Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Jarosław Kaczyński

11.02.2019
poniedziałek

Kapiszonem w dinozaura

11 lutego 2019, poniedziałek,

Góra porodziła mysz – można powiedzieć po lekturze szumnie zapowiadanej rozmowy tygodnika „Sieci” z prezesem Kaczyńskim na czele. Okazała się ona kolejnym niewypałem albo – jak się teraz mówi – „mokrym kapiszonem”. Przede wszystkim z powodu pytań, które chyba pisała Madame Mazurek, a odczytywał je Jacek Karnowski.

Redaktor, czy to ze strachu, czy z onieśmielenia, że rozmawia z panem i władcą, jednym z najważniejszych mężów stanu w Europie, zapomniał ostrego, kąśliwego, napastliwego języka „Sieci”, gdzie przecież pisują nie lada szermierze, zamiast tego nie żałował wazeliny. Oto kilka „pytań” Karnowskiego, które powinny być przykładem dla studentów dziennikarstwa, cytaty:

Do wyborów parlamentarnych zostało niewiele ponad dziewięć miesięcy. Jak dziś, w pana ocenie, wyglądają szanse Prawa i Sprawiedliwości, a szerzej: Zjednoczonej Prawicy na odnowienie mandatu do rządzenia Polską?

Celem jest więc ponownie samodzielna większość?

Alternatywą [Kościoła – Pass.] jest koszmar rozpadającej się wspólnoty, piekło na ziemi.

PiS rzeczywiście stara się bardzo szybko reagować na różnego rodzaju skandale, realne lub wykreowane. Chodzi mi jednak o brak czegoś, co specjaliści określają „własną agendą”.

Czyli PiS to dinozaur z grubą skórą?

Ostatnio opozycja rzuciła czymś, co – jak sądziła – było szczególnie dużym kamieniem. Zapowiadano „najważniejszy dzień” w dziejach PiS, mówiono o bombie. Taśmy opublikowane przez „GW” okazały się jednak politycznym kapiszonem. Jaki jest pana komentarz do tej sprawy?

Sam fakt, że pana środowisko posiada jakąś własność, jest w oczach wielu komentatorów oskarżeniem.

Koniec cytatów. Dalej to samo. Red. Karnowski nie zadał ani jednego niewygodnego pytania, jak choćby czy nawet jeżeli nie naruszono prawa, to złamano niepisaną zasadę rozdziału polityki od pieniędzy, skoro prezes jest w fundacji, w spółce i w partii, nie zapytał, czy mianowany za wiedzą Kaczyńskiego prezes niedawno „spolonizowanego” banku Pekao SA powinien przylatywać do niego na gwizdek i omawiać gigantyczny kredyt dla spółki, która jest biedna jak mysz kościelna?

Chociaż „rozmowa” obejmowała szeroki wachlarz tematów – od afery KNF po film „Kler” – pewne tematy skwapliwie omijano, że wspomnę prezesa Kujdę czy ministra Andruszkiewicza z Młodzieży Wszechpolskiej.

Zamiast tego redaktor „Sieci” kupuje zapewnienia w rodzaju: „My nigdy nie sialiśmy nienawiści”. I to z ust człowieka, który mówił o tych, co stoją tam, gdzie ZOMO, o drugim sorcie, o komunistach i złodziejach czy o zdradzieckich mordach. No i, oczywiście, że wszystko jest zgodne z prawem. Nie ma żadnych finansowych relacji między fundacją a partią. Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje. „Owszem, jestem obecny w jednej i w drugiej, ale relacji formalnych nie ma”.

Redaktor zadawala się „pytaniami” w rodzaju: i nigdy nie było? Skąd mieliście pieniądze? A jak było? Czyli rzuca kapiszonami w dinozaura.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 623

Dodaj komentarz »
 1. Ale numer z VAT od faktury. Coś dla Morawieckiego w ramach uszczelniania systemu. Tak sobie myślę czy VAT niezapłacony to nie jest kompromitacja wystawiającego i środowiska „inwestorów”.

 2. O komunistach i złodziejach mówił sufler

 3. Wystawienie faktury przypomina zakup Wisły Kraków. Tak sobie myślę,że lipne mogą być tzw. koszty ujawnione w fakturze też z VAT. Nie zapłaconym ale przedstawionym do zwrotu. Poświadczenie nieprawdy kłania się.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Prezio nadaje ton formacji, żyjac w innej rzeczywistosci, wykreował świat alternatywny.
  I on, i jego ludzie, idą w zaparte w każdej kwestii kontrowersyjnej z punktu widzenia moralnosci, czy przyzwoitości.
  Ręka wyciągnęła portfel?
  To nie MOJA ręka!!!
  I ciemny lud to kupuje……

  Jakie będą konsekwencje sytuacji, gdy rybka psuje się od główki/
  Zapewne rozpowszechnienie się wzorca zachowań.
  Skoro jest przyzwolenie waadzy…..

  Zabawna jest reakcja, a raczej jej brak, KK.
  Biskupi nie zabierają głosu.
  Skoro NARÓD jest ponoć katolicki, to wszelkie działania podważające doktrynę głoszoną z ambon, powinny wywoływać sprzeciw tzw. „pasterzy”.
  Wychodzi na to, że układ jest przez nich akceptowany.
  Cóż, 10 przykazań podzieliło los 21 postulatów.
  I w jednym i drugim przypadku, elity koscielne czy styropianowe, konsumują dobro wspólne, ustami swych przedstawicieli.

  „Bernardyńskiego karku, sedziowskiego brzucha” można tylko pozazdrościć…..

 6. Wyborcza pisze:

  (…) do prowadzenia negocjacji w sprawie dwóch wież Kaczyński dostał pełnomocnictwo od swojej sekretarki Barbary Skrzypek posiadającej minimalną liczbę udziałów w spółce Srebrna. Zmieniło to jego status, czego nie wskazał w oświadczeniu majątkowym.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24447785,wyborcza-sprawdza-prezesa-kaczynskiego.html

 7. Jezeli pan Prezes powiedzial ze na tasmach nic nie bylo, to taka jest wlasnie jedynie sluszna niepodwazalna Prawda. Czyli na tasmach przypadkowo nagrany zostal utwor „Cisza”.
  Krysztalowa krzywa wieza chwieje sie…

 8. W PiS panuje przekonanie, że taśmy Kaczyńskiego to nie jest zabójczy cios dla PiS.
  – Ta sprawa będzie mieć długofalowe konsekwencje. Po pierwsze, to wprawdzie nie jest cios zabójczy dla PiS, ale niesłychanie potężny cios dla osoby w PiS kluczowej – prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
  http://wyborcza.pl/7,75968,24426194,koniec-snow-o-potedze-srebrnej-wywiad-z-ludwikiem-dornem.html
  =========

 9. Czytałem, że jednym ze skutecznych sposobów na zahamowanie ataków padaczki jest rozdzielenie operacyjne półkul mózgowych. Padaczka bierze się ponoć stąd, że między półkulami dochodzi do interferencji, że wzajemnie działają niekorzystnie na siebie i te zakłócenia wywołują stany padaczkowe.
  Wygląda na to, że na głowie Jarka przeprowadzono taką operacje, oddzielono półkule od siebie i teraz jedna półkula zajmuje się deweloperstwem a druga zbawianiem Polski. I te dwie działalności nie mają nic wspólnego ze sobą.
  Od czasu, gdy przeprowadzono operację, zmniejszyły się, a nawet zanikły ataki padaczkowe typu „zdradziecki mordy”, „drugi sort”, „zakamuflowana opcja” , „ojkofobia”, „ja poza trybem”, wszystko to okraszone nienawistnym spojrzeniem, mlaskaniem i prychaniem na widok napisu konstytucja itp
  Miejmy nadzieje, że półkule Jarka nie zrosną sie, bo wtedy Jarek musiałby sie zdecydować albo na deweloperstwo albo zbawicielstwo, a poza tym znów zacząłby się ślinić i wyzywać od zdrajców ludzi, którzy mu się nie kłaniają.

 10. zd46zd04.02.2019, 12:57
  No to następca Jasińskiego, Obajtek wyskoczy z majtek. Jasiński, ustępujący minister skarbu w 2007 roku, już 4 dni po przegranych wyborach, umorzył dług w wysokości ok. 700 000 złotych , do budżetu, partii braci Kaczyńskich, Porozumienie Centrum. Nikt nie złożył wniosku a UMORZONO, ponieważ z PC nie mógł ściągnąć należności nawet komornik (czynsz, media), bo „ugrupowanie PC przestało istnieć”. Jednak odrodziła się, jak „Feniks z popiołów”, nowa partia braci Kaczyńskich: Prawo i Sprawiedliwość. DŁUGU nie ZWRÓCILI po dzień dzisiejszy a „WIEŻ SIĘ ZACHCIAŁO”? Teraz Obajtek wesprze pośrednio , kasą państwową, poprzez „Fratrię” Karnowskich, SKOK-i Biereckiego. Dlaczego ma gwarantować „Orlen” państwowa firma a nie „SKOK”?.
  31
  0
  Odpowiedz
  zd46zd04.02.2019, 14:20
  „Umorzenie długów Porozumienia Centrum to normalna procedura w przypadku nieściągalnych długów – tłumaczył Jarosław Kaczyński, kiedyś prezes PC”. Kumacie państwo, tak mawiał ten „facet w starym garniturze i starych butach”. Teraz on jest „UĆCIWY” do bólu i laureat laurki „Człowiek Przekręt”, „Człowiek Demolka”.
  ==========

  To sporo tłumaczy……

 11. wiesiek59
  11 lutego o godz. 18:17
  ,, Premier Węgier zapowiedział m.in. ekspansję subsydiowanych kredytów hipotecznych dla rodzin z co najmniej dwójką dzieci, a także ulgi na zakup samochodów oraz korzystne pożyczki dla nowożeńców. Natomiast kobiety z co najmniej czwórką dzieci mają być zwolnione z płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Ponadto rząd planuje wydać 700 miliardów forintów (2,49 miliarda dolarów) na inwestycje w opiekę zdrowotną.”

  Jak Orban tak bedzie dbal o 99% , to koniki nowojorskie zgotuja mu los Kadafiego.

 12. kooperatywaMondragon
  11 lutego o godz. 19:59

  Pieniądz Suwerenny, czy Nowoczesna Teoria Pieniądza- oto odpowiedź.
  Ale, to tylko dla krajów SUWERENNYCH.
  Te opanowane przez elity kompradorskie, nie mają szans.

 13. @marcin lazarowicz
  Panie Marcinie,
  W poprzednim wpisie chciałeś Pan się założyć kto wygra wybory. Panie, Pisowcy to kłamcy, krętacze, agenci, oszuści i fałszerze. Chętnie posłużę przykładami. Oprócz tego szuje. Kto niby miałby się z panem założyć? Ja na pewno nie zaryzykuję.
  Żal mi pana, ale w końcu sam pan sobie to towarzystwo wybrałeś.
  Pozdrawiam,

 14. q602
  11 lutego o godz. 19:34

  To była cisza z przygotowanymi nabojami
  https://www.youtube.com/watch?v=mM90X-9m_Zc

 15. znowu ta różnica czasu ale temat ten sam, więc pozwolę sobie kontynuować temat poprzedni a właściwie ten sam, tu cytuję @Wieśka z godz. 14:18 „…dla większości zadłużonych , mających do placenia czynsz i utrzymana rodziny, otwieranie dzioba stają się ekonomicznie nie opłacalne… z sieci wzięte”

 16. godz. 12:52 @black…- to lepsze niż najlepszy kryminał, właściwie gdyby nie asceza piszącego w komentowaniu, można by startować z pracą dyplomową. Pozostawiam wraz z linkami na długie jeszcze i ciągle mroźne wieczory.

 17. @mohikanin przedostatni 12:16, mam identyczna opinię. Kiedyś próbowałam rozmawiać na temat i dostało mi się, podobnie jak na tym blogu w przypadku „zbydlęconego narodu…”
  Zapytaj wprost @Tanakę – może odpowie, masz inny nick.

 18. tutaj:
  „Napięcie wokół planowej wizyty prezydenta Trumpa w mieście w poniedziałek ujawnia polityczne rozbieżności. EL PASO – Przed zaplanowanym wiecem prezydenta Trumpa w tym mieście w zachodnim Teksasie, którego celem było zbudowanie wsparcia dla jego proponowanej ściany na granicy z Meksykiem, ludzie z całego spektrum ideologicznego w El Paso mieli dla niego wiadomość w niedzielę: Nie mów za nas…”
  „”Jako fiskalnie konserwatywny republikanin po prostu nie rozumiem, jak wydawanie 25 miliardów dolarów na mur o ograniczonej skuteczności jest dobrym pomysłem” – powiedział w wywiadzie pan Barela. „Meksyk jest gospodarczym i strategicznym sprzymierzeńcem Stanów Zjednoczonych, a staroświecki wysiłek nałożenia na nas bariery po prostu nie zadziała”.
  „Uzyskanie poparcia społecznego dla idei muru podczas imprezy, takiej jak rajd w El Paso, będzie ważne dla pana Trumpa, ponieważ rozmowy o dwustronnej umowie o bezpieczeństwie na granicy prawdopodobnie utknęły w niedzielę w związku z utrzymującą się nieporozumieniem co do tego, jak wiele należy spędził na barierze granicznej. Prezydent Trump, który początkowo proponował wydać 25 miliardów dolarów na ścianę, teraz szuka 5,7 miliarda dolarów. Demokratyczni prawodawcy mówili o postaci bliższej 1,3 miliarda do 2 miliardów dolarów.”
  https://www.msn.com/en-us/news/politics/el-pasos-message-for-trump-before-rally-dont-speak-for-us/ar-BBTq7cc?OCID=ansmsnnews11
  W przypadku braku porozumienia możliwe jest drugie zamknięcie rządu. Rada na czasie: jak najszybciej rozliczyć się z podatków za rok 2018. Ale tu też większość czeka rozczarowanie – dzięki regulacjom podatkowym z ubiegłego roku zwroty są niższe.

 19. kooperatywaMondragon
  11 lutego o godz. 19:59

  Inna beczka, ale bardzo interesujący tekst.
  https://nationalinterest.org/feature/kenneth-pollack’s-new-history-arab-armies-44092

 20. @

  Marcin Kierwiński:

  W 1981 roku Jaruzelski udzielał wywiadów wyłącznie „Trybunie Ludu”. W 2018 Kaczyński udziela wywiadów wyłącznie „Sieci”. Wszelkie podobieństwa są absolutnie przypadkowe.

 21. Lewy
  11 lutego o godz. 19:42

  Miejmy nadzieje, że półkule Jarka nie zrosną sie,

  Zrosną się zaraz po wyborach, kiedy napady nie wpłyną już na wyniki wyborcze.

 22. @

  Grzegorz Drobiszewski :

  Najbliższe zaplecze Jarosława Kaczyńskiego pełne jest byłych agentów i komunistów:
  ➡️ K. Kujda z SB (TW „Ryszard”)
  ➡️ B. Skrzypek / pani Basia (sekretarka gen. Janiszewskiego szefa gabinetu W. Jaruzelskiego)
  ➡️ W. Jasiński (PZPR)
  ➡️ S. Piotrowicz (komunistyczny prokurator i PZPR)
  ➡️ A. Przyłębski z SB (TW „Wolfgang”)
  ➡️ A. Kryże (komunistyczny sędzia)
  ➡️ K. Czabański (PZPR)
  ➡️ K. Karski (socjalistyczne ZSP)
  ➡️ S. Kostrzewski (PZPR)

  Ci ludzie rządzą dziś Polską i czerpią korzyści finansowe❗️Ilu jeszcze agentów SB jest w otoczeniu Kaczyńskiego⁉️

 23. Tomasz Piątek mówił u Elizy Michalik, że Kujda, jak wynika z akt IPN, był współpracownikiem chętnym, gorliwym i pracowitym.

 24. Kaczyński tłumaczy się, że był pod naciskiem moralnym rodziny.
  Znaczy się „metoda na zięcia”.
  Zięcia kuzyna. Zięcia brata. Bo ponoć przy majstrowaniu piramid zaczął już majstrować w 2010 Dubieniecki, drugi zięć Lecha. Ale go zamknęli za inne przekręty.

 25. W prokuraturze po raz pierwszy przesłuchiwany był dziś austriacki biznesmen Gerald Birgfellner. Oskarżył prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna 40 milionów złotych w związku ze sprawą nieopłaconej faktury.

  Birgfellnera reprezentuje dwóch prawników, Giertych i Jacek Dubois. Teraz możliwe, że sami będą musieli się bronić – przed Rzecznikiem Dyscypliny Izby Adwokackiej w Warszawie. Senator PiS Marek Pęk zawiadomił rzecznika o możliwości „popełnienia deliktu dyscyplinarnego przez adwokatów Giertycha i Jacka Dubois”.

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24449814,senator-pis-sklada-zawiadomienie-ws-giertycha-i-dubois-mozliwe.html#s=BoxOpImg1

  Ośmiornica PiS

 26. Jak słupki Pisowi nie spadają, to niech PO się rozwiąże.

  Mądrości spod pissowskiego ogona. Znowu w dychę!! i na czasie.

 27. Pan Wiesiek,
  kontynuacja, przerwanej nowym felietonem Godpodarza, wymiany opinii:

  “Dla mnie sprawa jest prosta.
  Jezeli Kaczyński kilkanascie razy spotyka się z człowiekiem, omawia szczegóły inwestycji, to znaczy że zawarł umowę.
  Zerwanie umowy zaś, ma skutki prawne.
  Jest też nazwa takiego zachowania- krętacz, oszust…
  Wiarygodność takiego człowieka spada w oczach ludzi przyzwoitych, do zera.”

  Czy na podstawie tego co zostalo powiedziane na spotkaniach, nagrane i opublikowane potrafi pan przedstawic warunki rzeczonej umowy?
  Kto? Co? Komu? Na jakich warunkach?

  Dopuszcza pan sprzeczne wyobrazenia stron co do tresci takiej umowy? Jedna strona czuje sie wspoludzialowcem, ale gdy przedsieziecie upada oczekuje by wszystkie jej naklady i wiecej pokryla druga strona?

  I drugie: ile pan sam sklonny bylby wylozyc na dowolna umowe nie majac pod to papieru?
  Nawet w relacjach ze szwagrem?
  PLN2.5 mln?

  To dlatego nie szanuje opinii w rodzaju tej wyrazonej przez pana.

  ml

 28. adam100
  11 lutego o godz. 22:34

  Czy 40 baniek Chrzanowskiego, zrekompensowałoby koszty Birgfellnera?
  Dziwna zbieżność kwot.

 29. Z fuzją i z głową na wybory…

  Temat wiodący – komunikację Kacza z elektoratem już komentowałem.
  Nie jest to bowiem żaden
  wywiad z Kaczyńskim, a komunikat Kacza do elektoratu, przygotowany wedle standardowego przepizu na komunikację kryzysowa.
  To dlatego, i słusznie, Redaktor Passent (nie tylko On) wykpiwa sztuczną miałkość „pytań”, biorąc je za kulawą część sztuki wywiadu.
  Tymczasem te pytania są po prostu tytułami zadanych rozdziałów komunikatudo ogłoszenia przez rzekomo wywiadowanego.
  Co do treści, to poprzednio napisałem, że mnie uderzyło, jak Kacz niechcący ujawnia, ze Wieże nie tylko miały po prostu zarabiać, ale też być Dojnym Koniem Trojańskim wyciągania funduszy zagranicznych na potrzeby „think tanku”.
  Srebrna budować chciała więc wieże poziome, czyli rurociąg zaciągu obcych srebrników na żołd w służbie pissu.

  Ponieważ na końcu poprzedniej dyskusji pojawił się temat występu Biedronia u Olejnik</b, swój komentarz dodałem tam, ilustrując filmowym źródłem szczepionki przydatnej zbyt oszołomionym, by z wiosny korzystać, zamiast być wykorzystanym.
  Biedroń powiedział też dwie ważne rzeczy, że koalicji z pissem nie będzie (czy po wyborach, w sejmie – też?) oraz poniżył Schetynę w sposób niemądry i neelegancki, oraz sygnalizujący że i ta koalicja nie jest mu po drodze. Może się okazać, że spalił tym samym mosty nam, którzy liczą że w sejmie Wiosna wesprze koalicję anty-piss, co co znacza cuzamen, że jak już pisałem, gra na języczek (u wagi) i może on mu stanąć kołkiem.
  Już po komencie, okazało się, że Biedroń tak pojechał na własnych oparach motywacji, że aż naczelny tygodnika konkurencyjnego musiał go na TT zaorać, wykazując żródłowo, niestety, seryjne kłamstwa Biedronia, wzięte sobie przez niego na dopał.

  O Biedroniu wspominam, bo zadeklarowałem się ideę dzielenia opozycji na kawałki zwalczać. I tego się będę trzymał.
  Warto niemniej przeczytać
  analizę OKO w oparciu o symulację J.Flisa, jakie układy ilościowe głosów służą, a jakie szkodzą zamiarowi zwycięstwa opozycji.
  OKO d’Hondta
  Kluczowym dla mnie wnioskiem jest, że choć leady artykułu usiłują (słusznie) podważyć mit o wpływie d’Hondta na premie dla zwycięzców, to podkreślają, że warunkiem zniesienia tego efektu jest wejście do parlamentu jak najmniejszej ilości partii.
  Czyli apelują o niemarnowanie głosów na te partie (i ich niestartowanie solo), których przekroczenie progu jest wątpliwe.
  Wydaje się, że konkluzja o niemarnowaniu głosówna Wiosnę, z tego ale i wyżej wymienionych powodów jest wyjściem racjonalnym, na dziś.

 30. Śpiesz się powoli. Za bold – sorry.

 31. wiesiek59
  11 lutego o godz. 22:42

  Drogi Wiesiu,
  duchów nie ma. 🙁

 32. legat
  11 lutego o godz. 22:26

  Fugu na talerzu

  Bardzo mądra reklama Wiosny. Takie teksty nazywa się „materiałem partnera”. Bierzyński zapewne ma rację co do detali (jest fachowcem i strategiem Wiosny) ale są one tylko tłem dla wniosku inteligentnego czytelnika (dotknął mnie efekt Biedronia…):
  1. Opozycja jest nieskuteczna (fakt)
  2. Strateg Wiosny wie jak się to robi lepiej (fakt fakultatywny)
  3. Wiosna jest lepszą opozycją niż inne (fałsz implikacji /1, 2, …3?/ i ukrytej sugestii /Wiosna jest opozycją pomimo że nie z opozycją/).

  To są teksty, które należy konsumować jak rybę fugu, której niekwestionowane gourmet arts w konsumpcji zależą na wagę życia od wiarygodności kucharza.

 33. adam100
  11 lutego o godz. 22:34

  To jest obecnie najciekawsze, imho.
  Czy piss posunie (się…do) adwokaturę?
  Trąbka łowczego to, czy strzelanie z kapiszona na Konia?

 34. Najlepsza rzecza z wywiadu z Kaczorem jaki komentuje p. Passent jest mozliwosc poznania opinii najwazniejszego polskiego polityka na rozliczne sprawy, w tym Srebrna.
  Przyznacie panstwo ze szans na to samo, poprzez lekture chocby Polityki nie ma i nie bylo.

  Co ciekawe nawet p. Passent nie dyskutuje z twierdzeniami Kaczora. Pisze tylko ze on inaczej poprowadzilby wywiad. Z taka zyczliwoscia z jaka egzaminuje przedstawicieli opozycji totalnej. 🙂

  Co do mnie: to nie znalazlem ani jednego falszywego tonu w wypowiedziach Kaczora. Kretactwa, klamstwa. Nie.
  Jesli nie w nich to znaczy ze nalezy ich szukac w wypowiedziach ludzi mu niechetnych. Tertium non datur.

  ml

 35. @legat 22:26, pozwolę sobie sparafrazować zdanie z tekstu J.Bierzyńskiego: … to nie są blogowicze, lecz wyznawcy…
  W tym ja również. Do kolejnego spotkania

 36. Czytajac “ wywiad” Kaczora dochodze do wniosku ze on traktuje dziennikarzy absolutnie rowno: nie udziela wywiadow nikomu: ani p. Karnowskiemu ani p. Lisowi czy Szostkiewiczowi.
  Doswiadczenie lat w opozycji mowi mu ze ani on ani wyborca nie beda mieli z takiego mordobijstwa zadnego pozytku.

  ml

 37. Takie są reguły reguły gry w dziennikarstwie służebnym , że zadaniem dziennikarzy jest zadanie właściwego pytania , do odpowiedzi której chce udzielić „kaczor”.

 38. Ciekawe wotum, separatum.
  Decyzja imho błędna, ale jaka postawa!

  Zdecydowałam, że nie będę komentować materiału z J. Kaczyńskim z „Sieci”, ponieważ, wbrew nazwie, nie jest on wywiadem, tylko materiałem PR-owym. I traktowanie go z powagą, na jaką zasługuje normalna rozmowa przeprowadzona przez dziennikarza, obraża wszystkich dziennikarzy. Eliza Michalik [TT]

 39. Wywiad prezesa Kaczyńskiego zamieszczony w tygodniku „W sieci” jest adresowany do częsci elektoratu PiS, którego problemy poruszane w tekście żywo interesują. Piszę o częsci elektoratu PiS, bo jak wskazują cyklicznie przeprowadzane badania ledwie jego kilka procent zajmują sprawy o których mówi prezes. Zresztą sam tygodnik też ma ograniczone pole odziaływania bo jego sprzedaż wynosi około 40 tysięcy egzemplarzy.
  Jak sądzę pod oczekiwania i upodobania tych odbiorców formułowane były zarówno pytania red Karnowskiego o których wspomina red Passent jak i odpowiedzi prezesa Kaczyńskiego. Domyslam się, że celem publikacji tego wywiadu było zarówno ich uspokojenie jak i uzbrojenie w argumenty pożyteczne w codziennych działaniach agitacyjnych.
  Zresztą jak zauważyłem pod poprzednim tematem wklejono już w ramach owej agitacji obszerne fragmenty wywiadu.

 40. Te wypowiedzi p. Kaczynskiego to chyba najwazniejszy wywiad polskiego polityka obecnej kampanii wyborczej.
  No chyba ze znacie panstwo jakis lepszy/ pelniejszy?

  Moze ktorys z tych ktorych udzielil pan Biedron? 🙂

  Do jakosci pracy dziennikarskiej przy tych ostatnich nikt chyba nie ma zastrzezen? 🙂

  Polecalbym jeszcze wywiady z pp. Kwasniewskim/ Millerem w keestii Kiejkut. To dopiero byl krzyzowy ogoen pytan! Szczegolnie w Polityce. 🙂

  ml

 41. W poniedziałkowej Gazecie Wyborczej jak zwykle poza głównymi wiadomościami, strona regionalna, dodatek historyczny i Duży Format. Jest co czytać.
  Anna Machcewicz o Okrągłym Stole obiektywnie.
  Nie będę oryginalny pisząc; od tej inicjatywy (czyjej?) wszystko się zaczęło.
  Ten kapitalny pomysł na światową skalę sprawił, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, i to mnie cieszy, i pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość świadomie i dobrowolnie.
  Sebastian Duda napisał „zdarza się, iż człowiek popełnia złe czyny, nie zdając sobie z tego sprawy”. Nie żeby świadomie i dobrowolnie ale tak nie zdając sobie z tego sprawy. W sejmie i w senacie pewnie wielu powie; nie zdawałem sobie z tego sprawy, a my stale jesteśmy przekonani, że oni wypełniają obowiązki świadomie i dobrowolnie

 42. Bar Norte
  11 lutego o godz. 23:17

  Bardzo wyważone stanowisko zaprezentowałeś, co jest o nim moją wyważoną opinią.
  Można by zasnąć spokojnie, gdyby to z szafki pracowniczej zgięły stare trampki, a magazynier uspokajał załogę w gazetce zakładowej.
  I to w wyważony sposób można skonkludować, że w istocie tak czuje się i tak traktuje zakład pobytu ten elektorat i jego ponury magazynier.
  My, reszta, czyli osobnicy podglądający przez lufcik, powinniśmy się dwa razy wyważyć, zanim zaczniemy wyważać drzwi w celach poznawczych czy …wywiadowczych.

 43. Gekko
  11 lutego o godz. 23:01

  adam100
  11 lutego o godz. 22:34

  To jest obecnie najciekawsze, imho.
  Czy piss posunie (się…do) adwokaturę?
  Trąbka łowczego to, czy strzelanie z kapiszona na Konia?

  Jak ich nie wytrzebisz to padniesz. Oni nie znają granic, zasad fair play, demokracji. Psy-cho-pacja.

  dyktatura ciemniaków
  Ośmiornica PiS

 44. Mohikanin przedostatni 22.22
  Rodzina to przecież przedostatni argument prezesa i jakże pociągający.
  Dlatego mu nie spada

 45. Gekko

  „Bardzo wyważone stanowisko zaprezentowałeś”

  Nie mogę się z tobą zgodzić bowiem „wyważone stanowisko” mógłbym zająć ewentualnie wobec treści tego wywiadu.
  Natomiast słowa na temat treści nie napisałem, bo ten wywiad nie do mnie był adresowany. Zarówno bowiem pytania, kluczowe w tej formie publicystyki, jak i odpowiedzi były formułowane i adresowane do zupełnie innej grupy docelowej. Sama forma wskazuje, że ten materiał był robiony dla swoich i opinie innych (obcych) nie mają ani dla wywiadujacego ani dla wywiadowanego najmniejszego znaczenia.

  No to co ja mam tu komentować? Albo zajmować stanowisko?

 46. Co trzeba mieć w miejscu mózgu jeśli się nie potrafi pokonać ciemniaka?

 47. Temat dziś podjęty przez red Passenta przypomniał mi sytuację sprzed kilku tygodni gdy wicepremier Gliński ostentacyjnie wyszedł w trakcie wywiadu ze studia radiowego mówiąc dziennikarzowi, że nie na takie pytania się umawiał.
  A pytanie dotyczyło decyzji dotyczącej dotacji, którą sam wczesniej podpisał – jak sądzę wraz z uzasadnieniem. Inaczej mówiąc uciekł ze studia by publicznie nie powtarzać swego własnego uzasadnienia.

  Potem Gliński przyznał, że to był polityczny błąd. No ale jak widać nic to w tych żałosnych praktykach nie zmieniło.

 48. legata ?

 49. @ All -większośc komentujących to chorzy z nienawiści albo głupcy !

  Moje marzenie (podobne jak Prezesa JK ) to wybudowanie przez fundację im .prof Lecha Kaczyńskiego Wież – K.

  JEST TO DLA pOLAKÓW SZANSA ABY DLA UZDOLNIONEJ PATRIOTYCZNEJ MŁODZIEŻY ZAPEWNIĆ STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ,pRAWA BYZNESOWEGO ORAZ TRAKTATOWEGO Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW Z ue i USA – JEZYK WYKŁADOWY ANGIELSKI..

  Również dochód fundacji powinien pozwalać na finansowanie zdolnym studiów w USA na najlepszych Uniwersytetach.

  To powinny byc kadry przyszłej Suwerennej i Niepodległej Polski.

  To jest szansa gdyż Uniwersytety obecne w prostej postkomunistycznej lrzeczywistości znajdujace sie 6 -setce tych kadr nigdy nie zapewnią.

  Z wioski Palatine,Illinois

 50. Biedroń pewny swego bo czyta znaki czasu. PO od wielu już lat nie czyta i w efekcie doprowadziła Kraj do całego tego załamania konstytucyjnego o którym teraz codziennie sama opowiada.

 51. Zarząd partii zasnął za kierownicą…

 52. PiS dinozaurem?
  Czyżby prezes się pogodził z metoforą rzuconą przez Kopacz?

  Ale czy Polki i Polacy godzą się z faktem, że żyją w Jurajskim Parku?

 53. Pan Karol Maj

  “@marcin lazarowicz
  Panie Marcinie,
  W poprzednim wpisie chciałeś Pan się założyć kto wygra wybory. Panie, Pisowcy to kłamcy, krętacze, agenci, oszuści i fałszerze. Chętnie posłużę przykładami. Oprócz tego szuje. Kto niby miałby się z panem założyć? Ja na pewno nie zaryzykuję.
  Żal mi pana, ale w końcu sam pan sobie to towarzystwo wybrałeś.
  Pozdrawiam,”

  Podczas najblizszych wyborow panska opinia o pis zostanie zweryfikowana: odpowiedza one na pytanie czy panska OPINIA nie jest aby odczuciem tyciej mniejszosci polskich wyborcow.

  Oczywiscie obaj przyjmujemy a priori ze organizowane przez partie Kaczora wybory beda na wskros demokratyczne. Tak jak nimi byly zeszloroczne wybory samorzadowe.

  ml

 54. Za komuny w obronie socjalizmu atakowano adwokatów podejmujących się obrony opozycji czy prześladowanych przez tzw. reżim. Syn słynnego smakosza alkoholu pitego na pęki teraz atakuje mecenasów z podobnych pobudek ustrojowych jak pisowscy hunwejbini. Kryształ jest nasz i będziemy symbolu bronić przed wandalami rysującymi Kapiszon na licu. Tak sobie myślę,że czym skorupka za młodu/w komunie/ nasiąknie…

 55. Żydzi do wiwatu przed Warszawskim Szczytem przypominającym Warszawski Układ atakują Syrię. Tak sobie myślę czy potomkom Holokaustu agresja przystoi. Na poziomie III Rzeszy. Świat ma ginąć za Izrael. Pokazuję gest Kozakiewicza. Agresora wspiera M.Kamiński fan zbrodniarza chilijskiego i ofiarodawca ryngrafu z MB za zrzucanie komunistów do morza. Dlaczego Żydzi vel Izraelczycy nie rzucają kapiszonami odstraszającymi ale od swojego terytorium. Uzyskanego za friko. Żeby zaraz mordować zapobiegawczo. Ubój rytualny i koszerne mięso wyzwalają najgorsze instynkty.

 56. Korwin bez rejestracji partii dostał 11 mln. A tu czepiają się faktury,że bez rejestracji nie będzie kasy. Tak sobie myślę,że kapiszonami w takie prawo i sprawiedliwość.

 57. Ponoć na uzbrojeniu zakupionym od jankesów będą tabliczki informujące ,że „Zakup sfinansowano z podwyżek dla sfery budżetowej. Bóg zapłać sponsorom”. Tak sobie myślę,że kapiszonami nie obronimy się przed…Nie przejdzie mi bo lubię Rosjan.

 58. geozak
  12 lutego o godz. 0:10

  Jakaś sekta wyprała Panu(i) mózg, bo wierzy Pan(i) ze Polska jest obecnie „postkomunistyczna”. Jak się Pan(i) wyleczy, to pozmawiamy 🙂

 59. Salto Mordale
  Chętnie ściga ludzi za rzekomy antysemityzm na blogu. Często chodzi o jedno nierozważne , albo nie do końca przemyślane słówko , które pozwala naszej blogowej sprzątaczce kreować z Bogu Ducha winnego nowego antysemitę .
  To ja sie pytam gdzie jest ta sprzątaczka Salto Mordale , jak SS o 6:13 całkiem otwarcie wali całe kloce antysemityzmu.
  W takim przypadku Salto Mordale podwija ogon pod siebie i szybciutko zmyka.
  Pewno SM i SS są tego samego chowu , tylko każdy na inny odcinek rzucony.

 60. Marek Pęk, senator PiS, zawiadomił rzecznika o możliwości „popełnienia deliktu dyscyplinarnego przez adwokatów RG i Jacka Dubois”. Pęk zarzuca „podjęcie czynności wbrew interesom klienta”.
  „Senator powołuje się na „pojawiające się w ostatnich dniach publikacje medialne” i ocenia, że Dubois i Giertych mogli „dopuść się poważnego naruszenia zasad etyki zawodowej”. Przywołuje pięć paragrafów Kodeksu Etyki Adwokackiej, które jego zdaniem, mogli złamać mecenasi. Chodzi m.in. o „podjęcie czynności wbrew interesom klienta” z możliwym narażeniem go na odpowiedzialność karną; udzielanie porady bez dochowania należytej uczciwości i zatajanie ryzyka odpowiedzialności karnej; a także naruszenia tajemnicy zawodowej. Pęk przytacza też paragraf, w którym mowa o „przyjmowaniu w mediach rolę rzecznika prasowego ich klienta oraz udzielaniu wypowiedzi, które nie wynikały z merytorycznej potrzeby odpowiedzi na zarzuty stawiane klientowi”. (GW)

 61. Bar Norte
  11 lutego o godz. 23:49

  Trochę się pogubiłem, czytając Twój koment do komentu komentu, w którym piszesz o swych osądach co do ‚wywiadu’ z pominięciem jego treści (jak deklarujesz), nie będących zajęciem stanowiska…
  Hoo, to jest dialektyka przekraczająca moje percepcje.
  Chociaż… czy nie jest to troszeczku, jak porzucenie stanowiska, zajętego uprzednio …przed mikrofonem, pod wpływem reakcji odbiorcy na jego zajęcie?
  Na ty kanwie tykwy, możnaby ją wypełnić taką treścią upojną: są takie stanowiska, których sens treści widać w pełni dopiero po ucieczce spod ich mocy wszystkich odbiorców.
  Nie zdziwiłoby mnie, gdyby i Gliński i Kaczyński marzyli o stanowisku rządzących każdym ziarnkiem piasku na pustyni.

 62. adam100
  12 lutego o godz. 8:45

  Ależ geozak wprowadza nas na fascynujący trop!
  Przecież, jak mnie oświecił, prezes polski nie chce żadnej wieży na miarę rurociągu kasy z brukselki czy wynajmu, ani nawet pomnika dwóch 150 cm w kapeluszu, pomnożonych dwa razy na metry…
  Parząc światowo, jak geozak, to przecież Trump Tower razy dwa! Mając Dwa Trumpy w talii położylibyśmy hameryke na obie łopatki w piaskownicy.

 63. – – –
  Wraży ałstriak ujawnia prokuratorom pisemną UMOWĘ ze spółką celową wskazaną i założoną przez Kacza.
  Są takie wywiady, z których (w)Sieci trudno uciec, gdy słowo wraca na piśmie.
  Gdzie ucieknie Kacz przed sobą?
  – – –

 64. Czy piss ma suchy chleb dla Konia?

  PiS martwi się o kolejnego mojego klienta. Już mówili, że szkodzę Donaldowi i Michałowi Tuskom, Radkowi Sikorskiemu, Leszkowi Czarneckiemu, a teraz perfidnie szkodzę Geraldowi Birgfellnerowi. Boże jak ten PiS kocha moich klientów! [RG, TT]

 65. Daniel Passent: Oto kilka „pytań” Karnowskiego, które powinny być przykładem dla studentów dziennikarstwa, cytaty:

  1/ „Do wyborów parlamentarnych zostało niewiele ponad dziewięć miesięcy. Jak dziś, w pana ocenie, wyglądają szanse Prawa i Sprawiedliwości, a szerzej: Zjednoczonej Prawicy na odnowienie mandatu do rządzenia Polską?
  2/ Celem jest więc ponownie samodzielna większość”?

  Dobrze mieć nieco lepszą pamięć, panie redaktorze Passent, wówczas unika się hipokryzji.

  „Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik potwierdził przed komisją śledczą, że prosił publicystkę „Polityki” Janinę Paradowską, by ze swojego wrześniowego wywiadu z premierem usunęła pytania o aferę Rywina. Tłumaczył, że zależało mu, aby sprawa nie nabrała marginalnego charakteru i nie została obrócona w żart, tak jak to uczynił wtedy w krótkiej notce tygodnik „Wprost”.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/a;michnik;i;j;paradowska;o;usunieciu;z;wrzesniowego;wywiadu;z;premierem;pytan;o;afere;rywina,46,0,57902.html

  Inne źródło, Wikipedia: „ 21 września Janina Paradowska prowadząc dla „Polityki” wywiad z Leszkiem Millerem poruszała sprawę korupcyjnej propozycji Lwa Rywina. Już po autoryzacji wywiadu przez premiera, na prośbę Adama Michnika, Paradowska usunęła z wywiadu wątki dotyczące Lwa Rywina”.

  To są te standardy o które zabiega red. Passent.

 66. @@mohikanin przedostatn (g.22:22), Is42 (g.23:49)
  Grunt to rodzinka. Prezesa.
  https://bi.im-g.pl/im/17/4e/17/z24440087V,Andrzej-Rysuje—RODZINKA.jpg

 67. Z dystansu
  12 lutego o godz. 10:21

  Słuszna uwaga, ale DO MODERACJI!!!
  Wyjątkowo debilnie haniebny post, ten wskazany z 6:13.

 68. ,,,gazeta ,,Wsieci,, to typowy brukowiec poityczny, na zawołanie opluje kazdego kto zalpaci !

 69. Kazimierz Kujda do dyspozycji Jarosława Kaczyńskiego miał oddać się już w poniedziałek. Prezes PiS miał polecić ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi przyjąć dymisję prezesa NFOŚiGW.
  https://www.money.pl/gospodarka/nieoficjalnie-kazimierz-kujda-podal-sie-do-dymisji-we-wtorek-decyzja-rady-nadzorczej-nfosigw-6348635097344129a.html
  =========

  Nieformalna „hierarchia dziobania” pozwala Kaczyńskiemu na odwoływanie i powoływanie na wszelkie stanowiska?
  To chyba ewenement na skalę światową.

 70. -> 12 lutego o godz. 10:46
  – – –
  Porównanie afery Kacza z aferą Rywina jest słuszne.
  W obu przypadkach chodzi o wykorzystanie państwa dla oszustwa na własną, materialną korzyść.
  I tak jak wtedy, standardem jest kryminał dla aferzysty, do czego doprowadziła odważna i bezkompromisowa postawa Michnika.
  – – –

 71. mag
  12 lutego o godz. 10:47

  Tak, rodzina: z ziemi wolskiej do polski…alla siciliana 😉
  Gdzieś znalazłem cytat z murala na Sycylii: prawdy nie mówi się przy obcych.

