Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

12.08.2018
niedziela

Beczka śmiechu

12 sierpnia 2018, niedziela,

Pełnia lata, czas się uśmiechnąć. Jest z czego.

Żółwie tempo wymiaru sprawiedliwości. Oto tekst z pierwszej strony (!) „Gazety Wyborczej” z 20 lipca 2018 r.: „PRZEPROSINY. Ja Dorota Kania przepraszam Panią Aleksandrę Dochnal za podanie nieprawdziwych i naruszających jej dobra osobiste informacji w trakcie programu »30 minut extra« wyemitowanego w dniu 1 marca 2008 roku na kanale TVP Info. Dorota Kania”.

Co w tym jest dziwnego? To, że Kania musiała przeprosić za swoje postępowanie, chyba nikogo nie dziwi. Że w gazecie Michnika? Widocznie ktoś ją zmusił. Ale fakt, że to musiało potrwać 10 lat od czynu (2008 r.) do przeprosin (2018 r.) to jest dowód na to, jak powoli działają w Polsce sądy, jak łatwo sabotować i opóźniać wymiar sprawiedliwości. Więc może faktycznie trzeba sądy naprawić, tak by człowiek zniesławiony mógł się doczekać satysfakcji wcześniej niż po upływie dekady? Tak by następnym razem pani Kania, ważna postać w prawicowych mediach, mogła przeprosić prędzej, zgodnie ze swoim wrażliwym sumieniem?

Jakie trzeba mieć zdrowie, żeby oczyścić się z nieprawdziwych informacji. I jakim trzeba być młodym! Ludzi 60+ można zniesławiać spokojnie, nawet jeżeli zdecydują się pójść do sądu, to im życia nie starczy, nie doczekają satysfakcji. Dziwne, że „przeprosiny” Doroty Kani minęły bez echa w mediach. Wszak to potwierdza, że wymiar sprawiedliwości znajduje się w ruinie. Kiedy poinformuje o tym TVP Info?

Z innej beczki. Prawica Rzeczypospolitej zbiera podpisy pod nowelizacją ustawy o zgromadzeniach, aby wprowadzić zakaz manifestacji w odległości bliższej niż 200 m od miejsc kultu religijnego: kościołów, kaplic, cmentarzy, plebanii, klasztorów. „Wielkie manifestacje utrudniają bowiem sprawowanie [w nich] obrzędów religijnych. (…) Nie chodzi nam o ograniczenie wolności zgromadzeń [broń Boże! – Pass.], ale o ochronę miejsc kultu religijnego” – tłumaczą autorzy projektu. Biorąc pod uwagę, jakie w niektórych miastach i dzielnicach jest zagęszczenie miejsc kultu (Kraków, Warszawa, Podhale, Sandomierz), ile – ślicznych czasami – kapliczek przydrożnych, jeżeli taka nowelizacja przejdzie, to manifestacje będą dozwolone tylko na Pustyni Błędowskiej. A może by tak w rewanżu żadnych obrzędów religijnych, pielgrzymek, procesji w odległości większej niż 200 m od miejsc kultu?

Z tej samej beczki. Członkowie Komisji Heraldycznej przy MSWiA zwracają uwagę, że herb państwowy wymaga zmiany i należy przywrócić Chorągiew Rzeczypospolitej, która na stałe przebywa w sieni Pałacu Prezydenckiego. „Polska okrągłostołowa, ten owoc transakcji wiązanej komunistów i części opozycji, odcięła się od swoich największych symboli tożsamościowych”. Aby „domknąć niepodległość”, należy – zdaniem ekspertów – zastąpić obecnie obowiązującą koronę otwartą „koroną zamkniętą, czyli uzupełnioną od góry dwoma przekrzyżowanymi kabłąkami, które wieńczy jabłko królewskie zakończone krzyżem”. Prace nad „domknięciem niepodległości” trwają, zwłaszcza obecnie, w stulecie jej odzyskania. Wszystko gotowe, jeszcze tylko jabłko…

Lada dzień Defilada Niepodległości. Polska armia pokaże się jako niezwyciężona potęga. Zwierzchnik Andrzej Duda wystąpi w swojej ulubionej roli celebranta, a pierwsza dama pokaże się w pięknej kreacji. Moim zdaniem największym atutem obecnej ekipy jest krawcowa pierwszej damy. Kreacje jej roboty nigdy nie były spaprane, nie wymagały nowelizacji, nie wywołały protestów w USA ani w Izraelu, nie uwierały też Nowogrodzkiej.

Niestety, tuż po defiladzie prezydent, minister obrony i kilkadziesiąt innych niezbędnych osób wybiera się do… Australii, by umacniać tradycyjne stosunki „dobrosąsiedzkie”, w tym podpisać list intencyjny na zakup tamtejszych antycznych korwet (nie wiadomo: z uzbrojeniem i odpowiednimi śmigłowcami czy bez). Listy intencyjne strony polskiej są wysoko cenione we Francji przez tamtejszych producentów helikopterów oraz w tamtejszych stoczniach jachtowych. Ewentualny zakup fregat z demobilu, z których jedną lub dwie Australijczycy postanowili zatopić dla celów szkoleniowych, wywołał już zdziwienie w Polsce, gdzie rząd zapowiadał odbudowę przemysłu stoczniowego, w tym stoczni Marynarki Wojennej.

Są też ofiary w ludziach. Inspektor Marynarki Wojennej, który ośmielił się wyrazić wątpliwości, wyleciał już na minie. Do zobaczenia na defiladzie, gdzie będą paradować używane czołgi Bundeswehry. Bądźmy spokojni – o zakupach decydować będą prezydent Duda i minister Błaszczak.

Australia welcome to!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 245

Dodaj komentarz »
 1. Wiecej niesprawdzonego niepokoju u Passenta
  „Moim zdaniem, największym atutem obecnej ekipy jest krawcowa pierwszej damy. Kreacje jej roboty nigdy nie były spaprane, nie wymagały nowelizacji, nie wywołały protestów w USA ani w Izraelu, nie uwierały też Nowogrodzkiej.”
  Wydaje mi sie , nie mam jak sprawdzic bo pierwsza dama jest wyjatkowo malomowna , ze znam te pania . Bylaby to wiadomosc tylko z jednej reki ale znajac ja wystarczajaco moglbym w nia uwierzyc…. wierze i nie jest wiara niedorzeczna jak przygniatajacej wiekszosci Polakow . Moglbym zadzwonic , (telefony w internecie ) , ale dalej byloby to z jednej tej samej , reki

 2. Zaraz wyżej na ekranie widnieje: „15 lat temu w Łodzi odkryto ciała dzieci w beczkach”.
  Istotnie, można się uśmiać.

 3. Boso ale w ostrogach! Tak będzie wyglądać nasze wojsko jak „dobra zmiana” jeszcze trochę porządzi.Korony będą błyszczały, sztandary łopotały, muzealne okazy wyciągnie się na defiladę, suweren będzie sie cieszył, że takie piękne wojsko mamy. W razie jakiejś wojny Matka Boska i krucjata różańcowa nas obronią. No, może jeszcze terytorialsi lwi pazur pokażą.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Co innego w Unii bez wyroku uznano Putina za sprawcę otrucia Skripala i jego córki. Czyli jak ktoś chce to można szybko działać w imię europejskich wartości. Tak sobie myślę,że katolicy nie nadają się do struktur państwa świeckiego bo w ramach klauzuli sumienia nie chcą rzucać pierwsi kamieniem.

 6. Telefon po 45-ciu latach wyimaginowany..
  Czesc M…a , jak Ci leci ? Tak , tak , to ja ! You got all spiffed up ? So , so ?
  Eee ,.. Czy to prawda , ze te fregaty po zlotowce za tone , sa jeszcze na chodzie ? Spoko ? Wierze Ci .. nara.

 7. Polscy złoci medaliści w telewizji pozytywnie o niemieckich kibicach. Sport jest walką, piękną walką. Niektórzy potrafią to docenić

 8. Ponoć Duda upomni się o prawa Aborygenów gorzej traktowanych niż Sencow w Rosji. A sprzedaż pływających fregat- balii połączona jest z offsetem ekonomicznym dla Aborygenów. Rdzenna ludność będzie mogła zbierać naturalne pożywienie całą dobę. Tak sobie myślę,że limitowanie pożywienia tubylcom prowadzi do śmierci głodowej. Jak zabijanie 100 wielorybów ratuje Japończyków od głodu.

 9. Bardzo przytomne zagajenie. Też podziwiam kunszt krawcowej pierwszej damy. „Wyleciał już na minie…” , ale żyje. Dawniej tych co przynosili złe nowiny skracano o głowę

 10. „Polskie korzenie ” Jak tylko pojawi się sukces obywatela państwa innego niż Polska ,to do znudzenia komentatorzy namolnie opowiadają o tych ” Korzeniach ” – choćby ten fakt nie miał żadnego , lub minimalne znacznie .
  W Czasach , kiedy sport ma tak piekielnie znaczenie w patriotycznej narracji to mamy od czasu do czasu nasilenie tych ” Korzeni ”
  Nie pisze o nazwiskach , są te przypadki znane .
  Moim zdaniem to ” leczenie ” polskich kompleksów tak głębokich ,że nie do wykorzenienia .
  Jednym słowem „BECZKA ŚMIECHU ”
  ps .
  Te Fregaty to żart – nie wierze ,że kompromitacja jest tak blisko .

 11. wiesiek59
  Kaczynski , tak jak Trump,
  powinien wprowadzic 30% clo na zlom z Australii i Niemiec,
  zeby Polska stala sie znowu wielka, a produkcja fregat i czolgow podniosla sie z kolan.

 12. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 sierpnia o godz. 14:22
  Jakie magiczne grzybki dzisiaj do obiadu ?

 13. Dzisiejsze programy telewizyjne obfitują w pytania, na które nie ma odpowiedzi. Czy prezydent podpisze ustawę o ordynacji wyborczej? Pytanie niby ważne, ale sama zmiana bez znaczenia, skoro większość wyborców i tak nie przyjdzie do urn, i tak nie zagłosuje, bo stwierdzi, że w tej ustawce nie warto brać udziału. Przecież ci nasi europosłowie tylko na tamtym europejskim forum się kłócą i dobrego imienia o kraju nie dają.
  Nawet taki eurokrata z dziada, pradziada rozparł się w fotelu i spał bo obrady go nie interesowały. Nikt mu tej drzemki nie przerywał, bo tam jest kulturalnie i mało kto na śpiących zwraca uwagę. Nie to co u nas w Warszawie, gdzie czterech śpiących, natychmiast gdy przydarzyła się okazja, to usunięto, i nie pozwala im się wracać na swoje miejsce.
  Pamiętamy jak dyrektor budzi portiera z krzykiem, że spać to on może w domu, a ten przytomnie odpowiada, że w domu wygodniej, ale służba jest służbą.
  Wydaje się naturalnie, że opozycja zasypia i poza przypadkowym stawianiem pytań niewiele robi, aby te i kolejne wybory chociażby zremisować, więc zasypia gruszki w popiele, jak to bywa, gdy nie ma się pomysłu na kampanię.
  W Parlamencie Europejskim też wakacje i nikt się naszymi skargami nie zajmuje, bo już się przyzwyczaili, albo jedni, albo drudzy się skarżą, więc problemu rozwiązać się nie da. Nie to co u nas. Jak się TK zmodyfikowało, to już nic nie mają do roboty, nikt się nie żali, nie składa skarg, pewnie wszyscy zadowoleni. Biorąc to pod uwagę należy ten TK zlikwidować. Oszczędzi się środki, które będzie można przeznaczyć na inne cele. Prezydent jedzie, a właściwie leci, do Australii bo tam mają zatopić korwety czy też fregaty, które my możemy kupić za złotówkę i mieć.
  Pani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz w wywiadzie telewizyjnym zwróciła uwagę, że nie tylko koszty zakupu się liczą, ale utrzymania też. Patryk Jaki wszystko obiecuje kosztami się nie przejmując, bo nie swoje pieniądze na kampanię wydaje i nie swoje na utrzymanie stołecznego miasta Warszawy będzie wydawał, a nikt nie da mieszkańcom tyle, ile on im obieca.
  Ja Państwu niczego nie obiecuję, a gdybym kandydował na jakiś urząd to bym napisał czego od wyborców oczekuję jeżeli z własnej woli na moją kandydaturę by zagłosowali

 14. Coś z tym trzeba zrobić bo po tzw.komunistach mamy ruch prawostronny i ortografię do bulu. Suweren domaga się jak mówisz tak piszesz. O zaleceniu mycia rąk po wyjściu z WC nie wspomnę. Tak sobie myślę,że w ramach heraldyki watykańskie gadżety wypierają Orła. A za moment obok godła będzie wisiał portret lokalnego proboszcza. Taka wersja wójta,pana i plebana.

 15. A była szansa kupić Mistrale za 1 dolara razem ze śmigłowcami.Tak sobie myślę za 1 dolara. Taka okazja. Religia to opium dla ludu dlatego proponują odległości od żródła na podobieństwo ustawy o wychowaniu w trzeżwości.

 16. Z amerykańskiej prasy. Jak sami oskarżają swojego ministra wojny. Fragment. http://www.informationclearinghouse.info/50017.htm
  „This would be the same James Mattis who’s been overseeing the war crimes committed by America’s armed forces during their illegal occupation of Syria. This would be the same United States of America that was born of the genocide of indigenous tribes and the labor of African slaves, which slaughtered millions in Korea, Vietnam, Cambodia, Iraq, Libya and Syria for no legitimate reason, which is partnered with Ukrainian Nazis, jihadist factions in Syria and Iranian terror cultists, which supports 73 percent of the world’s dictators, which interferes constantly in the electoral processesof other countries as a matter of policy, which stages coups around the world, which has encircled the globe with military bases, whose FBI still targets black civil rights activists for persecution to this very day, which routinely enters into undeclared wars of aggression against noncompliant governments to advance plutocratic interests, which remains the only country ever to use nuclear weapons on human beings after doing so completely needlessly in Japan, and which is functionally a corporatist oligarchy with no meaningful “democratic model” in place at all.”

 17. W czasach demokracji ludowej zwracano uwagę na dokształcanie, oświatę i kulturę.
  Popularne były wycieczki z prowincji do warszawskich teatrów. Pewna wycieczka spóźniła się na spektakl i wchodziła w trakcie przedstawienia, gdy aktor wypowiadał kwestię „Skąd przybywacie?”
  Jeden z uczestników odpowiedział pełnym głosem „Z Wieruszowa!”
  Dzisiaj pomyślałem, że zwrócę się do Brata Stanisława z tych Słowian z zapytaniem „Dokąd zdążacie?”

 18. Miałeś chamie… Teraz zostaje nam ośmieszać tygiel zwany beczką śmiechu. Tak sobie myślę,że miało być śmieszniej po obaleniu tzw.komuny. Sen się spełnia. Przez ośmieszanie do normalności.

 19. Tylko 10 lat czekała pani Aleksandra na sprawiedliwość, chociaż sprawiedliwość na dojście do siebie być może będzie czekała jeszcze dłużej.
  To już czwarty skład sędziowski, żalił się pewien obywatel, w sprawie o podział majątku, dodając, że już trzech sędziów prowadzących postępowanie zmarło, a kolejny musi od nowa zająć się sprawą cokolwiek po latach skomplikowaną.
  Przyjmując w dobrej wierze zapewnienia partyjnych polityków przewodniej siły sprawczej, że chodzi im tylko i wyłącznie o prawo i sprawiedliwość, można dopuścić do takich rozwiązań jakich sobie życzą, i takich zapisów ustawowych jakich chcą, a na wyniki i skutki spokojnie poczekać.
  Nie da się dzisiaj ocenić efektów takiego rozwiązania, ale możliwe jest radykalna poprawa. Ludzie mogą zrezygnować z partyjnych sądów, na drodze pojednawczej i rozjemczej, albo kierować sprawy do zagranicznych instancji.
  Liczę na eksperyment po którym wszyscy będziemy wiedzieli jak się taka zmiana zakończyła

 20. W wymiarze tzw. sprawiedliwości rządzą katolicy. Galerie zdjęć z procesji,pielgrzymek oraz statystyka 90 procent populacji to potwierdza. Tak sobie myślę bez dalszych komentarzy.

 21. Przewlekłość postępowania sadów, to błąd systemowy.
  Nie widzę, by ktokolwiek miał jakiekolwiek pomysły, w naprawieniu tego błędu.
  Widocznie taki stan odpowiada wszystkim siłom politycznym.
  A bez woli zmiany, nie stanie się nic.

  Nasza zwycięska armia ekspedycyjna, toczy od dziesięcioleci dialogi techniczne, przepalając pieniądze na jałowe dyskusje.
  Przez 30 lat się gada, zamiast kupować bądź produkować we własnym zakresie.
  Wszelkie polskie produkty sa niedofinansowane, bądź uwalane w toku wdrażania.
  Spike,Rosomak, Grom, Rak, to jedne z niewielu które zdołano dopiąć.
  Pomijając broń strzelecką, jesteśmy w czarnej dziurze.

  Taie kraje jak Izrael, Turcja, Ukraina, Indie, Pakistan, Korea Pn, w wielu segmentach mogłyby być niedościgłym wzorcem sensownej polityki obronnej, rozwijającej własne konstrukcje rakietowe, przeciwlotnicze, morskie, artyleryjskie, czołgowe.
  Polska produkująca swego czasu znacznie więcej, cofnęła się o epokę.
  Ewentualnie- NAS cofnięto……

  Jedyne na co stać poststyropianowe elity, to pierdoły typu heraldyka, nowy krój munduru,
  pustosłowie, wielkie plany i zamiary pisane palcem na wodzie.
  Autorom tych bzdetów wypłaca się spore sumy.
  A gdzie REALNE EFEKTY tych opracowań, na które wydano setki milionów?
  Balangi Misiewiczów w dyskotekach?

  Mauro Rossi przywołał obiad Drawski.
  O co w nim chodziło?
  Podział kompetencji.
  Nieudolny w oczach generałów minister, szkodzący Armii, odszedł.

 22. „Jakie trzeba mieć zdrowie, żeby oczyścić się z nieprawdziwych informacji. I jakim trzeba być młodym! Ludzi 60+ można zniesławiać spokojnie, nawet jeżeli zdecydują się pójść do sądu, to im życia nie starczy, nie doczekają satysfakcji…”
  Jakie to prawdziwe to stwierdzenie i tu zadaję kłam @Lewemu żem głupia jest. Nie skorzystałam z przysługujących mi praw:
  https://www.polityka.pl/opolityce/1744474,1,na-wezwanie-prokuratury-ujawniamy-informacje.read
  dla przypomnienia oby @ozzy spał spokojnie:
  „ozzy
  10 maja o godz. 8:41
  @zabka konajaca, 7:38, odziedziczyla wech i wzrok po szmalcownikach.
  Niestety nie te czasy, chociaz kanalie trzymaja sie dobrze.”

