Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Protest niepełnosprawnych

20.05.2018
niedziela

Niepełnosprawni politycznie

20 maja 2018, niedziela,

Strajk osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunek (-ów) odsłania nowe pokłady obłudy i chamstwa. Co gorsza – ze strony osób zajmujących najwyższe stanowiska państwowe.

Minister mówi, że ci ludzie „nie dostaną gotówki”. Co to znaczy? Moim zdaniem to znaczy, że osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunki nie zasługują na zaufanie, mogą te pieniądze przehulać, przepić, przegrać na wyścigach konnych. Cóż to za chamstwo!

Po pierwsze, oni chyba wiedzą najlepiej, na co potrzebne są pieniądze. Po drugie, ministerstwo chyba nie wie lepiej od samych poszkodowanych oraz ich rodzin. Po trzecie, sugerowanie, że ktoś czyha na gotówkę, jest po prostu niegrzeczne i pogardliwe. Sugeruje, że strajkującym nie chodzi o zdrowie, tylko tak udają. Wreszcie po czwarte, ci ludzie mają też prawo do kina, ładnej koszuli czy innych luksusów. W sytuacji kiedy na czele rządu stoi milioner, który ma praktycznie nieograniczony dostęp „do gotówki”, trzeba się bardzo liczyć ze słowami. Zresztą premier słusznie w tej sprawie milczy, niestety, mówią za niego inni oraz same jego czyny.

Marszałek Senatu roni krokodyle łzy nad losem strajkujących, którzy nie mogą zażywać kąpieli ani cieszyć się wiosną. Inny Spinoza, skądinąd poseł, mówi, że niepełnosprawne dzieci używane są jako „żywe tarcze”. To zwykłe świństwo, które ma odwrócić uwagę od tego, co ważne: niepełnosprawni w Polsce są od lat ukryci, ich biedy i bólu nie widać, nie widać ich na ulicach, w sklepach, w kinach, w kawiarniach, ponieważ nie mają jak i z kim wyjść z domu, nie mają na dobry wózek ani na taksówkę.

Na Zachodzie widać w miejscach publicznych o wiele więcej osób z niepełnosprawnościami, ponieważ społeczeństwo (nie tylko rząd) od lat o nich pamięta i myśli – o ich obuwiu, łóżkach, meblach, protezach, klatkach schodowych, drzwiach itd. itp. „Żal mi jest tych dzieci (!)” – mówi marszałek i zapewnia, że jest wrażliwy (nawiasem mówiąc, z zawodu lekarz). A kto wydał zakaz opuszczania budynku, który to zakaz przypomina słynny ZOK (zakaz opuszczania koszar)?

„Chowanie” niepełnoprawnych przypomina „chowanie” osób LGBT. Ci drudzy wychodzą z podziemia i z izolacji. Czas na tych pierwszych. „Łatwo jest szastać państwowymi pieniędzmi” – powie ktoś i będzie miał rację. Ale w sytuacji gdy rząd bez końca trąbi o nadwyżce w kasie państwowej, gdy wydaje miliony na bezsensowne akcje propagandowe, na spaprane kontrakty, na gigantyczne projekty „od czapy” – trudno być głuchym na postulaty osób z niepełnosprawnościami oraz dyskredytować je jako „polityczne”. Oczywiście, że strajk ma także charakter polityczny. Czymże jest polityka, jeśli nie sztuką rządzenia? Nie rozumieją tego tylko niepełnosprawni politycznie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 332

Dodaj komentarz »
 1. Autor bloga bardzo mądrze pisze, cytować trzeba:

  „W sytuacji, kiedy na czele rządu stoi milioner, który ma praktycznie nieograniczony dostęp „do gotówki”, trzeba się bardzo liczyć ze słowami.”

  Cudzysłów „gotówki” uzasadniony, pierwszy milion ów milioner ukradł, nie ma swojej gotówki a cudzą.

 2. Przecież ta władza wie lepiej co ludziom do szczęścia potrzebne.Tylko ten suweren jakiś krnąbrny się robi. Protestów im się zachciewa, niewygodne pytania zadawać, do kieszeni władzy zaglądać, a ta władza taka dobra jest.

 3. Napisze w ciemno: zlotowki przeciw kasztanom ze nie znajde tekstu p. Passenta z podobnym wspolczucciem pochylajacym sie nad potrzebami ludzi z niepelnosprawnosciami a napisanym podczas poprzedniej okupacji sejmu. Poprzedniej to znaczy przeprowadzonej za rzadow poprzedniej koalicji.
  To dlatego trudno mi zaakceptowac szczerosc tego tekstu. Szczerosc to znaczy nie wole przyczynienia sie do poprawy zycia ludzi niepelnosprawnych, ale wole strzelania nabojami cudzego losu w rzad.

  Dla mnie problem jest w tym ze notable wladzy myla adresatow swoich wypowiedzi: odpowiadaja na agresywne i nie zostawiajace pola do negocjacji wypowiedzi okupujacych sejm nie im samym ale szerokiej publicznisci mediow.
  Wtedy postrzeganie decyzji i wypowiedzi ludzi wladzy bedzie zawsze niekorzystne.
  Wtedy konstatacja ze dzisiejsza sytuacja niepelnosprawnych (to co juz otrzymali w wyniku obecnego protestu) jest najlepsza w historii Polski pozostanie niezauwazona.

  Bardzo mnie tez dotknelo pisanie ze zakazano ( marszalek sejmu?) wychodzenia okupujacym z sejmu.
  Nie sadze- powiedziano im ze jesli wyjda to nie zostana spowrotem do sejmu wpuszczeni. To znaczna roznica.

  Prosze tez zwrocic uwage ze nikt ( slownie: nikt) nie usiluje mediowac miedzy protestujacymi a rzadem.
  Nie pokazuje to aby protestujacych jako ludzi z ktorymi rozmawiac sie nie da?

  ml

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. I jeszcze detal: da sie tak zakrecic grupe emerytow by gdy skonczy sie strajk niepelnosprawnych, okopali sie w sejmie zadajac podwyzki swoich swiadczen?
  Jak powinny zachowac sie wladze by nie dopuszac do podobnych okupacji?
  Jak to sie robi na swiecie?

  Moze trzeba dawac podwyzki nim ci ktorzy maja je otrzymac ich zazadaja? 🙂

  ml

 6. handzia55
  21 maja o godz. 0:11

  handzia pisze, a z góry wiadomo, że to godne cytowania:

  „Przecież tamta władza PO wiedziała lepiej co ludziom do szczęścia potrzebne.Tylko ten suweren jakiś krnąbrny się robił, władza taka dobra była, nawet pani Kopacz (premier) spełniła obietnice dane suwerenowi niepełnosprawnemu”.

 7. I jeszcze jedna grupa ktora moglaby sie oflagowac i okupowac sejm: ci ktorzy dostaja 500+.
  Dzis to juz znacznie za malo! 🙂

  ml

 8. neospasmin
  21 maja o godz. 0:26

  neospasmin pisze, a cytować warto:

  „Znalazłem tekst p. Passenta z podobnym wspolczucciem pochylajacym sie nad potrzebami ludzi z niepelnosprawnosciami a napisanym podczas poprzedniej okupacji sejmu. Poprzedniej to znaczy przeprowadzonej za rzadow poprzedniej koalicji PO-PSL”.

  Fakt, jest taki tekst p. Passenta ostro o Kopacz podczas wyzwalania Sejmu przez niepełnosprawnych.

 9. P. Ontario

  Moglbym prosic link? Przeczytam, porownam do tego co powyzej, a jesli bedzie tak jak pan twierdzi odszczekam dyszkantem.

  ml

 10. Maja panstwo codzienny budzet. On starcza na poranne podreptanie do sklepu i zakupienie: dwoch kajzerek, serka topionego ( edamski- tak, emeski -nie, seksizm!), butelki mleka, trybuny i kawalka ryby dla kota.
  Pewnego dnia waadza deklaruje ze mleko bedzie za darmo i mleczarz je na prog dostarczy. Bedzie ze zlotym kapslem, chyba ze ktos chce ze inaczej.

 11. Nie trzeba miec glowy do interesow ani chocby dyplomu ekonomii politycznej by zauwazyc ze to darmowe mleko oznacza oszczednosc w panstwa budzecie- wolna gotowke ktora mozna przeznaczyc na kino, teatr czy chocby Polityke raz na tydzien.

 12. Dokladnie to samo jest z oferta rzadu pod adresem okupujacych sejm rodzicow niepelnosprawnych.
  Boli mnie takie pisanie jak felieton ktory komentuje.
  Boli boo czuje ze autor mnie nie szanuje.
  Boli boo z tego konstatacja ze jesli tak to powinienem zostawic ten blog takim ktorych sposob argumentacji autora pasuje
  Boli jak rzucanie palenia.
  ml

 13. neospasmin – uspokój klawisze dla Twojego i innych dobra -proszę

 14. Ponoć chrzest prowadzi do pomroczności politycznej.Za komuny były spółdzielnie pracy dla inwalidów i system rehabilitacji w ich domu.Tak sobie myślę komu to przeszkadzało skoro nie wymyślił nic lepszego.Ponoć Dubaniecki zarobił na niepełnosprawności.Podobnie działacze Związku Niewidomych.Wystarczy nie kraść aby trafiło do faktycznie potrzebujących.W kraju katolickim takie afery.

 15. Stadionowa chrystianizacja kraju to kibolskie śluby jasnogórskie.Tak sobie myślę,że stadiony przekształcają się w świątynie.Kto będzie barankiem.

 16. neospasmin
  21 maja o godz. 2:22

  neospasmin pisze, cytować warto:

  „Otrzymałem link do definicji słowa „parodia” oraz wyrażenia „ubaw na cztery fakerki”, niczego nie odszczkam nawet basem”.

  Pańska sprawa.

 17. SŁOWIANIN STANISŁAW
  21 maja o godz. 6:44

  SŁOWIANIN STANISŁAW pisze, cytować warto:

  „Ponoć chrzest prowadzi katolika Tuska z PO do pomroczności politycznej.”

 18. panie Lazarowiczu ,

  a co pana obchodzą niepełnosprawni w Polsce ? Opowie pan trochę jak się mają w Australii – panskiej nowej ojczyznie .

 19. Panie Blackley

  A pana niepelnosprawni obchodza? Ktorzy?
  Tylko ci z zaburzeniami ukierunkowania popedu plciowego?

  ml

 20. neospasmin
  g.8:59
  Panie neo, domyślam się że jest pan hetero, ale skąd i dlaczego ta pogarda dla osób „z zaburzeniami ukierunkowania popedu płciowego”.
  Domyślam się również, że zalicza się pan do osób „lepszego sortu”.
  Jak to działa w Australii i czy ma wpływ na stosunki z „tubylcami”.

 21. Pani Mag

  Gdzie w mym pisaniu pogarda dla kogokolwiek?
  Prosze o przyklad a sie zawstydze.
  Co do “lepszosci” to juz kiedys ktos tu pisal ze jestem z Grojca boo to gorsze miejsce nizli Canberra.
  Odpowiedzialem ze takie myslenie to czyste polactwo- Grojec w niczym nie gorszy od Paryza.
  A pani?
  Tak jak ten co mnie w Grojcu widzial, ma pani sny o pewexie?

  ml ( z Grojca)

 22. „PiS uważa, że osoby z niepełnosprawnościami nie zasługują na zaufanie, że mogą te pieniądze przehulać, przepić, przegrać”

  To samo uważaliście, gdy PiS wprowadzał 500+

 23. P. AOlsztynski

  W punkt!

  ml

 24. Cztery pytanka by sprawdzic czy wiemy o czym piszemy:

  1. Jakie byly poczatkowe postulaty okupujacych sejm?

  2. Ktore z nich zostaly spelnione?

  3. Czy rodzice niepelnosprawnych wysuwali kompromisowe propozycje a jesli tak to jakie?

  4. Jakie zadanie strajkujacych nie pozwala zakonczyc sporu?

  I bonusik:

  5. CZEMU rzad nie zgadza sie na zadania strajkujacych?

  ml

 25. neospasmin
  Pan się nie wstydzi? To pan wypisywał bajeczki o zarodkach jako ludziach. „Obrońca życia” Co do PO to zgodziło się niestety płacić haracz KK. Przypomnę biskupa Michalika z roku 2011 „dlaczego Tusk nie dał majątku kk”. Dla kk zarodki są ludźmi, nie głodne dzieci albo osoby niepełnosprawne. Na te drugie trzeba było by zrezygnować z bogactwa i komisji majątkowej. A jakim kosztem się to odbyła komisja majątkowa ? Taki Ryczan nazywany biskupem mógł jeździć autem za 100 tys. na które nie zarobił a osoba niepełnosprawna wymagająca stałej opieki dostawała niecałe 700 PLN czyli 10 -letnią wartość auta pana Ryczana „obrońcy życia” a PiS to banda skończonych ………. 500+ to jest, a nie można było to rozdzielić najpierw osobom niepełnosprawnym a wprowadzić dodatek rodziny na każde dziecko tak to skomplikowane, że potrzeba geniusza żeby na to wpaść!!!!!
  Gospodarka się rozwija, jesteśmy 20-tą potęgą gospodarczą świata. Nie ogląda pan TV PiSuar? No chyba, że przez pisowców Polska jest w ruinie i PiS zniszczył Polskę a wszystko to państwo teoretyczne i „bańka mydlana” .
  Po za tym wystarczy natychmiast przestać finansować Rydzyka i KK z budżetu państwa są z powołania nie dla pieniędzy sami tak głoszą a pieniądze się znajdą na osoby niepełnosprawne i ich rodziny.
  Po pańskich wpisach widać jaki z pana „obrońca życia” jak cały żałosny PiS ! Gdzie są te wszystkie „Łordo Jurisy” 800 tyś. „obrońców życia” i KK?

 26. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
  Kto walczy populizmem to niech od populizmu zdechnie.
  Innymi słowy PiS od „zwykłych Polaków” powinien słyszeć tylko jedno „Dawać forsę”. Mówiliście, że macie to dawać, natychmiast.

 27. P. Martin

  Ale czego tak konkretnie pan ode mnie oczekuje:

  Bym przyznal ze plod to nie czlowiek i w zwiazku z tym moze byc skrobany do dziewiatego miesiaca?

  Bym przyznal ze podpisany przez p. Kwasniewskiego konkordat to katastrofa dla Polski?

  A moze bym przyznal ze majatek odzyskany przez czarnego idzie nie na potrzebujacych i dzialalnosc kosciola tylko na osmiorniczki?

  Albo ze biskup, jak i pewien niegdysiejszy premier RP powinien jezdzic Polonezem?

  A moze bym wiecej nie wspominal ze 500+ zlikwidowalo problem biedy posrod polskich dzieci?

  Prosze teraz przeczytac to co pan napisal powyzej: nie pokazuje to aby panskich frustracji zamiast stac sie wkladem w rozmowe o tym czy okazuje tu komukolwiek pogarde?

  ml ( ateista z Grojca)

 28. P. Witold

  Tak wlasnie!

  Cytujac jedna z matek z sejmu:

  Piecset na reke albo prawo do eutanazji!

  ml

 29. p. Witold

  Jesli juz rozkreci pan spirale roszczen by obalic obecny rzad to co dalej?
  Mysli pan ze zmiana tych co u wladzy spowoduje ze “zwykli Polacy” przestana zadac?
  Ze populizm jakiego chce pan uzyc do obalenia Kaczora da sie usmierzyc kiedy tylko obecna opozycja dojdzie do wladzy?
  Czym: obywatelska postawa “ zwyklych Polakow” czy moze tym ze ten nowy rzad zaspokoi wszystkie potrzeby?

  Slyszal pan o czyms takim jak odpowiedzialnosc za panstwo?

  ml

 30. neosmasmin
  Przecież zacytowałam pana słowa na temat homo, a pan idzie w zaparte.
  Co do Grójca, to całkiem sympatyczne nieduże miasto, z którego pochodzi poseł Suski (ten od carycy Katarzyny), mój ulubieniec.

 31. Szanowni Panstwo,
  to nie jest tak, ze w Polsce niepelnosprawnym zylo sie cudownie, a za PiS-u nagle im sie pogorszylo. Dziesieciolecia panowania rusko-pruskiej agentury zrobily swoje
  i PiS, chocby stawal na glowie, w ciagu jednej kadencji tej stajni augiasza z pewnoscia nie oczysci (to oczywiscie mocny Argument, zeby w nastepnych wyborach oddac glos na PiS). Mowia, ze tonacy brzydko sie chwyta. Obecnie tonaca postubecja chwyta sie
  niepelnosprawnych, ale nie sadze zeby jej to na dluzsza mete pomoglo.
  Obserwujac ostatnie posuniecia USA i zwiazana z tym panike w niemieckich mediach wyglada na to, ze statek, do ktorego dna postubecja sie przykleila, zaczyna nabierac wody i chyba daleko juz nie poplynie.

 32. p. Mag

  Gdzie w mojej wypowiedzi byla jakakolwiek ocena, o pogardzie nie wspomnajac? Gdzie?

  ml

 33. Ja tam nie mam nic przeciwko podwyzce plac dla niepelnosprawnych tylko
  zastanawia mnie postawa kosciola katolickiego w tej sprawie.

  Od czasu obalenia tzw ,,wrednej komuny” kosciol nigdy juz nie popieral
  zadnych strajkow az tu raptem popiera niepelnosprawnych,wyglada na to
  ze zwietrzyl kase i to duza.Podwyzke niepelnosprawnym mozna dac tyle
  tylko ze ich zycie nic sie nie zmieni te pieniadze w rozny sposob zostana
  zassane przez kosciol i rozne organizacje charytatywne nie od dzis wiadomo
  ze kosciol na biedzie najlepiej zarabia.

  http://isakowicz.pl/bp-pieronek-o-niepelnosprawnych-ktorymi-do-tej-pory-sie-nie-interesowal/

 34. ontario
  21 maja o godz 0.36
  Pisz w swoim imieniu i nie przekręcaj cudzych wypowiedzi.Ćwiczysz sztukę odwracania kota ogonem ale słabo ci to wychodzi.Poszukaj lepszego nauczyciela.

 35. @neospasmin
  Sprawa jest prosta
  Zdechną jak komuna, kiedy kiełbasy zabraknie. Na razie udało się ludziom wmówić, że pieniądze rosną na drzewach i suweren w to wierzy. Do czasu.

 36. neospasmin
  21 maja o godz. 10:28
  Panie 500 + nie zlikwidowało biedy, bo przyczyną biedy jest jest choroba, niepełnosprawność, albo starość. PiS wprowadziło tylko patologię. Liczą się tylko zdrowe dzieci.
  Rozumiem że pan nie chce wychowywać dziecka niepełnosprawnego pojedzie pan do Czech i dokona aborcji oczywiście po kryjomu jak typowy pisowski hipokryta.
  Chce pan mięć dyskusję to proszę adoptować osobę niepełnosprawną wymagającej stałej opieki dostanie pan 800 PLN jaki jest tym problem? Za te pieniądze nie będzie pana stać nawet na wykupienie pampersów. To lepiej żeby zarodek nie był człowiekiem, bo Rydzyk dostanie za to 95 milionów a biskupi będą jeździli za to drogimi autami. Nawet jeśli minister otrzymuję wynagrodzenie to” teoretycznie” za pracę, biskupi są z powołania a nie z pracy! Bo inaczej mieli prowadzić działalność gospodarczą i płacić podatki jak np. prawnicy czy stomatolodzy albo inni.
  KK i także PiS prowadzi program cichej eutanazji jak w III Rzeszy jednocześnie zakazując aborcji przez pozbawienie środków do życia dla własnego bogactwa KK.
  Widać rzeczywiście, że pan pogardza osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami!
  I się z tego jeszcze śmieje.
  Co oczekuję żeby pan spełnił swoje słowa że jest ” obrońcą życia” a nie opowiadał bajeczki o zarodkach, „to człowiek ale tylko do urodzenia” bo później już nie, także może pan np. adoptować po urodzeniu. Jak by pan to zrobił to już by pan takich głupot nie wypisywał.

 37. Levar
  21 maja o godz. 10:47
  Pan sobie nie rób żartów i żadnych „jaj” 500+ jest! Obniżony wiek emerytalny jest! Dla Rydzyka jest! A dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi nie ma !!!!!!

 38. Jak widać piszą nieroby i darmozjady bo musieli by iść do pracy!!!! Osoba niepełnosprawna wymagająca stałej opieki nie pójdzie do pracy ale dla nierobów głosujących na PiS miała by się „paść na trawie”.

 39. Martin L
  21 maja o godz. 11:18
  Szanowny Panie,
  PiS nie obnizyl wieku emerytalnego, PiS przywrocil normalny wie emerytalny
  obowiazujacy od dziesiecioleci w calym cywilizowanym swiecie.
  PiS zlikwidowal przekret dokonany poprzednio przez handlangrow miedzykontynentalnej mafii finansowej.

 40. p. Martin

  Przylapal pan mnie : wlasnie jade z Grojca do Czech by dokonac aborcji. Bedzie to pierwsza na swiecie skrobanka dokonana u mezczyzny i to w dodatku w dosc przejzalym wieku.
  Zaplace zan z 500+.

  ml ( ateista)

 41. Levar
  21 maja o godz. 11:31
  Panie a nie chciał by pan za to więcej dwa razy zarabiać a jak zachoruje mięć opiekę lekarską i darmowe leki albo z powodu choroby emeryturę, to jest 15 miliardów.

