Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

5.02.2019
wtorek

Kłamstwa srebrne i złote

5 lutego 2019, wtorek,

Prezydent Duda „ze zdziwieniem” przyjął słowa Donalda Tuska o zorganizowanym kłamstwie za publiczne pieniądze jako o formie przemocy. „O jakie kłamstwo chodzi?” – pyta prezydent i udaje Greka. Nie wiem, co Tusk miał na myśli, ale gdyby mnie ktoś zapytał, to znalazłbym kilka kłamstw. Na przykład dzisiaj, w 30. rocznicę Okrągłego Stołu, prof. Andrzej Zybertowicz powiedział młodym ludziom, że przy Okrągłym Stole władza podzieliła się władzą ze swoimi agentami.

Czy zdaniem prezydenta jego doradca mówił prawdę? Kilka innych zorganizowanych kłamstw: kłamstwa na temat III RP i „Polski w ruinie”. Kłamstwo, że ministrem obrony zostanie Gowin. Kłamstwo, że pl. Piłsudskiego w Warszawie musiał zostać wyjęty z gestii Urzędu Miasta ze względów bezpieczeństwa. Kłamstwa na temat Ognia i innych „żołnierzy wyklętych”. Kłamstwa na temat historii Solidarności. Kłamstwa na temat pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Kłamstwa w sprawie dronów i śmigłowców, które już dawno miały latać nad Polską. Kłamstwa w sprawie „zamachu” smoleńskiego. Kłamstwa w sprawie niezawisłej prokuratury, TK i TS. Kłamstwa w sprawie dr. G. Kłamstwa, które dzień i noc sączą media publiczne. Kłamstwa na temat stosunków polsko-ukraińskich. Kłamstwo, że ingerencje w muzea i ECS czynione są w imię prawdy. Nie wierzę, że pan prezydent o tym wszystkim (i jeszcze dużo więcej) nie wie. Można tracić kontakt z rzeczywistością, ale nie do tego stopnia.

Teraz zaczyna się nowy rozdział – srebrne kłamstwa. Premier Morawiecki powiedział dzisiaj, że taśmy „dowodzą uczciwości obozu PiS, widać wielką uczciwość po stronie prezesa PiS i prezesa NFOŚ” Kazimierza Kujdy. A także – iż należy się zastanowić, czy obrońcy austriackiego biznesmena (Gerald Birgfellner) „przypadkiem nie działają na jego szkodę”. Jest to największa wpadka PMM od czasu, kiedy palnął w Monachium bzdurę na temat ustawy o IPN i stosunków polsko-żydowskich. Jak może premier decydować, kto jest, a kto nie jest krystalicznie uczciwy, zanim wypowie się sąd?

Jak może wywierać nacisk na prokuraturę? Jak może szef rządu oceniać taktykę adwokatów w sprawie, która jeszcze nawet nie trafiła na agendę? I to w sytuacji, kiedy prokuratura podlega jego ministrowi, czyli jemu samemu? Jak premier może urabiać świadka? Oskarżać adwokatów, iż działają na szkodę ich klienta?

Niefrasobliwość prezydenta i premiera – to dopiero budzi zdumienie. Tusk powiedział prawdę: kłamstwo państwowe jest formą przemocy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 499

Dodaj komentarz »
 1. Panie Redaktorze.

  Nawet najciemniejszy lud, pewnych rzeczy nie kupi.
  Pomimo wszystko, Polska ma niezły poziom nauczania, choć wiele zrobiono, by go zaniżyć.

  Jedyne co nam grozi, to głosowanie nogami…..
  Największym zagrożeniem według mnie, jest emigracja zniesmaczonych i pozbawionych nadziei, mieszkańców krainy Macondo.
  „W Polsce, czyli nigdzie” staje się realnością.

 2. Jak pan Passent nie potrafie oswoic mysli ze Solidarnoscia, od jej powstania, kierowal agent SB.

  Jak sobie poradzic z owczesnymi wyborami: passentowymi- znanego imigranta wewnetrznego i moim- nawozu historii?

  ml

 3. Polska krowa wstala z kolan ale tylko na chwile po czym zaraz padla na pysk i zdechla. A niech Dudus, Morawiecki, minister rolnictwa i kot prezesa zezra przed kamerami TVPis tatara z buleczka….obetra krystalicznie uczciwe usteczka…i “Rodacy! Nic sie nie stalo”. Ale kot prawde pokaze.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dotarłem u Fleszarowej do terminu „pirotechnik społeczny”.
  Pytanie, czy on uzbraja czy rozbraja ładunki?

 6. Nie ma co dyskutowac z olbrzymim skokiem kulturowym, upodmiotuwujacych spoleczenstwo dzialaniami kaczyzmu, z wiekimi osiagnieciami gospodarczymi Polski, z dzialaniami na rzecz sprawiedliwego podzialu tortu, wiec p.Passent z tym nie dyskutuje.

  Robi to boczkiem- kaczyzm jest nieuczciwy boo klamie.
  Naiwny czytelnik ma nie miec watpliwosci ze jezyk polityki jest tym samym co jezyk potoczny: ze jesli ktos powiedzial ze p. Gowin mial zostac ministrem wojny to ma tak byc!
  A kto klamie powinien Sie wstydzic i isc do kata.

  Ciekawe czy postulat p. Passenta podziela wyborcy?

  ml

 7. Kłamstwo CBA:
  Agencja nie ma cienia wątpliwości, czy Prezes kłamał nie podając Srebrnej w oświadczeniu majątkowym.

 8. @neospasmin
  5 lutego o godz. 22:54
  „Nie ma co dyskutowac z olbrzymim skokiem kulturowym, upodmiotuwujacych spoleczenstwo dzialaniami kaczyzmu, ”

  Panie Lazarowicz –
  1. Mógłby pan nam tu w prostych słowach wyjaśnić , na czym ma polegać ten „Olbrzymi skok kulturowy „???
  2. Mógłby Pan przetłumaczyć na język polski drugą część tego zdania ? Ewentualnie poprosić kogoś (pewnie na Antypodach parę osób by się znalazło) lepiej posługującego się językiem polskim, żeby Panu sprawdzał teksty zanim Pan je opublikuje ? Bo volens nolens potwierdza Pan zdanie, że emigranci z Polski dziwnie szybko zapominają ojczystej mowy….

 9. Sondaże Prezesa i Słupów pikują w dół, partia w propagandowej defensywie, premier zamiast rządzić robi jako adwokat Prezesa i szuka dowodów na „uczciwość” partii …

  A lud pisowski modli się do wyborców, o dobry wynik. Radzę im modlić się do NMP, dać paulinom na tacę (zanim zostanie opdatkowana).

 10. Wyliczać te kłamstwa ,nie zapominać o ich czynach beszczelnych ,na pierwszym miejscu od lat stawiam katastrofę samolotu pod Smoleńskiem i poprzez rozliczne kłamstwa na ten temat Ogłupienie milionów obywateli ( Ruscy winni ) a „my” na pokładzie racjonalni , a tam faktycznie nieporadny ,niedecyzyjny Lech Kaczyński i dowódca Lotniczy gen .Błasik , a tu na ziemi Jarosław Kaczyński bez skrupułów stworzył MIT – obrażając niestety skutecznie państwo polskie .
  To skaza na XXI wiek historii Naszego państwa .

 11. Bar Norte
  4 lutego o godz. 23:02

  Mauro Rossi: „Napisałem ci, że należy rozróżnić światopogląd od ideologii. Ty zdaje się używasz słowa ideologia nieprecyzyjnie w kilku różnych znaczeniach, czasem zamiennie jako pogląd lub suma poglądów”.

  Bar Norte: „Nie, pisałeś mi wielokrotnie, że ideologia to światopogląd wcielany siłą”.

  ― Tak jest w istocie. Może być wcielany przez państwo siłą (ideologia państwowa ― jak w komunizmie, nazizmie) lub poprzez inne, mniej formalne środki nacisku, na przykład „poprawność polityczną”, czyli ograniczenie wolności słowa.

  „Natomiast ja pisałem ci wielokrotnie, że ideologia to wyraz grupowych interesów politycznych”.

  ― Tak uważał Marks w XIX wieku, ale nie ma żadnych powodów, żeby dziś się przy tym upierać. Wyraz grupowych interesów to program polityczny, o ile grupa jest zorganizowana. Jeśli grupa nie jest zorganizowana mamy do czynienia z indywidualnymi oczekiwaniami. Nie należy świata dodatkowo komplikować i tak jest skomplikowany.

  „Lepiej już o Fundacji Bolla niż o spisku lewackich antropologów”.

  ― Nie pisałem o spisku antropologów. Pisałem, że niektórzy antropolodzy tak byli zafascynowani myślą lewicową, że w rzeczywistości już nie uprawiali nauki tylko proponowali światopogląd. A jak to inni wykorzystali to sprawa odrębna.

 12. Wojna srebra ze złotem

  Pan Redaktor… podziwiam za oporność w grzebaniu się pro publiko bono w litanii ordynrnych kłamstw.

  Jednak, to chyba trochę jak udowadnianie dorożkażom że koń jest jaki widać, na autostradzie pełnej ludowych suv-ów lecących na wiosnę do szczęścia bram.

  Dzielenie społeczeństwa symetryczną wojną prawdy z kłamstwem jest mało progresywne; społeczeństwo już dość dawno wybrało gry plemienne, gdzie te kategorie są poza jego nawiasem i marginesem elektoralnym, stanowiąc nie jego wojnę, plemieniu niezrozumiałą.

  Jeśli wojna, to srebra ze złotem, gdzie srebrem spółki a złotem premierostwo, albo odwrotnie, zależy kto zabierze i komu odda więcej.

  Tak przynajmniej widzi wiosnę plemię o dylemacie dwóch żłobów, w które oczywiście resztki podatników stanowią jedyną ‚daną’ daninę w tym równaniu.

  I to nie jest ostatnie tchnienie tego misia lecącego nad plemiennym gniazdem.

 13. Mad Marx

  „Wielki skok kulturowy” mi się kojarzy z „Polityką Wielkiego Skoku” („Wielki Skok Naprzód”) i „Rewolucją Kulturalną” w Chinach Ludowych.
  To chyba skrót taki.

 14. @MajsterKlepka
  5 lutego o godz. 22:51

  https://polskatimes.pl/rzygajacy-kot-dziwne-cwiczenie-swietnie-modeluje-miesnie-brzucha/ar/13116680
  Takie byloby wytlumaczenie prawdy zaprezentowanej przez kota.

 15. Mauro Rossi

  Jeszcze raz ci więc powtórzę, że światopogląd to nie ideologia – siła bez wzgledu na jej charakter tu nie ma nic do rzeczy.

  Natomiast program polityczny o którym piszesz to po prostu konkretyzacja doktryny politycznej, która z kolei jest konkretyzacją ideologii.

  Natomiast nie rozumiem fragmentu o antropologach zafascynowanych myślą lewicową. Jak sobie przypominam pisałem ci o marksiźmie kulturowym, który jest jednym z nurtów antropologii. Jego specyfiką jest analizya kultury z marksistowskiego punktu widzenia.
  Mauro, to nie ma nic wspólnego z fascynacją a tym bardziej proponowaniem, jak to ująłeś, jakiś świtopogladów. To po prostu taka metoda badawcza – dość specjalistyczna a zarazem hermetyczna. Jak pamiętasz wykazałem ci to na przykładach.

 16. Bar Norte
  5 lutego o godz. 23:32

  Neosocjalista , kompan Tony Blaira ,Ryszard ( Zajecze Serce ) Bugaj ,
  krytykuje wodza partii Wiosna za postulat likwidacji konkordatu.
  Bugaj twierdzi, ze nie mozna, bo jest napisane.
  A przeciez papier cierpliwy, mozna napisac a mozna i skreslic.
  https://www.rp.pl/Polityka/190209661-Prof-Ryszard-Bugaj-Wiosna-to-partia-wodzowska.html

 17. Gekko
  5 lutego o godz. 21:41
  z poprzedniego wpisu
  Gdyby większość nie lubiąca PiS tak zrobiła jak ty to PiS’u nie ma, nawet gdyby ogłupieni wsparli Biedronia i Kukiza
  Niestety obawiam się ze tak nie zrobią. Nie wiem czy wycia-gna wioski z 2015r gdzie im wmówiono ze PiS ju,,z nie groźny i można głosować jak się uważa , a nie przeciw PiS.
  Jak wyszło wiemy. Obecnie PiS pikuje ,i zupełnie nie może sobie poradzić z afera podsłuchowa. Ale ludzi może to uśpić.
  PiS możne nie wygrać wyborów , ale może wejść w koalicje z Wiosna i Kukizem i będzie trwał bez rozliczeń za tom co narobił. Ewentualnie wygrana wiosna musi się skompromitować tak jak i Kukiz jakie następne wybory będą ? tyle ze taka perspektywa to 8 lat , a patrząc na JK to on raczej tyle nie pociągnie. Jednak żadnego rozliczenia za zniszczenie Polski nie będzie , co rozzuchwali politruków.
  Oczywiście podałem wariant bardzo nieprawdopodobny, bo zdecydowanie bardziej możliwa jest wygrana PiS i dobranie sobie jako koalicjanta wiosne i Kukza (gdy trzeba będzie)

 18. 5 lutego o godz. 23:08

  „Wyliczać te kłamstwa ,nie zapominać o ich czynach bezczelnych ,na pierwszym miejscu od lat stawiam katastrofę samolotu pod Smoleńskiem i poprzez rozliczne kłamstwa na ten temat Ogłupienie milionów obywateli ( Ruscy winni )”.

  Musisz przyjąć, że Ruscy są absolutnie niewinni, co przecież wynika z ich raportu. Powstał on tak szybko, aby zaświadczyć o niewinności Rosjan. Jest on także dla ciebie, abyś nie gubił się w domysłach i nie uprawiał myślozbrodni. Powinieneś zatem bronić rosyjskiej wersji, nie przyjedzie ci to chyba trudno. Tak czy inaczej opowiadasz się za rosyjską wersją, bo raport Laska/Millera był w pełni zharmonizowany z raportem rosyjskim, sam Miller oznajmił to podczas jednego z posiedzeń KBWL LP, co szczęśliwie się nagrało, a później nie zostało zniszczone. Miller uznał, że ludzie by nie zrozumieli, gdyby między dwoma raportami były jakieś rozbieżności. To bardzo cenna wskazówka na temat metody badawczej KBWL LP pod kierownictwem Lasaka/Millera. Rosjanie napisali swój raport o katastrofie, ale okazuje się, że napisali także polski raport.

  Jest takie ciekawe zjawisko, ci którzy oskarżają rząd PiS o przesuwanie Polski na wschód już z tam są (co najmniej mentalnie) i będą bronić Putina do upadłego. Czyż Putin mógł kazać kogokolwiek zabić? Znane są takie przypadki?

  https://cdn-dcp.avt.pl/i/images/6/5/5/_src_1655-portret_wladimira_putina_fotograf_platon_antoniou.jpg

 19. Ciekawe jakie to wiekopomne osiągnięcia gospodarcze ma PiS ?
  Czy chodzi o to, że miał szczęście , że jego rządy przypadły na dobrą koniunkturę światową ?
  Bo o to, że PiSowi nie udało się spełnić rzadnego planu i obietnicy z kampani wyborczej , oprócz 500+ chyba nie chodzi?

 20. kooperatywaMandragon

  „Bugaj, krytykuje wodza partii Wiosna za postulat likwidacji konkordatu.
  Bugaj twierdzi, ze nie mozna, bo jest napisane.”

  Bugaj ma już swoje lata więc najwyraźniej nie dosłyszał o czym Biedroń mówił. Biedroń postuluje renegocjację konkordatu a nie jego wypowiedzenie.

  Z tym, że zachowawczość Bugaja przejawiająca się w niedosłuchu ma pewne podstawy. Istotnie, większości zmian wynikających z klerykalizacji życia publicznego, które proponuje Biedroń nie da się przeprowadzić bez zmiany konstytucji a na uzyskanie potrzebnej do tego większości parlamentarnej w obecnej sytuacji szans nie ma.

 21. Panie Redaktorze, musi Pan przyznać, że niektóre kłamstwa z Pańskiej niedokończonej listy są zabawne.
  Choćby to, głoszone przez PMM i innych członków władz, że GW wystawiło Prezesowi laurkę, i jest to laurka nieskazitelnej uczciwości. A wczoraj okazuje się, że Prezes pozywa GW do sądu za „nielegalne pogwałcenie dóbr osobistych” i żąda przeprosin. „Laurka” czy „pogwałcenie”? Któreś z nich musi być kłamstwem.

 22. Bar Norte
  5 lutego o godz. 23:32

  „Jeszcze raz ci więc powtórzę, że światopogląd to nie ideologia – siła bez względu na jej charakter tu nie ma nic do rzeczy”.

  ― To i ja powtórzę, ideologia to światopogląd wprowadzany siłą. Czasem przez państwo, jak w PRL, no chyba nie zaprzeczysz, że tak było?

  „ Jak sobie przypominam pisałem ci o marksizmie kulturowym, który jest jednym z nurtów antropologii. Jego specyfiką jest analiza kultury z marksistowskiego punktu widzenia”.

  ― I wówczas mamy do czynienia ze światopoglądem, nie nauką. Światopogląd jak najbardziej może być subiektywny i zwykle jest, nauka musi być obiektywna. Antropologię uprawianą z marksistowskiego punktu widzenia trudno uznać za naukę. Jeśli antropolog zajmuje się np. religią ― a mam na myśli nurt fenomenologiczny w antropologii ― to zupełnie pomija on aspekt metafizyczny, dla niego nie jest ważne, czy Bóg istnieje i religia ma sens, on zajmuje się przejawami Boga i religii w kulturze.

  „ To po prostu taka metoda badawcza – dość specjalistyczna a zarazem hermetyczna. Jak pamiętasz wykazałem ci to na przykładach”.

  ― Nie, podałeś jeden przykład, antropolożki i działaczki z RPA o wyraziście lewicowych poglądach, która w twoim środowisku jest teraz modna. Odpowiedziałem, że to nic nowego, takie mody antroplogiczczne bywały i wcześniej, poddałem przykłady lewicowych antropologów sprzed ponad 30 lat, Claude’a Lévi-Straussa i Margaret Mead. W przypadku tej ostatniej jej odkrycia o życiu seksualnym na Samoa okazały się lipą, bo nie umiała wyzwolić się gorsetu swych feministycznych poglądów. Znacznie poważniejszym antropologiem był wcześniejszy o dekady nasz Bronisław Malinowski, który nie miał wyrazistych poglądów politycznych czy społecznych i może dlatego jego prace są wzorem obiektywizmu i doskonałej metody (był twórcą funkcjonalizmu w antropologii). Malinowski zajmował się całą kultura społeczeństw pierwotnych, wszystkimi jej przejawami, także mitem i religią, a np. Levi-Straussa interesował jedynie system pokrewieństw. Najwyraźniej antropolodzy marksistowscy nie umieją wyzwolić się od swych poglądów i dlatego ich metoda kuleje, ich wnioski to raczej światopogląd niż nauka.

 23. Z dystansu

  ” … jakie to wiekopomne osiągnięcia gospodarcze ma PiS … Czy chodzi o to, że miał szczęście , że jego rządy przypadły na dobrą koniunkturę światową” ?

  Moja rada, głosuj na polityków, którzy mają szczęście i potrafią je wykorzystać. Nie głosuj na pechowców i nieudaczników.

  2018 PKB – 5,1 proc.
  2007 PKB – 6,9 proc. (rekord w III RP)

 24. neospasmin
  5 lutego o godz. 22:41

  Felieton Passenta to jak zwykle ostatnio sekwencja kłamstw, półprawd, insynuacji, ataków personalnych. Ich natężenie oraz infantylna sofistyka świadczy o tym, że opozycja traci koncept, nerwy, poczucie rzeczywistości ― o przyzwoitości to nawet nie wspominam. Chyba zostało im już tylko nakręcanie spirali agresji przez wysyłane na ulice bojówki, ale to pułapka na myszy, bo strona rządowa nerwowo na pewno wytrzyma, a wyborcy jesienią ostatecznie podziękują znerwicowanej do bólu opozycji.

 25. blackley
  6 lutego o godz. 1:23

  https://www.magnapolonia.org/prezydent-duda-chce-by-w-warszawie-stanal-pomnik-tadeusza-mazowieckiego/?fbclid=IwAR0WpFlRvKF–7CNH-V6P6KjIYdL8pZyV9rDwt3y2NpMgOZTCYDHuIJc_PY

  „Postawią następny pomnik który trzeba będzie pilnować”.
  Hurtowni też się pilnuje, jakiś to większy problem ? 🙂

  Ale gdzie tam, pomnik Mazowieckiego nie powstanie, w końcu stołeczna PO od 8 lat mowi, że w Warszawie nie ma miejsca na żaden pomnik. Bojówki KOD kłaść się będa na ziemi, by bronić ostatnich wolnych skrawków Śródmieścia. Co im tam Mazowiecki? Jak prezydent chce jego pomnika, to stalinięta z „Wyborczej” na złość PAD okrzykną Mazowieckiego stalinistą i kato-faszystą.

 26. Mauro Rossi; 1:52 .

  Podoba mi się twoja argumentacja a tak na marginesie.
  Lepiej niech policja pilnuje pomników zajęcie to o wiele łatwiejsze i bardziej
  bezpieczne a niżeli łapanie złodziei i bandytów w tym układzie przynajmniej
  wszyscy będą zadowoleni.

 27. Pan Mad Marx

  “1. Mógłby pan nam tu w prostych słowach wyjaśnić , na czym ma polegać ten „Olbrzymi skok kulturowy „???”

  Ten skok kulturowy to chocby zlikwidowanie biedy posrod polskich dzieci.
  To chocby kres polskiego bezrobocia.
  To chocby przestawienie spolecznego postrzegania sadownictwa: nie jako odrebnego i niezaleznego od nikogo, procz siebie samego bytu ale jako ELEMENTU aparatu panstwa demokratycznego.
  To chocby ostatnie wybory do ktorych NIKT nie mial zastrzezen.
  To chocby 500+, czy emerytura dla niepracujacych matek- uznanie ze spoleczenstwo ma zobowiazania wobec osob, do niedawna uznawanych za spolecznie niepartycypujace.
  To chocby obrona terytorialna- uznanie ze kwestie prowadzenia wojny to nie tylko kwestia trepow.
  To uporzadkowanie wojska-wskazanie ze ono sluzy realizacji polityki panstwa stad sila zwierzchnia nad nim beda zawsze politycy, niezaleznie jska partia u wladzy.

  To wreszcie 3 lata bez strajkow o warunki pracy i placy.

  To uporanie sie z najpodlejszymi stosunkami pracy/ umowami smieciowymi.

  To wszystko sie samo nie zrobilo.
  Nie mam natomiast watpliwosci jaki to mialo i ma wplyw na poczucie wlasnej wartosci Polakow.

  Pan Passent pisze ze p. Morawiecki klamal w kwestii ustawy o IPN. Ja dodam ze nic tyle dobrego dla stosunkow pol- isr nie zrobilo jak rzeczona nowelizacja.

  Ten olbrzymi dlok kulturowy to spoleczna konstatacja ze Polska nie musi wisiec u brukselskiej klamki i ze sa jeszcze inne sciezki nizli odwracsnie sie od EU w kierunku Rosji.

  ml

 28. Z dystansu
  5 lutego o godz. 23:51
  Miało być na każde dziecko, więc tutaj też lipa.

 29. Mauro Rossi
  5 lutego
  Jesteś sobą , cytujesz jak zawsze do pewnego momentu i .. dalej
  insynuacje , kłamstwa obelgi na swój temat -nie mój na Twój -dobrego dnia śmoleńczyku ,Uwaga !
  Jak przejedziesz na czerwonym świetle i zabijesz kilka osób to dziwisz się,, że jesteś winny – Twój los sprawie lotu 10 kwietnia 2010 -jest zakodowany w polskiej głupocie wywodzącej się z terenów zaboru rosyjskiego – niektórzy leczą się z tej obsesji …. ale bezskutecznie .

 30. Kaczyńscy zasiadali za OS. Nosili teczkę tzw.Bolka. Czy byli agentami jak sugeruje prezydencki hunwejbin. Tak sobie myślę,że kryształowość Kaczyńskich mętnieje. Co sugerował Duda.

 31. Dlaczego za Kaczyńskiego nie ma nadwyżki budżetowej. Jaką mają Czechy mniejszy kraj i nie rządzony przez pisowskich hunwejbinów. Zakup broni od jankesów napędza tzw.popyt wewnętrzny. Tak sobie myślę,że protesty trwają bo statystyką głodu nie zlikwidujesz. Nawet rolnicy głodują co widać po protestach !

 32. Historia Zydow polskich traktowana jest czysto instrumentalnie. Ludzie wiedzieli i wiedza “swoje”, wszystkiemu jest winna “zydokomuna”oraz “cwaniacy” zydowscy.Wielu z nas uparcie twierdzi, ze polscy zydzi nie byli Polakami. Pozostaje do wyjasnienia kwestia roli dzisiejszego kosciola katolickiego w postrzeganiu zydow. Pytanie sluszne, bo mozemy szukac na nie odpowiedzi w kosciele Rydzyka lub koscieleTisznera.

  Dlaczego jednak w kosciele, w obszarach publicznych wystarczyliby w zupelnosci Encyklopedysci.

  Empatyczne i empatyczni sa wprawdzie na tropie subkultury postpolitycznej, sami jednak wpadaja celowo lub bezwiednie w pulapke populistow.Temat ciagle ten sam od lat. Temat wykluczenia, emigracji i wypedzenia jest ciagle aktualny. Glabiasty MR ciagle nie potrafi zrozumiec, o co chodzi w postawach antysemickich. Wtoruje mu oczywiscie Wiesio, Zetus, Zabka, Jakup07…Mag otrzezwiala i po odwyku z pewnosica jej podziekuje za dblalosc o nasze zdrowie.

  Po dojsciu nazistow do wladzy w Niemczech antysemityzm stal sie niejako aksjomatem kultury w wielu krajach europejskich.

  Aksjomatem tym poslugiwala sie rowniez grupa ”narodowcow” w Polsce przedwojennej, “wspomagana” skutecznie przez kosciol katolicki. Antymodernizm i antysemityzm tworza tu niespojna pare, ze wzgledu na emancypacje niektorych zydow( wiekszosc “klepala” jednak biede) w uprzemyslowieniu i ubankowieniu, ktore lamaly owczesne spoleczne struktury.
  Koniec wojny i lata powojenne byly cezura oraz czasem pustki kulturowej, w ktorej opis przeszlosci wydawal sie zbedny po wojennych tragediach, a na opis i definicje przyszlosci spoleczenstwo nie bylo przygotowane.; rzekome nieprzygotowanie jest widoczne po dzien dzisiejszy.
  Dzisiejsi politycy przescigaja sie bowiem w uzywaniu atrybutow; narodowy, patriotyczny, polski , meczenski i powstanczy. Prowadzi to do uproszczen w narodowej pamieci spolecznej. Pamiec spoleczna nie powinna opierac sie na mitotworstwie.

  Gdy dekorowanie prawdy w czasach zaborow mialo sens, to kontynuowanie i pielegnowanie mitow narodowych nie pomniejsza naszej alienacji. Zatracamy w ten sposob zdolnosc rozumienia realnych warunkow bytu panstwowo-narodowego.

 33. Tak sobie myśli Mauro Rossi:
  Polscy fizycy doszli do wniosku, że woda zamarza w temperaturze poniżej zera. To samo twierdzą rosyjscy fizycy. Czy ta zbieżność opinii nie jest symptomatyczna ? Czy raport polskich fizyków Laska/Millera nie został jakoś uzgodniony z raportem ruskiej fizyczki Anodiny, wręcz zharmonizowany ? Czy to nie znamienne, że raport Anodiny powstał wyjątkowo szybko. A może Putin kazał ,żeby powstal szybko ?

 34. „dementia with Lewy bodies”
  Klasyczny przykład u osobnika, który nawet nickiem sugeruje oczekiwany poziom wypowiedzi.
  Niestety, stowarzyszenie otępiałych pedeli nijak się ma do umarłych poetów.

 35. Oo, quentin się wreszcie pojawił i od razu wejście smoka klasycznym przykładem. Zaczął grzecznie od otepiałych pedeli. Nic nie stracił na wigorze w używaniu kulturalnych obelg. Żadnego q*rwa, jak u prezesa tylko z tymi mordami zdradzieckimi i otepiałymi pedelami może walczyc o palmę Polaka roku.

 36. Zainteresowanie biznesową działalnością posła PIS Jarosława Kaczyńskiego nie maleje.
  Dzisiaj rano w radiu TOK FM wypowiadał się na ten temat inny poseł PIS Marcin Horała wschodząca gwiazda tej partii.
  Każdy kto pomyśli, że Jarosław Kaczyński naruszył prawo popełnia przestępstwo, a złożenie pisma do służb państwowych o zbadanie działalności Jarosława Kaczyńskiego jest dowodem tego przestępstwa usłyszałem.
  Marcin Horała jest przekonany o wyjątkowej uczciwości Jarosława Kaczyńskiego, która nie może być kwestionowana.
  Kiedyś czytałem książkę jak na dalekiej planecie karano za nieprawomyślne myślenie, i obawiam się czy przypadkiem już się tam nie znalazłem

 37. System w którym wszyscy działają pod dyktando jest na dłuższą metę nie do strawienia.
  Biznes ze Srebrną pokazuje taki mechanizm jednoznacznie.
  Atak na TK, SN i inne niezależne organizacje miał na celu całkowite skoncentrowanie władzy.
  To zdrowe nie jest, więc niech przyjdzie już ta WIOSNA

 38. Dzień dobry.
  Kilka uwag na temat wczorajszej dyskusji w wątku pierwszego po inauguracji Wiosny sondażu.

  1. Dyskutanci liczą mandaty wg D’Hondt’a, a Biedroń mówił w wywiadach, że chce się „policzyć” przed wyborami majowymi do PE, które przydzielają mandaty metodą „większościową”.

  2. Jeśli z podobnych liczb przyrostu dla Wiosny i ubytku dla PO wyciągane są wnioski, że Wiosna odebrała głosy PO, to ja mówię, że to jest „skok w konkluzję”. Trzeba najpierw zbadać strukturę głosów na Biedronia, zbadać, czy Biedroń nie zabiera głosów lewicowych SLD i PIS.

  3. Jeśli okaże się, że ‘stasieku’ za bardzo zaufał zwolennikom PO i właśnie niektórzy pogrozili w sondażu palcem Schetynie – to dobrze! Jeden sondaż „nie czyni Wiosny”, a jeśli lepiej prezentuje preferencje wyborcze (duża ilość partii), to bardzo dobrze! Może PO powie coś wyraźniej o świeckim państwie

  4. W wystąpieniu na Torwarze Biedroń powiedział o rozliczeniu PIS i KaKa! A sprawy obyczajowe? Gdzie tam była „sympatia” dla genseka?.
  Marketingowe powtarzanie, że „wszyscy poprzednicy zawinili” to standard i nie ma się czemu dziwić.

  5. Najważniejszy parametr sondażu to 29% dla PIS! Każdy wynik poniżej 30% wywołuje panikę przy Nowogrodzkiej a smuta w misternie budowanym „układzie” sprzyja błędom w sztuce zawłaszczania Umęczonej.

  6. Nie mam wątpliwości, że po doświadczeniach 2015, w jesiennych wyborach do parlamentu, partie „progowe” przytulą się do demokratycznych liderów sondaży. Może to być PZPRawica, Koalicja Obywatelska, Wiosna/SLD.

  Nara

 39. maciek.g
  5 lutego o godz. 23:45

  Z grubsza to, co piszesz mi się widzi sensowne. Co za tem idzie:

  Kłamstwa są passe…
  Redaktor DP rozpracowuje w tym wątku fenomenologię kłamstwa.
  Kłamstwem założycielskim partii Biedronia (zapewne nieuświadomionym jemu, ale nie habilitowanemu socjologowi Gduli) jest możliwość rządzenia przy większości głosów uzyskanych przez PiS.
  Zdolność, a co więcej: potrzeba ocen na linii kłamstwo/prawda wynika z kultury racjonalizmu moralnego.

  Polska ludność, z jej młodym pokoleniem na czele, żyje jednak w zupełnie innym, neo-plemiennym paradygmacie (przyczyny to odrębna materia na story-telling) którym jest paradygmat wiary w ego-placebo.

  Oceny i ruchy mas dokonują się na linii: wierzę/nie wierzę oraz podoba (placebo) mi się (ego) /nie podoba mi się.
  Racjonalizm, moralność, etyka, wiedza czy cywilizacja, przynoszące zdolność wnioskowania na podstawie faktów i związków przyczynowo-skutkowych są społecznie nieobecne a nawet piętnowane.

  En Passant śledząc (i w domyśle dekonstruując) kłamstwa mówi: pas, skrzeczącej „placebo!” rzeczywistości populum wyznawców ego, zupełnie z kategorii zdolności takich ocen i weryfikacji wykluczonej.

  Na pociechę sensu tego wołania na puszczy zostają uczestniczące w blogu skamieliny grupek hobbystów i hejterów-kolekcjonerów, czyli my. 😉

 40. Korekta
  Nazwałem ordynację do PE „większościową”, a jest raczej „proporcjonalna”.
  W każdym razie wyniki nie są liczone wg D’Hondt’a!
  Przepraszam

 41. Czy pani mąż jest teraz uczciwy. Tak. Dlaczego pani tak sądzi. Bo nie żyje. Tak sobie myślę,że to jest wiarygodna odpowiedż.

 42. Ad vocem (@Stasieku): Corpus delicti…
  – – –
  „…Nie mam wątpliwości, że … w jesiennych wyborach do parlamentu, partie „progowe” przytulą się do demokratycznych liderów sondaży…”

  Encore: Oceny i ruchy dokonują się na linii: wierzę/nie wierzę oraz podoba (placebo) mi się (ego) /nie podoba mi się.

  Generowanie procesów (w tym „liczenia się” za pomocą samobójczo kosztownego dla ogółu testu wyborczego, a nie wieloletniej pracy organizacyjnej u podstaw i na postawach) których miarą jest zdolność „przytulenia” a treścią gęstośc i kierunek ruchów przytulających to egzemplifikacja paradygmatu credo-ego-placebo (CEP).
  Oczywiście nie piszę tego o zacnym @stasieku, ale o zjawisku które ujawnia swym czułym radarem afiliacji z mainstreamem wiosny.
  😉

 43. Dawno, dawno temu, w Roku Pańskim 2015, żyjąca za wieloma górami i lasami (oraz oceanem) Szanowna Tutejsza, na tydzień przez I turą wyborów prezydenckich w RP z uśmiechem politowania przyjęła zakład, że Prezydentem zostanie Duda (ja), ba, że ŻADEN kandydat PiS NIGDY przekroczy granicy 50% (ona). Szło o odszczekanie.
  Nie odszczekano, zniknięto.
  Ujadanie na tut. blogu za kilka miesięcy?

 44. @Gekko

  Jarosław Kaczyński zaprosił kiedyś do koalicji Giertych i Leppera.
  Tym ruchem spaskudził sobie nieco image.
  Nie wyobrażam sobie koalicji PIS+Wiosna.
  Pisanie o tym, że Biedroń marzy o wicepremierostwie, uważam za nadużycie.

  Piszesz, że prof. Gdula uświadomiony, a Biedroń nieuświadomiony.
  To mi przypomina opowieści, że gensek nic nie rozumie ze świata, bo nawet do NRD nie jeździł.

  Komentuję.
  Gensek wiele musi rozumieć ze świata, bo wygrał w 2015!
  Nie róbmy głupków z przeciwników politycznych, nie twórzmy opinii/wrażenia, że to ciemna masa.
  To jest działanie demoralizujące, a nie mobilizujące.
  Ukłony
  PS
  Przeczytałem wszystko Twoje wczoraj.
  Jak na Gekko za dużo emocji.

 45. Gekko
  Proszę Cię, daj spokój z tym placebo, z jakimiś aluzjami, niedopowiedzeniami, dwuznacznościami.
  Mnie się nie chce, na blogu, rozszyfrowywać „co autor miał na myśli”.
  Miałem to w szkole, przy przerabianiu Mickiewicza.
  Jeśli post adresujesz do mnie, proszę o styl żołnierski.
  Ukłony

 46. @Zacny Gekko napisał, że liczenie szabel jest w polityce samobójcze.

  „liczenia się” za pomocą samobójczo kosztownego dla ogółu testu wyborczego, a nie wieloletniej pracy organizacyjnej u podstaw i na postawach

  Ja się szczypię…

 47. Rossi
  Ciekawe jak będziesz nam to tłumaczył , jak ten koniunkturalny pisowski fart sie skończy ?
  Czy też będziesz głosił , że PiS wykorzystuje spowolnienie ?
  Bo , że takie nastąpi , to pewne jak amen w pacierzu , a będzie ono miało przedwszystkim przyczyny wewnętrzne , sprokurowano przez krótkowzroczną politykę gospodarczą PiSu.
  Jedną z głównych przyczyn jest zbyt niska stopa inwestycyjna , spowodowana polityką gospodarczą „kaczora”. Wiem , że to niepopularne, ale przez rozdawniczą politykę PiSu Polsce brakuje pieniędzy , ale także wiedzy na wzmożenie polityki inwestycyjnej i Polska właśnie przejada swoją przyszłość . Jednym z koronnych przykładów tej mylnej polityki jest energetyka , gdzie subwencjonuje zamiast unowocześnienia tej gałęzi przemysłu , ceny prądu .
  Druga przyczyna wyhamowania koniunktury jest brak rąk do pracy w Polsce, który „kaczor” pogłębił poprzez obniżenie wieku emerytalnego , oraz 500+ które w obecnej formie odciągnęło wiele kobiet od pracy . Żeby nie był o watpliwości jestem za dodatkiem dziecinnym , ale nie przyznawanym w ten sposób , że przyczynia się on do demobilizacji zawodowej kobiet.
  Dobra koniunktura w Polsce oparta jest przedewszystkim na dobrej koniunkturze światowej i konsumcji . Ta pierwsza właśnie się kończy , a ta druga to w Polsce słomiany ogień , który najpóźniej w tym roku się dopali.

