Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

12.09.2018
środa

Pinochet – krew i pieniądze

12 września 2018, środa,

„Sam Pinochet należał do ludzi raczej skromnych i stroniących od luksusów” – pisze Mateusz Mazzini na portalu POLITYKI w artykule z okazji 45. rocznicy zamachu stanu w Chile. Artykuł bez zarzutu, gdyby nie to jedno zdanie o skromnym generale.

Sam Pinochet i jego zwolennicy, dopóki mogli, utrzymywali wizerunek skromnego generała, żarliwego katolika i patrioty. Ascetyczny sługa ojczyzny, jej obrońca przed marksistowską zarazą. Jednakże jeszcze za życia byłego dyktatora (zmarł w 2006 r.) zaczęły wychodzić na jaw, najpierw w USA, potem w Chile i Wielkiej Brytanii, rozmaite oszustwa, kradzieże i afery finansowe „raczej skromnego generała”.

Od 2002 r. zaczęły toczyć się śledztwa i procesy Pinocheta. W 2004 r. komisja Senatu USA opublikowała raport dotyczący banku Riggs, w którym generał miał liczne rachunki (4-8 mln dol.) na fałszywe nazwiska, co przyspieszyło dochodzenia w Chile. Tamtejszy urząd podatkowy oskarżył generała o zaległości i uchylanie się od zapłacenia podatku (3,6 mln dol.) od nielegalnych rachunków w banku Riggs. Rodzina Pinocheta nie potrafiła wyjaśnić źródeł pochodzenia 27 mln dol. ze swoich aktywów. Zidentyfikowano ok. 130 rachunków bankowych Pinocheta w USA, potem także w Wielkiej Brytanii. Żona generała, jego synowa i sekretarka zostały oskarżone o przestępstwa podatkowe. Część rodziny przeniosła się za granicę.

Mimo że władze chilijskie traktowały byłego dyktatora w aksamitnych rękawiczkach (od tzw. aksamitnej transformacji), pod koniec życia był on sześciokrotnie aresztowany, a kara ominęła go ze względu na stan zdrowia oraz ze względów politycznych. Wszystko jest od pewnego czasu wiedzą powszechną, wystarczy zajrzeć do internetu. Pieniądze Pinocheta miały pochodzić przede wszystkim z handlu bronią i „prowizji” od dużych transakcji międzynarodowych.

W żadnym wypadku nie był to skromny i uczciwy idealista, bo tacy nie dorabiają się fortuny ani w wojsku, ani w polityce.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 416

Dodaj komentarz »
 1. Prezydent skierował pisma do siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, wobec których nie wyraził zgody na dalsze orzekanie. Jednym z nich jest prof. Wojciech Katner. W programie „Tak Jest” sędzia tłumaczył, że, zgodnie z Konstytucją, sędzią pozostaje do ukończenia 70 roku życia. Prof. Katner stwierdził też, że wysłanie orzekających przed wejściem w życie nowej ustawy sędziów Sądu Najwyższego na wcześniejszą emeryturę jest działaniem niegodziwym i narusza standardy demokratycznego państwa prawa. (http://www.tvn24.pl)

  Nareszcie coraz więcej mądrych ludzi nazywa rzeczy po imieniu, bez krygowania się.
  Przykładem prof Katner w dzisiejszym „Tak Jest”
  Polecam.

  @legat
  O co chodzi z „najlepszy poseł uznany przez Politykę”?
  Mam nadzieję, że to żart.
  Świat już stoi do góry nogami, więc warto pytać o rzeczy, które do niedawna wydawały się oczywistą kpiną. Teraz można zgłupieć, bo kiedyś kpina, a dzisiaj rzeczywistość.

 2. Pecunia non olet – jak mówili starożytni Słowianie. Troche to uczłowiecza Generała. Władza zwykle łączy sie z pieniędzmi i na tym tle Pinochet nie odbiega od normy.

  Szkoda tylko, że Mateusz Mazzini tak mocno nie dopatrzył 🙁

 3. no, kto nie grzeszy niech chwyta teraz za kamień;

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Panie Redaktorze Passent!

  Zawsze jak jest przypominany Pinochet, to stają mi dwa obrazy w oczach.
  Pierwsze to płacz matek w związku z mordowaniem przez tego „porządnego” człowieka i jego gang … ich dzieci. Najpierw tortury, potem mordy, palenie ciał, z wyrzucaniem z samolotów włącznie ….
  A drugi obrazek, to nasza polska delegacja z obrazkiem swiętym w podzięce za krzewienie chrześcijaństwa w obronie przed komuną.

  Miałam okazję spotkać masę Chilijczyków, którzy przed reżimem tego „dobroczyńcy” uciekali. Ich opowiadania stawiają włosy na głowie.

  Pamiętam, że jak usłyszałam, że Polacy wysłali delegacje z obrazem Matki Boskiej do tego zbrodniarza, to początkowo myślałam, że ktoś sobie ze mnie żartuje.
  jednak sprawdziłam tę informację i ku swojemu KOMPLETNEMU zdumieniu przekonałam się, że to nie żadna kaczka dziennikarska, tylko naprawdziwsza prawda.

  Matrix po polsku trwa.

  Pozdrawiam.

  Ps. Mam nadzieję, że ten „chrześcijanin” dzisiaj piecze się w swoim piekle.

 6. Katolik pinochet wzór dla polskiej prawicy bo zrzucał komunistów z samolotu do morza. Wołek,Kamiński,Jurek nagrodzili zbrodniarza ryngrafem z MB. Pewnie zawiśnie na ołtarzu tzw.wyklętych wszak mordował komunistów z Bogiem na ustach jak katolicki wehrmacht. Katolicyzm i dyktatury podobnie jak Izrael gdzie nie spojrzysz masakra. Wizytówką Pius XII z białostockim pozdrowieniem i exodus hitlerowców z Watykanu do obu Ameryk pod sutanną też. Tak sobie myślę dlaczego Norymberga nie posadziła kolaborantów z Watykanu na ławie. To było gorsze niż przynależność do PZPR.

 7. 404

  „polska delegacja z obrazkiem swiętym”

  To nie był obrazek święty tylko ryngraf z Matką Boską Częstochowską.

  Szczegóły tej nieco zapomnianej już eskapady poniżej w tekście „Kat Chile i jego wielbiciele”

  https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kat-chile-i-jego-wielbiciele/7be44

 8. Salvadora Allende i jego „komunistyczne” zapędy …
  W artykule pod poniższym aderesem moża samemu ocenić.
  Rola USA i innych obcych kapitalistów, Pinocheta, itd.

  https://strajk.eu/pamieci-salvadora-allende/

  Według badania opinii publicznej z 2009 roku, Salvador Allende uchodzi za „największego Chilijczyka” – w głosowaniu zorganizowanym przez tamtejszą telewizję publiczną, prezydent został wskazany przez 38 proc. respondentów. Jego następca jest z kolei uznawany przez większość Chilijczyków za zbrodniarza i godnego potępienia dyktatora. Wychodzi na to, że ostatnią ostoją pinochetyzmu są nasi niezawodni rodacy ze skrajnej prawicy

  @Bar Norte
  13 września o godz. 0:43
  Dzięki za link

  a to co pod nim zaczyna się tak:
  Były dyktator Chile, w latach 1973-1990 przywódca krwawego, skrajnie prawicowego, wojskowego zamachu stanu, generał Augusto Pinochet, oświadczył, że „bierze na siebie polityczną odpowiedzialność za wszystko, co wydarzyło się w jego kraju po obaleniu Allende”.
  Czyli za – przypominamy wszystkim, którzy nie wiedzą – ponad trzy tysiące ofiar zabitych i zaginionych, kolejne dziesiątki tysięcy więzionych i torturowanych. A także za szokową terapię gospodarczą, która przyniosła dobrobyt elicie kosztem nędzy milionów obywateli Chile

  Oba artykuły polecam wszystkim

 9. @guzdra

  Hallo!, Hallo!, Hallo…….
  czemu nie odbierasz?

 10. Na tle tego zbrodniarza Jaruzelski to Kmicic. Tak sobie myślę patriotycznie.

 11. Jeżeli komuś umknęła wypowiedź red Czuchnowskiego w Superstacji na temat niejakiego prokuratora Rocha dzisiaj potencjalnego sędziego w Sądzie Najwyższym
  W KOMISJI DYSCYPLINARNEJ…. to warto zapoznać się z nią.

  Prokurator Roch na zlecenie Ziobry poddawał torturom (stwierdzenie europejskiego sądu) kobietę w czasie trwania PORODU.
  lekarze też się na to godzili!!!!!

  Teraz red Czuchnowski w ramach „wiary w człowieka” liczy na Dudę, że do tego nie dopuści.

  Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać?
  Gdyby to dotyczyło wrogiej nacji, to byłoby łatwiej się do tego ustosunkować,
  ale niestety to dotyczy NAS. Zgrzytanie zębami napewno nie wystarczy!

  http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-wojciech-czuchnowski,6803612/

 12. To częsta przypadłość. Im ambicje w sprawowaniu rządu dusz większe, tym potrzeby materialne mizerniejsze – Lenin, Stalin, Hitler, Słońce Żoliborza. I nie wiadomo, co gorsze: walnięci idealiści, czy demiurgowie oszuści, którzy chcą się tylko nakraść (Ceausescu, Janukowicz).
  Co do słynnego ryngrafu, cieszy to, iż panowie Wołek i Kamiński oprzytomnieli. Na wysokiej orbicie przebywa tylko najmoralniejszy z moralnych, były poseł dwojga imion, obecnie krzewiący wartości chrześcijańskie w Parlamencie Europejskim.
  P.S. Przy tym temacie, warto przypomnieć, że Gospodarz napisał znakomitą relację z okresu swojego ambasadorowania w Chile, pt. „Choroba dyplomatyczna”.

 13. Na tle tego zbrodniarza „nawet” Putin jest salonowcem. Wybranym nie przez krasnoludków i Królewnę Śnieżkę co jest warunkiem demokratycznych wyborów. Dlaczego krasnoludki podpadły katolickiej prawicy w PE. Tak sobie myślę,że zbrodnie rzeczonego katolika to nowa miara dyktatorów ile w skali pinocheta. Przyjmując za 100.

 14. wiesiek59
  Podobna notka hagiograficzna powinna sie tutaj ukazac dwa tygodnie temu z okazji kolejnych pogrzebow senatora Kaina.

 15. „Artykuł bez zarzutu …” – pisze red. Passent.
  Oto fragmenty artykułu Mateusza Mazziniego:

  Generałowie chcieli za wszelką cenę obalić lewicowy rząd prezydenta Salvadora Allende, wybrany w 1970 r. z zaledwie 36 proc. poparciem, ale dzięki sojuszowi z chadekami wprowadzający szereg kontrowersyjnych reform, od nacjonalizacji ziemi kontrolowanej przez największe gospodarstwa rolne, po graniczące z bezrefleksyjnym rozdawnictwem programy wsparcia społecznego. 11 września uznali, że dłużej czekać nie mogą.
  Pinochet od 7:30 rano kilkakrotnie oferował Allende możliwość eskorty i bezpiecznego opuszczenia kraju w zamian za bezwarunkowe poddanie się. Lewicowy polityk, prywatnie bliski przyjaciel Fidela Castro, mocno inspirujący się pryncypiami i osiągnięciami kubańskiej rewolucji, odmówił ugody.
  (…)
  Dziś, 45 lat po tragicznych wydarzeniach z pałacu La Moneda, Chilijczycy wciąż nie wypracowali między sobą konsensusu odnośnie oceny dyktatury. Prawicowy reżim, jeden z najkrwawszych z czasów zimnej wojny, posługiwał się wprawdzie torturami i prześladowaniami politycznymi w sposób systemowy, jednak w kwestii polityki gospodarczej rzeczywiście wyprowadził kraj na prostą. Ale nie wszyscy jego funkcjonariusze zostali rozliczeni za zbrodnie przeciwko lewicowej opozycji.

 16. @gotkowal
  13 września o godz. 1:27

  Czy przeczytałeś „Chorobę dyplomatyczną”, a jeżeli tak, to jak Twoim zdaniem autor widzi Pinocheta i Allende i wogóle Chile w kontekście tamtych przemian.
  Jeśli tak, to napisz coś o tym.
  Zaciekawiło mnie to zwłaszcza po przeczytaniu wpisu @teo
  z 13 września o godz. 2:59

  Z góry dziękuję.

 17. https://fakty.interia.pl/polska/news-tygodnik-przeglad-zmarnowany-arsenal,nId,2630044
  ======

  Indolencja przedwrześniowych dowódców…..
  Tego fragmentu historii nie znałem…

 18. W III Rzeszy ludzie mieli pracę. Chwalmy pana wybranego w demokratycznych wyborach. Coś dla Legutki. Aż przyszła Armia Czerwona i nastało bezrobocie. Tak sobie myślę,że resocjalizacja przez pracę w ramach Arbeit…ma nadal zwolenników. Szczególnie kiedy dotyczy komunistów i Żydów.

 19. Suweren u jankesów musi być bardzo ciemny bo przez internet dał się zmanipulować. I wybrał co wybrał. To przypomina magie Kaszpirowskiego,którego nie pokazywano na żywo. A Kaczyński ostrzegał przed wyborami przez internet. Bo siądzie taki przed komputerem przeważnie nawalony i będzie decydował. Tak sobie myślę,że internet to jak brzytwa dla małpy.

 20. Orban w PE przywołał węgierski zryw przeciwko komunizmowi. Pewnie miał Stalingrad na myśli i wspieranie okupacji w Polsce. O zaborze Polski nie wspomniał. Tak sobie myślę ile obłudy jest w brataniu się z Węgrami w istocie koczownikami-migrantami. Prawica rżnie głupa aż się dymi.

 21. Duda_Duda Antyunijny prezydent
  Przypomnijmy, określenie Unii Europejskiej jako „wyimaginowanej wspólnocie” padło na spotakniu z mieszkańcami w Leżajsku. – Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o swoich sprawach, czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika – powiedział Andrzej Duda.

 22. Oto pełna treść list otwarty Prezydenta Kwaśniewskiego do Dudy-Dudy:

  Do Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy

  Szanowny Panie Prezydencie,

  Z wielkim szacunkiem odnoszę się do urzędu Prezydenta RP. Wiem jak odpowiedzialne i trudne jest to stanowisko. Ile problemów zarówno wewnętrznych, jak i w polityce zagranicznej trzeba rozwiązać. Wiem również dobrze, jak niełatwe są relacje z własnym obozem politycznym, opozycją i jak wymagająca wobec głowy państwa jest opinia publiczna. Chciałbym, aby każdy z Prezydentów jak najlepiej służył naszym interesom, cieszył się zaufaniem w kraju i za granicą.

  Dlatego dziś zwracam się do Pana Prezydenta głęboko poruszony i zaniepokojony słowami wypowiedzianymi przez Pana Prezydenta w Leżajsku o Unii Europejskiej, jako „wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika”. To stwierdzenia nieprawdziwe i niebezpieczne.

  Unia Europejska to nie „wyimaginowana”, ale jak najbardziej realna wspólnota, która przez 60 lat zapewniała pokój naszemu kontynentowi.

  Umożliwiła pojednanie po wojnie zwaśnionych i wrogich narodów. Przyniosła rozwój i dobrobyt zachodniej Europie, uruchamiając pokłady ludzkiej nadziei, inwencji i energii.

  Przez lata inspirowała, będąc wzorem także dla Polski i jej obywateli. Niestety, z uwagi na realia ustrojowe i geopolityczne, przez dekady, wzorem niedostępnym.

  Wbrew nawoływaniom wielu ówczesnych eurosceptyków, Wspólnoty Europejskie po 1989 r. nie zatrzasnęły drzwi przed Polską i nowymi demokracjami na wschodzie. Zaprosiły je do swojego grona, otworzyły także i dla Polaków swoje granice, rynki, instytucje.

  To nieprawda, że niewiele dla nas z tej wspólnoty wynika.

  Polska ma dzisiaj swobodny dostęp do rynku UE, dokąd kierujemy aż 80 proc. naszego eksportu. Kluczowe znaczenie posiada Unia dla polskich produktów rolnych.

  2.5 miliona Polaków pracuje zarobkowo w krajach Unii. Liczba ta rośnie.
  Korzystają nie tylko z wyższych zarobków, ale i innych praw socjalnych, jakie gwarantuje legalne, europejskie zatrudnienie.

  Liczba polskich studentów w krajach UE wynosi już 30 tysięcy. Sprzyja temu uznawanie polskich matur we wszystkich krajach UE i czesne na równi ze studentami miejscowymi. Liczba polskich stypendystów w ramach programu Erazmus przekroczyła już łącznie 200 tysięcy.

  Poruszamy się bez przeszkód po naszym kontynencie bez wiz i upokarzających kontroli.

  Polska pozostaje największym beneficjentem unijnych funduszy.
  W latach 2007 – 2013 Polska otrzymała kwotę 67 mld euro, na lata 2014 – 2020 przypadnie 82.5 mld euro. Fundusze są przeznaczone na podwyższenie konkurencyjności polskiej gospodarki, wyrównywanie różnic regionalnych i rozwój infrastruktury. Miasta i wsie biedniejszej polskich wschodniej, w tym Leżajsk, są objęte specjalnymi preferencjami w dostępie do europejskich funduszy.

  Pańskie słowa są również niebezpieczne.

  Wejście Polski do Unii Europejskiej w maju 2004 r. było głównym celem także i mojej prezydentury. Spełnieniem aspiracji i starań pokoleń Polaków, aby dołączyć do demokratycznej i jednoczącej się wspólnoty państw europejskich. Kotwicą prawnej, instytucjonalnej i gospodarczej stabilności, której brak nieraz doprowadził nasz kraj do dezintegracji i upadku.

  Dlatego działanie na szkodę europejskiej wspólnoty jest nieodpowiedzialne. Także w świetle globalnych niepewności i napięć. Świat podlega procesom redefinicji. Powstają nowe centra rozwoju i kształtowania polityki, w których Polska – wyrzucona poza nawias europejskiej wspólnoty – będzie mało znaczącym pionkiem.

  Dzięki tworzonej z mozołem wspólnocie, dzisiaj Europa jest kontynentem wspólnych wartości, współpracy i rozwoju, a nie narodowych swarów, nienawiści i wojen. Takie negatywne procesy wspiera nasz sąsiad, Rosja, łamiąc wobec Ukrainy i Gruzji podstawowe zasady prawa międzynarodowego i aktywnie wspierając dezintegrację polityczną Europy. Niechęć wobec konkurencyjnej Unii Europejskiej można obserwować zarówno w Waszyngtonie jak i Pekinie. Nie mamy samych przyjaciół integracji także w innych miejscach.

  Polska, w tym jej Prezydent, nie powinni wpisywać się w ten niepokojący nurt działań.

  Jeżeli zatem słowa wypowiedziane przez Pana Prezydenta w Leżajsku wynikają z chwilowych emocji – apeluję o rozwagę. Jeśli zaś z głębszej strategii – ostrzegam. To wbrew polskiej racji stanu.

  Wola wyrażona w referendum 2003 r. niezmiennie obowiązuje. Za wejściem Polski do Unii Europejskiej i ratyfikacją Traktatu Akcesyjnego swój głos oddało ponad 13.5 miliona Polaków. W powiecie leżajskim głosowała za Unią wyraźna większość – 62 proc. mieszkańców. Przeciwko wstąpieniu do UE głosowało 3.9 miliona Polaków, czyli mniej aniżeli połowa Pana wyborców
  w 2015 r.

  Nie ma zatem politycznej i społecznej zgody na antyeuropejski kurs,
  a żadna partia polityczna ani politycznego, ani moralnego mandatu na jego realizację. Polacy są i powinni pozostać częścią realnej, a nie wyimaginowanej, umacniającej się, europejskiej wspólnoty, z której zarówno wiele czerpiemy, jak i do której wnosimy nasz polski wkład. Wspólnoty, której wartości podzielamy i zobowiązaliśmy się przestrzegać w 2003 r.

 23. Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 1981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003-
  Libia 2011-
  ===========

  Tak mniej więcej wygląda krzewienie demokracji w amerykańskim stylu.
  Cień Wielkiego Brata pada na całą Amerykę Łacińską, i większość krajów świata posiadających jakieś zasoby.
  „Dekomunizacja świata” trwa nadal….

 24. @404
  @Bar Norte

  Michał Kamiński dzisiaj przeprasza za to co mówił wtedy o Pinochet.
  Kompromitacja PiS a i za tym Polski.
  http://wyborcza.pl/7,75399,23913814,deportowana-przez-polski-rzad-ludmila-kozlowska-wystapi-w-bundestagu.html

 25. Transformacja po rozpadzie ZSRR
  Powiedziałem Czubajsowi: „Stwarzasz warunki do rewolucji”. Czubajs odpowiedział: „Jesteś zbyt wrażliwy. Czemu martwisz się o tych ludzi? No to wymrze 30 milionów. Nie znaleźli dla siebie miejsca na rynku. Nie myśl o tym, urodzą się nowi”.
  – Władimir Polewanow, przewodniczący Państwowego Komitetu ds. Zarządzania Majątkiem Państwowym (GKI) w latach 1994-1995.[2]
  https://pracownia4.wordpress.com/2018/08/14/lata-90-kiedy-rosja-postanowila-przejsc-z-komunizmu-na-kapitalizm/
  =====

  Warto przeczytać….

 26. @404
  Włos mi się jeży i ciary lecą po plecach, gdy tylko PAD otwiera paszczę, by wygłosić jakąś kolejna samobójczą (o czym nie wie?) i zabójczą (dla Polski) myśl. To tyle co do treści, forma z kolei dowodzi, że prezydęt Duda samozachwycony swoim oratorstwem coraz chętniej i śmielej grzmi, gestykuluje, a i czasem zaniesie się bez sensu specyficznym chichotem.

 27. @adam100

  Jak wytrzymasz, to obejrzyj „Kropkę nad I”
  Mówię jak wytrzymasz, bo Sasin dostał sraczki słownej (wybacz dosadność, ale to prawdziwa sraczka)

  Jednakże jest to typowy przykład jak na chama „tłumaczą” demolkę w Polsce
  i mędrca Dudę-Dudka.

  Ja szczerze mówiąc podziwiam tych dziennikarzy, bo ja chyba naplułabym w ten parszywy ryj, a oni wytrzymują jakoś.

 28. Gdzie chrystianizacja tam krew i pieniądze dla agresora. Ludobójstwo Słowian jest tego przykładem dumnie nazywanym chrztem. Pod germańskim butem ochrzczono zbiorowo poddanych bo władca był politycznym kapciem. A potem już poszło czyja władza tego religia. Cuius regio,eius religio. Totalna prawica nawet nie kojarzy watykańskiego katolicyzmu z dalszą realizacją celów Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Zgermanizowani papieże i Merkel/tak prawica/ w Unii rozdają karty również w IV RP. Bo KK ma germańskie oblicze z powodu watykańskich korzeni. Jankesi mają swoją ONZ a Niemcy Watykan. Tzw. zakonnicy-krzyżacy to była niemiecka szpica sprowadzona przez kolaborantów póżniej nazywanych volksdojczami czy szmalcownikami. Tak sobie myślę,że modlący się w liturgii watykańskiej chwalą germańskie korzenie KK w IV RP. A wszystko po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego co skutkowało chrztem unijnym. Cuius regio… O czym Jarosław powinien informować zebranych na partyjnych zlotach pisowskich hunwejbinów. To co was spotkało bratu zawdzięczacie… Nie zapomnimy !

 29. W telewizji kandydatka na prezydenta Wrocławia.
  Dotychczas prezydentami miasta Wrocławia byli mężczyźni o nienagannej prezencji.

  Dziennikarz pyta o program. Kandydatka; dla wyborców najważniejsza jest współpraca samorządu z rządem na wszystkich szczeblach władzy.
  Z którym rządem, pada pytanie? Zdziwienie w oczach kandydatki.
  Z obecnym, czy tym co będzie, doprecyzowuje prowadzący rozmowę dziennikarz? Niedowierzanie w oczach kandydatki.

  Musiałbym na głowę upaść oddając swój głos na mizerotę

 30. Czytam p. Passenta i mysle o regularnosciach:
  nie ma dyskusji nad tym czy 73 byl katastrofa czy ratunkiem boo rezygnacja z osadzenia sprawcow byla warunkiem pokojowej demokratyzacji.
  Tak samo mowi sie o polskim okraglym stole.

  Sadze ze i w kwestiach kto i jaki kawal majatku narodowego wychapal bylo podobnie: tak czerwony w Polsce jak i chilijska WRONa pieniedzmi zsinteresowali sie w obliczu upadku systemu ktory tworzyli.
  Nie ma wladzy wiec musi byc cos innego co zapewni bezpieczenstwo w przyszlych, niepewnych czasach.
  Stad skromny Pinochet stal sie majetnym kretaczem.
  Nie po to by zyc wystawnie ale by mniej bac sie jutra.

  Kiedy umieral Allende wszystko bylo dla mnie proste: czarno- biale. W uszach Victor Jara, w oczach plonacy La Moneda. Dzis skromniej- mniej pewnosci za co chcialbym wtedy zginac.

  ml

 31. @ 404

  Nie jestem zawodowcem i nie muszę ;). Słuchanie Sasina to dla mnie nie do przeskoczenia. Zaczynają się pojawiać politycy opozycji którzy odkryli ze ATAK jest najlepszą obrona. Nie tam, „cacy cacy” ale jednak mimo wszystko łamiecie prawo. Nie, ZŁODZIEJE, cudzołożnicy, chamy, i to samo od początku. Nareszcie!

 32. W innym programie poseł Tadeusz Cymański. Uśmiechnięty i zadowolony. Odpowiadając na pytania gestykuluje i trudno nadążyć wzrokiem za tymi gestami.

  Ja byłem burmistrzem, a od ponad dwudziestu lat jestem parlamentarzystą dodaje.
  W jego interpretacji słowa prezydenta nie mówią to co mówią, ale całkiem co innego. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, tak powinniśmy rozumieć naszą rzeczywistość.

  Uśmiech i zadowolenie, to poselskie atrybuty, no ale skoro on jest od ponad dwudziestu lat parlamentarzystą, to nie wypada się dziwić entuzjazmowi z jakim prezentuje się wyborcom i telewidzom

 33. P. Mad Marx

  “Panie Lazarowicz- Kiedy pan wyjechał z Polski ???
  Otóż w Polsce taki towar jak samochód, traktor, kombajn nie był dostępny w normalnej, wolnej sprzedaży do lat 80-tych. To samo dotyczyło np materiałów budowlanych w ilości hurtowej oraz zboża. Trzeba było mieć przydział. Oczywiście to wszystko było do kupienia z drugiej ręki , po cenach rynkowych czyli z reguły 2-3 razy drożej.
  Też nie rozumiem czemu państwowe firmy nie mogły tych towarów sprzedawać po rynkowych cenach(tzn rozumiem przedstawicieli handlowych tych firm bo byli związani ceną narzuconą odgórnie )”

  To dosc proste: kreacja potrzeb ( KAZDY ma prawo do szynki, auta i wlasnego domu) byla sprawniejsza nizli kreacja przedmiotow sluzacych do realizacji tych potrzeb. Przy tej nierownowadze decyzja o uwolnieniu cen uderzylaby w nsjslabszych. Po to wiec byly stsle ceny+ talony.

  ml

 34. @mag
  13 września godz.8.59
  Ciągle powtarzam, że PAD minął się z powołaniem. Powinien zostać aktorem, najlepiej kabaretowym.

 35. mag
  13 września o godz. 8:59
  Widziały gały co brały. Od początku obrzydzał.

 36. handzia55
  13 września o godz. 9:31

  Ten pan potrafi grać tylko jedną rolę, wiec nie może w żadnym wypadku być aktorem.

 37. Ponoć wszelka władza od Boga pochodzi. Do wyjaśnienia zostaje czy za karę. Tak sobie myślę przewrotnie.

 38. W imperiom zła ukazała się książka pt STRACH. Płazująca źródło strachu dla świata i dla ludzkości, obraz zła, zgorszenia, amoralności, kłamstwa, głupoty, chciwości i agresji. Ludzie mają się czego obawiać.
  W Moskwie może ukazać się książka o pokoju, empatii, pracowitości, pogodzie ducha, dobrego nastroju i optymizmu. https://sophico21.blogspot.com/

 39. Pani Mag

  “Zarzucasz Henowi koniunkturalizm, a to etykietka nie do udowodnienia, ale na pewno do przywalenia komuś i próby zdeprecjonowania jego działań, w tym przypadku twórczości. I to nazywam cynizmem.”

  Napisalem przeciez czemu uwazam p. Hena za koniunkturaliste: to z powodu doboru tematow o jakich pisze do popytu na rynku.

  “Kierując się taką logika, można podważać sukcesy wszelkich artystów, ludzi sztuki, zwłaszcza gdy nie zgadzamy się z nimi na gruncie przekonań/ideologii albo nie podoba się nam ich… pochodzenie.

  Wie pani napisaalem deie rzeczy o J.Henie: ze jest wybitnym pisarzem a zarazem koniunkturalista.
  Nie czyta pani komplementu pod jego adresem, tylko to co stawia go w zlym swietle. Czemu? Boo wszyscy ludzie powinni byc dobrzy, madrzy i piekni? No dobrze, ale co jesli tacy nie sa?

  Gdybym napisal ze p. Hen jest koniunkturslidta poniewaz jest Zydem to wolno byloby pani skomentowac ze go nie lubie z racji pochodzenia.
  Nic takiego nie napisalem- co wiecej, nie nspisslem ze go nie lubie. Lubie jego ksiazki. Te sprzed okresu wzmozenia holocaustowego. O samym autorze nie musze miec az tak bardzo sprecyzowanych pogladow.

  “Gdyby Hen po 1989 opowiedział się za obozem, który dziś trzyma władzę, a on uparcie trwa przy PO i GW, mówiąc w skrócie, miałby w tobie chwalcę i orędownika”

  Czy sa pisarze, tworcy ktorzy kibicuja Kaczorowi? Czy w moich komentarzach wyczytala pani bym KIEDYKOLWIEK wychwalal takich ludzi?
  Jesli nie to czemu pisze pani w tak niesmaczny sposob?

  ml

 40. Pinochet był amerykańską marionetką. Katolik zrzucający ludzi do morza z samolotu. Stamtąd wprost do nieba. Może to lepsze niż „waterboarding” w Kiejkutach lub w łagrze Guantanamo. Organizatorem tej masakry chilijskiej był Henry Kissinger, później laureat pokojowego Nobla, podobnie jak inny zbrodniarz Obama. Z jego inicjatywy zginęło już w Syrii ponad pół miliona ludzi i parę milionów wypędzono

 41. Prokurator Jarek Duś
  Nowa KRS pozytywnie zaopiniowała go na stanowisko sędziego SN w Izbie Dyscyplinarnej do Sądu Najwyższego.

  Kto to jest?

  – obecnie dyrektor biura prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.
  – Za poprzednich rządów Ziobry w resorcie Duś był jednym ze śledczych m.in.
  —– w sprawie doktora Mirosława G.
  —– oraz akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

  Gdy w 2007 r. PiS stracił władzę, Duś z Warszawy wrócił do bydgoskiej prokuratury.
  W środowisku nie cieszy się sympatią.
  Miał kilka postępowań dyscyplinarnych, m.in. za odmowę zapłaty za przegląd techniczny samochodu i wymachiwanie pracownikom serwisu legitymacją prokuratorską.

  Przewrócił się w pracy na zniszczonym fotelu bez kółek i uderzył głową w ścianę. Doznał pięcioprocentowego uszczerbku na zdrowiu i w wieku 36 lat został odesłany w stan spoczynku

  Jak PIS wygrał … Duś cudownie ozdrowiał
  i trafił w objęcia swgo byłego szefa Ziobro
  Już nie jest chorutki i mózgownica pamięć odzyskała.

  Ps. Dzisiaj błazen Cymański u Piaseckiego był bardzo oburzony na dziennikarzy, że podle o Dusiu pisali, a przecież to taki pożyteczny ktoś.

 42. Komentarze 404 z 8.29 (list Kwaśniewskiego do Dudy) i wieśka59 z 8.42 (o krzewieniu demokracji na świecie) niezwykle ważne w naszej blogowej dyskusji.

  Przed podróżą PAD do USA przypominanie takich wydarzeń uważam za istotne

 43. @neospasmin
  13 września o godz. 9:49

  Przeczytaj waść kilka książek Hena, a potem się mądrz.

  Jasno widać, że nie masz waćpan pojęcia o tych lekturach.
  Milcz i wstydu oszczędź. Znasz pan to powiedzonko?

 44. @ls42
  13 września o godz. 10:10

  Dzięki za docenienie, ale nieszczęście polega na tym, że dla pomarańczowego orangutana
  to słowa Dudy-Dudka… to sama słodycz.
  Trumpisko robi co może, żeby rozwalić EU.

 45. Co dały religie światu. G-ówno. Różni religijni kacykowie zwietrzyli kasę i doją wiernych na maksa za cenę rzekomego zbawienia. Tak sobie myślę,że jeden Bóg jedna religia a tu tylu chętnych biega z tacą pod własnym szyldem.

 46. @neospasmin
  Nie sądzę, żebyśmy doszli do jakiegoś konsensusu, więc pozostańmy przy swoim zdaniu.

 47. Symetryczny
  „Widzialy gały co brały”
  Ja nie brałam i pisałam na blogu dlaczego.

 48. ” – Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o swoich sprawach, (!!) czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika (??)
  Miec przekonanie , ze ktos mysli! ! Wyimaginowana wspólnota ! Z której dla nas niewiele wynika !
  Kto tu moze byc z Lezajska ?! Neospa , to pan?

 49. wiesiek59
  13 września o godz. 7:08

  Indolencja przedwrześniowych dowódców…..

  Indolencją wykazał się Przegląd, publikując bzdurny artykuł. Był to normalny zapas wojenny, który miał umożliwiać uzupełnianie uzbrojenia, zniszczonego w walce. Nikt nie potrafił wtedy przewidzieć, że kampania potrwa 2 tygodnie a nie kilka miesięcy, jak to na pewno planowano, robiąc zapasy umundurowania i uzbrojenia. Jeżeli szukać absurdów, to było nim składowanie zapasów rodzajami a nie kompletami. W gorączce wrześniowej wydawano karabiny bez pasków, bagnety bez żabek, mundury bez pasów głównych, niekompletne uprzęże.

 50. SŁOWIANIN STANISŁAW
  13 września o godz. 9:06
  A co niby nas spotkało?
  To myśmy to wybrali i nikt nas siłą nie trzyma.Miałem wrażenie,że realność i liczenie się z faktami jest twoją zaletą ale nie jest.
  PS.Możemy również dołączyć do braci słowian na wschodzie i jeśli zechcemy to zrobimy to.Nikt nas nie zniewala.”Polska,Polska ponad wszystko”.

 51. „Mam wrażenie, że słowa prezydenta zostały zmanipulowane. On nie odnosił się do Unii Europejskiej. Unia Europejska jest potrzebna Polsce, tak jak Polska jest potrzebna Unii Europejskiej”
  Jednak gdzies ten rosol trzeba bedzie gotowac

 52. Publiczne wypowiedzi p. Kwasniewskiego i przypominanie akurat przez niego o wartosciach wydaje mi sie bezwstydem: w szczegolnosci w kontekscie tortur w Kiejkutach, za ktore on wspolodpowiedzialny i brudow afery p. Manaforta.

  A moze wrecz odwrotnie? Takie wypowiedzi maja sens na wypadek gdyby USA zazadaly ekstradycji p. Kwasniewskiego i trzebaby organizowac opinie publiczna przeciwko temu?

 53. Csla polityka jest gra i nie da sie jej rozpatrywac na podstawie pojedynczych ruchow.
  Tak bylo z nowela ustawy o IPN, ktora w ostatecxnym rezultacie przyniosla cos czego inaczej by Polska nie uzyskala.
  Tak teraz z wypowiedzia prezydenta o relacjach RP- EU.
  Prosze jeszcze zwrocic uwage ze grupa panstw ktore nie godza sie na EU wedlug dzisiejszej formuly zwieksza sie, nie zmniejsza.
  Najblizsze wybory do europarlamentu tez nie beda sprzyjac pp. Macronowi/Merkel.
  Czas na zmiany i to wlasnie powiedzial p. Duda: idziemy po was eurobiurokraci!

  ml

 54. P. Olborski

  Prosze sie nie denerwowac – juz tlumacze co mogla znaczyc ta “wyimaginowana wspolnota”: to znaczy ze dla p. Dudy, czy ogolniej- Polakow ( wierze ze i pana) polska wspolnota narodowa/panstwowa bedzie zawsze PRZED wspolnota narodow; niezaleznie czy to demoludy czy EU.
  To ostatnie jest zaledwie instytucja pomocnicza w realizacji polskich celow.
  To dlatego duzo bardziej sa dla pana interesujace wyniki polskich wyborow parlsmentarnych, prezydenckich czy chocby na burmistrza Lezajska, nizli polskie wybory do parlamentu europejskiego.

  A co do mnie to w Lezajsku bylem raz w zyciu. Zaluje boo to piekne miejsce. Pochodze z Warszawy, dokladniej z Powisla. A pan?

  ml

 55. hetajr
  13 września o godz. 11:01

  Być może masz rację.
  Być może, wstrzymywanie przez Francuzów polskiej mobilizacji- a to na wyposażenie kilku dywizji wystarczyłby zgromadzony sprzęt- było największym błędem dowództwa polskiego.
  Formowanie nowych jednostek w przeddzień wojny, pod bombami, miało konkretny skutek, niemożność logistycznego opanowania chaosu.

  Ale, tej informacji nie miałem.
  Podobnie zapewne byłoby dzisiaj.
  Rozdysponowanie tysięcy ton zaopatrzenia i uzbrojenia, trwałoby tygodnie.
  Amerykańska czy rosyjska metoda mobilizacji- przyjezdżają rezerwiści i ładują się do sprzętu w bazie, pobierając w ciągu dnia wszystko, jest u nas niewykonalna.
  Z braku baz…..
  Garnizony wraz z zapleczem zlikwidowano.

 56. prospector
  13 września o godz. 11:10

  Nie dołączymy d braci Słowian, z prostego względu.
  Nikt nam na to nie pozwoli.
  Co najwyżej, wymienią nam rząd.
  Nie wierzysz?
  Patrz Ameryka Łacińska i setki przykładów w ciągu ostatnich 100 lat.

