Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

5.03.2018
poniedziałek

Przeproś nas, Argentyno!

5 marca 2018, poniedziałek,

Reduta Dobrego Imienia zaskarżyła do sądu w Warszawie argentyński portal „Página/12” za zilustrowanie tekstu psychoanalityka Federico Pavlovskiego z 18 grudnia ubiegłego roku o zbrodni w Jedwabnem przy pomocy fotografii żołnierzy wyklętych, zabitych przez UB w 1950 roku. Reduta domaga się przeprosin.

Atak Reduty wywołał falę solidarności z gazetą w Argentynie i za granicą. „Página/12” powtórzyła swoją publikację, a w ślad za nią poszło 11 innych wydawców. (Korzystam z danych opublikowanych przez prof. Marka Grelę oraz Edwarda Krzemienia z OKO.press).

Rektor i władze Narodowego Uniwersytetu Rio Negro uważają, że jest to wyraźny atak na wolność słowa, podstawowe prawo człowieka, zawarte w Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku. Uczelnia zwraca uwagę, że skarga została złożona przez Redutę powiązaną ze skrajną prawicą, która „współpracuje z rządem polskim w celu cenzurowania danych o Holocauście”.

Federacja Żydowskich Instytucji Kulturalnych Argentyny solidaryzuje się z portalem „Página/12”. Atak jest promowany przez polską prawicę. Ten polityczno-sądowy atak, czytamy, powinien nas niepokoić nie tylko jako zagrożenie wolności słowa, ale jako wsparcie dla negacjonistów kwestionujących ludobójstwo popełnione podczas II wojny światowej przez antysemitów – niezależnie od ich narodowości – wobec społeczności żydowskiej. To próba zamazania przeszłości przez rzekomą postprawdę w imię „pojednania”.

Santiago Canton, sekretarz ds. praw człowieka, Buenos Aires:

Ustawa stanowi bardzo poważne zagrożenie wolności słowa na całym świecie. To wyraźny atak na wolność słowa, dlatego wszyscy ludzie oraz państwa demokratyczne powinny ją odrzucić. Jest to na tyle poważne, że powinno zainteresować Międzyamerykańską Komisję Praw Człowieka (AICHR). Można twierdzić, że ustawa nie będzie miała większego znaczenia w Argentynie, ale to nieistotne, trzeba takie zjawiska niszczyć od korzeni, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie będą miały znaczenie w skali globalnej, w świecie, który jest cały ze sobą połączony. Ta ustawa jest czymś nienormalnym. Nie będzie działać.

Daniel Rafecas, sędzia federalny:

Tego typu próby kryminalizacji mają wpływ nie tylko na wolość słowa, ale i na debatę oraz badania historyczne. W społeczeństwach demokratycznych muszą być tolerowane rożne poglądy na kwestie historyczne. W konkretnym przypadku wydarzeń w Jedwabnem autor nie odbiega od ustaleń historyków Holocaustu. [Skarga Reduty nie dotyczy tekstu, tylko ilustracji – Pass].

Andres Gil Dominguez, prawnik, konstytucjonalista:

Ustawa narusza wszystkie traktaty dotyczące praw człowieka, zwłaszcza Powszechną Deklarację Praw Człowieka oraz ochronę prawną wolności słowa. W prawie karnym obowiązuje zasada terytorialności, zgodnie z którą zbrodnie popełnione na terytorium danego kraju może ścigać tylko to państwo, chyba że chodzi o zbrodnie przeciwko ludzkości. Jeżeli opublikowałeś notatkę w Argentynie, to polski wymiar sprawiedliwości nie jest żadnym imperium, żeby wszczynać postępowanie karne. Ta ustawa obowiązuje tylko na obszarze Polski. Nie może być stosowana na terytorium Argentyny. Żadne prawo karne nie jest eksterytorialne.

Edison Lanza, sprawozdawca do spraw wolności słowa:

Stosowanie sankcji karnych w celu obrony dobrego imienia państwa (w tym przypadku polskiego) jest niezgodne z prawem międzynarodowym. Pojęcie „zniesławienia” narodu lub państwa również jest niezgodne z prawem międzynarodowym. Ograniczenie wolności słowa może dotyczyć tylko siania nienawiści na tle narodowym, rasowym lub religijnym, które stanowi podżeganie do przemocy.

Ariel Cohen Saban, prezes DAIA (Stowarzyszenie do walki z antysemityzmem):

W związku ze skargą otrzymaną przez „Página/12” jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanowiskiem państwa polskiego.

Tyle pierwszych odgłosów z Argentyny, których jest zapewne dużo więcej na terenie Ameryki Łacińskiej. Jeden krok Reduty i już miliony ludzi dowiadują się o Jedwabnem, ba, wydawcy mobilizują się i piszą o eksporcie cenzury przez Polskę. Czy nie można było uzyskać od „Página/12” sprostowania tańszym kosztem niż angażowanie i ośmieszanie Narodu Polskiego?

Zaproszenie
Krajowa Rada Sądownictwa a la PiS, 50. rocznica Marca ’68, żołnierze wyklęci – oto niektóre tematy rozmowy w Radiu TOK FM. Udział wezmą: Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych), Ewa Siedlecka (POLITYKA) i prof. Marcin Zaremba (UW, doskonały znawca Polski powojennej). Wtorek, 6 marca, godz. 20.05. Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 295

Dodaj komentarz »
 1. Dziarscy acz świrowaci obrońcy dobrego imienia ochoczo zabrali się do roboty. Ale że to są pisowskie psuje to osiągnęli efekt odwrotny od zamierzonego.Zabrali się do dzieła z subtelnością cepa, no i wyszło jak zwykle. Przy okazji, zrobili niesamowitą, światową reklamę stronie internetowej, o której, poza Argentyną, mało kto słyszał. Wdzięczni właściciele powinni im za to jakąś prowizję odpalić.

 2. Prawdy nie można się wyrzec, choćby uruchomiono machinę żydowskiego kłamstwa na całym świecie. Wbrew Goebbelsowi, kłamstwo powtórzone wielokrotnie, kłamstwem być nie przestaje.

 3. Reduta Dobrego Imienia dorówna wkrótce rozgłosem Jewish Anti-Defamation League. I dobrze – ktoś musi przeciwstawić się żydowskiej machinie kłamstwa.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. PiS postawił na złego konia i utopi się na tym antysemityzmie i walce z trupami.

 6. Kubaszko, ty lepiej idz spać.

 7. maciek.g
  5 marca o godz. 23:14
  PiS postawił na złego konia i utopi się na tym antysemityzmie i walce z trupami.”

  Miejmy nadzieję.

 8. Przypominam stale, że na PIS głosowało zaledwie 18% wyborców i niech ci wyborcy odpowiadają za wszystko co wyczyniają obecni politycy. To 82% Polaków zwalnia od jakiejkolwiek odpowiedziałności na arenie międzynarodowej. Zakładam, że kiedyś powiedzą tego państwa w tamtym czasie nie było. Przy okazji polecam artykuł Macieja Janowskiego „Trójpodział władzy, czyli triumf Monteskiusza” w dzisiejszej Gazecie Wyborczej „alehistoria”

 9. Argentyna? Tam ukrywał się doktor Josef Mengele oprawca z Auschwitz i jego kumple naziści. Niezłe towarzystwo i teraz pewnie zagorzali obrońcy Żydów

 10. Ostatnie słowa Adolfa Eichmanna, które wypowiedział na szubienicy (więzieniu Ramla) brzmiały „Niech żyją Niemcy, Argentyna i Austria, trzy kraje z którymi byłem najbardziej związany”.

 11. I znow: autor przedstawia opinie tylko jednej, zydowskiej, strony sporu.

  Moze dobrze byloby napisac ze “Pagina/12” zauwazyla swoj blad i za niego przeprosila?
  Nie zrobila tego jeszcze?
  Powinna byla?
  Wiec moze to nie blad a dzialanie z premedytacja?
  Jesli nie przeprosila a powinna byla to nie ma lepszej drogi by rozwiazac taka sytuacje jak droga sadowa.
  Zydzi argentynscy ida w zaparte? P. Passent im wtoruje?
  Niech sprawe rozstrzygnie sad. On do tego sluzy.
  Widzicie juz panstwo juz wszystkie zalety nowelizacji ustawy o IPN?

  Jesli nie to podpowiem: jeszcze kilka dni temu w argentynie obowiazywala jedna, zydowska narracja historii II wojny swiatowej. Od dzis beda takie conajmniej dwie: w tym jedna polska.
  Jakby sie nie zloscic i wierzgac to dobre dla Polski i Polakow.

 12. Psuj to brzmi dumnie, opłacalnie…
  Zachowanie Państwa Polskiego, w postaci opisanych we wpisie wydarzeń jest oczywiście przerażające.
  Jeszcze bardziej jednak przerażające jest to, że liczni obserwatorzy i komentatorzy uwazają te działania za nieudolnośc przeciwskutecznych psujów.
  Większą tragedią jest niedostrzeganie (?), że tak jaskrawa agresywna i tępa głupota, ubrana w pozorne szatki reprezentantów państwa szaleńców, Polski, realizuje w trybie superskutecznego blitzkriegu oczywisty i zupełnie jawny cel skompromitowania Polski i jej izolacji, prowadzących do ostracyzmu i sankcji międzynarodowych.
  To nie są żadne, prosze Państwa, psuje – to sprawna dywersja i sabotaż bytu Państwa Polskiego w wykonaniu jakże skutecznych ludzików.
  Pora, by niegłupi przecież dziennikarze przestali pisać o tym w konwencji dyplomatycznej, opisu żenującego matołectwa.
  To, niestety, jest wojna z Polską, którą oglądamy z fotela i z redakcji, oglądając i kręcąc tłity i posty.
  Dopóki nam pozwalają na tą karygodną i samobójczą zabawę w „łapaj psuja”.

 13. Ścigać tych, którzy obrażaja Polskę i naród polski. Nic się nie przejmować propagandowym gęganiem zorganizowanej grupy wokół przedsiębiorstwa zajmujacego sie wymuszaniem okupu 75 lat po wojnie.
  Wszyscy piszący tutaj wiedzą , że chodzi tylko o pieniądze, jakimi należy się okupić. Niemcy zapłacili i mają spokój. Teraz przychodzi czas na inne kraje. Zaczęło się od Polski , ale ustawa nr 1226 umożliwi działania w innych krajach Europy wschodniej. Na innych przyjdzie stosowny czas. Głupio będzie tylko „naczelnikowi” państwa, który pierwszy będzie przymuszony do dawania okupu, dajac tym przykład innym państwom Europy wschodniej, jak się płaci pięniędzmi podatnika polskiego, aby utrzymać władzę przy pomocy okupanta z zewnątrz.
  „Naczelnik” najpierw sprowadził wojska okupacyjne do kraju, a potem będzie płacił okupantowi pieniędzmi zabieranymi młodemu pokoleniu Polaków, które czekało na ten moment 75 lat od wojny w której udzial brali ich pradziadkowie .
  Wtedy nadejdą ciekawe czasy w Polsce .

 14. Neospasmin:
  To tak nie działa. To nie negocjacje handlowe ani nie pisanie dokumentacji technicznej, gdzie wazne jest kazde slowo. Efekt propagandowy chwyta jak ogien stodole (hm…) . Ty tu o narracjach, a tymczasem wizerunkowo lezymy i to jest prawie niemozliwe do odkrecenia.

 15. P. Szarykot

  To doskonaly przyklad negocjacji: powiedz “przepraszam” a nie bedzie konsekwencji.

  Konsekwencja to wyrok sadowy. Mowiacy jasno co w sprawie bylo czynem nagannym.

  Sposob przedstawiania sprawy w rodzaju “WSZYSCY twierdza ze nie masz racji, ergo jej nie masz” powiela pan z tekstu p. Passenta.
  To jest to 27:1- niewazne gdzie lezy racja, wazne ze inni uwazaja inaczej niz my. I tych innch jest wiecej.

  Teraz prosze zwrocic uwage kto w felietonie p. Passenta to sa ci inni i jak podobierani.

  Gdybym mieszkal w Argentynie i o konflikcie dowiedzial sie z tamtejszej prasy to zainteresowslbym sie o co chodzi. Co twierdzi jedna strona a co druga.
  Nie mam watpliwosci ze to zainteresowanie zglebieniem sprawy bedzie dzialaniem na rzecz Polski i Polakow.

  marcin.lazarowicz

 16. Niektórzy dyskutanci piszą o rzekomo zepsutym wizerunku Polski. A jakiż to wizerunek miała Polska dotychczas? Wizerunek współsprawców zbrodni na żydach? Kraju w którym żydów mordowano w obozach koncentracyjnych i stodołach? Ten wizerunek nowela do ustawy o IPN zepsuła?

 17. Przybywa zlych wiadomosci kazdego tygodnia i to w sposob jak gdyby skoordynowany…….

  Co raz trudniej uwierzyc ze jest to spowodowane jedynie glupota rzadzacych.

  Zatroskani obywatele komentuja na forach iternetowych,
  ale na tych bardziej popularnych niz np. polityka jest ich zdecydowana mniejszosc,
  jak to mozliwe?

  Opozycja spi, moze sie boi wlasnego narodu?

  Moze te nawolywania ksenofobiczne i nacjonalistyczne to czyjas ingerencja?
  a moze nie,
  moze nadchodzi czas zeby sie siebie bac?

  Swiat sie juz obudzil ze snu o milujacym wolnosc, solidarnosc i demokracje , dumnym narodzie nad Wisla.

  Zamiast tego jest klopotliwy sojusznik, dziecko specjalnej troski,
  pozbawione instynktu samozachowawczego, zakompleksione podzielone plemie ktore sie samo nie lubi…

  A nam, jak by co, to na pocieszenie ostanie sie sznur…

  Mam nadzeje ze to histeryczna perspektywa, ze nie jest az tak
  zle…….

  Hey, czy ktos wie co jest grane??

 18. P. Zboku

  Kluczowym dla odpowiedzi na panskie pytania jest kwestia kogo rozumie pan/ pani za “my”?
  Do jakiej wspolnoty sam sie pan/ pani zalicza.
  Kiedy juz odpowie sobie pan/ pani na to pytanie wszystko pojdzie z gorki.

  Tozsamosc- bezcenne,
  Za nia i za wszystko inne zaplacisz kartka.
  Wyborcza.

 19. Znowu Zydy – zwariowac idzie.

  https://www.youtube.com/watch?v=hIl0rIsomLw

 20. I jeszcze tytul felietonu znamienny: on sugeruje ze polska organizzcja wystspila nie przeciw manipulacji historycznej dokonanej przez konkretnych ludzi ale przeciw calemu panstwu, narodowi argentyskiemu.
  Sugeruje ze to panstwo, narod stoi murem za autorami “pomylki” w opracowaniu historycznym.
  Mozna tak?
  Absolutnie: przeciez latwo p. Passent moze sie wykpic piszac ze to licentia poetica…

  marcin.lazarowicz

 21. A kiedy Watykan przeprosi za nasyłanie katolickiego wehrmachtu z Gott mit uns ! na Polskę. Czekam na degradację Piusa XII przez cofnięcie święceń do stopnia ministranta za agresję fałszywych misjonarzy.Tak sobie myślę,że Pius XII potwierdzał germańską wersję katolicyzmu w doktrynie Watykanu.To nie jest wina Jezusa.Na podobieństwo braku winy ojca banderowców jak sugeruje Olszewski.Ich tam nie było.

 22. Szczęście,że Watykan też nie jest wymieniony w nowelizacji ustawy w celu ochrony polskiej racji stanu.Bo nagrzeszył bardziej niż Jaruzelski.Orban powinien przeprosić za węgierski udział w zaborach i kolaborację z okupantem niemieckim w ramach GG.Tak sobie myślę,że jak rozliczać innych z różnych łajdactw to alleluja i do przodu.Mea culpa to komunistyczny wynalazek.Stefek Burczymucha to nasz człowiek.

 23. neospasmin
  6 marca o godz. 3:12
  P. Zboku

  Kluczowym dla odpowiedzi na panskie pytania jest kwestia kogo rozumie pan/ pani za “my”?
  Do jakiej wspolnoty sam sie pan/ pani zalicza.
  Kiedy juz odpowie sobie pan/ pani na to pytanie wszystko pojdzie z gorki.

  Tozsamosc- bezcenne,
  Za nia i za wszystko inne zaplacisz kartka.
  Wyborcza.”

  Pan , panie Lazarowiczu , zdaje się z tej wspólnoty wypisał . Ma pan nową ojczyznę . Co pana obchodzą nie panskie sprawy ? Jesli pojedzie pan do Argentyny to z australisjskim paszportem , ja z polslkim i to mnie nie pana będą nazywać łobuzem .

  PO CO PAN SIĘ WTRĄCA W NIE SWOJE SPRAWY???

 24. Działania polskich sił pseudo-narodowych mają jednoznacznie charakter agenturalny , prowadząc do kompromitacji i izolacji międzynarodowej Polski i popychając ją w ramiona Moskwy.
  To rosyjscy prowokatorzy wykorzystują tutaj polska głupotę dla niszczenia wizerunku Polski.
  Według neospazmina tylko sprawiedliwy wyrok polskiego sądu , może teraz zdjąć z Polaków niesławę zabójcow Żydów.
  Pracę PiSu nad wizerunkiem Polski trwają i przynoszą więc oczekiwany , agenturalny skutek.

 25. Wiesio „hyrzo” skacze w na tej niwie; poza tym Wiesio pisze, ze jest inteligentny.

  Do tejot
  5 marca o godz. 22:35
  ls42 jest prymarnym antysemita, chociaz nie ma takiej potrzeby?
  Wiesio zyje wg regul pra, sadzi jednak, ze pre, bo wydaje mu sie, ze to co generalne jest normalne. Wiesio nie panuje nad mowa i jezykiem.

  Czy Wiesio byl pianista przed emerytura? Dlaczego pianista; od klawiszy czy klawiatury?

 26. Wiesiowi i Podprzodownikowi blogosfery. ktory robi z siebie durnia….

  Mitologizowanie wlasnej przeszlosci prowadzi do relatywizowania wlasnej historii, redukuje nasze mozliwosci rpzwoju spolecznego w przyszlosci. Obwinianie Zydow europejskich za polityke Izraela jest niewatpliwie przejawem antysemityzmu. Obecny w dzisiejszej Polsce antysemityzm jest ciekawym zjawiskiem, bo istniejacym niezaleznie od obecnosci Zydow, czy tez aktualnej polityki Izraela wobec Palestynczykow. Solidarnosc z Palestynczykami nie jest jednak obecna w debacie spolecznej.

  Malo jest solidarnosci oraz krytyki w naszej polityce zagranicznej w analizie innych konfliktow na politycznej mapie swiata, swiata dla nas ograniczonego do wlasnych granic. Niezbedne jest odklamanie historii naszego kraju, zaklamanej przez 50 lat “realnego socjalizmu”, a dzisiaj przez “möchtegern” historykow, uslugodawcow prawicowej polityki. Marks mylnie sadzil, ze wyzwolone narody pozbeda sie nacjonalizmu (nie pomylil sie jednak w ocenie tzw. kapitalu).

  Nacjonalizm oraz antysemityzm potrzebuja realnego lub wirtualnego wroga: Zydzi w kosciele katolickim funkcjonuja po dzien dzisiejszy jako “bogobojcy”. Podobnie jest w kosciele ewangelickim. Przykladem naszej wspolczesnej antysemickiej mowy, ciagle aktualnej sa nastepujace cytaty; To se Zydki swieto zrobily. Nie zydz pan! Dawaj wiecej- slowa do sprzedawcy. Odpowiedz sprzedawcy..- Zyd to smiec! Uslyszane przeze mnie w pociagu do Krakowa; polski konduktor w niemieckim wagonie probowal naprawic uszkodzona klimatyzacje po zydowsku, jak sam sie wyrazil. Noga potraktowal szafe z bezpiecznikami (nie potrafil przeczytac instrukcji obslugi w jezyku niemieckim).

  Sa to reakcje w kraju, w ktorym dokonala sie najwieksza zbrodnia nowozytnej Europy. W kraju, w ktorym podczac wojny bycie Zydem oznaczalo smierc. Po jej zakonczeniu bycie Zydem oznaczalo natomiast szykany i represje zakonczone calkowitym wykluczeniem dla wiekszosci w roku 1968. Zadaje sobie pytanie, skad u wielu naszych rodakow bierze sie nienawisc lub awersja do Zydow, nie do konkretnych Zydow, lecz do wszystkiego co zydowskie. Skad ta zgoda w negatywnym postrzeganiu Zydow wsrod ludzi o roznym wyksztalceniu, wieku, zawodach etc..

  Stygmatyzowanie Zydow nie bylo wymyslem Niemcow (ktos nieslusznie zauwazyl w blogosferze). Rowniez wielu dzisiejszych politykow z prawej strony jest ciagle przekonanych o spisku Zydow celem oslabienia Polski i przejecia przez nich “wladzy”. Negacja Zydow byla i czesto jest tozsama z negacja komunizmu.

  Wielu z nas upatruje w Zydach tych, ktorzy za kulisami kieruja wszelkimi wrogimi organizacjami, ideologiami, polityka, ba calymi narodami Tego rodzaju „zazydzenie“ imputuje oczywiscie „odzydzenie“, chociaz dziwie sie obecnym politykom narodowym oraz walczacym z antypolonizmem, kogo przed kim chca i usiluja ratowac.

 27. Don’t cry for me Argentina…
  Pisiory postarali się, żebym nawet na końcu świata był postrzegany jako Polak-antysemita, którego przodkowie mordowali Żydów w czasie wojny.

  Panie redaktorze. Był Pan ambasadorem w Ameryce Południowej. Jakie było wtedy zdanie o Polsce i antysemityźmie u nas panującym? Czy trzeba było wtedy bronić „dobrego imienia Polski”?

 28. Neospasmin:
  Owszem, cenie prawde i uwazam, ze nalezy jej poszukiwac i do niej dazyc. Natomiast trzeba do tego (jak do wszystkiego) odpowiednich narzedzi: poszukiwanie prawdy tępą pałką jest kontrproduktywne.

 29. Ten brudny plan ujawnił już w 1996 roku na kongresie w Buenos Aires Israel Singer – sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, który zakomunikował: „Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”.

  Wściekłe ataki na Polskę stały się przysłowiowym „kubłem zimnej wody” na głowy polityków oczadzonych filosemityzmem. Ukazały też w całej pełni fałsz głoszonej od wielu lat legendy o polsko-żydowskiej przyjaźni, o wspólnocie dziejów itp.

  Maski opadły i nagle społeczeństwo polskie ujrzało prawdziwe oblicze Żydów, dla których liczy się tylko interes, a nie jakieś sentymentalne jasełka.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/koszerny-jazgot/
  ==========

  Inna wersja zdarzeń….

 30. Duda nie ma wstępu do Białego Domu

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23104719,sensacyjne-ustalenia-dziennikarzy-sankcje-dla-polski-duda.html#Z_MT

  USA odgrażają się Polsce

  Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają szans na wizytę w Białym Domu, dopóki w ustawie o IPN nie będą wprowadzone zmiany – donoszą dziennikarze.

  Amerykanie ostrzegają, że „jeśli polska prokuratura zacznie ścigać na postawie ustawy o IPN jakiegokolwiek obywatela USA, to skutki będą dramatyczne” – dowiadują się nieoficjalnie. Z ich informacji wynika, że padła też groźba finansowa – blokady finansowania wspólnych projektów wojskowych.

  – Igranie bezpieczeństwem Polski, PiS zrujnował relacje z USA – komentuje były szef MON Tomasz Siemoniak.

 31. P. Szarykot

  Jak pan zauwazyl dotychczas stosowane narzedzia sluzace do niedopuszzczsnia do sytuacji opowiadania o polskim udziale w zagladzie Zydow nie dzialaja.

  Moze pan ma jakis lepszy od sankcji karnej sposob by to rozwiazac?

  ml

 32. Bohater wolności. Chciał budować demokrację Solidarnościową i teraz pójdzie na 8 lat za kratki. Za pospolite złodziejstwo. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/akt-oskarzenia-wobec-mateusza-kijowskiego-bylego-lidera-kod/2zgt5mf

 33. @ Nefer, 6 marca o godz. 10:19
  „Duda nie ma wstępu do Białego Domu”

  Na to powiada Rząd Piss:
  Wrong!
  (Informacje zdementował już wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki)
  Wrong… i co mi pan zrobisz?
  Tak działa ‚white is black’ power z Zoliborza.
  😉

 34. Neospasmin
  „niedopuszzczsnia do sytuacji opowiadania o polskim udziale w zagladzie Zydow”

  Mielismy dochodzic do prawdy. Co wspolnego z prawdą ma owo „niedopuszczenie”?

 35. Argentyno, powiedz że przepraszasz.

 36. Szary Kot
  6 marca o godz. 10:43
  No i sam widzisz jakiego masz dyskutanta. On zawsze wie lepiej . Nigdy racji nie przyzna . A z tego co pisze wynika jasno, że kompletnie nic z tej polityki nie kapuje. On nie wie, że w polityce nie chodzi o prawdę , a jedynie o skutek korzystny dla polityka. PiS’owi na prawdzie o żydach nie tylko nie zależny , ale wręcz było by to dla nich bardzo niedobre, bo miecz straciłby swe ostrze. Kaczyński jest akurat specyficznym politykiem, który uważa, że najskuteczniejszą polityką, jest wywoływanie konfliktów, napuszczanie ludzi na siebie i umiejętne wygrywanie tego napuszczenia. Jak widać ostatnio wychodzi mu na opak i to inni wykorzystują wywołane przez niego konflikty. On robił konflikt pod kraj , a tu niespodziewanie wykorzystuje to zagranica i ma problem co teraz robić

 37. No ale teraz wszystko Kijowskim zakryją, jak znalazł :/

 38. Widać coraz wyraźnie że przez swą politykę PiS wyciąga z otchłani SLD które nabiera wiatru w żagle. Te idiotyczne działania degradacyjne trupów i starców bliskich grobu nie tylko nie poprawią słupków , ale wzmocnia punkty SLD który jest jakimś tam kontynuatorem byłej PZPR (tej najbardziej postępowego skrzydła które już dawno temu przestało wierzyć w centralne sterowanie i ekonomie socjalizmu

 39. Argentyna to ciekawy kraj….

  Szczególnie jego historia po roku 1945.
  Doskonale funkcjonowały tam kolonie hitlerowców i syjonistów- obok siebie żyli kaci i ofiary.

  Mnie interesuje, czyje są tam media.
  Czyżby naszych „przyjaciół”?

  Departament Stanu wysłał poważny sygnał.
  Interesy garstki zainteresowanych organizacji żydowskich, są przedkładane ponad stosunki z Polską.
  Ot, taki mało znaczący w hierarchii dziobania kraik….
  Trzymajmy się tego, bo jest to REALNA pozycja naszego kraju, zakresu naszych wpływów międzynarodowych.

