Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

29.06.2019
sobota

Wyrywanie mediom kłów

29 czerwca 2019, sobota,

O tym, że PiS nie cierpi mediów niezależnych, wiadomo nie od dziś. Prezes Kaczyński nie udziela „wrogim” mediom wywiadów. Spółki skarbu państwa i inne instytucje państwowe nie zamieszczają w nich reklam ani ogłoszeń, żeby „wrogie” media zdechły z głodu.

Kolejnym krokiem ma być tzw. repolonizacja mediów, zapowiadana przez Jarosława Gowina na po zwycięskich wyborach. Dla Gowina jest jasne, że Polak patriota, właściciel medium we Francji, w razie konfliktu obu krajów weźmie stronę Polski.

„Jest to obłędna hipoteza zakładająca, że obecnie pracujący w mediach o zagranicznym kapitale polscy dziennikarze nie są do końca Polakami” – mówi znany medioznawca, prof. W. Godzic w rozmowie z J. Nizinkiewiczem („Rz.”). „Eksperymenty myślowe min. Gowina są niebezpieczne – mówi dalej Godzic. Wkrótce dojdziemy do tego, że nauczyciel w Polsce będzie nie tylko musiał być Polakiem, ale również patriotą polskim, którego ramy wyznacza władza”.

Tymczasem Godzic nie wymaga od dziennikarzy, żeby byli patriotami, ale żeby dobrze robili swoje – informowali, patrzyli na ręce, krytykowali. Na wspomnienie, że Jacek Sasin mówił, iż TVN mogłoby się uczyć obiektywizmu od TVP, Godzic się po prostu śmieje.

TVN jest ważnym bastionem wolności i pluralizmu mediów w Polsce i należy do korporacji amerykańskiej Discovery. Nie wiadomo, jak by w przypadku repolonizacji (ograniczenia przepływu kapitałów) zareagował Donald Trump, który ostatnio powiedział, iż w Polsce nie ma problemów z demokracją (choć jeszcze rok–dwa lata temu rzecznik USA radził, by rząd polski trzymał się z dala od mediów prywatnych).

„Właścicielem TVN – mówi Godzic – jest amerykański koncern zajmujący się na świecie nie newsami i polityką, ale głównie segmentem life oraz home and gardening. Może się okazać, że Amerykanie dojdą do wniosku, iż nie czas i miejsce, by angażować się w polskie sprawy, i będą dbali o to, by część rozrywkowa i ogrodnicza rozwijała się w polskich mediach prywatnych. Chcąc wciąż robić w Polsce interesy w segmencie TV, będą musieli przerzucić się z informacji i polityki na rozrywkę i lifestyle” – mówi prof. Godzic.

Trudno taki scenariusz wykluczyć. Byłoby to bardzo smutne. Nie należy jednak zapominać, że Polska i Stany Zjednoczone są sygnatariuszami wielu umów i traktatów międzynarodowych, wolność gospodarcza jest jednym z filarów demokracji, a republikanie i PiS nie będą rządzić wiecznie.

Demokraci w Stanach i demokraci w Polsce na pewno nie będą mordować wolnych mediów. Także Niemcy, Szwajcaria i inne kraje zainteresowane rynkiem mediów w Polsce nie pozostałyby obojętne. We wszystkich tych krajach Polska ma swoje interesy, których nie będzie chciała wystawiać na szwank. Warto jednak pamiętać, że czarny scenariusz istnieje.

Zaproszenie
Dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (była ambasador RP w Rosji), Eliza Olczyk („Wprost”) i Adam Krzemiński („Polityka”, „naczelny germanista kraju”) będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM – niedziela 30 czerwca o godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 261

Dodaj komentarz »
 1. Dzisiaj poinformowano, że TVP INFO jedzie w teren. Zaczyna od Sanoka miasta w południowo-wschodniej Polsce, miasta z ładnym rynkiem, miasta przyciągającego turystów.
  Podróże po Polsce dobrze zaplanowane i wyreżyserowane mogą przyciągnąć widzów znudzonych polityką. Mogą wzbudzić zainteresowanie mieszkańców.
  Dzisiaj w Opolu kabarety. Motywem przewodnim przekop mierzei wiślanej, a w rolach głównych inżynier Karwowski i Maliniak, jak zwykle niezawodni.
  Słupek prezesa nie zaginął tylko się przewrócił.
  Są wakacje, rozrywka musi być. Kto będzie się przejmował wyborami.
  Tyle było i kto pamięta, a przecież jeszcze niejedne przed nami. Żyjemy dłużej czego towarzystwu na wykopie szczerze życzę

 2. Oczywiście nie dzisiaj, a wczoraj. Tak się zdarza jak komentarz jest pisany na styk, a czas leci bez wytchnienia.
  Dobrej nocy

 3. Co zwraca uwagę w szeroko pojętych mediach? Na takie pytanie w programie FAMILIADA można przewidzieć wiele odpowiedzi, gdybyśmy jednak usłyszeli odpowiedź NEKROLOGI chyba bylibyśmy zdziwieni, a przecież to najważniejsze wydarzenie w życiorysie, tymbardziej, że śmierć jest niezawodna.
  We wczorajszej GW na stronie szóstej z fotografią Władimira Putina i Donalda Trumpa (Putin do Trumpa: Przyjedź do Moskwy) i obszernym tekstem o szczycie G20 jest też nekrolog, którego treść nieprzypadkowo wiąże się z polityką z dobrej strony.
  W wieku 83 lat zmarł polski obywatel, inżynier, autor projektów melioracyjnych w wielu krajach, nadzorował m.in. meliorację Tygrysu i Eufratu oraz zapór wodnych w Bagdadzie i innych częściach Iraku. Wykładowca i ekspert w dziedzinie melioracji, konsultant w Peru z ramienia ONZ.
  To pięknie jak nekrologi pokazują człowieka pracy, a nie tylko walki zbrojnej i politycznej

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Bar Norte
  29 czerwca o godz. 21:56

  Zlym ludziom czasami powinie sie noga i trzeba byc gotowym na nadarzajaca sie okazje.
  Chiny wysliznely sie spod brytyjskiego buciora, podobnie Indie.
  Jesli zbudujemy prawdziwy Gabinet Cieni a nie kanape sytych kocurow, to tak jak Gandhi mozemy miec kiedys szanse na zbudowania gospodarki dla spoleczenstwa a nie tylko dla Jednego Procenta.
  Szwedzki wzor moze byc pierwszym drogowskazem.
  Podatki progresywne mozna w przyszlosci ewentualnie wprowadzic, ale jedyna alternatywa nie moze byc tylko stajnia innego oligarchy.

  Ze inne opinie sa technicznie mozliwe, prosze spojrzec na warszawskiego hipstera nadajacego z kuchni przy pomocy aparatu fotograficznego Zorka ( tu akurat o najdrozszym mysliwcu swiata, zagrozonym przez bohaterski system rakietowy o dwa razy wiekszym zasiegu niz system Patriot ) .
  https://www.youtube.com/watch?v=RHl6ThMrzqI

 6. Czy duchowni Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego oraz im ulegli zachowali jeszcze tubylcze cechy narodowe. Czy to już zakon niezdolny do myślenia w kategoriach świeckiego państwa. A głosowanie przy urnach to akt wiary w celu zbawienia w ramach profanum. Tak sobie myślę memento mori ! przewodnikiem. Z głosowania wbrew nakazowi z ambony trzeba się będzie tłumaczyć a nawet ponieść konsekwencje.

 7. @

  U faszystów : „wolna amerykanka” , służby przeciwko opozycji

  https://www.facebook.com/nie.lubie.PiSu/photos/a.155674944508551/2409235129152510/?type=3&theater

  Ein Führer, ein PiS

 8. Dlaczego Agora wybrała do Rady Nadzorczej kolegę Jojo Brudzińskiego, Tomasza Karusewicza? 94% członków na niego głosowało.
  Ktoś to rozumie?

 9. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Polsatu też. Z Czarneckim nie wyszło. Tak sobie myślę o świeczce i ogarku. Ale ciekawsze jak dają to biorą. Teraz władza patrzy co piszą. Mysia u żródła.

 10. Nasi ludzie u was jak drzewiej bywało. Tak sobie myślę,że to początek „pisizacji” mediów pod płaszczykiem repolonizacji. Opiekuna mieć marzenie firmy.

 11. O Putinie. „To wspaniały facet”. Opinia jak Przesłanie do braci Moskali. Niestety nie wygłoszone. Tak sobie myślę po czynach poznacie czy „ryży” podpuszcza. Putin jak Kaszpirowski dał napić się ze swojego kubka-termosu. In vino veritas !

 12. Tylko krowy nie zmieniają poglądów. Tak sobie myślę i gryzą trawę od pokoleń.

 13. Browary w obcych rękach. Kto wie co do tego piwa dodają. Bo np.w Białymstoku po piwie witają się na podobieństwo hajlowania z udziałem swastyki jako znak pokoju. Tak sobie myślę,że piwo jak opium dla ciemnego ludu. Chcą przerobić na Bawarczyków. Proponują też naukę niemieckiego w 4 dni po założeniu drutów w okolice mózgu zagłuszających tubylcze geny. Chyba pranie mózgu z użyciem piwa.

 14. W Guantanamo siedzą bez wyroku 17 lat. Tak sobie myślę czy w mediach będzie informacja o prawdziwej funkcji Fortu Trump z piwnicami.

 15. Pan Redaktor teoretyzuje, albo opowiada o Yeti…..

  Na świecie nie ma wolnych mediów, ani wolnego rynku.
  Opowieści z lat 60′ są jedynie sentymentalnym wspomnieniem złotego wieku.
  Obecnie dominują koncerny medialne mające swoją linię programową, właścicieli o określonych przekonaniach politycznych, uzaleznione od reklamodawców którym nieobojetne są treści przekazu.

  Przykłady nieistnienia wolnego rynku na podstawie ostatnich doniesień o obostrzeniach, wykluczeniach, naciskach, negocjacjach ceł i dostępu do rynku, również nietrudno znaleźć.

  „Cała prawda, całą dobę”?
  Tyle że CZYJA to prawda?
  Polski, czy Wolski- na naszym rynku medialnym?
  Trzeba sporo czasu i wiedzy, by odróżnić ziarno od plewy…..

 16. Facebook po raz pierwszy wyraził zgodę na udostępnianie danych identyfikacyjnych użytkowników, podejrzanych o stosowanie tzw. mowy nienawiści w sieci. Firma porozumiała się w tej sprawie z władzami Francji i może to dać początek pierwszym regulacjom w Unii Europejskiej w zakresie namierzania i karania osób za mowę nienawiści.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/facebook-bedzie-przekazywal-dane-osob-popelniajacych-zbrodnie-mowy-nienawisci
  ============

  Wolność słowa zaczyna odchodzić w przeszłość.
  Niewygodne dla rządzących treści, poglady, będą ścigane.

  Parafrazując, „to JA będę decydował, co jest mową nienawiści”.
  Kto bedzie kontrolował kontrolujących?
  Bo w ich bezstronność, niezależność, chyba nikt znający trochę psychologię nie uwierzy.
  Sen Orwella się ziszcza na naszych oczach…..

 17. SŁOWIANIN SRANISŁAW; 9:37

  Stanisławie; jak przerobią Polaków na Bawarczyków to trzeba będzie
  w Polsce ustanowić kolejne święto czyli Oktoberfest a w tedy i krajobraz
  Polski zmieni się radykalnie , będzie wyglądał mniej więcej tak a kościół
  tego nie lubi oj nie lubi.

  http://rus.live/2019/06/34625/?fbclid=IwAR2HgvCe7U8R3zRaPiIkmy9CH_66fHxCVPsN4Bn49LcVMUXE8GBIC-wzYr0

 18. Radio kierowców. Ważne informacje, ale zdarzają się ciekawe wypowiedzi.
  Kierowca jadący nowym odcinkiem drogi ekspresowej S-3 między Lubinem a Legnicą poinformował, że na tym ponad dwudziestokilometrowym odcinku nie ma żadnych zjazdów i parkingów „nie ma żadnej możliwości odpoczęcia” powiedział.
  Można dodać aż do naturalnej śmierci

 19. @

  Ludzie się oburzają na pisiory.
  Nie kochani, pisiory to są faszyści !!!

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2321235208124992&set=gm.1796477330484523&type=3&theater

 20. Za czyje pieniądze mają być budowane „miejsca odpoczęcia” na trasach szybkiego ruchu. To nie majówkowy gościniec. Tak sobie myślę,że wystarczy chcieć poznać trasę przez niedzielnych kierowców.

 21. @adam100
  30 czerwca o godz. 7:22
  Najprawdopodobniej jest to prowokacja i to celowa ze strony Pułkownika rez. Taki rodzaj męczennictwa, celowego podkładania się, aby wywołać ogólnopolską dyskusję i ostre protesty, a nawet bunt nad rosnącą represywnością obecnej władzy. Trzeba pamiętać, że jest w kraju dość duża liczba podobnych jemu oficerów (w tym generałów) i w ogóle byłych wojskowych niższych rangą i funkcjonariuszy innych służb mundurowych co mieli nieszczęście zaczynać służbę w „przebrzydłym” PRL-u. Możliwe, że bez aktywnego poparcia tych środowisk, żadna zmiana władzy nie będzie możliwa. Tu PiS się przeliczył ze swoją ustawą „dezubekizacyjną”. Obecnie mamy armię jedynie w szczątkowej formie, tak ilości, jak i uzbrojeniu. Te środowiska nie mogą już znieść tego, co się porobiło od objęcia władzy nad MON-em przez wiadomego Antka i jego wcześniejszego rozbicia służb wywiadu i kontrwywiadu. A tego, co się teraz tam dzieje to żaden były wojskowy znieść nie potrafi. Wystarczy poczytać w necie opinie byłej generalicji i tu i tam po forach ich zdania. To są bardzo zdyscyplinowane środowiska i jeśli tylko się skrzykną, co przy dzisiejszych środkach łączności jest b.łatwe, to szala przeważy we wiadomą stronę. To też są obywatele (pokrzywdzeni w dużej części przez obecną władzę) naszego kraju. Czas właściwie zagospodarować te środowiska, bo wraz z rodzinami to paręset tysięcy osób, nie w kij dmuchał. A od płk. rez. A. Mazguły się zacznie, od kogoś musi, ktoś taki musi być pierwszy.
  Tak sobie myślę, możliwe, że się mylę, bo za dużo się dzieje na raz, aby dobrze ocenić sytuację i wyciągnąć prawidłowe wnioski.

 22. Is42; 12:16.

  Czegoś tu nie rozumiem , 20 km na drodze skspresowej to zaledwie
  10 minut jazdy więc jaki problem ze nie ma żadnych zjazdów czy parkingów ?.

 23. Pisi koci łapci
  Dosadnie kończy swój felieton Ludwik Dorn w Polityce 26.
  ”Pozostaje odpowiedź na pytanie: czy jest to pisowski master-plan wprowadzenia autorytaryzmu w Polsce? Moja odpowiedź jest pesymistyczna: żadnego master-planu nie ma. PIS niszczy państwo praworządne nie intencjonalnie, ale wegetatywnie. Tak żyje, tak oddycha, inaczej nie potrafi.”

  Przyznacie Państwo mocny akapit ‘trzeciego bliźniaka’, który, jak mało kto w Polsce, czuje pisowskie tango.

  A tak w ogóle „cóż tu pisać” po lekturze najnowszej Polityki.
  Znakomici publicyści, piękna polszczyzna – słowem, mięso polityczne.

  Pani doktor Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz gości ostatnio często w mediach liberalnych. Wyjątkowej, szlachetnej urody dama. Ciekawie i spójnie mówi, interpretuje swój list otwarty do G. Schetyny. Brawo!
  Dziś była Gościem Redaktora.

  Jeśli Pani zagląda do en passant, to mam jedną uwagę:
  Proszę w limitowanej wypowiedzi wyczuwać kropkę.
  Nieliczni politycy to umieją. Zwykle ci, osłuchani na Zachodzie.
  Najserdeczniejsze pozdrowienia.

 24. blackley
  „Czegoś tu nie rozumiem ”
  Jezeli sie nie rozumie , ze
  „nie ma żadnej możliwości odpoczęcia” do naturalnej śmierci (aby odpoczac ) to moze to oznaczac „jakieszbraki ” w przeszkoleniu tzw przedszkolne szkolenie a dalej nic . F. t. b.

 25. Nie zamknąłem kursywy, to ten cholerny upał, przepraszam.

 26. niewygodne.info.pl

  Dziś kolejny dzień strajku klimatycznego. Pod jakimi ambasadami powinien się on naprawdę odbywać?

  piątek, 28.06.2019 r.

  foto: WalterPro (Flickr.com / CC by 2.0)

  Dziś piątek, a więc kolejny dzień organizowanego raz w tygodniu wakacyjnego strajku klimatycznego pod polskim sejmem. Z uwagi na tę okoliczność poniżej publikuję listę największych emitentów CO2 na świecie – zarówno pod względem bezwzględnej ilości wyprodukowanego CO2, jak i ilości CO2 przypadającej na 1 mieszkańca danego kraju. Tak dla rozważenia, pod którymi ambasadami „wakacyjny strajk klimatyczny” przede wszystkim powinien mieć miejsce.

  Jeśli świat rzeczywiście chce ograniczyć emisje CO2, to przede wszystkim powinien spojrzeć na publikowane poniżej dwie listy. Pierwsza z nich dotyczy państw z największą bezwzględną emisją CO2 do atmosfery (dane za 2017 rok). Druga odnosi się do państw, gdzie emisja CO2 jest najwyższa per capita (na 1 mieszkańca). Nie mam żadnych wątpliwości, że państwa, które znajdują się w pierwszej 20. na obu listach jednocześnie, „zasługują” zdecydowanie bardziej niż Polska na to, aby organizować przed ich budynkami administracji rządowej (lub pod ambasadami) strajki klimatyczne.

  r e k l a m y

  Lista państw emitujących najwięcej CO2 do atmosfery (dane za 2017 rok):

  Lista państw emitujących per capita (na 1 mieszkańca) najwięcej CO2 do atmosfery (dane za 2017 rok):

  r e k l a m y

  Z powyższego wynika jasno: Arabia Saudyjska (638,7 mln ton CO2 / 19,4 ton CO2 per capita), Kanada (617,3 mln ton CO2 / 16,9 ton CO2 per capita), Australia (402,2 mln ton CO2 / 16,5 ton CO2 per capita) oraz USA (5107,4 mln ton CO2 / 15,7 ton CO2 per capita) emitują nie tylko znacznie więcej CO2 od Polski. Również emisje per capita są tam znacznie większe aniżeli w naszym kraju. Jeśli globalne emisje CO2 mają być rzeczywiście ograniczone, to właśnie tam przede wszystkim powinny odbywać się regularne strajki klimatyczne.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Gdzie-naprawde-powinin-byc-strajk-klimatyczny.htm
  ========

  Ciekawe zestawienia……

 27. stasieku
  „ten cholerny upał, ” a ile go jest ? Wyczuc kropke (?) „w upał ” moze jest trudniej . Szyny sie krzywia .Kropki i asfalt miękna ?

 28. @Optymatyk
  30 czerwca o godz. 12:36

  Tyle się tu rozgadują o Guantanamo !
  A jakby tak wynająć od USA ( na wszelki wypadek? ) 😉

 29. Szanowny Redaktor Passent.

  Przywodca rezimu w Waszyngtonie mowi w Japonii Putinowi, ze trzeba dziennikarzy pogonic.
  Ryba psuje sie od glowy.
  Polska jest jedynie elementem budowy neofaszyzmu na swiecie.
  https://www.theguardian.com/us-news/2019/jun/28/smirking-trump-jokes-to-putin-dont-meddle-in-us-election-g20

 30. stasieku
  30 czerwca o godz. 13:02
  Pisi koci łapci
  Dosadnie kończy swój felieton Ludwik Dorn w Polityce 26.
  ”Pozostaje odpowiedź na pytanie: czy jest to pisowski master-plan wprowadzenia autorytaryzmu w Polsce? Moja odpowiedź jest pesymistyczna: żadnego master-planu nie ma. PIS niszczy państwo praworządne nie intencjonalnie, ale wegetatywnie. Tak żyje, tak oddycha, inaczej nie potrafi.”

  Przyznacie Państwo mocny akapit ‘trzeciego bliźniaka’, który, jak mało kto w Polsce, czuje pisowskie tango.

