Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Marsz Niepodległości

7.11.2018
środa

Kpina z niepodległości

7 listopada 2018, środa,

„Listopad, dla Polaków niebezpieczna pora”. Co trzeci policjant chory, prezydent i premier wycofują się z marszu, w którym jeszcze kilka dni temu mieli maszerować, narodowcy, mający podobno zaledwie 1-2 proc. poparcia, okazują się na tyle silni, że nie wiadomo jak im odebrać inicjatywę i centrum stolicy. Rząd okazał się nieprzygotowany do rocznicy stulecia.

Prezydent Warszawy znalazła się w pułapce – albo zakaże marszu i pogwałci konstytucję, albo zezwoli na marsz i na nieuchronne zadymy, które mogą się źle skończyć. Sam zakaz także nie gwarantuje, iż do awantur nie dojdzie. W powietrzu już czuje się woń świec dymnych i gazu łzawiącego. Skompromitowana władza usiłuje przekupić policjantów (1000 zł za przyjście do pracy 11 listopada) i całe społeczeństwo, ogłaszając (w ostatniej chwili) 12 listopada dniem wolnym od pracy. Pogłębia to tylko chaos, ponieważ nikt dnia wolnego nie planował, nie wiadomo, co z planowanymi rozprawami w sądach, wizytami i zabiegami lekarskimi, zajęciami w szkołach i uczelniach, kierowcami w TIR-ów itd. itp.

Po wydaniu około ćwierci miliona złotych na obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości – mamy kompromitację. Żeby minister Sellin, specpełnomocnik rządu do spraw obchodów, zaklinał się na wszystkie świętości, recytując bogaty plan imprez, faktem jest, że prezydent i premier, by uniknąć kompromitacji, w ostatniej chwili usiłują przejąć Marsz Niepodległości, ponieważ ogłaszają własny marsz państwowy dokładnie na trasie zatwierdzonego przez władze Marszu Niepodległości. Narodowcy odwołali się do sądu od decyzji HGW zakazującej marszu i całkiem prawdopodobne, że sąd weźmie ich stronę w imię wolności zgromadzeń gwarantowanej przez konstytucję. Z braku lepszych pomysłów prezydent apeluje o wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w samo południe 11 listopada. Nie ma w tym nic złego, gdyby nie fakt, że jest to inicjatywa „last minute”, zamiast wspólnego marszu albo wiecu z udziałem obecnych i byłych członków najwyższych władz, gości zagranicznych i dziesiątków tysięcy obywateli. Hymn narodowy ma zagłuszyć porażkę.

Zamiast podniosłego nastroju mamy niepewność, co zrobią narodowcy – przyjdą mimo zakazu? Przejmą manifestację zapowiadaną przez Dudę i Morawieckiego? Spotkają się w innym miejscu i pójdą inną trasą? Co zrobią policjanci – wyzdrowieją czy zostaną w domu?

W normalnych warunkach opozycja powinna wystąpić o wotum nieufności, marszałek powinien zwołać posiedzenie Sejmu, minister spraw wewnętrznych, zamiast błagać policjantów, żeby wyzdrowieli – powinien się pakować, a minister Sellin powinien już być na zielonej trawce. W Sejmie premier powinien się tłumaczyć, jak można było oddać inicjatywę narodowcom, a w loży prezydenckiej Andrzej Duda powinien się rumienić ze wstydu – wszak to on odrzucił swoje własne zaproszenie, przyznając tym samym, że nie on decyduje, kto, z kim i dokąd maszeruje, a marsze niepodległości to nie są niewinne spacery rodzin z dziećmi. PiS tolerował marsze, hołubił kiboli, i teraz stał się ich zakładnikiem.

Na kilka dni przed świętem mamy chaos i kompromitację zamiast wspólnych obchodów – fiasko, które umocni tylko stereotyp, że Polacy nie potrafią nawet świętować. Ciekawe, na kogo teraz władza zwali winę. Chyba na Tuska, bo po to tu był i zapowiadał, że 11 wróci. Panie, zmiłuj się nad nami.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 194

Dodaj komentarz »
 1. Co by nie gadać, to HGW z Ewą pomogły Dudzie i Morawieckiemu.

 2. Od lat PIS pozwalał tzw ” narodowcom ” na wszystko. Bo wiadomo że utrata tego elektoratu skutkować będzie przegraną PIS w wyborach parlamentarnych .
  Teraz Kaczynski i społka będą pic piwo które nawarzyli . Bez zalu z mojej strony.

 3. Jeszcze wczoraj Duda mial jakis grafik, a dzisiaj okazuje sie, ze bedzie prowadzil marsz. Gronkiewicz swoim zakazem zrobila polityczny majsztersztyk, rzucila zabe na stol nierzadowi. I teraz Duda poprowadzi ten zenujacy spektakl w postaci zbieraniny nazioli, kiboli i agresywnych byczych karkow dracych mordy i dymiacych petardami.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Nie napisze w drodze wyjatku , ze wzywa Pan Pana nadaremno ( prawdopodobnie On juz nikogo nie slucha ) bo moze Duda , prezes , HGW , Ziobro albo ktokolwiek kto oprzytomnieje , wszystko jedno kto , spowoduje natychmiastowa delegalizacje ONR-u(od jutra) .
  Teraz „brakuje tylko ” jakiejs mniejszosci rosyjskiej z jej krzywdami nagle ujawnionymi albo wystarczy nieznanym sprawcom pobic kilku Rosjan w Warszawie . Najlepiej nadaja sie do tego rodziny rosyjskich dyplomatow

 6. Z dystansu
  7 listopada o godz. 23:26
  Jak chcesz siebie oszukiwać to to rób, nikt ci tego nie zabroni. Ja mam kontakty z ludźmi z Ukrainy i i kto ich w ten kanał wpuścił. Uktaina obecnie to kraj upadły.
  Czytałem wspaniałe doniesienia z Donbasu powtarzane w naszej i anglosaskiej prasie.Niektóre idiotycznie przepisane z ukraińskiej propagandy Wychodziło na to, że separatyści sami siebie ostrzelali i zniszczyli sobie swój szpital. Wierz politykom amerykańskim, to zobaczysz jak na tym wyjdziesz. Oni zawsze robią pod siebie, nigdy dla innych. Ich polityka spowodowała większość ostatnich konfliktów zbrojnych i katastrof humanitarnych. Polskę tez wpuścili w Irak gdzie podobno robili broń atomowa . Broni jak się okazało nie wytwarzano , a chodziło u usunięcie Husajna który nie chciał podporządkować się Amerykanom.W wyniku mieliśmy lata terroryzmu i obecne ogromne problemy z Arabami.

 7. Panie, zmiluj sie nie nad wami, ale nad nim*!

  ml

  *najzupelniej wystarczy.

 8. Pyta Gospodarz

  „Co zrobią policjanci – wyzdrowieją czy zostaną w domu?”

  Jak piszą ten problem już rozwiązano i marsz ma „zabezpieczać” wojsko. Marsz się odbędzie pod osłoną armii.

 9. P. Czaro

  “I teraz Duda poprowadzi ten zenujacy spektakl w postaci zbieraniny nazioli, kiboli i agresywnych byczych karkow dracych mordy i dymiacych petardami.”

  Tak jak i pan chcialbym by Polacy na obraz i podobienstwo aniolow. A Polki anielic cycatych.
  Niestety tak nie ma. Nawet moje marzenie by polscy politycy byli choc troche formatu kaczorowego nie znajduje odzewu.
  Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma: tu marsz niepodleglosci.

  ml

 10. A co, nie bedzie balu na 100-lecie? Przeciez mial byc na 90-lecie! Przyjedzie Orban, przywiezie porzadnego wegrzyna – i mozna balowac. 😮 😉

 11. @blackley napisał:

  panski wywód czołgowo – strajkowy jest tyleż długi co niepotrzebny.

  Acan naprawdę tak długi tekst przeczytałeś?. Nigdy bym nie przypuszczał, że jest acan do tego zdolny.

  Ale szczerze gratuluję opuszczenia grona rodaków, „którzy nic długiego nie czytają” i awansowanie do grona, które długie teksty czyta lecz ich nie rozumie, co udowodniłeś acan swoim wpisem.

 12. Trwa chocholi taniec wokół święta niepodległości. Daremny trud, i tak nie będę tego oglądał w TVP.

 13. Panie redaktorze swietnie powiedziane! Ale straszno sie zrobilo..i jakos ciemno.
  Jakie to szczescie, ze mieszkam w Australii.
  W sobote (nasza) bede swietowal 100 lecie Niepodleglej, bez strachu, z rodakami (tylko skad wezme bialo-czerwone odzienie, bo tak kaza przyjsc ubranym).
  W niedziele pod War Memorial upamietnic ofiare naszych diggers (62000) w tej strasznej wojnie.
  Panskie ‚Panie, zmiłuj się nad nami’ jest nawet dla ateisty, jak ja, bardzo adekwatne w swojej ekspresyjnosci.
  Prosze uwazac na serce 11/11.
  Z szacunkiem pozostaje.

 14. Pan neospasmin

  Dziękuję za przychylną recenzję mojego wyboru materiałów dot. wydarzeń przed gdyńską stocznią z 17 grudnia. 🙂

  Podzielam pański pogląd, że nic nie jest zdecydowanie białe lub czarne.
  Jestem pesymistą, jeżeli chodzi możliwość wypracowania akceptowalnej przez wszystkich oceny czasów nam współczesnych.

 15. Kiedyś mówiono bękart Europy. Tak sobie myślę co dał chrzest zbiorowy w 966 roku oraz obalenie tzw. komuny. Rydzyk namaszcza narodowców jak Pius XII Gott mit uns ! Rodzi się Sodoma i Gomora. Państwo świeckie w ruinie. A KK milczy jak w czasie okupacji,

 16. Rydzyk domaga się germańskich akcentów w przestrzeni publicznej. Już takie marsze były przeciwko komunistom,Słowianom i Żydom. Zawrócone po Stalingradem. Tak sobie myślę,że nic dziwnego bo po reprezentantach zgermanizowanego Watykanu można się spodziewać krzyżackich sentymentów. A papież-bis służył w wehrmachcie i wysyła instrukcje. Duży naród a nie ma swojej religii.

 17. HGW zrobiła jedyną rzecz, jaką mogła zrobić w tej, wydawać się mogło, patowej sytuacji. Majstersztyk, obnażający do szkieletu to państwo z dykty i paździerza, że zacytuję klasyk Wassermann.
  Oczywiscie, że marsz od początku powinien być państwowy, od początku, czyli co najmniej od czasu przejęcia władzy przez obóz PiS, w ramach przygotowywania obchodów niepodległości. Mam osobiście w nosie takie marsze, uważam, że najlepszym prezentem dla kraju jest praca – co Gospodarz też chyba wyznaje, publikując teksty tuż przed północą;)

 18. Pan redaktor pomylił się w tekście.
  Na przygotowanie 100 lecia rocznicy, przeznaczono nie ćwierć miliona, a miliarda zł.
  I gdzieś te pieniądze się rozeszły, wśród krewnych i znajomych królika…….

  Bałagan organizacyjny jest raczej w wydaniu tej formacji normą, tym bardziej, że istnieją tu co najmniej trzy ośrodki dyspozycyjne, realizujące odmienne plany, dostosowane do widzimisię swych szefów. A może jest ich wiecej nawet….
  Miesięcznice wypadały dobrze, bo był jeden szef.

  Jednym z powodów wcale nie bagatelnych, może być też nieumiejętność dogadywania się, brak talentów dyplomatycznych.
  A na dyktat środowiska narodowe nie pójdą.
  Na prawo od ściany do której przytulał się mocno PiS, zrobiła się przestrzeń którą narodowcy zajmują. Na razie niewielka, ale w miarę narastania problemów, ta siła też będzie rosła- w siłę.

  z innej beczki……
  Pan Schetyna oświadczył, że po przejęciu władzy przystąpimy do euro…..
  Chyba miał zły dzień, albo nie orientuje się w tym, jakie skutki dla kraju to przyniosłoby.
  Przykład Grecji jest mu nieznany?

 19. …Bydlo nazywal bydlem i za to tez go cenie…

  Napisala jakup007 cytujac mistrza. Szkoda, ze nie jest samokrytyczna i nie bierze przykladu z mistrza oceniajac siebie, toutes proportions gardées.

 20. jakub01
  7 listopada o godz. 23:05
  Wpadla w samouwielbienie sadzac, ze nie jest rozumiana przez wieluuuuuuuuuuuuuuuu luuuudzi.
  Jakup007 ma racje. Belkot trudno zrozumiec.

 21. jakub01
  7 listopada o godz. 22:39
  Ciagle bredzi o obecnym spisku w blogosferze, o oplacanych….jakup007 probuje zaistniec kosztem drugich.

 22. Gratuluje Wiesiowi i jakup007 dobrego samopoczucia oraza samokrytyki z recyklingu , intelektualnego.

  wiesiek59
  7 listopada o godz. 20:52
  Twierdzi, ze jest intelektualnym kawiorem. Oj wiesiowy Wiesio, kawiorowy Wiesio, klawiszowy Wiesio, penitencjarny wychowawca, Wiesio.

 23. Outing Blacka, ktory okazal sie ryczaltowym turysta, a myslalem, ze jest podroznikiem.

 24. ZASTANAWIAM SIE;KTOPOSPRZATA PO JAKUP007 PODCZAS WEEK-ENDU.

 25. wiesiek59
  8 listopada o godz. 7:49
  Myli Grecje ze Szwecja…..Polska moze oczywiscie „przystapic do euro”….Porownanie z Grecja jest niedorzeczne. Oj Wiesio…..!

 26. hetajr
  8 listopada o godz. 4:17
  Pan neospasmin

  Dziękuję za przychylną recenzję mojego wyboru materiałów dot. wydarzeń przed gdyńską stocznią z 17 grudnia.

  Podzielam pański pogląd, że nic nie jest zdecydowanie białe lub czarne.
  Jestem pesymistą, jeżeli chodzi możliwość wypracowania akceptowalnej przez wszystkich oceny czasów nam współczesnych.”

  Panie hetajrze ,

  mówmy o FAKTACH . f a k t a c h . A te są proste , jasne i zrozumiałe dla każdego . Fakty nie potrzebują ” oceny akceptowalnej dla wszystkich ” ani nie stosuje się do nich pojęcia – ” czarne albo białe ” , ” nie – czarne , nie – białe ” .
  Fakty to fakty .
  Fakty są takie że władza , podobno ludowa , STRZELAŁA DO LUDU. Zabito kilkadziesiąt bezbronnych osób, wielu w drodze do pracy . Z A B I T O . Bo osmielili się wyrazić niezadowolenie z poczynań owej władzy .
  Panski opis sytuacji , długi , nużący i zupełnie nie potrzebny nic do sprawy nie wnosi . Morderstwo to marderstwo .

 27. wiesiek59

  panie 59 ,

  ”z innej beczki……
  Pan Schetyna oświadczył, że po przejęciu władzy przystąpimy do euro…..
  Chyba miał zły dzień, albo nie orientuje się w tym, jakie skutki dla kraju to przyniosłoby.
  Przykład Grecji jest mu nieznany?”\\

  Grecja panie 59 padła z nieróbstwa i pozyczania forsy bez zamiaru oddania .

  Euro dla Polski do DOSKONAŁE rozwiązanie . Czego pan w swej ignorancji nie wie . Oraz marzy o powrocie do czasów ” rubli transferowych w demoludach ” . NIEDOCZEKANIE .