 40. @ls42 już w porze warszawskiej ciszy nocnej dość retorycznie zapytał o znaczenie akronimu EOT.

  Ten termin ma dość zróżnicowane pole znaczeniowe i powszechnie dostępne napisane znaczenia pozostawmy koledze @Bar norte, który na cudzym blogu jakim jest en passant maniakalnie przywołuje definicje i został przeze mnie przyłapany na blogowym zarządzeniu zamykam temat. Pobrzmiewa w treści tego zarządzenia echo komputerowego folkloru z czasów narodzin jeszcze izolowanych nielicznych na Ziemi komputerów.

  Teraz miliony komputerów w odmianie aparat telefonii komórkowej jest wpiętych w sieć. Po łososiach hodowanych w koszu nastąpiły nowe rewolucje i trzeba odpowiadać na pytania w rodzaju: Dlaczego wyłączasz komórkę?.

  Niegdyś na tym blogu opowiedziałem o pytaniu rozgarniętego biznesmena podkarpackiego, który na początku wizyty w moim domu zapytał czy mam sieć. Mieszkam w sercu Warszawy, jeden z głównych ośrodków Naukowo Akademickiej Sieci Komputerowej widzę za oknem, a mój ruter wespół zespół z Windows 10 podpowiadał mi (wówczas) chyba z dziesięć nazw sieci komputerowych do których mogę się wpiąć.

  Na miejscową (polskawo: lokalną) skalę stało się to tajemniczo zabawne. Od czasu tamtej wizyty prowincjusza zdarzyło się nam podczas unowocześnienia powłoki (polskawo: elewacji) sąsiedniego bloku mieszkalnego odcięcie kabla. Kabel łączący wierzchołki naszych bloków (w znaczeniu: niedonosiciel) został odcięty bez powiadamiania jakichkolwiek urzędów i żaden z lokatorów nie zgłasza odcięcia od świata.

  EOT ma również znaczenie końca zasięgu kabla zasilania energią elektryczną suwnicy. Teraz ogólnoświatowy handel opiera się na transporcie kontenerowym i być może na mniej atrakcyjnym obszarze Warszawy zostanie zorganizowana baza składowania i wymiany kontenerów wielokrotnie większa obszarowo niż dziś tak nazywany Plac Piłsudzkiego, a jutro Plac Lecha Kaczyńskiego.

  Współcześnie do kolokwialnej polszczyzny weszło słowo oraz pojęcie zasięgu. Na tym blogu kabotyńsko przypominany jest zwrot za krótkie rączki. I będzie tu do odczytania, do chwili, w której gospodarz bloga tego kabotyna nie zbanuje (a trudno to zrobić narzędziami klasy EOT, co staruszkowie rozszyfrowują jako koniec transmisji)

  Niusy za chwilę zostaną zdominowane powiadomieniem, że Władimir Putin odetnie Federację Rosyjską od internetu. Bez względu na to, jakie znaczenia można podpiąć pod słowo internet, to można przyjąć, że Federacja Rosyjska nie zrezygnuje z wywierania sieciowego nacisku na przebieg wyboru następnego prezydenta USA (serce Ameryki nie mieści się w USA, a chyba Mexico City ma więcej linii metra niż New York).

  Komu się śni dziś stawianie granic, niech zwróci uwagę, że kierownik wyprawy na K2 nadążnie (polskawo: online) powiadamiał, że głupota sięga wysoko.

  Za początków mej kariery komputerowej akronim EOT kojarzył mi się z granicą między częściami komunikatów jakie docierają do procesora komputera. Firma Digital Equipment Corporation na użytek odbiorów swoich produktów wprowadziła pojęcie image dla zapisu ciągu poleceń wykonywanych przez procesor. I od tej chwili można było zwięźle opisywać rozdzielenie serii znaków opisujących kod binarny zawierający polecenia dla procesora, od ciągu także dwójkowego (ósemkowego, a później szesnastkowego) zapisu tekstu w jego gutenbergowym rozumieniu.

  Franciszek Starowiejski omawiając obrazy w swej telewizyjnej audycji podał przykład takiej abstrakcji, jaką są różne sprawczo językowe warstwy przekazu. Dama zobrazowana na portrecie miała spinająca pas klamrę estetycznie niezgodną z ówczesnym dworskim code dress. Było to powiadomienie odbiorcy zamówionego portretu, że malarz nie może ujawnić brzydoty kandydatki na księżną bądź królową, ale powiadamia o bezguściu.

  Takie bezguście przelewa się przez ekrany gości tego bloga.

  Ci goście to net sites, czyli sieciowe stanowiska komputerowe. I w ten sposób dotarłem do epoki wpięcia komputerów w sieć. Aby ułatwić zarządzaniem sprawnego przekazywania do odbiorcy, to co zechciał przekazać nadawcy adresat, zaczęto dzielić na pakiety mogące iść różną drogą i w różnym czasie. I aby stwierdzić, że to co mądry wujek ma na dzisiaj do powiedzenia mi tym razem, to EOT oznaczało koniec serii pakietów, które komputer będący odbiorcą składał w jeden przekaz i dopiero taka uporządkowana (ponumerowanych pakietów) została dostarczona końcowemu guzdrze.

  Po drodze prześliznąłem sie prze granicę różnych warstw ISO, czyli klas abstrakcji komputerowych. Dziś te wyspecjalizowane komputery składające pakiety nazywamy potocznie ruterami. Ich prababkami były karty sieciowe będące częściami bryły fizycznej osobistego komputera osłanianymi obudowami.

  Dziś większość gości tego bloga korzysta z urządzeń fizycznie zwartych, ale rutery będące fizycznymi bramami dostępu do web są jeszcze odrębnymi wzrokowo przedmiotami.

  Przypominam gościom bloga, że w ich młodości kupowało się odrębnie zegarek, odrębnie pasek do zegarka, i odrębnie baterię.

  Jesteśmy u progu jednorazówek komputerowych, bo jest to epoka babci mieszkającej na Skype, który został scalony z Windowsami. Babcia mówi do wnusia na ekranie smartfona, które to urządzenie jest reprezentantem starych modeli, wówczas nie proponowanych mało zamożnym w sklepie Biedronka. Bystrzak musi nadążać i być online z modą na bogate prostactwo umysłowe.

  Biedronka urosła w siłę i nawet podnosi wynagrodzenia za pracę na jej rzecz.

  Więc może za te pieniądze, warto zrobić wysiłek umysłowye i przejść na filozofię Windows 10 i pogodzić się z zasadą:
  Rzuć jakieś zaklęcie, a my wyciągniemy wnioski z twojej aktywności sieciowej i wyjaśnimy co to EOT.

  Oto gotowy produkt za 0,99 PLN za gigabit:
  NIE CHCE MNIE SIĘ Z WAMI GADAĆ!!!

  Czyli FAKT jak to określa tutejszy geniusz.

  Na płocie, ktoś obiecał, że nie będzie już p.i.e.p.r.z.y.ł

  Ale ile to jeszcze płotów do napisania!

 41. PiSowscy macherzy od rządzenia Umęczoną coraz częściej potykają się o własne sznurówki, a ostatnio zaplątali się w nie jak we wnyki. Chodzi o sprawę notatki polskiej ambasady w USA ze spotkania z wysokim oficjelami amerykańskimi, którzy przedstawili polskim władzom perspektywę obniżenia rangi spotkań polsko-amerykańskich, wyłączenie z niej spotkań Trumpa i wiceprezydenta z polskim z prezydentem i premierem oraz zamrożenia pewnych projektów zbrojeniowych jeśli nie zostanie cofnięta nowelizacja ustawy o IPN.
  Amerykańscy politycy przekazali także ostrzeżenie, że gdyby ustawa miała spowodować postępowanie przeciwko obywatelom amerykańskim, to „skutki będą dramatyczne”.

  Bez względu na to, czy takie postępowanie USA jest dyktatem, ingerencją w wewnętrzne sprawy państwa polskiego, czy szantażem międzynarodowym, to należy przyjąć do wiadomości, że te warunki zostały sformułowane, są. To jest fakt. Gębowanie, że my mamy rację wobec tego faktu ma znikome znaczenie.

  Co na to PiSowscy macherzy? To co zawsze – palą głupa.
  Rzeczniczka rządu mówi – a oso chodzi, wszystko jest jak było.
  Urzędnicy MSZ. Jeden, ze nie wiedział, drugi proponuje natychmiast oddać sprawę do kontrwywiadu (kto ujawnił) tę notatkę) i wszcząć postępowanie. Trzeci mówi – nic się nie stało Polacy. Czwarty, itd.

  Sam najwyższy szef odniósł się do tego przykrego dla niego incydentu wzruszeniem ramion. Jego wyobraźnia nie obejmuje takich faktów, których nie można umieścić w rzeczywistości równoległej, zajmowanie się nimi na poważnie byłoby stratą czasu. Przeczekamy tę mgłę, a tymczasem próbujmy lądować.
  Poza tym nie ma w tej sprawie żadnej mojej winy – tak zapewne przyznał sobie Jarosław Ka. Bo chociaż dla narodu jestem Prezesem Polski, to wobec tej notatki jestem tylko zwykłym szarym posłem.
  Maliniak, przedzwoń do Morawieckiego. Przyjdźcie obaj do mnie, coś uradzimy.
  Pzdr, TJ

 42. Pisowskie matoły
  Zamiast jak ten Koziołek Matołek błąkać sie po co całym świecie , specjalnie uczyć hiszpańskiego i przeglądać argetyńska prasę , dla której polski wymiar sprawiedliwości ma i tak za krótkie rączki, wystarczy oglądać TVP info i juz jest kogo wsadzić .
  A co z „Polityką” i „Gazetą Wyborczą” , tutaj Obywatele RP samowolnie garna się w ramiona polskiego systemu sprawiedliwości , ale wygladana to , że to dla PiSu za łatwe.
  Nie ten wydźwięk międzynarodowy , Argentyna to brzmi całkiem inaczej !

 43. guzdra 6 marca o godz. 11:32
  W pierwszych słowach mego listu, jak się u początku PRL pisało, dziękuję za zrozumienie, uwagę i wyjaśnienia, może zbyt szerokie jak na moje komputerowe doświadczenie, bo jestem już z zamierzchłych czasów i muszę wertować wiele ksiąg, słowników i encyklopedii, aby przekaz poskładać, chociaż z drugiej strony mówiło się wówczas „nie ze mną takie numery Bruner”. Więc ponownie dziękuję. Słowo to staroświeckie, mało używane, ale przypominam, że jest, można stosować i szacunku nie odejmuje.
  A gdyby tak, premier Morawiecki w polskim sejmie powiedział „Wszyscy jesteśmy Żydami!”, a w knesecie Benjamin Netanjahu wygłosił orędzie z hasłem przewodnim „Wszyscy jesteśmy Polakami!”, czyż nie zbliżyłoby to naszych narodów bardziej niż rozmowy na szczeblu dyplomatycznym i równocześnie rozładowało napiętą sytuację międzynarodową

 44. Cytat: … Rektor i władze Narodowego Uniwersytetu Rio Negro uważają, że jest to wyraźny atak na wolność słowa, podstawowe prawo człowieka, zawarte w Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku.
  … Redutę powiązaną ze skrajną prawicą, która „współpracuje z rządem polskim w celu cenzurowania danych o Holocauście”.

  To jest jakis oxymoron.

  Z jedne strony argentynski prowincjonalny portal falszuje informacje w tym przypadku: zdjeciami, a zdrugiej , aby to nieprawde legitymowac, powoluje sie na wolność słowa i praw czlowieka karty UN argumentujac, ze Reduta i rzad polski cenzuruja dane o Holokauscie … 🙂

  Jak sobie przypominam panie Redaktorze swego czasu napisal Pan, ze o Zydach i Izraelu Pan nie pisze. Teraz od tygodni nadrabia Pan ten deficyt, ze az tastatura plonie.

  To mi przypomina anegdote z czasow Rodrigo de Borgia (pornocratie pontificale).
  Otoz do papieza Alexander VI „Borgia” przyszedl mlody mnich o porade w sprawie wiary.
  Mnich widzac przepych, cudzołóstwo, kazirodztwo, symonię, nepotyzm, malwersację majątku kościelnego a także mordowanie i eksterminacja przeciwników wpadl w kryzys wyznaniowy i moralny.
  – Ojcze(mowi mnich do papieza) widzac „to” stracilem wiare, jestem w rozpaczy.
  – Ojcze pradz mi co mam zrobic aby odzyskac wiare w Święty Kościół?

  Borgia popatrzyl na mnicha i odparl: … udawaj.

 45. Wiesiek
  Donosi , że Argentyną to już zawsze było gniazdo syjonistycznych i faszystowskich os, które w niechlubnym przymierzu tylko wypatrywały okazji , aby zaatakować dziewiczą Matkę Polską Częstochowska Nieskalana i Wolną od Wszelakich Win i Tak Nam Dopomóż Prezes Tysiąclecia.

 46. P. Szarykot

  Nowela ustawy o IPN nie zajmuje sie cenzurowaniem badan naukowych. Zajmuje sie pomowieniami.

  Podam przyklad:
  -Panska matka byla prostytutka!
  – Tak mowic nie wolno, boo to oczywista nieprawda! Podam pana do sadu!
  – Eee tam, nie masz prawa mnie scigac, boo moja wypowiedz to byla czesc procesu dochodzenia do prawdy!

 47. IS42
  Nie chodzi o zadne zblizenie. Celem strony zydowskiej, wlaczajac w to mniejszosc zydowska w RP, jest doprowadzenie do sytuacji w ktorej polskie wladze publicznie uznsja polski udzial w zsgladzie Zydow podczas II wojny swiatowej a zaraz potem wyplaca organizacjom zydowskim zryczaltowane odszkodowanie za mnienie tych ktorzy zgineli nie pozostawiajac spadkobiercow.

 48. Peginá/12 jest ponadregionalnym dziennikiem ukazującym sie w Buenos Aires.
  Borgenicht rżnie głupa , albo niedoinformowany?
  Zdjęcia były może były z późniejszego okresu , ale że „żołnierze wyklęci” obok swoich wszystkich chwalebnych czynów , brali także udział w mordowaniu Żydów, piszą także w Polsce, a nie tylko Argentynie.
  http://gazetabaltycka.pl/promowane/nieszczesnikow-mordowano-obuchami-siekier

 49. Coś mi się zdaje, że sławetny kołtun polski (plica polonica) zmienił, co nie co, miejsce zamieszkania – z włosia przeniósł się do środka czaszki, czyli mózgownicy. Przykłady można znaleźć powyżej. No bo jeśli ktoś twierdzi, że przez lata przypisywano Polsce organizację Holokaustu i inne niecne postępki, które nie miały miejsca, a jako jedyny przykład jest w stanie podać skrót myślowy Obamy, to musi być z nim coś nie w porządku.
  Jeśli ktoś ma omamy i widzi nieistniejące powinien skorzystać z porady psychiatry.
  PS Podobno 1/3 Polaków ma problemy ze zdrowiem psychicznym – to by wyjaśniało sprawę.

 50. neospazmin
  i to tylko z obawy przed konsekwencjami finansowymi, idziecie tak w zaparte ?
  Czyżby chodziło wam tylko o pieniądze , jak tym których o to pomawiacie ?

 51. tejot
  6 marca o godz. 10:37
  Cytat cytatowi nierówny. Przywołane przeze mnie cytaty z Biblii i książki „De profundis” to tylko fragmenty ścieżki wspólnej doli obu naszych narodów żyjących dawniej pod panowaniem tych samych monarchów, polskich królów starających się o poddanych i jak sądzę bardziej o Żydów niż o Polaków (pomijając magnatów i szlachtę). Księgi psalmów to przecież nie wytwór Polaków, bo Ci, gdy Żydzi pisali do Pana Boga jeszcze pisać nie potrafili. W wielu miejscach wymowa psalmów jest czytelna, Pan Bóg jest nasz żydowski, a naszych wrogów niech unicestwi bez względu na to kogo za wroga uznamy. W czasach Napoleona Żydzi mieszkali w całej Europie i już wtedy musiał być jakiś problem skoro sanhedryn (najwyższa żydowska rada i trybunał, organ władzy religijno-politycznej i administracyjno-sądowej) musiał zgromadzić tak wielu notabli z Niemiec, Włoch i Francji aby rozstrzygać spór z cesarzem Francuzów. Pierwsza Rzeczpospolita obejmowała swoim zasięgiem wielki obszar, ale słabo zaludniony. Mogło na nim zamieszkać wiele narodów. Żydzi rozproszeni w Europie nie zbudowali w niej własnego państwa lub wspólnego z Polakami państwa w czasach średniowiecznych. Aby poznać co się dzisiaj między Polską i Izraelem stało, powinniśmy jedni i drudzy poznać i przeanalizować wzajemną drogę ku teraźniejszości. Łatwo nie będzie, ale przynajmniej staram się w mikroskali przedstawić drogę ku prawdzie

 52. Teraz test dla blogowych specjalistow od analizy poliyycxnej:
  Prosze zgadnac co wobec konfliktu o nowele ustawy o IPN zrobi Kaczor?

  Sam obstawiam ze poleci uchwalic i wprowadzic w zycie ustawe reptywatyzacyjna. Z terminem do konca kwietna. Ustawe precyzyjnie ustalsjaca podmioty uprawnione do odszkodowan oraz ich zakres.

 53. P. Z dystansu:


  i to tylko z obawy przed konsekwencjami finansowymi, idziecie tak w zaparte ?
  Czyżby chodziło wam tylko o pieniądze , jak tym których o to pomawiacie ?”

  1. Jestem najzupelniej pojedynczy stad mam problem z panskim “wy”
  2. Nie uwazam by kwestia godnosci byla niewazna.
  Tu sytuacja jest jeszcze prostsza: za utytlaniem w szambie godnosci, jako tego konsekwencja ma pojsc kwestia pieniedzy.
  3.Nikogo nie pomawiam: o zydowskich roszczeniach wobec RP pissl na swym blogu nasz gospodarz 1.02.2018. FrGment o rezolucji senatu USA.

  ml

 54. Is42
  „A gdyby tak, premier Morawiecki w polskim sejmie powiedział „Wszyscy jesteśmy Żydami!”, a w knesecie Benjamin Netanjahu wygłosił orędzie z hasłem przewodnim „Wszyscy jesteśmy Polakami!”, czyż nie zbliżyłoby to naszych narodów bardziej niż rozmowy na szczeblu dyplomatycznym i równocześnie rozładowało napiętą sytuację międzynarodową”
  Świetny pomysł! Zresztą rzuciłam takie hasło na blogu Jacka Kowalczyka, ale tylko w odniesieniu do strony polskiej.
  Obawiam się, że obie strony na to nie wpadną z uwagi na obolałą i nieustającą sierioznost’.

 55. Politycy tak zagmatwali sprawę dotycząca żydów, ze większość ludzi jest zupełnie skołowanych w tej kwestii.
  Tymczasem prawda jest banalnie prosta
  Określenie Żyd, Żydzi pochodzi od słów Juda, Judejczyk. Judejczycy uważali się za bardziej godnych potomków Izraela, gdyż posiadali starożytną stolicę Dawida, świątynię Jahwe oraz w większym stopniu niż ich pobratymcy z północy zachowywali przepisy prawa mojżeszowego.
  W starożytności żydami zwano więc naród semicki zamieszkujący Palestynę (określany wtedy jako Hebrajczycy albo Izraelici) wyznający religię mojżeszową.
  Po tzw wygnaniu żydów, żydami nazywano wszystkich tych którzy przyjęli religię Mojżeszową i ona powodowała, że oni się nie rozpraszali i tworzyli skupiska. Do Europy żydzi semiccy praktycznie nie trafiali. Europejscy żydzi nie są więc Semitami. Największą grupą żydów w Europie stworzyli uchodźcy chazarscy, ( żydzi chazarscy) i dali początek Żydom aszkenazyjskim.
  A więc warunkiem koniecznym by kogoś nazwać żydem jest by ten wyznawał wiarę żydowska (Judaizm). Obecnie takich ludzi jest znikoma ilość (w Polsce około 1000 osób)
  Cała reszta to polityka. To, że żydem jest każdy mający za matkę żydówkę też.
  Czyli żydów W Polsce praktycznie nie ma , jest mit podsycany przez polityków.

 56. Przeproś nas, Argentyno za to , ze w twoich „lasach” trzeba bylo szukac latami aby kogokolwiek nawet pseudonaukowcow znalezc a znalazlwszy odrzucic (nww !) wszelka prekognicje ( nie myslac o 50-cio letniej ) i wyjezdzac nie mowiac nawet – do widzenia .. ( na co komu 50-cio letnia jak nie wiadomo co bedzie jutro ?) .
  Za to sprawdzanie paszportow po łebkach tez .

  „Podobnie jak wszystkie zagadnienia parapsychologiczne, prekognicja jest zagadnieniem kontrowersyjnym i jest odrzucana przez środowiska naukowe, a budzi wątpliwości nawet wśród osób zajmujących się parapsychologią. Kwestionuje się istnienie tego zjawiska, a także prawdziwość bądź interpretację doświadczeń związanych z prekognicją. Nie istnieją wiarygodne źródła naukowe potwierdzające istnienie tego zjawiska i badanie go jest przykładem pseudonauki.”

 57. Dzięki podłej zmianie jesteśmy już ze wszystkimi na noże (chyba tylko poza Wielkimi Węgrami).
  Idiotyczna polityka zagraniczna sprawiła, ze nawet Tramp tupnął nogą i nie chce u siebie widzieć żadnych polskich polityków.
  No to nas pisowskie matoły (jak to zgrabnie ujął @ z dystansu) doigrały…

 58. Watykan to ciekawy kraj bo pod sutannami i z lewymi papierami przemycił tysiące zbrodniarzy ss i wehrmachtu do Argentyny i innych dyktatur katolickich.Ciekawe zjawisko gdzie katolicyzm tam też faszyzm i mafia.Gdzie dąb tam „prawdziwki” z żelaznym krzyżem na szyi.Tak sobie myślę,że najciemniej pod latarnią.Dziś Trump tak przerzuca „dobrych” terrorystów z Syrii przed sprawiedliwością legalnej władzy Asada.W Chile katolik pinochet zrzucał komunistów do morza z samolotu.Za co dostał od polskiej prawicy/Kamiński,Wołek,Jurek/ ryngraf i nie grozi oprawcy degradacja generalska.W tych sprawach KK milczy jak w czasie okupacji.

 59. tejot
  6 marca o godz. 11:46

  To nie matołki z pissu zaplątały się w sznurówki.
  Oni zapętlili nam wszystkim sznur na szyi, upleciony w Moskwie.
  Nie jest to matołectwo ani niezdarność, lecz wyjątkowa i niebezwiedna skuteczność.
  Cała kwestia poznawcza w prawidłowym rozpoznaniu celów, a po skutkach je poznacie.
  Warto nazywać rzeczy już oczywiste po imieniu, choć strach myśleć, co z nich wynika.
  Pozdr.

 60. Neospasmin
  Jak juz pisalem, tez zalezy mi na dochodzeniu do prawdy (czyli np niecenzurowaniu badan naukowych).
  Ale mowilem o skutkach wizerunkowych, ktore sa odwrotne do zamierzonych ( o ile zamierzenie bylo takie, jak sie trąbi)
  A wyszlo tak, jakby w podanym przykladzie „Twoja matka byla prostytutka” wypowiedziane bylo cicho i nikt na to nie zwrocil uwagi, bo zasadniczo wszyscy wiedza, ze to bzdura. Natomiast podawanie do sądu spowodowalo taki rozglos, ze wszyscy skumali, ze ona tą prostytutką była, bo ludzie nie wchodza w szczegoly.
  Prosciej juz nie umiem.

 61. Z dystansu
  6 marca o godz. 12:31

  Czyżbyś nie wiedział o masowym osiedlaniu się Niemców w Argentynie, ciągotkach pronazistowskich Perona, hojnym udzielaniu wiz, współpracy Watykanu z ODESSA?

  Czy obecnym wykupywaniu olbrzymich terenow w Patagonii przez organizacje syjonistyczne?

  Właściciele mediów decydują o treściach w nich zawartych.
  Więc ta skoordynowana akcja skierowana przeciwko Polsce, nie jest przypadkowa.
  Szkoda że państwo tego nie zauważają.
  Mamy udowodnić, że nie jesteśmy wielbłądami….
  Cokolwiek byśmy nie zrobili, będzie obrócone przeciwko nam, przeinaczone, zafałszowane w przekazie.

  Cóż, taka jest natura skorpiona.

 62. W i e s i o weszy wszechobecny, ba globalny spisek………..

 63. neospazmin
  z wstydem muszę przyznać , ze nie siedzę tak dobrze w temacie reprywatyzacyjnym w Polsce co Australijczycy.
  Może wyjaśnisz o co chodzi z tą reprywatyzacją i Kaczyńskim ?

 64. wiesiek59
  6 marca o godz. 13:44
  daje szeptem ujme wlasnemu antysemityzmowi…….Wiesio nie jazgocze. zal mi Wiesia.

 65. Wiesiek
  Gdzie Patagonia , a gdzie Polska , a jeszcze Odessa masowa do tego i to wszystko jeszcze jako spisek i to przeciwko komu , wielbłądowi , albo skorpionowi ?
  Biednemu zawsze wiatr w oczy , a czemu biedny bo głupi i tu kończy sie przyczynek do chwały narodowej.
  Źeby raz na świecie znalazła się taka strzelba , ktora wypaliłaby gdzieś, nie na niekorzyść Polski ?

 66. Obu Przodownikom…….oraz Wiesiowi siedzacemu nad Renem z ksiazka w dloni. Medrzec Wiesio czyta o glupcach z Syjonu.

  Ciekawe jest spostrzezenie H. Grynberga; … w Polsce nie ten jest Polakiem, kto sie uwaza za Polaka, tylko ten kogo uwaza sie za Polaka. Tak samo jak Zydem jest nie ten, kto sie uwaza za Zyda, lecz ten, kogo uwaza sie za Zyda. Bycie jednym i drugim jest wykluczone. Bycie Polakiem i katolikiem natomiast powszechne? Obecni kontynuatorzy mysli narodowej nie maja nic nowego do powiedzenia. Dlatego wazne sa wpisy i ich tenor w blogosferze. Obecni tu patrioci bezwiednie lub celowo prowokuja i wywoluja ducha czasow, wydawaloby sie zaprzeszlych.

  Warto zauwazyc, ze obecna struktura narodowosciowa Polski powinna zaprzeczac tezom stawianym przez antysemitow. Klisze antysemickie w rodzaju „Judeopolonii“ czy „zazydzenia“ Polski ciagle sa obecne w obiegu spoleczno-politycznym. Zydowstwo, masoneria i lewicowcy sa naszymi upiorami i wrogami. Poszukiwanie i widzenie wroga pomaga rzekomo w samoidentyfikacji. Spotykamy sie z tym zjawiskiem czesto w blogosferze.

