ambasador Izraela Anną Azari, a jednym z gości towarzyszących był właśnie młody lobbysta. Przedstawiciele ambasady zjawiali się również w Toruniu”

  „www.radiomaryja.pl › Informacje › Polska
  Translate this page
  Założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk CSsR złożył wizytę w Ambasadzie Izraela w Warszawie. Podczas godzinnej rozmowy z Ambasador Izraela Anną Azari ”

  Hejterswo wysforowalo sie tak daleko przed szereg ze w koncu samo pozostalo nie tyle na placu boju co na placu gnoju.

 209. @ozzy

  „nieobliczalne szkody.”

  To nie jest cytat z prof Jasiewicza. To jest cytat z dokumentu zatytulowanego „Sprawozdanie kościelne z Polski za czerwiec i połowę lipca 1941”, ktory to dokument Jasiewicz przytaczal w ksiazce „Pierwsi po diable”.

  Pozniej profesor Jasiewicz „zmienl poglady” z zaczal dzielnie i walecznie gromic cyklistow w kolejnych publikacjach.

 210. @Wiesiek59

  „@Wiesiek59

  „Coś dla wielbicieli „jedynej demokracji Bliskiego wschodu”
  Czystość rasowa i religijna kwitnie…….”

  Klamiesz, sukinkocie. W Izraelu zyje i mieszka 1.7 miliona Arabow, sto dwadziescia tysiecy Druzow i co nieco innych mniejszosci (np prawoslawnych Czerkiesow). Nikt ich jakos nie wypedza „na Madagaskar”, nikt ich jakos nie zapedza do oblanej benzyna stodoly i nikt nie probuje ich wygubic wlodem i nedza poprzez „bojkot ekonomiczny”. Za to z Polski juz dawno wypedzono wszystkich Zydow, przy akompaniamencie wrzaskow „Zydzi wynocha”, „Polska dla Polakow”. Az dziwne, ze Polska i tak sie wskutek czystek etnicznych nie stala druga Szwajcaria.

  Podobnie zreszta postapiono w krajach arabskich – wszystkich Zydow z Jemenu, z Iraku itp badz wypedzono, badz zmuszono do ucieczki za pomoca krwawych pogromow.

  Czystoosc rasowa i religijna kwitnie u ciebie w Polsce. A takze w Jemenie czy w Iraku, Kawal klamczucha z ciebie, specu od upowszechniania nauk Marka Webera.

  „Komu przeszkadzały kraje, które były tolerancyjne dla innowierców, takie jak Irak, Syria, Libia”

  Jak jasna cholera byly „tolerancyjne”. Tak byly „tolerancyjne”, ze Zydow mordowano w pogromach az krew plynela rynsztokami. Do „ostatecznego rozwiazania” jednak nie doszlo, bo Zydzi zdazyli uciec. No i – aj-waj – nagle nie bylo kogo mordowac:

  ” Arab Muslim rioters, assisted by the local police force, engaged in a pogrom in Aden that killed 82 Jews and destroyed hundreds of Jewish homes. Aden’s Jewish community was economically paralyzed, as most of the Jewish stores and businesses were destroyed. Early in 1948, the unfounded rumour of the ritual murder of two girls led to looting.[123]

  This increasingly perilous situation led to the emigration of virtually the entire Yemenite Jewish community between June 1949 and September 1950 in Operation Magic Carpet. During this period, over 50,000 Jews immigrated to Israel.”

  Wracajac do smierdzacego klamstwa @Wieska59 – Czystoosc rasowa i religijna kwitnie u niego w Polsce. A takze w Jemenie czy w Iraku. Te kraje sa judenrein jak na parteitagu w Norymberdze.

  W Izraelu zyje i mieszka 1.7 miliona Arabow, sto dwadziescia tysiecy Druzow i co nieco innych mniejszosci (np prawoslawnych Czerkiesow). Nikt ich jakos nie wypedza „na Madagaskar”, nikt ich jakos nie zapedza do oblanej benzyna stodoly i nikt nie probuje ich wygubic wlodem i nedza poprzez „bojkot ekonomiczny”.

 211. @rJ, 14:24

  dziekuje za sprostowanie, co nie zmienia istoty sprawy

 212. @ozzy

  ” zmienia istoty sprawy”

  Zmienia w sposob fundamentalny. Wiedza o tym, co sie dzialo dajmy na to w 1942-gim roku powinna sie opierac na sprawdzalnych dokumentach i fotografiach z rzeczonego 1942-go roku – a nie na tym, co w kilkadziesiat lat pozniej jakis gryzipior wymysli.

 213. @ozzy

  „z Solzenicynem mam klopoty”

  ???

  Solzenicyn pisal swietne powiesci, naprawde znakomite. A ze pod koniec zycia, jak juz byl uznana slawa i multimilionerem, zaczal gromic cyklistow? Przeciez nie odn jeden.

  Sa cale kraje i spoleczenstwa (moge podac przyklad), ktore calkiem udatnie udawaly ze rzadza sie demokratycznie, ze do brunatnej przeszlosci nie ma powrotu, ze respektowane sa prawa mniejszoci, prawa kobiet – zeby sie tylko zalapac.

  A jak sie juz zalapano na gigaszmal, megakase, na rynki pracy – to juz nie ma po co udawac. To juz mozna podniesc przylbice i ukazac _prawdziwe_ oblicze.

 214. Krzysztof Jasiewicz – to nazwisko obiło mi się o uszy kilka lat temu, wraz z jego „oryginalną” teorią na temat „prawdziwych winowajców Holokaustu”, pomyślałem wówczas, że to jakiś koleś od Bubla, Tejkowskiego, czy innego „prawdziwego polskiego patrioty”. Kiedy zagłębiłem się w temat ze zdumieniem stwierdziłem, że to nie jakiś zwykły pisowski dupek,z niepełnym podstawowym, kształcony na antysemickich broszurach, lecz profesor doktor habilitowany na dodatek, historyk, politolog, ekonomista, a przy tym pisarz, członek PEN Clubu. Zdawać by się mogło, że to ktoś o szerokich horyzontach, imponującej wiedzy, tymczasem okazuje się, że to pisowiec.
  Jasiewicz twierdzi, co prawda, że tytuł „Żydzi sami sobie byli winni” pochodzi od redakcji „Focusa”, a nie od niego, ale przecież, choćby ten cytat, potwierdza, to o czym mówi tytuł:
  „Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu. Tu kłania się bierność powszechna samych Żydów i postawy Judenratów, okrutne żydowskie policje w gettach”.
  Aż dziw, że prof. Jasiewicz nie powiedział, że Żydzi sami zaganiali się do komór gazowych i sami sobie sypali Cyklon B., ale kto wie może i to objawi światu.
  Jeśli Żydzi sami są sobie winni, to, to samo – per analogiam – można rzec o rozbiorach, Katyniu, powstaniach łącznie z warszawskim, o wywózkach, o Wołyniu itd., nie od rzeczy byłoby wspomnieć o granatowych policjantach, o 70-100 tys. konfidentach gestapo, anonimowych donosicielach, 100 tysiącach kapusi UB i SB …

 215. @rJ

  15:12

  tak w najwiekszym skrocie w Twojej wypowiedzi, jezeli chodzi o Solzenicyna i jemu podobnych (np Zinowiew ten od „Przepastnych wyzyn” polski przeklad chyba Romana Zimanda?)
  Od jakiegos czasu zafascynowany jestem Jakowem Kedmi, Izraelczykiem rodem z Rosji, ktory czesto bierze udzial w tv debatach w Rosji. Prowadzacym biesiady polityczne jest Wladimir Solowjow.

  PS przy duzej sympatii dla prof.Hartmana, chce tylko powiedziec ze go strasznie ponioslo.

 216. @jR
  15:05

  tu male nieporozumienie – piszac, ze nie zmienia „istoty sprawy” chcialem powiedziec, ze czy byl autorem albo cytowal, to swiadczy o samym a u t o r z e – manipulatorze

 217. @rJ
  15:12
  tak w najwiekszym skrocie w Twojej wypowiedzi, jezeli chodzi o Solzenicyna i jemu podobnych (np Zinowiew ten od „Przepastnych wyzyn” polski przeklad chyba Romana Zimanda?)
  Od jakiegos czasu zafascynowany jestem Jakowem Kedmi, Izraelczykiem rodem z Rosji, ktory czesto bierze udzial w tv debatach w Rosji. Prowadzacym biesiady polityczne jest Wladimir Solowjow.
  PS przy duzej sympatii dla prof.Hartmana, chce tylko powiedziec ze go strasznie ponioslo.

 218. To bardzo ładnie ze strony ozzy’ego, że w odpowiedzi na moje zgorszenie przestał lansować Żirinowskiego. Nadal jednak lansuje obskurancki program telewizyjny Władimira Sołowiowa. Wstyd, ohyda!

 219. @dandy

  lubie Jakova Kedmi a i mam slabosc do gospodina wieduszcziowo Wladmira Rudolfowicza
  a sam Wladmir Wolfowicz, narodnyj szut RF

 220. @dandy

  dla mnie obskuranckie to te wszystkie polskie programy pod wezwaniem Cejrowskiego, Michalkiewicza et consortes

 221. @jobrave

  „Zdawać by się mogło, że to ktoś o szerokich horyzontach, imponującej wiedzy, tymczasem okazuje się, że to pisowiec.”

  To jest niewatpliwie ktoś o szerokich horyzontach ntudziez imponującej wiedzy. W odroznieniu od pospolitych durniow i oportunistow jest to czlowiek, ktory doskonale wie co robi. Pan profesor Krzysztof Jasiewicz, zanim dobrowolnie i swiadomie zdecydowal sie, ze nalezy dokopac cyklistom – prowadzil ciekawe badania i oglaszal drukiem wartosciowe opracowania.

  „Aż dziw, że prof. Jasiewicz nie powiedział, że Żydzi sami zaganiali się do komór gazowych i sami sobie sypali Cyklon B., ale kto wie może i to objawi światu.”

  Jesli nie on – to znajda sie inni chetni. Spora czesc swiata nie ma najmniejszego zamiaru pogodzic sie z faktem, ze jacys Zydzi nieprzerobieni na mydlo nadal zyja i oddychaja. Jesli sie komus marzy powtorka z rozrywki, to najpierw musi przekonac bliznich, ze Zydzi sami sobie winni.

 222. @dandy

  „Nadal jednak lansuje obskurancki program telewizyjny Władimira Sołowiowa. Wstyd, ohyda!”

  Szanowny Panie @dandy,

  nie mam pojecia, co to za jeden ten Sołowiow i kto on zacz.

  Niemniej jednak – jesli on sie Panu i panskim urwal kolesiom nie podoba – to juz od razu tego Sołowiowa lubie. na niewidzianego. Jesli ten Sołowiow Pana irytuje – to musi miec w sobie cos fajnego.

 223. @jobrave

  „bierność powszechna samych Żydów ”

  Szanowny Panie Jobrave,

  tu chyba dochodzimy do istoty rzeczy.

  Jesli polscy oficerowie w Katyniu czy w Miednoje dali sie zapedzic do zbiorowych mogil, pozwolili sie bez oporu pozabijac – to postrzegamy ich jako niemal swietych. Postrzegamy ich jako bohaterow, ktorzy w bohaterski sposob polegli.

  Jesli zas Zydowa z bachorami dala sie zapedzic do bydlecego wagonu celem wywozki do gazu i pieca – to mozemy sobie porechotac, ze „Zydzi to tchorze”. Przeciez ta Zydowa z hachorami mogla sie bronic, na przyklad strzelac do esesmanow z palca. Albo z patyka.

  W odroznieniu od polskich oficerow, ktorzy na smierc dali sie wywiezc w sposob odwazny i bohaterski – tchorzliwe zydki dawaly sie wywozic biernie i szly jak barany na rzez. A przeciez mogli strzelac z palca albo z patyka.

 224. jobrave
  2 grudnia o godz. 15:30

  Nie rozumiem, co takiego dziwnego widzisz w tej wypowiedzi.
  Bez tłumaczy, tropicieli, szpiegów, kolaborantów, rozłamowych frakcji, nie da się podbić jakiegoś kraju, czy dokonać masakry.
  Jakaś część tubylców musi pójść na współpracę z najeźdźcą, różnie motywowana.

  Potop szwedzki nie byłby możliwy bez Polaków ochoczo współpracujących , ani rozbiory.

  Nie mówiąc już o podboju Inków, masowym sprowadzaniu niewolników z Afryki, Indiach gdzie rozgrywano animozje pomiędzy radżami.
  Afgańscy czy iraccy tłumacze polskiego kontyngentu- kim sa w oczach ziomków?

  No i jest jeszcze kwestia instynktu samozachowawczego.
  Pożyć kilka tygodni dłużej, kosztem współnieszczęśników?
  To dość częste zachowanie wśród ludzi.

 225. @Wiesiek59

  „Bez tłumaczy, tropicieli, szpiegów, kolaborantów, rozłamowych frakcji, nie da się podbić jakiegoś kraju, czy dokonać masakry.”

  Dziwna sprawa, bo jakos nikt nigdy nie twierdzil, ze wsrod polskich oficerow wymordowanych w Katyniu czy w Miednoje byli jacykolwiek ” tłumacze, tropiciele, szpiedzy, kolaboranci, rozłamowych frakcje”. Po prostu byli bezbronni. Wymordowac nawet wielka ilosc ludzi bezbronnych to zadna sztuka dla takich, ktorzy dysponuja bronia.

