Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Jarosław Kaczyński

23.09.2018
niedziela

Kaczyński na prezydenta?

23 września 2018, niedziela,

Pełnia sezonu politycznego, wybory tuż-tuż, politycy krążą, premier odwiedza I Prezes Sądu Najwyższego, w Gdyni – polityczny festiwal filmów polskich, Kaczyński znów obraża sędziów, tym razem oskarżając ich o ojkofobię, czyli wrogość wobec własnej ojczyzny.

Prezes lubi od czasu do czasu wystąpić w roli erudyty, który zna rzadkie wyrazy, nie znając zarazem obcych języków. Ojkofobia przejawia się rzekomo w tym, że część sędziów na Warmii i Mazurach, gdzie trwają sprawy o prawo własności (głównie gospodarstw rolnych i nieruchomości), orzeka nie po polsku, nie na korzyść Polaków, tylko być może na rzecz Mazurów, emigrantów, którzy nie głosują w nadchodzących wyborach.

Wynika z tego, że dobry sędzia, dobry Polak z orłem na łańcuchu nie kieruje się prawem, tylko przynależnością narodową lub państwową. To absurd, z którym nie warto dyskutować. Jeżeli np. Polak ukradnie zegarek Finowi, to winien jest Fin. Jak na doktora prawa to pogląd oryginalny, który potwierdza stosunek prezesa do prawa (jak gdyby ostatnie lata nie dały wystarczających dowodów).

Ktoś (na pewno nie ja!) rzucił ostatnio pomysł: „Kaczyński na prezydenta”. Na pierwszy rzut oka pomysł sensowny (acz dla Polski groźny, moim faworytem jest ktoś inny, o czym tu pisałem). Kaczyński, doświadczony polityk, lider obozu konserwatywnego i rządzącego, człowiek o uformowanych poglądach, oczytany i dobry rozmówca, którego kierunek ku państwom narodowym i etatystycznym jak najdalszy od liberalizmu, zyskuje w Europie coraz więcej zwolenników. Dla jego obozu byłoby to uwieńczenie wieloletniej działalności i otwarcie drogi dla następcy w PiS. Pomysł ten ma jeszcze jedną zaletę: to sposób na odsunięcie Andrzeja Dudy.

Kamień spadłby z serca niejednej osobie, ale spadłby prosto na nogi. Kaczyński jest chyba niewybieralny, ma tyleż przeciwników, co zwolenników, nie ma najmniejszych zadatków na „prezydenta wszystkich Polaków”, lubi dzielić, jątrzyć, szczuć jednych na drugich, jest złośliwy i pamiętliwy, czasami usiłuje zagrać dobrego wujka, jak np. w wystąpieniu „do przyjaciół Rosjan”, czy jako ojciec polityki socjalnej PiS, ale w tej roli czuje się źle. Nie zna świata, nie zna języków, nie zna się na wojsku, na stosunkach międzynarodowych, które pod jego panowaniem udało się zrujnować. Dobrze czuje, co w trawie piszczy, ale to mało. W sumie kandydatura bez sensu, ale na prawicy może znaleźć amatorów i nie takie rzeczy się zdarzały. (Patrz: prezydent Duda).

Z innej beczki. Ciekawe wieści z festiwalu w Gdyni. Jury uznało, że „Zimna wojna” Pawlikowskiego (skądinąd film znakomity, brawo!) jako mniej obrazoburczy i konfliktogenny bardziej nadaje się do głównej nagrody niż „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, film, którego jeszcze nie widziałem, ale – jak słychać i czytać – także znakomity, który ma szansę wstrząsnąć Kościołem, na co czas najwyższy. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy abp Gądecki powiedział, że chrześcijanin jest najlepszym obywatelem. Jak mam się więc czuć jako „obatel” drugiego sortu? Jeszcze przed premierą wicepremier prof. Gliński zapewniał, że on na ten film nie przyznał ani grosza. Nie wątpię. Biedactwo ma stracha. Mówi się, że Radio Gdańsk zlikwidowało nagrodę Złoty Klakier z obawy, że może ją otrzymać „Kler”.

Na marginesie warto zauważyć, że w ostatnich latach powstało wiele znakomitych filmów, jak „Rewers”, „Ida”, „Zimna wojna”, „Kler” czy Cicha noc”. Oby sekciarstwo narodowo-kościelne IV RP nie zahamowało tej koniunktury. Przy okazji: podobno TVP Kultura wycięła z relacji festiwalowej niewinny żart Smarzowskiego, iż w swoim samozadowoleniu spodziewał się, że nagrodę wręczy mu prezes TVP Jacek Kurski. Cenzura nie żartuje. Wiem coś o tym z czasów PRL, bo w mojej książce o sporcie, a dokładnie o igrzyskach w Monachium, było ponad 20 ingerencji cenzorskich.

Dobra zmiana nie wszystko zmienia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 147

Dodaj komentarz »
 1. A potem będzie kult jako Naczelnika. Tak sobie myślę jak to Wałęsa wychował Kaczyńskich na ludzi.

 2. Rozsadę mam opanowany w warstwie przesadzania między wpisami.

  ***

  Tak się prowadzi wojnę :

  @Przydomek8 bardzo sie mylisz informując …

  Twoja wizja nowoczesnego rolnictwa …

  Szanowna Pani @zyta2003!

  Nie zamierzam Przepraszać Narodu Amerykańskiego z przyległościami z kłamstwa za kłamstwa jakie szerzę o nim w Europie odciętej od dostępu do Prawdy.

  Co do wizji nowoczesnego rolnictwa, to niejasno się wyraziłem.
  Jestem bliski ukończenia projektu technologii upraw i hodowli po stale oświetlonej stronie Księżyca. Po wstępnym audycie przeprowadzonym przez kolegę @wiesiek59 nie omieszkam Panią zawiadomić które gatunki halucynatów się przyjęły i które gatunki bydła zakumały mój ukochany hipertekst co potanieje zarządzaniem najnowocześniejszym rolnictwem w Układzie Słonecznym.

  Do tego czasu proszę rozróżniać rozsadę od przesady.

 3. W świecie trwa bandycki proceder gwałcenia prawa autorskiego.

  Poniższą kompozycję stworzył Iwan Miczurin i tantiemy powinny wpływać na konto Towarzystwa Rozwoju Myśli Miczurinowskiej ( tymczasowo na obczyźnie ).

  https://www.youtube.com/watch?v=g2LJ1i7222c

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dimanche à En passant

  Dobra zmiana nie wszystko zmienia, a jak zmienia coś to nie wszystko na dobrze.
  Chaosofobia mnie ogarnia na jej widok. Na szczęście nie muszę jej doświadczać przez cały boży rok. Tak jak „Zimną wojnę” mogę obejrzeć nie w polskim kinie. Jakiś miałem niedosyt opowieści oglądając, oglądnąwszy … i te polskie fobie prezentowane w nim mi nie leżą od dawna, ale film wybitny jest, nie ma co wybrzydzać, reżyseria, aktorstwo, zdjęcia.

  Kaczyński na prezydenta? Ależ chyba tak, zależy to od predylekcji Polek i Polaków. Podobno Polacy są bardziej za. W takim razie facet, który „lubi dzielić, jątrzyć, szczuć jednych na drugich, jest złośliwy i pamiętliwy, czasami usiłuje zagrać dobrego wujka” ma największe zadatki na Prezydenta Polaków.

 6. Doktor komunistycznego prawa nie wyparł się. Tak sobie myślę o poziomie nauki w czasach z dewizą ucz się, ucz się i jeszcze raz ucz się. A wyjdziesz na ludzi.

 7. :”Cenzura nie żartuje. Wiem coś o tym z czasów PRL, bo w mojej książce o sporcie, a dokładnie o igrzyskach w Monachium, było ponad 20 ingerencji cenzorskich”
  Czy to ma byc cos w rodzaju usprawiedliwienia wolnosci wszelkiej masci Tomkow w enpassancianym domku ?. Tamta byla polityczna tu przydalaby sie obyczajowa bo domek do zadnego z nich nie nalezy.
  Podobno w Ostrolece ‚Kler’ (w tym tytule jest juz jakas autocenzura podobno) nie bedzie wyswietlany bo prezydentem jest katecheta a Ostroleka do katechety nie nalezy tylko wyplacana mu jest pensja z podatkow mieszkancow (?) jak wszedzie .
  Co ma Ostroleka do Enpassanta ? Ostroleka jest ” cenzurowana ” politycznie czy obyczajowo ? Zadaje to pytanie bo jeszcze filmu nie widzialem i chyba niepredko go zobacze .. well zdaje sie , ze jest o film conajmniej obyczajowy choc festiwal byl polityczny .

 8. Na przykładzie Jacka Kuronia widać, że człowiek przyzwoity, jest niewybieralny na wysokie stanowiska.
  Znacznie większe szanse mają Tymińscy……

  OTAKE POLEKE walczylim?

  Coś z tą demokracją, aparatami partyjnymi, mediami, jest nie tak.
  Siła przebicia preferuje szuje.

 9. Kandydat z komunistycznym wykształceniem. Urząd spuścizna po komunie. Jakieś fatum w dobie dekomunizacji. Tak sobie myślę kiedyś planowano likwidację urzędu.

 10. Kaczyński na prezydenta E tam! Wolną elekcję trzeba zwołać i Jarosława królem obrać. Jarosław Wielki ukoronowany zostanie, rządzić będzie dożywotnio, żadne kadencje nie będą go dotyczyły, jego wola będzie prawem, z żadnymi sędziami nie będzie musiał się użerać, Komisja Europejska będzie mogła mu skoczyć, pomniki będą mu stawiać na każdym rogu, po śmierci spocznie na Wawelu i zostanie szybko kanonizowany jako zbawca narodu.

 11. Metoda wykluczania z kultury, z obywatelstwa, z ojczyzny wszystkich Polaków, z Sądu Najwyższego, z zawodu sędziowskiego, połączona z przymusowym i niezbędnym przyłączaniem np. do złogów komunizmu, do grupy powiązanej z mordercami towarzyszy walki premiera, do zdradzieckich mord i kanalii, ogólnie do wrogich Polsce ośrodków, itd., to podstawowa broń polityczna Jarosława Ka – szalonego introwertyka, intryganta, manipulatora, insynuatora, niedouczonego prawnika, skutecznego polityka amatorskiego formatu.
  Biskup Gądecki przyłączył się do Jarosława Mądrego w krzewieniu tej metody w formie light obwieszczając ludowi, kto jest najlepszym obywatelem w Umęczonej.

  Jestem drugim sortem. Jestem zdradziecką mordą. Stoję tam gdzie ZOMO stało.
  Mało? Jeszcze się nie spieszmy. Będzie się działo.
  Pzdr, TJ

 12. Biskup Gadecki sugeruje,że chrześcijanie w mundurach wehrmachtu to najlepsi obywatele III Rzeszy. Tak sobie myślę wprost. Ale tego nie wiedzieli żołnierze Armii Czerwonej bo zdeptali grządkę.

 13. -> tejot
  Jarosław Mądry to XI wiek i nie w Polsce, a na Rusi Kijowskiej. Ten nasz, własny to co najwyżej Jarosław Bezczelny.

 14. Ilekroć mijam się z tematem zadanym przez Gospodarza, tylekroć jest mi nie tylko głupio, ale odczuwam również wyrzuty sumienia. Martwi mnie to i cieszy jednocześnie. Martwi, bo – jak mniemam – Gospodarz nie po to inicjuje dyskusje na konkretny temat, tym razem np. na okoliczność wodzenia przez PiS za nos UE w kwestii SN, by dyskutanci omawiali sprawę pozycji, w jakiej wygodniej wykonuje się pracę nakładczą, tudzież przewagę, lub jej brak, ludności rolniczej nad nierolniczą w danym kraju. Cieszy mnie natomiast fakt, że pomimo przeżytych już 61 lat nadal nieobce są mi ludzkie uczucia – bywa, albowiem, że miewam wyrzuty sumienia, że jest mi wstyd z takiego, czy innego powodu itp.

  Tłumaczę się, ponieważ – w pełni świadom – zamierzam dopuścić się kolejnej recydywy, jako że mocno zaintrygował mnie temat „żydowskiej okupacji Polski”, którą szykują nam -jak sama nazwa wskazuje – odwieczni wrogowie Narodu Polskiego, którzy antypolonizm wyssali z mlekiem matek, mamek, kóz i owiec, wiedząc o tym, co ssą wraz z owym mlekiem, choć działo się to na długo przed powstaniem Najjaśniejszej i zaludniającego ją rzeczonego Narodu.

  Ze słów blogowych ekspertów, ale przede wszystkim z wypowiedzi i innych enuncjacji, wystąpień, pogadanek itp. najwartościowszej rafinacji NP, czyli Stanisława Michalkiewicza, Grzegorza „Brzęczyszczykiewicza- „Szczęść Boże” Brauna, wynika, że o tej okupacji mozna już mówić w czasie…. „przyszłym dokonanym”. Czy w obliczu rychłej, fizycznej już okupacji, nie powinniśmy pociągnąć tego wątku? Wyjaśnić sobie, co nieco w tej materii, pospekulować, przygotować się, żebyśmy znów nie byli zaskoczeni? Jak mamy zareagować na tę obcą przemoc? Szablą odebrać, czy może -jak ten Polak z kawałów-pokonać okupantów, właściwą nam, inteligencją? Ja mam taki inteligentny pomysł. Niejeden zresztą. Od razu zastrzegam, że niemilitarny.

  Od znajomego porucznika rezerwy, udzielającego się w WOT, usposobionego endecko, wiem, że nasi partyzanci są znakomicie przygotowani do zadań bojowych. Nie wątpię, ale po co przelewać Polską Krew? Mam lepszy pomysł. Wiadomo otóż, że jak rządzonej przez Żydów Ameryce zabraknie pieniędzy, to je drukują, więc my, zamiast oddawać im nieruchmości, zapłaćmy im – oni chętniej zadowolą się gotówką. Skąd ją wziąć? To proste. Złoty jest wymienialny, wystarczy wydrukować równowartość 300 mld dolarów w złotych, kupić za to dolary i dać Żydom. He, he. No i co, Żydy? He, he. Trafiła kosa na kamień? Trafiła. Niech wam się nie wydaje, że jesteście najmądrzejsi. Jak Polakowi się zechce, to ZAWSZE potrafi. He, he.

  Długo się zastanawiałem, czy ogłaszać ten pomysł publicznie, ponieważ jestem zdeklarowanym antypisowcem, ale przecież jestem, przede wszystkim Polakiem, a nie jakimś animalnym oikofobem ogarniętym impossybilizmem, wiem, że pomogę w ten sposób PiS wygrać drugą kadencję, ale dla mnie „Polska jest tylko jedna”, „Polska jest najważniejsza”, więc jestem ponad podziałami.

  Ps. Na „zadany” w tym wątku temat też napiszę.

 15. Oglądam w TVN24 znakomity program „ARENA IDEII ” prowadzi red. Kolenda -Zalewska . Jeszcze trwa – Nie komentuje. Uczy , to bardzo ważne dla mnie ….

 16. Już Rydzyk sugerował,że Warszawa to szambo bo nie ma kanalizacji. Tak sobie myślę przenieść stolicę bo co ludzie powiedzą. Sławojka w herbie.