  Mój komentarz
  Rację ma Dorn. Tu nie ma perfidnego, precyzyjnego planu restrukturyzacji państwa, tu jest myśl Prezesa, że trzeba coś z tym z robić, a wykonanie odbywa się na zasadzie o której pisze Dorn – robią jak potrafią. Dorn potrafił to nazwać?

  Przykładem potrafienia typowym dla PiSu i jego kierownictwa, czyli samego Prezesa, są długie negocjacje prowadzone osobiście Prezesa z dziesięciorzędną w skali państwa osobą przygotowującą inwestycję 2K dla Prezesa pod szyldem Srebrnej.
  Prezes mówi – wiem, wykonałeś robotę, ale nie mogę zapłacić, nie mam podstaw, najlepiej by było gdybyś założył sprawę sądową, wtedy zaistnieje możliwość zapłaty. Takie pierdoły opowiada wykonawcy prywatnego zlecenia przywódca obozu politycznego rządzącego Polską.

  Sposób prowadzenia tej sprawy, wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach i naiwność Prezesa, który dał się wpuścić w podsłuchy nie wyobrażając sobie, ze coś takiego może go spotkać, jest dokładnym odbiciem metod jego działania w państwie – pokątnie, byle jak, ad hock, tu szybko, bo przepadnie, tu wolniej, a tam stop, koniec pieśni.

  Po kilku dniach skandalu tajnych rokowań z Birgfellnerem o niezapłacenie mu za wykonaną robotę Jarosław Ka wypowiada się o swojej sprawie w stylu – uważam, że śledztwo prokuratorskie w tej sprawie nie ma sensu. Kaczyński mówi, ze śledztwo w sprawie Kaczyńskiego nie ma sensu i jest to wiążąca decyzja nie tylko dla prokuratury, ale dla całej władzy wykonawczej w państwie.

  Dorn zauważył coś na kształt równi pochyłą o jeszcze małym kacie spadku.

  O najpotężniejszym Prezesie w Europie
  Był alfa i omegą, genialnym strategiem, jest powolną lebiegą z nadmiernym przebiegiem.
  Pzdr, TJ

 31. @adam100
  30 czerwca o godz. 14:00
  „Tyle się tu rozgadują o Guantanamo !
  A jakby tak wynająć od USA ( na wszelki wypadek? ”
  Tylko kto, kiedy i dla kogo? Dla „bandy czworga”+…. i tu szerokie pole do PO PiSu.

 32. Guantanamo jako Bereza?
  Jest to jakiś pomysł……

 33. wiesiek59
  Ciekawa wypowiedz czytelnika ,, wyborczej ” o roli wladzy na rynku mieszkaniowym :
  ,,pankracypanasiuk29.06.2019, 17:31
  Paranoja polega na tym, że w Warszawie jest sporo pustych placów w mieście nadających się pod zabudowę, ale miasto chce na nich maksymalnie zarobić. Przykłady pierwsze z brzegu to kilka lat temu wystawiane na przetarg byle zajezdnie autobusowe przy Chełmskiej i Inflanckiej – za tę pierwszą na fali ówczesnej bańki spekulacyjnej pewna firma hiszpańska wylicytowała tyle, że sam koszt gruntu w cenie metra mieszkania sięgał by prawie 10 tys zł. Oczywiście to się nie spinało gdy bańka pękła, ale ta historia pokazuje istotę zjawiska.

  Miasto sprzedaje grunt drogo, więc przeciętnego nabywcy na mieszkanie w funkcjonalnym centrum nie stać. Więc deweloperzy budują dla takich nabywców mieszkania w różnych Białołękach , Chrzanowach i Ursusach, gdzie grunty są tańsze, więc i metr mieszkania tańszy, ale potem trzeba tam ciągnąć dla mieszkańców komunikację, media, i budować infrastrukturę społeczną (przychodnie, przedszkola, szkoły), podczas gdy tę samą infrastrukturę się likwiduje w centrum bo mieszkańcy tu już jej nie potrzebują.

  Krótko mówiąc, miasto zarabia 10 milionów na gruncie, a potem wydaje pół miliarda na budowę infrastruktury na jakimś Chrzanowie i ciągniecie tam metra za 3 miliardy, choć tych wszystkich wydatków można by uniknąć, gdyby za zajezdnię przy Chełmskiej wzięto 20 milionów a nie 200. Jeśli to nie jest paranoja, to nie wiem, co nią jest.”

 34. Piskorski siedział kilka lat bez wyroku. Tak sobie myślę o klimatach Guantanamo nad Wisłą. Rydzyk choć ma znajomości na Wschodzie nie poręczył. A ma wdowi grosz za stocznię.

 35. Optymatyk
  30 czerwca o godz. 14:33
  @adam100
  30 czerwca o godz. 14:00
  Tylko kto, kiedy i dla kogo?

  Zapomniałeś zapytać za ile ;
  pewnie można na tym zrobić interes i w USA dopłaca żeby wziąć tego strupa.
  Jak oczytany blogowicz tutaj zauważył, można by też przechrzcić ( jak statek ) na „Nowa Bereza Kartuska „.

  Dla kogo? – Dla prawomocnie skazanych.
  Kiedy? – Jak najszybciej
  Kto? – Prawomocna władza. 🙂

 36. @adam100
  30 czerwca o godz. 15:07
  „Dla kogo? – Dla prawomocnie skazanych.
  Kiedy? – Jak najszybciej
  Kto? – Prawomocna władza.”
  Widzę, pełna konspira.
  Każda władza była wg. niej prawomocna, toteż i jej wyroki takowymi były.

 37. Skoro prokurator generalny jest prawnikiem to co sądy mają po nim poprawiać w kwalifikacji czynu i dowodach. Szczególnie kiedy sądy podlegają prokuratorowi-ministrowi. Tak sobie myślę,że szef ma zawsze rację a szefowi nie odmawia się. Nie ma niewinnych są tylko żle przesłuchani. Dyscyplina partyjna w wyrokach musi być.

 38. blackley
  30 czerwca o godz. 11:46
  SŁOWIANIN SRANISŁAW; 9:37

  —————————————

  @czarny leju

  Twój język jest soczysty niczym owoc mango, świetnie radzący sobie z konceptualizacją domeny docelowej, czyli po żołniersku mówiąc – ze praniem staszka.

  Dzięki fenomenalnym umiejętnościom literackim oraz sile tworzenia z kombinacji 12 słów, krełujesz pachnące zasmażaną kapustą teksty, podparte niesamowicie kreatywną sztuką linkowania.

  Aromaty wydobywane twemy palcamy tworzą klimat literackiego arcydzieła, urzekają i samoprzesiem docierają do szerokich rzesz wygłodniałych czytelników znad Wisły.

  Tadek, tak tszy-mać!! QJM.

 39. kooperatywaMondragon 14.42
  Inwestycje generalnie urzędnikom nie idą bo przecież taki państwowy czy samorządowy na handlu się nie znają, nie nasza narodowa specjalność.
  Po 1989 roku z gruntami się zaczęła kołomyjka i trwa do dnia dzisiejszego.
  Ci sprytniejsi nabyli po okazyjnych cenach to i owo, ale do wzięcia był przecież cały kraj i nikt tego osobiście nie był w stanie objąć.
  Mieszkania to inwestycje najbardziej opłacalne, jeszcze najbardziej opłacalne. Za pierwszej komuny ustalono po sprawiedliwości społecznej nie tylko po jednym dla rodziny to jeszcze z ograniczonym drastycznie metrażem.
  Teraz każdy może sobie wybudować nawet drapacz chmur i w nim zamieszkać. Nie każdemu ten interes się jednak opłaci, i nie wszyscy mają do tego głowę. Jeden próbował i niestety nie wyszło.
  Nie dla psa kiełbasa mówią, ale tym razem to porównanie nie jest chyba za dobre.
  Planowanie przestrzenne, gospodarka komunalna, zasoby mieszkaniowe, ileż poezji w regulacjach urzędowych i przepisach

 40. http://www.informationclearinghouse.info/51842.htm
  =======

  Długi wywiad z Putinem, bez przekłamań, interpretacji dziennikarskich……

 41. Bernstein napisał:

  „Niektóre z tych relacji dziennikarskich z Agencją były milczące; niektóre były jednoznaczne. Nie było współpracy, zakwaterowanie i nakładanie. Dziennikarze dostarcza pełen zakres usług od prostych-wywiadowczych tajnych do służenia jako go-pośredników ze szpiegami w krajach komunistycznych. Reporterzy podzielił swoje notebooki z CIA. Redaktorzy podzielił ich sztabów. Niektórzy dziennikarze byli laureaci nagrody Pulitzera, wybitni dziennikarze, którzy uważali się za ambasadorów bez-portfel dla ich kraju. Większość z nich była mniej wzniosła: zagraniczni korespondenci, którzy stwierdzili, że ich związek z Agencji pomógł ich pracy; podłużnice i freelancerów, którzy byli tak zainteresowani brawurowo zrobienia działalności szpiegowskiej, jak w artykułach zbiorów; i najmniejsza kategoria, pełnoetatowych pracowników CIA a udaje dziennikarzy za granicą. W wielu przypadkach, dokumenty CIA pokazują, dziennikarze zostali zaangażowani do wykonywania zadań dla CIA ze zgodą zarządów czołowych amerykańskich agencji informacyjnych „.
  http://www.informationclearinghouse.info/51841.htm
  ===========

  Współczesne dziennikarstwo, rola mediów i ich zadania……..

  Pan Redaktor widzi tymczasem Yeti- dziennikarstwo obiektywne, sprawiedliwe, informujące rzetelnie.
  To nie te czasy, nie ta bajka…..
  Ta obecna, to prostytutki medialne, według P.C. Robertsa….

 42. Dlaczego lustracja nie objęła dziennikarzy. Tak sobie myślę kto by pisał w duchu niech pierwszy rzuci kamieniem.

 43. Po transformacji ustrojowej w Polsce są tylko wrogie media. Niezależnie czyją one są własnością. One urabiają opinię publiczną w myśl tajemniczej poprawności politycznej, tworzonej w tajemniczych gabinetach właścicieli tego świata i ich wasali.
  Na blogu redaktora Passenta pojawiają sie od czasu do czasu „przebiśniegi” nie z tego ponurego świata globalnej poprawności, ale ten blog jest przeznaczony dla wąskiego grona czytelników . Media głównego ścieku dmią w tę samą trąbę uprawiając propagandę, jaką trudno było sobie wyobrazić w czasach sprzed transformacji. Pewna nadzieja pojawia się w internecie, ale globalne kołtuny „liberalizmu” rozprawią się w krótce z internetem.
  Wtedy zapanuje ciemność , która poprzedzi kolejną rewolucję.

 44. @

  Udostępniam na życzenie:

  Gabrysia Smolarek

  „PROSZĘ UDOSTĘPNIAJCIE!
  Dostałem piękny prezent na 26 urodziny… właśnie wróciłem ze szpitala i dowiedziałem się ze niestety nie ma dla mnie już możliwości leczenia… jedyny lek, który mi pomagał i po którym czułem się jak zdrowy człowiek czyli Remsima został zastąpiony UWAGA lekiem BIO PODOBNYM! A dlaczego został zastąpiony? Ponieważ oczywiście był tańszym zamiennikiem, ten lek niestety nie działał dobrze i jak się dzisiaj dowiedziałem został wycofany również ponieważ Firma Farmaceutyczna podniosła jego cenę!
  I teraz Uwaga co chce Wam powiedzieć!
  Cały ból i cierpienie który mam w tej chwili zawdzięczam tylko i wyłącznie obecnej władzy czyli ukochanych przez wszystkich PIS!!!
  Odkąd dostali się do władzy i zaczęli wprowadzać swoje cudowne pomysły 500 plus, przekazywanie milionów na SDM czy tez na O.Rydzyka zaczęli szukać oszczędności! Rozumiem ale nie szukajcie ich na osobach chorych, osobach młodych którzy chcieli by żyć i funkcjonować normalnie a nie zwijać się z bólu i cierpieć! Ja właśnie teraz cierpię!
  I dlatego chce zacząć walczyć dla siebie i dla innych chorych, bo nie może tak dalej być, ze Ci „wspaniali” ludzie z PIS-u będą decydować o moim leczeniu i zabierać mi coś co daje mi szanse normalnie żyć a będą dawać ludziom, którzy zamiast na dzieci to swoje 500 plus przepijają na wakacjach w Sopocie!!!!
  Będę pisał gdzie się da! Będę walczył! Dla siebie ale tez dla wielu chorych których co miesiąc spotykałem w szpitalu na Spartańskiej w Warszawie!
  Skończmy z obłuda i zakłamaniem, skończmy z 500 plus, skończmy z dofinansowaniem kościoła a dajmy na prawdę potrzebującym i cierpiącym!
  Mam nadzieje ze mój apel dotrze do ludzi i ze pomożecie mi walczy bo ja póki jeszcze mam siły mam to zamiar robić, nie chce przez nich wyładować na wózku!”

 45. Panie Danielu prosze sie nie przejmowac.Bedzie Pan pisal artykuly o macce boskiej czestochowskiej i jej cudach.A ja korzystajac z doswiaczenia mojego krewnego Sp.Ignacego Durojc bede drukowal w ukryciu bibule .

 46. Kiedy w czasach komuny szynkę wysyłano do jankesów. Media informowały o hicie w przedszkolach i szkołach. Kanapki z kiełbasą zwyczajną. Tak sobie myślę,że niezależnie.

 47. adam100
  30 czerwca o godz. 17:12

  Pomyśl logicznie.
  Rewolucyjne leki pojawiają się raz na dekadę.
  Badania są kosztowne.
  Po wygasnięciu patentu, produkuje się tanie generyki.

  Wystarczy zmienić nazwę, dodać placebo, wycofać stary lek, by generować znowu ze starej sprawdzonej formuły nowe wysokie zyski.
  Nieetyczne?
  A kogo to obchodzi?
  Urzedników kupionych za ułamek zysków koncernu?

 48. Przepraszam mialo byc Ignacego Dudojcia

 49. Wiesiek zajął się problemem leków i wyszło mu, ze są kosztowne, ale generyki też są kosztowne, bo koncerny chcą zarobić.
  Koniec wyjaśnienia Wieśka o lekach z użyciem magicznego słowa – generyki.
  Pzdr, TJ

 50. wiesiek59
  30 czerwca o godz. 17:37
  adam100
  30 czerwca o godz. 17:12
  Pomyśl logicznie.

  Pomyśl logicznie.
  Nawet jak jesteś chory i stary to nie chcesz żeby cie wywalili na śmietnik. Są tacy co skazują na śmierć innych z zimna krwią, ale to z kolei buce bez empatii.

 51. tejot
  30 czerwca o godz. 18:21

  Tolerowanie twoich durnowatych uwag, przekracza moją cierpliwość.
  Nie znasz problemu, zamknij się.
  Albo pogłąb swoją znajomość tematu.

 52. Guantanamo!
  Piszecie o tym drogim hotelu dla specjalnych gości, ale jest to miejsce symboliczne.
  Znajduje się na wyspie. Żyją na tej wyspie ludzie z całkiem innego ustroju i im ten amerykański hotel nie przeszkadza, a tylu innym obywatelom z innych nacji jest nie w smak.
  Mnie się wydaje, że siedząc w naszym klimacie, urządzeni wygodnie, mając zapewniony wikt i opierunek, dostęp do Internetu nie mamy w istocie rzeczy pojęcia co się naprawdę dzieje na Świecie i dokąd pędzi ten pociąg. Kim już nie podróżuje pancernym pociągiem. Nie musi. Jak się zakolegował z Donaldem Wielkim ten osobiście go odwiedza na koreańskiej ziemi.
  Samoloty się krzyżują nad lądami i oceanami i tylko czasami zbaczają do Guantanamo, symbolu amerykańskiej dominacji

 53. @

  Kinga Hartmann:

  Wyszłam właśnie ze spotkania z Ewą Kurek w Zgorzelcu. Spotkanie odbywa się w sali parafialnej jednego z kościołów. Na sali ok 90 osób. Podsumowując. :Żydzi są oszustami, kłamcami, zdrajcami, sami zorganizowali w gettach instytucjonalną wysyłkę na śmierć, oddają na śmierć w pierwszej kolejności swoje dzieci. Brawa na sali. Film, który ta pani opracowała, będzie wyświetlany podczas lekcji religii. Polacy zaś są jedynym narodem na świecie, który walczy o swój kraj i godność do ostatniej kropli krwi. To Żydzi zaś kłamali przed całym światem, że Powstanie Warszawskie było powstaniem w getcie. Więcej nie chce mi się już pisać….

 54. wiesiek59
  30 czerwca o godz. 18:46
  tejot
  30 czerwca o godz. 18:21

  Tolerowanie twoich durnowatych uwag, przekracza moją cierpliwość.
  Nie znasz problemu, zamknij się.
  Albo pogłąb swoją znajomość tematu.

  Mój komentarz
  Wiesiek, pogłębiłem znajomość tematu. Polecam placebo do generyków.
  Pzdr, TJ

 55. Dzisiaj temperatura osiągnęła apogeum.
  Do tego powietrze nie jest rzeźkie i trudno oddychać.
  Prognozę pogody po raz pierwszy w TVN zapowiadał z helikoptera Bartek Jędrzejak, zapisując się w historii prognoz.
  Mogliśmy obserwować wybrzeże Bałtyku.
  Dobra zmiana. Widzieliśmy jak jest na własne oczy

 56. Czym propagandowo Guantanamo w rękach jankesów różni się od rzekomej okupacji Krymu czy Donbasu. Więcej argumentów historycznych przemawia za legalizacją przynależności Donbasu i Krymu. Guantanamo przypomina okupację Ziem Zachodnich przez tzw.sowieckiego okupanta. Co według totalnej prawicy po obaleniu komuny wymusza zwrot Niemcom. Kuba czeka na zwrot po upadku reżimu Batisty jankesowskiego dyktatora. Niemal jak Saakaszwili. Tak sobie myślę,że Morawiecki powinien poznać te fakty. Ale roznosił ulotki i zabrakło czasu czytać ulotki o zbrodniczych okupacjach innych.

 57. Prawdopodobnie 1 lipca PiS dowie się o wyniku i swojej siły głosowania nad osadą najważniejszych kierowniczych stanowisk po wyborach w UE .
  To może być wynik zbliżony do 27:1 aż tak źle im nie życzę ale dostaną rezultat odpowiadający ich rzeczywistej niemocy , wyobcowani nawet towarzysko co widać w serwisach licznych stacji dostępnych w moim pakiecie TV
  Do jutra

 58. Z innej beczki:

  „,Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat.
  Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,
  wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu – http://www.zwiaz24.PL
  i wyszukaj mnie po niku: Kasandra napisz do mnie i spotkajmy sie!”

  Takiej treści ogłoszenia pojawiają się od miesięcy wśród komentarzy (do przeróżnych artykułów) na portalu gazeta.pl.
  Złośliwi twierdzą, że to po prostu forma kuplerstwa i wyrafinowany sposób finansowania kulejących aktywów Agory.
  Ja jednak jestem zdania, że to bardziej trywialne.
  To zapewne przyspawany do „wyborczej” mój blogowy ulubieniec – Adaś szuka – pod przykrywką – partnera do erotycznych harców… 🙂

 59. Publikacja jest w gruncie rzeczy jednym wielkim oskarżeniem polityki międzynarodowej prowadzonej przez Stany Zjednoczone po upadku ZSRR. Jest oskarżeniem Zbigniewa Brzezińskiego, amerykańskich neokonserwatywnych jastrzębi. Według autorów polityka ta jest szkodliwa, zarówno dla samych Amerykanów, jak stabilizacji i pokoju na świecie. Książka nawiązuje i uzupełnia oskarżenia, które kieruje wobec własnego kraju inny publicysta – F. William Engdahl, który w książce pod wymownym tytułem: „Absolutna Dominacja. Totalitarna Demokracja w Nowym Porządku Światowym”, dokonał analogicznego rozliczenia z geopolityką USA twierdząc, że Ameryka prowadzi politykę „absolutnej dominacji” czyli politykę, której celem jest polityczne i gospodarcze zdominowanie całego globu.
  http://mysl-polska.pl/1895

 60. tejot
  30 czerwca o godz. 18:54

  Placebo, to związek obojętny, zmieniający jednak formułę leku i pozwalający go powtórnie zarejestrować jako nowy patent.
  Nie znasz tematu, doczytaj.
  Nie życzę sobie dyskusji z indolentem.

