Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

4.08.2018
sobota

Cios poniżej pasa

4 sierpnia 2018, sobota,

Od świętości do komercji tylko jeden krok. Znany z potężnego ciosu (i kryminalnej przeszłości) bokser amerykański Mike Tyson oraz jego polscy sponsorzy wymierzyli cios naszej narodowej dumie i tragedii, jaką jest powstanie warszawskie.

Najmniej winny jest sam bokser, który chyba niewiele wiedział o powstaniu. Znajomość historii powszechnej w USA jest skromna. Rozmawiałem kiedyś (dla POLITYKI) z innym amerykańskim mistrzem świata wszechwag, George’em Foremanem. Zapytany, jak spędza ostatnie pół roku przed walką, odpowiedział: „boksuję i śpię”. Trudno go winić, że nie studiował historii dalekiego kraju w Europie.

W ogóle polowanie na winnych kompromitacji, jaką była „akcja Tyson”, nie ma sensu. „Winne” są zachłanność ludzka, ambicje polityczne i coraz bardziej natrętna, bezmyślna polityka historyczna w Polsce, która opiera się na założeniu, że im więcej i bardziej cukierkowo, tym lepiej. Po latach przemilczeń i fałszerstw historycznych (przemilczany Katyń, oczerniane powstanie) wahadło wychyliło się w drugą stronę. Żołnierze wyklęci, do niedawna uznawani oficjalnie za uzbrojone bandy, teraz są święci i wszyscy wynoszeni do rangi bohaterów (polecam książkę Zychowicza na ten temat). Powstanie warszawskie uznawane było oficjalnie w Polsce Ludowej za akt samobójczy, mający nie dopuścić do podziału Europy i oddania Polski w ręce ZSRR. Bohaterstwu uczestników przeciwstawiano niekompetencję i wyrachowanie polityczne dowódców.

Nic więc dziwnego, że w wolnej Polsce nastąpiła rewindykacja pamięci i naprawa szkód, w tym mocno spóźnione otwarcie Muzeum Powstania Warszawskiego, szeroko zakrojona rehabilitacja, czasami wręcz bezkrytyczna gloryfikacja oraz edukacja, dosyć jednostronna, miejsce pedagogiki wstydu (powstanie jako zbrodnia) zajęła pedagogika dumy. Pojawiły się zjawiska nieoczekiwane: wzrost zainteresowania powstaniem w kulturze masowej, w tym w muzyce młodzieżowej, oraz rosnąca komercjalizacja pamięci. Skoro na każdym kroku widzimy lukrowane „rekonstrukcje wydarzeń”, skoro zawsze byliśmy zwycięzcami lub ofiarami, skoro skojarzenia są tak dobre, pomyślne, to dlaczego by na nich nie zarobić?

Jako jedni z pierwszych ruszyli do kasy producenci odzieży, kurtek, koszulek, na których symbole narodowe i patriotyczne zastępują logo, od świętości do komercji tylko jeden krok. Obok nich spieszy polski rząd, wszyscy pchają się (za ciężkie pieniądze) na łamy „New York Timesa” i innych mediów. Rząd Morawieckiego wykupił miejsce w wielu gazetach na świecie, by opublikować wspólną deklarację premierów Izraela i Polski. Teraz sponsor Tysona wykupił całą stronę na artykuł o powstaniu.

Dla mnie „akcja Tyson” to szczyt złego gustu i profanacja powstania. Wedle Muzeum Powstania Warszawskiego to przedsięwzięcie ryzykowne. Moim zdaniem jest gorzej, to po prostu niestosowne, niesmaczne. W powstaniu, obok bohaterskich uczestników, zginęło 150-200 tys. bezbronnych mieszkańców stolicy. Nie bardzo widzę inny niż komercja sens opaski z „kotwicą” na muskułach Tysona, ubranego w koszulkę napoju energetycznego Black. Trudno sobie wyobrazić coś takiego w związku z Hiroszimą czy Coventry. Słusznie pisze Tomasz Lis, że ktoś chyba dostał od Tysona sierpowym w łeb.

Mamy do czynienia z wykorzystywaniem dramatycznego momentu naszej historii. Najpierw przerabiano powstanie na gitarę, a teraz na kasę. Jak mówi znawca marketingu Marek Staniszewski, właściciel agencji reklamowej, to już nie jest marketing, to marketingowa pornografia. Bezczelne, aroganckie robienie sobie jaj.

Inny specjalista, Jacek Kotarbiński, uważa, że tragiczne wydarzenia naszej historii nie powinny być składową częścią kampanii reklamowej, krytej pod płaszczykiem społecznego projektu PR. Nikt się na to już dziś nie nabiera. „Polscy strażacy w Szwecji zrobili ostatnio dużo więcej dla marki naszego kraju” – mówi Piotr Czarnowski, prezes agencji First PR. Kluczowe jest to, że w „New York Times” trzeba wykupić reklamę, żeby ukazała się tam informacja o powstaniu. To dowodzi zupełnego braku polskiej komunikacji. Na Polską Fundację Narodową nie ma co liczyć, bo nie służy do promowania Polski.

W tej sytuacji trudno się dziwić, że niektórym wszystko się pomieszało, politycy i bokserzy zakładają opaski, przecież nie bezinteresownie. Mają w tym swój interes.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 349

Dodaj komentarz »
 1. @Wiesiek59, @jakub01

  „Porównuję metody działania stalinizmu, faszyzmu, syjonizmu, frankizmu, nazizmu.
  Czystki etniczne, nasilona propaganda, likwidowanie przeciwników, zabór obcych terytoriów, represje, itd.”

  Za to Chrystus Narodow, Przedmurze Chrzescijanstwa, szlachetny Narod Polski – nigdy, przenigdy nie splamil sie zadnymi czystkami etnicznymi.

  W jaki sposob z Breslau zrobil sie Odwiecznie Polski Wroclaw, Prastary Piastowski Grod? To zupelnie proste: Po prostu nikt w tym miescie nie mieszkal do 1945-go czy tez 1946-go roku. Stalo sobie pusciutkie, gotowe na przyjecie setek tysiecy nowych lokatorow. No i nowi lokatorzy wprowadzili sie, setkami tysiecy, w 1945 czy tez 1946 roku. Po niedlugim czasie opanowali nawet tajniki korzystania z tak niezwyklego i wczesniej nieznanego urzadzenia jak sedes ze spluczka.

  A w jaki sposob Stettin przeobrazil sie w Odwiecznie Polski Szczecin, Prastary Piastowski Grod („Bylismy Jestesmy Bedziemy”)? Sutuacja byla (i jest) analogiczna: Po prostu nikt w tym miescie nie mieszkal do 1945-go czy tez 1946-go roku. Stalo sobie pusciutkie, gotowe na przyjecie setek tysiecy nowych lokatorow. No i nowi lokatorzy wprowadzili sie, setkami tysiecy, w 1945 czy tez 1946 roku. Po niedlugim czasie opanowali nawet tajniki korzystania z tak niezwyklego i wczesniej nieznanego urzadzenia jak sedes ze spluczka.

  Najdziwniejsze – ze to i tak jakos wiele nie pomoglo. Jak zaczeto po swojemu gospodarowac w Odwiecznie Polskim Wroclawiu – to po jakims czasie nie bylo co jesc. Z odwiecznie Polskiego Wroclawia trzeba bylo zapitalac do zlego Niemca po azyl, a ze nie dali – to na duldung („pobyt tolerowany”). Zeby miec co jesc – to trzeba bylo w koncu zapitalac do zlych i niedobrych rasistow w Holandii. A ze wredne rasisty nie honoruja nawet Najwyzszych Stopni Naukowych – to trzeba do firmy sprzatajacej („Pracowalam fizycznie, gdzie sie dalo … ksenofobiczne wiesniactwo”).

  Wracajac do tematu – („Czystki etniczne … zabór obcych terytoriów”) – wredne syjonisty zagarnely Odwiecznie Palestynski Tel-Awiw, gdzie to Waleczny Narod Palestynski mieszkal Od Czasow Neolitu.

 2. @mag

  „Tysiąc razy pisałam, że ten cały bardak z „teczkami” rozgoniłabym na cztery wiatry i jeszcze poszczuła brytanami.”

  Az tak dramatycznie?

  Przypomina mi sie stosunkowo slabo znana (bo jakos niezbyt naglasniana) historia szwedzkiego Instytutu Biologii Rasowej.

  Instytut zostal powolany do zycia jakos tak w latach trzydziestych.

  Dzialal preznie i skupial nader tegie glowy tak gdzies do Stalingradu. W tym okresie naokowo udowodnione tezy (na przyklad o wyzszosci Rasy Nordyckiej) znajdowaly sie w centrum uwagi.

  Po Stalingradzie nadal dzialal – ale juz nie tak preznie.

  Po zakonczeniu wojny – jeszcze dzialal. Gdzies tak w latach piecdziesiatych dzialalnosc jakby zniknela z publicznej sceny.

  Zlikwidowany zostal chyba dopiero w roku 1971-ym czy jakos podobnie. Jak wykitowal najstarszy emeryt z jakiejs tam rady zarzadzajacej. O tym podobno zadna gazeta nie napisala, ale mozna sie bylo dowiedziec z jakiegos ichniego odpowiednika Dziennika Ustaw.

 3. @Blaskley, @Zetus & PA z numerkiem:

  Darcie ryja to jedna rzecz – a fakty to rzecz calkiem inna. Samo w sobie darcie ryja faktow raczej nie przeslania:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/561702,cala-prawda-o-polskich-malych-miasteczkach-i-wielkich-metropoliach-raport.html

  „03.11.2017, 08:44 | Aktualizacja: 03.11.2017, 10:52

  Statystycznie co trzeci Polak przed 30. rokiem życia, mieszkający w małej miejscowości, wyjeżdża do pracy za granicę (choć statystyki te są szacunkowe, bo nie wszystkie wyjazdy są rejestrowane). Najczęściej do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Danii. Co ciekawe, większość z nich wcale nie miała takiego planu na życie. 42 proc. planujących wyjechać z miasteczka deklaruje chęć przeprowadzki do metropolii. Wyjazd z kraju planuje zaledwie 5 proc. … – Życie często boleśnie weryfikuje te plany. Okazuje się, że w Gdańsku czy Warszawie wcale nie jest tak świetnie, jak się wydawało. Sam po trzech miesiącach szukania pracy i tułania się od zmywaka do zmywaka postanowiłem wyjechać do Danii. ”

  Ciekawe, ze w statystykach jest taki aj-waj „brak rak do pracy” – a naprawde, jak co do czego – to sie trzeba tulac od zmywaka do zmywaka.

  A co sie dzieje, jak sie jakis lapserdak zalapie w takiej Danii czy dajmy na to w Kanadzie? Jak firma mu podaruje starego kompa (zawsze wygoda, nie trzeba na wysypisko wywozic), to taki zadaje wielkiego szyku na Internecie. Na Internecie jeden ma dwa doktoraty a drugi „firme”, Rolls-Royce’y i Bentley’e.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Późno, bo późno, ale liczy się fakt! Świetnie, że EN PASSANT nareszcie zmiażdżył krytyką plakat „Solidarności” z Gary Cooperem, który zgoła nic nie wiedział o Polsce, bo – ja mądrze zauważa autor – znajomość historii powszechnej w USA jest skromna.

 6. Skoro nie ma za bardzo czegoś innego do promowania jako produkt z Polski o charakterze masowym, nie ma polskiej marki o zasięgu światowym, no to promuje się to, czego mamy w nadmiarze: męczennictwo i bezsensowne bohaterstwo. A że promuje się byle jak… Myślenie nogami to, oprócz bezsensownego bohaterstwa, kolejny polski towar, którego mamy w nadmiarze.

  W sumie mogło być jeszcze gorzej.

 7. @pitekantrop
  Emocje mnie poniosły, bo @Symetryczny gdy nie wie, jak zareagować, to gada zwykle coś od czapy, ale tak, by dopiec. Na wszelki wypadek.
  @ozzy
  Ach, to ten cenzor „kur wie lepiej”.
  Polecam ci, zreszta @pitekantropowi też, ciekawy tekst Marcina Mellera, niejako nawiązujący do kur-a, bardzo na czasie.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22613686,kur-wie-lepiej-mocny-felieton-marcina-mellera-o-prezenterze.html

 8. Powstańcy byli bez broni i bezbronni,na równi z mieszkańcami stolicy.Byli skazani na klęskę.Potem na lata deskrytowania i milczenia o ich bohaterstwie.Zostało ich niewielu.Parszywa zmiana ,doprowadziła dziś ponownie,do tych wszystkich hańb ,które ich dotykały.Naćpany bokser, od naćpanego punka z Krakowa ,niczym się nie różni.Bo jeden lał żonę a drugo olewa historię.i jej bohaterów.

 9. Pikuś, nie powtarzaj się, tym bardziej, że mamy inny temat…….

  Panie Redaktorze.
  Symbolem XXI wieku jest komercjalizacja WSZYSTKIEGO.
  Ksiądz się modli za pieniądze,
  za pieniądze panienki rozbierają się i nie tylko przed kamerkami,
  za pieniądze sprzedaje się „akcesoria patriotyczne”,
  za pieniądze pisze się ustawy i poprawki do nich,
  za pieniądze występuje przed kamerami i udziela wywiadów…….

  Listę można ciągnąć bez końca.

  świat się sprostytuował, nie ma świętości- chyba że w bajkach dla ciemnego ludu…..
  Zmiana systemu wartości pociąga za sobą sporo nieprzewidzianych konsekwencji.
  Być zostało zastąpione MIEĆ, i takie są skutki.

 10. @Wiesiek59

  „Pikuś, nie powtarzaj się, tym bardziej”

  Ryja.

  „że mamy inny temat…….

  Was jest raz.

  „Panie Redaktorze.
  Symbolem XXI wiek”

  Symbolem nieustraszonej walki Specjalistow od Zagadnien Narodowo-Rasowych jest darcie ryja na temat „syjonistycznych zbrodniarzy”, ktorzy jakoby dopuszczaja sie „zbrodni przeciw ludzkosci”, w szczegolnosci zas „czystek etnicznych”. Jak taki.. jeden z drugim, spec od upowszechniania Marka Webera i innych nazioli, wszczyna darcie ryja na w/w temat – to warto przypomniec, iz Chrystus Narodow, Przedmurze Chrzescijanstwa, szlachetny Narod Polski – nigdy, przenigdy nie splamil sie zadnymi czystkami etnicznymi.

  W jaki sposob z Breslau zrobil sie Odwiecznie Polski Wroclaw, Prastary Piastowski Grod? To zupelnie proste: Po prostu nikt w tym miescie nie mieszkal do 1945-go czy tez 1946-go roku. Stalo sobie pusciutkie, gotowe na przyjecie setek tysiecy nowych lokatorow. No i nowi lokatorzy wprowadzili sie, setkami tysiecy, w 1945 czy tez 1946 roku. Po niedlugim czasie opanowali nawet tajniki korzystania z tak niezwyklego i wczesniej nieznanego urzadzenia jak sedes ze spluczka.

  A w jaki sposob Stettin przeobrazil sie w Odwiecznie Polski Szczecin, Prastary Piastowski Grod („Bylismy Jestesmy Bedziemy”)? Sutuacja byla (i jest) analogiczna: Po prostu nikt w tym miescie nie mieszkal do 1945-go czy tez 1946-go roku. Stalo sobie pusciutkie, gotowe na przyjecie setek tysiecy nowych lokatorow. No i nowi lokatorzy wprowadzili sie, setkami tysiecy, w 1945 czy tez 1946 roku. Po niedlugim czasie opanowali nawet tajniki korzystania z tak niezwyklego i wczesniej nieznanego urzadzenia jak sedes ze spluczka.

  Najdziwniejsze – ze to i tak jakos wiele nie pomoglo. Jak zaczeto po swojemu gospodarowac w Odwiecznie Polskim Wroclawiu – to po jakims czasie nie bylo co jesc. Z odwiecznie Polskiego Wroclawia trzeba bylo zapitalac do zlego Niemca po azyl, a ze nie dali – to na duldung („pobyt tolerowany”). Zeby miec co jesc – to trzeba bylo w koncu zapitalac do zlych i niedobrych rasistow w Holandii. A ze wredne rasisty nie honoruja nawet Najwyzszych Stopni Naukowych – to trzeba do firmy sprzatajacej („Pracowalam fizycznie, gdzie sie dalo … ksenofobiczne wiesniactwo”).

  Wracajac do tematu – („Czystki etniczne … zabór obcych terytoriów”) – wredne syjonisty zagarnely Odwiecznie Palestynski Tel-Awiw, gdzie to Waleczny Narod Palestynski mieszkal Od Czasow Neolitu.

 11. Pitekantrop,

  Panie ślimaku,
  A jak sprawa paszportów które wydał Skladkowski na polecenie Piłsudskiego Żydom uciekinierom z kraju światła i postępu ZSRS? Pan hetajr miał być wg pana tym ,, forumowiczem który przełamał mnie na kłamstwie,, teraz się okazuje że pan hetajr nic o przylapywaniu nie wie i dodatkowo zaczął opowieść że,, Skladkowski dał paszporty ale 30-40 tyś a nie 600tys,,, może tak , może nie. Generał rzecz opisał, ja przytoczyłem. Nie da się wykluczyć że konfabulowal ale nie wydaje mnie się, powtarzał rzecz publicznie i na piśmie dziesiątki razy.
  Że Żydzi mawiali,, wasze ulice nasze kamienice,,, wie każdy kto się zetknął że starymi ludźmi pamietajacymi tamte czasy. Nie Trzeba na to dowody na piśmie. Kupili to mieli, co w tym złego. Jak kupowali znaczy mieli za co. Znaczy zarobili, czyli okrutna sanacyjne władza pozwalała wszystkim obywatelom kupować nieruchomości i zarabiać pieniądze bez względu na pochodzenie etniczne.

  Wikipedia służy , 16tyś USD PKB, 30TYŚ USD PSN. Mówimy o danych z 2017 roku wiszących w Internecie, Każdy może wejść na wiki i poczytać.

  W dzisiejszych czasach wyjazdy za granice pozwalają zarobić pieniądze niewiele wyższe niż w Polsce
  Średnia pensja w Niemczech to 1500euro, w Polsce wg wiki 4 tyś zł. Przyjmijmy 800 euro. Biorąc pod uwagę PSN – czyli to że w Polsce wiele dóbr jest tańszych, różnica nie jest powalajaca. Co wynika z wszystkich dostępnych statystyk a czego pan , w swoim tępym nieuctwie do wiadomości nie przyjmuje. No ale pańskie nieuctwo jest pańskim problemem.

  Dajemy radę pros,e pana biorąc pod uwagę fakt jak bardzo komuniści zrujnowali Polske. Ci sami którzy wypedzili pana z Polski, oni było z tej samej partii tylko z tej drugiej frakcji.
  Tak więc w celu zmniejszenia Pańskiego nieuctwie zalecam chociaż pobieżnie przejrzenie np Wikipedii. Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem. Ukłony.

 12. A u tawariszcza Dżona bez zmian..:)

 13. Pitekantrop,
  Czy jak tam pan w tym tygodniu się nazywa.
  Wrocław i całe tzw ,,ziemię odzyskane,, znalazły się we władaniu Polski na skutek decyzji Stalina. Cała akcja – żałosna, podobnie jak pan – dorabianie zmyslonej historii o rzekomym staropiastowskim pochodzeniu tych ziem była dziełem twórców PRL, komunistów którzy wydawali żółte tygrysy tak bardzo się panu podobajace. Nazwanie Szczecina prastarym polskim miastem to ta sama tępa propagandą co w ulubionych pana Broszurach. A potem jak już komuniści się poklocili to wypedzili jedni drugich do Izraela. Taką sytuacja.

 14. @Wiesiek59

  „za pieniądze panienki rozbierają się i nie tylko przed kamerkami,”

  Jak ktos jest totalnym i kompletnym cieniasem, to ma wlasnie tak, jak to powyzej opisal.

  Dodajmy i uscislijny: _Mialby_ (tryb przypuszczajacy) wlasnie tak, jak to powyzej opisal – gdyby posiadal choc pieniadze (to by chociaz byl cienias z pieniedzmi).

  Dumny wlasciciel trzydziestoletniego telewizora „Sony”, muzealnego kompa jak ze smietnika (takiego na XP) i skarpetek z samodzialu (bo piec zeta piechota nie chodzi) – to totalny i kompletny cienias bez pieniedzy. Wylacznie cienias.

  „Panienki” to taki cienias mogl widziec w Internecie, na jakiejs gratisowej witrynie porno. Nawet nie w „Playboy”‚u czy w CKM, bo zakup kolorowego pisemka kosztuje jeszcze wiecej, niz para skarpetek w markecie. Pewnie z siedem-osiem zeta (nie chce mi sie sprawdzac).

  Cienias w ogole nie jarzy, ze nie wszystko jest na sprzedaz jak skarpetki w markecie. Ze oprocz pieniedzy potrzebnych na piekny bukiet kwiatow, na dobra kolacje, na lampke wina czy drinka – jeszcze trzeba miec bajer. Czyli gadane. Cienias nie bylby w stanie nawet przez dwie minuty prowadzic rozmowy dajmy na to o tym, ze osoba zaproszona na drinka ma piekne oczy i cos takiego fascynujacego w tych oczach…

  Cienias jest z definicji monotematyczny.

 15. Pitekantrop,
  Czy jak tam w tym tygodniu
  ……

  Pisał pan już do Szwedów zażalenie na okoliczność rzeczonego,,, instytutu rasowego ,,, ?

  Za okrutnej sanacji nie dość że takowej ,, placówki naukowej ,, nie było to jeszcze Żydom dawano polskie paszporty to jeszcze kupowali nieruchomości oraz zarabiali pieniądze. Zaiste sanacja była obrzydliwa…..
  A akcja propagujące niekupowanie w sklepach będących własnością Żydów nazywa się antysemityzmem…… dziś najmniej raz w tygodniu słyszę obojkocie jakiejś firmy, produktu, korporacji itd
  Za sanacji nie było korporacji więc nie można ich było bojkotować. A teraz ,, drzyj pan ryja,, ukłony.

 16. @Blackley

  „żałosna, podobnie jak pan ”

  Gostek, masz juz dowody na to „wyrywanie paznkokci”? Bo jak nie – to stul durnego ryja.

  ” A potem jak już komuniści się poklocili to wypedzili jedni drugich do Izraela. Taką sytuacja.”

  Twoj Prezydent (to znaczy Pan Prezydent RP, Pan Andrzej Duda) ma ci cos do powiedzenia, glupi glucie:

  „- Proszę tych, którzy zostali wypędzeni: wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, że dokonano tego haniebnego czynu – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50-lecia wydarzeń marcowych 1968 r.” …

  Tu jeszcze dalszy ciag wypowiedzi Pana Prezydenta Andrzeja Dudy:

  „Na koniec wystąpienia prezydent powtórzył raz jeszcze – kierując słowa do pokolenia pomarcowej emigracji: – Wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce. Za to, że dokonano tego haniebnego aktu. Proszę o wybaczenie dla Polski, dla Rzeczypospolitej, dla tych, którzy wtedy to sprawili. Proszę, żeby tę prośbę o wybaczenie przekazali także swoim rodzicom, jak kto może. Polska moimi ustami o to wybaczenie prosi, dla tamtych, żeby zechcieli zapomnieć i zechcieli przyjąć, że Polska tak bardzo żałuje, że ich dzisiaj w niej nie ma. Cześć i chwała bohaterom 68. roku.”

  Najwyrazniej, glupi glucie, wyskoczyles bardzo daleko przed szereg.

  A jak ci cos nie pasi, glucie – to bedzie czekal na te miedzynarodowe listy goncze, bo mnie przeciez probowales wrobic w odpowiedzialnosc karna za zbrodnie komunistyczne, konkretnie za tortury, zarzucales mi publicznie, ze dopuszczalem sie „wyrywania paznokci” i „lania gumowa pala”. Najzdrowiej dla ciebie, glucie, zebys mial dowody na to, w co probowales mnie wmanipulowac.

 17. Panie ślimaku,

  Rzeczywiście wiesiek59 jest tępy jak marmurek. Bidok wszystko miesza i nieraz mu się coś seksistowskiego wymknie.

  Ale pan nie tak dawno o prostytucji, stawkach i polskich kobietach wyrażał się z oblesnym,, znawstwem, ….

  Wygladacie panowie na członków tej samej organizacji. Ideowo przynajmniej. Różni Panie jedynie stosunek do Izraela. Uklony

 18. @Blackley

  „Za okrutnej sanacji nie dość że takowej ,, placówki naukowej ,, nie było to jeszcze Żydom dawano polskie paszporty ”

  Klamiesz. A _obywatelstwo_ (nie cholerycznie drogie paszporty) dla znienawidzonych „zydkow” wymusily na twoich ziomach zachodnie mocarstwa, na zasadzie wylamywania reki wymusily tzw traktat mniejszosciowy.

  „kupowali nieruchomości”

  Glownie podczas zaborow, kiedy prawo bylo zasadniczo jedno dla wszystkich. Rzeczywiscie do wybuchu wojny Polacy tylko domagali sie getta dla Zydow i/lub wypedzenia Zydow „na Madagaskar” – ale wybuchla wojna i problem sie rozwiazal jeszcze lepiej.

  Nie skazujac palcem – zafajdane folksdojczeryjne naziolstwo publicznie wychwala epoke piecow, jak to wowczas bylo cacy i oki, jak to niemieccy zbrodniarze przyniesli do Polski „troche swiatla”, jak to za Hitlera bylo dobrze – „zylo sie lepien niz za sanacji”.

  Folksdojczeryjne naziolstwo ma wszelkie powody, zeby epoke piecow wspominac z lezka w oku. Niejeden öen-golo..piec z jakiegos Otwocka, Swidra czy Michalina zostawal w tych czasach wlascicielem willi z ogrodem („jak na mnie przepiszesz dom parchu to ktos przechowa twojego bachora”).

  Czasy takie – ze nie ma nowego „mienia”, zeby sie po raz kolejny zalapac. I wtedy sie nagle okazuje, ze dobrze po siedemdziesiatce trzeba wynosic graty z mieszkania do remontu, zeby sie w ogole wyzywic („Te, stary, nie ociagaj sie! Ruszaj giczolami! Bo przyjdzie pan majster i przez ciebie, dziadu nas wszystkich wypieprza”).

 19. Panie ślimaku,

  Dostał pan o ,,paznokciach i pale ,, tylko i wyłącznie z powodu , że wcześniej opowiadał pan w sieci że,, ja i mój ziomale rabowalismy Żydów w Otwocku.,,,

  Nie rabowalismy. Pana za insynuacje o ,,palach i paznokciach,, przepraszam. Byli żydowscy funkcjonariusze którzy umieli takie sztuki wyczyniac i niektórzy szybko wyjechali z Polski ale rzeczywiście nie ma dowodu że to pańską sprawka.

  Co nie zmienia faktu ze jest pan tepakiem A wypedzili pana z Polski komuniści.Ci sami który m pan bił brawa za propagandą z żółtych tygrysów.

 20. bezbronność.
  4 sierpnia o godz. 14:54

  Спасибо за эту запись комсомола!!!

 21. @Blackley

  „prostytucji, stawkach i polskich kobietach wyrażał się z oblesnym,, znawstwem, ….”

  Chyba cie pofajdalo. Mlode, piekne Polki oferuja swoje wdzieki na Internecie, witryny ogolnie dostepne, do wgladu dla kazdego. Ceny, numery telefonow, mapki zeby bylo widac, gdzie.

  „Wygladacie panowie na członków tej samej organizacji.”

  Oovno ci wiadomo w kwestii jak ja „wygladam” i jak nie „wygladam”, specu od smierdzacych insynuacji.

  Za to _dokladnie_ wiadomo, jak wygladaja te „polskie kobiety”, za honorem ktorych tak sie tutaj ujmujesz. Rozebrane zdjecia i czasem filmiki – do wgladu dla kazdego. W samej stolicy tysiace ogloszen.

 22. @Blackley

  „st pan tepakiem A wypedzili ”

  Jestes gnida i smrodem.

  „komunisci”

  Twoj Prezydent (to znaczy Pan Prezydent RP, Pan Andrzej Duda) ma ci cos do powiedzenia, glupi glucie:

  „- Proszę tych, którzy zostali wypędzeni: wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, że dokonano tego haniebnego czynu – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50-lecia wydarzeń marcowych 1968 r.” …

  Tu jeszcze dalszy ciag wypowiedzi Pana Prezydenta Andrzeja Dudy:

  „Na koniec wystąpienia prezydent powtórzył raz jeszcze – kierując słowa do pokolenia pomarcowej emigracji: – Wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce. Za to, że dokonano tego haniebnego aktu. Proszę o wybaczenie dla Polski, dla Rzeczypospolitej, dla tych, którzy wtedy to sprawili. Proszę, żeby tę prośbę o wybaczenie przekazali także swoim rodzicom, jak kto może. Polska moimi ustami o to wybaczenie prosi, dla tamtych, żeby zechcieli zapomnieć i zechcieli przyjąć, że Polska tak bardzo żałuje, że ich dzisiaj w niej nie ma. Cześć i chwała bohaterom 68. roku.”

  Najwyrazniej, glupi glucie, wyskoczyles bardzo daleko przed szereg.

  A jak ci cos nie pasi, glucie – to bedzie czekal na te miedzynarodowe listy goncze, bo mnie przeciez probowales wrobic w odpowiedzialnosc karna za zbrodnie komunistyczne, konkretnie za tortury, zarzucales mi publicznie, ze dopuszczalem sie „wyrywania paznokci” i „lania gumowa pala”. Najzdrowiej dla ciebie, glucie, zebys mial dowody na to, w co probowales mnie wmanipulowac.

 23. Pitekantrop,

  Nie ma na świecie ludzi nadających się do ciężkiej pracy e tym wieku. Czego pan w swojej tepocie nie pojmuje.

  A jak tak ,, forumiwicz pan hetajr który mnie na kłamstwie przylapal,, ? Zdaje się że stał się pańskim wrogiem 🙂 tak czy inaczej okrutna sanacja nie dość że dawała Żydom paszporty to jeszcze się okazuje że sprzedawała. No i nie robiła problemów z nabywania nieruchomości przez Żydów z polskimi pas portami
  Który sanacyjne akt prawny dyskryminowal Żydów w nabywaniu nieruchomości Skoro za zaborów , prawo było takie samo dla wszystkich ,, to za sanacji nie ? Czy jak należy rozumieć pański tępy monolog?

 24. wiesiek59
  4 sierpnia o godz. 8:38

  Jakżeż cudny cudniasty twój wpis, muszę zacytować:

  NIE PRZEPRASZAMY za:
  – zamordowanie Inki;
  – obrabowanie Polaków z dóbr, ziemi, lasów, młynów, fabryk, sklepów;
  – Czerwiec;
  – Grudzień;
  – Radom;
  – cenzurę;
  – inwazję na Czechosłowację;
  – stan wojenny;
  – torturowanie niewinnych ludzi, topienie ich w Wiśle;
  – do dziś nieznane miejsca pochówku zakatowanych na UB;
  – czerwoną szlachtę;
  – talony i sklepy dla czerwonej szlachty;
  – itd., itd.

 25. Pitekantrop,

  Czy jak tam ….

  Mapki , wdzięki, stawki. Zna się pan na rzeczy. Oblesne. A Szanowna Małżonka zna pana od tej strony czy to tylkomasturbacja?

 26. @Blackley

  „j opowiadał pan w sieci że,, ja i mój ziomale rabowalismy Żydów w Otwocku.,,,”

  Klamiesz, glupi glucie. Lzesz. O tym, jak Polacy rabowali w Otwocku – to nie ja „pisalem” – tylko _wasza_, _polska_ prasa, klamczuchu. Po raz kolejny , klamczuchu – ja _cytuje_:

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/

  „Niemcy mordowali Żydów. A Polacy? Rabowali wszystko, co po nich zostało … W imię najszczytniejszych haseł Boskich i ludzkich zaklinamy was rodacy, byście nie poniżali się do roli szakali – apelowała 18 września 1942 roku redakcja „Biuletynu Informacyjnego”, czyli organu prasowego Armii Krajowej. Niewielu jej posłuchało. Mieszkańcy miast i wiosek w najlepsze korzystali z nadarzającej się okazji. Po trupach rabowali wszystko, co tylko zostało po wywiezionych z gett i wymordowanych Żydach.

  AK-owski „Biuletyn Informacyjny” opisywał sytuację w Otwocku, Rembertowie i Miedzeszynie w lecie 1942 roku:

  Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało… Na prowincji było podobnie
  Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało… Na prowincji było podobnie

  W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.”

  Na razie starczy. Jak ci cos nie pasi, glucie – to nie do mnie reklamacje, tylko do _waszego_, _polskiego_ portalu „ciekawostkihistoryczne.pl”.

 27. @Blackley

  „swojej tepocie

  Kawal durnego chama i prymitywa z ciebie, glupi glucie.

 28. @blackley

  „Nie ma na świecie ludzi nadających się do ciężkiej pracy e tym wieku. ”

  Sa, jak musza to zapitalaja. Jak taki jeden z drugim leniuch cale zycie sie obijal, dom z ogrodem w jakims Otwocku czy Michalinie odziedziczyl – to nagle na stare lata sie okazuje, ze z domu zostala rudera. A zielsko w ogrodzie nie jest jadalne.

  Jak taki jeden z drugim leniuch cale zycie sie obijal – to na stare lata moze tylko zapitalac przy najglupszej, najczarniejszej pracy. A ze grzbiet boli? Nie ma rady, jak sie chce jesc to trzeba za..lac.

  „Ruszaj sie dziadu! Znowu tym cholernym gratem o futryne zawadziles, bedzie znak”

  „Przepraszam szefie”

  „Dobra, dobra, jeszcze raz zawadzisz to co dokopie”.

 29. Pitekantrop,

  Zazwyczaj w przypadku braku argumentów osobnicy Pańskiego pokroju zaczynają wyzwiska.
  Że tępo pan monologuje wie każdy kto będzie miał nieostroznosc przeczytać choć jeden pański wpis.
  Co pan cytuje to pan cytuje. Nikt nie napisał że,, ja i moi ziomale,,, tylko pan. Ale co ślimak gada to sobie gada.

  Pan znowu o rabunku garnków i pierzyn ….. Na komornym się mięszkalo?

 30. @Blackley

  „Mapki , wdzięki, stawki. Zna się pan na rzeczy. Oblesne.”

  Oblesne to moga byc instytucje czy fiemy, ktore zajmuja sie upowszechnianiem tego tytpu ogloszen.

  Glupi glut oczywiscie usiluje _mnie_ uczynic w jakis sposob winnym tego, ze _jego_ mlode rodaczki tak powszechnie oferuja swoje wdzieki na Internecie.

  Niemniej jednak – arabeski to tradycja.

 31. ontario
  4 sierpnia o godz. 15:53

  Zabija się na całym świecie:
  -maruderów
  -dezerterów
  -grasantów
  -bandytów
  -szabrowników
  -terrorystów
  -partyzantów

  Rozbija się i sądzi organizacje przestępcze, mające na celu siłowe przejęcie władzy.
  Tłumi sie zamieszki, masowe demonstracje pacyfikuje.
  Gdy zagrożone jest funkcjonowanie Państwa, wprowadza się stan wyjątkowy czy wojenny.

  Polska nie odbiegała od normy światowej.
  Robienie ewenementu z NORMALNYCH działań rządu polskiego, mogą kupić jedynie zindoktrynowani idioci, nie znający historii powszechnej, mający zerowe pojecie o innych krajach w analogicznym okresie.
  Bzdury sadzone w naszych mediach pod dyktando fanatyków z IPN, obrażają rozumnych ludzi.
  Tym z IPN dobrze płacą.
  Ty możesz pozwolić sobie na samodzielne myślenie.

  Nasza wojna domowa, czy SW nijak się mają w liczbie ofiar, do wyczynów w innych krajach.

 32. Niezbyt sympatyczne odzywki i międlenie nienawiści na wszystkie sposoby. Czytać się odechciewa.
  Pzdr, TJ

 33. @Blackley

  „aczynają wyzwiska.”