 23. nikt nie wie ile mu jeszcze lat zostało. I ile komentarzy na blogach, ale pozwolę sobie tę wypowiedz @ozzy przypominać w każdym wpisie Gospodarza. Sadze że Pan Daniel Passent nie będzie miał nic przeciwko, skoro miał wiele przeciwko treści zapodanej przez @ozzy.
  I w ten prosty sposób @ozzy stanie się sławny, może nawet przejdzie do historii.

 24. A. Szostakiewicz spłodził artykuł o wątpliwościach (swoich)
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1759846,1,dlaczego-program-wracajcie-skad-przyszliscie-budzi-watpliwosci.read
  Komentujący @ PiotrPiotr nie ma wątpliwości – jesteśmy, my blogowicze reliktami przeszłości. Radzę przeczytać co pisze ten młody człowiek mający całkowitą rację.

 25. żabka konająca
  12 sierpnia o godz. 19:53

  co nam pisane, to nas nie minie. się przejmujesz?
  Masz na pocieszenie, moją ulubioną Skośnooką Vanessę- DESTINY……

 26. https://www.youtube.com/watch?v=-eCvTx5nDDA
  Tez lubię, kiedyś nawet polecałam tę skrzypaczkę, jest magiczna.

 27. to się nazywa styk merytoryczny, te dwa linki mniej więcej jednocześnie. A ja do ogrodu

 28. żabka konająca
  12 sierpnia o godz. 20:12

  Półazjatki są CZAROWNE…….
  Niestety, są wyobcowane, chyba nadal, w obu spolecznościach.
  Przynajmniej sadząc z przekazu zawartego w „Noble house”.

 29. Czyli ciąg dalszy „Polski w ruinie”. Ale co tam, w internecie i w rządowej telewizji przedstawi się wszystkie (pseudo)działania PiS-u jako „milowy krok” do zbudowania Wielkiej Polski Katolickiej. Monty Python na żywo!

 30. Na Stopklatce- „Chciwość”.
  Signum temporis……..

 31. EN PASSANT wyspecjalizował się w dokopywaniu Polakom, zwłaszcza inaczej myślącym niż on, więc nie piśnie o niczym godnym uwagi, chociażby polskich sportowcach na mistrzostwach w Berlinie…

 32. Dlaczego katolicy kradną i kompromitują Polskę. Tak sobie myślę,że wystarczy z okazji 100 lecia nie kraść.

 33. Przestępczość w parafiach dobija wymiar sprawiedliwości. Tak sobie myślę,że to nie jest do śmiechu. A KK milczy jak w czasie okupacji.

 34. wiesiek59
  12 sierpnia o godz. 19:26
  Trzeba wziasc przyklad z naszych pradziadow z okresu poprzednich zaborow i organizowac prace organiczna , spoldzielnie i stawiac wozy Dzymaly.
  Historia kolem sie toczy.

 35. Za naiwność i impotencję wobec agresywnej polityki imperium AngloZionist, Chiny i Rosja mogą drogo zapłacić. https://www.globalresearch.ca/the-self-imposed-impotence-of-the-russian-and-chinese-governments/5650343

 36. „Czy konie mnie słyszą?”
  Jeśli tak mam dobrą wiadomość. Końmi będą zajmować się fachowcy, niezależnie od politycznych poglądów, powiedział minister.
  Jest to pierwsza polityczna decyzja ponad podziałami, ale nie wiem co na to prezes

 37. Oglądam Szkiełko!
  Defilada historyczna na tapecie z końmi na dodatek.
  Niespełna 3 lata rządów i takie jaja

 38. @Ontario
  red Daniel Passent pisałby gdyby to Tenis grał główną rolę w Berlinie !!! a tak _ komentatorzy TVP SPORT bez żenady liczyli — by to nie Brytyjczycy wgrali ostatnią sztafetę 4X100 , a oni ….. wygrali i patrioci tacy jak pan , musieli obniżyć ton i zaprzestać onanizować polskiego widza – medalową klasyfikację w której byliśmy autentycznie pierwsi do….tego momentu kiedy Brytyjczycy …..
  ps.
  Konie z Janowa dostały dobre wieści , ale to dotyczy tylko Hodowli Koni Arabskich .

 39. 12 sierpnia 2018, g.21.14
  Sukcesy polskich sportowców cieszą nas nie mniej niż Pana. Ale nie uczestniczymy w wyścigu o miano najbardziej patriotycznego blogu w Sieci. Od lat już nie piszemy o sporcie. Pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla Pana, dla Pana grają Mazurka Dąbrowskiego. Z góry kajamy się, że na tym blogu raczej nie będzie sprawozdania z defilady 15 sierpnia. Radzimy poszukać gdzieś indziej.

 40. Antoni wydawałoby się wyrotowany z PiSowskiej wierchuszki wraca do łask Prezesa. Szef podkomisji smoleńskiej musiał użyć skutecznego argumentu w rozmowach tete a tete, skoro Prezes Polski stał się obrotowy i wyrzucony na zbitą twarz nieudolny minister obrony narodowej znów uzyskuje jego zaufanie.
  Ciekawe, co tak zmiękczyło Prezesa, że gotów jest po raz kolejny na wykonanie swojego żelaznego manewru – wykazania, ze czarne jest białe.
  Pzdr, TJ

 41. Sądziłem, że podjęte przez ministra rolnictwa decyzje o zatrudnieniu fachowców bez względu na ich polityczne poglądy zamkną podziały i rozdziały w gospodarce, co w jakiś sposób mogłoby zapobiec nieszczęściu, i ograniczyć możliwość pomyłek w zarządzaniu gospodarką.
  Jeśli jednak powraca ideologia zmiany za wszelką cenę to powinniśmy jakoś to przetrzymać, jeśli temu nie można zapobiec.
  Nawet tam gdzie nie świeci słońce może się przebijać światło, a czas płynie szybko, coraz szybciej.
  Być może więc przykład ministra rolnictwa zastosują inni decydenci, gdy okaże się iż same polityczne poglądy nie wystarczą do podejmowania decyzji i aby gospodarka nie skręciła na przysłowiowe manowce

 42. wiesiek59

  „Chciwość”

  Film na pewno wart polecenia.
  Aczkolwiek od momentu gdy scenarzysta tej ekipie wzorowanej na Lehman Brothers nakazał przeżywać jakieś dylematy moralne mnie szczerze ubawił.

 43. Cały czas w to wierzyłam i wierzę że indywidua (a będzie ich razem 4 sztuki wraz z niewiastą) piszący na blogu to jacyś szczątkowi przedstawiciele narodu żydowskiego. Stąd trudno się porozumieć bowiem wypierają ze świadomości wiedzę nie pasującą do schematu. Tu mamy taką relację
  https://www.rt.com/news/435754-israel-jewish-state-protest/

 44. O czym wy tu pieorzycie o jakich zmianach gdzie ? i czym ?.
  Bogactwo nie bierze sie z brania kredytow na konsumpcje, dotyczy
  to jednostki jak i cale narody,debile.

  http://www.dlugpubliczny.org.pl/

 45. Tu jest przyklad co robic aby bylo lepiej a nie kupowac skorodowany
  plywajacy szmelc z 2 miliardy dolarow,ktore kosciol nie omieszka
  wyswiecic i przydzielic swojch kapelanow.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ekspert-mfw-nadwyzka-eksportowa-rfn-ryzykiem-dla-stabilnosci-finansowej-swiata/y1f52tf?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

 46. Putin ze smiechu sie poplacze jak zobaczy te plywajace kadluby za 2 miliardy
  na Baltyku,oj duraki,duraki.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/578954,fregata-adelaide-skrzypczak-polska-australia-zakup-marynarka-wojenna-mon-sprzet.html

 47. Relikwia ze Smoleńska miała być sprowadzona jak ciało Wojciecha. Miały być medaliki na 100 lecie. Tusk miał być w kajdanach. A będzie parada o Małym Rycerzu co to nawet nie oddał guzika od zbroi. Będzie zapewne,że to Gruzini wyzwolili Polskę a Auschwitz Ukraińcy dwóch jak podał z imienia i nazwiska Schetyna. Tak sobie myślę dlaczego trzymano nas w mrokach tzw.komunizmu rujnującego kiedy raj z ludzką twarzą był na wyciągnięcie ręki. A ręki wyciągniętej na władzę nikt nie odrąbie.

 48. Antoni sprawca jak mówią ruiny militarnej będzie pisał raport jak do tego doszło. Czy to dobrowolne poddanie się karze wraz z inwentaryzacją ruiny. Tak sobie myślę czy to nie jest odciąganie od sprawy smoleńskiej.

 49. Co z bezdomnością w parafiach IV RP. Czy bez dachu nad głową i głodny parafianin lub wędrowiec znajdzie gościnę w parafii. Warto przekazywać adresy dla potrzebujących. A nawet przy wjazdach do wsi i miast informować o takich OAZACH. Tak sobie myślę,że ludzie nie tylko igrzyskami żyją. Przeliczmy koszt parady na obiady.

 50. wiesiek59

  Taie kraje jak Izrael, Turcja, Ukraina, Indie, Pakistan, Korea Pn, w wielu segmentach mogłyby być niedościgłym wzorcem sensownej polityki obronnej, rozwijającej własne konstrukcje rakietowe, przeciwlotnicze, morskie, artyleryjskie, czołgowe.
  Polska produkująca swego czasu znacznie więcej, cofnęła się o epokęA .”

  Aco konkretnie Polska produkowała ? Coś co nie było produkcją podzespołów dla sowków poproszę .

 51. Trump is doing what he thinks he has to be doing, for his own safety. He’s just a figurehead for a different faction of the US aristocracy, than Obama was. He’s doing what he thinks he needs to be doing, for his survival. Political leadership is an extremely dangerous business. Trump is playing a slightly different game of it than Obama did, because he represents a different faction than Obama did. These two factions of the US aristocracy are also now battling each other for political control over Europe.
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/08/10/why-trump-cancelled-iran-deal.html
  =========

  Stary problem.
  Kto będzie kontrolował kontrolujących?

 52. And that’s why the Shanghai oil futures experiment is such a game-changer, already deepening China’s sovereign bond market. Persian Gulf traders show a keen interest in how Asian traders are profiting from the fact the petro-yuan may be redeemed for gold. Iranian oil being sold in Shanghai will further expand the process.
  http://www.atimes.com/article/oil-and-gas-geopolitics-no-shelter-from-the-storm/
  ==========

  Drobnymi kroczkami, nadchodzi zmiana.
  Cesarz $ – detronizacja……

 53. danielpassent
  12 sierpnia o godz. 23:06

  Dziękuję za odpowiedź!!!
  Proszę Pana, rzecz w tym, że Pan się wyspecjalizował w kąsaniu, ale tylko tych, którzy nie należą do Pańskiej opcji… Za dobre rady serdecznie dziękuję, zresztą, zbyteczne, bo bez Pańskich wskazówek od zawsze czytam od skrajnej lewicy po skrajną prawicę.

 54. Waldemar
  12 sierpnia o godz. 22:58

  Mnie – wie pan – onanizuje i orgazmuje tylko Real Madryt i to bez względu na to, że już bez Ronaldo…

  Natomiast problem dotyczy kąsania tych, którzy myślą inaczej niż Pan Passent – kąsania, jedynej metody felietonowej Pana Passenta. A przecież dobro i zło po równi układa się i jednej, i z drugiej strony.

  Kąsanie – czytaj: obłuda – niszczy demokrację. Obie strony niszczą demokrację swoją hipokryzją.

 55. O to, że rządzi PiS, obwiniam główne media, a więc „GW”, „Politykę”, TVP (za władzy PO), TVN.

  Gdyby patrzyły władzy PO-PSL na ręce, PiS by nie rządziło… One jednak – wbrew oczywistości, że trzeba pisać Prawdę – uznały, że racja stanu to kłamstwo, to wspieranie za wszelką cenę PO.

  Mamy zatem, co mamy.

  Kłamliwe, obłudne media to jedna, główna przyczyna wygranej PiS-u. Druga zaś – błąd SLD polegający na tym, że weszli w koalicję z kanapkowymi partyjkami, co wymusiło uzyskanie progu 8 %. Bez tej koalicji SLD spokojnie miałby swoje 6 – 7 %, a to oznacza, że PiS byłoby już po dwóch latach poza burtą, czyli właśnie w 2018…

  Propaganda wbrew Prawdzie niziutko się kłania panom i paniom propagandystom.

 56. Wiesiek59

  A tak 0golnie to po co Polsce tyle broni? Kto ma nas zaatakować? Niemcy ? Szwedzi? A może Niemcy z nrd? Bo chyba nie ,, kraj światła i pokoju ,, te łagodne gołąbki że wschodu ? No , panie instruktorze , kto ? Ukłony.

 57. Ontario ,

  Pan się na coś zdecyduje . Albo sld to obrzydliwa komuna albo ,, Szkoda że nie mieli tych 8 % ,,

  Ale czemu wymagam logiki od fana hiszpańskiej piłki?

 58. ontario
  13 sierpnia o godz. 9:50

  Donosi….

  danielpassent
  12 sierpnia o godz. 23:06
  Za dobre rady serdecznie dziękuję, zresztą, zbyteczne, bo bez Pańskich wskazówek od zawsze czytam od skrajnej lewicy po skrajną prawicę.

  Ontario czyta skrajnosci i do tego bez rezultatu…..

 59. Glabiasty nie ma pojecia o strukturze politycznej we Francji silnych zwiazkach zawodowych; socjalistycznych i komunistycznych oraz o roli PCF w przeszlosci (niedalekiej).

 60. bla
  10 sierpnia o godz. 21:29
  donosi, ze jest madrym chamem.

 61. Mad Marx
  11 sierpnia o godz. 23:25
  Pozostawia niepotrzebnie nieprzyjemny zapach.

 62. GajowyM.
  11 sierpnia o godz. 20:06
  Projektuje swoje erotyczne wytyczne.

 63. ls42
  11 sierpnia o godz. 15:17
  Powtarza niepotrzebnie prlowskie komunaly…..

 64. Ontario

  ,, dobro i zło układają się tak samo po obu stronach ,,

  Pan tzw , za przeproszeniem ,, SYMETRYSTA,,
  SYMETRYSTA to człowiek któremu wstyd się przyznać że to co PiS wyprawia mu się podoba -jednak zachował resztki przyzwoitości- więc opowiada mity ,, symetryczne ,, i głosuje na Kukiza, alkoholika ikretyna , który to Kukiz nie tylko nie oddał laptopa za 500zl , zawinal mieszkanie to i tak głosują ZAWSZE tak jak PiS
  A pan ,,SYMETRYSTA,, opowiada ,że ,, nie mógł wiedzieć ze Kukiz będzie glosowal jak pis. ,,,
  Pan ontario-symetrysta udaje naiwnego.Taka sytuacja.

 65. wiesiek59
  11 sierpnia o godz. 12:36
  Wiesio juz prawie jak Korwin Mikke za stodola….

 66. wiesiek59
  11 sierpnia o godz. 12:30
  Bladzi kierujac sie wlasnym rozumem. Zapomina bowiem, ze nie wszyscy pracuja tak dlugo, niektorzy otrzymuja rente etc.. Liczenie mleczarki jak mowia Niemcy po szwajcarskiej stronie Renu.

 67. Ferdinand Marcos

  Znacjonalizował ropę, którą odkryto na Mindanao, spłacił pożyczkę do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, pobudował za pieniądze z ropy bloki mieszkalne, zlikwidował bezrobocie i nędze. „Ulice były czyste i wysprzątane, nie to co teraz – skarżyła się znajoma. – Nie było slumsów. Ludzie nie spali pod kawałkami blachy. Była kanalizacja”.
  Trudno w to uwierzyć, przejeżdżając przez most miedzy dwoma miastami – wyspami. Ludzie mieszkają nad sama woda, po prostu na piachu. A że deszcze są niemal codziennym zjawiskiem, więc plaże pokryte są strzępami, kawałkami blach, opartych na palach z drzewa. Nie ma kanalizacji i nie ma światła.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/134076,co-sie-dzieje-na-filipinach-02-10-2016
  ===========

  Kapitalizm……

 68. Ktos w blogosferze zwatpil, ze sa czarni zydzi….czyzby nowy objaw rasizmu?

 69. @jobrave
  3 sierpnia o godz. 14:14

  „Prof. Matczak słusznie ostrzega, ale niestety ciągle zbyt mało ludzi zdaje sobie sprawę, z tego czym to grozi.”

  Dopiero odcztałem Twoją odpowiedź. Cieszę sie, że podzielasz zdanie prof Matczaka. O ile pamiętam jesteś tu jedynym „prawnikiem” .
  Tak a`propos ginniecia tekstów wysłanych, to raczej nie jest to z przyczyny „cenzury” tylko jakiejs innej technicznej z natury. Sprawdziłem to tak, że miałem zapamietany tekx który nie ostał się na blogu i wysłałem ponownie taki sam. Za drugim razem ostał sie na blogu. Stąd zachęcam do pisania w notatniku, a dopiero po zakończeniu gotowy teskst wstawić w pole edycyjne i kliknąc w „OPOBLIKUJ KOMENTARZ” WordPress Pozdr.

 70. Polska w imperium globalnym Dla nawet przeciętnego czytelnika jest od razu zrozumiałym, że podporządkowanie się Polski upadającemu imperium (USA) jest anachronizmem, żeby nie powiedzieć za psychiatrą: paranoją. Nie przyniesie żadnych korzyści a obarcza kraj i jego mieszkańców niezliczonymi ryzykami. Niestety infantylne umiłowanie i fascynacja USA/NATO wielu mieszkańców Polski ułatwia agentom tego rozpadającego się centrum imperium przewodzenie polskiemu społeczeństwu, za pośrednictwem tzw. partii politycznych. Dodajmy, że NATO, to właściwie siły policyjne imperium, w Rzymie pełniły tę funkcję legiony.
  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/
  =========

 71. @Saldo mortale
  13 sierpnia o godz. 10:44

  Która nazwa bardziej Ci się podoba:
  Państwo Izrael, czy
  Narodowe Państwo Żydów ?