 48. @

  Kawa jest (papierosy były 30 lat temu).
  Pisiory swoje.
  Przybył qu.. ( zakręt?), bo tak w przyrodzie być musi.

 49. ‘stasieku’ ujawnia coś, olaboga!
  ”ujawnia swym czułym radarem afiliacji z mainstreamem wiosny.”
  Piękne zdanie, c’nie?

  Gekko, nie zrób za chwilę ze mnie geja i komunisty, bo napisałem kiedyś, że lewica jest potrzebna w polskiej polityce.
  Kończę ten wątek z lekka osobisty

 50. @ stasieku

  Nie piekl się. Pisze wyraźnie o jaki kontekst chodzi
  Każdy pisze publicznie, decydując się na reakcje.
  Mnie zainspirował Twoj wpis coś obrazujący, a nie Ty in personam. Każdy ma swoje poglądy i/lub słabostki i chyba po to je prezentuje by skonfrontowac z innymi, niekoniecznie podzielającymi gusta. Bo to byłoby hołdowanie …placebo. Pozdrawiam Cię naprawdę uprzejmie.

 51. stasieku
  6 lutego o godz. 9:55

  W sprawie koalicji Wiosna-PiS ciekawie to wygląda na TT, gdzie przyciskany do muru doradca Biedronia, pan Bierzyński, zaprzecza aby to było w zakresie planu.
  Lecz TT-owcy przyciskają go: gdzie Biedroń to wykluczył (bo Bierzyński twierdzi że wyklucza).
  Na co ani Biedrzyński ani Biedroń nie są w stanie przedstawić jakiegokolwiek wystąpienia Biedronia, gdzie by to zrobił. Przeciwnie (coś dla Ciebie?) wszędzie o takiej koalicji pisze dwuznacznie i aluzyjnie tak, że nie sposób rozliczyć go, że wykluczył.
  Pozdrawiam.

 52. „…Polska właśnie przejada swoją przyszłość…” (@ z dystansu)

  Dodam, że przeszłość (tzw.’polityką historyczną’ piss) też, tyle że …wydala, robiąc z niej gie. Nurzamy się w oborniku.
  Potrzebny szlauch i mydło a nie konfetti i mejkapy.

 53. „przybył qu…”
  No przybył, zaś blogowy prymityw i cham obecny, jak zwykle?!

 54. Koalicji Biedronia z PiS, gdy zadna inna nie bedzie mozliwa, niepostrzegalbym jako politycznego bledu.

 55. „Koalicji Biedronia z PiS, gdy zadna inna nie bedzie mozliwa, niepostrzegalbym jako politycznego bledu.”

  Jak najbardziej. Pozostaje sprawić, aby innej możliwości nie było – i to właśnie i dokładnie to usiłuje uczynić Biedroń, atakując opozycję i odmawiając współpracy.
  Taktyka Puchatka na wyjadanie miodu z dziupli absolutnie przejrzysta, pytanie czy pszczoły są już dość okadzone?

 56. @ zakręt

  Nie jak zwykle, a wiecznie.

 57. @AllEnglishSpeaking, @Adam100, @Gekko

  W sprawie kłamstw, o których pisze red. DP powiem tylko, że nie jesteśmy osamotnieni. Za kałużą też mają problemy z prawdą i to nie małe. WAPO prowadzi nawet listę/ewidencje kłamstw prezydenta.

  Ostatniej nocy miało miejsce opóźnione doroczne wystąpienie POTUSa: „State of the Union Address”. Ponieważ nie widać w nim jakichś rewolucyjnych zamierzeń, w zamian proponuję program o „Upartym pogardzaniu informacjami wywiadu” przez DJT czyli „ignorancja na życzenie”

  Donald Trump Has ‘Stubborn Disregard’ For Intelligence Briefings

  Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć dlaczego zamieszczam linki do MSNBC lub CNN, a nie do Fox News czy Breitbar News to odpowiadam – wybieram źródła opozycyjne do władzy – to zwykle jest słusznym wyborem. Trudno się czyta to co pojawia się w prasie/TV finansowanej przez rządzących. Rolą prasy jest kontrolowanie władzy, a nie jej schlebianie.

  W US mimo wszystko procesy sądowe współpracowników Trumpa się toczą i mimo wymiany prokuratorów w sprawie prezydenta śledztwa się toczą. W Polsce może być z tym problem biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie instytucje są obsadzane przez jedną partię/koalicję. W tym tygodniu jest rocznica śmierci Montesqiusza, który wprowadził pojęcie trzech władz niezależnych od siebie. Może warto by przypomnieć sobie dlaczego władze powinny być niezależne ( vide Srebrna )

 58. @

  @prezydentpl
  – Znam pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i mogę powiedzieć jedno – to krystalicznie czysty człowiek.

  Hehe. Deklaracja przy świeczce ? Kiedy narty ?

 59. @Gekko, @stasieku
  6 lutego o godz. 9:48

  Zgadzam się ze @stasieku, Twój język jest ezopowo-paraboliczno-hermetyczny i jeżeli chcesz, żeby więcej blogowiczów Cię czytało to dopasuj się do życzeń. Zaletą jest zwięzłość i prostota oraz krótkie zdania. Tak kiedyś wyczytałem u Mariusza Szczygła.

  Rozumiem, że przez ‚placebo’ masz na myśli puste obietnice, które nic nie naprawiają, a jedynie oszukują elektorat bo dobrze brzmią.
  A propos obietnic Biedronia, to chciałbym przypomnieć, że nikt nie przedstawił rachunków/symulacji przed wprowadzeniem 500+, jakoś to nie przeszkadzało. Nikt nie przestawił rachunków w sprawie reformy szkolnictwa. Pani minister zapewniała jedynie, że to odbędzie się bezkosztowo. (placebo albo tez „cala prawda całą dobę”)

 60. zetus1
  6 lutego o godz. 10:48

  Tak na kanwie zamieszczonego tematu i linku.
  Zawsze mnie przekonywała koncepcja, że mówiąc umownie: cywilizacja nie polega na „braku wypaczeń” (czyli doskonałości), ale na umiejętności ich nazwania po imieniu i zdolności zdrowych odruchów obronnych.
  Taka zawsze (tzn. na ile ja jestem w stanie ocenić) była Ameryka, a wektor cywilizacyjny pokonując wypaczenia, ciągnął wszystkich do przodu.
  W odniesieniu do linka i orędzia Trumpa, ciekawe, jak z punktu widzenia „tubylców” wygląda trend wektora układu sił. Traktując wyniesienie na tron Trumpa jako wypaczenie (i to z udziałem zewnętrznym), na ile mechanizmy obronne organizmu są zdolne usunąc trutkę?
  Jasne, że możliwe są tylko mnej lub bardziej wiarygodne spekulacje.

  Trochę jednak „jesteśmy sami”; przy całym podobieństwie objawów masowego zidiocenia połączonego sieciami, geneza społeczno-kulturowa naszej d..y w której się urządzamy jest odmienna.
  Temat na osobny wątek i chyba nie w formie komentu.

  PS Śledzenie mas ćwierkających szałem ekstaz na Wiosnę jest niezbędnym elementem przytomnego stanu świadomości, gdyż produkt jest pozycjonowany pod te masy, a nie pod skamieliny.
  Obawiam się, że dinozaury (including małe gekko) zaklęte w skamielinę „P” i tego poziomu Kultur (z dużej!) zaprzeszłych, komentując na blogu mogą zajadać się zeszłorocznym śniegiem, nie wiedząc że już zastygły. 😉
  Wiosna uruchomić może piss z siłą wodospadu, że Ociec prać! Szlauch i mydło niepotrzebne, chodzi o pranie a nie umycie.

 61. @stasieku
  Powtarzam, bo już to napisałem
  Jestesmy w stanie wojny z wewnętrznym wrogiem, który dewastuje Polskę. Dlatego trzeba najpierw tego wroga pokonać wspólnymi siłami. A dopiero jak wróci demokracja (nawet ta mocno kulawa), to wtedy będziemy się spierać, tworzyć fronty, rozliczać się ze szkodnikami z pisu i krk itp.
  Program Biedronia, który ma zwabić niezdecydowanego wyborcę jest olśniewający i może rzeczywiście niektórych olśnić. Tak samo olśnił w 2015 program pisu z 500+, obniżeniem wieku emerytalnego. Dało się ? No dało się. ! Już niedługo za to przyjdzie płacić. Więc albo Biedroń obiecuje gruszki na wierzbie i po ewentualnym wygraniu będzie te gruszki zrywał i pchał Polskę ku katastrofie, albo zetnie ową wierzbę, oznajmiając narodowi, że nie da się na wierzbie wyhodować gruszek.

  Za wcześnie na jakiekolwiek, nawet skromniejsze obietnice, bo obietnicami nie przebije się pisu. Trzeba wrócić do starego hasła , że pis należy oodsunąć, rozliczyć…że to jest główny cel. I nie ma się co wstydzić, że mamy takie negatywne hasło, że nie mamy nic do zaoferowania. Mamy : TRZEBA USUNĄĆ HUNÓW,/b>

 62. Trzeba zgodzić się z Panem Passentem, że Polska na kłamstwie solidarnościowo kościelnym stoi.

 63. @

  Żyjemy w kraju faraona
  http://wyborcza.pl/7,75968,24432627,zyjemy-w-kraju-faraona.html
  Rozmowa Kujda – Birgfellner tłumaczy, dlaczego budynek Srebrnej nie mógł mieć 30 metrów, jak sugerowało miasto, czy 130 metrów, jak zakładał pierwotny projekt. Skoro miał upamiętnić braci Kaczyńskich, powinien sięgać chmur.

  komentarze:
  jerjar 06.02.2019, 07:03
  Miała być piramida, ale wyszło jak zwykle. Pierwsze ujęcia filmu Kawalerowicza „Faraon” pokazują jak pochód wojska musi zmienić trasę, by nie przeciąć drogi świętemu żuczkowi, który toczy przed sobą olbrzymią kulę gnoju.

  Arcybisklop 06.02.2019, 08:27
  Przeżarty katolicyzmem umysł statystycznego Polaka nie potrafi nawet sobie wyobrazić innej relacji niż wertykalna.
  Murgrabia może być zły lub dobry, ale nigdy równy.
  Po szeregowych pisowcach z kolei widać to siermiężne wciskanie się w pańskie buty, tę ordynarną służalczość tępych kołtunów, którzy nagle nie muszą orać i przerzucać gnoju ale mogą zagonić do tego innych.

 64. zetus1
  6 lutego o godz. 11:18

  Ująłeś istotę rzeczy. Ja też zgadzam się ze stasieku i z Tobą, że aby być czytanym (i ‚kupowanym’) trzeba być podobnym do targetu. Jeszcze lepiej rozumieją to ludzie sprzedający Biedronia.
  Kwestia polega jednak na celu bytowania komentatorskiego, dodam tylko że cel rozmów towarzyskich i popularność nie jest jedynym możliwym celem.
  Placebo to (już wyjaśniałem) termin z łaciny i oznacza dosłownie: „podobać się”, który to efekt osiągany jest na poziomie emocjonalnym, przez wzbudzenie odczucia podobieństwa. W naukach efekt placebo stanowi porównanie badawcze do czegoś, co działa na poziomie faktów; wynik placebo vs wynik działania substancji materialnej wskazuje na różnicę poczucia emocjonalnego od efektu fizycznego.
  Na gruncie społecznym efekt placebo polega na utożsamianiu racji, prawdy, sensu z tym, co wydaje nam się podobne do nas, a więc ładne, czyli mądre, słuszne, potrzebne i tak dalej. Wszystko inne, to w efekcie wpływu placebo – kłamstwo.
  Gra na efekcie placebo jest dość prosta; uruchomienie udziału racjonalnych, rozumnych ocen w np. rozmówcy, wymaga nieco trudu ale i odwagi. I oczywiście najczęściej w powierzchownych relacjach niesie duże ryzyko …nie spodobania się. 😉

 65. Pamiętacie grafen? Właśnie PiS go dobił.

  „Jak twierdzi Rzeczpospolita polska spółka Nano Carbon, od 2011 zajmująca się opracowaniem przemysłowej produkcji grafenu, nie ma wystarczających środków na rozwój działalności. Firma kontrolowana przez gigantów takich jak Polska Grupa Zbrojeniowa i KGHM TFI już sprzedała część maszyn, przygotowuje się do przeniesienia pozostałych. […]
  Tymczasem w roku 2023 rynek innowacyjnego materiału ma być wart – według przewidywań ekspertów – miliard dolarów.[…]
  „Ojciec polskiego grafenu” zwolniony
  Włodzimierz Strupiński, zwany ojcem polskiego grafenu w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznał, że jego autorska metoda wytwarzania substancji została w sposób niezależny opracowana przez Chińczyków. On sam natomiast został w październiku 2017 roku zwolniony z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME).
  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24433072,mieli-sprzedawac-grafen-sprzedaja-wlasne-maszyny-polska-nie.html#s=BoxOpMT

 66. Zwtus1 godz.10.48
  Czy ktoś może sobie wyobrazić, że do bardzo uczciwego posła przychodzi prokurator (i zostaje wpuszczony) po czym przedstawia się i mówi; muszę pana przesłuchać.
  Ten uprzejmie pyta; jak pan się tu dostał i czego chce się pan dowiedzieć?
  Niech pan zapyta sekretarki; skoro pana wpuściła niech sama udzieli odpowiedzi?
  Ale co ja powiem przełożonemu? A powiedz pan czego się dowiedziałeś. Żegnam pana

 67. Lewy
  6 lutego o godz. 11:20

  Lewy, to jest najlepszy i najtrafniejszy komentarz na tym blogu w tym temacie (i nie tylko), który gasi moje wysiłki i nakrywa czapką (reguła wzajemności 😉 ).

  Aluzyjnie i metapo-ziomalnie dodam, że przykryty czapką, mogę już udać się na łono realnej społeczności, porzucając na czas jakiś sieciowe pląsy wzbudzające nierzadko niezdrowe pąsy i słuszne dąsy…hihi.

 68. @Gekko
  6 lutego o godz. 11:20
  …ale na umiejętności ich nazwania po imieniu i zdolności zdrowych odruchów obronnych.
  Jeden z komentatorów stwierdził, że prezydenci Ameryce trafiają się od bandy do bandy. Po G.W. Bushu nastąpił intelektualista B. Obama, a skoro teraz mamy DJ Trumpa to następny powinien być Arystotelesem. 🙂

  Może dobrze, że masz ten SWÓJ styl. Miejscami nawet przyjemnie to „rozkminiać” 🙂 Sorry , za terminologię/żargon raczej z tej wiosny (nie spetryfikowaną)

 69. 6 lutego, 30 lat temu w Polaków wstąpiła nadzieje, że dwie równe strony usiadły przy wspólnym stole aby rozmawiać jak „Polak z Polakiem”. Inicjatorami i realizatorami tego spotkania byli dwaj wielcy i mądrzy generałowie, jedyni jakich mieliśmy w naszej historii. Wydawało się, że rozmowy odniosły niebywały sukces i zaszczepiły nadzieję wśród zgnębionego narodu. Niestety jedna ze stron, zwana opozycją i popierana przez kościół /chyba także przez obce służby i światową finansjerę/ okazała podła i zdradziecka. Uznała się za zwycięzcę, dyskredytując i unicestwiając swojego stołowego partnera i cały okres Polski Ludowej z jej błędami i niebywałymi sukcesami. Kraj stał sie kolonią obcego kapitału, bez własnej gospodarki, przemysłu, kultury, rządzony przez kler i reakcyjną solidarnościową partię nieuków, miernot, malwersantów i oszustów. W sumie przez tę zdradę i historyczne oszustwo Polacy stracili co najmniej 2 biliony dolarów, sprowadzeni do roli satelity, kraju okupowanego przez obcą armie narzucającą samobójczą wojnę z najbliższym sąsiadem. Niestety już odwrotu nie ma. Dla mądrych ludzi pozostaje tylko uznanie i chwała dla generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka. Może kiedyś staną na pomnikach.

 70. @Lewy
  6 lutego o godz. 11:20
  Jestesmy w stanie wojny z wewnętrznym wrogiem, który dewastuje Polskę. Dlatego trzeba najpierw tego wroga pokonać wspólnymi siłami. A dopiero jak wróci demokracja (nawet ta mocno kulawa), to wtedy będziemy się spierać, tworzyć fronty, rozliczać się ze szkodnikami z pisu i krk itp.

  Coś mi się zdaję że Lewy nie jest Lewy tylko Prawy 🙂

 71. Odnośnie Wiosny: podzielam uwagi @stasieku z 6 lutego 9:35.

  Ponadto koalicja Wiosny z PiS jest jak najbardziej mozliwa, bowiem ruch jest nowy, złozony podobnie jak wcześniej Nowoczesna czy Kukiz z entuzjastycznych amatorów. Ludzie Ci, oszołomieni sukcesem który usypia czujność, staną do walki z Mikem Tysonem polskiej polityki i zostaną rozbici, skorumpowani i zglajszachtowani zanim zdążą się zorientować co się dzieje.

  Na dodatek występując z pozycji słabości juz od razu zrazili sobie KK (jedną z najpotężniejszych organizacji wpływu) wrogimi deklaracjami a resztę opozycji pogardą i dość brutalnymi oskarżeniami. Złożyli też propozycje, z których część jest niewykonalna a część chyba nawet sprzeczna z prawem.

  Samo ich pojawienie się witam jednak z radością, bo być moze skłoni Kościół do badziej owocnych rozmów z PSL/PO. A wyniki jesienne zależą w dużej mierze od tego, co usłyszymy z ambon.

 72. @adam100
  6 lutego o godz. 11:30
  Pierwsze ujęcia filmu Kawalerowicza „Faraon” .pokazują jak pochód wojska musi zmienić trasę, by nie przeciąć drogi świętemu żuczkowi, który toczy przed sobą olbrzymią kulę gnoju.

  Tylko potem zasypują kanał biednemu fellahowi, który go kopał przez 20 lat i który z rozpaczy popełnia samobójstwo. To pokazuje siłę przesądu i nawet światły Ramzes nie miał odwagi sprzeciwić się zabobonowi. Relacji z KrK nie będzie łatwo zmienić, on siedzi w podświadomości i jest utrwalany przez wieloletnią indoktrynację. Dlatego politycy omijają temat krk jak Egipcjanie tego skarabeusza. Relacje wertykalno-hierarchiczne są podstawą funkcjonowania organizacji autorytarnych. Pewnie zgodzisz się, że takimi strukturami łatwo się zarządza i trudno się z nich wydobyć.

 73. Szanowny Redaktorze, wprowadził Pan do określenia:”kłamstwo” przymiotniki :”srebrne i złote” Moim zdaniem zachodzi potrzeba wprowadzenia dalszych kwantyfikatorów, bo inaczej się odbiera kłamstwo na temat niepokalanego poczęcia PiSu (sprawa „Srebrna”) w ustach PMM,który ma wiedzę na temat oceny zdolności kredytowej i oceny wiarygodności podmiotowej kredybiorcy,a inaczej w ustach np.posła Horały,który jest ignorantem w sprawach ocen bankowych. Inaczej się odbiera „zamach smolenski” głoszony przez np.politologów z uczelni O. Rydzyka,a inaczej głoszone przez inżynierów i fizyków z dorobkiem zawodowym.Dawniej używano określenia:”miedziane czoła”. Sądzę,że w takim rankingu czołówka PiSu miałaby większe szanse,niż K.Stoch na wygranie kolejnego konkursu skoków. Słynny Jan „Onufry” Zagłoba herbu „Wczele” używał określenia:”abominacja”. Gdy słucham (czytam ) takich informacji od PMM,czy PAD,czy A.Zybertowicza,to ogarnia mnie abominacja.Smutne i przykre.

 74. Panie Redaktorze.Kłamstwo i głupota to skandale wszechświata.Ale kłamie każdy od rana do wieczora.W dobrych i złych intencjach.Unych intencje są nie standardowe i mają charakter zorganizowanej szczujni.Kłamstwo to jedno, a drugie najważniejsze ,to co komu w duszy gra.?Przeraża to ,że premierem jest człowiek ,który był wychowany w atmosferze negacji Okrągłego Stołu.Czyli ,chcicy, aby polała się krew.I do dziś mamy Solidarnść Walczącą!!!!Dalej strach pisać,aby nie wykrakać.

 75. @zetus1
  6 lutego o godz. 12:33

  Zdarzają się też rewolucje, i wtedy „lecą” głowy.
  Spasionym wieprzkom to się nie podoba, i to trzeba zrozumieć. 🙁

  PS. link o Trumpie, „in line”. Big Brother w aurze „złotego deszczu”. Godny kolega, krótszego długo-pisu

 76. Gekko
  6 lutego o godz. 11:45
  mogę już udać się na łono realnej społeczności, porzucając na czas jakiś sieciowe pląsy

  Byłaby duża szkoda, bo dyskusje stały się naprawdę ciekawe. Czasem jakiś pisior coś bzyknie, ale zostali należycie skonfrontowani i na razie jest spokój. Zobaczymy czy Stasieku ma racje ze przed wyborami nastąpi „zalew”, ale wszystkie zakręty-putiny są willkommen-bienvenue.

 77. @adam100
  6 lutego o godz. 12:45

  PS. link o Trumpie, „in line”. Big Brother w aurze „złotego deszczu”. Godny kolega, krótszego długo-pisu

  Coraz bardziej jestem przekonany, że DJT nie wytrzyma do końca kadencji. On poniżył FBI, CIA, generałów czterogwiazdkowych mówiąc publicznie (w Helsinkach), że wierzy Władimirowi Putinowi bardziej niż własnym służbom, a do tego do Kongresu weszła nowa zmiana demokratyczna, która jest głodna sukcesu, dużo kobiet, które raczej nie lubią Trumpa. Łoj, będzie się działo …

 78. Węgiel z Rosji ratuje Tauron i PGE. Tak sobie myślę, że dzięki Bogu mamy normalnego sąsiada. Nie odmawia.

 79. @Lewy, 11:20
  Wróciłem ze spaceru, prawie wiosna, +7st, umysł odświeżony.

  Odniosę się, bez zapału, do tego co „powtarzasz”.
  Tak, „trzeba usunąć Hunów”, ale aby ich usunąć, trzeba mieć pomysł na kampanię emocjonalną!

  Wybory do PE, w których mandaty wynikają z innego algorytmu niż D’Hondt’a, będą najwiarygodniejszym przeglądem elektoratu. One są w maju, więc po 3 miesiącach kampanii, „Wiosna” może się okazać bzdetem i Biedroń wprowadzi do PE siebie i Gdulę. Czy obaj zrezygnują? That is the question….
  A może powiedzą:
  „przykro nam, nasze obietnice wyborcze nie chwyciły, stare partie okazały się wiarygodniejsze, będziemy walczyć z prawicowym populizmem i putinowskim rozbijactwem, w Brukseli.” (hehe).

  Wracając do prób wzbudzenia emocji przez PO. Schetynie będzie łatwiej coś zmienić w programie, w hasłach wyborczych, jeśli zobaczy wyniki „plebiscytu majowego”.
  Partiom kanapowym przyjdzie łatwiej decyzja o rezygnacji z samodzielnego startu jesienią.

  Drogi Lewy, z okrzykiem na ustach „trzeba usunąć Hunów”, moim zdaniem nic się nie wygra, bo już krzyczymy 4 lata.

  Jeśli w kwietniu Biedroń zacznie oscylować koło 5% poparcia w sondażach, przybiegnie do Schetyny ze zmodyfikowanym programem z Torwaru.
  Np. „kompromis aborcyjny”, a nie 12ty tydzień. Zamiast 1 600zł, coś realniejszego, albo kwota wolna.

  Nie warto teraz spekulować co Biedroń+Gdula zmienią w swoim programie. Oni będą słuchać w terenie ludzi. Gdula umie słuchać.
  Wszystko zależy od wyników plebiscytu majowego! (będę z uporem maniaka tak nazywał wybory do PE).
  Nara

 80. Sciaga dla Lewego……

  Czesto mowimy o wyjatkowym polozeniu Polski, ktore od stuleci czyni z niej ofiare sasiadow. O tym, ze sasiedzi mieli rowniez pozytywny wplyw na nasz rozwoj i my na sasiadow, raczej zapominamy. Megalomanskie sa przy tym nasze oceny i samoocena.
  Stereotypy swiadczace o naszej niezwyklosci sa smieszne i niebezpieczne, bo w historii Polski mity tworzyly czesto fakty historyczne.

  Zapominamy, ze nasi rodacy sluzac w obcych, zaborczych armiach podbijali Balkany, Kaukaz, Azje i czynili to nie tylko pod przymusem. Dlatego jakiekolwiek relatywizowanie ciezaru naszej historii jest niedorzecznoscia sama w sobie. MR o tym nam detalicznie przypomni.

  Spoleczna pustka prowadzi czesto do konfliktow spoleczno-politycznych. Po wojnie nastapilo silowe industrializowanie Polski oraz urbanizowanie Polek i Polakow.
  Prowadzilo to do poglebiania sie procesu alienacji duzych grup spolecznych (nie wspominam o przymusowych przesiedlenia ze Wschodu i na wschodzie Polski).
  Kultura obwatelska wyrastala powoli w swiadomosci postpanszczyznianskiej, w ktorej “kwitl” antysemityzm ludowy, wykorzystywany w celach politycznych w zaleznosci od potrzeb rodzimej mysli narodowej.

  Kosciol katolicki chetnie korzystal (korzysta) z elementow antysemityzmu ludowego. Antysemityzm niemiecki i polski laczy natomiast jego antropologiczny opis.

  Powtarzam antysemityzm, nie zbrodnia i zaglada.

  Chodzi tu o ciagle obecne majaczenia w opisie natury zydow oraz ich dzialan, cechujacych sie zawsze i wszedzie podstepem. Oczywiscie owe cechy sa mniej lub bardziej eufemistycznie krytycznie wyrazane czy tez bezkrytycznie wychwalane (Lewy).

 81. Biedron wie, co wie kazdy polityk u siasiadow; koalicje zawiazuje sie po wyborach. Zdobywajac wiecej glosow ma sie wieksze szanse na negocjacje….

 82. @adam100, 12:56
  UNY, ‘adamie100’, teraz mają się kiepsko, Centrala puszcza 1 spójny bąk, że gensek jest czysty jak łza.
  Reszta, to nieśmiałe pierdnięcia i oczekiwanie na wyklarowanie się jedynie słusznej, zgodnej z linią, narracji.
  Pewnie rzucą się na en passant, jak sprawa przycichnie.

  A proposito tytułowego kłamstwa.
  Mam ochotę nękać MR w sprawie wybuchów smoleńskich.
  Niech MR kłamie, niech powtarza te brednie – w ten sposób utraci resztki wiarygodności u „nowych” czytelników en passant.
  Brak mi ‘tejota’.

  3msie ciepło, ciągle czapkę zalecam.

 83. @slima11, 12:42
  A już szczytem zbydlęcenia było skwitowanie doradcy Zybertowicza

  Podczas Okrągłego Stołu komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami”!

  Dla mojego pokolenia warszawiaków, którzy potracili rodziny w Warszawie, w 1944 roku (moich najbliższych zbieg okoliczności, pozornie nieszczęśliwych, uratował i ‘stasieku’ może psuć powietrze na en passant), Okrągły Stół był czymś tak wzruszającym, tak niepodobnym do nieudacznictwa politycznego Polaków w całej historii, że opowiadanie młodzież takich plugastw, musi być rozliczone, jak złodziejstwo.
  Ukłony

 84. ..Trybunal Stanu !!! to jest prawdziwa prawda ! panie prezydencie …

 85. @Art63, 12:16
  Dziękuję za poparcie.

  Palikot miał złoty róg, ale za ostro zadarł z korporacja KaKa.
  Mnie się wydaje, że od „wyjścia na swoje” Palikota zaczął się kryzys w PO.
  Ta książka o ludziach PO i kulisach polityki też zepsuła liberalną atmosferę.

  Wg mnie nie wystarczy oświadczenie „nie będziemy klękać przed księdzem” (pada często przekręcone „przed biskupami” – Olejnik)
  https://www.youtube.com/watch?v=2c08-RilsK8

  Niektórzy ludzie, ciągle myślą, że KaKa to „wiara i zbawienie”, (to nie do Ciebie Art63) i trzeba się z tym liczyć.

  My, tutaj powtarzamy, że KaKa to najbogatsza korporacja w Polsce, otoczony całą masą „rezydentów” bez koloratki, zaangażowanych rodzinnie.
  To są miliony! Nie wiem czy dwa, czy trzy, ale ich głos, jest głosem ludzi, którzy boją się utraty pracy w przypadku ograniczenia przywilejów. Im zwisa Europa, Konstytucja, oni słuchają księdza w niedzielę.

  Pozdr

 86. stasieku
  6 lutego o godz. 13:19
  @Lewy, 11:20
  Wróciłem ze spaceru, prawie wiosna, +7st

  Jedna jaskółka nie zwiastuje wiosny, a jeden okrzyk może być podchwycony przez tłum, który wyjdzie na ulice. Mniej filozofować, więcej robić, i tyla.

  Przeczytaj jak działają trolle, to zrozumiesz dlaczego nie należy stwarzać medialnych możliwości typ, MR. Im płacą od ilości wyrazów i otworzonych nowych tematów.
  Moja rada: odciąć RAKOWI dostęp do tlenu.

 87. zetus1
  6 lutego o godz. 12:33

  Winners sees, the potential.

  To samo w Polsce. „Rotten eggs” się ujawniły. Szansa wiekowa żeby to wykorzystać, jak się znajdzie mądry przywódca.

 88. @zetus1, 12:10
  ‘Lewy’, so far, jak Go znam, nie jest ani lewy, ani prawy.
  On jest rozsądny.

  Mnie się u Lewego nie podoba populistyczne powtarzanie, że „trzeba usunąć Hunów” i że jedynym sposobem jest zjednoczenie antypisu, już teraz, przed wyborami do PE.
  Wg mnie, powtarzam się, przepraszam, najpierw trzeba wybadać, które hasła wybiorcze są najchwytliwsze, przysparzają głosów, wyciągają młodzież z wyra a starych z działek w dzień wyborczy.

  A do tego będzie służyć „plebiscyt majowy”.
  Specjaliści zbadają target, zrobią różne przekroje, wiekowe, geograficzne, klasowe, itp.
  I wtedy ZJEDNOCZENIE… i dałoj PISland!

  Pozdr

 89. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Publicyści bliscy PiS główkują, jak się wyplątać z taśm
  http://wyborcza.pl/7,75968,24432700,tasmy-kaczynskiego-publicysci-bliscy-pis-glowkuja-jak-sie.html
  komentarze:

  starygibbon 05.02.2019, 23:43
  Mieli taki dobry plan : w pierwszych latach rządów rozpętać blitzkrieg – rozdac kasę ciemnemu ludowi, rozwalic za jego plecami cały system prawny państwa, zawłaszczyć publiczne media, a wiernych nieudaczników postawić przed korytem żeby się napasli kradzionym i już nie mogli wycofać. Zaklamac historię, z opozycji zrobić szubrawców, z Kaczyńskich mężów stanu, geniuszy i wybawców. I potem kolejne co najmniej dwie kadencje, żyć i nie umierać.
  Plan poszedł się pie…ć wszesniej niz wskazywała logika, dzięki nieznośnemu charakterowi Jarosława K, jego nieprawdopodobnej chciwości i skąpstwu. Pomyśleć że gdyby Jarosław był faktycznie honorowy nigdy byśmy nie usłyszeli o Geraldzie i kaczych wieżach.

 90. @adam100, 14:01
  Tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie, bo Redaktor banuje tylko zachowania nie zgodne z regulaminem, o czym wielokrotnie przypominał, tu, na blogu.

  Jeśli przez „odcięcie rakowi dostępu do tlenu” rozumiesz ignorowanie prowokacji i zaczepek, brak jakiejkolwiek reakcji, to wg ‘tejota’, ludzie, którzy nas nie znają, ci ‘random readers’, mogą przyjmować za prawdę brednie MR i innych cyngli genseka.

  Powiem Ci ‘adamie100’, że mnie MR nie prowokuje, zbyt długo jego ‘tfurczość’ znam.
  Nara

 91. Test modernizacyjny.

 92. @Lewy, 11:20
  Zacząłeś, ‘Lewy’, zdaniem ”Jesteśmy w stanie wojny z wewnętrznym wrogiem, który dewastuje Polskę.”
  Wiem, że to metafora, że to skrót myślowy, wyrażający też emocje.

  Ja staram się jak mogę przekonywać publikę, że zwykle wojnę toczą strony, których siła jest porównywalna.
  Lubisz historię, to przypominam epizod z najidiotyczniejszej I Wojny Światowej, kiedy Niemcy szli na Paryż i wsparcie Amerykanów zmienił sytuację na froncie.
  Amerykanie przystępują do koalicji, która dobrze rokuje i jak dotąd mieli rację.

  My nie mamy pieniędzy, odebrano nam konstytucyjne gwarancje, mamy przeciwko cały aparat państwa – Lewy, to sytuacja Wielkiej Solidarności!
  Nam konfrontacja bezpośrednia nie da zwycięstwa. Musimy mieć pomysł, jak wygrać wybory (if any), jak zniechęcić do PZPRawicy młodych, leniwych, bezbożników, gejów, emerytów – już jestem zmęczony tym swoim rozwolnieniem blogowym, kończę więc sloganem: tylko spokój może nas uratować.

 93. Stasieku.Jeżeli doradca bredzi ,o czym wyżej piszesz ,a jego szef chwali OS.,to oznacza to paranoję ,robienie trocin ze świerków szyszkowych elektoratowi z mózgu ,utratę zdolności rządzenia ,itp. itd.No i kto rządzi .doradca przyjaciel wodza ,czy podłokietek wodZa.?Szlag by to trafił ,że 5 milionów zgotowało takie paranoje.

 94. Panowie! (wszak pań tu jak na lekarstwo)
  Zaryzykuję, że wszyscy macie rację. Jest równie prawdopodobne, że Biedroń wiosenny okaże się koniem trojańskim, bo głos oddany na Wiosnę, może okazać się głosem na rzecz PIS, jak i to że dostanie się do Sejmu z około albo dwucyfrowym wynikiem i może być cennym koalicjantem opozycji, bo przecież nie PIS.
  W tym duchu przekonywał do Roberta Biedronia senator Marek Borowski w „kropce nad i” u Moniki Olejnik.
  Pójście bardzo szeroką ławą antypisowską rozmydli lewicę i konserwatywne centrum w oczach potencjalnych wyborów i nie przysporzy opozycji głosów skołowanego suwerena, który znowu zostanie w domu.

 95. Mauro Rossi

  Widzę, że nie mogąc spobie poradzić z ideologią zrobiłeś myk i poszerzyłeś spectrum rozważań o naukę. Tak rozumiem wtręt o tym, że marksizm jest „światopoglądem.”
  Tymczasem swiatopogląd wg Encyklopedii PWN to „zbiór ogólnych przekonań dotyczących natury świata, człowieka i społeczeństwa, miejsca człowieka w świecie, sensu jego życia oraz wynikających z tego wartościowań i ideałów wyznaczających postawy życiowe ludzi i sposób ich postępowania”. Jak widzisz światopogląd oznacza ogólny pogląd na świat a nie na jakiś jego wycinek – odnosi się do uniwersum. Mało, na pogląd o tym uniwersum składają się doświadczenia praktyczne i emocjonalne.
  Tymczasem marksizm sprowadza się do praktycznych koncepcji filozoficznych, socjologicznych i ekonomicznych. Tak więc marksizm, zarówno w ujeciu naukowym jak i ideologicznym, jest ledwie malenkim wycinkiem owego uniwersum. Tym samym uznając marksizm za światopoglad dokonujesz redukcji pojęcia światopoglądu do ideologicznego czy naukowego wycinka. Robisz więc to samo co dogmatycy ideologiczni z okresu PRL na których przemoc się uskarżasz.
  Jesteś więc symetrycznym odbiciem peerelowskiego ideologicznego oczadzenia choć indoktrynacja ideologiczna, którą prowadzisz z przymusem się nie wiąze.

  Dowodem na tę wpojoną ci w okresie PRL ideologiczną redukcję światopoglądu są twoje wywody na temat antropologii, którą oceniasz wyłącznie z perspektywy lewica – prawica czyli skrajnie ideologicznej.
  I tak np przeciwstawiasz antropologię Bronisława Malinowskiego (twoim zdaniem prawica) antropologii Margaret Mead (twoim zdaniem lewica). Tymczasem oboje badaczy uprawiało tę samą dziedzinę naukową czyli antropologię kulturową. Oboje badali kulturę z tej samej perspektywy czyli funkcjonalnej. Oboje też pojęcie „funkcja” zaczerpneli z dorobku Karola Marksa. Mało, wbrew temu co piszesz chcąc uwikłać Mead we wspólczesny lewacki spisek antropologiczny, prowadzili badania niemal w tym samym czasie.
  W ów lewacki spisek usiłujesz też wplątać Claude’a Levi-Straussa, który podobnie jak Malinowski i Mead uprawiał tę samą antropologię kulturową, czerpiąc co mu było potrzebne z Karola Marksa, na bazie badań, które przeprowadzał niemal w tym samym czasie co oni. Z tym, że badał kulturę nie z perspektywy funkcjonalnej ale strukturalnej. Mauro, co ma strukturalizm i funkcjonalizm do ideologicznego podziału na lewicę i prawicę?
  By postawić kropkę nad „i” w w tych ideologicznych wywodach przywołujesz antropolog Jean Comaroff nazywając ją „lewicową działaczką”. W świetle tego co ci napisałem wyżej ona jest taką samą „lewicową działaczką” jak „lewicowy działacz” Bronisław Malinowski.
  Poza tym Jean Comaroff, uprawiająca wąską, niszową dyscyplinę naukową nie jest „modna”, jak twierdzisz. O jej istnieniu dowiedziałem się dopiero wtedy, gdy ideologiczny bełkot o spisku antropologów kulturowych, który dotarł do kraju z amerykańskich sekt ewangelikańskich i rozlał się z twoją pomocą na blogu skłanił mnie do pochylenia się nad tym problemem. Wcześniej nie miałem o niej pojęcia jak również o kluczowym dla teorii o globalnym spisku antropologów kulturowych ludzie Barolong boo Ratshidi z Botswany nad którym się w badaniach skupiała.