  Najpierw @blackley stosuje takie oto zwroty: ” Czego pan w swojej tepocie nie pojmuje.”, „żałosna, podobnie jak pan ” „jest pan tepakiem” ” pański tępy monolog?”

  Jak on uzywa smierdzacych wyzwisk („tepakiem”, „tepota”) – to jemu occzywiscie wolno. No bo on jest aryjczyk, tak go nauczyli, ze „zydka” wolno smierdzacymi wyzwiskami i parszywymi oskarzeniami o „wyrywanie paznokci” zrownac z gleba.

  A jak mu odpowiedziec _jego wlasnym jezykiem_ – to nagle sie objawia urazona niewinnosc!

  Nie zajarzy taki… Mistrz Cietej Riposty, ze rok nie jest 41-y, nie jestesmy w Michalinie ani w Swirdrze, granatowych do pomocy nie ma w poblizu – a ja jestem dosc daleko.

 34. @tejot, siemka. Jeszcze na temat tej Opcji, co cie tak wkurzyla, ze darles gardziolko o pomoc ze strony „moderacji”.

  Otoz masz gruntownie przefajdane, bo zwolennikow syjonizmu jest szesc i pol miliona – i caly czas przybywa. Od czasow Gomulki troche przybylo. Wtedy bylo dwa miliony a teraz jest szesc i pol. No i teraz sa bardzoe fajne rakiety balistyczne i glowice wodorowe. Piec tysiecy kilometrow zasiegu – do Leningradu/Petersburga jest raptem trzy.

  Zastanawiales sie kiedys @tejot, czemu potezny rosyjski niedzwiedz prowadzi megocjacje z mucha?

 35. Spotkajcie się ,dajcie po pysku a potem buzi i będzie fest.A historia to dopiero jest przewrotna i waleczna bestia.NP.Komuna opluwała sancje a ta była uwielbiana przez większość ludu.Mnie tez to wmówili.Nie rzeszkadzało mi to ,ze mama skończyła tylko 2 klasy szkoły ,i opowiadał ,że do kościoła chodziła boso.I dziś z prawa i z lewa nareszcie lud przyjmuje do wiadomości ,że ta sanacja ,to jednak była be.A na naszych oczach ,następuje kult prezydenta L.Kaczyńskiego ,bo był za trójpodziaŁem władzy .Zwyciestwo Jego brata.A jeżeli był ,to niepotrzebnie wieszają koszulki z napisem Konstytucja.Lud pokaże odwagę w tedy jak na witrynach sklepowych ,będą wisiały takie plakaty.Do boju dziamdziaramcia opozycjo!!!!

 36. Reklama, chyba za sprawą kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych, stała się chyba coraz bardziej agresywna i arogancka. Już od dawna biadolono nad głupotą polskich spotów reklamowych, które oskarżano o brak dobrego smaku i bazowanie na zgranych niemiłosiernie motywach. Niektórzy menedżerzy zajmujący się produkcją reklam mówili wprost: im spot głupszy, tym lepszy. Polacy nie lubią mądrej reklamy, która obnaża braki w ich inteligencji. Teraz doszło jeszcze to. Ale co tam, jak zauważył kabaret „Ani mru-mru” w swoim słynnym skeczu: klient nasz pannnn!

 37. wiesiek59
  4 sierpnia o godz. 14:58
  Nasi Starsi Bracia ustanowili materializm jako religie panujaca.

 38. Blackley

  @Dostał pan o ,,paznokciach i pale ,, tylko i wyłącznie z powodu , że wcześniej opowiadał pan w sieci że,, ja i mój ziomale rabowalismy Żydów w Otwocku.,,,

  Nie rabowalismy. Pana za insynuacje o ,,palach i paznokciach,, przepraszam@

  Znaczy _jednoczesnie_ stawiasz mi kolejny, smierdzacy, lajdacki zarzut

  ” że wcześniej opowiadał pan w sieci że,, ja i mój ziomale rabowalismy Żydów w Otwocku”

  i „przepraszasz” za inna podobna insynuacje?

  A wsadz sie swoje klamliwe „przeprosiny” – wlasnie tam.

  Jesli stawiasz zarzut, ze ja jakoby _ciebie personalnie_ oskarzalem o „rabunek” „Zydow” – to oczywiscie klamiesz. Ciutke za mlody jestes na to, zebys mogl osobiscie w rabunku uczestniczyc – o czym tez zreszta pisalem.

  Jaka wyla powszechna postawa twoich rodakow-wspolobywateli, to akurat doskonale opisuja _wasze_, _polskie_ publikacje, chocby

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/

  A jesli niby to „przepraszasz” – i jednoczesnie usilujesz mnie wrobic w kolejny kryminalny zarzut (pomowienie o to, iz jakoby zarzucalem ci wspoludzial w „rabunku”) – to wez se wsadz te „przeprosiny” wlasnie tam, skad pochodzi material na kolejna twoja insynuacje.

 39. Wreszcie ma mnie kto bronić. I to nie byle kto! https://wiadomosci.onet.pl/kraj/monika-jaruzelska-o-swoim-zaangazowaniu-w-polityke/d9z147c
  Powinien to robić także Passent, ale on jak pisze żyje dalej w wolnej Polsce.

 40. – Mnie nie podobają się (…) kpiny z 500 plus. Cieszę się, że dzięki tym pieniądzom więcej ludzi pojechało nad morze, że dzieci, które dotychczas nie mogły pojechać na wakacje, teraz mają taką szansę. Tak jak miały ją dzieci w PRL – mówi Monika Jaruzelska w rozmowie z Robertem Mazurkiem w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

  – Swoim zaangażowaniem w sprawę żołnierzy czy emerytur dla milicjantów chcę bronić tych wszystkich, którzy żyli w PRL i nie byli w opozycji, chcę bronić ich dobrego imienia – mówi
  Monika Jaruzelska wyjawiła również, dlaczego nie jest popularna w środowiskach feministycznych
  Pomimo niechęci do wielu posunięć PiS, Jaruzelska chwali politykę socjalną partii rządzącej. „Trudno mi nie docenić posunięć socjalnych PiS”
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/monika-jaruzelska-o-swoim-zaangazowaniu-w-polityke/d9z147c
  =============

  W polityce powinno być więcej ludzi myślących, niezależnych, mających jakąś sensowną ideę.
  Niestety, większość to BMW/ TKM……

 41. @Wiesiek59

  „W polityce powinno być więcej ludzi myślących, niezależnych, mających jakąś sensowną ideę.”

  No to przeciez masz idee, czlowieku myslacy:

  „Dominująca mniejszość ma zawsze przechlapane…..
  Ta akurat, była wyganiana 47 razy w historii, jak ktoś policzył.

  Jedynym wyjściem jest asymilacja.”

  Tyle tylko, ze chyba nie bedzisz mial okazji obserwowac „wyganiania” czy tez „asymilacji” przez komin.

  Twoi bracia w Leninie (czy tez w Allachu bo w tamtych czasach Allach sie z Leninem doskonale komponowal) juz tyle razy probowali… I za kazdym razem konczylo sie tak samo . Wielkie lanie. Krzyk, wrzask i pisk o zbite ..sko. I o to, ze ..sko jak zbite – to boli.

  Pokladaj nadzieje w bratnim Iranie, gostek. Jak na razie idzie swietnie: Za dolara juz 112 000 riali, rozruchy, zamieszki. Mam nadzieje, ze Waleczny Narod Iranu stawi czolo sankcjom – bo lepiej, zeby uczyc rozumu do glowy przez zbite ..sko, a nie tylko sankcjami gospodarczymi.

  Juz wczesniej bratnia Syria sie dowiedziala, ze jak cos solidnie ..nie w reaktor – to reaktor w nastepstwie jakby gorzej dziala. A wczesniej przerobil to Bratni Irak.

 42. pitekantrop i Blaclley zasrali rzadkim gównem cały dzisiejszy blog. Jak wolna Polska to wolna! K..wa!

 43. @Wiesiek59

  … cos nie ma szczescia do lokowania swoich uczuc:

  https://www.newsweek.com/iran-economic-crisis-rial-crashes-regime-battles-protests-and-foreign-plots-1047795

  „Rewolta 40 proc. Dlaczego Iran się burzy?
  Data publikacji: 03.01.2018, 13:46 Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018, 19:41
  Michał Kacewicz
  MICHAŁ KACEWICZ
  W Meszhedzie, Isfahanie i innych miastach Iranu od tygodni trwają protesty i walki z policją. Tylko oficjalnie mówi się już o 21 zabitych. W tym policjantach, bo protestujący zdobyli broń i strzelali do sił porządkowych. Przeciw kiepsko radzącej sobie z opanowaniem sytuacji policji używają koktajli Mołotowa i kamieni. Policja jest równie brutalna. Aresztowano co najmniej pięciuset demonstrantów.”

  ‚http://www.newsweek.pl/swiat/rozruchy-w-iranie-dlaczego-wybuchly-,artykuly,421205,1.html

 44. Symetryczny, nic się nie martw.Stawianie i burzenie pomników to polski sport narodowy. Niech stawiają, będzie co burzyć, gdy wiatr historii zmieni kierunek.

 45. @Symetryczny

  „pitekantrop i Blaclley zasrali rzadkim gównem cały dzisiejszy blog. Jak wolna Polska to wolna! K..wa!”

  Gostek, jak ty to robisz, ze gówno ci sie wydobywa z ryja i z uszu jednoczesnie?

 46. @Symetryczny, @Wiesiek59

  Cos wam chyba nie wychodzi:

  „Zamieszki w Iranie. Władze: winni obcy agenci

  Dwie osoby zginęły w niedzielnych antyrządowych protestach w irańskich mieście Dorud – potwierdził przedstawiciel lokalnych władz. Zaznaczył jednak, że winę za ich śmierć ponoszą agenci obcych sił, a nie irańskie siły bezpieczeństwa.

  „Prowokacja”. Waszyngton krytykuje Iran za próbę rakietową
  Departament Stanu USA ocenił, że najnowszy test irańskiej rakiety zdolnej do przenoszenia satelity jest prowokacją i stanowi pogwałcenie rezolucji…

  zobacz więcej
  – Podczas nielegalnej demonstracji w Dorudzie w sobotę wybuchły starcia i niestety dwie osoby zginęły – powiedział Habihullah Chodżasterpur, wicegubernator prowincji Lurestan na zachodzie kraju, w wywiadzie dla telewizji państwowej.

  – Policja ani siły bezpieczeństwa w ogóle nie strzelały. Znaleźliśmy dowody na to, że w starciach udział brali wrogowie rewolucji, grupy takfiri i obcy agenci i to oni stoją za tymi zajściami ,,, Wszystko wskazuje na to, że są to pierwsze ofiary śmiertelne trwających od czwartku antyrządowych protestów przeciw bezrobociu, korupcji i podwyżkom cen podstawowych produktów, takich jak jajka czy drób. ”

  https://www.tvp.info/35422775/zamieszki-w-iranie-wladze-winni-obcy-agenci

 47. @Blackley

  „Polsce wg wiki 4 tyś zł”

  Klamie to-to jak najete.

  „W tym samym raporcie GUS podaje też wartość dominanty, czyli najczęstsze miesięczne wynagrodzenie ogółem brutto otrzymywane przez pracowników zatrudnionych w gospodarce narodowej, które wynosiło w październiku 2016 r. 2074,03 zł, czyli ok. 1511 zł na rękę. Mniejsze zarobki miało 15,1 proc. pracowników. Z kolei mediana wynagrodzeń, czyli wartość środkowa, wyniosła w tym czasie 3510,67 zł brutto, czyli 2512 zł netto. (czyli o 836 zł mniej niż wynosiła przeciętna płaca.) Oznacza to, że połowa pracowników zarabiała poniżej tej kwoty.”

  http://forsal.pl/artykuly/1105759,srednia-pensja-mediana-i-dominanta-wynagrodzen-w-polsce-ile-naprawde-zarabiamy.html

  Niech se @blackley napisze ze piecdziesiat tysiecy. I jeszcze jeden malutki. Przeciez wiadomo ze sam @blackley biega za Niezbite Zrodlo.

  A ludzie do pracy juz od z Polski pryskaja nawet do Czech. Jakos ani plonace stosoly ani powojenne pogromy ani nawet smierdzaca czystka etniczna po 68-ym roku nie przeksztalcila Polski w druga Szwajcarie.

  Ludzie do pracy juz od z Polski pryskaja juz nie tylko to rajchu czy Skandynawii – ale nawet do Czech. Jeden milion po drugim. Podobno sie dogaduja, ze ostatni gasi swiatlo.

 48. Pikuś….

  Uprawiasz czysty KALIZM.
  Z czego się cieszysz, że Irańczycy demonstrują i sie do nich strzela?
  Jak Izraelczycy strzelają do Palestyńczyków, jest OK?

  „Smierć człowieka to tragedia, milion smierci to statystyka”……..

  Podsycanie zamieszek w Iranie to preludium do wojny, w której zginą miliony.
  Tylko idiota się z takiej masakry cieszy.

 49. handzia55
  4 sierpnia o godz. 17:31

  handzia55 burzy się, że burzą pomniki, ale sama w odpowiednim czasie zabierze się za burzenie pomników jeszcze niezburzonych…

 50. wiesiek59
  4 sierpnia o godz. 16:07

  No, niby tak, strzela się z samolotów do bezbronnych robotników, gdy się jest partią robotniczą…, nie sądzi się strzelających/wydających rozkaz do strzelania, a potem się broni sądów i powołuje na Konstytucję…

  Mnie się podoba postawa komunisty Cimoszewicza: protestował przeciwko osądzaniu, lustrowaniu itp. (notabene temu nieosądzaniu zawdzięcza stołeczek premiera), a teraz raźno pokrzykuje i straszy, że sędziowie, którzy się zgłosili do SN, będą lustrowani, osądzani, zwalniani, gdy wygra opozycja… No, Kali miałby się od kogo uczyć kalizmu…

  No, ale dlaczego protestujesz przeciwko pisiakom, skoro robią to, co uznajesz za normalne u innych? Robisz ewenement z NORMALNYCH działań rządu polskiego? Przecież jednak nie jesteś zindoktrynowanym idiotą…

 51. ontario
  4 sierpnia o godz. 18:57

  Każda ODPOWIEDZIALNA władza, tłumi zamieszki, bez względu na ich tło.
  Czy będą to zamieszki na tle rasowym, płacowym, drożyźnianym, religijnym, ideologicznym.
  To jest to „mniejsze zło”.
  Inaczej dochodzi do utraty kontroli nad tłumem, który zaczyna masakrować, rabować, dokonuje pogromów, tworzy warunki do wojny domowej.
  Kosztem ofiar, liczonych w dziesiątkach czy setkach, unika się śmierci setek tysięcy.

  Zachowania polującego na ofiary tłumu, sa w pełni przewidywalne.
  A jego przypadkowe ofiary, to memento dla politycznych spadkobierców obalonych w ten sposób rządów.

  Nie zmienisz zachowań ludzkich przy ustaniu rządowej kontroli nad terytorium.
  Bez względu na formę rządu który ją sprawuje.
  Czy bedzie to monarchia, dyktatura, demokracja, socjalizm, wspólnota plemienna, zachowania ludzkie będą TAKIE SAME.

  Masakra na wybrzeżu- kilkadziesiąt ofiar.
  Masakra w Paryżu, kilka tysięcy ofiar.
  Rozumiesz o co chodzi?
  Jeden czas, inne media, inna skala nagłośnienia problemu.
  Ne daj się ogłupić, porównuj porównywalne.

 52. Jeszcze jedno.

  PiS oceniam samodzielnie, PO OWOCACH, bo deklaracje są funta kłaków warte.
  W sprawach socjalnych, duży plus.
  W sprawach gospodarczych, mniej niż zero.
  Za słowami nie idą czyny, a to już dwa lata.

  Przegranych i tak, rozdziobią kruki i wrony…..
  I do tego ta formacja zmierza.

 53. Wicepremier od Kultury i .., zaskoczy nas jeszcze nie jednym.
  Z zażenowaniem czytam niektóre wpisy.
  O zwykłej przyzwoitości i odrobinie kultury tylko pomarzyć.

 54. @Wiesiek59

  „Uprawiasz czysty KALIZM.”

  Serio? Jakos nie wyjasniasz, na czym ten „kalizm” polega

  „Z czego się cieszysz, że Irańczycy demonstrują i sie do nich strzela?
  Jak Izraelczycy strzelają do Palestyńczyków, jest OK?”

  Ja rozumiem, ze ty jestes monotematyczny – ale tych twoich braci w Adolfie to posylaja na tamten swiat ich wlasni wspolbracja. Jedni Persowie strzelaja do innych Persow. Zalatwiaja sprawy zupelnie, ale to zupelnie we wlasnym gronie. Tyle, ze ty musisz dokopac „Izraelczykom”, bo juz tak masz. Tyle, ze to dokopywanie jest raczej iluzoryczne. A wracajac do tematu – jak sie zachcialo bomb atomowych, to bedzie trzeba przejsc na fotosynteze.

  „Podsycanie zamieszek w Iranie to preludium do wojny, w której zginą miliony.”

  Twoi bracia w Adolfie maja swietny sposob na to, zeby sie cieszyc pelnym rozkwitem i dobrobytem: Moga zrezygnowac z prob pozyskania bomb atomowych. A jak sie zachcialo miec bomby atomowe – to trzeba jesc trawe. Albo przejsc na fotosynteze.

  „Tylko idiota się z takiej masakry cieszy.”

  Alez ja rozumiem, ze madry to by sie cieszyl z tego, ze bomby atomowe by sie posypaly na Zydow w Izraelu. To by oczywiscie nie byla zadna „masakra”, bo przeciez nie o ludzi by chodzilo, tylko o „pejsatych”, ktorych nikt za istoty ludzkie nie uwaza. Do dzis Polacy zasmiewaja sie z wesolutkich (zdaniem Polakow) „dowcipow” o „wartosci opalowej” „zydkow” i postrzegaja te szesc milionow, co poszlo do gazu – jako cos super smisznego, mozna sie z „guupich moskow” posmiac.

  Tyle tylko, ze niejeden madry to sie cieszy zawczasu. Jak Saddam sobie fest reaktor szykowal, to tez po swiata sie cieszylo. A potem zdaje sie cos poszlo nie tak…

 55. @Wiesiek59

  „Masakra na wybrzeżu- kilkadziesiąt ofiar.”

  Cos w tym jest. Z kazdym rokiem ilosc tych ofiar maleje. Jeszcze rok albo dwa – okaze sie, ze ofiar bylo siedem. Albo dziewiec.

  Jak nie ma sposobu, zeby odpowiedzialnoscia obarczyc „zydowskich zbrodniarzy”, to sprawe sie wycisza, marginalizuje, udaje sie ze nic sie takiego nie stalo.

  To nie przypadek, ze tow Kociolek zostal przez Aparat Scigania oczyszczony ze wszystkich zarzutow. Co to w koncu jakies kilkadziesiat ofiar… Nie ma o czym mowic.

  Prawdziwi zbrodniarze – to antypolscy pismacy w Argentynie. Co do nich – to sie @Wiesiek59 domagal wielkim glosem, zeby ich z tej Argentyny porwac. Pokazac guupiej Argentynie ze z mocarstwem co wstalo z kolan zartow nie ma. Komandosi mieli tych pismakow przywiezc w workach, bo Argentyna nie chciala sie ukorzyc i ihc wydac polskim wladzom.

  Podobno do dzis chodza po wolnosci, bo nie bylo workow pod reka…

 56. pośrednio na temat
  Zdanie, które zostało napisane właściwie mimochodem żeby udowodnić że NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) nie jest zupełnie spłukana tak jak to przedstawia jest przygnębiające:
  „Pomimo doniesień o niestabilności finansowej – w 2016 r. Grupa przekroczyła prawie 46 mln USD, zgodnie z badaniem ProPublica – NRA nadal utrzymuje stałe darowizny od swoich ogólnopolskich członków; organizacja odnotowała wzrost liczby darowizn, które nastąpiły w związku ze strzelaniną w szkole Parkland na początku tego roku, wzrastając o prawie 500 procent w porównaniu z tygodniem poprzedzającym historyczną tragedię.”
  https://www.yahoo.com/news/nra-major-financial-issues-could-195719306.html?soc_trk=gcm&soc_src=2885bef6-b4ba-11e5-9c22-fa163e6f4a7e&.tsrc=notification-brknews
  Znajduję tu podobieństwo stanu wyobrażeń rzeczywistości społecznej pomiędzy naszymi narodami, mimo wiedzy Polaków gdzie Polska na mapie się znajduje.

 57. @Blackley

  „Wrocław i całe tzw ,,ziemię odzyskane,, znalazły się we władaniu Polski na skutek decyzji Stalina. Cała akcja – żałosna”

  Zalosna, milosna czy zazdrosna – istotne jest, ze Za to Chrystus Narodow, Przedmurze Chrzescijanstwa, szlachetny Narod Polski – nigdy, przenigdy nie splamil sie zadnymi czystkami etnicznymi.

  W jaki sposob z Breslau zrobil sie Odwiecznie Polski Wroclaw, Prastary Piastowski Grod? To zupelnie proste: Po prostu nikt w tym miescie nie mieszkal do 1945-go czy tez 1946-go roku. Stalo sobie pusciutkie, gotowe na przyjecie setek tysiecy nowych lokatorow. No i nowi lokatorzy wprowadzili sie, setkami tysiecy, w 1945 czy tez 1946 roku. Po niedlugim czasie opanowali nawet tajniki korzystania z tak niezwyklego i wczesniej nieznanego urzadzenia jak sedes ze spluczka.

  To chyba oczywista oczywistosc, ze Chrystus Narodow, szlachetny Narod Polski – nigdy, przenigdy nie splamil sie zadnymi czystkami etnicznymi. Czystek etnicznych dopuszczaja sie tylko zle i okrutne narody, na przyklad wredne syjonisty, ktore zrabowaly Walecznemu Narodowi Palestyny odwiecznie palestynski Tel Awiw. I Odwiecznie Palestynski Ejlat.

 58. Dyrektor programowy segmentu sportowego Onet-RASP M. Pol prezentuje zupełnie inne stanowisko w sprawie:
  https://www.przegladsportowy.pl/felietony/michal-pol/felieton-michala-pola-na-temat-mikea-tysona-i-powstania-warszawskiego/7l87nm7
  UŚMIECHA SIĘ PRZY TYM SZEROKO

 59. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 20:11

  Nie chce mi się kłócić, upał….
  Pacyfikacja Poznania, czy Wybrzeża- łącznie kilkaset ofiar.
  Pacyfikacja Ameryki Pd, Indochin, Grecji, Algierii, łącznie kilka milionów.
  Pacyfikacje dzielą się na słuszne- te w wykonaniu krajów demokratycznych, i niesłuszne- w wykonaniu tych uznawanych według najmimordy zachodnie za niedemokratyczne.

  Kto ma media, ma władzę tworzenia alternatywnej rzeczywistości.
  Chętnych do porównań, w odmóżdżonym społeczeństwie brak.

  Ps.
  Złosliwie powiem.
  Może urodził się już nowy Saladyn?
  Dominacja Krzyżowców nad Palestyną trwała jakieś 120 lat.
  Żydzi chcą pobić rekord trwania?
  Kissinger prorokował rok 2021 jako kres.
  Zobaczymy, czy proroctwo się spełni.

 60. @tejot,

  cos tu przylecialo z waszej strony boiska, Zebys nie klamal o „naziolskich witrynach” – to wypowiedzi Polakow-internautow z mainstreamowej, moderowanej witryny „Interia”. Odrzucam z powrotem za siatke, tutaj to niepotrzebne.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-izrael-hamas-zwoluje-specjalna-narade,nId,2614911#comments4-1

  „No i chwała niech będzie Bogu ,że pozwolił Hitlerowi to judaistyczne towarzycho trochę przetrzepać”

  „Zero tolerancji dla tej szczurzej sekty izraelskiej, ZERO TOLERANCJI, należy ich tak samo traktować wrogo, jak oni inne kultury i inne nacje!!!! Ząb za ząb !!!”

  „Coraz trudniej nie być antysemitą. Rząd Izraela zainteresowany jest wywoływaniem wojen na Bliskim Wschodzie. Izrael, pod rządami Netanjahu, przekształca się obóz wojskowy usytuowany na wrogim terenie. Izraelczycy budują mury oddzielające ich od świata. ”

  „Żmijowe plemię coraz mniej ludzi na świecie lubi izraelczyków.”

  „Oj, zbliża się nieuchronnie ostateczne rozwiązanie i zagłada kwestii izraela!”

  „Rosja zajęła Krym ale nie morduje dzieci jak to robi reżim Izraela zabijając dzieci rzucających w okupantów kamieniami , Oczekujemy sankcji dla Izraela!!

  „judenbanditen”

 61. tejot
  To jest sens trolizmu,
  prowokowanie, obrażanie ludzi , aby wciągnąć ich w bezensowną wymianę zdań i tym sposobem rozwalić blog i albo skompromitować , albo przynajmniej zniechęcić uczestników blogu.
  Twoja nieśmiertelna osobista odpowiedzialność za stan polskiego przemysłu stoczniowego, może służyć jako znakomity przykład takich działań.
  Najlepszym przeciwdziałaniem jest nie karmić trola , ale wszystko wskazuje na to , że tutaj jest za późno i trolizna sama się wyżywi.

 62. @Wiesiek59

  „Dominacja Krzyżowców nad Palestyną trwała jakieś 120 lat.
  Żydzi chcą pobić rekord trwania?”

  Skadze. To folksdojczeria chce pobic rekord srania.

  „Kissinger prorokował rok 2021 jako kres.”

  Oovno wiadomo folksdojczerii gazowniczej, co Kissinger „prorokowal” a czego nie „prorokowal”. Folksdojczeria tyle wie, co wyczyta na Narodowo-Patriotycznych witrynach typu „WolnaPolska” czy „Fronda”.

  Tyle, ze Narodowo-Patriotyczni spece od zagadnien rasowych to strasza tak dlugo, jak ja po swiecie chodze. Juz w maju 67-go bylo wiadomo, ze poloczone, waleczne armie krajow arabskich rozdepcza male, smieszne zydowskie panstweko tak, jak sie rozdeptuje karalucha.

 63. „Dla mnie „akcja Tyson” to szczyt złego gustu i profanacja (…). ”
  Sugeruje to , ze Enpassant jest w jakichs sposob lepszy od „akcji Tyson ” , w lepszym guscie i niczego nie profanuje …
  Porównuj nieporównywalne bo to w lepszym , Enpassancianym guscie

 64. Wiesiek
  „Kissinger prorokował rok 2021 jako kres” , czego ?

 65. …czytać się odechciewa
  Ja myśle że nasz Gospodarz ma związane ręce choćby z szacunku dla kobiet. Jeśli dwie blogowe koleżanki wiadomymi kobiecymi sposobami zdzierają maskę chamstwa i nikczemności by odnalezć prawość, tkliwość i męskość chwała im za to. Nawet jeśli tyko są to złudzenia.
  @ozzy występuje bez maski

 66. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 20:39

  Zabawne….
  Jednymi z ostatnich upierających się na kryteria rasowe i religijne, są SYJONISCI..
  To znaczy ten milion czy półtora, którzy w Izraelu popierają tą koncepcję.
  I sa języczkiem u wagi, determinującym politykę wewnętrzną.

  Nie ma monolitu wśród twojej 14 milionowej populacji, w żadnym aspekcie.
  Ta głośna mniejszość, niekoniecznie zagłuszy na stałe milczącą większość NORMALNYCH ŻYDÓW.

  Fanatyzm to aberracja umysłowa, w zasadzie nieuleczalna.
  Takie osobniki się likwiduje, bądź izoluje.
  Chcesz podzielić los Breivika, czy tych z pasem Szahida?
  Cóż, twój wybór.
  Byle z daleka od naszego kraju.

 67. … jak sie rozdeptuje karalucha,
  Skąd takie porównanie?

 68. Z dystansu
  4 sierpnia o godz. 20:48

  Kres istnienia państwa Izrael.
  A to jst mądry człowiek, politolog, polityk, żyd na dodatek.
  Cenię mądrych ludzi, bez względu na płeć, rasę, wyznanie, narodowość, pochodzenie.
  Kissinger to jeden z niewielu, których prognozy sie sprawdzają.
  Przyszłość Ukrainy przewidział na przykład bezbłędnie.

  W necie masz trochę wywiadów z nim.
  Warto poczytać.
  Gość myśli racjonalnie, nie emocjonalnie.
  Daje diagnozy obiektywne.
  Jako emeryt, powszechnie szanowany na świecie, może sobie pozwolić na obiektywizm i szczerość, bez szargania swego imienia i naruszania swojej pozycji, wypowiedziami na zamówienie i pod publiczkę.
  To rzadkość w dzisiejszym swiecie najmimord na zamówienie.

 69. wiesiek59
  4 sierpnia o godz. 19:23

  Ale mnie chodzi o obłudę, kalizm, dulszczyznę… Jeśli się mówi, że komuna to edukacja, praca itp., to trzeba też powiedzieć, że komuna to strzelanie do robotników, cenzura itp.

  Skoro EN PASSANT jazgocze na temat Tysona i PW, to niech też zajazgocze na temat Coopera i „Solidarności” albo „Za Rafała” i Żebrowskiego…

  Ta potworna obłuda mediów (wszystkich) niszczy demokrację.

 70. Gospodarz pisze: –Dla mnie „akcja Tyson” to szczyt złego gustu i profanacja Powstania. Wedle Muzeum Powstania Warszawskiego to przedsięwzięcie ryzykowne. Moim zdaniem jest gorzej, to po prostu niestosowne, niesmaczne.

  Kancelaria Premiera podaje: – Premier @MorawieckiM złożył wieniec pod tablicą pamiątkową poświęconą śp. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu.

  Kiedyś Kisielewski powiedział był: – To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.

  Fakt, że były doradca gospodarczy w rządzie Tuska, Mateusz Morawiecki zwany Krzywoustym wszedł już dogłębnie Jarosławowi gdzie trzeba to wiadomo, ale jak się tam spryciarz urządza!

  Portal „Na temat” zaskoczony: – „Morawieckiemu chyba pomyliły się święta. Trudno uwierzyć, gdzie złożył wieniec w rocznicę powstania”.

  Na tle tego, że składał też kwiaty na grobach członków jedynej organizacji podziemia polskiego, która zhańbiła się współpracą z niemieckim najeźdźcą i okupantem to wygląda równie niesmacznie i niestosownie – chyba.

 71. żabka konająca
  4 sierpnia o godz. 20:52

  Zdzierają maskę, same robiąc coś gorszego: proponując eliminację, cenzurę, nawołując zatem do faszystowskich postaw wobec inaczej myślących niż one…

 72. legat
  4 sierpnia o godz. 21:03

  W d…pie nikczemności siedzi ten portal…, chyba że podał także informację o tym, gdzie jeszcze premier składał wieńce, zapalał znicze… Możliwe, że podał te informację, ale ty wybrałeś tylko jedną, więc to ty tkwisz w tej d…

  No, napisz, napisz, gdzie premier składał wieńce w dniu Rocznicy, w ilu miejscach…

 73. Wiesiek
  Ja także uważałem Kissingera za inteligentnego człowieka , dlatego trudno mi uwierzyć , żeby posunął sie do takich „2021 proroctw” i upraszam o link .

 74. @Z szympansow

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kissinger-10-bedzie-juz-izraela-2014-02

  „Idea nieuchronnego upadku Izraela nie jest już tematem tabu, skoro więcej ważnych amerykańskich oficjeli wyraźnie potwierdza ten fakt, skoro prominentny amerykański dyplomata Henry Kissinger mówi: „Za 10 lat nie będzie już Izraela”.

  “Ta opinia Kissingera jest kategoryczna. Nie mówi, że Izrael jest w niebezpieczeństwie i można go ratować jeśli damy mu dodatkowe tryliony dolarów i zniszczymy jego wrogów militarnie. . . Nie proponuje żadnego wyjścia. Po prostu twierdza fakt: W 2022 Izrael nie będzie istniał” – napisał polityczny felietonista Kevin Barrett w artykule opublikowanym w niedzielę na stronie Press TV”

  „In 10 years, there will be no more Israel: Kissinger
  presstv.com/detail/2012/10/01/264485/no-more-israel-in-10-ye
  The idea of Israel’s inexorable collapse is no longer a taboo as more top brass US officials are explicitly attesting to the fact, with prominent US diplomat Henry Kissinger saying, “In 10 years, there will be no more Israel.”

  ‚https://www.liveleak.com/view?t=d0f_1349122469&safe_mode=off

  @Z szympansow: Informuje sie niniejszym, iz przypisywana Kissingerowi „wypowiedz” pochodzic ma jakoby z 2012-go roku:

  ‚presstv.com/detail/2012/10/01/264485/no-more-israel-in-10-ye

  Jednym slowem – szesc lat minelo, jeszcze cztery zostaly. Pora zaczac sie bac.

  „Najlepszym przeciwdziałaniem jest nie karmić trola ”

  Spoko, troll idzie „sze bac”. Bo troll „sze zlank”.

 75. Ontario,
  nie podał, ale ja wiem, gdzie jeszcze był i co robił, nawet wiem co powstańcom obiecywał – i co z tego?

 76. ontario
  4 sierpnia o godz. 21:02

  Rozwój każdego społeczeństwa do konkretne, nieuniknione etapy.
  Jedne kraje przechodzą je w roku 1900, inne w 2000, jeszcze inne przejdą je w roku 2400.
  Przeskoczenie ich, jest niemożliwe, ominiecie, nieprawdopodobne.

  Władza robotników, obywateli, czy jakkolwiek nazwiemy konkretny etap KONKRETNEJ społeczności, wymaga ofiar, kompromisów.
  By to zrozumieć, trzeba PORÓWNYWAĆ.
  Inne kraje, kultury, religie.

 77. @Wiesiek59

  „Jednymi z ostatnich upierających się na kryteria rasowe i religijne, są SYJONISCI..
  To znaczy ten milion czy półtora, którzy w Izraelu popierają tą koncepcję.
  I sa języczkiem u wagi, determinującym politykę wewnętrzną.”

  Jasne, cala reszta Zydow w Izraelu chce do gazu. Albo „do morza”.

  Tylko ta wredna mniejszosc – zle i niedobre syjonisty – nie daja.

  Jak folksdojczeria gazownicza cos ..nie – to groznie sie robi.

  Mozna sie zesikac ze smiechu.

 78. @Wiesiek59

  „Takie osobniki się likwiduje, bądź izoluje.”

  I tu jestesmy w domu.

  Ostatnia duza proba, zeby „likwidowac” – to rok 1973-ci.

  Pol swiata sie wtedy cieszylo. Juz sie kazdy z gaska wital.

  A w pare tygodni pozniej to sie jakos mniej cieszono…

  Calkiem serio proba, zeby „likwidowac” – to byl Saddam i jego Osirak.

  A potem cos jakby przygruchotalo w ten Osirak.

  Ale wtedzy byl wrzask! I pisk! Stary naziol, zbrodniarz wojenny Kurt Waldheim, ktory wowczas biegal za szefa ONZ_tu to sie malo co nie zaplul z wscieklosci.

  „Chcesz podzielić los Breivika, czy tych z pasem Szahida?”

  Ty mnie straszysz, Wiesiu? Za krotkie raczki.

  „Byle z daleka od naszego kraju.”

  Cos w tym jest. Twoj piekny kraj zrezygnowal z dolewania oliwy do ognia juz za poznego Jaruzela.

