Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

13.11.2018
wtorek

Strzał w dziesiątkę!

13 listopada 2018, wtorek,

Co za pech: dowiedzieć się w Singapurze, że jest się w centrum afery w Polsce!

„Gazeta Wyborcza” odpaliła bombę, ujawniając, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski usiłował skorumpować znanego milionera i bankiera Leszka Czarneckiego. W zamian za przychylność KNF wobec jednego z banków Czarneckiego ten miałby zatrudnić (za wielomilionowym wynagrodzeniem) prawnika wskazanego przez Chrzanowskiego.

Rewelacja „Gazety” okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ przewodniczący KNF po kilku godzinach podał się do dymisji, premier Morawiecki tego samego dnia zwołał u siebie naradę z udziałem wszystkich świętych (Ziobro, Kamiński, szefowie służb), prezydent Duda wezwał Zdzisława Sokalę (swojego przedstawiciela w KNF) i żadne prawicowe medium nie zaprzeczyło rewelacjom „GW”. Dziennikarze „Gazety” (Wojciech Czuchnowski i Agnieszka Kublik) mają prawo do dumy. Ujawnili znaczną szkodę na niekorzyść naszego państwa, jaką wyrządzili sprawcy afery. Jest to bowiem cios w reputację naszego kraju, zwłaszcza w kołach finansowych, wśród potencjalnych inwestorów.

Nie jest to zwykle usiłowanie korupcji. Po pierwsze, ma miejsce pod rządami PiS, którego prezes Kaczyński przy każdej okazji powtarza, że do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Po drugie, skandal ma miejsce akurat w instytucji, która ma na celu troskę o czystość sektora finansowego. Trudno byłoby znaleźć podobny przypadek, to jak zabójstwo na komendzie policji albo korupcja w sądzie. Po trzecie, Marek Chrzanowski został mianowany przez premier Beatę Szydło, której „praca, służba i pokora” nie schodziły z ust. Po czwarte, afera może zatoczyć dużo szersze kręgi niż dzisiaj ujawniono, KNF tkwi w samym sercu sektora finansowego, z którego wywodzi się premier Morawiecki. Na pewno dowiemy się dużo więcej.

Dobrze byłoby, gdyby Sejm z podobną dociekliwością co w sprawie afery Amber Gold zabrał się za aferę przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Wątpię, czy władza wykaże podobną determinację. Już powtarza zgodnym chórem, że komisję sejmową powołuje się wtedy, kiedy inne instytucje (prokuratura, służby) nie działają, albo że jesteśmy zbyt blisko wyborów, kiedy komisja zostaje automatycznie rozwiązana. Dziwne to alibi. O ile pamiętam, to komisję powołuje się wtedy, kiedy jest to na rękę władzy. Gdyby przewodniczący KNF był człowiekiem Tuska albo Kopacz – o tak, wtedy pani Małgorzata Wassermann miałaby pełne rączki roboty.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 437

Dodaj komentarz »
 1. Idziemy przez życie w podskokach, śpiewali aktorzy w kabarecie Olgi Lipińskiej, a dalej było „już dobrze jest tak, że tylko nam kłopotów brak”.

  Dobrze było wczoraj wieczorem, a dzisiaj od samego rana zaczęły się kłopoty.

  Czytając o otwarciu nowego odcinka kilkunastu kilometrów drogi ekspresowej tu i ówdzie, czułem się dumnym Polakiem, że nam tych dróg przybywa i Polska pięknieje niezależnie od politycznych sporów, a nawet tego kto aktualnie jest u steru rządu.
  W domowym zaciszu martwiłem się wprawdzie od czasu do czasu czy kondycja wykonawców jest na tyle dobra by kontynuować opóźnione prace budowlane, czy nie przeszkodzą w budowie protesty mieszkańców, albo ekologów, albo nie zawieje lub nie spadnie ulewa i zaleje to co z trudem udało się popchnąć do przodu. Tegoroczna pogoda była łaskawa dla budowniczych i patrząc na zdjęcia lotnicze widać było wyraźny postęp w laniu betonu z którego wykonywane są nawierzchnie dróg.

  Kiedyś brakowało w budownictwie ludzi, sprzętu i materiałów. Obecnie liczą się tylko pieniądze, zatem o dopływ gotówki należy zabiegać i o właściwe wykorzystanie się martwić. Każde zawirowanie na finansowych rynkach może mieć odbicie także na budownictwie i co wtedy? Czym będę się cieszył? Jak długo będę czekał na nowe drogi i nowe mosty?

 2. A tak to pełne ręce roboty będzie miała też Małgorzata ale raczej Gersdorf.

 3. Końcówkę złotej polskiej jesieni daj nam spokojną, Panie, rozmodliłem, gdy race wszystkie odpalono, limuzyny się rozjechały, białego konia odstawiono do stajni i zegary poczęły wybijać godziny Drugiej Setki dla Polski. A tu taka petarda. Ciekawe jak się ciemnemu ludowi ona skojarzy, będzie się znów musiał prezes natłumaczyć, premier ruszy w świat z dobrą nowiną, prezydent zakrzyknie kolejne hasło dnia …

  A któż się udał do Singapuru? Bo nie (ko)jarzę.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To jeszcze nic: Właśnie w sieci ( o ile nie jest to fake news) pojawiła się informacja o umowie, którą zawarł PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami na Dolnym Śląsku. Mianowicie w zamian za przystąpienie tych ostatnich do koalicji z PiSem w sejmiku PiS obiecał : Obniżenie podatku od kopalin i przekazanie części tego podatku władzom lokalnym, dofinansowanie odtworzenia lokalnych linii kolejowych i jeszcze jakieś dodatkowe korzyści. Czyli władza Polskiej Zjednoczonej PRawicy jawnie deklaruje, że swoje obowiązki wobec obywateli będzie wykonywać wtedy, gdy w sejmikach będą rządzić „właściwe” siły. Plus to, że PiS poniekąd przyznaje, że Sejm z założenia ma uchwalić to , co mu każe Partia. Czysta , żywa komuna, z tym, że tamten PZPR przynajmniej starał się zachowywać pozory demokracji.
  P.S. Ciszę się, że nie głosowałem na żadnego z kandydatów NS, ani do Rady Powiatu ani do Sejmiku.

 6. Oczywiście chodziło o BS czyli bezpartynych

 7. Mad Marx
  14 listopada o godz. 0:23
  Bezpartyjni Samorządowcy mieli wybór i dokonali wyboru pragmatycznie. To PIS rozdaje pieniądze, a nie opozycja. Jak opozycja dojdzie, jeżeli się doczłapie do władzy to potrzeb będzie wiele, a kasa może być pusta. Tak więc wybór był tylko jeden, tak jak królowa jest tylko jedna

 8. „Bezpartyjni samorządowcy” – komedia. Przecież to całe towarzystwo się z PO, PiS i SLD wywodzi. Starzy, partyjni wyżeracze, którzy sobie w swoim czasie wykalkulowali, że im się „bezpartyjność” będzie lepiej sprzedawać.
  Oni się powinni nazywać „Postpartyjni samorządowcy”.

 9. To ,co opublikowali we wtorkowej „Gazecie Wyborczej” znakomici dziennikarze śledczy Czuchnowski i Kublik, którzy ujawnili początek największej afery polityczno – finansowej w ostatnich 30. latach III RP jest szokujące. Ten tekst o 40.mln złotych dla prawnika, którego szef KNF Marek Chrzanowski polecił właścicielowi prywatnych banków Ryszardowi Czarneckiemu przejdzie do historii polskiego dziennikarstwa. I tak to obudziliśmy się 13 listopada 2018 r. w państwie niesprawnym, takim jak Białoruś lub Rosja.

 10. Korekta ww. wpisu: oczywiście Leszek Czarnecki.

 11. @

  Wystarczy teraz szybko posadzić delikwenta, i proszę.
  Będzie jeszcze jeden dowód na efktywne Państwo PiS.

 12. Upadnie getin bank czy nie?
  Dokladniej: czy stanie sie to w ciagu najblizszych 6 mcy czy nie?
  Faites vos jeux, Mesdames et Messieurs!

  ml

  PS. I jeszcze: czy bedzie to poczatkiem kryzysu finansowego w RP czy nie?
  Sam, gdybym mial w kieszeni PLZ 40 mln to bym…
  Ale co ja pisze?! Przeciez “ja” dzis wazniejsze nizli “my”!
  Kazdy musi sie pozywic: gazeta wyborcza wreszcie i rowniez.

  m

 13. Tylko ryby nie biorą. Zatrudnianie w spółkach Skarbu Państwa jest inną odmianą tzw.prostytucji politycznej. A czym jest obiecywanie kasy aby przełamać opory w zawiązywaniu koalicji czy wcześniej w wyborze konkretnych kandydatów. Pecunia non olet ! Dzięki kasie nawet od obcych wybierano tzw.polskich królów. Tak sobie myślę,że jaki suweren takie elit zachowania. Bożek pieniądz ma powodzenie nawet w parafiach.

 14. @Ispi 1:20 rzeczywiście szokujące, ale czy to największa afera ” w ostatnich 30. latach III RP”?
  III RP ma prawie 30 lat (liczę od czerwca 1989r.) i przez ten cały czas nierządem stoi. Nie przypominam sobie żadnej partii od lewa do prawa żeby nie splamiła się nadużyciem władzy.

 15. Uciekł mi jeden wpis Gospodarza a w nim echa obchodów stulecia państwa polskiego. Przeczytałam, i jedno co chciałam polecić to artykuł w Polityce z oceną międzywojennego 20-lecia. Myślę że każdy powinien go przeczytać a szczególnie:
  -tęskniący do „miękkiego wileńskiego akcentu”
  -potomkowie prawników, lekarzy, urzędników II RP, szczególnie uważnie powinni przestudiować fragment o dołach społecznych (ok. 20 mln z 35 mln obywateli II RP)
  -koleżeństwo zatroskane Wielkim Głodem w PRL (rok 1988!) odnajdzie podobieństwo niedożywienia studiując kondycję fizyczną nieomal 60% obywateli
  -przeciwnicy reformy rolnej – ci dowiedzą się ze zdumieniem ukrytym bezrobociu i przeludnieniu wsi szacowanym na 8 milionów ludzi
  -czytelnicy nacjonaliści dowiedzą się że ta doktryna na swoje jasne i ciemne strony
  Wiele innych tematów zostało opisanych w artykule, oczywiście autor reprezentuje opcję kontynuacji osiągnięć sanacyjnego państwa.
  https://www.polityka.pl/pomocnikhistoryczny/1761016,1,obywatele-polski-odrodzonej.read

 16. Katolików jest ponoć 90 procent. Wystarczy nie kraść. Do kogo ta mowa. Tak sobie myślę,że mówił dziad do obrazu… Czy usprawiedliwieniem jest jak mawiają biskupi,że jesteśmy grzesznikami od urodzenia. Zabronić urodzin a świat będzie lepszy !

 17. ach tęsknoto, tęsknoto (nie za bolszewią)
  „… za elegancją, za czystymi butami, pełnym uzębieniem, wiązanym krawatem, dobrze skrojonym garniturem, poprawnym słownictwem, za europejskością, …”

 18. Pieniądze wyszarpane przez pana Chrzanowskiego, zapewne zasiliłyby „czarną kasę” PiS.
  Takich datków jest jak mniemam, znacznie więcej, pobranych skuteczniej.
  Dołączyliśmy do wielkiej europejskiej rodziny- Kohl i Sarkozy robili takie same numery….
  Polityka to działania mafijne?

 19. P. Wiesiek

  Prosze sie raczej zastanowic skad beda pochodzic pieniadze na ustabilizowanie sektora bankowego gdy p. Czarnecki nie zdecyduje sie sprzedac swych instytucji finansowych a one padna?
  Nie aby z VATu jaki placi pan od swego twarozku wiejskiego 200g, kajzerek i herbaty Assam czy Madras?

  Jak pan sadzi: ile bedzie kosztowac podatnikow zadyma wokol bankow p. Czarneckiego?
  40 mln czy bez porownania wiecej?

  ml

 20. Pani Zabka

  “ach tęsknoto, tęsknoto (nie za bolszewią)
  „… za elegancją, za czystymi butami, pełnym uzębieniem, wiązanym krawatem, dobrze skrojonym garniturem, poprawnym słownictwem, za europejskością, …”

  Nie wiedzialem ze jest pani az taka korwinistka. 🙂

  ml

 21. neospasmin
  14 listopada o godz. 7:06

  Sprawa jest banalna, przerabiana od 10 lat na zachodzie.
  Bank centralny udziela kredytu bankowi zagrożonemu, bądź innemu- który ma przejąć zagrożony.
  Kredyt na „0” %, dowolna długość spłaty.
  Na tym polega dodruk, tak chętnie stosowany przez wielkich tego świata.
  Podatnik niczego nie finansuje, to czysto księgowa operacja.

 22. P.Wiesiek

  Czyli kryzysy finsnsowe to sprawy banalnie proste i najzupelniej do unikniecia? 🙂

  ml

 23. Na marginesie….

  Mieliśmy kilka afer finansowych, na kilka- kilkanascie miliardów.
  Począwszy od PZU, SKOK, GetBack, pomniejszych nie licząc.
  Nikt nie poszedł siedzieć……
  Kradzież powyżej miliarda jest bezkarna?
  Nie ma winnych?

 24. neospasmin
  14 listopada o godz. 7:27

  Kryzys finansowy jest banalny do rozwiązania.
  Pod warunkiem, że posiada się walutę narodową i własny bank centralny.
  Problemy są dopiero wtedy, gdy przychodzi do spłaty długów w innych walutach- tych nie da się dodrukować.
  Getin Bank to bodaj 4 miliardy kapitalizacji, pryszcz w skali kraju.
  Polski system bankowy należy do najbardziej konserwatywnych na świecie i najbardziej odpornych na wstrząsy, co potwierdziły ostatnie stresstesty.

 25. Pisowski zaciąg dorwał się do stanowisk. Zdają sobie sprawę, że ich kariery długo nie potrwają. Trzeba więc szybko zrobić pieniądze aby się zabezpieczyć na resztę życia. Jedni robią to subtelnie, inni na chama. Ot, i całe wyjaśnienie afery.
  A co do bezpartyjnych samorządowców, to obudzą się z ręką w nocniku.PiS w obiecywaniu jest dobry, nawet bardzo dobry. Z realizacją już jest gorzej.

 26. żabka konająca
  14 listopada o godz. 6:36
  Uwaza, ze habit jest najwazniejszy. Habitus juz mniej, obywateleski i demokratyczne spoleczenstwo niewazne, wazny krawat i buty do stania.

 27. Kilka prob z wypisanek M a g….
  Salonowa M a g
  mag
  28 grudnia o godz. 14:20
  xmax
  Ty to w ogóle powinienes, za przeproszeniem, wziąć mordę w kubel, bo należysz do pisowskiego sortu migrantów i pouczasz nas z Kanady, czy innej Australii że mamy żyć, tak jak nam Kaczelnik każe.
  Nikt nie przeczy, że ten rząd i prezydent zostali wybrani demokratycznie, ale zupełnie co innego mówili podczas kampanii wyborczej.

 28. Mag oskarza….milczala jednak gdy niejaki Cynamon „hassssal” w blogosferze….
  Przykro mi, bo zawsze uważałam cię za mądrego i empatycznego człowieka, a tymczasem wygląda na to, że popierasz hejtera, trolla, czy jak to zwal, skoro nie reagujesz na jego uporczywe nękanie kilku osób, zwane stalkingiem…..donosi Mag Ozzy.
  Przykro mi, nigdy nie uwazalem Mag za madra empatyczna. Mag jest zwykla filisterka, ktora udaje li tylko madra i empatyczna. Prawda jest natomiast, jak sam kiedys raczyla napisac, ze Mag jest czysta etnicznie.

 29. ciekawszy i bardziej bulwersujacy jeszcze jest wątek pana Grzegorza Kowalczyka, prowincjonalnego prawnika, który został wsadzony do imperium Solorza, a jest on prywatnie skoligacony z panem Chrzanowskim; i od razu Polsat zaczał chwalić dojna zmianę, Solorzowi już żadne postępowania prokuratorskie nie grożą; zachodzi podejrzenie, ze próba osadzenia pana Kowalczyka na podobnym stanowisku w Getin Banku odtwarza ten sam mechanizm szantazu, jaki zastosowano wobec Solorza; tyle, że on się ugiął, a Leszek Czarnecki nie.
  Wstrząsajaca jest tez rola pana Sokala od Dudy, który , wg Chrzanowskiego, miał dążyć do tego, by doprowadzić do upadłości Getin Banku, a następnie przejąc – prytwatny bank! – za złotówke – dla Najjaśniejszej.

  W ten sposób PiS chce „znacjonalizować” wszystko, do czego ciężką harówką doszli obywatele

 30. 404
  31 lipca o godz. 9:45
  Uważajcie, błagam!
  Salto mortale, to jest obecna bezpieka.
  UWAŻAJCIE!

 31. Sciaga dla Mag, szanujacej Hartmanna….
  1. Negacjonizm
  Szczególnie agresywną odmianą antysemityzmu jest negacjonizm, polegający na negowaniu bądź umniejszaniu krzywd doznawanych przez Żydów. Może on wynikać z prostej nienawiści, lecz najczęściej kryją się w nim zawiść i resentyment. Antysemita ma poczucie, że o martyrologii Żydów mówi się za wiele kosztem pamięci o nie mniejszej – jak uważa – martyrologii Polaków. Chciałby więc umniejszyć krzywdę Żydów, aby łatwiej było uwypuklić tragedię własnego narodu. Czując się patriotą, uważa również za słuszne i właściwe wybielać i relatywizować winy członków własnej nacji, a nawet im zaprzeczać.
  Do tego dochodzi nieprzyjmowanie do wiadomości niewygodnych i tragicznych faktów, a nawet agresja w stosunku do tych, którzy o nich mówią. Polski antysemita negacjonista może już przełknął Jedwabne, lecz nie przyjmie do wiadomości, że takich pogromów były dziesiątki; wie, że byli szmalcownicy, szantażyści i kolaboranci, lecz nie przyjmie do wiadomości, że były ich całe masy, czyniąc los ukrywających się Żydów wprost beznadziejnym. Negacjonista trąbi o Sprawiedliwych i chowa się za ich plecami, lecz nie chce nic wiedzieć o tym, że w czasie wojny Żydów skrzywdzonych przez Polaków było o wiele więcej niż tych uratowanych. Takich negacjonistów są w Polsce miliony… I właśnie z tej odmiany negacjonizmu wypływa odrażająca nowelizacja ustawy o IPN, kneblująca usta tym, który mówią o Polakach współpracujących z Niemcami w czasie Zagłady. Ta retoryczno-moralna figura nie wzięła się zresztą znikąd. Wymyślił ją dawno temu Kościół katolicki, który w swoim mniemaniu jest zawsze i nieodwołalnie święty, niezależnie od tego, ilu ludzi wymordował w swej długiej historii, ilu poddał torturom i ilekroć więcej ma wśród swego kleru pedofilów niż w całości męskiej populacji. I tak jak Kościół jest a priori święty, tak naród polski – a priori niewinny.
  – Antysemita negacjonista twierdzi – wbrew krzyczącej oczywistości – że w Polsce antysemityzm jest zjawiskiem marginalnym. Im bardziej nie ma w kioskach pisemek obsesyjnie antysłowackich, a za to całe stosy antysemickich, tym bardziej jest przekonany (albo udaje, że jest przekonany), iż jest to zjawisko marginalne i niegodne uwagi. Idzie ulicami i czym bardziej nie widzi napisów „Francuzi do gazu” i powieszonych na szubienicy krzyży i półksiężyców, tym bardziej wydaje mu się oczywiste, że tysiące antyżydowskich napisów na murach polskich miast w żaden sposób nie świadczy o tym, że w Polsce jest antysemityzm. Dla negacjonisty fakty się nie liczą – liczy się tylko to, że „antysemityzm” to coś pejoratywnego, a o Polakach, którzy są narodem bez skazy, nie wolno mówić źle. Ergo – nie wolno mówić i tego, że antysemityzm ma w tym społeczeństwie wymiary masowe i nieporównywalne z niechęcią do Rosjan, Niemców, Ukraińców, a nawet Włochów i Francuzów.
  – Antysemita negacjonista nie tylko odmawia Żydom prawa do swobodnego mówienia prawdy o doznanych krzywdach i odmawia im empatii oraz współczucia, lecz odmawia im prawa do podwójnej, żydowsko-polskiej tożsamości. Można być Polakiem pochodzenia włoskiego, a nawet spolonizowanym Francuzem, ba, Niemcem, który czuje się Polakiem, lecz z Żydem-Polakiem jest kłopot. Taka nieszczęsna hybryda dopuszczalna jest dla antysemity tylko pod warunkiem, że „Żyd mieszkający w Polsce” będzie „dobrym Żydem”, a więc Żydem lojalnym, broniącym „honoru Polski” i prawdy o jej zawsze-niewinności. W przeciwnym razie będzie dwulicowcem, faktycznym albo potencjalnym zdrajcą kraju, który „dał mu schronienie”. Na bycie Polakiem (no, może nie do końca i trochę warunkowo) Żyd musi sobie zasłużyć. A cenzurkę wyda mu, rzecz jasna, prawdziwy Polak.
  Wspieraniu negacjonizmu służy mitomania narodowa, a przede wszystkim legendy o rzekomej nadzwyczajnej przyjazności i tolerancji dla Żydów w dziejach Polski (owszem, były takie epizody), o rzekomo wzorowej postawie ludności polskiej w czasie II wojny światowej, a nawet o dobrosąsiedzkich stosunkach między ludnością chrześcijańską i żydowską przed wojną.

 32. Światowy Pakt dla Bezpiecznej, Uporządkowanej i Regularnej Migracji sprzyja globalizacji, jest krokiem ku zniesieniu granic i zaprowadzeniu globalnego porządku. Głosowanie nad tym dokumentem i jego przyjęcie nastąpi już w grudniu, ale jego treść nie jest szeroko omawiana i można śmiało założyć, że zdecydowana większość Polaków, a także mieszkańców innych państw, nawet nie ma pojęcia, co zawiera ten tekst. Dlatego bez zgody opinii publicznej, wyrażonej na drodze referendum, poprzedzonym odpowiednią kampanią informacyjną, nie powinien być przyjmowany. Powinien trafić do kosza.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/onz-chce-stworzyc-swiat-bez-granic-dla-migracji
  ============

  Tak się zastanawiam nad tym wykwitem intelektu…
  Imigranci będą mieć zagwarantowane prawa, OK.
  A co z TUBYLCAMI?
  Wychodzi na to, że będą mieć jedynie obowiązki……

 33. @wiesiek59 7:25

  Getin Bank ma kłopoty, ale panu Sokalowi od PAD zależało na tym, zęby te kłopoty byly jeszcze większe – chciał doprowadzić do upadlości i przejęcia banku
  Czym innym jest pomoc instytucji, która upada, bo upada; czym innym jest sztuczne doprowadzenie do jej upadku w celu przejęcia;

 34. Leszek Czarnecki jest mężem znanej dziennikarki Jolanty Pieńkowskiej, od kilku lat związanej z TVN….

 35. nokraj
  14 listopada o godz. 8:25

  Lehman musiał upaść, by Goldman&Sachs mógł przejąć.
  Po 1989 wiele polskich firm upadło, by przejąć je mógł kapitał zagraniczny.

  Władza polityczna żyje w symbiozie z władzą ekonomiczną, tworząc oprzyrządowanie prawne dla takich sztuczek.
  Preferuje się „swoich s…synów” koncentrując stopniowo we własnych rękach całość aktywów.
  Robią to wszyscy w zakresie swoich możliwości i aspiracji.
  Przecież głównie po to idzie się do polityki- by pomnażać WŁASNY majątek.

  A wrogie przejęcia?
  Po to wymyślono obrót giełdowy, by firmy były podatne na atak spekulacyjny.
  Manipulowanie kursami akcji jest normą.
  Wygrywa ten, kto ma dostęp do nieograniczonego kredytu.
  I oczywiście, powiązań politycznych z decydentami.

 36. @

  Krakał, krakał, aż wykrakał.

  „Kolejny kryzys może być tak głęboki, że zatopi wszystkie łodzie”

  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24144057,rozmowy-sroczynskiego-kapitalizm-sie-chwieje-kolejny-kryzys.html#s=BoxOpImg1

 37. > Dobrze byłoby, gdyby Sejm z podobną dociekliwością co w sprawie afery Amber Gold zabrał się za aferę przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego.
  Gospodarz raczy żartować. Komisje sejmowe powinny do tego służyć, ale jeszcze żadna tak nie pracowała. Komisje służą lansowaniu się polityków — a to nie zależy w żaden sposób od rodzaju afery.

 38. korwinistka?,czy to słowo ma związek z Korwinem seksistą: „kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, ponieważ są słabsze, są mniejsze , mniej inteligentne.” !!!
  Nie, to zdanie ma związek z naszym blogowym kolegą który tak znajduje sens życia na tym padole.

 39. Wiesiowy Wiesio napisal…

  …Po 1989 wiele polskich firm upadło, by przejąć je mógł kapitał zagraniczny…

  Gdyby nie byl dyletantem z recyklingu napisalby, ze kapital zagraniczny przeja niektore firmy polskie, ktore wczesniej upadly. Upadly, bo nie bylo popytu na ich towary. Wszysc wolelismy bowiem Jogurty i ………………..z Aldi. Dzisiaj niepotrzebnie podziwiamy Lidla.

 40. Wiesio piszac o politycznych decydentach konfabuluje wumlowcow z PRLU. Od czasu do czasu peroruje jednak, ze to koncerny rzadza, nie rzady. Wiesio ciagle wierzy, ze rynkiem globalnym mozna sterowac. Kiedys przekona sie, ze narodowym rowniez nie. Niebawem czeka Wiesia kolejny kryzys finansowy i obcieta o polowe emerytura.

 41. Strzał w dziesiątkę! …. moim zdaniem to niewybuch.

  „Gazeta Wyborcza” odpaliła bombę korupcyjna bo szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski usiłował(domniemanie) skorumpować znanego milionera i bankiera Leszka Czarneckiego. Tja …

  – daleczego tak pozno z ta tasma ?
  – skoro GW jest bardziej wiarygodna niz TVPiS to dlaczego nie przed wyborami?
  – „we waiting” jak mawial stary szkot patrzac na ceta.

  A tak na marginesie to ten nasze elyty i ich ochrono to staszni bufoni, frajerzy, amatorzy i harcerze. Nie potrafia byc dyskretni i „klepia” co im slina na jezyk przyniesie.
  Podejzewam, ze w Polsce wszelkiego rodzaju sluzby specjalne i normalne 🙂 maja radosny festiwal.

 42. wiesiek59
  14 listopada o godz. 8:16
  Wiesio zapadl na ksenofobie, to obcy powinni miec tylko obowiazki wedlug Wiesia i wobec Wiesia. O rownosci nie snilo sie Wiesiowi.

 43. „…do czego ciężką harówką doszli obywatele…”
  Tu mamy listę, sporo tego
  https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10062043/lista-100-najbogatszych-polakow-2017-kto-znalazl-sie-w-pierwszej-dziesiatce.html?pr=10062030&pri=2#2-Zygmunt-Solorz-Zak-115-mld-zlotych
  Dość enigmatycznie mówią o okresie kiedy byli pucybutami, to chyba jeszcze za PRL-u , a potem to już tylko samo bogactwo.
  A kolega @jobrave przeczytał o prywatyzacji?

 44. Borgenicht
  14 listopada o godz. 9:44
  A może by tak najpierw do szkoły inwalido językowy, a potem na fora?

 45. @Is 42
  Być może jest to wybór pragmatyczny ale równocześnie jest to dowód na to, że tzw dobra zmiana polega m. in na legalizacji korupcji. Obiecywano że będzie jak w Ameryce i jest ale jak w południowej

 46. @ Tomasz Wysocki: a moze tak pocaluj mnie mnie Pan w …

 47. Panie Lazarowiczu,
  PO to była afera polegająca na spożywaniu osmiorniczek – wątpliwe przysmaki do kupienia w Biedronce.
  PiS to afera na 40 mln złotych oraz przejmowanie banków prywatnych za 1 zł.

  Czy widzi pan różnicę czy pisowskie okulary panu nie pozwalają widzieć rzeczywistości?

 48. Pan Saldo 9.44

  100/100. Polskie firmy upadły bo nie było popytu na ich produkty. Innych powodów NIE BYLO.
  Ale czy dbałość o popyt na towary to nie jest arywizm ? Uklony

 49. Swoją drogą ciekawe czy obecny premier też znalazł posadę w banku na takiej samej zasadzie, bo jego wykształcenie raczej w pracy w banku mało przydatne…..

 50. Do @neospasmin,
  Chrzanowski zyskał swoistego obrońcę zaplanowanego przestępstwa korupcyjnego, proszę kupić sobie togę i do boju „damy radę”.

 51. Mauro Rossi,
  a pamiętasz ten zwrot? – „…ale zemsta choć leniwa nagnała cię w moje sieci …”.
  I po co było oficerowi prowadzącemu TW „Ernesta” odbierać emeryturę? Czy to jest takie trudne przewidzieć jak zachowa się ranny tygrys zagoniony do rogu pod ścianę?
  Przewiduję, że to początek zemsty. Będzie się działo.

 52. Zabójstwo na komendzie policji … już było. Wrocław się kłania.

 53. ..czyste raczki PIS okazaly sie tak brudne ze nawet rekawiczki zawiodly !!

 54. P. Zbig

  To co pisalem to moga byc jedynie okolicznosci lagodzace dokonanego czynu, nie przesadzajace zupelnie o winie lub niewinnosci.

  P. Czarnecki poszedl na wojne z Kaczorem. Zdziwilbym sie gdyby ten ostatni nie odpowiedzial na atak.
  To dlatego ze odpuszczenie sprawy ma swe jedyne uzassdnienie w interesie panstwa.
  Jesli da sie zwalczyc p. Czarneckiego bez doproeadzenia do kryzysu finsnsowego Polski to zostznie to zrobione.

  ml

 55. Panie żabka 5.56

  Madame,
  Popelnia pani , typowy , bolszewicki manewr . Nie wiem czy wie pani że to oszustwo do tego prymitywne, czy też wierzy pani w to co mówi w efekcie wieloletniej komunistycznej indoktrynacji ?
  Usilujecie państwo- pisze ,, państwo, ,, mając na myśli miłośników PRL , zazwyczaj funkcjonariuszy kompleksu urzedniczo – mundurowego – narzucać narrację jakoby Polska po 2 wojnie była skazana na kontynuację porządków sanacyjnych . Że niby wkroczenie Sowietów do Polski gwarantowało zmianę feudalnych stosunków 2 RP na demokratyczne , z tym że demokracja która istniała to była specyficzna demokracja bez wyborów, wolnych i powszechnych , które są GLOWNYM, PIERWSZYM , FUNDAMENTALNYM , atrybutem demokracji . Ale już tak macie – demokracja ludowa to demokracja bez wyborów A ekonomia socjalistyczna to ekonomia w której zysk nie istnieje, nie jest potrzebny , nie wiadomo co to , bo nie wiadomo ile co kosztuje…..

  Ale wracając do waszej , kłamliwej , żałośnie bolszewickiej narracji, madame.
  Powrotu do stosunków feudalnych po 2 wojnie w Polsce NIE BYLO . Okupacja sowiecką i narzucenia sowieckich rządów, które tak pani tu wyzlaca, nie była nam , Polakom potrzebna. Zaatakować Polski NIKT poza Śowietami NIE MIAL ZAMIARU. Polska i Polacy bez Sowietów rządziło by się o wiele skuteczniej sami.
  Powrotu do stosunków przedwojennych NIE bylo nigdzie w żadnym Europejskim kraju.
  Państwo, kłamliwie i prostacko opowiadacie że Sowieci i PRL niemal uratowali Polskę. Ale przed czym ? Może pani, madame wyjaśnić, przed czym ratowaliscie Polskę i Polaków? Bez Sowietów Polska by się rozwijała na pewno lepiej , powrotu do feudalnych stosunków nie było, wojna zmieniła wszystko. Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo. To wasza narracja.

 56. neospasmin
  14 listopada o godz. 7:08

  Pani Zabka

  “ach tęsknoto, tęsknoto (nie za bolszewią)
  „… za elegancją, za czystymi butami, pełnym uzębieniem, wiązanym krawatem, dobrze skrojonym garniturem, poprawnym słownictwem, za europejskością, …”

  Nie wiedzialem ze jest pani az taka korwinistka.

  ml
  _____________________________________________________
  Szanowny Panie, przypisał Pan @żabce konającej mój tekst – to cytat z mojego komentarza, zamieszczonego w poprzednim wątku. Większego świństwa, niż to, nie mógł jej Pan zrobić. 😀

 57. nokraj
  14 listopada o godz. 8:37 Oddałeś głos na ten komentarz
  Leszek Czarnecki jest mężem znanej dziennikarki Jolanty Pieńkowskiej, od kilku lat związanej z TVN….
  Bratem Jacka Kurskiego, szefa TVP jest Jarosław Kurski, pierwszy zastępca Adama Michnika, redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.
  Bratem prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury etc., jest reżyser Robert Gliński, twardy przeciwnik PiS.
  Siostrą dr hab. Krystyny Pawłowicz jest Elżbieta Pawłowicz, aktywna działaczka KOD.
  Ciągnąć dalej?

 58. @żabka konająca
  14 listopada, g.5.56
  Bardzo interesujący tekst. Można powiedzieć 20-lecie międzywojenne w pigułce.
  Tak się składa, że to mój „konik” i sądzę, że dobrze znam ten okres. Mam sporą biblioteczkę stosownych lektur.
  „Miękki kresowy akcent”, na co zwróciłam po prostu uwagę, nie oznacza tęsknoty za nim.
  Wspólne dla Polski międzywojennej i III RP jest niewątpliwie bardzo silna pozycja kk i nieustanne wtrącanie się do polityki, a nawet próby dyktatu, jak ma ona wyglądać. No i ciemnogród w sprawach dotyczących prokreacji, aborcji itp. Nadal, a raczej z powrotem mamy „Piekło kobiet”, z którym walczył ponad 80 lat temu Boy-Żeleński wraz z Ireną Krzywicką.
  Pozdro

 59. @jaku01
  Jakoś ten obiecany helikopter nie doleciał, a pacjent nadal w swoim żywiole. Jedyna pociecha, że jego stan jest stabilny, to znaczy bez zmian. Ale nie ma szans na wyzdrowienie, jeśli nie zacznie się leczyć.

 60. mag
  29 czerwca o godz. 18:50
  Ja lekceważę mądrość ludową (żydowską) o kozie?!
  Ty ją lekceważysz, tym samym jeszcze raz potwierdzając, ze twoja logika polega na odwracaniu kota ogonem (czarne jest białe, białe jest czarne).
  Jesteś zaprogramowany spod sztancy, jak wszyscy pisolubni i pisooddani.
  Piszesz poza tym, że „chrześcijanie mogą zaś powiedzieć inaczej:
  „Czasem Pan Bóg pisze prosto po liniach krzywych”.
  Nie znam tej „mądrości” ani jej nie rozumiem, a poza tym uważam, że to także klasyka pisowska – zamulanie i rozmywanie meritum, czyli bełkot kontrolowany.
  Mag,
  zastanawiam sie, dlaczego przed laty nie reagowalas na mowe Cynamona, wrecz „kibicujac” mu szczerze….Obecnie zebrzesz w blogosferze o wsparcie i grozisz policja. radze Ci; wstap do IPNu.

 61. Zabka konfabuluje swoja prlowska przeszlosc. Podobnie Mag z Zielonego Sztandaru. One chcialby byc lepsze. Filisterstwo nie wystarczy???

