Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Szpital

28.03.2019
czwartek

Słodkie prezenty

28 marca 2019, czwartek,

Polskę obiegła wiadomość, że w Warszawie zlikwidowano ostatni oddział psychiatrii dziecięcej w szpitalu. W całej Polsce jest tylko czterystu psychiatrów dziecięcych (na miliony dzieci!). W TVN pokazano sceny szpitalne, w tym materace na korytarzach, które to korytarze są już za małe, żeby położyć wszystkich chorych. Nie brakuje materacy – brakuje korytarzy. Inna wiadomość dotyczyła strajku nauczycieli, którego widmo krąży nad Polską.

Wiadomości te nasuwają jeden wniosek: miliardy z budżetu wydawane na 500+, 300+, 888+ dla emerytów i rencistów, zwolnienie od podatku osób poniżej 26. roku życia, podniesienie płacy minimalnej – te i inne podarunki prezesa należało przeznaczyć na chronicznie niedoinwestowaną ochronę zdrowia i edukację.

Oczywiście, ochrona zdrowia i oświata nie są żadnym elektoratem, więc żadnego prezentu od prezesa nie dostały. Łóżka szpitalne nie głosują. Gotówkę otrzymują wyborcy, polski rząd tuczy tym samym swój elektorat. „Trzynasta emerytura co roku, jeśli wygra PiS” – powiedziała premier Szydło. Oczywiście, prezent dostają wszyscy, a komu mają być wdzięczni – oczywiście rządowi, bo od rządu go dostali. Normalny człowiek, kiedy dostaje prezent, na pewno nie wyda go na oświatę czy na służbę zdrowia. Od tego jest budżet, a od święta – Owsiak ze swoją orkiestrą.

Tak oglądane prezenty dla ludności okazują się zatrute. Owszem, stanowią zasilenie budżetów rodzinnych, pozwalają na bardziej „godne życie”, pomagają wyrwać się z ubóstwa, ALE nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi chyba, że od tego poprawi się opieka zdrowotna. Albo że klasy szkolne, zamiast liczyć 20+ (a może i 30+) dzieci, staną się mniej liczne, od tego jest budżet i Owsiak ze swoją orkiestrą. Inkasujemy prezenty i stoimy w wielomiesięcznej nieraz kolejce do lekarza, a dzieci gnieżdżą się w klasach jak sardynki. Te prezenty mają w sobie coś ze słodyczy: są smaczne, ale na dłuższą metę cukier nie jest zdrowy, jest szkodliwy – od próchnicy po cukrzycę.

Dużo lepiej byłoby przeznaczyć prezenty dla najbardziej potrzebujących, dla rodzin najbiedniejszych, najbardziej potrzebujących, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele ważniejsze niż wakacje nad morzem, pralka czy lodówka.

500 plus i inne „plusy” to nadzwyczaj zręczne i cyniczne posunięcie z punktu widzenia strategii wyborczej, w dodatku zamyka usta opozycji, gdyż i ta musi deklarować, że niczego nie odbierze, a nawet jeszcze doda. Ale dla Polski jest to tylko jeden prezent – rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie zawsze jednak to, co jest najlepsze dla władzy, jest najlepsze dla Polski.

Zaproszenie
Goście Plus! W niedzielę 31 marca, jak zwykle o godzinie 10:05, naszymi gośćmi w Radiu TOK FM będą: dr Patrycja Sasnal (arabistka, PISM), Bogusław Chrabota (redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”) i Sławomir Sierakowski (publicysta, twórca bastionu lewicy – „Krytyki Politycznej”).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 341

Dodaj komentarz »
 1. Gorzkie nadzienie słodkich prezentów…

  Panie Redaktorze, bardzo słuszny wpis; jak zwykle każdy wątek wart komentarza.
  Zaiste, dzisiejszy reportaż o szpitalach psychiatrycznych może robić wrażenie, lecz tylko na tych co w szpitalach (czy szkołach) bywają od święta, a jak bywają to nie w tych typowych, albo nie śmią pod presją własnego zdrowia lub przyszłośc dziecka zobaczyć trzeźwo, w jakim fornalskim ustroju publicznych żyjemy.
  Ja odniose się to tego jedynie komunikatu:
  „Normalny człowiek, kiedy dostaje prezent, na pewno nie wyda go na oświatę, czy na służbę zdrowia.”
  W tych okolicznościach jw., słodkie prezenty, wbrew Pana konkluzji, przeciętny Polak (niekoniecznie typowy czyli trunkowy) jak najczęściej przeznacza na wspomnianą osłodę gorzkich nadzień, jakie sobie nawarzyliśmy w sferze publicznej.
  Oto nieco faktów, mało uświadomionych, a przeczących, jak sądzę Pana opinii. Podaję bez komentarza, bo nie czas i miejsce.
  – – –
  Tu podaję linki w osobnych postach, ponieważ moderacja nie puszcza ich razem.
  – – –
  Dane rynkowe dotyczą wielu, a nie tylko ostatnich 3 lat, w którym „trynd” się nasila.
  Co do tego, że nie jest to w cywilizacji normalne, pełna zgoda; niemniej słodzenie gorzkiej rzeczywistości edukacji i zdrowia za każde pieniądze, to jak najbardziej racjonalna postawa ludzi normalnych w nienormalnym społeczeństwie, gdzie żerowanie na rzekomo obdarowywanych to uświęcona norma.
  Uszanowania.

 2. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 3. PiS-owi jakoś wszystko na opak wychodzi. Teraz też tak będzie. Te „prezenty” mogą się okazać sypaniem pereł przed wieprze. Suweren wkurzony chaosem w oświacie, dramatem w służbie zdrowia, niskimi zarobkami, zakazem handlu i innymi pomysłami władzy, „prezenty” przytuli ale zagłosuje nie tak, jakby sobie władza życzyła.

 4. Cóż tu jeszcze dodać. Gospodarz pokazuje politykę typu: A po nas potop. Dzień dzisiejszy, tegoroczne wybory mają zostać wygrane przez PIS. Ale nawet już teraz jest karuzela wyciągania pieniędzy gdzie się tylko da na zabezpieczenie zrealizowania tych kiełbas wyborczych. Przecież skutki nastąpią dosyć szybko, bo obniżenie wieku emerytalnego i tzw. 500+ na każde dziecko (po co pracować, jak można tyle samo lub więcej dostać w prezencie) wpłynie na zmniejszenie wpływów pieniędzy do budżetu. Wypłaty emerytur i tak zwiększają się w związku z dłuższym życiem ludzi a obniżenie wieku emerytalnego dodatkowego zwiększą te wydatki. Co ma być za 5, 10, czy 15 lat? Ilu np. emerytów przypadnie na jednego pracującego.

 5. Polskie społeczeństwo jest zatomizowane i egoistyczne i brakuje mu zmysłu społecznego .
  Ludzie nie widzą dalej jak koniec swojego nosa i wolą gotówkę , jak inwestycje w służbę zdrowia , albo edukację , nie mówiąc o podniesieniu składki chorobowej . PiS nie spadł tutaj z nieba , on reaguje jedynie na zapotrzebowanie społeczne . Polityka nie jest od wychowania wyborcy , ale od spełniania jego oczekiwań . Oczywiscie, że każdy chciałby mieć lepszą opiekę medyczną, ale o to zaczyna się dopiero martwić kiedy jest chory , podobnie jest z edukacją gdzie większość liczy na to, że jego dziecko jest dostatecznie zdolne , aby jakoś poradzić sobie w marnej szkole i martwić sie zaczyna dopiero wtedy, kiedy nie zostaje mu nic innego jak prywatnie zapłacić za edukację swojego dziecka .
  Polacy mają wciąż krótka współczesną tradycje własnej państwowości i doświadczenie historyczne ich nie rozpieszczało, na państwo raczej liczyć nie mogli i dlatego polskie państwo funkcjonuje, jak funkcjonuje, odpowiednio do oczekiwań społecznych.

 6. Chyba się minister Szumowski spodziewał, że dojdzie do zapaści psychiatrii dziecięcej, bo nie dawno ogłosił, że ta dziedzina medyczna w 2019 będzie „priorytetem”. Z tym, że nie wiem w czym konkretnie się ma owa „priorytetowość” wyrażać. Mowa jest o procentowym wzroście nakładów ale nie potrafię ocenić jego skuteczności w odniesieniu do zaniedbań.

  Trudno się tego było nie spodziewać skoro w kraju na szacowaną na około 400 tysięcy grupę dzieci i młodzieży zmagającą się z problemami psychicznymi przypada 400 lekarzy specjalistów. Wiąze się to z tzw „niską wyceną” ich pracy przez NFZ. W efekcie, jak informują media, na Mazowszu na 24 miejsca przeznaczone dla rezydentów w tej specjalności nie zgłosił się ani jeden chętny. A psychiatria dziecięca ma jeszcze to do siebie, że trzeba oplacać również innych specjalistów – psychologów, psychoterapeutów, pedagogów itp.

 7. maciek.g
  28 marca o godz. 21:08

  Procedurę … kwitowania wprowadzono … , że nie da się radarem zbliżeniowym określać wysokości na jakiej znajduje się samolot, a jak wiesz piloci nie kwitowali”.

  No to ciekawe co piszesz, wiem, że reputacji kontrolerów ze Smoleńska leży ci na sercu, ale było gorzej niż myślisz. Jeśli rosyjscy kontrolery nie widzieli wysokości to dlaczego wielokrotnie powtarzali, że Tu154 jest na „kursie i ścieżce”. Żeby wiedzieć, czy jest na „kursie i ścieżce” trzeba znać dwa parametry: odległość samolotu od początku pasa i wysokość na jakiej aktualnie się znajduje. Ścieżka podejścia to po prostu najdłuższy bok trójkąta prostokątnego (przeciwprostokątna) kończący się na progu pasa. W każdym punkcie ścieżki samolot musi znajdować się na konkretnej wysokości. Gdyby nie znali wysokości powiedzieliby tylko „na kursie”. Wcale nie prosili załogi o kwitowanie wysokości, bo ją widzieli na radarze. Oczywiście radar podawał im błędne dane, ale nie wiadomo jak bardzo, bo japoński rejestrator video podobno się zepsuł. A kiedy załoga znalazła się na wysokości 100 kontroler powinien powiedzieć „wysokość decyzji”, ale tego nie mówi. Powinni zapytać się, czy załoga widzi pas, ale i tego nie powiedzieli. A powinni w tym momencie albo wydać zgodę na lądowanie albo polecenie odejścia. Nie robią ani tego, ani tego. Załoga odeszła sama.

  Ciekawe że załoga Iła-76 kwitowała kontrolerom wysokość, tak jakby chodziło o sprawdzenie jaka jest różnica między faktyczną wysokością, a pokazwyaną przez radar.

 8. Bar Norte
  28 marca o godz. 23:21

  W Polsce dzieci za mało biorą środków psychtropowych, nie to co np. w USA. Biznes farmaceytyczny czuje się niezadowolony i rozczarowany. Dobrze że lewica idzie im w sukurs.
  Tak trzymać Bar Norte.
  🙂

 9. Poprzedni felieton red. Pasaanta zatytułowany był „Całe życie w kłamstwie”, a kolejny „Słodkie prezenty”. Czy to coś oznacza? Że po życiu w kłamstwie czekają nas słodkie prezenty? Jakś alernatywna eschatologia nie mająca nic wspólnego z etyką?

 10. Mauro Rossi

  Widzę, że w zakresie psychiatrii dziecięcej również jesteś specjalistą. Pomyśleć jak mało trzeba … .
  Ale nie ma jak to dobra samoocenia psychiczna!

 11. W psychiatri dziecięcej nie funkcjonują jeszcze mechanizmy rynkowe i lekarze tej specjalność muszą żyć z tej jałmużnę , którą Polacy są gotowi przeznaczyć na społeczną służbę zdrowia . Nic dziwnego , ze u młodych lekarzy większą popularnością cieszą się te specjalności , w ktorych obowiązują popyt i podaż i chorzy muszą, teraz już prywatnie , tyle zapłacić za usługę medyczną , ile jest rzeczywiście warta . Jestem przekonany o tym , że polskie społeczeństwo niechce inaczej , bo inaczej nie byloby tak.

 12. Czym redaktor Passent na pewno się nie zajmie, choć mógłby, bo już o tym pisał w tonie alarmistycznym i propagandowym.

  Na stronie NBP opublikowana jest siatka płac, również za lata poprzednie. Zarobki prezesa NBP Glapińskiego w roku 2017 wynosiły 15-krotność średniej krajowej. Natomiast zarobki prezes NBP Gronkiewicz-Waltz wyniosły 26-krotność ówczesnej średniej krajowej. Największy skok zarobki prezesa NBP odnotowały między 2010 a 2011 rokiem, wzrosły wówczas z 479 tys. zł do 663 tys. zł. Prezesem NBP był wówczas obecny działacz opozycji Marek Belka. Dyrektor departamentu komunikacji za czasów Marka Belki otrzymywał miesięcznie 44 tys. złotych. Najmniej zarobki prezesów NBP rosły za czasów Balcerowicza i Skrzypka.

 13. Bar Norte
  28 marca o godz. 23:43

  Napisałeś to zanim przemyśłałeś na gruncie marksowskiej dialektyki. Czasem tak się zdarza, brak czujności i tyle.

 14. Mauro Rossi

  Natomiast ty w komentarzu adresowanym do mnie napisałeś ni mniej, ni wiecej, że psychiatria dziecięca jest lewackim wymysłem amerykańskich koncernów farmaceutycznych, których celem jest szpikowanie dzieci i młodzieży psychotropami.

  Wyjasnij proszę jaką dialektyką się kierowałeś w tym przemyśleniu?

  Dodam, że przemysleniu, którego nie podziela minister PiS Szumowski, który przytłoczony konsekwencjami politycznymi wynikajacymi z zapaści tego sektora leczenia bąka coś o jego „priorytetowym” traktowaniu.

 15. BWTB
  28 marca o godz. 21:50

  „Twoje komentarze są bardzo podobne do tych z tvp. Dzisiaj pokazali podobno (…) jak Cimoszewicz zdemolował leśniczówkę, którą musiał opuścić. Majstersztyk, nawet Goebbels mógłby pozazdrościć”.

  Podobno pokazali. Czyli nie widział, a z góry wie, że nieprawda.
  Możesz na własne oczy obejrzeć te demolkę i przeczytać, przynajmniej będziesz widział o co chodzi zanim drugi raz napiszesz.
  https://www.tvp.info/41953735/totalna-demolka-cimoszewicz-zostawil-ruine-w-dzierzawionej-lesniczowce

 16. Bar Norte
  29 marca o godz. 0:23

  „ … w komentarzu adresowanym do mnie napisałeś ni mniej, ni więcej, że psychiatria dziecięca jest lewackim wymysłem amerykańskich koncernów farmaceutycznych, których celem jest szpikowanie dzieci i młodzieży psychotropami”.

  Nie pisałem, że jest „lewackim wymysłem”, zażartowałem tylko, że lewica (w twojej osobie) broni biznesu medycznego. Chociaż w obecnych czasach, czy to może dziwić?

  Psychiatra dziecięca zaczęła „bujnie rozwijać się” wraz z pojawieniem się na rynku środków psychotropowych dla dzieci, no w końcu ktoś je musiał dzieciom przepisywać i później udowadniać, że są zupełnie nieszkodliwe. Gdy środki farmaceutyczne kolejnej generacji trafiają na rynek to znak, że zaraz pojawią się „nowe” jednostki chorobowe. Przykładem było kiedyś ADHD ― dawniej nie znane ― takie dziecko określane było kiedyś jako wiercipięta, ale przecież świat idzie naprzód. Firmy produkują prozac i chcą go ludziom sprzedać, czemu by nie dla dzieci? No to jest prozac dla dzieci, można dawkować w razie złego humoru swoich pociech. Ale do tego wszystkiego niezbędna jest rozbudowana psychiatria dziecięca. Biznes medyczny nigdy nie mówi, że mu zależy na większych obrotach, zawsze udaje św. Franciszka z Asyżu, że zależy ma na ludziach, aby żyli długo a nawet wiecznie.

 17. @

  Jak PiS „uzdrowił” wymiar sprawiedliwości. „DGP”: Rekordowa niewydolność.
  W ubiegłym roku sądy rozpoznały o prawie milion mniej spraw niż rok wcześniej. Aż 5,8 mln zł skarb państwa musiał zapłacić za przewlekłość procesów.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24594796,jak-pis-uzdrowil-wymiar-sprawiedliwosci-dziennik-rekordowa.html#S.srodkowaNajwieksza-K.C-P.-B.3-L.2.maly

  kokesz3628.03.2019, 17:58
  Ludzie czego wy oczekujecie od tych miernot. Tych sasinów, suskich, czarneckich , mazórków . kulawego i reszty tej hołoty. Przecież oni nie nadają do przeprowadzania dzieci przez ulicę a co mówić o rządzeniu państwem. Kosmos. Tyle w temacie.

 18. @

  Kafka w państwie PiS: prokuratura wzięła 108 mln zł poręczenia, a Osiecki nadal siedzi
  Dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie. Dziś tę metodę zastosowano wobec Piotra Osieckiego, jutro padnie na ciebie, pojutrze na mnie. Czas postawić temu tamę – mówi mec. Katarzyna Szwarc, obrończyni Piotra Osieckiego, byłego prezesa Altus TFI.
  http://wyborcza.pl/7,75968,24591334,kafka-w-panstwie-pis-prokuratura-wziela-108-mln-zl-poreczenia.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy

  brysio7628.03.2019, 06:10
  Już przy okazji braci Rudnickich mówiłem że wobec tych łajdaków trzeba zastosować ich metody! Ciekawe jak zmięknie rura takiemu Ziobru jak oprócz niego zamknie się też Pati Koti i matkę a dzieci umieści w bidulu? Najlepiej kościelnym!

  Ośmiornica PiS

 19. Mauro Rossi
  28 marca o godz. 23:33

  Załoga odeszła sama.

  Co prawda brakuje mi tutaj jeszcze wyrazów: na wieczny lot ale i tak podpisuję się pod tym zdaniem obiema rękami.

 20. Mauro Rossi
  29 marca o godz. 0:34

  Właściciel obiektu zawsze może wystąpić do Cimoszewicza o rekompensatę poniesionych strat, np. kosztów montażu poprzednich okien, drzwi i obicia ścian. Okna zostały pokazane, może cenne drzwi też gdzieś są. Jak i zdemontowana onegdaj płyta pilśniowa. Nie wątpię, że właściciel niebawem to uczyni, a „Wiadomości” o tym natychmiast poinformują. Ciekawe, na ile wycenione zostaną zdarte przez wandala Cimoszewicza, jego własne tapety?

  Oj, pali się PiS-owi pod pupką, pali.

 21. @pombucku,
  nie wiem jak ci dziekowac. Te krajobrazy sa przecudne a twoje zdjecia swietne. No to latam sobie teraz i po polach i po drogach i po lesie.Dzieki stokrotne.

 22. https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180929789-Rosnie-liczba-samobojstw-wsrod-dzieci.html
  „730 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży odnotowała policja w ubiegłym roku. Według psychiatrów, mogło ich być nawet sto razy więcej „

 23. Uzupełnienie do mojego wpisu z 4:23

  Były premier w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odniósł się do rewelacji „Gazety Polskiej”. Jego zdaniem oskarżenia tygodnika są bezpodstawne. – Po 18 latach najmu i niestającego remontu, uzgodniłem w ubiegłym roku warunki zwrotu leśniczówki (Lasom Państwowym – red.) i rozliczenia moich nakładów – odparł.

  Dalej tłumaczył, że na wniosek nadleśnictwa usunął wszystko, czego właściciel nie chciał. Dodał, że rzeczoznawca z NOT wycenił wartość pozostawionych inwestycji na ponad 130 tys. zł. Tymczasem nadleśnictwo zwróciło mu zaledwie 50 tys. zł. – Tak więc odwrotnie, niż w Radiu Erywań, nie ukradli, ale dali – podsumował były premier. Jak zaznaczył, „cala reszta tekstu jest równie zgodna z prawdą”.

  Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Polska

 24. Katolicy wiedzą,że choroba jest kara boska za grzechy. Ale olewają i dalej grzeszą idąc do świeckiej służby zdrowia jak do szeptuchy. A wystarczy nie grzeszyć bo Ziobro czyha na grzeszników aby palić na stosie w perspektywie. Szczególnie za VAT i pedofilię w parafiach. Tak sobie myślę,że 500+ w pewnym stopniu rozpija suwerena jak widok księdza przy ołtarzu z winem w czasie pracy. W ramach germańskiej liturgii.

 25. Nie każda zwłoka czy odmowa zapłaty należności cywilnej jest przestępstwem oszustwem zwanym. W sprawie Srebrnej mecenasi olali drogę cywilną weszli w polityczno-karny tryb zapłaty na koszt podatnika. Jak sugerował jeden z mecenasów rzekomo oszukany cudzoziemiec nie miał pieniędzy na opłacenie VAT stanowiącego dochód państwa. Teraz podrzucając sprawę prokuraturze domaga się kredytowania przez podatników sporu z kuzynem zwanym zwykłym posłem. Sprawa cywilna kosztuje 5 procent od wartości sporu. Co do zasady. Oczywiście sąd może zwolnić z kosztów sądowych po wykazaniu ubóstwa. Jak wykazać,że zamawiający miał z góry powzięty zamiar nie zapłacenia. Mecenasi czytają w myślach czego nie potrafi prokurator. Tak sobie myślę,że sprawa ma bardziej polityczne tło niż merytoryczne. Wara od pieniędzy podatników ! na rozstrzyganie sporów między hunwejbinami.

 26. Problemy służby zdrowia zostaną rozwiązane kiedy mocą przepisów lekarze odmówią leczenia katolików i wystawiania recept. Zamiast tego będą podawać adresy najbliższej parafii. Powoływanie się na klauzulę sumienia musi otrzymać ustawowe wsparcie w imieniu pobożnego suwerena. Tak sobie myślę,że egzekwowanie 10 przykazań jest obowiązkiem państwa skoro KONSTYTUCJA to komunistyczny świstek papieru.

 27. „…cyniczne posunięcie z punktu widzenia strategii wyborczej, w dodatku zamyka usta opozycji, gdyż i ta musi deklarować, że niczego nie odbierze, a nawet jeszcze doda”.
  MUSI?
  Straszny ten PiS – tak ograniczyć wolność.

 28. Bar Norte
  28 marca o godz. 23:21

  Nasze neoliberaly i neokony wydaja na sluzbe zdrowia dwa razy mniej niz Francja, Niemcy i Szwecja,
  za to wiecej na wojsko.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wydatki-na-sluzbe-zdrowia-wciaz-bardzo,51,0,2422835.html

  U jankesow dzieci i mlodziez masowo faszeruje sie psychotropami, zapisywanymi na potege przez zwyklych lekarzy , nawet nie psychiatrow.
  Ronald Reagan , ktorego Walesa po rekach calowal,
  wyrzucil pacjentow szpitali psychiatrycznych na bruk , przez obciecie funduszy o 90% .

 29. Kultura prezentów.
  Jako wspólnota plemienna żyjemy w kulturze prezentów i wymiany wziątek. Władza jest od dawania, więc jasne, że musi zabierać, byle nie nam. Od tego są dobrzy karbowi – partie, ministry i źli bojarzy. Komu zabrano, musi dać, by dostać. Sąsiadowi jeśli dano, to trzeba zajumać. Karuzela trwa, a manko pokrywają winy koncernów, liberałów, żydów (z małej, czyli obcych). Patronuje temu wiara w podsutannę, bo taka jest wola nieba.
  Prośba o walec, by wyrównał, a my ‚róbmy swoje’.
  Życie seksualne dzikich, panie Malinowski.

  Refleksje z wymiany komentów, mocno zaprawione bezkonkurencyjnym Pisielukiem. Miłego łikendu. Jak bógda.

 30. Bar Norte
  W dzisiejszej ,, wyborczej” o wychowanku jezuitow i autorze pracy magisterskiej o Machiavellim.
  ,, Kościół jawi się jako atrakcyjny partner także w związku z bezprecedensowym kryzysem wywołanym przez protest „żółtych kamizelek” – stara się tonować nastroje (co jest bardzo na rękę Macronowi), a nawet udostępniać parafie do organizacji debat na tematy podnoszone przez „kamizelki”. Ponadto tylko 20 proc. katolików głosowało na Macrona (46 proc. – na kandydata centroprawicowych republikanów Francois Fillona). Prezydent zapewne chce odmienić ten trend w walce o reelekcję w roku 2022, która – biorąc pod uwagę erozję jego popularności – będzie zapewne bardzo trudna do uzyskania.”

  Nieudolni wladcy RP , prowadzeni przez CIA, podpieraja sie katolicyzmem jak przegnilym kosturem dla utrzymania spoleczenstwa w posluszenstwie.

 31. Dlaczego nauczyciele w NBP nie narzekają na zarobki. Wystarczy zmienić pracę i wziąć kredyt jak mawiał Komorowski. Szukać pracy tam gdzie są pieniądze. Rząd nie ma pieniędzy powiedziała pierwsza nauczycielka IV RP. W ramach objazdu szkół sugerując bezsens strajku i nalewania z próżnego.

 32. Aferą nie była wysokość pensji prezesa NBP, tylko wynagrodzenie pan od wiadomo czego, które w banku zajmowały się nie wiadomo czym, bo się na niczym nie znają, a brały najwięcej. Ale pis jak zwykle mówi do swojego niepełnosprytnego elektoratu który do dzisiaj wierzy że polską konstytucję można zmieniać za pomocą ustawy, a Trzaskowski chciał osobiście uczyć przedszkolaki jak trzepać kapucyna..
  Mauro i srutu metodę na niepełnosprytnego czyli niepełnosprawnego ćwiczą na blogu.