 28. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 listopada o godz. 4:38
  Kiedyś mówiono bękart Europy.”

  panie Słowianin ,

  a czemu tak bezosobowo ” MÓWIONO ” . Rosja tak mówiła a nie ” MÓWIONO”

 29. 2 listopada politycy Nowoczesnej wysłali interpelację do Piotra Glińskiego, ministra kultury. Zapytali wprost, co stało się z „Niepodległą”, która, jak ogłaszano, miała mieć zawrotny budżet — 200 milionów złotych. Posłowie chcieli też wiedzieć, jaki jest faktycznie plan obchodów na 2018 oraz 2019 rok, ile pieniędzy poszło na wynagrodzenia, jakie uroczystości zaplanowano do 2022 roku, a także jakąś część budżetu już wydano. Minister nie odpowiedział, ale umieścił tweeta, w którym de facto wykręcił się od szczegółowej odpowiedzi. Zaznaczył, że to nie jego ministerstwo odpowiada za państwowe oficjałki oraz inwestycje. I faktycznie, to domena Kancelarii Prezydenta.
  https://wolnemedia.net/gdzie-jest-200-mln-zl-na-obchody-swieta-niepodleglosci/
  =======

  Kasa zniknie jak ta z Amber Gold…..

 30. „Portal wPolityce.pl dotarł do szczegółów śledztwa, które dotyczy słynnych już „urodzin Adolfa Hitlera”, zorganizowanych w maju 2017 roku w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. W styczniu tego toku nagrania z neonazistowskiej imprezy ujawnił „Superwizjer” TVN. Po upublicznieniu reportażu ruszyło prokuratorskie śledztwo, do akcji wkroczyła ABW, policja i inne służby, a w świat poszedł fałszywy przekaz, z którego wynikać miało, że w Polakach drzemie nazistowski bakcyl.

  Z zeznań Mateusza S.,organizatora „urodzin”, do których dotarł nasz portal, wynika jednak, że cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi 20 tys. złotych. Zleceniodawcy mieli jednak jeden warunek: na „urodziny” miała być zaproszona tajemnicza „Anna Sokołowska”. Kim jest ta kobieta? To w rzeczywistości Anna Sobolewska – dziennikarka „Superwizjera” i jednocześnie współautorka reportażu. Czy neonazistowski serial zafundowany nam przez TVN był więc maskaradą i ustawką za pieniądze pochodzące z niewiadomego źródła”?

  Z materiałów i analiz, do których dotarliśmy, a którymi według naszych informacji dysponują również prowadzący śledztwo, wyłania się następujący obraz wydarzeń:

  Marzec 2017 roku, Katowice. Mateusz S., prezes stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” przychodzi po swojego syna do przedszkola. W pewnym momencie podchodzi do niego dwóch mężczyzn z reklamówką, w której znajduje się 20 tysięcy złotych. Wręczają je Mateuszowi S. I stwierdzają, że za te pieniądze powinien on zorganizować „urodziny Hitlera”. Mężczyźni chcą, by impreza miała rozmach. Instruują S., że chcą, by na imprezie pojawiły się płonące swastyki, hitlerowskie emblematy, flagi i mundury. Domagają się jeszcze jednego. Chcą, by jedną z zaproszonych osób była niejaka Anna Sokołowska, która ma się kontaktować z Mateuszem S. w sprawie imprezy.

  A później metodą Urbana-Goebbelsa w TVN, podprogowy przekaz ….

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZTRlNS9wLzIwMTgvMDEvMjUvODI1LzM2MC8xMGY1OTZiMjEzZDI0ZjlkYTA3NDUzY2RlMDQ2ZmMyNS5qcGVn.jpeg

 31. D. Passent: „W Sejmie premier powinien się tłumaczyć, jak można było oddać inicjatywę narodowcom”.

  Niemiecka prasa z pewnością nie wie, że żadna inicjatywa nie była oddana, bo narodowcy organizują marsz nieprzerwanie od 2010 roku. Czyli inicjatywę w tej sprawie mieli od zawsze i nigdy jej nie utracili. Dopiero w tym roku HGW zakazała im marszu, co sprytnie wykorzystał rząd organizując na tej samej trasie uroczystości państwowe. Wiem, że dla pana redaktora to prawdziwa tragedia, bo soczysty marsz nazistów, taki jak np. w Berlinie …
  https://m.salon24.pl/91fbc2e90af479ff2968eb6d0556a28a,750,0,0,0.jpg

  … to byłby miód na serce znękanej opozycji. Zobacz Europo co tu się dzieje grzmiałby niepocieszony dziś redaktor Passent.

 32. Passent: „W powietrzu już czuje się woń świec dymnych i gazu łzawiącego (…) Rząd okazał się nieprzygotowany do rocznicy stulecia”.

  O tak, w przeciwieństwie do tych dwóch na zdjęciach, oni sa przygotowani. To przecież znajomi pana redaktora. Jeśli ci dwaj ponurzy dżentelmeni pojawią się na uroczystościach niczego bym nie wykluczał jeśli chodzi o woń świec dymnych. Pewnie to nieznani policji faszyści. 🙂
  https://cdn.natemat.pl/f007ea2ed1a03ad774f8c3a4bcfe17eb,780,0,0,0.jpg

 33. wiesiek59
  8 listopada o godz. 8:23

  „Kasa zniknie jak ta z Amber Gold…..”.

  Typowy dla ciebie dysonans poznawczy, wszystko ci się kojarzy ze sobą i miesza w dowolnych proporocjach.

 34. Wokół odbywającego się od 2010 roku Marszu Niepodległości odbywają się dziwne rzeczy. Dzisiaj doszło do serii dziwnych zdarzeń. Najpierw ustępująca pani prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła decyzję o zakazie przemarszu Marszu Niepodległości, a potem partia rządząca wjechała na białym koniu i przejęła marsz nazywając go państwowym.

  Po 8 latach organizowania Marszu Niepodległości, środowiska narodowe zostały okradzione w biały dzień. Trudno uwierzyć, że była szefowa PO zakazała marszu nie wiedząc jakie będą konsekwencje. Okazuje się, że mogła to być typowa polityczna ustawka. Sekwencja zdarzeń prowadziła nie tyle do zakazu przemarszu Polaków, żyjących rzekomo w niepodległej Polsce, tylko do przejęcia Marszu Niepodległości. I to się PiSowi udało.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pis-przejmuje-marsz-niepodleglosci-czy-wynik-ustawki-z-hanna-gronkiewicz-waltz?page=1
  ===========

  Inna interpretacja sekwencji zdarzeń…..
  Trudno dociec, która wersja jest prawdziwa.

 35. @

  Wróciłam od Wiesia. Wiesz, ten na Jerozolimskich 56. Łatwo trafić, reklama firmy jak w Las Vegas. Co za talent w tych raczkach, rach ciach ciach. Mój mi mówi: za młodych lat jak moja kopa była sztywniejsza to zaoszczędzić na fryzjerze było. A ja do niego że, jak jego za młodu był sztywniejszy tośmy na ogrodniku oszczędzali ( co za mizoginista! choć kiedyś był DOBRY).
  Najgorsze ze moja Flafoux mnie nie poznała. No, takiej obrazy, no takie dąsy. Jeść nie chciała przez tydzień, meble podrapała pazurkami!! Czy twój weterynarz jeszcze ma praktykę?, bo chciał podobno emigrować na Kanary. Trzeba się spieszyć bo po Polexicie to będzie jak za towarzysza Gierka. Pozdrowionka spod gwiazd i z Gwiazdolina.
  Twoja wiecznie /Ż.

 36. Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 8:55

  Być może dlatego, że mam spory zasób informacji o metodach działania różnych organizacji, czy motywach ludzi.

  A co do możliwej prowokacji TVN, to nie wykluczam takiej możliwości.
  Media KREUJĄ rzeczywistość, nagłaśniają, tworzą na zamówienie pożądaną atmosferę.
  Nie relacjonują, tylko szczują na zamówienie.

  Ot taka pomniejsza operacja false flag….
  Do działań typu „Gladio” na szczęście na razie nie dochodzi.
  Ani do jakiegoś Majdanu- nie ma jeszcze masy krytycznej, ale za pomoc kilku pudełek po butach, łatwo ją stworzyć.

 37. Rossi.

  Prosiłem o modlitwę, ale nie co dziennie. I nie całym sztabem .
  Jaroslaw Kaczynski i jego dwanaście cudów wymaga tylko raz w niedziele, samemu.

 38. Daniel Passent: „Rząd okazał się nieprzygotowany do rocznicy stulecia”.

  Gdzie te czasy, gdy red. Passent narzekał, że partia nie jest przygotowana do obchodów rocznicy rewolucji październikowej. Że robi to źle i nie tak. Żartuję, Passent czasem narzekał, ale w ramach pozwoleństwa. Dopiero dziś może sobie pozwolić na odrobinę luzu, mimo że o nowy demokratyczny ład nigdy nie walczył (zakładam, że nie był informatorem CIA). To znaczy walczył, ale po drugiej stronie ― zwolenników rewolucji październikowej. Jako zatroskany dziś o setną rocznicę powstania sanacyjnej Polski jest tak wiarygodny jak red. Lis w kurniku. 🙂

 39. wiesiek59
  8 listopada o godz. 9:04
  Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 8:55

  Być może dlatego, że mam spory zasób informacji o metodach działania różnych organizacji, czy motywach ludzi.

  A co do możliwej prowokacji TVN, to nie wykluczam takiej możliwości.
  Media KREUJĄ rzeczywistość, nagłaśniają, tworzą na zamówienie pożądaną atmosferę.
  Nie relacjonują, tylko szczują na zamówienie.”

  Szkoda że ten ” spory zasób informacji ” pochodzi z LATRYNOWYCH ZRÓDEŁ .

 40. @

  Giełdy reagują pozytywnie po wyborach.
  Można odetchnąć,
  tymczasem.

 41. Passent: „ … ogłaszają własny marsz państwowy, dokładnie na trasie zatwierdzonego przez władze Marszu Niepodległości. Narodowcy odwołali się do sądu od decyzji HGW zakazującej marszu i całkiem prawdopodobne, że sąd weźmie ich stronę w imię wolności zgromadzeń gwarantowanej przez Konstytucję”.

  Nie, bo w międzyczasie zmieniła się sytuacja prawna i teren marszu jest już zajęty na uroczystości państwowe. Sąd może zezwolić narodowcom na marsz, ale na innej trasie ― do uzgodnienia z HGW. Opozycja została modelowo wycyckana, a zapowiadało się tak pięknie. 🙂

 42. wiesiek59
  8 listopada o godz. 8:23
  2 listopada politycy Nowoczesnej wysłali interpelację do Piotra Glińskiego, ministra kultury. Zapytali wprost, co stało się z „Niepodległą”, która, jak ogłaszano, miała mieć zawrotny budżet — 200 milionów złotych.

  Kasa zniknie jak ta z Amber Gold…..”

  Mój komentarz .
  Z tych 200 milionów nie rozliczą się pisowcy , to pewne.

  Natomiast Ambergold to był poprostu ” łancuszek szcęścia ” . Naiwni uwierzyli w gigantyczne zyski . Typ pokazywał sztabkę złota i przyjmował wpłaty . To był cały deal . Coś tam ” inwestował ” ale jestem przekonany że wypłaty ” odsetek ” miały pochodzić z wpłat nowych naiwnych .
  Zeby nie pajace wierzące w cudowne rozmnożenia pieniędzy bez pracy nie było by Ambregolda – Marcin P. nie miał by forsy poprostu , ” chcącemu nie dzieje się krzywda ” . Chcieli ludzie biznesu . No to mieli biznes . Ale biznes czasem przynosi straty . Ambergold był lekcją biznesu – NIE ZAWSZE SIĘ ZARABIA .

 43. Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 9:16

  Nie, bo w międzyczasie zmieniła się sytuacja prawna i teren marszu jest już zajęty na uroczystości państwowe. Sąd może zezwolić narodowcom na marsz, ale na innej trasie ― do uzgodnienia z HGW. Opozycja została modelowo wycyckana, a zapowiadało się tak pięknie. ”

  Szkoda że Morawiecki Mateusz i Duda Andrzej dostali chęci na organizację PANSTWOWYCH UROCZYSTOŚCI dopiero wtedy jak HGW zakazała faszystom występów . Co stało na przeszkodzie organizacji PANSTWOWYCH UROCZYSTOŚCI wczesniej ? Faszystowski marsz miał być ich namiastką ? Czy Duda sie bał poprostu ?

  Niech wyjdą nielegalnie . Jak bydełko ze swastykami spali pół miasta może PIS zacznie myśleć .

 44. @

  Włodzimierz Cimoszewicz o wyborach w USA: „Poparcie dla Trumpa to religia smoleńska w wydaniu amerykańskim”

  http://wyborcza.pl/7,75399,24140498,donald-trump-dymisjonuje-prokuratora-generalnego-jeffa-sessionsa.

 45. blackley
  7 listopada o godz. 23:14
  blackley.ten prawdziwy.

  Ja juz tak mam ze czasami cos napisze prawdziwego o sobie.
  Poprostu taka sytuacja.”

  Blackley , ten prawdziwy

  Informuję że kolejny raz jakiś sowiecki troll kradnie moją tożsamość . Łach putinowski nie wie że to PRZESTĘPSTWO . Był jakis czas spokój . Ten wpis jest drugim wpisem ZŁODZIEJA W OSTATNICH dniach .

 46. Herr volksdojcz znowu nadaje z latryny. Zdobycz spod Stalingradu. Wkleja notatki zapisane na ściankach i resztkach onucy też zdobycznej. Jak powstanie Bawaria-bis na Podkarpaciu to pamiątki trafią do izby wypędzonych volksdojczów z krucjaty po „ruski” portfel. Z dedykacją od bękarta dziedzica z Prus. Tak sobie myślę o dziedzictwie narodowym. Bo volksdojcz to też dziecko Boga i na jego podobieństwo nawet jak chowa się pod łóżko na hasło Armia Czerwona. Tam pisze wymiotne teksty o pogromcach III Rzeszy. Taki stan umysłu bękarta.

 47. neospasmin
  7 listopada o godz. 23:37
  P. IS42

  Pan Kaczynski jest chyba pierwszym polskim politykiem realizujacym teze ze polityka to gra zespolowa.
  W tym przypadku przypomnial p. Tarczynskiemu ze gra ( i wygrywa!) jako skladnik zespolu. Zespolu majacego cele odrebne od celow poszczegolnych graczy”

  mój komentarz

  Panie Lazarowiczu ,

  może pan przypomni co ”wygrał ” ostatnio ten nosiciel czerwonych płaszczy z futrzanymi kołnierzami ? Bo przedostatnio to własnie przegrał i ma 20 tys zł wpłacić Jurkowi Owsiakowi na jego fundację . Własnie za swoje burackie , rodem z Baszobory insynuacje .

 48. blackley
  8 listopada o godz. 9:21

  ” Co stało na przeszkodzie organizacji PANSTWOWYCH UROCZYSTOŚCI wcześniej” ?

  Jakieś by były, ale nie marsz w Warszawie, bo ten był organizowany od początku (2010) przez narodowców, którzy nie chcieli porozumienia z rządem domagającym się, żeby nie było transparentów politycznych tylko narodowe flagi. Narodowcy mają tylko ten marsz, to ich główny instrument polityczny. Rokrocznie brało w nim udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, jednak na ogół nie wiedzących nawet kto go organizuje. Próby zorganizowania siły politycznej w oparciu o uczestników marszu podjęte kilka lat temu przez narodowców nie wypaliły. Narodowcy mają realnie ok. 1,5 proc. Mniej więcej tyle co marksiści Zandberga.

 49. blackley,ten prawdziwy.

  hatajr, prawde mowiac to ja dlugich tekstow nigdy nie czytam,ogarniam
  okiem i to mi wystarczy. Uklony.

 50. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 listopada o godz. 9:29
  Herr volksdojcz znowu nadaje z latryny. Zdobycz spod Stalingradu. Wkleja notatki zapisane na ściankach i resztkach onucy też zdobycznej. Jak powstanie Bawaria-bis na Podkarpaciu to pamiątki trafią do izby wypędzonych volksdojczów z krucjaty po „ruski” portfel. Z dedykacją od bękarta dziedzica z Prus. Tak sobie myślę o dziedzictwie narodowym. Bo volksdojcz to też dziecko Boga i na jego podobieństwo nawet jak chowa się pod łóżko na hasło Armia Czerwona. Tam pisze wymiotne teksty o pogromcach III Rzeszy. Taki stan umysłu bękarta.