  Wyrwać się z „bratniego uścisku” można, przy sprzyjającej konfiguracji geopolitycznej.
  Właśnie robią to Turcja, Pakistan, Irak.
  Próby przewrotu dokonuje sie po raz kolejny w Nikaragui, Wenezueli.
  Dokonano w Kolumbii, Brazylii.

 57. Symetryczny
  13 września o godz. 9:55

  Wczoraj leciał film o polowaniu na Bin Ladena.
  Z kronikarską dokładnoscią zrelacjonowano metody torturowania, pracę analityków, działań operacyjnych.
  Cóż, metod działania się nie zmienia, jeżeli przynoszą sukcesy.
  Nauczyli się tego Amerykanie od Gestapo, i twórczo rozwinęli.

  A w naszych mediach pełno odniesień do metod SB, NKWD- jakież to nieludzkie były…
  Pinochet miał zresztą tych samych nauczycieli, sciągniętych w ramach akcji ODESSA, przy współudziale Watykanu.
  Taka sama operacja prowadzona jest ostatnio w Syrii.
  Kraje zachodnie starają się uratować obcinaczy głów.
  Zapewne niektórzy zostaną instruktorami w odpowiednich szkołach wywiadu?

 58. Dzisiaj Kaczyński starszy odkręca w co wrobił społeczeństwo bliżniak. A nie musiał podpisywać bo z podpisem cwaniakował niemal do krakowskiego hejnału. Ale nie przyzna się do zdrady jak podpis określa skrajna prawica bo utrata suwerenności jest na mur. Teraz katolik Kaczyński usuwa też katolików z sądów i sugeruje komunistyczne nawyki. Prezes TK odbiera ordery od germańskiego Watykanu deklarując pierwszeństwo katolicyzmu przed sumieniem sędziego. Wyroki zgodne z religią a potem z konstytucją. Tak sobie myślę i mamy co mamy. Słowianie nie byli na pasku jankesów i Watykanu. Teraz w ramach suwerenności po burzliwych negocjacjach mamy prawo produkcji papieru toaletowego wielokrotnego użytku. Coś na otarcie łez. A wystarczyło nie podpisać Traktat Lizboński. Ki diabeł podkusił.

 59. Jeśli chodzi o słowa Pana Prezydenta wypowiedziane w Leżajsku o UE jako ” jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika”, PiSowscy liderzy, propagandziści i pijarowcy po raz 199-ty idą w zaparte, palą głupa, tumanią, wciskają dziecko w brzuch, wykonują podobne stałe elementy gry mając nadzieję, ze w końcu ustanie to parszywe ujadanie wrogów polskości na ich ukochaną ojczyznę, że w końcu wyniosą się z naszego podniesionego z gruzów kraju ci, którzy go burzyli i zmuszali naród do klęczenia przed nimi, może w końcu niedouczeni politycy unijni pójdą po rozum do głowy i nas PiSowskich reformatorów zrozumieją, przestaną niszczyć demokrację w Polsce, przestaną nam dyktować, zaczną pomagać.

  Dwa razy dwa jest cztery, kłamców prawda wyzwoli, pacynki są bohatery, wodzowi zabraknie woli?
  Pzdr, TJ

 60. p. Tejot

  Najblizsze wybory do europarlamentu to koniec EU jakiej pan broni. Myle sie?

  ml

 61. wiesiek59
  13 września o godz. 11:57

  Nie było możliwości sformowania kilku dodatkowych dywizji z jednego prostego powodu – braku dla nich koni (a także uprzęży i wozów), niezbędnych w artylerii, transporcie ckm i moździerzy oraz kolumnach transportowych. Byliśmy w stanie mobilizować jedynie pojedyncze bataliony. Stąd taki rozkwit w latach 1938-39 Obrony Narodowej, opartej na niewielkim transporcie cywilnym.

  Jeżeli tak bardzo szukasz błędu dowództwa WP w procesie mobilizacji, to jest nim zbyt późne ogłoszenie mobilizacji powszechnej. Ale jednocześnie trzeba pamiętać, że i tę zbyt późno ogłoszoną, nasi Alianci wstrzymali na 24 godziny.

 62. Pacta sunt servanda ! Zawartych umów należy przestrzegać. Teraz pisowscy hunwejbini jak to mówią morda w kubeł bo LK oddał jurysdykcję do Brukseli. Dobrowolnie nawet nie było referendum. Taka była wola jak testament. Tak sobie myślę,że podważanie testamentu to grzech. Ale grzesznicy nie rozumieją woli. Tak jak alianci w Teheranie i Jałcie sprowadzili stalinowski komunizm Gruzina do Polski. On sam nie przyszedł aby zjawisko określać okupacją. Został podany na tacy.

 63. Daniel Passent jest mistrzem krótkiej formy.
  Tekst wpisu jest bardzo dobry.
  Jednak polecam wspaniałe fragmenty opisu tego publicysty z protestu ludności Santiago przeciwko hierarchii kościelnej w okresie gdy był on ambasadorem w Chile.
  Są one zamieszczone w dzienniku Passenta z misji dyplomatycznej w tym kraju.

 64. 404,
  acha, tak sobie myślę, że bez tego wyróżnienia prezesowi nie koniecznie przyszłoby do głowy, żeby wziąć tego kołka i wystrugać sobie z niego prezydenta.

 65. @legat
  Tam jeszcze Dera się zmieścił.

 66. Polska rzeczywistość po II wojnie światowej była układanką układu sił.
  Wydaje mi się, że nikt z zachodnich aliantów nie mógł przeszkodzić Stalinowi w rozegraniu końcówki wojny po swojemu.

  Spróbujmy zastanowić się bez emocji jakie były skutki dla Polski rozgrywki Stalina.
  Przesunięcie się zwasalizowanej Polski na zachód wzmacniało wpływy Związku Radzieckiego w Europie Środkowej oraz pozycję w stosunku do aliantów zachodnich.
  Polska zaś przesunęła się na terytorium gospodarczo i cywilizacyjnie stojące wyżej niż pochodzący z terenów na wschód od Buga rodacy których w całej krasie ukazuje film Chmielowskiego Sami Swoi.

  Polska ani przed wojną, ani po wojnie nie była mocarstwem. Zasadnicza różnica w sytuacji geopolitycznej naszego kraju polegała na świadomości mocarstwowej przed wojną, której po wojnie rodacy już (dla swojego dobra) nie mieli.

  Jakby do tego nie podchodzić przemieszczenie na zachód pozwoliło krajanom zrzucić ciuchy przywiezione ze wschodu i przestać kłócic się o miedzę.

  W przeciwieństwie do wzrastającej tendencji politycznej do zamordyzmu politycznego w okresie międzywojnia, Polacy w 1956 roku pozbyli się okupacji radzieckiej i można było zaobserwować wpływ świeżego powietrza na życie polityczne kraju aż do upadku niechcianej władzy.

  Jednak zarówno przed wojną jak i teraz położenie geopolityczne umożliwiało jedynie Polsce grę polityczną podobną do zachowania linoskocza w cyrku, gdy chodzi po linie.

  Wydaje mi się, że część polityków rozumiała ograniczenia Polski.
  Z całą pewnością należał do nich b. prezydent Kwaśniewski u którego złośliwcy dostrzegają jedynie wpadkę alkoholową sprokurowaną przez abp. Głódzia, ale fantastyczną umiejętność nawiązywania kontaktów z politykami zachodnimi oraz wygrania Majdanu – już nie.
  Umiejętności wprowadzenia pokoju społecznego także obecni przywódcy polityczni mogli by się od niego nauczyć.

  Politycy opozycji demokratycznej opozycji zagrali va banq i postanowili skorzystać z pomocy w rzuceniu na łopatki promoskiewskiego reżimu z pomocy struktur feudalnej organizacji jaką jest kościół, który później systematycznie powiększał swoje aspiracje i wpływy polityczne.

  Najszybciej zrozumiał to równie zachłanny na władzę jak kościół katolicki, Jarosław Kaczyński.

  Oceniając możliwości geopolityczne Polski powinniśmy sobie uzmysłowić, że podobnie
  jak Stalin w 1945 r, tak obecnie USA rozgrywały/ją Polskę pod kontem poszerzenia własnych wpływów.
  Wydaje mi się, że o ile radzieccy użyli by siły w obronie ustanowionego przez siebie ładu w Europie Wschodnie, to Amerykanie już nie.

  Polska zdemolowała ład pojałtański, na czele którego stał Związek Radziecki.
  Skoro więc Rosja utraciła wpływy w tej części Europy dąży do przywrócenia utraconego status quo.
  Robi to po cichu ze zjednoczonymi Niemcami czego koziołek z Żoliborza oraz zachłanny kler zdają się nie rozumieć.

  Gdy się przyjrzy jakie ścieżki prowadziły do zguby naszego kraju, to obecne działania polityczne władz dość konsekwentnie je kopiują w swoim postępowaniu.

 67. Tzw.alianci dali Gruzinowi Polskę na tacy. A teraz rżną głupa z tzw.sowiecką okupacją.Tak sobie myślę bo to prawda historyczna.

 68. A propos wątku dyskusyjnego dotyczącego wypowiedzi prezydenta Dudy o UE czyli jego zdaniem ” wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika”.

  Przypomnę, że wypowiedzi z Leżajska czyli adresowanej do polskiej prowincji, umownego interioru, który ma kluczowy wpływ na przyszłość polityczną kraju..

  Tak problem „wyimaginowanej wspólnoty, z której niewiele dla nas wynika” widzi wpływowy, związany z prawicą polityk chłopski Artur Balazs z wyspy Wolin.
  Wywiad z z Balazsem opublikował „Tygodnik Poradnik Rolniczy” najbardziej masowe, poczytne pismo w polskim interiorze, prenumerowane przez co trzeciego rolnika.

  „Red: Wyjdziemy z Unii czy nie, bo ludzie się boją?

  Artur Balazas: Nie wyobrażam sobie, aby Polska znalazła się poza Unią. Już sama próba wyjścia z UE byłaby katastrofą. Wieś i rolnictwo są największym beneficjentem członkostwa w Unii, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Gotów jestem dyskutować z każdym, kto ma inne zdanie. Przed wejściem do Unii nasz eksport żywności do krajów UE wart był kilkaset milionów euro, a dziś to ponad 20 mld. To jest tak niezaprzeczalny sukces, że tylko ktoś skrajnie nieodpowiedzialny może mieć co do tego wątpliwości. Nie wspominam o funduszach na inwestycje, dopłaty bezpośrednie. Jeśli jakikolwiek polski polityk podejmie kroki w kierunku wyjścia z UE, zapłaci za to bardzo wysoką cenę.

  Jak znam Unię, a przecież to ja przygotowywałem stanowisko negocjacyjne przed wejściem do UE – zakładające od pierwszego dnia pełne dopłaty i pełen dostęp do wszystkich dobrodziejstw wynikających z członkostwa – które było uzgodnione ze wszystkimi siłami politycznymi, to nie wyobrażam sobie, aby dziś można było brać pod uwagę jakikolwiek inny scenariusz. Jako człowiek, który rozpoczynał negocjacje w bardzo trudnym okresie, jestem pewien, że przyszły budżet dla Polski zależy w olbrzymiej części od polskiego rządu.”

  Całośc ciekawego wywiadu „Susza i pomoc rolnikom będzie lekcją prawdy dla rządzących” pod linkiem

  http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/balazs-susza-i-pomoc-rolnikom-bedzie-lekcja-prawdy-dla-rzadzacych/

 69. @

  Normę śpiewano zanim urodził się Pavarotti.
  Tu gigant: Beniamino Gigli:
  https://www.youtube.com/watch?v=RguXK2fe90c&list=RDru8Lf_SAPIo&index=2

 70. Trudno nie zauważyć w ostatniej POLITYCE artykułu Ziemowita Szczerka „Puszka z demonami”. Atak na Serbię i wyrwanie jej części terytorium, nie przyniósł rozwiązania problemu mniejszości narodowych. Zapowiada się znowu zmiana granic w środku Europy aby dwie skłócone społeczności mogły żyć w spokoju. Dobrze powiedzieć; żyć w spokoju, gdy trzeba opuścić rodzinne domy, miejscowość w której od wieków żyli przodkowie.
  Ustalić nowe granice państw, by znieść granice między tymi europejskimi państwami, bo władze tych krajów chcą tego aby się dostać do UE, to dosyć kuriozalne zadanie i rozwiązanie.
  Serbowie nie chcą mieszkać w Kosowie, a władze Kosowa chętnie by się tych mieszkańców pozbyli. Prawie środek Europy i taki problem narodu etnicznego. Gorzej bywa tylko z religijnym narodem etnicznym kiedy taki stwór się rodzi i walczy o swoje

 71. @

  można ja też grac na gitarze elektrycznej:
  https://www.youtube.com/watch?v=TQ6IqJSscV4

 72. Rosa91b
  „Gdy się przyjrzy jakie ścieżki prowadziły do zguby naszego kraju, to obecne działania polityczne władz dość konsekwentnie je kopiują w swoim postępowaniu”.
  I to jest dramat. Konsekwentnie NIE uczymy się na błędach.
  Spotkałam się kiedyś z tezą, ze powstanie warszawskie i hekatomba , jaką przyniosło, sprawiła że np. nie mieliśmy w 1956 Budapesztu w Warszawie, a gen. Jaruzelski „na wszelki wypadek” wprowadził stan wojenny, bo mogli wejść Ruscy.
  Po prawie 30 latach wolnej Polski dowiadujemy się, że jest ona wolna, ale dopiero od 2015, odkąd rządzi PIS, a w ogóle co to za rewolucja bez rozlewu krwi i ugadywanie się z komuchami w Magdalence.
  Dziś pajac PAD wyraźnie to sugeruje, a jego bredzenia ostatnio w Leżajsku na temat UE, która nie jest żadną zobowiązującą nas wspólnotą i pokazuje jakby faka, nie mam wprost siły komentować.
  Drogi @Rybo (niegdyś)
  Mój osobisty dramat polega na tym, że przeżywszy w PRL tzw. pierwszą młodość i na swój skromny sposób angażując się w ówczesne działania opozycji, mam dziś bardzo niemiłe odczucie, że wracam do punktu wyjścia.
  Aż trudno uwierzyć, że dziś o tym, co jest polską racją stanu, musi rządzącym przypominać najlepszy prezydent III RP Aleksander Kwaśniewski, którego prawactwo pogardliwie określa postkomuchem.

 73. Moim zdaniem, zabawy prowadzone przez polityków unijnych, szukających powodu do karania Polski, Wegier, Włoch, Austrii, a w przyszłości innych krajów, są jedynie pretekstem do wymuszenia odpowiadającej ich koncepcjom polityki imigracyjnej.
  Wydumali sobie, że to będzie dobry pomysł.

  Polska praworządność, system prawny, znalazły się na widelcu jedynie z tego powodu.
  To samo z Węgrami.
  Pod tym samym pretekstem, zabierają się te….mówiąc niedelikatnie, do Bułgarii i Rumunii.
  Dla chcącego, casus belli zawsze się znajdzie.

  Warto zdać sobie również sprawę, z falandyzacji kompetencji unijnych urzedników.
  Uzurpują sobie prawa nigdzie nie zapisane.
  Jest to zresztą normalne, w każdej machinie biurokratycznej.

 74. mag
  13 września o godz. 15:05
  Pani Magdaleno!
  Taka rewolucyjny komentarz musi się podobać! Brawo, brawo

 75. Miało być tak; taka rewolucyjna wypowiedź. Reszta bez zmian. Pozdr

 76. 404
  13 września o godz. 5:05
  W wielkim skrócie (by wejść w szczegóły, musiałbym odświeżyć lekturę „Dyplomatycznej choroby”, po ponad 10 latach): Gospodarz uważał (lub też zgadzał się ze zdaniem swoich chilijskich rozmówców), że eksperyment polegający na wprowadzeniu socjalizmu, przy zachowaniu pełnej demokracji był szlachetny lecz się nie powiódł. Co do Pinocheta, to diagnoza była prosta: łajdak i morderca. Jeśli coś pokręciłem to proszę wiadome siły o korektę.
  Sama książka to świetny obraz dyplomacji, w której badaniach w sposób uczestniczący bierze nieprofesjonalista obdarzony cechami umysłu i osobowości, które jego spostrzeżenia czynią wyjątkowo interesującymi. I (cóż za niespodzianka) znacznie więcej mówiącymi o polskiej polityce niż chilijskiej.

 77. wiesiek59
  13 września o godz. 15:12

  Nadal nie wiadomo ,ilu uchodzcow syryjskich trzyma Lech Walesa w czworakach swojego palacu
  a ilu mlodych syryjskich chlopcow nastepca kanonika Jankowskiego w sypialni swojej plebanii.

 78. Is4g.15:18
  Rewolucyjny komentarz? Niby czemu?
  Żartuje pan czy tak serio?

 79. wiesiek59

  „zabawy prowadzone przez polityków unijnych, szukających powodu do karania Polski, Wegier, Włoch, Austrii”

  Powyższa teza nie ma związku z rzeczywistością polityczną, która jest daleko bardziej skomplikowana.

  Po pierwsze ani PE ani KE nie planuje wszczynać jakichkolwiek procedur dyscyplinujących wobec Austrii i Włoch. Po prostu nie ma ku temu powodu.

  Po drugie wczorajszą rezolucję wszynającą procedurę art 7 wobec Węgier wsparła większość eurodeputowanych z Włoch i Austrii – w tym również eurodeputowani z grupy EPL do której należa przedstawiciele politycznego ugrupowania Orbana.

  Dodam, że kroki podjęte przez KE w ramach dyscyplinowania władz RP bezkompromisowo wspierają aktualne władze Austrii i Włoch jak i większość eurodeputowanych z tych państw. Zresztą jak wskazują sondaże nowe wybory do PE akurat w odniesieniu do tych państw nic w tym zakresie nie zmienią.

  Tak więc jak widać na powyższym przykładzie rzeczywistości politycznej w Europie (UE) nie da się sprawadzić do sztancy propagandowej „zwykli Europejczycy kontra brukselskie elity”

 80. Prezydent wobec sędziów SN zachowuje się podle i nic go nie usprawiedliwia.
  Cała formacja polityczna, którą prezydent tak gorliwie wspiera, budzi niesmak swoją butą i sprzeniewierzeniem podstawowym zasadom przyzwoitości.
  Na PIS głosowało niespełna kilkanaście procent wyborców. To zbyt mało aby zmieniać podstawowe przepisy regulujące ustrój państwa.
  W końcu przyjdzie kryska na Matyska, jak powiadają doświadczeni Polacy

 81. Mag 15.58
  „Wracam do punktu wyjścia” czyli walki o wolność, uczciwość i sprawiedliwość

  Źle zrozumiałem? Nawet jeśli to się pięknie myliłem
  Pozdrawiam

 82. @Rosa91b, 14:00
  Serdeczne pozdrowienia.
  PS
  Nie ma Agnieszki, więc milczysz?

 83. Najnowsze dane opublikowane przez japoński urząd statystyczny potwierdzają zadziwiającą tendencję bardzo szybkiego wzrostu liczby więźniów obojga płci w wieku powyżej 65. roku życia. Obserwuje się to już od połowy pierwszej dekady XXI w. W 2005 r. seniorzy stanowili tylko 5,8 proc. ogółu więźniów, a dziesięć lat później już ponad 20 proc. Większość skazanych seniorów to ludzie samotni i opuszczeni. Ok. 40 proc. z nich nie ma żadnych krewnych, którzy mogliby się nimi zaopiekować. Większość seniorów, w tej liczbie także ci, którzy mają stosunkowo niezłe emerytury, świadomie decyduje się na popełnienie przestępstwa, by trafić do zakładu karnego. W ten sposób japońscy emeryci starają się „sprytnie” przerzucić koszty swojego utrzymania na państwo, czyli podatników.
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/japonia-demograficzne-wyzwania-kraju-seniorow-i-singli-pasozytow/
  ====

  Sposób na przeżycie…..

 84. mag
  13 września o godz. 15:05
  A co ja mam powiedzieć? Kiedy nie podnosiłem paluchów i nie wrzeszczałem; żeby Polska….? Od samego początku wiedziałem co się święci. Gdy zobaczyłem Wałęsę z MB w klapie i grubym długopisem z klechami w tle. Bardzo Ci współczuję, ale jednocześnie ogarnia mnie szyderczy śmiech. Dobrze, że na koniec zmądrzałaś i doszłaś do takich refleksji. Niestety na POPiS dalej głosuje większość. I tak pozostanie. Chyba że wcześniej zaatakujemy Rosję i pozbędziemy sie przyczyny wszystkich nieszczęść.

 85. Podsumowując, jeśli funkcjonująca pod przywództwem Chin gospodarka światowa pozostanie otwarta na handel, będzie ona w mniejszym stopniu szanować amerykańską własność intelektualną, będzie mniej otwarta na amerykańskie inwestycje zagraniczne i mniej przychylna wobec amerykańskich eksporterów i korporacji międzynarodowych oczekujących wyrównanych szans. Jest to dokładnym przeciwieństwem deklarowanych celów administracji Trumpa. Niemniej właśnie taki układ może powstać w wyniku podjętych przez tę administrację działań.
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/globalizacja-po-chinsku/
  ======

  Chiny dbają o WŁASNE INTERESY.
  I nie są to interesy korporacji, tylko społeczeństwa jako całości.

 86. stasieku,

  o Serenie też wyraziłem w poprzednim wpisie krytycznie.

 87. Bar Norte
  13 września o godz. 16:10

  Pozostane przy swoim zdaniu.
  Jakoś te Tillermansy, Junckery, i paru innych cwaniaczków, mnie nie przekonują.
  To zgrana klika rozgrywająca własną grę, na czyjeś zlecenie.
  W czyjej kieszeni siedzą, od jakich lobbystów biorą kasę?

  Gdy w głównych mediach czytam jednolicie brzmiące, wściekłe ataki, skoordynowane w czasie, zaczyna mi to przypominać nasz rodzimy „przekaz dnia”.
  I zapala mi się czerwone światełko……

  Przysłowie mówi, że „kruk krukowi oka nie wykole”.
  Więc żadnych sankcji na Włochy, czy Austrię nie będzie.
  To my będziemy kozłami ofiarnymi.
  A zachodni eurodeputowani od dawna mają już sprane mózgi, przez własną medialną propagandę.
  Więc mówią i robią co rzeczywiście myślą.
  A myślą bardzo poprawnie, ale nieperspektywicznie.

 88. Na stronie 104 niedawno odnowiony cmentarz żołnierzy radzieckich w Milejczycach. Na płycie napisy w języku polskim i rosyjskim „Bohaterskim Żołnierzom Armii Radzieckiej poległym w walce z hitleryzmem w latach 1941-1945. Cześć Ich Pamięci!”

  Ludzie kochani. Toż to pierwszy przypadek normalności w naszym kraju od prawie 30 lat. Brawo dla tamtejszych Samorządowców.
  A co z pomnikiem braterstwa i wdzięczności „Czterech Śpiących” w Warszawie? Same rusofoby w stolicy?

 89. The Ukraine coup of 2014 was financed and directed by the US and EU.They seized the capital (Kiev) but failed to conquer the Eastern Ukraine and Crimea. Corruption among the US ruling kleptocrats devastated the country – over three million fled abroad to Poland, Russia and elsewhere in search of a livelihood.. The war continues, the corrupt US clients are discredited and will suffer electoral defeat unless they rig the vote .

  Surrogate uprisings in Venezuela and Nicaragua were bankrolled by the US National Endowment for Democracy (NED). They ruined economies but lost the street wars.
  http://www.informationclearinghouse.info/50246.htm
  ========

  Tyle przegranych wojen….
  PO CO?

 90. Is42
  13 września, g.16:24
  Dobrze zrozumiałeś, ale @Symetryczny nie. On wciąż o tych „paluchach” (chyba mu chodzi o znak V) i wciąż o nieodżałowanej PRL
  Nie chce zrozumieć, że tamta formuła państwa po prostu się wyczerpała, co zrozumiał gen. Jaruzelski i towarzysze z PZPR (przystępując do „okrągłego stołu), tym bardziej, że plajtę poniósł ZSRR. A że każda władza się wyradza, jedna mniej druga więcej, to inna sprawa.
  Pozdro
  P.S Ja już się nawalczyłam, pora na dzieci i wnuki.

 91. Is42
  Warszawiacy chcieli powrotu „czterech śpiących” na Pragę, tak jak są szczerze przywiązani do Pałacu Kultury (na to wskazywały rozmaite sondy).
  Wychodzi na to, że są „lewakami”, a „lewacy „nie powinni mieć nic do powiedzenia w Kaczolandzie.
  A to najnowszy pomysł, co z tym pomnikiem zrobić, oczywiście według IPN, które ma teraz monopol na prawdę historyczną.

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23602829,pomnik-czterech-spiacych-nie-wroci-na-prage-zostanie-przeniesiony.html

 92. Nie będę pisał komentarza, ale chciałem napisać do Pana list. Wspomniał Pan kiedyś, że pierwszy artykuł napisał Pan w 1958 r. A więc to 60 lat. Z tej okazji życzę Panu sto lat i oby Pańskie pióro nigdy się nie stępiło. Politykę czytam od końca lat 60-ych i jak Pan zapewne wie przeważnie zaczynało się ją czytać od ostatniej strony. Znamy się więc szmat czasu, chociaż o moim istnieniu nigdy Pan nie słyszał. Nie wiem czy czyta Pan czasami swoje stare artykuły, które pisał Pan do Polityki. Sięgnąłem ostatnio po stare tygodniki, ej łezka w oku się kręci, kiedyś to Pan potrafił pisać obszerne artykuły, przeprowadzać obszerne wywiady, choćby te w 1980 r. z uczestnikami strajków w Szczecinie i w Gdańsku, wcześniej z Ary Sternfeldem chyba też. Jest Pan nietuzinkowym wizjonerem.
  Przeczytałem właśnie Pana artykuł z przed 40 prawie lat. Gdyby naniósł Pan niewielkie poprawki, to pasowałby jak ulał do dzisiejszej polskiej rzeczywistości. Oto wstęp do jednego Pańskiego artykułu: „Państwo stanowi arenę działania różnych sfer aktywności ludzkiej: gospodarki, partii, praworządności, demokracji, obronności, oświaty. Nie może być silne państwo, którego gospodarka jest słaba, instytucje nie cieszą się zaufaniem, prawo jest naruszane, zaś społeczeństwo jest zatomizowane, (dziś można napisać gettoizacja społeczeństwa, szczególnie wielkie miasta) trawione zwątpieniem i ulega demoralizacji. Potrzeba mówienia o państwie w tej chwili wynika stąd, że w ostatnich dwóch latach zostało ono osłabione w dwójnasób”. Wiele konkluzji zawartych dalej w tym artykule jest aktualnych i dziś. Pisze Pan: „W sumie państwo nasze ma za sobą okres bardzo groźny, a przed sobą najmniej trudny”. „Państwo – to kto” rzucił pan zapytanie? To co dalej pan napisał jest aktualne w obecnej rzeczywistości, po niewielkiej korekcie w nazewnictwie. Ciekaw jest jakby Pan dziś odpowiedział na to pytanie: „Państwo – to kto?”
  Jeszcze jeden cytat: „Profesor Konstanty Grzybowski pisał kiedyś w odniesieniu do Polski przedwojennej, że państwo bezklasowe jest utopią. Państwo polskie, jak żadne inne bezklasowe nigdy nie było i trudno sobie wyobrazić, żeby było. Piłsudski, przy niewątpliwych zasługach, partiami gardził, a parlamentowi nie ufał mówiąc, że co najwyżej czyni próby, „czy można jeszcze w Polsce rządzić bez bata”. Dmowski…, uważał, że rządzenie jest sprawą ludzi do tego powołanych: „stworzyliśmy organizacje opartą na hierarchii i karności, wyłączamy z niej niepotrzebne dyskusje, uważamy, że wystarczy, aby nad tym co zrobić trzeba w narodzie dla państwa, namyśliło się kilkunastu posiadających zaufanie, rozumnych ludzi”. (dziś nawet jeden to moje spostrzeżenie). Można wysnuć wniosek, że to jedna z obecnych partii jest 120% wyrazicielem poglądów Dmowskiego.

  Dla zainteresowanych (warto przeczytać), podaję źródło: „Polityka” Nr 38 z 30.09.1980 r.

 93. Teraz czas na Kuban Cossack Choir. Tak sobie myślę po adżice.

 94. wiesiek59

  „Przysłowie mówi, że „kruk krukowi oka nie wykole”.

  Ale twoja sugestia, że „stara” UE („kruki”) o siebie dba w zamian pogrywając sobie z „nową” UE (dawny blok wschodni) pod dyktando urzędników z Brukseli też nie da się obronić biorąc pod uwagę wyniki głosowania w PE nad rezolucją w sprawie Węgier.

  Wyniki bowiem jasno mówią, że eurodeputowani ze wschodniej częsci UE rownież poparli tę rezolucję. I to nie tylko z frakcji lewicowych i frakcji liberalnej ale i chadeckiej (EPL) do której partia Orbana należy.

  Zresztą sam sprawdź:

  http://www.votewatch.eu/en/term8-the-situation-in-hungary-motion-for-resolution-vote-text-as-a-whole.html

  Przykro mi ale biorąc pod uwagę wyniki głosowania twoich tez się nie da obronić.

 95. Ponadto komisarz mówił o coraz mocniejszych w Europie siłach populistycznych. „Dzisiaj panuje klimat, który przypomina bardzo lata 30. (ub. wieku). Oczywiście nie możemy przesadzać. Jasne, że nie ma Hitlera, ale może mali Mussolini” – powiedział Moscovici.

  Oburzenie tą wypowiedzią wyraził włoski wicepremier Luigi Di Maio. „Postawa niektórych europejskich komisarzy jest niedopuszczalna, naprawdę nie do zniesienia. Z wyżyn swej Komisji Europejskiej pozwalają sobie mówić, że we Włoszech jest wielu małych Mussolinich, niech sobie na to nie pozwalają” – oświadczył polityczny lider antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd.
  http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1257471,mali-mussolini-w-europie-wicepremier-wloch-ostro-reaguje-na-slowa-francuskiego-komisarza.html
  ==========

  Brukselscy biurokraci zaczynają być coraz bardziej bezczelni.
  Zapominają, kto im płaci?

 96. Bar Norte
  13 września o godz. 18:09

  Pozostaje mi więc jedynie dogłębne przekonanie o słuszności moich wniosków.
  Wśród ślepców, jednooki jest królem.
  Za długo żyję, by wierzyć w nowe wspaniałe szaty króla.
  On jest nagi…..

 97. Usunąć prokuratora Piotrowicza, przywrócić niezłomnego sędziego Zabłockiego. To bardzo mądre i prawdziwe hasło.
  Niestety Piotrowicze rządzą

 98. wiesiek59

  „Za długo żyję, by wierzyć w nowe wspaniałe szaty króla.”

  Wiara to uznawanie za prawdziwe tego czego się nie da udowodnić.
  Ale przecież trudno o bardziej oczywisty dowod niż wyniki głosowania.

 99. Is42
  13 września, g.18:22
  No właśnie. I to jest chichot historii, co boli najbardziej.

 100. Bar Norte
  13 września o godz. 19:02

  Większość eurokratów, parlamentarzystów, to moim zdaniem ludzie pokroju Richarda Czarnieckiego.
  A może nawet, znacznie poniżej jego poziomu inteligencji.
  280 z nich, udowodniono podległość/ związki, z funduszami zarządzanymi przez Sorosa.

  Wielki projekt rozpieprzania Europy, rękami Europejczyków, trwa w najlepsze.
  Ale, to moje osobiste przekonanie.
  Dzielenie Europy na skłócone ze sobą państwa narodowe, by rządzić, jest w interesie tylko jednego kraju.
  I stamtąd płyną fundusze i medialna kampania.
  Poprawność polityczna zaklajstrowała usta europejskim politykom.
  Sprywatyzują zyski, straty poniesiemy my.
  Zapłacimy za błędy co do centa- z naszych podatków.

 101. wiesiek59 13 września o godz. 18:18 pisze: – Brukselscy biurokraci zaczynają być coraz bardziej bezczelni.
  Zapominają, kto im płaci?

  Wieśku59,
  otóż nie zapominają kto im płaci i w tym rzecz. Kto płaci ten wymaga.

 102. Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty
  Poganiam dzień i nie śni mi się nic
  Już siebie znam, znam z bliska słowo lęk
  Wiem, że ja sam chcę dać oszukać się
  https://www.youtube.com/watch?v=eioNwiHIqE0
  =============

  Tak mi się jakoś skojarzyło……
  Perfect miał teksty na miarę proroctw…..

 103. I się cholera nostalgia przypałętała….
  https://www.youtube.com/watch?v=TcTMVUSItcY

  Jacy wszyscy wtedy byliśmy MŁODZI i NAIWNI……

 104. wiesiek59

  „Dzielenie Europy na skłócone ze sobą państwa narodowe, by rządzić, jest w interesie tylko jednego kraju.
  I stamtąd płyną fundusze i medialna kampania.”

  No nie do końca. Rozpad UE aktualnie jest na rękę przynajmniej dwóm państwom. W imieniu Rosji na rzecz tego rozpadu intensywnie pracuje Aleksandr Gieljewicz Dugin. Natomiast w imieniu USA Steven Bannon. Co ciekawe ich zainteresowanie skupia się na tych samych partiach i organizacjach.

 105. Bar Norte
  13 września o godz. 16:10

  Populizm = Samoobrona.
  Ludzie bronia sie przed stalinowcami, jak tandem Balcerowicz-Mazowiecki, ktorych pelno wszedzie,
  przed cofnieciem ich poziomu zycia do lat 40-tych i przymusowemu dokwaterowywaniu na pokoje
  rodzin z Syrii i Gabonu.

 106. Wiesiek59
  A ja wymiękam, jak słyszę Ciechowskiego z Republiki „https://www.youtube.com/watch?v=zb9Obfsfhrwepubliki”

 107. wiesiek59

  Oczywiście to co napisałem o 20,17 o niczym jeszcze nie musi świadczyć. Weźmy np pod uwagę Francję i jej polityczny wkład do PE – oczywiście po wyborach.

  Profil Europe Elects, który ci polecałem podaje np, że poparcie dla prezydenta Macrona wynosi aktualnie między 20 a 30 procent – z tendencją spadkową. Tak więc Macron za kilka miesięcy może mieć poparcie około 10 procent co by w sumie odpowiadało procentowi populacji Francuzów w których interesie działa. Z danych Europe Elects wynika, że ze spadków poparcia równo korzystają Front Narodowy Maryni Le Penówny i radykalna lewica Jean-Luc Melenchona. To oni podzielą równo między sobą większość mandatów do PE. Oczywiście Marynia wspierana przez Dugina i Bannona będzie konsekwentnie dążyła do rozpadu UE a Melenchon wręcz przeciwnie. Z tym, że radykalnie-lewicowa wizja UE Melenchona będzie nie do zaakceptowania przez środowiska polityczne, które od lat decydują o działaniu UE – środowiska, które niewątpliwie na tych wyborach stracą.

  Tak więc nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte i wszystko się po wyborach do PE może zdarzyć.

 108. wyzysk

  Ten nieszczęsny „populizm” ciągle wraca w dyskusjach blogowych.

  Pozwolę sobie przypomnieć, że ów „populizm” w warunkach demokratycznych jest po prostu warunkiem wygranie wyborów czyli pozyskania większości.

  Mnie zdumiewa strategia wyborcza odwołująca się do „elitaryzmu” czy „elityzmu”.

 109. off topic

  „Турки ведут игру ПРОТИВ России!” Кедми о раскладе сил накануне РЕШАЮЩЕГО удара по Си р ии , 11.09 ( j.ros)
  „Turcy prowadza gre przeciw Rosji”. Jakov Kiedmi o rozkladzie sil w przededniu decydujacego uderzenia w Syrii

  https://www.youtube.com/watch?v=lySStSmz2aY

 110. Syria to najkrwawsza amerykańska wojna w stuleciu. Ale POLITYKA tego nie napisze. Zabito już ponad 600 tysięcy ludzi, wypędzono kilka milionów i zniszczono tysiącletnią cywilizację i kulturę.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1763106,1,syria-najkrwawsza-wojna-tego-stulecia.read
  A fala uchodźców spod amerykańskich bomb zalewa Europę. Ku radości mafii USA

 111. Symetryczny
  13 września o godz. 21:27

  Nie jest to prawdą.
  Najkrwawszą wojną była ta przeciwko Wietnamowi, Kambodży, Laosowi.
  Prawdopodobnie, jakieś 4 miliony ofiar.
  Reszta to pikuś.
  Tu milion, tam dwa……..

 112. Bar Norte
  13 września o godz. 20:35

  Pytanie brzmi, KOMU su europejskie elity_
  Sobie.

 113. adam100
  Przez Ciebie się (…) nostalgia przypałętała….
  https://www.youtube.com/watch?v=7o_Y3FALzyU

 114. wiesiek59

  „Pytanie brzmi, KOMU służa europejskie elity_
  Sobie”

  Wiesiek59, nie mogę się do tego odnieść bo jak ci niejednokrotnie pisałem odrzucam czy raczej traktuję za bezwartościową koncepcję podziału społeczeństw na „elity” i całą resztę.
  To dla mnie czysta propaganda.

  Może w sensie propagandowym to jest nośne, pewnie sugestywne biorąc pod uwagę jak się tego kurczowo trzymasz ale w sensie poznawczym to nie do obrony.

 115. Z wyimaginowanych organizacji niewiele wynika a co wynika z komentarzy pod tym ? Czy mozliwym jest , ze pisal je ktos z okolic klasztoru w Lezajsku albo jakiegos innego rownie pieknego ?
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23916657,olga-tokarczuk-nominowana-do-prestizowej-amerykanskiej-nagrody.html

 116. @pitekantrop, @mag
  13 września o godz. 0:12
  Jesli zatem @zetus1 i @mag czuja sie dotknieci, bo ich cosik w oczy kole – to reklamacje do Jozefa Hena i do Grynberga. Nie ja jednego i drugiego na ten blog wprowadzilem.