 62. to jest dopiero strzał w dziesiątkę! i rece opadaj do gory.

  (GW,Polityka an Co.)
  Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA, ostrzega przed odradzajacymi sie … faszyzmem i nacjonalizmem.

  Przypomnijmy sobie:
  Dziennikarz: Co pani sądzi na temat doniesień o tym, że w wyniku sankcji wobec Iraku zmarło pół miliona dzieci. Czy warto było zapłacić taką cenę?

  Madeleine Albright: tak, warto było.

 63. Polska wreszcie ma kolejny narodowy , nasz , polski skandal bankowy , bez udziału wrażych , zachodnich kapitalistów.
  Kolejny dowód na to, że Polak sam potrafi i żadnej pomocy nie potrzebuje

 64. Jestem chlopek roztropek i wiem co pisze,ciemnoty nikt tu nie bedzie
  mnie wciskal.

 65. Chrzanowski – trafiony, zatopiony.

 66. https://biznes.interia.pl/raport/afera-knf/news/biznesy-czarneckiego-psujace-sie-kredyty-ryzykowne,2592385,8668
  ==============

  Do poczytania…..

  Wprowadziłbym tam jedną poprawkę.
  Kredyty „frankowe” udzielane były w złotym.
  Więc zobowiązań we frankach nie ma.
  A wirtualny frank, to nie realny…..

 67. Prezes wkopując słupek w Mierzeję Wiślaną zapowiedział, że przekop będzie i „nikt nie jest w stanie nam w tym przeszkodzić”. I rzeczywiście – pewna pani dyrektor od ochrony środowiska, chciała przeszkodzić i już nie jest dyrektorem.
  Taki los spotka każdego, kto stanie na drodze wielkim budowom PiSocjalizmu. Warszawa drugim Budapesztem, Baranów drugim Frankfurtem (nad Menem), Podkarpacie drugą Bawarią, a Elbląg drugim Rotterdamem. 🙂
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24162923,wydala-krytyczna-opinie-na-temat-przekopu-mierzei-wislanej.html#a=167&c=154&s=BoxNewsLink

 68. Bar Norte
  13 listopada o godz. 23:15

  Mauro Rossi: „Prócz szkoły frankfurckiej jest jeszcze hermeneutyka.”

  „Ale nie wiem czemu przeciwstawiasz hermeneutykę szkole frankfurckiej. Przecież jest to w największym uproszczeniu teoria i praktyka interpretacji”.

  Nie przeciwstawiam, zresztą hermeneutyki są bardzo różne. Pisałem o hermeneutyce Paula Ricoera, który był praktykującym protestantem i wykładowcą m. in. w Instytucie Katolickim w Paryżu oraz Katolickim Uniwersytecie Louvain. Być może, jak napisałeś, neomarksizm, szkoła frankfurcka, feminizm, psychoanaliza, teoria, queer i gender etc. czerpią z chrześcijaństwa, co na pewno jest reakcyjne. 🙂 Nie bez powodu podczas marszu 11 listopada w Warszawie zwolennicy Zandberga postulowali dechrystianizację Polski.

 69. jobrave
  14 listopada o godz. 14:29

  „Prezes wkopując słupek w Mierzeję Wiślaną zapowiedział, że przekop będzie i „nikt nie jest w stanie nam w tym przeszkodzić”. I rzeczywiście – pewna pani dyrektor od ochrony środowiska, chciała przeszkodzić i już nie jest dyrektorem”.

  Może ona nie chroniła środowiska, tylko rosyjskie ineteresy w Polsce?

 70. Mauro Rossi
  14 listopada o godz. 14:39

  Chrystianizacja, dechrystianizacja, sekularyzacja, kosciół narodowy, zmiana religii- przecież to wszystko zagrywki czysto polityczne, wybór opcji pasującej w danym czasie decydentom.
  Nikt się prostaczkami i ich wiarą nie przejmował.

  Mielismy kilku księży i biskupów, przestrzegających przed oddawaniem wychowania młodzieży w ręce kleru.
  Więc lepiej się tego trzymać.

  Wszak nikt nie traci wiary z powodu nauki, wielu z powodu postępowania proboszcza….

 71. @jobrave
  14 listopada, g.14:29
  Jestem dziwnie spokojna, że oni nie zdążą zrobić niczego z tych hucznych zapowiedzi, bo nie potrafią.
  Przejeżdżałam niedawno w okolicy Baranowa – zadupie, nie dzieje się nic. Prezes wykopał symboliczny słupek w sprawie Mierzei Wiślanej i już nie ma słupka. Nie inny los czeka zapowiadaną odbudowę Pałacu Saskiego na placu Piłsudskiego (może spróbują go przemianować na plac Kaczyńskiego?), w którym marzy im się chyba muzeum prezydenta tysiąclecia i mauzoleum obu braci. Tylko co z Wawelem w tej sytuacji?

 72. Passent: „Gdyby przewodniczący KNF był człowiekiem Tuska albo Kopacz – o tak, wtedy pani Małgorzata Wassermann miałaby pełne rączki roboty”.

  Przewodniczący KNF z reguły nie są niczyimi ludźmi, a jeśli już to rynków finansowych. To ludzie, zwykle finansowo niezależni, do wynajęcia przez rząd. Założę się, że w przypadku PO broniono by Chrzanowskiego tygodniami, jak Gawłowskiego czy Piniora. W tym przypadku szef KNF został zwolniony przez Morawieckiego w ciągu paru godzin.

 73. mag
  14 listopada o godz. 14:49

  „Tylko co z Wawelem w tej sytuacji”?

  Wawel dla PO, sprywatyzują i sprzedzą go Austriakom, będzie jak w XIX wieku – europejsko. 🙂

 74. Wiesiek

  „Mielismy kilku księży i biskupów, przestrzegających przed oddawaniem wychowania młodzieży w ręce kleru.Więc lepiej się tego trzymać”.

  Tak, oddać młodzież w ręce reżyserów, Romek Polański chyba się podejmie edukacji dziewczynek.

 75. Mauro Rossi

  „Być może, jak napisałeś, neomarksizm, szkoła frankfurcka, feminizm, psychoanaliza, teoria queer i gender etc. czerpią z chrześcijaństwa, co na pewno jest reakcyjne. (…) Nie bez powodu podczas marszu 11 listopada w Warszawie zwolennicy Zandberga postulowali dechrystianizację Polski.”

  Inspiracja chrzescijaństwem dla lewicy nie ma reakcyjnego charakteru, bo Marks niejednokrotnie odwoływał się do wczesnego (pierwotnego) chrześcijaństwa, jego form wspólnotowych (komuny) stawiając je jako wzór dla swych czytelnikow. Zresztą jego znane powiedzenie o „religii opium dla ludu” miało kontekst pozytywny bo w tamtych czasach nie ciązyła na nim współczesna intepretacja prohibicyjna. Opium było wówczas zalecane, legalne, przyswajane głównie w formie odprężającego, przynoszącego ulgę laudanum czyli nalewki. To był środek powszechnie stosowany z uwagi na umiarkowaną cenę – niższą niż tradycyjny alkohol. Dlatego porównanie religii do opium niosło ze sobą przesłanie pozytywne. Po prostu Marks uznawał, że religia przynosi ulgę cierpiącemu ludowi.

  Jeśli chodzi o Zandberga to w tym przypadku jak zwykle się spóźnił, bo Polska jest już od dawna „zdechrystianizowana”. Najlepszym dowodem jest symbolika marszu niepodległości. Na przyklad krzyże celtyckie, które przecież wywodzą się wprost z pogańskich tradycji.
  Nie bez powodu jeden z księzy na zakończenie marszu jego uczestników poddał egzorcyzmom,

 76. Mauro Rossi
  14 listopada o godz. 15:02

  Przecież przyszła z mamusią…?

  „Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”..
  PRL wykształcił patriotyczną młodzież bez pomocy kleru.
  Patriotyzm i uczciwość współczesnej młodzieży, wychowanej na lekcjach religii, oceń sam.
  Ja jakichś specjalnych wartości chrześcijańskich, moralności, nie dostrzegam.

 77. mag
  14 listopada o godz. 11:50

  „No i ciemnogród w sprawach dotyczących prokreacji, aborcji itp. Nadal, a raczej z powrotem mamy „Piekło kobiet”, z którym walczył ponad 80 lat temu Boy-Żeleński wraz z Ireną Krzywicką.”.

  Irena Krzywicka walczyła o aborcję puszczając się na lewo i prawo. Pewnie dużo w tym było ciemnoty, bo o antykoncepcji należy myśleć zanim się pójdzie do łóżka.

 78. wiesiek59
  14 listopada o godz. 15:08

  „Patriotyzm i uczciwość współczesnej młodzieży, wychowanej na lekcjach religii, oceń sam”.

  Można oceniać w odniesieniu do dwudziestolecia międzywojennego (co wojna zweryfikowała pozytywnie), ale dziś to ryzykowne, bo często, choć nie zawsze, bardziej wychowuje interenet niż cokolwiek innego. Ewnetualnie możesz się pochylić nad poziomem młodzieży w prywatnych średnich szkołach katolickich, mierząc np. poziom patologii w tym środowisku i porównując ze szkołami publicznymi.

 79. Jarosław Kaczyński o korupcji
  Mauro Rossi,
  to on tak o własnym rządzie i partii? Na oczy przejrzał? – czego i Tobie serdecznie życzę.

 80. Mauro Rossi
  14 listopada, g.15:09
  Powiem krótko i dosadnie. Nie tylko z ciebie mizogin, ale i zwykła chamska świnia., która w TAKI sposób ma czelność oceniać działalność społeczną wybitnych, wspaniałych ludzi.
  Rzadko wykraczam poza polityczna poprawność, ale uważam ,że zasłużyłeś na takie słowa.

 81. Bez względu na to, jaki będzie finał tej afery – czy zostanie zamieciona pod dywan, czy całowicie wypłynie na wierzch, czy cokolwiek innego się z nią stanie, na pewno zatrzęsie PiS-em i będzie kolejnym, mniej lub bardziej solidnym gwoździem do pisowskiej trumny.

  Przeciętnego obywatela boli głowa, gdy musi przeczytać więcej niż trzy zdania, wystarczą mu nagłówki i nieskomplikowane leady, one zawierają, to, co najbardziej istotne, co błyskawicznie do świadomości: O, znów jakaś pisowska afera i to jakaś straszna, bo 40 milionów łapówki, w tle Morawiecki, Duda, a jak oni, to pewnie i reszta pisowców.
  Cokolwiek z tym zrobią będzie źle. Jeśli prawdą jest, że istnieje jakiś poważny konflikt pomiędzy Ziobrą a Morawieckim, to Ziobro dysponujący prokuraturą nie omieszka się wykorzystać tej afery do wykończenia lub – przynajmniej – zneutralizowania przeciwnika. Jeśli Prezes większą sympatią i zaufaniem darzy Morawieckiego, to zneutralizuje Ziobro odbierając mu stanowisko, czyniąc go tym samym trupem politycznym. Tak, czy owak p(i) skoczą sobie – mniej lub bardziej jawnie – do gardeł i może się stać nawet tak, że na długo przed przyszłorocznymi wyborami nie będzie co z PiS-u zbierać.

  PiS przez cały okres swojej politycznej egzystencji opierało na populistycznych memach, niekoniecznie w takim pojęciu, jak to rozumiemy dziś – czyli fotka opatrzona „dymkiem” lub innym podpisem, ile skrótem, uogólnieniem, skojarzeniami: Tusk – morderca, złodziej, oszust, sługus Merkel, agent Stasi, Gronkiewicz-Waltz – oszustka, złodziejka, no i „Rychu, Miro” (rzekoma afera hazardowa) podobnie traktowano innych przedstawicieli koalicji rządzącej, czy przeciwników politycznych w ogóle. Obecnie tę samą metodę walki politycznej obrała strona przeciwna – tu też, coraz częściej, daje się zauważyć elementy populizmu, „memoizację” komunikacji ze społeczeństwem, błoto za błoto. Poza tym, o czym pisałem wielokrotnie, ludzie są zmęczeni tą hałaśliwością PiS-u i znudzeni pisowską retoryką, samochwalstwem, bezkrytycznością, megalomanią, bezczelnoscią („te nagrody nam się należały”), dezynwolturą, niekonsekwencją, niedotrzymywaniem obietnic wyborczych i niewyborczych, obrażaniem zwykłych obywateli, którzy nie akceptują PiS.

  To nie jest tak, jak niektórym się wydaje, że czas się zatrzymał na rządach kaczystów, że tylko pisowskie krople mają zdolność drążenia skał.

 82. mag
  14 listopada o godz. 15:30

  Mauro Rossi
  14 listopada, g.15:09
  Powiem krótko i dosadnie. Nie tylko z ciebie mizogin, ale i zwykła chamska świnia., która w TAKI sposób ma czelność oceniać działalność społeczną wybitnych, wspaniałych ludzi.
  Rzadko wykraczam poza polityczna poprawność, ale uważam ,że zasłużyłeś na takie słowa.
  _____________________________________________________
  mag
  14 listopada o godz. 15:30

  Mauro Rossi
  14 listopada, g.15:09
  Powiem krótko i dosadnie. Nie tylko z ciebie mizogin, ale i zwykła chamska świnia., która w TAKI sposób ma czelność oceniać działalność społeczną wybitnych, wspaniałych ludzi.
  Rzadko wykraczam poza polityczna poprawność, ale uważam ,że zasłużyłeś na takie słowa.
  ____________________________________________________
  Mauro Rossi – nieodrodny syn Prezesa i Partii 🙂

 83. Och sorry, wkleiłem dwa razy.

 84. @mag,
  Serdeczne życzenia urodzinowe. 🙂 Pamiętam, że obchodzisz je dzień przed moimi, lub dzień po moich. Wszystkiego Najlepszego 🙂

 85. nokraj
  14 listopada o godz. 8:10

  „Wstrząsająca jest tez rola pana Sokala od Dudy, który , wg Chrzanowskiego, miał dążyć do tego, by doprowadzić do upadłości Getin Banku, a następnie przejąć – prywatny bank! – za złotówkę – dla Najjaśniejszej”.

  Przejąć dla skarbu państwa upadający bank od TW Ernesta i jego żony Pieńkowskiej z TVN za 1 złoty to złoty interes. Wstrząsająco byłbym za. 🙂

 86. Pewien glab , nie wiem tylko czy kalafiorowy czy kapusciany, oba ciagle lubie, nie pojmuje, ze samo srodowisko naturalne nie jest dyrektorka, dyrektorem, ktorych mozna zwolnic.

 87. Borgenicht
  14 listopada o godz. 9:44

  „Strzał w dziesiątkę! …. moim zdaniem to niewybuch”.

  W każdym razie jest sporo rzeczy zastanawiających, jak to w III RP.

  1/Czemu Czarnecki czekał 8 miesięcy z ujawnieniem przestępstwa?
  ― Nagranie miało mu posłużyć do szantażu?

  2/ Czemu Michnik czekał 6 miesięcy z opublikowaniem rewelacji o korupcyjnej propozycji Rywina?
  ― Nagranie miało mu posłużyć do szantażu?

  3/ Czemu TVN czekał 8 miesięcy z opublikowaniem materiału o urodzinach Hitlera?
  ― Nagranie miało posłużyć do szantażu?

 88. legat
  14 listopada o godz. 10:21

  „I po co było oficerowi prowadzącemu TW „Ernesta” odbierać emeryturę”?

  Dla zasady i sprawiedliwości społecznej o której mówi konstytucja.

 89. Tomasz Wysocki
  14 listopada o godz. 11:42

  Bratem Jacka Kurskiego, szefa TVP jest Jarosław Kurski, pierwszy zastępca Adama Michnika, redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.
  Bratem prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury etc., jest reżyser Robert Gliński, twardy przeciwnik PiS.
  Siostrą dr hab. Krystyny Pawłowicz jest Elżbieta Pawłowicz, aktywna działaczka KOD.
  Ciągnąć dalej”?

  To ja pociągnę dalej.
  Bratem Michała Karnowskiego jest Jacek Karnowski.
  Bratem Lecha Kaczyńskiego jest Jarosław Kaczyński.
  Córką Daniela Passenta jest Agata Passent. 🙂

 90. blackley
  14 listopada o godz. 11:33

  „Bez Sowietów Polska by się rozwijała na pewno lepiej …”.

  W 1939 roku Czechosłowacja była na takim samym poziomie rozwoju jak Holandia. Oba te kraje były w niewielkim stopniu zniszczone przez wojnę. W 1989 już była między nimi przepaść. Komunizm wszędzie robił swoje.

  blackley
  14 listopada o godz. 10:03

  „PiS to afera na 40 mln złotych oraz przejmowanie banków prywatnych za 1 zł”.

  Bank Czarneckiego ostatnio to już wciskał 80-latkom 30-letnie ubezpieczenie na życie. To był tak fantastyczny bank, że jego wartość jest może nawet nieco wyższa niż 1 zł.

 91. jobrave
  14 listopada o godz. 15:39

  „Powiem krótko i dosadnie. Nie tylko z ciebie mizogin …”.
  Ależ wprost przeciwnie, bardzo lubię kobiety.

  Nie każdy może mnie obrazić, ty na pewno nie, według kodeksu Boziewicza nie masz zdolności honorowej.

 92. @adam100
  Odezwał się Twój „ulubieniec” o włosko brzmiącym nicku. Na razie coś popiskuje, zbiera siły i typowe dla swojego odwracania kota ogonem argumenty nt afery KNF. Pisze on z dumą:
  ”W tym przypadku szef KNF został zwolniony przez Morawieckiego w ciągu paru godzin.”

  Czekam na Twoje, ‘adamie100’, komentarze do komentarzy. Nie trać sił, mnie się nie chce, kilka lat temu (…).

  Czasami zaglądam do en passant, aby odnotować
  ‘granice wstydu’ (to dot. MR),
  ‘granice wytrwałości w walce z pozostałościami PRL’ (niestrudzony blackley),
  dowody obsesji antysemity ukrywającego się ostatnio pod ksywką ‘Saldo mortale’ i
  opinie ‘teo’, dot. sytuacji w Umęczonej.

  Z blogiem nie jest dobrze, ‘adamie100’.

  Ukłony z wyrazami sympatii i poparcia

 93. Saldo mortale
  14 listopada o godz. 15:46

  Gdyby Saldo Mortale zobaczyło jak wygląda środowisko naturalne w enklawie kaliningradzkiej to by się ugryzło w język przełykając kalafior. Ruscy będą teraz napuszczać ekologów polskich i niemieckich, bo na co Polakom port w Elblągu? A zresztą jest cieśnina kurońska, o tyle fajna, że zawsze można ją zamknąć dla polskich statków ― co już bywało nie raz. Podobnie jak w czasach zimnej wojny Rosjanie zawsze mogą liczyć na pożytecznych idiotów z Niemiec i Szwajcarii. Wszystko się niby zmienia, a pożyteczni idioci wciąż tak samo pożyteczni.

 94. Mauro Rossi,
  Cała Polska z was się śmieje pisowscy złodzieje.

  Mauro, i Ty mi o „zasadach”? Nie wygłupiaj się.

 95. jobrave
  Dzięki Skorpionku. Wszystkiego Naj…
  A przy okazji życzmy sobie i Koleżeństwu blogowemu, by nie chowało głowy w piasek dla świętego spokoju i chciało/potrafiło dawać odpór autorom paskudnych wpisów, by nie tolerowało maniaków w rodzaju @Saldo.
  To prawda, można ich posty po prostu przewijać, ale czy obojętność ich nie rozzuchwala, nie jest rodzajem przyzwolenia?
  W życiu codziennym brak reakcji na zjawiska niepokojące, niepożądane z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa, jakiejś normalności, przyzwoitości wcześniej, czy później się mści.
  Brak cenzury i wolność słowa nie oznacza, że wszystko wolno, że kogoś można gnębić, prześladować, oczerniać bezkarnie (@Mauro – ” Krzywicka puszczała się na prawo i lewo”).
  Obrzydliwość.
  Nie możemy liczyć na reakcję moderatora, ani red. Passenta, więc trzeba starać się trzymać poziom, licząc na siebie. Na ile kto potrafi.
  @jobrave, sorki, że twoje życzenia i moja na nie odpowiedź obrosła w swoisty „smrodek dydaktyczny”.
  Powiedzmy, że to była okazja, by wyrazić to, co mi w duszy gra i co gnębi.
  Serdeczności
  mag

 96. Pomijamy istotę problemu, którym jest podział i kontrola władz.

  Powstaje obecnie państwo prywatne, w którym instytucje są fasadowe a ważne decyzje zapadają w gronie znajomych, uważających się za właścicieli kraju.

  KNF ma za zadanie kontrolować uczciwość transakcji finansowych i powinna być obsadzana przez osoby niezwiązane z władzami towarzysko. Mechanizm wyłaniania władz KNF powinien być poza wpływem partyjnym.

  Tymczasem mamy szefa związanego z rządem oskarżonego o korupcję i reprezentanta Prezydenta oskarżanego o lobbowanie do rekietu. Obaj kontrolowani będą przez służby i prokuraturę kontrolowane przez ich politycznych przyjaciół. Element kontroli władzy jest więc nieobecny, a jak słyszę fotel szefa KNF ma być obsadzony przez innego protegowanego premiera.

  Tolerując takie rzeczy popełniamy samobójstwo jako kraj. Kompletnie zwariowaliśmy i drogo za to zapłacimy.

 97. Blackley ten prawdziwy,
  Informuję że o 13.47 na moje konto włamał się po raz kolejny , wielkorusofilska prostytutka , troll putinowski. Trol się włamuje i podszywa bo nie potrafi odszczeknac.Musi gryźć ale incognito.

  Admin tego bloga może zalata dziurę przez która byle menda może wejść komuś na konto ?

 98. Black prawdziwy skarzy sie na nieprawdziwego, a roznicy nie widac.

 99. Panie Rossi,
  To co robił bank Czarneckiego nie ma żadnego związku z tym , że pisowcy chcieli ów bank ukraść. Tzn zagrozili że ukradna oraz obiecali że nie ukradna – na razie – po wpłaceniu przez właściciela banku okupu w wysokości 40 milionów złotych. Solorz już płaci. Chce pan jeszcze coś dodać, Panie,, honorowy ,, ? Uklony

 100. Panie Saldo ,
  Różnicy,, nie widać,, czy też,, pan nie widzi ,, ?
  Śmieć się włamuje na konto blogowe. Może spróbować na inne konta , w to bankowe. . No ale obawa przed oskarżeniem konta to chyba arywizm? W końcu chodzi o posiadanie pieniędzy, czyż nie ?

 101. Mag donosi…krystaliczna Mag..

  …W życiu codziennym brak reakcji na zjawiska niepokojące, niepożądane z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa, jakiejś normalności, przyzwoitości wcześniej, czy później się mści.
  Brak cenzury i wolność słowa nie oznacza, że wszystko wolno, że kogoś można gnębić, prześladować, oczerniać bezkarnie…

  Szkoda, zeczysta etnicznie Mag nie donosila na Cynamona 29, to sie pozniej mscilo……Zaklamana Mag.

 102. Zastanawiam sie dlaczego nikt nie poruszyl tematu Krysztalowej Nocy. Mag rowniez nie.

 103. blackley
  14 listopada o godz. 16:21
  ja naprawde nie wiem, ktory jest prawdziwy. Chociaz z wieloma wpisami dotyczacymi PRL sie zgadzam. Nie lubilem Zielonego Sztandaru. Nie lubilem sztandarow i filistrow.
  Jutro die do biblioteki kopiowac artykuly Mag.

 104. Panie Rossi,
  Emerytury ubekow i innych funkcjonariuszy PRL to prawa nabyte. Słyszał pan o takim pojęciu?
  Po utracie władzy przez PiS ktoś może zażądać zabrania emerytury J.R.Kaczynskiemu. W opinii wielu, wielu ludzi będzie to ,, akt sprawiedliwości społecznej,, . Co pan na to ?

 105. mag
  14 listopada o godz. 16:14
  Kazdy kto kadzi mag, Mag i kadzidlo jest bardziej niz normalny. Kazdy kto Mag krytykuje jest maniakiem.

  Podziwiam Mag z Zielonym Sztandarem w dloni. Filisterska Mag krytykuje brak zasad, ktorych sama nie posiada.

 106. Facet rosi polskie statki i narosil ich juz…ile?……….

 107. Herr volksdojcz herbu Latryna dlaczego putinowski może izraelski. Rusofobia szwabów drugiego sortu jest porażająca. Tak sobie myślę,że odruch Pawłowa genetyczny.

 108. Panie Saldo,
  No to jest postęp. Pan nie wie który jest który. Czyli ,, pan nie widzi różnicy,, a nie ,, nie widać różnicy,, .
  Informuję za każdym razem kiedy putinowska ścierka kontynuuje swój bolszewicki, złodziejski, zulikowski proceder.

 109. Potomkowie POP ów czyli ruskow Pełniących Obowiązki Polaków wciąż nadają, niczym j 23. Albo Sztirlitz.

  Dla Ciebie to jest Pan Premier oraz Przewodniczący Tusk , a nie Tusk. Wydaliles post w którym się miałeś nieprzyzwoitosc o Panu Tusku ,, wypowiadać,, . Mam nadzieję że przyjdzie dzień w którym sowieckich przykładów pozbawi się praw wyborczych. W Estonii się dało zrobić, może da się i u nas.

 110. jobrave
  Do zobaczenia nie wiem kiedy.
  Z powodu @Saldo.

 111. Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie zawodowej kariery w tenisie
  Rosądna decyzja ,życzę jej by została szczęśliwą mamusia .OBY! to też życiowy strzał w ” dziesiątkę”
  Justyna Kowalczyk dała więcej radości i emocji ,ale ta dyscyplina nie daje takiej milionowej kasy .

 112. Panie Rossi ,
  Proceder o którym mowa , to nie jest ,, przejmowanie banku ,, .
  TO KRADZIEZ BANKU . A złodziejem jest grupa przestępczą. Sprawa Czarneckiego niczym się nie różni od sprawy , na podstawie której nakręcono film , odebrania ludziom firmy bo miejscowy prokurator że swoimi znajomymi mieli na nie chec. W filmie role prokuratora grał Gajos.
  To początek końca PIS. I pan o tym wie.

 113. @stasieku
  14 listopada o godz. 16:01

  Mam teraz obowiązki towarzyskie:
  przyjechali goście z Polski.
  Ale spoko.

 114. Panie Rossi
  1. Skoro bank Czarneckiego jest tak nic nie wart to po co oferty korupcyjne w wysokości 40 milionów złotych?

  2 ,, bardzo lubię kobiety ,,……proszę pana ależ to jest mizoginizm w chemicznie czystej postaci . Lubić to można gruszki lub salceson .

 115. na i pozdrowienia oczywiście 😉

 116. Panie Rossi ,
  A dokładnie to po co Polakom ten port w Elblągu?
  Nie powstanie. Podobnie jak centralny port lotniczy i fabryka autobusów elektrycznych w Sanoku.
  Rząd PiS rządzi już 3 lata. Obiecał po 10 latach swoich rządów, czyli już za 7 lat , 10000000 , milion , MILION , samochodów elektrycznych made in Poland. Może pan przypomnieć na jakim etapie jest realizacja tego planu ? Istnieje może fundament pod fabrykę baterii ? A może jest dokumentacja techniczna np układu hamulcowego ? A może chociaż wiadomo jak ten pojazd będzie wyglądał? Oczywiście nie mówimy o szkicach w bloku do rysunków, to chyba oczywiste ? Do ladowania miliona baterij potrzeba porządnej elektrowni . Albo dwóch. Coś słychać w w/W sprawie , czy słychać tyle ile w sprawie ,, wykrycia sprawców zamachu w Smoleńsku,, ?

 117. wiesiek59

  Bob Woodward, dziennikarz sledczy rozslawiony wykryciem afery ,, Watergate” powiedzial w wywiadzie radiowym 2 dni temu, ze nie znalazl dowodow na pomoc Rosji w wyborach prezydenckich w roku 2016.
  Woodward podkreslil, ze szukal bardzo intensywnie.

 118. Na stronie Plus Banku należącego do Solorza Pan Grzegorz Kowalczyk jest w Radzie Nadzorczej. Czy to ten protegowany Chrzanowskiego? Jeśli tak, to ciekawe ile Solorz „beceluje” rekieterom?

 119. @blackley
  Pan mnie trzyma w dobrym nastroju, a moim wieku nie jest to łatwe.
  Dlaczego przezywają Pana „folksdojcz”, czy jakoś tak?
  Ma Pan moje 100/100 i serdeczne pozdrowienia.

 120. Mauro Rossi
  14 listopada o godz. 15:55

  jobrave
  14 listopada o godz. 15:39

  „[…]
  Nie każdy może mnie obrazić, ty na pewno nie, według kodeksu Boziewicza nie masz zdolności honorowej.”
  _____________________________________________________
  A to mnie mocno zaskoczyłeś! Czy moje stwierdzenie, że jesteś „nieodrodnym synem Prezesa i Partii”, rzeczywiście jest dla Ciebie obraźliwe? Chyba się domyśliłeś, pisząc „Prezes” miałem na myśli Jarosława Kaczyńskiego, a pod „Partią” kryje się PiS”.
  Wielokrotnie przecież dawałeś i dajesz tu liczne dowody, że Prezes jest dla Ciebie ojcem duchowym, przewodnikiem najukochańszą osobą na świecie, wychwalasz Go i krzewisz myśl Jego, bronisz Go z – godną najwyższego podziwu – determinacją, skaczesz do oczu każdemu, kto niepochlebnie wyraża się o nim Tak może postępować tylko syn żywiący bezgraniczną miłość do swojego rodziciela. Partia natomiast, to matka, z którą ojciec spłodził syna. Nie jesteś jedynakiem, ale na tym blogu, to Ty jesteś najaktywniejszym potomkiem swoich rodzicieli.
  Ja, choć osobą – z natury- skromną, to wg mnie, ta moja metafora, jest -po prostu -nie tylko celna, ale i piękna, by nie rzec: ważna, dziś w dobie kryzysu rodziny. A Ty -odnoszę wrażenie – zapierasz się tej miłości.

  Czasem, ale raczej rzadko, ponoszą mnie emocje, najczęściej w tzw. ferworze i wówczas ktoś może się poczuć obrażony, ale gdy już ochłonę, dopadają mnie wyrzuty sumienia i wtedy przepraszam. Nb. dla @żabki konającej takie zachowanie, czyli przepraszanie, to dowód na to, iż przepraszający pochodzi z rodziny patologicznej. Sorry za ten wtręt, ale ilekroć wspominam o przepraszaniu bądź kogoś przepraszam, to zawsze słyszę kumkanie. 🙂
  Niewinną kpinę potraktowałeś jako próbę obrażenia Ciebie.

  Skoro już mowa o „zdolności honorowej”, której według Ciebie mi brak, to myślę, że to raczej Ty kwalifikujesz się do tych, którym jej brak, a dowodów na to – w prawie każdym komentarzu -co nie miara. Jesteś hipokrytą i manipulantem, relatywistą, sprawiasz wrażenie osoby bez zasad, bo przebija z Twoich wpisów „moralność Kalego”.usprawidliwiasz, a nawet podnosisz każde draństwo swojego „ojca” i „matki” do rangi szlachetnego czynu, zatem jesteś ostatnią osobą, która ma prawo wytykać komuś „brak zdolności honorowej”.

 121. Cybermobbing jest dojść popularnym zajęciem różnych mend w sieci.
  To co Salto Mordale wyprawia z mag na tym blogu ma wszelkie znamiona takiego mobingu.

 122. @Mag,
  jakakolwiek odpowiedz czy bodaj wzmianka na temat @Saldo czy @Blackleya,ktory podobno ostatnio sie rozdwoil wywola lawine ich chamskich komentarzy, zatem przewijanie tego cale wysypu g..na nie jest chowaniem glowy w piasek. To raczej normalna reakcja na wpisy ludzi autentycznie chorych i potrzebujacych pomocy specjalisty. Czasem sie „odwine”, ja albo ktos inny, bo uporczywe czepialstwo w koncu kogos zirytuje ale znowu narazam sie na podejrzenie o sklonnosc do awanturnictwa.Twoja metoda lagodnej perswazji nie sprawdzi sie wobec ludzi, ktorzy nienawidza wszystkich i wszystkiego wiec cala ich aktywnosc blogowa to jedynie proba wyladowania frustracji. Zaraz sie przekonasz jaki bedzie oddzwiek na ten wpis, bo ze bedzie to pewne. Ja kiedys nazwalam to rzuceniem kosci, ktora Saldo czy inny Blackley aportuje z pasja godna lepszej sprawy.Ale znudzilo mi sie szybko przejezdzanie pretem po klatce. Blackleya juz zbanowanao na portalu R.Wosia i nelezaloby to samo zrobic tutaj. @Zabka konajaca zadala sobie nieco trudu i zacytowala cala litanie chamskich wypowiedzi @ Blackleya a takze jego intencje, ktore nie maja nic wspolnego z normalna wymiana pogladow. Ani jeden ani drugi do rozmowy na pewnym poziomie nie jest zdolny, wiec jedyne co mozna zrobic to zignorowac.Kazdy wpis bedzie tylko pozywka pozwalajaca tego typu ludziom utrzymac sie na blogu. Chamskie i glupie komentowanie komentarzy. Mysle, ze niepotrzebnie reagujesz tak serio na cudza glupote. Przewijaj i wracaj na blog.Nawet sobie nie wyobrazam abys zamilkla z powodu wpisow jakiego durnia, ktory do twojego poziomu nie doskoczy ani w tym ani chyba w jakimkolwiek zyciu. Pozdrowko.

 123. @adam100
  M. Migalski na TT donosi, że gensek kazał mu oddawać 12k EUR ze swoich dochodów posła PE. Oczywiście na konto PIS.
  Te 40 mln zł. to też pewnie dla partii.

 124. stasieku
  14 listopada o godz. 17:25
  @blackley
  Pan mnie trzyma w dobrym nastroju, a moim wieku nie jest to łatwe.
  Dlaczego przezywają Pana „folksdojcz”, czy jakoś tak?
  Ma Pan moje 100/100 i serdeczne pozdrowienia.”

  A dziękuję 😉 .Staram się jak umiem . Jeżeli chodzi o ” folksdojcza” . Nie ” przezywają” tylko ” przezywa ” .Przezywa mnie tak sowiecka sierota , niejaki ” Słowianin Stanisław” , wielki fan Rosji , wszystkiego co sowieckie , 50 letnia niemal okupacja Polski przez CCCP to dla niego ‚ najlepszy okres w historii Polski ” .
  Ja , jak Pan mnie zna , ani sowietów ani ich pomagierów nie toleruję m stąd ta sowiecka małpka mnie ” przezywa ” . A ” folksdojcz ” to dlatego że zawsze podkrelam techniczna , technologiczną , przemysłową dominację Niemiec nad całym swiatem . Oczywiscie nikt przytomny nie zaprzecza faktom – wojna , obozy , masowe marderstwa itd itp . Ale po 2 wojnie Niemcy zachowują się przyzwoiciwe w stosunku do Polski i Polaków a te majaki niejakiego Slowianina Stanisława to kalka z sowieckiej propagandy z prl .
  Dziekuję i ukłony 😉

 125. @jakub01
  Co Wy macie do ‚ blackley’a’?
  Przecież ‚ blackley’ nie kłamie!
  Czasami go wqrw ponosi, ale chyba stawianie go w szeregu z antysemitą ‚saldo’ jest niesprawiedliwe.
  Może musiałem coś przeoczyć.
  Pozdr

 126. @mbraun
  Chwytam!
  Dobry pomysł ze zmianą ksywki.
  Swoją drogą niechlujstwo moderacji kwitnie.
  System blogów w iPolityce wymaga poprawy. „Podszywanie” jest przestępstwem.
  Ale „damy radę!” ‚mbraun’.
  Nawet w „takiej sytuacji”.
  Ukłony

 127. Z dystansu
  14 listopada o godz. 17:39
  To prawda. Zauwaz,ze grasujace tu mendy glownie atakuja kobiety w nadziei, ze te predzej „wymiekna” i usuna sie z bloga same, pozostawiajac wiecej miejsca na produkcje typom w rodzaju @Saldo czy podwojny @Blackley. Nie brak tez mizoginistycznych wtretow z doskoku, szczegolnie gdy brakuje argumentow.