  Nie unikaj blogu, (bo…) chociaż trochę capi jak (bo…) z męskiej szatni… 😉

 72. @ teo
  12 lutego o godz. 2:18
  Ale czy Polki i Polacy godzą się z faktem, że żyją w Jurajskim Parku?

  No pewnie, jeśli certyfikaty na stanowiska tyranozaurów nie będą na kartki, tylko na zawołanie… 😉

 73. Mauro Rossi
  12 lutego o godz. 10:46

  Nie znasz ukladów pomiędzy panią Paradowską a Michnikiem, sprzed 16 lat, a usiłujesz doszukiwać się analogii z obecnymi naciskami POLITYCZNYMI na media.

 74. @Stasiu Sł nie lubi Żydów, jak ci najpierw już w piaskownicy żartowali sobie z wąsików małego Dolfi i spotkała ich zasłużona kara. Potem juz ich znienawidził, kiedy ci napadli na niewinnych Arabów chyba cztery razy, za każdym razem wykazując, że umiłowane przez Stasia radzieckie czołgi, które miały bronic Arabów przed agresywnymi Sjonistami, zostały przez tych Sjonstów wystrzelane jak kaczki (nomen omen). To tak jakby Żydzi napadli na sam umiłowany kraj rad naszego Stasia co sobie tak myśli.

 75. Oskarża się i słuszni Husseina, Assada i inych wodzów demokratycznych o stosowanie broni chemicznej.
  Pierwsi broń chemiczną zastosowali Mongołowie atakując miasta chińskie. Kiedy nie mogli zmusić walecznych Chińczyków do poddania miasta, zaczęli z katapult bombardować miasto glinianymi pojemnikami z fekaliami. Smród zmusił Chinczyków do poddania się. Zagadką jest, skąd Mongołowie mieli tyle fekaliów.
  Podobne pytanie mi się narzuca; Skąd Jarek nabrał tyle fekali, którymi obrzuca broniących sie resztkami sił obrońców Polski. Jak on wynalazł Kurskiego, Ziobre, Pawłowicz, itp, którymi katapultuje zdradzieckie mordy. Nawet sam się czasami w roli fekalii katapultuje. Może wsród wesołej drużyny Jarka jest jakiś ekspert Mongoł ?

 76. Lewy
  12 lutego o godz. 11:15

  🙂

  Może wsród wesołej drużyny Jarka jest jakiś ekspert Mongoł ?
  A owszem, i to źródłowo ten Wielki, o czym dowodzi Piątek.

 77. Lubię prawych Żydów a nie lewych. Tak sobie myślę tradycyjnie.

 78. Do ciebie się zwracam Rossi, Mauro Rossi. Odwołuje sie do twojego sumienia, owych resztek człowieczeństwa, która na pewno gdzieś tam w głębi twojej ludzkiej duszy egzystuje w stanie uspienia.
  Mauro Rossi, ja cie pytam, czy nigdy nie pomyślałeś sobie , chocby na chwile, czy taka mysli nie przeleciała ci jak jaskółka przez głowę ; A może spróbowałbym być przez chwilę przyzwoitym człowiekiem ? Może to coś fajnego ? A cu w końjak i się nie spodoba, to najwyżej zrezygnuję.
  No bo popatrz Mauro, czy sprawia ci dużą przyjemność kiwanie jakiegoś gapy, niekumatego neospazmina. Co to za sztuka olśnić gamonia @geozaka z Jackowa.
  Mauro, gdyby ci się udało zaimponować Stasieku, Gekko,Adamowi, czy , mówiąc nieskromnie, mnie, to chapeau bas.No ale musiałbyś obok sprytu obudzić i uaktywnić przyzwoitość, która, jak już mówiłem, gdzieś tam w głębi twej duszy drzemie.
  Proszę cię, przemyśl to, bo radzi ci ktoś bardzo życzliwy.

 79. @Stasiu Sł
  Ty sobie za dużo tak sobie myślisz i wychodzą ci jakieś tajemnicze dystynkcje między prawymi i lewymi Żydami.
  No chyba, że mój poczciwy Stasiu, jest to aluzja do mojego nicku. No to co innego, tak sobie myślisz, że dogryzłeś mi bardzo perfidnie

 80. A T.Lis przygwoździł R.Biedronia na kłamstwie – czytamy dziś. Gdyby tak wszyscy dziennikarze postępowali ze swoimi ulubionymi politykami…

 81. Jaskółka uwolniona wiosną?

  Odnotowuję coś dla mnie optymistycznego.
  Znacznie wzrosła aktywność W Cmoszewicza, polityka którego uważam za prawdziwą jaskółkę na wiosnę (na -> Wiosnę?), choć jeszcze nie: całą wiosnę.
  Cimoszewicza (nareszcie!) pełno w tv i prasie.
  Dodam, że moje poparcie dla Cimoszewica, o czym już pisałem, opieram na ocenie jego postawy wyrażanej nie tylko słowem, ale i czynem. I mam na myśli wpływ na współczesną politykę (wspomnienia zostawiam amatorom melodramatów).
  Jeśli cytat poniższy się sprawdzi, ja będę miał kogo wysłać z dumą do PE.
  I na pewno nie będzie to żaden kot prezesa w worku, (bo taki byłby w istocie skutek tego wyboru) zwanym Wiosną Biedronia.

  „…Cimoszewicz mówił również, że nie jest wykluczony jego start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według nieoficjalnych informacji miałby być jedynką w Warszawie na liście Koalicji Europejskiej.” [Rzepa].

 82. Jakis am. prezenter tv powiedzial ze od 10-ciu lat nie myje rak bo nie widzi bakterii . Znalezli sie podobno ludzie ktorzy zwyczajnie w to uwierzyli . Cos mi to nachalnie przypomina .. ale co to mogloby byc ?? To COS to musi byc gdzies „niedaleko”
  Nww.

  „Instrukcja mycia rąk wg GIS:rozpocznij od zmoczenia rąk wodąnabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłonidokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłoniepamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciukówna koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem”
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24450274,nie-myje-rak-od-10-lat-w-usa-oburzenie-po-slowach-prezentera.html#s=BoxOpCzol10

 83. @Gekko

  Cimoszewicz bardzo inteligetny i zdecydowany polityk. Zawsze z przyjemnością słucham wywiadów w telewizji.

  Ministrem spraw zagranicznych w gabinecie cieni PO jest P.Zalewski, nie R.Sikorski). Oto co Sikorski powiedział o G.Schetynie w rozmowie z ściganym jak się dziś dowiadujemy byłym prezesem Orlenu:
  „Zero kreatywności. Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę do czego się nadaje, a do czego się nie nadaje. Idealny numer dwa. (…) Taki knajacki styl trochę. To jest za mało na premiera. On nie czaruje ludzi. Donald ma ten czar, ma ten teflon, ma ten koci zmysł, ma te antenki czułe społecznie. Grzegorz niczego z tego nie ma” —uważa Sikorski.

 84. Kwaśniewski, Kaczyński, Tusk, Cimoszewicz – najchętniej słucham wywiadów. Najsłabiej – Komorowski, Kopacz, Schetyna.

 85. wiesiek59
  8 lutego o godz. 11:11
  Nie podoba mi się ta nowomowa……
  Służba własnemu PAŃSTWU ma być czymś dyskredytującym?
  Służba w wywiadzie, milicji, UB, to dyshonor?
  Bo jakiś przygłup to wymyslił i rozpropagował?
  Nie kupuję tego.
  Do SB czy wywiadu, brano ludzi inteligentnych, o czym świadczą osiągnięcia tych panów w III RP. Co

  Wiesio milczy o osiagnieciach mordercow i zlodzieji. Inteligentni wpadali dosc szybko, stad wiemy o ich morderstwach oraz kradziezach nie tylko zelaza.

 86. satrustequi
  12 lutego o godz. 12:13

  Konkret jest taki, że dziś, patrzenie z punktu wyborcy na skuteczność polityczną po emblemematach (typu: SLD/PO) mija się z celem i sensem.
  Instytucja i funkcja społeczna partii, jak wszystko inne zostały wykoślawione mocą elektoratu ubogaconego dotacjami, a zakonserwowanego i replikowanego w homosowietycznej kruchcie (nasz wynalazek mentalnego eintopf).
  W wyborach do PE kluczem sensu są porządni ludzie, w miejsce podmalowanych dywersantów kremla, zwanych elegancko populistami, bez znaczenia jaki wiosenny czy brunatny kolor podmalunku kamizelek tych ludzików.
  W taką koncepcję Cimoszewicz pasuje idealnie i wybitnie.

  Inaczej wygląda kwestia wyborów w konwencji d’Hondta.
  Dopóki PO stanowi jedyny lewar wyłamana pissu z większości zdolnej rządzić (lub mogącej w koalicji), mam serdeczni w d..ie profile osobiste, o ile nie wykluczają szans odwrócenia destrukcji państwa.
  Już pisałem, wspierając się analizą OKO, że klucz na jesień to wykluczenie drobnicy i umożliwienie swym głosem koalicji z wektorem wiodącym ku przywróceniu cywilizacji. Na razie, ta wersja jest tylko z PO.
  Osobnicze profilowanie Schetyny nie ma chwilowo znaczenia, jakkolwiek byłoby mądrym mykiem, gdyby wzorem Kacza się zasłonił lepszą konkurencyjnie twarzą na wybory.
  Opinia o Schetynie, jaką zamieściłeś, jest w dobrym kierunku, ale chyba prościej nazwać ten profil profilem działacza/prezesa klubu ‚sportowego’ na miarę misia, w jakim działa. Taki jest Schetyna, co można -tylko po co tu- rozwinąć do rozdzieczości HD.
  Pozdrawiam, fakultatywnie. 😉

 87. Kuzyn prezesa zapytany przez dziennikarzy kto mówi prawdę w tym sporze o pieniądze powiedział, że Polak, czyli stanął po właściwej stronie nie zważając na bliższe powiązania rodzinne z obcokrajowcem.
  W tej opcji też stanąłbym po stronie Jarosława Kaczyńskiego skoro nici z inwestycji.
  Warte uwagi jest stanowisko polityków prawej strony, inwestycję miał pierwotnie sfinansować bank zagraniczny, a tymczasem zabiegano o środki w naszym znacjonalizowanym banku, i tu pojawiło się drugie dno, jaki tamten biznesmen chciał być sprytny, ale nasz nie w ciemię bity i się nie dał. Tak trzymać

 88. @ satrustequi

  PS Byłoby niegrzecznie nie dodac, że fakultatywność pozdrowień wynika z deklaracji umiłowania gadania Kacza.
  Ja nie miłuję, bo nic nie jet w stanie mi powiedzieć ani pokazać, o czym bym o nim nie wiedział.
  Jest to profil zamknięty, dawniej mówiono: zakuty, o całkowicie zbadanym układzie naprężeń i układzie włókien.
  Przyglądanie się, bez hełmu spawacza, to rodzaj rozrywki typu nadstawiania kobrze policzka, wbrew radom babci, by nosić czapkę… 😉
  No, ale każdy ma prawo robić sobie policzkami co chce, w nadziei że to botoks..

 89. Bez dogryzania. Lewy znaczy syjonista czyli do Syjamu. Zbieżność przypadkowa. Tak kiedyś życzono. Tak sobie myślę obserwując Bliski Wschód,że prawdziwych Żydów już nie ma.

 90. olborski
  12 lutego o godz. 12:10

  …zapewne nie korzystasz z komunikacji publicznej w Umęczonej, bo wiedziałbyś, że od lat jeżdżą nią niemal wyłącznie prezenterzy totalni, nieograniczeni do rąk.

  Nb GW, złotoustą młodą dziennikarką, chłoszcze statystyki pokazujące, że Polacy kupują samochody na potęgę, a wieś już dawno przewyższyła w tym miasto…
  Biedactwo, tak nasiąkła komunikacją publiczną, że nie wie, iż samochód to konieczne opakowanie na choinki zapachowe – nasza kreatywna solucja na higieniczne podróże… hihi.

 91. …12 lutego o godz. 12:50…

  chłopski filozof udając że nie wie że mówi prozą, ucieka w żółte papiery z syjamu przed przyzwoitością, żeby się zawstydzić…
  I choćby przysłac pusty post z milczeniem nad własną niecnotą.
  Szansa wyjścia z twarzą, nawet jeśli przyszywaną.

 92. W telewizji mówią, że los Kazimierza Kujdy jest przesądzony skoro sam się oddał do dyspozycji (?).
  Na jego miejscu tak do odejścia ze stanowiska bym się nie palił. Po pierwsze nic mu nie udowodniono, po drugie zachowywał się skromnie i cały czas pracował dla prezesa, po trzecie po co podkładać samemu głowę pod topór jak mogą głowę stracić inni

 93. Ponoć gekkony nie piją przed 13. Tak sobie myślę bo czuję tequilę. Uderz w stół a syjonista się odezwie.

 94. ls42 12 lutego o godz. 12:59 pisze: – W telewizji mówią, że los Kazimierza Kujdy jest przesądzony…

  No tak, teraz zostanie kierowcą Prezeski „Srebrnej”, czyli Małgorzaty Kujdy, swojej ślubnej a może nawet jej asystentem. Przerąbane koleś ma.

 95. GW znowu z troską o Rosjan, napisała „Coraz chudszy portfel Rosjanina”.
  Z artykułu możemy się dowiedzieć o milionach rosyjskich biedaków, władzy która kłamie i patriotycznej ekonomii.
  W tym ostatnim wątku napisano o pewnym ekonomiście którego podręcznik dla X i XI klasy szkoły średniej zostanie wycofany bo jest „niewystarczająco patriotyczny”
  W Polsce nie ma takiego problemu. Nasi ekonomiści są z pewnością bardzo patriotyczni, a szczególnie ci co piszą podręczniki do szkół. Gdyby mieli wątpliwości niech poczytają Wyborczą

 96. A w IV RP jedzą wołową padlinę podaną na tacy. Wcześniej „leżakowaną”. Tak mówią ludzie na świecie i pytają czy z głodu. Tak sobie myślę,że najciemniej pod latarnią.

 97. ls42
  12 lutego o godz. 13:32

  Rosjanie kupują nieruchomości w Londynie, NY, Cyprze, Hiszpanii.
  W ilości kilkuset tysięcy, wyjechali na zachód, do tychże.
  Polacy w ilości kilku milionów, też wyjechali na zachód.
  Na budowę, zmywak, sprzatanie….

  Gneralnie, ten dolny decyl ma przechlapane wszędzie.

 98. Mauro jest zaledwie pracowity i jak pszczolka z Kolka Wieczorowego przepisuje w miare dokladnie wiesci z Wikipedii lub wygooglowuje i ustawia je w szereku. Postep Mauro polaga na tym, ze z inteligencji tv i krzyzowkowej wyszedl na wyzszy level do inteligencji wikipedii oraz googlujacej.

 99. Sciaga dla Lewego….

  Zydzi kryja sie w kazdej organizacji i instytucji. Podporzadkowani sa swojej “centralnej” wladzy. Odnosza sukces. Sa oszczedni, majetni, solidarni etc.. Dziwi mnie rowniez niecierpliwosc moich interlokutorow piszacych o sytuacji w Palestynie i Izraelu, zapominajac calkowicie o roli Jordanii. Pozostalych krajow nekanych przez konflikty wewnetrzne i zewnetrzne nasi blogowi przodownicy intelektualni nie wymieniaja.
  Zapominamy przy tym czesto, ze Europa potrzebowala na tworzenie struktur obywatelskich prawie tysiaca lat. Pamietamy natomiast, opisujac “wystepki” zydow o trwajacym tysiace lat “spisku” oraz konflikcie. Podobnie jest z krytyka Izraela, czesto niezbedna i sluszna. Zapominamy przy tym, ze Izrael jest jedyna “demokracja”na Bliskim Wschodzie.
  Zapominamy rowniez, ze polityka rzadu izraelskiego, popierana wprawdzie przez uzyskana wiekszosc w Knesecie, krytykowana jest przez mniejszosc, ktora moze stanowic prawie polowe populacji Izraela.
  Problem wielostronnie zlozony postrzegamy przewaznie jednostronnie. Niepodzielnie dyskutujemy na temat sprzecznosci zlozonych problemow polityczno-spolecznych bladzac w blogosferze do nikad. Pytania zasadnicze o konlikt arabsko-arabski, palestynsko-palestynski, izraelsko-izraelski etc. pozostaja bez odpowiedzi (chyba, ze empatyczne panie i panowie z TWA zaczna pisac rzeczowo, a nie wyrywkowo-rozrywkowo) .
  Podobnie jest przy dyskusjach o lewicowej Europie. Mowimy wprawdzie o wybranych prawicowych rzadach, zapominajac o drugiej polowie spoleczenstwa. Pomijamy spoleczno-polityczny mainstream. Jest to typowe dla myslenia “wykluczajacego”. Natomiast irracjonalna niechec do zydow prawie nigdy nie wynikala z osobistego doswiadczenia, lecz niejako ze stereotypowej niecheci.
  Podobnie w dzisiejszej Polsce, obecny jest antysemityzm przy nieobecnych zydach.
  Oczywiscie niedorzecznoscia byloby mowienie, ze wszyscy Polacy sa antysemitami.

  Mozna jednak analizowac skale zjawiska. Irracjonalne postawy prowadza czesto do irracjonalnych dzialan.

 100. Jeszcze raz korzystam z wujaszka, który nie wiadomo dlaczego nie może się tu dostać
  (za Twardowskim)
  ‚…To propaganda, a czasem wręcz ordynarne kłamstwo, leży u powstania Wiosny i to fatalnie, bo na kłamstwie może wyrosnąć tylko kłamstwo.
  Najbardziej irytuje mnie u Biedronia to, co w ramach propagandy wyprawia w mediach społecznościowych. Blokowanie krytycznych (albo i nie) użytkowników Facebooka i Twittera ma miejsce od miesięcy, na ogromną skalę i za cholerę nie potrafię znaleźć klucza, według jakiego się odbywa. Jeśli chodzi o to, by otoczyć się tylko tymi, którzy wodzowi potakują i klaszczą, to fatalnie, bo to jest WPROST kalka z Kaczyńskiego, który jak wiadomo czyta tylko właściwą prasę i otacza się tylko właściwymi ludźmi.
  Robert Biedroń, tak mocno akcentujący potrzebę rozdziału kościoła od Państwa, na razie stworzył kościół, a nie partię polityczną. Najodważniejsi ludzie jakich znam, stali bywalcy rozmaitych protestów przeciw temu, co robi obecna władza, wielokrotnie ciągani po sądach, opisują w Internecie przypadki, jak to z dnia na dzień tracą dziesiątki znajomych tylko dlatego, że skrytykowali szefa Wiosny…”

 101. @Saldo
  Kiedyś mówiło się na takie długie ględzenie „flaki z olejem”, ja bym Twoje dyrdymały nazwał ciepło „fllaczkami z olejkem”, bo Cie, Mortadelo lubię.

 102. @ Lewy

  Znowu ten zacny wujaszek, miotający się pod pręgierzem ateizmu ubierzmowanego podszewką na wierzch…; jak mohikanin, stanowczo obaj za słabo zalatują do dyskusji na EP. Tego drugiego znalazłem w jakichś annałach dawnych dysput, wielce oświecających, ale tu gada przez ściśnięte usta. 😉

  Wujaszka też namierzyłem z jego zajawką z Liberte.
  Cytowana opinia, jakkolwiek ukierunkowana i emotywna, niesie istotne przesłanie.
  U nas, atrakcyjne ‚społecznościowo’ grupy i mikrogrupy gromadzą się wyłącznie wokół atrakcyjnych emocji i wzajemnych sympatii, uszczelniających wzajemnie przed dopływem tlenu i kultywujących wspólnotę wież rzekomo obleganych (może to o te wieże też chodzi, by wznosić?)
  Tak jest w skali – od tej małej, ale ściśniętej tryzmusem szaleństwa, do skali publicznej, wiosennie uchachanej trawką na czele i radością lepkiego wzajemnie infantylizmu.
  Co charakterystyczne, spoiwo zawsze polega na zawierzeniu w tych grupach interesu jednostkowego rytuałom i gestom szamanów o kabotyńskim uroku, bezwzględnie uskuteczniającym na tej glebie interes wyłącznie własny, na koszt oczadziałych.
  Zjawisko zgłębione, ale na wyzbytym racjonalizmu gumnie kwitnące niepowstrzymanie.

  Tymczasem na politycznej agorze brakuje grup realizujących interes wspólny, bo nazwanie takiego nie leży w niczyim interesie, gdy dostatecznym paliwem są emocje na kredyt i na jeden sezon łątki.
  Szukanie jednak takich interesów wspólnych w annałach historii idei, zamiast wypracowania konsensu realnych wektorów sił współczesności, musi zawrócić nas na pożywne łączki pasikoników plemiennych.
  I tak się dzieją nasze dzieje, panie dzieju… 😉

 103. Rosja stworzy własny internet i ustwę, która wprowadzi kary za obrazę władzy, przeczytałem w ostatnich wiadomościach.
  Taki zalew krytycznych informacji o naszym sąsiedzie może zastanawiać czy nie jest to starannie zaplanowana akcja propagandowa i czemu ma służyć?
  Kraj który pomagał humanitarnie tak wielu państwom na świecie ponosi z tego powodu określone koszty i to przekłada się na obywateli ale nie wszystkich.
  Wiesiek59 patrzy racjonalnie, na szczęście

 104. Lewy
  12 lutego o godz. 14:27

  PS Saldo flaków z olejem powinno przeniknąć w formie i w roli sienkiewiczowego oleum.
  Tylko gdzie ma przenikać, w sytuacji masowej dekapitacji?

 105. – – –
  Czemu ma służyć krytyka karania za obrazę władzy?
  Czyj to starannie zaplanowany plan?
  Kto za nią stoi?
  Jak żyć?
  Po dekapitacji?
  – – –

 106. Saldo mortale jako jeden z przykładów antysemityzmu przytoczył twierdzenie że żydzi „Sa oszczedni, majetni, solidarni etc.”

  Rzeczywiście, przykładowo w książce „Humor żydowski” autorstwa rabina Josepha Telushkina, dominują dowcipy o żydach rozrzutnych, ubogich, pozbawionych elementarnego odruchu solidarności ze współwyznawcami ;-(

 107. Projekt FUBELT” to kryptonim dla CIA tajne operacje w celu promowania wojskowego zamachu stanu przeciwko rządowi Allende.

  Tajnych operacji ujawnił niektóre 25 lat później potwierdzić współudziale Chile chadeków (DC), jak również działań ze strony rządu USA do destabilizacji gospodarki chilijskiej. USA był również zaangażowany w zatwierdzając tortury i zniknięcia przeciwników reżimu Pinocheta.

  Zastanawiając się nad zagrożeniami Trump, aby wywołać wojskowego zamachu stanu w Wenezueli, w porównaniu do Chile, dzisiaj aparatura inteligencja jest o wiele bardziej wyrafinowane. Ponadto, w 1973 roku, administracja Nixona nie miał pełnoprawnym poparcie zachodnich mediów i „społeczności międzynarodowej”.

  Dzisiaj, US wykorzystuje zaawansowane techniki interferencji, nadzoru, wojny finansowej, sabotażu i propagandy.
  https://www.globalresearch.ca/chile-and-the-united-states-declassified-documents-relating-to-the-military-coup-september-11-1973/5668290
  ==========

  Kilkudziesięciu tysiącom, to życia nie przywróci….
  W Wenezueli, może być powtórka.

 108. @
  Spiesz się powoli.

  Już miałem oznajmić gromkim głosem pytanie
  Komu dzwoni dzwon? ,
  lecz bojąc się obudzić śpiących rybek w jeziorze, i im podobnych w stawie, zasiadających w Szwedzkiej Akademii Nauk, wypiłem najpierw drinka, a później odbyłem zasłużona sjestę. Przeczytanie zaległości wyprowadziło mnie na zero,

  a tu dzwon ucichł.

 109. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców nie wyjechało z Rosji po Mundialu. Widocznie dobrze czują się w rosyjskiej „biedzie”. Kawior na blinach to kroplówka. Tak sobie myślę,że piłka nożna pomaga poznawać świat i korzystać ze słowiańskiej gościnności. Czym pisowscy hunwejbini nie mogą się pochwalić.

 110. @

  ObserwatorXY:

  J. Dubois: „Pan prezes mówi w tej chwili o tym, że [Birgfellner – przyp. red.] nie zawarł umowy ze Srebrną. Ale zapomina o tym, że poprosił, żeby tej umowy nie zawrzeć ze #Srebrna, która była pierwotnym zleceniodawcą, tylko ze spółką celową”.

 111. Piss jest bombardowany, co raz to nowymi rewelacjami, ale i tak większości Polaków podobają się ich rządy.
  Nawet gdyby okazało się, że wuc też był TW, to i tak nie miałoby to wpływu na notowania w sondażach.
  Co do wspólnego antypisowskiego frontu, to za przykład dogadywania się Polaków, niech posłuży ferment i waśnie w szlachetnej paczce.
  Jest takie powiedzenie od lat: dwóch Polaków, trzy partie polityczne.
  Pozostają tylko pobożne życzenia i wróżenie z fusów.

 112. Zaciekawiona porównaniem do Mazurek, obejrzałam Biedronia u Olejnik.
  Olejnik jak wściekła nauczycielka, przepytująca z zadania domowego. I to z religii.

  Przecież Watykan nie będzie chciał renegocjować konkordatu. I co pan wtedy zrobi.
  Ale rodzice chcą mieć religię w szkole.
  Co złego robi religia w szkole?
  Czy jest pan wściekłym antyklerykałem?

  Cytaty z pamięci. Ciężko się z panią Olejnik rozmawia, trzeba uciekać w ironię, której w tekście nie da się przekazać. Więc wychodzi się na narcyza i egocentryka. Pożyjemy zobaczymy. Do jesieni dużo czasu, coś się wyklaruje.

 113. @blackley podał tylko link do tekstu, który naprawdę warto przeczytać w całości. Daje on pojęcie o tym, jak durną politykę zagraniczną prowadzi PIS i jak dalece nie potrafi ogarnąć całości spraw, klękając przed Wujem Samem, choć jakoby z kolan jest „wstanięty”, odkąd rządzi niepodzielnie.
  „Jak ogólnie wiadomo, nasz „wieczny” sojusznik uszczęśliwil nasz nieszczęsny kraj organizacją sabatu czarownic
  czyli organizacją sądu kapturowego nad Iranem. Wszystko oczywiście w imię „pokoju i bezpieczeństwa” na Bliskim Wschodzie. Zostało zaproszonych 80 państw, odpowiedziało 50. Nie wiadomo jednak jakiej rangi będą to urzędnicy. Zanosi się na totalną klapę bo nawet UE się wypiela a pani Mogherini ma akurat inne, ważniejsze sprawy na głowie”…

 114. Czy jakiś capo di tutti capo kiedykolwiek formalnie czymś zarządzał? Czy wykonawca „zleceń” szefa księgował wykonanie takiego zadania? Na obydwa pytania musimy odpowiedzieć, że nie. Dlatego uważam, że powinowaty Jarosława K też nie jest czysty jak lilija. Przede wszystkim, do tej pory nikt z nas obserwatorów tej afery nie zobaczył pracy, za którą należałoby zapłacić. Kwota o jaką chodzi, jest duża i musi być przecież jakiś dokument, który uprawnia Austriaka o dochodzenie zapłaty. Nie jest nim z całą pewnością nagranie z prezesem. Szefa wszystkich szefów będzie trudno w przyszłości osądzić bez tzw. skruszonych współpracowników. Jeśli im się realnie zagrozi więzieniem i konfiskatą majątku, to będą sypać. Innej drogi na „będziesz siedzieć” nie ma. Ten cwaniak robił tak od samego początku i nawet jeden z jego współpracowników w przeszłości poszedł siedzieć, nie puścił farby.
  Co się zaś tyczy „wywiadu” jednego z Karnowskich, to raczej madame Mazurek musiałaby się uczyć od tych braci, jak robić fellatio prezesowi. Do rysunku stojącego na ryćce (?) i spoglądającego przez okno na miasto prezesa z kotem na ręku („popatrz, to wszystko kiedyś będzie należało do ciebie) dorysowałby właśnie postać na kolanach od strony parapetu. To byłby pełen opis stosunków prezesa do zwierząt i ludzi.

 115. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Dymisja Kazimierza Kujdy za współpracę z komunistyczną bezpieką
  http://wyborcza.pl/7,75398,24450404,tasmy-kaczynskiego-dymisja-kazimierza-kujdy-za-wspolprace-z.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.2-L.1.duzy

  komentarze:
  bra-tanki12.02.2019, 10:40
  Rysio, pseudonim kujda zostanie teraz łącznikiem między srebrną a rydzykiem. Za dużo wie, za cenny dla sutenera.
  Żreć szybciej bo się ściemnia
  denominator12.02.2019, 10:36
  Szanowna Wyborczo,
  nie wiem, jak głęboko jeszcze i jak szeroko będziecie ogarniać współczesną rzeczywistość w Polsce ale życzę Wam, jak cholera, wytrwałości i wnikliwości.
  Nic, co może być zamiecione pod dywan, nie ma prawa się tam znaleźć.
  Tak Wam dopomóż Bóg i wszyscy święci.
  Amen.

 116. satrustequi
  12 lutego o godz. 12:19
  Nie wiem jak wyżej wymienieni.
  W godzinach wczesno-popołudniowych wysłuchałem stękania (to nie pomyłka) w audycji TOK FM na temat projektu premiera Węgier zmierzającego do poprawy przyrostu naturalnego rdzennej ludności. Odniosłem wrażenie , że innym rozwiązaniem byłaby imigracja. Niestety autorzy audycji nie powiedzieli w tym drugim punkcie nic interesującego czy sensownego. A szkoda.

 117. @

  Po rozprawie w TSUE. Skutek uboczny sporu o Sąd Najwyższy? KRS też idzie pod lupę
  http://wyborcza.pl/7,75399,24451612,po-rozprawie-w-tsue-skutek-uboczny-sporu-o-sad-najwyzszy-krs.html

  komentarze:
  7GREK 12.02.2019, 15:08
  I po ptokach?
  Strona rządowa myślała, że na durni trafiła?
  Białe Księgi, bilbordy, wywiady a teraz Majczyna ściema!

  liberator 12.02.2019, 15:45
  Nie dość, że wieże poszły się j…ać i kulawemu zamiast „przyjemnego zysku” zostało po nich do spłaty 1.300.000 ojro, to na dodatek „reforma” wymiaru sprawiedliwości zablokowana przez TSUE.
  No i jak teraz kulawy i jego mafia obronią się przed Temidą???

 118. izabella
  12 lutego o godz. 16:30
  Rzeczonego wywiadu (przepytywania) nie oglądałem, ale co do wspomnianej pani mam podobną opinię.

 119. sugadaddy
  12 lutego o godz. 16:21

  Piss jest bombardowany, owszem, ale są to bomby kaloryczne, na których się piss pasie.

  Są to bowiem tzw. dowody słuszności, innymi słowy komunikaty utwierdzające elektorat nie w tym np. że Kacz jest oszustem, ale że oszustwo jest przynoszącym korzyści wyborem, chronionym z najwyższej wieży.
  Co więcej, że jest jeden ośrodek decydujący co oszustwem nazywać można, a co nie – i nie jest to już żadna moralność czy praworządność, ale po prostu …proboszcz, tyle że świecki i w papieskiej tiarze.
  Metafora wieży, jak pogrzebać głębiej, opiera się o dzwonnicę.

  Kto tego zasadniczego frontu wojny kulturowej i cywilizacyjnej nie widzi, nie ma co łapać się za sztachety ze słupków sondażowych. Kto temu konfliktowi i jednostronnemu wypowiedzeniu nim wojny zaprzecza, np twierdząc że to nie jego wojna, to oczywiście „głupi abo gra”.
  Ilość chętnych w naszy otoczeniu na taką grę, zawsze sprawia, że ktoś im zagra na flecie i wyprowadzi w pole.

 120. BWTB
  12 lutego o godz. 16:34

  Adwokaci ałstriaka zeznają !) , że całość dokumentacji będącej przedmiotem zamówionej usługi została nie tylko przekazana zamawiającemu, ale i dołączona jako dowód.
  Sama umowa ze spółką docelową ma kilkaset stron.
  Od tego, aby ocenić istnienie i wartość dowodów w cywilizacji jest sąd, a nie publika.
  Dowody natomiast na to, że praca została wykonana, zostały publicznie ujawnione słowami samego zamawiającego, na taśmie, co kończy kwestię podważania wykonania.
  Linia obrony oszusta, że chce oszukać gościa przechodzącego na czerwonym świetle w drodze z fakturą, co jakoby czyni oszustwo usprawiedliwionym… to tylko kolportowanie demoralizacji. Nie chroniącej zresztą przed sankcjami prawnymi za oszustwo.
  Chyba, że zlikwidujemy cywilizację, ale oszust jeszcze nie zdążył…

 121. W swojej strategii wobec Wenezueli, Waszyngton powołuje się nie tylko swoją politykę zimnej wojny, ale Doktryna Monroe’a i jej widok Ameryce Łacińskiej jak USA”«podwórku»- roszczenia, które jest szczególnie anatema w całym regionie. Rzeczywiście, wiceprezes Pence powiedział Fox News , odpowiadając na pytanie, dlaczego Trump jest wycofanie wojsk z Syrii i Afganistanie podczas interwencji w Wenezueli.

  „Prezydent Trump miał zawsze bardzo odmienny pogląd na naszej półkuli,” powiedział. „On dawno zrozumiał, że Stany Zjednoczone mają szczególny obowiązek wspierać i pielęgnować demokrację i wolność w tej półkuli i jest to długoletnia tradycja.”
  https://www.globalresearch.ca/venezuela-regime-change-made-in-the-usa/5668349
  ==============

  Poziom życia w krajach latynoskich, jest bezpośrednim wynikiem tej „opieki”……
  Trzeba wyciagać wnioski, skoro i my mamy zostać nią objęci.

 122. Monachium przeszlo do historii jako amoralne decydowanie o podziale jakiegoś kraju, zgodnie z cynicznymi interesami mocarstw.
  Kraj którego mają decyzje dotyczyć, nie został nawet zaproszony.
  Czechów też nie zapraszano na obrady WIELKICH.

  Czy Warszawa będzie się w przyszłości kojarzyć podobnie?

 123. Ps.

  Łupy dzielono zawsze w Londynie, Wiedniu, Wersalu, Waszyngtonie, Genewie.
  Naprawdę chcemy dołączyć do tych sępów?
  Przecież te większe, nigdy nas do łupów nie dopuszczą.

 124. Czy Tusk wygra wybory dla PiS?

  Adam Grzeszak („P”) podejmuje pozornie mało w tej zawierusze znaczący myk pissu… tylko pozornie.

  „…Zatrzymanie takie jak to byłego szefa Orlenu jest nie tylko przykrywką dla „taśm Kaczyńskiego”. Wieloletni prezesi państwowych spółek wiedzą dużo o prominentnych politykach opozycji. Może Jacek K. powie coś o Tusku?…”

  Osobiście też sądzę, że danie w postaci usmażonego na siłę Tuska będzie głównym w menu wyborczym pissu.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1782070,1,cba-aresztowalo-bylego-prezesa-pkn-orlen-jacka-k.read?src=mt

 125. @sugadaddy, 16:21
  Witaj na pokładzie ‘sugadaddy’!

  Kiedyś napisałeś
  ”Dlaczego na blogach nie wolno przeklinać, a majaczenia ludzi chorych są akceptowane?”
  i to mi z Ciebie, dawno nie widzianego na ‘en passant’, zostało.

  Teraz piszesz
  ”Nawet gdyby okazało się, że wuc też był TW, to i tak nie miałoby to wpływu na notowania w sondażach.”
  i po ostatnim sondażu, tym po kilku „kapiszonach”, trudno nie przyznać Ci racji.

  Coraz częściej myślę, że ten „lame-duck” pójdzie się j…ć, jak przyjdzie kryzys gospodarczy i suweren poczuje, że „cóś tu któś spaskudził” i trzeba jakiejś zmiany.
  To jest smutne, powiem więcej – ponure.
  Ukłony

 126. Spadek wartości inwestycji, która na razie jest na papierze, widziany jest tylko z jednej politycznej strony.
  Jednak nie sądzę aby pomysł został pogrzebany i zaprzepaszczony.
  To świetny interes na przyszłość.
  Kilka dni temu w radiu TOK FM odbyła się rozmowa z Architektem Warszawy powołanym za czasów pierwszych rządów PIS na temat budowy dwóch wież na Srebrnej. Powiedział mniej więcej tak; nie widzę przeszkód urbanistycznych dla postawienia tak wysokiego budynku na tym terenie ale wymaga to wysiłku i odpowiedniego inwestora. Była w tych słowach zasadnicza krytyka fachowca, który jak wynikało z rozmowy już takie budynki postawił.
  Można z tego wnosić, że prezes postawił na złego konia czyli przechytrzył sam siebie.
  No i teraz powinien wypić to piwo

 127. @Wiesio
  Przecież te łupy muszą być gdzieś dzielone. Jak nie w Pacanowi to w Londynie. Przypadkowo padło na Londyn.

 128. @Gekko
  Po ostatnim sondażu, kiedy rozanielony Biedroń przyszedł do „Kropki nad I”, zrobiłem na otarcie łez proste obliczenie.
  Odjąłem procenty w sondażu z Wiosną, od odpowiednich procent w tymże sondażu, ale bez Wiosny i obliczyłem procentowe straty „wiosenne”.
  Np. PO: (27,4-21,8) straciła 5,6pp (dla młodych: pp=punkty procentowe), co stanowi -20,4%owy ubytek wśród zwolenników, „naszych” ‘Gekko’ ludzi! Ci „nasi” wybrali Wiosnę! A ja myślałem, że elektorat PO wie co czyni.

  Ale OK, „pies ich wielki pies i małe pieski” – jak mówiła jedna moja znakomita narzeczona. (to byli czasy…)
  Na otarcie łez podam ranking strat wiosennych.
  N -71,4%
  R -30%
  PSL -29,4%
  K15 -26,6%
  PO -20,4%
  PIS -1,3%

  Wynika z tego rankingu, że PO nie jest najbardziej zagrożona przez Wiosnę, ale przez wolumen strat, wnosi do banku Biedronia najwięcej.
  Podziękowania za aktywność, byłem ‘wyjechany’.
  Ukłony

 129. Gekko 12 lutego o godz. 16:54 Gdzie te „papiery” widziałeś. Wklej link, też chcę! Otóż jest tak, że mówił adwokat. Ja natomiast wczoraj słuchałem jak co dzień Poranka TOK FM i prowadząca audycję redaktor Wielowieyska nie potrafiła nakłonić mecenasa (trudna pisownia) właśnie do pokazania „przedmiotu” sporu. Nie pokazał.
  Przy okazji pani redaktor dała przykład Karnowskim jak się przepytuje gościa. Było to zaraz po inkryminowanym fellatio wSieci. Dobry tytuł dla filmu pornograficznego nieprawdaż?

 130. Po sprawie prezesa pewnie zainteresowanie biznesem wzrośnie i każdy czegoś się nauczy.
  W dzisiejszej GW w części „MÓJ BIZNES” o budowie S-1 nazywanej drogą śmierci, najważniejszej inwestycji drogowej na Śląsku. Rozstrzygnięcie przetargu na dobudowę drugiej jezdni na niespełna dziesięciokilometrowym odcinku między Podwarpiem a Pyrzowicami nastąpiło w połowie 2017 roku po trwającej dwa lata procedurze. Wartość inwestycji ustalono na 77 milionów złotych ale wykonawca umowy nie podpisał.
  Z innym wykonawcą podpisano w ubiegłym roku nową umowę na 121 milionów złotych.
  Ceny inwestycji zmieniają się szybko, coraz szybciej w górę, i trzeba się spieszyć

 131. Czy można w świetle aktualnych faktów stwierdzić, że w rodzinie pociotków Kaczyńskich były dziadki w Wehrmachcie? A może w SS? Bez narażania się na procesy cywilne i państwowe.

 132. BWTB
  12 lutego o godz. 17:35
  Gekko 12 lutego o godz. 16:54 Gdzie te „papiery” widziałeś. Wklej link, też chcę!

  Rozmowa nie polega na wydawaniu rozkazów, zresztą idiotycznych. Skoro kończysz rozmowę w pierwszych słowa, niepomny, co Ci napisałem (o obnażaniu się z demoralizacją), to proszę, retorsja:
  BWTB – a gdzie Ty widziałeś żeby prezes kłamał???? Natychmiast wklej link, że papierów nie ma.

  PS obsceny z ostatniego fragmentu Twego postu nie skomentuję, tylko dokładam do dowodowego materiału rozwodowego… z takim „rozmówcą”.
  Szkoda, ale nie dajesz wyboru.

 133. stasieku
  12 lutego o godz. 17:32

  A ja już myślałem, że Cię wystraszyłem aktywnością pokrętnie nasilającą się…
  Dobrze, że nie. Twe obliczenia mi imponują, ja tak liczyć nie umiem.
  Jeśli chodzi o PO to zaznaczę że w żadnym razie nie identyfikuję się jakoby była to moja partia. Tusk też nie był. Jestem z tych wyborców co muszą powstrzymywać wielkie zło, co uważam za dobro. Oczywiście powstrzymanie wielkiego zła nie jest bynajmniej, jak wmawiają manipulanci wyborem mniejszego. Natomiast wybór Pięknego Zła na same piękne oczy kota w worku, zamiast zła po prostu, świadczy poza demoralizacją, o głupocie narcyzmu, jak presumuję.
  Jak się rozchodzi o liczby – odszczekam wszystko, jeśli Wiosna będzie trzecią siłą w sejmie w co najmniej 75% głosami pozyskanymi od dotąd niegłosujących (lub od piss i pochodnych). Tak mi wyszło z obliczeń gruszek na wierzbie…
  Pozdrawiam.