 96. Stasieku,
  popełniłem do Ciebie taki post, elegancki, grzeczny, sympatyczny, merytoryczny, świetny, zachwycałem się nim i sobą niepomiernie. Wychodziło mi, że jestem mądry niesłychanie i że najpiękniejsze mam ubranie i w ogóle, a tu zonk.

 97. @stasieku
  Może,może i jeszcze raz może. Może masz rację z tym majowym policzeniem się. Może ja robię się konserwatywnym lewym, który, jak inżynier Mamoń, lubi filmy, które już widział? Czyzbym ja się przywiązał do Schetyny i tylko dlatego ,że go wiele razy widziałem ?
  Ależ nie! Ale chodzi o tę maszynę, jaką stworzył Tusk, czyli potężną, jak na miare opozycji, PO, która wspomagana innym drugim sortem, mogłaby stawić czoła Hunom. A Biedroń sam nie posiadając tej maszyny, tego zaplecza w terenie, wsadza kija w szprychy peowskiej maszynie.
  Ale wracając do tego może, może. Mozę rzeczywiście Biedroń stworzy taki wehikuł na miarę PO i będzie w stanie Hunów popędzić.

  Gdybym to ja był prorokiem. Ale nigdy nie byłem. Nie wierzyłem w updek komuny i dlatego wyjechałem z Pilski, a komuna upadła. Nie wierzyłem, że jaskiniowiec Trump wygra z Clinton, że jakiś Duda z namaszczenia szarego posła zostanie prezydentem..Więc skoro nie wierzę w pożyteczność Biedronia, to może znowu się mylę ?

 98. @Tanaka
  5 lutego o godz. 13:50
  Po epizodzie z PPPP ( Polska Partia Przyjaciół Piwa ) myślałem, że d’Hondt to dobry pomysł, ale po ostatnich wyborach, kiedy prawie 8% głosów na Lewice i ponad 3 % glosów na partie Razem zostało przeniesionych na stojącą po drugiej stronie spektrum politycznego partie PIS zmieniłem zdanie. Pewnie takie sytuacje, że partie podprogowe stanowią tak duży odsetek, zdarzają się rzadko, to efekt w postaci podziału mandatów tak wykręca preferencje elektoratu, że należy od tego odejść. Tylko nie sądzę, żeby to było łatwe. Te partie które zyskują z powodu metody nie zaglasują przeciwko metodzie.

 99. Dwóch takich, jeden redaktor naczelny i drugi ex-premier, stwierdzili w poniedziałek (pierwszy zaprosił drugiego do swojego redakcyjnego studia), że „słyszeli na mieście“ (uwielbiam takie), że Biedroń otrzymuje pijarowe wsparcie od pisowskich ekspertów. Gdyby to „usłyszane na mieście“ miało jakieś konkretne podstawy a plotki takie zwykle mają, to koalicja Wiosny z PiS (po wyborach europejskich i policzeniu szabel) tylko z pozoru wydaje się być nieprawdopodobna. Taktyka Biedronia polegająca na codziennym podgryzaniu i dołowaniu KO, przy przy bardzo oszczędnej krytyce rządzącej prawicy daje sporo do myślenia.

 100. @zetus1
  6 lutego o godz. 15:27

  The Monstrous Idiot 🙁

 101. Wiosenko, wiosenko, cóżeś ty za pani…

  [uwaga: kolejny niepoprawny tekst monotematycznie niejednoznaczny, o formie dziwacznej i pokrętnej]

  Co ja mogę, że chce mi się musieć…
  Przeczytawszy ciąg jakże wciągających komentów, w dodatku zasilony kontaktem z reality, dochodzę do rewolucyjnych wniosków.
  Wiosna nie jest nazwą w polityce uprawianej w kontrze do polityki nazwą głupią, a wręcz przeciwnie.
  Wiosną bowiem się zakochujemy, choćby w marzannie z marzeń i nic nas nie przejmuje że to z góry utopione uczucia; że matkuje nam w tym nadzieja to już banalny detal.
  Nie ma u nas doktorów od miłości (co się będę reklamował za darmo), są za to całkiem doświadczeni doktorzy od kręcenia miłośnikami.
  Na tej kanwie, w trakcie lektury, nie mogłem się opędzić od nasuwającej mi się jak lodowiec wizji, kolejnej żywej jak w technikolorze bo filmowej, po konwencjonalnym „Wodzireju” Falka ze Stuhrem (Sr) w życiowej roli protoplasty dzisiejszego szamana uwiędłych z wiekiem wiosen.
  Przypomniałem sobie scenę z „Lotu nad kukułczym gniazdem” Formana, gdy McMurphy (Nicholson) uwodzi szczęśliwych świrów z zakładu ich zamknięcia na wycieczkę autobusową. Dla anglojęzycznych znaczące, że byli oni ‚taken for a ride'”.
  Nigdy nie zapomnę wyrazu ich sczęścia (świetnie rozpisanego na kadry), że wyrwali się z okowów dysonansu poznawczego, że świat jest inny, niż mury w których ich zamyka własna bezradność wobec jego norm i mechanizmów. Że nie wszystko co ładne jest dobre, że obietnica podarków może krzywdzić, że zastawić na piękne oczy dom to nie oznacza że dostanie się emeryturę, że więzy z wnuczkiem to niekoniecznie muszą kosztować oszczędności życia…
  Tak, Biedroń to tyleż Wodzirej co McMurphy; różnica taka że kiedyś to była sztuka, by pokazać a więc pozwolić zrozumieć, a dziś pokaz sztuczek atrakcyjnych tylko z niezrozumienia.
  Na szczęście dziś to tradycyjni doktorzy są w zakładach o trudnym dostępie, a masowe zapotrzebowanie na progresję zdrowia spełnia polityka niekonwencjonalna, stanowiąca świeżą alternatywę dla zdrowych odruchów.
  Ale chorujemy szczęśliwsi i w szerokim globalnym towarzystwie nam podobnych.
  Co będzie na końcu, oczywiście miłość własna do wiosny na wierzbie nam pokaże, bo przyjemności uskuteczniane w ciemno zawsze stają się z czasem niezaprzeczalne.

 102. Lewy 14.46
  Dyskusja jak odsunąć PIS od władzy przybiera różne formy ogólnie biorąc,
  ale w indywidualnym ujęciu już taka prosta nie jest.
  W moim przypadku mogę powiedzieć, że cały czas głosowałem nie będąc do końca przekonanym, ale musiałem się podporządkować swojej żonie, która była, jest i będzie wyrocznią w tych sprawach.
  Co gorsza zauważyłem jak w lokalach wyborczych głosują pod dyktando, całymi rodzinami.
  To, że połowa obywateli nie głosuje też świadczy o braku zainteresowania wyborczym menu.
  W PRL-u głosowała większość wyborców i nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem iż pod przymusem, ja głosowałem z obywatelskiego obowiązku mając zaufanie do tych co liczyli głosy.
  Na prezesa nie stawiam z oczywistych powodów; po pierwsze nie mam zaufania, po drugie nigdy nie lubiłem faceta, po trzecie i najważniejsze moja żona też go nie lubi

 103. @stasieku, „…My, tutaj powtarzamy, że KaKa to najbogatsza korporacja w Polsce, …”

  Owszem, min. korpoacja, ale taka, do której badzo dużo ludzi chodzi dobrowolnie i która jest nastawiona na długie trawnie.

  Z tego pierwszego powodu będzie trudno jeszcze przez pokolenie rządzić Polską w otwartym sporze z korpoacją.
  Z tego drugiego powodu uważam, że w ciągu najblizszych miesięcy korporacja zmieni
  front. Prezes wolno bo wolno, ale idzie pod wodę a poza tym zdemolowanie PSLu na wsi, do czego dążą ludzie pezesa, nie leży w interesie korporacji. Dlatego jestem tak bardzo ciekaw korporacyjnego zwrotu przez rufę, odejścia od teorii zamachowych, wyciszenia mroków średniowiecza jak np. ordo iuris i ogólnie kultu prezesa.

  Choć być może, zwiedziony fakultetami czołowych biskupów, nie doceniam ludzkiej głupoty.

 104. @Lewy
  Zjadłem znakomity obiad, nabrałem sił.

  Drogi Lewy, wg moich przewidywań, Biedroń nie ma szans na stworzenie silnego, wieloletniego wehikułu, jakim jest PO!
  Powtórzyć? Nie, dziękuję.

  Korzyść dla nas, zwolenników PO, z Biedronia, to dane i wnioski z majowego plebiscytu!
  Do diabła, co tu niejasnego w moim rozumowaniu?!

  Linki w sieci:
  Schetyna trzyma palce za Biedronia.
  Biedroń odbiera głosy PISowi?

  Uwaga: wszystkie głosy że „Biedroń podkopuje PO” są wg mnie fejkiem, albo odruchem wywołanym bzykami od PIS.

  Słuchajcie, słuchajcie Platformersi na en passant!
  Co, z programu Biedronia, skłoniłoby Was do oddania na niego głosu? No co?
  Że węgiel kopalnie zamknie do 35roku?
  Że aborcje na żądanie wprowadzi?.
  A może konstytucję zmieni?

  Jezus Maria na pomoc!!! (woła ateista)

 105. zetus1
  6 lutego o godz. 15:27

  Mimicznie i merytorycznie: Benny Hill po wielu Wiosnach w polityce alternatywnej, tylko bez poczucia humoru.
  Tak straszne, że w odpowiedniej skali zasięgu i tupetu – dziś masowo przekonywujące.
  Nasi odpowiednicy na tym tle: jeden wiosennie ładniejszy, drugi mikroskalą śmieszniejszy.

 106. Warto było obalić tzw.komunę aby potem w sposób zawoalowany uwłaszczyć się grupowo na majątku socjalistycznym. Za friko. Ciemny lud dostał bon waloryzacyjny za 100 zł jako były współwłaściciel stoczni,kopalń czy hut i reszty. Ktoś to chytrze wymyślił. Tak sobie myślę,że nie każdemu odpłacono się srebrem i złotem. Dlaczego nie było powszechnego uwłaszczenia w stylu 100 mln Wałęsy tylko między swoich. Srebrna jest tego przykładem.

 107. @Art63, 15:58
  Lubię takie głosy, jak Twój ‘Art63’.
  Zachęcają do myślenia.

  Oficjalny nurt KaKa, od dawna podzielony Rydzykiem, zaczyna bać się, że po upadku genseka, znaczenie lewicy (cokolwiek to dzisiaj znaczy) wzrośnie i jedyny ratunek w PO lub – uwaga, uwaga – „w siłach narodowych”, kibolstwie i innym badziewiu, teraz na marginesie.

  Starzy umierają (ca 410k w 2018, rekord od wojny!), młodzi siedzą w smartfonach, mediach społecznościowych, jeżdżą po świecie – po kiego im Rydzyk?

  Tak, ale te zmiany wymagają czasu, a my, głównie emeryci na en passant, tego czasu nie mamy…

  Serdeczne pozdrowienia

 108. @legat, 14:43
  Możeś qrwą jakowąś rzucił ‘legacie’.
  Mnie też czasami moderacja dyma, ale znoszę to z godnością gościa, zastanawiam się WHY i próbuje zmienić podejrzane zwroty/słowa/nawet kolokwializmy.
  Czekam na 2 podejście.
  Pozdr

 109. @mag, 14:41
  Drogie Panie, ze wskazaniem na ‘mag’.

  O jakim koniu trojańskim mówisz przy wyborach do PE?!
  Tam jest inna ordynacja (przecież słuchałaś Borowskiego) i głosy lewicowe w PE (przeczytaj analizę Bar Norte) są w tej samej, proeuropejskiej rodzinie, co PO w Partii Ludowej.
  Madziu, c’mon
  Proszę Czytelników o odróżnianie wyborów do PE, od zupełnie innych w sensie wagi i ordynacji wyborów jesiennych.

 110. Od 20 lat trwa negatywna kampania przeciw Wenezueli. Najważniejszym zarzutem jest stwierdzenie, że istnieje tam socjalizm
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/wojna-ekonomiczna-wenezuela/

 111. Kiedyś mówiono o czerwonej pajęczynie. Srebrna prowokuje do przeprowadzenia powiązań polityków z dążeniami do kapitalizacji układu. Pamiętamy mordo ty moja ! Czy Pietrzaka kpiny z ruchów na szachownicy stołków. Warto aby Pietrzak ocenił tzw. Misiewiczów i innych. Tak sobie myślę,że dziennikarze śledczy ujawnią leżakowanie polityczne jak w ubojni.

 112. Pajac z pałaca już dawno odpłynął zupełnie. Rzeczywistość wygląda inaczej zza okna pancernej limuzyny i obserwowana ze zbyt dużej odległości. Zaprosił minie ze dwa lata temu znajomy z Piekar Śląskich, żebyśmy sobie razem pooglądali cyrk związany z wizytą pajaca w mieście. W TV rzeczywistość podczas takiej wizyty wygląda zupełnie inaczej. Mam to do czego porównać, bo widziałem coś takiego na własne oczy, gdzie w roli głównej był „Filipińczyk”. Zgroza.
  Ja znowuż redaktorze podczas porannej gimnastyki słuchałem jakiegoś Chórała. Nie będę się znęcał nad prowadzącym POKraśką, ale do takiej „sztuki” trzeba się jednak przygotować i nie pozwolić nikomu pleść bzdur. Tym bardziej to dziwi, że już od dwóch dni przekaz jest ten sam i nic się w nim nie zmienia. Jarosław K jest najuczciwszym biznesmenem (to jednak przyznają) na świecie.
  Czy naprawdę nikt nie potrafi opisać tego w narracji i z użyciem chwytów Jarosława. Chodzi mi o to, żeby ustawić typka w roli kapo di tutti capi (w tłumaczeniu: szef wszystkich szefów), co w umysłach przeciętnych ludzi kojarzy się tylko z mafią. To naprawdę nie jest trudne. Gdybym nie był na emeryturze, podjąłbym się tego prostego zadania. Na emeryturze nikt nie ma czasu na głupstwa. Ot i co!

 113. Dzisiejszą publikację chcemy rozpocząć od przypomnienia strategicznie ważnego faktu historycznego z przeszłości. 4-11 luty 1945 roku, Jałta. To właśnie tam, nasi tak zwani sojusznicy, osiągnęli kompromis w sprawie Polski. Nasi sojusznicy oddali nasz naród w ręce Stalina i przy okazji postanowili nie oddawać nam naszego złota zdeponowanego w Anglii. Sojusznicy Polski, odwrócili wzrok i zepchnęli Rzeczpospolitą w dziesięciolecia zniewolenia komunistycznego, jednak wzroku od polskiego złota nie odwrócili i zachowali je po dziś dzień dla siebie.
  https://wolnemedia.net/ponad-100-ton-polskiego-zlota-lezy-w-londynskim-skarbcu/

 114. U angoli to normalne. Teraz nie oddają złota Wenezueli. Bo królową czeka wymiana złotych koronek. A mówili w żartach jak ruskim banku. Tak sobie myślę,że złoto wyzwala niskie pobudki. Król na wezwanie Żyda aby oddał dług kazał wierzyciela powiesić.

 115. „ŻYJEMY W KRAJU FARAONA” tak celnie Paweł Wroński podsumował w GW przypadek dwóch niebotycznych wież.
  Czym się ten faraon zasłużył nie napisał natomiast sposób dochodzenia do celu czyli dojścia do władzy i uwiecznienia tej władzy bezbłędnie.
  Kaczyński grozi „Wyborczej” a przecież tylko dzięki publikacjom gazety mamy dowód „uczciwości” biznesmena na drodze do „upamiętnienia”
  Suweren może nie chce, ale musi wiedzieć za co mu władza płaci

 116. Z sieci:
  Ryszard Bugaj: „Wolę być pod butem Kaczyńskiego niż pod ochroną Giertycha”.

  I to jest, moi Drodzy, nieszczęście.
  Ludzie wykształceni, znający historię, dali się zaczadzić Bliźniakom.
  P. Staniszkis mówiła kiedyś w TVN, że ich niezdarność ją ujęła.
  Jakieś matczyne uczucie do niepełnosprawnych ją ogarnęło.
  Profesor popiera niezdary u władzy… Hmm

  Mamo, dobrze, że nie łupież albo przydeptane buty.
  Przepraszam, to nieładne co piszę, ale (…) mnie ogarnia jak czytam powyższe.

 117. Na wnuczka chciał zostać prezydentem Gdańska. Tak sobie myślę o prymitywnych instynktach.

 118. Big Bad Boss, Jean-Claude Juncker

  „I’m less catholic than my good friend Donald . He strongly believes in heaven and by opposite in hell. I believe in heaven and not in hell, apart from what I’m doing now, which is hell. „

  Dobre

 119. We Wrocławiu stoi dwustumetrowy Sky Tower, w samym centrum miasta.
  W pobliżu są tereny pod taką wysoką zabudowę.
  Można zatem od austriackiego projektanta odkupić projekt dwóch wież, które idealnie komponują się ze Sky Tower i po kłopocie.
  Apeluję o rozważenie tej propozycji przez inwestorów. Wykonawca też ten sam co zamierzał wybudować wieże w Warszawie

 120. Zybertowicz jak następca mistrza Kadłubka?

 121. stasieku
  6 lutego, g.16:32
  A czy ja pisałam o wyborach do PE? Nie one są najważniejsze.
  Profesor Bugaj wyraźnie w piętkę goni, wygłaszając rozmaite myśli niebanalne.
  Woli być pod butem Kaczyńskiego niż być chronionym (?) przez mecenasa Giertycha. A to czemu? Czy wyjaśnił?
  Nie chce mi się szukać, więc gdybyś podał źródło…

 122. @stasieku
  Rysio Bugaj ma coś wspólnego z panem Jarosławem(z wyglądu), jest malutki jak prezes, tak samo mówiąc mlaska, ale jednak się róznią. Ma bródkę, a pan Jarosław jej nie ma. Poza tym pan Jarosław jest mądry , no bo rządzi wielkim krajem, a rządzić wielkim krajem nie może rządzić Rysio who is as daft as a brush.
  I tak sobie myślę, jak Staszek Słowianin, że Polska ma takich wybitnych mężów jak ci dwaj malutcy wzrostem ale wielcy duchem pan Jarosław i cieszę się wraz z Mauro Rossim, quentinem i neospazminą , że jakieś błogosławione łona ich nosiły i wydały na chwałe naszej Ojczyzny.

 123. W ramach rocznicy Okrągłego Stołu określam Kmicicami Wałęsę,Jaruzelskiego,Kiszczaka. Co czynię z historycznym dystansem. Więcej zrobili dla Polski niż Pius XII. Tak sobie myślę,że zachowali się godnie mimo wzajemnej urazy.

 124. @Is42
  Pamiętasz tego młodzieńca , który po wyjściu z lokalu wyborczego był nagabywany przez dziennikarza ?
  – Na kogo pan głosował ?
  – No na tą…szszsz..
  -Na Szymborską ? -podpowiedział mu dziennikarz
  – No właśnie na nią. – ucieszył się chłopak
  – A skąd pan wiedział, że nalezy na nią głosować ?
  -Mama mi powiedziała.
  – A skad mama wiedziała, że trzeba na Szymborską ?
  – Ksiądz w kościele tak kazał.

 125. Niemcy nie będą już obserwatorem procesu, który zachodzi w USA i Chinach. Niemcy zaczną ten proces współkształtować – powiedział Altmaier, przywołując architekta niemieckiego cudu gospodarczego po II wojnie światowej, byłego kanclerza Ludwiga Erharda.

  Bardziej aktywne podejście Niemiec do gospodarki jest odpowiedzią na doktrynę Donalda Trumpa „America First” i chińską strategię 2025, która określa szczegółową strategię, aby dogonić globalnych rywali w obszarze wysokich technologii.
  https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1396171,narodowa-strategia-przemyslowa-2030-niemcy-berlin-oglsza-specjalna-strategie.html

 126. Skoro wszyscy z pierwszej trójki+ piją z proboszczem Szymborska będzie na wszystkich listach nr 1. Tak sobie myślę bo wszelka władza od Boga pochodzi o czym pada z ambony nazwisko.

 127. Z tego co piszą w mediach , to TVPiS po pikiecie przeciwko Ogórek , urządza nagonkę na protestujących pod telewizją i daje ich do wolnego oostrzału . Św. P . Adamowicz już nie starcza TVPiS w jej „polityce informacyjnej” , PiS rząda krwi ?

 128. U mnie polityczny czas przed TVN
  Stosuję przełącznik w pilocie.

 129. Lewy
  6 lutego o godz. 17:53
  cieszę się wraz z Mauro Rossim, quentinem i neospazminą , że jakieś błogosławione łona ich nosiły..

  od siebie dodam;
  zakręt, i amen.

 130. Cztery te same pory roku… 😉

  Ludzie wykształceni, znający historię, dali się zaczadzić

  Ludzie wykształceni, znający historię, dają się zaczadzić

  Ludzie wykształceni, znający historię, dadzą się zaczadzić

  Ludzie wykształceni, znający historię…byliśmy głupi

  …a wszystko zaczyna się wiosną…

 131. wiesiek59
  6 lutego o godz. 16:34
  ,,Od 20 lat trwa negatywna kampania przeciw Wenezueli. Najważniejszym zarzutem jest stwierdzenie, że istnieje tam socjalizm”

  Samozwaniec pod ochrona zbrojnego ramienia Wall Street
  juz oglosil, ze pierwszym krokiem bedzie oddanie
  przemyslu naftowego w oslizle rece amerykanskich korporacji.

 132. SŁOWIANIN STANISŁAW
  6 lutego o godz. 16:11

  bolek z kaczorami woleli podgladac pralata przez dziurke od klucza.

 133. wiesie59

  Prezydent Trump nie bedzie wycofywal wojska z Syrii, bo chce wzmocnienia i ochrony naszego regionalnego hegemona.

 134. Wiosną, czyli jesienią bez koalicji, wygrywa PiS

  Piotr Pacewicz [OKOPress] prowadzi analizę sondaży K-MB sprzed i po konwencji Wiosny.
  I analiza i wnioski wielce ciekawe, zgodne z tym, co już tu ‚zwiastowałem’. Z wyjątkiem wniosku w tytule tego komentu, przed którym PP ucieka w zauroczenia.

  Można więc ostrożnie uznać, że na 14 proc. poparcia dla Wiosny składa się 8-9 pkt proc. zabranych KO i 4-5 proc. głosów niezdecydowanych oraz 1-2 proc. eks-zwolenników Razem.
  Gdyby takie zestawienie dotrwało do wyborów parlamentarnych reguła d’Hondta faworyzowałaby na równi PiS i KE, a siły demokratyczne łatwo przejęłyby władzę. (pod warunkiem koalicji KE, co Biedroń wyklucza, a nie wyklucza – z PiS, p. mój)

  Wiosną koalicja spływa śniegiem

 135. ROK ŚWINI

  (5 lutego 2019 – 24 stycznia 2020)

  Nastał Rok Świni. Rok Psa minął.
  Za zdrowie świń dziś piję wino,
  Lecz mam wrażenie, choć mi miło,
  Że się Chińczykom pomyliło!

  Rachuba chyba niepoprawna!
  U nas Rok Świni trwa od dawna.
  Każdy się chyba ze mną zgodzi,
  Że Polak ciągle je obchodzi.

  Świnie, przyznacie, nie od roku,
  Spotyka się na każdym kroku.
  Wśród polityków, jak znam życie,
  Można je spotkać przy korycie.

  Świnia, czy z prawa, czy też z lewa
  Im większa, tym się lepiej miewa.
  Świnie się stawia na ołtarzu
  I stąd to święto w kalendarzu.

  Świni oddaje się cześć boską,
  Zwłaszcza, gdy dobry ma horoskop.
  Świnia jest czczona jak bogini,
  Więc każdy stara się ześwinić.

  Więc wznieśmy toast! Mam już listę!
  Niejeden na niej jest minister.
  Nie zapomnijmy przy tym święcie
  O posłach w Europarlamencie.

  Prym prawicowe dzierżą media.
  A telewizja? Wręcz komedia.
  Ty też zastanów się przy winie
  Komu by dziś podłożyć świnię?

  Lecz się zbierają czarne chmury.
  Za rok świętować będą Szczury.
  A wtedy… Już dziś ze mną świętuj!
  Z tonących będą wiać okrętów.

  © MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)

 136. @ Gekko

  Martwisz się na zapas?
  Na dworze kwiatki rosną i kwitnie miesiąc maj-
  Przykład nie do naśladowania:
  https://www.youtube.com/watch?v=wucOMe1w7s8

 137. @Wiesio
  Amerykanie są znani od lat z tego, że obalają legalnie wybrane władze, a wsadzaja na ich miejsce własne marionetki. Np. obalili w 45 roku demokratę Adolfa H, bombardując Niemcy i nie pozwalając im do końca rozwiązac kwestii żydowskiej, a posadzili marionetkę Adenauera, znanego rewizjonistę i faszystowskiego imperialistę.
  Ograniczyli demokratycznie wybranemu rodowi Kimów władzę tylko do połowy Korei, a narzucili bezwzgledny system gułagów drugiej połowie, gdzie wiekszość narodu głoduje.
  Na szczęście w Wietnamie im sie nie udało, co spowodowało, że tysiące boat people wrogo nastawionych do demokratycznego Vietkongu, rzucało się do morza korzystając z kazdego nadającego się sprzetu do pływania; kajaków, materacy dmuchanych, ram od drzwi i okien. Tacy byli zawzięci.
  Teraz Amerykanie chcą obalić demokratę Maduro, żeby się dobrać do wenezuelskie ropy. Tu też okazało się, że wsród Wenezuelczyków nastapiła jakas ideologiczna zaraza, ze mie chcą demokraty Maduro, ze jak boat people w Vietnamie, uciekaja na piechote do ościennych krajów, a ci co nie chcą opuścić kraju, z nieznanych powodów urzadzaja podburzeni przez radio europe, hupkę i czapajewa wiellootysieczne manifestacje.
  Powiedz Wiesio, ty taki madry, co się na tym swiecie dzieje ? Może zapytasz swoją koleżankę kooperatywęMandragon, dlaczego ludzie są takie głupie ?

 138. Bielan u Moniki Olejnik jak on się wije, jak mąci, jak odbiega od tematu

 139. Gdyby ktoś miał przerwę w gdybaniu…
  [uwaga, tekst realistycznie złośliwy i paraliżująco ponury dla optymistów, pesymiści mogą po nim jeszcze coś zmienić]

  …to może przeczytać w „P” dwie analizy Łukasza Lipińskiego, co przynosi, a raczej CO UTRWALA Wiosna.
  Link

  „…Z tych wszystkich powodów nie ekscytowałbym się wynikami najnowszego badania Kantar Millward Brown.
  Z dotychczasowych średnich sondażowych (via brytyjski politolog Ben Stanley) wynika, że PiS trzyma się tuż poniżej 40 proc., Platforma koło 30 proc., a pozostałe partie (PSL, Kukiz ′15, SLD, Wolność) plus minus leżą na progu wyborczym. I na razie to te średnie lepiej odzwierciedlają rzeczywisty rozkład preferencji wyborczych Polaków…
  …Efekt może być taki, że wybory europejskie przyniosą PiS wyraźne zwycięstwo. Taki wynik powtórzony w wyborach parlamentarnych oznaczałby utrzymanie przez prawicę większości w Sejmie, a co za tym idzie i władzy.
  Ordynacja wyborcza preferująca duże partie sprawi, że małe klubiki opozycji (i większy klub PO) nie zrównoważą liczby mandatów dla PiS.
  Wbrew opiniom części publicystów prawica ma szanse zachować samodzielną większość, nawet gdy do Sejmu wejdzie sześć ugrupowań.”


  Po tym krótkim spacerze do przyszłości, można już wrócić do puszczanie baniek mydlanych.
  Ewentualnie, nabyć w Caracas torebkę damską z plików banknotów, bo to wiosenna odmiana. 😉

 140. ls42
  6 lutego o godz. 20:07

  Wyłączyłem fonię, wszystko za Bieana mówi wizja i doświadczenie; znane i zgrane na pamięć.
  Bielanu prezes płaci tyle, że jest krystaliczny, a jak jakiemuś niemcu przes nie płaci, to bo skądś nie ma z czego.

 141. Bar Norte

  Czy bylby Pan uprzejmy rozszerzyc wypowiedz Ryszarda Bugaja w ,,Rzeczpospolitej” ?
  ,, Pan Biedroń jako członek SLD nie sprzeciwiał się forsowaniu liberalnego programu przez Sojusz, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, a był to program dużo bardziej liberalny społecznie niż Leszka Balcerowicza.”

 142. adam100
  6 lutego o godz. 18:50

  Tak, Adamie, gdyby nie te krawce ż. i inne skrzypiciele na dachu, wszyscy by się nie martwili na zapas, bo skądś (łech, łech…) byliby bogaci i zapasy na święto wiosny dawno mieli…
  Tylko saldo z tego wychodzi mortale, ale to na blogu rzadki pierwiastek, co wieloma wiosnami nie pokwitnie, ani choć jednej nie czyni.
  Na pociechę wiosenną zostaje Kwiatkowska.

 143. Dwie wieże na okładce i taki napis „W Warszawie miał stanąć gigantyczny pomnik pychy i cynizmu”
  Jarosław Kaczyński ponad państwem, słyszymy i nic się nie dzieje.
  Sytuacja musi być zagmatwana, bo nie ma następcy, którego większość partyjna akceptuje. Prezydent Duda nie poświęci prezydentury, ma jeszcze rok i wiele może się w tym czasie wydarzyć, w każdym razie do wyborów prezydenckich muszą jeszcze upłynąć dwie wiosny. Ziobro już nie wymachuje długopisem, ale jeszcze nie zgromadził kapitału początkowego do startu na przywódcę. Gowin ma zbyt małe poparcie i tylko szczególny zbieg okoliczności mógłby chwilowo wypchnąć go na czołówkę.
  W dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, mogą być partyjne przetasowania, ale jeszcze biznesowe wiadomości muszą nabrzmieć, nabrać tempa, dotrzeć do ludzi, potargać suwerenem, obudzić zaspanych.
  Do wiosny jeszcze miesiąc, do europejskich wyborów jeszcze kilka miesięcy.
  Będzie się działo

 144. Lewy
  6 lutego o godz. 7:41

  Tak sobie myśli Lewy: „Polscy fizycy doszli do wniosku, że woda zamarza w temperaturze poniżej zera. To samo twierdzą rosyjscy fizycy. Czy ta zbieżność opinii nie jest symptomatyczna” ?

  Rosyjscy fizycy doszli do wniosku, że 10/04/2010 w Smoleńsku obowiązywała radziecka fizyka.

  Polscy fizycy, dr Lasek i K. Miller potwierdzili, że istotnie tak było.

 145. Saldo mortale
  6 lutego o godz. 10:42

  „Koalicji Biedronia z PiS, gdy zadna inna nie bedzie mozliwa, niepostrzegalbym jako politycznego bledu”.

  Ale dopiero wówczas, gdy Hamas zasiądzie w Knesecie. 🙂

 146. stasieku
  6 lutego o godz. 13:19

  „Tak, „trzeba usunąć Hunów”.
  🙂
  Dobrze jest coś wiedzieć, by snuć analogie. Hunowie byli śmiertelnymi wrogami Wizygotów i Ostrogotów, którzy ostatecznie wykończyli Imperium Rzymskie, ale dopiero po śmierci Attyli i upadku potęgi Hunów. Usunięcie czynnika stabilizacyjnego jakim byli Hunowie w Europie doprowadziło do nieszczęścia i upadku wielkiej cywilizacji.

  „Mam ochotę nękać MR w sprawie wybuchów smoleńskich”.

  Wykazujesz pewna niespójność myślową. Z jednej strony popierasz rosyjską wersję katastrofy, z drugiej oskarżasz PiS o prorosyjskość. Zdecyduj się na coś.

 147. Bar Norte
  6 lutego o godz. 14:43

  „I tak np przeciwstawiasz antropologię Bronisława Malinowskiego (twoim zdaniem prawica) antropologii Margaret Mead (twoim zdaniem lewica). Tymczasem oboje badaczy uprawiało tę samą dziedzinę naukową czyli antropologię kulturową”.

  Nie pisałem, że Malinowski był człowiekiem prawicy. Nie było zastrzeżeń do jego metodologii i rzetelności badań, inaczej niż w przypadku Margaret Mead, która nie ukrywała swych lewicowych i feministycznych poglądów i pewnie z tego powodu zanotowała spektakularną wpadkę.

  „Mało, wbrew temu co piszesz chcąc uwikłać Mead we wspólczesny lewacki spisek antropologiczny, prowadzili badania niemal w tym samym czasie”.

  Mead zmarła w 1978, Malinowski zmarł w 1941.

 148. „Uderz w stół, a nożyce się odezwą”.
  Znamienna reakcja PiS.

 149. Lewy
  6 lutego o godz. 7:41

  „Tak sobie myśli Mauro Rossi:
  Polscy fizycy doszli do wniosku, że woda zamarza w temperaturze poniżej zera”.

  Nie wiem, czy tak myśli, czy Ty mu takie myślenie przypisujesz, ale wszyscy jak jeden mąż i żona fizycy wiedzą, że woda zamarza w temperaturze ZERO STOPNI.

 150. @Gekko
  Ale nasz kochany Wiesio widzi tam szczęsliwych ludzi, a to że półki są puste, to tak jak w PRLu. Przeciez to Amerykanie kradli nam wszystko, wegiel, statki, wieprzowinę, nawet papier toaletowy, bo u tych Amerykanow ten papier to największy luksus.

 151. @Mauro Rossi
  „Rosyjscy fizycy doszli do wniosku, że 10/04/2010 w Smoleńsku obowiązywała radziecka fizyka.
  Polscy fizycy, dr Lasek i K. Miller potwierdzili, że istotnie tak było.”

  Jeżeli eksperci świata globalnego nie nagłaśniają zamachu , jako przyczyny katastrofy smoleńskiej to można podejrzewać , że sami maczali w tym palce. Zamachowcem jest zawsze ten, co przewiduje korzyści po przeprowadzonym zamachu. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie : kto był wtedy zainteresowany destabilizacją tej części Europy?

 152. Gekko
  6 lutego o godz. 18:45

  „Piotr Pacewicz [OKOPress] prowadzi analizę sondaży K-MB sprzed i po konwencji Wiosny”.

  W dobrych rękach jest Biedroń. Poprzednio te pacewiczowskie ręce nadzorowały projekt „Palikot”. Po wyborach parlamentarnych 2011 roku Pacewicz napisał we wstępniaku w „Wyborczej”: „Udał nam się Palikot”. Na krótko się udał, po czym przepadł.

 153. Mauro Rossi
  6 lutego o godz. 20:39
  Na miejscu prezydenta LK nie spierałbym się z premierem o to kto prowadzi politykę zagraniczną, a jako zwierzchnik sił zbrojnych dbał bym o powierzoną mej opiece załogę Tupolewa, a przede wszystkim o zaproszonych gości, i do katastrofy by nie doszło, bo to wstyd dla polskich lotników, że nie potrafili pilotować takiego bezpiecznego i prostego w obsłudze samolotu, ale trzeba było się szkolić u tych co potrafią latać i słuchać poleceń z wieży w Smoleńsku.

  Jako prezes w wieku emerytalnym udałbym się na emeryturę i nie zawracał sobie głowy polityką, ale zakładam, że wszystko zostało zapisane na górze i pilnują aby ten scenariusz się dopełnił

 154. woytek
  6 lutego o godz. 21:03

  „Jeżeli eksperci świata globalnego nie nagłaśniają zamachu, jako przyczyny katastrofy smoleńskiej to można podejrzewać, że sami maczali w tym palce”.

  Pewną przesłanką do takiego rozumowania jest tzw. reset, obowiązujący od października 2009 do 2013 roku. Wolę taką rozmowę, niż dzielenie przez zero.

 155. @Mauro Rosii
  Cieszę się, że doszedłeś do takiego samego wniosku, jak wszyscy normalni ludzie, że prawa fizyki sa takie same, nawet u tych podstępnych kacapów. Nawet 1o/04. Bo w kwietniu prawa fizyki sa takie same jak w pozostałych miesiącach.
  Zawsze spadają samoloty, jak niekompetentny pilot, w dodatku zastraszony przez podpitego generala, w dodatku mający z tylu glowy załamanie sie kariery Protasiuka, a autor załamania sie tej kariery siedział w samolocie, liczy na to, że a może się uda ?
  To mogło się zdarzyć każdego innego dnia roku, a nie tylko 10 kwietnia, gdyby wszystkie warunki, jak te opisane powyżej, zostały spełnione.