 42. neospasmin
  Człowieku, ale ty masz w głowie narąbane! Skomentuję tylko dwa pańskie pytania retoryczne.
  Płód to płód, ale jeszcze nie dziecko. Nikt nie „skrobie” kilkumiesięcznej ciąży, dozwolony w cywilizowanych krajach jest zabieg do 12 tygodnia.. Nie jest prawdą „rozszarpywanie dziecka nienarodzonego” co z upodobaniem pokazują na makabrycznych zdjęciach prolajfowcy.
  Płód jest „wysysany” w całości przez rodzaj pompy.
  Zadziwiające jest to, że obrońcy życia maja gdzieś narodzone dzieci niepełnosprawne. W Sejmie już miesiąc trwa ich protest wraz z rodzicami, głównie matkami, bo 80% tatusiów daje nogę, mówiąc kolokwialnie, gdy trzeba się zmierzyć na co dzień z nieuleczalnie chorym, wymagającym całodobowej opieki dzieckiem. Również dzieckiem dorosłym. Wstrząsająca była dla mnie wypowiedź taty, który mówił, że modli się o to, by dziecko umarło wcześniej niż on.
  Ktoś tu napisał, że wystarczyłoby obciąć kasę dla kk, i ojca Rydzyka (bo to odrębna sekta, a nie kk). Dodam, że należałoby wycofać ze szkól religię z powrotem do sal katechetycznych, Jakoś wtedy księży katechetów nie brakowało, choć nie byli finansowani z państwowej kiesy.
  Oczywiście, że wielkim błędem było podpisanie Konkordatu przez prezydenta Kwaśniewskiego. Apetyty kaka wciąż rosły i znajdowały zaspokojenie. Po cholerę im te „odzyskane” włości, budynki, wypasione pałace biskupie i plebanie?
  Dlaczego nie zrobią zrzutki na tych, co siedzą w sejmie, bo nie ma dla nich 500 złotych, co przy ich minimalnych rentach oraz niepracujących matkach (przypominam – całodobowa opieka) byłoby jakimś zastrzykiem.

 43. neospasmin
  21 maja o godz. 11:34
  Panie czy jest pan dzieckiem? Będzie to np. pana żona albo córka czy ktoś z rodziny. Pan się zupełnie ośmiesza.

 44. neospasmin
  „Przylapal pan mnie : wlasnie jade z Grojca do Czech by dokonac aborcji. Bedzie to pierwsza na swiecie skrobanka dokonana u mezczyzny i to w dodatku w dosc przejzalym wieku.
  Zaplace zan z 500+”

  Obrzydliwy chamski niby dowcip.

 45. neospasmin
  Ja panu napiszę jak wygląda życie z osoba niepełnosprawną wymagającej stałej opieki. Taka osoba jak nie ma właściwej rehabilitacji, stawy się nie ruszają to jest tak jak by pana ktoś walił kijem bejsbolowym w kolana i łokcie, ból nie do opisania, nie ma na rehabilitacje, ale dla takiego darmozjada jak Rydzyk to 95 milionów to się znajdzie.

 46. Pani Mag

  Skoro wg pani plod to nie czlowiek to czemu te “cywilizowane” panstwa ograniczaja skrobanie do 12 tygodnia?
  Bo pozniejsze moze byc szkodliwe dla omc. matki?

  Tak jak wczesniej pisalem: po jednej stronie jest wygoda omc. matki po drugiej zycie dziecka.
  Jesli mam wybierac miedzy wygoda a zyciem zawsze wybiore to drugie.

  “Obroncy zycia” zajmuja sie obrona zycia, dokladnie tak jak ci ktorzy walcza z kara smierci- ci nie zajmuja sie tym co stanie sie z tymi ktorzy zamiast czapy dostana dozywocie.

  Co do czarnego to szkopul jest w tym ze Polacy w swej olbrzymiej wiekszosci to katolicy. Nie ma wiekszej w Polsce wspolnoty ( podzbioru) obywateli nizli ta katolicka. To niesie za soba pewne zobowiazania panstwa. Wszystkie rzady RP mialy tego swiadomosc i postepowaly wobec czarnego kierujac sie ta swiadomoscia. Nie dlatego ze inaczej biskupi poprowadziliby Polakow na barykady, ale dlatego ze Polska to przedewszystkiem kraj katolikow. Z tego plyna pewne wnioski.
  Pisze to ja- ateista.

  Teraz wroce do mych pytan: ile z postulatow rodzicow niepelnosprawnych zostalo spelnionych? Co dostali ponad to czego zadali? O co obecnie idzie spor?
  Mysle ze kiedy odpowie pani sobie na te pytania wyloni sie pani prawdziwy charakter tego konfliktu.

  ml

 47. neospasmin
  21 maja o godz. 12:05
  W tym problem że pan wybrał już wygodne życie hipokryty, jak podobnie Rydzyk i KK.

 48. p. Martin

  .
  Opowiadanie ze rzad ma wybrac miedzy kasa na katechizacje a na rehabilitacje jest sluszne. To jego kompetencja.
  Suweren wybierajc wladze RP wyraznie wskazal ze nie zamierza pozbawiac czarnego obecnych przywilejow.
  Moze nastepny rzad panow Biedronia/ Spiewaka dostanie spoleczne przyzwolenie by to zmienic?

  ml

 49. p. Martin

  Wie pan o moim zyciu tyle co ja o panskim czyli nic.

  ml

 50. neospasmin
  Piszę pan że jest ateistą a w zarodki wierzy? Niemożliwe! Jak KK, czyżby polityczna koniunktura jak u Rydzyka bo dotacje z budżetu państwa są ważniejsze., albo dobra posadka w spółce skarbu państwa? Ale za to.!
  Ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny ma pan w „dużym poważaniu”?

 51. p. Mag

  Dzis juz mi pani zarzucila ze okazalem komus pogarde. Kiedy poprosilem by wskazala pani wobec kogo i gdzie zapadla cisza.

  Teraz znow “ obrzydliwy chamski dowcip”

  Przecztala pani choc na jaka wypowiedz odpowiadalem?

  ml

 52. p. Martin

  Zarodek/ plod jego zycie i smierc ( a tym wlasnie jest aborcja- usmierceniem) to nie byt wyimagowany ( jak bostwa czy Jednorozca) tylko najzupelniej materialny, konkretny, namacalny.

  ml

 53. neospasmin
  21 maja o godz. 12:20
  Czyli przyznaje pan że kk JEST za aborcją bo ważniejsze jest bogactwo niż podzielnie się z potrzebującymi a zwolennicy PiSu to prawdziwy „ciemny lud”, który wierzy ze jak biskup będzie miał drogie auto to pójdzie do nieba a pan popierając PiS i kk na tym skorzysta.

 54. p. Martin

  Nie jest tez prawda ze nie powazam potrzeb ludzi niepelnosprawnych i ich rodzin.
  Chocby dlatego ze to ma praca od ponad 7 lat.

  Nie powazam natomiast sposobu w jaki postepuja matki protestujace w sejmie oraz rozbujania oczekiwan spolecznych jakie przy tym protescie jest dokonywane: patrz tekst p. Passenta ktory komentujemy.

  ml

 55. p. Martin

  “Czyli przyznaje pan że kk JEST za aborcją bo ważniejsze jest bogactwo niż podzielnie się z potrzebującymi a zwolennicy PiSu to prawdziwy „ciemny lud”, który wierzy ze jak biskup będzie miał drogie auto to pójdzie do nieba a pan popierając PiS i kk na tym skorzysta.”

  Bardzo przepraszam ale nie nadazam za panskim tokiem myslenia.

  ml

 56. neospasmin
  21 maja o godz. 12:32
  Tak to dlaczego pan szydzi z osób niepełnosprawnych i i rodzin? To dla pana byt za to wyimaginowany! Gratulację gór hipokryzji. Bo dla zarodka nie potrzeba się poświęcić, nie potrzeba się podzielić bogactwem? Podobnie myśli KK i pan. Jestem „obrońcą życia” ale tylko do narodzin. dlatego biskupi mogą mieć drogie auta kosztem czyjeś krzywdy. Jakie to wygodne nic nie kosztuje a można z tego jeszcze nieźle żyć.
  Tym wpisem sam pan sobie zaprzeczył.

 57. neospasmin
  21 maja o godz. 12:41
  Co tu jest nie nadążać za tokiem myślenia? To do czegoś zobowiązuje, jak się urodzi to według pana będzie się „pasło na trawie” taka jest odpowiedzialność „obrońców życia” zostawić niech „zdycha” bo już się narodziło.

 58. p. Martin

  “neospasmin
  21 maja o godz. 12:32
  Tak to dlaczego pan szydzi z osób niepełnosprawnych i i rodzin? To dla pana byt za to wyimaginowany! Gratulację gór hipokryzji. Bo dla zarodka nie potrzeba się poświęcić, nie potrzeba się podzielić bogactwem? Podobnie myśli KK i pan. Jestem „obrońcą życia” ale tylko do narodzin. dlatego biskupi mogą mieć drogie auta kosztem czyjeś krzywdy. Jakie to wygodne nic nie kosztuje a można z tego jeszcze nieźle żyć.
  Tym wpisem sam pan sobie zaprzeczył.”

  Bardzo przepraszam ale znow nie nadazam za panskim tokiem myslenia.

  ml

 59. Cóż tak niektórzy przeciwnicy obecnej władzy (która wreszcie coś chce uporządkować) tacy zaciekli? Przecież mieli być uśmiechnięci (zaklęcia Schetyny) i miłować każdego (słowa aktora Seweryna na marszu 12 maja) 🙂

 60. neospasmin
  21 maja o godz. 12:38
  To spróbuj pan żyć a nie robić sobie „jaj”. PiS to banda skończonych hipokrytów i ……….

 61. P. Martin

  “jak się urodzi to według pana będzie się „pasło na trawie” taka jest odpowiedzialność „obrońców życia” zostawić niech „zdycha” bo już się narodziło.”

  Jak sie urodzi to bedzie mialo takie samo prawo do zycia jak wszyscy inni. Nikt nie twierdzil i nie twierdzi ze ma zdychac: wrecz odwrotnie- system opieki panstwa, samorzadu, organizacji spolecznych ( w tym kosciolow) wspiera takie osoby i ich rodziny w stopniu nieporownywalnym wobec ludzi zdrowych. I nikt tego nie kwestionuje.

  ml

 62. Drogie auta dla biskupów to mały pikuś. Głódz to ma rozmach. W Bobrówce na Podlasiu pałac wyszykowany, wierni poddani gotowi do usług na każde skinienie. Taką emeryturę szykuje sobie jego ekscelencja Głódz.
  Czy to by się spodobało papieżowi Franciszkowi? Wątpię…

 63. neospasmin
  21 maja o godz. 12:52
  To mnie wcale nie dziwi jakby by pan nadążał to zamiast 500+ było by na pierwszym miejscu zabezpieczenie rodzin z osobami niepełnosprawnymi, później dodatek rodzinny, ale PiS nie mógł by wtedy kraść, ani obsadzać spółek skarbu państwa, nie miał by elektoratu socjalnego, który głosuje na PiS, ani poparcia kk i Rydzyka.
  Widzi pan chociaż ludzką krzywdę?

 64. p. Martin

  Panska opinia o pis wydaje mi sie interesujaca, prosilbym jednakoz zwrocic uwage ze to wlasnie za rzadow tej partii naklady na potrzeby osob niepelnosprawnych osiagnely najwyzszy poziom w calej historii RP.

  ml

 65. neospasmin
  21 maja o godz. 12:59
  A protesty to skąd się biorą z” księżyca”? Proszę sobie przestać żartów robić. Ważniejsze jest bogactwo kleru dwa miliardy rocznie z budżetu. Jakie prawa ma związku z tym? Jak banda pisowska to dzisiaj traktuję osoby niepełnosprawne i ich rodziny w sejmie? Pan udaję że tego nie widzi?

 66. Pani Handzia

  Czy wie pani ile kaski moznaby uzyskac sprzedajac zbiory Biblioteki Watyksnskiej na makulature?
  A pozniej te kaske moznaby przeznaczyc na biednych, glodnych itp.

  Dokladnie to samo z palacami biskupimi.

  I jeszcze detal: jak pani sadzi czemu wolni ludzie sa sklonni sluzyc biskupowi na kazde zadanie? Czemu uwazaja ze on na to zasluguje?

 67. AOlsztynski
  21 maja o godz. 12:53
  Pan tą bandę pisowską popiera to co robią z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami ? Aż tak jest pan ślepy i sfanatyzowany.?

 68. p. Martin

  .
  Jak pan mogl zauwazyc w tv, osoby okupujace sejm nic przeciw biskupowi ktory je odwiedzil nie mialy. Nawet sie z nim modlily.
  Jak pan sadzi czemu?

  ml

 69. neospasmin
  21 maja o godz. 13:02
  To znaczy ile? Gdyby banda pisowska zadbała o osoby niepełnosprawne to nie było by protestów to chyba jasne, ale jak to może zrozumieć człowiek który żyje ze spółek skarbu państwa.

 70. neospasmin
  21 maja o godz. 13:15
  To jest argument żeby nie nawiązywać do słów papieża Franciszka o ubogim kościele? Bo nasi hierarchowie mają z tym problem. Pomodlą się a to nić nie kosztuję a jak dobrze wypada.

 71. neospasmin
  21 maja o godz. 13:15
  Przypomnę panu co powiedział biskup a Hoser albo Isakowicz – Zalewski, jak się tak modlą to może do czegoś się zobowiązują do słów ewangelii a nie tylko w ten sposób znajdują tanim kosztem usprawiedliwienie.

 72. p. Martin

  “To znaczy ile? Gdyby banda pisowska zadbała o osoby niepełnosprawne to nie było by protestów to chyba jasne, ale jak to może zrozumieć człowiek który żyje ze spółek skarbu państwa.”

  Alez “ banda pisowska” wlasnie zadbala o niepelnosprawnych. W konkretnych kwotach daje im wiecej nizli zadaja ci okupujacy dzis sejm.

  Nie wiem o kim pan pisze wspomniajac o czlowieku zyjacym ze spolek skarbu panstwa. Czy mozna troche jasniej bo znow nie nadazam za panskim tokiem myslenia?

  ml

  ml

 73. p. Martin

  Wie pan jestem chyba ostatnia osoba do obrony czarnego, ale w mej opinii kosciol ubogi to nie jest taki ktory nie ma kaski na swa dzialalnosc.

  ml

 74. Prawdziwy Polak-Patriota nie może być niepełnosprawny. Musi stać na nareszcie wyprostowanych kolanach, musi być silny, zwarty i gotowy. Jak kibice Lecha Poznań. Czy inni kibice – podpory prawdziwego polactwa.

  Swoją drogą to ciekawe, że upośledzeni (tzn sprawujący dziś władzę w Polsce) nie rozumieją niepełnosprawnych. Coż, sprawujący dziś władzę w Polsce to są owe właśnie Piękne Umysły w rozumieniu, jaki jest ostatnio sugerowane na tym blogu.

  Mateusz Krzywousty trochę jak Rakowski na początku lat 80-tych. Coś ta sala BHP nie przynosi szczęścia premierom. Czy nie lepiej było zorganizować spotkanie Św. Brygidzie ?

 75. neospasmin
  Próba „dialogu” z tobą nie ma sensu.
  Zacytowałam twoje słowa na temat osób homoseksualnych, które żadną miara nie wskazywały choćby tylko na tolerancję.. Nie mam ochoty jeszcze raz je przytaczać.
  Na żadną z moich odpowiedzi na twoje pytania lub stwierdzenia nie zareagowałeś. Widocznie trudno ci się zmierzyć z realem. Tkwisz w swoistym pisowskim matriksie.
  Jest to o tyle dziwaczne, że ponoć z oddali (w twoim przypadku z Australii) lepiej widać., bo ma się, a przynajmniej powinno się mieć, dystans.

 76. Jacobsky
  g.13:35
  Masz rację, to są dopiero prawdziwe „piękne umysły” w znaczeniu, jakie temu pojęciu nadał nieoceniony Pitekantrop.
  Trzeba mieć również piękną fizyczność, a ci niepełnosprawni z sejmu zdecydowanie odbiegają od wzorca Prawdziwego Polaka Patrioty. Mam nadzieję że przynajmniej są Praktykującymi Katolikami.

 77. p. Mag

  Moje slowa na temat osob homoseksualnych nie mialy w sobie grama oceny, w szczegolnisci pogardy. Prosze sprawdzic.

  Jesli realem jest rozwazanie czy podczas aborcji plod/ dziecko jest rozkawalkowywane czy usmiercane w inny sposob to rzeczywiscie trudno mi sie z tym zmierzyc.

  ml

 78. Martin L
  21 maja o godz. 13:15

  Martin L pisze i to jest bardzo ważne, dlatego cytuję:

  „Zakon humanitarystów zadbał o osoby niepełnosprawne (zakon – politycy z PO sprawujący władzę), ale banda pisowska protestuje, to chyba jasne”.

 79. handzia55
  21 maja o godz. 11:04

  handzia55 pisze do mnie, a cytować zawsze warto tym bardziej:

  „Pisz w swoim imieniu i nie rób jaj, nie stosuj parodii, nie kpij z cudzych wypowiedzi. Ćwiczysz sztukę przywracania kotu ogona, genialnie ci to wychodzi. Poszukam korepetytora, aby tak pisać, żebyś nie stosował kpiny powszechnie dopuszczalnej w polemice”.

  Przecież piszę w swoim imieniu, podpisuję się, ale dziękuję, dobry człowieku, za uznanie pod moim adresem.

 80. „Niepełnosprawne media” – to wyróżnia Polskę na tle innych krajów aspirujących do normalności. Niepełnosprawne polskie elity polityczne, wspierane przez media pozostające własnością zagranicznych „pełnosprawnych właścicieli”, to jest kula u nogi polskie demokracji.
  Media, które powinny odgrywać rolę sędziego przywracającego spokój na politycznym boisku, spełniają rolę Kibola wrzeszczącego w interesie właściciela mediów.
  Media finansowane w Polsce przez podatnika natychmiast przechodzą pod komisaryczny zarząd partii rządzącej. Niepełnosprawni politycznie nie potrafią zdobyć się na spolegliwość z narodem, którym chwilowo zarządzają.

 81. Sejm nie jest miejscem do prowadzenia akcji protestacyjnych. Działania rządzących i traktowanie niepełnosprawnych nie są usprawiedliwieniem dla dezorganizowania prac parlamentu. PO blokując salę plenarną dała fatalny przykład jak działać nie należy.

  Wydaje się, że opozycja traktuje protestujących instrumentalnie by wykazywać pisowską nieudolność. Protestujący na terenie Sejmu powinni zostać stamtąd usunięci bez względu na to jakie mają cele. Tak naprawdę to uwidacznia się brak „naczelnika”. Ani Kuchciński ani ten drugi z moszną pod ślipiami bez wodza ani rusz, nie wiedzą co począć.

  Pierwszy megaloman Rzeczypospolitej też próbuje coś ugrać na niepełnosprawnych. Czas chyba kończyć z tym bałaganem bo jak „”Adrianowi” uda się wrócić zza Wielkiej Wody to dopiero się narobi.

 82. Jeszcze raz pokazali, że bardziej zależy im na tzw. nienarodzonych, niż na narodzonych. Ródź kobieto chore dziecko, bo tak trzeba i nieś swój krzyż heroicznie, bo państwo niewiele Ci w tym pomoże. Ważne, że wszystko zgodnie z nauką Kościoła.

 83. Red Daniel Passent

  „Na Zachodzie widać w miejscach publicznych o wiele więcej osób z niepełnosprawnościami, ponieważ społeczeństwo (nie tylko rząd) od lat o nich pamięta i myśli – o ich obuwiu, łóżkach, meblach, protezach, klatkach schodowych, drzwiach itd.”

  To nie jest problem o który toczy się strajk w Sejmie. Czym innym jest bowiem świadczenie finansowe a czym innym likwidacja wspomnianych wyżej przez Pana róznego typu barier (głównie architektonicznych i urbanistycznych) z którymi zmagać się muszą osoby z niepełnosprawnościami. Myślę, że Pan się zasugerował odpowiedzią rządu na postulaty strajkujących tj propozycją zastąpienia świadczenia finasowego programem likwidacji barier zwanym „Dostępność+”.

  Niestety dziennikarze nie dopatrzyli się, że anonsowany przez rząd program likwidacji barier architektonicznych i urbanistycznych, podobnie jak innych utrudnień w dostępie do rozmaitych usług publicznych czyli tzw „Dostępność+” jest realizowany od lat – głównie na skutek antydyskryminacyjnych wymogów polityki unijnej jak i nacisku politycznego środowisk osób z niepełnosprawnościami.
  W tym kontekście plany rządu przypominają wyważanie otwartych drzwi.

  Warto przypomnieć, że od lat prawo budowlane nakłada na inwestorów obowiązek zagwarantowania dostępności oddawanych do uzytku obiektów użyteczności publicznej i ich urbanistycznego otoczenia. Istnieją szczegółowe standardy techniczno-budowlane w tym zakresie. Państwowy nadzór budowlany jest zobowiązany prawnie do ich egzekwowania. Jesli zaś inwestorów na to nie stać mają mozliwość uzyskania dotacji z PFRON na ten cel czyli z funduszu celowego utrzymywanego ze składek społecznych. Inaczej mówiąc z tzw „daniny solidarnościowej”, jak to się ostatnio określa. Zresztą dotacje z PFRON na likwidację barier nie dotyczą tylko obiektów użyteczności publicznej ale mogą być wykorzystywane na likwidację barier w mieszkaniach czy domach prywatnych.
  Podobne programy, też zresztą oparte o środki PFRON, budżetowe czy unijne, obejmowały umozliwienie dostępnosci osobom z niepełnosprawnosciami do innych sfer życia publicznego – chocby w komunikacji.

  Oczywiście mozna różnie oceniać efektywnośc tych działań ale uczciwie trzeba przyznać, że postęp widać. Zresztą nie tylko w dużych aglomeracjach ale i w małych gminach, bo na mocy prawa samorządy wszystkich szczebli zobowiązane są do systemowego podejmowania takich działań.
  Dodam, że widać zmiany na lepsze mimo licznych kontrowersji, które od lat w kontekscie racjonalnego wykorzystania środków budzi PFRON.
  Trudno się więc dziwić, że strajkujacy nie podnoszą jako swego głównego postulatu zapewnienia „dostępności”.

  W świetle powyższego deklaracje rządu dotyczące programu „Dostępność+” w zamian za świadczenie finasowe nie stanowią jakiejś nowej jakości w podejsciu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ale są po prostu kontynuacją dawno podjętych działań – z tym, że w nowym propagandowo opakowaniu.