 17. Skoro chrześcijanie to pierwszy sort to znaczy,że Putin też. Kto dorabia gębę ma grzech. Tak sobie myślę nie lękajmy się chrześcijan. Gądecki ręczy.

 18. Waldemar
  23 września o godz. 20:37

  Oglądam w TVN24 znakomity program „ARENA IDEII ” prowadzi red. Kolenda -Zalewska . Jeszcze trwa – Nie komentuje. Uczy , to bardzo ważne dla mnie ….
  _________________________
  Zgadzam się, że znakomity, żałować tylko należy, że ma tak ograniczony zasięg tzn. do abonentów tzw. platform cyfrowych. Interesujące były też wyniki sondażu przed programem i po („Czy lubimy naszą historię”).

 19. @jobrave

  Nie wiem czy świadomie użyłeś słów przewaga ludności rolniczej.

  Najwyższe władze Rzeczpospolitej Polskiej właśnie dziś stwierdziły, że bez ludności rolniczej nie było by niepodległej Polski.

  Otóż ludność rolnicza ma polityczną przewagę, bo duża jej część ma nadzieję, że obecna władza jej coś da czego jej brak, a duża część ma nadzieję, że będzie jeszcze co najmniej trzy kadencje dobrej zmiany dostawała unijne dopłaty oraz darmowe bilety autobusowe w obie strony z Nijmegen i z powrotem, bo raz w miesiącu trzeba się odmeldować w pośredniaku i potwierdzić ugorowanie.

  Ja nie żartuję.

  Nie namawiam cię na wizytę na wsi, bo musiałbyś swoim autem i kolejny huragan niszczący dostawy prądu odciął by ciebie od sieci oraz od przejazdu drogą.

  Wojsko Polskie nie jest od sprzątania pni i kabli na drogach oraz pni tworzących zatory na rzeczkach. Wojsko jest od czuwania co robią ruskie.

  Nie oddamy mazurskich ugorów mazurskim zdradzieckim mordom!

 20. Amerykańska tajna policja rządzi światem i wojnami. http://www.informationclearinghouse.info/50304.htm

 21. Zachowanie wynikiem zaburzen,czyli z madrego zrobili glupka.

  https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2192780

 22. przydomek8
  23 września o godz. 21:13

  @jobrave

  „Nie wiem czy świadomie użyłeś słów przewaga ludności rolniczej.”

  Chyba jednak nieświadomie, ale usprawiedliwia mnie to, że nie słyszałem tej wypowiedzi, opiewającej wkład ludności rolniczej na rzecz niepodległości Polski. Przez większą część swojego dzieciństwa zastanawiałem się, co to znaczy „żywią i bronią”, z naciskiem na „żywią”, bo,co to jest „broń” i do czego służy, natomiast do czego służy „żywia” (nie wiem, dlaczego ubzdurałem sobie, że to rzeczownik w narzędniku). Dopiero u progu dojrzewania załapałem, że chodzi o aprowizację, tylko że wtedy, właśnie przez ten okres, broń zaczęła mi się kojarzyć z Bronią, czyli z Bronisławą „Z daleko od szosy”, dopiero po przedlicealnych wakacjach udało mi się to wszystko posegregować.
  A auta się pozbyłem, wolę szybszą komunikację miejska, a gdy je potrzebuję, to wypożyczam (20 funtów za dobę, czyli prawie darmo), albo korzystam z taksówek.

  W Polsce ludność rolnicza wie, że dopłaty do areału otrzymuje z UE i myśli, że to dzięki Morawieckiemu, który pohukiwał na unitów przy negocjacjach, a Morawiecki to PiS przecież, czyli to PiS dopłaca. A ludność rolnicza z Walii, która jak jeden mąż i niemąż głosowała za BREXIT, myślała, że te dopłaty unijne nie pochodzą z Unii, ale po wyjściu z Unii dowie się, że pochodziły z Unii.

 23. „To absurd, z którym nie warto dyskutować. Jeżeli np. Polak ukradnie zegarek Finowi, to winien jest Fin. Jak na doktora prawa to pogląd oryginalny, który potwierdza stosunek prezesa do prawa (jak gdyby ostatnie lata nie dały wystarczających dowodów).”

  Wcale nie absurd, Panie Redaktorze, a wręcz przeciwnie, albowiem -ciągle jeszcze -mamy do czynienia z sytuacją patologiczną, ojkofobów nam nie brakuje i występują oni nie tylko na odwiecznie polskiej Warmii oraz Mazurach, lecz również na pozostałym terytorium Rzplitej. Prezes rzucił myśl, która zostanie-jak każda z jego myśli – twórczo rozwinięta. I dobrze, no, bo jak to tak, żeby Polak bał się sędziego w swoim własnym kraju. Dlaczego Polak w swoim domu. w swojej Polsce. ma siedzieć, jak na szpilkach, bać się, że przyjdzie jakiś Mazur, Żyd albo inny nie-Polak i wygoni go z domu. Tu jest Polska! Któż to widział, żeby Polak, we własnym kraju, za pobicie Hindusa, Niemca, Żyda, Irańczyka, czy innego nie-Polaka był karany przez sąd?! Jak to świadczy o sędzim? Czy nie powinien się wykazać solidarnością z rodakiem, czy taki wyrok nie jest antypolski? Dość tego!

 24. Kaczyński na Twardowskiego.

  z dwojga ukradzionych przez rzeczonego włości, księżyca i Polski, dla Polski lepiej byłoby, aby na miejsce odosobnionej rezydencji Kaczyńskiemu obatele wybrali księżyc.

  Jak chodzi o Kler, to ludzie już widzieli, a chodzą dalej, bo tego obrazu nie rozumieją.

  Reszta się nie wydaje.

 25. jobrave
  23 września o godz. 22:44

  Niebawem Polakiem będzie mógł być tylko ten legitymujący się w spodniach kaczym kuprem (z certyfikatem oryginału).
  Do nabycia będzie na kartki w parafiach za pięćset minus.

 26. Kaczyński na prezydenta świetny pomysł . Oczyma wyobraźni widzę Naczelnika, jak w koszulce z napisem #447 wchodzi na mównicę i poucza Polaków, nawołując do szybkiego rozdania majątku narodowego, aby znieść ostatnią przeszkodę do nagrodzenia go pokojową nagrodą Nobla. Cała kadencja prezydencka upływa na kolejnych rozdawnictwach „plus 1000”, wypłacanych wyborcom za pożyczone pieniądze od tych co się uwłaszczyli, po realizacji tej ustawy. To będą lata sanacji Rzeczpospolitej.

 27. Gekko
  23 września o godz. 22:53

  jobrave
  23 września o godz. 22:44

  Niebawem Polakiem będzie mógł być tylko ten legitymujący się w spodniach kaczym kuprem (z certyfikatem oryginału).
  Do nabycia będzie na kartki w parafiach za pięćset minus.
  _________________________________________________
  Tak się mogło, jeszcze do niedawna wydawać, ale to już może nie wystarczyć, bo coraz częściej ze strony jeszcze bardziej prawej i grupującej genetycznych Polaków, słychać już całkiem głośno, że Duda, Kaczyński, Morawiecki i reszta to sprzedawczyki, zdrajcy, którzy szykują się do przekazania Polski Żydom, by ci uczynili z niej „Judeopolonię”, wówczas liczba chętnych do obnoszenia się takowym kuprem może się zmniejszyć.
  Mrożek nie dość, że niepotrzebnie z Polski wyjechał, to równie za szybko umarł.

 28. @Gekko,
  …a pięćset minus, to sprawa całkiem realna.

 29. jobrave,

  Zawsze podejrzewałem, że Żywia jest siostrą Broni, wielkie dzięki za oświecenie. 🙂

  Niektórych fraz słyszanych w dzieciństwie – do dzisiaj nie odkodowałem. Ot chociażby „ciumbala, ciumbala ciumbalalajka” albo „ojdiridi, ojdiridydina – uha!”.

  Jedyny sukces w tejże materii – to odkodowanie semantyki „to i hola”, po 50 latach dojrzewania, konkretnie, po zapisaniu się na semestr języka chińskiego.

 30. Pisze Gospodarz:

  „Kaczyński znów obraża sędziów, tym razem oskarżając ich o ojkofobię, czyli wrogość wobec własnej ojczyzny.”

  Z tym, że ojkofobia to nie jest wrogość ale lęk. W sensie psychiatrycznym oznacza ona lęk przed domem – jego zawartością, meblami itp.
  Natomiast w sensie politycznym oznacza lęk przed społeczeństwem w którym się żyje – w znaczeniu symbolicznego, społecznego domu. Oczywiście również z jego społecznym wyposażeniem czyli tradycjami, regułami, normami itp.

  Ojkofobia jest przeciwieństwem ksenofobii czyli lęku przed „obcym”. Jest więc po prostu lękiem przed „swoim”.

  Sprawdziłem wypowiedź prezesa Kaczyńskiego dotyczącą sędziów na Warmii I Mazurach. Ponieważ trudno sędziów o stany lękowe w trakcie wyrokowania podejrzewać to najwyraźniej prezes Kaczyński nie wiedział o czym mówi.

 31. duende
  23 września o godz. 23:47,
  Mnie ta „żywia”, nie wiem dlaczego, kojarzyła się z ogniem, może dlatego, że jak większość chłopaków w moim wieku, chciałem być strażakiem, a może z powodu „Ogniem i mieczem”, w dość wczesnym wieku przeze mnie przeczytaną?
  Też miiałem napisać o tych „nieodkodowanych frazach”, jest ich wiele, nawet, choćby ta:”żywią i bronią”. Do dziś, choć od dawna znam jej znaczenie, to nadal tkwi gdzieś w mojej łepetynie ta „żywia” i zawsze najpierw, gdy tylko się zetknę z tą frazą, pojawia się myśl: -Co to jest ta „żywia” do cholery? 🙂 i po chwili: A, no tak.
  Podobnie było z tymi „ciumbalajakami”, „to i hola”, a z „konisiami” pływającymi po stawie – to myślałem, że chodzi o jakieś owady, jakieś wodne koniki polne i do dziś gdy słyszę „Mazowsze”, to widzę koniki polne pływające/ślizgające się po stawie i choć od dawna wiem, że chodziło o zwykłe konie, a te co po stawie, to „narciarze”.
  Jako dziecko dość wcześnie zacząłem sięgać po literaturę za trudna na mój ówczesny wiek, bo dla młodzieży i dorosłych, było tam sporo nieznanych mi wyrazów, więc sam dorabiałem im znaczenia i w tym przypadku również, gdy pojawia się wyraz,który pamiętam z dzieciństwa, który sobie sam „przetłumaczyłem”,to zawsze najpierw kojarzę go z owym, dziecięcym „tłumaczeniem”. 🙂
  Na chiński się nie porywam, choć kiedyś szykowalem się do tego, poległem w przedbiegach, ale zmagam się z hindi, za sprawą uroczej, młodej sąsiadki o imieniu Radica, którą ja, z kolei uczę polskiego i, która znacznie lepiej posługuje się moją mową ojczystą niż ja hindi. 🙂

 32. Na zdrowy, gdyby tę teorię lękową Scrutona, którą prezes Kaczyński w jakimś opracowaniu pobieżnie przeczytał i najwyraźniej nie zrozumiał, wziąć na poważnie to sędziowie trapieni owymi lękami przed „swoimi” powinni przecież orzekać ze strachu na ich korzyść a nie odwrotnie – na korzyść „obcych”, których się nie boją.

 33. P. Wiesiek
  Pytam sie pana o rozwiazanie dla tej, konkretnej sytuacji( robotnikow kleczacych nie siedzacych podczas pracy) pan mi na to ze ma pan wieloletnie doswiadczenie w zarzadzaniu.
  Emerytowany manager specjalnej troski?
  Jesli tak to zwalniam pan z odpowiedzi na me pytanie.
  ml

 34. Na dzis nie ma wybitniejszego polityka polskiego nz J. Kaczynski, nonsorry.
  Na ta wybitnosc nie sklada sie znajomisc jezykow, ale zdolnosci komunikacyjne: szukanie i znajdowanie obszarow porozumienia: tak w kraju jak i za granica.
  Patrzac na oceny polityki jaka prowadzi ( badanie poparcia) to nie roztrwonil zaufania spolecxnego dzieki ktoremu doszedl do wladzy. Wrecz idwrotnie: ma dzis wiecej poparcia niz mial wczesniej.

  A prezydentura? Sprawowana wedlug obecnie obowiazujacej konstytucji? To naprawde tak atrakcyjne?
  Dla kogos formatu Kaczora?

  ml

 35. Kler

  Filmu nie widzialem. Zobacze kiedy tylko bedzie to mozliwe.

  Dwie uwagi: film jest bez 2 zdan antyklerykalny.
  Spoleczenstwo polskie nie jest takim, natomiast widownia festiwalu w Gdyni bez watpienia tak.
  Jak to sie stalo ze taki rozdzwiek miedzy caloscia a ludzmi ktorzy kupuja bilety/ dostaja zaproszenia na projekcje festiwalowe?
  Jak to sie dzieje ze nisze zarzadzadzaja polska swiadomoscia?

  Co do Ostroleki i deklaracji ze w tamtejszym kinie Kleru nie bedzie i ze to cenzura to przypomina mi sie inny przejaw cenzury: dotyczyl wypowiedzi wlascuciela marki Ciechan i jego reakcji na wypowiedz o pederastach pewnego damskiego boksera.
  Reakcja wlascicieli baru Wrzenie swiata, wlascicieli w istotnej czesci homoseksualnych, bylo manifestacyjne usuniecie piwa Ciechan z oferty knajpki.
  Oberwal nie wypowiadajacy sie wlasciciel browaru, ale jego produkt.
  Ten rodzaj cenzury wypowiedzi byl oki, ten dotyczacy filmu Kler juz nie?

  ml

 36. Bar Norte
  24 września o godz. 0:18,
  To nie szkodzi, że on nie zna znaczenia tego słowa, suweren przecież też nie zna i sprawdzał nie będzie. Tym bardziej, że to nie jedyne słowo owiane dla suwerena tajemnicą, więc musiałby się „nasprawdzać”, co niemiara, a jest on -suweren-leniwy umysłowo. Brzmi mądrze, choć nie tak dostojnie, jak „impossybilizm”, czy „animalność”, bo prefiks „ojko” taki trochę mało poważnie brzmiący, ale z „fobią” ujdzie. Najważniejsze, że Prezes mówi prawdę 🙂

 37. @paradoks8 , o jaka erupcja humoru po moim sprostowaniu. Poniewaz takie to pretensjonaln to do tej pory sie podsmiewam. Juz nie wiem co wazniejsze honor rzeczonego kraju, czy forumowicza.

 38. Kraj katolicki to może jakiś kardynał. Po co KK ma z tylnego siedzenia sterować pisowskimi hunwejbinami. Tak sobie myślę po laudacji do Rydzyka w wykonaniu Kempy. W stylu jam niegodna …

 39. Panie Lazarowiczu,
  Film ,, Kler,, jest PRAWDZIWY. antyklerykalnt czy nieantyklerykalny rzecz jest bez znaczenia. Prawda nie jest od podobania. To że nie jest w stanie przełknąć pan PRAWDY nie unieważnia jej w żaden sposób.
  Piwa w zasadzie nie pije. Jednak sam wygląd szemranego właściciela ww browaru zniechęca mnie do kupowania jego produktu. A już myśl że miałbym mu płacić powoduje piwowstret

 40. Panie Lazarowiczu,

  A o jakim ,, formacie ,, i ,, wybitnych zdolnisciach,, ma pan nieprzyzwoitosc majaczyc jeśli wspomina pan Jarosława Rajmundowicza? Poprostu przygarnal podobnych sobie nieudaczników, inni nieudacznicy na nich głosują w celu unieważnienia sukcesu Polaków,, gorszego sortu,, .
  J.Rajmundowicz dowodzi tym którzy najwięcej że wszystkiego pragną państwowej posady A PRL w zasadzie im nie przeszkadzał A nawet się podobał. Taka sytuacja.