 33. @Mauro Rossi
  28 marca o godz. 23:33
  Ci kontrolerzy uważasz Rossi powinni mówić prawdę o „kursie i ścieżce”, a czy prawdę powinien mówić premier kontrolujacy lot samolotu Rzeczpospolita Polska z jeszcze większą liczba pasażerów niż tamten nieszczęsny samolot ?

 34. SS
  Prawosławie też nie gwarantuje funkcjonującej , społecznej służby zdrowia .
  I jak tu się dziwić , że Rosjanie piją ?
  https://finanse.wp.pl/rosyjska-opieka-zdrowotna-chcesz-sie-leczyc-to-plac-6114582513154177a

 35. Rozdawnicza polityka PiSu uwalnia nieudolny i niekompetentny rząd przed koniecznością naprawy szkolnictwa, służby zdrowia , albo systemu emerytalnego , bo na to nie starcza już pieniędzy.
  Pozostaje pisowskie przebieranie w miejscu nóżkami i gryzmolenie patykiem na piasku gigantycznych inwestycji w infrastrukturę, mających być przeprowadzonych w tak odległej przyszłości, że „kaczor” ma nadzieję, że do tego czasu wszyscy o nich zapomną.

 36. Miesiące powyborcze to lepszy czas na merytoryczną, twórczą dyskusję dla Kraju. w miesiącach przedwyborczych umysły mają tendencję do zasklepiania się, okopywania w okopach Św. Trójcy Platformy, węszy się nawet obecność emisariuszy zła i ich umiejętnych spisków-wpisków na umysłowość baranków powskich idących na wybory.

  Po przerypanych jeszcze jednych wyborach, z raczej nie ale może już nawet większością konstytucyjną przeciwnika, otworzy się – może, może – pole do myślenia POlaka po szkodzie.

 37. Im bardziej wyścig szczurów nabiera tempa, tym więcej jednostek ma problem w odnalezieniu sie w takiej rzeczywistości.
  Tych outsiderów będzie lawinowo przybywać.
  Problemy psychiczne są wynikiem niewytrzymywania narzuconego modelu życia.
  Koszt uboczny rozwoju naszej cywilizacji…..

  Na zmianę w medycynie, psychiatrii, rehabilitacji, bym nie liczył.
  Postawiono na prywatyzację i komercjalizację usług.
  W pogoni za pieniądzem który stał się najwyższą wartością, pewne kierunki opieki zdrowotnej nie generujace duzych dochodów, po prostu znikną.
  A i tak, starzy lekarze się wykruszają, młodzi wyjezdżają…….

  Proponuję darwinowskie rozwiązanie.
  Niedostosowani zginą.
  Wszak zgodne jest to z Prawem Naturalnym….

 38. Pop pije mrożony alkohol aby mieć tubalny głos a nie ściągać majtki ministrantom i lizać piankę z kolan. A w domu czeka żona i dzieci popa. Czyli rodzina. Tak sobie myślę niby ten sam Bóg a nie pokarał prawosławia pedofilią. Celibat zbacza.

 39. Tu muszę siebie pochwalić, że zawsze uważałem iż wszelkie spory
  w cywilizowanym świecie powinny być rozwiązywane w drodze rokowań,
  a jednym z przykładów w rodzimej polityce były rozmowy Polaków
  przy OKRĄGŁYM STOLE.
  Tym samym byłem i jestem przeciwnikiem podchodów, które dobre
  w lesie, w miastach niczego dobrego nie zwiastują.
  Zapowiadane strajki nauczycieli są moim zdaniem niepotrzebne
  bo do niczego nie prowadzą. Rząd mówi, że pieniędzy dla nauczycieli nie
  posiada i ja mu wierzę, tych pieniędzy ten rząd nie ma.
  Oczywiście on nie ma żadnych pieniędzy z wyjątkiem tych które sam
  bierze do własnych kieszeni. Pieniądze na wypłaty dla pracowników
  sfery budżetowej i innych służb dają ci co muszą płacić podatki
  i inne daniny państwowe. Zatem nie oszukujmy się, jak rząd powiedział,
  że pieniędzy nie ma to tak jest i wobec tego strajki szkolne to
  tylko strata czasu i zamęt w szkołach i niepotrzebny stres dla uczniów,
  szczególnie w okresie egzaminów.
  Zamiast strajków nauczyciele powinni starać się o zmianę programu
  nauczania bo jak słyszę co się wyprawia w szkołach i że to nie ma sensu
  to mi włos staje na głowie. Współczuję uczniom i radzę aby się tak
  nie przejmowali. I tak będzie jak miało być

 40. Psychiatra dziecięca zaczęła „bujnie rozwijać się” wraz z pojawieniem się na rynku środków psychotropowych dla dzieci, no w końcu ktoś je musiał dzieciom przepisywać i później udowadniać, że są zupełnie nieszkodliwe

  Taaa, a baby umierały kiedyś na brzuch.
  Kto i po co wymyślił różne raki? A to jajników, a to szyjki macicy. Już same nazwy wstyd wymieniać. Takie ci one grzeszne.
  Baby pocierpiały, a wiadomo, że powinny, bo od raju grzeszne. Cierpienie, też wiadomo, uszlachetnia.
  Dawało się na mszę za wyzdrowienie, a PB sam najlepiej wiedział: wysłuchać modlitwy czy nie wysłuchać.
  A teraz zrobiła się sodomia z gomorią. Okresowe obmacywanie cycków, zaglądanie w grzeszne miejsca. Miliardy na sprzęt do operacji i leki. Wszystko dla pazernych medyków i producentów sprzętu medycznego, medykamentów.
  I komu to przeszkadzało, że baby na brzuch umierały?

 41. Ale na ściąganie jankesów i budowanie drugiego Malborka są pieniądze. Tak sobie myślę,że hipokryzja rządzących jest porażająca. Jestem za podwyżkami dla nauczycieli kosztem zbrojeń i dotowania KK.

 42. ls42
  29 marca o godz. 9:51

  Zamiast strajków nauczyciele powinni starać się o zmianę programu
  nauczania bo jak słyszę co się wyprawia w szkołach i że to nie ma sensu to mi włos staje na głowie

  Przy takim podejściu do szkolnictwa, to tylko kwestia czasu, żeby zostało tylu nauczycieli, w przeliczeniu na liczbę uczniów, co psychiatrów dziecięcych.
  Susznom lynie ma nasza partia, towarzyszu dyrektorze!

 43. Z dystansu
  28 marca o godz. 23:48

  W psychiatri dziecięcej nie funkcjonują jeszcze mechanizmy rynkowe i lekarze tej specjalność muszą żyć z tej jałmużnę , którą Polacy są gotowi przeznaczyć na społeczną służbę zdrowia .

  Psychiatrów dziecięcych po prostu nie ma.
  Prywatna wizyta u psychologa kosztuje około 150 zł za 50 minut.

 44. Mamy koreański model oświaty za miskę ryżu. A patrioci mogą zrezygnować nawet z miski ryżu i dostaną order. Tak sobie myślę,że nauczyciel jak mnich w Tybecie z miską na datki w ramach co łaska to będzie folklor. Pustelnicy jedli korzonki co wzmagało myślenie. Podatniku możesz adoptować nauczyciela online.

 45. Dawniej władza robiła wiele aby obywatele byli przydatni dla państwa.
  Teraz władza stara się stwarzać poszlaki, że dba o obywateli, ale muszę zauważyć ze smutkiem nie o wszystkich obywateli.
  Nauczyciele czy lekarze nie mieszczą się w tym zestawie obywateli
  hołubionych przez rządzących.
  Czy jest jakieś rozwiązanie problemu władzy?
  Niektórzy uważają wybory za ratunek, ale jaki to przyniesie rezultat
  skoro kandydaci niczego dobrego nie gwarantują i mają partyjne ograniczenia
  i partyjne interesy na względzie.
  Potrzeb jest tak wiele, że nikną perspektywy rozwoju kraju, że nikt nie ustala
  priorytetów i prawie wszystko staje się dziełem przypadku i loterii,
  a może trafię co przypomina tę ślepą kurę co jej się trafiło ziarno.
  Piszą; na inwestycje przeznacza się mniej pieniędzy, inwestycje nie są trafione,
  niektóre niepotrzebne. Do inwestycji biorą się szemrani biznesmeni, którzy nie
  płacą wykonawcom. Polskie firmy mają kłopoty. Polscy przedsiębiorcy pod kreską.
  W tym szale wyborów niewielu się tym przejmuje. Czy polska prokuratura ma czas na podsumowanie przyczyn tego upadku i przedstawienia stosownych wniosków?
  Przecież tam jest ogromny materiał do takich analiz; przestępcy z reguły
  biorą się za korzystne interesy, wprawdzie do czasu, ale przecież wyznaczają trendy jak ci co chcieli zainwestować nie swoje pieniądze w swój interes

 46. ” W całej Polsce jest tylko czterystu psychiatrów dziecięcych ”

  Bo w Polsce to raczej nie dzieci a stare bolszewickie zgredy wymagaja opieki psychiatrycznej. Dzieciom wystarczy ochrona przed wplywem lewackiego oszolomstwa.

 47. Levar
  29 marca o godz. 10:39

  powiesz to rodzicom dzieci, które popełniły samobójstwo?

 48. Levar
  29 marca o godz. 10:39

  Oszołomstwo kojarzy mi się z królem Midasem, Kościołem rzymskim i prawicą. Lewica kojarzy mi się z Jezusem. Wyjaśnisz, co to za zwierzę „lewactwo” i „lewackie oszołomstwo”?

 49. A morze nauczycieli zatrudnić do przekopu Mierzei a zapłacić wydobytym bursztynem. Uzdrowiskowy klimat policzyć jako deputat. Tak sobie myślę prześmiewczo o parytetach w IV RP. Mięso armatnie ma pochodzić z ciemnego ludu. Uczyć… 3x to komunistyczny spadek.

 50. Wprowadzamy model amerykański.
  Prywatna służba zdrowia i oświata, będzie dostepna jedynie najbogatszym.
  Reszta zasili prywatne fundusze ubezpieczeniowe, i w zalezności od składek, będzie miała odpowiedni poziom nauczania, czy opieki medycznej.
  Instytucje finansowe się utuczą.
  Gorzej będzie z kieszeniami biedaków i przyszłością ich dzieci.

  Ale, KOGO TO obchodzi?
  Przecież rząd i partyjni bonzowie, wyżywią się sami?
  Jest to też metoda doskonała z punktu widzenia statystyki.
  Nasze PKB wzrosłoby o co najmniej kilka procent, wyprzedzając kilka krajów w tabelkach….

 51. wiesiek59
  29 marca o godz. 11:24
  No coz, zycie kosztuje.
  Wyglada na to, ze nie kazdego stac na to, zeby zyc.
  W pewnych kregach rozpowszechnilo sie dzis mniemanie, ze czlowiek jest najwiekszym
  obciazeniem srodowiska. Wiec niby dlaczego ci bogaci, ktorych najwieksza troska jest ich majatek mieliby finansowac zycie tych, ktorych uwazaja za balast?

 52. Redaktor:
  „to nadzwyczaj zręczne i cyniczne posunięcie”.
  Tak sobie myślę, że na taki zachwyt bycia „zręcznym” i „cynicznym” zasłużył przede wszystkim Prezes Rady Ministrów 35 – milionowego państwa w Europie, który z dnia na dzień dupnął stanowiskiem i pobiegł do Brukseli idąc za syrenim głosem Złotej Pani z Berlina i za pensją w wymiarze ok. 100 000 PLN.

 53. Racja qurwik,
  święta racja:

  Ein Führer, ein PiS

 54. W sytuacji, gdy dzieci edukują Trzaskowski z Rabiejem – psychiatra dziecięcy jest warunkiem sine qua non dla utrzymania dziatwy w jako takim komforcie psychicznym.

 55. PiS rujnuje Polskę

  Ośmiornica PiS

  Polityk PiS szefem Urzędu Ochrony Danych Osobowych? Wbrew prawu, z olbrzymią władzą
  http://wyborcza.pl/7,75398,24593195,polityk-pis-szefem-urzedu-ochrony-danych-osobowych-wbrew-prawu.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.2-L.1.duzy

  krynolinka28.03.2019, 12:59
  Jednak ziścił się model węgierski. Wszystko pod jednym butem. Pytam się szanownych rodaków, taka sytuacja nie jest aby patologią? Komuna jak w mordę strzelił.

 56. A pewien pasterz wybrał Rzym zostawiając samopas owczarnię. A dzięki niemieckim głosom został drugim po Bogu. Tak sobie myślę,że samopas trwa do dzisiaj.

 57. @

  prof. Hartman:

  Nigdy nie znasz dnia ani godziny, Jarosławie Kaczyński, gdy zwykli ludzie podniosą głowy i powiedzą „dość!”. Nie takim już mówili. Nawet Gomułce, nawet Gierkowi. Więc co dopiero Kaczyńskiemu.

 58. Okazuje się, że nowy teledysk niemieckiej grupy rockowej Rammstein wzbudził niesmak i oburzenie środowisk żydowskich w Niemczech.
  Nie liczmy jednak na to, że będzie to temat dla dyżurnego anty-antysemity blogowego. Saldo merdale dobrze wie, gdzie są konfitury.
  No, ale może się choć oburzy spec z północnej części Bałtyku, jeśli już tylko dziś zdołał umyć nogi Stefanowi M.

 59. Levar
  29 marca o godz. 11:40

  Moja teza, tak krytykowana przez wielu, jest prosta.
  Wystarczy spojrzeć na tych siedem miliardów ludzi, w dwustu krajach.
  I poziom nauki, opieki zdrowotnej.

  Żeby utuczyć 10%, trzeba wyeksploatować pozostałe 90%…..
  Koszty ludzkie nie maja znaczenia.
  W pakiecie z kapitalizmem, bierze się stress, bezrobocie, przestępczość, choroby psychiczne, bezdomność, głód, narkomanię itp.
  Klasa rządząca musi z czegoś czerpać dochody,

 60. wiesiek59
  29 marca o godz. 11:24
  ” Wprowadzamy model amerykański.
  Prywatna służba zdrowia i oświata, będzie dostepna jedynie najbogatszym.”

  FDR i Jego kontynuatorzy, jak Johnson , wprowadzali elementy systemu socjaldemokratycznego.
  Pajac w Bialym Domu w nowym budzecie, zgodnie z fanatyczna ideologia Sorosa i Balcerowicza , obcina programy ubezpieczen spolecznych, daje setki miliardow dolarow Jednemu Procentowi a nawet zabiera fundusze na ogolnokrajowa olimpiade dla niepelnosprawnych.
  https://www.sanders.senate.gov/newsroom/press-releases/president-trump-2020-budget-promises-broken-billionaires-first

 61. SŁOWIANIN STANISŁAW
  29 marca o godz. 9:01
  ,, Pop pije mrożony alkohol aby mieć tubalny głos a nie ściągać majtki ministrantom i lizać piankę z kolan. A w domu czeka żona i dzieci popa. Czyli rodzina. Tak sobie myślę niby ten sam Bóg a nie pokarał prawosławia pedofilią. Celibat zbacza.”

  KK trzeba oddac popom i pastorom.

 62. Mauro Rossi
  28 marca o godz. 23:33
  Ponieważ nie pamiętam by na tym blogu ktoś wyjaśniał dlaczego mimo braku znajomości ścieżki schodzenia w pionie kontrolerzy informowali jest na „kursie i ścieżce”, informuje cię, że właśnie z powodu braku kwitowania doszli do wniosku, że ścieżkę w pionie załoga woli oceniać na podstawie przyrządów w samolocie i podawali to, co widzieli na radarze, czyli ścieżkę w poziomie.
  Panie specjalisto od szukania dziury w całym i powtarzania do znudzenia wciąż nieprawdziwych i wielokrotnie wyjaśnianych (również na tym blogu) informacji, wyjaśniam ci, że kontrolerzy nie mogą załodze nic nakazać , Jeżeli nie udzielają zgody na lądowanie lub informują, ze lądować nie można, w przypadku niedostosowania się załogi i wypadku nie ponoszą za niego odpowiedzialności. Jak, lądujący przed Tu nie dostał zgody na lądowanie , a mimo to wyładował i co ? Polskie władze wojskowe powinny pilotów jaka osadzić i jak widać nie zrobiły tego, nawet mimo skandalicznej wypowiedzi pilota „nam się udało , możecie próbować” Poczytaj sobie to nie będziesz pisał tak wierutnych bzdur ” Wcale nie prosili załogi o kwitowanie wysokości, bo ją widzieli na radarze”. (wg ciebie to na radarze widać ziemie na poziomie lotniska i związku z czym z trójka ta wysokość jest wyliczana. To może pójdziesz wytłumaczyć to tym osłom z wojska którzy opracowali procedurę lądowania na bazie radaru zbliżeniowego.)
  A to że załoga odeszła sama. racja , tylko nie wiem czy pasażerów o to pytali czy tez chcą odejść.
  Kończę te rozmowę z tobą. Pełnisz wspaniała role by upewnić wątpiących, że to jednak 100% wy wypadek i to na własne życzenie.

 63. dziś za 500+, którego nie pobieram, można było kupić w Małopolsce niepełne 100 litrów benzyny – takiej po 5,19 pln
  za chwilę 500+ zamieni się w 500-, a następnie we w.qurw u najwierniejszego suwerena, kiedy z hukiem poleci jeszcze oświata, bo służba zdrowia już dawno pogrzebana

 64. @Lewy
  Czytam dodatek Warszawa w GW, a tam stoi jak byk, że Jarek wycofał „Cesarza” Kapuścińskiego z lektur szkolnych!
  Lewy, jak tu zachować spokój?

  Otwieram TVN na wydanie specjalne związane z głosowaniami w Izbie Gmin, a tam wstawiona migawka z wypowiedzią p. Mazurek, która tłumaczy dziennikarzom, dlaczego Jarek nie odebrał awizo wezwania do sądu w sprawie – tu uniknę nieścisłości – w jakiejś sprawie.
  P. Mazurek z aroganckim uśmiechem mówi bezczelnie, że Jarek dużo pracuje i nie było go w domu.
  Dziennikarze, lektorka w TVN, wszyscy – głowę daję – wiedzą, co to awizo –
  (zawiadomienie o nadejściu przesyłki pocztowej, której nie można doręczyć adresatowi bezpośrednio – awizo informuje adresata o możliwości odbioru przesyłki we wskazanym urzędzie pocztowym (lub innej instytucji) oraz o terminie, do kiedy będzie to możliwe.)
  ale milczą, kiwają głowami ze zrozumieniem zapracowanego dla dobra Umęczonej Jarka.

  Jarek sypia w domu, chyba nie ma kochanki, a jeśli „działa na froncie agitacyjnym” w jakimś dniu, to awizo jeszcze leży w skrzynce, a potem przychodzi awizo2.

  Pamiętamy, Lewy, te czasy, kiedy groziło nam powołanie na szkolenia do wojska, każde awizo wyrzucaliśmy do kosza i liczyliśmy na bezwład biurokracji wojskowej. Mnie się udawało, ale raz wysłali patrol i musiałem spędzić 10 dni na Mazurach.
  Sprawiłem kłopot w jednostce, „co ja q..wa z panem zrobię?” zamruczał przyjmujący mnie kapitan.
  Byłem autem, zaproponowałem, że będę tylko na apelach, szczęście w oczach kapitana ujrzałem.
  Nara

 65. @
  Duda na nartach! – taki przejmujący nagłówek przeczytałem w WP.
  Jestem bliski zrozumienia zapracowanego prezydenta.
  Od tego klękania, mnie czekałby szpital.

 66. Mauro Rossi 29 marca o godz. 0:34 Poproszę inny zestaw linków. A demolkę totalną masz w swojej głowi i robi ci to tvp. Ale to twój problem mistrzu kłamstwa i półprawd (tyż cygaństwo).

 67. @Mauro Rossi
  Cimoszewicz akurat buduje – własnemi ręcami w dodatku, z drewna, w puszczy, którą kocha i szanuje – a nie rujnuje. To jest najbardziej pracowity polityk w tym kraju. W sensie ścisłym, rolniczo-budowlanym.
  W TVPis też pokazywali kiedyś, że ktoś nie miał serduszka z WOŚP na kurtce, a okazało się, że w realu miał – cud, panie tego. Serce było, a jakby go nie było.
  A do leśniczówki zapewne przypadkiem zajrzały kurskie misie
  zabawne, jak dajesz się wkręcać – przed wyborami do EU każde wiadro pomyj pissy wyleja każdemu na głowę, a potem będą „prostować” , że pomyłka:), że wandale albo prima aprilis
  Stare metody putinowskie

 68. Fakty są przeciw PiS, co przez zwolenników tej partii jest odczytywane: tym gorzej dla faktów.
  Nauczyciele to najliczniejsza (po tych wszystkich ludziach do pilnowania kogoś i czegoś) grupa zawodowa, która mogłaby ten fach wywindować na szczyt pożądanych posad w budżetówce. Nie pojmuję, dlaczego tak się jeszcze nie stało. Przecież wakacje trwają przeszło dwa miesiące i jakoś nikt się wtedy nie zamartwia o opiekę nad uczniami/dziećmi. Strajki lewactwo wymyśliło właśnie po to, żeby były dotkliwe dla zatrudniających pracowników najemnych. I taki właśnie ma być strajk nauczycieli. Od rozwiązania tego problemu są zainteresowani, czyli politycy i rodzice dzieci.
  Polskie społeczeństwo jest coraz starsze i kolejki do lekarzy tylko się wydłużą, a tu znowu sami zainteresowani w skróceniu tego oczekiwania oczekują na działania polityków. Pokażcie mi w Polsce polityka, który zaproponuje podwyższenie składki zdrowotnej o 100%. Tylko taka podwyżka mogłaby zmienić funkcjonowanie tych usług w sposób odczuwalny.
  Kto by się przejmował „wariatami” Panie Passent? Ta grupa pacjentów w Polsce ma taką samą ocenę społeczną jak geje, lesbijki, „ślimaki” i inne „wynaturzenia” nie mieszczące się w główce parafianina i parafianki. Debilny rząd psiarni odciął nawet skromne fundusze organizacjom pomagającym przez telefon dzieciom, które chcą odebrać sobie życie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Qurawa.

 69. Czy Polacy mają problemy ze zrozumieniem artykułów na portalach?
  https://nieruchomosci.dziennik.pl/news/artykuly/594604,ciszewicz-lesniczowka-demolka-nieruchomosci-pieniadze-jak-mieszka-cimoszewicz.html
  Zobaczcie wpisy pod tym , chyba że aż tylu pajaców pracuje dla PiS w necie,a oni na rozkaz piszą

 70. Polak opisuje świat.

  Nauczycielom sie należy, skoro mają taki etat, a nie że nimi są.
  Lekarze służą do kolejek, im krótsza tym bliżej do cywilizacji.
  Lekarze zarabiają na chorobach, a lud przez to na zdrowie – pije.
  Psychiatrów nie ma i nie trzeba, są psycholodzy po pińcet, bo mówią, że nimi są.
  Dzieciom należy się rodzina, nauczyciele i lekarze już nie.
  Bydlak i człowiek przyzwoity nie różnią się niczym, skoro o nich obu gadają we wsi to i owo.
  Temat zadany przez red. Passenta jest komentatorsko za trudny, bo zbyt oczywisty. Prezenty się należą, byle swoim.

 71. Byłbym pominął zasadnicze:
  Prezenty skracają kolejki do wszystkiego.
  Byle z cudzej kasy w kieszeń naszą.
  Na przykład: „na zdrowie – pekabe”, „na zasiedzenie dupy – pekaes”, „na uczycielkę – po tysiąc”…
  Lista prezentów na zakupy do spożywczaka rośnie, wraz z naszym stażem w cywilizacji w roli SzczuroKonopielki w Atomicach.

 72. Levar
  Niedoceniasz zagrożenia wypływającego dla dzieci z plebani i od Proboszcza .
  To tam przedwszystkim polskie dzieci sa poddawane indoktrynacji różnych „kochających inaczej”.
  Prezes z Proboszczem , którzy uwłaszczają się na polskich dzieciach (wara od naszych dzieci) , to rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia psychicznego dzieci w Polsce. Oszczędzanie przez Prezesa na leczeniu psychiatrycznym polskich dzieci , tylko pogłębia nieszczęście ofiar waszej (proboszczowo-prezesowej) indoktrynacji.

 73. Po prawie czterdziestu miesiącach tzw. dobrej zmiany redaktorzy POLITYKI pojęli na czym polega i dokąd prowadzi polityka społeczna i finansowa tego kaczystowskiego reżimu. Dopiero teraz posmakowali oni gorzkiej słodyczy kupowania głosów za pieniądze z podatków. Albo z kredytu. Dopiero co zrozumieli, że takie rozdawnictwo, taka „redystrybucja dochodu narodowego” jest faktycznie martnotrawstwem mienia wszystkich Polek i Polaków, po prostu wyrzucaniem ich w błoto.

  Każdy początkujący ekonomista potrafi wykazać i policzyć, że biedę można było wyeliminować za mniej niż 1/3 tego co poszło na słynne 500plus. Że nierówności dochodowe można było zmniejszać reformując system PIT i obniżając stopę VAT. I po tych prawdziwie dobrych zmianach zostałyby dziesiątki miliardów, może nawet ponad sto milidardów na to co najbardziej doskwiera i co najbardziej potzebne dla rozwoju społeczeństwa: opieka zdrowotna i edukcja młodego pokolenia. Oraz na dzietność. Na wyższe i równiejsze emerytury. Na inwestycje publiczne, sensowne a nie monstualne monumenty jak bezsensowny przekop Mierzei, czy plany wyrzucnia w glebę Baranowa megahekatomby finansowej pt. CPK.

