Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Jarosław Kaczyński

30.01.2019
środa

Bomba czy kapiszon?

30 stycznia 2019, środa,

Bomba: taśmy Kaczyńskiego pokazały prezesa w innym świetle niż jego dotychczasowy wizerunek skromnego ideowca („do polityki nie idzie się dla pieniędzy”). Zanim prawnicy osądzą, czy taśmy ujawniły jakiekolwiek postępowanie Kaczyńskiego za niezgodne z prawem, możemy już teraz uznać, że ujawnione zostały praktyki niedopuszczalne.

Przede wszystkim zajęcie się deweloperką, intratnym biznesem przez partię polityczną, i to w dodatku rządzącą, która cały czas trąbi o patologiach i układach, jakie zwalcza. Nie dajmy się zwieść, że fundacja to jedno, Srebrna to drugie, prezes to trzecie itp. Poseł nie ma prawa do działalności gospodarczej. Poza tym, gdyby miliony trafiały okrężną drogą do PiS, to system finansowania partii politycznych zostałby zrujnowany. To jest zwykła przebieranka, na którą być może nie ma paragrafu, ale dobrze wiadomo, o co w tym chodzi.

Drugi skandal to stosunki PiS–Pekao SA. Stanowisko prezesa wielkiego banku państwowego z pewnością obsadzane jest faktycznie przez prezesa PiS i ewentualnie przez premiera. Prezes Krupiński od lat (PZU, Pekao) jest wybrańcem PiS. Taśmy Kaczyńskiego pokazały, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch. Jesteś prezesem, ale jesteś naszym prezesem. Integralność banku została naruszona, prezes Krupiński wie, co, a właściwie kogo kryje Srebrna. Wątpliwości budzi też fakt, że austriacki deweloper prowadził interesy z PiS „na słowo”, bez żadnej umowy, a chodzi o milionowe roszczenia. Gdyby cała ta afera dotyczyła Schetyny czy Kosiniaka-Kamysza, prokuratura już by u nich siedziała, a media rządowe szalały z zadowolenia. Ale jesteśmy w Polsce, w IV RP – tu prawo Newtona nie działa.

Kapiszon: po zatrzymaniu Bartłomieja M. & CO, pupila Macierewicza, a także rozgłosie wokół przygotowywanej bomby w „Gazecie”, oczekiwania były niewyobrażalnie wysokie. Nic poniżej fotografii prezesa z dymiącym pistoletem lub z nożem w ręku nie byłoby w stanie przekonać twardego elektoratu, że taśmy Kaczyńskiego to katastrofa. Dla nich, dla „partii i rządu”, dopóki nie pokazano, jak prezes płaci albo jemu płacą, dopóty prezes jest niepokalany, jest wzorcem z Sevre. Ich nic nie porusza, ale ich wiara w ojca założyciela zapewne została nadszarpnięta. Jeszcze kilka takich „kapiszonów” i pozycja prezesa ulegnie osłabieniu. Afera KNF, posady dla synów (w Banku Światowym), córek i chrześniaków, nepotyzm, wyrzucanie pieniędzy publicznych na partyjną propagandę – wszystko to się nawarstwia i może zmienić opinię części wyborców o PiS.

Nie można dziś powiedzieć „Polacy nic się nie stało”. Polska nie będzie już taka jak kilka dni temu. Taśmy Kaczyńskiego przybliżają naprawdę dobrą zmianę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 307

Dodaj komentarz »
 1. Wszelkie publiczne próby relatywizowania tej ‚działalności rozrywkowej’, zbywanie przez wyznawców/obrońców typu ‚nic się takiego nie stało’ czy już wręcz kretyńskie odwracanie kota ogonem (wszystkie koty najuprzejmiej przepraszam) i nieudolne tłumaczenia pokazują jaskrawo, do jakiego stopnia daliśmy się zdemoralizować jako społeczeństwo.
  Wióry z brzozy.

 2. Skoro Mauro Rossi z uporem godnym lepszej sprawy upiera się, że to był „kapiszon”, to nam tu Gospodarz wciska, no co? – nawet Prezesa to nie rusza

 3. Legacie.

  Osobiście nie zauważyłem, żeby Gospodarz wciskał cokolwiek, komukolwiek. Z Maullro masz pełne zrozumienie, bo wybacz, nie widzę żadnej ironii, ani żartu, w twoim komentarzu.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Demokrację z przyległościami, otrzymuje się w pakiecie.
  Między innymi, z mackami finansowej ośmiornicy mafijnej.
  Nie ma żadnego kraju w Europie, czy poza nią, który nie miałby nieformalnych powiązań pomiędzy partiami politycznymi, rządami, a najbogatszymi członkami danej społeczności.
  Afery ostatnich kilkunastu lat dotknęły Francję, Niemcy, USA- filary zdawałoby się praworządności.
  O Włoszech czy Hiszpanii, nawet nie warto wspominać.

  Na tym tle, układy panujące w krajach nazwijmy to, mniej demokratycznych, są zdecydowanie bardziej przejrzyste.
  Wiadomo kto dzierży wszystkie intratne działy gospodarki…..

  Jest jeszcze trzecia kategoria krajów.
  Gdzie o wszystkim decydują AMBASADY.
  I w takiej kategorii znajduje się moim zdaniem Polska.
  Czas na pobudkę w tym NOWYM WSPANIAŁYM SWIECIE.
  Zblatowane stare partie polityczne nie zrobią nic.
  Czas na ruchy obywatelskie.
  Tylko Kryterium Uliczne będzie w stanie cokolwiek zmienić.

  Ps.

  Jakub01.

  Mam własne zdanie na temat różnych NGO.
  To nie narzędzia cywilizujące jakieś kraje, tylko ubezwlasnowalniające je.
  Narzędzia dywersji, budowania wpływów, realizacji interesów sponsorów.
  Służą OGŁUPIANIU plebsu, korumpowaniu elit.
  Nakłady poniesione na ich finansowanie muszą się zwrócić.
  Dlatego jestem przeciw zagranicznemu sponsoringowi czegokolwiek, poza operacjami których w kraju dokonać nie można.
  Każdy kraj musi sam przepracować swoją wewnętrzną organizację.

 6. Liczmy na tych niezdecydowanych. Chociaz wciąż nie rozumiem, dlaczego oni są niezdecydowani.
  Natomiast zdecydowanych nie złamie żaden przekręt pana Jarosława. Nawet jakby on przejechał na pasach zakonnice w ciąży.
  Oni są , jak ta matka, która dała z liścia synkowi, który z płaczem powiedział, że mu ksiadz pokazał siusiaka.
  Wiara w świętość księdza równa się wierze w moralną czystość, nieskazitelność pana Jarosława. Brud go się nie ima, nawet jakby wlazł po uszy do gnojówki i śmierdział jak świnia, dla wyznawcy będzie pachniał jak fiołek.

 7. Adamie 100,
  a kliknąłeś w czerwone i uruchomiłeś głos?

 8. legacie,
  mam aktualnie mokre ręce.

 9. @ Lewy
  30 stycznia o godz. 18:43
  Natomiast zdecydowanych nie złamie żaden przekręt pana Jarosława.

  Charakterystyczne dla sekty.

 10. Prezes może zostać skazany za oszustwo, a wtedy zgodnie z Lex Zdanowska – adieu polityko i Sejmie! Na zawsze! Taki koniec największego politycznego machera ostatnich trzydziestu lat byłby nawet zabawny i na pewno pouczający dla młodzieży.

 11. Lewy,
  walka o „niedecydowanych” jest istotna ale też warto może zauważyć zagrożenie dla PiS ze strony frekwencji. Wydaje mi się, że mogą ruszyć cztery litery ci, którym dotychczas „wisiało”.
  Jest coraz więcej rozczarowanych, zawiedzionych, traktowanych przez reżim jak PGR-owcy przez Balcerowicza. To np. nauczyciele i ich rodziny, policjanci i ich rodziny, dziadkowie-emeryci z LWP, którym „o mały figiel” nie zredukowano by emerytur i odebrano godność i ich progenitura, tych blisko ćwierć miliona, którzy podpisali projekt Rozenka a który został przez PiS zmielony nie procedowany, pracownicy sądów i prokuratur i ich rodziny. Pitolenie o 500+ się już zgrało, „trzeba było nie kraść” też itd.itd.
  Nie będą mieli lekko przy wzroście frekwencji. Jeśli wzrost będzie duży to kwestii „niezdecydowanych” nie ma co demonizować – chyba?

 12. @olakier
  Rzeczywiscie byłoby to pouczające dla dzieci., pokazywanie figury woskowej pana Jaroslawa w pasiakach w kajdanach z napisem : Dzieci, tak skończył największy szkodnik Polski. Nigdy tego pana nie naśladujcie.
  Ech, pomarzylismy sobie troszkę

 13. @legat
  Własnie pisząc o niezdecydowanych , miałem na mysli tych, którym nie chcą dupy ruszyć. Ja tych nie ruszających wcale nie demonizuję, ja im się tylko dziwię, ze oni tacy leniwi.

 14. Nie da się ukryć, że prezes to po prostu Don Corleone na naszym gumnie.
  Szkoda tylko, że nie jest choć w jednej setnej tak przystojny, jak Marlon Brando

 15. PRL trwa czyli czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Inaczej mówiąc B. Sienkiewicz miał rację.
  Prezes wie, że nienawiść zawsze się w Polsce dobrze miała, a 8-mego przykazania nawet KK nie bierze zbyt poważnie. Wywodząc się (tak zresztą jak i gospodarz blogu) ze środowiska, które PRL na tejże nienawiści budowało, zna skuteczność ówczesnych metod. Tak jak Ojca Narodów rozobłoczyć go będzie można dopiero po śmierci.

 16. @ mag

  A starość dopada każdego (jeszcze, jak na razie)
  https://www.youtube.com/watch?v=jbWPYZm9Ruk

 17. alamakotalive
  30 stycznia o godz. 19:21

  Bądź uprzejmy przestań pieprzyć.
  Porównaj willę Gierka, budowaną za własne pieniądze, z zamierzeniami Kaczyńskiego, budowanymi za nasze.
  Pluć na PRL można, tylko trzeba porównać skalę prywaty.

 18. @Lewy
  Są jeszcze sądy w Warszawie, albo będą w przyszłości. Po co pasiak? Wystarczy, aby ten pan już nigdy nikomu nie mógł zrobić krzywdy swoją działalnością publiczną. Kiedy ludzie przestaną o nim mówić, sam zwiędnie, jak to narcyz. Ja wiem, że teraz on się wydaje wszechmocny, ale każdy taki się zdawał, póki miał władzę – i ani minuty dłużej.

 19. gospodarz:
  dobra zmiana? kto? gdzie?
  polityczna rzeczywistość jest w kropeczki i skrzeczy;

 20. Pisze Gospodarz:

  „Kapiszon: po zatrzymaniu Bartłomieja M. & CO, pupila Macierewicza, a także rozgłosie wokół przygotowywanej bomby w „Gazecie”, oczekiwania były niewyobrażalnie wysokie.”

  Trudno mówić o rozbudzaniu oczekiwań ponieważ wieczorem, przed publikacją GW, w sieci ukazał się anonimowy teskt, na anonimowym koncie, który wyjasniał czego można oczekiwać. Tekst ten był masowo powielany, udostępniany – osobiście wkleiłem go na blog o 23,33.

  Oto jego treść:

  „Prezes i zięć kuzyna

  No więc podobno jest tak, że znów sprawa idzie przez sławnego kuzyna, którym to już tyle było problemów w Orlenie i TVP. Sławny kuzyn ma córkę, a ona męża. I ten mąż miał dla PiS-u pobudować słynny wieżowiec przy Srebrnej. Ale coś te rozmowy nie szły po myśli owego młodego człowieka, skądinąd mieszkającego w Austrii. I ów człowiek zaczął nieformalnego przywódcę naszego kraju nagrywać. I zebrał pokaźną biblioteczkę, bo jest tego najmniej kilkadziesiąt godzin. Tak się składa, że pełnomocnikiem owego pana stał się bardzo duży mecenas (chodzi o wzrost naturalnie), więc droga do redakcji na Czerskiej była odśnieżona. Należy się spodziewać serialu. Wniosek jest jeden z tej opowieści. Trzeba słuchać mądrych ludzi zawczasu, gdy mówili, że kuzyn to bałwan i człowiek, którego należało trzymać na odległość rzutu kamieniem. Tak to wielkie projekty polityczne padają przez kuzyna i kuzyna zięcia.”

 21. adam100
  30 stycznia o godz. 19:23
  Owszem, ale Brando nawet stary wymiata 🙂

 22. @mag
  @olakier
  gdyż przecież nie zapominajmy, że sam Al „Untouchable” Capone padł li tylko przez podatki:) , a nie przez inne mordy (zdradzieckie) i tzw. racketeering
  wiosną pachnie ciut

 23. Sądzę, iż dla jednych to bomba, a dla drugich, kapiszon (najwyżej). Wierzących w posła/prezesa i PiS jest nadal bardzo wielu. Wiadomo logika i fakty oraz wiara to pojęcia rozłączne.

 24. Moim zdaniem sensowny tekst red Sroczńskiego z gazeta.pl na temat „taśm Kaczyńskiego”
  Tytuł „Taśmy Kaczyńskiego będą żyły miesiącami. Kolejne odcinki mogą być dla PiS dewastujące”.

  Fragment:

  „Opowieści, że „Kaczyński powinien posłać do ‚GW’ dobre wino i kwiaty”, bo taśmy pokazują go jako przytomnego, umiejącego negocjować i liczyć procenty gracza, są funta kłaków niewarte. Dowodzi to jedynie, jak bardzo prawicowi publicyści oddaleni są od prawicowego elektoratu i jak mało wyściubiają nosa poza Warszawę i „saloniki prasowe” w TVP.
  Dla małomiasteczkowego elektoratu PiS istotną cechą tej partii był Kaczyński w rozdeptanych butach i finansowy safanduła. Im bardziej media liberalne wyśmiewały, że nie ma konta, tym większa była wiara w jego bezinteresowność i uczciwość. Kaczyński robiący deale niczym Trump, Kaczyński kombinujący, jak znaleźć legalny sposób na przelew kasy, a przede wszystkim Kaczyński-deweloper od szklanego wieżowca w nielubianej „warszawce”, to mniej więcej tak – wybaczcie porównanie – jakby Jan Paweł II dał sobie zrobić zdjęcie z gołym torsem na okładkę magazynu, a następnie służby prasowe Watykanu tłumaczyłyby, że wygląda na niej dobrze, ma umięśniony tors jeszcze z czasów spływów kajakowych, więc „to się ludziom nawet spodoba”.Szklane wieżowce w centrum Warszawy to są obrazki z seriali TVN, które dla dużej części elektoratu PiS są światem obcym, niedostępnym i pełnym irytującego blichtru. Teraz w takim serialu wystąpił Kaczyński, usiadł na kanapie obok Magdy M. i chwali się, że będzie miał od takiego wieżowca 30 procent rocznego zysku.

  Całość pod linkiem – warto przeczytać!

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24413642,tasmy-kaczynskiego-beda-zyly-miesiacami-kolejne-odcinki-moga.html

 25. „Jeszcze kilka takich „kapiszonów” i pozycja prezesa ulegnie osłabieniu. Afera KNF, posady dla synów (w Banku Światowym), córek i chrześniaków, nepotyzm”

  Obawiam się, że pan red. Passent nie ma racji. Nie ulegnie osłabieniu, a jeśli nawet, to tylko chwilowo. Dlatego, że znacząca część „suwerena” jest święcie przekonana, że PiS nie robi nic, czego nie robiły wszystkie rządy i partie tworzące je. A po drugie, wyborcy nie tylko PiS-u postępują dokładnie tak samo (kumoterstwo, nepotyzm, itd.) i traktują to jako „oczywistą oczywistość”.

 26. Problemem Polski raczej nie są jakiejś obce ambasady , ale repolonizacja , która zamiast ubogacić cały naród , stała sie pretekstem do rozkradania majątku narodowego przez PiS.
  PRL stał na korupcji i neopotyźmie i tylko ryba niebrała i ręka rękę myła , na szczęście do rozkradania było niewiele.

 27. Trzaskowski prezydent Warszawy zdziwiony oskarżeniami ze strony premiera Morawieckiego o preferowanie inwestorów związanych z PO.
  W ciągu dwóch lat ma być plan ogólny zagospodarowania przestrzennego Warszawy.
  Z tymi planami zawsze były kłopoty z wielu powodów, wiem bo sam sprawdzałem, ale nikt tak otwarcie jak prezes nie powiedział, że to z politycznych przyczyn, co zdumiewa.
  Świadczy to wyraźnie o tym, że gdyby prezydent Warszawy był jego to przyniósłby mu te papiery w zębach, a to już jest najwyraźniej sygnał o politycznej korupcji

 28. Mauro Rossi, czyli „Pisowski Głos na Blogu En Passant” i tym razem nie zawiódł, po chwilowym zacukaniu się odzyskał rezon i znów „daje rzeczy słowo”. Ów brak natychmiastowej reakcji mógł być spowodowany popłochem w szeregach PiS spowodowanym ujawnieniem taśm, a że do popłochu doszło, świadczy o tym – zwołana w trybie pilnym – narada na Nowogrodzkiej, bo przecież gdyby nie byłoby się czym przejmować, to i potrzeby zwoływania tejże by nie było. Dyskusja toczyła się pod zapewne kątem:”co oni mogą na nas mieć”, i jak na to zareagować, by zminimalizować ewentualne straty. Gdyby kacza banda nie miała nic za uszami, do żadnego spotkania by nie doszło, ponieważ jednak miała i ma, więc narada była konieczna. Podczas niej zapadły decyzje jak reagować w kontaktach z mediami i ustalono, że jedyną właściwą reakcją będzie unikanie ich, o czym świadczy dowodnie wycofywanie się ze wcześniej umówionych spotkań z dziennikarzami. Wydano też stosowne instrukcje, co mówić, gdy już rozmów z mediami nie da się uniknąć. Wytyczne trafiły również do pisowskich trolli – Mauro po otrzymaniu iskrówki z Nowogrodzkiej niezwłocznie przystąpił do roboty :).

  Zaskoczenia nie ma – „Głos PiS na Blogu”, jak zwykle, używa eufemizmów, gdy coś wymaga pochylenia się nad sczegółami, wgłębienia się w detale, tworzy piętrowe interpretacja, gdy wystarczą uogólnienia. Mauro, jak na pisowca przystało, jest zatwardziałym wyznawcą kalizmu.

  „Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi” – rzekł swego czasu Napoleon Bonaparte. Są jednak, co notorycznie wmawia nam, tu na blogu – dwa wyjątki od tej reguły, otóż błędów nie popełnia Jarosław Kaczyński oraz Bóg (kolejność nieprzypadkowa :). Słynne „mordy zdradzieckie”, „kanalie” – wyzwiska, którymi Jarosław Kaczyński, z trybuny sejmowej, na oczach milionów obywateli, „bez żadnego trybu”, uraczył przedstawicieli „totalnej opozycji”, to -w obiektywnej ocenie- nie może zostać uznany za coś innego niż chamski, skandaliczny wybryk, a już na pewno niegodny emanacji „starej żoliborskiej inteligencji”, którą JK jest. W interpretacji pisowskiej jest to w -najgorszym w wypadku – „reakcja zrozumiała”, przeciwstawia się temu „moherowe berety”, czy „szarańczę”. Nie mniej słynne, jeśli ni słynniejsze „Spieprzaj dziadu” – wypowiedziane przez Prezydenta 1050-lecia, to właściwa reakcja na „zaczepki pijaka, menela” (okazało się, że osoba, do której LK był łaskaw skierować owo polecenie żadnym menelem, pijakiem nie był).

  Knajacki język nie jest knajacki, gdy używają go pisowcy, a nabiera „knajackości”, gdy używają oponenci. Wulgarny język Morawieckiego nie mógł być inny dla niepoznaki, gdyby wtedy nie ku*wował zostałby zdemaskowany, bo pisowcy nie klną. Komunistyczny sędzia, prokurator, działacz, artysta, dziennikarz, esbecki kapuś, nie jest „postkomunistą”, jeśli jest w PiS, ale praprawnuk kuzyna szeregowego członka PZPR, który deklaruje antypisowskie poglądy, jest „komunistyczną szmatą”, „złodziejem”, „nie-Polakiem”.

  Mecenas Jacek Dubois jasno wyłożył, o co chodzi, reszta jest kazuistyką. Z taśm wynika również, czego-tak naprawdę -chce Kaczyński -tylko wyjątkowo nierozgarnięci osobnicy mogą sądzić, że chodzi o dobro Polski, a nie o dobro PiS.

  Pisowska propaganda próbuje odwrócić uwagę od istoty sprawy – wg jej przekazu, w tym, że JK niepodzielnie rządzący Polską, zajmuje się biznesem tworzącym zaplecze finansowe dla partyjnego imperium, nie ma nic zlego, a wręcz przeciwnie – bo, czyż to nie wspaniałe, że Prezes ujawnił kolejny ze swoich rozlicznych talentów – biznesmena dewelopera. No geniusz po prostu. To, że wyślizgał tego Austriaka, to w sumie też nic złego, bo – po pierwsze – to nie Polak, po drugie: przedstawiciel narodu zaborców, po trzecie: Hitler był Austriakiem, po czwarte: zawsze inni robili nas w bambuko, więc zemsty nadszedł czas.

 29. Proszę zwróćcie drodzy przyjaciele uwagę na co innego. Jarosław Kaczyński jest znany ze swego braku zaufania nawet do najbliższych współpracowników. Postanowił, że dla pewności biznes przeprowadzi w kręgu własnej rodziny. I co? „Zdradzieckie mordy” sprzedały go Gazecie Wyborczej. Wyobrażacie sobie jak to teraz wpłynie na jego psychikę i postrzeganie bliźniego?

 30. Czy całą działalność polityczną prezesa miały zwieńczyć dwie wieże?
  I tu nawet złota rybka pomyślała; wystarczy

 31. @jobrave
  Dzięki za ten wnikliwy komentarz. Czasami mi sie wydaje, że piszemy na Berdyczów, ale może jak ta kropla na skałę. Może to będzie wyglądać na puszenie się, ale kiedy Wolter czy Beaumarchais wysyłali swoje „paszkwile” wywołali rewolucję.
  Oczywiście nie ten wymiar, bo Kaczor to żaden gigant, na którego trzeba aż rewolucji. Jest to kleszcz, który który wżarł się w intymne miejsce Polski, jakim jest Sejm i trzeba tego kleszcza bez rewolucji, przy pomocy jakiejś pincety wydłubać i wyrzucić do kanalizacji. I nie trzeba jakichś Wolterow. Wystarczy precyzyjny zabieg.
  Ps
  Faktycznie, nieobecność Mauro Rossika, za to wyjątkowa aktywność @srutututu świadczy o pewnym zaburzeniu w siedzibie Kleszcza na Nowogrodzkiej

 32. Czy prokuratura będzie zdolna do rozpatrzenia wszystkich złożonych wniosków o wszczęcie postępowania?
  Jak zachowa się prokurator któremu przypadnie sprawa prezesa?
  Być może znajdzie się człowiek odważny i poważny który prezesowi zaświeci prosto w oczy, ale sam nie wierzę aby taki się znalazł.
  Patrzyłem na prawie nielicznych posłów PIS na sejmowej sali w czasie dzisiejszej debaty po tragedii w Gdańsku. Ich to już nie interesuje. Z drugiej strony na kogo liczyć kto bezinteresownie zajmie się sprawami państwa i obywateli?