 156. Lewy
  6 lutego o godz. 20:57

  Lewy, nie wiem jak Ty to robisz, ale od razu jak coś napiszesz to ogarnia mnie optymizm.
  Do tego stopnia, że nabieram odwagi.
  Wyrażę więc przekonanie oparte nawet na kształceniu, że „kochany Wiesio” (jako metafora kooperatyw manipulacji wzajemnej i sąsiedzkiej) nie tyle widzi coś, co sprawia, abyśmy to zobaczyli, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.
  Wszyscy pieklą się na pissTV, warto jednak przeczytać relację byłego pracownika, jak to personel dostaje tępe i absurdalne teksty z Nowogrodzkiej (i od Kurskiego) do odczytywania w kółko.
  Ci ludzie niestety wiedzą co robią, bo masowe powtarzanie – i ważne, by uporczywe i odporne na jakiekolwiek realia czy argumentacje racjonalne – najbzdurniejszych absurdów i najtoksyczniejszych kłamstw, na wielką skalę zasięgu i tupetu – działa!
  Może nie działa face-to-face, ale na ustawicznym wiecu sieciowo-medialnym i owszem, jak mowy Lenina do syberyjskiego gmina.
  Ponieważ stwarza wiarę, że trutka obecna bezustannie nie może być szkodliwa, to sprzeczne z zasadą wewnętrnej spójności (nie wierzymy, że sami się trujemy choćby patrząc na to, wbrew instynktowi).
  Casus Wenezueli jest dla nas wielce pouczający, Chavez zaczynał karierę m.in od …prowadzenia konkursów piękności, nie wiem czy wiosennych.
  Dziś rocznica Okrągłego Stołu, i mało kto pamięta, a więc i uwierzy, że był to stół pusty, tj poczęty z pustych półek i dotkliwego ubóstwa oraz głodu.
  To są dla dzisiejszych elektoratów rzeczy neipojęte, a dla świadomych trucicieli i nieistotne – nie oni będą płacić rachunki za wiosenne obżarstwo i upojenie na kredyt (a la ‚a dalej się zobaczy’).
  No więc, kto widział, bo doznał, na wiarę odporny. Pozostałych czeka bolesny przymusowy detoks, jaki im w głowach się nie mieści.

 157. ls42
  6 lutego o godz. 21:06

  „Na miejscu prezydenta LK nie spierałbym się z premierem o to kto prowadzi politykę zagraniczną.”

  Konstytucja nie jest tu jednoznaczna, a prezydent ma najszerszy mandat. LK musiał to robić, bo widział w jaką stronę ciągnie Tusk i w co inwestuje (i za co później został wynagrodzony).

  ” … a jako zwierzchnik sił zbrojnych dbał bym o powierzoną mej opiece załogę Tupolewa”.

  Sądzisz, że załoga, młodzi oficerowie WP, muszą latać ze specjalnym opiekunem i jest nim prezydent? Chyba nienadzwyczajnie się dziś czujesz.

 158. @Mauro
  Z tymi Hunami, to masz rację, bo masz wiedzę. Ale tą swoją wiedzą kręcisz jak Bielan na mękach u Kolendy-Zalewskiej, albo inny jakis pisowiec. Hun to Hun. Anglicy Niemców nazywali Hunami tak ja my nazywaliśmy ich szkopami. Jest to synonim barbarzyństwa, mój szanowny Mauro i twój skręt, że to nie Hunowie tylko Goci czy Wandalowie zniszczyli Rzym, jest odchodzeniem od tematu, ale oczywiście chwali ci sie znajomośc historii.
  Jak sobie życzysz mogę cie zamiast Hunem nazywać Wandalem.

 159. Mauro Rossi
  6 lutego o godz. 21:04

  Pacewicz komentuje nie swoje badania, wnioski podaje racjonalne, nie ze wszystkimi się zgadzam. Gdy już mowa o roli źródeł osobowych, to masz pewną cechę, która mocno potwierdza ogólnie bezbrzeżną niewiarygodność Twoich postów, otóż, kompulsywnie, choć nienachalnie ale nie umiesz się oprzeć nadmiernej personalizacji atrybucji. Jeśli nad tym popracujesz, może pójdziemy o krok dalej w detoksie.
  Dziękuję za uwagę.

 160. Lewy; 20:02 pisze.

  Powiedz Wiesio, ty taki madry, co się na tym swiecie dzieje ? Może zapytasz swoją koleżankę kooperatywęMandragon, dlaczego ludzie są takie głupie ?
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Lewy lewusku tyś ptasi móżdżek jest nie wiesz no bo niby z skąd miałbyś
  to wiedzieć ze z ludzi robi się durni tak jak to zrobiono z ciebie.
  Wenezuelę już wcześniej w Polsce przerabiano i od tamtego czasu niektórzy
  zdążyli już zmądrzeć a ty ciągle durak czyli kretyn.

 161. maciek.g
  6 lutego o godz. 21:13

  A dlaczego na kanwie tego zdjęcia nie wyobrazić sobie optymistycznej wersji?
  Są wybory do PE, Biedroń wprowadza 3 kandydatów z udziałem 18% głosów, sam rezygnuje z mandatu, sondaże rosną porównywalnie do sukcesu – trzykrotnie, dostaje 54%, wygrywa Sejm, zostaje premierem, zawiera koalicję konstytucyjną z PiS (25%) dla wypowiedzenia konkordatu, dobiera PO (12%) by ustawić stan wojenny i specjalistów wziąc w kamasze (…itd etc), dobiera PSL, by w każdej gminie stał… autobus (#program 21)
  W każdej gminie codziennie do autobusu Biedronia wsiada kierowca i średnio trzech zwolenników … to już jest 7500 plus. Jak kazdy wrzuci złotówkę do puszki z Biedronką, to i na 1600 wystarczy…
  Panie maciek.g, przecież jeszcze nikt czegoś takiego nie zrobił, czyli to się stać musi! 😉

 162. pombocek
  6 lutego o godz. 20:57

  ” … wszyscy jak jeden mąż i żona fizycy wiedzą, że woda zamarza w temperaturze ZERO STOPNI”.

  Niekoniecznie. W temperaturze zero stopni woda w stanie stałym (lód) może się topić i przechodzić w stan ciekły. Wszystko zależy od tego, czy ciepło dopływa (wtedy się topi), czy odpływa (wówczas zamarza).

 163. @blackley
  Dziekuję za merytoryczny głos. Takich głosów nam potrzeba więcej. Liczę na następne podobnie głęboko przemyślane przemyślenia.

 164. @Mauro
  Brawo, ty to potrafisz wejść w takie naukowe subtelności, że Einstein a nawet Zweistein wysiada. Z tą wodą masz racje i wykazałeś @pombockowi, że jest niedouczony w zakresie zamarzania wody, Chapeau bas

 165. Lewy
  6 lutego o godz. 21:32

  Lewy, mnie to wkurzyło, co napisał, ale…
  …jak czytać od tyłu, to wychodzi gryząca ironia.
  Po prostu czytaj czarne jako białe, a białe jako czarne i wyjdzie Ci whitepow(d)er, czyli blackley.
  😉

 166. Lewy
  6 lutego o godz. 21:35

  Ale ciśnienia (poza tym na szkło) nie uwzględnił, więc dopiero się uczy i rozwija.
  Nie wyLewaj tak belfersko wody ze szklanki pustej w połowie… tej od głowy 🙂

 167. Mauro Rossi
  6 lutego o godz. 21:29

  No i jak woda jest w stanie wrzenia albo jest zamarznięta, to też nie zamarza. Mądrz się, paplo, wobec równych sobie.

 168. Gekko
  6 lutego o godz. 21:29
  Wyobrazić można sobie wszystko. Ale trzeba realnie oceniać. Powoli do ludzi dotrze ze ten Pan był już w wielu partiach , a ostatnio u niesławnej pamięci Palikota (ten go obecnie wspiera) Oponenci wyciąga mu wszytko , a jest co wyciągać
  Biedronia w Słupsku częściej nie było niz był , a realizacja obietnic patrz poniżej
  Słupsk:
  1. Obniżenie cen biletów – NIEZREALIZOWANE 2. Zapewnienie miejsc w żłobkach – NIEZREALIZOWANE 3. Likwidacja Straży Miejskiej – NIEZREALIZOWANE 4. Program rowerów miejskich – NIEZREALIZOWANE 5. Dokończenie budowy Parku Wodnego – NIEZREALIZOWANE 6. Instytut Zielonej Energii – NIEZREALIZOWANE 7. Darmowy Internet – NIEZREALIZOWANE 8. Karta Słupszczanina – NIEZREALIZOWANE 9. Ściągnięcie dużych inwestorów – NIEZREALIZOWANE 10. Budowa rozbudowanego sytemu ścieżek rowerowych – NIEZREALIZOWANE zwiń

 169. Lewy; 21:32 no cóż staram się jak mogę.

 170. Mauro Rossi
  6 lutego o godz. 21:13
  Wiem, że niczego już nie odwrócimy, ale czemu mamy prowadzić zbędne dyskusje. Ta katastrofa to nie jest powód do dumy. To bardzo niedobra tragedia.
  Żadnego pozytywnego elementu w jej roztrząsaniu nie widzę ani dla Polski, ani dla Polaków

 171. Staruszku założyłeś kalesony na nice.

 172. maciek.g
  6 lutego o godz. 21:40
  Wyobrazić można sobie wszystko. Ale trzeba realnie oceniać.

  Niekoniecznie. Można sobie wyobrazić i od razu poprzeć i głosować, nawet okazuje się, że trzeba, by zachować się na tle innych zrozumiale.
  A Biedroń, przecież, że będzie do końca kadencji w Słupsku nie obiecywał, ale za to nie był, to jak miał zrealizować?
  A teraz już obiecuje, że nie tylko nie będzie do końca wywiązywał sie z mandatu, ale wręcz od początku.
  To chyba jest postęp, nie zaprzeczysz?
  Jak ktoś od razu obiecuje że od początku się nie wywiąże, to nie znaczy że nie z końca, a przecież w programie na ostatnich miejscach i31 i30 i29 i wcześniejszych są same ważne rzeczy, tak jak na początku, a może bardziej.
  A w ogóle dlaczego nie, bo jak nie my, to brawo kto?
  Więcej optymizmu i czekania, zamiast mędrkowania, Panie maciek.g.

 173. https://www.facebook.com/PRESSTV/videos/300752230458929/

  Tu też wzorem Wenezueli trzeba obalić rząd i zaprowadzić demokrację.

 174. Lewy
  6 lutego o godz. 21:16

  „Jak sobie życzysz mogę cie zamiast Hunem nazywać Wandalem”.

  Tylko część Wandalów źle się zapisała w historii łupiąc Rzym, inny odłam pozostał w naszej części Europy i niczym się nie wyróżnił. Niewykluczone, że obaj mamy w sobie wandalskie geny, Wandalowie przebywali na terenie obecnej Polski przez co najmniej 150 lat, licząc od trzeciego wieku. Wandalowie zostawili nam jeszcze żeńskie imię Wanda, dziś mniej popularne. W legendzie Wanda nie chciała Niemca, ale raczej nie dlatego, że był Niemcem.

 175. Pan IS42

  “To bardzo niedobra tragedia.”

  Chyle czola przed panskim opisem katastrofy smolenskiej. Sam lepiej bym tego nie wyrazil: dla mnie wszystko dobre. No moze procz wyscigiw konnych i vegemite. 🙂

  ml

 176. Pan Gekko o 21:50

  Blyskotliwy komentarz, chyle czola z nieklamana zawiscia ze sam tak nie potrafie.

  ml

 177. Sorry Mauro, ale ja nie mam w sobie genu Wandala, nigdy nie czułem powinowactwa z pisem. Myslisz , że ta Wanda co nie chciała Niemca, zapisałaby sie do pisu ?

 178. kooperatywaMandragon

  „Czy bylby Pan uprzejmy rozszerzyc wypowiedz Ryszarda Bugaja w ,,Rzeczpospolitej” ?
  ,, Pan Biedroń jako członek SLD nie sprzeciwiał się forsowaniu liberalnego programu przez Sojusz, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, a był to program dużo bardziej liberalny społecznie niż Leszka Balcerowicza.””

  Nie mogę, bo nic mi nie wiadomo o aktywności politycznej, w tym o ewentualnych sprzeciwach, Biedronia w okresie gdy był członkiem SLD – również w czasie rządów Millera i Belki. Po prostu nie wiem jaki Biedroń miał wówczas stosunek do problemów o których wspomina Bugaj.

  Natomiast mogę stwierdzić, że taki zarzut z ust Bugaja wydaje mi się obłudny, bo w dwa lata po upadku (2009) rządu Jarosława Kaczyńskiego w którym Zyta Gilowska prowadziła ostry kurs neoliberalny stał się społecznym doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak by nie patrzeć była to pełna akceptacji dotychczasowej, politycznej linii tej partii – również kursu radykalnie neoliberalnego w sprawach gospodarczych.

 179. @Gekko
  Pan neospazmin Cie pochwalił. Obawiam się, że Cie nie zrozumiał, albo zrozumiał inaczej.
  Tak to bywa, jak kochany Wiesio albo neospazmin myśli że zrozumiał mechanikę kwantową

 180. neospasmin
  6 lutego o godz. 22:00
  Są tragiczne wydarzenia w historii Polski które czegoś uczą, o czymś świadczą.
  O męstwie, bohaterskiej obronie, wygranej bitwie.
  O czym świadczy ta katastrofa? O kłótni wewnętrznej, o bałaganie, o braku szkoleń pilotów, o nie reagowaniu na polecenia wieży czyli lekceważeniu podstawowych wymagań zapewnienia bezpieczeństwa lotu. O beznadziejnych politykach i braku roztropności

 181. Mauro Rossi

  „Margaret Mead, która nie ukrywała swych lewicowych i feministycznych poglądów i pewnie z tego powodu zanotowała spektakularną wpadkę.”

  Mauro, choć nie ukrywasz a nawet podkreślasz swą prawicowość to jednak twojej orientacji ideologicznej z wpadkami komentatorskimi nie wiążę.

  Na przykład z tym, że na moją tezę iż Malinowski i Mead prowadzili kluczowe dla swych osiągnięć naukowych badania mniej więcej w tym samym czasie podajesz mi daty ich śmierci.
  Mauro, co ma piernik do wiatraka?
  Mam źródel tej niedbałości upatrywać w twej prawicowości?

 182. Lewy
  6 lutego o godz. 22:09

  Ależ nie ma problemu; mieżdu namy, spasminamy, pełny symetryzm. Ja też sobie zazdroszczę, że go nie mogę tak pochwalić. 😉

 183. @

  Patryk Jaki chce ścigania Roberta Nowaczyka, który opowiadał o związkach CBA z reprywatyzacją
  http://wyborcza.pl/7,75398,24436415,patryk-jaki-chce-scigania-prawnika-ktory-opowiadal-o-zwiazkach.html#sortBy:Popularity-Desc
  komentarze:
  lam8806.02.2019, 21:50
  Żeby ścigać za fałszywe zeznania trzeba udowodnić ,że były nieprawdziwe. Czyli trzeba przesłuchać tych wszystkich Mariuszów K Jarosławów K, Jakubów R ,różnych Ernestów itd itp. Oj Jaki Jaki.

 184. Bar Norte
  6 lutego o godz. 22:19
  …co ma piernik do wiatraka?

  Pszepraszam że siem wtrancam w dwuosobową imprezę w akademiku, ale ‚Pan Mauro’ stosuje znany chwycik w postaci wypełnienia zastępczego.
  To tak jak robotnicza klasa murarska wypełniała dziurę w ścianie jajkiem w skorupce, co po pewnym czasie uświadamiało interlokatorowi, że zachodzi potrzeba poddierżania razgawora – fuchą.
  Oczywiście, aromat wskutek zabiegu wykluczał, jak i tu, by sprawę traktować monetarnie lekko, wężykiem.

 185. adam100
  6 lutego o godz. 22:22

  Jak się wszyscy pissowcy zaczną ścigać, to nie będzie nikogo do wyborów jesienią, tylko Wiosna.
  No i może też spaść kometa, przecież.
  😉

 186. Gekko
  6 lutego o godz. 21:50
  a tej wiośnie coś nie tęgo idzie

  https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-trzesienie-ziemi-w-stowarzyszeniu-wiosna-w-gescie-protes,nId,2822301Gekko
  6 lutego o godz. 21:50

 187. W gazecie.pl czytam o nowym pomysle jak uwalic kaczorowa inwestycje na Srebrnej:
  Ustanowic stojacy tam obecnie budynek zabytkiem.

  Mjut!

  Mjut boo wszystko sprowadza sie do walki politycznej nie do racji, wysilku, podmiotowych praw majatkowych, ale kto kogo.

  A jesli walka to precz z emocjami- nie chodzi o to by miec negatywny stosunek do przeciwnika; nie lubic go czy wrecz nienawidziec, chodzi o to by z nim wygrac.

  Dlatego tez obstawiam ze nastepne wybory samorzzdowe we Wszawie wygra PiS a do tego czasu inwestycja na Srebrnej nawet nie ruszy.
  Pisanie ze Kaczor znsjdzie takiego wspolnika ze p. Trzaskowski nie bedzie mogl odmowic zgody na inwestycje w mej opinii nie ma sensu: im silniejszy wspolnik tym wieksze pole do konfliktow.

  ml

 188. Gekko
  6 lutego o godz. 22:33

  Jak kometa to nuże Betlejemska.

  I tej wiosny będziemy wszyscy wąchać kwiatki, od korzonków.
  Hej.

 189. adam100
  6 lutego o godz. 22:50
  będziemy wszyscy wąchać kwiatki, od korzonków.

  Pognębiasz mnie, by się przypochlebić??? 🙂
  Optymista od korzonków – ożywa!

 190. Gekko
  6 lutego o godz. 22:58
  Pognębiasz mnie, by się przypochlebić

  Stymuluje Cię, żeby się zadowolić 🙂

 191. Panie Lazarowicz-
  Względem jak to Pan określił „skoku kulturowego” to nie wiem, czy Pan mówi poważnie czy kpi :
  500+ które wg oficjalnej propagandy miało zlikwidować biedę wśród dzieci oczywiście jej nie zlikwidowało, co najwyżej ograniczyło. Chyba Pan sobie zdaje sprawę, że w rodzinie 2+3 gdzie jedno z rodziców pracuje za powiedzmy 2000 zł na rękę po uwzględnieniu tego zasiłku dochód na głowę wynosi : 2000 + 1500 = 3500 co podzielone przez 5 daje 700 czyli dalej poniżej minimum socjalnego. Bieda , tyle, że nieco mniej dokuczliwa. . Zresztą to 500+ to chyba jedyny z punktów programu PiS który zrealizowano.
  Bezrobocie systematycznie spada od kilkunastu lat i w ostatnich 3 latach nie nastąpił żaden spektakularny spadek (w istotny sposób większy niż w latach ubiegłych). W wyniku tzw uszczelnienia VAT wpływy wzrosły proporcjonalnie do wzrostu konsumpcji, więc też wielkiego sukcesu nie ma…..
  Jeżeli Polska ma jakieś sukcesy w polityce zagranicznej to może Pan je nam przybliży, bo a o takich nie słyszałem . Nie udało się zablokować Nord Streamu, Polska nie wywalczyła żadnych korzystnych dala na zmian w Brukseli, amerykańskiej bazy w Polsce jak nie było tak nie ma, wrak Tutki dalej porasta mchem w Smoleńsku itd…..
  Zresztą nie bardzo rozumiem, co np 500+ albo spadek bezrobocia, czy wzrost wpływów z podatków (jeżeli mamy wzrost gospodarczy to wpływy z CIT PIT i VAT muszą rosnąć) ma wspólnego z kulturą…..

 192. maciek.g
  6 lutego o godz. 22:43

  Ooo, tamta wiosna to kapitalny przypadek.
  Zupełnie jak w przypadku biznesów prezesa, ten sam model źródłowy: oszukańcze uwodzenie miłością przez satrapę na konto ratowania biednych, by ograbić pracowników jadących na emo-haszu, a po wpadce fałszywy unik i podstawienie słupa…
  Model psychopatycznie uwarunkowanej manipulacji społecznej z pobudek sadystycznych, maskowanych odkupieniem licznymi darami na cudzy koszt.
  Długo by pisać o popularności tego rozwiązania, w różnych wersjach, od lajcikowych do hardcorowych, ta jest ćwierćfunciakiem medium rare 😉
  Wersja deserowa podawana klienteli wiosną…, cholera, miałem już o tym nie pisać.

 193. @

  Kamil Durczok
  4 februari kl. 21:55 ·

  Dobry wieczór. Dobry, jeden z lepszych od kilku lat 🙂 Dziś tygodnik WPROST, po kilku miesiącach zwłoki, wyjąc ze złości i bólu, musiał wykonać PRAWOMOCNY wyrok, jaki zapadł w jednym z trzech procesów, wytoczonych przeze mnie po ich kłamliwych i oszczerczych tekstach. To był trudny czas. Czas walki, bólu i sprawdzianu. Ale dziś jest czas zwycięstwa. Na okładce, a także kilku stronach w środku numeru, ludzie, którzy próbowali mnie zniszczyć, przepraszają za ten perfidny atak. Przeprasza mnie także człowiek, który ze względu na swoją kryminalną przeszłość, nie miał żadnego prawa udawać autorytet moralny. Na szczęście są jeszcze w Polsce odważni sędziowie, którzy wbrew nagonce, potrafili rozróżnić dziennikarstwo od medialnej gangsterki. Przede mną jeszcze dwie bitwy w tej wojnie. Obydwie niezakończone. Ale jedno wiem dziś na pewno – nie wolno się poddawać. Jeśli masz siłę by walczyć, nawet najbardziej obrzydliwy atak musi się skończyć ich porażką. Dziękuję wszystkim, którzy mnie nie zostawili. Szczególnie bliskim, kilkorgu przyjaciołom i moim znakomitym prawnikom – mecenasom Elżbiecie Kosińskiej-Kozak, Joannie Piątkowskiej i Jackowi Dubois. Jesteście wspaniali.

 194. adam100
  6 lutego o godz. 23:01

  adam100, wystarczy – w Twoim przypadku – być 😉
  pozdr. seriously.

 195. Gekko
  6 lutego o godz. 21:50
  A teraz o tej drugiej wiośnie
  Tu masz poważną analizę tematu

  https://natemat.pl/262997,nie-kazdy-czeka-na-wiosne-czyli-co-sie-kryje-za-partia-roberta-biedronia

 196. @

  Jarosław Kurski:

  Podobno Jarosław Kaczyński, kryształowo uczciwy deweloper nie mógł zapłacić, choć bardzo chciał, bo nie było faktur wystawionych na #Srebrna. Oto jedna z nich z 14.06.2018. Publikujemy ją jutro w @gazeta_wyborcza. Teraz, cóż za ulga, będzie już można zapłacić. #TasmyKaczynskiego

 197. Gekko
  6 lutego o godz. 23:10
  adam100
  6 lutego o godz. 23:01–
  adam100, wystarczy – w Twoim przypadku – być

  Cicho być?
  Wszyscy mi to mówią. I Ty Brutusie ?

 198. maciek.g
  6 lutego o godz. 23:11

  Kurczę, wpadłem we własne sidła, zamęczycie mnie tą wiosną.
  WIOSNA – wio i won! 😉

  A tak poważniej, to czytałem ten artykuł, tak mi nieco więcej niż średnio pasował, ale nie całkiem.
  Na przykład, wkurza mnie wyciąganie argumentu przeciw czemuś, że to już było.
  No to co, że było, ale czym się skończyło, pożytecznie czy nie, w bilansie. A jeśli było, ale nie wyszło czy warto było? i tak dalej.

  A co Ty na to?

 199. Gekko
  6 lutego o godz. 23:18

  A jakby tą rzeczywistość, podkolorować?
  ( w drodze po prezydenturę?)
  https://www.youtube.com/watch?v=lRq29I4yiEE

 200. Bar Norte
  6 lutego o godz. 22:06
  ,,… zarzut z ust Bugaja wydaje mi się obłudny, bo w dwa lata po upadku (2009) rządu Jarosława Kaczyńskiego w którym Zyta Gilowska prowadziła ostry kurs neoliberalny stał się społecznym doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak by nie patrzeć była to pełna akceptacji dotychczasowej, politycznej linii tej partii – również kursu radykalnie neoliberalnego w sprawach gospodarczych.”

  Wampiry neoliberalizmu pokasaly chyba cala scene polityczna, zaczynajac od jp2 do pana rysia wlacznie.
  Moze Bugaj probowal sprowadzic Kaczynskiego na prosta droge, podobnie jak nadal aktywny publicystycznie Richard Reich, ktory probowal to robic ( bezskutecznie ) z Billem Clintonem ?
  https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Reich

 201. adam100
  6 lutego o godz. 23:32
  🙂 Ebony means Ivory; thats a perfect harmony!
  Byle nie w ramach malowania trawy pod Wiosenne porządki…

 202. Gekko
  6 lutego o godz. 23:43

  U sąsiada trawa najczęściej bardziej zielona o do skoszenia
  https://www.youtube.com/watch?v=SHgYYye8ZYs

 203. adam100
  6 lutego o godz. 23:13

  Coś na przypieczętowanie faktury, której nie było…;)

  https://pbs.twimg.com/media/DywCZS0WsAECrHU.jpg:large

 204. adam100
  6 lutego o godz. 23:53

  Colera przez te drony, nic się w moim ogródku nie ukryje, tak było w sierpniu!

 205. Pan Levi

  “Pan neospazmin Cie pochwalił. Obawiam się, że Cie nie zrozumiał, albo zrozumiał inaczej.
  Tak to bywa, jak kochany Wiesio albo neospazmin myśli że zrozumiał mechanikę kwantową”

  Do zachwytu zrozumienie jest niekonieczne, slowo!
  Tak mam chocby wobec mej Beatuszki.

  Nigdy nie twierdzilem ze rozumiem mechanike kwantowa. Nigdy sie nia nie intetesowalem. Z wzajemnoscia.

  ml

 206. Gekko
  6 lutego o godz. 23:53
  adam100
  6 lutego o godz. 23:13–
  Coś na przypieczętowanie faktury, której nie było…;)
  https://pbs.twimg.com/media/DywCZS0WsAECrHU.jpg:large

  Taki kryształowo uczciwy to ten prezes nie jest. Wynajmuje (tanio – reklama) biura których jeszcze nie ma 😉

  6 lutego o godz. 23:55
  Pomyśl, jak śnieg stopnieje i Cię zdronują. PLAMA

 207. Pan Mad Marx

  “Zresztą nie bardzo rozumiem, co np 500+ albo spadek bezrobocia, czy wzrost wpływów z podatków (jeżeli mamy wzrost gospodarczy to wpływy z CIT PIT i VAT muszą rosnąć) ma wspólnego z kulturą…..”

  Jesli ma pan co do gara wlozyc to nie musi pan ( pedzic, dac sie upokarzac, brac kazda prace, urabiac sie od rana do nocy, byc wulgarnym…).Ma pan czas by siasc i pomyslec.
  Z tego bierze sie kultura.
  I sztuka. Chocby i kulinarna…

 208. neospasmin
  6 lutego o godz. 22:50

  ” … obstawiam ze nastepne wybory samorzzdowe we Wszawie wygra PiS a do tego czasu inwestycja na Srebrnej nawet nie ruszy”.

  Cały czas trwa ta sama wojna, od 1945 roku, jeszcze tylko kilka lat. Poseł Kierwiński, ten od „Niczego tu nie wybudujecie” jest synem generała LWP.

 209. Gekko
  6 lutego o godz. 23:17
  Z historii trzeba wyciągać wnioski. Jak było to jakiś wynik powstał.

 210. Gekko

  Trawokosiarki z pełnym szacunkiem, ale najbardziej ufam sokowirówkom. Świeży takowy, klaruje się w lodowce, na rano a ja udaje się na spoczynek, ustępując miejsca krajom anglosaskim i innym kontynentom w ogóle, do dalszego uzgadniania planów (s)PiS-kowych.

 211. Pan Mauro

  Ciekawe kto i czy postawi pomnik lub chocby kamienice ku pamieci p. Kierwinskiego- juniora?

  Czy jest jakies “my” ktore chcialoby uczcic jego dokonania, nie osmieszajac siebie ( i jego) przy tym?

  ml

 212. Lewy
  6 lutego o godz. 22:06

  „Sorry Mauro, ale ja nie mam w sobie genu Wandala”.

  Możesz zrobić badanie genetyczne, by się upewnić, że pewnie jednak masz. Jak nie Wandalów to Gotów, Burgundów, Herulów ― oni wszyscy to Germanie, którzy wałęsali się nad Wisłą (przedsłowiańska nazwa to Vistla) zanim przybyli tu Słowianie. Haplogrupa R1a1 (przekazywana w męskim chromosomie) występuje u 55 proc. Polaków i 20 proc. Niemców, 30 proc. Norwegów itd.

  „Nigdy nie czułem powinowactwa z pisem”.

  Nigdy cię o to nie podejrzewałem. PiS jest dla wszystkich, ale nie dla każdego.

  „Myslisz , że ta Wanda co nie chciała Niemca, zapisałaby sie do pisu” ?

  Według legendy była tak atrakcyjna jak ta pisówa Magdalena Ogórek, która Leszka nie chciała. 🙂

 213. neospasmin
  7 lutego o godz. 0:33

  Poseł Kierwiński to zabawny wybryk historii.

 214. Bar Norte
  6 lutego o godz. 22:19

  „Na przykład z tym, że na moją tezę iż Malinowski i Mead prowadzili kluczowe dla swych osiągnięć naukowych badania mniej więcej w tym samym czasie podajesz mi daty ich śmierci”.

  Te daty dzieli niemal 40 lat, wiec trudno mówić, że Malinowski i Mead prowadzili badania równolegle, nawet „mniej więcej”.

 215. Bar Norte
  6 lutego o godz. 22:06

  „Nie mogę, bo nic mi nie wiadomo o aktywności politycznej, w tym o ewentualnych sprzeciwach, Biedronia w okresie gdy był członkiem SLD (…) Po prostu nie wiem jaki Biedroń miał wówczas stosunek do problemów o których wspomina Bugaj”.

  Śmiało możesz przyjąć, że Biedroń nie miał wówczas żadnych poglądów. Wtedy nie był świeży tylko zagubiony, dziś jest siwy jak gołąbek i dlatego emanuje postępem, świeżością, przyszłością i optymizem. Młoda, siwa nadzieja lewicy neomarksistowskiej. 🙂

  „ … zarzut z ust Bugaja wydaje mi się obłudny, bo w dwa lata po upadku (2009) rządu Jarosława Kaczyńskiego w którym Zyta Gilowska prowadziła ostry kurs neoliberalny stał się społecznym doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

  No ale może przeciągał LK na stronę wrażliwości społecznej, nie sądzisz? Bugaj jest autorem gorszej myślozbrodni, co polecam twej bacznej uwadze. Wyraził Bugaj zdziwienie, że podczas konwencji „Wiosny” w zimie nie odtworzono Mazurka Dąbrowskiego. Stary, dobry pepeesowiec ten Bugaj, nieprawdaż? Może przypadkiem nie było to opłacone albo budżet przedstawienia był mocno napięty, bo nie chce mi się wierzyć, że ideowi i finansowi sponsorzy Biedronia byli tak mało sprytni, że zabronili.

 216. Mauro Rossi

  Nie napisałem „równolegle” tylko mniej więcej w tym samym czasie.

  Malinowski badania prowadził z przerwami od 1915 do 1918.
  Natomiast Mead prowadziła je z przerwami od 1925 do 1938.

  Jak nietrudno zauważyć okres między badaniami Malinowskiego i Mead nie wynosi 40 lat jak zasugerowałeś podając daty ich śmierci lecz tylko 7 lat.

 217. P. Mauro

  “Poseł Kierwiński to zabawny wybryk historii.”

  Pytslem tylko czy jest ktos, jakas grupa ludzi, partia, klub, stolik kawiarniany ktora bylaby dllonna uczcic jego dokonania?

  Nie, nie pytalem dlatego ze chcialbym sie dosiasc, zupelnie nie.

  ml

 218. Mauro Rossi

  „Śmiało możesz przyjąć…”

  Nie mogę przyjąć bo nie wiem. Nie ma zwyczaju oddawać się spekulacjom. Spekulacje, insynuacje i teorie o spiskach neomarksistów pozostawiam tobie.

  „No ale może (Bugaj) przeciągał LK na stronę wrażliwości społecznej”

  Nie wiem czy „przeciągał” – z powodów jak wyżej. Wiem tylko jedno – zaczął doradzać prezydentowi, który wcześniej, bez najmniejszych oporów, wspierał neoliberalną politykę premiera – swego brata.

  „Stary, dobry pepeesowiec ten Bugaj, nieprawdaż?”

  Tak, tzw „ikona”. Bugaj od lat robi za „ikonę”, jak widać.

 219. @black.. 22:25
  maja mu to za złe i słusznie. Rozochocił się niczym koleżeństwo na blogu.
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/W.-Brytania.-Tusk-krytykowany-za-slowa-o-piekle-dla-zwolennikow-brexitu

 220. „Zastanawiałem się jak wygląda to specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez choćby szkicu planu jak przeprowadzić to w bezpieczny sposób” – wypowiedź Tuska , która wstrząsnęła mediami globalnymi.
  Co będzie dalej z Europą ? Czy brexit odchoruje Europa jak brexitową grypę , czy będzie to groźniejsza choroba Europy?

 221. B. członek PZPR Zybertowicz wskazał agentów przy Okrągłym Stole. Jak świadek koronny wyparł się swojego układu za co doradza prezydentowi. Ludzie mówią ,że jak złodzieja zrobisz stróżem to kradzieże ustaną. Tak sobie myślę czego to ludzie nie wymyślą o ludzkiej marnotrawności.

 222. Jest faktura. Kryształ matowieje. Hunwejbinowska pajęczyna finansowa nabiera blasku bo są kwity. Na więcej niż 30 srebrników. Tak sobie myślę,że pecunia non olet. A Gowin nie miał pomysłu jak kręcić lody aby starczyło do 1. Choć miał prawo w nosie podobnie jak Gliński.

 223. @

  Führer, postać krystaliczna
  słupy stawia tam gdzie trzeba
  racje swoje możesz rościć
  w sądach, stanu wojennego.

 224. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Premierze, oto faktura. Ujawniamy rachunek dla Srebrnej
  – Człowieku, daj fakturę! – wzywał premier Mateusz Morawiecki austriackiego biznesmena oskarżającego Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo. I faktura jest – dotarła do niej „Wyborcza”. Problem w tym, że związana ze środowiskiem PiS spółka Srebrna nie chciała jej zapłacić.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24436316,tasmy-kaczynskiego-premierze-oto-faktura-ujawniamy-rachunek.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy
  komentarze:
  gro75007.02.2019, 06:15
  Jeśli Austriak nie odprowadził VAT to go ścigną, zabiorą i zrobią konferencję o sukcesach walki z dziurą VATowską. A prezes się cieszy, US zadowolony, statystyki rosną, kraj się rozwija
  Serratiamarcescens07.02.2019, 06:36
  W normalnym kraju szeroko pojętego Zachodu skandali i nadużyć, jakie ma na koncie obecna władza wystarczyłoby do upadku czterech rządów. Ale nasz lud ludowy się nie przejmuje. Całkiem jak ci obrońcy proboboszczów pedofilów.

 225. @

  Zakątek Polityczny

  Janusz Kijowski

  Nie jestem zaskoczony skalą przekrętów spółki komandytowo-rodzinnej prezesa Kaczyńskiego i jego „srebrnych” bratanków.

  Ktoś, kto chce zmieniać historię „Solidarności”, opluwa naszych bohaterów i stawia „złote cielce” – w imieniu sekty smoleńskiej – swojemu mazgajowatemu bratu; ktoś, komu nie zależy na pozycji Polski w Europie i na Świecie, wybiera Trumpa, Orbana i Erdogana na swoich sojuszników i mentorów…

  Ktoś taki może posunąć się do każdej podłości! Mam w nosie jego buty, marynarki i łupież.

  Język! Jego język jest chory. Chory z nienawiści.

 226. @

  Tomasz Cimoszewicz:

  Panie Kaczyński, jak tam dochodzenie do prawdy ? Bo cos Antoniemu taśmę wciągnęło i zamilkł. Dalej bierzecie kasę od podatnika na fałszywe badania ?

 227. @

  PiS dołuje ?
  Lekarstwem anty-grawitacja ?

  https://www.youtube.com/watch?v=yRRVpaFwfOg

 228. Sciaga dla Lewego………………………….

  …Zydzi nie przyjechaliby do kraju, w ktorym grozilyby im pogrom… Charakter podobnych elukubracji prowadzacy do tego, ze zblizamy sie niebezpiecznie do granicy teorii spiskowych, mozna dostrzec rowniez w blogosferze.

  Geneza konspiracjonizmu jest latwa do okreslenia; bierze sie on znikad, tak jak znikad biora sie jego autorki i autorzy, przypominam wybuch histerii 404 alias Jakup07
  Podatna na takie irracjonalno-paranoidalne idee jest skrajna prawica, nieobce sa one rowniez lewicy. Bohaterami sa zydzi, masoni, jezuici, Anglo-Sasi (USA), imperialisci i inni. Ponad podzialami kulturalnymi, spolecznymi i politycznymi odnajdujemy opisy historii, spoleczenstw, polityki, w ktorych dominuja spisek i rozwiazania polityczne tzw. sciagi-gotowce na kazdy problem. Czesto poczatkiem jakiegokolwiek konfliktu i jego rozwiazaniem sa wlasnie zydzi lub lewicowcy (czy tez zydzi o lewicowych pogladach).
  Tak zwani intelektualisci ubarwiaja je ironia, “samousmiechaniem” lub szczypta uogolnienia zblizajac sie do dyskursu majacego pozory filozofowania. Nie moze on jednak byc przerywany na przystanku“na zadanie” w zaleznosci od naszego nastroju politycznego. Taki stosunek do rzeczywistosci jest niezdrowy lub przynajmniej frustrujacy.
  Uogolnienia ocieraja sie o antysemityzm i ksenofobie. Antysemityzm jest trudny w racjonalnym postrzeganiu, gdy z religii przenoszone sa akcenty na rase. Gdy lek zamienia sie w niechec. Gdy koincydencja staje sie regula. Najbardziej ostra forma antysemityzmu jest nienawisc do zydow i jednoczesne oskarzanie ich o spisek, chec opanowania swiata, dominacje nad narodami arabskimi, a nie np. pragnienie bezpieczenstwa i pokojowej egzystencji, co przeksztalca ich w pierwszoplanowych wrogow kazdego czlowieka.
  Zrzucanie winy na wszystkich zydow za dzialanosc poszczegolnych rzadow izraelskich oraz wyrazanie przy kazdej okazji, jednostronnej krytyki Izraela swiadczy li tylko o przyproszeniu oczu. “Protokoly medrcow syjonu” odwoluja sie do paradygmatu oportunistycznej teorii trwajacego od tysiecy lat spisku.