 41. Chyba 100 rocznica a nie 100 niepodległości. A okupacja katolickiego wehrmachtu i tzw.sowiecka czy nie były przerwą w życiorysie. Tak sobie myślę w rachunku do 100. Podobnie PSL liczy swoje 125 lat.

 42. Polska wieś będzie miała nowe święto.
  A prawdziwi Polacy będą mieli zapewne jeszcze przed wyborami samorządowymi nową specjalną komisję sejmową.

  Oto blisko 8 tygodni temu Główny Urząd Statystyczny podał ( zapewne wstępne ) wyniki w te macie Plon niesiemy Wam:

  − zbiory zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi wstępnie szacuje się na około 24 mln t, tj. o około 14 proc. mniej od zbiorów ubiegłorocznych;
  − zbiory rzepaku i rzepiku ocenia się na ponad 2,2 mln t, tj. o około 16 proc. mniej od zbiorów ubiegłorocznych;
  − produkcję warzyw gruntowych ocenia się na ponad 4,2 mln t, tj. o blisko 8 proc. mniej od roku poprzedniego;
  − przewiduje się, że zbiory owoców z drzew będą rekordowe i wyniosą ponad 4,2 mln t, tj. o ponad połowę więcej od bardzo niskich zbiorów ubiegłorocznych;
  − zbiory owoców z krzewów owocowych i plantacji jagodowych szacuje się na ponad 0,6 mln t, tj. o ponad 25 proc. więcej od zbiorów 2017 r.

  Jako ciekawostkę należy podać, że wedle warszawskich sprzedawców w tym roku jagód nie było ( czarnych, w lasach ), a obrodziła borówka amerykańska.

  Ogólnie sprawa się rypła, ktoś musi beknąć.
  Rewizjoniści z Bonn jeszcze się ujawnią.

  ***

  @jobrave

  Staram się mijać bez interakcji z banalnymi informacjami.
  Klasyczne wieści z tak zwanej obyczajówki, są mało medialne od czasu gdy dzieci wiedzą co to jest strona X X X.

  Ale są okruszyny śmieszne.
  Niegdyś centrala musiała się zajmować ożywieniem warszawskiego felietonisty Mlawa atakuje. W tamtych czasach warszawka w tonie liryczno historycznym nuciła Truskawki w Milanówku.

  A dziś warszawskie autobusy jeżdżą na łódzkich numerach.

 43. neospasmin
  24 września o godz. 0:47

  Wiertarka, kątowniki lub rurki, katówka, śruby.
  Wysokość stołu ustalasz pod indywidualne wymiary.
  Adam Słodowy się kłania…….

 44. Opary (tumany) mądrości, które coraz częściej i gęściej spowijają publicystykę POLITYKI, wypierają tu skutecznie zdolność myślenia (jak mówią Niemcy: od nadmiaru siły nie jest się w stanie chodzić).
  A motywem przewodnim jest niepuszczanie z przeproszeniem, bąków w „towarzystwie”.
  To ani publicystyka ani kultura – to tresura.
  Zwieraczy.

 45. Ach wspomnienia, wspomnienia.
  Wszystkich kochających Polskę i ślących słowa troski o Nią z dorzeczy innych niż odrzańskie i wiślane pozdrawia @paradoks8.

  Ponoć Patryk Jaki czegoś naczytał się na szeroki temat opakowań ( miał na myśli opakowania wielokrotne ) i chlapnął coś o słoikach.

  Zważywszy na to, że nawet światowe enpssanciarki oraz światowi enassaciarze mają kłopot z trafnym klikaniem, to ja – facet z warszawki wyleję sporo, bom wylewny jak @paradoksowi wypada.

  ***
  49 lat temu ..
  Krzysztof Teodor Toeplitz

  «MŁAWA ATAKUJE»

  Nigdy nie byłem w Mławie. Być może, jest to kwitnące miasteczko, o czysto wysprzątanych ulicach, przyzwoitym kinie lub kilku kinach, wzorowej klubokawiarni i czytelni, zaopatrzonej w rozsądnie dobrane nowości. Być może, w Mławie znajduje się pyszna restauracja, kultywująca, obok szybkich dań barowych, także lokalne przysmaki, jest tu boisko sportowe i basen. Powtarzam – być może, wszystko to mieści się w Mławie, a jeśli jeszcze czegoś brakuje, to, być może, sprawy znajdują się tam na najlepszej drodze, pod rozsądnym kierownictwem miejscowych władz i przy spontanicznym wysiłku miejscowego aktywu społecznego. Ale Mławie stała się krzywda – i na to już nie ma sposobu. Nie wiadomo, czy w Pacanowie kiedykolwiek podkuwano kozy albo czy świt w Pińczowie ma jakieś szczególne walory krajobrazowe. Ale mówi się, że „w Pacanowie kozy kują”, a „w Pińczowie dnieje”. Mówi się także o „jeżdżeniu do Rygi”, chociaż nie wiadomo, co Ryga ma wspólnego z nagłą niedyspozycji! trawienną?

  „Mława atakuje” to zwrot, z którym spotykam się teraz coraz częściej w mowie potocznej. Słyszę go wówczas, kiedy na dworcu kolejowym rozchełstany tłum faluje przy budkach z piwem, kiedy po ziemi walają się papiery, przemieszane z wszelkiego rodzaju nieczystościami, kiedy naciera bełkot i zaduch. „Mława atakuje”, gdy informatorka, siedząca w okienku informacji, patrzy na pytających rybim okiem, żuje cukierek lub kawałek kiełbasy i nie zwraca uwagi na to, co się do niej mówi. „Mława atakuje”, gdy stado kupujących rzuca się nagle na stoisko z jakimiś towarami, przepycha się, tłoczy, kłóci, tratuje, niszczy.

  Przykro mi za mieszkańców Mławy, której, powtarzam, nie widziałem na oczy, ale w nazwie ich miasta lud upodobał sobie, nie wiedzieć czemu, synonim nieuniknionego, ale najbardziej chyba niebezpiecznego, procesu społecznego naszych czasów, którym jest gwałtowne wychluśnięcie na teren życia wielkich miast żywiołu małomiasteczkowego i podmiejskiego i jego niszczycielski pochód poprzez kiełkujące zalążki nowoczesnej cywilizacji.

  Socjologowie wiedzą, jak i dlaczego to się stało. Wiedzą, że ową „Mławę” uruchomiła gwałtowna industrializacja, że powołała ją do życia instytucja chłoporobotnika, że wyzwolił ją proces oswobodzenia licznych grup ludności z zamknięcia społeczeństw wiejskich (a więc proces ich awansu) oraz równoczesna niemożność uchwycenia tego żywiołu w nowe koryta cywilizowanego społeczeństwa industrialnego (a więc zjawisko naszego zapóźnienia). Wiedzą również albo pocieszają się, patrząc w dalekie perspektywy, że „Mława” się „utrzęsie”, uładzi, ucywilizuje. Że zdominuje ją proces społecznej organizacji i postąp kultury. Takie przynajmniej stawiają horoskopy.

  Chwilowo jednak ów „atak Mławy” wygląda poważnie. Co więcej – poza spektakularnymi widowiskami – przynosi on ze sobą postawą psychiczną, która znajduje sobie wygodne miejsce nie tylko pod wyszarganym, ongiś odświętnym garniturem, ale także pod białą koszulą z krawatem. Jest to postawa lekceważenia. Jest to postawa tępej pewności siebie, postawa: „A co? nie podoba się?” i postawa: „No, co mi zrobisz?”. Jest to również ów słynny „tumiwisizm”, którego źródła, jak mi się wydaje, są znacznie głębsze niż po prostu, nie wiadomo skąd wzięty, konglomerat lenistwa i niechlujstwa.

  Skąd się bowiem naprawdę bierze ów „tumiwisizm”? Proszę mi nie mówić, jak to się często zdarza, że jego jedynym źródłem jest przekonanie, że „i tak nic się nie da zrobić” – bo to, bo owo, bo dziesiąte. Jest to tłumaczenie fałszywe i bałamutne, choć efektowne, które na domiar złego czyni z „tumiwisizmu” produkt rzekomo makiawelicznej przebiegłości umysłowej, podczas gdy w rzeczywistości jest on właśnie wytworem umysłowego bezwładu. Jest rzeczą znamienną, że inwazja „Mławy” staje się wyraźniejsza tam, gdzie coś się robi, coś rusza, zwłaszcza w zakresie nakładów na nowoczesny świat usług, z którym „Mława” kontrastuje najżywiej.

  Oto leży przede mną wycinek z gazety, opowiadający o inauguracji nowego „kombinatu gastronomicznego” pod nazwą „Astoria” w mieście Lublinie. „W centrum miasta – pisze gazeta – oddano do użytku kilkupiętrowy budynek, mieszczący restaurację na osiemdziesiąt osób, kawiarnię na sto dwadzieścia osób i bar o stu miejscach.” A więc, jak widać, mamy tu do czynienia z przejawem postępu, bo inwestycja wygląda imponująco. Aliści, jak czytamy dalej, ów „kombinat gastronomiczny ma już swoją historię. Wybudowano go aż z dwuletnim opóźnieniem. Za bałagan i ślamazarstwo panujące na budowie dyrektor Lubelskich Zakładów Gastronomicznych i kierownik budowy zostali zwolnieni ze swych stanowisk.” Ten feralny początek zyskał swoje przedłużenie w dniu inauguracji lokalu i w tym właśnie uroczystym momencie „popsuła się winda, zatkała w całym budynku kanalizacja, zepsuły się niemal wszystkie lodówki, do ekspresu kawowego nie dopłynęła woda. Nieczynny był także piekarnik ciastek, gdyż zapomniano zainstalować wyciąg spalin.”

  Oczywiście w wypadku lubelskiej „Astorii” można powiedzieć, że w ten oto sposób odezwały się duchy zwolnionego dyrektora i kierownika budowy. A więc przenieśmy się gdzieś indziej, na przykład do Warszawy, do nowego wspaniałego portu lotniczego. Port ten działa już niemal rok, a więc z budową wszystko było w porządku. Spróbujmy jednak wejść do mieszczącej się tu kawiarni – nie tej za punktem kontroli paszportowej, dla odjeżdżających, lecz tej „po naszej stronie”, dla wszystkich.

  Oczom naszym ukaże się tu rząd stolików, przy których siedzą jacyś ludzie, oczekujący w pokorze na kelnera, ale jeden stolik będzie tu naprawdę wesoły i dobrze obsłużony – jest to stolik, przy którym siedzą kelnerzy i kelnerki, gwarząc wesoło i opędzając się od natrętnych klientów.

  Byłem tu parę razy i widok ten był dla mnie zawsze pasjonujący. Oczywiście nie ośmielę się powiedzieć, że w żadnej kawiarni czy restauracji na świecie kelner nie siedzi na sali, ale stoi, a jeśli już chce usiąść, to albo gdzieś na zapleczu, albo przy służbowym stoliku w pobliżu kontuaru i że nigdzie nie wyłoni się nagle na środku sali szatniarz lub kucharz w poplamionym fartuchu, włączając się swobodnie do towarzyskiej konwersacji biesiadujących kelnerów i kelnerek; zgłaszanie takich pretensji narazić mnie może na zarzut braku szacunku dla człowieka pracy, chociaż sam się za takiego uważam, nie żyjąc z dywidend ani procentu od kapitału. Ale będę się upierać, że zadaniem kelnera jest jednak przede wszystkim obsługa klientów, że życie prywatne natapirowanych panienek z lotniskowej kawiarni nie powinno toczyć się kosztem obsługiwanych, którzy czują się tu nie gośćmi, lecz intruzami. Słowem, że model, który się nam tu proponuje, jest modelem gospody wiejskiej, tyle że odartym z folklorystycznego autentyzmu i bezpośredniości.

  Niedawno przeczytaliśmy też w gazecie, że w kawiarni „Stolica” w Stolicy, gdzie do niedawna odbywały się słynne „Podwieczorki przy mikrofonie”, pojawiły się na sali szczury. Dochodzi tam podobno do pociesznych scen, kiedy przestraszone panie wskakują na stoliki, a dziennik, bez żadnego komentarza, podał, że kawiarnia zaprzestała serwowania ciastek, aby szczury nie mogły się nimi odżywiać…

  Wiadomo, że takich przykładów można cytować setki. Niestety, obca mi jest również wiara w to, że jeśli je „napiętnuję”, sprawa ruszy jak z kopyta i wszystko zmieni się na lepsze. Tym natomiast, o co chodzi mi naprawdę, jest wykazanie, że wszystkie te wypadki mają swoje wspólno źródło we wspomnianym „ataku Mławy” i związanej z nim postawy psychicznej, której nie tylko się u nas nie atakuje, ale również nazbyt często usprawiedliwia różnymi demagogiami.

  Bo właściwie dlaczego tak fatalnie wypadła inauguracja lubelskiej „Astorii”? Wypadła tak dlatego, że, jak rozumowano, wystarczy przecież, jeśli w tym kombinacie zapcha się jakoś osiemdziesiąt gęb w restauracji, sto dwadzieścia w kawiarni i sto w barze. I po co tu komu ciastka, lodówki, kawa z ekspresu? Natapirowanej panience z lotniska wystarczy, że w końcu jej klient dostanie swoją lurę – po co mu jeszcze pokazywać, że jest gościem? Szczury w „Stolicy” zanim zaatakowały salę, musiały przecież spacerować po zapleczu, musiano o nich wiedzieć, ale dlaczego, skoro były dobre dla zaplecza, nie są dobre dla sali?

  „Tumiwisizm” jest produktem osobliwego rozziewu kulturalnego pomiędzy zewnętrznym awansem cywilizacyjnym – a więc, że „Astoria”, a więc, że lotnisko, a więc, że „Stolica” – a nietkniętym żadną kulturalną i cywilizacyjną potrzebą duchem, przepraszam, „Mławy”. Jest przy tym, jak sądzę, niepokojącym ostrzeżeniem dla naiwnej wiary, że rzecz „utrzęsie się” sama przez się, po prostu przez przyrost rozmaitych cywilizacyjnych urządzeń. „Mława” może egzystować w gospodzie, ale może także egzystować na lotnisku, na nowoczesnym dworcu, wśród marmurów równie dobrze jak wśród łopianu. Wszystko, do czego kulturalnie nie dorasta, zbywa swoim dumnym hasłem: „A co? nie podoba się?” I jeśli nie zrozumiemy jej istoty – nie będziemy zdolni przeciwdziałać jej atakowi.

  21.IX.1969 r.

  ***

  Kilka miesięcy temu w podkrakowskim Miechowie ekspres kolejowy stał chyba 3 kwadranse, aż policja wyprowadził rozsiewacza wszy. To był dorosły rozsiewacz. Wieści niosą, że jest wiele rozsiewiajączek i rozsiewajeczków rozproszonych w szkołach opartych o nową podstawę programową edukacji.

