Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Konstytucja. Jędrek

6.08.2018
poniedziałek

Brawo za koszulki

6 sierpnia 2018, poniedziałek,

Wydawało się, że KOD umarł śmiercią naturalną, do której walnie przyczynił się jego założyciel. Tymczasem „kodziarze” dali o sobie znać pomysłową i brawurową akcją ubrania (lub przybrania) kilkudziesięciu pomników w całym kraju koszulką (kamizelką) z plakatem Luki Rayskiego „Konstytucja. Jędrek”. Akcję przeprowadzono jednej nocy i ma być podobno kontynuowana. W koszulki ubrano tak rozmaite rzeźby jak pomniki Mikołaja Kopernika, Lecha Kaczyńskiego, Juliana Tuwima, smoka wawelskiego i misia uszatka.

Akcja KOD ma kilka zalet. Jest nieoczekiwana, zaskakująca, dowcipna, trafia do każdego, kto nie jest ponurakiem, zwłaszcza do młodego adresata, nie jest wulgarna ani brutalna, jest też trudna do ścigania, ponieważ jest zabawowa, wesoła. Wielu „sprawców” od razu się przyznało lub wręcz zostawiło swoje dane na miejscu „zbrodni”. Koszulki łatwe są do zdjęcia, nie wyrządzają żadnych szkód, takich jak malowanie napisów na murach.

Każda władza autorytarna, również obecna, jest bardzo serio, nadęta, napuszona, ciągle składa wieńce, klęka, nadyma się i puszy. Jeden z przeciwników akcji KOD pytał w radiu, co byśmy powiedzieli, gdyby taką koszulką przystroić pomnik Bohaterów Getta? Moja odpowiedź: to byłoby niestosowne, podobnie jak „ubranie” pomnika ofiar Katynia czy pomnika ofiar wywózki na Syberię. Na szczęście inicjatorzy akcji nie popełnili takiego faux pas. Ja bym może oszczędził pomniki Lecha Kaczyńskiego, zbyt świeża jest jeszcze pamięć o katastrofie smoleńskiej.

Obóz rządzący łamie konstytucję, ale nie pozwala z tego żartować. Policja nie siedzi z założonymi rękoma, w prokuraturze ten i ów szuka paragrafu na koszulki. Mijające właśnie trzylecie prezydentury Andrzeja Dudy to festiwal zadęcia. Im bardziej prezydent jest ogrywany i upokarzany przez PiS (ustawy sądowe, referendum), tym bardziej jest sztywny i posągowy. Im bardziej jest trzymany za progiem Białego Domu, tym bardziej nadyma się jako prezydent państwa, które jest niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa. Im większą gra rolę w niszczeniu państwa prawa, tym bardziej się pręży przed kolejną kompanią honorową i tym głośniej krzyczy na słuchaczy swoich przemówień.

Akcja „Konstytucja. Jędrek” jest bardzo na czasie, zarazem dowcipna i poważna, a w dodatku czyni śmiesznymi tych, którzy koszulki ściągają.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 228

Dodaj komentarz »
 1. Już widzę proboszczów z hasłem Konstytucja to nie grzech. Tak sobie myślę o sacrum i profanum.

 2. Parasolki ozdobione Konstytucja też mogą przypominać o sprawie. Tak sobie myślę,że jest wiele innych sposobów ośmieszania hunwejbinów bez obrazy Konstytucji.

 3. Cóż, śmiech zabija despotów, napuszonych polityków, autorytarną władzę, rozbraja jej funkcjonariuszy. Jak tu pałować, skoro ludzie w lufy karabinów wkładają kwiaty?

  Ta akcja wpisuje się w tradycję Pomarańczowej Alternatywy…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Pa2155

  „No to ile tych Nobli otrzymales? 2? 3? Mozesz podac sucha liczbe”

  Tobie sie serio wydaje, ze przesluchanie urzadzisz?

  „osiagnieciami narodowymi. ”

  Osiagniecia Narodowe to chyba te miliony samochodow elektrycznych, ktore smigaja od Baltyku po Tatry. Osiagniecia Narodowe to takze ten Najlepsiejszy Na Swiecie Polski Grafen, Najlepsiejszy Na Swiecie Polski Niebieski Laser no i ten slynny Polski odrzutowiec po ktory Szejkowie Stoja w Kolejce.

  A poza tym

  „Nobel z fizyki to również sukces Polaków
  czwartek, 5 października 2017
  Trzeciego października komitet noblowski poinformował o wyróżnieniu Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki trzech naukowców zaangażowanych w prace nad detektorem LIGO i obserwacje fal grawitacyjnych. Laureatami zostali: Reiner Weiss, Barry C. Barish i Kip S. Thorne.

  Podstawy istnienia fal grawitacyjnych wynikają z ogólnej teorii względności sformułowanej już w 1916 r. Przełom w badaniach zmierzających do udowodnienia tej teorii stanowiło skonstruowanie obserwatorium LIGO.”

  Troche sliskie to wszystko – bo Reiner Weiss legitymuje sie nie tylko brzydkim „pochodzeniem”, ale – o zgrozo – „His father, a physician, neurologist, .. forced out of Germany by Nazis because he was Jewish and an active member of the Communist Party.”

  Niemniej jednak – ten Nobel z fizyki to również Wielki Sukces Polaków. Znaczy Narodowy Sukces! Trabo Nasza Wrogom Grzmij!

 6. @PA2155

  „Chodzilo mu o jidysz, bo chcial w przyszlosci dostac Nobla”

  No coz – popatrzmy sobie w takim razie na Wikipedie. Twoi rodacy nie proznowali. Patrzymy na „List of Polish Nobel laureates” – i co widzimy:

  „Isidor Isaac Rabi .. Nobel Prize in Physics in 1944”

  Od razu widac, ze to Polak, katolik, jest Nobel dla Piasta. Juz z nazwiska wynika, ze dla Piasta. Znaczy Polish Nobel Laureate. No i mozemy sie posmiac z „chederowej edukacji”:

  „Israel Isaac Rabi was born on 29 July 1898 into a Polish-Jewish Orthodox family in Rymanów, Galicia, in what was then part of Austria-Hungary but is now Poland. Soon after he was born, his father, David Rabi, emigrated to the United States. … At home the family spoke Yiddish. … in response to anti-Semitism,… consultant to the Manhattan Project.[52] Rabi attended the Trinity test in July 1945”

  No dobra, ty sie posmiej z „chederowej edukacji” i „guupich Moskow” a ja powklejam co nieco biogramow Polskich Noblistow.

 7. @Wiesiek59

  „Tradycyjnie rozumiany wzrost wymusza konkurencję i walkę o zasoby, bo przetrwanie zależy od możliwości ich eksploatacji. Nie każda działalność może się rozwijać, może generować zysk, ponieważ planeta jest układem zamkniętym”

  Zgadza sie. Planeta jest ukladem zamknietym a swiatowa gospodarka to gra o sumie zerowej.

  Prosty przyklad to branza filmowa, ktora dawno temu w Hollywood powolali do zycia ludzie brzydkiego „pochodzenia” i jeszcze brzydszej „narodowosci”. To oczywista oczywistosc, ze wzbogacic sie mogli wylacznie poprzez krwawy rabunek i bezwzgledne okrucienstwo. Rabowali zatem zloza scenariuszy i bezczenne poklady filmowych dialogow prawowitym wlascicielom tych ziem – Indianom z piemienia Komanczow.

  Kolejny przyklad to helikoptery. Tuz po Rewolucji Pazdziernikowej przybyl do imperialistycznej Ameryki taki rusek-bialogwardiejec, nazywal sie Sikorski. Zamiast sie zajac jakac porzadna i zarabiac forse – wymyslil sobie maszyny latajace pionowego startu i ladowania. I nazwal to-to helikopter. Nie trzeba chyba tlumaczyc, ze geometria platow wirnika, cykl Carnota w silnikach, rurki Pitota – wszystko to zostalo zrabowane Indianom, Czarnym Amerykanom oraz miejscowej Polonii.

 8. @Lewy

  „A przecież była kochanym i kochajacym dzieckiem, miała kiedyś lalkę, tata nosił ją na barana. I po co to wszystko było ?” … „żyć we własnym kraju,”

  Dlatego wlasnie jest taki oburzony wrzask, pisk i ogolne darcie ryja.

  Jak dziewczyny, ledwie sie przestana bawic lalkami – ida na dwa lata do wojska, jak kazda ma Uzi czy Tavor – to jest zdecydowanie trudniej takiej dziewczynie roztrzaskac glowe pretem czy tez ja publicznie i zbiorowo zgwalcic – a po zabawie wrzucic do stawu.

  Darcie ryja to oznaka sprawiedliwego gniewu i swietego oburzenia. No jak tak mozna utrudniac…

 9. PA2155

  ” S. Spielberg ”

  No to masz ciezko przefajdane. Chyba sie zaniedbujesz i instrukcji nie pobierasz. Bo nad Wisla bardzo Spielberga nie lubia, przynajmniej w kregach Narodowo-Patriotycznyhch. Twoi rodacy-wspolwyznawcy o zlym Spielbergu:

  „Obrzydliwy antypolski hejt Stevena Spielberga … Żydzi, o których dziś w towarzystwie „ludzi światłych i postępowych” wypada wypowiadać się wyłącznie ciepło, za to po Polaków nie tylko można, ale wręcz należy jeździć niczym po burej kobyle. …. Do antypolskiej nawałnicy propagandowej zdecydował dołączyć więc słynny reżyser Steven Spielberg, który najwyraźniej poczuł się w obowiązku wykazać, że płynie z właściwym prądem. Apelując, by w w każdym publicznym liceum w USA uczono o Holokauście, w pełnym momencie postanowił „błysnąć” absurdalną opowiastką o Polakach.”

  https://www.magnapolonia.org/obrzydliwy-antypolski-hejt-stevena-spielberga/

  „Steven Spielberg boi się… aresztowania w Polsce. Czy amerykańscy Żydzi zwariowali do końca?”

  ‚https://wolnosc24.pl/2018/05/01/steven-spielberg-boi-sie-aresztowania-w-polsce-czy-amerykanscy-zydzi-zwariowali-do-konca/

  „Oglądałem kilku odcinkowy film o II wojnie światowej pt. „Kompania braci”.
  Producentami tego filmu są: znany aktor Ton Hanks i sam Steven Spielberg.
  Film jest obecnie popularny i w Polsce. POlacy pojawiają się w nim jako
  cytuję: oficer SS i po raz drugi jako zbiegły komendant obozu
  koncetracyjnego. Myślę ,że jest to akt nienawiści i poprostu kolejny przykład
  oczerniania Polaków. Ukazywanie w takich rolach jest chamstwem i żałosną
  prowokacją. Zastanawiam się dlaczego nikt nie interweniuje? Dlaczego udaje
  isę ,że udaje się że jest ok.”

  ‚http://forum.gazeta.pl/forum/w,50,6085605,6085605,Antypolska_heca_Spielberga_i_Hanksa.html

  „Jan Pietrzak: … ” ” Spielberg powtarza obiegowe opinie rodem z tabloidów. Ta wypowiedź pogrąża go całkowicie. To jest głupstwo, że jakaś kobieta miała zaczepić aktora i coś mu powiedzieć. Co to za argumenty?! To zupełne bzdury, które widać musi wypowiadać, żeby popisać się przed swoim środowiskiem, jaki jest antypolski … Bo taka jest moda w pewnych środowiskach amerykańskich, żeby właśnie walczyć z Polską, a zwłaszcza z polską kulturą. Zresztą jego film nie był uczciwy w stosunku do Polaków. W „Liście Schindlera” racje rozłożono w ten sposób, że był jeden dobry Niemiec, eleganccy oficerowie, a dookoła stała polska hołota.”

  Chyba sie musisz podciagnac, bo ewidentnie wypadles z fazy. Cos czuje ze i w tym miesiacu Hans po premii poleci.

 10. W czasach komuny nie importowano jaj do Czechosłowacji z okresu Solidarności bo mógł spowodować wylęg nowej doktryny. Takie kukułcze jajo. Tak sobie myślę,że koszulki to płachta na byka wyborczego pisowskiego suwerena.

 11. pikus:
  Z ciebie taki statystyk, ktory notorycznie porownuje jablka z pomaranczami. I notorycznie klei glupa (nie wiedzac np. ze Skoda juz dawno nie jest czeska tylko niemiecka) i wkleja po n-ty raz te same teksty.
  Czy jak ktos urodzil sie w Polsce, to Polak czy Zyd? Chyba potwierdzasz te wszystkie teorie ONRowcow o braku lojalnosci, jak z Zeromskiego „wewnetrzni obcokrajowcy”? To tak na boku, bo mnie to ganz egal.
  Nb. nie atakowalbym J. Pietrzaka, bo nasz Gospodarz pisywal skecze do jego kabaretu „Pod Egida”.
  Terminu „„guupich Moskow”” nigdy nie uzylem, wiec nie klam. Bierz na klate jego autorstwo.
  „Gdyby nie bylo antysemityzmu, to trzeba byloby go wymyslec”, co pasuje do ciebie. No bo co by ciebie podniecalo?

 12. pitekantrop
  6 sierpnia o godz. 19:42

  Bez rządowych zamówień, przemysł lotniczy by nie istniał.
  To na potrzeby armii zamawiano nowe prototypy, serie liczące tysiące sztuk.
  Co z kolei wymagało kopania.
  Wegla, rud metali, przemysłu maszynowego, hutnictwa, rafinacji paliw, rozwoju energetyki, sieci transportowych, chemii materiałów wybuchowych, wydajnego rolnictwa na potrzeby armii, umaszynowania go w związku z powszechnym poborem.

  Więc proszę nie pitolić……
  Rozwój wiropłatów, helikopterów, wiąże się z zapotrzebowaniem armii.
  Produkcja cywilna to jedynie odprysk wojskowej.
  Bez finansowania badań przez rząd, postęp byłby mizerny.
  Pasjonatów typu Lindberg, nie stać by było na finansowanie badań.

  Walkę o zasoby widać w Afryce chyba najlepiej.
  Tubylcy mają niewiele do powiedzenia w kwestii ich wykorzystania, opłat za wydobycie, przyznawania licencji konkretnym firmom.

  Zresztą, rozwój poprzez stały wzrost konsumpcji, to slepa uliczka kapitalizmu.
  Nie ma nieograniczonego wzrostu przy ograniczonych zasobach planety.
  Punkt krytyczny został już dawno minięty.
  Cywilizacja nastawiona wyłącznie na zysk, a nie na zaspokajanie potrzeb, nie może przetrwać.

 13. Część jaj trafiła jednak do Izraela jako zbuki umożliwiając wylęg osobników rodzaju pitekantropus szajbus. Uznanych jako mutanty kamieniczników z ulicznym folklorem. Tak sobie myślę,że jaja na blogu to potwierdzają.

 14. Temat koszulek na pomnikach niewatpliwie istotny skoro juz dwoch panow redaktorow pisze o nim dzis na blogu Polityki. Wprawdzie pan Prof. Hartmann doczeka sie zapewne nie wiecej niz 20-30 komentarzy, a pan red. Passent co najmniej 500+. Niekoniecznie dlatego, ze tekst ma napisany lepiej, a raczej z powodu 90% wpisow traktujacych o spornych sprawach polsko-izraelskich.
  Pan prof. Hartman zacheca do wsparcia akcji KOD-u poprzez wymyslenie jakiegos znaczka do wpiecia w klape a bedacego symbolem braku zgody pewnej czesci spoleczenstwa na niszczenie panstwa prawa. Pamietam, ze w czasach stanu wojennego ludzie wpinali sobie w klapy oporniki ( takie z TEWY za 50 gr). Polacy to bardzo pomyslowy narrow, pewnie cos wymysla.

 15. pikus:
  a poza tym, wyczerpalismy limit na pseudodyskusje na ten tydzien.

 16. Jarecki32
  6 sierpnia o godz. 19:58

  Obawiam się, że nie ma juz producenta- TEWY….
  Pozostaje liczenie na import z Chin- czegoś podobnego..

  Koszulki zapewne też importowane.
  Z Tajlandii?
  A nadruk?
  W Turcji?
  I tak dalej……..

 17. PM Netanyahu’s Remarks at Weekly Cabinet Meeting – 5/8/2018
  https://www.youtube.com/watch?v=gwvtrkGu3qU (tekst j.ang)

 18. Czepialstwo językowe. Tym razem padło na @lewego.

  gromi biednego staruszka

  To z akapitu o @guzdrze.

  Przydawkę biedny stosują moi rodacy w tekstach niezamierzonych by się jawiły jako dostojne jako krótką formę wyrażenia bogu ducha winny.

  Nie zaprzeczam pochwalnych elementów w twoim @lewy opisie @pitekantropa.

  Jego teksty komentarzy mają różną temperaturę uczuciową, co rzuca się w oczy nawet gdy przewijam, a przewijam stale. Otóż ten gość bloga jest człowiekiem nieszczęśliwym i te wahania temperatury wypowiedzi w moim odczuciu są świadectwami zaburzeń hormonalnych.

  W warstwie komunikacyjnej jest to sytuacja podobna jak z Wieśkiem: niech ktoś mi przyzna racje, niech ktoś się ze mną zgodzi, niech ktoś ze mną porozmawia, niech mnie ktoś pokocha. Chłodno obok tego przechodzę, do czasu gdy wkracza to w krąg bandytyzmu towarzyskiego.

  Wtedy przypominam, że źle znoszę cudze nieszczęścia i zęby odfiltrowują mi zalecenie:
  Wal się!

  Nie ja zaburzałem, nie ja potrafię takich głaskać i nie jestem kabotynem rwącym się leczenia człowieka, któremu często i wysoko piana mózg zalewa.

  Odnajdywanie u mnie biedy najczęściej dokonują ci, którzy nie potrafią zrozumieć za co jestem lubiany, dlaczego jestem tolerowany i chcą być samarytaninami.

  Puszczałem tu Samaritanę wielokrotnie i jak krowa na rowie tłumaczę:
  na mój ekran przybywają smaczne kobiety i nie głaszczą mnie pretensjonalnie po główce. Stać mnie na szampon skuteczny, przyzwoity ubiór nie i nie kulę się z głodu.

  Zostawcie współczucie na potrzeby cierpienia innych, które spotykacie chcąc nie chcąc.
  Nie mam nikomu za złe podobnych określen wobec mnie.
  Mylicie grzeczność języka mego z siłą odzewu i myśli i mięśni.
  Zamiast to jest co mnie nudzi.

  Przepiliśmy pieniądze na kolczyki dla Krysi.
  Przekłujemy jej uszy ze znieczuleniem.

  https://www.youtube.com/watch?v=q7k38HljcNg&feature=related

 19. @PA2155

  „Czy jak ktos urodzil sie w Polsce, to Polak czy Zyd? Chyba potwierdzasz te wszystkie teorie ONRowcow o braku lojalnosci, jak z Zeromskiego „wewnetrzni obcokrajowcy”? To tak na boku, bo mnie to ganz egal.”

  Chyba ci nie jest gaz egal bo drzesz ryja o „Zydach” i „Izraelu” w systemie 24/7.

  „Z ciebie taki statystyk,”

  Ja sie chyba nigdy nie podawalem za statystyka? Zauwazam natomiast, ze od chwalenia sie sa gostki, co twierdza, ze pracuja w „branzy farmaceutycznej”, posiadaja „wyzsze stopnie naukowe” – tylko nie maja zielonego pojecia, jak zweryfikowac prosta hipoteze statystyczna. Za to dra ryjki jak ich ktos na samochwalstwie przylapie i sugeruja, ze ten, kto gluptasa przylapal – byl „streczycielem”.

  „Nb. nie atakowalbym J. Pietrzaka”

  Chyba pofajdalo tego PA z numerkiem. Ja wylacznie _cytuje_ swiatle wypowiedzi pana Jana Pietrzaka o zlym, niedobrym i antypolskim Spielbergu:

  „„Jan Pietrzak: … ” ” Spielberg powtarza obiegowe opinie rodem z tabloidów. Ta wypowiedź pogrąża go całkowicie. To jest głupstwo, że jakaś kobieta miała zaczepić aktora i coś mu powiedzieć. Co to za argumenty?! To zupełne bzdury, które widać musi wypowiadać, żeby popisać się przed swoim środowiskiem, jaki jest antypolski … Bo taka jest moda w pewnych środowiskach amerykańskich, żeby właśnie walczyć z Polską, a zwłaszcza z polską kulturą. Zresztą jego film nie był uczciwy w stosunku do Polaków. W „Liście Schindlera” racje rozłożono w ten sposób, że był jeden dobry Niemiec, eleganccy oficerowie, a dookoła stała polska hołota.””

