Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Serena Williams

10.09.2018
poniedziałek

Burza na korcie

10 września 2018, poniedziałek,

Dla miłośników tenisa ubiegły koniec tygodnia obfitował w sensacje i pozostanie na długo w pamięci. Najpierw w finale turnieju pań US Open w Nowym Jorku zmierzyły się Serena Williams, weteranka kortu, wielokrotna zwyciężczyni niezliczonych turniejów, królowa tenisa, z młodszą od niej o 16 lat (!) Naomi Osaka, Japonką, córką Japonki i imigranta w Haiti, mieszkającą i trenującą od lat w Stanach Zjednoczonych.

Dwa pokolenia, dwa światy. Serena, ulubienica nowojorskiej publiczności, jest rzeczywiście postacią pomnikową, mimo niezliczonych triumfów nie rezygnuje ze startów i po urodzeniu dziecka wznowiła grę, będąc jeszcze karmiącą matką. Dla młodej Japonki był to pierwszy udział w tak poważnym turnieju zaliczanym do „wielkiego szlema”. Długo nie było wiadomo, który kraj będzie reprezentować – Japonię czy USA. Przeważył głos matki na rzecz Japonii.

Po pierwszych kilku gemach okazało się, że Osaka nie jest skazana na pożarcie, a wręcz przeciwnie – mecz wygrała, zdobyła tytuł i to by było wszystko, gdyby nie paskudny incydent, który odebrał satysfakcję nowej mistrzyni, przegranej Serenie, jej trenerowi, sędziemu, gospodarzom imprezy i wielotysięcznej (a w TV – wielomilionowej) publiczności. Poszło o to, że w pewnej chwili sędzia udzielił Serenie Williams ostrzeżenia za „coaching” ze strony jej trenera. Williams albo (jak twierdzi) żadnego coachingu nie otrzymywała, albo go nie słyszała (trener po meczu przyznał się do coachingu), albo coś jednak na rzeczy było.

Po kolejnym nieudanym zagraniu rzuciła rakietą o ziemię i została ukarana pozbawieniem „małego punktu”. Wtedy zaczęła się kłócić z sędzią portugalskim Ramosem, potem z sędzią głównym, na zmianę grała i płakała, ostatecznie została ukarana przyznaniem gema przeciwniczce. Robiła wrażenie rozkapryszonej królowej, aczkolwiek po meczu odezwały się też głosy w jej obronie, że padła ofiarą, bo za podobne kłótnie żaden mężczyzna nie został tak ukarany, panom wolno więcej i czas skończyć z dyskryminacją. Moim zdaniem sędzia postąpił bez zarzutu, a Serena wybrała złą metodę walki z krzywdą pań, sama bowiem przyczyniła się do krzywdy Naomi.

Niestety, ofiarą zajścia była właśnie inna kobieta, bohaterka turnieju Naomi Osaka, która nie dała się wyprowadzić z równowagi, ale pozbawiono ją radości, satysfakcji i wielkiego święta. Odebrała puchar ze łzami w oczach. Dziś mało mówi się o jej rewelacyjnym występie, a dużo o skandalu. Zamiast uczty pozostał niesmak.

Na szczęście nazajutrz, w finale panów, wszystko było na najwyższym poziomie. Faworyt Serb Novak Djokovic (późniejszy zwycięzca) i Argentyńczyk Juan del Potro dali pokaz wspaniałej gry, wielkich umiejętności i sprawności fizycznej. Warto było poświęcić kawał nocy, żeby to oglądać.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 369

Dodaj komentarz »
 1. Sędzia kalosz krzyczeli koledzy za każdym razem jak nasi przegrywali.
  Dawniej przez kilka lat oglądałem każdy mecz tenisowy najważniejszych turniejów, ale mi przeszło.
  Najważniejsze, że rywalki, przecież obie z USA, zachowały się wzorowo i w czasie gry i po zakończeniu finałowego meczu.
  Zawody sportowe z reguły kończą się czyimś zwycięstwem, w tenisie remisów nie ma

 2. Gra tych Williams powypomina bardziej walkę byków. Każde uderzenie warte jest 1000 dolarów. I to ma być sport? Tenis tylko jako gra amatorów.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Na blogu pana Wosia pisze kilku znakomitych tenisistów – obecnie, niestety (deep state) brutalnie osieroconych, bez ojcowskiego kompasu moralnego oraz wsparcia duchowego.

  A może by ich tutaj zaprosić? Z pewnością podniosą blogową rangę oraz pomogą rozwikłać tenże istotny dylemat: był kołczing czy też nie.

 5. To że trener miał taki zamiar, nie znaczy że Serena patrzyła i widziała. Była po przeciwnej stronie kortu. Napisałam to u pana Matlak obok, ale mnie wymoderował. Jeszcze jeden prawdziwy polski mężczyzna który najbardziej lubi swoje własne opinie. Wstyd i żegnam.

  Ile razy ostrzeżenie dostał Nadal, na tysiące przypadków dającego znaki wujka Toniego? Podwójne standardy, a już najbardziej surowe dla Sereny. Niepotrzebnie straciła równowagę, ale ona już tak ma. Za dużo dziwnych wydarzeń miało miejsce w US Open. Ma poczucie krzywdy i czasem jej się przelewa.

  Najlepszy sędzia to taki którego nie widać. Pod tym względem pan Ramos kompletnie zawalił i zrujnował przyjemność milionom fanów. Już wcześniej miał konflikty z graczami. Może czas go przesunąć do mniej istotnych meczów.

 6. Jeszcze jedno o Serenie. W damskim tenisie w mniejszych turniejach można wezwać trenera do pomocy raz na mecz. Ani Serena ani Venus nigdy nie wzywały trenera, bo szczycą się tym że same potrafią wykombinować na korcie jak pokonać przeciwniczkę. Serena setki razy wygrywała mecze po przegraniu pierwszego seta. Dlatego ostrzeżenie sędziego ją wyjątkowo dotknęło. A potem już poszło z górki.

 7. Symetryczny
  Zupełnie odlotowe zarobki tenisistów/ek czy piłkarzy zawodowców, bo przecież epoka amatorów w większości dyscyplin sportowych dawno minęła, nikogo nie dziwią, a tym bardziej nie oburzają.
  Może jestem nienormalna i nie nadążam za światem, w którym igrzyska dla ludu są mega dobrze opłacalne i dla organizatorów, i dla zawodników , stąd szokująco wysokie apanaże dla zwycięskich sportowców, ale czegoś podstawowego tu nie rozumiem Fundamentalnej sprawiedliwości przy zachowaniu proporcji.
  Dlaczego np. Lewandowski za swoje dobre kopanie piłki i strzelanie goli (ale to jest wciąż TYLKO kopanie i strzelanie goli) dostaje miliony, a wybitny chirurg czy inny lekarz specjalista, który uratował ileś tam ludzkich żyć, zarabia jakieś absurdalnie śmieszne, w porównaniu z tuzami sportu, pieniądze.
  Może jestem pierwsza naiwna, ale nigdy tego nie zrozumiem.

 8. @duende
  Zaciekawiłem się tymi specjalistami od tenisa u Wosia, Zajrzalem i faktycznie tam niejaki John Kowalski i Miłosnik czarnych jagód wymieniają piłkę niczym Dzokowicz z Del Potro.
  A co się stało z sędzią Wosiem. Chodzą słuchy, że pozazdrościł Balcerowiczowi fuchy na Ukrainie i wyjechał do Wenezueli , aby doradzać Madoro, no i pewnie zarobić twardej waluty, zadaje sie boliwarów.
  Ciekawe co na to nasz mały Wiesio, pardon, niektórzy zwracają się do niego per panie Wieslawie (to neospazmin taki grzeczny) A przeciez Wiesio to Wiesio, ten neospazmin zupełnie jakby zapisał się do Szkła Kontaktowego.

 9. mag
  10 września o godz. 17:17

  Sportowcy tyle zarabiają, bo ludzie chcą ich oglądać. Piłkarki w Stanach (pewnie dołożyłyby polskim chłopakom, bo są bardzo dobre), zarabiają grosze i ledwie im starcza na życie. Lepszym pytaniem jest dlaczego finansiści zarabiają tyle ile zarabiają, w porównaniu z chirurgiem czy kardiologiem. Tu jest prawdziwy problem.

 10. mag
  10 września o godz. 17:17

  Sportowcy zarabiają adekwatnie do sumy wpływów reklamowych, związanych z ich wystepami.
  Skoro reklamy podnoszą sprzedaż produktu o ileś procent, to taka inwestycja się kalkuluje.

  Lekarz, nauczyciel, dziennikarz, aktor, może również występować w reklamach.
  Odpalą mu działkę od wpływów….
  Ile można zarobić reklamując produkty paramedyczne, dentystyczne, bankowe?
  Nawet setki tysięcy od spotu, zajmującego 30 sekund…..

  Coś nie tak z hierarchią wartości i użyteczności?
  W świecie w którym pieniądz jest wszystkim, to przecież norma?
  Innego systemu wartości nie przewidziano dla kapitalizmu.

 11. Na trybunach brakowało KONSTYTUCJA czy łapy precz od Syrii. Uwolnić więżniów Guantanamo oraz Indian z rezerwatów. Przeprosić za otrucie Skripala w celu zerwania Mundialu w Rosji. Uchylić ustawę 447. Tak sobie myślę o imprezach sportowych ponad podziałami Ale nie u jankesów. Kiedyś Czarne Pantery i pięść zaciśnięta w czarnej rękawiczce na podium. Wracają powody.

 12. Bar Norte

  Coś się dzieje.
  Politico zmieniło ton narracji.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-znad-baltyku-marza-o-rozbudowie-nord-stream-reszta-wschodniej-europy-sie/g4m8rx5?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

  Ciekawe, czy nasze dinozaury znów obudzą się po czasie?

  Ps.
  Do poprzedniego wątku.
  Ten pakiet który ci zaserwowałem, należy rozpatrywać łącznie.
  Daje kontekst wydarzeń.
  Kolejne posunięcia wynikają z poprzednich, rezultat widzimy.
  Tak będzie w całej Europie, w miarę kolejnych wyborów.

  Media kłamią, ludzie wiedzą swoje- jak zwykle.

 13. Czyli jest pan za tym, by ograniczyć liczbę państwowych spółek i by politycy nie zarabiali już w taki sposób pieniędzy? Jak to zrobić? Prywatyzacja i mniej państwa w gospodarce?

  W Słupsku postawiłem na coś, co rezonowało w całej Polsce. Otóż odebrałem te zabawki politykom, zrobiłem konkursy i przekazałem zarządzanie spółek w ręce menedżerów – profesjonalistów, a nie funkcjonariuszy partyjnych. Do tej pory w wielu miastach Polski i w rządzie jest tak, że zwycięzca po wygranych wyborach rozdaje stołki działaczom. W Słupsku tak się nie stało. Zrobiłem konkursy i wygrały osoby z najlepszymi kompetencjami. Dzięki temu słupskie spółki działają o niebo lepiej. I tak zrobiłbym w całej Polsce, bo to jest w interesie społecznym.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/robert-biedron-dla-onetu-nie-zapisze-sie-do-po-nie-bede-udawal-ze-blisko-mi-do/qn7q3bq?utm_source=detal_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne&srcc=ucs&utm_v=2

 14. Czy ma sens pisanie komentarza j.n.?

  W 200 procentach zgadzam się z wpisem Gospodarza.

 15. Mag, ja też wielu rzeczy nie rozumiem więc się nie przejmuj. Na przykład nie rozumiem, że są podstawówki, gdzie zatrudniony jest jeden geograf, jeden biolog i trzech katechetów. Oczom nie wierzę widząc w tej chwili skan planu lekcji czwartoklasisty gdzie w tygodniu jest dwie lekcje języka polskiego i trzy lekcje religii. Nie rozumiem też jak można traktować poważnie partię „Platforma Obywatelska” jako siłę polityczną mogącą być liderem opozycji w walce politycznej z PiS, która sprawując rządy powierzyła MSWi A katechetce.

 16. mecze ogladalem, szczegolnie wczorajsze spotkanie zapadnie mi na dlugo w pamieci.
  Podyskutowalem sobie o tym pojedynku z kolega z pracy, Ernesto, Argentynczykiem, ktory zna sie dobrze na tym sporcie i chodzil jeszcze na mecze G. Villasa. W opinii Ernesto najwiekszym wyzwaniem dla del Potro byly returny Novaka, ktore doprawdzaly go do ciezkiej frustracji. Nikt , poza Djokoiviciem nie potrafi tak skutecznie returnowac jego bomb, choc sam del Potro rowniez swietnie odbiera. Kort byl podobno spowolniony ( aby wymiany byly dluzsze) , co po trosze moze wytlumaczyc te nadzwyczajna ilosc udanych returnow.
  PS. Mialem cicha nadzieje, ze przynajmniej ten watek Red. Passenta nie zostanie zamieniony przez komentujacych w watek polityczny, ale najwidoczniej sie nie da, a szkoda.

 17. Zejście na sport miało być, tak sądzę, chwilowym odejściem od politycznych sporów. Pojawiły się komentarze rzadko widzianych tutaj osób dotyczące tematu sygnalizowanego, ale nie minęły dwie godziny i o tenisie zapomniano, i zeszło na bolesny temat.
  No to nie mam wyjścia, nawiążę „inteligentnie” do zagajenia i pójdę na skróty.
  Każdy chce mieć sądy po swojej stronie, i sędziego, wyznaczonego do sprawy, też.
  Sędzia finałowego meczu to Portugalczyk. Amerykanie będą uważali, że jego decyzje wypaczyły wynik meczu. W gazecie zamieszczono zdjęcie Sereny Williams kłócącej się z sędzią. To nie pomogło, a nasz Gospodarz napisał, zamiast kłótni powinna lepiej grać. Słusznie!
  Politycy zamiast się kłócić powinni wziąć się w garść, połączyć siły, i odsunąć PIS od władzy, albo przemówić obywatelom do rozumu

 18. @mag
  Dlatego, że FIFA to druga po KrK mafia. A w mafii niektórym jest lepiej, dużo lepiej. Obie mafie sprzedaja towar, który nie ma zadnych wartości energetycznych, uzytkowych,poznawczych…słowem nic.
  No bo jaki pozytek jest ze strzelonej bramki Lewandowskiego, albo z jezusika i wiecznej dziewicy. Ale ludzi to podnieca, płacą, więc dlaczego mafia nie miałaby zaspokajac takich emocjonalnych potrzeb.
  A chirurg niech sie cieszy, że ma lepiej niz nauczyciel czy kasjerka w auchanie.
  Takie to dziwny swiat, który stworzył homo sapiens

 19. Ps
  Wole mafie FIFĘ od KrK, bo kapłani i biskupi FIFy przynajmniej nie pedofilą.

 20. Tym razem bez przenośni, od razu do meritum. Władza ustawodawcza i wykonawcza przystąpiła na serio do walki z sędziami, którzy jeszcze nie przeszli na stronę tej władzy. Mogą być mierni, ale muszą być posłuszni i wierni.
  Społeczeństwo w tym sporze nie ma nic do gadania

 21. Wiesiek59 godz. 17.55
  350 tysięcy, a 6500 tysięcy robi różnicę więc trudno się dziwić stanowisku tamtejszych Niemców.
  Tylko my nie umiemy liczyć i to nam wytyka @Pitekantrop cytując fragmenty powieści „Lalka” Bolesława Prusa

 22. Sport wyczynowy to kosztowna zabawa.
  Jedną gwiazdę z predyspozycjami, musi obsługiwać kilkunastu fachowców.
  Począwszy od lekarzy, psychologów, dietetyków, skończywszy na ludziach od PR.

  Kto zarobi na taki sztab?

  Niespecjalnie interesuję się sportem.
  Ale wątek EKONOMICZNY nie jest mi obcy.
  W ostateczności, płaci KLIENT takich wydarzeń.
  Niestety, dzięki konstrukcji umów, z reguły organizator dopłaca do imprezy.
  Zarabia jedynie jakaś mafia mająca wyłączność na produkt.

  Wszystkie kolejne olimpiady, mistrzostwa, były deficytowe.
  Bez państwowych dopłat, nie można by ich zorganizować.
  Zarabiali jedynie pośrednicy na styku prywatne- państwowe.
  Jak jest z tenisem?
  Bo z masówką typu piłka nożna, siatkówka, jest to doskonała pralnia pieniedzy.

 23. @

  Pomyśleć że 150 lat temu pojęcie sportu było nieznane.
  Co będzie za 150 lat?

 24. wiesiek59

  Przekaz Politico się zmienia wraz ze zmianą sytuacji politycznej w UE – głównie w kontekście wyborów do PE. Badania wskazują bowiem, że dwie frakcje PE które od lat nadawały kierunek polityce unijnej czyli Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPP) oraz Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D) w tych wyborach stracą. Oczywiście jak na razie jeszcze nie wiadomo jak dużo stracą ale możliwa jest utrata ich wpływu na politykę KE. Tym bardziej, że liberałowie z ALDE, którzy te frakcje wspierali też tracą a sondażach.

  Dlatego tekst w Politico jest w interesie socjaldemokratów i chadeków niemieckich tworzących obie frakcje. Zwróć uwagę, że on dotyczy Niemiec Wschodnich czyli źródła politycznych problemów w Niemczech.

  Jesli chcesz mieć syntetyczną informację nt sytuacji politycznej w UE na podstawie sondaży poparcia partii politycznych to znajdziesz ją pod linkiem, który kiedyś polecałem legatowi. Świetne źródło, niestety z powodów propagandowych pomijane w mediach krajowych. Biorąc pod uwagę twój sceptycyzm dotyczący mediów tzw „głównego nurtu” te syntetyczne, depeszowe informacje powinny ci pasować:

  https://twitter.com/EuropeElects

 25. @izabella, @mag

  ” Lepszym pytaniem jest dlaczego finansiści zarabiają tyle ile zarabiają, w porównaniu z chirurgiem czy kardiologiem. Tu jest prawdziwy problem.”

  Problem jest powazny. Tyle tylko, ze za bardzo nie wiadomo, jak ten problem rozwiazac.

  Najwieksza koncentracja zlych i niedobrych finansistow miesci sie w Nowym Jorku. W okolicach Wall Street. Niemniej jednak – dokopac tym finansistom to troche pod gorke. I juz nawet nie mowie o tym, ze z odpowiednimi narzedziami do samolotu nie wpuszcza.

  Po pierwsze – nie macie wiz wjazdowych…

 26. @adam100

  „Pomyśleć że 150 lat temu pojęcie sportu było nieznane.
  Co będzie za 150 lat?”

  Obawiam sie, ze zmywak nie zawsze jest najlepszym zrodlem wiedzy o swiecie. Jako szkola jezykowa tez pozostawia co nieco do zyczenia.

  „Bare-knuckle boxing (also known as bare-knuckle, prizefighting, fist fight or fisticuffs) is the original form of boxing, closely related to ancient combat sports. It involves two individuals fighting without boxing gloves or other padding on their hands.

  The first bare-knuckle champion of England was James Figg, who claimed the title in 1719 and held it until his retirement in 1730. Before Jack Broughton, the first idea of current boxing originated from James Figg, who is viewed as the organizer of cutting edge boxing. In 1719, he set up a ‚pugilistic foundation’ and charged himself as ‚a professional in the Noble Science of Defense’ to instruct boxers on the utilization of clench hands, sword, and quarterstaff. „

 27. @Slowianin Stanislaw

  „Na trybunach brakowało … Uchylić ustawę 447.”

  Znaczy tobie brakowalo? Czy moze zamierzasz Amerykanom dyktowac, co maja „uchylic” i czego nie „uchylac”?

  Ta aj-waj jaka zla i niedobra ustawa zostala jednoglosnie przeglosowana przez obie izby Kongresu, potem prezydent podpisal. Wyglada na to, ze Demokraci chyba nie podzielaja twojego zdania. Republikanie podobnie. To jak, czy wszyscy kongresmeni i senatorzy beda scigani sadownie? Bo jesli tak, to sie pewnie bardzo przejma i zaraz sie poplacza.

 28. spadaj trollu

 29. @mag

  „Może jestem pierwsza naiwna”

  Obawiam sie, ze na te role @mag sie nie lapie.

 30. @adam100

  „spadaj trollu”

  Obawiam sie, ze dyskutowane wczesniej szwedzkie slowo „as” nadal oznacza _padline_ – a nie ta czesc anatomii, ktora sie okresla za pomoca czterech liter.

  Obawiam sie, ze o sporcie „slyszano” i sport uprawiano znacznie dawniej, niz 150 lat temu, patrz wczesniejsze cytaty dotyczace historii boksu.

  Zmywak nie zawsze jest najlepszym zrodlem wiedzy o swiecie. Jako szkola jezykowa tez pozostawia co nieco do zyczenia. Co zas sie tyczy zwrotow grzecznosciowych – ja tez znam pare.

 31. @

  Jesteśmy trollami Putina. O Polakach, którzy w internecie bronią Rosji

  http://wyborcza.pl/1,87648,16869831,Jestesmy_trollami_Putina___O_Polakach__ktorzy_w_internecie.html

 32. @mag

  „Może jestem nienormalna”

  Samokrytyka w tym momencie przybiera rozmiary jak w tzw okresie bledow i wypaczen. A przeciez bywaja zjawiska znacznie lagodniejsze i na swoj sposob zgodne z porzadkiem rzeczy.

  „Raz maleńka Fryderyka
  Miała dziadzię tabetyka[.
  A że stąpał dość niezdarnie,
  Dziecię pusty śmiech ogarnie.

  «Przestań — rzecze jej na to staruszek łagodnie —
  I ja biegałem niegdyś żwawo i swobodnie,
  A że mi dziś chodzenie idzie jak po grudzie,
  To dlatego, żem w pracy żył ciężkiej i trudzie.»

  Dobre dziecię, zawstydzone,
  Poszło płakać aż na stronę;
  Odtąd zawsze w czci głębokiej
  Podpierało starca kroki.

  Pamiętajcie, drogie dziatki,
  Nie żartować z ojca, matki,
  Bo paraliż postępowy
  Najzacniejsze trafia głowy.”

 33. Mocne uderzenie w „trolle” Putina. Namierzono setki kont na Twitterze 
  http://niezalezna.pl/200124-mocne-uderzenie-w-trolle-putina-namierzono-setki-kont-na-twitterze

 34. @ozzy
  @pitekantrop

  Shana Tova !
  Dobrego i Słodkiego Roku !

 35. @mag

  … chyba zupelnie nieopatrznie i bez sensu zareklamowala Jozefa Hena. Przeciez ten Hen zly i niedobry – a przy okazji okazuje sie, ze po piecdziesieciu latach problemy sa DOKLADNIE te same, winni dokladnie ci sami – tylko jest zupelne jajo, bo nie ma komu dokopac.

  Jeszcze Jozef Hen, z roku chyba 1970-go:

  „Pokazał mi konstytucję. Artykuł siedemdziesiąty pierwszy:
  „Polska Rzeczpospolita Ludowa zapewnia obywatelom wolność słowa, druku,
  zgromadzeń i wieców, pochodów i manifestacji”.
  — Też ładne. Ciekawe, kto taką konstytucję układał?
  — Pewnie Żydzi.
  — Syjoniści — wpada w ton Bliźniak i wybucha śmiechem.
  — Trzeba by zmienić konstytucję — podsuwa Leopold.

  Przejrzyj pan gazetę. Kraj absolutnej fikcji. Otóż widzi pan, własnemu
  krajowi można narzucić za pomocą siły, cenzury, prasy fikcję. Ale nie da się utrzymać fikcji w stosunkach międzynarodowych. Oni sobie tam nic nie robią z naszej milicji i nie chcą podporządkować się naszej cenzurze. ”

  Problemy dokladnie te same. Konstytucja, cyklisci i niedobry swiat, ktory nie chce sie sluchac. A dokopac – nie ma komu.

 36. @basia.n

  Pieknie i bardzo serdecznie dziekuje za zyczenia. A takze – za wpisy na blogu (szkoda ze nie czestsze).

 37. Szanowni Panstwo,
  krotko mowiac pani Wiliams zachowala sie tak jak Platforma Obywatelska
  po przegranych wyborach. Dobrze jeszcze, ze nie zaczela oskarzac przeciwniczki
  o neosamuraizm.

 38. @pitekantrop
  10 września o godz. 20:37

  Dźwięki muzycznego oceanu pochłaniają wiele czasu – wiesz to bardzo dobrze 🙂
  I przyznam,że właśnie wśród nich czuję się najlepiej.Budzą najprzeróżniejsze emocje ,ale nigdy nie ranią.
  U mnie w Rotterdamie 29 września zacznie się nowy sezon koncertowy z dużą zmianą. Nowym szefem-dyrygentem zostaje Lahav Shani. Rewelacyjny 29-letni dyrygent i pianista – urodzony w Tel Aviv.Jego pierwszym mentorem był Zubin Metha,a potem wyjechał na dalsze studia do Berlina do Daniela Barenboima. Jeśli powiem,że zawsze dyryguje bez partytury – to mówi bardzo wiele ( bardzo nieliczne jednostki były i są w stanie w ten sposób prowadzić orkiestrę) Pokażę Ci linkiem jego debiut z 2013 r – wykonał koncert Bacha ,a potem Mahlera symfonię no1.
  Słyszałam go już w ubiegłym roku,a właśnie 29-go zadebiutuje jako samodzielny szef Rotterdam Philharmonic Orchestra. Solistą będzie… jego mentor Daniel Barenboim (występujący tym razem jako pianista)
  Dodam może,że Shani jest od paru lat stałym gościnnym dyrygentem Wiener Philharmoniker,a za dwa lata przejmie
  Israel Philharmonic Orchestra. Ten młody człowiek już teraz jest w czołówce światowej.Z góry cieszę się na jego koncerty w tym sezonie

  https://www.youtube.com/watch?v=PDW0uUJPaXk

 39. @mag

  … rekomenduje Hena – ale chyba nie wie, kto zacz:

  „Mnie nigdy nie przyszło na myśl, żeby wyrzec się pochodzenia. Raz je zataiłem – w Armii Czerwonej, kiedy bałem się, że jak trafię do niewoli, ktoś powie: ”A ten to Jude”.”

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,13816589,Cudowny_kraj_ta_Polska_.html

  Nie grozi aby jakis paragraf za wypowiadanie sie na temat bylego oficera Armii Czerwonej bez nalezytych slow potepienia? Odnosze wrazenie, ze @mag igra z ogniem i to zupelnie niechcacy, nie wiedziala, ze sie moze poparzyc.

  „On tak do pana, któremu wymordowano w Holocauście ojca, siostrę i brata, a ledwo ocalałe matka i siostra uciekły po wojnie do Izraela? ”

  Jeszcze gorzej. Gorzej niz zle. Malo ze cyklista i Armia Czerwona – to jeszcze najblizsza rodzina udala sie tam, gdzie odbywaja sie Zbrodnicze Masakry Snajperow i panoszy sie Zwierzecy Antypolonizm.

  „Ale kiedy starałem się o ten wyjazd do Paryża, przyszedł do mnie facet, wyjął legitymację SB, Władysław taki i taki: ”Pan mógłby nam pomóc, a wtedy my pomożemy panu. Spotkajmy się jutro w kawiarni”

  On mówi: ”W Paryżu jest taka żydowska pisarka i chcielibyśmy wiedzieć, co ona robi”. Zdziwiło mnie to: ”Gdyby mi pan kazał infiltrować amerykańskie lotniska, to jeszcze rozumiem, ale co robi stara Żydówka, która coś pisze na zdezelowanej maszynie? To nie dość Niemcy Żydów mordowali, żebym ja się jeszcze dokładał?”. A on: ”Pan nie docenia, jakim zagrożeniem są syjoniści”.”

  Dziesieciolecia mijaja – a Podstepny Wrog nadal sie czai i czycha na kazdym kroku. A @mag najwyrazniej chciala dobrze – a wyszlo jak zwykle.

 40. @basia.n

  Dziekuje za ciekawy wpis i wspanialy muzyczny link. Nie chce odsluchac calosci na komputerze – to profanacja wielkiej muzyki. Odkladam na pozniejszy wieczor, juz na dobrym sprzecie.

 41. @mag

  A nie wsadza tego rekomendowanego przez Ciebie Hena? Znaczy do pierdla? Z paragrafu o Przypisywanie Narodowi Polskiemu… i tak dalej, nie mam w glowie, ktory to artykul? Przeciez facet okropnie niesluszne rzeczy opowiada o Armii Krajowej:

  „Z jednym z tych chłopców, z Wieśkiem S., szczególnie się zaprzyjaźniłem. 24 lata, oczytany, inteligentny, dzielny, w obwodzie krasnystawskim w AK wysoko postawiony. Podczas postoju w Krakowie poznaliśmy trzy pielęgniarki. Kiedyś jedna z nich mówi do mnie: ”Wie pan, że Wiesiek jest antysemitą? Popłakał się i powiedział: » Józka to ja kocham, ale myśmy takich jak on wieszali «”.”