  Takie pytanie z dziedziny estetyki…

 72. @wiesiek59
  13 sierpnia o godz. 10:43
  Podziwiam Twoją umiejetnosć dobierania witryn: wiesiek59

  Просто на польском языке Kłopot w tym, że nie wiem czy potrafisz odpowiadać po rosyjsku, aby zachować symetrię (symetryczny)

 73. Izraelski rząd, rekami agencji szpiegowskiej o nazwie Mossad przeprowadził co najmniej 2 700 skrytobójstw na Palestyńczykach, Egipcjanach, Syryjczykach i Persach od czasu II wojny światowej – twierdzi żydowski pisarz i dziennikarz Ronen Bergman w swojej najnowszej książce „Rise and Kill First” („Powstań i zabij pierwszy”). To ten sam Bergman, który zaatakował polskiego premiera Mateusza Morawieckiego podczas słynnej konferencji prasowej w styczniu br.
  https://nczas.com/2018/07/29/putin-i-jego-fsb-to-zart-najwiecej-skrytobojstw-przeprowadzaja-mossad-i-shin-bet-tak-twierdzi-ronen-bergman-pisarz-ktory-zaatakowal-premiera-morawieckiego-w-monachium/
  ============

  Jak zapewniał prezydent Kaczyński, Izrael to nasz największy przyjaciel,,….
  Z kim chciał się przyjaźnić?
  Mordercami?

 74. Wiesiek59

  Już Polska raz była w imperium sowieckim. Taki dobrobyt panował że z tego nadmiaru ws,ystkiego co parę lat ludzie wychodzili na ulice A władza podobno ,, LUDOWA,, do ludzi czyli ludu strzelala.
  Jeden człowiek z tego sowieckiego dobrobytu się podpalił na stadionie 10lecia. Ub i władza rzecz starannie ukryli. Ale chyba słyszał pan o tych historiach ? Czy na zebraniach o tym nie było?

  Ps . Naprawdę nie może pan się powstrzymać od ciągłego linkowanie ruskich portali polskojęzycznych?

 75. wiesiek59
  13 sierpnia o godz. 11:10
  Dkla wiesia wierzacego w slowo pisane, jeden obywatel, to caly kraj. Oj wiesio, wiesio…

 76. zetus1
  13 sierpnia o godz. 10:53
  do nosi, ze jest esteta? Niestety nie. Chyba ze mial na mysli etatystow i pomieszal ich z estetykami.Infantylny zetus.

 77. Było, minęło, i nie warto do tego wracać, myślimy zazwyczaj jak omija nas przykre wydarzenie lub zmieniają się okoliczności w sprawach, które nie przebiegają po naszej myśli.
  Tak było po dymisji Antoniego Macierewicza, ale ostatnio pojawiły się doniesienia, które tej dobrej zmianie zaprzeczają. Co się zatem wydarzyło, że sylwetka byłego ministra pojawiła się ponownie na horyzoncie?
  Prezes się gorzej poczuł, albo uznał, że nie realizuje się dokładnie jego poleceń, jego wytycznych i jego programu, który jaki jest, tylko on prezes wie i tylko on go inicjuje i go może zmienić.
  Nie sądzę, że chodzi o zapowiadane weto prezydenta w sprawie ordynacji wyborczej.
  Nie sądzę, że może dotyczyć to inicjatywy jednego ministra o ponownym zatrudnieniu fachowców od hodowli koni arabskich.
  Nie sądzę, że mają na to wpływ rewelacyjne wyniki naszych sportowców w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy.
  Nie sądzę, że to sytuacja międzynarodowa i chwilowe kłopoty finansowe, a nawet obniżenie kursu złotego.
  Jestem natomiast przekonany, że chodzi o program budowy pomników, który się wlecze i nie wygląda tak jak należy.
  Prezes wprawdzie setną miesięcznicę zaliczył, ale nie tam gdzie zawsze, i nie z taką pompą jak zawsze.
  Schody po których trudno wejść wyżej też entuzjazm prezesa osłabiają. Zatem trzeba powrócić do starej teorii zamachu, a któż lepiej się do tego lansu nadaje, jak nie stary wypróbowany towarzysz Antoni. Możemy zatem w niedługim czasie spodziewać się powtórki z rozrywki na wysokim szczeblu, czego ja sobie i państwu nie życzę

 78. Sciaga cd.

  Dzisiejsi politycy przescigaja sie bowiem w uzywaniu atrybutow; narodowy, patriotyczny, polski , meczenski i powstanczy. Prowadzi to do uproszczen w narodowej pamieci spolecznej. Pamiec spoleczna nie powinna opierac sie na mitotworstwie.

  Gdy dekorowanie prawdy w czasach zaborow mialo sens, to kontynuowanie i pielegnowanie mitow narodowych nie pomniejsza naszej alienacji. Zatracamy w ten sposob zdolnosc rozumienia realnych warunkow bytu panstwowo-narodowego.
  Czesto mowimy o wyjatkowym polozeniu Polski, ktore od stuleci czyni z niej ofiare sasiadow. O tym, ze sasiedzi mieli rowniez pozytywny wplyw na nasz rozwoj i my na sasiadow, raczej zapominamy. Megalomanskie sa przy tym nasze oceny i samoocena.
  Stereotypy swiadczace o naszej niezwyklosci sa smieszne i niebezpieczne, bo w historii Polski mity tworzyly czesto fakty historyczne.

  Zapominamy, ze nasi rodacy sluzac w obcych, zaborczych armiach podbijali Balkany, Kaukaz, Azje i czynili to nie tylko pod przymusem. Dlatego jakiekolwiek relatywizowanie ciezaru naszej historii jest niedorzecznoscia sama w sobie. MR o tym nam detalicznie przypomni.

  Spoleczna pustka prowadzi czesto do konfliktow spoleczno-politycznych. Po wojnie nastapilo silowe industrializowanie Polski oraz urbanizowanie Polek i Polakow.
  Prowadzilo to do poglebiania sie procesu alienacji duzych grup spolecznych (nie wspominam o przymusowych przesiedlenia ze Wschodu i na wschodzie Polski).
  Kultura obwatelska wyrastala powoli w swiadomosci postpanszczyznianskiej, w ktorej “kwitl” antysemityzm ludowy, wykorzystywany w celach politycznych w zaleznosci od potrzeb rodzimej mysli narodowej.

  Kosciol katolicki chetnie korzystal (korzysta) z elementow antysemityzmu ludowego. Antysemityzm niemiecki i polski laczy natomiast jego antropologiczny opis.

  Powtarzam antysemityzm, nie zbrodnia i zaglada.

 79. ls42
  13 sierpnia o godz. 11:30

  Mój komentarz radykalny
  Zapowiadane kołowroty z Macierewiczem, to nic innego, jak zaplątywanie się Prezesa we własne sznurowadła. To w te, to we wte, tego w dół, tamtego w górę, ten zawetuje, ta zaaprobuje, ten pojedzie do Brukseli, żeby wszyscy widzieli, ze nie jest tak, Polska, to rajski ptak, tajne rozmowy, pokój honorowy, zwycięstwa, triumf woli, a kolano rwie jak rwało, wciąż mało i Polska boli. Itd.

  Nie jest możliwe na dłuższa metę kierowanie państwem z tylnego fotela trzymając setki cięgiełek (sznurków) w ręku. Prędzej czy później, sznurki się tak poplączą, że rozsupłanie ich stanie się głównym problemem państwa.
  Pzdr, TJ

 80. Bartosz Bekier: Stanowisko Rosji w kontekście ostatniego kryzysu w Syrii komentowane jest niekiedy jako oznaka słabości i geostrategicznych ograniczeń, które uniemożliwiły ochronę własnego sojusznika i powstrzymanie kolejnych amerykańskich bombardowań, wbrew wcześniejszym deklaracjom. Dlaczego Rosja ustąpiła i czy zagraża to jej wiarygodności jako supermocarstwa?

  Aleksandr Dugin: Nie sądzę, aby Rosja pokazała słabość. Jeśli słabością jest nierozpętanie III wojny światowej w obliczu sytuacji, w której wróg nie przekracza czerwonej linii, nie zgadzam się nazywać tego <>. Atlantyści chcieli przetestować Putina, a wynik jest na korzyść Rosji. Nie nastąpiło poważne uszkodzenie syryjskiego systemu obrony, żadnych strat w strukturach antyrakietowych, większość inteligentnych rakiet została zniszczona bez użycia S-300. Wiarygodnością supermocarstwa jest również jego odpowiedzialność. Putin zdecydował, że czerwona linia nie została przekroczona i było to słuszne. Problem jednak jest następujący: czy to już wszystko, czy też USA, Wielka Brytania i Francja będą kontynuowały ataki. Jeśli wystąpią kolejne incydenty, Putin może zdecydować, że czerwona linia została przekroczona i wtedy rozpocznie się III wojna światowa. Wtedy będzie to jedyna możliwość ku temu, by przekonać ludzkość kto jest supermocarstwem, a kto nie – jeśli coś z tej ludzkości jeszcze pozostanie. To wszystko wielki blef, a Putin gra w apokaliptyczną grę na poważnie.
  […]
  A zatem geopolityka wertykalna to nie jest wybór między byciem proamerykańskim lub prorosyjskim. Geopolityka wertykalna to wybór między byciem po stronie ludu – amerykańskiego, europejskiego, rosyjskiego, arabskiego, irańskiego – lub staniem się narzędziem w rękach globalistycznych elit, które potrzebują wojen, interwencji oraz totalnego zniszczenia krajów i państw. Rosja może i nie jest przykładem do naśladowania, ale rosyjska pozycja na Bliskim Wschodzie oraz w innych rejonach świata ma przewagę pod postacią choćby minimalnej racjonalności i konsekwencji. Rosja walczy nie o rosyjskie interesy, ale za Świat Multipolarny, w którym powinny być dopuszczalne różne możliwości i opcje. I tak oto globaliści i obrońcy amerykańskiej, liberalnej hegemonii stali się rannym Smokiem. Mogą jeszcze zadawać rany, ale ich czas się skończył. Jeśli uda się nam uniknąć III wojny światowej, będzie to oznaczało koniec epoki unipolarnej.
  http://xportal.pl/?p=33598
  ==========

  Mniej więcej, w takim punkcie rzeczywistości jesteśmy.
  ZWROTNYM.

 81. Wiesiek59,

  W jakim celu zaśmiecać pan blog Pana Passenta ruskim smrodem ?

 82. blackley
  13 sierpnia o godz. 12:07

  Podstawową cechą INTELIGENTNEGO człowieka, jest wyrabianie sobie opinii na podstawie RÓŻNYCH źródeł.

  Jełopy tego nie robią……
  Są skazane na jednostronny przekaz propagandowy i szczątkowe informacje o świecie, podawane selektywnie tłuszczy.

 83. Saldo mortale
  13 sierpnia o godz. 11:40

  Jakie mity, jaka mitologizacja? Żeromski tworzył mity? Słowacki? Mickiewicz? Pisali prawdę najbardziej prawdziwą ze wszystkich prawd. Od kiedy Polacy nauczyli się pisać, byli wolni. Do 1944 byli w Polsce wolni w pisaniu prawdy i rąbali prosto w oczy. Natomiast mity tworzyła komuna, która miała do pomocy cenzurę i tylko jeden jedyny komunistyczny obraz mógł dotrzeć do ludzi. Propagandowy obraz. Wychowywali w prawdzie dziadkowie, no, także Wolna Europa – jeśli udało się złowić niezagłuszony sygnał.

  Serdeczne ukłony od „O człowieku, który się kulom nie kłaniał”.

 84. Erdogan w niedzielę tłumaczył, że obecnego poziomu wartości liry tureckiej i wahań kursu walutowego nie da się logicznie wytłumaczyć, a niedawne spadki waluty pokazały, że mamy do czynienia ze spiskiem przeciwko Turcji. Trzeci dzień z rzędu wezwał Turków, by sprzedawali euro i dolary w celu wsparcia liry tureckiej.

  Jeśli Waszyngton jest gotów poświęcić stosunki z Ankarą, Turcja zareaguje, poszukując „nowych rynków, nowych partnerstw i nowych sojuszników, kosztem tego, kto rozpoczął wojnę gospodarczą z całym światem, w tym z naszym krajem” – zagroził szef tureckiego państwa.
  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1214941,turcja-probuje-reagowac-na-kryzys-caly-nasz-plan-dzialania-i-srodki-sa-gotowe.html
  ===============

  Spekulacyjny atak na Turcję, powinien uruchomić artykuł 5 NATO powinno wystąpić w obronie swego członka.
  Wojna gospodarcza to wypowiedzenie wojny…..
  A tymczasem, mamy do czynienia z milczeniem owiec…..

 85. blackley
  13 sierpnia o godz. 10:43

  Dobry człowieku, gdybyś raczył zapamiętać, że najpierw głosowałem na PO, to jakiś dialog można by z tobą nawiązać. A tak, pisz sobie o mnie, co raczysz…

  Powtórzę więc: głosowałem na PO, a po tym, co i jak wyprawiała PO, zagłosowałem na Kukiza jako PRZECIW PO. Zagłosowałbym na Lucyfera, na Fidela Castro, na zombi, na Kaczyńskiego, na Kiszczaka, na Bieruta, na króla Arabii Saudyjskiej, na Dzierżyńskiego, na kota Kaczyńskiego – byle tylko PO już nie rządziła. Nadarzył się Kukiz, więc ja – wyborca PO – dałem głos Kukizowi.

  Proszę, no, proszę, spróbuj coś mądrego napisać o wyborcy PO, który zmienia się na wyborcę Kukiza. Ale pisz Prawdę.

 86. blackley
  13 sierpnia o godz. 10:36

  Ale czy ja piszę o logice (swojej)? Moje wybory są irracjonalne, pozbawione logiki. Bo skoro wkurzyła mnie PO, na którą głosowałem najpierw, to potem głos bym oddał nawet Bierutowi, byle PO odsunął od władzy. Logika – udało się: PO nie rządzi.

 87. Saldo mortale
  13 sierpnia o godz. 10:40

  Ale po mi albo tobie mój rezultat? Po kiego? Nie można już mieć czystej frajdy z samego czytania dla czytania hipokrytów lewicowych tak samo przesiąkniętych do cna kalizmem jak i obłudnicy z prawicy?

 88. Powinniśmy pamiętać, że lekkoatleci zdobywają medale i sławę niezwykle ciężką pracą, poświęceniem i wyrzeczeniami.
  Dzisiaj, po przylocie z Berlina, w czasie konferencji prasowej mogliśmy się od nich tego dowiedzieć. Taki wielki i mocarny kulomiot, a choruje. Nie do wiary, można pomyśleć. Piękne chwile przeżyliśmy dzięki ich postawie. Dziękujemy!
  PS. Szanowny Gospodarz napisał, że to nie jest blog sportowy, ale wielokrotnie dopuszczał nasze sportowe komentarze. Dziękuję

 89. @Saldo mortale
  13 sierpnia o godz. 11:28
  Wiem, że nie jesteś już młody, ale nie nauczyłeś się jeszcze co znaczy pisać merytorycznie, ustosunkować się do faktów. Ty piszesz bezpodstawnie o mnie „infantylny” albo antysemicki. Wypisywanie epitetów przypomina mi chłopców z przedszkola którzy plują na siebie. Czy już tak daleko zaszliśmy ? Jeżeli nie masz co napisać – nie pisz nic.

 90. @zetus1

  Sugerowałem tu wielokrotnie, że moderacja otrzymuje inny zestaw znaków, niż ten który widzimy jako opublikowany komentarz.

  Jest to stwierdzenie łatwe do przyjęcia ( zaakceptowania jako prawie oczywiste ) gdy wspomaga nasze pisanie automatyczny korektor. Wstukamy ( wymyślony przykład ) doł i w komentarzu opublikowanym zobaczymy dół.

  Po opanowaniu pisowni języka polskiego w dzieciństwie bardzo często nie zauważamy błędu pisowni, jeśli błąd nie powoduje dezorientacji.

  Ogólnie rzecz biorąc czytając pismo, czytamy zapisane myśli. My, to znaczy ludzie.
  Maszyna czyta zakodowane znaki. I tak dla przykładu procedura szukania fragmentów tekstu może inaczej reagować na czekiwwanie ( niczego nie znaleźć ) a inaczej na oczekiwwa ( może podpowiedzieć kilka alternatywnych poprawnych wyrazów.

  Procedura wyszukiwania tytułu stosowana w YouTube potrafi być bezradna wobec opuszczenia pierwszej litery:

  nie poradzi sobieoncert a poradzi sobie z koncer i podpowie zarówno koncern jak i koncert

  Windowsowe szukanie związane z de ( analog dla van ) rozróżnia przyklejone z przodu
  d'
  od
  d’

  Edytor obsługujący pisanie komentarzy na En passant nie jest edytorem uogólnionym, ani edytorem o wysokiej inteligencji

  Szczęśliwie dla nas komputera nie wymyślili Chińczycy.

 91. Wiesiek; 12:28.

  Zachod tym posunieciem sam sobie strzelil w stope.

  http://www.atimes.com/explaining-turkeys-interest-in-brics/

 92. Ontario ,

  To logika idioty. PO szans Panie przy wyczynach ,, dobrozmiencow ,, to jak grypa przy trądzie.
  Kukiz głosują DOKLADNIE tak jak PiS . Udowodnili to ze 100 razy. Pan łzawo ,, straszy,, że znowu na Kukiza zagłosuje. Więc zagłosuje pan na Maciarewicza, misiewiczow, speców od zdechnietuch koni w Janowie , na Ziobrę, , itd, itp . Logika , panie LOGIKA się kłania. A tej u pana nie widać, jednego dnia sld to ,, komuniści co Jaruzelskiego nie pozwolili zamknąć do więzienia ,, drugiego dnia ,, Szkoda że im zabrakło procentów, byli by w sejmie ,, …..

  Pan się na coś zdecyduje , szan. Panie.
  Na dziś, jest pan wyborca Macierewicza i Ziobry. Z punktu widzenia logicznego rozumowania tak to wygląda.
  Bierut zamiast Tuska. ? Gratuluję wyboru.
  Na pewno pan dobrze się czuje?

 93. Ontario;

  Obiecywales ze bedziesz mnie cytowal a ty milczysz jak kosciol w czasie
  okupacji,rob to ja bardzo to lubie,nie len sie.

 94. Zastanawialiśmy, to znaczy ja zapytałem czy startują sportowcy z Izraela, bo tak wyszło w trakcie pisania komentarza, i natychmiast otrzymałem uprzejmą odpowiedź o zdobyciu przez sportmentkę z tego kraju złotego medalu w biegu na 10000 metrów.
  W czasie transmisji z finału na 5000 metrów ta sama lekkoatletka znakomicie finiszowała na prostej, dogoniła prowadzącą rywalkę i uniosła ręce w geście tryumfu, po czym okazało się, że to było przedostatnie okrążenie i rywalki biegną dalej. Mimo ambicji, pomimo wielkiego poświęcenia, mając dużą przewagę nad grupą nie zdobyła medalu.
  Co zawiodło? Specjaliści mówią, że finiszując traci się najwięcej sił i potem już na kolejny finisz nikogo nie stać. Ten przypadek nie dotknie chyba prezesa?
  Ukłony dla @Pitekantropa

 95. blackley
  13 sierpnia o godz. 13:52

  Ok. Ale czy ja mówię co innego? Jestem idiotą. Tak, bo: 1) głosowałem na PO; 2) wkurzyłem się na PO.