 79. Zawieszenie broni: Hamas i Izrael?

  Izrael i islamistyczny Hamas sa bardzo blisko podposania umowy o zawieszeniu
  broni. Bardzo intesywne rozmowy sa prowadzone via ONZ i Egipt. I w przyszlym tygidniu nalezy oczekiwac na rezulat.
  Infomacje na ten temat pochodza z dziennika bejruckiego al-Akhbar, zwiazanego bliskoz milicja Hizbollah oraz Asharq al-Awsat z Londynu, ktory to dziennka jest rzecznikiem rezimu saudyjskiego.
  Wiele juz razy tego typu infromacje byly dementowane badz byly przesadzone a takze
  pelnily role balona probnego. Tym razem wszystko wskazuje na to, ze sprawa jest
  aktualna. Nr 2 w hierachii Hamasu Salah Aruri, ktorego Izrael nazywa” arcyterrorysta”
  otrzymal we czwartek pozwolenie od wladz izraelskich na wjazd do Gazy, by przekonsultowac sprawe rozejmu ze swymi kolegami. Jednoczesnie podano do wiadomosci, ze premier Benjamin Netanyahu przelozyl swoja wizyte w Kolumbii na pozniejszy termin.
  Kontakty maja dotyczyc zawieszenia broni i zaprzestania akcji zbrojnych – w j.arabskim nazywa sie taka sytuacje „hudna”. W pierwszej fazie Hamas ma zaprzestac
  akcje przygraniczne w Gazie i zakonczyc wystrzeliwanie balonow ogniowych w strone
  Izraela.Nastepnie przejscie kontrolowane przez Egipt do Gazy (Rafah) ma byc odblokowane a Izrealczycy maja otworzyc stale przejscie w Karem Shalom (transport).
  Dostawa elektrycznosci do Gazy ma byc zabezpieczona a urzadzenia do odsalania wody morskiej uruchomione.
  W kolejnej fazie 3 Gaza ma otrzymac wlasny port w Ismailiya (kanal Suezki) a takze
  pas samolotowy na polwyspie Synajskim i wlasna elektrowanie na Synaju.
  Droga jest dosc dluga do powyzszego i wiele przeszkod do pokonania. Hamas nie moze ujdenolicic syanowsika w sprawie wymiany wiezniow a jednoczesnie rezim w Ramalah, glowny wrog Hamasu, jest przeciwny temu scenariuszowi a jednoczesnie
  nie moze sie pogodzic, ze nie pelni roli glownego negocjatora.

 80. Wiesiek,

  lepiej niech poczeka do Halloween z tymi strachami…
  az strach sie bac…brrrr

 81. wiesiek59
  4 sierpnia o godz. 21:40

  Ale ja wymagam tylko jednego: pisania prawdy, mówienia prawdy.

  Teraz tez jest taki etap, że EN PASSANT musi być jak lokaj? Postawa lokaja niszczy demokrację. Gdyby główne media pisały prawdę, patrzyły rządowi PO na ręce, PiS nie doszłoby do władzy. Osiem lat łajdackiej propagandy prorządowej, każdą nikczemność usprawiedliwiali…

 82. @tejot, siemka, jak tam listy „do moderacji”, Zatroskany Obywatelu?

  A ze miales calkiem sporo pytan na temat wiadomej Opcji – jeszcze co nieco danych ze starych czasow, kiedy ta Opcja dopiero raczkowala. Po angielsku chyba kumasz? A jak nie to po starej przyjazni przetlumacze.

  „Israel discovered that they were on the Soviet target list. American-born Israeli spy Jonathan Pollard obtained satellite-imaging data of the Soviet Union, allowing Israel to target accurately Soviet cities. … 7 June 1981 attack on the Tammuz-1 reactor at Osiraq, Iraq. This daring attack, … delivered 15 delay-fused 2000 pound bombs deep into the reactor structure This was the world’s first attack on a nuclear reactor.[91]”

  Podobno ktorys raz musi byc pierwszy… Kazda dziewucha potwierdzi.

  Since 19 September 1988, Israel has worked on its own satellite recon- naissance system to decrease reliance on U.S. sources. On that day, they launched the Offeq-1 satellite on the Shavit booster, a system closely related to the Jericho-II missile. They launched the satellite to the west away from the Arabs and against the earth’s rotation, requiring even more thrust. The Jericho-II missile is capable of sending a one ton nuclear payload 5,000 kilometers. Offeq-2 went up on 3 April 1990. The launch of the Offeq-3 failed on its first attempt on 15 September 1994, but was successful 5 April 1995.[92]”

  Jest takie pojecie – The Great Equalizer. Wielki Wyrownywacz.

  Z Rosji do Izra.. sorki, do Nielegalnie Istniejacego Syjonistycznego Tworu jest akurat tak samo daleko, jak z Syjonistycznego Tworu do Rosji. Do dajmy na to Leningradu/Petersburga jest iut ponad trzy tysiace kilometrow.

  Jak mlodszy dzieciak w swoim kibucu spac sie kladzie – to spi smacznie jak susel. „Ktos nie spi, zeby mogl spac ktos”. Nie spia ludzie co pelnia wachty przy solidnych, czerwonych guzikach.

 83. legat
  4 sierpnia o godz. 21:39

  Nie podał, więc jest w d… nikczemności, bo nie jesteś gupi i dobrze wiesz, co taka ćwierćprawda podana jako cała prawda znaczy, jak jest łajdacka.

  Liczy się dla mnie: nikczemność propagandy, bo ona niszczy demokrację.

 84. „Dla mnie „akcja Tyson” to szczyt złego gustu i profanacja Powstania. Wedle Muzeum Powstania Warszawskiego to przedsięwzięcie ryzykowne. Moim zdaniem jest gorzej, to po prostu niestosowne, niesmaczne.”

  Dla mnie uchwalenie ustawy nr 447 jest niestosowne ,niesmaczne.
  Ciekawe dlaczego polscy politycy nie protestują przeciwko tej ustawie , tylko pozostawia tę sprawę Polonii amerykańskiej.

  Tygodnik Polityka pyta się : Co Tyson wie o Powstaniu Warszawskim?

  Dlaczego nie pytają się publicznie kongresmenów US , co wiedzą o historii Polski? Czy wiedzą , że ich starsi koledzy robiący politykę sprzedali Polskę Stalinowi jak się sprzedaję krowę na targu.

 85. @Ozzy

  „Nastepnie przejscie kontrolowane przez Egipt do Gazy (Rafah) ma byc odblokowane a Izrealczycy maja otworzyc stale przejscie w Karem Shalom (transport).”

  Przeciez to jakas lipa czy podpucha. W ciagu krotkiego czasu zgromadziliby od ciezkiego zarabania rakiet – a potem by zaczeli z tych rakiet walic. Wlasny port to mozliwosc gromadzenia dowolnych ilosci rakiet i wyrzutni. Pieniadze sie znajda – na taki cel to pol Europy sie zlozy.

 86. Ostatnio była na blogu ciekawa dyskusja o twórczości Steinbecka, że szczególnym uwzględnieniem powieści „Grona gniewu”. Jakby nie patrzeć to powieść o skutkach suszy rujnującej farmerów.

  W tym kontekście warto nawiązać do suszy w kraju, o której pisze dzień w dzień Tygodnik Rolniczy.

  I tak wedle danych z przełomu lipca i sierpnia zboża jare susza niszczy już we wszystkich województwach, przy czym w 8 z nich wystąpiła we wszystkich gminach.

  Najgorzej jest w woj. podlaskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, mazowieckim i lubelskim, gdzie udział powierzchni upraw niszczonych suszą wynosi ponad 80, a często nawet ponad 90%. W skali całego kraju suszę w zbożach jarych odnotowano w 2056 gminach (83% wszystkich gmin) na powierzchni 63,14% gruntów ornych.

  W przypadku zbóż ozimych suszę stwierdzono we wszystkich województwach, a w 7 z nich we wszystkich gminach. Suszę odnotowano w 1923 gminach (78% gmin kraju) na powierzchni 49,36% gruntów ornych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku upraw roślin strączkowych i krzewów owocowych.

  W uprawie rzepaku susza wystąpiła w 13 województwach, w 1207 gminach (49% gmin), na powierzchni niemal 17% gruntów ornych. Najwięcej na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce oraz na Podlasiu. Coraz więcej jest też gruntów obsianych kukurydzą, które dotknęła susza.

  Jeśli chodzi o użytki zielone to na większości z nich chłopi nie będą w stanie zebrać II pokosu niezbędnego do utrzymania stad bydła.

  Biorąc to wszystko pod uwagę rolnicy domagają się ogłoszenie stanu klęski żywiołowej tak jak trzy dni temu uczynił litewski rząd – z tego samego powodu. Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej pozwoliłoby chłopom na uniknięcie ewentualnych kar za niewywiązanie się ze zobowiązań rolno-środowiskowych*. Ułatwiło by także ubieganie się przed Komisją Europejską o zgodę na wypłatę 70 – 80% zaliczek dopłat bezpośrednich za 2018 roku już jesienią. Dodatkowo, jeżeli państwo członkowskie uzna suszę za „klęskę żywiołową”, wówczas może przyznać rolnikowi nawet do 100% pomocy na przywrócenie rolnego potencjału produkcyjnego, który uległ zniszczeniu w wyniku suszy bez zgody KE**. Dotację taką można przeznaczyć chociażby na ponowny zasiew pastwisk.

  Ale rząd się zapiera, nie chce, i to nie tylko dlatego, że się miga od wydatków. Rolę grają również sprawy ściśle polityczne, ponieważ stan klęski żywiołowej jest jednym z 3 rodzajów stanu nadzwyczajnego, a jego wprowadzenie ma wpływ na termin wyborów, w tym samorządowych. Zgodnie z Konstytucją: „W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu (…) nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego.
  A te ostatnie powinny być przeprowadzone w październiku lub listopadzie 2018 roku czyli wtedy gdy w gospodarstwach chłopskich akurat kumulować się zaczną finasowe skutki suszy.

  * zachowanie występujących w gospodarstwie rolnym trwałych użytków zielonych oraz elementów krajobrazu rolniczego nieużytkowanego rolniczo.
  ** w normalnej sytuacji KE ogranicza wysokość ewentualnej pomocy zgodnie z regułami de minimis, co w praktyce oznacza ograniczenie pomocy do 15 tys euro w okresie trzech lat.

 87. @Woytek

  „Dla mnie uchwalenie ustawy nr 447 jest niestosowne ,niesmaczne.”

  No to masz problem.

  „Ciekawe dlaczego polscy politycy nie protestują przeciwko tej ustawie”

  A ktos im broni? Zalecam wszczecie demonstracji przed ambasada amerykanska. Najlepiej z odpowiednimi transparentami. Amerykanie na pewno sie przejma.

  „Dlaczego nie pytają się publicznie kongresmenów US , co wiedzą o historii Polski?”

  Bo nie tak latwo amerykanska wize uzyskac.

  ” sprzedali Polskę Stalinowi”

  No fakt, mogli przeciez rozkrecic trzecia wojne swiatowa, zeby umozliwic powrot jasniepanow z Londynu, reaktywacje epoki brzesko-kartuskiej tudziez reaktywacje zasady numerus nullus oraz getta lawkowego.

 88. @tejot, siemka, jak tam listy „do moderacji”, Zatroskany Obywatelu?

  Linku zapomnialem podac, wiec teraz podaje:

  https://fas.org/nuke/guide/israel/nuke/farr.htm

 89. @zabka, @Wiesiek59, @tejot

  „… jak sie rozdeptuje karalucha,
  Skąd takie porównanie?”

  Widze, ze zabka klei guupa.

  No to jej podsuwamy pod oczeta:

  http://www.jewsandothers.com/cartoons/

  Ten rysunek jest fajny, z 31-go maja (ponizej podpis, calosc w linku podanym wyzej).

  „Cannons of eight Arab states: Sudan, Algeria, United Arab Republic (then Egypt), Saudi Arabia, Jordan, Iraq, Syria and Lebanon. Lebanese daily Al-Jarida, May 31, 1967”

  Ale sie wowczas cieszono!

 90. ozzy
  4 sierpnia o godz. 22:04

  Kto podał tę wiadomość?

  Obiecalam i mam dwa linki
  „https://photos.app.goo.gl/9zkLeHnRw1v5VE9U6
  „https://photos.app.goo.gl/fYCbbxnMFqRLE4Fj9

 91. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 22:41

  Okropne to wszystko ! Po prostu okropne.

 92. @basia.n

  „Kto podał tę wiadomość?”

  Miedzy innymi Interia:

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-izrael-hamas-zwoluje-specjalna-narade,nId,2614911

  Reakcje czytelnikow, Polakow-internautow – takie jak zawsze, wklejam ponownie:

  „„No i chwała niech będzie Bogu ,że pozwolił Hitlerowi to judaistyczne towarzycho trochę przetrzepać”

  „Zero tolerancji dla tej szczurzej sekty izraelskiej, ZERO TOLERANCJI, należy ich tak samo traktować wrogo, jak oni inne kultury i inne nacje!!!! Ząb za ząb !!!”

  „Coraz trudniej nie być antysemitą. Rząd Izraela zainteresowany jest wywoływaniem wojen na Bliskim Wschodzie. Izrael, pod rządami Netanjahu, przekształca się obóz wojskowy usytuowany na wrogim terenie. Izraelczycy budują mury oddzielające ich od świata. ”

  „Żmijowe plemię coraz mniej ludzi na świecie lubi izraelczyków.”

  „Oj, zbliża się nieuchronnie ostateczne rozwiązanie i zagłada kwestii izraela!”

  „Rosja zajęła Krym ale nie morduje dzieci jak to robi reżim Izraela zabijając dzieci rzucających w okupantów kamieniami , Oczekujemy sankcji dla Izraela!!

  „judenbanditen”

  Dzis kumpel to wszystko zbiera i tlumaczy, mi sie juz nie chce.

 93. pitekantrop

  Linki są również dla ciebie

  „https://photos.app.goo.gl/9zkLeHnRw1v5VE9U6
  „https://photos.app.goo.gl/fYCbbxnMFqRLE4Fj9

 94. @basia.n

  „na trawe zielona wytrysnal mozg dziecka.
  To nie surrealizm. To dusza niemiecka.
  Ponura zagadka. Przedsmiertny krzyk!
  Te same rece: „Kleine nachtmusik”.

 95. @basia.n

  „https://photos.app.goo.gl/9zkLeHnRw1v5VE9U6”

  Pieknie i serdecznie dziekuje. Oczywiscie widzialem nieraz.

 96. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 22:50

  Nie wierzę w dobre intencje Hamas. Po prostu nie wierzę.
  A kiedy czytam komentarze,które zacytowałeś,to myślę tylko – jakim potworem trzeba być,żeby coś takiego pisać.
  Okropne,że jest to bezkarne.

 97. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 22:52

  No wiem !

 98. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 22:55

  Ale czy widziałeś Panoramę Rubinsteina ?

 99. @@zabka, @Wiesiek59, @tejot

  Dla sympatycznej niewatpliwie Pani Zabki i dla sympatycznego Pana Wieska – pucio, pucio:

  https://tinyurl.com/ycqe7vwh

  Ale sie wowczas cieszono!

 100. @basia.n

  Widzialem – ale tylko raz. Dosc dawno.

 101. pitekantrop
  4 sierpnia o godz. 23:06

  Dla mnie było to bardzo szczególne miejsce. I obiecałam sobie,że wrócę,ale wówczas już tylko indywidualnie. Przewodnik obiecał,że pokaże mi Miasto bez pospiechu .

 102. @@zabka, @Wiesiek59, @tejot

  Dla sympatycznej niewatpliwie Pani Zabki i dla sympatycznego Pana Wieska – pucio, pucio:

  @@zabka, @Wiesiek59, @tejot

  Dla sympatycznej niewatpliwie Pani Zabki i dla sympatycznego Pana Wieska – pucio, pucio:

  https://tinyurl.com/ycgxem92

  Ale sie wowczas cieszono! Ale byla wielka radosc – 31 kwietnia 1967!

 103. @@zabka, @Wiesiek59, @tejot

  Dla sympatycznej niewatpliwie Pani Zabki i dla sympatycznego Pana Wieska – pucio, pucio:

  Mialy bic piramidy z zydowskich czaszek. Nikt nawet nie ukrywal ludobojczych zamiarow:

  https://tinyurl.com/y7e55jts

  Ale sie wowczas cieszono! Ale byla wielka radosc – 6 czerwca, 1967.

  A „Zolmierz Wolnosci” jak sie cieszyl!

 104. O powstaniu warszawskim powiedziano i napisano juz wiele ale aspect
  ukrainski jakos sie w nim pomija tak bylo w PRL-u i tak jest teraz.

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/1523-udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego

 105. To katolicki wehrmacht wspierany przez papieża Piusa XII zgotował mieszkańcom Warszawy taki los. W ramach Gott mit uns ! Nie lękajmy się identyfikować oprawców. Dzisiaj takie pogromy urządzają jankesi i Izraelici w Syrii i w innych krajach. W ich wykonaniu metody III Rzeszy walki z komunizmem są wiecznie żywe. Tak sobie myślę ,że gdzie doktryna Watykanu i Izraela wspieranego przez jankesów tam masakra. Izrael tylko dla Żydów to nowe Drang nach Osten ! jako przestrzeń życiowa.

 106. Organizacja Powstania Warszawskiego przypomina organizację lotu do Smoleńska z pobudek rusofobicznych. Skutki tragiczne. A obnoszenie się z heroizmem jest poniżej pasa. Takie 27:1. Cel uświęca środki. Gdy płonie las nie szkoda róż. Prezydent Czechosłowacji Hacha wobec przewagi wroga poddał państwo. Czeski błąd czy rozsądek polityczny. Zbrodniarze w Londynie ludnością cywilną zastąpili wojskowych poddanych po agresji Gruzina 17 września. Tzw.Alianci oddali Polskę w łapy gruzińskiego komunizmu w ramach coś za coś jak dzisiejsze Kosowo,część Cypru,Wzgórza Golan czy część Jerozolimy. Takie machniom. Tak sobie myślę kiedy katolicki wehrmacht zostanie zaliczony do tzw. wyklętych wszak walczył z komunizmem imając się wszelkich sposobów. I miał poparcie Watykanu.

 107. I przyszła Armia Czerwona wynajęta w Teheranie i Jałcie goniąc przebranych katolików jak kiedyś Jagiełło pod Grunwaldem. A ludzie normalni zajęli się odbudową kraju co Kaczyński nazywa kolaboracją z okupantem. Bo Polski nie było a poczęty został bliżniaczo w strachu przed łapanką. To demograficzny cios poniżej pasa. Potem przymusowy doktorat. Tak sobie myślę,że w PRL normalni ludzie byli normalni. Po obaleniu tzw.komuny wielu odbiło i zeszli na poziom pomroczności politycznej. Żadnego pomysłu na świeckie państwo a KK milczy jak w czasie okupacji.

 108. Hasło Konstytucja działa na pisowski elektorat jak płachta na byka. Tak sobie myślę,że to odruch Pawłowa.

 109. Na przestrzeni ostatnich 300 lat tylko Romanowi Dmowskiemu i endecji udało się przełamać ten kult „czynu” i prowadzić racjonalną politykę, kierującą się racją stanu. Dlatego tej racjonalnej tradycji politycznej nie pozwolono się odbudować po 1989 roku, nad czym zgodnie pracowali Michnik i Kaczyńscy. Została ona zakrzyczana przez rodzimych pogrobowców insurekcjonizmu, zwyzywana od „agentów” i „zdrajców”. I tutaj wchodzi do gry drugi powód: żaden ze znaczących zewnętrznych graczy politycznych nie był zainteresowany odbudową racjonalnego polskiego myślenia politycznego. Czy wierzy Pan, że CIA i wywiady innych krajów zachodnich w l. 1944-1989 po to inwestowały pieniądze w opozycję antykomunistyczną, aby wyrosła z niej racjonalna polska klasa polityczna, stojąca na straży polskich interesów? Odpowiedź na to pytanie objaśnia zasadniczy podział sceny politycznej, konstytuujący istotę sporu współczesnej Polski: na tych, którzy słuchają Berlina i na tych, którzy słuchają Waszyngtonu.

  Słowem, siły i rodzime i zagraniczne były zainteresowane utopieniem tradycji endeckiej, a naród pozbawiony przez kilkadziesiąt lat własnych elit okazał się łatwą ofiarą, niczym antylopa ze złamaną nogą dla doświadczonych lwów. Skutek jest taki, że dziś w Polsce nawet hasła patriotyczne powtarzane są w zagranicznym interesie. W filmie „Ubu król” manifestanci popierający rewolucję niosą charakterystyczny transparent: „Obce mocarstwa gwarancją naszej niepodległości”. Czy to nie jest credo elit post-solidarnościowych?
  https://kresy.pl/publicystyka/w-polsce-nawet-hasla-patriotyczne-powtarzane-sa-w-zagranicznym-interesie/
  ===========

  Jest jeszcze gorzej.
  Po roku 1989 zainstalowano u nas klasę polityczną służącą obcej, nie polskiej racji stanu.
  Podmieniono elity pragmatyczne, racjonalne, na lokajskie.
  Bez stworzenia nowych- a na to się nie zanosi, Polska będzie jedynie zasobem w cudzym bilansie.

 110. Słowem, siły i rodzime i zagraniczne były zainteresowane utopieniem tradycji endeckiej, a naród pozbawiony przez kilkadziesiąt lat własnych elit okazał się łatwą ofiarą, niczym antylopa ze złamaną nogą dla doświadczonych lwów. Skutek jest taki, że dziś w Polsce nawet hasła patriotyczne powtarzane są w zagranicznym interesie. W filmie „Ubu król” manifestanci popierający rewolucję niosą charakterystyczny transparent: „Obce mocarstwa gwarancją naszej niepodległości”. Czy to nie jest credo elit post-solidarnościowych?
  https://kresy.pl/publicystyka/w-polsce-nawet-hasla-patriotyczne-powtarzane-sa-w-zagranicznym-interesie/
  ===========
  Jest jeszcze gorzej.
  Po roku 1989 zainstalowano u nas klasę polityczną służącą obcej, nie polskiej racji stanu.
  Podmieniono elity pragmatyczne, racjonalne, na lokajskie.
  Bez stworzenia nowych- a na to się nie zanosi, Polska będzie jedynie zasobem w cudzym bilansie.

 111. Czy wierzy Pan, że CIA i wywiady innych krajów zachodnich w l. 1944-1989 po to inwestowały pieniądze w opozycję antykomunistyczną, aby wyrosła z niej racjonalna polska klasa polityczna, stojąca na straży polskich interesów? Odpowiedź na to pytanie objaśnia zasadniczy podział sceny politycznej, konstytuujący istotę sporu współczesnej Polski: na tych, którzy słuchają Berlina i na tych, którzy słuchają Waszyngtonu.
  =======

  święte słowa……

 112. Państwo narodowe opodatkowuje własnych obywateli; imperium opodatkowuje inne państwa narodowe. Historia imperiów, od hellenistycznego i rzymskiego po osmańsko-tureckie i brytyjskie, poucza nas, że ekonomicznym fundamentem każdego bez wyjątku imperium jest opodatkowanie innych narodów. Zdolność imperium do narzucania podatków zawsze opiera się na lepszej i silniejszej gospodarce, a w konsekwencji – na lepszym i silniejszym wojsku. Część podatków ściąganych od poddanych szła na podnoszenie stopy życiowej obywateli imperium; część zaś służyła dalszemu wzmacnianiu dominancji militarnej niezbędnej do egzekwowania owych podatków.
  https://marucha.wordpress.com/2011/11/05/iranska-gielda-naftowa-prawdziwy-powod-ataku-na-iran/
  ================

  świetny wykład.

 113. Premier Morawiecki ,mój ulubieniec na żywo w TVP SPORT ( trwał I Etap Tour de Pologne ) .
  Ten wyścig jest manifestacją 100 lecia Niepodległości , 50 stacji telewizyjnych prowadzi relacje w całym świecie a on ( dziś ! ) prowadzi śladami św Jana Pawła II i … cudu n/Wisłą .
  Życzeniem Morawieckiego było wręczenie zwycięzcy na zakończenie wyścigu statuetki z Wieliczki z napisem NIEPODLEGŁA ,
  Polak musi zwyciężyć w Krakowie !!
  Przy tej okazji gaworzył na inne tematy i to też była ilustracja „CIOS PONIŻEJ PASA !

 114. olé przodkowie moi! Szmalcownicy.
  -Pooburzaj sie wino Zydow za, ze jedna grupa Arabow zaszlachtowala druga grupe Arabow:
  zabka konajaca, 7:38, odziedziczyla wech i wzrok po szmalcownikach.
  Niestety nie te czasy, chociaz kanalie trzymaja sie dobrze.

  „… jakim potworem trzeba być,żeby coś takiego pisać.
  Okropne,że jest to bezkarne.”

 115. …jakim potworem trzeba być żeby cos takiego pisać…
  Mój tato pierwsze buty dostał na swoje ósme urodziny. Do tego czasu biegał boso. Stawiał te buty przy łóżku tak żeby je zobaczyć – jak tylko otworzy oczy.

 116. …jakim potworem trzeba być żeby cos takiego pisać…
  Skok przez płot okazał się pechowy w skutkach, nóż który chłopiec nosił w kieszeni wbił mu się w pachwinę. Jego kolega dawno uciekł na widok krwi i dopiero sąsiad znalazł ranne dziecko. Interwencja lekarzy była konieczna, a szpital znajdował sie w odległym powiatowym mieście. W ten sposób, mój ojciec po raz pierwszy w życiu jechał pociągiem.

 117. „…@ Ozzy, o ile wiem, jest aktywnym członkiem żydowskiej wspólnoty wyznaniowej… przypadkowo przeczytane na sąsiednim blogu podczas przypadkowego pobytu.
  I teraz – czy @ozzy występuje tu prywatnie czy tez łączy przyjemne z pożytecznym i odwala służbową robotę na rzecz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej? Tą robotą jest demaskowanie potomków szmalcowników do 10-tego pokolenia. Czy w ślad za tym idzie fizyczna likwidacja kanalii, czy mam się zacząć bać? uważaj sobie ozzy, potem może być za póżno
  https://www.youtube.com/watch?v=Cu8qsC1WLiE

 118. tejot
  4 sierpnia o godz. 16:11
  Przewijaj, szkoda czasu, oni nic ciekawego nie piszą. Oni tym pisaniem chcą się dowartościować i wydaje im się że światu pokazują swa mądrość. Ale to tylko im się tak wydaje. To że psują blog jest oczywistością. Blog miał być polityczny głównie dotyczący bieżącej polityki, a zobacz o czym oni piszą? Jedyną rozsądną działalnością jest nie karmienia idiotów tu piszących – niestety ludzie nie słuchają i nie są konsekwentni.

 119. Jak to jest że rolnikowi płacą za kilogram wiśni 80 groszy, a sami sprzedają po 10 złotych. Nie płacą przy tym podatków a forsę transferują na Cypr? http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23747979,uokik-idzie-na-wojne-z-firmami-wykorzystujacymi-rolnikow-ktore.html#Z_BoxBizLinkImg
  Obudzili się i będą dochodzić. Do niczego nie dojadą, bo o to chodziło przecież w skolonizowaniu Polski i wydojenie z niej wszystkiego. I przebiega to sprawnie. Czaruję ludzi wolnością, niepodległością i innymi bzdurami, aby zatuszować prawdę o wyzysku, oszustwie i niszczeniu.
  Wielu tego chciało, to ma. To efekt bandyckiego neoliberalizmu i grabieżczej polityki USA.

 120. na wszelki wypadek będę się tu meldować codziennie na znak że żyję. I zniszczę twardy dysk ze starego komputera i tak nie ma z niego pożytku.
  A jak @Guzdra nadal będzie przyjacielsko nastawiony to jeszcze pouczy mnie jak się kamuflować.

 121. basia.n
  4 sierpnia o godz. 22:57
  Nikt Ci nie każe wierzyć w Hamas. Nikogo to nie interesuje. Hamas stanowi czyn rozpaczy zabijanych i eksterminowanych Palestyńczyków z ich ziemi, domów i z dorobku wielu wieków. Bronią się przed ludobójstwem, zbrodnią, unicestwieniem, i apartheidem. Także przed takimi humanistami jak Ty. Na nieszczęście nie jesteś sama.

 122. @Symetryczny

  „Jak to jest że rolnikowi płacą za kilogram wiśni 80 groszy, a sami sprzedają po 10 złotych. Nie płacą przy tym podatków a forsę transferują na Cypr? ”

  Dziwna sprawa. Ja mysle, ze to oczywista wina w pierwszym rzedzie Sorosa i Szechtera a w drugim rzedzie wina Rotszylda ktory do Szechtera zadzwonil i tak mu kazal zrobic, na zgube chrzescijanskiego narodu.

  Najdziwniejsze, ze ci faceci, co jakoby musza sprzedawac kilogram wisni po 80 groszy – nie wpadna na pomysl, zeby sprzedawac bezposrednio odbiorcom. Sprzedaz przydrozna, sklepik internetowy, powolanie do zycia jakiejs spoldzielni, ktora by poprowadzila normalny, fizyczny sklep…

  Nie wolno jednak przeszkadzac zagranicznym marketom w nakrecaniu trylionowych zyskow i wywozeniu ich na Cypr. Za kazdym rolnikiem zmuszanym do sprzedawania wisni po 80 gr stoi jakis Cukierberg czy inny Rapaport z naganem w dloni, przystawia rolnikowi nagan do glowy i zmusza biednego rolnika, zeby sprzedawal wlasnie po 80 gr. Inaczej nie wolno bo zastrzela.

 123. @maciek.g
  Specjalnie dla ciebie polityka i krew.
  https://www.yahoo.com/news/venezuelan-president-speech-cut-short-panic-224840380.html?soc_trk=gcm&soc_src=69f70237-124f-3ea9-acd0-fc922af945e2&.tsrc=notification-brknews
  Czyli tak jak przewidywał niezmordowany Wiesiek.
  Ps.jak piszę o wydarzeniach na świecie nikogo to nie interesuje. Pyskówki – jak najbardziej.

 124. SŁOWIANIN STANISŁAW
  5 sierpnia o godz. 5:28
  Warto pamiętać, że w czasie gdy Stalin anektował 17 września nasze ukraińskie rubieże, nikt z zachodnich sojuszników nie zaprotestował. Ani jednym słowem. Część się poddała, wielu pierzchło przez Zaleszczyki. Szkoda, że nie na zawsze.

 125. SŁOWIANIN STANISŁAW
  5 sierpnia o godz. 5:28
  Piszesz bzdurę i jak mczytam zupełnie nie znasz faktów na temat.
  „Organizacja Powstania Warszawskiego przypomina organizację lotu do Smoleńska z pobudek rusofobicznych.”
  Pisałem już wielokrotnie dlaczego mimo wcześniejszych decyzji o rezygnacji z powstania zdecydowano na jego wybuch. tak proszę Pana powstania miało nie być i broń z Warszawy była wywożona.
  Główna przyczyna wybuchu była pogłoska zrobienia z Warszawy twierdzy i wezwanie ludności od budowy umocnień. Druga sprawą był komplety brak prawdziwych informacji o sytuacji na frontach II wojny i
  informacji że sprzymierzeni nie przyjdą z pomocą powstaniu. (tę informacje przywiózł Jeziorański , niestety zbyt późno, rozkazy zostały wydane). Trzecią sprawa była obawa o samorzutny niekontrolowany wybuch powstania (ludzie rwali się do walki, a zrzucane ulotki przez Rosjan jeszcze podgrzewały). Przywódcy zdawali sobie sprawę z tego ż Rosjanie mogą nie chcieć pomóc co było skazaniem powstania na klęskę (to zresztą się stało). Pojawienie sie czołgów Rosyjskich na Pradze było czynnikiem decydującym o przegłosowaniu wniosku o powstaniu. Monter sprawdził i faktycznie były, ale to był tylko daleki zwiad i siły faktyczne były bardzo daleko , a więc o ataku w najbliższych dniach ie było mowy, a tymczasem z założenia Powstanie miało trwać parę dni i uniemożliwić , lub bardzo utrudnić Niemcom obronę miasta, atakującym Sowietom. Nie wiem jak sobie wyobrażasz powstanie przeciw ZSRR – czyli powstańcy sami wyzwalają miasto i ściągają rząd z Londynu tworzą precedens? przecież to mrzonki idioty. Broni jak kot napłakał , przewago ogromna po stronie Niemców i wy kupujecie takie bzdury.

 126. pitekantrop
  5 sierpnia o godz. 10:44

  Pikuś, kompletnie nie znasz realiów prawnych w Polsce.
  Handel uliczny bez zezwoleń, papierologii, w Polsce jest zakazany.
  Nie możesz o , tak sobie, rozstawić straganu i sprzedawać to co zebrałeś na działce czy plantacji, bo zostaniesz ukarany.
  Bez kasy fiskalnej, ksiąg, się nie da.

  Od reformy Wilczka odeszliśmy bardzo daleko.

  Swego czasu pisałem, że Ukraina po dopuszczeniu jej do wspólnego europejskiego rynku, bedzie naszym konkurentem w wielu segmentach.
  Nie leży w interesie gospodarczym Polski, na to pozwolić.
  Cóż, względy polityczne przeważyły.
  Zaczniemy być zalewani ukraińską produkcją rolną, wspierana przez polskie fundusze- żeby było śmieszniej.
  Plajta polskich rolników nie obchodzi nikogo.

 127. @Symetryczny

  ” Hamas stanowi czyn rozpaczy zabijanych i eksterminowanych Palestyńczyków z ich ziemi, domów i z dorobku wielu wieków”

  Dziwna sprawa – bo granica ze strefa Gazy, gdzie rzadzi Hamas jest ta sama od 1948-go roku. Od siedemdziesieciu lat. Od siedemdziesieciu lat nikt jako zywo nie mial okazji „eksterminowac” taz zwanych „Palestynczykow” „z ich ziemi, domów i z dorobku wielu wieków” – bo ich „domy” i cala reszta znajduja sie po drugiej stronie granicy, gdzie nie ma ani jednego Zyda,

  Jeszcze dziwniejsze – ze jak ukochany przez spora czesc polskiej opinii publicznej Hamas zaczyna walic raietami w paskudnych syjonistow, zeby „likwidowac” jak najwieksza ilosc duzych i malych syjonistow, ilu sie da – to te wstretne syjonisty niechrzczone, zamiast sie grzecznie ustawic – to sie, dranie jedne, bronia! I bezczelnie strzelaja do Walecznych Rycerzy Islamu! A to jest przeciez Faszyzm, Nazism, Apartheid oraz Zwierzecy Antypolonizm! Przeciez Prawa Czlowieka zawieraja oczywiste prawo do walenia w syjonistow rakietami typu GRAD.

  Powinie sie chyba Symetryczny z kolesiami postarac – na poczatek zeby zerwac stosunki ze slym i niedobrym Syjonistycznym Tworem. I podpisac Uklad o Przyjazni, Wspolpracy i Pomocy Wzajemnej z Hamasem. Goraco zachecam.

 128. @żabka konająca

  Jeśli nie dbasz o swoje dane osobowe to wyrzuć stary dysk.
  Typowe zacieranie plików operacją delete windowsowych systemach operacyjnych polega na zmianie pierwszego znaku nazwy pliku. Dla średniego specjalisty to nie jest przeszkoda. Jeśli gdziekolwiek na starym dysku jest numer konta bankowego aktualny mimo starości, to możesz stać się łatwą ofiarą dowcipnisia lub bardzo wyspecjalizowanego złodzieja.

  Minimalny wysiłek jaki należy wykonać, to zastosować specjalny program rodzaju wipe zamieniający wszystkie znaki na cyfrę 0 ( zero ).

  Co do kamuflażu. Prawie wszyscy zwykli ( ha! ha! ) goście forów internetowych zwracają uwagę na zmianę cudzego przydomka ( loginu ) i bardzo to przeżywają. Po czym ogłaszają truizm styl to człowiek.

  Przyjmij do decyzyjnej wiadomości, że pod każdym przydomkiem będziesz atakowana przez megalomanów, nudziarzy i paranoików nawet jeśli wspaniale opanowałaś mimikrę.

  Są osoby które, gdy nie wiedzą co zrobić ze swoim nudnym życiem, to przestawiają meble. A nawet młodym zdarza się wstawić ładowarkę komórki do zakamarka lodówki i jest spory kłopot zanim ją znajdzie. Bo tylko bardzo zdeterminowani znudzeni przestawiają lodówkę.

  Nie zajmuj się starym komputerem, nie zajmuj się swoim przydomkiem a bez względu na listę dotychczasowych lektur przeczytaj poemat prozą o poczuciu braku rzeczywistości o nazwie Pani Bovary.

  Budzi się. Ten sam sufit. Ta sama kołdra. Ten sam mąż. Ten sam nieznośny sąsiad.

  Masakra!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=qh0Ep-e9X3o

  On czeka na chwilę, gdy ty go będziesz leczyć i cywilizować, bo jemu się nudzi jeszcze bardziej niż tobie.