  ***

  Poziomka truskawka (Fragaria ×ananassa Duchesne) – roślina mieszaniec dwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych (Rosaceae Juss.). Ma wiele nazw zwyczajowych: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa, najczęściej jednak nazywana jest po prostu truskawką. Mieszaniec ten został uzyskany w Europie przez skrzyżowanie pochodzącej ze wschodniej Ameryki Północnej poziomki wirginijskiej (F. virginiana Mill.) z chilijską (F. chiloensis (L.) Mill.), które zaszło przypadkiem na początku XVIII wieku[3]. Jako pierwszy opisał ją Antoine Nicolas Duchesne. Uprawiana ze względu na jadalne owoce, w warunkach Europy Środkowej wyjątkowo i przejściowo dziczeje (efemerofit). [ wytłuścił dziadyga o wielu paszportach ]

  Owoce

  Po zapyleniu kwiatu rozrasta się dno kwiatowe, tworząc jadalny owoc zbiorowy będący jagodą pozorną. Na jej powierzchni zawiązują się liczne orzeszki, będące właściwymi owocami (wieloorzeszkowiec). Kolor orzeszków od kremowego poprzez czerwonawy do purpurowego, w zależności od odmiany. Niektóre kultywary mogą owocować kilka razy w roku.

  https://www.youtube.com/watch?v=pwaPLkaYSlw

 46. Dla prezesa funkcja Premiera , albo Prezydenta nie są atrakcyjne , bo wiąrzą się to z pracą, a prezes to skończony leń ,no i kontakt z ludźmi trzeba by mieć , też takimi co prezesa denerwują , a na to prezes reaguje alergicznie , co można obserwować czasami w Sejmie.
  Prezes to Panem Bogiem to by może jeszcze mógł zostać , gdyby mu się chciało , ale to też więcej roboty , jak klepanie komunałów i pomawianie innych , no i granie tym całym teatrem kukiełkowym , ktôry sobie przez tyle lat „w pocie czoła” wystrugał. No to po co mu więcej , żeby było więcej roboty i odpowiedzialności ?

 47. Głos z niebiesiech, albo Twardowski w pumpach.

  Tak, jak piszą @jobrave i @duende, ziemski padół Mławy wymaga odKODowania.
  Z niebios to, bowiem, słane są komunikaty, jedynie godne swą Tajemnicą obcojęzyczną porazić maluczkich, przenikliwością przeniknąć na nice, zwyrodniałą nie-wolę suwerena obezwładnić i przekuć w dobrą zmianę.
  Z Tamtąd to, (P)rezydent Twardowski (d.”Prezes”) głosi, na modłę z ambony, biczem bożym chlastając, imperatywy swe kategoryczne, jak:
  jajkofobie
  dudzie sorty
  pumpossybilistyczne proroctwa
  i inne obce Mławie, a zapoznane prezesom atrybuty wiedzy i inteligencji dewocjonalnej.
  Nie bójmy się obcych słów w ustach rodzimych gromowładców, odkodowujmy trwogę sianą nimi spomiędzy fałdów pumpów prezesich.
  Rozumni żyją krócej.
  Ale za to śmieszniej.

  A ten czy ów Kaczyński i tak już Rezydentem (każdemu, kto umie czytać cyrylicę), redaktorze Passent.

 48. przydomek8
  24 września o godz. 9:21

  Za zamieszczanie takich futurologicznych obrazów progresji dobrej zmiany na przeszłość, nawet w mistrzowskim wykonaniu KTT, powinno się na blogu płacić (oczywiście tradycyjnie co łaska pięćset się należy).

  Niestety, każdy kto bywał ostatnimi laty w Warszawie – czy w gastronomii czy handlu, bez trudu, bo z autopsji odkoduje opisany w felietonie duch i praktykę Mławy – w wykonaniu kolejnych odwekowanych pokoleń patriotów stołeczności z importu wewnętrznego.
  Więc wreszcie jest i będzie, po latach niewoli Geremków i Kuroniów i Balcerowiczów, jak powinno, czyli jak zawdy na gumnie było.

 49. Mag donosi w swoim filisterskim samozadowoleniu….Mag nie lubi cenzury, bo uciekla z >Mysiej Wiezy i Sztandaru Zielonego….
  mag
  20 września o godz. 22:21
  @pitekantrop
  Nie przeczę , że nieraz wyrażam się dosadnie, ale mieści się to w kanonach tzw. kultury języka (używanie kolokwializmów itp), której według ciebie mi brakuje.

 50. Jak wiesiowy Wiesio wpadl w antysemicki dukt….
  wiesiek59
  20 września o godz. 22:48
  pitekantrop
  20 września o godz. 22:13
  Po raz kolejny, sami sobie gotujecie ten los………
  Buta nie popłaca.
  Akcja rodzi reakcję.
  Więceń roszczeń, więcej w..wienia.
  Proste?
  Proste Wiesiu, podobnie perorrowala Mag i Magrud.

 51. pitekantrop
  20 września o godz. 23:30
  Wiesiek nie jest tak zagubiony, aby nie zauwazyc, ze jest prymarnym antysemita, jest po prostu rasita.

 52. 1. mag
  21 września o godz. 10:33 napisala Mag…..Mag jest autentycznie wdzieczna i bredzi o ZZ nie majac o ich rabunku po wojnie zadnego pojecia
  Natomiast autentycznie jestem im wdzięczna za Ziemie Zachodnie w ramach tzw. rekompensaty (po prawdzie chodziło, żeby Niemcy upokorzyć i przesunąć bardziej na zachód). Na pewno więcej z nich pożytku, niż z sentymentalnych wprawdzie (moi przodkowie tez stamtąd pochodzą) Kresów wschodnich.
  Powyzej postpolityczna brednia Mag, ktora o transpokoleniowych traumach nie slyszala, wazne, ze jest autentycznie wdzieczna Rosjanom….

 53. Tomasz Wysocki
  21 września o godz. 12:43
  Zapomnial, ze „glizdy” jako przaciwnicy polityczni to jezyk brunatny 33-45.

 54. Tomasz Wysocki
  21 września o godz. 18:49
  Ciagle w tenorze czasow brunatnych; tym razem „wrzod”. Nieszczesny chcialby dobrze, a pozostaje zapach.

 55. jakub01
  20 września o godz. 19:47
  Stygmatyzuje biedny mowiac o „rozdawnictwie” i mysli , ze jest antypisowska. Ona jest po prostu antyhumanistyczna…

  mag
  20 września o godz. 19:42
  Specjalizuje sie w d u p k a c h i j a k u p a c h.

 56. jakub01

  Z tym ugrofinskim to cos mi sie rzeczywiscie obilo ale pojecia nie mam w ktorym kosciele dzwonia i nigdy w to nie wnikalam.Ja lubie sobie troche ubarwic rzeczywistoec i na wlasny uzytek uznawac moich przyjaciol baskijskich za potomkow Atlantow, choc to pewno bzdet. Ale co mi tam, jak wiesz lubie bajki oraz rozmowy z psem.
  jakub01
  20 września o godz. 19:18
  Rzeczywiscie, ten zbawca ojczyzny od stanu wojennego, byl cholernie wiarygodny.Sowieci nie musieli do nas wchodzic on od nas przecie nie wyszli.

  Bez komentarza….

  1. jakub01
  20 września o godz. 20:09 tematy jakup 007 poza teoriami spiskowymi….
  zajmuje sie moda i felczerstwem….
  A jeszcze do niedawna najgorzej ubrana kobieta byla krolowa brytyjska.

 57. jakub01
  20 września o godz. 17:08

  Nie upiera sie w swojej madrosci o jezykach. Ma tylko jeden…..

  Antropolozka
  jakub01
  20 września o godz. 17:39

  donosi….
  Ostatecznie przeszlosc warunkuje terazniejszosc. Europa wydala z siebie Amerykanow i caly kolonialny syf, czego skutki zbieraja dzisiejsze pokolenia bogu ducha winnych ludzi. Kiedy w krajach arabskich kwitla nauka i wysoka kultura w Paryzu pewien ksiaze upadajac z konia utopil sie w sciekach ulicznych. Piekna architektura domow,w ktorych wyzsze pietra stopniowo wysuwaly sie ponad nizsze wynikala stad, ze wylewajac zawartosc nocnika na ulice moznabylo oblac glowe sasiada z nizszego pietra, ktory robil to samo. Stad ta dziwaczna architektura. Europocentryzm to dosc idiotyczna postawa wobec historii kultury.

 58. adam100
  23 września o godz. 13:07
  Niekończąca się sraczka 12.56
  Niekończąca się sraczka 12.56
  Niekończąca się sraczka 12.50
  Niekończąca się sraczka 12.48
  Zapiekły stolec 12.47
  Niekończąca się sraczka 12.46
  Niekończąca się sraczka 12.44
  Niekończąca się sraczka 12.43
  Niekończąca się sraczka 12.41
  Niekończąca się sraczka 12.11

  Donosi; ze znalazl sie we wlasciwym miejscu…….

 59. Jakup007 zajmuje sie ciagle felczerstwem w blogosferze.

  Mag samozakochana pozostanie na zawsze blokowa(blogowa) felczerka.

 60. 404
  23 września o godz. 4:56 pisze…
  Pozdrawiam i nie zrażaj się tą zarazą.
  i nie zastanawia sie, ze uzywa brunatnej mowy

  1. 404
  23 września o godz. 7:55
  Panie redaktorze Passent,
  Proszę zwrócić uwagę na wyjątkowo chamskie wpisy
  404, jakup007 oraza pozostalych brunytnych medrcow
  Jak tak dalej pójdzie, to oni zamienią ten blog w SZAMBO
  Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o reakcję
  404

 61. T R A F I O N E ! ! !

  pitekantrop
  23 września o godz. 12:44
  @mag
  „Niedopuszczalne są hejterstwo i trolling.”
  Na „dziewczynkę” to się @Mag raczej nie łapie, ale zamiłowanie do bicia niewątpliwie posiada. Oczywiście wyłącznie pod warunkiem, ze obiekt jej zabiegów jest porządnie zakneblowany i ma związane ręce. Wtedy można sobie pofolgować i walić wirtualnym bejzbolem po głowie.

 62. adam100
  23 września o godz. 8:35
  Ulega opetany spiskiem…….

 63. wiesiek59
  21 września o godz. 19:02
  Jakoś nie chce mi sę polemizować z durniami; pisze wiesiowy Wiesio o sobie???????
  jakub01
  21 września o godz. 20:20
  @Mag. No niestety, jakos u tych ateistow zaistniec nie moge. Kolejny wpis moderowany, a nie chce mi sie dociekac dlaczego.

  Jakup007 chcialaby gdziekolwiek zaistniec. Nie wystarczy jej „zaistnienie” w blogu P.
  wiesiek59
  21 września o godz. 20:27
  pitekantrop
  21 września o godz. 19:08
  Panie Pikus.
  To swiadczy jedynie o potędze i władzy pieniądza w dzisiejszych czasach, i jego wpływie na politykę krajów zachodnich.
  Powtarza Wiesio, powtarzajac wczesniej, ze musimy tworzyc wlasne banki i drukowac pieniadze. Zadza pieniadza u Wiesia tym razem???
  Poza tym Wiesio teskni za energia atomowa, wlasna juz mu nie wystarczy…

 64. 404
  23 września o godz. 7:55
  Panie redaktorze Passent,
  Proszę wywalić z bloga wszystkich debili o IQ poniżej 75

 65. p. Wiesiek


  Wiertarka, kątowniki lub rurki, katówka, śruby.
  Wysokość stołu ustalasz pod indywidualne wymiary.
  Adam Słodowy się kłania…….”

  Oki, zamykamy montaz na czas przebudowy linii/ stolow montazowych. To chcial pan napisac?
  Zaloga na urlop?

  Czy brak krzesel wplynal na pana pomysl by pojsc dalej i zmienic warunki pracy:: z siedzacych na stojace?
  Potrafilby pan uzasadnic a/ dodatkowe koszta b/ pracownikom ze koniec z siedzeniem?

  Czy przed ta zzmiana sklonny bylby pan poradzic sie a/ ergonomii, b/ pracujacych przy montazu pracowwnikow czy to strata czasu: to co pan proponuje to jest tak trafne ze szkoda czasu by to sprawdzac?

  Cos mi sie wydaje ze to wlasnie pan Slodowy panskim guru zarzadzania w tym jego aspektow ergonmicznych?
  Wentylatorek z pudelka od jogurtu i gumki recepturki i namiot z koca i starych, bambusowych kijkow narcisrskich…

  Naprawde zarzadzal pan jakimkolwiek zespolem?
  Odpowiadal pan za cos wiecej nizli za wlasna prace?
  To co pan pisze zupelnie na to nie wskazuje stad me pytania.

  To wszystko co pisze to to sugestia by nie przyjmowal pan tego jak podpisana fotografia bez refleksji, tylko dlatego ze przystaje do panskiej wizji stosunkow pracy w Polsce.

  ml

 66. Drogie Blogowiczankiwiczówny
  Drodzy Blogowiczowicze
  Szanowni Blogerzy

  Z pełną satysfakcją stwierdzam ze akcja „łapka w dół” zdaje egzamin bo teksty trolli @Neospasmin, @Sir Jarek i @Adam100 zostały ukryte. Można się przekonać naocznie przewijając poprzedni wpis DP.

  Apel do użytkowników, żeby zanim przewiną dalej teksty trolli @Wiesiek59, @Pitekantrop, @Salto Mortale, @Słowian Stanisław zaszczycili ich tym wyróżnieniem.
  Zawsze można (jak się chce) kliknąć na nicka, kliknąć na łapka w górę i tekst dotąd ukryty będzie widoczny aż po „wsze czasy”

 67. Oj, Oj! „Naczelnik państwa” uważa że sądy powinny stawać po czyjejś stronie? Czas chyba rzeczywiście ulec ojkofobii i poszukać sobie państwa w którym sądy rozstrzygają kto ma rację, a nie stają po czyjejś stronie…

 68. Kropka nad “i”
  Świetny acz przygnębiający wywiad z prof. Rzeplińskim.

  Gersdorf może stanąć przed Izbą Dyscyplinarną? „W tym trybie wojennym każdy może”

  https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kropka-nad-i-andrzej-rzeplinski,870010.html#autoplay

 69. Znów będziemy mieli wszystkie święta państwowe.

  Jednym z ostatnich antypaństwowym była pogańska przepiórka.
  To był niezerżnięty snopek ( zbiorowa struktura liniowa podobna do pęku faszystowskich rózg odciętych i powiązanych z toporem ) zboża przyozdobiony kwiatami późnego lata pozostawiony na końcowym fragmencie rżyska.
  Co teraz będzie stało zamiast przepiórki to dobrze wiecie.
  Stoi tego dużo przy polskich drogach na chwałę tych którym do przejścia było za daleko.

  Tip: [ zwykle nieliczny ] zbiór to jest zgromadzenie antypaństwowe z dala od świeżego pomnika megalomanii.

  Poniedziałek to nie jest dobry dzień na byle jaki internacjonalizm.

  https://www.youtube.com/watch?v=s_s4_6p4Ydw

  A niektórzy Słowianie zawsze sprawiają wrażenie skacowanych.

