Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
TVP

4.02.2019
poniedziałek

Proszę nie regulować odbiorników

4 lutego 2019, poniedziałek,

„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarą jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinniśmy solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować” – napisał Donald Tusk i trudno się z tym nie zgodzić.

Telewizja publiczna była symbolem kłamstwa i opresji w PRL i jest nim ponownie. Władza ma na to dwie odpowiedzi, którymi gra jak w karty. Obie są znaczone. Pierwsza: TVP jest jedyną prawdomówną telewizją w Polsce. Druga: TVP musi być prorządowa, żeby przeciwstawić się stronniczym telewizjom prywatnym, aby w sumie powstał obraz obiektywny i prawdziwy. Oczywiście, oba te uzasadnienia są bez sensu. Prawdę powiedział kiedyś prezes Jacek Kurski: zadaniem TVP jest utrwalenie władzy PiS.

Wygląda na to, że nawet we własnych szeregach telewizja publiczna traci zwolenników, mimo że rząd nie szczędzi na nią setek milionów złotych.

„Prezydent Andrzej Duda coraz mocniej wchodzi do gry o zmianę sytuacji w TVP – pisał niedawno M. Kolanko w „Rzeczpospolitej”. – TVP jest w ogniu krytyki po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku. „Wiadomości” są analizowane niemal codziennie”.

Prezydent ma wielkie zastrzeżenia wobec tego, co dzieje się w TVP. We wszystkich telewizjach przydałby się reset – mówił odważnie rzecznik prezydenta Bartłomiej Spychalski. Dlaczego we wszystkich – nie wiem, ale już fakt, że ta formuła dopuszcza zmiany w TVP, to jest coś. „Ton, który się tam pojawia, po prostu się prezydentowi nie podoba” – mówi anonimowe źródło „Rz”.

Niestety, wygląda na to, że źródłem niezadowolenia w pałacu jest zbyt mało miejsca, jakie TVP poświęca dokonaniom prezydenta. Czytaj: jest za mało dworska. Trudno się dziwić: Kurski orientuje się na prezesa, a nie na prezydenta, a już na pewno nie na robienie wiarygodnej telewizji. Prezes może nie być zachwycony (choć właściwie: dlaczego nie?), ale na trzy miesiące przed wyborami europejskimi, nawet gdyby chciał, nie bardzo może zmienić zaprzęg. Więc Kurski będzie ciągnął dalej.

Opozycji pozostają białe róże przed wejściem do siedziby TVP. To nie jest mało. Gmach telewizji chroniony jest przez policję, jak gdyby trwał zamach stanu. Nie popieram protestów, które są bezprawne, nie popieram aktów agresji przeciwko żołnierzom kłamstwa, ale – jak powiedziała kiedyś rzeczniczka PiS – „rozumiem ich”, trzeba mówić NIE i rację ma Tusk: za publiczne pieniądze otrzymujemy prywatną telewizję Prawa i Sprawiedliwości. Proszę nie regulować odbiorników, bo to nie one są zepsute.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 176

Dodaj komentarz »
 1. Czy odwołuje Pan zatem Panie Redaktorze swoje potępienie protestujących pod TVP?
  Władysław Frasyniuk nazwał dzisiaj takie głosy oburzenia, jak Pański, brakiem solidarności wobec ludzi, którzy stoją na ulicy i protestują w naszym imieniu.
  Czy nie za szybko uwierzył Pan i Pana koledzy „skrzywdzonej dziennikarce”?
  Czy ktoś jeszcze pamięta „napad” na tę panią?
  https://wspolczesna.pl/aktorka-cugierkotka-oskarza-kurskiego-kazal-mi-klamac-i-wyrezyserowal-pobicie/ar/5717364
  Czy nie powinniśmy się wszyscy wstydzić, że tak już przywykliśmy do przemocy psychicznej i symbolicznej, że nie reagujemy jak nam plują w twarz i zostawiamy samych tych ludzi, którym nie jest to obojętne?

 2. I jeszcze jedno. Nie o regulowaniu odbiorników należałoby chyba pisać. Ale o regulowaniu naszych sumień i umysłów.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Kilka uwag, Szanowny Panie Redaktorze.

  Po pierwsze, w każdej sprawie i na każde pytanie władza daje mnóstwo odpowiedzi. Wydaje im się, że im ich więcej dają, tym lepiej nam wyjaśniają, a już napewno tak nam w głowach namieszają, że się odechciewa dochodzić sedna sprawy, choćby nie wiem wielkie ono było. A to Mazurek nam zagra, a to Sasin zanuci, a to niezastąpiony historyk zamieniony w bankowca, a ostatnio w premiera wywiedzie wszystko co dobre od Mieszka, a co złe od Waryńskiego (czy ta ulica jeszcze jest w Warszawie?).

  A przecież wystarczy nam zebrać te wszystkie odpowiedzi na konkretne pytanie i zobaczyć wszystkie sprzeczności. Nam część sprzeczności wyłowionych z tego strumienia PiSowskiej świadomości wystarczy do oceny ich sensu w ich dziennnych przekazach. Bo przecież Wielki Strateg, który te dzienne przekazy układa nie robi tego na komputerze, czy smartfonie, tylko w głowie sobie kombinuje, nawet notatek ołówkiem na papierze nie robi.

  I mamy, że „TVP jest jedyna prawdomówna”, a obok „TVP musi być prorządowa”. I co z tego obywatel ma wnosić? Że to co prorządowe jest prawdomówne, zawsze i wszędzie. Jeszcze się taki Polak, ani Polka nie narodzili, żeby lekko przełknęli taką aksjologie. Każdy rząd jest podejrzany, niech daje pieniądze, ale głowy nam swoją prawdą nie zawraca. Jedną prawdą? Nawet jeśli to jest z TVPiS, a ja jestem miłośnikiem Kaczora w dzień i w nocy, w kraju czy na antypodach, w trzaskający mróz w skwarnym upale to jednak prorządowe nie może być prawdomówne, tak powie każdy Polak i Polka. A jeśli tak nie powie, to znaczy że się wynarodowił do cna. Albo jest stuprocentowym homofobem, o antysemityzmie szkoda gadać.

 5. Zadaniem TVP jest utrwalanie władzy PiS na tysiąc lat na przód. Tzw. Tysiącletnia Rzplita Pisowska. Stąd TVPiS jest właściwą nazwą, ale jeszcze nie oficjalną.

  Gdyż druga moja uwaga, czy teoria, mówi, że PiSowi wolno więcej. A dlaczego? zapyta jeden liberał z drugą liberałką oraz wszystkie lemingi wkoło. Zawsze są dwie odpowiedzi, i tutaj mamy dwa powody. Tzw. postkomuchom (i złodziejom) wolno było mniej, zatem PiSowi jako formacji walczącej z nimi od zaraz, choćby od Magdalenki i Okrągłego Stołu, wolno więcej. Po drugie, PiSowi odmawiano, PiS poszczono, PiS lekceważono przez ponad dwie dekady, oraz ich poprzedniczki PC i ROP, i dlatego należy się PiSowi rekompensata. Coś na kształt reparacji wojennych, których domagamy się od Niemiec.

 6. mohikanin przedostatni
  4 lutego o godz. 23:47
  Wstydzcie sie , bo ja nie mam przeciez czego
  Przeczytalem i rzeczywiscie , nalezaloby cos wlasnego wyregulowac ale trzebaby to miec . Regulowac sumienie , regulowac honor wolimy cudze , z braku wlasnych . Szkoda jednak , ze nikt tam nie mial jajek

 7. żabka konająca; 23:15 z poprzedniego wpisu.

  Sorry żabciu ale przeoczyłem twój wpis nie zawsze wszystko czytam co tu piszą
  bo nie zawsze mam na to czas a do tego to mnie już nudzi.
  No bo co mnie obchodzi jakiś tam Biedroń i jego program skoro wiem że obojętnie
  kto w Polsce wygra wybory będzie tylko zarządzał a nie rządził.
  Polską rządzą zgoła inne postacie aniżeli wyobrażają to sobie ci których wzrok
  nie sięga poza kulisy.
  A teraz odbiegając od tematu coś o Ameryce w której mieszkasz zewnątrz
  to jakby lepiej widać.
  http://rus.live/2019/02/17062/?fbclid=IwAR2_Di901YC7KM8OD3SVkiq30FdsGNk4oV-heTx6ROseu-b7Z6Dn-9ZjHWA

 8. Telewizja Polska znana jako TVP jest instytucja panstwowa utrzymywana z pieniedzy ludu pracujacego miast i wsi.
  Ten lud wybral kiedys „prawych i sprawiedliwych” aby rzadzili ludem prawie i sprawiedliwie. I tak sie wlasnie dzieje. Lud jest przy tym rzetelnie informowany o prawosci i sprawiedliwosci przy pomocy TVP. Jest tez informowany o podstepnych wrogach prawosci i sprawiedliwosci.
  I taka jest wlasnie Prawda, na ktora jedynie sluszny monopol maja „prawi i sprawiedliwi”…

 9. q602
  5 lutego o godz. 1:59

  „Ten lud wybral kiedys „prawych i sprawiedliwych”.

  Nie „Ten lud”, lecz niespełna 19% tego ludu.

 10. nikt nie ma prawa atakowac drugiego, slownie czy fizycznie, za poglady. poglady kazdego dla jednych sa swieta prawda dla innych klamstwem. jedno co mozna I trzeba robic to protestowac jak to robili ludzie przed TVP. Ale najsampszut to trzeba glosowac jak nalezy czyli „glowom” a nie „doopom”. Bo jak sie glosuje doopom to wychodzi z tego co kazdy porzadny czlowiek widzi golym okiem czyli Qoorvizja zamiast TVP, Misiaczki, Srebrna, Mazurki, Hofmany czy Kaminskie itd.

  Moze Biedron cos zwojuje, Byle nie dal sie poniesc emocjom I nie uwierzyl w swoja nieomylnosc, jka Petru czy Palikot przed nim.

 11. „pombocek
  5 lutego o godz. 2:32
  Nie „Ten lud”, lecz niespełna 19% tego ludu.”
  Dlatego trzeba chodzić na wybory, może sobie suweren kiedyś to uświadomi?

 12. Skoro to szczujnia i partyjna telewizja to co robi tam opozycja. Tylko świnie siedzą… Kiedyś było TV łże i wróciło. Bojkot był sposobem na szczujnię. Tak sobie myślę,że nawracanie przez uczestniczenie przypomina pewnego zakonnika w Rzymie, co to utrzymywał kontakty z SB aby ich nawrócić.

 13. Nazywanie protestu linczem to przesada. Lincz pasuje do jankesów w ramach Ku Klux Klan. Czym różnił się protest od protestu rolników na drogach. Z wyjątkiem udziału prowokatorów. Warto przypomnieć ataki na dziennikarzy na zlotach hunwejbinów. Tak sobie myślę,że telewizyjne zło to trucizna jak dopalacze. Jad robi swoje bo słowo potrafi zabić. Jak sugerują klasycy. TV nie zabijaj przez pomówienia bo to grzech. A KK milczy jak w czasie okupacji.

 14. Wystarczy wygrać wybory i przejąć telewizję TVP. Te protestujące, histeryzujące kobiety, pojawiają się na każdej manifestacji, wykrzykując te same hasła. Opozycja powinna mieć program różniący się od programu partii, która obecnie rządzi. A czym się te dwie konkurujące ze sobą partie różnią – dostępem do TVP ?
  Przecież mamy inne telewizje w których można wykrzyczeć swoje programy wyborcze. Tylko programów brak.

 15. Programowo PO milczy jak KK w czasie okupacji. Tak sobie myślę co wypalona partia ma do zaoferowania. Co nie będzie plagiatem. A kłania się miałeś chamie złoty róg.

 16. Regulacja czy cywilizacja

  Proszę nie regulować nadajników – to byłoby świetne motto na rok 1989; dziś komponuje się tylko z refleksją: byliśmy głupi, nad szklanką piwa którą sami nawarzyliśmy.
  Konstrukcja wszelkich instytucji świadczących usługi publiczne została w naszym kraju po transformacji ustrojowej wykoślawiona regulacją tak, aby stanowiły dla każdej kolejnej demokratycznej skądinąd władzy bezbronną pannę na wydaniu, w roli dziewczyny do wzięcia.
  Nie inaczej jest z TV, z czego kolejne władze korzystały od pierwszej nocy, zgodnie z prawem dozwalającym patologiczne regulacje.
  Każda władza w mniejszym lub, jak obecnie, totalnym stopniu zawłaszczała instytucję RTV, czyniąc jej funkcję „nadawcy publiczngo” koślawą karykaturą, z punktu widzenia strategicznie fałszywej „misji publicznej”.
  Nie ma znaczenia, na ile merytorycznie profesjonalnie taką telewizję robiono (bywało różnie), jej misja zawsze była skalana u zarania, choćby tym, że model pozwalał brać pieniądze i z abonamentu i z reklam (co psuje także rynek i demoralizuje nadawcę). Nie było tez przypadku aby komitet sterujący KRRiTV nie był „pod wpływem” polityki a nie publiki.
  Dzisiaj cały ten model runął i wywrócił się na nice, pokazując brzydkie bebechy całkiem prywatnej inicjatywy drobnych cwaniaczków, reprezentujących w prostacki i kryminogenny sposób interes tego nadrobniejszego – ot i cała misja z toksyczną i niestrawną produkcją, jak ongi Huta Katowice.
  Państwo budujące instytucje- fabryki, czyli zakłady płacy dla swoich władców i akolitów, ZAMIAST realizacji powszechnych funkcji społecznych, skazane jest na degrengoladę, bo taka regulacja nigdy nie spotka się z przystankiem: cywilizacja.