  Nikt jakos nigdy nie twierdzil, ze wsrod Polakow-katolikow wymordowanych na poczatku Powstania Warszawskiego na Woli byli jacykolwiek „. ” tłumacze, tropiciele, szpiedzy, kolaboranci, rozłamowych frakcje”. Po prostu byli bezbronni. Uzbrojone po zeby zoldactwo po prostu wyganialo wszystkich z domow i mordowalo strzelajac do wszystkiego, co sie rusza.

  Jesli polscy oficerowie w Katyniu czy w Miednoje dali sie zapedzic do zbiorowych mogil, pozwolili sie bez oporu pozabijac – to postrzegamy ich jako niemal swietych. Postrzegamy ich jako bohaterow, ktorzy w bohaterski sposob polegli.

  Polskie ofiary niemieckiego ludobojstwa na Woli – postrzegamy jako niewinne ofiary niemieckich zbrodni wojennych. Nota bene wykonawcy to chyba nawet nie byli etniczni Niemcy, ale to w kkoncu Niemiec wydawal rozkazy. Wprawdzie ten Niemiec to tak naprawde byl Polak – ale o tym gosno nie mowimy.

  Co innego, jak chodzi o Zydow. Wtedy trzeba dodatkowo nasrac na ich pamiec. I erdolic o tym, ze „sami sobie winni” i ze ” ” tłumacze, tropiciele, szpiedzy, kolaboranci, rozłamowych frakcje”.

  O g.wna, ktore tutaj nasadzil Weszek59, pilny czytelnik neonazistowskich witryn i propagator Marka Webera – capi okrutnie naziolskim fajdem. Trzeba po .tasie wywietrzyc.

 226. Bywalec 2
  2 grudnia o godz. 9:05

  „Poseł Piotrowicz stara się przez swoją bezwarunkową wierność „ dobrej zmianie” , zmyć z siebie hańbę komuszego prokuratorstwa ….”.

  Nie każdy prokurator w PRL zasługuje na wieczne potępienie, każdy miał możliwość nawrócenia, a zresztą większość z nich zajmowała się sprawami kryminalnymi, nie politycznymi. Prokuratorami w czasach PRL byli też Z. Wassermann i A. Milczanowski. A. Strzembosz, przeciwnik obecnych zmian w sądownictwie, w czasach komuny był sędzią. Trzech obecnych sędziów Sądu Najwyższego orzekało w stanie wojennym. Z tych wymienionych prawników Piotrowicz był najmłodszy i nie wykazywał żadnej gorliwości, pracował w marginalnej prokuraturze na prowincji, gdzie opozycji było jak na lekarstwo. Z kolei sędzia A. Kryże też nie był znany z gorliwości, a po 1989 roku zrehabilitował się za skazanie Komorowskiego (na miesiąc aresztu) podejmując się poprowadzenia procesu FOZZ, czego inni sędziowie nie chcieli albo się bali.

 227. @Mario Rossi

  „Klamczuch @Mauro Rossi:

  „No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

  Niczego podobnego nie „pisalem” i nigdy nie wypowiadalem sie na temat Pana Ministra Macierewicza w tych obrzydliwych slowach, ktore falszywie, klamliwie i bezczelnie usilujesz wepchnac mi w usta.

  Klamiesz, gnido. Lzesz. Nigdy nie uzywalem w odniesieniu do Pana Ministra Macierewicza wstretnych slow i okreslen, ktore usilujesz mi przypisac.

  Lzesz, zmyslasz i klamiesz.

 228. @Mauro Rossi…

  .. to zywy przyklad faktu, ze ciezko w dzisiejszych czasach byc hejterem.
  „Mauro Rossi” zajepiscie zachwycony marszem z pochodniami i racami – a Prezydent jakos mniej zachwycony:

  „Duda ostro o „chorobliwym nacjonalizmie”.

  Andrzej Duda podczas wystąpienia w Krapkowicach ostro potępił rasizm i „chorobliwy nacjonalizm”. … – I dodał, że „nie ma znaczenia kolor skóry” ani narodowość jego przodków. … Andrzej Duda: Tacy ludzie są wykluczeni … Andrzej Duda mówił, że było mu „przykro”, że radość ze świętowania na Marszu Niepodległości była zakłócona przez tych, którzy przynieśli transparenty „z których treścią nikt uczciwy w Polsce się nie zgodzi”. –

  – Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm, antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Tacy ludzie są wykluczeni – mówił Andrzej Duda.”

  Klamczych-hejter znowu bedzie musial byc za – a nawet przeciw.

 229. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 18:19

  Część tych polskich oficerów dostała się do niewoli, część została wydana przez sąsiadów, z różnych powodów, na przykład zemsty czy by zasłużyć się okupantom.

  Nie mieszaj porządków- poza tym.
  Masakra ludności cywilnej jest zbrodnią wojenną.
  Niestety, wszystkie armie świata mają to na sumieniu.
  Tylko niektóre są bezkarne.
  Oczywiście, do czasu…..

  I bądź uprzejmy przestać pieprzyć monotematycznie.
  Żydzi mają dokładnie takie same zachowania jak każda inna nacja.
  Nie są wyjątkowi w niczym.
  Krzywa Gaussa sk…syństwa, bezwzględności, cynizmu, zapewne nie odbiega od normy światowej.
  Być może jedynie skala bezczelności i chciwości ma co najmniej dwa odchylenia standardowe więcej, niż średnia.

  Mordowanie bezbronnych dla osiągnięcia jakiegoś celu?
  Wouded Knee?
  Sand Creek?
  Bear River?

  Jak ładnie rozegrano Pearl Harbor……
  Ale, tu poświęcono żołnierzy.

 230. jobrave
  2 grudnia o godz. 10:03

  „Swego czasu zdziwiłem się trochę na wieść, że członkiem podkomisji smoleńskiej jest pani specjalistka od muzyki peruwiańskiej”.

  Porf. UW Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska jest muzykologiem, co oznacza, że zna się na akustyce. Przeszkadzało się jak komisja Laska zatrudniała jako eksperta od akustyki Andrzeja Artymowicza, brata Pawła „Pawki” Artymowicza, który był autorem fakeneewsa „o lądujących debeściakch”.

  Tu masz więcej: Sowiecki rodowód braci Artymowiczów – Resortowi eksperci smoleńscy
  http://niezalezna.pl/51085-sowiecki-rodowod-braci-artymowiczow-resortowi-eksperci-smolenscy

 231. @rJ

  ciekawe, ze o tym wystapieniu pana prez.RP Dudy tak jakos cicho, polgebkiem – jakby nie powiedzial. Tak, z trescia tych transparentow nie sposob sie zgodzic. „Tacy ludzie sa wykluczeni” (A.Duda)

 232. tejot
  2 grudnia o godz. 10:53

  „Prawnicza argumentacja Rossiego sprowadza się do stwierdzenia – ponieważ prezydent nie odebrał przysięgi od „piątki” … a trybunał musiał być obsadzony, więc trzeba było coś zrobić. To coś zrobić, to łamanie konstytucji”.

  Łamanie konstytucji nastąpiło 8.10.2015, kiedy PO-PSL przy pomocy SLD (za uczestnictwo w „łupach”) wybrało swoją „piątkę sędziów TK” , a było to przed wyborami parlamentarnymi (25.10). W czasie tych wyborów starzy sędziowie TK nadal urzędowali, po wyborach także ― trzech do końca pierwszej dekady listopada, dwaj następni do grudnia 2015. PAD nie przyjął ślubowania od tej „piątki”, bo 25.10 całkowicie zmieniły się preferencje elektoratu, a ponadto w dniu wyboru owej „piątki”, czyli 8.10 nie było wiadomo, kiedy zakończy się stara kadencja Sejmu i rozpocznie kadencja nowa. Prawo konstyucyjne to nie ruletka ani gra na giełdzie. Zgodnie z konstytucją to nie prezes Rzepliński tylko PAD czuwa nad jej przestrzeganiem. Takie rzeczy rozumieją studenci pierwszego roku, ale dla ciebie najwidoczniej jest zbyt trudne.

 233. Duma narodu! Miłe i sympatyczne twarze. Czy mordy? http://bi.gazeta.pl/im/70/1f/15/z22151024Q,Duda-i-Ziobro.jpg

 234. Maciek2
  2 grudnia o godz. 11:32

  „Lądowanie z warunkiem jak sama nazwa wskazuje jest lądowaniem”.

  Zgodnie z procedurami lotniczymi i logiką lądowanie warunkowe oznacza, że samolot może lądować, ale nie musi. Jeśli załoga nie widzi początków pasa to nie ląduje tylko odchodzi. Tego się nie da określić z góry, bo pogoda jest zmienna, należy to sprawdzić empirycznie. Właśnie po to wymyślono procedurę lotniczą w postaci wysokość decyzji. Z wysokości decyzji każdy samolot jest w stanie odejść bez kłopotu. W Smoleńsku wysokość decyzji wynosiła 100 m, ale kilka lat wcześniej 70 m. i załogi samolotów doskonale dawały sobie radę.

  „Samolot jest przygotowany do przyziemienia i wysuwa podwozie”.

  Podchodząc do wysokości decyzji samolot musi być skonfigurowany jak do lądowania (podwozie, klapy itd. ), tak stanowią przepisy. Niektórzy sądzą, że jeśli miał wypuszczone podwozie to znaczy, że na siłę chciał lądować. To nonsens wynikający z nieznajomości procedur lotniczych.

 235. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 14:20

  „Radykalna zmiana u ojca Rydzyka. Stoi za tym tajemniczy lobbysta”!

  To na pewno J. Hartman, który przeżywa teraz niewyobrażalne męki frustracji. 🙂
  Nie było żadnej radykalnej zmiany. Legenda o antysmityźmie OjDyra wzięła się z „Gazety Wyborczej”, która przez lata była kustoszem tej politycznie wygodnej pogłoski. Drugim czynnikiem były rozmowy radiowe na żywo, do RM dzwonli wariaci z odchleniem antysemickim lub prowokatorzy. Po jakimś czasi OjDyr zorienotał się i przerwał tę zabawę.

  „Założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk CSsR złożył wizytę w Ambasadzie Izraela w Warszawie”.

  Ale najciekawsze, gdzie on nigdy nie był. Mianowicie w warszawskiej Ambasadzie Palestyny nigdy nie był, a jako rzekomy antysemita powinien tam wpadać codziennie na kawę.

 236. Ted’dy bear
  2 grudnia o godz. 19:06
  Odszedl dzisiaj ze stada kolejny quisling, Jerzy Kloczowski, specjalista od sredniowiecza ( do ktorego zagania sie na powrot poddanych 3rp), apologeta powstania warszawskiego i propagator kolaboracji z hitlerowcami z Kijowa.
  Wielbiciel Bolka i jp2.
  http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,22727792,zmarl-prof-jerzy-kloczowski-wybitny-historyk-zolnierz-ak.html

 237. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 19:34
  OjDyr moze juz zaczac nosic takie samo nakrycie glowy, co episkopat.

 238. jobrave
  2 grudnia o godz. 15:30

  „Aż dziw, że prof. Jasiewicz nie powiedział, że Żydzi sami zaganiali się do komór gazowych i sami sobie sypali Cyklon B., ale kto wie może i to objawi światu…”.

  Jednak jesteś umysłowym dupkiem. Sam wyzej napisałeś, że zdanie to nie pochodzi od Jasiewicza, tylko raedakcja „Fokus Historia” celowo to podkręciła, ze znanych sobie powodów, a teraz ironizujesz, jak typowy prostak, o Cyklonie B.

  Jasiewicz zwrócił uwagę, że Juderaty poszły na dwuznaczną współpracę z Niemcami. Dużo ostrzej o tym pisała Hanna Arendt, Żydówka. Stanisław Gombiński, autor wspomnień z getta warszawskiego (pracował w sztabie żydowskiej policji) pisze, że bogatsi Żydzi byli przekonani, że 300 tys. ludzi Niemcy nie zabiją, może 100 tys., może nawet 200 tys. zabiją lub gdzieś wywiozą, ale reszta musi się ocalić. Kiedy okazało się, że nikt nie ocaleje wybuchło powstanie, rzecz jasna za późno. Dziś pewnie łatwo doradzać, bo znamy dalszy rozwój wypadków, ale taktyka podziemia żydowskiego w getcie powinna być od początku skrajnie agresywna. Właśnie tak jak Izrael toczy dziś wojny.

 239. wyzysk
  2 grudnia o godz. 19:44

  „OjDyr moze juz zaczac nosic takie samo nakrycie glowy, co episkopat”.

  Nie są te same. Episkopat to piuska, żydzi – jarmułka (kipa, kepełe).
  Ale na pewno byłoby mu do twarzy. 🙂
  Wbrew czarnej legendzie OjDyr to bardzo inteligentny gość.

 240. wyzysk
  2 grudnia o godz. 19:36

  „Jerzy Kloczowski, specjalista od sredniowiecza ( do ktorego zagania sie na powrot poddanych 3rp”.

  Biedny ty, co ty wiesz o średniowieczu??????