 61. „Tolerowanie twoich durnowatych uwag, przekracza moją cierpliwość.” 🙂

  Propagator sekretnych latryn internetowych leje na odlew. Etatowa kanalia, od lat szczująca, szerząca pseudonaukowe kłamstwa, publicznie radująca się z cudzych katastrof (np. powodzi w USA), wylewająca odchody na wybrane nacje oraz rasy – poucza oraz straszy tejota, intelektualą ekstraklasę blogów Polityki! Hmmm….

  Bójmy się chwili, kiedy latryniarzowi skończy się cierpliwość. Oj, będzie się działo….

 62. Qurwik pisze
  Ja jednak jestem zdania, że to bardziej trywialne.
  To zapewne przyspawany do „wyborczej” mój blogowy ulubieniec – Adaś szuka – pod przykrywką – partnera do erotycznych harców…

  Qurwik ma zdanie, i to erotyczne 🙂

  Brawo, zasługujesz na wierszyk o trzech zwrotkach

  *** ***
  *** ***
  *** *** 🙂 🙂

 63. 4 kwietnia 2019 roku popierany przez Egipt, Arabię Saudyjską, ZEA, Francję i Rosję samozwańczy marszałek samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej wydał rozkaz zajęcia Trypolisu, nazywając swoje działania „uzasadnioną operacją antyterrorystyczną przeciwko islamistom”. Francja i Rosja wzywają do pokoju i nieingerowania w wewnętrzne sprawy Libii, ale nie ulega wątpliwości, że życzą sobie szybkiego upadku proamerykańskiego rządu as-Sarradża w Trypolisie. Jedną z głównych przyczyn tzw. arabskiej wiosny z 2011 roku, w tym obalenia Kadafiego i tzw. wojny domowej w Syrii (2011-2019), była konieczność przemodelowania przez USA Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu w związku z planowanym od dawna przez Izrael atakiem na Iran. Już dzisiaj widać, że to przemodelowanie – mimo zdewastowania kilkunastu państw – nie powiodło się.

  Bohdan Piętka
  http://mysl-polska.pl/1873
  ========

  Jak różnie, różne media, opisują te same zjawiska……
  Gdzie leży PRAWDA?

  Przecietny zjadacz chleba, nie ma czasu na analizę.
  Łyka prawdy przekazane przez media głównego nurtu.
  Analizować niuanse, interesy, motywy graczy?
  To przekracza kompetencje i czas do dyspozycji.
  Lepiej skupić się na serialu, talk- show, czy kabarecie, tak obficie serwowanym prolom przez media nastawione wyłącznie na ogladalność, serwowanie reklam i ZYSK.

 64. Guantanamo,porżnięcie piłą łańcuchową dziennikarza a opróżnienie przez Skripala znalezionej butelki. Jak różne reakcje tzw.zachodniej cywilizacji. Świat doprowadzony do krawędzi wojny z powodu picia publicznie z butelki. Tak sobie myślę,że dla świętego spokoju wystarczyło nie podnosić butelki w parku. Zawsze zdrajcą jest szpieg co to dwie matki…Matka ! jest tylko jedna…flaszka.

 65. Is42, 16:05

  Strajk.eu
  pisze, dlaczego PiS bedzie nadal rzadzil :
  ,, Najkrócej: dlatego, że żeby wygrać z Kaczyńskim trzeba się od niego różnić naprawdę, a nie na niby. Mieć polityczny plan i strategię oraz wizję przyszłości, w której jest miejsce dla wszystkich, a nie tylko dla dobrze sytuowanych, zawodowych obywateli-demokratów, biznesmenów, celebrytów i innych fanatyków transformacji ustrojowej.
  Trzeba też społeczeństwo trochę szanować, albo przynajmniej skutecznie udawać, że się to robi. Opozycja tymczasem go trochę nienawidzi, a trochę ma je w d…”

 66. IKEA słusznie wyrzuca klauzule sumienia na firmowy śmietnik. Tak sobie myślę,że praca w tej firmie nie jest przymusem. Nie czuję się dotknięty zwolnieniem i niech hunwejbini nie sugerują potrzebę przepraszania wszystkich Polaków nie katolików. Czekam na przeproszenie za przestępczość w parafiach braci w wierze. To przynosi wstyd krajowi. Coś trzeba zrobić a nie tylko prawić kazania. Złu trzeba wybić zęby poczynając od własnych środowisk. Mea culpa !

 67. Optymatyk
  30 czerwca o godz. 12:36

  „Trzeba pamiętać, że jest w kraju dość duża liczba podobnych jemu oficerów (w tym generałów) i w ogóle byłych wojskowych niższych rangą i funkcjonariuszy innych służb mundurowych co mieli nieszczęście zaczynać służbę w „przebrzydłym” PRL-u”.

  Ktoś ich zmuszał siłą, czy może szli do bezpieki dla kariery i dóbr doczesnych robić rzeczy obrzydliwe?

  „Możliwe, że bez aktywnego poparcia tych środowisk, żadna zmiana władzy nie będzie możliwa. Tu PiS się przeliczył ze swoją ustawą „dezubekizacyjną”.

  Pierwszą wstępną dezubekizację zrobił rząd Buzka wyrzucając ze służb i policji część starej kadry ― w policji naczelnikami przestali być byli ubecy. Kolejną dezubekizacje zrobiła PO odbierając ubekom specjalne emerytury za służbę do 1989, no a działa dokończył PiS zrównując emerytury byłym ubekom pracującym po 1989 do średniej krajowej. No i dramat, ale przecież nie można być całe życie uprzywilejowanym, kiedy po drodze zmienił się system.

  „ Obecnie mamy armię jedynie w szczątkowej formie, tak ilości, jak i uzbrojeniu”.

  Ale tylko w twojej umęczonej głowie. Przy okazji podziękuj PO za zmniejszenie liczebności armii i pokazania wała Amerykanom.

  „Te środowiska nie mogą już znieść tego, co się porobiło od objęcia władzy nad MON-em przez wiadomego Antka”.

  Te środowiska z powodów biologicznych powinny raczej koncentrować się na kwestiach eschatologicznych.

 68. @ Optymatyk

  Szpieg Macierewicz ma mocna obstawę u swoich a jak trzeba to i Ojciec Rydzyk pomoże 😉

 69. kooperatywaMandragon

  „inne opinie sa technicznie mozliwe”

  Opinie techniczne mnie nie ruszają, bo się na samolotach nie znam. Ale biorąc pod uwagę, że mowa jest o samolocie wojskowym to ile jest wart przekonamy się dopiero na pełnowymiarowej wojnie.
  Teraz nie ma o czym mowić bo ów samolot chrztu bojowego jak na razie nie przeszedł. Trudno przecież za chrzest bojowy uznać zbombardowanie jakieś wioski w Afganistanie albo ruin w Syrii.

  Z góry uprzedzam, że na temat celowości zakupu przez RP tych samolotów też się nie chcę wypowiadać bo nie wiem gdzie i w jakim celu w przypadku ewentualnej wojny NATO chce wykorzystywać krajowe sily zbrojne – w tym również lotnictwo.

 70. wiesiek59
  30 czerwca o godz. 19:25
  tejot
  30 czerwca o godz. 18:54

  Placebo, to związek obojętny, zmieniający jednak formułę leku i pozwalający go powtórnie zarejestrować jako nowy patent.
  Nie znasz tematu, doczytaj.
  Nie życzę sobie dyskusji z indolentem.

  Mój komentarz
  Każdy lek składa się z substancji czynnej lub kilku substancji czynnych oraz substancji pomocniczych – wypełniaczy, ochraniaczy, i in.
  Aby lek po raz pierwszy wyprodukowany (lek innowacyjny) został zatwierdzony do stosowania, musi przejść bardzo długą i kosztowną procedurę dopuszczeniową poczynając „od myszy” do prób klinicznych. Wytwórca musi podać szczegółowy skład leku – od substancji czynnej do barwnika nadającego kolor pigułkom.

  Aby lek generyczny (lek, do którego prawa patentowe wygasły) został dopuszczony do stosowania w danym kraju, musi również przejść procedurę dopuszczeniową, lecz już skróconą, bo nie obejmującą zasadniczych badań nad działaniem substancji czynnej.

  O żadnym placebo nie może być mowy jako o składniku leczniczym. Jest to logicznie sprzeczne, ponieważ placebo, to środek, substancja, która jest terapeutycznie nieaktywna.
  Generalnie placebo, to jest substancja, która pewne osoby może „leczyć” – dawać jakiś pozytywny efekt (czasowo) na zasadzie wiary w jego terapeutyczne działanie.

  Firmy produkujące pigułki z zestawami witamin i/lub soli mineralnych nazywają swoje pigułki produktami leczniczymi. Zgodnie z prawem farmaceutycznym w Polsce zarówno „typowe leki” jak i suplementy diety (pigułki z witaminami) są nazywane produktami leczniczymi.

  Nie są to placebo, ani leki w pojęciu popularnym.
  Substancji placebo wytwórca nie może dodawać do produktu leczniczego, nie może zgłaszać ich do urzędu dopuszczającego leki, ponieważ każdy składnik leku ma w nim swoją funkcję, która musi być udokumentowana. Placebo to byłby składnik bez przydziału, składnik znachorski, na wiarę.
  Pzdr, TJ

 71. @

  „Żaden kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza”
  Krystyna Janda udostępniła na swoim profilu stare zdjęcie przedstawiające o. Tadeusza Rydzyka. Autorzy posta na stronie pt. „Ateizm Przyszłością” nie zostawiają na duchownym z Torunia suchej nitki.

  „W 1986 roku Tadeusz Rydzyk dostaje z kontrolowanego przez SB biura paszportowego paszport i bez zgody zakonu wyjeżdża do Niemiec. Pobyt za granicą to tajemnicza karta jego życiorysu. Nie wiadomo dokładnie, co tam robił. Pojawiał się i znikał. Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu. Ma je po człowieku, który zmarł na wiele lat przed jego narodzeniem. Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki…ŻADEN kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza… a wrócił jako ojciec… CUD?” – w ten sposób brzmi treść wpisu udostępnionego przez aktorkę.

 72. „Albo pogłąb swoją znajomość tematu.”

  Wieśkowa gramatyka zwala z nóg.
  Nikt nie wie, czy autor miał na myśli słowo „gołąb”, czy „głąb” (nonen omen).

 73. adam100
  30 czerwca o godz. 18:49

  „Kinga Hartmann: Wyszłam właśnie ze spotkania z Ewą Kurek w Zgorzelcu. Spotkanie odbywa się w sali parafialnej jednego z kościołów. Na sali ok 90 osób. Podsumowując. :Żydzi są oszustami, kłamcami, zdrajcami, sami zorganizowali w gettach instytucjonalną wysyłkę na śmierć, oddają na śmierć w pierwszej kolejności swoje dzieci”.

  Kinga Hartmann jest pedagogiem, wiec merytorycznie niewiele ma do powiedzenia, tak podsumowała jak zrozumiała. Dr Ewa Kurek jest specjalistką od spraw żydowskich i autorką wielu książek na ten temat. Najciekawsze z nich to „Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945”) oraz o ratowaniu dzieci żydowskich przez zgromadzenia zakonne ― „Gdy klasztor znaczył życie. Udział żeńskich zgromadzeń zakonnych w akcji ratowania dzieci żydowskich w Polsce w latach 1939-1945”, wydanej przez krakowski Znak.

 74. „Nie wystarczy pozbyć się Putina, trzeba rozmontować nieformalny system rządów, który był budowany przez tysiąc lat. Myślę, że to nie jest niemożliwe, chociaż przez tysiąc lat czegoś takiego nie widzieliśmy. Nie jestem antyrosyjski. Długo mieszkałem w Rosji, mam tam bardzo bliskich przyjaciół, życzę im jak najlepiej, ale jestem sceptyczny” – dodał.
  https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1419739,spor-rosja-zachod-to-konflikt-systemow-ukraina-gruzja-i-moldawia-to-front-dzisiejszej-zimnej-wojny.html
  =========

  Taki utytułowany, a g… rozumie…..
  Usiłuje inne kultury oceniać z perspektywy własnej, równie kleptokratycznej.

 75. W zdrowej pale się nie mieści, ale typowe.
  Buc wie co powiedziano w Zgorzelcu bo Kinga Hartmann nie wie.
  Udowodniono i zaklepano używając pomówień à la Qurwik.
  Tak działają faszyści i trolle 🙁

 76. quentin t.
  30 czerwca o godz. 20:59

  Łepek, poza łapaniem literówek, czy dop…dalaniem się do czyichś poglądów, niewiele potrafisz.
  Nawet wyrazić własnego poglądu na jakieś zagadnienie.
  Wyksztuś coś w końcu z siebie.
  Jakąś opinię, na jakiś temat.

  Albo, odpieprz się od ludzi poważnych, mających jakeś wyrobione zdanie na temat rzeczywistości……
  Nie podobaja ci sie odmienne poglądy?
  To UZASADNIJ.

 77. @Mauro Rossi
  30 czerwca o godz. 20:21
  No to kiedyś, może być, że w niedalekiej przyszłości wg. twojego mniemania rzecz biorąc, przy zmianie ustroju, co przecież nie jest wykluczone, będzie trzeba takie i podobne środowiska po prostu wyciąć w pień i problem z głowy. CO!!! q…a mać!!?
  Każde państwo nie obywa się bez takich służb, jak pokazuje historia, i co wycinały się bez opamiętania? NIE! Przejmowali jedni drugich, bo będzie tak, jak w przypadku Macierewicza z WSI, zostaniemy bez stosownej osłony wywiadowczej i wielu, wielu innych z tym związanych problemów. Oczywiście, ewidentnych zbrodniarzy należy w procesach indywidualnych osądzić i stosownie ukarać, a nie tak jak to zrobiono u nas, zbiorówka. Nie wszyscy byli zbrodniarzami. PRL była legalnym państwem uznawanym na całym świecie, jej służby też były legalne. Historia to zbiór faktów, a nie „uzgodnionych kłamstw” jak słusznie twierdził Napoleon. Z faktami się nie dyskutuje.
  Albo, jeśli takie służby są zbyteczne, ogłośmy na całym świecie rozbrojenie i zacznijmy całą mundurówkę powoli „wygaszać” taki modny zwrot za tego rządu. We wszystko jestem w stanie uwierzyć, ale nie w taki scenariusz. Przy zmianie ustroju takie problemy zawsze będą miały miejsce. Tylko dlatego, że nie potrafimy jako ludzie dogadać się właściwie po ludzku, bez wojen urządzić tego świata, ale tylko dlatego, że mamy wadliwie działające umysły, ot co! Dlatego też dalej będziemy toczyć bezsensowne spory i w konsekwencji konflikty zbroje tylko po to, aby potem tacy jak ty pluli na tych, którzy nie potrafili odmówić temu czy innemu systemowi, pracy w takich strukturach. Zastanów się, co piszesz.
  Miał rację E. Fromm, pisząc diagnozę dla ludzkości:
  „Patrząc z zewnątrz, jesteśmy bandą szaleńców, których właściwie należałoby izolować, ale kto kogo ma izolować, skoro wszyscy są szaleni, a każdy uważa swoje szaleństwo za normę”.
  I temu szaleństwu nie widać końca.

 78. wiesiek59
  30 czerwca, g.22:05
  Nie chciałabym się powtarzać, ale muszę Ci przypomnieć, że @quentin to wyjątkowo paskudna postać. Klasyczny mąciciel o mentalności donosiciela (jest taki podgatunek ludzi), posługujący się kłamstwami, pomówieniami itp. w stylu pisowskiej propagandy (zawsze jakieś gówno płynące za okrętem doczepi się do wskazanej osoby „drugiego sortu”).
  Nie wiem, czy on ma w ogóle jakieś poglądy. Jeśli ma, to adekwatne do wymogów aktualnej władzy.

 79. kooperatywaMandragon

  Polecany tekst już czytałem. Ale dziękuję za pamięć.

  Trzymając się tematu podjetego przez Gospodarza … .

  Nie wiem czy pan wie, że istnienie portalu z którego pochodzi linkowany tekst jest zagrożone. Zarząd jednej ze spółek skarbu państwa który od lat toczy bój ze związkami zawodowymi i pracownikami łamiąc ich prawa wystąpił na drogę sądową przeciwko portalowi oczekując bajońskiego odszkodowania za wywiad którego udzielił mu szef tamtejszych związków zawodowych. Jasne jest, że ma to na celu puszczenie portalu z torbakooperatywaMandragon

  Polecany tekst już czytałem. Ale dziękuję za pamięć.

  Trzymając się tematu podjetego przez Gospodarza … .

  Nie wiem czy pan wie, że istnienie portalu z którego pochodzi linkowany tekst jest zagrożone. Zarząd jednej ze spółek skarbu państwa który od lat toczy bój ze związkami zawodowymi i pracownikami łamiąc ich prawa wystąpił na drogę sądową przeciwko portalowi oczekując bajońskiego odszkodowania za wywiad którego udzielił mu szef tamtejszych związków zawodowych. Jasne jest, że ma to na celu puszczenie portalu z torbami. Aktualnie więc istnienie tego medium jest w rękach sądu.
  Miejmy nadzieję, że cała sprawa dla portalu dobrze się skończy.mi. Aktualnie więc istnienie tego medium jest w rękach sądu.

  Jako, że chodzi o spółkę skarbu państwa można założyć, że portal państwo uwiera.

  Miejmy nadzieję, że cała sprawa dla portalu dobrze się skończy.

 80. kooperatywaMandragon

  Przepraszam, coś mi się nie tak pokopiowało. Poniżej komentarz z 22,57 już prawidłowo:

  „Polecany tekst już czytałem. Ale dziękuję za pamięć.

  Trzymając się tematu podjetego przez Gospodarza … .

  Nie wiem czy pan wie, że istnienie portalu z którego pochodzi linkowany tekst jest zagrożone. Zarząd jednej ze spółek skarbu państwa który od lat toczy bój ze związkami zawodowymi i pracownikami łamiąc ich prawa wystąpił na drogę sądową przeciwko portalowi oczekując bajońskiego odszkodowania za wywiad którego udzielił mu szef tamtejszych związków zawodowych. Jasne jest, że ma to na celu puszczenie portalu z torbami. Aktualnie więc istnienie tego medium jest w rękach sądu.
  Miejmy nadzieję, że cała sprawa dla portalu dobrze się skończy.mi. Aktualnie więc istnienie tego medium jest w rękach sądu.

  Jako, że chodzi o spółkę skarbu państwa można założyć, że portal państwo uwiera.

  Miejmy nadzieję, że cała sprawa dla portalu dobrze się skończy.”

 81. Okładka tygodnika „Sieci”
  Tygodnik „Sieci” wystawia na okładce piękny, szalenie sympatyczny dla mieszkańców Gdańska obrazek przedstawiający pomnik bohaterów Westerplatte i wmontowane w obraz fotki trzech Niemców gdańskich – Pawła Adamowicza, Donalda Tuska i Aleksandrę Dulkiewicz. Na obrazku szczujący napis – Czy Gdańsk chce do Niemiec?

  PiSowska propaganda inspirowana zaleceniami Prezesa nawiązuje przy każdej okazji do resentymentów polsko-niemieckich, insynuuje, obraża, deprecjonuje największego wroga Prezesa Polski, Donald Tuska, który jest wnukiem Wermachtu, pobiera pensję z Niemiec i ma krew na rękach z racji tego, ze zabił prezydenta RP wspólnie z Putinem, a teraz odbudowuje razem z Alexandra Dulkewitsch Freie Stadt Danzig by go w odpowiednim czasie przyłączyć do IV Rzeszy.

  Propaganda dorywcza, porywcza, brutalna, nie przebierająca w słowach i środkach, insynuująca, szczująca, budząca demony nienawiści i zemsty w społeczeństwie.
  Pzdr, TJ

 82. @Optymatyk
  30 czerwca o godz. 22:41

  Zmiany ustrojów i sojuszy zdarzają się rzadko, ale w takich przypadkach rzeczą logiczną jest, że służby specjalne należy albo przejąć i dobrze im płacić, albo rozstrzelać (z tym, że wtedy trzeba tworzyć nowe od zera, a przez ten czas bezbronne państwo może się rozpaść). Inaczej staną się problemem dla nowej władzy. To są ludzie wyselekcjonowani i przeszkoleni w bezkarnym łamaniu prawa (z zabijaniem włącznie), manipulowaniu, przekupywaniu, pozyskiwaniu wspólników, tworzeniu struktur itd. Jak się takich dużo wyrzuci z roboty, to pójdą na żołd do obcych sił lub organizacji przestępczych, lub stworzą własne struktury mafijne.

  Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że wielu z nich pracowało bezpośrednio dla poprzednich sojuszników, tj. w naszym wypadku Rosji, i po zmianie nadal będzie dla nich pracować. Tego jednak w papierach się nie znajdzie, takich agentów trzeba szukać metodami wywiadowczymi, być może z pomocą nowych sojuszników.

  Masowe wyrzucanie ludzi ze służb tylko dlatego, że pracowali w działach zajmujących się walką z opozycją lub Kościołem, albo w ogóle „dla komuchów”, to błąd, za który Polska płaci do dzisiaj.

 83. W Opolu benefis wokalisty Krzysztofa Cugowskiego z okazji 50-lecia zespołu BUDKA SUFLERA. Artyście towarzyszyli goście Ryszard Rynkowski i Edyta Górniak.
  Piękne głosy. Zawsze warto słuchać i podziwiać. „Nic nie boli tak jak życie” „Takie tango” i dziesiątki innych piosenek czyż nie piękne

 84. @remm
  30 czerwca o godz. 23:06
  Dlatego też napisałem, że aby tego uniknąć, trzeba ogłosić powszechne rozbrojenie i zacząć, miast rywalizować, współpracować w pokojowy sposób ze sobą. Tak długo, jak będzie się walczyć o pokój, tak długo wojny nie umilkną. Sama „walka o pokój” jest nie tylko stylistycznym, ale paraliżującym umysłowo oksymoronem.
  Wybacz, ale te wszystkie jałowe dyskusje o tym, kto kogo gdzie i za co „wydmucha” bo TKM (teraz k…) i moralność Kalego, mnie już zwyczajnie nudzą i dlatego coraz bardziej jestem zdania, które bardzo trafnie określił prof. Julian Aleksandrowicz.
  Napisał, że „wszelkie trudności gospodarcze, społeczne, polityczne, a także wszystkie choroby mają swoją przyczynę w wadliwej strukturze i w wadliwej czynności mózgów ludzkich, a ta wadliwa struktura i wadliwa czynność mózgów u wszystkich (prawie) ludzi była i jest spowodowana czynnikami EKOLOGICZNYMI”. Czyli zewnętrznymi. Czyli niegenetycznymi. Czyli możliwymi do usunięcia. Zatem w czynnikach środowiskowych, zwanych ekologicznymi, trzeba szukać tej wadliwej struktury i wadliwej czynności ludzkich mózgów.”
  I to, jeśli nie stanie się domeną ludzi prawdziwie chcących naprawy tego świata, będzie jego katastrofalnym końcem. Wykłócanie się z kimkolwiek o to, kto i dlaczego miał czy nie miał racji, w takim patologicznym świecie jest bezsensem.
  Jak mawiał klasyk ” Nie poznamy prawdy, nie poznając przyczyn”, tego całego bajzlu na świecie.

 85. Wpatrując się w komentarze też dostrzegam czynniki ekologiczne, ale poza zdrowym powietrzem istotny wpływ na sytuację międzynarodową mają moim zdaniem przyrost naturalny i szybki, nadmiernie szybki postęp techniczny, co niektórym przewraca w głowach.
  Chciałoby się powtórzyć klasyczne „nie idźcie tą drogą”, ale do kogo ta mowa można usłyszeć w odpowiedzi i wyjścia nie ma.
  Katastrofalny spadek powołań można usłyszeć i zauważyć. Tylu tatusiów, a powołań do ojcostwa coraz mniej. Alimentów nie płacą, czytamy w gazetach.
  Do służby wojskowej też się nie cisną, ale najbardziej zdumiewa mnie informacja, że pustoszeją żeńskie zakony.
  Świat się wali

 86. Prezydent USA Donald Trump na czołówkach gazet. Wszystko co powie, co wskaże, a nawet pomyśli jest przedmiotem medialnych informacji.
  Jednak nasze publikatory niektóre istotne wiadomości przemilczją, albo sygnalizują w końcowym akapicie do którego czytelnik z reguły nie dociera.
  Kto wie, że prezydent Rosji Władimir Putin zaprosił prezydenta Trumpa do Moskwy na świętowanie przypadającej 9 maja 2020 roku 75. rocznicy zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami. Amerykański prezydent zareagował bardzo dobrze.
  A jak postąpi nasz prezydent?
  Weźmie udział?
  Ostatecznie Wojsko Polskie razem z Armią Czerwoną zdobywali Berlini tego z historii nikt nie wymaże

 87. Bar Norte
  30 czerwca o godz. 23:00

  Wobec przygniatajacej przewagi aparatu neoliberalnej propagandy i sluzacego mu aparatowi panstwa,
  trzeba przyjac partyzancka taktyke Tito , Mao i Ho w mediach.
  Dzisiaj Iran broni sie tysiacami malych lodzi rakietowych przeciw jankeskim lotniskowcom.
  Moze w miejsce Strajku. eu , jesli aparat panstwowy go unicestwi ( to samo dzieje sie w jankeskim internecie, gdzie kolaborujace z aparatem przymusu korporacje- giganty , jak Google i Youtube, moderuja wolne glosy i platformy obywatelskiej dyskusji ) powstana powoli male, liczne miejsca gloszace dobra nowine, jak cytowana poprzednio strona internetowa wideo z Warszawy – wideoprezentacje.
  https://www.youtube.com/watch?v=ypua69PXIQE

  PS Co do partyzantki- z przerazeniem dowiedzialem sie, ze kat Powstania Warszawskiego ,
  Bach-Zalewski ,umarl spokojnie w jankeskich objeciach w Monachium w 1972 roku.

 88. Wiesiek – to ty masz jakieś poglądy?
  Cóż ty potrafisz, niedojdo, poza cytowaniem niszowych, przeważnie opłacanych przez służby Putina, portali i bezmyślnym klepaniem bzdur na każdy temat?
  Zaś twoja umiejętność panowania nad ojczystym (?) językiem budzi jedynie politowanie. Nawet nie wiesz, co to „literówka”. Zapewne kojarzy ci się z litrówką. Dla twojej wiedzy – flaszek o takiej zawartości już w handlu nie ma.Musisz zadowolić się pojemnością 0,7…

 89. Co sobie pomyślę o Qurwiku to mi się lekko pisze.

  ( ” Z palcem w dupie ” )
  https://www.youtube.com/watch?v=Gg8T_-9PmN8

 90. Cóż mag, kontynuując temat poglądów. Jako komunistyczna dziennikarka miałaś je wyraziste. Tym poglądom było na imię „konfitury”.
  W ich imię dawałaś liczne dowody miłości do kombajnów i dojarek z pegeerów.
  Teraz możesz – a propos fekaliów płynących za okrętem – jedynie przyczepiać się do mód kreowanych przez lemingów. Ponieważ przez to rozpaczliwie szukasz dowodów na to, że mimo latek na karku wciąż jesteś „postępowa”. Jak papuga skrzeczy echem za innymi ptaszyskami – tak klepiesz banały kreowane przez warszawkę.
  A ponadto, ciekawe, co masz na sumieniu z lat minionych, że ujmujesz się za każdym donosicielem? Solidarność agentów – po latach?!

 91. adasiu, niebożę, lekkość twojego pisania przywodzi na myśl raczej słowo: rozwolnienie.
  O każdej porze dnia i nocy siedzisz przy kompie i dajesz temu, nieco cuchnący, wyraz 🙂

 92. @

  Miliardy euro nie dotrą do nas. Polska dalej będzie zasnuta smogiem

  http://wyborcza.pl/7,155287,24949458,miliardy-euro-nie-dotra-do-polski.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto

  fan.darwina01.07.2019, 06:15
  Kolejny głupi krok PiS. Mogliśmy mieć czystsze powietrze za cudze pieniądze i niższą emisję CO2. Będzie dłużej smród, więcej astmy i kary za niedotrzymanie zobowiązań Polski w zakresie redukcji emisji.

  leszek_borakiewicz01.07.2019, 06:12
  Ciąg dalszy realizacji programu „Polska w ruinie”. TVPiS nawet nie wspomni.

  andrzejg5201.07.2019, 06:22
  Do tego wycofywanie refundacji leków, czyli program eutanazja+ w rozkwicie.

 93. Erotomanku ty mój.

  Oda Qurwika
  ( tytul roboczy ” Pięćdziesiąt Twarzy Qurwika ” )

  Qurwik języczkiem się napracował
  Stasiowi wylizał a Mańce wyskrobał
  No ruszaj w tany Qurwiku miły
  nie przeocz tylko pieska mogiły.

 94. Sprawność Unii widać po nocnych obradach. Sójka szybciej wybrała się za morze. Tak sobie myślę biurokracja przede wszystkim. Jak liturgia w kościele. Po mszy wracają do domu i dalej kradną. Aby był powód do spowiedzi ułaskawiającej w kolejnej liturgii. I tak można żyć. Do rzyci tak żyć.

 95. SŁOWIANIN STANISŁAW;

  Sorry Słowianinie; za wczorajszą literówkę w twoim imieniu tak to czasami jest
  jak się pisze nie patrząc na klawiaturę a potem nie sprawdza tego co się napisało.

  https://www.youtube.com/watch?v=JoV47_w2CtQ

 96. duende; 15:56 uliczny grajku z Jackowa.

  Cieszę się ze w końcu do mnie się odezwałeś rób to częściej jak również
  podszywaj się pod mój nick to zawsze sprawia mi radość.

  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=190770

  Wiem ze lubisz moje linki więc mam tu coś dla ciebie z tej twojej Hameryki.

 97. Państwa naruszające praworządność powinny być pozbawione prawa głosu wyboru organów. Kiedy są w konflikcie z kandydatem. Timmer…ścigał cwaniaków a teraz oni mają decydować o funkcji dla niego. Tak sobie myślę czy to nie jest kolizja interesów. Przynajmniej powinny się wstrzymać a nie podżegać przeciw. Tak po chrześcijańsku.

 98. Kuba nie potwierdza dzierżawy Guantanamo jankesom. Jak przyjął sąd jankesów. Czy okupację po obaleniu Batisty można przekształcić w dzierżawę. Tak sobie myślę,że u jankesów wszystko możliwe. Wzgórza Golan uwłaszczone jak darowanie Inflantów przez klasyka.

 99. @

  Monika Anna Gąsiorek:

  Wiem, że idiotów nic nie przekona, ale ten rząd to nie tylko nieudacznicy i prawicowi ekstremiści o chorych z nienawiści umysłach, czego się nie dotkną to spieszą, ale to również zwykli przestępcy chcący, aby ich naród umierał z braku czystego powietrza, zimna i upałów, dostępu do lekarzy coraz droższych lekarstw i żywności. Oni za skradzione miliardy uciekną z rodzinkami tam, gdzie powietrze jest czyste i gdzie rzadza mądrzy ludzie a ty kretynie głosujący na PiS za 500 zł życia sobie nie kupisz ani zdrowia ani wolności i będziesz patrzeć jak twoje dziecko umiera z powodu chorób, które zrodzą się z zanieczyszeń i na które nie dostaniesz leków, bo będą za drogie, jak te opatrunki dla 400 ludzi chorych w Polsce na jedną z takich chorób cywilizacji, gdy skóra odchodzi im od ciała a tego kraju nie stać by im te leki dac a nie sprzedawać, ale za to stać ich na wojny o historię na Westerplatte, na rządowe limuzyny i miliardy dla rządowych nieudaczników z którymi nikt się nie liczy.

 100. @

  Patryk Vega o filmie „Polityka”: Nalegano, abym przesunął premierę na po wyborach.

  Gdy odmawiałem, pojawiały się, może nie wprost, ale znaczące insynuacje o kontroli skarbowej i paraliżu spółki albo o sprawach karnych, o groźbach, że mogę zostać pomówiony, trafić do aresztu i mogą przypisać mi udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24950747,patryk-vega-o-filmie-polityka-nalegano-abym-przesunal-premiere.html#s=BoxOpImg1

  fakiba :
  Skarbówka to jeszcze nic , teraz IPN i CBA się panem zajmie , brawo panie Vega , tak trzymać i nie popuszczać

 101. @quentin
  Pluj sobie pluj, łżyj, ach łżyj, tylko nie udław się własnym jadem, bo śmierci nikomu ni życzę. Ale daremne twe wysiłki, próżny trud. Nikt tu nie traktuje cię poważnie, człowieku o zerowej wiarygodności.

 102. Wiadomość dnia:
  Rysiek Petru odchodzi z polityki i wraca do biznesu.
  Jeszcze tylko Joanna Szmidt wróci do męża i spełnią się nadzieje opozycji wyartykułowane przez Agnieszkę Holland – będzie tak, jak było!

  A taki był Rysio ładny, hamerykanski, 25 procent poparcia na początku, dwa razy w tygodniu u Olejnik…
  Kolej na „Wiosnę”, co do której wiosną pisałem, że nie dotrwa do zimy.
  Myliłem się, zgaśnie jeszcze przed jesienią, cha, cha…

 103. mag, jak zwykle niczego nie rozumiesz (kiedy cokolwiek rozumiałaś?!).
  Ja się doskonale bawię, zaś ty, która usiłujesz być poważną, zabijasz – mimo woli – śmiechem. Ale czego oczekiwać od byłej, reżimowej, zatrudnionej dzięki koneksjom, dziennikarki?

 104. ..TO CZYSTA DROGA DO KOMUNY !!! bo co innego może zaproponować prezes wyuczony na Marksie i Engelsie kiedys sekretarz dzisiaj prezes !! zbliżamy sie do Korei pL

 105. Nierzetelne informacje tygodnika „Sieci” o Westerplatte w Gdańsku o tym jak Gdańsk nie szanuje świętego miejsca Westerplatte
  Cytaty z numeru „Sieci”, w którym na okładce jest przedstawiony pomnik bohaterów Westerplatte ozdobiony twarzami Pawła Adamowicza, Donalda Tuska i Aleksandry Dulkiewicz, a na tym krzyczące wielkimi literami niewinne pytanie – czy Gdańsk chce do Niemiec.

  1) „Przez lata Westerplatte marniało zaniedbywane przez gdańskich historyków, muzealników i władze miasta. W 2003 r. rozpoczęto tam budowę terminalu promów. Bez nadzoru archeologicznego rozkopano teren. Po 13 miesiącach wart 23 mln zł terminal zamknięto, zamieniając go w parking dla importowanych samochodów.”

  Mój komentarz
  Terminal promowy m.in. wykorzystywany przez linię Gdańsk-Nynashamn działa na Westerplatte i ma się dobrze. Nie został zamknięty.
  Otóż Westerplatte, to jest półwysep (znajdujący się na Wyspie Portowej) i nie jest to miejsce, które było zajęte w całości przed wojną przez polską Wojskową Składnicę Tranzytową.

  Na Westerplatte znajduje się terminal promowy, lecz poza terenem polskiej składnicy tranzytowej, więc budowa tego terminala promowego nie ma nic do świętości tego miejsca.
  Autorzy artykułu w „Sieci” sugerują prawdziwym Polakom skojarzenie – ponieważ budowano terminal promowy na Westerplatte, więc była to budowa w miejscu uświęconym krwią obrońców Westerplatte. Budowa antypolska, proniemiecka.

  Miejsce obrony składnicy w 1939 roku było i jest wydzielone i nie jest zabudowywane.

  Drugie krętactwo „Sieci”

  2) „Co więcej, kiedy po wyborach w 2015 r. zmieniło się kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej (podlega mu Westerplatte), miasto w osobie prezydenta jako właściciela terenów na półwyspie wypowiedziało umowę współpracy, blokując wszelkie inicjatywy.”

  Mój komentarz
  Trick z wprowadzeniem na stanowisko dyrektora Muzeum II Wojny Światowej człowieka posłusznego PiSowskim rządcom tygodnik „Sieci” przedstawia jako:

  „zmieniło się kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej (podlega mu Westerplatte)”.

  Samo się zmieniło.

  Otóż przebieg personalnych i prawnych manipulacji placówką muzealną przez ministra kultury był następujący:

  Od 26 listopada 2008 istnieje Gdańsku państwowa instytucja kultury – Muzeum II Wojny Światowej.

  1) W 2015 roku Minister Gliński utworzył Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Stan muzeum był praktycznie – zerowy. Wydmuszka.

  2) 15 kwietnia 2016 minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński połączył Muzeum II Wojny ŚwiatowejMuzeum Westerplatte i Wojny 1939 w jedno Muzeum Westerplatte i Wojny 1939”..

  W 2015 roku dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku był Machcewicz, nielubiany przez PiSowczyków platformers, będący zawadą dla nich w prowadzeniu prawdziwie patriotycznej polityki historycznej. Minister kultury nie mógł go z powodu nielubienia zwolnić, musiał czekać do końca jego kadencji.
  Dyrektora Machcewicza koniecznie trzeba było wysiudać ze stanowiska, bo taki był prikaz. Minister wymyślił sposób.

  A mianowicie minister Gliński utworzył w 2015 roku fikcyjne Muzeum Westerplatte, (nazwano to ładnie – muzeum w stanie organizacji) a następnie wydał rozporządzenie o połączeniu tego fikcyjnego muzeum z Muzeum II Wojny Św. A jak połączenie, to i wymiana dyrektora, zgodnie z prawem, legalna, bo utworzona została zupełnie nowa placówka, zaszła fuzja dwóch instytucji i minister Gliński legalnie, formalnie mianował nowego dyrektora by zrobić porządek w nowo powołanym „Muzeum Westerplatte i Wojny 1939”. Szlus.

  O tych machinacjach ani słowa nie ma w publikacji tygodnika „Sieci” o tym „czy Gdańsk chce do Niemiec”.
  Pzdr, TJ

 106. @quntin
  Każdy bawi się tak, jak potrafi. Twoje „doskonałe” zabawianie się wzbudza politowanie. Śmiej się pajacu, śmiej do rozpuku.

 107. Generalna uwaga co do prasy do roku 1989:
  Jedynym poważnym pismem była „polityka”. Oczywiście, głównie dzięki koneksjom MFR. Dziennikarze mogli więcej i głębiej, a niektóre artykuły wywoływały ogólnokrajową debatę, toczoną nawet w prywatnych gronach.
  Kiedy tuzy tego tygodnika mogły wypowiadać się półprywatnie, na spotkaniach z czytelnikami, debaty z filarami „polityki” były wręcz fascynujące.
  Ciekawie bywało także w „kulturze” Wilhelmiego – reżimowca, jak się patrzy – ale tytana erudycji.
  Nie czarujmy się, inne dzienniki i tygodniki służyły albo do zawijania śledzi, albo inspirowały masturbatorów* (masturbantów?), gdyż zwykle na ostatniej stronie publikowały wizerunek nagiej baby.
  Dlatego tak bawią mnie dziś wygibasy byłych peerelowskich dziennikarzy, którzy dziś udają zaprzysięgłych demokratów.
  Pamiętam na przykład, jak jeden z obecnych felietonistów „polityki” (nazwijmy go Janem D.), obecnie bardzo pryncypialny opozycjonista, przekonywał pod koniec lat 70 – tych do zalet „czterobrygadówki” w kopalniach, który to pomysł, służący poprawie wyników wydobycia, demolował życie górniczych rodzin. W gronie kolegów mówiło się nawet:
  „kadzi, jak D.”
  I tak to z wami jest, liberałami z Bożej łaski.

  *) „Wielki masturbator” to dzieło Salvatora Dali. Wyobrażona tam figura nosi wszelkie cechy adama sto…

 108. „Prawdopodobnie 1 lipca PiS dowie się o wyniku i swojej siły głosowania nad osadą najważniejszych kierowniczych stanowisk po wyborach w UE .
  To może być wynik zbliżony do 27:1 aż tak źle im nie życzę ale dostaną rezultat odpowiadający ich rzeczywistej niemocy , wyobcowani nawet towarzysko co widać w serwisach licznych stacji dostępnych w moim pakiecie TV
  Do jutra”

  napisał był – wczoraj, z nadzieję na jutro, to jest dziś, waldek.

  I co, walduś, jak znajdujesz dziś twoją wczorajszą nadzieję?
  Poszła się gonić, nie?…

  P.S. ciekawe, jaki to ma waldek pakiet TV, może należało by sięgnąć do kabzy i nieco go poszerzyć?

 109. Symetryczny
  Rzadko pisze się o dyskryminowanej rdzennej ludności w Kanadzie, o tragicznych losach zabitych i zaginionych Indianek i Inuitek. Nie tylko USA ma wiele na sumieniu.
  https://wiadomosci.wp.pl/tysiace-zabitych-i-zaginionych-kobiet-kanada-chce-sie-rozliczyc-z-atakow-na-rdzenna-ludnosc-6027655347967105a
  P.S. Widzę, że jednak wracasz do formy. Trzym się.