 33. Hurra, nareszcie! Wieloletni, tytaniczny wysiłek Dobrego Pana Jarosława, przyniósł wreszcie owoce. Układ został zdemaskowany. Wiemy teraz precyzyjnie, gdzie ma siedzibę: Warszawa, ul Nowogrodzka 84/86.

 34. Kapiszon, kapiszon, ale na temat kapiszona oficjalne oświadczenie, no po co jak to tylko kapiszon? Kapiszonek taki malutki tylko.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24415061,jest-oswiadczenie-partii-ws-tasm-kaczynskiego-pis-nigdy.html

  Nie przyjmował korzyści majątkowych bo nie zdążył jak Warszawę przegrał, och jak przykro.

 35. Alicja-Irena
  30 stycznia o godz. 19:44
  adam100
  30 stycznia o godz. 19:23
  Owszem, ale Brando nawet stary wymiata

  Ten zmysłowy głos ?? 😉

 36. Obywatele też nie są święci. Jak można chore , umirające zwierzęta skupować, przewozić do ubojni i nielegalnie ich zarażone mięso sprzedawać. Nie dziwię się wzburzeniu ministra.
  Jak można było sprowadzać do Polski tyle śmieci i nielegalnie składować. Dopiero gdy te składowiska płonęły zaczęto się interesować sprawą.
  Jak można sprowadzać do kraju setki tysięcy starych trujących samochodów?
  Kto wpadł na pomysł aby tu powstał fort Trumpa?
  Nie wiedział, że nie należy prowokować?
  Może ten pomnik braterstwa i przyjaźni w Parku Skaryszewskim nie był piękny ale był dowodem wspólnej walki z faszyzmem czyli jak mówi premier z Niemcami, którzy na Polskę napadli, to czemu go rozbierają?
  Jest o czym myśleć

 37. @

  Równolegle banda PiS mści się na przeciwnikach:

  Nowo powołana Izba Dyscyplinarna dotkliwie ukarała niepokornego sędziego:
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24414385,nowo-powolana-izba-dyscyplinarna-dotkliwie-ukarala-niepokornego.html

 38. Lewy
  30 stycznia o godz. 20:44

  Może to tylko kleszcz w intymnym miejscu, ale kleszcz roznosi różne poważne choroby. Dużo czasu minęło od ukąszenia, jeśli go usuniemy w październiku, to może wystarczy seria antybiotyków i wrócimy do jakiego-takiego zdrowia. Po jeszcze dłuższym pobycie kleszcza mamy gwarantowane przewlekłe stany zapalne i inne groźne powikłania. Z trwałym uszkodzeniem układu nerwowego włącznie.

 39. A jak myślicie, dlaczego Kaczyński wysyłał tego Austriaka do sądu? Wtedy jeszcze był pewien, że całkowicie podporządkuje sobie sądy i należycie „zreformowany” sąd wyśle gościa na drzewo. Wtedy on rozłoży ręce i z obłudną miną powie: sąd tak zdecydował, a my szanujemy wyroki sądów.

 40. Co do wyborców się nie wypowiadam bo koszmar, który dzis akceptują, kilka lat temu nie byłby mozliwy. I nie dotyczy to tylko Polski, ale całego zachodniego świata.

  Natomiast Kościół powinien się juz wylogować ze współpracy z prezesem, jeśli chce przetrwać jako instytucja. Ma obecnie szansę, aby nie siedzieć cicho.

 41. Lewy
  30 stycznia o godz. 20:44

  @jobrave
  „Dzięki za ten wnikliwy komentarz. Czasami mi sie wydaje, że piszemy na Berdyczów, ale może jak ta kropla na skałę. […]”
  _______________________________________________
  A ja dziękuję, za niezasłużoną pochwałę. 🙂 Natomiast, co się tyczy pisania na Berdyczów. Jakiś czas temu wyraziłem przypuszczenie, że Mauro Rossi pojawia się tu nie po to, by z nami dyskutować, lecz celu agitowania na rzecz PiS i nie tyle chodzi tu o aktywnych blogowiczów, których można policzyć na palcach obu rąk, ile – nieudzielających się w dyskusjach – czytelników „EP”, których -podobno-liczyć należy w dziesiątki, a nawet setki tysięcy.

  Zwróć uwagę, że w komentarzach Mauro próżno szukać, choćby cienia refleksji, wątpliwości, roztrząsania czy np. postępowanie, decyzja Prezesa lub- w ogóle -jakiegoś pisowca, była słuszna, czy nie? Czasem zdarza mu się coś przemilczeć, do czegoś się nie odnieść, nie odpowiedzieć na jakieś pytanie i zawsze zdarza się to wówczas, kiedy w danej kwestii istnieje tylko jedna odpowiedź, gdy już nie da się odwrócić kota ogonem, zachachmęcić, gdy oczywistość jest już tak oczywista, że bardziej oczywistsza być nie może, gdy nie pozostałoby już nic innego niż zgodzenie się z oponentem. Mauro jest jak kurska TVP. Jego komentarze, to jeden wielki pean na cześć Prezesa i wszystkiego, co jest z nim związane. Być może jest on (Mauro) normalnym człowiekiem i w tej, czy innej kwestii nawiązałby normalną dyskusję, tu by się zgodził, ówdzie nie, ale on jest w stałej kontrze do blogowiczów niepisowskich, nawet wówczas, gdy dyskusja kompletnie nie ma związku z PiS. Nb. bycie w permanentnej kontrze do wszystkich wytknął mu niedawno Pombocek.
  Mauro musi taki być, tzn. ortodoksyjny w poglądach i konsekwentny w ich krzewieniu, albowiem taki ma być agitator, musi być też wyrazisty, żeby się nie rozpłynął wśród innych blogowiczów, pozostając przez to niezauważalny. Nie może taki być, bo on wie, że nie pisze na Berdyczów, Mauro ma poczucie misji, on pisze do tych dziesiątek, czy setek tysięcy, on sieje z nadzieją, że wzejdą z tego jakieś pisiorki, liczy się każda dusza czy to chwiejna, czy to pisowska, antypisowska. Bo ta pierwsza da się np. przekonać, druga umocni się w pisowskiej wierze, a trzecia – nawróci. Zatem, Lewy, i my nie piszemy na Berdyczów, gdzieś, do kogoś nasze słowa trafiają, może nawet przekonują na tyle, by tych, którzy zeszli na pisowską drogę nawrocić. 🙂 Wprawdzie nie w tym celu udzielam się na blogu, lecz bardziej z powodów rozrywkowych, ale jeśli ktoś doceni to, co piszę, a tym bardziej zawróci z tej, obranej -za namową Mauro- złej drogi, tym milsze mi pisanie. Myślę, że podobnie jest z Tobą 🙂

 42. Wg Pollster’u Biedroń na pudle za PO-PiS – em.

 43. Biedroń – ja pierwszy to przewidziałem – w ciągu najbliższych 2 lat przełamie trwający już kilkanaście lat prymat PO-PiS. Na czele będzie Biedroń i … PiS

 44. Lewy, Jobrave,
  co byście nie gadali, to wszyscy tu piszemy na Berdyczów, niestety. Szczególnie w kwestii postrzegania sytuacji politycznej. Osąd, że możemy mieć wpływ na np. przeskok z obozu sympatyków PiS do obozu antyPiS, to przepraszam Was – megalomania.
  Spotykamy się tutaj, żeby sobie pogadać zaspokajając potrzebę wyartykułowania swoich poglądów, przemyśleń, często w formie luźnej, czasami prowokacyjnej by wywołać refleksję u tych, którzy akurat Twego zdania nie podzielają. Bywa też, że, pod wpływem jakiegoś komentarza modyfikujemy swój pogląd, poddajemy się argumentacji interlokutora i to fajne jest. Są jednak granice dla blisko 100% nieprzekraczalne. Ani Mauro Rossi nikogo tu nie przekona do przejścia na stronę formacji z którą sympatyzuje ani on nie jest do zreformowania. Bez obecności zwolenników PiS wśród komentatorów, blog staje się TWA i traci na atrakcyjności bo zaczyna brakować powodów do artykułowania różnicy zdań.

 45. Satrustequi,
  widzę, że Jackowskiemu z Czułchowa konkurencja rośnie. Palma w ręce Satrustequi!

 46. @Legat

  Muhammad Ali wygrał z George Foremanem jak PiS wygrał z PO, na prawicy, a nowym contenderem do tytułu mistrza wszechwag będzie undeafeated doskonale wyszkolony technicznie zawodnik ze Słupska, walczący z odwrotnej pozycji…

 47. Ali nagle znokautował Foremana po 8(!) rundach okładania mistrza przez tego osiłka przy linach…

 48. Potem przegrał z Larry Holmesem (czyli Biedroniem) i wygrał z nim w rewanżu. PiS przegra z Biedroniem w 2023r. i wygra w rewanżu w 2027r.

 49. To nie wygląda ciekawie dla srebrnej i Kaczyńskiego. są dokumenty
  Giertych informuje cytat

  ” Relacje rodzinne oczywiście wpłynęły na to, że nie domagał się (Birgfellner) pisemnej umowy. Dostał pisemne pełnomocnictwo od spółki Srebrnej. Miał notarialne pełnomocnictwo do działań. Została określona uchwała, którą podpisał Jarosław Kaczyński, która dokładnie określiła sposób realizacji całego zobowiązania. W tej uchwale było powiedziane, że spółka będzie potrzebowała 300 milionów euro kredytu, więc wszystko było określone „

 50. Pan Passent

  “ Taśmy Kaczyńskiego przybliżają naprawdę dobrą zmianę.”

  Prosze napisac co wg pana znaczy dobra zmiana?
  Srebrna NIE buduje wiezowca?
  Mieszkanie+?
  Do instytucji miedzynarodowych powolania dostaje sie wedlug regul sprzed 2015? Swoi ale zupelnie inni niz ci obecni?
  A moze chodzi by upadajace banki robily to przez likwidacje nie wykupywane za przyslowiowa zlotowke?

  z gory dziekuje za odpoeiedz

  ml

 51. Art63
  30 stycznia o godz. 22:42
  Kościół jak widać nie lepszy od wyborców PiS

 52. jobrave
  30 stycznia o godz. 20:10

  „Mecenas Jacek Dubois jasno wyłożył, o co chodzi …”

  Nie rozśmieszaj nas aż tak bardzo. Dynastia mecenasów Dubois to ciekawy temat, niejedno ma za uszami w kolejnych pokoleniach. Szanowny tatuś mecenasa Jacka, czyli mecenas Maciej Dubois, był bardzo ceniony przez komunę, o czym świadczą jego odznaczenia:

  1/ Złoty Krzyż Zasługi
  2/ Srebrny Medal „Za zasługi dla obronności kraju”
  3/ Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”
  4/ Medal 30-lecia Polski Ludowej

  Najbardziej wzrusza medal dla mecenasa „Za Zasługi dla obronności kraju”, co to może oznaczać chyba się domyślasz? Dziś mecenas Jacek też pracuje na medal.

  „ … tylko wyjątkowo nierozgarnięci osobnicy mogą sądzić, że chodzi o dobro Polski, a nie o dobro PiS”.

  Podobnie jak Passent gonisz w piętkę albo w Piątka. Z ta różnicą, że red. Passent robi mniej więcej to samo od pół wieku. W Niemczech od dawna istnieje ustawa o partiach politycznych; zakłada się tam całkiem racjonalnie, że partie są podstawą demokracji. Bez partii wybory parlamentarne właściwie nie byłyby możliwe. A na pewno utworzenie rządu. Partie, w zależności od uzyskanego wyniku wyborczego, prócz dotacji państwowych mogą mieć swój majątek z czego finansują np. fundacje, zespoły eksperckie itd. W Polsce też jest ustawa o partiach politycznych z 27 czerwca 1997, później znowelizowana, radzę zajrzeć. Ustawa ta precyzuje na co partie mogą wydawać i w jaki sposób, oraz jakie środki i skąd pochodzące można przeznaczać na fundusz wyborczy. Red. Passent najwyraźniej tego nie wie, ale gdyby wiedział zapewne i tak nie powstrzymałoby się przed insynuacjami: „Gdyby miliony trafiały okrężną drogą do PiS, to system finansowania partii politycznych zostałby zrujnowany”.

  Hipokryta Passent kilka lat temu milczał jak grób, kiedy PO chciała w ogóle zlikwidować dotacje z budżetu dla partii politycznych. Gdyby miliony trafiały okrężną drogą do PO to system finansowania partii politycznych nie zostałby zrujnowany, a przeciwnie, byłby w rozkwicie. PO miała prosty biznesplan, pozyskiwane kasy pod stołem. Z kraju lub zagranicy. Jak kilka lat temu ujawnil Paweł Piskorski w rozmowie z „Wprost”, kulisy finansowania poprzedniczki partii Donalda Tuska, czyli Kongresu Liberalno Demokratycznego były zdumiewajace. Tusk miał ― jak twierdzi Piskorski ― dostawać pieniądze z Niemiec gotówce (reklamówkach).

  „Ewa Kopacz wystąpiła z inicjatywą zorganizowania debat po czerwcowej zapowiedzi premiera dotyczącej likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu. Stosowny projekt PO trafił już do laski marszałkowskiej. Ugrupowania miałyby się utrzymywać ze składek i darowizn”.
  No i te „darwizny” to w reklamówkach.

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/720069,eksperci-przeciw-finansowaniu-partii-politycznych-z-budzetu.html

 53. satrustequi
  30 stycznia o godz. 23:30
  Nic nie przełamie. Następny fircyk w zalotach. Ludzie marzą o jakiejś rozsądnej partii z poza solidarności i niestety co się jakaś pojawi to bubel

 54. @Maciek.g

  Niech sobie marzą, marzyciele, Biedroń działa a nie tylko marzy.

 55. neospasmin
  30 stycznia o godz. 23:50

  „Srebrna NIE buduje wiezowca”?

  Jan Grabiec, mózg PO z Legionowa, zapowiedział: „Niczego tu nie wybudujecie”. No bo, wicie―rozumicie, lepsze ruina w centrum miasta niż szklany wieżowiec.

  Moim zdaniem Srebrna powinna wejść współkę z kapitałem izraelskim. Chciałbym wowczas zobaczyć miny Grabca i Grzegorza Szablozębnego na artykuł w NYT o tym jaka ta PO łagodna dla szowinistów i faszytów, jak to lokalne władze PO zezwalają ponurym naziolom na demonstrowanie w Oświęcimu. A to byłby dopiero początek, trzęsienie ziemi nastąpiłoby później.

  Z przyjemnością można by wóczas wysłuchać fragmentu wiersza Gałczyńskiego: „Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom”. 🙂

 56. wiesiek59
  30 stycznia o godz. 19:10

  Jankesow spotka drugi Wietnam, bo Wenezuela ma poparcie Chin i Rosji- tak twierdzi prezydent Maduro.

 57. Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 0:22
  ,, Moim zdaniem Srebrna powinna wejść współkę z kapitałem izraelskim”.
  Krasnal ma swietne uklady ze skrajna prawica naszego sojusznika .
  Chabad ma przedstawicielstwo w stolicy.

 58. jobrave
  30 stycznia o godz. 22:59

  „ … w komentarzach Mauro próżno szukać, choćby cienia refleksji, wątpliwości, roztrząsania czy np. postępowanie, decyzja Prezesa … ”.

  Przypomnij co, gdzie i kiedy napisałeś dobrego o PiS. Ponieważ nie istnieją rzeczy idealne to z pewnością polityka PiS nie jest idealnie zła i ma jakieś dobre cechy. 🙂

  Jesteś trochę jak metaforyczny red. Passent, domagający się w latach 60. od Wolnej Europy, aby w trosce o obiektywizm informowała w swych audycjach o postępach budownictwa socjalistycznego. Jan Nowak-Jeziorański, dyrektor sekcji polskiej RWE, niezmiennie odpowiadał, że robić tego nie może, bo przez całą dobę zajmuje się tym komunistyczna propaganda i on nie jest w stanie konkurować.

 59. Przez trzy ostatnie lata Polki i Polacy już nie grają w pomidora …

  Macierewicz wbrew przedwyborczej obietnicy Szydło zostaje minstrem ON – KAPISZON!
  Ułaskawinie M. Kamińskiego przez PADa nielegalne – KAPISZON!
  Komisja Wenecka krytykuje ustawy o Trybunale – KAPISZON!
  Aplikantowi aptekarskiemu, obecnie rzecznikowi MON żołnierze salutują – KAPISZON!
  Przewodniczący „Komisji Smoleńskiej”, p. Berczyński oddalił się do USA – KAPISZON!
  Generałowie jeden po drugim składają dymisje bo Macierewicz tropi „zdrajców” – KAPISZON!
  Szydło pokazuje pazurki w debacie nad rekordowymi nagrodami dla członków rządu – KAPISZON!
  Niejasne związki Felenty od taśm z PiS i Rosją – KAPISZON!
  Afera BetBack pogrąża rząd Morawieckiego – KAPISZON!
  Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt melonów SKOK-ów do swojej spółki – KAPISZON!
  Ziobro nielegalnie finansował swą partyjkę na 40 tys euro – KAPISZON!
  Stowarzyszenie Eda Szydło dostało 25 melonów, choć nie złożyło sprawozdania finansowego – KAPISZON!
  Szyszko rżnie Puszczę aż się Unia zatrzęsła ze złości – KAPISZON!
  27:1 to klęska – KAPISZON!
  Kto winien śmierci Stachowiaka? – KAPISZON!
  Brak obiecanych mieszkań + – KAPISZON!
  Dlaczego Polska wycofuje się z Eurokorpusu? – KAPISZON!
  20-letni Janniger doradcą MON – KAPISZON!
  ONR maszeruje i odpala aź się dymi – KAPISZON!
  Ustawa pozwala na wycinkę drzew na prywatnych posesjach – KAPISZON!
  Rok 2016 przyniósł prezesowi PiS 175 tys zł majątku – KAPISZON!
  „Zdradzieckie mordy, kanalie …”, wrzeszczał prosty poseł PiS z trybuny Sejmowej – KAPISZON!
  Reakcja na nawałnicę w sierpniu 2017 z 3-dniowym i nieudzielenie wszystkim poszkodowanym pomocy przez państwo pod rządami PiS – KAPISZON!
  Afera farmaceutyczna, np. podniesienie cen leków po przeszczepach z 2 zł do nawet 2000 zł – KAPISZON!
  Ustawa budżetowa uchwalona w Sali Kolumnowej – KAPISZON!
  Samopodpalenie w proteście na Placu Defilad – KAPISZON!
  Afera w Autosanie – KAPISZON!
  Berczyński załatwił odmownie Caracale – KAPISZON!
  Afera bilbordowa: spółki SP finansują kampanię propagandową PiS – KAPISZON!
  Co było w kopercie od córki leśnika – KAPISZON!
  Czym Rydzyk zasłużył na dziesiątki milionów z budżetu? – KAPISZON!
  Ile naprawdę powinni zarabiać rezydenci? – KAPISZON!
  Kiedy wreszcie wrak tupolewa wróci do kraju? – KAPISZON!
  Prez. Duda podpisuje umowę o bezpieczeństwie Polski z Trumpem w przyklęku przy jego biurku – KAPISZON!
  Po ofercie korupcyjnej Chrzanowski zabrał bankiera do gabinetu Adama Glapińskiego – KAPISZON!
  Ile zarabiają „aniołki Glapińskiego” i co mu robią? – KAPISZON!
  Polska wychodzi przed szereg (robiąc laske Trumpowi), gdy organizuje szczyt przeciw Iranowi w Warszawie, po co? – KAPISZON!
  Prezes nie potrzebuje mieć konta w banku, skoro ma cały bank Pekao SA w garści – KAPISZON!
  Partia polityczna w Polsce nie ma prawa budować dwóch wież w celach dochodowych, także przez podstawionego słupa, vel „Srebrna” – KAPISZON!

 60. wiesiek59
  30 stycznia o godz. 18:41
  Dzieki za opinie. Rozwiewa moje ostatnie watpliwosci jakie mnie czasem ogarniaja po rozmowie z przyjaciolmi. Teraz goracym tematem u nas jest oczywiscie Wenezuela a nie Polska i z tej perspektywy afera z Kaczynskim wydaje mi sie dosc odlegla i bardzo „lokalna”. Nie sledze sumiennie komentarzy za to ciekawi mnie efekt tego zametu.

 61. http://wyborcza.pl/7,75968,24415504,tasmy-kaczynskiego-pis-czyli-najbogatsza-partia-w-polsce.html

  Red. Gadomski konkluduje:
  Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90., oraz luki w prawie, które sami pomogli tworzyć. Zgromadzony przed laty majątek posiadają do dziś i nawet jeśli PiS się rozpadnie, jego liderzy będą mieli zapewnione utrzymanie dzięki spółkom pasożytującym na majątku publicznym.

 62. http://wyborcza.pl/7,75398,24415062,tasmy-kaczynskiego-dubois-prezes-pis-mowil-ze-wiezowiec-ma.html

  – Mój klient dostał jednoznaczny komunikat: ten wieżowiec ma być pomnikiem moim i mojego brata, taką mam ideę i potrafię ją zrealizować. To ja podejmuję decyzje, a inni je wykonują. I mój klient widział przez cały rok, że tak to działa. Pan Kaczyński wskazywał partnerów, ich akceptował, rozmawiał o finansach, wskazał bank – mówi w rozmowie z portalem OKO.press mecenas Jacek Dubois, pełnomocnik Geralda Birgfellnera.
  (…)
  Choć Austriak jest rodzinnie z Kaczyńskim powiązany, uważa, że został w tej sprawie oszukany. Na nagraniu prezes PiS stwierdza, że nie może zapłacić mu za dotychczasową pracę, a jedyny sposób wypłacenia mu pieniędzy to roszczenie sądowe z jego strony. Z jednej strony przez 14 miesięcy pracy dla spółki Srebrna Birgfellner spotkał się z Kaczyńskim 16 razy, z drugiej jednak prezes PiS przekonuje, że nie ma wpływu na decyzje władz Srebrnej.

  Z nagrania i dokumentów Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego wiemy, że kontrolowany przez państwo Bank Pekao SA zgodził się sfinansować przygotowanie inwestycji przez firmy Austriaka (w sumie dokumenty banku opiewają na 15,5 mln euro) oraz skredytować do 300 mln euro (a więc ok. 1,3 mld zł) całą inwestycję.

 63. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jaroslaw-kaczynski-spolka-srebrna-i-wiezowiec-czy-posel-moze-prowadzic-dzialalnosc/6c0v44m

  Jarosław Kaczyński nie zasiada w zarządach ani radach nadzorczej żadnej z nich, nic nie wiadomo też, aby miał od nich jakieś pełnomocnictwa.

  Prezes PiS jest co prawda członkiem rady fundacji Instytut im. Lecha Kaczyńskiego, większościowego udziałowca w spółce Srebrna, ale samo zasiadanie w tej radzie trudno zakwalifikować jako prowadzenie działalności gospodarczej. Pozostaje pytanie, czy aktywny udział Kaczyńskiego w negocjacjach biznesowych nie oznaczał, że de facto prowadził on działalność spółki Srebrna, mimo braku formalnego umocowania.

  – Definicja działalności gospodarczej jest delikatną sprawą. Mówimy o ograniczeniu praw posłów, a więc o ograniczeniu praw obywateli. W związku z tym przepisy prawa powinny być w miarę możliwości jednoznaczne, a pole interpretacji zawężone – podkreśla w rozmowie z Onetem prof. Piotrowski.