 241. Opłaci się trzymać z USA:
  LOT pierwszą linią w Europie Środkowo-Wschodniej z Boeingiem 737 MAX 8 (PAP)
  https://stooq.pl/n/?f=1209020&c=0&p=0

 242. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 19:03
  tejot
  2 grudnia o godz. 10:53
  „Prawnicza argumentacja Rossiego sprowadza się do stwierdzenia – ponieważ prezydent nie odebrał przysięgi od „piątki” … a trybunał musiał być obsadzony, więc trzeba było coś zrobić. To coś zrobić, to łamanie konstytucji”.
  Łamanie konstytucji nastąpiło 8.10.2015, kiedy PO-PSL przy pomocy SLD (za uczestnictwo w „łupach”) wybrało swoją „piątkę sędziów TK” , a było to przed wyborami parlamentarnymi (25.10). W czasie tych wyborów starzy sędziowie TK nadal urzędowali, po wyborach także ― trzech do końca pierwszej dekady listopada, dwaj następni do grudnia 2015. PAD nie przyjął ślubowania od tej „piątki”, bo 25.10 całkowicie zmieniły się preferencje elektoratu, a ponadto w dniu wyboru owej „piątki”, czyli 8.10 nie było wiadomo, kiedy zakończy się stara kadencja Sejmu i rozpocznie kadencja nowa. Prawo konstyucyjne to nie ruletka ani gra na giełdzie. Zgodnie z konstytucją to nie prezes Rzepliński tylko PAD czuwa nad jej przestrzeganiem. Takie rzeczy rozumieją studenci pierwszego roku, ale dla ciebie najwidoczniej jest zbyt trudne.”

  Mój komentarz
  1) Rossi idzie nadal w zaparte w sprawie łamiącego prawo, konstytucję i rozwalającego państwo „unieważnienia” przez sejm PiS legalnego wyboru 3 sędziów TK.

  Rossi podał swój argument na rzecz „unieważnienia” przez prezydenta troje wybranych legalnie przez sejm sędziów TK, poprzez ich nie zaprzysiężenie, mimo że prezydenta obowiązkiem konstytucyjnym jest zaprzysięganie sędziów TK wybranych przez sejm.

  Okrutnie nielogiczny, aż do śmieszności argument, a mianowicie:

  „Zgodnie z konstytucją to nie prezes Rzepliński tylko PAD czuwa nad jej przestrzeganiem. Takie rzeczy rozumieją studenci pierwszego roku, ale dla ciebie najwidoczniej jest zbyt trudne”

  To Trybunał Konstytucyjny, a nie Rzepliński jako jakiś kumpel, czy znajomek orzeka o zgodności ustaw z Konstytucją. Jeśli Trybunał ten orzeknie, że jakaś ustawa w konkretnych paragrafach jest niezgodna z konstytucją, to oznacza, że w innych paragrafach ustawa jest zgodna z konstytucją. Nie jest tak, jak Rossi próbował blefować na EP kiedyś – że Trybunał Konstytucyjny orzekając o niezgodności w konkretnym przepisie ustawy z konstytucją unieważnia całą ustawę.

  Sejm z większością PO-PSL wybrał 2 sędziów „na zapas”, według paragrafów ustawy, które były niezgodne z konstytucją, a więc wybór 2 sędziów był nieważny.

  Pozostali sędziowie (troje) zostali wybrani według niezakwestionowanych przez TK paragrafów ówczesnej ustawy o TK i ich wybór jest legalny.

  To nie prezydent decyduje, który paragraf ustawy jest zgodny z konstytucją, tylko orzeka o tym Trybunał Konstytucyjny. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie podlegają ocenie prezydenta, ani premiera, ani kierownika drukarni.

  Rossi dla zwiększenia efektu propagandowego swojego wywodu przeprowadzonego wg logiki PiSowskiej dodał, że „takie rzeczy rozumieją studenci pierwszego roku”, że niby prezydent stojąc na straży konstytucji może kwestionować orzeczenia TK.

  No, no. Ciekawe ilu studentów pierwszego roku obśmiałoby Rossiego, gdyby wyszedł do nich ze swoją logiką.

  2) Jeszcze jeden argument Rossiego:
  „PAD nie przyjął ślubowania od tej „piątki”, bo 25.10 całkowicie zmieniły się preferencje elektoratu.”

  Tutaj nastąpiło szczytowanie. Rossi ni mniej ni więcej, tylko sformułował nową zasadę ustrojową – można deptać konstytucję, niszczyć państwo prawa, np. unieważniać decyzje trybunałów poprzez ich nie drukowanie, bo właśnie „zmieniły się preferencje elektoratu”.

  Rossi, z jakiego podręcznika zaczerpnąłeś tę zasadę? -Już wiem. To są myśli Prezesa. Prezes niejednokrotnie wypowiadał się na temat swoich postępowań prowadzących do łamania konstytucji i niszczenia państwa prawa – to suweren tak chciał.
  Ponieważ suweren wybrał Jarosława Ka i jego towarzyszy na przewodników narodu, to tym samym chcenie Jarosława Ka z towarzyszami decyduje o tym, kto będzie sędzią, jaki będzie skład sądów, trybunałów i w którym miejscu konstytucja, to komunistyczny złóg, lub twór „Okrągłego Stołu” nie wart zaprzątania sobie głowy głupstwami.

  Dobra zmiana nie potrzebuje konstytucji. Konstytucja ogranicza. Dobra zmiana będzie realizowana zgodnie z nową zasadą ustrojową – preferencje elektoratu ponad prawem.
  Pzdr, TJ

 243. „- mialem taka dobra prace, premia za premia, miesiac urlopu, zyc nie umierac, ale ona mi ja ukradla – patrzy w kat pomieszczenia, tam gdzie nikogo nie ma ( a z nami tanczy jakie sto osob wszystkich siedmiu plci)
  – kto? maszyna do kawy?
  – jej siostra – wskazuje ruchem glowy na mikrofalowke.”
  2 XII 1992, planeta ziemia

 244. Rossi
  łżesz, jak Piotrowicz i to jest charakterystyczne i wspólna cecha całej „dobrej zmiany”
  Jedyne co prawdziwe w twojej wypowiedzi , to to, że w okręgu Piotrowiczowa brakowało opozycjonistów i dlatego nie mógł ich ścigać, bo wszyscy byli w partyzantce .
  http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,21087790,komu-pomagal-piotrowicz-memy.html

 245. kogo kochasz tego zabierasz szybko apollonie
  nie szczedzac cierpienia smiertelnym

  „nazwij mnie diablem” – slysze twoj smiech
  gdy nasz nowy, a jakze, franciszek milczy
  ze
  w kraju gdzie mu myja nogi na okraglo
  wiesza sie spinoze

 246. Tam gdzie Rossi mówi o woli suwerena trudno się z nim nie zgodzić.
  Rosnąca popularność PiSu pod miłosciwie panującym Jarosławem Kaczyńskim jednoznacznie wskazuje na , że naród z „dobrej zmiany” jest zadowolony i głęboko gdzieś ma jakieś paragrafy, konstytucję, albo inne świstki, byleby Jarosław Kaczyński dogadzał .
  Każdy naród ma taki rząd na jaki zasługuje, to nie nowa prawda.

 247. przyganiał czajniczek naparstkowi;

 248. tejot
  2 grudnia o godz. 20:42

  „Pozostali sędziowie (troje) zostali wybrani według niezakwestionowanych przez TK paragrafów ówczesnej ustawy o TK i ich wybór jest legalny”.

  Tejot, znów bredzisz. Ten paragraf ustawy o TK (z czerwca 2015) nie dotyczył WYBORU sędziów tylko wcześniejszego ZGŁASZANIA kandydatów na sędziów. Innymi słowy PO-PSL na podstawie tej ustawy ogłosiły we wrześniu 2015, że zamierzają na wybraną przez siebie „piątkę” głosować … no przecież w Sejmie. Sam rozumiesz, że zgłoszenie do wyborów nie jest tym samym co wybór. Wybiera Sejm na plenarnym posiedzeniu przy pomocy sejmowej uchwały, czyli nie na podstawie ustawy o TK tylko regulaminu Sejmu. TK nie mógł ocenić zasadności wyboru owej „piątki” 8.10, bo nie orzeka w sprawie uchwał sejmowych. Orzekł jedynie w sprawie ustawy o TK, że trzech zostało poprawnie ZGŁOSZONYCH, a dwóch niepoprawnie. Nie jest wiec prawdą, że TK orzekł, w przypadku trzech, że zostali wybrani do TK konstytucyjnie i poprawnie. To typowy fakenews. Jak należy przypuszczać właśnie w tym celu PO znowelizowała ustawę o TK (która wcześniej nikomu nie przeszkadzała przez lat 18) i wprowadziła miesięczny termin zgłaszania kandydatów, aby taki fakenews zaistniał w świadomości publicznej po wyroku zaprzyjaźnionego TK. No bo komu będzie się chciało zaglądać do tekstu wyroku. TK pod wodzą Rzeplińskiego dokonał tu zresztą kompromitującego nadużycia, bo w istocie „trójka” też nie została zgłoszona poprawnie, dlatego że w momencie zgłoszenia (wrzesień 2015) nie było wiadomo, kiedy zakończy się kadencja Sejmu. A kwestię końca kadencji TK brał przecież pod uwagę potwierdzając (w przypadku „dwójki”), że w grudniu 2015 stara kadencja Sejmu na pewno będzie zakończona, dlatego byli źle zgłoszeni, ale przecież równie dobrze kadencja Sejmu mogła się zakończyć np. na początku listopada 2015. Decyzja kiedy zakończy się stara kadencja i rozpocznie nowa całkowicie zależały od prezydenta. A na początku listopada 2015 upływające 9-letnie okresy urzędowania trzech sędziów TK na pewno jeszcze się nie zakończyły (dopiero 6, 9 i 11 listopada). Ciekawe co byś tejot bredził, gdyby PAD złośliwie wyznaczył pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji np. na 6 listopada 2015?

 249. a byk
  sam se smoli !

 250. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 19:21
  Nawet lądując bez żadnych warunków piloci nie muszą wylądować.
  W Smoleńsku przed katastrofa TU , rosyjski samolot transportowy po próbie lądowania zrezygnował z następnego podejścia.
  Ty łżesz świadomie w każdej sprawie i to jest oczywiste dla wszystkich. Gdyby trakowac twe wpisy poważnie trzeba by cię ocenić jako skrajnego debila.

 251. the twins, dear, the twins;

 252. maciek.g

  Bywalec 2
  2 grudnia o godz. 20:57

  Rossi „łżesz, jak Piotrowicz i to jest charakterystyczne i wspólna cecha całej „dobrej zmiany”.

  Ja zaś jestem pewien, że ty łżesz jak „Gazeta Wyborcza” (poprzednia zła zmiana), która udaje, że nie wie komu pomagał Piotrowicz lub jest tak debilna, że nie potrafi tego ustalić.

  „ZOFIA JANKOWSKA, działaczka krośnieńskiej „Solidarności”, represjonowana przez SB, w 1982 roku złapana wraz z braćmi na kolportażu podziemnych ulotek: Bo już nie mogę patrzeć na to co się dzieje, na ten lincz na uczciwym człowieku. Na tę nagonkę i ataki na osobę, której zawdzięczam tak wiele: wolność, dzieci, wyjście z trudnej sytuacji. Tak nie można!”.

  Opowiedzmy to po kolei. Działała pani w „Solidarności”?

  Tak. Także po stanie wojennym. Nosiłam ulotki, pomagałam związkowi jak mogłam. Nie tylko ja, także moi bracia. Wszyscy uważaliśmy, że to jest walka w której trzeba wziąć udział, walka o wolną od sowieckiej dominacji ojczyznę. Byliśmy za to inwigilowani i prześladowani przez SB. Wreszcie ktoś mnie podkablował, zostałam namierzona. Rewizja w domu, przeszukanie i straszna presja, potworne groźby. Mówili, że ja już idę do więzienia, mąż tak samo, podobnie moja mama, a dzieci do domu dziecka. Zaczęło się dręczenie, ciągłe przesłuchania, rozmaite formy znęcania. Żeby ratować innych wzięłam winę na siebie. Sytuacja wydawała się beznadziejna. Na szczęście dla mnie sprawa trafiła do prokuratora Stanisława Piotrowicza. Powiedział mi już podczas pierwszej rozmowy, że zrobi wszystko by mnie uratować. Słowa dotrzymał.

  W jaki sposób?

  Robił wszystko by nie było dowodów, podpowiadał co mam mówić żeby on mógł sprawę umorzyć. I ta się stało mimo iż esbecy byli bardzo brutalni, pewni siebie i mojego skazania. Sprawa została jednak przez prokuratora Piotrowicza umorzona, a ja nie trafiłam do więzienia, nie straciłam dzieci. Choć oczywiście SB chodziła za mną nadal i prześladowania trwały.

  Znała pani wcześniej pana Piotrowicza?

  Nie. Spotkałam pana Piotrowicza wtedy pierwszy raz. Byłam w szoku, że trafiłam na tak porządnego człowieka, który tyle dla mnie ryzykował j. A już działalność pana Piotrowicza, jego potajemna pomoc dla mnie. Gdyby wtedy wydało się to, co robił, jak ze mną rozmawiał, to dla niego skończyłoby się to bardzo źle. Wiem, że inni ludzie z naszego środowiska wspominali go równie dobrze jak ja. Pozostali też zostali uniewinnieni.
  Proszę pamiętać, że działaliśmy w konspiracji, im ludzi takich jak ja, dla ludzi „Solidarności”, była skrajnie niebezpieczna. Dużo ryzykował.

  Dlaczego ludzie na Podkarpaciu często nie wierzą posłowi Piotrowiczowi gdy mówi, że jako prokurator pomagał opozycjonistom?