  Myslenie i bladzenie duktem Dmowskiego i Piaseckiego jest ciagle aktualne. Wedlug sondazy Demoskopu ponad 30% odpowiadajacych deklaruje postawy antysemickie, wyraza niechec do Zydow i lek przed Zydami. W naszej nieswiadomosci istnieje ciagle obraz Zyda-wroga. Warto zastanowic sie nad partia Narodowe Odrodzenie Polski oraz publicystami Szczerbca, ktorzy ciagle lekaja sie Judeopolonii. Pisza, ze Polska opanowana jest przez wplywy semickie. Polscy antysemici dowodza, ze Zydzi traktowani sa duzo lepiej , niz na to zasluguja.

  Kolejno dwaj premierzy byli Zydami, szef URM i minister spraw zagranicznych , minister spraw wewnetrzynch, finansow, przeksztalcen wlasnosciowych, marszalek sejmu, kierownictwo UD, przew. Sejmowej komisji spraw zagranicznych, 20% poslow i senatorow, setki sedziow oraz prokuratorow, wyzszych urzednikow panstwowych. Wyraznie pisze o tym St. Witkowski w “ Zydzi przestancie klamac”. Pisze on rowniez, ze izolacja Zydow na terytorium Polski byla ich wina. Wielu w blogosferze sadzi nadal, czesto bezwiednie, jednak nie bezwolnie, ze antysemityzm jest konieczna postawa obronna Polakow.

 67. neospazmin
  a więc nie kierował tobą australijski strach przed „żądaniami zryczałtowanych odszkodowań organizacji żydowskich” a jedynie australijskie poczucie godności narodowej , nie znoszące pomawianie jego przodków o udział w mordowaniu Żydów ?

 68. neospazmin
  bo zapomniałem
  ty nie jesteś pojedyńczy , takich pisowskich jest niestety wielu .
  Wasz pech.

 69. Przygotowanie ustawy przypomina przygotowanie lotu do Smoleńska.Pośpiech z Szatana podszeptu aby cel został zrealizowany czyli zdążyć na rocznice mimo wielu ostrzeżeń,które zignorowano choć były w zasięgu ręki decydentów.Bogu dziękować za Putina bo przypisano jemu cały burdel organizacyjny narodu wybranego.Tak sobie myślę za prawicowymi mediami,że teraz panem świata jest Putin a nie jak dotąd myślano.Ostatnie wyniki wyborcze przypisano Putinowi.Co może prowadzić do zmiany wiary,że wszelka władza od Putina pochodzi.Rosjanie mają klawo.

 70. W PRZEGLĄDZIE o tępocie Morawieckiego /fragment/
  „Morawiecki do europejskiego establishmentu w Monachium przemawiał tak, jakby nie był polskim premierem, tylko urzędnikiem sztabu Trumpa oddelegowanym do Polski. Z przedstawionych w tym wystąpieniu sądów, opinii, uprzedzeń i odruchów wyłania się pewien całościowy obraz świata. To uproszczona, skrajnie subiektywna, odrealniona wizja przeszłości, w której nie ma miejsca na choćby warunkową i częściową waloryzację dziedzictwa Polski powojennej – Polski Ludowej, traktowanej jak wyrwa w narodowych dziejach. „Historia” w wydaniu premiera Morawieckiego jest zbiorem grupowych obsesji, plemiennym mitem, sekciarską parahistorią. Zbudowana na niej wspólnota jest wspólnotą zamkniętą, wykluczającą, dzielącą naród w poprzek pokoleń na nieprzejednane, wrogie obozy, które w skrajnych warunkach mogą doprowadzić, jak stało się to na Ukrainie, do gorącej wojny domowej. W tak zniekształconym świecie nie ma miejsca dla jedynego polskiego kosmonauty, bo skaził go wirus komuny. W tym odwróconym świecie gen. Jaruzelski musi zostać pośmiertnie zdegradowany, a hitlerowscy kolaboranci uhonorowani. Ten obraz świata na opak rządząca ekipa narzuciła Polsce, a sfrustrowany lud – poprzez mechanizm przekierowania gniewu na obiekt zastępczy – uznało go za własny. Teraz rząd próbuje rozszerzyć zasięg jego działania na zewnątrz, natrafiając tam na silny opór.”

 71. Nikomu nie udało sie w tak krótkim czasie zniszczyć reputacji Polski w oczach jej zachodnich sojuszników ,
  jak PiSowi Kaczyńskiego i naprawdę trudno uwierzyć , że jest to jedynie efekt głupoty tej formacji politycznej,
  a nie działalność agenturalna na rzecz Rosji .

 72. Typowe, nacjonalistyczne pieniactwo polskie. To akurat najlepiej nam wychodzi.

  No i oczywiście przypominanie, że Polacy robią za Chrystusa narodów, a więc już z tego tytułu nam się należy, że myśmy przelewali krew za wolność waszą, i dlatego należy nam się jeszcze więcej.

  Nawet jeśli Argentyna jest syjonistyczno – nazistowska, jak chce wiesiek, to fakt ten i tak ma się nijak do obciachu, jaki funduje nam duet Świrski – Wszelaka. Jutro np. Haaretz opublikuje coś, co ukłuje Świrskich wszelakich, i wsparciem dla słuszności oskarżenia z artkułów ustawy ipeenowskiej będzie deklaracja, że Haaretz jest pismem syjonistycznym ? Albo że jest finansowany przez Żydów ?

  Kompromitacja totalna.

 73. Z dystansu
  6 marca o godz. 14:22

  O jakości tych „sojuszników” świadczy ich reakcja….
  Świadczy też o sile lobbystów żydowskich.
  Ogon macha psem.

 74. W każdym razie wygląda na to, że USA zatrzasnęły przed nosem drzwi przed reprezentantami polskich władz. Jak donosił Onet, polscy dyplomaci w USA otrzymali jasny i czytelny sygnał: do momentu zażegnania sporu o ustawę o IPN (czyt.: dostosowania jej do formy, zaakceptowanej przez Izrael i USA) polscy politycy nie będą przyjmowani przez Biały Dom. Nie ma co liczyć więc na spotkania polskiego prezydenta i premiera z ich odpowiednikami z USA przy żadnej okazji. Po drugie, zamrożona zostanie współpraca w dziedzinie wspólnych projektów wojskowych.
  https://strajk.eu/to-jednak-prawda-polska-skamle-pod-drzwiami-bialego-domu/
  ============

  Tak kończy się „robienie laski”….
  Te setki milionów wydane na muzea żydowskie też poszły w błoto.

  Pytanie brzmi, czy jesteśmy krajem niezależnym?
  Podmiotem prawa międzynarodowego, czy bezwolnym wasalem nie tylko Waszyngtonu, ale i Tel Awiwu?
  Niech biorą zabawki i jadą do domu….

 75. Wiesiek
  Potwierdzasz mnie w mojej opini o kierunku polityki zagranicznej PiSu.
  Dziękuje !
  Z tym ogonem to znam cię inaczej , czyzbys nale zapomniał , kto kręci światem ?

 76. Przypisywanie agenturalności pisowskim hunwejbinom ubliża agenturalności.Hunwejbini to raczej polityczny Gang Olsena.A jaki suweren taka władza.Tak sobie myślę,że przy okazji kreowania ustawy puszczono politycznego bąka.Kiedyś symbol wejścia Polski do Unii.Teraz IV RP jest gumnem gdzie młóci się pozostałości po poprzednikach aby oddzielić ziarna od plew.Przed siewem aby wyrosło zielonym do góry.Tak prezes lubi.

 77. @ls42
  Konkretnie, bez historycznych odniesień.

  Wpisałem do wyszukiwarki EOT i wśród pozycji podpowiadanych przez nią, oprócz odesłania do polskiej Wikipedii, pokazało się poniższe odesłanie:

  EOT – Słownik Slangu .pl młodzieżowego slang internetowy
  Zwracam uwagę na rozszerzenie (to znaczy: rozszerzenie nazwy) .pl</b

  ***

  Historia komputeryzacji sprawia, że pojęcia komputer oraz sieć komputerowa przestały mieć wspólne i zwarte pole znaczeniowe dla mieszkańców ziemi. Obraz dnia dzisiejszego zduszony do nagłówka wiadomości dostarczanej mi do mojego warszawskiego site (adresowanego stanowiska komputerowego) jest silnie zlokalizowany.

  To co mogę bez filozofii kupić w najbliższym sklepie powszechnej sieci sprzedaży komputerów, to komputer dostosowany do użytkownika polskojęzycznego i mieszkającego w obecnych granicach Polski. Swego czasu mieszkańcy okolic Babiej Góry oraz mieszkańcy Wysowej mogli odbierać tylko sygnał telewizji tworzony na terenie Czechosłowacji.

  Dziś, mimo urzędowo dekretowanej polskiej państwowości, możemy przekraczając Odrę ze wschodu na zachód nie zauważyć, że sygnał do naszego aparatu telefonii komórkowej dociera już z terytorium stacji bazowej położonej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.

  Zatem nie jest łatwo niedoświadczonemu użytkownikowi (w slangu komputerowców: native user przeciwstawianemu experienced user) zwanemu również naiwnym użytkownikiem wytłumaczyć co Wladimir Putin zapowiedział w powiadomieniu o możliwości oddzielenia Rosji od internetu.

  Służąca ułatwieniu lokalizacja ma dla Polaków również zaskakujące skutki. Polski emeryt pracujący jeszcze niedawno w korporacji siada do domowego komputera i nie rozumie, co Microsoft oświadcza w sprawie świeżych poprawek swego oprogramowania. Wiedział taki staruszek oraz taka staruszka, że na komputerze może pracować tylko jeden antywirus. Tymczasem dziś windowsowy Defender ma być także wspomagany kolegą jakim jest antywirus zewnętrznej firmy.

  Schodząc z drabiny abstrakcji wyświetl sobie filmik jutubkowy z nazwą filmiku pokazującego instrumentalistę oud. Zapewne w nazwie będą znaki alfabetu arabskiego. Próba usunięcia tych arabskich znaków może cię zaskoczyć.

  No i będziesz się musiał nauczyć rozróżniać cofacz dawnej maszyny do pisania od operacji wykonywanych klawiszem Backspace.

  Jesteśmy naznaczeni polskością.
  Francuzi mogą sobie zafundować nacjonalistyczną wersję klawiatury z klawiszami E, È, É oraz Ê. A my musimy młodym Polakom wyjaśniać przeciwstawienie wasze ulice, nasze kamienice oraz wyjaśniać, że pewną mniejszość narodową wygnano za zburzenie Lizbony.

  Zatem nie wiem czy porozumiewające się w innym niż polskim języku Google witają użytkownika komputera osobistego przywołaniem postaci Gabriela Garcia Marqueza upowszechniającego niegdyś osobom z euroatlantyckiej hemisfery realizm magiczny.

  Realizm magiczny, to nie jest polski wynalazek.

  Gdy najbogatszy człowiek wśród urzędników polskich zapowiada obcięcie pensji urzędnikom i masowe zwolnienia biurokratów, to nie wiadomo, czy oni niedługo pójdą na lewe zwolnienia papierowe, bo elektroniczne druki L4 zapewne do lata nie zostaną wdrożone.

  Głosy oddane w najbliższych polskich wyborach powszechnych chyba przyjdzie liczyć ręcznie osobom z ulicznej łapanki, bo brak i komputerów, ich oprogramowania oraz obsługujących te komputery ludzi zatrudnianych przez Państwową Komisję Wyborczą.

  Korporacyjny emeryt musi sam sobie poradzić z maszyną nie wpiętą w sieć firmową i trudno mu będzie zrozumieć co się stało, gdy wnusio i wnusia ćwiczyli przesuwanie ikony folderu Ulubione do Kosza. Bo przecież one, te wnuczęta, rozróżniają Usuń od Trwale usuń.

  Niegdyś kasowanie pliku komputerowego polegało na zamianie pierwszej litery nazwy pliku na znak niedopuszczalny w nazwie. Korporacyjny robol nie musiał wiedzieć, że w nazwie adresu internetowego nie może być spacji. Zwalniało go z tej wiedzy zatrudnianie komputerowców nad ranem usuwających zawirusowanych plików pobranych z witryn pornograficznych.

  Tymczasem dobra zmiana przyniosła obietnicę: Nauczą się! i strach ogarnął poddanych Ewangelisty Drugiego Kwaśnoustego po zapowiedzi odebrania służbowych kart płatniczych oraz kontroli osobistych kart płatniczych. Nie będzie można w agencji towarzyskiej zapłacić kartą, bo niegrzeszący i ułaskawiony Mariuszek wraz z chłopcami ze Srebrnej będzie do dyspozycji moc większą i skuteczniejszą niż HAL 9000 i wyznawcy kaczyzmu dowiedzą się ile razy guzdra zaglądał do XXX.

  Na szczęście wszystkie potrzebne programy a nazywane w slangu użytkami zostały napisane i już jutro będę mógł zlecić odfiltrowywanie komentarzy oszołomów, którzy po zrobieniu porządku z Aborygonami chcą zrobić porządek z udających Polaków podwładnych Zbawcy Polski.

 78. Wiesiek, zapewne uważasz, że nie należy się Tobie żadne zadośćuczynienie za dom do którego wprowadził się Izaak M. gdy dziadka wywieźli do Auschwitz.
  Nadmieniam, że w tym domu nadal mieszkają potomkowie owego Izaaka M.

 79. Nasze elitki są tak kretyńskie , że nie zdaja sobie sprawy jak są ważne. Nie z racji tego że są mądre a dla tego że mają władzę w tak ważnym geopolitycznie kraju. Gdyby Polska powiedziała twardo NIE żydom i USA to ci za chwile sami przyszliby do nas na kolanach. Dlaczego ?:
  1 Bo polska ma strategiczne położenie i szczucie na Rosję bez niej nie ma żadnej siły… Do szczucia i straszenia zostałyby powiatowe państewka tzw pribałtyki. Czesi , Słowacy i Węgrzy nawet nie chcą słuchać tych żydowskich szantażystów
  2 Cały żydoamerykański plan na Ukrainę szybko i prosto zawaliłby się bez Polski.
  3 Gdyby Polska o położeniu geopolitycznym podobnym do Turcji zadeklarowała , ze chce kupić np. S400 to i że nie potrzebuje jankeskich baz , to żydki dawaliby Polsce Patrioty za darmo.
  Podsumowując : Polska jest o wiele ważniejsza dla żydowskich elit z Izraela i USA niż odwrotnie. Dlatego na siłę i tysiące razy próbują nam wmówić , że bez nich rosyjski niedźwiedź nas zje
  A potem pokazują , że tylko oni mogą nas obronić Ale żeby chcieli to mamy im robić loda i dawać wszystko co chcą.
  Gdyby tylko Kaczyński i przydupasy zrozumieli że Rosja takiego gówna jak oni nawet tknąć nie zamierza to cała sytuacja byłaby zupełnie inna.
  Nie wmawiałby nam żaden żydowski pachołek w departamencie stanu, że nie dopuści nas do swoich przełożonych, jak nie spełnimy jego żydowskich żądań.
  Z drugiej strony każdy normalny człowiek np. Duda , który był zapewniany o wielkiej przyjaźni USA wobec Polski, na taki szantaż ( zmieńcie ustawę IPN – która NB w żaden sposób nie dotyczy USA i Amerykanów ) olałby tę całą „przyjaźń”.
  ==========

  Dokładnie tak.
  Polska jest w niezłym położeniu, kluczem do tranzytu.
  Szkoda że tego aktywu nie wykorzystujemy.
  Natomiast jesteśmy wykorzystywani w innych gierkach.
  Za friko….

 80. sztubak
  6 marca o godz. 14:56

  Moja rodzina miała dwa domy we Włodzimierzu Wołyńskim.
  Ustawa o mieniu zabużańskim dawno już funkcjonuje.
  Nawet te 20% wartości, to byłoby kilkadziesiąt tysięcy.
  Niestety, urząd wojewódzki mnoży papierologię od kilku lat….

  Co do różnych odszkodowań.
  Proponuję przyznać je naszym skorpionom wówczas, gdy oni przyznają je Palestyńczykom wysiedlonym z zajętych terenów.
  To powinno zamknąć gęby biznesmenom z NY….

 81. Dzień z życia Polaka :
  Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo.

  Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy.

  Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu.
  Gotuje obiad na rosyjskim gazie .
  Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma!
  ========

  Stare a dobre!!!
  I dalej aktualne….

 82. Antysemicki Przodownik globalista donosi….

  …że nie potrzebuje jankeskich baz , to ż y d k i dawaliby Polsce Patrioty za darmo…

  Wiesio zwariowal i nie zauwazyl, ze przepisuje antysemicka mowe. Wiesiowi puszczaja hamulce lub „chamulce”. sadze , ze te drugie.

 83. Przodownik w przepisywaniu wumlowskich smizdatow ma klopoty z zcytaniem i felietonu Hartmanna nie zrozumial. Oj Wiesio, Wie sio.

 84. Wiesiek, a jednak Tobie się należy więc dlaczego im nie?

 85. Saldo mortale
  6 marca o godz. 15:20

  Panie filosemita…..

  Nie interesuje mnie ta nacja w jakiś szczególny sposób.
  Chcą grać ostro, sami stracą więcej niż zyskać mogą.
  Interesy Polski leżą moim zdaniem całkiem gdzie indziej, niż nad morzem śródziemnym czy za Atlantykiem.

  Liczy się bilans handlowy, w którym Izrael czy USA jest na dalekich pozycjach w wymianie.
  Reszta tego medialnego szumu o religię holocaustu, jest mało istotna.

 86. W i e s i o

  zawsze zywy

  popisal sie kiedys w blogosferze planem wlasnym sprowadzenia do Polski 1,5 mln Izraelczykow. Szkoda, ze Wiesio nie przeprowadzil wywiadu z tymi osobami, tylko zdal sie na opinie kolejnego samizdatu.

  Problem zaczyna sie wtedy, gdy zewnetrzny swiat ograniczony jest li tylko fo gamy kolorow, podczas gdy wewnatrz brakuje srodkow na przejscie do dialektyki podmiotu. MY natomiast pozostajemy nietykalni, to swiat wokol nas powinienen sie zmieniac. Jednoczesnie nie zdajemy sobie sprawy z faktu, ze nie tylko natura plata nam figle (nalezaloby jednak potrafic zauwazyc roznice miedzy pogoda, a klimatem), lecz rowniez otaczajace nas obiekty nabieraja cech podmiotowych.

  W ten sosob pozbawieni wiary w tzw. sile wyzsza stajemy sie coraz bardziej samotni i agresywni wobec wszystkiego, co nam sie wydaje inne, obce. Nie zdajemy sobie sprawy z zagrozenia, ktore niesie ciagle dazenie do wlasnego upodmiotowiania sie, ktore z kolei spycha drugich do roli li tylko przedmiotu. Jednoczesnie teskinmy ciagle za niezbednym regulowaniem naszej rzeczywistosci. Jedynie kierujac sie wlasnymi (przez nas samych stworzonymi) dogmatami jestesmy w stanie zaakceptowac czasy nowe. Niestety nieumiejetnosc akceptacji siebie niesie za soba nieumiejetnosc akceptacji drugich, co nas wszystkich spycha do miejsca w trzecim szeregu w tym kulistym nowym swiecie

  Stajemy sie o prostu irracjonalni w postrzeganiu siebie i otaczajacej nas rzeczywistosci. Zadowalamy sie poniekad atrapami, cyzelujemy nowe bozki lub polerujemy te juz istniejace. Tego rodzaju narracja opisujaca nasz swiat prowadzi nas bezposrednio do ukladu zakmnietego, stajemy sie autystami. Obecnosc w blogosferze rzuca na nas jedynie cien, co przeslania nam kryzys wewnetrzny. Zamrozonym marksistom nieodrozniajacych tego, co marksowskie od tego, co marksistowskie nie wystarczy humanistyczny moralizm, humanitaryzm, rozum. Zniewoleni teologicznie, czcza slowo pisane oraz powoluja sie ze zmiennym upodobaniem na wyczytane i z trudem zrozumiane argumenty felietonistow.

  W ten sposob poruszamy sie miedzy megalomanami i megalopatami. Posiadanie umiejetnosci samodzielnego myslenia jest niezrozumialym dla wiekszosci dobrem. Dobrem trudnym do zaakceptowania. Miesza nam sie bowiem kulisty swiat judeochrzescijanski z lacinskochrzescijanskim oraz dyskowym, pozornie plaskim swiatem starogreckim. Swiat trzeci i czwarty ida w zapomnienie.

 87. Wiesiek59
  pisze:
  „Tak kończy się „robienie laski”….
  Te setki milionów wydane na muzea żydowskie też poszły w błoto.
  Pytanie brzmi, czy jesteśmy krajem niezależnym?
  Podmiotem prawa międzynarodowego, czy bezwolnym wasalem nie tylko Waszyngtonu, ale i Tel Awiwu?
  Niech biorą zabawki i jadą do domu….”

  Zaraz zaraz, kogo wysyłasz do domu?
  Amerykanów? Żydów?

 88. Na konferencji minister- prokurator wyjaśnia co to jest „trójpodział władzy”, a wszystko dla obywateli, żeby im się lepiej wiodło (transmisja między innymi w tvn24).
  Od siebie mogę dodać, że tylko winni się tak zawile tłumaczą.
  My wprowadzamy zmiany powiedział minister-prokurator, ale nie dodał dobrej zmiany, więc nie skłamał.
  Generał Wojciech Jaruzelski, jak Mojżesz, przeprowadził Polaków przez morze czerwone z PRL-u do trzeciej RP, za co zostanie niebawem zdegradowany przez prezesa „zbawiciela”, oczywiście dla dobra społeczeństwa. Tylko czy ustawa określa szczegółowo procedurę wyciągania nieboszczyka z grobu? Przecież oni wszystko robią dogłębnie i pedantycznie więc stosowne zapisy powinny się w tym przepisie znaleźć

 89. Wiesiek
  Polska właśnie na twoich oczach mówi żydom z małej litery jak ty to preferujesz i USA „ Niet” i wyjdzie na tym jak zawsze pod ruską kuratelą, a wiec nie ma strachu .

 90. Sankcje to jest to.Rosja w ruinie.Prawda czy fałsz.Rekordowe zbiory zbóż.30 mln ton na eksport.Zakup złota 800 ton.IV RP w ruinie po Tusku.Po 60.00 zł premii dla głodujących przed pierwszym ministrów jak Gowin.Aby nie brali łapówek.Bo rząd się wyżywi dewiza Urbana.Zamiast przekopu wiślanego Most Krymski 19 km.Skąpy rolnik sprawdzał ile dni koń wytrzyma bez jedzenia.Ale koń nie wytrzymał.Zawiedziony tłumaczył,że jeszcze jeden dzień a przyzwyczaił by się do diety.Tak sobie myślę o sankcjach na przetrzymanie.Ten jeden dzień to ruska ruletka.

 91. Wiesio nie pojmuje, ze Polska korzystala dotychczas z transeru z Zachodu na Wschod, ktorego podstawa byla dosc tania sila robocza i wymieciony rynek towarowy w Polsce.
  Polska miala szanse na dalsze partycypowanie w transerze technoklogii, pieniedzy etc. dalej na Wschod jako pomost do Ukrainy i Rosji, bo rynek polski jest juz nasycony.

  Szanse te zgubila; majac przyproszone oczy postawila na USA, nie na Europe. Obecnie przyjdzie czekac na kolejny kryzys finansowy (Weisio dodrukuje sobie wirtualne pieniadze oraz bedzie sie dalej bawil w sklepik i sprzedawal instrumenty klawiszowe (Wiesio pracowal wczesniej w wieziennictwie) i szykowac sie na powrot do stanu wyjsciowego – czekanie w kolejce po ulubione mydelko fa, Wiesia mydelko.

 92. …że nie potrzebuje jankeskich baz , to ż y d k i dawaliby Polsce Patrioty za darmo…napisal Wiesio, czy przepisal Wiesio lub wieski……lub klawiszowcy…..

 93. sztubak
  6 marca o godz. 15:28

  zgodnie z Ustawami Republikańskimi zawieranymi pomiędzy naszymi wschodnimi sasiadami a Polską, wszelkie roszczenia zostały ustalone, i scedowane na konkretne podmioty.

  Podobne regulacje tyczyły mienia firm i prywatnych właścicieli zachodnich.
  Odszkodowania zostały wypłacone jeszcze za Gomułki.

  W obu przypadkach regulacje tyczyły SPADKOBIERCÓW.

  Hucpa jaką robi kilka firm żerujących na holocauście polega na czym innym.
  Organizacje mają mieć prawo do mienia bezspadkowego.
  W żadnym systemie prawnym świata, nie ma takiego rozwiązania.
  Żydzi mają byc potraktowani WYJĄTKOWO…

 94. Wiesio oszlal i produkuje hasla z ulic paryskich i niemicckich z roku 1968. jak smieszny jest Wiesio po latach, tak smieszne sa dzisiaj postaci z filmu Bertolucciego „Marzyciele”
  „Die Träumer” biegajacy po Paryzu. Miasto piekne, postaci piekne, jednak z dziesiejszej perspektywy smieszne.

  Dla czego Wiesio naraza sie na smiesznosc. wystarczlyloby poqwiedziec czy lubi kapuste czy kalafior.

 95. Z dystansu
  6 marca o godz. 15:41

  Jest bardzo proste rozwiązanie.
  Polska może uzyskać status Austrii, czy Szwecji.
  Nie musimy wchodzic pod czyjąkolwiek kuratelę.
  Przypuszczam że takie rozwiązanie pasowałoby i naszym południowym sąsiadom.

  Handlować, budować, dorabiać się.
  A nie brać udział w wojennych igrzyskach.
  Nie ma powodu by ginąć za cudze interesy.

 96. guzdra
  6 marca o godz. 14:52

  Dzięki ponowne. Masz rację, że zamiast zajrzeć do wyszukiwarki czasami zadajemy proste pytania na blogu, niepotrzebnie rozwijając wpis. W tym przypadku jednak otrzymałem dwie ciekawe informacje i to procentuje. Szacun!

 97. Banderowskie szambo wybiło we Lwowie.A ukraińskie lobby w PO martwi się o zakaz wstępu do Trumpa z wyboru Putina jak mawiają prawicowe media.Czy Związek Ukraińców w Polsce będzie milczał jak KK w czasie okupacji.Tak sobie myślę jaką rolę spełni 2 mln tzw.uchodzców w godzinie próby.Oni już tu są !

 98. @ Saldo mortale, 6 marca o godz. 15:44

  Wiesio doskonale pojmuje, że cierpliwe i uporczywe słanie toksycznych bzdur, jak kropla drążąc skałę, zyskuje pełnoprawne obywatelstwo w dyskursie.
  Wreszcie ze skały, polemizującej z kroplą, nie zostaje nawet proszek na karaluchy.
  Pozostaje natomiast, w roli rozgrywających głupich Poljaczków, Wiesio i jego kompania.
  Mortale, jak najbardziej, ale jakie to saldo?