 84. Bar Norte bardzo celnie zauważa, że obecny rząd Pięknych Umysłów (w znaczeniu en passant) sprzedaje program wymuszony i realizowany od jakiegoś czas jako swój. To tylko jeszcze silniej dowodzi, że rząd przejawia złą wolę w konflikcie z niepełnosprawnymi, bierze na przeczekanie licząc, że zbliżający się okres wakacyjny doprowadzi protest do samoistnego zakończenia. I być może ma rację.

 85. Jeszcze jedna uwaga: program Dostępność+ dotyczy wszystkich osób niepełnosprawnych, także tych, które będą urodzonymi bez upośledzeń, stały się niepełnosprawne na skutek wypadków lub chorób, ale które rozwijały się normalnie od urodzenia, nabywając samodzielność, z której korzystały aż do chwili zdarzenia, które doprowadziło do niepełnosprawności. Osoby te mają prawo do różnorakich świadczeń (renta, ubezpieczenia itp), które mają się nijak do tego, co dostają rodzice dzieci urodzonych z upośledzeniami. Osoby te, nawet z ich inwalidztwem, są w większości przypadków o wiele bardziej samodzielne, niż osoby niepełnosprawne od urodzenia. O ile mi wiadomo, to nie istnieje możliwość ubezpieczenia się od ryzyka urodzenia dziecka upośledzonego. Prawdopodobnie będzie nawet zakazane przeprowadzanie badań prenatalnych, mających na celu wczesne wykrycie anomalii płodu, tak więc (i być może) ubezpieczenie od urodzenia dziecka niepełnosprawnego powinna być wprowadzone, skoro aborcja z powodu ciężkich wad płodu ma być zakazana ?

  Oczywiście to jest żart. Ponury żart. Godziwy zasiłek na opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym powinien być czymś normalnym i zrozumiałym, szczególnie ze strony świętojebliwych, mających gęby pełne frazesów o miłosierdziu i o dobrej zmianie.

 86. Rok temu rząd specjalnej troski otrzymał pierwszy z zamówionych pięciu samolotów dla VIPów – o ile dobrze pamiętam. Dlaczego więc Duda lata rejsowym? Czy ktoś może wie?

 87. Kiedyś prezydenci Ubekistanu nie czekali na wycieraczce Białego Domu.Jak pieszczotliwie pisowscy hunwejbini nazywali III RP.Tak sobie myślę szkoda że wycieraczki nie latają.Może w przerwie odwiedzić Guantanamo i rezerwaty Indian rdzennej ludności sprowadzonej do gorszego sortu.Co tam Tatarzy Krymscy.

 88. SŁOWIANIN STANISŁAW
  21 maja o godz. 17:39

  SŁOWIANIN STANISŁAW pisze, a czytować warto:

  „Prezydent Komorowski z PO w przerwie odwiedził Guantanamo i rezerwaty Indian rdzennej ludności sprowadzonej do wyrzniętej watahy”.

 89. Jacobsky
  21 maja o godz. 15:49

  Jacobsky pisze, a cytować muszę:

  „Godziwy zasiłek na opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym powinien być czymś normalnym i zrozumiałym, szczególnie ze strony Tuska i Kopacz z PO mających buzie pełne frazesów o humanitaryzmie i o Zielonej Wyspie”.

 90. A dlaczego nikt nie pyta polityków o to, co jest w końcu tą polityką, bo im się wydaje, że tylko ich miedziane czoła mogą się marszczyć politycznie. Co za kompletni kretyni! Przecież polityką już jest to, czy na śniadanie pijemy mleko, kawę czy herbatę. To ma przecież gigantyczne znaczenie nawet w polityce międzynarodowej. Wszak tylko mleko jest produktem polskich(?) krów.
  Wielokrotnie pisałem już, że w mojej rodzinie też jest taka osoba. Jego rodzice, dorosłego już mężczyzny, podjęli jednak decyzję o emigracji za Odrę. Zrobili słusznie, bo tu byliby w tym samym piekle co ich syn. Oni podjęli decyzję jak najbardziej polityczną.
  To co wyprawia z Sejmem Kuchciński przechodzi wyobrażenia nawet pospolitego chama. Zasłyszane na ulicy: ” Fakt, jestem chu..m, ale gdzie mi tam do tego, co to tym Sejmem majgruje”.

 91. Dlaczego Duda nie odwiedził ostatni obóz koncentracyjny w Guantanamo jak to zwyczajowo robią Żydzi w KL.Tak sobie myślę,że chrześcijanie powinni znać historię Ameryki nawet mroczną.O muzeum niewolnictwa nie wspomnę.Świat zazdrości jankesom sposobów mediacji z tubylcami co widać dzisiaj w ich dyplomacji.Czyli z buta !

 92. @Daniel Passent

  Nawet w czasach komuny nie pisa pan tak ordynarnych kamstw.

  Rzd zachowuje sie prtawidowo a Wy obuzy chcecie zawalenia finansw.Jest Spełnienie postulatu w Sejmie oznacza rozciagniecie jego na wszystkie osoby niepełnosprawne zgodnie z wyrokiem TK ato znaczy dodatkowo 18 mld w budżecia.Nawet USA nie stać na takie przywileje tylko każdy przypadek rozpatrywany indywidua;lnie wg stanu osobistego oraz finansow rodziny.Dodatkowo zwolnienie od pracy nigdy by nie objeło syna pani Hartwich który używajac wozka może wykonywać rożne prace.i zarabiać na życie.Warunek musi być ,że niepełnosprawny ma pierszeństwo zatrudnienia w pracy co jest w USA zagwarantowane.

  To jedyna wasza metoda na obalenie rzadu PiS tzw.obozu Niepodlegociowego.Najpierw wg waszego Guru prof.Balcerowicza gospodarka miala się zawalić .Teraz wybraliscie metode slac kolejne grupy z żadaniami socjalnymi ,wporowadzic chaos i zmeczyć Polaków.Dobrze wiecie ,Łobuzy ,że kazdy dzień Rzadu PiS oddala Was ponownie od odzyskania wladzy i wpływów.Zdajecie sobie sprawę ,że przegraliscie i teraz chcecie zawalenia Polski.

 93. ontario
  Oczywiście logika w stylu „a u was Murzynów bija”.
  Suweren odsunął PO od władzy z nadzieją, że PIS załatwi to, co Tusk, Kopacz i inni z poprzedniej ekipy zaniedbali, olali czy jak to zwał.
  Teraz to dopiero mamy „nieustające pasmo sukcesów” i festiwal protestów, a w rezultacie demolkę demokracji, kolesiostwo na skalę dotąd niespotykaną, sejm który jest sejmu parodią itd, itp.
  No i Naczelnika Państwa w postaci zwykłego posła, który zachorował podobno na kolano, a jego gwardziści pogubili się jak dzieci we mgle. Gryzą się po dywanem, kto przejmie schedę.

 94. W poprzednim komentarzu wystąpiły błędy gdyż nie włączyłem odpowiednio wcześnie pisowni polskiej

 95. Jerzy Zakrzewski z Illinois.
  Może będzie pan łaskaw nie obrażać i nie pouczać redaktora, gospodarza blogu i komentatorów żyjących nad Wisłą, Bugiem i Odrą..
  Proszę się zająć problemami, jakich pewnie nie brakuje w pana nowej ojczyźnie.
  My tu sobie jakoś poradzimy z PIS-em i mam nadzieję bez PIS-u

 96. Zdaje się, że ktoś się bawi w przekręcanie, a więc zacytuję samego siebie:

  Godziwy zasiłek na opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym powinien być czymś normalnym i zrozumiałym, szczególnie ze strony świętojebliwych, mających gęby pełne frazesów o miłosierdziu i o dobrej zmianie.

  Świętojebliwi, czyli dobrozmiennicy, żeby nie było niejasności.

 97. Jerzy Zakrzewski-Palatine,Illinois,

  a na spotkaniu z Dudyzmą byłeś ?

 98. No był, był i tak był zachwycony, że „Dreamliner’a” popsuł żeby móc z nim pobyć dłużej.

 99. Czy niepełnosprawność polityczna nie powinna być ustalana przed zarejestrowaniem kandydata na wyborczej liście.A potem w razie wyboru co roku weryfikowana wraz z oświadczeniem majątkowym.Tak sobie myślę,że chociaż wybrani nie powinni być na poziomie niepełnosprawnego politycznie suwerena,który wierzy na pokazach garnków w ich antyrakowe właściwości czy slogany wyborcze.

 100. „Na Zachodzie widać w miejscach publicznych o wiele więcej osób z niepełnosprawnościami, ponieważ społeczeństwo (nie tylko rząd) od lat o nich pamięta i myśli – o ich obuwiu, łóżkach, meblach, protezach, klatkach schodowych, drzwiach itd. itp.”
  No cóż oni ponoć maja cywilizację śmierci …..

 101. Passent pisze: „Chowanie” niepełnoprawnych przypomina „chowanie” osób LGBT. Ci drudzy wychodzą z podziemia i z izolacji.” Słusznie !
  A co Pan powie o dwóch powojennych pokoleniach Polaków, którzy ten kraj odbudowali i stworzyli. Teraz zostali zdegradowani, wyzuci z czci i godności, zapomniani, zohydzeni, znieważeni, opluci, zhańbieni i znieważeni. Pan się chytrze przemalował i ufryzował. A co z resztą? Kto się o nich upomni?

 102. Jacobsky
  21 maja o godz. 19:39

  Jacobsky pisze, a więc cytować warto:

  „Świętojebliwi, czyli taniopaństwowcy z Zielonej Wyspy, żeby nie było niejasności”.

 103. mag
  21 maja o godz. 19:29

  mag pisze, a cytować warto, bo warto:

  „My tu sobie jakoś poradziliśmy z PO i, mam nadzieję, poradzimy bez PO”.

  Hm, nie jakoś, ale przy urnie wyborczej…

 104. DO pana Zakrzewskiego z IL .
  Skoro jak komunikuje minister Dudy ( na portalu Interia ) Odlot prezydenta A .Dudy nastąpi dopiero dziś ( wczoraj techniczna awaria rejsowego samolotu ) ,to być może A. Duda odwiedzi skrzyżowanie ul Belmont i Central gdzie bodaj w 2011 roku Polonia z medialnym hukiem w Polsce nazwala to miejsce Honorowym im.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Tabliczka wisi .

  Kłopot w tym, ze takich honorowych narożników i miejsc nazwano po 1984 roku ( wymagana zgoda miasta ) ponad 22 tysiące . Był tam czy nie ? ?!!
  Mam foto przed laty z tegomiejsca . Moim zadaniem to wstyd ,dla ważności POLONII . ,Dodam tylko ,że w tym 3 milionowym mieście jest wybieranych 50 Radnych , tego tylko jeden pan Zalewski jest Polakiem
  Proponuje ograniczyć przepisywanie z Polonijnych Mediów

  Wracam do Polski dziś o 21:30 majac nadziej ze to nie będzie ten sam rejs .

 105. mag
  21 maja o godz. 19:22

  mag pisze o mojej logice w stylu „a u mnie Murzynów nie biją”. Dalej też pisze, ale cytować nie warto, bo o demolce państwa przez PO i olaniu schedy przez Schetynę, wygryzieniu pod dywanem Petru przez Nowoczesną, o kolanie albo goleni filipńskiej…

  Natomiast chwali PiS opisany już przez Rimbauda w wierszu „Statej pijany we mgle”.

 106. SŁOWIANIN STANISŁAW
  21 maja o godz. 19:05

  SŁOWIANIN STANISŁAW pyta, ale nie wiem, co odpowiedzieć, na wszelki wypadek cytuję:

  „Dlaczego prezydent Kwaśniewski nie odwiedził ostatni obóz rekreacyjny w Polsce, w którym USA z poszanowaniem polskiej Konstytucji rozweselali dżihadystów? Tak sobie myślę,że ateiści powinni znać współczesną historię Polski nawet mroczną”.

 107. ontario
  Szczególnie bezcenne są twoje cytaty z cytatów i wywracanie kota ogonem. Ale akurat tę umiejętność przejąłeś od miłośnika kotów i twojego guru – prezesa prezesów.

 108. mag
  21 maja o godz. 22:16

  mag pisze panegiryk na moją cześć, więc nieskromnie zacytuję:

  „Szczególnie bezcenne są twoje cytaty z cytatów i odwracanie ogona kotem. Ale akurat tę umiejętność przejąłeś od miłośnika kotów i twojego guru – Leonardo da Vinci. Genialny artysta twierdził, że najmniejszy kot jest arcydziełem…”

  Dziękuję ci, dobry człowieku! Nigdy bym nawet nie śmiał zamarzyć o tak pięknym peanie pod moim adresem…

 109. @mag
  21 maja o godz. 11:47
  A propos tzw „życia poczętego” tu jest na temat referendum w Irlandii w sprawie odrzucenia 8 poprawki ( zrównującej prawa kobiety i płodu) w dniu 25.05.2018

  https://www.theguardian.com/world/2018/mar/28/ireland-sets-abortion-referendum-date

 110. ontario
  Współczuję temu kotu, którego znowu odwracasz ogonem, a nawet dopisujesz słowa, których nie powiedział.
  Tym niemniej dobrych snów życzę tobie i twojemu kotu, któremu należy się wreszcie odpoczynek.

 111. zetus1
  No cóż, tylko pozazdrościć Irlandkom i Irlanczykom. Ale i my się doczekamy i cała ta obyczajowa konserwatywna „cafka” się odkręci.

 112. mag + ontario
  Szkoda kota. Zawsze to stworzenie boże.

 113. mag
  21 maja o godz. 22:40

  Kot-mag nigdy nie odpoczywa, więc idę spać, aaa, kotki dwa…

 114. Panie Redaktorze.
  Uprzejmie proszę o wyjaśnienie o co chodzi z tym Spinozą w pana tekście. Bo jak boga (nieosobowego) kocham to nie rozumiem.
  Coś tak tylko czuję że Pan obraża tego filozofa zestawiając go z tymi indywiduami.

 115. Jacobsky

  Zgadzam się z red Passentem, że dostępność infrastruktury użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnosciami mogłaby być lepsza. Na pewno jakiś dystans cywilizacyjny jednak dzieli RP od krajów, które za tę problematykę zabrały się wcześniej i z większym oddaniem. No ale też uwarunkowania społeczno-polityczne jak i możliwości finansowe były w RP inne niż w krajach stawianych jako wzór.
  Na przykład w USA, które ze swych obowiązków w w/w zakresie wywiązują się modelowo był to skutek gorących politycznie lat 70. Wtedy to silne naciski wpływowych środowisk weteranów z Wietnamu, w tym byłych żołnierzy-inwalidów traktujących istnienie rozmaitych barier (architektonicznych, urbanistycznych ….) jako przejaw dyskryminacji, wpłynęły na zmanę polityki państwa wobec osób z niepełnosprawnościami. To oni wypracowali podstawowe reguły oraz standardy i skłonili rząd do ich przyjęcia i egzekwowania. W tym przypadku wymiar równościowy podjęcia tych dzialań został wzmocniony nośnym politycznie argumentem patriotycznym. Z tego co pamiętam, rząd USA wymusił likwidację barier w infrastrukturze publicznej nakazem prawnym – bez swej partycypacji w kosztach.

  Ale mimo wynikających z innych okoliczności ograniczeń, w kraju też wiele się zmieniło w ostatnich 20 latach w podejściu do problemów osób z niepełnosprawnościami. Ważne, że podstawy prowadzenia polityki antydyskryminacyjnej w odniesieniu do tych grup społecznych od dawna istnieją a co za tym idzie ta polityka jest prowadzona.
  Jak napisałem wczesniej od lat obowiązuje niezłe prawo (unijne i krajowe), jest fundusz solidarnościowy o którym wcześniej wspomniałem, są środki na ten cel (z funduszu i innych źródeł, również UE) programy i strategie dotyczące dostępności od szczebla rządowego do gminnego, gwarancje partycypacji w decyzjach dla środowisk osób z niepełnosprawnościami (rady) … . Są też tego realne, widoczne na ulicach i w obiektach użyteczności publicznej, efekty.
  Można więc tylko przyklasnąć zapewnienieniom rządu o tym, że zintensyfikuje czy wzmocni powyższe działania. Z tym, że nie powinno polegać to na tym, by miał udawać przed opinią publiczną za pomocą nowej nazwy („Dostępność+”), że program antydyskryminacyjny nakierowany na te środowiska to wyłącznie jego nowatorskie dzieło. Oczywiste bowiem jest, że kontynuuje dzieło poprzedników.
  Lub nie powinien traktować swych rutynowych, nakazanych prawem (również międzynarodowym) obowiązków, bo tym jest likwidacja róznorodnych barier, jako argumentu przeciwko uzasadnionym roszczeniom socjalnym – zresztą powszechnie aprobowanym. Jak bowiem napisałem wcześniej to są dwie różne sprawy, których mieszać się nie powinno. Likwidacja barier czyli pełna dostępność infrastruktury użyteczności publicznej to wyraz polityki równościowej, antydyskryminacyjnej a świadczenia finansowe, w tym przypadku dodatek o który walczą strajkujący, to klasyczne działania z zakresu polityki socjalnej czyli dbałość o tzw zabezpieczenie społeczne.

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/zabezpieczenie-spoleczne;3999641.html

 116. Most Krymski otwarty.Krym wrócił do macierzy jak kiedyś Śląsk po Plebiscycie i Powstaniach.Komunista Ukrainiec Chruszczow oderwał komunistycznym dekretem rdzenną ludność Rosjan od macierzy.Skoro komunistyczne dekrety są nieważne jak sugerują pisowscy hunwejbini to obowiązkiem Rosji było zapewnić bezpieczeństwo swoim rodakom.II RP wspierała zbrojnie Ślązaków w anulowaniu skutków Traktatu Wersalskiego.Przypominającego komunistyczny dekret Chruszczowa podpisany ponoć po pijaku.Tak sobie myślę,że jankesów trafia szlag bo na Krymie planowali bazę wypadową.Dla hunwejbinów pisowskich zwanych też „polonią” z gazety codziennej sukcesy Słowian doprowadzają do pomroczności co widać w gumnie „ontario” gdzie psy nadal szczekają „dupami” na normalnych.Gazetowe tygrysy.

 117. Dawno temu krazyl dowcip:
  Szczyt bezczelnosci: narobic komus na wycieraczke a potem zadzwonic do drzwi i poprosic o papier toaletowy.

  Pisze to zafascynowany odwroceniem narracji wzgledem przebiegu okupacji sejmowego korytarza.
  P. Passent i wiekszosc komentatorow pisza o szykanach jakich doswiadczaja okupujacy sejm rodzice i ich niepelnosprawne dzieci.
  On pisze a ja czytam: Dawac im ten papier toaletowy! Natychmiast!

  ml

 118. spin71
  Przeciwnie , Red chodzilo o to , ze Spinoza podobnie jak sejmowi i senaccy znal szesc jezykow , utrzymywal sie przez cale zycie ze szlifowania soczewek i prawie nigdy nie wzywal Boga nadaremno .

 119. Świętojebliwi to akurat zamon PC z siedzibą na Ciemnogrodzkiej. Cytujesz, a nie wiesz, ontario ? No wstydź się ! Ręka, która cię karmi…

 120. neospazmin
  traktuje państwo i wszystko co PiS uzyskał przez tzw „dobrą zmianę” jak prywatny folwark. Tak więc także Sejm ze świątyni demokracji , staje sie w jego oczach ,prywatnym wychodkiem PiSu, do którego sam Wielki Marszałek wydaje klucze i papier toaletowy .

 121. Bar Norte,

  zgadzam się w pełni z tym, co napisałeś.

  Moim zdaniem pisowi są w jakimś sensie zapętleni we własną narrację, z którą nie bardzo dają się pogodzić uzasadnione roszczenia opiekunów osób niepełnosprawnych. Co innego wybudować rampę dla wózków inwalidzkich, jak to nakazują zobowiązania prawne, a co innego objąć programową opieką. . . No właśnie: kogo ? Słuchając Bernadety czy poŻalsię Żalka możns uznać, że jedyne porażenie mózgowe, jakie tolerują pisowi, to ich własne, które wyłazi poprzez ich wypowiedzi.

  Jutro Kuchciński, wzorem Nacielnika z Ziolibozia uzna, że protestującu w Sejmie są źródłem pasożytów i zarazy wszelakiej.

 122. p. Z dystansu

  “ Tak więc także Sejm ze świątyni demokracji , staje sie w jego oczach ,prywatnym wychodkiem PiSu, ”

  To wlasnie okupanci i ich popierajacy robia z sejmu wychodek.
  Na poparcie swego twierdzenia mam przyklad innych europejskich/ swiatowych parlamentow: powaga takiego miejsca nie dopuszcza do podobnych wydarzen jak na Wiejskiej. Protestujacy sa usuwani bez zbednej zwloki.
  I nikt nie twierdzi ze to dlatego ze parlament to prywatne miejsce jakiejklwiek partii.
  Tak tez bedzie pewnie po zakonczeniu obecnej okupacji: nigdy wiecej sejm RP nie bedzie miejscem okupowanym z jakichkolwiek powodow.

  ml

 123. Żyd królem Polski.Tak sobie myślę,że ci co to wymyślili są na temat.

 124. p. Z dystansu

  Jak psn sadzi: PiS wygra na sposobie w jaki rozwiazuje spor z rodzicami tych kilku niepelnosprawnych czy straci?

  A co z tym PLN 520 “ w naturze”? Protestujacy to przyjma a wtedy rzadowe media beda o tym trabic na prawo i lewo czy tez honor nie pozwoli rodzinom nieprlnosprawnych przyjac tych swiadczen?

  ml

  PS. Sam obstawiam ze rzad zyska na obecnej swej postawie wibec okupacji. I ze swiadczenia w naturze beda pobierane przez wszystkich uprawnionych.

  m

 125. panie Zakrzewski z USA ,

  FORSY , czy jak tam pan Lazarowicz ma nieprzyzwoitość pisać ” k a s k i ” jest jak lodu – tak stwierdził Morawiecki – junior , bankier dorobiony na frankowych kredytach biegaj acy chwilowo za premiera. Więc co znaczy te parę miliardów w te czy we wte ? Jest na facecje Macierewicza i wianowanie taty Rydzyka to i na chorych się powinno znalezc.