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,13816589,Cudowny_kraj_ta_Polska_.html

  @Mag najwyrazniej chciala dobrze – a wyszlo jak zwykle.

 42. Płatna prawica. Jak (i za ile) trolle konserwatystów i Putina trzęsą polskim internetem

  https://natemat.pl/210925,platna-prawica-jak-trolle-konserwatystow-i-putina-trzesa-polskim-internetem

 43. :-)))
  :-)))!!!!

  Jeszcze Hen:

  „Polacy mieli problem żydowski, bo żyło tu 3,5 miliona Żydów, a teraz niektórzy chętnie by urządzili getto ławkowe, tylko tych Żydów nie ma.”

  „Kiedyś się pan zastanawiał, co robi taki prawdziwy patriota, kiedy wstaje rano w słoneczny dzień

  – Myśli o tym, jak tu komuś dołożyć.”

  :-)))
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,13816589,Cudowny_kraj_ta_Polska_.html

 44. trolle Putina do domu

 45. Wybitna Polska Pisarka, znaczy Wielka Humanistka:

  „Mieliśmy teraz 70. rocznicę wybuchu powstania w getcie. To zaskakujące, że w dziennikach Dąbrowskiej nie ma żadnych zapisów z tego, co się działo za murem. Za to w 1944 roku pisała o Żydach, że drży na myśl, że kiedyś Polska mogłaby się znów ”zamrowić tym posępnym czarnym tłumem wszystko nam z rąk wydzierającym”.

  :-)))
  :-)))!!!!

  Warto bylo sie dowiedziec kto zacz ten hen.

 46. @pitekantrop
  10 września o godz. 21:19

  Niestety nie ma na yotube całego koncertu – tylko wybrane fragmenty. Ale sprawdzę czy jest nagranie cd lub dvd – wtedy po prostu kupię i udostępnię przez chomikuj
  A teraz jeszcze fragment Mahlera z tego samego koncertu.
  Aha – Shani będzie miał koncert w kwietniu w Tel Aviv.

  https://www.youtube.com/watch?v=592D1FZyMAU

 47. @adam100

  „trolle Putina do domu”

  Czyzby brygadzista znowu odezwal sie per „Ditt feta as”?

  Nie byl to komplement.

 48. Miłośnikom tenisa, zainteresowanym finałem pań Williams – Osaka na US Open, polecam artykuł Martiny Navratilowej w dzisiejszym (10 września) N.Y. Times, dział „Opinion”.

 49. @DP

  Bardzo mi przykro redaktorze.
  Trudno się czyta jak tu trolle smrodzą.

 50. panie pitekantropie,

  juz jestem z powrotem , cały weekend musialem jezdzić swoim najnowszym autem ….wie pan jak jest , duzi i mali chłopcy najwięcej ze wszystkiego kochają woje zabawki 😉

  Teraz do rzeczy . Będzie pan pędzony jak zapchlony pies na tym blogu. Nie dlatego że jest pan , lub podaje się pan za Zyda . Nie . Będzie pan pędzony za putinizm. Za negatywny stosunek do Unii Europejskiej . Za swoja głupotę i ignorancję . To tyle na początek , proszę pana . Negatywny stosunek do panskiej osoby nie wynika z panskiego pochodzenia , zresztą nie tylko ja podejrzewam że jedynie podaje się pan za Zyda. Internet to internet , może pan podawać się za kogo chce , i tak nikt nie ma mozliwosci sprawdzić rzeczywistości .
  Wsciekłego psa się izoluje , Ukłony .

  Pani Williams ….. no cóż , na kazdego przychodzi kres. Miażdzyła innych , została zmiażdzona. Zycie . Szkoda , a moze i nie szkoda , że Pani Williams nie potrafiła przegrać . Taka sytuacja

 51. A tu jeszcze jeden z bardzo wielu młodych talentów…
  Instrument prawdziwie śpiewa

  https://www.youtube.com/watch?v=Oljgcr71oXU

 52. blackley
  10 września o godz. 21:47

  Nice to have You back !

 53. pitekantrop
  10 września o godz. 21:38
  @adam100

  „trolle Putina do domu”

  Czyzby brygadzista znowu odezwal sie per „Ditt feta as”?

  Nie byl to komplement.”
  \

  Uderz w stól a nożyce się odezwą …. No cóż , ” jeżeli pasuje ci ten but , to go nos, przyjacielu ….” 😉 Komplementów , proszę pana , nikt się nie spodziewa w panskim wykonaniu . Raczej smedzenia od lat o tym samym. Natręctwo. Typowe dla demencji . Ukłony

 54. adam100
  10 września o godz. 21:50
  blackley
  10 września o godz. 21:47

  Nice to have You back !”

  Nice to meet you too ! . Mimo tego co ta niby Zydowska małpa sobie ubzdurała. Kłaniam się .

 55. @

  W latach 40/50 byl slynny festival „Casals Festival At Prades”.
  nagrania w mono ale polecam

 56. wiesiek59
  10 września o godz. 19:14
  Sport wyczynowy to kosztowna zabawa.
  Jedną gwiazdę z predyspozycjami, musi obsługiwać kilkunastu fachowców.
  Począwszy od lekarzy, psychologów, dietetyków, skończywszy na ludziach od PR.

  Kto zarobi na taki sztab?

  Niespecjalnie interesuję się sportem.
  Ale wątek EKONOMICZNY nie jest mi obcy.
  W ostateczności, płaci KLIENT takich wydarzeń.”

  Guzik pan wie , rozumie i guzik panu do tego .
  Rynek i kapitalizm . Dwa wspaniałe byty które regulują WSZYSTKIE sfery ludzkiego życia . Są ludzie , którzy pragną obejrzeć czlowieka , który potrafi np kopnąć czy uderzyć piłkę tak że wpada we właściwe miejsce. Albo uderza tak jak nikt nie potrafi . Albo co tam jeszcze robi . Inni ludzie pragną zobaczyc jak to się robi / dzieje . Są skłonni ZAPŁACIĆ za widowisko . CO to pana obchodzi jak kto wydaje swoje pieniądze????????? Jadę w listopadzie na mecz Liverpoolu z Fulham . Wydaje forsę na bilet na mecz, samolot , hotel , taksówki itd . CO TO PANA OBCHODZI ???? Komunistycznym , prl owskim zwyczajem zajmuje się pan NIE swoimi sprawami . Taka sytuacja

 57. Milosnikom historii najnowszej lada moment udostepnie przeciekawe publikacje tygodnika „Polityka”, w ktorych to publikacjach tygodnik „Polityka” bezpardonowo rozprawial sie ze zlym, niedobrym i zbrodniczym syjonizmem. Publikacje mialy miejsce tuz-tuz po Wojnie Szesciodniowej, w ramach ktorej dwa miliony Zydow mialy zostac „zepchniete do morza, tylko aj-waj – nie wyszlo. Wlasnie sobie czytam ze smakiem artykul pod tytulem „Spotkanie z rasizmem”, „Polityka” nr 12, 23 marca 1968.

  „”Spotkanie z rasizmem…syjonizm…fenomen izraelskiego szowinizmu… rodzenia sie razizmu nacjonalizmu…dala nazwe odmianie rasizmu, jakiej naonczas doswwiadczalem – syjonizmowi” … Kto rabuje w Kanadzie jest bandyta, kto rabuje w USA jest gangsterem… Rasista, ktory ma zydowskie poczucie narodowe jest syjonista”

  … i tak dalej. Fajnie sie to czyta. Warto bylo zaplacic osobie, ktora w koncu w Bibliotece Narodowej wydostala mikrofiszki. Nie jest o nie latwo, dziwnym zbiegiem okolicznosci akurat najciekawsze roczniki jakos nie istnieja w katalogu (tradycyjnym, tj w kartotece). Ale przy odrobnie cierpliwosci mozna odszukac.

  Chyba rownie ciekawy jest artykul, w ktorym tygodnik „Polityka” srodze gromi rekakcje Wielkiej Encyklopedii PWN za to, ze ta encyklopedia smiala bezczelnie napisac o niemieckich obozach zaglady. Prosze sobie wyobrazic – bezczebelna redakcja encyklopedii npisala, ze byly obozy zaglady i ze tam zabijano Zydow. Na szczescie tygodnik „Polityka” dal sluszny odpor. Redaktor encyklopedii PWN poszedl do pierdla. Ale siedzial tylko pol roku, przyszlo go wypuscic, bo zaden paragraf nie dal sie porzadnie dopasowac.

  Artykul nazywa sie „Hitlerowskie obozy koncentracyjne”, autor to K.Rusinek. Numer 45, listopad 1967-go roku, strona 3-cia.

 58. bla bla bla bla

 59. @blackley

  „usialem jezdzić swoim najnowszym autem ”

  No wlasnie. A ja musialem poruszac sie swoim najnowszym statkiem kosmicznym – latajacym talerzem, specu od „wynoszenia z mieszkania gratow do remontu”.

 60. @blackley

  „Zydowska małp”

 61. Putin się kłania

 62. @blackley

  ” Będzie pan pędzony jak zapchlony pies na tym blogu”

  Chyba cie solidnie pofajdalo, durny cieciu. Pedzic to sobie mozesz bardzo malego pieska. bo wiekszy to cie ugryzie. Wiesz co ty mi mozesz?

 63. Symetryczny
  10 września o godz. 16:20
  Gra tych Williams powypomina bardziej walkę byków. Każde uderzenie warte jest 1000 dolarów. I to ma być sport? Tenis tylko jako gra amatorów.”

  Czy płaci pan za występy pani Williams ? Raczej nie wydaje mnie się . Czy jest pan ZMUSZANY do oglądania występów pani Williams ? Nie wydaje mnie się .

  Więc z jakiego powodu zabiera pan , panie poruczniku , głos w sprawie , która pana KOMPLETNIE NIE DOTYCZY > ? ??????????

  Może pan uprawiać , oglądać czy co tam robić , z tenisem tzw ” amatorskim” . O co panu chodzi ?

 64. @blackley

  Z tym psem to był strzał w dziesiątkę

 65. pitekantrop
  10 września o godz. 22:10
  @blackley

  „Zydowska małp”

  Niedokładnie pan czyta. Napisałem ” nibyZydowska małpa ” . Za Zyda pan się jedynie podaje . Mówiąc krótko , UDAJE pan Zyda . Taka sytuacja .

 66. pitekantrop
  10 września o godz. 22:09
  @blackley

  „usialem jezdzić swoim najnowszym autem ”

  No wlasnie. A ja musialem poruszac sie swoim najnowszym statkiem kosmicznym – latajacym talerzem, specu od „wynoszenia z mieszkania gratow do remontu”.”

  Opowieści o jakichś ” statkach kosmicznych ” to mitomania . Podobnie jak panskie opowiesći o panskim rzekomym pochodzeniu . Pan tylko udaje Zyda . Podaje się za Zyda . Nie jest pan zadnym Zydem . To oszustwo , panie ładny .

  A auto …..no coz ….sześcio cylindrowy silnik , koła na szprychach , całkiem dobrze zachowany egzemplarz . Z 9 tys Funtow to okazja . Podreperuje sie go i sprzeda z zyskiem . Oczywiście dopiero wtedy jak mnie się znudzi . Tym bardziej że UK już niedługo zEU wyjdzie . Ceny wzrosną . Taka sytuacja

 67. @blackley

  „Są ludzie , którzy pragną obejrzeć czlowieka , który potrafi np kopnąć”

  … i sa durne dziady, ktore bardzo by chcialy kopnac – ale nie maja jak. W braku laku rozpuszczaja jadaczki, odgrazaja sie – wszystko wedlug zasady, ze w ryju kazdy mocny.

 68. pitekantrop
  10 września o godz. 22:12
  @blackley

  ” Będzie pan pędzony jak zapchlony pies na tym blogu”

  Chyba cie solidnie pofajdalo, durny cieciu. Pedzic to sobie mozesz bardzo malego pieska. bo wiekszy to cie ugryzie. Wiesz co ty mi mozesz?”

  Jak zapchlony pies b edzie pan pędzony . Co ja panu mogę ? Cały ” szmonces ” w tym że nie mam zamiaru nic panu móc. Wygląda na to że może by pan chciał żeby ” coś panu móc ” . Nie ten adres , prosze pana . Dla mnie jest pan slimakiem . Osobnikiem bez znaczenia . A pędzony pan będzie . Jako nieZyd . Jak wsciekły pies . Ukłony

 69. @Blackley

  „Opowieści o jakichś ” statkach kosmicznych ” to mitomania .

  Opowiesci o „nowych autach”, Rolls-Royce’ach i podobnych luksusach to objawy ciezkiego porabania goscia, ktory do glodowej emerytury musil sobie dorabiac „wynoszeniem gratow z mieszkania do remontu”. Zreszta tego zdania tez bez bledow nie napisal. Jak taki barom Munchausen opowiada o swojej kolekcji „zabytkowych””samochodow”, to mozna sie z niego posmiac. I opowiadac o kolekcji latajacych talerzy.

  No dobra, specu od „wynoszenia gratow” „z mieszkania do remontu”, opowiadaj o swoich ogromnych bogactwach 🙂

 70. @blackley

  Ten troll naprawdę zaczyna tracić nerwy. Jeszcze troszkę i puszcza.

 71. @Blackley

  ” Dla mnie jest pan slimakiem”

  A dla mnie jestes glutem.

  ” Osobnikiem bez znaczenia . ”

  Co ty powiesz, glucie.

  „A pędzony pan będzie . ”

  Dobra, dobra, glucie.

 72. pitekantrop
  10 września o godz. 22:21
  @blackley

  „Są ludzie , którzy pragną obejrzeć czlowieka , który potrafi np kopnąć”

  … i sa durne dziady, ktore bardzo by chcialy kopnac – ale nie maja jak. W braku laku rozpuszczaja jadaczki, odgrazaja sie – wszystko wedlug zasady, ze w ryju kazdy mocny.”

  No właśnie . Nie dość że nie jest pan tym za kogo ma pan nieprzyzwoitość się podawać to jeszcze wydaje się panu że jest pan ” w ryju mocny ” . A jest pan zwyczajną podróbką . Farbowanym lisem . Kopią . Falsyfikatem . Taka sytuacja .

 73. panie pitekantropie ,

  9 tys funtów to nie jest jakies ” ogromne bogactwo ” . Oczywiście dochodzą koszty transportu jakieś 3000zł . Opłat skarbowych nie ma bo auto jest zabytkowe. NIE jest to jakaś wielka forsa . Większość ludzi w Polsce , oczywiście nie tych zyjących z najni zszej pensji , może wydać 50 tys zl na zabawę . A co dopiero wtedy jesli da się na całym przedsięwzięciu zarobić te 10-20 tys ? Tego w ” zółtych tygrysach ” nie było . Taka sytuacja .

 74. adam100
  10 września o godz. 22:26
  @blackley

  Ten troll naprawdę zaczyna tracić nerwy. Jeszcze troszkę i puszcza ”

  To prawdziwy troll . Według mojej rachuby , ten cały ” pitekantrop” to juz trzecie , TRZECIE , 3 , wcielenie tego farbowańca . Oszusta znaczy się . Bo przecież człowiek zmieniający tożsamość oszukuje ludzi . Ukłony

 75. @Blackley

  „Guzik pan wie , rozumie i guzik panu do tego .”

  Ty, specu od wynoszenia gratow z mieszkania do remontu, guzik wiesz, guzik rozumiesz i guzik ci do tego. Twoj zakres kompetencji to „wynosznie gratow”, za ktora to prace to godzinowka moze wystarczyc na bilet tramwajowy a nie na RR. Twoja wiedza to wiedza kogos, kogo nawet do technikum nie przyjeli, taki byl super inteligentny. A twoj status majatkowy to akurat taki, z jakiego sie wygadales. Wynoszenie gratow. A w ryju kazfy mocny, w Internecie moze byc posiadaczem Rollsow, Benttey’ow i latajacych talerzy, glucie od wynoszenia gratow.

 76. pitekantrop,

  szmonces jest taki – był , jest i bedzie pan pędzony . Jak wsciekły , zapchlony pies. Ukłony

 77. @Blackley

  … nie ma w dowodzie osobistym ani imienia „Blackley” ani nazwiska „Blackley”. Czyli Bo zmienia tożsamość i oszukuje ludzi . Jesli kwywka na Intenecie to „tozsamosc” to Blackley zmienia tożsamość i oszukuje ludzi

 78. Panie pitekantropie,

  Rzekł pan . W internecie każdy może być kim chce . Np pan – Zydem . Którym pan nie jest . Jest pan zwykłym , ordynarnym oszustem . Taka sytuacja., Szmoncesowa.

 79. @

  Czystej rasy to były: łyżew, sweter, bulgot, dupelek i jajnik jak by wierzyć panom Dziewoński / Michnikowski.

  Zapchlonych kundli nie wymienili ( bo nie było internetu ? )

  https://www.youtube.com/watch?v=JGVOtZjtY-s

 80. @blackley

  Glucie. byłes , jestes i bedziesz pędzony . Jak stary pies, ktorego juz nawet pchly porzucily. A w ryju kazdy mocny, w Internecie moze byc posiadaczem Rollsow, Benttey’ow i latajacych talerzy, glucie od wynoszenia gratow.

 81. @Blackley

  ” Zydem . Którym pan nie jest ”

  Guzik ci wiadomo, kim „jestem” a kim nie „jestem”, specu od od wynoszenia gratow.

 82. Lewy, witaj.

  Sędziemu zawsze wróżyłem wielką karierę, niestety moich szczerych komplementów nigdy nie chciał opublikować. Wierze, że Maduro zapłaci każdą sumę za taki umysł, co dwie głowy…

  Odnośnie celebryckich zarobków, to najbardziej odkrywczo rzecze tutejszy liniejacy alfa samiec, przypominając, że innego systemu wartości nie przewidziano dla kapitalizmu. Tam tylko pinionc i pinionc.

  Pieniądz zarabia się równie dobrze lejąc miód na serca wqurwionych na pieniądz. Przykładowo, koleżka Song Hongbing, zdążył już w swoim żywocie zainkasować kilkadziesiąt mln dolarów w ramach demaskowania bezceństw wojny o pieniądz. Wot bystrzak.

 83. pitekantrop
  10 września o godz. 22:38
  @Blackley

  … nie ma w dowodzie osobistym ani imienia „Blackley” ani nazwiska „Blackley”. Czyli Bo zmienia tożsamość i oszukuje ludzi . Jesli kwywka na Intenecie to „tozsamosc” to Blackley zmienia tożsamość i oszukuje ludz”

  W tym czasie kiedy pan trzy razy , TRZY RAZY , 3 razy , ZMIENIŁ tożsamość ja jestem wciąz tym samym blackleyem .

  Panskie przywiązanie do tego co władza wpisała w ” dowodzie osobistym ” zaswiadcza o panskiej komunistycznej , gomułkowskiej przeszłości . Informuję pana że dzis w Polsce każdy podaje w urzędzie , banku itd adres jaki chce . W ” dowodach ” nie ma juz tzw ” meldunków ” NIE MA. Gomułka odszedł do historii . Czego pan nie wie , bo skąd Ukłony

 84. danielpassent
  10 września o godz. 21:39

  W każdej gazecie coś na ten temat, od atlantiku przez guardiana do slate’a. To prawie papierek lakmusowy poglądów na równouprawnienie kobiet, rasizm, seksizm, w sporcie i nie tylko.

  Z jednym u pani Nawratilowej się nie zgodzę
  She was being coached, as Mr. Mouratoglou admitted after the match, and whether she knew it or not is moot.

  No, it takes two. You’re not being coached if you don’t know about it.

  Wiele w tenisie zostawia się do dyskrecji sędziego. Pan Ramos poszedł na całość. Może więc wystarczy komputer zamiast sędziego, jeśli mamy ślepo stosować twarde reguły. Tak jak z tym zegarem do mierzenia czasu serwu. Ile razy przekroczono czas a ile razy dano ostrzeżenie? I czy chcielibyśmy taki tenis, gdzie rządzi komputer.

 85. pitekantrop
  10 września o godz. 22:40
  @blackley

  Glucie. byłes , jestes i bedziesz pędzony . Jak stary pies, ktorego juz nawet pchly porzucily. A w ryju kazdy mocny, w Internecie moze byc posiadaczem Rollsow, Benttey’ow i latajacych talerzy, glucie od wynoszenia gratow”

  Podróbka . Imitacja. Artefakt. Swiatło odbite . Falsyfikat . To pan był , jest i będzie pędzony . Jak pies , zapchlony i wsciekły . Nie jest pan zadnym Zydem . Udaje pan . Kłamie pan . Zmienia tożsamość , Oszukuje . Obrzydlistwo . Fuj. Ukłony

  Ps . Po co pan kłamie ? Powodzenia .

 86. izabella..

  pan sędzia miał dość tzw ” jaj ” żeby przykrócić panią Wiliams. Jest czarna , walczy o prawa kobiet i mniejszości itd . Niemniej jednak zachowała się skandalicznie . Ktoś się znalazł kto umiał powiedzieć DOŚĆ . I bardzo dobrze. Ukłony

 87. blackley
  10 września o godz. 22:46

  Myślałem że to troll a to fałszywy żyd. Fuj fuj fuj

 88. pitekantrop
  10 września o godz. 22:40
  @blackley

  Glucie. byłes , jestes i bedziesz pędzony . Jak stary pies, ktorego juz nawet pchly porzucily. A w ryju kazdy mocny, w Internecie moze byc posiadaczem Rollsow, Benttey’ow i latajacych talerzy, ”

  Ze starości , ignorancji , demencji i głupoty pomylił pan portfel z książeczką do nabożenstwa , prosze pana ……

  Miałem Bentleya. Mam Rollsa . O latających talerzach to pan mitomanił . Bzdurzył . Kłamał . Oszukiwał . Pies. Pchły . Wscieklizna . Taka sytuacja .

 89. Serena dobrze wiedziala jakie beda konsekwencje jej zachowania. Te jej proby grania ofiary byly zalosne. Naomi grala od niej lepiej, a do tego „gonila” Serene po calym korcie jak juniorke, biorac pod uwage budowe i wielkosc Williams, bylo to dosyc zabawne. Dawala przyklad corce i wszystkim kobietom? Wimbledon 2007 czwarta runda Williams vs Hantukova, w drugim secie Williams dostala urazu (skurcz), zeszla z kortu na prawie dwie godziny (tak, pozwolono jej), po powrocie dalej nie byla w sanie grac (obandazowane cale, obie nogi, wygladala jak kulawy kosmonauta), ale organizatorzy pozwolili jej kontynuowac te gtoteske, bo na pewno to nie byl tenis. US Open 2009, final Williams vs Clijsters, sedzia liniowy podyktowal „foot fault”, powtorka pokazala wyraznie Sereny but na linii podczas jej serwu, ale jak mogla mala liniowa kobietka zawolac „foot fault” przeciwko Serenie Williams? Podeszla ona do liniowej i zagrozila, ze „wsadzi jej pilke w morde”.
  Serena Willians jest tenisistka i reguly gry ja obowiazuja tak jak wszyskie dziewczyny biorace udzial w turnieju: nie mniej nie wiecej. Za jej zachowanie powinna sie wstydzic i przeprosic: Naomi Osake, WTA i wszystkich ogladajacych tenis.

 90. blackley
  Nie trzeba mieć jaj żeby dowalić czarnej kobiecie. Jeśli tak Ci się wydaje to niewiele widziałeś w życiu.
  Ale masz prawo do swojej opinii. Ja do swojej.
  Ukłony również.

 91. adam100
  10 września o godz. 22:50
  blackley
  10 września o godz. 22:46

  Myślałem że to troll a to fałszywy żyd. Fuj fuj fuj

  Chyba troll. NieZyd z pewnością . Fuj . Ukłony.

 92. blackley
  10 września o godz. 22:54

  Może trollujący fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce ??
  Zaczynamy się zbliżać ku prawdzie !!

 93. izabella
  10 września o godz. 22:53
  blackley
  Nie trzeba mieć jaj żeby dowalić czarnej kobiecie. Jeśli tak Ci się wydaje to niewiele widziałeś w życiu.
  Ale masz prawo do swojej opinii. Ja do swojej.
  Ukłony również.

  Proszę pani , pani Williams sądziła że nie dotyczą jej prawa dotyczące wszystkich innych . Okazało się że się jej tylko wydaje . I bardzo dobrze . Nie jestem fanem tenisa. Jestem fanem piłki nożnej a raczej jej specyficznej odmiany PL . Otóż w PL sędzia każe facetów zarabiających 200 albo 400 tys funtów tygodniowo i ” potrafiących zawiązać nogą krawat ”. Zachowanie w stylu pani Wiliams w PL oznaczało by OLBRZYMIĄ karę a może i zawieszenie . Prawo , zasady , reguły OBOWIĄZUJĄ WSZYSTKICH . Także czarnych i kobiety a nawet czarne kobiety . Nawet te myslące że są mistrzyniami dozywotnio . Ukłony.

 94. adam100
  10 września o godz. 22:58
  blackley
  10 września o godz. 22:54

  Może trollujący fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce ??
  Zaczynamy się zbliżać ku prawdzie !!”

  Na pewno to zwyczajny komunista . Któremu komunizm się bardzo podobał ale do tego momentu w którym Gomułka zaczał z zemsty a także w celu odwrócenia uwagi od tego że budowanie komunizmu prowadzi do nikąd , zaczał wrzeszczeć ze winni ” są Zydzi ” . i ów Gomułka zaczał z Polski wypędzać Zydów , podających się za Zydów oraz tych których Gomułka uwazał za Zydów . W tym momencie prl PRZESTAŁ SIĘ panu pitekantropowi , kimkolwiek jest , podobać . Taka sytuacja .

 95. to byłem ja . Wciąż ten sam blackley. Niektórzy zmienili tożsamość trzy , 3 , TRZY, T R Z Y razy w tym czasie . Ja wciąż ten sam . Ukłony

 96. blackley
  10 września o godz. 23:00
  No widzę że trafiłam na zwolennika kopania. Prosto i nie trzeba ruszać głową. A wszystko wygląda jak piłka. Bez ukłonów tym razem.

 97. b
  10 września o godz. 23:05

  Hmmm,
  można by uwzględnić w definicji

  Trollujący , fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce, urodzony komunista?
  Brzmi lepiej?
  pozdrawiam

 98. izabella
  10 września o godz. 23:09
  blackley
  10 września o godz. 23:00
  No widzę że trafiłam na zwolennika kopania. Prosto i nie trzeba ruszać głową. A wszystko wygląda jak piłka. Bez ukłonów tym razem.”

  Tak się szanownej Pani tylko wydaje . Nie jest prosto . Głową trzeba ruszać i to bardzo . Jedynie piłka wyglada jak piłka . Grałem w piłkę amatorsko ma się rozumieć ale fakt ów pozwolił naprać własciwej optyki za w/w zagadnienie . Moi synowie grają w pilkę . AMATORSKO ma się rozumieć . Co pozwala miec własciwą optykę i docenić czyjąś wirtuozerię . Oczywiściem z wirtuozerią nie mamy doczynienia w polskiej piłce więc z tego powodu nie oglądam,. Polecam PL oraz ligę holenderską .Ukłony.

 99. adam100
  10 września o godz. 23:11
  b
  10 września o godz. 23:05

  Hmmm,
  można by uwzględnić w definicji

  Trollujący , fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce, urodzony komunista?
  Brzmi lepiej?
  pozdrawiam”

  O pchłach nic nie wiem . Komunista – się zgadza, Troll – się zgadza . NeZyd – się zgadza . Ukłony

 100. @ blackley, b

  Jeżeli jesteśmy w zgodzie co do definicji:
  ”Trollujący , fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce, urodzony komunista ”
  to pozwolę sobie wyrazić moje pełne zadowolenie, szwedzkim idiomem (o którym ww osobnik o długiej nazwie nie ma pojęcia), wiec jest proszony o konsultacje u Putina.
  ” As bra ” po szwedzku znaczy
  ” zajebiście”.
  Udało ci się synek jak nigdy.

 101. „Terus fuj,-jak mawiala ksiezna Ticonderoga do swojego foxa”. Pitekantrop jest chorym czlowiekiem, cierpi na jakis rodzaj obsesji, a skoro nie jest Zydem, to pewno dobrowolnie zwial z komunistycznego raju i bynajmniej nie zostal stamtad „wyniesiony na kopach” jak twierdzi.Zreszta wszystko co pisze o sobie kupy sie nie trzyma, to zwykla mitomania a proba rozwiklania tego sensu zadnego nie ma.Facet potrzebuje pomocy psychiatry a moze nawet i z takiej korzysta, czort znajet kto to jest ale chyba nie troll tylko zwykly szajbus.