  Nie dziwi mnie, że ludzie o tym nie wiedzą. To były rzeczy o których się nie mówiło. To była konspiracja. Ale fakty są takie, jak mówię. Nie mogę w tej sytuacji milczeć bo jako katoliczka nie mogę przejść obojętnie wobec zła, kłamstwa, ludzkiej krzywdy. Gdybym tylko mogła pojechałabym sama do Warszawy by powiedzieć jak było naprawdę, by zatrzymać tę nagonkę. Niestety, zdrowie, bardzo osłabione tymi esbeckimi prześladowaniami, już nie pozwala.

  Czy poseł Piotrowicz kontaktował się jakoś z panią ostatnio? Namawiał do wystąpienia?

  Nie. Nie mam do niego telefonu, nie spotykamy się, nie należy do grona moich znajomych. Zobaczyłam w telewizji co się dzieje, zbulwersowało mnie iż krzywdzi się porządnego człowieka, któremu tyle zawdzięczam, postanowiłam więc o tym opowiedzieć. Stąd nasza rozmowa.
  (wPolityce)

  „Jedyne co prawdziwe w twojej wypowiedzi , to to, że w okręgu Piotrowiczowa brakowało opozycjonistów”.

  To normalne, że było mało, w niedużej miejscowości SB mogła cię pobić lub zabić i byłoby o tym cicho. W dużych miastach było łatwiej, w Warszawie najłatwiej, tu byli korespondenci zagranicznej prasy.

 253. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 21:32

  Kwestia kto mianuje i według jakich kryteriów, może stać się zmorą III RP.
  Kryteria polityczne zastąpiły te merytoryczne.
  Partie zaczęły szukać nie fachowców, tylko BMW, na kluczowe stanowiska.
  Ludzi, którzy w zamian za nominację, powinni okazać swą wdzięczność.

  W dłuższej perspektywie, okaże się to zabójcze dla kraju.
  Marionetki skazane na okazywanie wdzięczności lalkarzom, to zaprzeczenie demokracji.
  Uruchomiono mechanizm destrukcji.
  Z historycznej perspektywy, wiadomo jak taki proces się skończy.

 254. maciek.g
  2 grudnia o godz. 21:44

  „W Smoleńsku przed katastrofa TU , rosyjski samolot transportowy po próbie lądowania zrezygnował z następnego podejścia”.

  Nieprawda, płk Oleg Frołow DWA RAZY podchodził i za każdym razem w lewo od osi pasa. Hipoteza mówi, że w ten sposób usaawiono przyrządy nawigacyjne na lotnisku, aby kolejne samoloty też znosiło w lewo. Faktycznie, jak mowił por. Wosztyl, w przypadku Jaka-40 radiokompas pokazywał wyraźne znoszenie w lewo. Tuplew też spadł na lewo od osi pasa.

  „Ty łżesz świadomie w każdej sprawie.”

  Z tego wynika, że jednak ty łżesz.

 255. Prokuratorów w roku 1981 było jakieś 6 000.
  Ile spraw tyczyło opozycji?
  10- 20 000?
  Średnia na łeb 3 sprawy?

  Skala opozycyjności w naszym kraju, liczba działaczy czynnych, chyba nie była zbyt wysoka, czy coś przespałem?

  Prokurator ma walczyć z przestępczością, zgodnie z obowiązującym systemem prawnym i kodeksami.
  Tak się głupio składa, że chcący obalić ustrój, podpadali pod konkretne paragrafy.
  Chcący zrobić to teraz, również….

 256. „Rosati straszy młodzież w Lublinie: „Ziobro i Błaszczak wejdą im do sypialni.”

  Rosati zamiast pilnować sypialni swej córki straszy wilkami: Błaszczakiem i Ziobrą. 🙂
  Ten Rosati jest straszliwie pokiereszowany. Za komuny dostawał w kość jako „zgniły liberał”, teraz dostaje od życia za życie i za postkomunizm dodatkowo.

 257. @Wiesiek59

  „Część tych polskich oficerów dostała się do niewoli, część została wydana przez sąsiadów, z różnych powodów, na przykład zemsty czy by zasłużyć się okupantom.”

  Klamiesz, uczniu Marka Webera. Klamiesz glupio i obrzydliwie.

  Mowa jest o oficerach – jencach wojennych. Oficer, kkamczuchu i hejterze, tym sie rozni od cywila, ze nosi mundur i dowodzi jednostka. I zadni „zydowscy kolaboranci” czy costam nie sa potrzebni do tego, zeby od razu, naocznie ustalic, kto porucznik, kto pulkownik, kto psrosty zolnierz a kto cywil. Zebys i klamal do jutra rana – nie zmienisz tego prostego faktu, ze jazdy krasnoarmiejec od razu widzial, kto nosi mundur i ile ma gwiazdek i belek na naramiennikach. „… zostali po 17 września 1939 roku w różnych okolicznościach rozbrojeni i zatrzymani przez Armię Czerwoną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako jeńcy wojenni” – wedlug waszej, klamczuchu, Wiipedii.

  „Żydzi mają dokładnie takie same zachowania jak każda inna nacja.
  Nie są wyjątkowi w niczym.”

  Dibra, dobra, klamczuchu-hejterze. Smierdzaca proba zwalenia winy za Katyn na „Zydow” odnotowana, spuszczona z woda. Zadni „Zydzi” nie byli potrzebmi do tego, zeby odroznic oficera od zolnierza czy od cywila.

  „Być może jedynie skala bezczelności i chciwości ma co najmniej dwa odchylenia standardowe więcej, niż średnia.”

  Skala bezczelnosci i chciwosci byla calkiem spora u mordercow ze Szczuczyna, z Jedwabnego, z Radzilowa, z Wasoszy i z niezliczonych innych miejsc, gdzie znienawidzonych i pogardzanych „zydkow” wspolobywatele-sasiedzi mordowali w sposob wyjatkowo okrutny – i wzbogacili sie przejmujac mienie pomordowanych.

  I Jemenie juz bylo ciut inaczej. Twoi bracia w Adolfie tez zabrali sie za mordowanie i pogromy. ale zanimzdazyli sie rozkrecic, to Zydzi zdazyli uciec. No i – aj-waj – nagle nie bylo kogo mordowac:

  ” Arab Muslim rioters, assisted by the local police force, engaged in a pogrom in Aden that killed 82 Jews and destroyed hundreds of Jewish homes. Aden’s Jewish community was economically paralyzed, as most of the Jewish stores and businesses were destroyed. Early in 1948, the unfounded rumour of the ritual murder of two girls led to looting.[123]

  This increasingly perilous situation led to the emigration of virtually the entire Yemenite Jewish community between June 1949 and September 1950 in Operation Magic Carpet. During this period, over 50,000 Jews immigrated to Israel.”

  Wracajac do smierdzacego klamstwa @Wieska59 – Czystoosc rasowa i religijna kwitnie u niego w Polsce. A takze w Jemenie czy w Iraku. Te kraje sa judenrein jak na parteitagu w Norymberdze.

  W Izraelu zyje i mieszka 1.7 miliona Arabow, sto dwadziescia tysiecy Druzow i co nieco innych mniejszosci (np prawoslawnych Czerkiesow). Nikt ich jakos nie wypedza „na Madagaskar”, nikt ich jakos nie zapedza do oblanej benzyna stodoly i nikt nie probuje ich wygubic wlodem i nedza poprzez „bojkot ekonomiczny”.

 258. @Mario Rossi

  „Rosati zamiast pilno”

  /ciach

  „Klamczuch @Mauro Rossi:

  „No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

 259. @Mario Rossi

  „W Smoleńsku przed katas

  /ciach/

  „Klamczuch @Mauro Rossi:

  „No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

 260. Rossi
  Cała rzecz z pomocą Pitrowicza dla Jankowskiej wydaje się być swingowana i nawet IPN nie ma na nią poparcia w dokumentach, ale oczywiście wszyscy znakomicie sobie przypominamy jak komunistyczni prokuratorzy kryli wrogów władzy ludowej , w końcu taki mieli etos zawodowy i po to poszli do komuszej prokuratury, takie były czasy.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21106276,dzialaczka-solidarnosci-broni-piotrowicza-ale-jest-maly-problem.html

 261. @Mauro Rossi

  „Kiedy okazało się, że nikt nie ocaleje wybuchło powstanie, rzecz jasna za późno. ”

  No pewnie, moglo wybuchnac wczesniej, tchorzliwe „zydki” mogly przeciez do esemanow strzelac z palca. Albo z patyka.

 262. Mauro Rossi niczym Piotrowicz łże w żywe oczy, wmawia w zdrowego chorobę, jak jego pryncypał twierdzi, że białe jest czarne, a czarne jest białe. Niczym stachanowiec klepie w klawiaturę na każdy temat i o każdej porze. Widać Smoleńsk już mu się znudził bo wziął się za tematy obyczajowe. Wytykanie Rosatiemu tego, co robi jego córka (od dawna dorosła) świadczy o tym jak nisko upadł ten pisowski propagandzista.

 263. Wyzysk; 19:36. Bogu dzieki,niech mu ziemia lekka bedzie.

  https://www.rt.com/news/411535-war-hunger-2018-report/

 264. Rossi, nie kręć.
  Sejm z większością PO-PSL wybrał wg przepisu (poprawki do ustawy) o TK niezgodnego z konstytucją 2 sędziów TK. Wybór ten był nielegalny, niebyły.
  Sejm z większością PO-PSL dokonał legalnego, zgodnego z przepisami ustawy zgodnymi z konstytucją wyboru 3 sędziów TK.

  Następny sejm – z większością PiS wziął i „unieważnił” wybór wszystkich 5 sędziów, bo tak się podobało Prezesowi Polski. Wybór 2 sędziów TK był nieważny z mocy prawa. Wybór 3 sędziów TK był ważny z mocy prawa. Sejm nie miał tu nic do unieważniania lub do „uważniania”.

  Zmiana preferencji elektoratu po wyborach do sejmu nie ma tu nic do rzeczy. Nie jest to termin prawny lecz propagandowy. Podstawowym elementem w zagrywkach PiSu z państwem prawa jest zastępowanie prawa propagandowymi sloganami.

  Kombinacje argumentacyjne PiSowskich ekspertów prawnych uzasadniające „unieważnienie” wyboru 3 legalnie wybranych sędziów TK są ekstraordynaryjne, wierutne i surrealistyczne. Przypominają dialogi na cztery nogi.
  Pzdr, TJ

 265. @Mauro Rossi

  „Jednak jesteś umysłowym dupkiem.”

  Gostek, ja znam fajniejsze okreslenia.

  „Jasiewicz zwrócił uwagę, że Juderaty poszły na dwuznaczną współpracę z Niemcami.”

  Na zupelnie jednoznaczna wspolprace z Niemcami poszla dzielna i waleczna.. zreszta, niech sie wypowie zacytowane zrodlo:

  http://niniwa22.cba.pl/KOLABO.HTM

  „Nastepnym krokiem Niemcow bylo spotkanie z komendantem okregu wilenskiego AK pulkownikiem Aleksandrem Krzyzanowskiem. Spotkal sie z nim 19 I 1944 r. funkcjonariusz minskiego SD Seidler. Niebawem Krzyzanowski otrzymal propozycje wspolpracy ze strony dowodztwa Wehrmachtu na Litwie. Zerwawszy kontakt z SD „Wilk” przystapil do rozmow z szefem wilenskiej Abwehry majorem Juliuszem Christiansenem”

  Polska strona odmowila zawierania jawnych porozumien, wiec Niemcy zaproponowali cichy pakt „dozbrojeniowy”. Niemcy mieli rozrzucic w terenie wiele magazynow z zaopatrzeniem dla AK, magazyny mialy byc slabo strzezone i oddzialy akowskie mialy za zgoda Niemcow na owe magazyny napadac.
  Wiosna 1944 r. oddzialy AK dokonalu szerego napadow na wojskowe magazyny niemieckie, procz tego Niemcy w rozny sposob podrzucali zaopatrzenie do rejonow dzialania oddzialow AK. W ten drugi sposob zaopatrywani byli m.in. zolnierze brygady porucznika Gracjana Froga(„Szczerbca”) i porucznika Zygmunta Szendzielarza(!!!)(„Lupaszke”).

  Tak o tych praktykach pisal Jozef Mackiewicz w powiesci „Nie trzeba glosno mowic”

  „Po drugie wydany zostal poufny niemiecki rozkaz do policji litewskiej na prowincji, aby „unikala konfliktu z partyzantka polska” i pod zadnym pretekstem nie wdawala sie z nia w walke. Mialem ten tajny okolnik w reku i czytalem osobiscie. Nie jest dzis zadna tajemnica, skoro wie o nim kazdy litewski komendant posterunku na prowincji w randze przodownika policji. – Kto byl podpisany pod tym okolnikiem? – zapytal ostro „Pulkownik”. – Gebietskomisarz Wilna – Land, Wulff.

  „Na razie jest uklad. Niemcy daja nam bron po cichu, nazywa sie ze my ja zdobywamy, i nie ruszaja. W zamian chca, zebysmy przepedzili partyzantke sowiecka. Jak spotyka sie nasz oddzial z zandarmami na drodze, to jedni patrza w jedna strone, drudzy w druga i mijaja jak te lale. Ale ostatnio lidzki gebietskomisarz oddal wlasciwie caly swoj „Gebiet” w nasze rece, w zamian za oczyszczenie powiatu z bolszewikow. I my „oczyszczamy”, jak sie da. Czasem naprawde, jak bolszewicy naszych zaczynaja strzelac, jak to bylo w Derewnie, Rubiezewiczach itd., a czasem dla pucu, lub przez cichy kontakt z tamtymi. Koronkowa robota. Chociaz doszlo juz do tego, ze nasz komendant, w pelnym mundurze, trzy gwiazdki na rogatywce, „Mauser” u pasa, zolnierz polski w polowce na kozle, zajezdza w bialy dzien przed komendanture niemiecka w miescie. Wychodzi komendant niemiecki, salutuje, odsalutowuje. Ida na narade. Wychodza, salutuja, nasz siada, odjezdza do lasu. Ot, jak sie robi. Szpitale nasze w lesie pobudowane i czerwony krzyz nad barakiem… Ale glowna baza tej gry, to jest jednak generalny komisariat Kubego, bialoruski. I stad transporty broni dla nas. A bron jest najwazniejsza.”