  Oto nadciągają wybory i mamy rozgrzebane szkolnictwo, rozpadające się lecznictwo, osłabioną obronę narodową, zapóźnione sądownictwo, niedoinwestowaną gospodarkę, rolnictwo z pogłębionymi starymi problemami i serią nowych, z wiszącym mieczem POLEXITU. A na ten rozpadający się i śmierdzący tort Prezes Kaczor i jego słupy leją lepki lukier obietnic bez finansowania, bez pokryci, bez sensu. Od tej słodyczy z ust premiera Mateusza się lejącej mdłości biorą. Byle wygrać te wybory, byle utrzymać się przy korycie, byle wybudować srebrne wieże kaczyzmu.

  Dlaczego kaczyzm trzyma się narodowej frakcji tradycjonalistów/ek? Bo zawiera XIX-wieczne idei narodowe i jeszcze starsze pomysły na obyczajowość. Długie jest menu fobii i szowinizmów serwowanych przez kaczorystów. Te dopiero mają zapaszki i smaczki …

 74. Red. Baczyńskiego odkrywczy komentarz jest wreszcie ekonomiczno-finansowy, parktyczno-teorotyczny wykład nt. PISONOMII, czyli nowej ekonomii wprowadzonej przez PiS. Teza wprowadzająca:

  Rząd miał i ma kłopot, jak wytłumaczyć ludziom, że nie można dać kilku miliardów złotych na podwyżki płac dla nauczycieli, a jednocześnie są pieniądze, nawet 40 mld zł, na sfinansowanie tzw. piątki Kaczyńskiego.

  Konkluzja:
  Coraz rzadsi dziś liberałowie wciąż jeszcze powtarzają, że dobrobyt społeczeństw bierze się raczej z pracy, inwestycji, konkurencyjności, innowacji niż z rozsyłania pieniędzy obywatelom. Jeśli jest inaczej, twórca ekonomii politycznej PiS (pisonomii?) dostanie Nobla, a jego podstawowa reguła „pomyślę o tym jutro” przyniesie pomyślność całej ludzkości. To jednak później: na razie ma wystarczyć do wygrania wyborów. Na miejscu minister Czerwińskiej jednak rozważałbym podanie się do dymisji.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1787114,1,przy-pisy-redaktora-naczelnego.read

 75. Należy zapytać nauczycieli dostaniecie podwyżkę ale wskażcie komu zabrać. Tak sobie myślę,że nauczyciele jako suweren wszystko mogą. Jak sugerował stary Morawiecki.

 76. mag
  28 marca o godz. 19:21
  To nie było wyrażenie radości, bo niby z czego, tylko zwykła informacja. Trochę dziwna i śmieszna w obecnej sytuacji, będąc w stanie wojny z Rosją.

 77. Mauro Rossi

  „zażartowałem tylko”

  Nie „zażartowałeś”, bo w komentarzu powtórzyłeś dokładnie to co napisałeś wcześniej. Tak wiec powtórzyłeś tezę opartą na logice tzw „antyszczepionkowców” z tym, że ich twierdzenia czy teorie spiskowe dotyczące chorób zakaźnych i epidemiogii przeniosłeś na psychiatrię dziecięcą. Przy okazji umknęło ci, że pierwsze poradnie i oddziały szpitalne przeznaczone dla dzieci i mlodziezy z problemami psychicznymi na terenach dzisiejszej Polski otwierano ponad sto lat temu czyli grubo wcześniej aniżeli na rynku pojawiły się współczesne leki psychotropowe ciązące ci tak na sercu. Na marginesie … . Nie ma „środków psychotropowych dla dzieci”. Natomiast są po prostu leki psychotropowe, które dzieciom sie inaczej niż dorosłym dawkuje.
  Tak więc psychiatria dziecięca nie jest patentem chciwych amerykańskich koncernów. Wynika natomiast z rozwoju medycyny, przemian społecznych a co za tym idzie innego podejścia do dzieci. Zresztą podobnie jak psychiatria wieku podeszłego, której rozwój związany jest z przedłużeniem na skutek zmian cywilizacyjnych statystycznej długości życia. A co za tym idzie ujawnieniem i zdiagnozowaniem przypadłości zdrowotnych, w tym psychiatrycznych, wcześniej nie znanych.
  Tak więc z uwagi na wiek radziłbym ci powsciągliwość w wyrażaniu opinii na temat psychiatrii, bo może się zdarzyć, że los czy Bog cie przed taka próbą postawi – czego ci oczywiście nie życzę. I co wtedy? Odmówisz przyjecia pomocy, leczenia powolując się na tezę, że w starozytności nie było ani psychiatrii, ani leków psychotropowych, ani koncernów farmaceutycznych ani współczesnego wieku podeszłego?

  Ps. ADHD zdiagnozowano blisko 120 lat temu. Dokonał tego pediatra a zarazem prekursor psychiatri dziecięcej sir George Frederick Still. Społeczną przesłanką podjecia przez niego takich badań było wprowadzenie powszechnego obowiazku szkolnego. Obok ADHD zdiagnozował też dziecięcą chorobę reumatyczną („choroba Stilla”) oraz zwiazany z nią szmer w sercu („szmer Stilla”) i wysypkę („wysypka Stilla”), których istnienia zapewne nie będziesz kwestionował.
  W psychiatrii klinicznej, bo o niej mowa, leczy się „wiercipięty”, jak to ujmujesz, np z zaburzeniami czy uszkodzeniami centralnego układu nerwowego albo np na skutek niedotlenienia w czasie porodu.

 78. kooperatywaMandragon

  „U jankesow dzieci i mlodziez masowo faszeruje sie psychotropami, zapisywanymi na potege przez zwyklych lekarzy , nawet nie psychiatrow.”

  W kraju drugą pod wzgledem liczebnosci grupą leczoną z uzależnień są nadużywający leków uspokajających i nasennych. Z tym, że dotyczy to głównie leków pozyskanych drogą legalną ale poza kontrolą lekarską (głównie psychiatryczną).

  Więcej w analizie Grażyny Światkiewicz „Problem nadużywania legalnych psychoaktywnych farmaceutyków na tle społeczno-ekonomicznej transformacji w Polsce” poniżej:

  http://ain.ipin.edu.pl/archiwum/2005/4/t18n4_6.pdf

 79. Świat według Kiepskich obchodzi 20 urodziny (540 odcinków).
  Gazeta Wrocławska napisała „serial opowiada historię
  mieszkańców wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4”
  Ferdynand Kiepski-senior rodu- jest bezrobotnym i nigdy do pracy
  nie poszedł bo nie było dla niego pracy zgodnej z jego wykształceniem.
  Można jednak zauważyć, że do żadnej partii się nie zapisał, a przecież
  to najprostsza droga do zrobienia kariery i polepszenia doli rodziny.
  Mam nadzieję, że sprawę jeszcze przemyśli i zostanie prezesem jakiejś
  państwowej spółki.
  Tymczasem składam wszystkim mieszkańcom kamienicy przy ulicy Ćwiartki
  serdeczne życzenia z okazji jubileuszu

 80. Za dużo do utrzymania
  Nowe problemy spowodowane przez naturę tylko pogłębią narastający od lat poważny problem z pogarszającym się stanem infrastruktury wojska USA. Supermocarstwo nie jest w stanie utrzymać w zadowalającym stanie wszystkich swoich baz. W 2018 roku Pentagon ujawnił, że ma zaległe prace remontowe na nieco ponad sto miliardów dolarów. 23 procent infrastruktury wojskowej ma być w „kiepskim” stanie, a dziewięć procent „rozpadać się”. Wojskowi chcieliby zamykać więcej baz i ograniczać rozmiary infrastruktury, jednak napotykają przy tym na opór polityków, którzy walczą o utrzymanie miejsc pracy w swoich okręgach wyborczych.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114881,24594484,wojsko-usa-otrzymalo-potezny-cios-i-ma-wielkie-straty-z-takim.html
  ===========

  Pocieszające……

 81. adam100
  „Jak PiS „uzdrowił” wymiar sprawiedliwości. „DGP”: Rekordowa niewydolność.
  W ubiegłym roku sądy rozpoznały o prawie milion mniej spraw niż rok wcześniej. Aż 5,8 mln zł skarb państwa musiał zapłacić za przewlekłość procesów”.
  Takie „nieoczekiwane” wydatki, jak odszkodowania dla rodzin ekshumowanych bezwzględnie ofiar katastrofy pod smoleńskim też trzeba dodać do bilansu strat, na jakie naraża PIS suwerena. A ile poszło i nadal idzie kasy na absurdalną podkomisję Macierewicza, która nie może znaleźć dowodu na zamach. Im dłużej szuka, tym bardziej nie znajduje.
  Jakie będą skutki materialne, merytoryczne, psychologiczne, a nawet psychiatryczne (alarmujące liczby samobójstw wśród nastolatków) skandalicznej deformy edukacji okaże się dopiero przy bliższym oszacowaniu. Za to pani minister dostanie nagrodę, jeśli uzyska mandat europosła – duuuużo euro każdego miesiąca i rozmaite bonusy dodatkowe.
  Szczerze mówiąc, już mi się odechciało wyliczać i omawiać kolejne „sukscesy” tego rządu kolesi i kolesiówien umiłowanych w Panu Prezesu, który dba o nich jak Don Corleone, ale i karci surowo, gdy trzeba drużynę przywołać do porządku.
  Gdy patrzę na ostatnie zdjęcia Prezesa, bardzo dla niego charakterystyczne, ma na twarzy taki leciutki, pyszny (od pychy) uśmieszek tajemniczego Buddy i te rączki splecione w małdrzyk. Powinien siedzieć „po turecku”, ale ławie sejmowej byłoby to niewygodne. Natomiast na Nowogrodzkiej lub na Mickiewicza – jak najbardziej.

 82. Symetryczny
  29 marca, g.16:31
  Jaka tam wojna z Rosją. JK i jewo kamanda prężą niby muskuły, ale wszystko co robią, jest jak najbardziej po myśli i na korzyść Rosji. Przede wszystkim działania na rzecz osłabienia UE.
  Jak tm u Ciebie w ogrodzie? Pewnie wszystko już rozkwitło. Podeślij, proszę, jakieś foty.
  U mnie budowlańcy zrobili demolke, gdy chodzi o tarasik (jedyny w kamienicy, ale nie była to samowolka, mam na niego papiery po poprzednim właścicielu) i zejście do małego, ale jednak ogródka.
  Dom został wspaniale zrewitalizowany (moderna z wczesnych lat 30), łącznie z balkonami, za wyjątkiem mojego tarasu, który był powojenny i odstawał, a ogródka prawie nie ma. Wylazły tylko uparte tulipany.
  Gdy się sprowadzałam pod ten adres, miałam psa owczarka niemieckiego i czarnego kota, przyzwyczajonych do swobodnego wybiegania z domu. Oczywiście z psem chodziłam na spacery, a kot, jak chciał, to sobie biegał tam i z powrotem.
  Pozdrawiam

 83. korekta, faktycznie – w czasach dobrej zmiany sądownictwo stało się niewydolne (czy „zapóźnione”, to się jeszcze okaże).

  W dawno minionym okresie podobno dzieci uczyły się wierszyka:

  Niech żyje nam Towarzysz Stalin/On usta słodsze ma od malin.

  Po wyborach może być, że dzieciaki będą recytować:

  Nasz prezes ma uśmieszek pyszny/tajemniczy i przyciągający, jak uśmiech Kriszny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryszna#/media/File:Raja_Ravi_Varma,_Yasoda_Adorning_Krishna.jpg

 84. „Więcej o płacach bankierów w najbliższym numerze POLITYKI” – anonsuje red. A. Grzeszak.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1787754,1,placowy-symetryzm-nbp-pokazal-ile-zarabiali-prezesi.read?src=mt

  NBP ogłosił tabelę spadających za PiS realacji pensji prezesa NBP do średniej wynagrodzenia w gospodarce. Co za idiotyczne ściemnianie skierowane do najciemniejszego ludu!

  Kiedyś proporcja była nawet 26,4:1, później spadała wahającym ruchem do 17,1:1 w 2015 roku, aż za PiSu … uwaga … do 12.9:1.

  I co to ma oznaczać? Przecież nie to, że wynagrodzenia rosną, realnie (po odjęciu inflacji) mniej więcej równo, po 3-6 procent rocznie, trochę wolniej w okresie kryzysu 2009-12. Zaś zarobki z premiami prezesa naturalnie rosły wolniej. Całkiem naturalnie i do tego sprawiedliwie społecznie. Efekt „Polski w ruinie”.

  Ale przecież takie tłumaczenie nie dla propagandzistów PiS.

  Ale w tym najważniejsza sprawa umyka, tj. kwalifikacji blondynek z NBP. O tym cicho sza. Czy jakiejś komisje kwalifikacyjne jakieś chociaż podkładki dla Glapińskiego sporządziły? Ależ nie! Dał nam przykład Prezes Kaczor swym „ja bez żadnego trybu”.

 85. Ponoć po obaleniu tzw. komuny w parafiach piją na umór. Bijąc statystykę PRL. Czy to nie przesada aby szukać pretekstu do picia z gwinta. Tak sobie myślę może z tych względów dla ratowania narodu komuno wróć. Jako mniejsze zło.

 86. „Najsłodszym prezentem” PiS dla swojego tymczasowego elektoratu była deforma szkolnictwa, zwana też rozpier….ą.
  Oto całkiem dobry, chwalony w rozlicznych rankingach system uwierał pewne grono rodziców. A bo to „dzieciaki nie mają dzieciństwa”, „są wystresowane durnymi testami”, itd. sarkania i ględzenia. Jakieś mikro protesty, ruch Ratuj Maluchy, wrzawa wzniesiona przez Elbanowskich …

  Teraz wracają na forum. Okazało się, że likwidacja gimnazjum nie jest słodziutkim ciasteczkiem, które można zjeść i je mieć.
  – Państwo Elbanowscy nie zabierali głosu, gdy minister forsowała likwidację gimnazjów. A to ta reforma stworzyła lub pogłębiła wiele kłopotów, na które teraz się skarżą – oburza się Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciw Reformie Edukacji. – Nauka do późnych godzin popołudniowych to efekt zostawienia w szkołach siódmych klas. A za rok będzie jeszcze gorzej! Zadań domowych jest więcej, bo nauczyciele nie wyrabiają się z nową, rozbudowaną podstawą programową. Plecaki nie mają szansy, by być lżejsze, bo e-podręczniki, które mogły to poprawić, po reformie są już nieaktualne. Szafki? W wielu szkołach nie ma ich gdzie ustawić, bo każdą wolną przestrzeń przeznacza się na sale lekcyjne, by jakoś pomieścić dzieci.

  Ciekawe jak rodzice, i dziadkowie, zareagują na katorgę swoich pociech w zdefromowanych szkołach. Jak zareagują przy urnie wyborczej?

 87. Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: – Państwo Elbanowscy są jedynymi wygranymi likwidacji gimnazjów. Mogą teraz radośnie pomóc minister Zalewskiej w rozwiązywaniu problemów, które sama pogłębiła. I jeszcze razem zwalać winę na samorządy.

  http://wyborcza.pl/7,75398,23070767,reforma-psuje-szkoly.html

 88. W sklepie wielkopowierzchniowym młoda kobieta rozmawia przez telefon.
  Stojąc w kolejce usłyszałem; już załatwiłam kredyt na mieszkanie 300 tysięcy na 20 lat, do spłaty 416 tysięcy po 1,7 tysiąca złotych miesięcznie. Ktoś coś do niej mówi, a ona na to „no tak trzeba chyba wziąć ślub”.

  Dawniej to mężczyzna starał się o mieszkanie, teraz chyba role się odwróciły.
  To całkiem tak jak u Kiepskich

 89. Problemy z psychiką dzieci upoważniają do sugerowania chrztu po uzyskaniu pełnoletności. Tak sobie myślę,że to odsunie podejrzenia skutków chrztu na podobieństwo szczepionek. Warto ujawnić czy dzieci zachwiane były chrzczone wbrew ich woli. Co skutkuje protestem.

 90. ls42
  29 marca o godz. 16:50

  Z przyjemnością dołączam się do jubileuszowych życzeń.
  Chciałbym jednak zaznaczyć, że mój ulubiony bohater ma w swoim bogatym życiorysie epizod pracy – jako obsługa saturatora.

 91. Pan Inzinier Levar
  Pan tyż dobrzy piszy tak jak Pan Inzinier Marło Roś Pan Inizinier Kuwetin Ty Pan Inzinier Nałuspazimin i Pan Inzinier Sratuskukus. Bu kłamstwu ma krutki nogi a Prawa ma długi nogi i szysku si wyda.

  Pan piszy o lewactwi i dobrzy Pan piszy bu to szatanisty som przysłany z pjekła jak tyn Marks co Polaków zy
  Stalinym murdował. Szatanisty czekajum aż si czarna koza urodzi ali ni poślum jej na paświsku żyby sy trawy i budaki żarła inu trzymiom jom w pywnicy i dajom jej tajne zioła z nargotykamy jak una już je we wieku to przychodzi sam Lucyper i jom zapłodnia i wtenczas una daje czarne mliko. Szatanisty to pijum a późni si ruzchodzom i wyklinają na Katulików Polskich uczom pedalstwa w szkoli a tera scom ud małegu dziecka jak jeszczy mały som w żłubku jak Pan Jezus i modlum si du tenczy dobrzy ży w Warszawi tencze spalili Polskie Katuliki bu tera szatanisty nie majum dzie si modlić.

  U nas w szkoli jest taki nałuczycil lewak i wczora un powiedział du Oliwiera syna Janka Bzducha ży un je taki debil ży si tylku du rzondu pisowskiegu nadaji. Bu Uliwier muwił ży ziemja je płaska bu z kuli by si ześlizgł i het na dół puleciał i co źle gadał bu ni pu lewacku?

  A był u nas na wioscy taki durny Wojtuś Kiślak i wuziły gu du sykiatry aż du samegu Radzynia. I guwnu to dału. A piniendzy na likarstwa szli. Wojtuś mjał taki ruwerek na trzych kułkach i muwił ży to rowyr pudwodny ży bedzi sy jedził w Ryśkowym stawi pu dnie i ryby łatwu łapał. A my mu gadali ży tu zwykły rowyr i ży si utopi a Wojtuś ni i ni. I razy sy wjechał du stawu i si utopił. I co ty likarstwa pumogli ten sykiatra? tylko pininiendzy bierum lewacki uszusty! A rowyr zara wywołili i tera bynajmiej wnuki Piotrka Jęcaka sy jeżdżum i bynajmiej si ni zmarnował.

  A tera za PiSU bynajmiej każden ma szansy być ni musi mjeć megistra Pan Marżałek Kupściński zywkły ugrodnik a jak dobrzy rzondzi a co ja ni trzymał pumidorów pud folium tyż by ja si nadał. A Pan Mynister Siuśki co w tyłatrzy wonsy przyklejał żyby aktory grali a wonsów ni mjeli albu perułki zakaładał siwe jak mjał włosy czarny. I co ży un tyż trochu głupi inny ludzi w rzondzi ali bynajmiej dobrzy rzondzum bu szanujom Ludność Polske a jak si mjeli ksztacić jak bjedne były? Głosuj na lewactwo głosuj to Tusk wruci i szysku pulikwiduji szyski Polski Fabryki jak Stalin z Leminem brodatem i łysem!

 92. wiesiek59
  29 marca o godz. 16:52
  Handlowe ramie kompleksu wojskowo- przemyslowego zapodzialo 21 bilionow dolarow w ostatnich dekadach.
  Nikt nie poszedl siedziec, bo ksiegowi i bankierzy stoja ponad prawem. Nie wystarczy wiec na pelne utzymanie ponad 100 baz naokolo swiata i niestety na budowanie Drugiego Malborka.
  https://www.globalresearch.ca/how-21-trillion-in-u-s-tax-money-disappeared-full-scope-audit-of-the-pentagon/5638534

 93. @stasieku
  Ja to się dziwię tym gadającym na blogu głową, które usiłują przekonywać Rossich, symetryznych, quentinów czy neospazminów, że oni sie mylą, że w tym samolocie to nie było żadnego wybuchu, zeTusk to nie złodziej, że złodziejem są w pisie To tak jakby przekonywać jakiegoś nkwudzistę albo ssmana, że w gulagach czy obozach koncentracyjnych należy poprawić wyżywienie i higiene, kiedy w okół zwały trupów.
  Tu nie ma dyskusji i jeżeli te typy temu zaprzeczaja, to albo są ograniczeni, jak Kuchciński, Pięta czy Suski, albo do szpiku cyniczni jak Kaczyński i Morawiecki.
  To pogorzelisko po pisie bedzie cięzko zlikwidować.
  A bezkarny Kaczyński, który dyktuje Ziobrze co ma zrobić z austriacką aferą dewloperską, musi za to i za wszystko inne odpowiedzieć.
  A tu gadu, gadu, Rossi nie masz racji, bo to…, Rossi wytłumacz, bo to..a Rossi dalej pogrywa z gadającymi głowami

 94. pombocek
  29 marca o godz. 11:06

  „Oszołomstwo kojarzy mi się z królem Midasem, Kościołem rzymskim i prawicą”.

  Tropiąc oszołomstwo zwróć uwagę na Śmiszka, Žižka, Biedronia, Rabieja oraz biedną istotę Scheuring-Wielgus.

  „Lewica kojarzy mi się z Jezusem”.

  To tylko przekleństwo skojarzeń z tzw. teologią wyzwolenia. Faktycznie to szeroki obóz lewicy zawsze chciał likwidacji „opresyjnego” chrześcijaństwa ― przykładem Hitler, Stalin, Mao, Pol-Pot ― aby w końcu zająć jego miejsce pod szyldem niemarksistowskiej kontrkultury?

  Dziś definicja lewicy pogodzonej z liberalizmem w skrajnej zglobalizowanej postaci jest oczywista: mają serca po lewej, a portfele po prawej stronie.

  „ … co to za zwierzę „lewactwo” i „lewackie oszołomstwo”?

  Kto pyta też błądzi. 🙂

 95. nokraj
  29 marca o godz. 14:10

  „Cimoszewicz akurat buduje – własnemi ręcami w dodatku, z drewna, w puszczy, którą kocha i szanuje – a nie rujnuje. To jest najbardziej pracowity polityk w tym kraju. W sensie ścisłym, rolniczo-budowlanym”.

  Co ja zrobię, ale nie mogę polubić faceta, który jest synem oficera Armii Czerwonej, zapisał się do PZPR na studiach i w 1973 roku został na UW przewodniczącym rady uczelnianej „komsomołu”, czyli SZSP powstałej w wyniku likwidacji popaździernikowego ZSP. Z jakiego powodu tak rozpoczęta kariera na początku lat 70. miałaby trwać 30 lat po upadku systemu komunistycznego, który Cimoszewicz wraz z rodziną wspierał od zawsze?

  Czy byłoby możliwe, żeby działacze Hitlerjugend 30 lat po wojnie zajmowali stanowiska polityczne w RFN, w dodatku tak zachowując się jak Cimoszczenko? No ale Niemcy to poważny kraj.

 96. Witam Panie Mieczysławie
  Ma Pan całkowitą rację, że prosty człowiek może rzadzić nawet lepiej niż taki wykształcony. Ale zwracam Panu uwagę, że wykształceni nie muszą szkodzić, jesłi są uczciwymi ludźmi. Weźmy np profesora Glapińskiego, człowiek mądry ale nie wynosi się. Zarzucono mu, wręcz go zaatakowana, że płaci za dużo swoim sekretarkom. A przecież to jest atak na kobiety , na matki, z którymi profesor Glapiński jeździł do Francji , żeby odpocząć i przekonsultować z owymi matkami różne rzeczy. Podłość, zazdrość i zwierzęca nienawiść powinna oburzyć każdego Polaka i Polkę. Jak porównać czystość, prostolinijność i uczciwość profesora Glapińskiego wobec niebywale haniebnego zdemolowania lesniczówki przez pana Cimoszewicza.
  Wymienieni przez Pana wykształceni inżynierowie Panowie Rossi, Quentin czu Srukuku też są reprezentantami elity, która się nie wywyższa. Są to ludzie moralnie nienaganni, jak profesorowie Legutko, Terlecki i Pani Profesor Pawłowicz.
  Więc powtarzam, niech Pan nie wyklucza wszystkich wykształconych, bo wśród nich też zdarzają się uczciwi patrioci. Choćby sam Pan Jarosław Kaczyński.
  Niech Pana Bog prowadzi.
  ps
  Przypominam baner „Lewy w Brukseli Polskę wybieli”

 97. @

  „Szmalcownik ” Czarnecki daje popis swojej inteligencji:

  http://wyborcza.pl/10,152484,24597798,czarnecki-chcial-wykopac-dolek-pod-tuskiem-i-sam-w-niego-wpadl.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.2-L.2.maly

  standard_jestem29.03.2019, 16:56
  Chlopcy z Pisu;
  Pozwalajcie Czarneckiemu sie dalej wypowiadac.
  On bardzo godnie reprezentuje wasz stan umyslu, frustracje i intelekt.
  to_znowu_ja29.03.2019, 16:30
  Wysluchalam 2 razy i wyslucham jeszcze kilka!
  Rozplywa sie na jezyku jak maslo na patelni!
  Wrocilismy do narracji „wina Tuska”!
  Rozbrarajace!
  spurs4life29.03.2019, 17:20
  Zanim obejrzalem material chcialem napisac, ze cytowanie i komentowanie wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego ma taki sam sens, jak Krystyny Pawlowicz. Ale obejrzalem i jednak zmieniam zdanie – cytujcie go jak najczesciej. Co za kretyn 😀

 98. macie chleb dla starego kunia?