 102. jakub01
  10 września o godz. 23:34

  Gdzie żeś ty bywał czarny baranie
  we młynie, we młynie …
  A uwierzyłeś ze nie śpiewam! ha ha
  Jak w Prado?

 103. @Adam 100. Jaka tam profanacja muzyki? Dziewczyny sa swietne!Dzis coraz trudniej przyciagnac zwlaszcza mlodych ludzi do filharmonii totez filharmonia czesto wychodzi na ulice, czasem bawi publicznosc takimi wlasnie muzycznymi skeczami i bardzo dobrze. Muzyka powazna nie powinna sie mlodym ludziom kojarzyc z jakims nadetym spektaklem dla staruszkow. A taniec? Wlasciwie to areobik ale fajny choc symbolika dosc lopatologiczna. Doceniam ale troche sie to ociera o kicz.

 104. jakub01,

  Gomułka w 1968 wypędził trochę ludzi z Polski. Wywolał histerię antyzydowską . Poprostu potrzebował kogoś na kogo mógłby zrzucić winę za nieudany prl . Po dwudziestu paru latach wypruwania zył i flaków z tzw narodu , niestety nie udawało sie wciąż zbudować kraju swiatła i postępu. Wciąż ktoś ” pchał kij w szprychy parowozu dziejów ” i ” sypał piach w tryby postępu ” ………Więc Gomułka ogłosił że winni są Zydzi . Więc partia pzpr wzięła się za wypędzanie Zydów , ludzi których uwazano za Zydów , wyjechało też trochę ludzi pragnących się z syfu prl-owskiego wydostać , nie będąc Zydami…..poprostu mieli dość zaduchu prl.
  Taka sytuacja . Pan pitekantrop, o ile nie ujawnia się ze swoją ignorancją , głupotą i prostactwem , nie jest wart żeby o nim pisać na blogu Pana Gospodarza. Ukłony

 105. jakub01
  10 września o godz. 23:41

  „Profanacja” – to była lekka prowokacja, ale nie zadziałała. Trudno.
  Jak nie widziałeś tanecznego/ cyrkowego występu to powtarzam:

  https://www.youtube.com/watch?v=yKLwPfcT_Uc

 106. izabella
  10 września o godz. 23:09

  Może zaszło nieporozumienie ….PL to Premier League. Czyli najwyższa , pierwsza liga ANGIELSKA . Skrót PL nie ma NIC wspólnego z Polską czy polską ligą . To specyficzna odmiana piłki nożnej czarakteryzująca sie tym że trenerm może być Niemiec lub Portugalczyk w w składzie może być dwóch – trzech Anglików a kibice i tak oklaskują i kibicują takiej druzynie /////………Kibice w UK doceniają kunszt i wirtuozerię , pochodzenia zawodników NIE MA ZNACZENIA . Dodam że tzw ” piłka reprezantycyjna ” czyli drużyny narodowe wsród prawdziwych znawców piłki nożnej NIE MA zbyt wielkiej estymy ….. Bo liczy się zbudowanie maksymalnie skutecznej druzyny . A w pilce narodowej akurat nie ma na składzie topowego bramkarza albo stopera . Albo lewoskrzydłowego / W piłce klubowej NIE ma takich ograniczeń . Co pozwala wygrywać . Ukłony

 107. @

  Udaję się lądować akumulatory bo tak się może zdarzyć że czeka nas dalszy ciąg odpluskwiania w dniu jutrzejszym.

  Dobranoc,

 108. @ Adam100 Ano wlasnie. Ja nie lubie cyrku a z drugiej strony darze artystow cyrkowych ogromnym szacunkiem za ich ciezka i ryzykowna orace. Takie rozdwojenie jak na Polaka przystalo. W Prado bede za miesiac o ile uda mi sie w ciagu jednego dnia zalatwic odnowienie paszportu w ambasadzie i odwiedzic muzeum. Ale ja bym sie najchetniej wyniosla w geste krzaki i pomoczyla kija z dala od wszelkich spraw swiata tego. Alez mi tego czasem brakuje.

 109. @Blackley. W ’68 moj szkolny kolega musial wraz z rodzicami wyjechac do Izraela. Plakal kiedy zegnal sie z nasza klasa i my tez bo wszyscy go bardzo lubilismy. To byl dla nas wstrzas, bo w klasie nikogo wowczas nie obchodzilo czy ktos jest Zydem czy nie, choc bylo w naszej klasie kilkoro dzieciakow zydowskich. Do glowy nam by nie przyszlo, ze to moze miec jakiekolwiek znaczenie. Antysemityzm to nie jest cos co Polak „wyssal z mlekiem matki”.To podla ,wierutna bzdura.

 110. @Mag. Jestem druga naiwna. Nie przekonuja mnie zadne chocby najmadrzejsze argumenty i wyjasnienia. Swiat jest urzadzony przez mezczyzn dlatego kopacz pilki, ktory dostarcza bojowych emocji, bo mecz zastepuje facetom bitwy bedzie zawsze lepiej o niebo oplacany niz naukowiec.Sportu a raczej tego co dzis sie takim mianem okresla, nie znosze. Biznes dosc brudny i doping rujnujacy zdrowie” sportowcow”. No i sama rywalizacja, my i oni, nasi i obcy, fuj co za paskudztwo!

 111. Problemy pani Wiliams, są w sumie typowe dla pewnej klasy ludzi, „znanych z tego że są znani”.
  Wydaje im się, że pewne normy zachowania, ich nie dotyczą.
  Oni są PONAD, to oni ustanawiają reguły gry.
  Ot, primadonny na korcie, czy w innym sporcie…..

  Starzejąca się gwiazda pokonana przez młodszą zawodniczkę, nie rozumiejąca, że jej czas przemija.

 112. Bolton potępił możliwość wszczęcia przez MTK śledztwa przeciwko amerykańskim żołnierzom, służącym w Afganistanie. Zapowiedział, że amerykańska administracja wprowadzi sankcje wobec sędziów i prokuratorów Trybunału, jeśli ten zaatakuje USA bądź Izrael lub też jakiekolwiek inne państwo będące sojusznikiem Stanów Zjednoczonych.
  http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1253050,bialy-dom-zapowiada-mozliwosc-sankcji-wobec-miedzynarodowego-trybunalu-karnego.html
  ===========

  Krótko i zwięźle.
  Ci też są ponad prawem obowiązującym innych.
  To oni je ustanawiają…zgodnie z własnymi potrzebami.
  Najczęściej, bezprawnie.

 113. adam100
  11 września o godz. 0:06
  @

  ….”Udaję się lądować akumulatory bo tak się może zdarzyć że czeka nas dalszy ciąg odpluskwiania w dniu jutrzejszym.”……

  Uważaj mój ty dezynsektorze, żebyś się nie struł własnym preparatem do odpluskwiana.
  Żeby się utrzymać w Twojej poetyce – czarne szczochy potrafią zaszkodzić niebywale – rozpuszczając cieniusieńką powłoczkę „kulturki” takich naładowanych odpluskwiaczy jak Ty.

 114. wiesiek59
  11 września o godz. 7:40
  Problemy pani Wiliams, są w sumie typowe dla pewnej klasy ludzi, „znanych z tego że są znani”.
  Wydaje im się, że pewne normy zachowania, ich nie dotyczą.
  Oni są PONAD, to oni ustanawiają reguły gry.
  Ot, primadonny na korcie, czy w innym sporcie…..

  Starzejąca się gwiazda pokonana przez młodszą zawodniczkę, nie rozumiejąca, że jej czas przemija.”

  I tu się z panem zgodzę .Pani Williams nie zrozumiała , że wszystko się kończy. Jej pasmo sukcesów również. Pomimo faktu , że pani Williams jest kobietą i do tego czarną . Taka sytuacja

 115. jakub01
  11 września o godz. 0:07

  Takie objazdowe cyrki jak kiedyś były to chyba są całkiem na wymarciu. Były głośne protesty że zwierzęta są męczone, ale tak naprawdę to rynek się zmienił. Ten „towar” się zestarzał i trudno go sprzedać jak to bywa w ekonomii rynkowej. Popularna się zrobiła forma występów wylansowana przez Kanadyjski Cirque du Soleil. Na początku byli bardzo interesujący a teraz więcej występują pod publikę i pachnie komersem.
  https://www.youtube.com/watch?v=x-1-gLv3aWs

 116. Sir Jarek
  11 września o godz. 8:57

  Wnioskuje z tytułu Sir, ze jesteś starszym ranga trollem i zwierzchnikiem PiteWszy.
  Pokarz co potrafisz.

 117. jakub01
  11 września o godz. 0:33
  Swiat jest urzadzony przez mezczyzn dlatego kopacz pilki, ktory dostarcza bojowych emocji, bo mecz zastepuje facetom bitwy bedzie zawsze lepiej o niebo oplacany niz naukowiec.Sportu a raczej tego co dzis sie takim mianem okresla, nie znosze. Biznes dosc brudny i doping rujnujacy zdrowie” sportowcow”. No i sama rywalizacja, my i oni, nasi i obcy, fuj co za paskudztwo!”

  Proszę wybaczyć , ale nie bardzo ma pani pojęcie o czym pisze. Piłka nozna na swiatowym poziomie nie ”rujnuje” zdowia bardziej niż ” szlachetny tenis ” . Piłkarze żyją dosc długo w dobrym zdrowiu o ile oczywiscie wczesniej nie zapiją lub nie zanarkotyzują się na smierć. Ale nadmierne spożycie alkoholu czy narkotyków związane jest z nadmiarem pieniędzy i wolnego czasu a nie z piłka nozną .

  Forsa związana z piłką nożną dopiero od momentu zaistnienia płatnych telewizji jest tak ogromna. Jeszcze w latach 70 tych – 80 tych piłkarze PL nie zarabiali takich niewyobrażalnych kwot. Płatna telewizja i jej abonenci płacący za ogl adanie meczów zrobiły te sumy. Brudu w tym nijakiego nie ma , poprostu drużyny chcą najlepszych zawodników żeby wygrywać bo kibice chcą ogl adać wygrywające drużyny. Więc stąd tygodniówki po 200-400 tys funtów . Zwyczajny kapitalizm . Chlopak ma dar. Umie kopnąć piłkę 100 razy w ten sam punkt. Więc mu płacą . Tyle ile zażada. Wykopał skarb więc chce zań forsy.

  Rywalizacja …..no cóż , jest elementem życia , czyż nie ?
  Z dopingiem poradzono sobie stosując losowe kontrole w ciągu sezonu. Poprostu w przerwie przychodzą niezapowiadani ludzie i biorą próbkę moczu . Kary są drakońskie . Doping jest nieopłacalny . Kapitalizm wyregulował i tę sprawę . Z dopingiem ostatnio spotkałem się w tak ” szlachetnej ” dyscyplinie jak narciarstwo ….. z tym że na potrzeby norweskich zawodniczek zmieniono definicję dopingu , astmy i leków na astmę . Trzeba trafu przez opanowane przez Norwegów władze stosownej federacji .
  Jeszcze dochodzi doping rosyjskich zawodników . Rzecz nagminna , wynikająca z faktu ze władze rosyjskie nie uwazają dopingu za rzecz naganną .

  Zauważyła pani że piłka nozna na swiatowym poziomie w Rosji i w wielu krajach które były pod sowiecką opkupacja za tzw ” socjalizmu ” NIE ISTNIEJE ? To ciekawa historia ale juz na inna opowieść . Ukłony

 118. adam100
  11 września o godz. 9:02
  Sir Jarek
  11 września o godz. 8:57

  Wnioskuje z tytułu Sir, ze jesteś starszym ranga trollem i zwierzchnikiem PiteWszy.
  Pokarz co potrafisz.”

  Ja wnioskuję coś innego. Wnioskuję że nastąpiła kolejna zmiana szyldu. Taka sytuacja.

 119. blackley
  11 września o godz. 9:23

  Nie wstyd się przyznać do pomyłki. Masz rację.
  pozdrawiam

 120. Pięknie się paliło. Niesamowite widowisko Busha.
  http://bi.gazeta.pl/im/42/cb/16/z23902274IH,Budynek-WTC-7.jpg
  To dopiero zapowiedź.

 121. @Adam 100.du Soleil to jest troche inna bajka, mam okazje ogladac, bo czesto jest puszczany w pociagach i autobusach w Hiszpanii, wiec jak gdzies jade, to czesto mnie tym cyrkiem rybnym katuja. Pisze bez zlosliwosci, pomysly sa wspaniale, realizacja tyz.Jesli nawet to efekt zmiany rynku, to i tak wazne aby nie dreczyc zwierzat.

 122. jakub01
  11 września o godz. 9:34

  Jak będziesz miała nowy paszport to wybierz się do Las Vegas.
  Tam ma du Soleil równolegle kilka przedstawień 🙂

 123. @Blackley. Pewno masz sporo racji, ja nie bede polemizowac bo na sporcie slabo sie znam, sport mnie natychmiast usypia jesli juz mialabym byc zmuszona do ogladania jakichkolwiek pokazow, a pilka nozna to juz chyba w szczegolnosci.Zreszta nie cierpie wszelkich masowych imprez. Bez urazy, to ja tak mam a to nie znaczy ze wszyscy musza podzielac moj brak sympatii dla sportu. Nie mam nic przeciwko ludziom,ktorych to pasjonuje.Pozdrowienia.

 124. @Adam100. No jeszcze by do Vegas! Jak bede miala nowy paszport to pojde na rydze.

 125. Oczekiwanie, to szczególny rodzaj emocjonalnego napięcia, z którym niewątpliwie każdy miał styczność.
  Dawniej z nadzieją wyczekiwano końca świata. Obecnie równie intensywnie czeka się na wybory. Już samo ogłoszenie terminu wzbudzało wielkie zainteresowanie, teraz wszyscy zastanawiają się jak wybory do samorządów przebiegną, kto weźmie udział, czy nie zostaną sfałszowane i kto wygra.

  Ten czteropak wyborczy ciągle przed nami, bo przecież już rozległy się głosy, że wybory samorządowe to tylko przedbiegi, a najważniejsze będą wybory parlamentarne, i tam partie pokażą na co je stać.

  Obecna kampania została zdominowana przez obóz rządzący, który wytoczył ciężkie działa. Czy można więcej obiecać chociażby w Warszawie, stolicy kraju nad Wisłą. Krzyżujące się linie metra pod Nowogrodzką, wysyp żłobków, przedszkoli i szkół, sprawna wręcz idealna komunikacja miejska i podmiejska, wreszcie miasto dla Aniołów, cała wielka i supernowoczesna dzielnica, z basenami, polami rekreacyjnymi, siłowniami na świeżym powietrzu którego dotąd nie było.

  Dzisiaj dziennikarz zapytał kandydata na prezydenta Warszawy jak on to wszystko znosi, jak sprawując tyle ważnych państwowych funkcji znajduje czas na kampanię wyborczą, wręcz jak on się czuje. I co usłyszeliśmy? To nie wszystko, on dopiero pokaże na co go stać.

  Proszę Szanownych Państwa, uważnie przyglądajmy się bohaterom czasu wyborów. Czeka nas jeszcze wiele emocji w tym czasie wielkiego rewolucyjnego, można śmiało powiedzieć zrywu
  Bądźmy sprawiedliwymi sędziami w czasie tego oczekiwania

 126. P.Mag

  Wracajac do rozmowy o panawosiowej parafrazie ogloszenia Jacka Maziarskiego z poczatkow stanu wojennego to czy przypomina sobie pani ktory z tytulow owczesnie ukazujacej sie prasy odniosl sie ( niby “ uderz w stol a nozyce cenzora sie odezwa) do ogloszenia p. Maziarskiego?
  Dla ulatwienia dodam ze p. Maziarski opuscil tennze tygodnik 2 lata wczesniej a jego owczesny wieloletni redaktor naczelny mial na imie Mieczyslaw.
  Da pani rade? 🙂

  ml

 127. jakub01
  11 września o godz. 9:44

  tylko nie zapomnij się uzbroić, – w nóż. 😉

  @

  Sport ma swoje niewesołe kulisy. Dobry film o życiu amerykańskiej łyżwiarki, Tonya Harding (tytuł I,Tonya ), pokazuje jak tragicznie mogą się toczyć losy niewinnego dziecka – w tym wypadku terror matki psychopatki, fatalny wybór partnera itd.
  W średniowieczu „hodowano” zniekształcone dzieci do cyrku, zmuszając je do siedzenia w tak ciasnych klatkach ze wyrastały na kaleki.

 128. Jakub01

  Chodzi też to, że prawie każdy chłopak piłkę kopał. Więc jako dorosły facet jest w stanie wydać 1000funtow za roczny karnet dla swej drużyny . Albo 3oo za bilet , 200 za samolot , 100 za hoteli taksówki ….to też jest przemysł w krajach zachodnich. Kluby sportowe to przedsiębiorstwa generujace potężne zyski. Kopalnie żwiru i siarki to niecała sprawa jeśli chodzi o gospodarkę….
  Ale doskonale Panie rozumiem
  Ja podobnie reaguje na tzw ,, gimnastykę artystyczną ,,, oraz na tzw ,, wypoczynek na plaży,, – Po 1o minutach umieram z nudów. Ukłony.

 129. http://forsal.pl/praca/bezrobocie/artykuly/1253614,wykluczenie-spoleczne-i-nedza-prawda-o-rynku-pracy-na-zachodzie-jest-smutna.html
  =========

  Tak działa system, nastawiony na wyzysk…..
  Jak na razie, współczesne niewolnictwo ekonomiczne, działa.
  Jak długo jeszcze?

 130. p. Is42

  W zwiazku z kumulacja wyborow wspolczuje opozycji totalnej: jesli zaraz, na samym poczatku, zawola ze one zostaly sfalszowane to logicznym byloby gdyby wycofala sie ona ze wszystkich nastepnych, zostawiajac pole pozostalym partiom.
  Tego wyborcy opozycji totalnej jej nie daruja.

  Jesli natomiast rzeczona opozycja zarzut falszerstwa wyborow podniesie podczas kolejnych etapow maratonu wyborczego to sie osmieszy: przegraliscie uczciwie pierwsze wybory to jakiz bylby powod by PiS mial falszowac kolejne? Przeciez moze je rowniez wygrac uczciwie….

  Tak czy smak znow zly PiS sie uwzial na opozycje i…wygrac jej nie daje. Zgroza!

  ml

 131. blackley
  11 września o godz. 10:05

  Czemu nie hokej?
  Tam się coś cały czas dzieje w ultrarapid! 🙂

 132. neospasmin
  11 września o godz. 10:12
  Nie o fałszowanie wyborów mi chodziło tylko o wysyp obietnic bez pokrycia. Nie od razu Kraków zbudowano, a i teraz mimo technologicznego postępu machina biurokratyczna działa i przeszkadza, ugrupowania protestujących grup mieszkańców do utraty tchu będą się sprzeciwiać nawet słusznym projektom, więc nadmierny optymizm kandydatów jest fałszywy przecież, bo od ich postawy, nawet w dobrej wierze, niewiele zależy.
  Już pojawiły się głosy krytyczne wobec wysypu obietnic dotyczących inwestycji. Krytycy ci mówią; gdzie jest interes ekonomiczny z budowy czegoś co nie przynosi realnych korzyści finansowych. Wydać pieniądze na budowę czegoś, co będzie wymagało dalszych nakładów na utrzymanie, a dochodu nie przynosi nie jest dobrym działaniem, może być nawet uznane za niegospodarne.
  Ja nie krytykuję tych kandydatów do władz samorządowych mających dobre intencje w przypadku możliwości realizacji własnych pomysłów, ale zwracam uwagę na oszołomów, którzy są w stanie wykreować każdy najgłupszy pomysł i poniesienia go w kampanii propagandowych wyborów.
  Nie wszyscy są tak świadomi jak Pan, zatem czasami o zwróceniu uwagi na to co istotne warto pamiętać

 133. Moge uwierzyc latwo a w rzeczywistosci wierze , ze w Australii znaja sie tenisie tak samo dobrze a moze lepiej jak w Ameryce . Znaja sie tak samo jak kiedys sie znali , bm , lepiej
  https://www.msn.com/en-ca/sports/tennis/cartoonist-defends-controversial-portrayal-of-serena-williams/ar-BBNajZf?li=AAggNb9&ocid=mailsignout

 134. @

  Czy pamiętacie jak się zachowywał John McEnroe na kortach?
  A Muhammad Ali jak lżył przeciwników?
  Ja osobiście dyskwalifikuje takich „sportowców”

 135. Wiesiek59

  Alez to rzecz normalna , prawidłowe i pożądaną w kapitalizmie. Nie mogą wszyscy zarabiać tyle samo. Musi istnieć i bezrobocie i strefa niskich plac. Człowiek zarabia tyle ile wart jest towar – wiedza, fachowość, umiejętności itd , które ma do zaoferowania. . Wykładać towar na polki w Tesco może każdy. Wykładać łazienki kafelkami już nie każdy. Wykładać na uniwersytecie kilka osób. Pensje w/W osób są ściśle skierowane z gatunkiem oferowanego towaru. Chyba pan dostrzega te zależność?
  Za PRL rzeczywiście zależności między,, gatunkiem oferowanego towaru ,, a wypłata nie było. Było,, czy się sto czy się leży 2 tysiące się należy,, Czy tak jakoś. Co zaowocowało upadkiem i bankructwem PRL bo nikomu nic się nie chciało. Uklony

 136. Adam100,

  Nie wiem czemu nie hokej pewnie z powodu że nigdy w hokeja nie grałem, nawet z bliska nie widziałem.

  Niesportowe zachowanie jak lzenie przeciwnika, itd, itp jest w PL karane. Nawet po zakończeniu meczu można zawodnika ukarać i rzecz się dzieje.
  Frasyniuk to jest ktoś. Za walkę z komuna siedział w więzieniu, dwaj ,, słynni,, bracia siedzieli u matki pod kiecka A jeden 13 grudnia spał do południa. Teraz Frasyniukowi usiłują zrobić gębę złodzieja bo ma flotę ciężarówek. A jak ktoś,, ma pieniądze to skądś je ma ,, ukradł znaczy . Co dobrze ,, wiedza,, bracia w Leninie, Marksie i Engelsie. Ukłony.

 137. Blackley 11.00
  „W PRL.. nikomu nic się nie chciało”
  Pan mógłby zostać politykiem i to wyższego sortu
  Zachęcam do podjęcia tego trudu, tylko bez urazy proszę, jako, że czytam o Pana transakcjach w epoce kapitalizmu w naszym kraju, a takich przedsiębiorczych osób nie ma w tym rządzie zbyt wielu

 138. Wiesiek59 10.06

  Proszę pana w kapitalizmie żeby nabyć jakieś dobro wystarczy mieć pieniądze. Oczywiście istnieje wąską grupa dóbr niedostępnych za forsę ale na nich się nie skupiamy. Generalnie forsa wystarczy.

  Za PRL forsa absolutnie nie wystarczala. Trzeba było jeszcze mieć talon. Przydział. Kartkę. Asygnaty. Zezwolenie. Pozwolenie . Czy co tam jeszcze władza wymyśliła. To dopiero było NIEWOLNICTWO. Pieniądze były niczym . Wszystkim była laska pańską
  Pańską czyli urzędnika. Sekretarza pzpr
  Szefa związków zawodowych w tzw ,, zakładzie pracy,, . Prezesa spółdzielni mieszkaniowej , albo miejscowego GS.
  Wiekszego skoorwysynstwa i niewolnictwa jak wtedy gdy obywatel potrzebował laski jakiegoś partyjnego gonna do zakupu tak luksusowych dóbr jak cukier czy eternit nie widziałem. Taka sytuacja.

 139. @jakub01
  11 września o godz. 0:33

  ….dlatego kopacz pilki, ktory dostarcza bojowych emocji, bo mecz zastepuje facetom bitwy bedzie zawsze lepiej o niebo oplacany niz naukowiec

  W zasadzie się zgadzam, tyle tylko, że nawet naukowo da się stwierdzić, że rozładowanie testosteronu na stadionie jest tańsze niż podczas wojny. Zawsze lud potrzebował chleba i igrzysk. Tu się nic nie zmieniło.

  To my vs. oni musi być, bo to jest tym konfliktem zastępczym i daje okazję do rozładowania napięć i nie wiem czy da się to jakoś zracjonalizować. To jak z seksem – trudno wymyślić jakiś erzac.

  Politycy znacznie lepiej rozumieją emocje niż naukę ( o ile w ogóle )

 140. Ls42,

  Mam z czego żyć. Polityka zajmuje się banda nierobów sprzedających ludziom kit. Po za tym jak bysmy się spotkali w realu łatwo by było dostrzec że nie mam na czole napisu ,, IDIOTA,,
  Politycy 90 % swego czasu i energii zużywają na wycięcie konkurencji wewnątrz partyjnej . Co każdy rozsądny człowiek łatwo dostrzega.
  Ludzie nie lubią prawdy za to lubią wierzyć w cuda wszelkiego rodzaju. Stąd popularność PiS i spora grupa nie chcących głosować wogole. Uklony

 141. Zetus1

  100/100 zgoda. Zawsze trzeba ludziom igrzysk i piłka nożna idealnie pasuje do układu. Oczywiście wie pan ze mowa o piłce KLUBOWEJ , piłka reprezentacyjna , narodową nie budzi takich emocji. Nigdy nie budziła.

  Myślę że są politycy wiedzacy co to nauka i rozumiejąc po co istnieje. Z tym że niekoniecznie z tej wiedzy cos musi wynikać. Wie pan , wyborcy decydują
  Od,ywiscie np pan Jaki nie wyglada żeby cokolwiek z tej dziedziny kojarzył, ale nie pan Jaki jest problemem. Problemem jest to stado ciemniaków chcących na tego ciemniaków głosować. Taka sytuacja.

 142. Serena Williams, wielokrotna zwyciężczyni, weteranka kortów, kto nie widział, kto nie wie.
  Nie pierwszy raz pojawiały się komentarze, kiedy zejdzie z kortu, kiedy pozwoli młodszym wygrywać?
  Jarosław Kaczyński takich osiągnięć dotychczas nie miał. Kiedy udało mu się wdrapać na szczyt, szybko zaprzepaścił szansę, i musiał na powtórkę czekać osiem długich lat.
  Dzisiaj, gdy wielu zadaje pytanie czy i kiedy odejdzie, postanowił odpowiedzieć tak; mogę być prezesem krótko, ale też długo, Konrad Adenauer był cztery lata starszy jak został premierem.
  Dobrze dobrany przykład jest jak wisienka na torcie, a jaki tort każdy widzi

 143. p. Is42

  Wydaje mi sie ze w tych wyborach nie chodzi o to kto ile i czego zbuduje tylko kto przedstawi sie jako kandydat z wizja i inicjatywa.

  Dla mnie to 100x lepsze nizli rozgrywanie przeszlosci- panu Trzaskowskiemu wypominanie pani Gronkiewicz-Waltz a panu Adamowiczowi/ Walesie wytykanie przewalow prez. Adamowicza.

  Wydaje mi sie to dobre poniewaz tzw. Ferment tworczy jaki od 3 lat widoczny na poziomie rzadu, nie byl az tak widoczny na poziomie samorzadu.

  Wiec mowcie, obiecujcie panstwo kandydaci- cos z tych obietnic wypelnicie. Jesli nie to wyborcy was rozlicza. Co do mandatu…

  Prosze jeszcze zwrocic uwage ze im wiecej obietnic,wizji tym mniej glosowania na etykiety to znaczy na partie polityczne. To bdb dla samorzadow, nie sadzi pan?

  Szacunkiem tu darze Kaczora- potrafil byc powsciagliwy: nie ustanowil komisarzy rzadowych chocby dla Warszawy i Gdanska, mimo ze rzad mialby po temu podstawy prawne. Nie zrobil tego mimo ze niewatpliwie pomogloby to jego kandydatom.

  To beda dobre wybory boo kampania wydaje sie byc dobra.

  ml

 144. blackley
  11 września o godz. 11:14

  Teoria teorią, a praktyka praktyką.
  Na pewno pamiętasz jak przeciwnicy faulowali Pelego.
  Jak się miarka przebrała, odczekał na dobra okazje i skosił gościa który go namiętnie foulował (nie pamiętam teraz kto to był). Kostki mu nie przetracił, ale tego nie wiedział jak kopał. Uklony.