 99. Klasyka propagandowych fake news:

  Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają szans na wizytę w Białym Domu, dopóki w ustawie o IPN nie będą wprowadzone zmiany – donoszą dziennikarze.
  Amerykanie ostrzegają, że „jeśli polska prokuratura zacznie ścigać na postawie ustawy o IPN jakiegokolwiek obywatela USA, to skutki będą dramatyczne” – dowiadują się nieoficjalnie.
  Z ich informacji wynika, że padła też groźba finansowa – blokady finansowania wspólnych projektów wojskowych.
  – Igranie bezpieczeństwem Polski, PiS zrujnował relacje z USA – komentuje były szef MON Tomasz Siemoniak.

  Co za precyzja i rzetelność!

 100. Hartman opublikował parę dni temu test na inteligencję, takie maleńkie topsy-turvy, mające na celu dokonanie wirtualnej wiwisekcji biorących udział w eksperymencie mózgownic.

  Znana radziecka pinda blogowa zdała celująco, błyskawicznie przynosząc w pyszczysku dobrą nowinę: „a widzicie?”.

  Wygrała zdecydowanie, dowalając zarówno wynalazcy amoniaku oraz dystrybutorowi kropelek na uspokojenie, którzy testy ewidentnie przespali.

 101. SŁOWIANIN STANISŁAW
  6 marca o godz. 14:12

  Mój komentarz
  Przygotowanie nowelizacji ustawy o IPN przypomina przygotowanie lotu do Smoleńska.
  Wykonanie również w obu przypadkach było fatalne dla państwa, dla wizerunku Umęczonej.

  Polska stała się siedzibą pokręconych polityków, którzy zamienili katastrofę komunikacyjną samolotową na wielowybuchowy (skrzydłowo-statecznikowo-salonikowo-kadłubowy) zamach oraz twierdzą w przypadkach łamania przez siebie konstytucji, prawa i międzynarodowych stosunków jedno i to samo – nic się nie stało, mamy rację. Słowem palą głupa.
  W niemieckim języku jest przysłowie o mieniu racji, w którym występuje pytanie – czy inni uznali tę rację.

  Co można przypisać Jarosławowi Ka? Jak na razie jedno jest pewne – Kaczyński otwiera wciąż nowe fronty konfliktów, na wszystkich przegrywa i nie zanosi się na to, by miał przestać. To uporczywe wzniecanie nowych konfliktów kojarzyć można tylko z jednym – z obsesją.

  Łatwość z jaką Jarosław Ka wchodzi na konfliktowe obszary w polityce międzynarodowej świadczy o jego ignorancji politycznej, nikłej wiedzy o świecie, o jego oszczędnym myśleniu poza jednym typem myślenia – myśleniem manipulatywnym. Sprawa, chociaż dziś tak jeszcze nie wygląda, jest poważna.
  Pzdr, TJ

 102. wiesiek59
  6 marca o godz. 15:32
  Saldo mortale
  6 marca o godz. 15:20

  Panie filosemita…..

  Nie interesuje mnie ta nacja w jakiś szczególny sposób.

  Interesy Polski leżą moim zdaniem całkiem gdzie indziej, niż nad morzem śródziemnym czy za Atlantykiem.

  Liczy się bilans handlowy, w którym Izrael czy USA jest na dalekich pozycjach w wymianie.”

  Przecież interesuje pana nacja – sowiecka się nazywa , pan się nie wypiera , wszyscy i tak wiedzą ;-(

  Nie chodzi o żaden bilans handlowy , chodzi o to by nie chodzić w walonkach i onucach . Lubi pan onuce ?

  A gdzie te interesy leżą ? Nie w Moskwie czasem , panie ” towariszczu ” ?

 103. @ls42

  Skoro mam do czynienia z gościem (blogowym) nie odwołującym się bez potrzeby do godności osobistej, to pozwolę sobie na kilka uwag ułatwiających (szczególnie osobom mieszkającym poza Polską) wspomagane automatyczną korektą stosowanie swoiście polskich liter, oraz orientację co do tego co dzieje się na polskim podwórku.

  Ze względu na potrzebę ograniczania się do jednego aktywnego (pokazywanego w czerwieni) adresu internetowego wskazówki będą umieszczane w osobnych kolejnych moich komentarzach.

  Zaczynam od proponowanego angielskojęzycznego (ponoć źródłowego) tekstu:

  https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14236/language-packs

  https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14236/language-packs

 104. przez nieuwagę wkleiłem dwa razy tekst adresu komputerowego i tamten wadliwy komentarz chyba nie dożyje chwili publikacji.

  Oto ta treść bez powtórzenia adresu:

  @ls42

  Skoro mam do czynienia z gościem (blogowym) nie odwołującym się bez potrzeby do godności osobistej, to pozwolę sobie na kilka uwag ułatwiających (szczególnie osobom mieszkającym poza Polską) wspomagane automatyczną korektą stosowanie swoiście polskich liter, oraz orientację co do tego co dzieje się na polskim podwórku.

  Ze względu na potrzebę ograniczania się do jednego aktywnego (pokazywanego w czerwieni) adresu internetowego wskazówki będą umieszczane w osobnych kolejnych moich komentarzach.

  Zaczynam od proponowanego angielskojęzycznego (ponoć źródłowego) tekstu:

  https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14236/language-packs

 105. W 1880 r. John Swinton, szkocko-amerykański dziennikarz i wydawca, w czasie jednego z bankietów, kiedy zaproponowano wzniesienie toastu za niezależną prasę, nie wytrzymał i wygarnął zebranym:

  „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane.

  Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję.
  Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach.

  Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny.

  Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co się sprowadza do tego samego – za swoją pensję.

  Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc za szaleństwo wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis!

  My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”.
  ===========

  Tyle w temacie….

 106. Wiesiek
  Łżesz jak bura suka towarzyszu . Zarówno Szwecja jak i Austrią są krajami demokratycznymi , a wiec hołubią znienawidzonemu przez ciebie systemowi politycznemu.
  Oba kraje należą także do „brukselskiego kołchozu” , którego jedynym celem jest dojenie krajów członkowskich i ty nagle chciałbyś aby Polska była taka sama , przecierz jest.
  To członkowstwo w NATO Polski tak cię boli , ale tu wystarczy zainteresowć się dobrosąsiedzkim stosunkami Ukrainy z Rosją. Krajowi któremu zachciało się także niepodległości i nie należy ani do UE, ani do NATO i jak Rosja z wdzięczności z nim sie obchodzi i do dzisiaj katuje go wojną domową.
  Taki los marzy ci sie dla Polski ?

 107. @ls42

  Następnie proponuję rowinięty tekst.

  https://support.microsoft.com/pl-pl/help/3109596/language-packs-and-language-interface-packs-are-available-for-windows

  Z regionalizacją multimediów spotykam się najczęściej przy próbach skorzystania z filmiku jutubkowego nie przeznaczonego dla użytkownika zlokalizowanego w Polsce.

  Zainstalowanie pakietu językowego w ustalonym języku zależy od regionalnego przypisania komputera osobistego. Wersje polskojęzyczne firmowe nie mają ograniczeń co do wyboru drugiego języka używanego na danym komputerze (pomijam tu kwestię wielu różnych użytkowników tego samego komputera).

  Postaram się w następnym komentarzu umieścić odesłanie do polskojęzycznej wersji artykułu.

 108. Z dystansu
  6 marca o godz. 17:05

  Z demokracji nie wynika nic.
  Z neutralności sporo.
  Spora część naszych ponoć sojuszników, nie jest demokratyczna.
  Łączą nas z nimi jedynie interesy.

  Oczywiście, nie nas jako Polski.
  USA, Brytania, czy Francja, Włochy, nie jest brzydliwa w doborze swoich wasali.
  Przynależność do tego międzynarodowego gremium globalnych terrorystów ma nas nobilitować?
  Pan wybaczy, ale to jakiś żart.

  Ponosić koszty bez jakiegokolwiek zysku?
  Niby można, tylko po co?

 109. blackley
  6 marca o godz. 16:39

  Pan jako wytrawny biznesmen, powinien wiedzieć lepiej, jak się robi interesy.
  A gdzie leżą ich skutki, to oczywiste.
  NA KONTACH….

  Z pana zdaje się taki biznesmen, jak z koziej d…trąba….
  Może sobie pan pogra na kobzie, przytupując do rytmu onucami?
  Albo, gumofilcami?
  W ostateczności, mogą być kierpce…..

  Ps.
  Pana wycieczki zaczynają być nieco głupawe.
  Brak argumentów zawsze powoduje włączenie argumentacji ad personam.

  Ludzie myślcie, to nie boli.
  Ale, nieprzyzwyczajonym, szkodzi……
  Pan jest zdaje się klasycznym takim przypadkiem.
  Przyzwyczajony do posłuchu samiec alfa, dusza towarzystwa, przekonany o własnej genialności……
  We własnym środowisku zapewne pan taki jest.
  Na bezrybiu, i rak ryba….

  Pozwoliłem sobie na dygresje osobiste, które generalnie ganię, z jednego względu.
  Pan robi takie wisty zdecydowanie za często.
  Można być w sporze kulturalnie, albo po chamsku.
  Pana wybór.

 110. I bardzo dobrze….
  Biały Dom zamyka drzwi przed najważniejszymi polskimi politykami (GW,6.03)

 111. @ls42

  Ze względu na to, że pakiet językowy pozwala ustawiać język domyślny dla całego Windows 10, to możemy pokusić się o zainstalowanie oprogramowania dostarczającego wiadomości dla znajdującego się w Polsce użytkownika.

  Gdy mój komputer zarządzany przez system operacyjny Windows 10 startuje to w prawym dolnym rogu ekranu powitalnego (proszę nie mylić z ekranem Pulpitu ) wyświetla mi się napis POL.

  Częste na tym blogu usterkowanie gości blogowych używających tylko alfabetu angielskiego to irytująca pretensjonalnością fraszka. Wydaje mi się, że goście En passant są odcięci od doniesień na polskojęzyczną scenę szumu informacyjnego. No bo co może obchodzić pasjonata futbolu amerykańskiego mieszkającego w Las Vegas kłopot z prowadzeniem biznesu przez żonę polskiego kopacza piłki Roberta Lewandowskiego oraz krakowska burda między kibicami Cracovii i Wisły Kraków.

  Ostatnio nieobecna tu @404 lepiej wie co w Detroit niż na Bliskiej Białołęce.
  A tam budowane są osiedla bez żłobków, bez placów zabaw, bez parków osiedlowych, bez szkół i bez sensu. A drogość domów w Londynie mnie mało obchodzi, bo tam jest dobrze zorganizowana obsługa bezkrwawego wyrzucania na peryferia niepłacących czynszu.

  Bardziej mnie interesuje to, czy Ewangelista Mateusz Drugi Marzyciel przyzna, że na śmieciówkach Prawdziwych Polaków zatrudniali Prawdziwie Katoliccy Polacy.

  A ja jestem wyznania nijakiego i mieszkam poza przedwojennymi granicami Warszawy w bloku zbudowanym po Pogromie Kieleckim i otoczonym małymi trawniczkami skąd ustawicznie wykradane są nowe nasadzenia. Bo to wina tych siedmiu Inuitów przysłanych nam z Calgary przez starozakonnych banksterów.

  Na tym blogu jest publikowane wiele tekstów dyktowanych przez grafomanię wydaną za mąż za przymus opisywania krzywd jakie Mazurom wyrządzali Krzyżacy. Nuda.

 112. Wiesiek
  To przecierz o tym gadamy
  Jak ci demokratyczne towarzystwo nie odpowiada , to marsz do Moskwy , tylko najpierw wytłumacz reszcie swoim rodakom , jak wam tam dogodzą.
  Moskwa nigdy nie shańbiłaby sie popieraniem ludobojców , bo to z niej , z samego jej przyrodzenia, wypływa całkiem naturalnie same dobro , a demokracja niesie ze sobą tylko zło .
  Marsz z wami szmaciarzami do Putina , może jak sie ukorzycie , to przyjmie was z litości.

 113. „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane.”
  (John Swinton, 1890)

  nic dodac nic ujac.

 114. komentarz z GW (17:49)

  Franek.Dolas06.03.2018, 16:25
  Ludu Polan, wstajesz z kolan!

 115. Putin ma mniej na sumieniu niż Pius XII i jego gwardia przyboczna razem.Gdyby tak na Sądzie Ostatecznym położyć wzajemne grzechy na szali to po stronie papieża szala musi mieć średnicę globu.W Watykanie nie ma demokracji dlatego katolicy rządzą po omacku.Od pomysłu prezesa do reprymendy jankesów.Tak sobie myślę bo lubię ruskie pierogi choć to myląca nazwa.Ale mają rosyjską duszę.

 116. Wiesiek
  Czasy się zmieniły i nawet dureń twojego pokroju , dzieki pluralizmowi „polityki” może produkować publicznie swoje bzdety i równocześnie glądzić na demokracje , ze niby „ mądremu” szkodzi .
  W twoim ukochanym systemie politycznym juz dawno zamknięto by ci pysk i jeszcze napiętnowano by jako wroga ludu.

 117. Z dystansu
  6 marca o godz. 17:56

  Bądź uprzejmy mi wyjaśnić, czym się różnią kraje demokratyczne od niedemokratycznych.
  oczywiście nie w sferze słów, tylko działań…..

  Poza frazesami, różnice sa z mojej perspektywy bardzo niewielkie.
  Z punktu widzenia praktyki zaś, kraje demokratyczne uczestniczą od 70 lat w ciągu konfliktów zbrojnych, we wszelkich zakątkach świata, TŁUMIĄC ruchy demokratyczne zbrojnie.
  Palma pierwszeństwa w handlu bronią jest dzierżona przez kogo?
  Który z demokratycznych przywódców Zachodu nie ma trupów na koncie, idących w miliony?

  Tak więc, bajać to my, ale nie nas….

 118. @ P. Lazarowicz :

  Jak pan zauwazyl dotychczas stosowane narzedzia sluzace do niedopuszzczsnia do sytuacji opowiadania o polskim udziale w zagladzie Zydow nie dzialaja.
  Moze pan ma jakis lepszy od sankcji karnej sposob by to rozwiazac?”

  Może Pan ma pomysł w jaki sposób polski sąd (po ewentualnym wydaniu skazującego wyroku) taki wyrok wyegzekwuje na obywatelu Argentyny?? Wyśle tam komandosów, żeby go porwali ???.
  P. S tzw żołnierze wyklęci zabici przez UB w roku 1950 nie reprezentowali Państwa Polskiego,. Reprezentowali jedynie siebie. AK została rozwiązana zimą 1945, po wyzwoleniu Warszawy a Rząd Londyński nie wyrażał zgody na walkę zbrojną z nowymi władzami Polski

 119. Wiesiek
  Tłumoku jeden
  a „zimna wojna” i konflikty zastępcze to czyja wina ?
  Oczywiście kolonialistów , bo CCCP niosła ze sobą sama słodycz ?
  Z trupami to możesz sie licytować z twoimi sowieckimi mocodawcami .
  Ja wolę żyć w demokracji , z której ty tutaj też robisz użytek , bo w dyktaturze , ty wiesz , juz dawno zatkano by ci mordę.

 120. HOW THE FAKE NEWS IS BORN

  Polityka (w tytule swojego artykułu):
  BuzzFeed potwierdza: USA wprowadzają retorsje wobec Polski

  BuzzFeed:
  „The US (…) rolled out diplomatic sanctions against Poland last month in response (…) – the Polish outlet Onet Wiadomości reportedTuesday.
  (…)
  Onet reported that it had obtained a memo (…)
  A source based in Warsaw with knowledge of diplomatic discussions confirmed the Onet report to BuzzFeed News on the condition of anonymity.”


  Oto jak nisko upadła „Polityka” (o Onecie nawet nie wspominam.)

 121. Z dystansu
  6 marca o godz. 18:10

  Przed kilku laty, pana teksty cechowały się kulturą, merytorycznością, wiedzą, klasą.
  Obecne, prymitywizmem, chamstwem, insynuacyjnością, bezradnościa intelektualną.
  Skąd taka zmiana?

  Nick zobowiązuje……
  I nie jest usprawiedliwieniem choroba postępująca, niszcząca pański intelekt.
  Więcej DYSTANSU…..

  O wojnach zastępczych i ich genezie, można podyskutować.
  Nie wszyscy ludzie chcą żyć pod amerykańskim butem, ciężkim w wielu regionach świata.
  Tez marzą o wolności, czy samostanowieniu, tłumionym przez kacyków na pensji kilku zachodnich krajów.
  Oni z tych sum nie mają nic…..
  Temat jest panu znany, czy niekoniecznie…..?

  Zimna Wojna skutkowała sponsorowaniem naszych przeklętych przez zachód.
  Skutek- z 50 000 niepotrzebnych śmierci.
  W innych krajach, innych jurysdykcjach, skutki takiego sponsoringu szły w miliony.
  Więc pytam, pan jesteś niedoinformowany, tendencyjny, czy po prostu głąb?

 122. Mad Marx
  6 marca o godz. 18:22

  Zastosować można prosty wzorzec.
  Porwanie Eichmanna…..
  Uczmy się od naszych „sojuszników”…..
  Argentyna to ciekawy kraj.
  A przecież Mossad z tego kraju porwał kata i osądził u siebie.

  Też nieznany szczegół?

  Inny nasz sojusznik, zabił Bin Ladena na terenie innego kraju.
  Wolno mu więcej?

  Kto wydaje licencje na zabijanie?
  Może wykupimy?
  Albo sami sobie przyznamy, prawem kaduka?

 123. Arogancja Wieśka wzniosła się na wyżyny.
  Pzdr,TJ

 124. hetajr
  6 marca o godz. 17:31
  Levar
  5 marca o godz. 12:25

  Po lekturze „Okrzyków pogromowych” i „Miast śmierci” nie miałem siły na lekturę:
  https://aros.pl/ksiazka/jak-polacy-niemcom-zydow-mordowac-pomagali

  Dzięki Panu mogłem wreszcie tę książkę zamówić, za co serdecznie dziękuję!

 125. Wiesiek
  Poza osobistymi wycieczkami zero merytoryczności , otchłań sowieckiej sklerozy.
  Czyta sie z żalem po uniesieniach brzytwy Ockhama .

 126. @ls42

  Jeszcze raz o EOT jako wstęp do opisu dopuszczalnych wyróżnień w komentarzach na tym blogu.

  Tu pojawia się .eot jako rozszerzenie nazwy pliku.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Web_Embedding_Fonts_Tool

  Pochylanie i wytłuszczanie tekstu w komentarzu umieszczanym na tym blogu wymaga uwagi. Wspominałem kilkakrotnie o blogach, na których taką edycję wspomaga autor skryptu blogowego. Wówczas można wskazać tekst do wyróżnienia, a program sam wstawi znaczniki jakie pokażę w następnym komentarzu.

  Popularne wstawianie buziek (ang.: smiles) jest prostsze.

 127. Wiesiek
  Jacy inni ,
  wasi tez znowu i to w Londynie .
  Włącz telewizor

 128. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych 28 lutego br. podjął decyzję o złożeniu wstępnej, niewiążącej, wspólnej z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) oferty zakupu 71,7 proc. udziałów w Tel Aviv Stock Exchange („TASE”) – poinformowała spółka we wtorek w komunikacie.
  http://forsal.pl/finanse/gielda/artykuly/1109160,gpw-zlozyla-oferte-zakupu-71-7-proc-udzialow-gieldy-w-tel-awiwie.html
  ========

  PO CO?
  By wyprowadzić kasę za granicę w majestacie prawa?
  Kolejny gruby przekręt?

  Trzymałbym się od tego kraju z daleka.
  Tym bardziej, że jego przyszłość według Kissingera jest niepewna.
  no, chyba że nasi giełdowi spekulanci mają w tym OSOBISTY interes.
  Wówczas powinno wkroczyć któreś z tak licznych trzyliterowych akronimów.
  ABW, CBA?

 129. Pogrubianie
  (Uważnie proszę przyjrzeć sie pierwszej części artykułu.
  Reszta jest poza tematem doradzania komentatorom blogowym.)

  http://www.kurshtml.edu.pl/html/pogrubienie,tekst.html

 130. Z dystansu
  6 marca o godz. 19:01

  Pana utożsamianie się z nową ojczyzną zaczyna być żenujące.

  A co do Londynu……
  Pieprznięcie Kalibrem byłoby lepsze.
  Hellfire są stosowane na okrągło.
  Osób postronnych unicestwianych w ten sposób, są tysiące, i nikogo to nie wzrusza.

  Umie pan LICZYĆ?
  Tak pytam….

 131. mag
  6 marca o godz. 12:59

  „Jedyne, o co mam do niego wielki żal, to wyrzucenie z wojska oficerów żydowskiego pochodzenia w 1968.”

  Tutaj więcej na ten temat. Ciekawość budzą pierwsze trzy ofiary czystki.

  https://sztetl.org.pl/pl/slownik/czystka-antysemicka-w-wojsku-polskim-1967-1968

 132. tejot
  6 marca o godz. 18:59

  Tak, to rozzuchwalenie i arogancja Wiesia, wynikająca ze słusznego klasowo i popłatnego ekonomicznie zlecenia udziału w rekonstrukcji Marca.
  Wiesio budzi się do wiosny życia, po 50 latach; ot taka ciepłowojenna odwilż pod towarzyską (towarzysze!) maską Wiesia.
  Kolejna odsłona Moczarów pod Grunwaldem w Rzeczywistości, albo Katowickie Forum Partyjne apiat’.
  No i wozduch wumla, jak duch gwozdika do trumny syjonizmu pod Syjamem.
  Śle kretyństwa, lecz trujące na śmierć i życie, jak za życia.

 133. Śmieszki
  (Powszechnie używana jest zawężająca nazwa buźki.
  Tymczasem – a żyję sporo lat – pierwotny zakres obrazków pokazywał różne nieruchome miny, a teraz może to być tańcząca pani z ukrytym urokiem twarzy)

  https://support.skype.com/pl/faq/FA12330/jaka-jest-pelna-lista-emotikonow

  Gadatliwie guzdrzący się mądrala Wasz -| B-| 8| B| 8=| B=| pozdrawia zwolenników wyższości formy nad treścią. Badania nad lekiem na taki przerost są do dziś jałowe.

 134. hetajr
  6 marca o godz. 19:15

  https://wolnemedia.net/marzec-1968-narodowa-tragedia-zydow/

  Masz tu znacznie dłuższy tekst, ze znacznie większą kategorią represjonowanych Żydów.
  Łącznie, maksymalnie 11 000.
  Tragedia.
  Pozbawiono ich stanowisk kierowniczych…..

  Większość odnalazła się w USA, Szwecji, Izraelu.
  Tęgie to głowy były- bezsprzecznie.

  Ta sytuacja kojarzy mi się ewidentnie z podobnym ewenementem.
  Mc Cartyzmem.
  Nawet metody działania były tożsame.

  To że ta fala dotarła do Polski później, jest raczej normą.
  Zawsze ZACHODNIE WZORCE TRAFIAJĄ DO NAS Z OPÓŹNIENIEM.

  „Pawiem Narodów byłaś, i papugą”…..

 135. Wiesiek jak samotny bohater-rewolucjonista, ścina po kolei wrogów, tumani, przestrasza, insynuuje, pali głupa, donasza, instruuje, a na końcu cepem bam i już trzy punkty sobie mam.
  Pzdr.TJ

 136. Wieśka
  już na nic nie stać poza osobistymi wycieczkami .teraz moje miejsce zamieszkania mu jeszcze nie pasuje .
  Ja osobiście polecam dla niego Rosję , to wszyscy będziemy mieli spokój , a Wiesiek wreszcie będzie na właściwej stronie , gdzie demokracja napewno mu nie zagrozi .

 137.                Żarty na bok (prawy)!

  Pozostańmy na marginesie Skype’a.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_emotikon%C3%B3w

  @ls42

  Zalecam poczytania tekstów przybliżających pojęcia hypertekstu oraz HTML5.

  Pełno tego w sieci.

 138. Taką anegdotkę kiedyś wyczytałem…..

  Paru panów spiera się, jaki zawód świata był pierwszy….
  -chirurg, ktoś to żebro z Adama wyjął, i zrobił kobietę.
  -architekt, ktoś zaprojektował ten świat, uwolnił od chaosu.

  -kto stworzył chaos?
  Zapytał POLITYK…..
  =========

  Z całym należnym ci szacunkiem, jako człowiekowi mądremu.
  Kto rozpoczął osobiste wycieczki?
  Ja?
  Raczej nie przypuszczam.
  ========

  tejot
  6 marca o godz. 19:38

  Bardzo proszę nie używać moich zwrotów w swoich wpisach.
  Na przykład „palenie głupa”.
  Nie udzielam licencji.
  =========

  Gekko
  6 marca o godz. 19:29

  Pan zdaje się dość słabo jest obeznany z historią i psychologią.
  Więc jest niekoniecznie uprawniony do zabierania głosu.
  Jeżeli już, proszę merytorycznie.
  Co się KONKRETNIE panu nie widzi?
  Związki przyczynowo skutkowe?
  Korelacja zdarzeń?
  Następstwa działań?

 139. @Wiesiek59

  „Pan zdaje się dość słabo jest obeznany z historią i psychologią.
  Więc jest niekoniecznie uprawniony do zabierania głosu.”

  @Wiesiek59

  … jest za to doskonale obeznany z historia, psychologia, mitologia, archeologia srodziemnomorska, chirurgia twarda, mniemanologia porownawcza, astrofizyka, ekonometria i baletem klasycznym. W kazdej dziedzinie i na kazdy temat wypowiada sie w sposob autorytatywny. A skad wiadomo, ze @wiesiek59 jest Autorytetem? No jak to skad: Przeciez @Wiesiek59 powoluje sie na solidne, naukowe zrodla. Na przyklad – na Marka Webera z IHR (Institute for Historical Review).

  Wiesiowe autorytety:

  „Institute for Historical Review[edytuj]
  Institute for Historical Review (IHR) – założona w 1978 w Kalifornii, organizacja propagująca negacjonizm. IHR jest jednym z wiodących ośrodków negacjonistycznych na świecie. Po zlikwidowaniu w 2002 wydawanego przez organizację pisma Journal of Historical Review IHR publikuje swoje materiały w internecie.
  1978 IHR ogłosił 50.000 USD nagrody dla każdego, kto jest w stanie udowodnić fakt istnienia nazistowskich komór gazowych i zagłady Żydów. Pozwany w 1980 przez Mela Melmersteina, IHR przegrał z nim w 1985 głośny proces i został zmuszony do wypłacenia mu nagrody.