 110. „Wyrywanie mediom kłów ” ?
  Mnie ( mi ) sie zdaje , ze kły to juz dawno (w…y) a brakuje nawet coniektorych zabko’w bo zadna „Ewelina Michalik ” nie napisala o prezydencie (a wlasciwie o parze .. i tu jest pytanie kogo , czego? ) ktory chyba postanowil , pamietajac o sukcesach na U21 i zapraszajac dwoje …
  ( na wszelki wypadek dla „niej” zabraklo dywanu bo tnp nie wiadomo dokl. kto tam , jak w MSZ – jest kim )
  … dwoje japonskich nast. tronu – przerobic na boku – G20 na G21 .
  Pani K. D. zamiast (!) japonskiego ( polskiego w Japonii) ambasadora za te niewiedze , powinna odwolac za 5:0 ( tnp tylko 0 ) na swojej glowie itd, swoja „krawcowa ” i pozbawic tym sposobem „Eweline Michalik” reszty zabko’w
  Podobno po’ln- koreanski kucharz zostal juz (!) wczesniej rozstrzelany dlatego z calym spokojem o bylego polskiego ambasadora moge zapytac bylego ambasadora za co ten japonski , zostal odwolany na kilka dni przed G21 ?
  ( krawcowa moze spac spokojnie bo czy ona widzi roznice miedzy U-2 a U21 a najw. , – czy ktos widzial kiedykolwiek bylą krawcową ?)

 111. „Zabili 20 milionów.
  Widzę, że jednak wracasz do formy.”
  Jednak !? Ftb

 112. „Polska chce głosowania tajnego” słyszymy z radioodbiornika.
  Ja Polak i polski obywatel od urodzenia zawsze domagałem i domagam się jawności.
  Kawa na ławę mówi się w takich przypadkach

 113. Olborski
  Jesteś nieoceniony. A jaki przenikliwy…

 114. mag
  Szanowna zas , nazywa pisanie w kolo Macieju o tym samym ( nie pamietanie , ze pisalo sie tydzien temu a wczesniej dwa tygodnie , rok itd ) wracaniem jednak do formy.. coz za „szarmancka” galanteria ! ( pod warunkiem , ze kobieta moze byc szarmancka , bo cos nie wydaje mi sie )( zalotna .. moze , ale tez do czasu chyba ) .Ochlodzilo sie juz czy jeszcze 36* ?

 115. O mordowanych Aborygenach i krwawych diamentach w koronie brytyjskiej też warto pisać. Tak sobie myślę bo oni Skrypala zrobili ludzkością.

 116. Hmm……

  Próba zrozumienia człowieka nie wiedzącego o istnieniu Forum, Wprost, Przegladu, Życia gospodarczego, jest chyba niemożliwa.
  inny kod kulturowy……

 117. @

  Mocno tu reklamowana E.(welina ;)) Michalik też może się mylić.

  http://wyborcza.pl/7,75968,24950390,trybunal-konstytucyjny-przeciw-konstytucji.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka

  Pikita01.07.2019, 07:58
  Dobry artykuł – dobrze pokazane skutki „wyroku” – jednak nie nazywajmy tego tworu Trybunałem Konstytucyjnym Pani Elizo, piszmy – Trybunał powstały w wyniku złamania Konstytucji przez PIS – to da właściwy obraz tego ciała !

  @ Pikita01:
  Mam propozycje lepszej nazwy:
  ” Towarzystwo Szemranych Kolesi = TSK”

 118. Nie czekając na reakcje oficerów prowadzących, przytoczę ich fajkowane niusy w temacie:
  A za PO bylo lepiej? Prof. Rzepliński był zatrudniony przez biskupów i to co się dzisiaj dzieje to jego wina. 🙂 🙂

 119. O rosyjskich domniemanych ( bo nic innego nie zostaje tylko domniemywac J. Wisarionowicz potwierdzil Churchilowi tylko 10 )
  – 50 mln-ach -polowa z tego tylko na podstawie jednego 10-tego paragrafu , pisac nie warto . Solzenicyn juz to zrobil . ” Nie tylko USA ma wiele na sumieniu ale i Canada . Yeeaach !
  Domniemywac to se mozna a najlepiej w Canada Day (coz za przypadkowosc wypadkowa GR ! )

 120. osobnicy – w kontekście istnienia słowa pisanego – dzielą się na tych, którzy nie czytają niczego (1), czytają, niczego z tego nie rozumiejąc (2) oraz czytających ze zrozumieniem (3).
  Zbyt słabo znam wieśkowy mikrokosmos, aby się wypowiedzieć, czy przynależna jest mu kategoria pierwsza, czy też druga.


 121. Próba zrozumienia człowieka nie wiedzącego o istnieniu Forum, Wprost, Przegladu, Życia gospodarczego, jest chyba niemożliwa.
  inny kod kulturowy……”
  Vive la Canada ! For sure ..

 122. quentin t.
  1 lipca o godz. 13:42
  Zbyt słabo znam wieśkowy mikrokosmos, aby się wypowiedzieć,

  Erotomanku ty mój,
  odczekaj zatem do szczytowania i odśpiewaj 🙂 🙂

 123. Hunwejbini proponują głosowanie tajne imienne. Aby ustalić gdzie mieszka. Tak sobie myślę,że to nie jest głoszenie prawdy o głosującym. W tajnym głosowaniu „jednogłośnie” prezydentem został Jaruzelski. Głosami prawicy.

 124. Komentarze sportowe ( tak , tak- for sure ) czyli domniemana Duma i swiateczne Uprzedzenie ( zamiast wyprzedzania )
  „Najkrócej stoi, no nie wiem czy to komplement czy wprost przeciwnie.
  (..)
  Słyszałem też że rano najszybciej założył też gacie jak wstał z łóżka. To też powód do dumy. „

 125. Czekam na spotkanie Putina z Trumpem na Krymskim Moście. Tak sobie myślę,że Krym to nie Guantanamo czy rezerwat Indian. Tam Szyraka Strana…niemal hymnem. A obok rodzinny Kubań. Niestety Wołyń stracony. Ssać takie Matki…czyni człowieka normalnym.Ja takie szczęście miałem. Z pomocą Armii Czerwonej. Jednostka Ojca 256 str.brig. Nie jestem hunwejbinem aby kryć dane przez spalenie najlepiej przed przeczytaniem. Albo skopać państwowego laptopa jak Ziobro. Gdyby laptop przemówił to afera podsłuchowa to pikuś. Czy to nie było zadeptywanie śladów.

 126. blackley
  1 lipca o godz. 14:10

  Facet pieprzy kompletnie od rzeczy.
  Tak jakby żywcem przeniósł teksty z innej epoki.
  Co oznacza amerykańskie przywództwo, wartosci?
  Jak je można zmierzyć?
  Kilotonami trotylu na kilometr, hektolitrami Agent Orange, procentowymi stratami w populacji ?

  Znacznie rozsadniej o skutkach American leadership pisze Sachs.
  https://www.asiatimes.com/2019/07/opinion/americas-economic-blockades-and-international-law/

 127. @ Mag
  ten „przenikliwy” jest permanentnie nawalony. Facet tak belkoce,ze wszelkie uwagi z lepszym skutkiem moglabys stosowac do slupa na ogloszenia . Myslalam, ze to zauwazylas? Popapraniec kletin jest zwyczajnie stukniety ale chyba trzezwy. Tylko go pewno baby tluka po glupim lbie, he, he, to sie odgryza na blogu. Typowi mizogini. Wyobrazam sobie co to musza byc za pokurcze skoro az tak sie slinia z nienawisci do kobiet i zazdrosci wobec kazdego, inteligentnego faceta. Do powiedzenia przeciez nie maja nic.

 128. kooperatywaMandragon

  „Dzisiaj Iran broni sie tysiacami malych lodzi rakietowych przeciw jankeskim lotniskowcom.”

  Tak pan to sugestywnie ujął, ze aż zacząłem sprawdzać w źródłach czy nocą wojna w Zatoce Perskiej wojna się nie rozpoczęła – oczywiście przemilczana przez krajowe media.
  I co za ulga – nie ma wojny!

  Co do portalu Strajk,eu …. .
  Jest o tyle przydatny, że zamieszcza informacje, które z różnych powodów media tzw „głównego nurtu” omijają. Na przykład z wyprzedzeniem informował o dzisiejszym upadku Huty Czestochowa, ktory oznacza, że w tym w sumie niewielkim mieście półtora tysiąca ludzi trafi na bruk.
  Z tym, że portal też knebluje się poprawnością polityczną bo jako odpowiedzialnych za ten upadek wskazuje Ukraińców z Donbasu, którzy jakoby są włascicielami Huty – konkretnie oligarchę Serhija Tarutę. Tymczasem kontrolę nad Hutą jakis czas temu przejeli od Taruty Rosjanie.Nie wiedzę powodu by ten aspekt sprawy w imię jakiegoś poprawnościowego politycznie geopolitololo pomijać.

  Pisze pan:

  „z przerazeniem dowiedzialem sie, ze kat Powstania Warszawskiego, Bach-Zalewski ,umarl spokojnie w jankeskich objeciach w Monachium w 1972 roku.”

  Ciekawsze od tego rzeźnika postacie dozywały spokojnej starości pod wieloletnią opieką dawnych zachodnich aliantów.
  Na przykład Hauptsturmführer Paul Fuchs kierujący placówką Gestapo w Radomiu, podobno najskuteczniejszy specjalista od podziemia w Generalnym Gubernatorstwie. Dozył później, spokojnej starości w Augsburgu ponoć dzięki 40 tysiącom fiszek konfidentów i kolaborantów z Generalnego Gubrnatorstwa, które przekazał alintom w 1945 w Czechach (Bawarii?) – po efektownej ewakuacji z Polski upamietnianej w ostatnich latach przez władze RP. W latach 70 nawet mu usiłowano procesy w Niemczech wytaczać, oczywiscie bez powodzenia biorąc pod uwagę jego bezcenną wiedzę. Co ciekawe akta z tych procesów zaginęły co niewątpliwie na dobre wychodzi tzw „narracji narodowej” prowadzonej w kraju.
  Choć nie wykluczam, biorąc pod uwagę niemiecką biurokrację, że te akta w jakimś dogodnym politycznie momencie się odnajdą.

  O Fuchsie zwanym „Lisem z Radomia” może pan poczytać poniżej:

  https://polskatimes.pl/paul-fuchs-zwany-lisem-z-radomia-gestapowiec-ktory-szachowal-podziemie/ar/10012656

 129. @nokraj
  30 czerwca o godz. 7:56
  „Dlaczego Agora wybrała do Rady Nadzorczej kolegę Jojo Brudzińskiego, Tomasza Karusewicza? 94% członków na niego głosowało.
  Ktoś to rozumie?”
  Jak dla mnie jest tocałkowicie zrozumiałe: To jest biznes a biznes zdaje sobie sprawę z tego, że w kraju totalitarnym nie opłaca się zadzierać z władzą.
  Rada dla młodych : wyjechać póki jeszcze można

 130. W czasach komuny opozycjonistów żeniono z TW. Tak sobie myślę i to zostało. Inna wersja pani Walewskiej co to nie odmawia.

 131. @
  „Trump zbudował swój sukces na odwracaniu pojęć” _ mówi J. Franzen, pisarz.
  Skąd my to znamy?…

 132. korekta:
  „na odwracaniu znaczeń pojęć”

 133. Frankfurt wzięty w ekstremalnych warunkach. Teraz Nicea i Hawaje.
  Mam nadzieję, że warunki pogodowe gorsze nie będą.
  Ta dyscyplina w sportach ekstremalnych zawsze jest trudna do zniesienia dla rodziców.
  Życie jest też poza polityką.
  W dzisiejszych gazetach na pierwszych stronach Trump i Kim. Fotografie tej pary przywołują różne myśli i wrażenia.
  Moją uwagę zwróciła postawa przywódcy Korei. Maszeruje nie do pary.
  Prawa noga prezydenta USA wysunięta do przodu stoi już na gruncie, podczas gdy przywódca Korei stojąc na lewej nodze prawą trzyma w powietrzu

 134. Rosja zaprasza Polaków do Kaliningradu.
  E-wizy bezpłatne i bez kolejki.
  Ameryko bierz przykład

 135. @koperatywamandaragore „Jesli zbudujemy prawdziwy Gabinet Cieni a nie kanape sytych kocurow, to tak jak Gandhi mozemy miec kiedys szanse na zbudowania gospodarki dla spoleczenstwa a nie tylko dla Jednego Procenta.”
  A byles sz. panie w Indiach, a czytales cos wiecej oprocz tego, ze jest ich ponad miliard i sie rozwijaja?
  Chodzi nie tylko o nierownosci spoleczne wynikle z kastowosci, straszliwego traktowania kobiet ale o rozwarstwienie spoleczenstwa wskutek nierownego podzialu bogactwa. To zreszta eufeministyczny eufemizm, wobec straszliwej nedzy ktora tam byla i jest i najszybszym przyroscie na swiecie miliarderow….. i…. otylych.
  PS taka ciekawostka – w tych cudownych Indiach w 80 lat po Gandhim analfabetyzm wsrod kobiet wynosi 30%, a sa stany, w ktorych wynosi 60%. Masz wiecej takich wzorow dla Polski?

 136. Na krakowskim Kazimierzu awantura o synagogę. Zamiast synagogi ma być restauracja twierdzi jeden z pobożnych Żydów.
  Generalnie trzymam kciuki za starszych braci w wierze, ale nic nie jest takie proste jak się wydaje

 137. ten „przenikliwy” jest permanentnie nawalony.
  Typowy mizogin. Belkotu , cd.
  Resztki meskiej intuicji podpowiadaja mi , ze wytrzezwieje ale brzydka w sensie charakteru kobieta bedzie jeszcze brzydsza – zwyczajna typowa jędza .
  Co moze miec do powiedzenia jędza ktora intuicyjnie wyczuwa , ze typowy mizogin musi byc nawalony , zeby zainteresowac sie tym co ma do powiedzenia pierwsza lepsza blogowa jędza ?
  Kobieca intuicja nie ma sobie rownych – zeby walic kogos po glupim lbie trzeba byc jędza i walic tak dlugo az facet zrobi sie inteligentny- ( od tego walenia )
  Co robi w tym czasie zwykla nawalona ale piekna duchowo kobieta ? Szuka inteligentnego ale nie smierdzacego groszem i gorzala ? Nie,- gorzaly nie wyczuwa

 138. Mimo oficjalnej narracji Partii Konserwatywnej, zgodnie z którą Brytyjczycy cieszą się względnym dobrobytem, wiele rodzin na Wyspach ledwo wiąże koniec końcem. Jak pokazuje najnowsze badanie Young Women’s Trust, przeprowadzone wśród 520 mam w wieku 18 – 30 lat, młode Brytyjki mają problem nawet z tym, by wyżywić swoje dzieci, dlatego żeby to zrobić wiele z nich każdego dnia odmawia sobie posiłku.

  Z danych zebranych przez Young Women’s Trust wynika, że aż 28 proc. młodych mam chodzi niedożywionych, ponieważ swój posiłek uważają one za zbytni wydatek. Wśród mam pobierających zasiłek Universal Credit proporcja ta przedstawia się jeszcze gorzej, ponieważ przynajmniej jednego posiłku odmawia sobie codziennie aż 37 proc. kobiet. To zatrważająco dużo jak na kraj o jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie.
  https://wolnemedia.net/28-brytyjskich-mam-odmawia-sobie-posilku-by-nakarmic-dzieci/
  ==========

  „Za komuny” nie do pomyślenia…..
  Coś jest nie tak z tym turbokapitalizmem.

  To że afrykańskie, azjatyckie, amerykańskie kraje, maja problem z biedą, jest do zrozumienia. Są eksploatowane przez bogaty zachód.
  Ale żeby taka statystyka miała się nieźle w GB, czy Niemczech, trudno zrozumieć.

 139. Happy Canada Day ladies and gentelmen.

  Swego czasu bardzo mnie irytowały tak zwane
  Polish jokes.
  Pamiętam ten, Bóg musiał być Polakiem, no bo kto inny by zrobił love hole next to shit hole.
  Niestety, ustanowienie święta Polski w listopadzie, to to samo co powyższe.
  Co oprócz zadymy można robić w listopadzie?

 140. https://www.cnbc.com/2019/07/01/commentary-trumps-new-world-order-is-built-around-us-china-russia.html
  ===========

  Ciekawe spojrzenie na politykę zagraniczną Trumpa.
  Takie….niesztampowe.

 141. Wedle różnych szacunków suma jaką pieniędzmi podatnika PiS wsparł, w różny sposób, dzieła Tadeusza Rydzyka przekroczyła już 164 mln zł. Warto pewnym rzeczom się przyjrzeć, wszakże to nasze pieniądze.

  W ostatnim okresie media dotarły do umowy pomiędzy fundacją założyciela Radia Maryja a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanego przez ministra Glińskiego. Umowa ta dotyczy wsparcia dla muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Wedle tej umowy jeszcze w 2018 r. muzeum miało otrzymać 5 mln zł dotacji, w 2019 r. – 55 mln zł, a w 2020 r. – 10 mln zł.
  https://zawisza.neon24.pl/post/149538,najdrozszy-patriota
  ===========

  Bez komentarza……

 142. Lubelskie muzea odpowiadają „dość przytomnie”: „Wyżej wymienione obiekty stanowią cenne elementy polskiego dziedzictwa kulturowego tworzonego przez wieki przez mieszkańców ziem Rzeczpospolitej, mówiących różnymi językami i wyznających różne religie, często z wykorzystaniem elementów zapożyczonych z innych krajów, narodów, religii. Dlatego nie potrafimy jednoznacznie przypisać żadnego zabytku do konkretnej mniejszości narodowej. Nie znamy także kryteriów, które by pozwalały na segregację etniczną zabytków” czytamy w odpowiedzi jednego z muzeów. Segregacja etniczna zabytków polskich to już jest kosmos, wariactwo. W co wy gracie, panie ministrze, rządzie PiS musimy patrzeć wam na ręce. To jest obrzydliwe, co wy robicie. W tajemnicy przed nami, obywatelami będziecie segregować zabytki według etnicznej przynależności stwierdziła Kurek. W Zamościu hetman Zamoyski w XV wieku wybudował dzielnicę dla Ormian, dzielnicę dla żydów. To może teraz Ormianie powiedzą część Zamościa jest nasza, a żydzi powiedzą druga część jest nasza? Nie, Zamość został wybudowany z pieniędzy hetmana Zamoyskiego, tyle stanowczo podkreśliła. Nie wiem, w co gra PiS. Oczywiście to kojarzyć się nam może i musi nawet z ustawą 447 z ewidencjonowaniem zabytków i oddawaniem właśnie, mówię obrazu Matejki, części Zamościa. Bo wszystko można to podciągnąć pod mienie bezspadkowe żydowskie mówiła dr Ewa Kurek. Z czwartkowej audycji wydzieliliśmy fragment odnośnie wprowadzania 447 w Polsce. Zachęcamy do udostępniania tego materiału
  https://c-z06.neon24.pl/post/149533,pis-zaczelo-realizacje-ustawy-447-za-plecami-polakow
  ===========

  Ktoś to celnie nazwał- Partia interesów Syjonistycznych…..PiS?

 143. @Olborski
  Twoja „intuicja” to glos nalogu. Nie ludz sie ,ze kiedykolwiek wytrzezwiejesz. Nikt tak sie pieknie nie oklamuje jak czlowiek uzalezniony. Wytrzezwiejesz jak sie zaczniesz leczyc, a na to sie u ciebie nie zanosi sadzac po tym co znowu wyprodukowales na bani. I pewno ci sie wydaje, ze blysnales jakas lotnoscia umyslu. Rzeczywiscie – lotnosc mlota pneumatycznego. Belkotliwosc i absurdalnosc twoich wpisow swiadczy o tym, ze nie trzezwiejesz od lat. Prawde mowiac, to mi ciebie zal. Jestes ciezko chory.

 144. @

  Macierewicz pozwie Vege ?