  W oczy kłuje to co Ty robisz dokonując selekcji fragmentów i nadając przez to interpretacji tekstów literackich niekoniecznie zgodnej z zamierzeniami autorów. W jakim celu wybierasz te fragmenty, które opisują wredne zachowania polskich władz i polskich obywateli ? Przecież nikt nie podważa i nie zaprzecza temu na co zgodzili sie poważni historycy (przynajmniej nie widac tego na tym blogu). Także żadne cywilizowane prawo nie każe za winy przodków. Czy lubisz zdanie „Żydzi zabili Jezusa” ? Dla mnie jest ono podobne do tego co robisz na tym blogu ( o jelitach nie będę wspominał). Ono jest prawdziwe, ale gdybym wypisywał je wielokrotnie na EP, nie sądzę, żebyś przyjmował je z entuzjazmem.

  Ostatnio (salon polityczny Trójki) poseł Mularczyk domagał się odszkodowań od Niemców. Nie zgadzam się z nim.
  To co robisz przypomina starania posła Mularczyka

 117. @zetus1, @mag

  „W jakim celu wybierasz te fragmenty, które opisują wredne zachowania polskich władz i polskich obywateli ?”

  Nie pasi? Masz krzywosci? No to sie domagaj kary dla Jozefa Hena i/lub Henryka Grynberga. Ja wylacznie cytuje. Nie uzywam w ogole okreslen wartosciujacych, okreslenie „wredne” pochodzi od ciebie.

  „Przecież nikt nie podważa i nie zaprzecza temu na co zgodzili sie poważni historycy”

  … tylko zapowiada trzy lata wiezienia. A ja mam ten komfort, ze nie musze podzielac Jedynie Slusznej opinii o tym, ktory historyk jest „powazny” – a ktory jest Wrogiem Narodu i trzeba go Pod Sad.

  „Także żadne cywilizowane prawo nie każe za winy przodków. ”

  Dziwna sprawa, bo ja i moje dzieci ponosimy zbiorowa odpowiedzialnosc za to, ze „Zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa”, za Brystygierowa/Morela/Stefana Michnika/”masakre w Deir jasin”/”masakre w Koniuchach”, za „zbrodnie zydokomuny”, za to, ze Madoff ukradl i za to, ze Hilary Minc costam.

  „Czy lubisz zdanie „Żydzi zabili Jezusa” Ono jest prawdziwe, ”

  No to masz problem, bo za bardzo nie jestes w stanie ukarac „Zydow” za to, co im zarzucasz. Moze zauwazyles, ze od jakiegos czasu „wydarzenia” przestaly sie wydarzac?

  „Mularczyk domagał się odszkodowań od Niemców. Nie zgadzam się z nim.”

  jak siedzisz w rajchu u Hansa i tyle twojego, co od Hansa skapnie – to rzeczywiscie masz problem. Ciezko jest jedna …. na dwoch stolkach.

 118. @Wiesiek59

  „280 z nich, udowodniono podległość/ związki, z funduszami zarządzanymi przez Sorosa”

  A co najgorsze – nie bardzo jest jak z tym zlym i niedobrym Sorosem Zrobic Porzadek.

  Wasze przekaziory:

  „Soros-Żyd Michnika i Agory, którego boją się Chiny … Czy miliarder i „filantrop”, węgierski Żyd, George Soros, może zagrozić Chinom?

  Wiadomo nie od dziś, że Soros od lat sowicie opłaca większość polskich organizacji pozarządowych … Soros należy także do Grupy Bilderberg. Według rankingu Forbesa jest na 29. miejscu wśród najbogatszych ludzi świata. … Od lat płyną pieniądze miliardera George’a Sorosa. Środki te zasilają konto Stowarzyszenia 61, jak i samej Rzeplińskiej. W 2014 roku zarobiła ona dzięki pracy w stowarzyszeniu 50 tys. zł. (…) W 2014 roku, z kwoty pół miliona złotych, jaką Stowarzyszenie 61 otrzymało od darczyńców, ponad 300 tys. zł przekazała Fundacja im. S. Batorego, której założycielem jest Soros”- pisała „Gazeta Polska Codziennie” o fundacjach Róży Rzeplińskiej, córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego.”

  http://www.fronda.pl/a/soros-zyd-michnika-i-agory-ktorego-boja-sie-chiny,78569.html

  No po prostu noz sie w kieszeni otwiera. A dokopac – nie ma jak.

 119. @Wiesiek59

  „Zapominają, kto im płaci?”

  To raczej spece od inkasowania dziesiatkow miliardow eurosow rocznie i eksportowania swojej biedy i swojego bezrobocia do bogatych krajow Unii zapominaja, kto im placi. Krzycza „daj” – i usiluja odrabac reke, ktora karmi.

 120. PiS idzie po zeyciestwo w wyborach samorzadowych.
  Z racji korzystania z bb ograniczonej ilosci zrodel nie dostrzegam w nich triumfalizmu: a panstwo?

  I jeszcze: jak nazwac to po co idzie opozycja? Ratowanie co sie da?
  A co z lokalnymi koalicjami? PiS uzyska zdolnosc koalicyjna gdy “opozycyjne” samorzady beda zaledwie wysepkami posrod tych “pisowskich”?

  I najciekawsze: czy synergia miedzy pisowskim rzadem i pisowskim samorzadem przelozy sie na jakosc (samo)rzadzenia?

  ml

 121. Ciekawe czy tłukostwo na antypodach wyemigrowanych „patriotów” jest zapisane w genach?
  Bo jeżeli tak, to ich potomkowie, czyli w tym wypadku debile ganiają biedne kangury i niczemu niewinne misie koala..

 122. Nachodzą mnie ostatnio myśli samobójcze.
  Poczucie bezdennej niemocy, wszechogarniające przygnębienie.
  Czasem znajomi mówią: nie czytaj, nie słuchaj co się na świecie dzieje, a zwłaszcza w Polsce. Poczujesz się lepiej.
  A ja jak ten skorpion… jak zmienić naturę? pytam.

  Jestem świeżo po obejrzenu „Kropki nad I” i „FpoF”
  efekt piorunujący. Jak czlowiek myslący może czuć się spokojny, bezpieczny?

  Na naszych oczach odbywa się „polowanie na czarownice”
  Święta Inkwizycja wróciła w najlepszej krasie.
  Poniża się ludzi mądrych, tylko dlatego że pasuje to do obecnej „wiary”

  Już wcześniej zabrano emerytury ludziom ZBIOROWO tylko za to, że pracowali w PRL.
  Przecież wszyscy żyliśmy w PRL. Część ludzi należała do PZPR. Duża część myślę z przesłanek ideowych się zapisała do tej partii.

  Ponoć wolność myślenia, wolność słowa, wolność wyznania dzisiaj mamy?

  Oportuniści i karierowicze byli i są. Dzisiaj nieudaczniki w postaci Obajtków, Misiewiczów, Macierewiczów, Błaszaków, Derów, Kęp i im podobnych kreatur mogą o tym zaświadczyć.

  Niejaki sędzia mgr. Jochan, obecnie 79-letni, nie widzi nic złego w skracaniu czasu urzędowania uznanych autorytetów prawniczych z tytułami profesora (tytułów znaczących, a nie ziobrowych) … z SN. TYLKO dlatego że skończyli 65 lat.

  Dziwi mnie że nikt nie porusza wyraźnie bijącej w oczy niesprawiedliwości, związanej z
  prześladowaniem ludzi ze względu na wiek!!!!!
  Prejudice do którego wykorzystuje się specjalną Uchwałę (wymyśloną przez tłuki!
  Prejudice przeciwko ludziom powyżej 65-tego roku życia
  Prejudice przeciwko ludziom, którzy pracowali w PRL

  Nie mówię o tych, którzy nadużywali władzy i czynili zło. Tych należy rozliczać.
  Ale Tłuki robią to jak popało, oczywiście uwzględniając ich własne korzyści polityczne, powołując się na wolę suwerena.
  Nauczyła się chołota nowego słówka i szafuje nim bezmyslnie.
  Że nie wspomnę o parszywcach, którzy swoje chamskie japy wycierają słowem o Polakach i patriotyźnie.
  Ani o tym ani o tamtym nie mając zielonego pojęcia.

  Podkreśla się odwagę (w młodości) dzisiaj starego już Jochana.
  G… mnie obchodzi jego ówczesna odwaga.
  Dzisiaj jest konformistą, albo faktycznie zdziecinniałym starcem, który jeszcze chce zaistnieć bez względu na wszystko. I bredzi, bredzi, bredzi!

  Zbiorowa odpowiedzialność, tworzenie klik, promowanie tłuków, linczowanie demokracji,,, to są osiągnięcia prawdziwe obecnych jelit.

  Taki Jurek z gębą kaczki, nie dość, że ryngrafem honorował zbrodniarza, to jeszcze załapał się na marszałka sejmu, gdzie modlił się o deszcz między innymi.
  To teraz kosi forsę w EU jako unijny parlamentarzysta, razem z drugim takim samym tłukiem, co ostatnio w „obronie” narodu węgierskiego pyskował w parlamencie europejskim. Chyba Legutko, czy jakoś tak, temu debilowi było.

  Jak Red. Passent nie będzie uważał co pisze, to też wyślą go na przymusową emeryturę, czyli zamkął usta.

  To jest tak straszne, ze naprawdę same czarne myśli nachodzą i spać nie można. Polska stała się głównym rozrabiaczem w Unii.
  Myślę, że ta kuchta z Brzeszcza(?) pyskowaniem tępym jakoś rozpoczęłą to co teraz widzimy i gdzie indziej.

  A na blogu, taki wiesiek z numerkami wkleja, wkleja, wkleja,… chociaż nie sądzę że czyta, bo bredzi jakby mu za to płacili. O neospazminie nie wspomnę, bo tam to chyba demencja już szaleje.

  no to tak sobie a muzom ponarzekałam po polsku, bo tylko tu po polsku mogę.
  Wiem, ze to niczego nie zmieni. Tłuki mają to do siebie, że nawet jak im się w pysk pluje, to oni deszcz widzą. O myślenie ich nie podejrzewam. Niestety.

 123. W gazeta.pl wlasnie powieszono chylkiem notke o duzej inwestycji belgijskuej w Polsce- fabryka komponentow do akumulatorow. Rowniez do pojazdow elektrycznych.
  Super boo to troche blizej do polskich aut elektrycznych, motocykli czy rowerow.

  A “chylkiem” boo umowy o ktorej tekst w gazeta.pl nie zawierano w srodku nocy. Tylko notatka w srodku nocy, by nad ranem wyparly ja inne tematy- moze nie pokazujace rzadu w az tak pozytywnym swietle…

  ml

 124. Nie nadużywaj tej neospazminy, bo cuchnące bąki potem są tego efektem

 125. p.404

  Ponizej cudzy komentarz do mego twierdzenia ze za duzo w pani pisaniu pogardy. Dzis dodalbym ze i agresji.

  Zyta2003

  “11 września o godz. 1:40
  @404 Przychylam sie do opinii @neospasmina na temat twojej oceny nowego rzecznika prezydenta. Moze sie troche zagalopowalas?”

  ml

 126. Włóż sobie tę wypowiedź w ramkę i powieś na honorowym miejscu, bo długo nie doczekasz się podobnej.
  nawet tutejsi trolle mają więcej rozumu niż ty, więc nawet na nich nie możesz liczyć.
  twoje bąki zawsze będa odbierane własnie jako popierdywanie starca z demencją.

 127. Po katolikach wszystkiego można się spodziewać. To wiara a nie nauka. I mamy co mamy. Stosunek do teorii Darwina przepustką na urzędy. Tak sobie myślę,że KK jest wypalony. Nie ma świeżości jak kiedyś PO. Owczarnia bez pasterza. Duchowni trollują po watykańsku z ambon a ciemny lud to kupuje.

 128. Państwo świeckie to wróg pisowskiego suwerena. Co podtrzymują biskupi butnością swoich wypowiedzi. Papież i jego urzędnicy przedmiotem hołdu a nie świeckość państwa oraz jego urzędy. Kościelne gadżety wypierają symbole państwowe. A katolicy dalej kradną mimo obalenia tzw. komuny. Tak sobie myślę jaki suweren takie państwo. Jak łódka bols.

 129. Brakuje przypomnienia roli Kissingera w obaleniu Allende . Ale Kissinger jest guru i dlatego los ofiar jego poczynań jest obojętny dla „yntelektualistów „.
  Polska prawica uwielbia maniakalnych morderców i miejmy nadzieję,że nigdy nie dojdzie do władzy w Polsce. Cenckiewicz, Ziemkiewicz czy Jurek zaczerwieniliby całą Wisłę.

 130. Pominąłem Terlikowskiego . A to niewybaczalny błąd.

 131. Zgermanizowany Watykan. Ponad 30 papieży to Niemcy. Faszysta Mussolini dał glebę pod państwo dziwoląg zwane Watykanem. Duch Piusa XII straszy w komnatach papieskich. Czepiają się Merkel,że rządzi w Unii. A kto rządzi w Watykanie z niemieckim śladem a nawet z papieżem dublerem. Tak sobie myślę,że to zabawa w dobrego i złego Niemca. Franciszek to figurant czuje oddech seniora-dublera Benedykta XVI syna żandarma.

 132. 404
  14 września o godz. 2:27

  Przesyłam Ci coś na ukojenie.
  Czysty przypadek ze „Ameryka Łacińska” czyli pod wpis Redaktora. Nie tango, choć z Brazylii. Wykonanie grubo odbiegające od przyjętych standardów. Śpiewaczka / dyrygentka, rodem z Kanady mieszkała 20 lat w Holandii. Fizycznie przypomina mi, Nicol Kidman. Ale groch z kapustą.
  Enjoy.
  https://www.youtube.com/watch?v=pUCuEd1tjCg

 133. olborski
  13 września o godz. 21:46

  Pozwól ze zrewanżuję ci się innym „Szwedem”.
  https://www.youtube.com/watch?v=PJ-TdhsjLbw
  Z tym piciem to nie żarty. Jussi był nałogowcem.

 134. @404
  14 września o godz. 2:27

  Wchodzimy w okres historii, w którym powtarza się to co już było i co zostało ocenione źle przez historyków i następne pokolenia. Niestety jako naród nie uczymy sie na błędach i brniemy w to samo bagno w otoczeniu innych niepoprawnych. Bob Woodword okręśla teraz Nixona jako kryminalistę, a to co się dzieje obecnnie jako większe zagrożenie niż to które stanowił Nixon. Mimo to republikanie trwają wiernie u boku swojego guru. To coś takiego jak w końcówce WWII demostrowano. Nawet po samobójczej śmierci dyktatora i w obliczu jednoznacznej klęski, niektórzy „uwiedzeni” chcieli dalej walczyć za „wodza”.

  Wkroczyliśmy w epokę „absurdyzmu” ( war on truth ), ale to minie bo w dłuższym okresie prawda sie obroni jak twierdzi Woodword.

  Heads up! May the force be with you! You will be tired of winning … czy jakos tak… 🙂

 135. To poważny „zwrot” wydarzeń. Nie wiemy, co mogło skłonić Trumpa, by tak zdecydowanie odwrócił się od helsińskich porozumień, poza wyjątkową presją polityczną i psychologiczną, a mianowicie: pogrzebową apoteozą McCaina, jako uosobienia „amerykańskich cnót”, artykułem na łamach „New York Times” wysokiego pracownika Białego Domu z „ruchu oporu”, który wyraźnie odniósł sukces w sabotowaniu polityki odprężenia Trumpa z Rosją, oraz ośmieszająca prezydenta książką Woodwarda. Do chóru przeciwników dołączył w ubiegły piątek Barack Obama, z oczywistą insynuacją, że Trumpizm w jakiś sposób karmi neonazizm.
  https://kresy.pl/publicystyka/impas-w-syrii-to-krok-w-kierunku-zmiany-rezimu-w-waszyngtonie/
  ============

  Wojny toczą istoty ludzkie……

 136. @wiesiek59
  14 września o godz. 8:17

  Wojny toczą istoty ludzkie>/i>……

  Twoja głębia mnie poraża!
  Rada; Zacznij drukować swoje „złote myśli”
  suweren zapewne je doceni!

 137. 404
  14 września o godz. 8:29

  To nie moja głębia, tylko cytat z Clausevitza- niedouku…..
  Warto czytywać pasjami klasyków….

 138. wiesiek59
  14 września o godz. 8:44

  Czytasz ze zrozumieniem? 🙁

 139. @Zetus1
  13 września, g.22:44
  @pitekantrop jak zdarta płyta, wciąż powtarza swoje mantry. Niezależnie od tego, o czym mowa.
  Po licznych próbach nawiązania z nim jakiejś normalnej relacji: blogowicz do blogowicza i z powrotem, bez obrażania się, nieustających pretensji i czepiactwa dochodzę do wniosku, że najlepszą reakcją na jego wpisy jest milczenie.

 140. @

  I znowu te trolle

  „Wyborcza” ujawnia: Boty w służbie Dudy. 20 zł za wątek, 2 zł za wpis. Jak manipulowano internetem w kampanii
  http://wyborcza.pl/7,75398,23917763,boty-w-sluzbie-dudy-jak-manipulowano-internetem-w-kampanii.html#nowaZajawkaGlownaMT

 141. 404
  14 września o godz. 8:29
  „Wojny toczą istoty ludzkie>/i>……”

  Zrobiłem sobie szablon w word i wklejam do „środka” to co chce
  podkreślić / kursywa,małymi,. Wygodne i bez pomyłek.

 142. @adam199
  To przepiękny utwór.
  Przynosi jednak ukojenie połączone z głębokim smutkiem. Łzy same się produkują.
  Jednakowoż dziękuję zań szczerze.

  @zetus1

  Woodword ze swoim, że „prawda się obroni”… to dla mnie zbyt wielki optymista.
  Nie pamiętam w tej chwili jak to z tym optymismem było… ale nie chodzi mi o pół szklanki pełnej.
  Przypomniało mi się co Oscar Wild w tym temacie miał do powiedzenia:
  We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars
  no i dobrze … powie na to optymista.

  Trump podobnie jak polskie męty rozwala system prawny w Stanach.
  na samym początku zmienił praktycznie wszystkich ważnych prokuratorów,
  Ostatnio za ochoczą zgodą niejakiego Chucka Schumera (lider demokratycznej mniejszości senackiej) zmienił 25-ciu sędziów federalnych.
  Teraz walczy o zatwierdzenie kolejnego łobuza na stanowisko w Sądzie Najwyższym (to będzie drugi twardogłowy z jego poręczenia)
  A trzeba pamiętać, że tym najwyższym organie prawniczym
  jest tylko dziewięciu Sędziów.

  Ten Chuck Schumer to mocno mnie zastanawia. Niby opozycja, a tu takie dile robi. Zresztą to nie pierwszy raz.
  Mam podejrzenia, że to ma jakiś związek z polityką izraelską Trumpa.
  Bo jak przenosił stolicę do Jerozolimy, to Chuck Schumer bardzo gratulował i wyraźnie się radował. Z drugiej strony nie ukrywał on nigdy, że jest Żydem, ale jako Amerykanin w pierwszym rzędzie to powinien okazywać lojalność dla Ameryki i jej dobra, a nie dla innego państwa. W każdym razie nie wspierać szkodnika Trumpa.
  Tym bardziej, że jest przecież jednym z liderów opozycji.
  To wszystko jest naprawdę okropne.

  Żeby zaspokoić czyjeś chore ambicje, ludzie giną, zagrożenie większymi konfliktami wzrasta…..

  A jeśli chodzi o Republikanów, to Trumpek już zrobił z tej partii … swoją własną.
  Narzucił im swoje myślenie, usunął kogo trzeba, wsadził kto był mu posłuszny,
  resztę złamał i chodzą na jego sznurku jak barany.
  A opozycja podobnie jak u nas rozbita i nieefektywna. Zresztą też kierująca się często interesami różnych lobby’s, a nie interesem obywateli.

  JEDYNY kraj, który wycofał się z paryskiej umowy o zagrożeniach klimatycznych.
  To się w głowie nie mieści.

  Teraz jest oczekiwanie na wielkie tornado, a Trumpek wygłasza brednie, że to będzie wielka woda, dużo wody, chyba najwięcej w historii i tym podobne revelki.
  Przy okazji chwali się, że jego rząd spisał się znakomicie w Puerto Rico, chociaż to jest haniebne kłamstwo.
  Twierdzi np., że oficjalne dane statystyczne, mówiące że zginęło w wyniku tamtejszego tornada ponad 3 000 ludzi …. to kłamsto i manipulacja Demokratów.
  Bo on wie, że tylko kilka osób.
  Świat obiegły obrazy, kiedy jak tam pojechał, to w ramach pomocy poszkodowanym PAPIER TOALETOWY rzucał w tłum.
  To nie jest żart!

  I tak w kółko się kręcimy

 143. @404

  Wytrzyj łzy i napompuj się energią.
  The „gutter”może tez do taktu. Porywające!
  https://www.youtube.com/watch?v=U5HAEzEk8QM

 144. @wiesiek uk

  Jeżeli odkrywasz już przez Clausewitza odkrytą Amerykę, to zaznaczaj, ze cytujesz.
  Inaczej to tobie ta złota myśl będzie przypisana.

  Poza tym ciekawa jestem co jeszcze od tego pruskiego stratega się dowiedziałeś.
  Oprócz tego, ze to ludzie wywołują wojny.

  Dobrze, ze nie kosmici.

 145. mag
  13 września o godz. 15:05
  Nazwałaś urzędującego pana prezydenta i nicku PAD pajacem. Czy wiesz, że to obraza majestatu najjaśniejszej rzeczpospolitej i grozi za to więzieniem. Niezależnie czy to racja czy nie. W sumie to masz rację i dodałbym chętnie coś od siebie.

 146. adam100
  14 września o godz. 9:21

  To niesamowicie ciekawa informacja .
  Niestety tylko początek mogłam przeczytać, bo nie mam prenumeraty Wyborczej.
  Nie tak dawno miałam kłopoty płacąc przez Internet i teraz na zimne dmucham.
  Wiem ze jest mozliwość robić to bezpiecznie, ale nie ufam swoim możliwościom w tym względzie, więc teraz NIC już nie kupuję tą drogą.
  Jeżeli możesz streścić co pisze Wyborcza na temat tych płatnych trolli, to będę wdzięczna.

  Co do muzyki, to zdecydowanie jestem za pierwszą propozycją. Pomimo rzewności,
  a może nawet dzięki niej. Druga propozycja to taki apokaliptyczny nastrój wywołuje, lęk bardziej niż poczucie siły.
  Czasem jak jestem w nastroju poczucia niemocy, czy bezradności, to sobie oglądam filmy akcji i wczuwam się w głównego bohatera i myślę sobie, że Kępy, Szydły, Szyszki, Dery, Maciory, Trumpki i im podobne kreatury okładam, tak jak on. To wirtualne dowalenie przynosi pewną satysfakcję muszę przyznać.

 147. adam100
  14 września o godz. 9:21
  Czyli Duda wygrał podstępem. Przy pomocy armii najemników zwanych botami. Kto im płacił? Czy takie boty nie grasują na blogu Passenta, przez niego wynajęci i opłacani. Taki neospasmin, pitekantrop, Saldo mortadela, Bar norte i inni to takie tutejsze boty.

 148. Hiszpańskie i Saudyjskie bomby też pomagają zabijać Jemeńczyków. https://cdni.rt.com/files/2018.09/article/5b9ac78ffc7e939a3d8b45ef.jpg

 149. @@adam100, 404
  Sorki, że podejrzałam muzyczkę adresowaną do @404, ale również mam doła (z tych samych powodów) i potrzebne mi energetyzujące wsparcie.
  Dołączam więc z:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ry9ZhKx0yLU

 150. Symetryczny
  g.10:09
  PAD to mi może skoczyć. „Ja se ne boje, ja mam raka”.
  Tfu, tfu, odpukać, bo chyba nie mam, ale i tak pokazuję Adrianowi faka

 151. Wypowiedź ta natychmiast wywołała oburzenie. Już wczoraj ostro zareagował na nią włoski wicepremier Luigi Di Maio. – Postawa niektórych europejskich komisarzy jest niedopuszczalna, naprawdę nie do zniesienia. Z wyżyn swej Komisji Europejskiej pozwalają sobie mówić, że we Włoszech jest wielu małych Mussolinich, niech sobie na to nie pozwalają – oświadczył polityczny lider antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd.

  W podobnym tonie odpowiedział premier Włoch Matteo Salvini. „Komisarz Moscovici zamiast cenzurować swoją Francję, która odrzuca imigrantów… zbombardował Libię i zaatakował Włochy mówiąc o „małych Mussolini” – dodał Salvini.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/pierre-moscovici-o-malych-mussolinich-matteo-salvini-odpowiada/7r1gdkn
  ============

  Cóż, francuskie zbrodnie wojenne, muszą być nienagłaśniane.
  Im wolno więcej?

  A komisarze sa bezczelni, mówienie im przez Włochów prawdy w oczy, na ich zachowanie nie wpłynie.

 152. 404
  14 września o godz. 9:47

  Przyłóż dzisiejszą sytuację geopolityczną do prostego truizmu:

  „Wojna jest kontynuacją polityki, innymi środkami”.

  Walka toczy się na naszych oczach, o:
  -pieniądz
  -zasoby energetyczne
  -dominację globalną i regionalną

  A takie śleptoki jak ty, zdają się tego nie dostrzegać, albo nie wyciągają ABSOLUTNIE żadnych wniosków.
  Informacyjna bańka, tworzona przez główne media, doskonale skrywa istotę rzeczy, przed mało refleksyjnymi osobnikami.

 153. Symetryczny
  14 września o godz. 10:16

  Z pomocą możesz poczekać, aż któryś z trolli będzie jej potrzebować. Obserwowałem jak to profesjonalnie robisz. Tyle w temacie / temat zamknięty.

 154. @mag

  Niestety nie byłem w Paryżu na tym koncercie – musiało być „pełne jajo”. Przesyłam coś bardzo „stonowane”tegoż zespołu, zdając sobie sprawę że ta kategoria muzyki nie ma tu zbyt wielu fanów.
  https://www.youtube.com/watch?v=gNdnVVHfseA&index=13&list=RDEMNfxU2Vk5xtTODj0ixpqOsQ

 155. @404

  Dokument, który ujawniają „Wyborcza” i Radio ZET, jest jedyny w swoim rodzaju. Na pierwszy rzut oka to zwykła umowa między firmą zajmującą się budowaniem wsparcia w internecie a sztabem wyborczym kandydata PiS. Ale w umowie znalazł się nietypowy załącznik oznaczony jako „Zlecenie nr 2”. Przewiduje, że w okresie kampanii wyborczej wykonawca (warszawska firma o nazwie ELCHUPACABRA) stworzy miesięcznie 1 tys. „wątków tematycznych”, za każdy z nich otrzyma 20 zł, oraz zapewni im aktywność na poziomie 5 tys. „wpisów automatycznych” w miesiącu. Cena za jeden wpis to 2 zł.

  Pod pojęciem „wpisy automatyczne” kryją się boty, czyli fałszywe konta fikcyjnych użytkowników, które masowo generują aktywność na Twitterze czy Facebooku. Rzekomi użytkownicy podpisują się pseudonimami lub fikcyjnymi nazwiskami. Rozpowszechnianie przez boty informacji – wpisów, filmów, zdjęć itd. – w języku branży nazywa się „sianiem”.

  Skuteczność aktywności jednego bota jest trudna do policzenia. Wiadomo tylko, że w USA fałszywe konta rozpowszechniające fałszywe informacje o Hillary Clinton pomogły wygrać Donaldowi Trumpowi. Z kolei we Francji obliczono, że boty odpowiedzialne były za negatywną kampanię przeciwko późniejszemu prezydentowi Emmanuelowi Macronowi.
  „Internet spowodował podzielenie odbiorców, każdy ma swoje fakty, swoją rzeczywistość, swoje źródła informacji, którym ufa” – prof. Michael Ignatieff w programie „Świat, którym żyjemy”

 156. c.d.

  Marzec 2015. Sztab Dudy płaci ponad 40 tys. zł

  Pokazaliśmy załącznik kilku osobom, które badają kampanie w sieci. Nasi rozmówcy zgodnie stwierdzili, że chociaż „praktyka posługiwania się fałszywymi kontami jest częsta”, to nigdy nie widzieli, aby w tak otwarty sposób zostało to zapisane w umowie. Jednak „Załącznik nr 2” figuruje w powszechnie dostępnych rozliczeniach kampanii, które można znaleźć w archiwum Państwowej Komisji Wyborczej.
  Umowa obejmuje okres od marca do kwietnia 2015 r. To wtedy kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda zaczął zyskiwać rozpoznawalność, a z drugiej strony prezydent Bronisław Komorowski musiał się zmierzyć z falą szyderczych wpisów związanych z tzw. aferą szoguna. Chodziło o marcową wizytę głowy państwa w Japonii. Podczas spotkania w parlamencie Komorowski wszedł na podest tuż za mównicą dla posłów, a potem zwrócił się do szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja: „Chodź, mój szogunie”.
  Internet zalały dziesiątki memów oraz szyderczych i niewybrednych komentarzy, że polski prezydent wszedł rzekomo na krzesło przewodniczącego parlamentu i że nie umie się zachować. „Szogun Komorowski królem internetu. Od kilku dni sieć śmieje się z wpadki prezydenta w Japonii” – obwieścił serwis wPolityce.pl braci Karnowskich.
  Następne miesiące przyniosły powtórzenie schematu z „szogunem”. Każda wpadka czy niezręczność Komorowskiego były w internecie rozdmuchiwane na ogromną skalę. Ostatecznie zrujnowało to wizerunek urzędującego prezydenta w oczach młodszych wyborców, czyli elektoratu najbardziej aktywnego w sieci. Pod koniec kampanii Komorowski, który zaczynał ją jako niekwestionowany lider, był przez wielu wyborców postrzegany jako kandydat „obciachowy”, na którego wstyd głosować.
  Za ile wpisów z fałszywych kont zapłacił sztab wyborczy Dudy? W dokumentach jest jedynie częściowa odpowiedź – tylko za marzec 2015 r. ELCHUPACABRA wystawiła sztabowi Dudy fakturę na 40 tys. 590 zł. Licząc po 2 zł od sztuki – daje to ponad 20 tys. wpisów.

  Co było potem, nie wiadomo, bo 1 kwietnia 2015 r. sztab Dudy odwołał „Zlecenie nr 2”. Zważywszy na to, że cała umowa trwała dalej – do końca kampanii – mogło chodzić o zatarcie śladu po botach. Uwzględnienie ich w dokumentach było zbędne i w przyszłości mogło kompromitować sztab, który je zamówił.

 157. c.d.

  Potwór grasuje nocami

  „W sztabie wyborczym Prezydenta Andrzeja Dudy nie było przyzwolenia na działania nieetyczne. (…) Także w podpisywanych umowach znajdowała się klauzula zobowiązująca zleceniobiorcę do przestrzegania przepisów prawa” – tak Paweł Szefernaker, dziś poseł PiS, a w 2015 r. szef partyjnej młodzieżówki odpowiedzialny za kampanię Dudy w internecie, odpowiedział na pytania Mariusza Gierszewskiego z Radia ZET. O umowie z ELCHUPACABRA Szefernaker pisze w mailu: „Na początku kampanii kandydat był osobą mało znaną, więc podejmowaliśmy działania pozytywne dotyczące zbudowania jego wizerunku. Współpracowaliśmy z wieloma firmami, z tą konkretną współpraca została przerwana. Dziś trudno mi określić, z jakich powodów. Trzy i pół roku po zawarciu tej umowy nie odpowiem dokładnie na pytanie, co kryje się pod konkretnym sformułowaniem w jednym z wielu zleceń, który był załącznikiem do jednej z wielu umów”.

  Firma ELCHUPACABRA, która w 2015 r. miała tworzyć dla sztabu Dudy wpisy, swoją nazwę wzięła od mitycznego potwora z meksykańskiej legendy. Według różnych wersji jest to skrzyżowanie niedźwiedzia z gadem. Potwór grasuje nocami i zajmuje się wysysaniem krwi z kóz i owiec. Jest nieuchwytny i mało kto widział go na oczy.
  Trzy lata temu ELCHUPACABRA mieściła się w Warszawie przy ul. Narbutta. Obecny adres to ul. Puławska, prywatne mieszkanie bez żadnej tabliczki. Nikt tam nie otwiera. Podany w internecie telefon jest nieaktywny.

 158. wiesiek59
  14 września o godz. 10:36

  Przyłóż dzisiejszą sytuację geopolityczną do prostego truizmu:

  „Wojna jest kontynuacją polityki, innymi środkami”.

  Walka toczy się na naszych oczach, o:
  -pieniądz
  -zasoby energetyczne
  -dominację globalną i regionalną

  Z jednym się napewno zgadzam.
  Czyli z tym co boldem napisane.
  Ale do kajecika „złotych myśli” jak najbardziej się nadaje.

 159. p. Symetryczny:

  Jest pan pewny ze wie co znaczy pojecie “ bot”?
  Dla ulatwienia dodam ze NIE jest to osoba z ktora sie pan w sieci nie zgadza.

  I jeszcze: jaki bylby dla pana sens wystepowania na blogu gdzie znaczna czesc dyskutantow to boty?
  Celem byloby przekonanie rzeczonych botow do panskich racji? 🙂

  A moze inaczej: czy pamieta pan kiedy ostatni raz jakas wypowiedz na tym blogu ( autora,?komentatorow) zrobila na panu wrazenie? Co to bylo?
  ml

 160. c.d.

  Jednym z dwóch prezesów spółki jest Piotr Sulima, socjolog i informatyk. To jego podpis widnieje na umowach ze sztabem Dudy. Ma konto na Facebooku, przez które zapytaliśmy go, „czy odpowie na pytania dotyczące swojej współpracy z Komitetem Wyborczym Andrzeja Dudy w 2015 r. oraz kont fikcyjnych użytkowników generowanych na użytek kampanii prezydenckiej”. Na razie nie zareagował.
  Trzy lata temu na jednym ze specjalistycznych portali Sulima mówił tak: „Klienci zazwyczaj pragną, abyśmy zaproponowali kompleksową strategię komunikacji, a przy okazji zbadali, jak są postrzegani przez rynek, jego segment czy określone grupy klientów. Te wszystkie działania wykonujemy, wykorzystując media społecznościowe i narzędzia oparte na technologii Big Data. Narzędzia te pokazują nam w czasie rzeczywistym, co i gdzie się o danej firmie czy marce mówi. Dla przykładu, jeżeli ktoś w Lublinie opowie w sieci o tym, że kupił paczkę chipsów i ich smak go zwyczajnie nie usatysfakcjonował, to my o tym wiemy i potrafimy nawiązać z klientem interakcję, i to na wielu poziomach, a zagregowane dane są regularnie analizowane”.
  Polski polityczny Facebook? Dezinformacja

  O umowie z ELCHUPACABRA opowiedzieliśmy Annie Mierzyńskiej. To socjolożka analizująca funkcjonowanie polityki w sieci i była dyrektorka biura posła PO Roberta Tyszkiewicza. Jej zdaniem zawarte w umowie sformułowanie o „automatycznych wpisach” „z całą pewnością” oznacza konta fikcyjnych użytkowników, czyli boty. Dziwi się, czemu zostało to wpisane w załącznik do umowy. – Być może chodzi o to, że trzy lata temu niewiele osób wiedziało, o co chodzi. I dlatego nikt nie przywiązywał do tego wagi – spekuluje Mierzyńska.
  Dziś boty są ważnym, jeśli nie kluczowym elementem każdej kampanii w Polsce. Jak pisze Mierzyńska, „co trzecia reakcja na Facebooku pod postami najbardziej znanych polskich polityków to reakcja z konta fejkowego lub przejętego od właściciela. Jeszcze gorzej jest z najbardziej aktywnymi komentatorami fanpage’ów polityków – połowa z nich… nie istnieje. To, co się dzieje na polskim politycznym Facebooku, jest klasyczną dezinformacją!”.
  Mierzyńska powołuje się na naukowców z Oksfordu, którzy przeanalizowali polityczne treści na polskim Twitterze: „Co trzeci tweet o prawicowym zabarwieniu to tweet płatnego trolla. Postanowiłam więc przyjrzeć się bliżej polskiemu politycznemu Facebookowi. Po analizie prawie 1000 profili – z czego ponad 700 analizowałam szczegółowo, notując dane statystycznie – wiem jedno: wyniki są zatrważające. Reakcje pod postami największych polskich polityków mają więcej wspólnego z klasyczną i planową dezinformacją niż z prawdziwymi nastrojami i opiniami Polaków. I dotyczy to zarówno partii rządzącej, jak i opozycji”.

  Podkreśla, że boty skupiają się głównie na rozprzestrzenianiu negatywnych treści oczerniających lub ośmieszających przeciwnika politycznego.

 161. c.d.

  Konto Krystyna, czyli jak działa bot

  Konto o nazwie Krystyna na Twitterze zostało utworzone w maju 2017 r., ale już wygenerowało 186 tys. wpisów. Daje to średnio 427 tweetów dziennie – a w zasadzie retweetów, nie znalazłam bowiem ani jednego postu napisanego przez Krystynę. Według Oxford Internet Institute boty można rozpoznać po tym, że dziennie podają dalej 50 postów i więcej, natomiast amerykański think tank DFRLab uważa za graniczną wartość 72 posty podane dalej w ciągu dnia (i więcej). Krystyna pracuje więc bardziej intensywnie niż standardowy bot. Jakiego typu treści
  rozpowszechnia? Zawsze antyopozycyjne i pro-PiS-owskie

 162. wiesiek59, 10:30
  Rosja z Chinami cwicza obrone przed imperialistami z NATO na najwiekszych manewrach od 1981 roku.
  W cwiczeniach Wostok 2018 bierze udzial 26 tysiecy czolgow.
  Fotoreportaz.
  https://www.theguardian.com/world/gallery/2018/sep/13/vostok-2018-russia-war-games-military-exercises-in-pictures

 163. @adam100
  To bardzo ważny artykuł. Powinien być drukowany często i wszędzie gdzie się da, żeby ludzi uczulać.
  Tu na blogu, to podejrzewam, że takim botem jest @wiesiek59,
  ale on chyba działa na rzecz konkretnych źródeł, co by ich klikalność wzrastała.
  Dlatego je tak w kółko wkleja.
  Chociaż tam też promuje się specyficzne rozumowanie, a główne to:
  – nie ufać Uni Europejskiej (tzw. eurosceptycyzm)
  – popierać Trumpa
  – ostrożność z NATO
  – bać się „obcych” i ich nie wpuszczać pod żadnym pozorem

  Drugim takim żywym botem co za 2 złote od wpisu haruje, to @neospazmina
  ten oprócz powyższych, to jeszcze propaguje badanie płodów po to żeby wykrywać w nich gejostwo. Ale nie wiem czy zeby eventualnie takiego zidentyfikowanego abortować, czy nie. Skądinnąd to zorientowałam się, że jest przeciwny aborcji nawet w przypadku bezmózgowców. Tylko że z gejostem to dla niego sprawa poważniejsza.