 128. stasieku
  14 listopada o godz. 17:52

  Masz tu 3-4 chamów, prymitywów, ordynusów, używających w polemikach z inaczej myślącymi, insynuacji, epitetów, projekcji.
  Popierasz zbydlęcenie?
  Dziwię się……
  Podejrzewałem cię o nieco wyższą klasę.

 129. Volksdojcze wszystkich blogów łączcie się do kupy. Bo kupy nikt nie ruszy. Tak sobie myślę o rusofobach niedobitkach spod Stalingradu. Rosja jest wielka i bogata tyle przestrzeni do życia. Kusi.

 130. @mag
  To obrzydliwa postać, zakała i nudziarz blogu ten ‚saldo’.
  Ignoruj trolla proszę i bądź z nami!
  Mam nadzieję, że oznaki choroby zostaną w końcu dostrzeżone i ten szkodnik zniknie.
  Cheers

 131. mbraun
  14 listopada o godz. 17:46

  Pacanie…..
  Zachowuj się….

 132. stasieku
  14 listopada o godz. 17:59
  „@mbraun
  Chwytam!
  Dobry pomysł ze zmianą ksywki.”
  Zmiana ksywki nie pomoze durniowi, ktorego rozpoznac po chamstwie nie trudno. Chwytasz?

 133. @wiesiek59
  Próbuję uspokajać atmosferę. Może niezręcznie, nie bywałem tutaj miesiącami, może coś mi ‚umkło’.
  Ale pamiętam ‚wieśku59’ jak ordynarnie się zwracałeś do wybitnego, wyważonego Autora, ‚tejota’.
  SHAME
  ps
  Twoja swoista lewicowość mnie drażni, ale jesteś konsekwentny i chybs ci nikt nie płaci.
  A znamy się od lat…

 134. @mbraun
  Musiał Pan coś nabroić, skoro ‚wiesiek59’ zalicza Pana do „chamów, prymitywów, ordynusów”.
  ‚jakub01’ dodaje też coś od siebie.
  Nie chce mi się grzebać w archiwach, ale piszmy ludzkim głosem na ‚ en passant’.
  I tępmy KŁAMSTWO!

 135. W ostatnim czasie, a w szczególności podczas obchodów 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej, sporo mówiło się o utworzeniu europejskich sił zbrojnych. Jednocześnie Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Tymczasem Francja chce nie tylko jednej armii, ale też jednego państwa i jednej waluty, a co za tym idzie – będzie też jeden przywódca.

  Emmanuel Macron mówił, że Europie potrzebna jest silna europejska armia, która zapewni naszemu kontynentowi niezależność i bezpieczeństwo przed innymi mocarstwami – Chinami, Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Powstanie nowej armii będzie jednak kolejnym krokiem ku realizacji projektu, zwanego Stanami Zjednoczonymi Europy. W niedzielę, Minister Ekonomii i Finansów Francji, Bruno Le Maire stwierdził, że Europa powinna stać się „pokojowym imperium” na wzór innych mocarstw i zadbać o własne interesy.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia-europejska-stanie-sie-imperium-tylko-co-bedzie-ze-swietujaca-niepodleglosc-polska
  ==========

  Interesująca koncepcja.
  Nie znam co prawda ŻADNEGO IMPERIUM- poza Chinami- które nie byłoby agresywne, nie rozszerzało militarnie swojej strefy wpływów, ale, może Galijski Kogucik ma jakąś koncepcję?
  Podejrzewam jednak, że brakuje mu mięsa armatniego w Legii Cudzoziemskiej, i utrzymanie zależności krajów Maghrebu staje się zbyt kosztowne dla Francji.
  Cóz, przyjdzie Chińczyk i wykupi- zasoby….

 136. Volksdojczem jest osoba popierająca okupację Polski przez katolicki wehrmacht. Kwestionująca jednocześnie zgodną z prawem międzynarodowym tzw. sowiecką okupację wprowadzoną w Jałcie z akceptacją jankesów i innych. Jako suwenir za rozgromienie katolickiego wehrmachtu i zdobycie Berlina. Tak sobie myślę jako legalista,że zawartych umów należy przestrzegać. Pacta sunt servanda ! Co przypomina Traktat Lizboński podpisany przez Lecha Kaczyńskiego pozbawiający Polski suwerenności na rzecz Unii jak sugeruje skrajna prawica. Tzw.sowiecka i unijna „okupacja” legalne co przyjmuję z pokorą. Widocznie Bóg tak chciał. Pretensje kierować do ambasady USA zwierzchnika IV RP.

 137. ALL
  Odpadam, idę na TV a się dzieje…
  Nara

 138. @Stasieku, umklo ci sporo.Oto cytaty @Blackleya żabka konająca
  9 listopada o godz. 20:16 Oddałeś głos na ten komentarz

  Nie komentowałam ale czytałam. Publikuję to o czym wszyscy wiedzą i nie reagują, powtórzę za Gospodarzem: ” gorzka to lektura”
  Tytuł: ” Nie jestem chyba przyzwoitym blogerem . Będę , może nie polemizował , ale ujawniał IGNORANCJĘ I TĘPOTĘ ”
  Treść:
  wielkie , sowieckie , łajdackie kłamstwo
  w swojej tępej , sowieckiej ignorancji
  sowieckie bydlę
  pan pochodzi z rodziny OKUPANTÓW
  pajacu
  panu już się z tego krętactwa pomieszało w głowie
  A pan jest kłamliwym , swinskim ignorantem
  Rozmiaru waszego skoorwysynstwa nie przykryje największa i najbardziej smierdząca onuca .
  złodziejski koncept sowieckiego chowu
  pańską rodzina się wprosila na 40 lat do Polski . Kraść i mordować.
  Ignorant z pana i głupiec.
  Jesteście mistrzami złodziejstwa.
  kto was tu łachu zapraszał (…) Wreszcie pozyje pan w smrodzie gumofilca , kufajki i onucy
  Informuję że kolejny raz jakiś sowiecki troll kradnie moją tożsamość . Łach putinowski nie wie że to PRZESTĘPSTWO . Był jakis czas spokój Ten wpis jest drugim wpisem ZŁODZIEJA W OSTATNICH dniach .
  ” spory zasób informacji ” pochodzi z LATRYNOWYCH ZRÓDEŁ
  durny ignorancie.
  proszę się zamknąć i pilnować spraw SWOJEJ NOWEJ OJCZYZNY.
  To sowieckie , prostackie pojmowanie świata.

 139. @Stasieku
  c.d. cytatow
  Widzę że ma pan zamiłowanie do przemocy . Skąd? Obstawiam wschodnie korzenie .
  Od Polski proszę się odstosunkowac . Zrozumiałeś ruski pachole?
  Pani zaś ma nieprzyzwoitość być głupią i ciemną ignorantką .
  Ignorant oraz bydlę
  niektorzy ludzie chcą być trzodą chlewna i rogacizną
  IGNORANCIE . Nie kłam , kilofniku
  Kilof . Spąg. Onuca. Gumofilce
  od speca wklejającego smieci z latrynowych zródeł
  Panskie głupawe , ignoranckie wtręty
  taka LATRYNOWA , sytuacja
  Jest pan WROGIEM POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ .JEST PAN ZWOLENNIKIEM SOWIECKICH PORZĄDKÓW W POLSCE . Nie ma na to mojej zgody . Taki człowiek będzie ZAWSZE przezemnie tepiony . Dotarło ? ”
  Autor powyższych komentarzy zawsze ten sam ale są też mistrzowie słowa:
  „Nie do ciebie był adresowany ten wpis, amerykanskiej polityki z przypadkową, pzprowską gnidą omawiać nie planuję. Odszczekuj wyłacznie za przyzwoleniem.”

  Ps. pisownia oryginalna.

 140. stasieku
  14 listopada o godz. 18:13

  Jestem niesamowicie spokojny człowiek.
  Ale z równowagi wyprowadzają mnie zaślepieni ideologicznie gnoje, bądź fanatycy, odporni na wszelkie argumenty, stosujący erystyczne sztuczki zamiast przedstawienia własnej wersji zdarzeń, ciągów przyczynowo skutkowych.
  Pseudointelektualny bełkot, mnie nie interesuje.
  Wolę proste- bodziec, reakcja.
  Behawioryzm ma przyszłość.

 141. jakub01
  14 listopada o godz. 18:38

  Przecież wiesz, że to nie ma sensu…..
  Jednym taki poziom argumentacji odpowiada, innym niekoniecznie.
  Trzymajmy się własnych priorytetów, czy poziomu.
  schodzić do szamba nie ma sensu.

 142. @Stasieku
  ” Nie jestem chyba przyzwoitym blogerem . Będę , może nie polemizował , ale ujawniał IGNORANCJĘ I TĘPOTĘ ”
  Jak ci sie wydaje, czyja ignorancje i tepote ujawnia @Blacley podwojny vel @mbraun poza wlasna?

 143. wiesiek59
  14 listopada o godz. 18:46
  Racja, ale nie zamierzam obojetnie przechodzic obok faktu, ze ktos taki jak @Mag jest atakowany przez kogos takiego jak @Saldo a reszta blogosfery
  dudy w miech, przynajmniej wiekszosc. Wydawalo mi sie, ze juz dawno pozbylismy sie tego trolla a tymczasem znowu sie wkrecil.

 144. Mauro Rossi
  14 listopada o godz. 15:49
  Tomasz Wysocki
  14 listopada o godz. 11:42
  Prelegent Komitetu Gminnego PZPR tow. Mauro tłumaczy jedynie słuszną, mądrą i dalekosiężną politykę partii.
  Pragnę zauważyć, że mój komentarz miał adresata, i bynajmniej nie był kierowany do ciebie. Nie życzę sobie, byś wchodził mi w drogę, pisałem ci już o tym.
  Zmień dziadziuś pampersa i odwal się ode mnie raz na zawsze.
  Szukaj innych frajerów.

 145. jakub01
  Jestem po prostu zmęczona użeraniem się z ludźmi, którzy w ogóle nie zasługują na jakąkolwiek polemikę, ani jej nie oczekują, a także moimi , co jakiś czas, apelami do red. Passenta, by raczył jednak pochylić się nad swoim blogiem, a nie puszczał wszystkiego na żywioł. Ponieważ de facto nie ma tu żadnej moderacji, frekwencja jest wysoka, a atmosfera bywa dość paskudna. Ale to jest to, co polskie misie lubią najbardziej. Dogryźć, dopieprzyć, poniżyć.

 146. stasieku
  Wymiękam. Obecne gwiazdy na firmamencie tego blogu zupełnie mi nie odpowiadają.
  Do zobaczenia gdzieś indziej.
  Serdeczności niezmienne

 147. @ Mag
  Z tym helikopterem, to cytat z amerykanskich filmow wojennych typu:
  „Wylizesz sie stary. Helikopter juz leci”
  „Sam to zonie powiesz. Helikopter juz leci”
  „Wytrzymasz. Helikopter juz leci”.
  To juz taki typowy slogan jak – „chcesz o tym porozmawiac?” Amerykanie sami sie juz z tego smieja w swoich najlepszych filmach czyli parodiach wlasnych filmow.Moj syn jest swietny w stosowaniu takich powiedzonek. Kiedy mowie, ze mnie grypa dopadla, odpowiada – „wylizesz sie ,helikopter juz leci”. Wracaj na blog jak tylko ci wqurw
  minie i nie przejmuj sie jakims prostactwem. Pozdr.
  https://www.youtube.com/watch?v=4rb8aOzy9t4

 148. mag
  14 listopada o godz. 19:19
  No coz, nie sposob nie przyznac Ci racji. Ja tez znikam z tego bloga kiedy
  stezenie chamstwa robi sie nieznosne. Wracam kiedy atmosfera sie oczyszcza, jednak w istocie coraz bardziej meczace staje sie oganianie
  od much plujek tak, ze na normalna rozmowe juz coraz mniej czasu i miejsca. Dziwi mnie i to, ze osoby, ktorych bynajmniej sie nie czepiam i nie mam zamiaru czuja sie zobowiazane w odpowiedzi na moj wpis, na ogol nie do nich adresowany, zamiescic koniecznie jakas zlosliwosc. To oczywiscie od razu dyskwalifikuje taka osobe w moich oczach ale jednoczesnie tragicznie zaweza ilosc osob, z ktorymi mozna rozmawiac. Jesli Ty, Wiesiek 59 ,@Zabka i kilka innych osob zniknie z tego bloga, to przestanie istniec, bo do czego beda sie odnosic trolle, przeciez nie do wlasnych wyzwisk i insynuacji. Zrobi sie rynsztok nieprzyzoity i troche mi zal, choc kruszyc kopii o istnienie tego bloga nie bede. Ostatecznie to nie moj blog i red. Passent powinien troche go uporzadkowac.

 149. 12 listopada 2018 „ Information Clearing House ” – Jesteśmy teraz przed 100. rocznicą I wojny światowej, wojny, która miała Droga do wolności. Natomiast uhonorowanie 16 milionów, którzy zginęli w tym konflikcie, powinniśmy także potępić pamięć polityków, urzędników i niekompetentnych generałów, którzy stworzyli tę straszliwą kąpiel we krwi.

  Szedłem większość froncie zachodnim Wielkiej Wojny, odwiedził swoich bitewnych i nawiedzone forty i widać po morzach krzyży znakowania jego niezliczone cmentarze.

  Jako były żołnierz i korespondent wojenny, zawsze uważane WWI jak on najgłupsza, najbardziej tragiczna i katastrofalna wszystkich współczesnych wojen.
  http://www.informationclearinghouse.info/50588.htm

 150. jakub01
  14 listopada o godz. 19:52

  Oglądam Snajper-2.
  Łopatologicznie wyłożono, o co w tym wszystkim chodzi, jakie są interesy poszczególnych graczy.
  Niestety, patrzenie na takie doskonałe obrazy rzeczywistości, nikogo nie skłoni do refleksji.

 151. wiesiek59
  14 listopada o godz. 20:15
  Powiadasz? No to i ja zobacze.

 152. Strzał w dziesiątkę!?
  W jakim sensie, bo przecież nie sensu stricto. Politycznie, czyli prowadzący do odparcia PiS od władzy? Tego jeszcze nie wróży chyba nikt.

  Ale co ze słynną gospodarką, pędzącą lokomotywą puszczoną w ruch przez duet Kaczyński-Morawiecki?
  Osobiście widzę to jako zjazd na boczny tor, nie od razu, nie w najbliższych kwartałach, ale gdy duet śpiewa o dochodach Polaków zrównanych z zachodnimi w ciągu dekady to fałszuje niemożebnie. I kto im napisał tę melodię, jakiś może ekonomista?
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1771520,1,afera-knf-dodatkowo-zniecheci-zagranicznych-inwestorow.read?src=mt

  Stopa inwestycji (nie tylko zagranicznych), czyli relacja nakłady trwałe do PKB tąpnęła i pozostaje na niskim poziomie. Pod koniec rządów koalicji PO-PiS stopa inwestycji wynosiła ponad 20 proc., a w pierwszym kwartale 2016 r. spadła do 17,7, czyli poziomu sprzed ponad 20 lat. Od 2016 r. stopa inwestycji utrzymuje się na poziomie 17–18 proc. PKB, grubo poniżej 25 proc. zapisanych w planie premiera Morawieckiego i sporo mniej niż w innych krajach regionu. Dla porównania w Czechach stopa ta wynosi 25 proc., w Rumunii 23, a w Estonii 24. W tej kategorii nasz wynik jest najgorszy w regionie.

  Bowiem PiSowska strategia rozwoju jest odpowiedzialna, ale nie w długim okresie. Za 10 lat prezes, postawiwszy pomniki bratu i sobie jak Polska długa i szeroka, oraz wypasione muzeum wizji i osiągnięć rodziny będzie na politycznej emeryturze, jeśli nie dalej. I wtedy naród będzie wyglądał jeźdźca na białym koniu, ale koniecznie z wołami, które ten gnój wywiozą, z tego zacofania innowacyjnego gospodarkę wyciągną i podciągną dochody do 4/5 estońskich czy rumuńskich, o niemieckich szkoda będzie gadać.

 153. Szef instytucji rządowej nadzorującej obrót finansowy w Polsce prowadzi dialog z właścicielem banków, o których wie, że sprawiają mu potężne kłopoty. Dialog na granicy czerwonej linii. Szef od uczciwości banków składa uczciwą propozycję – my wam pomożemy, a wy jakoś to zrównoważycie.
  Szumidło mające zagłuszać dialog obu panów okazało się bez zasięgu. Rozmowa została zarejestrowana przez właściciela banku.

  Czy to jest pierwszy i jedyny przypadek tego rodzaju chachmęcenia w systemie finansowym państwa w celu zdobycia korzyści materialnych? Nie jest to łatwy wyskok, wymaga pracy koncepcyjnej, typowania udziałowców, przygotowania terenu, itd. lecz co skłania złodzieja do działania? – Okazja.
  Takich okazji w różnych instytucjach finansowych państwa musi być wiele, ponieważ państwo nie kontroluje tych instytucji, ponieważ państwo, to my – ci, którzy obsadzają te instytucje. Kto nas się ośmieli kontrolować?
  W warunkach państwa z partyjnej dykty takich wyskoków jest więcej.

  Aby wysunąć taki plan pomocy komisji kontrolnej dla prywatnego banku w zamian za coś, trzeba było przedtem się przygotować, zorganizować wstępnie wszystko tak, a by propozycja dałaby się wyrazić kilkoma zdaniami. Mam doświadczonego prawnika. Polecam go w tej sprawie. Prawnik ten będzie pracował za wynagrodzeniem. Rozumiemy się.

  Otóż taki wariant z prawnikiem ssącym duże pieniądze z dużego banku, to nie jest prosta sprawa. Wymaga wstępnego wytypowania, ustalenia ludzi, którzy będą z nim współpracowali, ustalenia sposobu przepływu kasy, z jakich kont wypłacanej, ustalenia słupów, dopracowania zabezpieczeń prawnych, która mają zadziałać w razie co, itd. To nie jest tak – dzwonię do adwokata i pytam go – chcesz pan zarobić? A gdzie? U Zielińskiego. Lecha, tego od banków. Ma kłopoty. Rozumiem szefie, spotkamy się u „Sowy” jutro o 16:00. I już.

  Sprawa członka komisji oddelegowanego z Kancelarii do komisji nadzorującej uczciwość banków, tego, który zaproponował przejęcie za złotówkę banku Zielińskiego, również nie jest tak prosta jak nazwa tej operacji – przejecie za złotówkę.

  Tak się składa, że przejmowana instytucja jest dlatego przejmowana,że jest w kryzysie. Wymaga to podjęcia różnorodnych operacji– fuzji organizacyjnych, przenikania się decyzji, przelewów, tytułów, lokowania pomocy, selekcjonowania długów, roszczeń, sporządzania bilansów, itd.

  To jest klasyczna okazja do skubnięcia dla siebie i przyjaciół trochę kasy z topniejących zasobów poprzez podjecie akcji ratunkowej, restrukturyzacyjnej, konsolidacyjnej, itp.

  Tego nie jest w stanie skontrolować rzetelnie żadne CBA, bowiem wszystko się odbywa w biegu, a ślady są niekompletne, zagmatwane, tak jak tropy lisa na śnieżnej równinie – gdzieś prowadzą, lecz idąc za nimi wraca się w to samo miejsce.

  Tę okazję dobrze wyniuchał urzędnik prezydencki od Rady Rozwoju czegoś tam i pewnie by dał radę, gdyby nie zauważył tej propozycji jako okazji do nawinięcia trochę szmalu inny urzędnik, który był szefem instytucji pilnującej uczciwości finansowej. On też chciał mieć swoją szansę i skontrował urzędnika prezydenckiego umową z Zielińskim, niestety niedoszłą do skutku.
  Pzdr, TJ

 154. Polki i Polacy nie są uczeni odpowiedzialności bardzo { wiele | wielu } z nich zapożycza się ponad miarę i ponad rozsądek.

  Tak było z kredytami we frankach szwajcarskich, taka jest teraz polska codzienność pożyczkowa. I to nie od dziś.

  Zatem nic dziwnego, że obrotny biznesmen stworzył firmę odzyskującą długi.

  Tyle, ż już nie wystarczą, powszechnie znane formy nacisku.
  Jedną z przyczyn jest wzmożone rozdawnictwo.
  Podkreślam czyli wytłuszczam:
  Nie oceniam słuszności lub jej braku oraz sprawiedliwości lub niesprawiedliwości

  Nie wystarczy Piotr Ikonowicz i pociecha słowna bliźnich.

  Trzeba uczyć, uczyć, uczyć

  Należy się oraz Dał bóg dziecko; da i na dziecko już nie wystarcza.

  Wciąż dowiadujemy się, że Produkt Krajowy Brutto Rośnie, a widzowie filmu Kler dowiadują się, że nie udało się usunąć kramarzy z kościołów.

  Jest tak źle, że mocodawcy z Opus Dei zapędzili @Mauro Rossiego do zwykłego ględzenia, bo o podwyżce niech zapomni.

  Polki i Polacy chcą żyć lepiej i nie ufają swojemu państwu.
  Kupują w szale mieszkania na wynajem, bo bank zdziera, zamiast powiększać realną wartość depozytów.

  Polskę stać na kołek na mierzeje, ale nie stać na opłacenie chroniących przed kradzieżą.

  Najwyraźniej dobrej zmianie nie wystarcza na opłacenie swoich fanatyków i armii cyników nominalnie dobrą zmianę popierających. Gdy jakiś cwaniak chce znaleźć źródło dochodów dla siebie i dla partii, to robi to naiwnie. Z rozpaczy.

  Polki i Polacy słyną z cwaniactwa.
  Ale urządzenia podsłuchowe i urządzenia szumiące tak staniały, że nawet debeśćiaki wymiękają.

  I nie pomoże żadna szkoła francuska ani szkoła lwowska. ( Banach przepijał. )
  Pociągi falenickie i pociągi otwockie zostały ośmieszone.
  Do Kołbieli piechotą, bo wykiwani wykonawcy remontu kolei zablokują też szosę.

  Czego wy słuchacie, co wy oglądacie ,
  aby ględzący potomek staruszka i guzdy was musiał uczyc?

  https://www.youtube.com/watch?v=qwJPBdBkPng

 155. Pp. Zabka, jobrave

  “Szanowny Panie, przypisał Pan @żabce konającej mój tekst – to cytat z mojego komentarza, zamieszczonego w poprzednim wątku. Większego świństwa, niż to, nie mógł jej Pan zrobić. ”

  Bardzo, bardzo przepraszam.
  Nie mam zadnych okolicznosci lagodzacych na swe usprawiedliwienie.
  Po wyroku umre chyba na zeslaniu- w Australii. 🙂

  ml

 156. Opera komiczna; „Śmiej się pajacu”http://bi.gazeta.pl/im/38/fc/16/z24102456IH,Andrzej-Duda.jpg

 157. mag
  14 listopada o godz. 19:19
  Dla odprężenia i pozbycie się myśli o blogowych obrzydliwościach skorzystaj z mojej rady i kup w Empiku ostatni numer czasopisma ZDANIE. Jest tam wiele niezwykle ciekawych rzeczy, niespotykanych w dzisiejszych tzw wolnych mediach. O Kulturze i różnościach dla mądrych ludzi. Dla przykładu; wywiad z dysydentem kościelnym biskupem Pieronkiem, obszerny esej Andrzeja Walickiego o jego relacjach z Herbertem. opinia Łagowskiego o niepodległości. I wiele, wiele innych rzeczy, tylko za 10 zł.

 158. PiS prawo ma za nic

  JanVincent-Rostowski

  R. Giertych: „Cytuje z pamięci: sprawę Pana Sokala załatwimy wewnętrznie, bo jest to nasza sprawa partyjna.”

  Cytuję: Konstytucja RP, Artykuł 227, ustęp 4: „Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej,…”

 159. @

  nie czytałem kilka godzin,
  i ci widzę ?

  Wałach pokrył skrzek!!
  ki
  Yyjjj,,A’ki

 160. soczki2
  14 listopada o godz. 20:37
  Staruszek, Guzdra i Soczki z Marylą Rodowicz w komplecie przypomnieli jak się powinno dbać o interesy.
  Do KNF poszukują człowieka ponad politycznymi podziałami. Jeszcze takiego co by się nadawał nie spotkałem, jeśli ma być spełniony ten warunek „ponad politycznymi podziałami”

 161. Jeszcze raz: jak to dziala?

  P. Czarnecki wysylajac zawiadomienie do prokuratury nie do mediow uniknalby gieldowego tapniecia swoich przedsiewziec.
  Oki, moze niekoniecznie do prokuratury, ale dyskretnie.
  Czemu wiec postapil inaczej?
  Czemu, wiedzac ze sposob zalatwienia sprawy jaki wybral przysporzy mu strat, poszedl wlasnie w te strone?

  I moze ciekawsze: jak systemowo zabezpieczyc RP przed takimi aferami? Nie da sie? Wszystko zalezy od ludzkiej uczciwosci? Jedyne co mozna zrobic to zaostrzac kary? 🙁

  ml

 162. Normalny obieg pism w prokuraturze, zażartował generalny prokurator, ale nie można się dziwić skoro nad definicją wyrazu „niezwłocznie” zastanawiano się prawie dwa lata

 163. Team rossi

  Proszę opublikować transkrypcje rozmowy bliźniaków gdzie Jarosław każe Lechowi lądować we mgle!!!

  12) Jeszcze raz Cud ! W IPN brak jakichkolwiek dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989 – rzekomo zniszczyła je UB’ecja, to oczywiście bardzo logiczne – najpierw zbiera się na kogoś dokumenty, a potem, jak się uzbiera to się je niszczy…

 164. Ciesze sie bardzo ze nikt nie podnosi kwestii odpowiedzialnosci p. Czarneckiego za podsluciwanie.
  Boo to sprawa trzeciorzedna.

  ml

 165. neospasmin
  14 listopada o godz. 20:44

  Pp. Zabka, jobrave […].
  —————————————–
  Mnie Pan przepraszać nie musi, nie przykładam wagi do tego rodzaju pomyłek, ale Żabkę, bo dla niej to, po prostu, potwarz 🙂

 166. @adam100,
  Bardzo mi się podobają te Twoje „cuda”, więc wklejam je do swojego „skarbczyka”, natomiast mniej podoba mi się, że tak je dawkujesz, przez musiałem biegać po blogu, żeby je zebrać 🙂

 167. A na dobranoc przypomnę powiedzenie „w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela”. Jaka dla nas różnica kto jest właścicielem tego czy innego banku?

 168. @neospasmin,
  Sorry, miało być „nie musisz”, a „nie musi” – nie miałem zamiaru zwracać się do Pana w trzeciej osobie. Jeszcze raz przepraszam, czyniąc to nb. z duszą na ramieniu z powodu Żabki 🙂

 169. P. Jobrave

  Tak, wlasnie za to bede sie smazyl w piekle ateistow.
  Ciekawe czy dotarl tam juz teflon i airfrying* czy tez bede sie smazyl niedietetycznie- w tluszczu?

  ml

  * nie znam polskiego odpowiednika, a co gorsze nie chce mi sie szukac. Airfryierem tez mozna sie wynarodowic. 🙂

  m

 170. Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)

  (…) Art. 2. Urzędnik, winny:
  przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej;
  innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (…)

  Art. 4. Winny udziału w przestępstwach, przewidzianych w art. 1 i w ust. 2 art. 2 tej ustawy, o ile udział taki nie pociąga za sobą kary surowszej w myśl art. 1, będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (…)

  Art. 5 (…) Jednak będzie wolny od kary ten, kto przyczyni się do wykrycia lub udowodnienia dokonanego przekupienia, zanim władza, powołana do ścigania, dowie się o jego czynie. (…)

 171. @Wiesiek 59
  @Mag
  Snajper 2:
  „- Nie chce tak umierac.
  -Smiglowiec juz leci”
  Ryknelam smiechem, bo dopiero co o tym pisalam. No i oczywiscie jak po „dobrej stronie mocy ” pojawia sie Murzyn, to wiadomo, ze zginie. W koncu zeby nie bylo, ze tylko zli gina, dobry tez czasem musi, kumpel z oddzialu albo partner policjanta, tylko jakims dziwnym trafem to zawsze czarny.Amerykanskim widzom widac jakos mniej zal. Duzo pirotechniki i malo dbalosci o szczegoly. Wojsko lata jak oszalale po zamachu, a w tlo ulicy wtapia sie dwoch facetow udajacych zwyklych przechodni. Jeden kwadratowy, drugi Murzyn. Typowi Jugoslawianie. Ale to i tak nic w porownaniu z filmem, ktorego akcja dziala sie pod ..Krakowem. Bohaterzy tam walczyli nie tylko z Tatarami ale i z krokodylami. Ale kto by tam sie przejmowal drobiazgami.Amerykanski w rzeczy samej lopatologiczny western.Dobrzy komboje i zli komboje, he, he, he.

 172. @jobrave
  14 listopada o godz. 22:20

  Masz lepszy sposób na „dialog” ze śmieciami na tym blogu?
  Jak się nie ustosunkują z osobna do każdego cudu, to znaczy ze brak im argumentów. Napisze wszystko sumarycznie, to coś tam mi chlapną, i dalej swoje.
  Niedługo północ więc hieny pewnie wylezą na żer.

 173. „Czego wy słuchacie, co wy oglądacie „,
  Brak tesknoty za bolszewia… jeszcze niczego nie usprawiedliwia
  „… za elegancją, za czystymi butami, pełnym uzębieniem, wiązanym krawatem, dobrze skrojonym garniturem, poprawnym słownictwem, za europejskością, …”
  To musi byc cos innego , lepszego od czystych butow
  https://www.youtube.com/watch?v=csaUvkYOkLY

 174. olborski

  Czy to jest ten Kubański turyzm?

 175. @ Mag
  Jak widzisz obudzil sie nasz blogowy agent cijajej. Juz probuje metody wytluszczonego druku abym tylko nie przeoczyla i nie spuscila z woda jego inwektyw. Nie tylko ty jestes atakowana przez durnia i mizogina choc watpie aby cie to pocieszalo. Zartuje, zadnej pociechy nie potrzebujesz.
  A glupcy? Moj boze, przeciez to nie Twoja glupota tylko cudza, zatem watpie abys sie szczegolnie przejela tego rodzaju tworczoscia publicystyczna. Osiol jaki jest …itd. Nara.

 176. @ mbraun

  No i wałach pokrywa równo, i publicznie, jak to bydlęta.

 177. adam100
  Tam nie mowia Portuguese Brasiliero

 178. olborski

  Nawet dzieci, nie?

 179. @jobrave
  Adam 100 drukowal swoje „cuda”w calosci na poprzednim blogu i u Hartmana, tam je znajdziesz. Poniewaz nie doczekal sie zadnej reakcji na swoje rewelacje wiec drukuje je w odcinkach w nadziei, ze kogos wreszcie tym zainteresuje. No i zainteresowal, -ciebie. Tylko, ze brak reakcji innych nie wynika z braku argumentow, jak chcialby nasz agent CIA ale stad, ze wiekszosc blogowiczow ignoruje mitomana i mizogina.
  @Adam100
  Alez widzialam juz widzialam, tego „walacha”! Juz sie tak nie wysilaj.
  A tak przy okazji, czy wiesz, ze walach to jest wykastrowany ogier?
  Taki kon bez jaj, jesli nie wiesz co to kastracja. Nie uzywaj okreslen, ktorych nie rozumiesz. Albo spytaj w swojej agencji jak nie umiesz zerknac do wikipedii pod haslem „walach”. Inaczej znow wyjdziesz na wala.

 180. @Adasiu setny, -walaszki nie pokrywaja z powodow j.w. Twojego kolesia @Blackleya widze musisz pocieszyc po tym co zgotowala mu @Zabka. Tak, tak „trzymajcie raczki na swoim pulsie”, nie powiem gdzie.

 181. @ jakub01

  Sprawdziłem!
  Obcięte jaja nie odrastają.
  Nie ma co pokrywać, znaczy się 🙁

 182. Na sobie?!

 183. legatujac

 184. @ Pierwsze popisy Adama100 po przebudzeniu.

  „nie czytałem kilka godzin,
  i ci widzę

  Wałach pokrył skrzek!!ki
  Yyjjj,,A’ki
  Masz lepszy sposób na „dialog” ze śmieciami na tym blogu?
  Niedługo północ więc hieny pewnie wylezą zer

  No i wałach pokrywa równo, i publicznie, jak to bydlęta”

 185. @

  Afera goni aferę. 3 lata rządów PiS to ciągłe afery. Afera SKOK, afera GetBack, afera PCK, a teraz także afera KNF, w której wysoki urzędnik z nadania PiS zaoferował polityczny parasol bezpieczeństwa dla jednego z banków w zamian za 40 MILIONÓW zł łapówki na słupa.

  Władza PiS jest przeżarta korupcją

 186. @

  Współpracownicy narzekają na Dudę.

  „Andrzejkowi spodobała się prezydentura”.

  Jak podaje „Newsweek”, najbliższe otoczenie prezydenta Andrzeja Dudy irytuje jego brak inicjatywy i rzekome wygodnictwo. Właśnie z tego powodu ze współpracy z prezydentem miał zrezygnować jego rzecznik, Krzysztof Łapiński.

  – Łapiński odszedł, bo zrozumiał, że Duda nie jest zdolny do uprawiania realnej polityki. Jak jesteś prezydentem, to nie możesz uprawiać polityki na pół gwizdka.

  (…) Duda zadowala się błyskotkami władzy – powiedziała „Newsweekowi” osoba z otoczenia prezydenta.

  Tygodnik podkreśla, że latem Duda lubi spędzać czas w prezydenckim ośrodku w Juracie, natomiast zimą chętnie wybiera się do rezydencji w Wiśle.

  Prezydent upodobał sobie ponoć również willę Promnik, niedaleko Garwolina. Według informatora „Newsweeka”, Andrzej Duda bardzo polubił funkcję prezydenta.

  – Jemu się ta prezydentura naprawdę spodobała. Zarabia mniej niż europoseł, ale wszystko ma podane pod nos.

  Jeden telefon i wszyscy w Juracie czekają. Obsługa zrobi zakupy, ugotuje najbardziej wymyślne potrawy. Andrzejek świat sobie pozwiedza. Może zaprosić do pałacu znajomych z Krakowa i elegancko ich ugościć – opowiada anonimowy członek PiS.

  Współpracownicy prezydenta żalą się nie tylko na niego, ale również na pierwszą damę. Według „Newsweeka”, zmienne humory Agaty Kornhauser-Dudy doprowadziły do odejścia wiceszefowej jej gabinetu, Doroty Skrzypek.

  – Agata jest apodyktyczna i trudna we współpracy. Jako nauczycielka jest przyzwyczajona, że nikt nie podważa jej zdania.

  Nikogo nie słucha. Skrzypkowa miała tego dość – twierdzi znajomy pary prezydenckiej.

  Źródło: „Newsweek”

 187. @

  Szef KNF PODAŁ SIĘ DO DYMISJI! Zamiotą sprawę pod dywan? Powinna powstać komisja śledcza?

  Spodziewał się ochrony służb? Rządu? Prezydetna?

  Jest protegowanym Dudy i związany z PiS, dlaczego miał odwagę złożyć tak bezczelną propozycję korupcyjną (40mln zł)?