 134. @Lewy
  Nie masz HBO w Lyonie, więc muszę Ci polecić film pt „Brexit” z jakiegoś sieciowego źródła.
  To produkt 2019, obnażający potęgę manipulacji wyborczych, przy okazji walki „dwóch plemion brytyjskich”.
  Niby to wiemy, ‘Lewy’, ale często kiedy widzisz dobry film o „wiadomym”, nie czujesz ulgi, „hej, ja to wiem” – tylko zaczynasz się bać.

  Zdumiewa mnie cisza medialna wokół tego filmu.
  Czytam, że bohater filmu, to „makiaweliczny architekt sukcesu kampanii na rzecz wyjścia W. Brytanii z UE”.
  Tak, Lewy, to był jeden, opętany pracą człowiek PR. Zrobił w konia Camerona, zrobił UE w ciula.

  Te tricki pod ciemną, wyborczą masę, poszukiwanie sloganów wyborczych („vote leave, take back control”), potęga algorytmów – ‘Lewy’, to nas pewnie czeka w tym roku w Polsce.

  Platforma bez Tuska w 2015 zapomniała o potędze mediów społecznościowych!
  A przecież mają dorosłe dzieci i widzą, że te patrzą w smartfon, nie czytają gazet, spłacają kredyt i liczą kasę.

  Kończę, bo się rozgadałem, a lasy płoną…

 135. Ogłoszenia drobne:

  Przyjmę łupy do podziału, wspólnicy wykluczeni.
  Pissać na Carracass…

  Dobra narodowe łupem nienażartego neoliberalnego indywidualizmu

 136. stasieku
  12 lutego o godz. 18:02

  Ad vocem: ten film polecałem tu kilkakrotnie.
  Jest dostępny w sieci, pokazywała go tv naziemna w PL.

 137. stasieku
  12 lutego o godz. 18:02

  Jeszcze jedno Stasieku o ‚Brexicie’. Ten człowiek, co piszesz, odbył 3-letni ‚staż’ w Rosji….

 138. @Gekko, 17:59
  Twoje wyznanie polityczne, może być 100/100 moim.
  Cytuję:
  Jeśli chodzi o PO to zaznaczę, że w żadnym razie nie identyfikuję się jakoby była to moja partia. Tusk też nie był. Jestem z tych wyborców, co muszą powstrzymywać wielkie zło, co uważam za dobro.

  Pisząc nawet na renomowanym (Daniel Passent), klikalnym blogu, nie mamy wielkiej mocy sprawczej.
  Ale przyznasz, ‘Gekko’, że bez względu na wynik wyborów, nie zarzucimy sobie wygodnictwa, tej cechy dominującej wśród tubylców.

  I popacz, popacz Gekko, my nie kłamiemy, my do nieba pójdziemy i kilku tutaj delegowanych asów „lane-duck’a” tam nie spotkamy.
  Z blogiem!

 139. „Adwokaci ałstriaka zeznają”

  Papugi trzasnęły dziobami.

 140. Wtorek, jest POLITYKA, czyli artykułów worek.

  Red. Baczyński reasumuje sytuację w „Jurajskim Parku”, gdzie króluje PiS-dinozaur.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1781938,1,przy-pisy-redaktora-naczelnego.read

  (…) Bardzo dobrze, że na politycznym przednówku pojawiają się pomysły rozszerzające organizacyjne i programowe horyzonty opozycji, choć ostatecznym kryterium ich oceny musi pozostać wyborcza racjonalność. Niemal każdy dzień przynosi nam nową bulwersującą wiedzę o naturze państwa PiS. Kto chce w nim żyć, jego wola; ci, którzy nie chcą, nie mają wyboru, poza – będziemy powtarzać – wygraniem wyborów.

  Wyborcza racjonalność? Uogólniwszy powiem tak: z blogu raczej nią nie zieje.

 141. @Gekko
  Przegapiłem, przepraszam.
  Nawet był ten film w naziemnej?!
  Tym bardziej, dlaczego o nim cicho?

 142. Lewy
  12 lutego o godz. 17:23

  Zachowujesz się jak gówniarz.
  I tak będziesz traktowany.

 143. SS
  Te kilkadziesiąt tysięcy , to są tylko ci, o których niewiadomo gdzie pozostają . Rzeczywiście po mundialu w Rosji zostały miliony kibiców piłki nożnej .

 144. Na Wiosnę Biedronia. Fraszka:

  Biedroń jest także niewygodny dla PiS, i to nie tylko z powodu ostrych zarzutów i pogróżek, jakie nieoczekiwanie skierował w stronę rządzącej partii. (…) Prawicowy populizm PiS zyskał więc w Biedroniu lewicową przeciwwagę. W jakiejś mierze partia Wiosna uprzedziła więc i uszkodziła przyszłe obietnice PiS. – pisze J. Baczyński.

  Rozentuzjazmowany tłumek liczący własne słupki PiSowi i … Biedroniowi, cieszył się i zagrzewał ideą, że Biedroń wymyśli nowe obietnice, a oni PiSiaki je przejmą jak swoje, w czym są mistrzami notabene.

  Czy taki będzie przebieg? PiSiaki udają pewnych siebie. Wyciągają rękę i idą o zakład. Nie mówią o ile chcą się założyć. Bo o co, też nie wiadomo. O to, że PiS wygra! Co to znaczy? W ostatnich (samorządowych) wyborach PiS miał tyle wygrać i przegrał. Ale wygrał!

  Czy PiS wygra? To zależy od ilości betonu w III RP. W latach 1980. beton PRL przegrał i doszło do Okrągłego Stołu. Jak teraz będzie?

 145. A Salto Mordale
  Dalej szuka antysemitów na blogu, tylko wpisu SS z 6:13 boji się ruszyć .
  Kruk krukowi oka nie wykole.

 146. Z dystansu
  12 lutego o godz. 18:28

  Przyjrzyj się polskim, czy amerykanskim smietnikom…..
  Kto na nich zeruje?
  To jedynie kwestia procentów populacji.
  Taka jest ta cywilizacja.

 147. Szkoda,że Wyborcza nie żali się na los uchodżców uciekających od izraelskich bombardowań. Żydzi budują swoje szczęście po trupach sąsiadów. Tak sobie myślę,że żadnych gestów pojednania. Przeciwnie w Warszawie organizują z jankesami zlot czarownic przeciwko Iranowi. Jankesi i Żydzi naczynia połączone co żle wróży światowym pokojowym wysiłkom. Warszawę zamieniają w polityczny burdel podżegaczy.

 148. Zapowiedziano też zwiększenie wsparcia dla niezależnych mediów lokalnych we wszystkich czterech krajach Wyszehradu, w których, jak pisze resort, Waszyngton kładzie nacisk na tworzenie nowych możliwości wymiany, podnosi umiejętności pracowników i poprawia praktyki biznesowe, aby w większym stopniu uniezależnić lokalne media od rządowych dotacji. Zapewniono też o chęci pogłębiania więzi kulturalnych między Polską a USA.
  https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1397397,usa-oglosza-nowe-inicjatywy-podczas-wizyty-pompeo-w-polsce-jest-komunikat-departamentu-stanu.html
  =============

  Przekładając z polskiego na nasze, trzeba przejąć media niezależne, by zgodnym głosem formatowały mysli ciemnego ludu.
  Na razie, są nośnikiem dysonansu poznawczego.

 149. @@stasieku, Gekko
  Rosjanie są Rosjanami i robią to co jest dobre dla Rosjan. Tak jak Amerykanie robią sobie dobrze, Francuzi sobie i to samo z Brytyjczykami. Kazdy z tych krajów ma taki propaństwowy rdzeń, który dba o interesy państwa. We Francji to są enarkowie (ENA Ecole Nationale d’Administration), w Rosji to jakieś KGB, …Amerykanie i Brytyjczycy też mają taki „rdzen”.
  Ale co się okazało, że siła tego rdzenia jest podgryzana, podmywana przez fakt istnienia w tych krajach demokracji (wyborami) Tymczasem Rosjanie nie maja tego ‚kłopotu’, tam wyboru dokonuje ów rdzeń. I Rosjanie wykorzystując internet trafili w to miękkie demokratyczne podbrzusze , które doprowadziło do wyboru Trumpa i Brexitu.
  Amerykańskie rednecki i angielscy bywalcy pubów, dali się uwieść putinowskiej syrenie. Teraz Rosjanie pracują nad Francją, fundując Macronowi żółte kamizelki.
  Oczywiste, że nie da się tak samo zaatakować Rosjan, ponieważ nie mają oni tego demokratycznego podbrzusza. Niemcom skręcono kark, ale oni mają swój sprawny,rdzeń gospodarczy.
  A Polska. No cóż, jest to poligon dla Rosjan. Nie ma co robić wielkiego wrzasku, że oni nas szpiegują, bo co oni maja u nas do wyszpiegowania, skoro wszystko jest im podane na talerzu przez rzekomych rusofobów, jak Macierewicz.
  Natomiast ich ingerencja na tym małym poletku, jakim jest Polska, to rzecz przykra dla nas. Afery ośmiorniczkowe zmiotły PO, wcześnie utopiono SLD(choćby za to że wprowadził Polskę do UE). Tutaj różne Falenty wykonywały robotę, którą poźniej przeniesli z poligonu na większy front walki ze zgnilym zachodem.
  I dlatego myślę, że żadnego antypisowskiego Falenty nie bedzie(Austryjak to taka austryjacka prywata), gdyż Putin jest zadowolony, że nas reprezentuje Duda, Waszczykowski, jakiś Ciaputowicz no i wewnętrzny szkodniik Kaczyński, główny dewastator Polski.
  A ponieważ mamy miękkie podbrzusze sterowane przez Rydzyka, który jest aż za Uralem hołubiony przez Rosjan, Biedronkę, która bojowo ruszyła z wprowadzeniem angielskiego do szkół, czyli absolutny brak owego rdzenia, to chyba przyjdzie nam być priwislanskim krajem.
  Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim, że w przeciwieństwie do średniaków takich jak Czesi czy Finowie, my średniaki puszymy się na jagiellońskość, trójmorze, ten polski propaństwowy rdzeń jest niezwykle komiczny, co chyba mocno bawi Putina .

 150. teo
  12 lutego o godz. 18:15
  Wyborcza racjonalność? Uogólniwszy powiem tak: z blogu raczej nią nie zieje.

  Na blogu nastąpiła wyraźna poprawa, jak słusznie zauważył duende. ADHD nie ma z kim pier***ć, dzwon tez nie. Etatowe trolle poćwierkują ( jest ich sporo), są cały czas nowi jedno-zdaniowi , jak ten Hejta-Wiśta-Hujtam.
  pozdr.

 151. @ All

  Mauro Rossi poruszyl ważna sprawę Adwokatów Austriaka.

  Ci ktorzy z pianą na ustach bronicie Konstytucji ( wiem ,ze jej nie znacie )
  czy nie widzicie ,ze ci Adwokaci łamią kodeks aswokacki i łamią konstytucję serwując wywiaiady w Opluwarni obozu rzadowego TVN24.

  Jak znależśc w Polske niezależnych sedziów którzy nie zostali ustawieni przez politycznych Adwokatów wypowiadajac sie w TVN.Czy sedziowie ogladajacy te wywiady beda bezstronni i zgodnie z Konstytucja zapewnia równe prawa procesowe obydwu stronom.

  W warunkach USA każda izba adwokacka danego stanu pozbawiłaby ich licencji wykonywania zawodu.Przyczyna bylaby jedna i zasadnicza.Złamali konstytucje USA do przeprowadzenia sprawiedliwego i uczciwego prosesu sadowego zarówno w procesie karnym i cywilnym poprzez niemożliwosc skompletowania członkow Jury czyli sedziów którzy orzekną winę.Tu dobierajac członków Jury ( brałem w tym udział wielokrotnie ) pyta się czy interesowali sie tym tematem w prasie i telewizji oraz w internecie.Wywiady Adwokatów typu Giertycha czy Dubois w CNN czyFOX praktycznie uniemożliwiałoby dokonanie selekcji Jury a tym samym przeprowadzenie procesu.Tu dobierajac Jury obydwie strony procesowe musza wyrazic zgode na członka Jury.

  Weżcie Głąby i wszelkie tumany co tu piszecie te bzdury pod uwage !

  Z wioski Palatine,Illinois

 152. Gekko 12 lutego o godz. 17:51 Ja się przyjacielu z tobą nie żeniłem, to i rozwód jest zbędny. Zwrócę ci jednak w ostatnim zdaniu uwagę na podobieństwo twoich technik argumentacji do znanych nam autorów z …… No skąd?
  Nie wystarczy poprawnie pisać.

 153. ps.
  Był taki moment, kiedy w Polsce byli propaństwowi patrioci, Mazowiecki, Geremek i..Jaruzelski. A dzisiaj Pięty, Błaszczaki, Kaczory, Psy i Ogrodniki

 154. @Geozak ten z Jackowa przezywa się, bo mówi, że bronimy konstytucji z pianą na ustach. Gzecny tyn góral, bo móglby jak jego pan bocek kaczka powidziec o pyskach i mordach a nie tak bojaźliwie „ustach”
  Cuś ty Juzuś taki kurturalny ?

 155. Adaśku,
  nowy to ty jesteś, zresztą nie tylko nowy. A w ogóle to przygotowuj się do przełknięcia faktu postawienia Austriakowi zarzutu próby wyłudzenia nienależnego wynagrodzenia (rym przypadkowy).

 156. Nie miałem pojęcia, że plany przekopania Mierzei Wiślanej snuto już w okresie PRL a konkretnie w epoce Gierka. Lakonicznie o tych panach wspominał Mieczysław Rakowski w swych „Dziennikach politycznych” – notka z 13 września 1980:

  „Kania opowiadał mi sporo o Gierku i jego niezwykłych pomysłach. Otóż pewnego dnia, przy obiedzie w czasie przerwy w obradach BP Bira Politycznego), zaproponował żeby na bazie „Malucha” zbudować mały pojazd pancerny, który mozna by sprzedawać w „Trzecim świecie”. Miał także pomysł zbudowania wyspy na Antarktydzie. Uważał, że nalezy tam wozić polskimi statkami kamienie i usypać wyspę, wznieść na niej jakąś budowlę i zatknąć polską flagę. Wyspa miała być bazą dla statków łowiących kryla. Kiedy wyraziłem powątpiewanie w prawdziwość takiego pomysłu Kania powiedział: „To idź do Urzędu rady Ministrów i poszperaj w papierach. Była nawet powołana komisja do tej inicjatywy”. Gierek wpadł też na pomysł zbudowania kanału między Elblągiem i morzem. Muł z Zalewu Wiślanego proponował rowozić po kraju jako „nawóz naturalny”.

 157. adam100 (18:57)
  Poprawa jest wyraźna, ilościowa. Też zauważę i poprę.
  Niemniej racjonalnością wyborczą nie zieje.

  Zaskakuje mnie milczenie (chyba że coś przeoczyłem) wobec tezy PiSaków, że PiS rządzi po raz pierwszy jako jedyna partia. De facto większość ma ZP, czyli PiS + jednak przystawki.
  Faktycznie przystawki PiS, jakżeż one się zwą, SP i PS czy jakoś tak, to wypisz wymaluj PZPR + ZSL + SD. Więc na siłę można mówić, że rządzi jedna partia, a stronnictwa jej pomagają.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1781780,1,jak-partie-lowia-wyborcow.read

  S. Sierakowski pokazuje, jak SLD i PSL mogą być w roli przystawek PO, aby nie wpaść pod próg, wypaść z gry i nie zmarnować tych 3-4,9% procent głosów. Czyli Schetyna jednoczy opozycję krok po kroku.

  Jaką rolę odegrają Samorządowcy? A jaką przewodniczący RE? Czyli Ruch 4. Czerwca. To wszystko są ruchy obywatelskie. Czy dojdzie do ich koalicji w tym słynnym „antyPiSie”?

  Czas w polityce jest najważnieszy. Czas pracuje przeciw Dinozaurom PiS. Wyginą czy nie wyginą?

 158. @Hu Hu,

  ❗️ Silni, Zwarci, Gotowi.❗️

  Pokazówki to już urządzano wcześniej. Najlepsze to potrafił organizować Ojciec Wszystkich Narodów/ Batiuszka Stalin – (lata 30-te). Polski Führer to dopiero w powijakach, ale ciąga już sądach i po dyscyplinarkach: sędziów, prokuratorów, opozycjonistów. Gdzieś trzeba zacząć.
  Uda mu się zastraszyć ludzi ? Mnie nie! 😉

 159. Gekko

  Przeczytałem twój komentarz z 10,34, przygotowałem odpowiedź ale mimo kilkukrotnych wysiłków moderacja mi jej nie przepuszcza – niestety.

 160. Lewy (19:10)
  W pisaninie wiejskiej @geozak’a jedno jest oryginalne, wręcz nowatorskie.

  Interpunkcja.

 161. Nad wspomnianym w dyskusji blogowej „Ruchem 4 czerwca” wciąż zastanawia się redakcja Kultury Liberalnej.
  Redaktor Tomasz Sawczuk we wczorajszym felietonie zadaje dość fundamentalne pytanie: „Czy start Biedronia to koniec Tuska?”

  Fragment:

  „Robert Biedroń wystartował z nową partią polityczną, a Grzegorz Schetyna jest coraz bliżej zjednoczenia partii opozycyjnych pod swoim sztandarem. Czy w tej układance jest jeszcze miejsce na powrót Tuska do polskiej polityki?

  Idea powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki odpowiadała na dwa oczekiwania. Po pierwsze, Tusk miał wnieść do obozu opozycyjnego nową energię, której nie ma Schetyna. Po drugie, Tusk miał ułatwić zjednoczenie opozycji pod jednym sztandarem. W obu kwestiach pojawiły się jednak nowe problemy.

  Tusk już nie na białym koniu

  Twitterowy profil Donalda Tuska odnotowuje 23 polubione przez byłego premiera wpisy. Jeden z nich wydaje się ciekawszy niż inne: „jego postulaty idą dokładnie w tym kierunku co oczekiwania znacznej części społeczeństwa. Zupełnie inaczej niż postulaty KO, która żyje w rzeczywistości sprzed dekady”.
  Wpis ten pochodzi z września 2018 roku i zawiera krytykę Grzegorza Schetyny oraz pochwałę Roberta Biedronia, który ogłosił niewiele wcześniej, że zakłada nową partię polityczną.”

  Co dalej można się dowiedzieć pod linkiem:

  https://kulturaliberalna.pl/2019/02/11/ruch-4-czerwca-tusk-komentarz-sawczuk/

 162. teo
  12 lutego o godz. 19:22

  Ja się na ten temat nie wypowiadam. Po prostu nie „czuję” konsekwencji politycznych posunięć ( tak jak ten Biedroń). Mam tylko nadzieję, ze z jednej strony mamy przestępców a z drugiej strony, tych mądrych co to rozumieją, i tych będzie więcej.

 163. @teo
  Nie zauważyłem interpunkcji @geozaka, bo śledzilem jego myśl i się zmęczyłem.

 164. @ Lewy

  Widze ,ze głupek się odezwał plując jadem zamiast dyskutować merytorycznie.Jakie masz argumenty – przeczytałem twoje dwa komentarze to wg mnie jesteś Nieuk .

 165. @ Geozak

  Sadz chopie, sadz.
  Cza nam tu takich jak ty, bo kangur spuchł, a dzwon się wydzwonił, a od ciebie mądrością zalatuje za ocean.

 166. „Proszę powiedzieć, że Jarosław Kaczyński uzyskał z działalności spółki Srebrna jakiekolwiek korzyści i narazić się na odpowiedzialność karną” podpuszczał posła PO poseł prawicy w telewizyjnej rozmowie.
  To można traktować jako groźbę karalną.
  „Każdy kto podniesie rękę na władzę…”
  powinien się zastanowić i wiedzieć do kogo ta władza należy

 167. @Siu Siu

  Ależ tu nie chodzi o straszenie, tylko uprzedzenie, że leki nasercowe lepiej mieć na podorędziu 🙂

 168. @Geozak
  Nie pisze się Nieuk ale Niełuk. Cóześ to Juziuś zapomnioł jak cie matula łucyła polskiego ?
  A co? cym to ty kces merytorycnie. Łolaboga skądś ty Józuś takie bzydkie słowo merytorycnie wziones. Ty Józiuś ty bac zeby w swientom niedziele ksiondz nie sksycał za taki diabelstwa. Nie mos swstydu cy co ?

 169. norte:
  to nie tylko fejk (zgrzyty na linii szeryfowa – makaronik), miodowe miesiace minely i zaczela sie walka o spodnie;

 170. Bar Norte
  12 lutego o godz. 19:33

  Liczę, że jednak zechcesz postarać się pokonać moderację; mnie się udało parę razy.
  Cieszy mnie że zażywasz tu’z mańki’ kulturą …liberalną!
  To może jest zasadnicza potrzeba do upowszechnienia.
  Na pewno nie jest nią jednak dylemat Tusk czy Biedroń.
  Po pierwsze, jak już pisałem, bo nie odnosi się do jedynego wartego starania celu, czyli w skrócie restytucji rudymentów cywilizacji (to sformułowanie w brzmieniu by odstraszyć mentalne jackowo i kmioty antysemickie).
  Po drugie, bo stawia na płaszczyźnie plebiscytu personalnego (o nieporównywalnych walorach i wadze dla sprawy).
  Po trzecie, że dychotomia (jw) podziału opozycji ma sens tylko w kontekście jak jej zapobiec by osiągnąć w/wcel.
  I to tak w skrócie – korefero dla poddierżania.

 171. Szanowny Panie Biedroń
  Proszę:
  Nie czytać ani oglądać wyników żadnych sondaży
  Nie słuchać żadnych politykierów na blogach i forach
  Nie kombinować z nikim dla procentów
  Nie odrzucać żadnej koalicji jeśli dzięki niej będzie mógł realizować swój program
  Nigdy nie myśleć pod ordynację wyborczą

  Natomiast proszę:
  Dobierać ludzi zaangażowanych a nie takich, którzy robią swoje interesy
  Bronić swoich przed kupieniem i rozbijaniem partii
  Szybko pozbywać się tych, którym odbiło
  Szanować wyborców. To nie jest bydło wyborcze ani elektorat

  I spełnią się Pana zamiary

 172. @
  Ministerstwo Sprawiedliwości ma problem: choć zapłaciło za stworzenie portalu informującego o pracy sądów, nigdy go nie uruchomiło. Skarb państwa mógł na tym stracić nawet 1,5 mln zł.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24452550,sadowy-portal-widmo-pieniadze-przepadly-ministerstwo-kluczy.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy

  komentarze:
  bra-tanki12.02.2019, 18:27
  Układ zamknięty.
  Żreć szybciej bo się ściemnia.

 173. @Vera
  Wcześniej o tym napisano. Jak nie zauważyłaś to przypominam, że Biedroń bardzo skutecznie pozbywa sie tych , którym odbiło. Tak że w otoczenia Biedronia nie ma żadnych odbitych, tak jak w otoczeniu Kaczyńskiego.
  Zamiary Kaczyńskiego sie częściowo spełniły.
  Ale nie bój boga, Vero, on nie słucha żadnych politykierów na blogach, więc niestety i Ciebie nie słyszy.

 174. Lewy
  12 lutego o godz. 18:56

  Lewy, jakże dobrze piszesz.
  Dobrze dla mnie, dobrze dla Ciebie, dobrze dla wszystkich, nawet jesli ‚nie rozumio’.
  Jedna zagwozdka, to wiara (? a może retoryka) symetryzmu Rosji i reszty świata w robieniu dobrze sobie.
  Tragedia w tym, że Rosja nie ma w sobie i dla siebie innego dobra, jak niszczenie świata.
  I tu bym widział zupełnie nieprzypadkowy symetryzm z pewnym prezesem, a nie światem.

 175. wiesiek59
  12 lutego o godz. 16:57
  ,, W swojej strategii wobec Wenezueli, Waszyngton powołuje się nie tylko swoją politykę zimnej wojny, ale Doktryna Monroe’a i jej widok Ameryce Łacińskiej jak USA”«podwórku»- roszczenia, które jest szczególnie anatema w całym regionie.”

  Medrcy Nowego Jorku ustalili Konsensus Waszyngtonski jako forme dyktatury w Bloku Latynoamerykanskim.
  Byly Blok Wschodni zostaje poddawany tej samej formie tresury.
  Dzieki dekadom kapitalizmu ,kierowanego przez polnocnego sojusznika ,
  w Meksyku nie mozna sie nawet napic wody z kranu.

 176. Wiosna Blondynką, nie Biedrońką pisana?

  Powiało Europą, jakby czytała EP.
  Zupełnie jak na moje zamówienie, dziś dwie Blondynki, grillująca Olejnik i skwiercząca fajerwerkami inteligencji, charyzmy i rozumu Nowacka, zrobiły show w KnI.
  Pisałem, że to Nowacka powinna zastąpić na wybory Schetynę i dziś tego dowiodła.
  Trudno pisać o detalach, bo audycja na żywo.
  Nowacka ponadto, wyraźnie aktywuje pełnię potencjału na styku tematu Biedronia – gasząc i ośmieszając bezwiednie puste chichoty swą olśniewającą wersją optyizmu, zdecydowania i entuzjazmu działania.
  Co Nowacka warto, by zmieniła (doradcy!) to przestała powtarzać przeciwskuteczną mantrę o „odsunięciu pissu”, ze zmianą jaką już sugerowałem.
  Resume: Nowacka wymiata wiosnę niewczesnych ulęgałek, dojrzałym owocem politycznym.

 177. PS
  Pani Olejnik dała przykładową lekcję na Nowackiej, jak grillować dziennikarsko dania gourmet.
  Olejnik (wywiadowczo…) na prezesa!

 178. p.s.
  …brexit’u;

 179. Ponieważ w telewizji toczy się dyskusja na temat korzyści pozwalam sobie przytoczyć informacje na temat, ale sama definicja nie wystarczy, zależy kto do sprawy podejdzie i tu jest pies pogrzebany.
  (cytaty)
  Korzyść majątkowa (art. 115 § 4 k.k.) — w sensie przedmiotu łapówki,
  to każde dobro zaspokajające określoną potrzebę, którego wartość da się wyrazić
  w pieniądzu. Może nią być przyrost majątku, także korzystne umowy np. pożyczka udzielona na preferencyjnych warunkach, darowizna, cesja wierzytelności, zwolnienie z długu, wygranie przetargu.
  Według SN, korzyścią majątkową jest także każde przysporzenie majątku sobie
  lub innej osobie albo uniknięcie w nim strat, z wyjątkiem tych wypadków,
  gdy korzyść przysługuje sprawcy lub innej osobie zgodnie z istniejącym
  w chwili czynu stosunkiem prawnym1.

  Korzyść osobista (art. 115 § 4 k.k.) — to świadczenie o charakterze niemajątkowym,
  polepszające sytuację osoby, która je uzyskuje (np. obietnica awansu, załatwienia pracy, odznaczenie orderem, wyuczenie zawodu, ograniczenie obowiązków zawodowych, albo przyjęcie na praktykę, wysłanie na zagraniczne stypendium,
  wykreowanie korzystnego wizerunku w mediach, przyspieszenie wykonania operacji, kontakty seksualne, itp.)

 180. Bez trybu

  This Town Ain’t Big Enough For Both Of Us

  https://www.youtube.com/watch?v=QAzESJ62irI

 181. @Gekko
  Twoja zagwozdka
  Myslisz, że ja nie widze, że Rosja nie ma dużo do zaoferowania światu ? Już ich zreszta Chińczycy zostawiają daleko w tyle, ale żal mi tego narodu tak sympatycznego a zawsze skazanego na różne staliny. Ale skoleii smutno, że my nie mamy jakiegoś porzadnego Stalina tylko jakieś śmieszne atrapy, np. zwłowrogiego kaczora.
  a żeby Cu pokazać tą przesympatyczną Rosję to zobacz
  https://www.facebook.com/100000266351535/videos/2218766598142197/UzpfSTEwMDAwNzc3MDA2NTE2NDoyMjUwMDU2MzExOTMwMDE2/
  Ja się w tych ruskich babciach zakochałem

 182. ale nawyprawiałem, tyle błedów. Tak to jest jak się z jakimś @geozakiem przestaje no i odrobina francuskiego wina też nie jest bez winy

 183. @

  Marcin Kierwiński

  ⚠⚠⚠ Jako kuriozalne uznajemy zachowanie CBA. Rano rzecznik CBA mówi, że żaden wniosek o kontrolę nie wpłynął (godz.10), a o godz. 16 okazuje się, że analiza została już przeprowadzona i kontroli nie będzie. Taka analiza NIE zajmuje kilku godzin! To poważne zadanie, które w wypadku parlamentarzystów odbywa się przez kilka miesięcy! Pan Ernest Bejda nie podjął się nawet sprawdzenia oświadczenia majątkowego posła J.Kaczyńskiego, a CBA z jakiś powodów uznaje, że sprawy nie ma

 184. @

  Joanna Augustynowska:

  Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) skomentował w propisowskim radiu zajście z Magdaleną Ogórek przed siedzibą TVP.
  Tusk zdaniem Pana Ryszarda „Szczuje”

  Ośmiornica PiS

 185. Lewy
  12 lutego o godz. 20:47

  Lewy, ja oczywiście nie miałem na myśli Rosji geograficzno-antropologicznej, ale gosudarstwo putina.
  I problem w tym, że to tak ukształtowana kulturowo i społecznie zbiorowość ludzka, że innego gosudarstwa wytworzyć niezdolne.
  Paradygmat formacyjny jego to własna wielkość możliwa tylko na tle zniszczeń, bo cierpiąca małością. Tu jest jedna oferta dla świata: zgnoić aby (się) podbić.
  To jest jakaś zupełna paralela, na innym poziomie i zakręcie spirali, ale o tym samym kształcie jak nasze kompleksy i para-katolickie podglebie. Oczywiści u nas zamiast podbijania jest przedmurze.
  Wszystko to nic nie ma wspólnego z uroczymi (fakt) babuszkami, matrioszkami światowej sławy, serdecznością słowiańska na wódce by wyłudzić i sprzedać donosami wspólnotę, nic z Majakowskim, Czechowem czy Łomonosowami innymi.
  Nic z tym nie ma wspólnego, czyli ma wszystko.

 186. @

  Zakątek Polityczny – ¡No Pasarán

  Bez programu też można mieć wyborców.

  Dotychczas obserwatorzy byli skazani w tej sprawie na własną intuicję. Dopiero sondaż przeprowadzony dla „Rzeczpospolitej” przez IBRiS przynosi twarde dane umożliwiające odpowiedź na pytanie, komu zagraża Robert Biedroń.

  A brzmi ona: wszystkim.

  Najbardziej uodpornieni na ofertę polityczną byłego prezydenta Słupska są oczywiście wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

  Debiut Wiosny obniża poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego o mniej niż jeden punkt procentowy.

  Na pozór PiS może spać spokojnie, ale niepokoić go powinno to, że aż 4 z 16 proc. wyborców, którzy deklarują chęć głosowania na Wiosnę, to wyborcy wcześniej niezdecydowani albo tacy, którzy nie identyfikowali się z żadną z istniejących dotąd partii.

  Jeśli w dodatku zajrzymy do statystyk aktywności w internecie, to zobaczymy, że Biedroń przyciąga sporo ludzi młodych, którzy jeszcze nie głosowali.

  Może więc istotnie w naszej polityce namieszać.

  Widać to już teraz po kłopotach, jakie z Wiosną mają partie opozycyjne.

  Biedroń zjada Platformie aż pięć punktów procentowych. Ale dalej robi się jeszcze ciekawiej: okazuje się bowiem, że Wiosna jest również sporym niebezpieczeństwem dla PSL, SLD oraz Kukiza, prowadzi także do eliminacji N…

 187. adam100
  12 lutego o godz. 21:03
  Cała władza w jednych rękach, a suweren i tak zadowolony
  Te babcie z Rosji (od Lewego) takie sympatyczne aż miło słuchać

 188. adam100
  12 lutego o godz. 21:03

  Przecież PO i Palikot chcieli taniego i sprawnego państwa, to majom.
  A my z nimi.
  Syndrom świeckiej religii oszustwa i konformizmu nie do usunięcia … (?).
  Nowacka na Shreka!

 189. Vera
  12 lutego o godz. 20:03

  Bardzo się cieszę że tu piszesz.
  Osobiście jednak, pomimo słuszności postulatów które podsuwasz, uważam że nadają się do każdego zbioru ludzkiego.
  Mając zaś formę litanii, nabierają cech modlitwy.
  I słusznie, bo nic racjonalnego nie wskazuje, aby Biedroń miał Twoje postulaty w planie.
  Jak myślisz?

 190. Gekko
  12 lutego o godz. 21:11

  Majom co majom.
  Potargowacz moźna.

  A oliwa sprawiedliwa ❗️
  (jakoko byś, nie wiedzioł ) 😉

 191. ls42
  12 lutego o godz. 21:10
  adam100
  12 lutego o godz. 21:03
  Cała władza w jednych rękach, a suweren i tak zadowolony

  Myślę że tu chodzi o coś innego.
  Pompuje się w ciemniaków kłamstwa, a ci w to (na razie) wierzą.
  Tylko że to do czasu. Odnosi się wrażenie jakby PiS był i rządził wiecznie, co jest jak wiadomo g* prawda. 🙂

 192. @Gekko
  Ale przyznasz, że na tym ruskim podglebiu wyrosło mocarstwo, które siegnęło aż za cieśnine Beringa po Alaskę. Tam najpierw te babuszki i tych djadów organizowali Wikingowie, te Olegi, Iwany czystej krwi skandynawowie. Potem byli rózni miejscowi kniazie, ale wielki Piotr zaangażował głownie niemieckich generałów , holenderskich szkutników i włoskich architektów. Potem nawet carycą została Niemka. A potem nie wiadomo. Tyle wiadomo, że ostatni car był wnukiem angielskiej Wiktorii. Potem znów Rosjanie wzieli władze w garść dzieki Leninowi(choć są podejrzenia , że on był albo Żyd albo Mongoł) i znów na czele stanął cudzoziemiec, tym razem z Gruzji.
  Po Gruzinie byli znowu miejscowi Chruszczow(choć to nie do końca, bo Ukrainiec), Breżniew, Andropow i wreszcie Gorbaczow, który wchodząc w buty Piotra wielkiego, ktory brutalnie kazał sie Rosjanom golić i palić machorke, chciał im utrudnić dostep do alkoholu. Taki byl zapadnik jak Piotr, ale zabrakło mu energii, bo obalił go szczery chłop Jelcyn, który za kołnierz nie wylewał. Ale jak sie Jelcyn upił to byl jak Włodimir Wysocki, dawaj rebiata, kak wy choticie to bierta szto wy choticie (Walęsa się chwalił , ze to on Jelcyna upił i wyprowadził wojsko ruskie). Ale zjawił sie malutki judoka Władimir P, czyli nie cudzoziemiec, pijący ale bez przesady, szanujący religię i żałujący Stalina. I ten człowiek postawił na nogi Rosję ku uciesze naszego Stasia Słowiańskiego i naszego kochanego Wiesia, który mnie nie lubi i sie przezywa.
  Wqurwiłem się na Wiesia i straciłem wątek.
  Dobra noc

 193. Moi mili, zeszło wam się jak zwykle z głównego traktu i poszło w Biedronia. Zaglądam w różne teksty, które piszą ponoć ludzi obeznani z polityką, a niektórzy to nawet sądzą, że są mądrzy. Otóż, wyłania się z tych tekstów jedna prawidłowość, że im kto bardziej głupi i zarozumiały, tym większego populistę w Biedroniu widzi. Kto to jest ten populista? Czy to ten, co zabiera bogatym i rozdaje biednym? No nie wiem, ale chciałbym, żeby konkretnie wskazać, co też takiego populistycznego ogłosił Robert podczas inauguracji Wiosny. Ale zaraz, przecież faktycznie zabrał ci on PO i to jest chyba ten populizm. A wy co sądzicie moi mili o populizmie?

 194. Sorry, zanim pójde w objęcia tego, no jak mu tam , no tego Orfeusza.
  Co się dzieje z Maurycym Rossi, dlaczego on nam przestał tłumaczyć o wyższości pisu nad nie-pisem.

 195. Lewy
  12 lutego o godz. 21:55

  To pozdrów Eurydykę,

  https://www.youtube.com/watch?v=iTTfyQOqThM

 196. @BWTB
  Jeszcze przez Ciebie nie poszedłem spać.To nie chodzi, że on nie Janosik i nie chce zabierac bogatym, zeby dawać biednym. Chodzi o to ,żeby wszystkie dzieci uczyły się angielskiego a nie hiszpańskiego, nawet te niezdolne, które nawet po polsku nie potrafią. I żeby starzy byli mlodzi a młodzi mądrzy.
  No i on nie rozumie, że Polskę przeżera rak w postaci pisu i że najpierw trzeba jakichś naświetlań, chemioterapi albo operacji, aby tego raka usunąć, a potem zastanowimy sie nad nauką języka angielskiego.

 197. Lewy
  12 lutego o godz. 21:50

  No, przecież przyznałem, że to sięganie od prawa do lewa by zniszczyć cudze, to się mgladjienjiami Strilitza, Wysockiego i całej tej palety wymienionej skrzy i uwodzi.
  Kogo, nie napisze, bo nie mnie.
  Mnie to nie przeszkadza, bylebym to ja po Czechowa mógł na półkę sięgać, a nie jego pobratymcy z naganem po mnie, u mie w domu.
  To chyba nie wykracza poza słowiańskie braterstwo w uwielbieniu piękna?
  Piszę nieco zirytowany, że się nie skupiasz, a zasypiasz – cóż, pięknie się sączy wina i czastuszki z dystansu Lyjona… (złośliwość, zle czysta jak czekista!).

 198. Lewy
  12 lutego o godz. 22:03

  Ja bym wolał żeby ‚wszystkie dzieci’ uczyły się np. baletu, za pieniądze Biedronia, a nie moje, bo on ma ich więcej ode mnie.
  Czy to symetryzm czy populizm, czy socjalizm, czy już wiosna?
  – – –
  A jak które wszystkie dziecko zechce się uczyć tego angielskiego po rosyjsku? Czy to kontrrewolucja?
  – – –

 199. Bar Norte 12 lutego o godz. 19:20 Kapitalne! Coś mi świta z tym przekopem Gierka Mierzei Wiślanej, ale głowy nie dam. No nic, tak już się ma w pewnym wieku.
  Ja parę razy po Zalewie Wiślanym płynąłem stateczkiem wycieczkowym z Krynicy Morskiej do Fromborka, a odwrotnie też mi się zdarzyło. Po raz pierwszy zobaczyłem, jak śruba takiego małej jednostki bierze muł, który zmieszany z wodą uświadomił mi znikomą głębokość tego akwenu. Od tego czasu zawsze się pukałem w czoło, gdy tylko ktoś snuł plany przekopania Mierzei. Według mnie, jest to po prostu zbrodnia, ale mam to w dupie, bo to i tak nie ma znaczenia wobec globalnych zmian klimatycznych. Przecież za 30 lat ten kawałek lądu zniknie i niczego nie trzeba będzie przekopywać. Rydzyk słusznie zatrzymał zbiórkę na Stocznię Gdańską, bo on wybuduje Toruńską. No, może nie on, ale ktoś równie sprytny go chyba zastąpi.
  Nie cierpiałem Wielkiego Eda z dwóch powodów: 1) pochodził z Sosnowca, 2) mój kolego poszedł za kratki, bo w kiblu narysował szubienicę z ludzikiem i podpisał „Gierek”. Dla Polski był jednak Kazimierzem Wielkim i do dzisiaj nie dano rady jego „twórczości” do końca sprywatyzować i jest gdzie lokować na posadach swojaków.
  Pozdrawiam

 200. Gekko
  Co myślę? Że szkoda czasu na odpowiedź.
  Jak zwykle

 201. BWTB

  Historia opisana przez Rakowskiego wydaje mi się wiarygodna z uwagi na ilosci mułu o których wspominał mu Kania. Ten muł, który zamierzano rozprowadzać po wsiach jako „nawoz naturalny”.
  Według najnowszych planów przekopu z owego mułu planuje się ulać(?) wyspę o powierzchni 86 ha.
  O ile się to uda to będzie świetne miejsce na jakieś narodowe upamiętnienie – jak teraz określają. Kiedyś usypywano kopce jako upamietnienia a teraz bedzie się ulewać z mułu wyspy.

  Wracając do Wielkiego Eda, jak go pieszczotliwie określasz … .
  W „Dziennikach … ” Rakowskiego jest świetny opis jego upadku – trwającego wiele miesięcy. Pasjonująca lektura i to nie tylko o walorach historycznych ale i bardziej uniwersalnych.

 202. Ogladalem program pana Tomasza Lisa i jego biesiade z b.premierem Wlodzimierzem Cimoszewiczem. To jest polityk na miare
  europejska i szkoda, ze wycofal sie z dzialalnosci politycznej w Polsce.

 203. byk

  „(zgrzyty na linii szeryfowa – makaronik), miodowe miesiace minely i zaczela sie walka o spodnie;”

  Ale pisali, że szeryfowa z makaronikiem w styczniu jakiś uklad jednoczący zawarli. Podobno Alzacja i Lotaryngia ma mieć „mieszaną” przynależność państwową – czyli wspólną. Nawet o jednym państwie francusko-niemieckim wspominali – oczywiście w przyszłości.

 204. Gekko

  Przyznasz, że KL wyprowadziła niezły lewy sierpowy wyszukując na koncie Tuska tę dyskretną pochwałę dla politycznej inicjatywy Biedronia:

  „jego (Biedronia) postulaty idą dokładnie w tym kierunku co oczekiwania znacznej części społeczeństwa. Zupełnie inaczej niż postulaty KO, która żyje w rzeczywistości sprzed dekady”.

  Głównie dla tej zaskakującej w ustach Donalda Tuska pochwały zalinkowałem ten tekst.
  „Kierownik” swoim zwyczajem wsadził kij w mrowisko.