  Protest obywatelski wobec obecnej produkcji partyjnego truciciela przestrzeni publicznej w eterze jest ze wszech miar słuszny i godny szacunku oraz wsparcia światłych, cywilizowanych Polaków.
  Ostatnie wydarzenia jednak, czego zupełnie nie rozumiem, stały się moralną i etyczną zagwozdką dla opozycji demokratycznej.
  Nie ma bowiem żadnej sprzeczności pomiędzy poparciem dla protestu ORAZ potępieniem dla form przemocy jakie zastosowano (zapewne bezwiednie). Konkretnie, chodzi o incydent w którym samochód propagandzistki Ogórek, z nią w środku, został fizycznie unieruchomiony i obklejony nalepkami.
  To fizyczna agresja, niepotrzebna i niegodna, mogąca z zamkniętej w samochodzie kobiety uczynić ofiarę.
  I tak się stało, a napastliwa Ogórek i jej mocodawcy ten błąd protestujących wykorzystują na maksa.
  To kolejny przykład, że żadna regulacja nie zastąpi cywilizacji, której nie ma w nas samych.

 17. Czyli tzw.lincz to była satyra lewaka kolaboranta TV. Tak sobie myślę ale reszta dała się nabrać na prowokację. Nie zachowali rewolucyjnej czujności biorąc lewacką przynętę z ręki totalnego hunwejbina.

 18. @ woytek
  5 lutego o godz. 6:24
  Przecież mamy inne telewizje w których można wykrzyczeć swoje programy wyborcze. Tylko programów brak.

  Krzyczmy gdzie się da, niekoniecznie w telewizji.
  ” TY Yujju pissowski !”

 19. „…reszta dała się nabrać na prowokację…”

  „…Maciej Bajkowski z Ogólnopolskiej Komisji Porozumiewawczej (sic!) mówił z kolei o prowokacjach ze strony Magdaleny Ogórek.
  Zachowywała się prowokacyjnie – uśmieszki, buziaczki, machanie ręką, to ludzie się zdenerwowali i za nią poszli.
  …Gdyby pani Ogórek spuściła głowę i przeszła sobie spokojnie nikt by za nią nie poleciał. Ale prowokowała, …podsumował.”
  [za: NaTemat]

  Skojarzenia moralne pozostawiam czytelnikom.

 20. Sciaga dla Lewego…….

  4. Przesądy
  Dla porządku – rzecz jasna, antysemita to człowiek ulegający przesądom i wierzący w kłamstwa. Może już nie o złych Żydach porywających dzieci na macę, lecz o złowrogim, światowym lobby żydowskim, pragnącym podporządkować sobie świat, albo i o tym, że każdy Żyd to w głębi duszy liberał-komunista i „kosmopolita”, to czemu nie? Nie będę wymieniał innych, jakże dobrze znanych przykładów tych bredni, z jednym wyjątkiem, zasługującym na szczególną uwagę. Otóż w oficjalnej doktrynie Kościoła katolickiego, który po soborze watykańskim II przestał jawnie szczuć na Żydów w kościołach i odprawiać modły za ich „nawrócenie” (sam pamiętam jeszcze takie msze), ograniczając się do wydawania antyżydowskich pisemek, wciąż trzyma się absurdalna teza o dobrym judaizmie przed Jezusem i złym, „rabinicznym” czy „talmudycznym” judaizmie po Jezusie.
  To jakiś zupełny idiotyzm, podszyty nie tylko wrogością do tych, którzy ośmielili się nie nawrócić i pozostać przy „starym zakonie”, lecz w dodatku przepojony jakąś bezprzykładną pychą, pozwalającą klerowi katolickiemu roić sobie, że judaizm po Jezusie cały był jakąś „reakcją” na narodziny chrześcijaństwa.

 21. SŁOWIANIN STANISŁAW
  5 lutego o godz. 6:44

  Programowo PO milczy jak KK w czasie okupacji. Tak sobie myślę co wypalona partia ma do zaoferowania.

  Czasem milczenie krzyczy najgłośniej. Nie wiedziałeś o tym? Czasem brak aktywności jest najlepszą formą działania. To filozofia Dalekiego Wschodu.
  Porównywanie PO do KK w czasie okupacji to zwykłe opluskwianie.

 22. @

  Minister kultury dostał polecenie od Jarosława Kaczyńskiego, żeby zdewastować te dwie ważne instytucje – Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej – powiedział w „Faktach po Faktach” w TVN24 Władysław Frasyniuk. One budują pamięć społeczeństwa, pamięć historyczną, a to, co robi rząd, to jest próba zmiany historii – dodał.
  https://faktypofaktach.tvn24.pl/wladyslaw-frasyniuk-izabela-leszczyna-i-paulina-piechna-wieckiewicz-w-faktach-po-faktach,906632.html#autoplay

 23. Z „Rzeczpospolitej” – Przed atakiem na Magdalenę Ogórek współpracownik TVP z doklejoną sztuczną brodą i megafonem podburzał uczestników pikiety. – Hańba, agenci PiS-u! – krzyczał.
  Nagrania świadków obecnych pod siedzibą TVP Info wskazują jednak, że tuż przed atakiem na Ogórek w grupę protestujących ludzi wmieszał się współpracownik dziennikarki – Mikołaj Andrzej Janusz, w mediach społecznościowych używający nicka Jaok. Mężczyzna miał doklejoną sztuczną brodę i przez megafon wznosił okrzyki w rodzaju „Hańba agenci PiS!”.

  Został rozpoznany. „Pokaż twarz, Jaoku!” – odpowiedzieli mu uczestnicy pikiety.

  Komentatorzy sądzą, że cała akcja była „ustawką”, o czym może świadczyć uśmiech na twarzy Magdaleny Ogórek, odjeżdżającej z pl. Powstańców Warszawy.

 24. @

  Dość o marchewkach i Ogórkach.

  Mamy nowe taśmy oligarchy Kaczyńskiego!!

 25. legat
  5 lutego o godz. 9:50

  Przy okazji prowokacji o demoralizacji
  W tzw. dyskursie publicznym pojawił się termin zręcznie manipulujący kręgosłupami, a zwie się symetryzm.
  Oznacza nic innego, jak zapomniane także dzięki niemu pojęcie demoralizacji.
  Symetryzm oznacza przypisywanie tych samych ocen różnym jakościowo zjawiskom (np. przyczynom i skutkom, sprawcom i ofiarom), niwelując tym samym wszelkie normy odniesienia.
  Demoralizacja polega na tym samym, wyzbyciu się norm, czyniąc to odwrotną techniką: przypisywaniu różnych norm zależnie od afiliacji zjawisk (np. nasi biją – dobrze, naszych biją – źle).
  Kwestia prowokacji ujawnia, jaki paradygmat nami kieruje: moralność czy manipulacja nią (symetryzmem czy demoralizacją, np. w infantylnej formie ‚moralności Kalego’).
  Jest zupełnie oczywiste, z pozycji moralnych, że prowokacja jest niegodziwością, NIE usprawiedliwiającą tego, DO CZEGO nas prowokuje.
  Chyba, że symetrycznie do Kalego, uznamy moralność za naftalinowe dziwactwo, ośmieszające jeśli nie służy NAM.

 26. adam100
  5 lutego o godz. 10:05

  Też przy okazji:
  taśmy ujawniają, ze Prezes realizuje marzenie elektoratu, aby niemoralne codzienne praktyki gminu, ugruntowane odwiecznie i eklezjalnie w plemiennym kodzie genetycznym stały się normą państwową na najwyższym szczeblu.
  Tego symbolem są Wieże, zwycięstwa zdemoralizowanego buractwa nad cywilizowanym rozwojem i biznesem, symbolem dowodzącym, że najmniejszy nikczemnik i troglodyta elektoralny ma wreszcie swoje państwo na własność.
  Sądzę, że w bilansi przedwyborczym słupki pójdą w tym twardym kierunku, wież.

 27. Gekko,
  wielkie dzięki, że poświęciłeś mi niegodnemu swój wspaniały wykład, który z pewnością wezmę sobie do serca, zanim opadnie wieczko nad mą urną.
  Jednego mi w Twym wykładzie brakuje, więc zapytam Cię wprost: – Jak uważasz, czy Palikot swoje przeprosiny powinien odwołać a te 5000 wpłacić na inny, nie wskazany przez Cucumber cel?

 28. Rafał Chwedoruk: W polskiej polityce tendencję przedstawiania się jako debiutanci mają ludzie, którzy zdążyli już działając politycznie posiwieć. Jeżeli ktoś zdążył być już działaczem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, posłem z ramienia Ruchu Palikota, prezydentem Słupska, a w jego otoczeniu są politycy średniego pokolenia, którym średnio udało się w SLD, trudno mówić o nowej jakości.

 29. Jak dotychczas, kto miał media w pełnej dyspozycyjności, tracił władzę przy następnych wyborach.
  Ciekawe, czy to się sprawdzi w tych jesiennych.

  Kaczyńskiemu udało się skupić w swoich rękach, nieformalną władzę absolutną- niemal.
  Pozycji „szarej eminencji” w Konstytucji nie przewidziano.
  To wygodna pozycja.
  Nie ponosić jakiejkolwiek osobistej odpowiedzialności, za cokolwiek.
  Rządzenie przez słupy Państwem, to nowa jakość……
  Czym to jest spowodowane?
  Brakiem odwagi cywilnej?

 30. Wiesiek 10:45

  Tego chce suweren, badany profesjonalnie przed decyzjami, sondowany!
  Powstała demokratyczna decyzja – JK przewodniczącym, a nie prezydentem lub premierem bo tak chce suweren.

 31. legat
  5 lutego o godz. 10:23

  Ależ nie bierz tego tak do siebie; sprowokowany Twoim wpisem (a co!) wykład, jak sama nazwa wskazuje, został na ladę wyłożony, ku publicznej sromocie wykładającego, a każdy niech sobie bierze z niego co chce lub nie.
  O co chodzi z Palikotem, dalibóg, nie wiem – nie śledzę.
  pozdr.

 32. Z TT
  „Gazeta Wyborcza”: to prezes PIS rządzi spółką Srebrna.

  No to dopiero sensacja! Trzeba było potajemnych nagrań?!
  Przecież od lat wiadomo, że we władzach spółki są p. Basia i kierowca. Acha, i jeszcze ta pani, która pożyczyła 300kzł.

  Wczoraj spędziłem wieczór politycznie.
  Najłagodniej stan sytuacji politycznej komentując, powiem tak: w PISlandzie strach, w opozycji brak wyrazistego lidera.

  Trochę spekulacji o poranku.
  Petru odebrał głosy gnuśnej Platformie, bo był świeży, młody, zapowiadał się liberalnie i był daleki od populizmu.
  To, że się zakochał (serce nie sługa) w kobiecie, a nie w Umęczonej, było nie do przewidzenia.
  Najśmieszniejsze, że podczas rodzinnej Wigilii dowiedziałem się, że moje, apolityczne dzieci (oboje, 10 lat różnicy), głosowały na Nowoczesną Petru!?

  Biedroń nie odbierze głosów Platformie, Platformersi to rozsądny elektorat, to większość nas, tu, na en passant.
  Będziecie głosować na Biedronia? NIEEEEE! Głośniej proszę! NIEEEEEEEEE!

  Biedroń odbierze głosy SLD i trochę przeciągnie młodzież pisowską, „zieloną”, ogólnie – młodzież leniwą, niezdecydowaną.
  Dlatego Obatel się boi i kłamie (jak zwykle).
  Czekamy na sondaże.

 33. @Gekko: Nie wiedząc co napisał Palikot, nie znasz w pełni sytuacji w Kraju…

 34. Saldo mortale;

  Twoje ściągi dla Lewego sprawiły ze gdzieś zniknął wygląda na to ze uciekł.

 35. @Gekko: Nie wiedząc co napisał Palikot, nie znasz w pełni sytuacji w Kraju…

  Może dlatego jeszcze żyję przy zmysłach?

 36. W Kraju wrze, następne ekscesy ante portas

 37. stasieku
  5 lutego o godz. 11:01

  A mnie ciągle zastanawia: co wynika z tego, że (jak słusznie stwierdzasz) o charakterze Kacza i jego pissu „wszyscy wiedzą”.
  Chyba wiedza powszechna może prowadzić do zgoła odmiennych wniosków. Powszechnie wiadomo, że PiS ma w elektoralnym standardzie demokratycznym (m.in. wobec frekwencji) większość.
  Czy większość na blogach „(E)P” należy do PO czy WIO – ja nie mam pojęcia, a nawet gdybym miał, to jeszcze tę wiedzę trzeba by udowodnić przy urnie.
  PS Mnie głosowanie w moim otoczeniu na PET nie zaskoczyło, może jestem odludkiem…? 😉

 38. Gekko,
  Palikot wyzwał Ogórkową od „k….w” na jakiejś ćwierkówce po czym wytrzeźwiał, przeprosił i zaoferował 5 kafli na wskazany przez Magdę cel. Wpis skasował ale sieć nie zapomina. A w ogóle to 😉

 39. Pan Passent pisze: „Telewizja publiczna była symbolem kłamstwa i opresji w PRL i jest nim ponownie.”
  Szanowny Panie, Pan kłamie lub po prostu łże. W Polsce Ludowej, w rożnych jej okresach liberalizacji odchodzenia od realnego socjalizmu rzeczywiście TVP była narzędziem propagandy, często kłamstwa. Elementy te były jednakże łatwo do odróżnienia i do wyłączenia. Telewizja ta równocześnie osiągnęła niebywały poziom w zakresie kultury jej przekazywania, promowania wybitnych osobowości, wzorców zachowań, edukacji, upowszechniania kultury i najwyższej sztuki, teatru, rozrywki, muzyki, literatury, poezji i savoir vivru.
  Czy Pan tego nie widział? To już nie powróci.
  Niech Pan poczyta felieton Ludwika Stommy w poprzednim w PRZEGLĄDZIE.
  A dla Pana wstyd!