  Jeżeli domagacie się powołania komisji śledczej przekażcie te informacje znajomym!

 188. @ls42
  14 listopada o godz. 22:23
  ” Jaka dla nas różnica kto jest właścicielem tego czy innego banku?”
  Pozornie żadna i tak jest w normalnych, cywilizowanych krajach. Natomiast w takiej republice bananowej jak Polska różnica może być znaczna, mianowicie jeżeli właściciel banku dobrze żyje z władzą albo po prostu płaci jej za protekcję, to taki bank może spokojnie rżnąć swoich klientów, np przez zawyżanie prowizji i zaniżanie oprocentowania, czy też poprzez zmiany warunków umów (kredytowych i depozytowych) w trakcie ich trwania bo nie musi się obawiać nadzoru.

 189. adam100
  15 listopada o godz. 0:05
  „Władza PiS jest przeżarta korupcją”
  Zdumiewajace! Dobrze, ze jestes agentem CIA, wiec mozesz nas „blogowe smieci” oswiecic. Bez twoich informacji nikt by na to nie wpadl!

 190. @

  Polacy, którzy oglądali film „Ojciec Chrzestny”, widzieli jak Vito Corleone za ochronę sklepów na ulicach Nowego Jorku taką opłatę pobierał. Tak działają gangsterzy – jeden straszy, że zabierze komuś firmę, a przychodzi drugi, który mówi: jak zapłacisz, to tę firmę utrzymasz. To są gangsterskie metody – mówi o sprawie Sławomir Neumann, szef klubu PO.

 191. @

  Prawnik, którego Chrzanowski polecał Czarneckiemu za 40 milionów, został w 2017r. członkiem rady nadzorczej GPW z nadania resortu Mateusza Morawieckiego. Do tego wszystkiego, jest on również członkiem zarządu Plus Banku, należącego do Solorza. Afera KNF to przykład jak działa polskie państwo pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego i jego nadwornych. To nie jest państwo teoretyczne, to jest państwo bandy kolesi, którzy darowali się do władzy. To nie są ośmiorniczki, to zorganizowana grupa przestępcza, która w nazwie ma Prawo i Sprawiedliwość.

 192. Dodatkowo, co zresztą Polska Zjednoczona PRawica od początku zapowiadała, obecna władza dąży do ograniczenia konkurencji na rynku finansowym. Temu ma służyć podatek bankowy (większe banki go przetrwają, mniejsze, działające na krawędzi zysku upadają lub zostają wchłonięte przez te duże) oraz „repolonizacja” czyli de facto nacjonalizacja. Mniejsza konkurencja oznacza większą samowolę wielkich.

 193. @

  Tomasz Lis:

  ”Czyli bank za złotówkę, radio
  Zet dla Karnowskich za kredyt
  z państwowego banku – i
  tak samo ci chłopcy chcieli
  sobie jeszcze wziąć jedna
  stacje telewizyjna, jedno radio,
  dwa portale, jeden tygodnik i
  dwa dzienniki. Oczywiście to
  wszystko dla Polski , z Bogiem
  na ustach.”

 194. @

  Czy to normalny kraj?
  Prosiły mechanika o pomoc po godzinach. Wziął 10 zł. Okazało się, że to prowokacja skarbówki
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,164871,24167454,kobiet-prosily-mechanika-o-pomoc-okazalo-sie-ze-to-pracownice.

 195. Jakub01
  Fajne to o tym helikopterze, snajperze itd. ija też tak widzę. Przypomniałaś mi, że ja coś podobnego zamieściłem w swojej nibypowieści, nibydzienniku, w którym to -od 2007 roku do roku ubiegłego – raczej humorystycznie, opisywałem, swoje życie, swoje przygody w UK. Co tydzień publikowałem to w polonijnych mediach, ale też niektóre odcinki trafiały trafiały do Onetu i innych polskich portali, aż wreszcie założyłem własne medium. W tym swoim miewałem dziennie po kilka tysięcy wejść. Tak się złozyło, że akurat coś podobnego, do Twojego wpisu. Cytuję więc ten fragment.

  „[…]Gdy nie piszę, nie czytam, nie fortepianię i nie gitaruję wówczas oglądam filmy, a ponieważ wszystkie dobre już obejrzałem, więc pozostało mi oglądanie złych. Najgorsze są amerykańskie filmy sensacyjne klasy „B”, właściwie nie ma sensu ich oglądać- dno i dziesięć metrów mułu! […]”

  Zawsze ten sam schemat. Zazwyczaj jest tak: pierwsze kadry, to kochająca się zamożna rodzinka, mieszkająca w uroczym domu z kamienia i szkła. On jest albo wziętym prawnikiem, albo lekarzem, lub naukowcem. Rodzinka je wspólnie śniadanka i kolacje, bez przerwy się obcałowuje, bez przerwy słychać: „Kocham cię tato”, „Ja też cię kocham synku”. Co kilka minut słychać te deklaracje.

  Pewnego dnia pan domu wraca po pracy i dziwi się, bo w domu cicho, wchodzi do salonu, a tam żona z poderżniętym gardłem i synek też poderżnięty. Facet łapie się za głowę, łka itp. I następna scena: ekipa śledcza łazi po mieszkaniu, zabezpiecza ślady, a policyjny detektyw zadaje pytania. Kolejna scena: pogrzeb i „Pan jest pasterzem…”. Później facet wraca do domu i rozmyśla. Gwarantuję, że za chwilę podejdzie do kominka i weźmie do rąk zdjęcia, na którym widnieje on z żoną i synkiem. Przymknie oczy i zobaczy siebie żonę i synka biegnących plażą, dla lepszego efektu w zwolnionym tempie, później przebitka zrozpaczonego faceta – i znów wspomnienia -synek jak miał roczek, jak miał trzy latka, pięć i z ostatniego czasu.

  Kolejne retrospekcje – to na bank będzie – jak się kochają (fizycznie), jak biegną przez ukwieconą łąką trzymając się za ręce (koniecznie zwolnione tempo). Później facet się załamuje, zaniedbuje się w pracy, zaczyna pić. W takich filmach policja zawsze jest nieudolna i szybko umarza postępowanie, albo łapie sprawcę, czy sprawców, ale sąd ich uniewinnia. Jeśli wersja pierwsza, to facet sam postanawia ich odszukać i pomścić małżonkę i syna, albo tylko pomścić. Pewnego dnia przestaje pić, bierze kąpiel, schodzi do piwnicy i wyjmuje ze skrytki walizę, a walizie broń długa, broń krótka, maszynowa i nie maszynowa. W takich filmach zawsze się okazuje, że mściciel służył wcześniej jako komandos, że brał udział w jakichś brawurowych akcjach, albo był antyterrorystą, albo przynajmniej snajperem. A jeszcze później, gdy już tych bandziorów znajdzie, to wyłapuje pojedynczo i zadaje im powolną śmierć.

  Do filmu nie zawsze dodany jest opis, więc najczęściej sugeruję się tytułem, jeśli więc widzę np. tytuł „ Morze krwi”, albo „Idź i walcz”, „Krwawy odwet”, albo cokolwiek ze sztukami walki -rezygnuję i włączam następny i jeśli widzę takie nazwiska jak Sylwester Stallone, Jean Claude van Damme, Dolph Lundgren, Bruce Lee, Steven Seagal, Denzel Washington i paru innych, ponieważ nie trawię filmów o prymitywnej fabule będących pretekstem do mordobicia. Nie przepadam za Stevenem Spielbergiem i prawdę mówiąc podobał mi się tylko jeden jego film „Imperium Słońca” -kilka scen w tym filmie wzruszyło mnie do łez, naprawdę się popłakałem. […]
  Czasami proponuję Amy, żebyśmy obejrzeli coś wspólnie, ale ona już ma dość oglądania filmów ze mną, a wszystko przez „przewijki”, czyli przewijanie scen, które według mnie niczego do filmu nie wnoszą. Na przykład kobieta wchodzi po schodach, a mieszka np. na trzecim piętrze. I ona tak idzie, idzie i idzie, aż po paru minutach dochodzi do swojego mieszkania, później szuka klucza, trzy minuty, później zdejmuje płaszcz, buty, a jeszcze później wszystko, bo idzie pod prysznic. Myje się, bardzo powoli, najczęściej nie używając mydła, wychodzi, wyciera się, wkłada płaszcz kąpielowy, zapala świecę (nie wiadomo po jakiego…., bo przecież ma włączone światło) – a jeszcze ta świeca nie chce się zapalić – po czym nalewa sobie wina i zasiada w fotelu. Te czynności zabierają około 10 minut, więc ja przewijam na podglądzie. Później przychodzi jakiś facet. Pieprzą sobie głupoty, a później – się pieprzą. Po pieprzeniu ona idzie pod prysznic, a on zapala papierosa, gdy skończy, idzie do łazienki i wchodzi do kabiny, w której już jest ona. I znów się pieprzą. Później wychodzą, znów piją wino, on pali. Kiedy ona się zaczyna do niego przytulać, on niepostrzeżenie wyjmuje jakąś tabletką i wrzuca jej do wina. A nie można, tego skrócić? Przecież wiadomo, do licha ciężkiego, że jak się wraca z pracy do domu, to bierze się prysznic, je się obiad, że czasem przychodzić jakiś facet. I czy to wszystko musi być tak detalicznie pokazane? Czy nie wystarczy, że facet przyjdzie, ona się przytuli, a ten wtedy wrzuci jej tę tabletkę do wina? Poza tym jaki związek z akcją mają długie sceny? Przewijam zyskując kolejne 10 minut. Zdarza się, że jeden film, trwający półtorej godziny oglądam kwadrans albo – góra 20 minut. W dwie godziny sześć, siedem filmów.

  Kolejne irytujące elementy, głównie w amerykańskich produkcjach, to poprawność polityczna. Szef policji zawsze jest czarny i ruga białych podwładnych, prokuratorem też jest Murzynka, sędzią – Murzyn, dyrektorem więzienia – Murzyn, najlepszym specjalistą od medycyny sądowej – Murzyn.

  Nie mam nic przeciwko temu, żeby Murzyni pełnili najwyższe z możliwych funkcji, ale to jest wierutna bzdura! Akcja filmu toczy się np. w stanie Mississippi, Tennesee, albo Teksas lub Alabamie, czy Luizjanie, a to są najbardziej rasistowskie stany, w których czarny może tylko pomarzyć, i to niezbyt głośno o takich stanowiskach. W tych stanach, zmieniło się na korzyść, tylko tyle, że nie dokonuje się samosądów na czarnych, ale pogarda, lekceważanie, a nawet nienawiść w stosunku do czarnych, jest na porządku dziennym.

  Amy twierdzi, że tylko prymitywy postępują tak, jak ja, tzn. przewijają filmy. Zarzuca mi, że odzieram kino z magii. Bzdura – przecież dobre filmy oglądam bez przewijki![…]”

 196. jakub01
  15 listopada o godz. 3:00

  jobrave
  15 listopada o godz. 1:14
  Ja ogladam przewaznie sama, wiec obejrzenie niektorych filmow zabiera mi kilka minut, scislej poczatek i koniec i jedynie po to aby sie dowiedziec
  czy zgadlam . Na ogol sie nie myle. W scenach z dziecmi jest jeszcze obowiazkowo wspomnienie o urodzinach pod postacia torcika ze swieczkami, ktore poderzniety dzieciak zdmuchuje. Poprawnosc ostatnio nakazuje koniecznie dzieciaka i matke oszczedzic, wiec nie ma sie co o nich martwic. Podobnie z rozwodem, jesli on i ona sa bylym malzenstwem, to na pewno do siebie wroca (brrr!). Jesli to kryminal to prowadzacy sledztwo na bank przezyl tragedie rodzinna. Np. zona go porzucila, wiec on oczywiscie przezywa (o Riiita! O Riiita! O rita tita tita !)No i ten wszechobecny seks, jakby dorosly widz nie wiedzial jak wyglada stosunek, na domiar to cmoktanie i mlaskanie podczas pocalunkow, nie wiedziec czemu glosniejsze niz w naturze. To juz zaczyna przypominac 4-6 godzinne produkcje bollywood, gdzie w filmie obowiazkowo musi byc r. ns, taniec, spiew, dramat i cotylko jeszcze, bo kazdy widz musi tam znalezc cos dla siebie. Nie pamietam o czym bylo „Imperium slonca” ale mnie sie podobal tez Jurajski Park, wowczas gdy wszedl do kin ta animacja byla b.dobrze zrobiona. Wlasnie przed chwila obejrzalam
  Zoolandera, jesli nie widziales, to polecam. Dobra satyra na te amerykanska tandete i blichtr. Sa filmy magiczne do tego stopnia, ze trudno sie po nich otrzasnac z wrazenia ale wiekszosc amerykanskich produkcji jest beznadziejna.Taka Myszka Miki z rewolwerem, polaczenie
  brutalnosci, pornografii z tandetnym sentymentalizmem. Papka nie do strawienia dla mnie. Jak juz mam ogladac film w konwencji westernu, to wole oryginalny klasyczny western. Ostatnio z przyjemnoscia obejrzalam Rio Bravo.Jak moge odnalezc Twoje publikacje.
  Musialam skopiowac i wkleic tekst z poprawka, bo uzylam zakazanego slowa na r, (o. m. a.n.s .) wiec tekst poszedl do moderacji.

 197. Bar Norte
  Tutejsza korporacyjna lewica nie ma nic obywatelom do zaoferowania, dlatego nadal oskarzaja ojca chrzestnego w Bialym Domu o zajscie tak wysoko dzieki manipulacjom Rosji.
  Tymczasem Bob Woodward ( od Watergate ) juz ponad 2 miesiace temu w popularnym programie radiowym stwierdzil, ze nie ma na to zadnych dowodow.
  Ale amerykanskie PO jest jak polskie.
  http://www.hughhewitt.com/bob-woodward-on-his-new-book-fear/

 198. @Ispi
  „To ,co opublikowali we wtorkowej „Gazecie Wyborczej” znakomici dziennikarze śledczy Czuchnowski i Kublik, którzy ujawnili początek największej afery polityczno – finansowej w ostatnich 30. latach III RP jest szokujące.”
  Aferkę ujawnił bankier / oligarchiątko” /, a nie żadni dziennikarze śledczy.
  Próbuje bronić swoich interesów.

 199. @jakub01,
  Fajnie to napisałaś 🙂
  Gdybym podał Ci namiary, to straciłbym anonimowość. :), ale postaram się znaleźć jakiś sprytny sposób na to.
  Prawdę mówiąc, to od dawna noszę się z zamiarem ujawnienia, bo czasem się przechwalam, a później mi głupio, bo ktoś może sobie pomyśleć: – Facet się tak chwali, a pewnie tyra u jakiegoś Pakistańczyka, jako kitchen porter albo w rzeźni ładuje do chłodni, czy siedzi na zasiłki – tu śpieszę wyjaśnić, że nie gardzę ludźmi którzy imają się ww. zajęć ani żadnymi innymi, jeśli uczciwie pracują, z prostytucją włącznie- to przecież też zawód, ciężki, stresujący, niebezpieczny. No więc mam taki zamiar, żeby czytający moje przechwałki mogli je zweryfikować. Nb. kawał czasu temu kilkakrotnie zamieściłem tu linki do moich artykułów (ostatni chyba rok, może dwa lata), chwaląc -oczywiście – ich autora 🙂 nie przyznając się, że to ja nim jestem. No, w każdym razie mam dylemat, ale mam też pomysł, jak to zrobić, żebyś miała dostęp do mojej pisaniny, tyle że wymaga on kilku zabiegów technicznych.

  Przesadzam, rzecz jasna, że obejrzałem już wszystkie dobre filmy i pozostało mi już tylko oglądanie złych, bo wcale tak nie jest, zresztą nie wszystkie filmy klasy „B” są debilowate zdarzyło mi się obejrzeć całkiem sporo niezłych, głównie thrillerów i kryminałów, za którymi przepadam, najbardziej lubię francuskie, bo nawet te gorszego gatunku, są pozbawione kiczowatych scen, tak typowych dla amerykańskich filmów B-klasowych, choć i w nich, prawie w każdym szefem policji jest Marokańczyk, który ruga etnicznych Francuzów, prokuratorem generalnym, czarny jak smoła, potomek imigrantów z Sierra Leone postponujący białych podwładnych, ale to zapewne dla równowagi, bo przestępcy, to reguły albo czarni, albo Arabowie, tudzież Rosjanie lub przybysze z Bałkanów ( z wyjątkiem Greków).

  Tak, jeszcze „Jurassic Park” – jak mogłem zapomnieć? No, u mnie już czwarta nad ranem – Morfeusz kiwa na mnie palcem. 🙂

 200. @jobrave
  https://www.youtube.com/watch?v=E4tIGiAKjuE
  Male formy sa najlepsze.Zawsze ogladam jak mnie znudzi wszystko i zniesmaczy.Pozdr.

 201. @jobrave
  Ja nie strace anonimowosci bo na fb tez jestem anonimowa. Moze jakos przez fb? Jestem tam Behemot Kot El Greco. Milych snow, ja tez sie zbieram, bo swita, czyli pora na mnie. Spie w dzien.

 202. gruby
  Lech zapytał:

  „to kogo były te propozycje?”

  odpowiem cytatem:
  „Trzeba jasno powiedzieć i ja to już dzisiaj jasno mówię, że naszym celem jest repolonizacja polskich banków, repolonizacja polskich mediów” stwierdził taki jeden szeregowy poseł na spotkaniu z wyborcami w Zielonej Górze, 2 grudnia 2012 roku. Co prawda wtedy był w opozycji ale dzisiaj jego pozycja jest trochę inna.

  Wczorajsze popołudniowe ogłoszenie ostrzeżenia KNF co do Idei banku rzuca nowe światło na publikację Sorosa: okazuje się że było to ostatnie i rozpaczliwe ukąszenie Czarneckiego mające na celu zahamować działania KNF. Czarnecki wyprowadził atak uprzedzający w celu ochrony swojej firmy. Teraz wypada spokojnie poobserwować jak zachowają się lemingi: jeśli skutkiem ostrzeżenia KNF dojdzie do wycofania przez lemingi środków z „idea bank” to w efekcie zobaczymy „core meltdown” w Idei. Taka implozja może pociągnąć za sobą Getin. Co z kolei może pociągnąć resztę sektora. Niestety, EBC nie przyjdzie wtedy z pomocą, pozostanie dodruk złotówek drukarkami NBP, inflacja rodem z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i puste półki. Białoruś znaczy się. Ale do tego scenariusza droga jest na razie jeszcze daleka.

  W liczbach wygląda ta sytuacja ciekawiej:
  suma bilansowa Idei banku w 1 kwartale 2018 roku to było jakieś 25 mld złotych ale Getin to już 58 miliardów. Co oznacza że bankowy fundusz gwarancyjny jakoś poradziłby sobie z posprzątaniem po idei banku ale po getinie już nie.
  Tow. premier wraz z pierwszym sekretarzem mają zatem zgryz: jak przyłożą Czarneckiemu wykorzystując jego chwilową słabość i przejmą jego banki „na rympał” to mogą nie opanować skutków powiększonej własnymi działaniami paniki na rynku. Jeśli Czarneckiemu odpuszczą to o dalszej repolonizacji banków mogą zapomnieć. Wtedy szeregowy poseł wpadnie w szał bo następne w kolejce do zagarnięcia były media a media zamierzano wykupić korzystając z linii kredytowych pozaciąganych w odzyskanych bankach.

  Bez uciszenia wrogich szczekaczek zaś przyszłoroczne wybory parlamentarne mogą się skończyć dla chwilowo rządzących niewesoło bo w pędzie do przejęcia kontroli nad państwem kilka razy pojechali po bandzie i doskonale o tym wiedzą.

  Wot i polityka, jak w każdym innym kraju w sumie. Tyle że w Polsce nie potrafią się żreć po cichu, oni koniecznie muszą prać swoje brudy w świetle kamer telewizyjnych.

  A że Morawiecki jest pionkiem udowodniono po raz kolejny: o doniesieniu na szefa KNF do prokuratury dowiedział się tydzień później, razem z resztą gawiedzi, z gazet.

  Na koniec zagadka: we wtorek rano kiedy Soros odpalił bombę prezes KNF był na delegacji w Singapurze. W południe (naszego czasu) prezes KNF nie widział powodów do dymisji i siedział już w samolocie powrotnym do domu, w samolocie który potrzebuje na dotarcie z Singapuru do Europy około 12 godzin. Po południu zaś premier przyjął (nieplanowaną przez prezesa, przypomnę) dymisję szefa KNF, nie czekając na spotkanie z nim zaplanowane na środę rano.

  Jak składa się nieplanowaną dymisję na ręce premiera RP z pokładu samolotu lecącego 10 kilometrów nad ziemią ? SMS-em ? W jaki sposób zmieniono prezesowi KNF światopogląd w trakcie lotu ? I premier tą dymisję przyjął, bez wysłuchania podwładnego na żywo ?

  To już jest nawet poniżej standardów bananowej republiki.
  =============

  Ciekawie zarysowane implikacje…..

 203. Czym innym jest przejście z energetyki węglowej w odnawialną (OZE) w warunkach gospodarki rozwiniętej, posiadającej spore zasoby kapitałowe, a czym innym jest porzucenie energetyki węglowej dla odnawialnej w przypadku państwa „na dorobku”, którego możliwości finansowe są ograniczone i wiele rzeczy trzeba kupować „na kredyt”. W tym kontekście siłowe zniechęcanie nas do energetyki węglowej poprzez dorzucanie coraz to nowych opłat, tak aby koszty produkcji prądu nie różniły się wiele od kosztów jego importu z zagranicy lub kosztów jego wytworzenia w OZE (a te technologie są nam w stanie sprzedać nasi zachodni sąsiedzi) może być poczytywane jako próba przejęcia kontroli nad bezpieczeństwem energetycznym Polski. Komu uda się to zrobić będzie miał zapewnione miliardowe przychody na długie lata.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04468-Ciemny-cel-polityki-klimatycznej-UE.htm
  =======

  Mamy być rynkiem zbytu, nie produkcji…

 204. A brat delegował brata biżniaka do rządu na premiera. Takie są pisowskich hunwejbinów zwyczaje. Tak sobie myślę,że rodzina najważniejsza. Takiego szczęścia nie mają pracownicy delegowani do Unii bo nie dostają płacy jak miejscowi koledzy z branży. Za pracę tu i teraz.

 205. @

  Mafia PiS w akcji:

  Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy mec. Giertych opuszczał prokuraturę, poseł Kazimierz Smoliński z PiS otrzymał treść poprawki, którą należało jeszcze tego samego dnia wprowadzić do procedowanego właśnie rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym.
  Zarówno treść poprawki, jak i sposób jej wprowadzenia do projektu ustawy nie podobały się posłom opozycji i Biuru Legislacyjnemu Sejmu. Poprawka została wprowadzona w drugim czytaniu. – Takie procedowanie zmian jest ominięciem zasady przeprowadzenia trzech czytań i złamaniem techniki ustawodawczej – mówi Katarzyna Skowrońska (PO), wiceprzewodnicząca komisji finansów publicznych. Poprawka pomoże KNF podejmować administracyjnie decyzje przejęcia np. Getin Noble Banku. I nie tylko jego.
  Kazimierz Smoliński z PiS, ten, który referował treść poprawki na posiedzeniu komisji finansów, jest zdziwiony całym zamieszaniem. W rozmowie telefonicznej przekonuje, że zmiany wcale nie dotyczą żadnego banku z grupy Getin, tylko banków spółdzielczych i małych banków, czyli takich, które mają sumę bilansową 3 mld euro
  Razem z posłanką Henning-Kloską czytamy poprawkę, przekopujemy całą ustawę Prawo bankowe i wszelkie inne przepisy. Nigdzie nie znajdujemy stwierdzenia, że nowe rozwiązanie prawne dotyczy małych i spółdzielczych banków.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24169159,kto-chce-przejmowac-banki-kiedy-skladano-zawiadomienie-ws.

 206. @

  To się dzieje naprawdę:

  Afera KNF NBP PiS
  Prokuratorzy Ziobry i
  Służby Morawieckiego
  Umożliwili zacieranie śladów
  odwołanemu prezesowi
  KNF!!!!
  Były prezes przyjechał
  do biura KNF przed służbami
  i ”posprzątał”

 207. @

  „Jako pełnomocnik
  pokrzywdzonego złożyłem
  wniosek o pilne zabezpieczenie
  dokumentów w KNF. I prokuratura
  czeka tydzień!!!!, aby szef KNF
  mógł wrócić do swojego biura
  i dopiero po jego wyjściu
  zabezpiecza dokumentacje. To
  kpina z prawa.”

 208. @

  r. g.i.e.r.t.y.c.h

 209. @

  nie szło inaczej oszukać moderatora 🙂

 210. Zadeptywanie śladów. Doktryna Ziobry. Tak sobie myślę,że hunwejbini kiedyś sugerowali nie ma ludzi niewinnych są tylko żle podsłuchani. Święta prawda.

 211. @

  Pytacie kto zgłosił do Sejmu
  poprawkę ”o przejmowaniu
  banków”? Pytacie kto upoważnił
  posła Smoleńskiego do złożenia
  w imieniu klubu PiS w srodze
  wieczorem w Sejmie poprawek o
  możliwości ”przejęcia banku”?
  Upoważnił pana posła osobiście
  Marszałek Terlecki

  Bartosz Arłukowicz

 212. @

  Czy afera KNF
  wyjaśni metody przejęcia
  Polsatu przez PiS?
  Na naszych oczach Polsatem rządzą dziennikarze
  i politycy PiS

  Czy afera KNF
  wyjaśni metody przejęcia stacji?
  Czy chodziło o koncesje na telefonie?
  Czy państwowe banki zagroziły
  wypowiedzeniem kredytów Solorzowi?
  Czemu służyło tajne spotkanie w USA Bielana
  i Gawryluk?

 213. @

  Kamil Durczok:

  ”Rządzą kołtuni
  i ich chamstwo zalało
  Pół Polski”

 214. @

  Dewiza PiS

  Racja jest tylko jedna
  jest nią nasza racja
  nawet jeśli nie mamy racji,
  to innej racji nie ma.

 215. @

  Marta Kaczyńska krytykuje młodzież, która – jej zdaniem – odrzuca patriotyzm. Bratanicy Jarosława Kaczyńskiego nie podoba się, że młodzi chcą być „obywatelami świata” i „kosmopolitami”.
  https://www.onet.pl/?utm_source=www.facebook.com_viasg_fakt&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=1c218422-b45e-5802-b775-0242aeb3cf61&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

 216. Wiesiek
  Na Ile wiem to banki Idea i Getin Bank , na czele ktorych stoi Czarnecki , to polskie banki, a wiec nie chodzi tu raczej o repolonizację , ale nacjonalizację , przejęcie przez państwo ?
  Co ma z tą cała aferą Soros , też jest dla mnie nie jasne ?
  Ciekaw jestem jak zareagują na tą całą aferę zagraniczni inwestorzy ?
  Zaufania to polskiego sektora bankowego to raczej nie zwiększy .

 217. Z dystansu
  15 listopada o godz. 9:20

  Skopiowałem tekst mądrego człowieka.
  Jakie on widzi powiązania, to jego sprawa.

  Co do pana Czarneckiego.
  KTO zostałby właścicielem po jego wywłaszczeniu?
  Jaki krewny i znajomy królika?
  Oto jest pytanie……
  W ciągu ostatnich 30 lat, niejedna firma polska zmieniła właściciela.
  Nowym, mógł okazać się znajomy prokuratora, naczelnika urzędu skarbowego, czy innego ważnego urzędnika.
  Słupów dzielących się zyskiem, w biednym kraju dostatek.

  Według mnie, proceder przekupywania urzędników państwowych, czy osób wybieralnych, jest na świecie NORMĄ.
  Szczególnie tym kapitalistycznym.
  Przychylność, konkretny akt legislacyjny, są suto opłacane przez lobbystów, przedsiębiorców, grupy nacisku.
  Zdziwienie?
  Jestem zdziwiony, że ktoś może być zdziwiony taką NORMALNĄ praktyką.

  Co do tzw. „zaufania”……
  Nie bądźmy zacofani w porównaniu z naszymi zachodnimi kolegami.
  Piorą brudne pieniądze, płacą kary finansowe, nikt z tego nie robi poważnego problemu.
  Trzeba przywyknąć.
  Kapitalizm jest nastawiony na zysk- za wszelką cenę.
  Po to jest demokracja, by być bezkarnym.
  W Chinach grozi za łapówki kara śmierci.

  Ps.
  Państwo to JA- być może szary poseł też tak uważa?

 218. Ciekawe ilu dziennikarzy z lewej i prawej strony zapoznało się z pełnym ponad godzinnym nagraniem rozmowy TW Czarneckiego z byłym prezesem KNF Chrzanowskim? Śmiem twierdzić, że garstka, a szacunki opieram na wypowiedziach dziennikarzy, które mają się ni jak do samej taśmy. Największą furorę zrobiło „40 milionów”, których na taśmie nie ma, podobnie zresztą jak niemniej słynnego 1%. Mało tego, nie ma tam w ogóle mowy o wartości banków TW Czarneckiego, co miałby być podstawą dla wynagrodzenia prawnika proponowanego przez Chrzanowskiego. Jest wyłącznie sugestia, że prawnik miałby być wynagradzany za wyniki banków, czyli zyski i to dopiero początek właściwej treści rozmów.
  http://kontrowersje.net/co_naprawd_s_ycha_na_ta_mie_tw_czarneckiego_a_o_czym_bredz_media
  ===========

  Inna interpretacja zdarzeń…….

  Rzeczywiście, pomiędzy doniesieniami mediów, a treścią taśmy, może być kolosalna różnica.

 219. Rzadko tu wchodze, bo rzeczywiście Saldo paskudzi.

  Mag
  Wszystkiego najlepszego Skorpionie

 220. @Borgenicht
  14 listopada o godz. 13:25
  Dziennikarz: Co pani sądzi na temat doniesień o tym, że w wyniku sankcji wobec Iraku zmarło pół miliona dzieci. Czy warto było zapłacić taką cenę?

  Madeleine Albright: tak, warto było.

  Na głupie pytanie (jak on tak dokładnie przeliczył) właściwa odpowiedź.
  Może lepiej było spuścić tam A-bomb i uniemożliwić liczenie dzieci zmarłych w wyniku sankcji. Czy warto było bombardować Drezno lub Hiroszimę ? Można było zrzucać paczki żywnościowe.

 221. Z dystansu
  15 listopada o godz. 9:20
  Wiesiek
  Na Ile wiem to banki Idea i Getin Bank , na czele ktorych stoi Czarnecki , to polskie banki, a wiec nie chodzi tu raczej o repolonizację , ale nacjonalizację , przejęcie przez państwo ?
  Co ma z tą cała aferą Soros , też jest dla mnie nie jasne ?

  Mój komentarz
  Wiesiek przepisał rojenia intensywnie spiskowego faceta, któremu wsio ryba – Soros czy Solorz.
  Pzdr, TJ

 222. @blackley
  14 listopada o godz. 16:14
  Informuję że o 13.47 na moje konto włamał się po raz kolejny , wielkorusofilska prostytutka , troll putinowski.

  Zmień hasło na bardziej ambitne …

 223. @adam100, 15 listopada o godz. 8:36

  Giertych nie jest trefnym słowem.
  Skrypty WordPressu nie akceptują tylko niektórych terminów angielskich np. r-o-m-a-n, p-enis, s-e-x, p-o-r-n np. w słowie od-po-rny. To są pewnie filtry mające eliminować spam.
  Na różnych blogach różnie. Na niektórych nie da się nawet napisać P-a-s-sent.
  Ustala gospodarz albo redakcyjny informatyk, albo są to gotowce przejmowane bez kontroli i pomyślunku.

 224. @zyta2003
  15 listopada o godz. 8:24
  W obecnym okresie „Twój kraj” jest w okresie, który upoważnia do krytyki, ale nie znaczy to, że nie ma wielkich dokonań. To co dla mnie jest wielką zasługą US , bycie wzorcowym państwem demokratycznym, jest obecnie podważane. Jeżeli utrzyma sie Mat Whitaker jako AG to będzie dowód na to, że US zmierzają w kierunku autokracji. Jakie to podobne do tego co u nas się wydarzyło. (Mat Whitaker powiedział, że władza sądownicza powinna podlegać władzy wykonawczej – podważa imponderabilia)

 225. GajowyM.
  15 listopada o godz. 10:28

  To może więc chodzi o imię?
  Napis alem 2 razy R.G. jak się pisze i za każdym razem było do moderacji.!

 226. Wiesiek
  Tutaj raczej chodzi o domaganie sie łapówki przez urzędnika państwowego, a nie próbę przekupstwa.
  Jesli przekupstwo to norma w kapitaližmie , to skąd ten skandal i afera ?
  Przekupstwo i łapówkarstwo było raczej charakterystyczne dla poprzedniego systemu, w którym tylko ryba nie brała.

 227. „A czy ktos zwrocil uwage ( czytajac te stenogramy ) , ze osoba na stanowisku panstwowym nie potrafi sklecic porzadnego zdania w jezyku polskim ? ”

  Wiecej … duzo wiecej;

  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24165459,afera-knf-w-9-ciu-punktach-wyjasniamy-o-co-w-niej-chodzi-analiza.html

 228. Przekupstwo i lapowkarstwo są w demokracjach przestępstwem i są ścigane i karane .
  W dyktaturach są one ale normą i ścigane są tylko wtedy , kiedy to ściganie jest narzędziem walki politycznej . Tak było w Rosji , gdzie złodzieji jest wielu , ale ściga się Chodorkowskiego i Nawalnego i tak jest w kapitalistycznych Chinach , gdzie członkowie KC należą to elity finansowej kraju , ale ściga sie tylko tych , ktorzy popadli w niełaskę Partii.

 229. Lesne ruchadła , szydła dla szumidła .. lesnego (?). Ale po co szumidłu szydła ?
  ” szef KNF rozpoczynając spotkanie z Leszkiem Czarneckim włączył „szumidła”, czyli urządzenia zakłócające pracę podsłuchów, dyktafonów i kamer. „

 230. adam100
  15 listopada o godz. 0:33
  Juz kiedyś prof prawa (naukowiec niepolityczny) napisa łinstytucje pańtwa powołane do przestrzegania nprawa w kraju nie sa do tegoi by przestępstwa prowokowac. To najgorsze działania jakie moga one robic i swiadcz o całkowitym załamaniu sie prawa

 231. Z dystansu
  15 listopada o godz. 11:39

  Przekupstwo i łapówkarstwo jest ścigane teoretycznie wszędzie na świecie.
  Czasem, oskarżane i skazane są nawet najważniejsze osoby w państwie.
  I proceder trwa w najlepsze.
  Wyciąganie osobistych korzyści ze sprawowanej funkcji, to norma ogólnoludzka.
  Dążymy do ideału, ale jakoś nie wychodzi……
  Mogę ci przytoczyć mnóstwo nazwisk polityków z różnych stron świata.
  Tylko, co to da?
  Karani są jedynie ci, których chce się odsunąć od władzy i to nieczęsto.
  Większość spraw jest zamiatana pod dywan.
  To kwestia układów, kompromisów, haków.

  A co do Sorosa.
  Zasłynął jako spekulant, atakując funta.
  Atakował ostatnio rubla, lirę.
  Może zaatakować złotego- o ile dostanie dyspozycje z Goldman& Sachs.
  To nic osobistego przecież, to tylko biznes…..
  Sztuczki z manipulacją kursami walutowymi, to nowa broń stosowana do nacisków politycznych.
  A że ludzie tracą pracę, czy giną?
  Liczy się ZYSK, a nie jakieś pierdoły…..