  „nie wiedzac np. ze Skoda juz dawno nie jest czeska tylko niemieck”

  Znaczy zdaniem Prawdziwych Polakow (PA, @Blackley). Bo reszta swiata tkwi w bledzie:

  „Whatever the Czech automaker decides on calling the Yeti 2, only time will tell. Until Skoda decides on revealing the long-awaited crossover, the spy snappers spotted a prototype cruising on the public roads.”

  „Will Skoda sell cars in the United States? – Autoweek
  autoweek.com
  The Czech automaker’s lineup is continuing to expand, with the large, … The Skoda Yeti has stretched the brand’s offerings into small SUVs.”

  „Czech car maker Škoda Auto has finally unveiled the long-awaited SUV, … Škoda Kodiaq, the larger brother of the Škoda Yeti,”

  Jakos reszta swiata sobie nie przyswoila Oczywistej Oczywistosci, ze guupie Pepiki nic nie maja – a Skoda jest „niemiecka”. Ta wiedza dostepna jest tylko Prawdziwym Patriotom.

  „Gdyby nie bylo antysemityzmu, to trzeba byloby go wymyslec”,”

  Obawiam sie, ze Prawdziwi Patrioci myla aspiracje z praktycznymi mozliwosciami. Masowe mordowanie Zydow w pogromach, masow mordowanie w Radzilowie, w Jedwabnem, w Goniadzu, w Szczuczynie -bylo, mialo miejsce, niczego nie trzeba „wymyslac”. Tyle, ze to sztuka na raz. A jak nie ma „mienia” do rabowania – to trzeba zapitalac hen, daleko, daleko od tych pagorkow lesnych. Dla chleba panie, dla chleba. Znaczy zeby sie w ogole wyzywic.

 20. @Wiesiek59

  „To na potrzeby armii zamawiano nowe prototypy, serie liczące tysiące sztuk.
  Co z kolei wymagało kopania.”

  Jak kto cale zycie podrozowal furmanka (choc pare razy sie zdarzylo pekaesem a raz to panowie z biura nawet „Pobieda” podrzucili), to oczywiscie nie slyszal (bo i skad) o Boeingu 707, o Jumbojetach 747, o Airbusach, o tym najwiekszym na swiecie pasazerskim A380, o tanich liniach lotniczych, o formalnej ekslozji pasazerskiego ruchu lotniczego. O cywilnym lotnictwie w ZSRR/Rosji tez nie slyszal, chic akurat w ZSRR/Rosji to bylo wymuszone koniecznoscia, odleglosc od Moskwy do Wladywostoku jest wieksza nawet niz z Grojca do Mrozow.

  Ale takie tematy to nie dla pasazera furmanki.

 21. pikus:
  Tak naprawde konczac pseudodyskusje, posluze sie cytatem od kogos innego:
  „Jego teksty komentarzy mają różną temperaturę uczuciową, co rzuca się w oczy nawet gdy przewijam, a przewijam stale. Otóż ten gość bloga jest człowiekiem nieszczęśliwym i te wahania temperatury wypowiedzi w moim odczuciu są świadectwami zaburzeń hormonalnych.”
  Ty jestes taki Cadyk Naukowy, omnibus od wszystkiego i oczekiwalem, ze w ramach tych licznych Nobli i specjalizacji, jestes rowniez statystykiem. No bo znasz sie wszystkim, zwlaszcza na problemach rasowych.

 22. @guzdra

  „Czepialstwo języko …ieczuleniem.”

  Durny, beztresciowy belkot spuszczony z woda.

 23. @PA2155

  „konczac pseudodys”

  /ciach/

  „Czy jak ktos urodzil sie w Polsce, to Polak czy Zyd? Chyba potwierdzasz te wszystkie teorie ONRowcow o braku lojalnosci, jak z Zeromskiego „wewnetrzni obcokrajowcy”? To tak na boku, bo mnie to ganz egal.”

  Chyba ci nie jest gaz egal bo drzesz ryja o „Zydach” i „Izraelu” w systemie 24/7.

  „Gdyby nie bylo antysemityzmu, to trzeba byloby go wymyslec”,”

  Obawiam sie, ze Prawdziwi Patrioci myla aspiracje z praktycznymi mozliwosciami. Masowe mordowanie Zydow w pogromach, masow mordowanie w Radzilowie, w Jedwabnem, w Goniadzu, w Szczuczynie -bylo, mialo miejsce, niczego nie trzeba „wymyslac”. Tyle, ze to sztuka na raz. A jak nie ma „mienia” do rabowania – to trzeba zapitalac hen, daleko, daleko od tych pagorkow lesnych. Dla chleba panie, dla chleba. Znaczy zeby sie w ogole wyzywic.

 24. Na konstytucję głosowało w 1997 roku 22,9% Polaków. Konstytucja nie ma więc legitymacji demokratycznej.

 25. @Lider4

  „Na konstytucję głosowało w 1997 roku 22,9% Polaków. Konstytucja nie ma więc legitymacji demokratycznej.”

  Cos w tym jest. W jaki sposob zostal wybrany Pan Papiez, znaczy ze wlasnie ten a nie inny ma zostac Panem Papiezem= Zechce Pan wyjasnic, Sznowny Panie Katolik?

 26. @Lider4

  „„Na konstytucję głosowało w 1997 roku 22,9% Polaków. Konstytucja nie ma więc legitymacji demokratycznej.”

  Cos w tym jest. Szanowny Panie Katolik. Na partie rzadzaca (PiS) glosowalo w ostatnich wyborach 37,6% Polakow i Polek. To jak – maja legitymacje demokratyczna czy nie maja?

 27. @Wiesiek69

  „Bez finansowania badań przez rząd, postęp byłby mizerny.”

  Zgadza sie, kazdy pasazer furmanki (o pekaesie nie wspominajac) wie swietnie, ze Boeing 707 i pozniejszy 747 powstal dzieki „zamowieniom wojskowym”.

  Pasazerskie samoloty Airbus – A300, A320, A340 – to wszystko byly zakamuflowane bombowce, zabojady dla niepoznaki zamalowaly wyrzutnie szbkostrzelnych kasztanow eksplodujacych. Jednak i na tym chwycie francusko-niemieckich militarystow @Wiesiek59 sie poznal. Geometria skrzydel i parametry lotu zostaly zrabowane bezbronnym wdowom i sierotkom w Afryce Polnocnej.

 28. Ubrali Smoka Wawelskiego, Misia Uszatka – z wielkiej litery, to postaci wrosłe w kulturę, oraz nazwy własne:) – jeszcze jak!
  koszulki rządzą, trafiają do wszystkich, od dzieciaka do emeryta – proste i piękne, i dowcipne

 29. Lepiej aby Passent pisał o Hiroszimie, https://www.globalresearch.ca/hiroshima-child/5649784 niż pieprzył o bzdurnych koszulkach demokratów na pomnikach.

 30. Podoba się mi zabawa z koszulkami.

  Zwracam jednak paniom i panom, ze za hasłami Grunwald, Bastylia, Wandea, Sierpień 80 stała Pani Pogoda. W 1980. w Gdańsku sprzyjała.

  Mamy nadzwyczajne upały na świecie. I nie sądzę, aby Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości powstrzymał się od ogłoszenia stanu wyjątkowego, gdy z Brukseli przyjdzie niewinna plotka, że ze względu na upały pomoc finansowa dla polskich rolników nie mających co sprzedać w tym roku opóźni się o tydzień.

  Polska Baba i Polski Chłop nie uwierzy w to dęte tłumaczenie i przyjmie to jako balonik rozpoznawczy. Tym bardziej, że pamięta oszczędzanie na koniu.

  Już go oduczono jeść. Gdyby pożył jesze dwa tygodnie, to oduczono by także od picia.

  W czwartek pomdleją następne dziesiątki pielgrzymów a las wokół może zapłonąć.

  A miastowe zrobią fan: kapelusze słoneczne na pomniki!

  I @Bar Norte wyjdzie na proroka z Puław, co potwierdzi okazując świadectwo zwane compostelą.

  ***

  Z kwestii rasowych do łyknąłem tylko nieco o labradorach.

 31. @Lewy wstąpił na blog i wyznał że jako seksista kocha i szanuje innego seksistę pana szanownego tym razem na golasa, bez żadnej przedśmiewczej koszulki.
  Ja z kolei wyznaję bez szacunku dla przodków szmalcowników że cytowany wiersz Zuzanny Giczanki udostępniłam blogowiczom blogu Pana Passenta jakiś czas temu, podobnie jak tragiczny wiersz P.Celana , który poznałam dzięki innemu blogowiczowi. I temu innemu blogowiczowi ciągle dziękuję możliwość czytania poety.
  Niebawem poznamy daty i komentarze naszych wystąpień a to dzięki @ozzy który już od wczesnych godzin rannych poszukuje dowodów antysemityzmu. Przy pomocy Ctrl+f.

 32. Lewy
  No i po co ci było zachwycać się jednocześnie @Guzdrą i @pitekantropem, sławiąc ich niebanalną umysłowość, inteligencję itp.?
  Ten ostatni podsumował post byłego @staruszka krótko:
  „Durny, beztresciowy belkot spuszczony z wodą”.

 33. i dla @Symetrycznego którego z kolei ja lubię
  https://www.rt.com/business/434416-russia-energy-projects-africa/

 34. i to już koniec czułości na dziś.

 35. żabka konająca
  Daj sobie spokój. Ja tez pisałam kiedyś o Ginczance na blogu ateisty i cytowalam jej przejmujący wiersz, który przypomniał dopiero co @pitekantrop.
  Dobra, no i co ma z tego wynikać?

 36. mag:
  A ja podziwiam metode niektorych, ktorzy z pospolitego chama zrobili intelektualiste. I staraja sie pogodzic rozne zywioly. Czasami sie nie udaje 🙂
  To moze jak z tym Pietrzakiem, ktory kiedys byl dobry, a teraz be..
  Ktos spiewal jego „Aby Polska byla Polska” i pisywal teksty do jego kabaretu. Toz tam wystepowala cala plejada warszawskiego aktorstwa. Ilez to ludzie moga zmiescic na takiej malej przestrzeni. 🙂

 37. Jeszcze raz powtorze ten idiom angielski: there is an elephant in the room.

 38. Brawo my, mistresi/sy podkoszulka.

  Cóż może pocieszyć inteligenta w tych kolejnych dniach zamachu stanu, dniach najazdu okupanta wewnętrznego rozkaradającego Polskę, dniach mijających na wesołych pogaduszkach w upalne lato, lokalizacja: PL?
  Mamy co prawda sporo powodów do radości, jak bez skazy funkcjonujący parlament i jego Opozycję, instytucję strażnika Konstytucji nieskażonego żadnym oporem demokratów, świetnie opłacanych Prezesów i mknącą ku produkcji kolejnych pięćsetplusów gospodarkę i suwerenną ludożerkę, mamy także pytony nad Wisłą i piękną w tych okolicznościach pogodę na sądy najwyższe oświecane kandydaturami z prokuratury i służb specjalnej troski.
  Pogodę ducha i dumę podgrzewa jednak nic tak, jak rocznice katastrof, święcone tatuażami zakotwiczonymi na bagażnikach pojazdów i pomniki ubrane pod konkurs na podkoszulki.
  Ot, kanikuła; o powrotach z urlopu opozycja ani inteligencja, jak zwykle i charakterystycznie nie myśli.
  Do wyborów miss/tera daleko, będzie co ma być i się zobaczy.
  Czeka nas kolejny akt heroicznego pożegnania z Polską – warto szykować oporniki do wpięcia sobie w te koszulke, w ramach walki o wolnośc i te, no, demokracje.
  Bohaterstwo z dzianiny to konkurencja, w której nikt nam odbitej palmy nie odbierze.
  Schowamy ją sobie pod podkoszulkiem.

 39. @mag

  „Dobra, no i co ma z tego wynikać?”

  Ja mysle, ze z tego powinien wynikac urzedowy zakaz poblikowania zlego, klamliwego i wrogiego wiersza Ginczanki, wymyslonego po to, zeby przedstawic Polakow w zlym swietle. Jej samej juz niestety nie ma jak dokopac – ale mozna pociagnac do odpowiedzialnosci karnej wydawcow (jesli tacy istnieja) badz dostawcow Internetu, ktorzy nie zglaszaja Wrogich Antypolskich Tresci wladzom odnosnym.

 40. Załóżcie na Lecha Wałęsę, który tę komunistyczną Konstytucję wetował, ale komuniści odrzucili weto.

 41. @PA2155

  „A ja podziwiam metode niektorych, ktorzy z pospolitego chama zrobili intelektualiste. ”

  Ja bardziej podziwiam oeneryjna chucpe gostka od Konserwacji Powierzchni Poziomych, ktory na Internecie przeobraza sie – hihi – w posiadacza Wyzszych Stopni Naukowych.

 42. pikus:
  A ty w tego nobliste, czyz nie? 🙂

 43. od „Zoltych Tygrysow” z kiosku „Ruchu”.

 44. @pitekantrop
  g.22:25
  No i po co pajacujesz? To ma być żart?
  Bardzo nieśmieszny, a nawet niesmaczny.

 45. @PA2155

  „A ty w tego nobliste, czyz nie”

  Pofajdalo tego PA z numerkiem. Ja chyba nigdy nie chwalilem sie jakimikolwiek osiagnieciami.

  Od chwalenia sie „wyzszymi stopniami naukowymi”, „kariera”, „stanowiskiem” i gleboka wiedza na temat tego, jak zla, niedobra i nic nie warta jest Teva Pharmaceuticals – to juz sa specjalisci od zagadnien Narodowo-Rasowych.

  A jak ktos (nie ja, calkiem inny uzytkownik) Wybitnemu Intelektualiscie vel Posiadaczowi Wyzszych Stopni Naukowych podsunal prosciutka hipoteze

  „Oto z wyników sondażu (tylko nie pisz, że „sanadzu” to literówka, to jest ortograficzny byk):

  liczebność prób, wyborców PiS i PO to: n1=93, n2=67, zaś proporcja praktykujących, odpowiednio p1=0.55, p2=0.19. Teraz udowodnij, że różnica w proporcjach nie jest istotna statystycznie.”

  to wybitny specjalista odpowiedzial tak oto:

  „kim byles w Polsce przed wyjazdem. Streczycielem? Aktywista ORMO? Nie igraj z ogniem.”

  Weryfikowanie hipotez statystycznych to w przemysle farmaceutycznym zupelnie podstawowa umiejetnosc, abecado. Typowa sytuacja – dwie grupy pacjentow, jedna dostaje nwy lek, druga placebo. No i trzeba zweryfikowac, czy dzialanie leku jest czy nie jest znaczace statystycznie na okreslonym poziomie ufnosci.

  Jak weryfikujemy hipoteze? Oczywiscie poprzez stawianie kontrhipotezy: „Byles streczycielem… Aktywista ORMO”.

 46. @mag

  ” To ma być żart?”

  To ma byc reakcja na twoje kolejne napasci i ataki ad personam. Jak widzisz – usiluje kolejne twoje napasci obrocic w zart.

  „Bardzo nieśmieszny, a nawet niesmaczny.”

  Serio? No zobacz: Na Grossa wysmazono specjalna ustawe, przesluchiwano go godzinami w prokuraturze. Specjalna ustawa obowiazuje, trzy lata pierdla groza za „pomawianie Narodu Polskiego” – czyli za wypowiedzi wlasnie takie jak Ginczanki.

 47. Pomysł ubrania pomnika Lecha Kaczyńskiego w koszulkę „Konstytucja Jędrek” rewelacyjny.

  KOD tłumaczy, że była to „próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniają Sąd Najwyższy w kolejną – po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej – atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja”.

  „W sposób oczywisty nie było naszą intencją znieważanie “pomnika”, a tym bardziej samej osoby Lecha Kaczyńskiego. Przeciwnie nawet, bo pamiętamy go z wielu wypowiedzi, w których potwierdzał swój najwyższy szacunek dla Konstytucji, nawet jeśli jej artykuły mogły być niekorzystne dla jego obozu politycznego”

 48. pikus:
  Masz talent do mieszania watkow i kontekstow. Moze to przejaw posunietego Alzheimera? A moze zwykla manipulacja. Wroc do wpisu i przeczytaj jeszcze raz o czym bylo. Kiedy bylo o statystyce a kiedy o zawodach.
  Nb. statystyka w mojej profesji nie jest mi potrzebna. To taka twoja starcza konfabulacja i brak wiedzy. Nie zajmowalem sie „clinical trials”. Konfabuluj dalej. 🙂

 49. @PA2155

  ” Wroc do wpisu ”

  Dobra, dobra, PA – sprobuj zajarzyc, ze rozkazywac to ty mozesz swojej cioci.

  „Nb. statystyka w mojej profesji nie jest mi potrzebna”

  Nigdy nie twierdzilem, ze statystyka potrzebna jest specjalistom-ekspertom od Szorowania Powierzchni Urzadzen Sanitarnych. Co innego plyn, szczota, sciera i doskonala znajomosc jezyka: „Jes boss! Szur boss! Me clean okej boss! Wery macz okej”. Nie ma to jak doskonaly akcent i idiomatyczna skladnia z Kolomyi.

 50. @PA2155

  „Starcza onfabulacja”

  Szescdziesiecioparoletni, dobrze zapowiadajacy sie mlodziencze – akurat twoje doniosle wypowiedzi to nie „konfabulacja” tylko cytat, expressis verbis.

  Otoz ktos (nie ja, calkiem inny uzytkownik) Wybitnemu Intelektualiscie vel Posiadaczowi Wyzszych Stopni Naukowych podsunal prosciutka hipoteze

  „Oto z wyników sondażu (tylko nie pisz, że „sanadzu” to literówka, to jest ortograficzny byk):

  liczebność prób, wyborców PiS i PO to: n1=93, n2=67, zaś proporcja praktykujących, odpowiednio p1=0.55, p2=0.19. Teraz udowodnij, że różnica w proporcjach nie jest istotna statystycznie.”

  Wybitny specjalista odpowiedzial tak oto:

  „kim byles w Polsce przed wyjazdem. Streczycielem? Aktywista ORMO? Nie igraj z ogniem.”

  Weryfikowanie hipotez statystycznych to w przemysle farmaceutycznym zupelnie podstawowa umiejetnosc, abecado. Typowa sytuacja – dwie grupy pacjentow, jedna dostaje nwy lek, druga placebo. No i trzeba zweryfikowac, czy dzialanie leku jest czy nie jest znaczace statystycznie na okreslonym poziomie ufnosci.

  Jak weryfikujemy hipoteze? Oczywiscie poprzez stawianie kontrhipotezy: „Byles streczycielem… Aktywista ORMO”.

 51. Jarecki32
  6 sierpnia o godz. 19:58

  Hartman? No, no, no! Obrońca Konstytucji i Demokracji Hartman niech najpierw u siebie zniesie cenzurę prewencyjną, to można by uwierzyć, że nie plecie jak p… Trudno o większą obłudę…

 52. pikus;
  Jak zawsze: ja o zupie, ty- o du..ie. Pomonologuj sobie sam z soba, w samotnosci; moze poprawi ci to humor. 🙂
  Czy tatele byl w dziale propagandy?

 53. @PA2155

  „Pomonologuj sobie sam z soba”

  jak na razie nie musze – bo jakis spec od Szorowania Powierzchni Urzadzen Sanitarnych drze ryja, ze az strach powstaje o calosc jego stru glosowych.

  „Czy tatele byl w dziale propagandy?”

  Folksdojczeria kominowo-gazownicza powinna chyba wiedziec, kto byl w jakim wydziale.

 54. pikus:
  „Weryfikowanie hipotez statystycznych to w przemysle farmaceutycznym zupelnie podstawowa umiejetnosc, abecado. Typowa sytuacja – dwie grupy pacjentow, jedna dostaje nwy lek, druga placebo. No i trzeba zweryfikowac, czy dzialanie leku jest czy nie jest znaczace statystycznie na okreslonym poziomie ufnosci.”
  Jak masz te „fabryke farmaceutyczna” w garazu i badasz skutecznosc substancji chemicznej na szczurach lub myszach. 🙂
  W tej firmie farmaceutycznej, sredniej wielkosci, sa rozne dzialy, R&D, produkcja, QC, QA, RA. One zajmuja sie roznymi etapami produkcji. Nie tylko tzw. clinical trials. Jak sie ma cos w garazu i robi sie wszystko, to moze to i prawda. Clinical trials to ostatni etap dla leku przed produkcja masowa. A slyszales o GMP?