  Mój komentarz

  rozumiem że ” pije ” pan do mnie .
  2 rzesza okupowała Polskę w latach 1939 – 44/45 . Stalin okupował Polskę w latach 1944-53 . Rosja okupowała Polskę w latach 1953-89/93 .
  Ruskie onuce siedziały tu NAJDŁUZEJ . kto was tu łachu zapraszał ? po co tu siedzieliscie ? To wy okradaliście POLSKĘ przez pół wieku . Pozyczę na bilet do Kubania . Nie musi pan zwracać . Wreszcie pozyje pan w smrodzie gumofilca , kufajki i onucy jak prawdziwy POP. Ukłony

 51. Mauro Rossi, wzorem swego pryncypała z Nowogrodzkiej, wmawia nam tutaj, że czarne jest białe. Świąteczną premię mu obiecali?

 52. „W normalnych warunkach opozycja powinna wystąpić o wotum nieufności, marszałek powinien zwołać posiedzenie Sejmu, minister spraw wewnętrznych, zamiast błagać policjantów, żeby wyzdrowieli – powinien się pakować, a minister Sellin powinien już być na zielonej trawce. ”

  Oj, cos mi tu zalatuje kolejna proba puczu organizowanego przez przywleczone na sowieckich bagnetach, a obecnie finansowane przez Berlin chacharstwo.

 53. Rossi, napisałeś, w sprawie japońskiego przemysłu fotooptycznego, że przejęcie Minolty przez Sony, to przykład mądrej polityki rządu japońskiego, który stara się by nie było konkurencji między firmami japońskimi.
  Od kiedy to połknięcie w warunkach ostrej konkurencji jednej firmy przez drugą firmę (Minolty przez Sony) jest mądrym działaniem rządu zapobiegającym konkurencji? Rossi, to jest odwracanie kota ogonem i to w sprawie, o której masz bardzo blade pojęcie.

  tejot napisał:
  „Nieprawdą jest, że Olympus produkuje wysmakowane lustrzanki cyfrowe. Olympus nie produkuje w ogóle lustrzanek.”

  Rossi odpowiedział:
  „Produkuje bezlusterkowce, to odmiana lustrzanki, tyle że obraz generowany jest cyfrowo, a nie dociera do wizjera optycznie przez obiektyw i lustro. Takie aparaty lubią zamożniejsi fotoamatorzy, jak wcześniej pisałem. Bezlusterkowce produkuje także Sony.”

  Mój komentarz, c.d.
  Rossi, powyższa Twoja wypowiedź wyjaśniająca, że aparat cyfrowy tzw. bezlusterkowiec, to jest odmiana lustrzanki, jest pożałowania godna. Techniczne lamerstwo.

  Rossi, weź to na logikę. Lustrzanka, to jest aparat fotograficzny, który ma wbudowane lustro. Bezlusterkowiec, jak sama nazwa mówi, nie posiada lustra, więc nie jest odmianą lustrzanki, jest bezlusterkowcem.

  Po drugie Rossi, napisałeś odnośnie bezlusterkowców coś, co miałoby wynikać z Twojej fachowej analizy rynku fotoaparatów – takie aparaty lubią zamożniejsi fotoamatorzy. Otóż bezlusterkowce nie są przeznaczone dla zamożnych fotoamatorów, na rynku są różne modele bezlusterkowców – od tanich do najdroższych.
  Niezamożność amatorów nie ma tu nic do rzeczy. Na rynku są dostępne bezlusterkowce, np. dostępny Canon M10 w cenie jak na aparat cyfrowy bardzo niskiej – w okolicy 1500 zł, są bezlusterkowce klasy średniej oraz klasy najwyższej, jak najnowszy bezlusterkowiec tzw. pełnoklatkowy Nikona (Z7), w cenie powyżej 15 000 zł.

  Rossi, bierzesz się za sprawy techniczne, na których znasz się, jak kura na pieprzu.
  Pzdr, TJ

 54. blackley
  8 listopada o godz. 9:30

  ” … może pan przypomni co ”wygrał” …

  Sześć razy wybory, w tym trzy ostatnie, namaścił trzech prezydentów, stworzył obóz polityczny, który jeszcze długo będzie w Polsce rządził. To tak w skrócie.

 55. O 9.34 znowu putinowska ścierka kłamała się na moje konto. Dobrze że nie bankowe. Ale za to jak każdy włamywacz ,, stawia stolec ,,kiedy tylko się włamie.
  Informuję Właściciela Bloga i redakcję Polityki że mamy tu ZŁODZIEJA

 56. Panie Rossi ,
  Nie czyta pan dokładnie i/lub że zrozumieniem . ,, nosiciel czerwonych płaszczy,, to niejaki Tarczyński. Niczego nie namascil . O Tarczynskim pisałem że musi zapłacić 20 tyś Owsiakowi. Kup pan okulary albo czytaj że zrozumieniem . Uklony

 57. Zdaje mi się, że nie doceniacie siły sprawczej mediów.
  Z Warszawy pójdą takie „100” w świat, jakie będą potrzebne zgodnie z zamówieniem.
  Opinii publicznej składającej się głównie z lemingów, fakty nie są potrzebne.
  Kupią wszystko.

  Jedną z niezbędnych do sprawowania władzy ingrediencji, jest kontrola informacji docierającego do tłumu.
  To czego nie ma w głównych mediach, to nie istnieje.

  Jaki przekaz pójdzie z Warszawy?
  Obawiam się, że jest zamówienie na „faszystów”…….

  Jest jeszcze kwestia policji, masowo uchylającej się od służby.
  Ja im się nie dziwię.
  Skoro za wykonywanie OBOWIĄZKÓW, mogą być ukarani przez sprawujących rząd, za narażanie życia w obronie obywateli, ich starsi koledzy zostali pozbawieni emerytur, to złamane zostało kluczowe kryterium wstępowania do służby- ZAUFANIE.
  To jest konsekwencja wszelkich działań POPiS wobec służb mundurowych i specjalnych.
  Tylko głupiec będzie wiązał swoją przyszłość z państwem tak nieprzewidywalnym.

  Pomimo materialnych zachęt, ochotników do różnych formacji brakuje.
  Przecież to było do przewidzenia, ale w zaślepieniu, po rozpętaniu polowania na czarownice, żaden styropianowy dupek na to z braku wiedzy nie wpadł.

 58. Panie Rossi ,

  Jak to ,, jakieś by były,, ????
  Jakieś uroczystości państwowe na 100 lecie Wolnej Polski ?
  Duda i Morawiecki poprostu bydła że swastyksmi się BOJA. Poglądy tych ,, patriotów,, to nie żaden,, MARGINES,, ?
  Biała rasa , Polska dla Polaków, cały ten faszystowskie anturaz łatwo pan znajdzie na ich fejsbukowych kontach. Wcale się nie kryją że swoim lajdactwem

 59. Wiesiek59
  Akurat tu się z panem zgadzam . Policji nie wolno zrobić porządku z faszystami bo to PATRIOCI.
  Nie zgadzam się z panem w istnienie jakiego POPISU i obwinianie PO w tej sprawie.

 60. Wielkie jaja niepodległościowo solidarnościowe. Czekam na niedzielne dymy i zadymy w Warszawie. Może a nuż jakieś nowe powstańko, trochę zabitych i rannych. Wielu w więzieniu. Wszystko możliwe, gdy władza znajduje się w rękach niekompetentnych kałmuków i pucołowatego pajaca. Będzie do śmiechu gdy z tego marszu będzie w popłochu spieprzał.

 61. Herr volksdojcz do nicka powinien podać też numer latryny spod Stalingradu. Zamienionej na pracownię literackich tekstów nazywaną wygódką. Tak sobie myślę,że to pozwoli unikać braterskich podróbek między posiadaczami rozcieńczonej niemieckiej krwi. Herr volksdojcz herbu latryna brzmi dumnie.

 62. blackley
  8 listopada o godz. 8:17

  Fakty są takie że władza , podobno ludowa , STRZELAŁA DO LUDU. Zabito kilkadziesiąt bezbronnych osób,

  Od zawsze bardzo nad tą tragedią ubolewam. Jedyne co może władze PRL usprawiedliwiać to różnica w poziomie rozwoju Francji i Polski. Nas nie było stać, przeciwnie niż Francję, na odpowiednio liczne i znakomicie wyposażone oddziały, przeznaczone do interwencji w sytuacjach nadzwyczajnych:

  https://www.google.pl/search?q=brutalno%C5%9B%C4%87+francuskiej+policji&sa=N&rlz=1C1NHXL_plPL698PL699&biw=1242&bih=565&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=cnWcmtSZZbhezM%253A%252CEz6u5ONRhALbiM%252C_&usg=AI4_-kSGWf5SRfQ3feLEfGMPHAU3TPs-iQ&ved=2ahUKEwi36oeo88PeAhVjqYsKHRZgC0c4ChD1ATAJegQIBhAE#imgdii=QjSnq6u8_5awtM:&imgrc=cnWcmtSZZbhezM:

  Skierowanie do akcji w Czerwcu 56 i Grudniu 70 żołnierzy służby zasadniczej i zwykłych milicjantów dwukrotnie doprowadziło do tragedii.

  wielu w drodze do pracy . Z A B I T O.

  Tutaj mamy do czynienia z podwójną tragedią, bowiem gdyński zakład do którego szło do pracy i zostało zabitych 18 osób, w tym: 5 uczniów (15-18 lat); rybak; student; portowiec; niepracujący i nieuczący się; oraz 9 stoczniowców – był zamknięty!

 63. hetajr
  8 listopada o godz. 10:19
  Relatywizuje niepotrzebnie i naiwnie najnowsza historie i tagedie ludzi. Aroganckie jest rowniez porownanie z Francja.

 64. wiesiek59
  8 listopada o godz. 9:58
  Wiesio jak zwykle nie odroznia przyczyny od skutkow i bredzi o starszych kolegach i ich emeryturach, Wiesio sluzyl w w ieziennictwie, oaz spisku mediow. Pogubil sie nasz blogowy komendator z prowincjonalnej komendy.

 65. …Oj, cos mi tu zalatuje kolejna proba puczu organizowanego przez przywleczone na sowieckich bagnetach, a obecnie finansowane przez Berlin chacharstwo…

  Napisane w XXI wieku przez naczelnego spiskowca blogosfery!

 66. @

  Trzeba będzie rozważyć wprowadzenie do języka polskiego nowego słowa – POMNIKT.

 67. ..Sellim popiera marsz ONR co widac jak cierpi z powodu odwolania przez prezydent Warszawy !

 68. @

  Ja jako polski Pan Prezydent 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku będę świętował właśnie tam – w Gorzowie Wielkopolskim (do 1945 roku Landsberg an der Warthe)

 69. SLOWIANIN STANISLAW,

  Pod Stalingradem nie bylo latryn srali prosto do rowu.
  Taka byla sytuacja.

 70. Ciekawy, aczkolwiek dłuższy materiał jak USA pomogły Hitlerowi rozpocząć i prowadzić wojnę ze światem. Także z Polską. Pouczające z okazji 100 lecia odzyskania śmietnika. I zamiaru budowy Fortu Trumpa. Może grobu Trumpa? https://www.globalresearch.ca/profits-ber-alles-american-corporations-and-hitler/4607

 71. Ten prawdziwy blackley informuje że wpis z godziny 10.52 zamieścił złodziej tożsamości. Włamywacz stawiający stolec .

  Może i srali do rowów. Może nie . Proszę opisać problemy defekacyjne pod swoim Nickiem. Kradzież nigdy nie popłaca.

 72. adam100
  Pomnikt – całkiem niezły pomysł. Język powinien nadążać za realem.
  Plac Piłsudskiego jest już passe. Może Plac Katastrofy Smoleńskiej albo Zamachu?
  Zdaje mi się, że bohaterski prezydent „stoi” wyżej niż Marszałek, nadrabiając w ten sposób własną mizerię. W sumie to mi go nawet żal. Cóż on winien, że brat nie daje mu spokoju nawet po śmierci i wystawia na pośmiewisko?

 73. Informuje ze wpis z godziny 11:00 nie jest moj znowu ktos sie pode mnie
  podszywa.

 74. Panie Słowianin

  Stalingrad to była sprawa między dwoma przyjacielskimi narodami które najpierw podpisały pakt Ribentropp Molotow, potem zgodnie dostarczały sobie cenne surowce , następnie dokonały rozbioru Polski. Do czerwca 1941 roku panowała zgoda oraz wspólne łapanie i mordowanie Polaków którym sowiecko- niemiecka okupacja się- patrz jakie to barany – nie podobała.
  Coś jednak się wydarzyło i dwa bratnie narody rosyjski i niemiecki zaczęły wojnę A potem zaczęły się zjadać nawzajem . Co się stało? Nie wiadomo. Musi pan w rodzinie popytać, może ktoś pamięta.
  Niemcy okupowali Polskę w latach 1939- 44/45 , Stalin w latach 1944/45 – 1953 , natomiast cccp siedziała o kradla z Polskibco się dało w latach 1953- 89/93. 40 lat złodziejstwa to więcej niż 15 lat kiedy to Stalin i Hitler grabili. Jesteście mistrzami złodziejstwa.

 75. Blackley , ten PRAWDZIWY, wpis z 11.09 jest wpisem putiniwskiego trolla ,złodzieja Tożsamości .

 76. Pp. mag, adam

  Lech Kaczynski byl dla gawiedzi posmiewiskiem jeszcze dlugo zanim zginal tragicznie.
  Widac to bylo chocby pod krzyzem na Krskowskim Przedmiesciu.
  Pisanie o nim nikt” jest kwintesencja obecnej opozycji: nie majac programowej alternatywy dla PiS, obijajac sie o coraz nizszy szklany sufit jedyne co jej zostaje to proby prowokacji. Kiedys p. Budka w sejmie, dzis pomnikt.

  Jeszcze troche w tym kierunku a obudzimy sie w Polsce monopartyjnej: ci od pomniktow zaczna sie obijac o szklany sufit piecioprocentowego poparcia.

  ml

 77. Wpis z godz 11:13 to blackley ten falszywy.

 78. Herr volksdojcz herbu Latryna potwierdził z autopsji,że zabrał ostatnią wygódkę. A potem taka była sytuacja ,że jej nie było i zostawał hełm. Tak sobie myślę,że rosyjska wygódka zamiast portfela trafiła pod germańskie strzechy jako świątynia dumania.

 79. Panie hetajrze,,
  Ignorant z pana i głupiec. Od roku z okładem snuje pan opowieść jak to ludzie zostali zabici bo oddziały były, jak to ująć, ,, NIEFACHOWE,, . Że jak by były fachowe to zginęło by 28 albo 17 ludzi A reszta by była najwyżej ciężko pobita , ale to nic nie szkodzi bo ,, we Francji i za sanacji to dopiero bili ,,

  W swojej głupocie i ignorancji nie ogarnia pan , że WLADZA LUDOWA DO LUDU NIE POWINNA WOGOLE STRZELAC . Sanacji , kapitalistom francuskim i wogole innym kapitalistom się nie dziwimy , bo to sanacji i kapitaliscì,. Natomiast władza ludowa obiecywala ludowi coś zupełnie innego niż miało miejsce w kapitalizmie i za sanacji. A okazało się że jest dokładnie to samo . Tylko że we Francji robotnik mógł kupić samochód A w Polsce nie stać to było na rower . Natomiast bicie i represje były i tu i tu TAKIE SAME. To na co ta WLADZA LUDOWA była komu potrzebna ? Oprócz samej władzy i członkom kompleksu urzedniczo- mundurowego? Władza ludowa lud miała w doopie , broniła swoich przywilejów. Tak jak władza wakacyjna i kapitalistyczne. Tyle że we Francji robotnik mial szansę zmienić władze w wyborach . Pańską władza takich możliwości NIE PRZEWIDZIALA
  Chciała być DOŻYWOTNIA. Co ludzie dostrzegli i stąd tak gwałtowne protesty.