  Jakby jakis sukinkot usilowal mi klam zadawac – „Nie trzeba glosno mowic” mam na polce. Bedzie chyba nie tylko ksiazki Grossa zniszczyc, z Mackiewiczem podobnie. Mackiewicz dostal zreszta czape od AK, ale wyrok cofnieto, facet byz zbyt znany zeby go po prostu odstrzelic. Fajnie, ze to urwal braterstwo broni opisane zostalo z detalami przez Jozefa Mackiewicza.

 266. @tejot

  „. Podstawowym elementem w zagrywkach PiSu z państwem prawa jest zastępowanie prawa propagandowymi sloganami.”

  Kompletnie nie masz racji. Podstawowym elementem w dzialniach PiS majacych na celu wprowadzenie Dobrej Zmiany sa czynnosci policyjno-prokuratorskie. Propagandowe slogany kazdy moze olac. Trudniej wygrac polemike z policyja pala. A jeszcze trudniej – jak sie przebywa rok po roku w areszcie sledczym, bez sadu. bez procesu i bez aktu oskarzenia.

 267. Słońce funduje nam epokę lodowcową.

  „Jedynym zwolennikiem wciąż promującym w USA globalne ocieplenie wydaje się być naukowiec NASA James Hanson, który utrzymuje, że jego baza danych temperatury pokazuje, że radykalne ocieplenie nadal nie słabnie. „Wiem, że wszystkie inne bazy danych temperatury – zarówno bazowe, jak i satelitarne – wykazują chłodzenie, ale nie uwzględniają mojego opatentowanego specjalnego programu regulacji, który może zmienić chłodzenie w ocieplenie” – wyjaśnił Hansoon”. 🙂

  Inni naukowcy jednak nieoficjalnie podają, ze James Hanson, choć jest pracownikiem NASA to jest finansowany przez urzędników rozpadającej się Unii Europejskiej z Brukseli, którży nadal zwalczają rzekome globalne ocieplenie w Europie.
  https://www.salon24.pl/u/zbigwie/826312,minimum-aktywnosci-slonca-czy-mala-epoka-lodowcowa

 268. @Mauro Rossi

  „„Jedynym zwolennikiem wciąż promującym w USA globalne ocieplenie wydaje się być naukowiec NASA James Hanso”

  /ciach/

  „Klamczuch @Mauro Rossi:

  „No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

 269. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 22:54

  „Nastepnym krokiem Niemcow bylo spotkanie z komendantem okregu wilenskiego AK pulkownikiem Aleksandrem Krzyzanowskiem”.

  Kłamiesz Radziu jak bura suka, każdy może w ciągu 5 sekund sprawdzić jak głupio kłamiesz.

  „[Aleksandrem Krzyzanowski] W 2. połowie października 1939 przedostał się do Warszawy. Związał się z niedawno powstałą Służbą Zwycięstwu Polski, na czele której stał gen. Michał Karaszewicz-Tokarzewski. Już w listopadzie tego roku został wysłany na Wileńszczyznę w celu podporządkowania lokalnych siatek konspiracyjnych SZP. Przybył na miejsce prawdopodobnie na początku 1940. Na przełomie marca i kwietnia tego roku został szefem sztabu i zastępcą komendanta Okręgu, ppłk. Nikodema Sulika. Wkrótce wileńskie SZP przemianowano na ZWZ. 31 marca 1941 Naczelny Wódz awansował go na stopień podpułkownika[1].

  Po aresztowaniu przez NKWD w połowie kwietnia tego roku komendanta Okręgu Wileńskiego ZWZ przejął faktycznie dowodzenie organizacją. W sierpniu 1941, po zajęciu Wilna przez wojska niemieckie, komendant główny ZWZ, gen. bryg. Stefan Rowecki zatwierdził go na stanowisku komendanta Okręgu. Jesienią 1942 podjął rozmowy z przedstawicielami litewskiej konspiracji niepodległościowej, wznowione następnie na przełomie 1943/1944, które jednak rozbiły się o kwestię przynależności państwowej Wileńszczyzny. Pod koniec 1943 nawiązał także kontakty z Białorusinami, ale i one zakończyły się niepowodzeniem.

  W związku z tworzeniem od marca 1943 na Wileńszczyźnie, gdzie już działały podziemne jednostki radzieckie, polskich oddziałów partyzanckich, podejmowano próby porozumienia w celu skoncentrowaniu wszystkich sił do walki z Niemcami, a nie ze sobą. We wspólnych rozmowach uczestniczył także Komendant Okręgu Wileńskiego AK ppłk Krzyżanowski. W ich wyniku pod koniec stycznia 1944 doszło do zawarcia umowy o zawieszeniu broni i wspólnym zwalczaniu bandytyzmu. W rzeczywistości jednak było to ze strony Rosjan posunięcie taktyczne obliczone na zyskanie czasu do rozprawy z polskim podziemiem.

  Jednocześnie w tym samym czasie niemieckie władze okupacyjne wszczęły starania w celu nawiązania kontaktu z 5. Brygadą AK dowodzoną przez mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”. Do pierwszego spotkania – z udziałem ppłk. Krzyżanowskiego (występującego incognito) – doszło we wsi Swejginie. Nastąpiło ono bez zawiadomienia o nim KG AK oraz Delegata Rządu na woj. wileńskie. Strona polska nie zgodziła się na zawarcie porozumienia, wyrażono natomiast zgodę na dalsze kontakty. Ppłk Krzyżanowski postawił Niemcom następujące warunki: uznanie niepodległości Polski w granicach z 1939, pokrycie wszystkich strat, poniesionych przez Polskę wskutek inwazji niemieckiej, zwolnienie jeńców wojennych, więźniów obozów koncentracyjnych i wywiezionych na przymusowe roboty oraz przekazanie dla partyzantów uzbrojenia wraz z artylerią i bronią pancerną dla 30 tys. ludzi. Warunki te miały wyłącznie charakter manifestacyjno-propagandowy. Do kolejnego spotkania doszło 10 lutego 1944 w jednej z wileńskich restauracji. Ppłk Krzyżanowski liczył przede wszystkim na uzyskanie zgody na wymianę jeńców. Niemcy chcieli natomiast uczynić z oddziałów AK pomocnicze jednostki do zwalczania partyzantki sowieckiej. 12 lutego miała miejsce druga tura rozmów, na której strona polska poruszyła jedynie kwestię jeńców wojennych.

  Kilka dni później ppłk Krzyżanowski wyjechał do Warszawy złożyć raport dla KG AK z przeprowadzonych rozmów i ewentualnie uzyskać ich akceptację. Komendant główny AK, gen. bryg. Tadeusz Bór-Komorowski zdecydowanie odrzucił możliwość porozumienia z Niemcami”. (Wiki)

 270. @Mauro Rossi

  „Kłamiesz Radziu jak bura suka, każdy może w ciągu 5 sekund sprawdzić jak głupio kłam”

  /CIACH/

  Twoja kretynska wklejka z Wikipedii odnotowana, spuszczona z woda. Ja przedstawilem m in wypowiedzi Jozefa Mackiewicza, ty Wikipedie. Zeby nie wiem jak wykiecac kota ogonem – to Jozef Mackiewicz dal swiadectwo prawdzie. Nie zaklamie tego wpisywany w siedemdziesiat lat pozniej wpis w Wikipedii.

  „Kilka dni później ppłk Krzyżanowski wyjechał do Warszawy złożyć raport dla KG AK ”

  raport aprt rapaport. Twierdzis, Rossi, ze

  „„No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

 271. tejot
  2 grudnia o godz. 22:50

  Rossi, nie kręć. „Sejm z większością PO-PSL wybrał wg przepisu (poprawki do ustawy) o TK niezgodnego z konstytucją 2 sędziów TK”.

  Once more, PO-PSL nie wybierał swojej całej „piątki” na podstawie ustawy o TK tylko regulaminu Sejmu, w Sejmie i przy pomocy jednej uchwały sejmowej. Wybrał przed wyborami, na kadencje sędziowskie zaczynające się po wyborach, a w okresie przecinani się kadencji parlamentu należy być bardzo ostrożnym, by nie popełnić deliktu konstytucyjnego.

  „Następny sejm – z większością PiS wziął i „unieważnił” wybór wszystkich 5 sędziów”.

  Zmienił uchwałę z 8 października 2015 roku o błędnym wyborze „piątki”, co jest jak najbardziej legalne. Uchwały sejmowe mogą być zmieniane. Gdyby „piątka” została ― mimo formalnych błędów ― zaprzysiężona przez PAD, to nie można by nic zrobić, bo sędziowie TK są nieusuwalni w zwykłym trybie. Tle że oni nie byli sędziami, bo do tego trzeba dwóch warunków i to łącznie: wyboru przez Sejm oraz zaprzysiężenia przez prezydenta. Jeden z nich nie wystarcza. PAD nie odebrał od nich przysięgi ze względu na poważny delikt konstytucyjny o którym pisałem.

  „Zmiana preferencji elektoratu po wyborach do sejmu nie ma tu nic do rzeczy”.

  Jak najbardziej ma. Przecież konstytucja mówi, że w miarę zwalnianych miejsc w TK większość sejmowa może dokonywać wyboru na wakaty, ale tylko w swojej kadencji. Oznacza to, że wyborcy powinni mieć wpływ na skład TK ― pośredni, poprzez partie na które głosują. Nie może być tak, że wyborcy wybierają partię A, a sędziów TK wybiera partia B, która jest w opozycji, bo chce mieć większość w TK 14:1. Tak zrobiła PO do spółki z PSL i przy pomocy SLD, ale to byly ukraińskie standardy.

 272. @Mauro Rossi

  „Jak najbardziej ma. Przecież konstytucja mówi, że w miarę zwalnianych miejsc w TK większość sejmowa może dokonywać wyboru na wakaty, ale tylko w swojej kadencji. Oznacza to, że wyborcy powinni mieć wpływ na skład TK ”

  … chyba ze wiekszosc sejmowa jest zla i niedobra, sklada sie z „mord zdradzieckich”, stala Tam Gdzie Stalo ZOMO i reprezentuje Wrogow Narodu. Wtedy mozna olac sikiem prostym wybor na trxy wakaty – bo TKM i dzialamy na podstawie tego, ze policja NAS sie slucha. A jak sie komus urwal nie podoba to wylaczymy mikrofon. A jak bedzie szural to sie go oskarzy o „szpiegostwo” albo o costam.

  Ale, ale. wierdzis, Rossi, ze

  „„No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

 273. handzia55
  2 grudnia o godz. 22:45

  „Wytykanie Rosatiemu tego, co robi jego córka (od dawna dorosła) świadczy o tym jak nisko upadł ten pisowski propagandzista”.

  Z tego wnoszę, że ty tego nie robisz, jeśli tak to ok. Nie warto się sprzedawać za karierę.

 274. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 19:34
  Co ja wiem o sredniowieczu, w ktore Geremek z Kloczowskim nas wpychali ?
  W sredniowieczu glodni musieli swiniom krasc z koryta, chore zeby mieli wyrywane brudnymi kowalskimi obcegami a w dniu zamazpojscia ich corki , Pan na Chobielinie mogl sie nia cala noc weselic.

 275. Polak – zyd dwa bratanki od kieliszka i kaszanki .Ale kino.

 276. Mauro Rossi

  Tak a propos Trybunału Konstytucyjnego …. .

  Kilka tygodni temu już zdobyty przez was TK rozpatrywał wniosek RPO dotyczący eksmisji na bruk w trybie postępowania administracyjnego.
  No i orzekł, że wywalanie na bruk, bez wyroku sądowego, na mocy jedynie decyzji administracyjnych jest niezgodne z konstytucją. Przy okazji TK przejechał się zresztą ostro po eksmisjach na bruk sugerując, że gryzą się one z duchem konstytucji. TK przypomniał o potrzebie zapewnienia lokali socjalnych dla ludzi eksmitowanych.

  Chciałem się spytać kiedy w związku z wyrokiem TK dokonacie zmiany ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości (tzw mieszkanie+). Przypomnę, że wraz z PO i Nowoczesną, budująco zgodnie, przyjęliście w tej ustawie zapis iż programu będą mogli korzystać tylko ci, którzy przedstawią potwierdzoną notarialnie zgodę na eksmisję w trybie administracyjnym, bez zapewnienia lokalu socjalnego. Czyli notarialne potwierdzenie, że rezygnują z prawa do dochodzenia swych praw na drodze sądowej w przypadku uchylenia najmu i administracyjnego nakazu eksmisji.

  Jak się okazuje, w świetle orzeczenia TK, ten ustawowy zapis jest bezprawiem.

  Co więc ten problem rozwiązecie? Zmiana ustawy „Mieszkanie+” czy tradycyjnie wyrok TK do szuflady?