 232. zetus1
  15 listopada o godz. 10:42

  Bierzesz propagandowe bzdety za fakty.
  W USA jest system oligarchiczny, nie demokratyczny.
  Duopol partyjny nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Wielkie korporacje finansują OBIE partie i ich polityków.

 233. @Wiesiek:
  „Według mnie, proceder przekupywania urzędników państwowych, czy osób wybieralnych, jest na świecie NORMĄ.
  Szczególnie tym kapitalistycznym.”
  Być może korupcja jest w świecie powszechna, ale nie jest Normą. Norma to coś co jest powszechnie akceptowalne. W cywilizowanych krajach korupcja powszechnie uchodzi za coś nagannego, odwrotnie niż w np w Polsce, gdzie przez 45 lat po wojnie zdążyliśmy się przyzwyczaić, że różne sprawy się „załatwia”, że jak czegoś trzeba to należy to „zorganizować”, że żeby coś załatwić w urzędzie trzeba „posmarować”, podobnie u lekarza itd…. Zostaliśmy wychowani w świecie, gdzie korupcja była powszechna na każdym szczeblu, a kary za nią spotykały wyłącznie tych, którzy komuś podpadli. Polska Zjednoczona PRawica jawnie dąży do restytucji tamtego systemu, na co przykładem nie jest tylko inkryminowane nagranie. Podobna rzecz wydarzyła się w Sejmiku Dolnośląskim, kiedy to PiS przekupił Bezpartyjnych Samorządowców obietnicami obniżenia podatku górniczego, dofinansowania lokalnej kolei i kilku innych projektów , czyli jak nasi nie będą rządzić to Warszawa nie da pieniędzy. Pan sobie wyobraża np co by było, gdyby CDU w Niemczech uzależniało dofinansowanie np landu Sachsen-Anhalt od przystąpienia lokalnej dajmy na to SPD
  do koalicji z nim w Landtagu ?

 234. @ wiesiek:
  „A co do Sorosa.
  Zasłynął jako spekulant, atakując funta.
  Atakował ostatnio rubla, lirę.
  Może zaatakować złotego- o ile dostanie dyspozycje z Goldman& Sachs.”
  Dlatego powinniśmy jak najszybciej przyjąć Euro, ponieważ duże waluty są z założenia stabilniejsze i odporniejsze na ataki spekulacyjne niż małe.

 235. Wiesio, nauczyciel od pilnika i młotka z zawodówki, tłumaczy ogółowi na czym polega przestępstwo „łapówkarstwa”.
  Nie odróżnia przy tym korzyści majątkowej od osobistej.
  Prawnik z Wiesia, ze ho, ho…
  No bo jego znajomość ekonomii i jej praw jest od dawna przedmiotem głębokiego podziwu tuzów z Wall Street.
  Na Wiesia powoływał się ostatnio felietonista w Financial Times („the great Wieslaw from Poland”) i autor poważnego artykułu w Spieglu – „Was der Wiesław ueber Brexit meint”.

 236. Bohaterowie „dobrej zmiany”
  Wiceminister Zieliński to prawdziwy dziedzic na swoim folwarku., czyli w Suwalskiem. Policjanci mu podlegli oświadczają , że robią za parobków. A zaczęło się niewinnie, od wycinania przez policjantów confetti z bibułek i przypinania sobie anielskich skrzydeł.
  Tego by chyba nawet Mrożek nie wymyślił.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/585161,policjanci-minister-zielinski-suwalki-list-skarga-patologia.html.

 237. Mad Marx
  15 listopada o godz. 12:08

  Różnimy się jak widać, w ocenie zachowań ogólnoludzkich.
  W świecie gdzie dominuje zysk, moim zdaniem nie ma miejsca na inne wartości.
  Teoria jest jak zwykle piękna, praktyka- jak każdy widzi.
  Najgorzej jest na szczytach władzy.

  Przyjęcie euro, skończyłoby się tak jak w Grecji, czy Włoszech.
  Brak możliwości manewrowania kursem własnej waluty.
  Jak się okazuje w praktyce, niski kurs waluty sprzyja eksportowi, podraża import, rozwija krajową produkcję zamienników, czyni ją opłacalną.
  Nawet Szwajcarzy zdecydowali się na odejście od sztywnego kursu wymiany własnej waluty do euro.
  Moim zdaniem, dopóki nie będziemy mieli stałej i dużej nadwyżki handlowej, takie posunięcie byłoby zabójcze dla naszej gospodarki.

 238. Muzyka poprawia nastrój. Propozycja Kuban Cossack Choir. Tak sobie myślę,że afery to efekt niskiej kultury prawnej zastąpionej klauzulą sumienia.

 239. quentin t.
  15 listopada o godz. 12:16

  Nie oceniam twoich wiadomości, kwalifikacji zawodowych.
  Mogę ocenić jedynie poziom wpisu.
  Kolejny prostak i cham, usiłujący coś udowodnić mądrzejszym i lepiej wychowanym.
  Spadaj…..
  Z głąbami przestałem dyskutować, nie odpowiada mi poziom.
  Underground…..

 240. Alians postmodernistów z globalnym kapitałem to jest wróg wszystkich narodów i kultur. Ten alians będzie próbował przeciwstawić i lewicę prawicy (i odwrotnie), dlatego trzeba orientować się na przykład Włoch. Salvini i Di Maio to nazwiska przyszłości. Wiele może się zmienić, alians osłabnie, jacyś politycy odejdą w cień, może upadnie rząd, ale to nieważne, we Włoszech zaszło coś, czego już nie można odwrócić. To początek nowej epoki, w której narody wstępują w finalną fazę eschatologicznej wojny z globalną elitą. W takiej sytuacji myśleć i działać wedle starych klisz sporu prawicy z lewicą to przestępstwo przeciwko narodom. W takim ujęciu tradycyjni „antykomuniści” i „antyfaszyści” tak naprawdę są przewodnikami liberalnej strategii.
  .
  Jeszcze raz przypomnijmy sobie słowa Bernarda Shaw: Prawicowa i lewicowa bywa tylko kapitalistyczna elita, która przy pomocy prawicowo-lewicowych elementów zarządza narodami. Naród nie jest ani prawicowy ani lewicowy. Przypatrujmy się włoskiemu doświadczeniu i wyciągajmy z niego właściwe wnioski.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/146387,aleksander-dugin-czego-boi-sie-swiatowa-elita
  =========

  Niegłupia ta analiza Dugina….

 241. Rusofobom proponuję pisanie do ambasady USA protestów za oddanie Polski w łapy stalinowskiego reżimu w Jałcie i Poczdamie. Nie było protestów jak teraz w sprawie Krymu. Choć materia zbliżona. Zniesienie wiz to śmieszna rekompensata za zdradę sojusznika. Tak sobie myślę,że warto pamiętać kto przyłożył rękę do tzw.sowieckiej okupacji. Hitlerowska Austria miała więcej szczęścia bo wojska sojusznicze wycofały się. Czyli można było. Jankesi dali zamiast tego stalinowski parasol nad Polską ówczesne Patrioty.

 242. @ quentin t.
  15 listopada o godz. 12:16
  „Wiesio, nauczyciel od pilnika i młotka z zawodówki”

  Karmisz trolla.
  Obojętne co napiszesz,
  to spływa po nim jak woda po gęsi, a daje mu tylko pretekst do UC (ustna czerwonka)

 243. @wiesiek:

  Przyjęcie euro, skończyłoby się tak jak w Grecji, czy Włoszech.”
  To znaczy jak ? Poza tym jest w Europie kilka innych biednych krajów, które przyjęły Euro i jakoś nie ma tam kryzysu. Wniosek jest prosty- to nie Euro odpowiada za kryzys w Grecji tylko nieodpowiedzialna polityka władz.

 244. Raport OPEC to raczej smutny obraz dla wszystkich przejmujących się emisją gazów cieplarnianych. Niestety, tę mają w poważaniu ci, dla których najważniejszy jest zysk osiągnięty przez sprzedaż aut, biletów na tanie przeloty i oczywiście ropy. W tej ostatniej specjalistą jest właśnie OPEC. W naszych wysoko rozwiniętych krajach możemy jak wariaci zakładać izolację na swoich domach, jeździć na rowerze i podejmować inne tego typu ekologiczne działania. Może się to jednak okazać bezcelowe i bez znaczenia w obliczu działań podejmowanych w regionach dopiero rozwijających się. Raport OPEC można oskarżyć o stronniczość. Jednak wobec takich perspektyw powinna nam się zapalić czerwona lampka.
  https://wolnemedia.net/ruch-lotniczy-zuzyje-wiecej-paliwa-niz-zaoszczedza-auta-elektryczne/
  ============

  Ekologiczne świry swoje, życie swoje…..
  Zysk jest wszystkim, reszta to pierdoły.

 245. Mad Marx
  15 listopada o godz. 13:36

  Klucz do zrozumienia problemu, to bilans handlowy- moim zdaniem.
  Reszta jest pomijalna.

  Liczę na to, że zmiana konstytucji jest w tej materii niemożliwa.

 246. Mad Marx
  15 listopada o godz. 12:05
  Mój komentarz
  Wiesiek nie bardzo odróżnia normę od konkretnego przypadku.

  Korupcja polityczna, to metoda rządzenia, której PO się trochę wstydziła, a PiS ją stale doskonali dysponując państwowymi pieniędzmi, traktując te pieniądze jak swoje.

  Naczelnym marzeniem PiSowców jest pognębienie władzy sadowniczej składającej się z „przeżytków” i ostateczne jej podporządkowanie dyrektywom rządu i naczelnika państwa, oczywiście pod płaszczykiem doskonalenia demokracji, a tym samym zapuszczenie ustroju, który będzie trwał i trwał.
  Pzdr, TJ

 247. „Eschatologiczna wojna z globalną elitą.”
  W Rosji obrodziło w proroków. 4 słowa, tylko jedno zrozumiałe – wojna.
  Pzdr, TJ

 248. krolowa bona
  15 listopada 2018 at 07:57
  Utrzymanie pokoju w Europie,w tym w UE ma tylko i wylacznie jedno imie, mianowicie nowa UE od Lizbony do Wladywostoku……

  Do tego musi dojsc do radykalnej reformy UE i jej totalne udemokracyjnienie poprzez przyznanie parlamentowi UE pelnych praw organu ustawodawczego i kontrolujacego rzad i finanse UE oraz utworzenie prawdziwych ministerstw z pelnia ich kompetecja…..

  W moich oczach parlament UE musi sie co 2 lata na wzor parlamentu USA w 1/3 odnawiac poprzez “Midterm”-wybory i nonszalacja Niemiec w odpychaniu problemow wszystkich innych panstw UE w tym Francji i Wloch, ktore po latach blagan na kleczkach o reforme UE rzuca teraz UE tj.Niemcy( “UE to ja..” mysli sobie A. Merkel i masa obywateli Niemiec ) na kolana ,gdyz “zdewastuja” poprzez podpasowanie waluty €uro do wlasnych potrzeb jej wartosc….

  Niemcy od zawsze nie chcialy ani wspolnego ubezpieczenia na wypadek bezrobocia ani na wypadek choroby i wpolnego solidarnego systemu emyrytalno-rentowego oraz faktycznego zrownania szans na rynku pracy w calej UE i odejscie od dumpingu, ktorym Niemcy zdruzgotaly gospodarke Francji, Wloch, Belgii, Portugalii, Hiszpanii i odsysaniem rak do pracy,w tym ludzi wyksztalconych z calej UE kladac w ten sposob podwaliny na podzial UE na “zasobne” (( “bogacenie sie ” na wyzysku innych panstw UE poprzez tanie rece do pracy i wsparcie wlasnych systemow / funduszy socjalnych z pracy najemnej UE-emigrantow ) )
  Niemcy i reszte panstw ze stagnacja i recesja gospodarcza i polityczna prowadzaca na wieki do biedy i nedzy z kompletnie podupadlym systemem ubezpieczen spolecznych……..

  Niemiecki kapital i multikoncerny chcialy by Francja i szczegolnie Wlochy oraz inne panstwa przystapily do €uro, gdyz pozostanie poza €uro bylo by tania i nie dajaca sie pokonac konkurencja dla Niemiec…..rozwoj niemieckiej gospodarki po trupach innych panstw zdaje sie, ze sie konczy….Wlochy wypchna Niemcy i Holandie ze strefy €uro i Niemcy z Holandia beda musialy przyjac inna walute dla siebie ( EuroGulden ), czy to odbedzie sie pokojowo….?
  ============

  Taka wersja naświetlenia problemu, mi odpowiada.

 249. @wiesiek59. Stenogram rozmowy jest dostępny. Sam możesz go przeczytać. Chrzanowski: „Tak 4 miliardy piechotą nie chodzi” To o wycenie banku w dniu, w którym panowie rozmawiają. Kilka minut poźniej – Chrzanowski: „I zależy jemu (To o panu Kowalczyku) , panu, na wynikach prawda na koniec tego okresu i wydaje mi się, że jeżelibyśmy to jakoś chcieli prawda do załóżmy kapitalizacji – tak dzisiejszej”. Tak więc Chrzanowski ustalił, że wycena banku to 4 miliardy, a następnie zasugerował, że pan Kowalczyk powinien być zatrudniony w systemie prowizyjnym uzależnionym od tejże wyceny. Wbrew temu co twierdzicie bloger Matka Kurka i Ty w tej rozmowie jest wszystko oprócz 1 procenta zapisanego na kartce. Warto przeczytać jak przed napisaniem na kartce 1% pan Chrzanowski długo komplementuje pana Czarneckiego za śmiałość w stosowaniu finansowych zachęt motywacyjnych dla menedżerów w jego bankach.

 250. „Niemiecki tryb (wyłaniania kandydata) jest znacznie bardziej dyskretny. Kandydat, który w tym trybie został wybrany, uzasadnia jednak pytanie, czy w RFN też grozi upolitycznienie TK, zatarcie trójpodziału władz” – czytamy w „Die Zeit”.

  Będący posłem CDU prawnik Stephan Harbarth ma w przyszłym tygodniu zostać wybrany do TK, a za dwa lata zastąpi prawdopodobnie obecnego prezesa Andreasa Vosskuhle, stając się „pierwszą osobą trzeciej władzy”. Autor przypomina, że TK w Karlsruhe rozstrzyga wszystkie spory dotyczące konstytucji, co jest działaniem „wysoce politycznym”. „W razie wątpliwości, słowo sędziów waży więcej niż wola parlamentu” – podkreśla dziennikarz „Die Zeit”.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-zeit-czy-niemieckiemu-tk-grozi-upolitycznienie/plfmcz6?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2
  ===========

  Co kraj, to obyczaj…..
  Jak widać, innym wolno więcej.

 251. Wiesiek
  wielokrotnie ogłaszał koniec swiata . W Duginie wreszcie znalazł swojego mistrza .
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Eschatologia

 252. Jarek16
  15 listopada o godz. 13:55

  Dzięki, sprawdzę.
  Bo na dziennikarzach niekoniecznie można polegać…..ostatnimi czasy.
  Tak samo jak nie można polegać na stenogramach.
  Nie da się postronnej osobie stwierdzić, czy czegoś nie wycięto, bądź nie dodano.
  Problem kontroli przepływu informacji jest coraz większy.
  Manipulacja nią, również.
  Dlatego stosuję metodę konfrontacji różnych źródeł, pozostając sceptyczny.

 253. @ Wiesiek
  Czy bilans handlowy Słowacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty i innych krajów po wprowadzeniu Euro polepszył się czy pogorszył ? Oczywiście licząc okres kilkuletni, bo krótkotrwałe perturbacje po zmianie waluty są zrozumiałe.

 254. @ wiesiek
  Żródła pisane czyli papierowa prasa ma jednak znaczącą przewagę pod względem wiarygodności nad Internetem: Z sieci jest łatwo poszczególne teksty pousuwać i trudno ich użyć jako dowód w sądzie przy oskarżeniu o celowe wprowadzanie w błąd. Znacznie łatwiej jest pociągnąć za odpowiedzialność „papierowego” dziennikarza bo są twarde dowody w postaci tekstu na papierze. Tekst z netu może być sfałszowany i nie ma możliwości stwierdzenia z całą pewnością że ktoś rzeczywiście pół roku temu napisał dokładnie takie słowa.

 255. @adam100
  Przeglądam zaległości i widzę wczorajszy atak na Ciebie ‘jakuba01’.
  Ty piszesz o aferze KNF a ‘jakub01’ nazywa Cię „agentem CIA, mitomanem, mizoginem”.
  Zupełnie nie dostrzegłem w Twoich postach przypisywanych Ci cech.
  Przyznam, że nie śledzę postów na ‘en passant’ szczegółowo, ale ‘jakub01’ musi czuć jakąś zadrę, skoro pisze to, co pisze.

  Zmieniam temat.
  Jedno jest pewne. Komisarze polityczni genseka czekają na instrukcje/przekaz dnia z Nowogrodzkiej.
  To samo zaobserwowałem na TT.
  A gensek nie ma łatwo, bo wiewiórki piszczą, że musi wybrać między starymi z PC (Glapiński) a ‘nowym’, przez siebie powołanym ‘wbrew’, (Morawiecki).

  Nara

 256. Mad Marx
  15 listopada o godz. 14:36

  Poza może Słowacją, gdzie dokonano sporych inwestycji w przemysł, pozostałe to pralnie brudnych pieniędzy dmuchające PKB, i masowej emigracji- 15-20% populacji.
  Usługi finansowe niewiele poprawiają w życiu zwykłych ludzi.

  Nowy wątek z taśm- których jak na razie nie znalazłem.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-knf-pojawia-sie-watek-skok-ow-bierecki-odpiera-zarzuty/kw7ch20

 257. @jakub01, wczoraj 18:06 napisał/a do mnie

  ”Zmiana ksywki nie pomoze durniowi, ktorego rozpoznac po chamstwie nie trudno. Chwytasz?”

  Nie czepiam się kilku literówek, które dowodzą niechlujstwa autora.
  Czepiam się niezrozumienia konieczności „zmiany ksywki” w przypadku, kiedy ktoś kradnie tożsamość na blogu.

  Jako stary (blisko 10 lat stażu) blogowicz, obdarzony tzw. słuchem językowym, bez trudu rozpoznaję charakterystycznych autorów po zmianie ksywki. Powody zmiany pewnie są różne, ale nie jest to złamanie regulaminu.

  Na koniec prośba:
  ‘jakubie01’, proszę, odpuść wszystkim ich winy, jako i oni ci odpuszczą.
  Z blogiem!

 258. stasieku
  15 listopada o godz. 15:36

  Najdobitniej uzmysławia twoją tezę niejaki Telegraphic Observer, w kolejnych wcieleniach…
  Było ich kilkanaście.

 259. A Czarnecki był współpracownikiem służb! O.
  Takie tłumaczenie padło z ust (?) jakiegoś profesora, doradcy głównego lokatora Pałacu.
  Wytłumaczył?
  Tak sobie myślę, że jakoś nikt specjalnie nie rzucił się na Morawieckiego i Czarneckich (tatusia i synusia) po odsłuchaniu taśm (w tym wypadku manipulancji i nieprawdy). Przecież to był dopiero kąsek. Syncio miał dostać korepetytora w banku, żeby mu się nie mylił bilans z bilardem, ale i tak bankierem nie został. Nie został, bo musiałby się narobić, a przecież zawsze można być posłem PiS. I został tym osłem i nawet nie wstyd mu patrzeć do kamery!!!
  A, słyszałem gdzieś przelotnie, że Solorzowi też wpakowali jakichś Misiewiczów do interesu. Ujawnił.
  No pochyłe drzewo….
  Cdn?

 260. @stasieku

  Już blisko półwiecze składam sprawozdania o knuciu znajomych królika.
  I ciebie wciąż zawodzi twój słuch językowy.

  Ważna jest mowa ciała i kostium

  Twój Grejfrutowo-granatowy

  https://www.youtube.com/watch?v=Xc5LNhrH28w

 261. stasieku
  15 listopada o godz. 15:36

  14 listopada o godz. 23:59

  @ Pierwsze popisy Adama100 po przebudzeniu.

  „nie czytałem kilka godzin,
  i ci widzę

  Wałach pokrył skrzek!!ki
  Yyjjj,,A’ki
  Masz lepszy sposób na „dialog” ze śmieciami na tym blogu?
  Niedługo północ więc hieny pewnie wylezą zer

  No i wałach pokrywa równo, i publicznie, jak to bydlęta”

  Stasieku, to przewaznie na moj temat, jako, ze Adam nazywa mnie tutaj walachem. A co do agenta CIA, to przeciez nie moj wymysl. Tak stwierdzil on sam, kiedy zapytalam skad wie, ze na tym blogu grasuja trolle z GRU i Mossadu? Adam100 oswiadczyl, ze wie, bo jest agentem CIA. I ja mam kogos takiego traktowac powaznie?
  Ja rowniez bez trudu rozpoznaje charakterystycznych autorow, bez wzgledu na zmiane ksywki, do tego nie trzeba byc obecnym na blogu od 10 lat.
  jakub01
  14 listopada o godz. 18:35 – badz laskaw zerknac na ten wpis i ponizsze, a chyba przyznasz, ze zmiana ksywki nie zmienia w niczym autora. Nb.
  nie wierze, ze ktos sie pod niego podszywa, bo i po co mialby to robic akurat wobec blogowicza, ktory jedynie opluwa innych. To rozdwojenie jazni raczej.
  Dziekuje Stasieku za dobre rady, ale dlaczego udzielasz ich osobie, ktora jedynie reaguje na cudze chamstwo a nie tym, ktorzy je produkuja?

 262. @wiesiek59
  15 listopada o godz. 16:33
  Kto powiedział, że musimy we wszystkim wzorować się na USA ? Np Niemcy od czasów II wojny nie uczestniczyły w zbrojnych konfliktach, podobnie kraje skandynawskie albo Włochy, czyli zachodnioeuropejska demokracja nie potrzebuje wojen aby się utrzymać.
  Uprzedzając ewentualną odpowiedź proszę poszukać jaki procent PKB tych krajów generuje produkcja broni.

 263. @ Stasieku
  14 listopada o godz. 18:35- post ten i ponizsze byly adresowane do Ciebie.
  Mysle, ze nie przeczytales.

 264. @jakub01
  Pisz, proszę, italikiem cudze teksty, przyłóż sie do redakcji, trudno połapać się w tym bałaganie.
  Dobrym wzorem staranności edytorskiej jest ,soczki,. U niego wszystko jasne. Przynajmniej edytorsko.
  Pozdrowienia, znikam na kopaną.

 265. Mad Marx
  15 listopada o godz. 17:33

  Jedynie kraje uprzemysłowione, produkują broń.
  W twoim zestawie takim jest jedynie , Słowacja.

  Z ciekawości zerknąłem na Łotwę, z czego żyje.

  3.3. Główne sektory gospodarki (o największym znaczeniu/udziale w PKB)

  Sektorami gospodarki łotewskiej o największym udziale w PKB w I kwartale 2014 roku były: usługi – 63,8%, w tym handel hurtowy i detaliczny – 13,7%; transport i logistyka – 10,6%; handel nieruchomościami – 10,2%; działalność naukowo-techniczna – 6,3%. Pozostałe sektory: produkcja – 12,4%, rolnictwo, przemysł wydobywczy i energetyczny (gł. produkcja energii elektrycznej) – 5,2%, rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo – 4,4%, budownictwo – 3,6%. Łotwa w ciągu ostatnich kilku lat przekształciła się z państwa przemysłowo-rolniczego w gospodarkę o dominującym udziale sektora usług gł. w handlu i transporcie. Rząd prowadzi politykę mającą na celu stabilizację gospodarki narodowej po okresie głębokiego kryzysu gospodarczego, pobudzanie produkcji krajowej, realizację restrykcyjnej polityki fiskalnej oraz zmniejszanie deficytu bilansu handlowego (polityka proeksportowa).
  https://informatorekonomiczny.msz.gov.pl/pl/europa/lotwa/

 266. mag
  15 listopada o godz. 12:27
  Wczoraj 21.11 przedstawiłem Ci kulturalną propozycję. I co?

 267. @wiesiek59
  15 listopada o godz. 12:02
  Duopol partyjny nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Nie musisz wykładac mi jaki jest system w US. Nie podoba mi sie tam mnóstwo rzeczy. Ale przynajmniej można o tym mówić. Można wybrać Izbę Reprezentantów, która może kontrolować Prezydenta albo doprowadzic do impeachmentu.
  Tam przynajmniej wiesz kto i co finansuje.

  Czy morduje sie przeciwników politycznych ?
  Czy wsadza się do wiezień przeciwników politycznych ?
  Czy wsadza sie do więzień niewygodnych dziennikarzy ?
  Czy władza sądownicza podlega wykonaczej ?
  ( Pomijam okres McCartyzmu )

  Ameryka pod Trumpem sie psuje, ale mimo to działa demokracja, działa konstytucja. Nie wiadomo jak skończy Trump. Gdyby nie kostytucja i to, że Amerykanie ją szanują to już od dwóch lat byłyby tam rządy autorytarne.
  Ostatnio Trumpowi nie podobał sie dziennikarz CNN Jim Acosta (zadawał niewygodne pytania) i Biały Dom pozbawił go akredytacji. CNN zaskarżyło tę decyzje do sądu i prawdopodobnie wygra. ( 1 poprawka do konstytucji) Itd. itp… Nie sądze, żeby Acosta zastanawiał się czy przeżyje do jutra.

  A w Moskwie zastrzelono opozycyjnego polityka w dzień urodzin sprawującego władzę. W łagrze siedzi reżyser ukrainski. Opozycjonista Sencow jest częstym gościem aresztów i pozbawiono go prawa do startowania w wyborach. Zastrzelono Annę Politkowską. Itd, itp…
  Kto finansuje Putina i jak ?

  Tymczasem Tobie nie podoba sie „duopol partyjny”. Nikt nie mówi, że demokracja jest idealna ( np.: Churchill ).

  Która demokracja jest lepsza ? Suwerrenna czy oligarchiczna ?
  Którą byś wolał miec w Polsce ?

 268. @adam100
  15 listopada o godz. 13:29
  Karmisz trolla.
  Obojętne co napiszesz,
  to spływa po nim jak woda po gęsi,

  Czasami człowiek musi, inaczej sie udusi! 🙂

 269. Chwalmy Guantanamo w ramach demokracji jankesów i obozy koncentracyjne dla Indian zwane rezerwatami. Tak sobie myślę,że zamiast Fortu Trump lepiej Guantanamo dla totalnej opozycji w IV RP.

 270. BWTB
  15 listopada o godz. 16:25

  „A Czarnecki był współpracownikiem służb”!
  Dodajmy komunistycznych. Ale nie tylko.
  http://8.s.dziennik.pl/pliki/5269000/5269196-leszek-czarnecki-900-599.jpg

 271. @soczki2
  15 listopada o godz. 17:15

  Nieważne czy soczki2 czy kwiatki4 – styl jest niezmienny. A kos to przedrzeźniacz przecież.
  Jak już wyginą wszystkie ptaki to nasi potomkowie będą przynajmniej mogli posłuchać śpiewu ptaków z YT.
  Pozdr.

 272. zetus1
  15 listopada o godz. 19:02
  „Czasami człowiek musi,…”

  Nie odmawiam prawa do egzystencji masochistom, bo są to istoty Boże, tak jak i każda inna. Byłoby jednak taktowne z ich strony, gdyby brały pod uwagę potrzeby higieny osobistej innych blogowiczów. Zadowalanie własnych potrzeb kosztem tych, którzy głośno wyrażają dezaprobatę? Kiepski styl.

 273. Mauro Rossi,
  Ty już lepiej nic nie mów. Po doniesieniu do prokuratury o korupcyjnej propozycji pisowski gang w ciągu 24 godzin przegłosowuje ustawę dającą możliwość dokonania zemsty na Czarneckim i przejęcie jego banku za złotówkę.
  Co to ma za znaczenie dzisiaj że Czarnecki był na kontakcie bezpieki tak jak mąż Przyłębskiej i aktualny ambasador RP w Niemczech, TW „Wolfgang?

  Mauro, bronisz mafii, bandy gangsterów działającej pod okiem służb niby antykorupcyjnych, które z Warszawy do Warszawy dotarły później niż gangster z Singapuru by zdążył „wyczyścić” biurko.
  Mało tego, przed kilkunastoma minutami rzecznik Ziobry wrzeszcząc „bądźmy ludźmi” uważa, że nie było w tym nic złego. Miało wyglądać na to , że Chrzanowski zabrał z biurka najwyżej zdjęcie żony a z szuflady najwyżej paczkę prezerwatyw przydatnych w kontaktach z asystentką „atrakcyjną od pasa w dół”.
  Weź się ogarnij.

 274. zetus1
  15 listopada o godz. 18:58

  Ilość morderstw politycznych, czy zamachów terrorystycznych, w ciągu ostatnich 50 lat, jest w USA spora.
  Oceniam na podstawie faktów, a nie wiary w wyższość demokracji parlamentarnej nad innymi systemami.
  Cóż w końcu znaczy zabicie dysydenta, czy prezydenta?
  Że nienawiść przekroczyła punkt wrzenia?

  Bierzesz zdaje się historię linearnie, tymczasem tempo rozwoju różnych społeczeństw jest bardzo różne.
  Mordy z nienawiści miałeś we Francji, Holandii- ostatnio.
  Społeczeństwa nie dojrzały do świetlanej wizji teoretyków?

  Obserwuje się owoce, nie banały wygłaszane z mównic.

 275. @adam100
  15 listopada o godz. 19:16

  Nie jestem istota bożą na szczęście, wywodzę sie od „Big Bangu” i nie mam nic przeciwko higienie (U can always browse over) . Nie pisze ze wzgledu na swoje potrzeby, ale raczej dlatego, że nie wiem czy to co ja widzę, widzą także inni. Wiesiek ma dziwne źródła np.: „globalresearch” więc nie sądzę, żeby widział to co ja i vice versa. Zapewniam Cie, że w każdym jest trochę sadysty i troche masochisty i innych sklonności, więc pozdrawiam „from somewhere over the rainbow”

 276. Symetryczny
  Kupię „Zdanie” jutro. Nie miałam dziś kiedy.

 277. Ten komentarz rodzi potrzebę wietrzenia ze względu na przesycenie smrodkiem dydaktycznym. Nie da się ukryć, że jestem uparcie złośliwy i poglądy mam na baczność. Poniżej pokażę jak ie są źródła dla spocznij oraz schudnij:

  soczki2 <– <i>soczki2</i>
  <bsoczki2>soczki2</b> <– soczki2

  ***

  @stasieku

  Otóż kos – podobnie jak Georg Philipp Telemann rżnie na potęgę.

  Nie żebym cię lubiał, bo cięm tak naprawdę to cięm ignoruję nie dokuczając i nie usterkując, jak by przystało na porządnego chrześcijanina.

  Oto po prostu dokuczania się bojem, bo mogę oberwać.

  Ale gdy widzę naprawdę to kce mnie sie pluć na mój ekran i wychodzę i wprost i zakosami flegmatycznie na idiotę, a staram się ten rys traktowć pastełom a nawet pastelamy.

  Łozówka jest znakomitym śpiewakiem. Śpiewa długie, bardzo urozmaicone piosenki, w które wplata liczne naśladownictwa innych gatunków.

  Bardziej ci oraz tobie jest bliska srożąca się sójka żołędziówka
  bo to ptak znany z tego, że w lasach alarmuje głośnym, przenikliwym, ostrym skrzekiem: „kreecz” lub „kszaach”, poza tym odzywa się wieloma innymi, gardłowymi dźwiękami. Bardzo hałaśliwa, w zaniepokojeniu reaguje na każdy podejrzany obiekt czy ruch. Śpiew rzadko słyszany, jest to cichy świergot i gardłowe „gadanie” (niektórym przypomina paplanie brzuchomówcy). Potrafi naśladować głosy, z którymi zetknęła się podczas koczowania – innych ptaków (zwłaszcza myszołowa), a także ssaków np. miauczenie kota czy piszczenie kół od wozu. Skrzeczenie sójek, według niektórych nazywanych „strażnikami lasów”, pełni nie tylko funkcje sygnalizacyjne dla innych osobników tego gatunku, ale i dla pozostałych ptaków i ssaków. Pojawienie się tego ostrego okrzyku sprawia, że stają się czujne i wypatrują ewentualnego niebezpieczeństwa

  Do ptaków mimetycznych należy także papużka falista (Melopsittacus undulatus), której osobnika o imieniu Puck wpisano w 1995 r. do Księgi Rekordów Guinnessa jako ptaka z największym zasobem słów, który potrafi wypowiedzieć – aż 1728 słów

  Szczególnym przypadkiem ptaków mimetycznych są lirogony, które potrafią naśladować rozmaite dźwięki – od naśladowania odgłosów innych ptaków, przez ludzką mowę, po dźwięki mechaniczne, jak np. eksplozje i dźwięki instrumentów muzycznych

  Mam nadzieję, że ociupinkę przybliżyłem ci oraz tobie kwestię przemianowań jakie na tym blogu się zdarzają.

  A więc w zestawieniu z siedmioma słowami na krzyżu, które bardzo cię gniotą oraz kilkunastoma słowami Naczelnika, których wielokwadransowe wyjaśnienia cię śmieszą taka papużka falista jest wzorcowym komentatorem blogowym. Ten zasób słów wystarcza, aby zapytać czy córwa piszę się przez u otwarte oraz zalecić Popraw ortografię cótasie! To jest polskawy blok!

  rezume rezunie: nie ważne on co pisze, ważne pod jakim hasłem znaleźć go w IPN.

  Sprawiam ci kłopoty ze zrozumieniem, więc napiszę wyraźnie: zmień opony mózgowe na zimowe nim sójka nie dotrzyma słowa. A auto do przeglądu w serwisie.

  Czym się dowolnie wybranej pozycji, bo na pewno będą cię prostowali.
  Co ci w tych soczkach smakuje?

  ***

  W przypadku zagrożenia, na przykład ze strony srok lub kotów, kosy alarmują szybkimi, ostrymi dźwiękami „diks diks”. Przy jeszcze większym wzburzeniu dźwięki te mogą przejść w jazgot. Kosy jazgoczą też na przedstawicieli własnego gatunku. Jazgoczące kosy nie wykazują chęci ucieczki, lecz próbują przepędzić konkurenta lub wroga. Bardzo głośne, wysokie i przenikliwe „ssiih” (opadające z 9 do 7 kHz) służy jako ostrzeżenie przed wrogami, zwłaszcza przy zagrożeniu z powietrza.

  Samice wydają dźwięki stłumione, ale poza tym podobne do samczych śpiewów, na przykład przylatując do gniazda lub w odpowiedzi na śpiew samców. Do łączenia w pary samice zapraszają rwanymi, bardzo cichymi i często bardzo wysokimi dźwiękami.

  Po porze godów starsze samce śpiewają z zamkniętymi dziobami specjalną pieśń jesienną. Jest ona wyraźnie cichsza niż pieśń wiosenna, poza tym nie różni się jednak od niej bardzo. Pieśń jesienna przypomina pieśń młodzieńczą. Tę ostatnią wykonują zarówno samce, jak i samice od 19 dnia życia. W jej trakcie wibruje gardło, ciało i ogon, a dziób jest zamknięty lub tylko lekko otwarty. Po sposobie śpiewania można odróżnić ćwiczące młode samce od dorosłych kosów

  Czy dobrze ściemniam?

 278. Tomasz Wysocki
  14 listopada o godz. 11:42

  „Szukaj innych frajerów”.

  Moja rada, pisz na priva. A jak publicznie to nie bój się polemik, jak się boisz nie pisz nic ― da się z tym żyć, zapewniam.