 40. Nie wiem dlaczego mój komentarz o TVP z 11.10 ukazał się pod nickiem Manifest.

 41. @ legat, 5 lutego o godz. 11:09
  R*eally??
  No, to ja nie wiem.
  Zakładając że ja użyłbym takiego wyrazu, nie intencjonalnie, ale w erupcji emocji, musiałbym to przedyskutować sobie z jakimś morale.
  Po pierwsze – nigdy publicznie bym tego nie zrobił, po drugie, gdyby (ta*śm*a?) to tak samo niepublicznie przeprosił, po trzecie – w sytuacji PAL to wygląda na taktyczny ruch by uniknąć ceny procesu, nie czuję w tym skruchy a kalkulację monetarną (i mnie to u niego nie dziwi).
  Tak ogólnie, to nie dać się sprowokować jest łatwiej, gdy ma się poczucie celu, tj. po co protest, po co obecność publiczna itd. Erupcje emocji imho to objaw bezcelowości albo taktyki grania na płytkich emocjach, najczęściej sieciowo – popłatnego. Nie mój cyrk…

 42. PS Moderator-prowokator tnie verbum „tape” in polish.
  Sztuczna, a też świnia. 😉

 43. …jak ja szary obywatel mam powiedziec ze nie zgadzam sie z klamstwami w TVP i tym ze rzad i partia PIS oklamuja , dziela nas na zlych i naszych ? protestuja i to moje prawo !

 44. – – –
  Wolne media powinny (!) spopularyzować dostępne, legalne i skuteczne formy masowego protestu obywatelskiego przeciw praktykom TV”pub”.
  – – –
  To byłaby prawdziwa wiosna w burzy mózgów.
  – – –
  Bardziej niebezpieczna niż nieśledzenie Palikota wydaje mi się nieświadomość ‚wielkomiejskich’, że jedyną stacją radiową słyszalną wszędzie (!) na terenie PL jest od lat Toruń, podobnie jak TVP w zakresie telewizji.
  Kolejny spadek po śp. RP transformowanej na „byliśmy głupi”.
  – – –

 45. Y*bać piss!
  O Q*rwa, ale brzydko wyszło 🙁

 46. @ALL
  „Opublikowani” przez TVPis „mąciciele porządku publicznego na żołdzie Sorosa” skarżą się, że:

  „TVP wstrzymywała się, dopóki nie zobaczyła, jak traktują mnie „wolne media”. „List otwarty” zaiste otworzył – drogę do linczu na mnie. Prawdziwego linczu.”

  Tygodnik Powszechny pisze:
  „Debata po proteście przeciw Magdalenie Ogórek przybrała cechy paniki moralnej i domaga się uporządkowania.
  Sobotnie wydarzenia nie były linczem, tak, jak okupacja Sejmu nie była puczem.”

  A ja apeluję, aby „wolne media” nie dały się sprowokować, nie oddawały narracji rządzącym, tak, jak przestraszona i wsłuchująca się w połajanki i wyzwiska genseka, opozycja.

  Niech p. Schetyna powie jaki opozycja ma plan na TVPis.
  Albo niech postoi z różami, na mrozie, pod gmachem na Pl. Powstańców.

 47. Cudze chwalicie swego nie macie , czyli do kogo maja .. kto przytuli dziadkow , przeciez nie pani MO (!).
  Nadmiar polskich babc czujacych sie bezpiecznie przy Biedroniu i Rydzyku ale dziadkow , w tym smolenskich nie majacych takiego oparcia , spowodowal cale to polskie nieszczescie (!?)
  Cudze … takie sobie bo mogloby byc lepsze
  .. „Wolę babcie, które przytulają się do Biedronia za darmo, niż te, które kleczą przed Rzydzykiem. „

 48. @adam100
  ‘adamie100’, tranquilo, hombre, tranquilo.
  Sie bojem, że cie zbanujo…

 49. Od początku 2017 roku do końca listopada 2018 roku górnictwo węgla kamiennego w Polsce wypracowało ponad 3,8 mld zł zysku na czysto (w 2017 roku było to prawie 2,9 mld zł; w 11 miesięcy 2018 roku – 980,3 mln zł). Powyższe wyniki to przede wszystkim efekt restrukturyzacji polskiego górnictwa, skutkującej zamknięciem nierentownych kopalni, a pozostawieniem tych, które przynoszą zyski. W tym kontekście postulat Roberta Biedronia, który w 15 lat chce zamknąć wszystkie kopalnie w Polsce jest zwyczajnie nieracjonalny!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04721-Absurdalny-postulat-Biedronia-ws-kopalni-wegla.htm
  ===========

  Będziemy importować.
  Z Niemiec prąd, z Rosji węgiel….
  Płacąc szczawiem i mirabelkami.

 50. Tranquilo , tempranillo

 51. @Gekko, 11:09
  Dla mnie PET to zaawansowana technika obrazowania.
  Wyjaśnij proszę, co to WIO, albo nie adresuj do mnie postów-szaradek.
  Ukłony

 52. @Saldo mortale
  5 lutego o godz. 9:35

  Może skorzystam z okazji u eksperta od antysemityzmu i dowiem się kto z naszej elity rządzącej jest antysemitą. Czy ojciec Rydzyk jest antysemitą ?

  Te wszystkie analizy to abstrakcja – można lepiej – wyliczyć:
  Prezydent : Tak/Nie
  Premier: Tak/Nie
  Minister MSW: Tak/Nie

 53. stasieku
  5 lutego o godz. 12:04

  Wywołany dyscyplinarnie do tablicy za niestaranny charakter pisma odpowiadam: skróty testuję bo moderacja działa na ślepo; pet-petru, wio-wiosna. 😉
  – – –
  btw, tj pok (przy oKazji)
  „Niech p. Schetyna powie jaki opozycja ma plan na TVPis.
  Albo niech postoi z różami, na mrozie, pod gmachem na Pl. Powstańców.”
  To jest uważam świetny ruch, by ruszyć spółdzielnię Ucho do roboty.
  Jednak, nie wiem, czy opozycja parlamentarna w akcjach obywatelskich nie jest przyznaniem, że sejm i cała ona nie są już potrzebne, ergo (więc) nie ma co odzyskiwać, bo u nas władza demokracji nie potrzebuje.
  Tak więc: adresat (Schetyna i PO) – tak, forma (na chodniku) – nie.
  Niech raczej kolczystymi łodygami róż uścielą pissowi ścieżki palamentarne i wykonawcze, bo za to im płacimy jako opozycji.

 54. @stasieku
  @adama trzeba powstrzymywać, bo przecie publicznie wypowiadane , nawet wygwiazdkowane brzydkie słowa dają się rozszyfrować. Jako nauczyciel miałem kłopot z brzydkimi słowami we francuskiej szkole. W polskiej nigdy. Bo jak jakiemuś szkrabowi wyrwała się q*rwa , moja reakcja pedagogiczna była natychmiastowa, bo od dzieciństwa uczono mnie , że ta „krzywa” po łacinie to wulgaryzm. Zas kiedy francuski szkrab powiedział „putin” (ekwiwalent łacińskiej krzywej) , to moja reakcja była zawsze opóźniona. To „putin” było dla mnie słowem bez tego emocjonalnego ciężaru. Musiałem sobie je w głowie przetłumaczyć na polską „krzywą” i wtedy mówiłem sobie : aha, to „putin” to brzydkie słowo, więc muszę jako pedagog zareagować.
  @adamie, rób tak jak Bieńkowska, która wczoraj powiedziała,, że publicznie nie używa brzydkich słów, za to prywatnie nie ma umiarkowania w ich używaniu.

 55. Sciaga z Hartmanna dla Lewego…….

  5. Wstydliwość i ciekawość
  Antysemita jest bardzo ciekaw, kto jest Żyd, a kto nie. Wydaje mu się, że żydowskie pochodzenie to jakiś stygmat albo znamię, które naznacza „ukrytego Żyda” skłonnością do zdrady i złoczynienia. Dlatego będzie antysemita sprawdzał każdemu jego geny i biografię – gdy znajdzie jakiś ślad… będzie już wiadomym, z kim trzyma i komu służy. Bo Żyd to przecież wieczny wróg wszystkiego, co polskie i katolickie. W ten sposób antysemita projektuje na Żydów swoją własną idiosynkrazję.
  W lżejszej odmianie owa ciekawość żydowskiego pochodzenia bliźnich ujawnia się w postaci skrępowania i zawstydzenia, gdy mówi się o żydostwie. Antysemita mówi o kimś, kto powiedział, że jest Żydem, iż „przyznał się, że jest Żydem”. Tak jak gdyby było to coś kompromitującego albo wstydliwego. Zdarza się, że unika słowa „Żyd”, bo wydaje mu się ono obraźliwe i „niewymowne” – wszak nauczył się, że zawsze niemal wymawia się je w kontekście pejoratywnym.
  Tak wygląda kryteriologia antysemityzmu. Oprócz niej trzeba by jeszcze sformułować typologię – bo typów antysemityzmu (i jego źródeł) jest co najmniej kilka. Ale to już innym razem. Pamiętajmy wszak jeszcze o jednym – antysemitą nie jest tylko ten, kto sam aktywnie uprawia negacjonizm czy symetryzm. Antysemitą jest również każdy, kto z chęcią takich rzeczy słucha i przyjaźni się z tymi, którzy antysemickie treści wygłaszają. To tak ku przypomnieniu dla tych wszystkich, którzy roją sobie, że Jarosław Kaczyński i jego partia nie są antysemickie…
  No więc co? Odnalazłaś/odnalazłeś siebie w tej opowieści? Jeśli tak, to sam sobie przyznaj procent i powiedz sobie po cichu, ile w Tobie antysemity. Ja swój udział oceniam na jakieś 5 proc. w skali od kompletnego braku uprzedzeń do nazistowskiego eksterminacjonizmu. Ale ja sam jestem Żydem, więc mi jest łatwiej…

 56. Dla zetusa prymarnego antysemity…..

  Antysemita jest bardzo ciekaw, kto jest Żyd, a kto nie. Wydaje mu się, że żydowskie pochodzenie to jakiś stygmat albo znamię, które naznacza „ukrytego Żyda” skłonnością do zdrady i złoczynienia. Dlatego będzie antysemita sprawdzał każdemu jego geny i biografię – gdy znajdzie jakiś ślad…

 57. PO zajęta cywilizowaniem banderowskiej Ukrainy nie ma czasu dla Polski po wyborach. Rusofobia lobby ukraińskiego w PO doprowadza partię do pomroczności politycznej. Tak sobie myślę,że dawna PO poszła w siną dal. W siną dal… w siną dal…na wiosnę kwiatki rosną…

 58. Wyobrażam wrzask genseka i jego ludzi, gdyby w kadencjach PO, na mięso krowie i świńskie zniknęłą szansa eksportu i cała produkcja musiałoby być zjadana w Polsce.
  Wartości eksportu produktów mięsnych są imponujące.
  Do tego idzie spowolnienie na świecie. Wybitny spekulant rynkowy pisze/mówi, że 2020 nieźle p….lnie.

  Gdyby Tusk robił szemrane interesy, pewnie wylazłaby ta tłuszcza na ulice z pochodniami i paliła kukły.
  A KaKa by milczał.
  KaKa niby taki świętobliwie neutralny, taki powszechny, a nie popierał wychowanych w kruchcie pp.Komorowskiego i Gronkiewicz. Tak im ta dwójka jakoś nie odpowiadała.

  Kukiz z Ziobrą i Adrianem umawiają się na coś??!!
  Wczoraj go słuchałem u Rymanowskiego. „Płacz i zgrzytanie zębów”.

  Opozycjo, nie warto przejmować władzy w 2019! Nie rządzi gensek rok, dwa z Kukizem, potem „ulica”, przyspieszone wybory i anihilacja tego chorego tworu, jakim są PIS+K15.
  Jeśli przejmiecie władzę w kryzysie, to nastąpi coś odwrotnego i znikniecie z rynku politycznego.

 59. Pan Jarosław , niech go użyję jako przykładu, nigdy nie użył słowa „krzywa” po łacinie, tak go wychowała pani Jadwiga. Pan Jarosław używa słów kulturalnych jak dajmy na to ; mordy, zakamuflowana opcja, ojkofobia. Potrafii uciułać 1.5 miliarda zł na wybudowanie drapacza chmur, o czym świadczy najnowszy podsłuch, ale w tym podsłuchu nie ma żadnego brzydkiego słowa ani ośmiorniczek.
  Pod tym względem jest to chodzący krysztal i Ryszard Czarnecki nie musi niczego tłumaczyć.
  Pan Janusz Palikot okazał się niegrzeczny, bo nazwał panią Ogórek krzywą. Ale przeprosił zapłacil 5000 złotych. Ale niesmak wśród niepokornych z tvp pozostał.

 60. zetus1; 12:05.

  A co tu wyliczać czytaj gazetę warszawską a wszystko będziesz wiedział.

  https://www.gazetawarszawska.com/

 61. „Wiadomość o kapitulacji Stalingradu Hitler przyjął w ponurym milczeniu,
  wpatrując się w talerz zupy. Szału dostał następnego dnia” napisał Piotr Nehring w najnowszym Newsweeku.
  Bitwa pod Stalingradem trwała od 23 sierpnia 1942 do 2 lutego 1943 roku.
  Była zwycięstwem męstwa, woli i walki Rosjan z niemieckim faszyzmem.

  „Proszę nie regulować odbiorników” i przeczytać do końca. Ze 113 tysięcy Niemców i Rumunów wziętych do niewoli do domu wróciło ledwie 5 tysięcy.
  W walce poległo ich 100 tysięcy.
  Hitler był opętany wizją utrzymania „Twierdzy Stalingradu” za wszelką cenę.

