Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Morawiecki

17.02.2019
niedziela

Morawiecki stchórzył

17 lutego 2019, niedziela,

Moim skromnym zdaniem premier Morawiecki odwołał swój udział w szczycie V4 (grupa wyszehradzka) w Jerozolimie bardziej ze względu na zbliżające się wybory niż ze względu na to, że premier Netanjahu obraził naród polski.

Mniejsza o to, czy premier Izraela, a potem ambasador Izraela, kancelaria premiera Izraela, „Jerusalem Post” powiedzieli, że „Polacy pomagali Niemcom”, „niektórzy Polacy pomagali”, „naród polski pomagał” itp. Wiadomo, o co chodzi. Liczy się to, jak było naprawdę, a jak było – świetnie opisał prof. Hartman na swoim blogu.

Kto chce dowiedzieć się więcej, może sobie poczytać znakomite prace Barbary Engelking, Jana Grabowskiego i wielu innych. Badania nad historią stosunków polsko-żydowskich rozwijają się w Polsce imponująco. Żeby minister Gliński stawał na głowie i wymienił prof. Stolę, dyrektora Muzeum Polin, i wszystkich innych dyrektorów, żeby wszystkie podręczniki historii podawały tylko jedną, oficjalną, lukrowaną wersję historii, ja wiem swoje: zostałem przez Polaków ocalony, a moi Rodzice zostali przez Polaków zdradzeni. Koniec, kropka.

Dopóki nie uznamy prawdy, tak jak w sprawie żołnierzy wyklętych, dopóki minister edukacji (!) Zalewska będzie kręcić w sprawie, kto kogo zamordował w Kielcach, dopóty ten bezsensowny spór nauki z propagandą będzie trwał. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i tak jak inne narody rozliczyć się z przeszłością, zamknąć ten problem. Przyznać, że nie wszyscy byli święci. Nasz, polski rząd powinien wspierać niezależne badania, nawet jeżeli nie są one po jego myśli. Nie przejmować się tym, co napisze jakaś gazeta czy powie jakiś polityk, zaprzestać polowania na krzywdzące oskarżenia, a całą swoją energię skierować na ujawnianie i szerzenie prawdy historycznej.

Niedawno ukazała się bardzo interesująca książka Katarzyny Person, historyczki z Żydowskiego Instytutu Historycznego, pt. „Policjanci”, o policji żydowskiej (Żydowska Służba Porządkowa) w getcie warszawskim. Jest to książka bardzo bolesna, zwłaszcza dla Żydów, ale to jest jedyna droga, żeby pogodzić się z przeszłością. Tą drogą należy podążać.

Na tym tle rezygnacja premiera Morawieckiego z wyjazdu na szczyt V4 w Jerozolimie jest żałosna. Morawiecki stchórzył. Świadczy o tym, że polski premier ma kompleksy, obraża się w imieniu nas wszystkich. Zamiast tego należy zapoznać się samemu z historią Polski, pokazać Netanjahu, jak rozwijają się u nas badania i jakie są ustalenia poważnych historyków.

Tymczasem premier Morawiecki kierował się nadchodzącymi wyborami. Za chwilę wybory europejskie i parlamentarne w Polsce. PMM nie chciał narazić się swojemu elektoratowi. Wyborcy PiS są jednorodni etnicznie, jednorodni religijnie (to katolickie państwo narodu polskiego), a ich partia nie chce być przelicytowana pod względem patriotyzmu. Dla Morawieckiego ważniejsze są głosy prawicy niż dochodzenie prawdy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 497

Dodaj komentarz »
 1. Zabawne czemu sposrod wszystkich postaci swiatowej i krajowej polityki to wlasnie p. Morawiecki ma wg pana Passenta obowiazek dochodzenia prawdy?
  Co jest w posadzie premiera RP tak innego od innych premierow by akurat on mial dochodzic prawdy?

  Wdzieczny bylbym jeszcze za sugestie jsk inaczej powinien sie zachowac polski premier w reakcji na wypowiedz zydowskiego?

  ml

 2. Jeśli Morawiecki kłaniał się w Niemczech polskim kolaborantom, to miał w tym pustym geście jakiś interes. Albo nie miał, bo tak został wychowany i tak myśli. Jeśli to prawda, mamy do czynienia z liderem dużej części polskich obywateli, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Ludzi dla których ktoś o innym kolorze skóry, języku, wyznawanej religii lub wyznających marksistowski materializm, jest po prostu wrogiem do unicestwienia.
  Konferencje pokojowe zawsze w przeszłości zwiastowały kataklizmy. Przecież Polacy to przerabiali. Czyżby znowu pragnęli być ofiarą? Nie jest powiedziane, że era trumpizmu jest przejściowy niczym zła pogoda. A jeśli się powtórzy? Czy UE (Niemcy i Francja) w takiej sytuacji nie powinna ułożyć się z Chinami. Jeśli kimś Rosjanie są naprawdę przerażeni, to właśnie Chinami. Gdzie będzie Polska w takim układzie? Między trzema morzami?

 3. Przy poprzednim zagajeniu napisałem, że premier postąpił honorowo zatem z oceną iż kierowała nim inna namiętność trudno mi się zgodzić, chociaż w takim nieszczęśliwym przypadku trudno być prorokiem we własnym kraju.
  Z apelem o spokój muszę się zgodzić bo mnie łatwo, ja nie mam uprzedzeń i wszyscy żywi, ale po wojnie tak łatwo nie było chociaż jak mówią podróże kształcą

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „…bardziej ze względu na zbliżające się wybory”

  Czyli chcąc nie chcąc Morawiecki postanowił zagrać antysemicką kartą.

 6. Muszę jednak zapytać szanowne towarzystwo czy premier Izraela podróżując po europejskich krajach równie usilnie jak w Polsce opowiada o swoich wrażeniach z podróży i czy wspomina wojenny los rodaków?
  Jest to najważniejsze informacyjne zadanie naszych służb dyplomatycznych o wypowiedziach tego polityka poza Polską na te tematy i odpowiedniej reakcji goszczących go gospodarzy

 7. Morawiecki wcale nie stchórzył. Po prostu nie miałby tam nic do roboty.
  On jeździ po świecie głównie po to, żeby udzielać wywiadów na temat strasznych komunistycznych złogów, które „dobra zmiana” pracowicie usuwa.
  Do Izraela nie musi jechać, bo o strasznych polskich żydożercach powiedział Netanjahu. To po co ma jechać?

 8. Panie Redaktorze,
  profesor Hartmann mimo, że etyk bardzo brzydko manipuluje faktami. I to jest źle.
  Że Pan, jako były dyplomata, podpisuje się pod tą manipulacją, to jest bardzo źle.
  Gdyby rzecz wydarzyła się na konwentyklu historyków mielibyście Panowie rację.
  Ale to wydarzyła się na szczeblu dyplomatycznym.
  Zatem było zwykłym chamstwem. Narobieniem gospodarzom na dywan w salonie.
  Bardziej dyplomatycznie, szczególnie kiedy przyjechało się rzekomo rozmawiać o pokoju, byłoby zaakcentowanie tego co nas łączy. Muzeum Polin jest ku temu znakomitym pretekstem.
  Netanjahu zachował się paskudnie. Nie da się jego zachowania obronić.

 9. Brzydka odwaga gorsza niż tchórzostwo.

  Trudno dodawać coś do końca i kropki, które szanowny Pan Redaktor Daniel Passent postawił w dyskusji, w miejscu dyskusji nie podlegającym, także moim zdaniem.

  Niestety, dyskusja nauki z propagandą nie jest bezsensowna, o ile nauka potrafi wskazać znaczone karty propagandy, bo taka jest rola nauk. Poczucie bezsensu może być ponurym objawem rzeczywistego, choć nieprzyznawanego wyparcia nauki przez propagandę, a przecież to właśnie się dzieje. Nauka nie może składac broni, chyba że jest postawy nauk pozorem.

  Morawiecki w oczywisty sposób zagrał, istotnie na wybory i na afery, straceńczo odważnie, ważąc się na jawną prowokację i eskalację tak, aby retorsje strony Żydowskiej uwiarygodniły checę-przykrywkę, jaką zamierza rozpętać piss.
  To jest ten rodzaj brzydkiej, paskudnej ‚odwagi’ tonącego we własnym piwie, przed którą ludzie przyzwoici tchórzą.

  Mam więc samozwańczy zaszczyt z Gospodarzem w tej kwestii się nie zgodzić i oczekuję słodkiej kary dziejowej, gdybym się mylił co do prowokacji i jej skuteczności.
  Oby więc nie na moje wyszło.

 10. To już wiemy, że Morawiecki nie pojedzie do Jerozolimy bo stchorzyl przed wyborcami, ale ciągle nie wiem dlaczego akurat po wyjeździe z Warszawy Natanyahu przypomniał po raz zilionowy , że Polacy, część Polakow, naród, czesc narodu mordowali pomagali w mordowaniu Zydow. Niepotrzebne skreslic. No, panowie redaktorzy, profesorzy dlaczego znów teraz? Chciałabym dodać że pedagogika wstydu jest skuteczna do pewnego momentu, a potem to przynosi rezultaty odwrotne, a na pewno zobojetnienie.

 11. Daniel Passent: „Niedawno ukazała się bardzo interesująca książka Katarzyny Person, historyczki z Żydowskiego Instytutu Historycznego, pt. „Policjanci”, o policji żydowskiej (Żydowska Służba Porządkowa) w getcie warszawskim. Jest to książka bardzo bolesna, zwłaszcza dla Żydów, ale to jest jedyna droga, żeby pogodzić się z przeszłością”.

  No to może Morawiecki nie powinien stchórzyć tylko pojechać do Izraela i tam publicznie zapytać się, czemu żydowscy policjanci składali się w większości z prawników, a ich szef nadkomisarz Józef Szeryński dowcipkował, że w pracy czuje się jak na posiedzeniu rady adwokackiej? Natomiast szmalcownicy to niemal bez wyjątku niziny społeczne lub kryminalne szumowiny.

 12. Morawiecki nie pojechał na szczyt bo tak zdecydował niekoronowany władca Polski z Nowogrodzkiej. Samodzielnie, to Mateuszek może zdecydować jaki krawat założy, o wszystkim innym decyduje szef, pardon, szeregowy poseł.

 13. Morawiecki stchórzył? Z całym szacunkiem, ale to absolutnie niemożliwe! To przecież bohater znany z szaleńczej odwagi. Jego heroiczna postawa w czasie stanu wojennego [doskonale przecież znana z najbardziej wiarygodnej relacji – jego własnej] bezspornie dowodzi czystości i siły jego charakteru.

 14. Great News
  To Polish PM Morawiecki
  Stay there. No anti-semites allowed in Israel.
  And don’t threaten us. Jews don’t take your crap any more.
  / from the Israeli internet daily/

 15. Może warto do tekstu red Daniela Passenta dołączyć informację o co w zamysle chodziło z tym szczytem – z perspektywy Izraela.
  Podaję tekst z 28 stycznia br za portalem gazeta prawna.pl

  „Premierzy Węgier, Czech, Polski oraz Słowacji przyjadą 18 i 19 lutego do Jerozolimy na pierwszy szczyt Grupy Wyszehradzkiej poza granicami państw V4 – ogłosiło w poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela.

  Będzie to pierwsza wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Izraelu od czasu nowelizacji ustawy o IPN – podkreśla portal izraelskiej TV i24.
  (…)
  Premierzy państw V4 odwiedzą Ścianę Płaczu oraz Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem.

  Do spotkania premierów dojdzie na niecałe dwa miesiące przed zaplanowanymi na 9 kwietnia wyborami parlamentarnymi w Izraelu. W kampanii wyborczej w państwie żydowskim istotną rolę odgrywa polityka bliskowschodnia i obecność Iranu w regionie.

  Korespondentka „Hareec” Noa Landau nazywa szczyt „częścią wysiłków (premiera Izraela Benjamina) Netanjahu, by wstrząsnąć konsensusem w UE w sprawach dotyczących Palestyńczyków i Iranu”. „Podziały między państwami Europy Środkowej oraz UE rosną w ostatnich latach. Węgry oraz Polska, dwa rządy z nacjonalistycznym prawicowym przywództwem, stanowią wyzwanie dla centralnych proeuropejskich członków UE – Niemiec i Francji” – ocenia.

  Do poprzedniego spotkania premierów V4 z Netanjahu doszło w lipcu 2017 roku w Budapeszcie. Landau przypomina, że Izrael miał być gospodarzem kolejnego takiego spotkania w 2018 roku, ale „kilkakrotnie było ono przekładane”. W węgierskiej stolicy szefowie rządów zapowiedzieli utworzenie dwóch grup roboczych: ds. walki z terroryzmem oraz wspierania współpracy technologicznej. Szerokim echem odbiła się wtedy wypowiedź Netanjahu, który nie zdając sobie sprawy, że mówi przy włączonym mikrofonie, poprosił państwa Grupy Wyszehradzkiej, by wystąpiły w Brukseli za poprawą stosunków z jego krajem. Według niego stosunki Europy z Izraelem przesądzą o tym, czy UE będzie „istnieć i kwitnąć, czy też zwiędnie i zniknie”.

  Całość pod linkiem

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1394728,izrael-mzs-v4-grupa-wyszehradzka-jerozolima.html

 16. „Niedawno ukazała się bardzo interesująca książka Katarzyny Person, historyczki z Żydowskiego Instytutu Historycznego, pt. „Policjanci”, o policji żydowskiej (Żydowska Służba Porządkowa) w getcie warszawskim. Jest to książka bardzo bolesna, zwłaszcza dla Żydów, ale to jest jedyna droga, żeby pogodzić się z przeszłością. Tą drogą należy podążać.”
  Czy sugeruje Pan , ze premier Morawiecki powinien jechac do Jerozolimy zabierajac ze soba kilkadziesiat (?) egzemplarzy ksiazki K. Person jako „bagaz dyplomatyczny” i tam ja rozdawac ? Ksiazka zapewne ukazala sie tylko w jez polskim .. ale moze (?!) choc angielskim a nawet hebrajskim ! Bylbym zaskoczony , aby nie napisac .. czegos wiecej .
  To rozdawanie byloby aktem odwagi i zbierania punktow ale i tak nie wyjasnialo by po co wlasciwie grupa wyszehracka obraduje w Jerozolimie ?.
  Rozdawac ksiazki wydane po polsku mozna gdziekolwiek poza krajem . Skutek bedzie podobny . Gdyby wydano ja w trzech jezykach jednoczesnie byloby wiadomo gdzie ja nalezaloby rozdawac .
  Po przeczytaniu „Instrukcji obslugi… ” prof Hartmana …
  Czy w Polsce jest jakis ” zaufany” tlumacz ale nie zatrudniony w charakterze korespondenta jakiejs izraelskiej gazety na ktorego moznaby potem zwalic .., ze cos tam ?

 17. Persowie boki zrywają śmiechu.

 18. CZY nasi sąsiedzi tez obniżą rangę swoich delegacji i w Izraelu odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4 ?
  W następnym tygodniu z wizytą w Moskwie pojawi się premier Izraela .

 19. @ ozzy

  Biorąc całość cuzamen do kupy, odnoszę przeczucie, że ambicją piss jest dla nas rola palestyńczyków UEropy.
  Będą podkopy – Na Berlin…
  z końcówką w Moskwie.

 20. Odpowiedzialność za Holocaust ponoszą wyłącznie Niemcy. Nie ponoszą jej ani żydowscy policjanci, ani polscy szmalcownicy, ani jacyś łotewscy esesmani. Holocaust jest bowiem zbrodnią ogromną i unikatowej skali, możliwą tylko w efekcie działania zdegenerowanego moralnie a sprawnego organizacyjnie państwa. Żadne pomniejsze akty – znane wszak od stuleci – nie mogą być porównane do Holocaustu, także a nawet tym bardziej gdy wydarzyły się w latach 1939-1945r.

 21. satrustequi
  17 lutego o godz. 22:47

  Dla pełni jasności dialektycznej dodajmy: zachodni Niemcy.

 22. @Legat 22:44

  Dokładnie – tak to jest gdy się na nie takich wcale okropnych Persów… Kto pod kim dołki kopie. Zjechali się zaszkodzić Persom i pokłócili.

 23. Gekko 22:49

  Zachodni Niemcy? Twój intelekt szwankuje, a sprawa poważna.

 24. Interludium:
  – – –
  „…Wspólny start w wyborach europarlamentarnych PO, Nowoczesnej, PSL i SLD gwarantuje im dużo lepszy wynik, niż gdyby każda z tych partii startowała osobno – wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press…”
  – – –

  PS @ satrustequi
  Poważnie: kiślu na deser nie będzie, bo to sprawa u Ciebie z głowy…hihi.

 25. Co? Gekko, to nie ten poziom.

 26. @ satrustequi

  Ktoś ci wyjada?

 27. Gdy mowa jest o Holocauscie, należy zadbać o swoją syntaksę i semantykę.

 28. Z TT
  Krzysztof Brejza ćwierka
  ”Jeden z adwokatów, pełnomocnik spółki Srebrna, zasiadał w radzie nadzorczej spółki kontrolowanej przez Marka Falentę, czyli Hawe. Ale zasiadało tam także kilku innych zaufanych adwokatów Kaczyńskiego i PiS”
  Ja dodaję: Ośmiornica PIS

  Tomasz Lis dodaje
  ”PiS – 33,7, Koalicja Europejska – 33,2 Wiosna – 12. To dobra informacja przed snem.”

 29. @ satrustequi
  Desygnat kiślu w głowie wylewany na konto Holocaustu lepiej trzymać w metapoziomie słoika, niż nielegalnie na blogu po Dobranocce.

 30. stasieku
  17 lutego o godz. 23:06

  Suweren lubi ośmiornice, jeśli każdemu skapnie choć po ośmiorniczce. Byle po cichu.

  Wiosna spada do ligi 11%, czyli sikacz.

 31. W komentarzu z 22,33 powołałem się na informację „z perspektywy Izraela” bo tylko taka na temat szczytu ukazała się w polskich mediach jak również w unijnym „euroactiv.pl”.

  Niestety polskie MSZ nie poinformowało jakie są oczekiwania i cele związane z organizacją szczytu V4 w Jerozolimie. Podobne milczenie na ten temat zachowały dyplomacje pozostałych państw grupy. Równiez dziennikarze o to nie pytali. Po prostu przyjęto, że szczyt ma się odbyć ale nie wnikając w jakim celu.

  W tym kontekście mam problem z oceną ewentualnych strat w realacjach między RP i Izraelem na skutek obniżenia dyplomatycznej rangi wizyty. Trudno bowiem oszacować straty skoro nie wiadomo jakie interesy na szczycie miały być załatwiane. Oczywiscie poza tymi o których poinformowały media izraelskie.

 32. @ stasieku

  Ośmiornica PiS dla pissowca
  to jak
  czosnek dla wampira ? 😉

 33. adam100
  g.23:38
  A co z kołkiem osinowym?

 34. @23:06 Tomasz Lis: ”PiS – 33,7, Koalicja Europejska – 33,2 Wiosna – 12. To dobra informacja przed snem.”

  Dobra dla zwolenników progresywności.

 35. mag:

  szracheta, bronami orczykiem albo jeszcze gorzej sprezynowym nozem /ta ostania rada
  Jana Kelusa/

 36. 45,7 do 33,2 – hardkorowi konserwatyści z PO nie obrażą się, wszak uważają niezapisywanie się do nich Roberta za akt propisowski:)

 37. jakub01
  16 lutego o godz. 15:46

  ― „ … no i skąd to przekonanie, ze dzisiejsi ludzie są mądrzejsi? Ja myślę, ze nie”.

  MR: Też myślę, że nie, tu się zgadzamy, dziś mamy tylko większą skumulowaną wiedzę i możliwości.

  ―„ istnieje odpowiedz i metoda , dzięki której można doświadczyć , nie poznać intelektualnie, bo intelekt jest ograniczony, istotę własnego umysłu. To właśnie Zen. No i zęby od razu uciąć temat – zen to praktyka i NIC innego”.

  MR: New Age po prostu. Nic nowego, w starożytności duchowość wschodnia także była modna w Rzymie. Zachód Morza Śródziemnego był bardziej racjonalny, religijnie niezbyt gorący, a niektórzy ludzie potrzebowali duchowych wrażeń. Dziś jest podobnie. Już młodzi Beatlesi, kiedy tylko stali się sławni i bogaci, polecieli do Indii szukać u pewnego modnego wówczas guru spokoju i natchnienia. Najwyraźniej chrześcijaństwo w wersji anglikańskiej nie miało im niczego do zaoferowania.

  ― Mity znam z opracowania p. Markiewicz.

  MR: Też myślałem kiedyś, że mam o tym pojęcie ― do czasu spotkania z pewnym specjalistą od greckiej religii, który „Teogonię” Hezjoda swobodne czytał w oryginale.

  MR: „. Nieco żenujące jest w miejsce zrozumienia wymądrzanie się nad wiekami”.

  ― „A któż to się tak wymądrza jak nie ty sam”?

  MR: Z tego co wyżej napisałem nie wynika przecież nic o naszej wyższości w stosunku do ludzi żyjących wczesnej.

  MR: ”wówczas nie znano praw fizyki ani zaawansowanej matematyki, nie było komputerów ani telefonów komórkowych. Dziś jesteśmy znacznie mądrzejsi”.

  ― „Jak zatem opracowano kalendarz równie dokładny co współczesny (Majowie) czy zbudowano piramidy, nie mówiąc o budowlach, których dziś przy całej naszej wiedzy i środkach nie umielibyśmy stworzyć”?

  MR: Zapewniam cię, że piramidę Cheopsa spokojnie dałoby się dziś zbudować, nie takie rzeczy buduje się w Emiratach Arabskich. Problem w determinacji i kosztach. Majowie robili to, co potrafili, nie wynaleźli koła, natomiast obserwowali niebo, aby mieć pewność, kiedy przypadają ich okrutne święta w czasie których składano ofiary z ludzi, także dzieci.

  ― „Wdzięk mitologii greckiej polega na tym właśnie, ze bogowie bywali ludzcy, a wiec i brutalni a nawet okrutni a nie wyidealizowani”.

  MR: W Biblii masz podobnie, dwa oblicza Boga w doświadczeniu religijnym, karzącego i okrutnego (mysterium tremendum) i łagodnego, zachwycającego, wyrozumiałego (mysterium fascinosum); pisał o tym dawno temu Rudolf Otto w „Das Heilige”.

  ― „Eleusynia nie polegały na „szale religijnym”, ich psycho-duchowa wartość była olbrzymia. Prawdopodobnie była to forma zbiorowego wglądu w naturę własnego umysłu (czyli umysłu wszechrzeczy)”.

  MR: Możliwe, zwłaszcza że używano substancji odurzających, ale niewiele o tych misteriach wiemy na pewno, są natomiast przesłanki, że dochodziło do orgii seksualnych, ze względu na patronów Eleusis: Demeter (kult płodności) i Dionizosa (dzikiej natury, winorośli).

  ― „Mit Uranosa i Kronosa, czyli mit kastracji świetnie wyjaśnił swego czasu G. Jung. I nie należy tego mitu (jak i pozostałych) odczytywać dosłownie”. „Tylko, nie gadaj mi o Freudzie, bo z Freudem psychologia rozprawiła się dość dawno. Z tym jego mitem Edypa i Jokasty”.

  MR: Mitów nie odczytuje się dosłownie, mit to konkretnie znaczy opowieść (jak dziś narracja – poza kryterium prawdy i obiektywizmu). Natomiast można oczywiście mity interpretować. Freud robił to po swojemu, Jung jeszcze inaczej. Kastracja przez synów oznacza pozbawienie ojca władzy, także nad kobietami, a kwestie seksualne były u Freuda najważniejsze. Jung ogólnie był dużo głębszy i więcej rozumiał niż Freud, zresztą obaj panowie pokłócili się, zdaniem Junga Freud nadmierną wagę przywiązywał do interpretacji seksualnych. Freud oskarżał później Junga o antysemityzm. U plemion germańskich, np. Gotów, stosowano (czasem prewencyjnie) oślepianie, co pełniło tę samą rolę co kastracja. Człowiek pozbawiony oczu nie mógł sprawować żadnej władzy. Oślepianie było „modne” jeszcze w średniowieczu.

  ― „akurat nie lubię, kiedy w kwestii MG traktuje się mnie jak idiotę i kompletnego ignoranta”.

  Rozmawiamy tylko.

 38. Progresywnosc zwrotna, czyli
  wiosna w Slupsku, panie Biedron

 39. @ALL
  Jarek przerobił w „dobrych czasach” teorię „zaostrzającej się walki klasowej” i obniżył rangę Wyszehradu, aby suweren zrozumiał, że nie będzie Żyd nam pluł w godność, póki my (tzn Jarek) rządzimy.
  Oczywiście, tu nie chodzi o klasy, a o „gorszy i lepszy sort”, a walka, jest walką o władzę.
  Permanentne kreowanie wroga przez bolszewików podobało się Jarkowi. Czytał historie rewolucji i kiwał głową z uznaniem.
  Tamci elitę rozstrzeliwali, Jarek robi z elity złodziei, komuchów, agentów obcych mocarstw,(…)

  Nie po to wstaliśmy z kolan, aby znosić obelgi żydowskie – „przesyła nowinę” Jarek swojemu, w przewadze antysemickiemu, elektoratowi.
  Jarek idzie ma maksa, zadziera z ulubionym sojusznikiem USA.
  Jarkowi niebawem zabraknie kasy na amerykańskie zabawki.
  Oj niedobrze, niedobrze…
  Co zostaje Jarkowi na otarcie łez? Może myśli o CHYNACH ten genialny strateg, co wymyślił Dudę i Szydło?

  Coraz częściej słychać/czytać, że USA ma ochotę wyjść z Europy i przygotowywać się powoli do konfrontacji z Chinami, realną potęgą, niewątpliwym supermocarstwem.

  Czy Jarkowi nie przyszło do głowy, że cała Polski nadzieja jest w sojuszach europejskich?
  Nie odpowiem jak wielu dziennikarzy, że „Jarek nie rozumie”. Jarek dużo rozumie, ale priorytety ma określone od dawna.

  Najważniejsza jest partia, póki my żyjemy – powtarza sobie Jarek przed snem.
  Dobranoc

 40. Jeśli ta naszpikowana gwiazdami Koalicja Europejska nie zdoła pokonać PiSu nawet w wyborach europejskich, to zapewne zwróci się w lecie do Roberta by ją uratował w zamian za tekę wicepremiera, na co odpowiedzią Biedronia będzie: PREMIEROSTWO lub a idźcie dobrzy ludzie w swoją stronę…

 41. Red Lis opublikował skrót badania zleconego przez portal OKO.pres i omówionego pod tytułem „Koalicja Europejska (33,2 proc.) dogoniła PiS (33,7) i razem z Wiosną mogłaby go odsunąć od władzy”

  Zachęcam do lektury całości analizy

  https://oko.press/koalicja-europejska-332-proc-dogonila-pis-337-i-razem-z-wiosna-12-moglaby-go-odsunac-od-wladzy/

 42. Gekko
  17 lutego o godz. 23:09


  „Wiosna spada do ligi 11%, czyli sikacz”.

  Zandberg jest bezalkoholowy (1 proc.), no sok z malin, i się nie uskarża. Trzeba przygotować się na długi marsz. Zakasać rękawy i ― do roboty, jak mawiał Marek Belka, kiedy został tymczasowym premierem.

 43. Na dobranoc przeczytałem aktualny wpis o sytuacji starszych osób w szpitalach i w domach opieki.
  Marzyła o powrocie do domu ale rodzina jej nie zabiera i zamiast do domu wiozą ją do bidula, a taką była wspaniałą lekarką, tak się starała o pacjentów.
  Brakuje pielęgniarek, chorych przybywa, coraz więcej pacjentów i nic nie można im pomóc. Taki codzienny horror w tej polskiej służbie zdrowia

 44. Bar Norte
  18 lutego o godz. 0:01

  „Red Lis opublikował skrót badania zleconego przez portal OKO.pres i omówionego pod tytułem „Koalicja Europejska (33,2 proc.) dogoniła PiS (33,7) i razem z Wiosną mogłaby go odsunąć od władzy.”

  Ach te wiosenne marzenia samotnego Red Lisa. Gdyby wszyscy prenumeratorzy pisma redagowenrgo z takim wdziękiem przez nadrekatora Lisa w tym samym momencie na …. raz, dwa, trzy, zacisnęli kciuki to pewno by się stało to, o czym Red Lis słusznie marzy. 🙂

 45. Temat podjęty przez Gospodarza może być też przyczynkiem do dyskusji o rzeczywistej randze politycznej tzw grupy V4.
  Moim zdaniem nadawanie jej szczególnego znaczenia jest przesadą i wynika chyba z przyzwyczajenia albo podatności na propagandę PiS.

 46. @Bar Norte

  Interesujące liczby od OKo i Lisa i Ciebie. Korwin i Kukiz wchodzą… A SLD i PSL już nie wchodzą samodzielnie. Tendencja jest… Korwin i Kukiz mają razem tyle co Biedroń. Mniej więcej. PO miała 26% w wyborach ostatnich – samorządowych, z SLD i PSL zyskuje 7%…PiS 33% tak jak miał.

 47. PS. Scena ogromnie się przemeblowuje, stare dostojne partie PSL, SLD, PO musza już się łączyć żeby osiągać.

 48. Wygląda na to że jest dość miejsca elektorskiego dla skrajnej prawicy która miałaby tyle co lewica Roberta, 12%, i przy której umiarkowanie Kaczorka zalśni wreszcie pełnią blasku.

 49. Mauro Rossi

  To badanie wydaje się wiarygodne. Ale nie wynika z rozmaitych melanżów organizacyjnych, które zachodzą w opozycji liberalnej – jak sugeruje red Lis.

  Moim zdaniem jest natomiast efektem braku strategii po stronie PiS w kampanii do PE. Po prostu przez trzy lata stworzyliście taką sytuację polityczną, że wasz elektorat najprawdopodobniej oleje wybory do PE. I nie macie pomysłu co z tym zrobić. To badanie ujawnia pierwsze symptomy tej sytuacji.
  Zresztą pisałem ci o tym nie tak dawno temu.

 50. handzia55
  17 lutego o godz. 22:30

  „Morawiecki nie pojechał na szczyt bo tak zdecydował niekoronowany władca Polski z Nowogrodzkiej”.

  gotkowal
  17 lutego o godz. 22:31

  „Morawiecki stchórzył? Z całym szacunkiem, ale to absolutnie niemożliwe! To przecież bohater znany z szaleńczej odwagi”.

  Wielu piszących robi to dziś poważnie, ale gdyby trzeba było się pośmiać, to wybiorą raczej Monty Pythona, a nie komedię, której scenariusz zakłada kopanie się po tyłkach. Stawiajcie przed sobą bardziej ambitne cele.

 51. Premier każdego kraju powinien zajmować się przyszłością kraju, a od historii i mitologii jest w Polsce IPN.
  75 lat po wojnie to jest wystarczająca odległość by zmienić temat i przejść do historii najnowszej, która zbrodniami zaczyna konkurować z II wojną światową w okrucieństwie, obłudzie i wyrafinowaniu.

 52. Bar Norte
  18 lutego o godz. 0:11

  „Temat podjęty przez Gospodarza może być też przyczynkiem do dyskusji o rzeczywistej randze politycznej tzw. grupy V4. Moim zdaniem nadawanie jej szczególnego znaczenia jest przesadą i wynika chyba z przyzwyczajenia albo podatności na propagandę PiS”.

  Gospodarz pewnie wie, a przynajmniej powinien, że w obiegu dyplomatycznym i rządowym jest dużo więcej informacji (często tajnych lub poufnych) niż w obiegu medialnym, więc radziłbym ci Bar Norte większą wstrzemięźliwość.

 53. satrustequi

  „Korwin i Kukiz wchodzą… A SLD i PSL już nie wchodzą samodzielnie.”

  Partie mają szczegółowe badania a więc jasność sytuacji.

  Stąd decyzja SLD i pradopodobnie PSL, że bardziej im się opłaca wejść w koalicję i skorzystać z wynegocjowanych „miejsc biorących” niż startować samodzielnie bez większych szans na zdobycie mandatów.
  SLD i PSL wezmą swoje z puli przewidzianej dla KE czyli 19 mandatów do PE, które przewiduje prognoza. Oczywiście straci na tym PO, która w poprzednich wyborach do PE samodzielnie uzyskała 19 mandatów.

 54. @Bar Norte „Stąd decyzja SLD i prawdopodobnie PSL”

  Dokładnie. Te dwie by osiągać swój skromny cel wejścia muszą przyłączyć się, i PO żeby osiągać swój ambitny cel wygrania musi już przyłączyć się. Indywidualnie nie są już w stanie ich osiągać.

 55. Mauro Rossi

  „radziłbym ci Bar Norte większą wstrzemięźliwość”

  Niby w czym? W okazywaniu dystansu do „grupy V4”?

  Mauro, rozumiem, że nie potrafisz racjonalnie uzasadnić sensu istnienia tej grupy jak również wyjaśnić po co się ona od czasu do czasu zbiera. Ale tłumaczenie owej bezradności argumentacyjnej utajnieniem jest przejawem mitomanii.

 56. mag
  17 lutego o godz. 23:41
  adam100
  g.23:38
  A co z kołkiem osinowym?

  A trzym się, to jii 😉

 57. satrustequi

  Badanie OKO.pres wskazuje, że PiS uzyska tyle samo mandatów (19) co w wyborach do PE z 2014 natomiast KE mniej niż łącznie uzyskały partie aktualnie zreszone w tej koalicji. Przypomnę, że w 2014 PO uzyskała 19 mandatów, SLD uzyskał ich 5 natomiast PSL 4 mandaty – w sumie 28.

 58. @

  Szef izraelskiego MSZ: Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki
  http://wyborcza.pl/7,75399,24466836,szef-izraelskiego-msz-polacy-wyssali-antysemityzm-z-mlekiem.html

  No i mamy aferę Srebrna
  gwarantowanie przykrytą.