 279. @

  Afera z Markiem Chrzanowskim, oskarżanym próbę wyłudzenia 40 mln zł od Leszka Czarneckiego robi się coraz ciekawsza. Mamy już oficjalne potwierdzenie tego, że prawnik, którego szef KNF próbował wcisnąć do banku Czarneckiego, został przez niego wcześniej umieszczony w banku Zygmunta Solorza-Żaka, założyciela Polsatu.
  https://innpoland.pl/147951,czarnecki-sie-postawil-ale-solorz-ulegl-zatrudnil-slupa-od-szefa-knf?fbclid=IwAR07xtAA5tjgpOjYNCLeOcLNYGemIzxs8LqGOSNsj1X7R5J2RwPJ24YiJuo

 280. neospasmin
  14 listopada o godz. 22:13

  „Cieszę się bardzo ze nikt nie podnosi kwestii odpowiedzialności p. Czarneckiego za podsłuchiwanie. Bo to sprawa trzeciorzędna”.

  Bądź pewnien, że rozgrzani sędziowie Tuleya lub Łączewski na pewno zawyrokują, że to owoc zatrutego drzewa i metody stalinowskie. Kkelnerzy tez nielegalnie podsłuchali 27 polityków PO i Morawieckiego (znów 27:1).

 281. Korekta:
  odchudzone
  <bsoczki2
  jest gorsze od
  <b>soczki2

  Przepraszam.

 282. adam100
  15 listopada o godz. 0:09

  „Szef KNF PODAŁ SIĘ DO DYMISJI! Zamiotą sprawę pod dywan”?

  Prokuratura nie ma oryginałów taśm, tylko kopie, nie wiadomo czy i do jakiego stopnia spreparowane. Wyborcza opublikowała wybrane fragmenty tych kopii. O kartce z 1 proc. nawet nie wspominam, bo nikt jej na oczy nie widział. Jak widzisz fantastyczny materiał do komisji sejmowej, która pokaże prokuraturze jak się pracuje.
  Masz jeszcze jakieś równie genialne pomysły? 🙂

  1/ „Afera SKOK, 2/ afera GetBack, 3/ afera PCK, a 4/teraz także afera KNF”.

  1/ Afera WSI z czasów Tuska … 3 miliardy przekręcone ze SKOK-u WOŁOMIN oraz zlecenie pobicia wiceszefa KNF W. Kwaśniaka przez Piotra Polaszczyka, byłego oficera WSI. Jak wynika z raportu z weryfikacji WSI, na początku lat 90. Piotr Polaszczyk wszedł w skład specjalnego zespołu, który rozpracowywał środowiska partii prawicowych. W 1995 roku odszedł ze służby i zajął się biznesem. Rok później trafił do „Pro Civili” założonej przez dwóch obywateli Austrii. „Fundacja została założona 5 lipca 1994 roku z kapitałem założycielskim 300 tys. starych zł. Miała zajmować się ochroną pracowników i funkcjonariuszy służb państwowych i samorządowych oraz działaczy” – można przeczytać w raporcie z weryfikacji WSI. Austriacy założyli w Polsce i za granicą sieć spółek, które później służyły do wyprowadzenia pieniędzy z polskich banków.
  Piotr Polaszczyk ma nawet gustowną fotkę z B. Komorowskim, fanem WSI.
  https://i1.wp.com/niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/688201002161436508928.jpg

  2/ Czarnecki TW Ernest
  3/ bla-bla
  4/Czarnecki TW Ernest, z opóźnieniem 8 miesięcy (refleks szantażysty?).

 283. zetus1
  15 listopada o godz. 19:49

  „Nie jestem istota bożą na szczęście”.

  Rzekłbym raczej ― na nieszczęście, ale to nie mój problem.

  ” … wywodzę się od „Big Bangu”.

  A skąd Big-Bang się wywodzi? A racja, od brytyjskiego astronoma Freda Hoyle’a? 🙂
  Już nie żyje biedaczek.

  Napis na murze: „Bóg umarł” ― Nietzsche.
  Ktoś dopisał: ” Nietzsche umarł” ― Bóg.

 284. wiesiek59,18:23
  Lotwa zostala tak samo zniszczona gospodarczo przez stalinistow neoliberalizmu,
  jak Chile w 1973 roku.
  https://michael-hudson.com/2013/01/latvias-economic-disaster-as-a-neoliberal-success-story-a-model-for-europe-and-the-us/

 285. zetus1
  15 listopada o godz. 19:49
  ” over the rainbow”

  Big Bang to jeden z możliwych scenariuszy. Osobiście bardziej prawdopodobna wydaje mi się teoria Penrose (CCC). Pozytywne że my wspólny mianownik: „Over the Rainbow”

  https://www.youtube.com/watch?v=fahr069-fzE

 286. Team rossi

  Modlitwa do Jarosława Kaczyńskiego zmówiona?

  To opublikuj rozmowę gdzie psychopata wysyła brata i 96 niewinnych na śmierć

 287. wyzysk

  „Tutejsza korporacyjna lewica nie ma nic obywatelom do zaoferowania, dlatego nadal oskarzaja ojca chrzestnego w Bialym Domu o zajscie tak wysoko dzieki manipulacjom Rosji.
  Tymczasem Bob Woodward ( od Watergate ) juz ponad 2 miesiace temu w popularnym programie radiowym stwierdzil, ze nie ma na to zadnych dowodow.”

  Wygląda na to, że Woodward miał rację, bo uzysk śledczy delikatnie mowiąc jest skromy. Podobnie zresztą jak uzysk polityczny na co wskazują wyniki wyborów do Kongresu.

  Było do przewidzenia, że nie tędy droga.

 288. europejskie banki mają wyższe kapitały i są bardziej odporne na szoki niż dwa lata wcześniej – wynika ze stres testów. Najbardziej odporny z 48 badanych instytucji finansowych w Europie okazał się PKO BP.
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/bankowosc/europejskie-banki-bardziej-odporne-na-szoki/
  ===========

  Jest nieźle……

 289. wyzysk
  15 listopada o godz. 20:18

  Przecież tłumaczenie, podawanie faktów, nic nie da.
  Oni są odporni na wiedzę.

 290. Rossi stosuje znów sprawdzoną metodę przekonywania publiki na EP w sprawie rozmowy korupcyjnej Czarnecki – Chrzanowski – (szef Komisji Nadzoru Finansowego, której zadaniem jest pilnowanie uczciwości obrotu finansowego w Polsce), że taśmy z nagraniem rozmowy zostały sfałszowane.
  Pzdr, TJ

 291. tejot
  15 listopada o godz. 21:18

  Niech Czarnecki w końcu da prokuraturze orginaly, a nie kopie. Od Putina bym się nie domagał, bo to bezcelowe.

 292. wiesiek59
  15 listopada o godz. 20:35

  „Najbardziej odporny z 48 badanych instytucji finansowych w Europie okazał się PKO BP”.

  No co ty, ten pisowski PKO BP? Nie może być to prawdą.

 293. @zetus1

  Albo nie wiedziałeś, albo zapomniałeś, że za oknem mam park.
  Uprzedzająco podam, że tuż przy budynku w którym mieszkam jest na słupku znak z ostrzeżeniem: Uwaga! Jeże.

  Nawet dla osób nie przypisujących sobie miana miłośnika przyrody są w przestrzeni miasta ( rzadko bywam teraz poza Warszawą ) domki dla ptaków na górnej powierzchni unowocześnionych elewacji domów budki dla ptaków. Jest zalecenie, aby tak dbać o jerzyki, którym zabrano zakamarki styku ścian z dachem.

  Na wierzchołkach ogołoconych drzew w parku za oknem od niedawna nazwanym Skwerem Dobrego Maharadży od zmierzchu kołyszą się gawrony, kawki, wrony i inne ptaszyska w dzień rzadsze w polu widzenia. One sporo drogi porankiem lecą na wysypiska śmieci i dla bezpieczeństwa wracają do zwartej zbudowy.

  Urbanizacja ptaków w Europie jest już banałem. Ale brak zieleni tworzącej zasłonę dali ujawnia ruchliwość sikorek, których gałązki i parapety nie są koniecznością. One potrafią usiąść na gładko pomalowanej ścianie.

  Gołąb wypróżniający się na głowę lechowego pomnika nie jest newsem.
  Newsem jest to, że sikorki traktują tą kropelkę przestrzeni jako sobie wrogą.

  Od banału to my tu mamy kupę komentatorów.
  Newsem też nie jest, że od dekady jest bardziej powszechne pieprzenie bez seksu, ale z użyciem klawiatury.

  Kos i wszystko jasne. Gdy słyszysz w Warszawie kosa, to dlatego, że większość śpiewaków go nie zagłusza – bo odleciały.

  Wydarzenie blogowym wartym zauważenia byłoby to, że @Mauro Rossi potwierdza.
  I nie chodzi mu o to, że dziś czwartek. Wybory minęły. Wróble ucichły, bo uznały, że dadzą radę. A sójka chrzani, bo lubi oraz szybko się nudzi bez draki.

  Czy odczytałeś to przez nieklarowane soczki zamorskie?

  Seks i forsa. To nudne. Władza nigdy. Historia nigdy nie jest cicha.

 294. Z dystansu do Wieśka: –Na Ile wiem to banki Idea i Getin Bank , na czele ktorych stoi Czarnecki , to polskie banki, a wiec nie chodzi tu raczej o repolonizację , ale nacjonalizację , przejęcie przez państwo ?
  Co ma z tą cała aferą Soros , też jest dla mnie nie jasne ?

  Wiesiek zacytował kogoś. Ten ktoś użył skrótu myślowego w związku z tym, że firma kontrolowana przez Sorosa zaangażowała się w ratowanie wydawcy upadającej Gazety Wyborczej a publikacja o aferze tam się właśnie ukazała – znaczy w gazecie Sorosa. W ten sam sposób mógłby potraktować też np. „Krytykę polityczną” czy Fundację Batorego.
  Zabraknie Sorosa to ich nie ma.

  Druga sprawa, to postawienie w jednym rzędzie Nawalnego i Chodorkowskiego. Chyba mało trafne. Chodorkowski to taki sam łotr jak większość rosyjskich oligarchów. Chodorkowski został multimiliarderem wcześniej będąc skromnym urzędnikiem jakiegoś ministerstwa. Gdyby postępował podobnie jak Londongradczycy np. właściciel Chelsea R.Abramowicz, czy właściciel Arsenalu Alisher Usmanow, właściciel RWE i magazynów gazu w Niemczech większych niż polskie roczne zużycie Michail Fridman i inni, jak Wiatcheslav Moshe Kantor, Wiktor Wekselberg i dziesiątki innych a nie jak np. Boris Bieriezowski, to miałby się dobrze. Oligarcho-gangsterowi Chodorkowskiemu odbiło i chciał zostać carem Rosji zajmując miejsce Putina. Oszalał po prostu. Niech się cieszy, że nie skończył jak Bieriezowski i że został „Człowiekiem roku” Gazety Wyborczej, znaczy Sorosa, który z 10 lat wcześniej też był „Człowiekiem roku” GazWybu.
  Stawianie Chodorkowskiego w jednym rzędzie z Nawalnym to nieporozumienie – moim zdaniem.

 295. Mauro Rossi
  15 listopada o godz. 21:32
  Niech Czarnecki w końcu da prokuraturze orginaly, a nie kopie.
  Jest zasada ,że oryginał np. dokumentu przechowuje się u siebie.
  Jak zginie, co się zdarza (patrz: przed laty laptopy p. Ziobry), to jak mówią : zimna d…a.

 296. Mauro Rossi
  15 listopada o godz. 19:58
  Cytując twego bożyszcze: „Spieprzaj dziadu”, dodam od siebie: wal się bolszewicka gnido.
  Bliżej ci do Tworek niż do forum cywilizowanych ludzi.

 297. adam100
  15 listopada o godz. 20:20

  „Osobiście bardziej prawdopodobna wydaje mi się teoria Penrose (CCC)”.

  A na jakiej podstawie „wydaje ci się”, jakieś badania prowadziłeś? 🙂 W twoim przypadku to kwestia zaufania i wiary.

  Conformal cyclic cosmology (CCC) Penrose’a przesuwa problem, ale go nie rozwiązuje, zresztą nie było to jego celem, w końcu nie jest ateistycznym aktywistą jak Fred Hoyle. Przed „wielkim wybuchem”, ponad 13 mld lat temu, miały być według Penrose’a inne „ery kosmiczne” (eony), ale skąd się te poprzednie ery (eony) wzięły, łącznie matematyką i prawami fizyki, nadal nie wiemy.

  Ateiści zawsze będą mieć pod górkę.

 298. Tomasz Wysocki
  15 listopada o godz. 21:50

  🙂
  Nerwy puszczają, a czemu?

 299. zezem
  15 listopada o godz. 21:49

  „Jest zasada ,że oryginał np. dokumentu przechowuje się u siebie”.

  Czarnecki poszedł do prokuratury, nieprawdaż? Jeśli nagranie ma być dowodem to tylko oryginał. Kopia nie będzie dowodem w tej sprawie, każdy sąd to uwali. A jeśli Czarnecki nie chce pokazać oryginału niech nie zwrca głowy organom ścigania swoją krzywdą, tylko ją przełknie. Chyba że na orginale nagrania są rzeczy, których nie może prokuratorom ujawnić? To jestem w stanie zrozumieć.

 300. Zwyklej zarowki nie mozna tak zwyczajnie kupic od „byle kogo” byle gdzie. Trzeba jechac gdzies do normalnego kraju . Moznaby jeszcze inaczej skomentowac ale trzeba by jechac ersonalnie

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24170452,final-kuriozalnej-prowokacji-skarbowki-na-zarowke-za-10-zl.html#a=167&c=154&s=BoxNewsMT

 301. legat

  Dziś w mediach społecznościowych czytałem ciekawą wymianę zdań na temat na temat Chodorkowskiego. Chodziło oczywiście o tę aferę z bankami Czarneckiego. Niektórzy sugerowali, że Czarnecki „wybrał wariant Chodorkowskiego” wiedząc, że jego banków już w zasadzie nie ma. Mam na myśli realną treść banków a nie pomieszczenia tak oznaczone.
  Dyskutanci zamieścili zresztą w ramach ilustracji tej tezy kilka zdjęć z kolejkami pod jego bankami w których stali klienci chcący odzyskać kasę ulokowaną w tzw „produktach finasowych”.

 302. Komentator sportowy w czasie pierwszej połowy meczu Polska – Czechy; „Mieli jakiś plan, ale nie do końca wiemy jaki to plan”
  Z realizacją planów u nas zawsze było kiepsko, tym razem też nie wyszło, szkoda gadać

 303. Legat
  Oczywiście nie chciałem w jednym rzędzie .
  Chodziło mi o to, że obaj są przeciwnikami politycznymi Putina , a więc obaj zostali skazani za korupcję w Rosji i to ich napewno łączy . Wyraźnie napisałem , że walka z tolerowaną i powszechną w dyktaturach korupcją, jest wykorzystywana jako pretekst do gnębienia przeciwników politycznych.

 304. Team rossi

  Ujawnij rozmowę satelitarna Jarka .

 305. Mauro Rossi
  15 listopada o godz. 22:01
  Arschloch, he, he

 306. @

  ” firma kontrolowana przez Sorosa zaangażowała się w ratowanie wydawcy upadającej Gazety Wyborczej a publikacja o aferze tam się właśnie ukazała – znaczy w gazecie Sorosa. ”

  Putin znaczy się nie jest taki zły.

 307. Zajrzałem do magla, a tam mówią, że nauczycielka bardzo zdenerwowana tym co dzieci napisały na tablicy „Putin kradnie”
  Za taki napis to dawniej by was rozstrzelali poinformowała dzieci nauczycielka i teraz wszyscy piszą „Putin kradnie”
  Właściwie nie wiadomo o co chodzi. Mógł przecież skraść pocałunek, albo zwycięstwo w zawodach, przechytrzyć przeciwnika, ostatecznie skraść czyjąś narzeczoną.
  Gdyby jednak chodziło o kasę to i tak „naszych” nie przebije

 308. Bar Norte,
  Czarneckiego uważam za bankstera i nie miałbym nic przeciwko temu, by został puszczony z torbami i w skarpetkach i żeby Pieńkowskiej zbrakło na kolejne zabiegi upiększające pod warunkiem, żeby to odbyło się zgodnie z prawem a nie z prawem PiSu uchwalanym pokątnie, doraźnie czy na partyjnych konwentyklach i żeby nie było tak, że jakaś mafijna grupa aktualnie sprawująca władzę robi to dla własnych zysków.
  Przecież oni są gorsi od Czarneckiego! Ich nie obchodzi, że Czarnecki za pośrednicwem swoich banków wciskał ludziom toksyczne produkty jak np. polislokaty osiemdziesięciolatkom. Ofiary banków Czarneckiego nie będą miały nic z tego, że jakaś mafijna grupa przejmie jego banki.
  Chodzi mi o to, że „jednymi nabić a drugimi wystrzelić”. Interesujące jest ile takich interesów Chrzanowskiemu się udała zanim go „ponieśli”. mnie, to on jest przykładem wysoko postawionego „słupa”. Na to wskazuje udzielona mu zgoda by „posprzątał” swoje biurko, by inne tego typu sprawy nie wyszły na światło dzienne.
  Mauro pyta gdzie wiarygodne dowody? – w procesie dalszych negocjacji między stronami (znaczy łajdakami) – moim zdaniem.

 309. Ostatnio czytam katarskich wydawców których kiedyś poleciła @Zyta2003. A tam znajduję rozwiązanie pewnej zagadki która dręczyła mnie i zapewne innych blogowiczów przez okres co najmniej półtora roku; takie szczególne wzmożenie w poszukiwaniu antysemityzmu. Okazało się że wszyscy (blogowicze i reszta narodu) nimi jesteśmy a zadaniem trojga (czworga?) z koleżeństwa było to udowodnić. Dziecinnie łatwo wystarczyło tę nagą twarz odsłonić, doszło do tego że człowiek bał się spojrzeć w lustro. Nie ma się czego bać. Kasa się jeszcze nie skończyła, 72 miliony $ nie tak łatwo przepuścić ale my już wiemy:
  https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/israel-72m-war-chest-fight-bds-arrives-europe-181113115929627.html

  Stronnicze? być może, nie ze wszystkimi treściami redakcja się utożsamia jednak lżej w samoocenie.

 310. @

  W aferze KNF chodzi o to, że PiS chce stworzyć sobie możliwość przejmowania prywatnych banków za 1 zł. Ustawa jest już w Senacie.

  Ich działanie jest jak bolszewików, którzy przeprowadzali napady na banki, by zdobywać finanse na prowadzenie działalności partyjnej. To współczesny bolszewizm.

 311. Trochę treści dla koleżanek:
  „Definiując bojkot Izraela – a więc wszelkie wsparcie ruchu BDS – jako odpowiednik antysemityzmu, tekst izraelski może posłużyć jako krok w kierunku kryminalizacji jakiejkolwiek krytyki izraelskiego rządu.
  Kraje europejskie nie zdołały dotychczas ponosić odpowiedzialności Izraela za nielegalne działania przeciwko Palestyńczykom. Istnieje jednak ruch wschodzący i szybko rozwijający się – skupiony wokół kampusów, związków, kościołów i postępowych partii politycznych – mobilizujący organizacje społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie do wywierania presji na Izrael, aby położył kres swojej okupacji wojskowej i dyskryminującym przepisom przeciwko Palestyńczykom.
  Chociaż kryminalizacja BDS nie zakończy debaty na temat Izraela i Palestyny ​​w Europie, to z pewnością narusza wolność słowa i inne demokratyczne zasady, którymi dumnie starzeje się stary kontynent.
  A jeśli ktoś uważa, że ​​zakazanie krytyki i bojkotu Izraela są daleko idącymi możliwościami, to wymaga to dalszych przemyśleń.

  Ps.Co to jest BDS ? Bojkot, dezinwestycja, sankcje ( BDS ) to kierowany przez Palestyńczyków ruch na rzecz wolności, sprawiedliwości i równości. BDS podtrzymuje prostą zasadę, że Palestyńczycy mają prawo do takich samych praw jak reszta ludzkości.

 312. Mauro :
  „Ateiści zawsze będą mieć pod górkę.”
  Skąd się wziął Bóg ?

 313. Prezesura w jednej ze spółek samorządowych lub stołek wiceprezesa w innej, należącej do KGHM – to cena, za jaką PiS chce kupić stanowisko starosty powiatu trzebnickiego dla siostry premiera Mateusza Morawieckiego.
  Napisano w GazWybie.

  Mauro, coś wspominałeś o zasadach, czy mi się zdawało?

 314. @jakub01, daj sobie spokój z tymi nickami. To seksiści, jak większość mężczyzn tutaj, traktują przeciwną płeć przedmiotowo; może nawet nie z własnej winy bo ileś tam tysiącletnia kultura i wychowanie utwierdza ich w tej racji. A worm100 przy okazji judzi i obraża, przykre że tyle śmieci ląduje tu na blogu.
  a jak Ty wychowałaś syna?, myślę że nie ocenia kobiet tak jak staruszkowie z tego blogu.
  To epoka która odchodzi i słusznie.

 315. Mauro Rossi,
  no popatrz jaki ten Prezydent Andrzej Duda jest niesprawiedliwy, Bez rzetelnych dowodów zawiesił Chrzanowskiego w PGE Narodowej Radzie Rozwoju.

 316. Po raz pierwszy od długiego czasu (4-5 lat?) zamieściłam komentarz u red. A.Szostakiewicza. Na razie czeka. Na wszelki wypadek skopiuje go tutaj
  żabka konająca
  15 listopada o godz. 21:57
  @lubat, zasadę znamy – sprawdziła się w Polsce. Ale o jakich działaniach D.Trumpa piszesz niezrealizowanych, sparaliżowanych, czy mur masz na myśli? Czy inne plany tak dalekie od humanizmu?
  Jakby na zawołanie Redaktora znalazłam artykuł a nim: „…Nie ma niczego w DNA ani „krwi” jakiegokolwiek narodu, w tym Amerykanów, co czyni ich konstytucyjnie podatnymi na ukryty i rażący faszyzm. Miliony Amerykanów zgromadziły się wokół najbardziej postępowej postaci w niedawnej amerykańskiej polityce, Berniego Sandersa, w nadziei uwolnienia się od kajdan tego zepsucia korupcyjnej polityki korporacyjnej…”. To zdanie daje nadzieję.
  https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/donald-trump-america-181115101946588.html

  To tak, dla poznania opinii innych.

 317. @ wiesiek
  Dla porównania struktura PKB dla Wlk Brytanii:
  Struktura wytwarzania produktu krajowego brutto: rolnictwo 0,9%, przemysł 23,4%, usługi 75,7%, głównie finanse i handel (2007).
  Czyli Łotwa ma podobną strukturę PKB co jeden z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów świata….

 318. A tak znajomi mojej zony )wspierający PiS) pieli że wreszcie skończy się korupcja , nepotyzm , uwłaszczanie się na majątku państwowymi itd.orzaz że PiS zlikwiduje bałagan jaki podobno robiło PO w urzędach gdzie nikt nic nie wiedział i trudno było cokolwiek załatwić
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24173524,stolek-za-starostwo-dla-siostry-premiera.html

 319. przestańcie poważnie traktować Mauro Rossi, przecież widać, że gość was celowo podpuszcza. Ponieważ czasami potrafi coś logicznie skomentować nie jest to głupek tylko wredny człowiek który ma radochę że jego bzdury poważnie blogowicze traktują

 320. @maciek.g
  15 listopada o godz. 23:40
  Kolejny (obok przekupienia posłów Sejmiku) przykład na to, że Polska Zjednoczona PRawica traktuje Polskę jak prywatny folwark i wprowadza jawną korupcję.

 321. A gdzie mają nasi pracować. Tylko do rodziny mamy zaufanie. Pisowscy hunwejbini to wielka rodzina. Tak sobie myślę,że klasyk Lepper pokazał światło w tunelu dla pociotków i śpiochów. W tzw.komunie agenci też byli pod pokrywką w firmach i konfesjonałach. Metody nie olet !

 322. Ustawa o bankach przypomina konfiskatę majątków żydowskich bankierów przez królów. Kiedy upomniał się o zwrot pożyczki. Tak sobie myślę o ponad czasowości konfiskat. Uzasadnienie lichwa.

 323. W Donbasie cywile nie mogą być celem w Syrii tak. Hipokryzja ONZ porażająca strzał w dziesiątkę zakłamania. Tak sobie myślę o tzw. sprawiedliwych wojnach. A KK milczy jak w czasie okupacji zajęty aborcją nienarodzonych. Czy zabijanie w Syrii to nie jest aborcja żywych. Ratować aby potem mordować po urodzeniu.

 324. @

  „…Polska to jednak kraj wielkich jaj. Ale to się zemści, panowie. Taka afera jest typowa dla rządów w stanie rozkładu.

  Przypomina mafijno-gangsterskie historie rodem z filmów Sergio Leone, a nie nowoczesny kraj w środku Europy.

  Leszek Miller, premier w roku 2002, tez nie przewidywał, że łapówkarska propozycja Lwa Rywina obali jego rząd, a on sam będzie musiał walczyć o poselski mandat z biało-czerwonym krawatem Samoobrony na szyi.

  Teraz też tak będzie. PiS przegra i odejdzie w haniebnym stylu. Bo cała ta afera, przy wszystkich niejasnościach, wątpliwościach i brutalnej grze obydwu stron, jest koronnym dowodem, że państwo gnije.

  Szkoda, że takie wieści dochodzą do nas zaraz po tym, jak cieszyliśmy się ze 100-lecia niepodległości.”

 325. @

  Afera KNF, jest dowodem, że państwo gnije.

  Premier chce rozmawiać z przewodniczącym KNF, ale po rozmowie z szefem służb specjalnych, ochota na pogawędki z Chrzanowskim mu przechodzi.
  Sam Chrzanowski, facet, który miał żądać łapówki od bankiera Czarneckiego, najpierw nie widzi powodów do dymisji, ale po 3 godzinach składa papiery i odchodzi.
  Politycy PiS o 7 rano zapewniają, że polecanie prywatnemu biznesmenowi do roboty prawnika, i to z pensją 40 milionów, to normalka. Podobnie rzecze rzecznik KNF. 
  Po 3 godzinach minister Ziobro dochodzi jednak do wniosku, że sprawa śmierdzi, więc rusza ze śledztwem. 
  Pan Chrzanowski, podejrzewany o żądanie 40 baniek, wraca z Singapuru, a na lotnisku, zamiast agentów CBA, czeka na niego wyjście przez salonik VIP.
  Były już szef KNF jedzie spokojnie do swojego, byłego już, biura, robi w nim porządki, czyści szuflady i co tam jeszcze jest do wyczyszczenia, po czym wychodzi. Dzielni agenci CBA „bezzwłocznie po otrzymaniu polecenia prokuratury, wchodzą do Komisji Nadzoru Finansowego i zabezpieczają materiały dowodowe m. in. protokoły i nagrania posiedzeń KNF dotyczące postępowania naprawczego Getin Bank i sytuacji w Idea Bank” (cyt. z komunikatu na oficjalnej stronie CBA). 
  I mała uwaga – wychodzi na to, że łatwiej i szybciej wraca się z Singapuru, niż jedzie do biura KNF z siedziby CBA przy Alejach Ujazdowskich. 
  W czasie, kiedy burza z łapówką i trudną sytuacją banków Czarneckiego wisi w powietrzu, w sejmie pracują nad ustawą, która umożliwia przejęcie prywatnego banku za symboliczną złotówkę, jeśli tylko państwo (czytaj rząd, sejm, regulator), uzna to za konieczne.
  Polska to jednak kraj wielkich jaj. Ale to się zemści, panowie. Taka afera jest typowa dla rządów w stanie rozkładu. Przypomina mafijno-gangsterskie historie rodem z filmów Sergio Leone, a nie nowoczesny kraj w środku Europy. Leszek Miller, premier w roku 2002, tez nie przewidywał, że łapówkarska propozycja Lwa Rywina obali jego rząd, a on sam będzie musiał walczyć o poselski mandat z biało-czerwonym krawatem Samoobrony na szyi. 

 326. @

  Tomasz Lis:

  ”Duda walczy, by KNF nie
  nadzorował SKOK-ów, ze SKOK
  ów znika 77 mln, twórca SKOK
  chce wpłacić do banku
  Czarneckiego 70 mln, twórca
  SKOK zostaje szefem senackiej
  komisji finansów. Bank Polsatu
  przestaje mieć kłopoty. Polsat
  nagle kocha PiS. Niech żyją
  przypadki:

 327. Ktoś pracowicie pozbierał wszystkie dotychczasowe wątki, tyczace korupcji.
  Winni na ogół są nieznani.
  Poststyropianowe rządy od 30 lat drenują kraj z zasobów, a lemingi milczą……
  Jako że powieść jest długa, w odcinkach:

  PN
  @Gruby
  Bardzo lubię twoje wpisy! Swoją retoryką przypominasz mi Michałkiewicza którego z resztą też cenię.

  „zawsze to lepiej i taniej kiedy polactwo jest brane za ryj lokalnymi, polskimi rękoma. Tak jest korzystniej jeśli o przekaz telewizyjny chodzi. Bo wchodzenie z obcymi czołgami nie jest ani proste ani bezpieczne. Cholera wie czy miejscowi nie zaczną ich atakować. Miejscowe zielone ludziki bowiem to niby posłuszne są ale jak do wykonania rozkazu strzelania ostrą amunicją dochodzi to różne rzeczy się wydarzyć mogą, na przykład miejscowi szweje mogą zacząć strzelać do wyzwolicieli zamiast do swoich współbraci niewolników jak w oryginale rozkazu było.”

  Może Cię rozczaruję ale nie będzie żadnej zadymy ze strony ludności w naszym kraju. Przecież Tyle już afer było tyle książek o tym napisano , tyle artykułów nawet film nakręcili i co? I Polacy siedzą na kanapach i przerzucają kanały w tv..

 328. PO-PSL
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

 329. 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o “bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi

 330. To tylko afery PO i PSL. o aferach Pisu nie chce mi się szukać a przecież wcześniej jeszcze była Magdalenka i Afera FOZZ a potem nocna zmiana (nawet film nakręcili jak Wałęsa nerwowo trzęsie się jak galareta żeby tylko Olszewskiego odwołać) NAWET FILM JEST O TYM! ludzie… Gdzie my żyjemy..? I nawet wtedy Polacy nie wyszli na ulice..
  Kolejna afera Czarneckiego do kompletu? Przecież to w naszym kraju nic nadzwyczajnego.. Polacy nadal będą siedzieć na tyłkach i narzekać a nie chwycą za widły… Przecież wyciągnięto nam nawet nasze prywatne ciężko zarobione pieniądze z OFE i też siedzieliśmy i tylko narzekaliśmy..
  Władza zdaje sobie sprawę z tego że na Polakach można już takie wałki robić że już przestała się z tym wszystkim ukrywać i robi to wszystko w publicznie. A do tych wszystkich afer o których wiemy dodajmy jeszcze te tajne dobrze strzeżone o których nie wiemy i o których opinia publiczna i naród nigdy się nie dowie…. I gdyby to wszystko z sumować tzn całe 30 lat naszej „wolności” to myślę że tych afer i przekrętów będzie grubo ponad tysiąc.
  I dziwi mnie jedna rzecz w naszym narodzie – cały naród o tym wszystkim wie bo możne o tym przeczytać w internecie i gazetach, na you tube możne filmy obejrzeć nawet. Ale naród zbiera się raz w roku w Warszawie na Marszu w którym…. no właśnie w którym o co chodzi? O to żeby pokazać że jest się dumnym z tego ze jest się polakiem..
  A gdyby ten marsz i tę co roczną rozróbę zmienić w rozróbę dla sprawy i przeciwko tej polskojęzycznej władzy… i temu co tutaj się od trzydziestu lat odwala.. ehhh marzenie..

  Tym czasem polska władza od paru lat zaczęła stosować taktykę przekupywania polaków rozdawnictwem.. No bo jak się tak rządzi i robi takie przekręty od 30 lat to już żeby nie było tak chamsko i w żywe oczy trzeba płacić za to że można rządzić. I Polacy na to idą.. Biorą hajs – głosują na tych samych ludzi od 30 lat i nic ich Polska nie obchodzi.. ważne że hajs się zgadza.
  Wszędzie słyszę „kiedy Polacy się w końcu obudzą? kiedy naród przejrzy na oczy i wstanie z kolan?” Naród nie chce się budzić mam wrażenie..
  A żeby tego było mało to kierownikowi tego naszego polskiego zamieszania postawili pomnik niedawno w centrum stolicy – ahhh zapomniałem to jest pomnik jego zmarłego brata.. ale przecież brata BLIZNIAKA wystarczy zmienić tabliczkę bo twarz taka sama 🙂
  ===============

  „Polska jest jak postaw czerwonego sukna”……..
  Partie polityczne rozszarpują ją, by wykreować własnych magnatów, upasionych na rabunku własnego kraju.
  A lemingi milczą, bądź wyjeżdżają.

 331. Lech
  Również publiczne media i rządząca partia biorą od kilku lat udział w nagonce na te banki stale powtarzając bzdury z przed wielu lat o epizodzie rzekomej współpracy właściciela banku żeby w oczach opinii publicznej i depozytariuszy wywołać manipulowane niekorzystne wrażenie o bardzo dobrym banku i konieczne jest tego wyjaśnienie na czyj rozkaz to robią. https://www.newsweek.pl/getin-bank
  Na kolanie kleci si uzasadnienie ,że to tylko działanie podobne jak Santander w Hiszpanii przejął 6 bank za 1 Euro … zgodne z obecnymi wytycznymi UE??!!!
  Ale jest zasadnicza różnica , a polega na tym , że tamten bank miał zerową wartość księgową , a właściwie ujemną był zatem nic nie wart nawet nie 1 Euro, a te banki mają dziesięć razy wyższą wartość księgową niż kurs ich akcji , który został celowo zwalony działaniami jak wszystko na to wskazuje zorganizowanej grupy przestępczej. w celu darmowego przejęcia i na wielomiliardową szkodę jego akcjonariuszy. ….

 332. Państwo zorganizowanego oszustwa i kantu. Kilkanaście lat temu zafundowałem córce 10 tysięczne inwestycje w banku BPH, fundatorze Porozumienia Centrum , dziś PiS. W produkt o nazwie nieruchomości. Po 12 latach córce proponują wypłatę w kwocie 67 groszy. Przezornie wpłaciłem tylko 10 tysięcy, bo inni wpłacali setki tysięcy. I także otrzymują grosze. I nie ma winnych, nikt nawet nie podejmuje się wyjaśnić kto to stracił i kiedy. KNF to nie obchodzi, teraz rozumiem dlaczego. Są tam swoi złodzieje. Dawne złogi solidarnościowe. Przeczytałem właśnie nową książkę Naomi Klein. „Nie to za mało” https://muza.com.pl/nauki-spoleczne-i-biznes/2891-nie-to-za- malo-9788328708549.html. O rozkładzie moralnym, gniciu, agresji, wojnach i nierządzie w USA w czasach Busha, Obamy i Trumpa.
  Widać z niej, że dla świata nie ma żadnej nadziei. Tak już pozostanie. 40 milionów dla Chrzanowskiego i Glapińskiego to w sumie małe piwo w porównaniu.

 333. @

  A pamiętasz
  ten mój dowcip:

  ”Ojczyznę dojną
  racz nam
  zwrócić Panie”?

 334. @

  J.Kaczyński nie wypowie Traktu Akcesyjnego do Unii. On tylko stwierdzi, że „utracił moc obowiązującą”. Pozwala na to projekt nowelizacji ustawy o umowach międzynarodowych.