 277. Radziu najleprzy w praniu przy saniach. Sorry przy sanach.

 278. Jedrus; antysemito nie prowokuj Radzia pod moim nickiem,po raz drugi
  Radzio nie da sie na to nabrac.
  On juz omija ten nick jak lis trutke .

 279. @ Mauro:
  „Nonsens, w ogóle nie wiesz o czym piszesz. Ponieważ prezydent nie odebrał od „piątki” przysięgi (a trybunał musi byc obsadzony) to PiS uchwałą sejmową zmienił uchwałę o wyborze owej „piątki” którą PO-PSL- SLD podjęło w Sejmie w dniu 8 października, czyli PRZED WYBORAMI (które były 25.X).”
  Mów za siebie. Mylisz podstawowe pojęcia. Ani Prezydent ani Sejm nie posiada kompetencji do oceny zgodności z prawem jakichkolwiek aktów. A Sejm podjął uchwałę o niezgodności z prawem uchwały o wyborze sędziów TK, czyli wszedł w kompetencje władzy sądowniczej (pozostaje pytanie, kto może ocenić zgodność z prawem uchwały Sejmu- czy TK, czy SN czy NSA, bo na pewno nie Sejm ani Prezydent). Jedyną konsekwencją takiej uchwały mogło być zapytanie do odpowiedniego sądu o legalność zakwestionowanej uchwały i jej skutki prawne. A sejm przyznał sobie prawo do uchylenia skutków prawnych ustawy przy pomocy aktu niższego rzędu. ( Sejm podejmuje uchwałę o WYBORZE sędziów TK na podstawie Ustawy o TK Ustawa w żadnym punkcie nie mówi, że może również podjąć uchwałę o anulowaniu wyboru) Zrozumie to nie tylko student pierwszego roku ale i średnio rozgarnięty licealista
  . Jeżeli skarga do TK została wycofana, to należy uznać, że skarżący zmienił zdanie, czyli że uznał zaskarżone przepisy za legalne, albo że ma prawo w d***ie

 280. Tedzio lubi dobre wyski, kobietki oraz literature pieknom.
  Najbardziej mi przypaduja ksiazki z seri Tygrysa.

 281. Skąd się wziął PiS, na przykładzie genezy Partii Herbacianej w USA. https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/232-arlie-russell-hochschild
  Inteligentnym radzę przeczytać dzieło pt. „Obcy w swoim kraju” mądrej amerykańskiej socjolog.

 282. wiesiek59
  Ciekawy artykol w sorosowej ,, Krytyce Politycznej ” o szabrowaniu rynku nieruchomosci przez POPiS i Czarnoarmiejcow.
  ,, W czasie, gdy trwa walka o niezależność sądownictwa, gdy Platforma Obywatelska ma pełne usta frazesów o demokracji, władze miasta chcą uczynić kardynała Nycza miliarderem. W tym samym czasie również wydają zgodę na budowę wieżowca dla fundacji Lecha Kaczyńskiego na Woli. Najpierw Hanna Gronkiewicz-Waltz wykreśliła z rejestru zabytków budynek należący do powiązanej z PiS fundacji, a następnie zgodziła się w planie miejscowym tej części Woli na budowę olbrzymiego wieżowca”.
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/miasto/nycz-tower-warszawa-spiewak/

 283. Rossi napisał:
  „Następny sejm – z większością PiS wziął i „unieważnił” wybór wszystkich 5 sędziów”.
  Zmienił uchwałę z 8 października 2015 roku o błędnym wyborze „piątki”, co jest jak najbardziej legalne. Uchwały sejmowe mogą być zmieniane.

  Mój komentarz
  To co powyżej Rossi zapodał – sejm nie unieważnił wyboru 5 sędziów, tylko „zmienił uchwałę” sejmową, kwalifikuje się na cytat tygodnia w dziale „teorie prawne budujące państwo PiSu.
  Pzdr, TJ

 284. Chrobotania ktorego nikt nie kapuje -„fanzie ” ( tym razem, mazursko-wersalskiego ) cd

  ” Zdesperowana rodzina zwróciła się o pomoc do lokalnego proboszcza, jednak jego modlitwy nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Dlatego mieszkańcy mazurskiego siedliska liczą teraz na wstawiennictwo kościelnego egzorcysty. Ten ma przyjechać na miejsce, kiedy znajdzie wolny termin.”
  Na czym ma polegac ..
  Roznica miedzy lokalnym proboszczem a koscielnym egzorcysta polega na tym , ze lokalny ma duzo wolnego czasu i zjawia sie na zawolanie . Ten drugi , a tnp jego trudnosci w znalezieniu wolnego terminu , jezeli nie sluza srubowaniu cennika , swiadcza ,ze jeszcze wersalki sa w uzyciu
  Ciebie nie ma na calych Mazurach .. , gesi juz wszystkie po wyroku …
  Ciebie nie ma juz dawno a mocno uzywana wersalka chrobocze jak dawniej – (..).
  Kiedy byla nowa chrobotala jak „stara”

 285. Ozzy trochę się zrehabilitował oświadczeniem, że Żirinowski jest pośmiewiskiem Rosji. Zabawne jednak jest to, że nadal lansuje Sołowiowa, u którego tenże Żirinowski robi za gwiazdora. Tłumaczenie się słabością do „gospodina wieduszcziowo Wladmira Rudolfowicza” jeszcze bardziej ozzy’ego ośmiesza. Natomiast do kulminacji samoośmieszenia dochodzi, gdy ozzy uciekając przed zarzutem lansowania obskuranctwa odcina się od programów Cejrowskiego, Michalkiewicza et consortes, choć lansowania ich nikt mu przecież nie zarzucał.

 286. Podczas relacji „na żywo” Ross powiedział, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia Flynna, że jest on skłonny zeznać, że podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump nakazał mu skontaktować się z Rosjanami. „Później ustaliliśmy, że informacja była błędna i poprawiliśmy swój błąd” – podkreśliła stacja w swym oświadczeniu i poinformowała, że źródło, na które wcześniej się powoływała, wyraźnie stwierdziło, że Trump, już po wyborach, raczej prosił Flynna i niewielką grupę innych doradców, by pomogli znaleźć sposób na naprawę stosunków z Rosją.
  http://www.rp.pl/Polityka/171209795-ABC-News-przeprasza-za-powazny-blad-w-relacji-ze-sprawy-Flynna.html
  ============

  Krynice Prawdy……..

  Gazetą można zabić.
  Obrabianie przez media Trumpa zaczyna być nieco groteskowe, skoro jedzie jedynie na insynuacjach……
  Musi być strasznie niewygodny dla deep state.

 287. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 22:01
  to wylądował czy nie wylądował. Zgodę na lądowanie miał.
  Kto tu łże?

 288. Ciekawe jak nisko upadła Pierwsza Córka IV Rzeczpospolitej, Zasłużone Dziecko Prezydenta 1000000000-lecia, skoro dobrowolnie dawała d.. niejakiemu D, a wszystko w błogosławionym związku z tym oszustem hochsztaplerem. Rodzinne obiadki niedzielne w domu rodziców Pierwszej Córki musiały być bardzo ciekawe.

  Przy czymś takim córka Rosatiego trzyma się całkiem wysoko, można powiedzieć, że perfumeria w porównaniu z Pierwszym Szambem IV RP.

 289. http://www.defence24.pl/706613,wizyta-szojgu-w-kairze-rosyjskie-bazy-w-egipcie-i-sudanie
  ===========

  Będą sprzątać w Libii?
  W Syrii już pozamiatane…..

 290. Insynuacje , nasza … jego .. milosc Panie M z Rosji Pan napewno to potrafi wyjasnic , jak mozna bylo tak wyrolowac komendante Che. ?
  Tylko bez chrobotania w glinianej chacie fanzie … please
  http://wyborcza.pl/7,75398,22729854,jak-w-skw-degradowano-doswiadczona-oficer-tvn-24-to-byl-odwet.html

 291. maciek.g
  3 grudnia o godz. 14:51

  „to wylądował czy nie wylądował. Zgodę na lądowanie miał.
  Kto tu łże”?

  Problem w tym, że niewiele rozumiesz z tego co się do ciebie pisze.
  Katastrofa wydarzyła się przy próbie odejścia, a nie lądowania, tak uważa nawet MAK i Lasek. Spór jest o to z jakich powodów do tego doszło.

 292. tejot
  „To co powyżej Rossi zapodał – sejm nie unieważnił wyboru 5 sędziów, tylko „zmienił uchwałę” sejmową, kwalifikuje się na cytat tygodnia w dziale „teorie prawne budujące państwo PiS”.

  Gdybyś przypadkiem zajrzał do regulaminu Sejmu przekonałbyś się, że uchwały sejmowe mogą być zmieniane. W tym przypadku na pewno nie została naruszona konstytucja, bo wybrana „piątka” nie nabyła statusu sędziów TK, a poza tym wybrani byli 8.10.2015 z istotną wadą prawną, co było powodem zmiany uchwały sejmowej. Aby nabyć status sędziego TK trzeba dwóch rzeczy i to koniecznie łącznie: wyboru przez Sejm i zaprzysiężenia przez prezydenta. Gdyby jedna z tych procedur wystarczała to można sobie wyobrazić ― czysto teoretycznie ― sytuacje w której prezydent odbiera przysięgę na sędziego TK od kandydata, który nie został wcześniej w Sejmie wybrany. I co wtedy? Czujesz ten absurd, którym się nakręcasz, czy dalej tłumaczyć?

 293. Jacobsky
  3 grudnia o godz. 15:40

  „Przy czymś takim córka Rosatiego trzyma się całkiem wysoko …”.

  Szkoda Dżakobski, że nie ugryzłeś się w język. 🙂

  Upodobania erotyczne hollywoodzkiego knura Harveya Weinsteina z tego co wiadomo były tego rodzaju, że raczej musiała nisko pracować. Praca co prawda uszlachetnia, ale przecież nie zawsze.

  „Harvey Weinstein dobrze znał Weronikę Rosati. Polska aktorka widywana była w jego towarzystwie około 10 lat temu. W sieci do dziś znaleźć można zdjęcia Weroniki Rosati i Harveya Weinsteina zrobione podczas spaceru po warszawskiej starówce”.
  http://www.eska.pl/hotplota/news/harvey-weinstein-i-weronika-rosati-polski-watek-seksafery-w-hollywood/n/104576

 294. @Mauro Rossi

  „Upodobania erotyczne hollywoodzkiego knura Harveya Weinsteina ”

  … to akurat nie twoj zasrany interes. Jag ci urwal nie pasuje to se bojkotuj Hollywood. A tymczasem odszczekaj swoje smierdzace klamstwo. Przypisujez mi swoje obrzydliwe fabrykacje:

  „„No przeciez sam pisałeś, że Macierewicz to wariat od Smoleńska”

  Sukinkocie, klamczuchu, kiedy to ja tak „pisalem”? Cytat z linkiem, klamczuchu!

 295. Mauro Rossi
  3 grudnia o godz. 16:15

  Mój komentarz
  Rossi idzie dalej i wyżej. Sugeruje 99 raz, że uchwałą sejmowa można zmienić wybór sędziego T.
  Wybór 3 sędziów przez sejm z większością PO-PSL był prawny, legalny i jedyny, ponieważ był zgodny z przepisem ustawy o TK stanowiącym o tym wyborze, który to przepis był zgodny w kwestii tego wyboru z konstytucją.
  Pzdr, TJ

 296. @dandy

  jak Ty interpretujesz przewrotnie moje wypowiedzi, no, boj sie Boga! Wladimir Zirinowskij nie jest posmiewiskiem Rosji. To taki narodowy blazen, „wypowiadacz” mysli wielu Rosjan.
  Rehabiliowac sie nie musze przed kimkolwiek. A ze ktos uwaza, ze sie osmieszam?
  No, coz, jego brocha. Najbardziej sie osmieszaja na tym blogu smolenscy paranoicy, ktorym cos wybuchlo.
  Jestes ekspertem na odcinku odcinania sie. Odetnij sie ode mnie.

 297. Korekta
  Chodzi o sędziego TK, a nie o sędziego T.
  TJ

 298. MR- „Katastrofa wydarzyła się przy próbie odejścia, a nie lądowania, tak uważa nawet MAK i Lasek. Spór jest o to z jakich powodów do tego doszło. ”
  Sam sie sobie dziwie , ze to robie..
  Skoro proba odejscia to nie ma znaczenia , czy na lewo czy prawo od pasa a tylko zostala podjeta za pozno. W stresie czy tez juz panice zle odczytano wysokosc ( wawoz czy tez obnizenie terenu przed lotniskiem o ktorym wiedziano tylko teoretycznie ) .
  – Ale po co te bezpodstawne insynuacje skoro tam ekslpodowal termobaryczny trotyl podlozony przez komendante jeszcze w czasach …KOR-u . Czyz nie ?
  ” nawet MAK i Lasek „? To kto jeszcze tak uwaza ? Czy to nie byla pr. ladowanie „przerobiona” w ostatnim momencie ( cos tam bylo niewyraznie z przyrzadami) na pr .odejsca .
  Slysze juz ten „gliniany „chrobot ..