 229. Jaki powinien donieść do prokuratury o próbie wyłudzenia od Kaczyńskiego. Działającego po przykrywką. Tak sobie myślę,że kryształu będziemy bronić jak niepodległości. Po koreańsku Nasz kochany…

 230. Dlaczego Get Back nie kupił wierzytelność obywatela CK. Przepłacając jak wierzytelności Pekao 140 mln za 68. Tu tylko 1.5. Tak sobie myślę ale by się działo. Zamiast 40 mln za prawnika wykup faktury. Apage Satanas ! Mam żydowskie myśli.

 231. Przy okazji srebrnego warto opublikować tzw. Białą Księgę złożoną z oświadczeń majątkowych głównie tzw.obalaczy komuny. Tak sobie myślę,że warto sprawdzić komu obalenie nie wyszło bokiem. Bo na boku zarobił.

 232. @

  Keja PR

  BUUUUM!!!! ⚡️
  Były prezes spółki #Srebrna, obecny prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to dawny tajny współpracownik SB ps. Ryszard – wynika z akt IPN.
  Kazimierz Kujda jest jednym z bohaterów nagrań w aferze wież Kaczyńskiego. Obecnie prezesem spółki Srebrna jest jego żona, która jak ognia unika dziennikarzy. Z taśm opublikowanych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że Małgorzata Kujda chciała już otwierać konto, na które miały zostać przelane pieniądze z kredytu na kupno wieżowca.

 233. @

  Ewa Siedlecka

  Ogórek jak Adamowicz?

  Kilkanaście osób, które w sobotę krzyczały pod siedzibą TVP za wychodzącą z niej Magdaleną Ogórek – prowadzącą program „Minęła 20” – „sprzedajna kłamczucha” i „wstyd”, naklejały jej karteczki z napisem „TVPłże” na samochód i blokowały wyjazd, zostało publicznie wyklętych przez wszystkie strony politycznego i społecznego sporu. Są już przesłuchiwane przez policję.

  Policja ogłosiła, że kto się nie stawi – będzie doprowadzony. Chce im postawić zarzuty. Prof. Piotr Kruszyński w „Wiadomościach” TVP sugerował, że może chodzić o „przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat pięciu”. Nie powiedział, jakie.

  W sześciominutowym materiale w „Wiadomościach” nazwano to zdarzenie „linczem”.

  Ośmiornica PiS

 234. @stasieku
  6 lutego o godz. 17:18

  To co napisałeś trzeba umieścić w kontekscie

  Najpierw był Donald Tusk:
  „I have been wondering what the special place in hell looks like for those who promoted Brexit without even a sketch of a plan to deliver it safely”

  Big Bad Boss, Jean-Claude Juncker
  „I’m less catholic than my good friend Donald . He strongly believes in heaven and by opposite in hell. I believe in heaven and not in hell, apart from what I’m doing now, which is hell. „

  Tusk też nie jest nadmiernie katolicki biorąc pod uwagę jego zabiegi ślubne. 🙂 Bardzo wątłe to przekonanie Jean-Claude’a o wierze Tuska w hell co mi wcale nie przeszkadza.

 235. SB nie werbowało partyjnych. Najwartościowsi byli katolicy. Konfesjonały na podsłuchu i agent przed. Takie krzyżowe sprawdzenie wiarygodności sygnalisty. Tak sobie myślę,że milczenie jest złotem.

 236. Pedofilia w KK grożniejsza niż prowokacja z Niesiołowskim. Służby specjalne chętnie seksualność wykorzystywały do agenturalności. Co z prawem dziedzica do pierwszej nocy. Wszak władzy nie odmawia się. Damy do towarzystwa biznesowego czy gejsze. To prostytutki czy zakąska. Tak sobie myślę,że orgie tzw.parlamentarzystów szczególnie w Rzymie zawsze były formą relaksu przed „trudnymi” obradami. Wybzykany parlamentarzysta nie gada w stylu Pawłowicz.

 237. A jednak. Mamy deficyt. Czesi mają nadwyżkę od kilku lat choć nie zawierzyli państwa. Większy nie znaczy gospodarny. Tak sobie myślę na podstawie oglądania czeskiej telewizji,że należy przekazać Czechom buławę w tzw.Trójmorzu. A wykopią dostęp do mórz ze swojego terytorium.

 238. @zetus1, 9:14
  Dziękuję, masz słusznego, ‚zetusie1’.

 239. @adam100, 7:52
  Te kilka zdań Janusza Kijowskiego robi wrażenie. Sama, gorzka prawda.

 240. @

  Polecam blog Ewy Siedleckiej. Ciekawie pisze (taśmy):

  Pomysłów na wykazanie złamania prawa pewnie jeszcze przybędzie.

  W tych poszukiwaniach ginie sedno sprawy. A jest nim to, że rządząca Polską partia i osoba, która ma realną władzę nad tą partią i nad instytucjami państwa (i żadnej odpowiedzialności), jawnie i bezczelnie lawirują i kuglują, zaprzęgają prawników, by obchodzić prawo dla własnej korzyści. Obchodzą to prawo, które bezwzględnie egzekwują od innych, używając instytucji państwa: policji skarbowej, służb specjalnych i prokuratury. Że zawłaszczają przedsiębiorstwa i całe gałęzie gospodarki, by używać ich do swoich partyjnych, bynajmniej nie zgodnych z publicznymi, celów. Przykładem „repolonizacja” banków, przejmowanie ich „za złotówkę”, obsadzanie swoimi ludzi, wzywanie do wykonania usług – np. udzielania wskazanym podmiotom kredytu (fundacji braci Karnowskich czy spółce Srebrna). Albo nakładanie na spółki Skarbu Państwa ustawowego obowiązku finansowania milionami złotych Polskiej Fundacji Narodowej, która następnie finansuje rozmaite akcje propagandowe na rzecz PiS. I telewizji „publicznej”, zamieszczając w niej drogie reklamy (np. akcja „sprawiedliwe sądy” reklamowana była w dziecięcej TVP „ABC”, która nadaje kreskówki).

  Interes, jaki ubijał prezes Kaczyński za pomocą spółki Srebrna, jest tylko przejawem choroby, jaką jest partyjna oligarchizacja państwa. I to zupełnie wystarczy na polityczny akt oskarżenia. Nie trzeba prokuratorskiego.

 241. Stop syfowi z zagranicy. Nasz syf jest lepszy. Tak sobie myślę czy naszego syfa nie wpisać do konstytucji dla świętego spokoju.

 242. @

  Horała szukała,
  dziurę WAT-u uszczelniała.
  Swoich do pier**la wsadzała
  tylko Ogórka,
  nie ruszała.

  Pourquoi Madame? [ purkła madam’ ]

 243. stasieku
  7 lutego o godz. 10:40
  @adam100, 7:52
  Te kilka zdań Janusza Kijowskiego robi wrażenie. Sama, gorzka prawda.

  Szczera prawda Stasieku, szczera.
  Może nawet NAGA. 🙁

 244. @Stanisław Sł.
  A jakby wpisać naszego syfa na liste Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Bylby to po Krakowie, krzyżackim Malborku i zakopiańskim oscypku kolejny wkład w dziedzictwo ludzkości

 245. Madam Mucha purkła ..
  wg niej pan Biedron bedzie czyms w rodzaju wiosennego , albo calkiem wiosennym ogórkiem i mnie to sie zgadza bo na wiosne to bedzie mozna zostac europoslem a potem sie zobaczy i tbbnt.

  Drogi stasieku , (oskar cos ze dwa dni temu) ; Mnie to jakos slabo albo wcale nie smieszy a ja to tylko znalazlem i napiszmy .. podnioslem bo wygladalo , ze ktos zgubil . Pozdrowienia
  Ps Tnp szukalem czegos , czegos co „wartaloby „

 246. Zostaje jeszcze 7 dniowa onuca bacy z gumofilca. To dobro narodowe bez prawa wywozu jak kiedyś jedwabniki z Chin. Onuca przekazuje fluidy oscypkowi. Tak sobie myślę,że tradycja przez biurokrację brukselską nie może ucierpieć. Skosztuj oscypka a poznasz jaki jest baca.

 247. @Lewy
  Ja się, ‘zakręt’, codziennie rano, po przeczytaniu TT, dziwię, jak ten, ‘zakręt’, twór p.t Prezes i Słupy utrzymuje w sondażach 30% poparcia.
  Do tego badanie oglądalności/wiarygodności TVPis i TVN przynosi smutne dla genseka rezultaty.

  I ten, ’zakręt’, marksista Zybertowicz, ideolog i poszukiwacz układów, na dokładkę daje ciała z podpisywaniem faktur.
  A Adrian na nartach, o ‘zakręt’!

  Trochę „pozakręcałem”, Drogi ‚Lewy’ o poranku, ale to mi czasami pomaga.
  A Ty mi z pewnością wybaczysz…
  Nara

 248. Redaktor Karolina Lewicka
  Wyrzucona z TVPis przez Kurskiego, jedna z najwybitniejszych dziennikarek, zawsze świetnie przygotowana, spokojna, nie macha rękami. Gorąco polecam Jej wywiady np. w TOKFM.

  Red. Karolina Lewicka nigdy nie zapytała rozmówcy: „a co o tym myśli Jarosław K.?”

 249. lista polityków światowych przeznaczonych do zabójstwa przez agencję katów. https://www.globalresearch.ca/the-cia-has-attempted-to-assassinate-50-foreign-leaders-including-chavez/5326864

 250. @

  Poseł Horała bezradny wobec kluczowego świadka. W tle „luksusowe” hotele oraz Seszele
  http://wyborcza.pl/7,155287,24435171,posel-horala-bezradny-wobec-kluczowego-swiadka-w-tle-luksusowe.html
  komentarze:
  ironic07.02.2019, 09:06
  Swoją drogą Kaczyński ma dziwne pojęcie o zdobywaniu popularności wśród wyborców przez członków jego partii. Do wyborów samorządowych w Warszawie, na których, jak wynika z taśm, bardzo mu zależało, wystawił Jakiego, „gwiazdę” komisji reprywatyzacyjnej. Nie miał nikogo lepszego? Wychodzi, że nie. Kolejna „gwiazda” poległa w Krakowie. Następnego mądrego inaczej szefowanie komisji wyniosło na komisarza w Gdańsku. Jaja pańskie się dzieją w Białymstoku od kilku dni, też przez personalne decyzje Kaczyńskiego.
  Doskonale, niech więcej takich głupków promuje, to mu się partia od wewnątrz rozsypie jeszcze w tym roku. Wystarczy lekkie tąpniecie i szczury będą sp…

 251. Jedyna szczelina w teflonowym pancerzu PiS, to nacisk ulicy.
  Mając pod kontrolą media, może dowolnie długo kpić z opinii społeczeństwa, czy prasy.
  „Ciąg technologiczny” jest pod kontrolą, więc niewielu prokuratorów czy szefów innych instytucji kontrolnych, podejmie jakiekolwiek działania.
  I w tym jest kłopot…..

 252. Modne na wiosnę kolory to kwiaty i wzory geometryczne szczególnie zalecane przy wystroju wnętrz. Powinno być barwnie, kolorowo i radośnie, koniec z bielą i szarością.

  Pewna polska firma produkuje podkładki na stół, które wysyła do Indii gdzie
  wzory geometryczne nadaje sie ręcznie stemplując oryginalną starą metodą.
  Ta kooperatywa przysparza oryginalności rodzimemu produktowi.

  W porannym programie „Dzień Dobry TVN” jak zwykle ciekawie.
  Daniel Qczaj z Zakopanego, fenomenalny populator fitnessu,
  do dzisiejszych ćwiczeń zachęcał tak; „mamy wiosnę, a gacie dalej ciosne”,
  a w trakcie ćwiczeń zapytał „macie już luz w gaciach?”

  Szanowni komentatorzy, nie pytam o wasze ćwiczenia, a nawet o luz w gaciach, ale czy premierowi ulżyło jak wreszcie zobaczył te faktury sprzed pół roku?</b/

 253. Koszenie śniegu wiosną…

  Po tym zadanym mi przez @adama100 zajęciu nocnym, nie wiadomo, w co ręce włożyć.
  Nie mam już ochoty tyrpać Wiosny, bo amok powoli się wypala, wraz z tonięciem tej marzanny marzeń o brukselce na rachunek wiejskiej.
  Tym co jeszcze chcą pogłówkować, proponuję takie ćwiczenie:
  Jak wyglądałaby Wiosna, gdyby kolejność wyborów była odwrotna: najpierw do sejmu, a POTEM do PE?

  Rozważania nad morale Kacza (Kijowski) są tyleż trafne, co jałowe, na tle walki elektoratu głosującego ALBO za wiarą we wiosnę w lutym ALBO za jesienią średniowiecza w XXIw.
  Prof. Rychard (zacny fachowiec) dziś w radiu luzikowo afirmował korzyści ze zjawiska Wiosny, zręcznie abstrahując (intencjonalnie, co zaznaczył) od prawdy kontekstu wyborczego.
  Porzucił srebro milczenia profesjonalisty o złotej prawdzie, że piękno wyborów polega na uzyskaniu władzy, a obie te zdobycze leżą nie w wiosennie kwiecistych deklaracjach, a zdolności ruszenia większości gminu od konfesjonału do urn.
  Tymczasem u nasz w gminie to są mentalnie te same miejsca.

  Faktury, faktury, faktury… cóż te parole, parole, parole mogą uczynić w państwie, w którym profesor sobą samym mniemany (elitarni nauce polskiej recenzenci byli przeciw, czyli za) doradca najbardziej gminowi zaufanego PADa spad żyrandola (pad na wazelinie wprost na pałace to trudna sztuka) orzeka ludowi, że bez podpisu nieważne? To prawda szczerozłota, bo przecież wolą elektoratu, i prawa ruchu drogowego dla umiłowanej władzy – nieważne, jeśli klepnięte przy okrągłym stole, a nie na Srebrnym globie z epicentrum na Nowogrodzkiej.

  Co popieram: Karolina Lewicka, tu wspomniana; jej wywiady w TOK są naprawdę przedniej roboty dziennikarskiej i niepośledniej kompetencji osobistej.

  Jedyne złoto za-prawdę leży na gruncie wyborczych wyników, reszta to puste złudzenia w sreberku z dolnych półek dyskontów… ale tam właśnie leży, na poziomie tej półki nasz grunt większościowy.
  Czekamy na alchemika.

 254. Ciekawa analiza charakteru Biedronia, która przenoszę z blogu Ateistow, autorstwa

  wujaszek wania
  7 lutego o godz. 10:00

  Za co należy cenić Biedronia?
  Biedroń urodził się w 1976 roku na Podkarpaciu. Dzisiaj jest to żelazne zaplecze PiS. W tamtym czasie trząsł nim metropolita Ignacy Tokarczuk. To on był nieformalnym władcą. Robił co chciał i formalna władza nie była w stanie mu podskoczyć. Był bezkarny, jak dziś Rydzyk.
  Kiedy zwykły ksiądz zakrzyknął z ambony: „na kolana”, ludzie klękali i posłusznie, spracowani rolnicy w środku żniw, wędrowali na kolanach wokół kościoła. Tak wielkie było mentalne zniewolenie.
  Był to czas, kiedy nie tylko nie było Internetu, ale na przydział telefonu stacjonarnego czekało się latami, szukając „dojść”. Zamknięta enklawa.
  Na ten klimat obyczajowy nakłada się środowisko rodzinne dotknięte alkoholizmem i przemocą domową.
  W 1991 wyjechał do Ustrzyk Dolnych i zamieszkał w internacie. W czasie swojego pobytu w tej miejscowości uświadomił sobie, że jest gejem. Jak wspominał, w szkole twierdzono, że orientacja homoseksualna jest zboczeniem, zaburzeniem i grzechem, na skutek czego przeżywał kryzys psychiczny, a nawet miewał myśli samobójcze (Wiki)
  Dzisiaj używamy słowa gej. Wtedy mówiono „ciota”, „pedał”, w najlepszym wypadku „ciepły”. Okazywano pogardę, wstręt, a nawet pluto, szarpano i bito. Posyłano do piekła rysowanego w naturalistyczny sposób.
  To aż nadto dość dla młodego człowieka, żeby popaść w uzależnienia, wejść na drogę przemocy, zgorzknieć, użalać się nad sobą. Byłoby to zrozumiałe.
  Ale Biedroń nie poddał się. Walczył. O siebie. O innych.
  Przychodzi mi tu na myśl analogia do młodego Wokulskiego z „Lalki”, który wydostaje się z piwnicy, bez drabiny, którą mu schowali „koledzy” i przy akompaniamencie ich rechotu.
  Wspaniały wzór osobowy.
  Ten fragment życiorysu Biedronia zasługuje i czeka na odpowiedniego biografa.
  Dlaczego Biedroń jest ważny dla Polski?
  Zacytuję słowa profesora Rycharda:
  Jest ważny, bo pokazuje w którym miejscu jesteśmy, jak bardzo jesteśmy zapóźnieni cywilizacyjnie.
  I wygląda na to, że nadchodzi/nadszedł właściwy klimat społeczny, żeby to zmienić.
  A Biedroń, który ma za sobą taką drogę życiową, ma wystarczającą legitymacje, żeby o tym mówić. Żeby być liderem tych zmian.
  Dlaczego Biedroń jest niebezpieczny jako polityk?
  Z tych samych powodów, z jakich Wałęsa nie powinien był, mimo wcześniejszych zasług, zostawać prezydentem. Przy czym nie chodziło o brak formalnych kompetencji. Tę lukę można było wypełnić przy pomocy kompetentnych urzędników. Chodziło o rozdęte ego.
  Z tych samych powodów, dla których, przy uwzględnieniu wszystkich różnic, niebezpieczny jest Kaczyński. Chodzi o „leczenie” traum przeszłości poprzez politykę.
  Kariera polityczna Biedronia pokazuje, że traktuje politykę jak ekstremalny sport. Po zdobyciu, zaliczeniu jednego szczytu rezygnuje z wywiązywania się ze wcześniejszych zobowiązań. Wyznacza sobie następny szczyt do zdobycia, zapowiadając z góry, że kolejny raz nie zostanie z tymi, którzy go wybrali. Nie potrafi się skupić na zadaniu. Cierpi na polityczne ADHD.
  Biedronia napędza potrzeba udowodnienia sobie ile jest wart, potwierdzenia własnej wartości. Stary, dziecięcy głód akceptacji. Podobny do głodu narkotycznego i równie niebezpieczny.
  Tyle, że jeżeli nie znajdzie akceptacji w sobie, to nie dadzą mu jej żadne polityczne sukcesy.
  Jest to bardzo niebezpieczna droga i dla niego samego i dla kraju. On już, niestety, wszedł na tę drogę. Pokazuje to ilość kłamstw, manipulacji, bez których mógłby się spokojnie obejść.
  Państwo, społeczeństwo nie mogą służyć w charakterze zastępczej kozetki psychoterapeutycznej dla nikogo.
  Ani dla Kaczyńskiego ani dla Biedronia.

 255. http://rus.live/2019/02/17459/?fbclid=IwAR1MTZzdPBFvFhauF1e07x7mDQ3MWJSgOoqLyrdKH9jjhcDqRYydMrd2Kls

  Trump ma problem ponakładał rożne embarga a w sumie to Ameryka na tym
  najbardziej traci.

 256. Lewy
  7 lutego o godz. 12:33

  Ten wujaszek, to jest niezły wujaszek, co już jakiś czas temu zauważyłem; jego szkoda, że uwikłany w wyjątkowo toksyczny zakątek sieci.
  Prawdopodobnie w tym co cytujesz ma sporo racji.
  Jednak, uważam że zdalne egzegezy i wiwisekcje personaliów i osobowości (trafne czy nie) to też nasza pułapka, która sobie hodujemy.
  Mówiąc krótko, byt społeczny stanowiący w istocie całkowicie zalezną emanację osobowości jedynego właściciela (nie mówiąc o własności władzy i majątku, jak w piss) to niezdrowy i kompletnie nieprogresywny objaw plemienny, a nie cywilizowanie polityczny. Nb. zręczny manipulator emocjami sieciowymi jest w stanie przerobić to na rzekome outsiderstwo z układu i świeżynkę (jak mawia Trump: false, wrong!), co niestety u Wiosny ma miejsce.
  Niewiele uczymy się, pokładając nadzieje w wierze w postaci i postawy kacyków, a cały progres w tym, aby byli nowi i piękni, no i mówili to co chcemy.
  I już siedzimy w wymarzonej bryce lepszej od sąsiada, będąc tym samym lepsi, niż wiemy, że jesteśmy.
  Pobudka z marzeń na obgryzionym taborecie w wielkopłytowej kuchni i z octem w lodówce „Mińsk” nie będzie jednak tą piosenką znaną, którą równie polubimy.

 257. Ten biznesmen narobił sobie kłopotu, a teraz odgradza się wspólnikami, którzy wplątani w sprawę będą siebie i swojego szefa bronić do upadłego.
  Pisałem do trzech razy sztuka i jestem prwien, że to podejście już mu się nie uda.
  Trzeba zapłacić po całości. I zejść z politycznej sceny z całą ekipą.
  Ja z przyjemnością pomacham na pożegnanie

 258. Senatorowie PO mają pomysł na dziewięciodniowe święto (!) w czerwcu (wybory ’89), by uczcić także 40 rocznicę pielgrzymki JP2 do Polski (’79)
  Toż to prezent dla Biedronia, bo PO wypada całkiem jak PIS.
  Już widzę oczyma wyobraźni te niezliczone szeregi biskupów, arcybepów i innego kleru, tworzących anturaż i „oprawę duchową”, podczepiających się na maksa pod nasze obywatelskie święto (4 czerwca), kiedy to ówczesny suweren pogonił w pierwszych wolnych wyborach kandydatów peerelowskiego establiszmentu.
  Jak ziomale wykorzystają świąteczne dni? I czy będzie to zgodne z intencjami pomysłodawców z PO i „apetytami” kk?
  Może wybiorą się na „czerwcówkę”, czyli pikniki na łonie przyrody, a może ulegną patriotyczno-religijnemu wzmożeniu, w co zresztą wątpię?
  https://wiadomosci.wp.pl/po-ma-pomysl-na-9-dniowe-swieto-najdluzsze-w-historii-6346826733602433a

 259. mag
  7 lutego o godz. 13:21

  cytowany tu wyżej @wujaszek wania w ciekawy sposób odnosi się, na LA, do tych rewelacji.
  Moim zdaniem warto przeczytać.

 260. Gekko
  7 lutego o godz. 13:10

  Ten wujaszek, … jego szkoda, że uwikłany w wyjątkowo toksyczny zakątek sieci.

  Mógłbyś doprecyzować o co Ci chodzi.

 261. mag
  7 lutego o godz. 13:21

  Ta inicjatywa senatorek (…?) PO ilustruje to, co pisałem o zbiorowych bytach opartych na osobowościach (nie w sensie komplementu, a struktury organizmu).
  To zazwyczaj, pod wodzą kacyka, ma skompensować całkowity brak norm i wartości spajających tego typu wspólnoty.
  Skutkiem jest zaludnianie tych wspólnot przez osobniki wybitnie i bardzo wybitnie zdemoralizowane, czego przykładem w/w inicjatywa.
  Z punktu widzenia reprezentowania przez formalnie cywilizowane struktury państwa, jak parlament i partie , (lub kontestowania, jesli PO się odetnie) interesów dobra wspólnego zbiorowości (tj. społeczeństwa a nie nawet wyborców, tym bardziej nie tylko członków szajki), taka inicjatywa jest kompromitująca, stanowiąc szyderstwo z formalnych przesłanek wniosku.
  Tak oto, za pomocą paradygmatu fałszu cywilizacyjnego i prymatu osobowości i kacykostwa, społeczeństwo gruntuje swój wsteczny charakter wspólnoty plemiennej, gdzie interesy i to wyłącznie swoje, kosztem ogółu, realizują szajki.

 262. stasieku
  7 lutego o godz. 11:28

  jej dzisiejsza rozmowa z Zybertowiczem to istna perełka.

  Okazuje się, że na czele państwa mamy Bankstera Kłamczucha, Dewelopera Kanciarza i Uchwyt do Długopisu.

 263. mohikanin przedostatni
  7 lutego o godz. 13:29

  Piszę dokładnie to, o co mi chodzi.
  A o co chodzi Tobie?

 264. Tak jak wujaszej wania byłem w tamtym czasie przekonany, że Lech Wałęsa nie powinien zostać prezydentem.
  Tamte wybory były dziwne gromadząc grono barwnych kandydatów, jednego spoza Polski, i odsuwając generała, który idealnie prowadził Polaków przez wzburzone polityczne morze.
  Jednak dzisiaj pomijając prezydenturę Wałęsy, sam Lech Wałęsa jest samodzielnie i ostatecznie symbolem zmiany która nastąpiła, która jest i będzie zapisana w światowej historii.

 265. Gekko
  7 lutego o godz. 13:34

  co to jest ten „wyjątkowo toksyczny zakątek sieci”?

 266. Ponoć faktura jest pusta. Co na to prokurator. Dlaczego pisowscy hunwejbini nie donoszą. Chyba będzie z urzędu. Tak sobie myślę,że faktura ma najmniejsze znaczenie to był pretekst. Liczy się słowo.

 267. @

  Tak źle nie było od lat. Z Niemiec płyną fatalne dane
  http://wyborcza.pl/7,155287,24437353,tak-zle-nie-bylo-od-lat-z-niemiec-plyna-fatalne-dane.html

  Wieści fatalne dla PiS. „Cud gospodarczy” się skończy i król będzie nagi. Buldogi się zagryzą pod dywanem, bez udziału Biedronia.

 268. Po potoku słów pisowskich szambonurków na temat Srebrnej przechodzę na normalność. Most Krymski łączący rodzinny Kubań z Krymem. Kubań ostoja Polonii w Mineralnych Wodach oraz tymczasowy azyl dla ułanów 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich z Polski pod zaborem. Z Kubania wyruszyli na szlak do Polski przed 11 listopada. Niepodległość witali w Rzeczpospolitej. Akumulatory ładowali na Kubaniu a potem przez Noworosyjsk i Odessę do Domu. Tak sobie myślę,że warto mieć taki kąt na świecie dla odchamienia się środowiskowo.

 269. @Gekko
  „Tak oto, za pomocą paradygmatu fałszu cywilizacyjnego i prymatu osobowości i kacykostwa, społeczeństwo gruntuje swój wsteczny charakter wspólnoty plemiennej, gdzie interesy i to wyłącznie swoje, kosztem ogółu, realizują szajki”.
  Howgh!
  Mógłbyś jednak wszystko to wyjaśnić prostszym a równie adekwatnym językiem.
  Zwłaszcza „paradygmat fałszu cywilizacyjnego i prymatu osobości i kacykostwa” spowodował, że na chwilę się „zawiesiłam”, by dotrzeć do jądra-sedna Twojej wypowiedzi.

 270. @mag
  Pan ‘Gekko’ chyba sobie robi z nas jaja.
  Prosiłem, że by tego nie czynił, bo to nieładnie.
  Uściski

 271. Jeszcze o wyalienowaniu z prawdziwego życia. Znany pałacowy kronikarz, Kadłubek XXI w „podważył” prawdziwość wystawionych Jarosławowi faktur. Stwierdził, że tam nie ma podpisu!!! Wróbelek mazurek z kolei walnęła wprost, że takie faktury może każdy wystawić!!! Mam w domu pełną kopertę faktur do rozliczenia ulg z podatku i zdjęła mnie groza, bo ani na jednym dokumencie nie ma podpisu!!! Jestem ugotowany!!!
  W Poranku TOK FM wystąpił wyżej wzmiankowany „Kadłubek” i nadział się na swoją minę. Minę uzbroił chwilę wcześniej Miller i pani redaktor o poranku odniosła zwycięstwo nad „Kadłubkiem”, który nie potrafił sklasyfikować Jarosława i Lecha do jednej z grup, na które podzielił „kronikarz” uczestników okrągłego stołu, na komunistów i donosicieli. Ten fantasta w dalszym ciągu wierzy w prawdziwość esbeckich notatek na temat Wałęsy. W dzisiejszych czasach nikt poważny nie dopuszcza ekspertyz grafologów jako bezdyskusyjnych dowodów. O tym trzeba jednak wiedzieć, ale po co, skoro buja się w oparach swoich smrodliwych pierdów. Profesura nie chroni od ignorancji.

 272. @Gekko
  Zadałem sobie pewien trud – wiesz, że na emeryturze jest dużo wolnego czasu – i założyłem archiwum Twoich kwiatków językowych. To całe akapity!

  Może mi się kiedyś przydadzą, jako narzędzie w dyskusjach na temat wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
  Ukłony

 273. mag
  7 lutego o godz. 14:45

  Kurczę, aż „docieranie do jądra” to nie była moja intencja! Jak już, to oby zawsze, jak Ty tylko umiesz – w białych rękawiczkach!
  Ale kto dotarł, ten uznał że warto i się nieco wysilił.
  Czy się opłacało, niech każdy sam oceni.
  Thanks mag, za ocenę własnego trudu w języku jakże obcym, bo indiańskim, a przecież dla dzielących podobne grunta kulturowe, zrozumiałym i bez tłumaczeń. 😉

  PS A kto nie dotarł, to przecież nie dlatego, że ja mu jakieś jaja chcę przyprawiać na siłę.
  Koegzystencja bez docierania do jąder to moim zdaniem (kolokwialnie) zdrowy dystans między facetami 😉

 274. stasieku
  7 lutego o godz. 15:15

  Co mam powiedzieć… nie jesteś pierwszy, publikując licz się z możliwością plagiatu ;)Pozdr.

 275. @mohikanin przedostatni, 13:33
  Tej zgrai pali się pod doopą, suweren woli TVN, poczuł z TVPis sygnały pogardy dla siebie.
  „Ciemny lud” dużo kupi, ale do chwili w której poczuje, że go nadawca lekceważy.

  Suweren „kupował” kłamstwa (to moja spekulacja, brak danych), aby się zakłamać, w wielu przypadkach usprawiedliwić swój wybór w 2015. Ten wyborca betonowy, Rydzykowy, antysemicki, wierzący w wybuchy tutki, stanowi ciągle istotny odsetek elektoratu, ale udział w nim młodych smarfonowców pewnie maleje.

  Pozdrowienia

  PS
  ‘wujaszka wanię’ przeczytałem. Warto było. THS.

 276. Jedyna rozrywka na blogu, to obserwacja robienia sobie przez gekko beki z emerytowanego woźnego i emerytowanej redachtorki.
  Aż się towarzysz stasiek zorientował, no i nici z dalszych jaj.
  Chociaż, chociaż – może nie doceniamy miary infantylizmu niektórych?

 277. @mag, 13:21
  Robert Biedroń też sobie robi z nas jaja.
  Proponuje Schetynie tekę MSWiA w swoim rządzie.
  Jajcarzy przybywa, ale nikt nie przebije genseka.
  Pozdro
  PS
  Byłaś w parku Madziu? Polecam.

 278. quentin t.
  7 lutego o godz. 15:32

  Doceniam koncept, ale jest absolutnie bynajmniej.
  Przerywam tę wrogą prowokację, bo odnosze wrażenie, że jedyna beka to ta z kapuchą, z której takie interpretacje się wywodzą.

 279. stasieku
  7 lutego o godz. 15:39

  Jezu, tj. stasieku – nie piszesz poważnie?!
  Daj link jeśli się mylę.
  Pls.

 280. @ stasieku
  Źródło znalazłem przez Lisa na TT.
  Czyli, doradcy idą za ciosem, rozwijając taktykę na osłupienie bezczelnością.
  Tylko po co głupota strzału w stopę, że najmniej zaufanemu Polakom Schetynę Wiosna umieści na ich straży (tj MSWiA)?
  Tego nie można traktowac poważnie, a idzie na to że będzie trzeba terapeutycznie, i to w dużych grupach wsparcia.
  Zapewne najlepszy będzie na to ocet na półkach w każdej gminie.

 281. @ALL
  Na TT, Waldemar Kuczyński namawia do zmiany systemu wyborczego (znowu muszę spojrzeć na ściągawkę, czy to już to na „A”?) D’Hondta. W uzasadnieniu WK pisze o ciągle jeszcze słabej, polskiej demokracji.

  Mój postulat idzie dalej.
  Uważam nawet, że powinien być hasłem wyborczym Zjednoczonej Opozycji.
  Oto ono: KONIECZNA ZMIANA KONSTYTUCJI!

  „Jak było pokazane” w ostatnich latach, Ustawa Zasadnicza straciła świeżość.

 282. stasieku
  7 lutego o godz. 15:51

  Popieram.
  Ale najpierw osiągnięcie większości konstytucyjnej, czyli co najmniej sprawienie aby piss miał jesienią MNIEJ NIŻ 1/3 posłów (czyli aby zaistniała większość kwalifikowana bez piss).
  To jest możliwe TYLKO w koalicji przeciw obecności pissu w sejmie, przy jak największej jego nieobecności.
  Ilu by Bieroń wprowadził do sejmu posłów, w takim trybie jakim prowadzi kampanię, na ŻADNEGO z nich nie będzie można liczyć, że się nie złamie, jak złamał się jeden radny z N. chybcikiem wprowadzony na Śląsku.
  Do przemyślenia.

 283. Każdy może wystawić każdemu fakturę takie jest stanowisko pisowców. Co ogłosiła ichnia Urban w spódnicy. A Ziobro ściga takie sytuacje. Tak sobie myślę nie wierz blondynkom.

 284. @quentin t., 15:32
  Należysz ‘quentinie t.’ do wielkiej trójki skierowanej na odcinek en passant.
  Nie, nie! Wycofuję się.
  As far as MR, mam przekonanie, że ten towarzysz ma zlecenie na papierze w szufladzie albo w sejfie domowym.

  Ty i ‘tusssi’ robicie robotę chyba społecznie, tak z miłości do genseka, KaKa, Rydzyka, albo, po prostu, kierowani biblijną nienawiścią do Rudego, a może Starszych Braci? – niepotrzebne skreślić.

  Nie oczekuję odpowiedzi.

 285. Każdy może wystawić każdemu fakturę …takie jest stanowisko pisowców.

  Co oznacza tym samym, że każdy każdemu może kazać iść do sądu po dowolne pieniądze.
  I pewnie na to piss liczył, że sam nie płacąc, będzie sądy używał do wymuszania nienależnych wyłudzeń.
  Testowane, z chwilowego braku posłusznego sądu, na prawie Zdzisława w KNF.

 286. Przepraszam, nie ‘tussi” a ‘neospasmin’ (miałem skojarzenie z tussicodinem, czy jakoś tak)

 287. Dlaczego Ziobro nie sprawdza pustej faktury. Za to bierze pieniądze. Tak sobie myślę po wypowiedziach Morawieckiego o uszczelnianiu VAT. A VAT zapłacone po wystawieniu faktury.

 288. @stasieku
  7 lutego o godz. 16:11

  Neospasmina, jakby się ostatnio miarkował. Zaczyna rozumieć co tu się pisze?

 289. @stasieku
  Ja czuję się jak pan Wołodyjowski w Kamieńcu oblegany przez Turków i kozaków’
  No bo takie turki jak nasz kochany wiesio , blackcośtam,mandragora podkopują się pode mnie z okrzykiem „maduro!”. Z drugiej zaś kozak quentin idzie na rympał starając się przy pomocy subtelnego taranu zrobić w moim murze otwór.
  Co do Mauro, to on ma za zadanie uśpić czujność pana Wołodyjowskiego, usiłuje go uśpić wahającym się zegarkiem. Patrz jak on to robi.
  Jak pan Wołodyjowski macha szabelką , wytrącając kozakowi Mauro jego szabelke, np. twierdząc ,że w Smoleńsku samolot spadł, bo siła grawitacji ziemskiej + okoliczności takie jak Protasiuk, Błasik, Lech, to on wyciąga zegarek i stara się pana Michała zahipnotyzować, mówiąc, że to było 10 kwietnia, a skoro 10 kwietnia to musiał być zamach. Pan Wołodyjowski powinien w tym momencie znieruchomieć , a wtedy kozak Mauro ciach, ciach. Tak samo kiedy pan Wołodyjowski chce pogonić hunów, to Mauro przytacza historie Wandy, która nie chciała Niemca.
  Jest jeszcze tatar Mortadela, który strzela do mnie z łuku, ale on tylko dlatego, bo czuje się nieszczęśliwy, gdyż nikt jego niecelnych strzałów nie traktuje na poważnie, a on chciałby pogadać.
  Sorry, że ja odszedłem od tematu „czy pan Jarosław jest uczciwym kryształem, czy też wręcz odwrotnie”. Ale ja już nie mogę się doczekać, kiedy kozak Mauro wyjmie swoj zegarek.