 55. @pitekantrop
  Jakie napaści ad personam? Z mojej strony?
  Próbowałam cię zrozumieć, usprawiedliwiać na różne sposoby, ale ty i tak zawsze jesteś ten napadany, szykanowany, gnębiony itd.
  To inni „drą ryja”i można ich obwiniać bez sensu zarówno o sprawstwo tragedii sprzed ponad 70. lat, jak i wszelkie przejawy antysemityzmu, przy czym to ty decydujesz, kto jest antysemitą.
  Lewy „opukiwal” cię nader życzliwie jak terapeuta i podnosił twoje walory, podobnie jak ja.
  Nie wiem, czy warto było, skoro przy jakimkolwiek wpisie, jak ten mój o wspanialej poetce Ginczance, ty znowu lecisz swoim oskarżycielskim tekstem, paskudnie insynuując, a raczej snując jakieś chore projekcje.
  Nie mam już do ciebie zdrowia, więc umówmy się, że będziemy schodzić sobie z drogi.

 56. @ontario 6 sierpnia o godz. 23:06
  Jarecki32
  pan zapewne nie jest sympatykiem prof, Hartmanna
  ja jestem neutralny, rzadko sie udzielam na tym forum
  Profesor podnosi pewien temat , ktory powtarza Daniel Passent
  stad wniosek, ze temat nie jest blachy

 57. Po co Polsce jakas tam konstytucja,Anglia jej w ogole nie ma I calkiem
  dobrze egzystuje,krolowa,konie I bryczki w zupelnosci wystarczaja.
  Praktycznie to episkopat w Polsce rzadzi a on juz ma swoje prawo
  I to powinno wystarczyc po co komu martwa jakas tam konstytucja.

  https://strajk.eu/nik-fundusz-koscielny-za-2017-kosmicznie-wysoki-kosztuje-nas-coraz-wiecej/

 58. Mnie wlasciwie interesuje inny temat a mianowicie,czy w Polsce rzadza Zydy ?
  bo ja czytam I czytam I czym wiecej czytam to mniej wiem.
  Wysluchalem dyskusji robotnika z hrabia I juz nic nie wiem.

  http://tvpolska.pl/uncategorized/utajniony-wyrok-i-najwieksza-zdrada-generala-czesc-1-albin-siwak-i-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

 59. Bar Norte
  Bardzo dobry wywiad w Krytyce Politycznej na temat sytuacji ludzi pracy przez 30 lat ( Druga Wojna trwala tylko 5 lat ).
  Brak programu ludzi przeciwnych folksdojczom z POPiS moze byc zastapiony na poczatek zbieraniem postulatow przeciwnikow neoliberalizmu z calej Europy Zachodniej.
  Zaczynajac od obroncow lokatorow, jak w Madrycie i Barcelonie ( krajowy rynek mieszkaniowy jest oddany spekulantom ),przez demokratyzacje przedsibiorstw wzorem kooperatywy Mondragon w Hiszpanii i postulatu Partii Pracy o sprzedawaniu pracownikom przedsiebiorstwom konczacym dzialalnosc po zobiozywanie prxedsiebiorstw niemieckich do wlaczenia glosu robotnikow w decyzje zarzadu.
  po 30 latach czas znalezc nowy program dla kraju.
  Program Adenauera budowy mieszkan dla kazdego przyspieszyl niemiecki wzrost gospodarczy- my mozemy zrobic to samo.
  Czas na konkrety- czas przestac ogladac sie na biadolenia propagandy lichwiarzy z Nowego Jorku, Londynu i Frankfurtu.
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/bardziej-oplaca-sie-wynajac-polaka-niz-kupic-robota/

 60. Dobrze, że ktoś odświeża pamięć o @staruszku.

  Bo też są postaci jak komary nakłuwające i tym samym dostaje nam się do limfy, krwi i do jąder komórkowych gen niewypłacalności. Ja pożyczyłem @staruszkowi siedem złotych jeszcze za Leppera. Na moje wielokrotne wezwania nie odpowiadał, aż wreszcie warknął iż to taniutkie życzenie i skonwertował się na mormonizm.

  Gdzieś za tymi organami coś szczurzy. Ale mormoni nie dopuścili do niego interwencyjnej ekipy sanepidu twierdząc, że on nie jest rozsadnikiem epidemii prawego lewactwa.

  Porąbane to wszystko jest!

  https://www.youtube.com/watch?v=lJBxK0IQ6XE

  Jakby nie był biedny, to by oddał …

 61. Dzis przebierane sa pomniki ktore wazne dla czesci opinii publicznej. Szarganie pamieci, szacunku oddanego postaci chocby p. Kaczynskiego jest tym bolesniejsze im ludziom, Polakom, ta postac bliska.

  I jest rechot. Nawet pan Passent rechocze- trafilisMY przeciwnikow w krocze.

  Historia pojdzie dalej- ,koszulki przywdzieja swiete figury po podworkach czy rozstajach drog. Powstancy co zaraz obok sadu Najwyzszego, pomordowani na Wschodzie….
  Jak pisze p. Passent: Bedzie zabawnie i nienapuszenie…
  Tylko organizatorom bedzie trudno wytlumaczyc czemu profanowanie jednej pamieci jest oki, drugiej natomiast nie bardzo.
  Nie wytlumacza to znow beda postrzegani jako obcy.
  Straca wiec czy zyskaja?

  ml

 62. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  Co to znaczy „bez obrazy Konstytucji”?
  W jaki sposób koszulka z napisem „Konstytucja” obraza Konstytucję?
  A może obraża ją Mis Uszatek? Kopernik? Toruńska Piernikarka?

 63. PA2155
  6 sierpnia o godz. 19:55
  pikus:
  Z ciebie taki statystyk, ktory notorycznie porownuje jablka z pomaranczami. I notorycznie klei glupa (nie wiedzac np. ze Skoda juz dawno nie jest czeska tylko niemiecka) i wkleja po n-ty raz te same teksty.”

  Pan Slimak nie wie – bo skąd , nigdy nie widział części pojazdu z bliska – ze na znakomitej większości auta marki Skoda są znaczki VW. Taka sytuacja . Czeska skoda to była Skoda Favorit z przełomu lat 80 i 90 . Dawne czasy . Nowe modele to VW . Tak jak Seat to VW . Niemcom wygodnie mieć ” brand Skoda ” i ” brand Seat ” . Tak naprawdę to są tożsame auta ale można sprzedawać to samo w innym opakowaniu . Opowaiadać że ” Seat to hiszpańmski temperament” a ” Skoda jest tak solidna jak VW a nie jest VW ” – TO dla kogoś kto nie lubi Niemców . Kit na który naiwniacy się nabierają . Ukłony

 64. PA2155

  ”„kim byles w Polsce przed wyjazdem. Streczycielem? Aktywista ORMO? Nie igraj z ogniem.”

  Obstawiam ” aktywistę ORMO” . Cytelnik i fan tzw ” zółtych tygrysów ” smierdzi klimatami w/w ” formacji ” . Cały ten system przestał się podobać kiedy jedni komunisci , w ramach walki frakcyjnej , zaczęli naparzać drugich co skończyło się przymusowymi wyjazdami tych drugich do Izraela . Taka sytuacja. Normalni ludzie w tym nie uczestniczyli , tylko tzw ” aktyw”.

 65. Takie więzi między Rosją a Chinami są tak samo naturalne, komplementarne i oczywiste, jak Ameryki z Kanadą i Meksykiem. Trudno wyobrazić sobie Moskwę (lub Pekin) porzucających partnera, ponieważ ktoś w Waszyngtonie wabi swoim spojrzeniem. Jeśli Trump przeżyje starania, aby go usunąć (politycznie lub fizycznie), trudna rzecz, biorąc pod uwagę siły ustawione przeciwko niemu i nie pogrąży USA i Bliskiego Wschodu w wojnie z Iranem, która zniszczyłaby jego prezydenturę, nadal pozostaje otwartym pytanie, czy będzie w stanie realizować politykę „America First”. Wraz z przejęciem kontroli nad naszymi granicami i przywróceniem amerykańskiej bazy przemysłowej, osłabionej przez złą politykę handlową, będzie to oznaczać ukończenie rozbiórki nieudanego ładu neoliberalnego, którego Stany Zjednoczone były gwarantem i egzekutorem. W jego miejsce jedynym stabilnym i obopólnie korzystnym rozwiązaniem dla Ameryki jest porozumienie Wielkiej Trójki z Rosją i Chinami. Pomysł dzielenia Rosji i Chin powinien zostać odrzucony, jako coś, co odwraca uwagę od sedna sprawy.
  https://kresy.pl/publicystyka/nie-bedzie-amerykansko-rosyjskiego-sojuszu-przeciwko-chinom/
  ==========

  Życie w pokoju jest za trudne dla Anglosasów, niestety….

 66. KFOR wszedł do Kosowa w 1999 roku. Albański rząd serbskiej prowincji w pełni zależy od Zachodu. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, po tych wszystkich latach, nic nie zostało zrobione, aby rozwiązać problemy mniejszości serbskiej, a nawet zbliżyć się do rozwiązania. Podziały etniczne w Macedonii i Czarnogórze pozostają. Bośnia i Hercegowina jest wciąż podzielonym krajem na krawędzi konfliktu zbrojnego. Bałkany Zachodnie nie stały się drugim Hongkongiem ani Singapurem, nawet po tym, jak niektóre kraje regionalne dołączyły do ​​UE. Ani podziały etniczne, ani religijne nie zostały skutecznie rozwiązane po tym, jak kilka państw bałkańskich dołączyło do NATO. Jeśli istnieje jakieś zewnętrzne zagrożenie bezpieczeństwa, pochodzi ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego, który udowodnił swoją gotowość użycia siły, aby osiągnąć swoje cele w regionie. Baza sił powietrznych NATO w Albanii nie poprawi bezpieczeństwa zwykłych ludzi żyjących na Bałkanach Zachodnich, ale z pewnością sprawi, że idea Wielkiej Albanii stanie się bardziej realna.
  https://kresy.pl/publicystyka/gra-nato-i-ue-o-balkany/
  =======

  Divide et impera…..

 67. żabka konająca
  6 sierpnia o godz. 21:48
  Parę lat temu, gdy blog ten gościł wielu inteligentnych i mądrych ludzi, zamieściłem w całości Celana FUGĘ ŚMIERCI.
  Warto przypomnieć, choćby z powodu wczorajszej rocznicy zabicia 70 tys Japończyków w Hiroszimie.

  FUGA ŚMIERCI

  Czarne mleko świtania pijemy je zmierzchem
  pijemy południem i rankiem pijemy je nocą
  pijemy i pijemy
  sypiemy w przestworzach hen grób tam nie leży się ciasno
  Mieszka w domu ów mąż ten igra z wężami i pisze
  i pisze gdy się ściemnia do Niemiec twe włosy złociste Margarete
  to pisze i staje przed dom a gwiazdy się iskrzą on gwiżdże na psy swe gończe
  i gwiżdże na Żydów też swych i każe grób sypać pod ziemią
  rozkaz nam daje no grajcież do tańca

  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy cię rankiem południem pijemy cię zmierzchem
  pijemy i pijemy
  Mieszka w domu ów mąż ten igra z wężami i pisze
  i pisze gdy się ściemnia do Niemiec twe włosy złociste Margarete
  Twe włosy spopielone Sulamit sypiemy w przestworzach hen grób tam nie leży się ciasno

  On krzyczy ryć głębiej w głąb ziemi wy jedni wy drudzy śpiewać i grać
  i sięga do pochwy po stal wygraża ma oczy niebieskie
  ryć głębiej łopatą wy jedni wy drudzy do tańca wciąż grać

  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy południem i rankiem pijemy cię zmierzchem
  pijemy i pijemy
  mieszka w domu ów mąż twe włosy złociste Margarete
  twe włosy spopielone Sulamit on igra z wężami

  On krzyczy grać słodziej tę śmierć śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  on krzyczy ciemniej pociągnąć po skrzypcach potem w przestwór wstąpicie jako dym
  potem grób posiądziecie pośród chmur tam nie leży się ciasno

  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy południem śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  pijemy cię zmierzchem i rankiem pijemy i pijemy
  śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec jego oczy niebieskie
  i trafia cię kulą z ołowiu i trafia dokładnie
  mieszka w domu ów mąż twe włosy złociste Margarete
  psy szczuje na nas swe gończe w przestworzach daruje nam grób
  on igra z wężami i marzy śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec

  twe włosy złociste Margarete
  twe włosy spopielone Sulamit

 68. Ja bym Stańczyka posłał do terminu u mistrza @neospasmina.

 69. @mag: – „daj sobie spokój…
  Zależy co masz na myśli, jeśli wiersz który zacytował @Lewy a nie pan szanowny tym razem – to zgoda, nie będziemy się spierać o pierwszeństwo, chociaż to łatwo sprawdzić.
  A może @Lewy został potraktowany niesprawiedliwie; Lewy – zwolennik kolonizacji jako metody cywilizowania prymitywnych tubylców (vide Kongo Belgijskie), miłośnik miękkich papierów toaletowych i gość sprzyjający teorii że kobiety z natury stoją niżej w hierarchii społecznej od nich. W związku z czym może je bezkarnie obrażać i pomawiać. Oczywiście to jest naganne ale nie jest osamotniony w tym towarzystwie blogowym. Jeśli chcesz możesz w swoim imieniu go zrehabilitować.
  Pozostał @ozzy i tu mówię: nie. Ozzy obraził mnie i moich najbliższych, pomówił ich o ciężkie przestępstwo mordowania z chęci zysku. Pomówił bezpodstawnie z pychy i przekonania że jest ponad normami współżycia społecznego. Zrobił to w obowiązującej obecnie atmosferze przyzwolenia na rzucanie oskarżeń bez pokrycia i obciążanie odpowiedzialnością każdego Polaka za rabunek i przemoc części społeczeństwa polskiego w czasie II WŚ i po jej zakończeniu.
  Człowiek honoru po takim czynie powinien się zawstydzić. Ale nie ozzy który przytacza wyrwane z cudzego tekstu tekstu zdanie o „cieniach” antysemityzmu co ostatecznie demaskuje jego złą wolę i złe intencje.

 70. Symetryczny, po raz kolejny dziękuję, jest to jeden najbardziej przejmujących utworów jakie czytałam.

 71. Od 16 lipca 2018r nie pojawił się żaden sondaż wyborczy, a przecież działo się sporo

 72. Panie Symetryczny ,

  Wczoraj było o Hiroszimie na Planete . To taką FRANCUSKA telewizja. Żeby nie było że tzw ,, anglosasi,,, kłamią, kręcą i matacza.
  Otóż od początku. Japończycy napadli NA USA. Byli też w stanie wojny z ,, krajem światła i postępu,, ZSRS. US ARmy zaczęła zajmować wyspy japońskie żeby pokonać wroga, tak jak Sowieci parlii na Berlin, pamięta pan chyba? Tyle ze Stalin , jak to satrapa, wojowal bez oglądania się na straty w ludziach. W USA Nie było tak prosto. Zdobycie każdej kolejnej wyspy pochlanialo tysiące istnień Amerykanow. Truman nie był satrapa ,podlegał wyborom , musiał liczyć się że zdaniem ludzi. Zupełnie odwrotnie niż Stalin , który z niczym liczyć się nie musiał i niczemu nie podlegał A już wyborom to na pewno nie. Chyba że podlegał?
  Tak więc kolejna wyspa Honsiu, wymagała kolejnej porcji zabitych Amerykanow. Japończycy wiedzieli że to koniec pragnęli jedynie zabić jak najwięcej wrogów. Obliczano że zdobycie Honsiu pochłonie 50-70 tyś żołnierzy USA. Truman podjął decyzję o zrzuceniu bomb by pokonać wroga , który pierwszy zaatakował USA , i ocalić życie dziesiątków tysięcy żołnierzy amerykańskich. Pan jak by postąpił na miejscu Truman ??
  Dodać należy że pokazano materiały filmowe z konferencji w Poczdamie. Truman wyraźnie zadowolony i rozluzniony bo wiedział że ruskiej pomocy tzn mięsa armatniego przy zdobywaniu Japonii. Stalin zaś był wyraźnie spięty bo nie wiedział co się dzieje. Wiadomo było że ruskie chcą podbijać Japonię i wiadomo że tam gdzie by postawili nogę stali by do dziś. Bomba atomowa sprawiła że ruskie wojsko nie było już potrzebne tak jak w Europie. Może jak wcześniej by bomba powstała to Stalin takiego kawala Europy by nie zniewolil, mała bomba na Berlin skłoniła by Niemców do kapitulacji.
  Ale do rzeczy . Masowa propagandą PRL owska pompowala temat bomby atomowej zrzuconej na Japonię do obrzydzenia. Bo Truman zrobił psikusa , podbił Japonię nie tracąc za wieleswojego wojska i , co najgorsze nie dopuścił Stalina do podziału łupów. Taka sytuacja. To lepiej jak Truman by wytracil parę dziesiątek tysięcy swojego wojska ? Stalin z życiem swoich żołnierzy się kompletnie nie liczył ale ,, wielkim wodzem był,,, Zawiłe są meandry myślenia propagandy PRL. Uklony

 73. Panie Lazarowiczu,

  W jaki sposób obrażono L.Kaczynskiego przez założenie mu koszulki z napisem konstytucja ?

  Po za tym , co obchodzi pana konstytucja kraju w którym pan nie mieszka? Ma pan przecież nową ojczyznę

 74. blackley
  7 sierpnia o godz. 11:16
  Czyste bzdury i mistyfikacja. Tak może pisać dorada Berii lub Himmlera.
  USA pomagała Hitlerowi do ostatnich dni przed zajęciem Francji. Rooswelt wiedział o flocie Japońskiej płynącej na Pearl Harbour kilka dni wcześniej i nic nie zrobił. Cała ta podła i wyrachowana gra spowodowała śmieć tylko niecałe 300 tys jankesów i ponad 27 milionów Rosjan. W sumie 50 milionów ofiar; Obozy, ruiny miast, dramaty ludzkie i wielkie zdobycze kolonii przez imperialistów. W Europie do dziś.

 75. Symetryczny
  Niesamowity, piękny wiersz Celana. Swoją drogą, ciekawe jak by ujął temat 200 tys. ofiar powstania warszawskiego.
  Co do prezydentowej Dudowej to otwierają mi się noże we wszystkich kieszeniach.
  Przecież ona nie jest idiotką i ma chyba świadomość, że brzydko się bawi swoim byciem pierwsza damą.
  Rozumiem, że lubi co i rusz przebierać się w szykowne kiecki i podróżować po całym świecie jako mega VIP, co jest niewątpliwie bardzo przyjemne. Mogłaby jednak jednocześnie – ze zwykłej wdzięczności za to, że suweren wybrał jej męża na prezydenta, więc wszelkie splendory z tego wynikające i na nią spływają – dawać głos i wykonywać jakieś spektakularne gesty zwłaszcza wtedy, gdy jest o to proszona. Nie odwiedziła niepełnosprawnych w Sejmie, nie wsparła protestów „czarnych parasolek”, nabrała wody w usta w sprawie Konstytucji.
  Kancelaria prezydenta robi jej dobry pijar, tyle że ludzi to tylko wkurza. Wystarczy poczytać komentarze a propos aktywnej i empatycznej prezydentowej.
  Zapewne pani Agata potrafi się wzruszać – również patriotycznie – do łez, podobnie jak jej małżonek, ale kamery jeszcze tego nie odnotowały.
  Mam do ciebie krakowianina nurtujące mnie pytanie – co o pierwszej damie mówią „na mieście”?