  Pro jest niejednoznaczne, czy sprawiedliwość dotknie prezesa K. czy nie?

  Kto obstawia w polskiej ruletce, czy sprawiedliwość dotyczy Kaczek? I Kaczorów?

 64. „Będzie w tej chwili dużo, dużo skromniej. Dużo skromniej niż było dotychczas” – mówił prezes w kwietniu. Kilka miesięcy później pociotek z Austrii, zorientował się, że to nie jest austryjackie gadanie.

  https://www.polityka.pl/galerie/1780394,1,tak-prezes-pis-mowil-o-pieniadzach-i-skromnosci-przypomnijmy.read?src=mt

  Gdybym w Polsce chciał zarobić, to wydałbym czarną książeczkę złotych myśli prezesa.
  Czy zdobyła by większą popularność niż podobne wydawnictwa autorstwa przewodniczącego Mao (kolor czerwony) i pułkownika Kadafiego (kolor zielony).

  Np: „ja naprawdę na polityce tracę, biorąc pod uwagę doktorat z prawa”,
  „Były wspaniałem pomysły, jak ten z portalem. Tylko dzięki temu można było zmienić bieg historii w Polsce, który rzeczywiście był zdeterminowany przez ogromną przewagę zasobów naszych przeciwników. Ale udało się, ja byłem tylko skromnym pracownikiem winnicy pańskiej”,
  „Trzymam pieniądze na koncie mamy. Nie jest to moje dziwactwo, lecz efekt doświadczeń”,
  „Mieć pieniądze to jeszcze za mało. Trzeba mieć wolę i umiejętności”,
  „Do władzy nie idzie się dla ….”

  Krynica mądrości pragmatycznej, a jakże skromnej. Dwie wieże, jak wieże Kościoła Mariackiego: wyższa symbolizować miała brata Lecha, niższa – jego brata bliźniaka. A może na odwrót?

 65. teo
  31 stycznia o godz. 0:49

  Przez trzy ostatnie lata Polki i Polacy już nie grają w pomidora …

  Macierewicz wbrew przedwyborczej obietnicy Szydło zostaje minstrem ON – KAPISZON!
  Ułaskawinie M. Kamińskiego przez PADa nielegalne – KAPISZON!
  Komisja Wenecka krytykuje ustawy o Trybunale – KAPISZON!
  Aplikantowi aptekarskiemu, obecnie rzecznikowi MON żołnierze salutują – KAPISZON!
  Przewodniczący „Komisji Smoleńskiej”, p. Berczyński oddalił się do USA – KAPISZON!
  Generałowie jeden po drugim składają dymisje bo Macierewicz tropi „zdrajców” – KAPISZON!
  Szydło pokazuje pazurki w debacie nad rekordowymi nagrodami dla członków rządu – KAPISZON!
  Niejasne związki Felenty od taśm z PiS i Rosją – KAPISZON!
  Afera BetBack pogrąża rząd Morawieckiego – KAPISZON!
  Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt melonów SKOK-ów do swojej spółki – KAPISZON!
  Ziobro nielegalnie finansował swą partyjkę na 40 tys euro – KAPISZON!
  Stowarzyszenie Eda Szydło dostało 25 melonów, choć nie złożyło sprawozdania finansowego – KAPISZON!
  Szyszko rżnie Puszczę aż się Unia zatrzęsła ze złości – KAPISZON!
  27:1 to klęska – KAPISZON!
  Kto winien śmierci Stachowiaka? – KAPISZON!
  Brak obiecanych mieszkań + – KAPISZON!
  Dlaczego Polska wycofuje się z Eurokorpusu? – KAPISZON!
  20-letni Janniger doradcą MON – KAPISZON!
  ONR maszeruje i odpala aź się dymi – KAPISZON!
  Ustawa pozwala na wycinkę drzew na prywatnych posesjach – KAPISZON!
  Rok 2016 przyniósł prezesowi PiS 175 tys zł majątku – KAPISZON!
  „Zdradzieckie mordy, kanalie …”, wrzeszczał prosty poseł PiS z trybuny Sejmowej – KAPISZON!
  Reakcja na nawałnicę w sierpniu 2017 z 3-dniowym i nieudzielenie wszystkim poszkodowanym pomocy przez państwo pod rządami PiS – KAPISZON!
  Afera farmaceutyczna, np. podniesienie cen leków po przeszczepach z 2 zł do nawet 2000 zł – KAPISZON!
  Ustawa budżetowa uchwalona w Sali Kolumnowej – KAPISZON!
  Samopodpalenie w proteście na Placu Defilad – KAPISZON!
  Afera w Autosanie – KAPISZON!
  Berczyński załatwił odmownie Caracale – KAPISZON!
  Afera bilbordowa: spółki SP finansują kampanię propagandową PiS – KAPISZON!
  Co było w kopercie od córki leśnika – KAPISZON!
  Czym Rydzyk zasłużył na dziesiątki milionów z budżetu? – KAPISZON!
  Ile naprawdę powinni zarabiać rezydenci? – KAPISZON!
  Kiedy wreszcie wrak tupolewa wróci do kraju? – KAPISZON!
  Prez. Duda podpisuje umowę o bezpieczeństwie Polski z Trumpem w przyklęku przy jego biurku – KAPISZON!
  Po ofercie korupcyjnej Chrzanowski zabrał bankiera do gabinetu Adama Glapińskiego – KAPISZON!
  Ile zarabiają „aniołki Glapińskiego” i co mu robią? – KAPISZON!
  Polska wychodzi przed szereg (robiąc laske Trumpowi), gdy organizuje szczyt przeciw Iranowi w Warszawie, po co? – KAPISZON!
  Prezes nie potrzebuje mieć konta w banku, skoro ma cały bank Pekao SA w garści – KAPISZON!
  Partia polityczna w Polsce nie ma prawa budować dwóch wież w celach dochodowych, także przez podstawionego słupa, vel „Srebrna” – KAPISZON!

  str
  Nakryłeś BUCA Kapiszonem – BRAWO!!ong

 66. @

  Sympatycy W. Frasyniuka:

  – Moje określenie Prawa i Sprawiedliwości „zor*ganizowaną grupą przest*ępczą” było ade*kwatną opinią na temat sposobu działania elity władzy w Polsce od połowy 2015 roku w rozmontow*ywaniu gw*arancji demokratycznych i konstytucyjnych. Poz*ew sądowy traktuję jako nęk*anie mnie jako krytyka rządu i prezydenta oraz formę ucis*zenia – komentuje w rozmowie z Onetem prof. Wojciech Sadurski.

 67. @

  Któraś gwiazdka postawiona na właściwym miejscu ( w sumie trzecia próba).
  Panie moderator, zaspał Pan? 😉

 68. Bucu
  odpaliłeś sobie kapiszona w życi
  odajnej arterii.
  To chyba boli !!!

 69. Zobaczcie,że Kapiszon jest ubrany jak Colombo. Stare buty,stare ubranie. Powiedział pisowski hunwejbin. Wygląda jak strachy…na Lachy. Ale nie szata zdobi człowieka. Tak sobie myślę może polityczny król jest nagi. Czy to grzech zostać kamienicznikiem w żydowskim stylu.

 70. Bomba spożywcza. Róbta co chceta w rolnictwie. Ubój na drzwiach stodoły legalny. Każdy może produkować wędliny z pozyskanego surowca. A nawet sprzedawać mięso. Nic się nie zmarnuje nawet leczona krowa. Czy to jest koszerna żywność. Producenci żywności sami decydują o recepturach. Nadzór weterynaryjny jest omijany bo kosztuje. Z chłopskiej pazerności. Co przypomina antyszczepionkowców. Tak sobie myślę jaki suweren takie gwarancje wyrobów na winie z tego co się nawinie. Nawet bez sekcji zwłok. Wszak żywności nie można marnować. Chłop nie tylko żywemu nie przepuści !

 71. Oglaszam konkurs na nazwe partii pana Biedronia.’

  Rzuce od razu wlasny typ: Nieprzegieci’19.
  Brzmi bojowo a zarazem ludowym, witkowskim queer.
  I data sie liczy- toz to chinski rok swini. A swinia wiadomo- narodowa nie kosmopolitycznie-koszerna, holocaust dzikow, chlopi i ich niejasne, agrounijne postulaty…

  Kto da wiecej?

  ml

 72. Jako konsument popieram protest lekarzy weterynarii. Dlaczego producenci żywności omijają służby weterynaryjne a nawet fałszują świadectwa pochodzenia zwierząt. O ich braku nie wspomnę. W pogoni za elektoratem na wsi znosi się tzw.bariery biurokratyczne gwarantujące konsumentowi bezpieczeństwo żywności. Bezpieczna żywność od pola do stołu nie jest w pewnych rękach polityków. Tzw. bunty chłopskie z łbem świni pokazują roszczeniowość środowiska. Konsumenci nie mają siły przebicia w zderzeniu z lobby rolniczym. Tak sobie myślę,że chrońmy schroniska dla zwierząt bo to kusząca baza surowcowa. Dlaczego nie podano nazwy miejsca wykrycia afery. Choć produkty poszły w świat być może do mojej lodówki. Brzuchy konsumentów to cmentarzysko zwierząt jak mawiają wegetarianie. Czy muszę to udowodnić po aferze. Za komuny takich numerów nie było.

 73. „Dziś ustawa o finansowaniu partii politycznych, która miała odseparować polityków od biznesu, oraz ustawa lobbingowa czy antykorupcyjna nakazująca ujawniać związki polityków z biznesem i rozliczać się z majątku to świski papieru. PIS obchodzi te zasady szerokim łukiem, a spora część opinii publicznej to kupuje bo historię spółki Srebrna znamy od lat i już przyzwyczaiiśmy się do łamania standardów
  Zgodnie z ustawą o partiach politycznych ugrupowania nie mogą prowadzic działalności gospodarczej i mogą użyczac nieruchomości jedynie na biura posłów czy radnych. Nie wolno im na tym zarabiać. To dlatego SLD czy PSL zostały smuszone do pozbycia się włości ” – D. Wielowiejska

  Do czego jeszcze możemy sie przyzwyczaić ?

 74. @7:22

  Rzeczywiście, już za kilka dni rzadkie wydarzenie – ogłoszenie nazwy partii która sięgnie po władzę. Nieczęste to. Może Nadzieja i Miłość?

  „Nadzieja i Miłość wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość w sondażach…”.

 75. „Nie oddam panu płaszcza, i co mi pan zrobisz”-
  w wykonaniu Kaczyńskiego, to kolejna kropla przepełniająca czarę.

  Z pół roku temu obstawiałem, że PiS będzie miał problem z utrzymaniem większości w Sejmie, bo szanse na nieposzlakowalność zachowania pazernych krętaczy są niewielkie.
  W ciągu następnego półrocza, zapewne wypłynie jeszcze kilka ciekawostek, rujnujących opinię tej formacji.

  Stare przysłowie- że z rodziną tylko na zdjęciu dobrze się wychodzi- a w interesach niekoniecznie, znalazło potwierdzenie…..

 76. Kaczyński negocjuje dla srebrnej kontrakt na miliardy praktycznie będąc tam nikim (członek rady Fundacji Instytut im. Lecha Kaczyńskiego)
  Ten człowiek mówi „myśmy to wszystko kupili” – Myśmy to znaczy kto rodzona Kaczyńskiego? partia PC ?
  Wygląda że tak jak obecnie zwykły poseł i lider partii decyduje wyborze rządu i zmianach w nim i faktycznie rządzi Polska tak członek rady rządzi spółką srebrna

 77. Ten cały Biedroń , to nic innego jak koń trojański PiSu ,
  służący rozbiciu opozycji
  stąd tez na blogu te nagle peany pisiorów na jego cześć .
  Głos oddany na Biedronia , to głos stracony dla opozycji.

 78. To jest typowe dla”kaczora” , że on nic nie ma :
  ani pieniędzy
  ani stanowiska w spółce
  ani w rządzie.
  „kaczor” rządzi „bez żadnego trybu” i też bez żadnej odpowiedzialności.

 79. „Nadzieja i Miłość wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość w sondażach…”.
  Eeetam … gdyby Duma i Uprzedzenie wyprzedzilo Prawo i Sprawiedliwosc to byloby cos , co warte bylo zachodu . Pisali by o tym w gazetach

 80. @All, @adam100
  Zaskakująco podobnie działają Trump i PJK . Trump do czerwca 2016 (w czasie kampanii wyborczej) prowadził rozmowy w sprawie budowy „Trump tower” w Moskwie, podobno z upominkiem za $40 mln dla Władimira Władimirowicza, a prezes PIS rozmawiał i podejmował decyzje w sprawie budowy K-tower w Warszawie już po wyborach. Jakoś amerykanie też nie lubią kiedy politycy prowadzą interesy. Ciekawe!

  Obrona w obu przypadkach też jest podobna: to normalna sprawa , nic się nie stało, nie ma tu nic podejrzanego etc. Za to „messenger” jest obrzucany błotem obficie.

  Michael Cohen pleads guilty, says he lied about Trump’s knowledge of Moscow project

 81. @teo
  31 stycznia o godz. 0:49

  Całkiem fajna lista. Szapka bach!

 82. W tej samej notatce inspektorzy NIK piszą, że przekazali na ręce L. Kaczyńskiego plik dokumentów dotyczących spółki „Laktopol”, które otrzymali od UOP i Izb Skarbowych. Dokumenty te dotyczyły działalności byłego prezesa PZU A. Adamskiego i jego powiązań ze spółką Art-B. Inspektorzy NIK St. Chrzanowski, W. Siennicki, W. Kochera i R. Wadecki informują byłego prezesa NIK L. Kaczyńskiego o operacjach przestępczych pomiędzy spółką „Laktopol” a PZU, wykazując jak prezes PZU Adamski udzielał bezprawnie bezzwrotnych, wielomiliardowych pożyczek na rzecz spółki „Laktopol”, a spółka ta zamieniała złoty na dolary i wyprowadzała je do Izraela na prywatne konta Baksika i Gąsiorowskiego w wysokości 39 000 000 mln $.
  Publicznie pytamy co zrobił z tą ówczesną wiedzą prezes NIK Lech Kaczyński? Dlaczego nie ma o tej sprawie raportu NIK, jest tylko notatka, ale bez ww. opisów, podpisana przez Wojciecha Jasińskiego? Czyżby pan Lech Kaczyński „odpłacił się za wcześniejszą udaną współpracę” pomiędzy Art-B – Telegraf – PC?
  https://wrzodakz.neon24.pl/post/147421,familia-kaczynskiego
  ===========

  Dla przypomnienia……
  Przy takich powiązaniach, nietrudno zrozumieć sympatię do Izraela, wbrew wszelkim faktom.

 83. ..uklady o ktorych tak czesto mowil prezes J,Kaczynski zostaly udowodnione ,sa tu w PIS !!

 84. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić swoją nazwę na bardziej adekwatną Prezes i Słupy. Wszyscy myśleli, że Kierownik nadzoru budowlanego lubi pospać do południa a tu okazuje się, że w tym czasie negocjował swój biznes. Najbogatszy człowiek świata rządzi przy pomocy słupów całym krajem, przemysłem i sektorem bankowym. Wybrał na premiera człowieka korporacji. Nikt inny jak szczur korporacyjny nie jest w stanie przekonać suwerena, że Prezes Wszystkich Prezesów jest biedny jak mysz kościelna. Deweloper ten przypomina mi czasy komuny kiedy to prywaciaż chodził w kufajce i butach filcowych aby nie dostać domiaru. Okazuje się, że Sienkiewicz miał rację to jest państwo ch…du… i kamieni kupa. Najgłupsze jest to,że na suwerenie nie robi to najmniejszego wrażenia. Zadowolone gęby Premiera i Prezydenta mówią wyraźnie,, i co nam zrobicie,, Nam to po prostu należy!

 85. PS. Walkę nazwano Ramble in the Jungle, co jakby koresponduje z odwołaniami do walk plemion w Polsce

 86. Informację ujawnił dziennikarz Polskiego Radia Rafał Dudkiewicz. Z wizytą do Prezesa IPN wybiera się się Pani Ambasador USA Georgette’a Mosbacher. Chce rozmawiać o archiwach. Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do USA. Więcej o tym w najbliższym. Jak twierdzi, że szczegóły tej sprawy zostaną ujawnione w poniedziałkowym wydaniu programu „Warto rozmawiać”. Twierdzi też, że największym problemem jest aneks do obecnie obowiązującej umowy jakiego domaga się ambasador Mosbacher. Żeby można było sfałszować historię, Padają też jednak słowa o „przekazaniu” części zbiorów IPN. Brak dowodów łatwiej kogoś oskarżać ustawa (447).

  https://nczas.com/2019/01/30/ambasador-mosbacher-zada-archiwow-ipn-dla-muzeum-holocaustu-w-waszyngtonie-padaja-grozby-ze-nie-powstanie-fort-trump-jesli-pewna-pula-archiwow-nie-zostanie-przekazana-do-usa/
  ==========

  Każdy w tym kraju może się szarogęsić?

 87. @Mauro Rossi, 31 stycznia o godz. 0:04

  Mecenas Dubois… Tylko te tatusiowe medale znalazłeś, aby go pognębić? Żadnego śladu po milicjantach w rodzinie?
  Słabniesz 🙁
  Poszukaj coś na Giertycha. Może tatusiowe dinozaury?

 88. Srututu

  Pamiętaj umyć rączki przed kolacją!!!
  Zwłaszcza pod paznokciami.

 89. Pane Adame, nie po raz pierwszy zaniżasz poziom tej debaty

 90. Gdy PiS nacjonalizował Pekao, mówiłem, że sytuacja w której politycy kontrolują banki jest bardzo niebezpieczna. Może prowadzić do wykorzystywania banku do finansowania przedsiębiorstw zaprzyjaźnionych z władzą i odmawiania kredytów tym mniej zaprzyjaźnionym. Minęły 2 lata i okazuje się, że Pekao finansuje próbę przejęcia Radia ZET przez braci Karnowskich oraz miał sfinansować budowę wieżowca przez Kaczyńskiego. To już wiecie po co PiS był ten bank? Wiecie do czego politykom są spółki Skarbu Państwa?

  Według opozycji ten jeden wieżowiec zmieniłby układ sił w polskiej polityce. Te kilkadziesiąt milionów złotych dochodu rocznie sprawiłoby, że PiS uzyskałby olbrzymią przewagę nad konkurencją polityczną. Kilkadziesiąt milionów złotych. To dużo czy mało? Hajdarowicz kupił „Rzeczpospolitą” za 80 mln zł. Radio Zet ma kosztować około 150 mln zł. Mając kilkadziesiąt milionów złotych rocznie można w kilka lat uzyskać olbrzymi wpływ na rynek medialny w Polsce. Można trafiać swoją propagandą do większości Polaków i manipulować nimi na niespotykaną dotąd skalę. Można powtórzyć to, co Orban zrobił na Węgrzech.
  http://www.polishclub.org/2019/01/31/uwlaszczenia-faktury-tasmy-i-inne-niuanse-sukcesow-politycznych/

 91. Jaki miał interes dziennikarz ujawniając produkcję mięsa ze „śniętych” krów. Rzecze minister. To godzi w dobre imię IV RP i stosunki z Izraelem w przeddzień konferencji o agresywnym Iranie. Tak sobie myślę,że bijące serce Europy zaczyna być śnięte.

 92. Tylko wielką kulturą poplecznicy PO mogą zdobyć serca młodzieży studenckiej i w ogóle inteligencji

 93. Jak wspaniale pasują słowa z seksmisji do wyborców PiS
  trzeba tylko trochę je zmienić „ale J. Kaczyński tych swoich wyborców oszukał”

 94. Pan Maciej.g 10:07

  Dla mnie jednym z najważniejszych i wręcz imponująco zrealizowanych punktów programu było przywrócenie wieku emerytalnego 60 i 65 dla żony mojej kochanej i dla mnie. Wolimy wolność i mniejszą stawkę wcześniej niż większa stawkę miesięczną później.

 95. PS. Dodam że żona głosuje na Komorowskiego i PO, ale to jej sprawa, wolność kocham i rozumiem

 96. Bomba. ASF. Choroba wściekłych krów. To wynik niechlujstwa w rolnictwie. Tak sobie myślę,że szklane domy tzw. Kapiszona ważniejsze.

 97. Srututu

  Jakim kolorem dzisiaj smarujesz?
  Zólty czy brązowy?

 98. Tylko wielka kultura, przywództwo kulturalne

 99. 1. Wędrówka ludu z krajów trzeciego świata pod żadnym pozorem nie ma być krępowana.
  Ludzie ci mogą wędrować tam, gdzie tego rynki finansowe oczekują, to znaczy tam gdzie tych łudzi niedługo będzie brakowało do pracy.

  2. Bogactwa mineralne jakiegoś kraju, nigdy nie mają być własnością społeczeństwa tego kraju.
  Wszystkie bogactwa mineralne mają być umiędzynarodowione, i dane do dyspozycji globalnym koncernom, które mają możliwie duży profit z tych bogactw uzyskać.
  Własna sprzedaż takich minerałów przez jakieś Państwo, ma być całkowicie zakazana.
  Ta zasada dotyczy się również wszystkich dóbr rolnictwa, które mają być dystrybuowane przez międzynarodowe koncerny.

  3. Żaden kraj nie ma prawa stworzyć takie warunki prawne, które, w jakikolwiek sposób zakłócą wywóz profitów z tych krajów.

  4. Żaden kraj nie ma prawa przeszkadzać w tzw. „pokojowych” misjach wojsk USA na świecie.
  Czy jak kto woli nazwę z angielskiego, Militarne służby USA w interesie pokoju na świecie.
  https://www.salon24.pl/u/emigranta/749838,koncepcja-globalizmu-thomasa-barnetta
  ===========

  Ciekawa doktryna……

 100. @

  Racjonalna Polska :

  Efektywność psucia Polski jest coraz większa! Wykonano plan przed terminem i w 110%, Wincenty Pstrowski byłby zachwycony. A.S.
  Wczoraj aż do późnych godzin nocnych obradował Sejm. Co udało się zepsuć w Polsce w telegraficznym skrócie.
  Pod osłoną nocy tzw. Telewizja Publiczna, dostała od Was, szanowni podatnicy 1 miliard 260 milionów, na rok wyborczy. To więcej niż WOŚP od początku grania Orkiestry była w stanie zebrać pieniędzy.
  I nie są to pierwsze otrzymane miliony. Przypomnijmy jak było wcześniej- 2016 rok tzw. Publiczna otrzymała 300 mln w obligacjach, rok kończąc 180 milionową stratą; rok 2017 – 800 mln pożyczki, i kolejne 980 mln ma media publiczne.