 290. Dlaczego Ziobro nie sprawdza pustej faktury.

  Żiobro nic nie ma do sprawdzania, a faktura, jako refaktura nie jest wcale ‚pusta’.
  Refakturowanie polega na tym, że wystawia się fakturę zbiorczą, to jest procedura wpisana w nasze prawo wskutek prawa UE i co ciekawe, nie wymaga załączników (choć pewnie nie byłyby potrzebne w świetle słów Jk że fakturowane prace były wykonane). Trick także w tym, że słowa JK mają prawną moc brzęczenia much, gdyż nie ma tytułu do jednoosobowej reprezentacji spółki. A jeśli ma… to złamał prawo jako poseł, bo tego mu nie wolno.
  To jest sytuacja takiego bagna, że gdzie się JK nie ruszy, tam hak nielegalizmu.

 291. @Lewy, 16:41
  A widzisz, Lewy! Mówiłem niedawno, że bez Mauro doopa blada.

  Wierzę, że nie możesz się doczekać kiedy Mauro wróci z I etatu, (pewnie w służbach Umęczonej) i zacznie nas pryncypialnie korygować. Dobrze, że piszesz z polskimi znakami diakrytycznymi, bo, niedajboże, zacząłby Ci literówki wymawiać.
  Kto-ach-kto da nam tyle uciechy!

  Nie mogę się doczekać powrotu wraku tutki. Ze sfałszowanymi, czarnymi skrzynkami.
  Raporty Mauro o wynikach metalografii będą zajmowały wiele ekranów w naszych laptopach.
  Wiceprezes Antoni, w imieniu komisji oczywiście, oświadczy, że znaleziono DNA jakiegoś ‘ruska’, który podczas remontu tutki założył ładunek trotylu II. (To taki trotyl, wymyślony przez ‘ruskich’, który nie zostawia śladu po wybuchu).

  W nowej konstytucji RP, proponuję powtórzyć jedno z przykazań, które jest łamane codziennie przez niewątpliwie chrześcijańskich rządzących.
  „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”
  I – oczywizda – odpowiedni paragrafik w kodeksie.

  Nara

 292. Zachód po cichu już zaczyna wierzyć, że prezydentem Ukrainy może zostać komik. Z doniesień medialnych wynika, że Zelenski spotykał się ostatnio z ambasadorami kilku państw Unii Europejskiej, którzy zaprosili go do biura przedstawicielstwa Unii w Kijowie. Zaskoczył ich m.in. swoją wizją zakończenia wojny w Donbasie.
  https://www.rp.pl/Polityka/190209734-Wybory-na-Ukrainie-Komik-ma-pomysl-na-kraj.html
  ==========

  Ukraińcy mają szansę na NORMALNEGO człowieka u władzy?

 293. @adam100, 16:24
  Podejrzewam, że to amator, taki, jak my.
  Leniwy jest, bo gorąco tam latoś.
  A może zaczęło brakować „paliwa ideolo”?
  Pozdr

 294. @Lewy
  A tak dla młodych:
  Za WIKI: ”12 sierpnia 1672 roku, pod zamek podeszły oddziały tatarskie i konnica turecka, którą odpędzono salwami z dział. 14 sierpnia dotarły pod twierdzę siły tureckie z Wielkim Wezyrem”

  Jak widzisz, Lewy, wyprzedziłem Maura, odebrałem mu chleb na kolację.
  Teraz maja odprawę, jak się ustosunkować do faktury.

  ‘Zakręt’, jacy to krętacze! W normalnym kraju ten reżim by dawno upadł.
  Obawiam się, że te „brudne precedensy” zostaną w świadomości jako „oczywista oczywistość” i „białe jest czarne” utrwali się na pokolenia.

  „Nie kracz ‘stasieku’, mruknąłem wewnętrznie…
  Nara

 295. @ALL
  Uwaga, uwaga!
  Podobno będą teraz mówić, że to, co robimy, publikujemy, „to rzucanie kamieniami w przeciwników politycznych”.
  No i oczywiście, że przykład tej nikczemności dał przodek Kopaczowej, kiedy rzucał kamieniami w dinozaury.
  Będzie się działo!

  Zbliża się kilka godzin politycznych, ciekawe są „jedynki” w różnych stacjach.
  Która odkryje tajemnicę miejsca pobytu Adriana?

 296. @ ALLe o co chodzi?
  Z temy kamienamy?
  Bo nie wiem, gdzie paczeć?
  Można jasniej?
  🙂

 297. @

  „Morawiecki jest słupem Kaczyńskiego” – PO chce by skarbówka skontrolowała Srebrną
  http://wyborcza.pl/10,152484,24437391,morawiecki-jest-slupem-kaczynskiego-po-chce-by-skarbowka.html

  komentarze:
  jabi2000 07.02.2019, 12:36
  Pis płynie kanałem, opozycja wypływa na szerokie wody… Tylko jak trudny to będzie czas dla nowego rządu,
  posprzątać ten śmietnik historii
  maks2345 07.02.2019, 12:29
  P. M.Morawiecki zapisał się na kartach historii PL jako pierwszy i dotychczas jedyny premier kłamca skazany prawomocnym wyrokiem. Sprawia wrażenie że do tego rekordu chce dopisać kolejne, pewnie mu się to uda i nie raz nas jeszcze zaskoczy. Kolejnym rekordem jest publiczne zajmowanie się problemami prywatnej spółki, w której skarn państwa nie ma żadnych udziałów. Tego też jeszcze nie robił żaden premier w historii PL. Trzeba przyznać, że w tej dyscyplinie towarzystwo ma równie godne, bo obecny prezydent jest pierwszym strażnikiem konstytucji, który złamał jej zapisy.
  halfl-itra 07.02.2019, 13:43
  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Polską rządzi zorganizowana grupa przestępcza w najbardziej dosłownym sensie?

 298. Co za ofiara losu sprawdza uchwalane ustawy. Takie byka przepuścić w ustawie o wynagrodzeniach w NBP. Wszyscy czytają czy w ciemno głosują. Tak sobie myślę,że marszałek dał plamę.

 299. Lem opowiadał,ze pewna planeta była otoczona kamieniami, które unosiły sie jak chmury.Ale od czasu do czasu z takich chmur spadał deszcz kamieni
  Kiedys w poblizu tej planety uległ katastrofie statek kosmiczny, który wiózł dla osadników na innej planecie kartofle. Kartofle wysypały sie i spadły na powierzchnie kamienistej planety. Wtedy zadziałało prawo Darwina i z pośród bombardowane kamieniami kartofli przezyły tylko dwa najinteligentniejsze, których nać potrafiła unikać kamieni. Te kartofle ewoluowały, stworzyły własną agresywna cywilizacje i zaczęły atakować inne planety . Niestety jeden ziemniak spadł i się zabił, a drugi pochował go godnie i zaczał ubliżać wszystkim kamieniom.
  @Gekko, jasniej nie potrafię

 300. W sprawie tych faktur…..

  Czy istnieje PISEMNA umowa pomiędzy podmiotami, na wykonanie usług?
  16 krotne spotykanie się Kaczyńskiego z Austriakiem, powinno skutkować jakimś PISEMNYM zobowiązaniem.
  W przypadku umów na gębę, sprawa jest dość skomplikowana prawnie, choć nie bez szans.

  Miałem kiedyś podobny problem.
  Przy organizacji sporej imprezy- za kilkanaście tysięcy, szef zmienił sponsora, więc trzeba było zmienić faktury na innego płatnika.
  Nie było z tym problemów w firmach od których kupowałem komponenty, papier wszystko ścierpi- przefakturowanie również.
  To kwestia ZAUFANIA.

 301. Wiesiek
  Faktura to dokument , a więc jest pisemna , albo to nie jest faktura .
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faktura_(dokument)

 302. Nie ma odrębnych zasad refakturowania. Ogólne zasady mają zastosowanie również w zakresie VAT. Tak sobie myślę,że Ziobro może wkroczyć z urzędu. W czym ma wprawę.

 303. Z dystansu
  7 lutego o godz. 18:41

  Zmiana płatnika na fakturze- o to mi chodzi.
  Skoro zmuszony byłem to ZROBIĆ, to jest to wykonalne.
  Zamiast spółki Srebrna, płatnikiem jest Kaczyński.
  Ważne żeby do kasy wykonującego usługę, wpłynęły pieniądze.
  Ja płaciłem gotówką, więc problemu nie było.
  Dostawcy jest obojetne, kto płaci, byle kasa się zgadzała.

 304. Problemu nie byłoby w ogóle, gdyby Kaczyński przekazał gotówkę z ręki do ręki.
  Jak na prawdziwego mafiozo przystało.
  Słowność pozawala uniknąć podatków pośrednich, służb skarbowych, medialnego rozgłosu.
  Tylko co taki człowieczek może wiedzieć o dżentelmeńskich umowach?
  Honor dobrze wygląda w gadkach – szmatkach takich plebejuszy, czy ro-man-tycznych powieściach.
  By go stosować w praktyce, trzeba mieć KLASĘ…
  Ten pan z Żoliborza, jej nie posiada.

 305. Mauro Rossi, 7 stycznia , 0:59

  Rezym francuski zabil i poranil ciezko juz chyba wiecej protestujacych niz rosyjski.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Yellow_vests_movement#Fatalities_and_injuries

  Czas na Chiny by mianowac nowego prezydenta.

 306. wierzyć, nie wierzyć – przeczytać warto:
  „Po ponad dwóch latach śledztwa senacka komisja ds. Wywiadu nie znalazła dowodów na zmowę między kampanią Trumpa a rosyjskim rządem – powiedział w rozmowie przewodniczący komisji republikańskiej.
  „Jeśli napiszemy raport oparty na faktach, które mamy, to nie mamy niczego, co sugerowałoby, że doszło do zmowy przez kampanię Trumpa i Rosję”, powiedział senator North Carolina Richard Burr dla CBS News (…)
  Panel Senatu przeprowadził ponad 200 przesłuchań świadków i dokonał przeglądu setek tysięcy dokumentów w ramach śledztwa dotyczącego rosyjskich wtrącania się w wyborach w 2016 roku. Dochodzenie, które w dużym stopniu skupiło się na pytaniu o zmowę, rozpoczęło się w styczniu 2017 r. Wraz z równoległą sondą przeprowadzoną przez stałą komisję ds. Wywiadu….”
  Tłumacz Google żeby nie było niedomówień. Ta sprawa z zaangażowaniem publicznych pieniędzy ciągnie się ponad 2 lata, my Polacy jesteśmy lepsi o 8 lat i 9 miesięcy.
  https://thepoliticalinsider.com/russian-collusion-richard-burr/

 307. Faktura, jak matura, to bzdura

  Pewnie nie każdy musi znać się na fakturach, ale że obowiązuje prawo, a jego nieznajomość nie upoważnia do oszustw to już co najmniej PiS powinien wiedzieć.
  Lawina nie tylko głupkowatych (faktura zła, bo każdy może taką napisać, bo drukowana na nie takim programie…sic!) ale po prostu świadczących o masowej normie oszustwa komentów w sieci i w …dyskusji gostka z Ministerstwa Sprawiedliwości (myli spółkę komandytową ze sp.zoo) w tv24 jest prawdziwym obrazem afery plemienia zdeprawowanego.
  Pełnego za to dobrze ugruntowanych „pomysłów” na oszukańcze wykręty, by nie płacić!
  Dla ilustracji dodam tylko, że owszem, umowa słowna (nie mówiąc że potwierdzona że wykonana) jest całkowicie wystarczająca prawnie! No i to, że owszem, refaktura to taki rodzaj faktury, która NIE wymaga PRAWEM załączników i wyszczególnień.
  Najmniej ważne i bulwersujące dla tego typu wykrętasów jest to, że przyjmujący zamówioną pracę odmawia jej zapłaty, bo to jest oczywiście plemienna norma.

 308. żabka konająca
  7 lutego o godz. 19:10

  Tymczasem, na temat zagranicznych sponsorów pani Clinton- CISZA.
  Pieniądze saudyjskie nie śmierdzą?

  Generalnie.
  Od kiedy demokrację zaczęto wspierać pieniędzmi, przestała nią być.
  Gdybyś się nudziła, sporo na ten temat pisze prof. Matyja.
  Propagując szwajcarski wzorzec demokracji.
  Współczesne zachodnie elity, nigdy do niego nie dopuszczą.

 309. Wiosenna mowa – trawa.

  Wszystkim napalonym na Wiosnę przesyła dobrą wiadomość wprost z trawnika chyba R Biedroń:
  +++
  „Nie zawiedliście mnie. Jesteśmy nie do zatrzymania. Jeszcze Polska nie zginęła…Wiosno, napier**ielaj!”
  [Robert W Poznaniu, na wiecu do zwolenników]

  No, drodzy trawiarze – nie do koszenia, a do upału, pod skrzydłami Orła – nap….!

  Nie wiem, jak Państwo, ale ja inteligentnie emocjonalnie ot tego smogu sp..lam, prosto na jesień.
  Będzie już po tym upale trawą i po wiośnie, jak po pali-kocie.

 310. Lewy
  7 lutego o godz. 18:07
  @Gekko, jasniej nie potrafię

  Nie ma afery, umowy nie było, faktury nie wystawię… 😉

 311. Marihuani medyczni zachodzą w głowy:
  – – –
  Czy Piotruś Pan Ziółkiem Upalony to tylko placebo czy lekarstwo na jesień?
  – – –
  Jako specjalista, zgłaszam dostęp temu pacjentu w 30 minut.

 312. Hejt stosowany wobec Biedronia, jest da mnie zastanawiający.

  POPiS wyczerpał swoje mozliwości, więc część społeczeństwa szuka alternatywy.
  Nie tylko zresztą w Polsce.
  Bedzie głosować PRZECIW, wyłaniając kolejne partie polityczne bedące w opozycji do stanu obecnego, aż uzyskają one wiekszość.
  Aż do skutku.

  Na tym blogu Biedronia kwalifikuje się na zagrożenie wobec PO.
  Bedzie osłabiać, podbierać elektorat, koń Trojański, nieznane źródła finansowania, itp.
  Media są ZAWSZE na służbie płacących?

 313. Janusz wypowiada konkordat Grażynie, wmawiając wiosnę w brzuch…

  „…Żeby mu się to [renegocjacja ew. przy braku zgody Papieża wypowiedzenie] udało, musiałby co najmniej samodzielnie zdobyć 2/3 miejsc w Sejmie i mieć przychylność prezydenta: czy to ze swojej partii czy z innej. Każde odstępstwo od tego rezultatu będzie oddalało Wiosnę od realizacji tego postulatu. Szanse na taki wynik w dzisiejszej rzeczywistości są co najmniej… na wyrost, żeby nie powiedzieć dosadniej: niemożliwe.”
  [naTemat, dr hab Paweł Borecki z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego]

  2/3 głosów +prezydent = upał.

 314. Mowa nawiści, aliści…
  – – –
  Kto nie napierd*iela, ten hajluje!
  – – –

 315. Ojca chrzestnego chronią wszystkie służby państwowe, usłyszałem z telewizora.
  Jaki jest zakres tej ochrony dokładnie się nie dowiedziałem, ale domyślam się, że przeciwnicy chrzestnego mogą być na celowniku

 316. „Grupa senatorów z Platformy Obywatelskiej wnioskuje o ustanowienie dziewięciodniowego superświęta. Dni Wolności miałyby upamiętniać 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – informuje „Rzeczpospolita”.
  To jest wreszcie informacja na poziomie „Szczytu Czaputowicza” w Warszawie.

 317. @Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 0:14
  Poseł Kaczyński, Jarosław jest synem PRL-owskiego prominenta Rajmunda. Wojna trwa i mam nadzieję, że bardzo byś chciał, żeby synowie PRL-owskich prominentów przestali mieć wpływ na bieżącą politykę……
  No chyba, że po prostu ściemniasz i wg Ciebie byli dobrzy albo źli PRL-owscy prominenci. Rajmund był dobry, prokurator Piotrowicz był dobry, Morawiecki senior i Macierewicz to byli dobrzy, ideowi komuniści w przeciwieństwie do np Michnika który był przedstawicielem „żydokomuny”

 318. Zawsze byłem za ciągłością polskiego państwa i ochroną wszystkich obywateli z wyjątkiem zdrajców i odszczepieńców.
  Tych co dzielą polskich obywateli można nie lubić ale wszyscy są równi wobec prawa.
  Jarosław Kaczyński też należy do tych który prawa ma ale tylko takie jak każdy obywatel.
  W sprawie swojego udziału w załatwianiu projektu inwestycji powinien się publicznie i jak najszybciej wypowiedzieć.
  Dziwi mnie tylko jak w sprawie tak wielkiej inwestycji nie dopilnował porządku w papierach, chyba że był przekonany o możliwości załatwienia po cichu i pod stołem.
  Do tego powinien się odnieść

 319. Mad Marx
  7 lutego o godz. 20:04

  „Poseł Kaczyński, Jarosław jest synem PRL-owskiego prominenta Rajmunda”.

  Nie rozumiesz słowa prominent. Może jesteś młody, może zapomniałeś. Nie mógł być prominentem ktoś, kto nie był w PZPR.

  Za Wiki: „W pierwszym dniu powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944, jako dowódca 7 drużyny 2 plutonu kompanii K 1 Pułku „Baszta”, brał udział w szturmie na tor wyścigów konnych na Służewcu. W czasie powstania warszawskiego stracił kciuk prawej dłoni. Opiekowała się nim wówczas sanitariuszka Halina Wołłowicz „Rena” (jej siostrzeńcem jest Bronisław Komorowski) … Od 1947 był zatrudniony na Politechnice Warszawskiej z przerwami do emerytury w 1987. Prowadził również wykłady z termodynamiki na tzw. Sorbonie przy Politechnice Warszawskiej, głównie jako skrócone studia dla wyższej kadry PZPR … Był inwigilowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa w związku z jego służbą w Armii Krajowej, a później przez Służbę Bezpieczeństwa w związku z opozycyjną działalnością jego synów. Nie wstąpił do PZPR, od 1976 należał do ZBoWiD”.

  Czyli typowy życiorys prominenta PZPR. Masz z dziś nie najlepszy dzień.

  „Wojna trwa i mam nadzieję, że bardzo byś chciał, żeby synowie PRL-owskich prominentów przestali mieć wpływ na bieżącą politykę …”.

  Oni to pół biedy, mam nadzieję, że wyborcy ich wyeliminują w demokratyczny sposób. Natomiast bujanie się w III RP takich ludków jak Kwaśniewski, Cimoszewicz, Rosati, Olechowski, Miller, Święcicki to skandal. Wymieniałem tylko najgłośniejsze nazwiska ― jest ich legion. Na tym polegała plaga postkomunizmu. Wyobrażasz sobie postsanację po 1945 roku? Pułkownik Matuszewski wraca do Polski i obejmuje resort obrony? Dlaczego teraz ma być inaczej? Kiedy przedwojenny gen. Tatar wrócił z Anglii natychmiast go posadzili, a w areszcie MBP już się zajęli nim śledczy oraz specjaliści od paznokci (manikiurzyści) i bicia.

 320. porażająca wizja:
  https://www.rt.com/news/450872-verhofstadt-hell-brexit-eu-uk/
  Swoją drogą nasz rodak Tusk powinien wykazać się większą roztropnością, forum międzynarodowe to nie blog EN PASSANT – mógł pomyśleć wcześniej o Polakach na wyspach brytyjskich którym teraz będzie im ciężej.
  Powiedzmy szczerze – popisywanie się i podlizywanie prowadzi na manowce. Czy będzie miał odwagę przeprosić za to niefortunne porównanie? , z doświadczeń blogowych wieje pesymizmem – lepiej już umrzeć niż przyznać się do błędu.

  Ps. kto się boi rt niech nie wchodzi na link, niektóre treści same pokazują mi się na ekranie licząc na kobiecą ciekawość. Ciekawe kto tym steruje.

 321. ls42
  7 lutego o godz. 20:24

  „Dziwi mnie tylko jak w sprawie tak wielkiej inwestycji nie dopilnował [Kaczyński] porządku w papierach, chyba że był przekonany o możliwości załatwienia po cichu i pod stołem”.

  Też masz zły dzień. Media bębnią od południa, a ty najwyraźniej śpisz.

  Znalazłem ci fragment praktyka wyjaśniający wszystko i po kolei.

  ― „ Po pierwsze, faktura nie spełnia wymogów określonych w ustawie o VAT w art.106e tejże ustawy. Więc w świetle prawa fakturą nie jest.
  ― Po drugie, brak na fakturze podpisu strony przyjmującej fakturę. To może się zdarzyć ale wówczas wystawca faktury musi mieć pisemną zgodę na wystawienie faktury bez podpisu (takie coś stosuje się między stałymi kontrahentami).
  ― Po trzecie, na fakturze w prawym jej górnym rogu, powinno być zapisane zielonym długopisem przez głównego księgowego na jakich kontach faktura ma być księgowana.
  ― Po czwarte, faktura została sporządzona za pomocą oprogramowania Comarch, który zaprzecza, by spółka Nuneaton posiadała licencję na to oprogramowanie.
  ― Po piąte, założę się o każde pieniądze że w rejestrach VAT spółki Nuneaton nie ma takiej faktury.

  Ergo, mamy do czynienia z przestępstwem po pierwsze sfałszowania faktury, po drugie usiłowania wyłudzenia pieniędzy na podstawie sfałszowanej faktury. Jeśli to Koń [Giertych] namówił swojego klienta albo sam brał w tym udział, może przestać być adwokatem”.

  A to opinia prof. W. Modzelewskiego:

  „W rozumieniu przepisów ustawy o VAT, faktura musi spełniać zgodne z prawem warunki. Warunkiem niezbędnym jest określenie na fakturze, co jest przedmiotem czynności. To jest nakaz prawny. Faktura musi powiedzieć, jaka czynność została wykonana. Jeżeli na fakturze pojawia się pojęcie „zwrot kosztów”, to nie ma takiej czynności. Jest to tzw. wadliwość podstawowa.” Na podstawie takiej faktury nie można uznać roszczenia, bo nie wiadomo, czego ona dotyczyła”.

 322. Ciekawe kto tym steruje… (feat. ‚Its magic’)

  „…Stworzyły krąg mocy i rzucały zaklęcia, które mają wzmocnić potęgę Rosji i zniszczyć jej wrogów.
  Grupa rosyjskich czarownic spotkała się w Moskwie, by wesprzeć swojego prezydenta.
  Uznały, że Władimir Putin potrzebuje pomocy w walce „z siłami zła”
  …Założycielka Imperium, Alyona Polyn, przekonywała media, że ceremonię przygotowano przy wsparciu państwa i prezydenta Putina.”
  Czarownice pomagaja Putinowi. Rzucaja zaklecia przeklinaja wrogow

  Niby sensacja, a na EP – normalka, bać tego i rt – nie wozmożno, tylko łykać, jak żabie udka alla rosso na marxa, popijając kooperatywą zwiesiem!

 323. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 20:44

  Cóż za stek idiotyzmów.

 324. Jest tak, że o porównaniu Tuska dziś głośno w Europie, zaś co do Wielkiej Brytanii, to Krul Europy chyba mimowolnie znalazł sposób na odnalezienie jedności wśród tamtejszych zwolenników i przeciwników brexitu:)
  Cóż, bywają sytuacje, że trzeba na kołku zawiesić uśmiech nr 5 płatny kwotą 20 000 euro mies. i powiedzieć coś niepopularnego – w końcu pracodawca żąda, a sługa musi;)
  Ale zaraz „nasz człowiek na Wyspach”, brave Junge, odpali, że winny brexitu i całego z tym związanego guana jest Kaczyński.

 325. Serdecznie dobra wiadomość
  Aktor Jerzy Stuhr kierując się dobrym sercem wystawił na aukcje pamiątkowy zegarek m-ki Bisset w celu wzmocnienia opieki dla aktorki Teresy Budzisz -Krzyżanowskiej .
  Dziś w południe w radio Kraków nabywca pozostawił 4,500 PLN .
  Warto popularyzować takie zachowania jak ostatnio wsparcie dla Europejskiego Centrum Solidarności – Minister Glinski i vice Selin zostali znokautowani .- to tez dobra wiadomość.

 326. to 4500 złotych a nie 4,500 PLN

 327. Na licencji: Warto popularyzować takie zachowania…

  Serdecznie dobry pomysł

  Dobroczynność pomagania instytucjom publicznym w chorobie to szlachetny odruch nokautowania.
  Chory kraj też można sobie wykupić.
  Na przykład, składając się na dwie lub więcej wież.
  W zamian za rezygnację piss z obywatelstwa i praw wyborczych, lub chociaż z mandatów poselskich.
  Po stówce za mandat, tak średnio.
  Czy jest na sali krawcowa?

 328. radość z nokautowania (pozbawienie przeciwnika przytomności albo w inny uniemożliwienie mu kontynuowania walki) to szlachetny odruch szlachetnych ludzi na blogu Passenta.

 329. Tak sobie myślę, że czynienie dobra w klasycznej postaci to dyskretne przekazanie potrzebującemu kwoty jakoś adekwatnej do jego potrzeb oraz możliwości donatora.
  Z naciskiem na dyskretne.
  Ale tu przecież chodzi o nokautowanie.

 330. @quentin t., masz na myśli że nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg? to prawda i teraz mi przyszło do głowy że porównanie było celowe. Zawiła i pokrętna jest ta polityka, nie dla żab.

 331. Lewy
  7 lutego o godz. 12:33

  „Dlaczego Biedroń jest ważny dla Polski”?

  „Zacytuję słowa profesora Rycharda: Jest ważny, bo pokazuje w którym miejscu jesteśmy, jak bardzo jesteśmy zapóźnieni cywilizacyjnie”.

  Nigdy bym nie przypuszczam, że Rychard aż tak bardzo intelektualnie się obsunie.

  Pochodzący ze wschodu Imperium Varius Avitus Bassianus ― Heliogabal (218-222 n.e.), podobnie jak Biedroń w Polsce, zaprowadzał cywilizację w zapóźnionym Rzymie: „Mimo sprzeciwu mieszkańców miasta wprowadził w Rzymie kult boga słońca (Baala). Wielu niechętnych mu wodzów i dygnitarzy zostało straconych, a poważne stanowiska w kraju zostały powierzone jego kochankom, często niskiego lub obcego pochodzenia, którzy nie posiadali żadnych kwalifikacji, lecz cechowała ich uroda. Urządzane przez Heliogabala publiczne homoseksualne orgie wywołały szok i zgorszenie nawet w tak przywykłym do ekstrawagancji cesarzy mieście, jakim był Rzym. Coraz powszechniej pojawiały się plotki o tym, że cesarz jest niezrównoważony psychicznie, a on potwierdzał to swoim zachowaniem. Widywano go jeżdżącego po Rzymie rydwanem zaprzężonym w nagie młode dziewczyny”. Wreszcie gwardia pretoriańska nie wytrzymała i „Heliogabalowi oraz jego matce odcięto głowy, zaś ciała rozebrano, włóczono po mieście, by wreszcie wrzucić do rzeki”. (cytat za Wiki, która barwnie opisała walkę z zapóźnieniem cywlizacyjnym Zachodu z czasów Heliogabala).

 332. Postępuję dezintegracja wspólnoty:

  Francja odwołuje swojego ambasadora w Rzymie. To efekt kryzysu dyplomatycznego między sąsiadami, który określany jest mianem „najgorszego od czasu II wojny światowej”.

  „Od kilku miesięcy Francja jest celem powtarzających się bezpodstawnych ataków i oburzających wypowiedzi” – brzmi oświadczenie francuskiego MSZ. Paryż zarzuca włoskim politykom, że dopuszczają się werbalnej agresji.

 333. Gekko
  7 lutego o godz. 20:51

  „Cóż za stek idiotyzmów”.

  Ja tylko cytuję specjalistę od podatków prof. Modzelewskiego. Przykro mi, że on burzy twój błogostan wzbudzając nawet niepokój. Twoje faktury pewnie są lipne, albo obracałeś nimi za czasów Tuska-Kopacz. Co innego, kiedy za Tuska-Kopacz wymieniało się faktury ze słupami, a co innego, gdy działa CBA i to nie na niby. Cóż, zwyczajny kaczyzm. 🙂

 334. Żabko, myślę, z rozczuleniem o czasach, w których wspólny wróg łączył dwa zwaśnione plemiona. Sprowadzenie sensu życia do „mieć” powoduje, że wróg czai się wszędzie, a solidarni jesteśmy najwyżej z własnymi, coraz bardziej rozbuchanymi potrzebami.
  Pozdrawiam pod cienkim, jak w snach Tuhaj – Beja księżycem, który dyskretnie liże lekko zmrożony śnieg. Labradorka (stara, stareńka) chce z kolei śnić nasze przeszłe wspólne łowy na patyki i piłeczki, więc wróciliśmy ze spacerku już po 10 minutach:)

 335. stasieku
  7 lutego o godz. 15:51

  „Na TT, Waldemar Kuczyński namawia do zmiany systemu wyborczego”.

  Oj bo PiS go posłucha i tak zmieni system wyborczy, że pozostanie przy władzy tak długo jak to potrafią robić szwedzcy socjaldemokraci.

  Później zaś PiS powie Kuczyńskiemu: sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.

 336. To czasy pod znakiem dezintegracji – zarówno wspólnot krajowych, jak i wspólnot międzynarodowych (vide Brexit, kryzys NATO, prawie zerwanie stosunków Francji z Włochami…)

 337. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 21:43
  Znalazłem ci fragment praktyka wyjaśniający wszystko i po kolei.

  No więc i tu kłamiesz, ponieważ prezentowane teksty opatrujesz komentem zupełnie od siebie, jakoby cokolwiek poza swym idiotyzmem „wyjaśniały.
  Naprawdę – zaciemniają i są nieprawdziwe.
  Każde niemal zacytowane zdanie jest po prostu kłamstwem, dwa opinią nie mającą żadnego znaczenia prawnego.
  Jedyne prawdziwe I TO TYLKO W DRUGIEJ POŁOWIE zdanie brzmi: ” faktura musi spełniać zgodne z prawem warunki.”
  Tyle, że nic w cytatach ich nie dotyczy.

 338. PS. Jeśli lewicowy Biedroń osiągnie ponad 20% poparcia może dojdzie do dezintegracji Platformy – cześć przejdzie na stronę lewicy, część na stronę prawicy, albo po prostu odnotujemy grupowe odejście z polityki jeśli nikt ich nie przyjmie do swojej wspólnoty…

 339. wiesiek59
  7 lutego o godz. 19:19

  „Tymczasem, na temat zagranicznych sponsorów pani Clinton – CISZA”.

  No dobra Wiesiu, węszycielu spisków wszelakich. Pomijając legalne to, czy nie, dobre, czy złe, kto Biedronia sponsoruje? Ktoś musi.

  7 lutego o godz. 17:04

  https://www.rp.pl/Publicystyka/190209739-Konferencja-ws-Iranu-Polski-klientelizm.html

  „Dziwny tekst, jak na Kuźniara”.

  Nie, dość typowy. Kuźniar to opcja prorosyjska. Świetnie się sprawdził jako doradca Komorowskiego ds. polityki międzynarodowej. W Europie rozkwitało kondominium niemiecko-rosyjskie, a Polska pod rządami PO-PSL wpisywała się w ten układ i to symetrycznie. I tak Tusk był proniemiecki, a Komorowski (plus PSL) prorosyjski.

 340. Mauro Rossi 20.44
  Ripostę zablokowano
  O fakturze nie pisałem tylko o tym kto, kiedy, gdzie, co i za ile zlecał i co odbierał z tego co zlecił

 341. Bar Norte
  7 lutego o godz. 1:20

  Bar Norte: „Spekulacje, insynuacje i teorie o spiskach neomarksistów pozostawiam tobie”.

  ― Nie pisałem o spiskach tylko długofalowej strategii neomarksistów, do pewnego stopnia skutecznej, ale z punktu widzenia cywilizacji tragicznej. Antonio Gramsci nie był spiskowcem, siedział w więzieniu i myślał. Nabyłeś takiej maniery ― pewnie z lektury „Gazety Wyborczej” ― wszystkie co niewygodne nazywać spiskiem. A spiski oczywiście nie istnieją. Poza ― na przykład ― spiskiem podchorążych w 1830 roku, oraz spiskiem na J. Kennedy’ego … oraz innymi. 🙂

  ― „No ale może (Bugaj) przeciągał LK na stronę wrażliwości społecznej.”

  Bar Norte: „Nie wiem czy „przeciągał” zaczął doradzać prezydentowi, który wcześniej, bez najmniejszych oporów, wspierał neoliberalną politykę”.

  LK był społecznie wrażliwy (wygrał po hasłami solidaryzmu społecznego), ale też racjonalny. Żeby wydawać trzeba najpierw zrobić. Czym innym jest zglobalizowany liberalizm (w sojuszu z neomarksistami), w którym zarabiają tylko niektórzy, reszta mało lub jest bez pracy, a zupełnie czym innym państwo liberalne ekonomicznie i zamożne, ale też wrażliwe spocznie. Jak RFN przez większość czasu po 1945 roku.

 342. ls42
  7 lutego o godz. 21:58

  „Mauro Rossi 20.44
  Ripostę zablokowano”.

  Może moderator ocenił ją jako słabą? 🙂

 343. No i proszę nasze milusiński intelektualista Mauro zastosował tryk w bok, czyli ściągnął z wikipedii historię Baala i hegiobala, tak ni w pięć ni w dziewięć, ale dlaczego ?
  Ano dlatego że kiedy jego sprytne tryki w bok zostały ujawnione, to on postanowił iść na rympał ; Skoro wy mnie zdemaskowali, no to zobaczycie ! Ja dalej będe was zalewał wiedzą z wikipedi, no i zalewa. A poza tym on jest taki ironiczny, że on wie , że czerpie wiedzę z wikipedi, no i ja i tak nie oddam płaszcza i co wy zrobicie.
  Ja wam powiem po cichu, żeby jakieś Ziobro nie usłyszało, ze Mauro stosuje tymi wikipediami specyficzne szumidło, że sie tak wyrażę w stylu Chrzanowskiego, i jak nie może zaprzeczyc , że samoloty spadaja bo grawitacja i Jarosław K. to on wikipediowym szumidłem zagłusza ta swoją niemożność.
  Ostatnio, po wyjsciu z Nowogrodzkiej, dostał nowe narzędzie, taką wunderwaffe do rozprawiania sie z niewiernyymi tomaszami, którzy troszkę nie ufają panu jarosławowi
  Np. Proszę bardzo „masz zły dzień, ale nie przejmuj się do jutra ci przejdzie”, albo „jesteś za młody żeby zrozumieć, ale jeszcze dojrzejesz”
  Z takiimi erystycznymi instrumentami Maura wychodzi z każdego słownego pojedynku jako zwycięzca.
  Ciekawe, że jednoczesnie zabrali głos Mauro i quentin. Chyba na Grodzkiej skończyla się konferencja i obaj wyszli z wytycznymi. Ale dlaczego quentin nie stosuje wunderwaffy „Masz zły dzień” ?

 344. @Gekko
  Dlaczego zarzucasz Mauro kłamstwo, przecież to strategia i on tylko wykonuje rozkazy pana Jarosława. Czyżbyś uważał, że pan Jarosław kłamie ?
  A każda strategia wymaga tryków w boki.

 345. @

  Hehe,

  szarańcza się rozlała i wszyscy od razu na zakręt.
  Sru, YY, i ……….
  Hej.

 346. Z perspektywy lat ktoś dostrzeże że po okresach przywództwa pewnego lidera z polskiego wybrzeża zostawały wspólnoty zdezintegrowane…

 347. Lewy
  7 lutego o godz. 22:10

  Wrong. ani milusiński, ani intelektualista 😉
  Mnie też brakuje tejota, bo odwalał czarną, nikomu niepotrzebną robotę, ale ilość idiotyzmów u rossiego na cm kwadrat aż prosi się o próbę zastępstwa.
  Poniżej cytaty „wyjaśniające” uzyte przez rossiego, in extenso i weryfikacja formalna (poprzedzona >)
  – – –
  Znalazłem ci fragment praktyka wyjaśniający wszystko i po kolei.

  Po pierwsze, faktura nie spełnia wymogów określonych w ustawie o VAT w art.106e tejże ustawy. Więc w świetle prawa fakturą nie jest.
  >Wrong. Gołosłowie bez podstaw.

  Po drugie, brak na fakturze podpisu strony przyjmującej fakturę. To może się zdarzyć ale wówczas wystawca faktury musi mieć pisemną zgodę na wystawienie faktury bez podpisu (takie coś stosuje się między stałymi kontrahentami).
  >Wrong. Nie musi być podpisu w ogóle i bezwarunkowo, od 2005r.

  Po trzecie, na fakturze w prawym jej górnym rogu, powinno być zapisane zielonym długopisem przez głównego księgowego na jakich kontach faktura ma być księgowana.
  >Wrong. Fałszywa powinność, manipulacja kontekstem – nie ma takiego wymogu w sposób oczywisty, by faktura była wystawiona legalnie.

  Po czwarte, faktura została sporządzona za pomocą oprogramowania Comarch, który zaprzecza, by spółka Nuneaton posiadała licencję na to oprogramowanie.
  >Wrong. Nie ma to najmniejszego znaczenia dla mocy prawnej faktury.

  Po piąte, założę się o każde pieniądze że w rejestrach VAT spółki Nuneaton nie ma takiej faktury.
  >Wrong. Bez znaczenia. Spekulacje nie na temat legalności faktury.

  Ergo, mamy do czynienia z przestępstwem po pierwsze sfałszowania faktury, po drugie usiłowania wyłudzenia pieniędzy na podstawie sfałszowanej faktury. Jeśli to Koń [Giertych] namówił swojego klienta albo sam brał w tym udział, może przestać być adwokatem”
  >Wrong. Bezpodstawne (to ergo!) pomówienia i karalne fałszywe oskarżenia.

  A to opinia prof. W. Modzelewskiego:
  >Wrong. Nie na temat. Opinia kogokolwiek nie decyduje o legalności faktury.

  W rozumieniu przepisów ustawy o VAT…
  >Wrong. Nieuprawniona uzurpacja reprezentowania rozumu przepisów (i absurd).

