Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

9.10.2018
wtorek

Gdzie jest ojciec chrzestny

9 października 2018, wtorek,

Premier Morawiecki rozmawiał z Marcinem Makowskim (Do Rzeczy). Ponieważ szef rządu (podobnie jak prezes PiS) nie udziela wywiadów mediom niezależnym od rządu, nikt mu nie zadaje trudnych pytań (np. gdzie jest wrak?), musimy wyżywić się sami. Oto wybrane kwestie premiera w wywiadzie i moje uwagi.

PREMIER: Na pewno nie pod wszystkim, co tam (w restauracji Sowa i Przyjaciele – Pass.) mówiłem, podpisałbym się dzisiaj, ale jeśli są tacy, którzy podczas takich rozmów wszystko po latach mogą powtórzyć, to zazdroszczę.
UWAGA: Metoda MM jest prosta: Może zdarzyło mi się nie przejść jezdni na pasach, ale jeżeli są tacy, którzy zawsze przechodzą na pasach, to zazdroszczę. Szkoda, że dziennikarz nie zapytał MM, czego ze swoich wypowiedzi pan premier by NIE powtórzył. Ale redaktor jest łagodny dla premiera.

PREMIER: Kto nie przeklina, niech pierwszy rzuci kamieniem. Być może istnieją podobni święci, ale ja w obszarze prywatnym czasem użyję niecenzuralnego słowa.
UWAGA: Ja, panie Premierze, jestem święty. Choć mam 80+, nie znajdzie Pan człowieka, który słyszał jak klnę. Zapewniam Pana – to nie jest trudne. Proszę spróbować. Da Pan radę. To łatwiejsze niż rzucenie palenia i Tuska.

PREMIER : Przede wszystkim byłem wtedy osobą prywatną, nie pełniłem żadnej funkcji publicznej.
UWAGA: To kolejny chwyt MM – kiedy klął, był osobą prywatną, był także osobą prywatną, gdy obiecał pieniądze dla byłego polityka PO. Ciekawe pytanie: Na ile prezes wielkiego banku jest osobą prywatną? Kiedy prywatny prezes obiecuje wykombinować pieniądze dla polityka Grada i posadę dla syna polityka Czarneckiego, dzisiaj także posła – to są obyczaje prywatne czy może to „sklejenie” świata biznesu ze światem polityki, które tak demaskuje prezes PiS?

PREMIER: Taśmy to zemsta bandytów z mafii VAT-owskiej, którą rząd pozbawił miliardów. „Weszliśmy ostro w to zwarcie. Stąd takie, a nie inne następstwa”. „Będą atakować wszelkimi metodami. Oskarżać, insynuować, straszyć”.
UWAGA: Czy wszystko można zwalać na mafię, a skoro tak, to kiedy zobaczymy pierwszych mafiosów na ławie oskarżonych? Gdzie jest ojciec chrzestny? Czy Andrzej Stankiewicz i red. Gajcy są na usługach mafijnych bossów, a Onet jest mafią niemiecko-szwajcarską?

PREMIER: Chcę wierzyć, że dziennikarze mieli dobre intencje.
UWAGA: Chce Pan wierzyć czy Pan wierzy?

PREMIER: Korelacja tych wydarzeń z uruchomieniem kolejnych urządzeń blokujących wyłudzenia VAT oraz kontekst kampanii wyborczej niestety mnoży pytania. (Dlaczego akurat teraz ukazała się ta publikacja i podlewa się to „sosem pseudosensacji” – Pass.).
UWAGA: To kolejny greps PiS: Odgrzewane kotlety, dlaczego akurat teraz, przed wyborami, po co robić sensację? Jeśli to są odgrzewane kotlety, to są smaczne. Dlaczego przez tyle lat wzmianką o nabywaniu mieszkania na „słupy”, gotowością wsparcia finansowego bankowca dla polityka PO oraz posadą dla innego polityka nie zajął się prokurator? No i gdzie jest wrak?

Panu premierowi dziękujemy za wyimaginowany wywiad, polecamy się na przyszłość.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 419

Dodaj komentarz »
 1. @DP

  Zbliżamy się w galopującym tempie do momentu gdy dalszą dyskusje podejmie ULICA.
  Władysław Frasyniuk:
  Jeśli odwołają I prezes SN, będziemy mieli do czynienia z wprowadzeniem współczesnego stanu wojennego. Zostanie nam tylko ulica.
  Jasne jak słonce panie Duda, MM, Kaczyński & mafia.

 2. „Zbliżamy się w galopującym tempie do momentu gdy dalszą dyskusje podejmie ULICA.
  Władysław Frasyniuk”
  Tylko kto będzie reprezentował ulicę ? Może kobiety , a może LGBT , a może czytelnicy Gazety Wyborczej ?
  Czy Unia Europejska zaniepokojona sytuacją w Polsce , po wyjściu na ulicę reprezentantów uruchomi ten zapis Traktatu Lizbońskiego umożliwiajacy interwencję zbrojną na zaproszenie zagrożonego rządu , lub reprezentantów ulicy?
  Podsłuchami bawią się służby specjalne rzucając do medialnego ścieku kolejna porcję medialnego furażu.
  Nie święci garnki lepią , tylko ludzie z krwi i kości. Gadanie po wódce nie powinno być publikowane w mediach . Gadanie w knajpie to w warunkach polskich odpowiednik londyńskiego Hyde Park.

 3. Czemuz ach czemu Kaczor i jego zaloga nie udzielaja wywiadow mediom w rodzaju GW, Polityki czy TVN?

  Czemu p. Rymanowski pracujac w TVN nie mial szans na wywiad chocby z prezydentem Duda, a kiedy przeszedl do konkurencyjnej stacji to wlasnie od niego zaczal swa prace?

  Jak widac z powyzeszego przykladu podzial nie przebiega miedzy mediami zaleznymi od rzadu i tymi niezaleznymi.

  Postrzeganie Polski w sposob w jaki robi to chocby Polityka spowoduje ze panu Passentowi zostanie to co powyzej: komentowanie cudzych wywiadow i zadawsnie pytan na ktore nikt nie bedzie odpowiadal.

  ml

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Niby żyję w Polsce, niby wokół sami swoi, ale atmosfera zatęchła, a politycy przewodniej jakby zaczadzeni władzą, a i suweren jakiś śpiący.
  Obudzi się, czy nie obudzi?

 6. https://www.facebook.com/jozsef.daru/videos/2146668842069863/UzpfSTk0Mjg2NjAzMjQ0MjEyOToyMzg2MzE3MDY4MDk3MDEx/

  Polityka na wesolo tylko Tusk wyglada jakby do tego towarzystwa nie pasowal
  moze nie wypil i stad taki sztywny.

 7. https://life.ru/streams/4307

  Tu sie robi polityke na trzezwo.

 8. Bar Norte 9 października o godz. 18:58
  ( tu ,,wyzysk” sie klania )

  Oligarcha Soros propaguje beriowszczyzne neoliberalizmu, dajac forum takim ideologom,
  jak Leszek Balcerowicz, Marcin Król i Jan Tomasz Gross
  w „Project Syndicate Polska”:
  Czas na wydawanie samizdatow , kreujacych nowych autorow Lewicy i Antykolonializmu.

 9. kooperatywaMondragon

  „Oligarcha Soros propaguje beriowszczyzne neoliberalizmu”

  Nie tylko Soros. Wśród propagatorów był sam kwiat krajowej „beriowszczyzny neoliberalizmu”

  „Project Syndicate Polska – pod tą nazwą rozpoczął działalność portal, w którym zamieszczane będą teksty najwybitniejszych ekonomistów, intelektualistów i liderów biznesu na świecie. Twórcą portalu jest fundacja Świat Idei, którą założyła grupa polskich menedżerów.

  Wśród autorów portalu są laureat nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stieglitz, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko, czy też twórca Microsoftu Bill Gates. „Postępujące spłycenie treści w przekazie medialnym, nakładają na nas szczególne obowiązki – tłumaczy jeden z pomysłodawców inicjatywy znany prawnik Lejb Fogelman i dodaje. – Fundamentami Project Syndicate Polska jest niezależność i wysoka jakość merytoryczna tekstów”.

  Project Syndicate Polska to pierwszy etap działalności fundacji Świat Idei. „Celem istnienia fundacji jest podnoszenie poziomu debaty publicznej w Polsce – mówi Mateusz Morawiecki, członek Rady Programowej Fundacji oraz prezes Banku Zachodniego WBK S.A. i dodaje. – Chcemy popularyzować w Polsce tematy, którymi żyje świat, ale też eksportować polską myśl za granicę”. Portal będzie publikować teksty wybranych polskich autorów. Będą one tłumaczone na język angielski i zasilą globalną bazę Project Syndicate.

  Założenie Fundacji nie byłoby możliwe bez zaangażowania darczyńców. Są wśród nich Maciej Witucki prezes Orange Polska, Zbigniew Jagiełło prezes PKO BP, Mateusz Morawiecki prezes BZ WBK, Jacek Krawiec prezes PKN Orlen, Andrzej Klesyk prezes PZU, Aleksander Grzesiak prezes Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie oraz Ireneusz Piecuch partner w MCS Cameron McKenna. „Dzięki zaangażowaniu największych firm w Polsce jesteśmy w stanie zrealizować projekt o tak ambitnych celach. Nasi darczyńcy nie będą czerpali z niego finansowych korzyści – tłumaczy Tomasz Misiak współzałożyciel Work Service i jednocześnie prezes fundacji i dodaje. – Naszą ambicją jest też współpraca z pionierską platformą Project Syndicate. Cieszymy się, że Polska dołączy do globalnej wymiany idei i w tej formie zaistnieje na arenie międzynarodowej”.

  Co oczywiście nie zmienia faktu, że przy okazji, pewnie na skutek swej bezmyślności, całe to towarzystwo wydawało również ostre, antykapitalistyczne, lewackie teksty. Choćby Yanisa Varoufakisa, Jean-Luc Melenchona, Berniego Sandersa czy Jeremy Corbyna.
  I ten nieświadomy zasiew z którego wkrótce wyrośnie obfity plon jest pozytywem tej inicjatywy neoliberalnej.

 10. Osz wy polskie kutasy. Nawarzyliscie piwa noto pijcie.

 11. Nie widzem Puszynianki , jacobscy, Radzia ani PA z Montrealu. Czkawka?

 12. Zrobić mapę miejsc zamieszkania lub pochodzenia mafii. Pokazać środowiska generujące mafie. Pokazać cegiełki kościelne od mafii. Tak sobie myślę jakie społeczeństwo takie mafie.

 13. O co chodzi z tą kursywą?

 14. Mafia ratuje budżet. Swoista forma prania brudnych pieniędzy. Nobel dla Morawieckiego. Akcentować, które świadczenia sponsoruje mafia. Kura ,która znosi złote jaja PL. Nie zabijajcie. Tak sobie myślę gdzie katolicyzm tam mafie. Zaraza przyszła z Watykanu. Chyba rozebrać.

 15. Teraz powinno być dobrze (z tą kursywą).

 16. A może tak?

 17. Ki czort?

 18. Dziewczęta i chłopcy w dalszym ciągu nie kumają języków znaczników.
  I wciąż marzą o wrogim przejęciu bloga, Ziemi i Galaktyki.

  Gdzie jest odczyniacz uroków?

 19. Blogowej felczerce Mag……

  Dyskusja o Jedwabnem pomogla jednak wielu zrozumiec, ze regula podczas okupacji nie bylo ratowanie Zydow przez Polakow, a ich mordowanie czy wydawanie Niemcom bylo marginesem. Reakcje na ksiazke Grossa mialy tenor katoendeckich antysemitow przedwojennych. Zdaje sobie sprawe, ze czytanie Grossa jest ciezarem. Przy okazji polecam ostatnia ksiazke-wywiad Grossa.

  Dziwne jest, ze byly to przewaznie reakcje mlodych historykow i publicystow. Problemem percepcji Grossa nie sa fakty, przez wielu znane, lecz nieznany dotychczas jezyk.

  Przed Grossem nikt tak nie pisal o stosunku Polakow wobec Zydow. Dyskusja o polskich lekach nie dotyczy faktow, pisze Pawel Mackiewicz. Wielu z nas „dotyka“ rzekomo oskarzycielski i radykalny ton slow Grossa. Ciekawie pisze Z. Bauman w Le Monde diplomatique w 2006 roku. Interesujace jest rowniez przypomnienie Jedlickiego w odpowiedzi do kard. Glempa o czuwaniu demonow.

  Wszystko zmienilo sie w powojennej Polsce po roku 1989. Jedno co pozostalo, to tenor wypowiedzi pelnych resentymentow, jezyk dyskryminacji i pogardy. Mowa ta jest czesto proba pokazania swoistego humoru. Piszacy nie zdaja sobie jednak sprawy, ze ich osobiste tyrady niesmacznie sie asocjuja z nadludzmi z czasow zaprzeszlych. Poza tym kazdy ma prawo do wypisywania swoich nawet bezsensownych przemyslen.

  Nalezaloby sie wiec zastanowic nad rzeczowa krytyka lub narazac sie na ironie lub nieuwage ludzi z pozalizakowego obszaru myslenia. Wracajac do Grossa, to jego zarzuty nie sa klamliwe i nie sa antypolskie (Lisicki, Nowak, Jastrzebowski, terlikowski, Kurtyka). Gross nie generalizuje, nie tworzy stereotypu o wspolpracy Polakow z Niemcami.

  Dziwne jest, ze zdanie oznajmiajace, …Polacy ratowali Zydow w czasie wojny jest zdaniem przyjmowanym przez kazdego czytajacego, a zdanie ; Polacy mordowali Zydow wymaga dodatkowych wyjasnien. Owe wyjasnienia sa obecne w ksiazkach Grossa.

  Gross pisze o konkretnych zdarzeniach w konkretnych miejscach, popelnionych przez konkretnych ludzi. Dobrze jednak, ze na temat jego ksiazek nie wypowiadali sie bohaterowie rozrywkowych programow TV. Zauwazylem przy debacie o Grossie, jak daleko na prawo poszly polskie media drukowane. Jak blisko maja do o. Rydzyka i jak czesto “kunsumuja” je przodownicy blogosfery

  Specjalnie dla nich cytuje z pamieci Blonskiego, ktoremu daleko jest do tego typu przedstawicieli naszej spolecznosci. PB potrzebuja autorytetow, sami nie sa w stanie generowac wiedzy:… Zdaje sobie sprawe, ze burzenie pozytywnego mitu moze prowadzic do nadreagowania, co PB czynia chetnie w blogosferze. PB sa wierni sredniowiecznemu kanonowi postrzegania Polski; Polska byla miejscem schronienia dla Zydow. Jest to oczywiscie zdanie prawdziwe.

  Powtarzanie tego zdania do XXI wieku nie czyni go jednak prawdziwszym, PB rowniez nie. Nastepnym, chetnie powtarzanym przykladem jest ilosc “polskich” drzewek “Sprawiedliwych” w Yad vashem. Sa to typowe kola ratunkowe, ktorych PB chetnie sie “czepiaja”.

  Wiekszym zlem jest jednak czepianie sie konkretnych ludzi, ktorych PB chetnie i “wybiorczo” stygmatyzuja. Jednoczesnie pobicie Rabina w Warszawie jest dla nich nic nie znaczacym incydentem.

 20. Gorsze prognozy wzrostu gospodarczego dla świata, lepsze dla Polski

  Ludzie! Ludzie! Cuda w tej budzie!

 21. Prof. Hartman na sąsiednim blogu o kabotynie który postanowił zostać profesorem. Kiedyś byli docenci marcowi, ale jak wiadomo jest inflacja na świecie ( nawet w super-kraju nad Wisłą ) .

 22. Nie ma żartów – Janusz Schwertner u Michalik.
  Obowiązkowo do obejrzenia.

  W stanie wojennym zostaje tylko ULICA.

  http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-janusz-schwertner,6813848/

 23. ..klamac to sztuka polityki ,ale klamac aby uwierzyli to arcydzielo !! pan premier klamie jak amator chociaz przeszedl pranie mozgu u prezesa !!1

 24. Morawiecki zmienia poglądy równie często jak skarpetki.

 25. „Kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem” to już słynny cytat.
  Jak się skończyło na Węgrzech, wiadomo.
  Jak skończy się w Polsce, trudno powiedzieć.
  Kraina Macondo i jej mieszkańcy, są w swych reakcjach nieprzewidywalni.

 26. Dla odświeżenia umysłu oglądam czasem telewizję rosyjską. Wczoraj pokazywali wizytę Putina w Kraju Stawropolskim. W wielkim nowoczesnym sadzie jabłek. Szczyt nowoczesności i dorodne jabłka wszelkich gatunków i obfitości. Podobno uczyli ich polscy sadownicy, uczniowie profesora Pieniążka. Kiedyś polscy sadownicy sprzedawali tam ponad pół miliona ton jabłek. Dziś zero. I tak krok po kroku zbliżamy się do Ameryki i pogłębiamy przyjaźń.

 27. @jobrave

  Sprawiasz wrażenie { osoby | awatara } wyposażonego w odrobinę cierpliwości.

  Jeśli tej cierpliwości oczekuję za dużo, to przewiń ten komentarz.

  ***
  Gdy komputer startuje to pobiera z zestawu danych predefiniowanych jakim pismem porozumiewać się z użytkownikiem. Niektóre szczegółowe dane pisma ( wstępne ) są zawarte w procesorzei użytkownik nie może ich zmienić. Po uruchomieniu komputera o tym jakim z jakim pismem spotka się użytkownik decyduje system operacyjny.

  Historia zadecydowała że używamy (najczęściej ) łacińskiego alfabetu, a litery są w linijce tekstu wstawiane od lewej ku prawej – taki jest domyślny kierunek pisma
  ( w nazwach wielu filmików z YouTube spotkasz litery innych alfabetów; użyj klawisza Backspace to się przy hebrajskich arabskich zdziwisz i nie będzie działało naciskanie CapsLk tak jak się przyzwyczaiłeś )

  Gdy poszperasz, to się dowiesz jaki font jest dla twego komputera domyślny.

  Jeszcze za naszego życia będą sprzedawane komputery dla staruszków z dużym ekranem i używające domyślnego wysokiego stopnia pisma w odmianie niepochylonej i kroju nie sprawiającym kłopotów z odróżnieniem O od 0.

  Domyślna odmianą pisma jest niepochylona i nie pogrubiona.
  Caps to KAPITALIKI czyli majuskuły.

  MAJUSKUŁAMI notorycznie wrzeszczy namolny Wiesiek zanumerowany.

  Program pozwalający nam korespondować w wersji blogowej jest napisany w specjalnym języku służącym przesyłaniu tekstów i obrazów przez sieć.

  Gospodarz bloga może świadomie lub nieświadomie zmienić domyślną odmianę pisma z niepogrubionego na pogrubione i to obowiązująco także dla komentarzy.

  Komentator nie może zmienić żadnej formy prezentacji w cudzym tekście.
  A gospodarzowi lub administratorowi komputera gospodarza to się zdarzyło.

  To co poszło skursywione raczej naprostowane nie będzie.

  Dla wszystkich zagadką jest czy Gowin wyprostuje Passenta.

 28. Daniel Passent: „Ponieważ szef rządu (podobnie jak prezes PiS) nie udziela wywiadów mediom niezależnym od rządu”.

  No przecież Morawiecki udziela ― zagranicznym. Poza tym hipokryzja się kłania. Ulubioną dziennikarką Tuska była J. Paradowska, jak wiadomo wzorzec obiektywizmu i spcjalistka od trudnych pytań zadawanych Donaldowi. Ale bądźmy poważni, czy Tusk przed podróżą do Brukseli chciał być w kraju rozjechany? 🙂 No i ― znów ta hipokryzja ― czy liderzy opozycji udzielają przed wyborami wywiadów prasie rządowej?

  Pan Redaktor Passent jak to zwykł czynić skupił się na ciekawostkach, złośliwostkach, sprawach drugorzędnych, ogólnie duperelach, a tymczasem najciekawsza rzecz, którą powiedział Morawicki w rozmowie z tyg. „Do Rzeczy”, to informacja, że za sierpień i wrzesień ściągalność podatku VAT wzrosła o 2,5 mld zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy i tak już była wysoka, czego nie da się wyjaśnić wzrostem gospodarczym. W tym roku ściągalność VAT wzrośnie o 40 mld zł, podczas gdy z UE otrzymujemy rocznie 25-27 mld zł netto. To pokazuje skalę problemu i jego realny wymiar, którego nie widział lub dostrzec nie chciał rząd Tuska popierany przez tyg. „Polityka” (słynne: „Tusku musisz”). Na pytanie co było powodem takiej sytuacji z podatkiem VAT Morawiecki powiedział, że patologie nawarstwiały się jak epoki geologiczne przez całą III RP, od postkomuny po układ liberalny, ale niektórzy beneficjenci okradania społeczeństwa zamienili już przydomowe baseny na prysznice w areszcie śledczym. Morawiecki powiedział, że atak na rząd i próby jego obalenia są spowodowane także i tym, że ktoś te pieniądze stracił, w kraju i za granicą, a przecież mowa o sumach gigantycznych. Nie można wyjść na ulice z hasłem: żądamy lewych dochodów z VAT, bo już się do nich przyzwyczailiśmy, ale można z hasłem „Konstytucja”. Kto trzeba zrozumie i poprze.

  „Panu premierowi dziękujemy za wyimaginowany wywiad” ― zakończył swój brawurowy tekst D. Passent. Panie Passent, to nie są sprawy wyimaginowane, wyimaginowany jest pański tekst, o czym przekona się Pan podczas kolejnych wyborów.

 29. U Hartmana nie ma kur… sywy a tu ? ( przed ostatecznym kliknieciem )

  „Ostatnio odpalili nową i pełniejszą wersję podsłuchanych pogaduszek ówczesnego szefa banku WBK, a obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, który, trochę już podpity, rzewnie i dosadnie dzielił się swoją mądrością z takimi samymi jak on, bogatymi półinteligentami. Może to i cenny przyczynek do jakichś badań nad świadomością tej grupy społecznej, ale, umówmy się, nie ma tam niczego odstającego od normy tego środowiska – raczej już obrazek rodzajowy, socjologiczny jeleń na rykowisku”

 30. Symetryczny
  Mam nadzieję, że przeczytałeś mój post do ciebie jeszcze pod poprzednim wpisem. Absolutnie pokojowy (od peace czyli pokój).
  Jabłka nadal mamy dobre, a skoro Rosja też ma dobre swoje (dzięki polskim sadownikom), to po co ma je z Polski sprowadzać?
  Coś mi nie gra w twojej logice.
  Pozdrawiam

 31. Dlaczego wszystkie wpisy się „skursywiły”?

 32. wiesiek59
  10 października o godz. 9:54

  „Kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem” to już słynny cytat.
  Jak się skończyło na Węgrzech, wiadomo”.

  Twój błyskotliwy inaczej umysł powinien ustalić, kto kłamał w 2015 i kto przegrał?
  Na Węgrzech kłamali postkomuniści i już ich nie ma. W 2015 krajowa postkomuna (z sojusznikami) też poszła w niebyt.

  Vincent Bez PESLA np. 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

 33. Za komuny był taki fajny wierszyk „stal się leje, moc truchleje” bo miało to byc panaceum na wszystkie problemy i bolączki. Dzisiaj, funkcję tej stali przejęła ściągalność VATu. Morawiecki pracowicie nadyma ten propagandowy balon ściągalności VAT aż w końcu pęknie z hukiem.Okaże się wtedy, że ani nie był taki wielki, ani nie był receptą na wszystkie bolączki.

 34. Jednak ! To co proste u Hartmana u Passenta sie krzywi . Chce wierzyc , wierze , ze sie wyprostuje ( w. w prostote )
  ” Panie Passent, to nie są sprawy wyimaginowane, wyimaginowany jest pański tekst, o czym przekona się Pan podczas kolejnych wyborów.”
  Nawet pojecie „wyimaginowany” bogaci półinteligenci , (umówmy się z nimi , z niektorymi z nich , ze sa bogaci ) maja mocno skrzywione , raczej nie rozumieja co ono znaczy

 35. @Is42
  „Niby żyję w Polsce, niby wokół sami swoi, ale atmosfera zatęchła, a politycy przewodniej jakby zaczadzeni władzą, a i suweren jakiś śpiący.
  Obudzi się, czy nie obudzi?”
  Diabli wiedzą. Suwerena/ów poznamy po owocach, czyli kogo wybiorą do samorządów. Myślę, że jednak wykażą się rozsądkiem, mając rozeznanie w tzw. terenie, a nie kierując się „partyjnością” kandydatów.
  Gdyby byleJaki wygrał w Warszawie, to mnie, warszawiankę, szlag by trafił (jednak odpukać!).

 36. mag
  10 października o godz. 10:34

  „Dlaczego wszystkie wpisy się „skursywiły”?

  Wolałabyś pismo gotyckie? To się da zrobić, jak sądzę.

  Winien jest Karol Wielki i tzw. renesans karoliński. Za jego czasów wprowadzono minuskułę (małe litery), a przedtem obowiązywała maiuskuła (duże litery). Tak, to była rewolucja wszystkie litery były duże (w dodatku pisano bez spacji), a małych w ogóle nie było, jak po włączeniu caps-locka. Pismo pochylone jest bardziej przyjazne zwykłym ludziom i spopularyzowało się w renesansie. Ponieważ zaraz mamy wybory, więc „Polityka” wychodzi ludności naprzeciw. 🙂

  Inna sprawa, że pisząc na komputerze i przewijając tekst myszką cofamy się od epoki in folio (karty) wynalezionej we wczesnym średniowieczu do formatu zwojowego, używanego w strożytności. Jak widać nic nie jest jednoznaczne, zwłaszcza tzw. postęp.

 37. Bogaci półinteligenci i biedni.. biedniejsi conajmniej o polowe , cwierc .. i ci zupelnie biedni ..
  Wszystko sie skur..sywilo . Dlaczego ?
  Jabłka pokojowe ( peace w glace) we wszelkiej obfitosci

 38. handzia55
  10 października o godz. 10:42

  Za komuny był taki fajny wierszyk „stal się leje, moc truchleje” …

  Ale ciągnij dalej, najlepiej poleć po całości:

  „Telewizja pokazała a uczeni podchwycili,
  że jednemu psu gdzieś w Azji można przyszyć łeb od świni.
  Wykrył pies bimbrownię na czas, wycinanki robi wujek,
  jak smarować margaryną telewizja transmituje.
  Łodiridi dla młodzieży, w Skierniewicach dwie kotłownie,
  jak gonili hitlerowca to mu opadały spodnie.
  W telewizji czterej znawcy od nawozów i od świata
  orzekają, co się zdarzy w Gwatemali za trzy lata:
  masy pracujące stracą gdy realna płaca spadnie;
  Gwatemala nie dostrzega iż elita władzy kradnie.
  Stal się leje, moc truchleje, na kombajnie chłop się szkoli,
  na dodatek wygrać może końcówkę od banderoli.
  W telewizji pokazali wczoraj kości chudych dzieci
  zastrzelonych pod Nairobi: pokazali świeże groby.
  Świeże groby zawsze wzruszą niezależnie, gdzie kopane.
  Jak porosną, wyjdzie na jaw kto szczuł i co było grane.
  Usia, siusia, cepeliada, w ogródeczku panna Mania.
  Chmurka się przejęzyczyła, jaja nie do wytrzymania.
  W telewizji ogłosili wczoraj wyrok na kasjera:
  za kradzież czterech tysięcy cztery lata, pięć miesięcy.
  Patrzy prawy obywatel, dzień po dniu za dniem godzina.
  A z nim razem na kanapie relaksuje się rodzina.
  Z telewizji jego matka, z gazet dzieci do zrobienia,
  żona jakby trochę z radia a on cały z obwieszczenia.
  Z telewizji Twoja matka, z gazet dzieci do zrobienia,
  żona jakby trochę z radia a Ty cały z obwieszczenia.”.

  Spiewał tak Jacek Kleyff (w latach 80.) chyba o przyszłym programie TVN (cała prawda całą ddobę).

 39. Mauro Rossi
  Gdybyś nie był tak mocno zaangażowany po stronie PIS, czego nie pojmuję(?!), bo uważam, że gorsze nieszczęście nie mogło się Polsce przytrafić po 1989, jak ich rządy , polubiłabym cię na 5, w skali do „5”.
  Nie rozumiem, jak inteligentny człowiek, z poczuciem humoru, co wymaga dystansu także do siebie samego, może popierać kaczyzm.

 40. Gdzie jest ojciec chrzestny?
  Wydaje się, że aktualnie siedzi na Nowogrodzkiej, a powinien całkiem gdzie indziej

 41. @mag

  Może zechcesz podziękować za to,
  że dla twego zrozumienia nie zawracano głowy Augustynowi.

  Może objaśniaczowi się pokićkało i sądzi, że chodziłaś na wykłady do Nżiszej Szkoły Kopcowania Okopowych.

  No to uzupełniam: północno-europejską zimą bez mała 2018 lat temu wynaleziono na Bliskim Wschodzie koło. Bo wcześniej były tylko elipsy o scalonych ogniskach.

 42. Mauro Rossi; 10:58 czy nie lepiej od razu zaspiewac ?

  https://www.youtube.com/watch?v=4j_o-F9Mv7Q

 43. Mauro Rossi
  10 października o godz. 10:24

  No no!!!
  Ale dałeś popis swojej brawurowej inteligencji.
  Cytowanie cyfr podanych przez MM daje o tym najlepsze świadectwo.
  Polecany wcześniej przeze mnie wywiad z Januszem Schwertnerem daje pełny obraz .krzywoustego geobbelsika
  Otóż Schwertner jest według wspomnianego „kreta”, „mafią watowską na usługach zagranicy”.

  O Morawieckich:
  .Niezła rodzinka
  Jeden łże jak pies
  a drugiego popierają
  nieboszczycy

 44. Is42
  Wyjątkowo paskudny ten „ojciec chrzestny” z Nowogrodzkiej.
  Gdzież mu do Marlona Brando?

 45. Dobra wiadomosc,Putin bedzie mial nowy pocisk z silnikiem iadrowym.

  http://rus.live/2018/10/4320/

 46. soczki2
  Jasne, że ci dziękuję za każdą wzmiankę, jeśli się do mnie zwracasz.
  Mam nadzieję, że zimy już w ogóle nie będzie, a tym samym odpadnie problem elips o „scalonych ogniskach”.

 47. Coś na trzeźwo. W wypadku zginęła 37. letnia kobieta, prowadząca samochód, a jej dwoje rannych dzieci trafiło do szpitala. Nikt nie miał zapiętych pasów!

 48. „Nie rozumiem, jak inteligentny człowiek, z poczuciem humoru, co wymaga dystansu także do siebie samego, może popierać kaczyzm. ”
  Co prawda nie za bardzo rozumiem tego „także ” ale widac nie jestem wystarczajaco bogaty aby byc pół- inteligentny . Wychodzi jakby , ze ma dystans do swojego bogactwa ktore jednak popieram , jak moge .

 49. Mauro Rossi
  10 października o godz. 10:34

  Cykl wyborczy przed nami.
  Nie sadzę, by wybory do samorządów zostały upartyjnione w znaczącym stopniu.
  Nie sadzę też, by rozbieżność pomiędzy deklaracjami i planami Morawieckiego, a realiami, nie wywołała jakichś skutków politycznych.
  Poznajemy po owocach…..

  „Postkomuna” to chwytliwe hasło pozbawione jakiejkolwiek treści.
  Maczuga ze styropianu…..

 50. Zawsze myślałem, że młody, bogaty i w miarę przystojny facet nie będzie się zajmował polityką, a jeśli już coś go dopadnie to na własny rachunek, ale jak ktoś ma naturę poddanego to już nie ma zmiłuj się, i będziemy obserwować jazdę po krawędzi do końca.
  Pozostaje tylko pytanie, czy facet zapina pas bezpieczeństwa, czy już całkiem go pogięło?

 51. Prezydent powołuje. Od rzemyczka do koniczka

 52. olborski
  10 października, g.11:27
  Jeśli cytujesz moje słowa to – bądź uprzejmy – i zwracaj się imiennie do mnie jako autorki, a nie „tak w ogóle”.
  Zauważyłam, że zdarza ci się to chyba tylko w stosunku do mnie.
  Jest to po prostu niegrzeczne i nie wiem, czym sobie na to „zasłużyłam”.

 53. „bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy…”
  Wylicza prawidłowo, co być może pokazuje, że jakiś J23 może się w nim tli

 54. mag
  10 pazdziernika godz 10.45
  Gdy w Warszawie wygra wybory byleJaki to Mauro Rossi, z radości, zaprosi Cię na wódkę. On chyba też z Warszawy jest.

 55. mag . „Zauważyłam, że zdarza ci się to chyba tylko w stosunku do mnie. ”
  Zauważyłem , ze chyba jestem za biedny „tak w ogóle” ale jestem za biedny z premedytacja bo cd zawsze ten sam .

 56. Mauro Rossi; & Neospasmin; co wy na to powiecie ?.

  https://www.youtube.com/watch?v=UbE7wwE3OhY

 57. handzia55
  Mauro Rossi, jeśli już, to zaprosi mnie na dobre wytrawne wino albo na whisky. Ale mu odmówię, bo Jaki jest naprawdę ByleJaki.

 58. @kooperatywaMondragon:
  Beriowszczyznę? Według czytanej ostatnio przeze mnie biografii Beria był gruzińskim patriotą i antykomunistą, który z powodów czysto koniunkturalnych służył Stalinowi. Znaczy się Soros jest gruzińskim patriotą i antykomunistą? W to ostatnie jestem w stanie nawet uwierzyć 😉

  PS.
  Oczywiście, ową biografię biorę w cudzysłów. Cóż, autorka jest bohaterką dla polskich mediów „tożsamościowo-prawicowych”, więc i przed lekturą powinienem się uzbroić w niedowierzanie.

  @Gospodarz i przeklinanie:
  Aż tak dobrze to nie mam. W skrajnej sytuacji stresowej potrafię rzucić jakieś „kurde”. Ale z drugiej strony, to w przeklinaniu tak, jak „nie zaciąganie się”.