  Tomasz Piątek:

  Mowa o człowieku, który:
  – rozbroił polską armię;
  – odrzucił jedyny skuteczny plan obrony kraju;
  – zablokował zakupy helikopterów, rakiet i okrętów podwodnych;
  – zlecił bezprawne włamanie do obiektu NATO ze strachu przed zgromadzonymi tam dowodami swoich związków z Rosją;
  – ujawnił polskich agentów działających m.in. w Rosji;
  – wielokrotnie kompromitował Polskę w oczach zachodnich sojuszników („noc teczek” w 1992 r., teorie smoleńskie po 2010 r.);
  – od dziesięcioleci otacza się ludźmi powiązanymi z Rosją, rosyjską mafią i rosyjskimi służbami specjalnymi;
  – w latach 80. nawoływał do współpracy z Kremlem;
  – również w latach 80. znajdował się pod opieką elitarnej jednostki SB ściśle współpracującej ze służbami Kremla.
  W popularnych mediach toczy się debata na temat tego człowieka. Media nie pytają jednak, jak go postawić przed sądem. Nie pytają nawet, jak wyjaśnić jego prorosyjską, antynatowską działalność.
  Media się spierają, czy Antoni woli chłopców, czy dziewczynki.

 145. @

  W.Szymborska:

  Ludzie głupieją hurtowo
  a mądrzeją detalicznie.

  Pierwsza zakręta faszystowska

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2309452462441310&set=gm.2526300317600738&type=3&theater

 146. Bedac nawalonym mizoginem gatunkowym,(- pewien „rodzaj” kobiet, jakubki, pampam..ki. magusie itp. , chcialem juz napisac ,wywoluje swedzaca wysypke i musze ..
  Ale zobaczylem cos wyzej i to nie byla halucynacja ani delirium . Jakim sposobem nedzne resztki moga byc glosem nalogu to tylko jakas „pieknoduszka ” ale nawalona moze wiedziec. Szkoda , ze zgubil mi sie filmik z facetem grajacym na saksofonie na drodze przy pastwisku do ktorego schodza sie a wl. zbiegaja wszystkie krowy . Kazda intucja kobieca nawet jakas niedorozwinieta wystarczylaby aby zgadnac kto jest kim w tym „evencie „. Na leczenie krow sie nie zanosi . Nalog jezeli chce byc nalogiem , powinien miec glos ryczacego byka (a belkot niech sie belkotem odciska )
  A teraz wiatrak
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24950931,prof-kisilowski-zdecentralizujmy-aborcje-niech-kazdy-region.html#BoxWOpImg1

 147. Cztery lata temu Daniel Passent w zagajeniu napisał „media są przekonane, że od jesieni będzie rządził PIS”
  Po czterech latach jest obawa czy będzie rządził kolejne cztery lata.
  Pomijając totalną krytykę rządzącej partii trzeba prawdzie spojrzeć w oczy; wiele na to wskazuje.
  Bilans dokonań może okazać się całkiem inny bowiem poza całkowicie błędnymi posunięciami i partyjną propagandą, poza twarzą prezesa, która nie wszystkim się podoba jakoś dotychczas nic się nie zawaliło i trzyma się kupy.
  Proponuję towarzystwu dokonać rzetelnego bilansu, spojrzeć z drugiej strony, a wtedy będzie łatwiej przedstawić program lepszy i spójny. Tymczasem PSL idzie samo, oby nie na manowce

 148. ls42
  1 lipca o godz. 20:36
  Proponuję towarzystwu dokonać rzetelnego bilansu, spojrzeć z drugiej strony, a wtedy będzie łatwiej przedstawić program lepszy i spójny.

  Święte słowa. Lepsze jest lepsze a gorsze jest gorsze.
  Alles klares 🙂

 149. jakub01
  Moim zgubnym jak sie okazuje ( po Twoich wpisach , bo zdarza sie , ze je czytam ) nalogiem jest ten blog – cos jakby 13-letnia prawie whisky Enpassant ( znosna ale bez przesady )a Ty jestes g….a c..a
  Troche bystrzejsza a nawet calkiem bystra , „44-letnia ” D. przyniosla mi cos do (…) a tamte krowy ani bee ani mee (..)

 150. olborski
  1 lipca o godz. 20:49

  Interesują cię wątki osobiste, personalne wycieczki, czy dyskusja na temat zadany przez Gospodarza?
  Magiel, czy wymiana poglądów na jakiś temat?
  Można być mendą, tylko po co?
  Czerpiesz z tego jakąś satysfakcję?
  To raczej chora motywacja uczestniczenia w blogowej dyskusji o dość poważnych tematach?

 151. wiesiek59 godz. 17.59
  GW Łódź strona 2
  „Społeczna lodówka – Nauczmy się dzielić”
  Chłodzona, przeszklona stanęła na osiedlu Radogoszcz-Zachód. Idea jest prosta, ci, którzy mają, wkładają do tej lodówki jedzenie, ci, którzy nie mają, wyjmują z niej jedzenie…”
  Jestem sceptyczny. Są kuchnie charytatywne gdzie wydają ciepłe posiłki, są miejsca gdzie wspierają ubogich. Obawiam się, że będzie jak w stanie wojennym gdy w budynkach instalowano skrzynki na suchy chleb

 152. „bez cienia ironii, rasistowskie antyimigranckie poglądy swojej ideologicznej bratniej duszy…”
  To stwierdzenie jakże prawdziwe, jest przygnębiające.

 153. i skutki żałosne czyli radosne.
  Uczciwie proponuję dobrą zabawę, podstawowa znajomość dziejów, w tym historii malarstwa wskazana
  https://www.yahoo.com/news/unwantedivanka-edits-first-daughter-historic-124744196.html

 154. Na polu geostrategicznym

  Zarządzanie imperium obejmuje oczywiście nie tylko aspekty ekonomiczne i ideologiczne, lecz również – zwłaszcza na obrzeżach terytoriów – względy geostrategiczne. Ekspansja gospodarcza wymaga stabilizacji państw granicznych na peryferiach, dotyczy to zwłaszcza imperium kapitalistycznego. Tam, gdzie imperium graniczy z innym imperium – wszystko jedno, ekspansjonistycznym czy nie – jest skłonne zapłacić wyższą cenę za utrzymanie współpracujących z nim rządów narodowych lub za pozbywanie się tych, które współpracować nie chcą. Krajowe elity, które w takich okolicznościach mogą grozić odłączeniem się lub przejściem na drugą stronę, są w stanie uzyskać większe ustępstwa, nawet jeśli ich polityka wewnętrzna jest dość niesmaczna (jak w Serbii czy Rumunii).

  https://monde-diplomatique.pl/imperium-na-skraju-upadku/
  ========

  Kolejny ciekawy tekst, z linkowanych dziś przeze mnie.
  Odzew jak zwykle- zerowy……
  By o czymkolwiek dyskutować, trzeba mieć elementarną wiedzę na jakiś temat.
  Z kim dyskutować.
  Skoro wiedza jest zerowa u wielu?

 155. ls42
  1 lipca o godz. 21:08

  Przed 1989 rokiem, nie było problemu mafii, masowej prostytucji, gigantycznych przekrętów, niedożywienia braku dostępu do opieki lekarskiej, eksploatacji śmietników, emigracji w skali 10% populacji.

  Ot, koszty uboczne kapitalizmu….
  Charytatywne inicjatywy niczego nie zmienią.
  Trzeba zmienić SYSTEM.
  A ten jest bezwzględny dla ludzi.

 156. Bar Norte
  1 lipca o godz. 15:17

  Wladze Iranu majac buciory na gardle nie sa w stanie obronic sie przed wojskami Osi
  ( Arabia Saudyjska, Izrael, USA ), wobec tego wybrali taktyke Liliputow przeciw Guliwerowi.
  Lotniskowiec Lincoln chowa sie na morzu 300 kilometrow od Omanu.
  Jesli podejdzie w okolice Zatoki Hormuz, ktoras z lodzi rakietowych moze go dosiegnac.
  https://www.apnews.com/e28d5ce56956498ebf54dc7190e548a3

  Podobna taktyke moglyby uzyc niezalezne media , zwiekszajac liczbe malych platform internetowych, mialyby szanse na wyslizgniecia sie ze szponow cenzury.
  Skad wziela sie platforma Strajk.eu i kto tam dziala i ja finansuje ?

 157. Czy była modernizacyjna alternatywa?

  Znaczy się … alternatywa dla słynnej w jej obrzydzeniach Transformacji????

  Nie dziwiłem się, mówi prof. Gomułka (wykładowca LSE w latach 1970-2005), że w świetle przedstawionych powyżej faktów historyk i współzałożyciel III RP Karol Modzelewski, początkowo ostry krytyk realizowanej polityki gospodarczej, w końcu uznał, że takiej alternatywy ani w roku 1989, ani później nie było.

  Podzielam ten pogląd. Niektóre działania były spóźnione lub nawet błędne, ale główny trzon reform i decyzji szczegółowych, w polskich warunkach politycznych i materialnych, był poprawny. Do tego trzonu należą w szczególności fundamentalne reformy pierwszych czterech lat, reforma administracyjna Buzka oraz zmiany instytucjonalne i ustawowe umożliwiające wejście Polski do Unii Europejskiej.

  I podaje kilka niezbitych, ważnych, a ignorantom nieznanych bądź niezrozumiałych argumentów.

  http://wyborcza.pl/7,75968,24950341,nie-taki-balcerowicz-straszny-jak-go-maluja.html

 158. teo
  1 lipca o godz. 22:02

  Kto nam zgotował ten kryzys?
  Ci sami, którzy obecnie gotują go Iranowi, Wenezueli, Syrii, Libii, Kubie, i paru innym krajom?
  W imię czego?
  Monokultury gospodarczej. Pod dyktat Zachodu?

 159. WYJATKOWO.
  Przyczepię się do literówki.
  Profesor GOMÓŁKA – ekonomista, nie jest sekretarzem Gomułką…….

 160. wiesiek59 godz. 21.38
  Wystąpienie Donalda Tuska na szczycie G20 kierowało się nie tyle w stronę zmiany systemu, bo z pewnością wiedział, że obecnie to nierealne, co do oceny liberalizmu demokratycznego (UE) i rządów skutecznych (Rosja).
  Jedny i drugi sposób kierowania państwami ma wady, ale i zalety. Ocena zawsze będzie subiektywna.
  O ile nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji w Europie, w której Rosja ma wielką siłę oddziaływania, to zawsze możemy dyskutować o historii i tworzyć równoległe byty i analizować co by było gdyby.
  Dzisiaj przypada 450 rocznica zawarcia aktu unii polsko-litewskiej. W dodatku historycznym GW temu wydarzeniu poświęcono obszerne omówienia. Wszystkich blogowych komentatorów zachęcam do odpowiedzi na pytanie; czy dialog Polski z Litwą doprowadzi do zmiany nastawienia mieszkańców naszych państw wobec wyodrębnienia z ich terytorium obecnych mieszkańców Białorusi i Ukrainy?

 161. Im gorzej dla gospodarki, tym lepiej dla partii

  Witold Gadomski (GW): Jakie są nastroje przedsiębiorców po czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości?
  Henryka Bochniarz: Przedsiębiorcy są zróżnicowaną grupą. Jedni popierają rząd, inni głosują na opozycję. Mały i średni biznes sympatyzuje z PiS-em, duże korporacje i ich menedżerowie raczej z Koalicją Europejską.

  WG: Dla opozycji to zła wiadomość, bo wśród przedsiębiorców zdecydowanie przeważają mali.
  HB: I taka sytuacja trwa od lat. Nie widać procesu rośnięcia firm. Zwłaszcza przedsiębiorcy w małych miejscowościach nie chcą przekroczyć granicy bezpieczeństwa. Doświadczenie podpowiada im, że lepiej się nie wyróżniać. Za dużo nie inwestują. Mali przedsiębiorcy tkwią w swych poglądach na wiele rzeczy, przyzwyczajeni są do swego statusu, sposobu robienia interesów i nie są sfrustrowani. W ostatnim czasie inwestycje wprawdzie drgnęły, ale to głównie zasługa średnich i dużych przedsiębiorstw, a przede wszystkim sektora publicznego.

  http://wyborcza.pl/7,75968,24950394,henryka-bochniarz-polski-przedsiebiorca-jak-za-prl-woli-nie.html

  Czyli średni i mali przedsiębiorcy nie rosną wpadłszy w fazę stagnacji spowodowanej tragiczną polityką gospodarczą PiS. Jest status quo, nadal ich duż, nadal nie inwestują, nadal zrzędzą, nadal popierają PiS.

  Tak jak w PRL, rozwijano klasę robotniczą, coraz więcej było górników, stoczniowców, murarzy i metalowców, na czele 1-Majowego pochodu zawsze szła robotnicza, „czerwona Wola”. Media PRL całą gębą nakręcały dumę tzw. przewodniej klasy narodu. Doktryna realnego socjalizmu mówiła wyraźnie o zaspakajaniu słucznych potrzeb klasy robotniczej, coraz więcej, towarzysze, coraz mocniej, towarzyszki, coraz szerzej, obywateli i obywatele. Aż się sprawa rypła ….

  I teraz też winni będą rewanżyści, imperialiści … oraz liberalno-lewacka Giejwropa.

 162. wiesiek59
  1 lipca o godz. 20:54
  Napiszmy , ze mam w tym jakis interes a jaki to juz nie Twoj interes ale pomyliles mnie z inna bezintresowna menda . Czy to znaczy , ze interesuja Cie rozmowy z roznego rodzaju mendami ? Mnie nie . Coz za interes moze miec menda w rozmowie z inna menda ?

  -Nie podobaja ci sie odmienne poglądy?
  To UZASADNIJ.
  Tolerowanie twoich durnowatych uwag, przekracza moją cierpliwość.
  Nie znasz problemu, zamknij się.
  Albo pogłąb swoją znajomość tematu.

 163. kooperatywaMandragon

  „Lotniskowiec Lincoln chowa sie na morzu 300 kilometrow od Omanu.
  Jesli podejdzie w okolice Zatoki Hormuz, ktoras z lodzi rakietowych moze go dosiegnac.”

  Ale z tekstu, który pan zalinkował ta teza nie wynika.
  Autor wyraźnie pisze, że obecność lotniskowca jak na razie ma charakter nacisku politycznego i nie ma najmniejszego sensu w tym by ten okręt przepływał w tę i nazad przez ciesninę Ormuz prowokując do jej zaminowania i blokując tory wodne. Tym bardziej, że w przypadku wojny może całkiem bezpiecznie i efektywnie prowadzić działania militarne ze swej dotychczasowej pozycji. Przecież towarzyszy mu silna grupa uderzeniowa (niszczyciele, krązowniki, fregaty, łodzie podwodne itp), która go chroni a więc zabezpiecza jego funkcjonowanie.

  Dalej pisze pan:

  „Podobna taktyke moglyby uzyc niezalezne media , zwiekszajac liczbe malych platform internetowych, mialyby szanse na wyslizgniecia sie ze szponow cenzury.”

  Po pierwsze nie można mówić o „podobnej taktyce” bo jak wyżej wykazałem owa taktyka nie ma miejsca.

  Po drugie trudno jest mówić o cenzurze, skoro sąd nie podjął decyzji w sprawie portalu Strajk.eu. Można więc mówić co najwyżej o zapędach cenzorskich – w tym przypadku zarządu spółki skarbu państwa będacej obiektem zainteresowania premiera Morawieckiego, co w sumie w odniesieniu do tego środowiska nie powinno dziwić.
  Poza tym nawet jesli portal ten taczeryści z sektora państwowego puszczą z torbami to inny zajmie jego miejsce, bo życie nie znosi próżni. Mam na myśli również drobne platformy informacyjne o których pan wspomina. W tym kontekście problemem nie jest ich ilość tylko jakość podawnej przez nie informacji.

  Jesli chodzi o redakcję i autorów portalu to notki znajdzie pan na dole strony.

 164. „Kto nam zgotował ten kryzys?” – pyta tow. Wiesław (który może się kojarzyć z Władysławem Gomułką).

  Sami go sobie zgotowaliści, towarzysze, ten kryzys znaczy się.

 165. Jeżeli PiS wygra wybory … ktoś będzie musiał sfinansować przedwyborcze obietnice prezesa Kaczorka i nie będą to działacze PiS. Przecież oni idą do polityki nie dla pieniędzy, więc skąd je mają mieć.

  Już zapowiedziano:
  (1) wzrost składek ZUS płaconych przez przedsiębiorców o 120 zł miesięcznie,
  (2) naliczaniu składek od wykazywanego dochodu, co dla części przedsiębiorców może oznaczać drastyczną podwyżkę, zwłaszcza gdy zostanie zniesiona zasada naliczania składek do wysokości 30 średnich pensji,
  (3) wiele firm obejmie split payment, tj. część ich pieniędzy zostanie zamrożona na specjalnych kontach i służyć będzie tylko rozliczeniom VAT-u; na razie ma to dotyczyć płatności ponad 15 tys. zł, ale jak budżetowi zabraknie na kolejne świadczenia dla grup wyborców ważnych dla PiS, zasada podzielonej płatności będzie rozszerzona,
  (4) przygotowywana jest ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, która da prokuratorowi do ręki instrument pozwalający skonfiskować każdą firmę.

 166. Nie jest się sędzią we własnej sprawie. Jednak mimo różnych błędów i uchybień zdaje się, że w konkurencji transformacji od gospodarki centralnie planowanej do rynkowej w tej części świata raczej się nam naprawdę powiodło. – konkluduje prof. Jerzy Osiatyński, osoba z lewego skrzydła statku powietrznego Transformacja.

  https://krytykapolityczna.pl/gospodarka/transformacja-czy-byla-alternatywa-osiatynski/

  „Tajemnica sukcesu tkwi w tym, co Szwedzi nazywają aktywną polityką zatrudnienia. Zamiast przeznaczać pieniądze na zasiłki dla bezrobotnych, najpierw szuka się możliwości pracy dla potencjalnych kandydatów na bezrobotnych. Spośród pracowników zlikwidowanych stoczni nikt nie został pozostawiony własnemu losowi (…). Radykalizm gospodarczy współistnieje w Szwecji z solidaryzmem społecznym, a filozofia rozwiązywania sytuacji konfliktowych jest zaprzeczeniem thatcheryzmu. W Anglii likwidacja nierentownych przedsiębiorstw przeważnie pociąga za sobą wzrost bezrobocia, a co za tym idzie – strajki i napięcia społeczne”. – pisano w Raporcie ze Szwecji. Dlaczego nie poszliśmy szwedzk drog, wyjaśnia prof. Osiatyński.

  Nie wiadomo dlaczego – pisze dalej Kowalik – „omawiany dokument został całkowicie zignorowany”. Ten zarzut nie jest ścisły. Bodaj na początku października 1989 roku profesor Witold Trzeciakowski, który był członkiem Rady Ministrów i przewodniczącym Rady Ekonomicznej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, zwołał specjalne posiedzenie Rady poświęcone dyskusji nad tym raportem. O ile dobrze pamiętam, uczestniczyło w niej – obok Trzeciakowskiego i Jana Mujżela (zastępcy przewodniczącego Rady i głównego autora raportu) – co najmniej dwóch „konstytucyjnych” ministrów (Tadeusz Syryjczyk i Jerzy Osiatyński), ekonomiczny doradca Mazowieckiego Waldemar Kuczyński, ówczesny senator Cezary Józefiak, z którego poglądami powszechnie się liczono, kilku podsekretarzy stanu i innych wysokich uczestników administracji oraz wielu zaproszonych gości. Prawdą jest jednak, że raport nie miał wpływu na politykę stabilizacji i restrukturyzacji wielu następnych lat. Dlaczego?

  Na czym polegał główny problem? …….

  I inne opinie zbiera Osiatyński:
  Jacek Kuroń, który pod koniec życia napisał dość krytyczną książkę o naszej ówczesnej polityce gospodarczej, również przyznaje, że w gruncie rzeczy nie widział wtedy innych rozwiązań. Karol Modzelewski, którego także trudno uznać za neoliberała, w gruncie rzeczy podzielał tę opinię. Sądzę, że na tamte nasze decyzje powinniśmy patrzeć nie w sposób ahistoryczny, ale biorąc pod uwagę ograniczenia naszych ówczesnych i późniejszych wyborów, jak i naszą ówczesną wiedzę i doświadczenia.

  I tak to się wałkuje po latach …..

 167. Bar Norte ,22:53

  Kliknalem na ,, Kim jestesmy ” , ale wyszukiwarka nie znalazla tej strony.