 129. Hamas, to takie tamtejsze AK….

  I w tym momencie widzimy prawdziwy obraz sytuacji.

  Niektóre ruchy wyzwoleńcze czy niepodległościowe, powstają oddolnie, samorzutnie.
  Niektóre znajdują bogatych sponsorów.
  Niektórym, przykłada się łatkę terrorystów, i już można bezkarnie eksterminować….

  Terroryzm jest bronią słabych.
  Ale lemingi zachodnie bardzo rzadko wnikają w to, o co tym terrorystom chodzi….

 130. @Wiesiek59

  „Handel uliczny bez zezwoleń, papierologii, w Polsce jest zakazany.
  Nie możesz o , tak sobie, rozstawić straganu”

  Alez ja rozumiem, ze handel przydrozny jest zakazany, zalozyc spoldzielnie czy zrzucic sie i zalozyc normalny sklep to tez nie wolno, calkiem zakazane sa sklepy internetowe – chyba, ze ktos ma odpowiednie zezwolenie z Naczelnego rabinatu „Gazety Wyborczej”, scisle tajny kod cyfrowy od Sorosa oraz pieczatke wystawiona przez Gmine.

  Jesli to wszystko posiada – to Panstwowa Inspekcja Handlu Detalicznego zezwoli mu na to, aby spychaczami rozjechal spokojne domy polskich rolnikow i na ich miejscu postawil megamarket. Oczywiscie takie zezwolenia i te kody cyfrowe od Sorosa posiadaja wylacznie wszelakie Rappaporty i Cukierbergi, ktore korzystajac ze swojej uprzywilejowanej pozycji ciagna jak pijawki zywa krew polskiego rolnika i konsumenta, po czym wywoza tryliony eurosow zysku na Cypr i do NYC.

  „Bez kasy fiskalnej, ksiąg, się nie da.”

  No wlasnie. A prowadzic ksiegi – to tez przywilej zastrzezony dla takich Wrogow Narodu, ktorzy maja te kartke z kodem cyfrowym od Sorosa i dpowiednie zezwolenie z Naczelnego rabinatu „Gazety Wyborczej”. Nikomu innemu nie wolno. I dlatego wstretne, koszerne markety wywoza tryliony eurosow zysku. A potem za ten zysk z wyzysku czy tez wyzysk z zysku kupowane sa kolejne, smiercionosne antyrakiety „Zelazna Kopula”.

 131. Z dystansu
  4 sierpnia o godz. 20:37
  tejot
  To jest sens trolizmu,
  prowokowanie, obrażanie ludzi , aby wciągnąć ich w bezensowną wymianę zdań i tym sposobem rozwalić blog i albo skompromitować , albo przynajmniej zniechęcić uczestników blogu.

  Mój komentarz
  Niestety, tak to działa.
  Pzdr, TJ

 132. żabka konająca
  5 sierpnia o godz. 10:48

  Już w grudniu 2015 roku, gdy koalicja opozycyjna – Komitet Jedności Demokratycznej (znany powszechnie jako MUD) odniósł zwycięstwo, zyskując dwie trzecie miejsc w Zgromadzeniu Narodowym, Zachód miał nadzieję na zmianę rządów w kraju. Spodziewano się, że jej kandydat wygra wybory prezydenckie z łatwością.
  Jednak wenezuelski marksista okazał się bardziej przebiegły i na rok przed planowaną elekcją prezydencką, w wyborach gubernatorskich w 2017 roku, obsadził swoimi ludźmi 18 z 23 stanowisk.

  Analitycy zadają sobie pytanie, dlaczego opozycja nie była w stanie wykorzystać ogromnej niepopularności rządu?

  Czyli tam jest bardzo niejasna sytuacja i ten zamach trochę dziwny (2 drony wyładowane materiałem detonującym i klops)

  A Wiesiek niestety przepisuje bezmyślnie sensacje i jest kompletnie niewiarygodny w tym co wypisuje.

 133. @Symetryczny 9:42, dobrze że o tym napisałeś. O pozorach człowieczeństwa, mnie też oburza nieczułość wobec oczywistej ludzkiej tragedii i jednoczesne pozowanie na uduchowioną artystkę.

 134. Fajnie, ze coraz wiecej piszacych tutaj Polakow-internatow juz nawet nie probuje sciemniac, tylko otwarcie wielbi i gloryfikuje Hamas.

  @Wiesiek59 – „Hamas, to takie tamtejsze AK….”

  @Symetryczny – „. Hamas stanowi czyn rozpaczy zabijanych i eksterminowanych Palestyńczyków z ich ziemi, domów i z dorobku wielu wieków. Bronią się przed ludobójstwem, zbrodnią, unicestwieniem, i apartheidem.”

  Polska jest krajem, z ktorego kazdego i wszystkich Zydow, ktorzy sie nie zalapali na oblana benzyna stodole i nie zostali wymordowani w kolejnych pogromach, wypedzono najpierw w ramach pogromow powojennych – a potem w ramach kolejnych czystek etnicznych. Az pozostal kraj calkowicie judenrein, jak na imieninach u Adolfa.

  Fajnie, ze coraz wiecej Polakow-internatow juz nawet nie probuje sciemniac, tylko otwarcie wielbi i gloryfikuje Hamas. Piszcie, panie i Panowie – aby jak najwiecej. Fajnie, ze tak starannie tworzycie wasz zbiorowy autoportret.

 135. to ty tak myślisz, maciek.g
  a ja idę spać.

 136. @zabka

  „zy zy @ozzy występuje tu prywatnie czy tez łączy przyjemne z pożytecznym i odwala służbową robotę na rzecz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej?

  Ciekawe zagadnienie.

  A jezeli – zalozmy – ze „@ozzy odwala służbową robotę na rzecz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej” – to co mu mozesz zrobic? Nawet z kumplami?

  Zadzwonic do Komitetu?

  „Halo, halo, czy to Komitet Dzielnicowy? (Towarzyszu, u nas w Instytucie jest taki jeden, trzeba z nim w koncu Zrobic Porzadek”)

  Jakos nie jarzysz, Zatroskana Obywatelko, ze jak sie kogos dawno temu Wyczyscilo Etnicznie – to potem mozna mu co najwyzej naskoczyc.

  Znaczy na czubek.

 137. @zabka

  „Czy w ślad za tym idzie fizyczna likwidacja kanalii, ”

  Ktos ci grozil? Ktos stosowal grozby karalne pod twoim adresem?

  Czy tez usilujesz dyskredytowac nielubiane osoby za pomoca wyssanych z paluszka insynuacji?

 138. panie szanowny, pan też straszysz? Piszemy, ponieważ takie są nasze opinie i wiedza; jeśli dowiemy się więcej i będzie to przekonywujące wtedy zmienimy zdanie. Proszę nie łączyć obecnej polityki Izraela z zagładą Żydów w czasie IIWŚ. Nie macie monopolu na bezkarność dlatego że wasz naród był poddany eksterminacji, wręcz przeciwnie – tragiczne i nieludzkie doświadczenia powinny was uczynić bardziej wrażliwymi na krzywdę i cierpienie.

 139. wiesiek59

  „Plajta polskich rolników nie obchodzi nikogo.”

  Nieprecyzyjnie się wyraziłeś.
  Trudno bowiem wymagać od podzielonego interesami społeczeństwa by się rozczulało nad dolą chłopa jak w bohaterowie literatury pozytywistycznej.

  Obiektywnie ujmując to sytuacja na wsi powinna interesować żywo rząd, bo bez chłopskich głosow go po prostu nie będzie. Tak więc realna pomoc chłopom jest w jego interesie. Pisząc „realna” mam na myśli taką by gospodarstwa nie upadały.

  Zresztą to nie idzie tylko o chłopów. Dziś Tygodnik Rolniczy informuje, że na skutek suszy ceny pszenicy na giełdach europejskich a w ślad za tym w skupie krajowym poszybowały w górę. Nie trzeba dużej wyobraźni by dostrzec polityczne konsekwencje tej sytuacji – już jesienią.

 140. Upały.

 141. wystarczy że pan szanowny połączył mój nick z określeniem k a n a l i a

 142. Biskupi z Polski przebaczyli Niemcom. Kaczyński nie przebacza Gruzinom za zbrodnie ich guru, choć toleruje bliżniacze sąsiedztwo ich pomników w przestrzeni publicznej Tbilisi. Prawica ma problem co lepsze Generalna Gubernia czy tzw. sowiecka okupacja Gruzina z wąsami. Na zlecenie jankesów. Tak sobie myślę czy będą reparacje wojenne od Gruzji i Watykanu za kolaborację z III Rzeszą i teherańską kolonizację.

 143. Guzdra – w samo sedno. Dobranoc.

 144. @zabka

  „panie szanowny, pan też straszysz?”

  Insynuacja tylez obrzydliwa co bezpodstawna. Pomowienie. Proba wmanipulowania nielubianego adwersarza w odpowiedzialnosc karna za przypisywane mu pogrozki czy grozby karalne – tyle, ze oskarzenia w calosci wyssane z palca.

  „. Proszę nie łączyć obecnej polityki Izraela z zagładą Żydów w czasie IIWŚ. ”

  Nie podoba ci sie „obecna polityka Izraela”? No to masz problem. Twoj prezydent (Trump) wlasnie przeniosl ambasade USA do Jerozolimy. Twoj Kongres wlasnie uchwalil te przenosiny – a prezydent Trum posluchal Kongresu.

  Administracja twojego prezydenta wlasnie obciela o polowe finansowe przelewy dla tzw „Palestynczykow”, Stany Zjednoczone wlasnie wystąpiły Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych.

  W Polsce przez jakis czas usilowano zastraszac odpowiedzialnoscia karna za rzekome „antypolskie” wypowiedzi na calym globie ziemskim, twoj ziomal @Wiesiek nawet tutaj straszyl, jak komandosi przywioza w workach dziennikarzy z Argentyny. Przypomniec si jak to sie skonczylo? Nie pamietasz? Skonczylo sie Wielkim Zwyciestwem. Znaczy Zwyciestwem Moralnym:

  „Uchyla … artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.”

  „Nie macie monopolu na bezkarność”

  Jakos ciagle nie kumasz, ze nie ty wymierzasz kary i nie ty stanowisz prawo. Tak, gdzie sie zalapalas na zielona karte – prawo stanowi Kongres Stanow Zjednoczonych. Ludziki, co nie pamietaja, ze przysiegli wiernosc i posluszenstwo Stanom Zjednoczonym (a nie Hamasowi) rzeczywiscie nie maja licencji na bezkarnosc.

 145. @zabka

  „wystarczy że pan szanowny połączył mój nick z określeniem k a n a l i a”

  Kolejna wyssana z palca insynuacja. Ale probuj, probuj…

 146. Starzeję się i ( między innymi ) nadaję ciągowi wyrazów zły szyk.

  Napisałem
  poczuciu braku rzeczywistości
  a za poprawne uważam ( jednak też mi się nie podoba )
  braku poczucia rzeczywistości

  Chodzi tu co przeżywają dziewczynki tęskniąc za prawdziwą miłością.

  Kura ucieka prze kogutem i nie wie czy on ją goni bo kocha, czy tylko dla jaj.

  Reagowanie z udziałem osobistego honoru na działanie schizofrenika uważam za popularną rozrywkę. Pot wariatki – pot wariata – jest bardziej kleisty niż jakikolwiek klej kupowany w sklepie. Chonor każe się bronić i skrobać na ekranie komputera osobistego.

  Powiedz: Chłop od obory przeżyję, ale jakiś taki to nie daruję!

 147. @guzdra, @zabka

  Wybitne osiagniecia uczonych z Krajow Zaprzyjaznionych:

  „Szef irańskiego departamentu obrony cywilnej, generał brygady Gholam Reza Jalali oskarżył Izrael o zmiany klimatyczne w Iranie. … Jak powiedział, kilka irańskich ośrodków naukowych potwierdziło, że niekorzystne zmiany klimatyczne w kraju są spowodowane obcą ingerencją. … Połączone grupy z Izraela i jeszcze jednego sąsiedniego państwa pozbawiają wilgoci chmury, które nadciągają nad Iran. Ponadto mamy do czynienia z licznymi przypadkami kradzieży śniegu i chmur – dodał wojskowy, którego cytuje Tasnim. … Jalali twierdzi, że badania, w ramach których eksperci przez cztery lata analizowali klimat na obszarze od Afganistanu do Morza Śródziemnego, potwierdzają jego teorię. Wynika z nich, że w całym regionie, z wyjątkiem Iranu, góry powyżej 2200 metrów były pokryte „

 148. maciek.g
  5 sierpnia o godz. 11:15

  Moja wiarygodność, jest moją prywatną sprawą.

  Natomiast zarzucanie mi bezmyślności, jest insynuacją.
  Fakty czy opinie które podaję, można zweryfikować w różnych źródłach.
  Natomiast lemingom którzy mają bezmyślnie podążać za stadem, przykrość może sprawiać weryfikacja własnych osądów.
  Przykro mi że powoduję taki dysonans poznawczy….

 149. @guzdra, @zabka

  Wybitne osiagniecia uczonych z Krajow Zaprzyjaznionych:

  „Szef Obrony Cywilnej Iranu Gholam Reza Jalali stwierdził, że do suszy w jego państwie przyczynia się „wyciąganie” wody z chmur przez Izrael.
  Wojskowy podczas konferencji rolnej w Teheranie miał stwierdzić, że Izrael wespół z jednym z krajów sąsiadujących „wyciągają” wodę z chmur, które przechodzą później nad Iranem –
  ,,,
  – Mierzymy się z kradzieżą śniegu i chmur – stwierdził generał Gholam Reza Jalali, powołując się na rzekome badania naukowe, z których miało wynikać, że w regionie od Afganistanu do Morza Śródziemnego na wysokości ok. 2 tys. metrów wszędzie poza Iranem w ciągu ostatnich czterech lat spadł śnieg.”

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/577338,iran-izrael-susza-chmury-snieg-pogoda-konflikt.html

  @Guzdra powinien chyba wziac sie do roboty i podobnie jak uczeni z Krajow Zaprzyjaznionych – ustalic, Czyja to Wina ze panuja upaly i jest susza. Powinien ustalic, Kto za TYM Stoi. I Czyje Interesy sa Realizowane.

 150. @Wiesiek59

  „Moja wiarygodność, jest moją prywatną sprawą.”

  Z „wiarygodnosci” @Wieska59 mozna sie zdrowo posmiac. Czasem, jak @Wiesiek59 cos ..dyknie (nigdy samodzielnie, bo prochu to on nie wymysli, tylko metoda kopiuj-wjkej z neonazistowskich witryn) – to groznie sie robi. Mozna sie zesikac ze smiechu.

 151. Czeski turysta, który akurat w tym czasie znajdował się na plaży, zobaczył niecodzienną sytuację.

  Ekipa filmowa ustawiała aktorów – statystów, którzy odgrywali scenę tonięcia. W grupie aktorów były głównie kobiety z jakimiś tobołkami. Czech całość nagrał telefonem, a film opublikował w serwisie Youtube.

  Jak dotąd dziennikarzom nie udało się odnaleźć osób, które widać na tym filmie i przedstawić informacji, czyja ekipa filmowa nagrywała owe sceny.

  Czy były to jakieś przebitki do wiadomości, a może jakiś film fabularny? Nie wiadomo. Ale samo to, że były tam głównie kobiety, których praktycznie nie ma wśród przybyszów do Europy, wskazuje, że ktoś tak czy inaczej wykorzysta to do proimigranckiej propagandy.

  Niedługo zobaczymy czy materiał pokażą w mainstreamowych mediach, jako obraz tragedii tysięcy „kobiet i dzieci” przybywających wpław do greckich wysp.
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/144947,tak-sie-kreci-fake-newsy
  ==========

  Zdaje się że produkcja WŁASCIWYCH materiałów, to już cały przemysł……
  Manipulacja opinią publiczną, jej dezorientowanie, to standard.

 152. http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/144940,uff-jak-goraco
  ===============

  O próbach i doświadczeniach z manipulacją pogodą….

 153. U @pitekantrop wszystko czego on nie stworzył jest ciemne.

  Kilkakrotnie oskarżałem El Niño o upały. Za trudne dziecko dla niego.

  Ale to nie trafi do nikogo, kto uważa się za boskiego wysłannika, realizującego misję uzdrowienia tego bloga…

 154. zabka k. 10:31

  reprezentuje tylko siebie, chociaz wielu z najblizszego mi zaprzyjaznionego srodowiska podziela calkowicie moje poglady. To tyle w powyzszej sprawie.
  Odpowiem krotko i slowami wielkiego polskiego filozofa Leszka Kolakowskiego (1956)
  „Kiedykolwiek cien antysemityzmu…przemyka przed bramami naszych domow – uwaga! kanalia stoi za rogiem!” Dotyczy to wszystkich przed ktorymi przestrzega
  gosc tego bloga @pitekantrop i tak skrupulatnie sledzi wypowiedzi, komentarze i enuncjacje tych „kanalii” albo jak pisal niegdys znakomity intelektualista, polski patriota i czlowiek lewicy Wladyslaw Bienkowski (1968) tych „elementow zdeprawowanych, ciemnych, czarnosecinnych sil, gotowych pojsc w kazdym kierunku!”
  Pod tymi wypowiedziami tych dwoch polskich patriotow podpisuje sie bez jakichkolwiek zastrzezen.
  Byl „numerus clausus” w czasie przedwojnia. Niejaki Andrzej Werblan z KC ( czerwiec 1968) w „Miesieczniku Literackim” proponowal ustanowienie swoistego „numerus clausus” dla zydowskich komunistow, po wielu latach „antysyjonizm” pozostal ulubionym zajeciem ideologow endekoidalnych.
  Stereotypy rodem z „Der Stürmera”, ktore tu pojawiaja sie na tym blogu sa niczym innym jak labedzi spiew kanalii.

  To tyle. non RSVP.

 155. @gzudra, @Wiesiek59

  ” Za trudne dziecko dla niego.”

  Zamiast tracic czas na przepychanki – Prawdziwi Patrioci (zwlaszcza tacy, co posiadaja Wyzsze Stopnie Naukowe) powinni wspomoc swoich braci w intelekcie – uczonych z Bratniego Iranu. Doktor Nauk Robert Koscielny juz wykonal pierwszy krok w swoim donioslym materiale zalinkowanym przez @Wieska59 powyzej.

  Pora chyba wziac sie do roboty i podobnie jak uczeni z Krajow Zaprzyjaznionych – ustalic, Czyja to Wina ze panuja upaly i jest susza. Powinien ustalic, Kto za TYM Stoi. I Czyje Interesy sa Realizowane!

  „Z kolei w Iraku, Iranie i Syrii niszczący brak opadów wystąpił w 1999 r. W Afganistanie miały miejsce susze w czterech kolejnych latach poprzedzających amerykańską inwazję w 2001 r. Doprowadziło to do zniszczenia gospodarki chłopskiej, powodując powszechny głód, czytamy na stronie Global Research.

  Należy pamiętać, że modyfikacja pogody – zgodnie z raportem końcowym, będącym dokumentem Sił Powietrznych USA AF 2025 – „oferuje wojownikowi szeroki wachlarz możliwych opcji, aby pokonać przeciwnika lub zmusić go do poddania się”. Te „możliwe opcje” to wywoływanie powodzi, huraganów, susz i trzęsień ziemi na obszarze przeciwnika. Dlatego „następnym razem, gdy pojawi się dyskusja na temat globalnych zmian klimatu, być może powinieneś wspomnieć o geoinżynierii i modyfikacji pogody, wiedząc, że tezie o wpływie broni pogodowej na zmiany klimatu daleko do teorii spiskowej”, radził prof. Michel Chossudovsky na stronie Global Research.”

 156. maciek.g, 5 sierpnia, godz.10.55:
  Na temat Powstania myślę podobnie. Są i pozostaną dwie strony medalu: zwycięska, romantyczno-bohaterska, największe przeżycie tych, którzy ocaleli, oraz strona rzeczowa, polityczna i wojskowa, katastrofalna.

 157. @Bar Norte, @jobrave

  Prosba do Sz Panow:

  Mam przed oczami taki oto arcyciekawy artykol:

  „Przemysł stoczniowy może stworzyć 85 tys. nowych miejsc pracy

  Udało się zatrzymać proces degradacji polskiego przemysłu stoczniowego – podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Teraz trwają prace nad tym, by ten sektor zaktywizować.

  Konieczne jest uruchomienie programu dużych zamówień stoczniowych i wsparcie ze strony państwa.
  Pomóc może także konsolidacja sektora i specjalizacja, np. produkcja okrętów dla Marynarki Wojennej – wynika z raportu Instytutu Studiów Wschodnich.
  Wdrożony program naprawczy może skutkować stworzeniem 85 tys. nowych miejsc pracy.
  Przemysł stoczniowy Europy Zachodniej coraz śmielej konkuruje z potentatami z Azji. Polskie stocznie bez długoletnich i dużych kontraktów stopniowo tracą dystans. Obecnie jesteśmy 22. producentem statków na świecie. W 2017 roku polskie stocznie zbudowały 11 statków. ”

  Nie kumam i prosze o pomoc. Jest dobrze („jesteśmy 22. producentem statków na świecie. W 2017 roku polskie stocznie zbudowały 11 statków.”) czy jest tak sobie („Teraz trwają prace nad tym, by ten sektor zaktywizować….Konieczne jest uruchomienie programu dużych zamówień stoczniowych i wsparcie ze strony państwa. … Pomóc może także konsolidacja sektora i specjalizacja, np. produkcja okrętów dla Marynarki Wojennej „)?? Jesli jest dobrze – to czemu potrzebna „aktywizacja” i co to znaczy? Co to znaczy, ze „Udało się zatrzymać proces degradacji polskiego przemysłu stoczniowego”? I jak bedzie przebiegala (baaa-cznosc!!) budowa okretow wojennych dla PMW? Bo ORP „Slazak” to juz chyba prawie gotow?

  Zapytalbym @tejota, bo on taki oblatany w gospodarce – ale chyba jakis uraz do mnie powzial.

 158. @Bar Norte, @jobrave

  Ponawiam prosbe sformulowana powyzej. Oczoplasu mozna dostac:

  http://nf.pl/przedsiebiorca/polski-przemysl-stoczniowy-jest-drugi-w-europie-i-piaty-na-swiecie,,51536,232

  „Polski przemysł stoczniowy jest drugi w Europie i piąty na świecie
  Polski przemysł stoczniowy jest drugi w Europie i piąty na świecie Wikipedia
  Polski przemysł stoczniowy dynamicznie się rozwija. Prywatne firmy są w świetnej kondycji, mają pełny portfel zamówień i z powodzeniem konkurują z gigantami z krajów skandynawskich. Branża szacuje, że tegoroczny wzrost może sięgnąć nawet 10 proc.”

  Znaczy „piaty na swiecie” czy „esteśmy 22. producentem statków na świecie”?? Jesli – cytuje

  „Polski przemysł stoczniowy dynamicznie się rozwija. Prywatne firmy są w świetnej kondycji, mają pełny portfel zamówień i z powodzeniem konkurują z gigantami z krajów skandynawskich”

  to jakim cudem (znowu cytuje)

  „dało się zatrzymać proces degradacji polskiego przemysłu stoczniowego – podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Teraz trwają prace nad tym, by ten sektor zaktywizować. … Konieczne jest uruchomienie programu dużych zamówień stoczniowych i wsparcie ze strony państwa.”

  No i po kiego grzyba ” Konieczne jest uruchomienie programu dużych zamówień stoczniowych i wsparcie ze strony państwa.”

  jezeli

  „”Polski przemysł stoczniowy dynamicznie się rozwija. Prywatne firmy są w świetnej kondycji, mają pełny portfel zamówień i z powodzeniem konkurują z gigantami z krajów skandynawskich”?

  Skomplikowane. Zapytalbym @tejota, bo on taki oblatany w gospodarce – ale chyba jakis uraz do mnie powzial.

 159. ozzy
  5 sierpnia o godz. 12:45
  zabka k. 10:31

  reprezentuje tylko siebie, chociaz wielu z najblizszego mi zaprzyjaznionego srodowiska podziela calkowicie moje poglady. To tyle w powyzszej sprawie.
  Odpowiem krotko i slowami wielkiego polskiego filozofa Leszka Kolakowskiego (1956)
  „Kiedykolwiek cien antysemityzmu…przemyka przed bramami naszych domow – uwaga! kanalia stoi za rogiem!” Dotyczy to wszystkich przed ktorymi przestrzega
  gosc tego bloga @pitekantrop i tak skrupulatnie sledzi wypowiedzi, komentarze i enuncjacje tych „kanalii” .

  Mój komentarz
  Niech śledzi, tylko dlaczego przy tym swoim śledzeniu i cytowaniu kanalii pod byle pretekstem, ni z gruszki nie z pietruszki, opluwa blogowiczów jak leci i pozostałych jak leci – globalnie, en masse przypisując wszystkiom winy i przekonania tych kanalii?
  Pzdr, TJ

 160. pitekantrop

  Niestety nie potrafię odpowiedzieć na powyższe pytania i wątpliwości.
  Po prostu nie mam najmniejszego pojęcia w jakiej sytuacji jest przemysl stoczniowy. Co gorsza doświadczenie mi podpowiada, ze nie ma mozliwości ocenić jego kondycji w oparciu o miarodajne dane tak jak np mozna ocenić straty w rolnictwie na skutek suszy.

  Komentarze dotyczące suszy oparłem bowiem na twardych danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, który ją w sposób zgodny z metodologią UE monitoruje. Natomiast wnioski wynikające z tej sytuacji przedstawiłem zgodnie z wypowiedzią przedstawicielki KE d/s rolnictwa w RP.
  A informacje te uzyskałem za miarodajnym źródłem jakim jest Tygodnik Rolniczy.

  Niestety, tak kompetentnego źródła wiedzy o przemyśle stoczniowym po prostu nie ma.

 161. @tejot

  „opluwa ”

  Siemka, Zatroskany Obywatelu. Jak tam losy twoich dono.. sorki, twoich apeli do „moderacji”?

  Napiszesz cos ciekawego o polskich, najlepszych na swiecie, wielordzeniowych procesorach, specjalisto-ekspercie? Bo te nic nie warte, koszerne z Hajfy – to raz-dwa na blogu Kowalczyka wyszydziles i wysmiales, ze to tylko „chwyt marketingowy”. Wiadomo, taki _geszeft_.

  Czy bedzie obchodzona dwudziesta rocznica budowy ORP „Slazak”? Bo moze sie wybiore popatrzec…

 162. ozzy
  „Odpowiem krotko i slowami wielkiego polskiego filozofa Leszka Kolakowskiego (1956)
  „Kiedykolwiek cien antysemityzmu…przemyka przed bramami naszych domow – uwaga! kanalia stoi za rogiem!” Dotyczy to wszystkich przed ktorymi przestrzega
  gosc tego bloga @pitekantrop i tak skrupulatnie sledzi wypowiedzi, komentarze i enuncjacje tych „kanalii” albo jak pisal niegdys znakomity intelektualista, polski patriota i czlowiek lewicy Wladyslaw Bienkowski (1968) tych „elementow zdeprawowanych, ciemnych, czarnosecinnych sil, gotowych pojsc w kazdym kierunku!”
  Pod tymi wypowiedziami tych dwoch polskich patriotow podpisuje sie bez jakichkolwiek zastrzezen.”
  Podpisuję się również bez żadnych zastrzeżeń, ale sposób albo raczej forma, jaką stosuje @pitekantrop, występując w jak najbardziej słusznej sprawie – moim zdaniem – źle jej służy.
  Jego osławione” „darcie ryja” i liczne wulgaryzmy działają w obie strony. Prowokacje rodzą prowokacje, a „gwałt się gwałtem odciska”.
  Nic z tego nie wynika poza nakręcaniem emocji, a już na pewno nie „demaskowanie” antysemityzmu i „zawstydzanie” antysemitów.
  Ci, którzy nimi są naprawdę, tylko się utwierdzą w swoich uprzedzeniach, a inni słusznie poczują się dotknięci, bo trudno wciąż tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem.
  Dziwię się, że ty jako rozsądny, choć nie chłodny intelektualista, tego nie zauważasz i „kupujesz” @pitekantropa z całym dobrodziejstwem inwentarza.
  Ja w nim oddzielam erudytę i faceta o cienkim poczuciu humoru od „gostka” (jego ulubione słówko), który w poczuciu swojej misji błądzi i jej szkodzi,ale za nic w świecie się do tego nie przyzna.

 163. Porównuj nieporównywalne bo to w lepszym , Enpassancianym guscie
  Nie bedac pewnym wlasnej bezmyslnosci i wiarygodności ( czy sa one moje , tylko prywatne , czy blogowe) zapytuje blogowe kanalie , czy porownywanie pitekantropa z Tysonem ma sens bo wtedy p……p bylby – moglby byc , gdyby Go porownac , Tysonem enpassancianym .
  Sprofanowanie tego Tysona w ten sposob jest malo prawdopodobne , tnp nie mozliwe bo czy mozna sprofanowac kogokolwiek , nawet kogos kto jest Tysonem ale tylko blogowym , tnp nikim ? Co z tego , ze wali prawymi sierpowymi ? Czy ktos , jakas kanalia dostala w leb ?

 164. Liczy się dla mnie: nikczemność propagandy, bo ona niszczy demokrację.

  Czy powyższe oświadczenie obejmuje również Woronicza i TVPiS ?

  Jeśli tak, to w ten sposób bardzo ładnie uwypuklono sens pisizmu: metodyczne niszczenie demokracji.

 165. Iran nie musi spychać Izraela do morza.
  Umieści nad jego terytorium bilion milionów parasoli i ciemność zapadnie wieloletnia nad Jaffą.

  I moje ulubione grejfruty będą wspomnieniem.
  Schizofrenie leczy się dla picu i forsy. Skuteczność leczenia jest śladowa.

 166. Zimna wojna nie była trzecią wojną światową. Nie zakończyła się klęską Związku Radzieckiego, ale jego zapadnięciem się na siebie. Po nim nie powstały nowe struktury, ale następuje integracja państw b.ZSRR w ramach wcześniej istniejących organizacji.

  Trzecia wojna światowa rozpoczęła się w Jugosławii, kontynuowała w Afganistanie, Iraku, Gruzji, Libii i Jemenie, a zakończyła w Syrii. Jej pole bitewne było ograniczone do Bałkanów, Kaukazu i tego, co teraz nazywamy „Wielkim Bliskim Wschodem” (Moyen-Orient élargi). Kosztowało to życie niezliczonej liczby muzułmanów i prawosławnych chrześcijan, bez zbytniego rozlewania się na świat zachodni. Po spotkaniu na szczycie Putin-Trump w Helsinkach wojna ta zbliża się do końca.
  http://www.voltairenet.org/article202265.html
  ===========

  Inna wersja historii

 167. Zajrzałem do ‘en passant’, aby zobaczyć czy coś się zmieniło, czy blog odzyskuje swoją dawną świetność.

  Ctrl+F
  liczba komentarzy: 172
  liczba ciągu znaków ‘pitekantrop’: 84

  Upał nie odpuszcza, pijcie 30ml wody na każdy kilogram ciała.
  Trzymajmy się!

 168. Ambasador Chin w Syrii Qi Qianjin oznajmił kilka dni temu, że chińska armia chce wziąć bezpośredni udział w nadchodzącej walce z mieszanką tzw. umiarkowanych rebeliantów i islamistów w Idlib. Ofensywa powinna rozpocząć się w nadchodzących miesiącach. Będzie to ostatnia operacja, wymierzona w ugrupowania zbrojne, które otrzymują pomoc z zagranicy.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-pomoga-syryjskiej-armii-odzyskac-ostatnie-obszary-kontrolowane-przez-terrorystow
  ========

  Hmm….
  Pozamiatane…

 169. @stasieku

  Uwiązany jesteś w kręgach mentalnych swej młodości oraz skrzepłej dorosłości.

  Gdy za mej skrzepłej dojrzałości zależało mi na regularnym dostępie do periodyku na nośniku celulozowym, to w kiosku Ruchu zakładano mi teczkę. W niewiele godzin później po wyjęciu z teczki między Apallachami a Górami Skalistymi dziesiątki tysięcy rozwozicieli gazet rzucałoi na progi bungalowów gazety o objętości dziesięciu powieści Ignacego Kraszewskiego.

  I obywatel tego wolnego kraju leżący w medianie i w dominancie rozkładu zainyeresowań podnosił gazetę, następnie zostawiał sobie 7 stron 11 kładł w kuchni dla żony. Resztę wyrzucał.

  Natomiast ty musisz wykonać około 1000 ruchów kółkiem przewijania myszy
  ( standard elementarnej operacji to cztery linijki ), aby uwolnić się od obiektu pitekantrop.

  Chyba wiesz co to agent programowy oraz bot. Na twój domowy telefon stacjonarny dzwoni bot. Jeśli nie podniesiesz słuchawki w ciągu 4 sekund, bot dzwoni pod inny numer. Bot jest leceważony przez 9 posiadaczy telefonu stacjonarnego i gdy dziesiąty zdąży podnieś słuchawkę, to automat przełącza ripleja na żywego telemarketera.

  Na Enpassant pod zarządem Windows XP moża było programowi pocztowemu ustalić zasady filtracji. Wpisy Daniela Passenta i komentarze dostarczane ( nagłówkowo ) mechanizmem RRS można było lekceważyć posługując się agentem filtracji poczty.

  Jeśli w tytule lub w treści występuje ciąg znaków pitekantrop, to nie pobieraj z serwera pocztowego.

  No ale doznaliśmy dobrodziejstwa cywilizacyjnego i nie możesz złatwo i w sposób nie zapadający w pamięć przeskoczyć 1000 linijek tekstu.

  A czego ty się spodziewasz po środku propagacji politycznej umieszczającym podpis w nagłówku?

  Parlament się zmienia, rząd się zmienia a ty żyjesz pod PiSem.

  I gdy będziesz marudził to Nadburmistrz obłoży cię ekskomuniką.

  Kaziu! Gdy spowiednik przypomina ci że grzechy trzeba wyznawać na kolanach, to szepczesz Aby cię pogiięło? No coś ty! Widziałeś spowiednika ze słabym słuchem?
  A miłosierdzie Kaziu? Ja ci powiem co sądzę o miłosierdzi, jak mi dasz stówę!

 170. Trafileme kiedys na program AI, ktory generowal semantycznie poprawne prace naukowe pozbawione sensu ale brzmiace naukowo.
  W tym kontekscie:
  Stasieku, @5 sierpnia godz. 15:09 bardzo mnie rozsmieszyles, dobrze ze sa ludzie z poczuciem humoru.

  Guzdra, jak masz chwile czasu, to moze byc stworzyl slownik ortograficzny jezyka polskiego online i wsadzil go do Wikipedii.
  Moj stary slownik, zezarla Camella jak byla szczeniakiem i cierpie z tego powodu wielce, piszac fonetycznie.

  Zabko nic nie szkodzi, ze ktos mysli ze jestes plazem oraz kilku innych przdstawicieli roznych gatunkow nie dajcie sie poniesc, dobrzy ludzie tez sa na Swiecie.
  Szkoda, ze nie ma Was u Hartmana w blogu o katastrofie ekologicznej.
  Niestety tam tez dyskusja odeszla od glownego tematu.
  Koncze bo corka przyjechala i kazala wylaczyc komputer i nie marnowac energii. Kilimatyzacje tez kaze wylaczyc, i kosztowac konsekwencje marnotrawstwa energii. Ah Ci Kalifornijczycy – to dopiero lewactwo – ha ha.

 171. Jacobsky
  5 sierpnia o godz. 14:07

  Oczywiście, to dotyczy wszystkich mediów, które klęczą albo przed PO, albo prze PiS. Ich obłuda niszczy demokrację. TVP, „Polityka”, „GW”, TVN, Polsat, itd. – swoją propagandą niszczą demokrację. NISZCZĄ.