 59. olborski
  „jestem za biedny z premedytacją”.
  Zakładając, że posługujesz się metaforami itp., wolałabym, byś wyrażał się jaśniej. Zdecydowanie preferuję czytelny przekaz dla lepszej komunikacji. Chyba, że chcesz robić za poetę prozą. Jest nawet taki gatunek literacki – liryki prozą. Pisałam pracę magisterską na ten temat.

 60. O mafi vatowskiej dużo sie słyszy , ale ciagle jakoś jej nie widać , a w sprawach o oszustwa podatkowe występują jakieś drobne pojedyńcze plotki napewno nie zasługujące na miano mafi . Ta cała mafia VATowska to zwykły fantom pisowskiej propagandy , a szara strefa i omijanie płacenia podadków dalej ma sie w Polsce dobrze.
  A premiera podsłuchali ci sami , co podsłuchiwali polityków PO, to byli poprostu Rosjanie , którzy wtedy pomogli dojść za pomocy taśm PiSowi do władzy , a teraz za pomocy tych samych próbują go dyscyplinować.
  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/zatrzymano-mafie-vatowska-oszustwa-podatkowe-na-gigantyczna,4629327,art,t,id,tm.html

 61. Żona zapytała; „czytałeś Passenta”?
  Nie tak często chwali tygodnik POLITYKA jak obecnie.
  Pominę Gospodarza i przytoczę fragment felietonu Ludwika Stommy, bo nawiązuje do stulecia niepodległości „w latach 1918-21 toczyła Rzeczypospolita równocześnie sześć wojen-ukraińską, wielkopolską, śląską, cieszyńską, litewską i bolszewicką. Państwo polskie bowiem… zostało powołane do istnienia w wyniku procesu, który teolodzy mogliby nazwać partenogenezą. Stworzyło się samo w próżni, jaka pozostała po upadku trzech mocarstw rozbiorowych. Trudno o twór bardziej zagrożony politycznie i militarnie.. Za cud można uznać, że starczyło mu sił na 18 lat (1922-39) normalnego istnienia”
  Trudno cytować cały felieton, a chciałbym

 62. Wszystko wskazuje na to, że VAT owskie eldorado ostatecznie uniezależniło Polskę od unijnych niby dotacji i czas z tego kołchozu , który przynosi Polsce tylko nieszczęścia i ogranicza jej suwerenność wystąpić.
  PiS zrozumiał taśmowe ostrzeżenie z Moskwy .

 63. PiS pokonał mafie vatowską bez jednego wystrzału i bez ofiar . Nikt dla tego zwycięstwa siedzieć iść nie musi .
  To się nazywa czysta robota , szkoda że tylko propagandowa.

 64. soczki2; 10:24 raczyl napisac.

  To co poszło skursywione raczej naprostowane nie będzie.

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  A jednak naprostowali.

 65. W nawiązaniu do demagogii, jaką posługuje się JK – ojciec chrzestny, naczelnik RP, zwierając szeregi swoich wyznawców, mogę tylko za nieodżałowaną Marią Czubaszek powtórzyć: „Nie chodzi o to, żeby być patriotą. Chodzi o to, żeby nie być idiotą.”

 66. „Ponieważ szef rządu (podobnie jak prezes PiS) nie udziela wywiadów mediom niezależnym od rządu,”

  No coz,
  jedne media sa zalezne od rzadu polskiego, inne od rzadow obcych.
  Kazdy moze wybierac, co mu milsze.

 67. „UWAGA: Metoda MM jest prosta: Może zdarzyło mi się nie przejść jezdni na pasach, ale jeżeli są tacy, którzy zawsze przechodzą na pasach, to zazdroszczę.”

  A oto metoda „czolowych publicystow”:
  moze zdarzylo mi sie byc funkcjonariuszem komunistycznego aparatu propagandy,
  ale jesli sa tacy, co nie byli, to zazdroszcze ( albo i nie, bo jakiz mialbym powod,
  przeciez na zoldzie pruskim jest nie gorzej, niz na ruskim)

 68. Levar
  Nikt tak dobrze nie wie jak jest na żołdzie ruskim jak wy z PiSu.
  Chyba , że chcesz żebym uwierzył , że w prowadzicie tą prorosyjską politykę za darmo i tylko z głupoty .

 69. Levar
  10 października o godz. 13:25

  Panie Levar.

  Kiedyś za komunizmu, takie brednie co pan wygadujesz, płynęły na pełny regulator z kołchoźniakow (rodzaj glosników)

 70. @Ted’dy bear

  Misiu!
  Nie odróżniasz moich szyderczych cytatów pochylonych nad Losem Rzeczpospolitej od idei nadrzędnej jaką jest naprostowanie i właściwe zogniskowanie kwestii najważniejszych.

  Ponoć Mikołajowa Kopernikowa była lesbijką.

  Mikołaj Kopernik był podejrzewany o konkubinat ze swoją gospodynią Anną Schilling. Relacje współczesnych astronomowi nakazują podejrzewać, że był on bardzo oddany swojej gospodyni, co wskazuje na fakt, że łączyła ich więcej niż przyjaźń. Około 1 grudnia 1538 biskup warmiński Jan Dantyszek zwrócił się listownie do kanonika fromborskiego Feliksa Reicha, by ten w jego imieniu publicznie potępił Kopernika za związek z kobietą. Z listu Reicha do biskupa, datowanego na 23 stycznia 1539, wynika, że kanonik wzbraniał się przed sprawianiem swojemu przyjacielowi problemów, zwłaszcza że utrzymywał, iż nie zauważył niewłaściwego zachowania obojga.

  Dantyszek listownie kilka razy nakazywał Kopernikowi, aby usunął tę kobietę ze swojego domu, astronom jednak odwlekał tę decyzję, tłumacząc to trudnościami w znalezieniu dla niej nowego lokum. Ostatecznie w styczniu 1539 Anna Schilling opuściła Frombork i wyjechała do Gdańska.

  Do sprawy wrócił mniej więcej 430 lat Marek Grechuta delikatnie pytając:
  Czy to jet przyjaźń; czy to jest Kochanie?

  Potomkowie MIkołajowej Kopernikowej zostali w 2002 roku wykiwanie przez Brukselę na co są pisane obcym polszczyźnie języku dowody. Nie ma tantiem. Jest euro wciskane Rzeczpospolitej jak zły szeląg.

  W 1517 powstała nieoficjalnie pierwsza wersja traktatu monetarnego zidentyfikowana jako napisana przez Mikołaja Kopernika. W 1519 napisał on drugą wersję traktatu monetarnego, różnie nazywaną, w zależności od tłumaczenia i przekładu, m.in. Traktatem o monetach. Na zjeździe stanów Prus Królewskich w Grudziądzu (rozpoczętym 17 marca 1522), wygłosił publicznie traktat o monetach (21 marca). W swoim wystąpieniu zaapelował o unifikację systemu monetarnego, z jednoczesnym zachowaniem szeląga jako waluty. Chciał jednak, aby ustalić stały stosunek szeląga do grosza (60 szelągów miało się równać 20 groszom).
  Kilka miesięcy później gdańska mennica rozpoczęła bić nową monetę, lecz wobec protestów szlachty król wstrzymał emisję.

  Po hołdzie pruskim Prusy Zakonne straciły prawo do bicia własnej monety, a mennice większych miast zostały zamknięte. W lipcu 1526 ustalono, że zostanie wprowadzona nowa, „lepsza” moneta z wizerunkiem króla. Sprzeciwiał się temu książę Albrecht, jednak edykt królewski wydany 8 maja 1528 zarządził bicie nowej monety zgodnie z postulatami Kopernika (prawo Kopernika-Greshama). Myśl ekonomiczna, w dziedzinie określanej obecnie jako polityka pieniężna, została później jeszcze bardziej rozwinięta. W 1528 Kopernik ukończył dzieło tłumaczone jako Sposób bicia monety.

  Misiu!
  Twój kompan Wiesio ukrywa prze tobą ważny przekręt ( no … półobrót )

  Dolaryzacja, np. w krajach Europy Wschodniej w latach 80. czy Ameryce Południowej w latach 90., może być postrzegana jako odwrotność prawa Kopernika-Greshama.

  Czas i miejsce na powtórzenie mej syntezy:

  celibat + pieniądze

  Lada chwila dowiesz się, że upowszechnianie poglądu iż odbieranie złodziejom rodzi dobrobyt było poronionym dzieckiem dobrej zmiany.

  Zatrudni się socjalistów z Kerali ( tych wywodzących się od Tomasza Apstoła ).
  Płacić się będzie w rupiach.
  A oni stosując terapię ajurwedyczną uleczą polską medycynę publiczną.

  Czuwający nad nimi Wojciech Cejrowski I Jarosław Gowin po skróceniu kolejek oczekujących na dobrozmianową lobotomię ujawnią wyniki badań iIPNu wskazujący, że to są kryptokomuniści używający kryptoalfabetu i należy ich odesłać co zakończy wyłudzanie polskiego pieprzu i cynamonu.

  Tak!
  Często i bardzo bełkocze, ale trzymam się tutejszej preambuły:
  Karmmy i przytulajmy wydaje misie.

 71. Ostatnio wyszło coś jeszcze o Morawieckim. A mianowicie bank BZ WBK, którego był dyrektorem zamówił reklamę swoich usług z udziałem Chucka Norrisa. Reklama odniosła sukces. Morawiecki o tym przypadku wraził się całkiem podobnie jak Jacek K. o swoich wiadomościach z pierwszej ręki – głupi lud to kupił.

  Oj premierek ty premierek, ty jesteś jak wicherek, odświeżysz, orzeźwisz, gonisz, znikasz, mówisz jak trzeba, bo taki był prikaz. Zmiana się stała, wczoraj połówka – dzisiaj cała, była stówka – będzie bańka, Mateusz stabilny jak wańka wstańka.
  Pzdr, TJ

 72. soczki2; 14:06.

  Dzieki za wyjasnienie,postaram sie bardziej uwaznie czytac twoje wpisy
  problem jednak w tym ze nie zawsze mi sie chce.

  https://www.facebook.com/vegansandgeeks/videos/920847971361072/UzpfSTk0Mjg2NjAzMjQ0MjEyOToyMzM0MTE1NTU5OTgzODI5/

  Zabawa skonczona,dochodzi polnoc ide spac.

 73. Za co ten Morawiecki tak podpadł inteligentom?
  „Świeże wpisy zawsze wzruszą niezależnie, gdzie wpisane
  Jak dojrzeją, wyjdzie na jaw kto szczuł i co było grane.”

 74. woytek
  10 października o godz. 14:49

  Za co? A o którym Morawieckim piszesz ?
  Dla przypomnienia

  Niezła rodzinka
  Jeden łże jak pies
  a drugiego popierają
  nieboszczycy

 75. @

  Sasin u Olejnik.

  Ależ się ta banda dobrała.
  To debilstwo jest twarzą Polski na świat.
  WSTYD I HAŃBA

 76. Pajac na prezydenckim etacie powołał dziś nowych sędziów SN.Pokazał, że praworządność ma głęboko w dudzie. Obrońcom niezależności sądownictwa pokazał tzw.gest Kozakiewicza. Sądy spacyfikowane, kto następny w kolejce?

 77. Ted’dy bear 14.42
  A ja czytam bo ciekawie i czasem powtarzalnie, dla tych co przegapili soczki w bufecie.
  Pieniądz jaki jest, widzą ci co mają, jednak rzesza emerytów bywa skazana na listonosza. W takim przypadku nie o wartość, ale o ilość chodzi.
  Jak prezesowi forsa zabrana niesprawiedliwie służbom mundurowym, stanęła kością w gardle, to natychmiast rozpoczęto reanimację, ale trwa i wynik niepewny.
  Na przełomie lat 80/90 gnębiła nas inflacja, a dolar kosztował o wiele więcej złotówek niż był warty.
  Dzisiaj czytam o kłopotach mieszkańców Wenezueli, kraju na ropie i innych surowcach. Inflacja 1 milion procent napisała GW.
  Na temat rodzaju gospodarek wiele pisano. Ze złotówką różnie bywało. Jesteśmy stale w fazie rozwoju, obyśmy się jednak zanadto nie rozpędzili.
  Najlepiej byłoby, gdyby na wzór czeski władzę przejęła partia umiarkowanego postępu w granicach prawa

 78. Z dystansu
  10 października o godz. 13:33
  Szanowny Panie,
  po pierwsze:
  – nie jestem z PiS-u, choc, mowiac szczerze sympatyzuje z nimi, widzac kogo Maja za przeciwnika.
  po drugie:
  – zastanowcie sie wreszcie, co chcecie PiS-owi zarzucac:
  chce Polske wpakowac w wojne z Rosja, czy tez rosji sluzy. Zdecydujcie sie wreszcie, bo sprawiacie wrazenie cierpiacych na rozdwojenie jazni

  po trzecie:
  – nie pilismy brudzia

 79. adam100
  10 października o godz. 13:42

  A to szanowny Pan pamieta jeszcze „kolchozniki”. A jak tam zdrowko?
  Moze ksiedza z ostatnim namaszczeniem podeslac?

 80. Levar 2x trafione.

 81. adam100
  10 października o godz. 15:32
  Maszeruje w ” wielki swiat”….wirtualny…???

 82. mag
  10 października o godz. 12:35
  Filistra Mag donosi, ze jest Magistra……………………….

 83. Filisterka Mag
  mag
  10 października o godz. 10:45
  Nie widzi roznicy miedzy urodzona warszawianka, a rodowita Warszawianka….

 84. Misiaczku!

  Ja w zasadzie nie czytam komentarzy Australijczyków, bo jestem krótkowidzem.

  Nie czytaj moich komentarzy, bo to są teksty o niczym co przypomina miętę.

  Sens życia zgubiłem gdzieś na przedmieściu KarL MarX Stad ale przy zmianie drogowskazów wywieźli zgubę w partii śmieci sprzedanych do Borne Sulinowo.

  Ostrzegam: soki ze @staruszka powodują otorbienie w ciałach migdałowych co potwierdza Rafaello swoim autorytetem.

  Filmik do twojej kolekcji:

  https://www.youtube.com/watch?v=fOBitKLkTDM

 85. Z dystansu
  10 października o godz. 12:39
  O mafi vatowskiej dużo sie słyszy , ale ciagle jakoś jej nie widać , a w sprawach o oszustwa podatkowe występują jakieś drobne pojedyńcze plotki napewno nie zasługujące na miano mafi . Ta cała mafia VATowska to zwykły fantom pisowskiej propagandy , a szara strefa i omijanie płacenia podadków dalej ma sie w Polsce dobrze.

  Mój komentarz
  PiSowscy obrońcy ludu od zarania głosili, ze wezmą się za złodziei i sprzedawczyków, jak tylko dorwą się do władzy.
  I co się okazało? -Dorwali się, ale do koryta.

  PiSowskie gremium nadzwyczajne do walki ze spekulacją ogłosiło, ze zrobi porządek, wytoczy postępowania, szybko zakończy śledztwa, powsadza do więźnia lub puści ze skarpetkami kogo trzeba.
  I co się okazało? -A nico.

  Trzy lata temu zapowiedziano zdecydowane działania w celu ostatecznego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej jako zamachu. Trzy lata minęły i nic.
  Na Tuska prokuratorzy mieli górę zarzutów w sprawie niedopełnienia obowiązków, jak to Jarosław Ka sugerował – jego nazwisko w „pewnych sprawach” się przewija i mogą z tego być bardzo poważne konsekwencje.
  Postępowanie wobec Tuska toczy się i toczy, prokuratorzy składają raporty z jego przesłuchań, PiSowskie naczalstwo je czyta i czyta, analizuje, przeciąga, nie może skończyć.
  I co? -I nic.
  To jest tak samo, jak z prawdą smoleńską, którą trzeba „wyjaśnić” A prawda wynikajaca z tego wyjaśnienia idzie i idzie do nas i nie może dojść. Ostał się ino pomnik postawiony nielegalnie w Warszawie.

  Jakieś 1,5 roku temu CBA szumnie zapowiedziało, że wysyła do szeregu województw swoje ekipy, które miały przetrzepać finanse samorządowe i rządowe w terenie, odnaleźć haki, wyaresztować samorządowców.
  Co z tej akcji wyszło? – Nico.
  Niedawno PiSowscy parlamentarzyści wszczęli szeroko zakrojoną akcję zadawania pytań samorządowcom niePiSowcom. Rozjechali się po Polsce, wchodzili do urzędów samorządowych i żądali odpowiedzi na pytania. Co usłyszeli? -Nico, bo do dziś żadnego śladu po tej akcji nie ma.

  Jakieś trzy lata temu Beata Której Się Należało zapowiedziała groźnie, że odbędzie się bardzo szczegółowy audyt poczynań poprzedniego rządu, ustali się co i jak, bo tam było wiele przekrętów, szachrajstw, kradzieży obrazów, żyrandoli i lewych opłat.
  I co? – I nico.

  Rząd ujawnił straszliwie mafijną akcję PO, która celowo tak działała podczas swoich rządów, by w Umęczonej zorganizowały się mafie VATowskie i wyprowadzały kasę z Polski.
  I co? -I nic. Jak w szeregu poprzednich przechwałek, obiecanek i naiwnych podpuch pod głupi lud. Mafiosi są, idą do prokuratorów i nie mogą dojść.

  Taki jest ten PiS, tu tyc, tam tyc, tu coś walnie, tam rypnie, tu się zedrze tam przypnie.
  A Pisowcy? – Ślicznie jest, ślicznie – na wielkie nic, na swoją dobrą zmianę.
  Wielki przekręt i pic. Przechlapane.
  Pzdr, TJ

 86. woytek
  10 października o godz. 14:49
  Parafrazowanie Jacka Kleyffa, by dokopać antypisowskiej opozycji, to świństwo szczególnego rodzaju. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 87. 61485 wyświetleń pomnożone przez 7 minut i 45 sekund= 7173,25+768.56=7941.81=330.91 dni, czyli niecały rok.
  Tu mam problem z przeliczeniem na ruble

 88. Levar
  10 października o godz. 16:04
  „Moze ksiedza z ostatnim namaszczeniem podeslac?”

  Chętnie skorzystam i będę dozgonnie wdzięczny.
  Zakładam ze poleci mi Pan w pierwszym rzędzie własnego ojca ( nieuleczalnego pedofila )?
  Z góry dziękuje.

 89. woytek
  10 października o godz. 14:49
  Parafrazowanie Jacka Kleyffa, by dokopać antypisowskiej opozycji, to świństwo szczególnego rodzaju. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.
  Panie Gotkowal
  Ja mam nadzieję , że Jacek Kleyff nie był po żadnej stronie barykady ?
  Ta jego wierszowana składanka adresowana jest do oglądaczy telewizji, którzy w każdym systemie politycznym „łaczą się” i stanowią wdzięczne pole do manipulacji .

 90. adam100
  10 października o godz. 17:45
  I z takim poziomem umyslowym i kulturalnym marzycie o wygraniu jakichkolwiek wyborow w Polsce?
  Jakby powiedzial pewien kapitan cesarsko-krolewskiej armii:
  pan sie nie nadaje nawet do parlamentu dla ludozercow, buszmenie.

 91. Tenor
  My to wiemy ,
  ale głupi pisowski lud głupi i mściwy i wierzy , że pisowskie naczalstwo w jego imieniu bierze odwet na tych , co więcej nakradli jak oni i nic nie jarzy , że pisowe w słusznie pojętej sprawiedliwości chcą jeszcze więcej nakraść.
  Bo jak mówi pierwsza i naczalna doktryna demokratycznego prawa i sprawiedliwości :
  „ zwycięzca bierze WSZYSKO”
  Wszystko
  Wszystko
  Wszystko !!!!!

 92. Levar
  10 października o godz. 18:14

  Panie Levar.
  Jestem w pełni świadomy że ma Pan też matkę.
  Chyba jest Pan jej wiernym wizerunkiem.

 93. Pardon
  Miało byc oczywiście tejot, ale automat wie lepiej i poprawił za moimi plecami.

 94. PiS to nic innego jak rosyjska agentura , mająca za zadanie doprowadzić do międzynarodowego izolacji Polski, aby łatwiej było wytłumaczyć różnym półgłówkom , dlaczego wróciło sie pod opiekuńcze skrzydła Moskwy.

 95. TJot,
  jak „zeznawał” prof. Witold Modzelewski, za czasów rządów PO-PSL były takie lata, że rósł PKB a dochody z VAT malały! TJot, ja nie jestem ekonomistą ale nie ma usprawiedliwienia na to, jak to miało miejsce w czasie rządów PO-PSL, że przy podnoszeniu VAT-u i wzroście PKB spadają dochody z VAT.
  Ile by MM nie nakłamał, ile by legend nie naopowiadał obliczonych na przekonywanie własnego, pisowskiego elektoratu to od tego PO-PSL nie ucieknie. Były to rządy nieudolne, dające mafiom VATowskim żerować na społeczeństwie polskim i były bezkarne. Pokaż mi choć jeden punkt w programie PO, najsilniejszej partii opozycyjnej, pokazujący że ma w tej kwestii jakieś propozycje. Nie ma . Więc najlepiej byłoby, żeby zdechła i zniknęła raz na zawsze bo jej istnienie gwarantuje zwycięstwa PiS w kolejnych wyborach. Czy istnieją jakieś przesłanki do oceny, że coś by się zmieniło w kwestii VAT gdyby PO dorwała się do władzy? Tak istnieją, VATowskie gangi wrócą do gry – bo niby dlaczego miałoby być inaczej?

 96. Skupiamy się na PIS i PO, a peryferie polityczne bardzo ciekawe.
  Tacy Wolni i Solidarni o których pisze Rafał Kalukin w POLITYCE (numer 3181) partia założona przez Kornela Morawieckiego, ojca premiera.
  Niedaleko pada jabłko od jabłoni, mówią, ale jestem przekonany, że doświadczenie ojca daleko odbiega od postępowania syna.
  Tata premiera to przeciwieństwo syna, to rozważne i pragmatyczne spojrzenie na politykę, szczególnie politykę zagraniczną.

  W lutym tego roku Kornel Morawiecki złożył poręczenie za Mateusza Piskorskiego podejrzewanego o szpiegostwo na rzecz Rosji, przetrzymywanego bez sensu w areszcie od ponad 2 lat. Odwagi gratuluję, ale jak PIS przejmie sądy to każdy niewygodny, albo nastawiony krytycznie do władzy może siedzieć znacznie dłużej

 97. legat
  10 października o godz. 18:39
  „coś by się zmieniło w kwestii VAT gdyby PO dorwała się do władzy?”

  Wniosek z tego co piszesz jest taki, że PO-PSL należy do układu mafijnego.
  Myślałem jakiś czas że jesteś poważny gość.

 98. PiS obiecywał w wyborach powrót do 22% stawki VAT i co , mimo rewelacyjnych dochodów z tego podatku , także ta obietnica zniknęła z programu PiSu. Obniżenie tego podatku przyczyniłoby sie w najbardziej bezpośredni sposób dla polepszenia sytuacji tych najbiedniejszych, którzy każdą złotówkę wydają na życie.
  Te całe brednie o mafii vatowskiej ma spowodować , żeby ludzie zapomnieli o tej PiSowskiej obietnicy i nie domagali się nawet jej spełnienia , aby nie być oskarżonym o to , że są mafią.

 99. Jak się wychodzi jak dopuści się do rządzenia PiS mogą powiedzieć mieszkańcy Radomia którzy swego czasu gremialnie popierali te partie i Samorząd pisowski długo tam działał. Tam wieloletnim prezydentem był Andrzej Kosztowniak. Radom uzyskał jeden z najwyższych w Polsce poziomów bezrobocia. Mój kuzyn który za pracą przeniósł się na wybrzeże nie mógł tam po kosztach wynająć swego mieszkania
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Radom.-Suski-i-Kosztowniak-zamieszani-w-afere-korupcyjna-Sledztwo-CBA

 100. adam100
  10 października o godz. 18:19
  Mialem, podobnie jak i ojca.
  Na szczescie ani ojciec nie byl prawnikiem, ani matka Rosjanka.

 101. @dla tych, co znają angielski

  https://www.youtube.com/watch?v=sA23VWZaecg
  Stephen Colbert 10/9/18 | Say It’s Brett Kavanaugh Will Resign After Few Days

 102. Za plecami kolegi @z dystasu tenoruje kolega @tejot.

  Z tym tenorowaniem to nie jest tak prosto jak z mafiami vatowskimi.

  Przpomnę, że Al Capone siedział za podatki.

  Dziś na pierwszy plan wiadomości krajowych wyprowadzone jest weselenie się bez nadzoru skarbówki. Weselenie jest raczej zajęciem otwarty rozumianym jako przeciwieństwo skrycia. A jednak coś można ukryć. Na przykład: opłatę za puszczenia z plejbeka zaśpiewania Zielonych oczu przez Zenka Martyniuka.

  Zenek Martyniuk jest dobro-zmianowy i akcyza z tym związana zapobiega zmianie 500+ na 432- czyli zdecydowanemu spadkowi przychodów Skarbu Rzeczypospolitej.

  Totalna opozycja przyjdzie na wesele pieszo i będzie piła soczki z Tarczyna po promocyjnej cenie. I akcyzę związaną z jamalską ropą oraz płynącą ze stolicznej diabli biorą.

  Aż taka to ona totalna nie jest.

  Natomiast jest nieufna. Dobro-zmianowa gwardia w opcjach aplikacji Google Tulmnie w pozycji Narzędzia zaptaszkowała autokorektę i zdzierający sobie klawiaturę @tejot zaśpiewał jak Pavarotti na cele charytatywne.

  Komp to podstępna świnia kolego @z dystansu.
  Gdyby te świnie tak nie szalały to popadł bym w biedę.
  Bo za prośby: Pani Kasiu! Proszę nie siadać na klawiaturze! to można utrzymać się na prowincji, a nie odcinku między dwoma najwyższymi blokami mieszkalnymi w Warszawie:
  od Złota 44 zaplecza stacji Warszawa Zachodnia gdzie Chłopcy Wojciechowskiego z Jconstration szukając w podziemiach tych Visów które dziadkowie Mateusza Morawieckiego ukryli przed Szkopami.

  No i jeszcze zostały tuż obok okrągłe zbiorniki po gazie. W jednym z nich Broszka zgromadzi swe roszczenia a w drugim Antoni bomby neutronowe. Małe toto i dużo się w tych Panteonach pomieści.

  To wklikał biedak, bo niegdyś okradziony na ekranie prze kolegę @mauro Rossi lub ktoś z tamtej bandy.

 103. ls42
  10 października o godz. 18:49

  Mój komentarz
  Kornel M. na początku był w parlamencie oklaskiwany przez PiSowskie towarzystwo na stojąco za to, że ogłosił zasadę prymatu dobra narodu ponad prawem. Teraz stał się polityczną kulą u nogi dla potomka na etacie premiera, a dla PiSu jest to problem, co on wygaduje w wywiadach.

  Problem, który ta partia (tzn. Prezes) sama sobie przysporzyła wykonując posunięcia na łapu capu. Bez przygotowania, bez planu, byle dać odpór i wyjść z trudnej sytuacji. Całkiem podobnie jak z katastrofą w Smoleńsku po locie bez przygotowania, bez planu co dalej, pod zdalną kontrolą ad hock przez najgłówniejszego dyspozytora w Warszawie.

  Morawiecki młodszy miast poprawiać, to pogarsza, plącze się i mota. Dla Prezesa to zgryzota. Czy można będąc na uwięzi i w oddaniu się całkowitym Przewodniczącemu Jarosławowi rechrystianizować sprawnie Europę?
  Pzdr, TJ

 104. Levar
  10 października o godz. 19:19
  „Na szczescie ani ojciec nie byl prawnikiem ani matka Rosjanka. ”

  To co piszesz to rzadki absurd.
  Wyjaśnij na czym polega twoje szczęście ?

 105. adam100 10 października o godz. 18:51 do mnie: – Myślałem jakiś czas że jesteś poważny gość.

  Adamie100,
  zdarzenie, że myślałeś, to Ci się bardzo chwali bo jak do tej pory to trudno było to zauważyć nawet przy pokaźnych rozmiarów dobrej woli, to po pierwsze a po drugie, z całym szacunkiem, to co o mnie myślałeś mam głęboko w dupie więc możesz sobie darować wygłaszanie swych opinii kierowanych do mnie i na mój temat.

 106. @Mauro Rossi
  10 października o godz. 10:24

  „Nie można wyjść na ulice z hasłem: żądamy lewych dochodów z VAT, bo już się do nich przyzwyczailiśmy, ale można z hasłem „Konstytucja”. Kto trzeba zrozumie i poprze.”

  Gdzieś Ty się nauczył tak manipulować? Jestem zafascynowany, jedno zdanie i przynajmniej 2 grube kłamstwa:
  1) konstytucja nie jest łamana
  2) jej rzekomi obrońcy to przestępcy, którzy utracili lewe dochody z VAT
  Trzecie kłamstwo, że się tak wyrażę – przewodnie – jest takie, że „rząd” jest wcieleniem dobra i prawości, a „totalna opozycja”, to przestępcy, bagno moralne, element animalny itd. itp.

  Dla mnie, to zdanie jest majstersztykiem. Nie dlatego, że jest super zręczne czy inteligentne – bo tak nie jest; logicznie, jest ono egzemplifikacją dowodu z ignorancji, przypadkowego łączenia faktów zgodnie z jakimś widzimisię. Ale taka właśnie propaganda jest wystarczająco dobra w internecie, niestety 🙁 Łatwa w produkcji, masowa i przekonująca dla wystarczającej liczby odbiorców.

  Pozostaje mi przyłączyć się do ciepłych słów mag i pogratulować Ci dobrych wyników w pracy.

 107. Mam pytanie do szanownych komentatorek i komentatorów.

  Czy znacie państwo jakiegoś prezydenta lub premiera który wprost wywodziłby się z finasjery czyli bankowości? Oczywiście mam na myśli górną półkę tego środowiska czyli właścicieli banków ewentualnie ich prezesów.
  W tym kontekscie z bankami wiązę jedynie prezydenta Francji Macrona, który należał zaledwie do średniego szczebla personelu banku Rothschilda. Co zresztą, mimo, że od tego biograficznego epizodu minęło wiele lat, wciąż mu się odbija polityczną czkawką.
  Pytam, bo o ile wielu polityków po zakończeniu kariery ląduje w bankowości to nie mogę sobie przypomnieć ludzi z establishmentu bankowego, którzy by się rwali do uprawiania osobiście polityki i trafiali bezpośrednio na kluczowe stanowiska prezydentów czy premierów – drogą wyborów czy nominacji.

 108. legat
  10 października o godz. 19:59
  „co o mnie myślałeś mam głęboko w dupie”.

  Nie będę porównywał naszych dup, ale zapewniam cie że w mojej możesz spokojnie przezimować.
  Z beznadziejną głupotą twojej tezy nie będę polemizował bo szkoda czasu. Uwaga była raczej skierowana do tu obecnych. Nie sądziłem że masz pretensje do myślenia, wiec przepraszam najmocniej, i nie ustawaj w próbach.
  Znajdzie się pewnie znowu jakiś nick Zegarek który ci odpowiednio nakręci budzik, a tymczasem na dobranoc
  zamiast liczyć baranki spróbuj cyklinacje czasowników.
  Gęsty okład z wazeliny z przodu i z tylu też pomoże.

 109. Bar Norte pyta: Czy znacie państwo jakiegoś prezydenta lub premiera który wprost wywodziłby się z finasjery czyli bankowości?

  Bar Norte,’
  słyszałem o jednym, który był szefem banku w latach 1978-83. Bankiem – „Beogradska Banka” szefował wtedy Slobodan Milošević.
  Biorąc pod uwagę, że „społeczność międzynarodowa” uważa w swej większości, że to jego ambicje i w ogóle on jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych za rozpętanie okrutnej wojny domowej na terenie Jugosławii i jest obwiniany za finalne jej rozbicie, to jakoś nie za dobrze wróży.

 110. I tak źle, i tak niedobrze. Jacek Roztowski minister finansów w latach 2007-13, dzisiaj w faktach po faktach powiedział; odzyskano w 2016 roku 500 milionów należnego podatku VAT, a w 2013 roku ponad miliard złotych tego podatku.
  Zdaniem ministra premier podaje liczby 500 razy zawyżone. Źle jeżeli politycy rządowi tak dalece mijają się z prawdą, ale jeszcze gorzej jeżeli się mylą i ten odzyskiwany podatek od nieuczciwych firm jest taki mały.
  Z czego zatem będzie finansowane 500 plus

 111. @ls42
  10 października o godz. 21:13

  P. A od czego banki?
  Odp. Pożyczki dają!

 112. @ls42
  10 października o godz. 21:13
  ” Źle jeżeli politycy rządowi tak dalece mijają się z prawdą”

  W tym szaleństwie jest metoda.
  Nie trzeba daleko szukać, (przeczytaj komentarze kretynów na tym blogu), powielający te parszywe kłamstwa.

 113. Bar Norte
  9 października o godz. 21:18

  ” … czy mógłbyś zdradzić od kiedy Morawiecki był „kretem Kaczyńskiego”?

  O to by trzeba pytać Kaczyńskiego. Na pewno Kaczyński rozmawiał dyskretnie z Morawieckim, kiedy Tusk proponował mu stanowiska wiceministra w MF. Trudo przypuszczać, aby to była ich pierwsza w ogóle rozmowa. Możliwe, że dużo wcześniej pośrednikiem był Kornel Morawiecki. Kaczyński musiał mieć do Kornela zaufanie, ze względu na jego bohaterską przeszłość podczas stanu wojennego, ale nie tylko to było istotne. W latach 80. Solidarność Walcząca była skonfliktowana z elitą solidarnościową dążącą do ugody z czerwonym, w ten sposób tworząc zręby przyszłej III RP.

 114. Szanowni koledzy!

  Jako dziwkarz przedkładam duże dupy nad dupy męskie nawet gdy odjeżdżają.

  Takiej jednej drobnej męskiej nawymyślała jedna taka celebrytka folku wyrosła z Soweto za to, że tej obfitej za mało płacił.

  Uwaga! filmik zawiera lokowanie produktu: tylne siodełko motocyklowe.