  Te pieniądze zostały wydane na partyjną propagandę PIS, na ciągły hejt, na mowę nienawiści i na kłamstwa. To gigantyczne pieniądze, które zamiast na opary telewizyjnego absurdu można byłoby przeznaczyć na służbę zdrowia, na inwestycje, dla osób niepełnosprawnych lub wyrównanie programu 500+
  Opócz tego pod osłoną nocy zepsuliśmy Kodeks wyborczy, aby rządzący mieli bat na samorządowców.
  Również w nocy procedowaliśmy również niesprawiedliwą ustawę dla matek z czworgiem dzieci dyskryminująca ojców i wykluczającą matki, które pracowały i wychowywały conajmniej 4 dzieci. Kasę dostaną tylko matki, które nie pracowały i wychowały 4 dzieci. Ponad 700 tysięcy matek okazało się gorszych.
  Do tego daliśmy do ręki nowe narzędzie dla Premiera na rok wyborczy czyli pieniądze na tzw. nagrody specjalne, dla sportowców, naukowców czy ludzi kultury. To już nie będą marchewki, to całe marchewkowe pole.
  Zepsuwszy tak wiele udaliśmy się na niezasłużony odpoczynek i wyjeżdżamy z Warszawy.Efektywność

 101. Pan Wiesiek 59

  Z bankami jest przede wszystkim tak, że one zarabiają po kilka miliardów złotych zysku rocznie, te największe, i jakby najważniejsze jest by te zyski nie były wywożone z Polski lecz zasilały Polaków dokonujących przecie tych wszystkich depozytów i kredytów; Niemcy, Francja, Brytania – w szanujących się krajach największe banki są własnością lokalną

 102. Piszecie ” dla partii i rządu” ..Tawariszczu Dżon , przestańcie już…Plizzzz..

 103. Piece wymienione, vat zebrany, zyski największych banków – to jest zdrowy rozsądek…

 104. @

  Sympatycy W. Frasyniuka :

  Taśmy Kaczyńskiego absorbują uwagę. I słusznie, bo obnażają system, który był przez niego tworzony.
  Podporządkowanie polityczne, gospodarcze całego państwa jest możliwe tylko przy zgodnej współpracy wszystkich trzech władz, czy nawet czterech władz.
  Na Nowogrodzkiej mieści się już siedziba szefa rządu (nie mylić z tytularnym premierem) i siedziba szefa TVP. Tam też jest „zarząd władzy ustawodawczej”, bo zarówno sejm jak i senat, swoje decyzje uzależnia od tego, czego życzy sobie tam urzędujący poseł.
  Szczęśliwie dla nas, dzięki Unii, nie przeniósł się tam jeszcze prezes Sądu Najwyższego i wiele wskazuje, że na razie tego nie zrobi.
  Kaczyński zarządza swoim państwem przy pomocy sondaży. Badania opinii publicznej są wyznacznikiem jego kolejnych ruchów. To nie do końca są te same sondaże, które my poznajemy, ale suma naszych opinii jest jednak ważna. Dlatego, żeby pozbawić Kaczyńskiego jakichkolwiek wątpliwości, musimy pokazać, że jesteśmy zjednoczeni. Przynajmniej w tej jednej sprawie nie powinniśmy mieć różnych zdań: NIE na absolutną władzę prezesa. To powinno stać się naszym hasłem, bo jakiekolwiek w tej mierze wątpliwości prezes to wykorzysta, by uczynić nas poddanymi w przez niego zarządzanym państwie.

 105. srututu

  ktoś wymalował na kafelkach. To ty?

 106. legat
  30 stycznia o godz. 23:31

  „Lewy, Jobrave,
  co byście nie gadali, to wszyscy tu piszemy na Berdyczów, niestety. Szczególnie w kwestii postrzegania sytuacji politycznej. Osąd, że możemy mieć wpływ na np. przeskok z obozu sympatyków PiS do obozu antyPiS, to przepraszam Was – megalomania.[…]”
  _______________________________________________
  Nie ma w tym żadnej megalomanii, na wszelki wypadek zacytuję ów fragment, na podstawie którego zapewne, wysnułeś taki wniosek, więc: „Zatem, Lewy, i ja nie piszemy na Berdyczów, być może gdzieś, do kogoś nasze słowa trafiają, może nawet przekonują na tyle, by tych, którzy zeszli na pisowską drogę nawrocić. Wprawdzie nie w tym celu udzielam się na blogu, lecz bardziej z powodów rozrywkowych, ale jeśli ktoś doceni to, co piszę, a tym bardziej zawróci z tej, obranej -za namową Mauro- złej drogi, tym milsze mi pisanie.”
  Było to pisane pół żartem, pół serio, a już ani Lewy, ani ja nie napisaliśmy nic takiego, co dałoby podstawy,by sądzić, że uważamy, iż nasze komentarze mają moc sprawczą zdolną poruszyć umysły pisowskie, niepisowskie, czy obojętne lub niezdecydowane. Z wpisu Lewego przebija raczej niewiara w oddziaływanie własnych komentarzy, choć, na końcu wyraża nadzieję, że może będą jedną z kropli drążących skałę, u mnie też raczej nie widać ekscytacji, poczucia misji, stwierdziłem jedynie, że będzie mi miło, jeśli ktoś zgodzi się z moimi racjami wskutek czego zmieni poglądy z pisowskich na antypisowskie, postawę indyferentną na zaangażowaną, w sensie: w wyborach poprze opozycję, tudzież z niezdecydowanej na zdecydowaną. Tylko tyle.
  Nie można przeceniać wpływu bloga na zmianę postaw lub utwierdzenia tychże u czytelników nieaktywnych, czyli brzydko mówiąc: konsumentów zawartości bloga, ale nie można też nie doceniać, bo, jeśli prawdą jest, że blog EP tzn. każda jego odsłona ma kilkaset tysięcy wejść, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś zmieni pogląd na jakąś kwestię. Dobrym przykładem jestem ja, wielokrotnie zdarzyło mi się zmienić pogląd na tę, czy inną sprawę pod wpływem komentarzy udzielających się tu blogowiczów.

  Poza tym, gdyby komentarze na blogach, czy pod artykułami albo na forach nie miały wpływu na czytelników, to siły polityczne nie zatrudniałyby zastępów trolli. A zatrudniają.

 107. Dlatego dopiero w Biedroniu pokładam nadzieje na stworzenie jakiejś intelektualnej konkurencji dla Kaczyńskiego…

 108. @

  Racjonalna Polska:·

  Ten rząd, to jak tramwajowy kieszonkowiec.
  Odsunął zamek, zajumał portfel, puka w ramię mówiąc z szerokim uśmiechem – otwarta, proszę uważać!
  W punkt!

 109. Druga propozycja nazwy ugrupowania p. Biedronia:

  Robert+

  To dlatego ze jak Kukiz i Nowoczesna to projekty nawskros autorskie, takie w ktorych program jest kwestia drugoplanowa.

  ml

 110. Kangur.
  Nie nauczyli w sierocińcu higieny?

 111. Paradoks a zarazem przyczyna odchodzenia Platformy polega na tym, że przy dużej tożsamościowości obu wielkich ugrupowań prawicowych, to surprise surprise PiS zapewnił większą obecność czynnika technokratycznego w rządach…

 112. Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 0:04

  jobrave
  30 stycznia o godz. 20:10

  „Mecenas Jacek Dubois jasno wyłożył, o co chodzi …”[…]”
  _______________________________________________
  No tak napisałem, bo Dubois jasno wyartykułował, dlaczego chce pociągnąć Kaczego za kuper, Giertych zresztą też, a Ty nie odnosisz się do tego, lecz wyliczasz mi jakie odznaczenia Dubois otrzymał od „ancien regime’ u”. Co ma piernik do wiatraka? W ogóle nie o tym mowa. No i to nabijanie się z rodziny Dubois -ciekaw jestem, czym sobie zasłużyli? Ale jakoś nie pokpiwasz sobie z tego, że komunistyczny sędzia, syn zbrodniarza stalinowskiego, był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS, a komunistyczny prokurator, aktywista PZPR, jest przewodniczącym sejmowej komisji ds. praworządności.
  O sposobie finansowania partii, czy mają brać kasę z budżetu państwa, czy nie, też nie wspominałem. Napisałem tylko, że Dubois jasno wyłożył, dlaczego Kaczy będzie ciągany.
  Mam nieodparte wrażenie, że pisząc do mnie, nie pisałeś… do mnie.

 113. Sciaga dla Lewego…..cytaty z Hartmanna….

  2. Symetryzm
  Charakterystyczną figurą antysemityzmu podszytego resentymentem i zawiścią o żydowską martyrologię jest symetryzm. Antysemita uparcie nie dopuszcza do siebie wiedzy o dziejach Żydów i ich relacji z narodami świata. Nie chce nic wiedzieć o setkach lat prześladowań, pogromów, zamykania w gettach, naznaczania, obkładania kontrybucjami itp.

  Chce wiedzieć za to, że ludność żydowska, często może i prześladowana, miała liczne „przywileje” i „autonomię”. Każdej krzywdzie odpowiada jakieś dobrodziejstwo, z którego Żydzi korzystali. Świetnie sprawdza się tutaj przy okazji figura „gościa”. Żyd nie ma prawa czuć się rdzennym mieszkańcem Polski – jest tu na prawach gościa, który winien jest gospodarzom rewerencję i wdzięczność za gościnę.

  Jednak Żyd, niestety, nie zawsze jest wdzięczny. Antysemitę ta niewdzięczność boli i wcale nie uważa tego swojego bólu za przejaw antysemityzmu. Przecież z otwartym i szczerym sercem czeka na „dobrego Żyda”, który złoży „gospodarzowi” należne wyrazy uszanowania i solidarności. Wypatruje pojednania… Czy oczekuje zbyt wiele?
  Symetrysta nie wie nic o Zagładzie i niemal szczyci się ta ignorancją. Jest mu ona potrzebna do tego, by móc przeciwstawić Holocaustowi martyrologię polską. Polacy doznali ze strony Niemców krzywd podobnych (a nawet większych) niż Żydzi, a jeśli była jakaś różnica w położeniu Polaków i Żydów, to tylko tymczasowa. „Polacy byli następni w kolejce”, mawiają antysemici.

  Symetryzm to również uparte przeciwstawianie krzywdom doznanym przez Żydów krzywd przez Żydów zadawanych. Zupełnie tak, jak gdyby była tu jakaś ilościowa równoważność w rodzaju: my mieliśmy szmalcowników, a wy oprawców z UB. Jak gdyby jacyś Żydzi mieli problem z mówieniem o komunistycznych zbrodniarzach w aparacie władzy… Albo jak gdyby zbrodnie Żydów jakoś usprawiedliwiały zbrodnie Polaków. Albo jak gdyby polscy czy rosyjscy oprawcy w NKWD i UB mieli wywoływać w duszach Polaków jakąś generalną niechęć do Polaków czy Rosjan, skoro ci żydowscy tak dobrze i przekonująco tłumaczą nasze antysemickie odruchy.

  Symetryzm dotyczy też wyjaśniania antysemityzmu. Rzekomo jest on zrównoważony przez żydowski antypolonizm. Jedni drugich warci! Cóż, nie można zaprzeczyć, że Żydzi najczęściej Polaków nie lubią. Ale też nie zajmują się nimi. Nie smarują po murach, nie wydają antypolskich piśmideł, nie opowiadają na ich temat bzdurnych mitów. Po prostu uważają, że Polacy w większości są antysemitami. Do symetrii bardzo tu daleko.

 114. Lewy uzywa jezyka brunatnego z lat 33-45….

  …Jest to kleszcz, który który wżarł się w intymne miejsce Polski, jakim jest Sejm i trzeba tego kleszcza bez rewolucji, przy pomocy jakiejś pincety wydłubać i wyrzucić do kanalizacji. I nie trzeba jakichś Wolterow. Wystarczy precyzyjny zabieg…

  Powyzej brunatna proba LEWEGO!!!!

 115. izabella
  30 stycznia o godz. 22:14
  Donosi, ze jest felczerka z brunatnej Uczelni Lewego.

 116. satrustequi
  30 stycznia o godz. 16:26
  Ma skonczone…..

  PO nie moze zaczac i tak zostanie do kolejnej zmiany.

 117. Dla luda wszystko jedno.Dawali to jest szansa,że znowu dadzą i lud będzie popierał .Tu się nie da nic wymyślić.Korupcja kiełbasiana jest nie do przebicia aż do poważnego kryzysu na to jednak przygotowuje się odpowiednio służby i wojsko(zresztą już przygotowane).Teraz tylko przefarbowanie UE w państwa narodowe,zamknięcie granic i wszystkim mord oraz ogłoszenie jedynowładztwa.Lata 20-te,lata 30-te zeszłego wieku.

 118. Opozycja przeboleje i to ze JK patrzy 3 kroki dalej niz ona, ze ma plany alternatywne i cel nadrzedny, ze nie Jest idealista- ma pelna swiadomosc ze idei potrzebne sa pieniadze.

  To czego przebolec nie moze a co , jako jedyne mialoby szanse obslic poparcie dla pis to jezyk: Kaczor nie bluzni niczym pp.Sienkiewicz czy Sikorski.

 119. @Neospasmin 12:08

  Pan Sienkiewicz, bardzo elokwentny minister PO, pierwszy raz w życiu spotkał się wtedy – na taśmie – z prezesem NBP, zresztą również bardzo barwnym panem Belką. Efektem była najbardziej kompromitująca tamtą PO-wską państwowość rozmowa, o co do obu Panów nie mam pretensji

 120. PiS to zwykła organizacja mafijna , ktora działa nielegalnie i ma swoje brudne macki , już w wszystkich dziedzinach życia,
  a „kaczor” to capo di tutti capi , działający „bez żadnego trybu” i nielegalnie .
  Szkoda tej Polski na tą zarazę , która niechybnie prowadzi kraj do zguby dla własnej i rosyjskiej korzyści .
  A ta biedroniowska prowokacja , to się sami zajmujcie do woli, pisiory.

 121. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Mówili, że jest safandułą, okazał się bossem. Warto więc postawić pytanie, kto stał za aferą KNF

  http://wyborcza.pl/7,75968,24415528,tasmy-kaczynskiego-mowili-ze-jest-safandula-okazal-sie-bossem.html

  Temat dużo ciekawszy niż PO / śmeo / Biedroneo
  Ośmiornica PiS

  Ein Führer, ein PiS

 122. Przy okazji – Wielka Orkiestra zebrała 1 miliard zł w ciągu 27 lat swoich – i to jest najważniejsze: pobudzających serca prac – gdy taki bank jak PKO lub Pekao w 1 kwartał załatwia tę kwotę dla Polaków, jeśli jest polski… Nie chodzi mi o przymiotniki, tylko o pieniądze:). Technokratycznie.

 123. PS> ktoś wczoraj uważał że mamy dwa wielkie banki polskie PKO BO i PKO SA. To nieporozumienie oczywiście. Oba są SA – spółka akcyjna, lecz nazywają się PKO BP i Pekao. Oba SA.

 124. Więc banki detaliczne duże to są takie maszyny do robienia pieniędzy na różnicy w oprocentowaniu depozytów (niżej) i kredytów (wyżej). To nie jest Apple, Mercedes, Samsung czy cokolwiek innego posiadającego patenty i trudnego do naśladowania.

 125. PiS – zwykła organizacja mafijna?
  Ależ skąd! To bardzo kulturalna organizacja mafijna. Nie wyraża się wulgarnie i całuje damy dworu w rączkę, a także sowicie je wynagradza. Z dodatkiem za pracę w warunkach szkodliwych dla makijażu 😎

 126. @srutututu doniósł o godz. 10:11, że jego żona głosuje na Komorowskiego a nie na Mościckiego i że on sie na nią nie gniewa, bo u niego wysoka kultura

 127. Dzisiejsza Gazeta Wyborcza prezentuje wizualizację K-Towers.
  Bryła całkiem, całkiem, tylko ta nazwa, no i te podchody do inwestycji.
  Czy w Polsce wszystko za co się wezmą politycy musi być zagmatwane?
  Moim zdaniem należy zacząć od wyprowadzenia wydarzeń historycznych na drogę prawdy. I przeprowadzić powszechną polityczną spowiedź.
  I jak to z Antonim było też prezes powinien obywatelom wyjaśnić, i z tą smoleńską wycieczką też

 128. Szczerze mówiąc nie mogę już się doczekać kiedy zagłosuję na Jarosława w parlamentarnych 2019 bo poziom technokratyczny argumentów Jego przeciwników jest tak niski, że aż zagrażający wzrostowi PKB

 129. @janadam48
  31 stycznia, g.9:32
  W punkt!
  A najbardziej podoba mi sie nader adekwatna nazwa partii JK
  Prezes i Słupy.

 130. @ ls42
  31 stycznia o godz. 13:09
  Czy w Polsce wszystko za co się wezmą politycy musi być zagmatwane?
  Moim zdaniem należy zacząć od wyprowadzenia wydarzeń historycznych na drogę prawdy. I przeprowadzić powszechną polityczną spowiedź…

  A dlaczego nie spróbować zacząć od zaistniałej sytuacji? Jak już takie banialuki się plecie, to cofnijmy się do czasów kamienia łupanego i przedyskutujmy! Jag twierdze że tam leżą źródła dzisiejszych niesprawiedliwości ! A już najlepiej by było zacząć od Adama i Ewy !
  Szkoda ze się turniej tenisa w Australii skończył, ale spoko, będą się uganiać za piłką gdzieś indziej.

 131. Lewy,
  by się spróbował pogniewać. Po prostu nie chce, żeby dzielnicowy miał powód do założenia niebieskiej teczki na małżonkę. Ja to znam z autopsji. Wystarczy że zupę przesolę i dziesięć dni limo najpierw niskie, potem yellow bahama z przejściówką sumatra green, że nie wspomnę by się działo, gdybym przesolił zupę.

 132. @

  Reprywatyzacja. Adw. Robert Nowaczyk zeznaje o propozycjach CBA i Srebrnej

  Adwokat Robert Nowaczyk, specjalista od reprywatyzacji, zeznaje przed komisją weryfikacyjną. Rozprawa przybrała nieoczekiwany obrót. – Jakub R. dostał pracę w ratuszu, żeby wyczyścić sprawę roszczeń do działki przy Srebrnej – zeznał mecenas. Sam dostał od R. propozycję szukania haków m.in. na Hannę Gronkiewicz-Waltz i deweloperów. Za R. miało stać CBA.
  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24417372,reprywatyzacja-adwokat-robert-nowaczyk-zeznaje-przed-komisja.html

 133. Lewy
  31 stycznia, g.13:07
  Mało tego, @satrustequi jest wdzięczny Prezesowi i Słupom, że przywrócono wiek emerytalny (60 i 65 lat). Kolejny ewenement w UE, bo najbogatsze kraje już dawno podwyższyły wiek emerytalny.
  Niedługo może zabraknąć na wypłaty dla @satrus i jego ukochanej małżonki, ale temu entuzjaście PIS najwyraźniej brakuje wyobraźni i zwykłego rozsądku. Populizm bierze za rzeczywistość.

 134. Francuzi walczą o 60 lat – nowy wiek emerytalny. Podwyżkę płacy minimalnej do nieprawdopodobnej wysokości Macron już im przeklepał, Mag…

 135. zetus1
  31 stycznia o godz. 9:24

  @All, @adam100
  Zaskakująco podobnie działają Trump i PJK . Trump do czerwca 2016 (w czasie kampanii wyborczej) prowadził rozmowy w sprawie budowy „Trump tower” w Moskwie, podobno z upominkiem za $40 mln dla Władimira Władimirowicza, a prezes PIS rozmawiał i podejmował decyzje w sprawie budowy K-tower w Warszawie już po wyborach. Jakoś amerykanie też nie lubią kiedy politycy prowadzą interesy. Ciekawe!

  Obrona w obu przypadkach też jest podobna: to normalna sprawa , nic się nie stało, nie ma tu nic podejrzanego etc. Za to „messenger” jest obrzucany błotem obficie.

  https://www.youtube.com/watch?v=SI9Nsyq4jKA

  Ciekawe THX

 136. satrustequi
  31 stycznia o godz. 10:10

  Piszesz

  „Dla mnie jednym z najważniejszych i wręcz imponująco zrealizowanych punktów programu było przywrócenie wieku emerytalnego 60 i 65 dla żony mojej kochanej i dla mnie…”

  i pokazujesz, ze jesteś takim przysłowiowym Kalim co zarżnął mleczna krowę. Myślenie co to da w nieodległej przyszłości cię przerasta.
  System Bismarcka łatwo się wprowadzało i był na początku bardzo korzystny dla rządzących – dożywających emerytury mało wpływy za składek duże. Ale to już przeszłość -obecnie wpływy nie wystarczają na wypłacane emerytury . Właśnie z tej przyczyny wszystkie kraje które wprowadziły ten system podnoszą wiek emerytalny. Państwo które tego nie zrobi wpadnie w ogromne problemy finansowe nie mogąc wypłacić przyrzeczonego świadczenia, to spowoduje załamanie zaufania dla rządów i wszystkie problemy jakie to niesie. Nawet nie wiesz że już ciebie i twoją małżonkę mogą dotknąć fatalne skutki załamania się systemu emerytalnego i będziecie płakać i narzekać że nie ma za co żyć
  Już nawet nie pisze jaki los gotujecie swym dzieciom wspierając taka politykę.

 137. Radykalnie prawicowe lemingi oczywiście mogą bojkotować wiek emerytalny 60 i 65 i zgłaszać się po świadczenia w ulubionym wieku 62 i 67. Będą wyższe. Freedom.

 138. srututu

  zaschnięte odpadnie, ale pod paznokciami trzeba wyszorować.

 139. wiesiek59
  31 stycznia o godz. 9:50
  ,,… Z wizytą do Prezesa IPN wybiera się się Pani Ambasador USA Georgette’a Mosbacher. Chce rozmawiać o archiwach. Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do USA. Twierdzi też, że największym problemem jest aneks do obecnie obowiązującej umowy jakiego domaga się ambasador Mosbacher. Żeby można było sfałszować historię, Padają też jednak słowa o „przekazaniu” części zbiorów IPN. Brak dowodów łatwiej kogoś oskarżać ustawa (447).
  ,,…ambasador-mosbacher-zada-archiwow-ipn-dla-muzeum-holocaustu-w-waszyngtonie-padaja-grozby-ze-nie-powstanie-fort-trump-jesli-pewna-pula-archiwow-nie-zostanie-przekazana-do-usa ..”

  IPN more przekazac KOPIE dokumentow namiestmiczce Mosbacher, jesli jankesy zaplaca za koszty kopiowania.

 140. Zapowiada się neofeudalizm.
  Baronowie partyjni robią za współczesne „królewiątka”.
  Odtwarzamy znaną z I RP klasę magnatów, których klamki czepia się klientela.
  Skarb Państwa i państwowe banki, służą do wzbogacania prywatnej szkatuły.
  Niektórym z państwa, taki układ się podoba.

  Ciekawe, czy spodobają się konsekwencje, analogiczne do tych z XVIII wieku?
  Naprawdę nie widzicie analogii?

 141. Na pasku TVP INFO bardzo dużymi literami
  „KULISY ZŁODZIEJSKIEJ REPRYWATYZACJI W WARSZAWIE”
  Ciągle mówią o CBA i Srebrnej.
  Szkoda, że nie słuchałem od początku

 142. kooperatywaMondragon
  31 stycznia o godz. 14:05

  Tu też zapowiada się powtórka z rozrywki.
  Będą ginąć ludzie….

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-usa-zorganizuje-wolna-armie-wenezueli-tak-jak-kiedys-wolna-armie-syrii

 143. Najważniejsze jest jednak to, co się dzieje niedługo później. Otóż w 2012 roku urzędnicy stołecznego ratusza podjęli decyzję, aby wspomnianą działkę, wobec której zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego, oddać za darmo (!) handlarzowi roszczeń, mimo że pierwotny właściciel tego terenu został spłacony przez państwo polskie jeszcze za czasów PRL (!).