  …faktura musi spełniać zgodne z prawem warunki.
  >True.

  Warunkiem niezbędnym jest określenie na fakturze, co jest przedmiotem czynności.
  >Wrong. Nic takiego nie zawierają przepisy, ponadto jawny absurd (czynności).

  To jest nakaz prawny.
  >Wrong. Manipulacja atrybucją („To” nie jest żaden nakaz, a opinia i to na błędnych faktach jw.)

  Faktura musi powiedzieć, jaka czynność została wykonana.
  >Wrong. Idiotyzm. Faktury nie mówią i nie ma prawa zmuszającego je do mówienia o czynościach.

  Jeżeli na fakturze pojawia się pojęcie „zwrot kosztów”, to nie ma takiej czynności.
  >Wrong. Jest taka czynność, w sposób oczywisty, dość popularna. Idiotyzm składniowy i logiczny,
  pojawienie się czynności gdziekolwiek dowodzi właśnie jej istnienia.

  Jest to tzw. wadliwość podstawowa.
  >Wrong. Gramatyczny i logiczny, bo wskazuje , że nieistnienie jest błędem, ponadto merytoryczny, bo wywiedziony z fałszywych przesłanek jw.

  Na podstawie takiej faktury nie można uznać roszczenia, bo nie wiadomo, czego ona dotyczyła”.
  >Wrong, triple!. Jest wskazane czego dotyczyła. Na podstawie „takiej” faktury wymagania prawne zapłaty są w pełni egzekwowalne, przedmiot ‚zwrotu kosztów’ stanowi nawet temat dwóch odrębnych przepisów (o refekturowaniu i nocie księgowej).

 348. @

  Krystyna Pawłowicz:

  Mec.Jacek DUBOIS znieważył mnie nazywając „zwierzęciem w ludzkiej skórze”,dając za „przykład zezwierzęcenia władzy na granicy państwa quasi-faszystowskiego”
  Złożyłam skargę do Rzeczn. Dyscypl.Adokatury i Min.Sprawiedl.Z.Ziobro o podjęcie post.dyscyplinarnego.

  Krysieńko,
  bądź dziewczyna moich marzeń,
  i od zarażeń.

  Tłusta maciora
  u doktora.
  A doktor pijany,
  przykleił ją do ściany!

  Mag,
  jak tam dalej śpiewali na podwórku ? 😉

 349. refaktura to taki rodzaj faktury, która NIE wymaga PRAWEM załączników i wyszczególnień.

  Do wystawionej faktury nie są wymagane jakiekolwiek załączniki i wyszczególnienia ale do jej zapłaty mogą być przydatne, a wręcz pożądane.

  Odnośnie dyskutowanej faktury racja jest po stronie Mauro.

  /

 350. adam100
  7 lutego o godz. 22:28

  To jest news of the day, Empire strikes balls back!

  No i tak może nastąpić zakończenie afery Kacza, za pomocą cywilno-administracyjnego uwalenia mecenasa. Ziobro już się tym zajął, jak pisze sieć.
  Mam nadzieję, że to chociaż gminowi otworzy oczy, co jest konstytucja i trójpodział władzy.
  Bo w każdej sprawie prawnej tym sposobem Kacz in personam może sparaliżować obronę prawną ofiary. A ofiarą może być KAZDY DOSŁOWNIE KAŻDY Z NAS.

 351. hetajr
  7 lutego o godz. 22:31

  Bullshit. Jeden spłukany szlauchem, kolejny wypływa.

 352. Gekko

  Żal mi się zrobiło …… ;(
  Po prostu go roz***.

 353. Lis odkrywa wiosnę do naga

  A jednak jest gorzej niż myślałem. R. Biedroń – „jestem gotowy na budowanie koalicji z PO, jeśli będzie miała szczęście i dostanie się do sejmu”.

  No, to już wiadomo o co chodzi w tym „policzeniu się” w solowym starcie. O policzenie się z nami i PO za pomocą utrwalenia władzy pissu.
  Ku przestrodze przezornym inaczej.

 354. Gekko

  Glapa przecież wiedział ze jego protegowany wyjdzie z paki.
  PMM wie ze Führer ma racje, a Niemiec beknie jak będzie fikał. Tatulo załatwi (zakret/putin) , co trzeba .
  PADuro gwarantował kryształowość Führera. Sami swoi!

 355. Z TT
  „Panie prezesie, przyszła faktura.
  Powiedzcie jej, że mnie nie ma.”

  Mauro, dlaczego nie dotykacie wątku ew. prania pieniędzy w rodzinie?
  Akcja została spartaczona, nakręcał ją „kuzyn” (nie wiem, dlaczego nie „brat cioteczny”?), prezes przegrał Warszawę, zrezygnował z inwestycji. Wtedy kilka milionów dla Austriaka za usługę, przestało być „pryszczem” w inwestycji 1,2 mld zł, a zaczęło stanowić poważny wydatek dla Srebrnej (czy spółki – słupa).

  Dlaczego cicho o paragrafie, że „biznes na słupa” jest karany srogo?
  Dlaczego ciągle mówicie, ‘Mauro’, że nie ma rachunków, kiedy w waszej prokuraturze leży ich cała kupa?

  ‘Mauro’, dopiero teraz przeczytałeś Istoriu Driewniewa Rima?
  My, z Lewym’, po przeczytaniu kilku cegieł, zapominamy powoli szczegóły.
  Zapytałem Lewego kiedyś, który z cesarzy zafiksował chrześcijaństwo i wprowadził świat w krwawe koleje losu, ten usłyszał końcówkę pytanie i odpowiedział, że Lenin.

  Czekacie, ‘Mauro’, pewnie na sondaż CBOS, he? W tym sprzed kilku godzin, dla IBSP, dajecie ostro ciała, chłopaki.
  Mauro, musisz podkręcić sprawę wybuchów tutki i zmienić te żałosne „masz zły dzień, ale nie przejmuj się do jutra ci przejdzie”, albo „jesteś za młody żeby zrozumieć, ale jeszcze dojrzejesz” na „jak sam wiesz doskonale (…)”

  Dobranoc

 356. adam100
  7 lutego o godz. 22:45

  No, może nie sami.
  Jeśli Biedroniu odstawimy od wiosennej trawki, dając mu 6-8% góra do PE, to mu rura zmięknie i MOŻE sie przyda.
  Mnóstwo fajnych, ale niezbyt rozgarniętych ludzi poruszył dupą sprzed fejsów i ćwierków na smarkach, poszli do akcji, pójdą na wybory.
  Na razie leci na oparach (znawcy mówią z objawów, że grubszych niż trawka) jako (copy by TT) Bredzisław Bieroń.
  Zmuśmy Wiosnę by była nasza, a nie odwrotnie.

 357. Kłamstwa srebrne i złote, skopiowałem i zapisałem bo ten tekst znakomity warto zapamiętać.
  Nasze dyskusje siłą rzeczy błądzą po opłotkach, co mnie nie dziwi bo tematów przybywa, a wszyscy czekają co powie prezes, a ten milczy bo oklaski w sejmie już odebrał i teraz niech się inni martwią.
  Wiemy jak kombinowano z Wawelem, ile wysiłku włożono w budowę pomników, ale chcielibyśmy też wiedzieć kto zaczął inwestycję przy Srebrnej.
  Jeszcze nie wiemy co z roszczeniami do terenu, jeszcze nie ma planu zagospodarowania przestrzennego tego rejonu, a już widzimy wizualizację dwóch wież.
  Pisałem tu o terenie we Wrocławiu na którym ten obiekt mógłby stanąć i dobrze komponować z dwustumetrowym Sky

 358. Gekko
  7 lutego o godz. 22:19
  Chciałem przy okazji zwrócić uwagę na fakt zupełnie pomijany, a mianowicie to, że JK zupełnie nie kwestionował, że nie wykonano działań zleconych , a jedynie poinformował, ze by zapłacił, ale nie dostał faktury. GW pokazała, ze fakturę dostał. Nie mogąc dalej kłamać że nie dostał zmienia front i informuje, ze co z tego ze dostał , ale nie spełnia wymogów prawnych (w domyśle, a więc jej nie ma). W biznesie jeżeli nie kwestionuje się usługi czy sprzedaży, ale otrzymało się wadliwie sporządzony dokument faktury po prostu odsyła się go do poprawy (informując dlaczego nie możemy takiego dokumentu przyjąć), a nie kłamie sie, ze dokumentu nie otrzymaloimy. Błedy zawsze mozna poprawić. Dlatego mało istotny jest fakt błedów istote jest miganie się od zapłaty (widcznie nie można wykazać, że nie zlecano działań, jak tez że zleconych działan nie wykonano)

 359. @Gekko
  Biedroń gada pod idiotów, ale przyznasz, że przyrost w opozycyjnym elektoracie nawet idiotów nie zaszkodzi sprawie.
  A może Biedroń wyrywa idiotów PISowi? Przecież tam jest ich większy wybór.

  Dziękuję, w imieniu wiadomych służb, za wypunktowanie kłamstw towarzysza Mauro

  Jako poszukiwacz szans dla lewicy, mam od dawna kandydata na lidera SLD.

  Jest nim Andrzej Rozenek, model 1969, studia zaczął na Uniwersytecie Warszawskim, ale ich nie ukończył.
  Słyszałem o kilku wybitnych, którzy studiów nie skończyli i odnieśli światowy sukces, ale też o kilku takich, co uzyskali doktoraty, a ich promotorzy się wstydzą.

 360. Mauro Rossi

  „LK był społecznie wrażliwy (wygrał po hasłami solidaryzmu społecznego), ale też racjonalny. Żeby wydawać trzeba najpierw zrobić. Czym innym jest zglobalizowany liberalizm (w sojuszu z neomarksistami), w którym zarabiają tylko niektórzy, reszta mało lub jest bez pracy,…”

  Zawsze mnie rozbawiasz tą „wrażliwością społeczna” swych politycznych pryncypałów.
  Owszem śp Lech Kaczyński lansował się politycznie „solidaryzmem społecznym” ale już po wygranej mu przeszło i wspierał podpisująć stosowne ustawy ostry neoliberalny kurs Zyty Gilowskiej, której prezes Kaczyński nie mający wiekszego pojęcia o gospodarce ani o w/w „solidaryźmie” oddał w tej materii stery. Dzięki temu elektorat opozycji liberalnej, jeśli się już tak zapierasz to „w sojuszu z neomarksistami”, miał się świetnie pod wględem ekonmicznym a wasz elektorat ubożał. No bo niby dlaczego ci którzy się bogacili mieli się z biednymi dzielić skoro państwo braci Kaczyńskich ich z tego obowiązku zwalniało. Trudno się więc dziwić, że efektem były przegrane przez was sromotnie wybory.
  Tak więc to co określasz jako „wrażliwość społeczną” śp Lecha Kaczyńskiego brała z tego doświadczenia. Po prostu śp Lech Kaczyński zrozumiał patrząc na klęskę polityczną brata dość oczywistą prawdę, że jeśli mniejszość się bezwględnie bogaci kosztem większości to efektem są problemy.
  I trzeba przyznać, że ta głębia jego refleksji sprzed lat jak na środowisko PiS zaskakuje skoro ty, reprezentujący je na blogu, wciąz tego nie rozumiesz i powtarzasz dyrdymały jak ekonomii politycznej socjalizmu. Czy raczej z gniotów propagandowych na jej temat.

  Ps Gramsci był marksistę a neomarksistą, znów ci się chronologia zdarzeń popieprzyła jak w przypadku antropologów. On spisku o którym piszesz nie dożył.

 361. Dalszy ciąg z 22.57
  Skracam
  Więc te wieże prezesa pasowałyby do Sky Tower we Wrocławiu który ma 212 metrów i jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce.
  Ale tam w Warszawie chodzi o upamiętnienie, o symbol władzy, o dwóch takich co się wyróżnili w filmie dla dzieci.
  Ta władza wielu obywatelom się nie podoba i wszystko to co się przymusowo narzuca i wymusza. O ile pomnik można szybko usunąć to kolosa w postaci dwóch wież byłoby trudno. Dlatego ja przeciw temu budynkowi w stolicy protestuję, a we Wrocławiu nie bo pasuje jak ulał. Niech ten Austriak postawi to u nas

 362. Gekko
  7 lutego o godz. 22:51
  Zmuśmy Wiosnę by była nasza, a nie odwrotnie.

  No nie jestem zwolennikiem przemocy, ale w stanie Wyższej Konieczności? 😉

  PRIMAVERA

 363. stasieku
  7 lutego o godz. 23:03

  Aaa, to dobranoc to była ściema w kontakcie od nocnej lampki… 😉
  To fajnie, bo Ci miałem przybić łapkę za poprzedni post.
  Ja już napisałem: Sprawmy, by Wiosna była nasza, i napisałem jak. Na razie to dans lemingów (z całym szacunkiem) na zaklęcia fakira.
  Co do idiotów i ich przepływów to jednak nie. Nie uważam entuzjastów wiosny za idiotów, ale za poczciwych, pełnych dobra i energii ludzi, którzy nie mają wprawy jak robić nie: ładnie, ale żeby było ładnie, i mylą te sekwencje i metody (chcieć-robić-dostać). Duża częśc wkrótce okaże się cynicznymi karierowiczami, bo o innych tu trudno na wiślanym gumnie. No i przepływy są jednoznaczne, od opozycji do wiosny, a nie od pissu.
  Co do służb, to są mi nie wiadome, a raczej były, dopóki nie zacząłem komentować na „P”, tu czuję się osaczony i czasem mi popuszcza by powymiatać.
  Syzyfowe prace i siłaczka, przekleństwo stęchłych lektur szkolnych.
  No to trzym się kontaktu, stasieku, co by w dobrejnocy nie poraził. 😉

 364. Mauro Rossi

  Korekta do komentarza z 23,10. Ma być:

  „Gramsci był marksistę a nie neomarksistą ….”

 365. maciek.g
  7 lutego o godz. 22:59
  a nie kłamie sie, ze dokumentu nie otrzymaloimy

  Kłamie?
  Ta sekta kryminalistów, jest ekspertem od kłamania.

 366. adam100
  7 lutego o godz. 23:11

  Tak, zmuśmy, by nie miała wyjścia z twarzą innego, niż dołączyć do zdolnych wygrać większość konstytucyjną (seriously).
  Primavera scents well, byle nie wyszło na odwrót jak: Verapamil, który kiedyś mi zatrzymał serce w kamień… 🙂
  No i bez veronalu, medycznej marykurary, spazmów spasmin, ani innych haj-fajów z porannym kacem we własnym pissie u władzy.
  🙂

 367. Wieje wiosna…
  Może wreszcie zrejterują
  Stróże kłamstwa i ciemności…

 368. Robertin Robertin
  To pieśń dla ciebie
  Żebyś nowe reformy
  Doprowadził do końca

 369. Bar Norte
  7 lutego o godz. 23:10

  Czy Ty masz świadomość, że czytasz z maurem na głos to samo kompendium, tylko każdy od drugiej strony, bez wiedzy że idziecie na styk?
  Takiej politologii, co ekonomią się brzydzi, ale używa jako ślepaków?
  Fantastyczny dwugłos z przeszłości, btw. 😉

 370. satrustequi
  7 lutego o godz. 23:20
  – A Ty jesteś w tej piosence bardziej bębenek, czy blaszany?
  Tak mi się jakoś skojarzyło…, ale ładna.

 371. Kocham Wiosnę
  Moją siostrę
  I Twe oczy modre:))

 372. maciek.g
  7 lutego o godz. 22:59

  Oczywiście, pełna zgoda.
  Jestem pewny, że wątek ucieczki Kacza w „otrzymał/nie otrzymał” to pułapka i jutro zobaczymy dowody na otrzymanie.
  Giertych to zawodowo (kolokwialnie) bezwzględny sadysta, lubi się bawić ofiarą i podpuszcza.
  Wiem, bo skakałem z nim pod Trubunałem (kto nie skacze, nie jest koń.. itd.)
  Pozdrawiam.

 373. Gekko

  Grajcie cygany
  wina mi dać,
  zakręt, primavera, psia mać.

  Maułro skulił ogon pod siebie. Zobaczymy rano czy był ujadał, w nocy. Pora na Telesfora.

 374. stasieku
  7 lutego o godz. 23:03

  Stasieku, idę w kimono, a zapomniałem że w pełni popieram Twoją kandydaturę Rozenka.
  Gdybym był w jego typie, to mógłby mi opowiadać o polityce na dobranoc, tak lubię go słuchać.
  Chociaż bardziej Elizę Michalik.
  W obu przypadkach widać, że czas i doświadczenia pokazują, co siedzi w tym, kto mówi – i dlatego wolę od d..strony: co robi i osiąga, by wiedzieć ile warte co mówi.

 375. adam100
  7 lutego o godz. 23:33

  Racja, byle nie zostać na ma(u)rach jako nocny ma(u)rek.
  Skądinąd myślę, że się co najwyżej przeprogramowuje na inny wątek i może jeszcze po północy postraszyć.
  To nie jest cienki bolo, tylko facio z misją, choć z palcem w kontakcie.
  -Uff.

 376. Gekko

  Z zainteresowaniem śledzę blogową dyskusję o mozliwości odebrania PiS władzy w październikowych wyborach, Ze szczególnym zainteresowaniem czytam komentarze o propozycja socjalnych Biedronia czyli tego co dotyczy podziału bodżetu. Na innych forach dyskusyjnych czytam również o propozycjach socjalnych, które szykuje PO. Niestety na blogu na ten temat nie ma dyskusji.

  A szkoda, bo to rozstrzygnie kto wygra ową elekcję.

 377. Gekko
  7 lutego o godz. 23:29

  Dla Neaton ktoś zrobił usługę i teraz oni odsprzedają to srebrnej.Jeśli chcemy przenieść koszty z tytułu odsprzedaży usługi nabytej przez podatnika dla innego podmiotu – wówczas rozwiązaniem będzie wystawienie refaktury, którą wydaje się właśnie w takim celu.
  A Neaton to spóla córka srebrnej stworzona specjalnie dla tej budowy. posłużę się kopią z netu
  „Na ulicy Srebrnej nie znają się na realizacjach wielkich projektów. Zapraszają więc do współpracy Geralda Birgfellnera, spowinowaconego z Kaczyńskim austriackiego przedsiębiorcę. Ma się zająć przygotowaniem inwestycji. Od czerwca 2017 r. z pełnomocnictwem Srebrnej szuka partnerów potrzebnych do przeprowadzenia wartej ponad miliard złotych budowy. Decyzje podpisem potwierdzał Jarosław Kaczyński, na co dzień fundator Instytutu” – czytamy dalej. „Nadal obowiązuje dyskrecja. Głównym graczem nie jest więc Srebrna, ale spółka kupiona specjalnie na tę okazję. Nazywa się Nuneaton. Wchodzi do ‘rodziny’ w kwietniu 2018 r. To ona oficjalnie ma się zająć realizacją przedsięwzięcia. Prezesem jest austriacki biznesmen” – czytamy. „10 maja 2018 r. Birgfellner dowiaduje się od prawników Srebrnej, że na etapie przygotowania inwestycji podpisanie umowy między Srebrną a Nuneatonem ‘nie jest niezbędne’. Austriak od prawników zajmujących się projektem otrzymuje pismo potwierdzające, że ‘Srebrna jednak nie będzie zaangażowana’. Poprowadzi go spółka córka, czyli Nuneaton”.

 378. Byliśmy na filmie „Zimna wojna”
  Joanna Kulig jaśniała w pierwszej połowie filmu jak gwiazda pierwszej wielkości.
  Lubię opowiadania które dobrze się kończą, a tu melodramat.
  Każdy kto w tamtych czasach znalazł się poza Polską, musiał zdawać sobie sprawę z tego jak wiele tracił. I jak tu nie szanować Ojczyzny, tylko niektórzy nie potrafili.
  Na szczęście zawsze byłem u siebie

 379. Gekko
  7 lutego o godz. 23:29

  „Jestem pewny, że wątek ucieczki Kacza w „otrzymał/nie otrzymał” to pułapka i jutro zobaczymy dowody na otrzymanie”.

  „Ekonomista Witold Modzelewski, odnosząc się do tej publikacji, powiedział że ujawniona w „Wyborczej” faktura jest „wadliwa w sensie prawno-podatkowym”, ponieważ nie określa jakiejkolwiek czynności, którą wykonał jej wystawca. Modzelewski zwrócił uwagę, że na fakturze napisano: „Refaktura kosztów” (jako nazwa towaru/usługi), co w jego ocenie stanowi „żargon”. ― Pomylono żargon księgowy z dokumentem ― dodał.

  ― Twierdzenie ogólne, że wykonano „refakturę kosztów” jest po prostu niezgodne z obowiązującym formalnie w Polsce i w państwach członkowskich prawem ― podkreślił Modzelewski. ― Na podstawie tej faktury nikt by nie uznał roszczenia po stronie dłużnika. Nie można refakturować kosztów, refakturuje się świadczenie, a tu nie wiadomo, jakie to świadczenie było ― dodał.

  ― To bezsporne. Ameryki nie odkrywamy. Żaden księgowy nie przyjmie faktury, gdzie jest napisane „refaktura kosztów”, a nie wiadomo, co w ogóle było wykonane. Faktura jest wadliwa w sensie prawno-podatkowym, bo nie określa przedmiotu świadczenia ― powiedział ekonomista”.(Salon24)

  „Giertych to zawodowo (kolokwialnie) bezwzględny sadysta …”.

  Dla rybek w akwarium. 🙂 Spójrz na Giertycha, no przecież ma twarz aferzysty. Namówił Birgfellnera, by ten dał Agorze nagranie, które Michnik kazał opublikować. Znów kapiszon ― ale tylko dla Agory, bo z nagrania wynika że Austriak może mieć sądowne kłopoty, chciał dać łapówkę, ale jego rozmówca Kazimierz Kujda odmówił. Nie wiem jak w Austrii, w Polsce dawanie łapówek jest karalne. Każdy ma takiego prawnika na jakiego zasłużył, Birgfellner najwidoczniej zasłużył na Giertycha. A ty ciesz się Giertychem póki czas, bo szybko odejdzie z zawodu.

  PS. Jutro wysyłam do Michnika fakturę, właśnie ją sobie drukuję. Zażądam od niego pieniędzy, w końcu zabierałem parę razy głos na form GW i co z tego, że nie mam umowy na piśmie? Grunt, że wysłałem fakturę.

 380. Bar Norte
  7 lutego o godz. 23:52

  „Z zainteresowaniem śledzę blogową dyskusję o mozliwości odebrania PiS władzy w październikowych wyborach, Ze szczególnym zainteresowaniem czytam komentarze o propozycja socjalnych Biedronia czyli tego co dotyczy podziału budżetu”.

  O czym tu gęgać? Biedroń jest tylko zabawny. Ale jeszcze bardziej zabawne jest to, że on odbiera głosy PO. Biedronia powinien wymyślić Kaczyński albo ktoś kto Kaczyńskiego bardzo wspiera. Niewykluczone, że tak jest. 🙂

  Biedroń myśli jak lewica ― w dłuższej perspektywie wszyscy umrzemy, rzeczywistość eschatologiczna to zludzenie, wiec to co nam zostało to konsumpcja, w tym czystego powietrza. Temu celowi miałaby służyć likwidacja górnictwa. Co niemądre, bo trują głównie podmiejskie domki i niewielkie kotłownie, a nie duże zawodowe elektrownie. W dodatku Biedroń nie słyszał o mineriadach, marszach rumuńskich robotników na Bukareszt. Gdyby zrobić to co Biedroń lubiłby najbardziej, czyli zlikwidować górnictwo, to górnicy zrobiliby z Biedroniem w Warszawie to, co pretorianie z cesarzem rzymskim Heliogabalem w Rzymie w 222 roku n. e. 🙂

 381. Przed chwila ..
  Dwa serduszka , cztery oczy..
  Kulig w commercial -lu na CBC . Bez odrobiny Glenlivet kluche ciezko przelknac , nie da sie .

 382. Mauro Rossi

  „O czym tu gęgać?”

  Nie „gęgam” tylko sobie czytam. To ty „gęgasz”

  A tak a propos Biedronia … .

  Macie już jakiś plan jak wyciągnąć swój elektorat na wybory do PE? Też będziecie im wmawiać, że to wybory krajowe?

 383. Bar Norte
  7 lutego o godz. 23:10

  „Gramsci był marksistę a neomarksistą, znów ci się chronologia zdarzeń popieprzyła jak w przypadku antropologów. On spisku o którym piszesz nie dożył”.

  Nie pisałem, że Gramsci był neomarksistą, pisałem, że współcześni marksiści (neomarksiści) wykonują jego pomysły, w tym marsz przez instytucje, co im ułatwia narzucenie swojej marksistowskiej wizji świata jako niby jedynie sensownej i naukowej. To nie żaden spisek, jak piszesz, tylko strategia. Diabeł im ogonem dyryguje, a oni grają w orkiestrze. 🙂 Chronologia w przypadku antropologów też mi się „nie popieprzyła”, jak elegancko piszesz, już w latach siedemdziesiątych wiedziałem, że Bronisław Malinowski był dużo wcześniejszy (inna epoka naukowa) niż Margaret Mead, która wówczas jeszcze żyła, a Malinowski od kilkudziesięciu lat przebywał na cmentarzu.

 384. maciek.g
  7 lutego o godz. 22:59

  „Chciałem przy okazji zwrócić uwagę … że JK zupełnie nie kwestionował, że nie wykonano działań zleconych , a jedynie poinformował, ze by zapłacił, ale nie dostał faktury”.

  To nic nowego, ale też nic z tego nie wynika. JK mówił, że chciałby zapłacić, ale nie ma podstaw i proponował drogę sądową oraz, niejako z góry, ugodę. Z pewnych powodów Austriak nie chciał iść do sądu, tak jak by chodziło mu nie o interes (a przecież jest biznesmenem, przynajmniej oficjalnie), tylko o akcję medialną. Może od początku o to chodziło? Ten Birgfellner to coraz bardziej zagadkowa postać.

  „GW pokazała, ze fakturę dostał”.

  Prawdopodobnie faktura wydrukowana była teraz, na potrzeby publikacji „Gazety Wyborczej”. Co najsmutniejsze dla ciebie, są sposoby, by to ustalić, ale nie będę wchodził w szczegóły, abyś trochę się podręczył. 🙂

 385. Bar Norte
  8 lutego o godz. 0:42

  „Macie już jakiś plan jak wyciągnąć swój elektorat na wybory do PE? Też będziecie im wmawiać, że to wybory krajowe”?

  Coś tam PiS ściągnie, jakieś pomysły, od Zandberga.

 386. Lewy
  7 lutego o godz. 22:10

  „ … Mauro zastosował tryk w bok, czyli ściągnął z Wikipedii historię Baala i hegiobala, tak ni w pięć ni w dziewięć, ale dlaczego”.

  Dlaczego to jest wyjaśnione. Można było ściągnąć z sieci smaczny kawałek o Heliogabalu, ale najpierw trzeba było wiedzieć, że taki istniał i czym się zasłużył. Jak tego nie wiesz to nic nie ściągniesz.

 387. Jeszcze o fakturze VAT, kawa na ławę dlaczego ta faktura nadaje się wyłącznie do kosza.
  https://www.salon24.pl/u/starywrocek/932727,ludzie-opamietajcie-sie

 388. u mnie wiosna na okrągło;

 389. Mauro Rossi

  „Nie pisałem, że Gramsci był neomarksistą, pisałem, że współcześni marksiści (neomarksiści) wykonują jego pomysły, w tym marsz przez instytucje, co im ułatwia narzucenie swojej marksistowskiej wizji świata jako niby jedynie sensownej i naukowej.”

  Mauro, eurokomuniści korzystali z dorobku intelektualnego Gramsciego i Labrioli. Neomarksiści ci się poplątali z eurokomunistami. No a eurokomuniści żadnego „marszu przez instytucje” nie praktykowali. To tzw goszyści praktykowali ale oni nie mieli nic wspólnego z Gramscim.
  Weź w koncu przeczytaj te „Listy z wiezienia” – unikniesz tego typy wpadek. Na brykach Michalkiwicza daleko nie zajedziesz.

  „już w latach siedemdziesiątych wiedziałem, że Bronisław Malinowski był dużo wcześniejszy (inna epoka naukowa) niż Margaret Mead, która wówczas jeszcze żyła, a Malinowski od kilkudziesięciu lat przebywał na cmentarzu.”

  No to dobre 40 lat tkwisz w błedzie, pewnie podobnie jak w przypadku Gramsciego.
  To była ta sama dyscyplina naukowa tj funkcjonalna antropologia kulturowa oparta na badaniach dokonanych niemal w tym samym czasie – różnica 7 lat.
  Podałem ci ostatnio chronologię ich badań.

 390. Bar Norte

  Rezim w Paryzu odwoluje ambasadora za kontakty z Zoltymi Kamizelkami.
  https://www.bbc.com/news/world-europe-47161500

 391. Nie kumaty adresat faktury miał prawo wezwać do korekty w części czego dotyczy. Normalny adresat wie co to znaczy kiedy angażowani są inni wykonawcy. A zwrot kosztów dotyczy ich wynagrodzenia jako koszt wystawiającego fakturę. Tak sobie myślę ,że absolwenci WUML-u nie kumają zasad fakturowania. Kuriozalne jest zalecenie jak ma być faktura zaksięgowana. Szkoda,że nie ma zalecenia jak ma być zapłacona czy w bilonie czy w starych banknotach o niskim nominale. Wystawienie faktury nastąpiło kiedy adresat nie posiadał kasy na jej zapłacenie. A to już jest oszustwem. Tak w orzecznictwie. Domaganie się wystawienia faktury to uznanie długu,którego zapłata może nastąpić po wyroku jako odszkodowanie. Do czego faktura nie jest potrzebna.

 392. Ciekawa sprawa bo za Fort Trump chcieli zapłacić 2 mld $ już i teraz bez faktury. Nawet przed postawieniem. Tak sobie myślę,że jak się chce to można bez.

 393. Wystarczy być przyzwoitym i zapłacić fakturę. Skoro się rzekło jak zobaczę fakturę. Tak sobie myślę,że pisowskie veni,vidi,…zapłaciłem to nie w tym pokoleniu. Przed wojną oficer płacił lub używał pistoletu. Bycie dłużnikiem hańbi honor. Jeżeli ktoś go ma. Dziś Cezarów już nie ma.

 394. Zamknąć wszystkie kopalnie do 2035r. to wyśmienita obietnica wyborcza, ale można by więcej i lepiej – np. podwoić PKB do 2035r. Otóż żeby być rozliczonym z takiego programu to trzeba by najpierw być nieprzerwanie u władzy 2019-2035r. :))

 395. Realnie to wystarczy zamknąć kilka najmniej rentownych w trakcie swoich kilku lat rządzenia i już jest OK z dotrzymaniem takiej obietnicy „wszystkie do 2035r.”

 396. Mówi Pan, że przede wszystkim ma pan dość zajmowania się tematami nieistotnymi dla interesu państwa. Podobnie mówi Robert Biedroń.

  Nie tylko Robert Biedroń. Adrian Zandberg mówi to samo. Konkurujmy, ale przestańmy się nienawidzić. Zandberg mówi o tym, czy mamy stawiać na atom, czy węgiel, czy mamy być bliżej Unii Europejskiej, czy Ameryki. Ja mówię: właśnie o tym rozmawiajmy. Bliżej mi do ich formy, w której zajmują swoje stanowisko. Robert Biedroń stanął pod pręgierzem Koalicji Obywatelskiej, czy jak oni się teraz nazywają – że rozbija jedność opozycji. Mnie się stawia pod pręgierzem, że rozbijam jedność wolnorynkowców. W tym sensie stoimy w tym samym miejscu.
  https://nowakonfederacja.pl/polityczny-iphone/
  =========

  Gwiazdowski….

 397. @adam100
  7 lutego o godz. 11:00
  Pourquoi Madame?
  Masz talenta Adamie100 🙂

 398. Ponoć słynna już faktura została wystawiona na kradzionym papierze. Co jako zakazany owoc czyni ją nieważną. Tak sobie myślę jakich chwytów można się imać aby walczyć z koniem.

 399. Czy to zebranie u nocnego marka pana Jarosława późno się skończyło, czy też z braku wikipediowej amunicji, w każdym razie Mauro pjawił się późno w nocy i zastosowal strategię gołębia grającego w szachy, ale ją jeszcze udoskonalił. Otóż nieudoskonalona wersja polega na tym, ze po ruchu E2-E4 E7-E5, gołąb zatrzepocze skrzydlami, powywraca pionki i figury,wysra się na szachownicę, odleci na jakiś parapet albo gzyms i krzyczy; Wygrałem! Strategia gołębia Mauro polega na tym, że czeka on, aż przeciwnik pójdzie spać. A dalej robi już jak w wersji kanoniczej czyli po E2, robi to samo, czyli zapaskudzi szachownicę i przez pół nocy z parapetu bedzie w kółko głosił „Wygrałem!!”

 400. Sondaż dla radia zet, nówka:

  Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 35,05 proc.
  Platforma Obywatelska może liczyć na 32,2 proc.
  Wiosna Roberta Biedronia – 11,98 proc.
  Kukiz’15 – 5,75

 401. Gekko/Lewy

  Zobaczymy rano czy był ujadał, w nocy zapytałem retorycznie .

  WYŁ ( tak rozjechany na drobny mak, to z bólu).

 402. Jak widać powstanie Wiosny nie tylko nie zmniejsza, ale zwiększa poparcie dla PO. Czyżby mobilizacja konserwatywnego antygejowskiego elektoratu PO?

 403. Podatek od bogactwa stanowi linię podziału w prawyborach w 2020 roku. Wśród demokratów pojawiają się kolejni kandydaci na prezydenta i mają różne pomysły, co zrobić z majątkami bogaczy.
  https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1396583,prezydent-usa-2020-opodatkowanie-bogatych-demokraci.html
  ========

  To prawie socjalizm….

 404. @ Piss kukuryku.

  Na wiosnę, to piss(anki) do imadła. 🙁

 405. @

  Bielan u Olejnik. Udało mi się odsłuchać 1min 23 sek.

  Później smród wody kolońskiej Bielana mnie skręcił, i musiałem wyłączyć. 🙁

 406. @

  Krystyna Pawłowicz:
  Tych rechotów opozycyjno- kiszczakowo-SBckich na biesiadach w Magdalence nie daje się słuchać nawet dziś… Te dowcipy,toasty…Rzygać się chce.

  Panowie,
  Krycha gotowa! Maułro pierwszy ?

 407. Czy więżniów Guantanamo można odwiedzać regularnie. Bo jankesi domagają się odwiedzin dla swoich szpiegów w Rosji. Dlaczego papież wzorem Piusa XII nie odwiedza współczesnych obozów koncentracyjnych np.Guantanamo. Ośrodka resocjalizacji nie jankesów. Tak sobie myślę,że więżniowie czekają na dobre słowo.

 408. Krycha rzyga po zjedzeniu sałatki pod krzyżem w Sejmie. Tak sobie myślę,że to jak msza do kotleta schabowego. Kara boska.

 409. @

  TOMASZ LIS

  „Odsłania się przed nami największe być może oszustwo we współczesnej historii Polski
  Jedni zaspokajają swoje potrzeby posiadania cygarami, apartamentami, luksusowymi samochodami….
  Inni wolą mieć własne sądy, własne banki (w tym centralny) i własne trybunały.

  W ostatnich 30 latach żaden polityk nawet nie zbliżył się do władzy, jaką ma Kaczyński, traktujący Polskę jak osobisty folwark. Na jego obronę funkcjonariusze PiS wspominają o jego niedbałym wyglądzie, a rzeczniczka PiS wrzuca w internecie zdjęcia jego zapuszczonej willi…

  …Problem z Jarosławem Kaczyńskim polega na tym, że nigdy nie płaci swoimi pieniędzmi. Zawsze naszymi.
  W spółce akcyjnej Polska SA kilka procent udziałów ma też ojciec dyrektor. Ci dwaj kawalerzy to najpotężniejsi ludzie w państwie. Pierwszy w ogromnym stopniu rządzi państwem, drugi Kościołem. Kto w tym państwie formalnie pełni funkcje prezydenta, premiera czy prymasa, jest w gruncie rzeczy nieistotne.

  Na naszych oczach wali się jednak mit o niebo istotniejszy niż mit osobiście uczciwego ascety, a może nawet abnegata Kaczyńskiego. Wali się mit partii, która ma szczególny, bo nie tylko pochodzący z wyborów, ale i moralny tytuł do sprawowania władzy w Polsce.
  Przecież już Porozumienie Centrum budowano na fundamencie walki z korupcją dokładnie w momencie, gdy bliscy współpracownicy Kaczyńskiego wchodzili w układy z postaciami z półświatka…

  ..To, że opowieść o politycznej drodze Jarosława Kaczyńskiego jest ufundowana na dość ordynarnym kłamstwie, to jedno. Ale tu mamy coś więcej. Przez całą swoją karierę Kaczyński z niezwykłą brutalnością przypisywał politycznym konkurentom, a nawet stronnikom, najgorsze cechy, które jak ulał pasują do charakterystyki jego własnych poczynań. TKM, Teraz K… My, to idealna formuła opisująca stosunek PiS-owskiego aparatu do państwa. „Układ” to dokładnie to, co stworzył Kaczyński. „Obrona układu” to dokładny opis tego, co wyczyniał PiS i prezydent z PiS, by SKOK-i nie były objęte nadzorem finansowym…

  ..W całej okazałości odsłania się więc przed nami największe być może oszustwo we współczesnej historii Polski. Prawi, moralni, mający czyste ręce, reprezentujący „lepszy krąg kulturowy” okazują się totalnymi cynikami i ordynarnymi cwaniakami….