 172. „Zniewazone niewiasty rzucaly sie do stawu, wielu zas mezszczyzn usilowalo glebie przeplynac , lecz wszyscy prawie od mieczow i strzalow pogineli .Balin M. Polska III/1.500 „

 173. ozzy:
  Mnie zawsze interesuje jak godziles i godzisz swa kariere profesjonalna jako profesor uniwersytetu (co wymaga pewnej rezerwy intelektualnej, tolerancji i zdrowego rozsadku) z pogladami politycznymi nieustraszonego i bezkrytycznego syjonisty (to nie jest chyba termin pejoratywny). No i jak rzucasz inwektywy na innych roden spod budki z piwem, za rzekomy antysemityzm. Jak piszesz o tym kregu, w ktorym sie obracasz i „ktory podziela twoje poglady” to wywolujesz u mnie smiech. Czy wszyscy sa jak Pikus i basia n.? Nie musisz wspominac prof. Walichnowskiego, bo dokladnie kopiujesz jego metode.

 174. SŁOWIANIN STANISŁAW
  5 sierpnia o godz. 7:09

  SŁOWIANIN STANISŁAW sobie i wam przypomina, że hasło „Konstytucja” działało na Wałęsę jak byk na płachtę, wetował, wetował, ale komuniści go przebili 2/3 głosów.

  Dziś ten sam Wałęsa tę samą Konstytucję ceni jak niepodległość… Kali ma od kogo się uczyć kalizmu.

 175. pan@guzdra

  „aby uwolnić się od obiektu pitekantrop.” ….uwalniam sie, nawet dosc czesto, od obiektu zwanego „guzdra” jako ze czasami posilkuje sie finityzmem*’). Myslenie samodzielne, odwazne i krytyczne jest rzadko spotkane a nawet nie cieszy sie uznaniem.
  Dlaczego? Proste: zagraza mitom, pozbawia zludzen a jakze czesto zmusza do spojrzenia prawdzie w oczy. Iluz tutaj apostolow przeroznych kultow? A iluz rosci sobie prawo podporzadkowywania wszystkiego co sie pisze? Jeden z bohaterow ksiazki Simone de Beauvoir („Les Mandarins”) wypowiedzial byl taka sentencje, ktora z powodzeniem moze sluzyc jako wykladnia postawy humanistycznej: „Niepodobna myslec tego, czego sie nie mysli, chciec tego, czego czego sie nie chce”.
  Troszczmy sie przeto bardziej o zdobycie wlasnej madrosci, a mniej o pouczanie i
  uszczesliwianie innych. W ten sposob unikniemy wielu nieszczesc.

  * ) „Bog stworzyl liczby naturalne, reszta jest dzielem czlowieka” Kronecker

 176. 333 lat temu urodził się J.S. BACH. https://www.bach333.com/

 177. Co za „czarna seria”!
  Kora Jackowska, Tomasz Stańko, a teraz Piotr Szulkin.

 178. Kiedy zaczęło sie psucie demokracji na świecie?
  Od zakłamywania informacji przekazywanych przez media na polecenie rzadów.
  I coraz większej koncentracji mediów w potężnych konglomeratach.

  Ilość przeinaczeń, skutkowała spadkiem wiarygodności.
  Zarówno mediów jak i rządów.
  Tyczyło to na początku tylko niewielkiej części populacji, ale zdaje się to rozszerzać, po rozwinięciu sie internetu i alternatywnych portali, z niezależną publicystyką.

  Nawet operacje false flag niewielu już przekonują do polityki rzadu, udowodnione manipulacje medialnym obrazem, czy epatowanie polityków sfalsyfikowanymi dowodami na zbrodnie, przestały wzbudzać gniew opinii publicznej.

  A to jest już stan zagrożenia dla elit……

 179. Symetryczny
  Ja nie w sprawie urodzin J.S.Bacha, ale Zaleszczyk, o których niedawno wspominałeś jako symbolu upadku „koszmarnych czasów sanacji” (to był ulubiony bon mot Słonimskiego).
  Takie skojarzenie z powodu upałów.
  Owóż Zaleszczyki kojarzą mi się nie tylko z dramatyczną ucieczką rządu II RP oraz co bardziej prominentnych jej obywateli do Rumunii (trzeba przyznać sprawiedliwie, że „za chwilę” wkroczyła Armia Czerwona i mogli mieć spore kłopoty), ale także z tym, że w międzywojniu była to polska Riwiera. Śródziemnomorski klimat i wszelkie walory super kurortu jak na owe czasy.
  Poszukałam w guglach i dla ochłody podsyłam tobie.
  Pozdro
  https://www.google.com/search?q=zaleszczyki+przed+wojna+latem&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwikw83

 180. ozzy:
  paskudna sprawa, bo kto z potworami walczy, sam staje potworem; czytalem niedawno depesze z irkutska do stalina
  (jezowszczyzna) z prosba o pozwolenie zabicia dodatkowo 4 tysiecy wrogow ludu;
  novak (wspolpracownik eichmana) przed sądem: „auschwitz war fuer mich nur ein bahnhof”;

 181. ozzy
  Ponieważ nie piszę językiem ezopowym jak pan@Guzdra, to wolałeś na mój post nie odpowiadać, no bo po jakiemu? Ezopowy by mnie nie zadowolił.

 182. wiesiek59

  Panski tekst(-y) to zwyczajna l i c e n t i a p o e t i c a a NUDA jest czescia skladowaalbo produktem ubocznym panskich komentarzy przeroznych wklejek, bardzo czesto z obskurnych internetowych stronic i pan jest niezle wytresowany w tych tasiemcowych komentarzach/kopiach. Problem zasadniczy: brak mysli wlasnej, ot, takie trociny z tego tartaku slow (jak mawial prof.Kolakowski).
  Byc moze pan jest nieswiadom ale NUDY doskonalej nie sposob jest zaprowadzic. Stad tez ta klisza propagandowa „funkcjonariusza”, ktory jest zobowiazany do przekazywania „wytycznych prograowych”. Pan wedle najlepszych bizantyjskich wzorow kodyfikuje zarowno tematy, jakie moga byc podejmowane, jak i srodki, ktore pan uzywa na tym blogu.
  Pan jest jak Syzyf o barwach….

 183. benjamin murmelstein (burmistrz z theresienstadt w wywiadzie z claude’m lanzman’em: ” decydowala liczba”;

 184. mordowano – wszystkich (sic);

 185. a na deser – kamikadze;

 186. ozzy:
  A moze ty piszesz na blogu pod dwoma nickami? Takie rozszczepienie osobowosci z serii Dr. Jekyll i Mr. Hyde?
  Juz to raz mielismy to na tym blogu. Jedna osobowosc- M. zadawala pytanie, a druga- P. odpowiadala na nie. Cos z serii agencja Nowosti odpowiada w 100 pytaniach i odpowiedziach na problemy ZSRR.

 187. Tzw.Polonia milczy o obozach koncentracyjnych u jankesów nazywanych rezerwatami dla Indian czy Guantanamo. Woli milczeć bo mogą wywalić z wilczym biletem. Tak sobie myślę,że najciemniej pod latarnią.

 188. ozzy
  5 sierpnia o godz. 17:49

  Jest pan mądrym człowiekiem, niewątpliwie.
  Swego czasu, pana teksty bywały błyskotliwe.
  Poza jednym tematem, w którym wychodziła bezkrytyczna plemienność, lojalność jak mi sie zdaje zwiazana z płatnikami pańskich poborów, dało sie podyskutować.
  Nie kąsa się ręki która karmi, jestem to w stanie zrozumieć.
  Ba, jest to chwalebne.
  Polacy tego nie potrafią, niestety.

  Pański wpis mówi o czym?
  Personalna wycieczka, nic nie wnosząca moim zdaniem.

  Mam określone poglądy, konkretne źródła informacji o świecie, które układaja mi sie w konkretny wzór jego funkcjonowania.
  Proszę podważyć moją logikę wywodu, wnioski które wyciagam.
  Używając oczywiście argumentów, a nie emocji.

  Ewentualnie, przewijać, skoro nie stać pana na normalną polemikę.
  Szanuję cudze zdanie, nawet go nie podzielając.
  Ale nie widzę powodu udowadniania że nie jestem wielbłądem.

 189. Szanowny Panie Profesorze @ozzy!

  Upewniłem się czy dobrze zrozumiałem liczby dane bez filozofii.
  Odpowiedź ciotki wiki poproszonej o wyjaśnienia jest oschła.

  Wiec w tę pogodę z przesuniętym punktem rosy muszę zwrócić uwagę, chociaż nie narzeka Pan na to, że ją zabrałem i dokonać zajązdu, aby ją zająć.

  Pisałem o tym, że pewien uczony przy pomocy sumy 1-1+1-1+1-1…próbował udowodnić istnienie boga. Współudział wiodący w tym opisie ma Konrad Knopp który popełnił monografię Szeregi nieskończone.

  Jeśli mnie pamięć nie myli, to czytelnik miał zapamiętać, że niemożliwym jest wskazanie szeregu najwolniej zbieżnego, ani też najwolniej rozbieżnego.

  Musowo rozpatrywać każdy osobno bo żadna rybka, ani szymelek nie da rady.

  Zarzucanie mi zarzuconego kłóci się, ż przypomnieniem moim niedawnym, że mądry skądinąd Grek sprzeciwiał się wprowadzeniu cywilizacji druku, bo tylko wykuwanie tasiemców na pamięć rozwija mózg. Tasiemiec ma łeb zakuty i z dzieciństwa wiem, że dają mu radę śledzie, aby sobie poszedł. Miana tego greka nie pamiętam ( hi! cha! ).

  Inny Grek opierał swój świat na policzalnych, nawet jeśli są wymiernie rozdrobnione i wynalazcę pierwiastka kwadratowego z liczby naturalnej proponował utopić na mocy sądu skorupkowego swych zwolenników. Osobowy los wynalazcy utopił się w pomroce a dyrektorowi tej szkoły matematycznej naciągnięto majtki Pitagorasa, aby nie gorszył wygodnych myślicieli.

  Taki wygodny myśliciel siedzi sobie w profesorskim siedzeniu i nie może skupic się na stercie opowieści @guzdry, bo ta nie zamierza być stosem.

  Otóż blog ten jest stertą stosów. Operując czerwoną porą publikacji można skakać po wpisach i komentarzach ignorując komentarz leżący na szczycie stosu czyli ostatni.

  Gotowość wchłonięcia następnego komentarza jest wyraźnie i prawie zawsze umieszczona po innym opublikowanym mającym najmłodszą historię. Ale blog dostaje ataku schizofrenii mnogiej i komentatorzy dysponują kopiami bloga pobranymi w różnych chwilach. Dopiero mechanizm publikacji wprowadza liniowy porządek i numeruje wszystkie komentarze liniowo.

  Gdy gospodarz zechce ( a może – nie o technikę tu chodzi, a o decyzję i zlecenie informatykowi ) usunąc trzynast komentar ( z 2006 wiosny ) i będzie luka.

  I jak tu z finityzmem tańczyć, gdy on ma atak epilepsji.

  Szanowny Pan Profesor jest w dybach spójności i niechętnie wraca do filozofii butów.
  Natomiast prawie wszystkim gością tego bloga trzeba wmawiać, że nie chodzą w dwu lewych.

  To jest blog wielu kwiatów i proszę sobie przypomnieć, ż na wystawie róż widzimy dziesiątki kultywarów gatunku rosa rosa, a jadamy owoce bananowca, który nie doznał seksu.

  Gdy ktoś rozumie, nie będąc Danielem Passentem iż idiotyzmem jest umieszczanie tu słów Zamykam dyskusję, to @guzdrze kojarzy się wredność kwiatów barszczu Sosnowskiego i tej rośliny nie miał gospodarz w umie, gdy powtarzał Niech rozkwita tysiąc …

  Tu przeważają niechlujni podobni do mnie i bardziej rachciachowi niż ja.
  I mnie trzeba przewijać gdy oświadczam, że najprawdopodobniej Katarzynie Wielkiej ( a dokładnie jej hojności ) zawdzięczamy stworzenie podstawy logarytmów naturalnych. Nikt rozsądny nie próbuje jej wyrazić cyfrowo.

  Ale warto przezwyciężyć otumanienie upałem i przeczytać o pięciu głównych liczbach człowieka. Tylko pięciu nie ma co przezewijać …
  e
  pi
  i
  1
  0

  Zarzut fi(itak jakoś dalej) odrzucam.

  Prosiłem: przewijać i nie dołączać mnie do Barbarosy oraz Salome.

  Liczę niewymiernie, niealgebraicznie a przestępnie na zrozumienie żartu.

  Szedł człowiek z młotkiem i stukał w koła.
  Zapytany odpowiedział, że kiedyś znał cel tego stukania.
  Zamiast podśmiechuszek proszę mi powiedzieć, kto z karoserii pendolino zrobił durszlak.

  Niegdyś obcinano dłoń za kradzież. Za grzech z numerem na obciętej?

  Śmiało: nudzę?

 190. cywilizacja pisma groziła tamtym Grekom a nie cywilizacja druku.

  Z małżeństwa druku i broszury rozplenił się protestantyzm.

 191. Pitekantrop,

  Nie miałem czasu panem się zająć bo musiałem pojeździć sobie swoim RR , ładny dzień, nie za gorąco w sam raz na przejażdżkę niemal 100 letnim pojazdem .

  Informuję pana ,że po wpisaniu frazy ,, escort Tel Awiw,, Google wysypuje całkiem sporo ogłoszeń. Nie chce mi się tego liczyć, pan jako znawca tematu z pewnością jest zorientowany w cenach, zakresie i jakości usług. To tak na okoliczność Pańskiego zarzutu czy też uwagi o pladze usług tzw ,, towarzyskich,, w Polsce.
  Jako człek bywały wie pan może czy mając odpowiednią ilość odpowiedniej waluty , dajmy na to okropny arabski arab może skorzystać z usług w/ w pan narodowości żydowskiej czy też istnieje jakiś system selekcji/ kontroli ?

  Czy już zakupił pan książkę Skladkowskiego który na polecenie Piłsudskiego wydał 600 tyś paszportów Żydom uciekinierom z kraju ,, światła o postępu,, jakim był ZSRS? Rzecz szczegółowo opisał, sprawę znal żydowski poseł na sejm w 2rp niejaki Rozmaryn . Dodam , ze Skladkowski przebywał kilka lat w , jak to się pisało Palestynie czyli dzisiejszym Izraelu. Opisuje swoje życie, podaje nazwiska Żydów którzy to przygarneli w trudnym dla niego okresie. Łatwo pan rzecz może sprawdzić, nie minęło 400 lat tylko kilka,iesiat . Tak więc do roboty , do roboty!!
  A i jeszcze jedno czy znala,l już pan ten akt prawny którym władze sanacyjne przeszkadzały obywatelom polskim żydowskiego pochodzenia kupować w Polsce nieruchomości? Bo sporo tego Żydzi z polskim obywatelstwem kupili i trzeba doprowadzić do restytucji mienia spadkobiercom owych polskich obywateli , własność to rzecz święta. Oczywiście mówimy o nieruchomościach A nie gaciach , meblach i pierzynach których to rabunek tak bardzo pana boli, chociaż wiadomo że w wojnę wszyscy rabuja…..
  No i czy napisał pan już notę protestacyjna do ambasady Szwecji związana z rasistowskim instytutem w Szwecji. Oraz do ambasady Norwegii że w czasie 2 wojny niektórzy obywatele Norwegii sprawnie ws,takich Żydów wylapali i oddali w ręce Niemców na śmierć? Sporo pracy jak na ślimaka. Uklony

 192. Blackley

  „Czy już zakupił pan książkę Skladkowskiego który na polecenie Piłsudskiego wydał 600 tyś paszportów Żydom uciekinierom z kraju”

  Naklamal w dwiadziescia lat po wojnie ze „wydal”. Smierdzace klamsto tchorza i dezertera, powtorzone po raz kolejny przez speca od smierdzacych insynuacji, mitomana @Blackleya – spuszczone z woda. Skladkowski nafajfdal durne brenie o „paszportach”, tego cuchnacego fajda pokazuje z wielkim zadeciem spec od robienia klaki hitlerowskim Niemcom, czyli @Blackley.

 193. @mag

  „trzeba przyznać sprawiedliwie, że „za chwilę” wkroczyła Armia Czerwona i mogli mieć spore kłopoty”

  Fajnie, ze rozgrzeszasz wszystkich tych oficerow, ktorzy porzucili powierzone sobie wojska, olali fakt, ze mieli za zadanie tymi wojskami dowodzic, nafa.. strygowali na przysiege oficerska – i dali w dluga, czesto w cywilnych ciuchach, cisnawszy mundur do jakiegos rowu.

  Fajnie ze tak latwo wybaczasz. Bo polski rzad na uchodzctwie jakos gierojami z Zaleszczyk, np jasniepanem Wodzem naczelnym – nie byly tak calkiem zachwycone.

 194. Pan ślimak,

  A i jeszcze jedno !! Nie wiem co tam Adrian chlapnal p wydarzeniach marca 1968. Nie odpowiadam za to co on tam bzdurzy.

  W 1968 roku wypedzili pana z Polski komuniści z tej drugiej frakcji pzpr
  To był czas kiedy tzw partia rządziła wszystkim , bez jej przyczyny nie powstawał żaden skutek. Znaczy obywateli mógł zjeść bułkę z dżemem- jak zdołał kupić, szkodzić potomka, wypić piwo , puścić latawca czy kupić Ekspres Wieczorny o 15.
  Tak poważna sprawa jak wypedzanie obywateli polskich żydowskiego pochodzenia moglo dziać się jedynie za namową, zgoda, pozwoleniem nieboszczki pzpr. Tej samej która wydawała propagandowy chlam,, historyczny ,, w tzw ,, żółtych tygrysavh ,, . Które to tak ochoczo pan czytał. A teraz,już może pan, używając Pańskiego słownictwa ,, drzec ryja , ,

  Ps. Proszę koniecznie dac znać co pan ustali w kwestii , usług towarzyskich świadczonych okropnym arabskim Arabom i palestyńskim Palestyńczykom przez żydowskie,, agentki towarzyskie,, Ukłony.

 195. http://www.informationclearinghouse.info/49959.htm

  Nielubiany przez niektórych Buchanan, jeden z trzeźwiej myślących polityków- moim zdaniem.

 196. Pitekantrop

  Nawet się panu nie chce sprawdzić kiedy pierwszy raz wydano ,, Pęk kluczy,, Skladkowskiego . 20 lat po wojnie już nie żył.

  Uklony

 197. mag:

  nic mi do @pitekantropowych tresci. Jego sprawa. A Ty ciagle w tej nerwowej…
  (sprawie?). Ze mnie zrobiono profesora. Co robic? Nie zaprzeczac i nie
  potwierdzac.

 198. Pitekantrop,

  Nie żebym jakoś specjalnie ukochal armie przedwrzesniowej Polski , zwrócę jedynie pana uwagę że Francuzi i Anglicy spisali się może i słabiej , a ulubieni przez pana Czesi w ogóle nie chcieli walczyć. Ukłony.

 199. Pitekantrop,

  Pan hetajr nie daje znaku życia, coś ustalił w kwestii Skladkowski – paszporty…….

  Dodam , ze pan Hetajr to ów,, blogowicz który nakryj mnie na kłamstwie w kwestii paszportowej ,, ……. tyle że pan Hetajr nic o jakimkolwiek nakryciu nie wie. Pan Hetajr wspominał o 30-40 tyś w/W paszportów
  No, wróci, się zobaczy
  Ukłony.

 200. Wiesie59

  Czy już ustalił pan powód z jakiego wasze państwowe, PRL owski rolnictwo nie było w stanie wyprodukować dość żywności dla obywateli Polski A jak już państwowe, PRL owski rolnictwo zniknęło razem z wami na śmietniku historii to okazuje się że na tej samej ziemi powstaje dość taniej żywności dla wszystkich ?
  Bo chyba nie dlatego że za PRL ludzie za dużo jedli ? Uklony

 201. @pitekantrop
  Czyżbyś nie wiedział co to sarkazm, ironia itp.?
  Swoją drogą, oficerowie polscy – potraktowani jako jeńcy wojenni przez wkraczającą 17 września na tzw. polskie Kresy Armię Czerwoną – wiadomo jak skończyli. Mieli się bić na dwa fronty?
  Tak czy owak mieliśmy przechlapane.
  Rząd londyński to osobna sprawa. Sporo na ten temat czytałam i z wielkim niesmakiem.
  Wystarczy mi tylko to,co zrobili Warszawie i jej mieszkańcom przyzwalając wybuch powstania warszawskiego, które było bez szans.
  Jak oni mogli tego nie wiedzieć?

 202. byk:

  also sprach Klemperer: ” Slowa moga byc jak bardzo male dawki trucizny – polyka sie je nieswiadomie, nie zauwaza ich dzialania ale nieco pozniej sa jej skutki”.
  JW Stalin ( autor „Historii WKP (b) ) mial wielu „psow” – jest taka pozycja ksiazkowa
  pt „Palaczi. Oni wypolniali zakazy Stalina” Nikity Pietrowa, wyd. Nowaja Gazieta 2011. w niej sylwetki i dzieje narodowych komisarzy spraw wewnetrznych. Wspomniales Jezowa szefa NKWD. Byl to bardzo prymitywny czlowiek, niskiego wzrostu jakies 1.52, z rodziny krawieckiej, ktory, doksztalcal sie osobiscie czytajac ogromne ilosci ksiazek
  – zwano go tez z tego powodu ” Kolka czitatiel”. Natomiast jego poprzednik Gienrich Jagoda byl zaprzeczeniem i to on byl tym, ktory na zyczenie Stalina prowadzil pierwszy proces moskiewski przeciwko Kamieniewowi i Zinowiewowi (zarzut wspolpracy z Trockim) – „izkluczitielnyj mierzawiec”.
  Inna swietnie napisana praca o Stalinie i jego towarzyszach jest:
  Stalin and His Hangmen: An Authoritative Portrait of a Tyrant and Those Who Served Him, Donald Rayfield (2004).

 203. Mag,

  Trochę nie tak z tym powstaniem było jak Pani pisze. W sensie winy bądź nie-winy tzw ,, Rządu londyńskiego,, Taki gen.Anders był przeciwny wybuchowa PW.

  Ostatnio czytałem jak pan Kieżun, wiekowy powstaniec stwierdził, że,, musiało wybuchnąć,,
  Nie wiem czy musiało czy niemusialo. Wiem ,że Stalin widząc do czego Polak jest zdolny nie utworzył z Polski kolejnej republiki tylko oddzielne państwo. Które w końcu pogrzebalo ruskie imperium uklony

 204. blackley
  5 sierpnia o godz. 19:31

  Moim zdaniem, nic się nie zmieniło.
  Bez importu pasz z zewnątrz, polki przemysł mięsny nie jest w stanie zaspokoić potrzeb.
  Import odbywa się na kredyt.

  Interesujący jest na przykład ten rok.
  Susze spowodowały obniżenie produkcji roślinnej o 40%.
  Wybijane sa stada w Niemczech, Holandii, z braku paszy.
  Dojdą do tego nieuniknione ataki spekulacyjne na ceny produktów rolnych w transakcjach future.
  Co odbije się na cenach żywności na świecie.
  W…wionych może być kilka miliardów ludzi.
  Ogarnia pan problem i współzależności?

  Polska jest w stanie wyżywić samodzielnie, około 22 miliony ludzi.
  Tyle wynosi pojemność populacyjna naszych ziem.
  Cała reszta jest skazana na import brakujących kalorii.
  Ten próg jest nie do przeskoczenia.

  Chemizacja upraw, umaszynowienie, nowe odmiany, jedynie w niewielkim stopniu są w stanie zmienić ten stan.
  Ale, nawet tak niewielki postęp KOSZTUJE krocie.
  Kluczowe są kredyty.
  Udzielą ich niepolskie banki?
  W cuda pan wierzy?

 205. Opinio!
  Mruknij!

  Czy widok Berlina pogrążonego w oczekiwaniu IWŚ i oglądanego ze Zgierza przez Juliana Tuwima byż zbyt mięsisty?

  Czy daleka droga rosyjska zniewalająca Okudżawęi jego towarzysza była bardziej błotem brudząca niż droga Boba Dylena i ścieżki druga zasysanego nosem ?

  Czy komsomolska bogini Okudżawy była za mało metafizyczna i ulotnie ponętna?

  Czy pniebiańska przepustka dla Magdaleny kwadrans na dziesiątą była ordynarnie konkretna?

  Nie płacz guzdra. Nie tylko ty jesteś mętny.

 206. byk:
  Zaczalbym lekture od ksiazki R. Conquesta „Great terror”. Zostala ona uzupelniona po otwarciu archiwow radzieckich.
  Robert Conquest byl dlugoletnim przykacielem znanego pisarza angielskiego Kingsleya Amisa, ktory przeszedl ewolucje ideologiczna od 19-letniego slepego komunisty do antykomunisty-burzuja. Jego syn, Martin, rekapituluje to w ksiazce o Stalinie „Koba the Dread”. Ta druga ksiazka to nieco dziesiata woda po kisielu, szkoda czasu na jej lekture. Polki sie uginaja o znacznie lepszych ksiazek o terrorze radzieckim.

 207. @Blackley

  …. w parszywy i pozbawiony szacunku sposob wypowiada sie o Prezydencie Polski, Panu Andrzeju Dudzie:

  „Nie wiem co tam Adrian chlapnal p wydarzeniach marca 1968. Nie odpowiadam za to co on tam bzdurzy.”

  Potwierdza sie, ze ten @Blackley dozywa swych dni w WB (na poczatku zdradzil sie opowiescia, jak to jego „samochod” robi „50 mph”). Gdyby przebywal w Polsce, to by sobie nigdy nie pozwolil na obrzydliwe wypowiedzi pod adresem Prezydenta – za to w koncu grozi w Polsce odpowiedzialnosc karna.

  „W 1968 roku wypedzili pana z Polski kom”

  /ciach/

  Nie moze ten durny glut pojac, ze jak na razie jego wypowiedzi po prostu spuszcza sie z woda. Tyle sie wypowiedzi gluta licza, co wlasnie wypowiedzi dziadka od wynoszenia gratow z mieszkania do remontu.

  „Opisuje swoje życie, podaje nazwiska Żydów którzy to przygarneli”

  Niemozliwe, na licznych polskich witrynach czytalem, ze „Zydzi” (wszyscy a juz zwlaszcza w Izraelu) sa zli, podli, potwornie antypolscy, uprawiaja faszyzm i Zwierzecy Antypolonizm. Niech lepiej @Blackley napisze, ze po „przygarneli” „Palestynczycy”.

  ” trzeba doprowadzić do restytucji mienia spadkobiercom owych polskich obywateli”

  Pofajdalo juz calkiem tego @Blackley’a czy jak? Jak na razie srodowiska Narodowo-Patriotyczne dra ryje, ze trzeba tym „spadkobiercom owych polskich obywateli” dokopac, najlepiej za posrednictwem iranskiej bomby atomowej – i ze trzeba ich, juz wczesniej wypedzonych z Polski do Izraela – wypedzic z Izraela w niebyt. Czy ten gostek se mysli, ze liczne polskie wypowiedzi o tm, ze z „pejsatymi” trzeba „zrobic porzadek”, ze „Adolf mial racje” – przechodza niezauwazone?

 208. Pitekantrop,

  Zaskoczę pana , ale zgadzam się z panem w kwestii wiśni. TAK!! Zgadzam się z panem @ pitekantropem czy też jak pan ma życzenie w tym tygodniu się nazywać. Otóż uważam że wszelkie żale i skamlenie na niskie ceny skupu i ,, wyzysk krwiopijcow z obcych koncernów,,, to zwyczajny farmazon. Pan @pitekantrop czy też……nazywać, słusznie prawi , że nikt nie zabrania sprzedawać BEZPOSREDNIO towaru konsumentom .Nie jest prawdą to co twierdzi niejaki wiesiek59 że rolnik nie może sprzedawać swoich produktów i wyrobów.MOZE!!!!!@! Na targowisku, przez Internet, z ogłoszenia, w domu . Jest tylko jeden problem – trzeba CHCIEC no i jednak szybko się okazuje że taka sprzedaż bezpośrednia generuje koszty i cena finalna szybuje szybko i mocno w górę…..Ale przede wszystkim trzeba CHCIEC !!@@@!!
  Generał Skladkowski opisuje w książce,,, Pęk kluczy,,, jak pojechał gdzieś pociągiem. Wysiadl i potrzebował tzw ,, podwody,, , furmanki czyli do miejsca przeznaczenia – nie było dróg i nie mógł użyć służbowego auta , trzeba było iść kilka km , nieść walizkę, grubasowi się nie chciało. Wziął Żyda wynajął żeby to zawiózł. W trakcie rozmowy okazało się że ów wozak czasem ma klienta, czasem nie ma , alepodjezdza codziennie pod stacje bo ,,, coś może się trafi,,, . Polakowi do głowy by to nie przyszło, ubolewam generał. Wszędzie wozakamj byli Żydzi.Polakom się nie chciało.
  Racja jest racja . Skoro pan ślimak prawi mądrze należy mu to przyznać. Uklony

 209. @Blackley

  „Czy już ustalił pan powód z jakiego wasze państwowe, PRL owski rolnictwo nie było w stanie wyprodukować dość żywności dla obywateli Polski ”

  Bo kraj zniewolila i trzymala w okrutnych cegach rezimu wstretna zydokomuna z Hilarym Mincem na czele. Dlaczego byly problemy z zakupem wedlin czy miesa w latach 60-tych? To oczywiscie wina Minca i Bermana. Wstretna zydokomuna zniszczyla dobrobyt, ktory panowal wczesniej na polskich ziemiach. Szczegoly tego dobrobytu podane sa ponizej na podstawie relacji polskich i aryjskich:

  „Tymczasem większość warszawiaków żyła w warunkach urągających jakiejkolwiek godności, które nie spełniały warunków higieniczno-sanitarnych. W miastach było ciasno i brakowało mieszkań. Uśrednione dane nie wyglądają jeszcze tak źle. Według danych ze spisu powszechnego w 1931 r. w Warszawie mieszkało 1 171 898 osób, a do dyspozycji miały zaledwie 249 057 mieszkań w 25 tysiącach budynków mieszkalnych. Jednak w praktyce warunki mieszkaniowe wielu osób były tragiczne. W 5-pokojowych mieszkaniach nierzadko zamieszkiwało po kilkanaście rodzin, a w jednej izbie gnieździło się nawet dziesięć osób.”

  „W połowie lat 30. instytucje publiczne w Warszawie opiekowały się blisko 20 tysiącami bezdomnych. … Na początku lat 30., czyli w czasie wielkiego kryzysu, do Warszawy nieustannie ciągnęli przybysze z innych części kraju, którzy mieli nadzieję, że gdzie jak gdzie, ale w stolicy znajdzie się dla nich choćby najniżej płatna, ale jednak, praca”

  „Oddam ciało za kawałek chleba
  Pewnym sposobem na wyjście z biedy była prostytucja…. Większość kobiet prostytuowała się za przysłowiowy talerz zupy. Dziewczyny w szczególnie trudnej sytuacji wyceniały swoje usługi na 50 gr – za tyle można było kupić bochenek chleba. Tym samym ich usługi były dostępne nawet dla mało zarabiających robotników. Prostytucja w okresie przedwojennym była zjawiskiem bardzo powszechnym.”

  Tyle na temat wspanialego dobrobytu, w jakim kapala sie przedwojenna, mocarstwowa, kapitalistyczna i preznie sie rozwijajaca Polska. Zeby sie jakis jeden czy drugi glut nie czepial – wszystko z polskiej i aryjskiej witryny

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dwudziestolecie-miedzywojenne-cop-gdynia,172,0,2387628.html

  Poniewaz jakis glut usiluje tu urzadzic przesluchanie – to mu sie pod patrzalki ponownie podsuwa:

  „Oddam ciało za kawałek chleba
  Pewnym sposobem na wyjście z biedy była prostytucja…. Większość kobiet prostytuowała się za przysłowiowy talerz zupy. Dziewczyny w szczególnie trudnej sytuacji wyceniały swoje usługi na 50 gr – za tyle można było kupić bochenek chleba. Tym samym ich usługi były dostępne nawet dla mało zarabiających robotników. Prostytucja w okresie przedwojennym była zjawiskiem bardzo powszechnym.”

 210. Słuszną linię ma nasza władza:

  Andrzej Duda w Jurczycach odsłonił pomnik. Władze wsi apelowały o uciszenie zwierząt domowych

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23755315,andrzej-duda-w-jurczycach-wladze-wsi-apelowaly-o-uciszenie.html

  Komentarze pod tekstem godne sytuacji.

 211. Nowy wyczyn agencji katów w Wenezueli. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/zamach-na-prezydenta-wenezueli-doradca-trumpa-usa-nie-maja-z-tym-nic-wspolnego/hpchd8s
  650 razy próbowali Fidela. Za to Allende, Saddama, Kadafiego i innych za pierwszym razem.

 212. Pan ślimak,

  Nie czyta pan ze zrozumieniem i/lub dokładnie. Zawsze pisze że restytucja mienia pozydowskiego jest konieczna . Oczywiście po za obywatelami USA bo tym już stosowne beatyfikację wypłacono zdaje się w latach 60 tych.

  50 mln. Zgadza się. Czasem szybciej . Mam auto w wersji amerykańskiej z licznikiem w milach. Znów pan nie trafił. W RR też w milach ale 50 to za szybko. 30 mph to dość na prawie 100 letni pojazd.

  Czy już pan ustalił? W sensie czy okropny arabski arab albo palestyńskim palestynczyk może- mając odpowiednią ilość odpowiedniej waluty ma się rozumieć- skorzystać z usług Zydowki świadczącej tzw,, usługi towarzyskie , , inaczej mówiąc prosttytuujacej się czy też są jakieś elementy kontroli / selekcji? Google o tym nie mówi natomiast zaświadcza po ilości ogłoszeń że proceder kwitnie. Uklony

 213. @Blackley

  „Polakowi do głowy by to nie przyszło, ubolewam generał. Wszędzie wozakamj byli Żydzi.Polakom się nie chciało.”

  Niemozliwe. Czytalem dziesiatki razy na polskich patriotyczno-radowowych witrynach, ze „zyd woli najgorszy interes od najlepszej pracy”, ze „jeszcze nikt nie widzial Zyda przy pracy”, sam @Blackley forsuje dosc podobne tezy.

  Ciekawe swoja droga, ze ci (zdaniem Blackley’a) tacy urodzeni mistrzowie techniki i mechaniki, Niemcy – licencje na porzadny pistolet maszynowy kupili na Zydach. Znaczy od zlych syjonistow w Izraelu. Przeciez guupie Moski potrafia tylko „robic geszeft”. A Szkop to sie rodzi jako uzdolniony mechanik.

  „Die Uzi wird heute von Armeen und Polizeieinheiten in über 90 Ländern eingesetzt. Die israelischen Streitkräfte kündigten im Dezember 2003 die Entfernung der Uzi aus ihrem Waffenbestand an. Sie wird jedoch weiterhin sowohl für den Export als auch für den Gebrauch im Inland hergestellt.

  Die Bundeswehr setzt die Uzi seit 1959 unter der Bezeichnung MP2 (mit Holzschaft) bzw. MP2 A1 (mit klappbarer Schulterstütze) ein. Lange Zeit wurde 1964 als offizielles Einführungsjahr angegeben, da Deutschland erst 1965 offiziell diplomatische Beziehungen zu Israel aufnahm.[7] Die Variante MP2 A1 wurde angefordert, als 1961 ein tödlicher Unfall im Wachdienst auf die starre Schulterstütze der MP2 zurückgeführt wurde.[4] Im Gegensatz zur israelischen Armee wird die MP2 von Soldaten der Bundeswehr mit 32- statt 25-Schuss-Magazinen verwendet.[4] Sie wird seit 2002 nach und nach durch die MP7 ersetzt.”

  ” Germany: Made under license as MP2.[2]”

  https://en.wikipedia.org/wiki/Uzi

  ‚https://de.wikipedia.org/wiki/Uzi

  W odroznieniu od fajdow wpychanych tutaj przez rozmaite glupie gluty – jesli cos twierdze, to potrafie to cos udowodnic.

  „Worldwide sales
  Total sales of the weapon to date (end 2001) has netted IMI over $2 billion (US), with over 90 countries using the weapons either for their armed forces or in law enforcement.[7]”

  Uzi to cacko, ktore „guupie Moski” sprzedawaly na eksport do 90-ciu krajow swiata. Wikipedia podaje, ze „guupie Moski” zarobily przy okazji dwa miliardy zielonych.