  Polscy politycy niczego na błędach innych się nie nauczyli, niefortunne rozpoczęcie Powstania Warszawskiego kosztowało Polskę wiele więcej ofiar i zniszczeń.
  Obecna konstelacja sił w przypadku zbrojnego konfliktu wydaje się większym zagrożeniem.

 62. Za mało pajaca z pałaca w TVpis? Pół godziny temu żona zaprezentowała mi homilię pajaca w dniu dzisiejszym, wygłoszoną z ambony podczas 100 rocznicy ordynariatu polowego. Dostałem wszystko łącznie z minami jakie pajac stroił do ziewającej publisi.
  Co to znaczy legalny protest redaktorze? To jakiś nowy żart, albo się Panu miesza przeszłość z teraźniejszością. Za PRL-u wiadomo, legalnie można było protestować przeciw amerykańskim imperialistom i niemieckim rewizjonistom, ale nie przeciw DTV. Tam się wylewała z ekranu taka prawda jak dzisiaj. Dlatego ten obiekt Gargamela (mam na myśli kretyńską formę architektoniczną) chroni policja i tajni agenci służb kochanka bokserki. To się jednak kiedyś skończy i tylko się dziwię, że bose świnie które tam siedzą nie potrafią tego sobie wyobrazić.
  „Nielegalny protest”, który polegał na ubliżaniu ogórkowi od kałamczuch, rysowaniu karoserii auta ulotkami „naklejanymi” wodą, i zablokowanie wyjazdu gestem ze znanego obrazu, to faktycznie zbrodnia niesłychana. Zbrodnia wymagająca publikacji listów gończych z wizerunkami i innym danymi osobowymi. Podobno jakaś bokserka przyniosła to w pysku prosto do tv.
  Sorry ale nie potrafię tego poważnie skomentować moi mili. W najbliższej przyszłości skończyć z tzw. mediami publicznymi. Parę miliardów przyda się choćby na 1600 zł dla wydymanych przez minione i obecne władze emerytów.

 63. Prawy twiks – ( kto szuka te znajdzie )

  „Polska. Rok 2040. Ogromne tłumy pod K-Tower, w cieniu podwójnych wież. Domagają się ustąpienia Emerytowanego Zbawcy Narodu z funkcji dożywotniego szeregowego posła. On dyskretnie obserwuje tłum z gabinetu na ostatnim piętrze. Wszyscy są przekonani, że przebywa w wieży Jarosława, ale on usadowił się dla niepoznaki w drugiej bliźniaczej wieży, nazywanej przez warszawiaków prawym twiksem. Siedzi na wózku inwalidzkim, z którego korzysta od czasu nieudanej operacji kolana i spokojnie gładzi kota. Wieżowce są pilnie strzeżone przez uzbrojone po zęby oddziały obrony terytorialnej. Niestety istnieje pewna obawa co do lojalności tej niegdyś elitarnej ochotniczej formacji. Od czasu wprowadzenia obywatelskich emerytur po 5 latach pracy ochotników zaczęło brakować, należało więc wprowadzić przymusowy pobór wśród dzieci resortowych i wnuków dawnego KOD-u.

  Ostatnie wybory wygrał weteran opozycji Ronald Trusk, dzięki temu, że opozycja wreszcie się zjednoczyła. A także dzięki obietnicy powrotu do UE i zburzenia muru na zachodniej granicy wybudowanego zaraz po polexicie. Trusk dopiero co opuścił więzienie , w którym odsiedział wyrok za zdradę dyplomatyczną. Trafił tam zaraz po przegranych wyborach 2019 r. Jednak teraz Izba Wolnych Wyborów Sądu Najwyższego unieważniła ostatnie głosowanie.

  Znacznie mniej ludzi, niż na ul. Srebrnej, gromadzi się przed Pałacem Prezydenckim, w którym zasiada pierwsza prezydent-kobieta Nadia Ogurcowa, córka imigrantów ze wschodu, z tych samych strony, co Zbawca Narodu. Jeszcze mniej ludzi protestuje pod siedzibą rządu na ul. Nowogrodzkiej, gdzie stanowisko premiera piastuje od wielu lat Krzysztof Robertoń, dawniej działacz lewicowy, teraz autor reformy emerytalnej „Emerytury dla wszystkich i za nic!”.

  Inflacja w Polsce przekroczyła 1000%. MOPS-y nie mają na wypłaty milion+, a ZUS zaczął mieć problemy z wypłatą emerytur obywatelskich po 1,5 mln. SKOK-i zaprzestały wypłat z bankomatów. Tłumy Polaków szturmują granicę z Białorusią, prosząc o azyl, ale Łukaszenko-junior nie zamierza dzielić się dobrobytem z imigrantami, którzy roznoszą wszawicę i choroby zakaźne. Na Bałtyku roi się od przepełnionych pontonów i kajaków, płynących ku Szwecji, od 2025 r. członka UE i NATO. Graniczny mur z Niemcami tłumy pokonują przy pomocy drabin.

  A blisko stuletni Zbawca Narodu gładzi kota.”

 64. @Gekko
  Ja tak trochę dla jaj Cię „wezwałem do tablicy”.
  Na studium wojskowym
  (dla młodych: kiedyś, na uczelniach, raz w tygodniu było wojo i dwa obozy w wakacje. Po jakimś czasie „Prezydent” Jabłoński dawał podporucznika rezerwy),
  mówili mnie, że „jesteście, k…a, mózgiem armii!”, „deszyfrowanie depesz wroga to wasze zadanie!”.
  Coś mi z tego zostało i się zwykle domyślam.
  Ale thx.

 65. Kiedyś tzw.przecieki Macierewicz dostawał pod wycieraczkę. Od Mikołaja. Tak sobie myślę ,że brakuje lustracji KK i dziennikarzy. Jezusowi zarzut donosicielstwa z ub i sb nie grozi. Więc nie lękajcie się w parafiach.

 66. @Is42
  Dodam do tych Niemców i Rumunów Hiszpanów. Franco był na tyle przebiegly,ze w przeciwieństwie do Mussoliniego nie palił się do ścisłego sojuszu z Hitlerem,, mimo, że samoloty Condor pomogły mu w obaleniu republiki i zniszczeniu Guerniki.
  Ale w otoczeniu Franco byli zapaleńcy, którym śniły się wojenne laury i bardzo naciskali Franco, żeby móc uczestcniczyć w walecznym podboju świata przez tysiącletnią Rzeszę.
  Franco w końcu im uległ i ci ochoczo jako Błękitna Dywizja wybrali się na ustawkę z Rosjanami. Rosjanie ich wytłukli do nogi, miedzy innymi pod Stalingradem.

  Ech, żeby tak można było wysłać naszych kiboli na jakąś ustawkę ??

 67. Krzyw morał gorejący
  – – –
  Nasza krzywa w lewo, grzecznie;
  kólva z prawa – niedorzecznie!
  Paść na główkę to Kalego
  sposób na głaskanie ego.
  Bo na główce stójka czyni
  dópe-głową: wybawczyni!
  Prawe-lewym, krzywe-prostym,
  ściemę-prawdą, spadek-wzrostem…
  Symetryczna różnorodność
  kwitnie chwastem, a chwast
  -wiosną.
  – – –

 68. @olborski, 12:39
  Drogi ‘olborski’, ja Ci daję oskara!
  Łzy mi ‘pociekli’, żonie przeczytałem, jeszcze się śmieje.

  A swoją drogą, zalecałbym opozycji, „wolnym mediom”, mniej nadęcia, a więcej kpiny/szyderstwa w krytyce rządzących, a także finansowego wsparcia dla inicjatyw obywatelskich.

  Pamiętam, ile radości sprawiały mi kawałki Jacka Fedorowicza w czasach, kiedy traciliśmy nadzieję.
  Kto wtedy wierzył w upadek ZSRR? NO KTO?
  Chyba tylko S. Niesiołowski.

 69. stasieku
  5 lutego o godz. 12:39

  Jak ja jaja czuję! (bo mi nie brakuje).
  Spocznij (na laurach).

  😉

 70. @wiesiek59
  5 lutego o godz. 10:45
  Kaczyńskiemu udało się skupić w swoich rękach, nieformalną władzę absolutną- niemal.
  Pozycji „szarej eminencji” w Konstytucji nie przewidziano.
  To wygodna pozycja.

  Wieśku – nie poznaję Cię. Zwykle lubiłeś dyktatorów, nawet baćkę Łukaszenkę i innych Putinów, Erdoganów, al-Sisich.

  Co się STAŁO ? Czyżbyś takich, którzy mogą mieć wpływ na Ciebie nie lubił ?

 71. Na motywach:
  „…A blisko stuletni Zbawca Narodu gładzi kota…”

  Beg-gining
  A nie. To my mu już od lat gładzimy, myśląc, że kota.

 72. @BWTB, 12:57
  Jak Ciebie czytam ‘BWTB’, robi mi się dobrze.
  Jako towarzyski oportunista w gościach na en passant, nie śmiałem wymienić Redaktora na liście Wybitności medialnych, które są grzecznie proszone o ciche „przepraszam”.

  Spodziewam się, że gensek oczytany w pracach Carla Schmitt’a, w ramach narastającego oporu sił kontrrewolucyjnych, wprowadzi nocą ustawę, że demonstracja zgodna z prawem, to grupka ludzi obojętnie jakiej płci, ale licząca mniej, niż cztery osoby.

  Putin pracuje nad „rosyjskim Internetem”!.
  Mamy zdolnego ministra cyfryzacji, wnet pobierze nauki.

  Wysilam się na kpiny, ale grozą wieje…
  Serdeczne pozdrowienia!

 73. @AllEnglishSpeaking
  Financial Times:
  Gay Polish politician Robert Biedron launches pro-EU party


  On Sunday, Mr Biedron unveiled a litany of progressive pledges, including boosting social spending; separating church and state; loosening Poland’s abortion laws; support for IVF; introducing civil partnerships; and closing all Poland’s coal mines by 2035.

 74. stasieku
  5 lutego o godz. 12:29

  Opozycjo, nie warto przejmować władzy w 2019! Nie rządzi gensek rok, dwa z Kukizem, potem „ulica”, przyspieszone wybory i anihilacja tego chorego tworu, jakim są PIS+K15.

  Czasem też tak myślę.
  Ale strach się bać w jakim stanie zostawiliby kraj.

 75. @wiesiek59, 11:59
  I podepniemy się pod Nord Stream II, zobaczysz…
  Tak będzie sytuacja po zamianie palenisk węglowych na gazowe.

 76. To co zrobił w niedzielę Robert to przedstawił ambitny program tzw. światopoglądowy ale wsparty imponującą litanią socjalnych pieniędzy dla młodych i starych – dlaczego tak? żeby jak najmniej osób odrzuciło go w pierwszym trudnym okresie

  Zdobędzie te niskie kilkanaście procent (czyli sporo) w 2019r. i obietnic nie będzie potrzebował realizować jako że nie będzie jeszcze premierem jak zamierza. Na wybory 2023r. gdy jego pozycja sięgnie już ho ho ile procent w sondażach (dużo więcej niż w 2019) będzie miał zaktualizowany program.

 77. Na wybory 2023r. gdy do tego czasy Biedroń zjednoczy lewicą pójdzie już być może nie Wiosna a właśnie jakaś Jaskółka Zjednoczenia

 78. @mohikanin przedostatni, 13:19
  Zauważ, że w mediach takich spekulacji brak.
  Dla opozycji przyszłość to maj i listopad 2019. Nawet o prezydenturze milczą.
  Monia Tusk, a monia nie Tusk.

  Dziennikarki (Jezus!) pytają pana X, co myśli pan Y!
  I ciągle pary polityków „dyskutują”, przekrzykują się, a prowadzący/a ma minę szczęśliwą.
  Zauważyłem, że gensek wprowadził nowy zaciąg.

 79. @Stasieku napisał: Dziennikarki (Jezus!) pytają pana X, co myśli pan Y!

  Pamiętam jak pan wicepremier Gowin na rozmowie w kropce pani Olejnik zapytany co myśli o wypowiedzi jakiegoś niskiej rangi polityka z tego dnia odpowiedział nader trafnie – to jest rozmowa z wicepremierem rządu i powinna dotyczyć spraw strategicznych a nie codziennego medialnego magla (oczywiście nie tak to ujął w słowa)

 80. @satru
  Wszyscy, rozsądni politycy, od kilku lat powiadają, że potrzebna jest lewica w polskiej polityce.
  „Sęk w tym”, (jaki sęk?) że Czarzasty i Zandberg nie popuszczą.
  Każdy z nich woli kilku miejscową kanapę, od zjednoczenia i ryzyka wejścia w koalicję z PO.

  Sytuacja może się zmienić, jeśli przez następne kilka miesięcy, sondaże Razem i SLD dadzą im poparcie poniżej progu.
  A wtedy może „kolektywne kierownictwo”?

 81. @stasieku

  W każdym razie Biedroń proceduje całkiem kompetentnie imho (ps. kolektywne kierownictwo niemożliwe)

 82. Klub Progressja…

  „Mr Biedron unveiled a litany of progressive pledges…”
  U nas progresja to już tradycja: postaw się a zastaw się (pledges…). 😉

  W pewnym sensie, medialnie i społecznie, progresja ściera się jednak z tradycją.

  Elektorat tradycyjny rzuca się z poparciem w tango z „grającym, pięknym Cyganem”, bo otrzeć się o piękno to już jakby zostać osobiście jeleniem na rykowisku, oczywiście w ramach …konwencji.

  Elektorat progresywny zastanawia się, o co jemu, temu Cyganu biega; czym płaci za gody i zapłaci za zastawę, a najbardziej: co będzie z nim i przy nim za dzień, za rok, za chwilę… po co i do czego to wszystko.