  Ośmiornica PiS

 59. „ten bezsensowny spór nauki z propagandą …” – pisze red. Passent.
  Gdyż to jest przedłużenie sporu nauki z religią, który w Polsce nadal się toczy, jakby ludzkość nie miała większych problemów.
  Uderza mnie jeszcze fraza „zbliżające się wybory”. Pierwsze, te próbne, dla „policzenia się” w maju (za 3 miesiące), drugie w październiku, zdaje mi się. Co prawda już wiosna zawitała w rozlicznych formach, ale do października GW jeszcze wiele może odkryć epizodów z życia Corleone z Nowogrodzkiej. Morawieckiego podchody są raczej marginalne, wizerunkowe, istotne głównie dla PiSowskiego betonu, który notabene jest reprezentowany na tym blogu.

  PiSiaki, czyli kaczyści nie dali celującej oceny konferencji warszawskiej („pokojowej”) w zamian z Fort Trump, co mnie zaskoczyło. A teraz wywodzą, że historyk przepoczwarzony w bankiera przepoczwarzony w ministra od gospodarki nie powinien prawdą sobie zawracać głowy – „Morawiecki nie ma obowiazku dochodzenia prawdy historycznej”.

  Polski historyk nie ma obowiązku mówienia i potwierdzania prawdy o historii swojego kraju? To kto ma mieć obowiązek? Rolnik, górnik, programista?

  Jaka jest różnica między KACZYSTĄ a KACZORYSTĄ?

  Oczywiście OR jest, co jest skrótem wiadomo czego, jakiego symbolu Polski ciemnogrodzkiej.

 60. Panowie Passent i Hartman pojmują polską rację stanu na swój sposób. Premier Mazowiecki na swój. Skoro Polsce z Izraelem nie po drodze, nie ma sensu hołdować interesom izraelskich syjonistów, nie zależnie od tego czy to się komu podoba czy nie.

 61. „Wyborcy PiS są jednorodni etnicznie, jednorodni religijnie (to katolickie państwo narodu polskiego), a ich partia nie chce być przelicytowana pod względem patriotyzmu. ”

  I trzeba jeszcze uczciwie dodac, ze wsrod wyborcow PIS jest ogromna ilosc ANTYSEMITOW. Tych z tego powiedzenia:” Co zostalo po Zydach w Polsce? Antysemityzm.” Wystarczy poczytac co oni wyspisuja na internecie.

 62. Pan/ pani jazusa

  “I trzeba jeszcze uczciwie dodac, ze wsrod wyborcow PIS jest ogromna ilosc ANTYSEMITOW. Tych z tego powiedzenia:” Co zostalo po Zydach w Polsce? Antysemityzm.” Wystarczy poczytac co oni wyspisuja na internecie.”

  To jest dopiero odwracsnie kota ogonem: obywatelska jakosc Polakow, ich patriotyzm oceniac wedlug kryterium czy sa antysemitami czy nie.
  Prosze tez zwrocic uwage ze juz stosunek do Rosji ma znak przeciwny- antyrosyjskosc= polska postawa patriotyczna. Co ze stosunkiem do Niemiec? Tu tez postawa “anty” oznacza brak patriotyzmu?
  A do USA? No to moze do Myanmaru?
  W tym ostatnim przypadku nie ma to nic wspolnego z polskim patriotyzmem?
  To moze i polski antysemityzm takim? Jest bez znaczenia dla oceny Polakow przez Polakow?
  Ma natomiast znaczenie gdy to Zydzi biora sie za ocene Polakow. Jesli tak, to zgoda. Tylko ze to nigdy nie byl i nie bedzie polski punkt widzenia.

  A moze to bzdura? Stosunek do wlasnego narodu ( patriotyzm=nacjonalizm) ma niewiele wspolnego ze stosunkiem do innych nacji.
  W kazdym razie stosunek do innych jest zaledwie pochodna stosunku do swoich.

  ml

 63. Teraz wyszło szydło z worka. Szczyt to polityczne Waterloo Kaczyńskiego ponoć znanego jak sam określa. Poziom dyplomatycznego skundlenia pisowskich hunwejbinów porażający. Chcą pisać na nowo historię wykorzystując tworzony mit tzw.wyklętych kolaborantów okupanta. Tak sobie myślę skoro antysemityzm z pomocą kościelnych kazań trafił pod strzechy przyjmijmy ten fakt z pokorą. A KK milczy jak w czasie okupacji. Czyli nie kwestionuje wersji Netanjahu.

 64. Dopiero Armia Czerwona przerwała kolaborację miejscowych katolików z niedobrymi Niemcami oraz porachunki. Jedwabne i pogrom w Kielcach o tym świadczą. Tak należy rozumieć wypowiedż izraelskiego premiera. Tak sobie myślę,że wystarczy milczeć nad tymi zbrodniami.

 65. @Mauro Rossi,
  wadzilabym sie z twoimi wypowiedziami moze w innym miejscu. Ten blog jednak nie jest od tego typu rozmow wie nie sadz,ze robie uniki. Jednak mocno banalizujesz sprawy. Te twoje wyjasnienia sa na poziomie
  no..powiedzmy gimnazjalnym. Przede wszystkim jednak to wiedza tzw. obiegowa, niewiele majaca wspolnego z prawda. A juz porownywanie New Age z Zen, to chyba jakas kpina.Nie odrobiles lekcji. Mauro, zanim wpadniesz w moralizatorski ton poparty informacjami tylez trywialnymi co i przestarzalymi sprobuj jednak cos poczytac i nieco zglebic temat.

 66. @P.S Czy na prawde tylko piramidy sa dla ciebie symbolem wyrafinowanej techniki? Nigdy nie slyszales o budowlach megalitycznych, zwlaszcza tych andyjskich? Mauro ja nie moge rozmawiac na takim poziomie, wybacz. Twoja wiedza jest nie tylko powierzchowna ale przede wszystkim nieaktualna.

 67. Izrael załatwia namaszczenie jankesów na zatrzymanie Wzgórz Golan i całej Jerozolimy. O Turcji i zatrzymaniu części Cypru nie wspomnę.Rosja nie może zatrzymać Krymu i Donbasu. Tak sobie myślę co jest grane. Jankesi na prośbę uwłaszczają na cudzym taką mają moc. Pytanie czy od Boga.

 68. @Mauro,
  na to, ze nie nalezy odczytywac mitow doslownie to ja ci zwrocilam uwage, wiec nie rozumiem dlaczego to powtarzasz i w dodatku probujesz mi „wyjasnic”. Markiewicz czytalam w wieku 7-8 lat i nie jest to oczywiscie jedyne zrodlo mojej wiedzy na temat mitologi. Nie widze tez powodu aby twoj kolega czytajacy w oryginale Teogonie mial byc dla mnie jakims autorytetem w kwestii antropologii, psychologii czy religioznawstwa, bo rozumienie mitow greckich wymaga pewnej wiedzy z zakresu tych przedmiotow. Sama znajomosc starozytnej greki jest przydatna jedynie lingwistycznie. Podobnie jest z misteriami demetrianskimi. W typowy dla dewocyjnych ignorantow sposob usilujesz rzecz sprowadzic do (rzekomych) orgii seksualnych nie majac pojecia o tym jaka role seks spelnial w starozytnych misteriach i obrzedach podobnie jak zazywanie substancji narkotycznych, ktore traktujesz na rowni z dzisiejszym zwyklym cpunstwem. Mam wrazenie, ze jest was dwoch, jeden czyta i nie odpisuje, tylko szpera po wikipedii (to nie jest calkiem wiarygodne zrodlo) a drugi nie czyta tylko odpisuje na podstawie tego co wyszperal ten pierwszy. Musialabym niemal kazde twoje zdanie prostowac, a ani mi sie chce ani miejsce po temu. Ja zreszta nielubie uczyc kogokolwiek czegokolwiek.

 69. Ukrzyżowania Jezusa katolicy IV nie darują. To trzyma ich przy życiu doczesnym. Podobnie dziadka z wehrmachtu. To paliwo wyborcze totalnej prawicy. Tak sobie myślę,że bez paliwa nie pojedziesz. Dlaczego KK nie przebaczył Żydom ukrzyżowania na podobieństwo Niemców.

 70. Netanjahu zrobił wizytę w stylu veni,vidi,vici. Ludzie mówią ,że napluł do podanej zupy. Morawiecki zaś stracił okazję podania czarnej polewki premierowi narodu,który ukrzyżował Jezusa. Tak sobie myślę,że to jankesi grillują IV RP z pomocą Izraela.

 71. Przy Netanjahu Putin to salonowiec. Powstanie Izraela było błędem wąsatego Gruzina. Tak sobie myślę o szlachetności słowiańskiego pochodzenia.

 72. Gekko
  17 lutego o godz. 23:09

  Suweren lubi ośmiornice, jeśli każdemu skapnie choć po ośmiorniczce.

  Suweren winszuje sobie lornetę z meduzom 😉

 73. szczyt absurdu:
  „Premier Japonii Shinzo Abe nominował prezydenta Donalda Trumpa na Pokojową Nagrodę Nobla – ale zrobił to pod wpływem zachęty rządu USA, jak wynika z niedzielnego raportu w japońskim Asahi Shimbun…”
  https://www.yahoo.com/news/japan-apos-leader-nominated-trump-140034783.html

  Właściwie to towarzystwo doborowe, Wałęsa, Obama, Trump, brakuje jeszcze premiera którego gościliśmy ostatnio i który na przemocy zbija kapitał polityczny – pana Netanjahu.

 74. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Oto kopia dowodu wypłaty 50 tysięcy złotych
  http://wyborcza.pl/0,0.html
  komentarze:
  czerstwabuleczka18.02.2019, 06:06
  ‚Potem usiłowano nakłonić Austriaka, by odwołał twierdzenie, że to Kaczyński polecił mu dać pieniądze dla księdza.’
  Przyjdzie czas, że pani prokurator będzie się musiała z tego wytłumaczyć… nie wątpię, że będzie to tłumaczenie
  jerjar18.02.2019, 06:01
  Posterunkowy Kulson melduje z Mickiewicza, że między doniczkami pojawia się kształt głowy oraz slychać bohaterski tenorek:
  „I znowu sobie zadaję pytanie:
  Czy to jest potwarz? Czy mają nagranie?”

  Ośmiornica PiS

  bezdennie głupie.

 75. Problemem jest żydowski antypolonizm. Oni to wyssali z mlekiem matki.. No i liczą na pieniądze. Jak zawsze.

 76. @DP
  Dopóki nie uznamy prawdy, tak jak w sprawie żołnierzy wyklętych, dopóki minister edukacji (!) Zalewska będzie kręcić w sprawie, kto kogo zamordował w Kielcach, dopóty ten bezsensowny spór nauki z propagandą będzie trwał. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i tak jak inne narody rozliczyć się z przeszłością, zamknąć ten problem. Przyznać, że nie wszyscy byli święci. Nasz, polski rząd powinien wspierać niezależne badania, nawet jeżeli nie są one po jego myśli. Nie przejmować się tym, co napisze jakaś gazeta czy powie jakiś polityk, zaprzestać polowania na krzywdzące oskarżenia, a całą swoją energię skierować na ujawnianie i szerzenie prawdy historycznej.

  Ja tylko dodam, że najgorsza prawda zawsze będzie lepsza od najlepszego kłamstwa.
  Czy to tak trudno zrozumieć ? Przecież dzieci kłamców, będą musiały się dowiedzieć prawdy o swoich rodzicach i tym co mówili. I jak się wtedy poczujecie – wy, którzy doraźne korzyści przedkładacie na interes długofalowy.

  Tak na marginesie: W dorocznym raporcie o stanie zdrowia prezydenta USA jest umieszczony wzrost Trumpa 6′ 3″ czyli 190,5 cm. Tymczasem na zdjęciach w towarzystwie ludzi którzy mają 6′ 2″ Trump jest ewidentnie niższy. Na zdjęciu z Jebem Bushem (6′ 3″ ) jest wyraźnie mniejszy.
  Dlaczego mamy wierzyć w to co mówi Trump skoro nawet w takich nieważnych sprawach on i jego ludzie ( lekarz) kłamią. Po co kłamać w sprawie wzrostu ?

  Kiedy słyszę europosła Czarneckiego, który mówi, że szefowie służb specjalnych którzy pracowali dla pewnej spółki, są w sprawach tej spółki bardziej wiarygodni bo więcej o niej wiedzą to ja mu wierzę. On tak szybko mówi, że nie nadążam wątpić.

 77. @adam100
  17 lutego o godz. 22:39

  W weekendowej GW artykuł o stosunkach polsko – amerykańskich pod znamiennym tytułem: „Ja cię kocham, a ty mówisz płać”. Takie przyszło mi do głowy porównanie w/w stosunków do podobnych stosunków pewnej spółki i biznesmena z Austrii.

  P.S. Zdaje się że zaglądasz też na LA ( i nie chodzi wcale o Los Angeles)

 78. Polacy wyssali… A jeżeli matka Rosjanka. Tak sobie myślę,że nie jestem antysemitą. Rosjanki to szlachetne matki.

 79. Miłość do USA i Izraela, powinniśmy wyssać z mlekiem matki…..
  A co z tymi karmionymi butelką?
  Mogą być tak jak ja- SCEPTYCZNI?

  Stosunki międzynarodowe to transakcje, gra interesów.
  Odnoszę wrażenie, że do tych dwóch krajów sporo dopłacamy.
  To ślepa miłość naszych elit, kierujących się niejasnymi motywacjami.
  Bez wzajemności…
  Może najwyższy czas zrewidować założenia?

 80. Mało kto wie, że Srebrna próbowała wejść nie tylko w deweloperkę, ale i biznes kawiarniany.
  Brejza ujawnia nowe fakty!!!
  https://nielubiepisu.pl

 81. Gdy dumna partia władzy zamienia się w tratwę:

  Były rzecznik Tuska, obecnie jego współpracownik w Brukseli Paweł Graś zaczął spotykać się z politykami Platformy Obywatelskiej, żeby wysondować nastroje w partii. Rozmówca „Wprost” z PO przyznał, że Graś zapytał go ile osób może odejść od Schetyny. – Powiedziałem, że większość, bo u nas ludzie tylko czekają, aż Tusk da zielone światło, by budować nowe struktury (4 Czerwca) – stwierdził.

 82. Robić się nie chce, tyrać przy smogu, bo Bozia talenty dała tylko do knucia i pijaru, to się co chwila w nowej partii występuje, bo stara okazała się pijarową wydmuszką a nie klasykiem polskiej polityki. W której partii Tusk jest od 1989 roku?

 83. Koleś!

  Nie przykryjesz Tuskiem SREBRNEJ. Hahaha

  Ośmiornica PiS

 84. Jest jakaś Srebrna? Bo sondaże nie wykazują że cokolwiek się dzieje ważnego politycznie. Mówię skromnie i serio Adamie.

 85. Słupki dupki
  przyjdzie siedzieć !!

  Jesień słotna
  zmienną jest !!

  Ciesz się panie
  puki co !!

  Ośmiornica PiS

 86. No przecież Kaczyński i Ziobro mieli w 2008r. pierwsza rzecz po wygranej PO w wyborach obiecane było – rozliczenie zbrodniarzy…

 87. Mamy 2019… Cóż, PiS był bezcenny dla PO, jako chłopiec do bicia, ale w końcu – jak Ali Foremana w Kinszasie…

 88. I love it !!!
  Za górami, za lasami ….

  Słupki przecież, Słupki przecież. Suweren się modli.
  Pan Bóg słucha – Hua, Hua.

  Co się odwlecze to nie uciecze. 😉

  Ośmiornica PiS

 89. Suweren to jest bardzo ważny termin, podobnie jak patriotyzm nieinteligentnie niedoceniony przez ludzi PO:)

 90. Lizusostwo wychodzi bokiem pisowskim hunwejbinom. Tak sobie myślę,że na uwielbieniu jankesów patrona Izraela wychodzą jak Zabłocki na mydle. A dają na tacę jankesów miliardową kasę i piszą ustawy pod żydowskie lobby. Może nowa pani Walewska jest potrzebna.

 91. Średniowiecze górą ?

  I don’t think so.

  Ośmiornica PiS

 92. Świerzbi piórko redaktorze! (to z Czterdziestolatka Gruzy i KTT)
  Nogami do przodu PO wyjdzie z tego jeśli jak widzę to jakiś nowy ruch 4 Czerwca lemingów wraz z nową Wiosną ma odświeżać oblicze tej ziemi…

 93. Jedyną kukiełką co mogła stchórzyć był Pinokio.
  Wszystkie inne, będąc bez serca, umysłu i sumienia, wykonują tylko polecenia tego co pociąga za sznurki.

 94. – Będę głosował na Wiosnę. Wtedy rośnie wszystko. I szczaw, i mirabelki – zakomunikował na swoim kanale w serwisie YouTube Krzysztof Kononowicz.

  No z takim poparciem to Biedroń ma przechlapane

 95. Feliks Stamm, słynny twórca polskiej szkoły boksu, zapytany – jak się okazało na kilkanaście godzin przed śmiercią – kto wygra Ramble in the Jungle w Kinszasie: król nokautu Foreman który wtedy w dwie rundy zmiatał najwspanialszych zawodników epoki, czy stary Ali, odpowiedział: Ali, bo jest wszechstronniejszy. Kaczorek też okazał się wszechstronniejszy…

 96. Sciaga dla Lewego………………….

  W Polsce podczas wojny bycie Zydem oznaczalo smierc. Po jej zakonczeniu bycie Zydem oznaczalo natomiast szykany i represje zakonczone calkowitym wykluczeniem dla wiekszosci w roku 1968.

  Zadaje sobie pytanie, skad u wielu naszych rodakow bierze sie nienawisc lub awersja do Zydow, nie do konkretnych Zydow, lecz do wszystkiego co zydowskie. Skad ta zgoda w negatywnym postrzeganiu Zydow wsrod ludzi o roznym wyksztalceniu, wieku, zawodach etc.. Stygmatyzowanie Zydow nie bylo wymyslem Niemcow (ktos nieslusznie zauwazyl w blogosferze).

  Rowniez wielu dzisiejszych politykow z prawej strony jest ciagle przekonanych o spisku Zydow celem oslabienia Polski i przejecia przez nich “wladzy”. Negacja Zydow byla i czesto jest tozsama z negacja komunizmu. Wielu z nas upatruje w Zydach tych, ktorzy za kulisami kieruja wszelkimi wrogimi organizacjami, ideologiami, polityka, ba calymi narodami Tego rodzaju „zazydzenie“ imputuje oczywiscie „odzydzenie“, chociaz dziwie sie obecnym politykom narodowym oraz walczacym z antypolonizmem, kogo przed kim chca i usiluja ratowac.

  Ciekawe jest spostrzezenie H. Grynberga; … w Polsce nie ten jest Polakiem, kto sie uwaza za Polaka, tylko ten kogo uwaza sie za Polaka. Tak samo jak Zydem jest nie ten, kto sie uwaza za Zyda, lecz ten, kogo uwaza sie za Zyda. Bycie jednym i drugim jest wykluczone.

  Bycie Polakiem i katolikiem natomiast powszechne? Obecni kontynuatorzy mysli narodowej nie maja nic nowego do powiedzenia. Dlatego wazne sa wpisy i ich tenor w blogosferze. Obecni tu patrioci bezwiednie lub celowo prowokuja i wywoluja ducha czasow, wydawaloby sie zaprzeszlych.

  Warto zauwazyc, ze obecna struktura narodowosciowa Polski powinna zaprzeczac tezom stawianym przez antysemitow. Klisze antysemickie w rodzaju „Judeopolonii“ czy „zazydzenia“ Polski ciagle sa obecne w obiegu spoleczno-politycznym. Zydowstwo, masoneria i lewicowcy sa naszymi upiorami i wrogami. Poszukiwanie i widzenie wroga pomaga rzekomo w samoidentyfikacji . Spotykamy sie z tym zjawiskiem czesto w blogosferze.

  Myslenie i bladzenie duktem Dmowskiego i Piaseckiego jest ciagle aktualne. Wedlug sondazy ponad 25% odpowiadajacych deklaruje postawy antysemickie, wyraza niechec do zydow i lek przed zydami. W naszej nieswiadomosci istnieje ciagle obraz zyda-wroga. Warto zastanowic sie nad partiami narodowymi oraz publicystami, ktorzy ciagle lekaja sie Judeopoloni pisza, ze Polska opanowana jest przez wplywy semickie.

  Polscy antysemici dowodza, ze zydzi traktowani sa duzo lepiej , niz na to zasluguja. Kolejno dwaj premierzy byli zydami, szef URM i minister spraw zagranicznych , minister spraw wewnetrzynch, finansow, przeksztalcen wlasnosciowych, marszalek sejmu, kierownictwo DU, przew. Sejmowej komisji spraw zagranicznych, 20% poslow i senatorow, setki sedziow oraz prokuratorow, wyzszych urzednikow panstwowych. Wyraznie pisze o tym St. Witkowski w “ Zydzi przestancie klamac”. Pisze on rowniez, ze izolacja Zydow na terytorium Polski byla ich wina.

 97. Salto Mordale
  A jakby to było z ściągą dla twojego kumpla SS .
  On niepotrzebujacy ?

 98. Dlaczego PiS spija Wiosnę z mlekiem pod nosem…

  Wiosenne ciepłe kubki „kisielu dnia” zyskały posypkę.
  W sukurs o poranku ruszył z otwartą przyłbicą Pan Bielan.
  Przypomnę, że Pan Bielan to strateg pissu.
  ***
  Pan Bielan w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wyraża nadzieję na dobry wynik Wiosny w Eurowyborach i na to, że stanie się ona główną siłą opozycyjną.[TT]
  ***
  Komenty Wiosny do krytyków, blokowanych na TT: „dlaczego nie pozwolicie nam robić swoje?”

  No, towarzysze, pozwolicie? 🙂

 99. @

  Taśmy Kaczyńskiego. Pieniężny miszmasz i dziwna rola Pekao SA

  http://wyborcza.pl/7,155287,24454600,budowa-k-towers-czyli-historia-o-tym-jak-realizowano-marzenie.html
  komentarze:
  jerjar16.02.2019, 09:40
  Polityk zajmujący się biznesem to najobrzydliwszy rodzaj biznesmena. Z zasady gra nie fair, bo używa instrumentów niedostępnych konkurencji.

  Wydaje się, że mocnym hasłem wyborczym mogłaby być zapowiedź regułacji prawnych wykluczających takie praktyki. Dobrego materiału do ustawy dostarcza działalność Kaczyńskiego oraz Biereckiego.
  1952kora16.02.2019, 08:18
  Prywatna Polska jednej sekty zbliża się do końca. Poczekajmy do najbliższych i kolejnych wyborów, a ich efektem będzie rozpad tej sekty, która jeszcze rządzi Polską.

 100. „kaczor” tez za bardzo uwierzył w tą legendę o swojej wszechstronności i dlatego wybrał się w biznes i zaczął po pisowsku zgarniać łapówki . Teraz już chyba umie wszystko !

 101. @10:27

  Bo Wiosna byłaby lepszą opozycją, ja też tak uważam. Ba, lepszą partią rządzącą już wkrótce! PO nabrała zbyt wielu cech faszystowskich żeby ją lubić.

 102. @maciek g10:21

  chyba u tego Kononowicza to wiecej pokrzyw niz mirabelek / takie male sliwki/ a szczawi, chyba to doradzal sam Wieniczka Jerofiejew, dobry na zagryche.

 103. @ Gekko

  Faktem jest, że mamy wiosnę. Jakie będą konsekwencje, gdy ta uzyska w wyborach a/13% lub b/3% ?
  Który wynik byłby (Twoim zdaniem) lepszy dla koalicji anty-piss?

 104. @AllEnglishSpeaking
  Można popatrzeć na dziwną ciszę w Monachium po przekazaniu pozdrowień od prezydenta Trumpa na Munich Security Conference. Dalszy ciąg wystąpienia dotyczył wspomnień o Johnie McCainie, który działał zgodnie z hasłem „państwo jest najważniejsze” (nie osobiste lub partyjne względy) He put country first
  Warto przypomnieć, że McCain nie należał do faworytów obecnego prezydenta.

  Różne bywają sposoby komunikowania.

  US Vice President Pence met with embarrassed silence, after Trump’s greetings no one claps

 105. ..ANTYSEMITYZM był od wieków i nadal jest i będzie ! kto opluwa Izrael ten przeciwstawia sie Bogu ! reszta to polityka madra albo głupia !

 106. Gekko:
  wczoraj odkurzylem produkcyjniaka
  Witolda Zalewskiego, ” Traktory zdobeda wiosne”. Wiosna, wiosna…kisieliada

 107. Np. pojawia się Wiosna. Co słyszy od strony volksturmu PO? Kto nie z nami, ten przeciw nam! Faszystowskie. A już pan generał Jaruzelski światle ogłosił w latach 80. – kto nie przeciw nam, ten z nami. To jest tolerancja starego lewicowca, nieznana …liberałom? Co to za liberałowie.

 108. @

  „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

  Magierowski: Haniebna, rasistowska ocena
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24466888,polacy-wyssali-antysemityzm-z-mlekiem-matki-magierowski.html#s=BoxMMtImg3

  Mój komentarz: typowo pisowska retoryka. Teraz USA zajmie stanowisko, kto ma racje. Biedna Polska. 🙁

 109. Politycy mogliby o wiele więcej obiecywać i kłamać, ale tego nie robią szanując suwerena.
  O lichwie pisze dzisiejsza gazeta.
  Sprawa jest poważna, a jak Jarosław Kaczyński na ten temat miał rozmawiać ze Zbigniewem Ziobro to wielu niedowierzało iż poruszali wyłącznie ten temat.
  Około 3 milionów Polaków korzysta z firm pożyczkowych. Ile jest udzielanych prywatnych pożyczek nie wiadomo.
  Na lichwie można zarobić więcej niż na narkotykach więc chętnych do rozwijania biznesu nie brakuje

 110. @10:42

  Świerzbi piórko redaktorze! Adamie…

 111. Podobno w Polsce istnieją nawet przepisy zabraniające politykom i partiom politycznym prowadzenia działalności politycznej , ale te przepisy w dziwny sposób nie dotyczą „kaczora” , bo kiedy robił geszefty z tym potomkiem Hitlera , to nie występował jak prezes parti politycznej i poseł , tylko jako „kaczor” przywódcę narodu .
  https://www.rp.pl/Prawo-dla-Ciebie/301319956-Prof-Marek-Chmaj-PiS-lamie-kilka-zakazow.html

 112. adam100
  18 lutego o godz. 10:37

  Jest sporo analiz na słupkach, co byłoby gdyby…
  Ponownie trzeźwy Pacewicz w OKO.
  Można i tak, co sumuje sens sytuacji na dziś [TT]:

  1.Gdy każdy startuje sam (PO,SLD,Wiosna..) -> pis rządzi 2. KE i Wiosna -> zw. opozycji
  3. wybory bez udziału Wiosny ->zw. KE (+7% czyli łącznie ok 39% ).
  Widać, że do zwycięstwa opozycji niezbędne jest KE, a nie Wiosna.


  Charakterystyczny głos wiosennego kisielu (10:31) na wezwanie pissu, powyżej, o „faszystowskiej PO” zamiast której pissowi wiosna lepiej przypasuje.
  I to jest kisiel już nie tylko dnia, ale całego sezonu wiosny.
  Zapamiętać i wyciągnąć wnioski.

 113. Chodziło o prowadzenie działalności gospodarczej , a nie politycznej .
  Przepraszam za przejęzyczenie.

 114. panie sru tutu

  Używa pan piórka do stymulacji gardełka, czy piórkuje się pan w inny sposób?
  Tylko pytam 😉

 115. ozzy
  18 lutego o godz. 10:40

  Ach, brygada rycerza karhana ciągnie z łacha mleko kisielu, jak sok brzozowy.
  Avanti poppolo!

  Nb ja się spotkałem z „Do widzenia, do jutra”, bo cyfrowo odnowione, target: Cybulski. Nie do paczenia w sumie, jak wiosna z puszki z tuszonką, dziś.

 116. Nagroda Kisiela dla mnie, tak jest.

 117. Po szczycie Izraelczycy mają Kaca. Gadają od rzeczy jak Piekarski na mękach. Ambasador Izraela gania z biegunką dyplomatyczną do MSZ wyjaśniając co mieli na myśli skacowani mówcy. Tak sobie myślę,że była seta i galareta. Bez koszerności. Nastała wieprzowa pomroczność.

 118. @Gekko
  18 lutego o godz. 10:43

  Nie mówimy o „wishfull thinking”, tylko o faktach.
  Jak są, to coś dostana. Co byłoby lepsze z punktu widzenia antpiss? ( 13 czy 3 ? )

 119. @adam100
  18 lutego o godz. 10:28
  Wydaje się, że mocnym hasłem wyborczym mogłaby być zapowiedź regułacji prawnych wykluczających takie praktyki.

  Prawo już jest. Chodzi o to żeby politycy go nie łamali.
  Przepisy o ruchu drogowym są w zasadzie takie same w Polsce i innych krajach Europy, a jeździ się inaczej. Dlaczego ? Bo u nas można się wyspowiadać ? I nie ma w tym względzie limitu ?

 120. Dla mnie nagroda Kisiela, dla Gekko nagroda kisiel ulubiony jego.

 121. Gekko
  Koalicjant w rządzie to bardzo wygodne miejsce dla kogoś kto nie ma ambicji by rządzić. Można się nieźle uwłaszczyć na państwowym i dobrze żyć niewiele robiąc . Wyjątkowa jest sytuacja taka jak za PiS gdzie przeciągano posłów koalicji a liderów niszczono

 122. Balcerowicz
  – Mamy do czynienia z drgawkami dyplomatycznymi. Przypomnijmy sobie, że PiS przeforsował przez parlament ustawę, która była skandaliczna, która wywołała konflikt z USA i Izraelem. Następnie Morawiecki to odkręcił. Teraz Polska organizuje na prośbę USA szczyt bliskowschodni. I nagle Morawiecki winduje z powrotem konflikt – mówił w programie „Money. To się liczy” prof. Leszek Balcerowicz. – Coraz bardziej mamy reputację kraju, w którym rządzą niewykwalifikowani awanturnicy. Pewnie nie pomogło nam to w relacjach z Unią, na których powinno nam zależeć. Pozycja Polski za PiS to jest 1 do 27. Jak taki rząd może dbać o los Polaków w UE? – pytał.

 123. – – –
  Jedyna przydatna nagroda po wiosennym kisielu to rolka …papieru.
  – – –

 124. This new brand of war will also ensure that already sky-high defense expenditures will continue to rise, diverting funds from vital needs like education, health, infrastructure, and the environment. Meanwhile, preparations for a future war with China have already become the number one priority at the Pentagon, crowding out all other considerations. “While we’re focused on ongoing operations,” acting Secretary of Defense Patrick Shanahan reportedly told his senior staff on his first day in office this January, “remember China, China, China.”
  https://www.unz.com/article/war-with-china/
  ========

  Ciekawe…..

 125. Jak długo się można wycierać?

 126. Oj świerzbi redaktorze Adamie!:)

 127. adam100
  18 lutego o godz. 10:49

  No, ale właśnie odpowiedź na takie zawężony pytanie to byłoby wyłącznie wishful/curse thinking.
  Np. w obecnym sondażu rośnie narodowcom, to zmienia nieco ogląd pozostałości.
  Nie jestem kompetentny, by na takie pytanie odpowiedzieć.

  Jak poczytać stratega Wiosny, Bierzyńskiego, (a to jest zawodnik wagi ciężkiej, wypromował Petru na premiera) to widać, jak perfidnie manipuluje komunikatami miłości i szpilami jadu.
  Pierwsze, dla Wiosny osobno …i dla pissu, drugie – dla PO i jakiejkolwiek innej koalicji anty-piss.
  To się nazywa grać na siebie (tj. brand) per fas et nefas, grać o półkę w markecie, a reszta niech spada w czeluść.
  I to jest dobra gra, dobrze robiona, o sumie asymetrycznie ujemnej (jeden zyskuje kosztem straty wszystkich, łącznie z zyskantem-pozorantem). Kwestia tylko daty bilansu, by wyprowadzić zyski przed upadkiem całej łajby.
  Mon Capitan… na falach kisielu. 😉

 128. @Saldo Mortale 10.23
  Ze smutkiem patrzę na znaczące pogorszenie nastrojów społecznych w naszym kraju, na kłamliwe oceny Polaków ze strony zagranicznych polityków. Ty też błądzisz z opisami ograniczając się do stosunku Polaków do Żydów.
  Popatrz przez pryzmat stosunku Żydów do Polaków w szerszym okresie i obszarze.
  Tu masz marne pole do popisu, a właściwie żadnego. Można złośliwie napisać, że polscy panowie i Żydzi razem i w porozumieniu wyzyskiwali polskich chłopów, warstwę narodu uciskaną i przez wieki poniżaną.
  Nie ma się co dziwić, że ci poniżani i uciskani swoich ciemiężców nie lubili i być może to im jeszcze nie przeszło.
  Dodam tylko, że jest jeszcze problem globalny, który jest bardziej istotny, a który ty Saldo pomijasz

 129. Prawdziwe pytanie brzmi, kto dzwoni strzały w ponurej Warszawie Trump lub Bibi Netanjahu? Wydaje się, że wiele izraelski ogon ponownie machanie amerykańskiego psa.

  Jest to możliwe dzięki sile amerykańskich nowo narodzonych ewangelików, którzy nabrali przekonania, że ​​Izrael jest niezbędnym, kluczowym elementem drugiego przyjścia Chrystusa.

  Fox News poll tym tygodniu stwierdził, że jedna czwarta z tych łatwowiernych ludzi wierzy, że Bóg rzeczywiście wezwał Donalda Trumpa by został prezydentem. Może to być nawet więcej niż liczba Amerykanów, którzy wierzą, że Elvis wciąż żyje. Kolejny dowód, że Republikanie prawie stać się stroną teologiczną.
  https://www.unz.com/emargolis/hate-fest-in-warsaw/
  ===========

  Gdy zamiast polityków rządzą religijni fanatycy, wszystko może się zdarzyć…..
  Ekstremizm religijny jest groźny, dla życia na planecie.