  A przy okazji trochę się nasłuchałem o koledze @wyzysku.

  Powstańcie { wszystkie mające | wszyscy mający } za co siedzieć i sprawdźcie wpierw czy wam się zmieści ten rząd do tej co macie. Pan Zero jest zapracowany karceniem i pomóżcie mu siadając na racji stanu.

  ***

  Donoszę, że koleżanka @404 ruguje z życia publicznego esperantystów.

  ***

  https://www.youtube.com/watch?v=c-AEfjGZ8xU

 115. Bar Norte
  10 października o godz. 20:11

  „Czy znacie państwo jakiegoś prezydenta lub premiera który wprost wywodziłby się z finansjery czyli bankowości? Pytam, bo o ile wielu polityków po zakończeniu kariery ląduje w bankowości”.

  O, i to nie jest dobre. Przykładem słynny baron PO Adamowicz, ten z Gdańska, który kilka lat temu sprywatyzował lokalną spółkę energetyczną (nie muszę chyba dodawać, że sprzedał ją Niemcom), po czym zasiadł w radzie nadzorczej pobierając wysokie uposażenie.

  O wiele bardziej transparentna jest sytuacja, kiedy do polityki (również lokalnej) trafia się z biznesu po odniesieniu tam sukcesu, również finansowego. Znajomość mechanizmów finansowych lub biznesowych pomaga w polityce, a niezależność finansowa też bardzo się przydaje. Morawieckiemu nazwisko nie pomagała, raczej przeciwnie, sam doszedł do wszystkiego własnymi siłami. No i ma jako młody człowiek przeszłość opozycyjną, co bardzo dobrze o nim świadczy jako o obywatelu.

 116. W Soweto klawiatury miały twardy klik.

  https://www.youtube.com/watch?v=rnMAdy1czko

 117. Oboje usypiali mnie pi razy ucho kopę lat temu i trochę teraz zdziecinnieję …

  https://www.youtube.com/watch?v=L2GDnSf4-h4

 118. Mauro Rossi

  Przepraszam ale nie odpowiedzialeś na moje pytanie.

  Twoje „myk” też jest bez sensu bo Adamowicz nic nie ma wspólnego z bankowością.

  Tak na marginesie … . Już prędzej jako przykład desantu z polityki do bankowości można podać prezesa BZ WBK u którego zaczął terminować Mateusz Morawiecki. On bowiem w latach 80 był czynnym politykiem jako I sekretarz jednego z komitetów wojewódzkich PZPR. W 1989, gdy nastąpiła zmiana ustroju, wybrał bankowość. No i potem wraz ze swym doradcą Mateuszem Morawieckim sprzedał bank Irlandczykom.

  No ale jeszcze raz powtórzę, że nie o to mi chodziło w komentarzu z 20,11.

 119. Mauro Rossi

  Co do Morawieckiego „kreta” … .

  Miejmy nadzieję, że prezes Kaczyński kiedyś więcej powie na ten temat.

 120. legat

  „Bankiem – „Beogradska Banka” szefował Slobodan Milošević.”

  Bardzo dziękuję!
  To mamy pierwszy przykład. Ciekawe czy kolejny w dyskusji wypłynie.

 121. Co by mnie nie podejrzewano, ze dyskryminuę esparantystów:

  https://www.youtube.com/watch?v=Fqdcz0eYLSQ

 122. wiesiek59
  10 października o godz. 9:54
  „Kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem” to już słynny cytat.
  Jak się skończyło na Węgrzech, wiadomo.
  Jak skończy się w Polsce, trudno powiedzieć.
  Kraina Macondo i jej mieszkańcy, są w swych reakcjach nieprzewidywalni”

  Teraz od tego rodzaju ” zakonczeń ” są WYBORY . Coś co pana smieszy – kartka wyborcza, wybory i demokracja akurat w tym momencie działa .

  Natomiast za PRL , kiedy to wyborów ani demokracji NIE BYLO , ludzie byli zmuszeni wychodzić na ulicę . Wybory są co 4 lata , ” kryteria uliczne ” w PRL były co ok 10 lat , czasem częściej . Dodać należy że dziś – jak na razie – wladza w Polsce do ludzi NIE STRZELA . zA PRL takie strzelanie do epoki GIERKA było normą . Potem było juz ”TYLKO ” bicie i zamykanie w więzieniach .

  Jakoś to wszystko za PRL panu nie przeszkadzało .Bicie , tortury , strzelanie , zabójstwa itd były ok . Dziwny ma pan system wartości .

 123. Pokazują dublerów idących na zaprzysiężenie do prezydenta.
  Nie widać aby który się cieszył, ale po wypłacie to się zmieni. Ostatecznie kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie do końca życia się przyda

 124. Z dystansu
  10 października o godz. 12:49

  „PiS zrozumiał taśmowe ostrzeżenie z Moskwy”.

  Something ci się poje …ło. Taśmy były majstersztykiem, ale na pewno nie rosyjskim. Zgadnij jakim. Jaki ruscy mieliby interes? Bazy amerykańskie w Polsce? Masochiści oni, czy wariaci?

 125. Bar Norte
  10 października o godz. 21:58

  „Twoje „myk” też jest bez sensu bo Adamowicz nic nie ma wspólnego z bankowością”.

  W USA np. uznaje się, że dużo bardziej w porządku jest, gdy trafia się z biznesu do polityki niż odwrotnie. W tym drugim przypadku działalność polityczna może koncentrować się na robieniu dobrze biznesowi w zamian za późniejsze zatrudnienie. O to chodziło. A najgorzej, kiedy jest się w polityce i biznesie jednocześnie. Tu podałem przykład Adamowicza z matecznika PO czyli Gdańska (mafia, polskie Palermo). 🙂

 126. wiesiek59
  10 października o godz. 11:30

  „Postkomuna” to chwytliwe hasło pozbawione jakiejkolwiek treści”.

  Polecam J. Staniszkis „Postkomunizm. Próba opisu”. Gdańsk 2001
  Czytaj cokolwiek.

 127. legat
  10 października o godz. 18:39

  „Jak „zeznawał” prof. Witold Modzelewski, za czasów rządów PO-PSL były takie lata, że rósł PKB a dochody z VAT malały! TJot, ja nie jestem ekonomistą, ale nie ma usprawiedliwienia na to, jak to miało miejsce w czasie rządów PO-PSL, że przy podnoszeniu VAT-u i wzroście PKB spadają dochody z VAT”.

  Dodajmy, iż dochody te malały, mimo że Tusk zwiększył VAT z 22 na 23 proc.
  Dokładnie jak w latach 90. oraz póżniej, wóczas rósł import samochodów i jednocześnie malała sprzedaż benzyny, bo „importowała” i sprzedawała ją mafia paliwowa. Świetna dziś sytuacja Orlenu wynika i z tego, że już nie wjeżdża do Polski 1500 cystern dziennie z lewym paliwem, jak za rządów PO-PSL. Tejot nie może znieść, że PIS rządzi dużo lepiej i uczciwiej niż polityczna żuleria z PO-PSL. Biedaczek, ale trzeba go zrozumieć. 🙂

 128. @woytek,
  Domyślam się, iż natychmiastowa reakcja na komentarz kolegi @adam100 świadczy, iż kolega @woytek zapewne nosi ciemne okulary i zafunduje nam, jako „odgrzewany kotlet” w niedzielnej TVPiS program bez teleranka, bo takie buńczuczne kolegi zapytanie; a kto nas pokona? przywodzi na myśl to właśnie skojarzenie z minionych lat. A teraz do rzeczy, proszę szanownego kolegę @woytka, aby się nie martwił o stan kondycji fizycznej milionów Polek i Polaków, którym sytuacja polityczna związana z łamaniem Konstytucji RP bardzo, ale to bardzo się nie podoba. Pszczółki dają sobie doskonale radę z szerszeniem, który wtargnął do ich ula.

 129. Bar Norte,
  nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie.
  Ten były bankowiec a później prezydent Milosević – jak pewno wiesz – skończył za kratami na „chorobę krążenia”. Patrz Bar Norte, bankowiec i prezydent a skończył w pierdlu. No, no, no.

 130. Mauro Rossi

  Dzięki za wyjaśnienia ale one znów są nie na temat.

  Moje pytanie dotyczyło bowiem tego czy znane są na świecie przypadki by właściciel banku lub jego prezes wprost trafił na posadę premiera czy prezydenta – drogą nominacji czy wyborów.

  Jak na razie jedynie legat wskazał taki przypadek. Chodzi o Slobodana Milosevica, który istotnie był od 1968 prezesem Beobanka – jednego z największych banków Jugosławi. Z tym, że musiało trochę czasu minąć by sobie wywalczył drogą wyborów prezydenturę.

  Tak więc jeśli chodzi o kryterium „wprost” to nie do końca go spełnia.

 131. PiSowscy manipulanci prawem i łamacze konstytucji zaczęli masowo zastraszać sędziów poprzez powoływanie ich przed oblicze rzeczników dyscyplinarnych (nowa broń PiSu) i stawianie zarzutów o byle co, np. o zachowanie się niezgodne z powagą urzędu.

  Nie ma to jak układ pan i poddany. Jak się kijaszkiem tego sędziowskiego towarzystwa nie pogoni, to nie będzie nad sędziami kontroli i społeczeństwo PiSu pozbędzie się broni rażącej sędziów nieposłusznych by wstawiać na ich miejsce prawidłowych i słusznych, tzn. po linii i na bazie PiSowskiej dobrej zmiany.
  Cokolwiek termin „dobra zmiana” miałby znaczyć, nie da się go opisać, nie da się zobaczyć.
  Pzdr, TJ

 132. legat

  Sprawdziłem notkę biograficzną Milosevica. Piszą, że posadę prezesa Beobanka objął w 1968 ale nie piszą kiedy z niej zrezygnował. Z tym, że mozna założyć iż przed 1984, gdy został I sekretarzem partii komunistycznej w Belgradzie. Tak więc musiał jeszcze minimum 5 lat walczyć o władzę zanim został prezydentem Serbii.
  Ta droga od prezesa banku do prezydenta jednak trochę trwała i wymagała politycznych (i nie tylko!) kwalifikacji.

 133. Mauro Rossi 10 października o godz. 22:36 do mnie: – Tejot nie może znieść, że PIS rządzi dużo lepiej i uczciwiej niż polityczna żuleria z PO-PSL. Biedaczek, ale trzeba go zrozumieć.

  Mauro Rossi,
  będę z Tobą szczery, jak zawsze zresztą. Ja też nie mogę znieść, tylko jakoś nie potrafię się przekonać do tego „żeby było tak jak było”. Nawet nie wiesz jak mnie wkurza, że to – jak to nazywasz – „polityczna żuleria z PO-PSL” – jest winna temu, że przy władzy jest teraz PiS.

 134. Bar Norte: Prezydentem Chile (już po raz drugi) jest najbogatszy (a może jeden z najbogatszych) mieszkaniec tego kraju, Sebastian Pinera, właściciel linii lotniczej Lan Chile, telewizji Chilevision, bankier, który jako pierwszy wprowadził w Chile karty kredytowe. Pozdrawiam!

 135. Bar Norte
  10 października o godz. 22:04

  Zrobiłem dla ciebie krótki research.

  1/ Socjalista Gerhard Schröder szefuje radzie nadzorczej (radzie dyrektorów) rosyjsko-niemieckiego konsorcjum North European (Nord Stream 1 i 2). To więcej niż bank.

  2/ Prezesami Banku Światowego byli Robert McNamara i Paul Wolfowitz.

  3/ Za Wiki: Jan Krzysztof Bielecki 1 października 2003 objął funkcję prezesa zarządu Banku Pekao S.A. W listopadzie 2009 podał się do dymisji z zajmowanego stanowiska, zakończył urzędowanie w styczniu 2010. Od 15 stycznia 2010 był przewodniczącym rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 9 marca 2010 został powołany przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
  4/ Prezesami NBP byli: Marek Belka, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Leszek Balcerowicz.

 136. legat
  10 października o godz. 22:49

  Może wolałbyś SLD, ale tempus fugit.

 137. Bar Norte,
  nie będę się kłócił, ale moje źródła i pamięć mówią, że szefem Beograd Bank to Slobo został w 78 a nie w 68. Ale co tam, mała szczegóła tylko. Pamiętam też, że jego kiedyś polityczny koleś z którym później się poróżnił, Milan Babić, znana polityczna postać z racji działalności w tzw. Serbskiej Republice Krajina wysamobójcował się na dzień przed „zejściem” Milosevicia a był świadkiem w jego sprawie i siedział już skazany wcześniej w Hadze. Adwokat Milosevicia został zastrzelony pod swoim domem w Belgradzie. Podaję to jako ciekawostkę.

 138. danielpassent

  Dziękuję za kolejny przykład!

  Jak wyczytałem Pinera był do 1982 dyrektorem generalnym Banco de Talca. Zresztą rozstał się z tą posadą w dość dramatycznych okolicznościach bo wydano za nim nakaz aresztowania z powodu łamania prawa bankowego. W efekcie musiał się nawet ze trzy tygodnie ukrywać zanim jego prawnicy rozwiązali ten problem.

  Z tym, że jednak wiele lat musiało od tego bankowego epizodu upłynąć zanim wywalczył sobie prezydenturę. Wiele lat terminowania politycznego. Wiele lat nauki … .

 139. legat
  10 października o godz. 18:39
  Jak ciebie czytam to widzę że łykasz te pisowską propagandę polityczna jak gęś kluski. PiS za swym wodzem doszedł dpo wniosku że najskuteczniejszą polityką jest kłamanie , pomawianie, oszukiwanie , dawanie fałszywych świadectw i obiecywanie gruszek na wierzbie wsparte kiełbasą wyborczą.
  Znasz te opowiastki o Polsce w ruinie, o tym że PO jest antykościelne i chce zniszczyć kościół (to libertyni , a nie liberałowie), to anty patrioci, ludzie na usługach obcego kapitału itd itp. Czy to prawda – tak to tzw trzecia prawda Ks. Tischnera. To samo tyczy się VAT. to nie PiS , a PO zaczęło systemowe działania mające na celu zmniejszenie wyłudzeń tego podatku . To oni zaczęli wprowadzać tzw Vat odwrócony który uniemożliwia wyłudzenia , ale jest mocno uciążliwy dla biznesu
  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/uszczelnianie-vat-pis-po-latach-przyznal-racje-platformie/p50dwn7
  PiS w tej materii do chwili obecnej niczego więcej nie zaproponował i gros jego zysków z tzw uszczelniania idzie z wprowadzania VAt odwróconego
  Prawda jest taka że PO PSL było skuteczniejsze i lepsze gospodarczo niz obecnie PiS który psuje gospodarkę finans wykorzystując je do swej polityki

 140. „Gdzie jesteś dziewczyno z tamtych lat, wciąż wisi na ścianie twoje zdjęcie…”
  śpiewała Stanisława Celińska na płycie MALINOWA, na akordeonie towarzyszył Marcin Wyrostek
  Polecam na dobranoc

 141. Mauro Rossi 10 października o godz. 23:03 do mnie: – Może wolałbyś SLD, ale tempus fugit.

  Mauro Rossi,
  ja, to tak szczerze najbardziej bym wolał, żeby władzę sprawowała partia kierująca się prawem i sprawiedliwością ale takiej niestety brak na scenie politycznej a na dodatek słowa „prawo i sprawiedliwość” to coraz bardziej wyglądają jak rzygi jakieś, niestety.

 142. Mauro Rossi

  „Socjalista Gerhard Schröder szefuje radzie nadzorczej …”

  Jak sam zauważasz to nie bank. Poza tym Schröder zaczał od polityki a skończył w biznesie. Najpierw był kanclerzem Niemiec a potem biznesmenem.

  „Prezesami Banku Światowego byli Robert McNamara i Paul Wolfowitz.”

  Obaj wymienieni nie byli prezydentami USA. Byli urzędnikami wysokiego szczebla.

  „Jan Krzysztof Bielecki ….”

  Najpierw był premierem a potem został bankierem.

  „Marek Belka, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Leszek Balcerowicz. …”

  Belka najpierw był premierem a potem został bankierem. Balcerowicz nigdy nie był premierem. Zresztą bankierem został po okresie kilkukrotnego wicepremierowania. Gronkiewicz – Waltz nigdy nie była premierem ani prezydentem kraju.

 143. Miał wyglądać na oczytanego polityka
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/patryk-jaki-poustawial-na-polkach-niemieckie-ksiazki-o-lokomotywach/z3vbrxf
  A weszło jak wyszło, na dodatek zauważyli internauci że flagi odwrotnie umieszczone

 144. Mauro Rossi
  Popierwsze, to przyjdź jak te bazy bèdą, a po drugie Polska w polityce Trumpa ma takie znaczenie , jak te historyczne zdjęcie pokazuje , kiedy Duda na chybcika i na stojąco musi podpisywać umowę międzypaństwową. Rosja to ma Trumpa całkiem inne uważanie , a Trumpa nie traktuje jej prezydenta jak popychadło, tylko bez wazeliny włazi Putinowi tam , gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.
  I wy w swojej bezdennej głupocie wciąż jeszcze stawiacie na Amerykę po Jałcie i Teheranie.
  Miejsce Polski jest u boku Rosji i to wie nie tylko Morawiecki senior , ale też jego syn, Macierewicz, a przedwszystkim Kaczyński, a w Ameryce już zawsze to wiedzieli i tylko głupcy dają omanić tym, że po tym jak się wykolegujecie z UE, to zaraz wylądujecie w USA.

 145. Mauro Rossi

  Idąc twoim śladem też zrobiłem szybką kwerendę w necie. Próba dotyczyła Wielkiej Brytanii.
  Sprawdziłem wszystkich premierów Wielkiej Brytanii z ramienia Partii Konserwatywnej od końca wojny.
  Premierów z Partii Pracy pominąłem, bo po prostu niemozliwe jest by laburzyści wybrali na premiera bankiera. To by im się w głowach nie mieściło.

  Od wojny żaden brytyjski premier z ramienia konserwatystów nie był wcześniej bankierem. Byli starannie, różnorodnie wykształceni, rozmaite profesje praktykowali zanim zajęli się polityką ale nie mieli nic wspólnego z bankowością.

 146. maciek.g 10 października o godz. 23:16 do mnie: – Jak ciebie czytam to widzę że łykasz te pisowską propagandę polityczna jak gęś kluski.

  Maćku G,
  no łykam, łykam, zwiększenie dochodów z VAT o kilkadziesiąt miliardów rocznie, łykam, najniższy w historii deficyt budżetowy na następny rok, łykam, zmianę (choć wolałbym lepsze tempo) struktury długu, łykam a wiesz dlaczego, ano dlatego, że w obliczu tej karmy mimo, że na PiS nie będę głosował, to ta partia wybory wygra bo nie ma z kim przegrać. No powiedz – z kim ma przegrać?
  Przecież to co piszesz jest jawnym oskarżeniem rządu PO-PSL, bo mieli narzędzia – przekonujesz – ale ich przecież nie wykorzystali – dlaczego? Które i jakie lobby były na tyle silne, by koncepcje ograniczenia watowskiego złodziejstwa pozostały na papierze?
  Dlaczego szefem resortu spraw wewnętrznych, które nadzorowało służby mające ścigać przestępczość kierowała katechetka z „Bydgoszczu”, jakaś kretynka religiancka a nie fachowiec? Czy Ty naprawdę chcesz żeby było tak jak było? – poważnie?

 147. mag
  10 października o godz. 11:10

  „Mauro Rossi Gdybyś nie był tak mocno zaangażowany po stronie PIS, czego nie pojmuję(?!), bo uważam, że gorsze nieszczęście nie mogło się Polsce przytrafić po 1989, jak ich rządy …”.

  Nic na to nie poradzę, że tak to widzisz. Wiesz, kiedyś pasjonowała mnie rozgrywka polityczna w starożytnym Rzymie, jeszcze z czasów republiki, między optymatami i popularami. Optymaci to stronnictwo arystokratyczne, elitarne, osadzone w senacie, które nie widziało powodu, by dzielić się władzą i coraz większym bogactwem, zwłaszcza ziemią (Rzym właśnie stawał się wielkim imperium) z ludem, czyli proletariuszami i żołnierzami, którzy za to państwo umierali. Liderami stronnictwa popularów byli bracia Tyberiusz i Gajusz Grakchowie (też wywodzili się z arystokracji) i obaj zginęli zabici skrytobójczo, ale po ich śmierci nic już nie było takie jak dawniej. Senat, ostoja optymatów, powoli tracił władzę. W końcu definitywnie zdobył ją należący do rodu związanego z popularami Juliusz Cezar (także wywodzący się z arystokracji), a później panowali jego następcy. To był koniec republiki i początek cesarstwa. Cezar znany z hojności dla ludu i armii, lekką ręką rozdawał zdobytą ziemię w odległych prowincjach weteranom. Wśród optymatów było wielu przyzwoitych ludzi, zwykle konserwatywnych, a braci Grakchów dziś zaliczylibyśmy do wrażliwej społecznie lewicy. Nie byli oni idealni, mieli ciężkie charaktery i spore polityczne ambicje, ale jednak chcieli w polityce coś pożytecznego zrobić, no i zrobili. Poza tym było też jeszcze coś, co sprzyjało popularom ― duch czasów. Nie dało się rządzić światowym imperium za pomoca systemu republikańskiego powstałego w czasach, gdy nawet nie cała Italia należała do Rzymu.

 148. Bar Norte
  10 października o godz. 23:46

  Stwierdzam u ciebie myślenie niebezpiecznie schematyczne. Jeśli bankowiec (Morawiecki) to jakby z przedwojennego stereotypu lewicy. Facet z cygarem w ustach i workiem kradzionych pieniędzy na plecach. 🙂

  Przeczytaj moj wpis z godz. 23:54. Bracia Grakchowie, obrońcy proletariuszy, wywodzili się z super elit arystokratycznych (ich dziadkiem byl Scypion Afrykański, pogromca Hannibala).

 149. Z dystansu
  10 października o godz. 23:35

  „I wy w swojej bezdennej głupocie wciąż jeszcze stawiacie na Amerykę (…) Miejsce Polski jest u boku Rosji”.

  Wiesz co, załóż na blogu „Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej”, z pewnością znajdą się chętni, wrócą też czasy młodości. 🙂

 150. Na fali wspomnień „Piosenka o Nowej Hucie” czy „Tysiące rąk, miliony rąk, a serce bije jedno” poprawiają pamięć o Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
  Oczywiście z tego okresu piosenki o stolicy Warszawie wydają się bezkonkurencyjne.

  Uczeń przynosi świadectwo, a tam same dwuje, i piątka ze śpiewu. Ojciec patrzy i mówi, że też ci się jeszcze śpiewać chciało.

  Jednak śpiewaliśmy wszyscy. Piosenki patriotyczne, żołnierskie, harcerskie i turystyczne, a nawet pieśni kościelne. Taki muzykalny był rozśpiewany PRL, tylko prezydent i premier o tym nie wiedzą, jeszcze nie całkiem starzy, ale już bez młodzieńczej radości

 151. Mauro Rossi

  „Stwierdzam u ciebie myślenie niebezpiecznie schematyczne”

  Nie wiem gdzie ty to zauważasz.

  Z dyskusji bowiem wynika, że banksterka jest po prostu niewybieralna na co wskazuje śladowy udział przedstawicieli establishmentu tego środowiska na najpoważniejszych funkcjach politycznych – prezydentów i premierów.
  Najwyraźniej w krajach z dojrzałą praktyką demokratyczną z ich niewybieralności zdaje sobie sprawę zarówno prawica jak i lewica.
  Mało, sama banksterka też się nie pcha na siłę do władzy zdając sobie sprawę ze swej niewybieralności. Zresztą po co miałaby to czynić skoro dzięki swej profesji i tak ma satysfakcjonujący dla siebie wpływ na władzę.

  Mauro, rozważania elitystyczne na kanwie historii Rzymu, choć ciekawe, nie mają tu nic do rzeczy.

 152. Problemem nie jest kto rządzi tylko dlaczego np. katolicy kradną. Bo działania w sprawie VAT to zabawa w kotka i myszkę. Tak sobie myślę kochani katolicy wystarczy nie kraść a będzie normalnie. Nawet upadnie aparat ścigania. Nie kradniemy na 100 lecie !

 153. P. IS

  W mym telefonie budzik wyspiewuje wspaniala stalinowska piosenke “Do roboty!”
  A najfajniejsze pure breed australijskie bachorki z ktorymi pracuje co sobie to podspiewuja. Wiedza co dobre?

  ml

 154. Wysoko, wysoko w górach dzisiejszego Peru żyli, pracowali, uprawiali na tarasach górskich swoje rośliny, rozwijali się kulturowo
  Czaczapoja people. Inaczej zwani ludźmi z chmur, albo ludźmi żyjącymi w chmurach.
  Egalitaryzm był podstawą ich pożądku społecznego. Nie ma ruin pałaców/zamków, grobów dla szczególnycch władców.
  Z najbardziej ciekawych obiektów/ruin to wysoko, wysoko w górach, wysoka na wiele metrów KUELAP. Slady wskazują, że powstała ta szczególna budowla składająca się z wielu-tonowych kloców kamiennych około roku 500. Chociaż ślady bytowania tam są jeszcze wcześniejsze. Budowla ta jest starsza o około 400 lat od słynnego Makczu Pikczu.
  Wygląda dość szczególnie. Wejście dość szerokie, wygodne, po czym się stopniowo zwężają korytarze (jak labirynt), aż do momentu, kiedy jeden człowiek może się tylko zmieścić. Do obrony znakomita. Szczególna forteca.
  Ale podejrzewa się, że ta szczególna budowla spełniała większą rolę niż tylko jako obronna forteca. Ze był to ważny ośrodek religijny, o czym świadczą znajdujące się w niej rzeźby/płaskorzeźby i inne artifakty.
  Archeologowie twierdzą, że około 1000 lat temu na wierzchu tej budowli znajdowały się domostwa. Okrągłe w kształcie, dla około 3 000 ludzi. Znaleziono też podstawy żeby sądzić, ze to było wielkie cmentarzysko w ścianach. Ludzie wiele dni szli w górę, żeby pochować tu swoich bliskich.
  Było to wielkie centrum kulturowe na ogromne obszary Ameryki.

  Jednak w XV wieku Inkowie z północy, których centrum było Macczu Picczu,
  Zaczeli podbijać kolejne obszary. W rezultacie obejmując pod swoje włdanie dzisiejsze tereny Ekwadoru, Peru, Argentyny.

  Inkowie w końcu zaczęli wysyłać swoich emisariuszy do ludzi Czaczapoja, żeby się poddali. Inaczej będzie wojna.
  Czaczapoja odrzekli, ze raczej zginął, zanim zrezygnują ze swojej wolności.
  Dwukrotnie byli podbijani i dwukrotnie się wyzwalali, powstając.
  Inkom jednak zależało na bezwzględnym dojściu do Amazonki.
  Czaczapoja zapłacili wielką cenę za swój opór.
  Imperium Inków miało polisę, że podbite narody muszą być przelokowane na wielkich przestrzeniach. Tak daleko jak to tylko możliwe.
  Dzisiaj potomków tych walecznych, ceniących wolność ludzi można spotkać w Ekwadorze, czy w okolicach jeziora Titikaka. Są tam miejscowości, które nazywają się: Czaczapoja.
  Są powody sądzić, że conajmniej połowa populacji była wyrzucona na wygnanie. Wielu innych zabito. Tylko bardzo niewielka część Czaczapoja ludzi została w swoich domostwach.
  Inka panowali nad pozostałymi Czaczapoja do czasu aż nowi przybysze z Europy postanowili podbić tym razem Inków i ich splądrować.
  W 1535 roku Hiszpanie pojawili się w tej części Peru i skrzętnie wykorzystali rezentment jaki czuli Czaczapoja ludzie do swoich agresorów Inków. A w końcu Hiszpanom udało im się namówić Czaczapoja do walki razem z nimi przeciw Inkom.
  Spotkanie z Europejczykami okazało się śmiertelne dla Czaczapoja kultury.
  Hiszpanie przywieźli misjonarzy, którzy jak prawdziwi zeloci, zabrali się do
  chrystianizowania świerzych owieczek. A oprócz ewangelii przywieźli też ospę wietrzną, świnkę, dyfteryt, które w krótkim czasie wybiły większość wówczas jeszcze żyjącej populacji Czaczapoja.
  W niecałe dwa wieki po przybyciu Hiszpanów 90% pozostałych Czczapoja ZNIKNĘŁO!

  To tak w ramach europejskiej chrystianizacji.
  Królestwo ludzi chmór dzisiaj zawiera tylko chmury.
  A historia pokazuje pomimo, że dla wielu zaczyna się na jego własnym podwórku…
  że rozwijała się i kwitła w wielu miejscach…. długo przed przybyciem tzw. naszej.
  Nasza co najwyżej niszczyła wszystko co nią nie było.

  ****
  Ps. Dla osób zainteresowanych poniżej jest link, w którym więcej o tej zagubionej/zgubionej cywilizacji.
  Film jest po angielsku, ale obraz mówi wiele, więc jestem pewna, że nawet ci nie rozumiejący angielskiego… dużo skorzystają oglądając ten filmik.
  Zapraszam i namawiam
  https://www.youtube.com/watch?v=GvGf0JIat0s

 155. W ostatnim zdaniu przed Post Scriptum…..
  KULTURA zniknęła też w moim tekście.

 156. ” na lewo most, na prawo most, a środkiem wisła płynie (…)”
  pamietam, ze jako dziecko byłem zauroczony tą surrealistyczną wizją;

 157. jesli banki, w realnie egzystującym kapitalizmie, wyrazają sie o tobie negatywnie, to jest to właściwie wyrok śmierci;

 158. Przychodzi feministka do restauracji. Podchodzi kelner, ta go pyta:
  – Co by pan doradził?
  – Sałatkę z selera i marchewki.
  – Sam jesteś gruby, ty męska, szowinistyczna świnio!

 159. Pytanie do @wszystkich

  Jaki jest najbardziej ateistyczny znak zakazu?

  Odpowiedź:

  Zakaz nawracania

 160. -****—-If you see a bird sitting on a twig, how could you get the twig without disturbing the bird?
  Wait until the bird flies away.

  *****—-What animal uses a nutcracker?
  A toothless squirrel
  ****—What bird can lift the heaviest weight?

  Crane
  ***—-What do you call a bear without an ear?
  A “b”
  -?—-What do you call a dog with no legs?
  It doesn’t matter what you call him, he’s not going to come.

  -***——What do you get if you cross a giraffe and a hedgehog?
  A 6 foot toothbrush.

  -****—–What do you get if you cross a kangaroo and a snake?
  A jump rope
  ****——What do you get if you cross cat with an elephant?
  A flat cat.
  -****—–What do you get when you cross a cow with a trampoline?
  A milkshake
  -****—–What do you get when you cross a elephant with a witch?
  I don’t know but she will need a very large broom!

  -***—What do you get when you cross a tiger and a blizzard?
  Frostbite

  ****——What do you get when you cross Godzilla and a parrot?
  I don’t know, but if he asks for a cracker, give it to him!

  ****—–What happens when it rains cats and dogs?
  You might step in a poodle!
  (when it is raining that hard be careful not to step in a poodle) jest takie powiedzenie idiomatyczne

  ****—–When is a yellow dog most likely to enter a house?
  When the door is open.

  reszta potem

 161. Nosz Dzidka. Kawaly niesamowicie dobre. Asz poplakalem sie zesmiechu.

 162. @na marginesie z 8 października o godz. 7:24

  1. —I am weightless, but you can see me. Put me in a bucket, and I’ll make it lighter.
  What am I?
  A hole

  — Nie mam wagi, a możesz mnie widzieć.
  Włóż mnie do wiadra, a zrobię go lżejszym.
  Co/kto ja jestem?
  Odpowiedź: dziura!

  2. —What falls, but does not break, and what breaks but does not fall?
  Night falls and day breaks
  To trudno przetłumaczyć. Ale chodzi o to, że dzień wstaje, a noc zapada.
  A pytanie jest: Co spada, ale się nie tłucze (break)
  i co się tłucze, ale nie spada?
  (to jest dosłowne tłumaczenie)

  3. —You throw away the outside and cook the inside. Then you eat the outside and throw away the inside. What did you eat?
  An ear of corn

  —–Wyrzucasz wierzch. Gotujesz środek. Potem jesz wierzch i wyrzucasz środek. Co jesz?
  Odpowiedź: kolbę kukurydzy.

  4. —I have holes in my top and bottom, my left and right, and in the middle.
  But I still hold water. What am I?
  A sponge.

  —-Mam dziury na górze i na dole, po prawej, po lewej i na środku, ale dalej trzymam wodę.
  Co/kto ja jestem?
  Odpowiedź: Gąbka

  5. —-What can run but never walks, has a mouth but never talks, has a head but never weeps, has a bed but never sleeps?
  A river

  —– Co może biec, a nigdy iść, ma usta, ale nigdy nie mówi, ma głowę, a nigdy nie płacze. ma łóżko, a nigdy nie śpi?
  Odpowiedź: rzeka
  To trudne do przetłumaczenia, bo trochę inaczej określamy różne rzeczy, więc to podałam jako przykład, że nie wszystko nadaje się do tłumaczenia.

  6. —-I never was, am always to be,
  No one ever saw me, nor ever will,
  And yet I am the confidence of all
  To live and breathe on this terrestrial ball.
  What am I?
  Tomorrow

  —Nigdy nie byłem, ale zawsze będę
  Nikt nigdy mnie nie widział, ani nie zobaczy,
  Pomimo to mam wszelką pewność
  Żyć i oddychać na tej ziemskiej kuli
  Co/kto ja jestem?
  Odpowiedź: Jutro!

 163. 8 października o godz. 9:49
  @Lewy

  Czemu ptaki lecą na południe jesienią?
  Odpowiedź: Bo za daleko isć!