 145. Panie Lazarowiczu,
  O jakim ,, fermencie twórczym,, w wykonaniu tego rządu ma pan nieprzyzwoitosc mitomanic ?
  Sztandarowym przykładem,, ferment twórczego,, jest sytuacja w hodowli koni w wiadomych wszystkim stadninach państwowych. Wiem że pan nie czyta nic oprócz tego co sam napisał ale w ostatnim Newsweek u na stronie 72 jest artykuł,, Jak PiS spadło z konia ,, . Warto poczytać o FAKTACH. A fakty są takie że prokurator UMORZYL śledztwo. Za co zresztą został przez ,, dobrozmiencow,, zdegradowany. Nie było niegospodarnosci. Nikt niczego nie ukradł. Niejaki Jurgiel ,były gminny geodeta , występujący w roli ministra rolnictwa sapal w telewizorze ,, za złodziejstwo zwolnilem ,,
  Żadnego złodziejstwa nie było, szkoda tylko że pomówienie przez tego tłustego spiocha muszą czekać aż PiS przegra wybory żeby wytoczyć tej beczce smalcu proces i to wygrać. Taka sytuacja panie Lazarowiczu. Miliona samochodów elektrycznych też nie ma i NIE BEDZIE . Minęło już trzy lata, zostało siedem . Zarejestrowano może tysiąc może trzy tysiące aut ma prąd i żadne nie jest produkowane w Polsce , tak jak kłamliwe obiecywał Morawiecki Mateusz. To znaczy nie ,, kłamał,, tylko ,, twórczo fermwntowal ,, ….. A BMW wycofało się z pomysłu budowy fabryki baterii w Polsce. Pewnie z obawy by ,, wolny sąd,, w Polsce któregoś dnia po telefonie z Nowogrodzkiej nie,, wydał wyroku,, że fabryka w ramach separacji wojennych już nie jest własnością BMW. Taka sytuacja.

 146. pp. jakub, zetus

  “….dlatego kopacz pilki, ktory dostarcza bojowych emocji, bo mecz zastepuje facetom bitwy bedzie zawsze lepiej o niebo oplacany niz naukowiec”

  Wspolczesny sport zaliczany jest do uslug rozrywkowych ( entertainment po nowozelandzku).
  I w zwiazku z tym finansowany jak inne galezie rozrywki.Stad stawki wynagrodzen u Rolling Stones podobne do tych z Real Madrid.

  Naukowcy i artysci tez od conajmniej wieku wskakuja w buty sportowcow i daja sie oceniac i nagradzac. Nagrody ( od Goncourtow czy Nike po Nobla) sluza do wybierania tych nsjlepszych z najlepszych a potem tak wybranym wyplaca sie calkiem spore nagrody.
  To tez jest rywalizacja.

  Bardzo mnie natomiast dziwi niechec do rywalizacji u osoby ktora zajmowala sie trenowaniem koni wyscigowych i dobrze to wspomina.
  Dziwi mnie tez pani potepienie dopingu- nie mozna bylo w tym nie uczestniczyc gdy ktos zajmowal sie wyscigami konnymi. Doping koni niewiele sie rozni od tego ludzi. Przynajmniej w sferze moralnej. Tak sadze.

  ml

 147. @blackley
  11 września o godz. 12:08

  Problemem jest to stado ciemniaków chcących na tych ciemniaków głosować.

  To jest problem: nie tylko w Polsce bo to jest jakiś trend światowy: US, UK (brexit), Szwecja (ostatnie wybory), Niemcy (AfD), Polska, Węgry. Chyba jednak te mecze PL nie są tymi prawdziwymi regulatorami emocji. Dawno nie było wojny – te 70 lat pozwoliło większości zapomnieć, bo komu się tam chce historię czytać. Politycy to niekoniecznie ciemniacy, być może to cynicy którzy podpuszczają gawiedź, żeby się obłowić, a że to krótkowzroczne – kto by się tam martwił. Mamy przykłady: Grecja, Wenezuela, Zimbabwe etc.
  Ukraina (Janukowycz)

  Ludzie nie lubią prawdy za to lubią wierzyć w cuda wszelkiego rodzaju. 🙂 To jest jednak pesymizm – brak wiary w człowieka

 148. blackley
  11 września o godz. 9:23………”Wnioskuje z tytułu Sir, ze jesteś starszym ranga trollem i zwierzchnikiem PiteWszy.
  Pokarz co potrafisz.”

  Ciebie juRZ pokarało. Mój Ty miłośniku rolmopsów ze szprychami. Proponuję dać odpluskwić koledze albo zainwestować w korepetytora języka polskiego.

 149. Panie Lazarowiczu,

  Piłkarzy w PL się restrykcyjne kontroluje. Nie wiem jak jest z końmi więc na temat konskiego dopingu nie zabieram głosu.
  Dodam , ze dawno poważna afera z dopingiem w PL nie miała miejsca .
  Natomiast wciąż z aferami boryka się sport rosyjski . Mnie rzecz nie dziwi bo jest to naród do oszustwa i krętactwa przyzwyczajony, nieumiejacy żyć bez kłamstwa. Taki spadek ruscy zostawili Polsce i innym krajom tzw ,, demokracji ludowej ,, ….słyszał pan chyba że ściąganie na egzaminach w krajach anglosaskich jest niemal przestępstwem?
  Pompowanie dopingiem to rodzaj ściągania…. Australia to kraj anglosaski więc coś chyba pan o ściąganiu i egzaminach w pańskiej nowej ojczyźnie słyszał? Czy też z powodu nieporadnosci językowej nic pan w rzeczowej kwestii nie wie ? Uklony

 150. Zetus1,
  Ponownie 100/100,
  Racja , nie było wojny i to może być problem . Wyborcy Trumpa , Orbana , Kaczyńskiego itd charakteryzują się różnymi cechami ale jedna jest dla nich wspólną. Otóż mają zamiłowanie do fizycznej przemocy. Unicestwienia przeciwnika politycznego fizycznie. Zabicie mówiąc krótko,.
  Rzecz się łatwo daje wytłumaczyć. Ci wyborcy to umysłowy drugi gatunek ludzi. Wiedza że zawsze będą głupsi i że zawsze przegrają z tymi drugimi w konkurencjach kreatywne myślenie . Umiejętności budowania i zarabiania pieniędzy. ,, Trumpowcy,, mówiąc w skrócie pragną genocydu. Likwidacji genów tych cwanszych od nich żeby już nigdy im ,,,Trumpowcom ,, nie zagroził. Taka pesymistyczne ale moim zdaniem prawdziwa, sytuacja. Ukłony.

 151. Sir Jarek,
  Czy jak tam chce w tym tygodniu się pan chce nazywać…..
  Cytuje pan nie mój wpis . Ma pan nieprzyzwoitosc cytować wpis pana Adama100. Skoro zwraca pan się do mnie warto by było może cytować moje wpisy A nie cudze ?
  Z moim polskim jest nieźle. Nie robię błędów ortograficznych. Może konstrukcja zdań nie jest tak archaiczna jak przed 1968 rokiem ale wie pan chyba że język żyje i się zmienia ? Za każdy błąd orto wyśle panu 100zl na wskazane konto . Co ma pan przeciw szprychom ? Dobrze wykonane koło szprychowr wciąż dobrze działa. Uklony

 152. @blackley
  Kiedyś u Redaktora było częściej o tenisie. Analizowaliśmy mecze, spieraliśmy się przy ocenach.
  Ostatnio, kiedy przestałem grać amatorsko, przerywam oglądanie meczów po dwóch setach. Zaczynam się nudzić, wydaje mi się, że wynik jest rozstrzygnięty. Będę wdzięczny ATP, jeśli zlikwiduje ‘pięciosetówki’.

  Przeczytałem wszystko pod tenisowym wpisem, ale moją uwagę przykuło zjawisko ‘pitekantrop’.
  Ma Pan rację, ten osobnik to chory obsesjonista, pisdzielec. Przybrał maskę Żyda, żeby go na ‘en passant’ Gospodarz tolerował. Niby tropi na blogu „antysemitów”, ale robi to w formie, która świadczy, że jest sam antysemitą, bo ośmiesza „starszych braci w wierze”. Żyd wstydziłby się pisać głupstwa, zwykle nie na temat, często ad personam (‘mag’, olewaj trolla!) i do tego plugawie.

  Czytając inne Pańskie teksty, zauważyłem Mr ‘blackley’ zdumiewająca zgodność naszych poglądów/opinii.
  Chyba zacznę czytać ‘en passant’ (po kilkuletniej przerwie), tym bardziej, że zauważyłem moich przyjaciół z Rozdroża.

  Ukłony

 153. blackley
  11 września o godz. 13:00

  A to Wy nie jesteście jedną osobą ?? No dasz wiarę Jarek ? – niby różne nicki – a tacy sami…..LOL
  Załóżcie chłopaki spółkę dezynsekcyjną. Tylko wynajmijcie jakąś firmę ochroniarską, żeby wam karaluchy nie nakopały do doopy. Bo biorąc pod uwagę czas spędzony na wypisywaniu pierdół na blogach Polityki – możecie nie mieć siły uciec. Siedzenie cały dzień i pół nocy przed komputerem negatywnie wpływa na motorykę.

 154. O rany, mój komentarz „czeka na moderację”

 155. @pitekantrop
  I znowu mnie rozczarowałeś, wyciągając absurdalne wnioski z tego, że rekomendowałam ci twórczość Józefa Hena.
  Starannie dobrałeś tylko takie cytaty z jego książek czy wywiadów z nim, które są potwierdzeniem faktów, jakie znamy obydwoje. Hen nigdy jednak nie tropił przejawów antysemityzmu z zacietrzewieniem świadczącym o wyraźnej obsesji (co widać u ciebie, czy u @saldo mortale), bo w ogóle obce mu są wszelkie skrajności niegodne mądrego człowieka, na dodatek intelektualisty o rozległej wiedzy i horyzontach. Tym bardziej nie doszukiwał się antysemityzmu na siłę – tam, gdzie go nie ma.
  Myślę ze złapałby się za głowę z przerażenia i niesmaku, czytając twoje „dialogi” z co bardziej krewkimi adwersarzami, polegające głównie na podgrzewaniu emocji i wzajemnym obrzucaniu się błotem.
  Nie rozumiem twojej uwagi, że chciałam dobrze, a „wyszło jak zwykle”.
  Niby co „jak zwykle”?
  Zamiast szukać w książkach Hena, których – jak wnoszę – nie znasz, jego odniesień do własnej tożsamości ( nigdy jej nie ukrywał, poza okresem wojny ze zrozumiałych względów) uważając się za Polaka o korzeniach żydowskich, po prostu je przeczytaj.
  Czy znasz chociaż jego autobiograficzne „Nowolipie”, nie mówiąc o powieściach psychologicznych, o niebanalnie ujętych biografiach np. Stanisława Augusta Poniatowskiego , Boya Żeleńskiego.
  Zauważyłam, że odnosisz się z estymą do @basi.n, która podsyła ci linki ze wspaniała muzyką. Wydawałoby się, że bon mot „muzyka łagodzi obyczaje” w twoim przypadku się sprawdza. Ale dotyczy to tylko relacji z @basią.

 156. Nawet na korcie czas jankesów kończy się. Stawiam na Azjatów i Rosję w globalnym środku ciężkości. Tak sobie myślę,że świat powinien jankesom i Izraelowi pokazać gest Kozakiewicza. Holokaust nie może być immunitetem dla bieżących zbrodni tego środowiska. Chrońmy Syrię a nie jej katów. Czekam na klątwę papieża za zbrodnie na chrześcijanach w Syrii. Bo zbrodniarze pogrywają sobie w kulki zwane tenisem. A potem bij zabij ! jak w III Rzeszy. Tzw.niezależne media nie podają kto zarabia na wojnie domowej w Syrii i na opowiastkach o tzw. białych hełmach. Rodzaju białych myszy w młynie. Trzeżwy suweren ich bytu nie potwierdzi.

 157. zetus1
  11 września o godz. 13:18

  Dziękuje za słowniczek. Przydał się.
  Kto o tej awanturze będzie pamiętał za rok? a o Williams za 10 lat?
  Wielu z tych mistrzów przechodzi depresje jak ich wielkość mija i popadają w zapomnienie. Niedawno odeszła od nas Szewińska i dla tych co maja mniej niż 50 lat to nazwisko zupełnie nic nie mówi.

 158. stasieku
  11 września o godz. 13:34

  Spróbuj podzielić na 2 części.

 159. @stasieku
  O, jak dobrze, że się znowu objawiłeś i spojrzałeś świeżym okiem na wpisy i popisy tutejszych bywalców!
  Rzeczony @pitekantrop dał się we znaki wielu z nas. Jest to dla mnie postać tyleż dziwaczna i wkurzająca, co nieodgadniona.
  Od dawna próbuję go podejść, ale gdy już jestem w ogródku i witam się z gąską…
  Znasz moje boje z tzw. trudnym elementem od lat i to ze łatwo nie rezygnuje. Pomyśl, że to mnie po prostu kręci.
  Uściski, równie dla Twojej T. Niech żyje TWA!

 160. Finanse jankesów to Amber do n potęgi. Chiny wierzyciel mogą być „wydymane” jak Żyd pożyczający królom Rzeczpospolitej. Pytał o zwrot i to było ostatnie pytanie w jego biznesie. Tak sobie myślę,że jankesi światowy dłużnik sponsoruje ONZ,MFW i resztę żydowskiej mafii aby swoje cwaniactwo zamienić w labę.

 161. W każdej autentycznej demokracji oficjalne przyznanie się do sabotażu i próby zamachu stanu, uznane by było za zdradę stanu. Wszystkie służby odpowiedzialne za praworządność i bezpieczeństwo państwa zostałyby automatycznie uruchomione, gazeta publikująca takie informacje anonimowo, w celu ukrycia winnych, zostałaby zamknięta, jej odpowiedziani pracownicy aresztowani, a po natychmiastowym śledztwie siatka sabotażystów byłaby postawiona przed trybunałem stanu i zapewne skazana na karę śmierci.

  Fakt, że prezydent nie podoba się sabotażystom i jest według nich nieodpowiedzialny, nie miałaby w tym przypadku żadnego znaczenia. Znaczenie miałby jedynie fakt zamachu na instytucje i porządek prawny państwa.
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/145448,w-basniowej-krainie-demokratycznych-stanow-zjednoczonych
  ============

  No właśnie..
  Kto powinien definiować rację stanu?
  Jakis osobnik z tylnego rzędu, czy prezydent?

 162. ‚W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli się szczerze wygłosić swojej własnej opinii – nawet jeśli ktoś z was spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za robienie mniej więcej tego samego – jeśli ktoś z was okaże się na tyle naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za szaleństwo – wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami, wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami. [John Swinton, były szef Personalny New York Times, ok. 1880 r.] ”
  ============

  Tak mniej więcej, wygląda wolność dzinnikarska w wyrażaniu opinii…
  Od 130 lat zresztą.

  Zmieniło sie odrobinę po rozpowszechnieniu internetu, więc zaczęto ograniczać tę samowolę opinii, pod różnymi pretekstami.
  Za komuny była cenzura.
  Za Google, pozycjonowanie materiałów, za Facebooka zamykanie stron.

 163. @adam100
  Ale to było króciutkie, bez wulgaryzmów, jedynie nazwisko Gospodarza mogło przeszkodzić.

  @mag
  Każdą damę coś dziwnego kręci.
  From now on przestaję Ci współczuć.
  Buźka

 164. @neospasmin. Kiedy pracowalam na wyscigach konnych jako zawodowy jezdziec nie bylo zadnej rywalizacji, poniewaz i tory i stadniny byly panstwowe.Wyscigi plaskie stanowily ostatnie testy przed odejsciem koni do stadnin, wg ktorych projektowano dalsza hodowle koni wyscigowych (przypominam, nasze konie nalezaly do najlepszych na swiecie i to nie tylko araby). Tak wiec podawanie koniom jakichkolwiek srodkow dopingowych byloby kompletnym zaprzeczeniem sensu naszej pracy. Wowczas dzokej byl selekcjonerem a sam totalizator sportowy i gonitwy to tylko dodatkowe i wcale nie najwazniejsze zrodlo dochodow dla stadnin. Kazdy jezdziec jechal wg. wskazowek trenera wlasciwych dla danego konia, a kto pierwszy minal celownik to akurat bylo nam dosc obojetne, nawet nie zawsze wiedzielismy kto pierwszy przyjechal Wazne bylo dokladne wykonanie testu,a nie wygrana.My nie bylismy sportowcami ale hodowcami koni i selekcjonerami, wiec zadnej rywalizacji w tym nie bylo, choc widownia na ogol mylila nasza prace ze sportem. Nie zawsze nawet wygrywal najszybszy kon, choc na ogol. Kiedy mijalismy celownik ludzie odchodzili od toru, a my czesto jechalismy dalej, bo test wymagal wiekszego dystansu niz pelen okrag toru, nie zwracalismy wtedy w ogole uwagi na tzw. celownik ani na to kto go pierwszy mijal, wazne bylo dokladne wykonanie testu. Falszowanie testow polozyloby hodowle i zniweczylo w ogole sens naszej pracy. Tor wyscigowy wlasnie po to istnial abysmy te testy mogli wykonywac a nie aby ktos sobie pogral w koniki, to akurat przy okazji.

 165. @wiesiek59
  Wiesz co, ‘wieśku59’?
  Doprowadzasz niektórych do szału, sam, jako „wstrętny neoliberał”, często zaciskałem zęby czytając Twoje c&p teksty.
  Ale przyznaję Ci konsekwencję w poglądach, nie zmieniasz od lat ksywki, Twoje prowokacje ekonomiczne czasami wywołują ciekawe reakcje adwersarzy.

  Ja kapitalizm traktuję, jak Churchill demokrację.
  Po przeczytaniu ‘ile wlezie’ o giełdzie, ulokowałem tam trochę kasy, cierpię codziennie, ale to ja ulokowałem, nikt mi nie kazał.
  3msie

 166. stasieku
  11 września o godz. 13:34

  Wulgaryzmy tu chyba przechodzą bez problemów. Oj, co ja się tu nabluzgałem, i każdy to mógł przeczytać 😉

 167. Stasieku,

  Tenisa nie oglądam, nie potrafię grać ale zawsze mnie fascynowal. Zawodnicy, rodzaje kortów, przepisy, ,, dziwaczny,, system liczenia punktów, itd. Nie znam i szanuje.

  Zgodność poglądów… jest pan typem człowieka myślącego trzeźwo i trzeźwo wyglądającego wnioski. Przecież obaj wiemy że 2+2=4 . Innej możliwości poprostu NIE MA. Bracia w Leninie, Marksie i Engelsie sądzą . Ukłony i wyrazy szacunku. Zawsze to miło spotkać kogoś kto się z nami zgadza

 168. A tak w ogole panowie, to kobiety wola wspolprace niz rywalizacje totez tutaj sie nie bardzo rozumiemy. Nam igrzysk nie potrzeba szczegolnie i chetnie bysmy z nich zrezygnowaly gdyby polityka zalezala od kobiet, a nie zalezy, podobnie jak biznes.Oczywiscie mozna podawac rozne przyklady rywalizacji wsrod kobiet ale ta rywalizacja wcale nie lezy w naszej naturze. „Rywalki „czesto sie przyjaznia a nawet dziela za obopolna zgoda obiektemrzekomej rywalizacji bez jego wiedzy naturalnie, no i na ogol krotko, bo zadna takiego „obiektu”nie szanuje.Historia kobiet to historia konsolidacji, historia mezczyzn to historia rywalizacji, a czasy mamy nadal patriarchalne, stad panowie uwazacie pewne sprawy za naturalne, my nie.

 169. US OPEN 2015 ;
  Miałem to epizodyczne szczęście .ze USOPEN 2015 oglądałem na żywo .
  W 1/2 finału sceny podobne do finału 2018 .
  Nie pozorna R .Vinci ‚wykosiła ” arogancka Serene .Co to były za sceny wobec sędziego, a po przegranym meczu bohaterka dzisiejszego felietonu zniknęła w czeluściach kortu ,odmawiając udzielenia wywiadu . Kamery pokazywały jej odjazd z liczna ochrona jak wsiadała do wielkiej limuzyny .
  To jest ktoś kogo mógłbym zaliczyć do anty sportsmenek tego pięknego sportu.
  Po 3 latach Serena skompromitowała amerykański tenis .Brawo OSAKA ( tenisistka )
  TEN jej serial chamstwa trwa …..

 170. Panie Słowianin,
  Nie stawiał bym na pańskim miejscu pieniędzy na jakiekolwiek osiągnięcia Rosjan w jakimkolwiek sporcie . Z tej przyczyny, że ZAWSZE kłamią i oszukują. W sensie ZAWSZE w końcu wpadają na stosowaniu dopingu. Zabiera się i medale. Tytuły. Jest wstyd ……
  Oczywiście ruską propaganda zawsze w takich sytuacjach snuje fałszywa i nedznie głupia narrację że,, wszyscy koksuja tylko na szlachetną Rosję świat się uwzial,,
  A sytuacja jest taka że ruskich sportowców ZAWSZE łapie się na dopingu i ZAWSZE okazuje się że doping w Rosji tozorganizowany system. Czemu panscy prawdziwi rodacy są mocni tylko w mordowaniu , jezdzeniu czołgami po nieswoim kraju oraz chlaniu samogonu ? Taka , koksownicza, sytuacja.

 171. Jeśli ktoś myślał, że Unia Europejska poddała się po przegranym głosowaniu na temat nowego prawa autorskiego, to mylił się. Po cichu przygotowano kolejną wersję dyrektywy i będzie ona głosowana w Parlamencie Europejskim już 12 września.

  Koniec względnej wolności w Internecie jest blisko i już 12 września odbędzie się kolejna próba przegłosowania dyrektywy, która będzie oznaczała koniec Internetu jaki znamy. Politycy unijni zmienili strategię i postanowili wprowadzić kolejne po GDPR vel RODO szkodliwe prawo.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukradkiem-nadchodzi-acta-3-parlament-europejski-znowu-bedzie-decydowac-o-wolnosci
  ========

  Już sobie nie pogadamy, nie wymienimy linkami, informacjami…
  Centralizacja netu w kilku wybranych korporacjach- do tego dąży ten model.

 172. Tutejszy blog, poza edukacją od podstaw, pozwala jego użytkownikom pozbywać się frustracji, złości czy innych stanów napięcia nerwowego, poprzez formułowanie pretensji do interlokutora, a nawet ujmując w liczbie mnogiej; interlokutorów.
  Zagajenia Gospodarza wzbudzają entuzjazm jednych, a mniejsze zainteresowanie innych, ale jak schodzi na politykę, liczba chętnych do zabrania głosu wzrasta, czasami gwałtownie, i wówczas niektórzy proszą Redaktora o pomoc, nawet o napisanie tego samego w innym duchu.
  Blogowy duch, na obecność którego się żalą jest niestety ponadczasowy, tajemniczy i nieprzewidywalny. Ma jednak twardy charakter, wielką wolę pisania i jest przywiązany do własnej racji, wyłącznie.
  Podobnie jak prezes, premier i prezydent, ci trzej panowie na pe, takie trzy pe w jednym.
  Oni też ani na krok nie schodzą z obranej drogi ku ich zdaniem świetlanej przyszłości, a dokąd tą drogą dojdą to się niebawem, albo za jakiś czas okaże.
  My im kibicujemy, idziemy tym szlakiem, albo staramy się zwalniać ten marsz bez widocznego skutku. Ktoś narzekał, że po dwóch setach tenis nie jest już tak interesujący. Mnie też w takiej sytuacji potrafi z nóg zwalić, bo zdrowie już nie takie jak kiedyś

 173. stasieku
  11 września o godz. 14:41

  Z ekonomią, giełdą, jak z końmi.
  Nie powinno się stosować dopingu, fałszować wyników.
  Niestety, jest to nagminne.
  Stąd taki rozjazd ze stanem faktycznym a statystycznym..

  Niestety, na „too big to fail” bata nie ma…
  Duży zawsze może więcej.
  Bezkarnie.

 174. ls42
  11 września o godz. 15:11

  Tenis, to gimnastyka kręgów szyjnych.
  Jakichś innych plusów, nie dostrzegam.
  No, może jeszcze rewia mody na trybunach…..
  Jest na czym oko zawiesić- czasami.

 175. Stasieku 14.41

  Dokładnie tak należy kapitalizm traktować. Jak Churchill demokracje….. Nie jest idealny ale wiemy że bytow idealnych NIE MA.

  Wiesiek59, oraz inni bracia w Leninie , Marksie i Engelsie twardo dowodza że,, nie ma jak socjalizm ,, …… na wskazanie im że w Polsce np socjalizm zbankrutował, wiesiek59 napisał mi kiedyś że socjalizm zbankrutował dlatego iż kapitaliscì nie chcieli pożyczać już FORSY i dodatkowo zażądał zwrotu starych długów. Do tego z umówionym odsetkami świnie jedne!!!!!!

  Bracia w Leninie, Marksie i Engelsie chcieli by budować socjalizm za forsę pożyczona od kapitalistów- to znaczy mówimy pożyczaja a myślimy daja . Zadali też bracia od kapitalistów technologii. Też najlepiej za darmo. Kapitaliscì nie chcieli dawać FORSY i technologii dlatego są winni że taki piękny socjalizm się nie udał. To jest myślenie wieskow59. Uklony

 176. Wiesuek59

  Prawo autorskie jest po to by twórca dostawał forsę za to napisał, wymyślił, stworzył. Czego pan jeszcze nie rozumie?
  A że nie będzie mógł pan wklejać linków do glupawych tekstów na ruskich portalach polskojęzycznych to tylko pozytyw. Taka sytuacja.

 177. Zabroniony

  Nie masz uprawnień dostępu / 2018/09/11 / poza-anglo-amerykańsko-War-on-Rosja / na tym serwerze.

  https://journal-neo.org/2018/09/11/behind-the-anglo-american-war-on-russia/
  ==========

  To już są jaja….

 178. Sir Jarek 13.22

  Czy jak tam pan chce się w tym tygodniu nazywać…..
  Informuję pana że,, nie ma nas dwóch,, . Ani trzech . Blackley to byt odrębny od pana Adama100. Istnieje duża zbieżność poglądów, ostatnio okazało się że pan Stasieku uważa iż pasuje do jego poglądów ale w żadnym razie nie jest nas trzech . Wszystko to byty ODREBNE.
  Pan natomiast jest jak , nieprzymierzajac, trójca święta…… Trzy – co najmniej – nicki a jeden osobnik…. Taka , szpiegowska sytuacja….. Bylo chyba w ,, zoltych tygrysach ,, ….. a moze w ,, 17 mgnieniach wiosny ,,

  Ukłony.Ide pojeździć samochodem na szprychach.

 179. jakub01
  11 września o godz. 15:00
  Miałem kłopot z płcią? Kto to tańczył?

  @ sportowcy

  Ja mam zastrzyk adrenaliny jak oglądam takie wzmagania. Który z tych dwóch panów był lepszy? Pewnie któryś był, ale wystarczy ze oni to sami wiedza. 😉
  https://www.youtube.com/watch?v=Js2YFgfMza8

 180. @blackley

  Masz olbrzymie doświadczenie, ale czy Virgil Van Dyke tak by rozgrywał?
  Miażdżysz trolla w każdym wpisie, ale lada moment i ktoś inny się do niego odezwie, skrytykuje, skomentuje, i on już jest ”podłączony”! do ferajny. Trudno się takie sprawy odkręca, jak zauważyłem.
  Szacun.

 181. Wiesiek59, 15.20

  Nie żadne,, jaja ,, proszę pana ,tylko WOJNA. Rosja wypowiedziała Zachodowi wojnę. Cybernetyczno- informatyczno- informacyjną. Putin chce demontażu i Unii Europejskiej i NATO. Rękami takich jak pan ,, entuzjastów,, . Rozumiem że w pańskim systemie wartości UE i NATO to byty szlodliwe, niepożądane i nawet wrogie. W moim nie i dlatego będzie pan pedzony jak niejaki pitekantrop. Może Pan mieć te swoje księżyców ,, poglądy,, . Pańskie prawo . Moje prawo z nich drwic i wykazywać ich mialkosc . Taka sytuacja.

 182. Adam100,

  Troll jest jak fenix.
  Virgil to artysta . Był w ManUtd niejaki Nemanja Vidic. Serb albo Chorwat. Miażdży napastników przeciwnej drużyny równo z trawą i do tego bez fauli zazwyczaj. Peta się teraz w , chyba , włoskiej lidze.
  Dobry jest też Phil Jones. Jak to się mówi,, wkłada głowę tam gdzie inni boją się włożyć nogę ,, . Ale Vidic miał,, chamskie zdrowie,, . Jones gra mecz i pół sezonu okazuje. Lepiej być Vidicem jak nie można być Van Dyke, em . Ukłony.