 76. Koalicja ] z ) stwierdziła:
  Jesteśmy Narodem otwartym. Gotowi jesteśmy przyjąć Lwów z powrotem oraz wykopać w Kamieńcu metro, a nawet siedem metrów. Ale stawiamy warunek: w ikonostasach zastąpicie portrety Lecha fałszywego portretami Lecha danego nam Prawdą z Nieba

 77. Panowie pitekantrop & blackley

  Onegdaj napisałem:
  600 tys. paszportów jest konfabulacją S. F. Składkowskiego. Można mówić o 30 – 40 tys. Żydów, którzy uzyskali polskie obywatelstwo w trybie przez niego opisywanym.”;
  korzystając poniższych źródeł:

  1. Jerzy Tomaszewski KLASYCY HISTORIOGRAFII WARSZAWSKIEJ ŻYDZI W II RZECZYPOSPOLITEJ;rozdział Wokół obywatelstwa Żydów polskich (1918-1939); strony 105-106:

  „W odniesieniu do osób deklarujących narodowość polską władze administracyjne zapewne nie mnożyły trudności formalnych. Osoby innej narodowości – wśród nich Żydzi – nieraz pozostawały w niewyjaśnionym położeniu. Przyczyniały się do tego względy polityczne. Władze administracyjne utrudniały udowodnienie prawa do obywatelstwa polskiego osobom podejrzanym o radykalne poglądy, by w ten sposób uniemożliwić im udział w życiu publicznym (tylko obywatele polscy mieli czynne i bierne prawa wyborcze). W rezultacie znaczna grupa mieszkańców województw wschodnich przez wiele lat nie miała wyjaśnionej kwestii obywatelstwa i w praktyce nie korzystała z niektórych praw obywatelskich i cywilnych.
  Trudno byłoby ustalić ściśle, ilu było wśród nich Żydów. Pozostające w zawieszeniu sprawy obywatelstwa załatwiono generalnie w 1928 r. Narodowi demokraci wykorzystali to dla twierdzenia,że władze sanacyjne „nadały” wówczas obywatelstwo polskie 600 tys. rosyjskich żydów. Liczba ta jest nieprawdopodobna. Co więcej, nie nastąpiło wówczas „nadanie” obywatelstwa, lecz stwierdzenie jego posiadania, na podstawie międzynarodowych zobowiązań Polski, wynikających z traktatów pokojowych. W 1939 r. wnieśli w tej sprawie interpelację posłowie ze skrajnej prawicy Sejmu. Przygotowujące materiały do odpowiedzi Biuro Polityki Narodowościowej w Prezydium Rady Ministrów informowało, że wspomniane stwierdzenie obywatelstwa dotyczyć mogło co najwyżej około 30 tys. osób narodowości żydowskiej

  http://ihuw.pl/sites/ihuw.pl/files/pictures/logo/Klasycy/j._tomaszewski_-_zydzi_w_ii_rp.pdf

  Komentarz:
  Finalizacja postanowień tzw. traktatu mniejszościowego, podpisanego 28.06.2019, wymagała jednak domknięcia w 1928 roku kolanem, pardon – ustawą dot. stwierdzania obywatelstwa.

  2. Antoni Położyński w książce „Marszałek Józef Piłsudski odbrązowiony”, wydanej w 2005 roku, napisał:

  „W lecie 1928 r. gen. Sławoj – Składkowski nie mógł dać sobie rady …. Podczas pogromu Żydów w Rosji, ok.100 tys. najbiedniejszych Żydów, na piechotę z tobołkami na plecach, przywędrowało do Polski.

  Na skutek tak dużego napływu Żydów do Polski, zaczęły się w miastach awantury i bójki między młodzieżą polską i Żydami. Władze państwowe zwaliły winę za awantury na Stronnictwo Narodowe. R. Dmowski … kategorycznie odrzucał te oskarżenia.
  ….
  Na ratunek Składkowskiemu przyszedł Piłsudski. Okazało się, że podłożem do tych awantur było nie Stronnictwo Narodowe, a to, że
  1/3 przybyłych (czyli ok. 30 tys. – przyp. mój) nie miało obywatelstwa polskiego ….
  Piłsudski okazał dobre serce i polecił wydać ustawę, że wszyscy Żydzi przybyli do Polski, otrzymają obywatelstwo

  Komentarz:
  Przybyli z Rosji Żydzi nie mieli papierów nie tylko na stwierdzenie obywatelstwa ale przede wszystkim – na kupno kamienic.

  3. Przeglądając onegdaj sieć po zamieszczeniu przez @blacley rewelacji dot. 600 tys. paszportów, natrafiłem na zapis rozmowy przeprowadzonej przed II wojną (?) z wysokim urzędnikiem administracji rządowej przedwrześniowej Polski. M. in. był on pytany o sprawę obywatelstwa dla 600 tys. Żydów. Odpowiedział, że to niemożliwe i mogło dotyczyć najwyżej 40 tys. osób Nie przypuszczając, że temat tak pięknie się rozwinie, nie skopiowałem adresu a teraz nie mogę tej strony odnaleźć. Za prawdziwość informacji dotyczących wywiadu ręczę

  Komentarz:
  Stąd wzięła się liczba 40 tys. w moim, przytoczonym na wstępie, wpisie.

  Dodatkowo dr hab. Jolanty Żyndul: „Piłsudski uważał, że wszelkie napięcia narodowościowe osłabiają funkcjonowanie państwa polskiego”:

  „Kolejną sprawą jest kwestia braku obywatelstwa, a następnie jego przyznania dla 600 tys. Żydów, którzy przyjechali po I wojnie światowej z Rosji, o czym pisał gen. Felicjan Sławoj-Składkowski. Nie mieli oni obywatelstwa, ponieważ nie dysponowali papierami, które udowadniałyby ich prawo do obywatelstwa. Piłsudski według Składkowskiego miał powiedzieć: „Po co nam 600 tys. wrogów, kiedy możemy mieć 600 tys. lojalnych obywateli”. Oczywiście ta sprawa tak do końca nie wyglądała – to był bardzo długi proces (zaczął się jeszcze przed dojściem Piłsudskiego do władzy) i było więcej rozporządzeń dotyczących tej kwestii

  *https://niepodlegla.dzieje.pl/artykul/dr-hab-jolanta-zyndul-pilsudski-uwazal-ze-wszelkie-napiecia-narodowosciowe-oslabiaja

  Komentarz:
  Pani dr hab. co prawda nie wypowiedziała się w kwestii liczby przybyłych do Polski Żydów, za to dała do zrozumienia – bardzo taktownie, że F. S. Składkowski ,nazwijmy to – konfabulował, zarówno odnośnie okresu czasu, w jakim przebiegał proces uzyskiwania polskiego obywatelstwa przez przybyłych z Rosji Żydów, jak i tego, że wystarczyło do załatwienia sprawy uchwalenie jednej ustawy.

  Uwaga ogólna:
  Serdecznie nienawidzące się, endecję i sanację, ta ostatnia reprezentowana tutaj w osobie gen. Sławoja-Składkowskiego, wreszcie coś połączyło – mianowicie przyznanie „od ręki” 600 tys. Żydom polskiego obywatelstwa w 1928 roku 😉

 78. Przepraszam za brak zamknięcia pogrubienia, naprawdę usiłowałem dwukrotnie:-(

 79. Symetryczny ,

  Jest pan ofiara sowieckiej propagandy i tyle. Niemcy wszczęli wojna nie USA, z tej nienawiści do USA pisze pan bzdury.

  Stalin stracił tak dużo żołnierzy bo nie szanował ludzkiego życia oraz parl na zachód za wszelką cenę. Zna pan te powiedzenie ,,tam ruską granicą gdzie ruskie żołnierz postawi nogę,,
  Stalin nie rozstał się z marzeniami zamoczenia gąsienic czołgów w Atlantyku.
  Pan mając umysł sformatowany przez sowiecką propagandą nie odróżnia faktów od ruskich tez zapodawanych do wierzenia. Uklony

 80. @żabka konajaca
  7 sierpnia, g.10:22
  „Lewy – zwolennik kolonizacji jako metody cywilizowania prymitywnych tubylców (vide Kongo Belgijskie), miłośnik miękkich papierów toaletowych i gość sprzyjający teorii że kobiety z natury stoją niżej w hierarchii społecznej od nich. W związku z czym może je bezkarnie obrażać i pomawiać. Oczywiście to jest naganne ale nie jest osamotniony w tym towarzystwie blogowym. Jeśli chcesz możesz w swoim imieniu go zrehabilitować”.
  To jakiś zupełnie inny Lewy, którego znam od lat z blogów, a także w realu. Wystawiona mu przez ciebie cenzurka świadczy przede wszystkim o tym, że konkretna osoba może mieć różne oblicza w zależności od tego, kto ją ocenia i z jakiego punktu widzenia.
  Nie zamierzam @Lewego rehabilitować, bo z mojego punktu siedzenia nie ma z czego.
  @Ozzy mnie rozczarował. Zawsze chowa głowę w piasek, gdy trzeba się odnieść do jakiejś konkretnej, a budzącej kontrowersje sprawy. Odpowiada pokrętnie albo wcale.
  Na przykład bezwarunkowo popiera misję @pitekantropa na blogu (nieustannie tropić antysemitów i przypominać o Holokauście), a gdy zwracam mu uwagę, że @pitek robi to w sposób odstręczający, przysparzający mu nieprzyjaciół, wkurzonych jego arogancją, wulgaryzmami itp., podkula ogon i wycofuje się rakiem. na zasadzie – to już sprawa @ pitekantropa, a nie moja.

 81. Mag chcialaby sie calowac przez listek…….czysta etnicznie mag nie znosi, wrecz ja odstrecza arogancki zdaniem Mag Tenor wpisow pitekantropa….

  Na przykład bezwarunkowo popiera misję @pitekantropa na blogu (nieustannie tropić antysemitów i przypominać o Holokauście), a gdy zwracam mu uwagę, że @pitek robi to w sposób odstręczający, przysparzający mu nieprzyjaciół, wkurzonych jego arogancją, wulgaryzmami itp…

  Mag lubi Glanzpapier….. i chcialaby salolonowo mowi o niesymetrycznej zbrodni jaka byl Holokaust.

 82. mag
  7 sierpnia o godz. 11:33
  Chcialaby zastapic zone obecnego nieprezydenta…..

 83. żabka konająca
  7 sierpnia o godz. 10:22
  miesza jak zwykle wine ze wspolodpowiedzialnoscia. Wspolodpowiedzialni za grabiez mienia jestesmy wszyscy, wczoraj, dzisiaj i jutro…..

 84. Czysta etnicznie mag
  6 sierpnia o godz. 23:22
  wyrzuca

  @pitekantropowi

  jego projekcje. Mag oslaniajac sie wlasnym antysemityzmem, weilokrotnie o tym pisalem, projektuje zarzucajac drugiemu projekcje przemieszczona. Dzielna domorosla psycholozka Mag, specjalistka od Holokaustu.

 85. PA2155
  6 sierpnia o godz. 23:06
  Usiluje poantysemitowac sobuie na wlasnym rodzinnym podworku????

 86. @Saldo mortale
  Matko moja, a już myślałam, że koniec z twoimi paranoicznymi bredniami!
  Niestety, jak hydrze odrastają ci łby. Co jeden, to bardziej wredny i upierdliwy. Nawet św. Jerzy nie pomoże, gdy red. Passent nadal pasie swoje również czarne barany, zwalając winę na moderatorów, którym wszak ufa bezgranicznie, jak kiedyś wyznal.
  Róbta co chceta drodzy blogowicze, ale ja ogłaszam swoja prywatną krucjatę przeciw @SM. Oczywiście stosownie do sytuacji i standardów. Absolutne ignorowanie jego zaczepek, powtarzanych w kółko tych samych fraz w rodzaju „czysta etnicznie mag” to i tamto.
  Gdzieś chyba jednak istnieje granica tolerancji dla takich zachowań, których autor czuje się bezkarny i może do woli słownie molestować w necie upatrzona ofiarę.
  Raczej nie mogę liczyć na wsparcie blogowiczów (nie pierwszy to zmasowany atak @SM na mnie), więc cala sytuacja kojarzy mi się z tytułem opowiadania Hlaski „Wszyscy byli odwróceni” .

 87. @PA2155

  Szanowny kolego!
  To nie jest skład porcelany.
  To nie jest muzeum w Miśni.
  To jest szopa z zapyloną i obłoconą młockarnią.
  I większość gości ( licząc komentarze ) zatrzymuje się aby omieść i umyć młockarnię.

  Maturzysta zainteresowany historią współczesna nie zda tu egzaminu.
  Bo zrozumiał tyle , że wskazówki zegarka Nowaka skrzypią chodząc od pionu w lewo, na dół, na dziewiątą i na północny zachód do pionu.

  A Nowakowi się on znudził i jego nowy czasomierz co kwadrans śpiewa:

  Umówiłem się z nią na dziewiątą ( według czasu lwowskiego )

  https://www.youtube.com/watch?v=2xlKRtF9FkE

  a trzy minuty po pełnej godzinie nalewa Burbona.

 88. Panie hetajrze,

  Ok. Więc Skladkowski w swojej książce pisał o ,, 600tys paszportów ,, dla Żydów? Pisał.
  Czy Skladkowski kłamał albo jak pan to grzecznie ujął,, konfabulowal ,, . No nie wiadomo. W każdym razie do końca życia opowiadał o tych ,, 600tys,,
  Jak się okazuje , znalazł pan informacje , że były pogromy żydowskie w ,, kraju światła i postępu,, jakim było i jest ZSRS A teraz Rosja. Wypedzili komuniści, pan twierdzi 100 tyś Żydów z ZSRS. Skoro znaleźli się w Polsce i jak rozumiem wynika z pańskich ustaleń pozostali , to ta okrutna sanacja , tak okrutna nie była? Z jakiego powodu nie pojechali do USA na przykład? FORSY na bilety nie mieli ? Nie takie problemy finansowe Żydzi z USA ,rozwiązali jak tylko chcieli rozwiązać . Tu jakoś nie chcieli. Tak czy inaczej twardych dowodów na dokładną liczbę owych ,, paszportów,, NIE MA. Skladkowski czy też sanacja twierdzi że 600 tyś, ktoś że 30-40 tyś. Pan dodaje że 100tys Żydów wypedzili bolszewicy z ZSRS . Te 100 tyś chyba jakieś dokumenty musiał mieć?

  Przytoczyłem wypowiedź Skladkowskiego z 52 dyr jego książki,, Pęk kluczy,, . Wypowiedź Piłsudskiego pan przytacza. Okazuje się że ziarno, a może i cały kłos prawdy w tym wszystkim jest. A może cały worek ziaren .

  Oczywiście fakt przygarniecia Żydów w ilości 30-40 tys, czy 100tys , czy 600 tyś nie usprawiedliwia zabijania , palenia, wydawania na śmierć, prześladowania Żydów ani kogokolwiek innego w czasie 2ww.
  Dokładne badania są niezbędne. Wyniki badań nie będą pewnie do zaakceptowania dla niektórych rodaków. Mogą nie nastąpić te badania szybko , ale tylko prawda nas wyzwoli. Tak jak restytucja mienia żydowskiego- którego wciąż sporo zostało -wymaga załatwienia. Ukłony.

 89. Hetajr,
  Pan ,, reczy,, że gdzieś jakaś wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie widział w sieci. Teraz, trzeba trafu, nie może jej pan znaleźć…. no życie, czasem coś zginie.

  Skladkowski też,, reczy ,, do końca życia że te 600 tyś paszportów Żydom uciekinierom wydał….. no życie.

  Jak pan myśli, Panie hetajrze, a jak to się stało że te 600tys Żydów z Rosji się w Polsce znalazło? Nie chcieli w raju bolszewickim mieszkać? Czy może bolszewicy nie chcieli Żydów w swoim bolszewickim raju? A może bolszewicy doszli do wniosku że nie będzie raju w ich ,, kraju światła i postępu,, dopóki się tych 600tys zbędnych wg bolszewików ludzi , nie wypedzi ? Jak pan sądzi? Ukłony.

 90. Powstanie Izraela pod patronatem stalinizmu gruzińskiego było błędem. Tym sposobem przerzucono aktywistów NKWD i reszty na Bliski Wschód na podobieństwo Piusowego XII parasola dla hitlerowców w drodze do obu Ameryk. Dzisiaj zbrodniarze czy potomkowie w zbiorach IPN są przeprowadzani przez ulice Izraela jako tzw.wyklęci w IV RP. A na lewych kwitach zasilili jankesów i domagają się np. w ramach ustawy nr. 447 sprawiedliwości. Czy będą reparacje za czas żydowskiej okupacji w mundurach NKWD od Izraela następcy stalinowskiego komunizmu. Tak sobie myślę o nowych koszulkach. Izrael trwoni Holokaust. Żydów w diasporze szanuję Izraelczyków nie. Stosunek masła do maślanki.

 91. @R.S.
  7 sierpnia o godz. 13:12
  Mój nick raczej z rzymska brzmi zetus (jak bachus), a nie z grecka, ale nie szkodzi

  …dopiero w drugiej, liczylem, ze uda mu sie wiecej zrobic.

  Co on mógł zrobić, kiedy zarówno House jak i Senat odniebieściły się tak mocno, że nawet mu nie dali nominować sędziego do SN. Mam nadzieję, że DJT nie zdoła zrobić tego co nasi „demokraci” z SN. Pretendent o zdecydowanych poglądach juz czeka w blokach startowych (Kavanaugh). Myśle, że jeżeli niebiescy (blue wave) nie wygrają w „midterm” to macie przerąbane. I my tez – niestety. Oglądałem ostatniego Billa Mahera i nie jest do śmiechu.

 92. blackley
  7 sierpnia o godz. 12:00
  Oglądam nieraz Planete, gdzie coraz częściej pojawiają się powtórzenia i programy dla debili. Kilka lat temu pokazywali tam film o zatopieniu łodzi KURSK przez USA. Putin zaniemówił i było gotowy do miażdżącego odwetu. Wstrzymał się na prośbę napastników, którzy za zatuszowanie sprawy zapłacili 15 miliardów dolarów. Zginęło ponad 100 marynarzy od amerykańskiej torpedy. Stąd później Kurs cięto na polowe aby nie ujawnić miejsca jej trafienia. Filmu już nie powtórzono.
  Na temat bomby atomowej warto przeczytać książkę Michaela D. Gordina pt „Truman Stalin. Ujawniono wiele kulis. A reszta co piszesz nadaje się wprost do IPN.

 93. Jarecki32
  7 sierpnia o godz. 0:51

  Jestem sympatykiem Hartmana: jego obłuda daje mi wiele zabawy.

 94. Koszulki Wolna Abchazja ! Wolna Osetia ! Stalinowskim agresorom z Gruzji No pasaran ! Izrael wobec sąsiadów Arabów powtarza stalinowskie metody dyscyplinowania górali pod swoim butem. Abchaz nie jest Gruzinem jak Izraelczyk Arabem. Tak sobie myślę,że carskie więzienie narodów zlikwidował Lenin zamordowany przez Gruzina metodą katyńską. Czy pomnik LK obok zbrodniarza Gruzina to nie jest coś gorszego niż koszulka zwana Konstytucja. Pomniki LK i twórcy Katynia w Tbilisi twarzą w twarz. Taki znak pokoju. Pisowscy hunwejbini ładują akumulatory w Gruzji a ONR szyje mundury katolickiego wehrmachtu.

 95. @blackley

  Pracownik naukowy Instytutu Historycznego UW profesor Jerzy Tomaszewski napisał:

  „Pozostające w zawieszeniu sprawy obywatelstwa załatwiono generalnie w 1928 r. Narodowi demokraci wykorzystali to dla twierdzenia,że władze sanacyjne „nadały” wówczas obywatelstwo polskie 600 tys. rosyjskich żydów. Liczba ta jest nieprawdopodobna. Co więcej, nie nastąpiło wówczas „nadanie” obywatelstwa, lecz stwierdzenie jego posiadania, na podstawie międzynarodowych zobowiązań Polski, wynikających z traktatów pokojowych. W 1939 r. wnieśli w tej sprawie interpelację posłowie ze skrajnej prawicy Sejmu. Przygotowujące materiały do odpowiedzi Biuro Polityki Narodowościowej w Prezydium Rady Ministrów informowało, że wspomniane stwierdzenie obywatelstwa dotyczyć mogło co najwyżej około 30 tys. osób narodowości żydowskiej.”

  Tak trudno to zrozumieć?

 96. Abchazjo dziękuję za Adżikę to potwierdza prawo do wyboru formy suwerenności. Tak sobie myślę,że rzeka Psou jest teraz sąsiedzkim ciekiem z Adlerem a łowiłem tam pstrągi.

 97. Hetajr,

  Tego się nie dowiemy, tzn jak faktycznie było, ile tych paszportów czy obywatelstwo nadano.