  ****

  @ izabella 8 października o godz. 5:09

  T R A V E L
  —————
  C C C C C C

  Co to znaczy?

  travel overseas

  ****

  Tłumaczenie niektórych zagadek, które o godz. 3:24 się tu pojawiły

  ——Jak widzisz ptaszka siędzącego na gałązce, to jak weźmiesz tę gałązkę bez zaczepiania ptaszka?
  Odpowiedź:
  Czekaj, aż ptak odleci

  —–jakie zwierzę używa dziadka do orzechów?
  Odpowiedź:
  Bezzębna wiewiórka

  5. co otrzymasz jak skrzyżujesz żyrafę i jeża?
  Odpowiedź:
  Dwu-metrową szczotkę do zębów

  —–Co otrzymasz z krzyżówki kangura i węża?
  Odpowiedź:
  Skakankę.

  ——co otrzymasz jak skrzyżujesz kota ze słoniem?
  Odpowiedź:
  Płaskiego kota

  ——-Co otrzymasz jak skrzyżujesz krowę z trampoliną?
  Odpowiedź:
  milkshake (Koktajl z mleka)

  —— Co otrzymasz ze skrzyżowania słonia z wiedźmą?
  Odpowiedź:
  Nie wiem, ale cokolwiek to bedzie, to będzie potrzebować wielką miotłę

 164. @Nefer 8 października o godz. 2:35

  Jak najłatwiej podwoić pieniądze?
  A: put it in the front of the mirror!
  Połóż je przed lustrem

  ****
  When is a yellow dog most likely to enter a house?
  When the door is open.

  Kiedy żółty pies najprawdopodobniej wejdzie do domu?
  Odpowiedź:
  Kiedy drzwi są otwarte

 165. Poniżej jest zagadka, którą zostawiam bez odpowiedzi (chwilowo), bo mam wrażenie, że adresat mógł jej nie zauważyć.
  Ponadto maże ktoś z Was będzie miał ochotę pogłówkować nad nią.
  Zapraszam
  Ps. Najpierw jest moje tłumaczenie, apotem oryginalna wersja.
  jak komu wygodniej

  *****

  @wbocek 8 października o godz. 2:16

  Maszerujesz, maszerujesz. W końcu chcesz odpocząć chwilę.
  Widzisz domostwo. Decydujesz wejść tam i poprosić o szklankę wody

  Wchodzisz do srodka i czujesz, ze to jakiś „creepy” (straszny) dom.
  Jesteś w nim całkowicie sam. Nie ma elektryczności, kanalizacji, ani wentylacji.
  Zauważasz trzy pary drzwi, na których są numery. Z chwilą jak otworzysz którekolwiek z nich umrzesz w szczególny dla tego pomieszczenia, za tymi konkretnymi drzwiami sposób.

  Drzwi #1 Będziesz pożarty przez głodnego lwa
  Drzwi #2 Będziesz zasztyletowany na śmierć
  Drzwi #3 krzesło elektryczne czeka na Ciebie

  Które z drzwi wybierzesz, żeby się wyrwać z tego strasznego domostwa?

  ****

  You walk into a creepy house by yourself. There is no electricity, plumbing or ventilation. Inside you notice 3 doors with numbers on them. Once you open the doors you will die a particular way.
  Door #1 You’ll be eaten by a lion who is hungry.
  Door #2 You’ll be stabbed to death.
  Door #3 There is an electric chair waiting for you.
  Which door do you pick?

 166. @ozzy 8 października o godz. 2:02

  1,2,3,4,5,6,,,,38,39,40 LIFE

  Znaczy:
  life begins at 40.”

  Życie (life) zaczyna się po czterdziestce

  *****

  @Ewa-Joanna 8 października o godz. 1:57
  „What gets wetter and wetter the more it dries?”
  A towel

  Im bardziej suszy, tym bardzie mokry
  —-ręcznik

  WORL

  To znaczy?
  „world without end.”

  Świat (world) bez końca

  *****

  @kruk 8 października o godz. 1:38

  If you search for me then you will be lost, if you find me then you cannot see, if you see me it is only in shadows, I am the enemy of light and lurk everywhere. What am I?
  A: Darkness.

  Jeśli mnie szukasz to będziesz zgubiony,
  jeżeli mnie znajdziesz nie będziesz mnie widzieć,
  jeśli będziesz mnie widzieć, to tylko w cieniu,
  jestem wrogiem światła, a wkradam się wszędzie
  Odpowiedź: Ciemność

  ****

  @gekko 8 października o godz. 0:59

  -What is so fragile that when you say its name you break it?
  Silence.

  Co jest tak delikatne, że nawet wymówienie tego cosia imienia… je niszczy?
  Odpowiedź: Cisza

 167. „Odgrzany kotlet” jeszcze nikomu nie zaszkodził. Co więcej, nawet seryjnie rozjeżdżane zakonnice też by im nie zaszkodziły. Liczenie na zryw uliczny po „Kijowskiej” kompromitacji tegoż jest przeliczeniem (się). Przyjdzie nam grillować póki starczy kiełbasy, a później, nie będzie co zbierać. Zaczną się prawdziwe problemy, przy których te nasze PiS-owskie kłopotki zbledną.

 168. maciek.g
  10 października o godz. 23:16
  „łykasz te pisowską propagandę polityczna jak gęś kluski.”

  Jest w angielskim słowo „attitude” które dobrze obrazuje ludzka skłonność do wierzenia w mity. Jak ci się uda zaszczepić kłamstwo w stylu ” spisek żydowski zorganizował zamach na WTC” albo ” Tusk i Putin zamordowali Polskiego Prezydenta” to umarł w butach. Manipulacja tymi ludzkimi cechami jest dzisiaj wykorzystywana przez populistów typu PiS.
  Niektórym się z kolei wydaje że polityka to jest jak galeria handlowa. Co masz dla mnie polityku?
  PiS? Nieee
  PO? Gdzieeetam
  PSL? Gdzie byliście jak trzeba było?
  No po prostu nie ma nikogo, wartego moje osoby.
  Nie powiesz takiemu ” a to weź dupę w troki i załóż własną partie”, bo on nic nie MUSI, jest wolność i demokracja – no i poniekąd „ma recht”. Dłubać w nosie nic nie kosztuje i nic ci do tego.
  Jak okręt tonie to kelner powinien przynieść jadłospis na żądanie klienta. Kuchnia ponosi odpowiedzialność do końca za to czy ostrygi są świeże.
  Taka jest prawda i tyle w temacie.

 169. Za Klerem idzie pedofilia. A jednak- to wina celibatu. Tak sobie myślę,że ludzie to wiedzą ale nie decelibatują środowiska.

 170. O Sawczenko w tiurmie cisza. O Kozłowskiej,która dopiero ma siedzieć wielki rajwach. Tak sobie myślę,które dane w banderowskiej Ukrainie są prawdziwe a które preparowane. Na zasadzie dajcie człowieka…

 171. Wypowiedzi starego Morawieckiego nie naruszają KONSTYTUCJI. Senior o taką Polskę walczył a teraz chce czynów. Walczył i walczy z rusofobią na prawicy. Tak sobie myślę na ambasadora do Moskwy.

 172. Sciaga dla felczerki……

  Narodowe bratanie sie mialo miejsce po ukazaniu sie flmu Shoah Claude’a Lanzmanna w 1985 roku. Owczesny rzad i kosciol zjednoczyly sie w jednoglosnej krytyce filmu.

  Tygodnik P o l i t y k a dolaczyl sie do owej bezzasadnej krytyki. Warto przy tym zauwazyc, ze ogladalnosc tego filmu byla bardzo niewielka. Polacy postrzegaja mylnie jakakolwiek krytyke Polakow i Polski jako przesuwanie winy z Niemcow na drugich. Podczas pesudodyskusji o Grossie i Lanzmanie dostrzegalismy z zaklopotaniem, ze wzory myslenia antysemickiego i ksenofobii narodowych demokratow przetrwaly wojne, a ich mysliciele znalezli miejsce w owczesnej partii i w opozycji.

  Fakt ten utrudnia jakakolwiek debate na ten temat. Moim zdaniem nalezaloby postepowac wlasnie “na opak”, zwrocic sie ku przyszlosci, bo w ten sposob unikniemy ciaglego wywolywania wczorajszych “duchow”. Rozumiem (jednak nie akceptuje) rowniez niechec do Milosza, kotry nie mowil wprawdzie o winie Polakow, lecz o fakcie ludobojstwa, ktore mialo miejsce na naszej ziemii i stanowi niejako odcisk (w sensie pieczeci) na naszej pamieci.

  Mowil on jednoczesnie, ze literatura i poezja oraz kolektywna pamiec spoleczna nie moga trwac w inercji, jakby sie nic nie dzialo i nic nie stalo w latach ostatniej wojny oraz po wojnie do 68 roku.

  Historie narodu oraz jego ojczyzne w przyszlosci tworzy jednak pamiec o przeszlosci. O przeszlosci nie mozemy decydowac w zaleznosci od naszych upodoban, nawet wtedy gdy nie jestesmy jako indywidua za nia bezposrednio odpowiedzialni.

  Niesiemy ja w przyszlosc, nawet jesli jest niewygodna i bolesna. Oczywiscie nalezy probowac ja oczyscic. Dedykuje LL wiersz Milosza “Campo di Fiori”. Jesli dobrze pamietam, Wajda zrobil rowniez piekny film o tamtym “Wielkim Piatku”. Pozwole sobie przy tym na pytanie czy obojetnosc moze by postrzegana jako postawa wroga? Jedno jest pewne, Milosz uratowal tym wierszem honor polskiej poezji. Przodownicy probuja tworzyc, wedlug nich niezbedny, nowy porzadek, ow z podniesionym czolem. Do tego nie potrzeba zadnych apeli i okrzykow. To sie przeciez staje samo.

  Oczywiscie, ze nie nalezy stawiac wszystkich Polakow w jednym szeregu z mordercami.

  Nalezy jednak stawiac pytania dotyczace obojetnosci, biernemu przygladaniu sie. Zdaje sobie sprawe, ze sa one bolesne. Jan XXIII twierdzil, ze stosunki chrzescijansko-zydowskie nie moga byc budowane na zasadzie wyliczania oraz dodawania wlasnych win po obu stronach, a takze na zasadzie szukania przyczyn w sferze ekonomicznej, spolecznej, intelektualne etc..

  Kosciol i chrzescijanie myla sie, jesli uwazaja Zydow za narod przeklety, winien zabojstwa Chrystusa i za to wykluczony ze wspolnoty. Jesli tak sie stalo, to dlatego ze chrzescijanie niewiele z chrzescijanstwa zachowali. Dziwie sie, ze Polacy nie przyjeli tych papieskich slow jako swoje. Zydzi nie maja zadnej przyszlosci w Polsce, ich po prostu u nas nie ma. Ci, ktorzy przyjezdzaja, odwiedzaja istniejace groby bliskich lub pogrobowiska obozowe.

  Jesli nie ma mowy o symbolicznej wspolwinie i wspolodpowiedzialnosci za przeszlosc, to przynajmniej traktujmy powaznie odpowiedzialnosc za wspolna przyszlosc. Szkoda, ze niewielu z nas rozumie roznice podkreslana wlasnie przez Blonskiego, roznice miedzy udzialem, a wspolwina. Dotyczy to oczywiscie wszystkich innych nacji europejskich.

 173. „…Osobie cieszącej się statusem działacza opozycji antykomunistycznej przysługują m.in. prawo pierwszeństwa do środowiskowej opieki socjalnej, w tym w uzyskaniu miejsca w domu pomocy społecznej, prawo do ubiegania się o przyznanie świadczenia pieniężnego oraz pomocy pieniężnej…”
  https://wiadomosci.wp.pl/danuta-walesa-ubiega-sie-o-status-dzialacza-opozycji-antykomunistycznej-zlozyla-wniosek-6303801454897281a
  Ci ludzie nie mają wstydu ani żadnych ograniczeń moralnych w dążeniu do wzbogacenia się.

 174. Dla Słowian chrzest w duchu obcej religii to było krzyżackie zniewolenie a nie wyzwolenie. Pod germańskim butem. To gorsze niż komunizm jak sugeruje totalna prawica o innych czasach. Niech społeczności mają swoje religie a nie obce. Jeśli dzięki temu będą lepsze. Tak sobie myślę czy pisowcy mają pomysł na pisowską religię inną niż zgermanizowanego Watykanu. Poroszenko załatwia banderowcom swoją.

 175. żabko z zawiści nie skonaj. Każdy mógł być w opozycji na własne życzenie. Tak sobie myślę o bogaceniu się Rydzyka opozycjonisty. Żadnych ograniczeń moralnych.

 176. Za Kozłowską spuszczono ukraińskie psy gończe. W ramach pisowskiego braterstwa z banderowską Ukrainą na podłożu rusofobii. Duch Kozłowskiej straszy w Unii IV RP. Tak sobie myślę dlaczego chętnie dają posłuch prowokatorom. Pisowskie kwity lipne jak świstki w IPN co sugerował Glemp.

 177. Po mszy ksiądz pedofil jest osobą prywatną. Taka jest pisowska logika skutków prywatności. Róbta co chceta. Tak sobie myślę,że normalność trwa 24 h.

 178. żabka konająca
  11 października o godz. 8:48
  Jak długo żyje i pracowałem na różnych stanowiskach w Warszawie i w Krakowie nie spotkałem żadnego opozycjonisty i to jeszcze demokratycznego. Owszem byli etatowi; Kuroń, Michnik i Modzelewski. Większość, w tym także partyjni krytykowali ustrój i jego wady, słuchali szpiegowskiej RWE i ciekawego BBC, ale o żadnej opozycji nie było mowy. Dziś widać, że wielu było ukrytymi agentami wpływu, rożni przekupieni stypendyści lub psychopaci. Teraz wyciągają łapy po pieniądze. Przykład takiego łajdaka Rokity z Krakowa i wielu innych przy korycie.

 179. adam100
  11 października o godz. 7:42

  ” Tusk i Putin zamordowali Polskiego Prezydenta” to umarł w butach”.

  Nie odróżniasz slotów od klap, więc może nie poruszaj tematu Smoleńska.

 180. byk, 11 października o godz. 2:36

  ” na lewo most, na prawo most, a środkiem wisła płynie (…)”
  pamietam, ze jako dziecko byłem zauroczony tą surrealistyczną wizją;

  Wizja surrealistyczna, owszem, ale pamięć bywa zawodna.
  Irena Santor śpiewała „a dołem Wisła płynie…”

  Chór Czejanda zresztą też

 181. Panie Słowianin,

  Chrzest Polski to był akt wstąpienia do struktur zachodnio-europejskich. To szerokie zagadnienie i nie chce mi się panu tego wyjaśniać. To że współcześnie kościół się wynaturzyl nie ma związku z tym że kiedyś był wspólnota pozytywnych wartości. W starych chrześcijańskich krajach kościół ma zupełnie inna pozycję, to co było w Polsce to ewenement taki jak w Irlandii i z tych samych powodów co w Irlandii. W takiej np Portugalii kiedyś bardzo katolickim kraju jest jeden ksiądz na 12 kościołów. Miło się to ogląda
  Tak czy inaczej Polska czy też Polacy /Polanie wystąpili do Zachodu. Pan i panscy prawdziwi rodacy☆ nie. Jednocześnie podziwianie Zachód, chcecie ich wartości i osiągnięć technicznych naukowych ale też nim pogardzacie. Z zazrdrosci oraz pogardy pragniecie unicestwienia Zachodu. Taka wybuchowa sytuacja . Pewnie smród onucy tak was otumania.

 182. Bar Norte
  11 października o godz. 0:58
  .
  „Mało, sama banksterka też się nie pcha na siłę do władzy zdając sobie sprawę ze swej niewybieralności. Zresztą po co miałaby to czynić skoro dzięki swej profesji i tak ma satysfakcjonujący dla siebie wpływ na władzę”.

  Płyciutko to podsumowałeś. Nie wiem jak dziś, ale w latach 90 w polskim Sejmie najwięcej było nauczycieli z zawodu, a nie prawników ― jak pewnie byłoby lepiej. W polityce mało się zarabia, o ile chce się być uczciwym. Pracę w bankowości wybierają „nudni” i spokojni ludzie , którzy chcą mieć świetne zarobki i święty spokój. Wyprawa do polityki wydaje im się jakby na wojnę w buszu. W przypadku Mateusza Morawieckiego istotna jest jego młodość opozycyjna, dość specyficzna (syn legendarnego Kornela Morawieckiego), która ukształtowała go na całe życie. Bez tego pewnie pozostałby zwykłym bankowcem. Wiem, że Morawiecki szczególnie cię drażni, bo to bankowiec z zawodu (bankster), a jako premier prowadzi politykę wrażliwości społecznej, zarezerwowaną dla lewicy. No jak śmie? Ale cóż, neomarksistowska lewica koncentruje się dziś na sprawach tęczowych i spożywaniu sushi. Smacznego.

  „Mauro, rozważania elitystyczne na kanwie historii Rzymu, choć ciekawe, nie mają tu nic do rzeczy”.

  Owszem, mają. W różnych czasach kto inny jest elitą, ale mechanizmy polityczne bywają podobne, istnieją bardzo oczywiste analogie nawet jeśli wiadomo, że historia się nie powtarza. Psychika człowieka dawniej i dziś jest podobna, korzysta z tego tzw. psychohistoria, kiedyś bardzo modna zwłaszcza w USA.

 183. Wstąpienie po trupach Słowian. To gorzej niż tzw. sowiecka okupacja. Tak sobie myślę czy zabijanie dla religii z germańskimi korzeniami miało sens. Dla volksdojcza bękarta tak.

 184. Mimo chrztu katolicy dalej kradną i są na ustach Morawieckiego pod postacią mafii VAT z epitetem złodzieje. Tak sobie myślę,że okres od 966 roku nie ukształtował nowego człowieka. Słowianie nie kradli VAT.

 185. @byk 2.36
  Chyba taki program ma na myśli jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy, tylko liczba mostów jest większa

 186. @Mauro Rossi
  11 października o godz. 10:54

  Twoją i Twoich elitą, to:

  Obajtek, Misiewicz, Szydło, kępy, szyszki, suskie, wójciki, dudki, krzywouste, mociory z Pcimia i innych pipidówek (proszę o wybaczenie nieszczęśników z Pcimia)
  i inne podobne do nich kreatury.

  jedno ich wszystkich łączy, te twoje jelity:
  – tępota
  – pazerność
  – nieudacznictwo, niszczenie wszystkiego do czego łapy przyłożą.
  – kłamliwość nieopanowana

  Przestań bredzić wreszcie.
  Nie masz za grosz honoru, bo widać, że jesteś w miarę kumaty, więc jest rzeczą NIEMOŻLIWĄ, że nie widzisz sam tego wszystkiego.

  Wniosek stąd, że można ciebie kupić za parę srebrników i będziesz bredził jak papuga za 2 złote.

  Zamiast podpisywać się z włoska brzmiącym nazwiskiem (przypuszczam dla dodania sobie glorii), powinieneś się podpisywać następująco:

  Troll bez zachamowań. Każdej pracy się podejmę za pieniądze.
  nawet jak ktoś każe mu gówno zjeść, to jak zapłci… troll do dyspozycji będzie.

  Bez pozdrowień, bo rzygnę.

 187. @SS 11.08
  Bracie Stanisławie!
  Nie chodź śladami przewodniej i nie uogólniaj. „Wszyscy” to od razu wiadomo, nieprawda. Musisz wyrażać się precyzyjnie i po nazwiskach
  Bez urazy

 188. Panie Słowianin,

  Korzenie chrześcijaństwa są RZYMSKIE. A nie ,, germańskie,, jak miał nieprzyzwoitosc pan glupawo się wypowiedzieć. .

  Poprostu wasza , mongoloidalna , rusko- bydleca cywilizacja przegrała. Wszystkie porządne odkrycia, wynalazki, odkrycia , technologie itd są ZACHODNIE . Nie umieliscie wymyśleć i zorganizować NIC . Oprócz hurtowego , przemysłowego zabijania. Dodać należy, że niedolestwo, nierobstwo, cywilizacyjne i mentalne opóźnienie to cecha Rosji i Rosjan od zawsze. Widział to car Piotr, caryca Katarzyna , widzi to też podpułkownik KGB Putin . Wszyscy ci ludzie podejmowali próby postawienia Rosji na tory rozwoju, dogonienia Zachodu , chcieli zmiany na lepsze. Nie udała się rzecz Piotrowi, Katarzynie ,nie udaje się i Putinowi. Zawsze schemar dzialan byl ten sam , sprowadzali z Zachodu specjalistow, kazali golic brody i zmieniac ubrania . I zawsze konczyli sie tak samo. Wszystko sie rozpadlo, nic nigdy nie wyszlo ze zmian.Jestescie organicznie nie zdolni do porzadku, pracy , nauki. Wszystko co nie jezt wojna i zabijaniem wam , nie wychodzi. Dlaczego? Może pan wie ? W końcu to panscy rodacy .
  Historia waszego państwa tak właśnie wygląda. Usilowaliscie zbudować imperium. Niestety nie mieliście NIC do zaoferowania i wszyscy od was uciekli. Nawet Ukraina was nie chce , choć to podobno wasi bracia. Pędzą was jak psa. Czemu was nikt nie chce i nikt was nie lubi ?

 189. legat
  10 października o godz. 23:47
  to właśnie Po-PSL rozpoczęło stosowanie odwróconego VAT . Odwrócony VAT zaczęto też wprowadzać wtedy w UNI. To nie jest tak że podjęcie działania przynosi natychmiast efekt – to proces który trwa. To tak jakbyś powiedział oni nic nie zrobili dla ludzi, którzy zaplanowali budowę dobrego domu , wynegocjowali właściwy teren zrobili fundamenty zgodnie ze sztuka budowlana i zgromadzili materiał na wykończenie, i jednocześnie chwalił tych którzy budowę dokończyli. Zapewniam cię że to wykończenie to znacznie mniej niż to co ci poprzednicy zrobili.
  Podałem ci jak ludzie którzy uwierzyli w PR PIS na rym wyszli na przykładzie Radomia (a sprawy te znam bardzo dobrze bowiem z Radonia pochodzę i mam tam liczna rodzinę. Przykre jest to, że ludzie powspiera tę najgorszą i najbardziej dla Polaków niebezpieczna jaka się pojawiła w Polsce partie .

 190. Kto nie kradnie niech poda nazwisko. Tak sobie myślę o nie rzucających kamieniami. Morawiecki nazywa społeczność bez nazwisk.

 191. Panie Słowianin,

  Ludzie kradną wszędzie. Czy w kraju światła, szczęścia i wolności, pańskiej prawdziwej ojczyźnie jest policja i więzienie czy nie ma ? Zdaje się że jest .
  Oglądałem film o seryjnym zabójcy, grasowal w latach 80 tych w cccp. Nie podawano faktu do wiadomości publicznej, kobiety ginely, bo ,, radziecki człowiek takich czynów nie popełnia, w radzieckim państwie nie ma takich zboczencow,, pan prezentuje podobny tok myślenia.Sowiecki.

  W latach 1920- 93 GULAG wymordowal miliony ludzi. Pewnie z połowę niewinnych ale i tak połowa była przestępcami. Państwo światła, postępu i radzieckich szczerych ludzi nie spowodowalo zniknięcia zjawiska przestępczości. Czemu pan oczekuje żeby w Polsce przestępczość zniknęła skoro wieloletnie , hurtowe mordowanie ludzi w Rosji nie spowodowalo zniknięcia przestępców i przestępstw w pańskiej prawdziwej ojczyźnie?

 192. Mauro Rossi
  11 października o godz. 10:34

  Jak ty mnie szczochu zacytowałeś?

  Agent Macierewicz zbija fortunę na ciemnych ludziach a tacy jak ty to agenturalny back up.
  Smoleńska mafia swoje wyczerpała paliwo.
  Czas ją rozliczyć.!! i przesłuchać brata.

 193. Czy nazwiska na mogiłach żołnierzy ACz dewastowanych przez politycznych oszołomów to nazwiska osób odpowiedzialnych np.za Katyń. Tak sobie myślę o nazwiskach. Na blogu dulszczyzna bo nie ma protestu przeciwko dewastacjom. Jaki katolicyzm takie protesty.

 194. Volksdojcz bękart znowu puścił bąka. Tak sobie myślę o wklejanych durnotach potwierdzających stan umysłu po lekturze Gromady.

 195. @Mauro Rossi
  „W temacie” VAT, złodzieje PO-PSL, wrzuciłeś coś na kształt ‚Orlen ma się teraz dobrze’.
  Jestem przyzwyczajony do twoich kłamstw, @Rossi, ale po co kłamać o upaństwowionym WIG20.
  https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=PKNORLEN

 196. @mag
  Dawno tu nie byłem, przeglądam blog i widzę, że jesteś ‘zakrywana’.
  Klikam szukając przyczyny, a tam ładną jak zwykle polszczyzną, kulturalna próba polemiki.
  Możesz mi to wytłumaczyć?
  Nie chce mi się grzebać w archiwum.
  Kiedy i czym nabroiłaś – Ty wzorcu poprawności.
  Ukłony

 197. Rossi z dużą dozą naiwności wmawia blogowiczom EP, że Morawiecki „prowadzi” politykę.

  Otóż Morawiecki został wstawiony na stanowisko premiera na miejsce Beaty Sz. przez Naczelnika Polski – manipulanta Jarosława Ka, bo z jakichś powodów manipulantowi nie spodobało się prowadzenie wykonawcze jego polityki przez Beatę Sz., więc wymienił zderzak.

  Morawiecki, to nie żaden Scypion Afrykański ani Temistokles. To sprytny karierowicz, który gorliwie pomagał sprzedawać bank BZ WBK hiszpańskiemu bankowi Santander i jako szef tego sprzedanego banku zapuścił w nim potok udzielania kredytów frankowych na warunkach znanych tylko jednej stronie (bankowi), co było niezwykle lukratywnym interesem dla banku i będzie (jeśli nic się nie zmieni w tej sprawie, co obiecywał solennie kandydat na prezydenta i czego nie dotrzymał, a co jest przesłanką do stwierdzenia, że prezydent nie dotrzymuje słowa danego, czyli k…ie) przez dziesiątki lat spłaty kredytów takim interesem i co przysporzyło także prezesowi banku – Morawieckiemu Młodszemu kasy niewyobrażalnej dla klientów kredytowych jego banku, bo dużo więcej jak jeden milion rocznie. Tylko za prezesowanie bankowi BZ WBK.

  Morawiecki dla kariery (awans na stołek premiera, a dalej zobaczymy) postanowił diametralnie zmienić swoją optykę polityczną i mówi dokładnie tak jak Prezes, a nawet jeszcze gorliwiej, bo Prezes np. nie marzy o rechrystianizacji Europy, tylko raczej o wystąpieniu z niej.

  Morawiecki nie „prowadzi” żadnej polityki w sensie podejmowania najważniejszych decyzji co do kierunku, celu i zgodności z ideologicznymi podkładkami wymyślanymi przez doradców Prezesa.

  Morawiecki jest typowym elementem wykonawczym. Dostaje sygnał, że ma być tak i tak i dalej to już jego głowa jest w tym, jak będą wyglądały szczegóły wykonawstwa. Morawiecki jest od szczegółów. Od wytyczania celów i linii postępowania oraz od polityki personalnej tyczącej się głównych stanowisk w państwie jest Kaczyński. Morawiecki co jest w stanie w sprawie „prowadzenia” polityki zrobić, to wykonywać i meldować wykonanie zadania. Prezes przepada za takim traktowaniem siebie przez swoich zaufanych.

  Tak wygląda „prowadzenie” polityki przez Morawieckiego. Dokładnie tak samo, jak wyglądało „prowadzenie” polityki przez Beatę Sz (nakłamała w Parlamencie Europejskim, ze Polska przyjęła milion uchodźców z Ukrainy, podczas gdy uchodźców z Ukrainy było w Polsce kilkudziesięciu, coś koło tego).
  Pzdr, TJ

 198. @Mauro Rossi
  W mojej ocenie należysz @Mauro do inteligentnych komisarzy genseka.
  To rzadkość w tej zgrai.
  Ale zagalopowałeś się w wybuchach smoleńskich i tego nie mogłem zrozumieć.

  Te powtarzane z uporem „ośmiorniczki”, te 6 000 zł Bieńkowskiej wyrwane z kontekstu, żałosne po Gowinie, któremu nie starcza do pierwszego, cała masa propagandowych kłamstewek i półprawd – OK, flaki to porusza u ludzi, którzy brzydzą się kłamstwem.
  Ale po cholerę brnąłeś w zamach?
  @Mauro, te bzdury można rozdawać pod kościołem okraszone Sorosem, ale na blogu en passant?!

 199. Ojciec chrzestny to nie jest komunistyczne określenie. Złodziejska mafia to określenie katolickiej społeczności,która olewa struktury świeckiego państwa. Rodem z katolickich Włoch pod patronatem Watykanu. Tak sobie myślę,że to był powód poprzestania przez Morawieckiego na ogólnikach mafijnych. Wszak wszystkich nie zamknął.

 200. SŁOWIANIN STANISŁAW
  11 października o godz. 12:02
  Czy nazwiska na mogiłach żołnierzy ACz dewastowanych przez politycznych oszołomów to nazwiska osób odpowiedzialnych np.za Katyń. Tak sobie myślę o nazwiskach. Na blogu dulszczyzna bo nie ma protestu przeciwko dewastacjom. Jaki katolicyzm takie protesty.”

  Oczywiście , jak zwykle , głupawo pan kłamie. Nie słyszałem żeby ktos niszczył GROBY ZOLNIEZY SOWIECKICH. G R O B Y .

  Natomiast jakieś sowieckie pomniki , jakichś szemranych generałów to zwyczajne znaki
  podboju i dominacji . Oczywiście pan tego nie rozumie , bo panskim zdaniem to nie była zadna dominacja i podbój tylko ” bratnia pomoc” . Taka pomoc że pomocnicy zapomnieli przez 45 lat wyjechać do swojego domu . Nawet jak już umarła Stalin Gruzin m który jest winien wszelkiego zła popełnionego przez sowietów to ruskie wojsko nie opusciło Polski . Czemu okupowaliscie Polskę po smierci Stalina Gruzina panie POP-ie ? Nie mieliście forsy na bilety ? Umarł w 1953 , wy ” zasiedzieliście się ” do 1993 . 40 LAT. Czemu swiatły i szlachetny naród rosyjski nie pojechał do swojego domu ?

 201. tejot
  11 października o godz. 12:43

  100/100.

 202. SŁOWIANIN STANISŁAW
  11 października o godz. 12:30
  Volksdojcz bękart znowu puścił bąka. Tak sobie myślę o wklejanych durnotach potwierdzających stan umysłu po lekturze Gromady.”

  Swoim głupawym rozumkiem usiłuje pan snuć opowieść o ” durnotach ” . Poproszę jeden , JEDYNY , J E D Y N Y przykład na nieprawdę jaką rzekomo napisałem . Do momentu w którym pan nie przedstawi pan przykladu nieprawdy jaką napisałem , będę pana nazywał sowieckim klamcą . Sowietem pan jest i będzie , klamcą do momentu o którym wyżej napisałem pana będę nazywał . Sowiecki kłamca .

 203. @tejot
  Zastawiałem się przez chwilę, skąd u Krzywoustego taka bezczelność i bezwstyd, poczucie braku zagrożenia w kłamstwach.
  To było już dawno, ale zapamiętałe: żona (totalnie niepolityczna) kiedyś bąknęła: „on się nie boi, kasę odłożył do końca życia, a część w ramach „dywersyfikacji” (ten termin ma ode mnie, bo sam dywersyfikowałem) za granicą”.
  Dodam od siebie: i nie w rosyjskim banku.

 204. @adam100
  Zauważyłeś, @adamie100, że ja do @Rossiego ‘przez bibułkę’ w porównaniu z Twoim postem o 11:50.
  Ta ‘bibułka’ mnie teraz mało kosztuje, bo rzadko otwieram en passant i zakładam, że teraz, kiedy Umęczona jest przejęta, komisarze będą pisać ludzkim głosem. Będą namawiać do pojednania, likwidować słupki uliczne, planować wszelakie budowy, a na argumenty statystyki (np. Eurostat), będą pisać/mówić, że to źródło wraże.
  Ukłony

 205. tejot
  11 października o godz. 12:43
  Morawiecki nie jest sprytnym karierowiczen, on jest li tylko przypadkowym karierowiczem. Tacy byli przy kazdym rzadzie lub rzadzie.

 206. stasieku
  11 października o godz. 12:52
  Niepotrzebnie komplementuje Rossi. Rosi powtarza stara plyte, bo taka jego karnacja. Nikomu nie sluzy, oprocz poprawiania sobie samopoczucia.

 207. @blackley
  Jak widzę Ty się nie op…..sz.
  Niektórzy autorzy podnoszą Ci ciśnienie i nie przebierasz w słowach.
  Kiedyś tak miałem, ale po tylu latach pisania na blogach ePolityki, postanowiłem złagodzić język i jest mi z tym lepiej.
  Wiedz, że Twoje, często nieuczesane, opinie są mi bliskie.
  Jest niewielki procent, z którymi jest mi nie ‘po drodze’.
  Nie pytaj: „z którymi?”, bo nie pamiętam…
  Serdeczności

 208. stasieku
  11 października, g.12:40
  Też nie rozumiem, dlaczego jestem „zakrywana”, a np. zwyczajowe bredzenia @saldo mortale, który prześladuje mnie od lat z uporem godnym lepszej sprawy – nie!
  Jak powiada biskup Tanaka z sąsiedniego blogu – „oto tajemnica wiary”.
  A swoją drogą, zawsze powtarzałam, że red. Passent wyhodował sobie V kolumnę.

 209. stasieku
  „W mojej ocenie należysz @Mauro do inteligentnych komisarzy genseka.
  To rzadkość w tej zgrai.
  Ale zagalopowałeś się w wybuchach smoleńskich i tego nie mogłem zrozumieć”.
  Całkowicie podzielam twoją opinię.

 210. @adam100

  Program w poniższym linku jest tak niesamowity, ze koniecznie namawiam Cię do obejrzenia. Śmiałam się jak szalona, ale potem pomyslałam, ze ten „uzdrowiciel” ma wielu pacjentów i kosi pieniądze.
  Zadałam sobie pytanie, czy on tylko PISowski elektorat obsługuje, czy zza granicy też do niego ciągną ludziska?