  Najbardziej istotne – ze jak nawet kazda dziewczyna (nie tylko kazdy facet) jest po wojsku i ma Uzi w szafie – to cholernie trudno „pejsatych” zapedzic do jakiejs stodoly czy „zepchnac do morza”. Twoi bracia w Leninie przekonali sie o tym na wlasnych ..skach w czerwcu 1967-go.

 214. Pitekantrop,
  Proszę pana , proszę nie zachęcać mnie do szukania odpowiedzi na pytanie ,, jak duża była skala prostytucji w 2 rp w dzielnicach żydowskich,, 🙂 🙂 bo znów będzie pan ,,, darl ryja ,,,

  Żywności za rządów PRL brakowało bo państwowe rolnictwo to był jeden wielki stek marnotrawstwa. Nie wiem czy pan Minc miał coś wspólnego z rolnictwem , wykluczyć się nie da że tak, a znając niechęć pana Minca do prywatnej własności, możemy założyć, że jeśli miał coś wspólnego z rólnictwem w Polsce to mu szkodzil.

  Już pan wie jak sprawy się mają? Jest selekcja / kontrola czy wystarczy odpowiednią ilość waluty i już arab /palestynczyk nie jest tak straszny jak to malują? Może nie mogą kupić domu w Telawiwie ale zakupić,, usługę towarzyską,, już tak? Uklony

 215. Zachód unieruchomiony ludzi na całym świecie z jego brudne, przygnębiających kłamstw. To patrzy na człowieka, jak kobra wpatruje się w maleńkim, słaba myszy.

  Wkrótce, jestem pewien, że świat będzie rosnąć i domagać się prawdy! Z prawdą, równowaga psychiczna powróci. Ludzie nauczą się znowu marzyć. Z marzeniami, szaleństwo, że Zachód został rozprzestrzeniania będzie konfrontacji. Imperializm będzie krzyczeć, wyć; będzie starał się gryźć wszystko co się rusza, ale stosunkowo szybko, to straci całą swą moc i, miejmy nadzieję, odwalić kitę. Wierzę w to. Miliony są teraz znowu gotowy do walki o nią.
  http://www.informationclearinghouse.info/49967.htm
  ============

  Oby imperializm odwalił kite bezboleśnie dla globu…..

 216. @Blackley

  ” szybko się okazuje że taka sprzedaż bezpośrednia generuje koszty i cena finalna szybuje szybko i mocno w górę…”

  To moze nie nalezalo wypedzac ogniem i zelazem kazdego i wszystkich takich, ktorzy trudnili sie posrednictwem i umieli i kupic i sprzedac? Moze nie nalezalo zapedzac do oblanej benzyna stodoly ludzi za to, ze to rzekomo „pasozyty”, bo zajmuja sie handlem? Ciekawe swoja droga, ze jak Zyd zajmuje sie handlem, to albo pasozyt albo globalista i trzeba go … ten tego, a jak Polak zajmuje sie handlem to bijemy brawo z zachwytu, ze zdolny biznesmen?

 217. Pitekantrop,

  Tzw,, furmanstwo ,,, to właśnie interes . Własna działalność gospodarczą nie wymagająca wysiłku fizycznego, związana ze świadczeniem usług i niosące ryzyko niepowodzenia np nieznalezienia klienta, zepsucia wozu , choroby konia itd , , , ,, furmanstwo,,, wymaga zainwestowania kapitału- wóz, koń, stajnia , uprząż itd kosztowały niemało . To właśnie jest ,, drobny interes,,

  ,, Robota ,,, to zasuwanie na dniowki dla kogoś bez ponoszenia ryzyka , szukania zleceń, inwestowania pieniędzy w narzędzia, sprzęt, środki transportu itd

  Myli pan – jak zawsze- pojęcia.

  Natomiast pański wpis o wojnie , pistoletach , czołgach itd jest również kompletnie bez sensu w dyskusji o ,, agentkach towarzyskich ,, z Telawiwu i świadczeniu usług transportowych konnym zaprzegiem.
  Ale sensu, ładu i składu w pańskich wpisach nie ma co szukać, to rzeczy panu nieznane. Uklony

 218. @Blackley

  „uż pan wie jak sprawy się mają? Jest selekcja / kontrola ”

  W waszych przekaziorach czytam, ze „apartheid”, faszyzm, rasizm, nazim, organizm, mechanizm, Zwierzecy Antypolonizm i jeszcze gorszy Syjonizm. drugiej strony – znam taka pare, gdzie ona jest Zydowka a on jest Arab. Pytanie zatem, czy mam wierzyc temu co widze (to znaczy ze Arab moze posuwac Zydowke jesli oboje sa dorosli) czy mam wierzyc waszym przekaziorom.

  Wasze przekaziory glosza, ze „apartheid”. Ja jeszcze nigdy nie widzialem knajpy, lawki czy dyskoteki „tylko dla Zydow”. Niemniej jednak czasem trzeba zawartosc torby czy teczki pokazac przy wejsciu, bo jakos nikt nie lubi wylatywac w powietrze.

  A tu masz zdjecie z twojego pieknego kraju z lat trzydziestych, kiedy to „Zydzi” mieli w Ojczyznie Tolerancji tak doskonale i wspaniale:

  https://tinyurl.com/y8o26kd2

 219. @Blackley

  „Tzw,, furmanstwo ,,, to właśnie interes . Własna działalność gospodarczą nie wymagająca wysiłku fizycznego,”

  … chyba jednak nigdy w zyciu uczciwa praca sie nie splamil – az do teraz. „Nie wymagajaca wysilku fizycznego” – to fajdniecie wszystko mowi o @Blackley’u.

  Zamiast z glutem „dyskutowac” – mozna mu pod patrzalki podsunac material z polskiej i aryjskiej witryny:

  Urodził się w 1919 roku. Na Oksywiu. Nie w Gdyni, co podkreśla, ale właśnie na Oksywiu. Wsi dużej, dumnej i przez długi czas zamożniejszej niż Gdynia … Cofnijmy się więc wraz ze Stefanem do pierwszej połowy lat 30. Wówczas jako nastolatek był gazeciarzem. Chodził po ulicach, restauracjach i kawiarniach i sprzedawał gazety. Jednocześnie uczył się w prowadzonej przez Żydów szkole handlowej. … Samochodów ciężarowych było wówczas bardzo niewiele. Służyły do przewozu produktów spożywczych, mebli itd. Ale nie do wożenia piachu. To była niesamowicie ciężka praca. Dla ludzi i dla zwierząt. Pamiętam, jak wozy zapadały się po osie w grząskim gruncie. Jak nie wystarczała do ich wyciągnięcia jedna ani dwie pary koni. Jak tych par musiało być trzy, a nawet cztery! ”

  @Blackley walnal: ” . Własna działalność gospodarczą nie wymagająca wysiłku fizycznego,”

  Autentyczny wozak opowiada: „o była niesamowicie ciężka praca. Dla ludzi i dla zwierząt. Pamiętam, jak wozy zapadały się po osie w grząskim gruncie.”

  Mozna zauwazyc, ze tutejsi spece od zagadnien narodowo-rasowych odnosza sie z totalna, kompletna pogarda dla ludzi, ktorzy wykonuja ciezka i pozyteczna prace. Jak jakis @Wiesiek59 czy @Blackley chca na kogos nafajdac . to z wielkopanska wyzszoscia dra japki o „spawaczach”, „szatniarzach” czy teraz „wozakach”. „nie wymagająca wysiłku fizycznego,” – to cos zupelnie ekstra.

 220. @Blackley

  „Natomiast pański wpis o wojnie , pistoletach , czołgach itd jest r”

  Klamiesz. Tu nie ma nic o czolgach” tylko o twoich bredniach, zgodnie z ktorymi „Zydzi” to tylko „piniondze” i „geszeft” a Niemcy to mistrzowie techniki. Mozesz przewijac – inni przeczytaja, zobacza jak klamiesz.

  „Polakowi do głowy by to nie przyszło, ubolewam generał. Wszędzie wozakamj byli Żydzi.Polakom się nie chciało.”

  Niemozliwe. Czytalem dziesiatki razy na polskich patriotyczno-radowowych witrynach, ze „zyd woli najgorszy interes od najlepszej pracy”, ze „jeszcze nikt nie widzial Zyda przy pracy”, sam @Blackley forsuje dosc podobne tezy.

  Ciekawe swoja droga, ze ci (zdaniem Blackley’a) tacy urodzeni mistrzowie techniki i mechaniki, Niemcy – licencje na porzadny pistolet maszynowy kupili na Zydach. Znaczy od zlych syjonistow w Izraelu. Przeciez guupie Moski potrafia tylko „robic geszeft”. A Szkop to sie rodzi jako uzdolniony mechanik.

  „Die Uzi wird heute von Armeen und Polizeieinheiten in über 90 Ländern eingesetzt. Die israelischen Streitkräfte kündigten im Dezember 2003 die Entfernung der Uzi aus ihrem Waffenbestand an. Sie wird jedoch weiterhin sowohl für den Export als auch für den Gebrauch im Inland hergestellt.

  Die Bundeswehr setzt die Uzi seit 1959 unter der Bezeichnung MP2 (mit Holzschaft) bzw. MP2 A1 (mit klappbarer Schulterstütze) ein. Lange Zeit wurde 1964 als offizielles Einführungsjahr angegeben, da Deutschland erst 1965 offiziell diplomatische Beziehungen zu Israel aufnahm.[7] Die Variante MP2 A1 wurde angefordert, als 1961 ein tödlicher Unfall im Wachdienst auf die starre Schulterstütze der MP2 zurückgeführt wurde.[4] Im Gegensatz zur israelischen Armee wird die MP2 von Soldaten der Bundeswehr mit 32- statt 25-Schuss-Magazinen verwendet.[4] Sie wird seit 2002 nach und nach durch die MP7 ersetzt.”

  ” Germany: Made under license as MP2.[2]”

  https://en.wikipedia.org/wiki/Uzi

  ‚https://de.wikipedia.org/wiki/Uzi

  W odroznieniu od fajdow wpychanych tutaj przez rozmaite glupie gluty – jesli cos twierdze, to potrafie to cos udowodnic.

  „Worldwide sales
  Total sales of the weapon to date (end 2001) has netted IMI over $2 billion (US), with over 90 countries using the weapons either for their armed forces or in law enforcement.[7]”

  Uzi to cacko, ktore „guupie Moski” sprzedawaly na eksport do 90-ciu krajow swiata. Wikipedia podaje, ze „guupie Moski” zarobily przy okazji dwa miliardy zielonych.

  Najbardziej istotne – ze jak nawet kazda dziewczyna (nie tylko kazdy facet) jest po wojsku i ma Uzi w szafie – to cholernie trudno „pejsatych” zapedzic do jakiejs stodoly czy „zepchnac do morza”. Twoi bracia w Leninie przekonali sie o tym na wlasnych ..skach w czerwcu 1967-go.

 221. @Blackley

  „jak duża była skala prostytucji w 2 rp w dzielnicach żydowskich,”

  Strasznie duza. A nawet jeszcze wieksza. Ale przeciez problem sie chyba rozwiazal jak przyszli Niemcy i przyniesli „troche swiatla” ((c)@Blackley)? I teraz jest super?

  Ten film to sie nawet wam udal:

  „Galerianki
  ….
  Fabuła
  Film porusza problem prostytucji wśród nieletnich dziewcząt. 15-letnie gimnazjalistki szukają w galeriach centrów handlowych sponsorów, którym oferują seks w zamian za kupno odzieży, drobnego sprzętu elektronicznego, bądź też pieniądze.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Galerianki#Fabu%C5%82a

  „Galerianki (2009)
  1 godz. 17 min. Milena i jej przyjaciółki to nastolatki, które wolny czas spędzają w galeriach handlowych. Tam poznają mężczyzn, którzy za seks kupują im upominki.”
  „Cztery dziewczyny w pełnym rynsztunku bojowym: białe kozaczki, torebeczki, obcisłe krótkie spódniczki, makijaż i bezkompromisowe spojrzenia gotowych na wszystko – oto idą galerianki.

  Debiutancki film Katarzyny Rosłaniec (reżyserka została za niego doceniona na ostatnim festiwalu w Gdyni) traktuje o dziewczynach, a właściwie o dziewczynkach, gimnazjalistkach, które prostytuują się w zamian za różnego typu gratyfikacje, najczęściej za mniej lub bardziej wartościowe podarunki. Terytorium, na którym często żerują, wypatrując klientów, to centra handlowe (stąd „galerianki”), miejsca zapewniające względną anonimowość (zatłoczone), wygodę (punkty gastronomiczne i bezpłatne toalety), stosunkowo dużą podaż obiektów seksualnych (szeroki przedział wieku, zróżnicowanie fizyczne i majątkowe) oraz możliwość szybkiego finalizowania transakcji (sklepy z bogatą gamą produktów służących jako środek płatniczy za usługę). Galerianki nie unikają też klubów i wszelkich innych miejsc, w których mogłyby szybko i bez problemów dokonywać transakcji.”

  Drugi tekst z Filmweb.pl. Wszystko razem na pewno wina Minca. A takze Sorosa i Rotszylda.

 222. @Blackley

  „Żywności za rządów PRL brakowało bo państwowe rolnictwo to był jeden wielki stek marnotrawstwa. ”

  … a powszechny dobrobyt, befsztyki i wedliny dla kazdego, uginajace sie stoly i zycie jak w Madrycie za czasow IIRP panowalo, bo IIRP to byl kraj kapitalistyczny, rolnictwo prywatne, polityka mocarstwowa i w ogole super i oki. Dlatego kazdy oplywal w dostatki:

  „Oddam ciało za kawałek chleba
  Pewnym sposobem na wyjście z biedy była prostytucja…. Większość kobiet prostytuowała się za przysłowiowy talerz zupy. Dziewczyny w szczególnie trudnej sytuacji wyceniały swoje usługi na 50 gr – za tyle można było kupić bochenek chleba. Tym samym ich usługi były dostępne nawet dla mało zarabiających robotników. Prostytucja w okresie przedwojennym była zjawiskiem bardzo powszechnym.”

  Tyle na temat wspanialego dobrobytu, w jakim kapala sie przedwojenna, mocarstwowa, kapitalistyczna i preznie sie rozwijajaca Polska. Zeby sie jakis jeden czy drugi glut nie czepial – wszystko z polskiej i aryjskiej witryny

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dwudziestolecie-miedzywojenne-cop-gdynia,172,0,2387628.html

  Poniewaz jakis glut usiluje tu urzadzic przesluchanie – to mu sie pod patrzalki ponownie podsuwa:

  „Oddam ciało za kawałek chleba
  Pewnym sposobem na wyjście z biedy była prostytucja…. Większość kobiet prostytuowała się za przysłowiowy talerz zupy. Dziewczyny w szczególnie trudnej sytuacji wyceniały swoje usługi na 50 gr – za tyle można było kupić bochenek chleba. Tym samym ich usługi były dostępne nawet dla mało zarabiających robotników. Prostytucja w okresie przedwojennym była zjawiskiem bardzo powszechnym.”

 223. @Blacley

  ” Wiem ,że Stalin widząc do czego Polak jest zdolny nie utworzył z Polski kolejnej republiki tylko oddzielne państwo.”

  na tym polega madrosc polityczna Powstania.

  Jak wiadomo, Stalin, widzac, do czego Czech i Slowak nie jest zdolny, uczynil z Czechoslowacji kolejna republike.

  Jak wiadomo, Stalin, widzac, do czego Wegier nie jest zdolny, uczynil z Wegier kolejna republike.

  Jak wiadomo, Stalin, widzac, do czego Bulgar nie jest zdolny, uczynil z Bulgarii kolejna republike.

  Jak wiadomo, Stalin, widzac, do czego Rumun nie jest zdolny, uczynil z Rumunii kolejna republike.

  Jak wiadomo, Stalin, widzac, do czego Albanczyk nie jest zdolny, uczynil z Albanii kolejna republike.Jak wiadomo,

  Jak wiadomo, Stalin, widzac, do czego Mongol nie jest zdolny, uczynil z Mongolii kolejna republike.Jak wiadomo,

  Tylko Polska ocalala z tego pogromu, Stalin poczynil ze wszystkich innych republiki sowieckie.

 224. pitekantrop,

  Proszę pana , naprawdę chce pan bym zaczął szukać danych i je cytować ? Mowimy , ma się rozumieć , o danych w ” temacie ” prostytucji w dzielnicach zydowskich w czasie 2 rp .Mam podejrzenie graniczące z pewnością , że wyniki poszukiwań będą równie nieinteresujące 😉 dla pana jak moja minutowa ” kwerenda ” w googlach w zakresie ” escort in Telawiw” .

  Może 2 rp nie ” kapała dobrobytem ” jak raczył był pan to ująć , ale Zydzi zdolali zakupić całkiem sporo nieruchoości . Sanacja problemów nie robiła , sporo tychże nieruchomości zostało i należy je objąc restytucją . Oczywiście restytucja nie dotyczy obywateli ammerykanskich poniewaz władze prl wyplacily stosowne sumy rządowi USA i z tego co wiadomo rząd USA forsę wział , pokwitował i nie oddał zpowrotem . Co się z forsą stało – nie wiadomo ale nie jest to ani problemem Polski /Polaków ani nie mma zadnego znaczenia . Tak jak z forsa z polisy kounikacyjnej za odszkodowanie – jak wziąłeś kasę prawa do dalszych roszczeń straciłeś . Tak więc obywatele USA – spadkobiercy obywateli polskich zydowskiego pochodzenia winni zgłaszać się po mamonę do rządu USA . Natomiast wszelkim innym spadkobiercom bezapelacyjnie odszkodowania się należą .

  Czy już – opierając się na bogatym doswiadczeniu w niżej wyienionej kwestii – ustalił pan jak sprawy się mają ? tzn czy okropny , zbrodniczy arabski arab oraz palestynski palestynczyk mając odpowiednią ilość odpowiedniej waluty może posiąść – jak to się kiedys mawiało – Zydówkę ? Czy sprawdza się paszporty czy rzecz – po wpłaceniu odpowiedniej kwoty – nikną wszelkie przeszkody ? Google podpowiada, że konkurencja jest – w zakresie tego rodzaju usług – w panskiej nowej ojczyznie spora . Ciekawe co pan ustali . Ukłony

 225. @Blackley

  „,, Robota ,,, to zasuwanie na dniowki ”

  Facet chyba rzeczywiscie nigdy w zyciu nie splamil sie praca.

  Inaczej by wiedzial, ze nauczyciel, pielegniarka, spawacz, elektryk, inzynier, programista, zawodowy kierowca, operator dzwigu, kucharz – zaden z nich nie „zasuwa na dniowki” – tylko ma umowe o prace i odpowiednia pensje.

 226. @Blackley

  „raz do ambasady Norwegii że w czasie 2 wojny niektórzy obywatele Norwegii sprawnie ws,takich Żydów wylapali i oddali w ręce Niemców na śmierć?”

  Norwedzy od razu po wojnie wylapali i powiesili swoich zdrajcow-kolaborantow. Sporo ich powiesii, wiecej poslali do pierdla. Niemcom po kapitulacji kazali rozminowywac plaze – Niemcy szli przez cala szerokosc plazy, trzymajac sie za rece, od czasu do czasu wybuch zwiastowal, ze kolejny Niemiec znalazl mine. „Mienie pozydowskie” dawno oddali. O co tu sie z nimi kopac? Sznury podobno wyplatali znaomite.

  Zaden kolab-folksdojcz sie nie urwal.

 227. pitekantrop
  5 sierpnia o godz. 21:04
  @Blackley

  „Żywności za rządów PRL brakowało bo państwowe rolnictwo to był jeden wielki stek marnotrawstwa. ”

  … a powszechny dobrobyt, befsztyki i wedliny dla kazdego, uginajace sie stoly i zycie jak w Madrycie za czasow IIRP panowalo, bo IIRP to byl kraj kapitalistyczny, rolnictwo prywatne, polityka mocarstwowa i w ogole super i oki. Dlatego kazdy oplywal w dostatki:”

  Proszę pana nie pisałem o żywności w 2 rp . Pan nie z kimś pomylił- pan zawsze się myli więc czemu mnie to dziwi .? Pisałem o rolnictwie prl = to ten kraj który powstał na podstawie nauk Lenina i bardzo się panu podobał do 1968 roku – które to rolnictwo nie potrafiło wyzywić swoich własnych obywateli . Panstwowe , na sowiecką modłę założone rolnictwo marnotrawiło siły i srodki i żeby nie prywatne , chłpskie gospodarstwa nie mieli by Polacy co jeść . Wiedział to Gomułka i zaprzestał wyzuwania chłopów z ziemi . Bo klęska głodu była gwarantowana . Po odejsciu na smietnik historii prl i panstwowego rolnictwa jedzenia jest dośc w niskich cenach . Mięso 9 zł od szynki , mielone 5 zł , owoce warzywa taniocha od lat . Broni pan tego prl i panstwowego marnotrawnego rolnictwa jak niejaki wiesiek59 . Pokrewiwenstwo ideowe z małymi rożnicami jeśli idzie o Izrael . O to były zamieszki w 1968 , czyz nie ? Ukłony

 228. @Blackley

  „Mowimy ”

  Was jest raz. Mozesz sobie „mowic” o czym chcesz. Nadal „was” bedzie raz.

  „. Sanacja problemów nie robiła , sporo tychże nieruchomości zostało i”


  Klamiesz. Lzesz. A sanacja nie zdazyla wszystkiego pozabierac – bo nagle musiala sama sp..ac na Zaleszczyki.

  „kwerenda”

  Jakos nie widac zadnej „kwerendy” tylko ze ty drzesz japke.

  ” Oczywiście restytucja nie dotyczy obywateli ammerykanskich poniewaz władze prl wyplacily stosowne sumy rządowi USA i z tego co wiadomo rząd USA forsę wział ”

  Jasne, ci Zydzi zapedzeni w Radzoliowie do oblanej benzyna stosoly to na pewno byli „obywatele amerykanscy”. Zapedzeni do wagonow przy wydatnym odziale polskiej, dobrze uzbrojonej w bron palna wlasciciele domow z Otwocka to tez na pewno byli „obywatele amerykanscy”.

  Nie wywoluj lepiej wilka z lasu, pewnych rzeczy lepiej nie ruszac. Nie wiem, jak sie przedlada na „_piniondze_” los zydowskiego dzieciaka wrzuconego przez Polaka zywcem do huczacego ognia w Radzilowie czy w Jedwabnem. Zdecydowanie lepiej tego nie ruszac.

 229. pitekantrop
  5 sierpnia o godz. 21:24

  Umowa o pracę zakłada przepracowanie określonej ilości godzin w mmiesiącu . Pracuje się po osiem – przewaznie – godzin . Więc 164 godziny w miesiącu to przepracowanie jakiejś ilości dniówek – jeśli ktoś pracuje po 12 czy 24 godziny to ma ” zmiany ” ale 8 mio godzinna zmiany też są . Jak zawsze pan myli wszystkie pojęcia . No ale to nic nowego /

  No i pan się zdecyduje – jednego dnia pracuję wynosząc meble w wieku mocno do tego sie nie nadającym , drugoego dnia nie pracuję i nie pracowałem nigdy do tego nie mam pojęcia o ” robocie ” . Jak to w koncu w tej pana , za przeproszeniem , głowie , jest ? Ukłony

 230. @PA2155

  „z pogladami politycznymi nieustraszonego i bezkrytycznego syjonisty ”

  To jest problem. Szesc i pol miliona zlych i niedobrych syjonistow, malych i duzych, w spodniach i w spodnicach – i zadnego sie nie da zapedzic do oblanej benzyna stodoly. Wszystko przez to, ze dranie maja w szafie co najmniej Uzi. A w jednostkach Merkawy. A gdzies pod pwierzchnia oceanu – okrety podwodne. A na okretach – rakiety z glowicami wodorowymi.

  Dla oenerii to ciezkie czasy nastaly…

 231. @Blackley

  „No i pan się zdecyduje – jednego dnia pracuję wynosząc meble w wieku mocno do tego sie nie nadającym , drugoego dnia nie pracuję i nie pracowałem nigdy”

  Pewnie ze nie pracowales. A jak sie obijales czy tez miales partyjna synekure czy cos podobnego – to masz glodowa emeryture. No i dlatego dopiero na stare lata dowiadujesz sie, co to praca – nie na „stanowisku kierowniczym” tylko wlasnymi rekami.

 232. Jakobski:
  ty sobie dorabiasz, tandeciarzu, wrzucając co rusz jakieś kolejne, bzdurne linki z gazeta.pl?
  No, a twoje zachwyty nad komentarzami tamtejszych idiotów sytuują cię na poziomie owej hałastry.
  Czytasz cokolwiek innego?
  No tak, głupie pytanie, bo wszak będąc wyjątkowym erudytą, wiedzę o świecie czerpiesz także z onetu i rozmów z kumplami z budowy.

 233. pitekantrop
  5 sierpnia o godz. 21:35
  @Blackley

  „Mowimy ”

  Was jest raz. Mozesz sobie „mowic” o czym chcesz. Nadal „was” bedzie raz.

  „. Sanacja problemów nie robiła , sporo tychże nieruchomości zostało i”


  Klamiesz. Lzesz. A sanacja nie zdazyla wszystkiego pozabierac – bo nagle musiala sama sp..ac na Zaleszczyki.”

  Komu sanacja zabrała dom czy plac ? Ma pan jakieś dane ? Łaskawie jest pan w stanie przytoczyć ? W kazdym razie albo sanacja – jeśli wogóle coś Zydom zabrała – to działala wolno i ospale bo sporo tego mienia wciąż pozostało .Więc to pan – jak zawsze klamie czy też ” drze ryja ” jak był łaskaw pan się wyrazić .

  ”kwerenda”

  Jakos nie widac zadnej „kwerendy” tylko ze ty drzesz japke.”

  Kwerenda …. słowo użyte raczej jako metafora . Wpisałem w wyszukiwarkę google hasło ” escorts in Telawiw” i cała kwerenda .” Wyskoczyło ” całkiem sporo wyników ogłoszen pan i firm zajmujących się posrednictwe w sprzedaży ” usług towarzyskich ” Zydówek . Pan sprawdzi ” własnoręcznie ” i przestanie ” drzeć japkę ” . Prostytek zydowskich w Telawiwie jest całkiem sporo. z czego nie ma zamiaru robić zarzutu , każdy ” orze jak może ” a pieniądze nie smierdzą , czyż nie ?

  ”” Oczywiście restytucja nie dotyczy obywateli ammerykanskich poniewaz władze prl wyplacily stosowne sumy rządowi USA i z tego co wiadomo rząd USA forsę wział ”

  Jasne, ci Zydzi zapedzeni w Radzoliowie do oblanej benzyna stosoly to na pewno byli „obywatele amerykanscy”. Zapedzeni do wagonow przy wydatnym odziale polskiej, dobrze uzbrojonej w bron palna wlasciciele domow z Otwocka to tez na pewno byli „obywatele amerykanscy”.

  Nie wywoluj lepiej wilka z lasu, pewnych rzeczy lepiej nie ruszac. Nie wiem, jak sie przedlada na „_piniondze_” los zydowskiego dzieciaka wrzuconego przez Polaka zywcem do huczacego ognia w Radzilowie czy w Jedwabnem. Zdecydowanie lepiej tego nie ruszac”

  Władze prl wypłaciły rządowi USA forsę . Rząd USA forsę pokwitował i nie oddała . Na przelewie widniał napis – ” odszkodowanie za mienie pozostawione w Polsce przez Zydów ” – oczywiście upraszczam ale stosowna umowa została zawarta i rzecz opisano .

  Palenie ludzi , Zydów czy jakichkolwiek innych to ZBRODNIA . Niestety obecny rząd a także część moich rodaków nie przyjuje do wiadomości współodpowiedzialności niektórych Polaków za zbrodnię holokaustu . Nie am na to wpływu , prosze pana , co wyczynia ten rząd i na myslenie niektórych obywateli Polski .

  Dodam że NIE ma odpowiedzialności zbiorowej oraz odpowiedzialności potomków za czyny przodków , a raczej będzie cięzko znależć bezposrednich sprawców i ich skazać .
  Wyraznie widać że załuje pan że nie istnieje odpowiedzialność zbiorowa i pokoleniowa ale cóż , musi pan z tm żyć że sprawcy niektórych zbrodni umknęli ziemskiej sprawiedliwości . Obrzucanie współczesnej Polski gównem nic nie da . Kraj się rozwija mimo tego w jakim stanie komunisci zostawili gospodarke .
  Raz jeszcze – za stan umysłu obecnego rządu , niektórych Polaków nie odpowiadam . Za stan panskiej skołatanej głowy – tym bardziej . Ukłony

 234. pitekantrop
  5 sierpnia o godz. 21:41
  @Blackley

  „No i pan się zdecyduje – jednego dnia pracuję wynosząc meble w wieku mocno do tego sie nie nadającym , drugoego dnia nie pracuję i nie pracowałem nigdy”

  Pewnie ze nie pracowales. A jak sie obijales czy tez miales partyjna synekure czy cos podobnego – to masz glodowa emeryture”

  Znowu mnie pan z kimś pomylił . Nigdy nie miałem partyjnej synekury z tej prostej przyczyny że do partii nie należałem . PRL i ” partia ” – bo o pzpr mówimy mnie brzydziły zawsze . Pan prl em , jego tanimi książkami , ;; zółtymi tygrysami ;; , fabrykami zarówek itp chłamem jest najwyrazniej zachwycony . No ale to panski problem .

  Zarabiałem pieniądze ZAWSZE w sposób w jaki Zydzi zarabiali – głową . Oprócz roboty na ” robotach ” czyli w BRD . No i w młodości w fabryce . Potem już zawsze tak jak ten furman z opowieści Składkowskiego = GŁOWĄ . Ukłony

  ps Jak ustalenia w zakresie ” stosunków ” palestynsko/arabsko – zydowskich ? Coś pan już wie ?

 235. pikus:
  Znow ten sam motyw. Ja o zupie a ty o d..ie.

 236. te, quentin,

  ja również pozdrawiam niezwykle serdecznie 🙂

 237. Słuszną linię ma nasza władza

  Kolejna praca „miss PiS” na państwowym.

  Ługowska-Bulak jest wicedyrektorem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Na stanowisko powołał ją szef MSWiA.

  Ługowska-Bulak w samorządzie nie pracowała nigdy. Tymczasem Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zajmuje się właśnie problematyką związaną ściśle z samorządem, organizuje szkolenia, przygotowuje analizy, szkoli też kandydatów na komisarzy wyborczych.

  https://lodz.onet.pl/krzysztof-brejza-sylwia-lugowska-bulak-to-typowy-przyklad-pisiewicza/9vd4gzy

 238. „Władze wsi apelowały o uciszenie zwierząt domowych .”
  Zwierzeta cos wyczuly, byly nienaturalnie podniecone , czy poczuly sie zniewazone bo potraktowano je gorzej od Kubusia Puchatka ?.
  Wyly , kwiczaly , ryczaly bm nawet gdakaly i kwakaly zawiedzione brakiem kamizelek z napisem ..
  Erudycja , wyjatkowa zwierzat blogowych pierwsze co eliminuje to kwakanie a potem dopiero zadawanie glupich pytan – co tam bylo napisane ? ( One wyczuwaja pismo nosem ?)

 239. Takiego IDIOTY jak blackley to my dawno dawno nie mieli.

 240. I to muwie z obserwacjy kogos coma duzo doswiadczenia s pedalami .

 241. burza nadchodzi, mogą być problemy z prądem
  A tu @ozzy czeka podświadomie chociaż niczym wrażliwa basieńka odżegnuje się – brońboże, żadnych odpowiedzi nie przyjmuję.
  Tradycyjne, jak to profesór, pracę naukową przedstawił, bibliografią zwieńczył i wyszło na to że niewiele ma do powiedzenia – same cytaty w cieniu antysemityzmu. Dlaczego mam milczeć?, bo wyszłoby na to że nawet cieni w moich wypowiedziach nie ma i trzeba byłoby to udowodnić. Śmiało profesórze! – szukaj – tak jak napisał kolega powyżej: Ctrl+f. Począwszy od 13.01.2002r.
  Nie zdziwię się brakiem odpowiedzi. Znaczy się że zełgał nienawistnie.

  Ps. najprawdziwszego profesora widziałam na oczy w młodości. Konstytucjonalista, spełniał wszystkie oczekiwane przeze mnie kryteria. Wykładał prawo państwowe a moją wiedzę ocenił na +3.

 242. Ted’dy 0:53 chyba właściwy, poznaję po charakterze pisma
  „Takiego IDIOTY jak blackley to my dawno dawno nie mieli…”
  Skoro go „mamy” to znaczy że jest potrzebny żeby np. zająć rozmową pana szanownego z którym dobrali się jak w korcu maku.
  Zauważ – korzec to ponad 120 litrów tych ziarenek. Trzeba być szczęściarzem.

 243. Guzdra, ja tej książki już nie przeczytam przed śmiercią. Kiedyś miałam w ręce i zdecydowałam że Flaubert mnie nie pociąga jako pisarz; w ogóle mam i miałam kłopot z francuskimi pisarzami, może to kwestia złego tłumaczenia.
  Ale myśl przewodnią znam, czy ty sądzisz że problem jest ponadczasowy?, czy jedynie realia życia w kobiet XIX wieku całkowicie zależnych od mężczyzn, stworzyły postać tak tragiczną.

 244. @R.S. ja też mieszkam z jedną z córek. Właśnie kiedy powiedziała żeby wyłączyć komputer z powodu burzy błysnęło i zagrzmiało straszliwie. Czyli muszę się pożegnać

 245. Konstytucja ! Tak sobie myślę ,że to lepsze niż paciorek dewotki.

 246. I znow nie doganiam : tekst pana Passenta jest przejawem pedagogiki wstydu czy pedagogilki dumy? A moze tak jak to zwykle u niego: i jednym i drugim?

  I jeszcze: niepisanie o Lechu Walesie to pedagogika wstydu, a niepisanie o Bolku to pedagogika dumy czy na odwrot?

  Wczoraj w gazeta.pl czytalem o politycznych akcentach podczas gdanskiego koncertu bylego muzyka Pink Floyd. Jemu nikt, z gazetowych recenzentow koncertu niewiedzy w kwestiach polskich nie wytykal. Moze jesli ktos wali w strune/zyle, nie w morde to ma inne prawa?

  Przejawem taktu p.Passenta i innych krytykow wypowiedzi obcokrajowcow w kwestii powstania jest to ze pod fleki wzieli tylko Tysona, kiedy podobnie wypowiadal sie w Warszawie p.Trump to mu darowali. Boo nie ma watpliwosci ze wiedza historyczna p.Tysona niewiele rozni sie od tej p.Trumpa. Takt to czy raczej rasizm w lewicowo-liberalnym plaszczyku?

 247. Wśród katolików przestrzeganie świeckiej Konstytucji przypomina przestrzeganie religijnych 10 przykazań. Czyli totalne olewanie nie tylko treści ale i ducha. Tak sobie myślę na podstawie statystyk kryminalnych w parafiach. Nie ma parafii z zerową przestępczością a Jaki zamiast budować mieszkania dla zresocjalizowanych więżniów buduje kolejne cele. Polityczny wóz przed koniem. Cios poniżej pasa.

 248. p.Stanislaw

  A pan; ilu przykazan pan NIE przestrzega? Jesli statystycznie mniej nizli 6 znaczy ze z pana katolik wcale nie najgorszy.
  A moze u pana inaczej ;wszystkie i zawsze , dopiero wtedy jest sie katolikiem,Zydem, protestantem czy prawoslawnym?
  Jesli to ostatnie to czarny nazywa takie wymagania wobec siebie samego dazeniem do swietosci.

  Swiety na blogu Daniela Passenta? Tego jeszze nie bylo!

  ml

 249. IV RP ponoć kraj katolicki a tyle chamstwa w przestrzeni politycznej i na ulicy. O Sejmie pod krzyżem nie wspomnę. Może z okazji 100 lecia katolicy przestaną kraść. Jak mawiała premier z broszką wystarczy nie kraść a sądy runą i więzienia też. Tak sobie myślę dlaczego KK milczy jak w czasie okupacji bo realizuje dziel i rządż duszami. A ciemny lud to kupi.