 299. ob@Mauro Rossi

  specjalista od odpowiedzialnosci zbiorowej – az hadko czytac o tej jego wsobnej religijnosci smolenskiej – jeden z wielu maniakalnych blogofagow

 300. Marta Dubieniecka musiała mieć coś z oczami, skoro nic nie przeszkadzało jej robić swoje w łóżku i nie widzieć w co pogrywał jej partner seksualny, i skąd było młodych stać na wszystko. A może widziała, ale pieniążki przynoszone z przekrętów męża kupowały jej oddanie (się). Coś jak spacer po Starówce, ale inaczej 😉

 301. Guillaume Duval: Kwestia braku bezpieczeństwa ekonomicznego znajduje się dziś w centrum uwagi Francuzek i Francuzów – tak jak i w wypadku innych Europejek i Europejczyków. Przyjmuje ona formę bezrobocia i ryzyka utraty pracy, ale również jej niestabilnego charakteru i biedy – duża część klas średnich, słusznie lub nie, obawia się dziś bowiem osunięcia się w ubóstwo. Stanowi ona szczególnie istotne zmartwienie w kontekście przyszłości, szczególnie zaś długofalowej stabilności europejskich systemów zabezpieczeń społecznych, która nie wydaje się obywatelkom i obywatelom czymś pewnym, a także możliwości komfortowego życia dla ich dzieci.

  Wszystko to w dużej mierze efekt decyzji podejmowanych przez ostatnie trzydzieści lat, a więc po wcieleniu w życie w roku 1986 Jednolitego Aktu Europejskiego. Decyzje te skutkowały systematycznym podważaniem narodowych sieci bezpieczeństwa socjalnego poprzez dumping społeczny i podatkowy, zachodzący w traktowanej przede wszystkim jako rynek Europie. Sytuację pogorszyło na początku XXI wieku szerokie (ale płytkie) poszerzenie Unii, które poszerzyło skalę nierówności ekonomicznych w przestrzeni, której brakowało regulacji społecznych i podatkowych.
  http://zielonewiadomosci.pl/publikacje/debaty-wywiady/zawodny-system-niebezpieczenstwo-spoleczne-i-ekonomiczne-w-europie/
  =============

  Myślę, że to istotniejszy temat, niż kto z kim spi i dlaczego….

  Tym bardziej, że kasa i władza zawsze przyciąga, i to osobniki obojga płci- w zależności od potrzeb nimi dysponującego.
  Cały świat jest w ten sposób zbudowany, że ci na szczycie mają wszystko, ci na dole nic poza własnym życiem.

 302. Mad Marx
  3 grudnia o godz. 1:06

  „Ani Prezydent ani Sejm nie posiada kompetencji do oceny zgodności z prawem jakichkolwiek aktów”.

  Każda władza w Polsce (ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza) jest suwerenna w działaniu, ale podlega ograniczeniom konstytucyjnym. Na pewno żaden sąd w Polsce ani trybunał nie ma uprawnień do obowiązującej wykładni konstytucji. PAD nie przyjął przysięgi od „piątki”, bo delikt konstytucyjny był wyraźny i długo „procedowany”, od maja do października 2015. Jeszcze jako prezydent-elekt PAD w czerwcu 2015 przestrzegał PO-PSL przed podejmowaniem niekonstytucyjnych kroków w sprawie TK. Przypominam, to prezydent na mocy konstytucji czuwa nad jej przestrzeganiem, a nie jakikolwiek sąd. Nie rozumiesz natury systemu prawnego kraju w którym przyszło ci żyć.

  „A Sejm podjął uchwałę o niezgodności z prawem uchwały o wyborze sędziów TK, czyli wszedł w kompetencje władzy sądowniczej”.

  Nonsens, władza sądownicza (TK) sama się nie wybiera. Podobnie jak Sejm, też sam się nie wybiera. Sejm ma najwyższą władzę ustawodawczą i może zmienić każdą swoją uchwałę, o ile nie stoi ona w sprzeczności z konstytucją. Gdyby „piątka” była zaprzysiężona przez PAD to oczywiście zmiana uchwały byłaby sprzeczna z konstytucją, bo sędziwie TK są nieusuwalni. Taka uchwała od początku byłaby nieważna.

  „kto może ocenić zgodność z prawem uchwały Sejmu- czy TK, czy SN czy NSA, bo na pewno nie Sejm ani Prezydent.”

  Nikt nie może, łącznie z TK. Nikt nie ma kompetencji do weryfikowania uchwały sejmowej w sprawie indywidualnego wyboru, oczywiście poza samym Sejmem (z ograniczeniami ― jak wyżej). W polskim systemie prawnym różne rodzaje władzy nie mogą na siebie wywierać presji i stosować nacisków.

  „A sejm przyznał sobie prawo do uchylenia skutków prawnych ustawy przy pomocy aktu niższego rzędu”.

  Jeśli myślisz, że regulamin Sejmu jest aktem niższego rzędu w stosunku do ustawy to się grubo mylisz. Regulamin Sejmu jest bardzo ważnym aktem prawnym i ma status ustawy. Zrozum wreszcie, ta ustawa czerwcowa nie dotyczyła wyboru, a jedynie wcześniejszego zgłaszania kandydatów do TK. Tak jakby umieszczenia ich na liście wyborczej, podobnie jak przed wyborami do Sejmu. Jeśli ktoś zastanie wybrany do Sejmu, ale jego mandat nie będzie potwierdzony przez PKW z powodów nieprawidłowości przy liczeniu głosów, to fakt uprzedniego umieszczenia delikwenta na liście wyborczej jest bez znaczenia i ma walor historyczny.

  Nota bene ta sprawa z TK pokazuje jak wadliwy jest mamy system, nie ma w nim mechanizmów do rozwiązywania takich konfliktów jak np. wybór sędziów TK na przecięciu kadencji parlamentu. Gdyby nie prezydent byłby całkowity pat albo i wojna domowa.

 303. Ozzy; 16:34.

  Zgadza sie, Polska tez ma swoiego Zirinowskiego, to Korwin Mikke.

 304. Bar Norte
  Krytyka Polityczna dyskutuje z Michnikiem o oddaniu kraju paserom neoliberalizmu :
  ,,…Przyczyniłeś się do przewrotu populistycznego w Polsce?

  Przez zaniechanie.

  Ale co się stało jeszcze wcześniej, że wy zachłysnęliście się wolnością, a nie równością? Choć byli tacy, którzy o to apelowali, był taki nurt w Solidarności.

  Wtedy to było nierealistyczne. Te pomysły Karola Modzelewskiego czy Ryszarda Bugaja, to było księżycowe.”

 305. olborski
  3 grudnia o godz. 16:36

  „Skoro proba odejscia to nie ma znaczenia , czy na lewo czy prawo od pasa a tylko zostala podjeta za pozno. W stresie czy tez juz panice zle odczytano wysokosc ( wawoz czy tez obnizenie terenu przed lotniskiem o ktorym wiedziano tylko teoretycznie.”

  Chyba nie umiesz wybiegać myślą na przód, założę się, że słabo grasz w szachy. Przy zamachu ważne jest późniejsze alibi. Gdyby samolot rozpadł się („uległ awarii”) 300 metrów nad ziemią, to jakby to można było wytłumaczyć? Brzozą o wysokości 300 m? Nieznani sprawcy wiedzieli, że katastrofa powinna wydarzyć się kilkanaście metrów nad gruntem i nie w osi pasa. Skoro winą za katastrofę obarcza się załogę (w Rosji to standard) należało pokazać jak bardzo się pogubiła, nawet zeszła z osi pasa.
  A dlaczego radiolatarnia dawała sygnał znoszący w lewo, a nie np. w prawo? Zapewne nieznani sprawcy wiedzieli, że odpadnie końcówka lewego skrzydła, więc było oczywiste jaki to da efekt ― przechył i skręt w lewo.

 306. wyzysk

  Zabrałem się nawet za czytanie wywiadu Sierakowskiego z Michnikiem ale poddałem ten tekst gdzieś w jednej trzeciej. Po prostu najpierw mnie nużył a potem usypiał. Zdaje się, że większość czytelników to odczuwała bo wywiad dość niespodziewanie zniknął z portali.
  Choć jak myślę był planowany jako sensacja publicystyczna.

 307. tejot
  3 grudnia o godz. 16:32

  „Wybór 3 sędziów przez sejm z większością PO-PSL był prawny, legalny i jedyny …”.

  Nie, to bardzo niemądre co piszesz. 8 października 2015 kiedy PO-PSL wybrała całą swoja „piątkę” przy pomocy JEDNEJ uchwały sejmowej nie było wiadomo kiedy zakończy się poprzednia kadencja Sejmu i rozpocznie kadencja nowa. Większość sejmowa może wybierać sędziów TK tylko swojej kadencji, tak mówi konstytucja i nic na to nie poradzisz.

 308. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 16:29
  🙂
  Czy ten knur z Hollywood jest aby koszerny?
  Ukłony od Jasiewicza.

 309. Ozzy znowu wraca do lansowania Żirinowskiego awansując go z pośmiewiska Rosji na narodowego błazna i wypowiadacza myśli wielu Rosjan. Sołowiow dostarcza mu trybuny, czyli są to również jego myśli, i oczywiście ozzy’ego, skoro lansował Sołowiowa na blogu. Uciekając przed zarzutem lansowania obskuranctwa, ozzy zawsze musi się kimś podeprzeć. Jak nie Cejrowskim, Michalkiewiczem et consortes, to paranoikami smoleńskimi, po czym stawia mi żądanie: „Odetnij się ode mnie”. Tak jakbym nie dość się już od niego odciął.

 310. Bar Norte
  3 grudnia o godz. 0:17

  „Chciałem się spytać kiedy w związku z wyrokiem TK dokonacie zmiany ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości …”.

  Niestety nie wiem, nie należę do PiS, więc skąd miałbym wiedzieć?

 311. Mauro Rossi

  To wycofuję pytanie. Przepraszam, zapomniałem, że nie należysz.

 312. @Mauro Rossi

  „Czy ten knur z Hollywood jest aby koszerny?”

  Nie twoj zasrany interes.

  „Uklony”

  Polacy o Zydach, 30 kwitnia 1943:

  „Wiemy takze, jakie nieobliczalne straty poniosl Narod Polski za przyczyna tych wlasnie zydow i dlatego tez los jaki ich spotyka, straszny z punktu widzenia czysto ludzkiego, wydaje sie byc sprawiedliwym. Dziejowa Nemesis kaze placic za zbrodnie i winy, a karze rowniez cale narody.”

  Ale sie urwal cieszono! Zupelnie tego nie ukrywano. Karuzela sie krecila, muzyczka grala, gaz i piec dla (pisanych z malej litery) „zydow” uwazano za los „sprawiedliwy” i za kare za „zbrodnie i winy”, poparcie dla „ostatecznego rozwiazania” zupelne i kompletne.

  Nie dziwnego, ze drugie czy trzecie pokolenie szmalcownikow gorzkie lzy leje na interku. Juz sie ludobojcze smierdzielstwo nie zalapie na „mienie pozydowskie”. Pozostaje tylko darcie ryjow o „syjonistycznych zbrodniarzach”.

 313. Skompromitowany były lider KOD Mateusz Kijowski nie zamierza opuszczać pierwszych stron gazet i serwisów internetowych. Człowiek, który od przeszło tygodnia publicznie żalił się, że nie stać go na jedzenie i bilety komunikacji miejskiej, wybrał się na zakupy do sklepu… z markowymi ubraniami. Czyżby zbiórka pieniędzy przyniosła efekty?
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Mateusz-Kijowski-na-zakupach-w-TK-Maxx-FOTO

 314. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 18:09

  Radziu nie unoś się. W gruncie rzeczy wszyscy cię tu lubią.
  Pozdrowienia od KJ

 315. Mauro z R.
  Rzucaj te patyczki komu innemu. Ja juz drugiego dnia po , wbilem sobie do lba , ze zdecydowaly dwa niezdecydowania , polskie z rosyjskim( zeby odmowic) brak umiejetnosci i niezrozumienie czym jest odwaga. Mylenie jej z brakiem wyobrazni . Jestem juz tylko starym wylenialym miszigene
  ( nawet nie wiadomo juz kogo z kim a pisze z kraju gdzie kojoty biegaja w bialy dzien po ulicach dlatego o jakich szachach Ty chroboczesz ?!)
  i niczego nie bede aportowal .
  Slysze dokladnie ten chrobot ktory spodziewalem sie uslyszec . Tnp to byl dar niebios bo PIS bez tego prawdopodobnie juz by nie istnial. Insynuacje , moja mlodosc

 316. Bar Norte
  3 grudnia o godz. 17:46
  Ma Pan absolutnie racje- wywiad Sierakowskiego z Michnikiem to flaki z olejem…
  Ale warto bylo pare razy pogrzebac, by dowiedziec sie, ze Pan Adam serce ma wprawdzie po stronie lewej, ale portfel po prawej. Wiadomo na kogo mozna lub nie mozna liczyc.

 317. @Mauro Rossi

  ” W gruncie rzeczy wszyscy cię tu lubią.”

  Ciebie jest raz, Rossi. Wypowiadac to sie mozesz za siebie a nie za „wszystkich”.

  „Uklony”

  Polacy o Zydach, 30 kwitnia 1943:

  „Wiemy takze, jakie nieobliczalne straty poniosl Narod Polski za przyczyna tych wlasnie zydow i dlatego tez los jaki ich spotyka, straszny z punktu widzenia czysto ludzkiego, wydaje sie byc sprawiedliwym. Dziejowa Nemesis kaze placic za zbrodnie i winy, a karze rowniez cale narody.”

  Ale sie urwal cieszono! Zupelnie tego nie ukrywano. Karuzela sie krecila, muzyczka grala, gaz i piec dla (pisanych z malej litery) „zydow” uwazano za los „sprawiedliwy” i za kare za „zbrodnie i winy”, poparcie dla „ostatecznego rozwiazania” zupelne i kompletne.