  No i oczywiście zaniżanie przy każdej możliwości opozycji, zwłaszcza w zestawieniu z cudownymi dokonaniami obecnych jelit.

 164. @404, 2:27
  Twój stan ducha nie jest obcy tysiącom ludzi. Normalnych ludzi.
  Ja na mój wqrw zareagowalem banalnie.
  W telewizji oglądam 10min Polsatu i 15 minut TVN i chwatit. Mamy Netflix z jego dokumentami, HBOGO z pysznymi serialami.
  Na TT obserwuję 60 osób/organizacji i zgrupsza wiem co się dzieje.

  Dobrze, starannie piszesz.
  Tak trzymać, ducha nie tracić, a na dół psychiczny polecam kieliszek czegośtam.

  Ukłony

 165. @Rosa91b
  Mam ostatnio blogowstręt @Roso.
  Po przeczytaniu kilku znakomitych tekstów w prasie, nabieram zahamowań grafomańskich.
  „Cóż tu pisać (…)” zaczynała swój post kiedyś pewna pani.
  Jeśli chodzi o politykę, to dla naszego pokolenie powtórka „z rozrywki”.

  Aby nie polała się krew…
  Ściskam dłoń szanowną, ukłony.
  PS
  Piszę na telefonie, palce sztywne – a właściwie jeden palec; ten wskazujący…

 166. Ktokolwiek myślał, że dekomunizacja w wydaniu Instytutu Pamięci Narodowej sięgnęła już granic absurdu, mylił się. Zdejmowano już co prawda tablicę pamiątkową w miejscu urodzenia Róży Luksemburg, próbowano likwidować m.in. ul. Limanowskiego, “najlepsze” jednak dopiero przed nami. IPN do rozbiórki przeznaczył “miecze grunwaldzkie” w woj. zachodniopomorskim. Instytut nie ma wątpliwości: propagują komunizm
  https://strajk.eu/kolejny-absurd-dekomunizacji-miecze-grunwaldzkie-do-rozbiorki-symbol-sil-prosowieckich/
  =============

  Zapewne potrzebny cokół, pod szkaradzieństwo…
  Ci w IPN chcą dostać premię, więc starają się jak mogą…

 167. Osoby słuchające go na konferencji w Malmö, wśród których na pewno nie zabrakło obrońców praw człowieka, miały jednak prawo być zaskoczone jego stanowiskiem. Rozpoczął od tego, że “Europa ponosi moralną odpowiedzialność” za los imigrantów szukających na Starym Kontynencie schronienia przed wojną i prześladowaniami. Powinna “pomagać uchodźcom mierzącym się z rzeczywistym zagrożeniem życia”. Dodał do tego jednak pointę o innej wymowie:

  – Przyjmujcie ich, pomagajcie im, edukujcie ich – tak Dalaj Lama zachęcał Szwedów do cokolwiek protekcjonalnego traktowania uchodźców – Ostatecznie powinni oni jednak wrócić, odbudować swój własny kraj. Europa należy do Europejczyków.
  https://strajk.eu/dalaj-lama-o-sprawie-uchodzcow-europa-dla-europejczykow/
  =============

  Mądrze mówi…..

 168. Na koniec bajki okazuje się, że ona wcale nie jest bajką. Ponieważ nowa rzeczywistość stworzona przez ideologów nie wytrzymuje zderzenia z realiami. Ponosimy skutki wielkiego eksperymentu napędzanego wprost niepojętą wolą destrukcji systemu, który pozwolił na dominację Zachodu nad światem i jego dobrobyt.

  Kryzys i to jak potraktowano Grecję dowodzi, że o wartościach to sobie można pisać na ścianach w kiblu Parlamentu Europejskiego, bo tak wybiórczo stosuje się do nich odwołania. Obecne próby upokorzenia Polski i Węgier tylko potwierdzają wnioski z greckiej tragedii. Elity żyjące z podatków państw Unii pilnują swojego statusu.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55143
  ========

  Bajki o wartościach, to dla dzieci.
  Poważni ludzie robią INTERESY.

 169. https://www.tvn24.pl/miroslawiec-ipn-chce-usuniecia-pomnika-burmistrz-mowi-nie,868454,s.html

  Szał IPN-u sięga zenitu.
  W Mirosławcu jest pomnik upamiętniający walczących o Wał Pomorski.
  Są to dwa Grunwaldzkie nagie miecze wbite w ziemię z godłem polskim na nich umieszczonym. Jest też napis; Wał Pomorski i drugi napis: Mirosławiec.

  IPN i Dyrekcja Dróg i Mostów uznały pomnik za komunistyczny i żądają usunięcia.

  Pewnie św. Lecha z rodziną chcą Mirosławczanom na chama tam wsadzić.

  Burmistrz próbuje się bronić i zbiera podpisy mieszkańców, co by pomnik uratować.
  Pretensje, że orzeł bez korony, też proponuje rozwiązać i myśli o ukoronowaniu ptaka.

  Jeżeli to nie Matrix, to ja jestem biskup.
  Swoją drogą, jako zdecydowana przeciwniczka wszelkich królów, i ich pociotków,
  nie widzę niczego złego w orle bez korony. A wręcz przeciwnie.
  Reprezentuje wszystkich ludzi to godło, a nie krwiopijców i nierobów.

  Historyczne pomniki niech mają korony, ale teraz? to jest zwyczajnie śmieszne.
  Naród polski, to głównie lepiej/gorzej wyedukowani chłopi (dzięki „komunie”).
  Warstwy „szlachetne” przeważnie wyjechały z kraju dawno temu,
  Pomijam tych, którzy zostali zabici. Ale to głównie była inteligencja pracująca.

  Dzisiaj orzeł w koronie pomimo że nawiązuje do tradycji, to trochę tak jak w Ameryce Trump chce przywrócić świetność kraju z czasów niewolnictwa najlepiej.
  MAGA czyli Make America Great Again
  A my nawiązujemy do pańszczyzny, która zdecydowaną większość kraju trzymała w niewolnictwie pod symbolami z koroną.
  Dzisiejsze jelity z parobków się wywodzące czują się w pretensjach do królów i korony.

  Mój Tata był ciężko ranny na Wale Pomorskim i był w Wojsku Polskim.
  Tłuki z IPNu biorą duże pieniądze, żeby krzywdzić ludzi, którzy tam walczyli a żyjącym zmieniają historię.
  Tylko co Dyreksja Dróg i Mostów ma do tych mieczy, czy pomników wogóle?

  Jak to było?
  Z chłopa pana zrobić nie bardzo się da, bo słoma z cholewek zawsze wylizie.
  Czy jakoś podobnie. Dobre było, ale zapomniało mi się.
  Bo tam było jeszcze o tym, że z takiego (może przez kompleksy) okrutny i głupi pan wychodzi.

 170. @stasieku
  14 września o godz. 11:58

  Dzięki za dobre słowo
  Pozdrawiam

 171. w nawiązaniu do mojego wcześniejszego wpisu, czuję się w obowiązku wyjaśnić, że o dzisiejszch świerzo upieczonych panach mówiąc, nie myślałam o normalnych ludziach,
  a o jelitach dzisiejszych.
  Bo dzięki Bogu większość nie cierpi na ten komleks.

 172. @404
  !4 września godz.13.42
  Nie ma gorszego tyrana jak z chama zrobić pana. Tak mawiała moja Babcia,która przeżyła prawie 100 lat (bez 2 miesięcy) i wiele widziała.Chamowi, wystarczy dać trochę władzy i już pokazuje jak potrafi poniewierać innymi ludzmi. Dziś widać to w polityce, w gospodarce i w każdej dziedzinie życia. Krótko mówiąc, chamstwo obrodziło, jak nigdy dotąd.

 173. neospasmin 14 września o godz. 2:32 pisze: – W gazeta.pl wlasnie powieszono chylkiem notke o duzej inwestycji belgijskuej w Polsce- fabryka komponentow do akumulatorow. Rowniez do pojazdow elektrycznych.
  Super boo to troche blizej do polskich aut elektrycznych, motocykli czy rowerow.

  Neospasmin,
  a czy Pan wie, że produkcja akumulatorów do elektrycznego samochodu osobowego generuje takie szkody w środowisku i tak się przyczynia do ocieplenia klimatu jak 8 letnia eksploatacja samochodu osobowego na paliwa płynne?
  Niech Pan sobie łaskawie weźmie tę fabrykę i najlepiej postawi koło swojej lepianki na Antypodach a także niech Pan na zawsze zabierze też ze sobą też Mateusza „Krzywoustego” Morawieckiego.

 174. @Symetryczny
  g.16:18
  Życzysz zwykłym ludziom, tylko dlatego, że są Amerykanami, jak najgorzej? Hm…
  Oby nigdy cię nie dotknął zabójczy huragan lub inny kataklizm.

 175. Wiesiek
  Każdy Orban , Kaczyński , albo inny co niechce płacić podadków na unijne elity, może w każdym momencie za przykładem Wielkiej Brytani wystąpić z tego kołchozu , zamiast kłamać że go na siłę na członka wciągają .
  Przed tygodniem wróciłem z Polski , a tam na każdym kroku widać jaka krzywda do was z UE płynie , każde rondo, ulica , albo nowa lub modernizowana szkoła, są urządzane przy pomocy unijnych funduszy .
  Ale jak wam krzywda , to z Panem Bogiem.

 176. Wiesiek
  W twojej wyliczance o puczach i krzywdach , które zachód wyrządził światu , dziwnym sposobem zabrakło przemian w demoludach i krajach bałtyckich.
  Właściwie dlaczego ?

 177. Repatriacji budżet IV RP nie wytrzyma. Ale Homary i Patrioty tak. Tak sobie myślę,że to ośmiorniczki Kaczyńskiego. A ONI czekają na powrót do ojczyzny szanującej Kresowian a nie łaski IV RP. Kresowy akcent z rosyjskim „nalotem” to jak gwara Śląska. Porównywalna z językiem po latach pionierów Polaków z Siołkowic emigrantów do Brazylii. Szacunek za zachowanie może w stanie szczątkowy czy pierwotnej postaci. Profesor Miodek zapewne doceni wartość językową mimo emigracji. Zamiast zbrojeń wspierajmy Polaków szczególnie na Wschodzie. Czekam kiedy Kaczyński wesprze Polonię na Kubaniu z korzeniami skazańców z wojen Napoleońskich. Związek Polaków na Kaukaskich Wodach Mineralnych.

 178. Zabawna dymisja

  Dziś premier zdymisjonował wiceministra Pawła Chorążego. Powodem dymisji było to, że wiceminister podczas debaty zorganizowanej przez Klub Jagielloński szczerze opowiedział czym się w rządzie zajmuje. Chodzi w tym przypadku o sprowadzanie kontyngentów imigrantów zarobkowych z Azji.

  Dziennik.pl tak streszcza wynikające refleksje ministra wynikające z powierzonych mu przez premiera zadań:

  ” … napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, a „Polska musi i nawet jeśli nie chce, to powinna chcieć” takiego stanu rzeczy, „bo migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces”. Jak zauważył Chorąży, jedynie przy stałym napływie imigrantów „będziemy w stanie utrzymać rozwój gospodarczy na takim poziomie, jaki mamy”.

  Największe kontrowersje wywołała jednak wypowiedź polityka na temat pomocy w sprowadzaniu do Polski repatriantów ze wschodu, w szczególności z Kazachstanu. – Jeżeli chodzi o repatriantów (…), nie wiem, czy mieliście państwo do czynienia z osobą polskiego pochodzenia w Kazachstanie, to są bardzo często osoby, które nie mówią po polsku, one poczuwają się do polskości, natomiast one nie znają kontekstu, bo były wychowywane w Związku Radzieckim, potem w Kazachstanie, więc chodzi mi o to, że wyzwania są bardzo podobne, natomiast to jest grupa, która jest jedną z grup priorytetowych – stwierdził wiceminister. Dodał przy tym, że z punktu widzenia budżetu sprowadzenie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy jest tańsze od repatriacji.”

  Informatorzy Dziennika.pl twierdzą, że premier zbulwersował się szczerością wypowiedzi swego podwładnego, które są sprzeczne z tym co publicznie głosi. „Lekkomyślna wypowiedzi ministra Chorążego były absolutnym odstępstwem od tej jasnej antyimigracyjnej polityki rządu – podsumowuje źródło gazety.

  Tymczasem lekkomyślnie opublikowane przez Ministerstwo Pracy dane statystyczne jasno wskazują, że np ilość ściągniętych do kraju imigrantów z Nepalu przekroczyła już ilość imigrantów zarobkowych z Białorusi.
  W związku z lekkomyślną publikacją tych danych komentatorzy zaczynają się obawiać o polityczny los ministry Rafalskiej.

 179. Jednym z istotniejszych hamulców koniunkturalnych jest brak rąk do pracy . Kłopoty z znalezieniem wykwalifikowanych Pracowników są coraz bardziej widoczne w Niemczech . Znakomita koniunktura w Polsce oznacza te same kłopoty .

 180. Dlaczego duchowni nie pracują dla kraju pobytu. Wszak żadna praca nie hańbi. Na czas misji sutanna a potem do roboty. Bo z nudów ministranci sprowadzają pedofilię. Bezżeństwo prowadzi do zboczeń. W zakonach drzemie potencjał demograficzny. Tak sobie myślę bo według IPN Jezus był żonaty.

 181. Z dystansu

  To nie chodzi o to.

  W tej całej historii komiczne jest to, że wiceminister na poświęconej imigracji debacie jagiellonów, przecież związanych z pisem, szczerze opowiedział o tym czym się zajmuje na polecenie premiera. Chodzi o ściąganie kontyngentów imigrantów zarobkowych z Nepalu, Indii, Bangladeszu, Pakistanu, Filipin itp. Po prostu szczerze podzielił sie refleksjami z pracy.

  Po czym za tę szczerość został zdymisjonowany, bo to co mówił jest sprzeczne z antyimigranckim, propagandowym kitem, który wciska po wsiach i miasteczkach zwożonym na wiece ludziom jego przełożony – premier.

 182. Z dystansu
  14 września o godz. 18:24

  Odsetki od kredytów związanych z inwestycjami, pochłaniają jakieś 50 miliardów.
  Przy dochodach budżetu rzędu 400 miliardów.
  Drugie tyle, to odsetki płacone przez samorządy.
  Ładnie to wygląda, rzeczywiście.
  Dodaj jeszcze koszty eksploatacji.
  Potiomkinowskie wioski na kredyt- można i tak.
  Tymczasem, dochód rozporządzalny podatnika maleje…….

  Byłe demoludy zostały ograbione z zasobów ludzkich- spadek populacji 0 10-20%.
  Wyprzedano większość dochodowych firm, i zamknięto je, skazując się na import i utratę miejsc pracy.
  Chroniczny jest deficyt budżetowy i związane z tym uzależnienie od zachodnich kredytów.

  Poświęć trochę czasu, i poczytaj Perkinsa- „Hitman, ekonomista od brudnej roboty”…….
  MOŻE coś zrozumiesz z tego, co się dzieje.

  Reasumując.
  Koszt włączenia Demoludów do zachodniego systemu gospodarczego, jest olbrzymi.
  Skutki nieodwracalne.
  Wyssano nas dokumentnie.
  Jako narody nie mamy przyszłości.
  Niektóre jednostki natomiast, trafiły na Eldorado.
  Nasze zasoby nie wystarczą do podtrzymania funkcjonowania Zachodu na obecnym poziomie.
  Więc szuka się nowych łupów.
  Niestety, są trudno dostępne…..

 183. Brak rąk do pracy, taniej siły roboczej, wymusza automatyzację.
  I oczywiście, podwyżki pensji dostępnych pracowników, ich efektywniejsze wykorzystanie.
  Posiłkowanie się imigrantami, to działanie przeciwstawne zwiększeniu produktywności.

  Wyeksportowaliśmy własne zasoby ludzkie, wykształcone na nasz koszt.
  zlikwidowaliśmy szkolnictwo zawodowe.
  Obecnie usiłujemy utrzymać archaiczną strukturę płacową, ekstensywny wzrost gospodarczy, oparty na liczbie rąk do pracy a nie ich jakości, technicznego uzbrojenia pracy.
  Taki pomysł to schizoidalne myślenie, rodem z XIX wieku.

 184. Bar Norte, 18:50
  Za dodatkowa garsc srebrnikow parafialne skrzydlo POPiS woli raczej dac prace obcym niz wywiezionym przez Stalina, cierpiacym przez dekady, rodakom.
  Hanba i wstyd !
  Wstydzic sie trzeba tez dzisiejszego artykulu w gazecie na temat tygodniowych rosyjsko- chinskich manewrow Wostok 2018.
  Podczas gdy londynski Guardian szeroko omawia obecna wspolprace mocarstw, pismak na smieciowym kontrakcie ,, wyborczej ” cala uwage skupia na fakcie, ze wiekszosc czolgow ma czterdzieche.
  Przeciez tak samo jest w usa i RFN-Niemcy nie maja nawet wystarczajacej ilosci srubek do reperacji samolotow- polowa sprzetu jest niezdatna do uzytku.
  https://www.bbc.com/news/world-europe-43134896

 185. Bar Norte,
  komicznych zdarzeń jest na bieżąco mnóstwo. Przykładowo, wydalenie Kozłowskiej i jej triumfalny powrót do Bundestagu. Ja tam wiem za mało, by ocenić, czy została potraktowana zasadnie czy nie ale komiczne są wypowiedzi Grzegorza z Chetyna, których „treście” jakby wpasowują się w zachowania przeciętnego jurgieltnika. I on przewodzi partii mającej w założeniu stanowić najpoważniejszego przeciwnika politycznego PiS. To arcykomiczne jest. Zamilkł by lepiej, no chyba że musi pamiętać skąd mu nogi wyrastają, bo musi i już.

 186. W UE, szczególnie w eurolandzie – jak mówi ekspert – nadzór finansowy jest dziś też bardziej zunifikowany, co też jest lekcją z kryzysu. „Zmieniano też zasady co do ratowania banków, tak aby pieniądze tracili najpierw inwestorzy prywatni, a potem podatnicy. To też niezwykle ważna zmiana” – wskazał.

  Czego nie udało się poprawić? „To wspomniana przeze mnie kwestia rozmiarów tych banków. Banki są ciągle bardzo duże, małe znikają wchłaniane przez te wielkie” – powiedział. Jak dodał, w efekcie w razie groźby bankructwa znów będzie musiało interweniować państwo, obawiając się skutków społecznych i wykorzystując do ratowania pieniądze podatników. „Wprowadzenie ograniczeń dla wielkości banków mogłoby być dobrym pomysłem” – wskazuje.
  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1258992,ekspert-dzis-zagrozeniem-dla-globalnej-gospodarki-sa-kryptowaluty.html
  ==========

  Jeden z niewielu SENSOWNIE mówiących.
  Może jednak EKSPERT?

 187. Wiesiek gada co popadnie, gotowe frazy w rodzaju – zasoby, dochód rozporządzalny, deficyt budżetowy, funkcjonowanie Zachodu, import, wyprzedaż, itp. – tylko łączy spójnikami.
  Bot by to zrobił lepiej.
  Pzdr, TJ

 188. wyzysk

  Zdymisjonowany wiceminister powiedział, że polscy reptrianci z Rosji czy Kazachstanu nie dość, że są zsowietyzowani to na dokładkę drożsi w utrzymaniu niż Nepalczycy, Filipińczycy czy Pakistańczycy. Tak w każdym razie zrozumiałem jego wypowiedź.

  Innego zdania o repatriacji z Rosji czy kazachstanu ludzi o pochodzeniu niemieckim jest np rząd RFN. Jak piszą od 1988 roku w ten sposób sprowadzono do Niemiec 2,2 miliona repatriantów z tamtych terenów.

 189. legat

  A co on powiedział, bo mi ten wątek umknął?

 190. El chupacabra – „wysysacz koz”, mityczne stworzenie pochodzenia pozaziemskiego, ktore pojawia sie w obu Amerykach i zabija zwierzeta poprzez dokladne wyssanie krwi, czasem tez amputuje pewne czesci ciala z chirurgiczna precyzja. Dobra nazwa na rozne boty czy trolle.
  Strasznie lamentujecie.

 191. @404.Jesli miewasz mysli depresyjne to idz do psychologa. Mowie to bez jakiejkolwiek zlosliwosci. Deprecha to paskudna ,wyniszczajaca choroba a nie chwilowa „przypadlosc”.Jesli dbasz o higiene ciala zadbaj i o higiene psychiki. Depresja to baza wielu innych chorob.Nie lekcewaz.

 192. tejot
  14 września o godz. 20:07

  Uzasadnij, albo pisz GŁUPCZE na Berdyczów.

 193. jakub01
  14 września o godz. 20:26

  To nie lament. Tu się odczadza pachnącym kadzidłem 😉
  Efekt da się już zauważyć. 🙂

 194. Bar Norte,
  nie powtórzę Ci dokładnie, bo widziałem to kątem oka tylko raz albo na tvn24 albo na Polsat News. Zrozumiałem to tak – Schetyna oskarża PiSowski reżim za arogancję i bezczelność z powodu wydalenia z Polski i żądania, by Kozłowska nie miała wstępu do strefy Schengen za to, że ta działa na rzecz demokracji. Nie widzi nic złego w tym, że zaproszona została przez grupę parlamentarzystów niemieckich i że dała „występ” w Bundestagu.

 195. legat
  14 września o godz. 20:50

  Finansowanie różnych NGO to INWESTYCJA.
  Jakie ma przynieść ZYSKI i KOMU?
  Bp w altruizm nie wierzę.

  Wśród finansistów, nie ma altruistów.
  Liczy sie jedynie stopa zwrotu.

 196. Na progu katastrofy. http://williamengdahl.com/englishNEO20Aug2018.php Amerykańska cicha broń także zabija.

 197. @

  GW:
  Ludmiła Kozłowska w Bundestagu – co to oznacza dla rządu PiS

  Strzał w oba kolana.

  http://wyborcza.pl/7,75399,23922079,ludmila-kozlowska-w-bundestagu-co-to-oznacza-dla-rzadu-pis.html

 198. @404

  Polecam coś ze starych klasyków. Teresa Berganza powinna spełnić twoje oczekiwania i poprawić nastrój 🙂
  pozdrawiam
  https://www.youtube.com/watch?v=qezMKm6t1gc

 199. Musiałem się na jakiś czas wyłączyć z życia blogowego z powodu cebra, którego kształt i wielkość przybrał mój biedny łeb wskutek czytania objawień/ujawnień serwowanych przez blogowych „luminarzy”. Łbia opuchlizna sklęsła nieco, więc pozwalam sobie zabrać głos.

  Z wpisów blogowych „mędrców” dowiedziałem się – nie szkodzi, że po raz tysięczny, może nawet dwutysięczny, o czym zresztą wiem od dziecka, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, że bogaci i zdrowi mogą sobie pozwolić na więcej, niż biedni, chorzy i głupi, że bogaci wykorzystują swoją pozycję i postępują niecnie z biednymi po to, żeby być jeszcze bogatszymi. Jednakowoż z wpisów zamieszczonych przez mędrców dowiedziałem się również czegoś zupełnie nowego, tego mianowicie, że jeśli biedni, chorzy i głupi przejmą władzę, to wreszcie na tym łez padole zapanuje owa wymarzona sprawiedliwość, ustanie ucisk i inne zło. Żeby tak się stało -dowodzą „luminarze”- biedni, chorzy i głupi muszą się postawić krwiopijcom. I dał nam przykład Viktor Orban, jak zwyciężać mamy. Przykład w las nie poszedł – moralne mocarstwo, jakim jest Umęczona, podąża dziarsko za madziarskim przewodem. Jeden z blogowych mędrców, co prawda, co rusz sobie zaprzecza, ponieważ raz chwali, a innym razem, za to samo gani, ale inni są bardziej konsekwentni i twierdzą, że tak jak jest teraz, jest dobrze i oby tak dalej, bo dzięki temu będzie lepiej.

  Na razie jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale pisowscy perfekcjoniści, jak to perfekcjoniści, nie zamierzają na tym poprzestać -ma być idealnie i koniec.

  Od czasu, do czasu pojawia się na blogu określenie „egoizm narodowy”, ilekroć się pojawi, tylekroć dotyczy ono tych narodów, państw, które kierują się własnym interesem. „Luminarze” piszą o tym w tonie potępieńczym, mają za złe owym narodom/państwem, że tak postepują, ale -potępiając egoizmy narodowe – domagają się jednocześnie, żeby Polska postępowała równie egoistycznie, żeby w polityce kierowała się własnym interesem, no i podobno wreszcie się kieruje. No i dobrze, więc niech mi teraz „luminarz(e)” wskaże(ą), choć jeden pożytek płynący z tego „egoizmu”, na czym polegają te korzyści . Ktoś powie, że to na razie jeszcze tego nie widać, bo to przygotowywanie gruntu, OK, zatem poproszę o teoretyczne, perspektywiczne z sensownym uzasadnianiem.

  Największe moje zdziwnie budzi to, że ludzie, którzy -jak wiele wskazuje – kierują się w tzw. życiu codziennym, logiką, racjonalnością, czyli nie wchodzą pod nadjeżdżający samochód, nie skaczą na główkę z dziewiątego piętra w przekonaniu, że nic się im nie stanie, nie pchają łap do ognia, nie piją roztopionego żelaza, potrafią jednocześnie wypisywać tak potworne kretyństwa?

 200. jobrave
  14 września o godz. 21:48

  „Wylądowałeś” i piszesz na właściwym blogu? 😉

 201. legat

  W tzw międzyczasie poczytałem o tej aferze z Kozłowską.

  Moim zdaniem ona ma dwa wymiary. Pierwszy, ten ważniejszy, dotyczy tego czemu uzyskała krótkoterminową wizę od rządu RFN skoro wczesniej została wydalona ze strefy Schengen decyzją rządu RP. I tu trzeba poczekać z oceną, bo służby niemieckie wczoraj dostały materiały na podstawie których ją wydalono. Tak więc dopiero po reakcji strony niemieckiej na owe kwity będzie można wyrobić sobie zdanie na polityczny kontekst* jej udziału w konferencji w Bundestagu – ów drugi wymiar. Oczywiście biorąc pod uwagę, że jest obywatelką ukraińską.

  Tak na marginesie … . Wczoraj wpadł mi w oko materiał o pracowitym weekendzie posła Dominika Tarczyńskiego. Piszę o tym dlatego, że to też dotyczy spraw polsko-niemieckich – w kontekście parlamentarnym. Otóż poseł sejmu RP Tarczyński wraz z deputowanym do Bundestagu Peterem Bystronem z AfD odwiedzi poniżej zalinkowaną imprezę. Zresztą to nie pierwsza tego typu inicjatywa, bo obaj posłowie od dawna na tej niwie ideologicznej zgodnie współpracują:

  https://itsgoingdown.org/turning-point-usa-and-michael-flynn-to-speak-along-side-far-right-parties-linked-to-current-neo-nazi-rallies-in-germany/

  * Zastanawia mnie polityczna ranga, którą nadano tej sprawie biorąc pod uwagę, że działalność fundacji Kozłowskiej, jak by na to nie patrzeć, po prostu była nieskuteczna.

 202. ajobrave
  14 września o godz. 21:48
  a od kiedy rumunia, nie kieruje się własnym interesem?
  podobnie jest z bywalcami na blogu gospodarza
  – chłop ( a dzis i baba) żywemu tutaj nie przepuści;

 203. @byk

  To mnie pomyliła @mag z tobą !
  miło mi 🙂

 204. @jobrave

  „ludzie, którzy -jak wiele wskazuje – kierują się w tzw. życiu codziennym, logiką, racjonalnością … nie pchają łap do ognia”

  ???

  Przeciez pchaja! I to jak jeszcze!

  Nie brak ludzi, ktorzy z logika i racjonalnoscia dawno sie rozstali. W wymiarze politycznym doskonale ich sportretowal Mistrz Wojciech:

  „Miłe Panie i Panowie bardzo mili,
  Jakiś facet po bulwarze miejskim mknący
  Wzrok obłędny we mnie wbija
  I nerwowo pyta, czy ja
  Znam Pe- Pe- Pe, Polską Partię Piłujących…?

  Jaki macie program? pytam więc faceta,
  A on na to: My przez wiosny, lata, zimy,
  Pojedyńczo i zbiorowo,
  Metodycznie i planowo
  Piłujemy gałąź, na której siedzimy!

  A cel jaki wam przyświeca? pytam dalej,
  A on na to: Cel się jeszcze nie wyłania,
  Ja i moi przyjaciele
  Nie patrzymy w mgliste cele,
  Nas pochłania sama czynność piłowania!

  A w rankingach, chłopcy, macie szanse jakie?
  A on na to: Mamy strasznie twarde drewno,
  Lecz nasz szereg opuściły
  Wyjątkowo tępe piły
  I tym razem to przerżniemy już na pewno!”

 205. mnie pomylic nie mozna, ci ktorzy chca mnie zabic, a im sie dotychczas nie udalo, wiedza o tym dokladnie;

 206. @byk
  ” mag
  12 września o godz. 13:49
  adam100
  Myślałam przez chwilę, że jesteś nowym wcieleniem @byka, ale to nie jego esprit.”

  Masz racje. Różnimy się „tylko” esprit.
  Moim życiem ryzykuje. Na zdrowy rozum;
  jak padnę to przestane pisać. 😉

 207. Panie Pitekantropie,
  Jak pan zaczął skubać tą gęś, to niech pan ją łaskawie oskubie do końca.
  Wielu na tym blogu określiło pańską genezę słowami:
  urodzony komunista, zawodowy troll , fałszywy żyd.
  Ja dodałem od siebie Szwedzki epitet:
  ”DJÄVLA AS” (wymowa: JEe’ wla Aa:s)
  i zaproponowałem Polskie tłumaczenie: ”Jeb.. Suki…”
  Powyższa propozycja jest pozyskana, w drodze czysto teoretycznej dedukcji, na bazie Skandynawistyki. Ponieważ twierdzi pan (zupełnie słusznie) że słowo ”ett as” znaczy ”ścierwo” wiec domyślam się że bliższe byłoby dla pana tłumaczenie, w rodzaju:
  ”TY ŚCIERWO”.
  Problem taki że ”DJÄVLA” nie znaczy ”TY”.

 208. raz, kiedys, pewien dzialacz, s.p. starodawnej opozycji, po otrzymaniu swojej „teczki”, zapytal sie mnie, czy na niego „donosilem”( nazwiska byly „zaczernione”)?
  troche mnie to wk…., ale poniewaz (tak) strasznie mu dano po dupie, to odpowiedzialem:
  szukam tych, co nie donosili, ale jeszcze nikogo nie znalazlem;

 209. „Różnimy się „tylko” esprit.” – serio?
  a co z rozmiarem stanika?

 210. @Wiesiek59

  „Byłe demoludy zostały ograbione z zasobów ludzkich- spadek populacji 0 10-20%.

  Wyssano nas dokumentnie.”

  Najdziwniejsze, ze te „zasoby ludzkie” same sie pchaja i prosza o to, zeby z pelnym entuzjazmem wziac udzial w „spadku populacji”. Malo sie nie potratuja po drodze.

  Trzeba przy tym uczciwie przyznac, ze te „zasoby ludzkie”, przynajmniej mlodsze roczniki tej lepszej polowy „zasobow” – to po prostu sam cymes. Paluszki lizac. Wzmiankowane „zasoby ludzkie” sa po prostu ekstra. Ciezko zgrzeszy ten, kto zle slowo powie.

  „Wyeksportowaliśmy własne zasoby ludzkie, wykształcone na nasz koszt.”

  Wyksztalcenie to istotny parametr w tym roznaniu. Niemniej jednak wsrod piekniejszej polowy „zasobow ludzkich” dominuje jeden i tylko jeden zawod wykonywany. Konserwacja powierzchni poziomych to na ogol przystanek docelowy niezaleznie od tego, czy poprzedzony jest „licencjatem” z „adminstracji samorzadowej” czy z „resocjalizacji”.

  Tak to juz bowiem jest, ze „zasoby”, jak maja pare szarych komorek pod blond grzywka – to jakos nie chca zapitalac za osiem zeta netto i nabawiac sie zylakow od stania na nogach w markecie.

 211. @byk
  „a co z rozmiarem stanika?”

  jak bym Ci powiedział rozmiar mojego stanika to byś się domyślił że „jadę” na asteroidach 😉

 212. adam100

  „Jak pan zaczął skubać tą gęś”

  ???

  Adam100 powinien odstawic samogon. Ewidentnie na oczy sie rzuca.

  „Skandynawistyki”

  Skandynawisci szukaja pracy:

  „Witam , szukam pracy przy sprzątaniu na pół etatu , posiadam duże doświadczenie

  „Szanowny pracodawco jeśli potrzebujesz ogarniętego pomocnika budowlanego napisz proszę.Pracowałem 3 lata w Szwecji jako pomocnik.Dużo się nauczyłem.Pomagałem przy dobudówkach”

  Wyglada na to, ze panie specjalistki rodem z Ukrainy, odkad moga jezdzic bez przeszkod po Europie – tez szybciutko sie ulotnia.

  „Cześć. Młoda pracowita dziewczyna z Ukrainy szuka dodatkowej pracy w sprzątaniu po południu na terenie Sztokholmu”

 213. urodzony komunista, zawodowy troll , fałszywy żyd.
  ”DJÄVLA AS”

 214. czytalem ostatnio w science artykul o mrowkach;
  i co? to samo co u nas, 15% zapieprza, a reszta sie obija;

 215. czy to nie był artykuł o pszczółkach?

 216. @adam100, @wiesiek59

  Ktos chyba po fizyce jadrowej:

  „Szukam stala prace w resteuracji na zmywaku zmianowo 2/2 jestem osoba z duzym doswiadczeniem energiczna pracowita dokladna zorganizowana szybka czysta punktualna nie mam nalogow moje oczekiwania finansowe 13-15 zl/godz prosze o kontakt telefoniczny *** *** 198 ”

  A tu chyba ktos po chemii kwantowej:

  „Witam.
  Szukam pracy na stanowisku zmywak. Posiadam doświadczenie na wyżej wymienionym stanowisku pracy. Zależy mi jedynie na wypłacie wynagrodzenia po zakończonym dniu pracy lub tygodniu. Można na mnie polegać. Zainteresowanym osobom wyślę CV. Pozdrawiam”

 217. inaczej nie idzie, bo deptaly by sobie konczynach (mrowki);

 218. Co honor to honor. Trza być honorowym.
  Zwracam Ci honor! 🙂

 219. Biologia jest nieublagana.

  „W podobnej sytuacji znalazła się Jolanta ***wa. Była menadżerką sklepu w sieci, która zbankrutowała. Z dnia na dzień straciła pracę. Jest po 40-tce. Nikt nie chce zatrudnić jej w restauracji ani kawiarni, bo jest za stara.

  – W Londynie aż roi się od młodych, uroczych studentek. Nikt nie chciał mnie też na zmywak – mówi.”

  https://finanse.wp.pl/desperacja-na-zmywaku-6114198069172353a

 220. neospasmin
  12 września o godz. 12:11

  “Od wolnego rynku uciec się nie da.”

  Tak jak od zmarszczek czy rozstepow…”

  Tego @neospasmina to az szkoda.

  Oczywiscie mozna uciec od zmarszczek czy rozstepow. Nic prostszego.

  Trzeba odmladzac kadry.

 221. pitekantrop
  14 września o godz. 22:44
  Ci ludzie egzystują w rozdwojeniu tak, jak np. polskość z katolicyzmem, a to już domena psychiatrii 🙂

 222. @jakub01
  14 września o godz. 20:34

  Radzisz mi Jesli miewasz mysli depresyjne to idź do psychologa.

  Elu, jeżeli znasz takiego psychologa, który pomoże zlikwidować przyczyny mojego samopoczucia, to chętnie się do niego udam.
  Ale jestem pewna, że ani Ty, ani nikt inny owego jegomościa nie znajdzie.

  Leczenie symptomów w tym przypadku komlpletnie nieskuteczne w tym przypadku.
  Niemniej dziękuję Ci serdecznie za troskę.

  Pozdrawiam

 223. @neospasmin

  „W gazeta.pl wlasnie powieszono chylkiem notke o duzej inwestycji belgijskuej w Polsce- fabryka komponentow do akumulatorow. Rowniez do pojazdow elektrycznych.
  Super boo to troche blizej do polskich aut elektrycznych, motocykli czy rowerow.”

  To oczywista oczywistosc, ze jesli w Polsce powstanie fabryka komponentow, ktore zaprojektuja od poczatku do konca belgijscy inzynierowie, jesli powstana zaprojektowane przez Belgow linie produkcyjne, a polski wklad ograniczy sie do ludzi prz tasmie i przy paleciakach, to wszystko razem bedzie oznaczalo Wielki Triumf Polskiej nauki i Techniki. Znaczy Polskiej Mysli Technologicznej.

  Polskie samochody elektryczne podbijaja swiat. Na przyklad ten… albo.. ten tego.. jakos nie moge sobie konkretnej marki przypomniec, ale na pewno podbijaja.

  No i Pesa swieci triumfy. Jednak nie zbanczyla, bo panstwo przejelo niewyplacalna Pese w calosci.

 224. @jobrave

  „polskość z katolicyzmem”

  Sorki, tu ja przynajmniej jestem ostrozny.

  Moge powtorzyc za starym niedowiarkiem Churchhillem, ze „religia to wspanialy wynalazek, sluzbe powstrzymuje od kradziezy a kobiety od puszczania sie”.

 225. Trollujący , fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce, urodzony komunista ”

 226. @adam100

  „Szerzą prokremlowską propagandę za pieniądze ”

  No chyba oczywiste ze nie za friko?