 205. Soros też o zarządzie który zasnął za kierownicą (a mamy tam lidera):

  „Unia Europejska przypomina Związek Radziecki w 1991 roku – na granicy upadku” – zatytułowany jest tekst George’a Sorosa w „The Guardian”. Miliarder wieszczy, że jeśli siły prounijne „nie obudzą się”, to dalej będą lunatykować „w kierunku otchłani”

 206. Bardzo podobala mi sie wypowiedz p. Kaczynskiego na temat istotnosci polskiego katolicyzmu.
  Nie bylo w nim grama boga czy bogini, katolicyzm byl ukazany jako najwazniejsze/ najpowszechniejsze spoiwo spoleczne.

  Podobalo mi sie to ne tylko dlatego ze mysle bbb podobnie. Podobalo mi sie tez dlatego ze zaden wespolczesny polityk nie osmielil sie wypowiedziec o religii z pominieciem bostwa tak otwarcie. Bali sie czarnego? 🙂

  ml

 207. @Bar Norte

  Bardzo ciekawe co przytoczyłeś – Biedroń czyta znaki czasu nie tylko moim zdaniem ale i Tuska

 208. Pan Lewy,

  Absolutnie sie z panem zgadzam: komentarze pod tym blogiem bez glosow prokaczynskich nie maja sensu.
  Nie tylko dlatego ze rozmowa staje sie jalowa, ale tez dlatego ze nie macie panstwo nikogo konkretnego na kogo moglibyscie swe zle emocje wylac.
  To ostatnie chyba najwazniejsze, nie sadzi pan?

  ml

 209. Vera
  12 lutego o godz. 22:36

  Gekko
  Co myślę? Że szkoda czasu na odpowiedź.
  Jak zwykle

  Jak zwykle cieszą mnie piszący, udowadniając że robią co innego niż mówią. 😉 I to na dyskretne żądanie…

 210. Tusk oczywiście też nie popisał się, więc niech się tak nie wywyższa nad dzisiejszą PO, głupie 500 plus można było zaoferować w kampanii 2015r., jakże ważnej – wszak stawką jak zwykle ostatnio było ratowanie demokracji i konstytucji w Kraju. Można było, gdyby umiało się zbierać głupi VAT ha ha. I takich macie ratowników. Przyjść do red. Olejnik i podkreślić że najważniejsze teraz jest odsunięcie – o to to potrafią.

 211. ozzy
  12 lutego o godz. 22:38

  Cieszy mnie Twoja opinia i tu.
  Popierałem intensywnie C. pod poprzednim wpisem i będe nadal.
  Bardzo zachęcam zobacz też z tej samej półki Barbarę Nowacką (np. dziś u Olejnik w tvn24).
  Polska ma także fajnych, mądrych ludzi. Byle znaleźli się u władzy.
  Pozdrawiam.

 212. @

  R* Giertych:

  PiS martwi się o kolejnego mojego klienta. Już mówili, że szkodzę Donaldowi i Michałowi Tuskom, Radkowi Sikorskiemu, Leszkowi Czarneckiemu, a teraz perfidnie szkodzę Geraldowi Birgfellnerowi. Boże jak ten PiS kocha moich klientów!

 213. Żeby jedność była wszędzie
  Bo w jedności leży siła byle tylko jedna była
  Jedna ręka, jedna krowa, jedna…, jedna głowa

 214. Bar Norte
  12 lutego o godz. 22:40

  Oczywiście, że nie przyznam.
  Chyba, że chodzi o ring zamiast stołu negocjacji.
  Co do cytatu, zakładając trafność i kontekst wycinkna, do „spełniania potrzeb” nadaje się miejsce, gdzie się za potrzebą chodzi, a nie poważna polityka.
  Chyba że chodzi o potrzeby własne, jak w przypadku Tuska, które spełnia je w Brukseli.
  Próba sprowadzenia obrazu sytuacji pod taki strychulec nie tylko nic z liberalizmem a i na pewno z kultura nie ma wspólnego.
  Oczywiście, jak przyjąć model cyniczny i lokalnie ubarwiony krzywym lustrem cywilizacji, to bardziej ‚temu misiu’ publikacji w tej Twojej relacji takie puszczane oczko pasuje.
  Rozdawnictwo z podiwanionego oszukańczo dystrybutora nie jest polityką ani nawet areną zmagań wartą uwagi.
  Próbujmy gdzie indziej…

 215. @

  Marcin Kierwiński:

  Po lekturze wywiadu z Kaczyńskim dowiedziałem się, ze winni afery ze „Srebrną” są: Wyborcza, opozycja, komuniści (za wyj. TW Ryszard), władze Warszawy oraz skromny poseł Kierwiński. Cóż, nie sądzę, by gabinet prezesa pomieścił nas wszystkich w trakcie rozmów z „jego rodziną”.

 216. @mag 16:33, co tu napisać żeby nie zapeszyć…
  Twój komentarz jest OK.
  Ps. bohaterami dzisiejszego dnia stają się wczorajsi decydenci którzy prowadzili politykę porównywalną do PiS i uwikłali Polskę w obce interesy. Boli tym bardziej że zawiedli ludzkie zaufanie.

 217. adam100
  12 lutego o godz. 23:03
  Cóż, nie sądzę, by gabinet prezesa pomieścił nas wszystkich w trakcie rozmów z „jego rodziną”.

  🙂
  …dlatego trzeb było wieżę wystawić, jeszcze Hrabia Monte Christo by się zmieścił…
  Kierwiński, o ile mogę to ocenić, wyrabia się z miesiąca na miesiąc.

 218. satrustequi

  „Soros też o zarządzie który zasnął za kierownicą (a mamy tam lidera): „Unia Europejska przypomina Związek Radziecki w 1991 roku – na granicy upadku”

  Soros od lat wieszczył, że to wszystko się źle skończy. Jan Zielonka w pracy „Kontrrewolucja. Liberalna Europa w odwrocie” o której kiedyś wspominałem zwracał na to uwagę przytaczając stosowne cytaty z tekstów Sorosa.

 219. @

  Zakątek Polityczny – ¡No Pasarán:

  TVP została oceniona przez Radę Etyki Mediów za materiały o Pawle Adamowiczu. „Był obiektem oszczerstw”

  Rada Etyki Mediów wydała bardzo krytyczną opinię o materiałach TVP o prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Sprawę skomentowała na Facebooku Aleksandra Dulkiewicz, komisarz miasta.

  Prezydenci pięciu polskich miast poprosili Radę Etyki Mediów o analizę materiałów TVP prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, który zmarł 14 stycznia z powodu ran odniesionych w zamachu.

  Samorządowcy chcieli, by REM zajęła się publikacjami z ostatnich trzech lat.

  Finalnie Rada skupiła uwagę na kilkunastu materiałach TVP, głównie z 2018 roku.

  Ocena nie wypadła pozytywnie dla telewizji. – Rada stwierdziła, że autorzy tych publikacji manipulują faktami, sugestiami i domniemaniami tak, by przedstawić Pawła Adamowicza jako osobę niegodną zaufania.

  (…) Był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony – czytamy w stanowisku REM.

  Rada Etyki Mediów stwierdziła, że „Wiadomości” TVP załamały pięć z siedmiu zasad Karty Etycznej Mediów.

  Chodzi o zasady: prawdy, obiektywizmu, oddzielania informacji od komentarza, szacunku i tolerancji, pierwszeństwa dobra odbiorcy.

  – Zdaniem REM analiza publikacji TVP na temat Pawła Adamowicza w pełni potwierdza opinię dr Wiesława Baryły, psychologa społecznego z Uniwersytetu SWPS, iż „Telewizja Polska uprawia propagandę, która służy do niszczenia przeciwników partii rządzącej” i „sięgając po najgorsze techniki komunikacji nie daje zaatakowanym najmniejszych szans na przedstawienie własnego stanowiska” – napisała Rada.

  „REM nie ma jednak wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim kompetencji, by dociekać – o co prosili autorzy pisma Związku Miast Polskich – czy złamanie wskazanych zasad etyki dziennikarskiej wobec Pawła Adamowicza można uznać za okoliczność związaną z zamachem na jego życie” – czytamy w piśmie.

  Stanowisko Rady opublikowała na Facebooku Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska.

  – Nie możemy o tym milczeć, bo milczenie jest bliskie obojętności. Polska zasługuje na media publiczne wysokiej jakości.

  Odbudowa wiarygodności telewizji polskiej nie będzie prosta, ale głęboko wierzę, że nastąpi ona prędzej niż wyobrażają to sobie osoby odpowiedzialne za obecny stan TVP – napisała Dulkiewicz.

 220. – – –
  Blog jednoczy się, jak Polacy, w dążeniu do symetrii nienawiści między sobą.
  Darmowy internet od Biedronia pozwoli dołączyć wykluczonym ekonomicznie i zakwitniemy tysiącem podziałów!
  Wtedy dopiero zapanuje gwarantowana powszechna demoralizacja obywatelska z darmową pożywką dla każdego.
  Dobranoc Państwu (Polskiemu).
  – – –

 221. jasnowidz, prosze zwrócić uwagę na datę
  „Dobrodziej 26.03.2011 13:00
  PRAWDZIWA LIBIA?
  Wielu z was jest przykładem na to że obecne pokolenia nie znają historii, a przewroty dziś robi się mediami w małych rozumkach. Kadafi Libię uczynił bogatym krajem, mega bogatym. Wielu z was zabiera tu głos w sprawie nie mając pojęcia o Libii , nie mając pojęcia o co naprawdę toczy się gra w Libii.
  Kaddafi w 1970 roku zlikwidował w swoim kraju amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe, wydalił włoskie i żydowskie organizacje narodowe, a w 1973 dokonał nacjonalizacji przemysłu naftowego należącego do zachodnich inwestorów.
  Kaddafi prowadził bardzo aktywną politykę zagraniczną, wymierzoną przeciwko wpływom Stanów Zjednoczonych i Izraela oraz wspieraniem Organizacji Wyzwolenia Palestyny, przez co był oskarżany o wspieranie islamskiego terroryzmu. Wielokrotnie zabiegał o utworzenie ścisłej federacji państw północnoafrykańskich i bliskowschodnich.
  Proponował zawarcie unii m.in. Sudanowi, Egiptowi, Syrii oraz Malcie. W wyniku pogarszających się stosunków z Egiptem nawiązał współpracę z ZSRR, ale w zimnej wojnie pozostawał neutralny, wiążąc się z Ruchem Państw Niezaangażowanych.
  Od połowy lat 90. Kaddafi prowadził bardziej umiarkowaną politykę.
  Gdyby Kadafi na początku nie obalił starego, nieudolnego króla, Libia do dziś utrzymywałaby się ze sprzedaży złomu, jako miło to miejsce przed 42 laty. Wówczas Koczownicze plemiona zbierały to co zostawiła Armia Roomla i Moontgomerego podczas II wojny światowej.
  To był istotny element PKB Libii jeszcze w latach 60.
  Wiecie jak wygląda standard życia w Libii dziś. Otóż najniższe wynagrodzenie w tym kraju to 600 dolarów, powtarzam najniższe!!!!
  Libijczycy nie płaca za prąd, szkoły są bezpłątne , służba zdrowia zatrudniająca min Polaków , Włochów, Brytyjczyków tez jest bezpłatna.
  Litr paliwa kosztuje 40 groszy polskich. Ceny są porównywalne do cen w polsce, może nieco niższe. Mógłby tak pisac bez końca ale powiem wam jedno: wielu z was uwaza sie za eurpejczyków , podczas gdy standard życia Libijczyków jest na europejskim poziomie , moze nawet nieco wyższym, Polacy zaś żyją…. jak …
  Gdy do władzy w Libii dorwą się Ci , którzy dziś rękami 16 letnich prymitywnych chłopaków robią ten przewrót w Libii to w niedługim czasie i oni Libijczycy będą musieli , jak my Polacy jezdzić za chlebem na zmywaki w Europie!!!! Przeciętny Polak, nie mieszkaniec aglomeracji szcześliwy jest jak nabędzie starego Opla. Libijczycy już w latach 70 i 80 zostawiali nowe auta na pewryferiach Trypolisu bo nie wiedzieli ,że nalezy zmieniać olej i zajeżdzali auta na amen. Nie martwili się jednak kupowali kolejne nowe aby wozić Volvo czy Nissanem czy Datsunem swoje kozy. To nader częsty widok wówczas w Libii. Polak wówczas, za Gierka marzył o małym Fiacie.
  Jedno jest oczywiste Kadafi nigdy nie będzie maił za sojuszników Europy zachodniej ani Ameryki wszak to własnie dzieki temu że ich wyrzucił ze swojego kraju ten kraj jest dziś tak bogaty. Tego faktu oni mu jednak nigdu nie zapomną , tej nacionalizacji i utraty złóz ropy , jak stał się z dnia na dzień własnością libijczyków.
  Dziś to własnie rękami nieświadomych ludzi Ameryka I Izrael usiłują dostac się do najbardziej energetycznych złóż ropy w Afryce i przygotowac się do ostatecznego starcia o wpływy na bliskim wschodzie z Iranem”
  Wszystko to pod adresem:
  https://wolnemedia.net/interwencja-w-libii/
  Czas na kolejną humanitarną interwencję.

 222. to już było, cytuję sama siebie „…idż spać @Gekko daj odpocząć głowie, jak mówi poeta”

 223. Bar Norte
  12 lutego o godz. 19:33

  Wyglądana to, że pozornie niemiecka „Wiosna” Biedronia to tak naprawdę manipulacja i pomysł Waszyngtonu (lub pewnej miejscowości pod Waszyngtonem), który najchętniej widziałby u władzy proamerykański PiS.

  Staram się iść tropem skomplikowanych rozważań „Kultury Liberalnej” (co za dziwaczny tytuł).

 224. Gekko

  Trudno mi powiedzieć czym się Tusk kieruje zarówno w ocenie Biedronia jak i opozycji liberalnej skupionej wokół Schetyny. Trudno mi też powiedzieć co ma na uwadze puszczając przecieki, że 4 czerwca zaklada nową partię dla niepoznaki określaną jako „ruch”. Tym bardziej, że ten „ruch” ma być kopią tzw „bezpartyjnych samorządowców”.

  To może być zarówno „odczytanie znaków czasu”, jak pisze satrustequi, albo i co innego.
  W każdym razie mam wrażenie, że po stronie opozycji liberalnej ciasno, coraz ciaśniej się robi.

 225. Bar Norte
  12 lutego o godz. 19:20

  Nigdy nie negowałem, że wywodzący się z czworaków Oni już od lat 60. czuli się w PRL jak u siebie. Lepiej być właścicielem folwarku, o który warto dbać (na ile to możliwe w gospodarcze komunistycznej) niż najemcą, czy tam gubernatorem z poręczenia Moskwy. Dodatkowy bonus, majątek można przekazać w zarząd swej progeniturze. Ale prawdziwy interes to Oni zrobili w 1989 roku i dorwali się do prawdziwych i wymienialnych pieniędzy. Teraz założą Ruch 4 czerwca, a co ?

 226. wiesiek59
  12 lutego o godz. 11:04

  „Nie znasz układów pomiędzy panią Paradowską a Michnikiem, sprzed 16 lat, a usiłujesz doszukiwać się analogii z obecnymi naciskami POLITYCZNYMI na media”.

  A rozumiem, standardy dziennikarskie nie były bezwzględne, tylko zależały od szemranych układów między redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” i publicystką tyg. „Polityka”. Jak mawia młodzież ― właśnie dokonałeś samozaorania?

 227. Na pewno wolno przypuszczać że liderzy konserwatywno-liberalni jak Tusk i Schetyna przeczuwają że polityczna marka Platforma nie cieszy się już dostatecznym dla nich powodzeniem w społeczeństwie i obaj …(Schetyna poszedł w KO). Jest to zresztą uwarunkowane trudną historią ruchów liberalnych w Kraju, które po prostu co kilka lat zaczynały od nowa z nową nazwą i starym składem, co o dziwo pomagało. Na krótko.

 228. Trzeba zbudować 2-3 wielkie wieczne marki polityczne jak w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech. I przestać się bawić w żonglerkę nazwami.

 229. Gekko
  12 lutego o godz. 10:55

  „Porównanie afery Kacza z aferą Rywina jest słuszne”.

  Ktoś porównywał? Chodziło o „wyśrubowane standardy” dziennikarskie w wykonaniu Michnika i Paradowskiej. Zdaniem Passenta to z nich powinni brać przykład Karnowscy, wtedy wywiad z Kaczyńskim byłby bardziej udany.

  Jeśli czegoś w lot nie chwytasz to możesz zapytać.

  12 lutego o godz. 12:06

  „Odnotowuję coś dla mnie optymistycznego. Znacznie wzrosła aktywność W Cmoszewicza, polityka którego uważam za prawdziwą jaskółkę na wiosnę (na -> Wiosnę?)”.

  Niechętnie, ale zmuszony jestem potwierdzić twoją głęboką analizę. Sporo ich łączy. Są najbardziej perspektywiczni spośród siwych polityków ― całkiem jak za komuny „po pierwszym zawale działacze studenccy” (śpiewał J.K. Kelus). Obaj zaliczyli SLD, Biedroń dodatkowo Movimento Palikota. Nie wiem jak Biedroń, ale Cimoszcze chyba nie lubi kobiet, po złych doświadczeniach z Jarucką. Powinni być w jednej partii na wiosnę. Na to liczę.

  Oprawa muzyczna następnej konwencji „Wiosny” jest oczywista. „Oda do młodości” nazbyt konserwatywna, a hymn państwowy zbyt faszystowski. Pozostaje piękna włoska piosenka, „Giovinezza”, co znaczy młodzież ― elektorat perspektywiczny.

  Giovinezza, Giovinezza,
  Primavera di bellezza,
  della vita nell’asprezza
  il tuo canto squilla e va!

  PS. Primavera znaczy wiosna, „vita nell’asprezza” (życie skromne i surowe), ale tylko do czasu otrzymania dotacji z budżetu państwa. Później będzie dolce vita.
  🙂

 230. Mauro Rossi

  „pozornie niemiecka „Wiosna” Biedronia to tak naprawdę manipulacja i pomysł Waszyngtonu (lub pewnej miejscowości pod Waszyngtonem)”

  Nie jesteś na bieżąco. Aktualnie delegaturą europejską pewnej miejscowości pod Waszyngtonem jest Kartuzja Trisulti pod Rzymem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartuzja_Trisulti#/media/File:Certosa_di_Trisulti.jpg

  Stamtąd wprost ludzie Bannona obstawiają twoich.
  Biedroń nie leży w kręgu ich zainteresowań – nawet posrednich.

 231. Bar Norte
  12 lutego o godz. 23:21

  Trochę przekierowujesz wektory.
  Niemniej, to ciekawa dla mnie rozmowa.
  Ja sobie na przykład przeczytałem wywiad z Gdulą.
  Myślę, że każdy zainteresowany Biedroniem powinien przeczytać.
  Ten wywiad przypomniał mi pewną burzę mózgów w pewnym środowisku chcącym wejść na nowy rynek.
  Ja polecam zwłaszcza passus o posiadaniu „wielu alternatyw” i metaforę konkluzyjną, od jakiej nie mogę się opędzić, o trimaranie (kolega mi tłumaczył jak to działa).
  Taak. Liberalna kultura zmieniła się w Polityczną i fruną nad falą Razem …wieloma alternatywami 😉

 232. Mauro Rossi

  „Nigdy nie negowałem, że wywodzący się z czworaków Oni już od lat 60. czuli się w PRL jak u siebie.”

  Ale co to ma wspólnego z planami przekopu Mierzei Wislanej? Tym bardziej, że odswiezyliści te plany gierkowskie.

  Poza tym nie zapominaj, że wasz rząd podkreśla iż ma charakter ludowy więc nie powinieneś moim zdaniem lekceważaco pisać o „wywodzących się czworaków”. Rozumiem, że ta ludowość może ci już ciążyć ale chyba warto wziąć na wstrzymanie i nie popadać w elitaryzm – jak wasi poprzednicy.
  Nie zapominaj, że ci „wywodzący się z czworaków” dają wam wiekszość.
  Zresztą stanowią lwią większość społeczeństwa kraju.

 233. adam100
  12 lutego o godz. 23:07

  „Zdaniem REM analiza publikacji TVP na temat Pawła Adamowicza w pełni potwierdza opinię dr Wiesława Baryły, psychologa społecznego z Uniwersytetu SWPS, iż „Telewizja Polska uprawia propagandę, która służy do niszczenia przeciwników partii rządzącej”.

  A co o Adamowiczu pisał tyg. Newsweek kierowany przez niezwykle obiektywnego red. Tomasza Lisa?

  „Sprawa niejasności w oświadczeniach majątkowych Adamowicza wyszła na jaw w 2013 r., gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Newsweek jako pierwszy opisał tę sprawę już w listopadzie 2013 r. Oto nasze ustalenia.

  Budyń. Tak mówią o nim przyjaciele i wrogowie. Paweł Adamowicz, od piętnastu lat prezydent Gdańska, ksywkę zna i za nią nie przepada. Woli ten wizerunek, w którym ciepłą i płynną konsystencję zastępuje surowość prezydenckiego gabinetu: stonowane, ciemnoszare meble, biurko jak pokład lotniskowca, a w kącie toga radnego i ozdobny biret. Powaga władzy, garnitur w kolorze indygo, oprawki od Bossa.
  Jeżeli z ostatnich kłopotów Adamowicz wyjdzie obronną ręką, ma szansę spędzić w gabinecie kolejne cztery lata. Wiele zależy od tego, czego o jego finansach dowiedzą się CBA i prokuratura. A te od jakiegoś czasu podejrzewają, że prezydent, działacz PO, kłamie na temat swojego majątku. Zapowiadają „weryfikację źródeł pochodzenia pieniędzy”.

  „Wiedza o majątku Pawła Adamowicza jest powszechna. O tym, że jest jednym z najbogatszych prezydentów miast, wiadomo od dawna. Z żoną Magdaleną w ciągu ostatnich piętnastu lat zebrał majątek wartości ok. 3,9 mln zł. Tylko w ubiegłym roku zarobił 426 tys. zł – w ratuszu, ale i w radach nadzorczych (z ramienia Urzędu Miasta – w Gdańskim Porcie Morskim i Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej). Ma dwie działki, akcje i aż siedem mieszkań w Gdańsku (większość wynajmuje). To wiadomo oficjalnie, prezydent składa oświadczenia majątkowe”. (marzec 2015)

  https://www.newsweek.pl/polska/pawel-adamowicz-dlaczego-przyglada-mu-sie-cba-newswekkpl/0zcwkmg

 234. Bar Norte
  12 lutego o godz. 23:48

  ” … nie powinieneś moim zdaniem lekceważaco pisać o „wywodzących się czworaków”.

  Komuniści wywodzili się przecież z czworaków, no co ja poradzę, ale sobie to rekompensowali. Sekretarze partyjni mieli sporo zwykłej ludzkiej radości, że czapkowali im ich podwładni, różni tam Morawscy, Krasiccy, Horodyńscy.

 235. Gekko

  Też czytałem wywiad z Gdulą ale przyznam, że mnie rozczarował. Niewiele odkrywczego powiedział.
  Własciwie tylko jeden moment mnie ozywił. Chodzi o sugestię KL (za Flisem), że Biedroń łowi wyborców na najpłytszych możliwych wodach. Gdula nie załapał, że Flis i KL piją do przypowieści Jezusa i nazwał to „animalną metaforą”.

 236. Bar Norte
  12 lutego o godz. 23:37

  Nie chcesz chyba powiedzieć, że Bannon jest szefem CIA? 🙂

 237. Mauro Rossi

  „Komuniści wywodzili się przecież z czworaków, no co ja poradzę”

  A skąd to uogólnienie? Czujesz się lepszy od nich gdy tak uogólniasz? Bo jak rozumiem ty nie wywodzisz się z czworaków.

 238. Mauro Rossi

  „Nie chcesz chyba powiedzieć, że Bannon jest szefem CIA?”

  Oczywiście, że nie chcę.

 239. @ Gekko
  12 lutego o godz. 23:06
  …dlatego trzeb było wieżę wystawić, jeszcze Hrabia Monte Christo by się zmieścił…

  Mnie może reprezentować,
  Cyrano de Bergerac ( bo PMM ma długi) 😉

 240. Bar Norte
  13 lutego o godz. 0:19

  „Bo jak rozumiem ty nie wywodzisz się z czworaków”.
  Raczej nie.

 241. @Mauro ma arystokratyczne pochodzenie, teraz rozumiem czemu mi nie po drodze.
  Ps. Chętnie poznamy drzewo (genealogiczne).

 242. Dlaczego sympatia do Rosjan wzbudza tyle emocji. Przecież to nie Rosjanie ukrzyżowali Jezusa. O poświęceniu Jezusa i KL Guantanamo warto wspomnieć na zlocie w Warszawie. Wytknąć trzeba sposoby resocjalizacji przez krzyżowe metody co prowadzi do potępienia narzędzia. To symbol śmierci. Tak sobie myślę skoro KONSTYTUCJA nie zabrania sympatii do Rosjan to radujmy się każdą chwilą. Nie lękajmy się zawistnych osobników,którzy wyparli się takich sympatii. Mądry Polak przed szkodą bo szanuje sąsiadów.

 243. @Maurycy Rossi
  Wkradłeś się po cichu, kiedy ja już spałem.
  Może wyjdę na namolnego, ale jeszcze raz cię zapytam ;Czy próbowałeś być przyzwoitym człowiekiem ? Zobaczylbyś jakie to jest fajne.
  A ty dalej usiłujesz przykryć zbrodnię popelnioną na Adamowiczu, naśmiewając się jak wesoły Kazio Budyń. Tak mówią o nim przyjaciele i wrogowie. Paweł Adamowicz, od piętnastu lat prezydent Gdańska, ksywkę zna i za nią nie przepada. Woli ten wizerunek, w którym ciepłą i płynną konsystencję zastępuje surowość prezydenckiego gabinetu: stonowane, ciemnoszare meble, biurko jak pokład lotniskowca, a w kącie toga radnego i ozdobny biret. Powaga władzy, garnitur w kolorze indygo, oprawki od Bossa
  Czy wy pisowcy musicie stosować tę broń chemiczną fekaliami ?
  Dlaczego tak niepewnie aczkolwiek skwapliwie potwierdzileś @bar norte, że nie pochodzisz z czworaków, pisząc „raczej nie”. Ej Maurycy, chyba kolega ma wątpliwości i ukryte kompleksy.

 244. @

  Pokazujemy dzisiaj pisemne pełnomocnictwo, którego spółka Srebrna udzieliła Geraldowi Birgfellnerowi do prowadzenia w jej imieniu projektu „dwóch wież”. Mógł bardzo wiele, nawet zburzyć stary biurowiec, który zawadzał inwestycji
  http://wyborcza.pl/7,75398,24452792,tasmy-kaczynskiego-ujawniamy-kwit-na-srebrna.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy

  komentarze:
  naczelnytrollrp13.02.2019, 06:22
  Fajny serial, podoba mi się. Czekam na kolejne odcinki. Dobra robota, dzięki!
  Bs200813.02.2019, 06:49
  Zastanawiam się jak dotrzeć do wyborcy PiS. Gazety wyborczej nie czyta, TVN24 nie ogląda, a w TVPiS i partyjnych pisowskich gazetach nie będzie żadnej wzmianki, ksiądz też nie poinformuje. Sprawa jest ważna, bo skoro oszukali członka rodziny, to oszukają każdego wyborcę, nawet wyborcę PiS . Może opozycja przygotuje jakieś ulotki, gazetki i łopatologicznie przedstawi sprawę Srebrnej i niezapłaconych faktur. Większość wyborców PiS nie rozumie o co chodzi, kwoty są tak wielkie, że nie trafiają do wyobraźni. Opozycjo – do dzieła.

 245. Sciaga dla Lewego, tym razem bez jego ulubionej konserwy……

  Apel do Zabki….kup prosze Zielona Ksiazeczke…

  Blogujacy czesto uzywaja kola ratunkowego w postaci bylego zydowskiego przyjaciela z dzieciecego podworka lub placu zabaw. Kolem ratunkowym moze byc rowniez polityka Izraela lub tesciowa, co nabiera cech humoru rodzinnego. Jakkolwiek wiara nie zawsze jest podstawa okreslenia bytu zydowskiego, to dla wielu wazna jest ilosc przodkow, ktorzy byli jej wyznawcami. Takie perwersyjne kalkulacje mialy miejsce w polskiej polityce po 1989 roku.
  Zapominamy przy tym wlasna historie, mianowicie fakty, ze spiskowe podejrzenia doprowadzily do wyniszczenia zydow, wyniszczenie poprzedzila izolacja i wykluczanie z danej spolecznosci.

  Zmiana paradygmatu spolecznego i narodowego oraz dominacja czystosci rasowej nadaly celowi, ktorym byla zaglada pewna spojnosc w realizowaniu niemieckiej doktryny narodowosocjalistycznej.

  Obecnie, niestety czesto sie o tym zapomina i przesuwa odpowiedzialnosc spoleczna na osobe wodza.
  Podobnie (przesuwanie odpowiedzilanosci na osobe wodza) jest w opisach czasow stalinowskich. Tak reagujemy przy opisywaniu naszej historii powojennej. Nasuwa mi sie tu przyklad Jaruzelskiego i nasze oraz jego stanowisko wobec stanu wojennego. Debaty takie sa bezsensowne, bo powoduja zaniki pamieci przy analizie czasow przed i po stanie wojennym.

  Motyw eliminacyjny natomiast pokrywa sie niejako z chrzescijanskim porzadkiem moralnym, w ktorym zydzi wystepuja jako jego wrogowie oraz ci, ktorzy zamordowali Chrystusa. Oczywiscie nie jest moim zamiarem ustawianie w jednym szeregu Jaruzelskiego i Chrystusa.

  Istotne jest przy tym, ze sam antysemityzm nie tylko opisuje zydow, jest on rowniez nosicielem informacji o antysemitach, z czego antysemici rzadko zdaja sobie sprawe.

  Tendencje eliminowania zydow z zycia spolecznego byly (sa) obecne w naszym postrzeganiu swiata. Postulaty masowej emigracji byly wyraznym wariantem antysemityzmu eliminacyjnego.

  Nie mozna rowniez twierdzic, ze los zydow w Polsce byl spolecznie obojetny.

  Najchetniej widzianoby ich poza granicami kraju. Podobnie myslano po ostatniej wojnie, gdy nie chodzilo juz o 10%, lecz o 1 %. populacji. Mowienie przy tym o dominacji zydow w polskiej polityce po wojnie oraz o antypolonizmie jest conajmniej niedorzecznoscia.

 246. Bar Norte
  13 lutego o godz. 0:06

  A szkoda.
  Wywiad z Gdulą jest dla sprawy wiosny anatomiczny, a dla kultury liberalnej ma znaczenie wiwisekcji.
  Oczywiście, oczekiwanie od takiego rozmówcy, by odczytywał znaki krzyża na wodzie może rozczarować, kierunkiem oczekiwań.
  Pytanie, czy znajomość anatomii i idącj za nią fizjologii wiosny jest w ogóle w zasięgu potrzeb i interesów tych, którzy używają wiosny do zwiastowania ludowi projekcją zachcianek, jako obietnic na nieboskłonie?
  Módlmy się z wiosną o klucz do kasy w tym markecie.
  – – –

  Sieć obiegają sensacyjne stawki, za jakie Wiosna oferuje miejsca na listach PE dla partii Razem, pod warunkie że incognito i bez Zandberga. Podobno opłata za miejsce jest znacznie tańsza niż u Palikota, chodzi o głupie 900 000 PLN za pakiet… Jak obliczono, zwrot z inwestycji w dotacji za wejście do sejmu równoważy ryzyko przepłacenia. Jest promocja w markecie.

  – – –
  W tej samej sieci, fala poparcia dla Nowackiej vs Biedroń, po wczorajszym występie w KnI (Olejnik).
  Popierający wolą dojrzałość i odpowiedzialność postawy Nowackiej, przy świeżej jednoznaczności nowoczesnych poglądów i słów spójnych z czynami.
  Ja też.
  – – –

 247. Saldo mortale
  13 lutego o godz. 8:44

  To nie jest ściąga, ale kazanie na górze, z której wszystkie ptaki odleciały. Beznadziejnie potrzebne.

 248. W zakupie uzbrojenia postawiliśmy więc na Amerykanów. Za wszelką cenę – rozumianą dosłownie. Warto więc zadać kilka pytań. Choć Stany Zjednoczone są światowym mocarstwem i sojusznikiem, czy na pewno nie chcemy się nijak wiązać ze znacznie nam bliższymi geograficznie Niemcami czy Francją? Czy taka monokultura zakupowa nie obróci się przeciwko nam? Czy kupowanie uzbrojenia w ten sposób nie oznacza, że za 30 lat będziemy dokładnie w tym samym miejscu, jeśli chodzi o zdolności naszego przemysłu, ale będziemy uzależnieni od jednego dostawcy?
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/591180,himars-zakup-wojsko-mon-blaszczak-kontrowersje.html
  ==========

  Cóż, dla tej formacji, dzień bez wazeliny, dniem straconym.

 249. adam100
  13 lutego o godz. 8:03

  Kacz objawił, że Kujda był „pięciorzędnym agentem”.
  Oto, jak piss oszczędza zwykłym Polkom i Polakom nawet na personelu, ale nie na godności, wyrównując szanse najsłabszym.

  A podpisywanie umów?
  Śmiech na sali, wiadomo że prezes musiał być cwańszy, niż post-kajzerski neoliberalizm, by nie dać się wyzyskać.
  Jakie znaczenie mają umowy z podrabianymi teutonami?
  Wraży ałstriak ma przecież dalej skądś swoje pieniądze (bo skądś je ma) i oddać nam nie chce.
  Na biednego nie trafiło, a jeszcze się Koniem odszczekuje.
  Powiedzmy to wyraźnie i narodowo: nu, ałstriak, pagadi… 😉

 250. Gekko
  13 lutego o godz. 9:30

  Wychodzi na to, że prawdę mówią o kryształowym Führerze ❗️
  i Antku i Rydzyku ( ty mój), ty zawsze na taborecie stój ( rym niezamierzony)

  Ośmiornica PiS

 251. @

  Racjonalna Polska:

  Gazeta Wyborcza znowu drukuje…
  Znalazła się bowiem umowa, która określa zakres prac zamówionych u Austriaka przez spółkę Srebrna.
  @gazeta_wyborcza smaży Prezesa na wolnym ogniu.

  #TaśmyKaczyńskiego #Srebrna

 252. adam100
  13 lutego o godz. 9:40

  Prezesie,
  tyś w wieży-opoką
  na taborecie stój:
  boso, ale w ostrogach…
  .?.?.?
  …zajumanych na Mexico Platz

 253. Dzisiaj w Warszawie rozpoczyna sie konferencja w sprawie Bliskiego Wschodu a zwlaszcza Iranu i destrukcyjnej dzialalnosci
  mullow z Teheranu. Inicjatywa strony polskiej w UE. Plus. Obecni m.in. sekr.stanu USA Mike Pompeo, PM Izraela Benjamin Netanyahu.
  Szwecje reprezentuje, jak skomentowal moj kolega: ” jakis ciec z MSZ”.

 254. ozzy
  13 lutego o godz. 9:47

  A może lokalizacja rozpracowania destrukcyjnych mułłów wynika z konieczności studiów terenowych w episkopacie?
  Est modus in rebus… 😉

 255. @

  Tak dbają o ojca Rydzyka. Oto co teraz dostanie

  Więcej informacji: https://pikio.pl/tadeusz-rydzyk-skarb-panstwa-120219/?fbclid=IwAR0BgkFUpWJtuAS_My3t-6Q89JDsbDaw01i7iAhk1RCXvWqthVt-yMsDq8Q

  Okazało się, że Kujda brał udział w podejrzanych interesach już w poprzednich latach. Światło dzienne ujrzały informacje dotyczące współpracy funduszu z fundacją Lux Veritatis, którą zarządza Tadeusz Rydzyk. Wynika z nich, że dostała ona wysoką dotację na rzecz budowy odwiertów geotermalnych w Toruniu. Mężczyzna zdecydował, że fundacja otrzyma aż 12 milionów złotych.

 256. @Lewy
  Pytanie: Jaki IQ jest potrzebny do zrozumienia dlaczego i dla kogo pisze się takie teksty jak mój wczoraj.
  Odp.: Wyższe niż tych, którzy atakują osobę a nie treść.

  PS. Jest między nami różnica: Ja nie muszę nikogo poniżać żeby siebie dowartościować.

 257. – – –
  Prezes legalnie zapisał wszystko w umowie, a spółka ałstriaka nie chce postawić wieży i najmuje Konia!
  Tak korporacje wiedeńskie odwdzięczają się potomkowi Sobieskiego – jednym koniem osiodłanym pozwem!
  Wy, globalni wyzyskiwacze! Przedmurze was przywali, nawet jak wiosną upadnie!
  – – –

 258. Gekko
  13 lutego o godz. 9:46
  adam100
  13 lutego o godz. 9:40

  Ładne, ale roi mi się rym, z prezesem w pelerynce!
  Konkurs ⁉️

 259. Dziennikarz P.Zaremba z prawicowego „Do Rzeczy” bardzo ostro po Wiadomościach TVP, zasadniczo!

  Indywidualistyczne postawy typu „sprawiedliwy wśród” są częstsze właśnie wśród prawicowych dziennikarzy, drugi obóz mocniej skłania się ku: „Bo w jedności leży siła, byle tylko jedna była, jedna ręka, jedna głowa…”

 260. @Lewy
  12 lutego o godz. 18:56
  Ale co się okazało, że siła tego rdzenia jest podgryzana, podmywana przez fakt istnienia w tych krajach demokracji (wyborami) Tymczasem Rosjanie nie maja tego ‚kłopotu’, tam wyboru dokonuje ów rdzeń. I Rosjanie wykorzystując internet trafili w to miękkie demokratyczne podbrzusze , które doprowadziło do wyboru Trumpa i Brexitu.

  W US wygląda na to, że rdzeń się trzyma, bo śledztwa specjalnego prokuratora trwają, zapowiada sie ujawnienie „tax returns” dochodów DJ Trumpa, Jef Bezos nie przestraszył sie The National Inquirer, większość ludzi z kierujących kampanią wyborcza 2016 jest albo oskarżona , albo siedzi, albo poszła na współpracę. Niestety u nas brak takiego rdzenia, o jakim piszesz (domniemywam) , czyli ludzi myślących o państwie vs. o partii.

  Przypomnę Churchilla:
  Many forms of Government have been tried, and will be tried in this world of sin and woe. No one pretends that democracy is perfect or all-wise. Indeed it has been said that democracy is the worst form of Government except for all those other forms that have been tried from time to time.…

  Mam nadzieję, że demokracja znajdzie sposób obrony swojego miękkiego podbrzusza, tylko czy zdąży ?

 261. @Gekko
  11 lutego o godz. 22:57

  1. Bardzo mądra reklama Wiosny. Takie teksty nazywa się „materiałem partnera”.:
  To są teksty, które należy konsumować jak rybę fugu, której niekwestionowane gourmet arts w konsumpcji zależą na wagę życia od wiarygodności kucharza.

  2. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby i Gliński i Kaczyński marzyli o stanowisku rządzących każdym ziarnkiem piasku na pustyni.

  3. Jeśli chodzi o PO to zaznaczę, że w żadnym razie nie identyfikuję się jakoby była to moja partia. Tusk też nie był. Jestem z tych wyborców, co muszą powstrzymywać wielkie zło, co uważam za dobro.

  Bardzo to smaczne! Go Gekko, go! ( ad 1,2)

  ad. 3 Co do wyborów to nie różnię się od podanej regułki. Nie ma partii i być nie może, na którą mógłbym zagłosować w 100% . Wszystkie muszą stosować PR, kłamstwo i różne zakulisowe gierki bo inaczej nie odegrają żadnej roli. Polityka nie jest zajęciem dla pensjonarek, ale tyle można zrobić – przeszkodzić Lucyferowi w dorzucaniu węgli, przechylać szalę we właściwa stronę. Szkoda tylko, że tylu potencjalnych wyborców nie wie nawet, że istnieje szala …

 262. adam100
  13 lutego o godz. 9:57

  Jak my się rozumiemy, pewnie mamy wspólne IQ 🙂 🙂
  Oczywiście, że to szkic … motywacyjny.
  Stek na przystawkę idzie tak:

  Ślijcie wiersze prezesowi
  on posadką wam odpowii
  w wieży pomp do geotermy
  na umowę prosto z gęby.
  Bo z prezesem na papiery
  wygrać, to mieć nogi cztery,
  kutym być na cztery nogi
  trzeba, albo z Polski w nogi.
  Nawet marny wierszokleta
  u prezesa to poeta, pięciorzędny
  ale płatny, spółką czy też
  teczką w szafki tak upchniętą,
  że w powiecie, nie wie
  nikt o wierszoklecie.
  Więc nie piszcie wy do szafki
  donosiki i zajawki w rymy szparko
  ubierajcie, startując w tym
  kamingałcie.

 263. cytat a właściwie głos z zaświatów bowiem autor zostały widowiskowo zamordowany:
  „…Partia powstaje z początku jako przedstawicielstwo ludu. Następnie jej kierownictwo staje się przedstawicielstwem członków partii. Z kolei przewodniczący staje się przedstawicielem jej kierownictwa. Gra partyjna jest więc śmieszną, oszukańczą grą opierającą się na fikcyjnej formie demokracji o egoistycznej treści, u jej podstaw zaś leży demagogia, manewry i rozgrywki polityczne. Potwierdza to, że system partyjny jest narzędziem dyktatury, dyktatury współczesnej. Jest to dyktatura jawna – nie zamaskowana. Świat jeszcze jej nie przezwyciężył, jest to więc dyktatura czasów współczesnych.”