  W roku 1984 wybuch zniszczył budynek Instytutu oraz jej księgozbiór[1].
  Z Institute for Historical Review współpracowali m.in. David Irving, Robert Faurisson, Ernst Zündel, Fred Leuchter, Arthur Butz, i Ahmed Rami.”

  Mark Weber (wykrecil sie wysoka grzywna)
  David Irving (siedzial w pierdlu za klamstwo oswiecimskie)
  Ernst Zündel (siedzial w pierdlu za klamstwo oswiecimskie i antysemicka propagande)

  Ahmed Rami. (siedzial w pierdlu za antysemicka propagande)

  @Wiesiek59 – Piekny Umysl – i jego druzyna – to zaiste prawdziwa ozdoba tego bloga.
  Kropka nad „i”.

 140. Doskonaly pomysl, w koncu to oczywista oczywistosc, ze zamieszczenie materialu o Jedwabnem to Wyjatkowo Potworna Antypolska Zbrodnia, znacznie gorsza niz czyny, ktorych dopuscil sie Eichmann.

  Tyle tylko, ze jak juz @Wiesiek59 przekona do swojego pomyslu Wladze Odnosne – to bedzie trzeba wsadzic w worek i przywiezc do Warszawy znacznie wiecej Wrogow Narodu niz tylko tych z Paginy. Tak sie bowiem sklada, ze w Argentynie publikacje Paginy opublikowano jeszcze w kilkunastu miejscach:

  „Masowe publikacje tekstu o antysemityzmie Polaków. To odpowiedź na pozew Reduty Dobrego Imienia

  Argentyńskie media w geście solidarności z dziennikiem „Pagina12″ zaczęły masowo publikować artykuł o zbrodni w Jedwabnem z grudnia 2017 r. wraz ze zdjęciem. To reakcja na pozew złożony przez fundację Reduta Dobrego Imienia, która jako pierwsza wykorzystała nowelę ustawy o IPN.

 141. @Wiesiek59

  „Eichmanna”

  Doskonaly pomysl, w koncu to oczywista oczywistosc, ze zamieszczenie materialu o Jedwabnem to Wyjatkowo Potworna Antypolska Zbrodnia, znacznie gorsza niz czyny, ktorych dopuscil sie Eichmann.

  Tyle tylko, ze jak juz @Wiesiek59 przekona do swojego pomyslu Wladze Odnosne – to bedzie trzeba wsadzic w worek i przywiezc do Warszawy znacznie wiecej Wrogow Narodu niz tylko tych z Paginy. Tak sie bowiem sklada, ze w Argentynie publikacje Paginy opublikowano jeszcze w kilkunastu miejscach:

  „Masowe publikacje tekstu o antysemityzmie Polaków. To odpowiedź na p.o.zew Reduty Dobrego Imienia
  bas/2018-03-04, 21:52
  Argentyńskie media w geście solidarności z dziennikiem „Pagina12″ zaczęły masowo publikować artykuł o zbrodni w Jedwabnem z grudnia 2017 r. wraz ze zdjęciem. To reakcja na p.o.z.ew złożony przez fundację Reduta Dobrego Imienia, która jako pierwsza wykorzystała nowelę ustawy o IPN.”

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-04/masowe-publikacje-tekstu-o-antysemityzmie-polakow-to-odpowiedz-na-p.o.zew-reduty-dobrego-imienia/

  Antypolscy Zbrodniarze mnoza sie jak kroliki, przybywa ich w postepie geometrycznym. Nawet „Najwyzszy czas” to zauwaza:

  „Tego PiS się nie spodziewał. Prezes Kaczyński znów będzie miał powody do wściekłości. Po tym jak Reduta Dobrego Imienia pozwała argentyński portal Pagina12, tamtejsze media w geście solidarności zaczęły przedrukowywać jego tekst tekst. W Argentynie niespodziewanie rozpętała się wielka antypolska nagonka.

  By wykazać, że ustawa o IPN jednak działa, Reduta Dobrego Imienia spróbowała przy okazji wejścia w życie jej nowelizacji pozwać argentyński portalu Pagina12 za użycie zdjęcia zabitych żołnierzy wyklętych w tekście o mordowaniu Żydów w Jedwabnem ”

  Wyglada na to, ze do postawienia przed sadem wszystkich Antypolskich Zbrodniarzy beda potrzebne dosc znaczne sily – w/w Zbrodniarzy jest sporo. Eichmann byl jeden. A przeciez ANtypolscy Zbrodniarze sa nie tylko w Argentynie. Chyba tego Lapida tez nalezy postawic przed sadem? W kazdym razie w calej Argentynie placz i biadanie. Wszyscy maja cykora. A w Izraelu jeszcze gorzej. Lapid ze strachu wlazl pod stol i piszczy: „Aj waj ja sie boje”.

 142. Totalne i kompletne jaja – na tym forum „moderacja” nie zezwala na uzycie slowa p.o.z.e.w.

 143. teodor
  6 marca o godz. 20:18

  To jednak można wsadzać za poglądy?
  Typu „kłamstwo oświęcimskie”?

  A czy to się różni od ustawy o IPN?
  Innym wolno WIĘCEJ?

  Pan zdaje się niekoniecznie jest za równouprawnieniem poglądów, teorii, dociekań.
  jest raczej właścicielem JEDYNEJ PRAWDY.
  Tyle że niezbyt przekonującej.

  Może pan ją zachować dla siebie.
  Mnie nie przekonuje.
  Nie mam obowiązku być jej wyznawca.
  Jako że jest to III Prawda Tischnera.

  Proszę zauważyć, że co do baletu, folkloru, muzyki, się nie wypowiadam…..
  KAŻDY inteligentny człowiek zna swoje ograniczenia.

 144. teodor
  6 marca o godz. 20:22

  Na tym właśnie polega dowcip.
  Tzw. „DEMOKRACJE” mogą wszystko i wszędzie.
  Innym, wolno mniej…

  Właściciele mediów mogą sporo, lecz nie wszystko.
  I nie wszystkie są kontrolowane przez przedstawicieli twojej nacji.
  Wiec powstaje problem.
  CZYJA prawda?
  Ta Tichnera na pewno wygra.

 145. Radujmy się. Tu wyklęci, tu ratujący, we łbie się miesza.

  Sejm przyjął we wtorek ustawę ustanawiającą 24 marca Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Dzień ten będzie miał charakter święta państwowego. Prace nad projektem ustawy zainicjował prezydent Andrzej Duda.

  http://fakty.interia.pl/polska/news-24-marca-narodowym-dniem-pamieci-polakow-ratujacych-zydow,nId,2553785

  Juz sobie wyobrażam te huczne obchody.

 146. @Nefer

  Ja mysle, ze warto ustanowic Narodowy Dzien Kapusia-Donosiciela. Takiego kapusia-donosiciela, co to jak gdzies wytropi Wroga Narodu – to od razu zapitala z donosem.

  A jak nie dzien – to chocby medal Zasluzonego Szmalcownika. Albo Odznake Konfidenta.

  No dobra, Zatroskana Obywatelko. Zapitalaj z donosem bo inaczej wyjdziesz z wprawy.

 147. @Wiesiek59

  „Wiec powstaje problem.”

  Problem jest calkiem spory, bo nawet w dalekiej Argentynie Wyjatkowo Potworni Antypolscy Zbrodniarze mnoza sie w postepie geometrycznym. Sporych sil bedezie trzeba uzyc, zeby ich wszystkich powsadzac w worki, przywiezc do waszej stolicy i urzadzic pokazowe procesy.

  A na Argentynie swiat sie nie konczy. Przeciez Obama, byly szef FBI i jeszcze paru gostkow w Ameryce dopuscilo sie Antypolskiej Zbrodni poprzez uzycie tej frazy o obozach, za ktora grozi trzy lata pierdla. I ktora nadal widnieje czarno na bialym w „Medalionach” Nalkowskiej. Bedzie trzeba te „Medaliony” wpisac w Rejestr Ksiag Zakazanych. No i wyslac bryfade komandosow, zeby opanowali bilbioteke Kongresu celem zniszczenia wszystkich istniejacych tam egzemplarzy „Medalionow” i „Sasiadow”.

  No i chyba osobny oddzial trzeba rzucic na Princeton, przeciez Zbrodniarza Grossa tez trzeba „pod sad”?

 148. wiesiek59
  6 marca o godz. 20:33…………………………………………………………………………………………………………………………………..Najwazniejsze jest, ze Polacy nie traktowali Zydow gorzej, niz Izraelczycy Palestynczykow.

 149. Najwazniejsze jest…

 150. @Wiesiek59

  „To jednak można wsadzać za poglądy?
  Typu „kłamstwo oświęcimskie”?”

  To zalezy. Na przyklad w Anglii nie mozna. W Austrii mozna. Nikt sie Irvingiem nie interesowal, dopoki glosil klamstwo oswiecimskie w Anglii. Nie naruszal tamtejszych przepisow. Facetowi sie nudzilo, wiec sie wybral do Austrii. Sam z wlasnej i nieprzymuszonej woli wybral sie tam, gdzie klamstwo oswiecimskie jest karane wiezieniem. A ze je glosil publicznie, to w koncu dostal to, czego szukal.

  Ahmed Rami to co innego. W Szwecji swoboda wypowiedzi jest wieksza. Klamstwo oswiecimskie zadnego paragrafu KK nie narusza. Nielegalne jest natomiast nawolywanie do nienawisci rasowej. Jak ktos Systematycznie drze ryja na temat „zydowskich zbrodniarzy” ktorzy popelniaja „zydowskie zbrodnie” bo ich do tego popycha „talmudzia nienawisc”, to sie trafia do pierdla. Znaczy za kratki.

 151. @wyzysk

  ” Polacy nie traktowali Zydow gorzej, niz Izraelczycy Palestynczykow.”

  To oczywista oczywistosc. Przeciez to w zadnym wypadku nie obciaza Polakow, ze poltora tysiaca „zydkow” zostalo zamor… sorki, _zlikwidowanych_ w oblanej benzyna stodole. Po pierwsze „mordowali Niemcy”, po drugie zydom (zawsze pisanym z malej litery) wciry od Polakow sie nalezaly, bo „kolaborowali z Sowietami” (zwlaszcza te zbiorowo gwalcone dziewczeta i te dzieci zywcem wrzucane do ognia= a po trzecie to ten ogien wcale tak bardzo nie parzyl tylko „pejsaci” jak zwykle przesadzaja-

  Co innego Wyjatkowo Potworni Syjonistyczni Zbrodniarze, ktorzy odgrodzili sie Murem Apartheidu od walecznych szachidow. W efekcie szanujacy sie szachid nawet bomby w autobusie nie moze w Tel-Awiwie podlozyc. No i z braku laku zapitala z ta bomba do jakiego Londynu czy Paryza i tam odpala.

 152. hetajr
  6 marca o godz. 19:15
  i
  mag
  6 marca o godz. 12:59
  Oto kto był żydem w czasach tych czystek poczytajcie poniżej skopiowany tekst

  „Zupełnie inne było tło tragicznej historii dwojga oficerów,
  małżeństwa Haliny i Jana Orlińskich. Halina Orlińska była pod-
  pułkownikiem LWP, lekarzem pediatrą, Jan Orliński był pułkow-
  nikiem, szefem Wydziału Prawnego Dowództwa Wojsk Lotni-
  czych
  W czerwcu 1967 r. oboje żywo komentowali sukcesy
  militarne Izraela. Niespełna trzy miesiące potem okazało się, że
  czynili to zbyt głośno. W efekcie oboje zostali przeniesieni w stan
  spoczynku. Jemu z miejsca wytknięto żydowskie pochodzenie;
  za Żydów uznano nawet polskich rodziców jego żony. Atmo-
  sfera zaszczucia była dla nich nie do zniesienia. Swoją samo-
  bójczą śmierć niezwykle starannie przygotowywali przez kilka
  miesięcy. Na dzień wspólnego samobójstwa wybrali 20 stycznia
  1968 r. Miejscem śmierci miało być ich mieszkanie przy ulicy
  Nowowiejskiej w Warszawie. Wieczorem poszli do opery, po pow-
  rocie zjedli wspólną kolację, potem słuchali muzyki z płyt. Or-
  liński pisał ostatnie listy, w których żegnał się z bliskimi i tłuma-
  czył motywy desperackiego kroku. W jednym z listów stwierdził:
  „Byłem zawsze Polakiem. Nie zaprzeczano temu w Polsce sana-
  cyjnej. Byłem i jestem Polakiem, może i lepszym od tych, którzy
  dzisiaj nie chcą mnie uznać za Polaka. […] Najbardziej tragi-
  czne jest to, że ginie ze mną moja żona, która mogłaby tyle
  dobrego zrobić. Ginie tylko dlatego, że jest moją żoną, żoną
  «żyda». Po raz pierwszy w życiu tak o sobie napisałem, ale zawsze
  byłem, jestem i umieram Polakiem. Polska zawsze była dla mnie
  jedyną, najlepszą, najukochańszą Ojczyzną”. W liście do prokuratu-
  ry Orlińscy pisali: „Nie chcemy i nie możemy żyć w takiej Polsce,
  a poza Polską żyć nie potrafimy”.

 153. Ten tekst z poprzedniego blogu polecam jako uzupełnienie powyzszego wpisu

  https://passent.blog.polityka.pl/2018/03/02/kto-wypije-to-piwo/#comment-796737

 154. @Wiesiek59

  „Z demokracji nie wynika nic.
  Z neutralności sporo.”

  Z neutralnosci wynika sporo. Na przyklad neutralna Holandia i neutralna Belgia mogla sie przekonac podczas ostatniej wojny, ze sama w sobie neutralnosc to bardzo marny sposob na powstrzymanie pancernych zagonow i okupacyjnej armii.

  „Trzymałbym się od tego kraju z daleka.
  Tym bardziej, że jego przyszłość według Kissingera jest niepewna.”

  Pewne jest, ze Mocarstwo, ktore Wstalo z Kolan ma zagwarantowana przyszlosc na najbizsze dziesiec tysiecy lat.

  Aczkolwiek juz pare razy jakby z mapy znikalo…

  Putin ze Szkopami juz sie dogadal w sprawie rury.

  „Koszerny jazgot”

  Pobozny jazgot jakos wiele nie pomogl. Putin ze Szkopami juz sie dogadal w sprawie rury.Ciekawe, co tam jeszcze ustalili.

 155. @maciek.g

  ” żydem w czasach”

  Siemka, polaku.

  „W czerwcu 1967 r. oboje żywo komentowali sukcesy
  militarne Izraela. Niespełna trzy miesiące potem okazało się, że
  czynili to zbyt głośno.”

  No i wuj polaku.

 156. @Wiesiek59

  „Niech biorą zabawki i jadą do domu….”

  Popieram. Tyle, ze jak wyniesiecie na kopach te poltora tysiaca Zydow co jeszcze u was mieszka – to juz nie bedziecie mieli mozliwosci, zeby im do..lic.

  Ale za to bedzie calkiem judenrein, jak w Iraku czy w strefie Gazy. No i dobrobyt bedzie podobny,

 157. Temat nie chce zgasnąć. Ba, czasem wydaje mi się, że nabiera rozpędu. Jedno jest pewne, autorzy ustawy nawet nie śnili, że aż tak spopularyzują współpracujących Polaków z nazistami w dziele wymordowania Polaków żydowskiego pochodzenia (czy jakoś tak, to w tej ustawie sformułowano). Jeszcze trochę a nawet Chińczycy zaczną pisać o tym w swoich gazetach i im akurat ujdzie to na sucho. Wątpię, żeby obrońcy dobrego mienia na reducie rozczytali te chińskie kreski.
  Biedni Ukraińcy nie mogą dojść do głosu, bo co się zacznie uspokajać na linii żydowskiej, to znowu ktoś podleje temat i jest gorąco. Spokojnie, co się odwlecze to nie uciecze. Z tą Ukrainą może być naprawdę źle. Ja nawet widzę tu rysujący się konflikt z użyciem przemocy. Z Izraelem nie da rady, dzieli ich od Polski spora odległość.
  Dobra zmiana już zaczyna zbierać owoce swoich rządów. Gospodarka jest właściwie niezależna od ich decyzji, więc tak długo jak dopisze światowa koniunktura, tak długo będzie i w Polsce. Nie będzie jednak ten stan trwał wiecznie i jak się coś zepsuje, to wtedy się okaże, co potrafi zmontowany dobrozmienny aparat administracji pisowskiej (z wiadomych względów nie nazywam go państwowym). Państwo to coś więcej niż PiS, PO i cała ta reszta kretynów.

 158. @BWTB

  „Z Izraelem nie da rady, dzieli ich od Polski spora odległość.”

  Chyba nie tylko w tym rzecz?

  Taki na przyklad Egipt graniczy z Izraelem. Ale jakos nie pali sie do kolejnego konfliktu z uzyciem przemocy.

  Taka na przyklad Jordania graniczy z Izraelem. Ale jakos nie pali sie do kolejnego konfliktu z uzyciem przemocy. Nawet podczas wojny pazdziernikowej jakos sie nie palila do kolejnego konfliktu z uzyciem przemocy.

  Moze jednak inne wzgledy tez odgrywaja role?

 159. Nowy gospodarz bloga, en wumlant
  wiesiek59, 6 marca o godz. 20:03
  @ Gekko…
  Pan zdaje się dość słabo jest obeznany z historią i psychologią.Więc jest niekoniecznie uprawniony do zabierania głosu.Jeżeli już, proszę merytorycznie.
  Co się KONKRETNIE panu nie widzi?Związki przyczynowo skutkowe?Korelacja zdarzeń?Następstwa działań?


  Wiesio rozpoznany, poczuł się w Marcu,en passant, jak u siebie, korelując merytorycznie i psychologicznie następstwa zdarzeń w postaci blietów wstępu do występu.
  I tak dobrze że na razie wyp…la mnie z bloga, a nie z Polski.
  Ale liścik proskrypcyjny dla nadchodzących od probostwa z Wyszkowa towariszczi wysmażył – jak znalazł… w krótkiej historii wkpb.
  😉

 160. Wtorek jest dla mnie dniem świątecznym.
  Inni mają swoją sobotę, czy niedzielę, o piątku nie wspominając.
  A ja mam wtorek. Otwieram nowy numer POLITYKI w sieci, a o 8 PM, czyli o 20.05 słucham Gości Passenta.
  Bo ja wyznaję coś, co w kraju nazywa się liberalnym antypolonizmem.

  Otóż dzisiaj Goście się spierali, która teoria przybliża ich do prawdy o Polsce:
  – teoria A, że mamy powrót do PRL w formie farsy, zaś
  – teoria B, że to nic innego, tylko wymiana elit (w ramach „dojnej zmiany”), czego ostatnim przykładem są sędziowie „marcowi”.
  Ale ten ostatni argument podpiera równie dobrze teorię A, jak dobrze pamiętam.

  Osobiście jestem za konwergencją obu teorii. Ale jeśli ktoś nalegałby, abym się opowiedział zdecydowanie za jedną teorią, A albo B, to najpierw musiałbym spytać, czy na Dziedzińcu UW, przed BUWem leżą jeszcze hałdki czarnawego śniegu z ostatnich opadów. Jeśli leżą, to teoria A, czyli powtórka PRL jako farsa. A jeśli nie, to „dojna zmiana”.

  Generalnie uważam, że Fukyama to łebski facet i mamy koniec historii. Bo nie ma już nowych ideologii, nowych narracji, nowej historii nikt nie tworzy. Następuje wszędzie powrót do tego co już było. W Rosji rządzie NKWD, czy KBG, czy jak to się teraz nazywa. W Ameryce jacksonizm jakiś się odradza i inne pokrewne, ale stare doktryny. Brytania, zjednoczona jeszcze, od kontynentu znowu się oddala. A we Włoszech ma rządzić koalicja faszystów z komediantami, co też już było mam wrażenie.

  A w Polsce jest powrót PRL. Bo o powrocie do II RP nie ma co marzyć z oczywistych powodów.

 161. @NeferNefer

  Dobra, dobra, specjalistko od kablowania i donoszenia „do moderacji”.
  Obowiazek Wzmozonej Czujnosci, Wrog Nie Spi – a ty jeszcze ciagle na mnie nie nakablowalas? Tu, na blogu Passenta brakuje konfidenta! Bierz sie do roboty – donos sami sie nie napisze!

  Tyle tylko, ze w dzisiejszych zmustnych czasach to sztuka dla sztuki. Nikt kapusia nie nagrodzi geszenkiem w postaci glowy cukru i litra spirytusu.

 162. macieh.g

  „Z tymi żydami to potwornie zagmatwana politycznie sprawa”

  Z tymi polakami to sprawa mozwe i polityczna – ale prosta jak konstrukcja cepa.

  Jak taki polak pisze „o zydach”, to zawsze stosuje pisownie hitlerowska (znaczy z malej litery).

  Jak juz tam u niego po kolejnych pogromach i czystkach etnicznych („zydy wynocha do izraela!” „Polska dla Polakow”) jest judenrein jak na parteitagu w Norymberdze – to zaczyna kombinowac, jak tu tych „zydow” niedawno wypedzonych „do Izraela” – wypedzic z tego wlasnie Izraela, do ktorego ich wypedzal. Dokad tym razem? W niebyt.

  Tyle tylko, ze raczki jakby za krotkie. Za to sobie nadrabia taki spec od zagadnien narodowo-rasowych za pomoca cuchnacego fajdu.

 163. @nefer

  … najwyrazniej sobie wyobraza, ze komukolwiek bedzie sie chcialo otwierac te linki, ktore raz za razem serwuje.

  Zamiast wklejac jakies linki – powinna taka specjalistka od kablowania i donoszenia zabierac sie za kolejny donos. Tu, na blogu Passenta brakuje konfidenta! Bierz sie do roboty – donos sami sie nie napisze!

  Tyle tylko, ze w dzisiejszych zmustnych czasach to sztuka dla sztuki. Nikt kapusia nie nagrodzi geszenkiem w postaci glowy cukru i litra spirytusu.

 164. @teo

  „Bo o powrocie do II RP nie ma co marzyć z oczywistych powodów.”

  Ee tam. Nastapi. W koncu zarowno PiS jak i koncesjonowana opozycja powoluje sie na IIRP. Znaczy na epoke brzesko-kartuska. Na dluzsza mete to rozkosz ogladania Wrogow Narodu za drutami kolczastymi na pewno przewyzsza ekonomiczne zyski z Unii.

 165. Dzis wyczytalem ze GPW zamierza zlozyc oferte zakupu 70% udzialow w gieldzie izraelskiej.
  Dla mnie bomba, ale tylko jako dzislanie propagandowe- akceptacja oferty przez izraelskie instytucje kontroli rynku finansowego pokaze Polske jako kraj otwarty na kolaboracje z ostatnim apartheidem swiata, brak akceptacji pokaze postawy antypolskie jako skladowa polityki Izraela.

  ml

 166. @Nefer & Ska

  Oto kapus-donosiciel podczas wykonywania sluzbowych obowiazkow konfidenta:

  „Gekko
  25 września o godz. 17:06

  Sprawa jest w tej chwili omawiana. Mówiłam Ci że coś się robi mimo że narazie nie widać. Daj trochę czasu.”

  Tyle tylko, ze w dzisiejszych zmustnych czasach to sztuka dla sztuki. Nikt kapusia nie nagrodzi geszenkiem w postaci glowy cukru i litra spirytusu.

 167. cytat z Gospodarza sąsiedniego bloga

  @ R.J. alias teodor 25 września o godz. 21:57

  Wypowiedział Pan tu już swoje myśli wielokrotnie i w nie zawsze akceptowalnej formie. Nie podejmuje z Panem żadnej polemiki w żadnej sprawie, bo nie widzę szans na rozmowę, a wrzaski mnie nie interesują.
  Zgodnie z ustaleniami grupy ludzi, którzy zaangażowali się w powstanie nowej formy niniejszego bloga, zostanie Pan zbanowany na miesiąc, jeśli pozostanie Pan przy powtarzaniu tej samej treści w podobnym jak dotąd stylu. Uwagi o cenzurze może Pan zachować dla siebie. Zmiana adresów IP nie pomoże, bo zapewne nie zmieni Pan swej niepowtarzalnej stylistyki.

 168. @neospasmin, @maciek.g, @nefer

  „e Polske jako kraj otwarty na kolaboracje z ostatnim apartheidem swiata,”

  Apartheid to tam, gdzie getto lawkowe, zasada numerus nullus, korporacje domagajace sie urzedowego getta i urzedowo propagowana zasada „Nie kupuj u Zyda”. Troche szkoda, ze urzedowo lansowany, zyketkowo-kastetowo-policyjnie wymuszany przedwojenny polski apartheid (getto lawkowe, zasada numerus nullus, korporacje domagajace sie urzedowego getta i urzedowo propagowana zasada „Nie kupuj u Zyda”) – nie jest w swiecie dostatecznie dobrze znany.

 169. @nefer

  „an tu już swoje myśli wielokrot”

  /knebel ciach/

  Oto kapus-donosiciel podczas wykonywania sluzbowych obowiazkow konfidenta:

  „Gekko
  25 września o godz. 17:06

  Sprawa jest w tej chwili omawiana. Mówiłam Ci że coś się robi mimo że narazie nie widać. Daj trochę czasu.”

  Tyle tylko, ze w dzisiejszych zmustnych czasach to sztuka dla sztuki. Nikt kapusia nie nagrodzi geszenkiem w postaci glowy cukru i litra spirytusu.

 170. P. Teodor

  “ Tu, na blogu Passenta brakuje konfidenta! Bierz sie do roboty – donos sami sie nie napisze!”

  Czy slyszal pan powiedzenie ze w domu wisielca o sznurze sie nie rozmawia?
  Uwazam ze sposob w jaki przypomina pan Gospodarzowi o jego przeszlosci jest niestosowny.
  Przynajmniej na lamach “Polityki”
  Prosze wiec przeprosic!

  ml

 171. P Teodor

  “Kupuj u Zyda!”

  Na przyklad gielde….

  ml

 172. @neospasmin, @maciek.g, @nefer

  „e Polske jako kraj otwarty na kolaboracje z ostatnim apartheidem swiata,”

  Apartheid to tam, gdzie getto lawkowe, zasada numerus nullus, korporacje domagajace sie urzedowego getta i urzedowo propagowana zasada „Nie kupuj u Zyda”

  „: Getto ławkowe zostało wprowadzone w październiku 1937 r., dokładnie 5 października, przynajmniej jeśli chodzi o Warszawę. Minister Wojciech Świętosławski dość długo opierał się żądaniom nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych i kilkakrotnie powtarzał, że getta nie wprowadzi. Ale w końcu 24 września upoważnił rektorów do wprowadzenia zarządzeń porządkowych dla uspokojenia sytuacji na polskich uczelniach wyższych.”

  Te Jolante Zyndul i caly w ogole ZIH tez chyba bedziecie musieli zamknac w pierdlu?