  A w szabas leci specjalna, swiateczna taryfa. A za dyzur w Rosz Haszana czy w Jom Kipur – potrojna.

 227. Tajemnicza organizacja i porażające statystyki. Trolle Putina w akcji
  http://niezalezna.pl/207340-tajemnicza-organizacja-i-porazajace-statystyki-trolle-putina-w-akcji

 228. 404
  14 września o godz. 23:55,
  Szczerze Ci współczuję, dopadła mnie ta paskuda lata temu i to akurat wtedy, kiedy znalazłem się w sytuacji bardzo komfortowej – otóż wskutek wielu szczęśliwych zbiegów okoliczności, przy niewielkim moim udziale, wyszło na to, że nie muszę się martwić o przyszłość, w sensie materialnym, do końca moich dni, spełniły się moje marzenia – pracować wyłącznie dla przyjemności, ze zdrowiem też było nie najgorzej, starzenie się tez mnie nie ruszało, bo poradziłem sobie z tym znacznie wcześniej. Do dziś nie wiem, co było powodem tej depresji, trwającej – z różnym natężeniem- prawie trzy lata. Próbowałem ją zwalczyć bez medykamentów i samotnie, aż się poddałem i skorzystałem z antydepresantów, zaordynowanych przez psychiatrę oczywiście. Poprawę poczułem już po miesiącu, a po kilku zapomniałem o depresji. Minęło 11 lat i ani śladu. Zaznaczam, że była to poważna depresja, a nie zwykłe obniżenie nastroju. Uważam, że wszelkie psychoterapie, czy tzw. techniki wschodnie, to ściema, strata czasu i pieniędzy – przechodziłem to ja, moja młodsza córka i kilkoro znajomych. Leki i sprawa załatwiona. Oczywiście może się zdarzyć tak, że ów „rak duszy” nie ustąpi po miesiącu (mniej więcej po takim okresie lek zaczyna działać), wówczas lekarz zaordynuje inny. Ryzyko, że żaden nie zadziała, jest raczej niewielkie. Życzę szybkiego i owocnego wyleczenia się z tej paskudy, ale powtarzam: koniecznie do psychiatry, chyba że masz dobrego GP, bo tu w UK GP ma prawo również przepisywać antydepresanty, jeśli to „tylko” depresja, a nie psychoza.

 229. pitekantrop
  15 września o godz. 0:00,
  🙂

 230. @404. Psycholog pomagaodnalezc prawdziwe przyczyny depresji. Nie badz taka pewna,ze je znasz. Jesli je znasz rzeczywiscie, to sama sobie poradzisz bez trudu, ale wtedy to nie depresja, tylko chwilowe zniechecenie do wszystkiego, co zdarza sie przeciez kazdemu.Jesli jednak masz mysli samobojcze, to sprawa moze byc powazniejsza.Mysle tylko, ze nie tak zupelnie serio mowisz o takich myslach. Pozdr.

 231. Alez Niemcy dostawali w skore! Z kazdej strony.

  Cytuje jak zwykle expressis verbis. Zrodlo – „Kurier Warszawski”, 5 wrzesnia 1939.

  „PIERWSZE OPERACJE LOTNICTWA ANGIELSKIEGO Londyn 5-go września. (P. A . T .) — Ministerium informacyj ogłasza następujący komunikat: jed- nostki brytyjskich sił lotniczych dokonały dziś po- południu nalotów na obiekty wojennej floty nie- mieckiej w Wilhelmshafen i Brunsbuettel przy wejściu do kanału Kilońskiego. Stwierdzono wiele trafień okrętów wojennych niemieckich w porcie wojennym Wilhelmshafen. Straty nieprzyjaciela są duże. W Brunsbuettel zbombardowano nabrzeża niszcząc je b. poważnie. Operacje lotnicze były prowadzone przy bardzo niesprzyjającej pogodzie. Lotnictwo brytyjskie odparło samoloty niemieckie broniące bombardowanych obiektów.”

  Dziennik angielski o armii francuskiej LONDYN 5 września. (TeL wł. „Kurj. Warszawskiego”) „Daily Espress” zamieszcza dziś wstępny artykuł poświęcony rozpoczętym wczoraj przez armię francuską działaniom wojennym przeciwko Niemcom. Dziennik stwierdza, że jedna z najwspanialszych armii świata w dniu wczorajszym przystąpiła do walki o wolność ca- łego świata. W armii tej leżą nadzieje wszystkich naro- dów. miłujących wolność i ludzkie współżycie. W dafcłjm ciągu dziennik angielski zaznacza, że za armią francuską stoi armia brytyjska i że minio chwilowych niepowodzeń, jakie mogą spotkać któregokolwiekbądź z naszych sojusz- ników, ostateczne zwycięstwo jest pewne i z góry przesą- dzone. (F.B .C .)

  „Ameryka antyniemiecka PODZIW DLA POLSKI Nowy Jork, 4-go września. (P. A. T .) — Dzisiejsze nastroje w Stanach Zjednoczonych tym się różnią od na- strojów z r. 1914, że wówczas opinia Ameryki była podzielona, podczas, kiedy dziś jest ona jednomyślnie antyniemiecka. Storpedowanie „Athenil” dolało oliwy do ognia i Jeszcze bardziej podsyciło sympatie Ameryki dla sojusz- ników. Prasa amerykańska szeroko komentuje wygłoszone przez radio przemówienie ambasadora Potockiego, podkre- ślając jego godność i szlachetny ton. Pawilon polski na wystawie nowojorskiej stał się głów- ną atrakcją wystawy. Wczoraj odwiedziło go 90,000 osob”

  Serdecznie –

 232. Komunisci,Zydy i trolle Putina to najlepsi z najlepszych maja szeroka wiedze
  na kazdy temat,to co robia to sztuka dla sztuki jest celem sama w sobie
  wiec ma sie rozumiec musi byc dobrze oplacana.
  A jaka ma wiedze co potrafi robic nasz blogowy Adamek ?
  bo to ze Adamek pisze za darmo to wiemy.

  https://www.facebook.com/russia.friends/photos/a.942892969106102/2344027068992678/?type=3&theater

  Jedna z najlepszych.

 233. @jobrave.Nie wiem nic o tzw.technikach wschodu, ktore maja leczyc depresje, nigdy o czyms takim nie slyszlam. Natomiast slyszalam (i widzialam)cale mnostwo nawiedzencow i oszolomow, ktorzy rzekomo leczyli wszelkie przypadlosci „technikami wschodu”.Z akupunktury i tradycyjnej metody leczenia, smieja sie sami chinczycy, ktorzy czerpia z tego niezla kase ale sami lecza sie najchetniej u lekarzy po europejskich czy amerykanskich studiach, o ile kogo stac.Dziwie sie, ze ty i corka daliscie sie na to nabrac,bo to sciema juz tak ograna do mdlosci.Szkoda, bo nikt nie korzysta z pewnych praktyk, ktore po prostu wplywaja kojaco na organizm, nie koniecznie „wschodnich”. W zalewie pseudo buddyjskiego czy innego gowna, nie sposob juz odnalezc prawdziwych metod, a mnogosc literatury tylko sprawe zaciemnia dodatkowo.

 234. @jobrave. Andtydepresanty moga ciezko uzalezniac.Objawem tego jest popadniecie w dolek psychiczny tuz po odstawieniu.Psychoterapii u dobrego psychologa bym nie lekcewazyla, dzieki niej ludzie wychodza np.z ciezkich uzaleznien.Mialam w Holandii przyjaciolke, psychologa i szefa jednego z osrodkow CAD(Consulting Alkohol met Dragen), gdzie leczy sie wszelkie typy uzaleznien z doskonalym skutkiem.Wiele sie dowiedzialam od niej. Prochy to ostatecznosc.W wiekszosci wypadkow nie likwiduja przyczyn depresji bo i jak?To jak tabletki od bolu glowy, ktore nie lecza przyczyn tylko przynosza dorazna ulge. Jesli ci pomogly to widac nie cierpiales na prawdziwa depresje.Ale pomogly, zatem w nie wierzysz.Innym bym nie polecala.

 235. @adam100
  Dzięki za świetną Teresę Berganzę.
  W rewanżu przesyłam Ci coś w innym klimacie, chociaż tam też dziewczyny.

  https://www.youtube.com/watch?v=ASl6exlOn0Y

  To jest taniec Hawajski, który w zależności od okoliczności wyraża miłość, lub przygotowania do walki.
  Ale za każdym razem pasję

  Trzymaj się.

  Ps. Twój kłótliwy rozmówca wykorzystuje swoją inteligencję, do notorycznego poniżania Polaków i Polek. To jest prawdziwy trolling z tą jedną jedyną agendą.
  Moja serdeczna rada: IGNORUJ!

  Strata energii na prawdziwego bota. Pisząc do niego, iechcący pomagasz mu jedynie w osiąganiu celu. Przewijaj, nie czytaj. Nawet jeżeli do Ciebie notka wysłana.
  Bot będzie sam do siebie „gadał”
  A jeżeli musisz, to jednym słowem. Na przykład: spier.alaj trollu!

 236. @jobrave

  Cieszę się, że znowu zawitałeś tutaj.
  Rozumiem to o czym mówisz, ale w moim przypadku, to chyba niechcący trochę narozrabiałam. Te „samobójcze myśli” to taki widać nieudany figure of speech.

  Ale poruszyłeś istotną sprawę, bo sytuacje stresowe, a do nich napewno można zaliczyć to co się obecnie dzieje…. zdecydowanie może być trigger do poważnych zaburzeń a te należy leczyć u dobrego psychiatry.
  Co do psychologów, to mam stosunek tzw. przerywany.
  Wydaje mi się, że najlepszymi pomocnikami w dusznych problemach są bliscy, kochający i znający człowieka ludzie.

  Czasem psycholog z własną agendą może zdrowo zaszkodzić.
  Osobiście znam takie przypadki.
  Np. były mąż kiedyś udał się do psychologa, a ten doradził mu, żeby zamiast pracować, to niech zacznie uczęszczać na kursy kreatywnego pisania (miał zdolności w tej materii), a żona (czyli ja) to zgaga, która nie rozumie takich podstaw, że człowiek musi się rozwijać.

  Drugi przypadek z mojego otoczenia;
  dziewczyna 13-letnia, ale wyrośnięta, b. ładna, chcąc się przypodobać koleżeństwu w nowej szkole zaczęła palić maryśkę, wracać pijana o 3-ciej nad ranem, kląć… a jak ojciec kategorycznie się postawił, to poskarżyła się nauczycielowi.
  Ten skierował do psychologa, który też jej współczuł i skierował do social worker.
  I sprawa się potoczyła. Dziewczyna wylądowała w specjalnym domu dla poszkodowanych dzieci, państwo dawało jej zasiłek, i innym, którzy z nią tam mieszkali. Rodzice nie mieli prawa wiedzieć gdzie ona jest. Całkowity zakaz komunikacji, ojciec oskarżony. W sądzie musiał się tłumaczyć, itd.

  Po upływie roku dziewczyna zaszła w ciąże. Narzeczony (dobry chłopak skądinnąd)
  16-to letni czeladnik u piekarza, itd…

  Oczywiście już w zaawansowanej ciąży wróciła do Rodziców, a oni jak to dobrzy rodzice … zaopiekowali się młodą gromadką.
  Z tego wszystkiego mieli zajęcie i zarobili; psycholog, adwokaci, sądy, socjalni pracownicy…
  A dziewczyna skończyła jak skończyła.

  Zdaję sobie sprawę, ze są i dobrzy psychologowie, ale chyba nie jest ich zbyt wielu.
  Z okresu studiów pamiętam, że ludzie którzy chodzili na psychologię w wielu przypadkach sami mieli spore problemy osobiste. Być może, ze to bylo ich główną motywacją w wyborze kierunku studiów.

  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za troskę.

 237. c.d.
  Wydaje mi się, że dłużna jestem małego wyjaśnienia.
  W czasie kiedy psycholog dał cudowną radę mojemu byłemu, to ja, czyli „zgaga” zasuwałam jak dziki osioł… nie mając czasu na spanie, dziecko było małe, ledwo przędliśmy (bo narobił potwornych długów) … a ten wymyślił kursy kreatywnego pisania zamiast pracować.

 238. jakub01
  15 września o godz. 0:54,
  Dlatego przed „techniki wschodnie” postawiłem „tzw.”, co w sumie zastępuje cudzysłów. Te techniki wschodnie w moim przypadku ograniczały się – w zasadzie – do medytacji, sam je sobie aplikowałem, bo kiedyś okazywały się skuteczne, kiedy potrzebowałem odpoczynku „umysłowego”, ale w przypadku depresji nie zdały egzaminu, z pomocy szarlatanów nie korzystałem, zresztą jestem bardzo sceptycznie nastawiony nie tylko do takich technik, ale również do hipnozy, a nawet do tzw. ziółek, że pielgrzymkach do Lourdes, czy innych uzdrawiających miejsc nie wspomnę. Natomiast wierzę w chemię, bo moim przypadku, i to nie tylko w depresji, farmaceutyki (nieziołowe), okazywały się skuteczne. Zanlezienie przyczyn(y) depresji, niczego nie załatwia, ponieważ cierpiącemu na nią nic po tym, nie wyeliminuje jej przecież siłą woli, nie zlikwiduje przyczyn, które wskaże mu psycholog ( mnie np. mówiła straszne głupoty i kasowała za godzinę 100 funtów, bo myślałem, że prywatny będzie skuteczniejszy niż ubezpieczalniany w sumie 15 sesji), a to samo, a nawet więcej wiedziałem i bez niej. Nasłuchałem się frazesów, psychologicznych zaklęć, „wgłębiań” i tyle. Jeśli człowiek sam siebie nie jest w stanie pojąć, to jak może to zrobić ktoś, kto jest zupełnie kimś innym, a zatem nie jest nim. Oczywiście można twierdzić, że to ktoś z boku, z dystansem, chłodnym okiem i uchem, widzący lepiej, całościowo itp. To wszystko brednie, choć nie kwestionują, że zdarzają się przypadki, że jakieś rozmowy podbudowujące psychicznie, dodające otuchy mogą przynieść efekty. Branie leków, to droga na skróty, rzecz jasna, ale dzięki nim wraca się do stanu „sprzed”, może nie całkowicie, bo, co zdązyła narobić, to zdążyła, ale z reguły po sześciu miesiącach jest się już normalnym, a juz po miesiącu objawy ustepują, ale terapię trzeba jeszcze kontynuować przez rzeczone pół roku, póxniej sie odstawia. Jedne mozna od razu, inne stopniowo -zalezy jaki lek. To nieprawda, że uzależniają. Na pewno nie antydepresanty. One naprawiają „metabolizm mozgu” i później już wszystko odbywa się normalnie. Od 11 lat czuję się świetnie, nawet nieraz próbuje przywołać, a raczej przypomniec sobie ten koszmar, ale nie udaje mi się, nie mam do tego emocjonalnego stosunku, miewam raczej wrażenie, że to coś nie mojego, obcego, odległego, nieprawdziwego.

 239. @404,
  Odpiszę Ci jutro, bo sen mnie morzy. 🙂

 240. Symetryczny;16:18 napisal,

  Zamiast bomb, rakiet lub napalmu mają chociaż huragan.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Nad Filipinami przeszedl tajfun Mangkhut znacznie silniejszy
  ale kto by sobie tym zawracal glowe i pomniejszal tragedie amerykanska.

  https://nczas.com/2018/09/14/pilne-super-tajfun-mangkhut-uderzyl-w-filipiny-z-predkoscia-300-kmh/

 241. SLOWIANIN STANISLAW; 19:15 pisze.

  Dlaczego duchowni nie pracują dla kraju pobytu. Wszak żadna praca nie hańbi
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Oni tez pracuja ale pusc ich do domu zamiast szczuc psami.

  https://www.youtube.com/watch?v=7godq7T7Dps&feature=youtu.be

 242. No i będzie banderowski kościół prawosławny. Jakie państwo takie kościoły. Jaka III Rzesza taki Watykan. Cuius regio,eius religio. A pisowscy hunwejbini nie gęsi i germańską z Watykanu religię majo.” Majo” wyróżnia suwerena dzięki któremu nie mamy wiz do jankesów. Bo mogą doprowadzić do wyzwolenia Indian z rezerwatów. Tak sobie myślę,że hunwejbini powinni mieć swoje ołtarze bo zawleczone przez krzyżaków to NRD-bis.

 243. Zachod kreci sobie sznur na ktorym Putin ich powiesi.

  http://tv-journal.ru/2018/09/3178/

 244. @jobrave@404. Niestety macie racje co do wielu psychologow. Sama znalam takich, ktorzy powinni sami sie leczyc, totez na prawde trudno o dobrego. Jakos po prostu nie trafiliscie na takiego. Nalezy sprawdzac kwalifikacje a te msza byc na prawde wysokie.Sama magisterka z psychologii, to zdecydowanie za malo. W Holandii aby pracowac w CAD trzeba miec az 7-mio letnia praktyke w roznych osrodkach leczenia zaburzen psychicznych, a tzw.Instytyty Van Goga, czyli osrodki leczenia roznych zaburzen sa niemal w kazdym miescie.Holendrzy b. dbaja o wysoki poziom tych uslug. Natomiast czesc pacjentow mojej kolezanki stanowily osoby uzaleznione od roznych srodkow antydepresyjnych przepisanych wlasnie przez psychiatrow. To zreszta szerszy problem powiazan lekarzy i to glownie psychiatrow z firmami farmaceutycznymi.
  Moj lekarz domowy np. przepisywal wszystkim na wszystko paracetamol, ktorego nie ma na recepte. Zle tez oceniacie prace psychologow, bo to nie sa jakies wyssane z palca pogaduchy. Wiekszosc wspiera sie na testach (choc niektorez nich po czasie okazuja sie tez bezwartosciowe ). Ale jesli przyczyna stresu jest nalog, np. alkoholowy czy w ogole uzaleznienie, to nic tu nie da lek antydepresyjny. Potrzebna jest terapia antyalkoholowa, a tymczasem jest to choroba zaprzeczenia, ktora ma to do siebie, ze pacjent nie przyznaje sie do niej nawet jak pada na pysk w kaluze ,jak straci wszystko.Psychiatra nie wyleczy pacjenta z depresji a do alkoholizmu pacjent sie po pierwsze nie przyzna, po drugie moze o tym nie wiedziec, bo choroba alkoholowa przez wiele lat moze pozostawac niejako w ukryciu. Psycholog to wyciagnie, psychiatra tez, ale psychiatra nie wyleczy nalogu prochami. A tymczasem podlozem wiekszosci depresji jest uzaleznienie. Znam przypadek uzaleznienia od orzechow arachidowych. Facet byl juz dwukrotnie w stanie agonalnym wieziony do szpitala a kiedy wychodzil, szedl prosto do sklepu po orzechy a potrafil ich zjesc ok. 5 kg dziennie! Nie wierzycie? Uwierzcie.Organizm ludzki to cos niesamowitego.Korzystajac z tego, ze moja kolezanka byla szefem osrodka czesto bywalam tam na roznych seminariach, na ktore w Holandii moze uczeszczac za darmo kazdy, tylko malo jest miejsc, bo glownie uczeszczaja na nie lekarze roznych spocjalizacji. Duzo sie dowiedzialam i widzialam rzeczy, o ktorych sie filozofom…itd. @jobrave Nie wyciagaj zbyt pochopnych wnioskow tylko na podstawie wlasnego przykladu i nie uogolniaj zwlaszcza, ze nie korzystales z pomocy psychologa i jak widze niewiele wiesz o rzeczywistych metodach psychoterapii. Zgadzam sie natomiast w pelni z jednym, zarowno psychologia jak i psychiatria, to nauki w powijakach. Umysl ludzki jest czyms daleko bardziej zlozonym.

 245. Tajfuny i reszta to kara za Wietnam i Syrię oraz mnożenie Kainów. Tak sobie myślę po lekturze zeszytu z religii.

 246. Kaczyński wzywa do równości. Czy to nowa wersja każdemu według potrzeb czy równy podział nędzy. Tak sobie myślę,że wezwanie nie może wprowadzać w błąd. To nie reklama proszku do prania.

 247. @jobrave@404
  https://www.youtube.com/watch?v=TCjBzN-Z3CU
  Otoz to – czesc psychiatrow nie docenia psychoterapii, czesc psychoterapeutow nie docenia psychiatrii.Osobiscie uwazam, ze nie powinno byc tu w ogole podzialu typu albo jedno albo drugie. Leczenie farmakologiczne powinno byc wspierane a nie zastepowane przez psychoterapie.Oczywiscie w zaleznosci od przypadku.

 248. Terapia dla potrzebujących wyciszenia Kuban Cossack Choir. Kakim ty był. Tak sobie myślę o słowiańskim wsparciu bliżniego w potrzebie.

 249. @jobrave. Zmieniam zdanie i przyznaje ci racje po obejrzeniu paru filmow. Moja wiedza na temat antydepresantow okazala sie przestarzala.Leki nowej generacji nie powoduja uzaleznienia biologicznego. Natomiast psychicznie mozna sie uzaleznic i od witaminy c, ale to nie ma zwiazku z dzialaniem srodka,ktory sie pobiera.Mysle,ze kazdy powinien poznac tez swoje naturalne antydepresanty. Moimi sa -natura i szeroko pojete z nia obcowanie oraz bajki w doskonalej wspolczesnej animacji, ktore mnie bawia nie mniej niz dzieci. Tylko trzeba sobie odpuscic takie smiertelnie powazne traktowanie samego siebie podobnie jak uzalanie sie nad soba.

 250. Stanislawie S; spiesze w potrzebie.

  https://www.youtube.com/watch?v=SB83bM_h2_0

 251. @404 Tak myslalam, ze twoje mysli samobojcze, to cos w rodzaju -„no nie! Ja sie zastrzele!” he, he. Na szczescie.Ale temat wart byl poruszenia abstrachujac od twojego „przypadku”,ktory mnie troche jednak zaniepokoil.Ja mam bardzo zle doswiadczenia jesli idzie o osoby, ktore mowia o myslach samobojczych i nie od razu umiem ocenic czy to taki zwrot retoryczny czy cos powaznego, czesto zakamuflowanego zartem. Moze dlatego jestem troche przewrazliwiona na ten temat.Piekne szaty czesto skrywaja glebokie rany.Zdrowko.

 252. @404@jobrawo. Podawanie w charakterze argumentu jednostkowych przykladow chyba nie bardzo ma sens. Na kazdy przyklad „za” mozna podac przyklad „przeciw” i tak w nieskonczonosc. Do niczego to nie prowadzi. Moge podac przyklady dziesiatkow przypadkow bardzo udanej psychoterapii jak i calkowicie nieudanej, prowadzonej przez psychologow, ktorzy uwazaja,ze dyplom uniwersytecki (a czesto i bez tego) to juz wszystko i ktorzy zupelnie sie nie ucza dalej. To akurat zawod, w ktorym uczyc sie trzeba bez przerwy, bo w przeciwnym wypadku pacjent moze wiedziec wiecej od psychologa, co zreszta czesto sie zdarza.Najgorzej bywa, gdy na skutek swojej niewiedzy lub kompleksow psycholog szkodzi pacjentowi i to w sposob nieodwracalny. Taki „Lot nad kukulczym gniazdem”.Psycholodzy powinni przechodzic co pewien czas egzaminy i testy przydatnosci do zawodu. Podobnie jak nauczyciele,ktorzy czesto traktuja raz zdobyta wiedze jako wszystko,co mozna na dany temat wiedziec. Sa zawody, w ktorych swoja wiedze trzeba uzupelniac dozywotnio.

 253. @404@jobravo@Adam1oo@Mag @Wiesiek 59 i reszta.
  https://www.youtube.com/watch?v=mdxi5VVqn50

 254. adam100
  15 września o godz. 0:03
  Trollujący , fałszywy żyd w zapchlonej wyprawce, urodzony komunista ”

  100/100. Pozdrowienia z Neapolu. Wrócę się wezmę za tego farbowanego lisa. Rozpanoszył się pora przystrzyc miłośnika ” zółtych tygrysów ” .

  Piękna pogoda. WOŚ RAFAŁ wreszcie zwolniony z roboty . Teraz ” szuka uczciwej pracy ” . Może z innymi bracmi w Leninie , Marksie i Engelsie ” otworzy jakiś ” Czerwony Sztandar” . Albo ” Dobrą Nowinę Rewolucyjnego Pazdziernika ”

  Ukłony

 255. If – a fantastic wish! – The American Trajectory: Divine or Demonic? were required reading in American schools and colleges, perhaps a new generation would arise to change our devils into angels, the arc of America’s future moral universe toward justice, and away from being the greatest purveyor of violence in the world today, as it has been for so very long.
  https://www.paulcraigroberts.org/2018/09/14/americas-false-history/
  ==========

  Chyba warto tę książkę przeczytać, choć większość faktów już znam……
  Motywy działania amerykańskich przywódców, również.
  Niczym się nie różnią mentalnością od Trajana, czy Cezara….

 256. http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-maria-nurowska,6806726/
  12 wrzesnia 2018. Gościem Elizy Michalik była Maria Nurowska.

  @adam100 zapoznał mnie z Superstacją i programem „nie ma żartów”
  Dzisiaj znalazłam w nim ciekawą rozmowę z pisarką panią Marią Nurowską.
  Poczułam się lepiej, bo zauważyłam, że nie tylko ja zaczynam mówić dosadnie, obserwując to co się dzieje.

  Serdecznie polecam wszystkim

  Ps. Na koniec zagadka .
  Co, albo kto to jest „katiuszko”?

 257. @404

  Dziękuje za linka. Polecam film Pieski świat (1962)
  Mondo cane. Fascynująca dokumentacja (56 lat temu) obyczajów w „prymitywnych” kulturach. Jest wolny na sieci. Sam chętnie oglądnę jeszcze raz, ale kończy mi się limit internetu na komórce, wiec muszę oszczędzać. To chyba tam oglądałem jak w którymś plemion (na Bahama?), dziewczęta „polowały” na chłopców, żeby jednego „pożyczyć” sobie grupowo na jedna noc. Czy dlatego taniec Miłość/Wojna ? 🙂

  Masz generalnie racje jak traktować trolli. Pan „ścierwo” jest jednak szczególny. To do niego trafiają obelgi i czuć jak bezsilnie usiłuje się odgryźć, co muszę przyznać daje mi satysfakcje. Nowi na blogu powinni wiedzieć ze ten cham znieważył tu prawie wszystkich.
  Należy unikać psychiatrów i adwokatów jak ognia, ale nie zawsze się da. 🙁
  Pozdrawiam

 258. @ blackley

  Dziękuję za pamięć. Pozdrów cudną Capri. Jak masz czas zaglądnij do muzeum Capodimonte. Cudne malarstwo, dużo z okresu kiedy Neapol należał do Hiszpanii (17-y wiek).
  Pewnie chcesz być na premierze PL. Na otwarcie Tottenham/ Liverpool. ŁAUŁ
  Zawszony kundel na razie zamilkł, ale czekam jak sie odezwie bo ty go cudnie podkreślasz i punktujesz. Zazdroszczę 😉 talentu.
  pozdrawiam

 259. Lobbował za upowskimi bandytami.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanski-prokurator-kwasniewski-lobbowal-na-rzecz-ukrainy-w-usa/0p8vp43
  Przyjaciel Poroszenki i udziałowiec jego biznesu. Obrzydliwiec.

 260. Banderowskie geny ujawniły się na tzw.majdanie. Banderowcy wszystkich krajów łączcie się ! Tak sobie myślę bo po czynach ich poznacie za 30 srebrników od jankesów. Szymany wynajęte na tortury też za kasę.

 261. @adam100
  15 września o godz. 10:03

  dziewczęta „polowały” na chłopców, żeby jednego „pożyczyć” sobie grupowo na jedna noc. Czy dlatego taniec Miłość/Wojna ?

  Przypuszczam, że to był żart, ale jeżeli nie, to na samym początku tego filmiku spiker wyjaśnia w czym rzecz.

  Odnośnie spoufalania się z osobami typu troll,
  to satysfakcja jeżeli jest, to chwilowa.
  Jak to mówią z kim się zadajesz, takim się stajesz. Coś w tym jest.
  Wiem z własnego doświadczenia, ze przestaję po pewnym czasie czytać osoby, które wdają się w „dysputy” z awanturnikami.
  A z moich obserwacji wynika, że inni podobnie reagują.
  Czasem normalsy wręcz przestają zaglądać na blog, bo robi się za duszno.
  Na przykład @blakey ciągle toczy jakieś spory z wiadomymi osobami, ale ja go już dawno przestałam (właśnie z tego względu) czytać.
  Gdyby to od czasu do czasu, ale on z uporem maniaka. To jest zaśmiecanie bloga i zwyczajnie nudne.
  Jesteśmy za dorośli, zeby kogoś chcieć wychowywać, bo wiadomo że to jest niemożliwe. A uciążliwe kłótnie z baranami złośliwymi… są zwyczajnie męczące i nudne dla otoczenia.
  Zwróć uwagę, czasem nikogo normalnego już nie ma, tylko ci co kruszą kopie który naród jest lepszy. Reszta ucieka. Ma dość.

 262. @jakub01

  Dziękuje za linki.
  Wszyscy wiemy jednak ze gdyby wszyscy się tak kochali, to umarli by z głodu i na ziemi nie byłoby życia. Tak źle i tak niedobrze. 🙁

 263. Lubię oglądać filmy z serii Stalingrad. O skopaniu przez „prymitywnych” Słowian doop europejczykom zjednoczonym pod swastyką III Rzeszy co przypomina dzisiejsze NATO. Do trzech razy sztuka na skopanie doop. Tak sobie myślę ile fałszu jest w organizacjach unijnych pod szyldem praw człowieka i pokoju w czasie podchodzenia do płotu Rosji z armatami i podtrutym Skripalem. A Sawczenko w kazamatach banderowców jak w Guantanamo.

 264. @404

  Oczywiście to był żart. Oglądnij koniecznie Pieski Świat Mondo Cane.

  Zwróć uwagę ze ja z trollami ( nawet „ścierwem” ) nie dyskutuje. To nie jest polemika. @ blackley włada świetnie językiem polskim tylko nie zawsze potrafi dozować środki. Były sugestie żeby wczuł się w taktykę wirtuozów jak Virgil Van Dyke, ale widocznie czasami poczucie wypełnienia misji jest silniejsze.

 265. Obejrzałam „Fakty p Faktach”
  Mowa jest o botach Dudka. Oczywiście pisowska szczekaczka odwraca kota ogonem.
  To jest nieprzemakalny gatunek. Idą na chama. Już nie widać w nich nawet cienia wstydu. Kłamią, mataczą aby tylko swoje brzuszyska napełniać.

  Potem wystąpiła Agnieszka Holland. Powiew świeżego powietrza.
  Ona podobnie jak i ja myśli, że jest niemożliwe iść na wspólną manifestację
  11 listopada z otumanionymi rozzuchwolonymi narodowcami. To dzicz.

  Ostatnio prokuratorka stwierdziła, że kobiety były bite, kopane w miejsca niewrażliwe przez tych manifestujących „patriotów” i umorzyła postępowanie sądowe.
  A to były kobiety, które protestowały przeciwko faszyzacji kraju, ksenofobii….
  O klątwach pod ich adresem nawet nie wspomnę.

  A oni potrafią nawet TO wytłumaczyć.
  Jeżeli ktoś mi powie, że nie mamy się czego bać, to pomyślę, że śni.

 266. Alez Niemcy dostawali w skore! Z kazdej strony.

  Cytuje jak zwykle expressis verbis. Zrodlo – „Kurier Warszawski”, 6 wrzesnia 1939. Alez Niemcy dostawali w skore – nie wiedzieli, z kim zadarli. „”30 samolotow polskich bombardowalo Berlin” … „Panika rosnie w Berlinie”.

  ____________
  „30 samolotow polskich bombardowalo Berlin … WSZYSCY LOTNICY POWRÓCILI DO SWYCH BAZ Wczoraj eskadra naszych bombow- ców, ztoiona z 30 maszyn, bombardo- wa|ła z powietrza Berlin. Wszystkie samoloty, które braty udział w nalocie, powróciły do swych baz. Artyleria przeciwlotnicza niemiec- ka byla bezsilna

  „Panika rośnie w Berlinie: Bombardowanie Berlina i Frankfurtu Uchodźcy niemieccy z zachodu”

  „RYGA 5-go września. (Tel. własny „Kurjera Warszawskiego”.) Z Berlina donoszą, iż stolica Trzeciej Rzeszy od dwóch dni przeżywa wprost paniczne nastroje, spo- wodowane przez fakt nalotów samolotów nieprzy- jacielskich na Berlin oraz wkroczenia wojsk fran- cuskich na terytorium Trzeciej Rzeszy, Szczegól- nie nalot wczorajszy samolotów — jak się okazuje polskich — na wschodnią część Berlina do takiego stopnia przeraził mieszkańców stolicy Trzeciej Rze- szy, że zarządzenia obrony przeciwlotniczej zupeł- nie nie były wykonywane. Popłoch ten zwiększył się w dniu dzisiejszym jeszcze bardziej, gdy ludność stolicy dowiedziała się, że oprócz nalotów na Ber- lin, miały miejsce naloty samolotów polskich na Frankfurt nad Odrą oraz naloty samolotów angiel- skich na Cuxhafen i Wilhelmshafen. Oprócz tego do podniecenia wśród ludności stolicy przyczynili się pierwsi uciekinierzy z zachodnich granic Niemiec, którzy dziś wieczór przybyli do Berlina i opo- wiadali o przekroczeniu granicy zachodniej przez wojska francuskie aż w siedmiu punktach linii Zlegfrieda. Wojska te — według tych opowiadań — mają bez żadnego większego oporu w szybkim marszu posuwać się naprzód w głąb terytoriów Trze- ciej Rzeszy. W celu przeciwdziałania zarówno panicznym na- strojom stolicy, jak i innych większych miast nie- mieckich, Rada obrony Trzeciej Rzeszy wydała dzi- siaj z polecenia kanclerza Hitlera nowy dekret, ustanawiający nadzwyczajnych komisarzy Obrony, którzy mają czuwać nad zachowaniem dyscypliny i bezpieczeństwa w państwie niemieckim.”

  „SAMOLOTY ANGIELSKIE NAD RUHRĄ LONDYN, 5-go września. (Tel. wł. ..Kurjera Warsz.”). Brytyjskie ininisterium informacji komunikuje, że w dniu dzisiejszym samoloty brytyjskie przeprowadziły loty wywiadowczo nad Zagłębieni Ruhry, zupełnie nie na- trafiając na samoloty niemieckie. Przy tej okazji samoloty brytyjskie rzuciły przeszło 3 miliom ulotek w języku niemieckim, skierowane (lo liarodu niemieckiego. NIEMCY EWAKUUJĄ OBSZARY PRZED LINIĄ ZYGFRYDA SZTOKHOLM 5-go września. (P. A. T.) — „Aftonbladet” donosi o ewakuacji przez Niemców ob- szarów, położonych na zachód od linii Zygfryda”
  ___________

  Z Mocarstwem szpasow nima.

 267. @handzia55
  14 września o godz. 14:59

  Nie ma gorszego tyrana jak z chama zrobić pana.

  Tak, to o to mi chodziło.
  Dziękuję bardzo za przypomnienie.
  Wybacz, ze dopiero teraz odpowiadam, ale wcześniej umkął mi gdzieś Twój wpis.

  Pozdrawiam.

  Gość tu częściej.

 268. Alez Niemcy dostawali w skore! Z kazdej strony.

  Cytuje jak zwykle expressis verbis. Zrodlo – „Kurier Warszawski”, 6 wrzesnia 1939. Alez Niemcy dostawali w skore – nie wiedzieli, z kim zadarli. „WOJNA BŁYSKAWICZNA NIE UDAŁA SIĘ”.

  ______________
  „Jakże szczęśliwe jest pokolenie dzisiejszej młodzieży. Ono będzie najszczęśliwszym pokoleniem polskim. Ońi po wywalczonym przez nas wszyst- kich zwycięstwie, po walce ciężkiej, wielkiej i bezpardonowej, oni ujrzą w chwale i zwycię- stwie Polskę powiększoną, wielką i naprawdę mocarstwową! ”

  „Sprawność i determinacja wojsk polskich LONDYN 5-go września. (P. A . T .) — Dyploma- tyczny „Manchester Guardian” podkreśla spraw- ność i determinację wojsk polskich, zaznaczając, że armia polska stawia niezwykle zacięty opór. Duch armii polskiej jest doskonały. Jej siły są nienaruszone. Wojna rozstrzygnięta będzie z pewno- ścię na korzyść armii polskiej, a tym samym na korzyść mocarstw zachodnich. WOJNA BŁYSKAWICZNA NIE UDAŁA SIĘ Oslo 5-go września. (P. A . T .) — „Tidens Tegn* oświadcza: zapowiadana przez Niemcy wojna błys- ! kawiczna nie dała się zrealizować”. „Aftenposten” j krytykuje karne zarządzenia niemieckie dla radio- słuchaczy, wzbraniające słuchania stacyj zagra- nicznych. Wielkie zainteresowanie wywołały tu audycje z Warszawy, w językach niemieckim i angielskim”
  ______________

  Z Mocarstwem szpasow nima.

 269. Cytuje jak zwykle expressis verbis. Zrodlo – „Kurier Warszawski”, 27 stycznia 1939.

  Pan minister von Ribbentrop przyjmowany jest z wielkimi honorami w Warszawie.

  Serdeczna przyjazn kwitnie.

  Serdeczna przyjazn – ze strony polskiej (oczywiscie, jakzeby inaczej) – Slawoj-Skladkowski, Smigly-Rydz, Beck oraz Pan Prezydent Rzeczypospolitej. Kompania Honorowa, sztandar i orkiestra.

  _____________
  „W drugim dniu swego pobytu w Warszawie mini- ster spr. zagr. _ Rzeszy von Ribbentrop w towarzystwie ambasadora von Moltkego o godz. 11-ej rano złożył wizytę p. ministrowi J. Beckowi. Następnie p. min. Ton Ribbentrop w towarzystwie ambasadora Niemiec von Moltkego złożył wizytę p. prezesowi rady ministrów gen. Sławoj Składkowkiemu. Z pałacu prezydium rady ministrów p. minister von Ribbentrop udał się w towarzystwie p. ministra spr. zagr. Becka, ambasadora von Moltkego do gma- chu Gisz, gdzie był przyjęty przez pana marszałka Polski E. Śmigłego-Rydza.