  Ale coś czego żadne bibisi i foksy, walstrity anglojęzyczne nie pojmą nigdy, to to, że to jest ten sam elektorat.

 83. @Gekko

  Właśnie. To jest chyba świetne określenie w czasach chaosu programowego partii i polityków. PROGRESYWNE, nie lewicowe. Czyli prawicowcy też bywają progresywni. Super!:)

 84. PS> jak prawicowcy mają progresywne punkty w programie (te socjalne, pieniężne) to nazywa się to populizmem, tak?, a nie progresją

 85. Agencja katów przygotowuje się do zabicia demokratycznie wybranego prezydenta Wenezueli Maduro i zagarnięcia nieprzebranych zasobów ropy. Wyznaczyli już nawet jego zastępcę, którego uznało już wiele państw kanalii, satelitów, w tym oczywiście Polska. Typowa amerykańska metoda agresji podboju i wyzysku. W Syrii Putin powiedział Jankesom, dosyć! Może i powtórzy to samo w Wenezueli? Może by tak pomyśleć przy okazji o zmianie naszego śmiesznego niby prezydenta Dudę. Zniknął bez śladu. Następców szykuje sie już kilku; Kukiz, Marcinkiewicz, lub Rydzyk. Tacy sobie pierwsi z brzegu.

 86. satrustequi
  5 lutego o godz. 13:53

  Będzie Wesele

  Oczywiście, że jedyną ideą obowiązującej mentalnie nad Wisłą polo-kokty jest tradycyjne postawianie się z progresywnym zastawianiem się.

  Dlatego Hamerykany nam wiz nie dają, bo tradycyjne żarówki z gwinta wkręcamy progresywnie trójkami, będąc na topie przedmurza, choć bez majtek.

  To jest ta konwencja komunii tańca z Cyganami na odpuście przy stole komunijnym, które lepiej od biedronia odczytał tylko Smarzowski w „Weselu”.

 87. zetus1
  5 lutego o godz. 12:58

  Dyktatorzy ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje czyny.
  Oficjalnie stają na czele władz Państwa.
  Wielu z nich jest dla swoich krajów autentycznymi przywódcami, reformatorami, gwarantami pokoju społecznego, rozwoju.

  Kim jest Kaczyński w porównaniu z nimi?
  Zajęczym futrem podszytym, intrygantem.
  Trzeba przyznać, że pacynki w jego ręku są wyjątkowo posłuszne.
  Jakimi dysponuje argumentami, że aż tak?

 88. @Gekko

  Ale to co wyprawiała 19-wieczna jeśli chodzi progresywizm Platforma w sercu Europy, potrzebne ale trochę wcześniej w okresie przejścia z tzw. komunizmu do nowej rzeczywistości (tu brawa dla prof. Balcerowicza, jak wielu ważnych liderów potrzebny ale w swoim czasie historycznym), te śmieciówy, ten brak zainteresowania smogiem itd.

  Biedroń i PIS, dwie progresywne siły w Polsce!

 89. Powiew Świata w grajdole

  Szpiedzy Z Krainy Deszczowców ssyczą wszędy w języku polisz: Carrracas…!
  Bo wraże kapitalisty-hamerykany chcą odebrać ludowi Venzuelli torby pełne kassy z inflacją.
  Nu, nie pagadi.

 90. satrustequi
  5 lutego o godz. 14:10
  Biedroń i PIS, dwie progresywne siły w Polsce!

  Przecież pisałem wyraźnie: to TA SAMA siła.
  Wodospadu, nad którym tradycyjnie zrobimy zdecydowanie progresywny krok naprzód.

 91. Szczęście w basenie z torbami

  Los Torbas No Pasaranos, Gringos

 92. W kraju paranoi ,właściwy osąd sytuacji niemożliwy.Dopiero po czasie ,owszem.A historia ,?Propaganda reżimówki krwawego Maćka ,zaszkodziła rżĄdzącym..ALE W OKRESIE STANU WOJENNEGO WSPANAIŁY reżyser ,w serialach i filmach wyśmiewał reżim.Teraz pokazali Wesele ,wplątane w manewry polityczne.No i Olbrychskiego ,CO ŚWIADCZY – SZKODA SŁÓW.Wódz jest jeden ,i rozumiem ,że np. prezydent czuje się nie swojo.patrząc na ekran.GŁÓWNY kONFABULATOR NADAJE TON I PRZAKAZ W SPICZACH SŁOWOTOCZNYCH ,BEZ KARTKI.I ten przekaz powielany jest w słodkich ustach pani na H,i paskach na dole.nO PRZyPATRCIE SIE TYM Z TYŁU WIZJII .Strach , ,śliniotok , czekanie na ustawionych w telefonie pomagierów i ble ,ble z okłamywaniem widza .PO PROSTU ŻAL WYDAWAŁOBY SIĘ ,KIEDYŚ PORZĄDNYCH LUDZI.

 93. Tak że niestety, niektórzy pragnący na starość przeżyć wolnościowy bunt przeciw nieprogresywności, oni bardzo źle wybrali wybierając Platformę

 94. @ satrustequi
  widzę, że lubimy te same triki dla publiki; Ty – używać, ja – obśmiewać 😉
  – – –
  Tak, że niestety ci, którzy na starość wybrali życie, pozbawili się życia wiecznego.
  – – –
  🙂

 95. Suweren nie przeoczy smogu zabijającego podobno jak dziś się dowiadujemy 40tys. Polaków rocznie, a to tylko ofiary śmiertelne, nie przeoczy także kalibru niegdysiejszych żołnierzy Tuska – pana prof. Niesiołowskiego i pana dr. Palikota. Werdykt będzie inteligentny: PiS i Wiosna!

 96. @Gekko
  5 lutego o godz. 13:47
  Ale coś czego żadne bibisi i foksy, walstrity anglojęzyczne nie pojmą nigdy, to to, że to jest ten sam elektorat.

  Niekoniecznie. Jak wiesz frekwencja w Polsce podczas wyborów do Sejmu i Senatu jest zwykle ok 50%, więc są spore pokłady „nieużywanego” elektoratu. „foksy” to chyba Faux 🙂 News’y miałeś na myśli Nie podoba mi się niedocenianie zagranicznych mediów w analizie tego co sie u nas dzieje. To teraz taka tendencja: jak Komisja Wenecka pisze coś nt praworządności, to odpowiedzią jest „oni nie wiedzą jak jest, nie znaja naszej specyfiki, muszą tu przyjechać i zobaczyć na miejscu”.
  W tydzień po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce słuchałem w BBC Alistaira Cook’a . I zakończył program pytaniem: I still don’t know whether Jaruzelski is a polish patriot or a stooge.
  Ja skłaniam się do tej pierwszej alternatywy. Myśle, że o R.B. też nie można powiedzieć jeszcze kim jest.

  Co do „progressive pledges” to zagalopował się Mr R.B. co nieco. PIS w czasie ostatnich wyborów też sie zagalopował i wygrał. Przypominasz sobie przecież przewidywania Michnika, że Komorowski to może nawet przejechać zakonnice z dzieckiem w wózeczku na pasach i mu nie zaszkodzi. Niewielu poważnych komentatorów przewidywało zwycięstwo Trumpa, a jednak wygrał. Więc nie wiadomo co się stanie, elektorat nie jest racjonalny.

 97. @blackley
  5 lutego o godz. 12:31
  Zajrzałem na gazetewarszawska.com i już nie zajrzę, ale nie wiedziałem, że takie „specjały” istnieją.

 98. @wiesiek59
  5 lutego o godz. 14:07

  Dyktatorzy ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje czyny.
  Oficjalnie stają na czele władz Państwa.Wielu z nich jest dla swoich krajów autentycznymi przywódcami, reformatorami, gwarantami pokoju społecznego, rozwoju.

  Który był: Ben Ali, Kadaffi, Mubarak, Marcos, Baby Doc, Idi Amin ?
  Nie wymieniam największych zbrodniarzy, którzy tez byli dyktatorami.

  Sorry, ale jak zwykle nie wiem o co, ani gdzie. Poczytaj „Cesarza” Kapuścińskiego. Wszelka tyrania zaczyna sie od przejęcia kontroli na sądami („O tyranii” T. Snyder). Jak myślisz po co ? Żeby ponosić pełną odpowiedzialność ?

 99. @adam100
  Te demonstracje i te wpisy blogowe są rodzajem katharsis dla demonstrujących własne zacietrzewienie.
  Nie powinno się jednak przekraczać reguł tej terapii.

 100. @Lewy / Stasieku

  Whoooooo – teraz,
  później też do księżyca.
  Obiecuje poprawę. Kropka – zakręt.

  A teraz do kolesia pisiowca:

  YYYYYYYYYYYYYYYY

 101. „DWIE WIEŻE JAKO DAR DLA PREZESA”
  już sam tytuł w gazecie przyciąga uwagę, a dalej taki cytat z nagrań jednago z ludzi Kaczyńskiego „Dawanie pieniędzy ludziom jest konieczne, żeby mieć przez kolejne cztery lata władzę”
  Oj tam, oj tam, przecież Austriakowi nie dali.
  Najlepsze teksty w obronie prezesa wygłasza premier, który jeśli się nie mylę projektu wież nie zamawiał, to co go ta sprawa interesuje.
  Moim zdaniem niech płaci ten mediator, albo uczciwy biznesmen

 102. olborski
  5 lutego o godz. 12:03
  Tranquilo , tempranillo

  Oj uważaj. Tempranillo to gadiljo.

 103. @ gekko

  Jaki ten elektorat pissu jest, to wiemy, ale biologia jest wszędzie taka sama.
  Proletariat chamstwa się starzeje, i dochodzi. Ważne kto rosnie.
  W 1831 roku sprawy wyglądały jeszcze gorzej, i mówiono ” Polone’ Fine’”.
  Mleko rozlane – owszem. Jest nowa talia kart i nowa gra.
  Frasyniuk dostosował się do sytuacji ”na rynku”.
  „Nie ma zlego co by na dobre nie wyszło.”
  Dziś jest 19% a jutro może być 9% a
  trąbienie, ze PiS będzie rządzić wiecznie, to najgorszego rodzaju sympatryzm jaki sobie mogę wyobrazić. Powiem za Owidiuszem ”Moje nadzieje nie zawsze się spełniają, ale zawsze mam nadzieję.”

 104. Kraj katolicki a tyle chamstwa. Tak sobie myślę czy powiedzenie ty hamanie to określenie tubylców.

 105. Chwala ministru Płaszczakowi! Właśnie powołuje Wojska Obrony Cyberprzestrzeni jako komponentu narodowych sil zbrojnych.
  Oby nas skutecznie broniły, skoro w realnej przestrzeni mamy deficyt wszelkiego sprzętu wojskowego, a ekstra wojsko powołane jeszcze przez ministra Macierewicza siedzi w krzakach po lasach, o ile się nie mylę, w weekendy.

 106. Zetus 1 godzina 14.36
  „elektorat nie jest racjonalny”
  Nasi partyjniacy też nie grzeszą rozwagą ale są cwani i wiedzieli, że elektoratowi trzeba podsypać i dodatkowo wskazać wroga.
  A przecież nawet jak ta krowa mu zdechnie to na tym nie straci pomyślał ten i ów życzliwie.
  Podziały się utrwaliły i nie jestem w stanie powiedzieć kto jest bez szans, a kogo wiatr poniesie do wygranej. Na razie prezes się trzyma

 107. zetus1
  5 lutego o godz. 14:36

  Jak ja nie lubię merytorycznych rozmówców! 😉
  Muszę więc trochę objaśnić, że pojechałem parabolą. Oczywiście cenię standardy i wgląd zagranicznych jeśli fachowych mediów (także a la foxy-not-fauxy-ladies), lecz miałem na myśli w tych zagraniczniakach to, co i Tobie z cytatu wyszło: że musi albo patriot albo stooge.
  W naszej mentalności nie ma takiego pojęcia, coby nie mogło znaczyć odwrotności: może być pajac-marionetka i patriota w jednym, może być rzekomy postępowiec i zakuty beton cuzamen.
  Bo pojęcia znane cywilizacji, u nas nic albo na odwrót znaczą, co kto chce i jak wygodnie.
  I tę potrzebę sprawnie ‚adresuje’ Biedroń: wszszystko jedno na bogato, byle ładnie i nie za swoje, jak przyjęcie komunijne.
  Tak, inna sprawa, że ten wiatr od wschodu, pomieszania z poplątaniem, wieje internetem i wichrzy od Moskwy do Brexitu i po Trump Tower DC, nowych stolic filii projektu moCarstwa.
  Może masz rację, że to galopada, ale o trajektorii doskonale przewidywalnej, jeśli nie ma się oczu przysłoniętych habitami. Jeśli nadal nie wiesz KIM Biedroń jest, nic się nie martw to bez znaczenia, bo – jak każdy, (politycznie) jest tym, czym uczyni go skutek bytu i czynów, a te są jednoznaczne. I dodam, przy pewnej dozie cywilizowanej trzeźwości, jak w cytacie (że ALBO rybki albo akwarium), skutków zaczadzenia można uniknąć. Pozdrawiam.