  Nie dziwnego, ze drugie czy trzecie pokolenie szmalcownikow gorzkie lzy leje na interku. Juz sie ludobojcze smierdzielstwo nie zalapie na „mienie pozydowskie”. Pozostaje tylko darcie ryjow o „syjonistycznych zbrodniarzach”.

 318. Gratulacje dla LOT Polish Airlines, pierwszego klienta samolotu B737 MAX w centralnej i wschodniej Europie.

  Artykul na ten temat na stronie boeing.com i zdjecie pierwszego B737 LOT opuszczajacego Seattle w kierunku Warszawy w piekny deszczowy dzien.

  http://boeing.mediaroom.com/2017-12-02-Boeing-LOT-Polish-Airlines-Celebrate-Delivery-of-737-MAX

 319. wyzysk

  Nie do końca, moim zdaniem.
  Jednak Michnik udostępniał łamy Gazety dziennikarzom czy publicystom, którzy ostrzegali, że na skutek napięć społecznych na tle ekonomicznym robi się politycznie niebezpiecznie. Zresztą nadal ukazują się w Gazecie teksty krytyczne wobec dotychczasowej polityki opozycji liberalnej, którą on autoryzuje. Jak i wobec polityki jego środowiska – od 1989.

  Trzeba mu więc po częsci oddać sprawiedliwość – pozwala na publikację tekstów z którymi się politycznie nie zgadza.

 320. Niektórzy na blogu z uporem maniaka domagają się jeszcze wciąż w post PRLowskiej Polsce równości.
  Ciekawi mnie co pod tym pojęciem rozumią , tylko proszę „własnymi słowami”, jeśli jest im to możliwe.
  Najlepszym przykładem jak antysolidarnym jest przeciętny Polak , jest jego stosunek do uspołecznionej służby zdrowia.
  Polska służba zdrowia jest chronicznie niedofinansowana. Polska jest krajem który procentowo w stosunku do inych krajów wydaje nieprzyzwoicie mało na ochronę zdrowia , co sie też zasadniczo odbija się na jej jakości, na która wszyscy zgodnie narzekają, ale spróbuj znaleźdź w Polsce siłę polityczną, która byłaby w stanie skłonić rodaków do zgody na podniesienie składki zdrowotnej z korzyścią dla wszystkich.
  Tutaj szybko kończy się ofiarność i skłonność do równego podziału obowiązków Polaków.
  Czy aby nie łatwiej domagać się równości od tych co mają więcej , jak ćwiczyć się samemu w solidarności z tymi co maja jeszcze mniej jak my ?

 321. @orca, @Mauro Rossi

  „Gratulacje dla LOT Polish Airlines, pierwszego klienta samolotu B737 MAX w centralnej i wschodniej Europie.”

  Serdecznie gratulacje. Rozumiem, ze ten Boeing B737 MAX to dzielo polckich projektantow i inzynierow? Berczynski projektowal, Szuladzinski koordynowal? Czy moze odwrotnie?

  No bo to chyba nie jest tak, ze sami sobie bijecie brawo i zachwycacie sie faktem, ze kupiliscie amerykanski samolot? Samo w sobie to akurat nie jest szczegolnym wyczynem – to akurat nawet Murzyni swietnie umieja. Na przyklad Kenya Airlines posiada Dreamlinery. LOT takze posiada Dreamlinery. Radujmy sie zatem, bo parytet z Kenia to hohohoho.

 322. Bar Norte
  3 grudnia o godz. 18:40
  Niewolnicza praca w Amazonie i Toyocie na terenie kraju byla wstrzasajaco opisywana na lamach Duzego Formatu. Byla cala masa swietnych reportazy krytycznych wobec systemu.
  Jednak nasz Swiety Patryk jest po stronie wezy.

 323. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 18:54
  Deirjassin !
  LOT jest pierwszym przedsiebiorstwem do przejecia przez nietrefnych szulerow szukajacych ukladow z waadza za pomoca nowo nawroconego Ojca Dyrektora.
  LOT bedzie niedlugo najbezpieczniejsza linia lotnicza Unii Europejskiej.

 324. Mauro Rossi
  3 grudnia o godz. 16:00
  tak jest Rossi , rozpaczliwa próba odejścia gdy zorientowali się, że są w innym miejscu niż się spodziewali (uderzenia gałęzi o samolot ich otrzeźwiło , ale to już było grubo za późno)

 325. norte:
  adasiu to nie jest samobojca: kto nie zwaza na glosy krytyczne,
  tego machina propagandowa calkowicie zniewala;
  z innej beczki: oczywiscie byly w ludowej t.zw. „wentyle” – n.p. pan filutek w „przekroju”, przynajmniej dla mnie;

 326. Bywalec 2
  3 grudnia o godz. 18:46
  Dziesieciu Sprawiedliwych w Polsce ma tyle samo, co prawie Siedem Milionow na dolnych szczeblach drabiny spolecznej.
  Pijawki powinny sie cieszyc pierwszymi 500 milionami swojego majatku a cala nadwyzke nalezy obciazyc podatkiem 91%, wtedy bedzie dobrobyt ja za Roosevelta.

 327. byk

  Miło, że wspomniałeś o Filutku. Temat osiąga niezłe ceny.

  http://www.agraart.pl/nowe/artists/lengren-zbigniew-polska-agra-art-aukcje-obrazy-antyki.html

 328. @wyzysk

  „Deirjassin !”

  Ciezko ci sie pogodzic, sukinkocie, z faktem, ze twoi bracia w Adolfie nie byli w stanie wystrzelac wszystich Zydow w Deir Jasin? Zydow zabili pieciu, ranili blisko piecdziesieciu – ale w ostatecznym rozrachunku nie calkiem sie twoim kudlatym braciom w Adolfie udalo.

  Nawet w totalnie zaklamanym wpisie w polskiej Wikipedii ktos zapomnial wykastrowac najwazniejsze fakty:

  „Od samego początku siły arabskie zaczęły atakować linie komunikacyjne prowadzące do Zachodniej Jerozolimy, dążąc do całkowitej izolacji żydowskiej części miasta[4]. W odpowiedzi żydowska organizacja paramilitarna Hagana rozpoczęła organizować konwoje do Jerozolimy. … Atak na Dajr Jasin rozpoczął się w nocy 9 kwietnia 1948. Jednostka Lehi posuwała się wzdłuż drogi z Giwat Szaul na zachód do Dajr Jasin. Towarzyszył jej samochód opancerzony z głośnikami, przez które miano wezwać mieszkańców do opuszczenia swoich domów. O godz. 4:45 nad ranem arabski wartownik strzegący wsi, dostrzegł jakąś sylwetkę. Zawołał w języku arabskim: „Mahmud?” .. Wartownik zorientował się wówczas, że nadchodzą Żydzi, zaczął krzyczeć „Jahud!” (Żydzi!) i otworzył ogień[21]. Z wyżej położonej pozycji we wsi, arabski snajper otworzył ogień do nadchodzących Żydów”

  Straty ZYdow byly bardzo wysokie (pieciu zabitych, piecdziesieciu rannych). Niemniejn jednal drog do Jerozolimy zostala odblokowana, Niewinne Arabskie Koiety i Dzieci (tudziez Sedziwi Starcy) juz nie mogli pruc z maszynowej broni do wszystkiego, co sie wzmiankowana droga usilowalo przedostac – i Jerozolima sie utrzymala. Ni i niepodlegly Izrael zaistnial, ktory to fakt do dzis wprawia w totalna k.rwice nie tylko ciebie jednego.

  A poza tym – jak komus urwal nie pasi – to se mozna zerwac stosunki dyplomatyczne i handlowe ze zlymi i niedobrymi syjonistami. Juz ten wasz Gomulka kiedys zrywal. Na kiego urwal fuja bylo je na nowo zawierac?

  „LOT jest pierwszym przedsiebiorstwem do przejecia przez nietrefnych szulerow szukajacych ukladow z waadza za pomoca nowo nawroconego Ojca Dyrektora.
  LOT bedzie niedlugo najbezpieczniejsza linia lotnicza Unii Europejskiej.”

  A takze najlepsza, najwspanialsza i w ogole. Klekajcie narody. Ale mowa byla o wspanialym nowym samolocie. Rozumiem, ze ten Boeing B737 MAX to dzielo polckich projektantow i inzynierow? Berczynski projektowal, Szuladzinski koordynowal? Czy moze odwrotnie?

  No bo to chyba nie jest tak, ze sami sobie bijecie brawo i zachwycacie sie faktem, ze kupiliscie amerykanski samolot? Samo w sobie to akurat nie jest szczegolnym wyczynem – to akurat nawet Murzyni swietnie umieja. Na przyklad Kenya Airlines posiada Dreamlinery. LOT takze posiada Dreamlinery. Radujmy sie zatem, bo parytet z Kenia to hohohoho.

 329. Mauro Rossi
  3 grudnia o godz. 17:18
  Mad Marx
  3 grudnia o godz. 1:06
  „Ani Prezydent ani Sejm nie posiada kompetencji do oceny zgodności z prawem jakichkolwiek aktów”.
  Każda władza w Polsce (ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza) jest suwerenna w działaniu, ale podlega ograniczeniom konstytucyjnym. Na pewno żaden sąd w Polsce ani trybunał nie ma uprawnień do obowiązującej wykładni konstytucji. PAD nie przyjął przysięgi od „piątki”, bo delikt konstytucyjny był wyraźny

  Mój komentarz
  Rossi zaczyna kolejny mądry wątek – o „obowiązującej wykładni konstytucji” i „delikcie konstytucyjnym”. Siła propagandowego rażenia tych terminów jest podobna jak smoleńskiej bomby termobarycznej. Nie wiadomo o co chodzi, ale coś w tym jest – tak lud czytający Rossiego się zreflektuje.

  Rossi wypowiadając się na temat unieważniania wyboru 5 sędziów przez sejm PO-PSL (bo tak to się spodobało Jarosławowi Ka) zapomina, pomija to, że wybór 3 sędziów był legalny, prawny i jedyny, a wybór 2 sędziów był nieprawny, nielegalny, bo dokonany według przepisu zmienionej ustawy o TK niezgodnego z konstytucją. O niezgodności tego przepisu z konstytucją orzekł Trybunał Konstytucyjny.
  Wybór 2 sędziów był nieważny z mocy prawa. I nic do uniewazniania nie miał tu sejm.

  Unieważnienie przez sejm PiS legalnego wyboru 3 sędziów jest unieważnieniem prawa i państwa prawa.

  Dla ekspertów prawnych Prezesa, takich jak prokurator Piotrowski, nie jest żadną przeszkodą legalność jakiekolwiek postanowienia sejmu, nawet postanowienia konstytucyjnego, takiego jak wybór sędziów TK, ponieważ według tegoż eksperta każdy sejm może unieważnić każdy wybór sędziów pod dowolnym argumentem, który brzmi mądrze i tajemniczo dla ucha ludu.

  Takim „mądrym”, pozwalającym „unieważnić” prawny wybór sędziów TK, było nazwanie tego wyboru deliktem konstytucyjnym (?).
  Niezależnie jakim tamten wybór był – legalnym, prawnym i konstytucyjnym, to poprzez zwykłe odwrócenie znaczeń, poprzez nadanie temu wyborowi nazwy „delikt” nowy sejm zdobywa uprawnienie do unieważnienia tego wyboru.

  Kto orzeka że to „delikt” i na jakiej podstawie? Ta kwestia najmniej interesuje PiSowców. Wystarczy zawołać – „delikt” i lud rozdziawi gęby – jakie te PiSowce są mądre, kurde, znaleźli haka na tych platformiarzy, to dobrze, trzeba gonić sędziów i innych prokuratorów, co sami się wybierają.
  Na to ekspert Piotrowski – A ja?
  Na to lud – siedź cicho, ciebie wybrał Prezes.
  Pzdr, TJ

 330. Ludzie patrzcie jeno, jaki ten Mauro Rossi genialny jest! Na lotnictwie zna się wybornie, na katastrofach lotniczych jeszcze lepiej, wybuchy żadnych tajemnic przed nim nie mają. Teraz objawił nam się jako znawca prawa, konstytucji i procedur parlamentarnych.Czekam niecierpliwie kiedy uraczy nas wykładem na temat jedynie słusznych metod prania pierza, hodowli jedwabników czy tuczenia rasowych kaczek. Z pewnością się na tym zna bo to prawdziwy człowiek renesansu jest!

 331. @radzilowJedwabne
  1 grudnia o godz. 16:43

  „Chyba @zetus1 i reszta hejterow powinni mowic za siebie – a nie za pana ministra.”

  Nie mówiłem za pana ministra i powinieneś to zauważyć, przy swojej niezrównanej przenikliwości. Chciałem jedynie przestrzec przed atakami na mnie, abyś się liczył z odpowiednim kontrnatarciem pod wodzą pana ministra. ( Najprawdopodobniej za pomocą „Kontraceptorów” elektomagnetycznych ) 🙂

  Co do spalania, to przeszliśmy/przechodzimy na piece opalane gazem ziemnym w związku z czym są zasadnicze trudności z realizacją twoich projekcji, za co z góry proszę o wybaczenie.
  W stodołach raczej nie ogrzewamy.

  Zaczynam nawet normalizować ten twój styl wojowniczy… 🙂
  Nie wiem czy pamiętasz, ale A.H. też głosił, że walczy o pokój 🙂

  Polecam „hejterski” artykuł:
  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,22714682,halina-birenbaum-kiedys-w-auschwitz-uslyszalam-jakie-to.html

css.php