 99. Panie Lewy,
  Ja nie muwie ży ludzi wyksztacone som złe bu te wyksztacone z PISU som dobre bu bynajmiej si ni chwalum ży co to ni une. A Damian Mariana Kuśki syn tyż stodiował w Hakademni Biznesa i Markientyngu w Tykucini i zapisał si du PiS i w Puwjeci działa a si ni chwali jak lewactwo ży ksztacony.
  A Pan Pjetrowicz był w Partji ali bynajmiej w Armi Czyrwunej nie był jak Tusk co jegu dziadyk w Wyrmaszci był co z Rybimtrupem i Stalinym Polskie napadły.
  A Cimuszewicz zruinował Polske Leśniczuwke bu une szysko zruinujom tak jak Warszawe we druge wojne a Tusk co nie ruinował? Czegu si dotknum ud razu ruzwalom.

 100. niemcy; wagarowiczow z transparentami coraz wiecej, pewnie wiosna idzie – krucjaty dziecięcej?

 101. wpisuje do niemieckiej wiki batow – njet, a propozycja nie do odrzucenia – bacon;

 102. a w srodku berlina znowu chca zainscenizowac matrix
  – guma nie do wyplucia;

 103. Głupi Kazio sika do piaskownicy. https://sophico21.blogspot.com/

 104. Po raz trzeci pijaczki z pubu zwanego Izbą Gmin przegłosowali decyzje w sprawie jiie przyjęcia umowy wynegocjowanej przez Teresę May z Brukselą. A Teresa straszy że poda się do dymisji i nie podaje się.
  W japońskim Parlamencie, premier po takim czymś popełnił by seppuku.
  Dla odmiany w polskim, „obatel” Czarniecki wyszedł by przed kamery i powiedział, że to jest OBRONA Konstytucji i ideałów Piłsudskiego, którego NATURALNYM kontynuatorem jest Prezes Kwaczyński.
  A Beata Oberek, jak zwykle podkreśliłaby prawdziwość wypowiedzi obatela, strzygąc oczami w lewo i w prawo głupawo się uśmiechając.
  Mam tylko podejrzenie, że Teresa May się poświęciła i że po cichu zamierza do odwołania brexitu. Gdyby to się jej udało, to by łyla wielkim politykiem, jeśli nie , odejdzie w zapomnienie, jak wielu innych.
  Nie żal mi Anglików, ale byłoby lepiej dla Europy, gdyby WB w niej została.
  Najważniejsza cześć do produkowanego w Tuluzie airbusa , czyli silnik jest fabrykowana w WB u rolls-royce’a.

 105. czytam w nzz, ze bez koniecznych korektur kursu prom IV rp rozbije sie najpózniej na rafie polityki rentowej: taki bedzie koniec obecnego kultu cargo i sekty trójpanów, ale niestety to, co zajmie jej miejsce nie bedzie wcale lepsze, a tak naprawde to wyjdziemy z tego dolka znowu na prosta dopiero pod koniec stulecia, kiedy minie kolejna epoka religijnego fanatyzmu i bedzie mozna znowu wracac z pracy do domu bez rewolweru;

 106. @adam100
  Obatela już pozbawiono funkcji vice przewodniczącego za opluskwianie europosłanki Róży Thun. Teraz opluskwia Tuska. Taką ma robotę, którą mu Kaczor zlecił i robi to z przyjemnością.

 107. mag
  29 marca o godz. 17:16
  Oprócz wojny z Rosją, chyba zwycięskiej, w tym roku wegetacja zaczęła się prawie miesiąc wcześniej. Przekwitły krokusy i przebiśniegi, kwitnie forsycja i żonkile. Za parę dni zakwitnie magnolia. Z trudem z powodu lichej kondycji i częstych wizyt u lekarza zdołałem wykonać podstawowe prace pielęgnacyjne. Niestety już nie te lata. Także mam w domu psa i kota. Pozdrawiam

 108. Mauro Rossi
  29 marca o godz. 19:25

  Przestań pieprzyć.
  Rodowód Cimoszewicza niewiele się różni od Kaczyńskiego.
  Grzebanie w życiorysach przodków, bez względu na czyny zstępnych, jest obrzydliwą manierą styropianu.
  Oceniamy ludzi po czynach.
  Oraz, takich drobiazgach jak przyzwoitość, kultura wypowiedzi, sposób przekazu.

  Podobnie durnowate jest odniesienie do postaw w czasie wojny.
  Wpływ Waldheima, Ratzingera, czy Grassa, von Brauna, na swój los, był ograniczony.
  Ważne co robili potem.
  Przysłużyli się jakoś ludzkości?

  O chronionych personach typu Mengele, się nie wypowiadam.
  Chroniły ich jako przydatne narzędzia i Watykan, i tzw. „demokracje zachodnie”.
  Wykorzystywanie członków SS w Legii Cudzoziemskiej, czy grupach paramilitarnych formowanych na zachodzie, też nie jest tajemnicą.

 109. maciek.g
  29 marca o godz. 13:38

  „kontrolerzy nie mogą załodze nic nakazać ….”

  Mogą wiele rzeczy, właściwie wszystko, np. z powodu zamknięcia lotniska nakazać lot na inne lotnisko.

  „Jeżeli nie udzielają zgody na lądowanie lub informują, ze lądować nie można, w przypadku niedostosowania się załogi i wypadku nie ponoszą za niego odpowiedzialności”.

  A kontrolerzy nie powiedzieli przypadkiem „lądowanie warunkowe” i pas wolny? Jest to stenogramie, przeczytaj go choc raz. Zapamiętaj wreszcie, że załoga tupolewa nie lądowała tylko sprawdzała, czy są warunki do lądowania.

  „Jak, lądujący przed Tu nie dostał zgody na lądowanie, a mimo to wyładował i co”?

  Załoga JAK-a miała postępowanie dyscyplinarne. Przepisy, które ich obowiązywały spowodowały, że postępowanie w drugiej instancji umorzono, piloci z wysokości decyzji widzieli bowiem światła pasa i dlatego mogli bez przeszkód wylądować. JAK to mały samolot i do lądowania wystarcza mu 400 m pasa startowego, więc nie musi precyzyjnie trafić w jego początek, ma więc dużo większą szansę na lądowanie w złych warunkach. W przypadku dużo cięższego Tu-154 jest to już 2,5 km i dokładnie tyle metrów liczy droga startowa w Smoleńsku, czyli nie ma tu żadnego marginesu bezpieczeństwa. No i m. in. dlatego załoga Tu154 nie ryzykowała.

  „Polskie władze wojskowe powinny pilotów jaka osadzić i jak widać nie zrobiły tego …”

  Jak widać z sobie znanych powodów to zrobiły, przynajmniej w pierwszej instancji postępowania dyscyplinarnego, chodziło o to, żeby odium spadło i na martwą załogę tupolewa. Ordynarna ustawka propagandowa, na co dałeś się nabrać, nie bez przyjemności.

  „ … nawet mimo skandalicznej wypowiedzi pilota „nam się udało , możecie próbować”. Poczytaj sobie to nie będziesz pisał tak wierutnych bzdur”.

  W lotnictwie wie wiele rzeczy udaje się lub nie udaje, pogoda jest bowiem zmienna.

  „Wcale nie prosili załogi o kwitowanie wysokości, bo ją widzieli na radarze”. wg ciebie to na radarze widać ziemie na poziomie lotniska i związku z czym z trójka ta wysokość jest wyliczana”.

  Radar używany w Smoleńsku pokazywał wysokość, ale najprawdopodobniej nieprawidłowo, bo samolot cały czas miał złą ścieżkę, zaś kontrolerzy wielokrotnie potwierdzali, że jest ona właściwa. Przy nieustabilizowanym podejściu samolot powinien być odesłany na drugie zajście. Prócz złej ścieżki samolot znosiło na lewo od osi pasa, co potwierdziła także załoga JAKA. Ścieżka była zła i kurs także, a kontrolerzy powtarzali „na kursie ścieżce”. Jak dziś widać był to wstęp do późniejszych wyjaśnień, że samolot rozbił się z winy załogi.

  „A to że załoga odeszła sama. racja, tylko nie wiem czy pasażerów o to pytali czy tez chcą odejść”.

  Twoja troska o rosyjskich kontrolerów jest godna uznania, ale masz chyba problem z „niekontrolerem” płk Krasnokutskim, który nie powinien znajdować się obok radaru i wydawać pleceń kontrolerom, ale tak właśnie robił. Wydaje się, że skacowani kontrolerzy nie byli wtajemniczeni w to w czym uczestniczą, a Krasnokutski już tak.

 110. Słodkie prezenty: beyond any borders.

  Z zacytowanych (z dumą) na sąsiednim blogu oświadczeń samorządowych władz Łodzi z PO wynika, że będą one płacić łódzkim nauczycielom za strajk (określony przez zachwyconego agitatora-belfra, jako ‚przeciw PiSowi’).
  To pierwszy chyba przypadek, aby jedna partia płaciła żywą gotówą służbom publicznym za strajk przeciw innej partii.
  Przyznam, że taki poziom zezwierzęcenia cywilizacyjnego i demoralizacji, w dodatku w imię …edukacji!, przebija w moim doświadczeniu i percepcji wszelkie granice i Kazachstanu, i Klechistanu i nawet ograniczeń wspólnoty plemiennej, nie mówiąc o średniowieczu.
  Gorzkie jak cyjanek i nieodwracalne będą owoce tych konfietów, na wieki wieków zabijających nam wszelkie normy i to na żywym organizmie dzieci.

 111. Lewy
  29 marca o godz. 20:44
  Mam tylko podejrzenie, że Teresa May się poświęciła i że po cichu zamierza do odwołania brexitu.

  A wiesz, że to sam mi chodzi po głowie. Patrząc na May w parlimencie (po III porażce) miałem wrażenie że dusi na twarzy sardoniczny uśmieszek. Tak, to wygląda na celowy sabotaż Brexitu przez May takimi sposoby, jakie ma w ręku (bezpośrednio tego wymusić nie może).
  Pani Szydło też ogłosiła, że 27:1 to jej sukces. Być może nagroda za ten demontaż Polski w Eu czeka na nią w Moskwie, Tak jak na May w Brukseli…hihi.
  Lub jest to po prostu jakiś sequel Seksmisji w wersiji total-noir. (W finale eminencje May i Szydło bez peruk…?).
  Horror, horror…

 112. adam100
  29 marca o godz. 19:54

  @

  ‚„Szmalcownik ” Czarnecki daje popis swojej inteligencji […]’
  ————————————————————————-

  Czarnecki i inni pisowcy mogą wygadywać różne kretyństwa, ponieważ suweren i tak nie rozumie, że to kretyństwa błazenada. Skoro nie dostrzega kretyństw, to i sprzeczności nie widzi. PiS żeruje na upośledzeniu swojego elektoratu. Teraz przypomnę pewne zdarzenia z nieodległej przeszłości.
  Większość z nas pamięta jaka była reakcja środowisk tzw. prawicy, a pisowskich w szczególności, gdy Tusk został przewodniczącym RE. Pomijam już to, że wg polityków PiS i innych narodowców była to nagroda za to „zdradzał naród na rzecz Niemiec”, że był „sługusem Merkel”. Nie tylko wytykano mu zdradę, ale też wyśmiewano się z niego, że jest „cieciem”, „odźwiernym”, „ustawiaczem krzeseł” itp., głoszono, że osoby pełniące funkcję nie mają żadnego wpływu na politykę, że funkcja ta, to atrapa. Suweren to chętnie łyknął i też drwił sobie z Tuska.
  Kiedy przyszło do wyborów na kolejną kadencję i okazało się, że Tusk ponownie może objąć owo „nic nieznaczące” stanowisko, pisiarnia uniosła się gniewem i postanowiła -za wszelką cenę – nie dopuścić, by Tusk po raz kolejny został „cieciem”. Argumentacja pisiarni była następująca: „Tusk nie wykorzystuje swojego wpływowego stanowiska do działań dla dobra Polski” (sic).
  Suweren nie widzi w tym żadnej sprzeczności, nie dociera do niego, że ktoś, kto nie ma wpływu na nic, nie może mieć jednocześnie wpływu na wiele ważnych spraw.

  Zalinkowałeś artykuł, który pokazuje pisowską logikę, zastrzeżenie, że „pisowską” jest tu konieczne, ponieważ z normalną logiką nie ma ona nic wspólnego. Czarnecki zgodnie z pisowską normą obwinia Tuska o to, że on jest winowajcą BREXIT. Dziennikarka pyta na czym ta wina polega. Czarnecki odpowiada, że Tusk źle negocjował z Cameronem. Dziennikarka prosi o szczegóły, Czarnecki odpowiada, że chodzi o tajne rozmowy pomiędzy Tuskiem a Cameronem. Dziennikarka domaga się konkretów, Czarnecki odpowiada, że… ich nie zna, bo rozmowy były tajne. 🙂
  To jedno z wielu kretyństw, których suweren nie roztrząsa, bo jest -po prostu -niekumaty.
  Z badań opinii społecznej, że liczba debili w Polsce nie spada, ale też zbytnio nie rośnie, stanowi 18-22 proc. I to jest pocieszające i jednocześnie gwarantuje nam, że nie uda się przerobić Warszawy na drugi Budapeszt.

 113. Te wszystkie zawirowania wokół BREXIT wynikają z tego, że UK próbuje wyjść z opresji z twarzą -kombinują na wszelkie sposoby, jak pozostać w UE i jednocześnie zachować cnotę. Ja od początku, tzn. od czasu, kiedy ogłoszono wyniki referendum, twierdzę, że moja druga ojczyzna w UE pozostanie. I tego się trzymam. A jeśli nawet wystąpią, to pozostaną w EEA (Europejski Obszar Gospodarczy), co -z grubsza rzecz biorąc – niewiele się różni od członkostwa w UE. Ja Jobrave Wam to mówię. 🙂

 114. wiesiek59
  29 marca o godz. 20:57

  Mauro Rossi 29 marca o godz. 19:25
  „Przestań pieprzyć. Rodowód Cimoszewicza niewiele się różni od Kaczyńskiego”.

  To zastanówmy się, czy niewiele się różni?
  ― Cimoszewicz (ur. 1950) był synem oficera Armii Czerwonej, który później „poszedł w Paljaki” i trafił do WSI.
  ― Kaczyński (ur. 1949) był synem powstańca warszawskiego.
  ― Cimoszewicz wstąpił na studiach do PZPR.
  ― Kaczyński w czasie studiów brał udział w wydarzeniach marcowych.
  ― Cimoszewicz w 1973 został przewodniczącym komunistycznej SZSP na UW.
  ― Kaczyński w 1976 rozpoczął współpracę z KOR.
  ― Cimoszewicz w 1980 został zarejestrowany jako współpracownik SB (kontakt operacyjny).
  ― Kaczyński w 1981 nie podpisał lojalki.
  ― Cimoszewicz w 1989 został posłem do Sejmu z ramienia PZPR.
  ― Kaczyński w 1989 został senatorem z listy Komitetu Obywatelskiego „S”.
  ― Cimoszewicz był premierem w rządzie postkomunistów.
  ― Kaczyński był premierem w rządzie PiS.
  ― W 2019 roku Cimoszewicz antyszambruje u PO.
  ― W 2019 roku Kaczyński jest na swoim.

  Jak widzisz sporo ich różni, właściwie wszystko.

  „Oceniamy ludzi po czynach”.

  Tak właśnie robię.
  „Wpływ Waldheima, Ratzingera, czy Grassa, von Brauna, na swój los, był ograniczony.
  Ważne co robili potem.
  Przysłużyli się jakoś ludzkości”?

  Nie wiem, natomiast Cimoszewicz przesłużył się ludności, która ucierpiała od powodzi w 1997 roku. Jak się nie ubezpieczyliście to teraz się walcie, tak ― mniej więcej ― im powiedział, przynajmniej szczerze. 🙂

 115. Mauro Rossi
  29 marca o godz. 20:58

  jak chcesz dokładnie wypowiedź Jaka 40 brzmiała :” No, nam się udało tak w ostatniej chwili wylądować. No natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej”
  Taka wypowiedź plus lądowanie bez gody kontrolerów powinna zaowocować procesem karnym.
  Reszta twej odpowiedzi głupsza niż zwykle.
  Mauro zadanie wykonałeś , nikt na blogu już nie wątpi że to nie był zamach. Brawo – i na tym kończę rozmowę z tobą

 116. @ jobrave

  Niemam, no niemam siły skomentować Pisieluków, bo mnie gaszą, kładą na łopatki i obezwładniają trafnością.

  Szaleństwo Brexitów, społeczeństwa i jego dotychczas cywilizacji parlamentarnej można (i trzeba) skomentować tylko zatruciem zdrowego organizmu „medyczną” marychą z Kremla w kroplówce sieciowo-londongradzkiej.
  Pięknie to wywodzą, per polskam analogiam tu:
  Rosyjska propaganda i dezinformacja zagrażają
  W zasadzie, w treści o Polsce, jest to rozkład jazdy tutejszych blogowych kremtroli.
  Nb, i znowu per analogiam, po „wprowadzeniu” do obrotu legalnego „medycznego” THC w Polsce, najlepiej sprzedają się w sieci …puste pudełka po rzekomym leku (fałszowane zresztą), gwarantujące legalne zażywanie czegokolwiek narkotycznego w zielu czy proszku, w razie kontroli.
  Te pudełka, jak kremlintrole, zawierają w sobie całą miałkość zidiocenia społecznego z niezasłużonego dobrobytu.

 117. byk
  29 marca o godz. 20:47

  To mi się podoba, bo trafne.
  Kult cargo to odpowiednie źródło objaśniające szerzej spostrzeżenia we wpisie Redaktora Passenta.
  Z byka brać, te prezenty, Panie byk, z byka 😉

 118. jobrave
  29 marca o godz. 21:14
  Co było pierwsze oszust czy naiwniak ?
  Moim zdaniem najpierw musiały byc naiwniaki, mówiąc kolokwialnie durnie i musiało ich być dużo. Są one glebą, paszą dla oszustów , cyników. Bo najpierw były rośliny, potem zwierzęta roślinożerne, a na koniec drapieżniki, lwy i hieny.
  Na tej dychotomii „głupiec-oszust”czyli pasterz-baranek od wieków funkcjonuje kościół. Od czasu do czasu te roslinożerne naiwniaki potrafią się ocknąć, zauważą, że opłaca się ustanowić reguły współżycia i ich przestrzegać. Inteligentniejsze naiwniaki jak Waszyngton, Hamilton, De Gaule, Mazowiecki itp namawiają naiwniaków do zaakceptowania takiej umowy, która w miarę zapewnia równość wszystkim, jest to demokracja. Działa to jakiś czas,jednak kiedy uśpione baranki, przyzwyczajone do cieplej wody w kranie, do dachu nad głową, samochodu itp zaczynają szukać czegoś więcej , wtedy nadchodzi czas oszustów, którzy zaczynają przekonywać baranków, że oni wiedzą jak mozna zrobić jeszcze lepiej, że te reguły, jakaś konstytucja, kasty sędziowskie, przynależność do UE, to są kajdany, zniewolenie. I demokracja gwarantująca istnienie owych reguł zaczyna chorować i to chorobą śmiertelną. Trump, Orban, Erdogan, Kaczyński, wreszcie w samym mateczniku demokracji, czyli w Wlk.Brtanii Farage, Johnson i inni wspierani przez Putina rozsadzają demokrację od środka.
  Jakby na ironię demokracja i internet, które powinny promować racjonalizm, wzajemne porozumienie, pacyfizm itd, zostały przejęte przez wrogów tych wartości, demokratycznie wybrany lud odpowiednio formatowany przez internet dostał się w łapy oszustów, tak jak było na początku. Jak te amerykańskie samoloty, którymi posłużyli się terroryści by zaatakować Amerykę.
  A jak to wyglada w naszej blogowej piaskownicy ? Otóż bezprzecznie Mauro Rossi należy do tej grupy cynicznych oszustów, a neospazmin i quentin to zmanipulowane durnie. Co do srutukuku, nie mam jeszcze wyrobionego zdania, czy on manipulator, czy zmanipulowany baranek. A może to taka hybryda ?Trochę tak i troche siak ?

 119. Święty Mikołaj z Nowogrodzkiej jutro obieca nowy prezent dla suwerena. I to taki, jakiego nikt się nie spodziewa.Kacza zupa dla każdego?
  A Mauro Rossi widocznie planu nie wyrobił w tym miesiącu bo znów go pełno na blogu.

 120. Czy czy po staremu zakłamane rupiecie mogą być prezentami w nowym opakowaniu?

  Biedroń:
  Ujawniliśmy, jako jedyni z dużych partii, nasze finanse. Ani PO, ani PiS tego nie zrobiły. Wystarczy wejść na stronę Wiosny i tam są nasze finanse. Na naszej stronie można nie tylko wszystko sprawdzić…

  ->Watchdog Polska
  Nie jest to prawda.
  1. Nie dostaliśmy finansów, a jedynie część.
  2. Część z tego co dostaliśmy jest utajniona.
  4. Musimy zapłacić i powiedzieć dlaczego to ważne, aby nam udostępnili.
  3. Żeby dostać musieliśmy „iść” do sądu.
  4. Inne partie udostępniają i to znacznie więcej.

  – – –
  Metoda na wnuczka w uproszczonej wersji: na elgiebetka.

 121. „500 plus i inne „plusy” to nadzwyczaj zręczne i cyniczne posunięcie z punktu widzenia strategii wyborczej”…
  Rzeczywiście inna strategię miała opozycja , ona proponowała śmieci przeglądać w śmietniku , a może coś się znajdzie smacznego.
  Trzeba oszczędzać , bo żądania sojusznika rządu PiS opiewają na 300 miliardów dolarów i zacieśnianie pasa może być jedynym sposobem wywiązania się z narzuconego Polsce odszkodowania za mienie bez spadkowe. W Polsce media i politycy milczą. To jest oznaka najwyższej kultury niewolniczej jaką wspólnymi siłami narzuciły Polakom obecne elity polityczne. Tak trzymać.

 122. maciek.g
  29 marca o godz. 21:38

  Mauro Rossi 29 marca o godz. 20:58 „jak chcesz dokładnie wypowiedź Jaka 40 brzmiała :” No, nam się udało tak w ostatniej chwili wylądować. No natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej”.

  Czytasz, ale nie rozumiesz, co czytasz. Koledzy niekoniecznie muszą zwracać się do siebie przy pomocy oficjalnych komuników, jakie obowiązują w lotnictwie. Na przyklad nie mówią między sobą EPWA (kod ICAO portu lotniczego im. F. Chopina ) tylko po prostu Okęcie. Nie podają minimów widoczności poziomej i pionowej, np. 50/50 tylko po prostu p…da. Jak to między facetami, a nie dziewicami po zmianie płci. 🙂 Z tego co załoga JAKA powiedziała załodze tupolewa wynikało, że warunki są trudne, ale pogoda jest zmienna i skoro im się udało (w chwili podejścia do pasa mieli lepszą widoczność, bo mgła się rozsunęła i mogli lądować) to załodze tupolewa też ewentualnie może się udać, więc niech spróbują. Staraj się czasem myśleć, to nie zawsze boli.

  „Reszta twej odpowiedzi głupsza niż zwykle”.

  Poprawiasz sobie samopoczucie, a na jeszcze lepsze dobry jest Prozac ― podobno. Tylko nie przedawkuj.

  „Mauro zadanie wykonałeś, nikt na blogu już nie wątpi że to nie był zamach”.

  Nikt powiadasz? „Nikt” to bardzo mało. Ja na przykład wątpię.

  „Brawo – i na tym kończę rozmowę z tobą”.

  No chyba się załamię, może Tejot wróci z więzienia i pociągnie temat? Niedługo będzie ciekawie, wiec i ty wrócisz do Smoleńska.

 123. handzia55
  29 marca o godz. 22:10

  „A Mauro Rossi widocznie planu nie wyrobił w tym miesiącu bo znów go pełno na blogu”.

  Ty też już chyba wyrobiłaś swój plan, bo dłużej byłaś na urlopie. 🙂
  Ale wreszcie wróciłaś, bardzo się z tego cieszę.

 124. Kaczyński /1949/ był poczęty przez komunistę a nie w czasie Powstania. Przypominającego organizację lotu do Smoleńska. Ale 200 000 ofiar. A potem przodek jak Piotrowicz przeszedł na drugą stronę. Skoro niepodległość odzyskano w 2015 roku to premierowanie do tego okresu było kolaboracją z postkomuną. W celi stanie nie przeczy siedzeniu. Zabrakło zasług przy suto zakrapianym Okrągłym Stole uważanym za przejaw lojalki wobec doktryny Kiszczaka zagłaskania opozycji. Tak sobie myślę na podstawie danych IPN. Życiorysy są teraz pisane na nowo a Watykan będzie przedstawiany jako wyzwoliciel Polski. Z bożą pomocą w mundurze Czerwonoarmisty. Jak mój ojciec z Wołynia z Bronisławki-Brak.

 125. Słodki prezent. Ponoć jankesi z pomocą CIA szykują analizą o roli Piusa XII w zamachach na twórcę III Rzeszy. Mającego świadomość ,że wszelka władza od Boga pochodzi. W tej analizie tzw. papieskie błogosławienie katolickiego wehrmachtu w marszu w ramach Drang nach Osten ! sprowadzało się do żegnajcie. Bo w prywatnej kaplicy modlił się o obrońców Stalingradu aby kule były słusznie noszone a zima ostra. Tak sobie myślę,że misja wyzwoleńcza żołnierzy Armii Czerwonej zyskała na jakości.