  Po obejrzeniu jestem przekonana, że Krzywousty może łgać bezkarnie. Oni to napewno kupią.
  Rossi tu poluje, ale myślę, że oprócz paru levarów, to nie ma posłuchu. Chyba ze liczy na czytaczy, którzy nie piszą komentarzy.
  A teraz przed wyborami to nasilili „głoszenie słowa”

  Terapia skarpetą
  https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-terapia-skarpeta,873873.html

 211. Stasieku 13.01

  100/100.

  Dodam, że ten wogole nie bankster zarabiał 17 tyś, 17.000 zł DZIENNIE.
  Forsa szła od Irlandczykow, za to żeby ten historyk siedział cicho i uciszal , jak szły ZAGRANICZNE FUZJE I PRYWATYZACJE.
  Jak już napełnil kieszenie , przypomniał sobie że,, banki muszą byś polskie,,. Sprzedawszy uprzednio Polski bank Irlandczykom i Hiszpanom . Mówiąc krótko Morawiecki Mateusz palił ale się nie zaciągnął.

 212. @tejot
  Na giełdach światowych silna korekta, wczoraj SP-500 spadek 3,28%, NASDAQ spadek 4,44%, u nas, teraz WIG20 spadek 1,95% a w GW ani mru mru.
  To jest dziwny kraj, ta moja Polska.
  W całej historii z ręką w nocniku.
  Idę do Listów, nara

 213. @404
  11 października, g.11:17
  Mocno, ale słusznie.

 214. stasieku
  11 października o godz. 13:19

  Mieliśmy tu u En Passanta istny najazd trolli. Dlatego pewnie te wszystkie przykrywki. Sytuacja obecnie wydaje się być pod kontrola.
  Oczywiście dobrze rozumie twoje i innych, „branie przez bibułkę”, ale ja od siebie tylko jeszcze dodaje co jest w tej „bibułce”. Sytuacja w dyskusji społecznej dojrzała niestety do tego żeby argumentem stała się kostka brukowa. A walczy się obecnie z jawnym faszyzmem i czasu pozostało naprawdę bardzo mało.
  Pozdrawiam

 215. @mag
  Wkleiłem swoje i paczę, a tam Ty „niezakryta”. Zawiało seksem, ale znasz mój stosunek do seksizmu.
  Całuski

 216. Mauro Rossi

  „Płyciutko to podsumowałeś.”

  Podsumowałem dyskusję. A ona zakończyła się tym, że udało się wskazać ledwie dwóch polityków wywodzących się z establishmentu finansjery, którzy po latach dochrapali się drogą wyborów kierowniczych funkcji w państwie. Dodam, że w obu przypadkach nie epizod bankowy o tym zadecydował. Zaś w przypadku Macrona, choć do establishmentu banksterki nie należał, epizodyczna praca w charakterze spekulanta z banku Rothschilda, wraca do niego po latach i politycznie dobija.
  Mimo, że się nagimnastykowałeś, nakombinowałeś nic do tego smętnego dla banksterki podsumowania nie byłeś wstanie dodać.

  Tak wiec na tezę o tym, że banksterka jest po prostu w sensie pragmatyki politycznej niewybieralna są twarde dowody.
  Mozna na to spojrzeć również z perspektywy marketingu, bo po częsci, w ujęciu warsztatowym, polityka również do tego się sprowadza. W tym sensie, z perspektywy wyborczej finansjera jako polityczny produkt jest niesprzedawalna. Po prostu współcześnie nie da się bankowca czy finansisty zaprezentować jako postaci atrakcyjnie pozytywnej czyli godnej wyboru.
  Najpiej o tym wiedzą pisarze czy reżyserzy filmowi, którzy przedstawicieli tych środowisk zawsze kreują jako czarne charaktery – psychopatów, socjopatów, naciągaczy, malwersantów, złodziei. To wynika z tego, że obrazu bankowca który zarysowałeś pisząc o Morawieckim (bankster ludu) z racji socjologicznego i psychologicznego fałszu nikt by nie kupił. Żaden wydawca czy producent filmowy na taką historię nie wyłożyłby pieniędzy dobrze wiedząc, że je straci. Mało, żaden bank by na tąką produkcję nie dał pieniędzy, bo co jak co ale liczyć to oni umieją.

  Co do twoich rozważań elitystycznych … .
  W trakcie twojej nieobecności na blogu temat elit i elityzmu był wielokrotnie podejmowany. Nie chce mi się wracać do tego co wcześniej napisałem. Powtórzę więc krótko – elityzm uznaję za konstrukt wyłacznie propagandowy, który tym samym nie ma żadnych walorów poznawczych. Równocześnie nie przestaje mnie zdumiewać podnoszenie elityzmu jako głównego elementu strategii wyborczej. No bo jak można demokratycznie walczyć o głosy większości ostentacyjnie odwołując się do interesów mniejszości? Mam oczywiście na myśli owe umowne propagandowo elity.
  W tym sensie twoje elitystyczne komentarze mnie tak samo zdumiewają jak np wypowiedzi liberalnego elitysty Majcherka.
  Mauro, dlaczego zamieszczasz na publicznym blogu, w kontekście Morawieckiego, pochwały rzymskiego elityzmu skoro sam Morawiecki snuje się jak z Kolbergiem po kraju, po jakiś kartofliskach, rżyskach … i robi co może by go lud z elitami banksterskimi nie wiązał – robi co może by się ludowi przedstawić jako ktoś kim nie jest. I jest w tym dziele tak zdeterminowany, że nawet wiejskie nalewki desperacko przegryza twarogiem.
  Mauro, czemu szkodzisz swojemu premierowi? Przecież on prędzej czy później będzie się musiał osądowi wyborczemu poddać.
  No chyba, że prezes tę jego przygodę z polityką zakończy wcześniej.

 217. Mag 13.33

  Chyba nie zauważyła pani, że ,, tagi,, Smoleńsk, zamach, zdradzeni o świcie, sztuczna mgła, wybuch trotylu na pokładzie rządowego tupolewa, itd itp zostały ,, wygaszone,, . Religia Smoleńska już nie jest potrzebna. Na razie. Jarosław Rajmundowicz wezwie hufce smoleńskie jak mu będą potrzebne. Na dziś siedzą w tej samej komórce co Macierewicz , ruski szpieg.

 218. 404
  11 października o godz. 13:36

  Dziękuje, to normalka. Na potwierdzenie twojej tezy i
  w rewanżu przesyłam taniec z feretronami.
  Jak wcześniej nie znałaś to chyba spadniesz z krzesła.
  https://www.youtube.com/watch?v=HegMULQrjHA

 219. Stasieku,

  Sowietoid z natury rzeczy rozumie tylko wtedy gdy dostanie mokrą onuca po łbie.

  Uklony

 220. Ja zawszy bendy ubstawał za Panym Marło Rosiem bo un Prawdy piszy a nie pluje na Polskie tak jak inne na tym bloku co plujom jadem ninawiści. A Pan Premjer udawał bankiera bu musiał żyby Tusk si ni kapnął a un muwił szysku Panu Jarosławu Kaczyjsku a Pani Prejmjer Szydłu tyż ubiecała ży bendzi pięsyt plus i doczymała słowo i un tyż doczymuje a płatforma co zrubiła ży bidne dzieci trawy jedli w rowi jak te krowy co na paświsku tam dzie Kazik ma pole co mu teściu zapisał. A tera waty ni brakuje masz ili chcesz a z Tuska wywiezły do Brakseli i lucypery wiedzom co z niom rubili pewni sy Merkiel wziena i Junkier i swoim dali. A sendzie co rubili tylku kełobasy kradli a Naród co jeść ni miał tylku robił i głudował.

 221. blacley
  11 października, g.14
  Zauważyłam, ale temat smoleński przywołał @stasieku, a obydwoje pamiętamy, jak @Mauro dawał dzielny odpór racjonalnemu do bólu @tejotowi, „dowodząc” że był zamach, a nie katastrofa lotnicza.
  P.S. Proszę zwracać się do mnie per ty, a nie – pani. W realu nie „tykam” automatycznie i nie lubię być automatycznie „tykana”, ale w wirtualu wszyscy jesteśmy równi jako te „galle anonimy”

 222. A na bloku ancychrystów ja napisał to mie murderacji kumędarza zrubili a potym gadajum ży w Polscy turerlancji nima. A u Panu Pasętu Pulaka Katolika nie murderujom ino puszczom zara.

 223. @adam100
  (po powrocie z Listów)
  Użyję zwrotu @blackley’a, @adamie100.
  100/100

  Tak trzymaj!
  Ja też muszę nabrać sił i ładować, ile wlezie, w ten odczłowieczający Polskę gang, trzymający się sutanny Rydzyka i zerkający na wschód.

 224. A to nie był Pan Premjer ino sobotwór jegu i naśladował i tera kużden myśli ży to un był. A Pan Szumlinski to wejaśni w ksiunżce cu napiszy nowom ksionżke szpiegowske.

 225. Mag

  Smoleński bełkot obrażał inteligencje każdego jako tako rozgarnietego człowieka.

  Nie było ZADNEGO ZAMACHU, suma małych błędów i zaniedbań spowodowała katastrofę lotniczą. W lotnictwie cywilnym rzecz nie miała by miejsca. W przypadku Smoleńska- leciał pilot bez doświadczenia, nawigator bez znajomości rosyjskiego, generał wywierajacy presję na podwodnego, lotnisko bez systemów kompatybilnych z systemami samolotu , itd itp Nie BYLO ZADNEJ BOMBY ANI ZAMACHU. ktoś napisał w sieci ,, Jarosław Kaczyński nigdy nam nie wybaczy tego co zrobił swojemu bratu ,, Uklony

 226. @MietykPisieluk itd.
  Witam cię @jobrave i mam prośbę. Napisz jednak coś po jobravemu.
  Przynajmniej od czasu do czasu, bo ta twoja „zakrywka” nie jest aż tak zabawna.

 227. stasieku
  Cała drżę z przestrachu, by- nie daj bóg – wygrał w Warszawie byleJaki. Jakie są twoje kalkulacje i przeczucia?

 228. Prezydent zaprzysiągł swoich sędziów, ale przecież tak będzie mógł zrobić każdy następny; zwolnić starych i powołać nowych.
  Wystarczy kolejne „twórcze” spojrzenie na KONSTYTUCJĘ

 229. Odgrzewane smoleńskie kotlety wracają wraz z pomnikowym „bohaterem”

 230. mag
  11 października o godz. 14:55

  @MietykPisieluk itd.
  Witam cię @jobrave i mam prośbę. Napisz jednak coś po jobravemu.
  Przynajmniej od czasu do czasu, bo ta twoja „zakrywka” nie jest aż tak zabawna.
  ____________________________________________________
  Wiem, przyznałem to, samokrytycznie zresztą, już w dniu debiutu. Pisowskie buractwo było zabawne do czasu, teraz jest zatrważające – jak „kumędarze” Mietka 🙂

 231. Tejot 12.43
  Gdy MM był ministrem finansów nie słyszałem z jego ust fajerwerków ideologicznych głupot, i w dobroci serca sądziłem, że skupia się na gospodarce i tylko tym się zajmuje.
  Muszę przyznać myliłem się.
  Teraz, gdy dał się poznać lepiej, trudno mieć nadzieję na normalizację w kraju. Oni powiedzieli otwarcie; kto nie jest z nami jest przeciwko nam.
  Ja nie mam zamiaru dołączyć do prezesa

 232. Maciek.g 11.37
  23% podatku VAT, które płacę przy zakupie towarów i usług, powinno trafić do budżetu.
  Ile z tego wyparowało, gdzie i kiedy nie wiem, to tajemnica państwowej administracji.
  Podatek VAT powinien zostać ujednolicony w UE, a zwroty tego podatku powinny zostać objęte międzynarodową kontrolą.
  Słowianin Stanisław stale pisze; wystarczy nie kraść, ale ma argumenty do takiego twierdzenia. Politycy PIS mówią, ktoś ukradł kilkaset miliardów złotych tego podatku, ale były minister finansów stwierdził, że to kwota wielokrotnie zawyżona, i nawet nie chodzi o interpretację, bo przecież jest różnica pomiędzy tym co ukradziono, a tym co udało się odzyskać.
  Tak jak w przypadku tych facetów co dokonali włamania do monopolowego sklepu; skradziony alkohol sprzedali, a pieniądze przepili, i co można odzyskać?
  Zatrzymanym w areszcie trzeba było jeszcze zapewnić wikt i opierunek

 233. blackley
  11 października o godz. 14:00
  Mag 13.33
  Chyba nie zauważyła pani, że ,, tagi,, Smoleńsk, zamach, zdradzeni o świcie, sztuczna mgła, wybuch trotylu na pokładzie rządowego tupolewa, itd itp zostały ,, wygaszone,, .

  Mój komentarz
  Zostały wygaszone, świadczy o tym aktywność Rossiego na EP. Rossi zaprzestał nagle wszelkiej propagandy na EP na temat zamachu smoleńskiego umówionego na molo w Sopocie przez Tuska z Putinem.

  Smoleńsk został wygaszony decyzją Prezesa.

  Katastrofa smoleńska była jednym z mitów założycielskich PiSu jako budowniczego dobrej zmiany. Mit został porzucony, zamknięty. I to nie z powodu jego nieprzydatności politycznej, a z przyczyny takiej, że w dzisiejszych czasach nie jest możliwe stworzenie mitu, który byłby stabilny, trwający, powszechnie przyjmowany, uznany, na dłuższą metę budujący, kształtujący świadomość społeczeństwa, bo przeszkadza w tym jedna zasadnicza rzecz – obieg informacji we współczesnych społeczeństwach jest tak szybki i jej dostępność tak szeroka, ze nie da się wykreować i zawęzić mitu do jedynej prawdy, stworzyć jakiegoś sanktuarium, depozytu, w którym by ten mit mógł spoczywać uzyskując nietykalność, świętość i promieniując swoją mocą na wyznawców i resztę kierować ich działaniami, wpływać na mentalność, straszyć niewierzących, przykazywać swoim dochowanie wierności, itd. Coś w rodzaju moralnej, metafizycznej podpory dla rządzących. Tego się nie da utrzymać na dłużej.

  Szybki obieg informacji sprzyja mitom, drobnym kłamstwom, sprzyja dołującej propagandzie szerzonej przez anonimowych dostarczycieli jej na media społecznościowe, co wywołuje bardzo szybką reakcję, sieje wątpliwości, wznieca wiarę w zjawiska paranormalne, itp., lecz ten sam szybki obieg informacji powoduje, ze taki drobny mit ma dużą konkurencję w obiegu mediów elektronicznych, szybko marnieje, kurczy się, parszywieje i traci moc, którą można by wykorzystać w polityce.

  Mit smoleński został cynicznie i z bestialstwem dla rozumu wykorzystany jako podpora polityczna dla PiSu przez jego założycieli – Jarosława Ka i Antoniego M.

  Prezes z biegiem czasu powziął wątpliwości co do długofalowej skuteczności mitu. Nie ma tu żadnych motywacji moralnościowych, są wyłącznie kalkulacje polityczno-manipulacyjne oraz charakter człowieka, który nigdy nie przyzna się do porażki, nawet sam przed sobą. Jarosław Mądry po jakimś czasie ocenił, że mit się zużył, stracił skuteczność, zaczął dla coraz większej części ludu pachnieć nieprzyzwoitością i kłamstwem.
  Po dojściu do takiej konkluzji Prezes wziął i skasował mit metodą charakterystyczną dla niego – przestał patronować dyskusjom smoleńczyków, schował sprawę w szafie, a Macierewicza wysiudał ze stanowiska, co miało być dosadnym widzialnym sygnałem dla wszystkich, że od teraz koniec z mitem, co oznacza koniec wielkich celebracji, ożywionych dyskusji w mediach zawsze mu życzliwych, koniec naukowych konferencji-ściem. W ogóle koniec tematu. Nie mówi się, a więc nie ma sprawy.
  To metoda typowo PiSowska – nie mówić o czymś, nie poruszać problemu lub gadać nieprzerwanie, ale nie na temat.
  Ciosem nokautującym dla smoleńskiego mitu były sekcje zwłok przeprowadzone na wykopanych z grobów szczątkach ofiar katastrofy smoleńskiej. Naobiecywano ludowi, że wyniki tych sekcji będą najbardziej ważkim i obiektywnym dowodem na wybuch termobaryczny w samolocie, zadadzą ostateczny cios kłamliwym raportom komisji (MAK i Millera) podającym przyczyny katastrofy smoleńskiej.
  Z tych obiecanek PiSowskich (jak i z wielu innych) wyszły nici. Prezes chyba był bliski załamania, bo musiał zakończyć sprawę – wyrzucić Macierewicza i spuścić z tonu w sprawie katastrofy na wszystkich frontach – propagandowym, podkomisyjnym smoleńskim, badawczo-naukowym smoleńskim oraz prokuratorsko-śledczym.

  Tydzień temu eksperci wyznaczeni przez prokuraturę pojechali badać szczątki polskiego Tu-154M w Smoleńsku. Badali tydzień i jak dotychczas obeszli się smakiem, bo nie słychać choćby najsłabszego przecieku, że cokolwiek tam odkryli – jakiś trotyl, czy elementy bomby termobarycznej. Już nie mówiąc o porażce moralnej jakiej tam doznali. Rosjanie przebadali ich na „nosicielstwo” śladów po materiałach wybuchowych i ubrali w kombinezony.

  Dziwię się, ze PO nie robiła nic w tej sprawie i nie robi. Media też śpią wychodząc z założenia, że oglądalności ani klikalności im nie podniesie nudne klepanie o Smoleńsku.
  Pzdr, TJ

 234. Tejot

  100/100.
  Musiało tak być. Pisowski smolenski rosół wreszcie wykipial . Teraz każdego Pis-iego łba mozna przygwozdzić pytaniem — .. a jak tak Smolensk ..

  Ciekawe czy ktoś beknie za to wszystko , oczywiście nie wsensie politycznym. Za pomówienia , fałszywe oskarżenia, wykopywanie ludzkich zwłok nie patrząc na brak zgody rodzin , itd itp .
  Ukłony

 235. Polscy niezależni i niezawiśli sędziowie muszą się bronić przed przewodnią siłą partyjną, czytam w gazecie i słyszę z telewizora.
  Jak prezes podporządkuje sobie sądy to już polski obywatel sprawiedliwości się nie doczeka.
  Może to mieć także plusy; nikt do sądu nie pójdzie

 236. Nareszcie prezes zauważył rękę Boga w zdarzeniu nazywanym Smoleńsk. Tak sobie myślę lepiej póżno niż wcale. Watykan od początku nie komentował wyroku boskiego.

 237. SŁOWIANIN STANISŁAW
  11 października o godz. 16:27
  Nareszcie prezes zauważył rękę Boga w zdarzeniu nazywanym Smoleńsk. Tak sobie myślę lepiej póżno niż wcale. Watykan od początku nie komentował wyroku boskiego.”

  Nie ” ręka Boga ” , panie kłamco sowiecki tylko zwyczajne niedbalstwo i chciejstwo .

  A może winien Stalin Gruzin ? Hę ? Nie żyje już ponad półwieku ale co tam . Przecież jest ” winny ” że siedzieliście w Polsce do 1993 roku zamiast grzecznie wyjechać w 1953. Tyle w gościach siedzieć …. Swinskie obyczaje . Słyszał pan żeby kto pół wieku zapomniał pójść do domu ? To tylko Rusek mógł zrobić . Osobnik bez honoru i wychowania . Taka , smiedząca onucą , sytuacja .

 238. PIS i PAD złamali 13 artykułów KONSTYTUCJI stwierdził senacki zespół.
  To znacznie mniej niż wynosi liczba tych, których nie złamali.
  Zatem PIS wygrał

 239. @@blackley, tejot
  Kłamstw smoleńskich i oszczerstw na pewno PIS w osobie JK nie odwoła. Ale co z kasą wybuloną na macierewiczowskie komisje i podkomisje?
  Czy ktoś to posumował, a także koszty przymusowych ekshumacji? Członkowie rodzin mogą ponadto domagać się odszkodowań za straty moralne w związku z bezczeszczeniem zwłok ich bliskich.

 240. @mag,
  Chciałaś „po jobravemu” to masz! 🙂
  Mauro jest bezrefleksyjny, a to uniemożliwia rzeczową – z nim- polemikę, wymusza bowiem totalne kontrowanie ze strony współ-dyskutantów. Okopał się, obetonował na swojej pozycji. Nie widzi albo nie chce widzieć tudzież udaje, że nie widzi, iż rzeczywistość nie jest czarno-biała, przynajmniej jeśli chodzi o tę polityczną. Żeby zachował, choć jakiś pozór obiektywizmu, żeby wytknął choćby jeden błąd swojego guru, swojej formacji. Nie ma mowy – jego polityczni faworyci, w jego postrzeganiu są nieskazitelni, właściwie niepotrzebnie używam tu liczby mnogiej, bo – de facto – faworyt jest jeden, reszta to pół-kukły, które na wyścigi materializują chore pomysły owego faworyta, czyli Prezesa, po prostu.
  Znam wielu pisowców – może nawet więcej niż Mauro – w tym wysoko postawionych i z całą mocą stwierdzam, że nie spotkałem się u żadnego z nich z taką fanatyczną postawą, z takim uwielbieniem dla Kaczego, z tak bezkrytyczną wiarą w to, że każda Kacza idea, jak próba jej/ ich materializacji, jest doskonała. Żarliwość Mauro przypomina mi po trosze ideowych bolszewików z czasów stalinowskich, a po trosze Świadków Jehowy. Zarówno jedni, jak i drudzy, przekonani byli (a drudzy są nadal) o nieomylności obiektu swojego kultu, również jedni i drudzy potrafią do upadłego tłumaczyć najbardziej absurdalne, złe postępki swoich bóstw, a ileż w tych tłumaczeniach sprzeczności przewrotności, relatywizmu, obłudy. Poziom „kalizmu” (od filozofii Kalego, ale i -po części – za przeproszeniem, od kału) przekracza wszelkie granice. Komentarze Mauro, to jedna wielka, niekończąca się apoteoza Kaczego.
  Na tym blogu udzielają się również zwolennicy m.in. PO, SLD, ale nie zauważyłem, żeby któryś z nich- no, może oprócz jednego – był tak zafiksowany na punkcie opcji, którą popiera, że o liderach tych formacji nie wspomnę, jak Mauro na punkcie Kaczego. Mało tego, potrafili i potrafią być, nierzadko bezlitośni wobec nich, wytykać błędy, zaniechania itp.
  Przypadek „inkryminowanego” tu Mauro, jest wg mnie szczególny (dlatego poświęcam mu tyle czasu) i to bez względu na to, czy wynika to z jego wiary, czy powoduje nim koniunkturalizm, czy chce się przypodobać, zasłużyć Kaczemu, trudno bowiem – w dzisiejszych czasach spotkać takiego ortodoksa politycznego nb. stawiam na to drugie.
  Abstrahuję tu od pisowskich polityków, którzy postępują podobnie, ale oni nie są anonimowi, więc nie mogą sobie pozwolić na cień krytyki, natomiast musi dziwić ta niekończąca się ilość wazeliny, którą zużywa tu anonimowy blogowicz. Inna sprawa, że dla kogo anonimowy, dla tego anonimowy…

 241. Volksdojcz bękart to religijna sierota choć poczęta na cześć Adolfa. Tak sobie myślę o poczęciach w rasie panów. Fuhrer bogiem a Armia Czerwona szatanem.

 242. @stasieku

  To co przeczytasz w tym komentarzu, to można nazwać zgodnie z duchem męskiego a bliskiego ci języka smrodkiem dydaktycznym

  Wróć proszę do Makeby którą przywołałem nie tak dawno.

  Przeczytaj kilka komentarzy innych gości bloga przed moim z Makebą.
  I muszę ci odświeżyć zmurszały pokryty roboczwymi hubami żart o Marszałku Piłsudzkim. Krawiec dostarczył nowe spodnie Marszałkowi ze zwisającymi nadmiarami materiału poniżej lędźwi. Marszałek się zdziwił:

  – Co to za dowcip?
  – Ależ to, to jasne! Przecież wodzu ty masz wszystko w dupie.

  Pracowałem za Gierka w państwowej firmie średniego szczebla sytuowanej trochę obok głównego nurtu. A to facet z amebą przyswojoną na atrakcyjnej azjatyckiej placówce, a to zastępca dyrektora zjednoczenia i inni wieszczący rozwój Rezczypospolitej.

  W tym gronie opowiadano żarty bardziej wyrafinowane niż na spotkaniu badylarzy na imieninach.

  Dwóch Sekretarzy Wojewódzkich Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej próbuje znaleźć głębię w świeżych dyrektywach Komisji Planowania. Idzie powoli, bez ożywienia. Aż jeden z nich smętnie wzdycha:
  – Rząd jest do dupy!
  – Cicho! Obaj wiemy! – i flegmatycznie …
  Tylko nie wiem czy Departament Stanu z nami się zgadza …

  Wcześniej, sporo wcześniej, w Bajce ( Nowy Świat 44 ) narzekania w podobnym duchu niepogodzonego z historią. Koleżanka, piękna, normalna sensie biologicznym i nie normalnie dominująca inteligencją rzecze leniwie:
  A ja się na to wypinam …
  i powolnymi ruchami odpina górny guzik bluzki. Sięga po drugi.
  Musiano nas uciszać tak się zanosiliśmy od rechotu.

  I fama chodziła o tym jak nasza paczka oponuje ustrojowi.

  Dlatego skojarzyłem, pieśń odchudzonej już Makeby w obronie obszernej pani wyzyskiwanej przez kłamczucha obszerną zatrudniającego.

  Od czasu gdy nowe techniki i nowe technologie dopuściły masy ludzi do głośnej klawiatury jest trudno niebanalnie ustawić się bokiem do rzeczywistości. Dość świeży taki przyczynek jest taki:

  Obwisła i pomarszczona siedemdziesięciolatka zakleja mały otwór z okiem kamery nad ekranem laptopa.

  – Po co to pani robi?
  – Nie chcę , aby mnie pooglądali i śledzili kogo ja oglądam.

  ***

  Niby do rzeczy – tak jakby wcześnie było od rzeczy.

  Nudne jest narzekanie na cenzurę, na moderację, na zakrywanie, na Passenta lub na Szostkiewicza.

  Tak jak gdyby świat się chciał interesować babciami i dziadkami z nudów bywających na dobroczynnych ewentach koryfeuszy łżeelity.

  Obsobaczyli mnie w szkiełku kontaktowym, mój bezsłowny mem pochwalił Cejrowski i Jaruzelska. To są migawki jakimi można ozdabiać ekran.

  Żaden agent, żaden bot komputerowy nie przykrywa koleżanki @mag.

  Jakiś buc nudzący się po wejściu na jakiś blog Polityka.pl klika we wszystko co się da. Nie klika tylko na Rozwiń wszystko, bo pisał o tym przycisku mający kupę paszportów soczek 3/4 i można od tego bełkotu całkiem zgłupieć. Przecie on o d…Marśki i o niczym. I to chyba on złośliwie klika w łapki.

  Nie kostka uliczna, nie Majdan. Dziatwa i niedorostki was wszystkich zmiotą. Bo to niedorostki produkują pod wpływem hormonów takie memy:

  Korwin ma słusznego długiego.

  I moderacja nie nadąża iść typ tropem, tak jak ty nie umiesz podnieść wszystkich przykrywek jednym kliknięciem.

  Posttuskizmu nie da się sobie wyobrazić, gdy Ciotce Wiki przypisuje się lekkie obyczaje.

  Pamiętasz nasz spór o frazę?

  trop – w retoryce zastąpienie pewnego słowa lub wyrażenia innym – dla większej obrazowości, wyrazistości i skuteczności przekazu słownego

  Trop (gr. tropos oznacza: zwrot, kierunek, kształt) – termin z zakresu retoryki, oznaczający zastąpienie pewnego słowa lub wyrażenia innym – dla większej obrazowości, wyrazistości i skuteczności przekazu słownego.

  Według Kwintyliana, który wprowadził ten termin do teorii retorycznej, trop to korzystna zmiana znaczenia właściwego na inne, dokonana w słowie lub wyrażeniu. Cyceron definiował trop jako zamianę słów.

  W odróżnieniu od figur retorycznych, czyli przemieszczeń składniowych, tropy są przekształceniami semantycznymi. Od czasów starożytnych teoretycy retoryki spierają się jednak o rozróżnienie tropów i figur oraz o klasyfikację niektórych zabiegów retorycznych (np. ironię niektórzy autorzy włączają do tropów, inni do figur; litota występuje zarówno jako trop, jak i figura).

  Do tropów zaliczane są m.in.: metafora, metonimia, synekdocha, alegoria, peryfraza, katachreza, hiperbola, litota, antonomazja, emfaza.

 243. Osobiście obawiam się, że transfer forsy od tzw. mafii vatowskich do mafii smoleńskiej nie zostanie zaliczony do kategorii transferów socjalnych. Aczkolwiek przecież, jeśli zastosować kryterium Gowina – 17 tysięcy nie starcza do końca miesiąca, że kryterium Bieńkowskiej zostaje w dalekim tyle – to im się należało, ciężko pracowali dla dobra Partii czyli narodu. Szydło ich popierała. Może ten wściekły atak taśmowy na Złotoustego Premiera jest dziełem liberało-komuchów, bo to on nie chciał im już dłużej płacić w ramach prowadzonej przez niego polityki i przekonał prezesa, że wyprawki 300+ są lepszą strategią walki z Tuskiem.
  A może chodzi o to, aby jeszcze bardziej zagmatwać, np. z tymi emerytami byłych esbeków – raz zgodne z KON-STY-TUC-JA, a drugi raz nie, a to znów trzeci raz zgodne, a czy będzie jeszcze raz? Zagmatwać w głowach ludowi, bo on jest za mało ciemny, okazuje się.

 244. Panie Słowianin,

  Jest pan sowieckim kłamca rzecz ustalona
  Okazało się że jest też poprostu zwyczajnym idiota.

 245. Dobrze,że nie jestem volksdojczem bękartem i jonaszem z Mazur. Tak sobie myślę,że volksdojcz ma przechlapane po wsze czasy i odruchy Pawłowa.

 246. @jobrave
  Rzeczywiście przypadek @Mauro jest szczególny.
  Jeśli wykluczymy mega cynizm trollowski, którego ewentualnie Rossi byłby przykładem (a chyba oboje to wykluczamy), pozostaje uwierzyć, że to postać jakby żywcem wyjęta spośród tzw. pryszczatych, czyli tuż powojennego pokolenia zafascynowanych przeszczepianiem na nasz grunt idei marksistowsko-leninowskich.
  Kaczyzm, w który bezkrytycznie wierzy (jeśli wierzy) Mauro, polega na absolutnym oddaniu Prezesowi i wierze (?) w jego nieomylność. Dlatego każdą bzdurę, ewidentny błąd polityczny i każdy inny, wijąc się jak piskorz, Mauro wytłumaczy i „zracjonalizuje”.
  To że ludzie są dziwni i nieprzewidywalni nie jest dla mnie zaskoczeniem. Przyjaźniłam się kiedyś z ludźmi, którym dziś – wahałabym się, czy podać rękę.

 247. Każdy przypadek jest szczególny. Szczególnie, gdy nie ma nań lekarstwa. Takie gadanie na okrągło bez związku z tematem jest tylko objawem. Ale czego? Cynizmu? Oddania się prezesowi?
  A to przecież nie są zboczenia, szczególnie to drugie. W polskich warunkach ludzie notorycznie się oddają, co niedziela, aczkolwiek podobno wskaźnik tego procederu spada nieustannie. Albo związkom zawodowym. O bankach (i bankierach vel bankersach) nie wspominając. Nie jedna twierdzi, że w banku często bywa pod kreską, czyli na minusie, bądź zadłużona po uszy, tak Polki mówią, Polacy podobnie.

  I Tusk nie mógł sobie z tym dać rady, ani z oddaniem księdzu, ani związkowcowi, ani prezesowi BZ WBK. Umył ręce, wszystko wiadomo co zrobił, nawet wiadomo w jakiej wodzie je umył.

 248. Panie Słowianin,

  Nie bardzo u pana z umiejętnością logicznego myślenia. Jakby pan myślał logicznie to by pan wiedział że folksdojcze dziś mieli by jakieś 100 – 11o lat. Tak dlugo nawet w Rosji nie żyją. A co dopiero folksdojcze.

 249. Dwie uwagi.

  Kilka dni temu p. Morawiecki otworzył giełdę na WS. Dokładnie tego dnia rozpoczęła się przecena i trwa do godz. 17:35, 11 października 2018.
  Wyobrażam sobie śmichy-chichy pisowców przed wyborami 2015, jeśliby p. Tusk otworzył pechowo giełdę amerykańską.

  Fragment podsłuchu p. Morawieckiego, w którym on wrzuca coś klasycznego, wprowadzonego do obiegu przez predzia TVPis, ‘ciemny lud to kupi’ (to nie cytat, a ‘cóś na kształt’) dostrzegł i opublikował w sieci młody Cimoszewicz, a u nas ‘tejot’.
  Opozycja zajmowała się wulgaryzmami – nie słyszałem o choćby symbolicznym skierowaniu sprawy do Ziobry, aby ten, formalnie sprawę umorzył.

  Często przychodząca do głowy myśl, że dali się podsłuchać pp Wojtunik i Sienkiewicz, szefowie służb, a potem w jakimś gronie zapadła decyzja o wywaleniu dwóch ważnych, nielicznych, dających się słuchać polityków, pp Sienkiewicza i Sikorskiego wprowadza mnie w dziwny stan. Trudno mi ten stan opisać. To jakieś połączenie uczucia „zdradzonej narzeczonej” i pogardy dla niewyobrażalnego braku wyobraźni.

  Przecież obaj ci politycy musieli przeczytać opowieści z czasów komuny, kiedy w każdym kwiatku/podstawce/popielniczce w renomowanych miejscach, były pluskwy.