  Pisał pan o Żydach których bolszewicy wypedzili z ZSRS już sporo lat po wojnie , coś pan wspomniał o ,, pogromach,, ….. no ciekawe, ciekawe, ale wciąż pan nie odpowiedział na pytanie jak to w ogóle było możliwe w takim ,, kraju światła i postępu,, ?
  POGROM????? Żydzi nie chcieli w bolszewickim raju żyć? Czy bolszewicy ich nie chcieli? A może bolszewicy nie umieli wyobrazić sobie budowy nowego raju z Żydami w jednym kraju ? Jak pan myśli? Uklony

 98. Koszulki z napisami to „pancerna broń” KOD.
  Gdyby tak na kuszulce wydrukować ” Ustawa nr 447. Jędrek” – to by tego wyborca nie zrozumiał, bo w mediach o tym cicho sza.
  Albo taki napis ” Trzy złomowe fregaty. Jędrek” – po trzech latach prezydentury.
  Akcja „koszulka” to dobry pomysł w czasach dyktatury mediów opanowanych przez braci Kurskich.

 99. Symetryczny ,

  Panie poruczniku , jak pan ogląda Planete to jest ciekawa i wartościowa stacja , gdy inni oglądają Planete to ,, jest ona dla debili,, . Podobnie jak niejaki pitekantrop kiedy on przytacza wiki to jest mądra, właściwą i obiektywna. Cytowanie wiki przez innych to fałsz . No cóż, nie jest pan w stanie zadeptac prawdy
  1. ZSRS podpisał pakt Ribbentrop ‚-Molotow który to fakt skrzętnie Rosja dziś ukrywa
  2. ZSRS napadł na Polskę 17.09 1939 , który to fakt skrzętnie Rosja ukrywa
  3. ZSRS wymordowal wielotysieczna rzesze ludzi w Katyniu. Który to Rosja fakt wiele lat ukrywała, Jelcyn spowodował ujawnienie sprawy, dziś Rosja by wszystko oddała by ruch Jelcyna cofnąć.
  4.Tysiące Polaków wywieziono na Sybir i w inne zakazane Niemca aby po prostu umarli przed śmiecia mieli wykopać trochę węgla lub uranu albo wyciąć jakieś drzewa.
  5, Stalin pędził tak szybko wojsko tracąc miliony ludzi bo chciał jak najwięcej Europy zgarnąć , a może i cała. Wszelkie reklamacje na ,, miliony ofiar walki z faszyzmem,, należy składać Stalinowi. Coś pan slys,al o tym jak Stalin traktował żołnierzy którzy się poddali ?

  Ma pan głowę zatruta sowiecką propagandą. Bolszewia z pana wyłazi każdym porem skóry. Uklony

 100. Panie Słowianin,

  Gruzin nie jest Abchazem….. no tak Litwini, Lotysze, Ukraińcy i że 60 różnych narodowości nie było Rosjanami ale nie przeszkadzało to Stalinowi zapakować wszystkich do sowieckiego imperium . Pan też podaje się za Polaka a ruską twarz świetnie do pana pasuje.
  Kto mógł łowić pstrągi koło Adlera? Jedynie sowiecki sykofanta, zwyczajnych ludzi tam nie wpuszczono.

 101. https://nationalinterest.org/feature/after-iran-and-north-korea-now-hold-pakistan’s-feet-fire-28067
  ==========

  Niektóre kraje MOGĄ mieć potencjał nuklearny….
  Innym na podstawie jakichś arbitralnych kryteriów, tego prawa się odmawia.
  Wszystko zależy od tego, czyje marionetki dzierżą guzik…..

 102. Saldo mortale,

  Jak by pan nie mataczy to żadne cywilizowane prawo nie przewiduje odpowiedzialności ani ,, współodpowiedzialności,,, za czyny popełnione przez przodków dla następnych pokoleń.Naprawde. Za czyny szmalcownikow, pospolitych bandytów, różnej maści renegatow, DZISIEJSI POLACY nie ponoszą ani winy , ani odpowiedzialności ani współodpowiedzialności.

  Nie można skazywać ludzi za to robili ich dziadkowie. Nawet jeśli wydawali Żydów na śmierć.
  Tak jak zanoszenie swoich pieniędzy do niezydowskiego sklepu nie jest antysemityzmem . Natomiast przestępstwem było ich , tych sklepów niszczenie . Lepiej żeby pan o tym pamiętał.

 103. Ponizej przyklad humanistycznej mowy Mag, czystej etnicznie, jak kiedys sama o sobie napisla….a obecnie oburza sie na siebie sama???

  …Matko moja, a już myślałam, że koniec z twoimi paranoicznymi bredniami!
  Niestety, jak hydrze odrastają ci łby…

  Psycholozka Mag, milosniczna zwierzat???

 104. Salonowa mag teskni za salonem m2?

 105. blackley @14:35

  Płacz kanalii opłakujących zbrodnie Aliantów, dokonane na bezbronnej ludności Niemiec lub Japonii, należy traktować jako egzemplifikację urojeń depresyjnych, prześladowczych lub paranoicznych. W przeciwnym przypadku, w każdej normalnej społeczności, tego typu ferajna byłaby zatrudniona w kopalni uranu bądź też wysłana na darmową wycieczkę promem Estonia.

 106. @blackley

  Te pogromy miały miejsce w Rosji carskiej, Rosji demokratycznej a potem na terenach opanowanych przez białogwardzistów czyli do 1920 roku. W tym okresie nastąpiła ucieczka biednych Żydów do Polski. Bogaci wyjechali na Zachód lub do USA.

  A w ogóle to twierdzi pan, że Lew Trocki, Jakow Swierdłow, Grzegorz Zinowiew, Karol Radek, Maksim Litwinow, Lew Kamieniew urządzali pogromy Żydów w Rosji Sowieckiej?

 107. Pstrągi łowiłem jako syn Polaka Czerwonoarmisty wcielonego z Wołynia po 17 września i Kozaczki z Kubania. Ojciec został ranny nad rzeką Terek w bojach z katolickim ss Wiking przez Persję trafił na Kubań jako niezdolny do służby wojskowej. Kubań i Abchazję traktuję jako ziemię przodków z wolnym dostępem dla ludzi normalnych,którzy nie mordowali sąsiadów jak polscy katolicy watykańskiego śladu. Stalinowcy tzw.wyklęci zamordowali bestialsko moich Dziadków. Póżniej rehabilitowanych w latach 90-tych. Mogiła w Bagovskaya. Pod opieką Szkoły w Uzlovoy. Tak sobie myślę,że blac to blać bez kleyu jaki ojciec taki syn.Blaci do Soczi nie wpuszczano. To fakt.

 108. Kilka lat temu pokazywali tam film o zatopieniu łodzi KURSK przez USA. Putin zaniemówił i było gotowy do miażdżącego odwetu.

  Ciepło, ciepło, Symetryczny jest na tropie. Podobno kagiebista tak siię wkurzył na imperialistów, ze już chciał pójść po klucze do portierni. Oj, dopiero by było!

  Na szczęście, Władimira powstrzymał niejaki Ilia Klebanow, który po wypiciu dużej bańki samogonu wpadł na pomysł, że należy dostać się do wraku oraz spróbować go wyciągnąć.
  Z uwagi na blokadę technologii zachodniej, a zwłaszcza brak brak odpowiednich lewarków oraz długich linek, Rosjanie poprosili o pomoc Norwegów, Anglików oraz Holendrów.

  I tak to, drogie dzieci, torpeda WA-111 Szkwał, udowodniła swoją przydatność bojową.

 109. wyzysk

  „Czas na konkrety”

  A skąd ten wniosek?
  To, że „alarmiści” jak Marek Szymaniak z którym wywiad pan zalinkował, coraz donośniej ostrzegają wcale nie oznacza iż nadchodzi „czas na konkrety”.
  Oczywiście „alarmiści”, których rolę w dochodzeniu do politycznych „konkretów” doceniam, mają w nich swój skromny udział. Ale to nie oni o nich decydują ale obiektywna sytuacja.
  Przykłady o których pan pisze wymusiły (wyrwały siłą z gardła) obiektywne uwarunkowania polityczne a nie bicie na alarm.

  W tym kontekście, w ramach czytelniczego rewanżu, polecam ksiązkę „Oczyszczenie” Andrew Millera, której akcja dzieje się w Paryżu kilka lat przed rewolucją. Bohaterem jest młody, wykształcony czytelnik ówczesnych „alarmistów” czyli oświeceniowców, który pełen ideałów i dobrej woli udaje się do stolicy naprawiać ówczesny świat. Tematem tej wielowarstwowej powieści jest również jego polityczne dojrzewanie w coraz bardziej zrewoltowanym na tle konfliktów społecznych mieście. Symbolem owego dojrzewania czyli efektem zderzenia się ideałów z realiami jest to, że w finale powieści traktat swego oświeceniowego mistrza bohater zaczyna używać do podcierania się w latrynie. I trudno mu się dziwić, bo po nocach na fasadach paryskich budynków już nikt nie pisze o trójpodziale władz, Monteskiuszu czy konstytucji tylko o „śmierci dla grubasa i jego austriackiej k…wy”. Zresztą tych napisów nikt też nie zmywa już z murów i „malarzy” nie łapie, bo państwo „grubasa” czyli Ludwika VI zbankrutowało i nie ma komu oraz czym za te usługi płacić.
  Tak więc jest politycznie na ostro – „alarmistycznie”.
  Z tym, że na „konkret” czyli rewolucję i tak trzeba było poczekać jeszcze ze trzy lata.

  Reasumując – cierpliwości!

  Poniżej załaczam notkę o książce z brytyjskiej wiki, bo krajowi recenzenci na skutek ograniczeń poprawnościowo-politycznych mieli problem z interpretacją warstwy politycznej powieści

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pure_(Miller_novel)

 110. blackley
  7 sierpnia o godz. 14:35
  Cymbale, nie na temat.

 111. duende
  7 sierpnia o godz. 15:35
  Durniu, relacjonowałem oglądany film.

 112. mag
  7 sierpnia o godz. 11:33
  I Damy nie znam. Nie ma także czegoś takiego jak opinia publiczna. Ona jest niemową, bez twarzy i wyrazu. Anonim i pustka. Robi za ozdobę Adriana. Znam natomiast jej brata. Bywał nawet u mnie w domu. Postawny, 195 cm, miły poeta, filolog, zawsze na rowerze. Mam nawet jego tomik z dedykacją pt Drożdżownia. Na tematy brzydkie z nim nie rozmawiałem. Wydał grube księgi, jedną obszerną, 1000 stronicową biografię swojego ojca, niestety na wózku po paraliżu. Nie wiem za co ojciec był internowany, gdyż praktycznie poza sferami uniwersyteckimi nie był znany. Chyba więc tylko za paluchy. Syna publikuje tutaj GW /?!/, w sumie jest miły i ma dużą przyszłość przed sobą.

 113. nttnk, grudzien 1970
  – 15 C°
  na sankach w parku kasprowicza
  na niecce niebuszewskiej stoja czolgi na dzialkach
  pan janek, ktory robi najlepsze kompoty jest zmartwiony
  – wszystko wypili!
  – wszystkie kompoty? pytam przerazony
  – tak! – i zaczyna plakac, a ja z nim;

 114. duende
  7 sierpnia o godz. 15:35

  Symetryczny zaprasza Cie do gry w durnia, ale nie wygrasz z czempionem. Symetryczny kazdego kladzie na lopatki. On jest klasa sam dla siebie. Swiatowy poziom. Cos jak François Pignon z Kolacji dla palantów (Le dîner de cons).

 115. blackley:
  Wyjasniam, ze spekulacje na temat rzekomego zawodu mojego interlokutora dotyczyly kogos innego, znanego neolib, podobno z wielopokoleniowa tradycja inteligencka, ktory rzucil jakis bluzg o SB pod moim adresem. Pikus to podniosl, bo pikus to osobnik zywiacy sie roznego rodzaju scierwem blogowym, bo jemu „wiecej wolno”, to kombatant, meczennik (nie wiadomo czego, bo wyjechal z Polski jako nieswiadomy nastolatek), ekwiwalent „zolnierza wykletego” tylko z innej epoki.

 116. @żabka konająca
  Żabuchno, napisałaś cos takiego..”Lewy – zwolennik kolonizacji jako metody cywilizowania prymitywnych tubylców (vide Kongo Belgijskie), miłośnik miękkich papierów toaletowych i gość sprzyjający teorii że kobiety z natury stoją niżej w hierarchii społecznej od nich. W związku z czym może je bezkarnie obrażać i pomawiać. Oczywiście to jest naganne ale nie jest osamotniony w tym towarzystwie blogowym.

  Więc ja przysiegam, że nigdy nie kolonizowałem w Kongo tubylców. Po drugie nie jestem mizoginista i uważam kobiety za takie same homo sapiensy jak mężczyzn.Prawda, że nie mam zbyt wygórowanego zdania na temat twojego intelektu, ale dokonujesz zbyt szerokiej ekstrapolacji i wydaje Ci sie, że jak mam takie zdanie na Twój temat, to automatycznie mam takie samo zdanie na temat intelektu Curie-Sklodowskiej, Tokarczuk, Szymborskiej i pozostałych 4 miliardów kobiet. Nie, moja poczciwa żabciu, kobiety jak mężczyźni są różne, jedne mądre inne mniej mądre.I Ciebie zaliczam do tej drugiej kategorii. Ale, żeby od razu przyklejać mi łatkę mizoginisty !

 117. blackley:
  Pikus moze wroci, to nam opisze jak zalozyc „firme farmaceutyczna” w wygospodarowanej czesci stodoly kibucowej na pustyni Negew. Pikus bedzie wlascicielem i glownym statystykiem od clinical trials, bo ma komputer a w nim Microsoft Excel i moze przeprowadzic Student t-test miedzy grupa, ktorej zaaplikowano lek (pastuchy z I brygady koz pustynnych) i placebo (chlopcy z brygady II). Wyniki juz zostaly zaaprobowane przez FDA i lek bedzie przebojem na rynku amerykanskim.

 118. @Saldo Mortale
  Mortadela, jestem ciekaw kiedy sie ty wreszcie odkochasz. Jak byłem małym chłopcem, to tez,jak mi się jakas dziewczynka podobala, to ja ciągnąłem za warkocze. Ale dojrzałem i więcej tego nie robię.
  A ty ciągle z tym „mag powiedziala…”, „mag napisała..”, „mag osłaniając się projektuje..” itd.
  Z powodu Twojej młodzieńczej miłości do mag stajesz się pośmiewiskiem na blogu.
  A może byś się zakochał w żabce konającej, bo wydaje mi się, że pasujecie do siebie. Mógłbym zostać Waszym drużbą.

 119. Oto co SŁOWIANIN STANISŁAW wysmażył 7 sierpnia o godz. 13:40
  Powstanie Izraela pod patronatem stalinizmu gruzińskiego było błędem. Tym sposobem przerzucono aktywistów NKWD i reszty na Bliski Wschód na podobieństwo Piusowego XII parasola dla hitlerowców w drodze do obu Ameryk. Dzisiaj zbrodniarze czy potomkowie w zbiorach IPN są przeprowadzani przez ulice Izraela jako tzw.wyklęci w IV RP. A na lewych kwitach zasilili jankesów i domagają się np. w ramach ustawy nr. 447 sprawiedliwości. Czy będą reparacje za czas żydowskiej okupacji w mundurach NKWD od Izraela następcy stalinowskiego komunizmu. Tak sobie myślę o nowych koszulkach. Izrael trwoni Holokaust. Żydów w diasporze szanuję Izraelczyków nie. Stosunek masła do maślanki.
  I tak myśliciel słowianski wyprodukował ciekawą mleczarska metafarorę, Zydów z diaspory porównał do masła, a Izraelczyków do maślanki. Ta maslanka to byłe NKWD.
  Chłop się naharował w spółdzielni jajczarsko-mleczarskiej w Opatowie jako starszy mistrz od maslanki i wpadł na taką osobliwa paralellę

 120. Hetajr,

  Panie ,, w lecie 1928 Skladkowski nie mógł sobie dac rady z ucienierami z Rosji,,

  W 1928 roku dotarli do Polski uciekinierzy z carskiej Rosji? To gdzie wędrowali te 8 lat ?

  Panie , po co pan kłamie? I to kolejny raz?

  Ohydna , sanacyjna sanacja – zmuszona traktatem czy też nie, jedna ustawa bądź wieloma , jednym poleceniem Piłsudskiego bądź setkami poleceń innych sensacyjnych polityków, przez tydzień bądź przez 10 lat – przygarnela 600 tyś Żydów bezpanstwowcow . Widać gołym okiem że nie chce panu przejść przez gardło jakąkolwiek pozytywną rzecz o sanacji. Nie żebym był jej fanem ale najlepiej powiedzieć prawdę. Nawet jeśli ta prawda to coś pozytywnego o niemiłej mam osobie.

  Pan zaś za bardzo nasiakl PRL owska propagandą która rytualnie obrzucala sanacja błotem. Taka sutuacja

 121. SŁOWIANIN STANISŁAW
  7 sierpnia o godz. 15:16
  „Ojciec został ranny nad rzeką Terek w bojach z katolickim ss Wiking.”

  Szanowny Panie,
  w SS „Wiking” sluzyli przewaznie ochotnicy z krajow skandynawskich, ktorzy z katolicyzmem nie mieli nic wspolnego.
  Prosze wiec nie epatowac czytelnikow bzdetami i nie robic z siebie posmiewiska.

 122. Symetryczny,

  Panie poruczniku, alez dokładnie na temat. Nie ma pan żadnych argumentów więc,, cymbale,, …. Pańskie czasy się skończyły, nie może pan pozbawić mnie pracy, mieszkania , majątku oraz zamknąć do więzienia bez wyroku z tego powodu że nie jestem zachwycony ZSRS I Stalinem . Może najwyżej tępo używać pan słów dezauuwujacych , w pana mniemaniu ma się rozumieć, interlokutora.
  A z tym Kurskiem to pan pojechal
  Ruskie , jak zawsze , wypedzili się sami , więc wymyślili przypowieść jak to car Putin jeszcze kupę FORSY od jankesow wydebil, molodiec ….. Panie ale pan tępo naiwny……

 123. Blackley

  Lepiej kamienie na drodze tłuc niż cokolwiek acanowi tłumaczyć.
  Udaję się na najbliższy odcinek drogowy w budowie.

  Słyszałeś acan o czymś takim jak cytat?

 124. Panie Słowianin,

  Wychodź na to że pańską rodzina była POP w Polsce. Pełniący Obowiązki Polaka. Sporo takich gagatkow było. Stalin was przysłał żebyście,, reakcyjne polskość,, wzbogacić czystym , prosowieckim ,, elementem,, Bierut, Rokossowski, cała góra pzpr i rządu z takich Popów się składała długie lata. Chwalić się nie ma czym . Chcieliście Polakom Krzyś,tv sowiecką mordę. Taka sytuacja

 125. Hetajr ,

  No cytat, cytat. Z którego jasno wynika że,, Żydzi zniknęli na 8 lat ,, żeby później się pojawić . Może byli w Mandzurii? Ale mieli więcej szczęścia o nie,, zginęli,,, jak nasi w Katyniu.

 126. PA2155

  Nie wiem co on tam i czy w ogóle myśli. Nie zajmuje się jego myśleniem, Po prostu chwasty tepie.Uklony.

  Ps, ślimaka znaczy tepie

 127. Są najdroższe od siedmiu lat, a to może nie być koniec. Mowa o uprawnieniach do emisji CO2. Ich wysoka wycena to zła wiadomość dla polskiej energetyki, która opiera produkcję na węglu.
  Prognozy dotyczące dwutlenku węgla w europejskim systemie handlu (ETS) są właśnie weryfikowane. W górę. System obejmuje ok. 11 tys. instalacji, ale gdy prawa do emisji CO2 drożeją, to boli najbardziej energetykę opartą na węglu. A żaden kraj w Unii Europejskiej nie jest tak zależny od węgla jak Polska.
  http://forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/1207402,prawa-do-emisji-co2-drozeja-i-podbijaja-cene-energii.html
  ============

  Walą polskie jelenie w poroże równo……
  Mogą jeszcze wprowadzić podatek od oddychania.
  Też przyklepiemy?

 128. A my w Kanadzie, znalezlizmy sie nagle w stanie wojny z czolowa demokracja swiata Arabia Saudyjska i jej przyjaciolmi z Zatoki Perskiej.

  http://www.cbc.ca/news/thenational/saudi-arabia-to-freeze-new-trade-with-canada-recalls-ambassador-1.4775312
  Gorzej, bo ponad 15 mld kontrakt na wozy pancerne znalazl sie w zawieszeniu i robotnicy z fabryki w London, ON czuja sie zagrozeni. 🙂
  AS owlolala rowniz wszystkie loty na trasie Toronto-Rijad i w druga strone oraz 16 tys. saudyjskich studentow. Kleska za kleska.