  @adam100
  Adam, ja widzę optymizm w tym, że zło dzieje się nie od trąbienia o nim, ale od czynienia go. Zawsze warto, będąc na polowaniu, zwracać uwagę na trąbkę sygnałową, można ocalić i stopę i nawet twarzystwo. Polowanie na głuszce w wykonaniu głuchych redukuje tylko tę drugą populację, a głuszce tokują sobie tym bardziej. 😉 I na tym polega biologia, niemniej i bynajmniej. 🙂

 108. Gdy na oczach całego świata toczy się rozgrywka o Wenezuelę, a Stany Zjednoczone, wspierając samozwańczego p.o. prezydenta, po raz kolejny przedstawiają siebie jako krynicę demokracji, wolności i cnót obywatelskich, warto przypomnieć o pewnej rocznicy, kompletnie na naszej szerokości geograficznej niedostrzeganej. Niedługo minie 120 lat od wybuchu wojny między Stanami Zjednoczonymi a Filipinami w wyniku której ten archipelag stał się protektoratem USA. Mało kto słyszał o brutalności tego konfliktu, prawie nikt nie liczył ofiar.
  https://wolnemedia.net/nieznane-amerykanskie-ludobojstwo-na-filipinach/

 109. mag
  5 lutego o godz. 16:55

  mag, niewykluczone (a ja przyznam że to zaledwie delikatna sugestia …co do oczywistości) że WOC powstaje po to, aby chronić cyberprzestrzeń zawładniętą pissem pred takimi postami jak …Twoje (i pewnie moje).
  Nie jestem nawet pewny, czy o powołaniu tej służby nie zadecydowały pozytywne wyniki testowej blokady na Ciebie, o czym już donosiłaś.
  Cóż, pozostanie nam komunikacja podziemna, takie lotne posty-uniwersyteckie, kanałami. Lecz, cholera, i tam nie brak kabli… 😉

 110. zetus1
  5 lutego o godz. 15:00

  Europejskie pojęcie „dyktator” ma odmienne znaczenie u innych nacji.
  Dla nich, jest to silny przywódca, potrafiący narzucić swą wolę wszystkim plemionom, wyważyć sprzeczne czesto interesy, rozsądzić spory.

  No i dać „kopa” unowoczesnianiu kraju….
  Demokracja jest przereklamowana.
  Dotyczy jedynie waskiej grupy krajów.

 111. „5 lutego o godz. 17:30”
  – – –
  czy upowszechnianie nieznanego ludobójstwa (np poprzez linkowanie), tak jak publiczne pomówienia i mowa nienawiści nie są zakazane?
  – – –

 112. @Gekko
  5 lutego, g.17:34
  Dziwne, że nie wpadło mi to do głowy.
  Ale z tymi kanałami to już nie przesadzaj. Coś się wymyśli.

 113. Myślę, że warto znać trupy, w szafach naszych „sojuszników” ich historię.
  Chocby z tego względu, że potomkowie tamtych elit, rzadzą obecnie dalej, w tych krajach.
  A wzorce zachowń, są DZIEDZICZNE.

 114. wiesiek59, 17:30

  W czasie kolonizacji Filipin,
  John Pershing byl rownie brutalny jak Reihard Heydrich.

 115. Europejski dyktator np.papież. Tak sobie myślę o państwie Watykan bez demokracji. Czyli można. Ciekawe czy Trump wzorem Wenezueli będzie uznawał papieży.

 116. „Jeśli ktoś posiada pieniądze, to skądś je ma!” – mówił Lech Kaczyński.
  Tych słów ludzie nie rozumieli do końca. O kogo konkretnie mu chodzi? Co prezydent chce przez to powiedzieć.

  Czy Państwo teraz wreszcie je rozumieją?

 117. Po upadku tzw.komuny nastąpił wysyp milionerów. Skądś mieli pieniądze. Tak sobie myślę,że z komunistycznej nędzy.

 118. @ gekko

  Ponieważ znasz angielski wiec nie tłumaczę. Pisałeś o optymistach, rozszerzam pojecie na zwycięzców (winners):

  Winners sees, the potential. Losers sees, the past.
  Winners are always part of the answer. Losers are always part of the problem.
  Winners say It may be difficult but it is possible. Losers say it may be possible but it is too difficult.

 119. W banku prywatnym prezes raczej nie miałby szans. Państwowy, jak widać, kieruje się dodatkowymi kryteriami: bank może ryzyko brać na siebie. Straty będą upaństwowione, zyski z wynajmu prywatne. Do tej pory przecież nie znaleziono winnych, którzy do bankructwa doprowadzili wiele kas z systemu SKOK. Ale za ponad 5 mld zł utraconych depozytów zapłacił ich klientom Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli my wszyscy – pisze red. J. Solska [POLITYKA 6]
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1781096,1,udomowienie-bankow.read

  Prezes Nowogrodzki na kredyt z Pekao SA na budowę dwóch Bliźniaczych Srebrnych Wież nie miałby szansy. Na kredyt dużo poniżej standardów dopuszczalnego ryzyka, a zakładając, że ryzyko jest średnie, to stopa procentowa ofiarowana przez „udomowiony”, czyli włączony do gospodarstwa Kaczora, była o ponad 1 punkt procentowy zaniżona. Tej wielkości bank z takim deweloperskim ryzykiem i z taką stopą procentową poszedłby na bankruckie dno. Kto zapłaciłby? Bankowy Fundusz Gwarancyjny by zapłacił, czyli wszyscy klienci polskich banków. Ty i ja, i ty, i ona, i tamci … nie wymieniam nicków.

  Co nas uratowało? Nie duch święty, ani święta panienka. To kto nas uratował? Wyborcy, którzy odrzucili Jakiego w Warszawie dając mu zdecydowanego kopa. Ale piłka ciągle jest w grze …..

  Oj strzela, Kaczor strzela …. HURRRRRAAAA … jest, gol …. HURRRRRRRRAAA … polska kronika sportowa.
  (Proszę nie regulować odbiorników).

 120. Koperatywa:kto to Reihard Heydrich??

 121. Kiedy przesłuchanie w PE na temat Guantanamo. Kiedyś tzw.cywilizacja zachodnia podobnie milczała na temat Auschwitz. Dopiero Armia Czerwona przerwała zmowę milczenia. Tak sobie myślę,że Unia jest strasznie skundlona w stosunku do jankesów.

 122. Opowieść o tym, że oni są inni niż wszyscy, bo uczciwi, posypała się wcześniej. Ale teraz w zasadzie nie ma jak się z tego wyłgać, nie można powiedzieć, że popełnili błąd w obsadzie tego czy innego urzędu, że czarna owca może znaleźć się w każdym gronie. Już sprawa KNF to w zasadzie uniemożliwiała. A nagrania z udziałem prezesa Kaczyńskiego pokazują dużą część ukrytego mechanizmu rządzenia.
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/pis-wybory-zwyciestwo-rafal-matyja-rozmowa/

 123. @

  Brexit is like
  watching your
  library beeing
  burnd down
  by people who
  can’t read.

 124. W telewizji mówią; Kaczyński wzywa Ziobrę do swojej siedziby, a żona na to; „a po co go wzywał, chciał zobaczyć jak wygląda?”
  Zaraz się dowiemy w TVN24

 125. Uwaga, achtung, внимание! W POLITYKA 6 jest felieton.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1781118,1,pralnia-ambasador.read

  Nie cytuje, nie streszczam, nie reasumuję – kto chce czytać, niech zasili kiesę POLITYKI, nb. lewą kiese, bo prawą zasila Prezes i Słupy. Jedynie dopisuję (się).

  Otóż polska szkoła matematyczna jest słynna, a właściwe szkoły … lwowska, warszawska, krakowska, wrocławska. Jak mąka polscy matematycy – topolodzy, logicy i spece od analizy – rozwiali się po uniwersytetach świat tuż przed odejściem dawnego systemu. Osobiście znam kilku na uniwerkach Kanady i USA.

  I jest słynna RPN (Reverse Polish Notation) wymyślona przez Jana Łukasiewicza ze Lwowa, wykorzystywana bezpośrednio w kalkulatorach, pośrednio rozwinięta dla potrzeb liczenia w elektronicznych maszynach. Bez RPN człowiek nie wylądowałby na Księżycu.

  A w tym stuleciu mamy nowy wynalazek naszych matematyków spod znaku PiS. Większość polską. „Około 40 procent” to jest większość. A po uściśleniu 37 procent z ułamkiem to jest większość.
  Vivat PiSowscy matematycy!

 126. teo 5 lutego o godz. 18:02 pisze: – „Jeśli ktoś posiada pieniądze, to skądś je ma!” – mówił Lech Kaczyński.
  Tych słów ludzie nie rozumieli do końca. O kogo konkretnie mu chodzi? Co prezydent chce przez to powiedzieć.
  Czy Państwo teraz wreszcie je rozumieją?

  Teo,
  urzędnik skarbówki pyta gościa – Skąd pan ma pieniądze?
  – z szafki;
  – a skąd one w szafce?
  – żona je tam wkłada;
  – a skąd ona je ma?
  – ja jej daję;
  – a pan skąd ma pieniądze?
  – no mówiłem, że z szafki!

 127. Samo demonstrowanie przed siedziba TV panstwowej za PRL-u (bez ataku na dziennikarzy) grozilo aresztowaniem i pobiciem przez MO i SB, wyrzucaniem z pracy oraz zakazem wyjazdu zagranice przez wiele lat. Wtedy telewizja naprawde klamala a w dodatku nie miala zupelnie konkurencji … dzisiaj niektorzy mowia, ze jest gorzej niz za PRL (?!).

 128. @

  Cytuje tweet posła na sejm, z tytułem profesora:

  Krystyna Pawłowicz:

  Panie TUSK i reszta pełzających puczystów wewnątrz i na zewnątrz,nieszanujący wyników demokratycznych wyborów w PL,ten wasz kolejny atak na Polskę,tym razem na obieg wolnej informacji i media TEŻ PRZETRZYMAMY
  Nawet Rosja mówi,że Prezesowi i PIS nie dacie rady

  Teraz rozumiem że w damskich toaletach, też są rozmazywane slogany o głębokiej treści.

 129. Spytajcie polityków „Zjednoczonej opozycji”, jaka jest ich opinia na temat rozwoju opartego na wzroście PKB w czasach globalnego ocieplenia. Co sądzą o powiązaniach między wolnym rynkiem a nierównościami płciowymi, o prekaryzacji pracy, o błędach konstrukcyjnych strefy Euro, o transporcie publicznym? W odpowiedzi usłyszycie garść przestarzałych regułek wolnorynkowego fundamentalizmu.
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/przeterminowana-wizja-europy-markiewka/

 130. poznan56
  5 lutego o godz. 18:56
  Wtedy telewizja naprawde klamala a w dodatku nie miala zupelnie konkurencji … dzisiaj niektorzy mowia, ze jest gorzej niz za PRL (?!).

  Masz zdolności obserwacyjne.
  Tylko co chcesz przez to powiedzieć?
  „Że dzisiaj telewizja PiS kłamie na niby?”

 131. Teo 18.13
  Napisałeś „Prezes Nowogrodzki”
  Pod wpływem krytyki już zmienił nazwisko?

 132. adam100
  5 lutego o godz. 18:12

  Adam, jak mówią po polsku (choć nie Polacy): zwycięzców nikt nie sądzi. Zamieszczony tekst aforystyczny oczywiście jest tyleż zręczny co merytorycznie nieprawdziwy, wyraźnie olewjący ewentualne osądy.
  Tymczasem w mainstrimie tej dysputy (prowokacja+Wiosna) nie chodzi o optymizmy czy pesymizmy, ale o wnioski i przesłanki, bo to one sprawiają zwycięzców, a ośmieszają …optymistów albo pesymistów w roli luzerów. Co za tym idzie:

  Wiosna G(d)ulą w gardle języczkiem u wagi stająca…
  Przesłanki wyborcze są takie, jak właśnie ujawniony sondaż w TV24: Wiosna odbiera wyborców PO a nie PiS (5:1), PiS zwycięża wybory, pomimo, że osobno partie opozycyjne mają sporą nad nim przewagę.
  W tym samym programie TV24, na tle sondaży, niespotykanie okazjonalnie inteligenta Pani Mucha tłumaczy Niejakiemu Wiosennemu Gduli, że jest wspólnota nie walki z pissem, ale o Polskę (bardzo trafnie ujęte), że sondaż pokazuje zwycięstwo piss w tym układzie (i że podobnie przez rozproszoną opozycję zdobył i trzyma władzę Orban), co Gdulo-Wiośnie uniemożliwi realizację jakichkolwiek programów.
  I na to Gdula, czyli Wiosna: ale niech sobie piss zwycięża… (sic!) (bo i tak będziemy rządzić).

  No i sprawa się rypła.
  Jasne, Wiośnie nie chodzi o odsunięcie piss o władzy, ale podczepienie się pod nią. Języczkiem.

  Czuję, że Gdula w Miastku wyczytała, że optymalnym mykiem na masy gumne będzie oferta Wiosny negocjacji aborcji konkordatowej realizowana w Watykanie siłami pissu w osobie np. Suskiego…
  I to jest własnie nasz wiosenny kot w worku, czyli pi(e)s, jak mawia niezrównany Tym St.
  T(rz)ym się, Adamie tym.