 264. Luka VATowska (a VAT daje ponad połowę pieniędzy w budżecie nowoczesnego Kraju) narusza kilka punktów Konstytucji – RP jest państwem w którym rządzi prawo, a obywatele w tym płatnicy vat traktowani są równo. Prawdopodobnie stanowi najpoważniejsze naruszenie Konstytucji w naszym 21. wieku. Umarło przez nią niewiadomo ile ludzi (brak środków medycznych, antysmogowych etc.).

 265. Gekko 9:49

  zapytaj o to na blogu pw Tanaki, wie lepiej

 266. satrustequi
  13 lutego o godz. 10:08

  Ostro, bo do chrzanu?

 267. adam100
  13 lutego o godz. 9:53

  „ .. Kujda brał udział w podejrzanych interesach już w poprzednich latach. Światło dzienne ujrzały informacje dotyczące współpracy funduszu z fundacją Lux Veritatis, którą zarządza Tadeusz Rydzyk. Wynika z nich, że dostała ona wysoką dotację na rzecz budowy odwiertów geotermalnych w Toruniu”.

  No faktycznie, skandal tą inwestycją w czystą energię. Ciemnogród Rydzyka stawia na czystą energię odnawialną, wiec „jasnogród ludzi rozsądnych” musi robić odwrotnie, spalając plastikowe śmieci w swych kominkach, co mu wychodzi taniej.
  🙂

 268. adam100
  13 lutego o godz. 8:03
  Potrzeba tylko trochę czasu i zacznie docierać. Złośliwi i usłużni będą im to mówić i wskazywać gdzie mogą sprawdzić.
  Na dodatek teraz usłużni prawnicy zaczyna się bać o swe tyłki i tak samo zaczną się bać posłowie PiS bo widmo przegranych wyborów zacznie im sie śnić po nocach.
  Niezłym kapiszonem GW przywaliła preziowi i srebrnej

 269. @Gekko, prawicowy Zaremba ostro skrytykował dziennikarzy Wiadomości

 270. Życie umysłowe od dekady żywiej pulsuje poza ośrodkiem POwskim, w którym rozwinęła się paraliżująca kreatywność orientacja „Bo w jedności leży siła, byle tylko jedna była”. Stąd również żenująco kontrolująca a nie prokreatywna reakcja na pojawienie się Wiosny Biedronia, która równie dobrze może jeszcze uratować kontrolerów spod znaku „Bo w jedności leży siła”…

  Gdyby w 2015r. w wyborach do Sejmu PO dostało o 0,5% mniej głosów a lewica 0,5% więcej – nie byłoby hegemonii PiSu w Sejmie i ekspresowej generacji ustaw zmieniających oblicze tej ziemi.

 271. Gekko
  13 lutego o godz. 10:11
  adam100
  13 lutego o godz. 9:57

  Ja za to, rubasznie:

  Deszcz, czy nie deszcz lub WICHURA
  Prezes, jak ta kryształowa góra
  czoła stawia przeciwnościom!

  Ogniem, mieczem , wrogów siecze,
  pelerynką ich wymiecie
  i zarazem Naród zbawi.
  Ja, zapraszam Was na kawi ! ( oułps ❗️ )

 272. ozzy
  13 lutego o godz. 10:15

  Ozzy, dość dawno nie biorę udziału w czasie wolnym w okolicznościach zmuszających mnie do pracy zawodowej.
  Zanęcałem niejakiego a zacnego wujaszaka wanię, by się wywikłał z komentami tutaj, biedak nie może (!), żywiąc się odpowiedziami na czarnych polewkach. Jak długo trzewia wujaszka utrzymają funkcje trawienne?
  Nie mój pacjent, nie moje więc recepty.

  Tymczasem Warszawa stawia komunikacyjnie czoła zimie i szczytowi głupoty, dzień jak co dzień, epidiaskop świeci, po oczach.

 273. satrustequi
  13 lutego o godz. 10:08

  „Dziennikarz P. Zaremba z prawicowego „Do Rzeczy” bardzo ostro po Wiadomościach TVP, zasadniczo”!

  Pewnie Zaremba nie ogląda Wiadomości TVN. Poza tym on ma branżowy sposób widzenia, nie polityczny. Za nic nie odpowiada, nie ma zobowiazań wobec wyborców, wyraża swoją publicystyczną opinię, co łatwe. Żaden rząd mający przeciw sobie 75 proc. rynku medialnego (jak jest w Polsce) i nie dysponujący choć jedną telewizją o powszechnym zasiegu będzie zmieciony w ciągu kilku miesięcy.

 274. adam100
  13 lutego o godz. 10:25

  Tak. Pelerynka.
  Sine quam non.
  Może jak wrócę ze szczytu …na taboret 😉
  Ukłony.

 275. satrustequi
  13 lutego o godz. 10:17

  Czyli chrzanił, w dodatku do zwykłego, kompulsywnego adhd wątpi targanych pustką?
  Jadam w innych stołówkach, dla zdrowia.
  Czego życzę wzajem.

 276. zetus1
  13 lutego o godz. 10:09

  Miło mi, że Ci to odpowiada.
  Ze wzajemnością, co do Twego komentu i konkluzji o świadomości szali.
  Ja mam wrażenie, że dość znaczna część elektoratu ma w miejsce świadomości szali mentalność Szeli.
  Pozdrawiam tu, i gdzie indziej.

 277. Gekko 10:29

  Krytykę Wiadomości przez prawicowego Zarembę podała na śniadanie stołówka Adama Michnika, więc jeśli jadasz jak mówisz w innych stołówkach to…

 278. adam100
  13 lutego o godz. 9:45

  „Gazeta Wyborcza znowu drukuje… Znalazła się bowiem umowa, która określa zakres prac zamówionych u Austriaka przez spółkę Srebrna”.

  Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową
  ― Nie wiem, czy śledztwo będzie wszczęte, to należy do prokuratury. Ten pan żądał pieniędzy za prace, które były nieudokumentowane w żaden sposób. Jego żądanie można streścić do tego, że miałbym zmusić radę nadzorczą i zarząd spółki Srebrna, żeby wbrew prawu, wbrew ustawie o rachunkowości wypłaciły mu pieniądze, czego nie chciałem, ani nie mogłem zrobić. Żadne z tych ciał nie uległoby podobnym żądaniom.
  ― Nic nie wiem o umowie, chociaż wielokrotnie proszono tego pana, żeby takową zawarł. Przedstawił tylko jedną rozliczoną fakturę z Baker McKenzie na 101 tys. Euro – rozbitą na konkretne, wykonane działania. Za tę fakturę, pod warunkiem jej refakturowania na Srebrną, spółka mogła zapłacić. I to zaproponowałem. Było kilka rachunków, które na siłę można było uznać, razem na niewielką sumę. Reszta to były rzeczy na zasadzie „mnie się należy i tyle”. Nie można było tego zapłacić. Ogólna suma to 2,5 mln zł. Zaproponowałem temu panu, że jeżeli ma przeświadczenie, że mu się coś należy, to niech pójdzie do sądu
  ― Co do niektórych spraw byłem wtedy w błędnym przekonaniu. Byłem przekonany, że jest wynegocjowany z tym panem kredyt na inwestycję, ale jak sprawa wybuchła dowiedziałem się, że był w istocie wynegocjowany kredyt na 4,5 mln euro, na prace wstępne i ten kredyt był zabezpieczony inaczej, niż władze spółki to zleciły. Zakładaliśmy, że można zabezpieczać kredyt wyłącznie działką Srebrnej. Tymczasem przygotowana została propozycja zabezpieczenia i na działce i na rachunkach i na wierzytelnościach spółki
  ― Ten pan przed tym, zanim zaczął się domagać znacznej opłaty, domagał się, żeby Srebrna pożyczyła kilka milionów firmie Nuneaton. Władze spółki nie widziały do tego żadnych podstaw. Ta pożyczka nie miałaby żadnej podstawy. Wydaje mi się, że zdawał sobie sprawę, że ma kłopot z udowodnieniem tej sumy, wolał, żeby była mu pożyczona
  ― Wyraźnie powiedziałem, że inicjatywa nie ma szans, że trzeba ją zamknąć. Prośbę o pożyczkę tych milionów złotych, żeby ten pan mógł dalej funkcjonować, zrozumiałem jako pożyczkę na życie jego i jego żony. Spółka nie była tym zainteresowana. Kiedy okazało się, że nie dojdzie do pożyczki, wtedy, po pewnej przerwie, wybuchła afera. Nikt nie został tutaj oszukany, a jeżeli kogokolwiek próbowano oszukać, ewentualnym oszukiwanym nie był ten pan.

 279. ….to twoja sprawa, ale ja będę tam gdzie ja chcę

 280. Bo w jedności leży siła, byle tylko jedna była, jedna stołówka dla każdego

 281. Lewy
  13 lutego o godz. 7:26

  „Wkradłeś się po cichu, kiedy ja już spałem. Może wyjdę na namolnego, ale jeszcze raz cię zapytam ;Czy próbowałeś być przyzwoitym człowiekiem”?

  A kto to pisze?

 282. A czemu to dzwon bije przed południem.
  Ktoś wie ??

  Ośmiornica PiS
  Ein Führer, ein PiS

 283. satrustequi
  13 lutego o godz. 10:35

  Bardzo mi się podoba koncept bycia, gdzie się chce.
  W związku z tym życzyłbym sobie by wzajemnie. okupacja pissu i jej ‚zarembów’ poszła sobie tam, gdzie mnie nie ma.
  Wybory pokażą, czego chcemy sobie.

  Nb i oczywiście Twoje posty mnie inspirują (ale nie wbrew intencjom prowokują), nie zawsze, ale. Nie inspiruje mnie nazywanie prawicą katokomunistycznych jęzorów na służbie. Może to ułatwi niełatwą koegzystencję poglądów o punktowych tylko stycznościach…
  Pozdrawiam.

 284. Pozdrawiam!

 285. Gekko
  13 lutego o godz. 10:44
  ..koegzystencję poglądów o punktowych tylko stycznościach…

  Góra z górą się nie zejdzie.
  A jak się stanie na taborecie?? 😉

 286. Vera
  13 lutego o godz. 9:53
  Ja nie dowartościowuję się poniżając innych. Sa tutaj tacy co albo kłamią notorycznie, albo są tak ograniczenie umysłowo i moralnie albo jedno i drugie, że z takimi nie ma rozmowy, jak to się zachciało@gezakowi, merytorycznej.
  Więc pozostaje tylko drwina, okazywanie pogardy wobec takich Maurów. Bo ja w sumie jestem patriotą, zależy mi na Polsce i gardzę ludźmi którzy aktywnie popierają dewastatora Polski i jego szajkę.Wstydzę się, jak oni Polskę ośmieszają.
  Na boku zostawiam nieszczęsnego Wiesia, który jest tak smieszny w swym zadufaniu, w pleceniu banałów typu „każdy skutek ma przyczynę”(I prawo Wieśka),że nie mogę sie powstrzymać, żeby się nie roześmiać.
  Nie ma w tym żadnego wywyższania się kosztem poniżania innych.

 287. @

  Sa tutaj tacy co albo kłamią notorycznie, albo są tak ograniczenie umysłowo i moralnie albo jedno i drugie, że z takimi nie ma rozmowy

  Nic dodać, nic ująć.

 288. Przekroczyli dług na sumę 22 bilionów dolarów. https://www.rt.com/business/451325-debt-record-22-trillion/ Będą go spłacać bombami i rakietami. Cześć dostanie się także nam.

 289. Wydawało się, że z zacisza na Nowogrodzkiej będzie można zarządzać politykami i potajemnie prowadzić szemrane biznesy. Kłamstwa mają krótkie nogi mówi przysłowie i to się sprawdza.
  Teraz opozycja wzywa prokuraturę do działania chyba, że i ta jest umoczona na Srebrnej.
  Jak żyć z taką opozycją, która najwyraźniej z totalną władzą zadziera bez względu na kosekwencje o których mówią posłowie prawicy

 290. zetus1
  13 lutego o godz. 10:08
  Tę wypowiedź Churchilla wielokrotnie już cytowałem ‚ …oprócz wszystkich innych, które od czasu do czasu próbowano”
  Demokracja działa sprawiedliwie ale nie rychliwie. Dyktatury są szybkie. Dlatego Hitler szybko pokonał pół Europy, ale kiedy ci amerykańscy producenci odkurzaczy, pralek, coca-coli, fotepianów Steinwaya, czyli produktow mających na celu zaspakajanie wygodnego życia, przerzucili się na produkcję samolotów, czołgów i lotniskowców, to ta szybka konstrukcja Hitlera zawaliła sie.
  Ale teraz obawiam się, że ta demokracja, w końcu nie tak dawno powstała , może przepaść. Podstawą demokracji jest warstwa średnia, ktorą tworzą nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, robotnicy wykwalifikowani, inzynierowie…Jeżeli akumulacja kapitału ogranicza się do niewielkiej grupy multimiliarderów, jeżeli robotyzacja sprawia, że rynek pracy coraz bardziej się kurczy, jeżeli zwieksza sie zagrożenie klimatyczne, 7 i pół miliarda ludzi, z których wiekszość nie ma dostepu do groty alibaby i przede wszystkim zanik sensu (upadek tradycyjnych religii), to rodzi agresję i nieprzewidywalne reakcje typu Trump, Kaczyński.
  Jestem stary, przezyłem chyba najszczęśliwszy okres w historii ludzkości; 70 lat bez wojen, bez głodu, z dostepem do edukacji, kultury…ale obawiam się, że moje wnuki czekają gorsze czasy…może nawet kompletne załamanie nie tylko demokracji ale wszelakich wartości moralnych. Co widać nawet tutaj, jak sie czyta na tym blogu wypowiedzi takich amoralnych osobników jak Mauro

 291. Lewy
  13 lutego o godz. 10:56

  Niebezpiecznie w swoich osobistych wycieczkach, zbliżasz się do poziomu mendy i szubrawca.

 292. Gekko
  12 lutego o godz. 20:31
  Powiało Europą, jakby czytała EP.
  Zupełnie jak na moje zamówienie, dziś dwie Blondynki, grillująca Olejnik i skwiercząca fajerwerkami inteligencji, charyzmy i rozumu Nowacka, zrobiły show w KnI.
  Pisałem, że to Nowacka powinna zastąpić na wybory Schetynę i dziś tego dowiodła.

  W pełni podzielam, i mogę tylko dodać : She’s got it/

  Chociaż Olejnik niewątpliwie traktowała Nowacką ulgowo…

 293. Dyskusja na sejmowej komisji o składach sędziowskich w TK i sędziach dublerach.
  Przewodniczy tej komisji Stanisław Piotrowicz czołowy strateg zmian w sądownictwie i zachowuje partyjny reżim wobec posłów opozycji, a do pomocy ma Arkadiusza Mularczyka.
  Działalność tych posłów przyniosła już w konsekwencji zmiany w ustawodastwie z których Polska musiała się wycofać.
  Utraconej reputacji nie da się odrobić.
  Kto zwróci koszty tych działań nie tylko wizerunkowe ale też finansowe?
  Totalna władza jeszcze rządzi ale widoczny jest jej koniec, i po co jej to było?

 294. Gekko
  13 lutego o godz. 9:49

  A może lokalizacja rozpracowania destrukcyjnych mułłów wynika z konieczności studiów terenowych w episkopacie?

  Trafiony, zatopiony!

 295. zetus1
  13 lutego o godz. 10:09

  Szkoda tylko, że tylu potencjalnych wyborców nie wie nawet, że istnieje szala …

  Albo ich zdolności mentalnego oglądu sytuacji pozostały na poziomie muchy. Ona rozróżnia tylko białe i czarne.
  Wina Darwina?
  Żeby zawsze nie było na Tuska 😉

 296. – Janie!
  – Słucham pani hrabino;
  – Czegoś mi się chce, ale nie wiem czego;
  – A może pani hrabina czegoś głodna?
  – No, może. A co byś zaproponował?
  – No …, a może coś z ryb?
  – Oj zryp, Janie zryp!

  I w konsekwencji w taki oto sposób na blogu pojawia się błękitnokrwista arystokracja nie z czworaków.

 297. Prowadzący oficer, zauważył z właściwym mu wdziękiem! 😉

 298. zetus1
  13 lutego o godz. 11:33

  Superlaska i muza… (to z linku 😉 ) Thx!

  Nie mam wrażenia ulgowości Olejnik, przeciwnie.
  Może pod koniec nieco odpuściła, ale moim zdaniem, pod siłą i konsekwencją Nowackiej, świetnie dającej sobie radę z trudnymi pytaniam, budującej pozytywną wartość dodaną komunikatu, a nie strike-back.
  Czy nie o to chodzi?

  Nb. Mnie Nowacka solo, przed wejściem w KO niezbyt przekonywała. W roli lidera wspólnoty wartości i celów koalicyjnych świetnie kontrastuje tanie bajery Biedronia na tym polu.

  – – –
  A propo rzeczowej siły perswazji komunikatu w mediach.
  Polecam, komu przydatne, publikacje Tego Pana.
  Jacek Liberski: czy można pogodzić ogień z wodą
  Jeśli myślicie, że z potrzeby wyróżniania się można wysnuć tylko symetryzm, a nie wspólnotę przywództwa…
  Moim zdaniem, Liberski dobrze konweniuje (łech, łech, słówka-kluczyki) publicystycznie z analogicznie wartościową medialną prezentacją Nowackiej.
  – – –

 299. https://www.henrymakow.com/

  Kto mu dał ten doktorat z literatury angielskiej – nie wiadomo.

 300. mohikanin przedostatni
  13 lutego o godz. 11:50

  Zatopiony? Gdzie tam, chodzi po wodzie i bez umowy 😉

  PS Dawać wujaszka (aka: I need a woman!)

 301. adam100
  13 lutego o godz. 11:55

  Muzyczny pakiet dla prezesa od blondyek?
  C’mon baby, falls your tower, ooh, dwarf of the storm, cause, this is your eeeend.

  😉

 302. Lewy
  13 lutego o godz. 11:22

  „Podstawą demokracji jest warstwa średnia, którą tworzą nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, robotnicy wykwalifikowani, inżynierowie … zanik sensu (upadek tradycyjnych religii), to rodzi agresję i nieprzewidywalne reakcje typu Trump, Kaczyński”.

  Dotąd dobrze, dalej kłopoty z kojarzeniem. Zarówno Trump jak i Kaczyński chcieliby reaktywować klasę średnią, inaczej na dłużej zapanuje neomarksistowska z ducha, zglobalizowana oligarchia jako tzw. demokracja liberalna. Kaczyński, Trump, Orban nie wzięli się znikąd, było na nich zapotrzebowanie.

  „Jestem stary, przeżyłem chyba najszczęśliwszy okres w historii ludzkości; 70 lat bez wojen, bez głodu, z dostępem do edukacji, kultury …”.

  Naprawdę komunizm to najszczęśliwszy okres ludzkości? A co z dziesiątkami milionów ofiar komunizmu (już po wojnie), które go nie przeżyły?

  „ … nawet kompletne załamanie nie tylko demokracji ale wszelakich wartości moralnych. Co widać nawet tutaj, jak się czyta na tym blogu wypowiedzi takich amoralnych osobników jak Mauro”.

  Masz osobliwy stosunek do Dekalogu i prawa naturalnego. Co niszczy tradycyjne religie jak nie tzw. demokracja liberalna?

 303. Gekko
  13 lutego o godz. 12:07

  Deprivation we’re fighting, dwarfs are so exciting. 😉

 304. Haha,
  uczeń przy tablicy!! pyskuje 😉

 305. Dyskusja nad rozlanym mlekiem przynosi czasem zaskakujące spostrzeżenia.
  Przyczynę aktualnej sytuacji politycznej widziałem w rozbiciu lewicy
  podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, tymczasem zaskoczyło mnie
  stwierdzenie, że zaledwie ułamek procenta głosów oddanych na PO
  zamiast na lewicę mógł całkowicie zmienić układ sił w parlamencie.

  Istotnie można było i tak i siak, ale należało rozmawiać, usiąść przy
  okrągłym stole, tym bardziej po przegranych wyborach prezydenckich
  i rozmawiać.
  Obecnie sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana bo na horyzoncie WIOSNA
  i każdy jakby zauroczony, panna jedna, a kawalerów od groma.
  To nic, że ten związek mało popularny bo większość woli tradycyjnie i po Bożemu
  ale wyzwanie jest jak ta partnerka taka świeża i powabna.
  Partie mają jakieś subwencje, jakieś pieniądze dostają. Towarzystwo partyjne
  powinno usiąść i rozmawiać bo można się znaleźć za burtą i
  tylko wiosenne wspomnienia pozostaną.

  A przecież wiadomo, że nie dorówna już obcowaniu ciał obcowanie dusz

 306. @ls42 12:51

  Bo to jest moja autorska obserwacja, analiza i synteza, nigdzie w mediach nie podnoszona po klęsce wyborczej antypisowców w 2015r. Ludzie PO jak zwykle szli po zwycięstwo nie rozumiejąc że nie jest ono już możliwe. Walcząc o każdy procent głosów by wyjść przed PiS osłabiali autorytet ludzi lewicy wśród wyborców, no i lewica nie dostała się do Sejmu z braku 0,5%. PO te 0,5% zdobyła, ale PiS zdobył hegemonię w Sejmie. Potworny błąd strategiczny tamtych starań – trzeba było grać świetną obronę, a nie atak, czyli zabiegać o to żeby PiS nie miał hegemonii.

 307. Pani Nowacka świetnie wyglądała wczoraj u pani Moniki, obie bardzo ładnie…, to też ważne w szansach wyborczych (ładniejsi nawet zarabiają więcej, a co dopiero dostają więcej głosów). Byłaby świetną partnerką dla przystojnego pana Biedronia w tym samym wieku, w tej samej partii Wiosna gdyby z nim wyszła na Torwarze 3 lutego…

 308. @Lewy
  13 lutego o godz. 11:22
  Ale teraz obawiam się, że ta demokracja, w końcu nie tak dawno powstała , może przepaść. Podstawą demokracji jest warstwa średnia, ktorą tworzą nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, robotnicy wykwalifikowani, inzynierowie…Jeżeli akumulacja kapitału ogranicza się do niewielkiej grupy multimiliarderów, jeżeli robotyzacja sprawia, że rynek pracy coraz bardziej się kurczy, jeżeli zwieksza sie zagrożenie klimatyczne, 7 i pół miliarda ludzi, z których wiekszość nie ma dostepu do groty alibaby i przede wszystkim zanik sensu (upadek tradycyjnych religii), to rodzi agresję i nieprzewidywalne reakcje typu Trump, Kaczyński.

  Z klawiatury mi to zdjąłeś. Też myślę, że mnie może nieszczęście minie, ale nasze dzieci/wnuki pewnie doświadczą. Niestety widzę podobnie do Ciebie tendencję do zdziczenia i nieraz się pocieszam, że tak zawsze bywało: starzy myśleli, że kiedyś, w czasach ich młodości było lepiej, sensowniej i że to złudzenie. Chociaż obejrzałem ostatnio „Historie imperium otomańskiego” i zdziwiłem się, że Osmanowie umieli tak rządzić olbrzymim imperium od Libii do Iraku przez kilka wieków (1299-1922), że nie było (wewnątrz) konfliktów religijnych, współistniały grupy, różne wyznania, pojęcie jihadu nie było znane (wykorzystywane). W latach 20-tych XXw Ata Turk zsekularyzował to co zostało z imperium, zmienił stroje, wprowadził świecką edukację, oraz zmienił alfabet (o ludobójstwie Ormian nie będę sie rozwodził). Obecnie Tayip Erdogan (przy poparciu suwerena) odwraca to wszystko co wprowadził Ata Turk . To nie jest złudzenie. I to nie jest odosobniony przypadek. Prawdopodobnie Rewolucja Francuska przyczyniła się do upadku Imperium. ( dziwne? ) Historia upadku imperiów może się obecnie przydać, bo ewidentnie stabilny okres pokoju i zasobności surowcowej pod jednym żandarmem światowym dobiega końca. (imho )

 309. Są instytucje niepotrzebne i takie które nie wypełniają swoich zadań.
  Możemy przeczytać (cytaty)
  Trybunał Konstytucyjny w zeszłym roku wydał najmniej rozstrzygnięć
  od końca lat 90-tych. Przez 3 miesiące nie pracował w ogóle.
  Prezes tłumaczy, że nie chodzi o ilość tylko o jakość.
  Opozycja, że to rozkład instytucji.
  Z roku na rok liczba spraw, którymi zajmuje się Trybunał maleje.
  W 2015 wydał 173 orzeczenia, rok później już poniżej setki,
  w 2017 zaledwie 89 a w zeszłym roku tylko 72.

 310. @Gekko
  13 lutego o godz. 11:59
  Jacek Liberski: czy można pogodzić ogień z wodą

  Wiosna musiałaby: 1) wejść do Sejmu i Senatu z większością bezwzględną; 2) pozyskać większość 2/3 głosów do koniecznych zmian w Konkordacie oraz 3) wprowadzić na urząd prezydenta “swojego” człowieka. Oczywiście nikomu nie można zabronić marzyć, ale trzymajmy się jednak racjonalnego myślenia.

  Nie wszczynałbym żadnych wojen religijnych w Polsce. Religii ze szkół wyrzucić się tak prosto nie da – to wymaga renegocjacji Konkordatu, a ten z kolei jest zapisany w Konstytucji. To nie są proste sprawy.

  Odniosę do tych dwóch poglądów. Do programu nowo powstałej partii nie można podchodzić w ten sposób, że liczymy prawdopodobieństwa. Taka partia może w ogóle nie przekroczyc progu i jej nie ma. Musi zarysować za to jaki ma program dalekosiężny bo wtedy coś o niej wiemy. Przedstawia się. Musi się odróżnić od dotychczasowych czarodziejów umysłów.

  Przynajmniej nie tak jak ostatnio zwycięska partia, która przed wyborami chowa niesympatycznych członków i glosi uczucia do „Przyjacół Moskali”. Uważam, że PIS nie ma żadnego programu oprócz tego, że chce mieć władzę.

  Co do tych wojen religijnych to trudno coś w tej mierze zaplanować. Kto by pomyślał, że jawny gey (czy do wyobrażenia w Polsce: First Lady) może być premierem Irlandii, a księża w Irlandii będą się bać wziąć dziecko na kolana. Do tego dopuszczalność aborcji, finansowanie IVF (in vitro fertilization ). Metamorfoza może być gwałtowna. „KLER” – pewnie 6 mln obejrzało.

  Musi, że autor z prawicy głębokiej …

 311. Przecież jest oczywiste że strategiczny Biedroń idzie po zwycięstwo w 2023 roku, gdy inni myślą tylko o najbliższych wyborach.

 312. Oczywiście wcześniejsze premierostwo, jeśli np. PO uzna jego przywództwo nad całą opozycją w imię najważniejszego odsunięcia, Biedroń też przyjmie.

 313. zetus1
  13 lutego o godz. 13:36

  Religia do szkół zostala wprowadzona instrukcją.
  Nie ma nic wspólnego z Konkordatem.
  Zmiana instrukcji więc, wystarczy do jej wycofania.
  Pensje katechetów wypłacał przez pewien czas KK ze swoich dochodów, to któryś z wazeliniarskich rzadów wziął ich na państwowy garnuszek.
  Takie są fakty.

 314. wiesiek59

  Kilka tygodni temu wyszlo na jaw, ze pierwszymi osobami, ktore udzielaly pomocy na lawce przed sklepem bylemu szpiegowi Skirpallowi i jego corce byl polkownik armii i szef sluzby pielegniarskiej w angielskiej armii i jej corka.
  Coz za dziwny zbieg okolicznosci, ktory propaganda zbrodniczej organizacji NATO ukrywala przez szereg miesiecy.
  http://tass.com/politics/1040984

 315. @ls42
  13 lutego o godz. 13:19
  Trybunał Konstytucyjny w zeszłym roku wydał najmniej rozstrzygnięć
  od końca lat 90-tych. Przez 3 miesiące nie pracował w ogóle.
  Prezes tłumaczy, że nie chodzi o ilość tylko o jakość.
  Opozycja, że to rozkład instytucji.

  Dobrze, że to przytoczyłeś. Pamiętam jak ważnym argumentem w walce o zniszczenie TK, było to, że polski TK rozpatruje mniej spraw niż niemiecki.

  Teraz liczy się jakość. (?) 🙁 🙁 🙁

 316. Mauro Rossi
  13 lutego o godz. 12:34
  ,,A co z dziesiątkami milionów ofiar komunizmu (już po wojnie), które go nie przeżyły?”

  Prosze nie zapominac o 30 milionach ,zamordowanych przez nowojorskich lichwiarzy po 1945 roku.

 317. Demokracja stała się jakąś religią?

  W nowoczesnym rozumieniu, funkcjonuje może jakiś wiek, a już została okrzyknięta największym osiągnięciem ludzkości- tej zachodniej jej części.
  W większości krajów wystarczy raz na kilka lat urzadzić igrzyska dla plebsu w postaci wyborów, i już plebs zadowolony?
  Nie wnika w to KTO REALNIE sprawuje władzę?

  Funkcjonowanie demokracji skończyło się wraz z upadkiem konkurencji ideologicznej, oraz w momencie kumulacji władzy w rekach międzynarodowej finansjery, dyktującej rządom narodowym sposób zarządzania krajem.
  Dobrobyt niektórych krajów, jest sciśle związany z eksploatacją zasobów innych.
  Wystarczy im jedynie wybrać „odpowiednie” rządy, podyktować odpowiednie prawa co do eksploatacji ich zasobów.

  Niestety, w miarę wzrostu populacji Ziemi i związanego z tym kurczenia się dostępnych złóż, walka o ich podporzadkowanie będzie narastać.
  I nie będzie to konkurencja fair play, tylko raczej rozwinięcie mysli Clausevitza…..
  Preludium w postaci wojen handlowych już mamy…..

  A co do klasy średniej.
  Jest jedyną grupą którą można efektywnie opodatkować.
  Dokręcić śruby fiskalnej bogaczom i biedakom, się nie da.
  Los sredniaków nie interesuje członków zarządu wielkich korporacji.
  Ich dochody zależą od kwartalnego bilansu, a ten związany jest z produkcją w krajach o minimalnych kosztach pracy, z brakiem ekologii, prawa pracy.
  Nawet brak demokracji i praw człowieka, tym „filantropom” niespecjalnie przeszkadza.

 318. W dzielnicy Berlina Neukölln podpalono i zniszczono samochód działacza AfD. Jednego ze sprawców udało się aresztować, okazał się nim „ekspert antyfaszystowski”, który pracował dla lewicowej Fundacji Amadeu Antonio.

  https://www.tagesspiegel.de/berlin/politische-gewalt-in-berlin-neukoelln-eskaliert-nazi-experte-soll-brandanschlag-auf-afd-politiker-veruebt-haben/23935094.html

 319. @

  Racjonalna Polska :

  No i mamy odnowę PZPR w postaci PiS. Udało się, m.in. dzięki zaangażowaniu prof. Andrieja Zybertowicza.

  ”Krajowi i klasie
  robotniczej potrzebna
  jest partia robotnicza
  (…)
  Dziś najkrótszą ku
  temu drogą, to
  odnowa PZPR”

  Andrzej Zybertowicz w 1980 r. na łamach trockistowskiego biuletynu „Sigma”

 320. zetus1
  13 lutego o godz. 13:36

  Nie wszczynałbym żadnych wojen religijnych w Polsce. Religii ze szkół wyrzucić się tak prosto nie da …”.

  Teraz jest tego pewien, kiedy pare dni temu zobaczyłem jak Monisia Olejnik z furią zaatakowała Biedronia w obronie religii w szkołach.
  Życie jest bogatsze od wyobraźni.

 321. Janusz Korwin-Mikke z właściwym sobie wdziękiem zastanawia się jak to będzie ze sprawiedliwym ukaraniem Jurnego Stefana? Otóż uważa on ― nie bez racji ― że należy wyliczyć wartość transakcji przy pomocy komisji, która na tym samym rozpadającym się wyrku powtórzy czynności podlegające wycenie. Trudno będzie ustalić wysokość wyroku bez wyrka, które należałoby zabezpieczyć jako dowód w sprawie. 🙂

 322. Ło zakręt. Rewelacje się sypią.

 323. satrustequi
  13 lutego o godz. 13:02
  Gratulacje!

 324. Gekko
  13 lutego o godz. 12:02

  mohikanin przedostatni
  13 lutego o godz. 11:50
  ….
  PS Dawać wujaszka

  Czym chata bogata …

  https://www.youtube.com/watch?v=DAbyG40lfXU

 325. Mauro Rossi
  13 lutego o godz. 14:16
  Wyliczenie wymiaru korzyści osobistych o których pisałem wyżej okazuje się trudne chociaż paragraf istnieje więc przypomnę:
  Korzyść osobista (art. 115 § 4 k.k.) — to świadczenie o charakterze niemajątkowym,
  polepszające sytuację osoby, która je uzyskuje (np. obietnica awansu, załatwienia pracy, odznaczenie orderem, wyuczenie zawodu, ograniczenie obowiązków zawodowych, albo przyjęcie na praktykę, wysłanie na zagraniczne stypendium,
  wykreowanie korzystnego wizerunku w mediach, przyspieszenie wykonania operacji, kontakty seksualne, itp.)

 326. zetus1
  13 lutego o godz. 13:05

  „ … obejrzałem ostatnio „Historie imperium otomańskiego” i zdziwiłem się, że Osmanowie umieli tak rządzić olbrzymim imperium od Libii do Iraku przez kilka wieków (1299-1922), że nie było (wewnątrz) konfliktów religijnych, współistniały grupy, różne wyznania”.

  Brak wewnętrznych konfliktów może świadczyć o zastoju. Jedna tajemnic tego co cię nurtuje tkwi w zakazie wymiany myśli w imperium Osmanów, poza oficjalnym obiegiem. Kiedy w Europie upowszechnił się wynalazek druku w Turcji był on zakazany aż do XIX wieku, czego konsekwencje świat arabski odczuwa do dziś. Druk początkowo spowodował w Europie kryzys wzrostu (jak wojny religijne), ale jednocześnie umożliwił później wymianę myśli, tym samym rozwój nauki.

 327. Lewy 12 lutego o godz. 22:03 No nie, kolego, to była prowokacja wymierzona w oskarżyciela. Załadowałem magazynek i czekałem na śmiałka, który twierdziłby, że Biedroń jest populistą. Jest nadal pełny.
  W dzisiejszych czasach przeciwnicy obrzucają się epitetami typu lewak, naziol, populista i w ten sposób słowa tracą znaczenie. Z czymś takim nie da się dyskutować.


 328. Poległem na moderacji z komentem dla śledzących ze zrozumieniem sondaże, ale polecam bez edycji OKOpress piórem analizy Pacewicza. Bardzo przydatne.
  – – –

  @ wujaszek mohikanin
  🙂
  „Ech Wania, Wania, biedny Wania, Ot spójrz, po linie idziesz sam.”
  Nie sam, linę ciągną w mroki – ślepcy. 😉

 329. Gekko

  „A szkoda.(że nie zauważyłem w wywiadzie z Gdulą nic ciekawego)”

  Nic na to nie poradzę, że Gdula w wywiadzie z KL nie ujawnił niczego nowego tj czego bym wczesniej nie wiedział. A to chyba dlatego, że jak dało się zauważyć był nieco zagubiony na nowym dla niego gruncie marketingu. To już lepiej czytać Bierzyńskiego. który się na marketingu zna.

  „Sieć obiegają sensacyjne stawki, za jakie Wiosna oferuje miejsca na listach PE dla partii Razem …”

  Z tego co piszą wynika, że jest to już nieaktualne.

  W tym kontekscie zresztą mam zasadniczą wątpliwość dotyczącą tezy, że wynik wyborów do PE automatycznie przekładać się musi na wynik wyborów do parlamentu krajowego. A co za tym idzie do tezy, że pieniądze zainwestowane wiosną w wybory do PE zwrócą się jako subwencja partyjna dla partii które niejako automatycznie, zgodnie z wyznaczonym przez wybory do PE trendem, dostaną się jesienią do krajowej legislatury.
  Sądzę bowiem wyniki wyborów do PE wcale nie muszą wyznaczać tendecji w wyborach krajowych.
  Moja wątpliwość bierze się z założenia iż część elektoratu PiS może wybory do PE olać. Wynika to z tego, że PiS nie ma pomysłu na mobilizację całości swego elektoratu. Jak na razie jedyną ich koncepcją na wybory do PE jest „wojna cywilizacji” o hegemonię kulturową, którą to koncepcję energicznie lansuje na blogu Mauro Rossi w kolejnych komentarzach. Ale jak wynika z badań ta problematyka, podobnie zresztą jak sprawy zagraniczne czy integracyjne, interesuje ledwie kilka procent elektoratu PiS. Tak więc wybory do PE partia ta może spektakularnie przegrać. Natomiast w przypadku wyborów do parlamentu krajowego PiS ma mozliwość maksymalnej mobilizacji elektoratu, bo zadziała determinanta socjalna.
  Tak wiec kalkulacja, że środki zainwestowane w wybory do PE zwrócą się jako dotacja partyjna po wyborach parlamentarnych przypomina budowę zamku na piasku.

  „fala poparcia dla Nowackiej”

  To jest „fala poparcia dla Nowackiej” w wyborach do PE. Nowacka dołączyła do KO w zamian za „biorące” miejsce na listach do PE. Tak więc jeśli owa „fala” przełoży się na wynik wyborczy to Nowacka w czerwcu uda się do Brukseli i zacznie karierę w Partii Europejskich Socjalistów (EPS). Tak więc na dłuższą metę nie ma co wiązać z nią nadzieji politycznych na gruncie krajowym.

 330. Bar Norte

  Obywatele maja inne zdanie na temat bezrobocia niz propaganda rzadowa.
  https://www.rp.pl/Rynek-pracy/190219705-Polacy-uwazaja-ze-bezrobocie-jest-wyzsze-niz-wskazuja-dane.html

 331. kooperatywaMondragon

  Myslę, że głeboka nieufność w stosunku do oficjalnych danych i wskaźników statystycznych jest przynajmniej od 1980 roku głęboko wdrukowana w tzw „kod społeczno-kulturowy” krajan.
  I owo wdrukowanie ma swe przekonujące uzasadnienie.

 332. zetus1
  13 lutego o godz. 13:36

  Myślę, że prawicowość czy lewicowość autora nie ma znczenia, jeśli prezentuje racjonalne wnioski.
  Te cytowane postrzegam jako racjonalne.
  Osobiście, bardzo popieram koncept usunięcia z polskiej legislacji regulacji konkordatowych, choćby dlatego, co poniżej*).
  Partia poważnie traktujące swe zamiary i strategie MUSI w tym celu (ustanowienia czy usunięcia legislacji) budować koalicje, szukać komunikacji, sojuszników, wspólnych mianowników nie zacierając różnic – i tym SIĘ WYRÓŻNIA.
  Partia Wiosna w tym aspekcie (i wykluczając koalicje programowe!) już dowodzi, że robi sobie z nas jaja, za nasze pieniądze, kpiąc z powagi spraw, które czyni żenującym pośmiewiskiem.
  – – –
  *) Poniżej znajduje się niepełna lista państw, które podpisały konkordaty (w nawiasie podano datę ich ratyfikacji).
  – Francja (1801, za rządów Napoleona)
  – Bawaria (1817)
  – Prusy (1821)
  – Hiszpania (1851, 1953 – za rządów generała Franco)
  – Austria (1855)
  – Polska (1925, 28 lipca 1993)
  – Rumunia (1927)
  – Czechosłowacja (1928)
  – Włochy (1929 – za rządów Musoliniego, 1984)
  – Niemcy (1933, za rządów Hitlera)
  – Litwa (1934)…
  a później TYLKO Brazylia, Szlezwik-Holsztyn, Portugalia, Kolumbia i…Polska.


 333. Bar Norte
  13 lutego o godz. 14:58

  Polacy mają ugruntowany na wysokim poziomie stereotyp postrzegania krzywd mniemanych, warunkujacy beneficja roli ofiary. To jeden z symptomów.

 334. @Bar Norte

  Ale pani Nowacka właśnie budująco ogłosiła że do Brukseli startować NIE będzie, że chce w Kraju!

 335. Urosła do razu dzięki temu. Nadawałaby się do Biedronia Wiosny.

  Ls dziękuję

 336. @BN, jakoś mnie nie ciągnie do lektur tego typu tym bardziej, że ja Edwarda doświadczyłem jako osoba dorosła. Wiem jak wtedy wyglądała Polska z ulicy, bo ta z DTV to kopia współczesnych Wiadomości. Odwrotnie?
  Jeszcze o porcie pełnomorskim Elbląg muszę skrobnąć. Dzięki informacji, że utopił się stateczek spacerowy przenajświętszej Osoby, wpadłem przypadkowo na info o podobnej jednostce pływającej w latach 60-tych po stawie w Parku Śląskim im. gen Ziętka (ciągle niezdekomunizowany). Jako chłopiec byłem na pokładzie tego „okrętu” i była to moja pierwsza przygoda tego typu. Teraz „Karolinka” zmieniła płeć i nazywa się „Bursztyn” i pływa po Kanale Elbląskim. Umówiliśmy się już co do krótkich wakacji w Elblągu. Musimy jeszcze raz popłynąć bursztynową Karolinką.
  Pozdrawiam

 337. Bar Norte
  13 lutego o godz. 14:47

  Nie. Szkoda, że w wywiadzie rzeczy objawowo zasadnicze (np. kompetencyjne w danej roli, rzutującej na całość zamiaru) nie są łatwo zauważalne, jeśli szukać tam marketingu.
  Jeśli szukać tam marketingu, to występują znamiona burzy mózgów rzuconych z przedszkoli lokalnych akademików, do odkrywających z dziecinną radością siłę plakatu z goła babą, jako nośnika przesłania atrakcyjnego dla targetu podwórkowego gumna.
  Czy Bierzyński sprawnie posługuje się, wchodząc w rolę i genius loci w ramach tego obrazu, fotoszopem, to nie ulega wątpliwości.
  Sieci pod wpływem wypuszczanych zająców, na prędce zwijają balony, tak to działa i nazywa się prowokacja..hihi.
  Zgadzam się, że wybory do PE są dalece ważniejsze dla opozycji; mnożąc podziały pod hasłem trzeciej drogi, Biedroń demobilizuje siły styczne potrzebne na po PE. Pisałem, jak to mógłby rozwiązać nic nie tracąc, a bez efektu destrukcji. W napastliwości i sekciarstwie WB ujawniają się prawdziwe cele, żadne programy, tylko zysk osobisty do wystawienia na przetarg nieograniczony do żadnej z dwóch stron.
  Poparcie dla Nowackiej dotyczyło jej personalnej postawy i spójnego kontrastowo z Biedroniem wizerunku, nie jako kandydatki do PE, ale na przywódcę opozycji do piss. Czy ten fakt zmieni jej rolę i postawę PO nie wiem, ale im tego życzę, bo szkoda jeszcze przed nami, a rozum na wyciągnięcie ręki.
  Pozdrawiam.