 70. Dal nam przyklad Bonaparte..
  ” Serbowie walczyli wczoraj tak, jak Francuzi w 1939…”
  Więcej: http://www.sport.pl/siatkowka/7,106368,23960228,ms-siatkowka-2018-polska-serbia-francuskie-media-grzmia.html#s=BoxSportImg2

 71. Szanowny Panie, który jesteś w stanie wyższym zrozumienia niż nawiasy kwadratowe.

  Teraz najpopularniejszym modelem pojęcia po wsze czasy jest komputerowy system operacyjny. Robi się takie przekręty, że stawia się park służalców z umownie nazywanymi dyskami będący kartami i organizuje tak, że jak wyrwiesz jakiś SSd, to inne błyskawicznie przejmują jego zadania. I wten sposób HAL 2000 broni się przed zacofanymi scenarzystami.

  Klasyczny, powszechny osobiście system operacyjny nie nie ma własności samostopu. Pierwsze komórki w zagrożeniu głodu energetyczne przywoływały jakąkolwiek ładowarkę. Teraz wyłączenie komórki owocuje cofnięciem przez operatora ulgi w opłacie miesięcznej.

  System operacyjny ma swoją denotację odmienną od procedury.
  Jeśli ta, w wyniku niedbałości kodysty zapętli się, to jest to odstępstwo od nudnej teorii. Procedura kiedyś cię kończy. Proces będący denotacją systemu operacyjnego ma trwać.

  Klu czyli Józio wreszcie powie o co mu chodzi.

  Rozwój myśli ludzkiej sprawił, że jest przykra denotacja po wsze czasy.
  Ma nazwę rodzajową trolling.

  Karaluchy i szczury zabije entropia.
  Mowę pogrzebową wygłosi Wiesio o bilonowym numerze.

 72. Sciaga dla felczerek i felczerow w blogsferze, tym razem z wyroznieniem szefa recyklingu intelektualnego…

  Zdarzaly sie rowniez pojedyncze przypadki denuncjonowania Polakow przez Polakow jako rzekomych kolaborantow. Antysemityzm byl w wojennych czasach silniejszy od ludzkich odruchow wobec juz odczlowiedzonych zydow. Histora sprawila, ze Holokaust mial miejsce w duzej mierze na ziemii polskiej.

  Tu znajduja sie rowniez najwieksze cmentarze ofiar zydowskich. Wazne jest zauwazyc, ze zydowska i polska tragedia mialy miejsce obok siebie. Sytuacja nie byla jednak symetryczna, mimo ze tak jest przez wiekszosc „postrzegana“.

  Polacy znajdowali sie w sytuacji bardziej uprzywilejowanej, jesli wogle takie porownanie mogloby miec w nazistowskiej przyszlosci sens. Po pierwszej fazie szoku astapila faza obojetnoci. Takie fazy sa typowe dla traumatycznych przezyc. Obojetnosc wobec zydowskich sasiadow i jednoczesnie obojetnosc wobec polskich sasiadow.

  Oczywiscie znane sa odruchy solidarnosci i pomocy. Nie chodzi tez o pojedynczych denuncjanow, czy tez o postawe NSZ. Ciekawa jest lektura Barbary Engelkind, „Zaglada i pamiec“ na ten ten temat. Moznaby mowic o traumatyzowanym spoleczenstwie, ktoremu nazisci pokazali droge. Spoleczenstwo, ktore jest jedynie zaobsorbwane wlasna tragedia nie jest w stanie postrzegac tragedii nie tylko drugiego, lecz czesto tez wlasnej. W naszym przypadku nie chodzi wogole o wine i przekazywanie jej na nastepne pokolenia.

  Chodzi li tylko o poczucie odpowiedzialnosci, za wczoraj i jutro. Holokaust jest z niczym nieporownywalny. Zamordowano ludzi i jednoczesnie pozbawiono ich czlowieczenstwa, tych ktorzy przezyli rowniez.

  Zdemoralizowana wyobraznia umozliwila pogromy, w tym rowniez pogrom krakowski (lato 1945) i kielecki. Piszac przy tym o spiskuUB, nie mozemy zapominac, ze w UB sluzyli rowniez Polacy (niezaleznie od tego, kto pogromem kieleckim kierowal). Niedorzeczny jest podzial pracownikow i wspolpracownikow UB wedlug wiary. O ile mi wiadomo nie sluzyli tam obcokrajowcy (oprocz Rosjan).

  Nie wiem jednak, czy pogromem mozna kierowac wedlug ulozonego wczesniej scenariusza. Zbrodnia dokonala sie w sercu Europy, w sercu Europy mialy miejsce pogromy po wojnie i to naklania mnie do zastanowienia sie na ich przyczynami. Nie mam jednak zamiaru poszukiwania remedium dla zbrodniarzy.

  Podczas wojny Polacy byli uwazani przez okupanta w dalszym ciagu jako ludzie. Mieli do konca mozliwosc wyboru, Zydzi tej mozliwwosci nie pisadali. B.E. pisze; Polacy ktorzy walczyli z Niemcami nie potrzebowali zydow. Zydzi natomiast nie mieli szans na przezycie bez pomocy Polakow. Zydzi byli poniekad wydani na laske sasiadow, na ich milosc blizniego, na ich gotowosc do pomocy, wspolczucie i nienawisc, na obojetnosc i zachlannosc.

  Wazna jest ksiazka Michala Glowinskiego „Czarne sezony“. opisujaca postawy wykluczajace. Z owych postaw haslo Polska dla Polakow przetrwalo okupacje. Czesto powtarzane zdanie podczas wojny oraz po wojnie; …dobrze sie stalo, ze Hiltler zrobil to za nas pokazuje cienka granice miedzy antysemityzmem deportacyjnym, a eliminacyjnym.
  Wystarczy zastanowic sie nad logika aktualnych napisow na budynkach warszawskich, czy krakowskich. Napisow czesto w jezyku niemieckim; Jude raus, Zydzi do gazu, Polska dla Polakow. Owe napisy nie budza zadnej debaty politycznej, debaty jednak niezbednej.

  W blogosferze wyrazny brak jest krytycznych glosow wobec postaw ksenofobicznych i antysemickich. Oczywiscie Polska nie jest tu wyjatkiem. Wyjatkowe w Polsce jest jednak milczenie i pozostawianie owych napisow na scianach budynkow.

 73. neospasmin
  24 września o godz. 10:44

  Kadrze technicznej płaci się za myślenie o skutkach zmian organizacji pracy.
  Pomyśleć należy PRZED wdrożeniem.
  Potem już tylko można improwizować, by zaradzić problemom.
  Służba utrzymania ruchu taką zmianę wykona w ciągu góra kwadransa.
  Nie ma pan zdaje się inwencji, i wyobraźni.
  To się „kreatywność” nazywa……..

  To samo zresztą tyczy się polityków, czy urzędników.
  Nieprzewidywanie SKUTKÓW zmian legislacyjnych, czy organizacyjnych, kadrowych, to jest ich problem.
  Który przekłada się na nasze- obywateli.

 74. https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-rosja-przekaze-syrii-system-obrony-przeciwlotniczej-s-300,nId,2635261
  ===========

  Robi się…ciekawie…..

  A my chcemy wysłać kompanię na Wzgórza Golan, by broniły Izraela.
  Można, tylko po co bronić agresorów?

 75. Przedwczoraj w gazeta.pl tekst o “ataku na synagoge w gdanskim Wrzeszczu”.
  Ktos rzucil kamieniem ktory rozbil szybe i wpadl do srodka.Nikomu nic sie nie stalo.

  Do akcji wchodzi a/ policja, b/ prokurator, c/ technicy kryminalistyczni zabezpiecZajacy slady.
  Akcja niczym po ataku na Charlie- Hebdo.

  Dzis w tym samym tytule, we wiadomosciach ogolnipolskich, ze zlapano napastnika i ze on psychiczny. I ze niedawno podobnie potraktowal kosciol katolicki. Stad wiadomo ze on psychiczny.

  Czytam i mysle ze informacja o ataku na kosciol katolicki nie trafila na czolowki tego samego tytulu.
  Mysle wiec ze taka nierownowaga narracji jak i ( nieproporcjonalne do wagi wydarzenia) srodki policyjno- prokuratorskie zaangazowane w sprawie to prosta droga do budowania w Polakach postaw antysemickich.
  Jesli ktos to budowanie planowal, a nie wyszlo to z bezmyslnosci to ze mna udalo mu/ jej sie to w 100%.

  ml

 76. Pan Wiesiek

  Ooo wlasnie doszedl pan do sedna: pomyslec nalezy PRZED wdrozeniem ( tu: pisaniem).
  Bbb dziekuje za zrozumienie, boo musze powiedziec ze wiele mnie kosztowalo by to wytlumaczyc.

  ml

 77. Przyszedł czas na truskawki.
  Polskie, nie peruwiańskie ani katalońskie.

  https://www.youtube.com/watch?v=pwaPLkaYSlw

 78. Suwenerze! Nie niepokój się!
  Przyleci Nepalka i pozamiata.

  https://www.youtube.com/watch?v=tuu41iXJYzU

 79. SPOSÓB NR 3 – STOPNIUJ ZMIANY
  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.
  […]
  SPOSÓB NR 10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

  Autorstwo: Noam Chomsky
  https://wolnemedia.net/10-sposobow-wladzy-na-manipulowanie-spoleczenstwem/

 80. Babki tez mogą udawać łabędziczki

  https://www.youtube.com/watch?v=MDy_XrWfxHY

 81. Gdyby nagrody rozdawano po tym w życie wejdzie cenzura internetu to jest ACTA2 to byśmy w ogóle nie wiedzieli że żart Pana Reżysera został wycięty

 82. korekta: Żabki

 83. Jeden cymbał Salto mortale i 10 głupich wpisów w ciągu 10 minut. /10.08 do 1o.18/

 84. @przydomek8
  21 września o godz. 15:16
  Odnośnik do wpisu w poprzednim wątku
  Nie zauważyłem nowego wątku …

 85. Gdzie nasze blogowe kobitki ? wyglada na to ze zostaly przepedzone.
  Antoni Czechow pisal ze kobiety bez towarzystwa mezczyzn wiedna
  a mezczyzni bez kobiet glupieja,wiec po co wam to I na co to bylo,glupich
  tu na blogu mamy dostatek a kobiet jak na lekarstwo.

  https://www.youtube.com/watch?v=LIrHdabej0A

  Kobitki wracajcie.

 86. Optymistyczne wieści: https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201804297869602-sputnik-rosja-okrety-podwodne/
  — „Status-6” przeznaczony jest do atakowania celów przybrzeżnych (porty i miasta) ogromną 100-megatonową głowicą termojądrową. Torpeda może omijać obronę przeciwrakietową USA i niszczyć całe obszary przybrzeżne, wywołując tsunami i sprawiając, że stają się one niezdatne do życia z powodu opadów radioaktywnych –”

 87. Adamek na 102;

  Sporzadzil liste i poszuflatkowal blogowiczow ale na prozno szukalem
  tam swojego nicku,wiec dalej niewiem jestem agentem Putina czy nie.

  https://www.youtube.com/watch?v=FKwpdB-Cshs

 88. Recytatywny wstęp do zasuplonego linkowania melo.

  https://www.youtube.com/watch?v=xL5_fopAHrA

 89. Ukoronowaniem działalności polityczne jest oczywście zostać Głowa Państwa.No a potem jak w piosence, mieć klawe życie.A nalęży to szybko zrobić ,bo latka lecą.Na przeszkodzie obecna Głowa ,ale Ona może z własnej woli upaść.?Kumam tak.Nie można byłoby dożyć ,bez rozpaczy, czasów w,opozycji.Dlatego jedyne zabezpieczenie to prezydentura Jarosława Wielkiego.Jeden szkopuł,marzył o ,władaniu swoją partią.Będąc prezydentem Jego partią będzie ,naród ,kraj ,państwo i wszystko to co się rusza.

 90. So the question is whether Putin should continue this policy.

  I think that Putin has given the policy long enough and that he should have stopped the provocations several steps back by putting down a hard foot. This would have given the world the message that the idiot Americans and Europeans are driving the world to nuclear war. I believe that this would have sobered Europeans, part of the US Congress, and would have brought pressure from other countries on Washington to cool its jets. The only reason Washington gets away with murder is that the world permits it, and the world permits it because the world does not witness a powerful country standing up to Washington.
  https://www.paulcraigroberts.org/2018/09/22/emotion-is-supplanting-evidence-as-the-basis-for-truth/
  ==============

  Nadstawianie drugiego policzka tylko rozzuchwala….
  Moim zdaniem.
  Jedynie argument siły dociera do pastuchow.

 91. Łże elita ( to malo powiedziane o jej robocie ) potrafi mino chodem koślawym i kąśliwym rzucić sugestię, że chłopi to dziady.

  A zapisane i pamiętane przez Instytut Polski Niepodległej rozsądkowi to wszystko będzie!

  https://www.youtube.com/watch?v=zvUB2_lsVcA

 92. Pewnie będą go obnosić w lektyce, ale nie takie rzeczy się zdarzały.

 93. Symetryczny
  24 września o godz. 13:06 drugi cymbal nie zauwazyl, ze to nie byly moje wpisy, lecz cytaty, a ze glupie….. Symetryczny odchodzi od metrycznosci.

 94. wiesiek59
  24 września o godz. 13:58
  Przechodzi w obszary ruralne; do pastuchow.

 95. Sciaga dla Przoidowniczek i Przodownikow blogosfery ze szczegolnym symetrycznym uwzglednieniem nadintelektualisty z listy obecnosci (Symetryczny)….

  Tlumaczenie, ze jesli Niemcy dokonali zbrodni, to maja obowiazek o niej myslec, jest mysleniem jak raczyl mowic moj adwersarz na zasadzie walenia prosto z mostu. Polacy byli ofiarami i zadnego obowiazku winy oraz odpowiedzialnosci nie maja. Tak tez mozna postrzegac wspolczesny swiat. Wlasny swiat. Kieszonkowy swiat „noszacy“ atrybuty autystyczne. Swiat Przodownikow blogosfery. Swiat, Wiesia, J07, A100, Mag, 404 3×3 etc…

  Polecam lekture Polityki na ten temat. Chodzi o wspomnienia Polaka-zyda, zbieglego z obozu w Sobiborze i jego impresje z powojennej i dzisiejszej Polski. Traumatyczne sa przezycia Tomasza Blatta, bo o niego tu chodzi. Blatt pisze miedzy innymi o Polakach obawiajacych sie reakcji sasiadow na fakt ukrywania przez nich Zydow.

  Pisze tez o falszywych zeznaniach swiadkow w procesach powojennych (np. Krasnystaw) za zbrodnie na zydach. Jednoczesnie zauwazylem “glosy” w blogosferze (Polityki) naduzywajace jezyka endeckiego i zadnej krytycznej reakcji. Ksiazka Grossa owszem, wywolala gorace dyskusje i pseudodyskusje nie tylko w blogosferze. W Polsce panuje klimat tolerancji i przyzwolenia dla antysemityzmu, bo kto toleruje pisanie na murach, ten sprzyja temu zjawisku i staje sie za nie wspolodpowiedzialny.

  Nie ma symetrii miedzy losami zydow i Polakow podczas ostatniej wojny. Jest natomiast symetria wspolodpowiedzialnosci, szczegolnie za przyszlosc.Przy czym nie chodzi tu o jakakolwiek wine.