  Coś osobistego.
  Mój dyrektor polecił mnie abym odwiózł na lotnisko Szwajcara, klienta firmy. Stanąłem na podjeździe hotelu Viktoria, poczekałem chwilkę, Szwajcar był punktualny (to trwało 2 minuty), wsiadł do mojego auta i odjechaliśmy.
  Dostaję wezwanie na Kruczą. „Dorabiacie inżynierze samochodzikiem? Oj nieładnie, nieładnie”. Wytłumaczyłem pokornie sytuację i wtedy oficer, po jakimś telefonie, coś weryfikował: „to nie mogliście stanąć przy Zachęcie?”.

  Kiedy opowiadałem tę i kilka innych sytuacji z czasów komuny, moi młodzi mają miny mówiące: „stary coś konfabuluje, jakieś brednie opowiada”

 250. Volksdojcz dziedziczny bo w genach ma kolaboracją z III Rzeszą nawet przodków. To takie piętno aż do Sądu Ostatecznego. Tak sobie myślę,że tylko dobre uczynki np. pielęgnowanie grobów wyzwolicieli prowadzą do odkupienia grzechu pychy.

 251. @soczki2
  Jak wkleiłem, to zacząłem czytać zaległości i dostrzegłem Ciebie. To miłe dla mnie spostrzeżenie.
  Masz tu, @suczku2, kilku oddanych czytelników, a jeden, wielokrotnie „wzywał cię na pokład”, kiedy byłeś pod innym znakiem zodiaku.
  Może mi odpowiesz, nie chce mi się grzebać w Googlach, ile razy trzeba, zakładam – z różnego źródła, kliknąć w dołującą łapkę, aby kogoś na blogu przykryć dla „niezalogowanych”?

  @teo
  Good to see you…

 252. Faszysta Franko ma trafić do katedry. Co pokazuje kolaborację Watykanu z faszyzmem conajmniej od Piusa XII. Tak sobie myślę o kolejnym szukaniu ojca chrzestnego tej doktryny. Podtrzymywanej przez volksdojczów.

 253. @tejot, 16:15
  Opozycja i rzekomo sprzyjające im media, to tak niespójne zasoby, że ręce opadają.
  Na szczęście zaczęli mówić „konstytucja” zamiast początkowego, niechwytliwego hasła „praworządność”.

  Wagę Konstytucji rozumie każdy głupi w „pasie rdzy”, nawet jak jej ze zrozumieniem nie przeczytał.
  @tejocie, widzę aktywność starych repów na EP i to cieszy.

  Pozdrawiam serdecznie
  @soczki2
  Wybacz literówkę, pozdr

 254. @mag
  Jak Warszawa się podda gensekowi, to będziemy musieli się przenieść na blog astrologiczny.
  Tam błyśniemy erudycją.
  3msie

 255. dzienniki marsjańskie
  XI X MMCCXVIII
  mars, sirtis major, kolonia im. św. beaty
  niech będzie pochwalona!
  ktoś wyskrobał na pryczy 665 razy:
  „dobrego oficera nie interesuje, co robią żołnierze na przepustce, jesli wracają punktualnie.”
  znowu leżymy pokotem; brakuje tlenu; po niedawnych zamachach cena jednego metra kwadratowego skoczyła na czarnym rynku o 200 procent; jak zwykle w czasach kryzysu,
  powraca bajda o podziemnym lesie, który znajduje się na dnie wulkanu przy granicy z pustynią.

 256. Czytam na TT, że Falenta dostał obniżony wyrok, w zawiasach. A w TVN o prez. Lublina, który postawił się zasadom PO/itd i olaboga, to jakiś rokosz, rozłam. I tak 5 minut.

 257. Świeża krew w partii Razem konkuruje w wyborach z SLD. Na nic logiczne tłumaczenie, że lepiej razem niż osobno.
  To może niepokoić z jednego powodu, znowu oba odłamy lewicy pomogą PIS, tak jak w poprzednich wyborach.
  Jest to niewątpliwie fatalny prognostyk wyborczy

 258. Wypowiada się sędzia SN z politycznego nadania; ja mam swój pogląd (?)
  Ja też mam swój pogląd i mój sobie bardziej cenię, a przynajmniej nie muszę z nikim konsultować

 259. panie Słowianin

  ”SŁOWIANIN STANISŁAW
  11 października o godz. 18:09
  Volksdojcz dziedziczny bo w genach ma kolaboracją z III Rzeszą nawet przodków. To takie piętno aż do Sądu Ostatecznego.”

  Kolejny raz widać dwie rzeczy . Pierwsza rzecz – za Stalina w rosji sowieckiej był taki ,, zwyczaj,, że kiedy skazano osobnika za wydumane lub prawdziwe zbrodnie – tego do dziś nie wiadomo bo sowieci mawiali ” dajcie człowieka a paragraf się znajdzie ” – więc kiedy osobnik trafił do przedsiębiorstwa GULAG to jego rodzina rownież trafiała do lżejszego ale jednak rodzaju więzienia – kolonii karnej a dzieci do poprawczaka . Prezentuje pan stalinowski – sowiecki sposób myslenia , ” dziedziczenia zbrodni ” . Trudno z panskim wschodnim zbydlęceniem nawet próbować podejmować dyskusję .

  Druga rzecz jest taka że Stalin nie żyje od 1953 roku , a jak wiadomo wszystko co złe w Rosji to byla wina Stalina . Jest rok 2018 a pan wciąż mysli kategoriami Stalina . Więc jasno widać że Stalin i jego poglądy – myślenie – sposoby działania pasowały i pasują ruskiemu społeczenstwu jak brudna kufajka i przepocone onuce – idealnie wręcz.

  Franco ……panie Słowianin , o wojnie w Hiszpanii sporo napisal George Orwell . Czyli Eric Blair. Pojechał do Hiszpanii jako lewicujący dziennikarz brytyjski , entuzjasta sowietów . Po tym jak sowieci go zamknęli do więzienia i o mały wlos nie stracili ostygł do tego stopnia w uczuciach do sowków , że do konca krótkiego zycia o ruskich wypowiadał się zle i bardzo zle. Dodam że sowieci oskarzyli go , zamkneli w więzieniu i chcieli stracić za ……szpiegostwo . Orwell nie był zadnym szpiegiem tylko miał nieostrożność pisać nie to sowieci chcieli by o nich pisano . Łatwo pan dowie się szczególów czytając stosowne wspomnienia Orwella – sa dostępne w języku polskim .

  Proszę nie zwalać na Stalina . Stalin poprostu był taki jak wy . Głupi , okrutny i msciwy . Łatwo nawiązaliscie nic porozumienia . Taka sytuacja , stalinowska .

 260. ls42
  11 października o godz. 19:16
  Świeża krew w partii Razem konkuruje w wyborach z SLD. Na nic logiczne tłumaczenie, że lepiej razem niż osobno.”

  SLD jest wciąż silne siłą prl owskich komunistów . Którym do Pis blizej niż do Zandberga i łatwo by się z PIS zlączyli . Róznica dotyczy jedynie stosunku do koscioła katolickiego . W innych punktach program SLD jest tożsamy z programem PIS .

  Zandberg to sekciarska lewica anarchistyczna , żadnego ” razem z sld ” nigdy nie będzie.

 261. Duda kamieniem pierwszy nie rzuci:
  Na policyjnych forach internetowych krąży historia o tym, że prezydent Andrzej Duda zwymyślał załogę radiowozu, który prowadząc kolumnę głowy państwa, potrącił tydzień temu w Oświęcimiu dziecko. „Wyborcza” potwierdza taki przebieg wydarzeń.

  Otóż pan Duda podszedł do radiowozu, uderzył pięścią w radiowóz i powiedział do policjantów: ‘co wyście ch… znowu narobili’

  Państwo praktycznie jest jakby moskiewskie, ale jeszcze nie bizantyjskie.

 262. @stasieku
  good to see you, where have you been hiding?

 263. – Tresowaliście Barbarę Nowacką przez kilka miesięcy, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej. Jest dzisiaj w Koalicji Obywatelskiej i ma takie same notowania albo nawet i mniejsze o 6 proc. w niektórych sondażach niż wcześniej – stwierdził Biedroń o Nowackiej.

  I tak to się zabawnie kręci.

 264. Chcielibyście, aby gospodarz płacił za przewijanie tylko dlatego,
  że moryskom Opus Dei płaci więcej niż płacą Bieńkowskiej?

  Spracowane rączki którym żadnej nowej idei bozia w ręce nie dała nie mają mocy przewijania.

  Pomyśl proszę Stasieku!

  Dopóki jest ROZWIŃ WSZYSTKO nie jest istotne ile razy trzeba kciuk opuścić.

  Jakiś nudząc się dowcipniś zorientował się, że na Onecie może mieć tysiąc kont pocztowych i zaczął zaśmiecać blog.

  Na co to przyszło! Żebym ja musiał staremu prykowi tłumaczyć, że każdy idiota jest w słowa płodniejszy. Ziemia jest okrągła, a ludzie i tak po kątach pieprzą. Hipokryci cię uczyli i ukrywali, że nadzieja umiera ostatnia, ale głupota przeżywa zawsze.

 265. – Ziemia jest okrągła, Jasiu, a bramki są dwie.
  – Kulista, dziadku, kulista …

 266. ls42
  11 października o godz. 16:08
  Z VAT nie jest tak prosto, płaci zawsze końcowy odbiorca – przynajmniej tak teoretycznie miało być. Chodziło o to by wytwarzający dobra dysponowali jak największymi pieniędzmi. ponieważ system jest skomplikowany łatwo względnie bezpiecznie oszukiwać i uzyskiwać nienależne pieniądze
  Ponizhttps://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyludzenia-vat-na-czym-polega-mechanizm,194,0,2376130.htmlj link do artylkułu wyjasniającego znacznie ten problem..

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyludzenia-vat-na-czym-polega-mechanizm,194,0,2376130.html

 267. Saldo mortadele,
  Myślę, że nie jestem pierwszym który powiedział, że jesteś zwykły doopek, dla pewności, że zrozumiesz, asshole.

 268. Sztubak,

  Asshole…… podoba mnie się to. Klepie wciąż o tym samym- jak Żydzi mieli ciężko za sanacji. No mieli ciężko Chłopi też. A fabryka śmierci to niemiecki pomysł. Godny potępienia udział NIEKTORYCH Polaków w tej hurtowni śmierci to MARGINES.Godny wstydu i potępienia ale MARGINES.

 269. Portugalscy piłkarze na Stadionie Śląskim grają dobrze i prowadzą trzy do jednego, a przecież gramy w najlepszym składzie i u siebie.
  Chyba będę kibicował gościom, i oto Błaszczykowski strzela dla nas w swoim stotrzecim meczu bramkę. Przegrywamy tymczasem 2:3 i gramy dalej

 270. Rozpowszechniac pedofilie ktora jest nieprawdziwa mozna w kulturze enpassancianej bo nie potrzeba do tego zadnego sprzetu a tylko oryginalnej pisowni ( kultura obowiazuje )

  „W związku z zamówionym repertuarem filmowym film pt. Kler, który ma być wyświetlony na sprzęcie Solbetu, protestujemy przeciwko wyświetleniu. Jeżeli Pani Dyrektor wyświetli na sprzęcie Solbetowskim ten film, nigdy nie otrzyma żadnego sponsoringu i nigdy nie będzie Pani brana pod uwagę jako poważna osoba przez Dyrekcję i Zarząd Solbetu. Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. W filmie jest jeden aktor przebrany za pedofila i gra księdza. Czy w tak małym miasteczku jak Solec Kujawski obniża Pani Dyrektor wartość religii i szerzy nieprawdziwy obraz kościoła. Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kulturach, „” dalej .. mgła …

 271. To nie jest dobry rok dla naszej drużyny piłki nożnej. Przegraliśmy u siebie

 272. Nasz wspaniały pierwszy minister.
  Mając szesnaście lat stał się żołnierzem wyklętym.
  Skończył parę podrzędnych europejskich szkółek i ktoś tam zadecydował, że się nadaje więc został banksterem.
  Na lichwiarskich procentach i prowizjach dorobił się paru milionów.
  U Tuska chciał by ministrem ale Prezes dał mu propozycję nie do odrzucenia więc został jego żołnierzem.
  Chce chrystianizować pogańską Europę, na początek wzbogaca imperium Grzybka i zapewne będzie mu to policzone w niebie.
  W swoim czasie załatwił Polsce wejście do Unii a teraz ciężko pracuje aby z niej wyjść.
  Śni razem ze swym puppet master o nowym Bizancjum.
  Durnie nie wiedzą, że to Rosja.

 273. Jakby tamtego bylo malo …
  „Prosze spojrzec na fotke i odpowiedziec na pytanie:
  Czy Ziobro jest nieslubnym dzieckiem Jaruzelskiego? 🙂 ”
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24032635,ziobro-zablokowal-wazny-unijny-dokument-uznal-ze-nie-chronil.html#s=BoxOpCzol6

 274. Podobno p. Duda rzucil kamieniem w policjantow ktorzy go eskortowali w Oswiecimiu „Coscie h…e znowu narobili ? ” A policjanci domagaja sie szacunku !!
  Szacunku ? Musze .. ee , no juz nie moge . Juz nie nie jestem święty . Polska policja potrafi sprowadzic kazdego na wl .droge

 275. 404
  11 października o godz. 2:01

  „Wysoko, wysoko w górach dzisiejszego Peru ….

  A rozumiem, pielgrzymka śladami Słońca Peru. Pożyteczne to nad wyraz, godne i sprawiedliwe.
  Wychodząc na przeciw fotkę zasyłam wraz z ukłonami.

  „Słońce Peru, mistrz bajeru”
  https://wiadomosci.wp.pl/slonce-peru-mistrz-bajeru-6032056524625025a

  404
  11 października o godz. 11:17

  „Bez pozdrowień, bo rzygnę”.

  A rzygaj, rzygaj, jesteś u siebie. To po tym Peru? 🙂

 276. mag
  11 października o godz. 17:32

  „Rzeczywiście przypadek @Mauro jest szczególny. Przyjaźniłam się kiedyś z ludźmi, którym dziś – wahałabym się, czy podać rękę”.

  Czytam właśnie wspomnienia Wacława Zbyszewskiego, wybitnego dziennikarza przedwojennego, publicysty i dyplomaty. W zasadzie był piłsudczykiem, ale bardzo letnim. Znał wielu ludzi ze wszystkich obozów politycznych. Pisał, że mimo dużych różnic politycznych ludzie na pewnym poziomie są w stanie ze sobą rozmawiać.

 277. Bar Norte
  10 października o godz. 0:18
  Gdy niemieckie czolgi miazdzyly kolebke europejskiej demokracji w kwietniu 1941, byly okryte stertami galazek oliwnych.
  Oligarcha Soros ( spekulacje finansowe byly kiedys karane smiercia w Anglii )
  [ Capital punishment | law | Britannica.com
  https://www.britannica.com/topic/capital-punishment
  Capital punishment, also called death penalty, execution of an offender … for a large number of offenses in England during the 17th and 18th centuries, but it was …. of public funds, CURRENCY SPECULATION, and the theft of large sums of money .]
  publikuje Stiglitza, Zinna, Corbyna i Sandersa ale to w zadnym wypadku nie niweluje szkod wyrzadzonych krajowi przez beriowszczyzne neoliberalizmu.
  To , ze Wielki Komtur Michnik publikowal Sroczynskiego, nie zmienia faktu, ze Gadomski i spolka wyprali spoleczenstwu mozg.
  Zamiast narzekac na wladze, trzeba znalezc sposob by ja przejac.
  Yanis Varoufakis przeszedl ostatnio na ( z gory upatrzone ) pozycje neoliberalne i chce , zeby kazdy, kto chce mogl sie osiedlic w Europie.

 278. “Zabierz babci dowod” haslo ponadczasowe: wszystko sie zmienilo nawet babcie( na ciocio-babcie rewolucji), ale haslo nadal prorzadowe.
  Nadal osmiesza opozycje.

  Czujecie szanowni komentatorzy blogu p. Passenta, jak sie musieli czuc zwolennicy Kaczora gdy haslo to zostalo, przeciw nim, stworzone?
  Czujecie to na wlasnej, pomarszczonej
  , skorze?

  Zabierz dziadziowi KONSTYTUCJE! ( boo ja poplami paprykarzem szczecinskim….)

  To haslo na po wyborach parlamentarnych: gdy zacznie sie rozmowa o nowej ustawie zasadniczej.
  A moze nie? Moze juz teraz nalezy zaczac ta rozmowe?
  To dlatego ze jest pewne ze nie bedzie tak jak jest.
  To dlatego by nie czuc sie nikim gdy oboz wladzy podejmie decyzje w kwestii ksztaltu nowej konstytucji.

  Rzuce temat: Polska jest krajem katolikow- to fakt, nie opinia. Jakie powinno miec to odzwiercuedlenie w ustawie zasadniczej?

  Co ze zgoda wladz panstwa na zasiadanie obywatela RP w organach instytucji miedzynarodowych. Taka zgoda konieczna gdy dotyczy zagranicznego odznaczenia.

  I jak zrobic by zle i dobre doswiadczenia z obecna konstytucja przekuc w nowoczesny, bezkolizyjny akt prawny?

  ml

 279. sztubak
  11 października o godz. 22:52

  „Nasz wspaniały pierwszy minister.[…]”

  Niewykluczone, że gdy obecna władza pierdyknie, jak smoleńska tutka, Matołżeuszek ogłosi, że udawał pisowca, by wydrzeć najskrytsze sekrety Prezesa i jego jaczejki, a Tusk potwierdzi, że tak było, że podpalacz ubeckich bungalowów i niedoszły autograbarz kontaktował się z nim tajnie i konsultował 🙂

 280. jobrave
  11 października o godz. 16:48

  „Znam wielu pisowców – może nawet więcej niż Mauro – w tym wysoko postawionych i z całą mocą stwierdzam, że nie spotkałem się u żadnego z nich z taką fanatyczną postawą, z takim uwielbieniem dla Kaczego”.

  Przypuszczam, że nie dostrzegasz oczywistego dysonansu, moja akceptacja kaczyzmu jest mniejsza niż ogrom twej niechęci do niego, właściwie nienawiści. Dlatego widzisz między nami przepaść, choć tak naprawdę to przepaść patrzy na ciebie ― z pewnym zaciekawieniem. Jeśli chodzi o bilans poglądów to moja postawa jest czysto teoretyczna, uwierz mi ja nic konkretnego nie zyskuję, zaś wielu moich oponentów w tym czasie ogromnie dużo traci. Sytuacja bowiem wygląda tak, że powrotu do status quo ante już nie będzie. Dla wielu jest to dramat czysto ludzki lub wręcz materialny. Pewnie, że PiS czasem leci po bandzie, stosując prawo bezwzględnie i bez należnej elegancji, ale podobnie robiła dzisiejsza opozycja kiedy rządziła. Konstytucję 3 Maja uchwalono podstępem, na gruncie ówczesnego prawa była nielegalna. Dziś jest świętością. Czasy mamy nieco podobne, w tym sensie, że przełomowe (rysuje się ład powstały po upadku komunizmu), z czym oczywiście też się nie zgodzisz, ale przeciwnicy Konstytucji 3 Maja także uważali, że właściwie to nic się złego nie dzieje. Mając się za ludzi przyzwoitych nie oceniali sytuacji Polski, że jest w stanie krytycznym, a przecież była. Mieli inny punkt widzenia, fundamentalnie błędny, ale w tyle głowy to jednak te swoje majątki. A z pewnością wielu z nich. O jurgieltnikach przez grzeczność nie wspominam.

 281. ls42
  11 października o godz. 15:15

  „Prezydent zaprzysiągł swoich sędziów, ale przecież tak będzie mógł zrobić każdy następny; zwolnić starych i powołać nowych”.

  Musisz w końcu zrozumieć, trójpodział władzy polega i na tym, że żadna władza sama się nie wybiera. Jeśli jakaś władza wybiera się sama to znaczy, że mamy przepadek dyktatury. Przykro mi, ale to nie twoi wygrali wybory; też nie miałem na to wpływu, ale jednak ucieszyłem się, zawsze to coś nowego.

 282. ls42
  11 października o godz. 15:15

  „Niemcy tak się nie patyczkowali i 70 procentom sędziów z NRD powiedziano wyraźnie ― wynocha”.

 283. Mauro Rossi

  „Tak wiec na tezę o tym, że banksterka jest po prostu w sensie pragmatyki politycznej niewybieralna są twarde dowody”.

  Nie ma żadnych, musiałbyś mieć dane ilu się starało, ale bezskutecznie. Może bardzo niewielu się starało, co intuicyjnie obstawiam. Podobnie niewielu skrzypków się starało, poetów, piekarzy itd. No, od biedy jeden pianista by się znalazł, konkretnie Paderewski. Z kolei bardzo wielu prawników starało się o wejście do polityki i to z sukcesem. Prawnicy muszą mieć jakąś nienaturalną żądzę władzy. Pewnie i to nam wyjaśnisz.

  „Co do twoich rozważań elitystycznych … . „Mauro, dlaczego zamieszczasz na publicznym blogu, w kontekście Morawieckiego, pochwały rzymskiego elityzmu skoro sam Morawiecki snuje się jak z Kolbergiem po kraju, po jakiś kartofliskach, rżyskach … i robi co może by go lud z elitami banksterskimi nie wiązał”.

  Lud nawet nie zna neologizmu „banksterski”, nie żyj elitarnymi złudzeniami. Chyba tego co pisałem w ogóle nie zrozumiałeś. Otóż można wywodzić się z elit i być „czerwonym księciem”, prawda?
  Jeden z rzymskich arystokratów zmienił swe nazwisko Klaudiusz na plebejsko brzmiące Klodiusz.
  Bracia Grakchowie w praktyce zerwali ze swoją elitarnością i zaryzykowali nawet życie. A to że wywodzili się elit skutkowało i tym, że umieli wykorzystacć rzymskie instytucje (np. trybuna ludowego) do walki o prawa zwykłych ludzi.

  „No chyba, że prezes tę jego przygodę [M. Morawickiego]z polityką zakończy wcześniej”.

  „Marzenia jak ptaki szybują po niebie ― jak nie pada. Bo jak pada to nie szybują”. 🙂

  Jacy wy jesteście przewidywalni, do bólu. Proponuję, abyście się o to modlili, bo jak trwoga to do Boga.

 284. Mauro Rossi
  12 października o godz. 0:25

  jobrave
  11 października o godz. 16:48,
  […]
  No i to jest zupełnie inna rozmowa. Mogłeś tak napisać dużo wcześniej, wówczas nie bawiłbym się w „profilera”. 🙂
  Więcej napiszę jutro.

 285. kooperatywaMondragon

  Co pan chce od tego Sorosa? Ile czasu można rozpamietywać stare urazy?

  Czytam właśnie „Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy” Arlie Russell Hochschild, ksiązkę wydaną dzięki jego donacji i oderwać się od nie mogę. Kapitalna praca o uniwersalnym przesłaniu, aktualna również w odniesieniu do sytuacji krajowej.

  Trzymając się spraw kadrowych, które pana kiedyś nurtowały – red Woś podjął pracę w Tygodniku Powszechnym, jedynym tygodniku opinii, który notuje wzrosty sprzedaży. Pewnie będzie uprawiał tam lewicowość ekumeniczną.
  Natomiast bardziej radykalną adresuje wprost do ludu, bo dostał rubrykę w „Super Ekspresie”. No, 130 tysięcy nakladu nie w kij dmuchał. Przesyłam panu link na tekst „”Rafał Woś o „frajerach” w kapitalistycznych obozach pracy”

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rafal-wos-na-jakies-badania-czy-cos-aa-4anz-HuZX-BDDg.html

  Poza tym nominowano go do dziennikarskiej nagrody Media Tory.

  Red Adę Rozwadowską z GW o której tekstach kiedyś pisałem też nominowano do tej nagrody za cykl artykułów o wyzysku i łamaniu praw pracowniczych w Amazonie. Ponieważ Amazon i inne korporacje, którym zaszła za skórę przekroczył nawet polską normę w naciskach by ją zakneblować objeto ją ochroną Fundacji Helsińskiej i Rzecznika Praw Obywatelskich. Tak więc już nawet wynajęte przez Amazon boty, które zasypywały portal Wyborczej żadaniami by „by zwolnić natychmiast z redakcji tę komunistkę Rozwadowską” jej niestraszne.

  Niestety nie wiem co ze Sroczyńskim. Ale pewnie nad czymś ciekawym pracuje.

  Natomiast Galopujący Major, któremu wraz ze Sroczyńskim w ramach walki z odchyleniem symetrystycznym zakazano pisania w gazeta.pl zyskał rubryke w Krytyce Politycznej – czyli znów u Sorosa.

  Tak więc nie ma co alarmować a do Sorosa należy podchodzić praktycznie – brać co pożyteczne a resztę olewać.

 286. Autostrada do Nieporetu. Z Saskiej Kepy.
  Byla juz taka obietnica?
  A moze metro na tej samej trasie?

  Czym zjednal sobie wyborcow kandydat na prezydenta Warszawy, Lech Kaczynski? Czym wygral?
  Dzis, wobec wspolczesnego bogactwa, jego materialne obietnice pewnie brzmia ubogo, ale skoro on wygral w ostoi gazety.pl i polityki.pl to czemu nie ma wygrac p. Jaki?

  ml

 287. Mauro Rossi

  „Pewnie i to nam wyjaśnisz.”

  „Nam” czyli komu? Mauro, czy masz rozdwojenie jaźni?

  „Może bardzo niewielu się starało, co intuicyjnie obstawiam.”

  Nie musisz intuicyjnie obstawiać, bo ci to wczoraj napisałem. Przypomnę:

  „banksterka też się nie pcha na siłę do władzy zdając sobie sprawę ze swej niewybieralności. Zresztą po co miałaby to czynić skoro dzięki swej profesji i tak ma satysfakcjonujący dla siebie wpływ na władzę.”

  „Lud nawet nie zna neologizmu „banksterski””

  Myślę, że twoje poczucie wyższości klasowej nie ma odzwierciedlenia w realiach. Obyś się na nie nim nie przejechał.

  „Marzenia jak ptaki szybują po niebie”

  Mauro, ale naprawdę jestem żywo zainteresowany by premier Morawiecki jak najdłużej pełnił swą misję. Im dłużej tym lepiej. Niejednokrotnie zresztą pisałem ci dlaczego.

 288. @zetus1
  @adam100
  @wszyscy, co rozumieją angielski

  https://www.youtube.com/watch?v=egGUqv8LTkw
  Kanye West’s rant leaves Trump speechless

  Trump słuchając (albo nie?) Kanye…. zgubił słowa w gębie.
  Ale minę ma pełną (chyba) zrozumienia.

  Kanye West zarobił na rapowaniu i jakichś łachach, a to z kolei (forsa i jej nadmiar)
  spowodowało, ze znalazł się w mylnym błędzie.
  Uwierzył bowiem, że jest współczesnym Arystotelesem.

  W tym filmiku zwierza się ze wszystkich swoich odkryć filozoficznych.
  Rzecz warta obejrzenia. Przynamniej część.
  Dla osób z zacięciem socjologicznym… ciekawe obserwacje można poczynić.
  Kto i dlaczego popiera jołopów…. na przykład na takie pytanie udaje się odpowiedzieć.

  @adam100

  Odnośnie linka, który mi wysłałeś…. To muszę przyznać, ze początkowo myślałam, że próbują opanować sytuację, bo ktoś nie utrzymał kołka, potem, ze to jakaś sekta z satanizmem jakoś połączona… a w końcu to tylko Ow! mi zostało.
  Nigdy wcześniej ie widziałam, ani nie słyszałam o tym w Polsce.
  Kompletny odlot.

 289. Tadek. Tlusta swinio. Kradnierz mojego nika, luju. Wiecej z tymi lingami mi popularnosci nie bendziesz odbieral. No i oralnego z tobo tesz niechcem.A kiedys misie nawet chcialo.

 290. Niemcy tak się nie patyczkowali i 70 procentom sędziów z NRD powiedziano wyraźnie ― wynocha

  Wobec sędziów z III Rzeszy byli równie bezwzględni?

 291. Nie znalazłem na blogu podpowiedzi dlaczego katolicy kradną. W społeczeństwie jest ich większość. Przestępczość decyduje o morale suwerena. Dlaczego skazanie nie prowadzi do pozbawienia praw wyborczych. Głównie prawa głosowania. Tak sobie myślę,że w mętnej wodzie wybierane są polityczne gnidy.

 292. 404
  12 października o godz. 3:16

  No cóż.
  Dobrało się dwóch bufonów – ale pan prezydent robi zdecydowanie głupsze miny. Moją uwagę przykuła cudna falka jego włosów, zaczesana zawadiacko ( buńczucznie?) z lewa na prawo, co było do tego stopnia fascynujące, że nie moglem się skoncentrować na tym co West chrzanił.
  Dziękuje
  🙂

 293. Warto sporządzić mapę patologii w układzie parafialnym. To może być ciekawe wspólna religia a różne skale patologii. Nie ma dymu bez ognia. Pomagać parafiom z zerową patologią bo przyczyniają się do redukcji wydatków na wymiar sprawiedliwości. Nawet medal dla osób,które nie popełniły przestępstwa przez np.50 lat. Tak sobie myślę,że świeckie zachęty do życia bez grzechu to lepsze niż cela.

 294. @


  OLEJNIK
  ODPOWIADA SAKIEWICZOWI:
  TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE ?
  NIE, TYLKO ŚWINIE
  BRONIA PEDOFILI

 295. Ciężka i zatęchła atmosfera na blogu jakby za mało było dowodów upadku. Oto kolejny:
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Nowe-swieto-panstwowe.-19-pazdziernika-Narodowym-Dniem-Pamieci-Duchownych-Niezlomnych

 296. Kiedyś trup leżał w izbie do pogrzebu i wiadomo było jaki ma zapach. Dzisiaj konają, konają, i nic z tego nie wychodzi nawet mimo poważnych zapowiedzi.

 297. neospasmin
  12 października o godz. 0:06

  „Rzuce temat: Polska jest krajem katolikow- to fakt, nie opinia. Jakie powinno miec to odzwiercuedlenie w ustawie zasadniczej?”.

  Takie:

  Polaku-katoliku,

  Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe
  Czcij ojca i matkę
  Nie kradnij
  Nie wyłudzaj
  Nie zabijaj
  Nie cudzołóż
  Nie wynoś się nad innych
  Nie bij żony
  Nie molestuj dzieci
  Nie kłóć się
  Nie kłam
  Nie chlej
  Przestrzegaj przepisów drogowych
  Nie pal papierosów
  Nie używaj narkotyków (przynajmniej w piątki)
  Nie śmieć
  Nie hałasuj
  Szanuj zwierzęta
  Nie mścij się („Do mnie należy pomsta, ja oddam” – rzekł Pan)
  Nie demonstruj („Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą na własność ziemię”)
  Ciesz się, gdy ludzie ci urągają, mówią o tobie kłamliwie i wieszają psy, albowiem nagroda twoja wielka jest w niebie

 298. @404

  Malo tego że tańczą z obrazami. Drużyny męskie współzawodniczą o prymat a żeńskie osobno w swoim gronie. Nie widziałem jeszcze mixpar ale pewnie jest też taka konkurencja.
  Jak tu się dziwić że pedofila kwitnie w KK ?

 299. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 października o godz. 6:49
  Nie znalazłem na blogu podpowiedzi dlaczego katolicy kradną. W społeczeństwie jest ich większość. Przestępczość decyduje o morale suwerena. Dlaczego skazanie nie prowadzi do pozbawienia praw wyborczych. Głównie prawa głosowania. Tak sobie myślę,że w mętnej wodzie wybierane są polityczne gnidy”

  Kradną katolicy i niekatolicy, muzułmanie i szyntoisci , komunisci i mariawici też . Oczywiście nie wszyscy , kradnie jakiś procent .
  Pan zaś głupawo usiłuje dowodzić że katolicy nie powinni kraść bo są katolikami . Rzecz nie ma znaczenia . Pewien procent ludzi z każdego srodowiska kradnie.
  Wsród swiatłego i szlaechetnego ludu sowieckiego nie brakuje złodziei , jak wszędzie .

  Problemu wybierania w szlachetnym kraju rad nie było . Z prostego powodu – NIGDY NIE BYŁO WOLNYCH WYBORÓW. W krajach które rosja podbiła czy ” zapomniała z nich wyjechać do siebie po 2 wojnie ” też wyborów wolnych NIGDY NIE ORGANIZOWANO . Taka sytuacja .

 300. @blackley

  Mówią ze większość kradzieży dokonuje się gdy jest okazja – znaczy się sytuacyjnie. Zawodowe złodziejstwo to mały procent wszystkich kradzieży. Nikogo to oczywiście nie usprawiedliwia.
  Inny jest jeszcze aspekt moralny. Wiele społeczeństw ma zakodowane ze oszustwo fiskusa to kradzież, a w Polsce?

 301. neospazmin
  pyta dlaczego Jaki nie miałby wygrać wyborów w Warszawie jak Lech Kaczyński też wygrał ?
  Ja poszedłbym nawet dalej i zapytał :” Dlaczego nie pochować Jakiego na Wawelu , skoro Lecha Kaczyńskiego też tam pochowano ?”

 302. @adam 100, z myślą o tobie wraz z orzeźwiającym (znaczy nie trupim) powietrzem:
  http://federa.org.pl/deklaracja-brukselska-podpisz-miedzynarodowy-dokument-pro-choice/
  Na ciebie liczę, co będzie z resztą trudno mi przewidzieć, na wszelki wypadek podałam link na blog ateistów.

  Ps. czy to możliwe że ostrzyłeś sobie przytępiony dowcip na moim nicku, chyba nie?

 303. Rossi
  zapomina, że do rozmowy trzeba dwóch.
  Czy może ręczyć za to, że Kaczyński rzeczywiście chciałby rozmawiać ze „zdradzieckimi mordami” , ktorzy zamordowali jego brata .?
  Co PiS rozumie przez rozmowę najlepiej widać w Sejmie , gdzie praktycznie wszystkie jego projekty ustaw sąnwprowadzane jako poselskie , a nie rządowe aby ukrucić debatę i dyskusję.
  Kaczyński żyje z polaryzacji społeczeństwa i to strojeniu sie PiSu i Rossiego w „piórka gołąbka pokoju” , to typowa dla tego ugrupowania bezwstydna obłuda.
  Zacytować kilka wyzwiska , ktorych użył Kaczyński w stosunku do opozycji ?