 338. Zważywszy na to że Biedroń prawdopodobnie zostanie premierem do 2023r. nie powinien byle kogo brać do Wiosny, bo nagroda wielka czeka pionierów, a Kraj potrzebuje kadr wysokiej jakości.

 339. satrustequi
  13 lutego o godz. 15:14

  Good news.

 340. Swoją drogą, nawet wcześniej niż sam Biedroń powiedziałem że będzie premierem…

 341. BWTB
  13 lutego o godz. 14:45

  O populiźmie równie ciekawie co nietrafnie pisze naczelny Kultury Liberalnej.
  Możesz poćwiczyć dekonstrukcje emblematów, mnie zaciekawiło.

  Nb trudno znosić na Ślązku kult Edzia, mając taki piekny park Ziętka. Może jedyny komuch-patriota, pierwsze z braku wyboru, drugie z dobrej natury, w naturę na hasioku (park!) obrócone. To popieram.

 342. Mówili żeśmy stumanieni
  Nie wierząc nam że chcieć to móc
  Laliśmy krew osamotnieni
  A z nami był nasz drogi wódz!

 343. satrustequi
  13 lutego o godz. 15:25

  Chętnie Ci powiem na głos, że będziesz premierem, jeśli cię na to stać. To znaczy na mój głos. 😉

  Nowacka byłaby diablo lepszą parą z Biedroniem w separacji. Rzadki przykład telenoweli z happyendem w realu.

 344. * * *
  Nowacka na Shreka!
  * * *

 345. @Gekko
  13 lutego o godz. 15:01
  Partia poważnie traktujące swe zamiary i strategie MUSI w tym celu (ustanowienia czy usunięcia legislacji) budować koalicje, szukać komunikacji, sojuszników, wspólnych mianowników nie zacierając różnic – i tym SIĘ WYRÓŻNIA.

  W pełni sie zgadzam, tylko nie od razu. Dopiero co założona partia nie może ogłaszać koalicji. Musi sie odróżniać od innych. Musi zaistnieć. Nie wiemy co Biedroń zrobi po wyborach europejskich. Ja mu daję pewien kredyt, a Ty już go przekreśliłeś. Nie jestem żadnym wiosennikiem, ale faszystą to on (R.B.) nie jest. Ma prawo istnieć. Na plus zaliczam mu to, że wygłosił postulaty, których inne partie obawiają się zgłaszać ( nt. stosunków państwo – kościół, praw obywatelskich, ekologii ). Na minus ilość obietnic. Już tym samym przesunął centrum w lewo. Paleta się poszerzyła. To nie jest bez znaczenia…

  Co do tych obietnic : PO w poprzednich wyborach była powściągliwa w obietnicach i przegrała. Teraz chcą więcej obiecać niż PIS. Podobny „grzech”.
  Wolałbym, żeby partie nie obiecywały bez pokrycia, ale chyba te czasy już minęły. Nowy modus operandi to: obiecuj, kłam, oszukuj i wygrywaj. Taki mamy elektorat … 🙁

 346. Pod koniec stycznia „Wall Street Journal” ujawnił, że Orbán poinformował Biały Dom, iż chciałby, aby jego kraj zaczął się „upodabniać” do neutralnej Austrii. To miało wywołać konsternację, a nawet wściekłość nad Potomakiem. Węgierskie władze od dawna starają się bowiem pogodzić sojusz z Amerykanami z bliskimi relacjami gospodarczymi z Rosją i Chinami. Rosatom jest zaangażowany w wart 12,5 mld euro projekt modernizacji elektrowni jądrowej w Paks. Mimo bardzo dużego uzależnienia od dostaw rosyjskiego gazu Węgry szykują się także do udziału w odbiorze paliwa od Gazpromu, które w przyszłości byłoby przesyłane przez nowy gazociąg TurkStream. Z kolei Huawei, który jest posądzany przez Waszyngton o przekazywanie poufnych danych chińskim władzom, ma zbudować wartą 1 mld dolarów bazę na Węgrzech.
  https://www.rp.pl/Dyplomacja/190219870-Orban-staje-jednak-po-stronie-Waszyngtonu.html
  =========

  O tym, by mieć na czele rzadu kogoś klasy Orbana, można tylko pomarzyć……
  Murzyńskość, lokajskość, czapkowanie, nad Wisłą przeważa.

 347. zetus1
  13 lutego o godz. 15:37

  Rozumiem, ale się nie zgadzam.
  Zaistnieć można podkreślaniem i eskalacją fałszywego konfliktu zastępczego, perfidnie malując to ucieczką spod jego topora. To jest tylko dość wyrafinowana, jak na polo-koktę, ale megacynicznie tania manipulacja.

  Zdolność wyrózniania się na tle wspólnego mianownika, poprzez definiowanie i oferowanie go konkurentowi, czyniąc go partnerem, tym samym go przewyższając atrakcyjnością, to SZTUKA przywództwa zwycięzców.

  Nowacka (w wywiadzie) zdała w tym egzamin na piątkę z plusem.
  Biedroń usiłuje to klepać przez megafony jadąc na trawie, ale w środku pusto, nic nie łapie. Sympatyczny osobiście, lecz nie ta klasa, nie polityka.

 348. Telewizyjny znawca Robert Gwiazdowski ogłosił wczoraj powstanie nowego ruchu politycznego pod swoim przywództwem, natomiast przedwczoraj jego zaplecze opublikowało swoje plany dotyczące demografii Polski. Warsaw Enterprise Institute chce więc widzieć Polskę zamieszkiwaną przez 50 milionów osób, przy czym osiągnięcie tego wyniku nie będzie możliwe bez otwarcia się na jeszcze bardziej masową imigrację.
  https://wolnemedia.net/gwiazdowski-i-janusze-biznesu-chca-milionow-imigrantow/
  ===========

  Tworzenie klasy półniewolników, obywateli drugiej kategorii, to głupota.

 349. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Kujda i Glapiński trzymają prezesa PiS za gardło

  http://wyborcza.pl/7,75398,24452766,tasmy-kaczynskiego-kujda-i-glapinski-trzymaja-prezesa-pis-za.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy

  komentarze:
  Tylko_KOALICJA13.02.2019, 06:43
  Z każdym kolejnym artykułem wynik wyborów europejskich i parlamentarnych staje się coraz bardziej przewidywalny. Brawo Wyborcza, macie mój ogromny szacunek!
  jlc6013.02.2019, 06:51
  Znika w zaciszu własnego gabinetu Bierecki że swoimi szwindlami! Trafiło mu się! Czy to przypadek?

 350. Władza w pierwszej kolejności służy władzy

  Dla dwóch największych partii istnieją dwa różne sposoby osiągania władzy i wzbogacenia się po jej przejęciu. Bogacenie się kosztem obywateli i nepotyzm są oczywiście wpisane w formę władzy demokracji liberalnej, gdzie elity polityczne zwykle rekrutują się z bogatszej i bardziej uprzywilejowanej klasy, która postrzega własne przywileje jako kompetencje i kwalifikacje. Obok majętności, edukacji i dużych zasobów wolnego czasu, dysponują oni również doświadczeniem, obyciem w świecie elit, koneksjami i relacjami z osobami majętnymi i wpływowymi.
  https://nowyobywatel.pl/2019/02/10/dwie-wieze-polskiej-polityki/
  ======

  Inspirujące….

 351. U jankesów oazą wolności jest Guantanamo. Wstęp wolny a w menu mleko. Ten raj doceniają migranci z Ameryk ale ilość miejsc limitowana. Tak sobie myślę gdyby Guantanamo zamiast Fort Trump. Oaza w oazie wolności.

 352. @ neospasmin
  11 lutego o godz. 22:41
  Kolego Lazarowicz- Wyście som głupie, czy ty(l)ko udawacie ????
  Pan Jarosław K. nie miał prawnego tytułu do reprezentowania spółki , czemu więc to on, a nie upoważniony członek zarządu lub prezes prowadził rozmowy z tym panem z Austrii ? Kodeks Cywilny przewiduje, że nawet umowa zawarta przez osobę nie posiadającą tytułu do reprezentowania podmiotu gospodarczego jest wiążąca, w sensie, że do jej wypełnienia jest zobowiązana firma (o ile zgodzi się wypełnić zobowiązanie)lub osoba zawierająca umowę. Kodeks Cywilny stanowi, że umowa nie musi być zawarta na piśmie aby była wiążąca (w tym przypadku ciężar udowodnienia zobowiązania spoczywa na stronie, która zeń wywodzi skutki prawne) I tego właśnie zamierzają dowieść mecenasowie Dubois i Giertych. Dowodem, że mają do tego podstawy jest np postępowanie dyscyplinarne, które wobec nich właśnie prowadzi władza, próbując ich zniechęcić do reprezentowania tego pana z Austrii.

 353. Niemcy popierają tzw.Trójmorze. Co przypomina Trójzabór. Mecenasi zbieżni to Niemcy,Rosja,Austro-Węgry. Węgry w ramach Wyszehradu idą na maxa. Austria lustrzanym odbiciem. Odtworzenie w tej formule CK to noszenie teczki Orbana przez Kapiszona. Tak sobie myślę czy nie lepszy trójkąt małżeński. Oczywiście w ramach parafii.

 354. @ Mauro :
  ” Zarówno Trump jak i Kaczyński chcieliby reaktywować klasę średnią, inaczej na dłużej zapanuje neomarksistowska z ducha, zglobalizowana oligarchia jako tzw. demokracja liberalna.”
  Pan chyba raczy żartować . Donald Trump. podręcznikowy wręcz przyład członka biznesowej oligarchii chce reaktywować klasę średnią ???? Przecież tacy ludzie jak on należą do największych beneficjentów współczesnego ustroju korporacyjnego.
  A Kaczyński- ? Wystarczy popatrzeć na profil majątkowy jego wyborców : to jest klasa niższa głównie- niewykwalifikowani robotnicy, mieszkańcy małych miasteczek i wsi. Podobnie jest z Fideszem na Węgrzech, który jak ostatnio dosadnie widać stara się ograniczyć dochód pracowników, aby w ten sposób utrzymać poparcie międzynarodowych korporacji.

 355. „już teraz, wkrótce” tym fragmentem wystąpienia PAD muszę zakończyć swój udział w ewentualnej dyskusji o stosunkach polsko-amerykańskich

 356. Mohikanin przedostatni 14.27
  Wpadłem na Wojciecha Młynarskiego i na Jego występach pozostałem, a po tym już było z górki
  Taki adres bezcenny
  Pozdrawiam

 357. Komunista Święcicki z pomocą irańskich terrorystów walczy o wolny Iran. Kiedyś z pomocą czerwonych brygad komuniści walczyli o wolną od burżujów Europę. Tak sobie myślę,że nawyki zostają wspierania się „dobrymi” terrorystami.

 358. Co się dzieje w tym Jurajskim Parku, czyli w Polsce?
  Z film „Kler” wiemy jaka jest tajemnica wiary – złote, euro i dolary.
  GW opisuje jak prezes PiS (Pieniądze i Spółki) wywodzi, że oni są ofiarami systemu od zarania i kudy mu do Fundacji Batorego (wiadomo, Soros), a to jest fałsz i blagierstwo.
  http://wyborcza.pl/7,75968,24452869,kaczynski-ponownie-siegnal-po-legende-pis-jako-ofiary-wbrew.html

  Dalej się dowiadujemy, że Kujda i Glapiński trzymają prezesa za gardło, bo nie mogą zapewne za nic innego go chwycić. Prezes agenta SB zrobił szefem swojej spółki w 1995 roku. Teraz mówi, że Kujda był agentem 5. rzędu. Prezes sortuje obywateli, klasyfikuje agentów SB, odstawia dyrektorki prezesa NBP, prezes Kaczy jest geniusiem w każdym calu, a taki skromny jest.

 359. Ludzie mówią,że jak jankesi przyjeżdżają do IV RP to śmierdzi gazem. Pewnie puszczają polityczne bąki. Tak sobie myślę,że to pod spożyciu kolby kukurydzy bywają wiatry z nad Potomaku.

 360. Padają pytania czy jest w Polsce instytucja która bezstronnie zbada działalność
  Jarosława Kaczyńskiego związaną ze spółką Srebrna
  oraz czy sprawa skierowana do prokuratury zostanie umorzona
  Rozmówcy telewizyjni są podzieleni

 361. W Ameryce prokurator prowadzący sprawę Srebrnej miałby prostą drogę do kariery.
  W Polsce babka na dwoje wróżyła

 362. Ostatnie z naszych spostrzeżeń wychodzi poza świat inwestycji i dotyczy roli mediów i polityków w naszym życiu. W okresie dominacji radia i telewizji sytuacja była dość prosta. Do obywateli trafiał określony przekaz, nie było dyskusji ani miejsca na niezależne spojrzenie. Wiele zmieniło się w momencie rozpowszechnienia Internetu. Od tej chwili miliardy osób zyskały dostęp do prawdziwej studni wiedzy, gdzie mogą czytać teksty zarówno stronniczych, jak i obiektywnych autorów. W efekcie coraz większa część społeczeństwa (mowa głównie o młodych) dochodzi do wniosku, że rola polityków w ich życiu mogłaby być dużo mniejsza i kompletnie nic by się nie stało. Jedyną odpowiedzią ze strony polityków i powiązanych z nimi mediów jest granie na emocjach, a najlepiej – utrzymywanie atmosfery strachu i nienawiści. W związku z tym newsy to w dużej mierze niebywały cyrk w którym dominują: wojna na linii Republikanie – Demokraci (obie partie sponsorowane przez tych samych ludzi), rzekome i prawdziwe zbrodnie dyktatorów na Bliskim Wschodzie, zbrojenia Iranu, potencjalna wojny z Koreą Północną, a teraz także wojna handlowa z Chinami. Na polskim podwórku mamy niekończącą się wojenkę między dwiema partiami. Im więcej czasu poświęcasz na newsy, tym silniej Twoja głowa zajęta jest tymi kwestiami. W efekcie zaczyna Ci się wydawać, że potrzebujesz polityków z partii X, żeby obronili Cię przed politykami partii Y. Albo na odwrót.
  https://independenttrader.pl/jak-newsy-wplywaja-na-wyniki-inwestorow.html

 363. @Mauro Rossi
  Kiedy w Europie upowszechnił się wynalazek druku w Turcji był on zakazany aż do XIX wieku, czego konsekwencje świat arabski odczuwa do dziś
  Turcy i Arabowie to nie to samo.

 364. Turcy i Persowie cenią Polaków, Arabowie – nie wiem, chyba nie?

 365. W telewizji jeszcze raz Gdańsk.
  Koniec żałoby po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza.
  Wcześniej prof. Andrzej Rychard powiedział powiązanie instytucjonalne są groźne ale groźniejsze są powiązania personalne

 366. Z Jurajskiego Parku:

  Aborcja: co trzecia Polka usuwa ciążę. Oficjalnie zaledwie 1 tys.
  Światopoglądowe postulaty Biedronia są „radykalne”?
  Argumentem przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego jest często to, że takie rozwiązanie popiera ułamek wyborców i wyborczyń.
  Sejm postanowił zaostrzyć prawo aborcyjne i postawić na „kompromis”. Wtedy aborcję z przyczyn ekonomicznych popierało 90 proc. badanych, a pod wnioskiem o referendum w tej sprawie zebrano 1,7 mln podpisów. Zignorowano je.

  http://wyborcza.pl/7,75968,24449946,radykalne-swiatopogladowe-postulaty-biedronia-europa-by-sie.html

  Czy to wszystko prawda? Wierzyć się nie chce.

 367. Sosnowiec zachęca do budowy wieżowca bez zgody prezesa
  http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,24450113,wybuduj-sobie-wiezowiec-zloty-srebrny-jaki-chcesz-zgoda.html

  Czy w Sosnowcu już wiosny? Czy raczej koniec Jurajskiej epoki?

 368. Expectations for Warsaw Mideast Summit High for Israel, USA (13.02-14-02)
  i24NEWS
  https://www.youtube.com/watch?v=2jHBtHzsoT8

 369. http://wyborcza.pl/7,75968,24452746,widmo-nowego-leppera-krazy-nad-nowogrodzka-czy-pis-powinien.html#S.-K.P-B.1-L.5.glowka

  Jedni się martwią jak zakończyć Jurajski okres w szkołach. Inni jakie zmiany są konieczne na wsi. Co z florą, co z fauną, czy normalne zdrowe ssaki odżyją?

 370. Sondażowa nówka: Osoby popierające zjednoczenie opozycji zapytane, który z opozycyjnych polityków powinien zostać liderem takiego zjednoczenia najczęściej wskazywali szefa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza (24 proc.), potem Roberta Biedronia (15 proc.), Pawła Kukiza (9 proc.) oraz Grzegorza Schetynę (8 proc.).

 371. Lotność umysłowa osób popierających zjednoczenie opozycji sprowadza się więc do myślenia o PiSie w kilku krótkich słowach. Myślę że Polska zasługuje na więcej i zasługuje na R.Biedronia gdy to bezhołowie ogarnie się z czasem, skonsoliduje koncepcję – lewicową!

 372. Casus posla Stefana Niesiolowskiego doskonale wyluszczyl jego obronca mecenas
  Ryszard Kalisz ” nie bylo lobbingu”.

  https://www.youtube.com/watch?v=wU2hYaxcqN4

 373. Będziemy wtedy mieć dobrej jakości formację lewicową i dobrej jakości formację prawicową… A!

 374. ozzy
  13 lutego o godz. 20:17

  Bardzo enigmatyczny ten portal i jeszcze bardziej o jakie high hopes chodzi. Nie mówiąc, że myli Warszawę i inne miasta (w wideo).

  W Warszawie nie ma weekendu, aby nie zamykano jakichś ulic. Jak nie maraton, to protest rolników, masa krytyczna czy zbiórka charytatywna lub marsz. Regularnie, w przypadku jakiejkolwiek imprezy na stadionie narodowym, zamykana jest cała dzielnica.
  Warszawa nie ma tras przelotowych na miarę ruchu, ani obwodnic. Zamknięcie jednej ulicy przelotowej korkuje makabrycznie całe miasto kołowo-piesze. Warszawa nie ma żadnego centrum kongresowego, ani nawet sali na miarę imrez większych niż targi rzemieślnicze z okolicznych powiatów.
  W dzisiejszej sondzie ulicznej tv pokazała typowe reakcje: czy ten szczyt nie mógłby odbywać się poza miastem?

  Pokazowa nowoczesność i światowość myślenia i stylu bycia Warszawy (jak mniemają Polacy) jest wprost przeciwna do starań urbanistycznych (a właściwie ich braku) i horyzontów w organizacji i kształtowaniu miasta. Jest niewydolne cywilizacyjnie i wrogie mieszkańcom, władane ludźmi mającymi ich w pogardzie i z całą nieuświadomioną obu stronom wzajemnością.

  Jaka jest symbolika i percepcja dużych nadziei (high hopes) z tej perspektywy, to powiedziała cytowana sonda. Jakie high-hopes-driven szczyty urządza się w takich pipidówach z punktu widzenia Netanjahu czy Trumpa – oczywiście nie wiem, ale znając trochę świata, to z nadzieją na przelotne złudzenia i tandetne przykrywki.

 375. satrustequi
  13 lutego o godz. 20:35

  Ogłoszenie drobne:
  Chętnie dam się sprowokować, za wskazaniem: dlaczego.

  O coś Ci chodzi, ale nie wiadomo, co kupić… 😉

 376. Gekko: od lat nie czytam kreatywnych treści ze strony PO, to jest wciąż ten sam zmęczony szlawgrot wyższościowy, reaktywny, narcystyczny, dopiero Robert Biedroń przedstawił kreatywną narrację. Młodzież też ma już w d… PO z jej bełkotem.

 377. ozzy
  13 lutego o godz. 20:35

  Organicznie nie znoszę oglądania 10 minut ludzi w okienku mówiących, co mógłbym przeczytać w 10 sekund. A transkrypcji nie ma.
  Trochę w ciemno więc zauważe, że w Polsce lobbying to nie zarzut kryminalny, ale zawód zarejestrowany.
  Podobnie jak prostytucja, skoro już o Niesiołowskim mowa.
  I co z tym zrobić?

 378. satrustequi
  13 lutego o godz. 20:54

  Ja w ogóle i nigdy nie czytam nic od partii, a analizuję, co robią. Myślisz, że oglądanie Biedronia daje więcej sera, niż dziur Shreka?
  see(r) me & my holes

 379. @ satrustequi

  Tak dla uniknięcia straty czasu, naprawdę jesteś a kind of ‚młodzież’?
  Zupełnie poważnie, mógłbyś (bardzo proszę) odkodować choćby „przedziałek”????
  10 | 15 | 20 | 25 | 30 | 35 | > 45 |> duchem?
  Bedę mógł dobrać narrację.

 380. Byliśmy głusi, byliśmy głupi – tak niszowo oceniane są dokonania 8 lat PO u steru nawy – ale ta partia latami niesiona na ramionach przez zastępy liberalnych dziennikarzy po prostu już przez to nie potrafi zwykłą kreatywną robotą polityczną osiągać cele. Pora na zmianę. Pora na Roberta!


 381. Przedziałek, please? Za Roberta….

 382. @ozzy znów na blogu, właściwie to się nie dziwię, ma przymus (wewnetrzny?) pisania, dość grafomanii – tu uwaga ten blog też nie jest idealny i co najważniejsze przyjaciół po piórze, klawiaturze innych więzach.
  Kapituluję z uwagi nierówność sił, również z powodu celnej diagnozy. To osładza gorycz.

 383. Jestem zupełnie spokojny że PO będzie jeszcze dość długo ciągnąć opozycyjny wysiłek w dół, nigdy nie wygrywając już z PiSem. Bardzo wielu ludzi zaangażowało swoje ego w twierdzeniu o wyższości PO nad PiS, bezpodstawne imho…To potrwa zanim Robert…Jeszcze raz POwiacy lemingi zaszkodzą sprawie której orędownikami się mianują. Rozkoszne.

 384. teo
  13 lutego o godz. 20:13
  co trzecia Polka usuwa ciążę…

  Pytasz czy to, i dalsze to prawda.
  Zapytaj, jaki jest zysk z konserwacji tego stanu od lat, a prawda Cię wyzwoli z dylematów. 😉

 385. @ satrustequi

  Zarąbisty przekaz dnia, ale nie trafiasz z przedziałkiem.
  Pogadamy, jak pokażesz.
  Inaczej nie będę podbijał, a jak nie ja – to kto?

 386. Chodzi – ego – już nie o Kraj, już nawet nie o wygranie z PiSem, chodzi o to żebyśmy to konkretnie my POwiacy wygrali z PiSem. Pomyślcie o wielkim ładunku psychologicznym i politycznym tej postawy…

 387. Gekko
  13 lutego o godz. 21:13
  jak nie ja – to kto?

  Kum, kum ??

 388. Blisko połowa elektoratu PO to warchoły nie zainteresowane żadnym programem poza programem odsunięcia PiS przez naszość PO i nie zgodzą się na poparcie Biedronia bo on nie jest z PO…

 389. Kibole polityczni…

 390. @Symetryczny, uprzedziłeś mnie swoim linkiem, to dlatego że wstaję trochę później. I dlatego że telewizora dobiegają optymistyczne głosy komentatorów – odbiornik jest ciągle najważniejszym przekazem tutejszych, w tym Rodziny. Czyli ta wiadomość jest także radosna:
  ” Departament Skarbu poinformował, że zadłużenie wyniosło 22,012 bilionów dolarów, co stanowi wzrost o ponad 30 miliardów dolarów w tym miesiącu.
  Dług publiczny rośnie w szybszym tempie po przejściu 1,5 bilionów dolarów pakietu podatek-cut prezydenta Donalda Trumpa trochę więcej niż rok temu, w wyniku kongresowych wysiłków na rzecz zwiększenia wydatków na programy krajowe i wojskowych. Naród dodał więcej niż 1 bilion dolarów długu w ciągu ostatnich 11 miesięcy…”
  Miłego wieczoru, przy okazji: gałęzie drzew, krzewów i wszystkiego co wystaje ponad ziemię są pokryte kilkumilimetrową warstwą lodu. Przezroczystego jak szkło. Wygląda zjawiskowo ale czy pąki przeżyją?,

 391. a*da*m 1*00
  13 lutego o godz. 21:18

  KumKumoterstwo? 😉
  Kumkanie tutejsze mnie po prostu powala (nie aż żeby konająco).
  Jak to kolokwialnie mawiają, samotność wpędza w szaleństwo, ale co akurat u (szanownego) DP robią przeklejane posty o guerilli z zaprzeszłych wieków?
  Czy ten blog jest postrzegany jako lewicowy, komuszy?
  A może chodzi o jakąś perwersję froterystyczną globalnie, czy inną, o jakiej nie mogę mieć przecież pojęcia?
  Fascynujące, ale ja na urlopie przecież.
  🙂
  – – –
  Ku ogólnej, a zwłaszcza satrustequi (bo może kiedyś też się zakumać) oświacie, serdecznie polecam coś dla pań, ale jakie mądre i pożyteczne na Wiosnę:
  Fantazmaty ponad przedziałkami

 392. @Lewy 13 lutego o godz. 9:53 z przyjemnością cytuję:
  „Ja nie dowartościowuję się poniżając innych. Sa tutaj tacy co albo kłamią notorycznie, albo są tak ograniczenie umysłowo i moralnie albo jedno i drugie, że z takimi nie ma rozmowy, …”
  O! do których się zaliczasz?, w razie potrzeby posłużę się swoją dobrą pamięcią.

 393. ozzy
  13 lutego o godz. 20:35

  „Casus posła Stefana Niesiołowskiego doskonale wyłuszczył jego obrońca mecenas
  Ryszard Kalisz: ” nie było lobbingu”.

  https://www.youtube.com/watch?v=wU2hYaxcqN4

  Z tego wynika „czarno na białym”, że te 29 panienek, uprawiających ów proceder zawodowo, kierowało się bezinteresownością i atrakcyjnością Jurnego Stefana. A jeśli to nie było lobbing (czyli łapówki) to chyba tylko działalność charytatywna tego burdelu i w tym kierunku powinno iść śledztwo. 🙂

 394. @mohikanin przedostatni 12:02, „Czy musimy jeść tę żabę?”
  Zdecydowanie nie!

 395. ko*ko*

  Przelewanie z pustego w próżne, jest odpowiedzią na gnębiące ludzkość problemy egzystencjalne. Kogituję, więc jestem, |?|?? | ???| 😉

 396. adam 100

  A wiesz, że ta pelerynka mnie całkiem w próżnię wciągnęła, wysysając wszelkie soki do przelewanai?
  Jak sobie popczyłem na wizerunek, no to po prostu nie wiem co wiedzieć, zatkało.
  Lubię słówko odzobaczyć i nie mogę się odrobaczyć z tego widoku.
  Aktualnie przerwałem podziwianie Młodego Papieża, a papieżom się nie odmawia.
  I’ll be back.

 397. @Rossi 21:33

  Kiedyś ściągali piekarza za darmowe rozdawanie chleba:))

 398. Gdy Robert już wygra, no bo PiS wiadomo nie może bez końca wygrywać, ani nawet PO nie może bez końca wygrywać- choć tu próbowano nie wiadomo po co bo smog dusił a vat niezebrany – to wtedy dziennikarze liberalni staną murem.

 399. zezem
  13 lutego o godz. 19:40

  @Mauro Rossi „Kiedy w Europie upowszechnił się wynalazek druku w Turcji był on zakazany aż do XIX wieku, czego konsekwencje świat arabski odczuwa do dziś”.

  „Turcy i Arabowie to nie to samo”.

  Ktoś tak twierdzi? Tyle że imperium tureckie obejmowało niemal cały świat arabski i narzuciło tam swoje reguły.

 400. Mauro Rossi
  13 lutego o godz. 22:14
  Wspomniana „reguła” – zakaz druku, została w zasadzie zniesiona w XVIIIw. Gdzie stoi dzisiaj Turcja, gdzie ( w większości) świat arabski?

 401. SŁOWIANIN STANISŁAW
  13 lutego o godz. 16:38

  U nas ambasada nowojorskiej ,, wolnosci ” sa Kiejkuty, bez Guantanamo sie obejdziemy.

 402. Gekko
  13 lutego o godz. 22:00

  A ja z kolei jestem wychowany na słowie, odfajkować, i niestety, nigdy mi się nie udaje , Greka.
  Godzina też stara, wiec i gadziny aktywne. Będzie zrobić nocnik, wcześniej niż prognoza wiatrów.
  Dżegnam Państwa do na dzieńdobry. 😉

 403. Na pasku w SK dzisiaj wieczorem
  „Że był agentem nie wiedział ale że pięciorzędnym już tak”
  „Niby przyjaciele, a wysłali nam pensa zamiast dolara”
  „Miało być krystalicznie”
  „Był agentem, ale się nie zaciągał”
  „Kochany Januszku. Nie jesteś dublerem. Żona”
  „Prezes był zaskoczony przeszłością pana Kujdy, ciekawy jestem jak
  zareaguje gdy się dowie o przeszłości pana Piotrowicza.”

 404. @Gekko przyjacielu, czy ty przypadkiem nie grałeś roli filozofa w „Rejsie”? No ileż można? Napisz coś po polsku.

 405. Sojusz polsko-amerykanski.

  Polska kupila amerykanski system rakietowy Himars. Dostawy sukesywnie do r 2023.

 406. W dzisiejszej POLITYCE „Cichy Donbas”, „Najpierw Polska” i „Rady Wuja Sama” na pierwszym planie.
  Dla tych co na morzu „Galaktyka Trójkąta” bo lepsza widoczność
  Dobrej nocy wszystkim

 407. teo
  13 lutego o godz. 17:45

  „Prezes agenta SB zrobił szefem swojej spółki w 1995 roku”.

  Gdyby tak było jak myślisz świat wyglądałby prostacko. Tak nie jest. Ciekawe jest kto, kiedy i po co umieścił akta Kujdy w zbiorze zastrzeżonym? Przypadek współpracy Kujdy z SB był przecież dość banalny i typowy, nic nie kwalifikowało go do zbioru zastrzeżonego. Ukrycie teczki szefa spółki Srebrna najwyraźniej było długofalową inwestycją tych, którzy wiedzieli, kiedy do tych akt sięgnąć. Świadczy o tym rozmowa Birgfellnera z Kujdą, podczas której Austriak złożył mu propozycje korupcyjną. Jeszcze bardziej dziwne jest ujawnienie tej rozmowy w mediach przez krajowych mecenasów Austriaka do spółki z Gazetą Wyborczą. Było to działanie na szkodę Birgfellnera, bo może narazić go na odpowiedzialność karną, ale najwyraźniej Birgfellner jest tak umocowany, że w ogóle się tego nie obawia. Ciekawą postacią jest Birgfellner, pewnie z czasem więcej się o nim dowiemy.

 408. zezem
  13 lutego o godz. 22:20

  Mauro Rossi 13 lutego o godz. 22:14

  „Wspomniana „reguła” – zakaz druku, została w zasadzie zniesiona w XVIII w. Gdzie stoi dzisiaj Turcja, gdzie (w większości) świat arabski”?

  Masz rację, to przepaść. W XVIII wieku w Europie mieliśmy już rozwinięte nauki ścisłe, co zaowocowało w XIX wieku rozwojem techniki. Świat arabski to dla Turcji cały czas były peryferia, zresztą Turcy są inni, religijnie byli i są dużo bardziej obojętni niż Arabowie. Młodoturcy zrobili w XX wieku u siebie „rewolucję oświeceniową”, ale Arabowie w tym nie uczestniczyli, politycznej nie byli już przy Turcji. Do dziś na uniwersytetach arabskich w naukach ścisłych używa się terminologii angielskiej ― z braku własnej. Z drugiej strony język arabski świetnie sprawdza się w poezji. 🙂

 409. „Prezes agenta SB zrobił szefem swojej spółki w 1995 roku”.
  Gdyby tak było jak myślisz … Tak nie jest.

  Faktycznie, jak tak nie myślę. To prezes tak myśli. Przynajmniej tak powiedział, że Kujda – czyli szef Srebrnej od 1995 roku – był agentem SB, ale tylko pięciorzędnym. Czy prezes mówi co innego niż myśli, albo myśli co innego niż jest? To nie jest takie prostackie, Mauro.

  … świat wyglądałby prostacko.
  Faktycznie, tak by wyglądał w oczach „ciemnego ludu”. Ale ty na świat też patrzysz swoim wnikliwym, analitycznym spojrzeniem. I twój ogląd zawsze jest daleki od prostackiego. Od wybuchów smoleńskich poczynając. W ostatniej nieprostackiej wersji ile ich było?

 410. teo

  Once more, prezes zrobił Kujdę szefem spółki, ale nie wiedział, że on był współpracownikiem SB, marginalnym, ale jednak. Ktoś z UOP lub już z ABW, zadbał, aby Kaczyński o Kujdzie się nie dowiedział (inaczej zostałby szybko zdymisjonowany), umieszczając jego akta w zbiorze zastrzeżonym. Zrobiono to najpewniej tuż po powstaniu IPN i zbioru zastrzeżonego w 1998 roku lub nieco później. Była to długofalowa inwestycja na specjalną okazję, która właśnie się nadarzyła lub raczej była zaplanowana. Podobnie długofalową inwestycją był zakup w 1989 rosyjskich samolotów dla rządu kraju, który ma wejść do UE i NATO.

  Mam nadzieję, że teraz się rozumiemy.

 411. „Gdyby tak było jak myślisz świat wyglądałby prostacko”

  Ta mys2l jest głębsza, niż nam się prostakom na początku wydaje.
  Weźmy organ konstytucyjny opisany Art. 188-197 i posiadający siedzibę przy Alei Szucha 12a w Warszawie.
  Myślimy, że to jest Trybunał Konstytucyjny, a to jest spojrzenie prostackie. To już nie jest żaden Trybunał Konstytucyjny tylko jego atrapa, ściema przed Komisją Wenecką i innym Komisjami jakiejś tam Unii Europejskiej. O której myślimy, że nam pomaga w handlu i rynki otwiera, rolnikom pomaga i infrastrukturę funduje. A to przecież przekonanie prostackie. Tak nie jest, bo UE tylko nam parę chodników pomogła położyć (i to też nierówno, bo robotnicy opłaceni przez Unię odwalali fuchę tu i tam). A po tych chodnikach mieli stąpać obywatelki i obywatele przez osiem minionych lat, ale nie stąpali tylko czołgali się i wlekli na kolanach. Myśleliśmy, że oni dumnie po nich chodzili, ale to wyglądałoby prostacko. Polki i Polacy chodzili wśród ruiny, a my prostacko widzieliśmy Polskę w budowie, a nawet Zielona Wyspa nam się widziała. Co za prostacki ogląd świata. I że Polską rządzi Sejm i wyłonione organy, prezydent, premier. Co za prostackie myślenie. Albo że obóz rządowy nie cieszy się poparciem większości społeczeństwa. Oczywiście prostackość naszego myślenia wyłazi. Obóz rządowy jest kryształowo czysty, najuczciwszy to jest władza od czasów Chrobrego, a wszelkie afery, SKOKi, NFZ …. Austryjak, to wszystko to prostackie widzenie świata. A jakie prostackie jest nie dostrzeganie wybuchów na skrzydłach tupolewa, albo w tyle kabiny, lub na przodzie, we helowej mgle, a potem dobijanie, tylko prostak tego nie dostrzega. A te tysiące samochodów elektrycznych, promy, lux-torpedy, tylko prostak nie widzi setek tysięcy mieszkań zaludnianych przez ubogie, młode małżeństwa. Kolejki do lekarzy specjalistów się wydłużyły? Tylko w prostackim widzie. W szkołach jest nawet 36 uczniów na lekcji. To wygląda prostacko. Tak nie jest.

  A jak jest? Od trzech z górą lat świat nam się niepomiernie skomplikował. Orzeczeń tzw. Trybunału Konstytucyjnego sędziowie nie respektują, o wyjaśnienia nie pytają, dublerów pomijają …

  Itd. Ja to nazywam Parkiem Jurajskim. Dominują w nim dinozaury PiS. Brrrrrrrr.

 412. Porażka kapiszonów. Nord Stream 2 zostanie ukończony. Zostaje do uzgodnienia jak Polska i Ukraina podłącza się do rury na dnie Bałtyku. Jak zechcą. Co dopuszcza dyrektywa. Tak sobie myślę ile zawiści wykazano aby na końcu to Gazprom pokazał gest Kozakiewicza obawiającym się o bezpieczeństwo Niemiec. Tzw.fałszywych przyjaciół.

 413. Ence pence padło na IV RP. Teraz ten kraj będzie aportować kij jankesów rzucany w stronę przeciwników. Tak sobie myślę o dyplomatycznym skundleniu w ramach wstawania z kolan.

 414. Pisowscy hunwejbini walczą o bezpieczeństwo i jedność Europy blokując Nord 2. Sami w PE i ustawodawstwem krajowym rozbijają strukturę olewając jej dyrektywy. Kiedy mówią prawdę. Tak sobie myślę,że kto kłamie daleko nie zajedzie bo to grzech. Tak mam zapisane w zeszycie do religii s.20 i 7 wiersz od góry.

 415. Irańczycy ateiści byli terroryści a teraz „dobrzy” za pieniądze CIA demonstrują przeciwko rządom kościelnych w Iranie. Demonstrują na czerwonej wycieraczce zlotu podżegaczy do wyprawy krzyżowej na Iran. Warszawa jest miejscem gdzie rządzą też kościelni czy to prowokacja Biedronia. Tak sobie myślę,że będzie riposta KK w celu wykazania wyższości władzy kościelnej nad świecką. Bo to jedyna droga do zbawienia.

 416. @

  – Celem prokuratury było wysondowanie, co nasz klient wie, a nie doprowadzenie do rozwiązania tej sprawy – mówił po wyjściu z dzisiejszego przesłuchania Geralda Birgfellnera jego pełnomocnik mec. Jacek Dubois. Według niego sposób prowadzenia sprawy zmienił się diametralnie. – Z punktu widzenia dochodzenia do prawdy dzisiejszy dzień został zmarnowany
  http://wyborcza.pl/10,82983,24455147,dubois-o-przesluchaniu-birgfellnera-jestem-zmartwiony.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.2-L.1.maly
  komentarze:
  iisort13.02.2019, 17:02
  Czyli prezes wszystkich prezesów, deweloper od siedmiu boleści, już wydał polecenie założenia temu Austryjaku kajdanek.
  liberator13.02.2019, 18:04
  Naiwnością było sądzić, że grupa przestępcza sama siebie zapakuje do pierdla.
  Będą walczyć do końca, nie przebierając w środkach…

 417. @

  Pisiory, oj pisiory
  przyjdzie czas wyleźć z nory:

  „Wielki polski bohater Lech Wałęsa” vice-Prezydent USA, Mike Pence, Warszawa, dzisiaj przy Andrzeju Dudzie

  https://www.facebook.com/nie.lubie.PiSu/?__tn__=kC-R&eid=ARC_nvbcxro7ry345o9hOOzxRJZYbpPQ-Mlo_ey6y46_i2K1RoqrW6IqDVBif6bh1Chb9Rptf–QrJOI&hc_ref=ARThKM_ceCgjIGu6hnopdl49_MWByAnHcH_bCujOHeyrK7lQwOaI763jiZG19QFrOaE

 418. Kochane ludzie, z rana jestem jak gołąbek pokoju, więc nikomu nie pokażę języka. Za to zabawię was historią , na końcu ktorej będzie morał.
  Ten przebiegły Albion, czyli trup dla Hitlera
  Kiedy Anglicy z Amerykanami przegonili z Afryki Rommla, przygotowywali się do inwazji na południową Europę. Mogli zaatakować Korsykę, Sycylię albo Bałkany. Jak wiadomo wybrali Sycylię. Ale trzeba było przekonać Niemców, że to nie będzie Sycylia tylko Grecja.
  Czyli dostarczyć im spreparowane plany inwazji na Grecje. Ale jak dostarczyć ? Przecież jakby im wysłali takie plany pocztą, to podejrzliwi Niemcy by nie uwierzyli.
  Trafiło się, że ataku serca doznał jakiś Joe Smith wypiwszy za dużo piwa ale w pubie.
  Ciałem owego Smitha zainteresowała się specjalna komórka MI6. Wymyslili rzecz następującą. Tego Smitha nazwali komandorem Martinem, przygotowali odpowiednie dokumenty, do portfelu włożyli zdjęcie jego dziewczyny, nawet list od tej dziewczyny. Na szyi zawiesili mu medalik z matką boską, żeby ten komandor wyglądał na katolika. Dlaczego ? To za chwilę.
  Ubrano ciało w mundur komandora, do ręki przyczepiono na łańcuszku teczkę z tajnym dokumentami. Łódź podwodna udała się do zatoki Biskajskiej i w odpowiednim miejscu, znając kierunek prądów morskich, wyrzucono Martina do morza. Znalazł go na plaży hiszpański rybak. Dziwny mu się wydal stan ciała, którego ani węgorze nie nadgryzły, a jego siność była niezwykła. Alle policja szybko zabrała ciało, nie przywiązując wagi do spostrzeżeń rybaka. Miejscowy lekarz szybko przeprowadził pobieżną obdukcję. A śpieszył się, gdyż mając do czynienia z katolikiem, chciał żeby jak najszybciej i najgodniej pochowano topielca. Zjawili się przedstawiciele ambasady brytyjskiej, którzy zafundowali komandorowi przyzwoity grobowiec jednocześnie dopytując się o ważne dokumenty, które miał przy sobie Martin. Dokumenty były już w Madrycie. A Madryt był wtedy siedliskiem wszelkiej maści szpiegów.
  Hiszpanie nie chcieli oddać Brytyjczykom dokumentów znalezionych w teczce Martina. Wtedy Niemcy podjeli starania o dostęp do dokumentów. Hiszpanie początkowo stawiali opór, chcą zachować resztki neutralności. Wreszcie mocno naciskani, pozwolili attache niemieckiej ambasady skopiować dokumenty. Ten uradowany popędził do Berlina składając kopie na ręce samego Canarisa.