  Panie Lazarowiczu ,

  na panskim miejscu byłbym ostrożny z tym wyzłacaniem biskupów . Słyszał pan na Antypodach chyba co się w Chile napowyrabiało . Nie słyszał pAN ? – to przypomnę – chilijski episkopat podał się cały do dymisji jako organizacja przezarta korupcją , pedofilią i zepsuciem .

  i ” kaska ” nie pomogła

  kłaniam się

 126. W gazeta.pl caly dlugi tekst o obwodnicy Radomia co to ma jeszcze w tym roku byc oddana. Dobra wiadomosc. Rowniez dla niepelnosprawnych.
  Dla mnie gorzej- kiedy przyjade to sie pewnie zgubie w tej pisowskiej Polsce. 🙂

  ml

 127. No tak- zepsutemu biskupowi z ust musi cuchnac i na to zadne zeby zlote nie pomoga- leczyc trzeba!

  ml

  PS. Pederastia i pedofilia posrod klechow, nie jest stanem blogoslawionym.Nawet jesli to w Chile.
  W Australii przed sadem staje abp.Peel. Nie za ukrywanie tylko za wlasne czyny. Oczysci sie kk czy sczeznie?

 128. Czytam ten rynsztok, nazywany blogiem, i zastanawiam sie nad stanem emocjonalnym Polakow, z gospodarzem blogu wlacznie.
  Gdzie sie podzialy dawne, czyli staroswieckie, maniery?

  Pan gospodarz bedzie wiedzial o czym mowa, a reszta juz od dawna pogodzila sie z mysla ze nie ma sensu przebierac w slowach.
  Przeciez mozna przedstawic swoj punkt widzenia bez obrazania i slownej napasci na tych, ktorzy maja odmienne poglady.

 129. @Martin L

  ” i płacić podatki jak np. prawnicy czy stomatolodzy”

  Ależ biskupi płacą podatki. Dokładnie tak samo jak prawnicy i stomatolodzy (oraz inni przedstawiciele biznesu medycznego). Chciaż jeszcze nie takie, jak nasi ukochani inwestorzy zagraniczni. Prawnicy, stomatolodzy itp, jak to Polacy, sa słabi z matmy. W szczególności nie znają się na liczbach urojonych, edukacje skończyli na zerze. Widzial Pan kiedyś kase fiskalną w jakimś biznesie medycznym, prawniczym, stomatologicznym, biskupim? A jak Pan widział, to czy działała?

 130. P. Nikc

  Biskup, w przeciwienstwie do np. lekarza, nie prowadzi interesu detalicznego, stad mu kasa fiskalna niepotrzebna.

  ml

 131. @Bar Norte

  „Zgadzam się z red Passentem, że dostępność infrastruktury użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami mogłaby być lepsza. Na pewno jakiś dystans cywilizacyjny jednak dzieli RP od krajów, które za tę problematykę zabrały się wcześniej i z większym oddaniem.”

  Panie Barze Norcie,

  W powyższym ma Pan na myśli kraj PRL (aka Niepolska)?

  Chyba jednak nie:

  „Na przykład w USA, które ze swych obowiązków w w/w zakresie wywiązują się modelowo był to skutek gorących politycznie lat 70. Wtedy to silne naciski wpływowych środowisk weteranów z Wietnamu, w tym byłych żołnierzy-inwalidów traktujących istnienie rozmaitych barier (architektonicznych, urbanistycznych ….) jako przejaw dyskryminacji, wpłynęły na zmanę polityki państwa wobec osób z niepełnosprawnościam”

  No prosze! Wystarczy tylko wywołać jakąś wojne wietnamską i sprawa załatwiona. Sejm wzięty i odbity, niepełnosprawni niezadyskryminowani! Tylko jak wywołać wojnę przy pomocy całkowicie niepełnosprawnej armii? Bo akurat Wietnamczycy by sie w RP znależli.

  „Z tego co pamiętam, rząd USA wymusił likwidację barier w infrastrukturze publicznej nakazem prawnym – bez swej partycypacji w kosztach.”

  Cud! Prawdziwy cud! To jednak w kapitalizmie są darmowe obiadki!

  „Ważne, że podstawy prowadzenia polityki antydyskryminacyjnej w odniesieniu do tych grup społecznych od dawna istnieją a co za tym idzie ta polityka jest prowadzona.”

  No znowu proszę! Wystarczy każdemu potrzebującemu przyznać +500 porcji prowadzonej polityki miesięcznie! I sejm odbity ponownie i diety wzięte!

  „Jak bowiem napisałem wcześniej to są dwie różne sprawy, których mieszać się nie powinno. Likwidacja barier czyli pełna dostępność infrastruktury użyteczności publicznej to wyraz polityki równościowej, antydyskryminacyjnej ”

  Mieszać to sie nie powinno nowomowywy równościowo antydyskryminacyjnej z mowa niepropagandowo normalną. A jeżeli już koniecznie chce Pan obalać bariery, to sugeruje zacząć od tej najwyższej: ceny wydrukowanej na towarach pierwszej potrzeby dla osób niepełnosprawnych. Ze schodami, brakiem miejsc parkingowych jakoś sobie
  poradzą przy pomocy bliskich.

 132. @neospasmin

  „Biskup, w przeciwienstwie do np. lekarza, nie prowadzi interesu detalicznego, stad mu kasa fiskalna niepotrzebna.”

  Biskup i jego pracownicy prowadzą dziłalność usługową, tak jak np. fryzjerzy. Tyle że strzygą owieczki!

 133. bardzo niefortunny header panie gospodarzu, no, ale pasuje do tego blogu – specjalnej troski;

 134. najlepiej strzyże biskup polowy;

 135. byk
  22 maja o godz. 8:42

  byk pisze, cytować TRZEBA:

  „najlepiej biskupom daje PZPR (Komisja Majątkowa – 100 mld)”.

 136. nikc
  22 maja o godz. 7:56

  nikc pisze, cytowac chyba warto:

  „PZPR, w przeciwienstwie do np. dekarza, nie prowadziła interesu detalicznego, tyle że wystrychnęła barany, aby dać klerowi 100 mld (Komisja Majątkowa)”.

 137. SŁOWIANIN STANISŁAW
  22 maja o godz. 5:46

  SŁOWIANIN STANISŁAW pisze, cytować koniecznie warto:

  „Żydowska religia wiarą Polski. Tak sobie myślę, że Mieszko I, co to wymyślił, miał łeb!”.

 138. Adnan
  22 maja o godz. 6:45
  Ten rynsztok nie dotyczy tylko tego blogu. Dotyczy całego internetu, łącznie z portalami świętymi i rządowymi. Zagęszczenie płynących gó…ien tutaj jest szczególnie wysokie i poza wszelką kontrolą. Ale takim coraz bardziej staje się swiat.

 139. byk
  Biskup polowy goli owieczki do gołej skóry.

 140. neospasmin rozumuje i zachowuje sie jak ostatni idiota.

  I gdzie tu jakas ocena 😉

 141. hańdzia55
  Ciekawe, czy abep Sławoj-Głódź, zwany też Flaszką, hoduje jeszcze na terenie swojego majątku daniele?

 142. Na szczęście mamy również taką młodzież. Nie tylko oenerowską, kibolską czy skupioną wyłącznie na sobie.
  Marszałek Kuchciński odwołał doroczny Sejm Dzieci i Młodzieży 1 czerwca.
  Ale młodziaki poradziły sobie inaczej. Uzyskały zgodę rektora UW, który udostępni odpowiednią salę na obrady Parlamentu Dzieci i Młodzieży zamiast Sejmu.
  http://natemat.pl/238831,kim-jest-julia-trojanowska-wystapila-w-sejmie-jest-w-mlodych-demokratach

 143. pani Mag

  Chce pani powiedziec ze w parlamencie dzieci i mlodziezy nie bedzie mlodych ludzi sympatyzujacych z ONR, Mlodzieza Wszechpolska czy partia Razem?
  Jesli nie to sama idea parlamentu dzieci i mlodziezy robi tylko krzywde tym ostatnim: uczy wykluczania, nie demokracji.

  ml

 144. neospasmin
  Chyba nie przeczytał pan zalinkowanego materiału.

 145. mag
  22 maja o godz. 12:01
  „Na szczęście mamy również taką młodzież. Nie tylko oenerowską,”

  Szanowna Pani,
  kazdy sort ma swoja mlodziez.
  Klacz ma zrebie, krowa ciele a swinia prosie.
  Polacy maja Mlodziez wszechpolska i ONR, a Wy macie, co macie.
  I nic Wam juz nie pomoze. Mozecie co najwyzej plakac i zgrzytac zebami.

 146. Mag,
  proszę Cię, przestań już. Sejm, w porównaniu do parlamentów innych cywilizowanych krajów był jednym z najbardziej „otwartych” obiektów zarówno dla środków masowego przekazu jak i dla ludzi. Akceptacja przez niekochających PiSu nieakceptowalnych zachowań w postaci przerabiania parlamentu na miejsca do urządzania akcji protestacyjnych skutkuje i będzie skutkować m.in. tym, że nie odbędzie się tam impreza dla dzieci.
  To tylko konsekwencja akceptowania takich sytuacji jaka teraz ma miejsce w Sejmie. Tym sposobem niedługo zaczną koczować tam np. antyaborcjoniści, bezdomni, homoseksualiści chcący zawrzeć związek małżeński, chcący kąpać się w Motławie bez pływających wokół gówien, zwolennicy stosowania kary śmierci dla byłych członków PZPR, łysi żądający dopłat do tupecikow itd. itd. Pasuje Ci?
  To chore jest.

  W ten sposób ta i każda następna władza a dziś opozycja, będzie zmuszona by Sejm izolować i ograniczać dostęp do niego bo taka będzie potrzeba.
  Akceptacja wszystkich idiotyzmów tylko dlatego, że są wymierzone w PiS jest nieracjonalne i niemądre.

 147. p. Ma
  Juz przeczytalem: to nie pani bohaterka wyklucza ONR, pani sama to robi.

  ml

 148. Levar
  g.12:44
  Jedni Polacy mają to, a drudzy co innego.
  Na szczęście neonazistowskie ciągoty to spory, ale wciąż jeszcze margines.
  Naprawdę podoba ci się maszerowanie i hajlowanie?
  Pewnie tak, skoro piszesz:”I nic Wam ju nie pomoże. Mozecie co najwyzej plakac i zgrzytac zebami.”
  To jest dopiero narodowa katolicka miłość bliźniego „prawdziwego Polaka”.
  Brawo!

 149. A najlepsza rzecz jaka wyczytslem z wywiadu z ta dziewczyn(k)a to to ze wybory samorzadowe nie sa a priori uznane za sfalszowane.
  Nawet tak negatywnie ustodunkowana do Kaczora osoba nie zaklada ze ten bedzie lamal demokracje falszujac wyniki wyborow. Dobrze!

  ml

 150. p. Mag

  Gdyby ONR to bylo tylko maszerowanie i heilowanie to chyba by pani nie przeszkadzalo. Podobny program ( moze bez heilowania) ma np. PTTK.

  ml

 151. Powstanie Izraela to był błąd co doprowadziło do niepełnosprawności politycznej mieszkańców w postaci agresji wobec sąsiadów.Kiedy Żydzi byli w rozproszeniu stanowili też kulturę tubylców.Jak rodzynki w cieście wystarczy wymienić Polskę np.Brzechwa lista jest bardzo długa.A jaką mieli kuchnię same cymesy.Kto ma taką kuchnię nie może być agresorem.Niestety wszystko poszło w kąt w 1948 roku z winy Gruzina bo zrobił to na złość Anglikom. Tak sobie myślę,że martwy Palestyńczyk to nie jest dobry przepis.

 152. Panie Lazarowiczu,

  A co Pan taki cichy? Forsy jest dość na wszystko co Krzywousty stwierdził byl wielokrotnie. Co za problem wydać te parę baniek na niepełnosprawnych ? Zamiast finansować idiotyzmy Szalonego Antoniego ?
  Episkopat w Chile okazał się zgilym truchlem . Kompromitacja polskiego to tylko kwestia czasu.
  Propagowanie ideologii komunistycznej Razem ,a także propgowanie faszyzmu Onr jest w Polsce zakazane. Zdaje siecfaszyzm i w pańskiej nowej ojczyźnie jest niemiłe widziany. Tyle ze W Australii za to co Pan tu bezkarnie wypisuje bez problemu by Pana skazani. W nowej ojczyźnie jest Pan ZMUSZONY zachowywać się przyzwooicie . W mojej robi Pan chlew. Proszę robić chlew u siebie. Po co Pan zasypia cudzą ojczyznę ?

 153. neospasmin
  Od kiedy to ONR-owcy są tolerancyjnymi demokratami?
  Nawet faszyzujący w latach 30. rząd zdelegalizował tę organizację.
  „Moja” bohaterka powołuje struktury
  MŁODZIEŻY DEMOKRATYCZNEJ co jasno wynika z tekstu, który pan może i przeczytał, ale bez zrozumienia.

 154. neospasmin
  g.13:05
  Kiepski dowcip z tym PTTK. Chyba nie ta organizacja obchodziła urodziny Hitlera.

 155. p. blackley

  Nie zrozumialem o co panu chodzi. W szczegolnosci tego o australijskim orzecznictwie oraz o chlewie.
  Czy zechcialby pan jeszcze raz napisac tylko bardziej zrozumiale?

  ml

 156. p. Mag

  Twierdzi pani ze ONR czy tez nalezacy do Mlodziezy wszechpolskiej koledzy i kolezanki Julii Ttojsnowskiej obchodzili urodziny hitlera?
  Z polskojezycznej prasy czytam tylko gazeta.pl i polityka.pl a tam nic o tym nie bylo.
  Moze pani podrzucic jakis link o tym ze ONR lub MW swietuje urodziny hitlera?

 157. legat
  g.12:53
  Nie przestanę, bo uważam że mam rację. PIS stworzył parodię sejmu, więc ponosi tegoż konsekwencje.
  Czy mam wyliczać głosowania nocą i klepanie ustaw pisanych na kolanie, nie dopuszczających żadnych poprawek, niedopuszczanie do głosu posłów i senatorów z opozycji, ograniczanie czasu ich wystąpień, inwektywy prezesa „bez żadnego trybu” i mega chamskie odzywki posłanki Pawłowicz?
  Przecież to żałosny cyrk, a nie sejm.
  Podobno „wystarczy nie kraść”, by zapewnić Polakom godziwe życie.
  Dlaczego akurat ci najsłabsi są traktowani z buta? Pewnie właśnie dlatego, że są najsłabsi.
  Karykatura „Solidarności” na czele z Piotrem Dudą jakoś ich nie wspiera. Woli pozamykać w niedzielę sklepy w całym kraju.
  Wcale się nie dziwie, że okupacja Sejmu trwa..

 158. neospasmin
  Nie będę ci ułatwiać życia. Sam sobie poszukaj.
  Urodziny Hitlera były obchodzone przez młodych panów w mundurach wzorowanych na SS, w lesie, gdzieś na Śląsku.

 159. mag
  22 maja o godz. 12:57
  Alez szanowna Pani,
  ja Pani z calego serca wspolczuje. Tyle, ze nic nie moge Pani pomoc,
  bo jak pomoc komus, kto wszelka pomoc odrzuca.
  Heilowanie mi sie zdecydowanie nie podoba. Haslo: „Bog, Honor i Ojczyzna”
  i owszem. Odnosnie maszerowania:
  Zalezy kto i dokad maszeruje (i nie zapominac o kroku dowolnym na mostach)

 160. pani Mag

  Pani bohaterka twierdzi ze w jej srodowisku/ szkole ruchy narodowe ciesza sie wiekszym poparciem niz to do czego ona sama nalezy.

  Twierdzi pani ze te mlodziezowe orgsnizacje narodowe same wykluczaja sie z procesu drmokratycznego i zadne parlamenty dzieci im nie w glowie?

  ml

  PS. Dla mnie panna Trojanowska to takie deja vu Unii Wolnosci- mimo nieograniczonego dostepu do mediow, bb niewielu za nia poszlo.

 161. Pani Mag

  A co te urodziny mialy wspolnego z ONR czy Mlodzieza Wszechpolska? Chyba tyle co z SLD czy PSL…

 162. Obrzydliwy jest ten żargon prawaków (vide @neo) o „polskojęzycznej prasie”.
  KTO IM DAŁ PRAWO DO WYROKOWANIA co jest taką, a co inna prasą.
  Wiem, wiem, sami sobie wzięli.

 163. Mag,
  masz wiele racji twierdząc, że PiS niszczy parlamentaryzm ale ja jestem optymistą i sądzę, że poniesie za to polityczną odpowiedzialność choć poczynione szkody nie dadzą się łatwo naprawić. Szczytowym elementem parodii jaką PiS uczynił z systemu politycznego jest fakt, że największy na niego wpływ ma w tej chwili stan goleni czy kolana Prezesa. Nie zgadzam się jednak na akceptowanie metody – „Cel uświęca środki”.

 164. p. Mag

  “Dlaczego akurat ci najsłabsi są traktowani z buta? Pewnie właśnie dlatego, że są najsłabsi.”

  To jest dopiero demagogia: ci ludzie dostali swiadczenia jakich w calej historii RP nie mieli. To jest traktowanie z buta?
  Ci ludzie siedza od miesiaca w sejmie i nikt ich stamtad nie usunal. To jest traktowanie z buta?

  Pamieta pani zdjecie jakiejs poslanki uciekajacej przed krzyczacymi za nia dwoma matkami pchajacymi wozki inwslidzkie? To jest taktowanie z buta? Byc moze ale traktuja tak okupanci sejmu, nie odwrotnie.

  ml

 165. neospasmin
  „A co te urodziny mialy wspolnego z ONR czy Mlodzieza Wszechpolska? Chyba tyle co z SLD czy PSL…”
  Wiesz co, ręce i nogi opadają, gdy czyta się twoje posty wskazujące na jakieś kompletne zaczadzenie i całkowitą nieprzemakalność na fakty, które są po prostu faktami.
  Saldo mortale miał jednak rację, pisząc że robisz z siebie idiotę.
  Przykro mi, ale nic na to nie poradzę.

 166. Morawiecki zapowiada program Mosty plus.A potem doprowadzimy rzeki.Chyba naśladuje Putina z Mostem Krymskim.Tak sobie myślę,że od czasu pontonowego desantu emigrantów,którzy gołymi rękami podbili Europę, Unia nie pomysłu na własne istnienie.A Kuchciński zaparawanował „intruzów” w Sejmie i co mu zrobicie.Z powodów sanitarnych.Jak III Rzesza walczyła z parchami na rampie to cytat Ziemkiewicza.Czego prezes nie wykluczył.Tak sobie myślę,że niepełnosprawni to też dzieci Boga i na jego podobieństwo.KK milczy o tym dogmacie jak w czasie okupacji bo nie przyzna boskiego partactwa przy poczęciu i partycypacji Watykanu za skutki.Za podżeganie do poczęć też.Co z cudownymi uzdrowieniami. Franciszku zwanym papieżem przybywaj !Zamiast do św.Mikołaja piszcie listy do Franciszka niech udowodni,że Bóg istnieje.Ale przez męczarnie do zbawienia co proponuje prawica nie lękajcie zbawienie będzie w innym wymiarze.Daniele tzw.Flaszki mają się dobrze.

 167. p. Mag

  Prasa polskojezyczna to ta ktora wydawana jest w jezyku polskim. Jest to zbior szerszy nizli prasa polska.
  Przykladowo Zielony Sztandar byl prasa polska, ale Kraj Rad czy Ameryka juz nie.

  Nie widze w tym nic obrzydliwego.

  ml

 168. p. Mag

  Prosilem o link wiazacy mlodziez wszechpolska czy onr z obchodami urodzin hitlera. Prosilem i dostalem, ale obelgi.

  ml

 169. @neospasmin:

  Tak jak wczesniej pisalem: po jednej stronie jest wygoda omc. matki po drugiej zycie dziecka.
  Jesli mam wybierac miedzy wygoda a zyciem zawsze wybiore to drugie.”
  Problem w tym, panie Lazarowicz, że pan nigdy przed takim wyborem nie stanie, z przyczyn oczywistych, chyba, że chodzi o własną wygodę i życie

 170. pani Mag

  Wie pani co NAJBARDZIEJ utwierdza mnie w poczuciu ze moja racja lepsza od innych?
  To wyzwiska w miejsce argumentow.
  Stad prosze tak dalej a wkrotce poczuje sie duzo lepszym sortem. Dzieki m.in. pani.

  ml

 171. nweospasmin
  Nie chcę cię obrażać, umówmy się więc, że przerywamy „dialog” na cztery nogi, bo nic z tego nie wynika. Nadajemy na zupełnie innych częstotliwościach.
  Poszukaj sobie odpowiedniego linku sam. Sprawa była głośna w zeszłym roku, bodaj latem czy jesienią.

 172. pan Mad Marks

  Alez oczywiscie ze pan staje przed takimi wyborami: to czy aborcja podlega regulacjom prawnym ( a jesli tak to jakim?) czy tez jest kwestia tak prywatna jak spilowanie paznokci to wlasnie taki wybor. W polskim systemie prawnym podejmuje go pan przez swoich przedstawicieli- parlamentarzystow.

  ml

 173. mag
  22 maja o godz.11.39
  W Bobrówce stado danieli jest i podobno obszerna piwnica też jest.

 174. Czy Rydzyk to jeszcze sukiennik czy już polityczny hunwejbinowski Rasputin.Tak sobie myślę,że sutanna przypomina kibolskie szaliki.