 183. Po raz pierwszy w historii – jak zauważa „The Independent” – ponad połowa (52 proc.) wyborców wspierających Partię Konserwatywną chce, aby Wielka Brytania przestała sprzedawać broń Saudyjczykom – wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 29-30 sierpnia. To wzrost odsetka wyborców konserwatywnych, którzy nie chcą handlu bronią z Saudyjczykami aż o 25 punktów procentowych.
  https://www.rp.pl/Konflikty-zbrojne/180919864-Sondaz-Brytyjczycy-juz-nie-chca-sprzedawac-broni-Saudom.html
  ===========

  Wygra demokracja, czy jak zwykle?
  INTERESY?

 184. Wiesiek59

  Kraj światła i wolność i , Rosja , takich dylematów nie ma i swoim obywatelom takich sondaży nie robi. Sprzedaje broń każdemu kto zapłaci. Czemu UK miało by robić inaczej ? Od kiedy z pana taki ,, demokrata,, ? W PRL wyborów, wolnych i demokratycznych nie byli NIGDY, jakoś panu ta niedemokratyczna sytuacja nie przeszkadzała. Taka , demokratyczna , sytuacja.

 185. Panie Redaktorze,
  A kto dzisiaj wystąpi w GOŚCIACH PASSENTA?
  Już nie mogę się doczekać, serio mówię …
  Do usłyszenia!

 186. Na Nowy Rok /Rosh HaShana 5779
  najpiekniejsza piesn
  „Hatikva” (Nadzieja)
  https://www.youtube.com/watch?v=c_9N1ldPtQ8

 187. Back in the 1950s, the US intelligence community coined a term: “blowback”. It referred to the unintended consequences of a covert operation that ended up damaging one’s own cause.

  There are mounting indications that the intensifying campaign by the Israel lobby in the UK against Jeremy Corbyn, the leader of the parliamentary opposition, is starting to have precisely such self-harming repercussions.
  https://www.veteranstoday.com/2018/09/10/the-israel-lobbys-non-stop-attacks-on-corbyn-will-backfire/
  =======

  Jest jakiś sposób na TO lobby?

 188. Rządzący II RP uczynili bardzo wiele, żeby wyeliminować najbardziej wartościowych oficerów. Proces ten trwał lata i przybierał różne oblicza. Po przejęciu władzy przez sanację sukcesywnie usuwano ze służby osoby, które rozpoczynały swe kariery w armiach zaborczych. Jednocześnie promowano legionowych weteranów, bez oglądania się na ich umiejętności. Od początku lat trzydziestych dominująca w obozie władzy koteria pułkowników zadbała, aby o awansie decydowały znajomości i powiązania towarzyskie. Na dokładkę masowo delegowano oficerów na stanowiska w administracji. Służąc w armii zostawali: ministrami, wojewodami, starostami, a także prezesami przedsiębiorstw państwowych. Do zajmowania się doskonaleniem umiejętności militarnych nie mieli głowy, a nawet chęci.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/580274,ii-wojna-swiatowa-napasc-niemiec-na-polske-przyczyny-kleski-wrzesniowej-hitlerowcy.html
  =

  Interesujące spojrzenie……

 189. @blackley
  Kiedyś ‘Lewy’ napisał, że bardziej lubi tych, którzy jego lubią.
  Jest coś w tym prostym wyznaniu, he?

  Napisałeś niedawno „Zawsze to miło spotkać kogoś kto się z nami zgadza”

  Wiesz ‘blackley’ co lubimy wspólnie? Premier League (PL)!
  Prawie wszystkie kluby angielskie grają bosko, tzn szybko, technicznie i skutecznie.
  Ogromna kasa i przewaga rozsądnych (bo są prywatne ‘wieśku59’) inwestycji daje rezultaty.

  Wczoraj się wzruszyłem na meczu TVN-WOŚP. Szlachetny cel, na trybunach 20tys chyba liberalnych demokratów.
  Bramki padły piękne, krajowi kopacze zawodowi rzadko coś takiego pokazują, a biorą miliony.
  ‘wieśku59’, zagrzmij!

  ukłony

 190. Znowu folksdojcz w gumofilcach zaśmieca blog. Jako bękart dziedzica wychowany bez guwernantki pisemność zawdzięcza PRL. Tak sobie myślę,że teraz na wieść o Rosji dalej jąka się a nawet moczy. Na czole.

 191. stasieku & blackley

  Jak w PRL-u, wspolpraca inteligenta z chlopo-robotnikiem.

 192. Prezydent nie będzie dzisiaj przejawiał aktywności, dowiedziałem się z telewizji, a przepraszam to za potrzebą też nie pójdzie?

 193. ozzy
  11 września o godz. 17:46

  Może trudno w to uwierzyć, ale pieśń znam, lubię i dość często słucham. Razem z tą:

  https://www.youtube.com/watch?v=lMwSlp7I7IQ

 194. stasieku
  11 września o godz. 18:26

  Sport jest nowoczesnym „opium dla ludu”.
  Zastępującym religię.
  Zachowania stadne nigdy mnie nie wciągały, poza bardzo nielicznymi.
  Tak samo jak treści zawarte w różnych „Pudelkach”.
  Co mnie obchodzi, kto na czym zarabia miliony, z kim śpi, gdzie pokazał się b\na jakimś przyjęciu, jaki był koszt angażu, czy stroju jaki miał na sobie?

  A tym obecnie żyją media, jakby nie było poważniejszych tematów, tyczących wszystkich.

  Ale, każdy ma swoje kółko zainteresowań, pasji, hobby, sposób na spędzania czasu.
  Naczelna zasada- żyj i daj żyć INNYM.

  Może na przykład bawić cię konwersacja z człowiekiem prostym- jak budowa cepa.
  Ale z prostakiem?
  To twoja prywatna sprawa, w końcu…

 195. teo, 11 września, dzięki za pamięć.
  Goście Passenta” powrócą po wyborach.
  Pozdrawiam!

 196. wiesiek59, 18:50, bardzo pozno to zrozumiales.

 197. Ruskie pierogi. Żadna opcja przed wyborami nie sugeruje odstąpienia od tego kultowego dania suwerena. Tak sobie myślę,że ruskie pierogi wspólną platformą.

 198. „Warto było poświęcić kawał nocy, żeby to oglądać.

  Szczególnie, kiedy choruje się na bezsenność. 🙂

 199. Przemoc fizyczna nastąpiła na mniej wrażliwe części ciała, co zdaniem prokuratury pozwoliło na umorzenie śledztwa w sprawie pobicia protestujących przeciwko faszyzmowi kobiet.

  Mniej wrażliwe części ciała, w te można kopać i bić?

 200. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/smog-na-terenach-polski-najwyzszy-w-europie/qm21sbq

  Skad ten smrod ? kopalnie i koksownie zamkniete,przemysl zlikwidowany
  a smierdzi.

 201. wiesiek59
  Szwecja ma obecnie 20 % mieszkancow urodzonych na obcej ziemi- najwiekszy procent w Europie, dwa razy wiecej niz Niemcy.

 202. Jarecki32 (10.9 @18:44) pisze:
  Kort byl podobno spowolniony …
  Jak podaje dyrektor turnieju US Open, D. Brewer, korty zostaly spowolnione „a touch”, czyli małe co nieco. Potem się wywiązał dyskusja, czy robi się to w celu zwiększenie szans tenisistkom/stom amerykańskim, ale zarzut był bez sensu. W każdym razie, słowo „podobno” można skreślić – korty na US Open były spowolnione.

  Osobiście nie wielbię Sereny, jej celebrycki manieryzm mi nie leży. Jej gry też nie lubię oglądać (i słuchać), do tego dochodzi nadmierna moim zdaniem nachalność kibicowania w wykonaniu nowojorskiej publiki. Moim zdaniem Serena często potrzebuje coaching, czyli porad trenera, mimo tylu lat gry. Najlepszym dowodem jest porażka w półfinale US Open w 2015 z Robertą Vinci (Vinci, the world number 43 and playing her first Grand Slam semi-final, caused a huge upset with a 2-6 6-4 6-4 win). Williams rozwaliła rakietę po przegraniu drugiego seta i była psychicznie ugotowana. Tym razem trener widział dla niej szansę w częstszej grze przy siatce, która zupełnie nie leży Naomi Osace. Ale Williams była głucha na te rady, zapewne dostała je przed meczem. Jej siła leży w fizycznej mocy, w tym meczu trafiła na równie silną przeciwniczkę, z którą przegrała taktycznie i psychicznie, w mojej ocenie. Z młodszą o 16 lat Japonką, która jest obecnie notowana na 7. pozycji rankingu WTA. I wyszły z Sereny nerwy i obrzydliwe słowa wielkiej celebrytki wobec podobno nadmiernie skrupulatnego sędziego z Portugalii, Carlosa Ramosa.

  Dyskusja na temat zmiany reguł turniejów wielkoszlemowych jest w toku, o sporze o seksizm w sporcie i życiu szkoda nawet wspominać.

  https://punchng.com/us-open-cartoon-on-serena-williams-stirs-controversary/

 203. ozzy
  11 września o godz. 17:46

  Wczoraj składałam Ci życzenia.( poszukaj)
  Ale zrobię to jeszcze raz 🙂
  Shana Tova !
  I może rówie piękna pieśń jak Hatikva
  https://www.youtube.com/watch?v=0YONAP39jVE

 204. Niespecjalnie interesuję się sportem.
  Ale wątek EKONOMICZNY nie jest mi obcy.

  (@wiesiek59; 10 września o godz. 19:14)

  Autor tego wyznania publikuje na blogu teksty, których wybór powinien znaleźć się w broszurze pt. „Ekonomia dla inżynierów w skrócie”. Albo we fragmentach w Kalendarzu Robotniczym, którego wydania może się doczekamy, gdy budownictwo PRLu bis potrwa jeszcze kilka lat.

 205. @

  Polecam wszystkim,( na poprawienie humoru ), film Bergmana
  „Szepty i krzyki”

 206. Panie Redaktorze,
  Pańskie „Goście Passent” u mnie nie są kwestią pamięci. One mi weszły w krew. Wtorek w mojej prywatnej religii jest Dniem Świętym, z dwóch powodów właśnie.

  Po wyborach wrócą? Albo i nie – ciśnie mi się ta myśl. A po których wyborach? Zapewne chodzi o samorządowe, ale po I, czy po II turze?

  Prawdę mówiąc, ta cisza wyborcza mnie nieco niepokoi. Czyżby to była oznaka, że media liberalne są przyciskane i się poddają – w co uwierzyć nie mogę. Czy może nabierają wody w usta jako element taktyki przedwyborczej? A może ja sobie imaginuję za bardzo? Faktycznie polska polityka jest dla mnie enigmą coraz bardziej. Ile można w kółko o tym samym prezesie, który się nie zmienia już od trzech dekad. A nawet od czterech dekad, wszak organizował strajki, spiskował przeciw bezpiece i założył NSZZ „Solidarność”. Ten sam nieugięty. Ale podobno mu depczą po piętach, z jednej strony oficjalnej niejaki Mateusz Złotousty, z drugiej Zbigniew Witalis, zwany „ZZ”.
  http://wyborcza.pl/7,155290,23908282,zbigniew-ziobro-autorytetem-moralnym-i-prawnym-na-temat-fozz.html

 207. Ted’dy bear
  11 września o godz. 19:01

  Z dawnych lat, pozostało mi zacięcie pedagogiczne.
  Tyle że nie da się czegokolwiek nauczyć osobnika, który jest odporny na wiedzę, i brak mu ELEMENTARNYCH podstaw.

  Ot, czoło myślą niezroszone, twarz odporna na wiedzę…
  I łeb jak u rycerza.
  ZAKUTY.

 208. Wspieranie terroryzmu przeciwko innym zemściło się atakiem podopiecznych. Tak sobie myślę,że jankesi to kolejna III Rzesza.

 209. GW (W. Gadomski) sugeruje, że Ziobro wysadzić może prezesa JaKa jednym pociągnieciem zawleczki od granatu z napisem FOZZ-PC.

  Ziobro w swoim stylu połączył tę aferę z reformami gospodarczymi z początku lat 90., oskarżając m.in. Leszka Balcerowicza o to, że nadzorował FOZZ, zasiadając w radzie nadzorczej Funduszu.

  To kłamstwo. Balcerowicz nie był członkiem rady nadzorczej FOZZ, a sam Fundusz powołała ustawa z lutego 1989 r., gdy jeszcze nikomu się nie śniło, że za pół roku powstanie niekomunistyczny rząd. Balcerowicz był wówczas znany garstce ekonomistów i działaczy „Solidarności”. Nie przypuszczał, że za kilka miesięcy stanie przed zadaniem uratowania polskiej gospodarki przed ostatecznym bankructwem. W grudniu 1990 r. Sejm zlikwidował FOZZ.
  (…)
  Aferę ujawnił w 1991 r. pracownik NIK Michał Falzmann, a sprawę badał Zespół Analiz Systemowych Izby, którym kierował Anatol Lawina, działacz opozycji z czasów PRL. Proces zaczął się w 1993 r. i trwał latami.
  (…)
  Proces ujawnił wątek przekazywania pieniędzy FOZZ Porozumieniu Centrum, ówczesnej partii Kaczyńskiego. Zeznawał w tej sprawie Janusz Iwanowski Pineiro, biznesmen pochodzenia kubańskiego, i Jerzy Klemba, były oficer wywiadu wojskowego PRL. Do ich wiarygodności można było mieć dużo zastrzeżeń, ale ich zeznania częściowo potwierdził Anatol Lawina, który sprawę FOZZ znał od podszewki.
  (…)
  W 2011 r. Ziobro rzucił rękawicę Kaczyńskiemu, próbując przejąć władzę nad obozem prawicy. Poniósł klęskę i skruszony zgodził się na rolę przystawki PiS. Ale ambicji nie porzucił. Jest za młody, by mógł być powiązany z aferą FOZZ. Dysponuje natomiast zeznaniami świadków, którzy twierdzą, że w imieniu Funduszu przekazywali pieniądze Porozumieniu Centrum. A są to informacje przydatne do walki o władzę.

 210. Jestem przeciwny waśniom plemiennym.
  Raz brałem udział w marszu KOD w Warszawie, w początkach jego działalności. Było spokojnie i pięknie przespacerować się Stolicą, chociaż jeden policjant krzywo patrzył i nawet piątki nie przybił.
  Uważam jednak, że protestujące przeciwko faszyzmowi Panie nie powinny blokować marszu ONR. Marsz był legalny, a organizacja patriotyczna.
  Dziwne jest tylko stanowisko prokuratury, a w czsie marszu Policji. To Policja powinna delikatnie usunąć protestujące kobiety z ulicy. Statecznym niewiastom nie przystoi siedzieć na jezdni, a tymbardziej leżeć i narażać mniej wrażliwe części ciała na urazy ze strony uczestników patriotycznego pochodu

 211. teo
  11 września o godz. 19:27

  Dziecię drogie.
  Od kiedy za kształtowanie parametrów ekonomicznych zabrały się fundusze, których aktywa są wieksze niż niejednego średniego PAŃSTWA, ekonomia przestała istnieć.
  Fundusz Black Rock ma bilion aktywów.
  A sa większe….

  Myslenie ma kolosalną przyszłość.
  Pod warunkiem, że ma się choćby blade pojęcie o rzeczywistości.
  proszę wybaczyć, ale nie podejrzewam cie o taką podstawową wiedzę….

  Najprościej rzecz ujmując.
  Prawa mikroświata ekonomicznego, nie przekładają się na prawa makroświata.
  Tak w fizyce, jak i w ekonomii.

  Turbokapitalizm na sterydach- kreowaniu z niczego kredytu- właśnie dobiega kresu istnienia.
  Co będzie potem?
  Tego najstarsi górale/ „ekonomiści” nie wiedzą.
  Najprawdopodobniej, colaps systemu.

 212. wiesiek59
  Chyba piszę się co-laps? A jak ty wymawiasz, akcent na CO, czy na LAPS?

 213. teo
  11 września o godz. 19:45

  A potem, zaczął grasować „seryjny samobójca” i pan Lawina zginął, tak jak i kilkunastu innych, mających jakąś wiedzę.
  Cóż, wówczas mieliśmy jeszcze profesjonalne służby.
  Ewentualnie, wyręczył nas ktoś inny.

  Jako że poznajemy po owocach, rozstrzygajace bedzie, gdzie te fundusze trafiły- do CZYICH BANKÓW.
  Izrael, USA, Brytania i jej raje podatkowe, Szwajcaria?
  Cui bono?

  Ps.
  Grzmiano ostatnio na temat korupcji.
  Jakaś konferencja była.
  Sęk w tym, że piorą te miliardowe kwoty ZACHODNIE banki.
  Ewentualnie, raje podatkowe będące pod kontrolą krajów zachodnich.
  Nie wiedzą co czynią, czy jest ciche przyzwolenie rządów?

 214. stasieku
  11 września o godz. 18:26
  @blackley
  Kiedyś ‘Lewy’ napisał, że bardziej lubi tych, którzy jego lubią.
  Jest coś w tym prostym wyznaniu, he?”

  No jest 😉 …
  PL to prawdziwa piłka nożna. Czasem oglądam niższą ligę Championship , też warto .
  Piłkarskie kluby angielskie to firmy prywatne , istniejące od czasem 100 lat i jeśli jakiś – rzadko – pojawi się na sprzedaż to staje kolejka Ruskich , Chinczyków i innych chętnych . Ukłony

 215. teo

  Wywołanie przez Ziobro postaci Balcerowicza przy okazji ekstradycji Przywieczerskiego jest klasyczną prowokacją przedwyborczą.
  Najwyraźniej Ziobrze chodziło o to by sprowokować i przed wyborami wystawić ukrytego na zapleczu Balcerowicza na pierwszą linię strzału. No i przez to odnowić w elektoracie wspomnienia z transformacji. To, że Balcerowicz dał się podprowadzić i składa oswiadczenia mnie nie dziwi biorąc pod uwagę jego narcyzm.
  Ale dziwi mnie, że red Gadomski, przecież doświadczony dziennikarz, dał się na to nabrać i brnie w tę zapomnianą sprawę – ku radości PiS-u.

 216. wiesiek
  Czy sugerujesz, że pan Ziobro też zginie, bo ma wiedzę, czy pan Gadomski?
  Notabene, Gadomski z Lawiną chodzili razem na Ekonomię Polityczną, potem w INE.

  Podoba mi się, że stawiasz Izrael na pierwszym miejscu, przed Anglosasami, na czarnej liści zbrodniarzy przeciw ludzkości.

 217. wiesiek59
  11 września o godz. 18:50
  stasieku
  11 września o godz. 18:26

  Sport jest nowoczesnym „opium dla ludu”.
  Zastępującym religię.
  Zachowania stadne nigdy mnie nie wciągały, poza bardzo nielicznymi.

  Ale, każdy ma swoje kółko zainteresowań, pasji, hobby, sposób na spędzania czasu.
  Naczelna zasada- żyj i daj żyć INNYM.”

  Nie ma pan , jak zazwyczaj racji . Nie podejmuję się tłumaczyć co to jest sport, po co jest sport , jakie ma znaczenie itd itp

  Panskie ” kólko zaintersowań ” to sowieckie portale polskojezyczne , szerzenie spiskowych teorii dziejów , składanie hołdów putinowi , obsrywanie NATO , EU oraz USA. Wszystkie w/w zachowania wyczerpują znamiona rusofilstwa więc będą tępione . Takie moje prawo . Taka sytuacja .

 218. Bar
  nie jestem tak doświadczonym komentatorem jak Ty, ale wydaje mi się, że redaktor Gadomski czuł się w obowiązku wyjaśnić czytelnikom, że Balcerowicz z FOZZ nie miał nic wspólnego. Podobno jest to obowiązek dziennikarski, aby rzetelnie informować publikę w kraju. Ale co najważniejsze, tematem jego artykułu – co może umknąć nawet najuważniejszemu czytelnikowi – jest ewentualna wojna na górze Ziobry z prezesem JaKa. O tym się rozpisuję osobiście, ale to ciebie bynajmniej nie interesuje. I słusznie.

 219. teo
  11 września o godz. 20:07

  Kim jest pan Ziobro?
  ZERO, czy mniej?
  Przy jego potencjale intelektualnym, moim zdaniem, nie jest w stanie ogarnąć sprawy.
  Co najwyżej wycinek.

 220. wiesiek59
  11 września o godz. 18:23

  Bardzo dobry artykuł. Nie sądziłem, że po 1989 roku coś takiego przeczytam. Nie zgadzam się jedynie z tezą, że wybranie budowy COP zamiast zakupu uzbrojenia, było błędem. 800 mln. zł, „zainwestowane” w uzbrojenie, było niczym wobec dziesiątków miliardów RM wydane na zbrojenia przez III Rzeszę, że o ZSRR nie wspomnę. Do tego należy uwzględnić kłopoty z zakupem uzbrojenia. Zbroiła się cała Europa. Nasz opór byłby może nieco dłuższy ale i tak całe uzbrojenie dostałoby się w ręce najeźdźców. A tak po 1944 roku COP posłużył odbudowie kraju. Złą stroną budowy jest jedynie to, że w nie najmądrzejszych polskich głowach COP jawi się jako zapowiedź potęgi gospodarczej Polski. Zwracam uwagę, że COP to przedsmak PRL-u. Pełny etatyzm: kapitał państwowy, zamówienia państwowe, rachunek ekonomiczny i racjonalizacja zatrudnienie poszły… np. w las, możliwość bankructwa żadna.

 221. teo

  „tematem jego artykułu – co może umknąć nawet najuważniejszemu czytelnikowi – jest ewentualna wojna na górze Ziobry z prezesem JaKa”

  To powinien red Gadomski najpierw ustalić jedną linię postępowania z Balcerowiczem. Bo on w swoim oświadczeniu do tego się nie odnosi.
  W tym oświadczeniu Balcerowicz się broni przed odpowiedzialnością polityczną i atakuje PiS. Ale nie wskazuje, by się od niego odwalili bo to rozgrywka w PiS-ie i on nic do tego nie ma.

  To, że prowokacja Ziobry się udała wskazuje publikacja oświadczenia Balcerowicza w Politico

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/balcerowicz-ziobro-wyznaje-moralnosc-kalego/t85gxt0

  Teo, moim zdaniem, w obecnej sytuacji nic gorszego nie może się przytrafić opozycji liberalnej niż przypominanie jej lat 90.
  A ku temu idzie.

 222. SŁOWIANIN STANISŁAW
  11 września o godz. 18:31
  Znowu folksdojcz w gumofilcach zaśmieca blog. Jako bękart dziedzica wychowany bez guwernantki pisemność zawdzięcza PRL. Tak sobie myślę,że teraz na wieść o Rosji dalej jąka się a nawet moczy. Na czole”’

  Zanim pana zapytam czemu pańscy rodacy , ci prawdziwi rodacy bo przecie zameldował pan że jest pan POP-em , czemu ci prawdziwi rodacy potrafią jedynie mordować ludzi strzałem w tył głowy ? Oraz jezdzić czołgami po nieswoich krajach ? A nie potrafią normalnie wygrać jakichś zawodów sportowych bez stosowania dopingu ?

  Więc zanim zapytam o te wszystkie kwestie uświadomię pana w kilku innych kwestiach ….
  Wychowałem się w okolicy gdzie tzw ” dziedziców ” nie było w promieniu , powiedzmy 10 km . Jak mnie Tata spłodził po tzw ” dziedzicach ” sladu już nie było , wyginęli jak mamuty. Częśc wyemigrowala , część na wojnie , część wywiezli panscy prawdziwi rodacy na” wczasy” z których się nie wracało . Więc szansa żebym był ” bękartem dziedzica ” jest rowna ZERU .
  Dodam też że jestem powojenny więc siłą rzeczy nie mogłem być foksdojczem .

  Popełnia pan zasadniczy błąd , ale popełniaja go wszyscy zindoktrynowani bolszewizmem komunisci , że PRL zrobił coś czego napewno by nie zrobiła wolna , niekomunistyczna Polska powojenna nie okupowana przez panskich prawdziwych rodaków. Informuję pana że powrotu do stosunków przedwojennych NIE BYŁO BY . Nie istniała juz klasa prozniacza tzw ” dziedziców ” dodam że już przed 2 wojną skutecznie była ekonomicznie podniszczona . Nieefektywne rolnictwo ” dworskie ” nie mogło istnieć bez panszczyzny czyli niewolnictwa i podupadało w szybkim tempie . Co kilka lat któryś z okolicznych dziedziców sprzedawał chłopom ziemię , takie dwumorgowe działki – czli 1 ha 12 arów . Nie mogło to być drogo bo chłopi nie mieli jakoś dużo forsy . Do dziś w moim posiadaniu jest taka działka , szanowny panie .

  Informuję pana że były by i szkoły i wszystko to co w krajach Europy Zachodniej powstawało . Nawet koszmarnie biedna Portugalia dzięki Zachodowi ma pkb sporo wyższe niż u nas , analfabetyzm zniknął z każdego zachodniego kraju bez pomocy komunizmu , nie ma powodu żeby nie zniknął u nas .

  Panscy prawdziwi rodacy w ilości 1-2 a może i więcej milionów stacjonowali w Polsce przez 45 lat pilnując zeby nie przyszło Polakom do głowy ” przestać kochac Związek Radziecki ” Taka sytuacja . Mieliście wladzę TYLKO dzięki obcym wojskom . Dyktatura ? Satrapia ? Jak nazwać taką sytuację ? Dodam że nie przeprowadziliście WOLNYCH wyborów az do 1989 roku . Czego się baliście ?

 223. Mój bank, do którego trafia emerytura, kilka razy zmieniał nazwę i był sprzedawany, a teraz sam wyprzedaje. Dawniej to był bank polski, teraz to już nie wiadomo w czyich rękach.
  Pan Wiesław wieszczy krach finansowy, cokolwiek to znaczy, ale przecież na jakąś kuchnię charytatywną chyba możemy liczyć. Unia Europejska skąpić na cele społeczne nie będzie, chyba, że prezes się okopie i żadnej pomocy nie przyjmie. Jeśli jednak pójdzie w ślady Konrada Adenauera to czeka nas sukces i nie ma potrzeby, Panie Wiesławie, na zapas się martwić.
  Muszę też zauważyć, że Pan Stanisław ma pewne sugestie, które całkiem inaczej niż nasz rząd postrzegają naszego sojusznika, jednak nie szedł bym tak daleko, bowiem moja wyobraźnia poza granice świadomości nie sięga

 224. Po obaleni tzw.komuny przez katolików teraz Duda sugeruje,że spieprzyli i trzeba naprawiać a Unia przeszkadza. Tak sobie myślę po czynach ich poznacie. Co katolik spieprzył niech Unia nie śmie poprawiać.

 225. wiesiek59
  11 września o godz. 19:41
  Ted’dy bear
  11 września o godz. 19:01

  Z dawnych lat, pozostało mi zacięcie pedagogiczne.
  Tyle że nie da się czegokolwiek nauczyć osobnika, który jest odporny na wiedzę, i brak mu ELEMENTARNYCH podstaw.

  Ot, czoło myślą niezroszone, twarz odporna na wiedzę…
  I łeb jak u rycerza.
  ZAKUTY.”

  Panie instruktorze kilofa ,

  oswiadczam że zjem własne buty i przyznam panu rację w kazdej podnoszonej przez pana kwestii oraz przyznam publicznie że mam zakuty ŁEB albo nie mam go wcale jeżeli uswiadomi pan mnie w kilu kwestiach , OK ?

  więc zaczynamy

  1 . skoro socjalizm to tak wspaniały ustrój to czemu prl zbankrutował ?
  2. czemu żadaliście forsy od kapitalistów zeby ów ustrój budować ?
  3. czemu sądziliście że jak pozycza się forsę to nie trzeba oddawać umówionych odsetek oraz kapitału ?
  4. czemu żadaliscie od kapitalistów sprzedawania wam technologii zamiast wymysleć swoje , lepsze , wydajniejsze ? Dodam że zadnej technologii zaden komunistyczny kraj nie mial po za tymi służącymi do zabijania ..

  Jak uswiadomi mnie pan w tych czterch kwestiach to mam kilka kolejnych . Ale nie wszystko naraz. Do dzieła , panie instruktorze !!

 226. blackley
  11 września o godz. 20:46

  NIE CHCE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ…….

 227. wiesiek59

  a to szkoda ….;-)

  Mnie się wydaje że to nie panskie lenistwo tylko brak . Kompletny brak argumentów. Umie pan jedynie bić pianę , na konkretne pytania , NIE MA pan odpowiedzi. No cóz PUSTY ŁEB . Taka sytuacja .