  Miło mi jednak, że takich idiotów jest wielu, najmniej tylu, ile % straciła PO w stosunku do wyborów, gdy wygrała, jaki był przepływ jej elektoratu.

  Ale to ja jestem winien? Czy oni ci z PO? Mieli mój głoś, co z nim zrobili…

  Dobra zmiana, zła zmiana – to mnie g… obchodzi, powtarzam: głosowałbym na Lucyfera, na Dzierżyńskiego, na konia Incitatusa – byle PO odsunąć, udało się i g… mnie już obchodzi, co będzie.

  Doskonale się czuję! Bo PO przegrała, spełniły się marzenia. Cóż więcej trzeba. Mieli mój głos, dałem im z PO władzę, co zrobili?

  „Ch…, d… i kamieni kupa” śle ci najniższe ukłony.

 96. Ted’dy bear
  13 sierpnia o godz. 13:58

  Wałęsa mi obiecał 100 mln. I co? G… zobaczyłem, a nie 100 baniek. A ty chcesz, abym spełniał obietnicę wobec ciebie? Za co? Za „ch…, d… i kamieni kupę”? Wypchaj się…

 97. Sciaga dla usow i innach gabczastych…….

  Chodzi tu o ciagle obecne majaczenia w opisie natury zydow oraz ich dzialan, cechujacych sie zawsze i wszedzie podstepem. Oczywiscie owe cechy sa mniej lub bardziej eufemistycznie krytycznie wyrazane czy tez bezkrytycznie wychwalane.

  …Zydzi nie przyjechaliby do kraju, w ktorym grozilyby im pogrom… Charakter podobnych elukubracji prowadzacy do tego, ze zblizamy sie niebezpiecznie do granicy teorii spiskowych, mozna dostrzec rowniez w blogosferze.

  Geneza konspiracjonizmu jest latwa do okreslenia; bierze sie on znikad, tak jak znikad biora sie jego autorki i autorzy, przypomina mi wybuch histerii 404.
  Podatna na takie irracjonalno-paranoidalne idee jest skrajna prawica, nieobce sa one rowniez lewicy. Bohaterami sa zydzi, masoni, jezuici, Anglo-Sasi (USA), imperialisci i inni. Ponad podzialami kulturalnymi, spolecznymi i politycznymi odnajdujemy opisy historii, spoleczenstw, polityki, w ktorych dominuja spisek i rozwiazania polityczne tzw. sciagi-gotowce na kazdy problem. Czesto poczatkiem jakiegokolwiek konfliktu i jego rozwiazaniem sa wlasnie zydzi lub lewicowcy (czy tez zydzi o lewicowych pogladach).
  Tak zwani intelektualisci ubarwiaja je ironia, “samousmiechaniem” lub szczypta uogolnienia zblizajac sie do dyskursu majacego pozory filozofowania. Nie moze on jednak byc przerywany na przystanku“na zadanie” w zaleznosci od naszego nastroju politycznego. Taki stosunek do rzeczywistosci jest niezdrowy lub przynajmniej frustrujacy.

 98. blackley
  13 sierpnia o godz. 13:52

  Twoja logika: ja głosowałem na Kukiza, a ty piszesz, że jestem wyborcą Ziobry i Macierewicza. A, proszę bardzo. W takim razie ci, którzy głosowali na SLD w koalicji z kanapkowymi partyjkami, także są wyborcami Ziobry, bo ich głos z góry był stracony (niemożność uzyskania progu 8 % przez SLD była oczywista), głosy SLD przejęła więc wygrana partia, czyli PiS…

  Bardzo mądre i budujące rzeczy piszesz: głos Hartmana przeszedł na Ziobrę, głos Passenta przeszedł na Macierewicza… Pięknie!

 99. 13 sierpnia 2018 roku o godzinie 2.52
  Takie wiadomości tylko późną nocą, gdy rozum śpi

 100. Z całą powagą

  Ten blog prezentuje znakomicie zarówno język jak i sposób myślenia mediów gównego nurtu, o czym więcej

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  uznanie dła pana Passenta, który od dziesięcioleci prezentuje nam tę jakość.

 101. Beczka śmiechu
  Piosenka – A Świat się kręci

  Co jakiś czas na świecie rodzi się Napoleon
  co ma pomysł na życie i buławę w plecaku
  lecz gdy dostanie władzę , to wtedy prysły zmysły
  a z pomysłów zostaje przysłowiowy funt kłaków

  bo świat, mój ty kolego, kręci się wokół „ego”
  sam wiesz o tym najlepiej i wie o tym twa żona
  niektórym los funduje nawet i „super ego”
  zapytajcie Donalda albo Billa Clintona

  co jakiś czas na świecie wojna świat pustoszy
  to się łączą mocarstwa, lub tworzą przymierza
  lecz nikt nie pyta naród, co to wszystko tworzy
  po co tyle cierpienia, do czego świat zmierza

  bo świat, mój ty kolego, kręci się wokół „ego”
  tak było w prehistorii i tak jest do tej pory
  każdy heros gdy rano otworzy powiekę
  ma we łbie „kiełbie-we-łbie” i pomysł na amory

  co jakiś czas na świecie rodzi się mąż święty
  który się na nas patrzy ze świętym współczuciem
  i kiedy jesteś chory, toś mu gotów wierzyć
  lecz gdy wyjdziesz z choroby, to już myślisz „chuciem”

  bo świat, mój ty kolego, kręci sie wokół „ego”
  ten zapis genetyczny jest silniejszy niż rozum
  a chwilowym balsamem na to „super-ego”
  są ekscesy elity… i to w cudzym łożu

 102. Ontario; 14:05.

  To nie moja wina ze byles naiwny durak i wierzyles w 100 mlm
  jak lysy w masc na porost wlosow.
  Ja niczego ci nie obiecuje ale dobrze by bylo abys pamietal czasami o mnie.

  https://www.facebook.com/599818483422033/videos/1898310676906134/

 103. Słuszną linię ma nasza władza:

  Kto rządzi w sądach? Prokurator chciał dyscyplinarek dla sędziów
  MAGDALENA GAŁCZYŃSKA
  dzisiaj 12:09
  Kto rządzi w sądach? Prokurator chciał dyscyplinarek dla sędziówKto rządzi w sądach? Prokurator chciał dyscyplinarek dla sędziów – Stankiewicz Maciej / Onet
  Naczelnik Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, Rafał Teluk wysłał do tamtejszego Sądu Apelacyjnego pismo z wnioskiem, by wobec dwojga sędziów wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne – ustalił Onet. Wszystko dlatego, że sądy obu instancji podjęły decyzję niezgodną z oczekiwaniami prokuratury. Jak się dowiedzieliśmy, prokurator miał dzwonić do sędzi z SO i telefonicznie domagać się – już po wydaniu prawomocnego wyroku – zmiany tej decyzji. Prokuratura Krajowa przebieg zdarzeń przedstawia jednak inaczej.

 104. TJot, IS42,
  a jeżeli Antek Policmajster ma takie znajomości, że skądś, czyli z Echelon‚a wycyckał sobie treść pełną ostatniej rozmowy „Braci”? – to „powrót do łask” wcale nie pstrym koniu musi jeździć a w tym przypadki np. na Echelonie – i wszystko jasne. Prezesu rura zmiękła się może?

  Is42
  Izrael zakupił sobie zawodniczkę ale zapomniał był, że oprócz biegania dobrze byłoby nauczyć ją liczyć. W pierwszym z biegów ktoś jej widać w rachunkach pomagał a w drugim zaniedbał tematu i ona finiszowała o jedno okrążenie za wcześnie. Zanim się w liczeniu połapała czy od izraelskiego poganiacza usłyszała, że ma lecieć dalej to było „po ptokach”.
  Pożałowali kasy np. na zatrudnienie Guzdry i złoty medal poszedł się … gdzie indziej.
  Chytry dwa razy traci.

 105. Wiesiek59,

  Nie żaden,, spekulacyjny atak na lire,, tylko turecki satrapa zaczął gospodarkę turecką w bagno.

 106. Ted’dy bear
  13 sierpnia o godz. 14:28

  Moja naiwność durnia (którym jestem rzeczywiście) wobec obiecanek Wałęsy jest niczym w porównaniu z naiwnością w stosunku do Passenta i „Polityki”. Nawet im płaciłem (prenumerata papierowego wydania), aby robili ze mnie idiotę swoją propagandą. I zrobili.

  Dziwię się tobie, że liczysz na durnia…

 107. Saldo mortale
  13 sierpnia o godz. 10:44 napisał

  „Ktos w blogosferze zwatpil, ze sa czarni zydzi….czyzby nowy objaw rasizmu?

  Ależ skąd. Przeciwnie,te ktoś pisze, że to Żydówka „z babki, prababki”, wyznająca judaizm od urodzenia i mówiąca swobodnie po hebrajsku. Pamięta on również o Żydach z Etiopii i Jemenu jako przedstawicielach narodu żydowskiego, chociaż dziwnie ukrywanych przez swych bielszych współbraci.

  Co najwyżej dziwi go nieco, że:
  Kenijka z Afryki reprezentuje położony w Azji Izrael na mistrzostwach Europy.
  Chyba jednak IAAF ma problem.

  Piszący ma z kolei problem , czy książka profesora Uniwersytetu Jerozolimskiego Shlomo Sanda „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski” dostępna jest na czytnikach?

 108. Poprawka: ten ktoś

 109. Ontario; 14:57.

  Urodziles sie Polakiem wiec musisz to jakos wytrzymac.

  https://www.youtube.com/watch?v=9MdZKOZwg9I

 110. cd. Sciaga dla Przodownikow blogosfery….
  dzielnych chlopcow, ktorzy nie mieli ochoty niesienia pomocy czystej etnicznie Mag…

  Maja za to nieustajaca ochote na lekture dyzurnych zydow…

  Podatna na takie irracjonalno-paranoidalne idee jest skrajna prawica, nieobce sa one rowniez lewicy. Bohaterami sa zydzi, masoni, jezuici, Anglo-Sasi (USA), imperialisci i inni. Ponad podzialami kulturalnymi, spolecznymi i politycznymi odnajdujemy opisy historii, spoleczenstw, polityki, w ktorych dominuja spisek i rozwiazania polityczne tzw. sciagi-gotowce na kazdy problem. Czesto poczatkiem jakiegokolwiek konfliktu i jego rozwiazaniem sa wlasnie zydzi lub lewicowcy (czy tez zydzi o lewicowych pogladach).
  Tak zwani intelektualisci ubarwiaja je ironia, “samousmiechaniem” lub szczypta uogolnienia zblizajac sie do dyskursu majacego pozory filozofowania. Nie moze on jednak byc przerywany na przystanku“na zadanie” w zaleznosci od naszego nastroju politycznego. Taki stosunek do rzeczywistosci jest niezdrowy lub przynajmniej frustrujacy.
  Uogolnienia ocieraja sie o antysemityzm i ksenofobie. Antysemityzm jest trudny w racjonalnym postrzeganiu, gdy z religii przenoszone sa akcenty na rase. Gdy lek zamienia sie w niechec. Gdy koincydencja staje sie regula. Najbardziej ostra forma antysemityzmu jest nienawisc do zydow i jednoczesne oskarzanie ich o spisek, chec opanowania swiata, dominacje nad narodami arabskimi, a nie np. pragnienie bezpieczenstwa i pokojowej egzystencji, co przeksztalca ich w pierwszoplanowych wrogow kazdego czlowieka.
  Zrzucanie winy na wszystkich zydow za dzialanosc poszczegolnych rzadow izraelskich oraz wyrazanie przy kazdej okazji, jednostronnej krytyki Izraela swiadczy li tylko o przyproszeniu oczu. “Protokoly medrcow syjonu” odwoluja sie do paradygmatu oportunistycznej teorii trwajacego od tysiecy lat spisku.
  Zydzi kryja sie w kazdej organizacji i instytucji. Podporzadkowani sa swojej “centralnej” wladzy. Odnosza sukces. Sa oszczedni, majetni, solidarni etc.. Dziwi mnie rowniez niecierpliwosc moich interlokutorow piszacych o sytuacji w Palestynie i Izraelu, zapominajac calkowicie o roli Jordanii. Pozostalych krajow nekanych przez konflikty wewnetrzne i zewnetrzne nasi blogowi przodownicy intelektualni nie wymieniaja.

 111. Ontario,

  Nie ze mną pan o tej sprawie pisał, ale ona się wiąże z pańską naiwnością czy też deficytem logicznego myślenia. Te 100 milionów Wałęsy to był tzw ,, farmazon,, . Czasem ktoś powie coś takiego ale nikt rozumny w tego rodzaju klechdy nie wierzy. Powiedzmy była to ,, figura retoryczna,, czy inaczej mówiąc Wałęsę poniosło. Ale widzę że ma pan skłonności do wiary w takie baśnie, onegdaj pan zgłaszał pretensje że jakoby Tusk ukradł panu pieniądze z emerytury likwidując OFE,.ofe to był wielki kant , rzecz nie miała prawa się udać , żadnych emerytur pod palmami nikt by nigdy nie dostał. PO zlikwidował fikcję w która wiele ludzi lubilo wierzyć. Podobną historia była z tzw ,, kredytami frankowymi ,, , to też była piękna baśń w która niektórzy uwierzyli…..

  Pańskich tłumaczeń ,, dobrze że PO przegrali, niech rządzi nawet i Bierut aby nie PO,, nawet się czytać nie chce . Pański tok rozumowania jest nielogiczne i infantylny.

  Pan sobie dobrze zapamięta- głosując na Kukiza głosuje pan na Ziobrę i Macierewicz
  . Naprawdę pan nie zauważył że Kukiz w niemal 100% głosują tak jak PiS?
  Głosując na Kukiza unieważnia pan swoje życie i dokonania z ostatnich 30 lat. PiS właśnie usiłuje to robić….
  No chyba że pańskie dokonania są tak marne że chce pan je poprostu unieważnić, zapomnieć o nich..

 112. Ontario ,

  Wyborcy sld , którzy nic do rzeczy nie mają bo o Kukizie mowa nie o sld , mogli mieć nadzieję że te 8 % ubierają. W końcu były lata że sld wygrywali wybory wysoko , niewiele im brakło do samodzielnego rządzenia. Kukiz to ten sam gatunek co Nowoczesna. Tyle że Nowoczesna nie głosuje jak PiS ale Nowoczesna zabrała niezbędne glosy PO.

  Słynny , żałosny, placzliwy ,, audyt,,, Szydlowej że jakoby PO ukradł W 340 mld do to taki sam farmazon jak Ambergold , zegarki Nowaka i ciaganie pi sądach tego PO wca za ,, apartament ,, w Chorwacji.

  Wygląda na to że koniecznie musi pan kogoś obciążyć za pańskie nieudacznictwo .
  Parę tygodni temu był Jaruzelski i pzpr. Później Michnik i gazeta wyborcza. Teraz grane jest PO . Zbawca to podrzedny muzykant z chorobą alkoholowa, nieumiejacy oddać 500zl za laptopa. Taka sytuacja.

 113. Dzisiejsza GW z dodatkiem HISTORIA, a w nim Grzegorz Motyka o bohaterskiej śmierci generała Karola Świerczewskiego z rąk bandytów z UPA. Przywódcy bandy przedostali się do ZSRR. Pozostałych bandytów wyłapano i skazano. Ci co zostali skazani na karę więzienia może jeszcze żyją. Ciekawe co porabiają?

 114. blackley
  13 sierpnia o godz. 15:23

  Prawdę pan prawisz o mnie! Taki już jestem, że winni są inni. Nie ja. No, miałem dobrych nauczycieli, np. Passenta – który nadal obwinia innych wszystkich, tylko nie siebie i swoich.

  No, Passentowi wolno…

 115. Szanowne koleżanki i szanowni koledzy oraz wszyscy przeze mnie nieszanowani.

  Zalecam { odejście | odjazd | odlot } od używania wytrychów { matematyka | rachunki | liczenie }

  Od matematyki są odstający od mediany, od dominanty i ogólnie zdyspersowani i odchyleni standardowo.

  Od rachunków są księgowi z ich świętym poprzednikiem

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Luca_Pacioli

  a od liczenia jesteście wy, bo na innych nie ma co liczyć.

  Przedwczesny tryumf podniesionych rąk zdarza się kolarzom, którzy nie zauważyli czerwonego trójkącika wiszącego równo 1000 metrow przed metą. Po dwustu kilometrach wpatrywania się w przedni błotnik chciałaby dusza na najwyższy stopień pidium.

  Tu nie ma co liczyć. Tu trzeba płacić. W Tarnowskich Górach zatrudniono mało skupialnego marszala, który skrócił przejazd przez miasto i spwodował pominięcie kilkunastu osiedli na których przy barierkach kibice oczekiwali na mignięcie przed nimi czołówki i przewleczenie się grupetto już ukształtowano.

  Wydano 200 000 PLN aby dowartościować peryferyjnych mieszkańców prowincjonalnego miasta, a trzech mało rozgarniętych marszali obok siebie stojących na tej wąsko rozumianej placówce pracujących na śmieciówkach uchroniłoby miasto przed kompromitacją. Kolarze zmęczyli się mniej, a reszta uznała, że to była zła zmiana.

  W biegach nie ma co liczyć, a trzeba postarać się, aby jako pierwszy uczestnik biegu przywitać krowi dzwonek zapowiadający ostatnie okrążenie.

  Interesującym wydaje mi się przypadek, gdy zniecierpliwiony dzwonnik zadzwonił by dwa okrążenia przed 5000 metrami. Ja dumny byłbym ze zwycięstwa w najszybszym biegu w XXI wieku w tej konkurencji. Następne pokolenia nie pamiętały by wcześniejszych niesamowitych rekordów a pamiętały by mnie zamieszanego w kradzież dwóch okrążeń.

  Wytrych liczenie żyje poślizgiem z czasów gdy co dziesiąty Polak umiał czytać i pisać. Dziś miara mająca w tyle głowy przestrzenie Banacha oraz normy jest zaklęta w alkomat oraz urządzenie automatycznie włączające hamulce prze dzieckiem wbiegającym na jezdnie.

  W dópie mam liczbę centymetrów jaka dzieli mnie od opadającego strachu z dziewczynki z lalką lub strachu opadającego z chłopca z deskorolką.

  Liczenie i mierzenie jest umysłowym narzędzie odbieranym jako coś zaczarowanego przez przerośnięte dziewczyny i przerośniętych chłoptasiów.

 116. blackley
  13 sierpnia o godz. 15:10

  Pan sobie dobrze zapamięta, że jestem WOLNY i mogę głosować choćby na Lucyfera, jeśli się pojawi… A pan co? Na pasku by innych prowadził? Słowem pisiak z pana?