  Zakłady były zamknięte ale ludzie dojeżdżamy z daleka A telefonów i Internetu nie było.
  15 letnie dzieciaki to naprawdę groźni wrogowie , WLADZY LUDOWEJ . Ma pan ,, rację,, należało, ,, odrabac im ręce ,,

 80. Panie Słowianin,
  Latryna i hełm nie ma związku ze okupowaluscie Polskę dłużej niż Stalin i Hitler razem wzieci.
  Oni 15 lat a panscy prawdziwi rodacy 40 lat CZTERDZIESCI . Sporo.

 81. Panie Lazarowiczu,
  A czemu L.Kaczynski był posmiewiskiem ? Bo to był komediant, człowiek nieprawdziwy.
  Czekam na ustawowy nakaz szacunku dla LK.

 82. Jeszcze nie wszystko stracone .
  Jeśli sąd odrzuci zakaz marszu narodowców Gronkiewicz-Walz i rząd zorganizuje na tej samej trasie przemarsz rządowy, istnieje nadzieja , że w Warszawie odbędzie wspólny marsz wszystkich prawdziwych Polaków i to bez należytej ochrony rozchorowanej policji, tak więc ducha nie trać narodzie.

 83. I jeszcze jedno panie hetajerze,za wladzy dudowej nie bylo kielbasy
  a teraz ja jak i pan mozemy sie najesc kielbasy pod dostatkiem. Uklony.

 84. Zawsze kiedy herr volksdojcz wbije sobie drzazgę w stalingradzkiej latrynie z „pasją” atakuje komentarze innych. A wystarczy przelecieć siedzisko papierem ściernym. Tak sobie myślę w trosce o zadek innego blogowicza.

 85. macieg.g
  Oczywiście zgadzam sie co do skutków „chęci do życia” dla państwa i narodu Ukraińskiego.
  Szkoda, ze nie ustosunkowałeś się ale co do moich informacji na Temat 5mld, mam tu namysł czas , okres w którym te pieniądze do Ukrainy wpłynęły.
  Z tego co piszesz wynika , że gro twoich informacji wypływa z bezpośrednich relacji i kontaktów z Ukraińcami, może jednak dysponujesz jakimś linkiem ,dotyczącym finansowania protestujących na Majdanie, mam tu na myśli te 200do500 dolarów na łebka i za dzień. Suma ta wydaje mi sie nierealna i zbyt wygórowana jak na ukraińskie stosunki.
  Z góry dziękuje .

 86. „Oj, cos mi tu zalatuje kolejna proba puczu organizowanego przez przywleczone na sowieckich bagnetach, a obecnie finansowane przez Berlin chacharstwo.”
  Omomanauma (cos w rodzaju poslanca przed bitwa zanim sie ktokolwiek ruszy ) owszem , zalatywala w 1917 tym ale w 1918- tym na poczatku , odleciala nas , wyglada , ze na zawsze . Finansowanie ? Nie wiadomo i prawdopodobnie nigdy nie bedzie czy tam sa jakiekolwiek pieniadze .. bo niby po co ? Kolejna ? Porzednia , byla i kolejna napewno bedzie bez bagnetow , bo niby po co ?

 87. Blackley , ten prawdziwy
  Wpis o kiełbasie nie jest mój. To wpis złodzieja Tożsamości, putinowskie ścierki

 88. @mag

  Blog EP świetną wylęgarnia nowych słówek.
  „Wyścig Zbrojeń”
  Im człowiek starszy, tym bliższy wojewody, jak w kretyńskim powiedzeniu:
  ” Co wolno wojewodzie,
  to nie tobie ,
  smrodzie.”

 89. Radosław Fogiel, dyrektor biura prezesa PiS przedstawiając powyższe dane podkreślił, że dotyczą one jedynie komitetów zarejestrowanych w skali ogólnopolskiej. Partia rządząca nie ujęła na wykresie komitetów lokalnych, które z pewnością zdominowały te wybory i stanowią brakującą liczbę ponad 20 tys. radnych. O tym fakcie usłyszeli na żywo jedynie widzowie lub słuchacze konferencji, ale nie dowiedzieli się o nim np. użytkownicy mediów społecznościowych, gdzie partia udostępniła część wykresów bez żadnej adnotacji na ten temat.

  Podobny wniosek można wysnuć analizując kolejne wykresy. Dotyczy on również rad gmin powyżej 20 tys. osób i rad powiatów. PiS wszędzie pochwaliło się najlepszymi osiągnięciami, nie pokazując przy tym danych o komitetach lokalnych, które łącznie zebrały więcej głosów i mandatów.
  https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/wybory-samorzadowe-2018-jak-pis-pokazal-wyniki-wyborow/dm4eewc
  ===========

  Przykład manipulowania informacją, mającą trafić do „ciemnego ludu”…

 90. Panie Słowianin
  Drzazga , latryna, żaden ani papier ścierny nie unieważnia faktów. A fakty są takie że Rosja okupowala Polskę 40 lat , dłużej niż Stalin z Hitlerem którzy czynili to lat 15.
  Nie jest pan w stanie przykryć faktu sowieckiego , długotrwałego skoorwysynstwa nawet największą onuca. To pańską rodzina się wprosila na 40 lat do Polski . Kraść i mordować.

 91. Chwała żołnierzom Armii Czerwonej za wyzwolenie Polski. Bo pod rządami Generalnej Guberni nie było możliwe obchodzenie rocznicy. Co zauważył Rydzyk uznając zakaz za godny zaborcy czytaj okupanta też. Tak sobie myślę,że po obaleniu tzw. komuny rządzący katolicy nie nadstawiają drugiego policzka. Nie idą z manifestantami z gałązką oliwną.

 92. @blackley

  W swojej głupocie i ignorancji nie ogarnia pan , że WLADZA LUDOWA DO LUDU NIE POWINNA WOGOLE STRZELAC.

  W swojej głupocie i ignorancji nie ogarnia acan, że każda władza zobowiązana jest do ochrony mienia i życia wszystkich obywateli zagrożonych działaniami zrewoltowanego tłumu, używając z dostępnych środków te, które uzna za najlepsze dla osiągnięcia celu.

 93. Z dystansu
  8 listopada o godz. 11:49

  W necie masz wystarczająco dużo informacji na temat sponsorów Majdanu, czy „Solidarności”.
  Wystarczy jedynie wklepać w googla frazę.
  Część z nich, to odtajnione dokumenty rządowe.

 94. Saldo mortale

  nie zna najnowszej historii Polski. Inaczej wiedziałby kto ją relatywizuje.

 95. Panie Słowianin,
  Armia ruską wypedzila Niemców- swoich niedawnych sojuszników z Polski. Bardzo ładnie. Dlaczego jednak następnego dnia zaczęła okupację Polski ? Okupację w latach 1944- 53 wybaczamy Stalinowi Gruzinowi . W końcu wypedzil Niemców ,dał Polsce Ziemię Zachodnie co prawda zabrawszy uprzednio tzw ,, kresy ,, ale niech tam mu ,, kresy ,, będą. Ale Stalin umarł w 1953 więc szlachetny, zmęczony stalinizmem naród rosyjski powinien wycofać się z Polski żeby nie kontynuować tej stalinowskiej niesprawiedliwosci . Tak się nie stało. Okupowaliscie Polskę dłużej niż Hitler i Stalin , oni 15 lat razem A wy 40 . Nie ma takiej onucy która może ów tak zasłonić

 96. @

  Andrzej Saramonowicz:

  ”Kiedyś nie bardzo
  moglem pojąć, jak
  te mendy z XVIII
  wieku
  doprowadziły
  Polskę do
  rozbiorów. A teraz
  włączam telewizor
  i widzę.”

 97. Herr volksdojcz herbu Latryna mam dobrą wiadomość. Nie trzeba zwracać stalingradzkiej latryny bo doszło do zasiedzenia. Czyli własność przeszła na posiadacza drzazg w zadku jako dowód użytkowania na potrzeby własne i blogowiczów. Tak sobie myślę,że grzechy zostały odpuszczone za wyprawę po złote runo ze Stalingradu. Ciasna ale własna co cieszy. Choć drzazgata.

 98. hetajr
  8 listopada o godz. 12:22
  Juz wiem; hetajr……

 99. wiesiek59
  8 listopada o godz. 12:13 =uczony googlujacy, celujacy……

 100. Panie hetajrze,
  15 letnie dzieciaki i robotnicy to ten , zrewoltowany tłum ,, ? Nasyla się czołgi i wojsko , strzela i morduje czy zakuwa w kajdanki i zamyka na 48bgodzin ?

  Skończ człowieku, brzmisz jak Urban w stanie wojennym .

  Tzw władza ludowa broniła jedynie swoich doop, status Quo . Mienie ludzi i ich los władza ludowa miała w ,,,,,,głębokim poważaniu,,,,,, mówiąc krótko.

  Poprostu lubiłem PRL, podobał Ci się ten złodziejski koncept sowieckiego chowu. CI robotnicy i 15 letni uczniowie – wrogowie ludu , psuli twój świat, beneficjenta tamtego systemu . To cała,, tajemnica ,,

 101. Panie Słowianin,
  Pisze pan coraz większe idiotyzmy. Brak sensownych argumentów zastąpił pan ciągiem latrynowo- drzazgowo- portfelowym . A przecież żaden ruski portfela nie miał. Dopóki bo nie ukradł

 102. Saldo mortale
  8 listopada o godz. 12:35

  Juz wiem; hetajr……

  Wreszcie ktoś „rozkminił”!
  W nagrodę 🙂

 103. @neospasmin
  9 listopada, g.11:19
  Sorry, ale skoro ci dwaj panowie stoją na cokołach vis a vis siebie, to ich asymetrycznośc tym bardziej bije po oczach.
  Marszałek Piłsudski, wielki mąż stanu, dzielny żołnierz i dowódca, niezwykła, fascynująca osobowość i przeciętny dr prawa, wykładowca uniwersytecki, wyniesiony ponad miarę swoich możliwości i talentów przez chorobliwie ambitnego brata bliźniaka do stanowisk, których nie potrafił udźwignąć.
  Był marnym prezydentem Warszawy, o czym najlepiej wiedzą warszawiacy, a w roli głowy państwa czuł się bardzo niedyskomfortowo, co było widać, słychać i czuć, bo wyraźnie sobie z nią nie radził.
  Tworzenie fałszywej legendy, a właściwie hagiografii brata przez JK żenuje nawet tych, którzy uważają tego niewątpliwie lepszego w ludzkim sensie bliźniaka za ofiarę nie tylko wypadku lotniczego. Już chyba setki pomników i różnych upamiętnień Lecha Kaczyńskiego to giga niedźwiedzia przysługa. Nieszczęsny prezydent Lech Kaczyński stal się niestety bohaterem, ale memów, często niewybrednych żartów, a już pochowania go na Wawelu nie wybaczy większość Polaków.

 104. blackley
  8 listopada o godz. 9:59

  „Biała rasa , Polska dla Polaków,”

  Szanowny Panie,
  tak sie jakos sklada, ze Polacy naleza do rasy bialej. Zadna to szczegolna zaleta ani zadna szczegolna wada. Po prostu fakt.
  A Polska?
  Jesli nie dla Polakow, to dla kogo?

 105. @mag

  Co to znaczy czuć się niedyskomfortowo?
  Źle czy wprost przeciwnie?

 106. Przywódcy poważnych państw, będą obecni 11 listopada w Paryżu.

  Ktoś zwrócił na to uwagę?
  Czy nasz Adrian nie dostał zaproszenia?
  To może być jeszcze jedno wytłumaczenie tej gorączkowej krzątaniny wokół przejęcia marszu w Warszawie.

  Mag.
  Ponoć zniknął pomnik Wilsona.
  Przetopili?
  Czy może przerobili?

 107. Levar,
  Nienawiść do wszystkiego co inne. Taka fraza określa wyczerpująco wszystkie hasła tzw patriotów z marszu 11 listopada.

  Biała rasa, Polska dla Polaków ..akurat Polacy którzy osiedlili się chyba w każdym kraju świata powinni wykazać więcej zrozumienia dla ludzi chcących się w Polsce osiedlic.

 108. ,, nacjonalizm uczy być dumnym z rzeczy których się nie zrobilo , oraz uczy nienawidzić ludzi których się nigdy nie widziało,,

  Pasuje i do PRL i do PiS landii

 109. „Po wydaniu około ćwierci miliona złotych na obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości – mamy kompromitację.”

  Za „ćwierć miliona” to się dużo nie zrobi. Tu chodzi o ćwierć miliarda. Coś kiepsko z matematyką na tym blogu, bo chyba jeszcze nikt tego nie wychwycił.

 110. Komisja ideologiczna składała się z dwóch chwalebnie czujnych mężów. Spowiednik nadworny Bartsch oraz PiotrSkarga odkryli rzecz przerażającą. Projekt nie tylko dawał heretykom swobodę wierzeń i nabożeństw, lecz nakazywał ponadto bronić kacerzy przed wszelką opresja w tej mierze! Nie można było oczywiście wydawać dusz prawowiernych na pastwę takiej nieprawości.
  Obaj ojcowie niezwłocznie wynaleźli i skrzyknęli kilku co żarliwszych posłów i wraz z nimi nad ranem jeszcze obeszli sypialnie biskupów, agitując namiętnie. Dość łatwo sobie wyobrazić położenie pasterzy, którym dwaj członkowie wszechpotężnego, przez sam Rzym kierowanego zakonu – kaznodzieja i spowiednik króla! – zarzucają karygodną miękkość w rzeczach doktryny.
  http://roux.neon24.pl/post/146249,biskupi-wskazuja-na-osoby-winne-upadku-rzeczpospolitej
  ===========

  Przyczyna upadku Rzeczpospolitej, jest nieodmiennie zawsze ta sama…..

 111. legat z 7 listopada o godz. 23:21

  „Co by nie gadać, to HGW z Ewą pomogły Dudzie i Morawieckiemu.”

  To jest trochę bardziej skomplikowane.

  Z tego co dziś piszą za portalem wp media wynika, że decyzja o nacjonalizacji marszu nacjonalistów zapadła kilka dni temu. Podstawą do tego była rejestracja marszu niepodległości jako wydarzenia cyklicznego przez wojewodę mazowieckiego jeszcze w 2017. Dzięki temu posunięciu PiS zyskał możliwość skasowania marszu w dotychczasowej formule w każdej chwili. Wynika to z prawa o zgromadzeniach, które daje pierwszeństwo wydarzeniu zarejestrowanemu jako cykliczne nad tymi, które tego samego dnia o tej samego porze zostaną zgłoszone potem. W tym przypadku nie trzeba delegalizować zgromadzenie jak uczyniła HGW a wystarczy tylko ogłosić decyzję o przeprowadzeniu wydarzenia cyklicznego. To własnie miał zamiar zrobić wczoraj wieczorem wojewoda Sipiera. Z tym, że HGW go całkiem przypadkowo ubiegła.

  Jesli chodzi o polityczną stronę tej sprawy to decyzja o nacjonalizacji eventu nacjonalistów zapadła kilka dni temu w gabinecie prezesa Kaczyńskiego – oczywiście z udziałem wierchuszki partii i państwa. Jak również decyzja o tym, że „zabezpieczać” event będzie armia tj Garnizon Warszawski.
  W sensie propagandowym przygotowywać grunt do tej operacji miały wypowiedzi czołowych polityków PiS o mozliwych prowokacjach, które tu wklejał w swej nieświadomości Mauro Rossi. W tym celu przygotowano też do druku tzw „przecieki ze służb” na ten temat, które wczoraj wieczorem publikowała np Rzeczpospolita – też nie bacząc na zamieszanie wywołane przez nieoczekiwaną decyzję HGW.