 335. @

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda skierował do Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o umowach międzynarodowych. Celem nowelizacji jest wprowadzenie do ustawy z dnia 14 kwietnia 2000 r. o umowach międzynarodowych, zwanej dalej „ustawą”, pojęcia „utraty mocy obowiązującej umowy międzynarodowej”, które obecnie w ustawie nie występuje. Sytuacji tej dotyczy wprawdzie art. 22 ustawy, ale odnosi się on wyłącznie do jednego ze sposobów utraty mocy obowiązującej umowy międzynarodowej, mianowicie wypowiedzenia tej umowy, i to tylko przez Rzeczpospolitą Polską.

 336. A jednak Adrian Budyń Maliniak nie próżnuje, nim się rozpocznie wyczekiwany przez niego sezon narciarski.
  Otóż złożył właśnie kuriozalny projekt wprowadzający do ustawy pojęcie „utraty mocy obowiązującej umowy międzynarodowej.”
  To może być prosta droga do Polexitu, a także przestroga dla potencjalnych partnerów, że zawieranie jakichkolwiek umów z Polską jest zagrożone wysokim ryzykiem.
  Panie i panowie, żarty sie kończą. Alternatywa jest wedlug mnie taka, albo spuszczamy szalaupy na zasadzie ratuj się, kto może, albo w wyborach do parlamentu i sejmu gremialnie ruszamy d… i wykaszamy PIS .
  https://natemat.pl/255055,czy-polska-moze-wyjsc-z-ue-projekt-andrzeja-dudy-ws-umow-miedzynarodowych

 337. @

  Adam Bielan
  ksywa ”Wybielacz”

  przypadek1

  Na Marszu Niepodległości było
  spokojniej niż na festiwalu
  Pol’andRock Jurka Owsiaka

  Przypadek 2

  Chrzanowski nie ma nic
  wspólnego z PiS. Nie wiem,
  czy ktoś zna Chrzanowskiego.

 338. @adam100
  Teraz zauważyłam, że mnie wyprzedziłeś o 2 minuty z info o zalegalizowanym niedotrzymywaniu umów, ale nic nie szkodzi, bo sprawa jest arcyważna, a ja podałam jeszcze link.

 339. To nie jest żadna zabawa.
  Od dawna twierdzę , że PiS to piąta kolumna Moskwy.
  Kolejne działania obozu władzy to potwierdzają .
  To nie jest głupota. To są celowe działania,
  mające na celu wyprowadzenie Polski z”brukselskiego kołchozu”
  i powrót do”ruskiego kołchozu”.

 340. „LC -To jest nie zgodne z prawem
  MC- Jest niezgodne ale rozmawiamy przy pelnej dyskrecji tak ?
  LC – Tak mi sie wydaje ”
  Teraz zauwazylem , ze to czytal juz ktos inny ale ja to olewam ,
  Nie olewam , ze system szumidel nie zadzialal bo LC stac bylo na porzadny dyktafon Instalowanie go dowodzi zakladanie z gory jakiego rodzaju rozmowy beda sie odbywac w ramach systemu . System szumidel to jakas bm chinska taniocha ( cheep sheet) nie odrozniajacy wymuszania characzu od korupcji ( kto do kogo mowi ) Szumidla szumialy jak leci zamiast szumiec wtedy kiedy trzeba . Oszczedzanie na szumidlach sie nie oplaca . Po kilku dniach spostrzegawczosc i link nie potrzebny do niczego . Tak mi sie wydaje

 341. Wiesiek
  Czytam i oczom nie wierzę .
  To przejrzałeś i nie jesteś juz za nacjonalizacją (upaństwowieniem) przez PiS banków ?
  Gratuluje.

 342. @

  bełkot Krystyny Pawłowicz:

  Zasada mówi, by nie dyskutować z głupotą, bo ta najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem. Wierny tej regule staram się nie komentować wypowiedzi niektórych osób. Dziś zrobię wyjątek. Pani Krystyna Pawłowicz na swoim Tweeterze umieściła komentarz do zdjęcia mężczyzny stojącego z napisem „Konstytucja”. Komentarz brzmi: „Co oni z tego starego człowieka zrobili? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu, to ledwie stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżył sam swą godność. Pewnie robi to za jakieś marne grosze. Łobuzy.” Gdyby Pani Krystyna Pawłowicz pisząc te słowa okiełznała na chwile złe emocje uniemożliwiające jej osiągniecie intelektualnej równowagi, zapewne zorientowała by się, że ów Pan na zdjęciu, to Bogusław Staniszewski, którego życiorys można odnaleźć w Wikipedii. To działacz społeczny, anglista, lat 88, zajmujący się prawami człowieka. W latach 80 działający w opozycji demokratycznej, a w latach 90 współtwórca polskiego oddziału Amnesty International, a następnie jej prezes. Za swoją działalność w 2011 r. został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jako emeryt swoje poglądy wyraża pojawiając się publicznie z zawieszonym na szyi napisem „Konstytucja”. To jemu Pani Pawłowicz poświeciła swój wpis określając emblemat „Konstytucja” który nosił na szyi „jakimś śmieciem”.
  Szanowny Panie, jako działacz praw człowieka wie Pan, że Pani Pawłowicz podjęła haniebną próbę naruszenia pana dóbr osobistych. Zapewne uzna Pan, że nie warto podejmować polemiki z bełkotem nienawiści, gdyby jednak uznał Pan, że z przyczyn wychowawczych warto wystąpić w tej sprawie na drogę sądową, uprzejmie informuje, że pozostaję w tej sprawie do pełnej Pana dyspozycji z pomocą prawną. Ze słowami najwyższego poważania,

  Jacek Dubois

 343. @

  Bajki dla małych dzieci:

  ”.. i wtedy, dobry prokurator
  Piotrowicz uwolnił całą opozycje
  i razem z wujkiem Jarkiem
  obalili
  komunizm.”

 344. Z dystansu
  16 listopada o godz. 12:13

  Wsparcie PESA 300 milionami kredytu udzielonego przez polskie banki- to sensowne posunięcie.
  Próba wywłaszczenia polskich przedsiębiorców, na rzecz innych- „swoich s..synów” to pociągnięcie bezsensowne.
  Niestety, prywata dominuje nad myśleniem propaństwowym.
  Poststyropian tak ma, w przeważającej większości przypadków.
  Do władzy dostali się ludzie podli, ludzie mali.
  Propaństwowców jak na lekarstwo.

 345. Mauro Rossi
  15 listopada o godz. 22:09
  zezem
  15 listopada o godz. 21:49

  „Jest zasada ,że oryginał np. dokumentu przechowuje się u siebie”.

  Czarnecki poszedł do prokuratury, nieprawdaż? Jeśli nagranie ma być dowodem to tylko oryginał. Kopia nie będzie dowodem w tej sprawie, każdy sąd to uwali. A jeśli Czarnecki nie chce pokazać oryginału niech nie zwrca głowy organom ścigania swoją krzywdą, tylko ją przełknie.

  Mój komentarz
  Rossi, Twoje wykręcanie kota ogonem w interpretacji sprawy szefa KNF jest ekstremalne.

  Szef KNF uczynił krzywdę państwu, a nie Czarneckiemu jak sprytnie sugerujesz.
  Szef instytucji państwowej, która jest powołana by kontrolować i strzec prawidłowości obrotu finansowego w państwie składa nieuczciwą propozycję właścicielowi banku sterowania działalnością KNF na korzyść tego prywatnego banku w zamian za rekompensatę dostarczaną przez pośrednika.
  Pzdr, TJ

 346. gruby
  Kikkhull napisał:

  „Jeszcze odnośnie zdjęcia sprzed Getin Banku. Ci ludzie wyglądają na drobnych ciulaczy, co po kilka tys trzymają.”

  Problemem nie jest średnia wysokość jednej wypłaty lecz ich skumulowana w czasie ilość to znaczy wartość. To mrówki które skoordynowanym atakiem są w stanie Czarneckiemu wynieść z firmy wszystko, do ostatniego kafelka, sztuka po sztuce czyli rozłożyć mu bank na łopatki. Najgorsze jest jednak to że to zdjęcie w ogóle powstało i w naród poszło, tak bowiem rodzi się panika.

  Banki Czarneckiego są teraz w tej samej sytuacji jak bank braci Lehman w weekend przed poniedziałkiem 15 września 2008 roku: Lehman Brothers w tamten weekend błagał nowojorski FED o wykup własnych papierów i zamianę ich na gotówkę żeby utrzymać własne filie ponad powierzchnią wody, FED się wypiął i Lehmanowi gotówki odmówił. Co było dalej wiemy.

  Czarnecki zapewne teraz negocjuje z Glapińskim dokładnie to samo. A Glapiński pewnie ze swojej strony wisi na telefonie z Bazyleą, dokładnie tak jak kanclerzyca która dziesięć lat temu przez cały weekend negocjowała warunki utrzymania przy życiu niemieckiego sektora bankowego w weekend w którym upadł Hypo Real Estate. To znaczy nie upadł bo został przez budżet RFN pieniędzmi podatników z gówna za uszy wyciągnięty.

  Jak Czarneckiemu na weekend siądą do tego serwery (przypadkiem, oczywiście) to wiadomo co będzie w poniedziałek. No chyba że Glapiński dostanie zielone światło od szefów z Bazylei i zacznie gotówką zadrukowywać problem który wraz z prezesem stworzyli. Tutaj jednak pojawia się kwestia warunków tej pomocy, to znaczy zastawu pod kredyt udzielony (albo i nie) czwartej RP przez system w weekend. Mamy piątek, w świecie finansów wszystko co ciekawe dzieje się z reguły w weekendy.
  =============

  Na innych portalach sporo sensownych komentarzy, rozkminiających merytorycznie temat.
  Tu niestety, osobiste wycieczki dominują….

 347. Wiesiek
  Zgadzam się z tobą w 100% .
  Do władzy rzeczywiście dorwali się tacy ludzie o jakich piszesz.
  Zreszta sporej części polskie społeczeństwa tacy się podobają.
  A tera wyobraź sobie , że w Polsce nie ma już rzadnych demokratycznych mechanizmów.
  Wtedy to nie Chrzanowski , który działa ze strony państwa, zostałby usunięty ze stanowiska,
  ale Czarnecki poszedłby siedzieć , albo wcale nie ujawniłyby próby szantażu ,
  a scentralizowana i prorządowa prasa o niczym by nie wiedziała.
  PiS działa w myśl zasady „zwyciesca bierze WSZYSTKO”
  i to zagraża demokracji i kontroli rządów.
  Za to, że PiS dostał sie do władzy nie jest odpowiedzialna demokracja,
  ale polskie społeczeństwo, które w duże części tak lubi.
  Hitler tez doszedł na demokratycznej drodze do władzy,
  ale jego rządy z demokracja już nic wspólnego nie miały .

 348. Tejot
  Nie rozumiem, po co wciąż wdajesz się w „dyskusje” z @Mauro Rossi, który jest po prostu małym, nikczemnym prowokatorem.
  Ma dość dobrze opracowaną technikę erystyki i tyle.
  Chyba nie zakładasz, że @Mauro jest wiernym, oddanym giermkiem JK na polu propagandy, który na dodatek wierzy w to, co pisze.
  Jeśli wreszcie zaczniemy ignorować klasycznych trolli, to wreszcie spadną z drzew, jak jesienne liście.
  Pozdro

 349. Wiesiek
  Bazylea BIZ nie będzie raczej stał w drodze uratowaniu tak w sumie małych banków jak grupa Czarneckiego.
  Tutaj wszystko zależy od KNF, a ten jak wszystko na to wskazuje prze do przejęcia banków przez PiS.
  Obecny skandal te przejęcie ułatwi, tylko jakim kosztem ?

 350. @

  Jarosław Kaczyński w Przemyślu 27.10.2018

  ”Opanowaliśmy patologie
  i złodziejstwo.”

  Fakt. Do perfekcji.

 351. @

  Mikołaj Wróbelek

  Prośba do @AndrzejDuda.

  ”Mógłby
  Pan nie drzeć się podczas
  przemówień? Długo musiałem
  Szwedom tłumaczyć, ze to nie
  przemowienie Hitlera.”

 352. Z dystansu, wiesiek59

  Nie chodzi o Bazyleę tylko o Paryż bo tam się miesci Europejski Urządowi Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.

  Jak podaje Rzepa podlegająca Europejskiemu Urzędowi Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych „Agencja EuroRating obnizyła obniżyła rating kredytowy nadany bankowi Getin Noble Bankowi o jeden stopień, B do B-. Utrzymana została negatywna perspektywa ratingu.

  Kolejna, czwarta już obniżka ratingu kredytowego Getin Noble Banku związana jest z negatywnym wpływem, jaki na reputację i postrzeganie banku na rynku może mieć skandal związany z ujawnieniem nagrań kontrowersyjnej rozmowy byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z szefem rady nadzorczej i większościowym udziałowcem Getin Noble Banku – Leszkiem Czarneckim oraz z wszczęciem przez prokuraturę śledztwa w tej sprawie.

  Według agencji sprawa ta może mieć w przyszłości negatywny wpływ na współpracę banku z organem nadzoru, co jest szczególnie istotne w kontekście faktu, że Getin Noble Bank realizuje obecnie zatwierdzony przez KNF plan ochrony kapitału, w ramach którego bank zobowiązany jest do podwyższenia współczynników kapitałowych powyżej minimalnych poziomów wyznaczonych przez nadzór.”

  O dalszych konsekwencjach tej decyzji poniżej:

  https://www.rp.pl/Banki/181119463-Nizszy-rating-Getin-Noble-Banku.html

 353. Z dystansu, wiesiek59

  Korekta, część pierwszego zdania z komentarza z 14,09 winna brzmieć:

  ” … tam się miesci Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.”

 354. Bar Norte
  16 listopada o godz. 14:09

  To jest naturalna reakcja na zapowiedz władzy, o przejęciu banku za złotówkę. Kto by tu chciał ryzykować?

 355. adam100

  Z tekstu wynika, że w obecnej sytacji bank Czarneckiego po prostu nie może wypełnić wymogów stawianych mu przez nadzór (KNF).

 356. Prorokowałem niedawno, że PiS jest już poza szczytem swej popularności, następuje erozja poparcia.
  Ale w najsmielszych snach nie przypuszczałem, że są w stanie się tak podłożyć.

  Cóż, Kaczyński to AntyMidas.
  Czego się nie tknie, bądź za co się nie wezmą jego akolici- z małymi wyjątkami- to się w g…zamienia.
  Nawet w TKM należy mieć umiar.

 357. I jeszcze jedna relacja Rzepy z frontu wojny banksterskiej:

  „Banki ciągną w dół główne indeksy na warszawskiej giełdzie. Najmocniej, obok instytucji Leszka Czarneckiego, tanieją banki państwowe.

  Dziś w południe indeks WIG-banki spada o 3,5 proc. (pod presją był także wczoraj). Banki z racji swojej dużej kapitalizacji i udziału w indeksach ciągną w dół cały polski rynek – WIG20 spada o 1,95 proc., a WIG o 1,5 proc.

  Czytaj także: Niższy rating Getin Noble Banku

  Dzisiaj, podobnie jak w poprzednich dniach, najmocniej tracą banki Leszka Czarneckiego, czyli Getin Noble Bank (17,5 proc.) i Idea Bank (10 proc.). Ale mocno przecenione są też instytucje kontrolowane przez państwo. Pekao, czyli drugi co do wielkości bank w Polsce, traci 5,6 proc. i kurs spadł poniżej bariery 98,7 zł (najniższy poziom od sześciu lat). Traci także inny kontrolowany przez PZU bank, czyli Alior – także o 4,8 proc. Portugalsko-polski Millennium traci o 3,8 proc. PKO BP, największy bank w naszym kraju, także kontrolowany przez państwo, traci 4,8 proc. Jedynym bankiem, który dziś zyskuje jest mBank (0,55 proc.) i BOŚ (0,72 proc.), nie zmieniła się cena akcji Santander Banku Polska.”

  Całość poniżej:

  https://www.rp.pl/Banki/181119458-Potezne-spadki-bankow-na-GPW.html

 358. jak łatwo manipulować ludźmi pokazuje wspomina przez Wieśka tzw Afera taśmowa (to żadna tam afera tylko polityczne działanie by poprzez wykorzystanie emocji suwerena uwalić przeciwnika politycznego, że afery nie było wskazuje fakt że żadnemu z jej bohaterów nie postawiono zarzutów i nikogo prokuratura nie wezwała ) Każdy widział że nagrano tylko polityków PO i PSL , a czy ci z PiS tam nie chodzili? (oczywiście że chodzili)
  Ludzie w swej większości nie myślą i działają emocjonalnie – to łatwo niemoralnym politykom wykorzystać i jak widać wykorzystują. Lepper nagrał ewidentna korupcję polityka PiS (słynna Begier i Lipski) i co PiS zamiótł pod dywan , a Po I PSL pościło płazem te ewidentne przestępstwo

 359. @Bar Norte
  16 listopada o godz. 14:26
  ” bank Czarneckiego po prostu nie może wypełnić wymogów stawianych mu przez nadzór (KNF).”

  O, to ,to:
  do kupienia za złotówkę!!

 360. Bar Norte
  W Bazyleje znajduje się bank światowych banków centralnych , niemiecki skrót BIZ ,po angielsku BIS i ten przynajmniej ja miałem na myśli, pisząc o ratowaniu banków Czarneckiego https://de.m.wikipedia.org/wiki/Bank_für_Internationalen_Zahlungsausgleich

 361. maciek.g
  16 listopada o godz. 14:51

  Zgadzam się z Żakowskim, mówiącym że 90% ludzi nie interesuje się polityką, nie śledzi informacji, nie wyciąga wniosków.
  Doskonała ilustracja tego, to fakt, że na 60 STUDENTÓW, nikt nie wiedział kto to Kosiniak- Kamysz, wszyscy kto to Chewbacca….
  Co można zrobić z takim społeczeństwem?
  Edukować…..?

 362. adam100

  „do kupienia za złotówkę!!”

  Ale co do kupienia za złotówkę?

  Przecież z ratingu wynika, że bank ma zobowiązania, którym nie może sprostać. Nie może podołać programowi naprawczemu na który się sam na skutek swej sytuacji zgodził. To jest już czwarta autoryzowana przez instytucję unijną obniżka ratingu. Oni tego wprost nie mowią ale przecież chodzi o wypłacalność.

  Jaki jest wiec sens kupowania zobowiązań za złotówkę?

  Jesli bank upadnie i państwo będzie na mocy prawa zmuszone do przejęcia jego zobowiazań wobec klientów to nie można przecież tego nazwać kupowaniem banku za złotówkę.

 363. @Zabko konajaca, moj syn wie co to seksizm jedynie w teorii. Watpie aby potrafil na kobiete popatrzec przedmiotowo, zreszta na nie-kobiete tez. On nie ma takich podzialow, nie potrafi tak odczuwac. Uniknal tez prania mozgu przez ojca (niewielu mezczyzn potrafilo byc ojcami przynajmniej w moim pokoleniu i w Polsce) poniewaz zdecydowalam sie na samotne macierzynstwo wlasnie dlatego aby nikt nie niszczyl moich wysilkow wychowawczych tlumaczac do czego mezczyzna ma prawo a co kobiecie przystoi. Prawde mowiac, to nie tyle wychowywalam syna ile razem sie wychowywalismy na tej „obczyznie” wsrod ludzi z roznych stron swiata i dobrze sie przy tym bawilismy.Moj syn mial 10 lat kiedy wyjechalismy wiec tez wolny jest od polskiego jadu, ktory okrasza wszelkie wzajemne relacje miedzy Polakami.

 364. Z dystansu

  Dzieki za informację, nie wiedziałem o tym.

 365. @ Bar Norte Poprawka do Ustawy o „przejmowaniu za złotówkę” nie dotyczy sytuacji, w której bank staje się niewypłacalny w sensie niezdolny do regulowania zobowiązań i wypłacania depozytów tylko sytuacji w której nie może spełnić wymogów KNF, które tenże KNF narzuca celem ochrony klientów banku. Dlatego bank posiadający w skarbcu nadal setki milionów albo miliardy złotych mógłby teoretycznie zostać przekazany decyzją administracyjną innemu bankowi po czym również decyzją administracyjną KNF mógłby nagle ozdrowieć. Jest to taki sam mechanizm jak manipulowanie kursami każdej firmy zależnej od licencji rządowej albo obciążonej specjalnymi podatkami. Na przykład odpowiedni państwowy urząd stwierdza, że TV Polsat narusza warunki koncesji i powinien zapłacić 500 milionów złotych kary i akcje Polsatu lecą na łeb na szyje. Wtedy Radio Maryja wyciąga pomocna dłoń i kupuje za złotówkę Polsat, a wówczas odpowiedni państwowy urząd stwierdza, że jednak wszystko było w porządku i kara się nie należała. Dlatego pan Solorz zatrudnił pana K. w radzie nadzorczej, a pani redaktor G. nagle dostała swój program.

 366. Bar Norte
  16 listopada o godz. 15:26

  BIS kontroluje światowy system finansowy.
  Jest kontrolowany przez USA.
  Więcej masz na pdf.

  https://pmkbuzzparty.files.wordpress.com/2018/01/wieza-w-bazylei-tajemnicza-historia.pdf

 367. Jarek16

  Dzięki za wyjaśnienia.

  Z tym, że w komentarzach do adama100 odnosiłem się do uzasadnienia obniżenia ratingu dla banku Czarneckiego przez agencję EuroRating.
  Oni się odnoszą wylącznie do kondycji ekonomicznej banku i niemożności wywiązania się przez niego z uzgodnionego wcześniej programu naprawczego. Jak wynika jasno z tego tekstu bank ma problemy z realizację programu naprawczego na który się wcześniej zgodził. Z komunikatu wynika, że nie chodzi o jakieś nowe zobowiązania podnoszone przez KNF.

  W komentarzach pomyliłem się pisząc iż w przypadku ogłoszenia niewypłacalności jego zobowiązania przejąłby budżet. To jest bowiem zadanie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Choć jest mozliwość dofinasowania przez budżet państwa tego funduszu.
  Z tym, że dzisiejsze spadki banków na giełdzie tłumaczone są również obawą czy ów Fudusz jest przygotowany na przyjecie owych zobowiązań.

  Tak to tłumaczą w poniższym tekście:

  https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/wig-banki-ostro-w-dol-pko-bp-pekao-i-alior-przecenione/740nmbn

 368. mag
  16 listopada o godz. 11:10
  Najpierw Ziobro a teraz ten. Czy oni aby na pewno tak sie nie lubia? Bo to zaczyna wylazic jakis coraz bardziej krystalizujacy sie obraz, od ktorego wlosy sie na glowie podnosza.Niemozlie? Setki razy PiS udowodnil, ze dla tej formacji mozliwe jest to, czaego diabel w goraczce nie wymysli. Upadek niepodleglosci, tuz po stuleciu jej odzyskania?Powiada sie, ze wszelkie teorie spiskowe to brednie. Chyba niezupelnie, niektore podejrzenia choc szokujace sa calkowicie uzasadnione. Czym innym jest wiara w to, ze z samolotow rozsypuje sie viagre, a czym innym podejrzenie, ze PiS jest od poczatku prorosyjska
  formacja. Nie wierze aby byl jedynie bezwolnym narzedziem polityki Putina.Przeciez wiadomo jak sie dla nas skonczy Polexit.

 369. Jestem zaskoczona, że nikogo na tym blogu nie interesuje kuriozalny projekt PAD, wprowadzający do ustawy pojęcie „utraty mocy obowiązującej umowy międzynarodowej”, czyli hulaj dusza, piekła nie ma . UE i reszta świata mogą nam skoczyć.
  Banków też może to dotyczyć, a wtedy bardzo łatwo mogą być po prostu znacjonalizowane.
  Bar Norte, co Ty na to?

 370. @ Bar Norte Informacje, że prezes KNF oferował głównemu akcjonariuszowi notowanego na warszawskiej giełdzie banku gwarancję dobrej wyceny spółki w zamian za łapówkę musiała wpłynąć na nastroje giełdowych inwestorów. KNF powołany do tropienia manipulacji kursami akcji sam nimi manipulował. Jeśli za głupie 40 milionów prezes KNF może „ustabilizować” wycenę spółki na GWP to jedyni, którzy powinni inwestować w spółki tam notowane to naprawdę dobrzy znajomi prezesa KNF.

 371. Mauro Rossi
  15 listopada o godz. 22:09
  Chyba że na orginale nagrania są rzeczy, których nie może prokuratorom ujawnić*? To jestem w stanie zrozumieć.
  Skoro kopie się „nie liczą”, to ja z kolei nie rozumiem dlaczego to całe zamieszanie łącznie z dymisją, pilnymi posiedzeniami w trybie pilnym. Do momentu , kiedy p. Czarnecki nie wyda oryginałów, zawsze można twierdzić, że to ściema, wraża propaganda, manipulacja…
  *- o ile by tak było ,to sam fakt ujawnienia tych nagrań byłoby
  strzałem przynajmniej w kolano dla ich właściela.

 372. Niedawno zachwalano pieniądz fiducjarny i kredyty, jako wspaniały wynalazek zachodu, umożliwiający przyspieszenie rozwoju, posiadanie dóbr niedostępnych dla wiekszości, ze względu na dochody.

  Zdaje się, nikt nie rozumie, że to piramida oparta na papierowych zobowiązaniach.
  Kapitały własne banków i lokaty, przed 2008 rokiem, wynosiły ustawowo- w krajach zachodnich- do 2% sumy udzielonych kredytów.
  Konserwatywna Polska wymagała 8%, obecnie chyba 12% kapitałów własnych i depozytów.
  Bez zaufania do systemu bankowego, ta piramida nie może się ostać.

  I tak mamy szczęście, że nasz system bankowy nie stanowi tak jak w innych krajach, wielokrotnosci PKB…..
  ================

  Bar Norte.

  Te wszystkie ratingi, wyceny, kursy akcji, to sciema dla leszczy ekscytujących się cyferkami.
  To nie ma nic wspólnego z realną wartością firm, czy pozycją kraju.
  To tylko narzędzie do wywoływania trendu w rękach dysponujących setkami miliardów $ ponadnarodowych funduszy.
  Grając pod to, wywołując panikę lub run na konkretne akcje, można sporo zarobić.
  Tracą na tym jedynie drobni ciułacze, pomniejsi gracze.
  Kasyno zawsze wygrywa.

 373. @Soczki 2
  Spiew kosa w technice 22000D i jakaz ulga, ze minely te barbarzynskie, pozbawione higieny czasy, kiedy cos takiego latalo swobodnie po niebie i sralo nam na glowy.

 374. @Mag,
  nie widzisz, ze toczy sie rozmowa na powazniejszy temat?
  „Najpierw zapytam pana o sens zycia, a pozniej przejdziemy do powazniejszych tematow”.

 375. wiesiek59
  Korupcja nie tylko w drugim i trzecim swiecie.
  Przedsiebiorstwa w posiadaniu znanego polityka dostarczaly bulgarska bron dla partyzantow w Syrii.
  https://journal-neo.org/2014/02/28/meet-john-mccain-a-notorious-gun-runner/

 376. tejot
  16 listopada o godz. 12:41

  Napisałem, że kopia (ksero etc.) nie może być dowodem w sądzie jeśli istnieje oryginał w posiadaniu zainteresowanego (skarżącego). W odpowiedzi słyszę ble-ble, że „ Szef instytucji państwowej, która jest powołana by kontrolować …”. I ani słowa na temat wyższości kopii nad oryginałem jako dowodu rzeczowego. Ogarnij się mentalnie i poczekaj na wynik dochodzenia, bo sprawa ta zapowiada się coraz bardziej interesująco.

 377. mag

  „„utraty mocy obowiązującej umowy międzynarodowej” (…)
  Bar Norte, co Ty na to?”

  Umowa międzynarodowa traci moc na skutek jej wypowiedzenia. Reguluje to Konwencja wiedeńska o prawie traktatów i ustawodawstwo wewnętrzne, np ustawa o której piszesz, nic do tego nie ma.
  Może co najwyżej wskazywać jaki organ państwa i w jakim trybie jest władny do wypowiedzenia danej umowy.

 378. Polska odzyskała niepodległość w 1918 r. dzięki temu, że państwa niemieckie zostały pokonane przez Francuzów i Anglików. Jednakże każde polskie dziecko, niezależnie od wieku – bo w Polsce istnieją również stare dzieci – wie, że niepodległość Polski wywalczył Józef Piłsudski. Republika Francuska w wojnie z Niemcami poświęciła życie półtora miliona młodych Francuzów. Każde polskie dziecko, stare i młode, powinno widzieć związek przyczynowy między tą ofiarą Francuzów a odzyskaną niepodległością Polski. Czy widzi? Widzi ono raczej Piłsudskiego siedzącego w magdeburskim areszcie i pragnącego z całej duszy – chcieć to móc – niepodległości Polski. I to raczej z tego bohaterskiego chcenia niepodległość wywodzi. Gdy Piłsudski przyjechał do Warszawy w niezaplombowanym wagonie, w kraju istniały już dwa rządy polskie, ale żeby zapanowała niepodległość, trzeba było, żeby Piłsudski to ogłosił. Liczą się bowiem słowa, legenda, rom-ant-yczna malowniczość, a nie namacalne fakty.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/narodowe-samodurstwo/

 379. olborski
  16 listopada o godz. 12:11

  „ system szumidel nie zadzialal bo LC stac bylo na porzadny dyktafon”.

  Co my tam Olborski wiemy? Czarnecki miał dwa dyktafony i ponoć kamerkę. Szumidło zadziałało na jeden dyktafon, na drugim się wyłożyło. Pewnie ów dyktafon był czymś lepszym (może holenderska handmade?) niż sprzęt z Allegro, w końcu chodziło o parę dużych baniek (miliardów), nie w kij dmuchał. A co z kamerką, która miała zarejestrować Czarneckiemu napisane na kartce „1 proc.=40 milionów”? Pewnie kupiona na Aliekspress wyłożyła się sama z siebie, bo przecież szumidło na kamerki nie działa. 🙂 Ptaszki szumią i ćwierkają, że po plajcie banków Czarneckiego biznesplan TW Ernesta jest do bólu prosty: iść do arbitrażu przeciw państwu polskiemu, czyli ścieżką holenderskiego Eureko.

 380. Mad Marx
  15 listopada o godz. 23:03

  „Mauro: Skąd się wziął Bóg”?

  A materia, łącznie z prawami fizyki?

 381. adam100
  15 listopada o godz. 22:31

  „Team rossi, Ujawnij rozmowę satelitarna Jarka”.

  Pod warunkiem, że ty ujawnisz rozmowę Tuska z Putinem na molo w Sopocie (2009) oraz
  …. rozmowę Arabskiego z Sieczinem w Moskiwe (03.2010) po wyproszeniu tłumaczki z ambasady pani Justyny Gładyś.

 382. Jarek16

  „Informacje, że prezes KNF oferował głównemu akcjonariuszowi notowanego na warszawskiej giełdzie banku gwarancję dobrej wyceny spółki w zamian za łapówkę musiała wpłynąć na nastroje giełdowych inwestorów”

  Takiej opini nie napotkałem.
  Ale może dlatego, że analitycy giełdowi i dziennikarze zajmujący się tym tematem tego typu praktyki uznają za normalne i mieszczące się w ramach tzw programów naprawczych – na co zwraca uwagę wiesiek59 w komentarzu z 17,26.

  Natomiast w publikowanych dziś materiałach dziennikarze ekonomiczni mniej lub bardziej dobitnie wskazują na brak mozliwości współpracy między Czarneckim i KNF. Chodzi wiec o tzw problem organizacyjny.

 383. Tomasz Wysocki
  15 listopada o godz. 22:33

  „Arschloch, he, he”.

  🙂
  Tak, to wyżyny erystyki, Schopenhauer w zaświatach pęka z zazdrości.
  A poważniej, musisz być starym komuchem, komunizm zawsze mi się z chamstwem kojarzył.

 384. Bar Norte
  16 listopada o godz. 14:48

  „Dziś w południe indeks WIG-banki spada o 3,5 proc.”.

  Jak spada to znaczy, że niedługo będzie rosnąć. Taka uroda giełdy, kiedy giełda stabilna spekulanci nie zarabiają. Dla niech dobrze jest, kiedy indeks spada, po czym leci do góry (później znów spada) i to możliwie jak najszybciej. Trudno spodziewać się, by inwestorzy (spekulanci) nie wykorzystali takiej okazji jak upadek Czarneckiego ― okazji najlepszej od lat.

 385. mag
  16 listopada o godz. 11:10

  „To może być prosta droga do Polexitu”.

  Prosta droga to wiedzie od ciebie poprzez wiadukt do CH Arkadia. Zajmij się zakupami, co na pewno lepiej ci wychodzi niż pisanie o polityce. Kup też coś dla kota.

 386. legat
  15 listopada o godz. 23:21

  „Mauro Rossi, no popatrz jaki ten Prezydent Andrzej Duda jest niesprawiedliwy, Bez rzetelnych dowodów zawiesił Chrzanowskiego w PGE Narodowej Radzie Rozwoju”.

  Jeśli zarzuty się nie potwierdzą będzie odwieszony. A jak potwierdzą, to znaczy, że mial rację.

 387. wyzysk
  16 listopada o godz. 17:45

  Ludzie na całym świecie reagują podobnie, mają podobne wzorce zachowań.
  Jedynie w zachodniej propagandzie akcentowane są jakieś wydumane różnice.
  Praw psychologii i socjologii, nie da się obejść, zastąpić jakimś teoretycznym, wydumanym substratem.
  Inżynieria społeczna ponosi klęskę za klęską.
  Wywołuje jedynie niewielkie zmiany w ludzkich zachowaniach.

  Chrześcijaństwo miało coś zmienić w stosunkach miedzyludzkich.
  Efekt zerowy- moim zdaniem.
  Komunizm miał uzdrowić sytuację, to samo.
  Humanizm i ateizm?
  Bez efektu.
  Liberalizm?
  Klęska rozgrywająca się na naszych oczach.

 388. @Mag, jestes zaskoczona? To przeczytaj komentarz wiesiek59
  16 listopada o godz. 8:44 . Nie taki znowu Kubus Fatalista jestem, obawiam sie, ze Realista.

 389. Mauro Rossi

  „Jak spada to znaczy, że niedługo będzie rosnąć”

  Zobaczymy w poniedziałek.

 390. Konkordat jest zagrożony klauzulą o umowach międzynarodowych. Nareszcie. Tak sobie myślę lepiej póżno niż wcale wstawać z kolan..

 391. zezem
  16 listopada o godz. 17:24

  Jeśli Czarnecki nie przekaże oryginałów to znaczy, że jest na nich coś, czego nie może pokazać prokuraurze. Może oryginały są gdzieś zagranicą, w obróbce? Jeśli w tle była muzyka to obrobka nagrania i zrobienie z niego „oryginału” może być dość skomplikowane. No ale gra idzie o cieżkie miliardy …

 392. Norman Davies w znakomitej książce „Zaginione królestwa” opisuje przypadek Rzeczypospolitej, państwa w kształcie nadanym unią lubelską i przez Zygmunta Augusta, ostatniego z Jagiellonów. Państwo to zniknęło z mapy Europy po dwustu kilkudziesięciu latach. Historycy ze szczegółami opisali proces zaniku i bezsilności jego struktur. Magnateria i szlachta nie były w stanie zbudować mechanizmów i narzędzi państwa, jakim była Rzeczpospolita, nadać mu praw, stworzyć systemu podatkowego, utrzymać wojska. Wacław Potocki (1621-1696) zatytułował jedną z fraszek „Nierządem Polska stoi”. Dwuwyznaniowość, a dokładniej mówiąc wielowyznaniowość, związana z wielonarodowością, tworzyła nierówności podtrzymywane przez uprzywilejowany Kościół katolicki, które z kolei były źródłem sił odśrodkowych i niekończących się buntów. Najazdy łupieżców zrobiły resztę.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/niechlubny-koniec-mitu-jagiellonskiego/
  =========

  „Powtórka z rozrywki
  z rozrywki powtórka
  słuchają jej biura
  słuchają podwórka
  a czas sobie płynie
  banalny tik-tak
  Powtórka z rozrywki?
  A jak……..”