  Złożenie wieńca na grobie Nieznanego Żołnierza O godz. 1 .40 minister spr. zagr. Rzeszy Niemieckiej von Ribbentrop złożył wieniec na grobie Nieznanego kołnierza. W czasie uroczystości złożenia wieńca obecni byli: p. minister spraw wojskowych gen. Kasprzycki, dowódca o. k . gen. Trojanowski, p. o . dyrektor protokułu dyplomatycznego Aleksander Łubieński, komendant garnizonu stołecznego płk. Machowicz. Na placu przed gmachem sztabu głównego ustawiła się kompania honorowa batalionu stołecznego W. P. ze sztandarem i orkiestrą. W chwili przybycia pana ministra von Ribbentropa, któremu towarzyszył ambasador von Moltke i min. baron von Doernberg, orkiestra odegrała niemiecki hymn narodowy i „Horst Wessel Lied”. P . min. von Ribbentrop przyjął raport od dowódcy kompanii honorowej, a następnie przy dźwiękach marsza gene- ralskiego przeszedł przed jej frontem. P. min. von Ribbentrop złożył następnie wieniec na grobie Nie- znanego Żołnierza. Po 1-minutowej chwili ciszy orkiestra odegrała hymn narodowy polski, po czym p. min. v . Ribbentrop wpisał się do księgi pamiątkowej.

  Audiencja i śniadanie na Zamku O godz. 13-ej p. min. von Ribbentrop udał się na Zamek królewski, gdzie był przyjęty na audiencji przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej. O godz. 13.30 Pan Prezydent Rzeczypospolitej wraz z małżon- ką podejmowali p. min. von Ribbentropa z małżon- ką oraz towarzyszące mu osoby śniadaniem. Po krót- kim cercie w sali Malinowej, gdzie zebrali się zapro- szeni goście, odbyło się śniadanie w sali Rycerskiej Zamku królewskiego. Obok Pana Prezydenta R. P . po prawej stronie za- siadła pani von Ribbentrop, po lewej pani yon Moltke.

  Naprzeciwko po prawej stronie pani prezydentowej Mościckiej zasiadł pan marszałek Polski E. Smigły-Rydz, po lewej pan minister spr. zagr. Rzeszy von Ribbentrop. W śniadaniu poza tym wzięli udział ze strony nie- mieckiej oprócz osób towarzyszących p. min. von Rib- bentrop ambasador yon Moltke, radca ambasady nie- mieckiej von Wuehlisch, płk. Kurt Himer, płk. Alfred Gerstenberg. Ze strony polskiej obecni byli: p. wicepremier Kwiatkowski, min. Beck z małżonką, min. R.o.m.a.n z małżonką, wicemin. Szembek z małżonką, wicemin. Bobkowski z małżonką, szef sztabu głównego Sta- cłiiewicz z małżonką, wojewoda Jaroszewicz, gen. Regulski z małżonką, prezydent miasta Starzyński z małżonką, senator Gołuchowski, ambasador Lipski…”
  ____

 270. „że kobiety były bite, kopane w miejsca niewrażliwe ”
  To mogloby sugerowac , ze plec sama w sobie jest czyms bardzo nieokreslonym . Malo tego , ze prawdopodobnie miejsca niewrażliwe u kazdej z tych bitych byly gdzie indziej a bijacy i kopiacy nie mogli wiedziec gdzie kopac aby trafic w to niewrazliwe
  Gdzie sie ma to niewrazliwe miejsce moze decydowac kim sie jest i , zeby sie przekonac o tym trzeba by kogos kto by cie kopnal w rozne miejsca po kolei albo dal w morde ( dowiedziec sie kim sie jest ).
  Mordy skoro sa zdradzieckie to moga byc nie wrazliwe ale moga tez byc wrazliwe . Gdzie jest wrazliwe miejsce pani prokurator ? Przeciez musi miec jakies skoro wie o istnieniu m. niewrazliwych . Czyzby cala byla bardzo wrazliwa ? To sie zdarza , prwdopod. wiem cos o tym . nara

 271. Podczas piątkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych w Wiedniu doszło do agresji werbalnej w stosunku do Matteo Salviniego ze strony Luksemburczyka Jeana Asselborna, ministra spraw zagranicznych tego kraju.

  W trakcie swej wypowiedzi Salvini powiedział:

  «Niektórzy moi koledzy stwierdzili, że potrzebujemy w Europie migrantów, ponieważ społeczeństwo europejskie starzeje się. Ja jednakże widzę tę sprawę całkowicie inaczej. Uważam, że znajduję się w rządzie i Włosi płacą mi za to, bym doprowadził do sytuacji, w której młodzi Włosi będą decydować się na posiadanie dzieci, a nie za przesiedlanie młodych Afrykańczyków i zastępowanie nimi młodych Europejczyków.

  Nie wiem czy takie potrzeby ma Luksemburg, ale my we Włoszech pomagamy naszym dzieciom, tak by mogły one założyć rodzinę i mieć ich własne dzieci. Nie pragniemy posiadania nowych niewolników w miejsce pokolenia, które nie rodzi się we Włoszech».

  Asselborn rozwścieczony stwierdził na to:

  «W Luksemburgu, drogi panie, mieliśmy tysiące Włochów, którzy przyjechali do nas by pracować i byście w ten sposób mogli mieć pieniądze na potrzeby waszych dzieci».

  Luksemurczyk dołożył na koniec: «Merde, alors!».

  Matteo Salvini skomentował na Facebooku:

  «Asselborn porównuje naszych dziadków emigrantów do nielegalnych imigrantów dostających się dziś do Europy. Chce jeszcze więcej imigrantów w Europie i kończy krzycząc ‚Gówno’.

  Pytam się, czy w luksemburskim raju podatkowym, który nie powinien dawać Włochom lekcji, nie ma osób normalniejszych, nadających się na stanowisko ministra?»
  http://ram.neon24.pl/post/145527,merde-alors-luksemburczyk-asselborn-kontra-salvini
  ============

  Pouczająca wymiana zdań, pomiędzy panami ministrami….
  Niespecjalnie odbiega od standardów ulicy.

  Co się dzieje z ludźmi, poddanymi emocjom związanym z różnymi pryncypiami?

 272. Jak podała strona Breitbart, powołując się na wypowiedź prezydenta Uniwersytetu Hamburskiego i przewodniczącego Niemieckiej Rady Działań Edukacyjnych, Dietera Lenzena, zamieszczoną na stronie internetowej Welt w marcu 2016 r., dwie trzecie „uchodźców” to „w zasadzie analfabeci”. Poza tym Dieter Lenzen zwrócił uwagę na ogromny koszt nauczania setek tysięcy nowo przybyłych podstawowych umiejętności językowych, wskazując w szczególności na syryjską społeczność. Podczas gdy odsetek przybywających Syryjczyków, którzy deklarują wyższe wykształcenie, wynosi około 15 proc. – nie jest przeto dużo niższy niż w populacji niemieckiej – zdecydowana większość pozostałych 85 proc. to ludzie niezdolni nawet do wykonania podstawowych zadań, takich jak czytanie rozkładu jazdy autobusów.

  Prezydent Lenzen powiedział mediom, że około 2/3 tych osób nie wyniosło żadnych umiejętności zawodowych ze swojego ojczystego kraju. Ocenił, że lekcje niemieckiego dla imigrantów, które doprowadzą ich do punktu, kiedy mogliby stać się produktywnymi członkami społeczeństwa, kosztowałyby około 80 tys. euro rocznie dla klasy 25-osobowej, z zajęciami trwającymi przez mniej więcej dwa i pół roku. Dieter Lenzen potwierdził ponadto opinię profesora uniwersytetu w Monachium Ludgera Wößmanna, która brzmi: „Musimy się przygotować na to, że większość młodych uchodźców nie skończy trzyletniego kursu mającego ułatwić im dostosowanie się do wymogów współczesnego świata. Według Izby Gospodarczej w Monachium i Górnej Bawarii, 70 proc. kursantów z Syrii, Afganistanu i Iraku, którzy rozpoczęli naukę ponad dwa lata temu, już z niej zrezygnowało”. Odnosząc się do przeprowadzonego w Syrii badania edukacyjnego z 2011 r., profesor powiedział, że 65 proc. 18-latków w tym kraju nie ma podstawowych umiejętności i dlatego należy ich zaliczyć do „funkcjonalnych analfabetów”. W Niemczech takich osób jest 16 proc.
  http://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/145531,najazd-sterowany
  =========

  Początek mętny, ale cytowane dane prawdziwe.
  Quo vadis Europo?

 273. @Wiesiek59

  ” Po drugie, zamrożona zostanie współpraca w dziedzinie wspólnych projektów wojskowych.
  https://strajk.eu/to-jednak-prawda-polska-skamle-pod-drzwiami-bialego-domu/
  ============
  Tak kończy się „robienie laski”….
  Te setki milionów wydane na muzea żydowskie też poszły w błoto.

  Pytanie brzmi, czy jesteśmy krajem niezależnym?
  Podmiotem prawa międzynarodowego, czy bezwolnym wasalem nie tylko Waszyngtonu, ale i Tel Awiwu?
  Niech biorą zabawki i jadą do domu….”

  Nie do konca z wypowiedzi @Wieska59 wynika, kogo @Wiesiek59 zacheca slowami „Niech biorą zabawki i jadą do domu….”.

  A jesli chodzi o te nikomu niepotrzebne „muzea” – to chyba mozna w kazdej chwili zamknac? Nie pasi? Krzywosci? No to zamknac w …u.

  Wolnoc Tomku w swoim domku.

 274. @Wiesiek59

  „2 Cały żydoamerykański plan na Ukrainę szybko i prosto zawaliłby się bez Polski.”

  Nie bardzo wiem, co to za „plan na Ukraine” – ale robi wrazenie slownictwo @Wieska59.

 275. Węgrzy koczownicy. Włosi imigranci świata. Zachowują się jak pies ogrodnika w sprawie imigrantów z Afryki. Przy czym powołują się na chrześcijańskie zasady Europy. Tak sobie myślę,że to prawie jak Gott mit uns ! katolickiego wehrmachtu. A Watykan milczy jak czasach III Rzeszy.

 276. @Wiesiek59 czyli Wiesio Waleczny

  Na pytanie zadane przez blogera o ksywce Mad Marx

  „Może Pan ma pomysł w jaki sposób polski sąd (po ewentualnym wydaniu skazującego wyroku) taki wyrok wyegzekwuje na obywatelu Argentyny?? Wyśle tam komandosów, żeby go porwali ???.”

  Wiesio Waleczny odparl:

  „Zastosować można prosty wzorzec.
  Porwanie Eichmanna…..
  Uczmy się od naszych „sojuszników”…..
  Argentyna to ciekawy kraj.
  A przecież Mossad z tego kraju porwał kata i osądził u siebie.”

  To bylo w marcu. Troche czasu minelo. Prasa ciagle jakos nie podaje wiadomosci o tym, iz Dzielne i Waleczne Polskie Sluzby porwaly wrednych argentynskich pismakow. Pismaki nadal po wolnosci chodza.

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

 277. @olborski
  „Mordy skoro sa zdradzieckie to moga byc nie wrazliwe ale moga tez byc wrazliwe . Gdzie jest wrażliwe miejsce pani prokurator ?”
  Ta pani ma łeb/mordę z pisowskiej stali złomowanej. Nie gniotsa nie łamiotsa, więc skąd miałaby u niej występować w ogóle jakaś wrażliwość.

 278. @Sir Jarek
  Piękna duszoszczipatielnaja piosenka. Miód na moje serce
  Ale kto ją śpiewa? Czytam, że wykonawca to „Lube”. Że niby kto?

 279. @mag

  … to osoba o szczegolnej wrazliwosci. Jak sie wypowiada o kims, kto nie podziela jej pogladow, to uzywa takiego oto slownictwa:

  „Ta pani ma leb/morde”

  ” gdy tylko PAD otwiera paszczę”

  Ten, kto nie podziela pogladow @mag to w njlepszym razie „przypadek psychiatryczny”. No i oczywiscie ma „leb/morde”, „otwiera paszczę” itp.

  Oczywiscie @mag & Ska popiera demokracje i wolne wybory – pod warunkiem, ze wygra jej strona. Jak jej strona wybory umoczy – to slownictwo jak wyzej („otwiera paszczę”).

  I zeby bylo smieszniej – ta sama osoba usiluje swoim adwersarzom grozic – policja.

  🙂

 280. Osobom którym wystarczają [ oraz ] do komunikacji elektronicznej podpowiadam:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lube

  Chejkue wasz ulubiony wiadomo kto ( nie trzeba rozgryzać – sam pęka )

  Dla wskazania przynależności do niewyobrażalnej wspólnoty rad oczywistych oznajmiam, że nie karmię trolli. Ja je i ich tylko nieustannie proszę:

  Nie uchodzi …
  Nie uchodzi …

  i prosić będę dopóty, dopóki mi starczy mego ogromnego niechunoru.

 281. przydomek8
  15 września o godz. 13:36

  Milo że po krótkiej przewie znowu dołączasz 🙂

 282. znowu mi ktuś wypomni że miało być przewrwie. 🙂

 283. Zdradziecka morda drugiego sortu ma prawo się „odwinąć”, zamiast nadstawiać drugi policzek.
  Może w niego oberwać, gdy będzie skandowała „konstytucja”, która to jest brzydkim, zakazanym wyrazem.

 284. W artykule piszą o rekordowej waloryzacji emerytur i wyliczają ile to emeryt zyska
  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/rekordowa-waloryzacja-rent-i-emerytur-2019-seniorzy-dostana-jeszcze-wiecej-tabelka-aa-hfqa-wrqy-zLmw.html
  A tymczasem rewaloryzacja t rewaloryzacja jest to nadanie pierwotnej wartości, czyli żaden tam zysk, wręcz jest strata bo nikt nie oddaje traconych do momentu rewaloryzacji strat.
  Ale głupie tytuły pod politykę się pisze

 285. Kiepski jestem z antropologii i mimo upływu kopy lat nie potrafię umiejscowić w przestrzeni osób źródeł co najmniej trzech zaleceń związanych z szacunkiem.

  ktuś tu wypominki w – moim odczuciu wielowątkowe – uprawia.
  Niejedna ktusia i niejeden ktuś.

  I tak: nieustanne usterkowanie Rudego jest tu uprawiane, obok ustawiania Wiesia na właściwe tory. Bo nieważne co to za usterka, ważne jest to aby usterkowany nie zakrzepł w spokoju.

  Jako namolny czytelnik zadań uprawiam sobie a muzom, w sposób irytujący lekceważąc intencje ( liczba mnoga ) wypowiedzi ( liczba mnoga ), czepiam się bylejakości: znowu po przerwie ?

  Nie wierzę! Wypominanie ma to do siebie, że przerwa lub ciąg nie ma znaczenia.
  I nie znów, a ciągle.

  Wytłumaczę omownie – chyba tego z mej klawiatury twego ekranu to poniższe nie zalewało:

  Jest trzecia rano. W Polsce. Paździoch – sąsaiad Ferdynanda Wspaniałego Suwerennego – budzi się przerażony przez podświadomość, która zakradła się do Pałacu Królowej Nocy: Cholera! Od ponad dwóch godzin zaniedbuję dokuczanie
  bliźnim.

  Nie ważne co mówią, ważne że o mnie mówią.

  Sens sieje się trudno, powoli się rozwija i skąpo owocuje.

  A dokuczanie jest jak pleśń. Nie musi sie ona wokół ciebie rodzić.
  Ale ma dokuczanie ma silniejszą wolę życia i seks nie jest koniecznością, ani nie wymagana jest pozycja misjonarza. Nigdy nie umiera i nie wymaga przysłówkó i innych pyłków w rodzaju znów, wciąż i nie musi pływać w kąpieli sensu. Przecież to oczywiste, że przyrastanie numerów przydomkowych jest po to , aby zbrukać twój dobrostan blogowy.

  ***

  Nie dawno znów odezwało się zalecenie: Nie czyń publicznie uwag ludziom, że sie pomylili. Weź przydomka na stronę ( numer strony obojętny ) i skromnie opieprz go intymnie.

  ***

  W nieżyjącym już czasopiśmie Forum, dawno, dawniej niż jedno pokolenie,
  cytowano wypowiedzi koryfeuszy kultury i mistrzów współistnienia:

  Nie przepraszaj! Przyjaciele ci wybaczą, a wrogowie nigdy.

  ***

  Jeśli nie zrozumiałeś { jej | go }, to zapewne dlatego, że jesteś { zmęczona | zmęczony }. W ciemno przyjmij, że miało cię zaboleć

  ***

  Gdy wraz z ekranem mego laptopa mam się co kwadrans kłaść na kozetce psychiatrycznej Zenobi, to będzie lepiej gdy pójdę na długi spacer.

 286. mag:
  chachmęcisz; austrolopitek nie zbiera kup po swoim psie (jestem w stanie go zrozumiec), a ty go za to podziwiasz, ale u mnie dostaje za to mandat;
  tak jest na zgnilym zachodzie, czy to w kopenhadze, czy pijanym w sztok holmie
  amen

 287. @404

  No to doczekałaś się!
  Przysyłają trochę okrojone, bo kiedyś było bogaciej:
  .Niech gadają o mnie źle, lub dobrze Nie ma znaczenia. Ale niech o mnie piszą i mówią.
  Tymczasem my, ciągle czekamy na rozwiązanie zagadki którą dałaś dzieciom! Co to jest ten kot?

 288. amarcord
  ten szałas to był nawet, na moim podwórku, taki, hm, porządny, zbity ze świeżych sosnowych desek (ich zapach pamiętam do dzisiaj) i bardziej przypominał…barak, niźli orientalny namiot;

 289. @Wiesiek59

  … marzyl sobie i marzyl. A oto marzenia @Wieska59:

  „Nam pozostanie również wrócić do starych, sprawdzonych metod pacyfikacji tłumów.
  Jakaś „ścieżka zdrowia” abo co……

  „Ani Dixan, ani Omo, nie wypierze tak jak ZOMO”?”

  https://passent.blog.polityka.pl/2015/09/10/uchodzcy-ostatnia-deska-ratunku/

  Wyglada na to, ze akurat to marzenie Wieska moze sie ziscic.

 290. byk
  Trafiłam na takie cóś i bardzo mi się spodobało

  natan gurfinkiel
  Print Friendly, PDF & Email

  14.09.2018

  odnalazłem w zakamarkach pamięci komputera tekst noworocznej modlitwy. wyjaśnienia są nader skąpe, nie wiem przeto kto jest autorem. wiadomo jedynie, że żył w drugiej połowie XIX wieku, a inwokacja do boga pochodzi z roku 1883.

  Panie, połóż zbytkowi granice
  i pozwól granicom być zbytecznymi.

  Nie pozwalaj ludziom fałszować pieniędzy,
  ale i pieniądzom fałszować ludzi.

  Zabierz żonom ostatnie słowo
  i przypomnij mężom ich pierwsze.

  Daruj naszym przyjaciołom więcej prawdy,
  a prawdzie więcej przyjaciół.

  Polepszaj urzędników,
  przedsiębiorców i robotników,
  którzy są czynni, ale nie dobroczynni.

  Daj rządzącym lepszą polszczyznę,
  a Polsce lepszy rząd.

  Panie, spraw, abyśmy wszyscy dostali się do nieba,
  Ale nie zaraz!

  zakładajac, że bóg istnieje („co? nie ma boga? to spróbuj znaleźć hydraulika w niedzielę!” – woody allen), zademonstrował on swą głęboką mądrość, kładąc mi przed oczy słowa tej modlitwy, tak aktualnej, że równie dobrze mogłaby zostać wygłoszona teraz.

  tyle tylko, że jest bez porównania gustowniejsza od dzisiejszych zaklęć, rojących się od nazw partii, nazwisk polityków i wzajemnych inwektyw, często najcięższego kalibru, łącznie ze zdradą główną…
  aie pitié, mon dieu!, boże zmiłuj się nad polskim plemieniem…

  natan gurfinkiel

  P.S. Nikogo nie podziwiam z imputowanych mi. Co najwyżej współodczuwam, bo dobra ze mnie kobieta.

 291. Staruszek w nowej odsłonie?
  Może coś na temat będzie pisał?
  Nie wierzę……

 292. @wiesiek59

  „Staruszek w nowej odsłonie?
  Może co”

  /ciach/

  Gostek,

  wlasnie oglosiles, ze Zydzi (wszyscy) to „wroga nacja”. Wrogow sie zabija. Dla wrogow nie ma litosci. Za zabijanie wrogow dostaje sie medale.

  To kiedy ruszasz na wroga? Kiedy zaczniesz wrogow zabijac?

  Bo chyba nie jestes taki cienias, ze wojujesz tylko ozorem?

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  No jak, wojowniku – kiedy wyruszasz wrogow zabijac? Czy jednak dzielny i waleczny jestes tylko w ryju?

 293. pitekantrop
  15 września o godz. 15:38

  Panie Pikuś…….
  Mnie nie zdziwi już nic- poza UCZCIWYM POLITYKIEM.

  We wszystkich formach ustrojowych, metody działania są dokładnie takie same.
  Zachowania ludzkie, równiez.
  Metody sterowania zachowaniami tłumów, tożsame.
  Propaganda, manipulowanie informacją, kontrola nad mediami, niczym się nie róznią.

  Te różnice pomiędzy demokracją a innymi systemami, są iluzją…..

  Miło że mnie cytujesz, zapisałeś na dysku co celniejsze kwestie.
  Tylko po co?
  Ale skoro pamiętasz o mnie, to masz kawałek dla siebie- w prezencie:

  W Kaliforni, w sposób oficjalny wydano organizacjom kwestionującym tzw. holokaust pozwolenie na prowadzenie swych kampanii w miejscach publicznych.

  Władze stanu wytłumaczyły swą decyzję stwierdzeniem, iż tego rodzaju inicjatywy wchodzą w zakres «wolności posiadania poglądów».

  Od dziś, poster i im podobne, wyrażajace opinie rewizjonistyczne będą mogły pojawić się w Los Angeles, San Francisco i San Diego.

  Decyzja została przedstawiona mass mediom przez H. D. Palmera, rzecznika prasowego Jerry Browna – gubernatora Kaliforni.
  http://ram.neon24.pl/post/145506,shoah-w-kaliforni-oficjalnie-rozpoczela-sie-wojna-o-prawde

 294. mag:
  traktuj mnie prosze odrobine z przymrozeniem oka, ale nie swataj;

 295. @Wiesiek59

  „nie nie zdziwi już nic- poza UCZCIWYM POLITYKIEM.

  We wszystkich formach ustrojowych, metody działania są dokładnie takie same.
  Zachowania ludz”

  Dobra dobra, jak kogos bedzie interesowalo, co cie „zdziwi” a co cie nie „zdziwi” to na pewno kazdy sie zapyta.

  Jak na razie – proba zmiany tematu, raczej zalosna – odnotowana.

  Wracajac do tematu:

  wlasnie oglosiles, ze Zydzi (wszyscy) to „wroga nacja”. Wrogow sie zabija. Dla wrogow nie ma litosci. Za zabijanie wrogow dostaje sie medale.

  To kiedy ruszasz na wroga? Kiedy zaczniesz wrogow zabijac?

  Bo chyba nie jestes taki cienias, ze wojujesz tylko ozorem?

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  No jak, wojowniku – kiedy wyruszasz wrogow zabijac? Czy jednak dzielny i waleczny jestes tylko w ryju?

 296. byk
  Sorki, nic nie rozumiem. Ja cię swatam? Z kim, na boga!

 297. @Wiesiek59

  „W Kaliforni, w sposób oficjalny wydano organizacjom kwestionującym tzw. holokaust”

  Fajnie ze otwartym tekstem twierdzisz, ze Holocaust, czyli masowe mordowanie Zydow podczas IIWS – to (twoim zdaniem) filkcja. „Tzw holokaust”. „Tzw” – czyli cos, co nie istnialo (twoim zdaniem).

  Klamstwo oswiecimskie kolportowales tutaj i wczesniej, na przyklad robiac klake neonazistom – klamcom oswiecimckim z IHR. A teraz sam zabierasz glos.

  Cieszy mnie to. A jeszcze bardziej mnie cieszy, ze tygodnik „Polityka” umozliwia taka dzialalnosc. Keep up the good work!

 298. „W drugim dniu swego pobytu w Warszawie mini- ster spr. zagr. _ Rzeszy von Ribbentrop w towarzystwie ambasadora von Moltkego o godz. 11-ej rano złożył wizytę p. ministrowi J. B.”
  kwestia interpretacji – strach?

 299. Panie wiesiek-59, co z tym co-lapsem?
  Jak to będzie wyglądać, jak przebiegać, kogo uderzy najmocniej?
  (Bo kiedy nastąpi, to jeszcze trudno powiedzieć).
  Praktyczne pytanie: co robić? Sprzedać dom i przenieść się do jurty? A co z samochodem, z łódką i resztą dobytku, z porcelaną po cioci i szablą po wuju? I co z akcjami firm giełdowych? Wiem, sprzedać, ale co zrobić z gotówką? Bo przecież nie lokować w obligacje Wuja Sama, w ruble, czy w krypto-waluty? Może przejść na wegetarianizm? Na buddyzm? Uciekać do Tybetu, czy do australijskiego interioru? Co robić Panie wiesiek-59? Pan jesteś oblatany jak wynika wprost z tej blogowej pisaniny, praktycznie, co robić? Jak się uratować przed co-lapsem?

 300. W ciągu dwóch lat chińskie agencje wywiadowcze zniszczyły całą amerykańską sieć szpiegowską w tym kraju. Dziesiątki agentów i ich informatorzy poszli do więzienia lub zostali straceni. W Waszyngtonie nazywa się to największą porażką CIA w ostatnich dziesięcioleciach, a eksperci nie mogą zrozumieć, w jaki sposób została zdemaskowana siatka. Obawiają się, że Pekin przekazał informacje Moskwie.
  https://wolnemedia.net/jak-sluzby-specjalne-chin-rozgromily-cia/
  ========

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka…

 301. Blog jako taki, to jest pseudo narzędzie rozładowania frustracji.
  I zatem po raz kolejny, zapewne, przejdzie bez ekranowego echa pochochodząca z rosyjskojęzycznej etiologii inwokacja wstępu do propedeutyki nauki o pochodzeniu chorób:

  Wszystkie choroby biorą się z nerwów z wyjątkiem syfilisa, który bierze się z przyjemności.

  ***

  Ponad miesiąc temu w Dziennik Gazeta Prawna ukazał się wywiad z lekarzem od wieńcówek. Człowiek ten podzielił specjalistów o krwawych rurek mniej więcej tak:

  Dzielimy się na dwie frakcję: hydraulików i rzeźników.
  Ja jestem hydraulik i udrażniam. Wypalam złogi w ludzkich naczyniach krwionośnych.

  Wśród wielu moich zaległości, był ten numer onegoż dziennika z tym wywiadem.
  Najistotniejszym fragmentem wypowiedzi tego ablacjonisty było jego przypomnienie mi, że człowiek jest na prąd. Na prąd jest mózg i na prąd jest serce.

  Nowoczesne urządzenia pozwalają malutkim laserem wypalać złogi w naczyniach krwionośnych. Robi się to po to, aby zlikwidować patologiczne źródła impulsów elektrycznych. Wstępna informacja pani kardiolog przekazana mi, jest taka, że jak dotychczas większość leczonych pacjentów, to są osoby z serią kilkunastu lub więcej tysięcy dodatkowych patologicznych skurczów, a schorzenie nazywa sie częstoskurcz.

  Leczenie jest inwazyjne, przechodzi je wiele osób i guzdrowy przypadek byłby pomijalny i niegroźny, bo to tylko 1500 dodatkowych skurczy na dobę. W poniedziałek złożę wizytę pani kardiolog, która z pominięciem wszelkich kolejek była gotowa położyć mnie w jednych z kilku najważniejszych szpitali w Polsce. Bo ujawnił się mój brak serca ( w sennie nicości i w sensie niedoróbki ).

  Źle, a nawet bardzo źle, znoszę cudze nieszczęścia.

  Ja nie miałem żadnych wyraźnych objawów częstoskurczu, a on ujawnił się przypadkiem. Taki przypadek zdarza się rzadziej niż w co tysięcznym przypadku rozpoznania częstoskurczu dzięki badaniu holterowskiemu.

  Wylądowałem niesiony niepokojem rodziny u następnej pani kardiolog oraz u hydraulika opisanego wyżej. Operował mnie inny lekarz, bo ponownie przebieg zdarzeń poddał się fali urlopów. No i na kłopotliwych guzdrowych osobliwościach się nie skończyło. Obsypany zostałem pytaniami czy widziałem swoje serce na ekranie.

  Hydraulik w wywiadzie i jasno i wyraźnie powiedział: trzeba z dużym poczuciem odpowiedzialności, z duża wiedzą i z dużą praktyką wspierająca zdecydować który milimetr wypalamy. Rozpoznawanie nadążnie ( na bieżąco – to za mało powiedziane ) co gdzie i jak patrząc w ekran z obrazem rentgenowskim i w zgodzie z przytomnym pacjentem niszczyć. A guzdra upierdliwie wpędzał zespól operacyjny w zdziwienie, bo trzeba mu było wyjaśniać, że cudzy jest w sercu.

  Nie wiem czy kardiolodzy mają obsesję mściwości Zbigniewa Ziobro w płytkiej pamięci i śmierć ojca tego ministra. Ja chyba z dziesięć razy na piśmie i w mowie, przed położeniem i leżąc na blogu operacyjnym wyrazić zgodę.

  Następne godziny były dla mnie bardziej zaskakujące niż obraz serca zwykłego człowieka nagle mu się w oczy objawiający. Oto operator już w fazie udania się stwierdził:
  Sluchając pana, można stwierdzić, że ma pan wielkie szczęście. Gdybym nie widział, to był uznał, ze nie ma pan serca. Nie czuł pan rozpierania z powodu wciskania sondy. Przeżyliśmy chwile grozy. A oteraz baj rozpiera nas duma, że możemy się uśmiechnąć.

  I ja mam nieustannie bywać na scenie owładniętej przez przypominaczy iż mają konstytucyjne prawo do narzekania?

  Niech @stasieku potwierdzi, że takiego dziwaka bez wina nie przełkniesz.

  A wokół guzdry i jego otoczenia prawie wszyscy nie prądzie,
  a wyrzutach hormonów do krwi. A staruszek guzdrzący się miał tyle! żon!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=8_5iziEC8xA

 302. teo
  15 września o godz. 16:19

  Prosisz, masz……
  Tęgie profesorskie głowy też nie wiedzą jak będzie….
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-kryzys-2008/kryzys/news-skad-nadejdzie-kolejny-kryzys,nId,2626303

  Jak zwykle zresztą, kryzys przyjdzie do nas z Wall Street.
  Tam zaczyna się WSZYSTKO.

 303. @Wiesiek59

  „W ciągu dwóch lat chiń”

  /ciach/

  Gostek,

  wlasnie oglosiles, ze Zydzi (wszyscy) to „wroga nacja”. Wrogow sie zabija. Dla wrogow nie ma litosci. Za zabijanie wrogow dostaje sie medale.

  To kiedy ruszasz na wroga? Kiedy zaczniesz wrogow zabijac?

  Bo chyba nie jestes taki cienias, ze wojujesz tylko ozorem?

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  No jak, wojowniku – kiedy wyruszasz wrogow zabijac? Czy jednak dzielny i waleczny jestes tylko w ryju?

 304. Broniący wioski zostali rozpędzeni. Żołnierze zatrzymali znaczną grupę Palestyńczyków oraz Franka R-oma-no, obywatela francuskiego i amerykańskiego, pracownika naukowego uniwersytetu Paris Ouest Nanterre La Défense. Na fotografiach, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych i na portalach o tematyce bliskowschodniej, mundurowi bili, przewracali i ciągnęli demonstrantów, także starszych mężczyzn, a dziennikarzy przeganiali z miejsca zdarzeń.
  https://wolnemedia.net/izraelskie-buldozery-wjechaly-do-chan-al-ahmar/
  ==============
  Scenki jak z Zamojszczyzny, czy czasów Stalina….
  Dokonywana jest czystka etniczna.
  Jak wyrzucano Żydów z Polski, było niedobrze.
  Jak wyrzuca się Palestyńczyków, wszystko w porządku.
  Panie Pikuś, Kalizm pana nie razi?
  Może by tak mierzyć JEDNĄ MIARĄ podobne zdarzenia?

 305. Barbara Nowacka: Stawiam dolary przeciwko orzechom, że lewicowi liderzy nie będą w stanie stworzyć jednego komitetu

  A oni, lewicowi liderzy, się zjednoczą i utworzą taki wspólny komitet, że Kuroń przysiądzie z zachwytu. I zgarną te dolary Nowackiej, i przegonią neoliberalizm z Polski, i dadzą popalić PiSiakom, no chyba, że się z nimi zjednoczą w dziele budowy nieliberalno-demokratycznego socjalizmu – byle nie skończyło się na „realnym socjalizmie”.

  http://wyborcza.pl/7,75398,23921978,barbara-nowacka-stawiam-dolary-przeciwko-orzechom-ze.html

 306. pitekantrop
  15 września o godz. 16:23

  Panie pikuś.
  Wolno mi nie ubić pewnych nacji?
  Czy pewnych osobników?
  Nie mam OBOWIĄZKU kochać wszystkich.

  Szczególnie takich, co chcą zrabować mi kraj.
  To działania wrogie, więc konieczny jest opór i odpór.
  Chucpa nie przejdzie.
  Nawet pomimo amerykańskiego wsparcia, nasi politycy nie są samobójcami.

 307. @Wiesiek59

  … klamie jak bura sobaka:

  „Od dziś, poster i im podobne, wyrażajace opinie rewizjonistyczne będą mogły pojawić się w Los Angeles, San Francisco i San Diego.”

  Naziolom z IHR pozwolono wylacznie na „poster” ktory zawiera jedno zdanie (dwa wyrazy): „HISTORY MATTERS!” i nazwe „Institute for Historical Review”. Na nic wiecej. Nawet linka do swojej latryny internetowej nie pozwolono na „posterze” zamiescic.

  Jesli zatem folksdojczeria upowszechnia brednie, iz „poster i im podobne, wyrażajace opinie rewizjonistyczne będą mogły pojawić się w Los Angeles, San Francisco i San Diego.” – to folksdojczeria po prostu glupio klamie. Glupio jak trzyletni dzieciak – bo jedno klikniecie wystarczy, zeby te „postery” zobaczyc.

  https://m.sfgate.com/bayarea/article/BART-ad-from-anti-Semitic-group-prompts-outrage-13225228.php

 308. teo
  15 września o godz. 16:27

  Scalanie naszej tzw. prawicy, trwało kilkanaście lat.
  Wodzów było dużo, tylko Indian mało.
  Z bodaj 240 zarejestrowanych w Polsce partii, ostały się realnie działających chyba z sześć.

  Lewica ma ten sam problem.
  Wodza jednego potrzeba, a nie kilkunastu marzących o zostaniu nim, i dysponujących kanapowym poparciem.

 309. Panie wiesiek-59,
  skąd przyjdzie to my wszyscy wiemy. Ale co praktycznie mam robić?
  Czy kiedyś doczekam się odpowiedzi? Czy mam już skakać z Pałacu Kultury?
  Czy jako prosty człowiek, mogę jakoś co-laps przeżyć? Gdzieś się schować? Bo od mądrzenia się, że przyjdzie – nie wiadomo kiedy – to ja mam tylu mędrców i mądrych kobiet? Nie mogę, nie wiadomo jak jeszcze długo, żyć w strachu przed co-lapsem. W Średniowieczu ludzie żyli w strachu przed ogniem piekielnym, a teraz znowu ludzi prostych się straszy co-lapsem. To nie jest fair.

 310. @Wiesiek59

  „Wolno mi nie ubić pewnych nacji?
  Czy pe”

  /ciach/

  Wolno ci nie ubic. Domyslam sie, ze wolno ci ubic. No to ilu do tej pory ubiles, cieniasie?

  Ubic – to brzmi dumnie. No to ilu do tej pory ubiles?

  Wlasnie oglosiles, ze Zydzi (wszyscy) to „wroga nacja”. Wrogow sie zabija. Dla wrogow nie ma litosci. Za zabijanie wrogow dostaje sie medale.

  To kiedy ruszasz na wroga? Kiedy zaczniesz wrogow zabijac?

  Bo chyba nie jestes taki cienias, ze wojujesz tylko ozorem?

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  No jak, wojowniku – kiedy wyruszasz wrogow zabijac? Czy jednak dzielny i waleczny jestes tylko w ryju?

 311. @Wiesiek59

  „ołnierze zatrzymali znaczną grupę Palestyńczyków oraz Franka R-oma-no, obywatela franc”

  No widzisz jakie te Zydy zle i niedobre? Nie bez powodu wlasnie im wojne wywolales.

  Wlasnie oglosiles, ze Zydzi (wszyscy) to „wroga nacja”. Wrogow sie zabija. Dla wrogow nie ma litosci. Za zabijanie wrogow dostaje sie medale.

  To kiedy ruszasz na wroga? Kiedy zaczniesz wrogow zabijac?

  Bo chyba nie jestes taki cienias, ze wojujesz tylko ozorem?

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  No jak, wojowniku – kiedy wyruszasz wrogow zabijac? Czy jednak dzielny i waleczny jestes tylko w ryju?

 312. pitekantrop
  15 września o godz. 16:32

  Pikuś, opanuj się.
  Ja cię od synów szmalcownika nie wyzywam, ani od agentów bezpieki…

  Dyskutować można o wszystkim.
  Pod warunkiem zachowania kultury.
  A jak nie, to pisz na Berdyczów….

 313. Własna waluta może pomóc Polsce w walce z ewentualnym kryzysem finansowym – mówi PAP prof. UW i ekspert Instytutu Sobieskiego Tomasz Grzegorz Grosse. Dodaje też, że naszym atutem jest system narodowego nadzoru.
  Globalny system finansowy nie jest przygotowany
  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1259840,grosse-wlasna-waluta-moze-pomoc-polsce-w-walce-z-ewentualnym-kryzysem-finansowym.html

 314. @Wiesiek59

  „Dyskutować można o wszystkim.”