 126. @

  Lewy
  29 marca o godz. 21:53

  Stwierdzam z pełną satysfakcją, że pissdzielce/ruska agentura , nie dominują tego blogu, zalewem szamba. Zasługą jest aktywność inteligentnych i ” żarliwych” 😉 blogowiczów EP.

  jobrave
  29 marca o godz. 21:14
  adam100
  29 marca o godz. 19:54
  ‚„Szmalcownik ” Czarnecki daje popis swojej inteligencji […]’

  Czarnecki trochę jak Pięta. Czy ktoś wie jak toczy się afera syna/synowej/chrzestnego? Przypomnę że w noc Sylwestrową interweniowała policja bo żona była naga, chrzestniak dźgnięty nożem, a synalek zazdrosny. 🙁

 127. KILKA PORANNYCH REFLEKSJI PO PIERWSZEJ KAWIE
  Polska: kraj w którym rekonstrukcji rządu dokonuje nie premier, lecz szczerbaty poseł bez żadnej funkcji ukrywający się przed listonoszem.
  Biada nam
  Przyjdzie czas, zdymisjonujemy samą Żoliborską Kanalię
  Nowa rekonstrukcja rządu
  Zieliński za Zalewską, Suski za Czaputowicza, a syn Rysia Czarneckiego za Czerwińską.
  Alle zaraz wyjdą taśmy bunga bunga z pisowskimi vip-ami z super szyszką na czele i kurdupel zacznie rozdawać inflanty żeby przykryć sprawę.
  Polska jest w szponach paranoicznego szpetnego karła i jego poplecznika suwerena, któremu rzuca ochłapy i srebrniki rechocząc – a masz, łap, aportuj suweren! O takich mówił Marszałek „…tylko ludzie koorwy”.
  Racjonalna, bardziej pracowita i utalentowana część społeczeństwa może już tylko zapłakać nad Ojczyzną.

 128. @kooperatywaMondragon, pajac w Białym Domu itd..,
  Nie mogłam się oprzeć, może prezent niesłodki ale malutka satysfakcja jest:
  https://www.banggood.com/Funny-Toilet-Supplies-Cleaning-Tools-WC-Donald-Trump-Toilet-Base-Home-Hotel-Bathroom-Cleaning-Brush-Accessories-p-

 129. „…zapłakać nad Ojczyzną.”
  Jakoś nie do płaczu ci było kiedy rozkradano majątek narodowy, ustanawiano państwo wyznaniowe, wysyłano nasze dzieci „za chlebem” czyli za pracą której dla nich w kraju nie było. Zanim zaprotestujesz sprawdź wskaźniki bezrobocia jeszcze przed rokiem 2005, czyli 15 lat po transformacji. Matka boska w klapie wyznaczała kierunek rozwoju kraju, pieniądze zza granicy dla właściciela klapy również.
  @Lewy nie strugaj naiwniaka, należysz do kolejnego etapu rozwoju i doskonale wiesz że obecna sytuacja polityczna Polski w świecie, przekręty kolejnych ekip rządzących i żałosny koniec był do przewidzenia.

 130. @mag, @Symetryczny z przyjemnością czytam Wasze komentarze. Pogoda ducha i TEMAT – temat przede wszystkim sprawiają mi radość. Przez chwilę zapanowała tu atmosfera sprzed lat kiedy zaczynałam komentować na blogu, całkiem inna od obecnej.
  U mnie jeszcze nic nie kwitnie, wykiełkowały listki narcyzy i tulipanów.
  Oboje pozdrawiam

 131. Rossi
  wątpi w to , że to nie był zamach.
  Czy to aby nie za mało ?
  Wyznanie wiary sekty smoleńskiej brzmiało inaczej .

 132. Witam Towarzystwo!
  Na dzień dobry trzydziestolatka (dwa fakultety i trzy języki) pracując w szkole
  nie mogła się dogadać ze szkolną młodzieżą, i nawet nie chciała powtórzyć
  jak ta młodzież odzywa się do swoich nauczycieli. Ponieważ zarabiała 1800 polskich złotych przeniosła się do korporacji, gdzie nareszcie się odnajduje.
  Pracujące w tym zawodzie kobiety z pewnością lekko nie mają, a uderzyć nie można, a dać po ryju nie wypada.

 133. @ lewy
  „Jakoś nie do płaczu ci było kiedy rozkradano majątek narodowy”

  Znasz ten skrzek?

 134. Lewy
  30 marca o godz. 7:32

  Dzień dobry, po dawce genetycznie polskich brzoskwiń i takiejż kawy marki >jak za Gierka< (dziś: zbożnowa).
  Na widok: Polska jest w szponach paranoicznego szpetnego karła, pocieszam się: Przez chwilę zapanowała tu atmosfera sprzed lat… Chwilo, traw!

  Komentowanie na blogu za pomocą interpejsu Odra 1305 przy użyciu koparki Waryński, oświeconych Różą (de luksemburg) sprawia mi radość, że podział Polaków na lewy (bez aluzji) i prawy półgłówek, nie dąży do zwarcia, a do uwolnienia każdej treści.
  Lewy, rozluźnij sie, u mnie w ogródku na Wiosnę dżdżownice wiją się do biedroniek, jak tow. Kania żądny dżdżu z Moczarów.
  Przyjemnego, prapolskiego końca (tygodnia), wraz z Wolną Sobotą w studio drugapolska dwa. 😉
  Podpisano: uprzejmy.

 135. ls42
  30 marca o godz. 9:47

  Młodzież dzisiejsza zdecydowanie nie dorasta do trzydziestolatek.

 136. – – –
  Konająca Barbarzyńsko.
  – – –

 137. @adam100
  Ja tam nie będę obrażał Żabci; głupiutkie to to, gadatliwe. Skąd to biedactwo może wiedziec, że jest tak głupiutka, że nie jest w stanie ocenić własnej głupiutkości swoją głupiutkoscią. Ale tak to jest z Żabami, kumkają bez samorefleksji, bo tak je uformowała przyroda (jest hipoteza, że Bóg, ale wątpię, żeby ten wszechwładny zajmował się żabami)

 138. Ludzie mówią,że rację ma ten kto więcej zarabia. Przecież płacą za mądrość. Tak sobie myślę czy płace w oświacie są mądre.

 139. @Gekko
  Dzięki za duchowe wsparcie. Juz mi minęło, to taka poranna chandra. Panta rei, jak powiedział Heraklit, więc pis też przeminie jak zły sen.
  W Lyonie słoneczko nastraja optymistycznie, więc na basen, temp wody 27 stopni, powietrza 23

 140. Stosunek władz do nauczycieli przypomina zebraniowego „pierduna” z Konopielki mimo komunistycznej elektryfikacji. Tak sobie myślę,że „pierdunów” u nas mnogo.

 141. @Levar
  „Niedoceniasz zagrożenia wypływającego dla dzieci z plebani i od Proboszcza.To tam przedwszystkim polskie dzieci sa poddawane indoktrynacji różnych „kochających inaczej”. Prezes z Proboszczem , którzy uwłaszczają się na polskich dzieciach (wara od naszych dzieci) , to rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia psychicznego dzieci w Polsce. Oszczędzanie przez Prezesa na leczeniu psychiatrycznym polskich dzieci, tylko pogłębia nieszczęście ofiar waszej (proboszczowo-prezesowej) indoktrynacji.”

  Przykro stwierdzić, ale ta wypowiedź to kliniczny przykład zindoktrynowania.
  1) Wpływ plebanii a nawet biskupów dzisiaj jest coraz mniejszy, szczególnie na młodzież (co widać, słychać i czuć…)
  2) Większość rodziców nie życzy sobie indoktrynacji ich dzieci i z drugiej („postępowej”) strony
  3) Zdrowie psychiczne obywateli a także dzieci szwankuje coraz mocniej (ciekawe dlaczego, czy też przez prezesa i Kościół?). Leczenie to zawsze było niedoinwestowane.

 142. @Wiesiek59
  „Żeby utuczyć 10%, trzeba wyeksploatować pozostałe 90%… Koszty ludzkie nie maja znaczenia.
  W pakiecie z kapitalizmem, bierze się stress, bezrobocie, przestępczość, choroby psychiczne, bezdomność, głód, narkomanię itp.”

  Też mam takie wrażenie. I te 10% zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do szerszej dystrybucji profitów. Chcą nadal trzymać lud, jak dawniej wielmoże chłopów w pańszczyźnie, w odpowiedniej mentalności posługując się przewrotnie szczytnymi skądinąd hasłami.

 143. @ Lewy
  W Lyonie słoneczko nastraja optymistycznie, więc na basen, temp wody 27 stopni, powietrza 23

  Żadne wsparcie teraz, a czystopolska zawiść mnie trawi mą trwawicą!
  PL = 16/12 st.

 144. @lewy

  Bo ja odebrałem to, jak ordynarne chamstwo:
  znaczy się insynuacje, ze to Ty rozkradałeś Polskę.
  Głupie to / nie głupie, ale jak najbardziej polecam hibernacje.

 145. Tzw. piątkę Kaczyńskiego kojarzę z odciskiem Gustlika na czołgu Rudy symbolu wyzwolenia. Co to znaczy dobre wychowanie w partyjnym domu. Tak sobie myślę,że na tym tle 100 mln złotych Morawieckiego dla Kubicy za milczenie idzie w złym kierunku.

 146. Lewy
  Prezes nie wiedział, że „listonosz zawsze dzwoni dwa razy”, bo do kina ani teatru nie chodzi i na wszelki wypadek nie otworzył. A poza tym nic nie zrozumiałeś z transformacji i może lepiej, ze cię ni było, gdy rozkradano majątek narodowy. Masz alibi i żabka może Ci skoczyć.

 147. Daniel Passent: „miliardy z budżetu wydawane na 500+, 300+, 888+ dla emerytów i rencistów, zwolnienie od podatku osób poniżej 26. roku życia, podniesienie płacy minimalnej – te i inne podarunki prezesa należało przeznaczyć na chronicznie niedoinwestowaną ochronę zdrowia i edukację”.

  AOlsztynski
  30 marca o godz. 10:43

  „I te 10% zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do szerszej dystrybucji profitów. Chcą nadal trzymać lud, jak dawniej wielmoże chłopów w pańszczyźnie, w odpowiedniej mentalności posługując się przewrotnie szczytnymi skądinąd hasłami”.

  Zabawny dialog, prawda?

  Passent nie rozumie, że rządzi większość sejmowa, która doszła do władzy pod hasłem korekty redystrybucji dochodu narodowego, który od początku transformacji trafiał głównie w ręce stosunkowo nielicznych i lepiej ustawionych. Tymczasem liberał Passent (były komunista zwykle jest „liberałem”) chciałby ograniczyć redystrybucję środków ze wzrostu PKB do służby zdrowie ― która, jak pokazują doświadczenia innych państw, łyknie każde pieniądze, niekoniecznie z jakimkolwiek efektem ― i tzw. oświaty, która ma posłużyć do obalenia rządu. Żeby było jak było.

 148. żabka konająca
  To u Ciebie za Wielką woda też jest wiosna?
  Kwiaty kwiatami, ale brutalne życie toczy się dalej, więc powiadam – take it easy.
  A propos, co sądzisz o biedroniowej Wiośnie?

 149. @

  Następny pissior z nieposkromionym apetytem na seks.

  Racjonalna Polska:
  Panie Marszałku kochany jak to się stało…
  Pukał pan laskę , ale nie tą co trzeba, do tego po za Sejmem…
  #CBA zatuszowała sprawę

  https://www.newsweek.pl/…/cba-zatuszowalo-skandal-z…/jpedsbe

  Ośmiornica PiS

 150. 30 marca o godz. 7:32

  „KILKA PORANNYCH REFLEKSJI PO PIERWSZEJ KAWIE”.

  Najwyraźniej you need more coffee.

  „Polska: kraj w którym rekonstrukcji rządu dokonuje nie premier, lecz szczerbaty poseł”.
  Jeśli to ma być refleksja to chciałbym ją zilustrować.
  http://niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/grzegorz-schetyna.jpg

 151. A to silny przywódca (właśnie układa przyszły ponadpartyjny rząd) z konkurencyjnej partii, już w nowym wcieleniu ― Grzegorza Szablozębnego.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/m77ktkqTURBXy82NTM2MzI1YTJjYWFmNTQwODY1MGQwOWM4ZjMyYTk0MC5qcGVnkZMCzQNSAA
  Już nie przypomina duńskiego wikinga Haralada Sinozębego, którego młodzież jeśli kojarzy to z technologią Bluetooth. 🙂

 152. Ci lepiej ustawieni dobrali się do Srebrnej. A teraz żałują Żydom w ramach 447. Tak sobie myślę,że to odruch Pawłowa lub psa ogrodnika.

 153. @

  Platforma Obywatelska

  Wszyscy pamiętamy ten dzień❗️

  ️9 lutego 2017 roku zapisał się w historii jako kompromitacja rządu Beaty Szydło w Unii Europejskiej.

  Przywódcy wszystkich państw UE poza Polską, zdecydowanie poparli Donalda Tuska na kolejną kadencję przewodniczenia Radzie Europejskiej.

  27 głosów ZA i tylko 1 przeciw — osamotniony głos Beaty Szydło.

  Dziś Beata Szydło mówi, że 27:1 było jej zwycięstwem…

  Mówimy STOP kompromitowaniu Polski w Unii Europejskiej❗️

 154. SŁOWIANIN STANISŁAW
  30 marca o godz. 11:31

  „Ci lepiej ustawieni dobrali się do Srebrnej”.

  Kupili legalnie i zaoszczędzili, więc mają. Inni mieli podobny „złoty róg” (ul. Towarowej i Srebrnej), ale go sprzedali, przejedlli i przetrawailii, więc nie mają. Jak to w życiu. „Miałes chamie złoty róg …”.

 155. Mauro Rossi
  g.11:13
  Każde zdanie, zwłaszcza z ostatniego akapitu to arogancki, zakłamany komentarz na temat redystrybucji dochodu narodowego.
  Służba zdrowia „łyknie każde pieniądze” (wiec lepiej ich nie dawać), podobnie na oświatę, „która ma posłużyć do obalenia rządu” . Żeby było jak było”. Więc tym bardziej nie zasługuje na dosypanie kasy.
  Sama pani prezydentowa, choć nauczycielka, przekonuje swoje koleżeństwo że nie warto strajkować, bo „z pustego to i Salomon nie naleje”. Wróć – to słowa Gomułki, w którego buty wchodzi poniekąd PAD. Z jakiego „pustego”, skoro mamy przed wyborami kolejną świeżynkę, 5+ Prezesa, nie mówiąc o 1000+ dla emerytów?
  To już lepiej by pani prezydentowa robiła jak dotąd, za niemy manekin służący do prezentacji odzieży na różne okazje
  Mauro, przebiłeś samego siebie, przecząc samemu sobie i mozolnie pływając w bardzo mętnej wodzie.
  Cóż, niełatwe jest życie skryby- propagandysty na służbie zmiany samozwącej się „dobrą”.

 156. @

  Barbara Nowaczewska:
  Nic dziwnego że dostał łaskę w sejmie , wie co z nią robić

  https://www.facebook.com/waldi.wloch/posts/2400414833336024

 157. Fajny opis brexitu dla przedszkolaków
  gdzieś na podwórku…

  – cześć chłopaki, już nie chcę być w waszej drużynie
  – OK stary, to na razie
  – o nie nie, nie tak szybko ustalmy na jakiej zasadzie was opuszczę
  – w sumie to przecież ty sam chcesz odejść, ale… no dobra
  … ustalali i ustalili …
  – OK mamy dogadane, rozstajemy się pojutrze i każdy przynosi placek ze śliwkami na odchodne
  … nadeszło pojutrze …
  – no to cześć stary, szerokiej drogi i powodzenia
  – ale o co chodzi ?
  – no jak to o co ? opuszczasz nas to się miło żegnamy
  – o nie nie, nie tak szybko ustalmy na jakiej zasadzie was opuszczę
  – no przecież przed wczoraj to ustaliliśmy !
  – ale ja się na to nie zgadzam
  – no jak to się nie zgadzasz ? Umówiliśmy się przecież a poza tym to ty sam chcesz odejść a nie my cię wyrzucamy i w zasadzie to nie musimy nic ci dawać mówiąc szczerze
  – chcę odejść ale na takie warunki się nie zgadzam i już !
  – no dobra czego być zatem jeszcze oczekiwał za to że sam chcesz od nas odejść ?
  – ……………. no nie wiem

 158. Żabko Konająca,
  zakwitnie co ma zakwiść, nie bój żaby.

 159. No oczywiście gadające głowy usiłują wytłumaczyć coś Rossiemu, że nie ma racji.
  Czy na prawde muszą czytać a potem polemizować z tym zakłamanym trollem.
  No ale chyba muszą .

 160. adam100
  30 marca o godz. 11:32

  „Przywódcy wszystkich państw UE poza Polską, zdecydowanie poparli Donalda Tuska na kolejną kadencję przewodniczenia Radzie Europejskiej. „Wszyscy pamiętamy ten dzień”.

  Ty nie najlepiej. Głosowanie na Malcie nie było za kandydaturą Tuska, ale kto jest przeciwko Tuskowi. Chyba widzisz różnicę. Skoro nie dopuszczono do glosowania nad kandydaturą Polski Jacka Saryusza-Wolskiego, to reszta odpuściła sobie ― ze strachu. Odważyła się tylko Beta Szydło. „Wybór Tuska na Malcie” przypominał trochę dowcip o Stalinie. Na zjeździe KPZR w czasie przemówienia Stalina ktoś kichnął. Stalin przerwał i zapytał: no towarzysze, кто чихнул? Ponieważ nikt się nie zgłosił, wiec Koba zarządził, żeby rozstrzelać pierwszy rząd. Po natychmiastowej egzekucji przez czekistów pierwszego rzędu, znów pyta, no towarzysze, кто чихнул? Wówczas już wypchnięto nieszczęśnika z drugiego rzędu w kierunku podium, a Stalin podszedł, uściskał go i powiedział, na zdrowie towarzyszu, na zdrowie.

  „Dziś Beata Szydło mówi, że 27:1 było jej zwycięstwem … „

  Jak tego kichającego z dowcipu o Stalinie, któremu niespodziewanie udało się przeżyć.

  Jacek Czaputowicz: „Wybór Tuska na szefa Rady Europejskiej był legalny, ale „bardzo wątpliwy etycznie”. – Po raz pierwszy wybrano inną osobę z danego państwa, niż była wskazana przez rząd. Nie przypominam też sobie, by to się kiedykolwiek zdarzyło w jakiejś organizacji międzynarodowej – przyznał.

  Czaputowicz wskazał, że wątpliwości dotyczą również tego, czyim kandydatem jest Tusk. W 2017 r. zgłosił go Joseph Muscat, premier Malty, która wówczas sprawowała prezydencję w UE. Teraz jednak – przekonywał minister – Malta nie poczuwa się do związków z Tuskiem.

  – Byłem niedawno na Malcie i spytałem o to premiera Josepha Muscata. Odparł, że nie uznaje Tuska za reprezentanta Malty, a zgłaszając go kierował się ekspertyzą, z której wynikało, że w przypadku reelekcji wysunięcie przez państwo członkowskie nie jest potrzebne. Jest to dziwne, bowiem naszym zdaniem z traktatów jasno wynika, że jedynie państwa mogą wysuwać kandydatów. Chociaż traktaty nie zabraniają zgłoszenia kandydata, który jest obywatelem innego państwa członkowskiego – tłumaczy szef MSZ.

  Zdaniem Czaputowicza, skoro Donald Tusk nie jest przedstawicielem Malty, to jest on „reprezentantem Niemiec, choć może nieformalnym”. Wskazał, że do tej pory nie uporządkowano kwestii związanych z wyborem szefa RE”. (dla TVP INFO)

 161. Lewy
  30 marca o godz. 12:13

  „No oczywiście gadające głowy usiłują wytłumaczyć coś Rossiemu, że nie ma racji”.

  Słabo tłumaczą albo sami nie mają racji.

 162. „Masz alibi i Masz alibi i żabka może Ci skoczyć. ”
  Moje alibi to data urodzenia i profesjonalne wyrywanie żabkom nóżek (z braku telewizji ) we wczesnej mlodosci .
  Czy Biedron wyrwal komukolwiek jakas nóżke kiedy telewizja ( tnp, jej brak – na tzw. oko ) nie mogla za alibi juz uchodzic a jezeli , to njw za cienkie bardzo , czyli wciskanie tzw kitu co mu chyba zostalo. (?)
  Ale nie on jeden „uwaza” , ze UE zaczela sie sypac kiedy Tusk zostal przewodniczacym RE i gosowanie 1:27 bylo poto aby ja te UE – ratowac .
  To ratowanie to polski interes narodowy a 8 tys euro to tylko cienkie alibi dla polskich malopolan (malopolskich Polan) . Czy Polanie moga byc malopolscy .. ktos stuka do drzwi dwa razy .. Coz za idiotyczna pora i pada, (?) a kiedy pada w sobote listonosze śpia .

 163. mag
  30 marca o godz. 11:51

  Mauro Rossi „Służba zdrowia „łyknie każde pieniądze” (wiec lepiej ich nie dawać)”.

  Dawać, ale warunkowo i z umiarem. Problem tkwi w organizacji służby zdrowia, etyce personelu medycznego oraz w tym, że niektórzy pacjenci postanowiliby się zaleczyć na śmierć konsumując darmowe lekarstwa. Coś w tym jest, że w gruncie rzeczy żaden kraj nie jest zadowolony ze służby zdrowia, niezależnie od tego ile pieniędzy w nią wpakował. Gdyby przeznaczyć od przyszłego roku 90 proc. polskiego budżetu na służbę zdrowia to wcale by nie było lepiej, ale na pewno drożej.

 164. Lewy
  30 marca o godz. 12:10

  Nawet niezłe, ale chyba nie twoje.

 165. MR „Nawet niezłe, ale chyba nie twoje. ”
  „Garnki indukcyjne” , nawet niezłe i nie wiadomo czyje ale na ich sprzedawaniu mozna mozna napewno zarobic , „chyba ” wiecej

 166. Gdyby było moje, to bym niie napisał „fajny tekst”, głupawy Sherlocku

 167. @ Lewy
  30 marca o godz. 12:13
  Czy na prawde muszą czytać a potem polemizować z tym zakłamanym trollem.
  No ale chyba muszą .

  Hahaha

  Walnął coś do mnie na cala stronę, a ja nie polemizuje dlatego bo nie przeczytałem. Buuuuuu 😉

 168. Przeczytalem i dlatego nie polemizuje

  ” Technologie komputerowe rozwijają się tak szybko, że – jak wyliczył profesor Stanisław Mrówczyński – gdyby w podobnym tempie usprawniano samochody, to obecnie zużywałyby one litr paliwa na 600 tysięcy kilometrów, poruszałyby się z prędkością dwóch milionów kilometrów na godzinę, miałyby bagażniki o pojemności 1,5 miliona litrów i kosztowałyby 40 dolarów. Robi wrażenie, prawda? ”
  Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24582827,nadchodzi-kwantowa-rewolucja-komputery-kwantowe-zmienia-wszystko.html

 169. Mauro Rossi
  30 marca o godz. 12:26
  ,, Coś w tym jest, że w gruncie rzeczy żaden kraj nie jest zadowolony ze służby zdrowia, niezależnie od tego ile pieniędzy w nią wpakował. ”

  Stosuje Pan tanie argumenty sprzedawcy uzywanych samochodow.
  Szwecja , Francja i Niemcy przeznaczaja 10 % PKB na sluzbe zdrowia i obywatele sa zadowoleni.
  POPiS przeznacza 5 % na sluzbe zdrowia i obywatele zadowoleni nie sa.
  Maz Pani Kornhauser woli zadluzyc skarb panstwa na dwa razy drozsze mysliwce F-35 od jankesow zamiast szwedzkich Saab Gripen, sprzedawanych madrym Czechom.
  Na pewno dostanie torbe z Pewexu.

 170. Mauro Rossi
  30 marca o godz. 11:31

  Szmalcownik gminnej polityki wysle wszystkie mlode Polki do haremow Arabii Saudyjskiej.

 171. @Lewy
  Po przebudzeniu miałeś dołek.
  Mam na to lekarstwo.
  Trzeba zrobić siusiu i zaostrzyć ołówek.
  Albo odwrotnie.

  Niektórym czytelnikom ta rada pewnie przypomina tajemnicze teksty szanownego ‘Gekko’.
  Jak Cię znam – zrozumiałeś.
  Nara

 172. @Gekko
  Nie masz mi za złe tego „powołania się na Ciebie”.
  Przyszło mi do głowy, że taka frazo/słowo zabawa, jaka często uprawiasz, może być odskocznią od potoczności.
  A tak w ogóle – jak od czegoś odskakujemy (zioło, wóda, papierosy), to odczuwamy satysfakcję i ulgę.
  Ukłony

 173. @ALL
  Szanowni, pragnę przypomnieć już któryś raz, że Mauro Rossi, to cały zespół specjalistów Jarka, z którym przekomarzanie się skazane jest na brak konkluzji.
  To modne słowo, powtarzane w komunikatach z posiedzeń ciał UE, nie oddaje całkowicie istoty tego, co chciałem napisać, ale ją nieco przybliża (© Gekko).
  HOUGH

 174. Brexit
  Coraz więcej obserwatorów dostrzega w akcji Terisy pewien niespotykany w historii brytyjskiej myk.
  Premier May nie chciała i pewnie nie chce Brexitu, świadoma zagrożeń dla Królestwa, więc teraz niby się stara coś przepchnąć, ale w gruncie rzeczy głównie chce doprowadzić do powtórzenia referendum.
  Niektórzy obserwatorzy zauważyli jakiś ironiczny wyraz twarzy Terisy, nawet półuśmiech, kiedy odrzucono „3 głosowanie nad tym samym”.

  To mi przypomina komentarze ludzi Jarka, którzy z min Tuska i Putina, na spotkaniach na molo w Sopocie i w Smoleńsku, wyciągali „strategiczne” wnioski.