  Tak, jestem, infantylny, durny, idiota i co pan sobie tylko napisze. Taki jestem wyborca, jak i kilka milionów Polaków. I co? Gorszy sort jesteśmy, wataha, ciemniaki… I dobrze, ale to od nas zależy, kto wygrywa… Nie od was.

 117. Jacobsky
  13 sierpnia o godz. 14:31

  Mój komentarz
  Opisany przypadek prokuratorskiej bezpośredniej interwencji w decyzję sędziego, to jeden z pierwszych przykładów PiSowskiej metody brutalnego (na rympał) podporządkowania sądownictwa władzy wykonawczej, w tym konkretnym przypadku poprzez prokuratorów.

  Nie na darmo znowelizowana PiSowska ustawa o Sądzie Najwyższym przewiduje dla nowo utworzonej w Sądzie Najwyższym Izby Dyscyplinarnej pensje sędziów w niej o 40% wyższe niż dla sędziów w innych Izbach SN.

  PiSowcom wydaje się, ze w państwie wszystko da się ręcznie, poprzez cięgna Prezesa, „uzdrowić”, podnieść z kolan, wyregulować, ustawić i będzie hulać toto jak chcemy my PiSowcy-prawdziwi Polacy.
  Pzdr, TJ

 118. „tylko turecki satrapa zaczął gospodarkę turecką w bagno.”
  ***********
  Polski język truda język.
  Taka sytuacja.

 119. Ontario,

  Powinien pan wiedzieć że ma pan nieprzyzwoitosc być wolnym od umiejętności logicznego myślenia przede wszystkim.

  Nie rozumiem powodu z którego miesza pan Pana Gospodarza blogu w swoje machinacje….. ma pan życzenie z Nim porozmawiać proszę zwrócić się do Niego bezpośrednio. Po co pan ni opowiada co napisał lub nie napisał Pan Passent , albo co się panu wydaje że zrozumiał z felietonu Gospodarza ?

  ,, to od nas zależy kto wygrywa ,, …. wygrywa PiS. Więc jest pan wyborca PiS tyle że nawet przed samym sobą wstyd panu do tej nieprzyzwoitosc się przyznać…..

  Misiewicz , minister kopiacy dziennikarza za niewygodne pytania o stadnina w Janowie, niejaki Tarczyński, Macierewicz i prucie natowskich sejfów po nocach, poslowie PiS ktorymmarzy się fizyczne unicestwienia opozycji itd, itp to właśnie efekty Pańskiego,,to od nas zależy kto wygrywa,, . No właśnie zależy. Chlebowski czy zegarki Nowaka to Pikuś przy wyczynach dobrozmiencow . Rozumiem że,, prawa pan nie łamie,, ale nie szkoda panu rozwalanie Polski, która tak pan podobno kocha ?

 120. Kto głosował na Kukiz 15 niech pokaże kartkę. Tak sobie myślę,że trzeba sprawdzać. Bo picerów mnogo.

 121. legat
  13 sierpnia o godz. 14:34

  Myślę,że albo zapomnialeś,albo nie wiedzialeś o Żydach z Etiopii,którzy przybyli przez Sudan do Israela w 1984 r.( „kupno” nie było więc potrzebne…)

  A jeśli chodzi o pomyłki w sporcie – zdarzają się zawsze.
  Słynny holenderski łyżwiarz Sven Kramer stracił szansę na olimpijskie złoto na 10.000m. w Vancouver. Zwyciężył z wielką przewagą,ale został zdyskwalifikowany,ponieważ zmienił tor na niewłaściwy ( po błędnym wskazaniu przez trenera)

 122. ontario:
  co Pan się tak rozindyczył w związku z preferencjami wyborczymi?!
  Połowa tu obecnych nie głosowała w Polsce co najmniej od ćwierćwiecza, ponieważ wyprowadziła się gdziekolwiek, druga połowa, jeśli głosowała, to zawsze na tych, którzy gwarantowali status quo – na zasadzie my nie ruszymy was, to wy nas też nie ruszycie.
  Zbyt długo przyglądam się blogowi D. Passenta, aby mieć wątpliwości co do istnienia jakichkolwiek stałych sympatii politycznych tutejszych.
  Oni głosują zawsze na tych, którzy nie będą ruszać lustracji i dekomunizacji i jest im wszystko jedno, czy to będzie UW, SLD, czy PO.
  Byle nie ci, którzy mogą znienacka przypomnieć, że czcigodny bloger był niegdyś TW, jego tatuś I sekretarzem w powiecie, a dziadziuś ubekiem.
  Tylko o to chodzi.
  Jest to grupa ludzi wiedziona wspólnym interesem, który bezwiednie A. Holland zdefiniowała słowami: „żeby było tak, jak było”.
  Nie ma tu żadnych odcieni, ani niuansów. Jest paniczna obrona własnej i wstępnych (że użyję terminu z prawa spadkowego) przeszłości, może niekoniecznie naznaczonej świństwami, ale „do zapomnienia”.
  Możesz im Pan mówić, że głosowałeś Pan na PO, Kukiza, czy kogokolwiek. Nie ma zmiłuj. Jest Pan oszołomem, komuchem, putinowcem i czymś tam jeszcze – bo nie afirmuje Pan Tuska i gromady jego nierobów.
  Kiedyś grubą kreskę preferowała UD, potem UW, SLD, wreszcie PO.
  W przyszłości tutejsi towarzysze zagłosują nawet na Partię Złodziei i Chamów (hipotetycznie, oczywiście) – byle zapewni im „ciszę nad trumną” ich małych i większych świństewek z lat realnego socjalizmu.
  Zmień Pan towarzystwo, bo zanadto jest w Pana postawie beznadziejnej donkiszoterii.

 123. Beznadziejne tematy powinno się ze względu na zdrowie psychiczne omijać. Tym razem odstąpię od zasady. Ile razy w trudnych latach powojennych myśleliśmy i rozmawialiśmy o polskim Wilnie i polskim Lwowie. Miasta te nierozerwalnie łączyły się z Polską, były dumą i radością naszej Wielkiej Rzeczypospolitej i nawet zabory nie osłabiły tej narodowej więzi.
  Na okładce HISTORII w dzisiejszej GW zwiadowcy Piłsudskiego, a w numerze o Siódemce „Beliny”.
  Na czwartej stronie artykuł „Dlaczego Pisudski nazywał siebie Litwinem”, który kończy się fragmentem przemówienia Marszałka z 1922 r. „…Niech żyje Wilno”
  Moje podróże do Wilna i Lwowa przyniosły mieszane uczucia, ale o tym już kiedyś napisałem

 124. ontario:
  z powyższego grona wyłączam legata@, który posiada rozum oraz panią żabkę@ – osobę posiadającą wrażliwość i sumienie (inteligencję, zresztą, też).

 125. Co z dekomunizacją stalinowską w Gruzji. Czy kontakty z krajem ojca Katynia nie przenoszą złych fluidów na pisowskich hunwejbinów jak na kiboli pielgrzymki pod Jasną Górę. Zwane ładowaniem patriotyzmu z racami. Zapożyczenie z Wagnera. Kolega Kaczyńskiego Saaka…dla swoich Kałmanawardze chce teraz obalić władze w Tbilisi i Kijowie sam bez CIA. Tak sobie myślę czy Saaka… czyli Kałmanawardze ma wsparcie pisowskich hunwejbinów.

 126. Adżika łagodzi obyczaje. Podaję proporcje w g 1/ 1000 papryka ostra 2/ 270 sól kamienna 3/ 200 czosnek 4/ 160 kolendra nasiona 5/ 40 koper nasiona 6/ 40 ocet spirytusowy 7/ 60 koper świeży 8/ 60 natka pietruszki 9/ 60 kozieradka nasiona 10/ 60 owoc berberysu 11/ 50 orzech włoski Technologia : rozdrobnioną najlepiej na miazgę paprykę sfermentować w temperaturze pokojowej ok.10 dni. Dodać pozostałe składniki na 1 dzień. Potem dodać ocet i do pojemników. Zamienniki octu spirytusowego i sól to sprawa osobista. Dla osób z delikatniejszym podniebieniem adżikę przed podaniem można „rozcieńczać” sosami. Ten przepis zawdzięczam stronom o Abchazji,której w ten sposób staję się dłużnikiem. Oryginały tylko w Abchazji. Ucieranie papryki i przypraw na kamieniu rzecznym to cudo.

 127. Basiu N.,
  dziękuję za uwagę ale ta zawodniczka o której mowa, to nie członkini „ludu kuszyckiego” tylko Kenijka. Kenijka aktualnie z izraelskim paszportem. Ja sobie zadaję generalnie inne pytanie w kwestii ostatnich mistrzostw Europy – na ile te mistrzostwa Europy naprawdę są mistrzostwami Europejczyków. Jedną z „dziwnych” reprezentacji jest reprezentacja Polski w której medale zdobyła tylko jedna Afrykanka (z pochodzenia Marokanka), to reprezentacja Polski. Oczywiście zauważenie, czy samo liczenie medali zdobytych przez rasę białych w tych mistrzostwach jest rasistowskim, politycznie niepoprawnym skandalem tym niemniej wśród „białych” te mistrzostwa zdecydowanie zdominowali Polacy. I taka jest prawda najprawdziwsza zresztą.

 128. Od 2.52 gdy tutaj uruchomiono licznik długu publicznego możemy sprawdzać poziom zadłużenia.
  Niedługo minią 3 lata rządów. Czy oni już się zorientowali jak to leci?

 129. Trochę słońca i znów zaczęły się odloty.

  Czy Daniel Passent nie może tu założyć klimatyzacji?

 130. ls42
  13 sierpnia o godz. 15:31
  Świerczewski dziś zapomniany i załgany. Jaki był to był, ale zginął w walce za Polskę. Taką jaka powstała po II Wojnie, w granicach istniejących do dziś. W Granicach piastowsko stalinowskich. Ten skrawek Polski w Bieszczadach był terenem walki o jej byt z bandami faszystowskich banderowców, które dziś rządzą Ukrainą. PO śmierci Świerczewskiego wykonano Akcję Wisła, jedyne rozwiązanie jakie wtedy było możliwe. Najbardziej humanitarne. Wyobraźmy sobie Bieszczady dziś z Ukraińcami z bandami i Majdanem.

 131. Turkey is a perfect opportunity for Russia and China to step forward and remove Turkey from NATO. The two countries could offer Turkey membership in BRICS, trade deals, and mutual security treaties. China could easily buy up the Turkish currency off foreign exchange markets. The same could be done for Iran. Yet neither Russia nor China appear capable of decisive action. The two countries, both under attack as Turkey is from Washington, sit there sucking their thumbs.
  https://www.paulcraigroberts.org/2018/08/12/the-self-imposed-impotence-of-the-russian-and-chinese-governments/
  ==============

  To byłby ruch arcymistrza……
  Chińczycy grają w GO…..nie szachy.

 132. quentin t.
  13 sierpnia o godz. 16:16

  Wszyscy w domu?

 133. https://www.zerohedge.com/news/2018-08-13/italy-gives-ecb-ultimatum-guarantee-bond-spreads-or-euro-will-be-dismantled
  ===========

  Włochy sie sypią……

  Zaiste, to lato jest gorące.
  Jak długo żyję, takiego nie pamiętam.
  Ale, chyba znacznie gorętsza będzie jesień.
  Wysyp geopolitycznych grzybów będzie niesamowity…..
  Nie mówiąc już o politycznych i finansowych purchawkach, które eksplodują, bo dojrzały…..

 134. legat
  13 sierpnia o godz. 17:19

  Sprawdziłam i rzeczywiście jest Kenijką,ale fakt,że uzyskała obywatelstwo,nie dyskredytuje przecież kraju,który obywatelstwa udzielił 🙂
  Oczywiście cieszę się bardzo z polskich sukcesów lekkoatletycznych.A to,że reprezentacja jest tak „jednorodna” jest wynikiem prostego faktu,że do niedawna nikt do Polski przecież nie imigrował. Wkrótce może będzie szansa na wzmocnienie sportowej reprezentacji w różnych dziedzinach Ukraińcami,których podobno jest w Polsce coraz więcej. Natomiast kraje takie,jak np. Francja czy UK – w każdej dyscyplinie sportowej posiadają reprezentantów pochodzących z byłych kolonii ( i nie tylko). Społeczeństwa zachodniej Europy są coraz bardziej zróżnicowane.Więc sport również .

 135. Quentin T. pisze: – W przyszłości tutejsi towarzysze zagłosują nawet na Partię Złodziei i Chamów (hipotetycznie, oczywiście) – byle zapewni im „ciszę nad trumną” ich małych i większych świństewek z lat realnego socjalizmu.

  Quentinie T.,
  proponuję się tak nie rozpędzać za bardzo, a dlaczego to postaram się wyłożyć na przykładzie.
  Teoretycznie, z jednej strony masz np. do czynienia z policyjnym emerytem, który dosłużył się po kilkudziesięciu latach w III RP emerytury powiedzmy netto 4000 PLN ale miał nieszczęście jeszcze służąc w MO skończyć kurs saperski w WSO w Legionowie, rozbroił w służbie kilkadziesiąt min więc w nagrodę zredukowano mu tę emeryturę do 1716 PLN. Gdyby na moment przed odejściem na emeryturę a przed wejściem w życie drugiej „ustawy dezubekizacyjnej” popełnił przestępstwo „z niskich pobudek” i został skazany prawomocnym wyrokiem sądu np. na wyrok w zawieszeniu, to zwolniony z policji dyscyplinarnie miałby dziś 2000 PLN emerytury – nie do ruszenia bo pobieranej z FUS – ZUS. Zwróć też proszę uwagę na pkt 33 ustaw emerytalnych, tak z FUS jak i „dezubekizacyjnej”.
  Cóż, emerytury policyjnych złodziei i bandytów, w tym byłych SB-ków skazanych prawomocnymi wyrokami sądów są nie do ruszenia a byłych SBków pozytywnie zweryfikowanych, z których niektórzy pełnili już w III RP kilkadziesiąt lat służby zostały drastycznie zredukowane.
  Wniosek: „Dobra zmiana” w prawach emerytalnych preferuje byłych SB-ków bandytów, np. takich jak Piotrowski, Pękala, Chmielewski i Pietruszka, także innych policyjnych bandytów i złodziei nowej generacji preferując ich właśnie w stosunku do tych, którzy „skażeni” ale pozytywnie zweryfikowani dosłużyli się emerytur i rent w III RP a nawet tych, którzy zostali utytułowani i mają legitymacje weteranów służby poza granicami państwa w tym na terenach objętych działaniami wojennymi.

  Jakie masz propozycje dla nazwania czy moralnej oceny preferowania policyjnych bandytów i SB-ków przestępców w stosunku do tych funkcjonariuszy służb, którzy dosłużyli się emerytur już w III RP a teraz „dobra zmiana” schorowanych, bezradnych już i bezsilnych staruchów pozbawia środków do życia?
  Jak powiadał kpt. Wagner – „W słowniku ludzi cywilizowanych nie ma słów …” itd.

 136. Baasiu N.,
  rozumiem, przegraliśmy klasyfikację medalową tylko dlatego, że nie mieliśmy kolonii tak jak zwycięzcy Brytole.
  Co by nie było Polski sport wyrasta do pozycji – „Ostatniej nadziei białych”.

 137. legat
  13 sierpnia o godz. 18:42

  Sukces jest niewątpliwy.( niech sobie UK ma tę klasyfikację)
  To znaczy,że w Polsce są i talenty i dobrzy szkoleniowcy.

 138. Basiu N..
  i dlatego – „ja się cieszyć” – że nie wszyscy zdolni i utalentowani, nie tylko sportowcy zresztą, dążą do opuszczenia Polski. Myślę sobie, że kto chce, to niech wyjeżdża i im szybciej, tym lepiej, jeśli ma takie zamiary.

 139. 2/3 polskich młodych naukowców- pokolenie Erasmusa, zgłasza chęć wyjazdu, nie widząc swojej przyszłości, możliwości kariery, rozwoju, w naszym kraju.

  Jest to niewątpliwy sukces programu.

  Tylko powstaje problem.
  Kto będzie tę innowacyjną w zamierzeniach gospodarkę pchał do przodu?
  Kto bedzie pracował nad wynalazkami i wdrożeniami?

  Wiązanie przyczyn- rządów Styropianu, ze skutkami- exodusem młodych, zdaje się być zbyt trudną dla uchwycenia przez lemingi korelacją.

  Być może, wystarczyłoby przekierunkować wydatki.
  Zamiast na zagraniczne zakupy złomu za 130 miliardów zł, skierować ten strumień na własne badania i finansowe dowartosciowanie własnych kadr naukowych.

  Niestety, prowizje od zakupu złomu, są znacznie bardziej kuszące dla polityków, niż myślenie o przyszłości kraju.
  Długofalowe myślenie nie jest naszą mocną stroną.
  Myślenie o własnej kabzie, i owszem.

 140. „Beczka śmiechu”

  Jak dla kogo, szanowny panie Redaktorze, jak dla kogo.
  Wam to raczej juz tylko bezsilne zgrzytanie zebami pozostalo.
  ( jesli tam jeszcze jakies macie)

 141. Włamanie się na replikę strony sekretarza stanu Florydy – miejsca, gdzie podawane są oficjalne wyniki wyborów – było zadaniem w dziecięcym konkursie podczas konferencji DEFCON w Las Vegas. Wygrała go 11 letnia dziewczynka o imieniu Audrey, której zajęło to mniej niż 10 minut. W rezultacie na stronie zwycięzcą wyborów prezydenckich okazał się kandydat Partii Libertariańskiej Darrell Castle, który w rzeczywistości zdobył 0,2 proc. głósów.
  https://wiadomosci.wp.pl/11-letnia-dziewczynka-zhakowala-wynik-wyborow-zajelo-jej-to-10-minut-6283486851892865a
  ==========

  Taki zdolny dzieciak, czy takie durne oprogramowanie?

 142. wiesiek59
  13 sierpnia o godz. 19:41
  no, prawie tak jak ty, namieszac, napluc i nasrac – idzie najszybciej!

 143. byk
  13 sierpnia o godz. 20:45

  Szanowny? wole…..
  Kłócisz się z faktami?
  Wolno ci jak lubisz……
  Nic mi do poziomu twojej wiedzy o świecie.

 144. Co najmniej 120 osób, w tym członkowie afgańskich sił bezpieczeństwa i cywile, zginęło od czwartku wieczorem w zaciekłych walkach z talibami w mieście Ghazni na wschodzie Afganistanu – informuje minister obrony tego kraju Tarik Szach Bahrami.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-afganistan-starcia-w-ghazni-co-najmniej-120-ofiar,nId,2618300#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ==============

  O wolność, wolny rynek i demokrację, do ostatniego Afgańczyka?