 304. Katolicy. Kwiat narodu a kradną. Statystycznie 90 procent przestępstw. Obnoszą się ze swoją pobożnością. Nawet myślenie jest grzechem nie tylko czyn. Sterylność absolutna. A tu Morawiecki o mafii. A w kościołach cegiełki od mafii na honorowym miejscu. Mafia nie może być anonimowa. W parafii trzeba wskazać grzesznika i rzucić kamieniem. Chyba,że sami grzesznicy. Tak sobie myślę oczyszczajmy parafie jako małe ojczyzny z mafii aby pomóc Ziobrze i Morawieckiemu. I oczyścić katolików z wszelkich pomówień. Ojciec chrzestny i mafia zawleczona została z katolickich Włoch matecznika zgermanizowanego Watykanu.

 305. P. Z dystansu

  Tak to dobry dowcip: nasmiewanie sie z czyjej smierci/ zaloby zawsze powoduje rechot.
  a p. Jaki? Sadzi pan ze zginie zamordowany przez jakiegos liberalnego fanatyka?

  ml

 306. Morawiecki pasuje do PiS jak ulał
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/afera-tasmowa-mateusz-morawiecki-o-chucku-norrisie-w-reklamie-bz-wbk/3s68n78
  zapominał tylko o powiedzeniu „kłamstwo ma krótkie nogi”
  Jak się „ucho urwie” to żeby sama prawdę mówili nikt im nie uwierzy”

 307. Mauro Rossi
  12 października o godz. 0:25
  Czytałem kilka miesięcy temu. Prawdziwy obraz upadającej Ameryki. Coś jak nasza PiSolidarność. Niewielu przeczyta.

 308. P. Pombocek

  Ooo to wlasnie mi chodzilo: czy jesli olbrzymia czesc spoleczenstwa deklaruje katolicki system wartosci to powinien on byc skladowa tego panstwowego?
  Pan twierdzi ze jaknajbardziej I nie ma znaczenia jakie te panskie przykazania, ale to ze wlasnie one norma dla wszystkich: rowniez dla mnie, ateisty.

  PS. Do tej panskiej listy dodalbym jeszcze przykazanie sw.Franciszka z Asyzu: nie bedziesz uzywal toreb jednorazowych, slomek do napojow, ani zadnej innej rzeczy ktora smieciem jest. Amen!

 309. Z katolikami jest problem. Olewają KONSTYTUCJĘ świeckiego swojego państwa jako obce ciało w ich sumieniu. Czy zastąpienie KONSTYTUCJI 10 przykazaniami coś zmieni kiedy i ten zbiór olewają. Zostaje róbta co chceta bo suweren wszystko może jak mawia stary Morawiecki. Tak sobie myślę ,że olewanie powoduje to co mamy. IV RP.

 310. Pan z dystansu

  “Czy może ręczyć za to, że Kaczyński rzeczywiście chciałby rozmawiać ze „zdradzieckimi mordami” , ktorzy zamordowali jego brata .?”

  O czym mialby rozmawiac? O jskiejs wizji przyszlosci RP? Ma taka wizje opozycja? A moze jest taki temat w ktorej rzeczona opozycja uznaje ze jest interes panstwa dla ktorego warto nie kopac w stolik?
  Ostatnio tak sie opozycja zachowala podczas procedowania noweli ustawy o IPN, ale tylko na chwile.

  “Co PiS rozumie przez rozmowę najlepiej widać w Sejmie , gdzie praktycznie wszystkie jego projekty ustaw sąnwprowadzane jako poselskie , a nie rządowe aby ukrucić debatę i dyskusję.”

  Ta dyskusja do niczego nie zmierza. To wynika z arytmetyki sejmowej. Wiec skoro dyskusja jalowa to na coz ja prowadzic?

  “Kaczyński żyje z polaryzacji społeczeństwa i to strojeniu sie PiSu i Rossiego w „piórka gołąbka pokoju” , to typowa dla tego ugrupowania bezwstydna obłuda.”

  Wg mnie jest dokladnie odwrotnie: to jego starano sie zrownac z gruntem deklarujac chocby ze zadne koalicje z pis nie wchodza w gre.

  “Zacytować kilka wyzwiska , ktorych użył Kaczyński w stosunku do opozycji ?”

  Zacytowac wyzwiska rzucsne chocby na tym blogu pod adresem Kaczynskiego? Te jego nie byly aby zaledwie odpowiedzia na te skierowane pod jego adresem?

  ml

  Ps. Teraz pytanie pokazujace jak pan osobiscie widzi porozumienie: na jakich warunkach/ w jakiej sytuacji bylby pan sklonny glosowac na/ wraz z pis?
  Jest jakikolwiek punkt wspolny? Panskue dotychczasowe komentarze takiego nie pokazuja, ale moze czegos nie doczytalem?

  ml

 311. Premier M.Morawiecki wprost bulgocze o miliardach pojmanych przez „mafie watowską”.
  Wystarczyło 15 minut ( bodaj 2 dni temu FAKTY po faktach TVN24 ) by .b minister Finansów Rostowski zdemaskował wyliczenia Pisowskie Jego zdaniem koalicja PO/PSL w latach 2013 i 2014r odzyskała do budżetu każdego roku ( w/w) ponad 1 mld a Morawiecki odzyskal w 2017 poniżej ( istotnie poniżej 1mld .
  Komisja Watowska w Sejmie odwołała termin pierwszego przesłuchnia Rostowskiego przed 21 października ,ze strachu przed kompromitacją
  Dla jasności nie twierdze ,że nie było i nie ma oszustwa na WAT -cie ale mit Mafi Watowskiej padnie na Mordę ,podobnie jak MIT Smoleński – padał

 312. neospazmin
  Co innego jak ja prywatnie , nie jako polityk mówię co myśle o Kaczyński.
  A co innego jak Kaczyński , było nie było przywódca kraju ubliża publicznie , także z mównicy sejmowej wszystkim, którzy nie są z nim.
  Co do tego , ze z opozycją sejmową nie ma co gadać , bo arytmetyka sejmowa i tak mówi , że zwycięzca bierze wszystko , to jest to typowe autokratyczne i i nstrumentalne podejście do demokracji. Tutaj nie chodzi , o szukanie w debacie o najlepsze rozwiązanie , ale o kargulskie , „że sprawiedliwość musi byc po naszej stronie”.
  Do tego pisowski kolego zapomniałeś o jednym , czego nie daje twoja arytmetyka sejmowa , o zmianie konstytucji .
  Tej nie uda sie nawet w komunistyczny sposób , przez projekt poselski, przepchać genialnemu komuchowi Piotrowiczowowi.
  Co do wizji jaką ma Kaczyński dla Polski , to rzeczywiście trudno jeszcze głośno do niej sie przyznać , ale jaka jest każdy widzi : to jest autokratyczna Polska pod skrzydłami Rosji.
  Trudno sie do tego przyznać ?

 313. Waldemar
  12 października, g.11:07
  Co a ohydna obłuda! Mateusz Pinokio, akuszer(?) werbalny rechrystianizacji Europy, łże na każdy możliwy temat 24h. z miedzianym czołem, jak niegdyś mówiono o notorycznych, bezczelnych kłamcach.
  Te wszystkie polskie katoliki w sejmie, na urzędach, mające diabła za skórą, wiedzą doskonale, podobnie jak nasz kler, że piekła nie ma, więc hulaj dusza. Suweren może im skoczyć.
  Pozdrawiam
  P.S. Czy widzisz jakieś światełko w tunelu? Łaknę, jak kania dżdzu

 314. Co za ohydna obłuda – miało być.

 315. neospazmin
  Co ty masz z tą śmiercią ?
  Ubzdurało sie , ze ty i Jaki nieśmiertelne.
  Smierć , może nie jest zabawna , ale twoja argumentacja , dlaczego Jaki ma być prezydentem i porównywanie go ze Lechem Kaczyńskim napewno jest śmieszna.
  Tak wiec pytanie pozostaje , jesli twierdzisz, ze Jaki nadaje sie na prezydenta, dlatego że Lech Kaczyński tez nim był, to dlaczego odmówić Jakiemu pochówku na Wawelu , skoro Lech Kaczyński tez tam leży ?
  Unosisz sie tutaj honorem, ale jesli podążać za twoja logiką , to rzeczywistych argumentów przeciwko pochowkowi Jakiego na Wawelu, kiedy dożyje swoich dni , oczywiście nie masz. Bo to jest logiczna konsekwencja twojej argumentacji.

 316. Czytac Ogniem i mieczem ze zrozumieniem ! ;;bm
  Sienkiewicz prawdopodobnie ( bo kazdy ma inne jakby i nie wiadomo dokl. czyje ew. obr. ) obraza czyjes uczucia religijne (jest tam na ktorejs stronie cos podpadajacego pod paragraf )( na str 15 ? jest tam , ze nam lub im sie cos nalezalo ?)
  .” Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami ”
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24029803,beata-szydlo-poleca-czytac-biblie-cieniutkiej-ksiazeczki-konstytucja.html#a=167&c=154&s=BoxNewsLink

 317. P. Z dystansu

  “Co innego jak ja prywatnie , nie jako polityk mówię co myśle o Kaczyński.”

  Tak wlasnie- kiedy sklonny bylby pan poprzec koalicje w jakiej pis?

  “A co innego jak Kaczyński , było nie było przywódca kraju ubliża publicznie , także z mównicy sejmowej wszystkim, którzy nie są z nim.”

  Eee tam: wszystkim ublizal co nie z nim? Nie aby tym co uragowisko sobie z jego zmarlego brata zrobili?
  Powinien byl to plazem puscic? Pewnie tak, ale w 100% rozumiem jego REAKCJE. A pan?

  “Co do tego , ze z opozycją sejmową nie ma co gadać , bo arytmetyka sejmowa i tak mówi , że zwycięzca bierze wszystko , to jest to typowe autokratyczne i i nstrumentalne podejście do demokracji. Tutaj nie chodzi , o szukanie w debacie o najlepsze rozwiązanie , ale o kargulskie , „że sprawiedliwość musi byc po naszej stronie”.”

  To nie chodzi o sprawiedliwosc: to chodzi o ekonomie procedowania. Ma opozycja jakiekolwiek konstruktywny wniosek, poprawke to zglasza to w komisji. To tam projekt ustawy otrzymuje oststeczny ksztalt.
  Debata sejmowa do poprawek nie sluzy.
  Pamieta pan to samo podczas poprzedniej kadencji?
  Sedziow TK wybieranych na zaske?

  “Do tego pisowski kolego zapomniałeś o jednym , czego nie daje twoja arytmetyka sejmowa , o zmianie konstytucji .
  Tej nie uda sie nawet w komunistyczny sposób , przez projekt poselski, przepchać genialnemu komuchowi Piotrowiczowowi.”

  Spoko, jeszcze nie czas i warunki by sejm debatowal o nowej konstytucji. Ale pan powinien, tak sadze.

  “Co do wizji jaką ma Kaczyński dla Polski , to rzeczywiście trudno jeszcze głośno do niej sie przyznać , ale jaka jest każdy widzi : to jest autokratyczna Polska pod skrzydłami Rosji.
  Trudno sie do tego przyznać ?”

  Tak ma pan racje: Fort Trump to naprawde Fort Putin, a autokratyzm za tydzien swietowac bedzie demokratyczne wybory.Idzie pan czy nie warto?

  ml

  PS. Cale moje kibicowanie Kaczorowi wyniklo z tendencyjnosci opisu tak jego intencji jak i postepowania. Opisow jakie czytywalem i czytuje w gazeta.pl i polityka.pl. Sam Pokazuje alternatywne ( chocby wobec tych panskich) interpretacje i wydaje mi sie ze nie mam sie czego wstydzic: nie ma w nich nienawisci, przypisywania przeciwnikom zlej woli, a poszczegolne posuniecia Kaczora maja swoj glebszy sens: interes Polski.

  ml

 318. neospasmin
  12 października o godz. 10:03

  Dwa drobiazgi.

  Chyba nie będzie między nami sporu, że żadna religia w państwach nowożytnych nie była i nie jest źródłem masowej moralności praktycznej. Różne elementy moralności są starsze niż wszystkie religie, a pierwociny znajdziemy również w rytuałach zwierząt.

  „Polska katolicka”, „Polak-katolik” to pojęcia nadające się do rozmów niedokończonych przy piwie. Nikt natomiast nie przeprowadził sensownie przygotowanego referendum w sprawie, czy Polacy zgadzają się, by religia katolicka miała – stosownie do liczby zdeklarowanych (a nie statystycznych kościelnych) katolików – zagwarantowany wpływ na stanowienie i egzekwowanie prawa w Polsce, na politykę, życie gospodarcze i społeczne. Dopiero po takim referendum można by mówić o ewentualnych prawach religijnej większości. Na razie ta większość to tylko agitacyjny mit.

 319. P. Z dystansu

  Lech Kaczynski wygral wybory na prezydenta Warszawy. Nie epatowal w swej kampanii jakimis fajerwerkami inwestycyjnymi.
  Czym wiec zjednal warszawiakow?
  Czym czego nie ma/ nie moze miec jego spadkobierca, nominat jego brata- p.Jaki?
  Co wiec stoi na przeszkodzie by prezydentem Warszawy nie zostal kandydat Kaczora?

  Nb pamieta pan z kim wygral L. Kaczynski? Kim byli jego konkurenci?

  ml

 320. P. Pombucek

  Katolicyzm juz dzis ma czytelna pozycje w stanowieniu prawa w Polsce. Nie wynika ona z niczego innego ale tego ilu Polakow uznaje czarnych za swych przewodnikow.
  Co wiec chcialby pan w referendum?
  Zapytac czy wierzy pan/ pani w bozie?
  Albo ktore z X przykazan nie podchodza?

  Moje pytanie idzie znacznie dalej nizli statystyki wierzacych: ile z zasad KRK w zyciu spolecznym?
  Przyklad z przed chwili: parada rownosci w Lublinie: powinna sie odbyc czy nie? Nie z panskiego czy mojego punktu widzenia, ale tego lubelskiego? On inny nizli chocby warszawski.

  ml

 321. P. Z dystansu

  Jak pan sadzi: czemu Kaczor nie wyrzucil p. Gronkiewicz-Waltz z posady (chocby za udzial jej meza i jej samej w reprywatyzacji) i nie ustanowil rzadowego zarzadcy komisarycznego?
  Jakie przeslanki staly za tym by tego NIE robic?

  ml

 322. neospasmin
  12 października o godz. 12:44

  Przecież stoi u mnie jak byk, co uważam za nadające się do referendum:

  Czy Polacy zgadzają się, by religia katolicka miała zagwarantowany formalny wpływ na stanowienie i egzekwowanie prawa w Polsce?

  Na przykład w formie kontrasygnaty episkopatu w stanowieniu KAŻDEGO prawa. Szczegóły zresztą do wydyskutowania, ale mielibyśmy odpowiedź na pytanie, czy Polacy chcą żyć w państwie wyznaniowym. Bo na razie jest bardzo pasujące i obecnie rządzącym i Kosciołowi opieranie się na z sufitu wziętej statystyce kościelnej, że 95% Polaków jest katolikami. Nikt nie śmie szczegółowo pytać, czego chcą ci katolicy, bo mogłoby się okazać, że 95% to tylko chytry mit.

 323. Będą mieć swoje boga, banderowskiego. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1766418,1,ukrainska-cerkiew-zrywa-z-moskwa.read
  Pan bóg powinien sięgnąć nogą z poza chmurki i wykopać ich wszystkich w dupę. Tych z Rzymu także.

 324. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 października o godz. 9:40
  Katolicy. Kwiat narodu a kradną. Statystycznie 90 procent przestępstw. Obnoszą się ze swoją pobożnością. Nawet myślenie jest grzechem nie tylko czyn. Sterylność absolutna. A tu Morawiecki o mafii. A w kościołach cegiełki od mafii na honorowym miejscu. Mafia nie może być anonimowa. W parafii trzeba wskazać grzesznika i rzucić kamieniem. Chyba,że sami grzesznicy. Tak sobie myślę oczyszczajmy parafie jako małe ojczyzny z mafii aby pomóc Ziobrze i Morawieckiemu. I oczyścić katolików z wszelkich pomówień. Ojciec chrzestny i mafia zawleczona została z katolickich Włoch matecznika zgermanizowanego Watykanu.”

  W związku sowieckim co trzeci mieszkaniec to był milicjant lub inny mundurowy . Były przepełnione więzienia i przedsiębiorstwo GULAG . A złodziejstwo było niemożebne.
  Tak sobie myślę że kradli ale tak sobie myslę że nie wiadomo dlaczego……

 325. Symetryczny
  Najlepszy dowód, że panbożyczek nie istnieje. Ani prawosławny, ani katolicki, ani wszelki inny. W przeciwnym razie pogoniłby całe to towarzystwo w kibini mater.
  Kościoły to religia zinstytucjonalizowana, czyli kasa, kasa, kasa. Wszystko jedno, czy to Rzym, czy Bizancjum.

 326. żabka konająca
  12 października o godz. 9:30

  Z zasady nic nie podpisuje, ale „Twoją” akcje popieram w 100%. Jak trzeba to mogę sponsorować.
  Co do mojego rozumu i poczucia humoru to bezpieczniej jest trzymać z tymi którzy mi tych rzesz kategorycznie odmawiają. Zawsze to lepiej być lekceważonym i „underdogiem” niż autorytetem i faworytem.
  pozdrawiam

 327. @zabka konająca
  Absolutnie popieram z całym przekonaniem.

 328. neospazmin
  a ty panie idziesz do tych wyborów.
  Jeśli uważasz , że wyzywanie swoich kontrahentów od zdradzieckich mord i oskarżanie o zabójstwo bez posiadania cienia dowodów za usprawiedliwione , to twój problem.
  Ja uważam , że niechodzilo tu o rzadne emocje i niezwykły tryb. Kaczyński poprostu pokazał w ten sposób na ca juz może i na co jeszcze sobie pozwoli.
  Z tym fortem Trump , to kolejna pisowska legenda , przyjdź z tym argumentem jak taki fort bedzie rzeczywiście egzystowal, a narazie to polsko amerykańskie stosunki wyglądają tak jak podpis Dudy na stojąco. Wy macie wciąż charakter chłopa pańszczyźnianego , albo wlazicie jednemu bez wazeliny do d… i dajecie sie gnoić , albo staracie sie zaraz komuś kto was traktuje normalnie nasrać na łeb i tak nie stać was na prawdziwe partnerskie stosunki z nikim. Albo sie płaszczyć , albo podskakiwać.

 329. mag
  12 października o godz. 14:01

  „Najlepszy dowód, że panbożyczek nie istnieje”.

  Chyba nie przemyśłałaś tego. Jeśli Bóg (Absolut, Byt Transcendentny, etc.) faktycznie by nie istniał to nigdy się o tym nie dowiesz. A już zwłaszcza po swej śmierci.

  Teraz, kiedy żyjesz, możesz wierzyć w paradoks, że świat sam się stworzył i dlatego Boga nie ma.
  Zatem witam wsród wierzących, co prawda inaczej. 🙂

 330. neospazmin
  a jak ty sądzisz ?

 331. Z dystansu
  12 października o godz. 14:47

  „Z tym fortem Trump , to kolejna pisowska legenda … „.

  Really? W bazach (rotacyjnych na razie) jest już 4, 5 tys. żołnierzy amerykańskich. Wiem, bazy radzieckie w Poslce kojarzą ci się z młodością, ale przecież tempus fugit.

 332. Rossi
  No właśnie „czas ucieka” , a fortu ani widu ani słychu.
  Trump sprzeda was ruskim , za jedną taśmę.

 333. Mauro Rossi
  Szczególnie zadziwia mnie fenomen tzw. miłosierdzia bożego, jako znaku obecności Nadprzyrodzonego i jego troski o lud boży. Zazwyczaj obchodzi się z ludem okrutnie, zsyłając nań wszelkie możliwe plagi: wojny, choroby itd.
  Myślę, że jesteśmy igraszką rozmaitych sił w przyrodzie i za nic w świecie nie chciałabym „żyć wiecznie” w życiu po życiu.
  Mam nadzieję na spokojna nicość.

 334. Rossi
  i Kaczyński jako rosyjski agent dokładnie o tym wie i dlatego ta cała zgrywa.
  Historycznie i ostatecznie okazuje sie , że Polska rzeczywiście miała wstąpić do organizacji państw amerykańskich , albo federacji rosyjskiej , ale nigdy w życiu do UE. Partnerskie stosunki to nic dla chłopa pańszczyźnianego.

 335. Z dystansu
  12 października o godz. 9:30

  „Czy może ręczyć za to, że Kaczyński rzeczywiście chciałby rozmawiać ze „zdradzieckimi mordami” , którzy zamordowali jego brata”?

  Nie powiedział, że go zamordowali, sugerował, że jego brat zginął przez ich głupotę i złe intencje. Ogólnie ― przez nich. Gdyby Saakaszwili miał taką PO u siebie w Gruzji już nie byłoby go wśród żywych. PO w ramach ogolnego resetu robiła swój deal z Rosją (dogadany lub dorozumiany), obliczony na kompromitację L. Kaczyńskiego w okrągłą rocznice zbrodni katyńskiej. Tymczasem ruscy ich wykiwali i poszli krok dalej, zamiast lądowania na innym lotnisku zdarzyła się katastrofa, jakoby przypadkowa i odtąd mają PO w ręku jako wspólników. Według mnie to był majstersztyk Putina. To tak jak byś zamówił u gangsterów pobicie nie lubianego sąsiada, a oni celowo wykonali mokrą robotę i już cię mają, jesteś ich wspólnikiem, musisz dalej im płacić.

  „Kaczyński żyje z polaryzacji społeczeństwa i to strojeniu sie PiSu”.

  Przyzwyczajono cię do tego nonsensu, więc go łykasz, zwłaszcza że lubisz. PiS dużo lepiej rządzi niż poprzednicy, co widać gołym okiem i oczywiście wolałby to robić w spokoju, jak lubią wyborcy. Dlatego właśnie opozycja robi jazgot i kocią muzykę, bo spokój im nie służy. Kocia muzyka dodatkowo zastępuje im program, którego nie mają, bo intelektualnie są przecież nie teges.

 336. Z dystansu
  12 października o godz. 15:15

  Odlatujesz, chyba z bocianami. 🙂

 337. mag
  12 października o godz. 15:13

  „Szczególnie zadziwia mnie fenomen tzw. miłosierdzia bożego, jako znaku obecności Nadprzyrodzonego i jego troski o lud boży. Zazwyczaj obchodzi się z ludem okrutnie, zsyłając nań wszelkie możliwe plagi: wojny, choroby itd.”

  Pomyśl też o czasach bez wojen i plag. Żyjesz w Europie, w czasach pokoju od 1945 roku. To już 73 lata. Sumarycznie więcej jest na świecie dobrego niż złego, inaczej cywilizacja by nie istniała.

  „nie chciałabym „żyć wiecznie” w życiu po życiu”.

  Faktycznie, wiecznie to bardzo długo. 🙂 Ale może tam czas się nie dłuży.

  „Mam nadzieję na spokojna nicość”.

  Metafizycznie i logicznie rzecz biorąc nicości nie ma, zawsze coś jest. Wskazuje na to rzeczownik „jest”. Główną cechą bytu jest istnienie. Czy jest jakaś nicość? Jeśli już JEST (istnieje) to nie może być nicością.

 338. adam100
  12 października o godz. 7:19

  „OLEJNIK ODPOWIADA SAKIEWICZOWI: TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE ?
  NIE, TYLKO ŚWINIE BRONIA PEDOFILI”.

  Pytanie, kto bronił Polańskiego? Nie Olejnik przypadkiem?

 339. Bar Norte
  12 października o godz. 1:43

  „Mauro, ale naprawdę jestem żywo zainteresowany by premier Morawiecki jak najdłużej pełnił swą misję. Im dłużej tym lepiej”.

  Też uważam, że lewica powinna popierać wrażliwość socjalną tego rządu. Jeśli chce liczyć na cokolwiek w przyszłości.

 340. Mauro Rossi
  12 października o godz. 15:39

  Spadaj trollu

 341. Rossi
  Co powiedział Kaczyński możesz w każdym dowolnym momencie posłuchać w i nternecie i twoja nadinterpretacja też tego nie zmieni.
  https://m.youtube.com/watch?v=9f1zPIvaHo8

 342. Rosji
  Twoje kolejna interpretacje zamachu smoleńskiego ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością , co wszystkie poprzednie bomby i pęknięte parówki .
  Daruj sobie chłopie , wstydu to już napewno nie masz ?

 343. Mauro Rossi

  „lewica powinna popierać (…) Jeśli chce liczyć na cokolwiek w przyszłości”

  Znów Majcherkiem lecisz.
  Rozumiem, że masz kompleksy peowskie ale jednak mógłbyś wymyśleć coś oryginalnego.

 344. Panie Rossi ,

  Polanski zawarł z pokrzywdzona ugodę i wypłacił zdaje się 600 tyś USD odszkodowania , dolarów z lat 80 tych, pragnę zauważyć.

  Kler w Polsce do niczego się nie przyznaje bo nie chce płacić. Ale szambo już wybija i nic nie pomoże, to tylko kwestia czasu.

  Lot do Smoleńska organizowała kancelaria prezydenta RP, prezydentem był L. KACZYNSKI. Presję na pilota wywieral niejaki BLASIK, mianowaniec Kaczyńskich.

  Od kiedy to Panie Rossi nieaktualna jest wersja o zamachu, trotylu , wybuchu, s,etycznej mgle , magnesie zatrzymujacym silniki samolotów itd itp ?

 345. @Bart Norte, wielce ucieszyla mnie informacja, ze Rafal Wos znalazl swoje miejsce, czy miejsca. Te miejsca i nagrody to znak czasu, a takze policzek dla takich co nie sa w stanie spojrzec szerzej na rzeczywistosc. Czy robia dobra czy zla robote okaze sie w najblizszych dniach.

 346. zyta2003

  Jest już jego pierwszy materiał – ciekawy wywiad z Rafałem Trzaskowskim. By przeczytać musisz się jedynie zarejestrować.

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/nasz-elektorat-nie-wybacza-155651

 347. zyta2003

  W uzupełnieniu nocnego komentarza o dziennikarzach jeszcze list Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka skierowany list do Jeffa Bezosa, prezesa firmy Amazon, w sprawie presji wywieranej na dziennikarki piszące o łamaniu praw pracowniczych i wyzysku w podległym mu przedsiębiorstwie. Chodzi o red Adę Rozwadowska z GW i red Karolinę Lewestam z Dziennika Gazety Prawnej.

  http://www.hfhr.pl/hfpc-pisze-do-prezesa-amazona-w-sprawie-presji-wywieranej-na-media/

 348. Skoro Unia uznała raport MAK. To mamy finał. Tak sobie myślę,że rosyjska wersja została głównym materiałem rezolucji. Podobnie chicagowska procedura.

 349. Raport Macierewicza nawet nie został wzmiankowany. Czyli makulatura. Tak sobie myślę,że 28:0 dla raportu Millera też. Teraz czas na zwrot i medaliki.

 350. zyta2003
  12 października o godz. 16:36
  @Bart Norte, wielce ucieszyla mnie informacja, ze Rafal Wos znalazl swoje miejsce, czy miejsca. Te miejsca i nagrody to znak czasu, a takze policzek dla takich co nie sa w stanie spojrzec szerzej na rzeczywistosc. Czy robia dobra czy zla robote okaze sie w najblizszych dniach”

  Woś to zwyczajny marksista . Pieniądze nie biorą się z tego że dostaje się zasiłki , zapomogi czy dotacje. Pieniądze się ZARABIA.
  Woś stawia znak równości między korporacjami a klasą srednią , drobnym biznesem , etc
  Woś snuje opowieść o rzekomo wspaniałym prl choć dnia w prl nie przezył
  Woś obrzuca Balcerowicz błotem ale wtedy gdy Balcerowicz dostał zgliszcza pod nazwa ” post- prlowska gospodarka ” Woś miał z 7 lat i nie ma pojęcia z czym Balcerowicz musiał się zmagać . Oraz nie ma pojęcia skąd się wzięły problemy jakie Balcerowicz ” odziedziczył ” . Te problemy , które odziedziczył Profesor wzięły się wprost z tego wszystkiego czym prl był i z tego że prl te problemy zamiatał pod dywan przez całe swoje istnienie. Tym podstawowym problemem prl było ,, czy się stoi czy się lezy , dwa tysiące się należy ” . Woś teraz żąda tego samego – dochodu podstawowego , którego nawet Szwajcaria nie wypłaca .
  Zwykły , pryszczaty marksista, który niczym Jarosław Rajmundowicz mysli że pieniądze pochodzą z bankomatu . Jakim sposobem trafiły do bankomatu Woś Rafałsię nie intersuja i wcale go to nie obchodzi bo on wie – bogacze je tam wsadzili bo nie chcieli się swoim bogactwem podzielić . A bogaci są bogaci min dlatego że nie rozrzucają forsy na lewo i prawo .
  Woś tak się odgraża że wszyscy pracodawcy zle się z pracownikami obchodzą i za mało im placą , miałem nadzieję że Redaktor Woś otworzy swoją gazetę – tygodnik i będzie miał okazje duzo płacić swoim pracownikom . No nie otworzył swojej gazety , szkoda. Może doczekamy Wosia dobroczyńcy .

 351. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 października o godz. 17:55
  Skoro Unia uznała raport MAK. To mamy finał. Tak sobie myślę,że rosyjska wersja została głównym materiałem rezolucji. Podobnie chicagowska procedura.

  Gdzie napisamo że raport MAK został uznany ? Proszę tyle nie mysleć bo skutki panskiego ” myslenia ” są jak ruskie wojsko – głosne , pijane ale mało przydatne w starciu z prawdziwym przeciwnikiem . Logiką . Taka , logiczna sytuacja.

 352. Ale „ruskie wojsko” zlało po mordzie volksdojczów pod Stalingradem. Zjadali się nawzajem na mrozie co nazywamy kanibalizmem. Tak sobie myślę,że volksdojcze to padlinożercy też.

 353. Naczalstwo zwinęła pisowską troliznę.
  Za tyle głupoty to nie należy się ani kopiejki, a co najwyżej kopa w d…

 354. @Mauro Rossi
  Podziwiam determinację w obronie spraw i rzeczy nie do obrony.
  Po co ci to? Dlaczego?

 355. Waldemar 12 października o godz. 11:07 pisze: Premier M.Morawiecki wprost bulgocze o miliardach pojmanych przez „mafie watowską”.
  Wystarczyło 15 minut ( bodaj 2 dni temu FAKTY po faktach TVN24 ) by .b minister Finansów Rostowski zdemaskował wyliczenia Pisowskie Jego zdaniem koalicja PO/PSL w latach 2013 i 2014r odzyskała do budżetu każdego roku ( w/w) ponad 1 mld a Morawiecki odzyskal w 2017 poniżej ( istotnie poniżej 1mld ….

  Waldemarze,
  Twoje omówienie wypowiedzi Rostowskiego, „bakałarza” oksfordskiego, bez tytułu nawet magistra, b. doradcy Jelcyna i Czernomyrdina z czasów gdy rosły fortuny Abramowicza, Bieriezowskiego, Kantora, Deripaski, Usmanowa, Chodorkowskiego, braci Rotenbergów i innych gango-oligarchów, b. kierownika katedry uczelni Sorosa na Węgrzech i jego wiernego kundelka, kreatywnego księgowego, który uzasadnia jak przy wzroście PKB i wzroście podatku VAT zmniejsza się jego wielkość wskazujesz nam tu jako autorytet jakiś?
  Waldemarze, w niemieckim portalu „Interia” napisano m. i. – Szacuje się, że w samym tylko 2015 r. budżet państwa przez lukę VAT mógł stracić nawet 40 mld zł. Problem niepłacenia podatków jest jednak znacznie większy, bo dotyczy również innych państwowych danin: PIT-u i CIT-u.

  W Polsce widać, że uszczelnienie systemu podatkowego i zmniejszenie luki VAT postępuje – chwali nasz kraj Komisja Europejska, …

  a wcześniej na temat paliw: – Wprowadzony przez rząd tzw. pakiet paliwowy miał na celu ograniczenie szarej strefy w branży paliwowej. Pomijając efekt wzrostu gospodarczego Orlen szacuje, że – czytamy w komunikacie – dzięki skutecznej walce z szarą strefą legalny rynek oleju napędowego (ON) powiększył się o ok. 30 proc. W efekcie, z jednej strony, Orlen poprawił wynik finansowy, z drugiej, wzrosły bezpośrednio wpływy do budżetu państwa z tytułu podatków.

  – Tylko w ciągu 6 miesięcy tego roku PKN Orlen wpłacił do budżetu państwa blisko 17 mld zł w związku ze sprzedażą paliw. Tak znacząca kwota tylko po pierwszym półroczu to efekt uszczelnienia szarej strefy w obrocie paliwami. Oznacza to, że przygotowane i wdrożone przez premiera Mateusza Morawieckiego przepisy w tym zakresie działają i są skutecznie egzekwowane – ocenia Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, cytowany w komunikacie.

  Szara strefa na rynku paliw była jednym z kluczowych problemów dla producentów w ostatnich latach i bezpośrednio przekładała się. – W latach 2012-2016 nie było żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak niski poziom konsumpcji jaki był oficjalnie raportowany. Porównanie trendu konsumpcji pomiędzy latami 2011 i 2017 wskazuje, że faktyczna konsumpcja ON w latach 2012-2016 musiała być zdecydowanie wyższa. To oznacza, że szara strefa w szczytowym okresie tj. latach 2014-2015 prawdopodobnie przekraczała 3 mln ton tj. ponad 20 proc. rynku – napisała spółka.