 129. Wiesiek59,

  Proszę pana , Po prostu świat odchodzi od węgla czy raczej jego prymitywnego spalania. Taka sytuacja. Pańską branżą się robi , jak to ująć,, schylkowa,, . Kopanie węgla w Polsce nie ma przyszłości, na świecie jest cała masa taniego węgla z kopalni odkrywkowych. Wykłady z użycia kilofa nie będą już nikomu potrzebne. Świat, Europa inwestuje w energię odnawialną. Oczywiście trochę kopalin potrzeba w tej ukladance , ale o wiele, wiele mniej.
  Czemu właściwie we wszystkich sprawach mówi pan jednym głosem z PiS? Do niedawna PiS był antysowiecki i to was roznilo, ale po występach starego Morawieckiego i Antoniego szalonego już PiS nie jest taki antysowiecki. Została jedynie różnica zdań w temacie kościół katolicki. Reszta zagadnień pan wiesiek59 i PiS- pełna zgodność. Taka sytuacja

 130. Nie wiadomo, czy Trump przylaczy sie do sankcji, czy tez poprze Kanade? Wszystko jest w fazie „konsultacji”.

 131. blackley
  7 sierpnia o godz. 19:31

  Pana indolencja i ignorancja, wyklucza dyskusję na ten temat.

 132. PA2155
  7 sierpnia o godz. 19:30

  Czyżby Trudeau był IDEALISTĄ?
  Poważnie wierzy w te prawa człowieka i inne bzdety?
  Uważa że kraje o innej kulturze powinny poddać się dyktatowi, zmienić nagle tysiącletnie tradycje?
  Naiwniak…..

 133. SS Wiking wspierał katolicki wehrmacht czyli też barachło. Nie chodzi o cytowanie nazwisk. W jednym stali domu. Mordowali na rachunek katolickiej zgrai w mundurach. Tak sobie myślę o jedności w Bogu.

 134. wiesiek59:
  „Czyżby Trudeau był IDEALISTĄ?”
  Justin T. nawet nie odezwal sie na temat ostatniego kryzysu.
  Kanada gra role obroncy praw czlowieka, ale w sposob wybiorczy. Jest kilka wersji przyczyn ostatnich wydarzen. SA pod przewodnictwem tego nowego ksiecia, bardzo agresywnego i zdecydowanego, zaczela sie rozpychac, nie tylko w swoim regionie (Jemen, Syria, Qatar, Iran), ale ogolnie na swiecie. Mlody ksiaze zaczal skubanie roznych panstw, ktore patrza sie krzywo na polityke wewnetrzna SA i naruszanie praw ludzkich. Trzeba bylo komus dac nauczke i wybrano Kanade, ktora dla SA jest krajem ekonomicznie marginalnym (wymiana handlowa tylko ca. 3-4 mld rocznie). SA probowalo to samo z Niemcami, ale Niemcy sa wazniejsi dla nich. To samo UK, Francja i USA, ktore dostarczaja broni.

 135. Wiesiek

 136. PA2155
  7 sierpnia o godz. 20:04

  Problem w tym, że nie ma UNIWERSALNYCH praw, tyczacych ludzi.
  Nawet ich europocentryczna wersja.tyczy jedynie zamieszkujących ten obszar, a i to nie do końca, w swietle ostatnich wyroków sądów brytyjskich, uznajacych wyroki sadów koranicznych za akceptowalne.

  Zbitka słowna „prawa człowieka” w wielu krajach nie mówi nic.

  Wpieprzanie sie w stosunki społeczne innych krajów, to arogancja skrzyżowana z bezczelnoscią i poczuciem wyższości.
  Salman ma trochę racji mówiąc, że to ingerencja w wewnętrzne sprawy jego królestwa.
  Nie jest z Polski, której prawa dyktują jakieś dziwne kraje, czy instytucje…..

 137. wiesiek59

  „Nie jest z Polski, której prawa dyktują jakieś dziwne kraje, czy instytucje…..”

  Jak przestaną dyktować to sobie nie poczytasz i nie popiszesz.

 138. „Obstawiam ” aktywistę ORMO” . Cytelnik i fan tzw ” zółtych tygrysów ” smierdzi klimatami w/w ” formacji ” . Cały ten system przestał się podobać”

  Tyle tylko, ze wiekopomne slowa twojego blogowego kolesia byly skierowane nie do mnie – tylko do blogera o ksywce @teo. Jesli chciales na kogos nafajdac – do nafajdales na kogos zupelnie innego. Nie ja, tylko @teo sprawdzil w praktyce znajomosc rzeczy twojego blogowego kolesia:

  @teo do twojego kolesia PA:

  „teo
  27 lipca o godz. 20:34
  PA
  ty jesteś bardziej niegramotny niż myślałem. A mogłeś się wykazać podstawową wiedzą ze statystyki.
  Oto z wyników sondażu (tylko nie pisz, że „sanadzu” to literówka, to jest ortograficzny byk):

  liczebność prób, wyborców PiS i PO to: n1=93, n2=67, zaś proporcja praktykujących, odpowiednio p1=0.55, p2=0.19. Teraz udowodnij, że różnica w proporcjach nie jest istotna statystycznie. Dla ułatwienia: test t-Studenta nie ma zastosowania.

  A o twojej esbeckiej przeszłości dowodzi nieustanne atakowanie ad personam, zbieranie informacji o osobie, temat cię nie interesuje, bo gdy przychodzi do argumentów, to jesteś jak osioł przed żłobem”

  Twoj koles @PA do @teo:

  „PA2155
  27 lipca o godz. 20:40
  teo:
  Nie zmuszaj mnie do spekulacji, kim byles w Polsce przed wyjazdem. Streczycielem? Aktywista ORMO? Nie igraj z ogniem.”

  Jak kazdy (oprocz ciebie) widzi – nas..es nie na tego, na kogo miales zamiar nas…c. Trudno miec do ciebie pretensje, bo czytac, rozrozniac litery – to ty nie bardzo. Niewatpliwie potrafisz za to generowac te substancje, ktora usilowales mnie obrzucic. Trafiles w kogo innego. A rzeczona substancje generujesz najwyrazniej bez szczegolnej samokontroli – ale to sie w koncu osobom starszym przytrafia.

 139. Właściwie to schemat (wytarty schemat), co ciekawe sprawdza się z powodzeniem do dziś. Zorganizowany zryw ludu. Dziś bez żenady ujawnia się szczegóły:
  „Po wypadkach czerwcowych 1976 r. i powstaniu KOR rusza akcja pomocy dla opozycji w kraju. Maszyny do pisania, powielacze, papier, farba drukarska, sitodruki, książki. Droga przerzutu prowadziła przez Bałtyk…”
  „W ciągu kilku dni zebraliśmy 100 tysięcy koron szwedzkich dla Solidarności. Nastawienie ludzi było wtedy fantastyczne. Wychodziliśmy na ulice z puszkami i zbieraliśmy pieniądze od przechodniów. Powołaliśmy małe biuro Solidarności i przekazywaliśmy te pieniądze Jakubowi Święcickiemu, żeby użył ich we właściwy sposób…”
  To tylko nieduża Szwecja
  Chwała bohaterom tamtych dni pisze „Polityka”, co ciekawe w dziesiątkach artykułów i przekazów na temat pojawiają się pieniądze i dary co umniejsza szlachetną ideę bezinteresowności. Bezinteresowna była głupota.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1759052,2,jakub-swiecicki-przecieral-w-szwecji-drogi-dla-opozycji.read

 140. W wyniku oczyszczania terenów po ISIS-ie znajdujących się w pobliżu Wzgórz Golan, rządowe wojska syryjskie odkryły ogromne składowiska broni i zaopatrzenia – w większości produkcji izraelskiej – w tym pociski moździerzowe, GdR, ATGM, karabiny szturmowe i różne rodzaje amunicji.
  http://ram.neon24.pl/post/144986,zanim-bracia-mateuszka-podpala-polske
  ========

  Jak się robi rewolucje?
  Jak wyżej…..

 141. @Blackley & PA2155

  „Obstawiam ” aktywistę ORMO” . Cytelnik i fan tzw ” zółtych tygrysów ” smierdzi klimatami w/w ” formacji ” . Cały ten system przestał się podobać kiedy jedni komunisci , w ramach walki frakcyjnej , zaczęli naparzać drugich”

  Ja jestem dosc daleko – ale Prawdziwi patrioci maja najwyrazniej nader rozwiniety zmysl powonienia. Az dziwne, ze nie rejestruja tej jakze intensywnej gamy zapachow, ktora sie pojawia na ich wlasnym podworku. Jak zwykle – najlepiej oddac glos Polkom-aryjkom, cytujac ich wypowiedzi z polskich witryn.

  „mantis 2007.04.05 [12:30]
  nic do Polakow nie mam, ale to brudasy
  chodza ubrani w markowe ciuchy, ktorych nie piora po prae tyg,
  poza tym wali od nich, maja taki specyficzny zapach, ktory czuc na kilometr!!
  moze to od jedzenia, tkore spozywaja???”

  „Nie to nie tak 2007.04.05 [12:38]
  Po prostu naprawde sie nie myja a teraz jak maja liczniki na wode to nie piora. Zreszta dawniej, jak mieszlkalam w Polsce to sama nosilam ciuch kilka razy zanim wypralam. Teraz – koniec dnia- wszystko do prania, lacznie ze mna.
  To ne brudasy, to nasze korzenie”

  „lidka33 2007.04.09 [18:03]
  latem to dopiero czuc braki higieny i to glownie u polskich facetow-zebow nie myja,jakies oblesne wasyi pot smierdzacy-bo jednak jesli sie czlowiek spoci podczas pracy to nie oszukujmy sie moze sie umyc w pracy-wszedzie sa takie mozliwosci-najbardziej rozwalaja mnie takie ochlajtusy,ktore wychodza z knajp-podpici i smierdzacy-ciuchy przepocone i brudne i szczerza sie do kobiet jakby byli osmymi cudami swiata-zalosne-zero samokrytycyzmu”

  „za niedługo NIEpolka 2007.04.09 [22:14]
  durny temat czy nie, ale napewno PRAWDZIWY!!!

  WIĘKSZOŚĆ polaków się nie myje..
  .ŚMIERDZĄ niemiłosiernie, a ich ulubionym powiedzeniem jest „Przecież z gó..wnem się nie biłem…””

  https://f.kafeteria.pl/temat/f21/dlaczego-polacy-smierdza-p_3442761

  „LIST: „Dlaczego Polacy tak strasznie cuchną? Fetor w autobusach jest nie do wytrzymania!””

  Mam takiego pecha, że często muszę podróżować po mieście, kraju, czasami po świecie. Raz na jakiś czas trzeba wsiąść w pociąg lub autokar, a prawie codziennie męczę się w autobusach i tramwajach. Widziałam i dś nie mogę się przyzwyczaić do tego fetoru, który towarzyszy mi zawsze w polskich środkach komunikacji. . To jest powszechne zjawisko, a nie sytuacja wyjątkowa. …. Śmierdzą nawet ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się eleganccy!

  Dlaczego Polacy tak niemiłosiernie cuchną i nic z tym nie robią? Tak było 10 lat temu i jest dalej tak samo…”

  Jak by jakis durny glut usilowal mi glupio do oczu skakac – to od razu zaznaczam, ze ja _cytuje_ _polskie_ wypowiedzi z _polskich_ powszechnie znanych i popularnych witryn. To nie moje slowa tylko cytat:

  „Dlaczego Polacy tak niemiłosiernie cuchną i nic z tym nie robią? Tak było 10 lat temu i jest dalej tak samo…”

  ‚https://www.papilot.pl/zycie/historie-czytelniczek/28205/list-dlaczego-polacy-tak-strasznie-cuchna-fetor-w-autobusach-jest-nie-do-wytrzymania

 142. jak reagowały prawdziwe demokracje? Słusznie, rzecz jasna.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maj_1968
  Prosze czytać uważniew tym tekście słowo „policja” pojawia się tylko 8 razy.
  Można też skupić się na przyczynach protestów ale to niepopularne.

 143. @blackley

  „Wychodź na to że pańską rodzina była POP w Polsce. Pełniący Obowiązki Polaka”

  Wychodzi na to, ze ty nawet nie udajesz, ze „Pelnisz Obowiazki” – tylko jawnie i otwarcie wychwalasz i gloryfikujesz hitlerowska okupacje, ktora w twojej lepetynie pozostala jako cos bardzo fajnego – wedlug twoich wlasnych slow Niemcy przyniesli do Polski „troche swiatla” a dobrobyt panowal taki ze hej, wedlug twoich slow „zylo sie” … „lepiej niz za sanacji”.

  Podczas okupacji byli ludzie, ktorym sie niemieckie porzadki bardzo podobaly, niejeden golo..iec z Otwocka, Michalina czy Swidra wtedy stal sie bogaty („jak przepiszesz na mnie dom parchu to ktos przechowa twojego bachora”). No i korzystano z zycia („Sciagaj majtki p…o albo idziemy na gestapo”).

 144. @Wiesiek59, @PA & Ska

  Slily Pokoju i Postepu zacheca sie niniejszym do darcia ryja.

  Specowi od rakiet rzobiono kuku, ktory to fakt stanowi Zbrodnie Przeciw Ludzkosci:

  „”NYT”: Mosad zlikwidował syryjskiego naukowca od uzbrojenia … Izraelski wywiad Mosad zlikwidował ważnego syryjskiego naukowca Aziza Asbara. W ostatnim czasie pracował on nad modernizacją arsenału rakiet o dużej precyzji rażenia w Syrii i miał dostęp do najwyższych władz w tym państwie – informuje we wtorek „New York Times”. … Asbar miał też pracować nad zakładem produkcji paliwa stałego do pocisków i rakiet oraz nad podziemną fabryką broni, która ma zastąpić zakłady zniszczone przez Izrael we wrześniu ub. roku.”

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-nyt-mosad-zlikwidowal-syryjskiego-naukowca-od-uzbrojenia,nId,2616052

  Serdecznie …

 145. @Lewy ty odwalasz na blogach brudną robotę na zlecenie, to o tobie napisałam kiedyś „emerytowany nauczyciel niezle przeleciany”.
  Dlatego nie można ci ufać w żadnej sprawie ani ocenie.

 146. @Blackley

  „b, Po prostu świat odchodzi od węgla czy raczej jego prymitywnego spalania. Taka sytuacja. Pańską branżą się robi , jak to ująć,, schylkowa,, . Kopanie węgla w Polsce nie ma przyszłości, na świe”

  /ciach/

  Masz juz dowody na to, ze bylem „aktywista ORMO”, glucie? Bo podobno to wlasnie „obstawiasz”. najzdrowiej dla ciebie glucie zebys takowe posiadal.

  A przy okazji warto zauwazyc ze glupia ta oeneria jak but z lewej nogi.

  „China’s coal consumption grew from 1.36 billion tons per year in 2000 to 4.24 billion tons per year in 2013, an annual growth rate of 12 percent. As of 2015, the country accounts for approximately 50 percent of global demand for coal. ”

  Jasne, „swiat odchodzi”, glut znajacy wylacznie jezyk polski (w zakiesie pojec takich jak „forsa” i „zasuwac”) wie oczywiscie, od czego swiat „odchodzi”. Ponad cztery _miliardy_ ton zuzycia w samych Chinach to oczywiscie taki dribiazg.

  Ciekawa sprawa ze kopalnie wegla po czeskiej stronie ida z dobrym zyskiem i zatrudniaja polskich gornikow. A po polskiej stronie z deficytem. Ja mysle ze to wina Sorosa i Hilarego Minca.

 147. @Zabka

  „niezle przeleciany”.”

  Dla mezczyzny to chyba raczej nie powod do wstydu?

  Ciekawe z kolei, ze ty sie tak chetnie i otwarcie chwalilas na blogu, ze doswiadczalas tych.. no, wielokrotnych. Jedno trzeba przyznac – masz ewidentnie znakomita pamiec.

 148. @Wiesiek59

  „W wyniku oczyszczania terenów po ISIS-ie znajdujących się w pobliżu Wzgórz Golan, rządowe w”

  /..wno ciach/

  Jak sie wkleja ..wno z arabskich latryn propagandowych:

  http://www.almasdarnews.com

  Zapytajcie @Wieska59. On pelnymi garsciami upowszechnia i arabskie latryny propagandowe i nazistowskie madrosci Marka Webera z IHR.

 149. zabka:
  „Chwała bohaterom tamtych dni pisze „Polityka”, co ciekawe w dziesiątkach artykułów i przekazów na temat pojawiają się pieniądze i dary co umniejsza szlachetną ideę bezinteresowności. Bezinteresowna była głupota.”
  Szkoda, ze Jagienka Wilczak i redaktory z „Polityki” spoznili sie 46 lat z ta pochwala dzialaczy. W tamtym dniach milczeli, ewentualnie pilasli o „warcholach z Radomia i Ursusa”.

 150. pisali, oczywiscie.

 151. ak jest to możliwe?

  Także przy pomocy mikrokredytów dotowanych, które ofiaruje NGO Jacquesa Attali, mentora Macrona. W ten sposób, jednocześnie, nie dochodzi do upadku neokolonializmu i możliwe jest prowadzenie przez Francję wojny o ropę.

  Macron nie zrezygnuje z neokolonializmu, ponieważ Francuzi posiadają w Sahelu kopalnie uranu, złota, diamentów i krzemu.

  Dlatego to wzdłuż szlaków, którymi podążają do Europy migranci, zainstalowane są francuskie bazy wojskowe, tak by mogły strzec zdominowanych przez Francję terytoriów. Znajdują się one w Nigrze, w Mali, Czadzie oraz Republice Środkowoafrykańskiej.

  Stąd pojawiła się intensyfikacja niekonwencjonalnej wojny przy pomocy migrantów ze strony Macrona i Sancheza przeciwko Włochom.
  http://ram.neon24.pl/post/144743,o-tym-jak-lichwa-rekami-macrona-czysci-sahel
  ===========

  Biznes wyklucza humanitaryzm.

 152. pitekantrop
  7 sierpnia o godz. 21:59

  Pikuś, nie obrażaj mojej inteligencji,
  Nie uprawiaj Kalizmu.

  Próba mordu na Skiptrialu to zbrodnia, zabicie REALNE naukowca, usprawiedliwione?
  Trzeba się zdecydować na jakieś ZASADY..

 153. Posluze sie raz jeszcze cytatem, bo on adekwatnie oddaje litere sprawy:

  „Przydawkę biedny stosują moi rodacy w tekstach niezamierzonych by się jawiły jako dostojne jako krótką formę wyrażenia bogu ducha winny.

  Nie zaprzeczam pochwalnych elementów w twoim @lewy opisie @pitekantropa.

  Jego teksty komentarzy mają różną temperaturę uczuciową, co rzuca się w oczy nawet gdy przewijam, a przewijam stale. Otóż ten gość bloga jest człowiekiem nieszczęśliwym i te wahania temperatury wypowiedzi w moim odczuciu są świadectwami zaburzeń hormonalnych.

  W warstwie komunikacyjnej jest to sytuacja podobna jak z Wieśkiem: niech ktoś mi przyzna racje, niech ktoś się ze mną zgodzi, niech ktoś ze mną porozmawia, niech mnie ktoś pokocha. Chłodno obok tego przechodzę, do czasu gdy wkracza to w krąg bandytyzmu towarzyskiego.

  Wtedy przypominam, że źle znoszę cudze nieszczęścia i zęby odfiltrowują mi zalecenie:
  Wal się!”

 154. wiesiek59

  panska inteligencja to akcja typu:” cut&paste” z przeroznych szmatlawych obskurnych
  gadzinowek naziolskich
  „zabicie r e a l n e „? a mozna li zabic „nierealnie”?

 155. @Wiesiek59

  „Trzeba się zdecydować na jakieś ZASADY..”

  A decyduj sie nawet razem z kumplami na jakies ZASADY. Albo na jakies FASADY. Albo nawet na CYKADY. Kogo to obchodzi?