  „PAP: Która z uczelni wprowadziła getto ławkowe jako pierwsza?

  Dr hab. Jolanta Żyndul: Smutne pierwszeństwo przypada Warszawie. To tutaj rektorzy szkół wyższych – Uniwersytetu Józefa Piłsudskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej – wprowadzili getto najwcześniej, choć już wcześniej Politechnika Lwowska sankcjonowała segregację w salach wykładowych.”

  @Nefer, zapitalaj z donosem. Przeciez cytowanie z tego waszego portalu dzieje.pl to zapewne Zupelnie Potworna Antypolska Prowokacja.

 173. @neospasmin

  „Uwazam ze sposob w jaki przypomina pan Gospodarzowi o jego przeszlosci jest niestosowny”

  Gostek,

  ja moglbym ci powiedziec, kolo czegi mi fruwaja twoje doniosle uwagi.

  Lepiej jednak przypomniec, ze apartheid to tam, gdzie getto lawkowe, zasada numerus nullus, korporacje domagajace sie urzedowego getta i urzedowo propagowana zasada „Nie kupuj u Zyda”. Troche szkoda, ze urzedowo lansowany, zyketkowo-kastetowo-policyjnie wymuszany przedwojenny polski apartheid (getto lawkowe, zasada numerus nullus, korporacje domagajace sie urzedowego getta i urzedowo propagowana zasada „Nie kupuj u Zyda”) – nie jest w swiecie dostatecznie dobrze znany.

 174. @neospasmin

  „“Kupuj u Zyda!”

  Na przyklad gielde….”

  Chyba sie nie da.

  Rok nie jest 41-szy.

  Jak sie chce cos „u Zyda” kupic – to trzeba – ach, niestety – zaplacic.

  Znaczy pieniedzmi.

  Ta gielda to nie dom w Szczuczynie czy gospodarstwo w Radzilowie. Nie da sie raczej jej przejac sposobem stodolowo-zapalczanym jak ongis „mienie pozydowskie”.

  Jest jakby pod gorke.

  Po pierwsze – nie macie armat…

 175. BWTB

  “ Gospodarka jest właściwie niezależna od ich decyzji, więc tak długo jak dopisze światowa koniunktura, tak długo będzie i w Polsce”

  Dla mnie to kolejne pochlebstwo pod adresem PiS:
  zarzuty ze pchaja sie by rzadzic wszystkim i wszystkimi odrzuca pan w calosci, a tam gdzie rzadza ( spolkami skarbu panstwa) nie popelniaja znaczacych bledow.

  ml

 176. P. Teodor

  Ja tam od armat wole pieniadze, a pan?

  ml

 177. P. Teodor

  Czemu getto lawkowe zostalo wprowadzone?
  Tylko prosze nie pisac ze z powodu nienawisci do Zydow, boo to niepowazne.

  Sam sklaniam do twirrdzenia ze bylo dokladnie jak z murem okakajcym Strefe Gazy: powstal by chronic Palestynczykow przed ekscesami Zydow, nie tak?

  ml

 178. maciek.g
  6 marca o godz. 21:07

  Skąd pochodzi ten tekst? Czytałem „Armię ze skazą” autorstwa T. Pióro,
  gdzie sporo jest o czystkach w wojskach OPK, ale tego nie pamiętam.

 179. Pan z dystansu

  Cenzor wycial mi odpowiedz na panskie pytania.
  I niech ktos powie ze nie mamy recydywy PRL!
  I ze to nie Kaczor jest winny tego ze ona akurat w “Polityce”! 🙂

  ml

 180. @neospasmin

  „ak z murem okakajcym Strefe Gazy: powstal by chronic Palestynczykow przed ekscesami Zydow,”

  Nie istnieje zaden „mur okalajacy Strefe Gazy”. To kolejna bzdura, wymyslona przec chorych z wariackiej nienawisci hejterow. Taka wspolczesna wersja brednie o „mordowaniu katolickich dzieci na mace”. Zaden „mur okalajacy Strefe Gazy” nie istnieje. Nic takiego nie „powstalo”.

  „Czemu getto lawkowe zostalo wprowadzone?”

  Bo se chcieliscie wprowadzic apartheid. Tyle, ze to rozmowa o pietruszce. Na Uniwersytecie Hebrajskim, na Tel Aviv University, na olitechnice w Hajfie raczej wiele ne wprowadzicie. A co se wprowadzicie abo nie wprowadzicie tam u was – to akurat malo kogo interesuje.

 181. @neospasmin

  „Ja tam od armat wole pieniadze, a pan?”

  Bez armat to zajefajnie ciezko odseparowac pieniadze od ich wlasciciela.

  Dlatego najwieksza na swiecie gielda diamentow znajduje sie w Ramat Gan. A poniewaz u zlych i niedobrych syjonistow jest od metra ciezkich czolgow i duzo artylerii, zwyklej i rakietowej – to nie bardzo jest jak diamenty pozabierac.

 182. Pan
  IS42
  Nie chodzi o zadne zblizenie. Celem strony zydowskiej, wlaczajac w to mniejszosc zydowska w RP, jest doprowadzenie do sytuacji w ktorej polskie wladze publicznie uznsja polski udzial w zsgladzie Zydow podczas II wojny swiatowej a zaraz potem wyplaca organizacjom zydowskim zryczaltowane odszkodowanie za mnienie tych ktorzy zgineli nie pozostawiajac spadkibiercow.
  Kiedy to sie stanie p. Netaniahu postawi w Tel Avivie pomnik szmslcownika.Ale to dopiero po tym kiedy ostatnia rata odszkodowania trafi na odpowiednie konto.
  ml

 183. @neospasmin, @Wiesiek59, @Nefer

  „Uzbrojeni bojówkarze z ONR brutalnie atakowali żydowskich studentów i stających w ich obronie Polaków. Narodowcy uważali, że usunięcie Żydów z uczelni będzie pierwszym krokiem do rewolucji ustrojowej.

  W styczniu 1937 roku działacze Obozu Narodowo-Radykalnego kolportowali na Uniwersytecie Warszawskim ulotkę: „Postęp, nauka, demokracja – to pięknie brzmi. A co się za tym kryje? Wstrętny żydowski duch. A to wstrętne pałkarstwo, przed którym się wzdragasz, to w rzeczywistości piękna walka o uwolnienie narodu z żydowskich więzów. Pomyśl tylko: spotykasz Żyda czy komunistę gdzieś w ciemnym miejscu. Walisz! Walisz żelazem prosto w zęby. Tylko się, maminsynku, nie cofnij!”. Podobnie brzmiał apel powielany przez ich kolegów z Uniwersytetu Jagiellońskiego: „Wzdrygniesz się, tylu na jednego. Ta krew tak niepokojąco jakoś wygląda. Nie przejmuj się widokiem krwi – bij, bij zawsze i wszędzie, bij tym, co ci pod rękę wpadnie, bij, czym najlepiej się bije”.”

  http://www.newsweek.pl/plus/historia/xix-i-xx-wiek/antysemityzm-onr-i-getto-lawkowe,artykuly,392212,1,z.html

  Kiedys to byly czasy!

  A dzis to jednak pod gorke…

 184. teo

  „Fukyama to łebski facet i mamy koniec historii. Bo nie ma już nowych ideologii, nowych narracji, nowej historii nikt nie tworzy. Następuje wszędzie powrót do tego co już było.”

  Nie do końca mu o to szło. „Koniec historii” oznaczał jej zastygnięcie w momencie kulminacji postępu. To była taka liberalna wersja marksistowskiej tezy o komuniźmie wieńczącym postęp. W obu przypadkach ów stan zastygnięcia w poczuciu szczęscia społecznego oczywiście oznaczał zastygnięcie dialektyki. Triada heglowska (teza-antyteza-synteza) miała przestać działać.
  Tak więc w obu przypadkach nowych narracji, historii czy idei miało nie być. Ale co oczywiste również nie mogło być powrotu do starych.

  Bardzo się ostatnio Fukuyama musi tłumaczyć z tej swojej starej wizji.

 185. PISiarnia jest łasa na pochlebstwa, tj. słowa schlebiające czyjejś miłości własnej, obliczone na przypodobanie się komuś (PWN), nadmierna lub nieszczera pochwała.
  Faktycznie stwierdzenie, że „Gospodarka jest właściwie niezależna od ich decyzji” rozmija się z prawdą. Polityka gospodarcza PIS, w spółkach państwowych i regulacjach rynków jest szkodliwa dla gospodarki, czyli dla ludzi. Szczególnie w długim okresie, dlatego tak mało o tym wiadomo i tak mało się o tym mówi. A właściwie należy powiedzieć – tak mało dociera na temat PIS-szkód.

  Np. wykładanie publicznej kasy na TASE (Tel Aviv SE) w kwocie nadmiernej w stosunku do zarobków jest pomysłem fatalnym. Czyżby Morawiecki liczył na to, że po połączeniu zamożne izraelskie fundusze emerytalne zainwestują w spółki listowane na GPW. Na szczęści cały pomysł jest w powijakach i chyba robi za zasłonę dymną.

 186. Pan Mad Marx

  Odpowiedz na panskie pytanie tez czeka na decyzje cenxora, nonsorry.

  ml

 187. P. Teodor

  U pana Spiewaka w “Zydokomunie” pokazana jest druga strona “odzydzania uczelni”.
  To informacje o skladzie narodowosciowym nowoprzyjetych na lwowskie uczelnie w roku akademickim 1940-41.
  Na niektorych wydzialach ( prawo, medycyna) 90% to byli…Czukcze.

  Jak pan sadzi: taki monopol jednej mniejszosci narodowej w pewnych kluczowych profesjach pomaga budowac panstwo? Dowolne panstwo?

 188. an zdystansu
  “Może Pan ma pomysł w jaki sposób polski sąd (po ewentualnym wydaniu skazującego wyroku) taki wyrok wyegzekwuje na obywatelu Argentyny?? Wyśle tam komandosów, żeby go porwali ???.
  P. S tzw żołnierze wyklęci zabici przez UB w roku 1950 nie reprezentowali Państwa Polskiego,. Reprezentowali jedynie siebie. AK została rozwiązana zimą 1945, po wyzwoleniu Warszawy a Rząd Londyński nie wyrażał zgody na walkę zbrojną z nowymi władzami Polski”

  1. Nie sadze zeby cokowiek wiecej jak wyrok sadu bylo konieczne. Zadne porywanie.
  Jesli wyrok bedzie skazujacy to juz szerokie jego propagowanie pozwoli pokazac opinii publicznej co jest niedopuszczalne.
  A sam skazany? Dzieki instytucji europejskiego listu gonczego bedzie tak chetnie odwiedzal Stary Kontynent jak pewien rezyser USA czy pewien “polski” developer Australie.
  Oczywiscie takie wyroki ( skazujace) powodowac beda interakcje miedzy RP a panstwem ktorego skazany obywatelem. To tez bedzie pomagac w przedstawianiu polskiego punktu widzenia na historie.
  Jesli ma pan jakis lepszy, skuteczniejszy sposob na rozwiazanie problemu pomowien Polakow o uczestnctwo w zagladzie Zydow to bbb prosze napisac.
  2.Jak pamieta pan z historii po rozwiazaniu AK ( co bylo najzupelniej zrozumiale z punktu widzenia alisnckich celow wojny z Niemcami) powstal nowy twor wojskkwy- WiN.
  Kogo reprezentowal WiN jesli nie polski interes narodowy?
  ml

 189. Pan Maciej G.

  Wypowiedz dotyczaca malzenstwa Orlinskich:

  Jest rok 2014 dwoch oficerow WP wychwala sukces Rosji w bezkrwawym zajeciu Krymu. Wychwalaja kibicujac przy tym Rosji.

  Jest rok 2016. Dwoch oficerow WP w prywatnej rozmowie zachwyca sie sukcesami Panstwa Islamskiego w wojnie w Syrii i Iraku.

  Czy ci oficerowie powinni zostac w WP czy zostac zwolnieni do cywila?

  Jesli to drugie to wie pan juz czemu pp. Orlinskich spotkal podobny los?

  ml

 190. Czy jest ktos kto wie JAKICH zmian domagaja sie USA w noweli ustawy o IPN?
  Tylko tak konkretnie…

  ml

 191. Wiesiek59; 17:40 pisze do blackley’a tak.

  Z pana zdaje sie ( nie zdaje sie tylko napewno ) taki biznesmen, jak z koziej
  d… traba.Moze sobie pan pograc na kobzie,przytupujac do rytmu onucami ?
  Albo gumofilcami ? W ostatecznoscu,moga byc kierbce.

  Wiesiek,Wiesiek to wszystko prawda co napisales,ale ze az tyle czasu
  potrzebowales aby sie o tym przekonac ze to idiota tego pojac nijak nie moge.
  Ja po pierwszym jego wpisie juz wiedzialem kto zacz ten beksley jest.

 192. Wszystkie te amerykanskie tarcze antyrakietowe zbudowane za
  miliardy dolarow mozna teraz o kant dupy potluc.

  https://www.strategic-culture.org/news/2018/03/05/russia-new-super-weapons-its-high-tech-economy-will-be-built-peace.html

 193. Afera przeciekowa:

  Wzrusza mnie dziewictwo intelektualne tych co z podziwu wyjsc nie moga nad Amerykanami co sankcje na polskie wladze nalozyly,

  Pytania pomocnicze:

  Sankcje amerykanskie byly jawne czy zakulisowe?

  Czemu zakulisowe? Boo rzad polski kochaja i krzywdy mu zrobic nie chca? 🙂

  Komu, ktorej stronie konfliktu sluzylo ujawnienie tych sankcji? Co chciala tym uzyskac?

  Ktore media wykorzystala do swej akcji: polskie czy amerykanskie?

  Czy dementi Amerykanow w najwazniejszej sprawie: trwalosci espolpracy z Polska powinno satysfakcjonowac Polakow?

  Czy przeciek rozwiaze problem nastrpnych amerykanskich zakulisowych naciskow?

  Czy wypowiedz rzecznika polskiego MSZ w kwestii scigania sprawcy przecieku przez kontrwywiad to typowa reakcja w takiej sytuacji czy raczej sluzy zaciemnieniu sytuacji?

  Odszczekam wszystko po informacji ze kontrwywiad RP wykryl zrodlo przecieku a zrodlo to albo postawiono przed polskm sadem, albo poprosilo o azyl…w Izraelu.

  ml

 194. „Koniec historii” oznaczał jej zastygnięcie w momencie kulminacji postępu. To była taka liberalna wersja marksistowskiej tezy o komuniźmie wieńczącym postęp. W obu przypadkach ów stan zastygnięcia w poczuciu szczęscia społecznego oczywiście oznaczał zastygnięcie dialektyki. Triada heglowska (teza-antyteza-synteza) miała przestać działać.
  Tak więc w obu przypadkach nowych narracji, historii czy idei miało nie być. Ale co oczywiste również nie mogło być powrotu do starych.
  Bardzo się ostatnio Fukuyama musi tłumaczyć z tej swojej starej wizji.

  Co za stek bezzasadnych „oczywistości”, czy też nachalnych, manipulujących matactw, z których autor tego tekstu słynie.

  „Koniec historii” właśnie Hegel ukuł, aby wychwalać pruską monarchię jako najwyższe w historii osiągnięcie w tworzeniu państwa. Marks użył tego samego triku, aby promować projekt stworzenia komunistycznego społeczeństwa. Oba oczywiście zgniły na śmietniku historii. Fukuyama posłużył się tym starym pojęciem, aby opisać dominację liberalnej demokracji 20-30 lat temu. Ale czy miał obowiązek posługiwać się skompromitowany i prostackim modelem „teza-antyteza-synteza” na opisanie dynamicznego charakteru zmian społecznych? Bo jak nie heglowska „t-a-s”, to musi być „zastygnięcie”, OCZYWIŚCIE.

  Bez triady Hegla ani rusz. Nazwanie tego „heglowskim ukoszęniem” to komplement. Bo to jest heglowskie odmóżdżenie. Albowiem liberalna demokracje pozostaje w tym momencie dziejów najwyższym stadium rozwoju społeczeństw. A to, że niektóre społeczeństwa w ostatniej dekadzie kluczą, inne cofają się, np. Chiny wracają do maoizmu, to nie znaczy, że coś się zmieniło w tezie Fukuyamy. Terroryzm islamski, demokracja putinowska, PISizm – to wszystko aberracje, niektóre chwilowe, mam nadzieję. Bo nie ma, nie wyłania się żaden nowy system, który mógłby zastąpić ideologię końca świata Fukuyamy. Są tylko podrygi nacjonalistycznej pohukiwania. Niektóre już rozpadają się na naszych oczach. Np. tweetowo-wiecowa kompromitacja Trumpa.

 195. Teos cos znowu pierrdoli o hegloizmie oraz Fujijamie.
  Jak sie nauki na Sienkiewiczu. skonczylo to szczym do ludzi?

 196. Nie ma co ukrywać!
  PIS skutecznie (choć być może niechcący) sprawdził wartość US jako sojusznika i przekonał się, że jest n poziomie zerowym.
  Z perspektywy polityków USA, Polska pozostająca w konflikcie z Rosją z nie ma alternatywy, wobec czego nie potrzeba o nią zabiegać i można jej dyktować warunki.
  Czas zacząć myśleć w kategorii realiów. Podstawowym elementem w rozgrywkach z USA są relacje z Moskwą. To jest niestety jedyny leverage jaki rząd polski ma w stosunkach Polski z USA, reszta to mżonki i wishful thinking.
  USA będzie pomiatać Polską pozostającą w konflikcie z Rosją, ale będzie się starać pozyskać Polskę pozostającą w dobrych z tąże stosunkach.
  Dlatego zabiegi o przychylność, lub choćby tylko obiektywność, spełzną na niczym jeśli nie zostaną naprawione relacje z Moskwą. Paradoksalnie, jakość tychże relacji jest wprost proporcjonalna do tego co do USA można uzyskać. Sprytne ciele dwie matki ssie. Głupie obie matki kopią.

  Lokalnej nowo targowicy należy dziękować za doprowadzenie do sytuacji w której nie ma się co dalej łudzić.

 197. Panna Ala,

  Eee nic takiego sie nie stalo by trzeba bylo sojusze rewidowac. Powodem maloby byc naciskanie przez USA na to by Polska Zydom sie oplacila?
  Przeciez wlasnie pokazano w jakim powazaniu RP ma te naciski. Nie ma co sie obrazac, wystarczy pokazac granice tego co wolno wobec Polski.

  ml

 198. Zeby nie bylo: jestem za jaknajlepszymi stosunkami Polski z Rosja. Z kazdym panstwem na swiecie.

  ml

 199. Neospasmin oraz Przodownik Wiesio sa wycieci z szablonow PRLu. Tylko dlaczego Neospasmin robi z siebie durnia, jak ktos tu napisal.

  Z Wieska wynika sporo, sporo niedorzecznosci. O Neospasminie nie wspominam, bo wiadomo o co chodzi. Chociaz troche sie napracowal aby zostac politrukiem.

 200. Przodownikom z PRLu: Wiesiowi i Neospasminowi….., ktorzy sie nie przyznaja, ze….

  Klawiatura kola Wiesia polega na jego wyksztalceniu i karierze zawodowej.

  Ujawnianie Zydow jest niejako naszym obowiazkiem. W naszej (dzisiejszej) mowie obecny jest zwrot, przyznal sie, ze jest Zydem, homoseksualista etc.. O broszurach i zeszycikach z kioskow nie wspominam. Ks. Prof Chrostowski uwaza pomysl przeproszenia Zydow za Jedwabne za conajmniej chorobliwy.

  Chorobliwym obrazem byla dla niego rowniez ksiazka Kosinskiego. Sam Kosinski w wywiadzie (Odra, listopad 2009) odwoluje sie do wolnosci pisarza i narratora, ktorych nie nalezaloby utozsamiac.

  Wierzymy slepo w slowo pisane o autorze, nie wierzymy natomiast w slowo pisane przez autora.

  Czesto w blogosferze cytowany jest Finkelstein, dyzurny zydowski politolog z USA. Celowo napisalem, zydowski, bo dla niektorych jest to znaczace i wazne; Zyd krytykuje Zydow. Jest to typowy przyklad kola ratunkowego antysemitow. Ciekawie wypowiedzial sie R. Bugaj twierdzac, ze podtrzymywanie tezy o antysemickiej Polsce sluzy uzasadnieniu roszczen majatkowych wobec Polski.

  Tenor wypowiedzi Krasnodebskiego zbliza sie do teorii antypolonistycznych. Podobny jest problemem percepcji Grossa. Przed Grossem nikt tak nie pisal o stosunku Polakow wobec Zydow. Dyskusja o polskich lekach nie dotyczy faktow, lecz jezyka (fakty sa powszechnie znane).

  Dziwne jest, ze zdanie oznajmiajace, …Polacy ratowali Zydow w czasie wojny jest zdaniem przyjmowanym przez kazdego czytajacego, a zdanie ; Polacy mordowali Zydow wymaga dodatkowych wyjasnien. Oba zdania na tym stopniu uogolnienia sa nieprawdziwe.

  Wszystko zmienilo sie w powojennej Polsce po roku 1989. Jedno co pozostalo, to tenor wypowiedzi pelnych resentymentow, jezyk dyskryminacji i pogardy. Mowa ta jest czesto proba pokazania swoistego humoru. Piszacy nie zdaja sobie jednak sprawy, ze ich osobiste tyrady typu nadredaktor (Michnik) niesmacznie sie asocjuja z nadludzmi z czasow zaprzeszlych.

 201. Co na to Wiesio i jego Przewodnik po PRLu, Neisoasmin?

  Gekko
  6 marca o godz. 16:29

  Panie Profesorze, prowokacja poprzedniego wpisu słuszna, a egzegeza analityczna zawarta powyżej – z pewnością godna drukowania na zeszytach pierwszoklasistów, jak kiedyś tabliczka mnożenia.
  Nie uwzględnił Pan jednak najpowszechniejszej formy polo-antysemityzmu, a właściwie będącego przykrywką rasową formatu wyparcia tzw. redystrybucyjnej ekonomiki historycznej (w polityce odpowiada jej figura polityki historycznej).
  Jest to mianowicie postać antysemity – redystrybutora.
  W tej postaci, wymienione przez Pana objawy antysemityzmu sa wtórne i naskórkowe wobec istoty aksjologicznej postawy sąsiedzkiego strachu przed powrotem właścicieli mienia zredystrybuowanego i spolonizowanego.
  Nie ma powodu sądzić, że szmalcownicy i szabrownicy wymarli bezpotomnie, a ich spadkobiercy materialni i moralni będą na kolanach milczeć o sobie ze wstydu po wsze czasy.
  O nie, stanowcze nie, już nie.
  Oni pełnym godności i donośności głosami, wrzeszczą dziś w imieniu wszystkich eo modo ‚prawdziwych Polaków’.
  Z wyjątkiem tych, co im daja odpór.
  Tymczasem, to właśnie ci ostatni są Polakami bezprzymiotnikowymi i niezależnie od pochodzenia czy wyznania.
  Czemu dał Pan odważny i szlachetny wyraz swoimi wypowiedziami na blogu, przywracając choć cień wiary że Polak to byt rzeczywisty a nie utylitarny konstrukt propagandowy.
  Szacun.

 202. Ted’dy bear
  7 marca o godz. 1:29
  Marzę o tym aby lot i uderzenie tego Sarmata pokazywali w telewizji. Co za widowisko, przy którym wysiada afera z WTC.

 203. Mam nadzieje, ze Wiesio i Neospasmin przeczytaja calosc u sasiada i racza zauwazyc glupote wlasna (przepraszam, ze nie mam pod reka innego atrybutu). Nie znaczy to, ze ww nie sa antysemitami.

  Czy jesteś antysemitą?
  Komentarze do testu Hartmanna….

  Wazne jest ale, padajace u wstajacych z kolan. Ale, prawie jak Ala ma kota, ratuje kazdego antysemite.

  Antysemici wiedzą, po czym rozpoznać Żyda, nie wiedza jednak, ze ich antysemickie wpisy, wypowiedzi sa rowniez zrodlem wiedzy o nich samych.

  ….Zacznijmy od powtórzenia tego, co powiedziano na początku, a mianowicie, że antysemita to zwykle osoba głośno odżegnująca się od antysemityzmu, jakkolwiek chętnie i bezkrytycznie powielająca kłamstwa, przesądy i bardzo stronnicze opinie na temat Żydów, Izraela i stosunków polsko-żydowskich (w przypadku Polaków, rzecz jasna). Może to czynić w złej wierze i ze świadomością własnej tendencyjności, a może po prostu bezkrytycznie kierować się instynktem nakazującym wierzyć we wszystko, co źle świadczyłoby o Żydach i Izraelu; może to zaś być zaledwie prostoduszna ignorancja…

  Ignorancja jest tu eufemizmem, przewaznie chodzi o zwykla glupote. Piszacy w blogosferze uwazaja sie za czesc elity, cokolwiek to znaczy. Owej elicie nie wypada mowic wprost; jestem antysemita. Dlatego probuja podrozy dookola swiata.

  …Antysemityzm jest bowiem stopniowalny, a antysemita antysemicie nierówny. Zajadły antysemita będzie na przykład opowiadał, że podli Żydzi robią dziś Palestyńczykom to samo, co im robili niegdyś Niemcy. I będzie przy tym w pełni świadomy, że to kłamstwo; uzna wszak, iż kłamanie jest w kontekście mówienia o Żydach usprawiedliwione. Antysemita pospolity będzie opowiadał, że Żydzi szkalują Polskę i lekceważą pomoc, jaką uzyskali ze strony polskiej ludności w czasach Holocaustu, gdyż oczekują odszkodowań oraz zwrotu utraconego mienia. To kompletna bzdura, ale wielu ludzi naprawdę tak myśli…

  ….Antysemita poczciwina będzie okazywał współczucie osobom pochodzenia żydowskiego z powodu ich „genetycznej skazy”, a jednocześnie wierzył, że, dajmy na to, Żydzi podczas Holocaustu zachowywali się biernie i potulnie (bo taką mają naturę). Poczciwina jest ponadto przekonany, że Żydzi są bardzo chytrzy i sprawni w interesach – chętnie więc sobie kupi figurkę wierzącego Żyda z grosikiem albo trzosikiem. Nie będzie w tym widział nic niewłaściwego. Takich przykładów ustopniowania antysemityzmu mógłbym podać dziesiątki, ale moim celem nie jest archiwizacja wszystkich świństw i bzdur, które wygadują antysemici i żydożercy, lecz kryteriologia antysemityzmu. Odpryski antysemickich narracji, którymi szpetnie inkrustuje ten tekst, są jedynie przykładami i ilustracjami…

  Negacjonizm

  Niemozliwosc wyjscia z roli ofiary. Przy czym uzywanie wyliczanek cacanek, na kogo wypadnie, na tego bec. Wybitni sa tu Przodownicy blogosfery.