  Legat, te wyjaśnienia zamieszczam pro forma, bo przecież nie ma wiekszego znaczenia czy ten marsz prowadzi Bosak z Winnickim czy Duda z Morawieckim.
  Kwestia nacjonalizacji marszu nacjonalistów ma bowiem charakter czysto teoretyczny czyli bez związku z realną polityką.

 112. Bar Norte
  Bardzo dobrze że tak się stanie. Kaczyński i pismani nie będą mogli ściemniać, że te swastyki i faszystowskie hasła to MARGINES. . Bedzie widać.

 113. GajowyM.
  Panie czujny, można się domyślić z kontekstu, n’est-ce pas?
  Nie szkoda czasu i klawiatury na korektę?
  Napisałby pan lepiej coś sensownego w tzw. temacie albo obok (tematu).
  Pozdro

 114. @mag

  Z kontekstu?!

 115. Czy szanowna pani potrafi raz przyznać się do pisania bzdur, czy woli atakować krytykujących?

 116. Levar nie pojmuje, ze Polska jest dla obywatelek i obywateli, dla wspolobywatelek i wspolobywateli, nie zawsze musza i nie zawsze sa to obywatele i obywatelski o bialej skorze.

 117. GajowyM.
  8 listopada o godz. 14:46
  Czysta etnicznie Mag nigdy nie pisze bzdur? Owszem pisze, przewaznie les duperelles.
  Czysta moralnie mag nikogo nie krytykuje? Owszem czesto i wielu.

 118. Pozdrawiam juz week-endowo Towarzyszki i Towarzyszy wzajemnej adoracji.

 119. blackley

  „Bedzie widać.”

  Mnie interesuje czy uda się zapowiadany, zbiorowy coming aut kilku tysięcy narodowczyń i narodowców o orientacji LGBT, którzy w necie zapowiadali, że maszerować będą w odrębnym, różowym lub tęczowym bloku. Oczywiście z różowymi racami.
  A jeśli się uda to co na to Garnizon Warszawski?

  Mam nadzieję, że Mauro Rossi nie pominie tego w relacji z marszu, biorąc pod uwagę jego zainteresowanie gender.

 120. Zastanawiam sie, co Mag chciala nam zakomunikowac piszac, ze wrocila ze Szwecji podczas zawieszonego stanu wojennego. Co chciala upchnac w tym niewinnym zdaloby sie wpisie?

  Mam nadzieje, ze jutro doda; wrocila z rocznym wydaniem Kultury oraz Dziennikami Gombrowicza…….

 121. GajowyM.
  Nie piszę bzdur, więc nie mam się do czego przyznawać.
  Natomiast przyznaję się do drobnych błędów językowych, które każdemu mogą się przytrafić. Gdybym tak chciała punktować koleżeństwo w tym względzie (a nawet nie przychodzi mi to do głowy) to mogłoby mi nie starczyć czasu na pisanie komentarzy.
  Twoich jakoś sobie nie kojarzę. Na żaden temat.
  P.S.Jakoś nie widzę tych osób krytykujących mnie za „bzdury”, poza tobą. Mogą się ze mną nie zgadzać, co się zdarza, ale nie z powodu „bzdur”.

 122. GajowyM
  Dołączasz właśnie do piszącego bzdury czyli duperelles ( widocznie z francuska brzmi to dla niego wykwintniej) @Saldo mortale.
  Moje gratulacje.
  Nie oczekuję na odpowiedź ani teraz, ani w przyszłości.
  I uprzejmie proszę wykreślić mnie z pola swoich zainteresowań na tym blogu.

 123. Bar Norte,
  Niech robią coming out. Ja do LGBT żadnych pretensji ani zastrzeżeń. Tacy się urodzili i tacy są. Chociaż pan Lazarowicz z antypodow twierdzi że,, pederastia ,, to choroba i da się leczyć. Nie jestem lekarzem ale wygląda na to że niektóre głowy trzeba leczyć.
  Nie wiem czy pan zwrócił uwagę, w Polsce postępują WSZYSTKIE procesy społeczne jakie Zachód przetrawial. Jesteśmy pod koniec lat 70 tych gdzieś tak. No i w UK za homoseksualizm ludzie siedzieli w więzieniach, Alan Turing , do połowy lat 80 tych paragraf obowiązywał. U nas nikomu do głowy nie przyszło zamykać LGBT owoców do puchy.
  Ludzie w Polsce byli zamknieci w weku z winy PRL . Za granicę nikt prawie nie jeździł, innych ludzi , kultur ,kolorów skóry itd w Polsce nie widział. A ,, czego chlop nie jadł, tego chłop nie lubi,, Tak czy inaczej ,, teczowi ,, narodowcy – może być ciekawie.

 124. Bar Norte 8 listopada o godz. 14:06 cytując mnie – „Co by nie gadać, to HGW z Ewą pomogły Dudzie i Morawieckiemu.” – odpowiada:
  To jest trochę bardziej skomplikowane.
  Z tego co dziś piszą za portalem wp media wynika, że decyzja o nacjonalizacji marszu nacjonalistów zapadła kilka dni temu.

  Bar Norte,
  pozwolę ie się z Twoją oceną i dalszym komentarzem nie zgodzić.
  Uważam, że nie ma przesłanek rzetelnych jakoby Duda z Morawieckim i w ogóle cała ta „dobra zmiana” miała skonkretyzowaną koncepcję organizacji obchodów. Same negocjacje Dudy z narodowcami i ich rezultat (odmowa uczestnictwa w marszu) pokazało, że pozwolił na to by narodowcy rozmawiali z nim „jak z przyjezdnym”, żeby zrobili z niego pajaca, któremu można pokazać środkowy palec. To nie wtedy przecież zapadła decyzja Dudy i Morawieckiego o „nakryciu” marszu zawłaszczonego przez narodowców obchodami państwowymi w tym samym miejscu i czasie a dopiero po niepotrzebnej nadaktywności HGW et consortes. Swoją nadaktywnością wymusiła na czapie pisowskiej inicjatywę i konsolidację „w tym temacie”. Niepotrzebnie. Niechby kompromitowali się dalej sami.

  Jeśli Ty mnie teraz chcesz przekonać, że pomysł finalny „dobrej zmiany” był już gotowy przed spotkaniem Duda-Morawiecki, to trudno Ci będzie.

  Jest jeszcze kwestia co „dobra zmiana” porobiła z tym ćwierć milim PLN. Czy Glińskiemu i Sellinowi znowu się upiecze jak przy horrorze z Czartoryskim przekrętem? Tu przynajmniej było wiadomo gdzie popłynęła kasa. Ale to tak na marginesie.

 125. blackley

  „Niech robią coming out.”

  Jestem tego samego zdania.
  Mimo, że to przeciwnicy polityczni ale akurat w tej sprawie, tę grupę zarowno z perspektywy liberalnej jak i lewicowej warto wspierać oraz życzyć im odwagi w tym „wyjściu z szafy”. Miejmy nadzieję, że im się w niedzielę powiedzie.

  Z pozostałą częscią pana komentarza też się zgadzam, widzę te sprawy społeczno-obyczajowe podobnie.

 126. legat

  W komentarzu na kanwie materiału wirtualnej polski pewne wątki skróciłem. Odpowiedzi na swoje wątpliwości znajdziesz w szerszym materiale Newsweeka zalinkowanym niżej – też opartym o to samo źródło.

  https://www.newsweek.pl/decyzja-zapadla-na-samej-gorze-hanna-gronkiewicz-waltz-uprzedzila-pis/yese4sz

 127. Bar Norte,
  dziękuję za link ale treść, przynajmniej na początku potwierdza moją tezę, że HGW dopomogła PiSowi czyli swemu śmiertelnemu wrogowi. „Co by nie gadać”, bo wybawiła go z kłopotu. Mało tego, HGW, profesor prawa popełnia „delikt konstytucyjny” podejmując decyzję niezgodną z prawem i w łamaniu Konstytucji schodzi do poziomu nie powiem kogo. Koszmar po prostu.

 128. To będzie piękny widok. Prezydent i cały rząd otoczony gęstym kordonem ochroniarzy, a tuż za nimi tłumek nazioli z transparentami i pirotechniką.

 129. Hitlerjugend a katolicyzm. Patriotyzm religijny na przykładzie III Rzeszy. Tak sobie myślę dlaczego KK milczy kiedy Rydzyk podżega. Czy tzw. narodowcy to przedsionek tzw.wyklętych.

 130. jrcanonia
  8 listopada o godz. 16:47
  To będzie piękny widok. Prezydent i cały rząd otoczony gęstym kordonem ochroniarzy, a tuż za nimi tłumek nazioli z transparentami i pirotechniką.”

  mój komentarz

  Widok będzie ciekawy , zaiste .Nie ma opcji żeby w owym ”tłumku ” nie zaplątały się jakieś swastyki i faszystowskie hasla . Błaszczak znowu nie dostrzeże ? Ciekawe ….

 131. Bar Norte

  tzw ” lewica ” pochodzenia sld owskiego , jeśli idzie o sprawy LGBT nie rózni się za wiele od PIS, zna pan wypowiedzi niejakiej Moniki Jaruzelskiej ?
  tzw ” lewica ” pochodzenia marksistowsko – zandbergowskiego bardzo lubi wsadzać ręce do cudzych kieszeni .
  Obie tzw ” lewice ” nie wzbudzają kompletnie mojego zaufania , jak widać po wynikach wyborów , zaufania Rodaków też nie . Czarzasty zbiera swoje procenty JEDYNIE na tęsknotach za PRL .

  Liberałowie ze swoją wiarą że w prywatne sprawy innych ludzi nie należy się wtrącać ,tworzą przestrzeń dla ”INNEGO ” w Polsce pod każdym względem . Może nie afirmację i celebrę ale swięty spokój .

 132. Kilka refleksji Pani Zofii Bąbczyńskiej na temat niepodległości. /fragment/
  https://sophico21.blogspot.com/
  ” Wydarzenia w Polsce po zakończeniu I wojny światowej traktuję normalnie, a nie wyjątkowo. I szalenie mi brakuje w publicznym przekazie o minionym stuleciu i jego korzeniach – owej normalności, dystansu do wydarzeń.

  Moja mała ojczyzna należy do Polski od 1945r. Nie ma w niej żadnych miejsc pamięci czy postaci w historii, związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Można by się ewentualnie spierać o Katarzynę II, ale i tak jej udział w rozbiorach Polski jest szalenie wypaczany w polskim przekazie historycznym. I nie ta epoka. Tu nikt nie walczył o ziemie dla odradzającej się Polski, nie toczył bitew z armią bolszewickiej Rosji ani wojskami ukraińskimi, nie rozbrajał Niemców w wyniku zakończenia I wojny światowej. Bo tu sto lat temu nie było po prostu żadnej Polski.

  We współczesnym Szczecinie mieszka już trzecie i czwarte pokolenie Polaków. Przybyli tu z różnych regionów Polski, także z dawnych Kresów Wschodnich, z emigracji. Pewnie są wśród nich i tacy, których najbliżsi walczyli na różnych frontach I wojny światowej lub wnosili wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. I być może, stulecie odzyskania niepodległości jest dla nich ważne.

  Dla mnie jest o niebo ważniejsze, komu zawdzięczam, że Szczecin, moja mała ojczyzna, jest polski, a ja od dziesięcioleci żyję w nim w pokoju.

  Moja wdzięczna pamięć nie sięga stu lat, ale końca II wojny światowej, decyzji Józefa Stalina, pierwszych osadników i budowania zrębów polskiej władzy na tych ziemiach.

  Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski w stalinowskim podarunku dla naszego kraju, przy jednoczesnym burzeniu pomników wdzięczności dla radzieckich żołnierzy, dzięki którym tu mieszkam – jest chyba największym paradoksem naszej najnowszej historii. Smutnym i ponurym.

  Chyba nie o taką Polskę – skłóconą, podzieloną, o plugawych zachowaniach wobec tych, którzy na jej ziemi oddali życie w bojach z hitlerowskim najeźdźcą – walczyli moi wujowie sto lat temu. Nie tak pojmowali polską niepodległość.”

 133. legat

  Materiał, który ci zalinkowałem nie wyjaśnia powodów tej decyzji HGW.
  Tym bardziej, że kilka dni wcześniej wyraźnie powiedziała iż rozwiąże marsz dopiero wtedy gdy naruszone zostanie prawo – konkretnie odpalone zostaną race.

  Z tym, że w tym przypadku od decyzji organu administracji przysługuje odwołanie odwołanie do sądu. Wynika to stąd iż ustawodawca zdawał sobie sprawę z materii politycznej, która jest z demonstracjami związana.
  I tak dziś sąd pierwszej instancji uchylił podobną decyzję prezydenta Wrocławia. Pozostaje więc poczekać pół godziny na rozstrzygnięcie sądu warszawskiego.

  Zobaczymy czy jeszcze bardziej skomplikuje tę sprawę.

 134. mag
  8 listopada o godz. 13:34
  Był marnym prezydentem Warszawy, o czym najlepiej wiedzą warszawiacy, a w roli głowy państwa czuł się bardzo niedyskomfortowo, co było widać, słychać i czuć, bo wyraźnie sobie z nią nie radził.
  Tworzenie fałszywej legendy, a właściwie hagiografii brata przez JK żenuje nawet tych, którzy uważają tego niewątpliwie lepszego w ludzkim sensie bliźniaka za ofiarę nie tylko wypadku lotniczego. Już chyba setki pomników i różnych upamiętnień Lecha Kaczyńskiego to giga niedźwiedzia przysługa. Nieszczęsny prezydent Lech Kaczyński stal się niestety bohaterem, ale memów, często niewybrednych żartów, a już pochowania go na Wawelu nie wybaczy większość Polaków.

  Mój komentarz
  To usilne, nachalne propagowanie zasług Lecha, wznoszenie pomników, święcenie rocznic, to nic innego jak celebracje, uroczystości oddawania czci, które Jarosław odbiera jako swoje, dla siebie. To on pełnił rolę kierowniczą w duecie, on obmyślał, on był strategiem i taktykiem w KORze, Solidarności pierwszej i drugiej, przy prezydencie Bolku i na niwie polityki międzynarodowej, to on zarządzał krzesłami w Unii oraz lotami do Gruzji i Smoleńska.

  Jarosław nie popełnia błędów nie ponosi porażek, coś takiego jak porażka dla niego nie istniało i nie będzie istnieć. Pomniki dla Lecha są dowodem uznania dla Jarosława, świadectwem miru jakim cieszyli się Kaczyńscy. Te wszystkie pomniki i celebracje są projekcją, metaforą przywództwa i zasług Jarosława w dziele powstawania Umęczonej z kolan i podnoszenia Polski z ruin.
  Pzdr, TJ

 135. lackley
  8 listopada o godz. 12:45

  Panie hetajrze,
  15 letnie dzieciaki i robotnicy to ten , zrewoltowany tłum

  Nie, to jego cząstka. To ci, którzy zginęli ponieważ napierający na żołnierską tyralierę tłum wepchnął ich na rykoszetujące od bruku pociski.

  Odnośnie stopnia zrozumienia przez acana przebiegu wypadków przed gdyńską stocznią oraz niezauważenia udziału w nich zrewoltowanego tłumu – mogę tylko wyrazić zadowolenie, że onegdaj prawidłowo zdiagnozowałem acana możliwości w zakresie czytania.

  Poniżej trochę przykładów zachowań emanującego łagodnością tłumu, i zachowań zwykłych żołnierzy.

  Gdynia c. d.