 228. teo
  11 września o godz. 19:45
  FOZZ po latach znowu na tapecie.
  Obsługa zadłużenia zagranicznego, jak sama nazwa wskazuje coś na pograniczu świata fantazji.
  Tu naprawdę pomóc mogliby tylko Żydzi, ale przecież nie wypadało się zwrócić do Braci.
  Między polskim złotym, a walutami zagranicznymi była przepaść. Długów nie spłacaliśmy, ale tymi długami handlowano na świecie. W sytuacji kryzysowej każdy pomysł był dobry, ale ten wyjątkowo ryzykowny, i nie mógł się udać.
  Już nie było czego ratować i władza skapitulowała, no i zaczęły się kłopoty.
  Jak się rozliczyć z transakcji zawieranych pod stołem? Komu wierzyć?
  Czytałem o sprawie dużo. Można przyjąć, że wiele osób chciało jak najlepiej, może nie wszyscy.
  Czy przy okazji zarobili, trudno powiedzieć. Sprawa wraca, i jak nie ukręcą jej głowy, będzie ciekawie

 229. teo
  11 września o godz. 19:27
  Niespecjalnie interesuję się sportem.
  Ale wątek EKONOMICZNY nie jest mi obcy.
  (@wiesiek59; 10 września o godz. 19:14)

  Autor tego wyznania publikuje na blogu teksty, których wybór powinien znaleźć się w broszurze pt. „Ekonomia dla inżynierów w skrócie”. Albo we fragmentach w Kalendarzu Robotniczym, którego wydania może się doczekamy, gdy budownictwo PRLu bis potrwa jeszcze kilka lat.”

  Wspaniałe . No wspaniałe …. ” Ekonomia dla inzynierów w skrócie ” …..dodać by należało dla inzynierów którzy ukonczyli wieczorową politechnikę 😉 tą samą gdzie wykładał pan Kaczynski Romuald.

  W którejś książce lub opowiadaniu Ernesta Hemingwaya jest historyjka o lekarzu który ukończył studia medyczne . Idzie jakos tak ” na zakonczenie studiów profesor dał temu człowiekowi ” Poradnik lekarza ” mówiac – ;; uczyniłem wiele żeby pan tych studiów nie ukonczył ale mi sie nie udało , więc darowuję panu ten podręcznik;; Podręcznik w którym były odnośniki objawów do chorób i do leków ….. taka ” mała encyklopedia zdrowia 😉
  Komizm tej sytuacji będzie czytelny po przeczytaniu oryginału E.Hemingwaya …..

  Ten ” Poradnik Lekarza ” to coś jak ” Kalendarz robotniczy ” którego wydawanie pan słusznie przewiduje . Moze istnieje ” Poradnik operatora kilofa ” ? ” Kilofisty ” znaczy ? Ukłony.

 230. ls42
  11 września o godz. 21:06

  Pomysł skupowania długów przez lancuszek posredników jest przedni i nie nowy . Wiadomo że za ułamek wartości . Celne posunięcie . O wykonaniu się nie wypowiadam bo nic nie wiem .

  Warto przypomnieć skąd owe długi sie wzięły .Stąd że włacy prl pożyczali forsę od kapitalistów na budowę PRL . Potem byli zdziwieni że trzeba oddać i do tego z odsetkami . Taka sytuacja .

 231. Bar
  A moim zdaniem, w obecnej sytuacji nic gorszego nie może się przytrafić jak twoje prowokacje na blogu, które najwyraźniej się nie udają.

 232. blackley
  11 września o godz. 20:46
  To nie są pytania do dyskusji. Od mieszania herbata słodka nie będzie. Ja mam jednak pytanie, ten twój pierwszy milion to skąd? Bez urazy, możesz nie odpowiadać

 233. Wieśka złota myśl skierowana do teo nie wiedzącego o ekonomii, że nie jest nauką:

  „Prawa mikroświata ekonomicznego, nie przekładają się na prawa makroświata.
  Tak w fizyce, jak i w ekonomii.”

  Idealnie by pasowała do Notatnika Aktywisty z 1952 roku. Podstawa marksizmu-leninizmu.
  Pzdr, TJ

 234. Ted’dy bear
  11 września o godz. 18:43
  stasieku & blackley

  Jak w PRL-u, wspolpraca inteligenta z chlopo-robotnikiem.”

  Na prl u zna się pan dobrze . Co widać , słychać i czuc . Ale informuję pana że zarówno inteligent jak i chłopo-robotnik dziś już nie istnieje .

  Klasa srednia wyparła tzw ” inteligenta ” , zwyczajnego gołodupca z pretensjami . Chłop nie istnieje także . Zostali farmerzy . Chłopo- robotnik to już prawdziwe prl owskie curiosum , też poszło do lamusa . Wiele się zmieniło od momentu gdy wyjechał pan z Polski i mieszka w swojej nowej ojczyznie . Choć upodobanie do sowietów i putinizmu tkwi w panu głeboko , przyznać trzeba …. jak to mawiaja ” chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa dopiero w trzecim pokoleniu ”’ Wyjechał pan z komunizmu i ma nową ojczyznę . Ale prl nie wyjechał z pana . Taka , niewyjechana , sytuacja .

 235. ls42
  11 września o godz. 21:23

  Nie wiem czy trzeba tu dyskusji . Odpowiedzi winny być krótkie , tak jak krótkie są pytania .

  Co do ” miliona ” . Byłem we własciwym miejscu , we właściwym czasie , podjąłem własciwe decyzje . Tak w skrócie . Nie jest to jakaś wielka forsa . Na dobre zycie i wyposażenie dzieci starcza. Szkoda że tak pózno przyszła ….;-) Ukłony

 236. Nie zwróciliście Państwo uwagi na to czym dzisiaj żyją media. Dla mnie „prezydent nie będzie przejawiał aktywności” i „mniej wrażliwe części ciała” to majstersztyk słowny. Ktoś długo musiał nad tymi określeniami myśleć

 237. Rajmund, panie blackley, Rajmund staremu Kaczyńskiemu było (nie Romuald).
  Ale ostrzegał wszystkich przed swoimi synami bliźniakami, to trzeba mu przyznać.

  Hemingway miał Ernest, to fakt. Ale czy napisał takie opowiadanie, tego nie jestem pewien.

 238. Prawa mikroświata ekonomicznego, nie przekładają się na prawa makroświata…

  To nie jest takie odkrywcze stwierdzenie, jakby się wydawało. Microeconomics i oddzielna dziedzina od macroeconomics, co opisał podobno po raz pierwszy pewien norweski ekonomista prawie sto lat temu, aby teraz inżynierowie i emerytowani nauczyciele mogli nimi zamęczać na śmierć, kogokolwiek kto im się nawinie, między innymi.

  Tak w fizyce, jak i w ekonomii. – ale to mi już zalatuje marksizmem-enegelsizmem, a może nawet heglizmem, kiedy segregowano nauki i pakowano na półki wyższe i niższe. Wydaje mi się, że fizyka wylądowała na jednej z niższych, ale to nie powinno przypominać półek w supermarkecie.

  Niemniej uważam, że słowo co-laps – nowo wprowadzone do języka przez lingwistę wiesława-59 – akcentuje się na CO.

 239. Oto efekt współpracy inteligenta, musi być inteligent pracujący, z chłopo-robotnikiem …

  https://www.youtube.com/watch?v=xHCsf3pso3g

 240. Olejcie wpisy Blackleya kolaboranta z bonzami przebrzydłej komuny , do czego sam się pyrznał na blogu Wosia , jakiś czas temu.

 241. „Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę „AD
  – Dotychczasowa ruina za unijne piniadze . Gdyby nie ta kasa nie byloby co naprawiac i wladze musielibysmy oddac , na jakis czas , zeby za pare lat znow bylo co naprawiac tym razem za swoje , nie ichnie. Pani pr Szydlo pojedzie do Brukseli uczyc to talatajstwo jak sie rosol gotuje i jak go jesc widelcem . Moze dadza nam wtedy spokoj .

 242. @mag

  „dał się we znaki wielu z nas”

  znaki raki pokraki. Tu masz wiecej Jozefa Hena, cytuje z powiesci „Pingpongista”. Cytuje exptressis verbis.

  __
  „Babciu – mówię – przecież ta szafa jest pożydowska, i ten świecznik, i maszyna do szycia. Przecież to grzech. Babcia warczała: jaki grzech, córusiu, wrogom Pana Jezusa zabrać to nie grzech. Co tam ja? Walczakowa (czy jakaś inna), ta dopiero tego dobra nabrała! 1 dalej mi opowiadać, jacy ci Żydzi grzeszni byli, sami na siebie swój los ściągnęli, bo powiedziano: krew jego na ich dzieci i na dzieci ich dzieci, a my katolicki naród, po bożemu żyjemy, nic na sumieniu nie mamy, zapytaj księdza, jak mnie nie wierzysz.”

  „Pochwalić czym? – wrócił raptownie do tematu.
  -Swoimi wyczynami. Jacy to z nich bohaterowie!
  – Coś z partyzantką? – dopytywał się Mike, racze jzaczepnie, bo dobrze wiedział, że nie o partyzantkę idzie.
  -Jaką znowu partyzantką. Jak Żydów zabijali. Padały imiona – Szmul taki, Maks taki, rzadko jakiś Jojne, był, pamiętam, Szlomke krawiec. Ty, stary, jak go trzasnąłem… jak go rąbnąłem – stary, ale wrzeszczał! Aż mózg prysnął. I jeszcze co który nagrabił. To ich młodość, panie sędzio. Szkoda – mówi taki jeden do mnie – że ciebie przy mnie nie było, obsypałbym futrami, pierścionki z brylantem”
  __
  Wierze, ze jak „zapytac” (patrz pierwszy cytat), to sie okaze, ze „Żydzi grzeszni byli, sami na siebie swój los ściągnęli, bo powiedziano: krew jego na ich dzieci i na dzieci ich dzieci”. Fajnie jednak, ze TY SAMA i to Z WLASNEJ WOLI nakierowalas mnie na to, co cytuje powyzej.

  Nie wiedzialem, ze ludzie do konca zycia sie chwalili: „jakiś Jojne, był, pamiętam, Szlomke krawiec. Ty, stary, jak go trzasnąłem… jak go rąbnąłem – stary, ale wrzeszczał! Aż mózg prysnął.”

  Rozumiem jednak wielka zlosc i wielki zal do wrednych, zlych i niedobrych syjonistow. Nie jest latwo, jak nue ma komu doserdolic! Ciezka sprawa! Hen ponownie, tym razem w wywiadzie:

  __
  „Polacy mieli problem żydowski, bo żyło tu 3,5 miliona Żydów, a teraz niektórzy chętnie by urządzili getto ławkowe, tylko tych Żydów nie ma.”
  __

  Hoho co by mozna urzadzic! Tylko jest problem, ktory Jozef Hen zawarl w cytacie tuz powyzej. A same publikacje w sieci tudziez marsze z pochodniami nie przekladaja sie jednak ani na „futra” ani na „pierscionki z brylantem”.

 243. teo

  Chyba w niedzielę napisałeś z goryczą na blogu, że nikogo nie zainteresowała sobotnia konwencja PO. To nieprawda, bo akurat mnie zainteresowała z tym, że w niedzielę mi się chciało na ten temat pisać.
  Ale wiem co to jest „szesciopak Grzegorza”, bo przeczytałem sporo na ten temat. Stąd wiem, że w „sześciopaku” nie ma nic na temat lat 90. Wręcz przeciwnie, duch „sześciopaka”, którym jest tzw „rozdawnictwo” jest zaprzeczeniem koncepcji środowiska Balcerowicza z lat 90.
  Nie mnie to oceniać ale tę nową strategię publicyści związani z opozycją liberalną przyjęli dobrze pisząc np „Grzegorz się wyrobił”.

  Dlatego własnie myślę, że reakcja Balcerowicza i red Gadomskiego na prowokację Ziobry ma się do nowej strategii „sześciopaka” jest jak pięść do nosa.

 244. Paweł Adamowicz do Wałęsy juniora, przyjdź do mnie na 5 lat, nauczysz się i za 5 lat będziesz dobrym prezydentem.
  To byłby dobry układ

 245. @Optymatyk

  Ale numer! Dziekuje za namiary. Na blogu Wosia znalazlem takie oto przemyslenia gostka sygnujacego swoje teksty ksywa @blackley:

  „Dobrobyt – z którego pan bez oporów jak widać i całymi garsciami korzysta – powstał z planowego , wielowiekowego rabunku . Orwell już dawno napisął był że ” bez rabowania kolonii ludność Wielkiej Brytanii odżywiała by się kartoflami i śledziami ” . Teraz kolonii nie ma ale za to jest kasyno zwane ” dzielnicą City w Londynie” . Machinacje prowadzone w City pozwalają na fundowanie obfitego socjalu, wysokij kwoty wolnej od podatku , darmowych mieszkań – ogólnie na utrzymywanie ludu w letargu . ”

  Widac wyraznie, ze @blackley i @Wiesiek59 sa bliscy sobie jak rodzeni bracia i rozumuja dokladnie tak samo. I tyle samo pojmuja z otaczajacego ich swiata, aczkolwiek @blackley bardziej mina nadrabia (jak w realu wynosi graty z mieszkania do remontu dobrze po siedemdziesiatce, to w sieci zadaje szyku wirtualnymi Rollsami i Bentely’ami).

  A poza tym – obaj reprezentuja ten sam gatunek, przepraszam za ciezki wulgaryzm, _umyslowosci_.

  @Wiesiek59 pierdzi, ze Szwecja, kraj z ktorego pochodzi dynamit, wirowka do mleka, klucz nastawny, nowoczesna telekomunikacja, kraj swiatowych koncernow takich jak Volvo, Ericsson, AGA, Atlas-Copco, Ikea, ABB – to kraj „surowcowy”.

  @Blackley pierdzi iz brytyjski dobrobyt wzial sie z „rabunku”” kolonii”. Nie obilo mu sie pewnie o uszy, ze aby miec kolonie – najpierw trzeba umiec budowac okrety. I posiasc sztuke nawigacji. Wspolczesna nawigacja zaczela sie w Anglii, od pierwszego w swiecie chronometru Harrisona. @Blackley chyba nie zajarzyl, ze dobrobyt wzial sie z tego, ze James Watt wynalazl maszyne parowa, ze Stephenson wynalazl lokomotywe, ze Aspdin wynalazl cement („cement portlandzki”) a Dunlop pneumatyczne opony.

  To jest ciekawe zjawisko – ludziki, zywiace bezmierna pogarde i poczucie wyzszosci wobec „inteligentow”-„golodupcow” korzystaja ze wszystkich wynalazkow i udogodnien wspolczesnego swiata (znaczy na miare swoich cieniutkich emerytuw) – i chyba sobie wyobrazaja, ze wszystko, od telefonii komorkowej po komputer i Internet – zrobilo sie samo.

 246. Bar,
  Powiedz, jak mógłbym pisać z goryczą o braku zainteresowania? raczej ze zdziwieniem. Ale coraz mniej mnie dziwi. Nie mniej ty mnie zadziwiasz po raz kolejny. Taki wytrawny prowokator, pardon, dyskutant – i piszesz o jakimś duchu „sześciopaka”. A konkretnie to o co ci chodzi? Coś ci się w nim nie podoba, masz coś rzeczowego do napisania w tej sprawie, czy tak ot sobie …. prowokujesz?

  Bo mnie te polskie podchody, te powiedziałbym swoje zdanie, ale poczekam, zamieszanie czy niezła awanturka może z tego wyniknie, będzie ubaw albo jeszcze lepiej …. tego nie trawię.

 247. @Optymatyk – autopoprawka

  Powinienem napisac „pierwszego w swiecie morskiego chronometru Harrisona”, tzn chronometru, ktory dzialal z perfekcyjna, sekundowa dokladnoscia pomimo wzburzonej fali, kolysania okretu, zmian temperatury itp.

  Brytyjski parlament ustanowil nagrode – 10 000 owczesnych funtow szterlingow dla tego, kto skonstruuje chronometr, ktory nienagannie zadziala na pokladzie okretu. Tam jednak myslano glowami.

 248. @Blackley

  ” Byłem we własciwym miejscu , we właściwym czasie , podjąłem własciwe decyzje . ”

  Milion trylion kwadrylion. W ryju kazdy mocny.

  A w realu:

  „Wczoraj opróznialismy mieszkanie z gratów do remontu . Na plecach prl-owskiego regału napisane było kredą ” sprzedane 1200zł 2.03,1975”

  W realu do glodowej emerytury trzeba sobie dorabiac wynoszac „graty” – to takiej wysoko kwalifikowanej pracy to czasem dziadka dopuszcza. Sam sie glupio wygadal, a potem bajery, rowery, Rolls-Royce, Bentley’e, Mercedesy i Excalibury.

  Dopoki nie zostal przylapany na glupim klamstwie – to gaworzyl o swoich wspanialych autach z „podwojnymi gaznikami”, jakos nikt wczesniej go nie uswiadomil, ze gazniki zniknely z samochodowych silnikow ponad trzydziesci lat temu. I od razu zaczal snuc wodze fantazji, ze ten jego auta to „samochody – zabytki” czy costam.

  Baron Munchausen wysiada.

 249. pitekantrop
  Przeżywaj sobie lektury Hena w cichości i zamyśleniu. Ja je znam i nie muszę, bo akurat tobie się tak chce, towarzyszyć ci w ich interpretacji. Osobliwej, poprzez specjalny dobór cytatów. Właśnie ten dobór i uporczywe powtarzanie tych samych fraz, świadczy o twoim fiksum-dyrdum. Pisałam ci o tym już w poprzednim poście.
  Czemu nie zacytujesz fragmentów z jego „obojętnych” wobec kwestii, która cię interesuje i którą śledzisz maniakalnie, książek np. w stylu love story „Odejście Afrodyty”, albo „Crimen”, albo zupełnie z innej bajki „Mój przyjaciel król” lub „Ja Michal z Montaigne”.
  Poza tym nie odnosisz się uczciwie do całości mojego wpisu i czepiasz się jakiegokolwiek wyrwanego z kontekstu słowa, które – w twoim mniemaniu – uzasadnia twój na mnie atak.
  Doprawdy mam tego dosyć i wypisuję się z jakiejkolwiek z tobą komitywy.
  @Lewy cię przestrzegał, że zrażasz do ciebie osoby nawet ci życzliwe, mimo wszelkich zastrzeżeń, które sam niejako wywołujesz.
  Nie powiem ci, bóg z tobą, bo jestem ateistką, ale powiem – trzymaj się. I niech ci gra muzyka podsyłana przez basię.n

 250. @mag

  „fiksum-dyrdum” „śledzisz maniakalnie”

  Cos nie pasi? Kole w modre oczka? To reklamacje pod adresem Jozefa Hena. Ja tylko cytuje, expressis verbis.

  „Widziałem dużo. Widziałem, jak ich zapędzano do stodoły. Widziałem, jak wepchnęli tam panią Ehrlichową. Miałem osiem lat. Stałem niedaleko i wszystko widziałem.
  – Dziecko… – szepnął Mike.
  – Widziałem, jak mój tata pobiegł za wami, kiedy uciekaliście w żyto, ty i ten twój przyjaciel, Zelik”

 251. @mag & Ska

  Jeszcze cytat z tego Jozefa Hena, ktorego tu @Mag reklamuje:

  „Nie dam! Żydy po nasze pieniądze przyjeżdżają, ale ja nie dam. Wie pan, ile chcą zedrzeć? Sześćdziesiąt pięć miliardów! Sześćdziesiąt pięć miliardów!” „Im nie o stodołę chodzi, ale o geszeft! Nasze pieniądze! I wie pan co? Nasze cierpienie chcą nam wykraść! Nasze zasługi! I jeszcze ich przepraszać? Za co?”

  Serdecznie –

 252. teo

  „piszesz o jakimś duchu „sześciopaka”. A konkretnie to o co ci chodzi? Coś ci się w nim nie podoba”

  Ależ mi się „sześciopak” podoba. To bardzo sensowna koncepcja na wybory – ekologiczna, lewicowa, „rozdawnicza”. No i te „darmowe obiady”. W końcu po 28 latach uznaliście, że jednak mogą być darmowe obiady. Całkiem fajny populizm. Oczywiście mam na myśli „dobry populizm” – jak go od jakiegoś czasu nazywacie.

  Z tym, że ta sensowna, optymistyczna, nastawiona na przyszłość koncepcja zakłada odcięcie się od ponurych praktyk z lat 90. O tym, że to jest niezbędne w sensie politycznym niejednokrotnie do ciebie pisałem.
  W związku z tym reakcja na prowokację Ziobry dotyczącą FOZZ powinna być inna. W żadnym przypadku nie powinna sprzyjać rozgrzebywaniu tej ponurej historii. Niestety mętne, niespójne tłumaczenia Balcerowicza i Gadomskiego temu sprzyjają a to przecież było celem Ziobry. Chodziło mu o uwikłanie PO w te historyczne przewały z lat 90. Piszę „uwikłanie” bo oczywiste jest, że tamtych historii się już nie rozstrzygnie.

  Sensownie do podobnego problemu podeszli kiedyś eseldowcy. Tak jak politycznie Balcerowicz obciąza PO tak ich kiedyś obciązał Jaruzelski. Oni go chronili ale zostawili na boku. I Jaruzelski w swojej samotni pisał te swoje elaboraty o stanie wojennym nie obciązając politycznie SLD co umozliwiało tej partii jakby odciąć się od historii i prezentować optymistyczną wizję przyszłości. Przypominasz sobie pewnie, że Kwaśniewskiego czy Millera w niczym Jaruzelski nie obciązał.
  Podobnie powinien moim zdaniem postapić Schetyna z Balcerowiczem. Wtedy mógłby bez jakiś ciągnących się za nim ogonów jechać politycznie na tym sensownym „szesciopaku”

 253. Żona PAD starała się, co prawda nieskutecznie, zwrócić mu uwagę aby w szkole do dzieci mówił zrozumiale, w stosownym tonie, bez rewolucyjnego zrywu.
  Na tym blogu zauważyłem z radością, że funkcję mentora przejęły Panie, które próbują zasiać ład i porządek mitygując od czasu do czasu rozpalone głowy. Chwała Im za ten trud, co prawda daremny, ale zawsze godny uwagi.
  Jest tu dwóch takich, wyróżniających się, jak niektórzy piszą malkontentów. Jednemu nie podobają się wszyscy Polacy, a najbardziej już nieżyjący, którzy nie mogą się bronić i dać odpór zarzutom. Drugiemu, do którego mi znacznie bliżej, nie podoba się ten pierwszy, i tych kilkadziesiąt milionów utwierdzonych w wierze, oraz sojusznicy i ich kumple.
  Obu staram się nawrócić na drogę wiary i nadziei w lepszą przyszłość, nieskutecznie.
  Smucę się ich brakiem entuzjazmu do dobrej zmiany, ale także negacją wszelkiego dobra na tym świecie i skutków przemian w naszym kraju.
  Jestem zdania, że jeśli na trzeźwo coś się nie podoba, albo czegoś człowiekowi brakuje, to zawsze może sobie humor poprawić, zanucić jakąś żołnierską pieśń stepową, albo poprostu się napić.

  Zatem wieczorową porą wznoszę toast za pomyślność obu bohaterów mojej relacji, ich znajomych i krewnych. A hoj, jak się witali starzy Rzymianie

 254. Bar
  I to wszystko, co ci się udało napisać o „sześciopaku”?
  A teraz jazgoczesz na Gadomskiego, Balcerowicza, Schetynę i PO, a najwięcej na mnie i to per „wy” się do mnie zwracasz … i pouczasz ile wlezie.
  Może zła krew cię uderzyła, nie ma tam u was jakieś kobiety, która zajmuje się spuszczaniem złej krwi?

 255. Nasz blogowy blackley,z pod remizy strazackiej to taki chlopek-roztropek
  w gumiakach,co to raz pierdnie,raz beknie czasami fiuta pokaze i wszyscy
  sie ciesza,wszyscy zadowoleni nawet niektorych ,,inteligentow”wprawia
  to w dobry nastroj. Tak trzymac.

 256. W czwartek na kortach Flushing – Meadows byl dzien otwarty dla publicznosci. Bylam, m.in. trzykrotnie ogladalam rozgrzewki Williams przed polfinalem, ktory byl o 7-mej i na ktory oczywiscie nie mialam biletu, ale ktory ogladalam z telebimow na tereni ogromnego kompleksu, byla atmosfera. O finale przewaza opinia, ze to, ze S Williams puscily nerwy, w duzym stopniu jest uzasadnione. Takie nerwy puszczaja bardzo wielu meskim zawodnikom i tylko sie o tym informuje, a tu jest afera. W jakiejs gazecie znalazlam dowcip rysunkowy. Tennis Doubles i narysowane dwie ksiegi, jedna cieniutka, a jedna opasla. Na pierwszej jest tytul: „Profesional Behavioral Standars for Men”, na opaslej „Profesional Behavioral Standars for Women”.
  Ale zwyciezczynia US Open zostala mlodziutka Naomi Osaka. Wielce interesujacy zyciorys. Urodzila sie w Japonii z matki Japonki i ojca Haitanczyka. Dzieci z takiego zwiazku w Japonii sa poza nawiasem spolecznym. Stad przypisane byly matce obywatelce tego rasistowskiego kraju i stad, kiedy Naomi miala 3 lata wyjechali ( bardziej – uciekli chyba) i osiedlili sie w tym wstretnym USA na Florydzie. Udaje, ze reprezentuje Japonie, bo z wielu wzgledow bylo to korzystne. Ciekawe jak przyjmuje zwyciestwo najducha Naomi ( wielce japonskie imie) Osaki ksenofobiczne spoleczenstwo japonskie. Moze otworza sie oczka temu spolecznstwu?

 257. Po objęciu władzy przez katolików nastąpiło skłócenie z Europą ponoć też chrześcijańską. Tak sobie myślę,że wschodnie chrześcijaństwo chce przewietrzyć Europę.

 258. basia n.:

  dziekuje serdecznie i za „Avinu Maleikum” Barbry Streisend
  a juz 18/19 Jom Kippur a nastepnie Sukkot (na podworku w pracy szalas) 24.09.

 259. Optymatyk
  11 września o godz. 22:22
  Olejcie wpisy Blackleya kolaboranta z bonzami przebrzydłej komuny , do czego sam się pyrznał na blogu Wosia , jakiś czas temu.”

  OOOOOOOOOOO, pan Optymatyk , brat w Leninie , Marksie i Engelsie !!!! się objawił !
  no brawo ! Tak ” kolaborować ” musiał każdy . Właściciele prl tak to wymyslili .

  Koniecznie proszę zapoznać publiczność na blogu Pana Redaktora Passenta ze swoimi ” przemyśleniami ” . Będzie śmiesznie . Nie mogę się doczekać . Ukłony

 260. Ted’dy bear
  12 września o godz. 3:09
  Nasz blogowy blackley,z pod remizy strazackiej to taki chlopek-roztropek
  w gumiakach,co to raz pierdnie,raz beknie czasami fiuta pokaze i wszyscy
  sie ciesza,wszyscy zadowoleni nawet niektorych ,,inteligentow”wprawia
  to w dobry nastroj. Tak trzymac.”

  Jaki ” nasz” ? czy tam ” wasz” ? Proszę się trzymać z daleka . Wymachiwanie przyrodzeniem to panska specjalność . Taka , specjalnej troski , sytuacja .

 261. pitekantrop
  11 września o godz. 23:41
  @Blackley

  ” Byłem we własciwym miejscu , we właściwym czasie , podjąłem własciwe decyzje . ”

  Milion trylion kwadrylion. W ryju kazdy mocny.

  A w realu:

  „Wczoraj opróznialismy mieszkanie z gratów do remontu . Na plecach prl-owskiego regału napisane było kredą ” sprzedane 1200zł 2.03,1975”

  W realu do glodowej emerytury trzeba sobie dorabiac wynoszac „graty” – to takiej wysoko kwalifikowanej pracy to czasem dziadka dopuszcza. Sam sie glupio wygadal, a potem bajery, rowery, Rolls-Royce, Bentley’e, Mercedesy i Excalibury.

  Dopoki nie zostal przylapany na glupim klamstwie – to gaworzyl o swoich wspanialych autach z „podwojnymi gaznikami”, jakos nikt wczesniej go nie uswiadomil, ze gazniki zniknely z samochodowych silnikow ponad trzydziesci lat temu”

  Pan podróbka znowu nadaje 😉 . Proszę pana nieZyda , samochód zabytkowy ma gaznik i więcej niz 30 lat.Czego od roku nie może pan pojąć . Ale nie można spodziewać się za dużo pojęcia po człowieku panskiego pokroju .