  Marek Edelmann dziwil sie katoendeckiemu tenorowi publicystow i mlodych historykow “reagujacych” na ksiazke Grossa. Po lekturze Grossa mozna stwierdzic, ze w ostatnich latach zmienil sie paradygmat polityki zagranicznej i spolecznej w Polsce, nie zmienil sie natomiast jezyk resentymentu i antysemityzmu. Jezyk dyskryminacji.

  Swiadcza o tym wypowiedzi kardynala Dziwisza, arcybiskupa Nycza, Jana Kurtyki, Pawla Lisiciego, Tomasza Terlikowskiego i Piotra Semki. Li tylko dlatego warto bylo napisac Strach, nie wspominajac o faktografii. Jaroslaw Kaczynski okreslil charakter Strachu jako typowy paszkwil. Abp Jozef Zycinski mowil o ocieraniu sie o sadyzm. Warto pamietac tzw. “pogadanki J.R. Nowaka i Boguslawa Wolniewicza w kosciolach po publikacji ksiazek Grossa.

 96. jobrave

  „To nie szkodzi, że on (prezes Kaczyński) nie zna znaczenia tego słowa (ojkofobia), suweren przecież też nie zna i sprawdzał nie będzie.”

  Ale ta wypowiedź nie była adresowana do symbolicznego „suwerena”, bo Kaczyński doskonale sobie zdaje sprawę, że ów „suweren” nie przywiazuje specjalnej wagi do jego mów okolicznościowych. „Suwerena” interesują konkrety a nie ideologiczne abstrakcje.
  To była wypowiedź adresowana do opozycji i mnie dziwi, że opozycja tak bezsensowne teksty bezrefleksyjnie łyka i podejmuje z nimi polemiki.
  Jak wspomniałem nocą w aspekcie filozoficzno-kulturowym na zjawisko ojkofobii zwrócono uwagę w XIX wieku w imperialnej Wielkiej Brytanii. Chodziło w tym przypadku o ludzi, którzy korzystając z mozliwości stwarzanych przez imperium pogrązali się w tzw „gorączce podróży”. Towarzysząca temu euforia, poczucie wolności, doznawania zmienności powodowało to, że powrót na Wyspy wywoływał w nich poczucie lęku na tle osaczenia. To poczucie bywało tak silne, że wywoływało objawy somatyczne charakterystyczne dla fobii czy nerwic. W tym kontekscie klasycznym przykładem ojkofoba był lord Bayron a potem Thomas Edward Lawrence zwany Lawrencem z Arabii.
  Zresztą podobne zjawiska występowały w imperialnej Rosji gdzie nawet nabrały wymiaru sakralnego. Mam na mysli odłam staroobrzędowców zwany bieżeńcami czy biegunami.
  Nie bez powodu „Bieguni” Tokarczuk zyskali uznanie krytyków brytyjskich.

  Tak więc zamiast podejmować jakieś ideologiczno-godnościowe polemiki z prezesem Kaczyńskim wystarczyło go po prostu spytać co jego zdaniem sędziowie z Olsztyna czy Piszu mają wspólnego z Lawrencem z Arabii? Nie mówiąc już o tym co mają wspólnego z bieżeńcami.

 97. @jakub01
  Jeśli TU jeszcze zaglądasz, to mam dla ciebie wiadomość. Szef blogu Listy ateisty, @Tanaka przeprasza i zaprasza do grona blogowiczów.
  Wejdź tam i zobacz wpis do ciebie z 23 września, g.18:36.
  TUTAJ bywam już coraz rzadziej, bo szanse na normalną wymianę zdań, bez względu na jaki temat, są coraz mniejsze, a przykrości i denerwacji coraz więcej.
  Red. Passent dochował się malowniczego stadka zdziwaczałych frustratów, wśród których nikną osoby mające bardziej równo pod sufitem.
  Dziwię się tylko, że jemu to nie przeszkadza i nie robi nic, by przywrócić swojemu blogowi dawny poziom. A że był wysoki, może poświadczyć np. Bar Norte, staruszek o zmieniających się nickach, czy Symetryczny, a także ja, która nastalam tu już po nich.
  Wielu interesujących, mądrych komentatorów odeszło, bo nie akceptowali hejterstwa, nie godzili się na niewybredne prowokacje,
  a w przypadku pań – na seksisowskie ataki, których zresztą nie próbowali i nie próbują odpierać lub ganić nieliczni tutejsi gentlemani.
  Chyba nic tu po nas, jakubko, choć z drugiej strony złości mnie, że dla świętego spokoju miałybyśmy oddawać pole walkowerem?
  Dlatego właśnie czasem się pojawiam i nieraz trafiam na kogoś, z kim na prawdę warto porozmawiać, a choćby i empatycznie pomilczeć.
  Oho, zaraz się tu zlecą moi „adoratorzy” a rebours, gdy poczują świeżutki materiał do obróbki w ich niepowtarzalnym stylu: wyszydzić, obrazić, pomówić bezkarnie, odebrać głos, a na koniec przekręcić przez maszynkę do mięsa.

 98. a jakiś film niepropagandowy i niepolityczny powstał? film – przepraszam za wyrażenie – jako sztuka? chyba Polacy nawet już filmów będących po prostu filmami nie potrafią robić, wokół sama publicystyka, coś jak Michael Moore pomnożony przez Olivera Stone’a

 99. mag
  24 września o godz. 14:56
  Nie odchodz, tylko badz bardziej spojna; czyt. tozsama.

 100. Tutejsi dobrze wychowani oraz ladies niechętnie i z rzadka piszą o pieniądzach jako źródle siły i mocy polityki. Zarówno polskiej krajowej, jak i cudzej międzynarodowej.

  Dzisiejsza decyzja wspólnoty europejskiej sprzed ponad dwóch godzin została przedstawiona tak:

  Tomasz Janik: Skarga na Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE.
  Rząd się doigrał.
  [ pogrubienie jest moje ]

  Jak wiedzą te i ci { które | którzy } moje komentarze czytają ze zrozumieniem, ja nadzwyczaj rzadko sięgam po językowe formy bombastyczne.

  Ty razem zwracam uwagę na moc dokonanej formy: doigrać się.

  Otóż polityka jest grą o niejasnych i nie sprecyzowanych regułach i wchłania wszelkie nowinki szybciej i lepiej niż nawet poszczególni błyskotliwi gracze.

  Tak! To jest paradoks! Żywioł procesów politycznych ma większą moc grytylko suma umiejętności i dośiadczenia pierwszorzędnych i drugorzędnych graczy.

  Nim ciągnąć będę dalej w ogólność, podam drobinkę rzeczowej dynamiki.
  Gdy Turcy napadali na wschodnią Europę, to były to wojny grabieżcze. Obecność kogucika na dachu wskazywała przybyszom iż jest to dach świątyni i nie tam należy szukać rzeczowej zdobyczy. Nie tylko w tamtych wojnach zdobyczą była również kobieta w wieku rozrodczym. Po Wojnie Urugwajskiej dobrem o które starano się tam był mężczyzna.

  Turcy nie zamierzali uczynić wschodniej Europy islamską. Oni chcieli mieć kraje wasalskie politycznie i gospodarczo.

  Otóż zbliżająca się rzeczywista potyczka między wspólnotą europejską a Polską nie będzie prowadzona na polu prawa. Obecna władza w Polsce dąży do przywództwa w historycznej walce chrześcijaństwa z obcymi cywilizacjami.

  Porażka w Trybunale Europejskim stanie się bodźcem dla zachodniej Europy do propozycji inwestycji w Polsce na warunkach korzystnych dla inwestora niepolskiego.

  Prowadzenie każdej wojny, w tym także historycznej wojny o ocalenie macierzy chrześcijaństwa wymaga pieniędzy. Dużo pieniędzy.

  Dlatego specjaliści od prawa broniący traktatowych zapisów mówiących o wartościach będą sobie się sądzili, a otoczenie Polski będzie wysysało z niej życie w postaci siły roboczej.

  Jestem Przekonany o tym, że takie ośrodki myśli politycznej takie jakim jest Klub Jagielloński będą szły śladami ( rzekomymi lub nie ) walczących z katarami:
  Rżnąć wszystkich. Pan rozpozna swoich.

  Tyle, że nawet objęcie ofiary na tacę obowiązkiem Jednolitego Pliku Kasowego nie poprawi materialnej sytuacji polskiego Kościoła Katolickiego. Oddanie polskich ugorów Kościołowi tylko uwyraźni brak rąk do pracy na ziemi.

  To nie hektar będzie słownym wytrychem stowarzyszonym z kapitałem.

  Będzie nim serwer komputerowej sieci i stowarzyszony z nim mem.

  Polska w dużej mierze odciągnęła biedę od rozpaczy.

  Czas na igrzyska. W teleturniejach krótkotrwałym hitem będzie pytanie:
  Jaki święty patronuje dzisiejszemu jarmarkowi w Pińczowie?

  Czy ktoś wie, gdzie w diecezji warszawskiej ( praska jest prawostronna co do Wisły )
  można kupić kalendarz katolicki?

  No i pytanie trudniejsze:
  Czy szóstego stycznia pachnie mirrą?

 101. Poprawka: moc gry większa niż tylko

 102. Ojkofobowie to osoby odcinające się od własnej kultury, domu rodzinnego państwa i narodu. Są szczególnie niebezpieczni ponieważ to najczęściej elita, uznająca się za wybrańców i przyznająca sobie sama specjalne uprawnienia do przebywania w kręgu własnej adoracji.

  Ten problem dotyczy wielu kraju, gdzie elita odrywa się i izoluje od reszty społeczeństwa w przekonaniu własnej wyjątkowości i odrębności na płaszczyźnie relacji. Lepiej wykształceni, mający pieniądze, władzę i pozycje – zamykają się w swojej kaście, bacznie pilnując swojej pozycji. Przekleństwo arystokracji jest znane na całym świecie od jego początku – grupa ludzi mająca przewagę uważa się za lepszych i robi wszystko, żeby tę przewagę utrzymać.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55235
  ==============

  Nieźle wpisuje się w temat…..

 103. Nie chodzi o żaden prestiż lub inne fikcje, to zasłona dymna. Chodzi o pieniądze, a konkretnie o pozycje londyńskiego City.

  Prawdopodobnie mamy przed sobą największą migrację kapitału w historii nowożytnej bez wojny. Sprawa jest prosta jak drut. Po twardym Brexicie – cały kapitał, jaki dzisiaj sobie swobodnie tj. bez podatków przepływa będzie miał problem. Mówimy o pożyczkach, leasingach, ubezpieczeniach, inwestycjach pośrednich i bezpośrednich, wymyślnych instrumentach finansowych oraz wielu, naprawdę bardzo wielu firmach zarejestrowanych w brytyjskich rajach podatkowych, gdzie przepala się zyski z działalności operacyjnej w Unii Europejskiej
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55218
  ========

  Dostęp do rynku bez podatku od zysków- o to chodziło sponsorom Brexitu.
  Niestety, to sie nie uda….

 104. Lech Kaczyński sprowadził do Polski unijne prawo. I mamy co mamy. Tak myślą normalni ale nie buce pisowscy hunwejbini.

 105. Poinformował także, że w sąsiadujących z Syrią regionach nad Morzem Śródziemnym prowadzone będzie tłumienie radioelektroniczne nawigacji satelitarnej i systemów łączności lotnictwa wojskowego, które atakuje obiekty na terytorium syryjskim.

  Działania te Rosja podejmuje w odpowiedzi na zeszłotygodniowy izraelski ostrzał obiektów w rejonie rosyjskiej bazy lotniczej w syryjskiej prowincji Latakia. Szojgu oznajmił, że zdaniem resortu obrony podjęte kroki zdołają zapobiec „nieprzemyślanym działaniom, które tworzą zagrożenie” dla wojskowych Rosji.

  Prócz przekazania systemu S-300 oraz tłumienia systemów łączności i nawigacji Rosja zamierza wyposażyć punkty dowodzenia obrony przeciwlotniczej jednostek wojskowych armii syryjskiej w zautomatyzowane systemy dowodzenia, które dotąd przekazywane były jedynie rosyjskim siłom zbrojnym. Pozwoli to na scentralizowane dowodzenie wszystkimi środkami i siłami obrony przeciwlotniczej Syrii.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjski-minister-obrony-o-systemie-s-300-w-syrii/bt6bmpv?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2
  =============

  Test elektroniki?
  Ciekawe kto wygra.
  Samolot czy rakieta z „usmażoną” , nie nadaje sie do niczego.

 106. wiesiek59

  „Nieźle wpisuje się w temat …”

  Jasne, tylko akurat zacytowany przez ciebie fragment nie oddaje istoty tego satyrycznego tekstu pt „Narodzie wybrany przez prezesa! Szable w dłoń i ojkofoba goń, goń, goń!”

 107. Pociąg towarowy wykoleił się i runął do wody w okolicy miejscowości Alton w amerykańskim stanie Iowa. Z torów wypadło 38 z 95 wagonów, w których przewożony był piach i olej sojowy. Władze poinformowały, że nikomu nic się nie stało, a do rzeki, do której wpadł pociąg, nie dostały się żadne niebezpieczne substancje
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-pociag-towarowy-wykoleil-sie-i-runal-do-rzeki/3dj1zy2?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2
  ============

  Zamiast remontować swoje mosty, burzą cudze……
  Koszt dość podobny.
  Fatalnie dobrane priorytety……

 108. Z okazji prezydentury warto zachować wiedeński pomnik Sobieskiego. Podobieństwo uderzające. Tak sobie myślę po husarsku w duchu Małego Rycerza.

 109. „Do wyższych cen energii trzeba dodać rosnące stawki za gaz, tu firmy od następnego roku muszą liczyć się z ok. 30 proc. wzrostem kosztów (skok z 90 do 130 zł za MWh). Kolejnym obciążeniem jest wzrost ceny paliwa. Obecnie za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy w Polsce najwięcej od 4 lat. Koszt oleju napędowego również utrzymuje się na granicy 5 zł/l i rośnie rok rocznie średnio o 20 proc.” – napisano.

  Nie bez znaczenia dla przedsiębiorców, zwłaszcza z branży rolno-spożywczej, są wyższe niż w ubiegłym roku koszty pracy (według GUS o 8 proc.), ale i tak brakuje chętnych do pracy produkcyjnych – zaznacza KUPS. Dodaje, że rosną również inne koszty – woda, odbiór ścieków oraz śmieci i odpadów, opłaty środowiskowe.

  Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kups-wzrost-cen-energii-podnosi-koszty-produkcji-przemyslu,2586605,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ==============

  Poznajemy po OWOCACH…….

  Decyzje polityczne przekładają się na ekonomiczne realia.
  Niestety…..

 110. Bar Norte
  24 września o godz. 18:49

  Alienacja elit jest zauważalna przez wielu komentatorów.
  Oczywiście, nie w głównym nurcie medialnym.
  A tekst jest wielowątkowy i jak zwykle na poziomie.
  To samo z tamtejsza dyskusją.
  Tu, szkoda gadać…..

 111. wiesiek59

  Ale zacytowałeś tekst satyryczny.

  Autor za pomocą parodii szydzi z prezesa Kaczyńskiego między innymi odwołując się do podnoszonego przez niego regularnie motywu ojkofobicznych i izolujących się elit.