  17 grudnia na terenie Gdyni burzliwe zajścia miały jeszcze miejsce w rejonach: Stoczni Remontowej, Komitetu Miejskiego PZPR, Pogotowia Ratunkowego, Miejskiej Rady Narodowej i CPN, ochranianych przez pododdziały MW i 36 pz. (…) żołnierze nie użyli broni przeciw demonstrantom. W rozładowaniu dramatycznej sytuacji pomogły tuby ściągnięte z okrętów, przez które dowódcy grup nawoływali demonstrantów do niepodchodzenia do ochranianych przez wojsko obiektów, do spokoju i rozwagi.

  Elbląg

  Od godzin popołudniowych 16 grudnia sytuacja w Elblągu zaczęła się gwałtownie pogarszać, by około godziny 18.00 osiągnąć formę poważnych zamieszek i wystąpień ulicznych.
  (…)
  Ponowny wzrost napięcia nastąpił 17 grudnia około godz. 14.00. W godzinach 12.00 – 15.00 tłum zgromadził się w rejonie KP PZPR usiłując podpalić budynek. Bardzo trudna sytuacja zaistniała ok. godz.17.00 w rejonie MRN, gdzie tłumy manifestantów odcięły i okrążyły kompanię funkcjonariuszy i grupę 40 żołnierzy z 13 pułku artylerii przeciwlotniczej. Żołnierze nie użyli jednak broni. To bynajmniej nie zmniejszyło agresywności tłumu, wręcz przeciwnie. Podobnie działo się się w innych punktach miasta. W tej sytuacji o godz. 17.40 (…) wprowadzono pododdziały czołgów (…) oraz 100 żołnierzy z OSWL w celu rozproszenia agresywnego tłumu i odblokowania żołnierzy ochraniających więzienie przy ulicy Jedności Narodowej oraz kompleksu budynków sądu i prokuratury. Z tłumu padły okrzyki pod adresem żołnierzy: „Wykurzyć, spalić, zarzucić kamieniami”. (…) żołnierze nie użyli przeciwko manifestantom broni – strzelali w górę amunicją ćwiczebną.
  (…)
  18 grudnia między godziną 14.00 a 14.30 tłum liczący około 4 tysięcy osób skierował się ku więzieniu z zamiarem uwolnienia więźniów. Ochraniające budynek czołgi napierający tłum zaatakował butelkami z benzyną. (…) żołnierze użyli ćwiczebnej amunicji armatniej. W starciach spalono jeden czołg.
  Kolejny raz w tym dniu pododdziały wojska zostały zaatakowane przez demonstrantów w rejonie banku i poczty. Na żołnierzy poleciały cegły i kamienie, w ruch poszły też łomy. (…) żołnierze użyli amunicji ćwiczebnej. I tym razem strzelali w powietrze.
  (…)
  Stało to się to 18 grudnia 1970 roku* po południu, gdy demonstranci podpalili wreszcie gmach KP PZPR (…)

  *1 osoba zginęła na miejscu, jedna z 3 rannych zmarła w szpitalu, został również ranny czołgista.

 136. Saldo mortale
  9 listopada, g.14:58
  Nie zastanawiaj się, bo i tak nic nie zmieni twojego wizerunku jako mega plotkarza, co podobno mężczyznom nie przystoi. Jesteś na tym blogu głównym maglującym, zupełnie jak pewna dama z CK Krakowa, która obśmiewała hipokrytów filistrów. Że tez nie przejrzysz się w lustrze.
  Posądzałam Cię jednak o szersze horyzonty i zainteresowania.
  Znamy się nawzajem z blogowiska od dawna i nadziwić się nie mogę, że ty wciąż międlisz to samo bez sensu i mal a propos jakiejkolwiek i na jakikolwiek temat wymiany zdań.
  Ile razy można pisać ni z gruszki, ni z pietruszki np. o „czystej etnicznie mag” wbrew faktom, które cię po prostu nie interesują i bezczelnie powielasz kłamstwo.
  Przypominasz mentalnościowo ludzi zaczadziałych PIS-em, którzy łżą w żywe oczy, poslugując się wypróbowana goebelsowską metodą na mega bezczela, czyli co mi zrobisz, jak mnie złapiesz.
  Ciągle cię łapię na kłamstwach i pomówieniach, ale możesz spać spokojnie. Olewam twoje mało wyszukane szajby i zdrowia życzę.

 137. blackley

  Poglądy polityczne, np lewicowe czy liberalne, wcale nie muszą być zgodne z tym co proponują partie, które się tak określają.

  I tak człowiek, który się określa jako lewicowiec wcale nie musi się identyfikować z SLD czy Razem.
  Podobnie liberał nie musi się identyfikować z PO czy Nowoczesną.

  Jako przykład mogę podać prof Karola Modzelewskiego, lewicowca dużego formatu, który z żadną współczesną krajową lewicą się nie identyfikuje.

  Poniżej linkuję wywiad z nim, bardzo ciekawy. Myślę, że pana zainteresuje:

  https://magazynpismo.pl/prof-modzelewski-za-rodakow-wstydzi-sie-tylko-patriota/

 138. Tejot
  8 listopada, g.18:15
  Chyba masz rację. Obecny Jarosław K. to wciąż dwa w jednym. Za chwilę nie wystarczą już pomniki i ulice.
  Wyobrażasz sobie scenariusz na najbliższe miesiące, aż do kolejnych wyborów?
  Jestem pełna obaw, choć nie należą do osób „wymiękających”, gdy przychodzi co do czego.

 139. Nowe klauzule w paszportach. Bóg,Honor,Ojczyzna. Brakuje posiadacz niniejszego paszportu głosował na Dobrą Zmianę. Zwolniony z odprawy granicznej.Tak sobie myślę o paszportowej lojalności rodzaju immunitetu.

 140. Z dystansu
  8 listopada o godz. 11:49
  Pisz poprawnie mój nic bo trudno znaleźć odpowiedz do mnie
  na razie masz czarno na białym że to Ameryka wywołała Majdan

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezydent-obama-przyznal-ze-usa-sprowokowalo-zamach-stanu-ukrainie

  finansowanie za jaki czas bo t tej chwili go nie mam

 141. wiesiek59
  8 listopada o godz. 12:13
  Z dystansu
  8 listopada o godz. 11:49

  W necie masz wystarczająco dużo informacji na temat sponsorów Majdanu, czy „Solidarności”.”

  moj komentarz

  59 , to juz wszystko było . Urban i jego czynownicy snuli narrację jak to CIA i Wojtyła wylozyli forsę na zlikwidowanie PRL

  Jako etatowy pracownik struktur władzy PRL nie wiesz pan że PRL zlikwidował się SAM . Naprawdę. PRL zwyczajnie ZBANKRUTOWAŁ .

 142. Marsz zatem będzie i podobno w pierwszym szeregu pójdą; prezes, prezydent i premier.
  Pójdą trasą narodowców i w tym samym czasie co tamci.
  Zatem pełna zgoda.

  Stwórca pomnika LK zapytany dlaczego ta figura jest większa od stojącego w pobliżu marszałka powiedział; pomnik musi być duży, mój nie jest taki wielki, to pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego jest za mały.
  W Indiach stanął największy pomnik świata. Tamtejsza figura polityka ma 182 metry (!)
  Na tym forum jakiś czas temu publikowano wiersz o pomniku LK miał być tak duży aby z Moskwy było go widać

 143. Symetryczny. 17.51
  Bardzo mądry komentarz!

 144. hetajr ,

  brzmi pan jak Urban. Jednak to prawda że prl zrobil wam sieczkę w głowach …..

  was trzeba poddać resocjalizacji tak jak Japonczyków po 2 wojnie

 145. Osobiście PiS smakuje mi jak bigos tzw. staropolski, czyli kapucha zmieszana z kiełbachą.
  Kapucha to ideologia patriotycznego zadęcia, kiełbacha oczywiście dla wyborców, czyli populistyczne zabiegi o głosy. Jeden składnim z drugim się przeżera w długim gotowaniu – trzeba uważać aby nie przypalić. Z jednego propagandowego rogu, w który zadęto wyszło, że ci nacjonalistyczni szowinistyczni kibole to polscy patrioci z zasługami. Jakimi? Nie powiedziano, pewnie chodziło o to, że są zasłużeni w głosowaniu na PiS oraz jak trzeba to popędzą komucho-liberalną chołotę (zrymowali z sierpemi i młotem), a nawet obalą matoła Tuska jak będzie trzeba.

  Każda nacja ma swoje smaczki, ot co.

 146. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 listopada o godz. 18:37
  Nowe klauzule w paszportach. Bóg,Honor,Ojczyzna. Brakuje posiadacz niniejszego paszportu głosował na Dobrą Zmianę. Zwolniony z odprawy granicznej.Tak sobie myślę o paszportowej lojalności rodzaju immunitetu

  z dwojga złego lepiej tak niż sierp i młot

 147. Osobiście podejrzewam, że gdyby Piłsudski nie bił się z bolszewikami i potem Dmowski nie wynegocjowali wschodniej granicy w pokoju ryskim, to w negocjacjach Wielkiej Trójki w 1945 Stalin nie poczuwałby się do kompensowania Polski terytorialnie i w efekcie Szczecin przypadłby d. NRD, a teraz Niemcom.

  Ale to są tylko podejrzenia, równie dobre jak każde inne czołobitności wobec tow. Dżugaszwiliego, jeśli nie lepsze.

 148. Z dystansu
  8 listopada o godz. 11:49
  To jest jedno z wielu źródeł informujących o finansowaniu przewrotu na Ukrainie. Ponieważ te informacje w wielu źródłach sie powtarzają coś w tym jest. Oczywiście prasa zachodnia i polska oficjalnie nic a ten temat nie pisze.
  Dowodem na to że to mnie lipa są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego „Batkiwszczyny”. Jak wiadomo, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce.

  https://adnovum.neon24.pl/post/112806,wojna-domowa-na-ukrainie-13-09-2014r-siodmy-dzien-rozejmu

 149. Tzw.totalna prawica spija śmietankę z cudzego wysiłku militarnego. Bo Rewolucja Pażdziernikowa i wyzwolenie Polski przez Armię Czerwona są słupami milowymi odzyskania niepodległości. Tzw.wyklęci nie są słupami. Moja rodzina walczyła z katolickim wehrmachtem przelewając dosłownie krew. Najkrótszą drogą ze Wschodu. To alianci sprzedali Polskę w Jałcie zbrodniarzowi Gruzinowi na co zgodzili się też zbiegowie z II RP w Londynie. Polska walcząca na wszystkich frontach nie doznała losu hitlerowskiej Austrii. Bo z jej terytorium wycofano stalinowską misję wyzwolenia. A mogli tam zostać zamiast Polski wszak była sojusznikiem. Jankesi nie protestowali. Tak sobie myślę,że nowe bazy jankesów,którzy zdradzili to kpina bo wykazali podły egoizm w Poczdamie. Cytuję noblistkę.

 150. Symetryczny
  Zachęcona opinią @Is42 zajrzałam na twój wpis, w którym cytujesz komentarz pani Zofii Bączyńskiej z Szczecina.
  Akurat tym razem się z nią zgadzam, choć czasem widzę w jej tekstach przede wszystkim programową aprobatę dla powojennych działań naszego Wielkiego Sojusznika, które niekoniecznie były dla nas korzystne.
  Na szczęście tzw. okres stalinowski trwał w Polsce najkrócej w porównaniu z innymi „demoludami” i „kurs” był najłagodniejszy, ale inie obyło się bez licznych ofiar, stawianych „pod ścianką”, czyli rozstrzeliwanych lub skazanych na długoletnie więzienie za rzekome szpiegostwo albo „tylko” udział w powstaniu warszawskim.
  Symetryczny, nie da się tego wymazać z pamięci ani tak sobie odpuścić, tylko dlatego, że na koniec, według ciebie, bilans jest dodatni.

 151. W paszporcie Herr volksdojcza herbu Latryna można dopisać posiadacz tego paszportu „jest dobrym volksdojczem rusofobem” bo krytykuje komunizm. Co jest rezultatem wychowania w niemieckiej tradycji likwidacji komunistów,Słowian i Żydów. Cytat z Mein….Autor nie dostał Nobla literackiego choć kierował się podłym egoizmem III Rzeszy. Sierp i młot był symbolem narodowego-socjalizmu III Rzeszy. Tak sobie myślę,że poziom wiedzy volksdojczów o narodowym socjalizmie jest niski. Takie są fakty.

 152. SŁOWIANIN STANISŁAW.
  Moja rodzina walczyła z katolickim wehrmachtem przelewając dosłownie krew. Najkrótszą drogą ze Wschodu. To alianci sprzedali Polskę w Jałcie zbrodniarzowi Gruzinowi na co zgodzili się też zbiegowie z II RP w Londynie.”

  Panie Słowianin .
  Informuję pana że Gruzin Stalin zmarł w 1953 roku . Okupował Polskę 9 lat , w latach 1944-53 . Niestety Polska była wciąż po smierci Stalina aż do 1989 roku a wojska okupanta wyniosły się w 1993 . Więc po smierci Stalina , Rosja okupowala Polskę przez 40 lat . Skoro alianci ” sprzedali Polskę Gruzinowi Stalinowi to nie sprzedali Rosji . Więc po co siedzieliscie w Polsce przez 40 lat ? Hitler 6 lat , Stalin 9 lat razem 15 lat . Okupacja sowiecka -rosyjska trwała od 1953 do 1993roku . To jest 40 lat . Kto was tu zapraszal ? Na podstawie jakiego porozumienia /aktu / ustawy ruskie wojsko przebywało w Polsce i w jakim celu ? Dlaczego po smiercim Stalina Gruzina Rosja nie pojechala do domu ? Przecież to nie Rosji alianci sprzedali Polskę tylko Stalinowi ?

  Rozmiaru waszego skoorwysynstwa nie przykryje największa i najbardziej smierdząca onuca .

 153. panie słowianin

  ”. Sierp i młot był symbolem narodowego-socjalizmu III Rzeszy.”

  ???? na każdej ruskiej fladze byl sierp i młot . A pan jest kłamliwym , swinskim ignorantem . Jak to rusek

 154. mag

  ”Na szczęście tzw. okres stalinowski trwał w Polsce najkrócej w porównaniu z innymi „demoludami” i „kurs” był najłagodniejszy, ale inie obyło się bez licznych ofiar, stawianych „pod ścianką”, czyli rozstrzeliwanych lub skazanych na długoletnie więzienie za rzekome szpiegostwo albo „tylko” udział w powstaniu warszawskim.
  Symetryczny, nie da się tego wymazać z pamięci ani tak sobie odpuścić, tylko dlatego, że na koniec, według ciebie, bilans jest dodatni.”

  moj komentarz

  Bilans NIE BYL DODATNI . Trochę uzurpatorów sowieckiego kroju ukradło Polskę na 50 lat , jednym z nich był porucznik Symetryczny . Zlodziejstwo pozostaje zlodziejstwem .

 155. ls42
  8 listopada o godz. 19:28
  i
  Symetryczny. 17.51
  Poglądy pani Zofii są mnie znane i nie ma co okrywać sa bardzo prorosyjskie. To bardzo inteligentna osoba ale często jej racje są dyskusyjne. Tak się składa że miałem dziadka którego historia życia była nierozerwalnie związana z dziejami Polaków pod zaborami oraz z walką o niepodległość i budową II Rzeczpospolitej. Mam jego pamiętniki.
  Odzyskanie niepodległości przez Polskę nastąpiło po 123 latach niewoli i słusznie pisze Pani Zofia że Polski wówczas nie było, ale wi,większość Plaków z tym się nie godziło i tęskniło za wyzwoleniem i jak tylko pojawiła sie okazja zaczęli działać by Polska powstała ponownie. To się udało i od 1918 do 1939 Polska była na mapach świata. Wojna spowodowała okupacje , a po jej zakończeniu powstała namiastka wolnego kraju. (było to z przyczyn wyłącznie politycznych bo Stalinowi było tak wygodniej.) Az do śmierci Stalina ustrój był zbrodniczy i Polska była iluzja (o wszystkim decydowała Moskwa). Śmierć Stalina spowodowała wielkie zmiany i teraz już Polacy coś tam mieli do gadania , ale sam Gomółka zobaczył jak jego władza jest ograniczona przez „wielkiego brata”. W miarę upływu lat Polsce wolno było coraz więcej ale wolna to onanie była. Okrągły stół słusznie uznaje si,e za datę ponownego odzyskania pełnej wolności. To czy wolność Polsce o Plakom służy to temat do dyskusji

 156. teo
  8 listopada o godz. 19:38

  „Osobiście PiS smakuje mi jak bigos tzw. staropolski, czyli kapucha zmieszana z kiełbachą”.