  I jak tu nie pokusić się o łączenie faktów – najpierw zmiana miejscowego planu (która wywindowała wartość działki przy dawnej ul. Chmielnej do około 160 mln zł), a następnie decyzja o jej zwrocie podjęta przez urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz (mimo, iż nie było ku temu racjonalnych podstaw). Przy tym dywagacje Jarosława Kaczyńskiego na temat wieżowca przy ul. Srebrnej wydają się być niewinną rozmową, z której wynikała konkluzja, że wszystko musi być zrobione legalne.
  https://wolnemedia.net/wiezowce-w-warszawie/
  ========

  Jedna, styropianowa sitwa.

 144. „Przejdźmy do wątku Srebrna 16” powiedział członek komisji i za szybko mówią, pomocy

 145. Dobra zmiana w toku. Czekam na rozwój wydarzeń.

 146. Fragmenty pytań członków komisji i odpowiedzi bezcenne „powiedzieli, że to ich człowiek i trzeba go zatrudnić”
  Jak nie ich to co? Bezrobotny będzie jak Ferdynand Kiepski?

 147. „Nie mógł załatwić sprawy Srebrnej 16″ powiedział ktoś z komisji” na co świadek „mógł załatwić sprawę Srebrnej 16”
  A prezes nie mógł, taki nieborak

 148. teo
  31 stycznia o godz. 1:25

  http://wyborcza.pl/7,75968,24415504,tasmy-kaczynskiego-pis-czyli-najbogatsza-partia-w-polsce.html

  Pewnie PiS najlepiej zarządza swoim majątkiem, lepiej niż Agora, która uwłaszczyła się na logo NSZZ Solidarność, ale dziś musi szukać finansowego wsparcia pewnego międzynarodowego spekulanta finansowego.

  „Red. Gadomski konkluduje: „Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90”.

  Ostatni raz rozmawiałem z Gadomskim na początku lat 90., wówczas wszystko z nim było w porządku, nie miał zaników pamięci.

  W efekcie przyjętej ustawy sejmowej na początku lat 90. dzielono majątek RSW Prasa (również w innych miastach wojewódzkich), który zakupiły istniejące wówczas siły polityczne, w tym Porozumienie Centrum, które otrzymało Express Wieczorny. RSW Prasa nie powstało przecież ze składek członków PZPR tylko ze środków budżetowych. W 1995 roku powstała spółka Srebrna, która w otrzymała majątek od Fundacji Prasowej Solidarność wydającej Express Wieczorny, który nie wytrzymał konkurencji na rynku i splajtował. twen majątek to budynek redakcji w Al. Jerozolimskich oraz zakłady graficzne wraz z gruntami w trzech miejscach w Warszawie, w tym przy ul. Srebrnej róg Towarowej. Dużo ciekawsze jest „wydzielenie się” i uwłaszczenie tyg. Polityka z RSW Prasa, niech Gadomski coś napisze.

 149. https://www.silverdoctors.com/headlines/world-news/ron-paul-hands-off-trumps-venezuela-fiasco/
  ==========

  Jak mieszać u Kalego, to jest źle.
  Jak Kali mieszać u kogoś, jest dobrze…..

 150. wiesiek59
  31 stycznia o godz. 9:28

  Nowojorskie koniki
  stworzyly u nas system zaleznosci teatru politycznego
  tylko od jednego sponsora.
  W naszej kolonii
  fasade Republikanie- Demokraci
  powiela uklad PO-PiS.

 151. Mauro Rossi

  Coraz bardziej się pultasz w tych sprawach „uwlaszczeniowych”. Zawsze byłem przekonany, że z tych legend powstałych na kanwie rozdrapywania majatku po nieboszczce PRL jakiejś sensownej, nośnej ideologii się nie skleci.
  No i wychodzi na moje.

 152. Gang wymyślił haka na Stefana Niesiołowskiego. Znaleźli trzech businesmenow, którym Niesiołowski załatwiaj dojścia do intratnych pieniążków, w zamian za usługi seksualne
  Chłopaki na blogu, Adamie, legacie, stasieku, jobrave i ty 77letni Is42, a także mag i handzio no i ja, Niesiołowski wielokrotnie mówił że Skunks jest obrzydliwy i mają go. Za to co my tu piszemy o Skunksie i jego szajce, też będą mieć nas. Już Maułro z spaziminą i srutututu zawiadomili odpowiednie organy. Wszyscy będziemy odpowiadać za pobieranie usług seksualnych. I nie myśl sobie stasieku albo ty mag, że uda się wam oczyścić .
  No chyba, że odwołamy te oszczerstwa i powiem chórem, że Skunks nie jest obrzydliwy tylko fajny facet. Może Maułro przekaże ten nasz nowy pogląd do centrali ? Nasz los w jego rękach.

 153. wiesiek59
  31 stycznia o godz. 10:02

  „Gdy PiS nacjonalizował Pekao, mówiłem, że sytuacja w której politycy kontrolują banki jest bardzo niebezpieczna”.

  Jesli PKO był nie nasz, tylko Włochów, czy nie oznacza to, że też był kontrolowany przez polityków, tyle że nie naszych a włoskich. Lubiłeś to? Bardzo? To podobne złudzenie jak z prywatyzcją stołecznej Elektrociepłowni Żerań, którą kiedyś zakupił szwedzki Vattenfall, a później z zyskiem odsprzedał. Ileż było radości, że wreszcie sprywatyzowano te stołeczne kominy. Koncern Vatenfall jest rzeczywiście szwedzki, ale państwowy.

 154. Lewy
  31 stycznia o godz. 15:11

  W tej wojnie nie bierze się jeńców.

 155. Bucu,
  teraz się tu mówi o drapaczach chmur ku wiecznej chwale
  faszystowskiej partii PiS.

 156. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 15:06

  „Coraz bardziej się pultasz w tych sprawach „uwlaszczeniowych”.

  A dokładnie to w którym miejscu?

  „Zawsze byłem przekonany, że z tych legend powstałych na kanwie rozdrapywania majatku po nieboszczce PRL jakiejś sensownej, nośnej ideologii się nie skleci”.

  Nie rozumiem twej logiki pojęciowej, ideologia to światopogląd wprawadzany siłą.

  „No i wychodzi na moje”.

  Też masz zaniki pamięci jak Gadomski? Komu należało w latach 90. przekazać (właściwie tanio odsprzedać) majątek koncernu RSW Prasa? Może SDRP/SLD? Zandberg mial wóczas 12 lat, wiec chyba by się nie załapał. 🙂

 157. @

  ‚Gazeta Wyborcza’ opublikowała w czwartek drugie nagranie Jarosława Kaczyńskiego świadczące o jego związkach biznesowych z inwestycją przy ul. Srebrnej. W reakcji na taśmy prezesa PiS, posłowie PO zapowiedzieli złożenie do CBA wniosku o pilnie zbadanie oświadczeń majątkowych składanych przez Jarosława Kaczyńskiego.
  http://wyborcza.pl/10,82983,24417668,druga-odslona-tasm-kaczynskiego-po-wystepuje-do-cba.html

 158. Na komisji ds. reprywatyzacji mówią o CBA, ABW, o zbieraniu haków (chyba chodzi o złom), o całowaniu psa ( to pytanie uchylono), o różnych nieznanych mi urzędnikach
  PS. A gdzie ustawa reprywatyzacyjna, czy ktoś myśli?

 159. mag
  31 stycznia o godz. 13:21

  skoro znikło prawo i sprawiedliwość, a zostało tylko i, to może po prostu „Partia i”

 160. @

  Eliza Michalik:

  To same oczywistości, o których aż głupio pisać, niemniej napiszę, bo chyba jest taka potrzeba.

  Wszystkim, którzy plotą rzeczy w rodzaju „ale jakie zagrożenie dla demokracji? przecież nie ma czołgów na ulicach?”, „jaka władza autorytarna? przecież można krytykować rząd?”, „jaki zamordyzm? przecież opozycja nie siedzi w więzieniu, a policja nie pałuje ludzi” chcę powiedzieć, co następuje.

  Przechodzenie od demokracji do jej braku jak wszystko w życiu jest procesem.

  Nie wydarza się zazwyczaj z poniedziałku na wtorek, niemniej tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu, nieubłaganie i konsekwentnie, małymi krokami – wydarza się.

  II wojna światowa nie zaczęła się od zagłady milionów Żydów, od gazowania ludzi, zaczęła się od wskazywania innych, gorszych – nacji, środowisk, ludzi, podludzi.

  Od pogardliwego mówienia, podłych, nienawistnych żartów w szmatławcach, „drobnych”, pozornie niewiele znaczących gestów nienawiści i przemocy – jak publiczne golenie Żydowi brody i naśmiewanie się z jego upokorzenia.

  Niech nikt mi nie mówi, niech nikt nawet nie próbuje urągać mojemu zdrowemu rozsądkowi mówiąc, że do akcji takich jak Rybaka w Oświęcimiu nie zachęca pobłażliwość władzy, policji i prokuratury, przyzwalające gesty i słowa części polityków i dziennikarzy i innych osób publicznych, także księży.

  Niech nikt mi nie mówi, że codzienna podłość, chamstwo i nienawiść w naszych, dzisiejszych polskich gadzinówkach i szmatławcach nie tworzy atmosfery pogardy wobec ludzi, nie powoduje najpierw „drobnych”, a później coraz brutalniejszych ataków na ludzi o innych poglądach, na rosnące poczucie mocy i bezkarności wszelkiej maści bandytów, fanatyków i wariatów.

  Skoro nie mogę czuć się – i nie czuję się – bezpiecznie, nie mogę żyć w ojczyźnie, która szanuje wszystkich obywateli i wszystkim, bez względu na przekonania polityczne, wyznanie, orientację, narodowość i inne różnice zapewnia bezpieczeństwo i równość wobec prawa, nie kpijcie przynajmniej z mojej inteligencji.

 161. Pan Adam100 – zwracam się do gospodarzy forum – regularnie adresuje jednego z uczestników dyskusji na forum per „bucu”. Takie powtarzanie obrazy jest przemocą psychiczną w klasycznej postaci. Ja nie zamierzam tego tolerować, przemocy psychicznej na forum w którym uczestniczę, więc żegnam się z nim do czasu gdy gospodarze…

 162. Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 15:11

  Upartyjnienie Państwa źle się skończy.
  Bo na wiele stanowisk trafią dyletanci.
  Nadzór właścicielski po likwidacji Prokuratorii Generalnej, chyba nie istnieje.
  Błedem było stworzenie księstw udzielnych w ministerstwach.

  Sensowność prywatyzacji kwestionuję od zawsze.
  Poza sutymi prowizjami dla pośredników i zaniżonymi wpływami z podatków, nie przyniosła nic dobrego.
  Taniej by było zatrudnić zachodnich managerów na prowizję od wzrostu efektywności firmy, jej zysku.

  Styropian spaprał sprawę.

 163. Mauro Rossi

  „ideologia to światopogląd wprawadzany siłą”

  Nie Mauro, ideologia wcale nie musi być wprowadzana siłą. Poza tym nie ma nic wspólnego ze światopoglądem. Światopogląd bowiem jest cechą indywidualną ludzi natomiast ideologia jest wyrazem interesów grupowych.
  Tak więc jedynie na tle poczucia pokrzywdzenia grupowego aktywu PiS w efekcie rozdrapywania majatku państwowego przed 30 laty atrakcyjnej dla ogółu ideologii się nie zrobi.
  Nie mówiąc już o tym, że ideologiczne dobijanie się po 30 latach o sprawiedliwość, o to kto się satysfakcjonująco uwłaszczył a kto nie, jest po prostu nużące.

  Dlatego mi się nie chce rozstrzygać tych starych sporów o uwłaszczenie. To zadanie moim zdaniem dla jakiś przypartyjnych sekcji historycznych. Mam oczywiście na myśli partie tzw „styropianu”.

 164. Wiesiek 15.26
  Pogląd słuszny ale już niestety nieaktualny.
  Chyba tylko Ty i ja nie mając żadnej indywidualnej korzyści na względzie moglibyśmy starać się ten bajzel naprawić.
  Nie dopuszczą
  Pozdr

 165. Lewy
  31 stycznia godz.15.11
  Jak dla mnie, mieszanie 75 letniego człowieka w aferę seksualną, brzmi groteskowo. Prawa biologii są nieubłagane i jednakowe dla wszystkich, bez względu na przynależność polityczną.

 166. Teraz w TVP INFO długie fragmenty wypowiedzi prezesa. Jarosław Kaczyński chce działać zgodnie z prawem, powiedział komentator tej telewizji.
  Dalej jakie intencje mają dziennikarze GW, mówi komentator. Podnosi, że JK znakomity prawnik działa zgodnie z prawem.
  Ponad rok dogadywał się z projektantem i ten „prawnik” nie wiedział, że jak się komuś zleca wykonanie projektu to trzeba zapłacić?
  Wieże to nie pomniki, tu trzeba było pomyśleć, a nie być przekonanym o swoich możliwościach. A te komentarze w pisowskiej telewizji ? Nie znajduję słów

 167. @srutututu
  Zajrzyj do słownika wyrazów jednoznacznych, albo dwuznacznych, to dowiesz się, że pewne słowa pasują do danej rzeczy albo człowieka, jak koszula do ciała. Słowo „kamień” adekwatnie oddaje ów „twardy przedmiot, którym można sobie nabić guza”. Ale popatrz ile ja użyłem słów, jaką musiałem zastosować ilość słów , jaką peryfrazę. Elegancja polega na prostocie, oszczędności słów. Dlatego pan Adam, jak grzecznie piszesz, nazwał buca słowem „buc”, zamiast rozwlekle pisać „człowiek ograniczony, chamowaty , nieokrzesany, nieumyty, niemający świadomości własnego nieumycia”
  Najlepiej wzorować się na ks.Chmielowskim i jego definicji konia. Otóż buc jaki jest, każdy widzi, (oprócz buca, który nie widzi)

 168. @satrust
  g.13:48
  Jak zwykle jesteś w mylnym błędzie, byle poprzeć „dobrą zmianę” i bronić tego, co nie jest do obrony.

  „Polska jako jedyny kraj Starego Kontynentu obniżyła wiek emerytalny. Najpóźniej, emerytura będzie przysługiwać Irlandczykom i Brytyjczykom (68 lat). Nasi najbliżsi sąsiedzi – Niemcy podnieśli wiek do 67 lat dla obu płci, ale przymierzają się, żeby go podnieść nawet do 71 lat. Taki wiek miałby obowiązywać dopiero od 2080 r. W Europie nie ma ani jednego kraju, który planuje obniżać wiek emerytalny lub nawet próbuje rozpoczynać na ten temat dyskusję.
  Nie sposób nie zauważyć jeszcze jednej zależności. Kraje o wysokich wskaźnikach rozwoju ekonomiczno-gospodarczego charakteryzują się wyższym (w stosunku do średniej UE) wiekiem emerytalnym wprowadzonym dla swoich obywateli. Przykładami są tu Wielka Brytania i Irlandia (68 lat dla obu płci), Norwegia, Niemcy, Islandia, Holandia, Francja, Dania, Belgia (67 lat dla obu płci). Co charakterystyczne kraje te wyrównują wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. ”
  Całość tutaj
  https://serwisemerytalny.rp.pl/wiek-emerytalny-polska-kontra-reszta-swiata/

 169. Patrząc w telewizor na wyczyny komisji sejmowej dopiero teraz dotarły do mnie podejrzenia posła o pobieranie usług seksualnych.
  Prezes deweloper, poseł erotoman itp itd
  Ciekawy ten osobliwy krąg wybrańców

 170. @Lewy
  Skręcam się ze wstydu, Lewy.
  Gdzie my są, ach gdzie…

 171. @Is42
  Ty naprawdę wierzy w prawdziwość tego njiusu. Toż to tak grubymi nićmi szyte. Niesiołowski jest tak znienawidzony przez Skunksa, że ten kazał coś sprokurować na chybcika, no i wyszło. Ale błoto może się przykleić do Niesiołowskiego. Juz nawet owi businesmeni opowiadali chichocząc, jaki to Niesiołowski byl jurny, bo az sie łóżko pod nim zawaliło. Amoralność Skunksa i jego zgrai nie zna granic, w insynuowaniu, ubliżaniu, pluciu.

 172. Lewy
  31 stycznia o godz. 16:07

  🙂

  one down !

 173. Rywin siedział za powoływanie się na wpływy.
  Kaczyński nie powoływał się na nie.
  On je miał…….
  Więc siedzieć nie pójdzie…..

  Wracając do prywatyzacji.
  Po co było jeść tę żabę?
  By nieliczni mogli się obłowić?
  Był ponadpartyjny konsensus w tej sprawie.
  Posłowie nie mieli świadomości skutków, czy pełną swiadomość?

  Na poczatku przytoczyłem kilka afer z udziałem ważnych polityków z PO i PiS.
  Siedzieć poszły co najwyżej słupy.
  Trzymające zamknięte usta do dziś.
  Milczenie jest złotem….
  Tak jak prywatyzacja była złotą żyłą.

 174. Unia sprawdzi na miejscu produkt regionalny kebab ze śniętych krów. Tak sobie myślę dlaczego Bruksela jest taka czepialska. Ogrodnik nie spożywa pryskanych truskawek.

 175. Bomba.

  Prokuratura zamierza postawić zarzuty korupcyjne Stefanowi Niesiołowskiemu, jest wniosek do Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej. Śledczy twierdzą, że Niesiołowski „wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych” za pomoc biznesmenom.

  Prokuratura Krajowa w komunikacie opisuje, że Stefan Niesiołowski, od stycznia 2013 do końca 2015 roku (był wówczas posłem Platformy Obywatelskiej) wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za pomoc biznesmenom.

  Bogdan W. i Wojciech K. umawiali kobiety na spotkania ze Stefanem Niesiołowskim, organizowali miejsca, w których dochodziło do zbliżeń, organizowali transport dla kobiet i wypłacali im wynagrodzenie za usługi seksualne na rzecz posła. Do takich zdarzeń doszło co najmniej trzydziestokrotnie – opisuje Prokuratura Krajowa.

  W związku z tą sprawą CBA zatrzymało 31 stycznia tego roku trzech biznesmenów: Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. Mają usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa.

  Biznesmeni reprezentujący różne spółki, które działały w branży restauracyjno-hotelarskiej, dzięki wstawiennictwu Niesiołowskiego mieli otrzymywać intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Ich łączna wartość sięgała 13 milionów złotych.

 176. stasieku
  31 stycznia o godz. 16:41
  @Lewy
  Skręcam się ze wstydu, Lewy.
  Gdzie my są, ach gdzie…

  Zaintrygowałeś mnie.
  Masz lewoskręt czy prawoskrętny ? 😉

 177. Lider4
  31 stycznia o godz. 17:04

  Weź ty się zastanów.
  Gdzie tu logika?
  Dziwka za kilkaset zł, w zamian za milionowe kontrakty?
  Przecież taki zarzut jest smieszny co najmniej…..

 178. Pojmuję, branża restauracyjno-hotelarska za czasów PO zajmowała się też działalnością rozrywkową, ale żeby handlem miałem?
  Chyba przy zakupach miału w naszym kraju nie potrzeba pośredników?

 179. Rydzyk pokazał jak to duchowny „gołodupiec” buduje finansowe imperium. Choć nic z tego nie ma. Tak sobie myślę o słupach przy kręceniu lodów. Katolik potrafi.

 180. Usługi seksualne za miał. Tam na Nowogrodzkiej musiała byc niezła burza mózgów, zanim uknuli taką oryginalną intrygę. Musi co autorem był spryciarz perukarz Suski, ten od carycy Katarzyny, a Skunks tylko przyklepał.

 181. „Nie ma zobowiązania między Srebrną a tym panem z Austrii.” – mówi kuzyn prezesa Tomaszewski. „Ten pan z Austrii” to jego zięć.

 182. @Aborygen
  g.11:59
  No jak to? Przecież jest PIS, który można rozczytać np. tak – Prezes i Słupy.
  To nie mój pomysł lecz @janadama48 po sąsiedzku na EP, ale go chętnie kupiłam.

 183. Przyjmując,że mamy Rządy Ludu (ochlokracja) to żadne afery nie zatopią prezesa.Twarde odmówienie zapłaty, wywołuje w Ludzie podziw i wzmaga wierność ku przywódcy.Lud będzie trwał przy wodzu,choćby się Polska waliła czy występowała z Unii Europejskiej.
  PS Dowódcy tzw opozycji nie rozumieją charakteru tej władzy i dlatego myślą,że jest jakaś dodatkowa grupa wyborców,która da im władzę dla piękności ich partii.Zbiór wyborców jest zamknięty po obu stronach i opozycja może tylko wygrać zjednoczona,lecz ta prosta i oczywista myśl jeszcze nie zagościła w kapuścianych głowach wielkich strategów.Kaczyński ma wielką okazję zarządzić natychmiast wybory i je wygrać dobierając koalicjanta.Do jesienie kiedy kapusta dojrzeje może być za późno dla prezesa.

 184. wiesiek59
  31 stycznia o godz. 17:00
  ,,… Wracając do prywatyzacji.
  Po co było jeść tę żabę?
  By nieliczni mogli się obłowić?
  Był ponadpartyjny konsensus w tej sprawie.
  Posłowie nie mieli świadomości skutków, czy pełną swiadomość?…”’

  Nie mozna sie nabierac na komedie POPiS, fundowana nam przez ich mocodawcow.
  Trzeba budowy systemu politycznego od nowa, inaczej bedziemy staczali sie w przepasc jak jankesy, oglupieni duopolem partii Republikanskiej i Demokratycznej, sponsorowanych przez Wall Street,ktore sa nawet przeciwne wprowadzeniu powszechnego systemu opieki zdrowotnej , jak w Kanadzie czy Anglii.
  Demokraci sa teraz wiekszymi podzegaczami wojennymi niz Trump.

 185. Jest dyskusja kim jest polityk bomba?
  Prezesem, osobą prywatną, załatwiaczem różnych spraw, kombinatorem czy upoważnionym posłańcem podległego mu pracownika, czy jeszcze kimś innym
  W telewizji dyskusje trwają.
  Kto to rozstrzygnie

 186. Fajne towarzystwo

  Jakub R. opowiadał mi, że w czasie swoich spotkań z przedstawicielami CBA w swoim mieszkaniu na ulicy Włodarzewskiej dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński był tak pijany, że chodził na czworaka i całował się z jego psem” – zeznał Robert Nowaczyk.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-afera-reprywatyzacyjna-w-warszawie/aktualnosci/news-mocne-slowa-o-zalatwieniu-srebrnej-16-przed-komisja-ds-repry,nId,2812125#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 187. Lewy
  31 stycznia o godz. 17:52

  „Usługi seksualne za miał. Tam na Nowogrodzkiej musiała byc niezła burza mózgów”.

  Zgadzam się absolutnie. Nie mógł być biorcą usług seksualnych facet w wieku 77 lat.
  Nawet tak niekowencjonalny jak Stefan.

  http://niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/niesiolowski_damski_bokser.jpg

  Poza tym na jego obronę masz i to, że był współzałożycielem ZChN, senatorem i posłem PO oraz przewodniczącym Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego. To wspaniałe rekomendacje.

 188. Bomba.

  Ewa Kopacz: „Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co wtedy robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura”.

 189. wiesiek59
  31 stycznia o godz. 17:00

  „Rywin siedział za powoływanie się na wpływy.
  Kaczyński nie powoływał się na nie.
  On je miał ….”.

  Znów ta logika, co ona się z tobą ma. Gdyby Kaczyński miał wływy te budynki już by pewnie stały. PO od dawna mówi (Kierwiński, Grabiec), że „niczego tu nie wybudujecie”. Nie lubimy was, to nie będziecie inwestować. Miasto jest nasze.