 130. maciek.g
  18 lutego o godz. 10:52

  Otóż to.
  Zwłaszcza, że animatorzy Wiosny na poprzednich projektach stracili wszystkie srebra rodowe, trza siem odkuć, zanim statek głupców zatonie.

 131. zetus1
  18 lutego o godz. 10:49

  Dokładnie tak.
  Prawo nakazujące deszcz na pustyni nie działa bez żmudnego kopania kanałów w glebie.

 132. @ zetus1
  18 lutego o godz. 10:49

  A jak jest z konkordatem?
  Czy kk może się zajmować polityczną propagandą ?

 133. adam100
  18 lutego o godz. 11:30

  Btw.
  O niuansach i meandrach konkordatu to zdaje ię w „P” Ewa Siedlecka napisała wyczerpująco.
  Konkordat to jest dobry przykład że prawo nie działa na pustyni moralnej.
  Konkordatem, traktatami unijnymi i wszelkimi innymi prawami, fałszywie instrumentalizowanymi, pustynie moralna usiłuje jedynie przykryć niecne i niskie uczynki nic z prawem czy moralnością nie mające wspólnego.
  Np. nie z konkordatu wynika opłacanie z podatków katechetów.
  Np. nie z prawa unijnego, wbrew zapewnieniom wszystkich rzadów, wynikają polskie przepisy i praktyki wykoślawiające sens przetargów publicznych…
  Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

  Kto chce ratunku od suszy za pomocą deszczu z nieba, musi najpierw kopać rowy, a nie wznosić wieże świątyń.

 134. wiesiek59:nowo narodzonyh ewangelikow!????Znowu bzdura ktora nie potrafisz sobie wytlumaczyc!Cel osiagnales:rodacy w to wierza! Napisz chinscy mieszkancy ksiezyca: w to nie begda wierzyc rodacy!

 135. @ Gekko
  „Kto chce ratunku od suszy za pomocą deszczu z nieba, musi najpierw kopać rowy, a nie wznosić wieże świątyń.”

  No to jeszcze trudniejsze pytanie!
  Dlaczego Pan Bóg pokarał Polskę PiS-em ?

 136. Dla odmiany dobra wiadomość sondażowa:

  Prounijne partie głównego nurtu utrzymają bezpieczną większość w nowym PE [GW]

  Oczywiście, jeśli Polska nie zasili PE kontyngentem wiosennych kotów prezesa w worku.
  Czy wiosenne oszołomienie miało okazję zajrzeć w te worki?
  Znacie kogoś wiarygodnego na miarę polityki europejskiej, kogo „Wiosna” ujawniła jako kandydata?

  Chyba, że to model „na kukiza”, z przodu wiosenka, z tyłu stajenka (augiasza). 😉
  Charakterystyczne, Watsoni.

 137. @

  Adam Bielan wie, że Birgfellner kłamie. Skąd? „Jarosław Kaczyński powiedział, że to nieprawda”
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24467174,adam-bielan-wie-ze-birgfellner-klamie-skad-jaroslaw-kaczynski.html#s=BoxOpImg2
  komentarze:

  treblig:

  A najlepsze jest to że zaprzeczają wszyscy oprócz kłamczyñskiego. Bo kłamczyński wie co sie tam nagrało. I robi pod siebie ze strachu o to co się jeszcze mogło nagrać

  aaz1
  „Gornik wpadł do szybu w kopalni, przerażeni koledzy nachylają się nad
  czeluścią…
  – Francik… żyjesz?!
  – Żyja – odpowiada Francik.
  – Mosz złomaną nogę?
  – Nii…
  – To może ręka?
  – Niii…
  – To dlaczego nie wychodzisz?!
  – Bo jeszcze lecaaa…”
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  wice muszą być śmieszne Panie wicemarszałku

 138. adam100
  18 lutego o godz. 12:00

  Bo modły o piss szły z najwyższych nadajników – na Kaukazie? 😉

 139. Gekko
  18 lutego o godz. 12:06
  Bo modły o piss szły z najwyższych nadajników – na Kaukazie?

  Historia się powtarza!
  TARGOWICA

  Ośmiornica PiS

 140. adam100
  18 lutego o godz. 12:05
  – Bo jeszcze lecaaa…

  🙂
  Wiosenny wiatr rozwiewa mą czuprynę,
  a kołtun mój spowija skronie me,
  I w locie tym przelecę i dziewczynę
  co Polską kiedyś innym zdała sieeeę…

  (tu następuje solo na instrumencie strunowym,
  w tonacji czarny chleb i czarna kawa…)

 141. xpawelek
  18 lutego o godz. 11:55

  Więcej czytaj, być może będziesz coś w stanie pojąć.
  Choć przypuszczalnie twój aparat poznawczy ma dość małą zdolność do przyswajania wiedzy.

  Poczytaj na przykład o „Pasie Biblijnym” i jego przełożeniu na politykę.
  Nie tylko w Iranie, Arabii Saudyjskiej i Izraelu, fanatycy religijni dyktują politykom decyzje.

 142. @

  Menedżer, z którym udało nam się porozmawiać, zarządzał jedną ze strategicznych spółek skarbu państwa w czasach rządów PO-PSL. Pretekstem do przeprowadzenia wywiadu były między innymi ostatnie głośne zatrzymania byłych prezesów Orlenu i Lotosu. Nasz rozmówca uważa, że tylko bez podawania swojego nazwiska bez obaw może mówić to, co naprawdę myśli.
  Dlaczego chce pan pozostać anonimowy?

  Były prezes spółki Skarbu Państwa: Dzisiaj stosuje się metody, które przypominają mi system dyktatorski – np. ten w Korei Północnej albo bolszewicki. Proszę się nie dziwić.
  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24460710,byly-szef-spolki-skarbu-panstwa-polityczna-machina-sieje-strach.html#s=BoxOpMT
  komentarze:
  krynolinka
  To też w szeregach władzy wzmożenie. Nie oddadzą jej bez walki. Bujdobus z Mateuszem na pokładzie ruszył w Polskę !
  nie_bierz_jarka_na_serio
  motto na nowogrodzkiej to: „po nas choćby potop”

 143. wiesiek59: tak przypuszczalem = nie wiesz zes napisal bzdure! Zapytaj kogos co zna religie , szczegolnie w USA! Ale tys pieniacz .. i wszystko wiesz najlepiej , bo g…. wiesz! = jak z tym weglem!

 144. D. Passent:
  „Świadczy o tym, że polski premier ma kompleksy, obraża się w imieniu nas wszystkich. ”

  Po stwierdzeniu przez ministra spraw zagranicznych Izraela, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” Pan Redaktor nie czuje się obrażony?
  Odwołanie polskiej delegacji z uczestnictwa w obradach grupy wyszechradzkiej w Jerozolimie to dla Pana – w tym kontekście – objaw „kompleksu”.

  Ja mam do dziś kompleks typowy dla czytelnika „Polityki” w roku 1982, gdy Pan Redaktor wespół z Urbanem chwalili Jaruzelskiego i Kiszczaka.
  A prowadzenie korespondencji z ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych PRL osobiście mnie obraża.

  Ponadto myślę, że Premier Izraela i jego minister zarobili w ostatnich dniach dla PiSu tyle punktów, ile nie zdołałaby żadna pisowska, dość tania, zresztą, propaganda.

 145. Pojawia się pytanie czy PIS będzie rządził?
  Pojawia się kolejne co zrobić żeby przestał rządzić?
  Potem wszyscy zastanawiają się jak zbudować koalicję,
  aby wygrać z PIS ?
  Sam brałem w tej dyskusji od czasu do czasu udział,
  ale z innego kąta widzenia, czy te pieniądze potrzebne do rządzenia są,
  i czy tej forsy wystarczy? Automatycznie pytałem skąd są te pieniądze?
  I dodatkowo dlaczego Platforma Obywatelska tej forsy jeśli ona była
  nie widziała, i po co się pchała w kłopoty z niepopularnymi decyzjami?
  Więc podsumuję, jeżeli jest jak jest, pomijając nie znaczące dywagacje
  ideologiczne, to może być albo dobrze, albo gorzej, albo niedobrze,
  nie wchodząc w szczegóły gastryczne, jak ten co w tramwaju narzekał,
  że mu niedobrze, a jak zwymiotował to świadek zapytał zdziwiony; szyneczka,
  ogóreczek, grzybki, a pan powiedział, że mu niedobrze.

  Więc Platformy jeśli nie umiała rządzić nie należy popierać,
  egzotyczne sojusze za których ciężką robotę odwalało PIS obchodzić z daleka,
  wiosną się pocieszyć dopóki istnieje, a wybrać no przecież już nic nie pozostaje
  na politycznym horyzoncie i nie ma się co łudzić, że ktoś za nas to rozstrzygnie

 146. @ Gekko
  adam100
  18 lutego o godz. 12:18
  Gurglam z Tobą,
  i szybuję.

  Winnym srutu wyjaśnienie,
  bo biedak pewnie się piórkuje.
  Gurglu , ja kawą się szczytuję
  w tonacji ”szyb przelotni”, bęc.

 147. Czytałem gdzieś , jak Rosjanie wprowadzają na rynek społecznościowy swoich trolli w USA.
  Otóz pojawia się tam np. Miranda albo Hillary. Która wyznaje światu, że lubi pościel w paski(albo w kratę), albo, że odpowiadają jej szklane wazony. Na to drugi troll wystrzelony z Moskwy, jakaś Jessica, twierdzi, że ona nie lubi pościeli w kratę, bo widział w planet albo na aldżazira, ze Clintonowa taką pościel używa. Wtedy ta pierwsza, że to kalumnia, złośliwość , a zresztą skąd ona wie i skąd planet. Jeżeli w tok tej dyskusji nie włączy się jakaś amerykańska ciocia klocia, to wysyła sie kolejny pocisk, jakąs Rebekę, która oburzona stwierdza, że za Clintonów nie było widać w Białym Domu szklanych wazonów. I gdy wreszcie ta pojawia się autochtonka Amerykanka , czyli owa ciocia klocia, która uważa , że posciel w paski jest nieelegancka. Popiera ją Jessica, a Rebeka zwraca się do opinii publicznej, co ona sadzi o Clintonowej. Bo w prawdzie to Trump jest trochę szorstki, a nawet może ordynarny, ale czy nie llepiej stawiać na prostolinijnego Trumpa niż na kretaczke Hillary. Miranda broni Hillary, że owszem jest zarozumiała,no bo skończyła drogi koledż, ale że ma wiekszą wiedzę od Trumpa, bo w przeciwieństwie do tepów rednecków dobrze się uczyła w szkole…No itd,itd Kula śniegowa narasta.

  Ja mam takie podejrzenie, że nasz srutututu, czyli @satrustequi (trudne do zapamiętania i napisania, dlatego wolę to srutututu), jest takim wiosennym trolem, zaczynajacym delikatnie od wiosny (zamiast pościeli w paski) i powoli , stosując kulturalny język a la uśmiech Biedronia, wciąga w dyskusję, by niepostrzeżenie wciagnąc na teren, gdzie już można przy półotwartej przyłbicy głosic, że PO to kryptofaszyści, bo to Volksturm, że lenie…i w ogóle stare gacie.
  Mauro jest oczywisty, kocha pis z jakichś wzgledów i nie ma na to rady. Ale srutututu i jego patron Robert, a stojący za nimi jeszcze większy patron szaraczek posełek to przebiegła szkoła moskiewskich trolli i hackerów, wysłana w celach ćwiczebnych na to malutkie poletko walki, jakim jest blog, by dopracować technikę śnieżnej kuli.

 148. Podpierajac sie prof Hartmanem ktory wydaje sie nie owijac w bawelne .. przynajmniej ja to nieowijanie kupuje ale nie po to by robic jakis interes , bo co tu jeszcze mozna stracic ?
  Kupuje , albo udaje , ze kupuje , co za roznica (?) przeczytawszy go raz jeszcze i po obejrzeniu ” Bay , Bay Germany ” ( Frankfurt 1946 ) aby utrzymac sie w tej samej plaszczyznie mentalnosciowej- traktowania Zydow polskich przez tych „prawdziwych” jako gorszej drugiej kategorii .

  „5. Obłuda Żydów sięga tak daleko, że dla utrzymania spokoju wokół miejsc żydowskich i bezpieczeństwa swej agentury gotowi są godzić się na zakłamany, nacjonalistyczny dyskurs, którego częścią jest negowanie lub umniejszanie polskich win oraz ignorancja bądź skrajna jednostronność pamięci historycznej w sprawach polsko-żydowskich. Skoro Polacy są nieuleczalni, to niech już sobie gadają, że antysemityzm to zjawisko marginalne, a szmalcownicy to były nieliczne czarne owce w pięknym polskim stadzie itp. Byleby tylko był porządek w kluczowych sprawach. Propaganda rządowa Izraela jest niewiele mniej bałamutna w swym nacjonalizmie i mitomanii niż propaganda polska, więc przynajmniej 5. Obłuda Żydów sięga tak daleko, że dla utrzymania spokoju wokół miejsc żydowskich i bezpieczeństwa swej agentury gotowi są godzić się na zakłamany, nacjonalistyczny dyskurs, którego częścią jest negowanie lub umniejszanie polskich win oraz ignorancja bądź skrajna jednostronność pamięci historycznej w sprawach polsko-żydowskich. Skoro Polacy są nieuleczalni, to niech już sobie gadają, że antysemityzm to zjawisko marginalne, a szmalcownicy to były nieliczne czarne owce w pięknym polskim stadzie itp. Byleby tylko był porządek w kluczowych sprawach. Propaganda rządowa Izraela jest niewiele mniej bałamutna w swym nacjonalizmie i mitomanii niż propaganda polska, więc przynajmniej na płaszczyźnie mentalnościowej jest między rządami Polski i Izraela jakieś zrozumienie.jest między rządami Polski i Izraela jakieś zrozumienie. ” ( Hartman)

  Teraz juz nie musze pisac co i z czym wyssali zydowscy policjanci w gettcie .
  W .. na płaszczyźnie mentalnościowej powinno byc jakies zrozumienie ( raczka w dol )

 149. @xpawelek
  Licz się ze słowami. Napisaleś do Wiesia, ,że on g..wie. Grzecznie proszę, grzecznie. Tak nie można. Wiesio na prawde wie troche więcej.
  Ups.! Znów mnie nazwie pedlem albo kanalią.

 150. @Is42, 12:38
  Wynika z twojego postu, że rządzący powinni podejmować jedynie popularne decyzje.
  Na takich, wg ciebie, wygląda Biedroń&his spring band.
  Miałem cię, Is42, za poważniejszego autora…
  Gekko miał lepszego nosa, albo uważniej czyta posty.
  Jest was zatem co najmniej dwóch „wiosennych” na en passant.
  Tylko ‘satrus’ jest aktywniejszy.
  Czy Jarek wam płaci?
  Ja się tylko pytam…

 151. Dwukrotny Hartman to calkowity przypadek lub nieudolnosc przypadkowa .tjits Przepraszam

 152. quentin t.
  18 lutego o godz. 12:34
  Skoro chwalili to pewnie z uzasadnieniem bo było za co.
  Niestety społeczeństwo wybrało inną drogę i teraz nią kroczy bez entuzjazmu, a miało być tak pięknie.
  Gdy zobaczyłem Jarosława Kaczyńskiego wbijającego palik wytyczający kanał przez Mierzeję Wiślaną byłem przekonany, że prace nie ruszą. Gdy zobaczyłem całe połacie wyrżniętego lasu byłem zdziwiony, że w takim tempie potrafili wyrżnąć kawał lasu.
  Gdy zamiast wizualizacji zobaczę kanał i przepływający nim statek z Bałtyku do Elbląga to nie uwierzę, że to wszystko się udało, i nawet nie będę żałował tych straconych pieniędzy

 153. @Lewy
  18 lutego o godz. 12:51

  Myślę ze mamy tu na EP całą gamę Jessikow i Margaretek.
  Pochwalających, dyskutujących, „żachających się” czyli zbulwersowanych ( od czasu do czasu): pogoda, dzieci, zwierzęta. Tematów w bród, a chętny do dyskusji emeryt, zawsze się znajdzie.

 154. Lewy
  18 lutego o godz. 12:51

  Lewy, bardzo ładnie to ująłeś.
  W ogóle, tzw. sieć, albo internety, służą już tylko do siania głupoty, opłacan(l)nej na różne sposoby (agentury, produktplejsmenty, etc, itd.)
  Tu jakość nigdy nie zwycięży ilości ciągnącej do dna, wskutek usieciowienia mas ciemnych i coraz tym samym ciemniejszych.
  To jak powszechna elektryfikacja, z oczekiwaniem że oświetli tylko uniwersytety.
  Pozostaje próba szczepienia punktowego, z ukierunkowaniem na obudzenie w organizmach autonomicznych ciałek odpornościowych.
  Innymi słowy, Lewy – pisz częściej! 😉

 155. Napisałem na blogu że na jesieni głosuję na Wielkiego Jarosława!

  Podoba mi się Wiosna i Biedroń, są u mnie teraz na drugim miejscu, na rezerwie jakby coś Morawieckiemu bardzo nie poszło. Ale idzie świetnie na najważniejszym froncie robót – tym realnym nie pijarowym…

  Character assasination te z jeszcze jedna nie przynosząca… Perswazja wasza znikoma

 156. Partia pogrzebowa
  Dla czytelników interesujących się polityką po 89 roku, wpis Ludwika Dorna, „trzeciego bliźniaka”, więc człowieka z wnętrza bliźniaczanego kręgu, powinien się podobać.
  Hope, Redaktor się nie będzie miał mi za złe ulokowanie sąsiedzkiego produktu.

 157. Klepiecie te swoje POwskie zdrowaśki jak sklerotycy a nie lotni liberałowie

 158. stasieku
  18 lutego o godz. 12:58

  A ja myślę że stratus to nie jest bot sterowany, tylko uwiedziony. Niestety, mam z takimi mnóstwo do czynienia; niestety wyłącznie ze współczucia, jaką straszną młodość im zgotowały nędzne kieszonkowe skąpych rodziców.
  Bez drwin, uważam że stratus… mógłby się włączyć do poważnej dyskusji, uważam też, że tu akurat taka dyskusja być może jest jedyną okazją, bo na portalach społecznościowych „Wiosna” blokuje wszystko, co nie wspiera amoku „policzenia się’. Z pokrzywdzeniem zbyt mało godnym kieszonkowym. 😉

 159. Inaczej niż wielu lubię bardziej podziękować w głosowaniu po (Jarosławowi za przywrócenie wieku 65 i 60!!) niż poprosić w głosowaniu przed…

 160. „Pieniędzy nie ma i nie będzie” – wy powinniście długo przepraszać za tę ocenę sytuacji w Kraju… a tu cienia wstydu, niekompetencja i lenistwo mają zostać zamiecione po prostu nowym zwycięstwem wyborczym

 161. stasieku
  18 lutego o godz. 12:58
  Na termometrze w cieniu 18 stopni Celsjusza, a to przecież połowa lutego.
  Krytykę uważam za nieuzasadnioną obiektywnie rzecz biorąc, bo przecież co stale podkreślam liczą się efekty rządzenia, te dostrzegalne gołym okiem, jeśli więc nie ma poważnych zarzutów do rozwoju kraju to w okresie dorobku można sprawy ideologiczne pozostawić z boku i popierać określone cele, budowę dróg czy rozwój budownictwa, a te mają się dobrze.
  Czasami te wiosenne anomalia też się zdarzają więc sorry ale ważne aby ten wózek pchać do przodu
  Z pozdrowieniami

 162. @

  Czekamy na rezonans Kryształu.
  Chować kieliszki!

  Taśmy w ruch 😉

 163. – – –
  A przy okazji usieciowienia kwestii, powiedzmy, sporu dyplomatycznego pomiędzy RP a Israeli.

  Jak śledzę trendy i nurty komentarzy, to ze wszystkich stron spływają benefitem jedynie do Moskwy.

  Zamiast analizy, zapraszam w odwrotną stronę: czy moja teza to objaw obsesji, zawężonej percepcji, pokusy uproszczeń rzeczy skomplikowanych bo multilateralnych, ciemnota, czy bezwzględny racjonalizm?
  Powyżywajcie się na małe gekko, ku powszechemu pożytkowi, jeśli komu się chce i zależy. 😉

 164. @Lewy, 12:51
  No i ‘sru’ odpalił swoją nieporadnie ukrywaną petardę.
  Albo sobie jaja robi, chce trochę RR, jest niedopieszczony przez publikę.
  Czekam na granat Is42.

  Ale przyznasz ‘Lewy’, że nasz Mauro nigdy się nie ukrywał, nawet nie bąknął, że Jarek nie ma w biurze przy Nowogrodzkiej „szklanych wazonów”, ale tylko dlatego, że Jarek to skromny gościu jest.
  No i genialny odkrywca Dudy i Szydła.

  Ma ten Austriak nagranie nt 50k, czy nie ma?
  Co zezna żona Austriaka?
  Co powie CBOS?
  Siedzi strateg Bielan i podpowiada najnowszy przekaz dnia.

 165. „…powinniście długo przepraszać za tę ocenę sytuacji w Kraju…”

  Wow.
  Każde słowo, dosłownie, tchnie narracją pozaKrajową (‚w Kraju’…priwislanskim?) w wersji eksportowej na katolicyzm (te powiności i przeproszenia…).
  Wygląda na bardziej zręczny niż wygląda apokryf…hihi.

  A teraz już może na poważnie, jeśli umie zaimitować. 😉

 166. Lewy:napisalem tak , bo odnosi sie to do innej dyskusji , gdzie jeszcze gorzej niz z ewangelikami/ co mnie osobiscie wkurzylo/ pisze bzdury w ktore ,przypuszczam tacy jak ty wierza! Sprawdz dyskusje u p. Dziadula!

 167. @

  Apokalipsę przeżywają, ale tylko Ci krystaliczni.
  Chciwi, kończą jak na załączonym fragmencie.

  https://www.youtube.com/watch?v=ohnkD-gjNVQ

 168. @Is42, 13:11
  Nie tylko podli liberałowie ze szkoły chicagowskiej, ale cała masa uniwersytetów ekonomicznych, nie mówiąc o rozsądnych rodzinach w różnych krajach i ustrojach, wszyscy – słyszysz, wszyscy zalecają w koniunkturze odkładanie na gorsze czasy.
  Czy zauważyłeś po roku 2015, w 3 latach niezwykłej, światowej koniunktury, nadwyżkę budżetową w Umęczonej?
  A może boom inwestycyjny wpadł ci w oko?
  Więc nie kompromituj się na en passant, to nie jest różańcowe towarzystwo.
  Ukłony, bez odbioru.

 169. Polska osiągnęła niedawno ekonomiczny poziom Niemiec z ok. 1990r. (a ok. 2050r. osiągnie co najmniej poziom Niemiec z dziś), a indolentom z PO wciąż wydawało się że kierują biednym krajem, którego nie stać na nic. Kto pamięta Niemcy lub Brytanię z początku lat 90. ten wie że godnie się tam żyło…

 170. stasieku
  18 lutego o godz. 13:33

  Przy okazji, rzadkiej na tym blogu – stasieku, domniemuję że możesz mieć coś wspólnego z wiedzą i praktyką ekonomiczną.
  Kupiłbyś jakiś biznes w PL po 2015, w perspektywie (minimum) zwrotu 5 lat?
  🙂

 171. stasieku
  18 lutego o godz. 12:58
  @Is42, 12:38
  „Wynika z twojego postu, że rządzący powinni podejmować jedynie popularne decyzje.”

  Rządzący z reguły muszą podejmować decyzje mało popularne, ale pod koniec swoich rządów Platforma przeforsowała podwyższenie wieku emerytalnego, co nie przyniosło jej delikatnie mówiąc poklasku, a wręcz przeciwnie spowodowało wyborczą klęskę.
  Tak jak w 1976 roku gdy podniesiono ceny żywności co spowodowało obniżenie
  nastrojów społecznych, strajki, i prostą drogę do zmian, z tym, że wtedy w dużej mierze sytuację pogorszył nadmiernie rozbudowany program inwestycyjny.
  PIS wygrał obietnicami, wprowadza dalsze i ludzie to widzą jak im żyje się lepiej.
  To musimy przy tych dyskusjach brać pod uwagę.
  Bez urazy, ale z pozdrowieniami

 172. Nie ma żadnej niezwykłej koniunktury światowej w ostatnich latach. Największa gospodarka – chińska jest w najgorszym stanie od 30 lat (czyli wciąż lepszym niż Europa), Niemcy odnotowały wzrost zerowy w ostatnim kwartale 2018r. W Europie przewodzi we wzroście gospodarczym Polska. 5%.

 173. PS chyba że w TVNie…no…

 174. Waga nauk społecznych na blogu rośnie:

  Jak rozdać cudzy poziom ekonomiczny (sic!) sprzed 25 lat, w trzy miesiące sezonu, na miejscu?

  Odp.: pissankami, wiosną. 😉

 175. PO trzymała Polaków w Platońskiej pieczarze smogu i śmieciówek. Kaczorek i Biedroń pokazali im Europę.

 176. Powtorzone za Hartmannem dla Lewego……..

  W Izraelu, w USA i na całym Zachodzie elity zdają sobie sprawę z tego, że Polacy bardzo dobrze wiedzą o ratowaniu Żydów przez swych nieżydowskich współobywateli, lecz na ogół nie wiedzą i nie chcą wiedzieć o tym, że tych Żydów, których ci współobywatele zabili bądź wydali Niemcom, było o wiele więcej niż tych uratowanych.

 177. zinicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego pozostali szefowie rządów Grupy Wyszehradzkiej, w geście solidarności z Polską, odwołali szczyt w Jerozolimie – dowiaduje się Polska Agencja Prasowa. Politycy V4 będą dziś w Izraelu, ale odbędą się tylko rozmowy bilateralne z przedstawicielami tamtejszego rządu.

  Ponadto – według informacji PAP – szefowie rządów V4 zdecydowali, że szczyt odbędzie się po wyborach parlamentarnych w Izraelu.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-czech-szczyt-v4-w-jerozolimie-odwolany/9t0qdtx?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  =========

  I bardzo dobrze.

  Nie mamy wspólnych interesów z Izraelem.
  Miło, że ta chucpa, arogancja i bezczelność, nie znalazła uznania również w oczach naszych sasiadów.
  Są jakieś granice arogancji……

 178. Z TT
  ”Bielan podkreślił jednocześnie, że zeznania Birgfellnera „to nieprawda”.
  Dopytywany, skąd wie, że Austriak kłamie, odpowiedział: – Rozmawiałem z Jarosławem Kaczyńskim w tej sprawie”

  njus, sprzed godziny
  ”Jarosław K. stracił cierpliwość do premiera Morawieckiego. Zwołał naradę w jego sprawie na Nowogrodzkiej. Oczywiście głównego zainteresowanego nie zaprosił. Tyle w Polsce znaczy urząd premiera.”

  JPRDL

 179. Tak, izraelscy politycy zachowują się tak, jakby na dobrych relacjach z Polską im nie zależało. Tak, to dla Izraela postępowanie zabójcze, bo Izrael po prostu potrzebuje sojusznika w sporach z Brukselą. Izraelscy politycy wydają się nie widzieć, że to Polska od lat jest doskonałym partnerem Jerozolimy w starciach z antysemityzmem wielu zachodnich polityków.

  Tak, na pogorszeniu się stosunków polsko-izraelskich więcej traci Izrael niż Polska.

  Ale Polska też ma tu wiele do stracenia. W kraju, w którym sojusz z USA wydaje się podstawą każdej decyzji w każdym aspekcie polityki zagranicznej i obronnej, dobre stosunki z Izraelem to kwestia podstawowa.

  Nie dlatego, że – jak uważają nasi rodzimi antysemici – Żydzi rządzą Waszyngtonem, lecz dlatego, że dziś w Waszyngtonie rządzi religijna prawica chrześcijańska. Tak, jak wiele spraw w polityce międzynarodowej sprawa nie jest prosta, ale prawda jest taka, że Donald Trump jest politycznym zakładnikiem tzw. głosów ewangelicznych. To są właśnie chrześcijańscy fundamentaliści, którzy na Południu USA są na prawicy siłą dominującą. A oni, przede wszystkim z powodów religijnych, są najlepszymi sojusznikami Izraela na świecie.
  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/polska-izrael-odwrot-znad-krawedzi-opinia/efblh5w
  ===========

  Specjalnie dla xpawełka.
  Cierpiącego na niedoinformowanie.

 180. V4 sypie się. Czesi i Słowacy bojkotują żywność z kraju będącego bijącym sercem Europy. Wołowina przestała być koszerna. Tak sobie myślę,że potwierdza się błąd z powstaniem Izraela. Same kłopoty nad Wisłą z tym związane.

 181. – Kaczyński ma osobisty żal do Morawieckiego, że doprowadził do takiego spięcia tuż przed początkiem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Już dzisiaj widać, że to nie będzie jedno- lub dwu-dniowa przepychanka, że odbije się echem w zachodnich mediach i, co dla nas ważniejsze, może przynieść bardzo duże straty w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi – powiedziała portalowi WP osoba z bliskiego otoczenia prezesa PiS.”

  Zaskoczeni jesteśmy czy nie?

 182. Fakt że Trump ma zięcia i córkę w wierze Mojżeszowej, a i nie tylko dlatego nie pobłaża wrogom Izraela.

 183. Salto Mordale
  A co dla twojego kolegi SS, znowu nic ?

 184. Nie wiadomo czy to USA roztacza parasol ochronny nad Izraelem czy może mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Faktem bezspornym jest to, że jeżeli najważniejszymi sektorami gospodarek i rządów kierują osoby o poglądach podobnych bądź identycznych do powyższych, to jakiekolwiek próby zaprowadzenia porządku na świecie, są uzależnione od tego jak mocno zbliżone są w swym wydźwięku do postulatów radykalnych talmudystów. Ważniejszym pytaniem jest to, dlaczego polscy politycy tak bardzo boją się w polemice z Izraelem przywoływać podane tu wypowiedzi, skoro one ewidentnie pokazują, kto jest stroną prowokującą?
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/co-wplywowi-zydzi-sadza-o-nie-zydach
  ==========

  Jak widać, sens dyskusji z rasistami i ksenofobami, jest niemożliwy.
  Warto przeczytać te kilka cytatów, wypowiedzianych przez prominentne usta.

 185. satrustequi
  dopiero co taki „wiosenny” był , a teraz zwykły pisior z niego wychodzi .
  Jeszcze jeden dowód na , że ten Biedroń to koń trojański PiSu .

 186. wiesiek59:jestes do tego jeszcze tchorzem alb tez nie wiesz co piszesz!

 187. Tak, tak, brońcie oblężonej przez Wiosnę i PiS twierdzy paranoicy z PO

 188. Was trzeba jak najszybciej, wolą suwerena, odsunąć na dalsze miejsce, trzecie, w dyskursie polsko-polskim. Jesteście toksyczni.

 189. xpawelek
  18 lutego o godz. 14:22

  Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
  Pan Węglarczyk jest niezłym specjalistą od USa, i dziennikarzem.
  To że ty o czymś nie wiesz, nie znaczy że nie istnieje.
  Jesteś ignorantem w wielu dziedzinach, więc daję ci okazję pozbycia choćby cześci tego balastu.

 190. @ALL
  W grudniu b.r. upłynie 70 lat od powstania Mossadu (Instytut do spraw Wywiadu i Zadań Specjalnych).
  Zachęcony rozmową z autorem w DF (Ronen Bergman), kupiłem ‘cegłę-nowinkę’ 614 stron treści, 85 stron przypisów, pt „Powstań i zabij pierwszy”.
  Jestem na początku, na 55 stronie, ale już mogę się podzielić obserwacją.
  Jest to praca historyczna, oparta na źródłach, nie czuje się prób zamulania nieprzyjemnych dla Mossadu faktów i do tego świetnie przetłumaczona.

  Jako ciekawostkę, zacytuję fragment Statutu Mossadu.
  Do celów organizacji należało:

  „tajne zbieranie informacji (strategicznych, politycznych, operacyjnych) poza granicami kraju; realizacja operacji specjalnych poza Izraelem; niweczenie prób udoskonalenia i zdobywania broni niekonwencjonalnych przez wrogie państwa; udaremnianie ataków terrorystycznych na Izrael i żydowskie cele poza jego granicami; rozwój i utrzymanie powiązań wywiadowczych i politycznych z krajami, które nie utrzymują stosunków dyplomatycznych z Izraelem; sprowadzanie do Izraela Żydów z państw, które uniemożliwiają im wyjazd, i tworzenie struktur pozwalających na obronę Żydów wciąż pozostających w tych krajach”

  Wszystko jasne, podane klarownie, bez nowo-mowy.
  Nara

 191. @

  Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu odwołany.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24467325,ambasador-izraela-wezwana-do-msz-po-wypowiedzi-izraelskiego.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy

  komentarze:
  Rob_2118.02.2019, 11:40
  No i mamy kolejny piękny sukces PiS-owskiej polityki… Zrobiliśmy USA i Izraelowi konferencję która zniszczyła na długo nasze dobre stosunki z Iranem, wielkim krajem z którym mieliśmy korzystne kontakty gospodarcze. A w podziękowaniu Izrael wali nas prosto w ryło… Tak traktuje się pętaków. Polska po 3 latach rządów PiSu nie znaczy nic w Europie i na świecie. Oni po prostu wiedzą, jakie miernoty pełnią u nas teraz najważniejsze funkcje państwowe, dlatego tak nas traktują.

 192. 2 lata. 2 lata więcej na plażach, na spacerach po miastach Europy… Dziękuję Jaro. Precz z PO!