  Ale na koniec dnia: God knows…

 175. Kaczyński obiecuje wolność w internecie. Tak sobie myślę,że pisanie ty bucu będzie zwrotem salonowym.

 176. Komunikat Zełenskiego dla wyborców jest czytelny: Zagłosujcie na mnie, a pomogę zjednoczyć Ukrainę i chronić prawa rosyjskojęzycznej ludności. Zagłosujcie na Poroszenkę, a jego rusofobia może doprowadzić na Ukrainie do wojny domowej na pełną skalę.

  W kraju, który coraz bardziej obawia się zbrojnego konfliktu tęskni za pokojem i gospodarczą stabilnością, to potężny przekaz – i może wystarczyć, by zamienić prowadzenie Zełenskiego w sondażach w wyborcze zwycięstwo.

  A już na pewno byłoby głupotą odrzucać możliwość, że wahadło ponownie wychyli się na wschód.
  https://wiadomosci.onet.pl/politico/wybory-na-ukrainie-wyborcze-wahadlo-znow-wychyla-sie-na-wschod/glk8vpr?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  ============

  Tu zajdzie zmiana?

 177. @stasieku
  O!o! właśnie tego wyrazu szukałem konkluzja!
  Chyba , że gonienie zajączka, albo elektrycznego lisa to niezła zabawa. Rossi jako lis z naładowaną na Nowogrodzkiej baterią, wychodzi z lasu na chwile, pomerda na wabia swoim rudym ogonem i jak gadająca głowa ruszy za nim, to on w nogi. Zatrzymuje się na kolejnej polanie, znowu zamerda rudym ogonem i znowu jakiś napalony na „polemike” z lisem chytrusem , popędzić, żeby lisa do czegoś przekonać, no to lis znowu da nogę…i tak dalej bez konkluzjiNever ended story.

 178. Tak jak pozłacana tkanina, która sprawia, że ​​szare rzeczy zaczynają błyszczeć, dzisiejsza cienka okleina politycznego populizmu pokrywa pokraczne podbrzusze rosnącej nierówności, która ukrywa się przed publicznym widokiem. A zjawisko to – coraz bardziej skoncentrowanego bogactwa i władzy, ma w sobie zarówno składniki newtonowskie, jak i darwinowskie. Jeśli chodzi o pierwszą zasadę dynamiki Newtona: ci, którzy są u władzy pozostaną przy władzy, chyba że będą działać na nich siły zewnętrzne. Ci, którzy są bogaci zyskają tylko na bogactwie, o ile nic nie zepchnie ich z obecnego kursu. Jeśli chodzi o Darwina, w świecie ewolucji finansowej ci, którzy posiadają bogactwo lub władzę, zrobią wszystko co w ich najlepszym interesie, by chronić to bogactwo, nawet jeśli nie leży to w interesie nikogo innego.
  https://wolnemedia.net/przetrwanie-najbogatszych/
  =========

  Schemat działania jest uniwersalny w skali globu.
  Każda znana kultura samoistnie doszła do takiego rozwiązania.
  Geny?

 179. Do tego wyzej bo moj komputer postanowil byc juz kwantowy bez urzedzenia.
  Mial byc deser z mózgu czyli aby „otworzyc ” wozek z hotdogami (malo-polskimi dlatego bylyby lepsze polskie kielbasy ale europejskie dlugosciowo )na brukselkiej ulicy nie trzeba zadnego glosowania ani innego zawracania d..y .
  Wystarczy pojechac z kielbasami i smazyc . Moze jakas licencja wykluczajaca cebule w nadmiarze.(?)

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114884,24596791,patryk-jaki.html#a=319&c=134&s=BoxNPrzeCzol9_2

 180. Wraz z upadkiem Russiagate Trump dostał wymarzone paliwo wyborcze na przyszłoroczne wybory. Ktokolwiek zechce rzucić mu poważne wyzwanie, będzie musiał przeciwstawić jego nienawistnemu show umiejętność i odwagę podjęcia palących problemów społecznych przygniatających większość Amerykanów w ich codziennym życiu. To nierówności sięgające poziomu absurdu; podporządkowanie państwa i gospodarki najbogatszemu jednemu procentowi; niekończąca się recesja; nieprzerwane bogacenie się bogatych i biednienie biednych; obozy namiotowe w metropoliach, gdzie koczują nędzarze, którzy potracili domy. To miażdżące koszty opieki zdrowotnej; konieczność chwytania się przez ludzi kilku prac, by przeżyć do pierwszego; “śmieciowe” zatrudnienie; deterioracja infrastruktury i usług publicznych; studencka spirala zadłużenia na opłacenie czesnego; rosnąca represyjność policji; pękające w szwach więzienia prowadzone jako intratny biznes…
  https://wolnemedia.net/co-bedzie-z-ameryka-kiedy-spisku-brak/
  =========

  Dobre…..

 181. O godzinie 20:00 w Superwizjerze reportaż o tym jak pracują trolle i ile zarabiają.
  No to dowiemy się, jak się żyje Maurowi.

 182. Lewy, dlaczego Cimoszewicz zdemlował państwową leśniczówkę? Może jest kibicem Spartaka Moskwa?

 183. Rudy lisek Rossi probuje sprowokować Lewego swoim ogonem, żartując sobie, że Cimoszewicz jest kibicem Spartaka.
  Hy, hy, zaśmiał się mój przyjaciel Pan Mieczysław

 184. @ olborski
  30 marca o godz. 13:28
  Przeczytalem i dlatego nie polemizuje.

  Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu 😉

 185. kooperatywaMondragon
  30 marca o godz. 13:29

  „Mauro Rossi, Stosuje Pan tanie argumenty sprzedawcy uzywanych samochodow.
  Szwecja , Francja i Niemcy przeznaczaja 10 % PKB na służbę zdrowia i obywatele są zadowoleni”.

  Nie mam pod ręką nowszych danych, ale W 2016 r. Polska wydała na służbę zdrowia 121 mld zł, czyli 6,52 proc. PKB. W stosunku do bogatych krajów, które wymieniłeś, nie jest to mało. Teraz problemem w naszej słuzbie zdrowia jest nie tyle brak pieniędzy co lekarzy. Od początku transformacji Z III RP wyemigrowało z kraju ok. 30 tys. medyków. Wykształcenie lekarza kosztuje ponad 1,5 mln zł. czyli że dokładaliśmy się do szwedzkiej, francuskiej i niemieckiej służbę zdrowia. III RP miała chojną rekę, choć nie dla swoich obywateli.

  „POPiS przeznacza 5 % na sluzbe zdrowia i obywatele zadowoleni nie sa”.

  POPIS to byt nieistniejący, poropnuję wrócić na ziemię.

  „ … woli zadluzyc skarb panstwa na dwa razy drozsze mysliwce F-35 od jankesow zamiast szwedzkich Saab Gripen, sprzedawanych madrym Czechom”.

  Wybacz, ale sojusz strategiczny ze Szwecją (która nawet nie jest członkiem NATO) to żart. Ile Szwecja ma lotniskowców oraz rakiet balistycznych i czy w razie czego gotowa byłaby ich użyć albo przynajmniej zagrozić użyciem? W jakich konfliktach zbrojnych Saab Gripen został sprawdzony i czy przypadkiem nie jest konstrukcją poprzedniej generacji, bo F-35 F-35 Stealth to najnowszej? Jak sądzisz, dlaczego SLD nie kupiła Grippenów tylko maszyny amerykańskie? CIA zwerbowała Millera?

  Natomiast, zgadzam się, Saab produkuje świetne samochody.

  PS. Czesi są owszem mądrzy, ale nie tak jak myślisz.

 186. wiesiek59
  30 marca o godz. 15:54

  Jeden z kandydatow Partii Demokratycznej do wyborow prezydenckich 2020 , Andrew Young , twierdzi ze przywrocenie wydatkow na zbrojenia do poziomu z czasow inwazji na Irak ( z 750 miliardow dolarow rocznie do 500 miliardow ) pozwoli na zbudowanie mieszkan komunalnych dla wszystkich bezdomnych i zapewnienie bezplatnych uniwersytetow jak w Niemczech.
  https://www.youtube.com/watch?v=6Lpux5u-puM

 187. olborski
  30 marca o godz. 15:35
  Dzięki za Jakiego. Prezes ma go wysłać jako posła Antarktydy. Wystapi w kapelusiku góralskim i będzie rozdawał pingwinom kielbasę.
  Co do kwantowych komputerów też czytałem, strasznie panienka namotała. Słyszała, że te komputery będą dopiero funkcjonować w temperaturze zera absolutnego, czyli – 273 C. Chyba będzie trudno od tych kwantów odebrać dokonane przez nie obliczenia, bo w takiej temperaturze to nie tylko zamarzniie programista, ale nawet prąd zamarznie.

 188. 1.Wydatki na sluzbe zdrowia w 2018 to 4.67 % PKB.
  http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/W-2018-r-na-ochrone-zdrowia-nie-mniej-niz-4-67-proc-PKB,179883,14.html
  2. Miller oczywiscie kolaborowal z CIA i ich mocodawcami. Dowodem jest budowa kazamatow w Starych Kiejkutach.
  3. Saab Grippen jest mysliwcem czwartej generacji na tyle zaawansowanym, ze konkuruje z piata generacja.
  Nie powinnismy byc w NATO a po co nam takie drogie mysliwce, skoro ORP Slazaka budowano przez 18 lat i nadaje sie tylko na boje na Baltyku – przeciez nowoczesna wiedza techniczna i wojskowa zostala zaorana przez Sorosa i Balcerowicza ?
  P.S. Neoliberalny kapitalizm jest tak nieudolny, ze Volvo i Saab naleza do komunistow chinskich.

 189. Przepraszam , ten wpis byl do Mario Rossi 16,51

 190. nie ma się co obrażać, nie wszyscy są przewidujący. I wyobraźnia też większości nie dopisuje, właściwie to było nie do przewidzenia co powstanie z symbiozy kościoła katolickiego w Polsce i pomocy zagranicznych przyjaciół. OK, @Lewy widział miękki papier toaletowy i tu się nie pomylił, ale Wałęsy otwierającego tępym scyzorykiem „puszkę z Pandorą” już nie.
  Puszka otwarta i nieszczęsny @Lewy ujrzał światło dzienne.

 191. znalazłam przekonywujący opis ze świata legend współczesnych:
  „Puszka Pandory jest małą, zielonkawą czaszką z trzema czerwonymi kryształowymi oczami. Nie posiada ona żuchwy, a wnęka nosowa jest wyraźnie zaznaczona. Cały górny element jest odizolowany od reszty przedmiotu grubą linią…”
  Od siebie dodam że w środku siedzieli sobie Pandora i mały @Lewy. Do czasu, tj. do chwili kiedy pomocnika elektryka zaciekawiła izolacja.

 192. co mnie wytrąciło z równowagi – nowy wygląd e-wydania Polityki. Jeśli celem był bardziej atrakcyjny wygląd to pomysł spalony, jeśli zaś chodziło o uniemożliwienie darmowego wypowiedzenia się „na temat” to znakomicie się powiodło. Np. taka Wyborcza już od dawna pozwala dać wyraz własnym przemyśleniom jedynie prenumeratorom, dzięki temu wiadomo jaki jest poziom postrzegania rzeczywistości przez tzw. klasę średnią. Czytając upewniam się że najlepszą opcją jest społeczeństwo bezklasowe.

 193. wiesiek59
  30 marca o godz. 17:37
  Wiesio, co ty znowu. Martwią cię cielaki które zginęły w Nebrasce w wyniku powodzi i że główne media o tym nic nie mówią. Czy w ten sposób chcesz kolejny raz uszczypać tę wstrętną Amerykę. Przyznam, że tak daleko nie szperałem, aby dotrzeć do Nebraski. Podziwiam cie, że potrafisz swoim teleskopem dostrzec tak odległe, z punktu widzenia naszej Ojczyzny, wydarzenia w Nebrasce, która nawet dla Nowojorczyków jest odległa.
  A wiesz, że w Wołogdzie wujek Iwana Bezdomnego zapił się na śmierć i w głównych mediach tez ani słuchu.

 194. dzisiaj deszczowo stąd zapał twórczy. I prezent dla kolego @Saldo, tu nie mam pewności czy on czasem nie podróżuje na gapę. Pisuje wtedy kiedy ukrywa się w jednej z dwóch toalet wagonu kolejowego stąd tyle żalu do świata – nie ukrywajmy, to nie jest zapach róż, prawda @Lewy?, podpowiedz który z pisarzy tworzył w takiej scenerii. Opowieść o położnej która trafiła do obozu koncentracyjnego za pomoc Żydom:
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/09/27/mengele-nie-mogl-w-to-uwierzyc-najlepsza-akuszerka-w-auschwitz/?utm_source=push&utm_medium=push#2

 195. Przypominam o 20:00 czyli za 50 minut Superwizjer o trollach

 196. @duende
  Konia czy klacz ? Wiesz coś o tym więcej ? Bo jak konia to jeszcze sodomitowaty zoofil.
  Może Wiesio skierowałby swój teleskop na to zdarzenie ?

 197. jeśli „trollowanie” to obrażanie, pomawianie, donoszenie, intryganctwo i temu podobne to niewielu z koleżeństwa będzie mogło pośmiać się szczerze. Pozostali zadowolą się Gogolem a nawet poetą piszącym o miejscowych idiotkach i tutejszych kretynach.

 198. U Jankesów 0.17 % populacji jest bezdomna. W Rosji zaledwie 3.4% (5 milionów).
  Media głównego nurtu o tym milczą….

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_homeless_population

 199. „wszystko płynie” jak mawiał stary pan Tarei

 200. Lewy,

  Klacz. Podobno zmusił ją do założenia szpilek.

 201. Mauro Rossi
  30 marca o godz. 16:51
  Natomiast, zgadzam się, Saab produkuje świetne samochody.
  To było kiedyś. Pozostały już „zgliszcza”. Firma już nie istnieje od dobrych paru lat.

 202. Mauro Rossi
  30 marca o godz. 16:19
  Lewy, dlaczego Cimoszewicz zdemlował państwową leśniczówkę? Może jest kibicem Spartaka Moskwa?
  Po co sięgać tak daleko. Polska liga nie wystarczy?

 203. Pan Czerwony Maur przekonał mnie, że jego wpisy dotyczące Katastrofy płyną z serca a nie z polecenia.
  Nie może być inaczej jak się wierzy, że polski pilot to i na drzwiach stodoły…
  W Mirosławcu też byli ruscy kontrolerzy i płk Krasnodębski, inaczej być nie mogło.

 204. ja też czytam zagraniczną prasę a co najważniejsze wypowiedzi komentujących. Oto artykuł na temat Wenezueli w zasadzie w niczym nie różniący się od polskich przekazów, ale czy któryś z nas zapytałby:
  „- czy Wenezuela jest w ogóle zelektryfikowana?..”
  Z tym dylematem pozostawiam koleżeństwo na jakiś czas.

 205. DANCE DANCE DANCE aktualnie w TVP2 warto zobaczyć siostry KAZADI

 206. ls42cz
  30 marca o godz. 20:14
  Co ty ? W tej chwili w tvn24 idzie farma trolli, a ty o tańcu. No dobrze staruszku, tańcz, tańcz, skoro warto zobaczyć.

 207. Lewy
  30 marca o godz. 19:06

  Ceny żywności sa newralgicznym punktem.
  Tyle że taki łepek, nie jest w stanie zrozumieć implikacji zniszczenia dużych obszarów rolnych.
  Straty u wielkiego producenta- na skalę światową- będą miały przełożenie na skalę globalną.

  O skali bezdomnosci, również niewiele wiesz.
  Więc nie mamy o czym gadać.

 208. Piękny kawałek. Wysoko oceniony. Patricia i Viktoria Kazadi brawo!

 209. Lewy
  30 marca o godz. 20:26
  Przecież się nie rozerwę, jak ta żaba
  Pozdrawiam i czekam na relację

 210. Trolle to najnowszy wymysł propagandy.
  Tak samo jak fake news.
  Generują jakieś 0,02% ruchu w internecie.
  Natomiast nadaje jej się jakieś decydujące znaczenie.
  Kryteria tego okreslenia, również są niejednoznaczne.
  Trollem mozna mianować każdego, kto nie popiera przekazu mediów głównego nurtu.
  tYLKO, CZY TEN PRZEKAZ JEST NAPRAWDĘ wiarygodny?

  Dlatego sporo milionów przeznacza się na dyskredytację przekazów innych, niż właściwe.

 211. ls42
  30 marca o godz. 20:35
  Ten program „Farma trollów” będzie powtórzony na tvn24 o 23:30

 212. wiesiek59
  30 marca o godz. 20:28
  Wiesio kochany, przysiegam, że to nie ja spowodowałem tę powódź w Nebrasce.
  Jak sie dowiem, kto to spowodował, to cie natychmiast zawiadomię

 213. sztubak
  30 marca o godz. 19:56

  ” … jego wpisy dotyczące Katastrofy płyną z serca a nie z polecenia”.

  Spróbujesz merytorycznie, czy za trudne?

  „Nie może być inaczej jak się wierzy, że polski pilot to i na drzwiach stodoły …”.

  To Komorowski o locie na Jamajkę w roku 2007, by rzucić okiem na tamtejszą prasę, co pisze o Polsce. 🙂

  „W Mirosławcu też byli ruscy kontrolerzy ….”.

  Przypuszczalnie niektóre szczegóły wypadku w Mirosławcu zainspirowały organizatorów katastrofy w Smoleńsku (kondolencje na ręce władz w Polsce napłynęły m.in. z Niemiec, Rosji). W trudnych warunkach (boczny wiatr, słaba widoczność, niesprawny ILC) załoga dwukrotnie podchodziła do lądowania za każdym razem popełniając liczne błędy, łącznie z patrzeniem w okno, a nie na przyrządy. W Mirosławcu piloci schodzili po zbyt stromej ścieżce, przy silnym bocznym wietrze zamiast 4 m/s mieli opadnie i 10 m/s i też, jak w Smoleńsku, rozbili się na lewo od osi pasa. Także kontrolerzy z Mirosławca mieli swoje za uszami.

 214. żabka konająca
  30 marca o godz. 19:56

  Wenezuela w porównaniu z sasiadami, jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów.
  Również pod wzgledem elektryfikacji kraju.
  Ale, do europejskich standardów daleko.
  Tym niemniej, była eksporterem energii do sasiadów……

 215. Wiesio rocznik 59 najwyraźniej nie zaznał uroków życia w raju robotników i chłopów i nadal wierzy w społeczną własność środków produkcji.
  Bardzo chętnie też cytuje mądrości z internetowych portali hojnie wspieranych przez FSB.

 216. Lewy
  30 marca o godz. 20:50

  Spadaj.
  Gówniarskich zachowań tolerować nie będę.

 217. wiesiek59
  30 marca o godz. 20:36

  „Trolle to najnowszy wymysł propagandy. Generują jakieś 0,02% ruchu w internecie”.

  Masz pojęcie ile to straszliwych myślo-zbrodni można przkazać ludowi w ramch tych 0,02 proc? I dlatego Acta 2 są koniecznością, co europosłowie PO dobrze rozumieją.

 218. Mauro, już napisałem, Ty to tak z serca a nie z rozumu.
  Daruj sobie odpowiedź.

 219. Odezwał sie sztubak krytycznie do Maura, a ten od razu lisek chytrusek, przyssał się do sztubaka, Pecunia non olet. A trollowanie to praca na akord.
  No kto jeszcze odezwie się do Rossiego, co łaska, jak mówią w kościele, dajcie mu dorobić. Ten biedak ma rodzinę na utrzymaniu.
  Np. tak: Wiesz Mauro Rossi uważam, że mylisz się co do udziału Tuska w katastrofie smoleńskiej, bo… A wtedy Mauro wrzuci 30 cm tekstu, a od kazdego centymetra ma ryczałt. Może Bar Norte, który ma czułe serce, zarzuci coś Rossiemu ?
  Ciekawy byl ten program o Farmie trolli, Mauro ? Mialeś proustowskie doznania z magdalenki, sorry z Farmy ?

 220. Wiesio
  Znowu jesteś niegrzeczny, jest mi smutno.

 221. Wiesio
  Jak Wenezuela przoduje w elektryfikacji, to zrealizowała postulat Lenina. Ale dlaczego ciągle wyłaczają prąd i nawet samoloty lądują w Caracas po omacku, po ciemku.

 222. GW w osobie Katarzyny Wężyk pyta:
  A skąd w tej politycznej i kulturowej ofensywie Kremla obsesja na punkcie seksu, zwłaszcza gejów? W końcu mamy rok 2019, wydawałoby się, że dla nikogo, poza może kilkoma polskimi politykami po sześćdziesiątce, to nie jest problem.

  Timothy Snyder odpowiada:
  – Skoro robimy politykę wieczności, potrzebujemy spraw, które są wiecznie problematyczne, a seks jest taką sprawą. To wręcz źródło bez dna. W temacie seksu każdy człowiek ma swoje obawy, swoje słabe punkty. Zawsze więc będzie łatwo używać seksu, żeby określić – fałszywą – linię między nami, tzw. normalnymi ludźmi, a obcymi, innymi, „nienormalnymi”.
  Rosjanie wcale się nie różnią od Zachodu, jeśli chodzi o obecność homoseksualistów. Ale to nie ma znaczenia, ta linia jest mitologiczna.

  Ale czy w tej optyce to w końcu Rosja jest dziewicą, którą trzeba bronić przed gwałtem zgniłego Zachodu, czy ostoją zdrowej męskości?

  – Jednym i drugim. I tu jest ta ironia. Bo prawdziwie „męski”, dobrze czujący się w swojej skórze i swojej orientacji mężczyzna nie czułby się zagrożony. A rosyjska męskość jest niepewna siebie, bojaźliwa, musi się bronić.
  Zachód w rosyjskim przekonaniu nie jest już Zachodem, bo zapomniał, że „zdrowa” seksualność jest istotą cywilizacji. Rosja mówi: to my jesteśmy właściwą Europą, bo nigdy nie traciliśmy z oczu rzeczy fundamentalnej – chodzi o to, żeby biali mężczyźni mieli normalny seks.

  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24598455,timothy-snyder-rosja-to-chaos-i-cynizm-na-eksport-jesli.html

  I o to, aby biała kobieta po pięciu skrobankach pozostała dziewicą, zdaje mi się.

 223. kooperatywaMondragon
  30 marca o godz. 17:21

  „Wydatki na sluzbe zdrowia w 2018 to 4.67 % PKB”.

  Wydatki na służbę zdrowie liczy się sumując wydatki państwa i samorządów (częściowo z subwencji państwowych). Porównujesz zatem pomarańczowe z kwadratowym. Cytowałem dla roku 2016 wydatki łączne.

  „Miller oczywiście kolaborował z CIA i ich mocodawcami. Dowodem jest budowa kazamatowe w Starych Kiejkutach”.

  Kazamatów nie budował, Kiejkuty zbudowano za Gierka. To są wasze wewnętrzne lewicowe spory, nie chcę w to wchodzić, kto kogo więził i dlaczego.

  „ Saab Grippen jest mysliwcem czwartej generacji na tyle zaawansowanym, ze konkuruje z piata generacja”.

  A gdzie konkuruje, może niewidoczny (stealth) jest? W jakich konfliktach był używany i w ogóle lata? 🙂

  „Neoliberalny kapitalizm jest tak nieudolny, ze Volvo i Saab należą do komunistów chińskich”.

  No i kazałbyś nam kupować chiński samolot, Saab Jas Gripen? Ale jeśli ― jak twierdzisz ― sprawni gospodarczo chińscy komuniści kupili śmieciowe fabryki Volvo I Saaba, to przecież wyrzucili pieniądze? Czy Volvo to dziś jest jak prawda ― marny interes.

 224. O ile dla Zjednoczonego Królestwa jako całości cyrk z kolejnymi głosowaniami w Izbie Gmin to tylko dym i lustra – o tyle dla walczącej przede wszystkim o własną niepodległość Szkocji to element gry zero-jedynkowej, w której jednej błędny ruch może doprowadzić do pogrzebania całego projektu suwerennościowego na lata.
  https://www.salon24.pl/u/myslec/945174,czy-anglicy-znowu-przekreca-szkotow
  ==========

  Interesująca kwestia, w perspektywie BREXITU.

 225. Mauro Rossi
  30 marca o godz. 20:59

  Plebsowi trzeba nałożyć kaganiec, by nie wymieniał obrazoburczych myśli.
  W tej kwestii chyba się zgadzamy.
  Kwestionowanie władzy i jej koncepcji „uszczęśliwiania ludu” jest groźne w skutkach- dla władzy.

  Przypuszczam, że podobne normy wprowadzi PiS w Polsce- chroniąc własny przekaz medialny.
  Każda władza ma taką samą logikę działania, i narzędzia.

 226. sztubak
  30 marca o godz. 20:56

  Dlaczego takie intelektualne gówno zabiera głos, na temat spraw których nie jest w stanie pojąć?
  Jesteś dla mnie gościu głupszy niż ustawa przewiduje, co wyklucza jakąkolwiek dyskusję.
  Bez odbioru.
  Berdyczów….

 227. Wiesio
  Zwracam ci uwagę, że nazywanie adwersarza gównem jest bardzo brzydkie i niegrzeczne.
  Więc Wiesiu za kare nie dostanie czekolady i mamusia Wiesia nie pocałuje na dobranoc.
  Niech to mały Wiesio przemyśli i się poprawi

 228. Lewy
  30 marca o godz. 22:02

  Pedel, spieprzaj do służbówki.
  Zaniżasz poziom.