 250. Dlaczego strażacy nie pomagają w Syrii legalnie na miejscu. Aby przygotować miejsce dla powracających imigrantów. Czy jankesi agresorzy w suwerennym państwie nie przypominają III Rzeszę w Sudetach dla ochrony swoich terrorystów. Tak sobie myślę,że ONZ milczy bo Trump sponsor ją zlikwiduje.

 251. @pitekantrop vel pterodaktyl 100dolniany
  4 sierpnia o godz. 14:28

  A w jaki sposob Stettin przeobrazil sie w Odwiecznie Polski Szczecin, Prastary Piastowski Grod ?

  W taki sam sposób jak Palestyna stała się ziemiami zapisanymi w Torze i ofiarowanymi przez Jahwe Narodowemu Państwu Żydów. Poniał ?

  Nie cierpię hipokryzji, robienia za ofiarę … Wyjdź ze 100doły i sie rozejrzyj. A może Tel-Awiw należy do Filistynów?
  Jak twierdzi prof Szmul WieWszystko, dinozaury (oprócz pterodaktyli) w tamtym rejonie używały starohebrajskiego tudzież jidish do komunikacji.

 252. Troche zal ale przyszlo mi pozegnac sie z pnstwem. Taka naparzanka czy to chamska czy subtelna, czy blyskotliwa czy prostacka nudzi mnie smiertelnie i po tygodniu czy dwu mam dosc, nie wyobrazam sobie tak przez lata cale.Lacze pozdrowienia, odpowiedz wszelka prosze sobie darowac, nie zamierzam czytac komentarzy,ktorych glownym celem jest upuszczenie sobie zolci.

 253. zabka konajaca; 4:17.

  Widze ze masz dobry zmysl i odczytalas bezblednie co nie kazdemu tu na
  blogu to sie udaje wiec wola milczec zamiast sie pomylic.
  Co do Pitekantropa to ja nie mam z nim jak widzisz zadnych problemow
  omija mnie z daleka szerokim lukiem jak lis trutke.
  Jednak cokolwiek by o nim nie mowic jest to facet oblatany z takim to nawet
  przyjemnie jest sie klocic tylko jemu jak i mnie jakos sie nie chce.

  https://www.youtube.com/watch?v=K8qRXp6aipA

 254. Skoro już mowa o Stalinie. Uważam otóż, że czas już najwyższy na jego rehabilitację, przynajmniej w Polsce. Jest to po temu wiele powodów.

  Gdyby się dobrze przyjrzeć, to -w ostatecznym rozrachunku – bilans zysków i strat, jego polityki, jest dla nas bardzo korzystny, nie warto zatem wypominać mu tego, czy owego, czyli 17 września 1939 roku, Katynia, wywózek na Sybir, Teheranu, nieudzielenia pomocy powstańcom warszawskim, Jałty i tego, co spotkało Polskę po roku 1944. Żeby było dobrze, najpierw musi być źle. A źle było w okresie międzywojennym i wojennym. Krótko przypomnę.

  Byliśmy podówczas państwem wieloetnicznym i wielowyznaniowym, co sprawiało, że nie czuliśmy się u siebie, jak u siebie, bo albo Żyd nas wyzyskiwał, albo Ukrainiec przeciwko nam spiskował lub też Niemiec knuł i prowokował. Polak-katolik, czuł się we własnym państwie zasekowany, zaszczuty. Od Żydów wybawił nas Hitler, niestety roboty nie dokończył. Pomagaliśmy mu, jak mogliśmy, naprawdę mocno się staraliśmy, ale nie dało się wszystkiego przerobić, bo widły, kłonice, drągi, siekiery, to jednak nie to samo, co karabin. No dobra, stodół nie brakowało, ale z benzyną był problem, więc łatwo powiedzieć, a poza tym -spalisz stodołę, to gdzie później siano, słomę schowasz? Gdzie pójdziesz z babą się rozmnożyć. Łatwo nie było. Co się dało zrobić, to się zrobiło, reszta uciekła do Ruskich. Fakt, że później Stalin ich nasłał do Polski, ale kogo miał nasłać, niepiśmiennych Polaków? To znaczy Polacy byli piśmienni, tylko czytać nie umieli, bo każdy, nawet dziecko bez szkoły trzy krzyżyki postawić umiało. A taki Żyd to i pisał, i czytał, mówił po polsku lepiej niż niejeden kształcony Polak i po zagranicznemu też, a władza musi umieć czytać i pisać. No, ale przyszedł tow. Wiesław i zrobił z nimi porządek. Zostały jeszcze jakieś niedobitki, ale nie drażnią już naszych polskich oczu pejsami i chałatami, a uszu żydłaczeniem i szwargotaniem. No, więc z tymi, Żydami to chyba nie dało się inaczej, zatem rozgrzeszmy Bat’ kę.

  Gdyby nie Stalin mielibyśmy teraz osiem milionów Ukraińców i dwa miliony Litwinów! A to nie wszystko, bo będąc w Europie Zachodniej, mielibyśmy otwarte granice, a wtedy każdy czarnuch, czy ciapaty, muzułmanin, czy inny „mzimu” przyjeżdżałby do Polski, jak do siebie i Naród Polski w powietrze wysadzał, a, co gorsza pojawiliby się również Żydzi z bezczelnymi żądaniami zwrotu swojej własności i -niestety – międzynarodowe trybunały, z natury antypolskie, chodzące na pasku swoich żydowskich mocodawców, przyznałyby im te zwroty.

  Inne korzyści. Dzięki Stalinowi Polak dowiedział się, że istnieją murowane domy z łazienkami, że można się kąpać dwa razy dziennie, a nie dwrazy rocznie, że w tych domach stąpa się po podłogach, a nie po klepiskach, że istnieje elektryczność, traktory, samochody, bite drogi, że jada się z talerzy, a nie z jednej miski, że odzież zmienia się częściej niż tylko w dniu pójścia do kościoła itp.

  Nie Hitlera zatem, a Stalina powinni czcić prawdziwi Polacy i mogą być spokojni o to, że to nie żadna rusofilia, bo Stalin to nie tylko nie Rusek, ale wręcz Gruzin, a Gruzinów szczególnie umiłował sobie Nasz Poległy Pan Prezydent Lech Kaczyński, który prawie zapobiegł eskalacji wojny rosyjsko -gruzińskiej. Prawie, bo pod koniec zapobiegania wpieprzył mu się Sarkozy i cały splendor zapobieżenia przypadł jemu. No i jeszcze jedno: chodzą słuchy otóż, że Stalin był pół-Polakiem – jego ojcem miał być wynalazca konia Przewalskiego, Nikołaj Przewalski, rosyjski geograf, podróżnik, o polskich korzeniach. Pamiętajmy też o braterstwie broni – na frontach II wojny światowej, o wyzwolenie Polski walczył wraz z Polakami z czołgu „Rudy” – Gruzin Grigorij Saakaszwili pełniący odpowiedzialną funkcję kierowcy-mechanika.

 255. Jeszcze raz o konstruktywizmie.

  Spółdzielnia ( nieprecyzyjny być może w opisie formy organizacyjnej jestem ) Polityka okresowo nagradza promocją okresowo ludzi wyróżniających się.

  Jednym z nagrodzonych jest matematyk zajmujący się teorią kształtu.

  Pan ten w wywiadzie dla Polityki opisał słowami ( nie grafiką, nie krzywymi lub bryłami czyli ezopowo ) jak to jest z teoriami matematycznymi, definicjami, dowodami oraz innymi sprawiającymi ból głowy obiektami. Nadam jego opisowi krótką formę:
  Matematyk odkrywa tylko to co Bóg stworzył.

  Jeśli dobrze pamiętam, to twórca Piety podziwianej w Watykanie skromnie twierdził, że on w marmurze odnajduje zaklęte w nim kształty.

  Nie mam łaski zrozumienia superkonstruktywizmu opisanego w powyższych akapitach.

  ***

  Są na świecie różni bogowie.
  Jeden w swym bożym słowie zwanym pewnikiem wyboru pozwala człowiekowi podwoić objętość arbuza, używając tylko konstrukcji matematycznych i klawiatury lub bardziej klasycznego pisaka.

  ***

  Pewnik wyboru to jest metafizyka, która pozwala mi zrozumieć, że sztukmistrz z Lublina podczas swego lotu przechwycił skrzypce spadające z nieba i wraz z nimi wylądował na dachu.

  ***

  Tyle, że za młóckę słów mało płacili, mało płacą i będą malo płacili.

  Podczas oczekiwania na pierwsze takty muzyki sefardyjskiej na Zamku Warszawskim usłyszałem rozmowę siedzących za mną dwóch muzyków. Akcentem harmonicznym i dynamicznym było stwierdzenie
  Kilkadziesiąt kilometrów przed Wiedniem samochód mi się rozkraczył.

  Metafizyka pozwala na tym blogu stwierdzać, że Izrael swój dobrobyt zawdzięcza eksportowi płodów rolnych, a w kwestii semi-dialogowej stwierdzić że oni zarabiają głową. Znany biedak z Anatewki to utrzymywał się z krytycznej analiz Platona.

  ***

  Piekielne upały nie mają tu nic do rzeczy. Przysięgam wam jako metamatematyk.

 256. jobrave
  Nie boisz się, że cię zlinczują za to co napisałeś? Albo w majestacie prawa, postawią ci zarzut propagowania ustroju totalitarnego?

 257. Dla ochłody coś z Zimy miejskie Adama, skądinąd Mickiewicza.

  Lub pije z chińskich ziół ciągnione treści.

 258. Tradycyjnie rozumiany wzrost wymusza konkurencję i walkę o zasoby, bo przetrwanie zależy od możliwości ich eksploatacji. Nie każda działalność może się rozwijać, może generować zysk, ponieważ planeta jest układem zamkniętym. Wychowujemy kolejne pokolenia w duchu rywalizacji i indywidualizmu, ponieważ obecna polityka ekonomiczna takie wartości premiuje. Ostatni kryzys ekonomiczny jest tego przykładem. Instytucje finansowe prowadzą śmiertelnie niebezpieczną grę w pogoni za zyskiem, a rządy wyciągają je z tarapatów za pieniądze podatników. Mamy więc przyzwolenie na żyłkę do hazardu, co ma fatalne skutki dla społeczeństwa.
  http://zielonewiadomosci.pl/tematy/feminizm/postwzrost-w-europie/

 259. @jobrave
  6 sierpnia o godz. 9:38
  Skoro już mowa o Stalinie. Uważam otóż, że czas już najwyższy na jego rehabilitację, przynajmniej w Polsce. Jest to po temu wiele powodów.

  Weszliśmy na ścieżkę absurdu, właściwie to brzmi całkiem nieźle. Takie czasy. Waląc się po głowach cepami użycie absurdu odświeża. Myślę, że pomnik Stalina w koszulce „KONSTYTUCJA” dopiero mnie odświeży w pełni. Pozdrawiam.

 260. @jobrave
  6 sierpnia, g.9:38
  Obśmiałam się jak norka, choć trochę przez łzy.
  No bo śmieszno i straszno się porobiło. Taka gmina.

 261. zetus1
  Zainspirowałeś mnie Stalinem w koszulce z napisem Konstytucja i sprawdziłam, czy powstał w Polsce jakikolwiek pomnik Soso. I tak i nie.
  Bo dostał się nam w spadku po korekcie granic w 1951 całkiem pokaźny Stalin w Ustrzykach Dolnych. Z własnej woli, na szczęście, nie wystawiliśmy żadnego pomnika ku czci.
  Uniknęliśmy także symboli w postaci czerwonej gwiazdy lub sierpa i młota, które towarzyszyły przez długie lata Czechom, Węgrom i „dobrym” Niemcom z NRD.
  https://www.ekstramagazyn.pl/historia/a/jak-w-ustrzykach-rozprawili-sie-ze-stalinem-1956,9170718

 262. Weszliśmy na ścieżkę absurdu – czas poz przeszły.

  Dopełnienie bliższe osadzone w lokalnym czasie i lokalnej przestrzeni.
  Droga ma cztery pasy ruchy z tym zwrotem. (I cztery z przeciwnym ).

  Kierowca mający szkolne kłopoty z rachunkami i niezdolność geometryczną zamyślił się nad tym, że oni zwariowali i chcą się zderzyć. No i została tylko ścieżka szybkiego procedowania jego kandydatury na sędziego Sądu Najwyższego.

  Dla niesezopowych: lewe trzy pasy zajmują wraki, trupy i karetki.

  https://www.youtube.com/watch?v=9IsUNiOJ0UU&index=1078

 263. Od samego poniedziałku zmuszają człowieka do szyderczego chichotu. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzysztof-szczerski-podsumowal-trzy-lata-prezydentury-andrzeja-dudy/g7q6lp7
  I pomyśleć, że ten dureń jest synem mojego kolegi, zdolnego inżyniera.

 264. „przemilczany Katyń, oczerniane powstanie”
  O Katyniu dowiedziałem się w szkole średniej, z początkiem lat 70., na lekcji – trzeba trafu – PO (przysposobienie obronne). Czy powstanie warszawskie można jeszcze bardziej oczernić niż czyni to sama prawda o nim, naprawdę nie sądzę… tak nawiasem, pamięta Pan film „Kanał” prześladowanego za poglądy Andrzeja Wajdy?

 265. @wiesiek59
  6 sierpnia o godz. 9:46
  W wywiadzie Marek Belka stwierdził, że społeczeństwa niestety nie są racjonalne, a liberalna demokracja zakłada taką racjonalność.

  Pośrednio więc wsparł Twoje ciągoty do dyktatorów. 🙂
  ( Maduro przeżył, ale ciekawie wygląda rejterada równych początkowo szeregów żołnierzy.) 🙂

 266. mag
  6 sierpnia o godz. 10:22
  Stalina to najlepiej pozostawić do oceny historii. Większość faktów o jego życiu jest już znanych. W Polsce udało się ten okres jakoś przeskoczyć. Tym niemniej trzeba mieć w pamięci, że milionom Polaków ocalił życie od niemieckiej zagłady, wskrzesił z niebytu państwo polskie i nadał mu rozsądne granice. Czy robił to z sympatii, rozsądku, czy z wyrachowania? Znaczną rolę w kształtowaniu jego decyzji odgrywała Wanda Wasilewska, której należą się pomniki i pamięć. Mieszkańcy Ziem Zachodnich, Wrocławia, Szczecina lub Gdańska powinni w jakiś, choćby dyskretny sposób pamiętać o nim. Jeszcze różnie z nimi może być, a uciekać nie bardzo mają gdzie. Jak na razie zachowują się podle.

 267. @guzdra
  6 sierpnia o godz. 9:40
  Matematyk odkrywa tylko to co Bóg stworzył.

  Ciekawe do której szkoły myśli należy Bóg ? Najbliżej mu chyba do Platona, 🙂 chociaż nie wszyscy się z takim poglądem zgadzają.

  Co do muzyki to preferuję aszkenazyjską przed sefardyjską, a obecnie powinieneś użyć raczej określenia postmatematyk niż meta~ . (tylda)

 268. Barbarus
  6 sierpnia o godz. 10:39
  Kto i kiedy prześladował Wajdę za poglądy? Zrobił wtedy niesamowitą karierę, mimo że jego poglądy często zakrawały na naiwność i prymitywizm. Był ulubieńcem reżimu.

 269. już po burzy i wizja tornada nie straszy
  Straszy natomiast wyłaniający się cień cienia antysemityzmu i zapytuje w którym kierunku ma pójść element zdeprawowany, ciemnej, czarnosecinnej siły, kanalia znaczy się. Komentarz kolegi @ozzy był stanowczo za długi jak na jego możliwości twórcze i obnażył całą ubogość pomyślunku i argumentacji; jedynym argumentem obrony @ozzy jest szczere wyznanie: „… wielu z najblizszego mi zaprzyjaznionego srodowiska podziela calkowicie moje poglady…”
  Śmiało! czekamy na szczere wyznanie, na podanie do publicznej wiadomości swoich poglądów oklaskiwanych przez przyjaciół. Będziemy wiedzieć z kim mamy do czynienia.

 270. @Symetryczny
  6 sierpnia o godz. 10:49
  Stalina to najlepiej pozostawić do oceny historii.

  Niestety nie dostrzegam symetrii w tym co piszesz, może więc przechrzcij się na aSymetryczny . W Twoim przypadku to nic nie zmieni, a będzie oryginalniej.

  Hitlera to najlepiej pozostawić do oceny historii podobnie jak Chingis-Chana.
  Czyżbyś był historykiem ? W następnych zdaniach oceniasz „bohatera” (?) Brak konsekwencji …

 271. @mag 15:53, ucieszyło mnie Twoje wyznanie że nie jesteś do końca zmanipulowana. Komentarze pan szanownego są klasycznym przykładem przykładem prania mózgu manipulującego przede wszystkim sposobem przekazywania informacji – wulgarnym i natrętnym.

 272. zetus1
  6 sierpnia o godz. 11:11
  A co wobec tego poradzisz z Dżyngis Chanem, Hitlerem, Stalinem, Churchillem lub Bushem? Nie wspominając wielu papieży. Rolą historyków i filozofów jest ostrzeganie i kształtowanie społeczeństw. Czego nikt nie robi. Statystki podają, że od czasu IIWŚ w wojnach amerykańskich zabito ponad 20 milinów.

 273. Noam Chomski twierdzi, że rola Rosji w zmanipulowaniu demokratycznych wyborów w USA była znikoma w porównaniu z decydująca rolą lobby i państwa Izrael. http://www.informationclearinghouse.info/49976.htm

 274. @guzdra
  6 sierpnia o godz. 10:30
  Obejrzałem „…aus dem Oratorium „Die letzten Dinge” nach Worten der Heiligen Schrift von Louis Spohr (1784-1859).”

  Takie wzniosłości to tylko po niemiecku brzmią właßciwie
  „allmächtige Herr” …

 275. Jeżeli chcecie porównywać dokonania Stalina, to porównujcie do mu współczesnych twórców różnych Imperiów.
  Jest w tym okresie kilka ciekawych postaci, od Roosevelta, Ataturka, Churchilla- poczynając.
  Wszyscy oni maja na rękach krew milionów, stosując te same metody rządzenia na podbitych wczesniej ziemiach.
  Ludobójstwa nie pomijając.

  Roosevelt rozszerzał wpływy USA, podbijając nowe tereny.
  Stalin, Ataturk, Franco, Mussolini, chcieli utrzymać wpływy w dawnych koloniach, trzymając za mordy własne kraje.

  Parcelacja Turcji sie udała, Rosji, nie.
  Nie było takiego człowieka w Austriowęgrach, Niemczech.
  Podział łupów po I swiatowej odbył się z korzyścią jedynie dla Francji, USA, Brytanii- zlikwidowali konkurencję.

 276. zetus1
  6 sierpnia o godz. 10:41

  Społeczeństwa nie sa racjonalne, szczególnie gdy na emocjach grają politycy i kapłani.
  Stoicki spokój mogą zachować jedynie niewielkie grupy.
  Reszta poddaje się psychologii tłumu.

  Po to się przecież robi manifestacje, mecze, ewenty, marsze, msze….
  Stadem można kierować, jednostką niekoniecznie.

  Tam gdzie ropa, tam kłopoty.
  Zgrany schemat.
  Przy miliardach do zarobienia, życie milionów jest nieistotne.
  Taka jest kalkulacja wielkich, ponadnarodowych korporacji.

 277. @zetus1

  postmatematyk jest dla jednych etykietką promieniejąca urokiem, a dla podwójnych oceną przydatności na psa urok.

  Miałem szczęście obcować kilka lat po maturze z rówieśnikami nieokaleczonymi językową i mentalną kolokwialnością.

  I tak, koleżanka studiująca matematykę usłyszawszy ocenę Na speleolożkę się nie nadajesz! zareagowała: Syfon się poszerzy i cebedeo.

  A było co okazywać!

 278. @guzdra
  6 sierpnia o godz. 12:36
  Syfon się poszerzy i cebedeo.

  Rozumiem, że to ostatnie to skrót od „quod erat demonstrandum” czyli ocena nawiązywała do fizyczności studentki.
  Jak widzisz, z mojego poziomu abstrakcji, muszę rozkminiać te Twoje nonkolokwialności mozolnie.

 279. @Symetryczny
  a raczej asymetryczny, jak kos tu słusznie zauważył
  „Kto i kiedy prześladował Wajdę za poglądy? Zrobił wtedy niesamowitą karierę, mimo że jego poglądy często zakrawały na naiwność i prymitywizm. Był ulubieńcem reżimu.”
  Jak zwykle uproszczenia i czarno-biały obraz świata.
  Wajda był po prostu wybitnym reżyserem o światowej renomie i tylko przez sam ten fakt przysparzającym splendoru władzy ludowej, która mogła się nim chwalić, a tym samym wykazywać, jak dalece jest tolerancyjna i otwarta na środowiska twórcze.
  Na szczęście kolejni jej przedstawiciele (pomijam , rzecz jasna, okres socrealizmu) mieli na tyle rozumu, by Wajdy i innych wybitnych twórców nie prześladować, cokolwiek to znaczy, a co najwyżej uprzykrzać im życie za pomocą cenzury, z którą musieli staczać boje. Była również swoista „instytucja” tzw. zapisu na nazwiska, co w praktyce uniemożliwiało np. niepokornym literatom druk w oficjalnych wydawnictwach, czyli w”pierwszym obiegu”. Istniały jednak wydawnictwa „drugiego obiegu” . Trudno jednak wyobrazić sobie filmy powstające w „drugim obiegu”, ale już pewne formy teatralne czy kabarety jak najbardziej.
  Tak czy owak, te dwa uzupełniające się nurty składały się na obraz ciekawej, dynamicznie rozwijającej się kultury.
  Mam jeszcze do ciebie bardzo konkretne pytanie, jakież to poglądy Wajdy „zakrawały na naiwność i prymitywizm”?
  Przyznam, że mi szczęka opadła na takie dictum.
  Polecam ci dla „symetryczności” ciekawa lekturę
  https://kultura.onet.pl/wiadomosci/andrzej-wajda-podejrzany-nowa-ksiazka-o-znanym-rezyserze/gth1mxg

 280. @mag
  Dzisiaj to każdy jest mądry i wie lepiej od samego Wajdy,jakie wtedy należało mieć poglądy.Teraz taka moda nastała aby krytykować wszystkich, którzy za tej przebrzydłej komuny, coś osiągnęli, coś im się udało. A najlepiej krytykuje się tych, którzy nie mogą się już bronić.Wajda nie jest żadnym wyjątkiem.

 281. @wiesiek59
  6 sierpnia o godz. 12:24
  Społeczeństwa nie sa racjonalne, …

  A czy dyktatorzy są ?
  Z reguły sa narcystyczni i psychopatyczni, więc dlaczego to oni niby są Twoim wyborem ?
  Czy życie milionów jest bardziej nieistotne w dyktaturze czy w demokracji ?

 282. Symetryczny
  6 sierpnia o godz. 10:53
  Barbarus
  6 sierpnia o godz. 10:39
  Kto i kiedy prześladował Wajdę za poglądy? Zrobił wtedy niesamowitą karierę, mimo że jego poglądy często zakrawały na naiwność i prymitywizm.

  Mój komentarz
  Symetryczny po zapologizowaniu Stalina sprymityzował Wajdę. Działanie symetryczne.
  Pzdr, TJ

 283. @zeus1

  Podpowiedziałem iż było co okazywać młodym mężczyznom zajmującym się takimi niszowymi sportami jak wspinanie się i eksploracja jaskiń.

  To była moja reakcja na postmatematyka.

  Polonus ogarnięty świeżo tęsknotą za ojczyzną i nie znający dzisiejszej polszczyzny może mieć kłopot ze znalezieniem odniesienia dla przedrostka post-.

  Na tym blogu najczęściej ten przedrostek wiąże się z postprawdą.
  Być może, ten właśnie utworzony modelowy Polonus nie wiedziałby, że może to być beka związana z byłym matematykiem, lub nawiązanie do bywającego tu postTuskizmu.

  Matematykiem się bywa podobnie jak poetą. Na co dzień bywa się pracownikiem umysłowym lub na przykład samozatrudniającym się biznesmenem.

  Miałem przelotną bliskość z byłym piosenkarzem znanym szeroko z szeroko rozumianej sceny, a z racji wykształcenia i z racji wykonywanego zawodu neurologiem. Pacjent z mojej sali Kubie Sienkiewiczowi podczas obchodu powiedział, że Kuba jest jego fanem.

  A to pan doktor Kuba stwierdził w liczbie pojedynczej, że Nie wiesz co ci powie ryba oraz że Masz helikopter w rowerze. Nie było jeszcze wtedy dronów. Przypuszczam, że zniewolony przez seksmisyjki polski aktor twierdzący, że ciemność widzi nie został rozkminiony przez zwykłego Polaka.

  Od zwolnienia od kminienia, to jest Zenek Martyniuk i Krystyna Pawłowicz.

  A ja nie mogę sie doczekać ech w rodzaju o ile dobrze zrozumiałem.

  Lekceważę sobie korespondentów czyli rozmówców sieciowych, którzy rękoma i nogami oraz chamstwem bronią się przed nawet śladowym wysiłkiem zrozumienia dlaczego ogórek nie śpiewa po hiszpańsku lub po holendersku.

  W jednym przypadku jest kłopot z kiszeniem, a w drugim to, że nikt nie zafundował ogórkowi nauki holenderskiego.

  Jest minimalny próg jaki trzeba przekroczyć, aby być matematykiem. Trzeba się pogodzić z tym, że uprawianie matematyki jest związane z zajmowaniem się kwestiami dziś nie przydatnymi. Skończone ciała liczbowe były czystą abstrakcją, do czasu, gdy się okazało, że ich wykorzystanie powoduje tworzenie obrazów nagich kobiet tanio przesyłanych przez sieć i filmiki takie są płynne.

  Ludzie dla pieniędzy są gotowi zrozumieć pojęcie skończone ciało liczbowe.

  A ja tu grafomanię bez wnoszonych opłat i bez kapitałowej renty blogowej.

  https://www.youtube.com/watch?v=VyXboigvT0k

 284. Piekielne upaly nie maja tu nic do rzeczy , ktos bedzie musial uciszyc zwierzeta domowe – najlepiej kamizelkami z napisem niezbyt dlugim bodo ( Genio ) wywęszenia . Proba w Alejach a parada gdzie indziej bo czy cos moze sie nie udac dwa razy ? . Nic dwa razy sie nie zdarza ? A znajomy zapach ? A ten sam smród ?

  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,20487671,proba-generalna-centralnej-parady-wojskowej-mieszkancy-nie.html

 285. Wznioslosci po niemiecku ( domniemane bo wyweszyc nic nie mozna mozna tylko domniemywac ) ( jeden dzien w te czy wefte .. starym datom nie trzeba wierzyc nawet kiedy sa zapisane, ale kto i po co to juz..)

  http://allofbach.com/en/bwv/bwv-106/

 286. Wznioslosci latwiejsze bo krotsze zal. 3 min (zadlugie ? skrocic ! cebedeo )
  http://allofbach.com/en/bwv/bwv-617/

 287. zetus1
  6 sierpnia o godz. 14:08

  Spróbuj pojąć sens czesto przytaczanej kwestii:
  Władza demoralizuje, władza absolutna demoralizuje absolutnie”.

  Tyczy to absolutnie WSZYSTKICH, sprawujących jakąkolwiek władzę.
  Od pana na folwarku, z nudów każącego oćwiczyć chłopa, po demokratycznie wybranego prezydenta, czy innego satrapę pędzącego swój leniwy naród do wykoncypowanej przez niego wizji przyszłości.

  Jednoosobowe kierowanie jest skuteczne.
  Począwszy od papieży, skończywszy na szefach korporacji, czy systemie prezydenckim w niektórych krajach.

  W innych, demokracja jest wykorzystywana do blokowania niekorzystnych dla korporacji posunięć, wpływania na legislację kraju, rozgrywania partii politycznych przeciwko sobie.
  Z mrowia liderów zawsze można wybrać posłusznego obcym interesom i wesprzeć go finansowo, logistycznie, propagandowo.

 288. Zabciu, juz jakis czas temu stwierdzilismy z zona, ze sukces rodzicielski polega na tym aby dzieci poszly sobie z domu i mialy dobre przygotowanie aby byc samodzielne. A ze corki sa na drugim wybrzezu, to i okazji do klotni mniej. Sama milosc. Luke w domu pokrywaja nasze rude seterki dostarczajace spora porcje seratoniny.

  Ted’dy Bear powiedzial kiedys, ze u Passenta jak na jarmarku.
  Ja tez tu wpadam, coby miec jakis kontakt z jezykiem, nowych slow sie nauczyc, popatrzec na folklor. Czasem znajda sie argumenty, warte zastonwienia, ale ich czas zycia blogowego jest bardzo, krotki i gina w potoku co komu slina na jezyk przyniesie.

  Tym co upal doskwiera to polecam artykul w wolnym dostepie z NYT:
  sa tam tez obrazki dla nieznajacych jezyk angielski. Warto popatrzec.

  https://www.nytimes.com/interactive/2018/08/01/magazine/climate-change-losing-earth.html

  Losing Earth: The Decade We Almost Stopped Climate Change
  By NATHANIEL RICH AUG. 1, 2018

  Prologue

  The world has warmed more than one degree Celsius since the Industrial Revolution. The Paris climate agreement — the nonbinding, unenforceable and already unheeded treaty signed on Earth Day in 2016 — hoped to restrict warming to two degrees. The odds of succeeding, according to a recent study based on current emissions trends, are one in 20. If by some miracle we are able to limit warming to two degrees, we will only have to negotiate the extinction of the world’s tropical reefs, sea-level rise of several meters and the abandonment of the Persian Gulf. The climate scientist James Hansen has called two-degree warming “a prescription for long-term disaster.” Long-term disaster is now the best-case scenario. Three-degree warming is a prescription for short-term disaster: forests in the Arctic and the loss of most coastal cities. Robert Watson, a former director of the United Nations Intergovernmental Panel on Climate Change, has argued that three-degree warming is the realistic minimum. Four degrees: Europe in permanent drought; vast areas of China, India and Bangladesh claimed by desert; Polynesia swallowed by the sea; the Colorado River thinned to a trickle; the American Southwest largely uninhabitable. The prospect of a five-degree warming has prompted some of the world’s leading climate scientists to warn of the end of human civilization.

  Is it a comfort or a curse, the knowledge that we could have avoided all this?
  ………………….

 289. Niezmierzona W Swym Miłosierdziu Dobra Zmiana ma zamiar dać Rodzinie 1000 PLN.

  To znaczy, że singielka z dzieckiem, a nawet z dwoma dostanie guzik lub dwa.
  Onaż puszczalska, a one pomiot szatański.

 290. Suweren wyręcza Dudę w reklamowaniu Konstytucji choć bierze za to pieniądze. Tak sobie myślę,że spanie z Konstytucją prowadzi do sytuacji jak z żoną lepsza jest nowa najlepiej cudza.

 291. Tak sobie myślę,że gdyby dac psu na imie Konstytucja to co zostalo by zniewazone , pies czy Konstytucja ?. ( Konsiu , do nogi !) Moze na poczatek ubrac go w kamizelke ( mokrą , zeby jakies tow . sie nie przyczepilo , ze sie znecam albo cos )z napisem..

 292. Olborski ,
  Swietne 🙂
  proponuje wykorzystac precedens i nazwac go Tramp, wymawia sie tak samo. Tyle, ze pies moze sie obrazic. W okresie szczeniecym psa widze tez sporo wspolnego.

 293. mag
  6 sierpnia o godz. 13:18
  Co ma Wajda jako człowiek z Wajdą jako reżyser? To dwie różne sprawy. On także ślepo walczył i także wznosił paluchy. Ze skutkiem wiadomym. A Ty chroń swoje szczęki, bo utrata i odzyskanie to kosztowna impreza.

 294. O intelektualisto-artystach i wladzach PRLu mam teorie symbiozy. Obie strony zyly ze soba dostatnio a PRL rosla w sile. Teraz mag ma co wspominac, a to kabaret Olgi L., a to kabaret Starszych Panow a to Teatr TV. Jak wiem, zadna ze stron nie bardzo chciala sie wychylac w swoim czasie. Dlatego po 1989 r. gdy chciano opublikowac te obrazoburcze dziela pietnujace zbrodnie komunizmu, okazalo sie, ze tworcze szuflady sa puste. W ZSRR tez bylo kilku dobrych rezyserow, chociaz krecili filmy apologizujace wojne stalinowska. Moze tejot poda pelna, nie-sprymitywizowana wersje Wajdy. Chetnie czegos sie dowiem.

 295. „Moze tejot poda pelna, nie-sprymitywizowana wersje Wajdy. Chetnie czegos sie dowiem.”
  Zapewne Wajda mial do wyboru – krecic albo malowac . Prawdopodobnie ktos go ( lub cos) przekonal do krecenia . Krecil jak kazdy , raz lepiej , raz gorzej . Malowanie chyba jest trudniejsze . Intelektualisto-artystysci ? Kon bardziej pstry chyba jest ? . Albo jedno albo drugie . cebedeo

 296. PA2155
  6 sierpnia o godz. 16:51
  O intelektualisto-artystach i wladzach PRLu mam teorie symbiozy. Obie strony zyly ze soba dostatnio a PRL rosla w sile. (…)
  W ZSRR tez bylo kilku dobrych rezyserow, chociaz krecili filmy apologizujace wojne stalinowska. Moze tejot poda pelna, nie-sprymitywizowana wersje Wajdy.

  Mój komentarz
  PA, pełna niesprymityzowana wersja Wajdy jest szeroko dostępna. Nie wiem, dlaczego to ja miałbym być przewodnikiem w poszukiwaniu pełnej wersji Wajdy.
  Pzdr, TJ

 297. tejot:
  W tradycji polskiej, a moze szerzej, dawnych demoludow istnieje taki trend jak „wybitny tworca narodowy”, intelektualista w dodatku. Brazownik.
  Jestem zwolennikiem modelu rezysera takiego jak S. Spielberg lub G. Lucas, dobrego rzemieslnika krecacego filmy dla pieniedzy i publicznosci. Nie ma przynajmniej problemow z zakretami polityczno-ideologicznymi w zyciorysie.
  Z czasow PRLu, jego renesansu epoki Gierka, chodzilo bardziej o to, kto dostanie przydzial tasmy kolorowej na zrobienie filmu i mozliwosc wziecia wysokiej tantiemy za wystep w TV. Ideologia i polityczne podstawianie sie nie bylo w modzie. Moze bylo tak, jak kiedys napisales, ze liczyla sie bryka, ktora sie podjechalo.

 298. R.S.
  Takie sobie
  ” W okresie szczeniecym psa widze tez sporo wspolnego.” ? Z Trampem ? Ze niby nie czeka az sie z nim wyjdzie na spacer i pozwala sobie gdzie popadnie

 299. ” Krecil jak kazdy , raz lepiej , raz gorzej . Malowanie chyba jest trudniejsze . Intelektualisto-artystysci ? Kon bardziej pstry chyba jest ? . Albo jedno albo drugie . cebedeo”

  Zgadzam sie w 100%. To chyba inni podkladali te wzniosle tresci.

 300. R.S. & olborski
  Nie atakujcie Trumpa, bo po przeniesieniu ambasady amerykanskiej do Jerozolimy ma na tym blogu liczne grono fanow. 🙂

 301. My rozmawiamy o psach i filmie Disney’a. A psy jak psy, czasem w lozku albo na kanape tez potrafia sie zachowac.

 302. Marian Hemar – MOJE WIELKIE ODKRYCIE

  Po latach rozmyślań,
  niemal u schyłku życia,
  dokonałem niezmiernie
  głębokiego odkrycia.

  Moje wielkie odkrycie
  raz na zawsze, niezbicie
  rozwiązuje odwieczną
  zagadkę, mianowicie,

  rozstrzyga nieomylnie,
  ustala niezachwianie
  ostateczną odpowiedź
  na ciekawe pytanie,

  co dręczy nas od wieków
  i wciąż wraca od nowa:
  Kto rządzi światem? Jaka
  mafia anonimowa?