 193. wiesiek59

  Za PAP: „… zinicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego pozostali szefowie rządów Grupy Wyszehradzkiej, w geście solidarności z Polską, odwołali szczyt w Jerozolimie – dowiaduje się Polska Agencja Prasowa.”

  Bądźmy precyzyjni, zawsze warto sprawdzać źródła.

  W oświadczeniu premiera Czech Babisia słowa nie ma o „solidarności”. Premier natomiast zwraca uwagę, że spotkanie (szczyt) V4 jest niemozliwe ponieważ potrzeba do niego wszystkich członków grupy. W zamian za to odędą się spotkania bilateralne premierów Węgier, Słowacji i Czech z premierem Izraela. Czyli spotkania trzech członków grupy V4 z premierem Izraela a nie całej grupy. I tyle.

  Premier Czech Babiś słowa też nie powiedział na temat wyborów w Izraelu. Natomiast wyraźnie zaznaczył, że szczyt V4 w Jerozolimie może się odbyć w drugiej połowie roku gdy prezydencję V4 obejmie Republika Czeska.

 194. @

  Ranking sądów posłużył Ziobrze do czystki wśród prezesów. Ministerstwo nie chce go pokazać
  http://wyborcza.pl/7,75398,24467833,ranking-sadow-posluzyl-ziobrze-do-czystki-wsrod-prezesow-ministerstwo.html

  rocony 18.02.2019, 12:40 :
  Jeszcze tylko kilka miesięcy podłej zmiany i dyktatury ciemniaków.Byle do jesieni.

 195. @Niby Biedroń guys

  Dlaczego nie publikujecie na en passant podobnych, patriotycznych, ‘najpolskich’ treści

  ”Polska znajduje się w centrum najważniejszych wydarzeń i procesów kształtujących nowy, światowy porządek oparty na współpracy i porozumieniu. – Premier MorawieckiM dla PAP

  Przecież to może dodać sił czytelnikom.
  Niektórym przywróci wiarę.

 196. Kontekst wieńczy dzieło.

  Taki brief skompilowałem (GW) na temat wiodący, bo chyba ulega umknięciu w ferworze słusznego oburzenia na postawę dyplomatyczną Israeli (ja tak uważam).

  Myślę jednocześnie, że ostatnie zdanie nadaje właściwy kontekst sprawie, jakiego odpowiedzialnie nie można pominąć.

  „…Israel Katz, pełniący obowiązki szefa izraelskiej dyplomacji, w telewizyjnym wywiadzie: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”; … zacytował słowa Icchaka Szamira, b.premiera, który wychowywał się w II RP i studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1935 r. wyemigrował do Palestyny…Szamir zarzekał się, że zdanie to wyrwano z kontekstu…nie prostował, bo był przekonany, że nikt nie będzie odczytywać ich dosłownie…
  Mimo to Katz tak je właśnie potraktował…. ‚Ja sam jestem synem ocalonego z Holocaustu. Nie zapomnimy i nie wybaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z Niemcami’ – mówił.
  I przypomniał, że ojciec Szamira, który uciekł z niemieckiego pociągu wiozącego go do obozu zagłady i wrócił w rodzinne strony, został tam ukamienowany przez polskich kolegów swojego syna…

  Nie śpieszmy się z oburzeniem na słowa, gdy oburzenia godne jest ich manipulanckie użycie w niegodnej roli, z niskich pobudek (wyborczych).

 197. „Dolał oliwy do ognia, zamiast załagodzić wypowiedź premiera Izraela” co spowodowało zerwanie szczytu V4.
  Daniel Passent pisząc zagajenie chyba nie spodziewał się, że nastąpi nieoczekiwany ciąg dalszy.
  Teraz już pójdzie, czekam na rozwój sytuacji i co zrobią Chińczycy

 198. stasieku
  18 lutego o godz. 14:46

  Stasieku, absolutnie szczerze mi imponujesz ponad wszelkie miary.
  Przywracać wiarę Polkom, Polakom i Polaczątkom za pomocą Morawieckiego, pod wpływem już 55 stron podręcznika Mossadu?
  To jak potraktować wiosenne trawniki roundapem… 🙂 😉
  Szapoba.

 199. – – –
  Uprzejmie przypominam, że zapowiadałem ruch Morawieckiego, jako brzydką odwagę prowokatora retorsji.
  – – –
  P.Wroński z GW skomentował to w stylu, który lubię:
  „Morawiecki reaguje na to wszystko niczym pijany zataczający się od płota do płota, podśpiewujący patriotyczne pieśni dla kurażu.”
  – – –
  Kobyłka u płota i zapewniam, że nie reprezentuję ani Mossadu ani razwiedki (i to nie jest dementi)*

  *) to nie jest dementi# 😉
  #) #toniejestdementi 🙂

 200. @@adam100, ozzy
  A propos kołka osinowego. Przebijano nim wywleczone z grobu wampiry lub strzygi (np. Magdalenę z „Doliny Issy” Miłosza), która po śmierci nękała żywych swoimi „powrotami”, bo nie mogła się rozstać ze swoją ziemską powloką.

 201. Bar Notre
  godzina 14:30
  Przeczytałem , dziękuję V3 zachowuje się racjonalnie a premier Czech super – po prostu rozmawiają ” bilateralnie” .
  Wróciłem do domu i to Twoje objaśnienie przywróciło mi sens czytania info. dookoła granic naszych .

 202. W NEWSWEEKU „Dziękujemy Stanom Zjednoczonym za zaproszenie nas…na konferencję w Warszawie” (strona 92)

  Dzisiaj poniedziałkowa Wyborcza z dodatkami.
  „Donosiła na uczniów już w latach 80-tych. Do SB? Nie-rodzicom”

  Napisałem „Chińczycy” ? Chyba miałem na myśli PERSOWIE

 203. @stratusqovadis
  Czyli po prostu srutututu, no widzisz, jak przestałeś się kryć za krzakami, udawać,że jesteś sympatyczną wiosenną biedronką, tylko zdarłeś z siębie maskę Zorro i odważnie powiedziałeś „Jam jest jakim jest !”, to z pewnością poczułeś się lepiej bez tego karnawałowego wiosennego przebrania. Lżej ci, i teraz możesz swobodnie, jak jakas Kaczka, urągać PO i jak Mateusz Krzywousty opowiadać, że gospodarka niemiecka stagnuje, a my jako 5cio procentowa burza stanowimy czoło peletonu gospodarki światowej. Ech prawdziwy z ciebie stradivarius.!

 204. wiesiek59
  18 lutego o godz. 14:18

  Waszyngton to specstrefa.

 205. Izraelitów z niewoli babilońskiej uwolnił król Persów.
  Ktoś może krótko napisać skąd taka obawa przed dobrodziejami?

 206. Wiesiek 59:nie znam p. Weglarczyka , ale nie wyobrazam sobie , o ile troche zna USA , zeby cie nie sprostowal! W zyciu istnieje b. malo takich jak ty piszacych bzdury i upierajacych sie przy tam!
  O tym weglu wysmialo cie jeszcze , procz mnie , 2 osoby ,ale ciebie, czlowieka zboczonego ,to nie ziebi , nie parzy!

 207. Fajny skład V4 . Słowacja, Węgry oddani kolaboranci Niemiec. Wspólnie przelewali krew pod Stalingradem. Słowacy wkroczyli do Polski w celu okupacji. Czesi oddali swój potencjał Niemcom. Tak sobie myślę,że mówienie o zgodności w V4 na temat kolaboracji z Niemcami i mordowaniu Żydów to mina przeciwczołgowa.

 208. „The crisis was sparked last week when Netanyahu told reporters that „Poles co-operated with the Nazis.” The seemingly innocuous comment infuriated his Polish hosts, who reject suggestions that their country collaborated with Hitler.”
  ” Pozornie nieszkodliwy ” komentarz rozwscieczyl polskich gospodarzy .. Czy to wymaga jeszcze komentarza ?

 209. xpawelek
  18 lutego o godz. 15:40

  Zaczynać być bezczelny, chłoptasiu.
  Twoich przymiotów moralnych czy intelektualnych, wymieniać nie będę.
  Wyzwiska zachowaj dla kolegów z piaskownicy.

  Masz problem ze zrozumieniem przesłania prostych tekstów po prostu.
  Albo nie przyswajasz niczego co jest sprzeczne z twoimi dotychczasowymi opiniami.
  Zresztą, czy można mieć jakąkolwiek opinię, nie mając jakiejkolwiek wiedzy?

 210. @adam100, @Gekko
  18 lutego o godz. 11:30

  Chodziło mi o to, że nie prawo tu zawodzi, w większości przypadków jest właściwe. Chodzi o to, że nie wykształciliśmy w sobie jako społeczeństwo potrzeby poszanowania prawa. Ale do tego potrzeba pokoleń, a pewnie i wyznanie ma coś do rzeczy, bo kraje protestanckie mają wykształcone to poszanowanie prawa w większym stopniu. Oni się nie spowiadają księdzu 🙂

 211. olborski
  18 lutego o godz. 16:00
  „The crisis was sparked last week when Netanyahu told reporters that „Poles co-operated with the Nazis.” The seemingly innocuous comment infuriated his Polish hosts, who reject suggestions that their country collaborated with Hitler.”

  No pewnie, bo powinien N był powiedzieć że Polacy zabijali Żydów i każdy sprawiedliwy by się z nim zgodził. Nie trzeba kooperować z Hitlerem w antysemityzmie, bo antysemityzm jest starszy niż Hitler i jego najazd na kraje Europy. Polscy antysemici zabijali bardziej na własną rękę, Hitlera też nie lubili i ci polscy antysemici zabiliby Hitlera przecież gdyby nadarzyła się okazja! Oto prawda historyczna.

 212. Przecież jak Polak zabił Polaka za okupacji, co było nierzadkie, to nie znaczy że wspierał Hitlera ( tylko dlatego że Hitler wtedy w tym okresie też 1939-1945 zabijał Polaków i to na dużą skalę).

 213. bar norte:
  „Víceméně jsme se domluvili, že setkání V4 by mohlo být až v druhé polovině tohoto roku, kdy Česká republika má převzít předsednictví,“ řekl Babiš. /za Mlada Fronta Dnes/

  Skąd sugestia, że spotkanie w II połowie roku miałoby się odbyć w Jerozolimie?

 214. wiesiek59
  18 lutego o godz. 16:04

  Premier musi zapobiec powtorzeniu sie sytuacji podobnej do wypadku w Gdansku.

 215. satrustequi
  18 lutego o godz. 16:10
  W tym przycinaniu glaba przypominasz kogos kto tu wczesniej przycinal w podobnym stylu , the seemingly innocuous

 216. Nie wińmy jednak USA i Izraela. Kierując się własnym interesem zrobiły tylko to, na co pozwoliły im okoliczności, a te – czyli zachowanie Polski i wielu Polaków – wręcz zaprosiły ich do zachowań, jakie teraz obserwujemy.

  Polityka bezalternatywna, wynikająca z obsesyjnej rusofobii, była i jest klęska od samego początku na kierunku ukraińskim. Dzisiaj, po owocach powinno być widać również, że bezalternatywny sojusz z USA i Izraelem jest również klęską.

  Niestety, nie widzę żadnego światełka w tunelu. Obyśmy tylko nie skończyli przywróceniem stosunków własnościowych w Polsce z 31 sierpnia 1939 r. (o czym marzy wielu głupców nie biorących pod uwagę żadnych okoliczności i ich implikacji). Przestaniemy być wówczas Polską – będzie to oznaczało faktyczne ustanowienie polskiego kolonialnego rezerwuaru najemnej siły roboczej i mięsa armatniego, pozbawionego głosu decydowania o sobie we własnym kraju. Wbrew pozorom i całej naszej uzasadnionej niechęci do wielu aspektów Polski po 1989 r., jeszcze tak źle nie jest. Czasu na zmianę jednak coraz mniej.
  https://wrzodakz.neon24.pl/post/147758,spirala-nienawisci-zydow-do-polakow-c-d
  ======

  Nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka.
  Nie tworzy się bezalternatywnego systemu politycznego, opartego na księżycowych zalożeniach.

  No, chyba że chce się wisieć „u pańskiej klamki” i znosić poniżenie……
  Morawiecki stanął w końcu na wysokości zadania- moim zdaniem.
  Czas na przeszacowanie układów Polska- USA.

 217. Jutro jakby najechał nas Hitler i przepędził do getta powiedzmy elektorat PiS, zakazał pomagać pod karą śmierci, to zobaczylibyśmy jakie rzeczy by się przez 5 lat wydarzyły między Polakami… Wszyscy chyba słyszeli o eksperymencie Zimbardo…

 218. Waldemar

  Czeskie Lidovky skrupulatnie zacytowały całą wypowiedź premiera Babisia, obszernie zrelacjonowały konflikt z ostatnich dni między RP a Izraelem oraz zamiescily w czarnej ramce rys historyczny dotyczący relacji polsko – żydowskich ze szczególnym uwzglednieniem II Wojny Światowej. Oczywiscie po to by czeska opinia publiczna nie miała wątpliwości o co chodzi.

  Tak na marginesie … .

  Dziennikarz i hungarysta Dominik Hejj pisze, że pomysł szczytu V4 w Izraelu zgłosiła węgierska prezydencja tej grupy w lipcu 2017. Orban był tym szczytem szczególnie zainteresowany w związku z polityką bliskowschodnią Węgier, która spowadza się do kluczenia miedzy Izraelem a Iranem zgodnie z zasadą, że „pokorne cielę dwie krowy ssie”. Orbanowi zależało również na tym szczycie z uwagi na kampanię przeciwko Sorosowi, którą prowadzi na Węgrzech. Chodziło o to by tego typu przyjacielskimi gestami neutralizować reakcję Izraela na ową kampanię.
  Jak sądzę Orban, który już jest w Izraelu bez problemu dogrywa te swoje interesy.

 219. quentin t.

  „Skąd sugestia, że spotkanie w II połowie roku miałoby się odbyć w Jerozolimie?”

  Z kontekstu wypowiedzi podanej przez Lidovky:

  „Summit visegrádské čtyřky (V4) se v Izraeli kvůli neúčasti Polska neuskuteční, řekl v pondělí novinářům premiér Andrej Babiš (ANO). Mohl by se podle něj konat v druhé polovině roku, až bude Česká republika skupině čtyř středoevropských států předsedat.”

  Choć przyznaję, że mowa jest o Izraelu a nie precyzyjnie o Jerozolimie.

 220. Głosy z blogów:
  „Po raz pierwszy od powołania Mateuszka-Kłamczuszka na urząd premiera popieram jego decyzję”
  „Morawiecki, znowu ma Pan moje poparcie”

  Czyżby Netanjahu i Katzowi udało się (nieco) zjednoczyć Polaków?

 221. @satrustequi

  Z nazwiskami nieładnie się bawić, mamy je od rodziców.
  Ale ksywka na blogu, to twór własny.

  Twój nick kojarzy mi się z:
  ‘Sturmabteilungentrust’
  Może to skojarzenie mnie naszło, kiedy odsłoniłeś ‘nibywiosenne’ oblicze.
  Pamiętasz, ‘satrust’, jak skończył Ernst R.?
  Take care, w tym towarzystwie nikt nie zna dnia ani nawet godziny.

 222. Ale ja naprawdę jestem inny niż typowy kibol polityczny czy piłkarski i potrafię jednocześnie cenić dwie partie albo dwie ładnie grające drużyny, hej!

 223. @satrustequi
  Poruszyło mnie przed obiadem takie zakończenie krótkiego postu.
  Tak mnie ssanie w żołądku nie poruszyło, jak to:
  ”Dziękuję Jaro. Precz z PO!

  Jako ten gorszego sortu nie lubię Jarka, a tym bardziej jego zwolenników.
  A wiesz dlaczego?
  Jarka rozumiem, od lat obserwuje rozwój jego „myśli politycznej”, jego kompleksy.
  Zwolenników Jarka nie rozumiem.
  Jak można być zwolennikiem kłamcy?
  Przecież to nie chodzi o poglądy polityczne, tu chodzi o przykazania boskie.

 224. @ mag
  18 lutego o godz. 15:01
  @@adam100, ozzy
  A propos kołka osinowego. Przebijano nim wywleczone z grobu wampiry…

  No, nie doświadczyłem osobiście, ale wiem. Nie byłem tylko pewny czy osikę można jeść?
  Tym którzy nie widzieli, polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=XwVK4aZcGQ0

 225. Ale Netanjahu dowcipny zaprosił według niego V4 jako następców kolaborantów. V4 jak V1 von Brauna. Tak sobie myślę o dowcipnych Izraelczykach.

 226. @Stasieku

  Jest kwestia percepcji, naprawdę my już po tylu latach tego kondycjonowania nas przez POPiS mamy trudne zadanie postrzegać wydarzenia i wypowiedzi ponieważ działa filter ideologiczny zniekształcający percepcję! Naprawdę. Więc najlepsze co możemy zrobić to podejść po sokratejsku jak często się da – Nie Wiem. To początek mądrości, a jak ktoś już wie że nic absolutnie nie wie – ten jest mędrcem, tak? Ja na razie jeszcze wiem, że emerytura 65 i 60 przywrócona i dobra dla nas. Ale może się mylę? Wybacz nieco nazbyt hurra do przodu wpis mój, pozdrawiam Rodaka!

 227. „Mały Znachor” w twoim wiosennym smarkfonie…

  Jakoś zupełnie bez zamiaru, natknąłem się w TOK na rozmowę z jakimś małoletnim fanem Wiosny, który dorwał się do apki „Mały Doktor” i wił się próbując zachwalać tę zabawkę jako znachorskie „rozwiązanie” na pryszcze, szczepionki i hemoroidy.

  Myślałem że to reklama dla niedorozwiniętych dzieci, Boże, takiego steku bzdur przeplatanych pojękiwaniem o miłość i lajki do portfela, nie widziałem i nie słyszałem nawet na jutubie z instagramem cuzamen wziętych…
  Zgroza prawdziwa zdjęła mnie pod koniec, gdy zupełnie osłupiona do zaniemówienia debilizmem zaserwowanego źródła i kontentu prowadząca rozmowe Agata Kowalska, przedstawiła małego znachora jako …Śmiszka!

  Chryste, tyn gościu ma maturę… ale na pewno nie zdał.

  Estetów o wysokim poziomie etyki i perypatetyki przeparszam, ale tego co słyszałem nie da się po prostu skomentować merytorycznie.
  Chyba, że po zdziecinnieniu starczym wymazującym wszelkie edukacje i kompetencje z pamięci, choćby gimnazjalnej.
  -Uff.

 228. zetus1
  18 lutego o godz. 16:06

  Naturalnie i oczywiście: tak, tak też Cię zrozumiałem. Pojechałem trochę szerszym pługiem, by nadać skromne tło Twej tezie, która wspieram! 😉

 229. Jak nas zaatakują to natychmiast dajemy odpór i jesteśmy zjednoczeni na blogu
  @stasieku o 14.29 przypomniał jednak statut Mossadu i radzę przeczytać szczególnie Qu
  Wcześniej otrzymaliśmy informację o możliwościach tej organizacji; każdy jest na wizji

 230. Nie śmichać się z ‚programu’ Wiosny, jeden słupek rośnie

  Zdjęty żądzą merytoryki, zajrzałem do stanu realizacji zadania programowego prezesa Biedronia na koncie TT K.Śmiszka.
  .-.-.-.-.
  @K_Smiszek
  My week on Twitter : 676 Mentions, 231K Mention Reach, 3.83K Likes, 372 Retweets, 354 New Followers.

  ‚-‚-‚-‚-‚-‚

  And, do You Follow(er) the name of the game, too?

 231. Tak więc – sprawa główna – był państwowy Holocaust niemiecki, zbrodnia bezprecedensowa, wszyscy wyzwalający obozy koncentracyjne, Rosjanie czy Amerykanie, nie wierzyli własnym oczom przeżywali szok mimo że coś już było wiadomo od Karskiego i innych.

  I były w 1939-1945 w państwach które utraciły swoją państwowość zbrodnicze akty antysemickie i bandyckie. Demoralizacja, utrata wrażliwości, niecenienie życia ludzkiego itp. postępowały wraz z kolejnymi latami wojny, jak do przewidzenia.

 232. Faktycznie, wzrost gospodarki Niemiec wali w dół, w 2016 rosło o 1,9%, w 2017 o 2,8, w 2018 raptem o 1,2%, na horyzoncie wojna handlowa Niemiec z naszym sojusznikiem od Fortu, a to polski trend cośkolwiek odwróci, o reszcie naszych największych partnerów-importerów w UE szkoda gadać.

  Niech się lepiej Polki i Polacy w różnych odcieniach ludowej ciemności zastanowią nad tym, czy w trudniejszych (Bóg wie o ile) latach, gdy po tłustych nadejdą chude, wolą mieć za premiera wiosennego Roberta sterowanego z Nowogrodzkiej, czy jednak na błoto lepsi będą Schetyna, Kosiniak, Lubnauer, ew. Czarzasty.

 233. satrustequi
  18 lutego o godz. 17:54

  Tłumaczenie na podstawie danych historycznych, że Holocaust to nie był wyjątek w dziejach świata, a NORMA, jest oczywiście niemożliwe.
  Tłumaczenie że każda wojna demoralizuje nie tylko uczestników ale i ludność cywilną, również pozostanie bez echa.

  Dlaczego takich oczywistych rzeczy nie da się wyjaśnić, nawet ludziom inteligentnym i posiadającym sporą wiedzę?
  Bo ukształtowały ich media i literatura, dając całkowicie fałszywy obraz.
  Nie ma w nim głodu, chłodu, ubóstwa, cierpienia, traumy, walki o przeżycie za wszelką cenę nastepnego dnia.
  Szczególnie film buduje jakieś mity, kompletnie nieprzystające do rzeczywistości.
  Tych szlachetnych, bezinteresownych, patriotycznych, pełnych poświęcenia i empatii- mrowie.
  Tych szuj, jak na lekarstwo.
  Na ogół, proporcje sa odwrotne.

  Antysemityzm niczym się specjalnie nie różni od innych rodzajów rasizmu, rozpowszechnionych w swiecie.
  Na przykład, od antypolonizmu rozpowszechnionego w tym małym, pustynnym kraiku, lezącym w Afryce.
  I podżegającym do ludobójstwa ludności Iranu, corocznie zabijającym tysiące Palestyńczyków wyzutych ze swej ojcowizny, atakujacym swych bliższych i dalszych sasiadów- jak na razie bezkarnie.

 234. @Teo

  Tak, jak najbardziej. Dlatego ja na czas recesji widzę – doskonale już zresztą nas do niej przygotowującego (polskie banki najlepsze wyniki stress testu w Unii, no sorki ale takie są fakty a sprawa ważna) – M.Morawieckiego, który imho jest najlepszym specem ekonomicznym jakiego ten kraj widział u steru po 1989r. Biedroń to dopiero po recesji, dopiero po wyborach 2023r. Jeśli PO by rządziła 2019-2023r. to wyjdzie z tego bardzo na tarczy za sprawą ciężkiej recesji i przegra w 2023r.

 235. @satrucośtam
  Co ty z tym Hitlerem. Jasne , że zbrodniarz i nie ma co przekonywać. Ale czy ty tym Adolfem nie usiłujesz przykryć coś, odwrócic uwagę od czegos, albo przynajmniej na wspólnej niechęci do zbrodniarza wszechczasów zbudować jakis sympatyczny prowiosenny front ? Ja tylko tak sobie myślę, jak Stasio myśliciel.

 236. Lewy
  18 lutego o godz. 18:14
  Ja tylko tak sobie myślę…

  Jechałeś kiedyś tramwajem, do którego wsiada na gapę wagarowicz i jakoby bawi się melodyjkami w smartfonie? 🙂
  Ja wtedy nie gwiżdzę w takt, tylko łapię się za portfel…hihi.
  Przepraszam, że już nie myślę, gdy wiem… 😉
  Sapienti – pas.

 237. Niesamowite, pierwszy komentarz pod felietonem redaktora Passenta i strzał w dziesiątkę. Czym innym jest wpis BWTB o wyssanym antysemityzmie, a czym innym wypowiedziany publicznie przez wysokiego urzędnika państwa Izrael. Gdyby polski premier miał jaja zamiast wydmuszek, to pojechałby do tego Wyszehradu w Izraelu (?) i odpłacił pięknym za nadobne. Niestety, jak się oprócz wydmuszek między nogami ma zbrukane sumienie, to trzeba siedzieć w domu i udawać dumę(?)
  Ja osobiście nie odwołuję mojego twierdzenia o genetycznym antysemityzmie dużej części Polaków, ponieważ takie jest moje doświadczenie dosyć już długiego życia, co znajduje potwierdzenie w książkach pisanych już w wolnej Polsce, jeszcze wolnej.
  Wiem, że wydarzeń z przeszłości nie da się zmienić, usunąć z pamięci. Skoro tak, to może lepiej pogodzić się z tym, że duża część naszych sąsiadów była po prostu bydlakami. Oczywistym jest, że władza ludowa nawet jakby chciała to nie mogła wszystkich winnych postawić przed sądem i przykładnie ukarać. Na tej samej zasadzie działano w Niemczech. Adenauer budował nowoczesne państwo z nazistami, bo innych Niemców nie miał. Rozliczenia przyszły później i doszły do kości. Polacy takich win nie mieli i można było łatwo je rozliczyć po pewnym czasie. Nikomu to jednak do dzisiaj do głowy nie przyszło. Mam na myśli polityków, bo przecież książek autorów wymienionych przez Pana Passenta nikt nie czyta. „Dalej jest noc” to dwie cegły, a każda w 1/3 objętości to przypisy. Tak oczywiście musi być, żeby nikt nie mógł stawiać takich zarzutów jakimi rzucano w Grossa.
  Szkoda oczywiście, że taka afera wybuchła, bo wstrętny kaczor ma chwilę oddechu i dzisiejszy kolejny mokry kapiszon z kopertą w tle nikomu nawet nie zaśmierdział. Jak tak na to patrzę, to teraz rozumiem, dlaczego Schetyna z mównicy obiecywał prezesowi odsiadkę. Teraz, tzn już niedługo staje się to dosyć prawdopodobne.

 238. Szczyt V4 (grupa wyszehradzka) w Jerozolimie ? … myslem na poczatku, ze to zart albo fake news 🙂

  Jest to proba neokolonialana czy moze Apartheid ma abicje dla Jerozolimy klasy Helsinki, Reykjavik czy Genf i V4 byloby fasa testowa?

  Po słowach Izrael Katz nalezaloby sie zastanawiać dlaczego musiało powstać extra, specjalne, omnipresent na swiecie określenie dla rasizmu pt. „antysemityzm”.

  Czy problem jest w świecie czy w Żydach?

 239. przeciez to bzdura. panie gospodarzu, a gdyby tak do pekinu,
  albo na madagaskar? najlepiej wszyscy w jednym, przelatanym samolocie i bedziemy mieli tysiac nowych pomnikow 😉

 240. czy nie ma innych problemow? co z dzikami? dlaczego nie uzbraja sie kosynierow?

 241. Wypowiedź przedstawiciela władz Izraela zatrudnionego w charakterze MSZ Izraela, którą słyszymy w telewizji jest nie do zaakceptowania mówią zgodnie nasi politycy i powinni to powiedzieć zgodnie wszyscy polscy obywatele, także tutejsi komentatorzy.
  Jestem oczywistym świadkiem twierdzącym, że tak nie było, a moja matka nigdy nie powiedziała o Żydach złego słowa, a przecież stale się z nimi spotykała

 242. @Gekko
  Kiedyś w Wenecji podszedł do mnie jakis obdartus, coś tam bełkotał łamaną włoszczyzną(ja nie znam włoskiego, ale rozumiałem, że bełkoce). Byłem z synem i bratankiem. Byłem grzeczny ale odpychający , w ten sposób pokazując młodym klasę gentelmena. Kiedy podeszliśmy do stoiska z wodą mineralną, chciałem młodym zafundować jakiś napój. Niestety mój portfel z pieniędzmi znikł. Domyśliłem się, że ów niby nienormalny makaroniarz załatwił mnie na gentelmena.
  Natychmiast musiałem przerwać zwiedzanie miasta. Na szczęście dokumenty i trochę pieniedzy zostawiłem w bagażniku samochodu. Więc gnałem do Lyonu, żeby jak najszybciej zablokować kartę bankową, która znajdowała się w portfelu.
  Od tamtego czasu stałem się bardzo czujny i nie daję się zwieść na żaden bełkot.

 243. Drogi Gospodarzu,
  powiedzmy sobie jasno- legalna władza Polski za współudział w mordowaniu Żydów posyłała za kratki, pakowała kulę w łeb, albo wieszała.
  Oczywiście, wśród wojennej i powojennej bandyterki było sporo bandytów, którzy zrobili sobie źródło dochodu z polowań na Żydów. Legalne władze, czy to z Londynu, czy to z Lublina wiedziały jak ze szmalcownikami postępować. Żal tylko, że nie wszyscy z nich zawisnęli.

  Stawianie na równi kolaboracji legalnej władzy ze zwyczajnym bandytyzmem jest żałosną manipulacją, która Panu nie przystoi.

 244. giovanezza wciska sie do ucha – uch!uch!
  dmuch? czy podmuch to – uch!uch! huch!
  a na to druch, no, jak mu tam, boruch :
  (w tym miejscu moze sobie kazdy wpisac co chce,
  ale musi sie rymowac);

 245. Gui (18:11)

  Hipotetyczny Morawiecki w latach recesji (czy ciężkiej i jak ciężkiej to zależy od agitatora-prognostyka) byłby z polityką stymulującą gospodarkę, ale nie po realnym Morawieckim walczącym z recesją w czasach prosperity (2016-19). Nie sprawdzony w czasach recesji Morawiecki po roku 2020 będzie wypsztykany, z powracającym deficytem handlowym i płatniczym, prawdopodobnie głębokim, z deficytem budżetu ponad normę UE, ze słabnącym złotym, z rosnącym bezrobociem.

  I z rozszalałym prezesem na tylnym siedzeniu. Bo Morawiecki bynajmniej nie jest szefem rządu, ani premierem, ani prezesem RM. Bowiem system mamy kanclerski, czyli Nowogrodzki. Autorem polityki gospodarczej wcale nie jest Morawiecki. Ją stworzył kanclerz/wódz, przed wojną – Naczelnik. Czy to jest polityka gospodarcza, której głównym programem jest finansowanie biednych, głównie na wsiach niestandardowymi metodami. Zamiast dbania o dopłaty z UE, z budżetu płaci się małorolnym rodzinom po 500 zł razy ilość dzieci w rodzinie. Miasto produkuje, oraz rolnicy wielo-hektarowi, i płacą. A „wiosenni” rozkosznie rozwodzą się nad nierównościami w kraju. Nie jest źle. Pomarzyć można o elektrycznych autach i kanałach w poprzek mierzei, i sprzedawać drewna z lasów na rympał itp. I zatruwać powietrze spalając ruski węgiel. I tworzyć chebole, aby prezes vel kanclerz mógł mieć je na telefon, do budowy, sfinanoswania, przyciśnięcia wroga politycznego do muru, czy to samorządowiec, czy opozycja w Sejmie, czy obywatele pokojowo protestujący, m,.in. przeciw marszom neofaszyzmu ulicami miast Polski.

  Gdyż to nie jest wina Morawieckiego. On jest słupem zaledwie. Zręcznym, ale na wylocie, wydaje mi się.

  Więc co jest lepsze? Powrót do sprawdzonego przez prawie 30 lat systemu rządzenia państwem, czy atrapa w postaci „iyho jest najlepszym specem ekonomicznym jakiego ten kraj widział u steru po 1989r.”?

  Bonusową luką w rozumowaniu, wręcz kwintesencją logiki jest podsumowanie:
  Jeśli PO by rządziła 2019-2023r. to wyjdzie z tego bardzo na tarczy za sprawą ciężkiej recesji i przegra w 2023r.

  Przecież o to chodzi, aby w 2023 roku PO przegrała z kretesem, czyż nie?

 246. @Teo 18:54

  Przede wszystkim nie jest w mocy żadnego z nas, a nawet całego blogu, a nawet redakcji Polityki sprawić że wygra ta partia a nie inna, więc możemy się zrelaksować pisząc i czytając.

  Tak, wizję celów do osiągnięcia stworzył Prezes i to On obniżył wiek e., natomiast Morawiecki sprawił że zostało to osiągnięte przy zachowaniu jak najlepszych parametrów ogólnoekonomicznych. Zrealizował trudny plan! Mistrz. Sam Morawiecki nie był fanem obniżania wieku e.

  Nie można dziś powiedzieć że chcemy porażki tej lub innej ekipy w 2023r. – będąc racjonalnym użytkownikiem polityki – ponieważ nie widzieliśmy jeszcze tej ekipy w akcji…

 247. Ostatnim elementem tego sporu może być pytanie; czy Polska musi utrzymywać stosunki dyplomatyczne z Izraelem , nie wystarczą z USA?

 248. Przede wszystkim nie należy dać się sprowokować, bo przecież o nic więcej w tych „życzliwych” wypowiedziach nie chodzi. Chodzi o podrażnienie Polaków.
  Antysemityzm najsilniej dzisiaj jest napędzany antypolonizmem, z czego świetnie „ci życzliwi” zdają sobie sprawę. A prowadzona przez nich polityka nie zakłada, iż Polak (w domyśle: katolik) może nie być antysemitą. Stąd takie uogólniające, krzywdzące wypowiedzi na pewno nie są ostatnie. Pytanie istotne, czy w tej polityce w ogóle mieszczą się dobre stosunki z naszym krajem?

 249. 18:14 i następny

  No jak zwykle w takich sytuacjach – mówisz więcej o sobie niż o mnie, mówicie. Słabo to wypada z waszej strony.

 250. Partia Rydzyka. O którego Rydzyka chodzi. Tak sobie myślę po co ten kamuflaż. Nazwa nie może być myląca. Bo jest ojciec,zakonnik,deweloper,biznesmen,dyrektor,kaznodzieja,dziennikarz.