  Wiesz, dla mnie „Rostowski” to jest słowo brzydkie, wręcz wulgarne, które obrzydza PO i jej potencjalne zwycięstwo w wyborach. Dopóki ta partia będzie istnieć z psami Sorosa w MinFinie, katechetkami jako szefami MSW, zakonnikami i klęczonami kierującymi resortem sprawiedliwości, szefami partii, którym pamięta się sprawę afery hazardowej czy próbę załatwienia córeczce kumpla stanowiska szefowej Lotto (misiewiczostwo w całej okazałości) i jej liderzy będą omawiać biznesy na cmentarzach to PiS będzie wygrywał wybory. Istnienie PO jako głównej siły politycznej opozycyjnej gwarantuje PiSowi kolejne zwycięstwa w wyborach.
  Koniec. Kropka.

 356. Nie jestem fanem Rostowskiego , ale co do jego wykształcenia, że rzekomo nie ma tytułu magistra , oraz doradztwa w Rosji to chyba nie co minąłeś sie z prawdą..
  Rostowski to raczej , z resztą podobnie jak Macierewicz „doradca” juz, albo przynajmniej także z epoki Putina .

 357. Waldemarze,

  Wysłuchałeś właśnie następnej teorii spiskowej godnej zamachu Smoleńskiego.
  Nie przejmuj się. Świat jest zaludniony świrami.
  pozdrawiam.

 358. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w TVN24.
  Po trzech kadencjach pozostawia piękną Warszawę. Prawdziwy i spełniony Gospodarz Stolicy Polski.
  Mogłem i obserwowałem w tym czasie rozwój Warszawy i widziałem jak budowano nowe drogi, jak zmieniały się na lepsze środki komunikacji miejskiej, jak powstawały nowe obiekty użyteczności publicznej i osiedla mieszkaniowe.
  Z wielką powagą i klasą była prowadzona ta rozmowa.
  Poprzedni prezydent niewiele osiągnął, nowy będzie musiał włożyć wiele wysiłku aby dorównać pani prezydent, same obietnice i przysięgi nie wystarczą

 359. Blackley 16.35
  Wizyty w Katyniu od początku źle wróżyły.
  Dla Polski moim zdaniem ważne było spotkanie premierów i wówczas powiedziano ważne słowa chociaż bez wiążących deklaracji.
  Prywatna w tej sytuacji wyprawa prezydenta przygotowana z pompą mogła ten przekaz wzmocnić, ale przecież nie o to chodziło.
  Popularność Lecha Kaczyńskiego malała i można było przewidywać, że drugiej kadencji nie będzie.
  Zabranie na pokład samolotu ważnych polityków i dowódców sił zbrojnych było ryzykowne. Oni chcieli, oni musieli wylądować, bo inaczej cała ta polityczna układanka by się rozsypała.
  Człowiek planuje, ale ktoś inny ma wpływ na bieg wydarzeń. Góra zdecydowała

 360. Z dystansu,
  pobiegałem po różnych źródłach i znalazłem, że chociaż nie napisał pracy dyplomowej, to tytuł Master of Science uzyskał podobno.

 361. Smoleńsk. Widocznie Bóg tak chciał. Tak sobie myślę po katolicku.

 362. Spiskowe teorie świata:
  Smoleńsk na zaszczytnym 10 miejscu.
  https://www.antyradio.pl/Adrenalina/Archiwum-Tajemnic/10-najpopularniejszych-teorii-spiskowych-22618

  Obecnie świry szykują nam następną katastrofę:
  Szczepionki wywołują autyzm!!!!
  Nóż się sam w kieszeni otwiera.

 363. ls42
  12 października o godz. 20:35
  Blackley 16.35
  Wizyty w Katyniu od początku źle wróżyły.
  Dla Polski moim zdaniem ważne było spotkanie premierów i wówczas powiedziano ważne słowa chociaż bez wiążących deklaracji.
  Prywatna w tej sytuacji wyprawa prezydenta przygotowana z pompą mogła ten przekaz wzmocnić, ale przecież nie o to chodziło.
  Popularność Lecha Kaczyńskiego malała i można było przewidywać, że drugiej kadencji nie będzie.
  Zabranie na pokład samolotu ważnych polityków i dowódców sił zbrojnych było ryzykowne. Oni chcieli, oni musieli wylądować, bo inaczej cała ta polityczna układanka by się rozsypała.
  Człowiek planuje, ale ktoś inny ma wpływ na bieg wydarzeń. Góra zdecydowała”

  100/100 Z tym że ,, GÓRY ” bym nie mieszał . Tyle niedbalstwa , zaniechań , bałaganu itd że nawet ” GORA ” nie dała rady odwrócić biegu wydarzeń .

 364. z dystansu,

  wklejam info. z Wiki.

  Jak wszystkie świry wiedzą, jest to materiał specjalnie spreparowany przez mafie paliwowo/ coś tam = PO

  Jacek Rostowski:
  „Wykształcenie”

  Jacek Rostowski uczęszczał do szkoły Westminster w Londynie[4]. Następnie uzyskiwał kolejne tytuły zawodowe:

  1972: BSc (Bachelor of Science) – International Relations, University College London,
  1973: MA (Master of Arts) – Economy and History, University College London,
  1975: MSc (Master of Science) – Economics, London School of Economics and Political Science

 365. Szczepionki. Parafrazując Kaczyńskiego nieszczepiony tubylec roznosi syfa jak imigrant. Tak sobie myślę o wylęgarni rodzimych syfiarzy. Do ASF dodajmy syfiarzy. Wtedy Putin nie napadnie na trędowate społeczeństwo z taką tarczą.

 366. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 października o godz. 18:32
  Ale „ruskie wojsko” zlało po mordzie volksdojczów pod Stalingradem. Zjadali się nawzajem na mrozie co nazywamy kanibalizmem. Tak sobie myślę,że volksdojcze to padlinożercy też.”

  Jak sowieci zaplanowali tzw ” kolektywizację ” rolnictwa oraz przy okazji zagłodzenie na śmierć nieposłusznych Ukrainców , na Ukrainie zapanował taki głód że rozkopywano groby .

  Po za tym , sowiecki kłamco , zołnierze którzy zginęli na wojnie to nie .,, PADLINA ” . Obojętnie po ktorej stronie , i Polacy to rozumieją . Sowieckich grobów nikt nie niszczy . Likwidowane są POMNIKI szemranych sowieckich generałów . Groby stoją spokojnie.

  Kolejny raz udowadnia pan , sowiecki kłamco , że jest pan zwyczajnym bydlęciem . To nie ” PADLINA ” tylko ludzkie ciała . Niczym sie pan nie rózni od faszystów , w końcu pasowaliście do siebie . Pakt Ribentrop – Mołotow . Mówi to panu coś , sowiecki kłamco ?

 367. adam100
  Posiadam czarnego kota, długowłosego z ogonem w kształcie kity, co wskazuje na jego częściową rasowość, dwie mało używane talie kart oraz szklaną kulę (no, może kulkę, bo jest nieduża).
  Chętnie podejmę się poradnictwa, głównie psychologicznego, w szerokim zakresie, także w temacie szczepień i autyzmu.

 368. Smoleńsk. Z powodu rusofobii organizatorów lotu nie było cudu. Tak sobie myślę o wyrokach boskich. Co przyjmuję z pokorą.

 369. mag
  12 października o godz. 21:03

  Polecam Kaję Godek
  Bije mnie na łeb na szyje pod każdym względem a zwłaszcza w tym co ci jest potrzebne.
  Sorki.

 370. adam100
  Sorry, ale jeśli już, to ja mogę się jej przydać, a nie na odwrót.

 371. mag
  12 października o godz. 21:16

  Trudno się z Tobą nie zgodzić.

  Może warto dotrzeć do Maryi matki Jezusa która się objawiła jakiś czas temu na komisji sejmowej? To musi dopiero być globalny ekspert!!

 372. „Ja nie rozumiem tej fascynacji wojną i przygotowań do niej społeczeństw w tym polskiego. Postrzeganie świata z perspektywy unicestwiania potencjalnych wrogów jest nieludzkie i niemoralne. Redaktor oswaja z wizją nieuchronnej konfrontacji przeciętnego obywatela aż w końcu ten zawoła kolejnego 1-go września- wojna!, nareszcie wojna!”

  taki tekst napisałam pod wezwaniem do zbrojeń jednego z redaktorów „Polityki”. Szczerze mówią strona w którą zmierza to czasopismo jest niepokojąca – czy to jest ta sama gazeta?, czy te oczy mogą kłamać ?- chyba tak.

 373. adam100
  Niestety, nie znam namiaru na nią, a w ogóle mała ze mnie miki. Gdzie mi tam na sejmowe salony.

 374. żabka konająca
  12 października o godz. 21:25

  Notuję wdzięczna próbę uatrakcyjnienia tego blogu.
  Padaj tylko łaskawie źródła do których referujesz ( tak dla spełnienia czystych formalności)
  dziękczynienia

 375. mag, ta wiadomość osłabi Cię:
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Wybory-samorzadowe-2018/Informacje/Debata-wyborcza-Jaki-Trzaskowski-w-TVP.-Wybory-samorzadowe-2018
  Widać że kandydat jest zdesperowany i postawił wszystko na jedną kartę byle tylko wygrać. Ja osobiście nie popieram żadnego bo nie lubię nieogolonych facetów szczególnie jeśli zarost ma ukryć np. otłuszczenie twarzy. Na przykład.

 376. mag
  12 października o godz. 21:33

  No! No?
  Oglądałem film Disneya o „Kopciuszku” i bardzo mi się podobał.

 377. Debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Aż czternastu.
  Czego w Warszawie jest za mało?
  Jedna z kandydatek odpowiedziała; jest za mało miłości, i to najbardziej mnie się podobało

 378. @

  facet powinien się prezentować w slipach i mieć takie wymiary:
  http://www.sfd.pl/wymiary_polskich_kulturyst%C3%B3w-t201456.html

  Wszędzie gładko ogolony bo inaczej dyskwalifikują.

 379. P. Pombocek

  “Czy Polacy zgadzają się, by religia katolicka miała zagwarantowany formalny wpływ na stanowienie i egzekwowanie prawa w Polsce?”

  Alez po co formalny? Zadna sila spoleczna do tego nie zmierza: Polacy popieraja system w ktorym polityke tworza i realizuja (katoliccy) politycy, nie duchowni.
  Tworza ja i realizuja wg zasad katolicyzmu, nie buddyzmu, marksizmu- leninizmu czy ideologii lgbt.

  To co pan chce uzyskaac w referendum jest widoczne golym okiem: poprzez odsetek rodzicow ktorzy chrzcza swe dzieci, zawieraja sluby koscielne, posylaja bachory na lekcje religii czy glosuja na partie deklarujace resoektowanie norm katolickich. Czego jeszcze chce sie pan dowiedziec z refrrendum?
  Czy Polacy znaja katechizm a jesli juz to jak dokladnie?

  ml

 380. Debata warszawska. Kolejne pytanie; czego w Warszawie jest za dużo?
  Ta sama kandydatka na prezydenta Stolicy; za dużo jest kandydatów na prezydenta Warszawy. Bingo!

 381. @blackleypan bluzga na blogu, nikt go za to nie karci i nie nakazuje się zamknąć, o zastosowaniu przepisów prawa nie wspomnę. Za jeden z komentarzy powinien być zbanowany Gospodarzu Nasz Szanowny.
  Żeby go czymś zająć i oderwać od blogu proponuję link o nieruchomościach do odremontowania i wynajęcia za przyzwoity czynsz; jest o czym pomarzyć, policzyć koszty materiałów i robocizny. A później to już tylko zysk, pieniądze, pieniądze.
  Uczciwie zapracowane potem z własnego czoła.
  http://standardnews.com/stunning-abandoned-places-world/2/
  Kij ma dwa końce, to może być również przestrogą dla backleyapana że rzeczy materialne czasem zawodzą w konflikcie z naturą. Takie obrazy upadku bogactwa mogą zdołować nowobogackiego i podsunąć pytania o sens życia. Oby nie skończyło się tragicznie – szaleństwem.

 382. Is 42

  “Jedna z kandydatek odpowiedziała; jest za mało miłości, i to najbardziej mnie się podobało”

  Nie glosowalbym na te kandydatke – moja Beatuszka by z zazdrosci leb mi odgryzla! Z szyja wlacznie!

  ml

 383. adam100
  12 października, g.21:36
  Pasjami lubię „Kopciuszka”, ale polecam ci „Hotel Transylwania” Mój najulubieńszy ostatnio cykl filmów animowanych (chyba najnowsza jest „trójka”, znam dwa pierwsze filmy).

 384. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 października o godz. 21:10
  Smoleńsk. Z powodu rusofobii organizatorów lotu nie było cudu. Tak sobie myślę o wyrokach boskich. Co przyjmuję z pokorą.”

  Panie sowiecki kłamco , rusofobia nie ZADNEGO związku z bałaganem , niedbalstwem i brakiem zachowania procedur i standardów. Oczekiwanie na cuda to domena prostych , niewykształconych ” człowieków ” . Ludzie trzezwo i logicznie myslący NIE OCZEKUJA że np woda popłynie pod górę . Chociaż pana jako sowieckiego kłamcę nie lubię , opowiem panu historię z zycia wziętą . Otoż jak moi synowie byli mali spędzliśmy wakacje w Chłapowie , wioska rybacka koło Wladysławowa. Było to dość dawno temu więc spotykało się starszych ludzi wspominających dawne , niemieckie czasy .Więc panie kłamco , ci ludzie – starsi z tego powodu godni szacunku ale ciemni bo wierzący w cuda – opowiadali historie jak to niemieckie kutry przed wojną nie dość ze wszystkie ryby wyłapywały to jeszcze wracaly nawet w sztorm bezpiecznie do domu . A kaszubskie nie dość że nie łapały to często tonęły . A wie pan dlaczego ? Bo niemieckie miały kompasy , lampy i co tam potrzebne było do nowoczesnej zeglugi a kaszubskie NIE . Do tego te niemieckie były zazwyczaj z 10 razy większe więc siłą rzeczy dawały radę na falach , oraz miały silniki Diesla – taki Niemiec co wymyślił silnik na rope ……

  Morał , panie sowwiecki kłamco jest taki – trzeba być przygotowanym . Opatrzność sprzyja przygotowanym . Przygotowani nie liczą na cud . Sa przygotowani . Rzecz jest prosta aż do bólu ale zupełnie nie we wschodnim , zabobonnym stylu . Proszę pana , NA WSZYSTKO SA WZORY . Taka , logiczno-wzorzysta sytuacja .

 385. żabka konająca
  12 października o godz. 21:53
  @blackleypan bluzga na blogu, nikt go za to nie karci i nie nakazuje się zamknąć, o zastosowaniu przepisów prawa nie wspomnę. Za jeden z komentarzy powinien być zbanowany Gospodarzu Nasz Szanowny.”

  Poproszę przytoczyć ten fragment gdzie .,, bluzgam ” . Przypominam że ” bluzganie ” to uzyywanie słów powszechnie uznawanych za obrazliwe . Niecenzuralnych. Wulgarnych .
  Smiało , niech się Pani nie ociąga i nie krępuje . Do roboty, madame

 386. @blackley

  Towarzyszu broni.
  Czy też zauważyłeś ze trolle na tym blogu zostali przetrzebieni?

 387. „źródła do których referujesz”
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1767084,1,truman-plynie-do-europy.read
  Zawsze zaczynam czytanie od pierwszej strony, oczywiście artykuły dostępne dla ubogich, większość treści czyni mnie słabszą stąd na blogu coraz to mniejsza aktywność.
  Ps. nie wystarczy popierać w myślach, informacja o konkretnym działaniu w poleconym linku.

 388. @żabka konająca
  Żabciu, wyłączyłam się. To jest ponad moje siły – 14 kandydatów, w tym co najmniej kilku wariatów?
  Idę spać ,jak zwykle, z książką do łóżka. Tym razem jest to biografia mojego kolegi ze studiów, opozycjonisty, historyka literatury i niepokornego dziennikarza – Jana Walca. Niestety zmarł młodo w 1993.
  Pozdro

 389. mag
  12 października o godz. 21:57

  To dlatego masz tyle wspólnego z Jakub01 !!
  Wrzuciłem trejlera na IMDb i charaktery trochę jak ze Star Wars (Wojny Gwiezdne?)

 390. żabka konająca
  12 października o godz. 21:34
  mag, ta wiadomość osłabi Cię:
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Wybory-samorzadowe-2018/Informacje/Debata-wyborcza-Jaki-Trzaskowski-w-TVP.-Wybory-samorzadowe-2018
  Widać że kandydat jest zdesperowany i postawił wszystko na jedną kartę byle tylko wygrać. Ja osobiście nie popieram żadnego bo nie lubię nieogolonych facetów szczególnie jeśli zarost ma ukryć np. otłuszczenie twarzy. Na przykład.”

  ” NIE LUUBIĘ NIE OGOLONYCH FACETÓW ” …… po pierwsze madame , nie FACETÓW tylko MĘŻCZYZN . Nie uzywa się na tym blogu generalnie określeń – LASKA , SZTUKA , DŻAGA , itp określeń na osoby płci żenskiej , uzywa się slowa KOBIETA -DZIEWCZYNA . PO DRUGIE – jest pani bardzo płytka i tępa. ” nie lubię nieogolonych facetów ” – A skąd pani wie co człowiek – mężczyzna a nie FACET prezentuje swoją osobą , intelektem , wykształceniem , majatkiem , statusem spolecznym – zawodowym itd ?? Co zarost lub jego brak ma do rzeczy ? A moze ktos się nie goli bo ma uczulenie ? Co to za mowa , prostacka w ogóle ?Wszystko co ważne jest w GŁOWIE madame a nie w zaroście lub jego braku . No ale skąd prostacka dziewoja ma to wiedzieć ?

 391. mag
  12 pazdziernika go0dz.21.03
  A rudy kot może być? Szklanej kuli nie mam, na psychologii słabo się znam ale mogę wróżyć z fusów, od kawy, od herbaty, wedle uznania.

 392. adam100
  12 października o godz. 22:01
  @blackley

  Towarzyszu broni.
  Czy też zauważyłeś ze trolle na tym blogu zostali przetrzebieni?”

  Zauwazyłem . Ja nie jestem komputerowy stąd jestem w te gry bezbronny. Ktoś się zajął . Chwała Mu za to. Ukłony , zawsze z zainteresowaniem czytam panskie mojego ” brother in arms ” wpisy. Rozum i logika zawsze zwyciężą stąd są tak nienawidzone . Taka sytuacja

 393. żabka konająca
  12 października o godz. 22:04
  „źródła do których referujesz”
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1767084,1,truman-plynie-do-europy.read
  Zawsze zaczynam czytanie od pierwszej strony, oczywiście artykuły dostępne dla ubogich, większość treści czyni mnie słabszą stąd na blogu coraz to mniejsza aktywność.
  Ps. nie wystarczy popierać w myślach, informacja o konkretnym działaniu w poleconym linku.”

  Proszę pani , z łatwością się kupuje papierowe wydanie Polityki w kiosku lub w sklepie za 7,99 zł . Nie jest to jakaś fura pieniędzy , niepotrzebnie pani głupawo wtrąca że ” dla ubogich ‚ ‚ są jakieś artykuły . Uswiadamiam panią że pensje redaktorów kosztują , serwer kosztuje , czynsze kosztują , więc ZA DARMO POLITYKI być nie może . POLITYKI w sensie tygodnika opinii na forum którego ma pani nieprzyzwoitość pisać . Napisałem ” nieprzyzwoitość ” bo skoro pani NIE KUPUJE , NIE WSPIERA wspomnianego tygodnika to pisząc na jego forum kłusuje pani w jakiś sposób . Inaczej mówiąc podkarada pani cZyjąś wlasność intelektualną . Słabe to . Tym bardziej że nie chodzi o 799zł tylko MARNE 7,99 . Kawa w restauracji. Taka sytuacja , słaba .

 394. jedno z wielu wyciągnięte ze śmierdzącej onucy @Blackleypana:
  „był taki jak wy . Głupi , okrutny i msciwy…”
  wy, czyli blogowicze.
  W tej chwili nie mam czasu na powtórne czytanie popisów wiejskiego głupka* ponieważ schodzę do piwnicy by obmurować komin. U nas zaczyna się sezon grzewczy .

  * tzw. mądrość ludowa

 395. HA HA
  zgrzały się komuś bezpieczniki.

 396. owszem słaba bo kiosku Ruchu brak.
  Ale na niedosyt wiadomości z innych źródeł nie narzekam, czasem to nawet się dzielę. Tak jak w przypadku proponowanych inwestycji.

 397. żabka konająca
  12 października o godz. 22:20
  jedno z wielu wyciągnięte ze śmierdzącej onucy @Blackleypana:
  „był taki jak wy . Głupi , okrutny i msciwy…”
  wy, czyli blogowicze.
  W tej chwili nie mam czasu na powtórne czytanie popisów wiejskiego głupka* ponieważ schodzę do piwnicy by obmurować komin. U nas zaczyna się sezon grzewczy .

  * tzw. mądrość ludowa”

  Gdzie , madame , są słowa powszechnie uważane za obrazliwe ? Wulgarne ? Obsceniczne ? Niecenzuralne ? Są takie ? No smiało .

  ” głupi , okrutny i msciwy ” – chodziło , madame o STALINA . S T AL I N A . Taki sowiecki przywódca , z całą pewnościa GŁUPI , OKRUTNY I MŚCIWY .

  był taki jak wy – WY , madame czyli ROSJANIE .W moim wpisie chodziło o Rosjan , którzy pozwolili STALINOWI soba rządzić z tej prostej przyczyny że doskonale zaspokajał ich niskie instynkty .

  Na przyszłość , zanim pani , madame , zacznie usiłowania udowadniania czegoś niemożliwego do udowodnienia proszę DOKŁADNIE i ze zrozumieniem CZYTAĆ oraz logicznie pomysleć ze dwie minuty . Spodziewam się że czynność logicznego myslenia nie przekracza pani mozliwości intelektualnych . Dodam że ” mądrości ludowych ” nie ma co lekceważyć . Bywa w nich PRAWDA . Ukłony

 398. żabka konająca
  12 października o godz. 22:29
  owszem słaba bo kiosku Ruchu brak.
  Ale na niedosyt wiadomości z innych źródeł nie narzekam, czasem to nawet się dzielę. Tak jak w przypadku proponowanych inwestycji.”

  ”KIOSKU RUCHU BRAK ” ……madame to głupawe tlumaczenie , w rodzaju ” tańczyła bym w balecie ale ważę 12o kg ” bez problemu kupuję POLITYKĘ papierową w wiejskim sklepie , przychodzą trzy egz . i WSZYSTKIE ” schodzą ”. Nie wierzę że w promieniu pani aktywności nie istnieje sklep ze stojakiem gazet. Proszę wymysleć inne kłamstwo. To jest zbyt grubymi nicmi szyte . Ukłony

 399. bywa w nich prawda: wiejski „głupek i idiota”. Nie lekceważę.

 400. SLOWIANIN STANISLAW.
  12 pazdziernika o godz. 18:32
  Wole byc volksdojczem synem dziedzica i bekartem niz jak ty miec matke
  kacapke. Uklony.

 401. żabka konająca
  12 października o godz. 22:46
  bywa w nich prawda: wiejski „głupek i idiota”. Nie lekceważę.”

  O , madame , ” wiejski glupek i idiota ” to taka sama ” PRAWDA ” jak rzekome wulgaryzmy za które powinienem zostac zbanowany – nie potrafi pani ich , tych wulgaryzmów , przytoczyć BO ICH N I E M A >

  kolejna ” PRAWDA ” z zestawu pani ” prawd ” to rzekoma niemozność zakupienia POLITYKI .Informuję panią , madame , że NIE MA w Polsce miejsca gdzie nie mozna zakupić papierowego egzemplarza tygodnika POLITYKA . Pani ” nie lubi nieogolonych F A C E T Ó W ” nie wiedząc NIC o ich wnętrzu , osobowości , intelekcie itd oraz niepotrafi kupić w Polsce POLITYKI. To zwyczajne , ordynarne , prostackie KŁAMSTWO

  PS madame , powiedzieć ” nie lubię nieogolonych FACETÓW ” to tak jak by powiedzieć ” nie lubię lasek w czarnych rajstopach ” , albo ” nie lubię panienek w czerwonych kieckach ” – to szczyt prostactwa i głupoty

  ps 2 . noszę brodę od 40 lat . Ukłony

 402. Rossi napisal

  „Nie powiedział, że go zamordowali, sugerował, że jego brat zginął przez ich głupotę i złe intencje. Ogólnie ― przez nich. Gdyby Saakaszwili miał taką PO u siebie w Gruzji już nie byłoby go wśród żywych. PO w ramach ogolnego resetu robiła swój deal z Rosją (dogadany lub dorozumiany), obliczony na kompromitację L. Kaczyńskiego w okrągłą rocznice zbrodni katyńskiej. Tymczasem ruscy ich wykiwali i poszli krok dalej, zamiast lądowania na innym lotnisku zdarzyła się katastrofa, jakoby przypadkowa i odtąd mają PO w ręku jako wspólników. Według mnie to był majstersztyk Putina. To tak jak byś zamówił u gangsterów pobicie nie lubianego sąsiada, a oni celowo wykonali mokrą robotę i już cię mają, jesteś ich wspólnikiem, musisz dalej im płacić.”

  Mój komentarz
  Rossi, sprawa katastrofy smoleńskiej jako zamachu wielowybuchowego-termobarycznego polsko-rosyjskiego została przez Prezesa oficjalnie wygaszona.

  Paląc głupa na EP o tym, że oni zginęli przez ich (zdradzieckich mord i kanalii) głupotę i złe intencje, pajacujesz jak Prezes w sejmie bez żadnego trybu, insynuujesz, idziesz w zaparte wbrew faktom, okolicznościom i materialnym dowodom. Nie będzie ci to policzone w centrali jako pozytywne zaangażowanie, bowiem zapadła decyzja nakazująca bezwzględnie pomijać temat katastrofy smoleńskiej.

  Nawet sam Antoni M. zdegradowany przez Naczelnika Polski z ministra do zwykłego posła za nieudolność w szerzeniu kłamstwa smoleńskiego i wygadywanie strzelistych bzdur o zakupach helikopterów dla wojska na Ukrainie i innych kocopałów o wojsku, ostatnio komentował rezolucję Zgromadzenia Rady Europy o zwrocie smoleńskiego wraku przez Rosję do Polski i ani słowem się nie zająknął, że to był zamach.

  Natomiast przyznał mimowolnie, że ta rezolucja o zwrocie wraku samolotu jest zgodna z przepisami ICAO, czyli tymi samymi przepisami, według których odbywały się w Rosji i w Polsce badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Potwierdził tym samym zasięg obowiązywania przepisów ICAO.
  Macierewicz twierdził stanowczo przez lata, że „oddano śledztwo Rosji”, że nie należało się opierać na żadnych przepisach ICAO, nie należało oddawać śledztwa Rosji, gdzie wydarzyła się katastrofa i gdzie wg ICAO powinna być badana, tylko prowadzić własne suwerenne, polskie „śledztwo”. Macierewicz nie wyjaśnił jak miałoby wyglądać takie własne, suwerenne śledztwo. Miał na to osiem lat!

  Nie mówiąc już o tym, że przyczyny katastrofy bada komisja lotnicza i nie jest to żadne śledztwo i że śledztwo prowadzi prokuratura i jest to ustalanie, kto ponosi winę za katastrofę. Nie winę polityczną, jak sugerują PiSowcy tylko kto jest winny złamania prawa, złamania przepisów, które doprowadziło do katastrofy.

  Ty Rossi siłą bezwładu pieprzysz o jakimś gangsterskim zleceniu, majstersztyku Putina i wykiwaniu Lecha Kaczyńskiego przez ruskich.
  To Jarosław Ka chciał wszystkich wykiwać i tak się to kiwanie skończyło – lotem w ziemię w Smoleńsku.
  Pzdr, TJ

 403. blackley
  12 października o godz. 22:53
  SLOWIANIN STANISLAW.
  12 pazdziernika o godz. 18:32
  Wole byc volksdojczem synem dziedzica i bekartem niz jak ty miec matke
  kacapke. Uklony.

  Blackley ale ten PRAWDZIWY , informuje Redaktora Gospodarza czy kto tam pilnuje bloga że kolejny raz jakiś debil uzywa mojej , blackleya tozsamości . Co jest karalne. Był spokój jakiś czas , ale znów jakiś kretyn zaczyna swoją masturbację .

 404. zabka konajaca.
  12 pazdziernika o godz.22:20
  Poszukaj sobie chlopa aby ci komin w piwnicy obmurowal to nie jest
  zajecie dla madame. Uklony

 405. tejot
  12 października o godz. 22:59
  Rossi napisal

  panie tejot 100/100 , głupawe . idiotyczne hasełka o bombie , trotylu , magnesie zatrzymującym silnik , sztucznej mgle itd zostały ” wygaszone ” , to tzw ” mądrość etapu ”

  A co napisał Rossi to wiadomo – nie ma takiej głupoty pisowskiej której Rossi by nie usiłował ” wytłumaczyć ”

 406. blackley
  12 października o godz. 23:05
  zabka konajaca.
  12 pazdziernika o godz.22:20
  Poszukaj sobie chlopa aby ci komin w piwnicy obmurowal to nie jest
  zajecie dla madame. Uklony”

  blackley , ale ten prawdziwy , informuje że masturbator kolejny raz działa i podszywa się pod cudzą tożsamość . Kradziez tożsamości jest PRZESTĘPSTWEM , PAJACU .

  Nie lubię madame zabki ale wzywanie zeby ” chłop jej komin obmurował ” to nie mój poziom . Pajacu , nie przeciągaj struny bo doprowadzę do tego że cię skażą .

 407. Jeszcze jedno,stac mnie na to aby wynajac kogo trzeba aby ciebie odnalezli
  i zamkneli PAJACU, mam duzo pieniedzy wiec to zrobie.

 408. @Bart Norte dzieki za info. Chyba dobrze, ze Wos wylecial z Polityki.
  @Blackley. Nie tlumacz mi jak opoznionemu dziecku. Ja wlasnie cenie Wosia za to, ze jest takim pryszczaty marksista, ze nie zastygl w skamienielinie dawno juz przebrzmialej ekonomii chlopcow z Chicago, kiedy nawet guru tej ekonomii ( ktorego uiwielbial Balcerowicz) zmienil oglad swiata. R. Wos zapewne nie we wszystkim ma racje, ale jest otwarty na nowe uwarunkowania spoleczne,, ekonomiczne…szuka, zastanawia sie. Szkoda, ze tak niewielu publicystow w Polsce zauwaza, ze swiat sie zmienia.
  Btw nie mam cienia watpliwosci, ze dysproporcje w posiadaniu ktore pokazuje wspolczynnik Giniego to najwieksza hanba wspolczesnego swiata i slusznie o tym pamieta Wos. Na szczescie coraz wiecej ludzi zdaje sobie z tego sprawe i np. w Ameryce ( bez przesady – w miescie Nowy Jork) za okreslenie sie polityka socjalistyczny demokrata, czy cos kolo tego juz nie grozi anatema, czy komisja McCartego.
  Moj ulubieniec Bernie Sanders tak dlugo boksowal klasyczny przyklad tej nierownosci – Amazon, ze z miesiaca na miesiac Bezos podniosl minimum wage do 15dol. na godzine i dal jakies benefity socjalne. Dzieki takiemu samemu tluczeniu przez niego do glow pomyslu na powszechne ubezpieczenie (nie bede obciazac twojej glowki szczegolami) juz 65% spoleczenstwa, ktore nie wyobrazalo sobie, ze moze byc inaczej niz prywatne ubezpieczenie jest za.
  Dwa dni temu bylam na dyskusji panelowej o odradzaniu sie faszyzmu. ( Jednym z dyskutantow byl znany w Polsce specjalista od Europy Wschodniej – Timothy Snyder). Panowie zgodzili sie, ze w celu obudzenia faszyzmu nalezy znalezc wroga. Niedawno byl to Zyd, a w obecnej fali jest to emigrant, uciekinier zwlaszcza z pewnych krajow i z pewnej religii. Jako jedno z antidotum na zagrozenie faszyzmem dyskutanci wymienili zwiazki zawodowe, ktore wlasnie tak bardzo uwieraja tym, na ktorych wzorowal sie Balcerowicz.

 409. Volksdojcze mieli pod Stalingradem kompasy a dostali straszne manto. Za wikt ostała im padlina w okrążeniu. A Ruscy mieli tuszonkę. Tak sobie myślę ,że wyprawa po ruski portfel nie była przygotowana. Bóg czuwał po stronie ZSRR.

 410. Panie Słowianin,
  Ruscy wygrali bo
  1. USA wysyłały w ramach pomocy broń, sprzęt, amunicję , buty i co tam jeszcze było trzeba
  2. Bohaterscy marynarze brytyjscy konwojowali te dostawy
  3. Formacją NKWD strzelala do każdego ruskiego żołnierza który się cofnął

  Alianci chętnie kontynuowali swoją robotę z tego powodu że woleli wysłać buty i granaty zamiast wysyłać swoich żołnierzy na śmierć

  Wygrali pragmatyczne, zachodnie myślenie. Taka kalkulacja – ,, ruski niech walczy naszym sprzętem lepiej stracić pieniądze niż ludzi,, Działo się tak , Panie sowiecki kłamco, ponieważ zachodnie rządy MUSIALY się liczyć z wyborcami. W pańskiej prawdziwej ojczyźnie, Rosji sowieckiej, żadnych wyborów NIE BYLO A kto się zapytał czemu ma iść z karabinem na czołgi lądował w GULAG gdzie łatwo mógł być otwarty żywcem ze skóry, albo zgwałcony na śmierć. O czym łatwo pan doczyta w dostępnej literaturze.

  Skąd się wziął pakt Ribentropp Molotow ? Czemu tak pięknie kwitnąca przyjaźń przerodziła się w wojnę?

 411. Bóg wspierał Armię Czerwoną aż do Berlina. Zgermanizowany Watykan wysyłając katolicki wehrmacht i volksdojczów na Wschód moralnie zbankrutował. Bóg pokazał Watykanowi gest Kozakiewicza. Tak sobie myślę,że Watykan podobnie jak Izrael do rozbiórki.

css.php