  Nie wierzcie w bajki.
  Nie ma żadnego Synhedronu
  sekretnych władców nie ma.
  Nie ma „Mędrców Syjonu”.

  Więc to bajka. I bujda,
  że „światem rządzą kobiety”
  i nieprawda, że światem
  rządzą Żydzi – niestety.

  Nie my, t.j. nie oni.
  Nie Żydzi i nie masoni,
  nie mormoni, nie kwakrzy
  nie fabrykanci broni.

  Nie junkrzy, nie sztabowi
  wojskowi kondotierzy,
  nie monopole, kartele,
  bankierzy ni bukmacherzy,

  Nie związki zawodowe,
  nie „standard oil”, nie Watykan,
  nie internacjonałka
  kalwinów czy anglikan,

  nie międzynarodówka
  komuny, czy „kapitału” –
  Ktoś inny. Kto? – pytacie.
  Zaraz, ludzie, pomału.

  Gotowiście na wszystko?
  Ha, dobrze, jam też gotów.
  Słuchajcie: światem rządzi
  wielka zmowa idiotów.

  Światem rządzi sekretna
  międzynarodówka
  agresywnego durnia
  i nadętego półgłówka.

  Trade union grafomanów,
  tajna loża bęcwałów,
  klub ćwierćinteligentów,
  konfederacja cymbałów,

  areopag jełopów,
  jałowych namaszczeńców,
  pompatycznych ważniaków,
  indyczych napuszeńców.

  To oni, sprzymierzeni
  w powszechnym związku, który
  rozstrzyga o powodzeniu
  teatru, literatury,

  Gramofonowej płyty,
  filmu, obrazu, symfonii.
  To oni decydują
  o kulturze, to oni.

  Przydzielają posady
  stypendia, nagrody, szanse,
  ordery, renumeracje,
  bonusy i awanse.

  Samym instynktem głupoty
  odnajdują się wzajem.
  Rozumieją się wspólnym
  językiem i obyczajem.

  I hasłem, które woła
  z ochotą raźną i rączą:
  kretyni wszystkich krajów
  łączcie się! Więc się łączą.

  Przeciw wszelkim ambicjom,
  przeciw wszystkim talentom,
  przeciwko swoim wrogom,
  przeciw nam – inteligentom.

  To oni – pan generał,
  co dziś rozumie bezwiednie,
  jak dziś szach mach, wygrać
  wszystkie wojny poprzednie.

  To cenzor, który skreśla
  wszystkie mądre kawały,
  tak, aby w rękopisie
  same głupie zostały.

  To krytyk, co bełkoce,
  chociaż nikt go nie słucha
  i czepia się cudzego
  pióra, jak wesz kożucha.

  Ekonomista, który
  kosztem ogólnej nędzy
  uzdrowi „wymianę dewiz”
  i „pokrycie pieniędzy”.

  To polityk, mąż stanu
  dyplomata, co wkopie
  niewinnych ludzi w Azji,
  w Afryce i w Europie

  w tak trudne sytuacje,
  w tak kręte labirynty,
  w tak polityczne kanty
  w dyplomatyczne finty,

  że z nich jedyne wyjście
  na świat i światło Boże –
  przez wojnę, której nikt nie chce,
  przez rzeki krwi i morze.

  No cóż, oni nas trzymają
  w ryzach, za twarz i pod batem.
  to ONI – i to jest właśnie
  ta mafia, co rządzi światem.

  A jaka na nich rada?
  Bo czuję, moi mili,
  że z dziecięcą ufnością
  pytacie mnie w tej chwili,

  Muszę prawdę powiedzieć,
  wbrew ufności dziecięcej:
  niestety, nas jest za mało.
  Durniów jest znacznie więcej.

  My skłóceni, więc słabi.
  durnie zgodni, więc silni.
  my się często mylimy.
  durnie są nieomylni.

  My sceptycy, zbłąkani
  na ziemi i na niebie.
  A ONI tak aroganccy
  i tacy pewni siebie

  i tacy energiczni,
  że serce z trwogi mdleje.
  Ach, nie znam żadnej rady.
  Mam tylko jedną nadzieję.

  Żyję tylko tą drobną
  otuchą i nadzieją,
  że my umiemy śmiać się.
  A durnie nie umieją.

  Kto wie… może po wiekach,
  kto wie… może w oddali,
  to jedno przed durniami
  obroni nas i ocali.

  Tym śmiechem was zasłonię
  i do serca przygarnę.
  I może nie pójdziemy
  ze wszystkim na he… marne.

 303. tejot:
  „PA, pełna niesprymityzowana wersja Wajdy jest szeroko dostępna.”

  Mam je na DVDs, prawie wszystkie. Niektore lubie wiecej („Ziemia obiecana”) a niektore mniej („Popiol i diament”, „Popioly”). Razu pewnego, student amerykanski, ktory byl zafascynowany „szkola polska” chcial dyskutowac ze mna na ten temat, bo nie bardzo rozumial kontekstu w kilku filmach. Intrygowalo go zwlaszcza „Polkolenie”, „Eroica” Munka i „Noz w wodzie” Polanskiego. No wiec doszedl do wniosku, ze PRL to byl kraj wielkich rezyserow…

 304. „Pokolenie”, oczywiscie

 305. @jobrave

  „To cenzor, który skreśla
  wszystkie mądre kawały,
  tak, aby w rękopisie
  same głupie zostały.”

  Hmmm…

  „Zachowajmy w tych skargach umiar
  bo rzekl medrzec, w zwiazku z tym tematem:
  „Dowcip, ktory cenzor _zrozumial_ –
  zasluguje na konfiskate”.

 306. mag:
  „Zainspirowałeś mnie Stalinem w koszulce z napisem Konstytucja i sprawdziłam, czy powstał w Polsce jakikolwiek pomnik Soso. I tak i nie.”

  Za to Katowice zostaly Stalinogrodem, a zaklady Cegielskiego im. Stalina. 🙂
  Rodzice opowiadali mi, ze niektorzy zalewali sie lzami z zalu po smierci Wodza. Przypadkow samobojstw nie bylo i po kilku tygodniach wszystko wrocilo do normy.

 307. PA2155

  ” S. Spielberg ”

  No to masz ciezko przefajdane. Chyba sie zaniedbujesz i instrukcji nie pobierasz. Bo nad Wisla bardzo Spielberga nie lubia, przynajmniej w kregach Narodowo-Patriotycznyhch. Twoi rodacy-wspolwyznawcy o zlym Spielbergu:

  „Obrzydliwy antypolski hejt Stevena Spielberga … Żydzi, o których dziś w towarzystwie „ludzi światłych i postępowych” wypada wypowiadać się wyłącznie ciepło, za to po Polaków nie tylko można, ale wręcz należy jeździć niczym po burej kobyle. …. Do antypolskiej nawałnicy propagandowej zdecydował dołączyć więc słynny reżyser Steven Spielberg, który najwyraźniej poczuł się w obowiązku wykazać, że płynie z właściwym prądem. Apelując, by w w każdym publicznym liceum w USA uczono o Holokauście, w pełnym momencie postanowił „błysnąć” absurdalną opowiastką o Polakach.”

  https://www.magnapolonia.org/obrzydliwy-antypolski-hejt-stevena-spielberga/

  „Steven Spielberg boi się… aresztowania w Polsce. Czy amerykańscy Żydzi zwariowali do końca?”

  ‚https://wolnosc24.pl/2018/05/01/steven-spielberg-boi-sie-aresztowania-w-polsce-czy-amerykanscy-zydzi-zwariowali-do-konca/

  „Oglądałem kilku odcinkowy film o II wojnie światowej pt. „Kompania braci”.
  Producentami tego filmu są: znany aktor Ton Hanks i sam Steven Spielberg.
  Film jest obecnie popularny i w Polsce. POlacy pojawiają się w nim jako
  cytuję: oficer SS i po raz drugi jako zbiegły komendant obozu
  koncetracyjnego. Myślę ,że jest to akt nienawiści i poprostu kolejny przykład
  oczerniania Polaków. Ukazywanie w takich rolach jest chamstwem i żałosną
  prowokacją. Zastanawiam się dlaczego nikt nie interweniuje? Dlaczego udaje
  isę ,że udaje się że jest ok.”

  ‚http://forum.gazeta.pl/forum/w,50,6085605,6085605,Antypolska_heca_Spielberga_i_Hanksa.html

  „Jan Pietrzak: … ” ” Spielberg powtarza obiegowe opinie rodem z tabloidów. Ta wypowiedź pogrąża go całkowicie. To jest głupstwo, że jakaś kobieta miała zaczepić aktora i coś mu powiedzieć. Co to za argumenty?! To zupełne bzdury, które widać musi wypowiadać, żeby popisać się przed swoim środowiskiem, jaki jest antypolski … Bo taka jest moda w pewnych środowiskach amerykańskich, żeby właśnie walczyć z Polską, a zwłaszcza z polską kulturą. Zresztą jego film nie był uczciwy w stosunku do Polaków. W „Liście Schindlera” racje rozłożono w ten sposób, że był jeden dobry Niemiec, eleganccy oficerowie, a dookoła stała polska hołota.”

  Chyba sie musisz podciagnac, bo ewidentnie wypadles z fazy. Cos czuje ze i w tym miesiacu Hans po premii poleci.

 308. PA2155
  6 sierpnia o godz. 18:01

  Mój komentarz
  Sądzę, ze talent plastyczny u Wajdy dochodził do głosu w wielu ujęciach w jego filmach. Może się mylę, ale np. w Popiołach te szerokie panoramy z Olbrychskim, w Weselu zgiełk, rwetes, wiry, kolor w tańcu, w Brzezinie i wielu innych. On był urodzonym malarzem, on malował środkami filmowymi krajobrazy polskie niekiedy dosłownie, jak chociażby w Panu Tadeuszu – nie do końca udane, bo trochę teatralne, ale wzruszające.
  Pzdr, TJ

 309. – Jakie jest tu hasło do Wi-Fi?
  – Jest pan na OIOM-ie!
  – Ze spacjami, czy bez?

 310. @@guzdra,tejot
  Zwracam się do was, ponieważ darzę was szacunkiem, z pewnym problemem.A tym problemem jest Pitekantrop.
  Jest to człowiek niezwykle inteligentny, błyskotliwy. Jego szyderstwa na temat geopolitycznych bredzeń Wiesia, to szczyt żydowskiego humoru. Natomiast ma on ewidentną traumę, która sprawia, że reaguje nieproporcjonalnie do wypowiedzi, kiedy tylko te dotykaja jakoś cywilizacji i kultury żydowskiej. Wystarczy, że guzdra żartobliwie użyje słowa „kibuc”, a Pitekantrop wpada w szał i gromi biednego staruszka, jakby to było samo wcielenie Eichmana. Tejotowi tez dostało się za niewinność. Szkoda, że Pitekantrop nie odróznia was od ewidentnych antysemitów, takich aryjczyków jak niejaki quentin, stanislaw słowianin i jeszcze paru i wali na oślep kogo popadnie.
  Jednak mimo tych ekscesów, jestem sercem po stronie pitekantropa.
  Nie tylko spowodowane jest to wiedzą książkową o mordach popełnionych na Żydach , ale oglądałem wiele filmów i fotografi – bo Niemcy, panowie świata i tysiącletniej rzeszy – z niemiecką dokładnością dokumentowali owo „czyszczenie” z ludzkich brudów fundamentów tej monumentalnej budowli. A na tych zdjęciach niestety pojawiali się jako przychylni tym czystkom świadkowie, a nawet autorzy, Polacy, Ukraińcy, Litwin, Łotysze.
  Oto zdjęcie.Rozebrana do naga dziewczyna stoi otoczona przez przyglądających się jej umundurowanych Niemców. Panowie świata patrzą się na nia jak na zwierzątko, z taką uważną miną a la Mengele. A w tle widać naszych polskich aryjczyków, takich trochę mniejszych, z kaszkietówkami na głowach, którzy maja rozbawione miny. Są ciekawi, co ci panowie z tą Żydówką zrobią.
  A dziewczyna ma w oczach pustkę, już nawet nie strach, tylko jakąś rozpacz, jakby pytała kogoś, może swoich rodziców: „po co ja na ten świat przyszłam ?” A przecież była kochanym i kochajacym dzieckiem, miała kiedyś lalkę, tata nosił ją na barana. I po co to wszystko było ?
  Inna scena, filmik, też oczywiście kręcony przez Niemców.
  Żyda otacza grupka Litwinów i Polakow.Jeden z nich trzyma w reku żelazny pręt. Uderza Żyda, ten się słania, osłania głowe rękami, jest bity, aż się przewraca. Tłum radośnie dopinguje krewkiego rzeźnika. W końcu Żyd przestaje się ruszać.
  Te i wiele innych podobnych scen pozwalają zrozumieć traumę Pitekantropa.
  Więc kiedy po takich doświadczeniach, Zydzi w końcu dostali szanse,by żyć we własnym kraju, bez strachu, że znów będą bici,, opluwani, mordowni, to nagle wśród potomków owych szmalcownikow, pogromców, pomocników panów Niemców, odezwało się sumienie.Nie obchodzą ich mordy popełniane przez Hutu, przez islamskich bojowników mordujących murzynów,tylko te popełniane przez Zydów okrucieństwa.To nic,że Żydzi zbudowali od postaw na suchym piachu, gdzie rozkwitają gaje pomarańczowe, nowoczesne państwo demokratyczne, że jest to jedyny na Bliskim Wschodzie kraj, gdzie kobiety mają równe prawa, do tego stopnia,że muszą służyć w wojsku.To wszystko nie ma znaczenia, bo to są Żydzi; cwani oszuści, bezwzgledne pijawki…..
  Stąd się bierze nieumiarkawana wybuchowość Pitekantropa.
  A na koniec zapodam jeszcze jedno świadectwo.Wiersz napisany przez Zuzannę Ginczankę, zdenuncjowaną przez Polaków i zamordowana przez Niemcow poetkę.
  Zuzanna Ginczanka

  Non omnis moriar – moje dumne włości,
  Łąki moich obrusów, twierdze szaf niezłomnych,
  Prześcieradła rozległe, drogocenna pościel
  I suknie, jasne suknie pozostaną po mnie.
  Nie zostawiłam tutaj żadnego dziedzica,
  Niech więc rzeczy żydowskie twoja dłoń wyszpera,
  Chominowo, lwowianko, dzielna żono szpicla,
  Donosicielko chyża, matko folksdojczera.
  Tobie, twoim niech służą, bo po cóżby obcym.
  Bliscy moi – nie lutnia to, nie puste imię.
  Pamiętam o was, wyście, kiedy szli szupowcy,
  Też pamiętali o mnie. Przypomnieli i mnie.
  Niech przyjaciele moi siądą przy pucharze
  I zapiją mój pogrzeb i własne bogactwo:
  Kilimy i makaty, półmiski, lichtarze –
  Niechaj piją noc całą, a o świcie brzasku
  Niech zaczną szukać cennych kamieni i złota
  W kanapach, materacach, kołdrach i dywanach.
  O, jak będzie się palić w ręku im robota,
  Kłęby włosia końskiego i morskiego siana,
  Chmury prutych poduszek i obłoki pierzyn
  Do rąk im przylgną, w skrzydła zmienią ręce obie;
  To krew moja pakuły z puchem zlepi świeżym
  I uskrzydlonych nagle w aniołów przemieni.

  Pewnie niektórzy poslcy aryjczycy czytając ten wiersz zarechoczą

 311. Och, sorry, miałem to wkleić na LA.

 312. @PA2155

  „chcial dyskutowac ze mna na ten temat, ”

  Dorabial sobie do stypendium u was w firmie? Nadal ciezko uwierzyc w te dyskusje – bo po jakiemu by sie miala toczyc? No chyba, ze to byl student slawistyki i zalezalo mu, zeby jezyk pocwiczyc.

 313. tejot:
  Udowadniasz tylko, ze najlepiej ogladac filmy i czytac ksiazki bez instruktazu politycznego lub przewodnika, jak odczytywywac podteksty polityczne.
  Oczywiscie, ze sie zgadzam. 🙂

 314. @Lewy

  „A na koniec zapodam jeszcze jedno świadectwo.Wiersz napisany przez Zuzannę Ginczankę, zdenuncjowaną przez Polaków i zamordowana przez Niemcow poetkę.”

  Ginczanka:

  „Uwiklalam sie w oploty
  scholastycznych watpliwosci:
  Czy miluje cie z glupoty
  czy glupieje od milosci”

  I tu moj komentarz,

  Otoz kolab-szmalcownik, jesli wydal herrenvolkom kryjowke Zydza, to bardzo czesto powodowal smierc czy przynajmniej Oswiecim dla Polaka czy polskiej rodziny, ktora tego Zyda ukrywala. O tym oczywiscie tez nikt nie chcial wiedziec wowczas i nie chce slyszec dzisiaj. Nienawisc do Polaka, ktory Zyda ukrywal bywala jeszcze silniejsza niz nienawisc do ukrywanego.

  Leon Dziedzic, Sprawiedliwy z Jedwabnego – musial teraz, obecnie uciekac nie tylko z rodzinnej miejscowosci ale i z Polski, bo z zapalczana oeneria po dzis dzien zartow nie ma.

 315. @Lewy

  „A przecież była kochanym i kochajacym dzieckiem, miała kiedyś lalkę, tata nosił ją na barana. I po co to wszystko było ?” … „żyć we własnym kraju,”

  Dlatego wlasnie jest taki oburzony wrzask, pisk i ogolne darcie ryja.

  Jak dziewczyny, ledwie sie przestana bawic lalkami – ida na dwa lata do wojska, jak kazda ma Uzi czy Tavor – to jest zdecydowanie trudniej takiej dziewczynie roztrzaskac glowe pretem czy tez ja publicznie i zbiorowo zgwalcic – a po zabawie wrzucic do stawu.

  Darcie ryja to oznaka sprawiedliwego gniewu i swietego oburzenia. No jak tak mozna utrudniac…

 316. pikus:
  „zeby jezyk pocwiczyc.”
  Chodzilo mu o jidysz, bo chcial w przyszlosci dostac Nobla.
  Nie pochwaliles sie jeszcze, ile Nobli ty posiadasz?

 317. @PA2155
  6 sierpnia o godz. 17:31

  Wspominasz o fanach, i o tym cwaniaku Trumpie. Myslenie takie to stereotyp, bowiem Amerykanow pochodzenia zydowskiego, ktorych znam ten wspomniany, powyzej przestepca glpbalny doprowadza do ciezkiej rozpaczy.

  Czy jestes w Pensylwanii? , tez tam tak cieplutko i wszystko ladnie rosnie przy zwiekszonej ilosci CO2?
  Jak bylem dzieckiem to stezenie bylo na poziomie 0.3% teraz jest 0.4%.

 318. Lewy, nie mam wiele pretensji do pitekantropa. Mam uwagę zasadniczą – jest zbyt totalny w swoim opisywaniu świata, w przypisywaniu wszystkiego wszystkim, w wyszukiwaniu wrogów, pogromców folksdojczów i szmalcowników w kolejnych pokoleniach, w nienawistnym uogólnianiu i przypisywaniu winy dzisiejszym komu popadnie w kraju, z którego go „wyprowadzono” w sposób haniebny wraz z rodziną, itd.
  Jakby świat zastygł i trwa nadal w formie sprzed 50 – 70 lat.
  Pzdr, TJ

 319. @Wiesiek59

  „Tradycyjnie rozumiany wzrost wymusza konkurencję i walkę o zasoby, bo przetrwanie zależy od możliwości ich eksploatacji. Nie każda działalność może się rozwijać, może generować zysk, ponieważ planeta jest układem zamkniętym”

  Zgadza sie. Planeta jest ukladem zamknietym a swiatowa gospodarka to gra o sumie zerowej.

  Prosty przyklad to branza filmowa, ktora dawno temu w Hollywood powolali do zycia ludzie brzydkiego „pochodzenia” i jeszcze brzydszej „narodowosci”. To oczywista oczywistosc, ze wzbogacic sie mogli wylacznie poprzez krwawy rabunek i bezwzgledne okrucienstwo. Rabowali zatem zloza scenariuszy i bezczenne poklady filmowych dialogow prawowitym wlascicielom tych ziem – Indianom z piemienia Komanczow.

  Kolejny przyklad to helikoptery. Tuz po Rewolucji Pazdziernikowej przybyl do imperialistycznej Ameryki taki rusek-bialogwardiejec, nazywal sie Sikorski. Zamiast sie zajac jakac porzadna i zarabiac forse – wymyslil sobie maszyny latajace pionowego startu i ladowania. I nazwal to-to helikopter. Nie trzeba chyba tlumaczyc, ze geometria platow wirnika, cykl Carnota w silnikach, rurki Pitota – wszystko to zostalo zrabowane Indianom, Czarnym Amerykanom oraz miejscowej Polonii.

 320. @Lewy
  18:32

  sympatyczny tekst; o Zuzannie Ginczance pisal moj kolega na szw. stronicach
  internetowych Dixikon (sa dwa przeklady na j.szw. tekstu poetki, ktory zamiesciles powyzej)
  https://www.dixikon.se/zuzanna-ginczanka-poet/

 321. P.S. nie doszukujcie sie ironii prosze. Wszyscy jestesmy w tej samiej zupie i sie gotujemy. To z innego wierszyka.
  Corka, chyba lewaczka 🙂 bo z Kalifornii, a tam sami tacy, wciaz nie pozwala mi wlaczyc AC. Mam odczuc na wlasnej skorze skutki ocieplenia.
  Juz zaczyna insynuowac, ze mam sobie zainstalowac dynamo do roweru, gdy chce na komputerze pracowac. Tu polecam: Black Mirror Season 1 Episode 2.

 322. R.S.:
  Nie mialem na mysli Amerykanow pochodzenia zydowskiego i ich stosunku do Mr. T.
  Rozejrzyj sie tutaj, w sasiedztwie.
  Mieszkam w Ontario i tu tez goraco, chociaz dzisiaj 2 razy spadla ulewa.

 323. @PA2155

  „Chodzilo mu o jidysz, bo chcial w przyszlosci dostac Nobla”

  No coz – popatrzmy sobie w takim razie na Wikipedie. Twoi rodacy nie proznowali. Patrzymy na „List of Polish Nobel laureates” – i co widzimy:

  „Isidor Isaac Rabi .. Nobel Prize in Physics in 1944”

  Od razu widac, ze to Polak, katolik, jest Nobel dla Piasta. Juz z nazwiska wynika, ze dla Piasta. Znaczy Polish Nobel Laureate. No i mozemy sie posmiac z „chederowej edukacji”:

  „Israel Isaac Rabi was born on 29 July 1898 into a Polish-Jewish Orthodox family in Rymanów, Galicia, in what was then part of Austria-Hungary but is now Poland. Soon after he was born, his father, David Rabi, emigrated to the United States. … At home the family spoke Yiddish. … in response to anti-Semitism,… consultant to the Manhattan Project.[52] Rabi attended the Trinity test in July 1945”

  No dobra, ty sie posmiej z „chederowej edukacji” i „guupich Moskow” a ja powklejam co nieco biogramow Polskich Noblistow.

 324. @PA2155

  „Nie pochwaliles sie jeszcze, ile Nobli ty posiadasz?”

  Od chwalenia sie sa gostki, co twierdza, ze pracuja w „branzy farmaceutycznej”, posiadaja „wyzsze stopnie naukowe” – tylko nie maja zielonego pojecia, jak zweryfikowac hipoteze statystyczna. Za to dra ryjki jak ich ktos na samochwalstwie przylapie i sugeruja, ze ten, kto gluptasa przylapal – byl „streczycielem”.

 325. pikus:
  No to ile tych Nobli otrzymales? 2? 3? Mozesz podac sucha liczbe bez testowania hipotezy statystycznej, zamiast zaslaniac sie osiagnieciami narodowymi. Przynajmniej nie popelnisz bledu ani rodzaju 1 ani 2. Nie wiem, jak reaguja gostki twojego rodzaju. Przed chwila Lewy chwalil twoja nieprzecietna intelegencje. 🙂

 326. Goraco, i jak wlacze drugi komputer aby cos z sensem policzyc, to procesory i GPU mi sie przegrzeja.

  Swiata moi drodzy to my tu dzisiaj nie naprawimy.
  Czy ktos z blogowiczow zna na gornictwie weglowym?

  Tak sobie mysle, ze w tych kopalniach wegla, cieplo, mokro to gornicy mogli by chodowac pieczarki. A jak by konie wprowadzic to i nawoz by byl. A ile to miejsc pracy i jak ekologicznie.
  Musze sie spytac corki, czy pomysl akceptuje.

  Brzmi to jajecznie, ale pomysl mi sie podoba.

 327. Panowie pitekantrop & blackley

  Onegdaj napisałem:
  „600 tys. paszportów jest konfabulacją S. F. Składkowskiego. Można mówić o 30 – 40 tys. Żydów, którzy uzyskali polskie obywatelstwo w trybie przez niego opisywanym.”
  opierając się na poniższych źródłach:

  1. Jerzy Tomaszewski KLASYCY HISTORIOGRAFII WARSZAWSKIEJ ŻYDZI W II RZECZYPOSPOLITEJ; rozdział Wokół obywatelstwa Żydów polskich (1918-1939); strony 105-106:

  „W odniesieniu do osób deklarujących narodowość polską władze administracyjne zapewne nie mnożyły trudności formalnych. Osoby innej narodowości – wśród nich Żydzi – nieraz pozostawały w niewyjaśnionym położeniu. Przyczyniały się do tego względy polityczne. Władze administracyjne utrudniały udowodnienie prawa do obywatelstwa polskiego osobom podejrzanym o radykalne poglądy, by w ten sposób uniemożliwić im udział w życiu publicznym (tylko obywatele polscy mieli czynne i bierne prawa wyborcze). W rezultacie znaczna grupa mieszkańców województw wschodnich przez wiele lat nie miała wyjaśnionej kwestii obywatelstwa i w praktyce nie korzystała z niektórych praw obywatelskich i cywilnych.
  Trudno byłoby ustalić ściśle, ilu było wśród nich Żydów. Pozostające w zawieszeniu sprawy obywatelstwa załatwiono generalnie w 1928 r. Narodowi demokraci wykorzystali to dla twierdzenia,że władze sanacyjne „nadały” wówczas obywatelstwo polskie 600 tys. rosyjskich żydów. Liczba ta jest nieprawdopodobna. Co więcej, nie nastąpiło wówczas „nadanie” obywatelstwa, lecz stwierdzenie jego posiadania, na podstawie międzynarodowych zobowiązań Polski, wynikających z traktatów pokojowych. W 1939 r. wnieśli w tej sprawie interpelację posłowie ze skrajnej prawicy Sejmu. Przygotowujące materiały do odpowiedzi Biuro Polityki Narodowościowej w Prezydium Rady Ministrów informowało, że wspomniane stwierdzenie obywatelstwa dotyczyć mogło co najwyżej około 30 tys. osób narodowości żydowskiej.”

  http://ihuw.pl/sites/ihuw.pl/files/pictures/logo/Klasycy/j._tomaszewski_-_zydzi_w_ii_rp.pdf

  Komentarz:
  Finalizacja postanowień tzw. traktatu mniejszościowego, podpisanego 28.06.2019, wymagała jednak domknięcia w 1928 roku kolanem, pardon – ustawą dot. stwierdzenia obywatelstwa.

  2. Antoni Położyński w książce „Marszałek Józef Piłsudski odbrązowiony”, wydanej w 2005 roku, napisał:

  „W lecie 1928 r. gen. Sławoj – Składkowski nie mógł dać sobie rady …. Podczas pogromu Żydów w Rosji, ok. 100 tys. najbiedniejszych Żydów, na piechotę z tobołkami na plecach, przywędrowało do Polski.

  Na skutek tak dużego napływu Żydów do Polski, zaczęły się w miastach awantury i bójki między młodzieżą polską i Żydami. Władze państwowe zwaliły winę za awantury na Stronnictwo Narodowe. R. Dmowski … kategorycznie odrzucał te oskarżenia.
  ….
  Na ratunek Składkowskiemu przyszedł Piłsudski. Okazało się, że podłożem do tych awantur było nie Stronnictwo Narodowe, a to, że
  1/3 przybyłych (czyli ok. 30 tys. – przyp. mój) nie miało obywatelstwa polskiego ….
  Piłsudski okazał dobre serce i polecił wydać ustawę, że wszyscy Żydzi przybyli do Polski, otrzymają obywatelstwo.”

  Komentarz:
  Przybyli z Rosji Żydzi nie mieli papierów nie tylko na stwierdzenie obywatelstwa, ale przede wszystkim – na kupno kamienic.

  3. Przeglądając onegdaj internet, po zamieszczeniu przez @blackley rewelacji dot. 600 tys. paszportów, natrafiłem na zapis rozmowy przeprowadzonej przed II wojną (?) z wysokim urzędnikiem administracji rządowej przedwrześniowej Polski. M. in. był on pytany o sprawę obywatelstwa dla 600 tys. rosyjskich Żydów. Odpowiedział, że to niemożliwe i mogło dotyczyć najwyżej 40 tys. osób. Nie przypuszczając, że temat tak pięknie się rozwinie, nie skopiowałem adresu a teraz nie mogę tej strony odnaleźć.
  Za prawdziwość podanych powyżej informacji, dotyczących wywiadu – ręczę.

  Komentarz:
  Stąd wzięła się liczba 40 tys. w moim, przytoczonym na wstępie, wpisie.

  Dodatkowo – wywiad dr hab. Jolanty Żyndul: „Piłsudski uważał, że wszelkie napięcia narodowościowe osłabiają funkcjonowanie państwa polskiego”:

  „Kolejną sprawą jest kwestia braku obywatelstwa, a następnie jego przyznania dla 600 tys. Żydów, którzy przyjechali po I wojnie światowej z Rosji, o czym pisał gen. Felicjan Sławoj-Składkowski. Nie mieli oni obywatelstwa, ponieważ nie dysponowali papierami, które udowadniałyby ich prawo do obywatelstwa. Piłsudski według Składkowskiego miał powiedzieć: „Po co nam 600 tys. wrogów, kiedy możemy mieć 600 tys. lojalnych obywateli”. Oczywiście ta sprawa tak do końca nie wyglądała – to był bardzo długi proces (zaczął się jeszcze przed dojściem Piłsudskiego do władzy) i było więcej rozporządzeń dotyczących tej kwestii.”

  *https://niepodlegla.dzieje.pl/artykul/dr-hab-jolanta-zyndul-pilsudski-uwazal-ze-wszelkie-napiecia-narodowosciowe-oslabiaja

  Komentarz:

  Pani dr hab. co prawda nie wypowiedziała się w kwestii liczby przybyłych do Polski Żydów ale dała do zrozumienia – bardzo taktownie, że F. S. Składkowski ,nazwijmy to – konfabulował, zarówno odnośnie długości okresu, w jakim przebiegał proces uzyskiwania polskiego obywatelstwa przez przybyłych z Rosji Żydów, jak i tego, że wystarczyło dla załatwienia sprawy uchwalenie pojedynczej ustawy.

  Uwaga ogólna:

  Serdecznie wzajemnie nienawidzące się endecję i sanację, ta ostatnia reprezentowana tutaj w osobie gen. Sławoja-Składkowskiego, coś jednak połączyło, mianowicie przyznanie „od ręki” 600 tys. Żydom polskiego obywatelstwa w 1928 roku 😉

 328. Przepraszam za niezamknięcie pogrubienia 🙁

 329. To tylko test zamykania.”
  To tylko test zamykania.

  To tylko test otwierania.

 330. @guzdra
  6 sierpnia o godz. 14:08
  @zeus1

  Przemianowałeś mnie raczej wysoko bo na Olimp. Tak wysoko nie sięgam 🙂
  Od zwolnienia od kminienia, to jest Zenek Martyniuk i Krystyna Pawłowicz.
  Einverstanden. Right.

  Podobnie do skończonych ciał liczbowych widzę ogólną teorie względności, która też okazała się niezbędna, aby działał GPS. Niewielu zdaje sobie sprawę, że bez tego kudłatego skrzypka, głos Chajzera nie mógłby powiedzieć w która stronę skręcić. A o tym, że to Chajzer zapowiada to większość wie, chociaż bez Chajzera by te cacka mogły chodzić, a bez AE już nie bardzo. I gdzie tu justice.

  To z „ciałami” jest bardziej śmieszne, bo po obu stronach ciała są zaangażowane i nie tylko liczbowe.

 331. @R.S.
  6 sierpnia o godz. 15:26
  Losing Earth:

  To pewnie nie głosowałeś na obecny WH ?

  Ja sądzę, że czeka nas los Wyspy Wielkanocnej – cierpimy na zbiorowy deficyt racjonalności. W Polsce pewnie odbędą się zbiorowe modły o deszcz w Parlamencie, a następnie Minister Środowiska (Ochrony już nie ma) wytnie kolejne drzewa tym razem te, które zagrażają kierowcom.

 332. @jobrave
  6 sierpnia o godz. 18:00
  Dzięki za Chemara – pamiętam jeszcze jego sobotnią porcję w RWE.

 333. Zeus, ciesze sie ze zwrociles na Losing Earth.

  Swoja droga to tam u Was na Olimpie tez balagan, trzeba bylo zwracac uwage na wychowanie mlodziezy wczesniej i nie pozwolic sie bawic zapalkami Prometeuszowi. A jak sie juz zaczal bawic glina i ulepil czlowieka, to teraz macie klopot.
  Moze z karaluchami sie uda.

  W poprzednim wpisie u Hartmana watek o katastrofie Ziemi jest kontynuowany i wreszcie pojawilo sie kilku ciekawych dyskutantow.

  Na ten Cancer w WH nie glosowalem, co wiecej Obama w pierwszej kadencji tez nie, dopiero w drugiej, liczylem, ze uda mu sie wiecej zrobic.

  Kiedys przyjechalem do mojej Alma Mater z wykladem ‚Klatwa Prometeusza’. Rezonans na uczelni – zaden. Zmiana klimatu to kwestia wiary. Ja nie wierze, analizuje dane i fakty, jak jest okazja to probuje cos zrobic. Przejdzmy do Hartmana, mniej przewijania.

 334. @R.S.
  7 sierpnia o godz. 13:12
  Mój nick raczej z rzymska brzmi zetus (jak bachus), a nie z grecka, ale nie szkodzi 🙂

  …dopiero w drugiej, liczylem, ze uda mu sie wiecej zrobic.

  Co on mógł zrobić, kiedy zarówno House jak i Senat odniebieściły się tak mocno, że nawet mu nie dali nominować sędziego do SN. Mam nadzieję, że DJT nie zdoła zrobić tego co nasi „demokraci” z SN. Pretendent o zdecydowanych poglądach juz czeka w blokach startowych (Kavanaugh). Myśle, że jeżeli niebiescy (blue wave) nie wygrają w „midterm” to macie przerąbane. I my tez – niestety. Oglądałem ostatniego B. Mahera i nie jest do śmiechu.

 335. Mam nadzieje ze nie urazilem – to moja dysleksja.

  Kabel odcielismy pietnascie lat temu, Lubie Colberta, Maher jest troche chamowaty.
  Tak mi sie wydaje, ze jestes mlodym czlowiekiem o checi poznania i zrozumienia Swiata. Obserwacje dobre, ale podloze duzo bardziej skomplikowane. A przechlapne to mamy wszyscy z Putinem wlacznie – bo Syberia im tez sie rozmrozi.

  Moze zacznij od tego.
  Najpierw oszacuj ilosc energii konsumowana przez ludzkosc i przelicz ja na ilosc ropy. Zapoznaj sie z jednostka CMO -> wikipedia.
  Cubic Mile of Oil.
  Policz ile tlenu potrzeba na proces spalenia. Rope mozna przyblizyc
  C10H22 zbalansuj reakcje
  Zrob zalozenie, ze jedno duze drzewo w dobrych warunkach produkuje 280 litrow O2. Pytanie: jaka potrzebna jest powierzchnia aby utrzymac taka liczbe drzew. Podaj nam ile Polsk potrzeba zadrzewic? Duze drzewo co dziesiec metrow. Popros Guzdre on jest dobry z matematyki 🙂 aby sprawdzil rachunek.

css.php