  Przeciez ty zapowiadales nie „dyskusje” tylko wojne. Nikt sie nie wdaje w „dyskusje” z wrogiem. Wrogow sie zabija.

  Wlasnie oglosiles, ze Zydzi (wszyscy) to „wroga nacja”. Wrogow sie zabija. Dla wrogow nie ma litosci. Za zabijanie wrogow dostaje sie medale.

  To kiedy ruszasz na wroga? Kiedy zaczniesz wrogow zabijac?

  Bo chyba nie jestes taki cienias, ze wojujesz tylko ozorem?

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  No jak, wojowniku – kiedy wyruszasz wrogow zabijac? Czy jednak dzielny i waleczny jestes tylko w ryju?

 315. @Wiesiek59

  … klamie jak bura sobaka:

  „Od dziś, poster i im podobne, wyrażajace opinie rewizjonistyczne będą mogły pojawić się w Los Angeles, San Francisco i San Diego.”

  Naziolom z IHR pozwolono wylacznie na „poster” ktory zawiera jedno zdanie (dwa wyrazy): „HISTORY MATTERS!” i nazwe „Institute for Historical Review”. Na nic wiecej. Nawet linka do swojej latryny internetowej nie pozwolono na „posterze” zamiescic.

  Jesli zatem ktos upowszechnia durne brednie, iz „poster i im podobne, wyrażajace opinie rewizjonistyczne będą mogły pojawić się w Los Angeles, San Francisco i San Diego.” – to folksdojczeria po prostu glupio klamie. Glupio jak trzyletni dzieciak – bo jedno klikniecie wystarczy, zeby te „postery” zobaczyc.

  https://m.sfgate.com/bayarea/article/BART-ad-from-anti-Semitic-group-prompts-outrage-13225228.php

 316. Praw ekonomii nie da się oszukać, ale można je naciągać. Obecny model gospodarczy naszego kraju jest formą takiego wielkiego naciągania.

  Jak można stworzyć system, w którym ludzi nie stać na podstawową egzystencję i potem się dziwić że emigrują, a ci którzy zostają nie mają odwagi na posiadanie dzieci? System w którym zakup mieszkania, to niemożliwe popędzane heroizmem – nie jest stworzony dla ludzi. To ludzie są jego niewolnikami i mu służą poświęcając swoje życie.

  Nasz system gospodarczy nie służy społeczeństwu, a jak nie służy społeczeństwu, to też nie służy państwu. Komu więc służy? Oto jest pytanie które wymaga wiarygodnej odpowiedzi. Jednak na nią nie ma szans w naszych warunkach para-demokracji sterowanej przez zagraniczne media.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55122
  ========

  No właśnie…
  Skonstruowaliśmy taki system gospodarczy.
  KOMU on służy?
  Tym ZZA WIELKIEJ WODY jedynie?

 317. Miecław
  15 września 2018 at 09:09
  No to ostatni gasi światło.
  Ludzie z “ukrzyżowanymi” umysłami nie są w stanie wyprowadzić Polski na suwerenność ekonomiczną i polityczną. Ale aby przetrwać idący kryzys należy odbudować gospodarkę samowystarczalną. Czy stratedzy od zarządzania kryzysowego o tym myślą? Mamy przykład Rosji, która miała być pokonana dzięki niskiej cenie ropy, jak podobno ZSRR, a tu figa z makiem, bo Rosjanie odrobili lekcje. Jaki teraz plan opracowano, aby gospodarczo pogrążyć Rosję i Chiny? Ano zobaczymy. Na pewno nie jest możliwy plan militarny oraz rozbicia wewnętrznego kolorową rewolucją, bo tu również Rosja i Chiny odrobiły lekcje chroniąc swoje zasoby ludzkie przed degeneracją.

  Możliwy jest więc scenariusz opisany w felietonie, jako reset gospodarczy USA, a my z gospodarką totalnie uzależnioną jesteśmy w ciemnej d-pie. Pozostaje więc tylko gra na przetrwanie gospodarcze nadchodzącej burzy, a w tym czasie Polska powinna skupić się na odbudowaniu samowystarczalności ekonomicznej. To powinien być najważniejszy cel strategiczny, a nie militaryzacja finansująca Amerykę.

  W 2016 roku – “Dzisiaj jesteśmy bardzo zadłużeni, głównie u zagranicznych wierzycieli. To jest niebezpieczne, bo jesteśmy w ósemce najbardziej zadłużonych krajów świata. Będziemy to odkręcać przez co najmniej 20-30 lat” – oznajmił wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
  W 2017 roku – Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy” – powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga.
  Wczoraj 14 września – – Aby wejść do grona narodów najwyżej rozwiniętych musimy zdać sobie sprawę z tego, że wielkie błędy gospodarcze, gospodarczo-społeczne, polityczne w III RP, doprowadziły nas do stanu, że różne rezerwy już wykorzystaliśmy – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

  Jestem w szoku, że już nie zwalają winy na błędy gospodarcze PRL?

  Czy jest już pozamiatane i ostatni gasi światło? Czy też styropian naprawi swoje błędy?
  =============

  Moim prywatnym zdaniem, jest już pozamiatane.

 318. @mag

  sorki, ale to byk pytał o rozmiar mojego stanika 😉

 319. Mikolaj
  14 września 2018 at 16:24
  Pytanie: Jakie zdanie z artykułu wydało ci się najcelniejsze?

  Odpowiedz: ” Elity żyjące z podatków państw Unii pilnują swojego statusu.”

  Pytanie: Łatwo wyjaśnić znaczenie tej tezy?

  Odpowiedz: Trudno na przykładzie Unii – to jednak ciągle związek wielu państw. Łatwiej na przykładzie Stanów – bo to jednak jedno państwo.

  Pytanie: A jakie podobieństwo między Unią i Stanami z tego punku widzenia?

  Odpowiedz: Unia i Stany to dwa największe mateczniki “liberalizmu” – ojcem i matką globalizacji. W obu zachodzi twarda walka miedzy “liberałami” i “narodowcami” o …

  Pytanie: Jak tą walkę można opisać w przybliżeniu?

  Odpowiedz: Wcześniej trzeba przypomnieć fakty, które tworzą podstawę dla tej wojny.

  a) 40 % bogactwa tego świata należy do 270 korporacji.

  b) ogromny procent tych 270 korporacji to korporacje finansowe: banki, firmy ubezpieczeniowe, telewizja, gazety, Internet, Google, Facebook, itp.

  Pytanie: Co złego z korporacjami finansowymi?

  Odpowiedz: Te korporacje finansowe nic nie produkują a zarabiają ogromne pieniądze. Np. Google zarabia przeogromne pieniądze tylko zamieszczając ogłoszenia. Banki, ponieważ pożyczają pieniądze na procent. Ale istnieje cała masa innych instytucji przylepionych do “rządów”, które czeszą ogromne pieniądze podatników praktycznie tylko “bijąc pianę”.

  Pytanie: Kto zarabia te łatwe pieniądze?

  Odpowiedz: Prawdziwi beneficjenci, którzy przechwytują największe pieniądze z tych finansowych korporacji stoją z tyłu, w ukryciu. Można tylko się domyślać kim są

  Pytanie: A na zewnątrz?

  Odpowiedz: W Stanach ich oficjalnym przedstawicielem jest pani Clinton i jej drużyna.

  Pytanie: Czy tylko ludzie o liberalnych poglądach popierają takie finansowe korporacje?

  Odpowiedz: Także wszyscy inni którzy pracują dla tych finansowych instytucji. Np. McCain, który niedawno umarł, nie był liberałem, ale miał miejsce w Kongresie dzięki nim. Dlatego walczył dla nich jak lew. Podobnie, każdy inny pracownik banku, gazety, TV lub innej finansowej korporacji będzie jej bronił do upadłego bo tu zarabia dobre pieniądze.

  Pytanie: Kto jest przeciwnikiem “liberałów” w Stanach?

  Odpowiedz: W USA to producenci samochodów, samolotów, itp.

  Pytanie: Jak wygląda ta walka w Stanach?

  Odpowiedz: “Narodowcy” wypchnęły na prezydenta Trampa – po to aby był otwartym oponentem “liberałów”. Prezydent Tramp prowadzi wojnę z liberałami tyle, że ma prawie całkowicie związane ręce przez liberalną administrację. Więc robi to głównie gadaniem i wojną celną. Ta wojna celna ma na celu rozwaleniem “globalizacji” bo “narodowcy”uważają, że jest to dojna krowa dla liberałów. Podsumowując -“narodowcy” uważają, że globalizacja i finansowe korporacje są nowoczesną formą oszustwa i wyzysku – w USA własnych obywateli.

  Pytanie: Jaki będzie wynik tego starcia?
  Odpowiedz: Jeżeli “narodowcom” uda się ponownie wybrać Donalda Trampa na urząd prezydenta to może on rozpocząć “fizyczną” wojnę z korporacjami finansowymi, głównie bankami, itp.

  Pytanie: Co to znaczy?

  Odpowiedz: Dokładnie nikt tego nie wie. “Liberałowie” jednak wiedzą jak niebezpieczny może być prezydent Tramp w przyszłości. Dlatego włącza z nim prawie na “śmierć i życie”. Stają na głowie aby doprowadzić do impiczmentu. Boją się tego co może zrobić on i jego drużyna podczas drugiej kadencji.

  Pytanie: A jakie konsekwencje tej walki dla Świata?

  Odpowiedz: Ponieważ to korporacje finansowe flekują Rosję, dlatego dla prezydenta Putina przeciwnikiem jest “liberalna” administracja amerykańska. Prezydent Putin jest cichym zwolennikiem Trampa. Prezydentowi Trampowi też jest “bliżej” do prezydenta Putina niż do własnej prasy, telewizji, Internetu, banków, itp. Bo akurat te są liberalne i walą w niego jak w bęben.

  Pytanie: A co to wszystko ma wspólnego z Unią?

  Odpowiedz: Dużo. Podobna walka jak w Stanach odbywa się w Unii. Tyle, że w Unii jest wiele państw i dlatego jest ona bardziej zawikłana, trudniejsza do opisania.

  Pytanie: Czyli?

  Odpowiedz: Stwierdzenie autora artykułu, że ” Elity żyjące z podatków państw Unii pilnują swojego statusu” jest najkrótszym opisem tej walki w Unii. Można też napisać, że w Stanach ci co żyją z podatków Amerykanów pilnują swojego statusu i walczą z prezydentem Trampem.

  Pytanie: Czy taka walka toczy się i w innych częściach Świata?

  Odpowiedz: W Japonii, Chinach, Korei Południowej i Północnej, Indiach, Pakistanie, Wietnamie, itp., nie ma liberałów. Ale jest tam “globalizacja”. Nikomu nie uda się schować przed potencjalną wymianą ciosów. Nam również.
  ==============

  Bardzo dobry tekst, klarowne ujęcie tego co się dzieje na naszych oczach.

 320. Cóż tu biadolić, moje praktyczne pytania idą na Berdyczów …
  Się wczytuję i wmyślam w to co napisaji prof. prof. kierowniczka katedry Orędziak i filozof Szahaj, czy im nie jest wszystko jedno, czy CO-laps nadchodzi z Wall Str. czy z Waszyngtonu, najważniejsze, że nadchodzi i ż nadchodzi od Zachodu, a w detale, czy to GW Bush z Greenspanem podkręcili CO-laps 2008, a teraz Trump ze swym obniżaniem podatków, luzowaniem kontroli nad bankami i nakręcanie sobie koniunktury gospodarczo-wyborczej, oraz próbami manipulowanie bankiem centralnym The Fed nie jest aby tym tajfunem 7-stopnia, który zwiększa siłę rażenia.
  I o to Putinowi chodziło?

 321. Today by far the deadliest weapon of mass destruction in Washington’s arsenal lies not with the Pentagon or its traditional killing machines. It’s de facto a silent weapon: the ability of Washington to control the global supply of money, of dollars, through actions of the privately-owned Federal Reserve in coordination with the US Treasury and select Wall Street financial groups. Developed over a period of decades since the decoupling of the dollar from gold by Nixon in August, 1971, today control of the dollar is a financial weapon that few if any rival nations are prepared to withstand, at least not yet .
  http://williamengdahl.com/englishNEO20Aug2018.php

 322. Jeśli skupimy się na chwilę na samej Francji, afrykanskie cierpienie i dewastacja obszaru jest niedocenione. Muszę przypomnieć, co powiedział, były prezydent Francji Jacques Chirac w 2008 roku opisując znaczenie francuskiego uzależnienia od Afryki.
  Były francuski przywódca powiedział;
  „Bez Afryki, Francja zsunie się do rangi kraju trzeciego świata.”

  Jeśli weźmiemy pod uwagę to prawdziwe stwierdzenie, wtedy łatwiej jest odnieść się w perspektywie moich wcześniejszych raportów do nowego kolonializmu przez Francję w krajach Afryki Północnej. Cytując ponownie za historią Kalidou Diouf znajdujemy rzeczywistość w odniesieniu do Francuzów:

  „Przemysłowe Francja nie ma nic do zaoferowania to tłumaczyłoby, dlaczego wciąż jest jednym z najbogatszych krajów świata. Jedynym powodem, dla którego kraj nadal jest tak bogaty, jak to było 50 lat temu jest to, że system kolonialny wchłania około 500 miliardów dolarów USA rocznie z Afryki do swojego skarbca.”
  https://journal-neo.org/2018/09/14/africa-2018-worth-far-more-than-blood-diamonds-to-the-colonials/
  =============

  Francja kontroluje zasoby 16 krajów afrykańskich, oraz ich budżety.
  Stąd płynie fala biedaków do Europy.
  Zahamowanie tego marszu możliwe jest jedynie poprzez ograniczenie rabunku.
  Ale, który DEMOKRATYCZNY przywódca Fancji ośmieli się zaproponować uczciwe traktowanie Afrykanów, i zgodzi się na obniżkę poziomu życia swoich wyborców?

 323. Wieśku!

  Ty nie masz tematu. Ty masz wiarę.

  Przez lata mego bywania tu wmawiałeś innym głupotę, bo w nią wierzysz.

  A to co ty robisz to plagiat.

  Michaił Bułhakow zacytował słowa Jeszui Ha Nocri:
  Chodzą za mną i coś notują. Ja im niczego nie sprawdzałem.

  Słowa są pojemne.

  Nawet to że ty masz mój temat i blog Daniela Passenta.
  I tak cierpisz na trzech blogowych krzyżykach,
  że nawet Krzysztof Penderecki tego nie ogra.

  Na więcej nut nie zasługujesz.

 324. Sprzyjam ekspansji Chin w Afryce porzuconej przez kolonizatorów. Na zasadzie Murzyn zrobił swoje… Teraz Afrykańczycy poszli do Europy szukać przodków. Sypianie z niewolnicami ma swoje prawa. Takie prawo dziedzica do pierwszej nocy w wydaniu kolonialnym. Tak sobie myślę,że komunizm chiński trafia na podatny socjalnie grunt za miskę ryżu. Takie 500+.

 325. @Wiesiek59 walnal:

  „Były francuski przywódca powiedział;
  „Bez Afryki, Francja zsunie się do rangi kraju trzeciego świata.””

  Wprawdzie Chirac nigdy niczego podobnego nie powiedzial – ale specom od darcia ryja to zupelnie nie przeszkadza. Nota bene te sama „wypowiedz” przypisuja spece Mitterandowi.

  „„Przemysłowe Francja nie ma nic do zaoferowania”

  … tylko dziwnym trafem pol swiata jezdzi francuskimi samochodami, lata francusko-niemieckimi samolotami pasazerskimi Airbus, korzysta (nawet o tym nie wiedzac) z satelitow komunikacyjnych wyniesionych w kosmos na francuskich rakietach Ariane, uzywa francuskich helikopterow, francuskich prywatnych odrzutowcow Falcon itp itd. Guupie zabojady „nic nie maja” – tyle ze metro w Paryzu juz sto lat temu mialo duzo gestsza siec polaczen niz dziesiejsze warszawskie. Najszybsze w Europie koleje to francuskie TGV, 80% energii elektrycznej to z reaktorow jadrowych.

  Jak Wiesiek59 cos walnie – to groznie sie robi. Mozna kolki dostac ze smiechu.

  Jak lysy grzywka o kant kuli.

 326. Jeden z tutejszych żartownisiów napisał niedawno spory czerwony komentarz.

  Ciekaw jestem czy wie, co łączy samochodzik prowadzący samolot na miejsce postojowe z atrybutem rel. A bestyjka jest i zdolna i opanowana i ciało migdałowate u niego nie jest ani hipo- ani hiper-

 327. wiesiek59

  Neon24 znów cię wprowadził w błąd informując entuzjastycznie, że będzie mozna w końcu legalnie propagować tzw „rewizjonizm”.

  „Rewizjonizm” był bowiem propagowany legalnie przez faszystów nieomal od zakończenia wojny. Pierwszym organem prasowym „rewizjonistów” było pismo „Der Weg” założone przez kumpla Adolfa Eichmana Eberhardta Frtischa w 1949, w Argentynie. Zresztą zarówno Eichman jak i Mengele do niego pisywali pod pseudonimami. Do kolegium redakcyjnego należał również pilot Hitlera Rudel oraz Bardache – francuski faszysta, kolaborant, który cudem uniknął po wojnie strzyczka. Niestety nie wiem kiedy zdechła ta inicjatywa wydawnicza.
  Z tym, że wiekszą siłę oddziaływania miało pismo „rewizjonistyczne” „Nation und Europa” załozone w 1951 przez byłego oficera Waffen-SS – Sturmbannführera Arthura Ehrhardta. Do rady redakcyjnej dołączył szwedzki nazista Engdahl, szwajcarski nazista Oehler i holenderski kombatatnt Waffen-SS Tienenem. Do tego miesięcznika pisał również brytyjski faszysta Mosley, wspomniany wyżej Francuz Bardache a potem Jean-Marie Le Pen. Pismo dokonało swego żywota w 2009.

  Reasumując – Neon24 nie zna swych „rewizjonistycznych” korzeni.

 328. Dlaczego nie można kupić konserw mięsnych z mięsa pozyskanego z trzody i dzików w ramach sanitarnego uboju i odstrzału. Na podstawie przepisów o izolacji ASF. Przemysłowa produkcja w 70 C gwarantuje bezpieczną żywność. Tak sobie myślę,że dania z takiej produkcji zaszczycą też salony rządzących.

 329. Bar Norte
  15 września o godz. 18:48

  Interesujące informacje…….
  Nie wiedziałem, że tylu wysokich rangą i pozycją, zajmowało sie tym tematem

  Mnie w tej notce interesowało jedno.
  Przełamanie MONOPOLU na badanie holocaustu.
  Nikt nie kwestionuje faktu, natomiast co do liczby, miejsc, bywają różne opinie.
  Czas rozwiać mit wyjątkowości, szczególnie wobec zdarzeń dziejących się ostatnimi czasy, w różnych częściach świata.
  Nie można zdawać się na europejski jedynie, czy żydowski ogląd świata.
  To wypacza obraz.

  Nie chcę rozwijać tematu.
  Wystarczająco dużo już na ten temat napisano.
  Zagłada całych plemion, czy religii, ich wyznawców, to właściwe według mnie tło do rozpatrywania masowego ludobójstwa na świecie.
  Nihil novi sub Sole…….

 330. przydomek8
  15 września o godz. 18:28

  A poza tym, DOBRZE się czujesz?
  Wpis ni z gruszki, ni z pietruszki…..

  Mam ulubione tematy, dysponuję informacjami ich tyczącymi, własny ogląd świata.
  Kwestionować to możesz merytorycznie.
  Nie IDIOTYCZNIE.

  Na temat, albo na Berdyczów proszę.
  Znudziło mnie odpowiadanie głupcom, i wycieczki osobiste pozbawione jakiejkolwiek treści merytorycznej.
  Zero argumentacji, mnóstwo insynuacji, również.

 331. szanowny @przydomku8

  @Wiesiek59 dziala w oparciu o formule: It is not lie if I he believe it.

 332. or: he believes it

 333. @przydomek8
  15 września, g.18:46
  Wolę moja kotkę Dżezi, która swinguje.

 334. pitekantrop
  15 września o godz. 18:32

  Specu od plugawienia tego ponoć INTELIGENCKIEGO blogu obscenicznym językiem, godnym obszczymura.
  Zachowuj się, alb zamknij.

  Nie wiem, czy Chirac powiedział tę kwestię, czy mu ją przypisano.
  Fakt pozostaje faktem, który łatwo sprawdzić CZYTAJĄC odnośniki w oryginalnym tekście.
  Francja bez kolonii nie istnieje.
  Za co tamci mieszkańcy mają kupować francuskie wyroby?
  Za głodowe pensje wypłacane w tamtejszych francuskich koncernach wydobywczych?
  Przeciez płace mają LOKALNE, nie metropolitarne?
  Opłaty za eksploatację ich zasobów, stanowią może z 5% ich wartości.
  Reszta jest transferowana do Metropolii.
  A na straży tego układu stoją kacykowie wspierani przez oddziały francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

  Każdy bunt, jest tłumiony siłą pod pozorem zwalczania terroryzmu.
  Tak samo, jak każdy lewicowy ruch w Ameryce Łacińskiej.

  Największym przestępstwem w oczach światłych demokratów Zachodu, jest NACJONALIZACJA krajowych zasobów surowcowych.
  To był w ich oczach, największy grzech Salvadora Allende.
  Wybaczono by mu wiele, z wyjątkiem nacjonalizacji największego dobra Chile- kopalń miedzi.

  Nawet Pinochet by na tyle PATRIOTĄ- pomimo wszystko- że nie odwrócił decyzji Allende, nie sprywatyzował złóż.
  Wiedział, że zarżnęłoby to Chile ekonomicznie.
  Skazało na biedę, na zawsze.
  Jego indywidualne geszefty, w sumie i tak były skromne, w porównaniu z innymi.
  Inni południowoamerykańscy dyktatorzy, gorliwie wspierani przez USA, potrafili skumulować na kontach setki milionów, czy miliardy.
  On zadowolił się zaledwie 40oma……..

  Nasi ponoć okrutni dyktatorzy- Gomułka, Gierek, Jaruzelski, ile zgromadzili?
  Proszę porównać to do majątków obecnych poststyropianowców……
  Opieka USA jest zdecydowanie bardziej INTRATNA dla elit rządzących danym krajem, będącym pod ich butem.
  O plebs, nie martwi się nikt.

  Ps.
  Jak tam wyburzanie i przeganianie Palestyńczyków z ich ziemi?
  Masz jakieś sukcesy na tym polu?
  Osobiście jesteś beneficjentem takiej polityki?
  Może jakaś chałupa ci się trafiła z odzysku, jakieś rupiecie?
  Pochwal się, nie wstydź…….
  Przecież to zdobycz wojenna, łup godny takiego bojownika o SPRAWĘ!!!

 335. A to nie była lekcja Polskiego księżniczki Diany?

 336. przydomek8
  15 września o godz. 18:28

  Wiesiu ma teraz towarzysza broni. Nie ruszysz go nijak. Sorki 🙁

 337. Dziś jak nigdy warto zadać pytanie, jak zbieżne są interesy geopolityczne Budapesztu i Warszawy. Być może dobrze jest na nie odpowiedzieć, porównując terminarze prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Viktora Orbána. 18 września ten pierwszy spotka się w USA z Donaldem Trumpem. Ten drugi w Moskwie z Władimirem Putinem – pisze Marcin Zaborowski.
  http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1258600,interesy-geopolityczne-polski-i-wegier-sa-jednak-sprzeczne.html
  =============

  Możemy sobie na przykład podyskutować na temat:
  KTÓRY kierunek będzie bardziej PERSPEKTYWICZNY?

  W naszej historii, prawie ZAWSZE obstawialiśmy przegrywających…..

 338. @

  20 złotych od tematu 2 złote od wpisu. Może podnieśli teraz stawki?

 339. ozzy
  15 września o godz. 19:32
  szanowny @przydomku8

  @Wiesiek59 dziala w oparciu o formule: It is not lie if I he believe it.

  Mój komentarz
  Wiesiek coraz częściej sięga do katechetycznej formy (pytanie – odpowiedź, pytanie – odpowiedź) głoszenia bzdur z poruczenia. Postępowanie typowe dla agitatorów w ostatnim stadium.
  Pzdr, TJ

 340. @Wiesiek59

  „Specu od plugawienia tego ponoć INTELIGENCKIEGO blogu obscenicznym językiem, godnym obszczymura.
  Zachowuj się, alb zamknij.”

  Gostek,

  sprobuj zajarzyc, ze rozkazy to ty mozesz wydawac co najwyzej swojej cioci.

  Nie zaszczyce ciebie mianem „obszczymura” bo faceci w twoim wieku – o ile o siebie nie dbaja – to strumieniem muru nie siegna. Obsikaja sobie co najwyzej wlasne kapcie.

  „Za co tamci mieszkańcy mają kupować francuskie wyroby?”

  Pol swiata kupuje francuskie wyroby, od aut marki peugeot, citroen czy renault po odrzutowce Airbus (francusko/niemieckie), Falcon (czysto francuskie) czy helikoptery Super Puma, Panther albo Dauphin. Nawet w Grojcu czy w Mlawie raczej sie znajdzie ktos, kto jezdzi francuskim autem albo byl na saksach na pokladzie Airbusa.

  „Ps.
  Jak tam wyburzanie i przeganianie Palestyńczyków z ich ziemi?”

  Dziwna sprawa – jak mnie, moja rodzine i nas wszystkich wypedzano z tego twojego kraju, przy darciu ryja „zydzi wynocha do Izraela! Syjonisci do Dajana!”, „Polska dla Polakow!” – to jakos nikt nie twierdzil, ze Erec Izrael to „ziemia Palestynczykow”. Samo slowo „palestynczyk” i „narod palestynski” jeszcze nie byly wynalezione.

  Znaczy najpierw darcie ryja „zydy wynocha do Izraela” – a teraz nagle wie twierdzi, ze Izrael nie ma prawa istniec, bo to „ziemie Palestynczykow”?

  Coz – czasy Gomulki to jednak byly dobrze czasy.

  Wtedy bylo darcie ryja na nutke „zydy wynocha do Izraela”. No i tak sie stalo.

  Dzis rozbrzmiewa haslo „Zydzi do gazu”.

  Obawiam sie, ze to nowe, uwspolczesnione haslo bedzie ciut ciezko wprowadzic w zycie.

 341. wiesiek59

  „Rewizjonizm” czyli np kwestionowanie procesów norymberskich oraz procesów równoległych odbywających się w całej Europie po wojnie i wszczynanych do dziś uznajesz za przejaw przełamywania „monopolu”?

  Chcesz powiedzieć, że np proces norymberski Einsatzgruppen w którym oskarżał Benjamin Ferencz w oparciu o odnalezione w Berlinie po wojnie sprawozdania Einsatzgruppen i zeznania ich dowódców to był wyraz jakiegoś „monopolu”?

  Celowo piszę o tym procesie, bo był pierwszym dotyczącym masowego ludobójstwa (około miliona ofiar). Zanim jeszcze Lemkin tę kwalifikację zdefiniował i wprowadził do prawa międzynarodowego.

 342. Przydomku8,
  Kora drzewa Arjuny jest bogata w Co-enzym Q-10, który jest powszechnie zalecany przez kardiologów i stosowany jako osłona serca przed chorobą wieńcową. Duża dawka Co-enzymu Q-10 zapobiega zawałom serca. Łagodzi także skutki marskości wątroby. Ma również własności obniżania podniesionego ciśnienia krwi i redukuje częstoskurcz.

 343. @Wiesiek59

  „Może jakaś chałupa ci się trafiła z odzysku, jakieś rupiecie?”

  Najprosciej odpowiedziec tekstem z _WASZEJ_, _POLSKIEJ_ prasy.

  „Niemcy mordowali Żydów. A Polacy? Rabowali wszystko, co po nich zostało … W imię najszczytniejszych haseł Boskich i ludzkich zaklinamy was rodacy, byście nie poniżali się do roli szakali – apelowała 18 września 1942 roku redakcja „Biuletynu Informacyjnego”, czyli organu prasowego Armii Krajowej. Niewielu jej posłuchało. Mieszkańcy miast i wiosek w najlepsze korzystali z nadarzającej się okazji. Po trupach rabowali wszystko, co tylko zostało po wywiezionych z gett i wymordowanych Żydach.

  Historyk z Uniwersytetu Warszawskiego, doktor Marcin Zaremba odkrywa w swojej najnowszej książce haniebną i przez lata bagatelizowaną kartę okupacyjnych dziejów Polski. Co robili zwyczajni Polacy, kiedy Niemcy bezwzględnie wywozili Żydów na rzeź? Oczywiście niektórzy usiłowali pomagać sąsiadom o innym wyznaniu. Nawet ryzykowali własnym życiem. Znacznie więcej było jednak takich, którzy w Holocauście dostrzegli doskonałą okazję do wzbogacenia się. Nie ulega wątpliwości, że plądrowanie pożydowskiego mienia miało zasięg opólnopolski, przeszło jak fala przez tereny Generalnego Gubernatorstwa, miało miejsce również w Małopolsce wschodniej – podkreśla Zaremba w „Wielkiej trwodze”. Przykłady można mnożyć.

  AK-owski „Biuletyn Informacyjny” opisywał sytuację w Otwocku, Rembertowie i Miedzeszynie w lecie 1942 roku:

  Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało… Na prowincji było podobnie

  W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.”

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/

  Tresc AK-owskiego „Biuletynu Informacyjnego” troche trudno odfajkowac jako „zydowskie klamstwa”.

 344. To dobrze, że elity intelektualne piszą o CO-lapsie. Lud potrzebuje informacji i to praktycznych porad, a ten filozof Szahaj i kierowniczka katedry Orędziak jakimiś teoryjami lud napastują i co lud z tego ma. Wszak coraz więcej ludzi korzysta z kapitalizmu, jedni dostają robotę u „prywaciarza”, inni odkładają na starość, albo na czarną godzinę, jeszcze inni robią kariery jak im religia pozwala, więc powinni być dogłębnie i praktycznie informowani o tym jak kapitalizm funkcjonuje i co ma dla nich w zanadrzu. Ale takie teoretyczne straszenie piekłem jest chyba nie fair wobec ludu.

  Osobiście na przykład obawiam się PiSiarni, bo przecież im się forsa skończy i samo utrzymanie suwerennej waluty z orzełkiem nic im nie pomoże. Może być przecież to, co obserwujemy w Turcji czy Argentynie, o Wenezueli szkoda gadać. Nawet przyjaźń Dudy z Trumpem, czyli poklepywanie po plecach, kraju naszego nie uratuje od CO-lapsu. Obawiam się Trumpistów, obawiam się Putinowców i podobych piewców łatwych i dziarskich postulatów robienia ze wszystkiego FIRST … AMERICA FIRST, RUSSIA FIRST, CHINA FIRST jakby DEUTSCHLAND ŪBER ALLES było za mało.

 345. @Bar Norte

  „kwestionowanie procesów norymberskich”

  ???

  Przeciez juz chyba oficjalnie ustalono, ze te procesy byly zle i niedobre, bo po pierwsze chyba sam Jego Ekscelencja Pan Premier poinformowal swiat o „zydowskich sprawcach”, po drugie juz sam Pan Profesor Jasiewicz z Polskiej Akademii nauk ustalil, ze „Zydzi sami sobie winni” i ze „cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust” a po trzecie Pan Profesor Bender ustalil ze – cytuje expressis verbis

  „Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy. Żydzi, Cyganie i inni byli tam niszczeni ciężką pracą; zresztą nie zawsze ciężką i nie zawsze byli niszczeni, bo są relacje, iż w obozie posiłki bywały trzy razy dziennie, a chorzy dostawali delikatną zupę, mleko i biały chleb, a Żydzi często pełnili różne funkcje obozowe”

  Trudno podwazac Niezbite Autorytety. Do tematu jeszcze powroce, bo ciekawy.

 346. @Wiesiek59, @mag

  „PAD otwiera paszczę”

  Co maja wspolnego tacy politycy, jak Allende, Janukowycz, Duda, Trump?

  No jak to co:

  Wolne wybory sa super. Cacy. Pod warunkiem, ze wybory wygrywa ten, kogo popieramy.

  A jak wygra nie ten co trzeba? Jak umoczymy wybory?

  W najlagodniejszym schemacie – darcie gardziolka ze „otwiera paszczę”.

  W bardziej konkretnym – jakis Majdan albo cos podobnego.

  Respektujemy wyniki wyborow – jesli my wygramy. A jak umoczymy – to nie ma przepros.

 347. @adam100

  Bywalec tego bloga @wiesiek59 używa słów wytrychów, choćby mógł w tym co pisze zawrzeć mniej wody, a więcej mułu użyźniającego.

  Ja nadzwyczaj rzadko nawiązuję to tematu bieżącego wpisu gospodarza.

  Wielokrotnie pisałem, że korzystam z taktyki politycznej Daniela Passenta:
  Niech rozkwita [ tutaj ] 1000 kwiatów.

  Nie jestem ani samcem alfa ani nie jestem dużym i groźnym politic zion.
  Jest to zapewne podyktowane przez temperament, a osoby które muszą być nieustannie bodzcowane staram się omijać łukiem.

  Daniel Passent czyta prawicową prasę i śledzi aktywność polityków prawicy – cokolwiek lewicowość i prawicowość miały by znaczyć. I w tym sensie jestem bytem spoza kręgu.

  Mamy tu byty jawnie lub nawet wyraźnie szukających odbiorczyń i odbiorców swoich tekstów. Ja wyraźnie stwierdzam, że przewijam większość tutejszych komentarzy bez ich czytania. Zatem nie może tu chodzić o wieśkowy którykolwiek temat.

  Raczej chodzi o SPRAWĘ.

  Ostatnio miałem przyjemność oglądać filmy prezentowane przez jedną ze stacji telewizyjnych a poświęcone przedstawianiu najpiękniejszych ogrodów świata.
  I w tych opisach często występuje wytrych słowny
  Inicjacja

  W Polsce też mamy teraz urzędową modę na Inicjację w Prawdę.

  Ze względu na możliwość zakrztuszenia się Początkiem obecna polska władza administracyjna nie ujawnia nad czym pracuje i dowiemy się dopiero małej części po wyborach samorządowych.

  Schodząc o dwa piętra abstrakcji, to zwracam uwagę, że gdy @wiesiek59 zarzuca zanik czytania w Polsce, to wrzuca do tego worka czytanie komentarzy bytu blogowego.

  Ostatnio rozszerzyła sie moda na gadanie i pisanie o botach. A @wiesiek59 nie jest botem. On jest zwykłym grafomanem a jego płodność wynika ze szczęśliwego dla niego braku artretyzmu kiści obu dłoni sprzężonego z obecnością obustronnego zespołu niespokojnych rąk.

  Ja znam prawdziwe i jednoczesne komiczne imię kismetu. Ona genderowo jest kobietą i nosi imię entropia. I mimo iż kilkugodzinna mowa pogrzebowa nad przyszła trumną @wieśka59o choć będzie się wlokła godzinami, to kiedyś sie skończy.

  Ze mną jest gorzej. Jak ja nie zapanssetuję ekranowo przez kilka dni, to rozglądają się za klepsydrą. Bo ona zwykle nie jest mętna nawet gdy umarł bełkot, a dokładniej jeden z desygnatów.

  Ktoś musi blogować, aby w Żabce tanio sprzedawali kapłony.

  Zapewne

 348. @

  Eliza Michalik

  Jedno muszę tej władzy przyznać – wbrew pozorom nie nadużywa pustych słów i gestów.

  Wbrew pozorom, bo kiedy słucha się Ryszarda Czarneckiego, Jacka Sasina, Michała Wójcika czy Andrzeja Dudy, można by pomyśleć, że plotą bez sensu.

  Trzyletnia obserwacja narracji i postępowania rządu Prawa i Sprawiedliwości skłania mnie jednak, do uznania, że myśląc w ten sposób i lekceważąc tę partię (a tak właśnie czyni spora część opozycji i liberalnych liderów opinii) popełnia się niewybaczalny błąd.

  Słowotok wspomagany krzykiem, agresja, prostacki język, celowo spłaszczający lub wyśmiewający wszystkie bardziej skomplikowane społeczne problemy, są tylko podkładką do robienia od czasu do czasu medialnych „wrzutek” z jakichś zupełnie wydawałoby się niebywałych i wcześniej nie do pomyślenia pomysłów.

  Służy to tylko jednemu i jasno określonemu celowi: wprowadzeniu z czasem tych pomysłów w życie.

  Kiedy polityk PiS mówi, że nie pochwala przemocy, ale rozumie ludzi stosujących przemoc i/lub groźby wobec polityków opozycji, wiadomo, że po jakimś czasie bicie i wyzwiska wobec przeciwników rządu będą uznawane za czyn o niskiej szkodliwości społecznej, a sprawy przeciw faszystom umarzane.

  Kiedy Antoni Macierewicz sugeruje, że przed PiS kolejne polskie rządy składały się ze zdrajców lub agentów, a Patryk Jaki twierdzi, że sędziowie to bezkarni aferzyści, gdy na plakatach czytamy, że rząd PiS zabrał „złodziejom” (czytaj: swoim poprzednikom”), kiedy prokurator Piotrowicz grozi niepokornym prawnikom dyscyplinarkami, a Krystyna Pawłowicz zapowiada, że po następnych wyborach władza zabierze się za media, i w końcu – gdy Andrzej Duda mówi, że Unia Europejska to jakiś wyimaginowany twór, który nie wiadomo co nam daje – to wszystko służy określonym i od dawna zaplanowanym celom.

  To po prostu zapowiedzi kolejnych, konsekwentnie wdrażanych kroków do zmiany ustroju Polski na totalitarny.

  Tak, totalitarny, bo sądzę, że ów osławiony „miękki autorytaryzm” którym się niektórzy pocieszają jest tylko wstępną, przejściową fazą.

  A dalej do odłączenia nas od Zachodu i wprowadzenia z powrotem do strefy wpływów Rosji, realizując przy tym (i nie ma dla mnie znaczenia świadomie czy nie) politykę Kremla.

  Do wyprowadzenia nas z UE i NATO.

  I – zapewniam – fakt, że PiS temu wszystkiemu zaprzecza nie ma kompletnie żadnego znaczenia, więcej, jest częścią strategii usypiania społeczeństwa, które ma nie widzieć, co się dzieje, aż będzie za późno.