 168. Wyrywanie kontroli polskich władz nad polskimi miastami.

  „Zamaskowani ochroniarze, policja, kłódki i łańcuchy na wejściu do synagogi. Tak w poniedziałkowy poranek wyglądała sytuacja w synagodze Izaaka na krakowskim Kazimierzu. To efekt konfliktu pomiędzy wiernymi pochodzenia żydowskiego. Gmina Wyznaniowa Żydowska, która jest właścicielem budynku, uniemożliwiła wejście do środka osobom, które chciały się pomodlić. Doszło do przepychanek”.-onet.pl
  Tak będzie wyglądała Polska po zrealizowaniu przez PiS ustawy nr 447 ?

 169. Bar Norte , 22:53

  Ktos na Facebooku twierdzi, ze Strajk.eu jest zwiazany z odpowiednikiem D.W. i France24,
  stacja Sputnik.
  https://www.facebook.com/liberalnidemokraci/posts/1625474064151976/

 170. Bar Norte

  Moderacja nie pozwala chyba na wiecej niz jeden link, dlatego podaje link do The Washington Post osobno.
  https://www.washingtonpost.com/opinions/2019/05/20/war-with-iran-would-be-mother-all-quagmires/?utm_term=.9ba7bd9bddae

 171. Milion osób zostało z książeczkami mieszkaniowymi na lodzie. Czy to nie jest polska wersja 447 z czasów okupacji. Tak sobie myślę,że to nie jest zabużańskie mienie ale nadwiślańskie. A czepiają się Amber Gold.

 172. Jak wyrwać głosy elektoratu jednocześnie słuchaczy kazań z ambony. Wszak opozycja arytmetycznie ujmując problem nie ma własnego większościowego elektoratu. Nie ma też programu aby liczyć na przejęcie szabel proboszcza. Tak sobie myślę,że bez bożej pomocy opozycja skazana jest na noszenie teczki Kaczyńskiego. Żadna praca nie hańbi. Czy to kara za rusofobię ? Nie będę kopał leżącego.

 173. @

  Adam Mazguła :

  Medialna nagonka PiS-agresywnej propagandy na pracodawcę, to kolejny dowód na budowę rasizmu w Polsce przez kościelno-partyjne „elity” ciemnoty. Jak szczucie na ludzi, to niezawodne Ordo Iuris.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 174. @

  Pieniądze na rozbite limuzyny: są
  Na ciężko chore dzieci: nie ma

  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/photos/a.706258126170514/2440995092696800/?type=3&theater

  Ośmiornica PiS

 175. @

  Oczywista prawda ( szokująca teoria ?? 😉 ):

  To, co zrobił prezydent Duda w sprawie reformy sądownictwa, czyli zawetowanie dwóch ustaw (o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa) nie było w smak prezesowi PiS. Kaczyński mówił nawet w wywiadzie dla telewizji TRWAM, że prezydent popełnił błąd. Tymczasem szokująca teorię na temat weta prezydenta wysnuła Elżbieta Jakubiak, była minister w rządzie PiS. Jej zdaniem Duda i Kaczyński byli dogadani.

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/szokujaca-teoria-bylej-minister-pis-duda-uzgadnial-weto-z-kaczynskim-aa-oMm3-x1Nt-4Hch.html?fbclid=IwAR0QOeShmCKkAKY5vGucXCe9ok3m1P50SxwBwHmb_oVK7R67oZJXm5BaUYs

 176. @

  Racjonalna Polska

  Komisja Europejska przerywa współpracę z Polską przy „Czystym powietrzu”, bo rząd mimo ultimatum europejskich urzędników nie zmienił sposobu rozdzielania środków unijnych.
  KE nie spotka się 4 lipca z Polską i zrezygnowała z udziału w Komitecie Sterującym. – To spotkanie nie ma sensu, Komisja straciła cierpliwość. Od pół roku strona polska nie podejmowała żadnych decyzji niezbędnych dla reformy programu – mówią unijni eksperci.

  Polska traci 35 mld Euro 🙁
  Faszyzm kwitnie 🙂

 177. Adamie100,
  nie wiem po co przywołujesz opinię p. Jakubiak sprzed potopu a dot. wetowania ustaw przez Dudę. Ciekawe jest to, czy aktualnie wysłanie przez niego do TK ustawy ziobrowskiej zmieniającej kodeks karny było uzgodnione z Kaczyńskim. Niektórzy twierdzą, że tak. Też bym się skłaniał do tych opinii i sądzę, że po najprawdopodobniej wygranych przez PiS wyborach Kaczyński wykorzysta to osłabienie pozycji Ziobry do jego zmarginalizowania.

 178. Babis,którego ściga Timmermans za Bocianie gniazdo, rewanżuje się z innymi cwaniakami z V4 za podobne „wykroczenia” głosowaniami przeciwko kandydatowi na funkcję. Tak sobie myślę,że takie czasy bo podejrzani wymierzają sprawiedliwość ścigającym za naruszanie norm unijnych. A wystarczyło odpuścić cwaniakom. Takie zbójeckie prawo ściganych. Przyszła koza do woza…

 179. Timmermans domaga się od Babisa biznesmena oddaj dotację. A Babis pokazuje gest Kozakiewicza. Tak sobie myślę,że Timm… w głosowaniu ma przechlapane. O hunwejbinach nie wspomnę.

 180. wiesiek59

  Wladza wyrywa kly
  dziennikowi The New York Times.
  Gazeta przyznala, ze wysyla najpierw materialy wazne dla ,, bezpieczenstwa panstwa ” do zatwierdzenia przez CIA , zanim moga byc opublikowane.
  https://consortiumnews.com/2019/06/25/new-york-times-admits-it-sent-story-to-government-for-approval/

 181. adam100

  Teczowy prezes moze jeszcze przegrac wybory.
  Tak mowi Slawomir Sierakowski od Sorosa dla Rzeczpospolitej.
  Trzeba jedynie sformulowac hasla wyborcze na bardziej chwytliwe.
  ,, PiS wciąż może przegrać te wybory. Należy spróbować sformułować program równie prosto jak robi to PiS. Nie mówić językiem reformy, tylko gotówki, bo inaczej nie ma szans na przekonanie wyborcy. Trzeba umieć tak przełożyć takie tematy jak służba zdrowia czy pensje w Polsce. W trzy miesiące może się jeszcze sporo wydarzyć. ”
  https://www.rp.pl/Polityka/307019899-Sierakowski-PiS-wciaz-moze-przegrac-wybory.html

 182. legat
  2 lipca o godz. 9:23
  Adamie100,
  nie wiem po co przywołujesz opinię p. Jakubiak sprzed potopu

  Potopu ??

  To przecież najnowsza historia. Ważne przytoczyć, gdy wychodzą fakty odsłaniające zmyły faszystów. W tym konkretnym przypadku udało im się zneutralizować masowe protesty i to bardzo prostym manewrem.
  Pamiętam naiwnych ludzi mówiących ” DZIĘKUJEMY” a jak rozeszli się do domów to już nie starczyło sil zmobilizować się na nowo. Teraz dudus udaje zatroskanego o kodeks karny. Wzruszające – prawdziwy „ojciec narodu” a naprawdę ” pic na wodę fotomontaż”

  Tak faszyści pogrywają z narodem

 183. @

  Polowanie na wszy laserem:

  http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,24921586,laserem-w-najwiekszego-wroga-lososi.html#S.polecamy-K.C-B.1-L.1.maly

  robarta26.06.2019, 09:51
  Taki robot powinien plywac po polskim sejmie.

 184. @

  Ha ha, inni to tez widzą:

  Przem. Szubartowicz:

  Czytam, że Duda „stawia się” PiS-owi. Owo stawianie się ma polegać na tym, że bubel prawny, czyli znowelizowany Kodeks karny, ma być nie zawetowany, ale przesłany do tzw. TK, gdzie czeka już towarzyskie odkrycie Kaczyńskiego. Tak się tworzy pozory: brak odwagi dowodem na odwagę.

 185. Kubica zawstydził innych kierowców. Wsiadł na rower i był pierwszy. Tak sobie myślę,że Polak potrafi z pomocą GW wykazać wyższość pedałowania.

 186. Kodeks karny. Zabawa w dobrego i złego policjanta trwa. Tak sobie myślę co o tym sądzi prześmiewca Pietrzak. Kiedyś był pryncypialny a teraz ante portas !

 187. U katolików 500+ jak 30 srebrników. Tamci mogli brać i są sławni. Tak sobie myślę dlaczego IPN nie potwierdza,że zwrócili. Taka tradycja hunwejbinów.

 188. @

  Dziwna sytuacja wokół służby zdrowia w Polsce. „To jest Marcin. Marcin jest bratem ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Marcin jest prezesem i jedynym udziałowcem OncoArendi Therapeutics, której udało się dziwnym trafem wprowadzić do badań klinicznych preparat na nowotwory OATD-1. Łukasz Szumowski tymczasem usuwa z list inne leki na nowotwory. Przypadek”? – pyta Joanna Cuper.

  https://wiesci24.pl/2019/07/02/tajemnicze-powiazania-brata-ministra-zdrowia-opozycja-zapowiada-zlozenie-zawiadomienia-do-cba/?fbclid=IwAR25OHzPuBla9kVOjLgJYRjExer1EjWwhsFr4z20JCnyAIrF_QowigdOF8c

  Afery PiS . Pierwsza dziesiątka:

  Afera SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy;
  Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom;
  Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;
  Afera samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;
  Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa;
  Afera z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu;
  Afera „pilnowania internetu” – Marcin Kędryna, urzędnik prezydenta Andrzeja Dudy cenzuruje Tygodnik Podhalański;
  Afera „córki leśniczego” – minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu;
  Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej – wbrew stanowisku Polaków, ekologów i UE;
  Afera Edmunda Jannigera, młodego doradcy Antoniego Macierewicza – tajemnicze powiązania, niejasna rola;

 189. Z rusofobów użytecznych popieram dającego 500+. Bo wszystkie dzieci nasze nawet starych kawalerów. Tak sobie myślę,że należy wyłamać zęby podżegaczom sugerującym,że to pranie brudnych pieniędzy do zwrotu. Ludzie bierzcie choć pieniądz szczęścia nie daje. Nawet jak w Brukseli zarobisz za szychtę 7 mln zł. Drugiej okazji nie będzie. Nawet ksiądz nie odmawia…za darmo.

 190. wiesiek59; 14:50.

  Z reguły nie komentuję linków które podaję zostawiam to dla czytających.
  Nie muszę Ci tłumaczyć bo o tym dobrze wiesz ze pogląd piszącego na
  jakiś temat jest wprost proporcjonalny do wysokości pensji jaką za dany
  światopogląd otrzymuje , każdy przecież musi z czegoś żyć a my czytając
  nie musimy wszystkiego łykać co napiszą.
  Niemniej czytać trzeba od lewa do prawa.

  https://www.facebook.com/ruscrimea/photos/a.228529294000044/1091081844411447/?type=3&theater

  Piękny ten Krym i cieplejszy niż lazurowe wybrzeże.

 191. W GW piszą bzdury. Bo niby Polacy rzucili się na pieniądze z 500. Polacy czy katolicy. Tak sobie myślę,że żądanie przeproszenia Polaków jest na miejscu. Ja wniosku nie składałem w stylu izraelskiego 447.

 192. @adam100
  „tęczowy prezes” – znakomity skrót myślowy.
  Kupuję.

 193. Ciąg dalszy kampanii przeciwko „Gdańsk chce do Niemiec” w wykonaniu radnego miasta Gdańska Płażyńskiego
  Płażyński był kandydatem PiSu na prezydenta Gdańska.
  Teraz kontynuuje on wątek PiSowskiej kampanii, skierowanej przeciwko samorządowi Gdańska, a generalnie kampanii, której celem jest osłabienie samorządów w państwie poprzez poddanie ich różnymi sposobami ścisłej kontroli państwa, podporządkowanie rządowi.
  Wątek „Czy Gdańsk chce do Niemiec” jest częścią tej kampanii.

  Płażyński mówi o okładce tygodnika „Sieci” z napisem „Czy Gdańsk chce do Niemiec”:

  „Ta okładka jest dla mnie, gdańszczanina, bolesna. Ale o bardzo dziwnych zachowaniach władz miasta trzeba wreszcie głośno rozmawiać, nawet, jeśli ta rozmowa ma być trudna. Oczywiście mieszkańcy Gdańska nie chcą odłączenia miasta od Polski. 99 proc mieszkańców to Polacy kochający ojczyznę. Tym bardziej może dziwić polityka prowadzona od lat przez włodarzy Gdańska – mówi w wywiadzie dla wPolityce.pl.”

  „Płażyński podkreśla, że władze miasta od czasów prezydenta Pawła Adamowicza odwołują się do tradycji Wolnego Miasta Gdańska. Radny PiS skrytykował również stworzenie pomniku Guentera Grassa w Gdańsku. Płażyński przypomniał, że pisarz był „SS-manem i członkiem NSDAP”. Politykowi nie odpowiada również konfrontacyjne podejście miejskiego ratusza do władz krajowych.”

  Mój komentarz, c.d.

  Płażyński wypowiada się w sprawie szczującej społeczeństwo na władze Gdańska okładki „Sieci” niby subtelnie, delikatnie, obiektywnie, ostrożnie. Padają nawet słowa – bolesna okładka. Czytelnik już, już ma nadzieję, ze Płażyński otrzeźwiał i napisał tak jak jest. Na przykład tak:

  Kampania prowadzona przez tygodnik „Sieci” jest kłamliwa, insynuacyjna, oszczercza i haniebna (twarze Adamowicza, Tuska i Dulkiewicz na tle swastyk z wybitym dużymi literami pytaniem – czy Gdańsk chce do Niemiec).

  Ale spokojnie, to tylko retoryka człowieka zatroskanego. W następnym zdaniu Płażyński wyjawia w która stronę jest zatroskany i nawołuje – o bardzo dziwnych zachowaniach władz miasta trzeba wreszcie głośno rozmawiać.

  Jakie to są te bardzo dziwne zachowania?

  Płażyński wskazuje na nie:

  1) Władze miasta od czasów prezydenta Pawła Adamowicza odwołują się do tradycji Wolnego Miasta Gdańska

  2) Władze miasta postawiły pomnik Gintera Grassa w Gdańsku. „SS-manowi i członkowi NSDAP”

  Dla ścisłości
  Grass nie mógł być członkiem NSDAP, Grass 18 lat skończył 13 kwietnia 1945 roku.
  We Wrzeszczu blisko domu, w którym urodził się Grass, jest ławeczka Grassa (Grass na ławce i Oskar – bohater powieści Grassa „Blaszany bębenek”).

  3) Ratusz gdański konfrontacyjnie podchodzi do władz krajowych.

  Odwoływanie się do tradycji Wolnego Miasta Gdańska jest działaniem antypolskim.
  Ławeczka Grassa we Wrzeszczu jest pomnikiem antypolskim.
  „Dziwne działania” ratusza gdańskiego wobec rządu są działaniami antypolskimi.
  Tak zdaje się sugerować Płażyński.

  Czy insynuacyjność, oszczercza insynuacyność, pomówienia i kłamstwa nie przeszkadzają PiSowskim bojownikom w walce o polskość Gdańska?

  Otóż nie. Dla PiSowskich szefów znaczenie ma skuteczność, a nie kłamliwość. Zyski osiągnięte dosadnością, bazowaniem na historycznych resentymentach, na nienawiści polsko-niemieckiej mają przeważyć znacznie straty poniesione wskutek jej kłamliwości, a oszczerczość jest bardzo przydatna, bo wzmacnia efekt propagandy oddziałując na emocje.

  Dlaczego PiSowska kłamliwość w sprawie niemieckiego Gdańska będzie miała pewne wzięcie w Umęczonej ? Dlatego, że bardzo duża część krajan, a szczególnie ta „prawdziwie polska”, zorientowana PiSowsko, godnościowo, nie jest zainteresowana historią, nie zna dziejów Gdańska, a dzieje polsko-niemieckich stosunków wśród tej części krajan sprowadzają się w najlepszym przypadku do hasła Drang nach Osten i do refleksji typu „nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”, „jak świat światem Niemiec nie będzie Niemiec Polakowi nam bratem”, a w najprostszym przypadku do „halt, Hande hoch i Heil Hitler”.

  Propaganda PiSu bazuje w tym przypadku nie na niewiedzy gdańszczan, a na oczekiwanej ignorancji ludzi spoza Gdańska. W samym Gdańsku zresztą też są obywatele, którzy łatwo przyswoją tego rodzaju propagandę, a jest ich co najmniej kilka procent jako że w przeprowadzonych po śmierci Adamowicza wyborach na prezydenta Gdańska polskiego faszystę poparło aż 12 % głosujących.

  Dalej Płażyński mówi:
  „- Niestety od wygranych przez PiS wyborów w 2015 roku elity polityczne Gdańska przyjęły sobie za swoisty obowiązek walczyć z demokratycznie wybranymi polskimi władzami. To nie służy ani Rzeczypospolitej, ani Gdańskowi. To tym bardziej groźne i niepotrzebne, że przy okazji konfliktu próbuje się zmieniać historię. Nie tylko ja zauważam przecież, że mamy coraz więcej wypowiedzi, w których relatywizuje się historię, ucieka od słowa Niemcy i prostego stwierdzenia, że to Niemcy wywołały II wojnę światową – twierdzi.

  Radny PiS odniósł się także do wypowiedzi wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka o „złym słowie przeciwko innemu narodowi”, które miało wywołać II wojnę światową. – To są rzeczy, które w kraju i mieście, dotkniętymi trudną historią zderzenia się z niemieckim totalitaryzmem, skutkować powinny automatyczną dymisją. Tymczasem w Gdańsku nic takiego się nie dzieje, a wiceprezydent Grzelak nie otrzymuje nawet żadnej słownej reprymendy ze strony swojej zwierzchniczki – ocenił.”

  Mój komentarz, c.d.
  Radny Płańyński ma pretensje do „elit o politycznych Gdańska”, że obowiązkowo walczą z demokratycznie wybranymi polskimi władzami. Taka sobie błaha insynuacyjka. Elity gdańskie nie walczą z władzą. Walczą wg Płażyńskiego z polskimi władzami i to wybranymi demokratycznie. Użycie przymiotnika „polskimi” nadaje specyficzny wydźwięk jego wypowiedzi dający się sprowadzić do podejrzenia – elity Gdańska walczą nie z jakimiś władzami, tylko z polskimi władzami.

  Oż kurcze – pomyśli sobie czytelnik, np. z Podkarpacia To już do czegoś takiego tam doszło? Gdańsk chce do Niemiec. Waldek, bierz łopatę i wykop w ogrodzie to o czym ci mówiłem. Renia, gotuj jajka, szykuj kanapki. Zbieramy się. Jedziemy na A1. Czas odbić Gdańsk od Niemców.
  Pzdr, TJ

 194. Z ostatniej chwili:
  Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen jest jednym z kandydatów rozważanych na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej – dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych. Dla Polski byłaby ona do zaakceptowania – powiedział PAP jeden z dyplomatów.

  Von der Leyen od 2013 r. pełni funkcję ministra obrony Niemiec. W Parlamencie Europejskim reprezentuje Europejską Partię Ludową.

  A miało być 27:1 dla Timmermansa.
  Znaffcy…

 195. tejot
  2 lipca o godz. 14:16

  Kiedyś mówiłem na nich wszy.
  dzisiaj mówię faszyści. 🙁

 196. Ziemie Zachodnie też do Niemiec. W ramach dekomunizacji wszak to prezent od sowieckich komunistów w ramach Jałty. Krym nowym miejscem dla przesiedlenia Kresowian. Tak sobie myślę bo Krym ma swoją duszę. Choć Wołynia nie zastąpi. Wydrynka to Wydrynka.

 197. kooperatywaMandragon

  „Ktos na Facebooku twierdzi, że Strajk.eu jest zwiazany z odpowiednikiem D.W. i France24, stacją Sputnik.”

  Trudno mi się do tego odnieść, bo ten „ktoś” wskazuje na jakieś publikacje zamieszczone w Sputniku. Ja natomiast, jak panu wcześniej pisałem, do Sputnika sięgam sporadycznie – gdy chce poznać stanowisko rządu rosyjskiego w jakiejś konkretnej sprawie. Ostatni tekst publicystyczny jaki przeczytałem na tym portalu to był wywiad okolicznościowy z red Passentem. Ale wydaje mi się, że wyrokowanie na podstawie publikacji tego wywiadu, że red Passent jest związny ze Sputnikiem byłoby naduzyciem.

  Lepiej chyba ocenić teksty o Rosji zamieszczane na Strajk.eu – mam na mysli ich warsztatową ocenę.

