Murem za Owsiakiem!

Stoję murem za Owsiakiem i nie przyjmuję do wiadomości jego dymisji. Jurek, Twoja rezygnacja to byłby cios w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a pośrednio w nas wszystkich, którzy Tobie zawdzięczamy tak wiele. Na Twoje nazwisko otwierają się serca i – co nie bez znaczenia – portfele i skarbonki.

Jak Ty odejdziesz od steru, nie ma żadnej gwarancji, jaki będzie repertuar i zasięg Orkiestry – na pewno słabszy. Ty już nie masz wyboru. Dokonałeś cudu – przez 27 lat gromadzisz miliony ludzi wokół najbardziej szlachetnych celów, wyciągnąłeś tysiące dzieci i młodzieży z domu, sprzed telewizorów i gier komputerowych, pokazałeś, że istnieje alternatywa – zaangażować się, zrobić coś dobrego, coś dla innych, nie tylko dla siebie.

Ty i Twoi ludzie nie tylko zebraliście miliard złotych, nie tylko wyposażyliście szpitale, ale pokazaliście sposób życia dla wartości – ramię w ramię, z uśmiechem na ustach, żadnej wrogości, żadnego moralizowania, i to w czasach, kiedy wielu ludzi szczerzy kły i chętnie by Cię zagryźli. Nie tylko anonimowo, w kominiarkach, pod osłoną internetowej nocy, ale i jawnie, w mediach, gazetach prywatnych i publicznych.

Nie chcę uogólniać, ale w Polsce ludziom sukcesu, ludziom dobrej roboty, towarzyszy nieodłączna zawiść, bezinteresowna wrogość, o czym świadczy tragedia w Gdańsku, w czasie wielkiego finału. Nie możesz ustąpić przed hejtem, przed nienawistnikami, bo Ty jesteś jednym z naszych nielicznych przywódców, za którymi stoi armia zwolenników, po zwycięskiej bitwie nie możesz zostawić swoich ludzi w rozsypce. Pamiętaj, że Orkiestra pod Twoją batutą ma miliony zwolenników. Nie możemy załamać rąk pod naporem zła. Musimy sobie wzajemnie dodawać siły. Ty dajesz nam siłę, teraz my z całych sił popieramy Ciebie! Jeżeli człowiek z takim dorobkiem jak Ty ustąpi, to znaczy, że Polacy nie są w stanie wyrwać się z tego piekła do nieba.

Zaproszenie
Od 20 stycznia 2019 r. „Goście Passenta” wracają na antenę Radia TOK FM, zawsze w niedzielę po godz. 10. W tym tygodniu mamy znakomitych gości: prof. Krystyna Skarżyńska – psycholog polityki, bardzo nam dzisiaj potrzebna w rozdygotanej Polsce, autorka m.in. książki „Człowiek a polityka”. Prof. Marek Grela, ambasador ad personam (najwyższy tytuł w dyplomacji), ekonomista i dyplomata, były podsekretarz stanu w MSZ, były ambasador Polski przy Unii Europejskiej, idealny do rozmowy o brexicie, Unii i trójkącie USA, Polska, Iran. Prof. Marcin Zaremba, autor m.in. rewelacyjnej książki „Wielka trwoga. Polska 1944-1947”.