 190. Ale Stefanowi z gęby wali, co opisała dawno temu jakaś madame Potocka. To były początki nowej Polski, w której ta pani testowała jurność samców z różnych partii. Z tego wszystkie zapamiętałem tylko fetor z gęby Stefana. O dziwnym i niezbyt przyjemnym zapachu z paszczy traktuje też fragment filmu „ONI”. Genialny, polecam!!!
  Wszystko przyspiesza i miesza w głowach obywateli (nie zwolenników stron konfliktu), których chce się za wszelką zniechęcić do udziału w polityce, wyborach. Mają na nich głosować ich wyznawcy.

 191. Mauro Rossi

  „Gdyby Kaczyński miał wływy te budynki już by pewnie stały”.

  A co mają „wpływy” do stosunków własnościowych gruntu?
  Jak się dziś dowiedziałem ta słynna pouwłaszczeniowa działka PiS ma nieuregulowane stosunki własnościowe co uniemożliwia budowę wspomnianych „wież” i nie tylko.

 192. ls42
  31 stycznia o godz. 18:32

  „Prezesem, osobą prywatną, załatwiaczem różnych spraw, kombinatorem ….”.

  Peerelowska patyna, wówczas każdy prywatny biznes to podejrzana kombinacja. Kaczyński reprezentował Radę Naczelną spółki.

 193. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 18:58

  „Jak się dziś dowiedziałem ta słynna pouwłaszczeniowa działka PiS ma nieuregulowane stosunki własnościowe”.

  „Warszawski ratusz próbował odebrać nieruchomości, podważając akty notarialne, ale sąd umorzył postępowanie”. (pisze NaTemat)

  PiS nie jest właścicielem żadnej działki, ktoś cię wprowadził w błąd. Właścicielem jest spółka Srebrna.

 194. Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 18:50

  To że sitwy PO i PiS są konkurencyjne, wredne wobec siebie, idące na noże w drodze do koryta, to rzecz oczywista.
  Zastanów się, czy taka konkurencyjność, jest zdrowa, korzystna dla kraju?
  Konkurencyjność w rozdrapywaniu majątku wspólnego?

 195. Mauro (14:52) główkuje jak zawsze pod górę:
  Pewnie PiS najlepiej zarządza swoim majątkiem, lepiej niż Agora, która uwłaszczyła się na logo NSZZ Solidarność, ale dziś musi szukać finansowego wsparcia …

  Prezes i jego komanda uwłaszczyli się na równie poczytnym logo Express Wieczorny, o ile nie poczytniejszym wśród tzw. ciemnego ludu. I co zrobili? Sprzedali po 3 latach tytuł, nawet nie chciało im się szukać finansowego wsparcia dla jego utrzymania. Jaka jest wartość rynkowa logo NSZZ Solidarność – czyli miękki zasób o wartości spadającej na łeb na szyję, w porównaniu z twardymi działkami w centrum stołecznej metropolii, których wartość idzie nieustannie i ostro w górę i sięga miliarda zł.

  Straszliwe marnotrawstwo zasobów w firmie biznesowo-dewleoperskiej PiS, które musi szukać finansowego wsparcia w państwowym banku, czyli w kieszeni polskiego podatnika.

  NB, Gazeta Wyborcza pozostaje wiodącym tytułem opinii i jest najczęściej cytowana. Nakład łącznie z elektronicznym ustępuje tylko springerowemu „Faktowi”, który zajął miejsce polskiego niegdyś „ekspresiaka”.

 196. Mauro Rossi

  „PiS nie jest właścicielem żadnej działki, ktoś cię wprowadził w błąd. Właścicielem jest spółka Srebrna.”

  Oczywiście, spółka Srebrna z Radą Naczelną, której pełnomocnikiem był Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 197. „Gdyby Kaczyński miał wpływy te budynki już by pewnie stały”

  Prezes i Słupy zdecydowały o priorytecie: Pomniki na Placu Piłsudskiego, który został zmilitaryzowany. Sprawa o prawna podstawy zmilitaryzowania jest w postępowaniu sądowym. Po wyborach do Sejmu, o ile wygra, prezes zmilitaryzuje pół dzielnicy Wola i postawi jeszcze nie jedną wieżę. Zmilitaryzuje banki i one pożyczą prezesowi Jarosławowi „Do-polityki-nie-idzie-się-dla-pieniędzy” Kaczyńskiemu.

 198. ls42
  31 stycznia o godz. 16:04

  „Ponad rok dogadywał się z projektantem i ten „prawnik” nie wiedział, że jak się komuś zleca wykonanie projektu to trzeba zapłacić”?

  Skup się, problem polega na tym, że umowy na piśmie nie było, bo nie było zezwolenia miasta na inwestycję. W tym czasie Austriak, któremu w głowie się nie pomieściło, że rządząca partia nie załatwi sobie takiej sprawy, już wcześniej wszedł w koszty przygotowania do inwestycji i teraz domaga się ich zwrotu. Nie mógł dostać tej kasy legalnie, bo nie może wystawić faktur. Musi pójść do sądu, gdzie najbardziej prawdopodobna jest ugoda. Wtedy otrzyma pieniądze, które zainwestował. Chyba że Agora wcześniej wypłaci mu „honorarium” za taśmy. Dziękuję za skupienie.

 199. NB, pełnomocnikiem spółki Srebrna był Jarosław „Bez-trybu” Kaczyński.
  Pełnomocnikiem na gębę, za to nieodwołalnym.

 200. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:15

  „Oczywiście, spółka Srebrna z Radą Naczelną, której pełnomocnikiem był Prezes PiS Jarosław Kaczyński”.

  Jeśli, dajmy na to, europoseł Michał Boni idzie do banku po kredyt to niekoniecznie reprezentuje PO lub Parlament Europejski tylko samego siebie, zwykłego Boniaczka.

 201. Mauro Rossi

  „Skup się, problem polega na tym, że umowy na piśmie nie było, bo nie było zezwolenia miasta na inwestycję.”

  Mauro, skup się. Przecież nie mogłobyć zezwolenia skoro grunty na których miały stanąć wieże nie uregulowanych stosunków własnosciowych.

  Pytanie więc brzmi – dlaczego w takiej sytuacji Jarosław Kaczyński, pełnomocnik spółki Srebrna, zlecił Austriakowi opracowanie projektów i innych kosztownych prac?

 202. teo

  „pełnomocnikiem spółki Srebrna był Jarosław „Bez-trybu” Kaczyński.
  Pełnomocnikiem na gębę, za to nieodwołalnym.”

  Miał formalne pełnomocnictwa do prowadzenia interesów z Austriakiem – pani Basia mu udziliła.

 203. 31 stycznia o godz. 19:09

  „Pewnie PiS najlepiej zarządza swoim majątkiem, lepiej niż Agora, która uwłaszczyła się na logo NSZZ Solidarność, ale dziś musi szukać finansowego wsparcia …”

  „Prezes i jego komanda uwłaszczyli się na równie poczytnym logo Express Wieczorny, o ile nie poczytniejszym wśród tzw. ciemnego ludu”.

  Express Wieczorny był gazetą lokalną, warszawską. Nie porównuj winiety tego pisma z logiem Solidarności w 1989 roku. „Wyborcza” miała być pismem całej Solidarności, ale ostatecznie na logo związku uwłaszczył się Adam Michnik z kolegami.

  „I co zrobili? Sprzedali po 3 latach tytuł, nawet nie chciało im się szukać finansowego wsparcia dla jego utrzymania”.

  Nie wytrzymali konkurencji z kapitałem zagranicznym, „Faktem” i „Super Ekspressem”.

 204. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:26

  „Przecież nie mogłobyć zezwolenia skoro grunty na których miały stanąć wieże nie uregulowanych stosunków własnosciowych”.

  Once more. „Warszawski ratusz próbował odebrać nieruchomości, podważając akty notarialne, ale sąd umorzył postępowanie”. (pisze o tym NaTemat)

 205. Mauro Rossi

  „Jeśli, dajmy na to, europoseł Michał Boni idzie do banku po kredyt to niekoniecznie reprezentuje PO lub Parlament Europejski tylko samego siebie, zwykłego Boniaczka.”

  Czyli rozumiem, że na Nowogrodzkiej, w pomieszczeniach partyjnych, występował jako obywatel Jarosław Kaczyński.

  Chcesz powiedzieć, że prezes Jarosław Kaczyński podnajął w budynku partyjnym pomieszczenia obywatelowi Jarosławowi Kaczyńskiemu?

 206. Mauro Rossi

  „Once more. „Warszawski ratusz próbował odebrać nieruchomości, podważając akty notarialne, ale sąd umorzył postępowanie”. (pisze o tym NaTemat)”

  NaTemat nie jest na bieżąco. Dziś przed komisja reprywatyzacyjną złozono zeznania z których wynika, że działki spółki Srebrna są objete roszczeniami reprywatyzacyjnymi.

 207. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:26

  „Pytanie więc brzmi – dlaczego w takiej sytuacji Jarosław Kaczyński, pełnomocnik spółki Srebrna, zlecił Austriakowi opracowanie projektów i innych kosztownych prac”?

  Jak by Kaczyński zlecił to tamten by wstawił faktury. Austriakowi pewnie wydawało się, że ktoś mu zlecił. Zasugrował się tym, że partia rządzaca może wszystko, co nie jest prawdą.

 208. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:37

  „NaTemat nie jest na bieżąco. Dziś przed komisja reprywatyzacyjną złozono zeznania z których wynika, że działki spółki Srebrna są objete roszczeniami reprywatyzacyjnymi”.

  Jutro zgłaszam do sądu roszczenia do gruntu, gdzie mieści się siedziba redakcji tyg. Polityka. Od poniedziałku będzie można pisać, że do tego budynku są roszczenia.

 209. Express Wieczorny” miał milion egzemplarzy nakładu i w państwowym koncernie RSW „Prasa-Książka-Ruch” zarabiał na takie tytuły jak „Trybuna Ludu” czy „Żołnierz Wolności”. Kiedy w 1990 roku Sejm postanowił rozwiązać i podzielić państwowe wydawnictwo, dziennik przypadł w podziale Porozumieniu Centrum braci Kaczyńskich. Fundacja Prasowa Solidarność sprzedała dziennik szwajcarskiemu wydawcy.

  https://natemat.pl/204051,tej-gazety-pis-juz-nie-zrepolonizuje-sam-jaroslaw-kaczynski-sprzedal-ja-szwajcarskiemu-koncernowi-a-ten-zlikwidowal

  Na jak na milionową Warszawę, to „lokalna” gazeta był czytana już przez niemowlaków.

 210. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:34

  „Czyli rozumiem, że na Nowogrodzkiej, w pomieszczeniach partyjnych, występował jako obywatel Jarosław Kaczyński”.

  Mógł sie spotkać gdziekolwiek, byle miał upoważnienie do reprezetowania Rady Naczelnej Spółki Srebrna.

 211. „Austriakowi pewnie wydawało się, że ktoś mu zlecił”

  I to dwa razy mu się wydawało. Raz gdy mu prezes zlecał (z pełnomocnictwa p. Basi), drugi raz mu odmawiał zapłaty za wykonaną robotę i poradził, aby poszedł się sądzić, to mu wypłaci.

  Kto mu może jeszcze wypłacić z milion euro? Chyba Pani Basia. Jako że Austryjak jest członkiem rodziny Prezesa.

 212. „Dziś przed komisja reprywatyzacyjną złozono zeznania z których wynika, że działki spółki Srebrna są objete roszczeniami reprywatyzacyjnymi”

  Jutro zgłaszam do sądu roszczenia do gruntu, gdzie mieści się siedziba redakcji tyg. Polityka. Od poniedziałku będzie można pisać, że do tego budynku są roszczenia.

  Zeznania przed komisją są składane pod przysięgą i grozi kara za kłamstwo.
  Czy Mauro napisze o roszczeniach pod przysięgą? Komu Mauro przysięga i co?

 213. Mauro Rossi

  „Jutro zgłaszam do sądu roszczenia do gruntu, gdzie mieści się siedziba redakcji tyg. Polityka. Od poniedziałku będzie można pisać, że do tego budynku są roszczenia.”

  Jestem pewien, że prawnicy Polityki zadbali o wygaszenie roszczeń do gruntu na którym stoi redakcja. Tak więc możesz zgłaszać roszczenia na Berdyczów – jak mawiają.
  Natomiast spółka Srebrna wraz z pełnomocnikiem Jarosławem Kaczyńskim najwyraźniej nie potrafili się z tym problemem mimo upływu tylu lat uporać.

 214. Mauro Rossi

  „byle miał upoważnienie”

  To nie budzi najmniejszych wątpliwości – miał od pani Basi.

 215. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:54

  „To nie budzi najmniejszych wątpliwości – miał od pani Basi”.

  W prawie liczą się kwestie formalne, a nie domniemania.

 216. Bar Norte
  31 stycznia o godz. 19:51

  „Jutro zgłaszam do sądu roszczenia do gruntu, gdzie mieści się siedziba redakcji tyg. Polityka. Od poniedziałku będzie można pisać, że do tego budynku są roszczenia.”

  „Jestem pewien, że prawnicy Polityki zadbali o wygaszenie roszczeń do gruntu na którym stoi redakcja”.

  W Warszawie nie takie cuda się dzieją.

 217. Mauro Rossi

  „W prawie liczą się kwestie formalne, a nie domniemania.”

  Toteż do kwesti formalnych się odnoszę.
  Z punktu widzenia formalnego pełnomocnictwa, które pani Basia wystawiła Jarosławowi Kaczyńskiemu nie budzą żadnych wątpliwości.
  Miał wystarczające podstawy formalne do prowadzenia interesów.

 218. Tak się zastanawiam, czy w słownictwie i praktyce pewnych ludzi, istnieją takie starożytne terminy jak uczciwość, słowność, honor, zobowiązania, umowy, czy też ten fundament stosunków międzyludzkich jest tylko iluzją.

  Chyba za stary już jestem, by nadażyć za ekwilibrystyką słowną Mauro.
  Jakoś nie jestem w stanie kupić tez Wielkiego językoznawcy.
  „Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe”.
  Przecież to zależy jedynie od interpretacji.
  Mozna budować na takim gruncie?
  Jest wyjątkowo moim zdaniem grząski……

 219. Mecenas Jacek: Nagrywanie to był naturalny odruch człowieka, który czuje się oszukiwany i postanawia zabezpieczyć dowody na to, że pracę wykonał, a odmówiono mu obiecanego wynagrodzenia.

  Pacewicz: Jaka jest łączna wartość tych wykonanych prac?

  ― 1,3 mln euro. Taka kwota nie została wzięta z sufitu, ale wynika z wyceny już wykonanych prac, które wymienia – jedna po drugiej – wielostronicowa umowa zaakceptowana przez obie strony. Cała inwestycja była szacowana na 300 mln euro, zwyczajowe wynagrodzenia dla osoby, która prowadzi taką usługę jak Gerald Birgfellner to 3 proc., czyli 9 mln euro. O takiej prowizji mówi wspomniana umowa.

  ― Wykonane prace objęły też projekt architektoniczny Tower Srebrna?

  ― Nie, tylko koncepcję architektoniczną. Konkretnie pan Birgfellner założył

  1/ spółkę celową Nuneaton, na którą pan Kaczyński obiecał przenieść ze spółki Srebrna prawo wieczystego użytkowania nieruchomości,
  2/pozyskał znanego architekta, który przygotował projekt koncepcji architektonicznej budynku, przygotował strategię realizacji projektu Tower Srebrna z kosztami i terminarzem,
  3/ przygotował wyceny nieruchomości,
  4/ zatrudnił renomowaną kancelarię Baker MacKenzie, która przygotowała umowy z firmami Gleeds Polska (m.in. zarządzanie inwestycją) i Strabag oraz umowę kredytową z bankiem Pekao S.A. Wszystko to zrobił zgodnie z umową.

  ― Która nie została podpisana.

  ― Ale została zawarta. W maju 2017 zostaje zawarta ustna umowa między panem Kaczyńskim i panem Birgfellnerem. (oko.press)

  No i jesteśmy w domu. Ustna umowa nie może być rozliczona inaczej niż w sądzie. Kaczyński to właśnie proponuje. Ale widocznie Agora przebiła Kaczyńskiego i zapłaciła Birgfellerowi za sprzedaż nagrań. Pewnie bez faktury.

 220. Mauro Rossi

  ” Ustna umowa nie może być rozliczona inaczej niż w sądzie.”

  Chyba żartujesz.

 221. Maułro Rossik dostał etat. Wnoszę to z tego, że stara sie, bo ostatnie 100 wpisów to sa wpisy Rossika. Ale dzięki swojej pracowitości udało mu sie wciągnąć w dyskurs gadatliwego dyskutanta niejakiego bar norte.
  Ciekawe ile na etacie zarabia pisowski troll. Bo przecież Rossik ma prywatne życie, jakąś zone, albo dwie, dzieci, wnuki. I jak on godzi zycie rodzinne z pracą zawodową, która wymaga nieustannej czujności i wciągania w „dyskurs” kolejnych gadatliwych dyskutantów. ?

 222. Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 20:47

  Warte jest coś SŁOWO Kaczyńskiego?
  Przypuszczam, że coraz więcej ludzi ma WĄTPLIWOSCI…..-
  Jeszcze kilka takich wpadek, a będzie bezwartościowe.
  Tak jak ten osobnik.

 223. No właśnie, czy 1,3 mln euro to dużo, czy mało? Jak na szansę obalenia rządów PiS i powrotu do ancien régimu to względnie mało. Dla Agory, która pewnie już spłaciła Austriaka kupując od niego nagrania, też nie jest dużo, tyle na ogłoszeniach zlecanych przez rząd PO „Wyborcza” zarabiała co kwartał. Poza tym jak to się ma do 260 mld PLN (oszustwa VAT), które przez osiem lat rządów PO-PSL nie dotarły do budżetu tylko wcześniej zostały przez przejęte przez różnych „biznesmenów”. Dla takiego „biznesu” 1,3 mln euro to suma wręcz śmieszna.

 224. „Ustna umowa nie może być rozliczona inaczej niż w sądzie. Kaczyński to właśnie …

  No właśnie. Kim jest Kaczyński? „Deweloperem”, którego ustna umowa nie zobowiązuje. Jest wydrwigroszem. I to jest cecha, którą uwielbia najciemniejszy lud.
  „Brawo Jaruś, ale go ocyganiłeś, Austryjaka je***nego” – woła Zula.
  „Super Jarek! masz słusznego Zula i nalej jeszcze rosołu” – woła jej ślubny.
  „A Panu, panie Małro też dolać? Wie Pan, gość w dom, Bóg w dom” – pyta zarumieniona Zula.

 225. „Poza tym … 260 mld PLN (oszustwa VAT), które przez osiem lat rządów PO-PSL nie dotarły do budżetu”

  Czy biegły ekspert gospodarczy Mauro zeznaje pod przysięgą. Czy zarejestrowany jest jako ekspert VAT? Czy tak sobie rzuca na wiatr? może doniesie na Nowogrodzką, skąd pobiera tygodniówkę plus od komentarza. Sens nie ważny, prawdziwość, rzetelność itp duperele nie istotne. Liczy się drobne pare złociszów.

 226. teo
  31 stycznia o godz. 21:12
  Kaczyński to właśnie …
  …kapiszon. Uważany za bombę.

 227. zezem

  Na temat Kaczyńskiego są znowu dwie teorie. W szczególności na temat tego czym zagroził Tuskowi, gdy ten powiedział o PC – „jesteście chadekami i kierujecie się encykliką ‚lelum polelum'”. Jedna teoria mówi, że był to pistolet na kapiszony, druga że korkowiec.

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tusk-tworczo-zmienil-historie-z-pistoletem,37186.html

 228. „Tworzywo” to książka napisana przez Melchiora Wańkowicza, którą polecam polskiemu patriocie @MR. Jest tam spory fragment o zaufaniu (trust), które zbudowało w przeszłości pomyślność Kanady i USA też. W dzisiejszych czasach wydaje się to nieprawdopodobne, ale dlaczego nie mielibyśmy wierzyć Melchiorowi.
  W powieści, staremu Gąsiorowi nie mieści się w polskiej głowie, że można zawrzeć ustną umowę leasingu pługa do orki.
  Tutejszemu trollowi @MR też się nie mieści w główce, że ustna umowa jest tak samo ważna, co ta spisana. Co jest wart osobnik nie wywiązujący się z umowy?

 229. W wiekszości krajów tzw. „demokratycznych” funkcjonuje duopol partii, wymieniających się jedynie na pozycji dominujacej.
  W czesci, jedna partia sprawuje władzę przez 30- 40 lat.
  Są one jednak w stanie osiągnąć konsensus, co do spraw najważniejszych.
  Decydujacych o przyszłości kraju.

  Nie widzę tego w naszym grajdołku.
  Jeżeli my nie potrafimy się dogadać co do priorytetów, to będziemy rozgrywani.
  Wojna polsko- polska, nie jest naszą racją stanu.
  Kto do niej doprowadził?

 230. zezem
  31 stycznia o godz. 21:19

  Coś aść racji nie masz. Wysadził całą Polskę i mało że nie z unii.
  Żeby go… żeby mu…

 231. BWTB
  31 stycznia o godz. 21:35

  Według Boziewicza, zdolności honorowej nie ma kilka kategorii ludzi…..
  Zgadza się to z obecną sytuacją.

  Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące:

  1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne, mogące danego osobnika poniżyć w opinii ogółu;

  2. denuncjant i zdrajca;

  3. tchórz w pojedynku lub na polu bitwy;

  4. homoseksualista;

  5. dezerter z armii polskiej;

  6. nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę, wyrządzoną przez człowieka honorowego;

  7. przekraczający zasady honorowe w czasie pojedynku lub pertraktacji honorowych;

  8. odwołujący obrazę na miejscu starcia przed pierwszym złożeniem względnie pierwszą wymianą strzałów;

  9. przyjmujący utrzymanie od kobiet nie będących jego najbliższymi krewnymi;

  10. kompromitujący cześć kobiet niedyskrecją;

  11. notorycznie łamiący słowo honoru;

  12.zeznający fałsz przed sądem honorowym;

  13. gospodarz łamiący prawa gościnności przez obrażanie gości we własnym mieszkaniu;

  14. ten, kto nie broni czci kobiet pod jego opieką pozostających;

  15. piszący anonimy;

  16. oszczerca;

  17. notoryczny alkoholik, o ile w stanie nietrzeźwym popełnia czyny poniżające go w opinii społecznej;

  18. ten, kto nie płaci w terminie honorowych długów;

  19. fałszywy gracz w hazardzie;

  20. lichwiarz i paskarz;

  21. paszkwilant i członek redakcji pisma paszkwilowego;

  22. rozszerzający paszkwile;

  23. szantażysta,

  24. przywłaszczający sobie nieprawnie tytuły, godności lub odznaczenia;

  25. obcujący ustawicznie z ludźmi notorycznie niehonorowymi;

  26. podstępnie napadający (z tyłu, z ukrycia itp.);

  27. sekundant, który naraził na szwank honor swego klienta;

  28. stawiający zarzuty przeciw honorowi osoby drugiej i uchylający się od ich podtrzymania przed sądem honorowym.
  https://literat.ug.edu.pl/honor/0002.htm

 232. Co by nie mówić , podziwiam rycerza @Mauro, który gotów polec za sprawę, ups, Prezesa.

 233. Kaczyński podpada pod kilka kategorii wykluczających go.

 234. @ Lewy
  31 stycznia o godz. 20:56
  Maułro Rossik dostał etat.