  A jaki morał z tej historii. MI6 dzialający w podziemiach Nowogrodzkiej znalazł w Słupsku takiego Joe Smitha, żywego, a jakże, przebrał go w mundur wiosny , spreparowal mu wiarygodny program między innym; skrócenia oczekiwania na lekarza specjalistę do 30 dni, nauka angielskiego dla wszystkich i przede wszystkim zaatakowanie z byka KaKa.
  Uwierzyli w to Niemcy, sorry, nasi niecierpliwi narwańcy, ktorzy mają dość zimy ,której symbolem jest ulepiony ze śniegu bałwan Schetyna, i zaatakują tam, gdzie sobie życzą perfidni Angole.
  Jedno mnie zastanawia. Czy pan Wiosna jest świadom tego co czyni, że jest manipulowany przez spin doktorów ?

 419. @teo
  Że też chce ci się grać w szachy z gołębiem Mauro, który Ci wciąż figury przewraca, robi kupę na szachownicę, siada na gzymsie albo karniszu i grucha : Wygggrałem! WygggraŁem!

 420. @ Lewy
  14 lutego o godz. 8:11
  Kochane ludzie, z rana jestem jak gołąbek pokoju,

  Oo, ouł ( powiadasz Pan ) 😉

 421. adam 100
  14 lutego godzina 7:55
  Dziękuję za cytat o Lechu Wałęsie wygłoszony przez vice prezydenta USA w Warszawie ,
  Serdecznie Pozdrawiam

 422. Waldemar
  14 lutego o godz. 8:30

  wzajemności 🙂

 423. Mogli zaatakować Korsykę, Sycylię albo Bałkany. Jak wiadomo wybrali Sycylię. Ale trzeba było przekonać Niemców, że to nie będzie Sycylia tylko Grecja

  Zadne Korsyka, Bałkany czy Grecja lecz Sardynia.

 424. A niedawno jeszcze rozpisywano się o tym jaki to genialny biznesmen ten „kaczor”, tymczasem próbuje on robić geszefty tak jak robi politykę. Ta wycieczka „kaczora” w świat biznesu bedzie króciutka i tak jak prawie wszystko czego „kaczor” sie łapie , kończy się przed sądem. A już teraz możemy być pewni , parawrazując Ziobrę, że „ten pan nikogo już nie oszuka „ , bo takich głupich do robienia geszeftów z nim to on juz raczej nie znajdzie .
  A tak wogóle to ten cały geszeft „kaczora” to dobra reklama dla Polski i dobrze , ze „kaczor” tego sie złapał , bo tam jeszcze nie zszargał opini Polski.

 425. Od skandalu rozpoczął wizytę w Polsce Sekretarz Stanu USA, Mike Pompeo. Otwartym tekstem zapytał o stopień realizacji amerykańskiej ustawy 447 zobowiązującej między innymi Polskę do zapłaty plemiennego haraczu organizacjom żydowskim, które uważają, że mają prawo do odszkodowania za bezspadkowe mienie obywateli polskich narodowości żydowskiej, którzy zginęli podczas Holokaustu.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sekretarz-stanu-usa-wezwal-do-wyplaty-odszkodowan-organizacjom-zydowskim-za-mienie
  ===========

  Konferencja zaczyna się ciekawie…….

  Chetnych do antyirańskiej hucpy nie ma, poza zestawem tradycyjnym- anglosasi + Francja.
  Sporo ugra Neatniahu na użytek wewnetrzny.
  I Izrael, rozmawiający chyba po raz PIERWSZY, OFICJALNIE- z krajami arabskimi.
  Góra urodzi mysz, skoro większość krajów zachodnich jest reprezentowana przez pośledniej rangi dyplomatów.

 426. W sprawie zatrzymania Jacka K. pojawia się jeszcze jeden aspekt – otóż jeśli przez 8 lat jego rządów w Orlenie, CBA było w stanie przyczepić się do faktur rozliczających jedną (podkreślam – JEDNĄ!) imprezę promocyjną, to co muszą myśleć wszyscy ci prezesi „dobrej zmiany”, którzy w ciągu ostatnich 3 latach hojnie dotowali imprezy, bale i bankiety organizowane przez tygodniki jawnie sprzyjającej obecnej władzy? Przecież po wyborach wszyscy oni usłyszą dokładnie takie same zarzuty (dopuszczenia się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach), jakie obecnie usłyszał Jacek K.!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04732-Co-ma-przykryc-sprawe-Kujdy.htm
  ==============

  Słuszna uwaga.
  Zawód dyrektora, prezesa, zaczyna być siedzeniem na bombie, być obarczonym wielkim ryzykiem.
  Kolejna ekipa przechwytująca władzę, może sfabrykować papiery na każdego…..

  Czy w kraju urządzonym w taki sposób, da się NORMALNIE pracować?

 427. W zbiorze zastrzeżonym znaleźli się agenci ważni dla bezpieczeństwa Polski .
  Typuje , że Kujde wpakowali do tego zbioru ludzie Macierewicza , bo Kujda pracował nie tylko dla SB , ale także tak jak Macierewicz dla Moskwy
  Rossi pyta kto tworzył zbiór zastrzeżony IPN , a przecierz gdyby chciał , to mógłby wiedzieć .

 428. to jeszcze nie wszystko
  https://wiadomosci.wp.pl/netanjahu-powiedzial-o-wojnie-z-iranem-wpis-nagle-zniknal-6349296919607425a
  Czy kolega @Ozzy zadowolony?, ani słowa o członkach ciała.

 429. Sciaga dla Lewego…….

  Gdyby Polacy chcieli zrozumiec na czym polegala ostatecznosc losu Zydow nie dochodziloby do falszywych porownian i rzekomego podobienstwa. Pozostaje pytanie, czy Polacy mieli szanse zauwazyc jako swiadkwie te niewyobrazalna zbrodnie, czy wogole byli w stanie ja zauwazyc. Z pewnoscia nie zauwazyli lub nie przejeli sie zniknieciem 10% populacji Polski przedwojennej.
  Dal Lewego jest to konserwa tuczaca na zlym oleju. Taka jego karnacja po zylm odzywianiu w dziecinstwie.

  Mitologizowanie wlasnej przeszlosci prowadzi do relatywizowania wlasnej historii, redukuje nasze mozliwosci rozwoju spolecznego w przyszlosci.

  Obwinianie Zydow europejskich za polityke Izraela jest niewatpliwie przejawem antysemityzmu. Obecny w dzisiejszej Polsce antysemityzm jest ciekawym zjawiskiem, bo istniejacym niezaleznie od obecnosci Zydow, czy tez aktualnej polityki Izraela wobec Palestynczykow. Solidarnosc z Palestynczykami nie jest jednak obecna w debacie spolecznej.

  Malo jest solidarnosci oraz krytyki w naszej polityce zagranicznej w analizie innych konfliktow na politycznej mapie swiata, swiata dla nas ograniczonego do wlasnych granic. Niezbedne jest odklamanie historii naszego kraju, zaklamanej przez 50 lat “realnego socjalizmu”, a dzisiaj przez “möchtegern” historykow, uslugodawcow prawicowej polityki. Marks mylnie sadzil, ze wyzwolone narody pozbeda sie nacjonalizmu (nie pomylil sie jednak w ocenie tzw. kapitalu).

  Nacjonalizm oraz antysemityzm potrzebuja realnego lub wirtualnego wroga: Zydzi w kosciele katolickim funkcjonuja po dzien dzisiejszy jako “bogobojcy”. Podobnie jest w kosciele ewangelickim. Przykladem naszej wspolczesnej antysemickiej mowy, ciagle aktualnej sa nastepujace cytaty; To se Zydki swieto zrobily. Nie zydz pan! Dawaj wiecej- slowa do sprzedawcy. Odpowiedz sprzedawcy..- Zyd to smiec! Uslyszane przeze mnie w pociagu do Krakowa; polski konduktor w niemieckim wagonie probowal naprawic uszkodzona klimatyzacje po zydowsku, jak sam sie wyrazil. Noga potraktowal szafe z bezpiecznikami (nie potrafil przeczytac instrukcji obslugi w jezyku niemieckim). Sa to reakcje w kraju, w ktorym dokonala sie najwieksza zbrodnia nowozytnej Europy.

 430. https://kresy.pl/publicystyka/unia-europejska-z-iranem/
  ==========

  Gospodarkę Europy napędza produkcja i handel.
  Gospodarkę USA wojna i dodruk.
  Stąd różnice w podejściu do Iranu.

 431. kpisz czy o drogę pytasz ? to stare powiedzonko jak znalazł do @ worm100. Nawet nie otwieram linku po takiej reklamie.

 432. They are in a George Orwell 1984 time loop where war is a good thing, good for the economy, eliminating competition, and gaining more serfs. None of us are safe from this kind of thinking. It is institutionalized terror wrapped in nice wrapping paper with a bloody ribbon.

  The Deep State hoodlums want more war. They are not giving up after Syria, or Afghanistan. They are just getting ready to redeploy onto new targets. It is our job now to find out where, and get there ahead of them.
  https://journal-neo.org/2019/02/14/warsaw-conference-is-the-us-coalition-prestaging-war-with-iran/
  ==========

  Wojna jest dobra dla gospodarki niektórych krajów…..

 433. @ mazia

  W nagłym przypływie ciepłego afektu:

  Żabko, Ty moja miła
  żeby ci woda lekką,
  była.

  Nie ruszą Cię za życia
  boćki i szczupaki
  a my spokojnie czekamy
  wormy i robaki.
  🙂 🙂 🙂

 434. @hetajr
  Grecja leży na czubku Bałkanów. Poważnie uważasz, że Alianci zamiast Sycylii zaatakowali Sardynię ?

 435. Dlaczego Żydzi nie wypierają się polityki Izraela. Tak sobie myślę po spożyciu sałatki po żydowsku,która nie kojarzy się z Izraelem. To cymes smakowy. A do tego śledż po kąpieli w oleju. Czy autor takiej sałatki może być agresorem.

 436. The film, called “The Lobby,” was produced by Al Jazeera’s investigative unit, and features hidden-camera footage obtained by the reporter, who posed as a Jewish, pro-Israel activist from Britain who wanted to volunteer with the Israel Project.
  http://www.informationclearinghouse.info/51104.htm
  =========

  Jak się robi politykę- po żydowsku…….

 437. Gugała w poranku TOK FM: może taśmy Kaczyńskiego są zmokłym kapiszonem. Ale wydzielają paskudny smród. Trudno walczyć ze smrodem.

  Mój poprzedni komentarz zatrzymany w moderacji. Why?

 438. Spróbuję swój wcześniejszy komentarz podzielić na mniejsze. Zobaczymy na co się bramka obraziła.

  Amerykanie zawsze robią politykę zagraniczną z wdziękiem bomby głębinowej,

  powiedział Jarosław Gugała w dzisiejszym Poranku radia TOK FM.

 439. ozzy
  13 lutego o godz. 23:17

  ozzy, jak pytałeś o co chodzi Netanjahu na szczycie, to chyba wiedziałeś szybciej, niż ja.

  Po prostu, z kompletnym zdumieniem i niedowierzaniem poznałem rzekomego (?) tweeta Netanjahu, że w Warszawie planowana będzie wojna z Iranem!

  Tweet podobno został szybko zmieniony.

  Piszę opinię fakultatywnie (gdyby, jeśli…) bo albo ten tweet to prowokacja, albo prowokujący szaleniec.
  Nb tajne (! ha ha) plany wojenne pasowałby do lokalizacji zadupia. Jeszcze bardziej do tweeta pasują sieciowe ludziki-kremliny. One zawsze atakują.
  Pozdrawiam.

 440. Mike Pompeo wezwał Polskę do przyspieszenie prac w sprawie „kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego” Żydów, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu.

  Radosław Sikorski:

  Kiedy dyplomaci amerykańscy zaczęli ponownie tę sprawę podnosić, powiedziałem publicznie, że jeśli Stany Zjednoczone chciały zrobić coś dla polskich Żydów, to właściwym momentem były lata 1943–1944, kiedy znaczna ich część wciąż jeszcze żyła i gdy Polska ustami Jana Karskiego o to błagała. Dziś te interwencje są cokolwiek spóźnione
  W Polsce komunalna własność żydowska – jak synagogi czy cmentarze – została już oddana. A Stany Zjednoczone mają wyjątkowo słabą podstawę do upominania się o mienie w Polsce. Roszczenia obywateli amerykańskich zostały spłacone jeszcze w latach 60. Umowa, którą wówczas podpisano, mówi wyraźnie, że od tej pory wszystkie roszczenia obywateli amerykańskich powinny być kierowane pod adresem Departamentu Stanu.

  https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117143,Polska-moze-byc-lepsza

 441. Mike Pence poklepał nas łaskawie po plecach:

  Sojusz między Polską i Stanami Zjednoczonymi jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Polska stała się jednym z najważniejszych graczy w sprawach świata. A organizowana konferencja będzie miała światowe znaczenie

  Nie będziemy nieuprzejmi i nie będziemy naszemu nowemu Wielkiemu Bratu przypominali Jałty, bo to odległe czasy.
  Sięgnijmy do nowszej historii.
  Ukraina pozbyła się swojej broni nuklearnej w zamian za gwarancje bezpieczeństwa udzielone przez tzw. Memorandum Budapeszteńskie, dokument podpisany 5 grudnia 1994 na szczycie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).
  USA, Wielka Brytania i Rosja zagwarantowały w nim, między innymi, respektowanie niepodległości i „istniejących granic” Ukrainy.
  Ukraina widzi ile warte są „gwarancje” możnych tego świata.

  „Strzeż mnie Panie Boże przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę”.

 442. Dzisiaj zabierze głos znany gołąbek pokoju Binjamin Netanjahu, walczący o kolejną reelekcję w swoim kraju.
  Konferencja ma szansę na powodzenie, jeżeli wczorajsza kolacja na Zamku była koszerna, powiedzał Sz. Wiess:

  https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/szewach-weiss-o-konferencji-bliskowschodniej-w-warszawie,909384.html

  Czy leci z nami psychiatra?

 443. W kawałkach przeszło wszystko!

 444. @Saldo, przestań smęcić i określ się wyraźnie: czy ty popierasz obecną politykę Izraela? Swego czasu wspomniałeś o sporej części obywateli przeciwnych awanturom wojennym – więc może zacznij uczciwie informować o ojczyźnie Żydów.
  Dawno temu @Wiesiek 59 polecił:
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04223-Liczba-skazanych-na-smierc-za-pomoc-Zydom.htm
  Widzę że dla ciebie te fakty są również niewygodne, może przeczytaj ponownie i przemyśl zanim coś napiszesz.

 445. Żabciu miła, Żabciu powiedz
  Co to dziś za dzień ?
  Przecież każde dziecko to wie,
  że to święto twe.
  Żabcia kumka, straszy boćka,
  że papiery na go ma, (na niego, ale za dużo sylab, nie mylić z nago)
  Z wiosną Żabcie w bagno nosi,
  gdzie kijanka Mauro Rossi,
  w całym bagnie żabkom głosi,
  że kumkanie to roznosi
  pychę boćka i tarmosi
  włoski Zosi
  Zosi samosi.
  Żabciu z okazji Międzynarodowego Święta Żaby, przyjmij tę niezręczną, a pisaną ze szczerego serca laurkę dla ciebie. Niech się święci święto Żaby i miłego kumkania w tataraku.

 446. Elity PiS wielokrotnie deklarowały sojusz z Urbanowskimi Węgrami. Stawiając Węgry jako wzór suwerennej polityki międzynarodowej państwa Europy Środkowo- Wschodniej.
  Tymczasem Węgry deklarują swą neutralność w wojnie gospodarczej pomiędzy USA i Chinami. Nie zrywają więzi gospodarczych z Pekinem. Podobnie traktują swą współprace gospodarczą z Rosją. W sferze militarnej ogłosiły właśnie, że zakupią helikoptery we Francji, czołgi w Niemczech, a samoloty od Szwecji.
  I pomimo twego zachowują swe członkowstwo w NATO. I są szanowanym przez USA sojusznikiem w Europie.
  https://trybuna.info/opinie/chiny-zawinily-rosje-obwinili-europa-zaplaci/
  ==========

  Tak się robi POLITYKĘ…..

 447. Jankesi wraz z Izraelczykami /nie mylić z Żydami/ robią z Warszawy miejsce schadzek aby ustalać zasady grillowania innych państw. Miejsce gdzie wcześniej katolicki wehrmacht grillował w piwnicach miotaczami płomieni Polaków i Żydów. Tak sobie myślę czy Warszawa jako cmentarzysko nie jest ziemią świętą dla Żydów. A urządzanie politycznych burd nie jest profanacją takiego miejsca. Dlaczego Żydzi na to pozwalają i nie protestują. O tzw.Polonii w USA i u Aborygenów nie wspomnę. Chyba zmutowana.

 448. Z dystansu
  14 lutego o godz. 9:17

  Jedno, z czym z „prawicą”, czyli parapissowską propagandą można się zgodzić, że akurat afera wieżowa potencjalnie UMACNIA mitologię Kacza.

  Trzeba tylko zrozumieć, że w naszym codziennym i przenikającym wszystkie szczeble relacji gospodarczych standardzie, bezczelny zdeprawowany oszust istotnie jest ikoną ‚cwanego byznesmena’, co piniondze ‚skądś ma’.

  Świętoszek bosonogi, tym sposobem ‚zbierający na wieże’ myto od zachodnich głupków, to przecież wzór sukcesu aspiracyjnego i autorytetu elektoratu większościowego.
  To model, bynajmniej nie mityczny, od starań o dojenie brukselki chłopstwem bezrolnym a dotowanym, po takież pragnące doić ją na arenie PE, z naczelnym ‚liderem’, co dla dojenia porzucił Polskę na pastwę gumnej ,pani kopacz’ (i w efekcie: pissu).
  A nad tym całym areałem przyświeca proboszcz, zbierający na remont dachu i nie płacący nawet na czarno.

  Tak, prezes w roli cwanego proboszcza-byznesmena atakowanego przez wraże obcojęzyczne cywilizacje śmieci (faktury, umowy…) to jest ekstencja mitu formacyjnego.

 449. @ ad*dam /@ Lewy /@ whoever

  Pieśćmy żabki dziś, Panowie
  bo nieważne co tam w głowie
  siedzi albo i belącze…
  Walentynki niech nas złączą!
  Blog hormonem męskim capi,
  aggresywnie tu, od czapy:
  bodziec czynią nam dotkliwy
  to prezesy, a to żyyydy.
  A to przecież zwiędła żabka
  por hormonów łacno zatka,
  skrzek wydając przejmujący,
  że kontenta naszych
  (tak,tak Częstochowa!)
  żądzyyyy.

 450. @hetajr, @Lewy

  Dokumenty znalezione przy majorze Martinie miały sugerować, że alianci wylądują na Sardynii i w Grecji (Dodekanes)
  Trup „kuriera”, wybrany celowo, aby wyglądał na topielca dryfującego od kilku dni w morzu, musiał mieć wodę w płucach. Do tego celu użyto zwłok człowieka, który zmarł na zapalenie płuc wywołane zatruciem trutką na szczury.
  Operacja nosiła kryptonim „Mincemeat” i była tak skuteczna, że Niemcy znajdując później prawdziwe tajne dokumenty z planami i rozkazami dalszych inwazji (D-Day, Market Garden) decydowali się je ignorować lub przyjmowali przeciwne strategie w przekonaniu, że to też celowe fałszerstwa. No, bo kto beztrosko zostawia prawdziwe dokumenty w opuszczonej barce desantowej w Normandii albo w rozbitym szybowcu w Holandii? 🙄

 451. @ Stowarzyszenie Umarłych Poetów

  🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=4lj185DaZ_o

 452. Salto Mordale
  A co by było jakbyś twoje ściągi poświecił twojemu koledze SS , który wali tu całe kloce z antysemityzmu , zamiast czepiać się Bogu Ducha winnych ludzi ?
  Centrala nie pozwala naszej sprzątaczce blogowej zwalczać antysemityzmu tam gdzie występuje on otwarcie , bo to wasz ?

 453. Wiesiek
  Co ty bredzisz , czy znasz kogoś , kto zerwał kontakty gospodarcze z Chinami ?
  Czy USA zerwały kontakty gospodarcze z Chinami i Orban to ostatni pozostały na placu boju partner gospodarczy Chin ?

 454. @GajowyM
  A znasz historię Pujola. Niemcy też się nabrali na tego podwójnego agenta. Pujol Katalończyk z Barcelony, nienawidzil Franco i w ogóle całego faszyzmu.
  Zglosił się do ambasady brytyjskiej w Madrycie z propozycją pracowania jako szpieg przeciwko Niemcom. Brytyjczycy uznali go za prowokatora i odesłali z kwitkiem. Wtedy Pujol zgłosił się do ambasady niemieckiej z podobną propozycją. Niemców to zainteresowało. Liczyli na to ,że uda im się Pujola wysłać do Anglii i będzie im stamtąd dostarczał informacje i że stworzy siatkę szpiegowską. Przeszkolili go, dostarczyli mu aparaturę radiową do nadawania, zaopatrzyli go w pieniądze. Pujol kupił sobie bedeckera po Anglii, rozkład pociągów i zainstalował się w Portugalii. Korzystając z tych dwóch „źródeł”, zaczął wysyłać wiadomości, jednocześnie chwaląc się, że udało mu się skaptować kilku Anglików do współpracy. Anglicy podsłuchując te depesze zaniepokoili się, co jest grane, zaczęli szukać tych szpiegów i nie bardzo mogli ich zidentyfikować. Wtedy Pujol zgłosił się w Lizbonie do ambasady amerykańskiej, prosząc Amerykanów, żeby ci przekonali Brytyjczyków, i żeby zgodzili się na współpracę. Amerykanie przekonali i Brytyjczycy zabrali Pujola do Anglii. Wspierany przez specjalnie utworzoną dla niego grupę specjalistów od fałszywek, Pujol zaczał wysyłać coraz konkretniejsze informacje, prawdziwe ale mało istotne.
  Niemcy mieli całkowite zaufanie do Pujola. Kiedy więc zbliżał się overlord, czyli lądowanie w północnej Francji, Anglicy wszystko zrobili, żeby Niemcy spodziewali się lądowania w Calais, a nie w Normandi. 5tego czerwca, w przeddzień lądowania Pujol wysłał późno, bo tuż przed połnocą wiadomość, że inwazja nastąpi w Normandii.
  Niemcy już przymierzali się do przerzucenia dywizji na odcinek normandzki, ale nad ranem dostali kolejną depeszę informując Niemców, że atak w Normandii jest symulacja, bo prawdziwy nastapi wkrótce w Calais. W ten sposób Pujol udowodnił swoją wiarygodność, a Niemcy zostali kompletnie skołowani.
  Pujol jest jedynym człowiekiem, któremu Hitler przyznał najwyższe odznaczenie Rzeszy, jakiś tam żelazny krzyż(Pujol go oczywiście nigdy nie odebrał) i najwyższe odznaczenie brytyjskie.

 455. Salto Mordale
  Czy to przypadek , że oskarżasz o antysemityzm jedynie liberalnych uczestników blogu , którym wymknęło się nieostrożne słówko , a całe wory antysemityzmu wywalane na blog przez twoich „towarzyszy” ignorujesz ?
  Moim zdaniem pod płaszczykiem wyroczni moralnej robisz wybitnie parszywą i zakłamana robotę na blogu .

 456. Z dystansu
  14 lutego o godz. 11:21

  Dziecko we mgle jesteś, skoro nie widzisz walki o rynki zbytu w sferze wysokich technologii, pomiędzy zachodem a Chinami.
  Niedoinformowany?
  To dopiero początek.

 457. Gekko
  Zgadzam sie całkowicie z tobą , że żadne działania „kaczora” nie są w stanie zszargać mitycznej opini genialnego przywódcy , która cieszy się on u swoich wyznawców i że wynika to w dużej mierze stąd , że im takie działania imponują i też by chętnie tak roli , gdyby tylko mogli. Ja koncentrowałem sie ale bardziej na środowiskach niezależnych od „kaczora” , zdolnych do wyrobienia sobie własnej opini o „kaczorze” , a co za tym idzie także o polskim państwie , jako partnerze biznesowym .

 458. Z dystansu
  14 lutego o godz. 11:27
  Moim zdaniem pod płaszczykiem wyroczni moralnej robisz wybitnie parszywą i zakłamana robotę na blogu .

  Nie zgodzę się z tym, a na pewno nie z epitetami.
  Już samo słowo użycie przez Ciebie (odruchowo i nieswiadomie?) „parszywa” wskazuje, że trafnymi adresatami saldo jesteśmy wszyscy.
  Drażniąca forma komunikatów saldo może budzić emocje, pytanie tylko: jakie, w kontekście treści?
  Nie mając żadnych afiliacji z treściami salda, nie wszystkie akceptując, nie sposób mi nie docenić wagi jaką niosą.
  Ja uważam, że saldo polewa szlauchem beznadziejnie, tj bezskutecznie, ale potrzebującym higieny wskoczyć pod prysznic choć na chwilę nie zaszkodzi.
  Innym pozostaje dusić się we własnych stęchliznach.

 459. Z dystansu
  14 lutego o godz. 11:37

  Myślę, że to wyczuwam; zwykle staram się odnosić do wypowiedzi w szerszym niż ich zakres kontekście.
  I to, co piszesz w tym temacie podzielam.

 460. Also sprach Gekko
  I tak trxymac.

 461. Wiesiek
  Postaraj sie wyrażać ściśle i co ma za sens kreowanie Orbana jako ostatniego partnera handlowego Chin ?
  Gdzie Pekin , a gdzie Orban ?
  Zagubiłeś sie juz całkowicie w tym robieniu z sierotki Orbana polityka o znaczeniu Globalnym .
  Samo informowanie nie ma tu nic do rzeczy , jak nie jest sie w stanie zrozumieć tekstów , ktore się czyta.

 462. Z dystansu
  14 lutego o godz. 11:37

  Jeszcze o wątku państwa, niezwykle istotnym.
  Panstwo kształtuje model, stanowiący chcąc nie chcąc wzorzec. Albo utrwala, albo koryguje.
  Zbudowaliśmy po 89 panstwo stopniowo pogrążające się w karykaturze cywilizacji, dostosowanej do podglebia. Państwo całkowicie wyzbyło się roli państwowotwórczej jest w działaniu głupie, zacofane, wrogie i opresyjne wobec obywateli.
  Obywatele chcą jakoby ‚państwa opiekuńczego’, jak sądzą, bo nie wiedzą, jak bardzo państwo po prostu przyjazne (czyt: cywilizowane) może podnosić standardy służące wszystkim – ponad destrukcyjny model demoralizującego rozdawnictwa nie mającego nic do rzeczy z opiekuńczością.

 463. @Z dystansu
  Uważaj, bo nie za takie uwagi Wiesio przezywa się i nazywa ludzi kanaliami. On jest nerwowy

 464. Gekko
  ta wojna de facto trwa…juz od powstania PLO a teraz na drugim froncie z proiranskimi terrorystami na terytorium Syrii i Libanu.
  Chodzi o dzialania prewencyjne i zapobiezenie realizacji planow Teheranu w konstrukcji ewentualnej glowic nuklearnych.

 465. ada*m100
  14 lutego o godz. 11:02
  A gdyby umierać przyszło, przypomnimy (żabce) co rzekł Cambronne… 😉

 466. ozzy
  14 lutego o godz. 11:50

  Tak z grubsza mi się zdaje.
  Niemniej przyznam, że obecna wiarygodność intencji i zamiarów Trumpa (nie: USA) nie odbiega dla mnie zbyt wiele od wiarygodności mułłów irańskich. Na ile Netanjahu leci pijanym lotem wyborczym, a na ile reprezentuje interesy państwa i ludzkości zagrożonej mułłami – mam nie mniejsze wątpliwości, nierozstrzygnięte.
  Jak widać ten aspekt polityki międzynarodowej jest mi dość niejasny; mam świadomość że powinien nam być lepiej znany.

 467. Gekko
  Mogę tylko powtórzyć to co już napisałem powyżej o walce Salto Mordale z antysemityzmem .
  Uważam to walkę za wybiórcza , zwalczany on tylko przez niego u liberalnych uczestników blogu , nawet jesli pojawia sie on tylko w formie czasami niezgrabnego sformułowania . Osoby o liberalnych ,które takiego przewinienia dopuściły się zwalczane są przez Salto Mordale do sądnego dnia . Skolei całe wory antysemityzmu wysypywane przez uczestnikow blogu o proradzieckich poglądach są przez Salto Mordale tolerowane i ignorowane i tyle na tema jego sprzątania .

 468. Lewy
  My się znamy z Wiesiek od wielu lat i znam jego możliwości „intelektualne” .

 469. Lewy
  14 lutego o godz. 11:46

  jako zupełny niehistoryk, skomentuję jednak, że wiesio staje się komunikacyjnie zrozumiały po przyswojeniu bibuł słanych od Batiuszki na front, krótkiej historii wkpb (dialektyka), oraz skryptów z kieleckich ‚uczelni’ spod moczarów w 68; żołnierz wolności + katowickie forum partyjne (chłe, chłe, kto wie?) wieńczy dzieło.
  Tylko: po co? 😉

 470. ozzy
  14 lutego o godz. 11:50

  Ta konferencja teoretycznie dotyczy zwalczania terroryzmu.
  Odpowiedz sobie na pytanie, które kraje go wspierają, finansują, uzbrajają, szkolą.
  Nie jest to głównie Iran, tylko Saudowie, Katar, USA, Francja, UK.
  Przecież doskonale o tym wiesz.

  Nazwanie kogoś terrorystą czy reżimem, przejawia się w zachodnich mediach negacją celów ugrupowań, lub państw.
  Nazwanie dokładnie takich samych zachowań grup zbrojnych bądź marionetek na czele państw inaczej- dysydentami, grupami walczącymi o wolność i demokrację, legalnymi przedstawicielami narodu, to poparcie grup reprezentujących zachodnie interesy.
  I każda zbrodnia, masakra, będzie usprawiedliwiona.

  Ciemny lud taką narrację kupuje.
  Ja niekoniecznie……

 471. Z dystansu
  14 lutego o godz. 11:57

  Też mogę tylko powtórzyć – jeśli polewa w jakiś wybrany kącik, mi nie szkodzi się podłączyć pod prysznic, jeśli woda czysta.
  A stopień czystości wody jest wypadkową stopnia ubrudzenia i potrzeby higieny.
  Mam świadomość, że to moja bardzo indywidualna opinia, ale nie aż tak subiektywna.
  Pozdrawiam.

 472. Wiesiek
  Co sądzisz o konferencji irańskiej w Warszawie i możliwej wojnie USA z Iranem z Polska u boku .
  Dobrze to koncypuje twój gołąbek pokoju Trump, albo to znowu nie jego ideja ?

 473. Z dystansu
  14 lutego o godz. 11:44

  Orban robi to, co leży w interesie Węgier, zawierając korzystne kontrakty z każdym.
  W przeciwieństwie do naszego kraju.

  Histeria antychińska jest faktem, o którym zdajesz się nie wiedzieć.
  Wystarczy poczytać nagłówki prasowe, skoro nie masz czasu na wgłębianie się w treść.

 474. ozzy
  14 lutego o godz. 11:50

  Jak ja lubie tę dialektykę o źródle terroryzmu w tym, kto go nazywa.
  „ale przecież na pytanie które ja ci zadaję abyś sobie zadał, odpowiedź znasz, bo jest nią pytanie które zadałem…”
  Ot, czastuszki … brudzące uszki. 😉

 475. Gekko
  Ja nie jestem przeciwny polewaniu . Ja tylko bym chciał , żeby Salto Mordale przynajmniej równo polewał , jak juz nie może koncentrować sie na otwartym antysemityźmie , którego przecierz na blogu nie brakuje , a który on dziwnie nie zauważa .

 476. Z dystansu
  14 lutego o godz. 12:05

  Rozprawa z Iranem jest według niezależnych źródeł, szykowana od 2001 roku.

 477. @Lewy

  Ten Pujol miał niesłychany talent, fantazję i zdolność do mistyfikacji. Urodzony agent. I to bez znajomości angielskiego.
  Czytałem kiedyś w „Spieglu” o jego żonie, która sfrustrowana brytyjskim klimatem, paskudnym jedzeniem i również nieznająca języka, groziła mu pójściem do hiszpańskiej ambasady i wypaplaniem jego prawdziwego zajęcia. Została zastraszona i sterroryzowana przez Brytyjczyków przy współudziale małżonka, groziła nawet odkręceniem gazu i otruciem się wraz z dziećmi, ale się rozmyśliła.
  Pujol dożył spokojnie swoich dni w Wenezueli (zmarł w 1988) upozorowawszy wcześniej swoją śmierć na malarię w Afryce.
  Hiszpanie nakręcili w 2009 roku dokument o nim „Garbo: El espía”.

 478. Wiesiek
  Moim zdaniem nie ma żadnej antychińskie histeri .
  Świat poprostu przyjął do wiadomości , że tak jak Orban prowadzi politykę w interesie Węgier , tak Chiny prowadzą politykę w swoim interesie i nią ma w tym nic zdrożnego . Okey,, niektóre kraje europejskie zaczęły sie bronić przed wykupem swoich strategicznych działów gospodarki , ale nie widzę w tym nic złego , jesli patrzy się na to jakie bariery stawiają Chiny zagranicznym inwestorom . Chiny stały sie zbyt potężne gospodarczo aby ignorować dalej zasięg i cele gospodarcze ich polityki . Cele ktore napewno nie są zbieżne z tymi zachodu . Mimo tego szeroka wymiana handlowa miedzy Chinami i resztą swiata, w tym Europu i USA , dalej kwitnie i jest w interesie obu stron.

 479. Z dystansu
  14 lutego o godz. 12:10

  Tak też odbieram Twoje intencje.
  Dokładam swoją, liberalną – jest prysznic krzywy: prostować czy się myć?
  Mnie ruch pod sitko zamiast ruchu sitkiem nie przeszkadza.
  Póki nie jest zbyt ciasno i duszno w kabinie, by mieć wybór. A saldo ma go też, zobaczymy jak z niego skorzysta.
  Pozdrawiam ponownie.

 480. W IV RP chwalenie komunizmu jest zabronione. Ale patrząc na sukcesy Chin trzeba mówić prawdę. Zabronione pod karą więzienia. Tak sobie myślę,że zamiast chwalenia komunizmu trzeba szyfrować popieram chiński styl życia. Bez rządów kościelnych.

 481. Gekko
  14 lutego o godz. 11:51
  ada*m100
  14 lutego o godz. 11:02
  A gdyby umierać przyszło, przypomnimy (żabce) co rzekł Cambronne…

  Francuski pewnie kojarzy jej (biedaczce) się, z żabojadami. Merde !

 482. Pisowscy hunwejbini potępiają działania Iranu poza granicami. Milczą o jankesach i Izraelitach/nie mylić z Żydami/. Tak sobie myślę,że poziom dyplomatycznego skundlenia hunwejbinów zamienia się w tubę jankesów. Za komuny tego nie było. Czekałem na telebim z Guantanamo.

 483. Stawka większa niż liczby…

  Partia Wiosna wybrała sobie okazję wyborów do PE „aby się policzyć”.

  Jak wygląda liczenie się w ciemno z kotem w worku, pokazały wybory na Śląsku i paskudna Kałuża, w którą takie liczenie po ciemniaku wdepło.

  Tym liczeniem się ślepców, piss odebrał władzę wynikowi wyborów wskazującym na opozycję.

  „…Po brexicie staniemy się jednym z pięciu największych krajów w UE; wyślemy do PE jedną z najsilniejszych reprezentacji: 52 europosłów…” [GW]

  Jeśli wzorem sejmiku śląskiego wybierzemy do PE kandydatów partii, które same nie wiedzą kogo mają, a tym bardziej nie wiemy tego my, możemy przegrać więcej niż wszystko.
  Na przykład oddając darmo nas i Europę ludzikom-kremlinom w ciemno.
  Policzmy się z własną głupotą przed, zanim ona policzy się z nami.

 484. adam100
  14 lutego o godz. 12:49
  Merde !

  Ubrałeś żabkę w niewymowne… 😉

 485. Są trzy powody wojny Waszyngtonu w Syrii – nie wojny Ameryki, ponieważ Waszyngton nie jest Ameryką.

  Pierwszy powód ma związek z zyskami kompleksu wojskowego i bezpieczeństwa.

  Zespół wojskowy i bezpieczeństwa jest kombinacją potężnych interesów prywatnych i rządowych, które wymagają istnienia zagrożenia aby móc uzasadnić roczny budżet, przekraczający PKB wielu krajów. Wojna właśnie uzasadnia istnienie takiego budżetu – finansowanego przez amerykańskich podatników, których prawdziwe średnie dochody na rodzinę nie wzrosły od kilku dekad, ale za to ich zadłużenie wzrosło.

  Drugi powód ma związek z neokonserwatywną ideologią amerykańskiej hegemonii światowej.

  Zdaniem neokonserwatystów, którzy z pewnością nie są konserwatywni pod żadnym względem, upadek komunizmu i socjalizmu oznacza, że ​​historia wybrała „demokratyczny kapitalizm” (który nie jest ani demokratyczny, ani kapitalistyczny) jako światowy system społeczno-gospodarczo-polityczny i obowiązkiem Waszyngtonu jest narzucenie amerykańskości na całym świecie.

  Kraje takie jak Rosja, Chiny, Syria i Iran, które odrzucają amerykańską hegemonię, muszą być destabilizowane i zniszczone, gdyż stoją one na drodze amerykańskiej dominacji.
  http://www.bibula.com/?p=96511
  =========

  Coś jest niejasne?

 486. adam100
  14 lutego o godz. 13:03

  Wiosnę na Śląsku tworzy juvenilny, sympatyczny i kompetentny międzynarodowo zwolennik ustanowienia godki językiem regionalnym.
  Przypadkiem o zlikwidowaniu kopalń w try miga jak dotąd się nie wygodoł.
  Jaką godkę bydzie mioł na brukselce?

  Warto przypomnieć, że inny importowany prezent z Belgii, Gierek Edward – światowiec komuszego ethosu, miał w zamiarze wnieść wiano komunizmu z zachodnią twarzą, a na Ślązku do dziś znienawidzony (ale nie w Zagłębiu).
  W wianie wyniósł kosmiczne długi a nas wprowadził do d..py, ze Ślązkiem na czele.

 487. Arabia Saudyjska w ramach cenzury poza granicami porąbała piłą łańcuchową dziennikarza. Kiedy Skripal dostał biegunkę po wypiciu płynu z butelki znalezionej w parku. Świat staną na krawędzi wojny. Saudyjski „wypadek” przy pracy z piłą nie wzbudził sensacji. Jankesi liczą od pilarza na kasę 100 mld $ za militaria. A krajowi pisowscy hunwejbini czekają na aportujący gest głównego jankesa. Tak sobie myślę,że tzw. zachodnia cywilizacja jest liberalna dla użytkowników pił. To chyba stan umysłu.

 488. Izrael dostaje to, czego chce, bez względu na konsekwencje dla Ameryki.

  Adm Moorer miał rację. Stany Zjednoczone dają Izraelowi co roku wystarczająco dużo pieniędzy, by przekupić nasz rząd. I Izrael kupuje nasz rząd. Rząd Stanów Zjednoczonych jest znacznie bardziej odpowiedzialny wobec Izraela niż wobec obywateli Stanów Zjednoczonych. Głosowania w Izbie Reprezentantów i Senacie sątu dowodem.

  Waszyngton nie potrafi stawić czoła małemu Izraelowi, a myśli, że może zastraszać Rosję i Chiny. Prowokowanie tych krajów to przejaw obłędu. Zamiast inteligencji widzimy arogancję, co jest cechą charakterystyczną głupców.

  Planeta Ziemia i istoty na niej mieszkające, nie potrzebują bardziej niczego, niż liderów na Zachodzie, którzy są inteligentni, którzy mają moralne sumienie, szanują prawdę i są zdolni zrozumieć granice swej władzy.

  Ale Zachodni Świat nie ma takich ludzi.

  Dr Paul Craig Roberts

 489. Gekko, 11:55
  sam odpowiedziales na swoje pytania a doskonale wiesz, ze wybory tez sie zblizaja w Eretz Israel. Opozycja z gen. Gantzem tez nie proznuje. Jest ciekawa z nim rozmowa w dzienniku „Yediot Ahronot” zdaje sie jest w wersji angielskiej.
  Wojna z Iranem? Te panstwo trzyma sie na palach, racjonowana zywnosc np.ryz, a wydatki na zbrojenia i ekspedycje rosna.
  Polska jest sojusznikiem USA i to bardzo wyprobowanym. UE jest bardzo podzielona, wzdluz i wszerz, ale poparcie Polakow dla uczestnctwa w niej jest znsczne. Szwecja jeszcze przed wczoraj az 85%. O klopotach rzadzacych i przedziwnych aliansach mozna pisac wiele. Po prostu duze partie traca wiele na rzecz ugrupowania populistyczno-rewindykacyjngo Szwedzkich Demokratow.
  Antysemityzm tutaj ma sie „dobrze”.