 229. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie mieszkańcy i turyści wypoczywali nad rzeką Odrą we Wrocławiu, całkiem podobnie jak to mają w zwyczaju mieszkańcy Berlina nad Sprewą.
  Tłumy zgromadziły się na bulwarze Xawerego Dunikowskiego skąd po drugiej stronie rzeki widoczne są zabudowania Ostrowa Tumskiego z Katedrą, Kościołem św. Krzyża i wielu innymi budowlami tworzącymi łącznie przepiękną panoramę.
  Wędrując nabrzeżami rzeki, a już w okolicy Katedry można było spotkać legalnych i nielegalnych żebraków. Jeden z nich młody, dobrze ubrany namolnie prosił o datek na mleko dla dziecka, specjalne mleko, które dużo kosztowało. Prosiłem by przestał bajtlować, za co dostał 5 polskich złotych. Już kursują stateczki po rzece, warto popłynąć w godzinowy rejs za 20 złotych od osoby, i 35 złotych od dwóch osób

 230. Wiesiowi, staremu belfrowi, puściły nerwy, czasem nawet sztubakowi uda się trafić w dziesiątkę.
  Take it easy Wiesiu!

 231. Tego się nie spodziewałem. Poemat KWIATY POLSKIE Juliana Tuwima w centrum uwagi polityków, a fragmenty cytowane w przemówieniach do suwerena.
  Muszę się pochwalić, że ja tu też cytowałem mistrza, i to niedawno

 232. Pamięci wydarzeń poznańskich ze stycznia 2012r.

  https://www.youtube.com/watch?v=-g42R_nZO-o

  „Stoją tramwaje. Odcinek od Gwarnej do Auli zajmuje tłum. Tak potężnej demonstracji Poznań nie widział już bardzo dawno. Około 5 tys. głównie młodych ludzi protestuje przeciwko ACTA… Demonstracja miała się zakończyć na pl. Wolności, ale tłum ruszył w kierunku siedziby PO na Zwierzynieckiej. Pięciotysięczny tłum doszedł już pod siedzibę Platformy w Poznaniu. Reporterzy ”Gazety”, którzy są na miejscu, donoszą nam, że w powietrzu latają już kamienie. Na miejsce nie zdążyła dojechać jeszcze policja.”

 233. ls42

  „Tego się nie spodziewałem. Poemat KWIATY POLSKIE Juliana Tuwima w centrum uwagi polityków…”

  No tak, to było dość zaskakujące. Chodzi o ten fragment Kwiatów Polskich, Modlitwa – część o słowach:

  „Piorunem ruń, gdy w imię sławy
  Pyszałek chwyci broń do ręki,
  Nie dopuść, żeby miecz nieprawy
  Miał za rękojeść krzyż Twej męki.
  Niech się wypełni dobra wola
  Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
  Przywróć nam chleb z polskiego pola,
  Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
  Lecz nade wszystko – słowom naszym,
  Zmienionym chytrze przez krętaczy,
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  Niech prawo zawsze prawo znaczy,
  A sprawiedliwość – sprawiedliwość……. „

 234. wiesiek59
  30 marca o godz. 20:56
  Imperialisci zaplanowali juz w 2010 roku, ze sabotaz sieci elektrycznej w Wenezueli moze byc jednym ze sposobow obalenia demokratycznie wybranego rzadu.
  Samozwanczy prezydent Guaido byl szkolony w serbskim osrodku CIA, specjalizujacym sie w przygotowywaniu kolorowych rewolucji.Tam tez opracowano plan obalenia rzadow 99 %.
  https://consortiumnews.com/2019/03/12/us-regime-change-blueprint-proposed-venezuelan-electricity-blackouts-as-watershed-event/

 235. ls42

  W sumie trudno się dziwić, bo prezes Kaczyński zdobył niezłe peerelowskie wykształcenie. I nie mam na mysli tylko studiów pod okiem marksisty Satnisława Ehrlicha ale i wykształcenie licealne – równiez w zakresie literatury.
  Widać na starość mu się to przypomina, jak fragment poematu Tuwima, i to na dobre wychodzi przemówieniom, które sobie pisze.

 236. Mauro Rossi

  Styropianowa RP jest kilka miejsc od konca w wydatkach na sluzbe zdrowia.
  https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Healthcare_expenditure_statistics

  Na pewno w Niemczech, Francji i Szwecji samorzady, prywatne fundacje i organizacje regionalne takze dokladaja sie do poprawy zdrowotnej sytuacji ludnosci.

 237. Bar Norte
  30 marca o godz. 23:15

  Jaroslaw powinien wiecej cytowac Jaroslawa Iwaszkiewicza.

 238. Czy W59 (21:38) wie co to jest gra zero-jedynkowa?
  A może coś wymyślił na poczekaniu/przeczekanie?

 239. Bar Norte
  30 marca o godz. 23:15

  Bar Norte, czy Zandberg jest przeciw Acta 2, czy popiera w tej sprawie KE. A może okrakiem siedzi na barykadzie?

 240. @Wiesiek59 – to nie ja zapytywałam o elektryfikację w Wenezueli, zastanawiałam się jedynie nad genezą tego rodzaju komentarzy. Niewiedza czy pycha, lub obydwa pojęcia razem – ciekawe ilu polskich blogowiczów popisałoby się takim pytaniem. Aha, ciekawy artykuł wskazałeś.

 241. Wszystko wskazuje na to, że wybory na Słowacji wygrała Zuzana Caputova o poglądach lewicowo-liberalnych czy jak teraz się mówi progresywno-liberalnych. Zresztą Caputova startowała z rekomendacji swej partii o nazwie „Progresywna Słowacja” (Progresívne Slovensko). Nie ma się co rozwodzić nad ową progresywnoscią, bo ten nurt współczesnego liberalizmu na gruncie krajowym popularyzuje Kultura Liberalna czy Krytyka Polityczna – często cytowane na blogu.
  Z tego co piszą jej kampania była ciekawa, pozytywna – żadnych wypisów z Friedmana czy Hayeka, żadnego straszenia komuną czy sławienia piekna transformacji, żadnego wzywania do zaciskania pasa, żadnego geopolitolololo itp. Za to dużo wrażliwości społecznej.
  Caputova potrafiła nadać przekazowi na tyle ewangeliczny wymiar, że pozyskała nawet głosy częsci słowackich katolików – mimo, że zdecydowanie wspiera LGBT.

  Widać, że odstąpienie od fundamentalizmu w które popadły w ostatnich 30 latach środowiska liberalne może przynosić świetne efekty polityczne. Nawet w Europie Środkowo-Wschodniej.

 242. Mauro Rossi

  Oczywiście, że Razem było i jest przeciwko tej dyrektywie.

 243. @Legat, pamiętam i mam mieszane uczucia w związku z tym okresem pobytu na blogu. To się nazywa zmowa kilku osób które wzajemnie się wspierają nawet się z tym nie kryjąc -„… masz wiadomość w swojej skrzynce pocztowej @…”. Prywatne kontakty przeniesione na blog to dziecinada ale pewien kolega ciągle służy jako wykidajło.

 244. legat to chyba przez małe ” l”, na szczęście to nie blog z tatusiem mającym obsesję na tym punkcie.
  A ja pamiętam że skosiłeś trawę i poszedłeś z psem na spacer po naszej wymianie fachowych opinii z innym ogrodnikiem. Tak były inspirujące. Pozdrawiam.

 245. Długo mnie tu nie było jak zwykle w marcu byłem na urlopie na Surfers Paradise
  jest to chyba najlepsze miejsce w Australii temperatura 30 – 32 C nawet w nocy
  nie spada poniżej 25 C i whisky z lodem smakuje jak nigdzie indziej.

  https://www.bing.com/videos/search?q=surfers+paradise&&view=detail&mid=F985332D218B56FEC663F985332D218B56FEC663&&FORM=VDRVRV

 246. Przeglądając wpisy do tyłu zauważyłem ze na blogu zawiązało się kółko
  wzajemnej adoracji ze starym Lewym; na czele daje ono co prawda poczucie
  bezpieczeństwa ale całkowicie zwalnia od racjonalnego myślenia.
  Aby to kółko wzajemnej adoracji ciągle się kręciło paliwa pod dostatkiem dostarcza
  niezastąpiony Mauro Rossi trzeba będzie koniecznie wsadzić cos w szprychy
  aby to kółko się połamało tak dalej być nie może.
  Całe szczęście ze Wiesiek59; nie daje wyprowadzić się na manowce i zawsze
  wie co pisze.

 247. Bar Norte
  31 marca o godz. 1:36
  Adrian Zandberg w dzisiejszej ,, wyborczej ”.
  ,, Zbyt niskie podatki dla korporacji i milionerów to odpowiedź na pytanie, dlaczego mamy problem z usługami publicznymi, dlaczego brakuje pieniędzy na ochronę zdrowia, domy pomocy społecznej, pensje dla nauczycieli itd.”

  Zandberg powinien dolaczyc do Michala Kolodziejczaka z AGROUnii , zeby lewica nabrala wiecej zycia.
  Kiedy wywiad – rzeka z protestujacymi rolnikami na lamach ,, wyborczej ” ?

 248. @Seleukos To mowisz, ze w Szwecji wszystkie dzieci dostaja 500+, oczywiscie o stosownie wiekszej wartosci. Slyszalam, ze ma to byc przeznaczone na odziez, wyprawke szkolna. W Polsce, jak czytuje, ludziska przeznaczaja te pieniadze na wodke, a nawet o zgrozo, na pierwszy wspolny wyjazd z dziecmi.
  Szwecja kraj bogaty, aczkolwiek pijacy. To chyba u Was przepijaja inne, a nie „panstwowe” pieniadze.

 249. @Herstoryk. Masz racje, ze polowa Amerykanow to funkcjonalni analfabeci, podobnie mowi moj brat i inne znane mi osoby w Polsce.
  W zamierzchlej przeszlosci dwukrotnie uczylam przez krotki okres czasu w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zupelnie przyzwoitym miescie przemyslowym. Zreszta byl to moj jedyny kontakt z nauczaniem. Za kazdym razem nie moglam „wyjsc z podziwu” jak wielu uczniow nie umie mowic, czytac i pisac po polsku. Moge napisac kilka anegdot jak to wygladalo. Oni byli takimi funcjonalnymi analfabetami, a przeciez skonczyli 7 klas. Jak to wyglada teraz w kraju? Chyba dobrze, skoro nie wspominasz, dla porownania, o sytuacji w Polsce.

 250. @zyta2003
  Kiedys ,bodajze w jakims filmie uslyszalam stwierdzenie, pod ktorym chetnie sie podpisuje . „Ameryka? Nigdy mnie nie ciagnelo aby tam pojechac. Plytki, pretensjonalny kraj glupich ludzi”.
  To samo wlasciwie mozna powiedziec o Polsce skoro nawet na blogu ludzie uzywaja np. zwrotu „masz tu” podajac jakas informacje. Moja matka tak mowila do psa dajac mu kawalek kielbasy. Analfabetyzm wtorny cechuje znaczna czesc Polakow i nie dotyczy jedynie tych z wyksztalceniem zawodowym (podobno byli glupsi niz licealisci). To brak nawyku czytania wyniesiony z domu, w ktorym nigdy nie bylo ksiazek i przyzwoitej prasy. To sie dziedziczy.

 251. @Qba nie masz czasu czy ochoty dyskutowac na temat stosunkow spolecznych w Ameryce ze szczegolnym uwzglednieniem szansy edukacji emigrantow. Nie wypada wchodzic miedzy wodke i zakaske, ale musze stwierdzic, ze nie masz pojecia o tych sprawach i powtarzasz zbitki slowne i takie inne kawalki, ktore (cytujac Szarona) zostaly wyssane z mlekiem matki- znaczy sie Polki.
  @ Zza kaluzy. Trafiles w punkt odpowiadajac @Qbie, ze lepiej zeby ludzie zgnili na wysypiskach Gwatemali, czy Hondurasu niz byli wyzyskiwani przez amerykanskie hieny.
  Moj boze.
  Jakie dziwne wyobrazenia sa w w Polsce, skoro uwierzono na poczatku tej dyskusji, ze w USA przepytuje sie starajacego sie o prace, czy zna 5 przykazan koscielnych. W kraju, w ktorym nie mozna sie spytac o plec, rase, wiek, ilosc dzieci, o religii nie wspominajac.

 252. Wałęsa na starość zwariował trzeba go brać w kaftan.

  https://www.rp.pl/Polityka/190329441-Lech-Walesa-mowi-o-mozliwej-inwazji-UFO.html

 253. I kto by pomyślał,że Breslau trzeba będzie oddać w ramach dekomunizacji. Wszystko co pachnie tzw.sowieckim komunizmem okupacyjnym jest trędowate. Tak sobie myślę,że twarde prawo ale prawo hunwejbina. Prezenty od Armii Czerwonej do zwrotu o granicach nie wspomnę. Praszczaj lubimyj gorod …

 254. blackley
  31 marca o godz. 6:35
  ,, Wałęsa na starość zwariował trzeba go brać w kaftan.”

  Bolek wypadl z kolyski i cale zycie byl stukniety.
  Najlepszym przykladem jest popchniecie kraju w objecia Thatcher i Reagana.

 255. zyta2003
  31 marca o godz. 5:25
  Moj nick to @jakub01 a nie @qba wiec chyba nie do mnie skierowalas swoj wpis. Troche dziwne bo @qba nie zamieszcza postow na tym blogu.
  Przynajmniej nie zauwazylam.Moze mylisz osoby jesli zamierzalas odpowiedziec na wpis @jakub01? @jakub01 i @Qba to dwie rozne osoby.

 256. jakub01
  31 marca o godz. 5:16

  Jakubku, ciń doberek. Jesteś znikający punkt, więc trudno dogonić. Przy furgonetce z fotkami lasów jęknąłaś tęsknie na widok grzybów. Twoje jęknięcie jest dla mnie rozkazem. Dwa dni temu usiłowałem tu wtyknąć drabiniasty wóz grzybów z moich lasów (większość – mało znanych), ale nie wyszło. Więc wtykłem na LA z adresem @mag. Trochę nieładnie dawać grzyby czy kwiaty jednej pani z intencją, że to dla drugiej. Ale nie chciałem już próbować tu drugi raz, bo się wystraszyłem, że może za dużo i dlatego nie przyjmuje. A znawca internetu ze mnie jak koziej dudy trąba. Tyle że na blogu i tak wszystko jest dla zainteresowanych, a nie dla wymienionego adresata. Gdybyś tam skoczyła, to byś zobaczyła. Samo bierne wejście nie jest przecież wejściem smoka.

 257. Ciotunie Zycie pomyliły się blogi, Ciotuni oobdź się , jesteś u Passenta , a nie na AA.

 258. kooperatywaMondragon; 7:11 pisze.

  Bolek wypadl z kolyski i cale zycie byl stukniety.
  Najlepszym przykladem jest popchniecie kraju w objecia Thatcher i Reagana.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Zgadza się ale nie zapominaj ze za to popchnięcie miał kilka prelekcji w Ameryce
  na których większość spała lub ziewała nie wiedząc o czym on mówi a on
  za te swoje pogadanki zainkasował kilka $ milionów.
  Za samo jednostronne zniesienie wiz dla Polaków przyjeżdzających do Polski
  na amerykańskim paszporcie zainkasował podobno okrągły $ 1 milion.
  Od tego czasu amerykańska ambasada i konsulaty w Polsce finansują się same
  czyli są opłacane przez Polaków starających się o wizę do Hameryki i z tego
  chociażby powodu amerykańska wiza dla Polaków nigdy nie zostanie zniesiona.

 259. https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/globalne-ocieplenie-nauka-polityka-i-pieniadze-czesc-iii
  ==========

  Interesujące.
  W sumie, jak niewiele jeszcze wiemy.
  Teorie, hipotezy, to jeszcze nie wiedza.

 260. kooperatywaMondragon;

  Jeszcze jedno w Hameryce Wałęsie naprawili serce też ponoć ,, za darmo ”
  no cóż przysługa za przysługę polski podatnik za wszystko zapłaci bo taką
  ma mentalnośc która sie wywodzi z mrocznych zaprzeszłych czasów.

  https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/56274,1-marca-2019/67215,Dziennik-Gazeta-Prawna/689673,Chlop-znaczy-niewolnik.html

 261. „A epoka Gierka to dawno była? A potem jak było?”
  Dzietność za Gierka: ca 2,3
  Zmiana populacji za Gierka i poprzedników: ca +14 mln

  Dzietność za PiS: 1,4 (i radość w prasie, że tak dużo)
  Zmiana populacji za PiS i poprzedników: ca. -4 mln

  Gierek mógł pożyczać na poczet ciemiężenia przyszłych pokoleń.
  Na poczet ciemiężenia kogo pożycza obecny rząd? Robotów?
  ============

  No właśnie……..

 262. Przypomnijmy – pierwsza polska elektrownia atomowa „buduje się” już od 10 lat. Zdaniem NIK wydatki poniesione na realizację „Programu polskiej energetyki jądrowej” przez podmioty administracji publicznej w okresie od 2014 do końca III kwartału 2017 roku wyniosły 552,5 mln zł. Nie wolno jednak zapomnieć o utworzonej w tym celu specjalnej spółce: PGE EJ1 sp. z o.o. W latach 2010-2018 na projekt budowy elektrowni atomowej wydała ona 447 mln zł, z czego blisko 1/4, tj. 102 mln zł, stanowiły wynagrodzenia dla prezesów, członków zarządu i innych pracowników tej spółki!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04783-Wysokie-wynagrodzenia-w-atomowej-spolce.htm
  ============

  Fachowość w dojeniu kasy wysoka.
  Skutki, zerowe….

 263. Pewien jankes sugeruje,że Rosja jest sercem Europy. Nawet twierdzi,że Europa będzie rosyjska. Tak sobie myślę czego to ludzie nie wymyślą aby się przypodobać.

 264. Poranne rozmyślania przy kawie.
  Ostatnia zmiana czasu. Tak zadecydowała Unia, koniec ze zmianami. Okazuje się, ze wyłania się kolejny problem, gdyż jedne kraje (południa) chcą czas zimowy, a kraje północy czas letni. Unia nie jest władna, żeby zmusić wszystkich do takiego samego czasu, co by pozwoliło na uniknięcie małych zegarowych perturbacji w komunikacji(pociągi, samoloty).
  Są takie binarne sytuacje, że albo albo, Np. albo przyjmujemy euro albo zachowujemy walutę narodową,nie można być trochę z euro i trochę ze złotówką. Tak samo albo lewostronny ruch albo prawostronny.
  Ale z czasem możnaby dojść do kompromisu. Np. Jeśli teraz mamy godzinę dziewiąta, a jeszcze wczoraj była o tej porze ósma, to kompromis da się przeprowadzić tak, żeby o tej porze była godzina 8:30. Północ ustąpiła by o pół godziny południowi, i to sano z południem. W ten sposób samolot wylatujący ze Sztokholmu lądowałby w Rzymie o takiej samej godzinie, jaka jest w Sztokholmie.

 265. Na tej samej zasadzie rak jest rybą a Izrael jest w Europie. Tak sobie myślę,że też dwa chłopy to żona i mąż. Papier wszystko wytrzyma. Gorzej z mentalnością ciemnego ludu. Tabula rasa !

 266. „Negocjacje powinny trwać” powiedział zatroskany polityk. Negocjacje powinny prowadzić, odpowiedział mu inny. Rząd przerywając negocjacje chce, wtrącił inny.
  Oczywiście bez negocjacji się nie obędzie, a przecież każdy polityk przedstawia jakieś wnioski, ma jakieś przemyślenia, ale niestety wszystko się rozbija o kasę, a tej u nas jak na lekarstwo. Tylko ci co są zdrowi i lekarstwa nie potrzebują mogą spokojnie patrzeć w przyszłość, i przyglądać się medialnym potyczkom.
  Zaraz Goście Passenta

 267. @ Lewy
  Poranna kawa jest pojęciem względnym. Tak samo UE względem zmiany czasu, uwzględnia teroię względności, w której jedynym aksjomantem jest prymat „nie”. Unijni obatele NIE chcą zmiany czasu, więc Unia umożliwia im, kasując wspólne ustalenia, dowolność w zmianach. Brytania (d. Wielka) NIE chce Unii, więc konsensus populum dla nie, umożliwia dowolność w surfowaniu po entropii. Tak oto łączymy się we wspólnocie destrukcji, produkując mierzwę cywilizacji zgodnie z przepisem z kremla.
  Lektura pakietu artykułów sobotniej GW (Snyder, Radziwinowicz i inni) + reportażu tvn (trolskie kremliny, jak kremlowskie kuranty) skłania mnie do zaprawienia kawy maślanką.
  I tym sposobem nadchodzą goście Passenta – zobaczymy, jak zniosą tę mieszankę.

  Nb, trolski atak na Ciebie obnaża tylko skałę Twego intelektu i morale; prędzej barbarzyńcy skonają, niż wolny, prawy umysł. 🙂
  Trzym się, po stasiekowemu, Lewy! Popieram!

 268. https://www.thenation.com/article/the-real-costs-of-russiagate/
  =======

  Podważenie zaufania do procesu wyborczego- to jeden z kosztów…..
  Ale, kreacja wroga niezbędnego do utrzymania obecnego systemu władzy, wymaga ofiar.

 269. Dlaczego paliwo z Orlenu spowalnia Kubicę. Tak sobie myślę,że chyba nie jest chrzczone.

 270. Żabko Konająca,
  dzień dobry.
  Tego koszenia i wychodzenia na spacer z psem, to słowo komsomolca, nie pamiętam. Z powodu, że jestem starej daty, nie mogę, a może nie chcę się się odzwyczaić od tego, że imiona, nazwiska, nick’i pisze się z wielkiej litery. Nie mam nic naprzeciwko nowym zwyczajom wynikającym z języka internetowego i netykiety ale ponieważ te zmiany zasad pisowni są dla mnie trochę jakby „nie teges”, to często zostaję przy tym czego się nauczyłem dzięcięciem będąc. Jak się ktoś uprze i zwróci mi np. uwagę, że życzy sobie bym jego nick pisał z małej a nie z wielkiej litery, to z niechęcią ale się zastosuję. Co mi tam.
  A z trawą, to dziś z pewnością trochę pograbię, pozbieram gałązki suche, opadłe z drzew wokół mojej lepianki, pozrębkuję, krokusiki pooglądam łażąc po gumnie z kubkiem kawki i „w ogóle” 😉 . Ogrodnik ze mnie do kitu i leń jestem, jak legat jakiś.
  Pozdrawiam ciepło.

 271. Cały komentarz do audycji poszedł nie tu, a tam (?)
  Tylko powtórzę pytanie co dla nas oznaczają wybory tego czy innego prezydenta na Ukrainie?

 272. Po sędziach tzw.dobra zmiana nauczycieli traktuje jak pozostałość po tzw.sowieckiej okupacji. Tak sobie myślę,że taka pozostałość jest burzona jak pomniki żołnierzy ACz. Czyli wziąć głodem nie dosypując ryżu do miski.

 273. Staruszku; 10:07.

  Chcesz powiedzieć ze chamskie ataki Lewego na osoby inaczej tu myślące
  niż on podwyższają jego skalę intelektu ?.
  Lewy; czasami nawet błyska oczytaniem i erudycją ale jego intelekt i inteligencja
  ciągle jest na niskim poziomie nawet miękki papier toaletowy którego teraz
  ma pod dostatkiem nie zmienił jego mentalności.
  Czytając komentarze wstecz widzę ze Lewy za bardzo się rozbrykał a wierzgając
  kopie nawet konające żabki więc trzeba będzie mu założyć wędzidła albo zadzwonić
  po weterynarza aby zrobił co trzeba.

 274. @pombucku drogi, juz lete…!

 275. @pombucek
  No i mam juz w albumie. Grzybki uwielbiam.Mam tylko watpliwosci co do czernidlaka pospolitego. Mlode owocniki sa sniezno biale od spodu czarne.
  Ale z grzybkami bywa roznie w zaleznosci od srodowiska wiec sie nie wadze oczywiscie. Zwlaszcza, ze jak widze jestes stworek lesno-lakowy tak jak ja i na pewno doskonale sie na tym znasz, podczas gdy ja juz sporo zapomnialam. Dzieki naj..naj…naj..i pozdrowko! Ostatnio jezdem troche zaganiana, to ino tak z doskoku na blogu.

 276. @jakubo1
  g.12:03
  Czy pozwolisz, że letemy razem?
  Chyba @pombocek nie będzie miał nic naprzeciwko.
  Brak odpowiedzi traktuję jako przyzwolenie.
  Ja i tak skręcę w pewnej chwili na odcinku Warszawa – Bruksela, by mieć pewność, że mój synek bezpiecznie wylądował, a trzydniowe obrady w Słupsku, gdzie obywał się Europejski Kongres Rad Młodzieżowych pod auspicjami Komisji Europejskiej, w których brał udzial, to kolejny krok, by ratować Unię, edukując młodych europejczyków z Europy środkowo-wschodniej.

 277. @ lewy

  przetasowania trolli następują najwyraźniej według potrzeb.
  „Odkurzył” się, złodziej nicku blackley a kum kum
  wywołała na pomoc dyżurnego oficera. Ideowe pissdzielce straciły na animuszu. Jedziemy z tym koksem.

  Ośmiornica PiS

 278. @Mag
  jasne! Pozdrowienia dla twojego Kubusia. Kubusie to zdolne dzieciaki.

 279. kooperatywaMandragon

  „Kiedy wywiad – rzeka z protestujacymi rolnikami na lamach ,, wyborczej ” ?”

  http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24331911,michal-kolodziejczak-nowy-lepper-bylismy-pieknym-swinskim.html

 280. Nowa oprawa graficzna o wiele gorsza od poprzedniej.

 281. Dlaczego uciekinierzy z banderowskiej Ukrainy nie chcą głosować. Uciekinierzy określenie Wandy Wasilewskiej z broszką. Tak sobie myślę,że wolą gdzie strachy na Lachy.