 251. Można sobie zrobić krótki research naszej polityki wobec różnych krajów.

  -USA- bez wazeliny….
  -Niemcy- poprawne z dozą nieufnosci
  -Litwa- bezkrytyczne
  -Ukraina- ślepa miłość
  -Białoruś- anse i fochy
  -Czechy i Słowacja- poprawne
  -Francja- wstrzemięźliwy pragmatyzm
  -GB- stracone złudzenia na wzajemność
  -Węgry- formalny sojusznik, ale…..

  Włochy, Hiszpania, kraje skandynawskie- luźne relacje handlowe.
  Chiny- jak Waszyngton gra, tak tańczymy.

  Po 1989 roku, nie prowadzimy polityki zagranicznej.
  Jeszce do 204 roku jednak, bylismy pragmatykami.
  Po odejściu ludzi na poziomie, skazani jestesmy na dyletantów.

 252. Nawet naczelny Rabin Polski jest lagodniejszy w swojej ocenie niz panowie redaktorzy z Polityki. No i wielu forumowiczow tez nie odstaje w ostrosci wypowiedzi ciagle stosujac pedagogike wstydu.

 253. @

  Szanowni,
  to Polska będzie teraz zaorana.
  Przez kogo? Ano`; Izrael, EU, USA, Iran, zapomniałem o kimś?
  PiS-owi dzięki ( a będzie rządził wiecznie 😉 Ale Luja )

  Ośmiornica PiS

 254. Z Wiosną i Biedroniem scena wygląda lepiej… Nie patrzcie tak tylko na swoją partię i koniec nosa, ale szerzej – na urodę sceny polskiej…

 255. Skoro kolaboracja dotyczy pojedynczych przypadków według Morawieckiego to IPN powinien sporządzić ich listę. Na podobieństwo listy Wildsteina. Tak sobie myślę ,że dla świętego spokoju z Izraelem IPN powinien zrobić coś użytecznego.

 256. Balcerowicz
  – W każdym kraju, który ma demokrację, Jarosław Kaczyński przestałby być prezesem. To jest niesłychane! Rok temu zrezygnował ze swojego fotela wieloletni premier Hiszpanii. Tylko dlatego, że były zarzuty wobec jego partii, choć nie obciążały one bezpośrednio jego – mówił w programie „Money. To się liczy” prof. Leszek Balcerowicz. – Oby ta pani prokurator, której przydzielono sprawę Srebrnej, wykazała charakter. Wiemy jednak, że ustawa o prokuraturze dała nieograniczoną wręcz władzę Zbigniewowi Ziobrze – dodał. Jak wyjaśnił, ta władza polega między innymi na tym, że można przenosić sprawę od prokuratora do prokuratora – aż znajdzie się taki, który podejmie odpowiednią politycznie decyzję.

 257. @Adam100
  Podobno mamy dobre stosunki, nawet przyjazne z Gambią albo z Gabonem.

 258. Lewy
  18 lutego o godz. 18:42

  No tak.
  Czyli mamy podobne doswiadczenia.
  Pewnie i dlatego często podobne wnioski.

 259. staśieczku,

  to Ty spokojnie zasypiasz w taką pierońską brudną polską zimową noc?

  Ja – z powodu wyobrażenia o możliwości wepchnięcia narodu bezwzględnych i bezdyskusyjnych bohaterów w czarną dziurę przez pewnego psychopatę – zniszczyłem sobie zęby na obgryzaniu paznokci.

  Uważam, że Anglicy jakoś sobie poradzą, ale my jesteśmy naznaczeni i wyjścia nie mamy, bo na ten spad kierują nas zastępy naszego Ojca Świętego.

  Żeby dać szanse moim paznokciom wyszedłem z Tenorem na słoneczny, ale chłodny spacer na brzegiem morza.
  Jakaż urodziwa ta Zatoka. Nietrudno uwierzyć w słowa prof. Humbolta, który powiedział, że Zatoka Gdańska jest jednym z trzech najładniejszych miejsc w Europie jakie widział.

  Ale wracając do tematu, to warto by rozważyć wypowiedź pewnego pruskiego generała, Clausewtza, który ocenił Polaków jako azjatów mających trudności z adatacją w środowisku państw europejskich (patrz pewnien generał z Żoliborza), i będących w ustawicznych konfliktach z sąsiadami.
  Według Generała sąsiedzi z ulgą przyjęli wygumkowanie Polski z mapy Europy.

  Przypomnij sobie ponurą scenę ze spektaklu teatralnego Tadeusza Kantora Umarła Klasa, na której aktorzy poruszają się jak manekiny, a dyryguje nimi facet o wyglądzie satyra podobnego do Twojego warszawskiego krajana.

  Czy to nie polska rzeczywistość przeniesiona wcześniej na scenę teatralną?

  Z Tenorem czuliśmy się przez trzy godziny na zalanej słońcem plaży, jak w innym pięknym świecie, który obiecuje nam nasz rodak z Samtąd.

  Stan – Rybeńka

 260. Gui (19:02)
  Ależ Mistrza dostrzegam w tobie – mistrzostwo odwracania kota ogonem!
  1. Oto mamy ponaglenie: „możemy się zrelaksować pisząc i …”, zaś przedtem dziesiątki pasyjnych wpisów nt. jednego sondażu, ileż zachwytów nad koalicją PiS-Wiosna, delibercji: „przepędził do getta powiedzmy elektorat PiS”, okrzyków: „precz z PO!”. Faktycznie, każdy ma swoje sposoby relaksowania się i innych.

  2. Nie odpowiadasz na żaden punkt o fatalności „polityki gospodarczej” Kaczyński-Szydło-Morawiecki, za to wyłuszczasz swoje. Faktycznie, nie podałeś wcześniej uzasadnienia swojej opinii, że „M.Morawieckiego, który imho jest najlepszym specem ekonomicznym…”.

  3. „Nie można dziś powiedzieć że chcemy porażki tej lub innej ekipy w 2023r.”. Rozumieć mam, że PO to nie żadna tam ekipa, tylko „platfusy”?????

  Notabene, przywrócenie starego wieku emerytalnego (65/60) jest błędem polityki gospodarczej. Efektem jest zmniejszenie aktywności zawodowej Polaków – na szczęście średnia życia obniżyła się przez ostatnie trzy lata, co podniesie nieco emerytury ZUS, i o ile budżet będzie w stanie dorzucić jeszcze więcej do ZUS/KRUS/etc.

  Z kolei mistrzostwo Morawieckiego polega na tym, że w lot przejmuje piłki podane przez prezesa z Nowogrodzkiej i wali z woleja. Np. Strategia Rozwoju Odpowiedzialnego Inaczej powstawała w pocie czoła i prezesowi podobała się bezgranicznie, niemal, bo tytuł był „nie biorący”. Więc tzw. premier w lot zmienił, czyli wyrzucił „inaczej”. Reszta fantasmagorii pozostaje do dziś. Czy jeszcze pamiętasz, Gui, o co w niej chodzi?

 261. Lewy
  18 lutego o godz. 19:46

  Zawitająca tu żydożerka wskazuje na pedagogikę wstydu, ze nie mamy stosunków z Madagaskarem i Syjamem.
  Idzie Marzec ciemną nocą, jak zwykle z Wiosną pod pachą.
  Dobrze, że nie wymawiam „r”.
  – – –
  Postrzeganie banksterskiego karierowicza z szeptanych awansów, o podłożu nominalnie i mentalnie historycznym na „M”, w sferach ekonomii i gospodarki, to naprawdę odmienne stany świadomości.
  Jaka ekonomia, gospodarka, rządzenie, jak to co najwyżej namolny słupizm wizerunkowy za pomocą bryli i gangu?

 262. Z Wiosną i Biedroniem scena wygląda lepiej…

  Pąki owszem nabrzmiewają, ale pęknąć mogą dopiero w 2023 roku, gdy prezes zabuduje Srebrną 16 i kilka innych parcel, nastawi 1000 pomników Prezydenta Tysiąclecia i będzie miał na telefon wszystkie polskie banki. Na razie Biedroń ma zapewnić prezesowi tzw. „większościowy” rząd z poparcie 33 procent wyborców. Ale w roku 2023 niech pęka, zieleni się i rozkwita pod kontrolą Srebrnej’16.

 263. Teo, poruszyłeś wiele zagadnień. Nie będę chcieć zająć się wszystkimi – za dużo roboty – skupię się może na wieku emerytalnym tym razem.

  Piszesz że efektem obniżenia tego wieku, przywrócenia po krótkiej interwencji Tuska, zmniejszyło aktywność zawodową. Być może, chociaż już wśród 50-latków większość jest nieaktywna, a nawet emerytury nie mają. Aktywność zawodowa starych ludzi nie jest jakąś bezwzględną korzyścią, specjalnie gdy jak do niedawna w Polsce na pracę, solidne etaty, czekał milion, dwa miliony ludzi młodych.

  Polacy żyją na emeryturze jakieś powiedzmy 15 lat, a te narody u których przechodzi się w późniejszym wieku (np.66 lat) żyją na emeryturze circa 18 lat, a więc nadal dłużej niż Polacy:). A zatem podnoszenie wieku akurat Polakom było niesprawiedliwe i niemądre.

 264. Najpierw trzeba zwalczyć smog. To wydłuży średnie życie Polki i Polaka, i będzie można sensownie w tym czystym powietrzu podnieść wiek emerytalny.

 265. Miecław
  18 lutego 2019 at 10:07
  Ale i tak większość Polaków sterowanych kropidłem lub smartfonem nie zdaje sobie sprawy z tego położenia, a tu płakać się chce, gdy człowiek sobie uświadomi do jakiego stanu styropian z okupacyjną religią doprowadził Polskę. Teraz już żadne państwo na świecie nie będzie brało na poważnie polskich inicjatyw na forum międzynarodowym. Wiedzą, że nie realizujemy własnej suwerennej polityki. Wystarczy popatrzeć na wyniki głosowań w ONZ w kluczowych sprawach i to widać doskonale pod czyje dyktando jest to robione. To jest prawdziwa okupacja w nowoczesnej ukrytej ekonomicznie formie. Sygnał politycy dali społeczeństwu, że nic nie możemy zrobić, oni jako politycy nic nie mogą zrobić, bo jesteśmy wykupieni.

  Dobrze, że chociaż premier Morawiecki jasno się wypowiedział, że umowy indemnizacyjne załatwiają problem zwrotu mienia i nie ma tematu. Swoją drogą to ciekawe, bo jeszcze niedawno twierdzili politycy obozu rządzącego, że PRL-u, jako państwa polskiego nie było, a tu proszę, jak chwila grozy, to i dobre są umowy indemnizacyjne z okresu PRL-u spłacające wszystkie roszczenia wobec naszego kraju. A więc państwo polskie wtedy istniało skoro mogło umowy zawierać i pozbywać się roszczeń kosztem wielu wyrzeczeń powojennych pokoleń, bo przypomnę że Gomułka i Bierut pożyczek nie brali. Dewizy musiały być wypracowane przez własną gospodarkę.
  Wyguglać na onecie:
  “Mateusz Morawiecki dla PAP: sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana”.
  Jak podkreślił, “sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest zresztą całkowicie uregulowana – od lat mamy podpisaną w tej sprawie z Amerykanami umowę indemnizacyjną, która zwalnia nasz kraj z tej odpowiedzialności”.

  Tylko dlaczego amerykanie tych umów nie respektują? Niech wreszcie Polacy przejrzą na oczy z kim maja do czynienia? Z takim poziomem ludzi i krajem nie zawiera się żadnych umów, nie oczekuje wiz, kompletnie należałoby zerwać stosunku dyplomatyczne z takim krajem, nawet kosztem jakiejś przejściowej biedy, a ratunku szukać gdzie indziej. Żaden przyzwoity człowiek z bandytami się nie zadaje.

  Dla przypomnienia – umowy indemnizacyjne to jedno z wielu osiągnięć PRL w stosunkach międzynarodowych, uwalniające nas od wpływów obcego kapitału. Warto się zapoznać z materiałami w temacie pod linkiem:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/author/ryszardslazak/
  ==========

  Kiedyś mielismy Mężów Stanu, myślących perspektywicznie.
  Obecnie?
  Jak każdy widzi…….

 266. Ciekawa rozmowa w TVN24 u Moniki Olejnik byłych polskich premierów.
  Tu powinno się porozmawiać o tym kto jest naszym wierzycielem i co z tego wynika

 267. No i wyszło jak zwykle a miał być tak wielki sukces, tymczasem okazało się że Polska na relacjach z krajami od siebie potężniejszym, od których jest uzależniona i których politycy są mądrzejsi od naszych polityków, zawsze traci. Nawet jeżeli robi wszystko po ich myśli i w ich interesie, bez sprzeciwu i z własnej woli.

  Stworzenie konferencji na temat Bliskiego Wschodu dla Stanów Zjednoczonych, które tak naprawdę robiły ją dla pana Benjamina Netanjahu premiera Izraela (którego czekają wybory w najbliższym czasie). Okazało się totalną porażką wizerunkową i instytucjonalną ponieważ nasze państwo zostało absolutnie skompromitowane a politycy ośmieszeni.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=56966

 268. Matko, ten @srututu tak mnie skołował, że nie wiem. Powiedział, że najpierw trzeba zwalczyć smog, a dopiero potem podnieść wiek emerytalny. Jak to, to znaczy, że mamy nie brać węgiel od naszego rosyjskiego przyjaciela ? Żeby podnieść wiek emerytalny. ??
  To co, to Rydzyk ma stracić nadajniki na Uralu, tylko dla późniejszych emerytur ?

 269. Lewy
  18 lutego o godz. 20:37

  Nie Ty jeden skołowany.
  Jakiś czas temu, gdy w Warszawie na Zbawixie królowała tęcza z kwiatów, piss po siołach i wsiach głosił, że (pardą) pedały chcą zastąpić krucafux na kościołach – tenczom.
  W zanej mi wakacyjnie gminie małopolskiej, parafia już niemal organizowała tour de kłonica, w obronie krzyża we Warszawie, tylko brakło na autokar, bo trzeba było zebrać na wizytę biskupa.
  Ten napał na smog, to taka tęcza, by wkręcać w reductio ad absurdum wizerunku wroga (czyli opozycji en block).
  Boże, kto to wszystko opisze, opublikuje dla świata? Malinowski? 😉

 270. „Najpierw trzeba zwalczyć smog”

  Zara-zara, po kolei. Najpierw trza wybrać kanclerza Nowogrodzkiego do rządzenia przez następne 4 lata. Bo on powiedział, że będzie zwalczał smog, podpremier jego to wstawił do strategii odpowiedzialnej inaczej, co drugi dzień w przekazach dnia o tym mówią, prokurat ZZ zapowiedział ściganie smoga, już ustawę uchwalają, są w piętnastej minucie jej procedowania … czy może coś przeoczyłem?

  Ach nie, to wiosna dopiero ćwierka, o postawieniu kanclerza i słupów jego przed trybunałem też ćwierka, ale na ćwierkaniu się skończy jak PO utopią wiosną i spławią do morza. Nic tu skołowanego nie widzę, to jest solidny plan. SMOG = PO.

 271. Breaking piss:
  – – –
  Rzecznik Min. Prawa i Sprawiedliwości (Ziobry):
  „Zeznania Birgfellnera nie są mocne. Nie ma powodu, żeby wszczynać śledztwo.”
  – – –

  Teraz pora na mocne zeznania Birgfellnera.
  W roli aresztowanego.
  Przyjmuję zakłady, oczywiście zaknięte.

 272. Gui (20:02)
  Polacy żyją na emeryturze jakieś powiedzmy 15 lat, a te narody u których …

  Ale co to za życie! Polacy czy wy w to wierzycie?
  Faktycznie, dopiero teraz za PiS/Wiosna będzie prawdziwe życie. Gui, ile ty masz lat?

 273. teo
  18 lutego o godz. 21:00

  First things first…
  WIOSNA = JARO

  (po czesku)

 274. Gui (20:02)

  Piszesz że efektem obniżenia tego wieku, przywrócenia po krótkiej interwencji Tuska, zmniejszyło aktywność zawodową. Być może, chociaż już wśród 50-latków większość jest nieaktywna, a nawet emerytury nie mają.

  Faktycznie, ta robota jest za cieżka na twój umysł.

 275. teo
  18 lutego o godz. 21:03
  Gui, ile ty masz lat?

  Też pytałem, dając opcję wyjścia z twarzą.
  Czeka aż dostanie dowód, będzie wiedział.

 276. Teo 21:05

  Teo, należysz do grona ludzi którzy nie mają nawet lekkiego podejrzenia że czegoś nie wiedzą lub nie rozumieją, to bardzo widać:)

  Co do meritum jeszcze, przypomniało mi się, ważna sprawa nie poruszona – Niemcy akceptują pełną odpowiedzialność, to trzeba podkreślić, pani Merkel i jej minister SZ ostatnim razem gdy wybuchła ta… ładnie się zachowali. Tak więc ktoś inny – Izrael – mimo stanowiska Niemiec nas oskarża o udział w Holocauście. Jeszcze raz powtarzam – mamy wiele na sumieniu, ale nie Holocaust!

 277. Trochę zwodnicza sprawa, ale jednak znawcy mogliby dostrzec że nie każde zabicie Żyda w latach 1939-45 jest zabiciem z Holocaustu…

 278. Chwała Panu że nie powstał ani jeden oddział SS polski bo i bez tego ledwo dychamy w tej kwestii Holocaustu…

 279. Z programu: Wiosna, ach to ty?
  – – –
  Lekarz specjalista w ciągu 30 dni
  – – –

 280. Nie mijaj Wiosno moja tęsknoto
  Nie mijaj Wiosno moja…

 281. … nadziejo

  była tak piosenka, Opole

 282. Gui (21:13)
  Lekkie podejrzenie mam co do twojego wieku, dlatego pytam.
  I chyba widać, że czegoś nie wiem, co ty wiesz, ale nie wyjawiasz. Oraz, że nie rozumiem, co mi tłumaczysz.

  Np. tłumaczysz mi, że jak się 50-latkom, którzy nie mają emerytury, obniży wiek emerytalny, to dostaną emeryturę. I ja tego nie rozumiem. W jaki sposób? Skoro już jesteśmy przy emeryturach.

  Albo, tłumaczysz mi „specjalnie gdy jak do niedawna w Polsce na pracę, solidne etaty, czekał milion, dwa miliony ludzi młodych”. Ale wtedy nie podniesiono wieku emerytalnego. Dopiero ostatnio, kiedy na solidne etaty czy jakąkolwiek pracę czekały miliony młodych (20-50 lat?), rozpoczęto podnoszenie wieku emerytalnego. Czy może coś przeoczyłem? Czegoś nie wiem? Pisz śmiało. Wiem, że ty wolisz się relaksować i wiosenne klimaty ci w głowie. Ale się skup na temacie i pisz.

  „Wiek emerytalny”.
  Pisz, bo ja nic nie wiem i niczego nie rozumiem.

 283. Teo, ale Tobie trzeba by tłumaczyć każdy akapit, może zdanie i widać z tego że nadal nie zrozumiesz niektórych zdań tłumaczenia, coś tam przekręcisz sobie. Powiem tylko, że nie orędowałem za emeryturą dla 50-latków:) to już Twoja praca z tekstem:). Pozdrawiam serdecznie.

 284. Problemem dekadenckiej cywilizacji są jakieś abstrakcje, typu:
  -smog
  -wiek emerytalny

  Wiekszość populacji Ziemi, takich problemów nie ma przecież.
  Pracuje się aż do śmierci, o ile nie ma się dzieci i wnuków.
  Pali się tym, co jest dostępne, bez względu na smród.
  Nasze wydumane problemy, tyczą jedynie niewielkiej cześci populacji ludzkosci.
  Naprawdę są takie istotne?

 285. @Wiesiek 21:37

  Wydumane problemy? W dużym stopniu tak – problemy zamożnych społeczeństw. A pomyśleć jeszcze o wszystkich niuansach różnych diet tu, recenzjach z restauracji, gdy tam ludzie czasem głodują…

 286. @

  Piotr Gliński zmienił już kierownictwo kilku znaczących instytucji kultury. Teraz wicepremier nie zgodził się na przedłużenie kontraktu prof. Dariuszowi Stoli, dyrektorowi Polin.
  Więcej: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,24467154,bitwa-o-kulture.html#s=BoxOpCzol8

  tomtg123
  Minister kultury i kawał chama równocześnie, czyli typowy misiewicz „dobrej zmiany”.
  moje pytanie:
  Czy matka ministra kultury była antysemitką ?
  Pasowało by to do tezy izraelskich polityków !

 287. satrustequi
  18 lutego o godz. 21:23

  Czym się zajmował NZS?
  JAWNEJ współpracy nie było, z braku chęci Niemców.
  Ale, była nieoficjalna.
  Nie wystawialiśmy formacji SS, z tego samego względu.

 288. Gui (21:32)
  Nie bądź taki sfrustresque. Pisz i mi wytłumacz, skąd to ci się bierze.
  To dziwne, ale sam zbaczasz na swój temat. Pomogę ci …

  Ojciec mój ….. (tu wpisz imię ojca) urodził się w czworakach …., albo
  Ojciec mój ….. (tu wpisz imię ojca) był przodownikiem pracy …., albo
  Ojciec mój ….. (tu wpisz imię ojca) urodził się w trzaskające mrozy i nie było opału …., albo
  Ojca mojego ….. (tu wpisz imię ojca) nieznani rodzice włożyli do dłubanki i spławili potokiem …

 289. Tak, ja wiem że Polaków nie brali do SS…

 290. @srututu
  Jakby Niemcy byli łaskawsi, tak jak byli np. dla Norwegów, to znalazłby sie u nas Quisling i to nie jeden (albo Petaina we Francji). Ale oni nas uważali za podludzi zaraz po Żydach, więc nie godzili się nawet na pozór rządu. Więc nie mogliśmy brać udział w zorganizowanym państwowo przemyśle holocaust. Ale i bez rządu sprawnie działała prywatna inicjatywa, szmalcownictwo, zabijanie siekierą, czy zbiorowe palenie w stodołach, mieliśmy takich którzy niczym w garażu jak Steve Jobbs, Bill Gates , bez specjalistycznego wykształcenia potrafili mieć niezły udział w mordowaniu Żydów, działając na marginesie Auschwitz.
  No to tyle lekcji historii , srutututu

 291. Te mordy w kilku wioskach zaliczam do pogromów, nie do Holocaustu. Pogromy były przed 1939 i po 1945, w 1939-45 tylko łatwiej z braku państwa trzymającego towarzystwo za…

 292. Chyba wycofano Mauro, a wprowadzono na jego miejsce Srutututu. To tak jakby wycofać Lewandowskiego a wprowadzić na jego miejsce Piątka. Taka wola trenera Jarka

 293. Gui
  Wytłumacz mi chociaż ten akapit, ponownie cię proszę:
  Piszesz że efektem obniżenia tego wieku, przywrócenia po krótkiej interwencji Tuska, zmniejszyło aktywność zawodową. Być może, chociaż już wśród 50-latków większość jest nieaktywna, a nawet emerytury nie mają.

  Statystyki podają, że w Polsce aktywnych zawodowo jest 56 procent i ten wskaźnika spada. Zaś w Szwecji waha się sezonowo między 72-75,5 procent.
  Gui, co z tym robić? Usiąść i płakać (z Morawieckim)?

 294. Teo, wyjaśniam: ponad połowa 50-latków nie pracowała mimo że nie mają jeszcze emerytury więc co tu gadać o aktywizacji zawodowej 65-latków? Rozumiesz? Nie?:)

 295. „Banalność zła”……

  Ale, z tej banalnosci, można zrobić biznes wyjątkowości.
  Dorobić religię, ideologię.
  Majstersztyk propagandy.

  Niewiara grozi sankcjami ekonomicznymi, politycznymi, medialną nagonką.
  Nikt nie śmie kwestionować WIARY przynoszącej kokosy.

 296. Lewy
  18 lutego o godz. 21:50

  Wiosenne pulpety.
  Stanowczo nie doceniasz aktualnego odcinka tego serialu.
  Badacze rynku uwielbiają pytać elektorat: z kim zjadłbyś niedzielny obiad?
  A z kim chciałbyś publicznie pokazac się jako z „ekspertem od stosunków polsko-żydowskich i …okragłego stołu” w jednym?
  Wytrawnym badaczem elektoratu Wiosny jest Pan Bierzyński, który odpowiada na to pytanie, zapewne po konsultacji ze strategiem „W” od marketingu pulpetów – tak:
  TV-Ekspert Wiosny od Żydów przy okrągłym stole

  Może na tłiterach gaworzą dzieci, ale to cwane sz(cz)uje za nimi stoją.

 297. Na pasku w TVN24 „Teraz wszyscy mamy kaca”
  Ja nie mam, ale wywołany to się chętnie napiję. Dzisiaj ECKES Edelkirsch, ktoś to musi wreszcie wypić

 298. Ciekawe kto zapłaci te cudowne pisowskie emerytury przy 56% aktywności zawodowej , dotyczącej wszystkich Polaków , a nie tylko tych po 50 roku życia ?
  „kaczor”?

 299. Inhttps://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/aktywnosc-zawodowa-polakow-2018-r-dane-gus/kvlwz5bteresująca statystyka dotycząca aktywności zawodowej w Polsce.

 300. Sensacyjny sondaż Kantar dla Parlmentu Europejskiego – Wiosna więdnie:

  PiS – 40 proc, PO – 32,7, proc. Wiosna – 7,1 proc. – wynika z sondażu zleconego przez Parlament Europejski. SLD ponad 6% wchodzi też.

  Najniższy wynik Wiosny w historii.

 301. Tak na marginesie.

  Bazy amerykańskie powstają jedynie tam, gdzie USA ma poważne interesy.
  Ceregiele z bazą w Polsce świadczą o tym, że poważnych interesów u nas nie mają.

 302. Wedlug sru sru
  niska aktywność zawodowa w Polsce jest dowodem na , że wiek emerytalny jest wciąż jeszcze za wysoki.
  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/aktywnosc-zawodowa-polakow-2018-r-dane-gus/kvlwz5b

 303. W okresie międzywojennym w Polsce aktywnie działała piąta kolumna.
  Czyżby wróciła tamta atmosfera?
  Co na to MR?

 304. Wiesiek59 godz. 22.20
  Bo to jest przyjaźń reglamentowana i czekają na dobrą zmianę.
  My też

 305. Więdnij mnie, zarażaj, piękny Cyganie…

  Pisałem już, że antyszczepionkowcy kwitną wiosną tak, że aż ich wrogowie więdną.
  Kto jest celem więdnięcia przez wiosnę, niełatwo dociec.
  Mnóstwo apokryficznych prowokatorów-naśladowców wiosny podszywa się swym pissem, jakoby wiosnę podlewając…

  Sięgnijmy do źródła, czyli stratega Wiosny – dowiedzmy się z ust piewcy poczty polskiej i pulpetów, o co się rozchodzi, z czym się NIE szczepić, by zarażać…

  „…Jeździmy teraz po Polsce i zarażamy ludzi demokracją (sic!), po to, żeby odsunąć PiS od władzy…(sic!)
  …Ciekawe, że Schetyna (sic!) tak łatwo wkręcił tak wielu(e). Pod hasłem walki z PiS wycina opozycję (sic!). … Zamiast różnorodności i pluralizmu jest monopartia. Zamiast zwiększać frekwencję, PO wspiera PiS.(sic!)… I tak już 13 lat… Wyborcy i wyborczynie (sic!) mogą teraz na szczęście głosować na inne ugrupowanie…”.
  [Anuszewicz, TT] [sic- ja]

  No wy, Lewy i Lewinie, jak wicie, rozumicie, nie wszystko jezd łatwo objaśnić z pulpetem na ustach, nie wy jedni się gubicie, jak poczta polska – listy do wyborców i wyborczyń…hihi.

  BTW: szczyt deprogresji – zapytać: ile masz wiosen?

 306. Wiesiek
  Trump przez cały czas opowiada , że USA nie ma już ochoty na rolę policjanta światowego .
  Iran to może ostatnia taka okazja , żeby Polska mogła zadziałać u boku Ameryki występującej w roli mocarstwa policyjnego i zasłużyć na bazę .

 307. gorąco na blogu!
  @Wiesiek59 20:12, dobrze byłoby wiedzieć jakim kosztem te odszkodowania zostały spłacone (często były to surowce naturalne), na pewno poziom życia Polaków w tym czasie gwałtownie nie wzrastał. Bez pożyczek, kosztem ludzi pracy – tym bardziej kryminalne staje się roztrwonienie majątku narodowego po 1989 roku. Tu dla pozbawionych wiedzy:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Umowy_indemnizacyjne

 308. W -necie można zapoznać się z rozszerzonym tekstem Katza.
  Mógłbym odpowiedzieć dokładnie tak samo, ale jestem miłosiernym chrześcijaninem i odpuszczam, ale się nie nadstawiam jak nasze władze

 309. @z dystansu przed paroma minutami, tu trzeba być kompletnie nieobliczalnym żeby nawoływać do angażowania się Polski w kolejny konflikt. Wiedziałam że nie jesteś zbyt mądry, ale żeby aż tak!!!

 310. Ja czekam spokojnie, aż Kryształ oświadczy publicznie, że nie polecił dać łapówki księdzu. 🙂

  Ośmiornica PiS

 311. @Lewy 21:46 czy ja dobrze zrozumiałam kontynuujesz nauczanie? i to z niezłym skutkiem

 312. @

  Ośmiornica PiS przykrywa afery:
  Afera KNF – Chrzanowski
  Afera SKOKi – Bierecki
  Afera NBP – Glapiński
  Afera Srebrna – Jarosław Kaczyński

 313. @Gekko 19:56 co to jest „żydożerka”?, przywykłam że wraz z worm100 uprawiacie błazenadę na blogu i wzajemne komplementowanie ale wprowadź przynajmniej słownik wyrazów własnych.

 314. Mauro zniknął!
  Skrzek zapłodnił ??

 315. adam100
  18 lutego o godz. 22:46

  Adam, tej nocy przyśni Ci się ksiąc Sawicz składający w prokuraturze zeznanie, że ałstriak kazał mu wymusić łapófke na prezesie.
  A jak się obudzisz, to już będzie w gazecie… o ile będzie Gazeta.
  Małe gekko prawdę ci po wie, nie cyganka…hihi.


  A co myślisz przed snem, że po sieci kraży chyr, jakoby do wiosny w terenie masowo szli niemalże wyłącznie ludzie uprzednio nowocześnie popaleni kotem?
  Ja się starałem skupić i ciągle widze nie kto wchodzi, tylko gdzie oni wychodzą z mandatami…
  Oniryzm i ojkologia z ekologią otuloną smoggiem.

 316. @zetus 16:06 „…kraje protestanckie mają wykształcone to poszanowanie prawa w większym stopniu…”
  Really?

 317. Pierwsze ralacje ze szczytu w Jerozolimie – aktualnie w formacie V3

  Na zdjęciu węgierskiej agencji prasowej origo.hu wnętrze jerozolimskiego hotelu King David w którym przebywają przywódcy grupy wyszehradzkiej – aktualnie w formacie V3. Szefowie rządów Węgier i Słowacji w oczekiwaniu na przybycie premiera Czech Babisia uzgadniają wspólne stanowisko w rozmowach bilateralnych..
  Premierowi Orbanowi towarzyszy szef jego kancelarii i szef MSZ.

  http://www.origo.hu/nagyvilag/20190218-orban-viktor-megerkezett-izraelbe.html

 318. test
  wiosna frogi pulpit

 319. Bar Norte
  18 lutego o godz. 23:01

  Dobrze, że podglądanie orgio.hu u Kinga Davida rekomendujesz po 23:00.
  Czy są też orgio dla heteryków?
  😉

 320. mag
  18 lutego o godz. 23:02

  -Test zaliczony
  frog frogu tablet facit

 321. @Rosa91b, 19:52
  Wróciłem od telewizora, tam polityka przez 2,5 godziny, potem epizod serialu, otworzyłem laptop, tam Twój, Rybo, smutny post.
  Dlaczego smutny? – zapytasz.
  Mimo tego spaceru z Tenorem, widoku jednej z najpiękniejszych w Europie zatok?

  Odpowiadam.
  Wtrąciłeś, Rybo, wspomnienie uniwersalnej Umarłej Klasy Kantora, a wcześniej Clausewitz’a opinię o nas, Polakach.
  Nie powstrzymałeś się przed aluzyjnym wspomnieniem Jarka, naszego zadziwiającego nieszczęścia.
  Narody cierpią z powodu kataklizmów, wojen, biedy, czasami głodowej biedy.
  A u nas się narodziło dwóch takich i (…)

  Kiedy pytam znajomych pisowców: Janusz, wymień jedną, dobrą rzecz, która zrobił Polsce Jarek.
  Odpowiedź najczęstsza brzmi: nie tylko jedną! Dał 500+, obniżył wiek emerytalny i odsunął tę wstrętną Platformę od żłobu.
  Wtedy zadaję sobie pytanie. Czy gdyby Tusk, przed wyjazdem, dał 500+ i zostawił wiek emerytalny 60/65, to PO rządziłaby III kadencję?

  Rybeńko (pomyślą, żeśmy dwa, stare geje), serdeczne pozdrowienia.

 322. ach, Bar Norte czy ty zazdrościsz? Czy chciałbyś tam być za wszelką cenę?, tylko nie mów o polskiej racji stanu – zbyt wiele razy hasło nadrzędności było wykorzystywane do brudnych celów.