  A jak ci PO smakuje?

 157. Herr volksdojcz herbu Latryna wszystkim normalnym proponuje lewatywę. Tak sobie myślę,że wkleja z Dobrego wojaka Szwejka kiedy wbije drzazgę w stalingradzkiej latrynie. Rosyjski papier ścierny przyniesie ulgę w ramach usługi serwisowej producenta.

 158. maciek.g
  8 listopada o godz. 20:37
  ls42
  8 listopada o godz. 19:28
  i
  Symetryczny. 17.51
  Poglądy pani Zofii są mnie znane i nie ma co okrywać sa bardzo prorosyjskie. ”

  panie macku.g

  Porucznik Symetryczny to wielkorusofil . Uważa że to co dobre dla Rosji jest dobre dla Polski . Z jakiegoś powodu uważa że Polska nie może , nie powinna , nie umie istnieć jako byt niezależny od Rosji .
  Pan porucznik Symetryczny to zwyczajny beneficjent systemu jaki Rosja narzuciła Polsce na 50 lat . Nie było demokracji , nie było wolnych wyborów , byli za to uzurpatorzy niepodlegający NIGDY weryfikacji wyborczej .
  Z jakichś powodów ludzie pokroju pana porucznika Symetrycznego uważali / uważają że są namszczeni i że im się poprostu NALEŻY – podobnie jak stra-Szydłowej .
  Oczywiście NIC im się nie nalezało i nie nalezy .

 159. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 listopada o godz. 20:57
  Herr volksdojcz herbu Latryna wszystkim normalnym proponuje lewatywę. Tak sobie myślę,że wkleja z Dobrego wojaka Szwejka kiedy wbije drzazgę w stalingradzkiej latrynie. Rosyjski papier ścierny przyniesie ulgę w ramach usługi serwisowej producenta.

  Panie ,
  lewatywa , latryna …..ma pan problemy gastryczne ? Z logicznym myśleniem ,argumentowaniem oraz precyzyjnym formułowaniem mysli problemy pan ma i to nie małe .
  Kłamać pan za to potrafi całkiem dobrze . Sierp i młot to byl symbol panskiej prawdziwej ojczyzny . Niemcy wieszali sobie wszędzie swastykę . No chyba ze w NRD , tam był sierp i młot a panu już się z tego krętactwa pomieszało w głowie.

 160. Dr hab. Gdula, ten od „D. z. w Miastku” ma jeszcze inne wrażenia smakowe:

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1770724,1,dlaczego-kolejnych-wyborow-pis-tak-latwo-nie-wygra.read

  (……) Kaczyński wchodzi coraz głębiej w wąski korytarz, gdzie ma coraz mniej pola manewru. Bycie twardym PiS to recepta na porażkę. A w miękki PiS nikt już nie uwierzy.

  Czyli twardego PiS nie pogryziesz, a miękkiego nawet nie podniesiesz do ust bo na widelcu się rozleci.

  Mauro (20:48) pyta mnie o wrażenia smakowego, gdy podadzą PO. Jak podawano w 2007 roku, to smakował nie jednej/-emu jak krwisty befsztyk, potem jak słynne ośmiorniczki – nb. nie wiem skąd pochodzi ta awersja Polek/-ów do owoców morza. Teraz sądząc po zapachach jaki idą z kuchni, to może być wątróbka cielęca, albo sandacz z ziołami w maśle. Na pewno nie bigos odgrzewany od miesięcy, już chyba stu albo i więcej.

 161. Hitlerowska Austria. Sierp i młot w godle ojczyzny twórcy III Rzeszy. Tak sobie myślę,że posiadacz herbu Latryna jest historycznym cieniasem. Choć ojciec dziedzicem.

 162. maciek.g
  8 listopada o godz. 20:37
  To takie wprost z IPN. Poczytaj więcej. M.in. co Churchill powiedział Mikołajczykowi i co to była Operation Unthinkcable . Takie były realia a nie mistyfikacja i pobożne życzenia.

 163. Na D-zmianie mieli wszyscy skorzystać, w kolejnych latach, np. M. Pinokio M. nawet doliczył się że aż do 2031 roku. Ten to ma brawurowo obraca datami, toż on historyk!
  Niemniej wiadomo po trzech latach, że na D-zmianie nie skorzystają przedsiębiorcy i pacjenci. I dlatego, aby ten fakt uwypuklić i unaocznić obywatelkom/-om, w ostatniej chwili zarządzono 12 listopada jako Dzień Niepodległości-Poprawiny. A może powinien być obchodzony jak Śmigus-Dyngus?

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1770736,1,kto-straci-a-kto-zyska-na-wolnym-12-listopada.read

 164. mag
  8 listopada o godz. 20:18
  Pani Zofia żyje w Szczecinie i wie komu to ma zawdzięczać. Miliony innych żyjących na tych terenach oprócz plucia nic nie mają do powiedzenia. Nie chodzi nawet o wdzięczność, a o przyzwoitość. W tym czasie Twoi akolici burzą i bezczeszczą pomniki i groby. Wtedy, po WW2 inaczej być nie mogło.Tzw odzyskanie niepodległości było czystym przypadkiem, w sytuacji przegranej wojny przez wszystkich trzech zaborców. Wystarczyło aby jeden nie przegrał. W tych warunkach powstanie Polski i jej ustrój było dziełem wyłącznie polskiej lewicy. Inaczej byście dalej gnili pod zaborami. Zamiast ohydnych celebracji stu lecia należało głęboko przemyśleć przyczyny, z powodu których przestaliśmy istnieć jak państwo. Wyłącznie z własnej winy i potwierdzone przez własny sejm. Dziś zanosi się na podobną sytuację, w której dodatkowo Solidarności i kościołowi udało się maksymalnie skłócić Polaków, a życie w kraju zohydzić i obrzydzić.

 165. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 listopada o godz. 21:17
  Hitlerowska Austria. Sierp i młot w godle ojczyzny twórcy III Rzeszy. Tak sobie myślę,że posiadacz herbu Latryna jest historycznym cieniasem. Choć ojciec dziedzicem.

  Panie , pan wciąż z tą defekacją …..Mowa była o Niemczech , pajacu , o 3 rzeszy NIEMIECKIEJ . A fllaga 3 rzeszy to SWASTYKA .
  Nawet największa flaga Niemiec i Austrii , nawet obie flagi zszyte razem nie przykryją faktu że Rosja okupowała Polskę 40 lat , o 25 lat dłużej niż Hitler i Stalin razem wzięci . A pan pochodzi z rodziny OKUPANTÓW .

 166. Symetryczny
  Sorry, ale weź się i pohamuj w przypisywaniu mi złych intencji, a zwłaszcza insynuacji o „moich akolitach”.
  Udajesz, że nie pamiętasz, co pisałam o burzycielach pomników?
  Widocznie chcesz mi po prostu dowalić z braku lepszych „obiektów” do ataku wobec tych, którzy przypominają ci o Twoich własnych rozczarowaniach. Nigdy zresztą się do nich nie przyznasz.
  Ale to jesteś cały Ty.
  Dobranoc

 167. W państwie w kłopotach policja jest ważna i lepiej mieć ją po swojej stronie.
  Coś musi być na rzeczy, tak się mówi w sytuacji, gdy zamiast akurat tej ważnej formacji dobrze płacić odracza się podwyżki na przyszłość, która być może różowa nie będzie.
  Policja widzi lepiej i dalej od suwerena, zatem w końcu może stanąć po swojej stronie, więc ta forsa jej się po prostu należy.
  Za pilnowanie miesięcznic, za ochronę partyjnych uroczystości, i za wiele innych niekonwencjonalnych zadań, wymuszonych presją i przyjętą ideologią, a wiadomo, że policjanci od polityki powinni być daleko, jak najdalej.
  Ten test władzy przypada w trudnym okresie, ale pokaże czy rząd ma pieniądze, czy ich nie posiada w wystarczającej ilości by zadowolić służby mundurowe.
  Za polską policję tradycyjnie trzymam kciuki

 168. Symetryczny
  8 listopada o godz. 21:33
  mag
  8 listopada o godz. 20:18
  Pani Zofia żyje w Szczecinie i wie komu to ma zawdzięczać. Miliony innych żyjących na tych terenach oprócz plucia nic nie mają do powiedzenia. Nie chodzi nawet o wdzięczność, a o przyzwoitość. W tym czasie Twoi akolici burzą i bezczeszczą pomniki i groby. Wtedy, po WW2 inaczej być nie mogło.Tzw odzyskanie niepodległości było czystym przypadkiem, w sytuacji przegranej wojny przez wszystkich trzech zaborców. Wystarczyło aby jeden nie przegrał. W tych warunkach powstanie Polski i jej ustrój było dziełem wyłącznie polskiej lewicy. Inaczej byście dalej gnili pod zaborami. Zamiast ohydnych celebracji stu lecia należało głęboko przemyśleć przyczyny, z powodu których przestaliśmy istnieć jak państwo. Wyłącznie z własnej winy i potwierdzone przez własny sejm. Dziś zanosi się na podobną sytuację, w której dodatkowo Solidarności i kościołowi udało się maksymalnie skłócić Polaków, a życie w kraju zohydzić i obrzydzić.”

  Mój komentarz

  Jedno wielkie , sowieckie , łajdackie kłamstwo . Niepodległość zawdzieczamy PILSUDSKIEMU , który jak pan wie z pewnego tramwaju wysiadł .

  Polskie panstwo przestało istnieć bo ROSJA zapragnęła rozbiorów , proste .

  Polacy skłoceni ? to normalne w zyciu politycznym . Pan nic o tym nie wie bo wszystkich maj ących inne zdanie niż wy albo pozamykaliscie do więzienia albo zastraszyliscie . Polska i Polacy siedzieli w weku przez 50 lat .

  Wie pan , panie poruczniku ? Najgorsze jest to że w swojej tępej , sowieckiej ignorancji uwaza pan że Polska nie może , nie powinna , nie umie , nie jest warta istnienia jako SAMODZIELNY BYT PANSTWOWY NIEZALEZNY OD ROSJI . Z jakiego powodu pan tak uważa? Ostatnie 30 lat TO OGROMNY SUKCES POLSKI NIEPODLEGŁEJ . Tylko wielkorusofile panskiego pokroju sądza że co dobre dla Rosji to dobre dla Polski . I że jesli Polska się ma dobrze – A MA SIĘ DOBRZE – to zle dla Rosji. Sowieckie bydlę

 169. maciek.g
  Jesteś pewny , że to jest ten link o tym, że wynagrodzenie protestantów na Majdanie wynosiło dziennie 200-500 dolarów,
  albo jest ta informacja tak tajna , że nikt poza tobą o tym nie wie ?
  https://adnovum.neon24.pl/post/112806,wojna-domowa-na-ukrainie-13-09-2014r-siodmy-dzien-rozejmu

 170. tejot
  8 listopada o godz. 9:45

  „Od kiedy to połknięcie w warunkach ostrej konkurencji jednej firmy przez drugą firmę (Minolty przez Sony) jest mądrym działaniem rządu zapobiegającym konkurencji”?

  Wyobraź sobie, że nie było żadnej konkurencji, tym bardziej ostrej, tylko perspektywa upadku Minolty. Japońskie władze zadecydowały jednak, że dział fotograficzny kupuje Sony i ratuje miejsca pracy. Podobnie ratowano Pentaksa, z sukcesem. Tak to działa w Japonii.

  „Rossi, weź to na logikę. Lustrzanka, to jest aparat fotograficzny, który ma wbudowane lustro. Bezlusterkowiec, jak sama nazwa mówi, nie posiada lustra, więc nie jest odmianą lustrzanki, jest bezlusterkowcem”.

  Twoja logika jest pozorna. Lustrzanka to idea, a nie lustro jako takie. W aparatach z celownikiem lunetowym obraz nie dociera do fotografującego przez obiektyw tylko niezależnie, co jest związane z ryzykiem paralaksy. Niedokładnie to co widzisz może być zarejestrowane przez aparat. W lustrzankach inaczej, obraz dociera do wizjera poprzez obiektyw, lustro i pryzmat pentagonalny. Fotografujący widzi więc obraz dokładnie taki jaki będzie zarejestrowany przez film lub matrycę aparatu, czyli bez paralaksy. Bezlusterkowce działają według podobnej idei co lustrzanki, z tym że obraz do elektronicznego wizjera dociera bezpośrednio z matrycy, lustro nie jest już potrzebne, więc go nie ma, co uproszcza konstrukcje aparatu. Chodzi o to, aby fotografujący widział obraz dokładnie taki jaki wpada przez obiektyw. No i żeby łatwo było zmieniać obiektywy. Jeśli patrzymy przez obiektyw to możemy zmienić go na dowolny. W aparatach z celownikiem lunetkowym już tak słodko nie było.

  „Rossi, bierzesz się za sprawy techniczne, na których znasz się, jak kura na pieprzu”.

  Tejot, zdradziłbyś kiedyś jakie masz wykształcenie. Może się mylę, ale podejrzewam WUML lub Legionowo. 🙂

 171. Symetryczny ,

  ,, takie były realia ,, a o jakich realiach mowa , Panie poruczniku ?
  Dóbrze rozumiem ,że te ,, realia ,, to obecność ruskiego wojska w Polsce ? A po co te wojska tu zostały na 50 lat ? Bo co? Bo czemu nie pojechali.do swojego kraju z powrotem ? Co ruskim dało prawo do pobytu w Polsce przez 50 lat , narzucenia swoich porządków i stworzenia władz polskich z bandy nikomu nieznanych , sowieckich uzurpatorow ?
  Z JAKIEGO POWODU RUSKIE WOJSKO NIE POJEVHALO DO ROSJI Z POWROTEM ????

 172. Bar Norte
  8 listopada o godz. 18:03

  „Pozostaje więc poczekać pół godziny na rozstrzygnięcie sądu warszawskiego. Zobaczymy czy jeszcze bardziej skomplikuje tę sprawę”.

  A co widzisz tu skomplikowanego? Jak sądzisz, Zandberg weźmie udział w marszu niepodległości, bo wszyscy są zaproszeni. Mógłby nieść portret Ignacego Daszyńskiego, Jędrzeja Moraczewskiego lub Edwarda Abramowskiego, do twarzy by mu było. 🙂

 173. blackley
  8 listopada o godz. 17:11

  „Nie ma opcji żeby w owym ”tłumku ” nie zaplątały się jakieś swastyki i faszystowskie hasla”.

  Sugerujesz, czy wiesz?

  8 listopada o godz. 15:30

  „Ja do LGBT żadnych pretensji ani zastrzeżeń. Tacy się urodzili i tacy są. Chociaż pan Lazarowicz z antypodow twierdzi że,, pederastia ,, to choroba i da się leczyć. Nie jestem lekarzem ale wygląda na to że niektóre głowy trzeba leczyć”.

  Panie nie-lekarzu, a lecz się pan sam. Można zmieniać płeć w te i z powrotem, a nawet mieć trzecią płeć (cokolwiek to oznacza), a nie można leczyć homoseksualizmu przy pomocy terapii? Nie wierzymy już w medycynę i psychologię, choć jesteśmy tacy europejscy, rynkowi i nowocześni, niekomunistyczni? Heteroseksualista może stać się homoseksualistą, ale odwrotnie to już zakazane ― nie ma powrotu. Proponuję traktować Gender Studies jak marksizm-leninizm na uniwersytetach za komuny lub ekonomię polityczną socjalizmu. Ładunek irracjonalizmu w tych „naukach” jest podobny.