 175. Panie Lazarowiczu,
  Rozumie Pan doskonale. Tylko udaje Pan idiote. Niech Pan wyjaśni, czemu tym ludziom nie można dac tych 5 stow? Bajania o rujnacji budżetu proszę sobie oszczędzić
  . Jest na wybryki Antoniego od Zamachu a nie ma na ulzenie doli człowieka przykutego do wózka ? Zna Pan słowo ,, humanitarne ,, ? Nie ? Tak myślałem . Więc humanitarne jest dolozenie 500 stow ludziom z którymi chyba na życia by się pan nie zamienił . Natomiast niehumanitarne jest trzymanie ich miesiąc w korytarzu. Z pewnością słowa te i ich znaczenie znane sa w pańskiej nowej ojczyźnie. Tyle ze wygląda na to ,że akurat Pan nie ma o nich pojęcia. Mentalnie tkwi Pan w czasach folwarcznych.

  A episkopat w Chile do wymiany. Jak Pan sądzi , kiedy Polski ? Bo Zdaje sie australijski od dawna w kłopotach .

 176. Pan Blackley

  Alez ci ludzie dostali znacznie wiecej nizli piec stow.
  Tylko im nie odpowiada ze to nie na reke.
  Kiedy ja cos DOSTAJE to raczej dziekuje a nie mowie zeby to sobie w buty wsadzic.

  Wydaje mi sie tez dziwnym pisanie ze ktos tych ludzi w sejmie trzyma: wrecz odwrotnie- opuszczenie przez nich sejmu chyba wszystkim przyniosloby ulge. Nie sadzi pan?

 177. blackley 22 maja o godz. 14:31 pyta -„czemu tym ludziom nie można dac tych 5 stow?”

  Ano Panie Blackley dlatego, że „dając te 5 stów” rząd powie – „Dajemy te 5 stów dla świętego spokoju, byście wynieśli się z Sejmu”.
  Czy Pan zdaje sobie sprawę z konsekwencji takiego postępowania?

 178. Ponoć muzyka łagodzi zwyczaje.Proponuje Słowiankę.Tak sobie myślę o globalnej normalności.

 179. O kosciele katolickim w australii:

  Czy wie psn ze najliczniejszy odsetek wszystkich szkol w australii to sa wlasnie szkoly katolickie?
  Nie zadne anglikanskie, stanowe czy innych wyznan.
  Co wiecej- postrzegane sa jako te ktore daja dziecku lepszy start nizli inne szkoly. O rankingach naplan nie wspomne.
  To jest ten kapital lokalnego kosciola katolickiego ktorego jak dotad zadne afery seksualne nawet nie nadgryzly.
  Ta powszechnosc a zarazem elitarnosc katolickiej edukacji powoduje ze w przypadku jakiejs afery z udzialem klechow katolickich ludzie mysla nie- oni, tylko my. Nie ich kosciol, tylko nasz.
  I to mimo ze katolickie szkoly koncza mlodzi ludzie roznych wyznan.

  I jeszcze pytanie: ktory z kosciolow Australii ma najwiecej wiernych? Kto pierwszy odpowie ze to wlasnie kosciol katolicki?

  ml

 180. nikc

  Szanowny Panie nikc

  „W powyższym ma Pan na myśli kraj PRL (jaka Niepolska)?”

  Dziękuję za uwagę, istotnie wyraziłem się nieprecyzyjnie. Pisząc „RP” miałem na mysli państwo polskie, którego aktualna forma ustrojowa tak się nazywa w skrócie. Państwo polskie (RP) jest bowiem stroną konfliktu, będącego tematem felietonu red Passenta i dyskusji.

  „Wystarczy tylko wywołać jakąś wojne wietnamską i sprawa załatwiona”.

  Nic na to nie poradzę, że takie okolicznosci polityczne wpłynęły na politykę rządu USA wobec osób z niepełnosprawnościami.

  „jednak w kapitalizmie są darmowe obiadki!”

  Oczywiście, że są. Sytuacja polityczna wpływa na to kto się nimi cieszy. Powiedzenie Miltona Friedmana nie ma charakteru obiektywnego i wyraża jedynie interes polityczny środowisk, które reprezentował na przełomie lat 70-80 ubiegłego wieku. Potem, gdy już przejeli dla siebie jadłodajnię, ich stosunek do darmowych obiadków stał się mniej rygorystyczny – ujmując to eufemistycznie. Mozna powiedzieć, że przemogli wstręt i apetyt na darmowe obiadki narastał w nich w miarę ich jedzenia.

  „nowomowywy równościowo antydyskryminacyjnej z mowa niepropagandowo normalną”

  Pojęcie dyskryminacji nie jest nowomową. W przypadku gdy jakaś grupa społeczna nie ma dostępu lub ma utrudniony dostęp do infrastruktury publicznej czyli mającej służyć ogółowi ten stan rzeczy najlepiej oddaje termin dyskryminacja.

  „ceny wydrukowanej na towarach pierwszej potrzeby dla osób niepełnosprawnych.”

  Protest na tle socjalnym w pełni popieram. Zaznaczyłem to we wcześniejszym komentarzu wyraźnie. Choć oczywiście więcej miejsca poswięciłem dostępności do infrastruktury publicznej. Ale wyraźnie zaznaczyłem cytatem do której mysli red Passenta się odnoszę – tj jest do barier w dostępności do infrastruktury.

 181. p. Blackley

  “Więc humanitarne jest dolozenie 500 stow ludziom z którymi chyba na życia by się pan nie zamienił ”

  Z panem tez bym sie na zycie nie zamienil, natomiast nie uwazam bym mial panu za to, w gescie humanitaryzmu, piec stow co miesiac placic. Nawet w formie pampersow…

  ml

 182. Panie Lazarowiczu,

  Szczęśliwie nie używam wózka i nie potrzebuje pampersow. Pańskie porównania sa folwarczne , tak jak pańska mentalność i pańska argumentacja. Usiłuje Pan , po raz kolejny , jak to się mówi ,, odwrócić kota ogonem , , nie o mnie chodzi , nie o Pana . Chodzi o ludzi z którymi los odszedł się okrutnie. Czemu im Pan żałuję tych 5 stow? . Zamiast wydawać forsę na majaki Macierewicza można dac tym nieborakom.

  Nieszczęścia i chorób nikomu się nie życzy . Ale przydałby się taki przełącznik zeby Pan Lazarowicz się na miesiąc mógł znaleźć na miejscu tych chłopaków na wózkach w sejmie. Ciekaw jestem czy wtedy też byłby Pan tak rezolutny , jak ,, posłanka ,, Krynicka czy ,, poseł ,, Zalek. Przełącznika niestety nie ma i pozostają panu jedynie glupawe , folwarczne bon moty. Zalek chociaż udawał ze żałuję i kwiaty przyniósł. Pan – jak zawsze- udaje idiote. Nieźle Pani idzie ale po co ?

 183. Z Piusem XII wspierającym obozy koncentracyjne i faszyzm katolicyzm stracił rację bytu.Tak sobie myślę czy germańska wersja katolicyzmu w IV RP ma sens bo ponad 30 papieży germanami.

 184. mag
  22 maja o godz. 13:37
  „Obrzydliwy jest ten żargon prawaków (vide @neo) o „polskojęzycznej prasie”.
  KTO IM DAŁ PRAWO DO WYROKOWANIA co jest taką, a co inna prasą.”

  Szanowna Pani,
  tu nie ma co wyrokowac, wystarczy sprawdzic, kto jest wlascicielem poszczegolnych tytulow.

 185. Panie Lazarowicz- być może pańska empatia jest tak nadzwyczajna, że jest pan w stanie sobie wyobrazić co odczuwa kobieta, którą życie postawiło przed wyborem: usunąć czy donosić ciążę z gwałtu albo wiedząc że nowo narodzone dziecko skona w ciągu pierwszych miesięcy życia w męczarniach. Moja tak wielka nie jest i wyobrazić sobie nie potrafię więc kończę z panem dyskusję w tym temacie.
  A co do formy pomocy, to uważam, że pomoc w pieniądzach jest z reguły najlepsza i najwygodniejsza dla „pomaganego” a jej przyznawanie generuje najmniejsze koszty
  P.S podobno tylko idioci nie mają wątpliwości

 186. @ Levar
  można poznać, kto się uważa za prawdziwego Polaka np po tym czy używa w nicku tylko polskich znaków 😉

 187. @Bar Notre
  „Dziękuję za uwagę, istotnie wyraziłem się nieprecyzyjnie.”

  To chyba jednak ja nie dosc wyraźnie napisałem, o co mi chodzi. Zatem wyjaśniam, że kiedy odwołał sie Pan do przykładu krajów, „które za problematykę wzięły się wcześniej i z większym oddaniem”, pierwszym krajem, jaki mi przyszedł do głowy, była PRL (czyli Niepolska po politpolskiemu dzisiejszemu języku). Zazanaczam, że znam osoby, których relacje potwierdzją owo ówczesne niepolskie wzięcie się z wiekszym oddaniem, bo wcześniejszość wzięcia rozumie się chyba sama przez się. Prawdę powiedziwszy, trudno by było znależć przykłady państwa gdzieś z bliższych okolic, które wzięłoby sie za tę problematykę z oddaniem mniejszym niż RP ( aka Polska). Pomijam oddanie pojedynczych osób.

  „Nic na to nie poradzę, że takie okolicznosci polityczne wpłynęły na politykę rządu USA wobec osób z niepełnosprawnościami.”

  No tak – Stany już tak mają. Żeby zlikwidować niewolnictwo zrobili sobie wojne secesyjną, do emancypacji kobiet potrzebowali I wojny światowej, wojna wietnamska
  załatwiła sprawę niepełnosprawnych ( dodatkowo masowo kreując rzesze nowych potencjalnych beneficjentów (hm?) polityki prospołecznej). Z niecierpliwością oczekuje, co dobrego i dla jakich grup dyskryminowanych przyniesie obecna wojna z terroryzmem od Libii po Afganistan.
  A propos dyskryminacji.

  „Pojęcie dyskryminacji nie jest nowomową. W przypadku gdy jakaś grupa społeczna nie ma dostępu lub ma utrudniony dostęp do infrastruktury publicznej czyli mającej służyć ogółowi ten stan rzeczy najlepiej oddaje termin dyskryminacja.”

  W tym kontekscie, o którym Pan pisze, to jest nowomowa, jakkolwiek zakładam, że może Pan posługiwać się tym narzędziem propagandy bez świadomości tego, że został Pan zmanipulowany. Otóż w staromowie, gdy jakaś grupa nie ma dostępu do infrastruktury to to jest brak dostępu do infrastruktury. Ten brak może być oczywiście przejawem dyskryminacji w sytuacji, gdy jest intencjonalnie wymuszony przez czyjeś czynione w tym celu działania lub stanowione reguły mające na celu czyjąś szkodę. Tak poza tym ten brak może równie dobrze wynikać z całego szeregu innych powodów, nie będących wyrazem czyjejkolwiek złej woli: zaniechanie, brak wyobraźni, lenistwo, brak środków, odpowiednich technologii, etc, itp… Zastosowanie do takich sytuacji terminu dyskryminacja jest nadużyciem, za którym mogą się kryć dość nieładne intencje. Na przykład może chodzić o jątrzenie mające doprowadzić do społecznego konfliktu, w skrajnym przypadku do wojny. No właśnie – wojny! Chociaż ja bym ten akurat sposób rozwiązywania problemów społecznych pozostawił raczej Amerykanom. Oni to chyba nawet lubią.

  Co zas do darmowych obiadków, to faktycznie ich nie ma w kapitalizmie. To że ustawodawca US wykręcił się od łożenia funduszy na ułatwienia dla niepełnosprawnych nie świadczy jeszcze, że zostały one poczynione za darmo.
  Aż za dobrze znają te taktykę dysponenci samorządowych budżetów w RP!

 188. W GazWybie napisano m.in:

  -„Rządzący podnieśli kwotę renty socjalnej do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Uchwalili także ustawę, która wprowadza szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Oba dokumenty zostały już podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od 2019 roku ma też zacząć obowiązywać tzw. danina solidarnościowa, czyli nowy podatek, z którego środki zostaną przeznaczone na pomoc niepełnosprawnym.

  To wszystko pozwala „dobrej zmianie” komunikować, że rząd zrobił ws. protestu tyle, ile mógł, a jeśli dla niepełnosprawnych i ich opiekunów to zbyt mało, znaczy, że są roszczeniowi.”

  Trzeba sobie teraz odpowiedzieć na pytanie – Czy kontynuowanie protestu będzie PiSowi szkodzić? – i czy na pewno?

 189. Levar
  Tak zwane polskie media to m.in. gadzinówki w rodzaju Gazety Polskiej czy Sieci braci Karnowskich, nie mające nic wspólnego z profesjonalnym dziennikarstwem, manipulujące ciemnym ludem podobnie jak TV „Trwam” i w ogóle cały biznes medialny ojdyra, który zaczął się od nadajników w Rosji i w ogóle ciemnych interesów Rydzyka.

 190. Red Passent napisał: -„…trudno być głuchym na postulaty osób z niepełnosprawnościami oraz dyskredytować je jako „polityczne”. Oczywiście, że strajk ma także charakter polityczny. Czymże jest polityka, jeśli nie sztuką rządzenia? Nie rozumieją tego tylko niepełnosprawni politycznie.”

  Jestem zdania, że w sytuacji skomentowanej trafnie przez GazWyb, niepełnosprawnością polityczną może okazać się opozycja oraz protestujący z p. Hartwig na czele. Aby „wstydu oszczędzić” protest powinien zostać jak najszybciej zakończony – moim zdaniem. Im później tym trudniej będzie wyjść ze sprawy z twarzą.

 191. mag:
  „Tak zwane polskie media to m.in. gadzinówki w rodzaju Gazety Polskiej czy Sieci braci Karnowskich, nie mające nic wspólnego z profesjonalnym dziennikarstwem, manipulujące ciemnym ludem podobnie jak TV „Trwam” i w ogóle cały biznes medialny ojdyra, który zaczął się od nadajników w Rosji i w ogóle ciemnych interesów Rydzyka.”

  Znow ciemne interesy w powiazaniu z Rosja. To chyba jakis trend ogolnoswiatowy, bo BBC i amerykanskie media grzmia na temat, jak to Rosja podwaza ich demokracje. Najbardziej narazone sa UK i USA. 🙂
  Trump, podobno, poradzil Niemcom, aby ograniczyli zakup gazu ziemnego z Rosji, bo to podwaza ich demokracje.
  Mnie jedynie przykro, ze demokracje zachodnie sa tak slabe, ze moze je tak latwo podwazyc Putin. Liczylem na cos bardziej konkretnego. 🙂
  A jak to bylo z tymi nadajnikami w Polsce przeciwko Bialorusi?
  A RFE i Polska Sekcja BBC?

 192. neospazminowe
  gazetowe informacje o australijskim szkolnictwie , są takiej samej jakości , jak informacja o tym , ze lotnisko Tullemarin nie ma połączenia autobusowego z Melbourne .

 193. SŁOWIANIN STANISŁAW
  22 maja o godz. 15:37

  SŁOWIANIN STANISŁAW pisze, cytować trzeba:

  „Ze Stalinem zakładającym łagry i wspólnie z Hitlerem napadającym na Polskę socjalizm/komunizm stracił rację bytu”.

 194. Urodziłem się w 1943 roku. W Stanisławowie (Małopolska wschodnia) .Minęło pół wieku jak Pana czytam. Nie do wiary, że to możliwe. Teza. Genetyka wiąże się z naszymi protaplastami, ale też znaczenie ma pochodzenie geograficzne . Skąd taka teza ? Po prostu od wielu lat konfrontuję moje poglądy z DP i zauważam daleko idącą zbieżność. W wielu wypadkach całkowitą zgodność. Kończę 75 lat i moje poglądy się ustabilizowały. Jak czytacie Daniela , czytacie mnie. Pozdrawiam.

 195. nikc

  „wyjaśniam, że kiedy odwołał sie Pan do przykładu krajów, „które za problematykę wzięły się wcześniej i z większym oddaniem”, pierwszym krajem, jaki mi przyszedł do głowy, była PRL”

  Uznaję ciągłość państwa polskiego, więc do głowy by mi nie wpadło uznawanie PRL za jakiś odrębny, wyłączony z ciągłości byt państwowy – potocznie mówiąc „inny kraj”. Dla mnie to to ten sam kraj tyle, że w innej formie ustrojowej.
  Ale abstrahując od „innego kraju” … .
  Nie nawiązałem w komantarzach do PRL dlatego, że akurat na likwidację barier architektonicznych czy urbanistycznych na których się skupiłem nacisk położono dopiero na przełomie wieku. Pisałem wcześniej z jakich powodów. Dlatego też odniosłem się do USA, bo tam akurat problem barier rozwiązano modelowo.
  Natomiast zgadzam się z Panem, że w PRL wykazywał duża dbałość o zabezpieczenie społeczne grupy o której mowimy. Zresztą nie tylko zabezpieczenie społeczne, bo przecież cała polityka społeczna była nieporównywalna – w związku z ustrojem.
  W tym kontekscie linkuję panu tekst na ten temat z nadzieją, że Pana zaciekawi.

  https://strajk.eu/hipokrytka/

  „Stany już tak mają”

  Podzielam Pana opinię.

  „brak (dostępu do infrastruktury publicznej) może być oczywiście przejawem dyskryminacji w sytuacji, gdy jest intencjonalnie wymuszony przez czyjeś czynione w tym celu działania lub stanowione reguły mające na celu czyjąś szkodę.”

  Niekoniecznie, dyskryminacja może mieć również charakter nieświadomy na co zwracają uwagę socjolodzy czy psycholodzy społeczni. Liczy się ograniczanie grupom społecznym praw. Deklarowane pobudki tego ograniczania mają wtórne znaczenie.
  Poza tym społeczne konflikty o których Pan wspomina np w kontekście wojny rodzą się nie na tle jakiegoś „jątrzenia” ale na skutek antagonizmu interesów grupowych – głównie ekonomicznych. To narastający antagonizm wyraża się w „jątrzeniu” a nie odwrotnie.
  Tak więc to jakim językiem, słownictwem będziemy je opisywać czy określać nie zmieni ich realnego podłoża i charakteru. Tym samym nie ma chyba powodu by kopie kruszyć o ten termin (dyskryminacja).

 196. Troche dla rozrywki na temat tysiaclecia.
  http://www.bbc.com/news/world-europe-44214279

 197. @levar

  „wystarczy sprawdzic, kto jest wlascicielem poszczegolnych tytulow.”

  No wlasnie. Kiedy w koncu ta od dawna zapowiadana Repolonizacja Mediow? Jakby nie bylo – wiadomo dosc dokladnie, kto jest wlascicielem Wyborczej, portalu „gazeta” i calej Agory. Malo, ze pierwotny wlasciciel („Szechter przepros za ojca i brata”) odzcacza sie zlym i niedobrym „pochodzeniem” tudziez jeszcze gorsza „narodowoscia” – to jeszcze jako wspolwlasciciel pojawil sie, tfu, tfu, zeby nie wypowiedziec w zla godzine – Soros. Na tym portalu publikuje takze niejaki Blumsztajn, zapewne polaczony siatka niewidocznych powiazan z inkryminowanym Sorosem.

  Zeby bylo straszniej – za niejasna struktura wlasnosci oslawionej telewizji TVN tez kryja sie reprezentanci wiadomej nacji, ktory to godny pozalowania fakt na cale szczescie naswietlili nomen-omen Piotr Moskwa oraz Tadeusz Jan Bogusz:

  „„Udziały większościowe w korporacji do której należy TVN i TVN24 wykupili amerykańscy Żydzi. To oni decydują o profilu i jakości przekazywanych informacji. To oni narzucają cele i zadania radzie programowej TVN (!) To są fakty, a nie jakaś tam teoria spiskowa dziejów (!) W Polsce toczy się bezwzględna walka polityczna o władzę i suwerenność Narodu Polskiego (!) TVN z przyczyn finansowych stoi po stronie zdrajców i tych, którzy nie chcą polskich tradycji, polskiej historii, polskiej dumy, polskiej suwerenności i polskiej niezależności (!) W ów spisek włączyło się światowe żydostwo widząc w tym doskonały interes i możliwość sprawowania skutecznego nacisku na polski, demokratyczny rząd (!) Ów nacisk jest tak silny, że obejmuje również całą sprzedajną UE z Niemcami i Francją na czele …”

  http://www.infoekspres.pl/2018/02/28/piotr-moskwa-co-robia-zydzi-amerykanscy-w-antypolskiej-telewizji-tvn-i-tvn24-pisze-o-tym-tadeusz-jan-bogusz/

  Wrog u bram, Szanowny Panie @Levar! Hannibal ante portas! Czy raczej – Jojne, Mojsie i Srolek ante portas – a Repolonizacja Mediow jakos ciagle jeszcze nawet nie zaczeta! W pierwszym rzedzie nalezy chyba Zrobic Porzadek ze zla, antypolska i masonska Telewizja TVN. Majatek znacjonalizowac, z redaktorami Zrobic Porzadek. Mozna bylo z naczelnym „faktow i mitow” to mozna i z tymi od TVN.

  Jak Mocarstwo, ktore Wstalo z Kolan morowo dokopie durnym Jankesom i pokaze, kto rzadi, pokaze, ze TKM – to Jankesom z samego strachu czapki z jajowatych lbow pospadaja. Postraszeni w ten sposob Jankesi nabiora respektu wobec Mocarstwa, z samego strachu odszczekaja antypolska ustawe 447 i zaczna na szerokim froncie wykonywac udoskonalona, polska ustawe o IPN. Na poczatek wykopia Antypolskiego Zbrodniarza Grossa z dozywotniej profesury, odbiora obywatelstwo i deportuja w kajdankach do Warszawy. Z Fullopem pewnie zrobia to samo. Juz widze oczami wyobraznie jednego i drugiego na lawie oskarzonych obok Szechtera.

 198. p. Mad Marx

  “Panie Lazarowicz- być może pańska empatia jest tak nadzwyczajna, że jest pan w stanie sobie wyobrazić co odczuwa kobieta, którą życie postawiło przed wyborem: usunąć czy donosić ciążę z gwałtu albo wiedząc że nowo narodzone dziecko skona w ciągu pierwszych miesięcy życia w męczarniach. Moja tak wielka nie jest i wyobrazić sobie nie potrafię więc kończę z panem dyskusję w tym temacie.”