 323. Gekko
  18 lutego o godz. 22:57
  adam100
  18 lutego o godz. 22:46–
  Adam, tej nocy przyśni Ci się ksiąc Sawicz…

  Kum, kum. Roger.
  Będę spał ze słownikiem wyrazów fłasnych ale ciasnych, ku uciesze yntelektuan-telli.
  Budzi się we mnie Savage [ sawicz ] 😉

 324. cięgle wędruję w górę blogu
  @Wiesiek59 godz. 14:18, co jest z tymi Pokojowymi Nagrodami Nobla? kolejny nędznik:
  „Menachem Begin, premier Izraela w latach 1977-1983 oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla, był jeszcze bardziej dosadny: Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. […] Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy…”

 325. @Is42 11:12, jest tak jak piszesz – pozostał nam jedynie smutek

 326. @Żabka 22.39
  Bardzo ważne przypomnienie jak działali polscy politycy w czasach PRL-u
  To było poważne państwo nie to co teraz i nikt nam wtedy w kaszę nie dmuchał i do zupy nie ważył się pluć
  Ukłony

 327. @ozzy w euforii – „…dał nam przykład Netanjahu jak zwyciężać mamy
  A niedługo minie rok od uroczystego odsłonięcia nagiej, antypolskiej twarzy @ozzy10 „maja o godz. 8:41
  @zabka konajaca, 7:38, odziedziczyla wech i wzrok po szmalcownikach.
  Niestety nie te czasy, chociaz kanalie trzymaja sie dobrze.”

 328. Gui (21:54)
  Teo, wyjaśniam: ponad połowa 50-latków nie pracowała mimo że nie mają jeszcze emerytury więc co tu gadać o aktywizacji zawodowej 65-latków? Rozumiesz? Nie?:)

  Faktycznie, wyjaśniłeś tyle, że „większość 50-latków nie pracuje” to znaczy – wg. ciebie – „ponad połowa 50-latków nie pracuje”. Tzn. uściśliłeś. Większość możne znaczyć 90 procent, 75 procent, lub 55 procent, o 51 procentach szkoda gadać.

  I coraz jaśniejsze staje się dla mnie, dlaczego tak trudno mi pojąć cokolwiek z tego co piszesz. Bo ty brałeś naukę logiki i pokrewnych przedmiotów w innej szkole niż ja. Piszesz o tym, jaka część osób w danej grupie wieku pracuje, czyli piszesz o ich aktywizacji zawodowej, i konkludujesz … co tu gadać o aktywizacji zawodowej. Ja bym nigdy czegoś tak „oczywistego”, wręcz karkołomnego nie wymyślił.

  Zaczynam też łapać twój punkt siedzenie (nie do pozazdroszczenia, notabene). Po prostu liczysz na emeryturę Biedronia, czyli 1600 zł. I że najpewniej ją wprowadzi kanclerz Nowogrodzki. Tak jak przekopie mierzeję w poprzek. Bez sensu, ileś tam setek miliono4w czy dziesiątek miliardów nie wiadomo skąd, ale będzie. Czy myślisz, że prezes ze Srebrnej’16 tyle forsy wydusi dla was?

 329. żabka konająca

  „ach, Bar Norte czy ty zazdrościsz?”

  Ach, skąd ci to wpadło do głowy?

  Po prostu jaja sobie robię z Grupy Wyszehradzkiej.

 330. Mokradła nabierają życia. Czas is spać.

 331. blackley ten prawdziwy, nie wiadomo czyja nienawiść jest silniejsza, oto wypowiedź niemieckiego chlebodawcy o popularnym imieniu Hans: „nienawidzę Polaków. Nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”.
  Na nagraniu słychać też, jak Hans G. przyznaje: „Tak, jestem. Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju (Polski – red.), że taki jestem”. Dodał, że „zabiłby wszystkich Polaków” i „nie miałby z tym problemu”.
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Gdansk.-Hans-G.-skazany.-Niemiecki-przedsiebiorca-uslyszal-wyrok-za-szerzenie-mowy-nienawisci-wobec-Polakow

 332. @Bar Norte – odetchnęłam z ulgą.
  Na mnie również już czas.

 333. @satrustequi
  Do godz. 23:30 wysłałeś 75 postów, na 331 wszystkich. To jest ca 23%!
  Nie chce oceniać ich wartości, ale sądząc z odzewu, masz coś do napisania.

  Nasz specjalista od technik trollowania, ‘Lewy’, kiedy się jutro obudzi i przeczyta moja dobranockę, mógłby zastanowić się na głos, jaki gatunek trolla reprezentujesz.

  Wiem, że nie podasz sponsorów, choć politycznie już się zadeklarowałeś.
  Widać, że jesteś samotnym wilkiem, nie masz wsparcia ekipy jakie ma Mauro (ukłony), pracowity jesteś, ‘zakrętami’ nie rzucasz, wolisz mało, ale często. Nazywamy to na blogu rozwolnieniem.
  Dobranoc
  PS
  Ta liczba 75 jest bardzo zbliżona do liczby twoich postów, bo respondenci skracają twój wyrafinowany nick.

 334. Gekko

  U Orbana wszystko jest na „hu”.

  Swoją drogą, sądząc po fotkach, był bardzo życzliwie witany w Izraelu.
  Zresztą trudno się dziwić skoro podróżą entuzjastycznie zaćwierkał na twitterze „Kierunek – Jeruzalem!”.

 335. zapomniałabym o szefie, godz. 18:31
  Szef ma rację.

 336. Bar Norte
  18 lutego o godz. 23:34

  A ja odczytałem, że u Orbana po wszystkim widnieje: hu.
  No kropka i hu.
  Sprawdziłem w mojej szafce pracowniczej, i sądząc po fotkach, mam inne pomysły na końcówkę do ćwierkania.
  Życzliwie okazuję, na dobranoc:
  All these tweets

 337. Gekko

  To na dobranoc rewanzuję się piekną kolekcją makat narodowych

  http://berenikakowalska.blogspot.com/2013/02/makatki.html

 338. @
  Pomylony Bóg
  Obłąkany świat
  Już nie czuje nóg
  Nie policzę lat

  Belzebuba śmiech
  W stawie żabi skrzek
  Mój anielski grzech
  Do tancbudy zbiegł

  Powiatowy strach
  Malinowy zbój
  Tańczą z gachem gach
  Tańczą pogrzeb mój

  Ni brat i nie swat
  Sturlam się pod płot
  I przetańczę świat
  Aż za siódmy pot

  I za siódmy pot
  Za dziesiątą złość
  Zginę dobry łotr
  Anioł da mi w kość

  Aż zza siedmiu gór
  Niebo na mnie grzmi
  Daj mi boże sznur
  Nie doliczaj dni

  Pomylony Bóg
  Obłąkany świat
  Księżyc pysk mi stłukł
  Żabi rechot padł

  Zaprzedany czas
  Zmarnowany dzień
  Bóg nie wierzy w nas
  Ktoś przeliczył się

  W stawie żabi skrzek
  W niebie serca ból
  Wróbli strach się wściekł
  Turla się wśród pól

  Powiatowy strach
  Malinowy zbój
  Tańczą z gachem gach
  Tańczą pogrzeb mój

  Pomylony Bóg
  Obłąkany świat
  Już nie czuje nóg
  Nie policzę lat

  Belzebuba śmiech
  W stawie żabi skrzek
  Mój anielski grzech
  Do tancbudy zbiegł

  Powiatowy strach
  Malinowy zbój
  Tańczą z gachem gach
  Tańczą pogrzeb mój

  Ni brat i nie swat
  Sturlam się pod płot
  I przetańczę świat
  Aż za siódmy pot

  I za siódmy pot
  Za dziesiątą złość
  Zginę dobry łotr
  Anioł da mi w kość

  Aż zza siedmiu gór
  Niebo na mnie grzmi
  Daj mi boże sznur
  Nie doliczaj dni

  Pomylony Bóg
  Obłąkany świat
  Księżyc pysk mi stłukł
  Żabi rechot padł

  Zaprzedany czas
  Zmarnowany dzień
  Bóg nie wierzy w nas
  Ktoś przeliczył się

  W stawie żabi skrzek
  W niebie serca ból
  Wróbli strach się wściekł
  Turla się wśród pól

  Powiatowy strach
  Malinowy zbój
  Tańczą z gachem gach
  Tańczą pogrzeb mój

  https://www.tekstowo.pl/piosenka,przemyslaw_gintrowski,requiem.html

 339. wiesiek59, 20:12

  Ciekawe jak Francja, Holadia i Belgia zalatwily problem zwrotu mienia.
  Redaktor pisze:
  ,, … rząd powinien wspierać niezależne badania, nawet jeżeli nie są one po jego myśli. Nie przejmować się tym, co napisze jakaś gazeta czy powie jakiś polityk, zaprzestać polowania na krzywdzące oskarżenia, a całą swoją energię skierować na ujawnianie i szerzenie prawdy historycznej.”
  Moze oskarzyciele z KKK sami spojrza w lustro ?
  Czy bedzie kolejne zabojstwo Narutowicza ? ( albo JFK )

 340. jakub01
  18 lutego o godz. 5:29

  „Czy na prawdę tylko piramidy sa dla ciebie symbolem wyrafinowanej techniki”?

  Sama przecież pisałaś o piramidach, że to taki cud techniki i współcześni nie daliby chyba rady. Odpisałem, że owszem daliby radę, ale po co?

  „Nigdy nie słyszałeś o budowlach megalitycznych, zwłaszcza tych andyjskich”?

  To też (tylko) „piramidy” i na ich miarę.

  „Mauro ja nie mogę rozmawiać na takim poziomie, wybacz. Twoja wiedza jest nie tylko powierzchowna ale przede wszystkim nieaktualna” … „Te twoje wyjasnienia sa na poziomie no … powiedzmy gimnazjalnym”.

  Rozpaczliwie się ratujesz, jakie to ludzkie, arcyludzkie. 🙂 🙂

  „Przede wszystkim jednak to wiedza tzw. obiegowa, niewiele majaca wspolnego z prawda”.

  Logicznie sprzeczne, jeśli to wiedza ― jak twierdzisz ― jak może nie mieć coś wspólnego z prawdą?

  „A juz porownywanie New Age z Zen, to chyba jakas kpina”.

  Zen to jak najbardziej New Age. Jako „religia zastępcza” dla mieszkańców Zachodu wzbudza zachwyt ateistów, czy zwlaszcza antyteistów (chodzi o ich odłam wojujący), ale to tylko etap pośredni. Finalnie ludzkość ma być wyzwolona od religijnej opresji. Zen może być tolerowany jako zjawisko przejściowe i mniej groźne, bo jest irracjonalny. W Zen nie ma skutku i przyczyny, więc świetnie nadaje się jako azyl i miejsce ucieczki dla ludzi sfrustrowanych. Natomiast niektóre rybki w akwarium wiedzą swoje. Jak w dowcipie: dwie rybki ucinają sobie rozmowę na temat, jest Bóg, czy go nie ma? Jedna z nich, sceptyczna, najwyraźniej uprawia Zen w głębi akwarium i nie odróżnia skutków od przyczyn. Druga rybka, bardziej racjonalna, mówi: no dobrze, jeśli Boga nie ma to kto nam zmienia wodę w akwarium?

  18 lutego o godz. 6:09 „Markiewicz czytalam w wieku 7-8 lat i nie jest to oczywiscie jedyne zrodlo mojej wiedzy na temat mitologii”.

  Przyjąłem to ze zrozumieniem.

  „Nie widze tez powodu aby twoj kolega czytajacy w oryginale Teogonie mial byc dla mnie jakims autorytetem w kwestii antropologii, psychologii czy religioznawstwa, bo rozumienie mitow greckich wymaga pewnej wiedzy z zakresu tych przedmiotow”.

  Był profesorem uniwersytetu, po studiach w Polsce, we Włoszech i Francji. Nabawiłabyś się przy nim kompleksów na całe życie, albo może coś zrozumiała, on był bardzo skromnym człowiekiem.

  „Mam wrazenie, ze jest was dwóch … ”.

  Tak, jeden Mauro, drugi Rossi. 🙂

 341. Bar Norte
  18 lutego o godz. 23:27

  „Po prostu jaja sobie robię z Grupy Wyszehradzkiej”.

  Jako lewicowiec i internacjonalista powinieneś mieć więcej zrozumienia dla Grupy Wyszehradzkiej (V4), która poczęta została u zarania lat 90. i wówczas była ulubionym dzieckiem środowiska twórców III RP, do którego zbliżony byłeś i nadal jesteś, oraz ― a jakże ― Unii Europejskiej. Nie udawaj, że współpraca transgraniczna w ramach Grupy Wyszehradzkiej nie wzbudzała wówczas twego postępowego zachwytu. Może później stało się tak, że dziecko V4 urosło, wyemancypowało się i stanowi teraz twardy rdzeń Międzymorza, co wzbudza niezadowolenie niemiecko-rosyjskiego kondominium, które już czas temu podzieliło sobie strefy wpływów w tej części Europy. Chyba nie ma się co dziwić, że cztery byłe demoludy wolą oddać się w niewolę Amerykanom niż wracać do tego co było.

 342. stasieku
  17 lutego o godz. 23:06

  „Z TT Krzysztof Brejza ćwierka”. ”Jeden z adwokatów, pełnomocnik spółki Srebrna, zasiadał w radzie nadzorczej spółki kontrolowanej przez Marka Falentę, czyli Hawe. Ale zasiadało tam także kilku innych zaufanych adwokatów Kaczyńskiego i PiS.”

  „Ja dodaję: Ośmiornica PIS”.

  Ty jesteś nieistotny, Brejza może coś wie o HAWE i Falencie, ale boi się powiedzieć. Dobrze go rozumiem, to stanowczo za wysokie progi dla posła z Bydgoszczu. Mógłby sobie guza nabić.

  „Tomasz Lis dodaje” ”PiS – 33,7, Koalicja Europejska – 33,2 Wiosna – 12. To dobra informacja przed snem.”

  I tak z dodawania mu wyszło? Ludzie rozumni specjalnej troski albo liberalny Ciemnogród. Wybierz co ci bardziej pasuje.

  PS. Na przyszłość: najpierw cudzysłów, później kropka, chyba nietrudne do zapamiętania?

 343. Gekko
  18 lutego o godz. 21:02

  „Teraz pora na mocne zeznania Birgfellnera”.

  Nie popędzaj, przecież robi co może. Nie wie kiedy nagrywał, czym nagrywał, ile było nagrań, gdzie są oryginały nagrań. To fantastyczne, że wie jak się nazywa, ale czy to jego prawdziwe nazwisko? Birgfellner z niejednego pieca chleba jadł i co nieco zarobił. Czy można dziwić się, że słabiej go interesuje odzyskanie zainwestowanych pieniędzy, a mówimy o ponad milionie euro? Czy taki udający nierozgarniętego niegrzeczny facet do czegoś się nadaje? No przede wszystkim taki.

 344. Jak pisze tyg. Do Rzeczy (7/2019) ” …. Birgfellner nawet w Austrii jest mało znany w branży. W tamtejszej Izbie Handlowej jest zarejestrowany w sekcji „dostawcy usług osobistych” – z siedzibą biura w Dolnej Austrii.(…) przeprowadziliśmy w Wiedniu wiele rozmów z dziennikarzami, także tymi zajmującymi się branżą nieruchomości i osobami funkcjonującymi na tym rynku (…) Zdaniem austriackich dziennikarzy Birgfellner to nie jest „jeden z największych graczy na austriackim rynku nieruchomości”, a raczej człowiek do „przeprowadzania różnych interesów” w sieci powiązanych spółek akcyjnych.

 345. Israel ma katza po szczycie. V4 koniem trojańskim Izraela. Zdaniem N V4 to kraje kolaboranci gotowi odkupić winy za traktowanie Żydów. Tak sobie myślę,że w ramach wyrzutów sumienia pójdą na smyczy Izraela. Do budy jankesów.

 346. Ponoć tzw. szczyt przypominał pojedynek bokserski. Dlaczego Morawiecki nie znokautował Netanjahu przypomnieniem,że wyzwolenie Polski przez Armię Czerwoną i Ludowe Wojsko Polskie przyniosło wolność ocalałym z Holokaustu Żydom. Często ukrywającym się wśród miejscowej ludności. Dlaczego N nie ma pretensji do Piusa XII obojętnego wobec Holokaustu na terenach GG. Tak sobie myślę po wypowiedzi Żydów nie przebaczamy i nie przebaczymy,że szkoda czasu dla Izraela. To państwo wybryk światowej dyplomacji jak San Eskobar. Syfon jankesów.

 347. Ponoć wypowiedz N była normalna ale izraelskie media ja wyostrzyły. Może Wiadomości reżimowe wrócą do normalności przekazu. Tak sobie myślę,że ostrzenie sugeruje tępego odbiorcę.

 348. Dla świętego spokoju z prawymi Żydami pozbawić morderców obywatelstwa nawet pośmiertnie. Tak sobie myślę o zmyciu hańby narodowej.

 349. POLSKA
  Jest rok 2019. Podczas konferencji „pokojowej” z udziałem przedstawicieli Izraela oraz USA dochodzi do szeregu dyplomatycznych upokorzeń Polski, które w normalnym, suwerennym kraju nie powinny być tolerowane przez naszych polityków. Do tego amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oficjalnie wzywa Polskę do rozwiązania kwestii restytucji mienia ofiar Holocaustu, wpisując się w tym samym w retorykę tzw. ustawy 447, na mocy której Amerykanie mogą stosować dyplomatyczne naciski na inne państwa celem poparcia roszczeń organizacji żydowskich. Pojawiają się też skandaliczne wypowiedzi w mediach amerykańskich sugerujące współodpowiedzialność Polaków za Holocaust. Czy ta machina jeszcze mocniej się rozkręci? Cóż, zobaczymy… Stawka w tej grze jest jednak niebagatelna, gdyż chodzi o kwoty wielokrotnie wyższe niż w przypadku Szwajcarii. Otóż, według różnych szacunków, organizacje żydowskie domagają się od Polski 40-60 miliardów USD tytułem „zadośćuczynienia za mienie utracone przez polskich Żydów w wyniku Holocaustu”.

  Wątpliwości w sprawie: brak

  1. Za wybuch II Wojny Światowej odpowiadają tylko i wyłącznie Niemcy. Do tego Polacy nigdy nie stworzyli kolaboracyjnego rządu, który współpracowałby z nazistowskim okupantem, więc nie mogą ponosić odpowiedzialności za zniszczenia powstałe w trakcie działań wojennych.

  2. Spadkobiercy polskich Żydów mogą dochodzić swoich praw przed polskim sądem na takich samych zasadach, jak obywatele innych krajów (w tym Polski). Jeśli więc rzeczywiście mają udokumentowane podstawy do uzyskania odszkodowania, to zapewne je otrzymają.

  3. Z prawnego punktu widzenia roszczenia do tzw. mienia bezspadkowego nie mają racji bytu. W Kodeksie cywilnym istniał i istnieje artykuł, który mówi, że mienie polskich obywateli, którzy nie zostawili spadkobierców, przechodzi na własność państwa. Jest to norma występująca praktycznie we wszystkich cywilizowanych systemach prawnych na całym świecie. Dla porządku: zdecydowana większość Żydów mieszkających w Polsce do 1945 roku miała polskie obywatelstwo.

  4. W 1960 roku pomiędzy Polską a USA została podpisana umowa indemnizacyjna, na mocy której wszelkie roszczenia wysuwane przez amerykańskich Żydów w stosunku do majątku znajdującego się na terytorium Polski powinny być kierowane do rządu USA! Polska zresztą zapłaciła Amerykanom 40 milionów USD na pokrycie tych roszczeń, a rząd USA przyjął na siebie ewentualne roszczenia odszkodowawcze. Umowa ta pozostaje cały czas w mocy.

  Ergo: wszelkie roszczenia zbiorowe wysuwane względem naszego kraju przez organizacje żydowskie nie mają podstaw ani w prawie polskim, ani tym bardziej w prawie międzynarodowym! Ciężko je więc traktować inaczej niż jako próbę wymuszenia potężnych pieniędzy, przeprowadzaną w „białych kołnierzykach”. Oczywiście nie oznacza to, że faktycznym – podkreślam, faktycznym – spadkobiercom nie należą się odszkodowania, ale nie mogą być one przyznawane zbiorowo z automatu, do tego w kwotach odgórnie narzuconych!

  Pozakulisowy transfer pieniędzy…?
  Należy mieć tę świadomość, że nasi politycy, aby zachować pozory niezależności, nie muszą się oficjalnie godzić na spłatę tych roszczeń! Te kilkadziesiąt miliardów USD można stopniowo „wytransferować” z Polski chociażby płacąc zawyżone kwoty za obecność amerykańskich wojsk (np. Niemcy ponoszą niecałe 20% kosztów), mocno przepłacając za amerykański sprzęt wojskowy, sprzedając za bezcen koncesje na wydobycie kopalin firmom z USA – itp. itd. Tak też to można rozegrać, bo pieniądze trafią „pod stołem” do kogo trzeba, a tzw. ciemny lud nigdy nie będzie wiedział, dlaczego ciągle podwyższają mu podatki…

  Niestety, nie znamy faktycznej pozycji międzynarodowej Polski na dzień dzisiejszy – tą wiedzą dysponuje tylko ścisłe grono osób w kraju. Nie wiemy więc, jakie zagrożenia czają się w mroku pozakulisowym, bo prawdziwej polityki nie robi się przecież w telewizji – to tylko teatr dla ludu. Możliwe, że nasze położenie jest na tyle trudne, że musimy iść na pewne ustępstwa. Ale to tylko spekulacje, bo równie dobrze wcale nie musi być z nami, jako państwem, aż tak źle, aby godzić się na absurdalne żądania! Pewne jest jednak to, że jak największa liczba Polaków powinna sobie zdawać sprawę z potencjalnego zagrożenia, bowiem kapitulacja wobec roszczeń organizacji żydowskich najprawdopodobniej będzie miała fatalne skutki dla naszej gospodarki i mocno przyblokuje jej rozwój na lata (co odczujemy w naszych portfelach). A do osób żądających od Polski „wyrównania rachunków”, powinien iść jeden przekaz: pretensje proszę wysuwać w stosunku do Niemców.
  ============

  Jak nie wiesz o co chodzi……

 350. ” Wyrosło dziecko ( to o V4 ) i stanowi twardy rdzeń Międzymorza ” Taką wyrwaną myśl napisaną przez Mauro Rossiego do Bar Notre – komentuje, to są właśnie te „jaja ” Jaki twardy rdzeń ? No jaki ?!
  Poranny serwis ONETU informuje ze Grupa V4 zadaniem premiera Morawieckiego pokazała włąśnie siłę – tak się kpi z średniej wielkości państwa .

 351. W czasie kiedy tak dużo mówi się o mowie nienawiści okazuje się że przedstawiciele jednego narodu są wyjęci prawideł politycznej poprawności i mogą obrazić kogo chcą w dowolny sposób i nigdy nie będzie to wzbudzało żadnej reakcji i społeczności międzynarodowej. Gdy ktoś zaczyna protestować od razu otrzymuje łatkę antysemity.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zmasowany-atak-medialny-izraela-na-polske-szczyt-v4-w-jerozolimie-odwolany

 352. Slowianinie, bucu jeden, bajdurzysz nie od dzisiaj.
  Jesli nie wiesz, jak duzo obywateli ZSSR narodowosci zydowskiej sluzylo w Armii Czerwonej w czasie Wojny Ojczyznianej, to przestan pisac idiotyzmy. Ocaleli z reguly ci , ktorzy trafili do partyzantki sowieckiej. Po wojnie wielu Zydow bylo zamordowanych pezez Polakow.
  To Morawieckiemu przez gardlo by nie przeszlo.

 353. Tylko b-u-c pozna swojego. Tak sobie myślę ,że syjoniście rzuciła się pomroczność w czasie lektury mojego wpisu.

 354. No i łap cap. Mauro nasz zapodziany odpodział się i żwawy, so full of bean. Cap ! złapał tego Birgfelnera, bo ten Birgfelner nie zna marki sprzetu na którym nagrywał naszego dobrodusznego dewelopera. Facet, który nie wie na czym nagrywa, jak się to to nazywa ! Ludzie, przecież on nie może być wiarygodny ! Bo jak sie kogoś nagrywa, to najpierw przyjrzysz się sprzetowi do nagrywania, przeczytasz jak się nazywa, czy samsung czy ikea czy też jakaś nokia. Wsadził ci taki Austriak mikofon do butonierki i nie wie jak się mikrofon nazywa ?!
  Kurde, coś w tym jest. Muszę to przemyśleć i wypić jeszcze jedną kawę.

 355. Zważ syjonisto co mówią pisowscy hunwejbini o gwałtach Czerwonoarmistów czy mówią o Żydach i tylko o Żydach. Chylę czoła przed żołnierzami ACz bez względu na narodowość. Tak sobie myślę,że lewy Żyd syjonistą zwany słabo znający język polski nie powinien zaśmiecać bloga.

 356. Pisalem wielokrotnie o dwu zdaniach oznajmujacych, oba sa niestety nieprawdziwe:

  Polacy ratowali zydow…

  Polacy mordowali zydow…

  Na pierwsze nieprawdziwe zdanie oznajmujace reagulemy z euforia nawet, na drugie zdanie oznajmujace reagujemy z oburzeniem.

  A Wiesio ciagle o tym nie wie………

 357. @ozzy
  Stasiu słowiański ma swój wiek. A w tym wieku, co by on se nie myślal, to tak sobie myśle. Jest to umysł zamknięty, taka leibnitzowska monada pozbawiona okien na świat. Międli te swoje „tak sobie myślę”, a wnuczka go karmi kaszką , a ten prycha, napaskudzi, bo mu się Żydzi wciąż nie podobają i potem trzeba zmienić pościel.
  Więc ozzy, nie irytuj się na Stasia, nie nazywaj go bucem, bo on znowu plunie kaszką.

 358. Powiedzmy sobie szczerze: obraz Polski w oczach światowej opinii publicznej nie zależy od sensu i przebiegu pojedynczego eventu, więc nie ma co zanadto histeryzować. Paradoksalnie, przy odrobinie szczęścia i profesjonalizmu (wiem, dwa towary niestety bardzo u nas deficytowe) fatalne wypowiedzi premiera Benjamina Netanjahu czy Andrei Mitchell można by nawet odwrócić na swoją korzyść, wykorzystując jako dobry pretekst do międzynarodowej ofensywy „edukacyjnej”. Z kolei wzmianka Mike’a Pompeo o restytucji mienia żydowskiego jest zapewne jego gestem (tanim, skądinąd) w stronę jakichś waszyngtońskich lobbystów, marginalnym z punktu widzenia realnych działań i interesów Departamentu Stanu. Ale to te drobiazgi, bardzo dla Polaków bolesne i rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów, zdominowały niestety debatę.
  https://nowakonfederacja.pl/jak-nie-robic-dyplomacji/

 359. Lewy
  zgadzam sie Toba, a takich „Stasiow” to wielu.

 360. @Adam100, @AllEnglishSpeaking

  Taki gorący temat, który wzburzył prezydenta Trumpa:
  Andrew McCabe tells „60 Minutes” why he opened investigations involving Trump

 361. A hoj syjoniści w pampersach. Ostrożnie z kawą jest moczopędna. Tak sobie myślę o syjonistach unikających Syjamu.

 362. @żabka konająca
  18 lutego o godz. 22:59
  @zetus 16:06 „…kraje protestanckie mają wykształcone to poszanowanie prawa w większym stopniu…”
  Really?
  Jeżeli jesteś innego zdania, to chętnie zapoznam się z dowodami/ uzasadnieniami takich przekonań.
  Pozdr.

 363. Politycy zazwyczaj mówią to, co chcą usłyszeć ich wyborcy. Czy zatem w Izraelu przynajmniej część społeczeństwa domaga się krytycznych komentarzy pod adresem Polaków?

  Nie, nie ma takiego konkretnego zapotrzebowania. Wielu Polaków współpracowało z nazistami, podobnie jak czyniło to wielu Ukraińców czy Litwinów. Polacy nie są jakoś specjalnie wyróżnieni. Duża część Izraelczyków uważa natomiast, że cały świat jest przeciwko Żydom. W czasach mojego dzieciństwa była taka popularna piosenka „Ha’olam kulo negdenu”, co oznacza „Cały świat jest przeciwko nam”. A ponieważ wszyscy są przeciwko nam, to Izraelczycy nie garną się do negocjacji. To Dawid Ben Gurion (jeden z założycieli i pierwszy premier Izraela – red.) mówił, że „liczy się nie to, co mówią goje, ale to, co robią Żydzi”. To przekonanie, że nie można głosić kazań pod naszym adresem, ponieważ przeszliśmy przez piekło Holokaustu, nadal jest w Izraelu bardzo silnie obecne.
  https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1398524,hanoch-kacir-cele-polityczne-nauczania-o-holokauscie.html
  ==========

  Sensowny głos.
  Niestety, głos pieniaczy, podżegaczy wojennych, malwersantów, jest donośniejszy.

 364. kooperatywaMondragon
  19 lutego o godz. 0:46
  Weź pod uwagę, że przed II WŚ we Francji , Belgii i Holandii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców żyło blisko 12 razy mniej Żydów niż w tym samym czasie w Polsce a ponadto były to wówczas bogate kraje posiadające rozległe kolonie

 365. @Lewy
  Dzień dobry.
  Mauro w nocy szaleje, może jakieś kursy w innej strefie czasowej zalicza.

  Zabawne jest u Maura „jechanie” Austriaka. Przecież to partner biznesowy Jarka Kryształowego!
  Jak można taki biznes kręcić z trefnym facetem?!
  W zestawie zasad korporacyjnych, jest jak byk napisane, że odpowiedzialność rozciąga się też na partnerów biznesowych. Ich dobór buduje twoja markę.

  Jarek ma kłopot wizerunkowy z bratanicą, znaną z cnoty chrześcijańskiej.
  Nikt Jarkowi nie wymawia jej grzechów, wg zasady, że rodziny się nie wybiera.
  Jedno jest pewne: krewne Jarka powinny z nim ustalać z kim, kiedy i po co.

  Mauro zarzucił mi w nocnym post’cie, że kopiując coś z TT pomyliłem kolejność znaku cudzysłowu i kropki.
  Czasami mi Maura żal.

  Kawa bulgocze w kawiarce, zapach boski, poranny pomiar 124/81-78
  Nara

 366. W porannej telewizji o sposobach leczenia kaca. Zdarzają się jednak przypadki trudne, a nawet beznadziejne i tam żadna terapia nie pomaga
  Najlepsza jak zwykle jest profilaktyka

 367. „Po wojnie wielu Zydow bylo zamordowanych pezez Polakow.”
  jak twierdzi alter ego Stefana Michnika także z domicylem w Szwecji.

  Nu, zapewne chodzi o Żydów: Kowalskich, Nowaków i Malinowskich, których oprawiali Polacy: Fejgin, Romkowski, Humer i inni zasłużeni towarzysze – niewykluczone, że weterani Armii Czerwonej?

 368. Jakby ktoś miał wątpliwość co do tego że PiS atakuje Biedronia to podaje rozwiewający je wpis
  cytat
  „Premier Morawiecki: Biedroń to nowy Palikot, lewicowa i radykalna część PO „

 369. Lewy
  19 lutego o godz. 8:21

  Jak kto nie wie na czym nagrywa, to musi ałstryjak.
  Jakby helwet z polskim korzeniem był, albo fachura, to by wiedział że nagra się tylko na aparacie NAGRA Polaka Kudelskiego.
  A on, ałstryjak wybrał polkę-kuzynkę, na żonę i na świadka w jednym. Co będzie jak nagrana do rodziny kuzynka zacznie śpiewać?
  Ałstryjak, jak musi małro, to taki żaden znany biznesmen, do wynajęcia przy różnych sprawach.
  Musi dlatego go sam prezes wynajął. Takiego oszukać nie grzech. Musi małro doradca prezesa być.

  – – –
  A czemu ja tak posłowiansku se tu składniuję, nie wiem, czyli wiem.
  Bar Norte (@) mi podesłał link do makatków, co mnie słowiańsko upolszczyły. Dobra Bara tym się chlubi, że podsyła co Mąż (chrobry) lubi. 😉 (Dziękuję!)
  Zajżyjćcież, Kumy, Kumowie i Kumiątka do linku od Bara, a zasłowańczycie się Zara (chociaż hiszpańska jezd nara).

  (tu: http://berenikakowalska.blogspot.com/2013/02/makatki.html)

  – – –
  Przepraszam że zapominam o wiośnie i bliźniętach Syjamskich.
  W nocy śnił mi się tłiter szczebioczących Biedroniów w parze. Ta para idzie w gwizdek, a gwizdek spowrotem w parę, ale będzie jeszcze długo źródłem badań i essejów, jak bliźniacze klęski ulubiły sobie Umęczoną Rzeczypospolitą nawiedzać i to na żądanie.

  Szturmujemy świat z zaparowaną szybką w hełmie.
  To nasza tajna broń – V-4.

 370. @Adam100
  Piwnik to ograniczona osoba. Przybiera takie dostojne miny, mówi powoli, z takim głebokim namysłem, celebruje sie. Nawet jak by jakis pisior dobierał sie do niej od tylca(co zresztą pisiory tej sędzi permanentnie robią), to ona spokojnie, nie zdradzając żadnym mięśniem twarzy, że jest ruchana, twierdziła, że jest niezawisła. To taka mniej urodziwa ogórek. Piwnik to góralka z Gór Świetokrzyskich, bratanica Ponurego.
  Chyba by się stryjek bratanicy wstydził

 371. maciek.g
  19 lutego o godz. 10:11

  Ależ palikot to komplement w pissie i oznaka wprowadzenia wojennego stana borysa.

  Palikot zwiera piss wokół dzwonnicy oblężonej, jak
  …jaskółka błyskawicy w kościele obumarłym
  zwabiona w chłód katedry przestroga i modlitwa…

  Maciek, popraw się. 😉

 372. @Wiesiek 59 godzina7.14
  Na trzeźwo!
  Brawo! Brawo!