 145. pie..przysz wiesiu jak jedenastolatka;

 146. Dzisiaj w Faktach po Faktach (TVN 24) Władysław Kociniak – Kamysz skrytykował pierwszego ministra rolnictwa w rządzie PIS, który po objęciu funkcji wziął się za arabskie konie z mizernym skutkiem.
  Kilka dni temu w programie telewizyjnym przypomniano fragment filmu Kariera Nikodema Dyzmy. Nikodem wygrał pokaźną kwotę na wyścigach konnych. Dziennikarze zapytali skąd wiedział jaki porządek obstawić.
  Odpowiedział; siedem bo dzisiaj jest siódmy dzień tygodnia,
  jeden bo pierwszy raz byłem na wyścigach, a cztery bo koń ma cztery nogi.
  Tadeusz Dołęga – Mostowicz miałby co opisywać gdyby doczekał naszych czasów

 147. byk
  13 sierpnia o godz. 21:42

  Kolejne g.. intelektualne który chce się spoufalać?
  Nie wyrażam zgody.

 148. Beczka śmiechu w Szkiełku;
  „Niezłomny jedzie po złom do Australii”

 149. Czy ktokolwiek z dorosłych mógłby wytłumaczyć uszkodzonemu dzięciołowi, dlaczego młodzi ludzie uciekają z Polski, czyli jak najdalej od jemu podobnych dzięciołów? Nasz nieboraczek wali dziobem w to samo miejsce już od 10 lat…

  Czy może leci z nami weteryniarz, specjalizujący sie w zaburzeniach ptasiego mózgu?

 150. Pan Daniel Passent,

  Gdyby ten felieton czytał osobnik nieznający polskiej obecnej rzeczywistości….
  to uznałby Pana za satyryka o szczególnej fantazji.
  Przyznam, ze też się śmiałam, ale zaraz potem łzy mi popłynęły.

  To jest paradoksalna jawa, chociaż kto wie… może to tylko wytwór mojej chorej wyobraźni.
  Coś tak jak z tym stołem, niby solidny, ale pod dobrym mikroskopem… to dziura na dziurze.

  Tekst gorzki, ale świetny.
  Gratulacje

 151. Bayern Munich vs Frankfurt 5-0 Highlights 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=cLsA7M2DzZ8

 152. Z tego zgrzytania kiedyś posypią się iskry. Nic nie trwa wiecznie. Zobaczymy, jak Kaczor kopnie w kalendarz. To wtedy dopiero będą sypać się iskry i lecieć zęby. Nie mówiąc o połamanych ziobrach.

 153. Wiesiek
  A może zamiast z uporem maniaka subwencjonować nierentowne działy gospodarki, zabrać się za coś innowacyjnego?
  Ale komu by sie chciało ?
  Jęczeć będziecie jak będzie za późno .

 154. Właśnie obejrzałam Lożę Prasową w TVN. Pierwszy raz od dłuższego czasu.
  I nie rozumiem…. dlaczego prowadzący ten ciekawy (bywa) program zapraszają osoby typu: Janina Jankowska albo ta z Biełsatu, córka głównej doradczynie Dudy. Agnieszka Romaszewska-Guzy.
  Przez tą pierwszą to dzisiaj zaczęłam się zastanawiać, że być może jestem złym człowiekiem. Bo stara kobieta i powinnam wybaczyć jej przymus mówienia (często od rzeczy). Ale pomyślałam, że przecież to że ona jest jaka jest… to powinni dać jej spokój i niech nudzi chętnych w swoim otoczeniu. A to, że ją zapraszają jako jakiegoś analityka do programu, to jest ich wina. Tych zapraszających. I to oni mnie denerwują i kradną mój czas bezczelnie.
  Odnośnie drugiej tzn. Romaszewskiej… tej nawet starością nie można tłumaczyć.
  Przemądrzałe babsko, ustawiła się dzięki swoim rodzicom, których nota bene również nie zabardzo widze (widziałam). Nie dość, że wsadzili na stanowisko do Biełsatu i Białorusini nie dość, że biedacy mają i tak przechlapane… to jeszcze taką szefową muszą znosić.
  Tylko dlaczego nieszczęśni telewidzowie muszą ją znosić?
  I tu też jest zdecydowana wina prowadzących program.

  Przecież chyba można znaleźć w Polsce osoby o odmiennych poglądach, a jednocześnie będących na poziomie.
  Czy to też towar deficytowy

 155. Tak sobie pomyślałam, że smutno zabrzmiała moja ostatnia notka, więc trzeba to naprawić. Zwłaszcza przy Beczce Śmiechu.

  Donald Trump co by nie wyglądać na rasistę zatrudnił czarną kobietę jako jedną z executives. (to jedyna czarna osoba w Białym Domu).
  Na imię jej Omarosa. Poznali się wcześniej, ponieważ razem występowali w Reality TV.
  Typu Big Brother, Apprentice,itp.
  Osoba obiektywnie bardzo cwaniutka, chociaż niezbyt mądra.
  Wiem, to jakby kontrowersja, ale w tym przypadku niekoniecznie.

  Tak tam rządziła, aż w końcu generał John Kelly ją zwolnił.
  Jednak Omarosa jak to Omarosa postanowiła upiec przy tej okazji pieczeń.
  Okazało się, że nagrywała różne konwersacje w tym i z Prezydentem i nawet w magnetofonik potrafiła przemycić do specjalnego pokoju „situation room”, w którym nawet telefony należy zostawić zanim się do niego wejdzie. Straże pilnują tego.

  Ostatnio oprócz bzdurnych taśm przekazała info do mediów, że kiedyś zastała Prezydenta, od którego ktoś ważny właśnie wychodził, a Prezydent ZJADAŁ jakiś ważny PAPIER. Jadł dotąd aż całkiem skonsumował.

  Adwokat Prezydenta złapany na wielu kłamstwach wcześniej…. twierdzi, że Prezydent NIGDY w jego obecności nie zjadał papieru.

  Tak czy inaczej… możemy się pocieszyć, że przynajmniej naszych pajaców nikt póki co nie podejrzewa o zjadanie ważnych papierów.

  BTW Omarosa napisała całą książkę o swoich przeżyciach w Białym Domu. Chyba niedługo wyjdzie.

  https://www.youtube.com/watch?v=qsTK4CUzPb8
  The Late Show with Stephen Colbert

  Ps. Ciekawe czy teraz zaczną prześwietlać tych dygnitarzy zanim wejdą do „Situation Room”. Bo bezpieczeństwo narodowe tutaj jest zagrożone.

 156. 404
  14 sierpnia o godz. 6:48
  Grzebie sie w beczce plotek, nazywajac to smiechem.

 157. 404
  14 sierpnia o godz. 5:34 donosi, ze nie jest madrym „babskiem” i wogole nie jest mizoginistka…..

 158. 404
  14 sierpnia o godz. 5:34
  Wyrownuje deficyt w blogosferze towarem wlasnym, jak sama pisze.

 159. duende
  13 sierpnia o godz. 22:56
  Mlodzi ludzie wyjezdzaja z Polski i jest to normalny proces.

 160. wiesiek59
  13 sierpnia o godz. 22:19

  Wiesio wiesiowemu puszczaja nerwy….wplyw cyrylicy???

 161. Symetryczny
  13 sierpnia o godz. 17:43
  ls42
  13 sierpnia o godz. 15:31
  Świerczewski dziś zapomniany i załgany. Jaki był to był, ale zginął w walce za Polskę. ”

  To prl owska legenda. O Swierczewskim sporo jest w najnowszym Newsweek Historia. Słuzył w armii sowieckiej od rewolucji . Nałogowo pił i co gorsza po pijanemu usiłował dowodzić . Wiedział pan ? To tylko 10 zł , pan kupi i poczyta .

 162. blackley
  14 sierpnia o godz. 8:46
  Churchill i Brandt byli prawie ciągle pijani. A Ty dziadu nie pijesz?
  Świerczewski miał przynajmniej odwagę walczyć i zginąć za Polskę.
  A Armia Czerwona w końcu ocaliła nam życie.

 163. mamo, chwalą nas…
  Jeden z blogowiczów napisał o mnie życzliwie co jest niespotykane pomiędzy wojującymi tu staruszkami. Nie ukrywam że zrobiło mi się przyjemnie tym bardziej że w tych pochwałach znajduję się w dobrym towarzystwie.
  Taki wyróżniony musi teraz mieć się na baczności.

  Ps. ciesze się też że koleżanka blogowa jest na stanowisku.

 164. Sciaga dla czystych etnicznie i TWA…

  Zapominamy przy tym czesto, ze Europa potrzebowala na tworzenie struktur obywatelskich prawie tysiaca lat. Pamietamy natomiast, opisujac “wystepki” zydow o trwajacym tysiace lat “spisku” oraz konflikcie. Podobnie jest z krytyka Izraela, czesto niezbedna i sluszna. Zapominamy przy tym, ze Izrael jest jedyna “demokracja”na Bliskim Wschodzie.
  Zapominamy rowniez, ze polityka rzadu izraelskiego, popierana wprawdzie przez uzyskana wiekszosc w Knesecie, krytykowana jest przez mniejszosc, ktora moze stanowic prawie polowe populacji Izraela.
  Problem wielostronnie zlozony postrzegamy przewaznie jednostronnie. Niepodzielnie dyskutujemy na temat sprzecznosci zlozonych problemow polityczno-spolecznych bladzac w blogosferze do nikad. Pytania zasadnicze o konlikt arabsko-arabski, palestynsko-palestynski, izraelsko-izraelski etc. pozostaja bez odpowiedzi (chyba, ze empatyczne panie i panowie z TWA zaczna pisac rzeczowo, a nie wyrywkowo-rozrywkowo) .
  Podobnie jest przy dyskusjach o lewicowej Europie. Mowimy wprawdzie o wybranych prawicowych rzadach, zapominajac o drugiej polowie spoleczenstwa. Pomijamy spoleczno-polityczny mainstream. Jest to typowe dla myslenia “wykluczajacego”. Natomiast irracjonalna niechec do zydow prawie nigdy nie wynikala z osobistego doswiadczenia, lecz niejako ze stereotypowej niecheci.
  Podobnie w dzisiejszej Polsce, obecny jest antysemityzm przy nieobecnych zydach.

  Oczywiscie niedorzecznoscia byloby mowienie, ze wszyscy Polacy sa antysemitami.

  Mozna jednak analizowac skale zjawiska. Irracjonalne postawy prowadza czesto do irracjonalnych dzialan.

 165. @404
  14 sierpnia o godz. 5:34
  Przecież chyba można znaleźć w Polsce osoby o odmiennych poglądach, a jednocześnie będących na poziomie.
  Czy to też towar deficytowy

  Obawiam się, ze jednak deficyt w tym asortymencie. Poza tym oni tak dobrze zaogniają sytuacje, że pewnie przyciągają tych , którzy oczekują konfliktu. Rzeczywiście Jankowską trudno znosić. Myślę,że potrzebne są pewne cechy, aby reprezentować tę stronę sporu politycznego i są one wspólne dla wszystkich jej fechtmistrzów.

  Nawiązując do Omarosy to na poważnie zajął się tym przypadkiem Lawrence O’Donnell I was complicit
  To wszystko jest tak wciągające jak nie przymierzając proces O.J. Simpsona. Tylko teraz stawka jest znacznie wyższa. Nie sposób zrozumieć jak tylu ludzi zobaczyło w DJT kandydata na prezydenta i wybrało go. np.: Omarosa po kilku latach odkryła, że DJT jest rasistą. Jego cechy nie tylko można było zauważyć, ale i wysłuchać opinie w wielu wersjach. Jest też u nas prof. Staniszkis, która w końcu zmieniła front, chociaż trudno ja porównywać do Omarosy. DJT ma zwyczaj robić rzeczy, które innych prezydentów załatwiłyby na amen, publicznie. np.: „Russia, if you listening, find those 30 th emails that are missing”. Niestety nie ma pewności co do wyniku i tak, jak zaskakujące było zwycięstwo DJT w wyborach, tak i nie wiadomo jak się zakończy batalia o demokrację w US. Zdaje się, że przecieramy szlaki do jednego z rozwiązań.

  Nasz wspólny wielbiciel @SM nadal stały w uczuciach 🙂

 166. żabka konająca
  14 sierpnia o godz. 9:40
  Ja także bez przerwy Ciebie chwalę i szukam Twoich wpisów na blogu.
  Gdyby nie Ty i paru /na palcach jednej ręki/ jeszcze sympatycznych osób, nie byłoby sensu tutaj zaglądać. Pozdrawiam.
  Bukszpany udało mi się w tym roku uratować. U sąsiadów, którzy się poddali ta ćma poczyniła totalne spustoszenia. Setki dorodnych krzewów wycięto i spalono. Kropiłem stężoną mieszaniną Karate i Mospilan 20.

 167. Obserwuję w Polsce jest fazę budowania dróg i chodników. Wszędzie „na łeb, na szyje” – budowanie. Nawet tam gdzie nikt nie spaceruje powstają szerokie chodniki. Stawki w budownictwie wzrosły, pracuje wielu Ukrainców. Z jednej strony dobrze bo powstają, ale z drugiej wkurzające, bo po wyborach na trzy lata rozpocznie się posucha dla przedsiębiorców budowlanych i trzeba będzie zwalniać ludzi, bo nie będzie zleceń. Czy ta głupota jest powszechna i wszędzie budowy ruszają przed wyborami ?

  W. Churchill powiedział, że aby zwątpić w demokrację trzeba 5 minut porozmawiac z wyborcą. Święte słowa.

 168. zetus1
  14 sierpnia godz11.06
  To jest samorządowa kiełbasa wyborcza., to raz, a po drugie, samorządy chcą zrobić co się da, bo po wyborach może tak się stać, że nie będą decydować o niczym. Jak dobrze pójdzie centralizacja władzy i pieniędzy, to o budowie ulicy w Pcimiu czy w Kłaju będą decydować w Warszawie.

 169. Znalazłem wykres: „Równowagi stronniczości” (trudno przetłumaczyć bias) w mediach amerykańskich.
  Balance of biases

  @wiesiek95: może pomoże Ci to dobierać źródła do czytania w tym obszarze.
  @guzdra: Ciekawe co to za kształty topologicznie ?
  Teraz trzeba sobie wyobrazić odpowiednie wykresy dla Rosji, Polski, UE, Turcji, Wenezueli itd… Wg definicji Donalda Trumpa „fake news” to te, które mówią źle o Donaldzie Trumpie. Zrozumiała definicja. U nas są, za to, media polskojęzyczne, które też łatwo odróżnić od tych prawdziwie polskich. 🙂

 170. Symetryczny,
  ,, mniej szczęścia mieli rekruci 2 armii WP, których los pomagał osoba dowódcy……gen . Karola Świerczewskiego. …..W kwietniu 1945 zgotowali swoim żołnierzom i oficerom droga przez piekło w Dreźnie. Puszczając wojsko bez rozpoznania terenu , po pijanemu , stracił ok 5 tyś żołnierzy, których odciął niemiecki kontratak. …,,,, Pan sobie kupi, pan sobie poczyta . Głowę ma pan zatruta sowiecką propagandą. Świerczewski to był tzw POP , pełniący obowiązki Polaka. Sporo tego bydelka sowieckiego zainstalowano po 2 wojnie w lwp. Ostatnie egzemplarze POP ów przetrwały do poczatku lat 70 tych.
  Czy pi l Churchill , Brandt nie ma nic do rzeczy . Reaguje pan jak Radio Erewań- ,, czy to prawda że w USA każdy może kupić samochód za kilka pensji ? . W USA biją murzynów ,,, odpowiedziało Radio.
  Bolszewicy za głusi na prawdę. Pańskie nieuctwo i prostactwo nawet jak na komuniste jest spore. No cóż lata prppagitka SWOJE robią. Taka sytuacja

 171. Symetryczny,

  Panie poruczniku,

  ,, Ty dziadu nie pijesz,, …… coś od czasu do czasu wypije . Ale nie jak to było w modzie za PRL czysta gorzala i aż do kompletnego upojenia. Sporo ludzi pilo na umor żeby ten wasz raj PRL owski chociaż na chwilę zniknął.

 172. @Symetryczny
  14 sierpnia o godz. 9:36

  A Armia Czerwona w końcu ocaliła nam życie.
  Doskonale się jej to udało w Katyniu , Starobielsku, Ostaszkowie, Warszawie …
  Nie sprecyzowałeś co rozumiesz przez „nam”, bo ja osobiście nie doświadczyłem dobroczynnego wpływu Armii Czerwonej na moje życie.
  Jedyny wpływ, który pamiętam to nagły atak niemożliwości mówienia w trakcie przysięgi wojskowej, kiedy miałem przysięgać wieczny sojusz z braterską AC.
  Chyba, że masz na myśli to, że stacjonując na terenie Polski AC przez wiele lat, skutecznie eliminowała różne głupie pomysły, które teraz mogą w pełni rozkwitnąć. Po prostu AC broniła nas przed samymi sobą, abyśmy nie zrobili sobie krzywdy. Pozdrawiam.

 173. zetus1
  14 sierpnia o godz. 11:58

  Z tych wymienionych na wykresie portali, korzystam jedynie stale z The American Conservative.

  Trzymam się kilku ulubionych autorów- Pilger, Hedges, Ron Paul, Paul Craig Roberts, Buchanan, Kissinger, Chomsky, paru innych, których opinie cenię.
  Muszą być WYWAŻONE racje w tekstach które czytam.

  T co serwuje nam Politico- Polska na przykład, to dość niestrawny stek propagandy i przekłamań.
  Akurat do serwowania tubylcom…

 174. Z dystansu
  14 sierpnia o godz. 5:16

  Rentowność jakiegoś działu gospodarki, zależy WYŁĄCZNIE od otoczenia prawnego, dostępu do kredytów, wysokości ceł, subwencji rządowych.

  Nasze stocznie padły ze względu na brak kredytów średniookresowych, o niskim oprocentowaniu, zamówień rządowych.

  Część kopalń padła ze względu na podatki i chwilową dekoniunkturę na rynkach światowych. I oczywiście, niedofinansowanie uniemozliwiające mechanizację wydobycia.
  Kopalnie więcej zapłaciły w podatkach, niż uzyskały ulg, czy pomocy publicznej, co jest przemilczanym faktem.
  Obecnie, jest już pozamiatane.
  Nasze złoża kupują inni, zabezpieczając sobie przyszłe potrzeby.

 175. Lech Kaczyński profesor komunistycznego prawa wyparł się tej doktryny. Bo podpisał Traktat Lizboński oddający Polskę pod jurysdykcję Unii z elementami europejskich wartości opartych na chrześcijaństwie. Tak sobie myślę skoro Pacta sunt servanda ! jak z tym poradzi sobie doktor komunistycznego prawa bliżniak. Tłumacząc z rosyjskiego zawartych umów należy dotrzymywać. Jankesie Trump też.