 133. pisałem na blogach nie raz, że podpuścić ludzi jest łatwo. politycy więc często wykorzystują do swych celów i robią prowokacje. Sam jeszcze za PRL dałem się na taka prowokacje nabrać – było to w 1968r i ryzykowałem nie obronieniem dyplomu na PW.
  Dopiero po zakończeniu awantury dowiedziałem się ze nas wykorzystano do rozgrywki partyjniaków. Do dziś kłamstwo inicjatorów, że wybuch strajku, to wina żydów pokutuje w ocenie tego wydarzenia w opinii publicznej , a to jest fałsz – strajk był bowiem przeciw kłamstwom władzy i naciskiem by uwolnić relegowanych studentów ( w tym wielu pochodzenia żydowskiego)
  Wracając do obecnej prowokacji przed TV , dziennikarze (nie ludzie zarabiający w ten sposób pieniądze) powinni być bardzo ostrożni w ocenach awantur przeciw PiS w dodatku w czasie gdy ten zalicza potężne wpadki wizerunkowe i wiadomym jest ze działa metoda wszystko dozwolone. Wiadomo, że PiS chce przykryć czym się da katastrofę która się wydarzyła. Awantura przed TV była nagrana i można było sobie obejrzeć wideo. Z tego oglądu już rzucało się w oczy, ze TV Kurskiego nakręca aferę. Tam było mnóstwo policji i w tych warunkach nikt przytomny nie ryzykowałby ataków fizycznych i niszczenia mienia.,
  Na dodatek Ogórek uśmiechniętą , rozdająca całusy prowokująca , i jak widać kompletnie nie zestresowana. Wniosek jest jedyny – prowokacja bezpieczna dla Ogórek z nią w roli głównej.
  Nie trzeba długo czekać i wszystko się potwierdza.
  A tymczasem Szostkiewicz tego nie zauważył i brnie brnąc swej tezy ze zachowanie ludzi pod TV niedopuszczalne. A oni przecież mówią prawdę Ogórek kłamczucha , Ogórek kłamie.
  Nie dajmy sobie przez politycznych manipulatorów narzucić tzw poprawności politycznej w ich interesie. Kłamstwo trzeba nazywać kłamstwem , kradzież kradzieżą itd.
  W czasie wojny chodziła taka dykteryjka – mocno wierzący katolik spowiada się i mówi wiem, że to grzech , ale jak widzę Niemca to nie mogę się powstrzymać i życzę mu by go szlag trafił i zginał jak najprędzej. Na to ksiądz – tak nie można synu , trzeba myśleć wieczny odpoczynek racz mu dać Panie .

 134. Gekko

  Traktujesz Biedronia jak V-ą Kolumnę. Mam zbyt małą wiedzę, żeby mieć własne zdanie na ten temat.
  Obyś się mylił.
  Czyżby ten Naród tak nisko upadł?

 135. Jeszcze gorące wyniki badań poparcia dla partii politycznych w RP z konta europe elects:

  PiS-ECR: 33% (-5)
  KO-EPP/ALDE: 23% (-9)
  Wiosna-S&D: 16% (+6)
  K’15-EFDD: 8% (+2)
  SLD-S&D: 7% (+3)
  KORWiN-EFDD: 6% (+6)
  PSL-EPP: 6%

  W tym badaniu nie tyle wyniki są ciekawe co przyporządkowanie „Wiosny Biedronia” europejskim grupom politycznym. Jak wcześniej pisałem we wcześniejszych publikacjach wyników Badań Biedronia nie łączono z owymi grupami politycznymi co było najprawdopodobniej skutkiem braku deklaracji z jego strony.
  W tym badaniu Biedroń jest przyporządkowany Grupie Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim (S&D) – podobnie jak SLD. Tak więc pracuje na mandaty Partii Europejskich Socjalistów a nie liberałów od Guy’a Verhofstada czyli ALDE.

  Ta publikacja na miarodajnym koncie unijnym przecina więc trwające od półtora roku przypuszczenia, że ruch partia Biedronia jest projektem liberalnym.

 136. adam100
  5 lutego o godz. 20:28

  Gdula wyraźnie objawił publicznie (FaktypoFaktach, dziś 19:25 tv24) że Wiośnie nie przeszkadza zwycięstwo PiS w wyborach do parlamentu (w domyśle RP, bo chodziło o wpływ na rządy).
  Mozna to sobie umieścić w dowolnej kolumnie, zależnie od szyków marszu i jego kierunku.
  Nie jest więc to moja mylność czy nie, ale kwestia interpretacji faktów, z wykluczeniem że się je ignoruje.
  Ignorować fakty to przywilej dopiero zwycięzców.
  Ukłony zasyłam.
  😉

 137. @Bar Norte

  Historyczne przemówienie w niedzielę 3 lutego zawierało rzadko dziś spotykane nagromadzenie treści lewicowych

 138. @@adam,Gekko
  Mnie sie wydaje, ze on (czyli Biedroń) nie wie co czyni, czyli nie wie, że jest V kolumną.
  Podobnie jak z Macierewiczem, który jest święcie przekonany, że nie lubi Ruskich.
  Moźe się mylę. Ale tak jak paranoja szalonego Antka (mimo dowodów Piątka) nasuwa mi podejrzenie, iż ten obłąkany człowiek nie wie komu służy, tak narcyzm Biedronia też mi takie podejrzenie podsuwa. Że on taki fajny, że co tam jakiiś pis, rozwalanie demokracji, niszczenie demokracji, ośmieszanie Polski, skoro on taki milusi.
  Ale, zastrzegam się, to tylko moja hipoteza.

 139. W badaniu którego wyniki podałem ze europe elects (komentarz z 20,36) jest jeszcze jedna nowość.
  Otóż PO występuje po raz pierwszy jako KO czyli Koalicja Obywatelska i w tym nowym ujęciu ma dzielić mandaty między grupę chadecką w PE (EPL) i grupę liberalną (ALDE). Wynika to z udziału w tej koalicji PO będącej członkiem EPL i Nowoczesnej współpracującej z ALDE.

  Trudno nie zauważyć, że takie uzgodnienia stawiają krajowego wyborcę w głupiej sytuacji bo popierając krajową listę nie ma pojęcia, którą z europejskich grup politycznych tak naprawdę wspiera. O ile oczywiście krajowy wyborca będzie tego świadomy – w co wątpię.

 140. PS. Wiosnę, wiemy po niedzieli 3 lutego, zgoła nic nie łączy ideowo z Platformą, więc…mrzonki były o pójściu razem gdziekolwiek

 141. satrustequi

  „Historyczne przemówienie w niedzielę 3 lutego zawierało rzadko dziś spotykane nagromadzenie treści lewicowych”

  Głównie w zakresie kulturowym, jak to teraz mawiają.

 142. Bar N. Właśnie w obydwu zakresach – materialnym (wielki socjal) i kultury niematerialnej (aborcja, małżeństwa gejowskie)

 143. Ciekawostka.

  Poczta Polska z poczty zrobiła się osiedlowy sklepikiem. Z powodu bardzo żmudnego załatwiania pindy, która przyszła na pocztę tak nieprzygotowana, że stojąc przy okienku dopiero kupowała koperty, adresowała, śliniła znaczki i załatwiała różne rachunki pół godziny, zerkałem na regały. Zejrzałem grube tomiszcze o nazwie „Lech Kaczyński”. Po lewej stronie tomiszcza stał trzy razy cieńszy „Józef Piłsudski”, po prawej – dwa razy cieńszy „Jan Paweł II”. Kompletnie nie rozumiem, czym się te cienkie chłopaki zasłużyły, żeby przy Lechu stać.

 144. satrustequi

  „Właśnie w obydwu zakresach – materialnym (wielki socjal) i kultury niematerialnej (aborcja, małżeństwa gejowskie)”

  Na dwa podstawowe tematy :materialne” z lewicowego punktu widzenia tj system podatkowy i stosunki pracy w „Wiośnie Biedronia” jest ban. To „wielki socjal” stawia pod wielkim znakiem zapytania.

  Natomiast zgadzam się, że w zakresie „kultury niematerialnej” zaszalał – zarówno lewicowo jak i progresywnie liberalnie.

 145. Nie jest tajemnicą, że nowa partia jest na gruzach Ruchu Palikota i Twojego Ruchu. Sam Biedroń w 2011 roku dostał się do Sejmu dzięki Januszowi Palikotowi. Przez ponad trzy lata wiernie trwał przy Palikocie, aż do 2014 r., kiedy został wybrany na urząd prezydenta Słupska. W międzyczasie doszło do powolnego rozkładu Twojego Ruchu. Z partii stopniowo odchodzili lokalni działacze oraz parlamentarzyści. Powolnej agonii nie zatrzymał udział Palikota w wyborach prezydenckich, w których zdobył zaledwie 1,42 proc. głosów.
  Gwoździem do trumny okazały się wybory parlamentarne w 2015 r. Twój Ruch wszedł w koalicję m.in. z SLD jako Zjednoczona Lewica. Nie udało się osiągnąć wymaganego progu wyborczego i koalicja nie zdobyła mandatów w parlamencie.

 146. Kiedyś w przeszłości nie było wprawdzie wyboru ale program telewizyjny nastrajał optymistycznie.
  Obecnie zmuszony jestem oglądać to co się podoba mojej żonie, a w tym repertuarze narodowa to tylko programy sportowe i niektóre rozrywkowe.
  Występy polityków cechuje jednolity przekaz od góry do dołu, odchyleń w zasadzie nie ma.
  Wypowiedź profesora Gduli w wieczornym programie telewizyjnym może świadczyć o realiźmie politycznym, jak wygra PIS to przecież nie stanie się tragedia, a rola WIOSNY wzrośnie. Z kimś ta zwycięska partia musi współpracować, a wiosna dobrze się kojarzy

 147. @

  Patrzę, że każdy usiłuje wróżyć poniekąd z fusów, co do charakteru Wiosny.
  Trochę z przeszłości Biedronia, dużo z jego osobowości, nie mniej z wizerunku konwencji, także z afiliacji ideolo (lewy-prawy), no i z deklaracji i listów do M.
  Mnie się zdaje, że jeśli ktokolwiek te rozważania chce przenieść na wnioski gdzie wrzucić kartę, to są one …bez znaczenia.
  Jako wyborca, licze się tylko z tym, co chcę aby się stało w wyniku mojego głosu (przy założeniu, że chciałbym, aby wszyscy głosowali tak, jak ja, czyli że jestem w większości).
  Warunkiem koniecznym sensu udziału w wyborach jest decyzja, czy chcę aby piss nadal dekonstruował Polskę, czy nie (inne partie takich celów jak piss nie mają).
  Jeśli nie chcę, musze głosować tak, aby pissowi dekonstukcję uniemożliwić, niezależnie od programu partii na jaką głosuję.
  Aktualnie tę szansę daje tylko głosowanie na jakąkolwiek koalicję z partią bliską szansom na wygranie z pissem.
  Obecnie jest nią PO (+KO lub szerzej/inne).
  Głosuję na PO+ (choć nie chcem, ale jak widać z układu sił w grze – muszem) Gdyby PO zamieniło się słupkami z Wio. czy np. PSL – będę głosował na najsilniejszego.
  Jeśli inni zrobią to, co ja, to piss traci władzę, a reszta musi się do władzy dogadywać. Ważne jednak, że ta reszta będzie musiała dogadywac się na standardach praworządności i demokracji, ergo odwrotnych od piss.
  Co czyni mój cel (przywrócenia standardów dzięki wykluczeniu pissu z gry przy władzy) realnym.
  Reszta to didaskalia.
  Nie mają znaczenia rzekome lewice i fałszywe prawice, bo stawka leży na innym stoliku i ma inną wagę.
  I myśle, a nawet wiem, że dowolny inny algorytm postępowania oznacza (w tym obecnym układzie, łącznie z opcją mojej absencji) poparcie udzielone pissowi.
  I tyle.

 148. maciek.g 5 lutego o godz. 19:56 Tu możemy sobie przybić piątkę. Mój pierwszy komentarz na gorąco, tu na tym blogu można przeczytać. Był ostrożny, bo obejrzałem to zajście tylko z jednego ujęcia. Ja mógłbym się mylić, bo akurat nie utrzymuję się z pisania (to chyba widać), ale to co wypisywali na ten temat znani wszystkim żurnaliści, nie powinno nigdy się zdarzyć.
  W przyszłości nie wykluczam czegoś poważniejszego. Czy będzie to przećwiczony wariant z płonącym wozem telewizyjnym? Chyba nie. Coś jednak to draństwo wymyśli, bo już próbuje. Przecież słyszeli, że Biedroń też im nie odpuści. Towarzystwo potakiewiczów Jarosława K może gęgać o kryształowej uczciwości gnoma bez przerwy, ale to nie zmienia ani jednego słowa z taśm. Przecież tam słyszymy jak Jarosław K niczym Toto Riina (uderzające fizyczne podobieństwo) podejmuje biznesowe decyzje jednoosobowo i na gębę (tak działają mafie). Inny ancymon to potwierdza Austriakowi. Właściwie sąd nie może wydać innego wyroku jak skazujący i J K zdaje sobie z tego sprawę. On zrobi wszystko, żeby nie doszło do zmiany władzy.
  Że co, nagrania zostały zdobyte nielegalnie z zatrutego źródła? Cóż za ironia losu, właśnie tego chciał przyszły podsądny!

 149. „…jak wygra PIS to przecież nie stanie się tragedia, a rola WIOSNY wzrośnie…”

  Corpus delicti, że Gdula odrobił lekcję z Miastka.
  A była to lekcja, dlaczego ludzie wybrali piss nawet głosując inaczej, co stanowi mentalność większości.
  Bo większość chce jeść ciastka w miastkach i mieć ciacha na ołtarzach.
  Święto wiosny i pogrzeb Polski.

 150. „…nagrania zostały zdobyte nielegalnie z zatrutego źródła…”

  Nie zostały. Mylisz pojęcia (i nie tylko tu i te).
  Nagrywanie jakichkolwiek rozmów (nie oklauzulowanych prawnie i/lub prywatnych) przez ich któregokolwiek z ich uczestników jest najzupełniej legalne.

 151. W temacie jednej Gduli, która WIOSNĘ czyni …

  Wyborcy – niestety dla Biedronia – potrafią liczyć
  Gdyby na liście obietnic ekonomicznych znalazła się jedna pozycja, np. 500 zł dla naprawdę każdego dziecka, też trzeba byłoby wskazać źródła jej sfinansowania. Ale byłoby je łatwiej znaleźć i obietnica byłaby realna, a ewentualni wyborcy mieliby poczucie, że są traktowani poważnie. Wiedzieliby, że Robert Biedroń umie liczyć i ma świadomość, że potrafią liczyć także jego wyborcy. Po przeczytaniu programu Wiosny Biedronia, niestety, można mieć w tej kwestii wątpliwości.
  Więc tym bardziej razić może megalomania Biedronia, który wprawdzie liczyć nie potrafi, ale zapewnia, że „zmieni oblicze tej ziemi”. Chyba jednak nieco się od niej oderwał.