 373. Istotny w tym przypadku jest również fakt, iż kwestia odszkodowań za mienie pozostawione przez Żydów (w tym także za mienie bezspadkowe) na terytoriach, które znajdowały się pod jurysdykcją III Rzeszy, została regulowana umową z 10 września 1952 roku podpisaną między państwem Izrael a Republiką Federalną Niemiec. Zgodnie z treścią tej umowy Izrael (oraz szereg organizacji żydowskich) otrzymał od RFN kwotę o równowartości 822 mln dolarów (dziś to ok. 22 – 24 mld dolarów) w ramach rekompensat za mienie utracone przez Żydów w wyniku Holocaustu. Istotne w tym porozumieniu było to, że regulowało ono kwestie rekompensat za mienie pozostawione na obszarach, na których w czasie II wojny światowej rozciągała się jurysdykcja III Rzeszy. Nie trzeba być wyjątkowym bystrzakiem, aby stwierdzić, że terytorium dzisiejszej Polski stanowi obszar, który albo do Niemców należał (Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie, Prusy Wschodnie), albo był przez nich okupowany (Kraj Warty, Generalne Gubernatorstwo).
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04739-Izrael-juz-dostal-za-mienie-bezspadkowe.htm
  =========

  To w zasadzie zamyka sprawę.
  Czyja jurysdykcja, tego odpowiedzialność……

  Czekamy na wyroki przyznające takie same odszkodowania Palestyńczykom, pozbawionym mienia i ziemi przodków.

 374. @stasieku
  Zauważyłem, że znikł zmiennik Mauro @srutututu. Chyba odpoczywa. Tam nie ma przeproś; jeden odpoczywa drugi na wachcie.
  Wyłączam się na jakiś czas. Życie pozablogowe istnieje. Zanurzam się w real
  Pozdrowienia dla Stasia słowiańskiego, który ośmiesza syjonistów w pampersach.
  Czym się Stasiu. Jak wrócę, to jeszcze będziemy się zarykiwać z twoich żartobliwych żartów, że tak sobie czasami myślę

 375. Po północy o godzinie 0.46 Mauro Rossi w komentarzu o podstawie ziemskiego bytu zapytał „kto nam zmienia wodę w akwarium?”
  No właśnie, kto i dlaczego to musi być prezes

 376. ls42
  19 lutego o godz. 10:21

  Szkopuł w tym, że wklejanie na trzeźwo nie zmienia bełkotu pisanego po pijaku. Analogicznie – przed wiesiem jeszcze długa droga od socjalizmu do komunizmu.

 377. @zetus, słowo „really” oznacza powątpiewanie, stad ciężar udowodnienia twierdzenia:
  „…kraje protestanckie mają wykształcone to poszanowanie prawa w większym stopniu…”, spoczywa na tobie. Ja ze swojej strony mogę podać że w US gdzie obecnie mieszkam największa grupą wyznaniową są chrześcijanie – około 70% wierzących, w tym protestantów jest powyżej 50%. Można powiedzieć że połowa wiernych w USA jest protestantami.
  Jako podpowiedź może ci posłużyć link poniżej a w nim treść:
  ” Przestępstwa przeciwko życiu i własności (z wyjątkiem zabójstw, które zostały wyłączone z badań) znacznie częstsze w państwach Unii Europejskiej niż w USA – tak wynika z raportu porównawczego sporządzonego przez czterech włoskich ekonomistów/socjologów Paolo Buonanno, Francesco Drago, Roberto Galbiatiego oraz Giulio Zanelle –> Crime in Europe and the US: Dissecting the “Reversal of Misfortunes”
  Analitycy podkreślają, że w badaniach za „Europę” posłużyło im siedem państw – Austria, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Hiszpania i Wielka Brytania. Wybór tych a nie innych krajów podyktowany został dostępnością danych dotyczących przestępczości oraz faktem, że na terenie tych siedmiu krajów żyje ponad 80% populacji Unii Europejskiej, czyli około 300 milionów ludzi – liczba zbliżona do populacji Stanów Zjednoczonych.
  W raporcie można wyczytać, że przestępczość w Europie rośnie nieprzerwanie od 1970 roku i jest bardziej powszechna niż w USA, co zadaje kłam popularnym poglądom na ten temat. Sytuacja odwrotna była prawdziwa, ale 30-40 lat temu, dlatego autorzy nazwali to zjawisko „odwróceniem nieszczęścia” (reversal of misfortunes)…”
  https://libertarianizm.net/threads/przestepczosc-w-usa.2946/page-2
  Można spróbować porównać wskaźniki przestępczości w krajach stricte katolickich jak Polska a w innych państwach Europy. Powodzenia!

 378. – – –
  Wracając na moment do poprzedniego leada „Szczyt na trójkę” można już podsumować i bilans i zawartość odwagi w odwadze.
  Artyści nie tylko od makatek komentują wizerunek po szczycie na trójkę, polecam:

  Klawo jak cholera

 379. @adam100, 10:00
  Widziałem toto na własne oczy.
  P. Piwnik od miesięcy się „ustawia” po linii i na bazie.
  Ale cóś tu Jarkowi bruździ.
  Chyba nie przeszłość w rządzie Millera.

  Twój wsad, ‘adamie100’, do kosza informacyjnego ‘en passant’ jest imponujący.
  Przyjmij, o słonecznym poranku, najserdeczniejsze pozdrowienia.

 380. Gekko
  g.10:58
  Śliczna Trójca nieświęta, a już Prezes w zawadiackim kapelusiku- miodzo!

 381. Pence w tym kontekście mówił o „radykalnym islamskim terroryzmie” i o konfrontacji „wolnego świata” z „autokratycznymi reżimami”, a także o „prześladowaniu gejów i mniejszości religijnych”. Słuchając tych słów łatwo można było zapomnieć o tym, że na konferencji warszawskiej „wolny świat” reprezentowały m.in. takie kraje jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Bahrajn, które według ostatniego raportu Freedom House są mniej wolne od Iranu. Dotyczy to w szczególności Arabii Saudyjskiej eksportującej ekstremistyczną ideologie islamską wahabizmu, na której gruncie wyrasta aktywność terrorystyczna. W Arabii Saudyjskiej surowo zakazane jest nawet posiadanie krzyżyka. Zarówno Mike Pence, jak i Mike Pompeo podkreślali również, że uczestnicy konferencji prezentowali wspólne stanowisko w sprawie tego, że to Iran jest źródłem zagrożeń i destabilizacji Bliskiego Wschodu, w tym m.in. Iraku. Tyle, że właśnie dlatego w obradach nie uczestniczył Irak oraz wiele innych państw bliskowschodnich.
  https://www.defence24.pl/w-warszawie-bez-przelomu-bliskowschodni-szczyt-przycmiony-przez-usa-i-izrael-analiza
  =========

  Repetowicz, jak zwykle obiektywnie i celnie.

 382. adam100
  „Jestem niezawisła”, z naciskiem na JA, rzekła pani sędzia Piwnik w programie TVN24, który zresztą obejrzałam (Fakty po faktach?).
  Ja jestem poruszona jej niezłomnością, ale ona nie odpowiadała uporczywie na pytania prowadzącego, czy po „reformie” sądownictwa sędziowie mogą być niezawiśli, czy też są poddawani naciskom.

 383. Kumplowi Stefana Michnika, wielbicielowi intelektualnych dokonań w dziedzinie wyrywania paznokci i konwejera – Heleny Wolińskiej, Salomona Morela i Józefa Światło:

  ” W Polsce czuję się bardzo bezpiecznie, o wiele bezpieczniej niż w Paryżu, gdzie muszę stale uważać na otoczenie. Jeśli wprowadzamy monitoring naszych synagog, to w obawie przed ekstremistami, którzy mogliby przyjechać z Zachodu. Mieszkam w Warszawie od 28 lat i tylko raz zetknąłem się z aktem fizycznej agresji”

  /Rzeczpospolita z dnia 18 lutego 2019 roku, str. 1/

 384. mag
  19 lutego o godz. 11:24

  W pewnym sensie Piwnik ma rację, i to pomimo druzgocącej krytyki Matczaka.
  Piwnik wskazała, że niezawisłośc sędziego zależy przede wszystkim od jego woli. Tak jest i będzie zawsze, dopóki oczywiście są choćby wątłe przesłanki systemowe umożliwiające niezawisłość.
  Matczak też ma rację, ponieważ wskazuje pośrednio, że system wiążący odruch niezawisłości z heroizmem zawodowym to system chory, kształtujący koślawe postawy.

  Racja matczaka współgra z racją Piwnik, paradoksalnie. Bez sędziów osobiście niezależnych żaden system nie zapewni sprawiedliwości. Bez systemu promującego sprawiedliwość, osobiste niezłomności będą eliminowane lub stopniowo łamane.

  Problem dodatkowy, znacznie poważniejszy to ten, że już od dawna a nawet od początku transformacji, wszelkie regulacje naszego państwa stwarzają składowe podsystemy patologiczne, łamiące cywilizację.
  To dotyczy literalnie każdej sfery, od służb publicznych do obecności państwa w sferze wolnego rynku i obywatelskiej.
  To jest pieczołowicie hodowane kolejnymi rządami oportunistów podglebie, z którego coś takiego jak piss musiało kiedyś wybić szambem eskalującym zjawisko w wulkan.
  Na końcu pozostaje nam tylko śmiac się z gangu Olsena (sam to czynię), w którym sami obsadzeni, wsadzamy się do ciupy za cywilizacyjny debilizm. …;)

 385. A teraz – pytanko!
  Czy to wypowiedź pisiora, naziola, a może choć Bronka Wildsteina?

  Niestety, to Michael Schudrich, Naczelny Rabin RP…

 386. @Mauro Rossi
  19 lutego o godz. 2:00
  Czyli pan B z Austrii to macher od ciemnych interesów. I oto nasz, Prawy i Sprawiedliwy Pierwszy Sekretarz KC Polskiej Zjednoczonej PRawicy przeprowadza zakulisowe interesy ( bo przecież nie miał tytułu do reprezentowania spółki a tym bardziej do zawierania w jej imieniu umów) z takim typem ????
  Jak pan uważa- czy tow Jarosław jest mało inteligentny delikatnie mówiąc, czy załatwiał ciemne interesy z podobnym sobie hochsztaplerem ?

 387. Szanowni Panstwo,
  Prawda jest taka, ze gdyby premier Morawiecki popelnil jakis blad,
  „czolowi publicysci”, co to przeszli z zoldu ruskiego na zold pruski, zacieraliby rece z uciechy. Piana na ich ustach jest potwierdzeniem slusznosci zachowania pana Premiera.

 388. @Gekko
  „Racja matczaka współgra z racją Piwnik, paradoksalnie. Bez sędziów osobiście niezależnych żaden system nie zapewni sprawiedliwości. Bez systemu promującego sprawiedliwość, osobiste niezłomności będą eliminowane lub stopniowo łamane”.
  Innymi słowy, jak byś się nie obrócił, z tyłu i tak d…

 389. Naprawdę dobra zmiana pod maseczką z Wiosny!

  Wczoraj się tu znęcałem nad wspierającym partię Biedronia panem Bierzyńskim, zapraszającym na dyskusje m.in. o „stosunkach polsko-żydowskich” niejakiego Zybertowicza.

  To nadal uważam za pomysł ze wszech miar chybiony.
  Na szczęście, równoległa publikacja opinii Bierzyńskiego, jest moim zdaniem godna polecenia.
  Chociaż nie zgadzam się z nim co do konieczności komentowania wystawy w „Polin” w samym jej miejscu, ten komentarz dodany -gdzie indziej- przez Bierzyńskiego jest absolutnie zasadniczy.
  Brawo, Panie Bierzyński.
  Cytuję jeden z kluczowych fragmentów:

  „…Pomagający Żydom Polacy najbardziej bali się sąsiadów. Dlaczego? Bo to sąsiedzi, a nie SS, Gestapo czy nawet granatowi policjanci byli głównym źródłem wiedzy o tym, gdzie ukrywają się Żydzi. To sąsiedzi najczęściej na nich donosili. Jeśli podziwiamy sprawiedliwych wśród narodów świata, powinniśmy pamiętać, że ich heroizm polega nie tylko na tym, że potrafili przeciwstawić się niemieckiej machinie mordu i zniszczenia, ale że zrobili to całkowicie samotnie, bez wsparcia, wbrew najbliższemu otoczeniu. Wtedy – bojąc się denuncjacji i śmierci, ale i potem, po wojnie, często przez dziesięciolecia, przemilczając fakt pomagania Żydom…”

  Całość tu: Krok po kroku…

 390. Krok po kroku:
  winowajcy zabójstwa generała AK – Emila Fieldorfa to w przeważającej części żydowscy komuniści. Była wśród nich prokurator Helena Wolińska (Fajga Mindla-Danielak), która zadecydowała o bezprawnym aresztowaniu gen. Fieldorfa, a później równie bezprawnie przedłużała czas jego aresztowania. Wyrok śmierci na generała w sfabrykowanym procesie wydała sędzia komunistka żydowskiego pochodzenia Maria Gurowska z domu Sand, córka Moryca i Frajdy z domu Einseman. Dodajmy do tego żydowskie pochodzenie trzech z czterech osób wchodzących w skład kolegium Sądu Najwyższego, które zatwierdziły wyrok śmierci na polskiego bohatera (sędziego dr. Emila Merza, sędziego Gustawa Auscalera i prokurator Pauliny Kern). Cała trójka później dożywała ostatnich lat swego życia w Izraelu. Przypomnijmy również, że wcześniej w rozprawie pierwszej instancji oskarżał gen. „Nila” jeden z najbezwzględniejszych prokuratorów żydowskiego pochodzenia Benjamin Wajsblech.
  Jeszcze jakieś kroczki?

 391. mag
  19 lutego o godz. 12:07

  Niekoniecznie.
  Własne państwo tworzymi sami.
  Jak np. wyglądałaby nasza edukacja, gdyby dobre wzorce i praktyczne wdrożenia nie zostały zdławione powszechną ciemną masą (a trzeba było z nią walczyć, nie rozdawać zupy) dowodzi kapitalny, ikoniczny model szkoły Starczewskiej i co z niego zostało.
  Wywiad tu:
  Szkoł, co wolna była od Kaczyńskich

 392. PS Oczywiście w linku miała być szkoła. A jak Ala zjadła mi asa z rękawa…

 393. mag
  19 lutego o godz. 12:13

  Odwrócone flagi… 😉
  Piss myśli, że odwraca wszystko i wszystkich wstecz, a tylko: przeciw sobie.
  Będą baty.
  Przy okazji kwestii systemowych i prawnych uważam że należy od jesieni wprowadzić karę banicji.

 394. @stasieku
  18 lutego o godz. 17:25
  Odpowiedź najczęstsza brzmi: nie tylko jedną! Dał 500+, obniżył wiek emerytalny i odsunął tę wstrętną Platformę od żłobu.

  Żadnej z nich nie uznaję za jednoznacznie dobrą, a nawet jestem skłonny uznać je za złe. Czy podwyżkę płac o 100% można uznać za dobrą rzecz ? Czy podanie dwóch obiadów dziś (w dzień wyborów), żeby jutro nie było co zjeść jest dobre ?
  Rozumiem oczywiście, że „najczęstsza odpowiedź” nie znaczy Twoja tylko Januszów.

  Zwolenników Jarka nie rozumiem.
  Jak można być zwolennikiem kłamcy?
  Przecież to nie chodzi o poglądy polityczne, …
  chodzi o identyfikacje z guru.
  To, to, to …
  Takie zaślepienia są znane z historii sekt. ( np.: sekta Jima Johnsa )

  Tymczasem Mauro z Rossich realizuje plan podkopywania wiarygodności świadka ( Birgfellnera). Jeżeli brak argumentów na obronę podejrzanego, to trzeba przynajmniej obsmarować świadka. Jakie to łatwe do przewidzenia. Dokładnie tak samo jak Trump traktuje tych, którzy przestali być lojalni w stosunku do niego, a nie do państwa. Niektórzy rozumieją to, że przysięgali na konstytucje, ale są tez tacy, którzy uważają, że powinni być lojalni w stosunku do aktualnego wybrańca losu. To duża różnica.
  Rossi uaktywnia się wtedy gdy zaczyna być gorąco, np.: zbliżają się wybory lub wypływa sprawa obciążająca jego sponsorów i trudna do obrony. Jest tak ewidentnie stronniczy, że nie ma najmniejszych wątpliwości, kto go przysyła.

 395. @adam100,
  Może warto zacząć namawiać Zanussiego, aby nakręcił Strukturę Kryształu 2.

 396. https://wolnemedia.net/jak-zydzi-kolaborowali-z-niemcami-fakty-porazaja/
  ==========

  Pan Netaniahu i Katz, powinni się wgłębić nieco w historię…..
  Chociaż, przypuszczam że te fakty są im znane.
  Palą głupa, po prostu, by zapunktować w najbliższych wyborach.

 397. @żabka konająca
  19 lutego o godz. 10:34

  Po pierwsze porównywanie z wykluczeniem zabójstw nie jest miarodajne.
  Po drugie moja teza dotyczyła („..kraje protestanckie mają wykształcone to poszanowanie prawa w większym stopniu”)
  Zalaczone badanie dotyczy porównania US i Europy
  Na href=”https://www.reddit.com/r/europe/comments/7x9eaw/murder_rate_in_europe_compared_to_the_us_fixed/”>Popatrz na to

  Porównaj np. liczbę więźniów w US i Europie.

  Możesz też porównać ilość wypadków drogowych oraz ilość wypadków z ofiarami śmiertelnymi w Polsce i w krajach protestanckich w wtedy to będzie widoczne. Osobiste doświadczenie mam z Niemiec w zakresie czym się różni polskie i niemiecki podejście do prawa. To nie jest żaden dowód – raczej teza, ale są dane które można przyjąć za potwierdzenie tej tezy. W końcu ile zabójstw dokonują Amisze ? 🙂

 398. Mauro Rossi,
  „Sama przecież pisałaś o piramidach, że to taki cud techniki i współcześni nie daliby chyba rady. Odpisałem, że owszem daliby radę, ale po co? ”
  Nawet slowem nie wspomnialam o piramidach! Nie twierdzilam niczego na ten temat a juz na pewno, ze wspolczesni nie daliby rady.
  Niedokladnie czytasz albo tez raczej sluchasz w zachwycie jedynie siebie, Jakiez to ludzkie.
  ” „Nigdy nie słyszałeś o budowlach megalitycznych, zwłaszcza tych andyjskich”?

  To też (tylko) „piramidy” i na ich miarę. ”
  Budowle megalityczne to sa wg. ciebie piramidy?! Pomylilo ci sie z ziguratami. To cos zupelnie innego!
  ” Zen może być tolerowany jako zjawisko przejściowe i mniej groźne, bo jest irracjonalny. W Zen nie ma skutku i przyczyny, więc świetnie nadaje się jako azyl i miejsce ucieczki dla ludzi sfrustrowanych.”
  O zen nie masz pojecia najmniejszego! W zen przyczyna i skutek sa jednym, ale tego nie zrozumiesz. Twoja niechec do zen i kompletna ignorancja wynikaja z typowego dla katolikow wyprania mozgu. Zen nie jest zreszta „zjawiskiem”. Twoj poziom niewiedzy na ten temat i aroganckie wypisywanie kompletnych bredni oczywiscie konczy wszelka „dyskusje”. Znajdz sobie w necie bodaj elementarne wiadomosci na ten temat. Ale pewno nie znajdziesz bo ksiadz ci zakazal. Wszak to wynalazek diabla wg,waszych wierzen.
  „niewiele majaca wspolnego z prawda”.

  „Logicznie sprzeczne, jeśli to wiedza ― jak twierdzisz ― jak może nie mieć coś wspólnego z prawdą? ”
  Napisalam tzw.wiedza obiegowa (czyli niewiedza) i zadnej sprzecznosci logicznej tu nie ma. Nie odczytales ironii?
  ” Nabawiłabyś się przy nim kompleksów na całe życie, albo może coś zrozumiała, on był bardzo skromnym człowiekiem.”
  A co mnie obchodzi jakim czlowiekiem jest twoj znajomy. Komplekow to ja sie juz nie nabawie Mauro skoro przez cale zycie sie nie nabawilam.
  Pozatem nie ma na swiecie takiej bzdury, pod ktora nie podpisalby sie przynajmniej jeden czlowiek z tytulem profesorskim. Sam tytul mi nie imponuje, choc doceniam.
  Mauro, daruj sobie odpowiedz, bo poziom waszej ignorancji jest rowny chyba tylko arogancji.I to by bylo na tyle. Powiedz kolegom azeby nie byli tak niechlujni w wyszukiwaniu wiadomosci a nade wszystko przestali zmyslac, bo to osmiesza wasze kolko rozancowe.

 399. Jaki sens ma tworzenie prawa świeckiego przez elity,którego nie rozumie suweren najczęściej religijny. Skoro suweren nie potrafi przestrzegać tylko 10 przykazań to tworzenie większej liczby nakazów i zakazów mija się z celem. Co potwierdzają patologie. Tak sobie myślę,że brak kultury prawnej suwerena barierą stanowienia „urzędowego” prawa. Bo to będzie zawsze prawo rządzących. Resocjalizacja suwerena to np.500+ czy emerytura jak się zmęczysz pracą.

 400. Prasa amerykanska ma znacznie gorsze zdanie o wypowiedzi Natanyahu niz antypisowskie media w Polsce, a juz na pewno nikt nie obwinia Morawieckiego itd , ze tchorz, niedyplomatycznie wspolnie nawazyli piwa. Wyglada na to, ze na swiecie po tej off hand wypowiedzi natanyahu przyklepanej katzem Polska wzbudzi cien przychylnosci jako ofiara msciwej, obrzydliwej polityki Izraela.
  Mysle, ze taka delikatnosc ( obiektywnosc???) redaktorow Polityki, czy GW to ciekawy przypadek psychologiczny, ktory sie zemsci, mimo najgorszej polityki PiS.

 401. Jankesi i Izrael to zabawa w dobrego i złego policjanta. Ustawa 447 to dzieło jankesów. Tak sobie myślę,że jankesi i Izrael to naczynia połączone czyli syf-on.

 402. Bernie Sanders, amerykański Robert Biedroń, ogłosił że będzie ubiegać się o władzę.

 403. zyta2000:
  no właśnie.
  Niezależnie od okoliczności, że polityka zagraniczna rządu (sensu largo) budzi uzasadnione wątpliwości u każdego przytomnego obserwatora, reakcja Morawieckiego była jedyną możliwą.
  Zarzucanie mu tchórzostwa świadczy o tym, w jakim świecie pojęć i wartości żyją Passent i Michnik.

 404. Tusk wystartował wyborczo w Kijowie zawołaniem PO na wybory Niech żyje Ukraina ! Tak sobie myślę,że wiosna już idzie ze Wschodu.

 405. Gekko
  19 lutego o godz. 10:19
  Serio piszesz ?
  PiS tak Palikota lubił lubi?
  lider Twojego Ruchu swego czasu apelował do ówczesnej ekipy rządzącej o zabezpieczenie Polski przed przejęciem władzy przez ludzi pokroju Jarosława Kaczyńskiego. I przewidział prawie wszystko, co ludzie „dobrej zmiany” zrobią z państwem.

  – Pomijam, że można było dawno rozliczyć Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego Ziobro i Kaczyński nie są przed Trybunałem Stanu? Wciąż! Dlaczego Kamiński nie odpowiada w prokuraturze? Dlaczego nie ma komisji w sprawie Macierewicza? – wyliczał Janusz Palikot w jednym z sejmowych przemówień sprzed lat. – Nie zabezpieczyliście państwa w sposób elementarny na wypadek, gdyby Kaczyński i Korwin wygrali następne wybory – podkreślał lider Twojego Ruchu.

  – To jakie oni zastaną procedury w tych ministerstwach? Jakie oni zastaną prawo? Czy przygotowaliście państwo na wypadek, kiedy Kaczyński i Korwin będą rządzić naszym krajem? Czy jest wiadomo, co może zrobić urzędnik publiczny, jakie są procedury i że za złamanie tych procedur jest odpowiedzialność tych urzędników? Czy od tej strony przygotowaliście nasz kraj? Nie! – grzmiał Palikot.

  I na tym nie poprzestał. – Mamy potworne zagrożenie. PiS nam siedzi na głowie! Tego typu ludzie mogą rządzić tym krajem. Mogą go zrujnować. Opamiętajcie się! – dodał polityk. Po czym zwrócił się do Sejmu z propozycją rozpisania przedterminowych wyborów, które mogłyby wyłonić władzę „mającą mandat do naprawy kraju”. Jak wiadomo, ten pomysł nie zyskał poparcia większości i wybory zgodnie z planami odbyły się dopiero w październiku 2015 roku. Po czym ziściło się prawie wszystko, przed czym ostrzegał Janusz Palikot…

 406. satrustequi
  19 lutego o godz. 14:01
  Sanders i Corbyn, to matuzalemy z poprzedniej epoki politycznej.
  Nijak się mają do Biedronia.

  To już raczej pani Ocasio-Cortez jest powiewem świeżości.

 407. Kolaboranci III Rzeszy Węgry i Słowacja otwierają biura dyplomatyczne w Jerozolimie. W ramach odkupienia win z czasu Holokaustu. Tak sobie myślę,że wychodzi szydło z worka do czego służy Izraelowi V4. Wbrew rezolucjom ONZ o statusie Jerozolimy. V4 jak volkslista.

 408. Gekko 10.29
  Zebranie materiałów do komentarza czasami zajmuje więcej czasu niż własny opis
  lub ocena. Ponadto cytując czyjeś ustalenia czy przemyślenia na ogół solidny
  komentator odnosi się do przedstawionego tekstu, pozytywnie,
  krytycznie lub zgoła entuzjastycznie.
  Szanowny kolega blogowy przedstawił tekst aktualny, logicznie ustawiony,
  pełnowymiarowy i ważny, mający w dodatku aspekt patriotyczny
  czym wzbudził moje uznanie, powiedziałbym nawet aplauz.
  Tym samym drogi Gekko nie mogę podzielić twojej krytycznej oceny komentarza @wieśka59, mając nadzieję, że miałeś zamiar żartobliwie podsumować tylko mój komentarz
  Z ukłonami

 409. Uzupełniając stasiowy ustęp:

  „Historycy szacują, że pod niemieckimi sztandarami biło się podczas II wojny światowej łącznie ponad 1,2 miliona obywateli Związku Sowieckiego. Rosyjski historyk Mark Sołonin podaje, że trybunały wojenne Armii Sowieckiej osądziły za zdradę aż 994 tys. żołnierzy, z czego skazano na śmierć 157.593 ludzi, a więc zlikwidowano stan osobowy 10 dywizji.

  Oblicza się, że wszystkich Ukraińców walczących po stronie Trzeciej Rzeszy było ok. 80 tys. Stanowili oni więc liczebnie ok. 6,5 proc. składu wszystkich formacji zbrojnych złożonych z mieszkańców ZSRS. „

 410. Nie tak dawno bo przedwczoraj tu pisałem ze tak wyglądając nie należy
  chodzić wieczorem po ciemnych ulicach.

  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/147750,amerykanska-ustawa-o-zwalczaniu-europejskiego-antysemityzmu

  Interesy załatwia się w garniturach od Ermenegildo Zegna.

 411. blackley
  19 lutego o godz. 15:27

  Próba rozciągnięcia amerykańskiego prawodawstwa na cały swiat, jest poparta czym?
  Głupotą, czy dufnoscią w swoją potęgę?

  Moim zdaniem, lobbyści AIPAC zaczynają przeszarżowywać.
  Są chyba ślepi na skutki, jakie te uchwały wywołają w odbiorze społecznym.
  W wielu krajach zresztą.
  Nikt nie lubi, gdy prawodawstwo narzuca OBCY, w swoim interesie jedynie.

 412. Muszę zrobić w tym trudnym czasie ogólnego kaca drobny wstęp, a zatem zakładam,
  że wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy wygnanych z raju, i jesteśmy braćmi i siostrami.
  Nie zmienia to faktu zabicia Abla przez Kaina, co nie budzi mojego uznania.
  Odsuwając jednak na bok braterskie i siostrzane więzi warto przypomnieć kto jest u siebie, a kogo diabli nadali za pośrednictwem naszego przyjaciela zza oceanu, bo przecież od tego zaproszenia wszystko się zaczęło.
  Widzimy zatem, że ostrożność nigdy nie zawadzi i warto pomyśleć wcześniej kto i kogo
  do nas zaprosi, abyśmy nie musieli leczyć kaca, a przecież wiadomo kuracja jest trudna
  i nieprzyjemna.

  Po tym przydługim wstępie przechodzę do meritum czyli do sedna.
  We Wrocławiu są dwa wielkie cmentarze żydowskie, pozostałości przedwojennych czasów. Kiedyś w czasach PRL-u osobiście dbałem by należycie prowadzono na jednym z nich prace konserwatorskie.
  Wczorajsza Gazeta Wyborcza na pierwszej stronie donosiła „ZMYWANIE POBOŻNEGO WANDALA” i dalej „Mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia zmyli wczoraj wielki napis „Jezus jest królem”, który kilka dni temu ktoś wymalował na murze zabytkowego cmentarza żydowskiego przy ulicy Lotniczej. Spontaniczna akcja zgromadziła kilkadziesiąt osób”. Muszę dodać, że napis był wymalowany białą farbą.

  Dzisiejsza Gazeta Wyborcza na trzeciej stronie donosi „NAPIS ZNÓW NA MURZE CMENTARZA”
  Dodam wymalowany czarną farbą

 413. @

  Adwokaci Geralda Birgfellnera chcą wyłączenia prokurator Renaty Śpiewak badającej sprawę oszustwa, jakiego miał się dopuścić prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powód: próba zmiany treści zeznań austriackiego biznesmena, który miał prowadzić budowę wieżowca spółki Srebrna wartego 1,3 mld zł
  http://wyborcza.pl/7,75398,24471096,tasmy-kaczynskiego-adwokaci-austriackiego-biznesmena-chca-odsuniecia.html
  komentarze:

  andrzejg5219.02.2019, 12:33
  „Najsmaczniejsze” nagrania będą na koniec.
  Na razie jest jak w horrorze Hitchcocka, zaczęło sie od trzesienia ziemi, a napiecie dalej rośnie.

  ityle19.02.2019,
  To się najzwyczajniej w świecie w pale nie mieści. Ta próba zafałszowania rzeczywistości jest sama w sobie skandalem. A skoro takie wały przechodzą, to znaczy, że państwo doprowadzone jest do upodlenia.

 414. @stasieku
  19 lutego o godz. 11:03

  Otwarty blog EP, daje wspaniałe możliwości do wymiany informacji, poglądów i ogólnie inspiracji. Niestety jest tez wykorzystywany przez mroczne siły Czarnego Księcia, żeby siać chaos i potęgować alienacje.
  Kłamstwu i podłości należy się przeciwstawić, nie przebierając w środkach ( moja dewiza).
  Serdeczności 🙂

 415. @

  Sprawa agenta Macierewicza wraca na tapetę:

  W oficjalnym piśmie przesłanym do Brejzy Ministerstwo Obrony Narodowej przyznaje, że informacje podane przez Antoniego Macierewicza nie powinny zostać upowszechnione, bo podlegają pod tzw. niejawną klauzulę. Krzysztof Brejza poinformował, że z podanych przez MON informacji wynika, że Macierewicz złamał prawo. Jak dodał, dane najprawdopodobniej pochodziły z tajnego dokumentu SKW (Służba Kontrwywiadu Wojskowego).
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24471594,antoni-macierewicz-ujawnil-wojskowe-dane-teraz-sie-odgryza.html#s=BoxOpCzol6
  komentarze:

  j-ugo :
  Antoni powinien być postawiony przed sądem za zdradę.
  To bezczelny typ działający przeciw RP.

  kiks11:
  Czy możesz kryształowy prezesie zrobić porządek z tym sowieckim szpionem? Potem jak prawda wyjdzie na jaw jak z Kujdą powiesz, że nic nie wiedziałeś, czy stwierdzisz, że spałeś do południa?

 416. @

  Nazwanie telewizji publicznej „narzędziem goebbelsowskiej propagandy” jest obraźliwe dla dziennikarzy TVP – uważa rzecznik dyscyplinarny poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. I wszczyna postępowanie w sprawie socjologa prof. Krzysztofa Podemskiego.
  http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24470455,socjolog-mowil-o-goebbelsowskiej-propagandzie-w-tvp-zajal.html#s=BoxOpCzol9
  komentarze:

  manitoba__moose19.02.2019, 11:24

  Dziwne. W pierwszym momencie pomyślałem, że rektor Lesicki albo rzecznik Matuszewski tkwią w Akademickim Klubie Obywatelskim im. Kaczyńskiego. Ale sprawdzilem liste członków i nic. Może kandydaci na członków?
  A z innej beczki – czy pani Ławniczak pamięta serialową scenę, w której matka wskazując w autobusie na docenta Furmana, mówi dziecku: „o, widzisz? tak wygląda kapuś”

 417. @Adam100 16.02
  Dosyć dziwny byłby to agent tak rozmowny. Na usprawiedliwienie
  jego publicznych wypowiedzi podaje się również do publicznej wiadomości,
  że zagraniczni agenci o naszym wojsku wiedzą wszystko, więc niczego Antoni nie zdradził
  czego oni by nie wiedzieli

 418. adam100
  19 lutego o godz. 15:55
  Eee, jaki tam Czarny Ksiaze Adamie. wszystko to male, zakompleksione zgredziki, ktorym sie wydaje, ze bryluja w „wielkim swiecie”, zdobywaja Himalaje intelektu i odkrywaja dotad ni poznane madrosci. A tak naprawde to jest tu paru fajnych ludzi i sporo zwyklych lajz,ktore tylko tak moga jeszcze cos beknac, zazwyczaj bluznac jakims idiotyzmem i zolcia, od czego wciaz trzeba sie opedzac. Co to sa te wszystkie Maura, Salda,czy inne symetryczne zabki? Za kazdym zerknieciem na blog robi sie coraz bardziej nudno i mdlo, nie mowiac o braku poczucia humoru niemal zupelnym. Jalowe bicie piany. Chyba czas sie ewakuowac co zaraz jakis kretyn skomentuje.

 419. ls42
  19 lutego o godz. 16:19
  @Adam100 16.02
  Dosyć dziwny byłby to agent tak rozmowny.