  Ponoć dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki.
  Obawiam się, że „Polak potrafi”….

 393. @ Bar Norte.
  Warto przeczytac link podany przez @Mag.

  Brak możliwości wykonywania umowy
  „Obecnie w ustawie nie występuje pojęcie utraty mocy obowiązującej umowy
  międzynarodowej” – czytamy w uzasadnieniu projektu. Autorzy tłumaczą, że obecnie możliwa jest utrata mocy umowy międzynarodowej na drodze jej wypowiedzenia, a to za mało. „W praktyce, umowa międzynarodowa może jednak utracić moc obowiązującą również w inny sposób niż poprzez jej wypowiedzenie” – pada w uzasadnieniu. Jednym z wymienionych powodów jest zaś „całkowity brak możliwości dalszego wykonywania umowy”.

 394. TVN, najbardziej antynazistowska stacja w Europie Środkowej, nagrodziła trójkę swych „dziennikarzy śledczych”: Bertolda Kittela, Anną Sobolewską i Piotra Wacowskiego nagrodą im. Andrzeja Woyciechowski za nagranie „urodzin Hitlera”. Jeden z nagrodzonych, operator stacji Piotr Wacowski, wykonując obowiązki służbowe zachorował na syndrom sztokholmski i to tak ciężko, że już po zakończeniu zdjęć zaczął hajlować, co uwiecznił jeden z uczestników urodzin Hitlera.

  https://pbs.twimg.com/media/DsHFzZhWwAEfNAB.jpg

 395. Mauro Rossi,
  jeśli Pad „odwiesi” Chrzanowskiego, co wg Ciebie jest możliwie (dawno mnie tak nikt nie rozśmieszył), to będzie oznaczało, że tym bardziej należy się zgodzić z Hartmanem: Wygląda na to, że w kręgach najwyższych funkcjonariuszy państwa, pod okiem niewidzącego prezesa, powstała grupa przestępcza mająca bardzo śmiały i intratny plan. Korzystając z nacjonalistycznej i etatystycznej ideologii partii rządzącej, w myśl której wszystko, co się da, powinno być polskie i państwowe, a wszystko, co obce bądź prywatne, zagraża naszej suwerenności, przekonano Jarosława Kaczyńskiego o konieczności nacjonalizacji, czyli wykupywania zagranicznych banków przez banki polskie. W tym celu usiłowano (a nawet wciąż się usiłuje) doprowadzić do przyjęcia przez Sejm – w formie poprawki do ustawy o finansowaniu Komisji Nadzoru Finansowego – przepisu umożliwiającego przejmowanie w trybie administracyjnym banków mających trudności finansowe przez inne banki. Przyjęcie tej poprawki, forsowanej przez dotychczasowego przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego, stwarzałoby możliwość szantażowania właścicieli polskich i zagranicznych banków, to znaczy wyłudzania od nich pieniędzy w zamian za powstrzymanie się od przejęcia, czyli de facto zaboru ich banków przez państwo.

 396. Z powodu nie wykonywania 10 przykazań przez katolików ich treść traci moc na terytorium IV RP. Tak sobie myślę o martwych zasadach co potwierdzają policyjne statystyki.

 397. @Wiesiek 59
  A nie sadzisz, ze jest wlasnie odwrotnie? Ze inzynieria spoleczna jest skuteczna poniewaz wlasnie bazuje na wzorcach zachowan? W koncu jej celem zawsze bylo utrzymnie u wladzy elity pieniadza i odpowiednie sciemnianie tzw.mas (ciemnych i bez tego).Inz.spol. moim zdaniem nie probuje wymusic na ludziach zmiany zachowan, bo to sie rzeczywiscie nikomu nie udalo, ani Hitlerowi z jego nad- pod-czlowiekiem ani Stalinowi ani Kosciolowi. Zmiany zachowan to dlugi proces ewolucyjny, niemozliwy do przeprowadzenia przez politykow w ciagu jednego czy dwu pokolen. Ale juz sterowanie tymi zachowaniami, jest jak najbardziej osiagalne.Chyba, ze czegos nie rozumiem.

 398. „Strzał w dzisiątkę”, o której pisal D. Passent. 🙂

  Według Eurostatu w trzecim kwartale tego roku Polska rozwijała się najszybciej w Europie, 5,1 proc. rok do roku, zaś strefa Euro przeciętnie 1,7 proc.

 399. jakub01

  ” „W praktyce, umowa międzynarodowa może jednak utracić moc obowiązującą również w inny sposób niż poprzez jej wypowiedzenie” – pada w uzasadnieniu. Jednym z wymienionych powodów jest zaś „całkowity brak możliwości dalszego wykonywania umowy”.”

  Konwencja wiedeńska o której wspomniałem przewiduje takie sytuacje:

  – wypowiedzenia umowy dwustronnej przez drugą stronę umowy;

  – zawarcia i wejścia w życie nowej umowy dotyczącej tego samego przedmiotu, która jest nie do pogodzenia z umową wcześniejszą;

  – braku sukcesji w odniesieniu do umowy (w sytuacji powstania nowego państwa na skutek rozpadu, secesji, zjednoczenia lub w sytuacji inkorporacji);

  – całkowitego braku możliwości dalszego wykonywania umowy;

  – całkowitego wykonania umowy.

  Tak więc nie rozumiem jaki jest sens nieoczekiwanego przenoszenia do ustawy regulacji prawnych wynikajacych z konwencji wiedeńskiej obowiazującej w kraju od 1969 roku czyli od blisko 50 lat.

 400. jakub01
  16 listopada o godz. 18:50

  Moim zdaniem, inżynieria społeczna jest niewykonalna.
  Zbyt wielka jest inercja społeczeństw.
  Muszą minąć dziesiątki pokoleń, by jakaś zmiana się utrwaliła, powstały nowe wzorce zachowań.
  A i tak obejmą one jedynie niewielki procent populacji.
  By nastąpiło to szybciej, muszą zaistnieć szybko przekładalne na pozycję bodźce ekonomiczne.

  Masowa zmiana religii spowodowana była decyzjami władcy.
  Masowa zmiana wyznawanej ideologii- komunizm- również bazowała na konformizmie.
  Ludzie zachowują się tak, jak wiatr wieje- w przeważającej większości.
  Nonkonformiści to kandydaci na męczenników, a nikt nie będzie ryzykował przetrwania własnych rodzin.
  Ludzkie stado zachowuje się przewidywalnie w swej masie.
  Jedynie jednostki się wyłamują, choc to one mogą mieć w dłuższej perspektywie rację.
  Niestety, większość z nich, nie ma żadnych perspektyw w opresyjnym środowisku…….
  Zasada „zabić wszystkich, Bóg pozna swoich” dalej obowiązuje.

 401. W III kwartale nadwyżka 3 mld a IV 40 mld deficytu. Wszystko kosztem służb mundurowych,cywilnej, zdrowia,nauczycieli. Czyli kreatywna księgowość. Tak sobie myślę ale chociaż godzina radości niech ludzi szlag trafi. Hunwejbin potrafi księgować.

 402. legat
  16 listopada o godz. 18:40

  ” … jeśli Pad „odwiesi” Chrzanowskiego, co wg Ciebie jest możliwie (dawno mnie tak nikt nie rozśmieszył), to będzie oznaczało, że tym bardziej należy się zgodzić z Hartmanem”.

  Od czasu, kiedy stał się zwolennikiem kazirodztwa Hartman jest tak nakręcony i gorliwy, że niewielu traktuje go poważnie. W końcu gorliwość jest gorsza niż faszyzm. Gorliwość zgubiła też Hartmana podczas zabawnej rozmowy z Robertem Mazurkiem dla Rzepy.

  Mazurek: Czytam żywot świętego męża: „Po spotkaniu z nim chromi zaczynają chodzić, niewidomi odzyskują wzrok. Uzdrawiał z niepłodności” …

  Hartman: … To oczywiście głupstwa. Oburzające jest, jeśli powtarza to ktokolwiek dotknięty wykształceniem, bo to znaczy, że brak mu minimum uczciwości intelektualnej.

  Mazurek : Mam też drugiego świętego, o którym chcę wspomnieć. On nie tylko był bardzo mądry, ale czynił cuda i masowo uzdrawiał chorych.

  Hartman: No przecież nie uzdrawiał, to po prostu nieprawda! Kościół katolicki opowiada takie historie, by wzbudzić u prostych chrześcijan wiarę w swoje gusła i ciągnąć z tego korzyści. Proszę bardzo, mogą się sami oddawać szamaństwu, ale mnie uczciwość intelektualna każe nazwać to szarlatanerią.

  Mazurek: „Przepraszam, że tak pana profesora nabieram , ale pierwszy święty mąż to Elimelech Weissblum, cadyk z Leżajska, a drugi to Salomon Rabinowicz z Radomska”.

 403. jakub01
  16 listopada o godz. 18:50

  Jeszcze taka uwaga co do teraźniejszości.
  Elity optowały za neoliberalizmem, humanizmem w stosunku do mas przybyszów, światem bez granic.
  Reakcją na to jest powstawanie i wzmacnianie zakresu wpływów partii przeciwnych tej koncepcji.
  Oświeceni usiłowali narzucić swoją wizję ciemniakom, wyzywając ich od populistów.
  Ta koncepcja została odrzucona przez ciemny lud, w kilku krajach.
  Będą następne.

  Dawniej, można by to narzucić siłą.
  W demokracji bezzębnej, z jaką mamy doczynienia, jest to niemożliwe.
  Nie ma silnego władcy, narzucającego swą wolę.
  Na własne życzenie, Europa została wykastrowana.
  I w tym temacie, jestem pewien że to dobrze.
  Elity się mylą, to demos ma rację.

 404. @Mauro Rossi
  Stać cię tylko na mizoginiczne pierdoły? Kobieta, według ciebie, nadaje się tylko do robienia zakupów i karmienia kota? No brawo, brawo!
  Jesteś żałosny i cofnięty co najmniej o kilkadziesiąt lat, gdy chodzi o publiczne wyrażanie tego typu opinii.
  Nie będę aż tak „subtelna” w odpowiedzi. Powiem krótko i dosadnie, wal się pan, bo nie zasługujesz na bardziej kulturalną ripostę.

 405. @Bar Norte,
  rzeczywiscie; wyglada na to, ze prawnicy Kaczynski, Duda i inna Pawlowicz
  nie znaja Konwencji wiedenskiej. Po coz wiec to dublowanie nazywane w dodatku nowelizacja, cyrk jakis. Ale nie zmienia to wcale zagrozenia polexitem.Prawo wlasciwie w kraju jest co najmniej zawieszone, wiec nic mnie juz nie zdziwi.

 406. Mauro Rossi,
  dzięki, tego wywiadu nie znałem. Znowu mnie rozśmieszyłeś do łez. Ty zgrywus jesteś.
  Z tym Twoim permanentnym staniem po stronie pisowskiego oszołomstwa to też zgryw?
  Jeśli tak, to masz u mnie plusa dodatniego.

 407. Symetryczny
  Zdążyłam przeczytac w „Zdaniu” wywiad z ks. Pieronkiem i Marka Tabina „Inteligencja po 1989 roku”. Biorę”Zeszyt” do pociągu, bo jadę jutro do Pszczyny, nawiedzić przyjaciół.
  Podzielę się na pewno wrażeniami z lektury, ale raczej mailowo.
  Pozdro

 408. Mauro Rossi
  16 listopada o godz. 17:59
  tejot
  16 listopada o godz. 12:41
  Napisałem, że kopia (ksero etc.) nie może być dowodem w sądzie jeśli istnieje oryginał w posiadaniu zainteresowanego (skarżącego). W odpowiedzi słyszę ble-ble, że „ Szef instytucji państwowej, która jest powołana by kontrolować …”. I ani słowa na temat wyższości kopii nad oryginałem jako dowodu rzeczowego. Ogarnij się mentalnie i  poczekaj na wynik dochodzenia, bo sprawa ta zapowiada się coraz bardziej interesująco.

  Mój komentarz
  Rossi, napisałeś:

  Mauro Rossi
  15 listopada o godz. 22:09

  „Jest zasada ,że oryginał np. dokumentu przechowuje się u siebie”.
  Czarnecki poszedł do prokuratury, nieprawdaż? Jeśli nagranie ma być dowodem to tylko oryginał. Kopia nie będzie dowodem w tej sprawie, każdy sąd to uwali. A jeśli Czarnecki nie chce pokazać oryginału niech nie zawrca głowy organom ścigania swoją krzywdą, tylko ją przełknie.”

  Mój komentarz, c.d.
  Rossi, napisałeś 15 listopada, godz. 22:09, że niech Czarnecki nie zawraca głowy organom ścigania swoją krzywdą, tylko ją przełknie, co jest odmalowaniem w barwach PISowskiego kłamstwa sprawy Chrzanowskiego – szefa KNF.

  Nazwałeś sprawę Chrzanowskiego krzywdą Czarneckiego.

  Wątku o nagraniach rozmowy, które mogą dla sądu być dowodem tylko wtedy, jeśli są przedstawione na oryginalnym nośniku, nie poruszyłem.

  Rossi, Czarnecki żadnej krzywdy nie doznał, nie poinformował organów ścigania o swojej krzywdzie, nie złożył skargi na krzywdzącego, tylko złożył doniesienie do organów ścigania o rażącym naruszeniu prawa przez szefa KNF, naruszeniu polegającemu nie na skrzywdzeniu Czarneckiego, a na złożeniu niedozwolonej prawem propozycji korupcyjnej dla właściciela banku.
  Mafijne wymuszenie haraczu w zamian za opiekę.
  Pzdr, TJ

 409. Jakie były warunki wyjściowe objęcia rządów przez Trumpa, zastanawiał się ktoś?

  -19 bilionowy dług
  -trwały deficyt handlowy od 40 lat
  -trzy wojny i szesnaście konfliktów o mniejszej intensywności
  -11 milionów nielegalnych imigrantów
  -bezrobocie sięgające 10% Populacji
  -rozpadająca się infrastruktura
  -łańcuchy dostaw, w tym do sektora militarnego, uzależnione od importowanych komponentów
  -zużycie techniczne większości systemów uzbrojenia
  -outsorcing miejsc pracy i zanik klasy średniej

  Trump zaczął realizować obietnice wypowiedziane w kampanii wyborczej, jako jeden z bardzo nielicznych polityków.
  Co przełożyło się na:

  -brak nowych konfliktów zbrojnych
  -podwyższenie płacy minimalnej
  -zahamowanie niekontrolowanej imigracji
  -powstanie owych miejsc pracy
  -powrót amerykańskiego kapitału z rajów podatkowych
  -urealnienie ceł na artykuły sprowadzane

  Jest jakiś problem z akceptacją Trumpoekonomiki i Trumpogeopolityki?
  To podyskutujmy……

  te 40 lat bezsprzecznej dominacji amerykańskiej na globie, czym skutkowało?
  20-30 milionami trupów, 50 wojnami, 300 przewrotami wojskowymi pod amerykańskimi auspicjami?
  Proszę mi udowodnić, że to było dobre dla świata, a nie dla kilku koncernów czy ponadnarodowych korporacji.
  Nie opłacających na dodatek KOSZTÓW tych operacji z własnych zysków, a cedujących je na podatników.

  Kalifornia jest najbogatszym stanem USA.
  Jednocześnie, trwałym bankrutem.
  Schwarzenegger nie pomógł……
  Kto jest winny?
  Korporacje unikające podatków?
  ==========

  Ciekawe, czy Szostkiewicz przełknie….

 410. @Wiesiek59
  Elity beda zawsze optowaly za taka forma organizacji spolecznej,ktora czyni je niezmiennie elita. Tyle, ze czym innym byla np. partyjna elita PRL-u a czyms diametralnie innym sa elity neoliberalne.Czy demos ma racje? Nie jestem przekonana. Ale dobre jest to okreslenie – bezzebna demokracja.Tez tak uwazam. Cos sie porobilo i choc moge wiele przyczyn przytoczyc (globalizacja, itp.) to jednak zadna mnie nie przekonuje ani tez wszystkie do kupy wziete.Mysle, ze przyczyna tkwi w kapitalizmie, ktory wyewoluowal na jakies monstrum nie majac przeciwwagi w postaci komunizmu. Wmowiono nam- albo wolny rynek albo smierc, bo jesli nie to, to co?Tyle, ze ekonomisci ustawicznie sie myla, a czesc jedynie pracuje po to aby uzasadniac istniejacy stan rzeczy. To wszystko peka, robia sie dziury, tego systemu odgornie juz nikt nie zalata,zmienia go jedynie procesy oddolne. Najbogatsi juz czuja pismo nosem, teraz beda ludzkimi panami, zabieraja sie za podzielenie sie z ludem ale tylko z pozycji dobrego pana. Dzialalnosc charytatywna, ktora znow zblokuje i podzieli ludzi na czas jakis. Marionetkowa polityka, w charakterze igrzysk dla mas, bo nikt juz nawet nie probuje tworzyc pozorow. Demos sam siebie nie zbawi bez swiadomosci ale czy kiedykolwiek ja posiadal? Z drugiej strony mam informacje, internet, ale to kij ktory ma dwa konce.Mozna sie porzygac od tej karuzeli.

 411. Służby specjalne podległe ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego. Informacje w tej sprawie są nieprawdziwe – poinformował w komunikacie rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.
  https://forsal.pl/artykuly/1351497,zaryn-sluzby-podlegle-min-koordynatorowi-ds-sluzb-nie-podejmowaly-proby-zatrzymania-czarneckiego.html
  ============

  Tak się zastanawiam, czy pan Żaryn to z TYCH Żarynów?
  Albo pan Chrzanowski, to z TEGO rodu?
  To w kontekście dynastyczności…….
  Elity lubią się reprodukować a kluczowych stanowiskach politycznych.

 412. jakub01
  16 listopada o godz. 20:08

  Pasjami czytuję teksty greckich filozofów, czy tragedie, sprzed 2-4 000 lat.
  Albo Szekspira.
  Coś się zmieniło w stosunkach międzyludzkich, opisanych w tych tekstach?
  Że plebs obala tyranów, podjudzonych przez mających chrapkę na tą pozycję?
  Albo królów, pod wpływem szczodrobliwości i propagandy ich potencjalnych zastępców?
  Jakoś specjalnych różnic w ludzkich zachowaniach nie widzę…….

  Frakcje obstawiające wyścigi kwadryg, niczym się mentalnie ne różnią od współczesnych fanów jakichś klubów piłkarskich.
  Zadymy te same.
  Identyfikacja grupowa również.
  Wykorzystanie w celu politycznym, to samo.
  Ile to już tysięcy lat?
  100 pokoleń, i bez zmian?

 413. @Wiesiek 59
  Wiem, wiem -zbyt wiele tematow na raz, ale tak mi sie wylalo he, he, wybacz.

 414. jakub01
  16 listopada o godz. 20:33

  Jesteś jednym z niewielu NORMALNYCH blogowiczów.
  Starających się MYSLEĆ, a nie bezrefleksyjnie WIERZĄCYCH w jakieś prawdy objawione przez płatnych wysoko gadaczy.
  I tak trzymaj.
  Zdrowy rozsądek, to podstawa.
  Jak na razie, nawet jeżeli się różnimy, to ŁADNIE.
  I chyba o to w dyskusji według mnie chodzi.

 415. Na tym blogu wiesiek59 napisał 42 punktową listę afer PO-PSL. Ponieważ za afere podał tam miedzy innym „Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn” oceniłem, że musiał to wziąć z jakiegoś prawicowego pisma i szybko wykryłem główne źródło portal Wpolityce , redaktora naczelnego Marzena Nykie a wśród felietonistów są m.in.: Krzysztof Czabański, Krzysztof Rybiński, Krzysztof Kłopotowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Łukasz Warzecha, Piotr Legutko, Janusz Wojciechowski, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Czarnecki, Stanisław Janecki, Piotr Cywiński, Maja Narbutt.
  Źródło rzeczywiście wiarygodne nie ma co.
  Tylko dlaczego mimo 3 lat rządów PiS nikogo za te „afery” nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej?
  Przyczyna prosta , bo to nie były afery.
  O „aferze ” taśmowej już na tym blogu napisałem.
  Kuriozalne jest umieszczenie jako afery wydłużenie wielu emerytalnego – bo to nie afera a konieczne działanie by system emerytalny sie nie rozleciał. Właśnie odwrócenie tego jest karygodnym działanie PiS , co zrobił on czysto z wyrachowania politycznego nie licząc się z konsekwencjami.
  Gdyby to były afery to PiS by trąbił o tym we wszystkich mediach i żądał głów

 416. „W komentarzach do afery z KNF czytam, że „państwo gnije”. Otóż nie. Takie afery pokazują, że państwo ma się właśnie bardzo dobrze i realizuje swoją prawdziwą zasadniczą funkcję, jaką jest poszerzanie wpływów i zwiększanie zysków klasy rządzącej.

  Bo w państwie w rzeczywistości chodzi właśnie o to, by zdobyć stołki dające kontrolę nad działaniami innych ludzi, a następnie je odpowiednio wykorzystywać dla własnych korzyści. Czy to legalnie, ściągając z ludzi podatki i przeznaczając je na swoje biznesy i wynagrodzenia, albo obsadzając stanowiska w zarządach i radach nadzorczych państwowych firm – czy to nielegalnie, biorąc łapówki za nieprzeszkadzanie lub przyznanie przywileju.

  Owszem, jeśli ktoś myśli, że państwo powinno działać dla dobra narodu lub obywateli, to afery są jaskrawym przejawem nieprawidłowego działania. Sęk w tym, że to, co ten ktoś wyobraża sobie jako działanie prawidłowe, należy do sfery tzw. pobożnych życzeń.

  Państwo tworzą ludzie, a ludzie w ogromnej większości będą działać we własnym egoistycznie rozumianym interesie. I ten interes popycha większość ludzi do sięgania po władzę oraz wykorzystywania jej w ten, a nie inny sposób.”
  https://independenttrader.pl/afera-knf-jak-kupic-bank-za-zlotowke.html
  =========

  Dla chcących być na bieżąco……

 417. „Mauro Rossi
  Co my tam Olborski wiemy? ”
  Nie duzo ale dla nas wystarczy (Nic nie wiemy ale kombinujemy i sie domyslamy)
  MM wezwal sluzby aby nie byly zbyt gorliwe i poczekaly az MC wroci z banowo -cutrynowego Singapuru i wysprzata gabinet z pozostalych szumow , czy zupelnie po cos innego ?
  ( Co tak szumi ? A teraz ?Przestalo ) System nie zadzialal ? Wrecz przeciwnie . MC wywalono bo dal sie nagrac ( zamowil u komandosow ‚czipne’ szumidla , kutwa jakas) . Podobno ten Kowalczyk z Czestochowy to slup , mial dostac 1% od 1-go%-ta a reszta gdzie miala powedrowac ? Wiemy jedno to wszystko to robota amatorow a nawet ignorantow w tym amatorstwie . Pytanie najwazniejsze , po co szumidla skoro w skrocie KNF druga litera to od NADZORU a nie od czegos innego ?. Kiedy sie omija prawo zawsze cos szumi (?) czasem sumienie ale czesciej jodly na gor szczycie .
  Panie MR czy pan widzi roznice miedzy korupcja a wymuszaniem characzu , czy znow pan bedzie obliczal wysokosc wiezy koscielnej ? ( Kto od kogo … chcial kasy ?)
  Gorliwosc Hartmana ( w obliczaniu wys. wiezy )sie nie umywa do do panskiej

 418. @Wiesiek59
  I dlatego tak fajnie mi sie z toba gada, bo 1. wiele sie od ciebie dowiaduje, 2.nie wymagamy dla potwierdzenia swoich opinii tzw. dowodow w postaci przytoczenia calej bibliografii, bo 3. nie upieramy sie przy „racjach” ale zwyczajnie gadamy. Coraz trudniej o to. Na szczescie w moim otoczeniu najblizszym nie ma osob niezdolnych do normalnej rozmowy.
  Ostatnio tez siegam po Szekspira a scislej wspolczesne wersje, niektore sa niezle.(Makbet , Otello). Natomiast film , ktory mi sie ostatnio ogromnie spodobal, to „Cesarzowa”. Zrobiony z wielkim rozmachem dramat . Polecam goraco. Co chwila znika mi sygnal wiec sie na czas jakis wynosze, bo nie da sie tak pisac. Nara.

 419. @Wiesiek 59
  Podaje link do filmu.
  https://www.cda.pl/video/189339838/vfilm
  pozdr.

 420. olborski
  16 listopada o godz. 22:16

  „Podobno ten Kowalczyk z Czestochowy to slup …”.

  Podobno. Ale do czego to podobno? 🙂

  „Pytanie najwazniejsze, po co szumidla”.

  Jak się rozmawia z kimś takim jak Czarneckim to, prócz posiadania szumideł, trzeba być Brudnym Harrym.

  „Panie MR czy pan widzi różnice miedzy korupcja a wymuszaniem characzu”.

  Poczekajmy na rozwój wypadków, dajmy się zaskoczyć.

 421. Wiesiek
  Jesli chodzi o sukcesy gospodarcze Trumpa , to nie są one wcale tak jednoznaczne , jak świadczyłby o tym spadek bezrobocie w USA.
  Spadek bezrobocia nie jest bowiem efektem wzrostu aktywności zawodowej Amerykanów , bo ta nawet spadła, ale w dużej części efektem starzenia się amerykanskego społeczeństwa .
  W Ameryce w momencie jest tak, że firmy rzeczywiście szukają rąk do pracy i to nawet niewykwalifikowanych , a Trump w odpowiedzi na to prowadzi swoją politykę antyimigracyjną , ktora jest sprzeczna z interesami gospodarczymi kraju i w sumie doprowadzi do zahamowania koniunktury.
  Podobnie jest z wojną celną , którą Trump rozpętał . Jej pierwszym efektem jest wzrost cen wielu produktów w Ameryce i to nie tylko importowanych , ale także tych produkowanych w Ameryce , a zawierających wsad importowy.
  W gospodarce najprostsze rozwiązania , takie jakie potrafi zrozumieć każdy hajer na Środkowym-Zachodzie nie zawsze są te najlepsze.
  Co do polityki gospodarczej Obamy , to wiem że nie była ona propagandowo tak skuteczna jak ta Trumpa, ale nie należy zapominać o tym , że to on wyprowadził z powodzeniem Amerykę z kryzysu 2008 roku, który odziedziczył po neoliberalnej erze W.W.Busha.

 422. maciek.g
  16 listopada o godz. 21:01

  ” … wiesiek59 napisał 42 punktową listę afer PO-PSL … za afere podał …. „Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn” … musiał to wziąć z jakiegoś prawicowego pisma …”.

  A tamci nie wzięli tego przypadkiem z programu wyborczego PO (2011), w którym było czarno na białym, że jak wygrają wybory to nie podniosą wieku emerytalnego? Jak PO mówi to na ogół tylko mówi, więc wiek przechodzenia na emeryturę został oczywiście podniesiony. PiS w kampanii wyborczej (2015) mówił, że obniży wiek emerytalny no i obniżył.

 423. tejot
  16 listopada o godz. 20:00

  „Czarnecki … złożył doniesienie do organów ścigania o rażącym naruszeniu prawa przez szefa KNF”.

  Po ośmiu miesiącach? Czarnecki nagrał Chrzanowskiego w marcu 2918? Czemu czekał do listopada, skoro było to „… wymuszenie haraczu w zamian za opiekę”.
  Jeśli tyle czasu czekał sprawa jest w najwyższym stopniu niejasna.

  Co jeszcze (z głośniejszych spraw) czekało pół roku?
  ― Pół roku Michnik czekał z publikacją o korupcyjnej propozycji Rywina.
  ― Pół roku czekał TVN z ujawnieniem nagrania z „urodzin Hitlera”.

 424. mag
  16 listopada o godz. 19:18

  @Mauro Rossi „Stać cię tylko na mizoginiczne pierdoły? Kobieta, według ciebie, nadaje się tylko do robienia zakupów i karmienia kota”?

  Kobieta jest w tym bezkonkurencyjna.

  „Powiem krótko i dosadnie, wal się pan, bo nie zasługujesz na bardziej kulturalną ripostę”.

  No cóż, znów przeważył u ciebie etos elity III RP i jej maniery. Jak twój kot to znosi?

  Zobacz jak dobrze może mieć kot. 🙂
  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20181110/KRAJ/311109992/AR/0/AR-311109992.jpg?imageversion=Artykul&lastModified=20181110132342

 425. Mauro Rossi
  16 listopada o godz. 22:56
  tejot
  16 listopada o godz. 20:00

  „Czarnecki … złożył doniesienie do organów ścigania o rażącym naruszeniu prawa przez szefa KNF”.

  Po ośmiu miesiącach? Czarnecki nagrał Chrzanowskiego w marcu 2918? Czemu czekał do listopada, skoro było to „… wymuszenie haraczu w zamian za opiekę”.
  Jeśli tyle czasu czekał sprawa jest w najwyższym stopniu niejasna.

  Mój komentarz
  Rossi, nie zbaczaj z tematu. Nie pisałem nic o czekaniu Czarneckiego od marca do listopada zanim złożył doniesienie.
  Pisałem o tym, że ty w kontekście sprawy korupcyjnej propozycji szefa KNF twierdziłeś, że to jest „krzywda Czarneckiego”, co jest odwracaniem kota ogonem.

  Powyżej kontynuujesz to odwracanie pisząc , że „sprawa jest w najwyższym stopniu niejasna”.

  Gdyby sprawa była w najwyższym stopniu niejasna, to nie wywalono by w pośpiechu Chrzanowskiego ze stanowiska oraz premier nie zwoływałby pilnie na narady wszystkich świętych państwowych odpowiedzialnych za KNF i ściganie korupcji, a prezes partii rządzącej (szeregowy poseł nie pełniący żadnej funkcji w Sejmie ani w rządzie prócz nieformalnego stanowiska wodza wszystkich wodzów) nie zwoływał by pilnie partyjnej narady.
  Pzdr, TJ

 426. @404
  18 listopada o godz. 10:13
  Nie zaglądałem na blog, ale zdaje się twoja prośba jest już obsłużona na LA. Ja nie doświadczyłem banowania więc nie wiem jak to jest. Za to stwierdziłem, że nieraz należy wysłać drugi raz swój message i wtedy dochodzi.
  Pozdr.

 427. @Mauro Rossi
  17 listopada o godz. 22:42
  MR, Twoje argumenty są tak słabe, że aż nie chce mi się z nimi polemizować. Zbyt łatwo.

  1.
  Czemu, biedaczku, dodajesz taki epitet do nazwiska Hoyla. Sam unieważniasz swoją argumentację, kiedy odnosisz się do osoby, a nie do tego co twierdziła czy nazywała.

  2.
  Skąd wzięły się te poprzednie eony? Żartobliwie: pewnie z tego samego miejsca skąd wziął się bóg. Penrose przedstawia jak można dowieść tego, że były wcześniejsze eony. On przynajmniej nie posługuje się objawieniem.

  3.
  Porównywanie teorii naukowych do baśniowych żółwi, nie dyskredytuje tych teorii, raczej tego kto próbuje te teorie ośmieszyć. Naukowcy wiedzą(!) co się działo od ułamka sekundy po wielkim wybuchu i nie są to majaczenia. W końcu nasza cywilizacja wyrosła na nauce, a nie na wierzeniach.

  4.
  „Mnie tam wystarczy 13,7 mld lat jakie upłynęło od Big Bangu”.
  To pokazuje granice nauki i jednocześnie pole do spekulacji. Religijnych i niereligijnych.

  Nie wiem czy wiesz skąd to ograniczenie (13,7). Nie możemy obserwować nic poza tym limitem, bo prędkość ucieczki tych odległych obiektów uniemożliwia ich obserwację. Więc naukowo trudno dociekać poza obszarem dostępnych obserwacji. Penrose twierdzi jednak, że skutki poprzedniego eonu przenoszą się do obecnego.

  5.
  Biblijna (religijną) metafora stworzenia świata powstała co najmniej 2 tys. lat wcześniej zanim pojawiła się nauka, więc inna być nie mogła. A nauka pojawiła się po raz pierwszy w cywilizacji chrześcijańskiej, na uniwersytetach i w średniowieczu.

  A to ciekawe ( a raczej przygnębiające jeżeli prezentujesz poglądy jakiejś większej grupy). Czyli wiesz kiedy postała nauka, a nawet wiesz gdzie (oczywiście w cywilizacji chrześcijańskiej). A co ze starożytnymi Egipcjanami. Czy to co stworzyli nie opierało sie na nauce – te piramidy, sfinksy, świątynie w Luksorze. A Aztekowie i Majowie, ich kalendarze, obserwacje astronomiczne, znajomość ruchu planet. A co z nauką arabską, która do 11 wieku znacznie wyprzedzała naukę europejską i nadal używamy nazw gwiazd, które oni nadali, a także przejęlismy od nich liczbowy system dziesiętny.
  Co z Chinami i ich osiągnięciami. Zapomniałem o Indiach.

  Okazuje się także, że „biblijna koncepcja creatio ex nihilo” jest uzasadniona natomiast „universe from nothing” już zupełnie nie.

  6.
  „Co do napisów Nitzsche i Bóg (nie żyją) to one stawiają na równi te dwie postacie z tym, że ta pierwsza była prawdziwa”.

  To tylko twoja opinia, nie fakt, choć brzmi w tonie kategorycznym.
  Bóg (nawet hipotetyczny) może istnieć bez Nietzschego, ale Nietzsche bez Boga nie może.

  Faktem jest, że Nitzsche istniał i tworzył dzieła podobnie jak Rej, Kochanowski, Kant etc. – czy to też uważasz to za opinię. Co do istnienia boga, takiego lub innego, to opinie sa podzielone.
  Dlaczego Nitzsche nie może istnieć bez Boga ? Przecież bez Boga istnieje 1,4 miliarda Chińczyków, że wcześniejszych pokoleń nie uwzględnię. Oni przez dobre 1500 lat od narodzenia Chrystusa nie wiedzieli, że istnieje takie miejsce na tym świecie jak Bliski Wschód. Nie zauważyłem, żeby działa im się z tego powodu jakaś krzywda.

  7.
  „O Bogu pisali tylko samozwańczy epigoni”.

  Nie bardzo rozumiem, co poeta miał na myśli? Bez Boga monoteistycznego nie byłoby cywilizacji, religia prosta (animistyczna) „wyprodukowała” aborygenów.

  Ano poeta miał na myśli to, że znamy dzieła Nitzschego (On jest tylko przykładem, który przyjąłem z Twojego tekstu) i innych, ale nie znamy pism boga, oprócz tego co, wg starego testamentu ( źródło wątpliwe), ukazało się na ścianach podczas uczty Baltazara: „mane, tekel, fares”. Co tu porównywać ?
  O Bogu pisali lub opowiadali jedynie prorocy – czyli samozwańczy epigoni.
  „Bez Boga monoteistycznego nie byłoby cywilizacji..” A Chińczycy ? Czy nie stworzyli cywilizacji ?

  ====================================================
  Po ostatnie wreszcie, może mógłbyś się zastanowić dlaczego religia i partia, która ją tak mocno wspiera, nie sprawia, że taki Chrzanowski ze swoja korupcyjną propozycją zapomniał jakoś o zasadach, które i bez religii są oczywiste. A może on niedowiarek jest? Jakaś anatema by mu się przydała.
  Czy nauka „chrześcijańska” nie powinna przeanalizować dlaczego wskaźnik zabójstw w Polsce nie różni się od tego dla ateistycznych Czech i jest podobny do tego w krajach skandynawskich. Wygląda na to, że skuteczność dekalogu i nauk kościoła jest znikoma lub żadna. Czy to Cie nie niepokoi ?

css.php