 490. Wyniki jakie osiągnął nasz zachodni sąsiad w zakresie tzw. polityki klimatycznej, po tym jak zainwestowano tam olbrzymie środki finansowe na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej, każą poddać w wątpliwość sens takiego modelu rozwoju. Zdaniem Mike’a Shellenbergera z organizacji „Environmental Progress”, Niemcy w ciągu ostatnich dziesięciu lat wydali na energetykę odnawialną aż 580 mld dolarów (ok. 500 mld euro). Gigantyczne wydatki nie szły jednak w parze z redukcją emisji gazów cieplarnianych (CO2). Okazuje się bowiem, że poziom redukcji z ostatniej dekady był bliski zeru.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04735-Wielkie-koszty-i-zerowe-efekty-polityki-CO2.htm
  ==========

  I co wy na to?
  Jak zwykle, liczni muszą zapłacić, by nielicznych wzbogacić…….
  Ale, czego się nie robi dla religii.?

 491. Wystarczyloby nie donosic, nie wydawac, nie zdradzax, nie szantazowac, nie rabowac i – jak Pan Bog przykazal – nie zabijac.

  Polecam Zabbbbbbbce z krysztalowo czystej wody lekture rozmowy z Henrykiem Grynbergiem w Wyborczej z 7-8 kwietnia 2018

  „Szmalcownicy nie umarli bezpotomnie”.

 492. Ludzie mówią,że ustawa 447 przypomina refakturę dla Srebrnej. Zlot zwolenników agresji na Iran ma pomóc zinwentaryzować obiekty potem opisane w załączniku do 447. Tak sobie myślę,że to wpuszczenie lisa do kurnika.

 493. wiesiek59

  ,,,…podczas powstania w getcie Żydzi walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi.”

  To jest wypowiedz zony Alana Greenspana, ktory w ramach planu 30- letniego doprowadzil finanse jankesow do ruiny. Wszystko w ramach sciagania haraczu ustawa 447.
  https://www.rp.pl/Media/190219676-Dziennikarka-z-USA-mowi-o-polskim-rezimie-w-czasie-wojny.html

 494. kooperatywaMondragon
  14 lutego o godz. 13:51

  Rządzą prawie wszędzie dyletanci polityczni i historyczni.
  Trzeba ich edukować.

  Nasze „dyplomatołki” obudzą się z ręką w nocniku, po nałożeniu przez USA sankcji na Polskę, za niewypłacanie żydowskim organizacjom haraczu.
  I co im zrobisz?

 495. @Z dystansu
  Nie demonizuj Saldo mortadelę. On istnieje na tym blogu od stu lat i koniecznie chce uchodzić za intelektualistę. On chyba mnie uważa za intelektualiste i chcialby żebyśmy sie zakolegowali. Jego długaśne ględzenie o antysemitach, to najczęściej przedruki.
  Ale zwróć uwagę, że chyba zorientował sie, że oprócz mnie na blogu jest antysemicka Żabka i zuchwale ją zaatakował. Może teraz zacznie wrzucać „ściągi dla żabki” i nękać to nieszczęsne, konające stworzenie.
  Niechybnie wyniknie z tego awantura w tataraku, bo ja ściągi dla lewego nie czytałem, a Żabka jest ciekawska, przeczyta, a ponieważ lubi się odgryzać to będziemy świadkami interesującej wymiany ciosów.

 496. @Lewy
  Grecja leży na czubku Bałkanów. Poważnie uważasz, że Alianci zamiast Sycylii zaatakowali Sardynię ?

  Powtórzę, przedmiotem dezinformacji co do przyszłego miejsca lądowania Aliantów była Sardynia, której Ty w ogóle nie wymieniasz.

  „Korespondencja znajdująca się „pod pieczą„ majora Martina składała się z: listu Archibalda Nyea z dnia 23 kwietnia 1943 roku, skierowanego do Harolda Alexandra, listu szefa Operacji Połączonych – lorda Louisa Mounbattena, zaadresowanego do admirała Andrew Cuninghama – naczelnego dowódcy Floty Śródziemnomorskiej z dnia 21 kwietnia 1943 roku oraz listu lorda Louisa Mountbattena do generała Dwighta Eisenhowera z dnia 22 kwietnia 1943 roku. W drugim z wymienionych pism, w ostatnim akapicie – ujętym w sposób humorystyczny – zawarta była sugestia, iż celem ataku sił sprzymierzonych będzie „kraj sardynek„ (czyli Sardynia).”

  https://historia.org.pl/2014/06/06/operacja-mielonka-majstersztyk-brytyjskich-tajnych-sluzb/

  Pisanie w polskiej Wikipedii, że Niemcy uwierzyli w jednoczesne lądowanie Aliantów na wyspie i w Grecji, (odległość od Tunezji, Luftwaffe we Włoszech, poturbowana ale istniejąca flota włoska) to science fiction.

 497. GajowyM.
  14 lutego o godz. 12:20
  Widzę, że mamy dostęp do tych samych źródeł i te same fascynacje.

 498. @hetajr
  Ok, masz rację, pominąłem Sardynię, bo opowiedziałem skrótowo, pomijając szczegóły. Oczywiście, że Sardynia tez miała być lepem na muchy. Staram się pisać oszczędnie, a i tak ten wpis był trochę za długi.
  Więc wybacz ten straszliwy błąd, który mi się zdarzył

 499. @Symetryczny
  14 lutego, g.14:37
  To faktycznie trójka niebezpiecznych faciów, ale Adrian jest bezkonkurencyjny w swojej durnocie i niepowtarzalnej vis comice.
  A w ogóle cała ta imprezka w Warszawie, na nasz koszt zresztą, jak najgorsze wystawia świadectwo obecnej polskiej „dyplomacji”, którą tworzą „dyplomatołki” według jakże słusznej diagnozy prof. Bartoszewskiego.

 500. @Gekko
  13 lutego o godz. 15:48
  Wiosna…
  To jest tylko dość wyrafinowana, jak na polo-koktę, ale megacynicznie tania manipulacja.

  Za dużo przymiotników/atrybutów. Brzmi podejrzanie 🙂

 501. @hetajr

  Pisanie w polskiej Wikipedii, że Niemcy uwierzyli w jednoczesne lądowanie Aliantów na wyspie i w Grecji (…) to science fiction

  Jeśli przeczytałeś do końca artykuł, który zalinkowałeś, to dotarłeś zapewne do tego:
  „Major William Martin spełnił swoje zadanie na medal. Dzięki lekturze przewożonych przez niego listów Adolf Hitler nakazał przerzucenie wojsk niemieckich na południe Grecji i Sardynię, uniemożliwiając im wzięcie udziału w obronie włoskiej wyspy.”

  Polska Wiki cytuje treść listu Archibalda Nye do generała Alexandra, warto się zapoznać z jego treścią.
  Niemcy mieli odnieść wrażenie, że alianci są na tyle potężni, że zdolni są przeprowadzić operacje lądowania z Tunezji zarówno na Sardynii (w drodze do Francji) jak i na Peloponezie.
  Choć Sycylia była najbardziej logicznym, bo najbliższym celem.

 502. https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591318,iran-mike-pompeo-usa-izrael.html

  Podżeganie do wojny, powinno być karalne….
  Ale, USA nie ma własnej polityki zagranicznej, od kiedy rzadzi AIPAC.

 503. Karczewski powiedział dziennikarzom, że jest tym zachowaniem zdumiony. Po raz pierwszy senatorowie w ten sposób zachowali się podczas wizyty wysokiego przedstawiciela obcego kraju. To jest zdumiewające, ale też i niedopuszczalne, nie powinniśmy się tak zachowywać w stosunku do przedstawicieli innych krajów – podkreślił marszałek Senatu. Według niego takim zachowaniem pokazujemy brak kultury. W tym przypadku kultury politycznej – podkreślił Karczewski.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/591251,michail-miasnikowicz-stanislaw-karczewski-bialorus.html
  ============

  Dyplomatołki z PO wcale nie są lepsze……
  Zrażanie sobie sąsiadów, nie jest najlepszą formą współpracy z nimi.

 504. Jarosław Kaczyński u Zbigniewa Ziobro, a ten zadowolony co było widać na konferencji prasowej
  Fakt pyta u którego Ziobry? Nieładnie tak dociekać do spodu, przecież u obu. To rozdwojenie obu panów nie musi być tak podkreślane na każdym kroku

 505. wiesiek59
  14 lutego o godz. 15:37
  Już z pewnością stracili mój głos, ale i bez mojego głosu przepadną w ewyborach

 506. Łukaszenko i Putin na nartach w Soczi. Czy dlatego senatorowie PO opuścili posiedzenie z udziałem wysokiego rangą przedstawiciela Białorusi?

 507. Od rana poziom mojego optymizmu poniżej średniej dlatego na temat konferencji bliskowschodniej nie będę się wypowiadać, wystarczy jak sprawy krajowe dodatkowo dołują.
  Te działa to pierwszej potrzeby?

 508. Wiesiek
  Co robi USA w Syri to niby podług ciebie wiemy .
  Teraz pozostaje jakie cele ma Rosja w Syrii . Czy Syria ma być wojną zastępczą , tak jak w czasach zimnej wojny ?
  Na to raczej się nie zanosi , a Rosja poza tym może jeszcze co najwyżej jeszcze zaoferować utrzymanie Asada u władzy.
  A więc wszystko tylko po to , aby zbrodniarz ścigany międzynarodowym listem gończym mógł pozostać u władzy ?
  Ciekawe jak to się je ?

 509. Teraz Ziobro będzie sądził „kaczora” !
  A było Jarusiowi reformować wymiar sprawiedliwości i oddawać go w ręce Ziobry ,

 510. „Musimy zapewnić długotrwały rozwój w tym regionie” – Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę – jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań – ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie. Aby unikać konfliktów, które wynikają z kryzysów humanitarnych i migracyjnych, musimy zapewnić długotrwały rozwój w tym regionie – dodał szef rządu. (http://www.tvn24.pl)
  ============

  Anglozionist będą bombardować, powodować kryzysy, my pomagać……
  Pan premier mysli przyczyny są nieistotne?
  Nie widzi związku?

 511. Lewy
  14 lutego o godz. 14:55

  Oczywiście, że wybaczam ten poważny błąd 🙂

 512. Ludzie mówią,że w PO odżywają ukraińskie geny z tryzubem na czole. Z tolerancją dla banderyzmu jako formy tzw.wyklętości. Tak sobie myślę,że Białoruś jako słowiański kraj jest bardziej demokratyczna od Arabii Saudyjskiej czy Watykanu.

 513. W Art. 68 Konstytucji pomieszczono to nasze uprawnienie: „Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.”

  Jeśli by tak było to dla uzyskania świadczeń wystarczyłoby od dnia uchwalenia Konstytucji w 1997r. – wystarczyłoby okazywać dowód obywatelstwa RP. Tak nie jest, Konstytucja przez nikogo nie była niełamana w tym doniosłym punkcie.

 514. Całe szczęście że premier Biedroń wydaje się szlachetnym człowiekiem, a nie jakimś stalinistą, nie będzie czystek.

 515. Pozwolę sobie zacytować bardzo według mnie znamienny komentarz/ tekst na temat konferencji bliskowschodniej. Poziom serwilizmu tego rządu wobec USA jest porażający i nie wrózy niczego dobrego.
  http://wyborcza.pl/7,75399,24458763,konferencja-bliskowschodnia-jak-kongres-obroncow-pokoju-we-wroclawiu.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy:undefined

 516. GajowyM.
  14 lutego o godz. 15:29

  Mało wierzę polskiej Wikipedii, oraz artykułom nie podającym źródeł.

  Wg Wikipedii
  „Przypuszczalnie najgorszym krokiem (z punktu widzenia III Rzeszy) było odwołanie do Grecji z frontu wschodniego dwóch dywizji pancernych i włoskiego II Korpusu, które tam – wobec przygotowań do bitwy pod Kurskiem – były znacznie bardziej potrzebne”

  O włoskim II korpusie w Rosji nie słyszałem. Pożądane byłyby numery dywizji pancernych – może masz Piekałkiewicza, wymienionego jako źródło?

 517. Jankesi sugerują,że antysemityzm to zło. Ale bombardowanie Syrii już nie. Tak sobie myślę,że jankesi i Izraelici uber alles.

 518. @Stasiu Słow.
  Jezu! Stasiu, przestan sobie tak myśleć, bo zaczyna mi Ciebie żal uber alles.

 519. Otwierając tygodnik POLITYKA na stronie 94 widzimy wioskę Yumin nad rzeką Shenzhen w 1980 roku. Rozległy obszar z niską zabudową. Na sąsiedniej stronie to samo miejsce 40 lat później na którym widzimy setki, a może nawet tysiące wieżowców. Nie tylko zgrupowane po dwie wieże ale po kilka, a nawet kilkanaście pnących się ku niebu. Komunistyczne Chiny odnotowały niesłychany skok cywilizacyjny i równocześnie technologiczny.
  Pisałem tu kiedyś jak sprzedawaliśmy maszyny górnicze i jak oni te maszyny rozbierali, oglądali i już nasze nie były im potrzebne bo potrafili wyprodukować lepsze. Teraz czytam o wprowadzaniu sztucznej inteligencji, niedługo robotnicy w wielu branżach nie będą już potrzebni, inteligentne roboty zrobią wszystko szybciej i lepiej.

  Polskie rozważania polityczno-ideologiczne ze średniowiecza nikomu się niedługo na nic nie przydadzą. Już nie 40 lat ale 10 albo i krócej może trwać wymiana wszystkiego i być może nie będzie się już o co spierać, i tylko suweren będzie zadziwiony; jak tym Chińczykom to się w tym komunistycznym systemie udało

 520. Ocena, który terroryzm jest dobry a który jest zły zależy od jego sponsora. Co przypomina ocenę grzybów jadalne i nie jadalne a nawet trujące. Np. na Syberii muchomory czerwone są sposobem na poty a olszówka grzybem zakąskowym. Tak sobie myślę,że terrorystką można określić też teściową bo są dobre i złe.

 521. 14:40 ” blogu jest antysemicka Żabka”
  @Lewy a co będzie jeśli nie potraktuję komentarza jako wyznanie miłosne w dniu Św.Walentego?
  https://www.polityka.pl/forum/1315352,na-wezwanie-prokuratury-ujawniamy-informacje.thread

 522. Po co Iranowi program balistyczny? – Iran położony jest w regionie, w którym jest raczej mało lubiany. Trudno się więc dziwić, że za cel postawił sobie budowę możliwości obronnych. Arabia Saudyjska ma własny arsenał rakiet balistycznych, Izrael – broń atomową. W 2016 roku irański budżet obronny wyniósł 15,9 miliarda dolarów – sama Arabia Saudyskia wydała 56,9 miliarda. Niemal wszystkie kraje w regionie inwestują też poważnie w obronę przeciwrakietową, co dalej nakręca spiralę. (http://www.tvn24.pl)

 523. Zagłosuję na opcję,która obieca drugie Chiny. Tak sobie myślę,że zaryzykuję trzeci raz.

 524. Klich chce być pod jankesów butem. Tak może mówić tylko pantoflarz domowy. Tak sobie myślę czy taka jest jego opcja pod butem. Suwerenie z buta takie partie.

 525. Kto u nas stoi ponad prawem?
  Kto to prawo może dowolnie zapisywać?
  Czy sprawa jest gospodarcza, polityczna, czy kryminalna?
  Ciekawe rozmowy w telewizji

 526. Z dystansu
  14 lutego o godz. 17:04

  Nie miałbym nic przeciwko niemieckiej polityce zagranicznej, w stosunku do innych krajów, stosowanej w Polsce, przez nasze slużby.
  Miałbyś coś przeciwko?
  Ona jest RACJONALNA, nasza idiotyczna.
  To co ty akceptujesz w kraju zamieszkania, byłoby dla Polski zbawienne.
  Dystans i pragmatyzm, to jest to.

  Nie czytasz tekstów pod linkami.
  Równie pragmatycznych autorów, wyjasniających logicznie to, co się dzieje.
  A szkoda.

 527. @hetajr, 14 lutego o godz. 17:51

  Nie zajmowałem się bliżej takimi szczegółami, ale ze źródeł niemieckich wiem, że niemiecka 1. Dywizja Pancerna została w styczniu 1943 wycofana spod Moskwy do Francji w ramach uzupełnienia i regeneracji zasobów, a stamtąd w czerwcu 1943 skierowana na Bałkany, a potem do Grecji w celu obrony wybrzeża.
  Dopiero w listopadzie 1943 została przeniesiona na Ukrainę, gdzie wzięła udział w bitwie o Kijów.
  Czyli Niemcy w 1943 poważnie liczyli się z alianckim lądowaniem w Grecji.

  Włosi okupowali Grecję w latach 1941-43, a w ZSRR od początku operacji „Barbarossa” był najpierw ich Korpus Ekspedycyjny w sile 62 tys. ludzi, a potem na życzenie Mussoliniego zwiększone siły liczące 229 tys. żołnierzy skupione w tzw. 8. Armii (Armata Italiana in Russia).
  Korpus Ekspedycyjny był podporządkowany 1. Dywizji Pancernej, więc bardzo możliwe, że jakaś formacja pod nazwą II Korpus też została z nią wysłana do Grecji.
  Mnie znacznie bardziej zainteresowała ta aliancka operacja z fałszywym majorem Martinem, o której wspomniał @Lewy.
  Amerykanie nakręcili nawet niezły film pod tytułem „Człowiek, którego nie było” – The Man Who Never Was (1956)

 528. magdar49
  14 lutego o godz. 14:56
  Jestem człowiekiem starej daty. Pamiętam czasy Gomułki, Gierka i Generała. było szaro i biednie. Ale startowaliśmy od zera. Kto nie pyskował o przyjaźni z CCCP lub o przewodniej roli partii mógł żyć spokojnie aczkolwiek skromnie, robiąc z pomocą państwa kariery w nauce, technice, sztuce, kulturze lub w sporcie. Głównym celem ówczesnych liderów była budowa i umacnianie państwa, jedynej wartości Polaków. Wszystko to poszło w niwecz, a Polska dzięki liderom Solidarności straciła ponad 2 biliony dolarów, przemysł, doskonałe kadry i szacunek w świecie. Do władzy i do koryta dorwała się najczarniejsza hołota i kościół. Gdy widzę takie kreatury jak Duda, Morawiecki, Kaczor Ziobro, Głódź, Tusk, Schetyna i inni rzygam na kilometr. Tym bardziej, że nie widać żadnych szans na jakąkolwiek zmianę. Nawet nie ma kto nas rozebrać.

 529. @ Natanjahu powiada, że celem szczytu jest promocja Wojny Z Iranem, nie trzeba być Goliathem intelektu żeby skojarzyć, że głównym odbiorcą paliw z Iranu są Indie i Chiny.

  Równoległe zgniatanie Maduro w Wenazueli gdzie jeszcze parę lat temu ropa była po 12 centów $ za galon (ok. 4 litry) (10 polskich groszy za litr) to oblicze tej samej wojny. Najwidoczniej panuje paliwowy konsensus między koncernami amerykańskimi i OPEC z zatoki perskiej z jednej strony, a z drugiej kraje jak Wenazuela i Iran prawdopodobnie zaburzają ten konsensus i albo nadprodukują (Iran) i sprzedają komu nie trzeba, albo produkują za tanio (Wenazuela) i potrzebna jest interwencja. Wszystko w myśl zasady Ayn Rand, że ropa to silnik świata, kto ma czarne złoto ten kontroluje ceny wszystkiego.

  Na wojnie z Iranem upiecze się także postawienie tamy dla szlaku, to już drugiej tamy, bo pierwsza tama została postawiona poprzez ANAKONDĘ.
  Szczyt w Warszawie to także promocja roszczeń żydów.

  @ Gwiazdowski to upudrowany dobrym żartem i kurtuazją wąż, poznałem tego smoka, to tak jak w poprzednich wyborach nagle wyciągnięto z szafy Kukiza, nie dajmy się zrobić w balona i stawiajmy na sprawdzoną prawicę. Trzeba zmieść ze sceny okrągły stół, to jest podstawa.

 530. @Symetryczny
  Nie tylko Ty pamietasz czasy Gomulki i pozniejsze. Mysle, ze wiekszosc blogowiczow i to nawet nieo lepiej.
  „Kto nie pyskował o przyjaźni z CCCP lub o przewodniej roli partii mógł żyć spokojnie aczkolwiek skromnie, robiąc z pomocą państwa kariery w nauce, technice, sztuce, kulturze
  lub w sporcie”.

 531. Ja nie pyskowałem. Tak sobie myślę,że mądry Polak przed szkodą a nawet dwie matki ssie.

 532. @Symetryczny
  Jaka kariere? Bo przeciez nie swiatowa. Jak ktos chcial robic swiatowa, to z PRL-u musial wiac i to bezpowrotnie.
  „. Głównym celem ówczesnych liderów była budowa i umacnianie państwa, ”
  Panstwa polskiego? Wespol z Wielkim Bratem? Kpisz? Nie widzisz roznicy pomiedzy zrujnowanym panstwem roku ’89 a dzisiejszym „panstwem w ruinie”?
  . Wszystko to poszło w niwecz, a Polska dzięki liderom Solidarności straciła ponad 2 biliony dolarów, przemysł, doskonałe kadry i szacunek w świecie.”
  A byli jacys inni liderzy? Byla jakas alternatywa? Jaki to byl przemysl i doskonale kadry w ’89?
  Bo szacunek na swiecie to zyskalismy glownie dzieki Solidarnosci i Okraglemu Stolowi.
  ” Do władzy i do koryta dorwała się najczarniejsza hołota i kościół.”
  Dorwala sie? To byl jakis zamach stanu? Czy moze demokratyczne wybory, ktorych legalnosci nikt nie podwazal? A KK zawsze byl zblatowany z wladza i nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo.

 533. jakub01
  14 lutego o godz. 20:20
  Najlepsze życzenia z okazji Walentynek.
  Dzisiaj czytam same złe wiadomości. Nawet trudno komentować

 534. @Symetryczny
  No i skad wytrzasnales akurat 2 biliony baksow? Ni mniej ni wiecej?
  Feliz Dia de San Valentin.

 535. @Is 42
  Dzieki i z wzajemnoscia. Ja odpuszczam sobie blog jak mnie zanadto nudzi lub meczy. Nie czuje potrzeby ustawicznego komentowania i spekulacji np. na temat Biedronia i jego „Wiosny”. Wiosna u mnie juz prawdziwa, kwitna
  fiolki i biale i rozowe migdaly.
  https://www.youtube.com/watch?v=hBAnOYQ2Tmk

 536. @Is 42
  Jablonie jeszcze u mnie nie kwitna ale za miesiac pewno juz tak. Urosly bardzo w tym roku a posadzilam je z pestek jak i caly moj sadzik wokol domu. Kociska wyleguja sie na drzewach.

 537. @GajowyM.

  Poleniłem się i napisałem skrótowo Niemcy, mając na myśli OKW i niemiecki Sztab Generalny. W tą mistyfikację, i następną, uwierzył jedynie paranoiczny Austriak, kapral Adolf Hitler. Ale w przypadku operacji Husky tak wiele dobrego Aliantom nie zrobił. Z Rosji nie zdążył wycofać ani jednej dywizji pancernej. O wiele lepiej poszło mu przy operacji Overlord, kiedy to zablokował w okolicach Calais wszystkie niemieckie dywizje pancerne.

 538. Walentynka – pissanka

  Wyrosła dziś w pełnej krasie walentynkowa para Muchy z Wiosną w Kropce.
  Wiosna, uosobiona swym szefem sztabu pokazywała, gdzie PO-Muchy zimują, tak zajadle, że okazała się pissanką.

  Jedno trzeba przyznać, że jak dziś na blogu, oszołomionym miłością zwiastowaną z Pałacu, tak i cała wiosna w swym obywatelstwie jętek, odbiera wigor koentowania.
  No, ale może jednak na Muchę (jakże urodziwą w swej skórze u Olejnik) ktoś się tu poderwie… 😉
  Ja rzucam, a Wy ją łykajcie…

 539. – – –
  Będą nadal kuchennne rewolucje, zamiast kapiszonów otulonych dinozaurem, w menu na dziś?
  – – –

 540. wiesiek59
  14 lutego o godz. 15:33
  ,, https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591318,iran-mike-pompeo-usa-izrael.html
  Podżeganie do wojny, powinno być karalne….”

  Podzeganie do wojny jest zbrodnia przeciw ludzkosci – za to skazano na smierc niemieckich generalow w 1945 roku – ale Chiny musza jeszcze sie wzmocnic.

 541. Wiosna się pochwaliła, że ją Lis chwalił. Lis na to, ze nigdy jej nie chwalił. Lisy są wredne.
  A może to jakis inny lis chwalił, chwalił nowego zbawce Polski, pana Roberta ?

 542. Biedroń denerwuje jednolitofrontowców, którzy uważają że trzeba się zapisywać do PO. Redaktorowi Kużniarowi prowadzącemu wywiady w aucie onetu Robert powiedział aż że ten go tresuje. Tresujesz mnie!

 543. Robotę opozycyjną prowadzić pod kierownictwem PO…

 544. jakub01
  14 lutego o godz. 20:20
  Stek mitów i fantazji. Masz zapewnioną godną pozycję w IPN.
  Czy bilion dwa lub trzy to nie wszystko jedno? Były to efekty ciężkiej pracy polskich robotników, inżynierów i naukowców.

 545. Twarz symbol dzisiejszej Polski kościelno solidarnościowej. https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/303/01/3030136.jpg

 546. Oprócz pisu, który jest osiagnieciem naszej demokracji, jest jeszcze jedna rzecz, która naszą demokracje odróżnia od tych innych mniej dojrzałych.
  Chodzi o naszych śmiesznych paparazzi. Łażą tacy z mikrofonem i kamerzystą po korytarzach Sejmu i zaczepiają jakiegoś senatora Jana Marie Jackowskiego zadając np. pytanie, co on sądzi o dwóch wieżach. Senator wznosi oczy do sufitu, chwilę się zastanawia po czym odpowiada, że nie zna sprawy, bo jej nie śledził.
  Najbardziej podoba mi się dociekliwy paparazzi, ktory nęka w sądzie prowadzonego w kajdankach zabójce żony i dzieci, zadając mu pytanie : Dlaczego pan to zrobił ? Mając nadzieję , że morderca zatrzyma się i udzieli jakiegoś przekonywującego wyjaśnienia.
  Albo inne pytanie ; Czy pan żałuje tego co pan zrobił ?
  Morderca ma dwie możliwe odpowiedzi, że żałuje, albo , że nie żałuje.
  Każda z tych odpowiedzi powinna naszego nadwiślańskiego paparazzi zadowolić.

 547. @symetryczny, kiedyś na tym blogu z podobnymi poglądami wystepował@ja*sny g*wint. Czy to twój krewny, albo może to ty jesteś tym gwintem, kryjąc się pod kapeluszem symetrycznym
  Okazuje się,że ten g*wi*nt skazuje komentarz na wieczną moderacje.
  Ciekawe czy z gwiazdkami przejdzie. Jak nie, to nie ma sprawy panie moderatorze.

 548. Przeszło ! Grunt to spryt i pomoc gwiazdek !

 549. @Symetryczny
  Te „mity i fantazje” to moja rzeczywistosc w PRL-u przez pol zycia. W ’86
  IPN-u jeszcze nie bylo, a wtedy musialam oposcic ten kwitnacy wg. Ciebie PRL z paszportem w jedna strone. Skad ty sie urwales?

 550. Saldo mortale;

  Twoje ściągi dla Lewego nic go już nie nauczą Lewy Polak; bo kiedyś tak
  się zwał to już stary sparciały pryk a tacy już nauk nie chwytają.

 551. Lewy
  14 lutego o godz. 21:52

  Dewotki w wiosenne kwiotki…

  Lewy, mam wrażenie, że dotykasz zjawiska szerszego.
  Postawy i pytania reporterów, które cytujesz, to wynik powielania kopypastem kalki paraedukacyjnej, warzonej na gwoździu progamu, jakim jest stymulowanie płytkich emocji targetu docelowego. A jest nim mentalnościowo przedwojenni kucharka i furman, dziś zmutowani kulturowo i sieciowo do roli suwerenów oglądalności, czyli mimowolnych dawców organów kasy.

  Identycznym programem zaprogramowani są prowadzący unreality-show „Wiosna”, czego wyraźnie dowiódł dziś w „Kropce” ich szef sztabu na Anu(szewicz?).
  Udało mu się wielce bezczelnie i agresywnie posługiwać się merytorycznym językiem miłości, w celu retorycznie perswazyjnego wyrębywania przepastnych konfliktów w percepcji odbiorcy, waląc wyłącznie w PO, jak w Muchę (reprezentującą w rozmowie PO) kolczastą packą.
  (Zabawną czkawką nieudolnej imitacji odbijają blady cień tych wysiłków posty pewnego komentatora, tu na blogu).

  Przypomniał mi się parafrazą adekwatny cytat:
  I cedząc: oddaj nam głosy, biła bez litości…
  Od siebie dodam:
  Uchowaj nas rozumie ludzki, od takiej wiosności.

 552. Ja też jestem sprytny***************************i to jeszcze jak***************************************************************

 553. @

  Racjonalna Polska

  Jutro znowu „kapiszony” w Gazecie Wyborczej pt. Koperta Kaczyńskiego i pewien ksiądz. Z tej okazji pilne spotkanie na Nowogrodzkiej w jutrzejszym dniu

 554. maciek.g
  14 lutego o godz. 22:08

  Oby nie zdążył… Gdyby nie ten głos z jądra ludu pomrocznego: pomożemy! 😉
  Bo to nowy bój w hucie katowice, czyli lot trzmiela w słoiku.

 555. – – –
  A star is born *************…
  …ostaje się ino dust.
  – – –

 556. adam100
  14 lutego o godz. 22:14

  Czy retoryka gapiszonów o kapiszonach weźmie się kiedyś dorosnąć na korki?

  Tych też:
  Wiosna Gapiszonów

 557. @

  – Ja nie wiem, czy austriacki biznesmen jest w ogóle świadomy co się wokół niego dzieje – tak senator Pęk tłumaczy swój wniosek o postawienie mecenasów Giertycha i Dubois przed Rzecznikiem Izby Adwokackiej. PiS urządza ‚polowanie’ na obrońców przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości.
  http://wyborcza.pl/10,152484,24459180,senator-pis-o-birgfellnerze-ja-nie-wiem-czy-on-wie-co-sie.html
  komentarze:
  cyrknoca 14.02.2019, 18:17
  Jakby pan Birgfellner nie wiedział co się wokół niego dzieje, to by nie nagrał Prezesa tyle razy. To inteligentny człowiek, który szybko się zorientował, że ma do czynienia z oszustami.
  stan-bln 14.02.2019, 18:34
  Wszyscy nieświadomi, jedyny świadomy, to Pęk.
  Zaraz chyba pęknę, ze śmiechu!

 558. Gekko
  14 lutego o godz. 22:24

  Gapiszon na gapiszonie, gapiszona pogania 😉

  Ein Führer, ein PiS

 559. adam100
  14 lutego o godz. 22:27

  Ludzie, nie pękać z wieży…

  I pomyśleć, że bezpośredni przodek tego Pęka, zawodowy kóz pasterz i poseł, kicał po Sejmie w amoku, aż go trzeba było w kaftanie (pod ręce) wynosić.
  Ten Pęk kica wyraźnie na szersze wody – na skok z wieży w brukselkę na ałstriackim gadaniu…. 🙂

 560. @

  Zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa NBP Adama Glapińskiego w sprawie ustawy o płacach w NBP. Rozmowa trwała około dwóch godzin.
  http://wyborcza.pl/7,155287,24459012,glapinski-szuka-sojusznikow-w-walce-z-sejmem-spotkal-sie-z.html#sortBy:Popularity-Desc

  komentarze:
  exxx201514.02.2019, 16:06
  Oj, pali się grunt pod nogami pisowskich czynowników. Wiosna coraz bliżej a w jesieni społeczeństwo dobierze się im do skóry.
  tamade14.02.2019, 16:40
  Fan ‚leśnego ruchadełka’ oraz alfonsik z dwoma blond karpiami. Prezydent republiki bananowej i szef jej banku centralnego. Beneficjenci programu PIS DA+

 561. Catherine Denevue poparła kierunek liberalny w Kraju, antypisowski

  https://www.youtube.com/watch?v=4vEIdA2wLTk

 562. @

  Ośmiornica PiS przykrywa afery:

  Afera KNF – Chrzanowski
  Afera SKOKi – Bierecki
  Afera NBP – Glapiński
  Afera Srebrna – Jarosław Kaczyński

 563. Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi
  To nie jest kapiszon a „głowy bolenie” a prezesu.
  Mauro Rossi – apeluję o komentarz

 564. To jest tylko dość wyrafinowana, jak na polo-koktę, ale megacynicznie tania manipulacja.

  Trudno cokolwiek poprawiać po komentującym pory roku @Gekko, niemniej zawsze można coś dodać.

  Łaska januszów na pstrym koniu jedzie, ciągnąc za sobą furmankę pełną chłopskiego sprytu. Wystarczy chlapnięcie jednym smsem ażeby szklankę polo-kokty wzburzyć (UE okrada. Ewentualnie, czerepy napełnić do syta serotoniną (od wiosny mata po 2 tysiące). Nawet bez zastosowania „megacynicznej manipulacji”.

  W świetle powyższego, supremacja PIS 2019 wydaje się być niezagrożona. To jest świetnie zorganizowana armia, mająca za przeciwnika lekko uzbrojoną dywizję, wspieraną mało przyjaznym enourage. Opozycja próbuje odnaleźć tożsamośc, topi sie jednakże się w oceanie pasztunizmu, tumiwisizmu, symetryzmu względnie przyprawionego krystalicznie czysta głupotą rewizjonizmu.

  Tenze ostatni trynd może przejawiać się w postaci wypowiadanych odważnych myśli (np: Polska dzięki Solidarności straciła ponad 2 biliony dolarów), względnie w całowaniu autora takowej tezy w sygnet. Co niektórym opozycyjnym damom nawet całkiem zgrabnie wychodzi.

 565. Bar Norte

  Ojciec Chrzestny krzewi demokracje na swiecie wprowadzajac stan wyjatkowy w niedziele.

  http://wyborcza.pl/7,75399,24460331,donald-trump-wprowadzi-stan-wyjatkowy-by-ominac-kongres-i-zbudowac.html

 566. Prowadzącemu oficerowi, nie odmówisz ⁉️

 567. Errata. Qui por quo. Czy Koń Pęknie?

  Poprawiam sówj post:
  Przodek Pęka ratującego ałstriaki spod kopyt Konia, nie kicał w Sejmie, a leżał w Senacie, o tak:
  Przodek w Senacie

  Kicał z usługą wyniesienia Gabriel Janowski.
  Przodek Pęka nie pasał też kóz (jak Janowski), a był w oryginale kierownikiem tuczarni trzody chlewnej, skierowany później przez wyborców piss na odcinek senacki.
  Biorąc pod uwagę, że wspomniany salwator ałstryjaków od nawały Końskiej jest prawnikiem, mozna powiedzieć że się nie na przodkach nie utuczył (reprezentuje nas w Sejmie na stojąco) , a na konkurenta Konia się wyuczył.

 568. Gekko:

  PM of Israel Twitter
  https://www.jerusalemonline.com/freudian-slip/

  Zycze przyjemnego odpoczynku

 569. Symetryczny
  14 lutego o godz. 21:51

  Przerazajace efekty chowu wsobnego.

 570. duende
  14 lutego o godz. 22:50

  🙂 dzizas, sam bym tego lepiej (formalnie) nie ujął… w krzywym zwierciadle patrząc, hihi.
  Wyrazy wdzięczności, uśmiałem się jak szynszyla.

 571. W Szkiełku witryna sklepu monopolowego , a tam wywieszka „Dzisiaj Świętego Walentego. U nas znajdziesz swoją połówkę”

 572. ozzy
  14 lutego o godz. 22:52

  …when one man’s word might bring world a war…
  You’re funny Valentine, wishing rest with such a rest…
  🙂

 573. ls42
  14 lutego o godz. 22:58
  🙂 🙂 🙂

 574. Prezes PIS-u chciał wybudować dwie wieże, marszałek senatu Pałac na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, a marszałek sejmu też powinien coś wybudować

 575. satrustequi
  14 lutego o godz. 22:33
  Catherine Denevue poparła kierunek liberalny w Kraju, antypisowski

  Takie PO-parcie najpiękniej kładzie piss przez KO.

 576. ls42
  14 lutego o godz. 23:02

  TAK!

  Dziś Warszawę obiegła wieść, że wieże zostały położone… na kształt Pałacu.
  Wszak b.senator pissowski Pęk, to arystokracja która musi mieć gdzie leżeć.

  Przed wyborami piss pewnie też zamówi odpust, karuzelę i Pańską skórkę, dartą z łacha wyborców.

 577. znowuż na blogu to zbydlęcenie. I łże: najpierw to był wyjazd po otrzymaniu paszportu ( a już byłam zapisana na odczyty, wykłady P.Passenta, a tu masz w liście znajduję zgodę na paszport), teraz okazuje się że oczekiwany paszport był w jedna stronę ( rok 1968) dalej, wejście na salę sądową to pewne odebranie praw rodzicielskich (czy tak to było?), a może i 3 lata za kratkami – wszystko do sprawdzenia.
  Elżbieto czy Jakubie01 twoje własne niechlubne przeżycia w młodości nie są oceną ani wspomnieniami wszystkich Polaków. Do których zresztą ty się nie zaliczasz z powodów genetycznych.

 578. @ ozzy

  Z ostatniej chwili…

  „Jerusalem Post” podaje, że Netanjahu zarzucił Polsce, iż „naród polski działał we współpracy z reżimem nazistowskim by zabijać Żydów podczas Holokaustu”.

  Ozzy, wiedziałeś czego życzysz, czy po prostu siedzisz bliżej?
  O boże…

 579. rok 1968 oczywiście ze znakiem zapytania, zdaje się że to był 1986, tak łatwo pomylić cyfry.

 580. @Gekko, czy oczy przecierasz ze zdumienia, czy jęk wydobywasz z przerażenia – cały czas mam nadzieje i wiarę że część społeczeństwa Izrael o której pisał @Saldo kiedyś rozliczy ten system.

 581. kooperatywaMondragon

  „Ojciec Chrzestny krzewi demokracje na swiecie wprowadzajac stan wyjatkowy w niedziele.”

  Jestem po lekturze relacji i opinii nt warszawskiej konferencji na temat Iranu. Niezwykły event – na miarę muru i stanu wyjątkowego o którym pan wspomniał. Po prostu ręce opadają.

  Ale z drugiej strony, przez przypadek, obejrzałem fragment dokumentu o Janis Joplin.
  To też Ameryka, więc nie gaśmy ducha i traćmy nadzieji.

 582. @ Zabko konajaca
  Nie licz, ze zaczne prostowac Twoje insynuacje i celowe przekrecanie i nadinterpretacje tresci moich wpisow. Badz laskawa zajac sie problemem swoich kompleksow moze u jakiegos specjalisty. Blog to nie jest dobre miejsce.

 583. @Jakub01 – tu nie ma czego prostować, wystarczy sięgnąć do archiwum. To co napisałaś na temat Polaków powinno być ścigane z art. 257 Kodeksu karnego. I nie licz że się z czasem zapomni.

 584. Gekko
  juz po polnocy, przeto polecam My Bloody Valentine niezla kapela ze swietnym koncertem w paryskim w paryskim Bataclan sprzes 5 lat.
  A p. Passent juz z nowym tekstem. Przedtem odgladnalem rozmowe z Zandbergiem, w aucie onetu, gledzil, narzekal i nic wiecej.
  A teraz dobrej novy i do dzisiaj

 585. Powinni w Polsce reaktywowac mkk wprowsdzic kary za tzw. „szeptanki”, nie ma to jak czujnosc czekisty. Ach, te dawne dobre czasy ….tylko pomarzyc zostalo.

 586. @Zabko
  Was jest raz, wiec nie uzywaj liczby mnogiej we wpisach kierowanych do poszczegolnych blogowiczow, bo prezentujesz tu tylko siebie. O” polskim zidioceniu” zdaje sie po bodajze ’89 tez cos pisalas czy sie myle? Co ci sie tam zapomni czy wspomni , to mnie akurat ani ziebi ani grzeje. Tobie z wszystkimi „nie po drodze” Zabciu. Kto to sa ci, co chca poznac drzewo genealogiczne Mauro? Bo chyba nie mialas na mysli blogowiczow?

 587. ozzy
  15 lutego o godz. 0:13

  mkk… jak ja czuję te klimaty.
  Mamy armageddon wydarzeń, jutro GW publikuje kopertę Kacza dla księdza (czy na odwrót…).
  Netanjahuj, fuj.

 588. Kobitki dajcie sobie już spokój.

  https://www.youtube.com/watch?v=cIIg505fe0Q

 589. @Zabka
  P.S. Czyzbys juz zapomniala jak nazwalas Mag? Okreslanie kogos mianem „kupy”licuje z Wasza (kumo, towarzyszko he, he ?) wrazliwoscia?
  Oj Zabciu, Zabciu, po coz Ci ta piana na ustach?

 590. ta kobieta oszalała, na wszelkie sposoby chce zaistnieć na blogu. A to pluje, a to podlizuje się, to znów zbija punkty za antypolskie treści. O, jeszcze nienawiść do PRL to jest atut dla pospólstwa.
  Odpowiadam – żadnego kumciu z baciarami.

css.php