 176. Co najmniej 88 samochodów podpaliły w nocy z poniedziałku na wtorek w Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji grupy zamaskowanych i ubranych na czarno młodych ludzi – poinformowały szwedzkie media.
  Tej nocy samochody podpalano także w mieście Trollhaettan, położonym 75 kilometrów na północ od Goeteborga. Tam też zamaskowani sprawcy zaatakowali kamieniami interweniujących policjantów.’
  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1216316,w-goeteborgu-podpalono-dziesiatki-samochodow-a-szwedzka-policje-obrzucono-kamieniami.html
  ======

  Tak się skończy multi- culti.
  Europejskie wartości kontra te INNE……
  I obawiam się, że takie scenki staną się codziennością w niektórych krajach zachodnich.
  Bez pracy, młodzi przybysze się NUDZĄ.

 177. Proponuję sondaż kim chcesz być katolikiem wehrmachtowcem czy Czerwonoarmistą. Tak sobie myślę,że odpowiedz znam ale nie sugeruję.

 178. @zetus1

  Ja bym użył zrównoważona stronniczość

  Ujmując to inaczej można o polskich mediach stwierdzić, że wykres gęstości rozkładu w Polsce jest podobny do postawionej na głowie krzywej dzwonowej, to znaczy, że mediów bezstronnych prawie nie ma. Skrajne ( lewe i prawe ) media są liczne co do tytułów i mają liczniejszych odbiorców niż media umiarkowane politycznie.

  Z topologią to ma słaby związek, ale ma. W sporcie wspinaczkowym jest używany okres przewieszka. Chodzi tu o sytuację gdy droga pochyła ma przekrój przypominający krawędź dachu wysuniętą na zewnętrze ściany.

  Wspinacz wepnie się w skałę ponad sobą i zwiśnie ( znikną punkty podparcia ).
  Natomiast strumień wody nie schowa się ponad występ i spada. Sytuacja ta jest przywoływana aby opisać teorię katastrof Chodzi tu gwałtowną zmianę kształtu i utracone podparcie do tego opisu się nadaje.

  Gdyby nie było w Polsce symetrystów , to życie przypominałoby zdarzenie z życia psa po przejściach.

  Biedny i chudy człowiek szedł ze swym przyjacielem psim równie chudym.
  Przechodzący miłosierny rzucił psu ochłap.
  I pies poszedł za swoim nowym panem.

  Gdy obrócimy sylwetkę wzorcowej białoskórej obywateli to będziemy mieli wiszącą talię. Bo postulatywny obrys sylwetki wynika z równego obwodu w biuście i w talii. Średnica zbioru jest łatwo wytłumaczalna mężczyźnie:
  Średnica kobiety to jest średnica rury przez jaką przeciągnąć można kobietę ubraną w delikatną odzież bez uszkodzenia odzieży.

  Rozkład stronniczości mediów polskich jest wcięty w pasie i ma gwałtowne skoki
  zrozumiałe dla odróżniających legato od staccato. Czyli jest nieciągły.

  Topologia kobiet jest powszechnie używana, ale nie nazywa się jej ze względów salonowych. Kształt gładko zmienny, nastrój bardzo nieciągły.

  No i suweren polską publicystykę określa tak:
  Jedna baba, drugiej babie …

 179. http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,23781505,szansa-na-wczesniejsza-emeryture-czyli-kto-moze-przejsc-na.html

  Nie chodzi o artykuł, ale o ilustrujące go zdjęcie: dumny kolejarz w białych rękawiczkach maszeruje ze sztandarem kolejarskim, na którym widnieje „Bóg Honor Ojczyzna”.

  Szkoda, że nie „Punktualność, czystość, jakość”.

  Pasażer zrozumie, co jest ważniejsze dla kolejarzy. I kupi samochód.

 180. @wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 12:53
  …korzystam jedynie stale z The American Conservative.

  Na podstawie wykresu The American Conservative znajduje się po skrajnie prawej stronie na granicy pomiędzy uczciwą a nieuczciwą perswazją, i w obszarze hyper partyjnie konserwatywnym więc trudno to nazwać wyważonym. Jak można umieścić Chomskiego obok Kissingera – to jak ogień z wodą. Myślę, że to co znajduje się w szarym kole to tzw mainstream. Czym niżej tym bliżej do propagandy. Chomsky może się znaleźć w RT, ale nie potrafię go sobie wyobrazić w The American Conservative.

 181. Tip dla wolno kumających teksty @guzdry:

  Sytuacja gospodarcza i polityczna w Polsce w moim odczuciu jest wbrew pozorom w stanie równowagi chwiejnej.

  Merkel może skłonić Putina do oddania wraku i życie może stanąć na głowie, bo zależni od państwowych dotacji mogą sięgnąć po korupcję i nepotyzm, aby dostać zlecenie na zrobienie medalików.

 182. wiesiek59, 12:53
  Prosze obejrzec tez od czasu do czasu ,z mowiacymi po angielsku wnukami, komentarze polityczne kalifornijskiego satyryka Jimmy Dore na youtube.
  To jak RWE do dziesiatej potegi.
  https://www.youtube.com/watch?v=nf_ubSj3aZA&frags=pl%2Cwn

 183. @guzdra
  14 sierpnia o godz. 13:23
  Poprawiłeś mi dzień. Średnica kobiety nigdy nie przyszło mi to do głowy – niedostatki wyobraźni. W takim tiulu to byłoby trudno bez uszkodzenia, chyba, że nie studiuje speleologii.

  W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak zdefiniować promień mężczyzny.

  Kształt gładko zmienny, nastrój bardzo nieciągły. lubo dyskretny w topologii stosowanej. Żeby coś takiego rozkminić to potrzeba Grigorija Perelmana.

 184. zetus1
  14 sierpnia o godz. 12:13
  inaczej to wyglądało wtedy, inaczej dziś. Dziś to byle kretyn może pie…olić co mu się rzewnie podoba. Z tym drugim durniem nadajecie się do IPN.

 185. Jacobsky
  14 sierpnia o godz. 13:32
  Trafione…..

 186. zetus1
  14 sierpnia o godz. 13:34

  To przecież nasz subiektywny dobór treści przekazu padającego z ust czy spod klawiatury danego publicysty, i równie subiektywne kryterium- WIARYGODNOĆ człowieka.
  Nie ma nic do rzeczy to, czy jest on socjalistą, czy konserwatystą, ważne by pisał mądrze na interesujący nas temat.

  Dlatego też, małą wagę przywiązuję do tego, gdzie natknę się na mądry tekst.
  Ważne czy naświetla w interesujący sposób jakiś aspekt rzeczywistości, przedstawia nieznaną wiedzę, fakty nieznane szerszemu gremium, kuchnię polityczną.

 187. wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 13:06
  NIE zna Europy i podobnie jak Kaczynski nigdy jej nie „zriozumie”. Takie sceby powtarzaja sie od lat calych w Euopie Zachodniej. Kiedy tlumaczylem Wiesiowi po polsku, o co chodzilo w konflikcie przy Hafenstraße w Hamburgu. O co co chodzi czlonkom ruchow autonimicznych w Berlinie, rokrocznie na 1 Maja czy na Pr. Berg.

  Wiesio dzielnie wychodzi z zalozenia, ze chodzi tu o Multi Kulti. Multi Kulti juz nie ma, tak jak nie ma prlowskiej rzeczywistosci Wiesia teskniacego za ciezkim przemyslem. Jest natomiast spoleczenstwo interkulturalne, czy sie to wiesiowi podoba lub tez nie. Wiesik popraw sie, wiem, ze Cie na to stac.

 188. wyzysk
  14 sierpnia o godz. 13:51

  Mam inny patent.
  Włączam napisy…….
  Z tekstem sobie radzę, z językiem mówionym niezbyt- brak słuchu językowego.

 189. @Symetryczny
  14 sierpnia o godz. 14:02
  inaczej to wyglądało wtedy, inaczej dziś. Dziś to byle kretyn może pie…olić co mu się rzewnie podoba.

  Odnoszę wrażenie, że chciałbyś, żeby było jak wtedy nie jak dziś. Wychodzi na to, że chciałbyś zastraszyć lub też inaczej uniemożliwić możliwość wyrażania opinii. IPN nie jest mi do niczego potrzebny – wolałbym, żeby go nie było. Jak zwykle z braku argumentów atakujesz oponenta, a nie ustosunkowujesz się do treści. W ten sposób to możemy dyskutować o tym kto ma większego (kciuka) – bez konfrontacji nie rozbieriosz. Ja w takiej konkurencji nie startuję.

 190. Partia rządząca nie pozostaje dłużna i zaczyna wytaczać swoje działa. Minister Infrastruktury Peter Eriksson całkiem otwarcie powiedział w programie „Studio 1” stacji radiowej Radio P1, że rząd porozumiał się i utrzymuje stały kontakt z serwisem społecznościowym Facebook w sprawie selektywnej cenzury. Eriksson stwierdził, że zbliżające się wybory parlamentarne są zagrożone, a Facebook zobowiązał się usuwać „budzące wątpliwości kampanie i nieracjonalne treści”. Władze prowadziły rozmowy w tej sprawie również z Google i innymi firmami.

  Sytuacja wyraźnie pokazuje, że partia rządząca obawia się porażki i zamierza za wszelką cenę utrzymać się przy władzy, nakładając cenzurę na swoich przeciwników politycznych. Co więcej, korporacja Facebook po raz kolejny będzie mieszała się w przebieg wyborów, wspierając jedną ze stron i usuwając niestosowne (czyt. niewygodne) komentarze, a także zwalczając jedną propagandę, aby wspomagać drugą.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwecja-przygotowuje-sie-do-wyborow-alternatywa-dla-szwecji-zapowiada-masowe-deportacje
  ==============

  Interesujący kierunek ewolucji demokracji i wolności słowa…..

  Ciemny lud nie ma prawa wypowiadać się niezgodnie z interesami władców?

 191. Czy mosty autostradowe budowane przez włoską firmę Salini grożą zawaleniem jak w Genui. Salini ostatnio podpada. Czy to sprawa mafii jak we Włoszech. Dwa mosty na A1 do rozbiórki. Kto stoi za firmą. Tak sobie myślę,że co włoskie nie znaczy solidne skoro rządzi katolicka mafia.

 192. Moja kwarta do beczki smiechu:

  Pan Modlinger tlumaczacy sie przed dziennikarzem gazeta.pl z zachowania podczas demonstracji

  oraz

  p. Meller wspominajacy mamusie by nakryc poprzednia swa wypowiedz by “olac zolnierzy wykletych”.

  Strasznie to smieszne szczegolnie w kontekscie twierdzen ze Zydow w Polsce prawie nie ma stad niezrozumialy jest wspolczesny polski antysemityzm.

  ml

 193. @wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 14:37

  Ciemny lud nie ma prawa wypowiadać się niezgodnie z interesami władców?

  A jeżeli „oświecony lud” z zagranicy wybiera „ciemnemu ludowi” kto ma zostać wybrany to OK ? Poczytaj o „Cambridge Analitica” jak można sterowac preferencjami milionów. Na początku to była fajna sprawa ten FB – ale jak się zorientowali ludzie od socjotechniki jakie silne narzędzie mają do dyspozycji to teraz mogą manipulować „skolko ugodno”. Era niewinności dawno minęła. Zaczynam wątpić czy „ciemny lud” może jeszcze cokolwiek wybrać. Janukowycz opłacał milionami Manaforta i wygrywał. Czy myślisz, że te kwoty były wypłacane „za friko” ?

  Wiesiu, to XXI w, i mącić na FB czy innym Tweeterze może kazdy, i nie jest to aż tak kosztowne. Natomiast jeżeli sądzisz, że społeczeństwo szwedzkie da się łatwo oszukać to myślę, że sie mylisz. Korporacja FB musi coś robić, kiedy istnieją całe farmy trolli, które na akord piszą teksty trafiające do wybranych użytkowników FB, które pasują tym którzy ich opłacają. Zapoznaj się też z pojęciem „astroturfing” (ostatnio u Johna Olivera).

 194. https://www.defence24.pl/10-lat-po-wojnie-gruzinskie-lekcje-w-rosyjskiej-armii
  ============

  Armię się unowocześnia, a nie gada o unowocześnianiu jedynie…..
  I to za pomocą własnego a nie cudzego przemysłu.

 195. Wczoraj na znajomości ubioru Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PIS, można było zarobić 40 tysięcy złotych (suma gwarantowana).
  Uczestniczka popularnego programu telewizyjnego początkowo skłaniała się do prawidłowej odpowiedzi w co był ubrany prezes w 2017 roku w górach, czyli patriotycznej peleryny, ale ostatecznie wybrała dres.
  W dres to prezesa ubierają pewnie na spotkania z przedstawicielami zagranicznych zaprzyjaźnionych partii, ale słowo patriotyczny powinno się każdemu z prezesem kojarzyć. Niestety zła odpowiedź i 40 tysięcy pozostało w telewizyjnej kasie.
  Przy okazji dowiedzieliśmy się, że 30% publiczności nie wiedziało co to jest spalony i kiedy sędzia może zareagować, a wydawałoby się, że w naszym kraju każdy zna się na piłce nożnej

 196. Znajomość życiorysów przywódców w pewnym okresie była obowiązkowa, ale obecnie w dobie poszerzonej edukacji wydaje się niezbędna, i jak się okazuje, detale ubioru mogą przynosić profity.
  Skoro prezes potrafił wylansować patriotyczną pelerynę, to jaką odzież będą firmować inni czołowi politycy?
  Donald Tusk swego czasu nosił na głowie czapkę z Peru

 197. @zetus1

  Zwróć proszę uwagę, że wymiary człowieka obserwujemy bardzo często, w rozumieniu obserwacji na poły świadomej.

  O ile prawie wszyscy zapamiętujemy wzrost spotkanego człowieka przynajmniej w pamięci krótkotrwałej, o tyle jest trudniej sobie uzmysłowić, że kobieta idąca na przeciwko nas miała szerszą ( z lewa na prawo ) obręcz barkową niż biodra. Skrajności wyglądu utrwalają się nam bardziej niż wygląd proporcjonalny.

  Lekarze twierdzą, że niezwykle trudno rozpoznać płeć człowieka zmarłego przed wiekiem, którego kompletny szkielet mamy przed oczyma.

  Zdarza mi się zapamiętać na dłużej postać człowieka kolokwialnie określanego jako nisko zawieszonego, ale wysokiego. A pianista wykonywujący zawód muzyka zwykle nie ma krótkich rąk.

  Ty natomiast odwołałeś się do skrajnej skrajności – zapewne dla udramatyzowania opowiastki. Szczytowe osiągnięcie Grigorija Perelmana wykracza poza granice cierpliwości nawet ambitnego matematyka i było weryfikowane przez złożony zespół naukowców pracujących nad dowodem Perelmana wiele miesięcy.

  Dla typowego melomana nie mającego studiów muzycznych za sobą fortepian równo temperowany jest za trudny do objęcia. I nie chodzi tu o krytyczny namysł.

  Chodzi o zdolność do trwałego skupienia i o zwykłą w swej wulgarności cierpliwość.

  Program nauczania matematyki obowiązujący w polskim modelu edukacji powszechnej do końca epoki towarzysza Wiesława był nastawiony na wysoką skuteczność nauczania i niezainteresowane matematyką dziewczyny i niezainteresowani matematyką chłopcy zdawali maturę z matematyki bez kłopotu.

  Nie twierdzę, że każdy cierpliwy głąb mógł łatwo zdać maturę z matmy.
  Przeszkodą było – i do dzisiaj jest – nauczanie dużej grupy młodzieży wpół świadomej perspektywy wykonywania zawodu. Zwiększenie wymagań wobec nauczycieli poprawiło sytuację w nauczaniu wszystkich przedmiotów.

  Ale nie jesteśmy tacy sami. Zmienne tempo dojrzewania dziewcząt i chłopców odbija się na sposobach prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, ale z nauczaniem historii już gorzej. A pretensjonalność zgredów nie pozwala opowiedzieć, że Wit Stwosz uciekł a Krakowa przed wierzycielami.

  Ludzie mylą wiedzę z inteligencją oraz z mądrością.
  A człowiek przede wszystkim czuje.
  I to przejawia się na tym blogu.
  Wiele postaci tu aktywnych zasmuciłoby się, gdyby nie miało komu wytknąć głupoty.

  Wielokrotnie pisałem o tym, że moi nauczyciele matematyki używali słowa przepraszam, a dziewczyny w liceum podciągały chłopców z matmy.

  Człowiek jest spójnia czucia i myśli i onaż jest jeszcze często dziewicą.

  Gdy czytasz wolno, to jesteś zdolny zauważyć, że o obręczy barkowej w Wikipedia.pl napisał nie kreacjonista lecz ewolucjonista. A refleks jest silnie skorelowany z plagą pcheł lub brakiem plagi.

  Pionowa postawa i duża ruchomość kończyny górnej doprowadziły do silnego rozwoju mięśni obrotowych stawu ramiennego, które z kolei wywołały wydłużenie łopatki.

  Żółwik!

 198. Polska szkoła wypuszcza – i będzie wypuszczała – w dorosłość ludzi którzy nie wiedzą co to jest wypłacalność towarzyska i co to jest uczciwość intelektualna.

  I taki lub taka bez tych obciążeń mentalnych prosi
  Zagrajmy w dópniaka!

  A ja wolę od przodu …

 199. https://www.defence24.pl/mon-musimy-zadbac-o-okrety-juz-teraz
  ============

  Bredzenie w malignie, pana Błaszczaka……

 200. zetus1
  14 sierpnia o godz. 15:10

  Na określenie tego co się dzieje- i to od wieku ponad- używam określenia demokracja STEROWANA.
  Gdzie nieliczna grupa właścicieli mediów, agencji PR, speców od reklamy i marketingu, za pieniądze zainteresowanych jest w stanie kształtować w bardzo dużym stopniu poglądy większości obywateli.

  Wielokrotnie zresztą o tym pisałem, trafiając na co ciekawsze kąski informacji.
  Czarne jest białe, i odwrotnie, lemingi nie rozróżniają prawdy od fałszu.
  Jaki efekt?
  Rosja zaatakowała Gruzję, USA niesie pokój, dobrobyt i demokrację…….

  Obróbka metadanych coraz bardziej zawęża nasze możliwości świadomego wyboru.
  A koncentracja mediów, postępuje.
  Jedynie te kraje które zablokują takie możliwości, pozostaną w miarę niezależne.
  Przed zewnętrzną ingerencją należy się bronić.
  To jeszcze jedna postać działań wojennych- przecież.