  …Jarosław Kaczyński niemal nie posiada majątku, ale zachowuje się jak zwierzchnik oligarchów. W stworzonym przez niego państwie jednemu miliarderowi można zmienić linię polityczną stacji telewizyjnej, a innemu niemal odebrać posiadany przez niego bank. W tym państwie prezes upaństwowionego banku jest chłopcem na posyłki, który opiniuje biznesowy projekt partii i bez mrugnięcia okiem wyraża gotowość dania na to ponadmiliardowego kredytu. Bank za złotówkę, miliardowy kredyt na telefon, plan Zdzisława, projekt Kaczyńskiego, kredyt Krupińskiego. Rozmowa pana Chrzanowskiego z KNF z Leszkiem Czarneckim jest dość podobna do rozmowy panów Kaczyńskiego, Birgfellnera i Krupińskiego. Może z jedną różnicą. W jednej relacji właściciel banku jest kandydatem do wydojenia przez państwo, w drugiej szef banku ma być pomocnikiem w dojeniu podatników.”

 410. @

  Ujawnienie, że Kujda był agentem SB, to szok dla PiS – partii, która na lustracji zbudowała swoją tożsamość. Teraz okazuje się, że w najbliższym otoczeniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego – jako wieloletni szef Srebrnej, zaplecza finansowego partii – funkcjonował były agent.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24440049,agent-w-sercu-pis-lustracja-po-tasmach-kaczynskiego.html

  komentarze:
  tombombadil_197408.02.2019, 02:04
  Biedny Kujda. Wszystko co PiS spluł na Wałęsę ścieka mu teraz po twarzy.

  exxx201508.02.2019, 02:25
  Agent bezpieki w samym sercu PiS. Oj, sypie się partyjna sfora. Co na to suweren? Kupi jakaś kolejna bajeczkę ? Jazda po równi pochyłej PiS zaczęła się na dobre

 411. Takimi samymi bidulką był Stalin, który nic nie posiadał, bo przecież wojsko, NKWD, sądy, Kreml, szampany i koniaki, które pił, kobiety, które gwałcił jego kolega Beria, wszystko to przecież było własnością ludu miast i wsi. W przypadku pana Jarosława srebro, złoto, Wawel, konie w Michałowie, drzewa w puszczy, oświata, tvp należą do suwerena. Zaniedbany pan Jarosław nic nie posiada, no może posiada wydatny brzuszek. Ale suweren mu pozwala korzystać z tych dóbr, oddał je w leasing panu Jarosławowi.
  Podobnym abnegatem jest Tadeusz Rydzyk, który osobiście niczego nie posiada, chodzi we włosiennicy,biczuje sie co rano, wierci dziurę w ziemi i organizuje discopolo dla rządzącej Polską elity.

 412. @adam100
  Oj tam, oj tam. Kujda przyznał się, że był agentem, ale przysięga sie, że nikogo nie skrzywdził. Prokurator Piotrowicz wystawił mu świadectwo nieskazitelności, to co miał zrobić pan Jaroslaw , na takie referencję ?

 413. @Lewy
  Dzień dobry.
  Z tym panem, za przeproszeniem, Kujdą, gensek umoczył swoje morale dramatycznie.
  Śmierć Jan Olszewskiego nieco „przykryje” aferę lustracyjną w PIS, ale wkrótce temat powróci, bo gensek musiał wiedzieć, że powierza majątek TW.

  Brawo Wojtek Czuchnowski, brawo Tomasz Piątek, brawo Bianka Mikołajewska!
  Takim odważnym dziennikarzom trzeba płacić, a nie miernotom w telewizjach.

  Nasza „wiewiórka” w PIS, Mauro, coś nam opowie po kolacji na temat „sytuacji moralno-politycznej” w partii.
  Czekam z niecierpliwością na paralelę z czasów starorzymskich, w której Mauro przypomni nam, że większość cesarzy zostało usuniętych od władzy przez własne UB (dla młodych: gwardię pretoriańską).
  A więc Ziobro? A może Jojo?

  Drogi Lewy, gdybyś miał w Lyonie taki dostęp do polskich mediów jaki ma ‘stasieku’, nie odchodziłbyś od laptopa.
  Mnie dręczy – tak, to jest swojego rodzaju udręka – lenistwo. Chciałbym coś więcej napisać, jakieś studium upadku PISlandu zaprezentować, ale mi się nie chce.

  Zanurzony w prognozach gospodarczych (mam dylemat, kiedy sprzedać walory), dostrzegam wielkie zagrożenie dla władzy po 2019 roku.

  Nara

 414. Lewy
  8 lutego o godz. 10:06
  @adam100
  Oj tam, oj tam. Kujda przyznał się, że był agentem, ale przysięga sie, że nikogo nie skrzywdził…

  No to tylko mordę wytrzeć i jechać dalej. 😉
  Wio koniku..

  Ośmiornica PiS

 415. Kujda palił ale się nie zaciągał!

 416. Nie podoba mi się ta nowomowa……

  Służba własnemu PAŃSTWU ma być czymś dyskredytującym?
  Służba w wywiadzie, milicji, UB, to dyshonor?
  Bo jakiś przygłup to wymyslił i rozpropagował?
  Nie kupuję tego.

  Do SB czy wywiadu, brano ludzi inteligentnych, o czym świadczą osiągnięcia tych panów w III RP. Co sławniejsze postacie, doskonale się odnalazły w nowej rzeczywistości na polu biznesowym.
  Czyli, selekcja była ostra, i skuteczna.
  Poznajemy wszak po owocach…..

  Jaka jest obecna selekcja?
  Krewni i znajomi królika?
  Zięć szwagra wystarczy za kwalifikacje?
  Toteż mamy efekty takiego sposobu naboru kadr, jakie widzimy.

 417. wiesiek59
  8 lutego o godz. 11:11
  Masz rację
  Czasami niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co robią jak to jest obecnie w otoczeniu prezesa

 418. wiesiek59
  8 lutego o godz. 11:11
  Nie podoba mi się ta nowomowa……

  Za karę będziesz ostatni w kolejce. 🙁

 419. @

  Monika Olejnik
  Polacy nie są idiotami i wiedzą, że za wykonaną usługę trzeba zapłacić
  http://wyborcza.pl/7,75968,24439813,polacy-nie-sa-idiotami-i-wiedza-ze-za-wykonana-usluge-trzeba.html

  komentarze:
  bra-tanki 08.02.2019, 05:23
  Mabena powiedział, że komuniści podzielili się władzą z Kaczyńskimi i Kujdami, ale nie powiedział, że mają za to płacić.
  I to im się spodobało.
  No to balbina.
  Żreć szybciej bo się ściemnia.

 420. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 lutego o godz. 5:52
  Masz rację, niektóre zobowiązania regulują od ręki, a inne już nie, ale w tej sprawie musi być drugie albo i trzecie dno. Przecież prezes aż tak roztargniony nie mógł być, a nie przypominam sobie aby go zmogło

 421. Kiedy strategiczną spółkę z Polski przejmuje jakaś spółka z Niemiec, to wszystko jest w porządku, a krytykom takiego rozwiązania serwowane jest hasło, iż „kapitał nie ma narodowości”. Kiedy jednak strategiczną spółkę z Niemiec przejmuje jakaś spółka z Chin, to nagle podnoszone jest wielkie larum. Ministerstwo gospodarki RFN właśnie ogłosiło, że chce mieć możliwość czasowej nacjonalizacji kluczowych firm technologicznych, aby w ten sposób chronić je przed „wrogim przejęciem”. To jak to w końcu jest z tym kapitałem – ma on narodowość, czy nie ma…?
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04726-Niemcy-wiedza-ze-kapital-ma-narodowosc.htm
  =============

  Im wolno więcej……?
  Farmazony o wolnym rynku nie znajdują pokrycia w praktyce.

 422. Pani ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, spełnia bardzo pożyteczną rolę. Dzięki jej aktywności możemy na nowo odkrywać politykę. A dokładniej – dzięki niej możemy poznać kulisy polityki. A jeszcze inaczej – przekonać się, jak to szambo wygląda od środka. I czym (nie „kim”) jesteśmy dla Stanów Zjednoczonych…
  https://wolnemedia.net/pani-mosbacher-odkrywa-przed-nami-szambo/
  ==========

  Tym też wolno więcej…..

 423. W PRL, żeby znaleźć się w służbach specjalnych to trzeba było jakieś kursa po studiach przejść, WSO im. Feliksa Edmundowicza w Legionowie albo studia tamże, dla „wyłowionych” specjalnie jakieś Stare Kiejkuty czy coś a teraz starczy przejść praktykę w spółce „Srebrna”. Wcześniej Prezydent Tysiąclecia z bratem zrobili szefem wywiadu i generałem strażnika miejskiego.

 424. Koronka ze złota w hurcie

  Hurtem – polemika z potrzebą obnoszenia się koronką ze złotych zębów kłamstwa sprawia tylko, że koronkowiec szczerzy się bardziej.
  Hurtowe bzdury i idiotyzmy nazywa już nawet „P” w paru leadach po imieniu, nie dając wciągać się w jałowe i przeciwskuteczne dysputy, ogłupiające przestrzeń (co zresztą jest ich sadzenia jedynym celem).
  >Rossi (@) sadzi tu kolejne kloce bzdur na każdy temat, co jak już wykazałem nie tylko ja, nasycone są bzdurą i kłamstwem w stopniu wyższym niż 3 na jedno zdanie.
  >maciek.g (@) żegluje pomiędzy fake-faktami, znajdując ostrożnie zupełnie trzeźwą busolę, dowód że równy zgryz nie musi brzęczeć nieszlachetnie metalem o metal.
  O Lewym i adamie100 nie wspomnę, bo sami za siebie robią mi dzień (a sunny day!), pierwszy w roli rycerza elegentiarum, drugi partyzanta dywersji przekłuwającej balony (uszanowania!).

  Ale ostatecznie pocieszający Piątkiem piękny dzień, to wejście na ekrany obrazu werystycznego Ubek (w) Wieży.
  Projekcja komunistów i złodziei okazuje się rzutowaniem w lustrze i wpieraniem dziecka we własny brzuch.
  Nic nowego, ale w jakiej obsadzie i scenografii!

  W kwestii faktur, polecam autopsję prima sort, wykonaną na truchle pissowskiej ściemy i ignorancji z samego czubka – komisji ds VAT, ręką Horały wiedzionej (a la mauro) wprost do nocnika.
  Pissowski fachowiec od przekrętów wystawia lewe faktury
  Warto zaznaczyć, że ta sekcja dokonana znamienitym w kompetencji skalpelem autora blogu „P”, Tomasza Kasprowicza.

 425. Zmarł Jan Olszewski. Wybitny prawnik, obrońca praw człowieka, mąż stanu.
  Obrońca m.in. Jacka Kuronia i innych działaczy KOR w latach 70-tych.

  News o tym w gazecie Michnika na sto piątym miejscu, obok rubryki „zdrowie” i „moto”.
  Dno.

 426. Lewy; 7:56.

  L Stomma i nasz blogowy Lewy; ten sam rocznik ta sama dobra PRL – owska
  szkoła póżniei emigracja do Francji mniej więcej w tym samym czasie a jak że dwie różne postacie. L Stomma inteligent 100% procentowy pełną gębą bez zarzutu
  sama klasa dla klasy. A Lewy nawet nie pół może najwyżej ćwierć inteligenta
  ale dobre i to bo gdyby nie PRL to nasz Lewy; pasałby krowy na swojej mazowieckiej
  wsi a tak przynajmniej ma komputer i coś tam bredzi o sraniu gołębi na
  szachownicę.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/klamcie-dalej/
  Ps.
  Lewusku; ja wiem ze mój wpis troche toporny ale po pierwsze pisze z mobile
  phone i z inn pub a po drugie nie było mi dane chodzić do dobrych PRL-owskich
  szkół.

 427. Pan Olszewski był niezłym prawnikiem.
  Jako polityk, specjalnych osągnięć nie miał.
  Ale, buduje się jego mit….

 428. Czy ” Czolem panie ministrze !” moze w pewnych okolicznosciach powodowac ciarki po plecach . Poczucie humoru w aresztach wydaje sie byc dosc wyrafinowane . Mozna by nawet zaryzykowac , ze moze sie podobac ale .. tylko ze slyszenia i z tzw. drugiej reki

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24440745,bartlomiej-m-witany-w-areszcie-okrzykiem-czolem-panie-ministrze.html#s=BoxOpImg2

 429. olborski
  8 lutego o godz. 12:45

  Izba odosobnienia
  Ciekawe spostrzeżenie, pozornie drobnego newsa.
  Ja pamiętam w szkole izbę pamięci (były takie w kazdej, za komuny) przyszykowaną kosztem likwidacji trzech tzw. klasopracowni (chemicznej, fizycznej i biologicznej) na okazję poświęcenia komunistycznego patrona szkoły.
  Po uroczystej inauguracji izba została zamknięta i otwierana tylko na okazję wizyty czynowników.
  Lekcje przedmiotowe odbywały się w zwykłych klasach, a z okazji tej ciasnoty, postanowiono dobudować do szkoły nowy pawilon. Budowa nigdy nie skończyła się (za komuny), ale była źródłem niewyczerpanego dostępu do deficytowych materiałów budowlanych dla nomenklatury poziomu szkolnego.
  Jak widać, współczesna izba pamięci, na miarę ambicji ludu usuwerennionego, łaczy symbolikę i rytuał komuny i kruchty, czyli dokładnie to, co stanowi podglebie polonizmu.
  Ta pamięć starych jak prezes i niepamięć nowych jak Biedroń pokoleń, łączy się na poziomie wyuczonego kodu społeczno-kulturowego, którego żadna zachodnia cywilizacja nie wytrzebi.

 430. – – –
  Rzeczniczka pissu „jest zaskoczona” ubekiem od zarania budującym piss i Srebrną, jak donoszą media.
  Kolejny atak postkomuny, tym wredniejszy, że z zaskoczenia.
  – – –

 431. quentin t. 8 lutego o godz. 12:17 Mąż stanu? To jakiś żart? Owszem, Olszewski był człowiekiem przyzwoitym i powinien się trzymać od polityki daleko. Według mnie miał szczęście, bo przy trochę innych układach i on zostałby „agentem” Macierewicza. Ostatnio nie był w zbyt dużych łaskach PiS, ponieważ nie pochwalał rozwalania władzy sądowniczej.
  Jeśli już zahaczyłem o agentów, to Zybertowicz powinien być zadowolony. Miał rację, przy okrągłym stole władzą podzielili się komuniści i agenci. Komuniści przeszli już dawno do historii, a rządzą agenci. To z pierwszej strony GW.

 432. Gekko
  8 lutego o godz. 12:08
  >Rossi (@) sadzi tu kolejne kloce bzdur na każdy temat, co jak już wykazałem nie tylko ja, nasycone są bzdurą i kłamstwem w stopniu wyższym niż 3 na jedno zdanie.
  (a sunny day!)

  A sunny day it is.
  A anszlus „samo południe”, imć G. – torpedaszcze.
  A tam gdzie primavera i Rossi, wolanie o miłość ( Krysiu ty moja).
  Bohater lepiej się sam zaprezentuje:
  https://www.youtube.com/watch?v=PKKSDSrMtLs

 433. Pan Jan Olszewski podpisał więcej listów protestacyjnych do władz PRL – niektóre sam inicjował i redagował, jeszcze z Jackiem Kuroniem – niż prawie ktokolwiek inny, a więc wielka odwaga i postawa obywatelska.

 434. olborski
  8 lutego o godz. 12:45
  Tego i by sam Mrożek nie wymyślił.

 435. @Wiesio
  Każdy mit dobry , który wzmacnia mit wielkich braci, przy okazji kapnie cos z tego mitu na Olszewskiego, Walentynowicz,a nawet walecznego Mateusza co to sobie kopał grób, a za to odmici Wałęsę, Frasyniuka, Lisa, Bujaka, Borusewicza, co to wódkę chlali przy okrągłym stole z Kiszczakiem. A przy okazji splunie się na krula(he, he !) Europy co to tylko harata gały w krótkich porteczkach.
  Tworzy się mit wielkiego,zatroskanego o losy kraju Polaka z wielkim brzuszkiem

 436. Twitter jest wypełniony prośbami do MaBeNy (p. Zybertowicz), aby wyjaśnił sprawę, za przeproszeniem, Kujdy.
  Nie mogę się doczekać pozytywnej odpowiedzi.

 437. Gombrowicz pisał w Dzienniku któregoś dnia jak to przesadnie przejmujecie się i przeżywacie komunizm, który nie jest jakąś tragedią większą niż to co się dzieje codziennie w szpitalu, ulegliście jego magii. No i właśnie ja obserwuję to samo z PiSem od kilkunastu lat – inteligentni ludzie ulegli i tylko o jednym myślą… Żałość.

 438. stasieku
  8 lutego o godz. 13:30

  „Twitter jest wypełniony prośbami do … p. Zybertowicza, aby wyjaśnił sprawę (…) Kujdy”.

  Czy Kujda siedział przy okrąglym stole, jestes tego absolutnie pewien?
  Za przeproszeniem.

 439. To najlepiej widać przy Kujdzie , ale także przy Kaczyńskim , przy pomocy jakich ludzi i jak , Moskwa kontroluje Polskę.
  Polska wciąż jeszcze jest przeżarta ruskimi wpływami i utrącenie jednego Macierewicza nic w tej rzeczywistości nie zmienia .

 440. adam100
  8 lutego o godz. 13:16

  Ach!
  Mój ulubiony film i jedna z ulubionych scen!
  Fellini o życiu trochę, jak o blogu EP.
  Rossi, zupełnie na miejscu wołający wciąż z drzewa we własnym narzeczu:
  Voglio una bastonatura!
  A echo tylko powtarza: jesteś na swoim miejscu.

 441. @Z dystansu, 13:59
  Dziennikarze klęczący i funkcjonariusze genseka, udają zaskoczenie, że w samym sercu korporacji mają TW.
  A dlaczego gensek zaraz po przejęciu władzy w 2005, 2015, obsadzał Kujdą NFOŚiG, gdzie nie obowiązywała ustawa lustracyjna? (za W. Czuchnowskim)

  Wykrycie Tajnego Współpracownika Kujdy przy cycku genseka, to kolejny dowód na istotność 4 władzy.
  Orban to wiedział i się spieszył.

  A tak na marginesie.
  Brak organizacji/komórki śledczej w dużej partii, zostawienie swoich losów w rękach sprzyjających mediów, uważam za poważne uchybienie organizacyjne.
  W Platformie obciążony jest głównie jeden człowiek, 35letni Krzysztof Brejza (ukłony).

  Ale to co wyżej, to jest bagienko krajowe!

  Tak się zastanawiam, co się będzie działo, jak zacznie pisać pamiętniki „oficer prowadzący” na Łubiance.

 442. Przy Kujdzie, ale także Kaczyńskim znakomicie widać jak wygląda lustracja w polskim szambie pod sowieckie dyktando.
  Dlaczego i kogo zlustrowano, a kogo oszczędzono i rzeczywiście nie zlustrowano .
  Proszę nie zapominać przy taj okazji , że tych których rzetelnie nie zlustrowano , a zajmują prominentne stanowiska , tych ma w kieszeni ma Moskwa.

 443. Dyktator gen. Kaczorek pokojowo oddał władzę w 2007r.

 444. Właśnie w tym roku mija 30 lat od kiedy batiuszka Michaił uwolnił Polskę i inne kraje, co uczciliśmy okrągłym stołem.

  Ciekaw jestem, przy okazji, jak niektórzy wyobrażają sobie zniewolenie Polaków bez obcych czołgów straszących interwencją w obronie reżimu.

 445. Ludzie pytają o Kujdę, a Mauro tryk, myk w bok, pyta czy na pewno Kujda był przy okrągłym stole. To ma odciągnąć uwagę od tego, że autentyczny SB pomaga panu Jarosławowi w urządzaniu Polski. My mamy teraz przez ten tryk myk Mauro zastanawiać się : Był on przy okrągłym stole czy nie był ??
  Prawdziwy hipnotyzer z tego naszego poczciwego Mauro. A co z Rzymianami i Alarykiem?

 446. @ stasieku

  Dołączam do pochwał Brejzy.
  – – –
  Udawane „zaskoczenie” pissu, organicznie i programowo zblatowanego z komuno-ubeckim ethosem, standardami i zamiarami, to chyba tylko tym, że ich jednak na tym przyłapano w świetle jupiterów.
  – – –

 447. Lewy
  8 lutego o godz. 14:13

  My mamy teraz przez ten tryk myk Mauro zastanawiać się…

  Nie ma nic do zastanawiania, ale myk udany: piszemy, że mauro wzbudza zastanawianie… 😉

  Dzisiaj w radiu profesor biologii opowiada, że na wykładzie ktoś zaprezentował dowód badawczy na szczepionki powodujące autyzm, który okazał się ankietą wśród kobiet.
  Profesor przeciwstawiła badanie kliniczne na 1,1 mln (sic!) pacjentów szczepionych, że w/w teza to bzdura.

  Sala odpowiedziała, że każdy może mieć swoją opinię.

  Taki jest efekt pozornie racjonalnego grzebania w bzdurze: nadane jej równouprawnień zdolności polemicznych, i o to w zawodowym masowym klepaniu bzdur chodzi.

 448. @Mauro
  Witaj bojowniku o najprawdziwszą prawdę!

  Kiedy piszę na blogu, że dla mnie, Mauro, odgrywasz na en passant pozytywną rolę, że ożywiasz dyskusję, podnosisz adrenalinę u czytelników, to piszę szczerze.

  Ale kiedy widzę twój, Mauro, post rano, to odczuwam niepokój.
  Czyżby Mauro został odcięty od namiętnych ust Bielana Adama?
  A może redukcja etatów w korporacji?

  Pozdrowienia

 449. Czy Kujda siedział przy „okrągłym Stole” nie jest istotne .
  Ważniejszym jest gdzie dzisiaj siedzi , a gdzie siedzieć powinien . Oczywiście tylko w tym przypadku , gdyby Polska pod rządami PiSu nie była jednym wielkim , moskiewskim szambem .

 450. Bar Norte
  8 lutego o godz. 1:43

  „ eurokomuniści korzystali z dorobku intelektualnego Gramsciego i Labrioli. Neomarksiści ci się poplątali z eurokomunistami”.

  Czy eurokomuniści nie byli marksistami? No to może chadekami? Bar Norte, masz nastrój do żartów jak widzę. 🙂

  Jak wy tam dzielicie się i różnicujecie wewnętrznie (trockiści, goszyści, samorządowcy, maoiści, leniniści, staliniści, zbiurokratyzowani komuniści, eurokomuniści, postkomuniści) to nie ma większego znaczenia, jak co do czego stoicie murem za sobą i macie wspólne marksistowskie interesy. Nic dziwnego, że po 1989 postkomuna natychmiast zapisała się do lewicowych-liberałów, tak naprawdę neomarksistów i z tych pozycji zwalcza kontrrewolucjonistów Kaczyńskiego.

  „No a eurokomuniści żadnego „marszu przez instytucje” nie praktykowali”.

  Znów żartujesz. Enrico Berlinguer nie był deputowanym do PE? O licznych eurokomunistycznych burmistrzach we Włoszech musiałeś chyba słyszeć?

  „Na brykach Michalkiwicza daleko nie zajedziesz”.

  Nie czytuję, podobnie jak ty ― mam nadzieję ― „gwiazdy” KP niejakiego Piątka. 🙂

  „To była ta sama dyscyplina naukowa tj funkcjonalna antropologia kulturowa oparta na badaniach dokonanych niemal w tym samym czasie – różnica 7 lat”.

  Bronisław Malinowski to przedstawiciel nurtu pozytywistycznego. Ta, jak piszesz, „funkcjonalna antropologia” Malinowskiego nazywa się po prostu funkcjonalizmem. W skrócie, chodzi o to, że mit, religia, tradycja pełnią w społeczeństwach pierwotnych funkcję integrującą grupę, bo inaczej to ona by się rozpadła. Wszyscy antropologowie w pierwszej połowie XX wieku przyjmowali to za oczywistość, także Margaret Mead. Z tym że ona później chciała coś dodać od siebie (nic zdrożnego, w końcu na tym polega nauka) idąc w nieco innym kierunku. Ponieważ miała bardzo wyraziste poglądy lewicowe i feministyczne to w wyniku swych uprzedzeń popełniła liczne błędy, co jej wytknięto przy okazji badań na wyspie Samoa. Znacznie ciekawszym i głębszym nurtem w antropologii kulturowej była metoda fenomenologiczna, istniejąca równolegle do koncepcji pozytywistycznej (Rudolf Otto, Max Scheler, Gerardus Van der Leeuw, Carl Gustaw Jung, Mircea Eliade, Paul Ricoeur, etc.).

 451. Gekko
  8 lutego o godz. 14:13

  ich jednak na tym przyłapano w świetle jupiterów.

  Z opuszczonymi spodniami i gołą d….

 452. Wiesiek
  Jaką strategiczną , polską spółkę przejęły Niemcy ( państwo niemieckie ) i dlaczego Polska nie mogła temu zapobiec ?
  Wiesiek
  Polska jest członkiem UE , przynajmniej na razie , ale jak przy Chińczykach lepiej , to czekam na Polexit i anex Polski do Chińskiej Republiki Ludowej .
  Ale na razie proszę o wymienię tych strategicznych , polskich firm spółek przejętych przez Niemcy ?

 453. Symetryczny
  8 lutego o godz. 14:41

  Ku radości polskich kurewek

  Płci obu, of course

 454. mohikanin przedostatni
  8 lutego o godz. 14:43

  🙂

 455. @Gekko, 14:19
  Napisałeś
  ”Taki jest efekt pozornie racjonalnego grzebania w bzdurze: nadane jej równouprawnień zdolności polemicznych, i o to w zawodowym masowym klepaniu bzdur chodzi.”

  W tym procederze wiodą prym dziennikarki TVN. Zapraszają polityków, mają przed nosem scenariusz, w nim pytania, nie słuchają rozmówców i na wypowiedź delegata genseka: „Jak PO rządziła, to kradli, afer było tysiące, 150 mld zabrali ludziom”, itp. gwiazda telewizji odpiera atak stwierdzeniem: „ale mówiliście w kampanii wyborczej, że u was będzie inaczej, będzie uczciwie, transparentnie”, itp.

  Nie przyjdzie gwieździe do głowy zadać pytanie: „jakie afery, proszę wymienić aferzystów, wskazać śledztwa w waszej prokuraturze, co z tym obiecywany w 2015 roku audytem”, itp.
  I potem dziwimy się, że zaczynają dominować dyskusję symetryści, bredzący o pojednaniu, wszystko w niby-trosce o losy Umęczonej.

  Ale mamy na szczęście epokę Internetu!
  Oto próbka ćwierku mojego, ulubionego Obserwowanego (ukłony):

  ”TWITT NA POCZĄTEK DNIA. K…or, lata całe wrzeszczałeś, ty i twoje sługusy, że PO ukradła miliardy? Czwarty rok twe psy gończe ich szukają. I NIC! A jak coś się znajdzie, to pośród twoich. A teraz sam TY! I ta faktura! To co przeprosisz PO? Czy kitka pod siebie?”

  Wczoraj, w FpF wystąpiła Agnieszka Holland.
  Zadała pytanie: dlaczego zapraszacie polityków? Dostała odpowiedź: przecież pani jest u nas (czy coś takiego)

  Każde Jej słowo jest więcej warte niż 30 minut kłótni „mężów i żon stanu”.
  A jeszcze „na mieście mówią”, że oni po programie idą do bufetu.

 456. Odczepcie się od Mauro Rossiego,
  Kujda to furda tam. Mauro nam tu zlustrował Kierwińskiego. To syn generała LWP a to zbrodnia niesłychana.
  Fe, Kierwiński, być synem generała LWP, fuj.

  Mauro Rossi powiedz nam co lepsze, czy być synem generała LWP, czy nowogrodzkim sq..synem?

 457. Polo-kokta

  Prawicę u władzy prowadzą ubecy.
  Lewica równa swe szanse kradzionymi portfelami.
  Szkoła oducza za wspólne darmo.
  Kościół uziemia gruntownie dzieło Szatana.
  Ateizm ma powstańców na posyłki do kruchty.

  Gdzieniegdzie, w szatni, błysk rozumu przedostatni…

 458. Gekko

  Dla tych co nie widzieli a(mar)cord, jeszcze jedna scenka dla zachęty. Mówią po włosku, ale Rossi wtedy jeszcze nie znał angielskiego 😉

  https://www.youtube.com/watch?v=MQKIK0_4ASc

 459. stasieku
  8 lutego o godz. 14:49

  Jak najbardziej, tak.
  Nie wiem, czy oglądasz Polsat i jego programy info; tam już nie ma niuansów, bzdurę podają saute, elegancko, pod ynteligenta miastowego.
  Też mnie wkurza opisana praktyka tvn, ale dalece nie wszyscy dziennikarze temu ulegają.
  Podejrzewam, że tam ściśle trzymają się nie przepracowanego wzorca cywilizacyjnego (amerykański właściciel) – audiatur et altera pars.
  To się jednak 1:1 nie sprawdza w modelu, gdzie po pierwsze druga strona kłamie organicznie i bez wstydu, po drugie rozkład sił na rynku nie jest wolny , ale regulowany (zasięg, siła i spójność z braku kontroli nadawcy państwowego nie jest równorzędnym elementem, a dominującym na siłę).

 460. legat
  8 lutego o godz. 14:55
  Odczepcie się od Mauro Rossiego,

  Promotor trolla się znalazł.
  Pozwolę sobie zacytować Gekko,
  CZEMU NIE:

  Taki jest efekt pozornie racjonalnego grzebania w bzdurze: nadane jej równouprawnień zdolności polemicznych, i o to w zawodowym masowym klepaniu bzdur chodzi.

 461. legat
  8 lutego o godz. 14:55

  Kujda to furda (piękne!), ale fuj – da. 😉

 462. adam100
  8 lutego o godz. 14:57

  Ta bryczka z obserwatorami pełnymi chęci, to zupełnie jak EP. Wzruszające.
  Nie wiem czy kojarzę po latach niewidzenia obrazu (włoskiego nie znam w tym stopniu), ale zachęta do powrotu – przednia. 😉
  W ogóle Fellini – ach nakręcić te typy: Suski był w Srebrnej specjalistą od…marketingu!!! Dzizas.

 463. My sobie, rechu, rechu, a
  pissdzielce zgłupiały. Nie wiedzą co jest grane.
  Kum, kum.

 464. Z dystansu
  8 lutego o godz. 14:44

  Masz, do poczytania.
  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/156/polskie-firmy-sprzedane-zagranicznym-inwestorom
  ”https://marketingibiznes.pl/biznes/zagraniczni-inwestorzy/
  ”http://filing.pl/lista-74-firm-ktore-kiedys-byly-polskie-ale-zostaly-sprzedane/

 465. adam100
  8 lutego o godz. 15:18

  nie wywołuj żabek z sadzawki… 😉

 466. Lewy
  8 lutego o godz. 13:21

  Zachowujesz się jak łepek, usiłujący spoufalić się z profesorem……
  Choć równie dobrze, infantylizm może wiązać się z wiekiem….

 467. Dawnych wspomnień czastuszki…
  – – –
  łepek, pedel…
  ze słownika: zupaka
  – – –

 468. Wiesiek
  twierdziłeś , że Polska musi sprzedawać swoje strategiczne firmy na Niemcy i co ? psinco.
  Znowu powtarzasz bezmyślnie i bezrozumnie cudze bzdury .
  W Twoim linku brakuje strategicznych polskich firm , a już wogóle takich sprzedanych dotego jeszcze na Niemcy .
  Najpierw myśl , a potem pisz , to nie będziesz musiał bronić bezsensownych tez , wymyślanych przez jeszcze większych kmiotków , jak sam jesteś .
  Pozdrowienia z dystansu.

 469. Tropienie esbeckich kapusi w szeregach PiS powinno nabrać tempa i mam nadzieję, że im bliżej do wyborów, tym owo ujawnianie przybierze na sile. A jest ich w PiS, co niemiara -wiem, co mówię.

  Tropić należy nie tylko na najwyższych szczeblach, ale na wszystkich, nawet tych gminnych i nie poprzestawać na szpiclach, ale urządzić również polowanie na byłych członków PZPR, w tym szeregowych. Wiem, że to nie brzmi dobrze, bo to miałoby wiele wspólnego z pisowskimi metodami walki politycznej, czyli metodami niehumanitarnymi, ale w polityce nastawianie drugiego policzka, kładzenie uszu po sobie, jest reakcją absolutnie niewskazaną, zwłaszcza w sytuacji, gdy przeciwnik jest brutalny i gotowy na wszystko.

  Użyłem określeń „kapuś”, „szpicel”, choć mam świadomość, że nie każdy były TW, zasługuje na to miano. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie – nie można wrzucać do jednego wora, tych którzy zostali złamani szantażem, torturami itp. bądź podjęli współpracę z naiwności, z tymi, którzy poszli na współpracę dla osobistych korzyści. Wśród pisowców są zarówno jedni i jak drudzy – złamani i „merkantylni” lub -jak kto woli -koniunkturalni, interesowni. Partyjnych, a już na pewno szeregowych – również nie potępiam, jeśli krzywdy nikomu nie czynili, tylko że -niestety- w obliczu pisowskiej retoryki, w obliczu dekomunizacyjnych i lustracyjnych nagonek prowadzonych przez PiS w stosunku do ludzi, którzy nie zgadzają się z polityką tej formacji, w sytuacji, kiedy pisowaci określają swoich oponentów mianem „komunistów i złodziei”, „ubeckich kapusi”, „zdrajców Polski” itd. itp., zmuszony jestem do odpłacania pięknym za nadobne.

  PiS w swoich haniebnych uogólnieniach posuwa się jeszcze dalej, a przykładem tego, na blogu, są wpisy Mauro Rossiego, jeśli „inkryminowana” przez niego osoba nie należała do PZPR lub jej satelitów, nie była tajnym współpracownikiem, wówczas tego kogoś obciąża fakt, że pradziadek, kuzyn szwagra ciotki teścia, albo nawet sąsiad, do partii należał albo pracował w SB, czy kapował dla niej, a jeśli tego nie było, to „ekwiwalentem” może być, choćby przyznanie takiej osobie odznaczenia przez prezydenta Komorowskiego ( mec. Stanisław Dubois).

  Być może nie zauważyłem, ale Mauro Rossi, chyba nie skomentował tego, że Kujda „Ryszard” okazał się b. esbeckim szpiclem, a udając głupiego, odpyskował jedynie Staśkowi, iż rzeczony… nie brał udziału w obradach Okrągłego Stołu. 🙂 Jakże bliskie słynnemu „a u was Murzynów biją”, co blog temu wytknął MR-owi, właśnie Stasieku.

  A to, czy Kujda był esbeckim szpiclem, to się jeszcze okaże. Przyłębski „Wolfgang” Andrzej, były komsomolec zresztą (ZMS) też był, a później prokurator z IPN uznał, że nie był. W przypadku Kujdy też może tak orzec, a co? A, że Prezes nie wiedział? To tylko dowód na to, że Kujda nie kapował, bo w przeciwnym wypadku, Prezes, który o wszystkich wszystko wie, wiedziałby i o tym.

 470. Mauro Rossi

  „Czy eurokomuniści nie byli marksistami?”

  Oczywiście, że byli marksistami ale nie neomarksistami. Przecież to ty extra wyszczególniłeś tę grupę „neo” w swych rozlicznych komentarza o lewackim spisku – ostatnio w kontekście „Wiosny Biedronia”. Jeśli więc coś wyszczegolniasz to rób to z głową. Rozumiem, ze blisko pół wieku minęło od czasów z których ideologiczną inspirację czerpiesz ale chyba nie liczysz na sklerozę czy zaniki pamieci swoich czytelnków.

  „Jak wy tam dzielicie się i różnicujecie wewnętrznie (…) Nic dziwnego, że po 1989 postkomuna natychmiast zapisała się do lewicowych-liberałów, tak naprawdę neomarksistów i z tych pozycji zwalcza kontrrewolucjonistów Kaczyńskiego.”

  Widzę, że znów zaczynasz przemawiać do mnie w liczbie mnogiej. Ale to nie „my” ale ty dzielisz, róznicujesz, epitetujesz jak wyżej chcąc sprawić wrażenie, że wiesz o czym piszesz. To ty usiłujesz uwiarygadniać swe propagandowe wywody terminami o których znaczeniu nie masz pojęcia. Ja tylko zwracam na to uwagę. O pustakach pojęciowych typu „postkomuna” pisałem wielokrotnie wcześniej więc nie będę się dziś już do tego odnosił.

  „Enrico Berlinguer nie był deputowanym do PE? O licznych eurokomunistycznych burmistrzach we Włoszech musiałeś chyba słyszeć?”

  Ale to jest chyba normalne w demokracji, ze partie startują w wyborach i je wygrywają. To samo jest z PiSem, który przecież od lat wystawia swoich ludzi również do „PE” i na „burmistrzów”. W tym sensie sami prowadzicie „długi marsz przez instytucje” – jak to ująłeś za Rudim Dutschke, który nawiązywał do „Długiego Marszu” Chińskiej Czerwonej Armii.
  Nie wpadło ci do głowy, że w świetle teorii spiskowych, które upowszechniasz na blogu prezes Kaczyński może się również jawić się jako jakiś „neo …” lub ” … ista” albo i nawet sam wspólczesny Mao Zedong tutejszej prawicy nacjonalistycznej a ty jako jego wierny żołnierz w „długim marszu”?

  „funkcjonalna antropologia” Malinowskiego nazywa się po prostu funkcjonalizmem.”

  Mauro nie wiem po co ten wykład, bo przecież kilka dni temu pisałem ci obszernie o funkcjonaliźmie i strukturaliźmie. Jest mi przyjemnie, że zrozumiałeś o co mi wtedy chodziło, ale nie musisz tego za mna powtarzać.

 471. kooperatywaMandragon

  Przepraszam za literówkę w nicku – komentarz z 16,28

css.php