  To jest sprawdzony i skuteczny schemat działania PiS, tak banalnie prosty, że dziwię się, że opozycja i media jeszcze go nie rozgryzły i nie zneutralizowały: najpierw rzucanie w przestrzeń publiczną tezy, dotąd „szokującej” i „nie do pomyślenia”, żeby wysondować w ten sposób reakcję opozycji i mediów i wyczuć możliwe reakcje obronne, później neutralizowanie oporu stworzonymi – no właśnie – na podstawie tej uprzedniej obserwacji – metodami.

  Czasem bardzo subtelnymi, jak pozorne cofnięcie się o krok lub uczynienie nic nie znaczących, pozornych ustępstw i na końcu: zrobienie dokładnie tego, co się zapowiedziało.

  Zrobienie wtedy, gdy opinia publiczna jest już tak bardzo zmęczona dyskusją o owej na początku szokującej, a później przyjmowanej już z obojętnością tezie, wałkowanej w międzyczasie w najgłupszy możliwy sposób w mediach (poprzez zestawianie mądrych ludzi z krzykaczami i tworzenie w ten sposób złudzenia równości między nimi), że ma już serdecznie dość i jest jej wszystko jedno.

  Działa tu znany psychologiczny nawyk zgodnie z którym, kiedy dużo o czymś rozmawiamy, dużo dyskutujemy,
  zaczynamy mieć wrażenie, jakbyśmy już to zrobili.

  Na tej zasadzie, gdy w stu programach publicystycznych pojawi się sto autorytetów, znakomitych prawników, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych – i wszyscy powiedzą, że to co robi PiS jest niemoralne i nie do pomyślenia i łamie prawo – ludzie zaczynają mieć wrażenie, że temu strasznemu czynowi, pomysłowi władzy w zasadzie już się skutecznie przeciwstawiono, dano odpór, więc można odetchnąć z ulgą.

  Następuje rozprzężenie – i wtedy właśnie władza robi to, co zapowiedziała ustami wyśmiewanych partyjnych krzykaczy, to, co powtórzę raz jeszcze – na początku wydawało się „nie do pomyślenia”.

  W ten sposób zniszczono już polski wywiad i kontrwywiad, całkowicie pozbawiając nas zaufania partnerów z NATO, zniesiono trójpodział władzy, wprowadzając ustrój jednopartyjny, który właśnie się domyka, pozbawiono Polskę bezpieczeństwa, rozbrajając polską armię, pozbawiono nas wpływu na politykę międzynarodową likwidując dyplomację i stworzono państwo policyjne, posłuszne władzy, w którym można bić ludzi, protestującym przeciw nadużyciom.

  Dlatego dziwię się tym, którzy uszczypliwie, lekkim tonem śmieją się ze słów Andrzeja Dudy, że Unia to wyimaginowany twór, który nic Polsce nie daje, komentują, że prezydent zwariował, że chce zwrócić na siebie uwagę, że to jego nieodpowiedzialny wybryk.

  Nie moi drodzy, słowa Dudy to kolejny balon próbny i zapewniam was, że ten człowiek, choć najprawdopodobniej powtarza tylko co mu kazano, mówi śmiertelnie poważnie.

  Chciałabym się mylić, ale ja traktuję jego słowa po prostu jako zapowiedź.

  I gdybym mogła mieć tylko jedno życzenie pod adresem opozycji i resztek odpowiedzialnych mediów, brzmiałoby ono: przestańcie się śmiać, a zacznijcie bardzo, bardzo uważnie słuchać.

  I rozmawiać o tym, co słyszycie śmiertelnie poważnie, bez głupich socjotechnicznych zabiegów i prostackich widowisk.

  Za to z niezbędną już w tej chwili odwagą, rozwagą i odpowiedzialnością.

 349. Dziennik „Liberation” zamiescil w libcu 2018 r artykul „Ilu Francuzow sluzy w armii izraelskiej”. Autro wyliczyl, ze co najmniej 2% zolnierzy IDF to francuscy Zydzi.
  A co dalej? Oskarza dziennik o rzekome masakrowanie, pokojowych jakoby demonstrantow w Gazie.
  Francja systemtyacznie glosuje na roznych forach miedzynarodowych przeciw Panstwu Zydowskiemu a Izrael pomaga Francji w walce z terroryzmem.

 350. przydomek8
  15 września o godz. 21:03

  100/100

  a cytowane poniżej to perełka;
  „ze szczęśliwego dla niego braku artretyzmu kiści obu dłoni sprzężonego z obecnością obustronnego zespołu niespokojnych rąk.”

 351. Nawet takie łebskie chłopaki jak @legat nie kumają ani przy domku, ani wewnątrz.
  Ile razy mam przynudzać, że mi z częstoskurczem do twarzy, a po indyjskich ziołach poniedziałkowe moje spotkanie z kardiolożką w temacie miażdzochy może zostać porannym esemesem przeniesione na trzecią kadencję coraz lepszej zmiany
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  pogody.
  .
  .
  .
  Przyznaję, ze twoje podpuchy mają sporo radosnego uroku.

  No to posłuchajmy tego znamy bo lubimy i lubimy bo znamy.

  https://www.youtube.com/watch?v=jIUFKYkQMGA

 352. przydomek8:

  wreszcie diagnoza do nie zbicia:

  „Ostatnio rozszerzyła sie moda na gadanie i pisanie o botach. A @wiesiek59 nie jest botem. On jest zwykłym grafomanem a jego płodność wynika ze szczęśliwego dla niego braku artretyzmu kiści obu dłoni sprzężonego z obecnością obustronnego zespołu niespokojnych rąk.”
  Cale szczescie, ze nie zagraza przyrodzie.

 353. @ozzy

  „On jest zwykłym grafomanem”

  Nic podobnego. Grafoman to ktos, kto sam generuje teksty. Gostek podpisujacy sie ksywa @Wiesiek59 sam z siebie raczej nie skleci trzech zdan. Za to opanowal nielatwa sztuke poslugiwania sie kombinacja klawiszy Ctrl-C / Ctrl-V i raz za razem wkleja cudze teksty. Na przyklad zachwyty nad „rewizjonizmem” z IHR.

  Do _grafomana_ to mu jeszcze sporo brakuje.

 354. @ozzy
  @pitekantrop

  Nie będę mogła wkleić tego linku we środę ( wybieram się w poniedziałek w podróż i zabieram tylko tablet) więc robię to dziś
  https://www.youtube.com/watch?v=XGzOozXt4ek

 355. basia n:

  dziekuje pieknie
  a oto ponizej moi faworyci z „Kol Nidrei”
  I.Perlman i kantor Helfgot
  https://www.youtube.com/watch?v=vOzmq887oKE
  niesmiertelna melodia (rowniez wykonywala Barbra Streisand, Neil Diamond)
  Powodzenia

 356. ozzy

  Chciałam również dołączyć potem nagranie I.Perlmana,
  a zrobileś to Ty 🙂

 357. @adam100
  Rozwiązanie zagadki.
  Georgette Mosbacher (nowa ambasodar US) po przyjeździe do Polski tak przywitała publikę:
  Katiuszko stał shoulder to shoulder z Washingtonem
  a tak na marginesie to Wyraźnie widać że lubi kosmetyki.

  Ps. wychodzi na to, że polszczyzna nawet dla Polaków może być trudna do zrozumienia. Wyrwane z kontekstu i można się doyślać okropnych rzeczy.

  Ps”
  Twój tekst z 15 września o godz. 21:07
  Pełna zgoda. To ich bredzenie należy traktować serio. To są balony próbne.

 358. @przydomek8
  15 września o godz. 21:21

  Pomimo, że z częstoskurczem Ci do twarzy (w co nie wątpię),
  to zapytaj w poniedziałek kardiolożkę o mozliwość zainstalowania rozrusznika.
  Częstoskurcz jest często przyczyną udarów i takich tam różnych świństw.

  Serdeczności

 359. @basia

  Dziekuje!

 360. “AK-owski „Biuletyn Informacyjny” opisywał sytuację w Otwocku, Rembertowie i Miedzeszynie w lecie 1942 roku:
  Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało… Na prowincji było podobnie”

  Taka sytuacja niewiele miala wspolnego z Zydami: podobnie zachowywali sie mieszkancy podwarszawskich wiosek po upadku powstania warszawskiego: wyprawy na Zoliborz by COS zdobyc byly faktem czy faktami.
  Ci ktorzy wybierali sie tam ryzykowali zyciem, jednakze pisanie ze robili to by sie wzbogacic az cuchnie mentalnoscia ludzi dla ktorych majatek najwazniejszy.
  Byl koniec wojny a z niego bieda- cokolwiek mialo wartosc mozna bylo wymienic na jedzenie bylo dobrem- nie chodzilo o wzbogacenie, ale o przetrwanie.

  To fascynujace ale w historii Polakow te wyprawy na Zoliborz sa zrozumiale, nie sa powodem do pietnowania, w mitologii stosunkow pol- zydowskich podobne- wczesniejsze sa clou. Boo to mitologia pisana przez Zydow: tu wartosci troche inne nizli posrod Polakow – najwazniejsze sa pieniadze i kto je bedzie posiadal.

  To tak jakby rzad polski wystapil do rzadu Rosji z zadaniem zwrotu pieniedzy i precjozow odebranych pomordowanym w Katyniu. Ile? Duuuzo, boo przeciez ci zamordowani to byla owczesna elita i gdzies te walory musza byc…

  Bzdurne? Obrzydliwe?
  Jesli tak to czemu tej samej miarki nie przylozyc do roszczen zydowskich wobec Polakow?

  ml

 361. @neospasmin & Ska

  „Taka sytuacja niewiele miala wspolnego z Zydami: podobnie zachowywali sie mieszkancy podwarszawskich wiosek po upadku powstania warszawskiego: wyprawy na Zoliborz by COS zdobyc byly faktem czy faktami.”

  … twierdzi anonimowy @neospasmin. Na jakiej podstawie? Ano jak zwykle – wygenerowal swoje rewelacje z samej glebi jelita grubego.

  „w mitologii stosunkow pol- zydowskich podobne”

  Gnoj generowany przez anonimowego @neospasmina raczej nie wygumkuje tego, co podawal AK-owski „Biuletyn informacyjny”, cytowany przez polski portal

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/

  Gnoj wyfajdany przez anonimowego @neospasmina raczej nie zmieni faktow, ktore warto ponownie przytoczyc:

  „„Niemcy mordowali Żydów. A Polacy? Rabowali wszystko, co po nich zostało … W imię najszczytniejszych haseł Boskich i ludzkich zaklinamy was rodacy, byście nie poniżali się do roli szakali – apelowała 18 września 1942 roku redakcja „Biuletynu Informacyjnego”, czyli organu prasowego Armii Krajowej. Niewielu jej posłuchało. Mieszkańcy miast i wiosek w najlepsze korzystali z nadarzającej się okazji. Po trupach rabowali wszystko, co tylko zostało po wywiezionych z gett i wymordowanych Żydach.

  AK-owski „Biuletyn Informacyjny” opisywał sytuację w Otwocku, Rembertowie i Miedzeszynie w lecie 1942 roku:

  Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało… Na prowincji było podobnie

  W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.”

  Brunatne hejterstwo zacheca sie do darcia ryja, aby glosniej.

 362. @neospasmn

  ” najwazniejsze sa pieniadze i kto je bedzie posiadal.

  To tak jakby rzad polski wystapil do rzadu Rosji ”

  Wedlug relacji AK-owskiego „Biuletynu Informacyjnego”, ktory obszernie cytuje polska witryna

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/

  dla specow od rabunku i szabru „pieniadze” rzeczywiscie byly wazne:

  „Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało… Na prowincji było podobnie

  W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.””

 363. @neospasmin

  „roszczen zydowskich wobec Polakow?”

  Proba zwekslowania rabunku na „zydowskie roszczenia” odnotowana, tyle ze opis pochodzi z AK-owskiego „Biuletynu Informacyjnego”. Nie pasi? Jakies krzywosci? To kierowac do jakiegos kola kombatantow czy costam.

  Ja tylko cytuje.

 364. @

  Warto zauwazyc, ze Niemcy nie byli osamotnieni w swojej dzialalnosci. Sekundowala im dzielnie polska policja, ktora trudnila sie wylapywaniem Zydow ukrywajacych sie po aryjskiej stronie i pilnowala muru getta:
  ____________________________
  “Denuncjowaniem Żydów zajmowali się nader często polscy granatowi policjanci, teoretycznie odpowiedzialni za pilnowanie społecznego porządku i walkę z kryminalistami. Nadzór nad publicznym ładem i ściganie przestępców rozumieli oni jednak niejednokrotnie jako polowanie na Żydów niestosujących się do okupacyjnego prawa niemieckiego. W aktach okupacyjnego sądu w dystrykcie warszawskim zachowało się np. następujące doniesienie złożone przez plutonowego Józefa Bożyka z X Komisariatu Policji w Warszawie: “Dnia 19.9.1940 o godz. 12 na ulicy Nowy Świat 25 przed sklepem niemieckim >>Juliusz MeinlJ. Meinl<<. Przez cały czas gdy ich doprowadzałem do komisariatu utrzymywali, że są Polakami, dopiero w komisariacie, gdy oświadczyłem, że sprawdzi się w miejscu zamieszkania ich, przyznali że są żydami i założyli opaski, które mieli schowane w kieszeniach. W/w już dłuższy czas tak postępowali gdyż już przedtem ich widziałem" [pisownia oryginalna – przyp. red.].
  Stawki za życie konkretnego człowieka kształtowały się różnie: od kilku złotych, ubrań, futer, aż po ogromne kilkusetysięczne kwoty, akty własności posesji, sklepów i fabryk. Czasami kusiły też nagrody wyznaczone przez hitlerowców za złapanie Żyda i osób go ukrywających. To mógł być nawet worek mąki, parę kilogramów soli, kilka butelek wódki czy zdobyte ubranie. Szmalcownicy nie byli jednak tylko chciwi. Wielu z nich mogło odczuwać nawet dumę z tytułu tych niegodziwości, bo – w ich pojęciu – występując przeciw Żydom, działali na rzecz polskości.

  Także i ci, którzy potępiali okrucieństwo Niemców względem Żydów, dostrzegali w nim jednocześnie swoiście pojmowane dobro dla Polski. Franciszek Wyszyński, emerytowany inżynier i urzędnik, w dzienniku okupacyjnym pod datą 25 lipca 1942 zanotował: "Likwidacja getta trwa nadal. Muszą się tam dziać straszne rzeczy (…). Niemcy biorą ciężki grzech na swoje sumienie, ale po wojnie potęga żydowska u nas w znacznym stopniu będzie złamana i życie będzie lżejsze".
  ________________________

  http://polska.newsweek.pl/za-garsc-zlotowek,3343,1,1.html

  Wojne z "zydkami" niewatpliwie zostala wygrana, choc glownie cudzymi rekami. Ciekaw jednak jestem czy dzielny policjant Jan Bozyk doczeka sie kiedys pomnika za swoj wklad w przeksztalcanie Polski w Kraj Jednolity Etnicznie.

 365. Za Armią Czerwoną na Ziemie Odzyskane wkroczyli szabrownicy. Kogo tam nie było, niemal cała Polska szczególnie z Warszawy i św.Częstochowy. Tak sobie myślę dlaczego katolicy nadal kradną. Gospodarzy właścicieli zabytkowych mebli warto zapytać czy zdobyczne bez przelewu krwi.

 366. Zastanawialem sie skad sie wzial mord na redaktorach Biuletynu Informacyjnego BP AK?
  O co chodzilo tym ktorzy zamordowali Ludwika Widerszala?

  Chocby z takich drobnych publikacji wylaniia sie sens tamtej zbrodni z roku 1944- BIuletyn Informacyjny zeglowal wlasnym kursem i nie byl to kurs polski.
  Punkt widzenia prezentowany przez redaktorow tego najwaznirjszego periodyku czasu wojny byl pochodna ich pochodzenia, ich sytosci i oderwania sie od tego czym zyli Polacy.

  Zdanie: Polacy rabowali mienie POzydowskie by sie wzbogacic, opisuje ten problem.
  Brzmi ono podobnie jak zdanie “Maly zydowski chlopiec ukradl ze straganu bajgla by sie wzbogacic…”

  To smutne ze w wojennej i powojennej historii Polacy nie byli w stanie wylonic wlasnych osrodkow opiniotworczych: mysle tu tak o redakcji BI KG AK, naczelnym Tygodnika Powszechnego czy wreszcie o Gazecie Wyborczej.
  Czemu? Czemu tak walka z Niemcami, jak i katolicyzm jak i rozumienie historii, polityki, moralnosci byly Polakom filtrowane przez ludzi z niepolskim doswiadczeniem?

  ml

 367. Czy w kontekscie zdrady jakiej dopuscila sie spolecznosc zydowska wobec Polski i Polakow na ziemiach wcielonych do ZSRR, w kontekscie codzien ogladanej sluzalczosci Zydow wobec Niemcow, sluzalczosci czesto zbrodniczej, w kontekscie Katynia denuncjacja Zydow moze sie komus jeszcze wydac czynem nagannym?

  Tak, jesli tylko wyjmiemy z czynow ich kontekst historyczny.
  Wtedy zobowiazanie do pomocy Zydom stanie sie dla Polakow bezwarunkowe. Tak bedzie wtedy gdy Zydzi uczyc beda Polakow ich historii.

  ml

 368. Rabunek….

  Piękną kolekcję zrabowanych dzieł sztuki miał Goering, Żukow, Patton.
  Za liniami frontów posuwały się oddziały specjalnie dobranych łowców skarbów armii amerykańskiej, niemieckiej rosyjskiej, japońskiej.
  Grabili zwykli żołnierze, oficerowie hurtowo……

  W trakcie ostatnich wojen w Iraku, Syrii, profesjonalnie obrabiano muzea starożytności.
  Zabytki pojawiają się na zachodnich aukcjach…….

  Pisanie o indywidualnych rabunkach mienia nieżyjących sąsiadów w kontekście przemysłowego rabunku zorganizowanego na szczeblach armii, trąci nieznajomością zachowań ludzkich w czasie chaosu i rozprzężenia.

 369. @guzdra vel przydomek 8. Twoje cytaty z „Mistrza i Malgorzaty” sa bardzoniedokladne,cytujesz z pamieci, ja co prawda tez ale znacznie dokladniej. Ha Nocri rzekl-„Chodzi za mna jeden taki z kozim pergaminem i wiecznie cos pisze. Raz zajrzalem mu do tego pergaminu i ogarnelo mnie przerazenie.Nie powiedzialem doslownie niczego co tam bylo napisane”. Kot Behemot tez nigdy nie rozrzucal zadnych papierow.Akurat to ksiazka, ktora niemal znam na pamiec i moge powiedziec to co powiedziala Malgorzata do Mistrza o jego powiesci – „W tej ksiazce zawiera sie cale moje zycie”.Pozdr.

 370. @Adam100. Gdybysmy wszyscy tak kochali zwierzeta bylibysmy wegetarianami i tyle. To nic strasznego nie jesc zwierzat, zapewniam cie.

 371. Bar Norte
  15 września o godz. 20:13

  Takich zorganizowanych masakr setek tysięcy ludzi- w różnych krajach zabijanych za wyznanie, przynależność plemienną, czy skłonności lewicowe, masz od czasu II światowej kilkadziesiąt.
  Norymberga to pokazówka, która niczego nie zmieniła.

  Ukarano część przywódców, znaczną część wykonawców ewakuowano do USA, Kanady, czy krajów Ameryki Łacińskiej.
  W sumie jakieś 15- 25 000 ludzi.

  Schizofrenia, czy pragmatyzm?
  A może po prostu polityka.
  Byli przydatni koordynując masakry działaczy lewicowych, związkowych, ucząc działań przeciwpartyzanckich, torturowania więźniów, organizowania obozów reedukacyjnych, tworzenia szwadronów śmierci.
  I oczywiście siatek konfidentów na usługach policji politycznej.

  Dopiero teraz zaczyna się sądzić co poniektórych dyktatorów i oficerów im służących.

 372. @mag pozdrow ode mnie i Szprka Dzezi. Ja na czas dluzszy (moze na zawsze?)znikam. Zmeczylo mnie to bicie piany z plwocin i chodzenie tylem do przodu, z twarza wiecznie odwrocona w strone historii,ktora w dodatku kazdy dobrze zna nawet po czesci z wlasnego doswiadczenia, znudzily mnie analizy, z ktorych tyle wynika co z wrozenia z fusow,zmeczylo mnie zwyczjne chamstwo lukrowane od czasu do czasu ladna melodyjka.Generalnie jednak chyba zmeczylo mnie dosc szybko towarzystwo ludzi. Ja przez 15 lat gadalam praktycznie tylko ze swoim sp.psem. Teraz wracam do rozmow ze zwierzetami. Pa.

 373. @jakub01

  Sądzę, że ponownie nie zrozumiałaś mego szyderstwa.
  Gdybym chciał zacytować, to bym pochylił.

  W Warszawie jest słoneczny ranek i wielu mieszkańców wybiera się w miejsca, w których usłyszą kolejną potrzebną na chwilę interpretację Pisma.

  Rzesze rodaków udadzą się do świątyń, aby kapłani tam zinterpretowali to czego nie powinni brać do rąk, bo mogą skalać zbyt sztywną interpretacją.

  Więc powtórzę ci moje słowa kilkakrotnie wypowiadane głośnią ekranowaąmoich agentów blogowych ( niechlujny to będzie cytat ):

  Kłamstwo nie jest grzechem, więc katolik może kłamać nie łamiąc żadnej klauzuli.

  Zlekceważyłaś również kontekst mojego komentarza.
  Chyba wszyscy moi bohaterowie prozaiczni podkreślali iż od FAKTÓW to my tu mamy obiekt @wiesiek59.

  Wielokrotnie i łatwo obiecywałem, że po moim białym na czarnym OPUBLIKUJ KOMENTARZ nie będzie łatwo i słowa dotrzymuję.

  KłamiĘ jak z nut nadmiernych, bo ( znów replika! )

  https://www.youtube.com/watch?v=LnPDsUxLubU

  Prawda boli, a ja nie jestem sadystą.

 374. @mag @Adam 100@ Guzdra(wybacz, przywiazalam sie zanadto)
  https://www.cda.pl/video/115884f6

 375. przydomek8
  16 września o godz. 7:52

  Nie tylko były bajki ale też Tuwim.
  Na pewno nie zmajstrowałeś czegoś w tym nagraniu? Aż nieprawdopodobne. I dodajmy dla pewności (żeby nikt nie miał najmniejszej wątpliwości) PIĘKNE

 376. @404

  To nie był „mój” tekst tylko Elizy Michalik. Wkleiłem go bo uważam ze każdy powinien go przeczytać i wziąć sobie głęboko do serca. 🙂

 377. @404

  Do jasnej cholery!
  Czy wy nieliczni czytający moje komentarze jesteście gotowi je przedreptywać zamiast przelatywać?

  Powtórzę. Niedbale.

  Przyjęto mnie w trybie pilnym w jednym z najnowocześniejszych ośrodków kardiologicznych w Polsce i zakwalifikował mnie na badanie
  ‚koronarografia’
  jeden z czołowych polskich kardiologów.

  To badanie jest zwykle zespolone z możliwością zabiegu i jest inwazyjne. W trakcie badania, po powiadomieniu pacjenta o wstępnym rozpoznaniu zespół: pacjent, operator i asystenci ( w moim przypadku to były dwie sympatyczne panie, zapewne z tytułem lekarz ) podejmują decyzję o dalszym postępowaniu.

  Badanie jest przeprowadzane w przytomności pacjenta i nigdy nie jest łączone z operacją na otwartym sercu. Jeśli zachodzi potrzeba ablacji ognisk patologicznych w naczyniach krwionośnych to zapewne po wyrażeniu zgody przez pacjenta wypala się większe złogi. Ja miałem nieliczne malutkie.

  Znaleziono mi groźne zwężenie jednej z tętnic głównych i za moją zdecydowaną zgodą Przepychamy! balonikiem potraktowano zwężenie i implementowano stent.

  Czy sonda otoczona krwią ze środkiem kontrastującym dotarła do wnętrza mego serca, tego nie pamiętam. Pamiętam słowa: Jest zaskakująco dobrze z jednym wyjątkiem dużego zwężenia głównej aorty.

  Przy tak nielicznych skurczach jak moje zwykle nie przeprowadza się tego badania, a ponawia się badanie holterowskie. Pochopność jest ciężkim grzechem przeciwko zasadzie: Po pierwsze nie szkodzić!

  Rozrusznik serca wstawia się w sytuacjach nadzwyczaj dramatycznych, a osobliwością mego przypadku nie było sąsiedztwo z tragedią, a brak typowych objawów w wywiadzie oraz w opisach dotychczasowych badań.

  Przeżyłem dwie operacje rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym i wówczas starannie wszechstronnie mnie badano dziwiąc się, że jeszcze żyję z tak pokręconym fizis.

  Upłynęła dekada, miażdżocha swój proceder robiła i wystarczył na dziś jeden stent.

  Zabiegi łagodzenia arytmii serca mają dużą skuteczność, ale w moim przypadku kłopot zwiększony był z ustaleniem źródeł arytmii.

  Wżeniłem się w dobrą i smaczną kuchnię. Z żoną zdeptaliśmy południe Polski.
  Nie miałem żadnych kłopotów z sercem. Nie biegałem i nie przeciążałem się poza noszeniem plecaka pod górkę – ale to było. Lekarzom oboje imponowaliśmy orientacją co do schorzeń osób atakowanych przez choroby degeneracyjne. I nagle znaleziono odosobniony w moim organizmie korek.

  Hydraulik kardiolog zakwalifikował mnie do badania.
  Hydraulik kardiolog mnie udrożnił.
  Szekspira tu do opisu nie trzeba angażować.
  Trzeba sobie powoli sto razy wyklikać na ekranie:

  Wszystkie choroby biorą się z nerwów …

  A ja zamęczam otoczenie domorosłą filozofijką:
  Nuda i banalność codzienności zabija skuteczniej niż zawał.

  I nie trzeba podpisywać się pod pisemkami:
  Będąc świadomy niebezpieczeństw … zgadzam się …

  Niech do jasnej cholery ktoś weźmie odpowiedzialność za nas.

  I niech nie obrzydza nam życia hipertekstem atakującym nasz hipokamp.

 378. @ jakub01 &

  Właśnie moje dzieci wróciły z festiwalu Burning Man 2018.
  Trwa tydzień, po czym nie pozostaje ani śladu po ludzkiej aktywności w naturze. Tam by Ci się podobało (NIESAMOWITE) 🙂
  https://vimeo.com/288981945?ref=fb-share&1

 379. „Earlier this afternoon dozens of individuals went into the Family Dollar Store at 1318 Greenfield St and stole numerous items from the store. The looting was captured on social media and by a local news team which notified local police,” the police wrote on Facebook. „When officers arrived they notified store management who did not want to pursue charges initially… After consulting the District Attorney and Family Dollar Management charges will be filed against looters. Moments ago officers arrested five individuals who broke in and looted the Dollar General at 5th & Dawson Streets. Charges are pending and those details will be released as they become available.”
  https://www.zerohedge.com/news/2018-09-15/police-arrest-4-amid-rash-lootings-areas-impacted-florence
  ============

  Jakakolwiek katastrofa naturalna, czy społeczna, wyzwala u wielu ludzi instynkt szabrownika.
  A co dopiero wojenna zawierucha……

 380. Symetryczny
  16 września o godz. 9:45

  Syryjczycy robią postępy.
  Kolejny izraelski atak rakietowy na Damaszek został odparty.
  To już dwusetny, w ciągu ostatnich siedmiu lat.

  Atakowanie sąsiedniego kraju, który nie prowadzi działań wojennych przeciwko Izraelowi?
  przecież to akt agresji, któremu powinna zająć się RB ONZ…..
  Tak samo jak zabijaniem cywilów na ich terytoriach za pomocą dronów.
  Niestety, ONZ jest jedynie kosztowną atrapą.

 381. wiesiek59

  „Norymberga to pokazówka, która niczego nie zmieniła.”

  Rozbrajasz mnie.

  A co Norymberga miała zmienić? Czy skazywanie za zabójstwa kiedykolwiek zniechęciło ludzi do zabijania?
  To może podnieś potrzebę rezygnacji ze ścigania zabójców, z istnienia sądownictwa, z kodeksu karnego, z relacjonowania ich procesów, bo przecież mimo karania np za zabójstwa ludzie i tak się zabijają. Bo przecież, jak sugerujesz, szkoda na to czasu i pieniędzy.

  Wiesiek59, idziesz dalej niż większość „rewizjonistów”, bo oni jednak w kontekście zakłamywania czy relatywizowania zbrodni wojennych i ludobójstwa potrzeby istnienia państwa czy porządku prawnego nie negują.

 382. W Syrii bez zgody rządu zleciały się jak muchy do goowna psy wojny. Grożą wojną Rosji za sytuację na Krymie, w Donbasie. Kto pierwszy bez grzechu… Jednego Kaina Wietnamczykiem zwanym mniej ale innych Kainów mnogo. Tak sobie myślę,że jankesi to III Rzesza w doktrynie przestrzeni życiowej dla naszych. Nur fur …

 383. @adam100
  To nie był „mój” tekst tylko Elizy Michalik. Wkleiłem go bo uważam …

  No to uważaj bardziej.

  https://tech.wp.pl/idzie-nowa-acta-po-tej-decyzji-ue-mozemy-zapomniec-o-internecie-jaki-znamy-6258112905889921a

  Nie będzie można publicznie dzielić się linkami, każde zdjęcie i film będą sprawdzane przed wrzuceniem …

  I na forach publicznych i niepublicznych będą zrozumiałe dla małp instrukcje jak skutecznie wklejać do komentarza więcej niż jeden aktywny link, to znaczy hiperłącza, a nie tylko napisy adresowe.

  Gdy za każdy sprawdzony link przyjdzie zapłacić choćby grosz, to zamulające tu socjalizujące trolle poczołgają się z urnami pod pachą do Czech, bo tam grzebią także niewiernych na niepokrapianych cmentarzach.

 384. Neospazminie to wsio rawno.
  Na kangury skaczące na maskę to on ma radar.

  Katolicyzm ponad Konstytucją RP?
  Abp Wacław Depo: Boleśnie powróciły wypowiedzi

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,130517,23790422.html?i=0

  Gdy tutejszy dzieciaty podawał skład grupy nauczycieli córusi to spokojnie spało miasto. Trójka katechetów i dwójka świeckich.

  Będzie budowa gospodarki polskiej w oparciu na wiedzy?

 385. Dzien dobry : )

  @jakub01

  Michail Bulhakow w „Mistrzu i Malgorzacie” („Sowremiennik”. Moskwa 1984) – nie mam tutaj rosyjskiej czcionki, przeto transkrypcja: str. 18 – „chodit. chodit odin z kozlinym
  piergamientom i nieprierywno piszet. No ja odnazdy zagljanul w etot piergamient i
  uzasnulsja. Rieszitielno niczewo iz togo, czto tam zapisano, ja nie goworil”
  A pergamin wyrwal mu Mateusz Celnik (Lewi) itd.
  „Mistrza i Malgorzate” znam lepiej z tekstu oryginalnego, anizeli z polskieo przekladu, skadinad kongenialnego, Ireny Lewandowskiej i Witolda Dabrowskiego. Byl tez przeklad Andrzeja Drawicza (przekladal m.in. niezyjacego Wasyla Bykaua, mego ulubionego pisarza bialoruskiego, podwoczas kandydata do literackiego Nobla )
  Pozdrawiam

 386. przydomek8
  16 września o godz. 11:19

  Uwaga jak najbardziej na miejscu.
  W tym wypadku do tekstu było dołączone: „udostępniaj”. Konflikt interesów? Chyba nie? Łamanie prawa? ch.. wie!!
  Zawsze można też tak jak w piosence „zagrać na trąbce, a jak się nie ma? – Na gwizdku!! 🙂

 387. @przydomek8
  16 września o godz. 8:50

  Ależ ja je bardzo uważnie przedreptywuję
  I dlatego zastanowiło mnie ile Ty tych aort posiadasz, skoro główna Ci się nieco zatkała?
  Co do arytmii, to mam nadzieję że Ci zablacjowali co trzeba i będzie wszystko perfekt.
  Ale na wszelki wypadek oszczędzaj stres, nie jedz za dużo słodyczy, nie pij, nie pal, nie bądź jak Jose Fidalgo….. Jednym słowem zachowuj się przyzwoicie, jakby rzekł prof. Bartoszewski…
  A będziesz szczęśliwym czlowiekiem

  Te rady to taki mały bonusik. Bo Cię bardzo lubię.

  https://www.youtube.com/watch?v=PU4CvpfwXEo

 388. A już wydawało mi się, że TVP dawno przekroczyła wszelkie granice chamstwa, kłamstwa i politycznej hucpy. Peerelowska telewizja chyba nigdy nie osiągnęła takich „wyżyn”.
  Filmik o spoliczkowanej za okrzyki „konstytucja” to wyjątkowa obrzydliwość
  https://natemat.pl/249225,obrzydliwa-propaganda-w-tvp-jak-powstaje-ruda-oburza-nie-tylko-opozycje

 389. putinologpół godziny temuOceniono 6 razy0 Zadzwońcie do Czuchnowskiego, Lisa i Wielowiejskiej. Też odbierze GRU.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23926844,zadzwonili-do-podejrzanego-o-zamach-na-skripala-halo-tu-ministerstwo.html#BoxNewsImg&a=66&c=96#MT

 390. Żyjemy w ciekawych czasach .Termin Konstytucja jest kojarzony z państwem świeckim co prowadzi do zaprzeczenia istnienia Boga. Co innego 10 przykazań na koszulkach. Tak sobie myślę o wojnie na plakaty.

 391. Dlaczego papież nie boi się Putina. Pewnie wie,że wszelka władza od Boga pochodzi co nie prowadzi do politycznego kanibalizmu. Tak sobie myślę ile Watykan „zarabia” na zbrojeniach unikając nabijania kasy podżegaczom wojennym.

 392. @ozzy

  „nie mam tutaj rosyjskiej czcionki”

  Rosyjską czcionkę dodaje się paroma kliknięciami, tak samo łatwo jak polską. Jak widać, właśnie włączyłem polską i dlatego pojawiły się polskie ogonki. Ruch ręką. Nic łatwiejszego.

  Niemniej jednak preferuję zewnętrzny, bardzo dobry program

  http://winrus.com/keyboard.htm

  który ma to do siebie, że można sobie wybrać rozmieszczenie liter na klawiaturze tak, aby sie zgadzały z literami łacińskimi.

  Oczywiście mam podłączone na stałe trzy fizyczne klawiatury, każda z innym alfabetem.

  Зто все же очень дешево, почти нечего че стоит. Физическая клавиатура – зто пять или шесть долларов. Программу просто скачать.

  Jesli sie używa programu winrus, to można korzystać z tej samej fizycznej klawiatury, nawet bez naklejek. „Bukwy” mogą sie wtedy pokrywać z łacińskimi literami.

 393. Wczoraj spotkałam znajomą Polkę. Właściwie przyszła do mnie.
  Bardzo przyzwoita kobieta skądinnąd.
  Rozmowa zeszła na sytuację w Polsce.
  – Ja pytam: słyszałaś, że urzędniczka wojewódzkiego urzędu strzeliła w twarz kobietę skandującą „Konstytucja”
  – Ona na to: pewnie w Wyborczej, albo w Tvn o tym mówili. A ci to wiadomo ze kłamią.
  – widziałam film z tą sytuacją – odpowiadam
  – pewnie zmanipulowany – pada odpowiedź

  No to drugi temat poruszyłam.
  – kobiety protestujące przeciwko faszyzującym hasłom narodowców zostały pobite i zwyzywane, a prokurator ocenił, że w miejsca niewrażliwe oberwały, więc umorzył sprawę.
  – To ona: a na jakiej podstawie one oceniły, że hasła faszystowskie?
  Skąd wiadomo jak to było? Pewnie Tvn coś znowu zapodał…

  To ja z innej beczki
  – Mówię że ksenofobia się szerzy, że grube karki napadają na ludzi z innym odcieniem skóry
  – To ona, że jakiś kaleka widział
  , że trzech Czeczeńców napadło na niewinną parę Polaków….

  W końcu ciśnienie mnie poszło w górę i zaczęłam coś niecenzuralnie paplać.

  Rozmowa rychło się skończyła
  Chyba jeszcze jedna osoba dołączy do tzw. wrogów

 394. @Wiesiek59

  „Kolejny izraelski atak rakietowy na Damaszek został odparty.”

  Znaczy tak twierdza Wiesiowi kolesie. Bo nawet Guardian przyznaje z niechecia, ze

  „Agence France-Presse’s correspondent in Damascus heard a loud blast late on Saturday, followed by several smaller explosions. … The Syrian Observatory for Human Rights, a UK-based war monitor, said Saturday’s strikes hit a weapons depot outside the airport. “The missiles, suspected to be Israeli, destroyed an arms warehouse near the Damascus International Airport,”

  Wypada Wiesiowym kolesion zyczyc jak najwiecej podobnych sukcesow i zwyciestw.

 395. @

  Znowu jestem młody.
  W niedziele sklepy zamknięte,
  jedna partia rządzi, milicja inwigiluje,
  TVP kłamie.
  Na zachodzie imperializm.

 396. 404
  16 września godz.12.49
  Rozmowy o polityce to rzecz wysoce ryzykowna.Ludzie są tak zacietrzewieni w swoich poglądach, że aż strach.Wczoraj, w autobusie, byłam świadkiem ciekawej scenki. Trzech mężczyzn, w wieku mocno sędziwym, zaczęło dyskusję o polityce. Dwaj z nich to byli wielbiciele „dobrej zmiany” a ten trzeci wręcz przeciwnie.Omal nie doszło do rękoczynów. Wyzywali tego trzeciego od komuchów i kanalii (szkoła prezesa). Jak się ta dyskusja skończyła nie wiem bo ja wysiadłam, a oni pojechali dalej.Scenka tragikomiczna ale też zmusza do refleksji. Co się z ludzmi porobiło i do czego nas to doprowadzi.
  Dziękuję za miłe słowa. Lubię czasami coś tu napisać.

 397. @pitekantrop

  dziekuje bardzo

css.php