 112. Z okazji S-300 Syria wstaje z kolan. Teraz Izraelitom zostaje diaspora. Tak sobie myślę,że Jaki zdąży z kamienicami w trybie 447. Gdzie jankesi tam wróg nie atakuje mawia Błaszczak . Teraz czas na Rosjan na zasadzie wzajemności.

 113. @Wiesiek59

  walnal:

  „Robi się…ciekawie…..

  A my chcemy wysłać kompanię na Wzgórza Golan, by broniły Izraela.
  Można, tylko po co bronić agresorów?”

  Poniewaz @Wiesiek59 wypowiada sie w liczbie mnogiej – odpowiada mu sie w ten sam sposob: To juz wasza brocha i wasza sprawa, co wy sobie „chcecie” i czego wy sobie „nie chcecie”. Jakos nigdzie zadna agencja nie podaje, zeby „agresorzy” z placzem prosili was o „obrone”. Jakos nigdzie zadna agencja nie podaje, zeby „agresorzy” prosili was o wyslanie tej kompanii. Nie pasi? To nie wysylajcie! A jak jeszcze zlikwidujecie to nikomu niepotrzebne „muzeum” o ktore jest tyle pisku, ze „drogo kosztuje”, ze costam – to juz bedzie calkiem super.

  „Muzeum” proponuje przerobic na (w zaleznosci od preferencji decydentow) Muzeum Zolnierzy Wykletych, Muzeum Lenina, Muzeum Ruchu Narodowego albo nawet na zajezdnie trolejbusow. Nikomu nie jest potrzebne zadne zakichane „Muzeum historii Zydow polskich”, i tak to zakichane muzeum NIE ZASLONI ani napisow na murach ani internetowych „dowcipow” o „wartosci opalowej”.

  Wracajac do „kompanii” – jak na razie zaden „agresor” z placzem Walecznego Polskiego Wojska o „obrone” nie prosil. Obejdzie sie. Chyba mozna bronic kogos innego? na przyklad banderowcow? Albo Bohaterskiego Narodu Gruzji, ktory to Bohaterski Narod usilowal rozjechac Osetie – tylko cos nie wyszlo?

 114. @Slowiani Stanislaw

  „Z okazji S-300 Syria wstaje z kolan. Teraz Izraelitom zostaje diaspora. ”

  Jak dlugo ja po swiecie chodze, tak dlugo Polacy ciesza sie na kolejne Wunderwaffe i zapowiadaja, ze „Izraelitom zostaje diaspora. „. Zupelnie jakbym czytal te sama „Polityke” z maja 1967-go. Wtedy tez „kazdy wiedzial”, ze z malego, smiesznego zydowskiego panstewka sladu nie zostanie, potezna pancerna piesc arabskich armii rozgniecie to panstewko tak, jak sie rozgniata karalucha. A jak sie na zapas cieszyl „Zolnierz Wolnosci”!

  Piecdziesiat lat minelo jak jeden dzien… Fajnie sie dzis oglada „rysunki satyryczne” z ownecznych arabskich gazet

  http://www.jewsandothers.com/wp-content/uploads/2012/08/Cannons-of-8-Arab-nations-lo-res1.jpg

 115. @Wiesiek59

  „Test elektroniki?
  Ciekawe kto wygra.”

  @Wiesiek59, @Slowianin Stanislaw

  „Watykańscy trolle brońcie przykazania nie zabijaj w zabijaniu w Syrii przez jankesów i Izraelitów. ”

  Jak na razie to w Syrii wasi bracia w Leninie strzelili zupelnie popisowego samoboja. A przy okazji wyszlo na jaw w calej okazalosci, kto moze komu skoczyc. Znaczy na czubek. Zeby sie nikt nie czepial – najprosciej zacytowac polskie przekaziory i wypowiedzi Polakow-internautow:

  „Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.”

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz

  Norkin polecial, „zlozyl wyjasnienia”, wrocil. Jakos go nie probowali sowiec.. sorki, Rosjanie zatrzymac, pomimo swojej slynnej goscinnosci. Co innego zaloga obslugujaca sowieckie wyrzutnie rakiet plot:

  „Dzień po tragicznym zestrzeleniu przez syryjską obronę przeciwlotniczą samolotu Ił-20 rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”. Jak widac, w Wyzwolonej spod Imperialistycznego Ucisku Syrii sami Syryjczycy maja frowno do gadania. Znaczy w plasterkach. Rosyjska zandarmeria, jak jej sie zachce, moze dokonywac masowych aresztowan. „Zgodnie z tymi doniesieniami zostali oni przewiezieni do rosyjskiej bazy Chmejmin i brak jest informacji o ich dalszym losie”

  Nie wiem, jaki bedzie „dalszy los” „oficerow i zolnierzy” Bratniej Syrii – ale jak na razie „brak jest informacji o ich losie”. Domyslam sie, ze pewnie uciekli do Mandzurii. Cala sprawa jest o tyle zabawna, ze po raz kolejny mozna zaobserwowac jak potezny niedzwiedz prowadzi negocjacje z malenka osa, ktorej nie widac bez szkla powiekszajacego. Tym razem osa nawet nie uklula, tylko niedzwiedz zaplatal sie we wlasne giczoly.

  A ze temat nie jest do smiechu? Ze pietnastu ludzi zginelo? Ci ludzie byli w mundurach, nie wybrali sie po to, zeby cukierki rozdawac. Mogli w koncu siedziec „w kraju rodnom”, nie musieli sie wpitalac w wojne w Syrii, ktora jak na razie chyba z Sojuzem nie graniczy. A oberwali – swoja wlasna rakieta.

  Polacy-internauci oczywiscie juz wszystkie fakty ustalili:

  „Prezydencie Putin, czy to już pora, pozbyć się tego zwyrodniałego żydo-chazarskiego podgatunku?To również NASI odwieczni wrogowie.”

  „To coś rżnięte po fujarkach, to wrogowie wszystkich ludzi?”

  „Panie Putin Swiat CZEKA !!!!! ZYDZIARNIE DO PIEKIEL !!!!! juz czas najwyzszy !!”

  „A wy Rosjanie to co? Miękkim robieni? Nie możecie wziąć odwetu na ż y d k a c h?”

 116. @Wiesiek59

  „Nie wiem, dlaczego dla co poniektórych ten aspekt jest niewidoczny.
  Podejrzewam, że za mało mamy Wokulskich, za dużo Kmiciców…..”

  Najwiecej to macie Ochockich:

  „„Ogniwo Ochockiego albo – lampa elektryczna Ochockiego… jakież to głupie!… Rwać się gdzieś od dzieciństwa i utknąć na lampie – to okropne… Dobiegać środka życia i nie znaleźć nawet śladu drogi, po której by się iść chciało – cóż to za rozpacz!…”

  Jak wiadomo, Genialny Polski Wynalazca (patrz wyzej) wynalazl miedzy innymi oswietlenie elektryczne – ale nie chcial sie zajmowac byle czym. Stworzony byl do Czynow Prawdziwie Wielkich. Dlatego tez przy Genialnym Polskim Wynalazku zakrecil sie kanciarz-geszefciarz Edison, niby to „wynalazl” zarowke – i wszyscy blednie mysla, ze to Edison.

  „„Oszaleję albo… przypnę ludzkości skrzydła…”

  To udalo sie lepiej – i dlatego caly swiat stoi w kolejce po polskie samoloty pasazerskie. Jacys bracia Wright cos tam probowali, nic z tego nie wyszlo.

 117. @woytek, @Wiesiek59

  ” 447 JUST, która grozi Polsce i narodowi polskiemu żydowską okupacją. Utwierdza mnie to w podejrzeniach, że zarówno pan prezydent Duda, jak i pozostali dygnitarze Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, już pogodzili się z losem” … „prezydent Trump, już wie, że „Fort Trump”, albo jeszcze prędzej – Fort Dajan”, będzie już w Polsce budował Izrael,”… „projekt budowy IV Rzeszy …. folksdojcze ”

  „Jedynym wrogiem Polski są obecne elity polityczne, które kooperują z twórcami ustawy nr 447, mającej na celu stworzenie w Polsce nowej arystokracji, uwłaszczonej majątkiem 300 miliardów dolarów, bo po taką sumę wyciągają ręce ci, co lobbowali za tą ustawą”

  No widzisz facet jak ty masz przefajdane? No po prostu masz totalnie przefajdane. A ci twoi kolesie podobnie. Zalisz sie tutaj, ze ich „PiS przestał zamieszczać w swoich mediach”, musza biedni publikowac w Toronto. Znaczy tylko do momentu, kiedy kstos poinformuje kanadyjskie wladze o tym, co ten wasz „Goniec” publikuje na temat „Zydow”. Ja mysle, ze kanadyjskie wladze beda zachwycone faktem, ze ten wasz „Goniec” tak smialo i bezkompromisowo obnaza zydowskie spiski i knowania.

  To jednak piesn przyszlosci. Jak na razie – to masz ciezko przefajdane. A ci twoi kolesie podobnie. Ten twoj guru Michalkiewicz zalil sie jakis czas temu, ze – cytuje:

  „”jazgot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzyja przykryciu kłopotliwej prestiżowo dla naszych umiłowanych Przywódców sesji, jaką izraelski Kneset wyznaczył sobie w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. ”

  https://www.wprost.pl/432796/Chwilowo-nieczynny-oboz-zaglady-Nie-wiem-czym-sa-oburzeni

  Widzisz, gostek – uruchomic, jakby co – to jedna sprawa. Ale z zaopatrzeniem komor i piecow w ludzkie paliwo moga byc pewne trudnosci. Na miejscu nie bardzo jest skad wziac. A sprowadzic sila – no nie wiem, czy bedzie tak latwo. Tak czy owak – powinniscie chyba uzgodnic wersje, bo twoj internetowy koles @Wiesiek59 przeciez co i raz daje glos, ze zadnej Zaglady nie bylo, sadzi kloce o „tzw holokauscie” i robi klake czy kloake negacjonistom. A wasz guru Michalkiewicz odwrotnie – o „chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. No to jak – bedziecie uruchamiac?

 118. @Wiesiek59

  „Zastanawia mnie, że jedynie w Polsce chyba, nie ma żadnej elektrowni atomowej- pośród wszystkich demoludów.
  Przypadek?”

  Nie, nie przypadek.

  Ponizej co nieco cytatow dotyczacych Einsteina i teorii wzglednosci, zaczerpnietych z patriotycznej polskiej witryny:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kartka-z-kalendarza-20-marca-1916-r-albert-einstein-publikuje-swa-ogolna-teorie-wzglednosci-2013-03

  „Einstein był zjadliwym rasistą i syjonistą, zwolennikiem segregacji [23]. Kevin Macdonald w książce Kultura krytyki [24] stronę VII przeznaczył specjalnie na prezentację poglądów Einsteina na sprawy żydowskiej etniczności, a mianowicie:

  Einstein był silnie zmotywowanym syjonistą [24],

  Einstein był przeciwny asymilacji jako pogardliwej formie „mimikry” [24],

  Einstein wolał mieszanie się z innymi żydami, do których odnosił się jako „towarzyszy plemiennych” [24],”

  ” Na przykład, w 1931 roku ukazała się książka zatytułowana „100 Autorów przeciw Einsteinowi”, w jakiej teorie Einsteina zostały obalone. Komentarz Einsteina brzmiał: „Gdybym naprawdę się mylił, to jeden autor powinien wystarczeć”. Einstein nigdy nie odpowiedział na krytykę zawartą w tej książce”

  Nie wiem, czy sie Prawdziwym Patriotom obilo o uszy, ze miedzy funkcjonowaniem reaktora jadrowego a teoria wzglednosci jednak zachodzi pewna relacja. Jak znam zycie, zaraz sie okaze, ze nie zachodzi – glos zabierze @Wiesiek59, ktory stanowi Autorytet takze w dziedzinie fizyki jadrowej, teorii wzglednosci oraz reaktorow na szybkich neutronach.

 119. @neospasmin, @Mad Marx

  Ludzie chyba rozwiazuja te jakze wazkie problemy w zupelnie inny sposob. Oczywiscie ludzie ciutke mlodsi i bardziej energiczni od pleno titulo Komentatorow @neospasmin, @Mad Marx & Ska:

  „Emigracja znowu przyspiesza. Z Polski wyjeżdżają głównie młodzi ludzie

  W ubiegłym roku w 6 krajach członkowskich Unii Europejskiej przybyło około 100 tys. pracowników z Polski. Wyjeżdżają głównie młodzi. … ”

  (wykop.pl sprzed 5-ciu dni)

  „Porażające dane o emigracji. Polacy po zwycięstwie PiS w wyborach wciąż uciekają z kraju … Skala emigracji jest coraz większa. … Takie dane to rozczarowanie dla rządzącej ekipy. Politycy PiS wielokrotnie zapewniali, że po przejęciu władzy emigrantów będzie mniej. Tymczasem przyrost emigracji jest rekordowy – w ostatnich sześciu latach tylko raz był wyższy, między 2013 a 2014 rokiem”

  Wladze IIRP byly jednak o tyle cwansze, ze emigracja zarobkowa byla wlasciwie niemozliwa – paszport zagraniczny kosztowal minimum 500 zl (jesli nie „ulgowy”). „Ulgowe” byly dla swoich – a dla robotnika to mogly byc roczne czy poroczne zarobki (zalezy, czym sie zajmowal).

 120. @wiesiek59

  „Podmiotowość dla dwóch”

  Nie wiem, czy dla dwoch czy dla czterech – ale wasi bracia w Leninie strzelili zupelnie popisowego samoboja. A przy okazji wyszlo na jaw w calej okazalosci, kto moze komu skoczyc. Znaczy na czubek. Zeby sie nikt nie czepial – najprosciej zacytowac polskie przekaziory i wypowiedzi Polakow-internautow:

  „Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.”

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz

  Norkin polecial, „zlozyl wyjasnienia”, wrocil. Jakos go nie probowali sowiec.. sorki, Rosjanie zatrzymac, pomimo swojej slynnej goscinnosci. Polecial z cala delegacja prosto w paszcze niedzwiedzia – i jakos wrocil bez problemu, Co innego zaloga obslugujaca sowieckie wyrzutnie rakiet plot:

  „Dzień po tragicznym zestrzeleniu przez syryjską obronę przeciwlotniczą samolotu Ił-20 rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”. Jak widac, w Wyzwolonej spod Imperialistycznego Ucisku Syrii sami Syryjczycy maja frowno do gadania. Znaczy w plasterkach. Rosyjska zandarmeria, jak jej sie zachce, moze dokonywac masowych aresztowan. „Zgodnie z tymi doniesieniami zostali oni przewiezieni do rosyjskiej bazy Chmejmin i brak jest informacji o ich dalszym losie”

  Umoczyli wasi bracia w Leninie.

 121. @Slowianin Stanislaw & Wiesiek59
  … oraz Krewni i Znajomi Krolika

  Niektorzy to jednak maja krotka pamiec. Ale zawsze mozna im pamiec odswiezyc.

  Jak kto nie pamieta – rok 1982-gi, Uklad Warszawski u szczytu potegi.

  „8 Czerwca w rejonie Dżez–zine doszło do pierwszego lądowego starcia z armią Syryjską.