  Popatrz ,a wyznawca tej samej kryminalnej sekty PiS, niejaki srututu miał zastrzeżenia, czy aby buc nie cierpiał z powodu przemocy psychicznej. Widzę że jest dokładnie na odwrót. 🙁

 235. Robert Nowaczyk przesłuchiwany dzisiaj przez komisję sejmową ds. reprywatyzacji.
  Warto poczytać o przypadku RN. Aresztowany 1 lutego 2017 roku, zwolniony z aresztu w sierpniu 2018 roku po wpłaceniu 1 miliona złotych poręczenia majątkowego.
  Dla swoich klientów przeprowadził kilkadziesiąt spraw reprywatyzacji budynków, działek, działek z budynkami
  W TVP INFO na pasku podczas transmisji z przesłuchania RN w charakterze świadka widniał napis bardzo dużymi literami „ZŁODZIEJSKA REPRYWATYZACJA”. O ile wiem postawiono zarzuty ale nie udowodniono winy przed sądem, a sądy jeszcze nie PIS
  Co robią politycy; rozdmuchują zamiast wprowadzić stosowne przepisy, a to przecież już czwarty, ostatni rok kadencji

 236. Mauro jest rycerzem wirtualnym. Takim jacy występują w grach (co najwyżej 2. generacji). Taki rycerz ma wiele „żyć”. Polega i wstaje. Ugodzony w serce, i wstaje. Walnięty maczugą czy innym buzdyganem po łbie, pada i … wstaje. Mauro wg. moich pobieżnych obliczeń skorzystał z 2037 żyć. Z tego 1358 na polu smoleńskm bezlitośnie koszony przez @tejota.
  Ile żyć Mauro ma jeszcze?

 237. teo
  31 stycznia o godz. 22:13

  Miliard trzysta milionów 🙂

 238. Uprzejmie informuję, że w ramach tzw. „uwłaszczenia”, tygodnik „Polityka” nie otrzymał żadnej działki, ani nieruchomości, ani żadnych innych aktywów, tylko długi oraz prawo do tytułu.

  satrustequi: zgadzam się w pełni. Nikt nie powinien zwracać się innych per „bucu”, ani w żaden obraźliwy, czy pogardliwy sposób. Ubolewam, kiedy takie przypadki znajdują się na blogu.

 239. Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 19:01
  Mauro Rossi
  31 stycznia o godz. 19:18
  Jarosław Kaczyński uczestniczył w procesie inwestycyjnym.
  Spotykał się z projektantem kilkanaście razy. Nie znamy jeszcze pełnego
  wymiaru tych spotkań ale na podstawie tego co mogliśmy usłyszeć i przeczytać
  był aktywnym uczestnikiem tych spotkań. Na takich spotkaniach omawia się
  założenia projektowe czyli program inwestycji, wielkość obiektu, położenie i inne niezbędne projektantowi wymogi inwestora. Trzeba też dysponować prawem do gruntu.
  Skoro dzisiaj w trakcie przesłuchania przez komisję sejmową RN omawiano kwestie reprywatyzacji działki przy Srebrnej 16 to widocznie nawet sprawa gruntu na którym miał stanąć budynek nie jest uregulowana.

  Prezes partii który ma pełnię władzy państwowej, być może coś przeoczył, czegoś nie przewidział i stąd ma teraz kłopoty.
  Nie ma co tak jednostronnie do tej sprawy podchodzić, warto widzieć więcej.
  Problem będzie miał prokurator który dostanie sprawę prezesa

 240. Ewa Kopacz (ona była premierem!) mówi:

  „Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy dinozaury jeszcze były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać” – powiedziała właśnie Ewa Kopacz w programie „Fakt Opinie”..

  Mezozoik – wynurzenie się z praoceanu Mezopotamii

  Epoka brązu – niemowlęctwo

  Kreda – okres kiedy Ewa Kopacz chodziła do szkoły

  Neogen – pojawienie się pierwszych neonów w Radomiu

  Epoka lodowcowa – pojawienie się w Radomiu lodów włoskich

  Kenozoik – okres kiedy chłopcy bawią się w Kena

  Jura – okres kiedy Ewa Kopacz pracując ” ramię w ramię ”

  poznała Jurę, rosyjskiego patomorfologa

  Naftaloik – okres kiedy plemię Pisoidów wyprodukowało

  pierwszą kulkę naftaliny

  Epoka kamienna – okres kiedy na Ziemi pojawiły się pierwsze kamienie

  Dedinozauroik – okres kiedy plemię Pisoidów roozpoczęło ataki na dinozaury

  z użyciem kamieni i kulek naftaliny”.
  (znalwzione w sieci).

 241. ls42
  31 stycznia o godz. 22:26
  *Prezes partii który ma pełnię władzy państwowej, być może coś przeoczył, czegoś nie przewidział i stąd ma teraz kłopoty.*

  nie przewidział utraty władzy a potem Smoleńska i tylu oddanych ludzi. Gdyby nie to, dawno stworzyłby oligarchię na miarę Orbana a my mielibyśmy tą obiecaną miskę ryżu. Teraz trudniej, internety podstawiają nogę, wyrośli takie Berejzy, Śpiewaki – ciężkie czasy dla szemranych biznesów.

 242. teo
  31 stycznia o godz. 22:13

  „Z tego 1358 na polu smoleńskm bezlitośnie koszony przez @tejota”.

  O tak, tejot wszystko przerabia na kreskówkę, ale nawet rosyjskiego raportu nie czytał, choć zawsze stara się powoływać na jego ogólną ideę. Pracowity, ale niezbyt lotny (nomen omen).

  „Ile żyć Mauro ma jeszcze”?
  Poza doczesnym może tylko pozagrobowe. Ale dziękuję, zdrowy jestem.

 243. Cimoszewicz: Środowisko PC to w większości ludzie nieuczciwi

  A obecny PiS to to samo PC bo tylko nazwa się zmieniła.

 244. @Lewy, Adam – wszyscy jesteśmy czymś więcej niż jeden epitet wyrazi, więc nie należy nikogo regularnie określać jednym epitetem. Dziękuję Panu Passentowi za głos wielkiej kultury.

  @Mag – te kraje zamieszkiwane są przez ludzi żyjących ok. 5 lat dłużej niż Polacy; emerytura w wymiarze egzystencjalnym i ekonomicznym to przede wszystkim xx lat na emeryturze, a nie 67 czy 65 jako moment przejścia

 245. teo
  31 stycznia o godz. 21:17

  „Poza tym … 260 mld PLN (oszustwa VAT), które przez osiem lat rządów PO-PSL nie dotarły do budżetu”.

  „Czy biegły ekspert gospodarczy Mauro zeznaje pod przysięgą”.

  „Gdzie podziało się 250 mld zł? „Polakom należy się wyjaśnienie”
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/vat-500-morawiecki,46,0,2352686.html

  A jeszcze trzeba doliczyć, gry hazardowe i akcyzę paliwową. Razem co najmniej 260 mld PLN.

  A jeszcze 9 sierpnia 2017 „Wyborcza” pocieszała się w tekście swojego nawiedzonego dziennikarza ― „Komisja śledcza ws. VAT nic nie wykryje”. Wykryła.

  W razie dalszych wątpliwości polecam prace komisji, zwłaszcza zeznania b. wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Elżbiety Chojny-Duch i już niedługo końcowy raport.

 246. Bar Norte

  W poufnych rozmowach kanadyjska generalicja twierdzi , ze Kanada musi realizowac cele imperialne jankesow, zeby utrzymac uprzywilejowany status w wymianie handlowej.
  Dlatego jest tak mocno zaangazowana w Afganistanie, a teraz od miesiecy spiskuje , zeby obalic demokratycznie wybrany rzad Wenezueli, ktorej usa gospodarczo ( szantazujac partnerow handlowych i zamrazajac rynki finansowe ) zaciska petle wokol szyi.
  https://www.ctvnews.ca/politics/canada-plans-to-convene-lima-group-meeting-on-venezuela-s-future-cp-sources-1.4267868

 247. maciek.g
  31 stycznia o godz. 23:47

  „Cimoszewicz: Środowisko PC to w większości ludzie nieuczciwi”.

  Mówi to nie byle kto tylko sam W. Cimoszewicz, uczciwy w drugim pokoleniu. W pierwszym pokoleniu uczciwym był ojciec W. Cimoszewicza, oficer stalinowskiej Informacji Wojskowej. Włodzimierzowi Cimoszewiczowi uczciwość nakazywała jeszcze jako studentowi wstąpić do PZPR i zostać przewodniczącym rady uczelnianej Socjalistycznego Zrzeszenia Studentów Polskich (SZSP) na Uniwersytecie Warszawskim. Było to po likwidacji apolitycznej organizacji studenckiej powstałej po 1956 roku jaką było Zrzeszenie Studentów Polskich (ZSP) poprzez przekształcenie go (z dodatkiem ZMS i ZMW) w komunistyczny komsomoł jakim mialo być SZSP (1973). Uczciwość nakazywała Cimoszewiczowi podjąć w latach 80. współpracę z SB (TW Carex), ale sąd w III RP uznał, że przez cztery lata współpracy Cimoszewicz nawet jak współpracował to nie współpracował.

 248. kooperatywaMandragon

  „(Kanada) jest tak mocno zaangazowana w Afganistanie, a teraz od miesiecy spiskuje , zeby obalic demokratycznie wybrany rzad Wenezueli”

  Już nie długo, bo wojna w Afganistanie jest przegrana i żółnierze wkrótce wrocą do domów. Natomiast militarnie Kanada jeszcze nie jest w Wenezuaeli zaangażowana.

  No cór, Kanada musi się liczyć ze swym potęznym sąsiadem choć z doktryny Monroe była i jest wyłączona.

 249. kooperatywaMandragon

  Korekta, w ostatnim akapicie miało być „No cóż” a nie „No cór”.

 250. @ satrustequi
  31 stycznia o godz. 23:48
  @Lewy, Adam – wszyscy jesteśmy czymś więcej niż jeden epitet wyrazi, więc nie należy nikogo regularnie określać jednym epitetem.

  To się da zrobić.

 251. danielpassent
  31 stycznia o godz. 22:22

  „Uprzejmie informuję, że w ramach tzw. „uwłaszczenia”, tygodnik „Polityka” nie otrzymał żadnej działki, ani nieruchomości, ani żadnych innych aktywów, tylko długi oraz prawo do tytułu”.

  I tak zupełnie bez powodu tygodnik „Polityka” oraz Business Centre Club w 1990 roku ogłosiły Dariusza Przywieczerskiego biznesmenem roku? Zamieszany w aferę FOZZ, w 2005 skazany na karę więzienia uciekł z kraju i przez dziesięć lat poszukiwany był listem gończym. W 2018 wrócił do Polski w kajdankach, w ramach ekstradycji.
  Tak że tak.

 252. @

  Jarosław Kaczyński zapewnia, że zapłaciłby austriackiemu deweloperowi za wykonane prace związane z budową wieżowca na Srebrnej 16, ale nie ma ku temu podstaw prawnych. Tyle że układ spółek zaangażowanych w inwestycję skonstruowano tak, że nie ma kto i nie ma z czego płacić
  http://wyborcza.pl/7,155287,24415369,pisz-pan-na-berdyczow-panie-birgfellner-spolki-wokol-srebrnej.html

  komentarze:
  pauleycz31.01.2019, 18:23
  Jaruś nie ma płaszcza tego pana no i co mu zrobicie?
  Kaczyński po raz kolejny udowodnił, że nie wolno mu ufać. Każdego oszuka, okłamie a sam będzie czyściutki jak dziewica.

  jk005931.01.2019, 18:33
  Ten Gerald Birgfellner to raczej jakieś amator jest, a nie biznesmen. Co on nie słyszał u siebie w kraju o wschodnioeuropejskiej etyce biznesowej?! Zaciąganie zobowiązań i ich nie płacenie to jedna z podstawowych zasad zyskownego biznesu w krajach na wschód od Odry.

 253. @

  Jeszcze jeden zabawny:

  bloop31.01.2019, 19:55
  Przyszedł facet do restauracji, zjadł obiad, a przed uiszczeniem rachunku się rozmyślił, bo w sumie to on na diecie jest i głupio by było, gdyby wyszło na jaw, że się obżera. Choć twierdzi też, że chętnie by zapłacił, ale nie może, bo nie pamięta ile zjadł, a w zapewnienia kelnera nie wierzy – może tych kartofli było 4 a może 1 albo i wcale. No przecież go nie wypatroszą, żeby sprawdzić. Poza tym nie podpisywał żadnego zamówienia, tylko tak sobie siedział w restauracji, a gdy kelner zapytał co by zjadł, to coś mu przez grzeczność odpowiedział.
  Myślicie, że taka linia obrony zadziałałaby przed sądem?

 254. aktualne banery reklamowe polityki
  ( w jezyku niemieckim):
  1)hartmann tresore – geprüfte waffenschrenke ( na zdjeciu lekko uchylone drzwi ukazujace wnetrze pelne broni palnej dlugiej i krotkiej)
  2) verschiedene testamentformen – wir verraten die unterschiede!

 255. A pocałujta wójta w nos. CBA całuje psa w nos. Tak sobie myślę mieć nosa do interesów.

 256. – Myślę około 200 – 250 mld zł – ocenił premier Morawiecki. Jego zdaniem to właśnie temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć KE.

  PiS już naoceniał się, a Komisja UE odwróciła głowę w drugą stronę. Do czego się przypięła? Mam znowu wyliczankę przewinień PiS robić. A co konkretnie komisja śledcza już wykryła?

  Jeszcze nic nie wykryła.
  Mauro (0:04) biegnie przed koniem i go pogania.

 257. Dlaczego Morawiecki nie dziękuje dziennikarzom za donos o produkcji z padliny. Tak sobie myślę oby nie mieli kłopotów bo narazili bezpieczeństwo IV RP. Suweren przestanie jeść.

 258. Kilkanaście lat temu moj kolega pojechał do Rosji jako przedstawiciel wielkiej firmy budowlanej. Został ciepło przyjęty St Petersburgu przez samego burmistrza Sobczuka Putin wtedy podawał napoje do stołu. Moj kolega to rosły chłop, który jako dobry budowlaniec miał tęgą glowę i potrafił wypić jak Gargantua razem z Pantagruelem .Dzięki tej tęgiej głowie nie doprowadził swojej firmy do bankructwa. A było to tak.
  Rosyjscy samorządowcy pokazali mu zdjęcia pięknych kamienic zbudowanych jeszcze za czasów cara Piotra Wielkiego. Mieli kłopot z tymi kamienicami, bo okna w nich były nieszczelne. Nie potrafili sobie z tym poradzić, a wiadomo klimat w Petersburgu to nie francuska riwiera.
  Dla firmy mojego kolegi Stasia byłby to kontrakt stulecie; uszczelnianie tysięcy okien albo ich całkowita wymiana.
  Stasiu roztropnie zapytał ; Czyją własnością są te kamienice ? Czy są wpisane do jakichś ksiąg wieczystych.
  – Stanisał, kakije knigi wiecziste.Eto garodzkoje – odpowiedzieli samorządowcy przepijając do Stasia.
  No to Stasiu zapytał się o ewentualną zapłatę za wykonaną pracę.
  – Słuszaj Stanislaw , my tiebia damy jedną kamienicu i to będzie zapłata.
  – A czy owa „zapłata” będzie potwierdzona przez notariusza ?
  Samorządowcy wybuchneli śmiechem, kakij notariusz, my dajemy a ty bieri.
  Stasia uratowała mocna głowa i nie przyjał „zapłaty”.
  Niestety Austriacy nie maja tegich głów , czego przykladem jest powinowaty Birgfeller(czy jakos tak). Gdyby był na miejscu Stasia, to by na gębę oszklił cały Petersburg, dostał przechodnią nagrodę w postaci jednej kamienicy. Kamienica ta zostałaby nastepnie odebrana Birgfellerowi i oddana jako zapłata firmie, ktora by naprawiała kominy.
  Ciekaw jestem co to był za napój, przy pomocy którego prezes osłabil czujność Birgfellera. Czy to była Kryniczanka czy Piwniczanka ?

 259. Nagranie to laurka dla tzw.komunistycznej oświaty. Absolwenci komunistycznej uczelni po ekonomii politycznej socjalizmu biegle poruszają się w obszarach drapieżnego kapitalizmu. Szukają wartości dodanej do własnego wkładu. Tak sobie myślę,że tytuł naukowy z czasów mrocznego komunizmu to Kapitał. Nie było rzucania dyplomów jak sztandarów III Rzeszy na Placu Czerwonym.

 260. Lewy
  1 lutego o godz. 7:13

  „Ciekaw jestem co to był za napój, przy pomocy którego prezes osłabil czujność Birgfellera”.

  Skup się lewy, „bo nie będę powtarzał”. Nie żaden „napój”, Kaczyński pija herbatę, czasem wino. Austriak uwierzył tobie i takim jak ty. Przez lata powtarzaliście, że Kaczyński wszystkim rządzi z tylnego szeregu i wszystko może. A tymczasem mózgi rządzącej w Warszawie PO, posłowie Kierwiński i Grabiec, pokazaali mu wała, mówiąc: niczego tu nie wybudujecie, bo was nie lubimy. Austriak był przekonany, że Warszawa leży na terenie UE, a PO to partia liberalna, europejska, popierająca wolny rynek i przedsiębiorczość. Jakże się mylił.

 261. To nasi kumple z CBA. Jak Chłopcy z Placu Broni. A raczej z Placu Reprywatyzacji. O czym ustawa nr 447. Tak sobie myślę kto pierwszy ten lepszy. Do tego zdjęcie agenta tzw.Tomka nad walizą banknotów. Od pasa do Sasa.

 262. Teo

  1 lutego o godz. 6:31

  – ” Myślę około 200 – 250 mld zł – ocenił premier Morawiecki. Jego zdaniem to właśnie temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć KE”.

  „PiS już naoceniał się, a Komisja UE odwróciła głowę w drugą stronę”.

  Zajrzyj tu
  https://www.mf.gov.pl/documents/764034/6280696/MF+WP+no+1-2018

 263. W kraju katolickim 250 mld ukradli katolicy. Tak jest logika 90 procentowego udziału tego środowiska w patologiach. Wystarczy nie kraść kierowane jest zatem do katolików. Tak sobie myślę,że zmiana wyznania suwerena ratunkiem na patologie.

 264. Mauro. Czy ty przechodziłeś kurs prowadzenia dyskursu z buta ? Bo chyba na tym kursie nauczyli cię takich chwytów erystycznych jak np: „skup się!”, „Mysl, myslenie nie boli”, „czytaj ze zrozumieniem” itp
  Wiem, że to sprawia, że czujesz się mądrzejszy od tego, któremu proponujesz skupienie się. Szczególnie, że to „skup się!” Używasz z lubością.

 265. Lewy
  1 lutego o godz. 10:07

  Lewy, przeprszam, że ci uraziłem, ale ludzie z rana czasem potrzebują more coffe.
  Jak ja, właśnie włączam ekspres.

 266. Kaczyński jako obraz Polski, taki przekaz poszedł w świat.
  Człowiek, który nie dotrzymuje obietnic, kręci, mataczy.
  Nawet krewnych potrafi oszukać.

  Kto teraz będzie chciał robić z nami interesy, dwa razy się zastanowi……

  Wykręcanie kota ogonem, tu nie pomoże.
  Stereotyp Polaka- oszusta, został utrwalony.

 267. Bagno.
  Dzieki PiSowi Polska polityka osiągnęła dna, a cała walka polityczna ogranicza się do tego, czyja afera jest większa ?
  Wyborca już nie ma do wyboru mniejszego zła . Do wyborów stoją szamba , a wyborca może wybrać co najwyżej ten smród , który bardziej mu odpowiada. Ta cała walka na afery powinna sie skończyć odsunięciem od władzy całej obecnej klasy politycznej . Nie na darmo Mojżesz musiał 40 lat wędrować po pustyni , aż zmarła cała generacja wychowana w systemie niewolniczym ,zanim Izraelici mogli wejść do Ziemi Obiecanej . Z obecną generacja polskich polityków , zdeprawowana jeszcze w PRLu , także normalnego państwa zbudować sie nie da .

  P.s. To oczywiście nie wyklucza , że także w tej generacji zdarzali sie porządni ludzie , niestety byli w mniejszości i niestety to nie oni się przebili i nadają ton w polskiej polityce.

 268. Ten sposób prowadzenia polityki za pomocą taśm , afer i skandalów i to trwanie na stanowisku skompromitowanych osób, świadczy o braku jakiejkolwiek godność osobistej i poszanowania dla polskiej państwowości .
  Batem trzeba by ich było wszystkich od tego koryta przegonić .

 269. @ Lewy
  1 lutego o godz. 10:07
  Szczególnie, że to „skup się!” Używasz z lubością.

  Jest nadzieja że potraktuje to dosłownie, po wypiciu espresso.

 270. Z dystansu,
  Moszech wędrował ze swoim plemieniem przez 40 lat po pustyni, bo mu się kompas zepsuł a zepsuł mu się dlatego, że zamiast kamieniem to rzucił nim w dinozaura. Potem odkopała go doktor paleontologii w Radomiu i dzięki niemu dotarła teraz do Koalicji Europejskiej.

 271. @ danielpassent
  31 stycznia o godz. 22:22

  Szanowny Gospodarzu.

  Ma Pan zupełną rację, myląc się jednocześnie.

  Nie można a priori powiedzieć , czy ”buc” jest obraźliwym czy pogardliwym zwrotem w stosunku do innej osoby. W czasie wojny byli to na przykład szmalcownicy. Jeżeli zwrócę się do kogoś kto był szmalcownikiem per, ” ty szmalcowniku”, to nie jest niczym innym niż adekwatnym użyciem słowa określającego jego czyn(y). To samo mówiąc ”ty złodzieju” etc. Trudno o podparcie się wyrokiem sądowym, jeżeli jest się anonimowym na sieci. Za poszlakę mogą posłużyć jedynie komentarze innych blogowiczów ( to a propos ”buca” )

  Z głębokim poważaniem

 272. TVP INFO dostarcza pod strzechy coraz więcej informacji o aferach, i to dużymi literami, aby nawet słabo widzący widzieli te afery jak na dłoni.
  Transmitowane przesłuchanie Jacka Rostowskiego (ministra finansów w rządzie PO) przed komisją sejmową ds. VAT z informacją na pasku „KULISY GRABIEŻY 250 MLD ZŁ Z VAT ZA RZĄDÓW PO-PSL”.
  Transmitowane przesłuchanie mecenasa Roberta Nowaczyka przez sejmową komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji z informacją na pasku TVP INFO „ZŁODZIEJSKA REPRYWATYZACJA”.

  Mecenas odzyskał dla swoich klientów, byłych właścicieli lub osób które nabyły roszczenia, kilkadziesiąt budynków, działek, działek z budynkami, ale zarzutów w tych sprawach mu nie postawiono, więc z oceną pracy mecenasa telewizja nie powinna się spieszyć.

  Stanisław Słowianin idzie tym doniesieniom w sukurs, a nawet temat twórczo rozwija. Skoro w Polsce żyje 90% katolików, to oni kradną proporcjonalnie napisał. To jakby ich usunąć to tych kradzieży byłoby o wiele mniej, można pomyśleć.