  Wiesio nie zrozumial poprzedniego tekstu, moze zrozumie test Hartmanna.

  …Antysemita negacjonista twierdzi – wbrew krzyczącej oczywistości – że w Polsce antysemityzm jest zjawiskiem marginalnym. Im bardziej nie ma w kioskach pisemek obsesyjnie antysłowackich, a za to całe stosy antysemickich, tym bardziej jest przekonany (albo udaje, że jest przekonany), iż jest to zjawisko marginalne i niegodne uwagi…

  …Żyd musi sobie zasłużyć. A cenzurkę wyda mu, rzecz jasna, prawdziwy Polak…
  …Wspieraniu negacjonizmu służy mitomania narodowa, a przede wszystkim legendy o rzekomej nadzwyczajnej przyjazności i tolerancji dla Żydów w dziejach Polski (owszem, były takie epizody), o rzekomo wzorowej postawie ludności polskiej w czasie II wojny światowej, a nawet o dobrosąsiedzkich stosunkach między ludnością chrześcijańską i żydowską przed wojną…

  Symetryzm

  Silowe szukanie symetrii w Holokauscie cechuje wiekszosc antysemitow.

  …Symetryzm to również uparte przeciwstawianie krzywdom doznanym przez Żydów krzywd przez Żydów zadawanych. Zupełnie tak, jak gdyby była tu jakaś ilościowa równoważność w rodzaju: my mieliśmy szmalcowników, a wy oprawców z UB. Jak gdyby jacyś Żydzi mieli problem z mówieniem o komunistycznych zbrodniarzach w aparacie władzy… Albo jak gdyby zbrodnie Żydów jakoś usprawiedliwiały zbrodnie Polaków… Albo jak gdyby polscy czy rosyjscy oprawcy w NKWD i UB mieli wywoływać w duszach Polaków jakąś generalną niechęć do Polaków czy Rosjan, skoro ci żydowscy tak dobrze i przekonująco tłumaczą nasze antysemickie odruchy…

  …Symetryzm dotyczy też wyjaśniania antysemityzmu. Rzekomo jest on zrównoważony przez żydowski antypolonizm…

  Asymetryzm

  …Antysemita nie ma tej samej miary dla Żydów (i Izraela) oraz reszty świata. Dla Żydów są miary specjalne. I tak na przykład żadne zbrodnicze reżimy arabskie, nawet te panujące w Gazie czy Syrii, nie rozbudzają jego wyobraźni i nie rozpalają w nim gniewu. Lecz niechaj tylko wystrzeli izraelska broń, wymierzona w Palestyńczyka! Ni z tego, ni z owego zjawia się nagle i zainteresowanie, i słuszny gniew. A skoro gniew słuszny, to o co chodzi? Gdzie tu antysemityzm?…

  Przesądy

  Nikt z nas nie nosi w sobie przesadow.

  Wstydliwość i ciekawość

  …Antysemita jest bardzo ciekaw, kto jest Żyd, a kto nie. Wydaje mu się, że żydowskie pochodzenie to jakiś stygmat albo znamię, które naznacza „ukrytego Żyda” skłonnością do zdrady i złoczynienia…

  Do tego dochodzi niechcacy podziw.

  …Antysemita mówi o kimś, kto powiedział, że jest Żydem, iż „przyznał się, że jest Żydem”…To tak ku przypomnieniu dla tych wszystkich, którzy roją sobie, że Jarosław Kaczyński i jego partia nie są antysemickie…

  Dodalbym od siebie, ze prawie kazdy antysemita ma kolege (zyda) lub kolezanke (zydowke) z dziecinstwa, z podworka. Jednoczesnie ma zyda dyzurnego, ktory krytykuje zydow.

  Antysemita nie jest w stanie zrozumiec, ze Izrael, to nie kolejny rzad, tak jak Polska to nie kolejny Macierewicz np.

 204. Wiesiek palenie głupa i swoją wybujałą ignorancję aparatczyka przedstawia na EP jako:
  „Związki przyczynowo skutkowe?
  Korelacja zdarzeń?
  Następstwa działań?”
  Kanarek zakwilił, sowa pohukała, gdy się okazała Wieśka prawda cała, gdy Wiesiek Gekko korelacją przyszpilił.
  Pzdr, TJ

 205. Zawirowania ostatnich tygodni wokół w sumie nic nie znaczącej z technicznego punktu widzenia ustawy o IPN pokazały wyraźnie dwie ważne rzeczy.

  Pierwsza to taka, ze nigdy nie było i nie będzie żadnej przyjaźni z Izraelem. Izrael, państwo ufundowane na rasistowskiej ideologii syjonizmu, nie uznaje pojęcia „przyjaźń”, uznaje tylko ślepe podporządkowanie. W najlepszym razie pełną neutralność, która i tak jest postrzegana jako forma „antysemityzmu”. Innymi słowy każdy kto nie klęka przed Izraelem jest „antysemitą”.

  Druga to taka, że nasz „wieczny sojusznik”, USA, jest dla nas takim sojusznikiem jak wilk dla owcy. Dość łaskawy wilk bo jeszcze nas nie zjadł ale zostawił sobie na później. Wydaje się jednak, że nasz czas ochronny właśnie mija. Gdy 26 października 1991 r., w Moskwie parafowano układ o wycofaniu wojsk radzieckich z Polski mogliśmy uważać, że oto stał się cud – Polska znów wolna! I nie ma tu żadnego znaczenia, że polski udział w tej wiktorii był praktycznie żaden, decyzje zapadły gdzie indziej ale fakt jest faktem.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/142737,polska-na-rozdrozu-czyli-na-pekin
  ==========

 206. Blog EP spsiał, kilku podnieconych swoją misją konfabulantów systematycznie dożyna EP
  Pzdr, TJ

 207. „Lista Putina” to spis oligarchów rosyjskich, którzy według Waszyngtonu zawdzięczają Putinowi swoje bogactwo i wpływy. Okazuje się jednak, że sytuacja jest bardziej skomplikowana niż się powszechnie uważa. Konfiskata rosyjskich udziałów i wkładów w bankach cypryjskich w 2013 roku przeszła bez większego echa i protestów ze strony Rosji. Powód był dość prozaiczny – Putin jest zażartym przeciwnikiem kont offshore. Żaden z oskubanych biznesmenów nie zdołał odzyskać pieniędzy na drodze sądowej a Rosja im w tym nie pomogła. Teraz nadchodzi moment kluczowy, jedną z przyczyn histerycznej nagonki na Rosję jest przygotowanie terenu do następnych konfiskat. Ocenia się, że Amerykanie chcą w ten sposób zasilić Skarb USA o ok. 1 bilion dolar kosztem rosyjskich oligarchów, którzy wyprowadzili swego czasu kapitały z Rosji i schowali je w zachodnim systemie bankowym. Gorącym tematem w Moskwie jest obecnie to, kto straci a kto zachowa swoje aktywa.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/142247,rosja-stare-i-nowe-pieniadze-putina
  ==========

  Cóż, głupców nie sieją…..

 208. Wiesiek59; 11:42.

  Nieuwaznie czytasz albo zapomniales ten link ja juz tu publikowalem
  ponad miesiac temu 3 lutego o godz 1:45.

  https://passent.blog.polityka.pl/2018/02/01/partanina-czy-glupota/#comment-792576

 209. @neospasmin
  6 marca o godz. 3:12
  „Do jakiej wspolnoty sam sie pan/ pani zalicza.
  Kiedy juz odpowie sobie pan/ pani na to pytanie wszystko pojdzie z gorki.”

  Ja zaliczam się do homo sapiens i to rzeczywiście rozwiązuje parę problemów – nie rozumiem nacjonalistów, homofobów, ksenofobów, innych …fobów i mogę rozmawiać z każdym kto używa racjonalnego myślenia i słyszy argumenty. Niektóre pana poglądy wracają bumerangiem ….

 210. BAR NORTE Uniwersytet Rio Negro utworzono w najbardziej wyludnionej czesci Argentyny w 2OO7 roku. Ma tylko 23OO studentow a osiagniecia pewnie podobne , co wiekszosc szkol wyzszych powstalych u nas po 1989 roku.

 211. tejot
  7 marca o godz. 11:28

  Taki ze mnie aparatczyk, jak z pana intelektualista….nie mający bladego pojęcia o wielu zagadnieniach.
  Za mala główka, więc niewiele się w niej mieści.

 212. Ted’dy bear
  7 marca o godz. 12:16

  Rzeczywiście….

  Kto następny w kolejce do oskubania, się zastanawiam.
  Saudowie?
  Bez zasilania, Zachód nie jest w stanie spiąć budżetów.

 213. „Marzę o tym aby lot i uderzenie tego Sarmata pokazywali w telewizji. Co za widowisko, przy którym wysiada afera z WTC. ”
  To moze wskazywac na zaburzenia pracy nerek . Nalezaloby wykonac badania okresowe . Amoniak we krwi moglby swiadczyc o nadmiarze .. grania w szachy tylko bialymi a przez to z koniecznosci , zbyt czestego „bicia piona w przelocie”

 214. Symetryczny
  7 marca, g.9:22
  Okładka super! Ale jacy tam oni żołnierze. Choćby i przeklęci. Niebezpieczne pajace i jakby karykatura soldateski.

 215. Olborski
  7 marca, g.13:13
  Mam prośbę, taką czysto porządkową.
  Gdy kogoś cytujesz., podawaj nick i datę wpisu. Liczy się przecież, oprócz autora, kontekst jego wypowiedzi. Łatwiej się wtedy do tego odnieść, jak i do twojego komentarza.
  Pozdro

 216. neospasmin 6 marca o godz. 22:54 Obrazu polskiej gospodarki nie tworzą w całości spółki skarbu państwa. Te spółki są typowymi samograjami (wyjąwszy górnictwo węglowe na śląsku), więc żeby to padło, to trzeba by wymienić kadrę techniczną. No w KGHM coś takiego się już chyba stało, bo jakiś ciul „zdecydował”, że urządzenie do przerobu rudy miedzi na koncentrat może pracować zgodnie z jego a nie producenta instrukcjami. PRL wrócił w narracji historycznej, z której usunięto odwieczny sojusz ze Związkiem Radzieckim. Teraz to miejsce wypełnił kościół katolicki i USA.
  Ja się mogę już w tej chwili założyć, że ten oberek skończy się poważnym konfliktem z Ukrainą. Ruscy głupim Polakom w tym już pomagają.

 217. Wiesiek59
  Piszesz o @tejocie : „Za mala główka, więc niewiele się w niej mieści”.
  Zapewniam cie, że ma wielki łeb – jak to się mówi – nie od parady.
  Sama mierzyłam.
  A ty chyba za dużo sobie bierzesz na głowę – nieustający przegląd informacji z całego światu we wszelkich dziedzinach, stąd twoje raczej lakoniczne komentarze w rodzaju „to ciekawe”, „symptomatyczne” itp.
  I chyba dlatego mało czasu pozostaje ci na myślenie.

 218. Wiesiek59; 13:05.

  Saudowie narazie kupuja wiec oskubanie odwlekaja w czasie.

  https://www.rt.com/uk/420522-saudi-yemen-uk-arms/

 219. mag
  Mam prośbę, czysto porządkową. Olborski to nie jest moje nazwisko chyba ze jest po kropce . Gdybym chcial cos dodac to bym to zrobil. Pisalem o tym wielokrotnie . „Sarmat” jest ” next before” super okladka dlatego trzebaby duzo dobrej woli aby tego nie zauwazyc . Kontekst !? Jaki kontekst ?!Tu zaden kontekst ani wyjasnianie nie sa nie sa potrzebne potrzebny . Chyba , ze „mowimy ” o urologii .Klaniam sie.
  Ps Szczegoly np. o jaka tewizje by szlo , ile trzebaby zaplacic za miesieczne he,he .. ogladanie itp sa bez znaczenia

 220. „Potrzebny” nie potrzebny

 221. http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23109947,kryzys-na-linii-polska-usa-o-co-wlasciwie-chodzi-dyplomaci.html#Z_MT2
  Po obejrzeniu wczorajszej „sincere ” konf . prasowej w Waszyngtonie z udzialem szw. spawacza i am. budowlanca cala nadzieja w Ambasadzie Szwecji w Warszawie ( Jest jeszcze)

 222. Przed wniesieniem pozwu wzywa się pisemnie drugą stronę do określonego zachowania w wyznaczonym terminie – np. do odwołania lub sprostowania nieprawdziwych twierdzeń, wyrażenia ubolewania itp. Czy Reduta tak uczyniła, tego nie wiemy, choć z cytowanej przez p. redaktora Passenta wypowiedzi A.C. Sabana wynika, że redakcja gazety „skargę” otrzymała.
  Nie wiem, czy wszyscy autorzy cytowanych wypowiedzi znają żądanie pozwu. Czy naprawdę sądowy protest przeciwko nierzetelnemu użyciu pośmiertnej fotografii żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego narusza te wszystkie wartości demokratycznego społeczeństwa? Czy uzasadniona jest wypowiedź powołanego stowarzyszenia Żydów argentyńskich, iż „Ten polityczno-sądowy atak, czytamy, powinien nas niepokoić nie tylko jako zagrożenie wolności słowa, ale jako wsparcie dla negacjonistów kwestionujących ludobójstwo popełnione podczas II wojny światowej przez antysemitów – niezależnie od ich narodowości – wobec społeczności żydowskiej. To próba zamazania przeszłości przez rzekomą postprawdę w imię „pojednania”?
  Przecież podobne procesy, aczkolwiek z powództwa osób fizycznych (pokrzywdzonych), skierowane przeciw instytucjom niemieckim już były. A gdyby Paginę pozwali bliscy żołnierzy z fotografii, to ten hejt przeciw nim byłby skierowany?
  No cóż jeśli w przyszłości tekst o pogromie kieleckim zostanie zilustrowany szeregami zwłok oficerów wydobytych z dołów katyńskich, a jakaś kolejna Pagina per nogam potraktuje żądanie strony polskiej, to…no właśnie – to co?

 223. teo

  Przyznam, że jestem zdumiony twoją niechecią do dialektyki heglowskiej (t-a-s). To sprawia wrażenie jakiegoś przeczulenia na tle dawnego ukąszenia. Tym bardziej, że twe przeczulenie dotyka liberała-heglisty czyli Fukuyamy. Przecież sam przyznajesz, że filozof jest heglistą. Czemu więc cię bulwersuje, że posługuje się dialektyką heglowską? Czy może być heglistą ktoś kto odrzuca dialektykę heglowską?

  Nie zamierzam polemizować z twoją teza, że „liberalna demokracja pozostaje w tym momencie dziejów najwyższym stadium rozwoju społeczeństw”. W tym przypadku co najwyżej razi mnie jej propagandowa pompatyczność. Ale przyznaję ci rację, że demokracja liberalna jest praktycznym, użytecznym narzędziem politycznym – podobnie jak dialektyka heglowska narzędziem poznawczym.

  Natomiast nie jest prawdą, że „koniec historii” (…) Hegel ukuł, aby wychwalać pruską monarchię jako najwyższe w historii osiągnięcie w tworzeniu państwa”. Owszem wychwalał monarchię pruską, bo z jego perspektywy była najdoskonalszą formą realnego państwa. Tak jak dziś doceniamy liberalną demokrację. Ale monarchia pruska nie była dla niego „końcem historii”. Nim miał być związek jednostek połączonych tylko więzią moralną, przy całkowitym wyeliminowaniu przymusu ekonomicznego a więc państwowego (ustrój). W tym przypadku punktem odniesienia były dla niego wczesne komuny chrześcijańskie.
  Oczywiście masz rację, że Marks poszedł jego utopijnym tropem obiecując za krwawy trud klasowych walk wyzwolenie od niewoli materialnej wyrażanej przez państwo czyli utopijny komunim – też „koniec historii”.

  Ale tym samym tropem poszedł Fukuyama. On również zaproponował utopię („koniec historii) jako nagrodę za drogę przez męke wyrazoną w hasle „Chciwość jest dobra”. Tą utopią miało być globalne, syte i szczęsliwe społeczeństwo, któremu „przypływ podniósł wszystkie łódki” a dobrobytu „nakapało” już po dziurki w nosie. To szczęsliwe i zaspokojone bytowo społeczeństwo, bez sprzeczności, bez konfliktów a więc nie kierowane dialektyką miało zastygnąć w kokonie liberalnej demokracji – jak w bezpiecznym gnieździe. No i co najwyżej rozstrzygać z nudów, za jej pomocą, swe moralne dylematy typu „łapanie za pussy”.
  Co oczywiście, jak w przypadku Hegla i Marksa, się nie udało. Choćby dlatego, że procesy społeczne mają charakter cykliczny a nie linearny – jak owo „zastygniecie” Fukuyamy. Po prostu nie mają swego utopijnego końca czy finału. Trzeszczenie w szwach rozsadzanej rosnącym ciśnieniem społecznym liberalnej demokracji, ktore coraz donośniej słychać jest tego najlepszym przykładem.

  Reasumując – ów „koniec historii” w przypadku w/w filozofów był pojęciem utopijnym wyrażającym ich tęsknotę za idealistyczną prostotą, którą miało wyrażać uwolnienie duchowości człowieka od jego uwarunkowań materialnych.

  Z tym, że tę potrzebę idealistycznej tęsknoty za prostotą dobrze podsumował Kant, który twierdził, że z tak krzywego drewna jak człowiek, nie da się wyciosać nic prostego.
  Dobrze by liberałowie usiłujący w swej prostocie od dobrych trzydziestu lat ciosać ludzi utopią Fukuyamy też brali to pod uwagę.

 224. @olborski
  Dzięki za próbę wyjaśnienia, która jest raczej zaciemniająca, bo zakładasz, że twój specyficzny styl komunikacji można złapać w lot.
  Widać jestem mało lotna, sorry, i nie te progi na moje nogi.

 225. Jestem wciąż pod wrażeniem wczorajszego wieczoru pamięci o Gustawie Holoubku w dziesiąta rocznicę jego śmierci, który odbył się w jednej z sal projekcyjnych Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
  Oprócz – rzecz jasna – wdowy po mistrzu, Magdalenie Zawadzkiej opowiadali o nim koledzy artyści: reżyserzy – Zaorski i Majewski, aktorzy Englert, Olbrychski, Łukaszewicz i inni.
  Było mało patetycznie, naturalnie, zabawnie, wzruszająco, bo nie zabrakło skrzących się dowcipem anegdot związanych z Holoubkiem, jego niesamowitą osobowością i ogromnym poczuciem humoru.
  Podsumowaniem jakby tego wyjątkowego spotkania bliskich i przyjaciół mistrza była projekcja świetnego filmu dokumentalnego o Holoubku i jego największym przyjacielu Tadeuszu Konwickim, który nakręcił Jan Holoubek, junior, znany operator filmowy.
  Obejrzyjcie, zachęcam.
  https://www.youtube.com/watch?v=PoL0fjrDQt4

  Dodaj komentarz

 226. mag
  Niczego nie zakladam ale dobre checi i „dobre slowo ” doceniam . Sincerely J.

 227. @ neospasmin
  6 marca o godz. 23:34
  Pan raczy żartować. Inkryminowana nowelizacja JUŻ zaczęła przynosic efekty w postaci wzmożonego wyciągania z historii epizodów o których jako naród chcielibyśmy zapomnieć, bo stawiają nas w bardzo złym świetle, Zarówno poza granicami Polski jak i wewnątrz. Pytanie do sz. Pana: Czy ustawodawstwo australijskie przewiduje karalność w Australii czynów które zostały popełnione poza terenem Australii i które są nielegalne jedynie na jej terenie ???. Czy jeżeli dajmy na to w Iranie tamtejsza policja zamknie polskiego obywatela bo ten w Polsce prowadzi sklep z alkoholem, co w Iranie jest nielegalne to będzie miała rację ???
  Tego typu regulacje są z punktu widzenia państwa szkodliwe ponieważ narażają na szwank powagę państwa, podobnie jak każde inne prawo niemożliwe do wyegzekwowania. Jeżeli państwo ustanawia jakieś prawo, to musi mieć możliwość wyegzekwowania go
  Szczerze mówiąc to ja osobiście mam w głębokim poważaniu to, że jakiś oszołom gdzieś w świecie powie, że Polacy wspólnie z Niemcami mordowali Żydów. Nie uważam, żeby takie wypowiedzi obniżały powagę Państwa Polskiego. Nie uważam też że głośne mówienie o istnieniu w obrębie polskiego narodu jakiejś grupy łajdaków miało być działaniem skierowanym przeciwko Polsce. W cywilizowanych krajach takie rzeczy załatwia się na drodze prawa cywilnego. Niech ta Reduta Dobrego Imienia zaskarży redaktora na drodze cywilnej w argentyńskim sądzie.

 228. mag
  7 marca o godz. 13:34

  We wpisach tego pana, nie ma poza wycieczkami osobistymi żadnej treści.
  Może mieć łeb jak sklep.
  Po wyprzedaży…..
  Mnie taka zawartość nie interesuje.

  Zachęcać do czytania można na różne sposoby.
  Zmusić się nie da.
  Każde z nas ma swoje metody działania.

 229. Wkrótce państwa, które nie mają stosunków dyplomatycznych z Izraelem, będą odizolowane na arenie międzynarodowej – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu, występując we wtorek na zakończenie dorocznej konferencji Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych (AIPAC).

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-netanjahu-sugeruje-izolacje-dyplomatyczna-panstw,nId,2554091#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  ===========

  Głupszy niż ustawa przewiduje, ten premier…..

 230. z cyklu „Rękopis znaleziony w Internecie”:

  „To stanowisko rządu polskiego jest ważniejsze , od „restrykcji” zapowiadanych przez urzędników Departamentu Stanu. W obecnej perspektywie politycznej, to Departament Stanu bardziej obawia się, żeby rząd Polski nie zmienil stanowiska w sprawie zakupu broni i stosunku do NATO. Ewentualna zmiana polityki rządu polskiego, by wywróciła do góry nogami stosunki amerykańsko – europejskie. W tej grze jaką media wywołały to rząd polski jest zawodnikiem rozgrywającym.”
  Do czego to doszło , po awanturze wywołanej przez pamią ambasador Izraela w Warszawie?

 231. Jałowość komentowania na blogu Daniela Passenta.

 232. Argentyna?
  czy to przypadkiem ten kraj, ktory po II wojnie swiatowej stal sie schroniskiem
  hitlerowskich zbrodniarzy?
  Czy to ten kraj, gdzie rozne „asy” hitlerowskiej Luftwaffe (np. Rudel, Galland)
  pelnily role doradcow rzadowych?
  Czy to ten kraj, w ktorym wojskowa junta zamordowala ok. 30000 przeciwnikow politycznych?
  Czy to ten kraj, ktory napadl swojego czasu na brytyjskie Falklandy?

  Wyglada na to, ze „czolowi publicysci” w swoim antypolskim zacietrzewieniu opuscili
  juz miejsce, w ktorym kiedys stalo ZOMO i przeniesli sie na miejsce SS i GESTAPO.

 233. @ neospasmin
  6 marca o godz. 23:34
  C.D.
  WiN w założeniu nie miał prowadzić działalności zbrojnej (przynajmniej oficjalnie)
  Jeżeli takowa działalność prowadził to :
  -albo wytyczne rządu emigracyjnego miał w d….. i nie reprezentował w ten sposób stanowiska w/w
  – albo rząd emigracyjny po cichu popierał terroryzm i bandytyzm, czyli jego członkowie byli nie dość że hipokrytami to jeszcze nieodpowiedzialnymi, bo prowokowali działania w kraju, których konsekwencje ponosili Polacy na miejscu a nie oni sami
  P.S. Uważam, że jako człowiek, który sam się swojej ojczyzny wyrzekł, wybierając stałe zamieszkanie poza jej granicami nie powinieneś pouczać nas, mieszkających w Polsce czym jest patriotyczna postawa. Łatwo jest udzielać mądrych porad z daleka, zwłaszcza jak się samemu nie ponosi konsekwencji ich ewentualnego zastosowania.

 234. @ levar:
  „Argentyna?
  czy to przypadkiem ten kraj, ktory po II wojnie swiatowej stal sie schroniskiem
  hitlerowskich zbrodniarzy?”
  Kierownik robót górniczych kompleksu „Riese” który budowali więźniowie kacetu w Gross Rosen, Austriak a więc obywatel III Rzeszy, po wojnie mieszkał w Polsce i jest pochowany na cmentarzu w Walimiu. Czyli powojenna Polska też została schronieniem dla co najmniej jednego hitlerowskiego zbrodniarza, jeżeli już chcesz używać retoryki „a u was Murzynów….”

 235. Onet i Polityka smialo sobie poczynaja sobie w wojnie informacyjnej metoda „na ruska”, ktora takie dobre rezultaty dala w czasie ostatniej kampanii wyborczej.
  Rzeczniczka departamentu stanu od spraw zagranicznych Heather Nauert na pytanie, czy Stany Zjednocznoe zawiesily wspolprace z polska itd… odpowiedziala: to jest falszywa informacja. Sledzimy rozwoj sytuacji w Polsce… i Polska jest traktowana na rowni z innymi krajami i jest naszym sojusznikiem …. Jest to oczywiscie dluzsze i zgrabniejsze. Mozna znalez na wrazym portalu wPolityce, do ktorego zajrzalam po, raz pierwszy w zyciu za namowa znajomego. I bede zagladac!!

 236. Mad Marx
  7 marca o godz. 15:36

  Czy to nie bylo przypadkiem w czasach, kiedy Polska rzadzili wspolnicy „czolowych publicystow”?

 237. Mad Marx
  7 marca o godz. 15:36

  Spora część Niemców zamieszkujących nowo nabyte przez nas tereny, nie dostała zgody na wyjazd.
  Z prostego względu.
  Ktoś musiał obsługiwać wodociągi, sieć elektryczną, młyny, nadzorować produkcję lokalną.
  Byli NIEZASTĄPIENI przez długi czas.

  Rodziny z za Buga takich kwalifikacji na ogół nie miały.
  =========

  A co do Murzynów…..

  W Polsce mniejszości otrzymały po 1918 roku pełnię praw obywatelskich, pomimo różnych szykan.
  Kiedy prawa obywatelskie dostali Murzyni, zaprzestano segregacji rasowej?

  Polska była tak jak wiele krajów europejskich antysemicka- głównie werbalnie.
  Ale rasistowska nie była.
  Dostęp do uczelni wyższych mieli wszyscy, czego o USA powiedzieć się nie da.
  Jeżeli porównuje się konkretne dekady w różnych krajach pod kątem praw człowieka, z dzisiejszej perspektywy, to wcale się nie dziwię, że Polska była dla Żydów rajem….

 238. zyta2003
  7 marca o godz. 16:09

  Jedną z wersji tej historii, o przecieku na temat gróźb jakiegoś pana z DS, jest celowe przymuszenie urzędników USA do złożenie dementi.
  Coś co miało być zakulisową formą nacisku na polski rząd, po ujawnieniu na forum publicznym, postawiło naszych „sojuszników” w niezręcznej sytuacji.