  Podaje się pan za Zyda choć wcale pan nim nie jest . Występuje pan na blogu Pana Passenta w conajmniej trzech , TRZECH , 3, ” ODSŁONACH ” , tożsamościach znaczy . Podawanie fałszywej tożsamości kojarzy się bardziej z wyłudzaniem kredytów w bankach czyli z oszustwem . Jest pan zwyczajnym oszustem . Nie dość że bratem z Leninie , Marksie i Engelsie to jeszcze drobnym oszustem . Taka , oszukańcza , sytuacja .

  ps. jako rusofil , wróg unii europejskiej będzie pan goniony jak pies . Obiecuję i nieodpuszczę panu . Ukłony

 262. Sluchalem skrawka debaty wyborczej TOK FM.
  Super ze kandydaci na “tak” do debaty i ze wszystkim odpowiadal organizator.
  Pani ktora to prowadzila miala swiadomosc kruchosci swej sytuacji i kredytu jaki otrzymuje-obsadzenia jej w roli obiektywnego moderatora.
  Czy jej sie udalo nie wiem, nazbyt krotko sluchalem, ale najpewniej tak. Gdyby bylo iinaczej juz bym czytal ze w nastepnych z 12 miast podzczegolni kandydaci wycofuja sie z udzialu w audycji.
  Znaczy dobrze: tak dla debaty jak i jej organizatora – radia TOK FM.

  Teraz marzenie: chcialbym wiecej takich debat tylko organizowanych przez rozne stacje: od TOK FM, przez WNET, Radiomaryja, Trojke po radia lokalne.
  Debaty zorganizowane w porozumieniu a nadawane wspolnie : tak by sluchacze radiamaryja mogli u siebie uslyszec debate pod auspicjami TOK FM i viceversa.
  I drugie marzenie: bym mial czas wysluchac tej choc przez chwile wspolnej Polski ssmorzadowej.

  ml

 263. @blackley
  11 września o godz. 11:25
  Bez przesady! W PRL też za pieniądze można było wszystko kupić np Fiata 125 albo 126p na giełdzie i to nawet nowego, albo Mercedesa (używanego) W dowolnej ilości uzależnionej tylko od sumy posiadanych pieniędzy. Kto miał tzw „dojścia” to mógł kupić towar na tzw talon a potem go sprzedać po rynkowej cenie 😉

 264. panie Słowianin ,

  całkiem smakowity kąsek znaleziony w sieci . Ukłony

  ”Przypominam że Rosja nigdy nie wygrała II wojny światowej, takie państwo nie istniało. Nawet fronty nazywały się jeden białoruski, a drugi ukraiński. Rosjanie jednak brali udział w wojnie, byli bardzo aktywni w oddziałach NKWD a szczególnie w Katyniu, Ostaszkowie i innych miejscach kaźni polskich obywateli.”

  Nie wypada się nie zgodzić . Nawet szefem armii walczącej na obu w/w frontach , białoruskim i ukrainskim był Gruzin , generalissimus Stalin .

  Całkiem sporo Rosjan po 2 wojnie natomiast znalazło sie w wojsku polskim na stanowiskach oficerskich jako POP, czyli Pełniący Obowiązki Polaków . Mówi się że 80 procent kadry dowódczej to byli wlaśnie POP- i .

  Duża ilość Rosjan pojawiła się też w Polsce , może 1 a może 3 miliony tego nikt nie wie , jako oddziały okupacyjne stacjonujące aż do 1992 lub 3 roku . Taka , okupacyjna i wogóle nierosyjska sytuacja .

 265. blackley
  12 września o godz. 8:46

  Twój wpis jest AS KUL
  To po polsku znaczy „super zabawny”.
  A ten synek pasuje jak ulał do szwedzkiego powiedzenia: DJÄVLA AS
  po polsku to jeb… sukins…,
  ukłony

 266. P. Mad Marx

  Talon tez byl pieniadzem- mial swa wolnorynkowa cene.
  Pomyslany byl tak jak talony w UK ( nb. Zniesione w latach 50’ zeszlego wieku) by kazdego bylo stac na pewne towary w sytuacji deficytu.
  By wolny rynek nie windowal cen towarow tak by byly one dostepne tylko dla osob zamoznych.

  ml

 267. Mad Marx
  12 września o godz. 9:15
  @blackley
  11 września o godz. 11:25
  Bez przesady! W PRL też za pieniądze można było wszystko kupić np Fiata 125 albo 126p na giełdzie i to nawet nowego, albo Mercedesa (używanego) W dowolnej ilości uzależnionej tylko od sumy posiadanych pieniędzy. Kto miał tzw „dojścia” to mógł kupić towar na tzw talon a potem go sprzedać po rynkowej cenie ”

  Zgadza się . Fiat 125 kosztował chyba z 3 tysiące dolarów , co stanowiło 150 pensji . Dziś auto tej klasy , jakaś Octavia to z 80 tys co , jeśli założymy srednią pensję do ręki 3,5 tys zł będzie jakieś 23 pensje .

  Wszyscy apologeci prl podają cenę jakiegoś dobra w prl i wołają ” o jak było tanio !!!!”’

  Tyle że zazwyczaj te dobro było za tę cenę niedostępne. Może za rok , może jak sie miało znajomości , albo talon , itd . Prawdziwa cena za którą się rzecz dostawało za prl to była cena z bazaru albo pewexu . Wielokrotnie wyższa. Ukłony

 268. Wysłuchałem właśnie wywiadu Pawła Lisickiego z Arkadiuszem Mularczykiem w „Trójce” – i dowiedziałem się, że:

  1. Sędziowie w Polsce chcą stosować prawo tylko wtedy, kiedy odpowiada ich grupowym (tu jakieś inne słowo z „nowomowy” typu kasta ) interesom. Nie chcą się podporządkować legalnym władzom itp.

  2. Unia chce nam narzucić jak ma rządzić krajem wybrana demokratycznie przez naród władza.

  3. Niemcy coraz poważniej traktują sprawę reparacji wojennych, bo chcą uchodzić za moralnych i praworządnych, więc nie mogą odrzucać naszych uprawnionych żądań, żeby nie stracić twarzy.
  Poza tym, nie ma dokumentu podpisanego przez Radę Ministrów z podpisami wszystkich ministrów w którym Polska zrzekła się roszczeń do reparacji.

  Prowadzący był bardzo spolegliwy w stosunku do gościa.
  Więcej nie pamiętam i wystarczy: Bye, trójko.
  A kiedyś lubiłem tę stację …

 269. zetus1
  12 września o godz. 9:29

  Dochodzi istotna kwestia retoryki PiS.
  Profesjonaliści i dziennikarze muszą być na bieżąco i tego słuchać (współczuję ) a mnie flaki wywraca do góry brzuchem. Oglądałem Andrzeja Derę u Olejnik przez parę minut, bo tego się po prostu nie da dłużej.

 270. olborski
  11 września o godz. 22:28
  „Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę „AD

  Mój komentarz
  PAD jest oportunistyczny w swoim przytakiwaniu PiSowskim fobiom, strachom i dyletanctwu aż do oślizłości.
  Pzdr, TJ

 271. blackley
  12 września o godz. 8:46
  ……ps. jako rusofil , wróg unii europejskiej będzie pan goniony jak pies . Obiecuję i nieodpuszczę panu . Ukłony……

  czarny szczochu – ty się sam czytasz zanim klikniesz enter??…..No ale kto bogaczowi zabroni trochę poganiać robiąc za hycla?? Nowy sposób na dorobienie do rolmopsów ze szprychami??…..LOL
  Ukłony

 272. Ted’dy bear
  12 września o godz. 3:13

  Moskwa ma nową filharmonią. Chyba najlepszą na świecie. https://sophico21.blogspot.com/2018/09/kolejny-muzyczny-olimp-w-rosji.html

 273. @All english speaking
  Wywiad Rachel Maddow z Bobem Woodwordem po wydaniu ksiażki: „Fear”

  Parę cytatów z DJT:
  Real power is fear – Prawdziwa władza to strach.
  Whatever happend, lets deny it – Cokolwiek się zdarzyło zaprzeczajmy.
  We are being played by these suckers, by NATO and all these countries who are having us to foot the bill . – Jesteśmy rozgrywani przez tych naiwniaków, przez NATO i wszystkie te państwa, które każą nam za to płacić.

  i odpowiedź Tillersona:
  That’s why we have 70 years of peace – Dzięki temu mamy 70 lat pokoju

 274. @ ci co nie lubią Trumpa / otwarci na fakty o tym zesz

  po angielsku,
  https://www.youtube.com/watch?v=_r28eScjcSM

 275. „Andrzej Duda leci do USA po Homara ”

  Homar zamiast osmiorniczek . Kilo tego koksu musi byc drozsze od tamtego dotad nie wiadomo przez kogo podsluchiwanego ? Czlowiek ktory mial sie dowiedzec tak bardzo nie chcial tego robic , ze musial wyjechac do znajomej ale odpowiednio dalekiej ambasady .. (nww. – nikt tam nie rozumie po rosyjsku ) Co w tamtejszej chilijskiej trawie piszczy … nie slysze .
  Czy to sie da przelknac bez popitki ? Widelce nie na wiele sie zdadza … trzeba lapami i rosolem popijac . Lapami !?>UE nie da nam spokoju .
  Smrod przy gotowaniu jakby mniejszy ale .. ? (To chyba cos u mojego sasiada bo z tamtej strony zalatuje ale. )… co tak syczy czy tez.. piszczy ? Podsluchiwac nie ladnie .. a teraz ? Przestalo ..

 276. @neospasmin
  12 września o godz. 9:22
  Rozumiem że bezpośrednio po wojnie, w warunkach odbudowy kraju ze zniszczeń reglamentacja niektórych towarów jest uzasadniona, była ona w wielu krajach. Ale w Polsce talony były ponad 40 lat po wojnie !
  I tak na te „talonowe” towary było stać albo zamożnych, albo tych co mieli „dojścia” i na tym zarabiali. Od wolnego rynku uciec się nie da.

 277. Przypomnę Mario Vargasa Lossę za DP z 2011:

  Ten, kto nie jest w stanie odczuwać obsesyjnej atrakcyjności i niemal fizycznej żądzy władzy, z trudem potrafi zostać skutecznym politykiem sukcesu.

  Wprowadzenie do partii struktury demokratycznej jest mrzonką.

  Zawsze znajdowali się na podorędziu, oczekiwali mnie na drogach, na stacjach, na lotniskach, z wiązankami kwiatów, z grupami muzyków i z koszami bukiecików, pierwsi ściskali mi dłoń i robili to z takim entuzjazmem jak dawniej witali generała (…)zawsze tak manewrowali, żeby na trybunie stać blisko mnie, żeby pojawiać się przy mnie na fotografiach w gazetach i w telewizji…

  Gdy język polityka składa się z samych komunałów, jest bardziej skuteczny niż wtedy, gdy dawny obyczaj przekształca go w efektowną sztukę.

 278. „Polska w przyszłym tygodniu ogłosi, że kupi ..”
  To co tak syczy ?? !

 279. @ blackley
  12 września o godz. 9:19
  „panie Słowianin ,

  całkiem smakowity kąsek znaleziony w sieci …”
  Całkiem całkowita bzdura….. Pomijając fakt, że takie państwo jak Rosja oficjalnie istniało
  (nie uczył się Pan w szkole o ustroju ZSRR? , przypominam, że oficjalnie był to ustrój federacyjny) to potocznie ZSRR nazywano (nie tylko w Polsce) Rosją. I poniekąd słusznie, bo pomimo teoretycznie federalnego ustroju Rosja pełniła w ZSRR rolę dominującą .
  No chyba że pan kupuje takie brednie jak ta, że Auschwitz wyzwolili Ukraińcy…..

 280. zetus1
  12 września o godz. 10:59

  Diagnoza doskonała.
  Ale, pomimo blasku sławy, w której grzali się różni pieczeniarze, prezydentury nie zdobył.
  Czegoś mu zabrakło- zapewne cynizmu i bezwzgledności….

 281. pMad Marx

  “Rozumiem że bezpośrednio po wojnie, w warunkach odbudowy kraju ze zniszczeń reglamentacja niektórych towarów jest uzasadniona, była ona w wielu krajach. “

  W Wielkiej Brytanii system kartkowy zostal zniesiony w roku 1954. W Polsce w roku 53.

  “Ale w Polsce talony były ponad 40 lat po wojnie !
  I tak na te „talonowe” towary było stać albo zamożnych, albo tych co mieli „dojścia” i na tym zarabiali. “

  Gdyby tak bylo to po co bylyby kartki/ talony?
  Wystarczyloby sprzedawac towary po cenach rownowagi…

  “Od wolnego rynku uciec się nie da.”

  Tak jak od zmarszczek czy rozstepow…

  ml

 282. @

  ciekawie o:
  Pawłowicz
  Łapińskim
  agencie Macierewicz
  pośle Pięta
  i ojcu Rydzyku
  http://www.superstacja.tv/program/gilotyna-czarne-chmury-nad-prezydentem,6806198/

 283. @pitekantrop
  Z uporem maniaka cytujesz wyłącznie taką prozę Hena, w której daje świadectwo Holokaustu, czyli PRAWDZIE, jak to wyglądało w Polsce oraz świadectwo antysemityzmu. Robi to w sposób przejmujący, bo jest świetnym pisarzem.
  Czytaj, do diabła, ze zrozumieniem moje wpisy. Przypominam ci, że ma on na swoim koncie wiele książek i scenariuszy filmowych, w których jedynie interesujące cię wątki w ogóle się nie pojawiają. Sam Hen miałby ci bardzo za złe, że redukujesz jego pisarstwo do problematyki żydowskiej. On ceni sobie najwyżej właśnie te książki, których ty po prostu nie zauważasz.
  Mogę ci natomiast polecić prozę, znakomitą zresztą, Henryka Grynberga, który – wszystko o czym pisze – przepuszcza jakby przez filtr swojego silnie eksponowanego pochodzenia.

 284. mag
  11 września o godz. 23:45
  ”Nie powiem ci, bóg z tobą, bo jestem ateistką, ale powiem – trzymaj się”

  No, no. Długo to ty nie potrafisz trzymać. Problem z zaworami? 😉

 285. @pitekantrop
  Masz, jak widzę, spore luki w wiedzy who is who w polskiej literaturze.
  Grynberg jest laureatem nagród literackich, m.in. Nagrody Kościelskich (1966). Cztery jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike (Drohobycz, Memorbuch, Monolog polsko-żydowski, Uchodźcy).
  Zdajesz sobie chyba sprawę (albo i nie), że jest to najbardziej prestiżowa nagroda literacka w Polsce. Nominowanych jest siedem tytułów każdego roku.

 286. adam100
  Ty się też trzymaj. Na tej samej zasadzie, bo nie powiem ci – bóg z tobą.

 287. @mag
  12 września o godz. 13:05

  Kobieto.
  Łzy mi się leja ciurkiem.
  Oszczędź 🙁

 288. p. Mag

  “Z uporem maniaka cytujesz wyłącznie taką prozę Hena, w której daje świadectwo Holokaustu, czyli PRAWDZIE, jak to wyglądało w Polsce oraz świadectwo antysemityzmu. Robi to w sposób przejmujący, bo jest świetnym pisarzem.”

  Eee tam, przez ponad 50 lat swej tworczosci Hen nawet nie wspomnial o zagladzie Zydow, w szeczegolnosci o relacjach pol- zydowskich. Nie zrobil tego ani w pierwszym, ani w drugim obiegu, ani w paryskiej Kulturze. Nie pisal tez do szuflady.
  Boo do szuflady pisze sie z potrzeby, p Hen pisze nie z potrzeby tylko dlatego ze taki ma zawod.
  Co do doboru tematu jest po prostu koniunkturalista: wie ze dzis kupia od niego zlego Polaka co przebija widlami niepelnosprawne zydowska dziewczynke. Albo jeszcze lepiej: zydowskiego homoseksualnego nastolatka.
  Co do tego czy to prawda czy nie, to bylbym sceptyczny w ferowaniu stsnowczych sadow, nie watpie natomiast ze to swietna proza. Tej nic nie szkodzi gdy jest fikcja.
  I tak dobra proza tworzy najprawdziwsza prawde.
  Boo skoro pisal to TAKI autor to musi to byc prawda.
  Najprawdziwsza….

  ml

 289. @404

  wywiad z naprawdę mądrym człowiekiem ( Marcin Wojciechowski )
  http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-marcin-wojciechowski,6806180/

 290. adam100
  Myślałam przez chwilę, że jesteś nowym wcieleniem @byka, ale to nie jego esprit.

 291. neospasmin
  g.13:45
  Podziwiam twój cynizm, o ile w ogóle coś takiego warte jest podziwu.

 292. Symetryczny;10:10.

  Dzieki za ciekawy link,polecam inny tez ciekawy,napewno historie zatoniecia
  Kursk’a znasz ale nowe szczeguly z pewnoscia Ciebie zainteresuja.

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145227,chyba-nie-ma-szans-nie-trzeba-rozpaczac

 293. P. Mag

  Nazywanie postawy J. Hena koniunkturalizmem nazywa pani cynizmem?

  ml

 294. W gazeta.pl tekst o konflikcie w kampanii samorzadowej w Konstsntynowie Lodzkim. Jeden z kandydatow zostal nazwany przez konkurencje ( to liberalne PO…) kryptogejem.
  Pan zalozyl sprawe – zada PLN 100K.

  Wyrok bedzie precedensowy- sad bedzie musial stwierdzic czy nazwanie kogos homoseksuslista jest obrazliwe czy nie. Ciekawe jakie bedzie orzeczenie?

  ml

 295. neospasmin
  Zarzucasz Henowi koniunkturalizm, a to etykietka nie do udowodnienia, ale na pewno do przywalenia komuś i próby zdeprecjonowania jego działań, w tym przypadku twórczości. I to nazywam cynizmem.
  Kierując się taką logika, można podważać sukcesy wszelkich artystów, ludzi sztuki, zwłaszcza gdy nie zgadzamy się z nimi na gruncie przekonań/ideologii albo nie podoba się nam ich… pochodzenie.
  Gdyby Hen po 1989 opowiedział się za obozem, który dziś trzyma władzę, a on uparcie trwa przy PO i GW, mówiąc w skrócie, miałby w tobie chwalcę i orędownika.

 296. W Polsce szkolą ukraińskich bandytów. https://pl.sputniknews.com/opinie/201809128766409-szkolenia-Azow-Ukraina-UPA-ESA-Wroclaw/
  Może przeciwko sobie.

 297. mag
  12 września o godz. 14:52

  Podziwiam Twoją zawziętość dyskusji o Henie. Na prawo i lewo, z byle kim.

 298. Platforma Obywatelska żąda od premiera wyjaśnień w sprawie ustaleń POLITYKI. O sprawie piszą już media światowe. A rząd milczy.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1763320,1,dlaczego-panstwo-ignoruje-rosyjskie-tropy-w-aferze-podsluchowej.read

  „No nie wiem, jak by mi było w mundurze ambasadorskim” – tak Jarosław Kaczyński zareagował na słowa Grzegorza Schetyny, który zasugerował, że PiS za „taśmy Falenty” odwdzięczył się Rosji zgodą na większy import węgla do Polski.
  (…)
  Nie ma rzecz jasna twardych dowodów i dokumentów na to, że PiS współpracował z Rosjanami lub też że wiedział o ich działaniach. Dlatego ta sprawa powinna być dogłębnie i jak najszybciej zbadana, być może, jak sugerują niektórzy komentatorzy, przez sejmową komisję śledczą, czego opozycja może się domagać, tak jak PiS domagał się tego trzy lata temu. Bo tu nie chodzi ani o PiS, ani o PO, ani o jakąkolwiek inną partię. Chodzi o to, czy zgodzimy się, by rządzone autorytarnie państwo, które wyspecjalizowało się w podstępnych działaniach, mogło bez żadnych konsekwencji, a nawet bez próby rzetelnego zbadania poszlak i dowodów, wywierać wpływ na bieg najważniejszych spraw w Polsce.

 299. @neospasmin
  12 września o godz. 12:11
  Panie Lazarowicz- Kiedy pan wyjechał z Polski ???
  Otóż w Polsce taki towar jak samochód, traktor, kombajn nie był dostępny w normalnej, wolnej sprzedaży do lat 80-tych. To samo dotyczyło np materiałów budowlanych w ilości hurtowej oraz zboża. Trzeba było mieć przydział. Oczywiście to wszystko było do kupienia z drugiej ręki , po cenach rynkowych czyli z reguły 2-3 razy drożej.
  Też nie rozumiem czemu państwowe firmy nie mogły tych towarów sprzedawać po rynkowych cenach(tzn rozumiem przedstawicieli handlowych tych firm bo byli związani ceną narzuconą odgórnie )
  A z drugiej strony próby urealnienia cen zawsze w PRL spotykały się z gwałtownymi protestami „suwerena” i kończyły się zmianą ekipy rządzącej.

 300. @ teo:
  „Chodzi o to, czy zgodzimy się, by rządzone autorytarnie państwo, które wyspecjalizowało się w podstępnych działaniach, mogło bez żadnych konsekwencji, a nawet bez próby rzetelnego zbadania poszlak i dowodów, wywierać wpływ na bieg najważniejszych spraw w Polsce.”
  A nieautorytarnie rządzone może ????

 301. mag
  12 września o godz. 13:49
  adam100
  „Myślałam przez chwilę, że jesteś nowym wcieleniem @byka, ale to nie jego esprit.”

  Nie znam nic co napisał @byk ale na pewno masz rację. Twoje pisanie jest przedmiotem dużego znaku zapytania. Absolutnie nie co do treści, ale co do adresata. Ustosunkowałaś się kiedyś do tego pytania od innego nicka, który sądząc po charakterze i tonie wpisu był ci startym znajomym. Twoja odpowiedź nie była dla mnie przekonywająca.

 302. Polska jezyk trudna jezyka.

  istnieje teoria, ze jezyk narzuca sposob myslenia, byc moze to tlumaczy polska polityke.

  Proponuje mala zabawe dla tu obecnych blogowiczow.
  > which one is correct? Pick the number. Wybierz numer!
  >
  > singular – liczba pojedyncza
  > Mongol
  >
  > plural- liczba mnoga
  >
  > 1. Mongorzy,
  > 2. Mongolierzy
  > 3. Mongolianie
  > 4. Mongolcy
  > 5. Mongoliancy
  > 6. Mongolowie
  > 7. Mongolianowie
  > 8. Mongoliani
  > 9. Mongorzyni
  > 10. Mongrzy
  > 11. Psie syny

 303. TUSKU, PRZYBĄDŹ! na szesnastej stronie Wyborczej. Szesnasta strona to jeszcze nie ostatnia, ale wielkimi literami na szesnastej to w pewnym stopniu dysonans.
  Wielkimi literami to wezwanie zamieścił bym na stronie pierwszej.
  U nas jak ktoś wyjeżdża to z reguły na stałe.
  Przez wiele lat Donald Tusk był polskim premierem. Młody, sympatyczny, haratał w gałę, prawdziwy facet i kumpel, dla Polaków.
  Nie wszystkim się jednak podobał. Tak długo kopali dołki i dalej kopią.
  Ci moi rodacy są chwiejni i podatni na totalną pisowską propagandę.
  Radzę; nie słuchaj, olej i odpocznij. Niech się męczą sami z sobą

 304. W końcu bękart dziedzica w gumofilcach przyznał,że Gruzin stoi za radzieckim stalinizmem. Gruziński a nie rosyjski rodowód stalinizmu prosty jak budowa cepa. Czytelnicy Gromady wiedzą o co chodzi. Armia Czerwona to narodowościowy skład ZSRR nawet Polacy wcieleni z Wołynia. Ale trzeba być bucem aby tego nie rozumieć. Tak sobie myślę buce folksdojcze na drewnianych szprychach łączcie się ! Gott mit wami !

 305. Mad Marx
  12 września o godz. 15:23

  Do 1956, mieliśmy system gospodarczy motywowany ideologicznie.
  Możliwości wyboru, brak.
  W tym czasie dokonano niemożliwego- wygrano wojnę domową, odbudowano część fabryk, zagospodarowano ziemie podarowane przez Stalina.

  Po 1956, Gomułka kontynuował działania, zgodnie z kolejnymi planami gospodarczymi, zapewniając na priorytetowych kierunkach zaopatrzenie w stal, cement, maszyny.
  Inwestowalismy w przyszłość do 30% PKB.
  Obecnie z trudem do 20%.

  Jakie były priorytety wówczas, przy niewymienialnym złotym i trudnościami w wymianie handlowej z zachodem?

  Współczynnik Giniego wynosił w tamtym okresie 24, obecnie 36.
  Skończył się okres nadwyzki handlowej, obecnie mamy deficyt 1,6 miliarda.
  Systematyczne zadłużanie kraju na zewnątrz, zrodzi sporo problemów już niedługo…

 306. Mad,
  A nieautorytarnie rządzone może ????

  Państwo nie autorytarnie rządzone nie może bez żadnych konsekwencji, ani bez próby rzetelnego zbadania poszlak i dowodów, wywierać wpływ na bieg najważniejszych spraw w Polsce.

  Ale jak to bywa z polskimi pytaniami, nie wiadomo o co pytającemu chodzi, niezależnie od tego ile znaków zapytania postawi.

 307. Symetryczny 14.59
  Miałem o tym napisać, ale byłeś pierwszy.
  Komentarz bardzo ważny.
  Wśród tego miliona przybyszów mogą być bandyci, a nasi politycy problemu nie dostrzegają i prowadzą spory o pietruszkę

 308. Wiesiek59 godzina 16.12
  Pamięć bywa krótka i trzeba przypominać ważne sprawy.
  Przy obecnym oprzyrządowaniu służb nie powinno być kłopotów z dokładnym policzeniem długów, państwa, samorządów, przedsiębiorstw, a nawet prominentnych osób prywatnych.
  Nie spłacanie zobowiązań jest naganne, a w skrajnych przypadkach może być uznane za przestępstwo.
  Zawieranie umów na dostawy sprzętu, czasem niepotrzebnego, bez finansowego pokrycia też może być przestępstwem.
  Politykom należy przypominać

 309. https://wolnemedia.net/dzielnice-bezprawia-nie-znikna-same-z-siebie/
  =========

  Tekst do bólu logiczny.
  Ukarać mają Węgry za to, że nie chcą takich stref u siebie?
  Kraje kolonialne mają dług, wobec przybyszów ze swoich kolonii.
  My takiego długu nie mamy….
  Slumsów nam tylko brakuje jeszcze, by dorównać Zachodowi…

 310. Główny Inspektor Ochrony Środowiska ogłosił, że pierwsze transporty odpadów nielegalnie przywiezionych i składowanych na polskich wysypiskach zostały odesłane do Wielkiej Brytanii. To oczywiście dobra wiadomość, jednak nie można zapominać, że przez ostatnie trzy lata rząd i podległe mu instytucje nie były w stanie stawić czoła problemowi.
  https://strajk.eu/polska-nie-chce-juz-byc-wysypiskiem-brytyjskich-odpadow/
  =======

  Z Zachodu importujemy „samo dobro”…..
  A nasi chciwcy?
  Jak zwykle, prywatne zyski, społeczne straty…

  Patriotyzm i odpowiedzialność w tej pszenno- buraczanej, śladowa.

 311. wiesiek59
  12 września o godz. 17:08
  ,, Główny Inspektor Ochrony Środowiska ogłosił, że pierwsze transporty odpadów nielegalnie przywiezionych i składowanych na polskich wysypiskach zostały odesłane do Wielkiej Brytanii.”
  Morawiecki z Balcerowiczem buduja u nas TRZECI SWIAT.

 312. To jest granica wstydu, artykuł Mariany Kril na stronie 19 w Wyborczej.
  Niektórzy pomyślą; dobrze im tak, niech się pomęczą, ale ja taki mściwy nie będę.
  Na Majdanie było wielu polskich polityków. Czego tym Ukraińcom nie obiecywali.
  Był Kaczyński, był Czarnecki, Tusk chyba też tam był.
  Po wizycie wzięli mniej wrażliwe części ciała w troki i wyjechali, a granica została.
  Po wojnie miałem w domu wiele map Polski z jej granicami. W tych granicach było Wilno, Lwów, Stanisławów, Baranowicze, Kowel, Tarnopol i wiele innych miast. Mieszkańcy tych terenów nie powinni mieć przeszkód w poruszaniu się po Polsce, a i Polacy po terenach na Ukrainie ku wzajemnej korzyści.
  Co Państwo na ten temat myślą?

 313. Wyzysk 17.11
  Brytyjczycy się ucieszą z tego dobra.

  PS. Była umęczona, teraz pszenno – buraczana. Bez przesady z tą pszenicą

 314. Skoro dzisiaj czytamy Gazetę Wyborczą, muszę zwrócić uwagę na bidule na pierwszej stronie, jedna w gumiakach. Przecież te Panie faszyzmowi się nie oprą, widać wyraźnie na zdjęciu.