  Tyle, ze ten twoj braciszek w Allachu wlasnie sie wita z 77-ma hurysami. Obawiam sie, ze juz ani jednego „pejsatego Moska” ten twoj pupilek nie wytruje:

  „Przed wybuchem wojny w Syrii instytut ten kierował głównymi fabrykami i magazynami broni chemicznej w tym kraju, z których wiele z czasem zostało zniszczonych lub porzuconych. Zatrudniał ok. 10 tys. osób przy produkcji pocisków oraz broni chemicznej, biologicznej i jądrowej.”

  Dobrze jednak, ze Polacy-internauci tak dra te… sorki, tak goraco sie angazuja:

  „Boże jak długo jeszcze będziesz tolerował żydowskie zbrodnie”

  „Ubój żydowskich zbrodniarzy jest bardo wskazany”

  „Największym złem tego świata, byli, są i będą (chyba że taki jeden znów wróci) żydzi!”

  Wiesia59 & Ske namawia sie niniejszym, zeby sie przylaczyli i wspomogli ten Chor Wujow. Tyle ze raczki i tak beda za krotkie…

 156. Jacobsky @ 17:26

  Nu da, da.

  Wiem, że z gwintowanym ani w durnia, ani w świnię jeszcze nikt tu nie wygrał.

  Stasiu, ksywa stainless steel to może miałby szanse – ale niestety, zbyt mało lekcji diamatu, tudzież niuchania amoniaku w swem żywocie pobrał.

 157. Panie redaktorze Passent uprzejmie donoszę , że panowie Blackley i Pitekantrop ani słowem nie nawiązują do koszulek KOD , które były temat pańskiego felietonu.
  Czy to nie sa wynajęci hejterzy przez konkurencję blogową ?

 158. wiesiek59
  Nasz rezerwat zadluzy sie na kupienie 2 zlomowanych fregat z Australii. Maja juz 25 lat, ale moga jeszcze u nas sluzyc jako makiety przez nastepne 15 lat.
  https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/308069896-Juz-za-rok-okrety-z-antypodow.html

 159. @PA2155, chyba się nie rozumiemy.

 160. pan szanowny, o tych wielokrotnych to ja w dobrych książkach przeczytałam. I cicho sza, ani słowa szefowi.

 161. Relacja BBC mogłaby zostać napisana przez same Białe Hełmy lub przez ich wydział prasowy. Ewentualnie przez izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Po pierwsze, Izraelczycy nie wykonują gestów humanitarnych. Pomagali oni w ratowaniu Białych Hełmów na wniosek USA, ponieważ pojmanie ich przez Syryjczyków wywołałoby kłopotliwe rewelacje na temat tego, jak grupa została sfinansowana i na czym polegała jej przynależność do terrorystów. A zaprzeczanie przez Izrael swojemu zaangażowaniu w Syrii jest nonsensem, chyba, że ktoś uważa wykazaną współpracę z grupami terrorystycznymi, niemal cotygodniowe ataki bombowe i rakietowe za przejawy nieinterweniowania.
  https://kresy.pl/publicystyka/klamstwa-na-temat-bialych-helmow/
  ============

  Licencja na zabijanie, i manipulowanie informacją…..
  Ciągle te same kraje mieszają w tym kotle.

 162. ozzy
  7 sierpnia o godz. 22:23

  Moje wklejki niosą jakąś informację, pogłębiającą wiedzę o świecie.
  Pańskie wpisy mają wartość zerową- od jakiegoś czasu.
  Poza osobistymi wycieczkami, nie wnoszą nic.

 163. Gorąc piekielny.

  Obok Placu Braci i tuż przy Saskim wystawią Le Prophète (Prorok)

  Rzadko ale mocno granego.

 164. pitekantrop
  7 sierpnia o godz. 21:36

  Tak proszę pana . Spotkałem wielu ludzi , którzy twierdzili ze za okupacji żyło im się lepiej jak za sanacji . Nie ma tyle lat żeby zyć za sanacji i ją paiętać ani za okupacji . odrazu dodam że rozmawiałem ze zwykłymi chłopami , którzy dostawali dobre ceny za płody rolne i Niemcy na nich nie polowali . Genocyd NIEMCY zaplanowali w odniesieniu do panskiej grupy etnicznej i prawie im się udało . Polak – chłop nie był w planie do odstrzału , przynajmniej nie wtedy .
  Dodam że nie ma odpowiedzialności zbiorowej , odpowiedzialności za to co robili kiedyś Polacy , ani nie ma współwiny a wszelkie przypadki zabijania , nękania , wydawania Niemcom , gwałtów itp okrucienstw należy wyjasnić . Co może nie nastąpić szybko ale nie odpowiadam za stan umysłu obeecnego rządu i części Polaków . Taka sytuacja .

 165. Goście bloga aktywni oraz ci tylko czytający odłamują się zapewne od chorego pnia bloga i marzą o spełnieniu zalecenia Kochajmy się.

  Ten sympatyczny odłam widowni i aktorów blogowych niech nie zapomina, że nie było, nie ma i nie będzie prawa i sprawiedliwości. Czeka nas zapomnienie i zdeptanie przez uzurpujących sobie stanowienie prawa i wymierzanie sprawiedliwości.

  Jest tak – w bardzo wielu przypadkach – z powodu zwykle delikatnego, ale niosące druzgocące skutki muśnięcia przez Muzy. W ich ruchach i w ich decyzjach logiki i rozsądku niekiedy śmieszni a niekiedy dramatycznie mało.

  Zaskoczyło mnie, że przeglądając dziesiątki list spotykanych na YouTube z rodzaju Ulubione tej wiosny dopiero napotkałem coś oznaczonego Giacomo Meyerbeer.

  Jeśli sądzicie, że tu nie ma spójni z ubiorami i życiem tego bloga, to was teraz zaskoczę.

  Grand Duo concertant E-dur – utwór skomponowany na fortepian i wiolonczelę przez Fryderyka Chopina w 1832 (wydany został rok później, lecz nie został mu nadany numer opusowy). Jego tematem jest opera „Robert Diabeł” (którego bohaterem jest Robert I Wspaniały) autorstwa Meyerbeera. Osobą, której dedykowana jest kompozycja – a zarazem jej współtwórcą – jest francuski wiolonczelista i kompozytor Auguste Franchomme (był także przyjacielem Chopina). Kompozycja doczekała się transkrypcji na fortepian na 4 ręce. Jest to jeden z niewielu utworów kameralnych stworzonych przez kompozytora.

 166. pitekantrop
  7 sierpnia o godz. 21:52
  @Blackley

  „b, Po prostu świat odchodzi od węgla czy raczej jego prymitywnego spalania. Taka sytuacja. Pańską branżą się robi , jak to ująć,, schylkowa,, . Kopanie węgla w Polsce nie ma przyszłości, na świe”

  /ciach/

  Masz juz dowody na to, ze bylem „aktywista ORMO”, glucie? Bo podobno to wlasnie „obstawiasz”. najzdrowiej dla ciebie glucie zebys takowe posiadal.”

  Nie czyta pan ze zrozumieniem ale czemu się dziwie? Nie pisałem że ” był pan w ORMO ” . Pisałem że czuć od pana klimatami tego rodzaju jakie ulatniali członkowie w/w organizacji . Taka róznica .

  Swiat w sensie Europa odchodzi od ” prymitywnego spalanie węgla ” . My niestety , za spprawą obecnego rządku , nie . w Niemczech i Danii na każdym prawie domu są solary i fotowoltaika , w Danii dodatkowo masę małych turbin w wielu ogrodach . Widziałem na własne oczy 😉 .

  Wydobycie węgla na 1-2 km głebokości nie ma ekonomicznego sensu gdy tanio mozna dostać węgiel z kopalni odkrywkowych . Ale co to ekonomia i co to sens przecież pan nie wie . A teraz może juz pan ” drzeć ryja ” .. Ale ale , wrrrrrrrróć – a czy sprawdził już pan jak sytuacja w wiadomych przybytkach ? Czy arabski arab i palestynski palestynczyk może …. wie pan co . Ukłony

 167. Dokładnie dziesięć lat temu rosyjskie wojska uderzyły na Gruzinów, którzy po tygodniach granicznych prowokacji próbowali podporządkować sobie zbuntowaną w latach 90. Osetię Południową. Z późniejszych dni pamiętamy idącą naprzeciw wielu warunkom agresora inicjatywę pokojową prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego i progruzińską wyprawę jego polskiego odpowiednika Lecha Kaczyńskiego. Wojna w Gruzji trwała tylko pięć dni, ale jej skutki są widoczne do dziś. DGP wybrał jej pięć najważniejszych długofalowych efektów.
  http://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1208406,atak-rosji-na-gruzje-2008-piec-dni-wojny-lata-konsekwencji-zobacz-co-zmienil-atak-rosji-na-gruzje.html
  =========

  Dnia bez szczucia na Rosję co prawda nie ma, ale tu przynajmniej jest mało przekłamań.

  Separatyzmy sa cacy, o ile są prozachodnie.
  Separatyzmy u zachodnich satelitów są potępiane.

  Nie bierze się przy tym pod uwagę zdania tubylców.
  Tego tzw. „Zachodnia Demokracja” nie przewiduje w menu…..

 168. Takie skojarzenie, na temat wpisu Gospodarza.

  Obecna opozycja ubiera w koszulki pomniki.
  Poprzednia, finansowana przez Zachód, usiłowała je wysadzać….
  Jest to jakościowa różnica.

 169. Jeśli zobaczycie powtórzenia nieskładne, to nie niepokójcie się o mnie.
  Przegrałem wysoko z łagodzącym teksty automatem.

  https://www.youtube.com/watch?v=pqvKyAxU7Ck

 170. Czy sadzicie, że na scenie głównej Teatru Wielkiego Opery i Baletu nastąpi otwarcie sezonu premierą Hugonotów?

  Przed wyborami samorządowymi????

  Ale są próby orkiestrowe ( z czegoś trzeba żyć ) dopuszczające jeden z alternatywnych efektów tych wyborów i może to być Obligato:

  https://www.youtube.com/watch?v=IysgillrMo4

 171. Pitekantrop,
  ,, mężczyzna nieźle przeleciany ,,,…….

  Panie, jak pan to robi , że jest pan tak prostacko- obleśny?

  Czy pańską Szanowna Małżonka wie o pańskich masturbacyjnych ekscesach ? Fuj

 172. Rozwiązaniem problemów mieszkaniowych będą fabryki domów prefabrykowanych – powiedział członek zarządu BGKN Grzegorz Muszyński. BGK Nieruchomości planuje, aby fabryki powstały w każdej części kraju.
  http://forsal.pl/nieruchomosci/aktualnosci/artykuly/1208485,bgkn-w-calej-polsce-powstana-fabryki-domow-prefabrykowanych.html
  ==========

  W pocie czoła likwidowane były przez Styropian.
  Teraz będą wielkim kosztem odtwarzane…..

 173. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  7 sierpnia o godz. 15:16

  Co nieco wyjaśniłeś. Teraz łatwiej zrozumieć to co piszesz – masz swoje osobiste historie. Pewnie trudno się oderwać od widzenia subiektywnego w takich okolicznościach, ale warto spróbować.

 174. Wiesiek59

  Dobrze by panu zrobiła wizyta w Gruzji. Ludzie nie chcą Rosji i się jej boją. L,Kaczyński- choć nie jest to bohater mojej bajki – ma w Tbilisi ulice o pomnik, a ludzie co dzień kładą mu świeże kwiaty.
  Rzecz nie mieści się panu w głowie ale fakt jest taki że Gruzini nie chcą wpaść w ruskie łapy bo już tam byli . Pan jako znany miłośnik sowieckiego porządku nie bierze pod uwagę faktu że komuś ruską morda przeszkadza ale takie są fakty. Wycieczka do Gruzji samolot plus autokar plus hotele plus jedzenie i przewodnik to jest jednak parę tyś ale może warto wydać żeby zobaczyć rzecz ma własne oczy? To jest pański główny kłopot, wie pan tyle ile panu sowiecką propagandą powie. Rusz się pan , świat wygląda inaczej niż pompuje ruskie portale polskojęzyczne. Taka sytuacja,

 175. blackley
  8 sierpnia o godz. 9:04
  Nie pojmuje sensu winy, wspolwiny, odpowiedzialnosci i wspolodpowiedzialnosci w sensie etycznym.

 176. Wiesiek 11.01

  Żadne,, fabryki domów,, nie powstaną . Ani w każdej części kraju ani w nigdzie. To technologia droga i wymagająca wszystkiego tego czego w tzw ,, państwowych zakładach pracy ,, nie ma,nie było i nigdy nie będzie. Z jakiego powodu wierzy pan w każdy farmazon jaki rząd PiS zapoda do wierzenia ?

 177. woytek
  8 sierpnia o godz. 4:29
  Naczytal sie bajek o sluzbach i donosi….., ze nie ma pojecia o strukturze blogosfery i jej dynamice.

 178. PA2155
  7 sierpnia o godz. 22:17#

  Przechwala sie, ze jego hormony sa w porzadku. Sa? Domorosla psychologia ma zapach felczerstwa intelektualnego. Pozdrowienia dla felczerki Mag. PA chcialby rowniez przez listek figowy postrzegac Historie i Holokaust.

 179. żabka konająca
  7 sierpnia o godz. 21:46
  Dolacza do felczerskich psychologow.

 180. Lewy
  7 sierpnia o godz. 17:51
  Zaprosze na wesele. Zauwaz wczesniej jednak, ze Mag czyni podobnie. „Trzepia” sie wielu; jest przykldem filisterki i jest to irytujace. Wracalem przez Lyon z Langwedocji i nie udalo mi sie wstapic. Moze do wesela z konajaca zabka (dziekuje za promocje) zdaze.
  Bien à toi.

 181. blackley
  7 sierpnia o godz. 15:01
  Nie ma pojecia o prawie i jego prawidlowosciach. Nie odroznia prawa od sprawiedliwosci, winy od odpowiedzialnosci, szczegolnie za dzisiaj i jutro……………………….

 182. blackley
  8 sierpnia o godz. 11:14

  Mogę panu wymieniać dziesiątki społeczności, które bądź chciałyby własnego Państwa, bądź szerokiej autonomii, na którą zachodni politycy nie zezwolą.
  Tyle że sadząc po zestawie ociekających nienawiścią do Rosji słów, niczego pan nie zrozumie.

  Lekcji pan nie odrobił, analizy sytuacji na Kaukazie nie przeczytał, więc o czym mamy dyskutować?
  O farmazonach i zoologicznej wręcz nienawiści do inaczej myślących niż pan?

  Kluczem do sukcesu jest dostęp do rynków zbytu.
  Gruzja ma niewiele artykułów eksportowych, na rynki europejskie nie wejdzie, bo nie ma z czym. Odcięcie od rosyjskiego, to bieda i bezrobocie.
  A już pomysł amerykańskiej bazy w Gruzji, to proszenie się o kłopoty analogiczne do rosyjskiej bazy w Meksyku, czy na Kubie.
  Takie są realia.

  Wszystkie inspirowane przez USA przewroty, skutkują jedynie biedą dla większości społeczeństw w których zostały dokonane.
  Nikt nie zyskał na tym, bez sprawnego rządu dbającego o dobro współplemieńców.
  Po to wsadza się na stołki marionetki, by dbały o zyski korporacji, nie obywateli…….

  Temu też jedynie służy doktryna neoliberalna- by tanio przejąć cudze zasoby.

 183. Panie Saldo ,

  To może pan wyjaśni,, w sensie etycznym ,, winę dziecka 4 letniego za wyczyny dziadka lub pradziadka? Jakoś zbliżył się pan do mocno plemiennego ,, systemu sprawiedliwości,, .Albo wschodniego . W ,, obrządku,, wschodnim Stalin mordował albo wysyłał do kopalni uranu bliższa i dalsza rodzinę delikwenta. Pan nie dysponuje kopalniami uranu więc proponuję jedynie odpowiedzialność,, etyczna ,, .

  Nie proszę pana , nie ma pan racji. NIE MA czegoś takiego jak ,, odpowiedzialność etyczna ,, .
  Należy wziąć zagadnienie na klatę, jednoznacznie potępić mordy i bezecenstwa opisać ich skalę. Zwrócić spadkobiercom majątki. Tepic wszelkie hasla typu ,, zydzi do gazu,, i surowo karać ich autorów. Świat poszedł w te stronę, cywilizowany świat.
  Oczywiście ten rząd tego nie uczyni ale kiedyś w końcu prawda wyjdzie na jaw.

  Natomiast pańskie próby montowania jakiejś,, etycznej ,, odpowiedzialności dzieci za czyny pradziadka to taki sam farmazon jak mówienie że niekupowanie w sklepach Żydów to był antysemityzm .
  Antysemityzm to było palenie tych sklepów z powodu że właściciel to Żyd. Taka sytuacja

 184. blackley
  8 sierpnia o godz. 11:19

  Za Gierka, budowano 300 000 mieszkań rocznie.
  Obecnie zbliżamy się do 200 000.
  Mieszkanie spółdzielcze, a na kredyt, to też spora różnica.

  Bez tego gigantycznego wysiłku z poprzedniej epoki politycznej, mielibyśmy slumsy.

 185. Wiesiek59

  A po co pan będzie wymieniał,, dziesiątki społeczeństw,, ? Mowa jest o Gruzji. Nie o ,, dziesiątkach społeczeństw,, . Znowu pan kreci . Nie był pan to pan nie wie że żadnej,, zachodniej korporacji ,, w Gruzji NIE MA. Nie ma też za wiele sklepów z tej prostej przyczyny że ludzie nie mają FORSY żeby coś w nich kupować . Gospodarka podnosi się że zgliszcza jakie zostawili po sobie Sowieci i sowieckiego chowu watazkowie.

  Dopóki pan nie pojedzie i ludźmi nie porozmawia dyskusja o Gruzji będzie bezprzedmiotowa. Powiem tylko panu że Gruzini Polakom zazdroszczą kraju, tego co osiągnęliśmy , pełnych sklepów, wypłat i tego wszystkiego co pan tu tak pracowicie dezawuuje. Podobnych panu miłośników sowieta widziałem tylko pod muzeum Stalina. Trzech dziadków z czerwoną flagą i rzedami medali na marynarkach . Żałosne ale oni sa naprawdę przekonani że Stalin to był ktoś.

 186. Probka mowy Mag….

  delikatnej i czystej etnicznie Mag, ktora nie stygmatyzuje emigrantow…

  … Mam ich dzieła w swojej bibliotece i nie musisz mnie pouczać na temat wielkości literatury, jaką stworzyli.
  Co to ma wspólnego z IPN? Głowa ci się od upału przegrzała?
  A zresztą IPN taki sam „mój”, jak i „twój”, bo działa w Polsce, a ty emigrantem nie jesteś. Najwyżej wewnętrznym…

 187. jobrave
  3 sierpnia o godz. 22:53
  i potem polskie dzieci zostaja profesorami, wynalazcami i noblistami. Podobnie jest w Szwajcarii i w Niemczech. Nieprawdaz?

 188. Kolejna proba z Mag….czolowej filisterki blogosfery…

  … mag
  3 sierpnia o godz. 14:19
  Symetryczny
  Kundle żyją w każdej dzielnicy każdego miasta. Zwłaszcza w twoim kołtuńskim Krakówku, skąd pochodziła mająca tego świadomość Gabriela Zapolska, a współcześnie pochodzi prezydęnt Adrian wraz ze swoimi rodzicami bigotami (tatuś profesór emeryt właśnie robi polityczną karierę dzięki synkowi „chwytającemu hostię w locie”).
  Ludzie na starość przeważnie gorzknieją (vide Łapicki,

 189. Saldo mortale
  8 sierpnia o godz. 12:09

  jobrave
  3 sierpnia o godz. 22:53
  i potem polskie dzieci zostaja profesorami, wynalazcami i noblistami. Podobnie jest w Szwajcarii i w Niemczech. Nieprawdaz?
  _____________________________________________________________________
  Przyznam, że nie bardzo wiem o, co chodzi, bo ja w ogóle w tym wątku nie zabierałem głosu na żaden temat. Musiało Ci się pomylić z kimś innym.

 190. Wiesiek59

  Było o fantazmatach rządu PiS o jakichś fabrykach domów, które nie powstaną, a które rząd zapowiada. Zapowiada wiele rzeczy ale tylko zapowiada.

  Nie było o Gierku i mieszkaniach , zbacza pan – jak zwykle gdy brak panu argumentów- z tematu.
  Walkowane było to z 50 razy ale jak pan chce to proszę bardzo może być raz jeszcze.