  W puli jest sprzęt za 40 miliardów $ który Polska zakupi w najbliższych latach.
  Przecież nie musi kupować w USA……ani Izraelu….

  Najdowcipniejszą metodą byłoby rozpoczęcie rozmów o zakupach z Rosją.
  Nie żeby kupić, ale pograć na nosie pewnym gremiom.
  Tak zagrała ostatnio Turcja, Egipt, Arabia Saudyjska.
  Bez specjalnych reperkusji.

 239. Mad Marx
  7 marca, g.15:30
  Istotnie, nasi koledzy z blogu, koleżanki bywają tu rzadko, im bardziej są z kraju „wyjechani”, tym chętniej udzielają porad jakże niedoskonałym aborygenom i uderzają w patriotyczne nuty na najgórniejszym diapazonie.
  Nie wszyscy oczywiście, i nie uważam, że nie mają prawa do zabierania głosu w ważnych dla kraju sprawach.
  Ale powinni okazać trochę więcej skromności i szacunku tym, którzy tu zostali na dobre i na złe i lepiej lub gorzej lecz jednak budowali Polskę demokratyczną i suwerenną po 1989.
  Smutne, że tacy „ziomale”, jak np. @neospazmin z dalekiej oddali próbują siać niezgodę, bo „coś” się im wydaje, bo poddają się manipulacji prawdziwych Polaków patriotów i katolików w jednym.

 240. Ludzie mówią,że są parafie honorujące wpis na blogu EP potępiające autora i całe tzw. lewactwo.Jako warunek odpuszczenia nazywany pokutą.Czerwony Indianin to dobry ale martwy.Dewizą osadników z chrześcijańskiej Europy.Teraz w ramach IV RP trwa polowanie na czerwonych nawet w grobie.A Watykan obżarty na hitlerowskim pojmowaniu świata milczy.Choć komunista to też dziecko Boga i na jego podobieństwo.Życie jest chronione.Proboszcz w kraju katolickim nie wymieniam nazwy ale Kaczyński zna sprawę zamordował własne dziecko spłodzone z tzw.gosposią.Dziś zakonnice mają dość końskich pieszczot sutanników w ramach celibatu.Czy kastracja nie jest wyjściem KK z okazji Dnia Kobiet.Tak sobie myślę bo Magdalena nie była tirówka.

 241. mag
  7 marca o godz. 16:33
  bawi sie ponownie w dzielenie, wykluczanie. Neospasmin nie jest moim wielbicielem, ja jego rowniez nie. Jednak wykluczanie oraz dzielenie nas na „swoich i naszych” prowadzi do nikad.

 242. Wiesiek
  A myślałem , ze nikt nie wie tak dobrze jak ty , co dzieje sie z sojuszniczymi politykami , którzy próbują grać Ameryce na nosie .
  W polskim przypadku bedzie to powrót na łono „Matki Rosji” gdzie tez jest miejsce Polski, kraju przeżartym przez ruską agenturę.

 243. Z dystansu
  7 marca o godz. 17:01

  Jak wiadomo, kończą różnie.
  Z kulą w głowie, więzieniu, zamieniani na bardziej posłusznych….

  Jako że świat zrobił się wielobiegunowy, istnieją różne opcje.
  Najbardziej pociągająca dla mnie, to trzymanie się z daleka od rozgrywek pierwszoligowych.
  skupmy sie na własnych INTERESACH.
  A te sa dość proste.
  Czerpać korzyści z dostatniego i bezpiecznego życia.

  Widzę że straszenie Rosją zostało zaakceptowane przez ciebie jako pewnik.
  Patrz ile mogą osiągnąć media przez perserwerację…..
  Dobra szkoła starego Goebelsa, dalej funkcjonuje.

 244. Wiesiek
  Podaje ten link , bo może nie wszystkim na tym blogu jest jasne pod jakim zaburzeniami psychicznymi cierpisz.
  Wmawianie akurat mnie , że jestem przeciwnikiem powrotu Polski pod opiekuńcze skrzydła Rosji , może byc jedynie wynikiem ciężkich zaburzeń psychicznych.
  Daj się leczyć .
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Perseweracja_(psychopatologia)

 245. Wiesiek
  Jeszcze jedno .
  Czym sie kończy dostatnie życie pod rosyjską kuretelą obaj chyba jeszcze dobrze pamiętamy.
  Niekończącą się kłótnia , kto zeżarł kartofle ?

 246. W wypadku Niemiec byłoby to rozwiązanie w odniesieniu do landów na wschód od Elby. Przemieszczenie Europy na wschód byłoby najłatwiejsze dla Niemców. Ponadto mogliby oni osiąść w rejonach dawniej zamieszkanych przez Niemców, takich jak Prusy Wschodnie, Pomorze, Śląsk, Czechy, a być może udaliby się jeszcze dalej na wschód i południe w rejony, z których kiedyś zostali wysiedleni. Z pewnością nie mogliby jednak pojawić się na tych terenach z roszczeniami do przywrócenia starych granic, własności czy tytułów prawnych, lecz przybywaliby jako nowi osadnicy, uzgodniwszy warunki swojego pobytu na tych ziemiach z ich nowymi właścicielami przybyłymi tu po 1945 roku.

  Może się zatem okazać, że podział Europy, który dokonał się w Jałcie, i powojenne wysiedlenia Niemców choć były okrutne, to zawierały ukryte ziarno późniejszej odnowy, gdyż uchroniły Europę Wschodnią przed masową imigracją z Trzeciego Świata. Gdyby po wojnie Republika Federalna Niemiec sięgała od Mozy po Memel/Kłajpedę, to Danzig/Gdańsk czy Breslau/Wrocław wyglądałyby dziś tak jak wygląda teraz Duisburg w Niemczech Zachodnich. Tymczasem zachowały one charakter europejski, podobnie jak Warszawa, Budapeszt, Praga i Sankt Petersburg. Kto by pomyślał w 1989 roku, nie mówiąc już o 1945 roku, że kilkadziesiąt lat później dialektyka Jałty i powojenne przesiedlenia staną się ostatnią deską ratunku dla Europy?
  http://nowadebata.pl/2018/02/25/nadzieja-w-europie-wschodniej-czy-stary-zimnowojenny-podzial-uratuje-kontynent/
  ===========

  Facet myśli perspektywicznie……
  Być poddanym Kalifatu, nie każdemu odpowiada.
  No i utrzymać kilka żon, nie każdy jest w stanie…..

 247. Sankcje amerykanskie wobec Rosji nie maja zadnego znaczenia
  Яков Кедми: Речь Путина ОБАНКРОТИЛА США. Сильное послание Западу!
  Nie ma jednolitej polityki obronnej w Europie
  https://www.youtube.com/watch?v=00SMLi2C1nA (j-rosyjski)

 248. Wiesiek
  Myślisz putinowsko , wyście teraz ostatnimi obrońcami europejskich wartości , szambo bije do móżdżku ?

 249. Tego Panstwo nie zobacza w polskiej TV
  Послание Путина вызвало ИСТЕРИКУ в США
  https://www.youtube.com/watch?v=mn3jYIjUiNE

 250. Z dystansu
  7 marca o godz. 17:28

  Wybacz, że używam terminów niekoniecznie powszechnie znanych.
  Cos mi zostało z dawnych lat, gdy trzeba było pisać opinie i diagnozy.

  W mojej ocenie, jedną z najważniejszych potrzeb człowieka jest POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.
  Jakie ono jest w różnych krajach, możesz sobie poszukać.
  Na pewno nie jest ono powszechne w krajach poddanych doktrynie neoliberalnej.
  Tu nastąpił regres kompletny.

  Podkreślę jeden aspekt.
  Zwierzęta, tak jak i ludzie, nie rozmnażają się w sytuacji zagrożeń egzystencjalnych.
  Rzuć to na mapę Europy, a będziesz wiedział, gdzie jest tragicznie pod tym względem.

  A Rosja mnie nie przestraszysz.
  Jaki INTERES miałaby realny, by wlazić na nasze podwórko?
  Ich interesem jest handlować tym, co mają.
  I mieć solidnych płatników.
  Wojna sporo kosztuje, więc jest nieopłacalna.
  Chyba że chodzi o przejęcie zasobów.
  Mamy jakieś?

  Ingerencja w Syrii jest typową wojną o zasoby i szlaki transportowe.
  Zapewne Gazprom jest zainteresowany.
  Tak samo jak parę zachodnich koncernów, sponsorujących różne formacje zbrojne.
  Dla Chin, jest ta wojna blokadą tradycyjnego szlaku handlowego.
  Więc też zaczyna ingerować.
  Polska jest naturalnym przedłużeniem tego szlaku na Europę.
  Więc możemy liczyć na co najmniej takie samo zaangażowanie jak w 1956.
  Ponoć Mao nie zgodził się na rosyjską akcję zbrojną na terytorium Polski…
  Wystarczyło mu poderwać nadamurskie dywizje…..

 251. Wiesiek
  Chyba tutaj przynajmniej możemy sie zgodzić ?
  Te wartości które ty i Putin reprezentujecie , nie maja z Europa nic wspólnego, to są wartości azjatyckie , żeby nie powiedzieć czezczenskie

 252. saldo
  Ja nikogo nie wykluczam, tylko proszę o pewną wstrzemięźliwość w ocenach, skoro nie zna się różnych spraw z autopsji, a tylko snuje na ich temat swoje wyobrażenia.
  Przeczytaj jeszcze raz mój post adresowany do @neospasmina.

 253. Twoje dawne czasy to instruktor w zawodowej szkole górniczej , a tam twoje dolegliwości jeszcze nie miały nazwy , znowu małpa zaczyna latać z brzytwa ?
  Przestań sie zgrywać .
  Co do Rosji , to wiem , ze jej wyczekujesz i życzę ci żebyś jej dożył i nacieszył sie jej tak jak Ukraina i Syria .

 254. Wiesiek
  Polska jako szlak transportowy to juz nic nie warta , teraz tylko Syria ?
  Jak sie znowu nazywała ta choroba umysłowa instruktorów górniczych ?

 255. http://nowadebata.pl/2018/03/02/konfrontacja-miedzy-zachodem-i-rosja-opowiesc-o-wspolsrodkowych-okregach/
  ========

  Włoski punkt widzenia- zapewne jeden z wielu.
  Ale, w świetle ostatnich wyników wyborczych, może być miarodajny.

 256. Jaki INTERES miałaby realny, by wlazić na nasze podwórko?

  Taki sam interes, jaki różne wersje tego kraju miały prąc na zachód i trzymając nie tylko Polskę, ale i, po 1945, kilka innych krajów pod swoim gumofilcem.

  Poza tym Rosja ma swoich genach ekspansję dla samej ekspancji. Przy takim, terytorium, jakie posiada ten kraj – pełna tablica Mendelejewa, nieograniczony wręc potęcjał, Rosja powinna być pierwszą potęgą światową. Ale nie jest bo Rosja ma również w swoich genach rosyjskość, czyli bałagan, bylejakośc, jakotakość, ogólną niemożność rozwoju w inny sposób, niż porzez ekspansję terytotialną tylko po to, żeby mieć więcej terytorium i nic więcej. Rosja – niby potęga, a jej dochóc narodowy jest kilkukrotnie niższy nich dochód USA czy EU, i to pomimo potencjału, jaki drzemie w tej bezkresnej krainie. To jest wciąż kolos na glinianych kulasach, i Putin może sobie prężyć militarne muskuły, ile chce. Guzik mu to da, zaś obsów cywilizacyjny i gospodarczy tego kraju będzie trwać nadal.

 257. Z dystansu
  7 marca o godz. 18:02

  Po pierwsze, nie znasz mojej ścieżki zawodowej, więc się nie wypowiadaj.
  Banalnym stwierdzeniem jest, że Karta Górnika dawała 25% dodatku do pensji nauczyciela.
  A i tak stypendia ucznia III klasy SG były wyższe, niż moja ówczesna pensja.
  Takie czasy były……

  Co do tzw. „Wartości Europejskich”…..
  W słowach, czy czynach je rozpatrujesz?
  Dla mnie sa równoważne podobnemu konstruktowi- „Wartości Chrześcijańskie”.
  Jakieś efekty widzisz?
  Szczególnie w ujęciu historycznym, bagatela- 1500 lat?
  Jedne i drugie wdrażane są ogniem i mieczem, bombami fosforowymi i pociskami ze zubożonym uranem.
  Świat stał się lepszy?
  Na pewno, wdrażajacy w czyn stali się bogatsi……

  Król jest NAGI- ja ci mówię, a ty podziwiasz dalej nowe szaty króla.

 258. Wiesiek po ogłoszeniu na EP złotej myśli o narracji z prekognicją na 50 lat teraz wdał się na blogu w persewerację. Wiesiek, czytaj słowniki, nie kompromituj się, jak Kaczyński uporczywym używaniem
  (dekonstrukcja, anihilacja) różnych mądrych terminów nie na miejscu i nie w kontekście.
  Pzdr, TJ

 259. Jacobsky
  7 marca o godz. 18:11

  Proszę wybaczyć.
  Czym spowodowany jest zasięg języka angielskiego?
  Nie bezwzględną ekspansją, nie liczącą się z kosztami ludzkimi?
  Ta ekspansja coś dobrego tubylcom przyniosła?
  To była ekspansja dla ekspansji, czy zdobywanie kolejnych źródeł z tablicy Mendelejewa, skoro własnych nie było w dostatku?
  Nie jest to zapisane w genach Anglosasów przypadkiem?
  Przypomnijmy te geny- Vikingowie……w dużej mierze…..

  Co do dochodu zaś.
  Rozkład zdaje się wygląda w ten sposób, że 1% posiada 80% majątku narodowego.
  Tak jest w większości krajów zachodnich, obecnie i w Rosji, po erze Jelcyna.
  Epatowanie średnim dochodem z PKB na głowę, to czysto statystyczna sztuczka.

  Taką sztuczkę stosuje się w odniesieniu do wielu pozornie bogatych krajów.
  Szczególnie, tych surowcowych.
  Wąskie, niewyobrażalnie bogate elity i powszechna nędza.
  I oczywiście, niewolnicy sprowadzani z różnych krajów typu Indie czy Bangladesz.
  Ale, oni się nie licza w statystyce.
  NIE SĄ i nigdy nie będą OBYWATELAMI.

  Czy te 11-17 milionów nielegalnych w USA liczą się do statystyki?
  Powinien być pan zdaje się zorientowany.
  zarabiają, płacą podatki, ale czy są ujęci w sprawozdaniach?
  Przeciez bez nich, wiele działów gospodarki by nie funkcjonowało?

 260. Wiesiek
  Co zdanie to kłamstwo .
  Oczywiście , ze wiem , że jesteś emerytowanym instruktorem zawodówki górniczej , sam pisałeś , ze nie ma czego sie wstydzić , a teraz zmieniasz zdanie ?
  Co do wartości eurepojskich , to dla mnie po okrucieństwach 30 letniej wojny religijnej i powstałej na jej doświadczeniach OSWIECENIU Europa zawdzięcza okres niebywałego rozwoju i przewagi nad Rosja , Polska , nie wspominając reszty świata.
  Wsteczna , cerkiewna interpretacja chrześcijaństwa, sprzed reformacji, to Azja i z wspolczsną Europa nie ma nic wspólnego i imponować może co najwyżej jeszcze tylko na polskich rubieżach , ktore OŚWIECENIE tylko liznelo.

 261. tejot
  7 marca o godz. 18:28

  Przykro mi, że mój zasób słownictwa jest znacznie większy od pańskiego.
  Wynika to zapewne z oczytania.
  Na pański brak tegoż, nic nie jestem w stanie poradzić.
  Język jest sposobem komunikacji.
  Niezbędnym na pewnym poziomie abstrakcji.
  Bariera językowa uniemożliwia porozumienie.

  Pan jesteś dla mnie framling…..
  Bez urazy….

 262. wyzysk

  „Uniwersytet Rio Negro utworzono w najbardziej wyludnionej czesci Argentyny w 2OO7 roku. Ma tylko 23OO studentow a osiagniecia pewnie podobne , co wiekszosc szkol wyzszych powstalych u nas po 1989 roku.”

  Z notki wynika, że to uczelnia państwowa, kształcąca kadry w różnych specjalnosciach na potrzeby jednej z rozległych prowincji Argentyny. Poza tym, że uczelnia ta na pewno ma znaczenie dla Argentyny, niewiele mogę na jej temat powiedzieć.
  Zresztą z perspektywy polskiej polityki zagranicznej to nie ma znaczenia. Istotne jest natomiast, że teksty Paginy12, również z oświadczeniem władz tej uczelni, na skutek dzialań władz RP przestały mieć charakter lokalny (argentyński) i migiem obiegły wiekszość mediów Ameryki Łacińskiej oraz Hiszpanii – co łatwo można sprawdzić za pomocą wykiwarki.
  A nocą w wersji uaktualizowanej za sprawą Guardiana dotarły do pozostałej częsci Europy.

  https://www.theguardian.com/world/2018/mar/05/polish-group-files-suit-against-argentina-newspaper-over-holocaust-story

 263. Z dystansu
  7 marca o godz. 18:29

  Jeszcze przed Oswieceniem, trzeba było sporo wyrżnąć, by poletko Pana Boga wykarczować…..

  Tak mi się kojarzy- jacyś Jaćwigowie, Waldensi, Husyci- z tymi poszło ciężko, Jacyś Nestorianie, Pelagianie- z tymi poszło gładko.
  Ale jacyś Indianie, Murzyni, Aborygeni, tępieni byli bezlitośnie……

 264. Ted’dy bear
  7 marca o godz. 1:02

  Wiesiek59; 17:40 pisze do blackley’a tak.

  Z pana zdaje sie ( nie zdaje sie tylko napewno ) taki biznesmen, jak z koziej
  d… traba.Moze sobie pan pograc na kobzie,przytupujac do rytmu onucami ?
  Albo gumofilcami ? W ostatecznoscu,moga byc kierbce.

  Wiesiek,Wiesiek to wszystko prawda co napisales,ale ze az tyle czasu
  potrzebowales aby sie o tym przekonac ze to idiota tego pojac nijak nie moge.
  Ja po pierwszym jego wpisie juz wiedzialem kto zacz ten beksley jest.”

  Panie szanowny , jednak był pan szatniarzem . Ciekawe czy takim prostakiem człowiek się rodzi czy się nim staje ? A jeśli się staje to czemu ?

  Zdaje się , że przebywa pan w kraju anglojęzycznym . Czemu nie jest pan w stanie opanować pisowni jednego angielskiego słowa ?

  Idiota pan powiada ? Lepiej idiota jak onanista 😉 co to ” pod Kalinę J . ”

  Kłaniam się panu

 265. Z dystansu
  7 marca o godz. 18:29

  Wiesiek
  Co zdanie to kłamstwo .
  Oczywiście , ze wiem , że jesteś emerytowanym instruktorem zawodówki górniczej , sam pisałeś , ze nie ma czego sie wstydzić , a teraz zmieniasz zdanie ?”

  Mówią , że żadna praca nie hańbi . Wierzę w to. Nie bezgranicznie jednak czytając wieśka59 😉

 266. wiesiek59
  6 marca o godz. 15:53

  Jest bardzo proste rozwiązanie.
  Polska może uzyskać status Austrii, czy Szwecji.
  Nie musimy wchodzic pod czyjąkolwiek kuratelę.
  Przypuszczam że takie rozwiązanie pasowałoby i naszym południowym sąsiadom.

  Handlować, budować, dorabiać się.
  A nie brać udział w wojennych igrzyskach.
  Nie ma powodu by ginąć za cudze interesy.”’

  Ten wpis byłego nauczyciela zawodu w zawodówce górniczej mnie rozczulił ….;-)

  Panie instruktorze , Polska to nie Szwajcaria . Tak się składa , że leży na szlaku odwiecznych ruskich marszów na zachód Europy . Wiem , że ruska obecność w Polsce panu nie tylko nie przeszkadza a nawet pan do niej teskni i jej pożąda – dlatego NIGDY nie dojdziemy do żadnej płaszczyzny porozumienia. Nie lubię onuc i walonków w przeciwienstwie do pana .

  Handlować , budować , dorabiać sie ? A od kiedy to pan taki ” handlowy ” panie instruktorze ?? Niedawno twierdził pan że ” człowiek nie jest żeby pracować tylko po to by odpoczywać ” No to albo , albo . Pan się zdecyduje kiedy pan konfabuluje , dobrze ?
  Po za tym co o ” handlowaniu , budowaniu , dorabianiu się ” może wiedzieć facet , który ma 30 letni telewizor i tegoż wieku skarpety i twierdzi że ” pieniądze go brzydzą „”? Podejrzewam , że brzydzą pana CUDZE pieniądze 😉 . Swoje pana by nie odstręczały ? czyż nie ? całe szczęście tego problemu nie ma . W kieszeniach jest za to wiatr . I tak trzymać .
  Kłaniam się panu

 267. Jacobsky
  7 marca o godz. 18:11

  100/100

 268. wiesiek59
  7 marca o godz. 18:15

  Z dystansu
  7 marca o godz. 18:02

  Po pierwsze, nie znasz mojej ścieżki zawodowej, więc się nie wypowiadaj.
  Banalnym stwierdzeniem jest, że Karta Górnika dawała 25% dodatku do pensji nauczyciela.
  A i tak stypendia ucznia III klasy SG były wyższe, niż moja ówczesna pensja.”

  ” karta górnika dawała 25 % dodatku do pensji ” a mieszkanie dostałem z klucza kompetencji zawodowych ”

  A teraz klucze to są ale jak się mieszkanie sobie kupi 😉 a karta górnika to kamień u nogi normalnej gospodarki gdzie węgiel sie – o ile się go uzywa – kupuje bardzo tanio w Australii albo Ukrainie .

  Koniec ”weglowej gospodarki ” zdaje sie że i dotarl do dobrozmieńców . Podobnie jak klapa ” mieszkania plus” Teraz ogłosili mieszkanie plus 2.0 😉 . Już jest mowa o ” rynkowych czynszach tak zeby zapewnić ekonomiczną opłacalność operacji a panstwo będzie doplacac roznicę w czynszach ” . O ” dochodzeniu do wlasności ” przy czynszu 10 zł za m2 już nikt nie mowi . wOGÓLE NIKT już nie mowi 😉

  kłaniem się ” sorze ” ;-0

 269. Wiesiek napisał:

  1) „Język jest sposobem komunikacji.”

  Uuuuu! Deszcz pada w dół, rzeki płyną z gór do morza.

  2) „Niezbędnym na pewnym poziomie abstrakcji.”

  Niech to dunder świśnie, jako framling nie rozumiem. Ale pewnie Wiesiek tę niezbędność posiada.

  3) „Bariera językowa uniemożliwia porozumienie.”

  Np. bariera językowa miedzy psem a człowiekiem. Może być?
  Zakomunikuję to mojemu pieskowi. Jest bardzo obrażalski, ale może się zgodzi.

  4) „Pan jesteś dla mnie framling…..
  Bez urazy….”

  Wiesiek jesteś dla mnie Gustlikiem…..
  Bez urazy
  Pzdr, TJ

 270. @ wiesiek:
  „W Polsce mniejszości otrzymały po 1918 roku pełnię praw obywatelskich, pomimo różnych szykan.
  Kiedy prawa obywatelskie dostali Murzyni, zaprzestano segregacji rasowej?”
  Jak zwykle wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.
  W USA Murzyni uzyskali prawa obywatelskie po wojnie domowej. Pomimo różnych szykan posiadali teoretycznie takie same prawa jak inni obywatele USA.
  Podobnie jak w Polsce Ukraińcy, Litwini, Żydzi….

 271. Czy Murzyn ma szansę na prezydenturę w IV RP.Tak.O ile Rydzyk sprawdzi czy umyty.Tak sobie myślę o lustracji pod Jasną Górą.

 272. @wiesiek59
  Pan jest najbardziej interesującą osobą na tym blogu.
  Taka jest moja opinia.

 273. Wszystkim Zakonnicom z okazji Dnia Kobiet Szczęść Boże.Tak sobie myślę bo to Siostry a jestem rodzinny.Tak mnie wychowano w kurnej chacie.

 274. hetajr
  6 marca o godz. 23:04
  Ponieważ znałem te sprawę, postanowiłem znaleźć w necie i i poprzeć to co od dłuższego czasu pisze, że czystki 67-68 nie miały nic wspólnego z żydami i były jedynie rozgrywką miedzy rządzącymi. Znalazłem PDF w którym była ta informacja , Link mógł być mylący więc skopiowałem fragment. Niestety zlikwidowałem zapamiętywanie historii działań na google i musiałbym tekstu na nowo szukać , kompletnie nie mam czasu. Jak przy okazji znajdę to dam ci link.
  Przy okazji informuję że pułkownika odratowano , ale zony już nie.
  Orliński Przed wojna był polskim komunistą. Miał przodków żydowskich , ale uważał się za Polska. Był zaangażowany ideowo i mocno dał sie we znaki przeciwnikom komunistycznej Polski.

 275. @ wiesiek ;
  „Podkreślę jeden aspekt.
  Zwierzęta, tak jak i ludzie, nie rozmnażają się w sytuacji zagrożeń egzystencjalnych.
  Rzuć to na mapę Europy, a będziesz wiedział, gdzie jest tragicznie pod tym względem.”
  W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Sytuacje zagrożenia stymulują płodność. Tak u zwierząt jak i u ludzi. W XX wieku najwięcej dzieci w Europie rodziło się w czasie II wojny światowej.

 276. Symetryczny
  7 marca o godz. 20:27

  Kolejny oszust. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,23110570,komornik-u-lecha-walesy-400-tys-dlugu-i-widmo-likwidacji-jego.html#Z_Czolka3Img
  Ma z czego więc niech płaci. Z forsy Watykanu i siaiej.”

  panie poruczniku , LW zakonczył rządy pana i panu podobnych. Tyle że postanowił was oszczędzić . Myslałem , że dobrze robi. Ale 10-15 lat pozbawienia praw publicznych może nie było by złym pomysłem ? I przymusowa , comiesięczna 2-3 dniowa reedukacja antykomusza. .

 277. neospasmin
  7 marca o godz. 0:07
  Nie filozofuj. Tam wcale nie chodziło o to czy wychwalali czy nie . Oni po prostu należeli do przeciwnego obozy walczącego o władze i wpływy. Jak chce się psa uderzyć to kamień się znajdzie.

 278. tejot
  7 marca o godz. 20:02

  Jakieś WŁASNE zdanie, poglądy, koncepcje?
  Jakos ich pan nie przedstawia.
  To o czym mamy dyskutować?
  Zresztą, dyskusja z kimś nie mającym własnego zdania, byłaby chyba bezprzedmiotowa?

css.php