  Czyżby lud polski na rachunkach się znał? A może red. J. Solska, jako elita dziennikarstwa, jest oderwana od ludu?
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1781032,1,skad-pieniadze-na-obietnice-wiosny-czyli-czy-robert-biedron-umie-liczyc.read?src=mt

 152. teo
  5 lutego o godz. 21:57

  Mnie się ogromnie wszelkie egzegezy meritum obietnic Biedronia podobają. Im bardziej obietnice te są dezawuowane ekonomicznie i racjonalnie, tym bardziej przekonujące.
  Bo to jest zupełnie inna gra: gra na cud o dusze wierzących, jak na skrzypcach przez Cygana o dostęp wspólniczki do torebki zasłuchanej damulki.
  Liczy się piękno, przy którym my też piękni.
  A to już cud w stylu: „we can”, na miarę ospałości umysłu gdzie każden „had a dream”.
  That’s the way we do it.

 153. gekko
  Warunkiem koniecznym sensu udziału w wyborach jest decyzja, czy chcę aby piss nadal dekonstruował Polskę, czy nie (inne partie takich celów jak piss nie mają).
  Jeśli nie chcę, musze głosować tak, aby pissowi dekonstukcję uniemożliwić, niezależnie od programu partii na jaką głosuję.
  Aktualnie tę szansę daje tylko głosowanie na jakąkolwiek koalicję z partią bliską szansom na wygranie z pissem.

  PiS przerznie, a Gdula niech sobie gada co chce.

 154. teo
  5 lutego o godz. 21:57

  Projekt Biedronia jest w 3/4 samofinansujący się, tak jak 500+.
  Popyt wewnętrzny i podatki pośrednie to zapewniają.
  Dodatkowym plusem jest presja na wzrost płac.
  Od których też odprowadza się podatki….

 155. adam100
  5 lutego o godz. 22:13

  Moze nie powinienem lokować produktu, ale słowa Gduli z tv24 zacytowała dosłownie Eliza Michalik na TT.
  Poczytać tam dyskusję zwrotną zwolenników Biedronia i ich obronnej woltyżerki interpretacyjnej, to naprawdę pouczające.
  Kto wierzy we wiosnę powinien się z tym koleżeństwem zapoznać.
  Widzą sens w tym, aby piss miał większość, a oni rządzili.
  Adam, Gdule i Inni eo modo gadają co popadnie, a lud robi co chcą.
  Będą przeżynać: ale Szele – resztki rozumnych, na kawałki. I na eksport, jako ośmiorniczki z wołu w opakowaniu zastępczym…hihi.
  PS Na frasunek dobry … https://www.youtube.com/watch?v=YHVarQbNAwU

 156. Gekko 5 lutego o godz. 21:41 pisze: –Jako wyborca, licze się tylko z tym, co chcę aby się stało w wyniku mojego głosu (przy założeniu, że chciałbym, aby wszyscy głosowali tak, jak ja, czyli że jestem w większości).
  Warunkiem koniecznym sensu udziału w wyborach jest decyzja, czy chcę aby piss nadal dekonstruował Polskę, czy nie (inne partie takich celów jak piss nie mają).
  Jeśli nie chcę, musze głosować tak, aby pissowi dekonstukcję uniemożliwić, niezależnie od programu partii na jaką głosuję.
  Aktualnie tę szansę daje tylko głosowanie na jakąkolwiek koalicję z partią bliską szansom na wygranie z pissem.

  Gekko,
  bardzo ostro i jednoznacznie a także zrozumiale formułujesz swój pogląd, tylko tak naprawdę to dzisiaj „przedłużka” rządów PiS wcale nie jest taka pewna nawet jeśli „ciemny lud” antypisowski nie pójdzie wskazana przez Ciebie słuszną drogą.

  Nie wiem czy miałeś okazję zapoznać się z ostatnim TVNowskim sondażem. Wygląda on mianowicie tak oto:
  – PiS -29;
  – KO – 20;
  – WiO – 14;
  – KuK – 7;
  – SLD – 6;
  – PSL – 5;
  – Korw-5;

  Zadałem sobie trud i włączyłem „karkulator” D’Hondt’a. Cóż mi wyszło, ach cóż?
  PiS – 156;
  KO – 107;
  WiO -75;
  KuK – 37;
  SLD – 32;
  PSL – 27;
  Kor – 26;
  I w tym momencie Biedroń z Gdulą „dyktują ceny na rżnięcie”, bo mogą rządzić nie tylko z PiS ale też z KO+SLD+PSL.

  Oczywiście przez te pół roku jeszcze wiele może się zmienić. Lubnauer z Petru – won,
  Grzesiek z Chetyna rozwiązuje PO a klasę średnią i liberałów przejmuje Robert Gwiazdowski. Gdzie reszta sierot po PO pójdzie i które ugrupowania zasili – ChGW? – ale PiSu przy władzy nie ma nawet przy nieszczęsnym D’Hondt’cie i braku koalicji antypisowskiej, której szczerze mówiąc, pod dowództwem Grześka i PO nie wróżę powodzenia. Bez PO, szansa stworzenia takiej koalicji wydaje się zupełnie „teges”. Ale czy Grześkowi starczyłoby tyle odwagi, honoru co np. Rakowskiemu? To nie ta klasa ale stały zjazd w dół na rzecz innych partii, mógłby taki ruch wymusić.

  To takie dywagacje tylko. Jeszcze sporo czasu do wyborów parlamentarnych.

 157. WIOSNA ludziom uderza do glowy. I nie jest to zjawisko nowe, bociany nadlatują … każdy na wiosnę chciałby się załapać. Aż w głowach buzuje im i się rozum wywraca.

  Jeden miesiącami biadolił, że ośmiorniczki żarła Platforma u Sowy. A teraz, gdy OŚMIORNICA Prezesa i Słupów dewastuje państwo i gospodarkę, finanse i zaufanie, to nic się nie dzieje, „jak wygra PIS to przecież nie stanie się tragedia”.

  Drugi latami biadoli, że dług publiczny stawia cały anglosaski świat, Francuzów i Polskę też na skraju przepaści. Już niemal słyszę uciekający okrzyk przestrachu spadających w otchłań niespłacalnego długu. A tu raptem pada teza Projekt Biedronia jest w 3/4 samofinansujący się, tak jak 500+.
  Popyt wewnętrzny i podatki pośrednie to zapewniają.
  Podatek pośredni musiałby być 300 procent, aby te przedsięwzięcia nakręcające koniunkturę w czasach koniunktury były neutralne. A jest 23%, o ile się orientuję, i to nie wszystkie towary.

  I tak się kręci w głowach. Sen. Borowski całkiem rozsądnie w tych samych FpF, które relacjonuje @Gekko, mówi tylko spoko. Poczekajmy co ta wiosna zdziała. Pierwszy sondaż – einmal ist keinmal – z WIOSNY nie robi wygranej PiS. Nawet prof. Gdula nie dokładnie opanował pojęcie „wygrana PiS”. To zamieszanie w głowach niektórym puszcza dreszcz emocji po plecach. Już numerują kolumny, rozdzielają miejsca w PE między grupy polityczne w parlamencie (d. zwane „frakcjami, ale tu odnotuję poprawę).

  I o to chodzi. Aby się lud rozerwał, oderwał od ciemięgi życia, czy to zarobkowego, czy emerytalno-rentowego. Tak trzymać, nie popuszczać!

 158. legat (22:45)
  D’Hondt tak nie zadziała.
  Z tego sondażu na partie ponad progiem padnie 86 procent głosów. Czyli PiS uzyska 29/86 = 33.7%. Wg. d’Hondta przy takim rozbiciu kolejnych 23 procent pomiędzy cztery malutkie partie, PiS/ZP dostanie blisko 39% mandatów w Sejmie, czyli ca. 179 posłów (a nie 156).

  Pudło!

 159. legat
  5 lutego o godz. 22:45

  Masz absolutnie rację, że jako projekt rozrywkowy na arenie cyrku w którym treser chce mieć wybór czy włoży publice głowę w łeb lwa czy foki, to impra sie nakręca.
  Tyle, że to nie jest debilna apka dla gimbazy, tylko „tu chodzi o życie”.
  Kto myśli o tresurze lwów za pomocą szantażu koalicją z foką, ten powinien poszukać sobie miejsca na talerzu, a nie w fotelu premiera.
  IYKWIM 😉

 160. teo
  5 lutego o godz. 22:56

  Bingo.
  Plus za Borowskim i koment jw o ludycznych trutkach wiosną.

 161. @Gekko
  5 lutego o godz. 22:29

  Roger

  zbalansowanej nocki
  życzę nie-zbalansowanym rytmem 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=ujChUYkPvec

 162. Gekko (23:04)
  Ten sondaż nieszczęsny jeden nie potwierdza tezy uprzednio przedstawianej, że WIOSNA odbiera głosy K’15. Do tego zaskakuje wyskok KORWINA.

  Borowski mówi, że Biedroń ma prawo partie zakładać. Niech pracuje, niech poparcie utrzyma, obsadzi listy, niech ci ludzie otworzą usta, itd.

  Najrozkoszniejsza jest koncepcja „obrotowego” Biedronia, notabene.
  Oto Biedroń w zamian za obietnicę wicepremiera i dwóch ministerstw (sportu i dziedzictwa), zakłada z PiSem Komisję Prawdy i Pojednania. Prof. Gdula zostaje jej wiceprzewodniczącym i poszukują prawdy o KONSTYTUCJI, itd. Chciałbym dożyć i to zobaczyć.

 163. adam100
  5 lutego o godz. 23:11

  THX, another favourite thing; good night with ‚no chaser’… 😉

 164. teo
  5 lutego o godz. 23:19
  Chciałbym dożyć i to zobaczyć.

  Qva, a ja nie chciałbym, skoro muszę!
  🙂 🙂 🙂

 165. Gekko
  Polityka stała się masową rozrywką. Dzisiaj wieczorem (w nocy czasu w-wskiego) przedstawienie przenosi się do budynku Kongresu USA.

 166. teo
  5 lutego o godz. 23:28

  Och, tak, już dawno – dla tych , których na to stać.
  Nas, jadących na dotacjach ue, pomiędzy Putinem, Kaczorem, AfD i Orbanem i z kk na karku – chyba nie.
  I presume.

 167. Gekko,
  Yes, IKWYFM

 168. legat
  5 lutego o godz. 23:31

  😉
  Good. Night też.

 169. @zetus 12:05, @black…12:31
  Nie znam wydawnictwa ale jeśli wywiad jest prawdziwy znaczy że Bronisław Geremek wróżbitą był. Szkoda że zginął tragicznie, mógłby dziś rzec: „…a nie mówiłem!..”
  W temacie nienawiści znamy lepszych choćby na tym blogu, autorkę i pochlebców – współcześni faryzeusze pochylają się teraz nad losem kraju i przyszłością narodu. Tu mamy próbkę i niech się zasłużony zmarły schowa ze swoją nienawiścią. Próbka zaznaczam, urywek tylko i prosze zwrócić uwagę na cudzysłów:
  „Zbydlecenie narodu niewolnikow, ktorego inteligencje wyrzynano w kazdym pokoleniu, Polacy juz chyba genetycznie nie sa zdolni do tworzenia „dobrego materialu ludzkiego”.Trudno robic komus zarzut z tego, ze przetrwal wojne ale faktem jest, ze przezywaly raczej jednostki egoistyczne, a nie te wrazliwe. Wrazliwcy pierwsi szli pod noz. Dalej , fale emigracji, ktore wyplukaly spoleczenstwo juz nawet nie z wrazliwych ale tych przedsiebiorczych i odwaznych, myslacych. Dalej celowa degrengolada komunistyczna tych, ktorzy pozostali, dolowanie nielicznych wartosciowych, ktorych niedobitki ostaly sie po wojnie. A wszystko to unurzane w spolecznym alkoholizmie. Jestesmy narodem ludzi zdegenerowanych, psychicznie chorych.Powinno sie leczyc caly narod ale kto i jak mialby to zrobic?..”

 170. afera z panią Ogórek jest niepoważna, tak jak sama bohaterka która za wszelką cenę chce być w centrum uwagi. Pamiętam kiedy reprezentując SLD w wyborach prezydenckich wyraziła pozytywną opinię o pozytywnej roli Kościoła Katolickiego w dziejach Polski i tym wyznaniem podważyła lewicowość partii.
  @Symetryczny, jako człowiek prawy i przez to ufny też zostałeś oszukany – są tu blogowicze którzy ci przypominają ten fakt zadowoleni ze swojego cwaniactwa.

 171. coś dla @saldo żeby nie mówił że się go ignoruje , oto Justin Trudeau przeprasza:
  https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/discreet-sham-justin-trudeau-181204113121488.html
  Ps.poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko redakcyjne Al Jazeera,
  niekoniecznie stanowisko żabki konającej
  i ani słowa o nosach, chociaż premier T. ma jakby ociupinę większy (?)

 172. Zmarnowano dorobek Okrągłego Stołu. Pisowscy hunwejbini dzięki szczujni nie będą wiedzieli o jakim kompromisie mowa. Tak sobie myślę,że udział chociaż Kaczyńskich będzie przypomniany.

 173. Proszę nie regulować odbiorników kiedy przemawia boski Trump. Sam siebie wskazał uznając swoje boskie pochodzenie. Tak sobie myślę,że teraz czas na wprowadzenie stadniny koni do senatu. Aby stanął murem za pomazańcem.

css.php