  Mieszkanie to dobro. Powstaje z różnych cesci/ czynników . Każda część/ czynnik kosztuje . Znaczy ma swoją cenę. Pan żąda żeby mieszkania zbudować i rozdawać. Zbudować za pieniądze bo wszystko kosztuje i rozdać za ułamek wartości. Pytanie jest takie kto ma dopłacić różnicę? Państwo? Informuję pana że państwo swoich pieniędzy NIE MA. Ma tyle ile zbierze podatku. No i nie wiem z jakiego powodu państwo ma fundowac ludziom – niektórym- mieszkania z pieniędzy innych obywateli ? Oczywiście istnieje część ludzi którym pomoc jest konieczna , wszędzie są mieszkania będące własnością państwa czy też miasta i są te mieszkania użyczane niezaradnym bądź chorym członkom społeczeństwa. Z tym że ma pan świadomość że nie są to ani dobre standardy ani lokalizację. ?

  Spółdzielnia w stylu PRL owskim to nie była żadne spółdzielnie. Spółdzielnia to stowarzyszenie ludzi składających w przedsięwzięcie własne środki i wspólnie o dobro dbających.
  PRL owski ,, spółdzielnie mieszkaniowe ,, to był dziwaczny stwór, mieszkania budowalo państwo, dawało w użytkowanie ludziom , opłaty za użytkowanie nie pokrywały kosztów użytkowanie, pomieszanie z poplataniem . Oczywiście nie trzeba dodawać że,, wkłady z książeczek mieszkaniowych ,, pokrywały jakiś ułamek rzeczywistych kosztów powstania tego mieszkania….
  Jest jeszcze sprawa gruntów pod budowę
  Grunty w atrakcyjnych miejscach są drogie i też powiększają cenę mieszkań
  Za PRL takimi drobiazgami jak własność gruntu państwo nie przejmował o się
  Albo wywlaszczano ludzi czyli skradziono ich mienie albo państwo budowalo na gruntach o nieustalonej własności, które zazwyczaj były gruntami Żydów których zabili Niemcy. Co powoduje kłopoty dziś. Ale wtedy nikt się tym nie przejmował.
  Tak czy inaczej nie były to żadne spółdzielnie.
  Dziś sytuacja jest znacznie bardziej przejrzysta, mieszkania po prostu się kupuje. Ceny są różne zależne od lokalizacji. Nie jest to mały wydatek ale w żadnym kraju mieszkanie j małym wydatkiem nie jest. Kto chce czegoś się dorobić w życiu to nie ma lekko. Taka sytuacja

 191. blackley
  8 sierpnia o godz. 11:52

  W przeciwieństwie do pana, mam skalę porównawczą- znam sytuację gospodarczą, historię, wielu krajów.
  To na jakim poziomie żyją mieszkańcy i dlaczego, również.

  A co do zgliszcz.
  Te pozostawia za sobą kapitalizm w zachodniej formie, nie socjalizm w jakiejkolwiek.
  Jest pan zdaje się zacietrzewiony ideologicznie.

  Przedkładam dobro społeczne nad indywidualne zyski dla nielicznych.
  Wolno mi?
  Ludzie mają mieszkać w mieszkaniach, nie w slumsach, budach ze śmieci, ziemiankach.
  A to kapitalizm neoliberalny GWARANTUJE ze 100% skutecznością.

 192. Skojarzenie…..

  Pierwszym komunistą był Jezus;.
  Kazał rozdawać potrzebującym, nie przywiązywać wagi do bogactw tego świata.
  Idea nigdy nie została wcielona w życie na szerszą skalę.

  Dlaczego?
  Bo funkcję szefa przejął Piotr i kolejni papieże lubujący się w zbytkach.
  Maluczkim tego świata przekazuje się słowa.
  Kasując niewyobrażalne kwoty za stek frazesów.
  Reklama dźwignią handlu?
  Skuteczność propagandy w praktyce?

 193. wiesiek59
  8 sierpnia o godz. 13:00
  blackley
  8 sierpnia o godz. 11:52

  W przeciwieństwie do pana, mam skalę porównawczą- znam sytuację gospodarczą, historię, wielu krajów.
  To na jakim poziomie żyją mieszkańcy i dlaczego, również.”

  Ale o żadnych ” innych krajach ” nie było. Było o Polsce i sytuacji za prl i teraz . Komu pan odpisuje o tych ” innych krajach ” ? Bo nie mnie , z kimś pan pomylił kopiuj-wklej

  ”A co do zgliszcz.
  Te pozostawia za sobą kapitalizm w zachodniej formie, nie socjalizm w jakiejkolwiek.”

  Poproszę jeden przykład kraju europejskiego w którym kapitalizm zostawił zgliszcza i jeden przyklad kraju europejskiego w którym tzw ” socjalizm ” działał . Polska jest w Europie i o Polsce rozmawiamy .

  W sumie to może być jakikolwiek przykład kraju gdzie tzw ” socjalizm ” dziala . Może być z całego swiata a nawet z Wszechświata .

  ”Przedkładam dobro społeczne nad indywidualne zyski dla nielicznych.
  Wolno mi?”

  Ale o czym pan mówi ? Jedni ludzie – np pan z ” klucza kometencji zawodowych ” mieszkanie ” dostawali od razu , inni za 15 lat . Teraz się idzie i kupuje . Dobro społeczne nie ma z tym nic wspólnego . A kradzież czyjejś własności to kradzież a nie ” przedkładanie dobra społecznego nad indywidualne zyski dla nielicznych ”

  ”Ludzie mają mieszkać w mieszkaniach, nie w slumsach, budach ze śmieci, ziemiankach.
  A to kapitalizm neoliberalny GWARANTUJE ze 100% skutecznością.”

  Majaczy pan . Nie byłem we wszystkich krajach kapitalistycznych ale w paru byłem . Slumsów , bud i ziemianek nie dostrzegłem . Oczywiście mowimy o krajach europejskich , Polska jest w Europie .

  Porównanie domów i mieszkań w porządnych , europejskich krajach kapita;listycznych i w krajach tzw ” demokracji ludowej ” w roku 1989 wypadało bardzo blado .

  Brak panu argumentów na panskie złodziejskie teorie . Taka sytuacja

 194. wiesiek59
  8 sierpnia o godz. 11:34

  wiesiek69 z rozgoryczeniem pisze, cytuję:

  „Mogę wymieniać dziesiątki społeczności, które bądź chciałyby własnego Państwa, bądź szerokiej autonomii, na którą Rosja nie zezwoli”.

  Bez przesady, Rosja zgodziła się chociażby na niepodległość Czeczenii, nawet rosyjskie wojska pomogły Czeczenii odzyskać wolność…

 195. Wiesiek59

  ,, pierwszym komunista był Jezus ……, ,,,

  W moim życiu zetknąłem się z kilkoma dość wysokimi funkcjonariuszami pzpr . Z wojewódzkiego, warszawskiego tzw komitetu tzw partii. Nie ma chyba potrzeby dodawać że ta ,, partia,, to było pzpr, jak się o kimś mówiło,, partyjny ,, to wiadomo było o jakiej partii mowa. Otóż ci panowie wrogich ubraniach z pewexu , jeżdżący Polonezami – takie auto , w Polsce składane na licencji włoskiej ale na tamte czasy szczyt marzeń, więc ci panowie do wkoorwionych przedstawicieli ludu pracującego, mówili z oblesnym, fałszywym usmieszkiem ,,, pierwszym komunista był Jezus Chrystus,,

  Jak to jest że co by pan nie napisał brzmi jak dawny członek aparatu średniego szczebla?

 196. @Saldo mortale
  8 sierpnia o godz. 12:09
  Pan się myli- Pan Duda senior nie pochodzi z Krakowa tylko z jakiejś zabitej dechami dziury. Jego ojciec był chłopem i on sam wychował się na gospodarstwie. Komuna, na którą dzisiaj pluje dała mu wykształcenie, dzięki któremu zrobił akademicką karierę. Typowy „Inteligent w pierwszym pokoleniu” O ile można mieć do niego za to szacunek- awansować na profesora Uniwersytetu z drewnianej chaty, gdzie chodziło się s*** za stodołę a w najlepszym wypadku do sławojki to nie w kij dmuchał, nawet jeżeli wydatnie pomagało w tym państwo (czyli pozostali obywatele). Andrzej Du*a wychował się już w mieście , ma za żonę przedstawicielkę starej inteligencji i powinniśmy wymagać od niego dużo więcej. Ale cóż- podobno smoking dobrze leży w trzecim pokoleniu

 197. @Mad Marx
  8 sierpnia godz.13.48
  Duda senior jest doskonałą ilustracją tezy, że nawet jak chłop wyjdzie ze wsi, to wieś z chłopa nie wyjdzie nigdy.

 198. Patrirarchowie Jan X z Antiochii, Grzegorz III Laham i Mar Ignatius Aphrem II wezwali w 2016 roku do natychmiastowego zniesienia sankcji wobec Syrii. Wezwali społeczność międzynarodową do zakończenia „oblężenia narodu syryjskiego”, ponieważ sankcje doprowadzą do izolacji Syrii i uderzą w najbiedniejszych z biednych. Stwierdzili oni: „Chociaż głównym celem nałożenia tych sankcji jest rząd w Damaszku, mają one ogromny wpływ na życie mieszkańców, szczególnie na biednych, którzy cierpią z powodu sytuacji społecznej i ubóstwa. Dlatego my, trzej patriarchowie, żyjący w Damaszku i odczuwający cierpienia Syryjczyków, podnosimy głos w tym apelu o pomoc humanitarną i wzywamy do zniesienia sankcji gospodarczych na podstawie Karty Praw Człowieka i innych międzynarodowych paktów.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/144990,co-sie-dzieje-w-syrii-08-08-2018
  ============

  Niestety, prawa człowieka, czy humanitaryzm, to fikcja.
  To są REALIA postępowania krajów zachodnich.
  Nie interesuje ich ilu ludzi umrze, byleby przeforsować swoje interesy.

  A biskupi mogą sobie pogadać…..
  Ci przynajmniej starają się wpłynąć na moznych tego świata w trosce o swój lud.
  Skutek i tak będzie zerowy.

  Za to, jak pięknie idzie produkcja bomb i innej broni!!!

 199. Mad Marx

  100/100 .
  Co warta ta tzw ,, inteligencja krakowską,, skoro wyhodowala taką oportunistke jak A D-K?

 200. Przeżyła komunizm i parodię demokracji z podniesioną głową. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23765412,pogrzeb-kory-wojciech-mann-przezyla-komunizm-i-parodie-demokracji.html#A_BoxNewsMT&a=167&c=125
  A to że robią parodię z pogrzebu, to nie znaczy nic. Ja także z podniesioną głową, ale demokracji duopolu PO PiS już nie potrafię.

 201. @wiesiek59
  8 sierpnia o godz. 9:19
  Tego tzw. „Zachodnia Demokracja” nie przewiduje w menu…..

  Z demokracja jest tak, że albo jest, albo jej nie ma. Jak z ciążą, chyba że urojona.

 202. Wiesiek59

  Może niech rusek da dobry przykład i przestanie w Syrii działać?
  Wczoraj w sieci pisano szeroko jak pewien ruski generał tajnym kanałem składał propozycję USA dotyczące rozbioru Syrii .

  Warunek USA wolne wybory. Dla ruskiej satrapii nie do przyjęcia. Zaraz wszyscy by chcieli w różnych Czeczenuach i Abchazjach wyborów. Więc pat.

  Zamiast tracić czas na wyszukiwanie głupot w sieci i ich linkowanie lepiej pan zacznie oszczędzać na jakąś podróż. Jak coś pan zobacz,y na własne oczy to i zacznie pan myśleć własnym mózgiem.

 203. blackley
  8 sierpnia o godz. 13:47

  Coś się panu w główce merda.
  Nauczyciel, nie jest funkcjonariuszem średniego szczebla.
  Ma pan uraz do nauczycieli, instruktorów zawodu?
  Było więcej czytać i nie rzucać kamieniami na szkołę…….

  Pana horyzonty kończą się na Europie, przez setki lat grabiącej inne krainy- stąd jej bogactwo.
  Czytanie historii gospodarczej świata polecam.

  Żaden kraj nie mający przemysłu, opierający się na turystyce i rolnictwie jedynie, bez znaczących zasobów naturalnych, nie jest bogaty.
  Chyba że na kredyt, lub prowadząc usługi finansowe.
  Bez przemysłu, innej drogi do zasobności nie ma.

  Tłumaczenie tego panu, jest z góry skazane na niepowodzenie.

 204. Symetryczny,

  Panie poruczniku ,
  PO jednak trochę się od PiS różni. Nie demontowali sądów. Teraz , jak za PRL, obywatel będzie bez szans w starciu z władza. Jak ten młody człowiek w którego Szydło i jej kolumna wjechała i teraz trzeba kogoś wyrobić w wielomilionowe straty

  Rozumiem że taka sytuacja panu nie przeszkadza A nawet jest dobrze znana z PRL. A nawet pożądaną bo kto to slys al żeby jakiś,, gnoj samochodami się woził,, . Za ,,Wiesława,, było z 20 aut w Warszawie to i dróg nie było trzeba i wypadków nie było…..ech czasy….. i rękę można było zagrozić że się odrabie,,,,, to chyba już Cyrankiewicz ,prawda ? PRL to jednak miał klimat……

 205. blackley
  8 sierpnia o godz. 14:04

  Rosjanie posprzatali Syrię w pięć lat.
  Amerykanie siedzą w Afganistanie jyż siedemnaście- i nic.
  Nieudolność, czy celowe działania, jak pan myśli?
  Jedyne co się udało ostatnio, to zbiory.
  500 ton heroiny to nie w kij dmuchał.
  To 90% światowej produkcji, pod opieką amerykańskiej armii……
  Niejeden generał został milionerem…..

 206. Tajne morderstwa amerykanów w Jemenie. http://www.informationclearinghouse.info/49981.htm

 207. jobrave
  8 sierpnia o godz. 12:43
  Chodzilo o zachwyty nad nadpoziomem zdolnosci polskich dzieci w obcych szkolach.

 208. Media przestały być wolne co najmniej od połowy XX wieku. Zasada istniejąca w konstytucjach wieli krajów mówiąca o tym, że władza należy do społeczeństwa, przestała obowiązywać od samego początku jej powstania. Demokracja zamieniła się w technokrację. Oto w jakim świecie żyjemy. Nawet na uczelniach na takich kierunkach jak socjologia, politologia, filozofia, dziennikarstwo unika się rozmawiania o tym. Ludzie myślą że władze to altruiści i przecież sami ich wybieramy! Prawda jest natomiast taka, że do władzy dążą ludzie o najgorszym charakterze, których pociąga to, że sterują resztą społeczeństwa. Oni wiedzą, że zaawansowane technologie uczynią społeczeństwo niezależnym i władze nie będą potrzebne (obecna rola władz to rozdzielanie ograniczonych zasobów). Żeby pozostać przy władzy zdławiają technologie i w ten sposób standard życia spada kilkadziesiąt razy.
  https://wolnemedia.net/stworzenie-nowego-spoleczenstwa/
  =========

  O metodach, propagandzie, i nie tylko……..

 209. @mag @ R.S.
  (in english)
  Satyra Colberta na proces Paula Manafort’a – szefa kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa oraz, wcześniej, doradcy Wiktora Janukowycza.
  Rick Gates: Confessions, Infidelity, And ‚WTF’
  Wewnątrz wyjaśnienie co oznacza „WTF” – an expression that commonly denotes dismay 🙂

 210. Wiesiek59,

  Jak będę poruszał kwestie nieeuropeskie będę się odnosił do nieEuropy.
  Do tej pory jest kwestia Europa.Nie Kuba,Ekwador czy inny Honduras. Więc proszę łaskawie nie mieszać porządków. Narazie jest tak że w dyskusji o Polsce o Europie pan wciska kraje nieomawiane .

  Rabowanie jako sposób wzbogacenia kraju daleko pan przecenia. Portugalia to kraj który Unia wyciągnęła z biedy a to Portugalia odkryła Indie, Japonię, Amerykę pol , mieli kolonię do lat 70 tych w Kabindzie czy Mozambiku. I też mocno handlowali niewolnikami . Jak by pan był w Portugalii to by pan widział pozłacane wnętrza olbrzymich kościołów, forsę z lupienia innych mieli , fakt. Tyle że forsę wydali i koniec. Prawdziwe pieniądze są w krajach które mają przemysł, pomysły, patenty , technologie , uslugi , itd. Tego nie dało się ukraść w Afryce czy Indiach.
  Na rewolucję przemysłową się Polska nie załapała bo jej nie było.To co wyczyniali komuniści za PRL to była parodia nie przemysł o pomysłach, patentzch, technologii, usługach niema co wspominać. W przemyśle na razie jesteśmy poddostawcami części do przemysłu Niemiec. Może coś z tego podglebia wyrośnie. Sto razy pisałem że te pomysły, patenty, technologie , usług i itd to prawdziwe bogactwo , wyprodukowanie można tanio zlecić. Np w Polsce. Tak się złożyło że nie mamy za wiele swoich pomysłów, patentów itd…..
  Pomału rzecz się zmienia , polscy producenci wykupuja firmy rodzinne w Niemczech i produkują w Polsce towar pod marką niemiecką bo świat zna te marki jako symbol solidnego wykonania . Tak się dzieje w branży produkcji naczep, Wielton wykupuje firmy niemieckie nie dla urządzeń czy budynków produkcyjnych . Kupuje dla MARKI.
  Zbudowanie kraju zamożnego to długiproces
  I nie da się rzeczy zrobić dekretem tak jak wydawało się Gierkowi .

  Więcej obserwacji rzeczywistości w realu ,mniej ruskich portali polskojęzycznych

 211. Saldo,

  A Józek z Nowego Grodziska Mazowieckiego, który parę lat temu wygrał brytyjski
  „Mam talent”, to pies? >:(

 212. Wiesiek 59

  W Afganistanie nie posprzątal NIKT do dzisiejszego dnia. Anglicy próbowali i dali spokój. Ruskie ,, porządki,, w Afganistanie zakończyły istnienie nie Afganistanu tylko ruskiego imperium ,ZSRS, chyba pan pamięta?
  Ruskie ,, posprzątam Syrię? To po co ruski generał kontaktuje się z Amerykańskim żeby omówić rozbiór wrooooooc ODBUDOWE?

  Pan lepiej zacznie odkładać na jakąś wycieczkę. Coś pan zobaczy w realu To pan dostrzeże że ruskie portale polskojęzyczne zwyczajnie kłamią.

 213. Wiesiek59

  Pan da sobie spokój z tym czy media są wolne czy nie są,.
  Jechać, zobaczyć , wyciągnąć wnioski .Sporo pan zrozumie.

 214. Chwała Żołnierzom Armii Czerwonej za wyzwolenie Polski z łap katolickiego wehrmachtu i skandynawskich satelitów. Stosowna koszulka mile widziana. Tak sobie myślę,że to był dobry uczynek dla zniewolonych z pomocą Watykanu narodów. Gott mit uns ! to nie był znak pokoju.

 215. Stalinowska Gruzja ma się dobrze. W nowelizacji ustawy o IPN Kaczyński nie domagał się destalinizacji Gruzji w postaci zrzucenia zbrodniarza zwanego stalinem z miejscowych ołtarzy. Czepił się np.banderowców. Pomysłodawca Katynia i NKWD wyznacza nadal drogę Gruzinom. Proponuję sondaż w Tbilisi kto jest autorytetem Lech Kaczyński czy wiadomo kto z wąsami. Tak sobie myślę,że Gruzina stalinowca można wykryć pytając o stosunek do właściciela wąsów z Gori. Tak jak pytają za cenę przekroczenia granicy Zambii o stosunek do teorii Darwina. Nie wykluczone,że Czaputowicz na toaście częstowany będzie kultowym likierem na kościach stalina.

 216. @wiesiek59
  14:32

  „Nawet na uczelniach na takich kierunkach jak socjologia, politologia, filozofia, dziennikarstwo unika się rozmawiania o tym.”
  Ciekawe na jakich? Moze na uczelni im. Stefana Wyszynskiego (ATK)? A moze to sa jakies dawne reminiscencje z czasow PRLu?
  Czy „wolnemedia”, ktore pan przytacza tez nie sa wolne?

 217. Saldo mortale, 8 sierpnia o godz. 14:15

  Cierpliwości, te dzieci na razie zawyżają poziom brytyjskich podstawówek, ale niech no pokończą Oxfordy!

css.php