 174. Panie Rossi,
  Zandberg to amator cudzej własności. Patron nierobów, orędownik rozdawania nieswojej FORSY.

 175. legat
  8 listopada o godz. 15:50

  „Czy Glińskiemu i Sellinowi znowu się upiecze jak przy horrorze z Czartoryskim przekrętem”?

  Sto milionów euro to tylko wydrukowany papier, który został zamieniony na rzecz, która właściwie nie ma ceny ― kolekcję Czartoryskich składającą się z kilku tysięcy przedmiotów, w tym obrazu Leonarda da Vinci Dama z gronostajem oraz nieruchomości. Podobnie jak Dama z gronostajem także nie ma ceny francuska Mona Lisa. Traktuj te sto milionów euro jako sumę, którą budżet odebrał mafii paliwowej lub hazradowej, może będzie ci lżej. Dama z gronostajem to drugi najsłynniejszym obraz Leonarda, w sumie zachowało się ich mniej niż 15. Naród, który wypadł sroce spod ogona może nic nie mieć, żadnej sztuki na skalę światową, ale my chyba powinniśmy. Pojawiła się szansa i ją świetnie wykorzystano, także w twoim imieniu, nawet jeśli z czystej bezmyślności z tym się nie zgadzasz.

 176. blackley
  8 listopada o godz. 22:24

  „Zandberg to amator cudzej własności. Patron nierobów, orędownik rozdawania nieswojej forsy”.

  Proszę mnie nie przekonywać do Zandberga. 🙂

 177. Mauro Rossi

  Przecież lewica ma swój marsz – antyfaszystowski.

  Ps. Gratuluję rozsądku w negocjacjach socjalnych z policjantami. Widzę, że strajk w „Locie” jednak was czegoś nauczył.
  To dobrze, że w końcu pod cięzarem sytuacji podpisaliście to porozumienie i że prezes Kaczyński zdecydował się zdymisjonować wiceministra Zielińskiego – tego od „Snu Hawajów”.

 178. Mauro Rossi

  Tak a propos … .

  W którym ty marszu idziesz? Pod egidą Bosaka i Winnickiego czy pod egidą Dudy i Morawieckiego?

 179. Z dystansu
  8 listopada o godz. 22:04
  Kto szuka ten znajduje. Wybacz ale nie będę ci linkował całej masy informacji o tej sprawie. Gdy poświecisz sporo czasu na wertowanie netu zobaczysz że nie jest to takie nieprawdopodobne jak ci się wydaje.
  saeżei że teraz wiesz kto spowodował pucz na Ukrainie i po co

 180. blackley
  8 listopada o godz. 11:39

  Panie Lazarowiczu, „A czemu L.Kaczynski był pośmiewiskiem” ?

  Panie blackley, pytanie podobnie skonstruowane: czy i ile razy bije Pan żonę kłonicą, wszak ze wsi pochodzi?

  Panie blackley, przy L. Kaczyńskim jesteś pan nonejmem, a on już przeszedł do historii, czy to się podoba, czy nie. Pańskie szanowne ciało już dawno zgnije, a jego prochy leżeć będą w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów katedry wawelskiej. Taka różnica.

  O prezydencie Narutowiczu wygadywano gorsze rzeczy niż pan zdoła wymyśleć lub powtórzyć. W Polsce mamy zarówno drugi sort jaki i chorobliwych nienawistników. Chyba nadmiernie elegancko wyraził się o Polakach Winston Churchill: „Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec”.

 181. Bar Norte
  8 listopada o godz. 22:42

  Tym drugim.

 182. Symetryczny
  8 listopada o godz. 21:18
  Ja mieszkam w Polsce od 1942r i nie jestem ślepy i głuchy. Ojciec był adwokatem . wrócił mimo przestróg do Polski. Był z rodziny inteligenckiej , a samo pochodzenie już dla władzy było podejrzane. Miałem okazję wiele widzieć i słyszeć. Ty piszesz tak jak byś nie żył w Polsce w tamtych czasach lub był synem prominenta PRL trzymanym w złotej klatce. Ile ty masz lat. być może urodziłeś się za Gomółki i dobrze znasz tylko czasy Gierka?

 183. Ważny polityk o TSUE: „Kombinujemy, jak się cofnąć, idąc do przodu”
  czyż nie wspaniała wypowiedź?

 184. Bar Norte
  8 listopada o godz. 22:36

  „Przecież lewica ma swój marsz – antyfaszystowski”.

  Proponował bym bardziej ambitny marsz – antykomunistyczny, szlakiem ambasad; Kuby, Korei Północnej, Chin. Wiem, to trudniejsze, ale tylko rzeczy trudne są wartościowe i politycznie nośne. Walka z wiatrakami (faszystami) sprawdzi się lepiej w literaturze, przykładem „Don Kichot” Miguela de Cervantesa.

  ” Kaczyński zdecydował się zdymisjonować wiceministra Zielińskiego”.

  Zgadzam się z tobą, że to akurat dobra wiadomość, Zieliński był poważnym nieporozumieniem na tym stanowisku, aczkolwiek nie aż tak dużym jak pochodząca z Bydgoszczu katechetka Piotrowska z czasów Ewy Kopacz jako szefowa MSW.

  PS. Czy lewica bez rytualnego wroga (faszystów) mogłaby jeszcze istnieć? Ten amorficzny wróg ją napędza, ale co poza tym?

 185. maciek.g
  Nie mam zamiaru dalej szukać potwierdzenia dla twoich niewiarygodnych sensacji.
  Jesli byłaby to prawda, to potrafiłbyś ja potwierdzić jakimś linkiem.
  A tak pozostaje przy mojej opini , że te 200-500 dolarów to o wiele za wysoka stawka, jak na tak biedny kraj i rosyjska propaganda, mająca wywołać zawiść .

 186. Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 22:35
  blackley
  8 listopada o godz. 22:24

  „Zandberg to amator cudzej własności. Patron nierobów, orędownik rozdawania nieswojej forsy”.

  Proszę mnie nie przekonywać do Zandberga. ”

  mój komentarz

  Usiłowałem pana ostrzegać choć wiem że to niecelowe. Pan też lubi sięgnąć do cudzych kieszeni żeby rozdać trochę nieswojej forsy . 5oo plus nie spowodowalo wzrsotu ilości urodzen , spodowało spadek aktywnosci zawodowej wsród beneficjentów – rodziców owego swiadczenia

  Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 22:46
  blackley
  8 listopada o godz. 11:39

  Panie Lazarowiczu, „A czemu L.Kaczynski był pośmiewiskiem” ?

  Panie blackley, pytanie podobnie skonstruowane: czy i ile razy bije Pan żonę kłonicą, wszak ze wsi pochodzi?”

  mój komentarz

  Pan Lazarowicz z antypodów stwierdził że L/Kaczynski był posmiewiskiem . Poprostu zapytałem ” dlaczego ” ? Tyle , kolejny raz okazuje się że nie potrafi pan czytać ze zrozumieniem ‚
  Dawno pan na wsi nie był . kłonic juz nie ma w uzyciu . A panski głupawy ” wiejski ” wtręt jest ordynarnym , tępym , prl-owsko – panskim zabiegiem , kiedy to ludzie ze wsi ” biegali ” wsród jasnie oswieconej szlachty panskiego pokroju za czerń .

  Wieś gdzie mieszkam to dziś BOGATE PRZEDMIEŚCIE .

  PAN ROSSI

  ”Panie nie-lekarzu, a lecz się pan sam. Można zmieniać płeć w te i z powrotem, a nawet mieć trzecią płeć (cokolwiek to oznacza), a nie można leczyć homoseksualizmu przy pomocy terapii? Nie wierzymy już w medycynę i psychologię, choć jesteśmy tacy europejscy, rynkowi i nowocześni, niekomunistyczni? Heteroseksualista może stać się homoseksualistą, ale odwrotnie to już zakazane ― nie ma powrotu. Proponuję traktować Gender Studies jak marksizm-leninizm na uniwersytetach za komuny lub ekonomię polityczną socjalizmu. Ładunek irracjonalizmu w tych „naukach” jest podobny”

  mój komentarz

  Jeżeli zna pan przypadek ” wyleczonego homoseksualizmu ” koniecznie proszę podać jakieś wiarygodne info na tym blogu . Nie wiem też – w odroznieniu od pana nie mam tego rodzaju doświadczeń – czy heteroseksualista może stać się homseksualistą czy nie , w jaki sposób oraz czy odwrotny proces jest możliwy ”

  Na temat marksizmu , leninizmu , ” ekonomii socjalistycznej ” mam jak najgorsze zdanie ale w panskich wynurzeniach dostrzegam bardzo duże wpływy w/w ‚ ‚ nauk ”

  Tak naprawdę to czego pan pragnie i do czego tęskni to prl tyle że z inaczej rozłozonymi akcentami . Chce pan tego wszystkiego co prl ” oferował ” tyle że bez ” czerwonych ” . Liberalizm , wolność , prawa człowieka i jednostki , wolny rynek itd pana brzydzą , równie mocno jak brzydzą komunistów . Taka sytuacja

 187. Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 22:59

  ” Kaczyński zdecydował się zdymisjonować wiceministra Zielińskiego”.

  Zgadzam się z tobą, że to akurat dobra wiadomość, Zieliński był poważnym nieporozumieniem na tym stanowisku, aczkolwiek nie aż tak dużym jak pochodząca z Bydgoszczu katechetka Piotrowska z czasów Ewy Kopacz jako szefowa MSW”

  mój komentarz

  Nie ma związku miedzy kartechetką Piotrowską a min Zielinskim . Z faktu że istniała katechetka na tego rodzaju stanowisku za PO nie znaczy że za PIS może być inny nieuk . Zrozumiał pan teraz ? panska argumentacja jest z gatunku ” a u was bija murzynów ” Słabe

 188. Mauro Rossi

  „Tym drugim.”

  A ustaliliście już trasę? Bo zdaje się, że ta o której wcześniej informowaliście od kilku godzin jest nieaktualna.

  „amorficzny wróg ją napędza”

  Coś mi się wydaje, że „amorficzność” w pełnej krasie objawi się w niedzielę.

  Co do ambasad komunistycznych ambasad… .

  Nie marudź, przecież wam z tymi ambasadami nieźle. Nie wybrzydzacie.
  Pamietasz jak to Suski Marek gościł na konferencji Komunistycznej Partii Chin? Kto jak nie ambasada mu ten wyjazd zorganizował?

 189. @Mauro Rossi
  8 listopada o godz. 22:33
  Nadużywanie produktów firmy Carlo Rossi może mieć poważne następstwa dla zdrowia, w tym psychicznego…..
  Polskie przepisy o ochronie zabytków wykluczają możliwość wywiezienia obiektów o poważnej wartości bez zgody odpowiednich władz (konserwatora zabytków) . Poza tym statut Fundacji także uniemożliwiał jej swobodne dysponowanie będącymi w jej posiadaniu dziełami sztuki. Czyli Państwo Polskie sprezentowało znaczną sumę potomkom arystokratycznego rodu za dzieła, które nie były ich prywatną własnością tylko własnością Fundacji nota bene powołanej do opieki nad przekazanymi jej przez rodzinę Czartoryskich dziełami sztuki , które w założeniu miały pozostać na terenie Polski.

 190. blackley
  8 listopada o godz. 19:37

  hetajr ,
  brzmi pan jak Urban. Jednak to prawda że prl zrobil wam sieczkę w głowach
  …..

  Acan blackley,

  dziękuję za dobre słowo. Staram się jak mogę ale gdzie mi tam do Jerzego Urbana i jego kpin z takich „mózgowców” jak acan. Największą przewiną i jednocześnie nieszczęściem PRL było dochowanie się w każdym pokoleniu milionów takich „orłów”, a raczej baranów, jak Wielce Szanowny.

  PRL nie tyle zbankrutowała ile „ZBARANIAŁA” do cna.

  Ale do rzeczy. Skoro się tak podobało to dzisiaj będzie o działaniach w grudniu 1970 roku pokojowego, przepełnionego miłością bliźniego, niezrewoltowanego tłumu, oraz polskich żołnierzy w Szczecinie.

  17 grudnia w godzinach popołudniowych po strajkach w [2 Stoczniach] i kilku innych zakładach część robotników wyszła na ulice.
  (…)
  Wejście (…) żołnierzy do działań nastąpiło już niebawem – tego samego dnia około godziny 13.00, czyli wówczas, gdy mniej więcej 5-tysięczny tłum zaatakował gmach KW PZPR w Szczecinie, obrzucając go kamieniami i butelkami z benzyną.
  Właśnie wówczas został podpalony budynek KW PZPR w Szczecinie. Żołnierze uniemożliwili demonstrantom wdarcie się do budynku. O dramatyzmie sytuacji może świadczyć fakt, że przebywający w podpalonym gmachu pracownicy KW, nim zorientowali się w sytuacji, mieli odcięty przez płomienie odwrót. [sekretarz KW uratował się skacząc z III piętra na dach sali konferencyjnej].
  Żołnierzom udało się wyprowadzić z płonącego gmachu wszystkie osoby. Mimo silnego naporu podnieconego tłumu żołnierze nie użyli broni. Do pomocy żołnierzom 5 pz skierowano w rejon KW [dodatkowe siły]; dopiero teraz, połączonymi siłami, częściowo rozproszono i odepchnięto tłum spod płonącego gmachu partii.

  Około godziny 14.30 atak tłumu skierował się na gmach Komendy Wojewódzkiej MO. [Na wiadomość o tym skierowano do obrony KW MO dodatkowe pododdziały piechoty, saperów i czołgów].
  Do budynku KW MO dwakroć bez powodzenia usiłowały dotrzeć grupy transporterów opancerzonych; każdorazowo nie pozwalała na to agresywność tłumu usiłującego podpalić sprzęt wojskowy.
  (…)
  Podczas działań w rejonie KW MO podpalonych zostało 6 transporterów opancerzonych i 3 czołgi. Jeden SKOT został spłonął całkowicie, pozostałe wozy bojowe zdołano ugasić (…)

  [ ] – oznaczenie moich skrótów tekstu z zachowaniem podstawowych informacji.

  CDN

 191. Ostatnie teksty herr volksdojcza herbu Latryna blogowego rusofoba są niemal rozpaczliwe. Zapewne pisane w męczarniach, skutek ropiejących po drzazgach ran nabytych w zdobycznej pod Stalingradem latrynie. Co może grozić gangreną z opcją przerzutu na zlasowany umysł. Do szału doprowadza latrynowego twórcę brak odpowiedzi dlaczego oni nie wyszli. Nie wyszli bo tak chciał Bóg i jankesi. Dopiero Jaruzelski z Wałęsą postanowili coś z tym zrobić a oni wyszli. Bez wódki się nie obeszło a ja przy tym byłem. Nie mylić z tzw.wyzwoleniem Warszawy kiedy jak sugeruje totalna prawica katolicki wehrmacht po prostu wyszedł. Pulchne pośladki to skarb szczególnie kiedy zostały uratowane od kanibali kolegów w okrążeniu pod Stalingradem. Ulubiony element diety. Stan rusofobii trzeba leczyć np. wyjazdem na Krym po Moście Krymskim czy do Abchazji zrywać mandarynki pod parasolem rosyjskim. Do stalinowskiej Gruzji odradzam tam pomniki Gruzina i ślady LK. Taka sytuacja z blogowiczem. Tak sobie myślę,że wypada diagnozować stany bliżnich dla ich dobra.

 192. Panie Słowianin,
  Jankesi oraz Bog nie mieli nic do rzeczy. Siedzieluscie w Polsce 40 lat nie z powodubBoga czy Jankesow. Poprostu rabowaliscie. Złodziej to złodziej.W złodziejski proceder proszę nie mieszać Jankesow i Boga .

css.php