  Moja empatia mowi mi ze powinienem podjacbjeszcze raz wysilek by pomoc panu zrozumiec ze jesli dane spoleczenstwo decyduje sie uregulowac ( w formie norm prawnych, religijnych czy moralnych)kwestie aborcji to znaczy ze przestaje ona byc wylacznie sprawa pary ktora dziecko splodzila czy tez kobiety w ciazy. Pisanie ze nie da sie bc tu empatycznym nie ma sensu: to wlasnie empatia mowi jakie zachowania sa dopuszczalne a jakie nie. Tylko ze empatia dotyczy nie wylacznie pary czy kobiety chcacych dokonac aborcji ale rowniez dzuecka/ plodu ktore w wyniku aborcji ma zostac pozbawione zycia.
  Dosc mnie tez dotknela idea udzielenia prawa do pozbawienia dziecka/ plodu zycia po to by sie ono nie meczylo. Czy naprawde dobrze pan to przemyslal?
  To samo z ciaza pochodzaca z gwaltu: czy skrobanka poprawic mialaby stan psychczny tak okrutnie potraktiwanej kobiety?

  “A co do formy pomocy, to uważam, że pomoc w pieniądzach jest z reguły najlepsza i najwygodniejsza dla „pomaganego” a jej przyznawanie generuje najmniejsze koszty”

  Tak jak pisalem: pomoc w “naturze” nie na fiubzdziu tylko rzeczy ktore i tak sa osobie niepelnosprawnej konieczne zwalnia srodki w budzecie tej osoby na dowolne inne cele.
  Dokladnie tak jest gdy ma pan bezplatna sluzbe zdrowia, bezplatne szkolnictwo, platne urlopy zamiast odpisow podatkowych czy wrecz gotowki wreczanej obywatelowi by mogl swe potrzeby w tych obszarach( zdrowie, edukacja, wypocxynek) zrealizowac.
  To samo z programami aktywizacji zawodowej niepelnosprawnych: zamiast bulic na rehabilitacje, doplacac pracodawcom do kosztow zatrudnienia osoby z problemami zdrowotnymi duzo taniej byloby panstwu wyplacac niepelnosprawnym kwoty rowne dochodom jakie uzyskiwaliby ze swojej pracy. Wyplacac te kwoty bez obowiazku swiadczenia jakejkoleiek pracy. Jak pan sadzi czemu zaden rzad na to nie idzie?

  ml

 199. @PA2155

  „Troche dla rozrywki na temat tysiaclecia.
  http://www.bbc.com/news/world-europe-44214279

  „Netherlands … a parody of Israel’s Eurovision winner that criticised Israeli policies and prompted accusations of anti-Semitism. … The skit on Netta Barzilai’s Toy was broadcast on Saturday during a primetime satirical show. …. The parody drew on violence on the Gaza border, where 60 Palestinians were killed by Israeli forces.”

  Troche dla rozrywki mieszkancy krainy tulipanow jakis czas temu wylapali praktycznie wszystkich swoich Zydow i wyslali ich do gazu i do pieca. W sumie do gazu i do pieca wyslali cos ponad sto tysiecy „zydkow”. Oczywiscie to nie bylo nic takiego. Zeby to o ludzi chodzilo… Ale przeciez to byly tylko „zydki” wiec kt by sie przejmowal.

  Troche dla rozrywki Holedrzy w dobrej zgodzie podzielili sie „mieniem pozydowskim” i wiadoma Kwestia zostala w zasadzie rozwiazana.

  Problem w tym, ze w dzisiejszych czasach troche dla rozrywki mozna co najwyzej drzec ryja. Juz podczas wydarzen w Srebrenicy okazlo sie bowiem, ze chetnych do szujania guza wsrod walecznych holenderskich sil zbrojnych jest raczej niewielu. Pozostaje zatem jeno darcie ryja, czy to w postaci parodii, czy melodii jeszcze jakos inaczej. Niemniej jednak – troche dla rozrywki to mozna co najwyzej drzec ryja.

  Oczywiscie odbywa sie wzmozone darcie ryja, jak to zwykle w takich przyladkach – ale na tym koniec. Co innego bowiem drzec ryja – a calkiem co innego w tego ryja zarobic. Na to ostanie jakos nikt nie ma szczegolnej ochoty. Jak wiadomo, przed granatem artyleryjskim czy przed rakieta porzadnego kalibru nawt blekitny helm nie chroni zbyt skutecznie.

  A tak w ogole to chyba bedziecie musieli w jakis sposob stanowiska uzgodnic, jako ze dzielni i waleczni Partyzanci z Hamasu jakby sie wygadali – a CNN bezczelnie powtorzyl (tudziez NBC, National Review i kto tylko):

  „Hamas claims 50 of its members died in Monday’s clashes in Gaza … A senior member of Hamas’ political bureau said during a TV interview on Wednesday that 50 people killed by Israeli soldiers during clashes in Gaza on Monday were members of Hamas. … In the last round [of demonstrations] 62 people were martyred; 50 of them are from Hamas and 12 from the people,” al-Bardaweel replied, adding, „I am telling you, these are official numbers.”

 200. „Troche dla rozrywki Holedrzy w dobrej zgodzie podzielili sie „mieniem pozydowskim” i wiadoma Kwestia zostala w zasadzie rozwiazana.”

  Czyli, Holendrzy tez nie sa dobrzy. Szmalcownicy i folksdojcze. 🙂
  A mialem nadzieje, ze w rodzinie narodow europejskich sa OK w tej sprawie. W moich czasach sprzedawano tam w sklepach specjalnie oznakowane towary zrobione w Izraelu (chocby gra Rumicub) a tu taki obciach.
  Spinoza Anna Frank, Jeroen Krabbe, Harry Mulisch i wielu wielu innych

 201. Mysle ze nikt tu z blogujacych nie jest w stanie ulozyc kostki Rubika
  a tu prosze Chinczyk uklada trzy w jednym czasie i to w locie.
  No i kto z nimi wygra z czymkolwiek ? nawet Zydy sobie z nimi nie poradza.
  Przyjdzie czas a za ich sprawa Zydowskie banki beda padac jeden po drugim
  jak kawki na wiosne.

  https://www.facebook.com/karikateist/videos/1675856932511448/UzpfSTk0Mjg2NjAzMjQ0MjEyOToyMTI0MTMwMDU0MzE1NzE1/

 202. Ted’dy bear
  „No i kto z nimi wygra z czymkolwiek ? nawet Zydy sobie z nimi nie poradza.
  Przyjdzie czas a za ich sprawa Zydowskie banki beda padac jeden po drugim jak kawki na wiosne.”
  Mialem szefa, Kanadyjczyka pochodzenia zydowskiego, ktory tak mawial o Ormianach:
  Where one Armenian sets a shop, ten Jews go out of business.
  Nie jestem pewien, czy byl to „antisemitic slur” czy tez „a joke”.

 203. Malo tego to wszystko odbedzie sie po cichu bez darcia ryja.

 204. pikus:
  H. Mulisch napisal taka powiesc „The Assault” (De aanslag) o Holendrze, ktory ma problemy psychiczne po aresztowaniu swojej rodziny przez Niemcow. Potem dowiaduje sie, ze donos w sprawie jego rodzicow mial na celu oslone kryjowki dla Zydow w sasiedztwie.
  Zrobiono z tego film, dostal nawet Oscara w 1986 r.
  Ktos tu mowi nieprawde o tych oprawcach holenderskich.

 205. @PA2155

  „Czyli, Holendrzy tez nie sa dobrzy”

  W dziedzinie rozwiazywania wiadomej Kwestii – brzdo dobrzy, Rozwiazali Ostatecznie jakies 90 procent (w liczbach wzglednych), w bezwzglednych – cos ponad sto tysiecy, Poza tym dzielni i waleczni Holendrzy uczestniczyli chetnie, na ochotnika w formacjach SS. Jesli wierzyc _waszej_ Wikipedii –

  „Holandia 50 tys. 5 DPanc, 23 DGrenPanc, 34 DGren Holendrzy”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS#Pochodzenie_cudzoziemskich_%C5%BCo%C5%82nierzy_Waffen-SS

  Trzy dywizje SS to nie w kij dmuchal. Oczywiscie U Boku Sojusznika, bo o wlasnych silach – to zaslyneli glownie z walecznych zmagan w okolicach Srebrenicy.

  ” sa OK w tej sprawie.”

  Moze sa OK w sprawie, moze sa OK w kawie albo nawet w oktawie. Istotne jest co innego – a mianowicie fakt, ze w dzisiejszych czasach roche dla rozrywki mozna co najwyzej drzec ryja. Juz podczas wydarzen w Srebrenicy okazlo sie bowiem, ze chetnych do szujania guza wsrod walecznych holenderskich sil zbrojnych jest raczej niewielu. Pozostaje zatem jeno darcie ryja, ale na tym koniec.

  Co innego bowiem drzec ryja – a calkiem co innego w tego ryja zarobic. Na to ostanie jakos nikt nie ma szczegolnej ochoty. Jak wiadomo, przed granatem artyleryjskim czy przed rakieta porzadnego kalibru nawt blekitny helm nie chroni zbyt skutecznie.

 206. pikus:
  „Problem w tym, ze w dzisiejszych czasach troche dla rozrywki mozna co najwyzej drzec ryja. Juz podczas wydarzen w Srebrenicy okazlo sie bowiem, ze chetnych do szujania guza wsrod walecznych holenderskich sil zbrojnych jest raczej niewielu. Pozostaje zatem jeno darcie ryja, czy to w postaci parodii, czy melodii jeszcze jakos inaczej. Niemniej jednak – troche dla rozrywki to mozna co najwyzej drzec ryja.”

  ONZ w tamtym czasie popelnil blad, wysylajac do BiH nieuzbrojonych zolnierzy z Bangladeshu i Holendrow. Gdyby wyslano IDF lub Marines, ci walczyliby do konca z Serbami w obronie muzulmanow.

 207. pikus:
  „Problem w tym, ze w dzisiejszych czasach troche dla rozrywki mozna co najwyzej drzec ryja. Juz podczas wydarzen w Srebrenicy okazlo sie bowiem, ze chetnych do szujania guza wsrod walecznych holenderskich sil zbrojnych jest raczej niewielu. Pozostaje zatem jeno darcie ryja, czy to w postaci parodii, czy melodii jeszcze jakos inaczej. Niemniej jednak – troche dla rozrywki to mozna co najwyzej drzec ryja.”

  Juz o tym wielokrotnie pisalem. Nie byli samotni, bo byli obok nich i Belgowie i Hiszpanie i Francuzi i Ukraincy i Lotysze i Estonczycy i Dunczycy i Szwedzi.
  Nie bylo Polakow, ale to w zasadzie o niczym nie swiadczy. 🙂
  Z dawnych rozmow z moimi przyjaciolmi holenderskimi pamietam, ze czuli sie na tematy Holokaust komfortowo. Zarzucali antysemityzm jedynie Polakom.

 208. p. PA 2155

  Godz 1:05.

  Chapeau bas! ( za blyskotliwosc)

  ml

 209. pitekantrop
  22 maja o godz. 23:01
  Neandertalczyku ! Jan Tomasz Gross powinien poleciec do Gazy i stanac miedzy mordercami armii okupacyjnej a bezbronnymi demonstrantami, zeby ograniczyc liczbe masakrowanych SASIADOW.

 210. wyzysk, 3:56.

  Co ty tak sie martwisz tymi Palestynczykami,oni sie rodza jak kroliki
  niedlugo Zydom kul zbraknie.

 211. Pitekantrop
  Czy wiesz, że „Izrael powstał w Katowicach”?
  Polecam bardzo ciekawy tekst
  http://www.polityka.pl/forum/1318002,izrael-powstal-w-katowicach–ucza-zydowskie-podreczniki.thread

 212. Wpisy na tym blogu są często tak podle i jawnie rasistowskie , że przechodzi wszelka ochota tutaj zaglądać .
  Formuła pełnej wolności oddała blogu pod panowanie trolli i zniszczyła go.

 213. Z dystansu
  23 maja o godz. 10:46

  Masz bardzo smutną rację…

 214. Po niejakim lewym, który, przebierając chyżo odnóżami, przypałętał się z sąsiedniego bloga, aby zaoferować swe oddanie udającemu żyda psychopacie i faszyście (nick nieistotny, miał ich coś już 10 różnych), obecnie, wiedziona porannym spleenem, ofiarowuje swe wątpliwe wdzięki pitekantropowi nieoceniona mag.
  Blog stał się polem dla darcia ryja przez chama i popiskiwań jego rabów.
  Co za pole popisu dla studenta psychologii!

 215. Duńska parodia piosenki – laureatki tegorocznej Eurowizji.
  Niektórym na tym blogu pewnie się spodoba.
  https://kultura.onet.pl/muzyka/gatunki/pop/antysemicka-parodia-izraelskiej-piosenki-ktora-wygrala-eurowizje/rv08der

 216. Boze zagrzmij !

 217. Z dystansu
  Gospodarz blogu z niezrozumiałych dla mnie powodów toleruje hejting, stalking itp.( to niby ma być wolność słowa?) „I nie poradzisz na to nic, bracie mój”.
  Ta piosenka (w oryginale Jacquesa Brela) jak ulał pasuje do dzisiejszych czasów.
  https://www.youtube.com/watch?v=PKh68MFd2Do

 218. Dzisiaj, pisowska gwiazda, p oślica Krystyna Pawłowicz, poinformowała na Twiiterze, że w sejmie okropnie śmierdzi. Zasugerowała, że to z powodu protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. Ja jestem skłonna mniemać, że tak wonieje tchórzostwo i strach Kuchcińskiego.

 219. Co minuta gdzies na swiecie jedno dziecko umiera z glodu i jakos z tego
  powodu nikt nie drze ryja aby cos z tym zrobic a tu tyle rabanu o ambasade
  i biednych Palestynczykow.
  To wszystko jakies nieadekwatne do wszelkiego zla jakie sie dzieje w innych
  regionach swiata.

  https://www.rt.com/uk/427483-uk-diplomats-visit-us-embassy-jerusalem/

 220. Symetryczny
  Proszę, nie uogólniaj. czyli nie uprawiaj symetrii.
  Dzisiaj widać jak na dłoni, że wszystko co najgorsze, mściwe, wredne, zakłamane do szpiku kości to PIS-dzielce, które dorwały się do waaadzy. Pobili wszelkie rekordy niekompetencji, arogancji i chciwości.
  Natomiast niewątpliwie Polacy są durniami, bo albo nie chodzą na wybory, albo głosują na „prawdziwych Polaków” jakoby wrażliwych społecznie, a głownie to mega populistycznych gdy chodzi o obietnice.
  Kasa na 500+ dla niepełnosprawnych znalazłaby się natychmiast, gdyby przestać opłacać poparcie klechów w każdych kolejnych wyborach, wyrzucić religię ze szkól jako przedmiot prawie obowiązujący i opłacany z budżetu. W salkach katechetycznych katecheci przeciez „pracowali społecznie”, a wierni finansowali budowę salek, które teraz sa komercyjnie wynajmowane przez kaka.
  No i trzeba by zakręcić kurek biznesmenowi z Torunia, który ma czelność uważać się ojdyra katolickiego, czyli szarej eminencji ks. Rydzyka.

 221. hate – wrogość, nienawiść

  typowy przykład hejtu internetowego:

  „wszystko co najgorsze, mściwe, wredne, zakłamane do szpiku kości to PIS-dzielce, które dorwały się do waaadzy. Pobili wszelkie rekordy niekompetencji, arogancji i chciwości”

  Panie Gospodarzu, może należałoby coś z tym zrobić?!

 222. mag
  23 maja o godz. 14:38

  mag pisze, a cytowaćsię się godzi:

  „Dzisiaj widać jak na dłoni, że wszystko co idealne, samarytańskie, szlachetne, wzorcowo prawdziwe to POwcy, którym ofiarowano władzę. Pobili wszelkie rekordy kompetencji, rycerskości i bezinteresowności”.

 223. Ted’dy bear
  23 maja o godz. 14:28

  Ted’;dy bear pisze, co pisze, ale cytuję:

  „Co minuta gdzies na swiecie jedno dziecko umiera od kul uzbrojonych rycerzy i jakos z tego powodu nikt nie drze szat”.

 224. olborski
  23 maja o godz. 12:15

  olborski modli się, cytować warto:

  „Tusku, przygalopuj na białym mustangu i zagrzmij!”.

 225. mag:
  Ta parodia, jak ja nazwalas byla holenderska.
  Gdzie Rzym, a gdzie Krym…
  Juz przedyskutowalismy to wszyztko wczoraj.
  Antysemicka byla ona wg izraelskiego ambasadora. Nie powtarzaj bezrefleksyjnie. 🙂

 226. zakalec z Berlina:
  „Wpisy na tym blogu są często tak podle i jawnie rasistowskie , że przechodzi wszelka ochota tutaj zaglądać .
  Formuła pełnej wolności oddała blogu pod panowanie trolli i zniszczyła go.”
  Jeszcze gorsze jest rozumowanie w typie „Ruski troll” w momencie, gdy sie nie ma sie argumentow. Taki uniwersalny bzdet.

 227. przeszly tylko znaki zapytania „???”

 228. Jakie slowa sa cenzurowane?

 229. Co do przykladow hejtu, oto ponizszy:
  „Troche dla rozrywki mieszkancy krainy tulipanow jakis czas temu wylapali praktycznie wszystkich swoich Zydow i wyslali ich do gazu i do pieca. W sumie do gazu i do pieca wyslali cos ponad sto tysiecy „zydkow”. Oczywiscie to nie bylo nic takiego. Zeby to o ludzi chodzilo… Ale przeciez to byly tylko „zydki” wiec kt by sie przejmowal.”

  Ile tu uprzedzen, stereotypow i pomowien. Jest to swoista interpretacja historii.
  Moze basia.n. odpowie, jako obecna mieszkanka Holandii? Po co chowac glowe w piasek.

 230. Co ma „basia.n” do powyzszego?

 231. mag:
  W twojej ocenie sytuacji polskiego wyborcy jest tyle myslenia zyczeniowego i naiwnosci, ze rece opadaja.
  Sposobow przyciagniecia tzw. wyborcy do glosowania jest sztuka, mozna jedynie zalosnie skomlec, gdy przegralo sie te gre.
  Wyjalowianie polskiego wyborcy z jakijkolwiek odwazniejszej idei trwalo tak dlugo, ze padl on ofiara kilku populistycznych haselelek Pisiorow. Ktos musi zjesc te zabe. Radze stawic sie wraz z podobnie myslacymi sasiadami przy urnie wyborczej we wlasciwym dniu lub zalozyc normalna partie polityczna z prawdziwego zdarzenia.

 232. ozzy:
  Basia.n. skarzy sie na hejt blogowy i zada konstruktywnych krokow. Jestem za tym, ale musimy ustalic, co ten „hejt” stanowi.
  Dla mnie ten tekst o Holendrach jest jednostronny i niesprawiedliwy. Kiedys dobrze ich znalem i to co pitekantrop napisal jest obrzucanie blotem.

 233. Szkodliwym hejtem jest rowniez wypowiedz dunskiej p. minister o Ramadanie
  http://www.bbc.com/news/world-europe-44209471
  Nie wiem, kto toleruje takie prostackie wypowiedzi na tym szczeblu.

 234. @PA2155

  a co sie dzieje w Polsce? To dopiero rasizm konsekrowany za przyzwoleniem hierarchii
  koscielnej. Dania czy tez Szwecja przyjela wielu uchodzcow.
  Polska? ZERO.

  PS. In illo tempore mego tescia wujek zostal wyslany z Antwerpii do stacji docelowej Auschwitz.

 235. mag
  23 maja o godz. 14:38
  oceniłem to na podstawie mściwej zemsty Ziobry na krakowskich lekarzach i na postawie całokształtu. Nie raz udowadniałem Ci, że to całe zło toczące ten kraj narodziło sie równo z tym co szyderczo nazwano Solidarnością w tzw karnawale, i dziś przybrało rożne nazwy od PiS, Platformy, Kukiza i innych potworów. Głosowałaś na nich paluchami i wrzaskiem „żeby Polska”. I je masz w czystej postaci. I nic nie pomogą bałamutne pieprzenia o wyborcach, 500+, Rydzyku lub katechetach. To wszystko mieści się we wspólnocie zła, zepsucia, kłamstwa i degrengolady. .

 236. @mag

  dunska parodia jest tyle warta co wypowiedz dunskiej ministerki w sprawie ramadanu

 237. ozzy:
  Gwoli wyjasnienia:
  – nie osmielam sie dyskutowac, jaka jest sytuacja w Polsce w sprawach rasowych; na pewno beznadziejna, bo kraje bylego Bloku byly izolowane od swiata i jest to dla nich szok zobaczyc Araba lub Chinczyka, zwlaszcza en masse.
  – zachowanie dunskiej minister jest natomiast nie do przyjecia i nie zaslaniajmy sie ogolna populacja; ta pani sprawia wrazenie, moze nie rasistki, bo to wielkie slowo, ktore nie oddaje istoty rzeczy, ale malej prowincjonalnej mieszczki, ktora nie rozumie swiata; taka Beata Szydlo lub cos w tym rodzaju.

  „In illo tempore mego tescia wujek zostal wyslany z Antwerpii do stacji docelowej Auschwitz.”
  Dlatego wydaje mi sie, ze w historii Holokaustu jest miejsce nie tylko dla polskich szmalcownikow, ale dla innych nacji, ktore sie w tym zasluzyly, a teraz twierdza, ze to tylko Polacy. Jak ktos jest inteligentny, to zwroci uwage, ze wszystkie narracje holokaustowe sa nieco jednostronne i wybielaja wiele innych nacji.