  Te domysły medialne i osobiste przypuszczenia SS kto i ile nakradł, w tej fazie działania sejmowych komisji są bez znaczenia. Trzeba badania doprowadzić do końca i potem można stawiać zarzuty.
  W sprawie uszczuplenia VAT jest teraz potrzeba odzyskania pieniędzy.

  To co uda się, jeśli się cokolwiek uda odzyskać będzie sukcesem komisji i odpowiedzialnych służb. To czy reprywatyzacja była złodziejska oceni sąd, jeśli zachowa standardy postepowania.

 273. wiesiek59
  1 lutego o godz. 10:37

  „Kaczyński jako obraz Polski, taki przekaz poszedł w świat.
  Człowiek, który nie dotrzymuje obietnic, kręci, mataczy.
  Nawet krewnych potrafi oszukać”.

  Wieśku, ty jako urodzony sensat i stara komuna dopuszczona do Internetu w wyniku nagłego zwrotu historii, na pewno to docenisz. Dowiesz się przy okazji co znaczą słowa kraść i oszukiwać. Historia ciekawie opisana (zwłaszcza że chodzi o wiele miliardów USD), ale smutna ze względu na kilka trupów po drodze. Miłej lektury.

  https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/o-tym-ile-tak-naprawde-wiemy-o-fozz-i-to-czego-nie-wiemy/

 274. ls42
  1 lutego o godz. 11:27

  „Stanisław Słowianin idzie tym doniesieniom w sukurs, a nawet temat twórczo rozwija. Skoro w Polsce żyje 90% katolików, to oni kradną proporcjonalnie napisał”.

  Jest też taka możliwość, że kradnie te pozostałe 10 proc. „Jeśli Boga nie ma to wszystko wolno”.

 275. Czy katolicy mają honor i zwrócą co zagrabione w swojej proporcji. Jeżeli 90 procent to przesada. Tusk tego nie odda bo nie on oszukał. Okazja nie może czynić złodzieja. Tak sobie myślę co zrobić z tabliczkami sponsorów VAT na świątyniach. Czym grabież VAT różni się od produkcji żywności z padliny. Do tego w kraju katolickim. Inni nam zazdroszczą głoszą pisowscy hunwejbini.

 276. Adamie100,
  no i słuszna Twoja racja i narracja, Passent nie ma zielonego pojęcia o kulturze języka i dlatego w tej sprawie nie powinien zajmować stanowiska. Nie odróżnia określenia adekwatnego od inwektywy. Powinien przemyśleć swój wtręt na temat określenia „buc”, wziąć i skupić się nad tym co byłeś łaskaw nam tu zapodać i Cię przeprosić. Wcześniej niech się napije tego co mu zostało wczoraj z ekspresu wieczornego, żeby odświeżyć sobie mózgownicę.

 277. „Nie było zobowiązań wobec pana z Austrii” -twierdzi teść „pana z Austrii”, pan Tomaszewski, z kolei kuzyn teścia pana z Austrii -pan Kaczyński, uznaje roszczenia pana z Austrii, a wynika to z nagrań. Prezes twierdził, że panu z Austrii kasa się należy, a problem w jej wypłaceniu rozbija się jedynie o brak podstawy prawnej do wypłacenia żądnej przez Austriaka kwoty. Jeśli więc pieniądze się należą, jak twierdzi Prezes („chcemy zapłacić i zapłacimy”), to musiały być wcześniej jakieś uzgodnienia w przeciwnym razie rzeczony powiedziałby wprost: – Sorry, ale przecież nie było żadnej umowy, więc żadna kasa Birgfellnerowi się nie należy.
  Jeśli więc żadnej umowy nie było, to dlaczego Prezes radzi panu z Austrii, żeby wyegzekwował poprzez sąd nienależne mu pieniądze. Na jakiej podstawie sąd ma uznać roszczenia Birkfellnera jako zasadne?
  Pewne jest zatem, że nie było umowy pisemnej, lecz -co najwyżej – jakaś „gentleman agreement”, a panu z Austrii do głowy nie przyszło, że gdzie, jak gdzie, ale dżentelmeni w PiS występują tak samo często, jak kolibry na Antarktydzie.
  Przepisy prawa cywilnego dość jasno regulują kwestie zawierania umów – jeśli wartość przedmiotu umowy: zakup usługi, towaru itp. przekracza -jeśli dobrze pamiętam 2 tysiące złotych, wówczas umowa powinna być sporządzona w formie pisemnej, w przeciwnym wypadku, tzn. kiedy wartość przedmiotu umowy przekracza wspomnianą wartość, sąd może nie uznać roszczeń nie dopuszczając „dowodu ze świadków” (nie po polsku to trochę, ale to język prawniczy) ani dowodu z przesłuchania stron. Może, ale nie musi, bo jeśli obie strony sporu wyrażą zgodę, wówczas sąd może przyjąć oba dowody i kontynuować postępowanie. Jest jeszcze druga możliwość, otóż sąd może też „sam z siebie” dopuścić oba dowody, jeśli uzna, że zaistniały po temu szczególne okoliczności.
  „Dżentelmeni” z PiS mają dwie możliwości. Pierwsza: mogą nie zgodzić się na świadków i przesłuchanie stron. Druga: zlecić Ziobro, by przeniósł sprawę z sądu, do którego trafiła, do sądu dyspozycyjnego, który panu z Austrii każe się walić na ryj. A Ziobro ma takie uprawnienia.
  Jeszcze ewentualny proces karny w związku z nakłonieniem pana z Austrii, przez Jarosława Kaczyńskiego, do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.
  Tu też jest wiele możliwości – prokuratura ukręci łeb nie dopatrując się znamion przestępstwa, a jeśli sprawa trafi do sądu, to Ziobro też ją przeniesie, ale typuję to pierwszą możliwość.
  Jest jeszcze faktura,więc niby jest podstawa, ale do wypłacenia Austriakowi kasy, ale tylko niby, bo sama faktura to za mało -musi być dowód na to, że towar/usługa był zamawiany i trafił do zamawiającego.

 278. Domaganie się wystawienia faktury to uznanie długu. Co z VAT od wystawionej kwoty z faktury powinien być zapłacony mimo odmowy zapłaty całej faktury. Tak sobie myślę o skutkach karnoskarbowych.

 279. wg kodeksu Boziewicza ( tylko jednego p.15 ) ale tez innych , blog ten powinien zniknac eee no wlasnie skad ? „Ze społeczności ludzi honorowych ”
  15. piszący anonimy;
  Jedynym nie piszacym anonimow jest p. Daniel Passent .
  Społecznośc ludzi honorowych Enpassant , „zyczliwych” ( dawniej wszystkie albo wiekszosc anonimow byla pisana przez tych wl. ) panu Passentowi ? Nawet tego nie mozna byc pewnym a mozna byc , ze nie -zyczliwych nie tylko p P. ale calej reszcie ” zyczliwych ” . Jako czesciowo „nie- zyczliwy” starajacy sie nie adresowac ‚ANONIMOW’ jezeli to nie jest konieczne , nie-calkiem honorowo bo anonimowo znikam

 280. Demokracja. Wszyscy myślą o dobrej zmianie, dla Kraju, dla siebie, to mieszą się. Demokracja w zasadzie służy naprzemiennemu dostrzeganiu i realizowaniu pragnień społecznych, w celu – uwaga – nie optymalizacji jakichś wskaźników lecz w celu ułożenia współżycia ludzi o różnych preferencjach.

 281. Mauro Rossi
  1 lutego o godz. 11:33

  FOZZ to bezbożna, ateistyczna KOMUNA.
  Nowy etap- Solidarna Polska Katolicka, czerpiąca garściami ponoć z nauk Wojtyły, powinna się czymś różnić?
  Gdzie ta moralność chrześcijańska się zapodziała?
  Katecheza za ciężką kasę, nie przekłada się na realia?
  To szkoda kasy na bzdety….

 282. Obawiam się, że w krajach importujących mięso z Polski nie skończy się tylko na wycofywaniu partii dostarczonych przez rzeźnię w Ostrowi Mazowieckiej. Złe opinie o polskim mięsie zrobią swoje i rok 2019 będzie pierwszym od dłuższego czasu, w którym eksport polskiego mięsa wyraźnie spadnie, a obniżenie przychodów ze sprzedaży będzie liczone w miliardach. Powstaje pytanie – czy właściciele trefnej ubojni, tudzież osoby bezpośrednio odpowiadające za ubój chorych krów, byli po prostu głupi? Czy też działali w porozumieniu z kimś, komu bardzo zależało na rozpromowaniu w Europie informacji, że w Polsce powstaje mięso z chorych krów, którego nikt nie bada?
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04718-Miliardowe-konsekwencje-afery-miesnej.htm
  =========

  No właśnie…..
  Dobrą opinię buduje się latami.
  Sieć dystrybucji, odbiorców, zaufanie.
  Stracić można błyskawicznie, przez jednego chciwego dupka.

 283. legat
  1 lutego o godz. 11:41

  Legacie,

  masz bardzo zdecydowane zdanie na temat, co Gospodarz powinien robić, a czego nie. Nie dalej jak 30 stycznia o godz. 18:30 oświadczyłeś, żeby ” nam nie wciskał”.
  Wydaje się że diagnoza dla Ciebie winna być wręcz odwrotna :
  ” Weź se na wstrzymanie”!

 284. Tak to już jest z tymi bucami , że nie potrafią przestać buczeć .

 285. Przecież do lokalnych ubojni sprzedają miejscowi parafianie. Wiedzą sąsiedzi kto na czym kręci lody. Jak opisali zdjęcie numerowanego kolczyka dla Agencji Modernizacji Rolnictwa. Tak sobie myślę o zmowie rolniczego lobby. Nocne obrady Sejmu a teraz nocne uboje. Sodoma i Gomora.

 286. „Premier”Morawiecki chętnie opiewa gospodarcze osiągnięcia pisowskiej Polski, wychwala wzrosty, ale zapomniał o tym, w czym przodujemy, jeśli nie na świecie, to na pewno w UE -eksporcie wyrobów z padliny.

  Potwierdza się to, że Polacy, są najbardziej kreatywnym narodem na świecie – inni utylizując padlinę, tudzież dokonując uboju chorej rogacizny i poddając ją utylizacji, dopuszczają się karygodnego marnotrawstwa zwierzęcego białka, ale nie kreatywni, zaradni i oszczędni Polacy. Chwała Naszemu Narodowi!
  Udowodniliśmy, że szkodliwy wpływ padliny na zdrowie, to lewacki mit! Spójrzcie na zdrowe, radosne Polskie Dzieci -mięsko z padłych i chorych krówek trafiało m.in. do szkolnych stołówek i, co – rozchorowało się któreś albo choćby i lekko zatruło?!
  I, co wy na to lewaki i inne lemingi? Komuniści i złodzieje! Ha?
  Dlatego nie mogę pojąć, dlaczego minister rolniczy Polskiego Rządu- Ardanowski, gromi TVN, za to, że promuje polską kreatywność, przecież PiS zawsze o promocję chodziło! Dlaczego wg Ardanowskiego ów reportaż o padlinie, jest antypolski, że psuje wizerunek naszego kraju? Może Ardanowski jest nie-Polakiem, może on jakiś krypto-opozycjonista totalny, który za pieniądze Sorosa działa na szkodę Polski?
  Jestem Dumnym i Honorowym Polakiem, dlatego jestem dumny z tego, że cały świat o nas mówi:
  https://www.theguardian.com/environment/2019/jan/27/secret-filming-shows-sick-cows-slaughtered-for-meat-in-poland
  ‚https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-43112770
  Ps. I,co w tym złego, że te zdychające krowy wyciągarką ciągnęli, a co, może jeszcze na rączkach mieli nosić?

 287. Adamie 100,
  czy to ładnie wciskać mi, że powiedziałem coś czego nie powiedziałem? Ja żem wziął i zapytał, po pierwsze primo a po drugie, jak się nie umie kliknąć na czerwone i uruchomić głosu na filmiku z Prezesem, to się niczego nie pojmie, nawet ironii. Dla niektórych ironią jest wyzywanie komentatora od buców i jestem dla tych wyzywających pełen uznania czemu przecież dałem wyraz bez używania wyrazów. Po co więc ten rozkaz dla mnie bym wziął na wstrzymanie skoro biorę przynajmniej raz dziennie jak Japończyk jakiś?

 288. No i w końcu przyszedł luty.
  Przeczytałem zaległości a tam klasyczna odpowiedź Maura.

  danielpassent
  31 stycznia o godz. 22:22
  „Uprzejmie informuję, że w ramach tzw. „uwłaszczenia”, tygodnik „Polityka” nie otrzymał żadnej działki, ani nieruchomości, ani żadnych innych aktywów, tylko długi oraz prawo do tytułu”.

  I tak zupełnie bez powodu tygodnik „Polityka” oraz Business Centre Club w 1990 roku ogłosiły Dariusza Przywieczerskiego biznesmenem roku? Zamieszany w aferę FOZZ, w 2005 skazany na karę więzienia uciekł z kraju i przez dziesięć lat poszukiwany był listem gończym. W 2018 wrócił do Polski w kajdankach, w ramach ekstradycji.
  Tak że tak.

  Redaktor coś prostuje, a Mauro, że „u was murzynów biją”.
  Dobra, komunistyczna szkoła.

  Widząc aktywność Mauro, pozbyłem się złudzeń, że oto samotny erudyta, zatrudniony społecznie na kierunku en passant, daje odpór.
  Nie, nie – to jest, to musi być zespół! To grupa ludzi piszących na różne tematy, trzymających gotowce w zasobach komputerowych.
  Mauro tym kieruje, zatwierdza teksty, wprowadza korekty i wkleją do en passant.

  I tym radosnym spostrzeżeniem chciałem się podzielić.
  Pozdrowienia

 289. @adam100
  Z tym ‘bucem’ próbujesz się tłumaczyć mętnie.
  Piszesz do Redaktora

  ”Nie można a priori powiedzieć , czy ”buc” jest obraźliwym czy pogardliwym zwrotem w stosunku do innej osoby. W czasie wojny byli to na przykład szmalcownicy.”

  ‘adamie100’ – c’mon…
  Obaj jesteście anonimowi, jednak Mauro rzadko przekracza zasady regulaminu, nie pamiętam w jego tekstach wyzwisk.

  Na 297 postów/komentarzy 57 (19%) generuje zespół Mauro. Ty, ’adamie100’, masz niezły udział, bo 67 postów.
  Maura aktywność mnie martwi, a Twoja cieszy. Wiem, że Ciebie nikt nie wspiera. Cytujesz, linkujesz, wstawiasz swoje opinie – jesteś wspierany przez blogowych liberałów.

  Kwestią otwartą na en passant, (o której wielokrotnie pisaliśmy na blogu w 2015), jest pozorna słabość amatorów w walce na argumenty z zawodowcami. Oni potrafią tak obrzydzić uczestnictwo w dyskusjach, że po jakimś czasie zostają prawie sami na placu boju.
  A kampania wyborcza w toku.

  Pozdrowienia, 3msie

 290. @jobrave
  1 lutego, g.13:26
  Zarówno zdrowie fizyczne, jak i umysłowe Polaków jest poważnie zagrożone.
  Wołowa padlina – wiadomo, nie trzeba tłumaczyć, jakie mogą być skutki doraźne (zatrucia, oby nie śmiertelne), a w dalszej perspektywie utrata zaufania dla polskiej żywności.
  Pranie mózgów w tzw. mediach narodowych, czytaj pisowskich, coraz bardziej orwellowska Polska to prosta droga do wariatkowa, bo słabsze psychicznie jednostki mogą nie dać rady.
  A tak w ogóle, to Bartłomiej Sienkiewicz mówiąc u „Sowy” na podsłuchu, jak się okazało, po stokroć miał rację, że Polska to państwo teoretyczne, a w ogóle „chooj, dupa i kamieni kupa”.
  Pytia z niego jakaś, czy Kasander?
  Serdecznie pozdrawiam Cię, mojego ulubieńca na blogu.
  mag

 291. @ALL
  Po stronie demokracji liberalnej mamy TVN i wydawałoby się, że ta sytuacja tworzy „symetrię” przekazu.
  UCHO OD ŚLEDZIA ! W tym gorącym tygodniu siedziałem przed telewizorem, kupowałem GW i wiem, że będzie trudno wedrzeć się do bańki PISlandu mając naziemną TVPInfo i TVN.
  A na pocztach, na stacjach benzynowych, w prowincjonalnych sklepach rodzinnych, poukrywane, albo wręcz niezamawiane: GW i tygodniki Polityka i Newsweek.

  Jeszcze dostęp naziemny do TVN24Bis poprawiałby sytuację, symetryzowałby przekaz. A tak mamy nieistotne bzdety, jakieś reportaże obok polityki i zadowolone miny prowadzących.

  A lasy płoną!

 292. Ja zdechliny nigdym ni jad ali moji sumsiady jadły i nic si im ni stału. A byłu to tak.
  W tamtym roku przyd Wielganocum zduło moje krasuli weteryniarz przyjichał i gada ży nic ni z nij ni bedzi ży ali stara Bałutowa co chwuroby zamawia i uroki udczynia puwiedziała ży una jom wyljeczy to jom zustawił. Bałutowa przyszła i najsampirw wodum świnconum jom skrupiła i mudliwte do Świntego Macija Patrona Chworych Kruw udmowiła wjadro ziół jej dała ali szmata jedna pić ni chciała choćżym jom bił żyby piła. Bałutowa jom ukadziła i zaklyńcia gadała ali ni pomugło i krasula zdychła na drugi dziń. A ży ciepłu byłu to szybku śmierdzić zaczyła. Chciał ja jom zakopać ali kopać taki dół w taki goronc to ja wzioł jom ruzebrał miensu zmielił i kiełbasów narobił dużo czosnyku dał pieprzu dał i lupczyka i jadłowca żyby smrody zabić dobrzy wymieszał uwendził i sumsiadom nidrogo sprzedał a une kupili bu zara Świnta Wielganocny szli a jak tu bez wyndliny na świnta. Szysku my zmieliły tylku rogów si ni dału bo za twardy byli. A trochu my tyż na targu sprzedali. I nic naszy sumsiady Kiślaki zdrowy byli i dalej som a tyla czasu minyło i te co na targu kupiły tyż lekaramancji ni składali. I co lewaki?

 293. Mag,
  Wielkie dzięki z tego ulubieńca -zapłoniłem się, a ponieważ było to bardzo miłe, więc odwdzięczam Ci się też czymś miłym -uroczą bossa-novą „Wave” w wykonaniu jej autora i mojego ulubionego kompozytora A. C. Jobima z towarzyszeniem Herbie Hancocka 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=CHQg2NZOTXE

 294. Sorry Mag, Mietyk znów włamał się do mojego kompa i się nie wylogował, a ja nie zauważyłem :), więc jeszcze raz, żeby było jasne, że to ja 🙂
  Wielkie dzięki z tego ulubieńca -zapłoniłem się, a ponieważ było to bardzo miłe, więc odwdzięczam Ci się też czymś miłym -uroczą bossa-novą „Wave” w wykonaniu jej autora i mojego ulubionego kompozytora A. C. Jobima z towarzyszeniem Herbie Hancocka 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=CHQg2NZOTXE

 295. jobrave
  1 lutego o godz.15:14

  Ponieważ zawsze z przyjemnością czytam twoje wpisy, więc właśnie dowiedziałam się, że słuchasz chętnie Jobima 🙂

  Mam dla Ciebie inną wersję Wave ( moją ulubioną)
  Wave była dedykowana przez Jobima właśnie temu wykonawcy 🙂
  Mam nadzieję, że będzie sprawi Ci przyjemność.

  https://www.youtube.com/watch?v=j4moS2CXeU8

 296. stasieku
  1 lutego o godz. 14:16
  @adam100
  Z tym ‘bucem’ próbujesz się tłumaczyć mętnie.

  Ależ Stasieku, ja się wcale nie tłumaczę. Ten troll ( za przeproszeniem, bo to słowo to też chyba obraza ) odsłania takie parszywe strony swojego charakteru, że zasługuje na prawdziwie plugawe określenie. Jeżeli taki legat ma dla niego jak mówi, szacunek to wyjaśnia tylko pewne sprawy.
  3msie ty tyż (pędzla) 😉

 297. stasieku
  1 lutego o godz. 14:28

  @ALL
  „Po stronie demokracji liberalnej mamy TVN i wydawałoby się, że ta sytuacja tworzy „symetrię” przekazu. […]”

  Swego czasu @Bar Norte zalinkował artykuł w „Krytyce Politycznej, którego autor dowodził, że rola TVP w propagowaniu pisioryzmu jest przeceniana, że odbiorca pisowskich massmediów wcale nie jest taki masowy jeśli to jest ca dwa miliony, to góra.
  Rzeczywiście, oglądalność wiadomości TVP- jeśli wierzyć statystykom – nie jest imponująca – 2. 400 tysięcy (dane z września 2018 r.) w tym samym czasie Fakty TVN miały 2. 700 tys. W przypadku tzw. kanałów newsowych również prym wiedzie TVN 24, TVP Info jest na drugim miejscu, z tendencją spadkową (dane z grudnia 2018 r.) jakieś szalone spadki notuje pisowska TV Republika. Nie chciało mi się sprawdzać, jak jest z mediami papierowymi, ale wiadomo, np. że taka „Gazeta Polska” zdycha, a jakichś innych znaczących, poza nią nie ma. Nie wiem, jak z Polskim Radiem, ale chyba też nie najlepiej. Pozostają jeszcze media Rydzykowe. Dyrektorka finansowa Rydzykowej Fundacji Lux Veritas twierdzi, że TV Trwam ogląda codziennie 3,4 mln widzów, ale nie wiadomo jaka jest oglądalność wiadomości i programów publicystycznych emitowanych w tej telewizji. Rydzyk jednak narzeka, że ogłoszeniodawcy chętniej wybierają media „wrogie Polsce” niż jego.
  Jakie wnioski. Pierwszy najogólniejszy i oczywisty: czego PiS się czepi, zawsze spieprzy, cokolwiek to jest. 🙂
  Drugi: jeśli liczba odbiorców programów informacyjnych TVP maleje, to znaczy, że coraz więcej widzów jest zmęczonych pisowską propagandą. Zmęczonych lub nasyconych albo i zmęczonych, i nasyconych. Skoro tak, to, dlaczego PiS ciągle wiedzie prym w sondażach?
  Jeśli coś jest mniejsze niż było, to znaczy, że kiedyś było większe, czyli w przeszłości konsumentów pisowskiej propagandy było więcej, ale się już nasycili, już wiedzą, że opozycja to „komuniści i złodzieje”, że jest wszystkiemu winna, wiedzą też, że już nic nowego nie usłyszą, a w to, co przyjęli za prawdę i tak będą wierzyć po kres swoich dni, zatem szkoda czasu gapić się na wiadomości, lepiej na Zenka Martyniuka albo jakiś fajny film se obejrzeć, a sondażach konsekwentnie optują za PiS.
  Nasuwa się jeszcze jeden wniosek- otóż te spadki oglądalności i czytelnictwa w odniesieniu do pisowskich mediów, pokazują, czym skończyłaby się repolonizacja, czyli pisyzacja mediów – totalnym ich upadkiem, bo wszystko, co ma związek z PiS parszywieje i -w konsekwencji – zdycha.

 298. @

  Eliza Michalik :

  Zdaniem ministra rolnictwa interesom Polski i zdrowiu Polaków nie szkodzą ludzie, sprzedający mięso chorych zwierząt i padlinę, tylko dziennikarze, którzy ujawnili sprawę. Sądzę, że ta wypowiedź to powód do dymisji.

css.php