 201. Jacobsky
  14 sierpnia o godz. 13:32
  To moze, szanowny Panie, uzgodnimy tekst wspolny:
  „Punktualność, czystość, jakość w imie Boga, Honoru i Ojczyzny”.

  Brzmi calkiem niezlie, czyz nie?

 202. Pan Passent, o ile tu zajrzy
  Ach jak to pięknie i lekko – ale trafnie i głęboko – napisane.
  Rzadko to się zdarza

 203. wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 16:10
  Obróbka metadanych coraz bardziej zawęża nasze możliwości świadomego wyboru.

  Mój komentarz
  Wiesiek nie wie co to są metadane.
  Pzdr, TJ

 204. @guzdra
  14 sierpnia o godz. 15:37

  Lubiłem matematykę i używano mnie do rozwiązywania zadań maturalnych, ale matematykiem nie zostałem, chociaż na studiach (politechnicznych) uczył mnie stareńki profesor ze szkoły lwowskiej i pamiętam, że zdarzało mu się używać greki do określania pojęć.
  Niestety konotacje muzyczne są poza moim zasięgiem. Sprawdziłem co to „Das Wohltemperierte Klavier” w wikipedii i dowiedziałem się o czy piszesz. Dobrze wiedzieć!

  Ludzie mylą wiedzę z inteligencją oraz z mądrością.

  To są zupełnie inne właściwości. Miałem na studiach kolegę z pamięcią fotograficzną, dla którego łatwiej było opanować na pamięć zbiór zadań z jakiejś mechaniki niż nauczyć się o co w tym chodzi. Często tacy ludzie dostawali nawet wysokie oceny bo odtwarzali z nieludzką precyzją to co prowadzący zajęcia gdzieś wcześniej napisał. Dla mnie ten sposób był zupełnie niewyobrażalny / niedostępny. Inteligencja to zdolność rozwiązywania problemów. Mądrość musi wiązać inteligencję z postawą etyczną bo w przeciwnym razie mądrym można by nazwać Eichmana w związku z rozwiązywaniem problemów ze sprawnym transportem ludzi. Ludzie z wiedzą są godni szacunku dla pracy, którą włożyli w opanowanie jakiejś dziedziny, ale mogą być skrajnie nieciekawi, jeżeli ich horyzonty kończą się tylko na tej dziedzinie ( funkcji). Ludzie inteligentni są ciekawsi, bo potrafią zaskoczyć. Ale najciekawsi są ludzie mądrzy. Muszą także dużo wiedzieć o człowieku.

  Być może coś pokręciłem, więc jeżeli, to wyprostuj.

  Żółwik! To takie młodzieżowe, że aż nie przystaje do @staruszka. 🙂

 205. Dzisiejsza POLITYKA (nr 3173) wcześniej niż zwykle. Zaczynam nietypowo od środka, a tam Wielkie Węgry Orbana.
  Na mapie poza obecnym terytorium część Austrii, Słowacja, część Ukrainy, wielki obszar dzisiejszej Rumunii, Serbii i Chorwacji.
  Na fotografii herby ziem, które Węgrom zabrał traktat w Trianon. Taka piękna historia

 206. Wiesiek59,

  Panie , a po co Polska ma się tak mocno uzbroić? Kto nas zaatakuje ? Niemcy ? Może Szwedzi? Bo chyba nie ten kraj postępu i światła, gołąbek pokoju Rosja ?

  Więc po co jakieś ciężkie tony uzbrojenia ? Ma pan jakiś pomysł?

  Na temat energii lepiej żeby się pan nie wypowiadał. Pańską węglowa energetyka właśnie kładzie się do grobu. Czego pan nie wie bo tkwi w polskojęzycznych portalach rosyjskich. Jak by pan wyruszył trochę w świat to by pan zobaczył że Niemcy , WBrytanja , Dania, Belgia są OBUDOWANE fotowoltaika oraz wiatrakami wszelkich rozmiarów. Od malutkich o średnicy 1 metra do olbrzymich gigantów. Energia odnawialna to przyszłość. Czego pan nie wie bo nie ma pan forsy żeby pojechać i zobaczyć jak rzecz wygląda w realu. Pompuje pan ruską propagandę która to dyskredytuje odnawialne źródła energii z prostej przyczyny – świat energii odnawialnej potrzebuje wielokrotnie mniej paliw kopalnych . Elektrownie GAZOWE , będą TYLKO wspomagaly system prosumencki.W momentach małego wiatru czy słońca łatwo taką GAZOWA elektrownie się odpala i wyrównuje deficyt. Pański węgiel i zasilane nim elektrownie to już TRUP. Rosja jako państwo żyjące GLOWNIE z wykonywania kopalin energetycznych niczego tak się nie boi jak spadku zapotrzebowania na te kopaliny. Rzecz jest prosta , jasna i oczywista dla normalnych ludzi. Sytuacji nie są w stanie pojac sowieckie trole . Taka sytuacja

 207. Wiesiek59

  Tak właśnie było-Rosja , ten kraj światła i postępu, gołąbek pokoju , zaatakował Gruzję. Tak twierdza zwyczajni Gruzini . Jak by pan pojechał do Gruzji i porozmawial z ludźmi zamiast czytać ruskie portale polskojęzyczne coś by pan się dowiedział .
  A tak tkwi pan w sowieckim goownie i myśli o azjatkach. A co pani Wieskowa na te myśli?

 208. zetus1
  14 sierpnia o godz. 14:30
  Wtedy było wtedy. Dziś jest dziś. Warto pamiętać wiele ponurych spraw. Tzw śmieszną wojnę francuzów we wrześniu 39. Kto zabił Sikorskiego. Komu potrzebna była krwawa łaźnia pod Monte Cassino. I zbrodnie żołnierzy wyklętych.

 209. 14.08.2018 roku godzina 8.46
  Panie blackley!
  Czy nie lepiej pisać o człowieku, który kulom się nie kłaniał pięknie, godnie i sprawiedliwie?
  Takie wyciąganie tego ,że pił, uważam za obraźliwe. Pan pewnie też wypił sporo i co? Ja piłem, piję i będę pił i co?
  W trudnych czasach generał Karol Świerczewski „Walter” przeszedł drogę pełną chwały i tego mu pan nie odbierze.

 210. Wydawałoby się, że urzędy skarbowe powołane są do tego, by ścigać nadużycia niezależnie od okoliczności i by wszystkie podmioty gospodarcze traktować równo. Tymczasem, jak wynika z listy zaleceń przesłanej kontrolerom skarbowym przez kierownictwo świętokrzyskiego oddziału Izby Administracji Skarbowej (IAS), kontrolom powinni być poddawani przede wszystkim przedsiębiorcy… wypłacalni.

  IAS nie stawia więc na walkę z oszustami podatkowymi, ale na „wymierny efekt finansowy”. Urzędnicy mają się przyglądać przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom, które są wypłacalne, ponieważ to właśnie od nich można najłatwiej wyciągnąć pieniądze.

  Oto kilka najbardziej skandalicznych fragmentów tajnej instrukcji przesłanej do Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, a także do naczelników wszystkich urzędów skarbowych działających na terenie województwa świętokrzyskiego:

  „1. Przed wytypowaniem podmiotu do kontroli należy przeprowadzić analizę jego sytuacji majątkowej, aby ocenić, czy kontrola może przynieść wymierny efekt finansowy (unikanie typowania podmiotów niewypłacalnych, w upadłości, w likwidacji, itp.). (…)

  3. Wydawać decyzje o zabezpieczeniu na etapie kontroli. (…)

  6. Należy przeprowadzić rozmowy z pracownikami komórek kontroli, aby ukierunkować ich na właściwy tok postępowania:

  a) pracownicy muszą mieć świadomość, że efektywność kontroli oceniania jest poprzez faktyczne wpływy, a nie ustalenia dokonane w toku kontroli”.

  W świetle powyższej instrukcji to właśnie mali i średni przedsiębiorcy w Polsce mają być nękani przez kontrolerów, ponieważ pozostałe podmioty są albo zbyt niewielkie (mikroprzedsiębiorstwa), by w ogóle interesować urzędników, albo zbyt duże, żeby zadawać sobie trud przeprowadzenia kontroli.
  https://wolnemedia.net/nekajcie-male-i-srednie-przedsiebiorstwa/
  =======

  Jest dobrze.
  Przyjeżdżajcie na pogrzeb.
  Polskiej przedsiębiorczości…….

 211. Abchazja. Nowy Afon. Monastyr. Jaskinia. Tak sobie myślę po adżice.

 212. blackley
  14 sierpnia o godz. 17:22

  Panie ignorant.
  Na świecie buduje się obecnie ponad 340 elektrowni weglowych- przeważnie w krajach rozwijających się.
  Wydobywa ponad miliard ton węgla- z tendencją rosnącą, również cenowo.

  Europa odpowiada za 7% globalnej emisji CO2, z czego Niemcy za ponad 30% emisji Europy.
  Polska jest druga w kolejce.

  Bez paliw kopalnych, niemożliwe jest wydobywanie innych niezbędnych cywilizacji kopalin.
  Zielona energia jest bez dotacji nierentowna ekonomicznie, przynajmniej na obecnym etapie.
  Energia wytworzona przez zielone źródła, nie jest w stanie zrównoważyć energii włożonej w ich wytworzenie.

  Jest pan idealnym wytworem prania mózgów dokonanym przez media.
  Pan nie wie, ale WIERZY w różne bzdety.
  Proszę sprawdzać podstawy swojej wiary, unikając głównych mediów.
  Tam produkują się jedynie kapłani na etatach różnych szemranych fundacji parareligijnych.

 213. Czy koniecznie trzeba mieszać boga i ojczyznę do sprawnego funkcjonowania kolejnictwa ? To bez tego się nie da ? W republikańskiej i ateistycznej Francji jakoś się daje, w pogańskiej (z katolickiego punktu widzenia) Japonii czy w protestanckiej Szwajcarii też. A w Polsce wszystko się kropi: lokomotywy, wagony, zwrotnice, dworce i co tam jeszcze, a jest, jak jest.. Para idzie w gwizdek zwany bób, homar, włoszczyzna.

 214. To jest zapisane: „ls42 13 sierpnia o godz. 15:31
  Dzisiejsza GW z dodatkiem HISTORIA, a w nim Grzegorz Motyka o bohaterskiej śmierci generała Karola Świerczewskiego z rąk bandytów z UPA. Przywódcy bandy przedostali się do ZSRR. Pozostałych bandytów wyłapano i skazano. Ci co zostali skazani na karę więzienia może jeszcze żyją. Ciekawe co porabiają?”
  A jak to napisał blackley: „ls42 13 sierpnia o godz. 15:31
  Świerczewski dziś zapomniany i załgany. Jaki był to był, ale zginął w walce za Polskę. ”
  Komentarz pozostawiam Państwu

 215. wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 18:20
  Zielona energia jest bez dotacji nierentowna ekonomicznie, przynajmniej na obecnym etapie.
  Energia wytworzona przez zielone źródła, nie jest w stanie zrównoważyć energii włożonej w ich wytworzenie.

  Mój komentarz
  Wiesiek powtarza głupoty o zielonej energii wyczytane w internecie .
  Wiesiek mógłby się zapoznać z raportami UE na temat kosztów energii produkowanej w UE. Koszty te maleją systematycznie i w żadnym wypadku nie jest prawdziwe bezkrytycznie powtarzane stwierdzenie, ze zielone źródła nie są w stanie „zrównoważyć” energii włożonej w ich wytworzenie. To stwierdzenie jest pogmatwane i gołosłowne, jak wiele innych u Wieśka.
  W UE wytwórczość każdej energii – od węglowej poprzez gazową, jądrową, wiatrową do fotowoltaicznej jest dotowana.
  Pzdr, TJ

 216. „A ja uważam” jakby rzekła pani Janina Jankowska (z Loży Prasowej),
  że matematyka i logika powinny być najważniejszymi przedmiotami w szkołach. Z największą ilością godzin i najlepszymi nauczycielami. Korepetycje (czyli jeden na jeden w propblemach) za darmo też powinny być przewidziane.
  Te dziedziny porządkują myśli, uczą jak przyczyna i skutek mają się do siebie i co z czego wynika.
  Przerażająca jest informacja, że maturzyści szkół technicznych co czwarty nie zdał z matematyki egzaminu. Wyrażnie nie uczy się dzieci myśleć!

  Pamiętam swoją maturę.
  I idąc za przykładem Trzaskowskiego też się wykażę tym i tamtym.
  Na pisemnym egzaminie dotarła do mnie ściągawka od koleżanki, która zawsze była doskonała z matematyki, ale ja zauważyłam błąd w jej rozumowaniu i poinformowałam osobę, która tę ściągę mi podrzuciła. Niestety ponieważ ja byłam raczej znana z nierównych wyników (okresy b. dobre i te drugie)… koleżanka mnie nie uwierzyła, a uwierzyła uznanej matematyczce.
  Efekt był straszny. Uznana matematyczka i osoby jej wierzące NIE ZDAŁY egzaminu.

  Potem był ustny, na którym jako goście siedzieło kilka osób z Uniwersytetu obserwując naszą maturę. Przypadło mi m.in. pytanie gdzie nie pamiętałam za wiele a zwłaszcza wzorów czy coś w tym stylu. Ale walczyłam, więc wyprowadziłam sobie sama ten wzór dziwacznym jednak sposobem.
  Po mojej odpowiedzi jeden z gości uniwersyteckich pogratulował mojej nauczycielce, mówiąc że nauczyła dzieci myśleć. Bo widać było wyraźnie że ja sama doszłam do rozwiązania chociaż drogą nieco okrężną.
  Pamiętam, że nauczycielka wyszła za mną na korytarz i pochwaliła mnie. Była wyraźnie podbudowana zdaniem kolegi z Uniwerka.

  To chwalipięctwo nie jest tylko po to żeby się chwalić, ale żeby zobrazować jak b. przydaje się nie tylko w matematyce umiejętność myslenia samodzielnego.
  Ale to trzeba pielęgnować, krztałcić. Szkoła ma wielkie zadanie.

  Serdeczne pozdrowienia dla @żabki @Zetusa i @pana co mieliny obrastają mu rdzeń
  Z przyjemnością również zauważyłam obecność @Jakub01

 217. https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja#Historia_najnowsza
  Według sponsorowanego przez Unię Europejską raportu niezależnej międzynarodowej komisji powołanej do zbadania konfliktu Gruzja „rozpoczęła nieuzasadnioną wojnę”. Raport, opublikowany 30 września 2009 stwierdza m.in., że „Ostrzał artyleryjski Cchinwali (stolicy Osetii Południowej) przez gruzińskie siły wojskowe nocą z 7 na 8 sierpnia 2008 stał się początkiem zbrojnego konfliktu na dużą skalę.”. Potem dodaje: „Powstaje pytanie, czy owo użycie siły (…) było uzasadnione w rozumieniu prawa międzynarodowego. Otóż nie było.”[16][17].

  Wątpię czy do oszołomów dotarło.

 218. Georgia ‚started unjustified war’
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8281990.stm

 219. tejot
  14 sierpnia o godz. 20:02

  Proszę przytoczyć dane, uwzględniające różnorodne dotacje do zielonej energii, w tym- certyfikaty na CO2 i ich koszt.

  Może pan powtarzać banialuki, o ile ma pan w tym jakiś interes.
  Bezinteresownie?
  PO CO?
  Z braku kompetencji i wiedzy?

 220. @wiesiek59
  14:37

  podana w zrodlowej informacji Alternatywa dla Szwecji nie jest zadna sila polityczna (sklada sie z b.czlonkow Szwedzkich Demokratow) i nie sadze, by nawet zdobyla jakikolwiek mandat do parlamentu.

 221. ls42
  14 sierpnia o godz. 19:27

  Proszę pana , o KAZDYM bez wyjątku najlepiej mówić PRAWDĘ . Także o Karolu Swierczeskim .

  Pan Motyka Grzegorz to drobny komuszek . Stąd pean na cześć K.Ś. Taka sytuacja .

 222. wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 20:37

  Fakty są takie że Zachód jest cały opleciony fotowoltaiką i wiatrakami .
  Czego pan nie wie bo na wlasne oczy nie widział .

  A panskie ” wiedza i kompetencje ” pochodzą z ruskich portali polskojęzycznych . Ukłony

 223. W polskim kotle wrze i kipi. Andrzej Olechowski był dzisiaj gościem u Redaktora Passenta. Poruszono wiele spraw bez optymizmu. PIS zepsuł wizerunek Polski za granicą, ale czy Polska za granicą miała kiedyś dobry wizerunek?
  Taki wizerunek buduje się długo, a niszczy szybko.
  Polska widziana przekrojowo i warstwami z tym się nie zgadzam. Dlatego zostaję przy szacunku dla wszystkich, którzy o Polskę walczyli, którzy poświęcili jej życie. Tadeusz Kościuszko, Józef Poniatowski, Józef Piłsudski, ale też żołnierze Wojska Polskiego, Armii Ludowej, Armii Krajowej to bohaterowie. Wycinanie i dopisywanie oportunistów niczego pozytywnego do tej listy nie wniesie

 224. „Pan Motyka Grzegorz to drobny komuszek . Stąd pean na cześć K.Ś. Taka sytuacja .”

  Grzegorz Motyka (ur. 29 stycznia 1967 w Ośnicy[1]) – polski historyk, specjalizujący się m.in. w tematyce polskiego ruchu oporu w okresie II wojny światowej i stosunkach polsko-ukraińskich, profesor nauk społecznych, w latach 2011–2016 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Motyka_(historyk)

  Komuna zalęgła się w IPN ???

 225. @Symetryczny, 14 sierpnia o godz. 10:58
  Sympatia i szacunek odwzajemnione. Nazwałam Cię kiedyś rycerzem po tym kiedy kilkakrotnie stanąłeś w obronie @mag przed napastliwymi złośliwcami – to było szlachetne, tym bardziej że w wielu sprawach nie zgadzacie się. Dziękuję za miłe słowa.
  Ps. Gratuluję sukcesu i doceniam ponieważ wiem ile trudu trzeba było w to włożyć – niestety, moja nierówna walka z antraknozą trwa i nie mogę odtrąbić pełnego zwycięstwa.

 226. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-duda-zawetuje-zmiany-w-ordynacji-wyborczej-do-pe/bjrvs4p

  Onegdaj, tuż po wpisie gospodarza w sprawie ewentualnego zawetowania przez Prezydenta ordynacji do parlamentu europejskiego, stwierdziłem, że w taką możliwość nie wierzę. A tu proszę – prezydenckie weto jednak będzie.

  W związku z tym, nadal z całym przekonaniem twierdzę, iż:

  Nie wiara, lecz niewiara czyni cuda.

 227. @hejtar – jest nowy wpis Gospodarza, ja zamieściłam swój komentarz jedynie dlatego że treść jest b. osobista i nijak się nie ma do defilad.

css.php