 238. ozzy:
  BBC stwierdzila, ze jedynym akcentem antysemickim parodii bylo powiazanie Zydow z pieniedzmi. 🙂

 239. ozzy:
  parodia byla holenderska. 🙂

 240. PA2155,
  no naprawdę, wiązanie jakiejkolwiek nacji z pieniędzmi jest absolutnie niestosowne, rasistowskie, hejterskie i w ogóle. Nie wolno, nie lzia, forbidden! No co tacy np. Fenicjanie mieli wspólnego z pieniędzmi, no co?

 241. PA2155:

  Jezus kiedys mowil o tym, kto bez grzechu i niech pierwszy rzuci kamien.
  Nikt nie pozostal procz jawnogrzesznicy.
  Niech kazdy mowi „mea culpa” i nie wybacza czyjes przewiny.

 242. legat:
  mozesz zapytac o to ambasadora izraelskiego w Holandii. 🙂
  Z dawnych czasow pamietam rasistowskie okrzyki kibolow holenderskich przeciwko Ajaxowi Amsterdam „Joden, Joden”. Ajax byl finansowany wtedy przez bank „AMRO”. 🙂

 243. ozzy:
  To byl przypadek „niewiernej zony”
  W czasach dzisiejszych nikt by sie nie zastanawial z rzuceniem kamienia w strone potencjalnie winnego. Czasy sie zmienily.

 244. PA2155,
  ciekawe jak krzyczą w Wielkiej Brytanii kibice przeciwników Chelsea. Brytole rasiści nie chcą dać Romanowi wizy i nie może się dostać do własnego domku w Londongradzie. Skandal!

 245. PA2155
  23 maja o godz. 16:16

  Parodia była antysemicka nie tylko w oczach ambasadora izraelskiego,ale również w oczach wielu oburzonych obywateli holenderskich ( bynajmniej nie żydowskiego pochodzenia)
  Kobieta,która robi ten mierny kabarecik ,występowała wcześniej wraz paru innymi,wyśmiewając wszyskich i wszystko,co się da – łącznie z królową holenderską i polskim papieżem.( ale nigdy mahometan)
  Ale ponieważ pani jest miernotą,więc wymyśla tematy kontrowersyjne,bo wtedy w końcu coś się wokół jej tandety dzieje. Przecież teraz nagle jej nazwisko robi się znane w Europie. Ale z jakiej strony! To żadna sztuka bezkarnie „wysmażyć” taki paszkwil. Trzeba bylo lepiej wziąć na tapetę temat obecnego ramadanu i proroka i zacząć stroić żarciki. Skróciliby ją w biały dzień o głowę,tak jak przed laty Theo Van Googha (myślę,że dobrze o tym wiesz) Ale o tym wszystkim się nie mówi. (niewygodne i niebezpieczne)

  Wracając jeszcze do Twego komentarza o słowach @Z dystansu
  Wybacz – nienawiść, ksenofobię, antysemityzm tak łatwo jest „prezentować” za maską wszelkich nicków. Gdyby ludzie musieli to samo powiedzieć w środowiskach,w ktorych żyją,w pracy – nie byliby takimi „bohaterami”. Bo takich postaw ogólnie się nie akceptuje,ani nie toleruje. A więc…. pozostają anonimowe blogi,gdzie tak często ukazuje się ta mroczna strona człowieka.

  Byłabym Ci wdzięczna,za brak komentarza .

 246. Londongrad – test

 247. PA2155
  23 maja o godz. 16:25

  basia n. odpowiedziała…
  Nigdy nie chowam głowy w piasek – tylko w wielu wypadkach nie ma najmniejszego sensu zabierać głosu.
  Akurat w tym konkretnym przypadku – napisałam o tym,o czym wiem. Jest mi też wstyd,że w kraju w ktorym żyję, produkuje się taka osoba .Blazeński kabaret nie może być tu żadną wymówką.

 248. ************dziekuje slicznie @basi. n : )
  i dedykuje z mego podworka sympatyczny duet siostr Söderberg /Klara i Johanna
  First Aid Kid i ich „Fireworks”
  https://www.youtube.com/watch?v=iQC3vX-OLqw

 249. errata: nie „Kid” a „Kit”

  Jak mowil Jezus do ewangelisty Jana
  „Write what you want, kid”

 250. basia.n.
  Ten pan, ktorego poparlas pare wpisow wczesniej prezentuje tutaj swoista wersje swiata. Bez komentarza.
  Nie zamierzam namawiac Ciebie do konwersacji ze mna, jezeli draznia ciebie moje poglady. Zostanmy przy swoim.

 251. Ludzie mówią,że afery VAT kręcili katolicy z pomocą proboszczów bo prali brudne pieniądze przez tacę.Tak sobie myślę,że taca wszystko strawi w ramach co łaska.Pecunia non olet !

 252. Zauważono tu trzeźwo, że jeśli się poważnie myśli o wygraniu wyborów w sensie urzeczywistnienia własnego pomysłu na przyszłość Polski, należałoby założyć partię.
  Jest to myśl na czasie, ponieważ duopol PiS PO jest na skraju wyczerpania i o ile następne wybory do Sejmu wygra zapewne PiS i przeniesie swoją władzę na kolejne cztery lata, to prawdopodobnie w koalicji w ludźmi Kukiza. Abstrahuję tu od stanu zdrowia Kaczyńskiego, bowiem to może być istotny czynnik w przyszłym rozdaniu.
  Ponieważ jednak niekonsekwencja PiS zniechęca nawet jego żelazny elektorat, nieuchronna stanie się swoiste przefiltrowanie jego wyborców.
  Część będzie głosowała na Kukiza, a inni, mający typowe konserwatywne przekonania (a jest i będzie w Polsce niemało – patrz poglądy młodych) znajdzie sobie nowe ugrupowanie, któremu wróżę sukces w 2023 roku. Zwłaszcza w sytuacji, gdy na prawo wychyli się masowo elektorat w zachodniej Europie, co jest nieuchronne.
  Jedyną przeciwwagą dla konserwatywnej prawicy może stać się autentyczna socjaldemokracja. Na pewno jednak nie będzie to ani obecna partia ludzi w czerwonych sweterkach, grupująca epigonów systemu panującego do 1989 roku, ani ugrupowanie fanatyków, pragnących opodatkować ciężko pracujących po 12 – 14 godzin dziennie Polaków w wymiarze 75 procent rocznego ich dochodu. Polacy bowiem zbyt wiele czekali na względny dobrobyt i gotowi są wciąż dlań się przemęczać. Nie po to wszakże, aby leniwi czytelnicy Karola Marksa i jego epigonów zabierali im zarobioną z trudem kasę, aby mieć na sojową latte pitą na Placu Zbawiciela.
  Ci, którzy liczą, że PO w najbliższych wyborach przekroczy 20 procent, a Tusk dokona cudu i zostanie prezydentem, uprawiają myślenie życzeniowe. Wielu tu takich, można by cytować ich „prognozy”które snuli u progu 2015 roku. Po to, aby się zdrowo pośmiać.
  Co do nowoczesnej z kropką: od lat pisałem o tej śmiesznej partyjce w określonym kontekście, więc fakt, że jej notowania są obecnie poniżej progu 5 % są konsekwencją jedynego w swoim rodzaju połączenia głupoty jej liderów z ich krzykliwymi ambicjami.
  Jeżeli ktoś uważa, że nowoczesnej, a właściwie jej ludziom pomoże jakaś koalicja – jest fantastą.
  Jesteśmy w perspektywie kilku lat od wykreowania się w Polsce typowego standardu anglosaskiego: konserwatyści – liberałowie. Przy czym ich rywalizacja nie będzie wcale musiała oznaczać wojny na wyniszczenie.
  I wtedy można będzie przejść do porządku dziennego nad bałwaństwami, które masowo wypisują na tym blogu ludzie poprzedniej epoki, którzy nie są posiadaczami jakiejkolwiek idei i którzy są gotowi głosować nawet na diabła w czystej postaci, byleby nie wygrał iks albo ygrek.

 253. PHILIP ROTH, enfant terrible turned peerless chronicler of American Jewish life, is dead at 85

 254. Wspomniany Theo van Gogh politycznie byl rodzajem lagodnego rasisty i ksenofoba. To, ze zyskal on jakiekolwiek poparcie wsrod elektoratu swiadczylo o podskornej niecheci Holendrow do tzw. przybyszow z zewnatrz (nie byli to jedynie muzulmanie, ale rowniez ludzie z tzw. nowej UE) maskowanej przez zewnetrzna political correctness. Theo byl po prostu papierkiem lakmusowym prawdziwych pogladow, ktore dostaly okazje, aby wyjsc na powierzchnie.

 255. Nikt nie wspomnial o nagrodzie dla Olgi Tokarczuk. 🙂

 256. ozzy:
  „PHILIP ROTH, enfant terrible turned peerless chronicler of American Jewish life, is dead at 85”
  Moim favorytem pozostaje „Goodbye, Columbus”. Jego adaptacja z Ali McGraw i R. Benjamin tez nie byla najgorsza.

 257. P.S. Nie dodałem, że po przegranych w przyszłym roku wyborach Platforma przestanie istnieć. Dla partii bezideowych cwaniaków, których jedyną racją istnienia jest anty – PiS, czeka miejsce w lamusie historii.
  Taka „strategia” straci po prostu rację bytu.

 258. lektura uzupelniajaca
  ____________

  The Holocaust, Israel and the „Jew”: Histories of Antisemitism in Postwar Dutch Society
  Remco Ensel
  Evelien Gans
  Series: NIOD Studies on War, Holocaust and Genocide
  2017
  Amsterdam University Press
  Pages: 416

  (dwojka autorow, ktorzy znaja znakomicie temat)

 259. SŁOWIANIN STANISŁAW
  23 maja o godz. 18:15

  SŁOWIANIN STANISŁAW nic nie napisał, ale i tak cytować warto:

  „SŁOWIANIN STANISŁAW mówi, że 100 mld dla katolików dali ateiści (Komisja Majątkowa) i nie trzeba było tacy, choć dali jak na tacy”.

 260. ozzy:
  Dochodzimy wspolnie do wniosku, ze historia jako nauka i pare innych rzeczy na tym swiecie sa bardziej skomplikowane niz kilka chwytliwych dla ucha i oka sloganow. 🙂
  Dzieki za zrodlo, ktorego nie znalem.

 261. amigos, 22 maja, 21:26:
  Bardzo dziękuję za wpis mojego młodszego (75!) krajana i czytelnika ze Stanisławowa. Gdzie Pan teraz przebywa? Kiedy Pan ostatni raz był w Stanisławowie?
  Życzę dużo zdrowia, zasyłam serdeczności!

 262. @ozzy.
  23 maja o godz. 18:00

  Dziękuję za link:)
  Wykonawczyni bardzo utalentowana.
  Ciekawe jak będzie się w przyszlości rozwijała jej kariera.
  Droga artystyczna nigdy nie jest prosta. Ale prawdziwy talent powinien wyjść zwycięską ręką .

 263. Świeżo podano, że w 1917 roku urodziło się w Polsce 400 tysięcy dzieci.
  To o 20 % więcej, niż w roku 2016.
  500 plus to jednak faszystowski wynalazek – wszak zamiast 400 potencjalnych nazistów można było sprowadzić do kraju taką ilość muzułmanów. Nad czym (niesprowadzeniem) ubolewa humanista ozzy.
  Ale, ale: czyż przypadkiem to nie władcy ziemi mlekiem i miodem płynącej, która dla ozzy’ego jest krajem przodków, nie trzebi tychże muzułmanów (Palestyńczycy to jednak z rzadka chrześcijanie) ogniem i żelazem w strefie Gazy?
  Schizofrenia może być piękna…

 264. @PA2155

  … zamiescil takie oto uwagi:

  _______________
  „Co do przykladow hejtu, oto ponizszy:

  „Troche dla rozrywki mieszkancy krainy tulipanow jakis czas temu wylapali praktycznie wszystkich swoich Zydow i wyslali ich do gazu i do pieca. W sumie do gazu i do pieca wyslali cos ponad sto tysiecy „zydkow”. Oczywiscie to nie bylo nic takiego. Zeby to o ludzi chodzilo… Ale przeciez to byly tylko „zydki” wie kt by sie przejmowal.”

  Ile tu uprzedzen, stereotypow i pomowien. Jest to swoista interpretacja historii.
  Moze basia.n. odpowie, jako obecna mieszkanka Holandii? Po co chowac glowe w piasek.”
  ______________

  Obawiam sie jednak, ze blogowy spec od zagadnien narodowo-rasowych jakos nie ma do mnie szczescia. Nawet najbardziej wnikliwy prokurator, uzbrojony w poprawiona ustawe o IPN-nie, nie bardzo bedzie w stanie doszukac sie w inkryminowanym tekscie „hejtu”, uprzedzen ani pomowien.

  Fakty jakie byly – kazdy widzi. Witryna holenderskiego radia uczciwie potwierdza, iz

  „Members of the Dutch police charged with rounding up and arresting Jews during World War II were notoriously cruel, … received a bonus for every Jew they arrested. But money was not the main motivation – they were largely driven by anti-Semitism. The majority were members of the NSB, the Dutch Nazi Party. …. Some 107,000 Jews were deported during the war. Of those 102,000 were killed. ”

  Kto wylapywal Zydow i zapedzal do wagonow celem dalszej wysylki do gazu i pieca? Trudno to zaklamac, bo 90-procentowa sprawnosc w systemie oznacza jednak, ze co nieco swiadkow i uczestnikow przezylo. Niemcy nie musieli wiele sie wysilac, mieszkancy krainy tulipanow dawali sobie swietnie rade sami:

  „”In their preparations for the extermination of the Jews living in The Netherlands, the Germans could count on the assistance of the greater part of the Dutch administrative infrastructure. The occupiers had to employ only a relatively limited number of their own personnel; Dutch policemen rounded up the families to be sent to their deaths in Eastern Europe. Trains of the Dutch railways staffed by Dutch employees transported the Jews to camps in the Netherlands which were transit points to Auschwitz, Sobibor, and other death camps.” With respect to Dutch collaboration, Eichmann is quoted as saying „The transports run so smoothly that it is a pleasure to see.”

  Nie uzywalem i nie uzywam nadal slow wartosciujacych ani (tym bardziej) powszechnie uznawanych za obrazliwe. Blogowe Piekne Umysly mogloby co najwyzej doniesc do Wladz Odnosnych, ze bezczelnie i po hejtersku temat w ogole poruszylem.

  I tu jest jajo. I to takie wielkosci beretu. Nawet poprawiona i rozbudowana ustawa o IPN, nawet w polaczeniu z innymi podobnymi ustawami – nie wspomina bowiem w ogole o ochronie „Narodu Holenderskiego” przed nieslusznymi wypowiedziami i jie przewiduje trzech lat pierdla za Zbrodnicze Wypowiedzi Antyholenderskie. Tym bardziej owalne to jajo, ze niemal wszystkie fakty mozna sobie znalezc w zrodlach wlasnie holenderskim.

  Nie dziwi mnie jednak, ze w kraju, ktory prawie wszystkich swoich Zydow poslal do gazu i pieca, w kraju, ktory wystawil trzy dywizje SS – drze sie ryja w systemie calodobowym na temat „zbrodniarzy” ktorzy „strzelaja do palestynskich dzieci” czy costam.

 265. @basia n.

  sa to dwie wokalistki First Aid Kit a juz spiewaja od 2007 i sa w pelni kariery – maja po lat dwadziescia pare. I wystepowaly prawie we wszystkich znaczacych shows TV w USA (Dave Letterman, Conan O`Brian) W.Brytanii (BBC) i na festiwalach – genre: Americana, country, indie- & folk music.

 266. @quentin t.

  ” nie trzebi tychże muzułmanów (Palestyńczycy to jednak z rzadka chrześcijanie) ogniem i żelazem w strefie Gazy?”

  Zupelnie nie. Dopoki przedstawiciele Religii Pokoju nie probowali przemoca sforsowac granicy (jakoby miedzynarodowo uznanej, ponoc uznanej takze przez Polske) nikt jakos nie „trzebil” wzmiankowanych „Palestynczykow” zadnym „ogniem, „zelazem” ani w ogole niczym.

  Inni Arabowie, madrzejsi – juz sobie dali spokoj. Arabowie z Egiptu na przyklad, jak cztery razy z rzedu zainkasowali straszliwy wp..l – to juz dali sobie spokoj z kolejnymin progami „spychania do morza”. I dzieki temu sami maja spokoj.

 267. @PA2155

  „Dlatego wydaje mi sie, ze w historii Holokaustu jest miejsce nie tylko dla polskich szmalcownikow, ale dla innych nacji, ktore sie w tym zasluzyly”

  … a ktore to nacje bronisz, Piekny Umysle, jak nie przymierzajac lwica swych mlodych. Jesli wspomniec o dokonania zacnych Holendrow na niwie przeksztalcania Europy w kontynent Czysto Aryjski – to ujmujesz sie calym sercem za Kraina Tulipanow i miotasz oskarzenia o rzekomy „hejt”.

  Dziwny to jakis „hejt” – nie uzywalem i nie uzywam nadal slow wartosciujacych ani (tym bardziej) powszechnie uznawanych za obrazliwe. Blogowe Piekne Umysly mogloby co najwyzej doniesc do Wladz Odnosnych, ze bezczelnie i po hejtersku temat w ogole poruszylem.

  I tu jest jajo. I to takie wielkosci beretu. Nawet poprawiona i rozbudowana ustawa o IPN, nawet w polaczeniu z innymi podobnymi ustawami – nie wspomina bowiem w ogole o ochronie „Narodu Holenderskiego” przed nieslusznymi wypowiedziami i jie przewiduje trzech lat pierdla za Zbrodnicze Wypowiedzi Antyholenderskie. Tym bardziej owalne to jajo, ze niemal wszystkie fakty mozna sobie znalezc w zrodlach wlasnie holenderskich.

  Nie dziwi mnie jednak, ze w kraju, ktory prawie wszystkich swoich Zydow poslal do gazu i pieca, w kraju, ktory wystawil trzy dywizje SS – drze sie ryja w systemie calodobowym na temat „zbrodniarzy” ktorzy „strzelaja do palestynskich dzieci” czy costam.

 268. na dobranoc
  ____

  Philip Roth Interview on Writers & Company – CBC Radio
  https://www.youtube.com/watch?v=q8fmzxCs4IE

 269. pikus:
  „… a ktore to nacje bronisz, Piekny Umysle, jak nie przymierzajac lwica swych mlodych. Jesli wspomniec o dokonania zacnych Holendrow na niwie przeksztalcania Europy w kontynent Czysto Aryjski – to ujmujesz sie calym sercem za Kraina Tulipanow i miotasz oskarzenia o rzekomy „hejt”.

  To byla jedynie ironia z mojej strony o niewinnosci Holendrow i innych nacji.
  W sprawie Holendrow zapytaj basi n., bo ona ma chyba problem z okresleniem kategorii winy. Nie wiadomo, czy Holendrzy sa OK, czy tez umoczeni tak jak inni. Ja wybieram opcje druga. Na pewno nie byli bohaterami.

 270. PA2155
  23 maja o godz. 18:35

  Myślałam,że nic już nie powiem ( przynajmniej przez jakiś czas) ale…
  Chciałabym jednak coś sprostować,bo wydaje mi się,że nałożyły Ci się dwie postaci.Theo Van Googh był reżyserem filmowym,producentem pewnych programów tv oraz pisarzem z niezwykle ostrym piórem.Nie miał nic wspólnego z polityką i elektoratem.Ale celnie reagował w felietonach na różne społeczne nieprawidłowości.W 2004 r. został poproszony przez Somalijkę Ayan Hirsi Ali do zrobienia 10-cio minutowego filmu związanego z problemami dyskryminacji i znęcaniu się nad kobietami wśród mahometan.( związane jest to oczywiście z wersetami,ktore wyraźnie mówią o karach cielesnych dla kobiet)
  W Holandii jest bardzo wiele ośrodków ,w ktorych właśnie muzułmanki chronią siebie i dzieci przed maltretowaniem)
  Powstał film Submission,a wkrótce potem Van Googh dostał postrzelony na rowerze w bialy dzień i rytualnie „dobity” 2listopada 2004r.
  Natomiast zabity tuż przed wyborami polityk Pim Fortuin – absolutnie nie był ani łagodnym rasistą,ani ksenofobem. Tak to już jest w zachodnich spoleczeństwach,że przez bardzo długi okres rządów lewicowych i pewnej polityki multikulturalnej,absolutnie nie mówiło się o powstających problemach – aby nie wygladalo to na jakiekolwiek uprzedzenia.
  Nie wolno było nawet Głównemu urzędowi statystycznemu podać oficjalnych danych na temat przestępczości wśrod przybyszów. Podczas kiedy 70% odsiadujących karę to byli i są wlaśnie alochtoni. Zresztą chodziło nie tylko o przestępczość.
  Nie masz rację mowiąc o podskórnej niechęci Holendrów do przybyszów. Jest takie popularne tu słowo „verdraagzaamheid” – co oznacza – wyrozumiałość. I właśnie w imię tego społeczeństwo
  milczało przez długie lata,pomimo niekorzystnych zmian. Więc kiedy po praz pierwszy ktoś glośno powiedział,ze w kraju dzieje się niedobrze i dlaczego – ludzie otworzyli w końcu usta również.
  Niestety na dwa tygodnie przed wyborami,ktore wygrałby bezapelacyjnie – aktywista zamordował go strzalami z pistoletu przed budynkiem tv ( nie poruszał się z taką obstawą jak polscy rządowcy i posłowie)
  Napisałam w celu wyjaśnienia – bo tak już zawsze jest,że europejska prasa komentuje pewne wydarzenie w sposób bardzo jednoznacznie tendencyjny.

 271. Wystrzelono dziś z okrętu podwodnego cztery rakiety Buława. Wszystkie trafiły do celu. Dla wielu ludzi wstąpił optymizm.