  Na ostatniej stronie króluje seksafera w kolarstwie.
  Z kolei w artykule o siatkówce taki fragment; najlepsi siatkarze na świecie poza drużyną narodową. Z Polakami zagrają kubańscy rezerwiści. Najlepsi grają dla innych krajów. Inni nie mogą być powołani, bo siedzą w fińskim więzieniu za gwałt zbiorowy

 315. Opuściłem gazetę i przeniosłem się do TVN24. Tam bardzo ważna rozmowa z sędzią SN. Sędziowie SN czują się upokorzeni stanowiskiem prezydenta. Najlepsi z najlepszych, delegowani do SN przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego uważają za niegodne postępowanie prezydenta w ich sprawie. Nie tylko PAD jest winien całego zamieszania, niszczenia prawa i konstytucji. Cała formacja polityczna jest temu winna. Mając 18,6% społecznego poparcia rzucili się na władzę, zawłaszczyli władzę, i czego oczekują? Poklask swoich wyborców mają, ale przecież to nie jest nawet piąta część obywateli.
  Wyrażam swoje uznanie dla autorytetu sędziego SN, dla prezesa SN, działania władzy uważam za naganne

 316. ls42

  „Na Majdanie było wielu polskich polityków. Czego tym Ukraińcom nie obiecywali.
  Był Kaczyński, był Czarnecki, Tusk chyba też tam był.
  (…)
  Co Państwo na ten temat myślą?”

  W ramach sprostowania. Akurat Tuska tam nie było.

 317. Mistrzyni zdetronizowana (żywcem pochowana )
  inna naprawdę nie żyje
  przypomnijmy sobie
  https://www.youtube.com/watch?v=TJAfLE39ZZ8 amy

 318. testing

 319. @adam100
  12 września o godz. 13:43

  Dziękuję za link. Ja widziałam tego pana kilka razy w Tvn i mam podobne o nim zdanie do Ciebie. A przy okazji będąc na superstacji zauważyłam wywjad z prof Niesiołowskim, którego bardzo lubię. Poniżej zamieszczam link dla zainteresowanych.
  Jego spostrzreżenia na temat Schetyny pokrywają się z moimi.
  Nie tak dawno ktoś (może nawet to Ty) wkleił link do wypowiedzi Andrzeja Celińskiego, który zastanawiał się co będzie, jeżeli wygra ktoś nny niż PIS.
  Chodziło mu o to, że może grozić następny autorytaryzm.
  Schetyna faktycznie wycinał skutecznie wszystkich myślących samodzielnie ludzi.
  On z tym swoim wiecznym uśmieszkiem na twarzy i pomomo niego (uśmieszku) nie budzi mojego zaufania. A wręcz przeciwnie… lęk.
  Sytuacja w Polsce jest dzisiaj naprawdę trudna, bo osoby stojące na czele swoich partii nie budzą zaufania. Jest kociokwik, mętlik.
  Napewno chcę widzieć upadek PISu, ale ogarnia mnie lęk przed potencjalnym następcą. Schetyna moim zdaniem gra wyłącznie na siebie, a to nie jest to o co nam powinno chodzić.
  Słowa pana Niesiołowskiego ostre, ale prawdziwe.

  Żona prezydenta Obamy kiedyś powiedziała do Hilary Clinton w czasie kampanii wyborczej: „when they go low we go high”

  Ja obserwując co się dzieje nie zgadzam się z tym .
  Z chamami trzeba inaczej, co znaczy, żeby nie szokować ich kulturą.
  Ostatnio widziałam red Piaseckiego w akcji w jego „rozmowach” (tvn), kiedy to pięknie rozwałkował niejakiego Jakiego, Albo Olejnik w „kropce” pojechała po Derze.
  Tak właśnie trzeba, bez górnolotności, tylko konsekwentnie i w punkt walić, żeby równo puchło (u mnie też tak się mówiło)

  Pozdrawiam.
  http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-prof-stefan-niesiolowski,6806470/

 320. @mag

  „Henryka Grynberga”

  Widze, ze uparlas sie, zeby kleic guupa. Czy proza znakomita czy plynie okowita – o Grynbergu juz sie chyba wypowiedzialy Czynniki Opiniotworcze. Cytuje z waszego tygodnika „Niedziela”:

  „O paszkwilu Grynberga

  Żyjemy w dość szczególnej atmosferze, w czasach gdy policja i prokuratura zajmują się ściganiem książek broniących prawdy o Polsce, a równocześnie przez media przewala się fala tekstów zniesławiających Polskę i Polaków. … W marcowej ResPublice Nowej Henryk Grynberg opublikował pod pretekstem «Historii polsko-żydowskiej» antypolski paszkwil, jakiego dawno nie widziano w oficjalnym obiegu. … Grynberg wali równo w Giedroycia, Herlinga-Grudzińskiego, Sikorskiego, Gomułkę, Andersa, endeków, piłsudczyków, lwowiaków, Ślązaków, gdyż wszyscy oni w kwestii żydowskiej strasznie się mylili, tylko Żydzi i Grynberg pozostają nieskazitelni. … ”

  http://niedziela.pl/artykul/71063/nd/Pro-i-contra

  A tutaj wypwoada sie inny spec od zagadnien narodowo-patriotycznych, Marian Kaluski:

  „Po wyjeździe z Polski, ten wróg Polaków oskarżał nie tylko gen. Moczara w audycjach Radia Wolna Europa, ale także Polskę i Polaków, przedstawiając się jako niewinna ofiara polskiego antysemityzmu. Nawiązał także współpracę z paryską „Kulturą”.

  Czy wyjazd z polski takich osób rzeczywiście był tragedią i stratą dla narodu polskiego? Marzec 1968 roku nie był tragedią narodu polskiego, lecz komunistycznych kacyków żydowskiego pochodzenia. ”

  „Wrog Polakow” moze sie czuc o tyle bezpiecznie, ze w 67-ym roku dal dyla i poprosil o azyl. Od tego czasu pisze i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Publikowal takze w tej waszej paryskiej „kulturze”, zanim go wyznaczono na „wroga Polakow”. Ponownie przypominam, ze w tej samej paryskiej „Kulturze” publikowal sporo Stefan Michnik, zanm go desygnowano na Komunistycznego Zbrodniarza.

  Grynberg az sie prosi o to, zeby co nieco jego cytatow podsunac pod modre oczeta osoby, ktora jakoby go „czytala”. Tyle, ze prawie wszystko mam na papierze. Jesli mi sie bedzie chcialo, to zeskanuje i puszcze przez OCR. A jak nie – to kupie raz jeszcze jako e-booki. Poki jeszcze mozna legalnie kupic.

  Tak w ogole – nienajgorszym pisarzem byl Janusz Korczak. Z polskiego radia zostal usuniety chyba w 38-ym. Kopa w zainkasowal w ramach „odzydzania” rzeczonego Radia.

  A teraz dalej klej tego… no wlasnie.

 321. pitekantrop
  Czyli to bardzo niedobrze, że cenię twórczość pisarzy, o których mowa? A jeszcze dodam do tego Janusza Korczaka, (zresztą z uwagi na „calokształt”) skoro go wymieniłeś.
  Nic innego z twojej chorej napastliwości wobec mnie nie wynika. Co ja mam wspólnego z jakimiś „recenzjami”, które przytaczasz?
  Klej sobie dalej tego… no właśnie. Czego?
  Niestety, @jakub01 chyba ma rację. Jesteś przypadkiem psychiatrycznym, choć długo nie chciałam tego przyjąć do wiadomości.

 322. 404
  12 września o godz. 20:30

  100/100 z tym co piszesz.
  Crazy świat, ma crazy muzykę (ale dobrą jak wiesz gdzie szukać )
  pozdrawiam
  https://www.youtube.com/watch?v=YVkUvmDQ3HY&index=2&list=PLvuMfxvpAQrkzez9insKS8cGPU74sK1Ss

 323. Szanowni Państwo Blogowiczostwo,
  Ja rozumiem, że „szał na kortach” Sereny Williams, to bardzo ważna sprawa jest, tym niemniej pozwolę sobie na uwagę nie na temat.
  Otóż jeżeli komuś przyszłoby do głowy, że Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, dr prawa Andrzej Duda jest beztroskim kretynem, to niekoniecznie ma rację. Jego minister, też dr Szczerski przekonał mnie, że PAD jest „beztroskim” najwyżej w 90 %.

 324. @Ted’dy bear
  12 września o godz. 3:09
  „Nasz blogowy blackley,z pod remizy strazackiej to taki chlopek-roztropek
  w gumiakach,co to raz pierdnie,raz beknie czasami fiuta pokaze i wszyscy
  sie ciesza,wszyscy zadowoleni nawet niektorych ,,inteligentow”wprawia
  to w dobry nastroj. Tak trzymac.”

  Ale Benteyami jeździ hahaha i to muzealnymi, za srebrniki od bonzów-myśliwych podwarszawskich, komunistycznego reżimu w latach 80-tych. Niech opowie jak kopał dół pod stodołę , łopatolog. Jak ktoś kolaboruje świadomie z przebrzydłymi władzami to niech potem nie pluje na te władze tylko niech nie kolaboruje.
  To nazywam SKUR WIELSTWEM .
  No ale ktoś z podwójnymi standardami moralnymi powinien zamilknąć

 325. „z twojej chorej napastliwości”
  „Jesteś przypadkiem psychiatryczny”

  Uzywasz takich okreslen – i zarzucasz napastliwosc. Coz – jedyna forma „dyskusji” ktora ludzie twojego pokroju akceptuja, to pokorne potakiwanie. Jesli ktos ma zdanie inne od twojego – to w najlepszym razie „przypadek psychiatryczny”.

  „Co ja mam wspólnego z jakimiś „recenzjami”, które przytaczasz?”

  Recenzje dotycza tego wlasnie Henryka Grynberga, ktorego sama wprowadzilas do „dyskusji”. Nie po raz pierwszy zauwazam, ze jedyna forma „dyskusji” ktora ludzie twojego pokroju akceptuja, to pokorne potakiwanie.

 326. @zetus1
  12 września o godz. 10:59
  Przypomnę Mario Vargasa Lossę za DP z 2011: https://passent.blog.polityka.pl/2011/01/08/znasz-li-ten-kraj%E2%80%A6/am ten link, bo teraz bardziej niż kiedykolwiek wybrzmiewa prawdziwie.
  Wcześniej napisałam do @adama100 na temat Schetyny, On mi do tego pasuje jak ulał, że o innych nie wspomnę.
  Dzięki za przypomnienie tego tekstu

  Tylko teraz to mamy prawdziwą zagwostkę, Na kogo stawiać?
  Gadki Biedronia widzę jako infantylne próby, bez względu na chwalące go głosy. A pozostali ? w tę samą trąbkę dmuchają, co dotychczas.
  Czarzasty przez chwię zaczął wyglądać jakoś b. normalnie, ale jak zrezygnował z Celińskiego… to stał się drugim Schetyną. Przynajmniej w moich oczach.
  Pozdrawiam

 327. @Optymatyk

  „Ale Benteyami jeździ hahaha i to muzealnymi, ”

  Ee tam. Sam sie niepoatrznie wygadal, jak musi na zycie zarabiac juz po siedemdziesiatce: „Wczoraj opróznialismy mieszkanie z gratów do remontu”

  Kto jezdzi Bentleyami, nie musi zapitalac i „gratow” z mieszkania do remontu wynosic.

  Nota bene – Bentley’e zupelnie nagle zrobily sie „muzealne” ja gostkowi zwrocilem uwage, ze gazniki znikly z samochodowych silnikow na poczatku lat 80-tych. A jak go przylapalem na opowiesci o „gratach”, to nagle sie okazalo, ze jest „przedsiebiorca”. I ze „ma ludzi” ktorzy „robia”, on tylko polecenia wydaje.

  „Niech opowie jak kopał dół pod stodołę , łopatolog.”

  Zaraz, zaraz. W latach 70-tych czy 80-tych byly juz chyba w powszechnym uzyciu koparki? Czy wtedy istnieli jeszcze spece od lopaty? Kopali doly pod fundamenty? Serio? Nie neguje – naprawde nie wiem.

 328. legat
  12 września o godz. 21:20

  Zgoda, ale;
  słowo Prezydent zostało przez Ciebie użyte w niewłaściwym kontekście.
  Pan Duda jest kryminalistą.
  pozdr.

 329. @guzdra

  Hallo! Hallo!
  Odezwij się!
  Tęsknimy za Twoim głosem!

 330. Adamie100,
  chyba przesadzasz. Prezydent dr Andrzej Duda popełnia „delikty” 😉 konstytucyjne ale nie są to czyny, które uznaje się za „kryminalne”. Tym niemniej PAD naraża się na straszne konsekwencje bowiem Trybunał Stanu może go nawet pozbawić w przyszłości tytułu honorowego obywatela Wolbromia a Tygodnik „Polityka” , który w rankingu najlepszych posłów Sejmu RP VII kadencji uznał właśnie Andrzeja Dudę może się pokaja i np. przyzna, ze walnął wtedy jak baran genitaliami o sosnę.

 331. @pitekantrop

  Jak pamiętam , napisał kiedyś ,że synusia wysłał na studia do Londynu i faktycznie , czasami można było poznać, który z „kopidołów” pisze teksty pod wspólnym nickiem blackley. Tak ,że musiał na „wspomaganiu” jechać bo sam mało gramotny.
  Z tymi „gratami” to jest tak:
  podobno prowadzi prywatną firmę remontowo-budowlaną, coś w tym stylu i potem popija , jak się chwalił ,niezłą łychę a po Bentleya jechał podobno do Aberdeen. Teraz pojedzie na jakiś mecz w”gałę” do UK ,ale chyba palcem po mapie hehehehe

 332. legat

  LOL.
  Nie zapomnijmy o wakatach na miejsce knura roku. Badania opinii publicznej dają nieznaczna przewagę Rysiowi ale tylko dlatego że zaszmalcował, i na finiszu może trzeba będzie fotokomórki.

 333. Grupa europosłów PIS w Parlamencie Europejskim niezwykle zadowolona (?)
  Czy suweren to widzi?

 334. @mag
  @jakub01

  Na zwroty grzecznosciowe typu „jestes przypadkiem psychiatrycznym” – odpowiadam cytatem z tego samego Henryka Grynberga. ktorego jakoby „czytala” @mag. Cytat pochodzi ze wspomnieniowej ksiazki „Uchodzcy”. Jeszcze byla do kupienia. Nie wiem, czy warto bylo wyciagac z niebytu osoby takie jak Hen/Korab czy Grynberg. Dla zainteresowanych – cytaty. M in o Czyzewskiej („Ewa chce spac”).

  ____________
  „Tymczasem w Polsce Gomułka zdjął ze sceny stary dramat narodowy Dziady, … Gomułka miał swojego asa w rękawie: to wcale nie sprawa narodowa, to krecia robota piątej kolumny – i zaczęła się otwarta wojna.
  Przygotowanie artyleryjskie powierzono jak zwykle prasie. Komu to służy? – pytały nagłówki. Kto miał w tym interes? Co się za tym kryje? Czyje wpływy? Na te retoryczne pytania odpowiadały transparenty na wiecach: „Precz z Syjonistami!”, „Precz z V kolumną!”. Gomułka wszedł na mównicę pod transparentem „Każdy ma tylko jedną ojczyznę” i wskazał palcem, że w wydarzeniach marcowych „aktywny udział wzięła część młodzieży akademickiej pochodzenia lub narodowości żydowskiej”.

  Te subtelne aluzje przetłumaczono zaraz na bardziej jednoznaczne rezolucje, w których organizacje społeczne i zakłady pracy całego kraju domagały się „oczyszczenia aparatu państwowego i kulturalnego”, „całkowitego oczyszczenia z elementów syjonistycznych aparatu administracyjnego i naukowego”, „odizolowania ich (tych elementów) od uczciwie pracującego społeczeństwa polskiego” oraz „surowego ukarania wrogów Polski Ludowej”. Rozległy się okrzyki bojowe: „Ujawnić winowajców!”, „Zdemaskować do końca jawnych i ukrytych wrogów!”, „Zło wykorzenić do końca”. Nie była to nowa frazeologia. W haśle „Międzynarodowy syjonizm i jego krajowa ekspozytura nie mogą liczyć na żadne pobłażanie” wystarczyło podmienić jedno słowo, żeby czas cofnął się o trzydzieści lat.
  Ida Kamińska wzięła tego popołudnia środki uspokajające i usnęła w fotelu. Wtem słyszy dobrze jej znane okrzyki „Sieg Heil! Sieg Heil! Sieg Heil!”. Wstaje, zagląda do sąsiedniego pokoju, a tam jej mąż ogląda transmisję przemówienia Gomułki do aktywu partyjnego, który zachęcająco skanduje: Wie-sław! Wie-sław! Wie-sław! Pomyłka się okazała niewielka, bo tej samej nocy jakieś wyrostki dobijały się do Joanny Munkowej, wdowy po reżyserze najlepszego filmu o Oświęcimiu, wołając: „Juden raus!”. Dostała zawału serca i następnego dnia umarła w szpitalu.
  Ela Czyżewska przyleciała w styczniu do Warszawy zagrać w filmie Wajdy Wszystko na sprzedaż. Elegancka, wyszczuplona niczym nowojorska modelka, celnicy na lotnisku uśmiechali się do niej, prosili o autografy. Ale przed hotelem już wtedy widziała facetów w jesionkach z ubeckiej konfekcji i słyszała głośne uwagi:
  – Popatrz, jaka ona chuda.
  – Popatrz, co z niej zrobił ten Icek.
  Miała plener w śniegu, a tu dostaje zaproszenie do Pałacu Mostowskich. Próbowała odroczyć wizytę, bo pogoda mogła z dnia na dzień się zmienić. Także Wajda interweniował, że to przecież państwowy film, że szkoda państwowych pieniędzy. Nie, nie można odroczyć. Pół dnia, czyli cały dzień zdjęciowy, wypytywali ją o Tyrmanda i okoliczności naszej ucieczki. Czy wiedziała, czy słyszała, czy opowiadaliśmy, że ktoś nam pomagał, że ktoś wiedział?
  – Jak pani myśli, czy oni uciekli z powodów politycznych, czy merkantylnych?
  – Oczywiście, że merkantylnych, nie zna pan Żydów? – odpowiedziała bez namysłu Ela.
  Wiedziała, że nie można dumnie, bo trzeba film kręcić, więc zmobilizowała wszystkie siły aktorskie i okazywała anielską cierpliwość.
  A zaraz po awanturach marcowych ukazał się w „Walce Młodych” list otwarty do Wajdy z zapytaniem, dlaczego zaangażował do filmu „panią Halberstamową”, której mąż, będąc korespondentem „New York Timesa”, szkalował Polskę w amerykańskiej prasie? Czy nie ma w Polsce innych aktorek? Musiała przerwać kręcenie i wyjechać. Na lotnisku kazali jej otworzyć walizkę.
  – Ach, pani na stałe, to proszę zrobić dokładny spis wszystkich wywożonych przedmiotów.
  Musiała spisać każdą parę majtek, każdy biustonosz, podpaskę higieniczną. Otwierali szminki, wtykali palce w krem, rozcięli futrzany kapelusz.
  – Pani emigruje, to proszę do pokoiku.
  I striptiz, pierwszy w jej karierze. Z palcem w intymne miejsca, czego nie wolno w nawet najbardziej rozwiązłym zachodnim striptizie. A najgorsze, że to byli ci sami ludzie, którzy przedtem się uśmiechali i prosili o autografy.”
  ___________

 335. Na koniec POLITYKA numer 3177, a tam „Pusta prezydentura”.
  Prezydent niesie dziurawy worek, to bardzo trafne podsumowanie.
  Dodałbym tylko, że z worka wyszło szydło

 336. @mag
  @jakub01

  Na zwroty grzecznosciowe typu „jestes przypadkiem psychiatrycznym” – odpowiadam cytatem z tego samego Henryka Grynberga. ktorego jakoby „czytala” @mag.

  Jak cos nie pasi, jak cos w oczy kole – to reklamacje do tego Henryka Grynberga, ktorego @mag SAMA wprowadzila do „dyskusji”.

  http://www.polish-jewish-heritage.org/Pol/June_04_My_Zydzi_Dobrego.htm

  ________
  „A także dym. Pytanie: co robi mały Żyd na kominie? Odpowiedź: czeka na matkę. Tegośmy doczekali, spaleni Żydzi z Dobrego. Gdzie my jesteśmy? – pytamy. Co to za kultura? Czy mamy z nią coś wspólnego? Czy można się do niej przyznawać? To jest coś, czego jeszcze nie było. A mnoży się jak wirus w Internecie. I nie jest to imitacja jak niegdyś, ani ze wschodu, ani z zachodu, tylko rodzimy oryginał. Bo w żadnym innym języku Żydówka nie „kremuje się w krematorium”, ani nie „puszcza się z dymem”. W żadnym innym nie można tak zabawnie powiedzieć: „Która godzina? Wpół do komina”. …. Kretyni mażą na ścianach i wrzeszczą na stadionach, lecz dowcipna jest inteligencja. Napomknąłem o tym nowym poczuciu humoru na prywatnym przyjęciu w Warszawie w gronie profesorów. Ubawiona pani profesor w kwiecie wieku z kieliszkiem w ręku uważała za stosowne przytoczyć coś jeszcze zabawniejszego: „Ktoś puka nocą do chaty: – Wiozę Żydów do Oświęcimia i zepsuł mi się samochód. A gospodarz: – Panie, ja mam tylko mały piecyk gazowy”.”
  _____________

  Serdecznie –

 337. Niech wybiera prezydenta parlament, to propozycja na przyszłość, ale logiczna i gospodarna.
  Suweren zaoszczędzi na wyborach, nic nie tracąc

 338. Bar Norte

  Aparat propagandy mydli obywatelom oczy stratami w aferze FOZZ, podczas gdy STO RAZY wieksze straty ponieslismy, gdy kolejne styropianowe wladze zastawily kraj za 300 miliardow dolarow, za ktore kazdego dnia sprzataczka i ochroniaz placa odsetki obcym bankierom, a zadnych perspektyw na splacenie dlugu nigdy nie bedzie.
  Media glownego scieku biora nas na plewy.
  http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/deportowany-z-usa-do-polski-dariusz-przywieczerski-trafi-do-wiezienia-na-3-5-roku,artykuly,432676,1.html

 339. „Ja bez żadnego trybu”
  Co ma wspolnego Czyzewska z Ewą co chciala spac?

 340. @Ociec Padre!!!

  „Co ma wspolnego Czyzewska z Ewą co chciala spac?”

  Sorry, pomylka. My bad.

  Czyzewska grala w takich filmach jak „Godzina pąsowej róży” jako Ania, „Żona dla Australijczyka”, „Giuseppe w Warszawie”, „Pasazerka”. Za pomylke przepraszam.

 341. Bar Norte
  12 września o godz. 0:08
  SKOK to tez male piwo.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/leszek-balcerowicz-janusz-szewczak-upadlosc,118,0,2324854.html
  Ochroniarz i sprzataczka nigdy nie beda mieli pieniedzy na leki dla dziecka, bo trzeba placic odsetki od 300 miliardow euro.

 342. wyzysk

  „Aparat propagandy mydli obywatelom oczy”

  Pan naprawdę przesadza z tą siłą oddziaływania aparatu propagandy. Naprawdę pan myśli, że ludzi FOZZ albo ruskie długi Falenty, tego od afery taśmowej, cokolwiek obchodzą?
  Przecież to są tematy już dawno do znudzenia omówione.

  Ludzie co najwyżej mają polewkę z tych publicznych awantur i tłumaczeń „starego styropianu” – jak ostatnio wyczytałem.

 343. wyzysk

  „SKOK to tez male piwo”

  No właśnie – ta komiczna awantura między Balcerowiczem a Szewczakiem jest klasycznym przykładem tego o czym napisałem o 23,39.

 344. Wątpliwości etyczne mag dotyczące zróżnicowania wysokości zarobków sportowców
  w stosunku do zarobków wybitnych profesjonalistów w swoich specjalnościach, można chyba jedynie skwitować stwierdzeniem postępującej degeneracji gatunku ludzkiego, w tym najbardziej rasy białej (najzamożniejszej).

  Pomyśleć tylko, że w wyniku dynamicznego przyrostu naturalnego ludzkość nie ma szans na przetrwanie, więc zabawia się igrzyskami, jak np. turniej US Open w którym nagroda dla zwyciężcy wynosi prawie cztery miliony złotych.

  Przypomina mi to ostatnie sceny z filmu o Titanicu na którym orkiestra grała do końca.

  Właściwszym działaniem wydaje się akcja jaką podjęły władze jednego ze stanów w Indiach.
  Zdecydowały się one i wykonały kastrację na 12 mil. mężczyzn w tym stanie.

  W Polsce tą ścieżkę stosuje się jedynie w stosunku do psów wziętych ze schroniska.
  Przyznaję, że nie mam ochoty wykonać zalecenia schroniska w stosunku do mojego Tenora, gdyż obawiam się pozbawienia go osobowości i dynamizmu życiowego którym promieniuje wokół siebie.

  Co do tematu poruszonego przez Pana Daniela (spoufalam się bo jestem najstarszym historycznie uczestnikiem piszącym na Jego blogu), to mam pewien absmak gdy zabieram głos na temat Sereny Williams.
  Ma ona zachłanność ( nie ujmując jej umiejętnością tenisowym) zgłodniałego drapieżnika na tytuły i pieniądze za zwycięstwa turniejowe (nawet za okres nieobecności na kortach spowodowanych ciążą zarabiała najwięcej ze wszystkich sportsmenek).

  Jej zachłanność występująca z wielką siłą na korcie jest odczuwalna dla widza i uciążliwa dla przeciwniczek, które się jej wręcz boją.

  Wydaje mi się, że jej ostatnie brutalne zachowanie podczas meczu z Osaką nie było spowodowane jakimś załamaniem nerwowym, lecz czystym wyrachowaniem mającym na celu wyprowadzenie z równowagi grającą swój wielki mecz Osakę i przejęcie inicjatywy w grze (podonie robił inny tenisista amerykański Mac Enroe).
  Przecież nawet po pozbawieniu jej przez nieugiętego sędziego gema natychmiast wygrała do zera swój serwis w drugim secie.

  Na szczęście z drugiej strony siatki grała niesamowita Naomi Osaka, która nie tylko jakością gry przewyższała Serenę, ale także wykazała typowo japońską skromność i odporność nerwową.

  Na Serenę i Federera nadszedł chyba czas zejścia z kortów.

  Tego ostatniego mi szkoda, bo to, podobnie jak Fibak w latach siedemdziesiątych ubw, prawdziwy artysta kortów.

 345. @mag
  12 września o godz. 13:05

  Obserwowałem z zainteresowaniem Twoje próby porozumienia z @pterodaktylem/@radzilow, sam kiedys probowałem, ale jak widac nie udaje się. On w każdym wpisie musi umieścić coś z zakresu: stodoła, za krótkie rączki, wartość opałowa itp. itd. Ile razy można to czytać? Antysemitami są wszyscy oprócz paru rabinów. Moja teoria jest taka, że został wynajęty przez ADL i musi (inaczej się udusi), ale mogę sie mylić.

 346. @zetus1 twierdzi (na moj temat):

  „Antysemitami są wszyscy oprócz paru rabinów.”

  Tyle tylko, ze slowka na litere „a” w ogole ani razu nie uzylem. Skad zatem twierdzenie @Zetusa1? ANo z samej glebi jelita grubego.

  A poza tym o „rabinach” tez nie wspominalem. Skad zatem twierdzenie @Zetusa1? ANo z samej glebi jelita grubego.

  Dodac tu wypada, ze WSZYSTKIE moje wypowiedzi z ostatnich dni to cytaty expressis verbis, cytaty z utworow i wypowiedzi AKURAT TYCH autorow, ktorych @mag uznala za stosowne promowac. Pdkreslala nawet, ze ktorys z nich cos tam dostal (jakies „Nike” czy cos tam takiego).

  Jesli zatem @zetus1 i @mag czuja sie dotknieci, bo ich cosik w oczy kole – to reklamacje do Jozefa Hena i do Grynberga. Nie ja jednego i drugiego na ten blog wprowadzilem.

 347. @404

  Kolejna kompromitacja PiS i niestety tym samym Polski.
  „Deportowana przez polski rząd Ludmiła Kozłowska wystąpi w Bundestagu. Niemcy dali jej specjalną wizę”
  http://wyborcza.pl/7,75399,23913814,deportowana-przez-polski-rzad-ludmila-kozlowska-wystapi-w-bundestagu.html

css.php