  Minister obrony obcym agentem !! I ty go rozgrzeszasz ?
  OK, wymowne !!
  Stasieku to już wcześniej podsumował.

 420. jakub01
  19 lutego o godz. 16:24
  adam100
  19 lutego o godz. 15:55
  Eee, jaki tam Czarny Ksiaze Adamie. wszystko to male, zakompleksione zgredziki…

  Wiem, wiem Jakubie. Tak sobie tylko pogadać i poszczebiotać: o kryształach i sporcie, kotku Dżujedżi, o życiu w ogóle a o płaczących brzozach w szczególe.
  Na szczęście teraz tego coraz mniej na EP.

  Roger.

 421. adam100
  19 lutego o godz. 16:30
  Przytoczyłem wypowiedzi polityków strony rządowej w telewizji.
  Z dobrodziejstwem inwentarza musimy zaczekać do wyborów
  Pozdrawiam, bez urazy

 422. Zgadzam się z IS 42 , że w sumie nie żadnego znaczenia , że Macierewicz zdradza publicznie tajne informacje , skoro PiS jest zdominowany przez rosyjską agenturę i Moskwa i tak wszystko o Polsce wie .
  Macierewicz myślał napewno tak samo , kiedy upubliczniał tajne informacje o polskim wojsku .

 423. @all
  Moderator wyrzucił moje dwa kolejne wpisy. Utrzymane w grzecznym tonie, merytoryczne, a nie personalnie komuś przysry…
  Why?
  Ja cię nie mogę, jakby dowcipnie powiedział bez żadnego trybu skromny Szeregowy Poseł.

 424. https://forsal.pl/transport/aktualnosci/artykuly/1398693,beda-limity-emisji-co2-dla-ciezarowek-jest-porozumienie-panstw-ue.html
  =========

  Usiłują rządzić fanatycy i idioci……
  Jak to się przełoży na koszt transportu, ceny w sklepach?

 425. ls42
  19 lutego o godz. 15:22

  Ja już pisałem, czemu wiesia nie możesz: wklejanki treści pisanych po pijaku nie nadają się na trzeźwo.
  Determinacja we wysysaniu procentów z wklejanki wskazuje na mocną potrzebę, której istotnie nie jestem adresatem 😉

  – – –
  Napawanie się publikującymi się tu masowo na EP żydożercami ma też ograniczoną pojemność dla niesmaku, moją – zerową.
  Zupełnie niepojęte, skąd nadal tylu tych smakowitych kąsków się na świecie bierze, skoro, jak piszą żydożercy, kąski pozabijały się same, w ramach przemysłu, do cna.
  Lokal z takim menu – do asenizacji.
  Chętnych by wyprać dywan z tego brudu – brak.
  Nie dziwota, że i goście na szczycie tej kupy dołożyli swoją.
  Nie wiem jak państwo, ale ja – wy..dalam po angielsku, z dala od salonów.
  – – –

 426. Jeżeli ktoś przeczytał mój wpis o zabytkowych cmentarzach żydowskich we Wrocławiu
  to powinien sobie przypomnieć historię powojennych nekropolii w Europie o których
  tu pisaliśmy wcześniej.

  Polski Cmentarz Na Rossie w Wilnie otwarty 6 maja 1801 roku,
  miejsce spoczynku znamienitych Polaków (patrz historia cmentarza) od lat dewastowany.

  Cmentarz Łyczakowski we Lwowie założony w 1786 roku jedna z najstarszych nekropolii w Europie na której pochowani są między innymi weterani insurekcji kościuszkowskiej, artyści, uczestnicy powstań i wielka liczba zasłużonych dla Polski obywateli Lwowa.

  Niedawno czytałem, że Ukraińcy niszczą wszelkie ślady polskości na kresach.
  Kamienie i tak będą krzyczeć po polsku, ale czy dociera to do polityków?

 427. maciek.g
  19 lutego o godz. 14:51

  Remanent. Może serio, a może nie.
  To, co napisałeś jest oczywiście trafne.
  Na jaką ilość elektoratu chętnego sprzątać po pisie można liczyć, to widać po ilości chętnych do sprzątania w ogóle.
  Raczej, porządkiem ma być sama wiosna i deszcz z nieba.
  Jak to piszą: musimy poczekać… aż w krzakach wyrośnie miotła i samo się jakoś zamiecie.
  Nie zamiecie.

  Pozdrawiam.

 428. ls42
  19 lutego o godz. 17:12

  Tak. Wszyscy na nas s..ają.
  Pora się obejrzeć czy nie umieszczamy się pod deską, a nie pomstować przez otwór.

 429. Gekko
  19 lutego o godz. 17:01

  Polemiki z chamem i nieoczytanym głąbem, prowadzić nie zamierzam.
  Żydów zaś należy traktować jak każdą inną nację- obiektywnie.
  Niczym się nie rózni od innych megalomańskich społeczeństw świata.
  Bądź uprzejmy powstrzymać się od insynuacji, komentarzy, i innych odniesień do moich wpisów.
  Z pełną wzajemnością.

 430. Mauro Rossi

  „dziecko V4 urosło, wyemancypowało się i stanowi teraz twardy rdzeń Międzymorza, co wzbudza niezadowolenie niemiecko-rosyjskiego kondominium”

  No popatrz, a ja wczoraj przeczytałem tytul „Koniec Międzymorza w Morzu Martwym”. Znaczy koniec „rdzenia”.
  Tak to już jest gdy zwykły, okolicznościowy, sąsiedzki układ, jak to mawiają „sześć na dziewięć”, nadyma się do oporu toksycznymi gazami geopolityki by nadać mu walory wyjątkowości i potęgi. W końcu ten ideologiczny balon pęka i pozostają kpiny.

  Co do internacjonalizmu o którym wspomniałeś … .

  Masz na myśli Petera Pellegriniego? Faktycznie, porządny słowacki socjalista o ciekawych korzeniach siegających Gramsciego.

 431. Czyżby aż tak źle ?
  Z -netu
  „Stracone trzy dekady
  Polityka obozu rządzącego po 2015 roku stawia to dziedzictwo pod znakiem zapytania. Jego działania w kwestiach żydowskich stają się coraz częściej zakładnikiem środowisk mniej lub bardziej skrajnych. Polska i izraelska prawica przypominają dwóch kierowców jadących na zderzenie czołowe, z których żaden nie chce ustąpić z drogi, by nie wyjść na tchórza. Przy czym Polska jedzie małym fiatem, a Izrael transporterem opancerzonym – na czołowym zderzeniu mamy nieporównanie więcej do stracenia.”

 432. Rossi donosi , że ten Austryjak „kaczora” to jakiś taki szemrany . To wypada zapytać , dlaczego „kaczor” go akurat wybrał? Czyżby nie było już porządnych Austryjaków , albo „krystalicznie czysty” miał być , jak „kaczor” ?

 433. Żydzi traktują martyrologię jak religię, na poziomie ukrzyżowania narodu. Co jest przeciwwagą ukrzyżowania Jezusa dla katolików i innych. Bez obrazy ale trwa licytacja,które fakty są bardziej kultowe. Tak sobie myślę,że ludzkość z pewnymi odmiennościami nie radzi sobie. Co rodzi konflikty i prowadzi do przejmowania watahy przez silniejszych. W stylu zamordyzmu państwowego np.jankesi i ich syfony.

 434. Jego wniosek: MMT nie jest niczym więcej niż tylko teorią wariat …

  Tak więc, jeśli chcemy wydać więcej, a jednocześnie zachować naszą gospodarkę w dobrym zdrowiu, musimy znaleźć zrównoważonych źródeł dochodów, aby to zrobić, nie angażują się w myślenie życzeniowe.

  … który jednak w czasie wielkiego przewrotu populistycznej i niezadowolenia społecznego sprawia, że tym bardziej atrakcyjne dla większej populacji, a to dlatego, że jest tylko kwestią czasu, zanim „śmigłowca pieniądze” przebraniu MMT staje się normą. Za to, co dzieje się dalej, uważnie śledzić na złoto
  https://www.zerohedge.com/news/2019-02-19/bill-dudley-slams-mmt-it-failed-germany-venezuela-and-zimbabwe
  =====

  Dochód obywatelski jest coraz częściej dyskutowany jako alternatywa.

 435. Komunizm wymyślił Marks Żyd. W IV RP trwa dekomunizacja. Logika wskazuje,że rykoszetem dostają Żydzi w ramach odpowiedzialności zbiorowej. O ukrzyżowaniu nie wspomnę. Tak sobie myślę,że suweren podsycany z kościelnej ambony ma mentalność Irańczyka. Co jest pochodną kościelności ustroju.

 436. Z dystansu
  19 lutego o godz. 17:26
  To wypada zapytać , dlaczego „kaczor” go akurat wybrał?

  Jest wiele pytań, ale Kryształ uparcie milczy. Wysyła swoich siepaczy, żeby robili zamęt medialny.
  Osobiście czekam, żeby powiedział że historia z łapówą dla księdza, to kłamstwo. Im dłużej milczy, tym bardziej prawdopodobne że kazał dać księdzu w łapę.

 437. ss:
  a kto zamordowal, wiesz o kogo mi chodzi,?

 438. @

  „Wnoszę o objęcie ścigania z oskarżenia publicznego ze względu na występujący w sprawie interes publiczny” – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w doniesieniu do prokuratury. Szef partii rządzącej chce ukarania nas z art. 212 kodeksu karnego za ujawnienie taśm Kaczyńskiego i sprawy budowy wieżowca przez spółkę Srebrna
  http://wyborcza.pl/7,75398,24472873,prezes-pis-donosi-do-prokuratury-na-wyborcza-za-tasmy-kaczynskiego.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy
  komentarze:
  terradisiena19.02.2019, 18:26
  Art. 44. Odpowiedzialność karna za utrudnienie lub tłumienie krytyki prasowej
  Dz.U.2018.0.1914 t.j. – Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe
  1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

  bra-tanki19.02.2019, 18:31
  Imperium sika pod wiatr.
  Tak trzymać.
  Żreć szybciej bo się ściemnia.

 439. Myśle , że taki proces „kaczor” przeciwko „wyborczej” to dobra ideja . Taki proces nada całej sprawie dodatkowo rozgłosu , no i Prezes opowiadający przed sądem o swoje karierze biznesowej , to dodatkowa atrakcja .

 440. Smaczna kolacja kolaborantów III Rzeszy u Netanjahu. Pewnie rozmawiają jak to u nich było z Holokaustem. Kolaboranci zawinili Polaków powiesili. Tak sobie myślę czy N lubi wersję kolaborantów o braterstwie z III Rzeszą pod przymusem.

 441. W Rosji unia Cerkwi Moskiewskiej z władzą idzie już tak daleko, że Putin wnet będzie obwołany świętym , a prawosławny Chrystus to już dawno Rosjanin , anie żaden Żyd .
  https://www.tvp.info/22621254/putin-swietym-tego-chce-grupa-rosyjskich-prawoslawnych

 442. SŁOWIANIN STANISŁAW
  19 lutego o godz. 19:46

  Co mnie zdumiewa w tej dyskusji.
  Jedynym krajem który nie wystawiał oddziałów na Front Wschodni, była Polska.
  Jedynym krajem który usiłował ratować Żydów, była Polska.
  Sojusznicy III Rzeszy i inne kraje podbite, same wydawały swoich obywateli, za pomocą własnych struktur PAŃSTWOWYCH.

  A jednak, ten wściekły atak żydowski na Polskę, nie tyczy tych innych krajów.
  Zaiste, żmijowe plemię…..

 443. @Wiesiek59 godzina 19.56
  Prosto z mostu!
  Jednak nie warto poświęcać tej z góry wyreżyserowanej sprawie tyle emocji.
  Ostatnią linijkę tekstu bym wykreślił, chyba że to biblijna przenośnia

 444. Stanisław Słowianin 19.46
  Bracie Stanisławie!
  To jest odważne podejście do tematu.
  Sam nie miałbym tyle odwagi na starcie z tym „transporterem opancerzonym” w którym siedzą ci z Mosadu

 445. @Wiesiek 59
  „Jedynym krajem który usiłował ratować Żydów, była Polska.”
  Nie jedynym. Na prawde jedynym byla Szwecja,ktora nie tylko nie wydala swoich Zydow ale i wystawila wszystkim papiery aryjskie oraz przyjela 3000 zydowskich uchodzcow w czasie wojny. Po wojnie w 56 (Wegry) i 68(Polska) rowniez. Poza tym cala Europa ma krew zydowska na rekach.

 446. Chyba już wyczerpaliśmy ten trudny temat i czas na wędrówkę posłów PIS do europejskiego parlamentu, a oni wybierają się w komplecie.
  PS. Szwecja była w zupełnie innej sytuacji ale dobre i to.
  Z drugiej strony gdyby nie Szwedzi to może i Rzeczpospolita byłaby w innej sytuacji

 447. Marcin Dubieniecki @Dubieniecki

  To zaczal się powolny pęd zbawców polskiego narodu do Brukseli. Nie dajcie się nabrać. Jadą tam po 5 lat życia w luksusie, picie wina oraz jedzenie dobrej kuchni. Mówienie, ze będą załatwiać ważne sprawy to prawda. Swoje związane z emerytura i dieta

 448. jakub01
  19 lutego o godz. 20:47
  Ale teraz trochę się zmieniło i Szwecja coraz bardziej przypomina Niemcy z przed 1939r

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1749615,Przesladowania-Zydow-w-Szwecji-Reportaz-z-Malmoe

 449. @Maciek g.
  Bez przesady.To wrogie zachowania muzulmanskich emigrantow wobec Zydow a nie samych Szwedow czy wladz szwedzkich. Inna rzecz, ze wladze powinny stanowczo reagowac na tego rodzaju ekscesy. Artykuly antyzydowskie ukazuja sie na calym swiecie w roznego rodzaju brukowcach, Szwecja nie jest wyjatkiem.Ale porownywanie z Niemcami r.’39 to nonsens obrazliwy dla Szwedow.

 450. @

  Zamiast odpowiedzieć na nasze pytania, Kaczyński straszy nas art. 212 kodeksu karnego, procesem i więzieniem. Nie wycofujemy się z żadnych twierdzeń zawartych w naszych publikacjach.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24473069,prezes-pis-donosi-do-prokuratury-na-wyborcza-oswiadczenie.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy
  komentarze:
  bra-tanki19.02.2019, 19:41
  Pięknie. Gnać ich tak, że i Kaczyński będzie błagał o jedynkę na liście do Parlamentu Europejskiego, zamiast dwójki we Wronkach.
  Żreć szybciej bo się ściemnia.

 451. Przeczytałem artykuł Jana Hartmana polecany przez naszego Gospodarza.
  Ja profesora jestem w stanie zrozumieć ale te pokolenia żyjące po wojnie ani w ząb.
  Mogę tylko skomentować „ktoś tę wodę w akwarium musi zmieniać” jak genialnie ujął Mauro Rossi

 452. @

  Jacek Fogiel:

  Jarosław Kaczyński składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o zniesławienie przez „GW” i PO czyli laurki i kapiszony spowodowały pożar
  Gdy ktoś się czuje pomówiony występuje na drogę sądową z powództwa cywilnego. PiS chce wykorzystać prokuraturę, aby dokonać zamachu na niezależne media. Posługując się organami ścigania chcą zakneblować dziennikarzy. Neokomuna nie może znieść, iż deweloperka, oszustwo i łapówkarstwo ujrzały światło dzienne. Prokuratura nie wszczyna śledztwa przeciwko Kaczyńskiemu, chociaż pokrzywdzony Austriak wyrażnie zeznał, że to prezes PiS kazał mu wręczyć określoną sumę pieniędzy dla ks. Sawicza z Rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, bo „zanim podpisze [uchwałę] trzeba mu zapłacić”, ale teraz skieruje je przeciwko gazecie.
  Nowogrodzka zrobiła sobie z Polski prywatne państwo.

 453. ls42
  19 lutego o godz. 21:45
  .. jak genialnie ujął Mauro Rossi

  Dobrze że się wyraźnie definiujesz.
  Trochę czasu to zajęło, ale spoko.
  Kiedy będzie nowy raport na żywo, z tenisa?

 454. @Is 42
  Ja naleze do pokolenia powojennego i nie widze nic w art.prof.Hartmana, co wymagaloby jakiegos specjalnego rozumienia. To po prostu zestaw faktow. Coz tu widzisz takiego, czego ani w zab nie mozna zrozumie jesli zna sie troche historie ? A przyklad z rybkami nie jest genialny, zwlaszcza, ze Mauro do tej znanej anegdoty zupelnie juz samowlnie dopisal zen. I to na domiar z tak idiotycznym twierdzeniem jakoby w zen nie istniala przyczyna i skutek! To typowe zresztka klamliwe brednie rozpowszechniane glownie przez katotalibow, do ktorych wiedza na temat duchowosci innej niz ich wlasna prymitywna wersja w ogole nie dociera. Wode w akwarium zmienia czlowiek (dla rybki bog) totez ta anegdota raczej kpi sobie z wiary w to, ze wszystko czego czlowiek (rybka) nie rozumie jest swiadectwem istnienia boga.

 455. Mateusz Morawiecki o skandalu dyplomatycznym w Izraelu … że powinniśmy wziąć głęboki oddech i poczekać, aż w Izraelu miną wybory.
  I tu się z nim zgadzam. Wredni politycy podobni są do siebie.

 456. Najlepsze na pasku w TVN24
  „To nie ucieczka, to ekspansja DOBREJ ZMIANY do Brukseli”
  „Trzy Beaty do Parlamentu Europejskiego”
  „Europa wstanie z kolan”
  „Ci co się nie dostaną do PE na San Escobar”

 457. @Is 42
  Mauro jest w stanie blyskotliwie odpowiadac na jeden temat, do ktorego kolesie wyszukuja mu odpowiednich informacji. Kiedy jednak poruszy sie
  kilka luzno zwiazanych z tematem watkow , wymagajacych wiedzy z roznych zrodel koledzy nie nadazaja. Stad te byle jak sklecone teksty zlozone ze zwyklych bredni , oczywistych klamstw i nadetej do granic
  arogancji.
  Koledzy tworzacy trolla Mauro Rossi sa wyspecjalizowani w kleceniu biezacych tematow, glownie politycznych. Ignorancja spolki Mauro jest porazajaca jesli tylko poruszy sie wiecej niz jeden, dwa tematy naraz a sklecenie odpowiedzi trwa tyle czasu, ze mozna o temacie zapomniec.

 458. @Jakub01 godz.22.04
  To już czwarte, a nawet piąte pokolenie i nie tylko o wojnie nie mają pojęcia ale i o PRL-u niestety też nie.
  Historii nie lubią i nic ich nie obchodzi, no może nieliczne wyjątki.
  Co i jak mówią im na lekcjach trudno powiedzieć.
  To nie jest kraj dla zwykłych ludzi
  Jak zawsze z ukłonami na przedwiośniu

 459. maciek.g

  „Mateusz Morawiecki (…) powinniśmy wziąć głęboki oddech i poczekać, aż w Izraelu miną wybory.”

  A czemu ta odkrywcza myśl nie wpadła do głowy Mateuszowi Morawieckiemu 11 stycznia tego roku, gdy Pompeo poinformował go za pomocą mediów z Egiptu, że zamierza organizować konferencję antyirańską w Warszawie?

  To zastanawiające, że już nawet prezes Kaczyński zauważa związek między tym eventem administracji Trumpa i serią dyplomatycznych skandali, które w trakcie i po nim nastąpiły a Mateusz Morawiecki wciąz tego związku nie zauważa.

 460. Donald Tusk na występach artystycznych w Kijowie.
  Bolesława Chrobrego w niczym nie przypominał.
  O pobycie Marszałka Józefa Piłsudskiego nie wspomniał.
  Kompletnie mnie rozczarował

 461. Adam100 godzina 21.58
  Ten fragment rozmowy w akwarium był wielce wymowny i wyjątkowo zapamiętałem.
  Oczywiście dużo się wydarzyło i twoje komentarze czytam z zainteresowaniem.
  Pozdrawiam

 462. @Is,
  edukacja na swiecie nie przystaje do wspolczesnych realiow, wszedzie jest do paly, a w Polsce dodatkowo z racji oczywistego uwstecznienia deforma.
  Szkola byla dla naszego pokolenia najwazniejsza, podstawowa kuznia wiedzy.Dzis tak nie jest. Dzieciaki maja zrodla alternatywne w postaci internetu a szkola zamiast uczyc odrozniac ziarno od plew zostala daleko w tyle. Dla dzieciakow jeden gamon cos mamrocacy przy tzw. katedrze to czesto wrecz obiekt kpin, a nie nauczyciel. Szkole w jej skostnialej formie powinno sie wywalic w cholere i zupelnie inaczej ksztalcic pedagogow, bo obecni tez wychowani i wyksztalceni w tym samym systemie niewiele rozniacym sie od przedwojennego nie dadza sobie rady. Zadna reforma programu, trzeba zmienic szkole na osrodek koordynacji wiedzy zdobywanej samodzielnie, z mocno zindywidualizowanym programem, a nauczyciel powinien miec narzedzia aby taki program wraz z uczniem (i moze psychologiem) umiec opracowac. To nieprawda, ze wszyscy uczniowie musza wiedziec i umiec to samo, poza 6-klasowa podstawowka. Zaraz potem powinna sie zaczac nauka wg.zainteresowan i zdolnosci ucznia. Trzeba zmienic myslenie o szkole a tymczasem nikt nawet nie zamierza tematu podjac.
  Szkola powinna dawac pewna rame, w obrebie ktorej uczen sam zdobywa wiedze pod kierunkiem kogos w rodzaju koordynatora tejze wiedzy. Czas nauczycieli minal! A czlowiek i tak uczy sie sam (lub nie uczy).

 463. @Is, to nie jest tak,ze dzieciaki historii nie lubia i ze ich nie interesuje. Zobacz chocby zainteresowanie wszelkimi rekonstrukcjami. Dzieciaki nie lubia rozwleklego wykladania historii. To pokolenie szybkiego internetu i nie sama historia ale sposob nauczania jest dla nich nie do przyjecia.

 464. Aktualnie w SK mówili o problemie nauczania. Co szósty uczeń nie zdaje matury z matematyki. Jest wniosek aby zawiesić maturę z tego przedmiotu.
  To może od razu zlikwidować stopnie na świadectwie maturalnym i nie wpędzać uczniów w stres.
  Żyje się raz, jak mówili starożytni Egipcjanie

 465. @Is, Mauro nie potrafil odpowiedziec na bardzo proste pytania dotyczace jego wiary. Totez wszystkie klamstwa na temat zen, ktory praktykuje (bo zen sie nie uprawia tylko praktykuje a to cos zupelnie innego) i proba osmieszenia czegos o czym zielonego pojecia nie ma , miala na celu dokuczenie mi i osmieszenie mojej praktyki. To taki typowy prymitywny chwyt, znany zreszta na blogu, typu – a u was bija Murzynow. Roznica pomiedzy mna a Mauro jest taka, ze on nawet nie pofatygowal sie (a raczej nie zdazyl )zerknac do wikipedii a ja praktykuje zen od ponad 20 lat i zazen jest dla mnie tak oczywista codzienna czynnoscia jak mycie zebow. Dlatego zawsze ostro reaguje na wszelkie proby zafalszowania. Nie dlatego, ze mnie to dotyka, bo nie dotyka ale dlatego azeby inni bezwiednie nie powzieli falszywych wyobrazen, co niestety jest bardzo czeste.
  Tesknie za zoltymi kwiatuszkami podbialu, ktory w Polsce pojawia sie na
  przedwiosniu wraz z pierwszymi fiolkami. Jak zauwazysz, to ode mnie wraz z pozdrowieniami.

 466. Ciągnąc temat nauczania w szkołach wychodzi naprzeciw uczniowskich problemów Robert Biedroń w programie partii WIOSNA.
  Uczniowie mają się nauczyć angielskiego i ten priorytet pochwalam, bo jak przejdziemy na angielski to będziemy Anglikami i nikt już nas nigdy nie będzie obrażał
  Niech żyje Anglia! Boże chroń Królową!

 467. @Is,
  podobno do 8 roku zycia dzieciaki przejawiaja wrecz talent matematyczny, a potem jest ostry zjazd w dol spowodowany fatalnym sposobem nauczania. Nikt nie nauczy sie niczego porzadnie w stresie jaki wrecz wbudowany jest w ten system.Samo zlikwidowanie ocen niczego tu nie zmieni, nie pomoze uczniowi zrozumiec zasad matematyki podobnie jak wkuwanie na pamiec. To bylo juz w czasach naszej edukacji malo efektywne, choc wiedza jaka musielismy posiasc byla zdecydowanie mniej zlozona.

 468. @zetus 1, wygląda na to że twoje twierdzenie wynika raczej z osobistego doświadczenia a nie jest wynikiem badan naukowych o wyższości jednej religii nad drugimi. Ponieważ ja również w tym temacie nie mam szczególnej wiedzy ani też czasu żeby się tak mało istotne kwestie zgłębiać, proponuje by każde z nas pozostało przy swoich poglądach. Ja jestem ateistką i uważam że religia spełnia negatywną rolę w rozwoju społeczeństw, jest przeszkodą w poznawaniu świata i doskonaleniu siebie.
  Ps. nie przepadam za tym, słowem jesteśmy w stanie opisać wszystkie emocje:
  https://www.emotikonyznaczenie.pl/

 469. @Is,
  nic nowego pod sloncem.My musielismy nauczyc sie rosyjskiego.
  Boze chron cara!
  Znajomosc conajmniej 1 jezyka swiatowego to jakas oczywistosc .Holendrzy ze wszystkich narodow europejskich znaja najwiecej jezykow. Dwa (niemiecki i angielski) to podstawa, na ogol jednak dochodzi franuski
  albo hiszpanski, jesli Holender (taki jak np. moj syn) zna jeszcze jezyk
  kraju w ktorym sie urodzil, to znajomosc 5 jezykow nie jest niczym nadzwyczajnym.

 470. Bar Norte
  70 tysiecy robotnikow w 40 fabrykach w polnocnym Meksyku, ktore gigantycza korporacja General Motors przeniosla z USA i Kanady, domaga sie obiecanych wyplat i podwyzki stawek. Strajk wybuchl miesiac temu ale trudno znalezc ocene rezultatow.
  Wladze Meksyku w latach trzydziestych zorganizowaly przychylny sobie zwiazek zawodowy, ktory jest przeciwny tym strajkom, ( Konfederacja Robotnikow Meksykanskich ) , a spelnia role naganiacza
  tak jak np. Solidarnosc w fabrykach VW w Wielkopolsce.
  Wiadomosci o strajkach nie sa rozpowszechniane w mediach, zeby nie dawac przykladu innym robotnikom.
  http://www.leftvoice.org/Over-40-Maquila-Factories-on-Strike-in-Mexico

 471. @ Atos, Portos, Aramis

  Narada u Króla.

 472. @black…15:27,
  nie znam strony, z kierunkiem wektora raczej się nie utożsamiam stąd pytanie czy treść nie jest przedwczesnym żartem prima aprilisowym. Tym bardziej że „podlegający szczególnej ochronie” nie są darzeni tutaj szczególną sympatią – wystarczy wejść na blogi społecznościowe. Za to obywatele są bardzo czuli w temacie dysponowania ich podatkami (oczywiście ci którzy te podatki uczciwie płacą) i myślę że wiedza czym tak dokładnie zajmuje opłacani przez nich kongresmeni doprowadziłaby ich do szewskiej pasji.

 473. kooperatywaMondragon

  Dzięki za ciekawe info. Szkoda, że więcej miejsca nie poświęcono w nim reakcji na strajk nowego prezydenta Lopeza Obradora – ponoć lewicowca.

  Tekstem przypomniał mi pan o strajku pracownikow montowni Audi na Węgrzech o którym pisałem na przełomie stycznia i lutego. W tym przypadku strajk 10 tysięcy pracowników zakończył się powodzeniem. Koncern po zatrzymaniu na tydzień produkcji pękł i spełnił postulaty płacowe i socjalne. Mało, zadeklarował, że nie będzie korzystał z tzw „ustawy niewolniczej”, która wzbudziła na Węgrzech protesty.

 474. Taki jest mój pogląd,panie Passent:

  sytuacja dojrzała do zgłębiania prawdy oczywistej
  erka-4 20.02.19, 06:03
  cytuję Passenta:

  „zostałem przez Polaków ocalony, a moi Rodzice zostali przez Polaków zdradzeni.

  Koniec, kropka.”

  On wie swoje i ja też wiem co wiem,bo został ocalony dzięki niebywałemu polskiemu poświęceniu na co są niezbite dowody,które on ma i my mamy,a na zdradę i doprowadzeniu jego rodziców do śmierci jakie ma te dowody?
  Jeżeli ma niech je ogłosi wszem i wobec oficjalnie,że pan Jan Kowalski i pan Jan Nowak donieśli do niemieckiego gestapo gdzie mieszkają jego rodzice i co to za ludzie są ci kapusie.

  A za to twierdzenie,które szerzy po całym świecie winien dostać trzy lata odsiadki za kłamstwo oświęcimskie:

  Swoje przeżycia wojenne podsumował w jednym ze swoich felietonów tak: mnie ocalili Polacy i Żydzi, a moich rodziców zdradzili Polacy; jedni i drudzy byli obywatelami państwa polskiego.

  Gdzie to państwo było w owych strasznych niemieckich czasach,że tak się spytam,a ci tak zwani Polacy spełnili obywatelski niemieckiego państwa obowiązek,i ten pan Passent gdyby był człowiekiem uczciwym to winien mówić całą prawdę a nie tą częścią prawdy manipulować.
  Dlatego trudno jest wierzyć niektórym Żydom w uczciwe intencje,co ostatnie wydarzenia dokładnie potwierdzają.

  A wniosek z tego wynika jeden podstawowy.
  Należy w ekspresowym tempie ponownie powrócić do Ustawy o polskim Instytucie Pamięci Narodowej i wpisać ten paragraf o karze więzienia bezapelacyjnie za kłamstwa oświęcimskie.

  Ja już swój postulat o powyższej treści zgłosiłem Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej,bo nie może być tak,żeby nam,Polakom,włazili na głowę jacyś oświęcimscy oszuści,kłamiąc i łamiąc polsko-żydowsko porozumienia.

  Tak jak z tym twierdzeniem o polskim państwie w okresie okupacji niemieckiej jest to twierdzenie o mordzie w Jedwabnem,bo nikt nie twierdzi,że mordu tam i w innych miejscach podobnych nie było,one były i na to są dowody,ale niepełne,a dlaczego ?
  A no dlatego,że Żydom,oczywiście takim jak pan Passent,te niepełne dowody do kłamstw oświęcimskich w pełni wystarczają,ale nie wystarczają Polakom.
  Dlatego te dowody należy dokładnie zgłębić i ekshumacje wszędzie,tak w Jedwabnem jak i gdzie indziej przeprowadzić,żeby w końcu prawda oczywista wyszła z grobu.

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,34281,167665167,167665167,erka_same_sukcesy_.html?t=1550638997#p167680302

 475. tak pan twierdzi:

  „Na tym tle rezygnacja premiera Morawieckiego z wyjazdu na szczyt V4 w Jerozolimie jest żałosna. Morawiecki stchórzył. Świadczy o tym, że polski premier ma kompleksy, obraża się w imieniu nas wszystkich. Zamiast tego należy zapoznać się samemu z historią Polski, pokazać Netanjahu, jak rozwijają się u nas badania i jakie są ustalenia poważnych historyków.”

  Proszę pana,jedynie winien się tłumaczy.
  A tam,jeżeli pan jest uczciwy i panz ziomkowie,to wyście winni tam pojechać do tego Izraela i wszystko wytłumaczyć jak to było w tym „polskim państwie” w czasie niemieckiej okupacji.
  Co z czego wynikało,bo przecież pan wie,że nic się nie dzieje bez przyczyny i dziś podobnie się dzieje,a dlaczego?
  Bo są tacy,jak pan na tym bożym świecie,którzy mówiąc półprawdy tymi półprawdami manipulują,a dlaczego manipulują ?
  Moim zdaniem dlatego,że liczą na nienależną kasę.
  A dlaczego nienależną?
  Bo ja odbudowałem Warszawę i Polskę całą z poniemieckich ruin i tu jest Polska a nie Izrael,i tu mieszkają Polacy i jej obywatele,którzy mają równe prawa,co nie oznacza,że mają prawo do okradania.

 476. @

  Izrael potraktował Polskę po pisowsku

  Rządowi PiS wydawało się, że nacjonalistyczną pałką może wygrażać bezkarnie. Niemcy na ataki nie odpowiadali, słabsza Ukraina również nie. Teraz Polska trafiła na silniejszego przeciwnika
  http://wyborcza.pl/7,75968,24472710,izrael-potraktowal-polske-po-pisowsku.html
  komentarze:

  paweldeeee 19.02.2019, 21:14
  Akurat ja miałem rodziców i dom w którym antysemityzm był czymś naturalnym, mogę o sobie powiedzieć, ze „wyssałem antysemityzm z mlekiem matki”.
  W okresie licealnego buntu odrzuciłem antysemityzm i dzisiaj się nim brzydzę, mama sie tez dzisiaj ze swoim antysemityzmem ciut ukrywa, ukrywając go w aluzjach i „miedzy słowami”.

 477. @

  Udostępniam jeszcze raz, bo była to nowość dla mnie, i jak widziałem innych zagranicznych blogowiczów też.

  https://www.facebook.com/watch/?v=672220729650474

  Ośmiornica PiS
  Ein Führer, ein PiS

 478. @

  PiSowska mafia chce
  zastraszyć posła Brejze.
  Pokażmy solidarność z
  człowiekiem który odkrył
  afery PiS !

  https://www.facebook.com/groups/Sympatycy.Frasyniuka/?hc_ref=ARTQ5KZ-v36nLnwD2Pu5k4FArtkQJywCs67t1MFJDiCCPJAjgqR3ivla5iWdA78kw80

css.php