 272. ozzy:
  roth fajny, ale w berlinie (jak jest w sztokholmie nie wiem) dominuje literacko zabor rosyjski;

 273. basia n.
  Sorry za poplatanie.
  Po wyjasnieniu, przypominam sobie sprawe. Niestety, nie siedze gleboko w sprawach holenderskich.
  Z mojego czasu w Holandii pamietam naprawde wspanialych ludzi, mam tam przyjaciol, ktorzy pomogli mi, nawet finansowo.
  Slyszalem i czytalem natomiast o atmosferze niecheci do Polakow po 2000 r. Te problemy, o ktorych piszesz byly juz widoczne golym okiem w 1990 r., ale moze tylko dla przybysza z zewnatrz. Wszystko zbywano sloganami i ogolnikami. Ale to nie moja sprawa.
  Nb. rasizmem wtedy nazywano wszystko w Holandii, co nie pasowalo do obrazka bukolicznego, ktory proponowano oficjalnie.
  Sorry za przymuszanie ciebie do tlumaczen.

 274. metryczny:
  kuśka się ruso? gratulacje!

 275. PA2155
  23 maja o godz. 16:33

  @pitekantrop napisał prawdę ,pokazując statystyki z okresu II wojny. Ale Holendrzy nie zaprzeczali temu. Wiem,że po wojnie rozliczyli się z własnymi szmalcownikami. Pomimo faktu,że istniał w tym kraju również ruch oporu – nie robili z siebie narodu bohaterów.Anna Frank to wieczny symbol z jednej strony ratowania od zagłady,a z drugiej strony ofiary szmalcownictwa.
  O tym się mówi i pamięta.
  Wymieniłeś nazwisko Harry Mulisch i książkę De Aanslag. Ale nie napisaleś nic o tym,że sam pisarz jest synem matki Żydówki a ojca ( austryjacko-węgierskiego) współpracującego z SS.
  Pisarz nosił w sobie to piętno całe życie.Mówił o tym !
  Stąd również motyw syna kolaboranta w książce.
  To co sobie cenię w tym kraju – (jeśli chodzi o pamięć tych strasznych wydarzeń wojennych )to fakt,że w Amsterdamie jest bardzo szczególny pomnik poświęcony ofiarom Auschwitz i każdego roku w rocznicę wyzwolenia obozu 27 stycznia – oficjalna delegacja rządowa składa tam wieńce.

  Dodam,że absolutnie nie mam problemu z określeniem kategorii winy.

 276. tu pompejusz, tam persowie, skad ja to znam;

 277. a basia i herod – pomiędzy;

 278. basia n.
  Mulisch napisal rowniez dziwna ksiazke „Siegfried” o domniemanym synu A. Hitlera. Byla czyms w rodzaju skandalu, ale uwazam, ze jako pisarz mial prawo do pisania takich nieortodoksyjnych fantazji. A naprawde potrafil pisac.
  O winie. Nikt nie przeczy, ze byli szmalcownicy w okupowanej Polsce. Ale oni posiadaja swoje imie i prywatna odpowiedzialnosc za swoje winy. Tylko, ich wina nie rozciaga sie na mnie i wielu zwyklych Polakow, ktorzy nie uprawiali szmalcownictwa.

 279. byk
  23 maja o godz. 21:48

  Pomiędzy ? Wytłumacz,proszę

 280. PA2155
  23 maja o godz. 18:35

  PA2155 wydobywa na zewnątrz prawdziwe poglądy Holendrów, np. akcja humanitarna w Holenderskich Indiach Wschodnich i troskliwe pielęgnowanie tubylców, stawianie im całych wiosek, wspomina też o trwającym ponad 300 lat samarytanizmie Holendrów w ich raju kolonialnym…

 281. straszni ci holendrzy, to przez nich ma prezes problemy z kolanem;

 282. PA2155
  23 maja o godz. 21:30

  To nie szkodzi. Zawsze może się coś pomylić – dlatego o tym napisałam.
  A teraz wobec tego o Polakach. Bo widzisz – tak to jest z każdą propagandą. Coś ktoś powie,inni podchwytują tendencyjnie i powstaje nowa prawda. I tak jest z tą każdą „prawdą”.

  Może zacznijmy od tego,że Holendrzy mieli ogromny sentyment do Polaków,ponieważ przecież brali oni udział w wyzwalaniu południowej części Holandii. ( np. Breda,nie mówiąc o Arnheim),a Holendrzy o tym pamiętają.

  Po raz pierwszy zaczęto mówić o Polakach negatywnie,kiedy w pewnym momencie zaczęli oni przyjeżdżać do Utrecht na ogromny targ samochodami. Wtedy zaczęli po sobie zostawiać tak ogromne zwały śmieci i wszelkiego brudu,że zwrócili na siebie negatywną uwagę. Zaczęły się też zdarzać częste wypadki drogowe powodowane przez pijanych Polaków. To sławy nie przynosi.
  A potem,kiedy już można bylo oficjalnie przyjechać do pracy – zaczęło się na dobre. Mieszkam ( niestety) dość niedaleko od bloku wynajmowanego Polakom. Wiem jak bardzo potrafią zakłócać spokój publiczny,jak jeżdżą samochodami.Wiem ,jak często jedzie tam policja na sygnale. Więc nie powinno nikogo dziwić,że spokojni ludzie zaczęli mieć tego dość. Na sympatię trzeba sobie zasłużyć. Nikt na początku nie patrzył źle na Polaków,resztę wypracowali sobie niestety sami.
  Dodam,że nigdy nie spotkalam się z brakiem sympatii ,czy życzliwości.

 283. byk
  23 maja o godz. 22:00

  Pisze pisze, a ja powtórzę, bo warto:

  „straszni ci holendrzy, to przez nich miał pewien prezydent-magister problemy z golenią i choroba filipińską”.

  Hm, czyżby dlatego, że Filipiny blisko Holenderskich Indii Wschodnich?

 284. Może jeszcze coś w związku z Holenderskimi Indiami Wschodnimi itp. Oni o tym wszystkim mówią – nie próbują z czarnego robić białe.A o to właśnie chodzi. Żeby potrafić spojrzeć na własną historię i nie odgrywać wiecznych bohaterów….

  @PA2155
  23 maja o godz. 21:49

  Tylko, ich wina nie rozciaga sie na mnie i wielu zwyklych Polakow, którzy nie uprawiali szmalcownictwa.

  Ależ oczywiście ich wina nie rozciąga się na zwykłych Polaków.
  Nigdzie na świecie nie mówi się w ten sposób – poza Polską! To jest sztuczny problem stworzony przez obecny rząd.

 285. basiu, kpisz, czy o drogę pytasz?

 286. basia.n
  23 maja o godz. 22:02

  basia.n pisze, a cytować zawsze warto:

  „W pewnym momencie Holendrzy z Ultrechtu nie zdołali posprzątać ogromnych zwałów śmieci i brudu. To sławy nie przynosi tak zamożnemu krajowi”.

  I basia.n dodaje:
  „Holendrzy mieli ogromny sentyment do tubylców z Indii Wschodnich, ponieważ nigdy nie spotkali się z brakiem sympatii, czy życzliwości”.

 287. byk
  23 maja o godz. 22:00

  🙂 🙂

 288. manitoba:
  patrz wyżej;

 289. @PA2155

  ” Nikt nie przeczy, ze byli szmalcownicy w okupowanej Polsce. ”

  ???

  Uprzedzony o odpowiedzialnosci karnej na podstawie odnosnych przepisow KK (ze szczegolnym uwzglednieniem udoskonalonej ustawy o IPN) zswiadczam niniejszym, ze w okupowanej Polsce nigdy, ale to nigdy nie bylo ani jednego szmalcownika-aryjczyka. A poza tym „Zydzi sami sobie winni” tudziez „cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust”, ktore to doniosle ustalenia poczynil Pan Profesor Jasiewicz z Polskiej Akademii Nauk. A poza tym w Jedwabnem po pierwsze „mordowali Niemcy”, po drugie Zydom slusznie sie wciry nalezaly od Polakow za to, ze „kolaborowali z Sowietami” (zwlaszcza te zbiorowo gwalcone dziewczeta i te dzieciaki zywcem wrzucane do huczacego ognia) a po trzeci ten ogien wcale tak bardzo nie parzyl tylko Zydzi jak zwykle przesadzaja.

  W ramach „wydarzen marcowych” trzeba bylo Zydom dokopac, bo byli za malo czerwoni i za slabo kochali Zwiazek Radziecki. A wczesniej – za to, ze byli za bardzo czerwoni i za bardzo kochali Zwiazek Radziecki. Podsumowujac- wciry za to, ze byli
  a) za malo czerwoni
  oraz
  b) za bardzo czerwoni.

  A poza tym twoj ziomal-wspolwyznawca, Piekny Umysle, juz przeciera nowe szlaki i rozumie tych szmalcownikow, ktorych nigdy nie bylo:

  https://passent.blog.polityka.pl/2018/03/28/jeden-sondaz-nie-czyni-wiosny/

  „neospasmin
  29 marca o godz. 1:53
  …..
  Idac dalej tym samym tokiem myslenia jestem w stanie zrozumiec szmalcownikow- szczegolnie ze oni istnieli w czasach wojennej biedy. Ze zestawienie ich biedy z zamoznoscia Zydow ktorych stac bylo na egzystencje poza gettem pozwala zrozumiec zadanie okupu.”

  Ja rozumiem, ze sie ich rozumie. I ze w dzisiejszych czasach wscik, k..wica i scyzoryk sie w kieszeni otwiera. No bo w dzisiejszych czasach – jak sie wlasnie po raz kolejny okazalo – to mozna co najwyzej skoczyc.

  Znaczy na czubek.

 290. basia n.
  „Ależ oczywiście ich wina nie rozciąga się na zwykłych Polaków.
  Nigdzie na świecie nie mówi się w ten sposób – poza Polską! To jest sztuczny problem stworzony przez obecny rząd.”
  Co do tego, nie jestem pewien.
  Te wieczne dyskusje tutaj na tym blogu o narodowej hanbie, rozciagajacej sie na pokolenia wstecz i do przodu. 🙂

 291. basia.n
  23 maja o godz. 22:11

  basia.n pisze, co z przyjemnością zacytuję:

  „Polacy o tym wszystkim mówią, a o to chodzi, żeby spojrzeć na własną historię i nie odgrywać wiecznych przegranych, nieudaczników, pijaków, zboczeńców, kolaborantów, zdrajców, sprzedawczyków, głupków przed szkodą i po szkodzie itd. itd. itd. itd. itp.”

 292. pikus:
  Polecam ci jeszcze raz wczesna ksiazke JT Grossa „The Revolution from abroad”. Nie tam zaden Cenckiewicz albo Jasiewicz. Cos z pierwszej reki.
  Do znanych wydarzen 68 nie dolozylem sie, bo mialem 13 lat. Moja rodzina tez byla w tej sprawie pasywna. Pisz pan do wlasciwych organow i towarzyszy, odpowiedzialnych za ten front walki.

 293. Karol Marks o Polakach, warto zacytować, aby tutejsi polscy marksiści przestali pisać o antypolonizmie Marksa:

  „Co otoczone jest kultem u Polaka? Oszustwa (Schaher)! Kto
  jest jego doczesnym bogiem? Pieniądz (Geld)! Glob ziemski jest dla nich jedną
  wielką giełdą. Właściwym bogiem Polaków jest weksel. Jezus jest tylko
  iluzorycznym wekslem”.

  Hm, hm, hm, hm…

 294. @PA2155

  „narodowej hanbie, rozciagajacej sie na pokolenia wstecz i do przodu.”

  No wlasnie. Pewnie @PA2155 ma na mysli fakt, ze „Zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa”, za ktory to fakt ponosze oczywista wine ja i moje dzieci. A poza tym za Morela/wolinska/Stefana Michnika (wybierz jedno), za „masakre w Koniuchach” / „w Deir Yassin” (niepotrzebne skreslic), za komunizm, za kapitalizm, za przekrety Madoffa, za wiosenne powodzie i za plamy na Sloncu. No i oczywiscie za Potworne Syjonistyczne Zbrodnie polegajace na tym, ze te Zydy niechrzczone upieraja sie, ze beda zyc i oddychac i nie chca zrozumiec, ze „nielegalnie istniejacy syjonistyczny twor” trzeba „zlikwidowac”.

 295. pikus:
  Powtarzasz w kolko te swoja mantre o niczym. Moze czas zmienic plyte?

 296. @PA2155

  „Do znanych wydarzen 68 nie dolozylem sie, bo mialem 13 lat.”

  Roznie bywalo. Mam kolegow, ktorzy po raz pierwszy zasmakowali zbiorowego mordobicia, kopow w nos, bo to tak smiesznie, jak krew sie leje – za kare, ze „Zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa” jak mieli cztery czy piec lat, czeto jak pierwszy raz wyszli na podworko. Dobry sposob to bylo zalac „zydkowi” zeszyt atramentem.

  ” Moja rodzina tez byla w tej sprawie pasywna. ”

  Ja i moja rodzina nie bralismy bezposredniego udzialu w Ukrzyzowaniu Pana Jezusa. A jednak jestesmy winni.

 297. @PA2155

  „Powtarzasz w kolko te swoja mantre o niczym”

  Dobra, dobra, Piekny Umysle.

  „narodowej hanbie, rozciagajacej sie na pokolenia wstecz i do przodu.”

  No wlasnie. Pewnie @PA2155 ma na mysli fakt, ze „Zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa”, za ktory to fakt ponosze oczywista wine ja i moje dzieci. A poza tym za Morela/wolinska/Stefana Michnika (wybierz jedno), za „masakre w Koniuchach” / „w Deir Yassin” (niepotrzebne skreslic), za komunizm, za kapitalizm, za przekrety Madoffa, za wiosenne powodzie i za plamy na Sloncu. No i oczywiscie za Potworne Syjonistyczne Zbrodnie polegajace na tym, ze te Zydy niechrzczone upieraja sie, ze beda zyc i oddychac i nie chca zrozumiec, ze „nielegalnie istniejacy syjonistyczny twor” trzeba „zlikwidowac”.

 298. ?
  a ten Pan Jezus, to istnial w rzeczywistosci?

 299. Pewien adwokat chcial zaskarzyc do trybynalu w Hadze Wlochow, ze zamordowali Jezusa (Pana)

 300. @ozzy

  „a ten Pan Jezus, to istnial w rzeczywistosci?”

  Tego nie wiemy na pewno, ale na sto procent wiemy, ze Zydowscy Zbrodniarze Go Ukrzyzowali.

  A w ogole: Dyskusja byla o niepelnosprawnych. Ale @PA2155 nie bylby soba, gdyby nie zwekslowal na „zbrodnie w Gazie”:

  „22 maja o godz. 21:58
  Troche dla rozrywki na temat tysiaclecia.
  http://www.bbc.com/news/world-europe-44214279

 301. quentin t.
  23 maja o godz. 20:13
  popsuję ci dobry humor tym linkiem poniżej

  https://www.pch24.pl/demografia-polski-w-2017-roku–propaganda-sukcesu-a-rzeczywistosc,58357,i.html

  Trzeba umieć oceniać obiektywnie fakty. +500 ma niewiele wspólnego z tymi urodzeniami – ten wzrost to zupełnie inna przyczyna

 302. czyli, krotko mowiac, dzieje „Zydokomuny” siegaja czasow rzymskich

 303. „wina nie rozciąga się na zwykłych pitekantropow”;
  no zobacz, same niewiniatka; prawie tak jak moja szeryfowa – zawsze w sluzbie milosci;

 304. pitek:
  W 68 praktycznie nie bylo Zydow w miescie, w ktorym mieszkalem, chociaz przed wojna zylo tam prawie 70 tys. Termin „Zyd” wtedy byl dla mnie abstrakcja, czyms z ksiazki, a nie z rzeczywistosci. W miescie byly oczywiscie pozostalosci dawnej dzielnicy zydowskiej. Stary cmentarz, ktory byl zamkniety, w okolicach, gdzie byl dom mojego dziadka.
  Musze ciebie zasmucic stwierdzeniem, ze nie mialem nawet okazji wziecia udzialu w „rytualnym mordobiciu”. Moze odkrylbum swoje mordercze sklonnosci do pogromow? Niestety, wszystko przeminelo z wiatrem.
  Poniwaz jestem niewierzacy, stad nie znam dokladnie obrzadkow w tej religii. Te terminy z nowomowy to produkt wychowania zetempowskiego?

 305. „„wina nie rozciąga się na zwykłych pitekantropow”;
  no zobacz, same niewiniatka; prawie tak jak moja szeryfowa – zawsze w sluzbie milosci;”
  Trza wziac byka za rogi. 🙂

 306. : (
  chrzescijanie myla sie, i to juz dwa millenia i troche : winni Rzymianie
  czas zrewidowac historie eklezjalna

 307. @byk

  a ja lubie Angele : )

 308. ozzy:
  „chrzescijanie myla sie, i to juz dwa millenia i troche : winni Rzymianie
  czas zrewidowac historie eklezjalna”
  A ja czytalem, ze to zaczelo sie od Nabuchodonozora, krola asyryjskiego 🙂

 309. dalej, ozzy, dalej, odrobine;

 310. ..niepelnosprawnosc umyslowa czesto uzywa sie slowa pycha rzadu daje nam pokaz jak jeden czlowiek moze ,,zlote runo ,, zamienic w gowno !!!

 311. turkmen
  23 maja o godz. 22:53

  turkmen pisze, co skwapliwie cytuję:

  „…pelnosprawnosc umyslowa czesto uzywa sie slowa pokora rzadu daje nam pokaz jak jeden czlowiek moze g…wno zamienic w Zielona Wyspa!!!”.

 312. stereotypy funkcjonuja znakomicie:
  zanim sie zydek pojawil, przez pare wiekow byl nim greczynek;

 313. na blogu scieraja sie dwie koncepcje historiozoficzne:

  1. nieodwolalnosc wyrokow Opatrznosci
  2. obiektywna koniecznosc Historii

 314. @basia.n, @PA2155

  Szanowna Pani Basiu,

  poniewaz kilku Pani interlokutorow (m in dzentelmen sygnujacy swe komentarze nickiem @PA2155) poruszylo temat zgonu Philipa Rotha, pozwalam sobie zamiescic co nieco komentarzy Polakow-internautow, z moderowanego forum portalu „Interia”. Jak zwykle – polska opinia publiczna jest niezawodna, mozna na nia liczyc zawsze.

  ______
  „Ile raz się skitrasił ten pejs ?

  Ajwaj, ajwaj, ajwaj…

  michnik przeproś Polaków za brata zb roD niarza!

  Skoro piszą o tymKoszernym, to znaczy że musiałPluć naPolske

  WszędzieŻydostwo. Kiedy taParszywa nacja, zniknie z powierzchni ziemi

  I kto nie wierzył w słowa zimnego już .yda Peresa ,,My jesteśmy wszędzie . Tak
  niszczą Nobla itp. fundacje , nagrody . Obrzydliwe .

  beznaplet z w piach, interia w płacz”
  ____

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-zmarl-amerykanski-pisarz-philip-roth,nId,2584687#comments4-1

  Serdecznie…

 315. pitek:
  Ciekawe, w jakim szambie masz przyjemnosc grzebac?

 316. ozzy:
  „a ja lubie Angele : )”
  mimo, ze z zaboru pruskiego?

 317. byk:

  jestem ponadto, realista nad…nad polskim absurdem

 318. ozzy:
  król ubu rządzi nie tylko w polsce;

 319. jeszcze raz:
  tu pompejusz, tam persowie;

 320. @PA2155

  „Ciekawe, w jakim szambie masz przyjemnosc grzebac?”

  Widze, Piekny Umysle, ze usilujesz kleic glupa. Znaczy isc w zaparte.

  Poniewaz niby to „nie zauwazasz” tego co ci sie pod patrzalki podsuwa – to _ponownie_ wyjasniam, iz komentarze Polakow-internautow pochoodza z moderowanego forum portalu „Interia”. Jak zwykle – polska opinia publiczna jest niezawodna, mozna na nia liczyc zawsze. Nie wiem, czy byliby twoi rodacy (rekaktorzy i innernauci) zachwyceni fakte, ze okreslasz ich mianem „szamba”.

  A teraz ponownie swiatle wypowiedzi Polakow-internautow, z linkiem:
  ______
  „Ile raz się skitrasił ten pejs ?

  Ajwaj, ajwaj, ajwaj…

  michnik przeproś Polaków za brata zb roD niarza!

  Skoro piszą o tymKoszernym, to znaczy że musiałPluć naPolske

  WszędzieŻydostwo. Kiedy taParszywa nacja, zniknie z powierzchni ziemi

  I kto nie wierzył w słowa zimnego już .yda Peresa ,,My jesteśmy wszędzie . Tak
  niszczą Nobla itp. fundacje , nagrody . Obrzydliwe .

  beznaplet z w piach, interia w płacz”
  ____

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-zmarl-amerykanski-pisarz-philip-roth,nId,2584687#comments4-1

  Serdecznie…

 321. @pitekantrop
  23 maja o godz. 23:04

  Nie jestem w stanie czytać takich inwektyw – to jest zalew strasznego bagna!. Dlatego wiedząc,że istnieją one wszędzie – nigdy nie zaglądam. Dlatego czytając artykuły red.Passenta – nie chciałam czytać tu blogowych komentarzy. Parę miesięcy temu napisałam komentarz u prof.Woleńskiego – na temat antysemityzmu Polaków. Powiedziałam,że wydaje mi się iż większość Polaków jest antysemitami. Wtedy profesor mi odpowiedział bardzo taktownie,że on sam wystrzega się tak dalece generalizującego stwierdzenia,ponieważ według statystyk jest ich około 30 %. Profesor dodał komentarz – „co absolutnie nie jest w niczym pocieszajace”. Ale kiedy zajrzy się gdziekolwiek do komentarzy dotyczących czegokolwiek związanego z Żydami – wydaje się od razu,że to nie jest 30%,ale co najmniej 93% !
  To podłe,to przerażające.

 322. @neospasmin
  23 maja o godz. 0:25
  A Pan zdaje się nie opanował sztuki czytania ze zrozumieniem. Dlatego napiszę dosadnie: wg mnie jesteś po prostu bałwan i tyle. Szkoda czasu i nerwów na dyskusję z bałwanem..

css.php