 282. Nasz blogowych półgłówek blackley wymyslił kompromisy, które mi się nie udało wynaleźć. Otóż da się pogodzić zwolenników lewostronnego i prawostronnego ruchu; wszyscy bedą jeździć po środku.
  Tak samo zwolenników euro i złotowki pogodzimy w ten sposób, że banknot z jednej strony bedzie euro, a z drugiej złotówką.
  Doprawdy, powiadam wam, jeśli macie jakies nierozwiązywalne problemy, które chcielibyście rozwiązać, zwróćcie się do półgłówka blackleya

 283. Konkwista sierotą. Chrześcijanie z Europy i Watykan odmawiają przeprosin za ludobójstwo tubylców Ameryk. To nie my to koledzy ale zrabowane dobra traktują jako narodowy dorobek. Tak sobie myślę ,że najpierw z Bogiem mordowali niewiernych a teraz wyparli się ciągłości w wierze. Co przypomina zbiorowy chrzest w 966 roku. „Prezent” od germańców.

 284. „Otóż „Przyjaźń” przez wiele lat stała w jednym z korytarzy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po zmianach ustrojowych, w 1992 roku, dyrektor PKiN zdecydował, że powinna z niego zniknąć. Była za duża, żeby ją po prostu wynieść. To właśnie wtedy rzeźbę okaleczono – straciła m.in. ręce i sztandar. Później, jak opowiadał w „Dzień Dobry TVN” prezes zarządu Desy Juliusz Windorbski, przez 30 lat rzeźba stała w ogródku. Była własnością właściciela firmy rozbiórkowej.W marcu 2019 roku wystawiono ją na aukcji Desa Unicum. Dopiero wtedy przypomniał o niej sobie zarząd PKiN – 15 marca zażądał od domu aukcyjnego natychmiastowego zwrotu rzeźby. Sprawa trafiła do sądu, ten oddalił powództwo. Tutaj sprawa się jednak nie kończy, zarząd PKiN ponownie zawnioskował o wydanie rzeźby. Kilka dni później prokurator zajął „Przyjaźń”. Nie przeszkodziło to jednak w przeprowadzeniu aukcji – Desa nie uległa i mimo wszystko sprzedała „Przyjaźń” w sobotę, powołując się na decyzję sądu, który wcześniej oddalił wniosek o oddanie rzeźby.Aukcja została przeprowadzona w trybie warunkowym, a o kwestii wlasnosci tej bezcennej rzezby zdecyduje sad „Więcej: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,24601662,majatek-za-okaleczona-rzezbe-aliny-szapocznikow-przyjazn.html#s=BoxLoCpMT

  „Była własnością właściciela firmy rozbiórkowej ”
  „a o kwestii wlasnosci bezcennej tej rzezby zdecyduje sad ”
  Wlasciciel firmy rozbiorkowej i Desa zastana byc moze wyrolowani ale to jeszcze nic ..

  „Była za duża, żeby ją po prostu wynieść. To właśnie wtedy rzeźbę okaleczono – straciła m.in. ręce i sztandar.”
  Najazd Hunow ?

 285. jakub01:

  pozdrawiam slonecznie wiosennie…wlasnie zauwazylem w moim ogrodzie tulipany – jak szybko rosna, kiedy slonce przygrzeje. Mam nadzieje, ze z pobliza sarenki (mieszkam przy lesie) nie zjedza kwiatow.
  —–
  Ach, ci maniakalni blogofagowie, Slowianin i Blackley

 286. @olborski

  Rzeźba nie dała się wynieść przez drzwi, więc odrąbano jej ramiona i sztandar. Wniesiono ją jednak przez te same drzwi. Wystarczyło obrócić o 90 stopni?

 287. @adam100
  Napisałem do Ciebie, ale z jakichś powodów mój komentarz czeka na moderacje, czyli już sie nie pojawi.
  Może teraz jak to inaczej i krócej ujmę. Otóż kolega Czarny-ley ujął się za Żabcią , zmarszczył surowo brwi i zagroził, że mi założy wędzidło. Ale jednoczesnie łaskawie stwierdził, że ja czasami coś wiem. I jak tu takiego pół-główka nie lubić.
  Kończę, bo a nuż coś się moderatorowi nie spodoba i znowu pójdzie w Kosmos

 288. Uf , przeszło. Znaczy, że moderator nie jest szwagrem Czarnego-leja, który z angielska nosi się jak blackley

 289. Czy szata graficzna Polityka to tylko wersja b e t a?

 290. GajowyM.
  Moze wynosil ja jakis chlopiec z gitara ktory wczesniej nie dal rady wsiasc do autobusu./
  Odrabano .. i co bylo dalej ? !.Co zrobiono z ramionami i sztandarem i kto byl tym rebaczem – to mnie gnebi , kim byl ?.
  Z drugiej strony cos mi podpowiada , ( nie jestem pewny co to jest , cos jakby intuicja .. ee artystyczna ), ze taka
  ” odrabana” jest drozsza bo historia odrabywania zrobila pieniadze . Czyzby intuicja artystyczna tego rebacza byla nie przypadkowa . Artystyczna premadytacja ?

 291. @olborski

  Odrąbano nie tak dawno, bo w 1992, kiedy rządy objął dyrektor Waldemar Sawicki, który barbarzyńsko wyrzucał na złom wszystko, co mu się kojarzyło z „poprzednim systemem”. Ramiona gdzieś przepadły, może faktycznie trafiły na złom. Gdyby nie dokumenty (zdjęcia) pierwotnej wersji, rzeźba w obecnym stanie inspirowałaby wyobraźnię widzów jeszcze bardziej. Większość pewnie i tak nie zada sobie trudu, aby sprawdzić, jak było przed okaleczeniem 🙄
  Rębacz może jeszcze żyje, ale jakoś się nie kwapi z wyjaśnieniami. Może to ten sam złomiarz, który rzeźbę dostał jako wynagrodzenie za robotę?

 292. @ lewy

  Czarny ley ukradł nicka zacnemu blogowiczowi, który próbował nakłonić moderatorów EP aby zbanowali trolla. Niestety to nie nastąpiło, i nasz ceniony blogowicz poddał sprawę i zamilkł ( jakieś 4 miesiące?? temu ). Wielka szkoda.

 293. Wszystko ciągle się zmienia czy nic nie ulega zmianie? To jeden z socjologicznych dylematów, na jakie wskazuje Immanuel Wallenstein w swojej książce „Koniec świata, jaki znamy”. Dotyczy on zagadnień przeobrażeń klasowych i walki klas. Czy klasy ulegają transformacji, czy też zasadnicze podziały pozostają trwałe? Konflikty klasowe nasilają się czy zanikają? A może zmieniają swoją formę? Jedni mówią, że mamy do czynienia z nową formacją – prekariatem. Inni argumentują, że coś takiego jak prekariat nie istnieje. Albo że istniał zawsze, choć nie zawsze był tak nazywany.
  http://zielonewiadomosci.pl/tematy/obywatele/strzalka-czasu-i-walka-klas/

 294. Częstochowa od rac czerwona. Jak Berlin w czasach III Rzeszy. Tak sobie myślę,że wspominają Piusa XII z białostockim gestem.

 295. ozzy
  31 marca o godz. 14:44 Oddałeś głos na ten komentarz
  Nowa oprawa graficzna o wiele gorsza od poprzedniej.

  Jestem tego samego zdania,i jeszcze kilka osób też !!!

 296. Brukselska Republika czyli nieco o demokracji.

  „Coś postanawiamy, stawiamy to „ w pomieszczeniu” i odczekujemy pewien czas co się stanie.”
  Zdradza tricki premier małego Luxemburga (Jean-Claude Juncker) do których zachęca szefów państw i rządów.
  ” Jeżeli wtedy nie ma dużego krzyku i protestów ponieważ większość w ogóle nie pojęła co zostało postanowione to robimy dalej – krok po kroku, aż nie ma odwrotu”
  Zródło: „Spiegel-Online” 27.12.1999

 297. Czy jądro Europy nie jest lepsze od serca dla reklamy IV RP. Tak sobie myślę,że poczęcie dobrego wychodzi z tej części. To znaczy mieć polityczne jaja największe w okolicy.

 298. Cześć Lewy,

  Czy pamiętasz kultowy britcom sprzed lat ‚Allo ‚Allo! ?
  Może i nie pamietasz, bo nie był on dla Franzuzów zbyt poprawny politycznie. Występująca tam leciwa Madame Fanny La Fan (zasłużona dla Nouvion prostytutka), miała silną awersję do Niemców. Na dżwiek słowa „Germans” rutynowo wyskakiwała z łożka krzycząc i plując: Tfuu!!

  Tu na ep niezwykle cieszą mnie reakcje żulerni na dźwiek słowa Ameryka. Wqurw jest silny, podparty biedą umysłową oraz kompleksami wiejskiego głupka, potrafiącego jedynie wydobyć z tłustego dupska bezsilny ryk: Hameryka, Jackowo!!!

  Nauczyciel od pilników, spec od latryn internetowych – na linki z NY Times, Atllantic lub Washington Post, niczym Madame Funny, reaguje wieprzowo-kapuścianym, zawsze tym samym fartem: Jackowo!!!

  Inny intelektualista, blackley 2.0, jest zasłużonym oraz wybitnym pisarzem. Członek Pen Clubu (są dowody na to pierwsze, natomiast odnośnie Pen Clubu nie ma pewności). Mistrz krótkiej formy oraz ilości byków na minutę. Wywalany na zbitu mordu z ep wielokrotnie, ostatnio jako ględzący kałmucką propagandą Ted’dzio Bear. Poza tym – ponoć dobry ślusarz oraz tancerz, w sumie da się lubić. Podobnie,Tadziu uwielbia mnie, nawet przesłał mi swoje zdjęcia z wakacji ze szwagrami

 299. Tu cukierek dla kierowców. Od 2022r.
  Wyciąg:
  GPS and/or traffic sign recognition to determine the speed limit of the road, with your car adjusting its engine power accordingly. Granted, the ETSC says that initially, the system will switch off once you floor the gas, mostly „to aid public acceptance at introduction.”
  Data loggers. When, where, how fast. And the data available to whom?
  Advanced autonomous emergency braking and lane keep assist.
  Reversing cameras.
  Camera-based driver fatigue detection.
  Alcohol interlock installation facilitation. A breathalyzer?
  Emergency stop signal.
  Całość:
  https://www.roadandtrack.com/new-cars/car-technology/a26960542/the-eu-wants-cars-to-have-speed-limiters-and-more-by-2022/?src=socialflowFBRAT&fbclid=IwAR3pGttUomNgm2sjdoR0DenSvNGjwif9ZBHFuu1Q4OUSuIY_AcywXMXtsew

 300. Jeszcze raz zdjęcie otrzymanie od Tadka vel blackley z wakacji:

  https://eavisa.com/tag/drunk-russian/

 301. „Już głosowałeś na ten komentarz.” Moderatorze,nie głosowałem, chociaż odznaczam sobie miejsce na którym zakończyłem czytanie. Myślenie ma przyszłość ? !!!!

 302. Przepraszam Gospodarza, że wcisnę na blogu komentarz a propos „występów” narodowców na Jasnej Górze, hołubionych nie od dziś przez księży Paulinów, a którego losy (komentarza) u red. Szostkiewicza są niepewne.
  „Co tam „wydalony” ponoć ks.Międlar. Wystarczy że zastępy swojskich narodowców z płonącymi pochodniami są witani na Łysej, ups.. Jasnej Górze jako bohaterowie naszych czasów. Najprawdziwsi Polacy i katolicy.Słów mi brak, a raczej nie chcę używać uznawanych powszechnie za obelżywe.
  Widzę czarne chmury nad krk. Zbierają się, oj zbierają, co dostrzegają nawet praktykujący katolicy, a cóż dopiero obojętni religijnie lub ateiści.
  Życzę polskiemu kościołowi wszystkiego najgorszego, skoro jego przedstawiciele nie wyciągają w swoim zadufaniu i zaślepieniu żadnych wniosków z rozmaitych znaków na ziemi i niebie.
  Sobie natomiast i swoim bliskim oraz myślącym podobnie życzę wyzwolenia od „naszych czarnych okupantów”, o co apelował Tadeusz Boy-Żeleński ponad 80 lat temu.

 303. @duende
  Znowu jestem moderowany. Spróbuję więc poszatkować mój wpis

  Dzieki przyjacielu. Ja dłuższy czas nie bywałem na EP, bo jakiś czas mieszkałem na LA, dlatego nie zawsze orientuję się w meandrach EP.
  Wiec powiadasz, że był tu taki Tadzio Misio vel Ted Bear, którego wyrzucono na misiowy pysk i teraz wkradł się w koszuli Czarnego Leja. No patrz co za uparciuch ?

 304. Ale muszę przyznać Lejowi vel Misiowi, i chwali mu się, że jest żabim dżentelmenem, bo po rycersku broni czci kumkającej żabci. Taka postawa jest godna uznania, bo kobiety, nawet jak jest tak głu-piutka jak nasza, Ża-bcia, nie wolno uderzyć nawet kwiatkiem.

 305. Może Ża-buchna ofiarowała mu rękawiczkę albo podwiązkę, tak jak to robiły średniowieczne damy, i teraz Czarny Lej szpanuje jako czarny rycerz z tym garderobianym trofeum ?

 306. No i przeszło w trzech odcinkach. Zastanawiam się czego mmoderator się doszukał brzydkiego w tych komentarzach może trefna jest Ża-buch-na. Dlatego też przeprowadziłem na niej trzykrotną sekcję

 307. @

  Burdel Gate:

  Po wskazaniu przez tygodnik „Nie”, iż politykiem PiS, który miał uprawiać seks z nieletnią Ukrainką jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński sieć zalały komentarze internautów.

  https://wiesci24.pl/2019/03/30/giertych-o-aferze-marszalkowej-osoby-ktore-beda-te-sprawe-tuszowac-pojda-na-wiele-lat-do-wiezienia/?fbclid=IwAR3p_g8sNctH_Su3zBM4KaESPdf21D8IgAeYL5NLPrZYQyGGEGt0gDd_Pgw

  Ośmiornica PiS

 308. jakub01
  31 marca o godz. 12:20

  Jakubku, wielka uciecha sprawiać komuś uciechę. Właśnie wróciłem z rowerowania. Jeszcze jazdy są rehabilitacyjne, więc raptem 51 km do Chłopów i z powrotem (dookoła Jamnika). Biorę się do fotek i filmików. Pewni znów się czymś podzielę. Czym się.

 309. PiSiorskie „słodycze” nie tylko niszczą zęby i powodują cukrzycę, na wiele innych sposobów skracają życie i cofają cywilizacyjnie ten kraj

  Red. Gadomski rzuca hasłami:
  === Kapitalizm wydłużył nam życie
  === Polityka PiS cofa nas w rozwoju

  oraz demograficznymi liczbami:
  W 2016 roku osoba kończąca 60 lat (średnia dla kobiet i mężczyzn) miała przed sobą 263,2 miesiąca życia, w 2017 roku – 262,2 miesiąca, w 2018 – 260,7 miesiąca.
  Oczekiwana długość życia osoby kończącej 30 lat w roku 2016 wynosiła 584,1 miesiąca, w 2017 – 583,6 miesiąca, w 2018 – 582,1 miesiąca.

  I konkluduje:
  Do skracania oczekiwanej długości życia mogły się przyczynić: wzrost spożycia alkoholu (efekt 500+?), pogorszenie stanu opieki medycznej (pieniądze przeznaczane na transfery nie trafiają do systemu opieki medycznej), ruch antyszczepionkowy, promocja tradycyjnego (mało higienicznego) stylu życia, wzrost stresów (wynik antyreformy edukacji, agresji w życiu publicznym?). Jedno jest pewne – rozdawnictwo pieniędzy jest być może popularne w niektórych grupach społecznych, ale do podniesienia poziomu cywilizacyjnego się nie przyczynia.

  http://wyborcza.pl/7,75968,24601237,polityka-spoleczna-pis-sprawia-ze-zyjemy-coraz-krocej.html

  Czy efektem 500plus jest wzrost spożycia alkoholu w II PRL?

 310. PiS goni w wyborczą piętkę

  Nie mylić z piątką Kaczora, która miała przeistoczyć się w szóstkę za jednym mlaśnięciem słodkich ust Prezesa Kaczora na konwencji w Gdańsku. Okazuje się, że nia ma już forsy w bankomacie zwanym „Polska w ruinie”.
  Są „ACTA-2” za to. Faktycznie jest to PiS-hucpa-plus-plus.
  Nawet do komentowania się to nie nadaje.

 311. jakub01
  31 marca o godz. 12:20

  Zapomniałem Ci powiedzieć, jakubku, że czernidłak pospolity jest od urodzenia do śmierci szary, biały jest natomiast od urodzenia prawie do śmierci dzięki czerniejącym z czasem łuskom znacznie pospolitszy czernidłak kołpakowaty. Z wiekiem wszystkim licznym czernidłakom czernieją blaszki i przy dotknięciu stają się maziowate – stąd nazwa „czernidłak”.

 312. Zastanawiałem się, czy może być coś gorszego od krowopasa, czy żabojada.
  Oczywiście.
  Wystarczy dodać przedrostek NEOFITA……

  Neofita krowopas, czy żabojad, daja popis swego intelektu i kultury osobistej, usiłując dopiec innym, nie podzielającym swych przekonań.
  Nadgorliwość jest zawsze gorsza niż faszyzm…..

  Media głównego nurtu, kontrolowane przez sześć głównych koncernów, maja jednolity przekaz.
  Jak stado hien, rzucaja się na kolejne cele- osoby i kraje, jatrząc szczując, obmawiając, dyskredytując.
  Gazeta można zabić, zabijajac oprócz celów właściwych, setki tysięcy postronnych.
  Szczuto na Husejna, Kadafiego, Asada,
  szczuto na Trumpa, choć to polowanie z nagonka się nie udało.
  Wierzyć takim mediom?
  Chyba jedynie przygłupy lesne……

 313. http://www.prisonplanet.pl/polityka/amerykanskie_sily,p954393293
  =========

  Bardzo ładna i komplementarna teoria spiskowa.
  Z uwzględnieniem Polski……

 314. ukraina; straszniej i weselej;

 315. byk

  W Rzepie Rusłan Szoszyn odsłania stategie marketingową, która przyniosła zwycięstwo w I turze Wołodymirowi Zelenskiemu.

  „Zelenski by nie trafił (wygrał), gdyby nie jego serial „Sługa narodu”, który na ekranach telewizorów pojawił się po raz pierwszy jeszcze w 2015 r. Zelenski jest nie tylko jednym z autorów scenariusza, ale też głównym producentem. Gra także głównego bohatera, zwykłego nauczyciela historii Wasyla Gołoborodźkę, który przypadkowo został prezydentem kraju. Rezygnuje z ochrony, do pracy jeździ rowerem, walczy ze skorumpowanymi deputowanymi Rady Najwyższej. W konsekwencji zostaje zdradzony, wybory są sfałszowane. Tak się kończy drugi sezon serialu, którego premiera odbyła się w 2016 r. Ale to nie koniec.

  W ubiegłą środę Zelenski pokazał pierwsze odcinki trzeciego sezonu (w ciągu kilku dni na YouTubie obejrzało je niemal 3 mln osób). Główny bohater Gołoborodźko po sfałszowanych wyborach ląduje w więzieniu, a kraj rozpada się na kilkanaście państewek. Władzę w Kijowie obejmują złodzieje i oligarchowie. Nauczyciel historii powraca jednak do gry i jednoczy całą Ukrainę, łącznie z Krymem. Następnie widzów przenosi do przyszłości, w której Ukraina należy do krajów G20, ma jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie i jeden z najwyższych poziomów życia. W trakcie kampanii wyborczej Zelenski mówił, że w swoim serialu pokazał „Ukrainę marzeń”. Wiele wskazuje na to, że miliony Ukraińców mu uwierzyło.”

  https://www.rp.pl/Polityka/303319959-Wybory-na-Ukrainie-Zelenski-i-Poroszenko-w-II-turze.html

  Dodam, że cała kampania Zelenskiego sprowadzała się do zacierania różnic między graną przez niego postacią nauczyciela Gołoborodźki a nim samym. To co brano za kpinę z kampanii czyli odgrywanie przez niego Gołoborodźki na codziennych płatnych koncertach w całym kraju okazało się strzałem w dziesiątkę – de facto Gołoborodźko wygrał I turę.
  Oczywiście odnoszę się tylko do aspektu marketingowego pomijajac społeczne podłoże tego, że ta strategia chwyciła.

 316. Widzimy Syria (i Libię, Irak …) wszystko od nowa. Demonizacja przewodnictwem kraju Ameryka chce dominować. Absurdu retoryka parze codziennie od posiadanych korporacyjnych mediów, prawie chórem. Armia troll gotowy do ataku z energicznym witriolu on social mediów każdemu, kto odważy się zaprezentować non-imperialistycznych perspektywę. I najbardziej niepokojące, akty terroryzmu przeznaczone zranić ludzi i oskarżania rządu.

  Niestety, wydaje się, że Stany Zjednoczone są gotowe do zniżać się do tych samych brudnych taktyk to i sojusznicy stosowanych wobec Syrii w ciągu ostatnich ośmiu lat: podkład i współpracuje z terrorystami do ataku na państwo. Rzeczywiście, w nocy, starając się zakończyć ten artykuł, cięcie moc i pozostaje wyłączony w wielu regionach kraju.
  http://www.informationclearinghouse.info/51356.htm
  ===========

  Rola mediów zachodnich, jest nie do przecenienia, jako narzędzie.

 317. Bar Norte
  31 marca o godz. 21:54

  Gruzja wyzwoliła się z obłędu- dzięki w miarę normalnemu miliarderowi.
  Czy szansę ma Ukraina, skoro tam miliarderów jest znacznie więcej?
  Zelenski wygląda na normalnego, ale nie ma zaplecza politycznego, ani miliardów do dyspozycji.
  Poparcie przyzwoitych ludzi, może nie wystarczyć.

  Nawet jeżeli wygra, naciski polityczne z zewnątrz, będa wielkie.
  Pani Nuland &co. sporo zainwestowali w ten projekt.

 318. @pombucku,
  to ja tego kolpakowatego wlasnie, na maselku -pyyycha! Do tego to tak delikatny grzybus, ze gotowy w 5 minut. U mnie na campie twardzioszki.

 319. @ozzy
  czesc! wiosenne pozdrowienia chociaz u mnie juz robi sie lato. Wylaza liscie figowcow, migdaly przekwitly juz w lutym, zielono wsciekle i fajnie. Za miesiac bedzie juz upal ponad 30 stopni. Fiolki i tulipany w styczniu i lutym, ale teraz tez jeszcze. Tu wiosenne kwiaty kwitna krotko, za goraco im. Pozdrow sarny. Fajnie masz z tym lasem.

 320. Obudził się nasz blogowy Janko muzykant z Jackowa duende;zwanym
  ten co to grał,grał ale świat nie poznał się na jego muzyce więc przestał
  zajął się sprzątaniem teraz zamiast instrumentem wywija mopem.
  No cóż nareszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6839229/Thousands-California-families-living-RVs-exorbitant-rents-leave-facing-homelessness.html

  W przyszłości czeka ciebie dom na kołach.

 321. Prezent z szaty

  Wszystkim narzekającym na nową szatę cyfrowego portalu „P” przyklaskuję.
  Po pierwsze, bo każda zmiana jest powszechnie akceptowana tylko, jeśli objasniona i niosąca korzyści. Nie ma to nic wspólnego z wiekiem, ale z rozumem społecznym lub jego brakiem. Takim, jak ogłoszenie o poranku ludowi, przez władzę Warszawy, o powszechnej nauce dzieci masturbacji (było inaczej, ale wobec ignorancji władzy o zarządzaniu znaczyło właśnie to)/
  Po drugie, bo zmiana szaty ma ukryty cel, a mianowicie przewijalnośc na smarkfonach, co kłóci się z komfortem i komunikatywnością ekramu większego niż 7 cali i poziomego, jak w kompie. To nas razi (białe plamy).
  Po trzecie, bo zmiana jest modnie elegancka; designer szaty poszedł w ślady mód internetowych, upodabniając czcionki i lejauty do eleganckiego papieru. Czyje zmysły i wiedza o fizjologii komunikacji człowieka mód nie przyjmuje, zawsze może czytać inne pisma.
  Po piąte, bo zmiana zlikwidowała dostęp do komentowania artykułów. Cóz dodać, mało były komentowane i choć dlatego, że pokracznie i dysfunkcjonalnie skonstruowano forum, przecież niebyt komentów jest dobrym wrogiem starania o czytelników.
  Po szóste, że istotnie, ta zmian zmierza do pełnej funkcjonalności jedynie dla prenumertorów cyfrowych. W tym obsarze jedna jest zasada – zarabiaj na cyfrze, albo giń. „P” zapewne czuje się tak mocno, że postrzega swych czytelników jako cyfrowo nieuchronnych. Jeśli się nie mylę, to warunkiem powodzenia tej bystrej strategii będzie wkrótce wydanie cyfrowe „P” dostępne dla zaświatów. Sukces gwarantowany i o roznącym trendzie.
  I wreszcie na koniec – cieszmy się czytelnością szaty blogów, bo dobra zmiana jest nie do zatrzymania i nadchodzi jak kostucha – bez zapowiedzi i odwołań.
  Wszystki przyzwoitym i rozumnym na blogu zasyłam wiosenny chuch puszczyka, o tej zmienionej godzinie nocnej, bez obaw, że ofiary padną pokotem. 😉

 322. Żabojad miał szczęście ze urodził się w PRL-u która za darmo go wykształciła
  robiąc z niego co prawda pół inteligenta ale zawsze coś inaczej krowy by pasał.

css.php