  9 Czerwca IDF przecina drogę Bejrut – Damaszek. 10-11 Czerwca Izraelczycy rozbijają 1 syryjską dywizję pancerną i zajmują część Doliny Bekaa. Izrael zdobył sporo nieuszkodzonych, z pośród 420 czołgów, które straciła Syria. 11 Czerwca doszło do walki z 3 syryjską dywizją pancerną, izraelskie czołgi Merkava, z 7 brygady, oraz piechota uzbrojona w wyrzutnie pocisków p-panc. TOW, zamontowanych na Jeepach M151, zniszczyły 30 syryjskich czołgów, w tym 9 T-72, przy stracie 1 Merkavy. Oba te typy czołgów, po raz pierwszy, były użyte bojowo w tej kampanii.
  W skład sił Syryjskich weszło około 1,5 tys. irańskich Strażników Rewolucji, co dało początek istnieniu szyickiej organizacji Hezbollah w Libanie. Jednocześnie lotnictwo izraelskie prowadziło intensywne działania przeciwko syryjskim systemom przeciwlotniczym w rejonie Doliny Bekaa.

  W tym czasie doszło do jednej z największych bitew powietrznych w historii wojen arabsko izraelskich. W pewnym okresie nad przestrzenią Libanu krążyło do 150 samolotów. Jednak Syryjczycy pozbawieni skutecznych systemów naprowadzania przegrywali pojedynki powietrzne, po 11 czerwca Dolina Bekaa była usiana ponad 100 wrakami syryjskich samolotów, głównie Migów 23. W niecały tydzień syryjskie siły powietrzne przestały istnieć. 10 – 11 czerwca siły izraelskie stanęły u południowych przedmieść Bejrutu”

  http://www.strefacichego.pl/opowiadania/58.pdf

  „Slowianina” uprasza sie, zeby jeszcze postraszyl. Na razie ide sie bac.

 122. ze kasowanie wypowiedzi dziala w obie strony. Jak ty komu tak on tobie.

 123. Sol
  @Ooutsider

  „Z drugiej strony jeśli Bannon ma faktycznie wspierać partie prawicowe w zachodniej Europie to przecież w większości są to partie prorosyjskie :-D.”

  Nie są prorosyjskie, po prostu nie chcą wojny z Rosją. Zaszło typowe, orwelowskie redefiniowanie pojęć tak by przeciwników ekstremistycznej polityki (wojna) etykietować jako ekstremistów albo agentów. Goring na procesie norymberskim powiedział:

  Oczywiście, zwykli ludzie nie chcą wojny, (…) ale w końcu to przywódcy kraju określają politykę i zawsze łatwo jest pociągnąć za sobą ludzi, niezależnie, czy jest to demokracja, faszystowska dyktatura, parlament czy dyktatura komunistyczna. (…) Mając głos czy go nie mając, ludzie zawsze mogą być podporządkowani przywódcom. To łatwe. Jedyne, co trzeba zrobić, to powtarzać ludziom w kółko, że są atakowani, oraz potępić pacyfistów za brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. To działa w każdym kraju.

  Miał rację. Zauważmy też, że jednocześnie politycy odnoszący się z ostentacyjnym uwielbieniem dla Izraela, a nawet pomagający Izraelowi zniszczyć Syrię nigdy nie są etykietowani jako proizraelscy. Szczególnie szokujące rozmiary przybrało to w USA – kraju przezywanym już pogardliwie jako USrael, a także psem którym wiwija ogon. Oczywiście media w USA nie podejmują tematu dominacji życia politycznego przez syjonistów, a wszędzie tropią….wpływy Rosji. Córka Trumpa przeszła na judaizm, Trump jest proizralski, Trump przed wyborami meldował się w AIPAC – ale co z tego. Żydowskie gazety paplają o „wątku rosyjskim” i ciemny lud ma już wystruganego wroga zastępczego.

  Z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia na polu migracji do Europy, która jest osłaniana terrrorem oskarżeń o rasizm i ksenofobię. ABC każdego reżimu: stworzyć obszary tabu, polityczną poprawność, zastraszyć uczestników debaty. Kto chce być agentem , wrogiem ludu albo złym człowiekiem? Nikt. Każdy chce czuć się dobrym człowiekiem. Tak więc na przykład Szwedzi głosują na partie robiące ze Szwecji kraj III świata. Ich psychika została przeorana przez propagandę i po prostu boją się zagłosować na „ekstremistów” czyli partie nawołujące do pomiarkowania się z przyjmowaniem uchodźców.

  „Jeśli nawet Merkel wspiera budowę NS2”

  Proponuję zrobić chłodną analizę z punktu widzenia Niemiec, np. porównać koszty gazu z USA i Rosji. To co się w Polsce wygaduje na temat NS2 to zwyczajny bełkot propagandowy na zamówienie USA. Dzięki praniu mózgów zwykły handel surowacami został podciągnięty do rangi zbrodni.
  Jak widać propaganda może z ludźmi zrobić wszystko.

  „znajdą się politycy od wielu lat pozytywnie wypowiadający się na temat ultra-demokratycznych rządów Putina ?”

  A dlaczego mają się wypowiadać negatywnie? I czemu ta kpina z „ultra-demokratycznych” rządów Putina? Putin jest tak samo niedemokratyczny jak systemy partyjne na Zachodzie, sposób promowania ACTA i działanie Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei. Albo Francja. Le Pen dostała już skierowanie do psychuszki, a stan wyjątkowy de facto trwa. Demokracja jak ta lala. Proponuję skończyć z tym żenującym, „demokratycznym” bełkotem, bo to tylko propaganda dla bydła. Kiedyś mówiono ciemnemu ludowi, że nasz król jest z Bogiem a król wroga jest heretykiem. Dziś ciemnemu ludowi mówi się, że nasz król jest demokratyczny a król wroga jest tyranem.
  ============

  Sama PRAWDA……
  Niestety w naszym rządzie zdroworozsądkowych, brak.

 124. Mrówki faraonki też idą na Izrael . Tak sobie myślę kto jaką bronią morduje sąsiadów po takiej śpi z otwartymi oczami. Nie zna ani dnia… Powstanie Izraela to był błąd Gruzina.Posprzątał u siebie.

 125. @Wiesiek59

  ” Córka Trumpa przeszła na judaizm, Trump jest proizralski, Trump przed wyborami meldował się w AIPAC ”

  … a po wyborach przeniosl ambasade do Jerozolimy, podpisal zla i niedobra ustawe 447, z dnia na dzien zlikwidowal amerykanskie finansowanie UNRWA’y, kazal zamknac „przedstawicielstwo” plasteliny w Waszyngtonie i przestal pomagac mullom w Teheranie w pozyskaniu broni jadrowej.

  Niemniej jednak waleczny Iran sie nie daje:

  „Strażnicy Rewolucji ostrzegają USA: Zemsta będzie miażdżąca … Zastępca dowódcy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej ostrzegł przywódców USA i Izraela, aby spodziewali się „dewastującej” odpowiedzi Iranu po zamachu, do jakiego doszło w sobotę w mieście Ahwaz, w Chuzestanie.”

 126. jajczarz
  24 września o godz. 21:03
  @Wiesiek59

  ” Córka Trumpa przeszła na judaizm, Trump jest proizralski, Trump przed wyborami meldował się w AIPAC ”

  … a po wyborach przeniosl ambasade do Jerozolimy, podpisal zla i niedobra ustawe 447, z dnia na dzien zlikwidowal amerykanskie finansowanie UNRWA’y, kazal zamknac „przedstawicielstwo” plasteliny w Waszyngtonie i przestal pomagac mullom w Teheranie w pozyskaniu broni jadrowej.

  Niemniej jednak waleczny Iran sie nie daje:

  „Strażnicy Rewolucji ostrzegają USA: Zemsta będzie miażdżąca … Zastępca dowódcy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej ostrzegł przywódców USA i Izraela, aby spodziewali się „dewastującej” odpowiedzi Iranu po zamachu, do jakiego doszło w sobotę w mieście Ahwaz, w Chuzestanie.”

 127. @Slowiani Stanislaw

  „Tak sobie myślę kto jaką bronią morduje sąsiadów po takiej śpi z otwartymi oczami. Nie zna ani dnia…”

  Byla o tym ksiazka, znaczy o mordowaniu sasiadow. Tak sie wlasnie nazywa – „Sasiedzi”. Nastepne pokolenie ma wielka ochote na powtorke z rozrywki – ale sie na powtorke nie zanosi. Mozna drzec ryja na nutke „A na drzewach zamiast lisci beda wisiec syjonisci” – ale skad wziac hmm.. obkekty, powiedzmy do wieszania?

 128. mag
  24 września o godz. 14:56
  Tanakę znam od lat. Spojrzałem na polecane „listy ateisty”. Niestety jest tam podobne dno jak u Passenta.

 129. Wszyscy, łącznie z redaktorem Passentem idą na pasku Kaczyńskiego. Od trzech lat w Polityce analizuje się każe jego słowo i gest. Skoro tak, to jest on obecny bardziej niż sam mógłby się spodziewać (w przeciwieństwie do Prosiaczka szukanego przez Kubusia). Przecież nawet gdy mu reperowano coś tam w szpitalu, to nie schodził z czołówek mediów. A redaktor zastanawia się nad jego wyborem na prezydenta. On się chyba nieźle bawi, bo po co mu taki urząd skoro i tak nim zarządza wedle swojego widzi mi się. Gość właściwie zlikwidował nawet sejm i senat, a komentatorzy polityki polskiej zastanawiają się nad jego kandydaturą na jakiś nic nie znaczący dla niego urząd. I żeby nie było, że ja go uważam za jakiegoś geniusza polityki. Nie jest nim i nigdy nie będzie. W przeszłości też mu kiepsko szło. On i jego nieżyjący brat zostali wyniesieni do góry przez serię przypadków. Nie będę ich tu przytaczał. Winnych tego, co za jego poduszczeniem się dzieje jest miliony. Bez tych ludzi nie byłoby Kaczyńskiego. Jak to się skończy ( a dopiero się zaczyna), to bez depisyzacji Polaków nie da się wejść na ścieżkę normalności. To tyle o prezesie i Polakach.
  O wiele przyjemniej oglądać ostatnie polskie produkcje filmowe. Właściwie można iść na każdy film w ciemno o dziesiątków lat. Jutro idę na „Kamerdynera”. Osobiście czekam na taką opowieść o mojej ojczyźnie Śląsku. Doczekam się?
  Pozdrawiam tych kilka nicków, powtarzających się bez pamięci. Spoko, nie czytam was.

 130. Symetryczny
  Sorry, ale jeśli twierdzisz, że blog ateisty jest takim samym dnem jak ten passentowy, to co właściwie uważasz za dno?!
  Symetryczny, „symetryzm” jest w takim razie pułapką, w którą sam wpadasz. Smutne, że tego nie dostrzegasz.

 131. Pitekantrop

  Nie syjonisci a komuniści mieli wisieć na drzewach. Żydem pan nie jest i nigdy nie był. Komunizmem czuć od pana na kilometr. A najbardziej ze ws,ystkiego jesteś zwyczajnym pałacem. Ignorancji i prostactwa nie przypominam bo widać slychac o czuć jaki z pana prostak i ignorant.

 132. Militarna pozycja Izraela bardzo sie pogorszyla w ciagu ostatnich dni. Rosja powiedziala dosc.
  Ciekawe czemu wczesniej tego nie zrobila: boo Zydzi obiecywali powstrzymac ameryksnskie sankcje?
  Obiecywali ze pohamuja Polske w akcjach przeciw North Stream? Obecywali ze ogranicza konflikt do atakowania wylacznie Syryjczykow?

  Oki, wiec trraz czas na budowanie przez Zydow antyrosyjskiego kordonu.
  Amerykanie- jak najbardziej! Polska- zaraz za nimi!

  Tylko kto w Polsce ma to montowac?
  P. Anna Azari/ obecna smbasador?
  Przeciez na jej widok, na wspmnienie jej roli w dzialaniach przeciw RP, polskim politykom i urzednikom flaki sie przewracaja.
  Izrael przysle kogos nowego czy uzna ze nie ma sprawy?

  ml

 133. Eee tam, Zydzi nie beda sie dogadywac- zaatakuja Syrie nie tylko z powietrza. Boo kto im zabroni?
  Idzie lepsze! 🙂

  A Rosjanie? Zawolaja “ zbite szklanki!”?
  Szczerze watpie.
  I tak cos ( wojna domowa w Syrii) co mialo byc zwyciestwem Izraela na ostatnim juz krajem arabskim staje sie swym wlasnym przeciwienstwem: wojna z mocarstwem nuklearnym.

  Komu w niej panstwo kibicujecie? Czy raczej komu na pewno nie kibicujecie?
  Co do mnie to twierdze ze tak dlugo jak istnieje Izrael tak dlugo nie bedzie pokoju na swiecie, amen!

  ml

 134. Ludzie mówią,że Izrael to III Rzesza na Bliskim Wschodzie. Metody rządzenia państwem i roszczeniowy stosunek do sąsiadów niemal identyczne. Taki wielki obóz strachu przed Antychrystem arabskim. Tak sobie myślę,że powstali jak Donbas o który teraz tyle krzyku.

 135. Co z obiecaną zbiórką trolli Putina. Jakaś kasa 2 zł jak u Dudy nie do pogardzenia. Tak sobie myślę internacjonalistycznie wsiegda gatow.

 136. Dziwne tłumaczenie członka KRS w sprawie ojkofobii

  Jarosław Ka w sobotę powiedział:
  „My reformujemy dzisiaj sądownictwo i oczywiście to nie jest jedyna przyczyna tej reformy. To jest jedna z wielu. Ale ta ojkofobia, jak to się nazywa, czyli niechęć, czy nawet nienawiść do własnej ojczyzny i własnego narodu to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść

  Maciej Mitera (członek prezydium KRS, ma wyrok dyscyplinarny, mimo to minister Z. awansował go na prezesa Sądu Rejonowego Warszawy Śródmieścia) zapowiedział oraz oszacował:

  „Na pytanie, czy to znaczy, że złoży wniosek, aby KRS zajęła się słowami Kaczyńskiego, powiedział:
  Tak, (złożę wniosek, aby – przyp. red.) przeanalizować na prezydium tę wypowiedź. Mitera zastrzegł, by od razu nie wartościować tej wypowiedzi, czy jest obraźliwa dla polskich sędziów.”

  Prezes PiSu wyraził się jednoznacznie nie pozostawiając miejsca na jakiekolwiek interpretacje swojej wypowiedzi:

  „ojkofobia, jak to się nazywa czyli niechęć, czy nawet nienawiść do własnej ojczyzny i własnego narodu to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść”.

  Ale sędzia Mitera wie co należy robić. Palić głupa. Bo taki jet trend, zalecenie rady starszych PiSu (skład Rady: Jarosław Ka), bo nie ważne czy jest się sędzią, prokuratorem, policjantem, czy posłem – palenie głupa zostało w PiSie wdrożone i stało się metodą prowadzenia debat politycznych. Trzeba się do niej stosować (siadaj Kulson).

  Boć przecież i nasi wysocy urzędnicy rządowi jeździli do Unii i palili głupa, że hej i włos im w kraju nie spadł z głowy. Tylko urzędnicy unijni zbiesili się i jakieś skargi składają sami do siebie na Polskę. Po prostu odbija im. Lecz my będziemy jeździli do Brukseli i tłumaczyli aż zrozumieją.

  Redaktorze Passent, proszę nas nie obrażać i nie nazywać tych tłumaczeń zwodami.
  Pzdr, TJ

 137. Kaczyński na prezydenta? Żarty się kogoś trzymają.

css.php