  Dziś np ukazał się tekst „Rosja ustanowiła urzędniczo-instytucjonalny ban na zagraniczne wino” dotyczący rozporządzenia rządu dotyczącego zakazu podawania przez urządników swym gosciom zagranicznych win. Autor wskazuje na protekcjonistyczny charakter tej decyzji mający na celu ochronę rosyjskiego sektora winiarskiego usytuowanego na wybrzeżu Morza Czarnego. Wskazuje również na jej polityczny wymiar wymierzony w sektory winiarskie Ukrainy i Gruzji – tak jak wcześniej Czarnogóry. W tym przypadku redakcja wykazuje się obiektywizmem podając zarówno stanowisko władz rosyjskich (tzw „względy sanitarne”) jak i opozycji. Chodzi o Centrum Chodorkowskiego, które uznało ów protekcjonizm winny jako „ekonomiczne uderzenie” na Gruzję wynikające z „imperialistycznych dążeń Kremla”.

  Natomiast poprzedni tekst portalu dotyczący Rosji („Dwa lata i sześć miesięcy w zawieszeniu za „dyktaturę proletariatu””) opisywał historię aktywisty radykalnie lewicowej, zdelegalizowanej partii „Czerwony Front” („Rot Front”) Walerija Bolszakowa, który za nawoływanie do „obalenia putinowskiego reżimu” i użycie w komentarzu internetowym określenia „dyktatura proletariatu” został skazany na dwa i pół roku kolonii karnej w tzw „zawiasach”. Relacja pod wzgledem warsztatowym jest porządnie napisana i nic jej nie mozna zarzucić poza tym, że sympatia autora jest po stronie „czerwonofrontowca” Bolszakowa – co akurat rozumiem.

  Z tym, że nie potrafię rozstrzygnąć czy w/w teksty prezentują linię polityczną Sputnika bo jej nie znam – jak napisałem we wstępie.

 198. Dla Q jedna ministra wystarczy, takim jest koneserem, czy konuserem.

 199. Q twierdzi, ze Mag byla dziennikarka. Zielona do tego.

 200. @

  Afery PiSu nr. 11-20. Wolno im bo PO. 🙂

  Zamach na Konstytucję – brak przestrzegania podstawowych praw w Polsce;
  Afera z pijanym, uzbrojonym funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej w Sejmie, atakującym protestujących;
  Afera z wypadkami SOP (wcześniej BOR) – rządowe samochody masowo rozbijane;
  Afera Bartłomieja Misiewicza – zachowanie niegodne członka rządu, arogancja;
  Afera nawałnicowa – rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich. Do dzisiaj nie przekazano pieniędzy z UE;
  Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;
  Afera toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;
  Afera z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma;
  Afera 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);
  Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS;

 201. Pan Redaktor Passent pisze: – „Właścicielem TVN – mówi Godzic – jest amerykański koncern zajmujący się na świecie nie newsami i polityką, ale głównie segmentem life oraz home and gardening. Może się okazać, że Amerykanie dojdą do wniosku, iż nie czas i miejsce, by angażować się w polskie sprawy, i będą dbali o to, by część rozrywkowa i ogrodnicza rozwijała się w polskich mediach prywatnych. Chcąc wciąż robić w Polsce interesy w segmencie TV, będą musieli przerzucić się z informacji i polityki na rozrywkę i lifestyle” – mówi prof. Godzic.

  Trudno taki scenariusz wykluczyć. Byłoby to bardzo smutne.

  Szanowny Panie Redaktorze,
  raczy Pan żartować. Nie po to Ronald Lauder, aktualny szef tzw. Światowego Kongresu Żydów zakładał TVN (przy współudziale wpływowej wtedy agentury WSI) żeby lekką ręką pozbywać się na tę telewizję wpływów. Wprawdzie jego korporacja CME rejestrowana w Holandii i na jakichś wyspach Bergamutach czy innych niby swoje udziały sprzedała (być może na skutek „złej prasy” związanej z procesami z władzami Czech) ale nie sądzę, by ten światowy medialny rekin wypuścił smycz na której chodzi TVN. Nikt nie wie tak naprawdę, kto jest właścicielem Discovery, gdzie dominującymi dzierżycielami akcji są ClearBridge Investments LCC z 11.0% i The Vanguard Group, Inc. z 10% i kto nimi zarządza. A kto jest ich właścicielem?

  Intuicja mi podpowiada, że jest niemożliwe, aby lobbyści od 447 wypuścili TVN z ręki.
  Tak, że z tym „wyrywaniem mediom kłów” na bazie TVN to żarty na bok, jak rzekł był fryzjer zdejmując perukę z głowy pana radcy.
  To wyrywanie trwa, nie przeczę, to widać po „Polsacie” ale o TVN to bym się na Pana miejscu nie obawiał.

 202. Jesteśmy przed wyborami, które mogą wiele zmienić i władza patrzy łaskawym okiem, a właściwie minister łaskawie rozpatrzył wnioski osób zakwalifikowanych łącznie do dezubekizacji, ale komentatorzy zwracają uwagę, że to tylko kilkanaście płotek z obsługi.
  Opozycja w każdym z tych tematów powinna się wypowiedzieć; jasno i prosto, a mianowicie spróbujemy uchylić te ustawy, te zmienimy, a tych nie ruszamy.
  Wyborcy będą mieli łatwiej

 203. Mamy co mamy bo hunwejbini stanęli pod unijną „szmatą”. Wielka radość w domu Gucia…Po bezrobotnych następna fala emigrantów. Tak sobie myślę,że wszystko zawdzięczają Armii Czerwonej,która goniła III Rzeszę od Stalingradu aż do matecznika. Chichotem historii jest obsadzanie Niemcami co ACz wyzwoliła. O zgermanizowanym Watykanie nie wspomnę.

 204. @

  Szanowny Panie Redaktorze,

  Jestem przekonany że potrafi Pan identyfikować prowokacje oficerów prowadzących, i tym się nie przejmować.
  Insynuacje zawsze w tym samym stylu, brednie o intuicji i jednostkowych procentach , no i każdy rozumie bo rozumny, rozumiecie, wiecie. Jedyne co jest pozytywne że służby się przy tej okazji dekonspirują.

 205. @

  Faszyści w natarciu:

  Konstytucjonalista prof. UW Marcin Matczak: – Przejmij polityczną kontrolę nad TK i rozmontuj nim KRS. Powołaj nielegalnie neo-KRS i z jej pomocą umieść w SN ludzi takich jak Zaradkiewicz. A teraz pozwól Polsce patrzeć, jak Zaradkiewicz podważa wyroki w milionach ludzkich spraw, żeby wstrzymać postępowanie przed TSUE.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24957202,tak-wladza-chce-szachowac-tsue-ten-wniosek-moze-wysadzic-wymiar.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 206. @

  Tomasz Czuba :

  Pisowskie chamstwo już na pierwszym posiedzeniu PE dało o sobie znać. Waszczykowski i Zalewska nie wstali, Saryusz Wolski stal tyłem w czasie wykonywania hymnu zjednoczonej Europy .

 207. Bar Norte, 15:04

  Przeczytalem polecany wywiad z Passentem.
  ,,Tekst jest publikowany za zgodą Redakcji tygodnika opinii Przegląd. Oryginał pierwotnie ukazał się w Przeglądzie”.
  Nadal nie mozna oteworzyc informacji o Strajku.eu
  Jesli moze Pan wyslac wiecej o nich informcji , to bedzie swietnie.

  Jezeli rzeczywiscie sa finansowani przez Sputnik, to miejmy nadzieje, ze jesli padna ofiara zwierzecej rusofobii , to beda docierac do nas jak RWE.

 208. Ręka podniesiona przez Timmer…Tak sobie myślę,że w ramach miłości bliżniego. Więcej szczęścia mają „nasi” byli prokuratorzy stanu wojennego.

 209. Kobieta przewodniczącą Komisji Europejskiej. Wybrana jednomyślnie.
  Rzadki przypadek, że media rządowe uznają ten wybór za sukces polskiej dyplomacji.
  Zwróciłem uwagę na taki komentarz; jesteśmy za bo ona jest przeciw (?)

 210. kooperatywaMandragon

  „Jezeli rzeczywiscie sa finansowani przez Sputnik”

  Ja nie napisałem, że są finansowani przez Sputnik.

  Wręcz przeciwnie, wyraziłem głebokie wątpliwości co do takich spiskowych interpretacji – na przykładach dwóch publikowanych w portalu tekstów.
  Pan mnie nie zrozumiał z uwagi na swe zauroczenie Rosją putinowską. Zdaję sobie sprawę, że lewicowa krytyka tamtejszego oligarchicznego neoliberalizmu, ktorą uprawia portal Strajk może być dla pana nieczytelna, bo nie mieści się schematach propagandowych mediów głównego nurtu określających pański styl politycznego myślenia.

  Proszę mi powiedzieć, z jakiego powodu rządowe medium Sputnik mogłoby być zainteresowane tekstami portalu Strajk o Rosji. Na przykład taką oceną premiera Miedwiediewa z tekstu „Rosja – wciąż bez zmian?”

  „Miedwiediew jest symbolem oligarchicznego kapitału, korzeniami tkwiącym w nienawistnych dla Rosjan latach jelcynowskiej smuty, kiedy Rosja zdychała w oczach, rozpadało się nie tylko państwo, ale też więzi społeczne i rodzinne. Naprawdę, Rosjanie wiele dadzą, by tamta epoka nie wróciła już nigdy.
  Problem polega na tym, że nawet jeśli osobiste poglądy Miedwiediewa nie są znane, to jego wizerunek opiekuna, a raczej sługi wielkiego oligarchicznego kapitału niewiele odbiega od prawdy. Rząd przez niego skonstruowany (…) to rząd neoliberałów, którzy niewiele troszcząc się o wizerunek troskliwych i odpowiedzialnych urzędników przepychają kolejne reformy, od których pęcznieją kieszenie ich wyznawców, a trzeszczą plecy zwykłych obywateli. Niewiele jest przesady w stwierdzeniu, że Miedwiediew i jego kumple są powszechnie znienawidzeni. Kryje ich i wygładza oficjalna propaganda. Ta w sprawach prezentowania neoliberalnych ministrów stacza się na pozycje najgorszych wzorców radzieckiego propagandowego młotka, którym tłucze się po głowach obywateli.”

  Notki o redakcji jak napisałem wcześniej są na dole strony portalu

  https://patronite.pl/strajk

 211. – W przedmowie do Pana książki pisze Pan, że chce sprawić, „aby po wielu latach, w czasie których poza samą Europą Wschodnią ów temat pozostawał zaniedbany w historiografii i, dzieje największego państwa późnośredniowiecznej i wczesnonowożytnej Europy odzyskały należne im miejsce w ogólnej historii Starego Kontynentu”. Dlaczego ten temat może być ważny i ciekawy dla innych Europejczyków?

  – Bo dzisiaj problem unii jest ciągle aktualny. W Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych. W tym strasznym XX wieku, widzieliśmy i widzimy też dzisiaj jakie są straszne kłopoty z państwami narodowymi. Nacjonalizm niemiecki w XX wieku. Kim jest naród, które terytoria do niego należą? Rozmawialiśmy już o Wilnie. Czy nie lepiej jest rozmawiać, negocjować z sąsiadami, niż powiedzieć: „to miasto jest nasze”? I bardzo się cieszę, ze w Polsce i Niemczech większość uznaje dzisiejsze granice i nie chcemy walczyć o inne. Polacy w ogóle chyba nie chcą. Oczywiście tęskno im za Lwowem, ale i pokolenie pamiętające czasy sprzed II wojny światowej umiera. Młodzi Polacy, młodzi Niemcy nie pamiętają polskiego Lwowa, czy deutch Breslau. Bardzo mi imponuje jak Polacy na terenach poniemieckich, zachodnich dbają o historie tych regionów. Polacy odbudowali po wojnie Gdańsk, odbudowali Wrocław. Nie tak jak Sowieci. Byłem w Kłajpedzie i w Mińsku i nic tam nie ma. Sowieci nie odbudowywali miast, a budowali własne, sowieckie. Za to na przykład historycy w Toruniu bardzo dobrze piszą o historii Zakonu Krzyżackiego. Nie piszą, że to są nasi wrogowie, Chcą po prostu zrozumieć historię. I bardzo się cieszyłem, kiedy byłem na próbie rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem w 2010 roku. Nie na samej imprezie, ale na próbie parę dni wcześniej. I mam te dzisiejsze gazety z miast pruskich, które kiedyś były pruskie. I Polacy w nich dziś piszą kto brał udział w rekonstrukcji rycerzy Zakonu. „My spod Olsztyna. My tez walczyliśmy pod Grunwaldem”. Po polsku piszą, że są z Prus. U nas często się mówi, ze Polacy są nacjonalistami. Oczywiście są dumni, bo ponad 120 lat nie mieli niepodległości. Jak wszędzie są też skrajni nacjonaliści. Ale w większości Polacy są dumnymi patriotami i mają do tego powody. Nie chcą już chyba walczyć za Kresy. Może niektórzy. Ale w większości wiedzą, że mają dzisiaj państwo jakie mają i chcą być częścią Unii. Oczywiście niektórzy chcą, niektórzy nie chcą. Ale chyba rozumieją, że lepiej zostać i walczyć przeciwko projektowi scentra
  https://wolnemedia.net/unia-polsko-litewska-to-byla-unia-braterska-unia-ludzi-a-nie-panstw/
  =======

  Bardzo ciekawe spojrzenie Szkota na historię naszego regionu.

 212. Bar Norte
  2 lipca o godz. 20:02

  Pieniądze dzielą się na mniej lub bardziej „koszerne”?
  Te amerykańskie, niemieckie, fińskie, norweskie, są lepsze niż rosyjskie?
  Oznaczałoby to, że służą nie zarabianiu, tylko urabianiu opinii publicznej, manipulowaniu przekazem informacyjnym.
  Warto by te wszystkie źródła traktować podobnie.
  Mierzyć jednakową miarą.

  W miarę postępów globalizacji, doczekamy się wkładów chińskich, arabskich, indyjskich.
  Każdy z graczy będzie zainteresowany propagowaniem własnej wersji PRAWDY.
  Pluralizm w mediach nie jest złą rzeczą.
  Problemy będą jedynie z WYBOREM dokonywanym przez plebs……
  Osiołkowi w żłobu dano……

 213. Bar Norte

  Pan mnie z kims pomylil.
  ,, Pan mnie nie zrozumiał z uwagi na swe zauroczenie Rosją putinowską. Zdaję sobie sprawę, że lewicowa krytyka tamtejszego oligarchicznego neoliberalizmu, ktorą uprawia portal Strajk może być dla pana nieczytelna, bo nie mieści się schematach propagandowych mediów głównego nurtu określających pański styl politycznego myślenia.”

  Prosze bardzo o skopiowanie tego, co Strajk.eu sam pisze o sobie na dole strony
  w linijce ,, Kim jestesmy ” , bo nie moge tego linku otworzyc ani z laptopa ani z komory.

 214. wiesiek59 godz. 20.36
  Ładnie to podsumowałeś!
  Z daleka lepiej widać, ale faktycznie z dużą estymą podchodzimy do zabytków i zabytkowych przestrzeni miejskich

 215. kooperatywaMandragon

  Przecież podałem panu link pod którym znajdzie pan informacje o redakcji i dziennikarzach. Ponawiam:

  https://patronite.pl/strajk

 216. Arkadiusz Mularczyk „Polska ma większość blokującą”
  Brzmi mocarstwowo

 217. adam100
  2 lipca o godz. 16:32

  „Afera 27:1”

  Nie rozumiesz kolejnego słowa: „afera”; sięgnij do SJP.

  ” … czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko)”.

  To głupkowate co piszesz, Tusk nie był kandydatem Polski tylko Malty (która go formalnie zgłosiła), a tak naprawdę Niemiec. Kandydatem Polski był Jacek Saryusz-Wolski, co zostało zignorowane.

 218. ls42
  2 lipca o godz. 22:09

  „Arkadiusz Mularczyk „Polska ma większość blokującą”. Brzmi mocarstwowo”.

  Niekoniecznie i laczego od razu mocarstowowo? Mocarstwem się bywa, owszem, ale nigdy w wyniku deklaracji, trzeba czegoś znacznie, znacznie więcej.

  Natomiast …. M. Morawecki: „Polska jest państwem bardzo poważnym, które wymaga od swoich partnerów, żeby być na poważnie traktowanym”.

  Oczywiście, więszosć tutejszych blogowiczów chętnie by przystała na to, aby Polska nie była krajem poważnym i dawała się poklepywać po plecach, jak to bywało w czasach tuskowego renesansu III RP.

 219. Mauro Rossi

  „Tusk nie był kandydatem Polski tylko Malty (która go formalnie zgłosiła), a tak naprawdę Niemiec”.

  Ursula von der Leyen, którą dziś z zachwytem przyjęliście też jest kandydatem Niemiec na szefa KE. Ze wsparciem Francji. To kandydatka Merkel, Tuska i Macrona.

  Musisz chyba argumentację przemyśleć.

 220. Good news. Na konklawe uwalono Timmermansa, człowieka Sorosa. Jak to na konklawe, duch dziejów czuwał.

 221. @Mauro Rossi
  2 lipca o godz. 22:16

  „i dawała się poklepywać po plecach, jak to bywało w czasach tuskowego renesansu III RP”.

  Nie to co PiS, który zmienił ustawę o IPN po dyktando Mossadu w ciągu jednego dnia roboczego, włącznie z podpisem przebywającego za granicą Dudy i publicznym „zameldowaniem wykonania zadania” przez Morawieckiego premierowi Izraela Netanyahu z bezpośrednią transmisją przez TVPiS w primetime.

  Takiego „trybu” przyjęcia ustawy Polska nie pamiętała od czasu sejmów rozbiorowych.

 222. Mauro Rossi 22.16
  Są politycy od czarnej roboty co można czasami docenić, ale są tacy od których wypowiedzi zawsze są pokrętne i budzą sprzeciw, bo już tak mają, tacy są, tacy się urodzili i nawet trudno o współczucie.
  Wczoraj przypadła rocznica powołania unii polsko-litewskiej. Ogromne terytorium słabo zaludnione z chwiejną władzą. W PRL-u uczono nas jakim w czasach tamtej unii byliśmy mocarstwem, w każdym razie ja byłem o tym przekonany.
  Obecne komentarze pokazują zgrzebną rzeczywistość tamtej mocarstwowości. Regionalnym mocarstwem ostatni raz byliśmy przed wojną. Niestety zaatakowali nas nie ci którym byśmy naszą mocarstwowość pokazali.
  Dzisiaj mamy szczęście, że nie za bardzo jest się z kim mierzyć. Byłoby to ze wszech miar niepoważne.

 223. PiS odniósł kolejne historyczne zwycięstwo nad największymi wrogami Polski, tj. Niemcami i lewactwem.

  W wyniku zablokowania kandydatury Timmermansa szefową KE została Niemka Ursula von der Leyens, która głosowała za prawami gejów do małżeństwa i adopcji dzieci oraz publicznie poparła walkę polskiej opozycji z PiSem. Jej zastępcą zostanie prawdopodobnie Timmermans.

  W dodatku pani Ursula jest ministrem obrony Niemiec oraz protegowaną Angeli Merkel. PiSie, co teraz będzie z Gdańskiem?

 224. wiesiek59

  Sputnik jest medium rzadu rosyjskiego wiec prezentuje jego interesy. Nie widzę w tym nic bulwersującego.
  Tak jak nie widzę nic bulwersującego w działaności mediów prezentujących interesy innych państw.

  Natomiast nie mogę się zgodzić z tezą kooperatywyMandragon, że portal Strajk jest polską mutacją Sputnika. Nie mogę się zgodzić z dwóch powodów:

  Po pierwsze kooperatywaMandragon nie przedstawia na ów związek jakichkolwiek dowodów poza jakąś stroną na fecebooku.

  Po drugie portal zamieszcza teksty krytyczne wobec rządu rosyjskiego reprezentującego interesy oligarchii neoliberalnej w tym kraju – czego dowiodłem na przykładach.
  Oczywiście nie jest to portal antyrosyjski, bo lewicowa redakcja w dupie ma nacjonalizm putinowski i rozróżnia grupy społeczne które rząd Rosji wspiera od grup które wykorzystuje.Stąd np teksty o represjach wobec rosyjskiej lewicy.

 225. Bar Norte
  2 lipca o godz. 22:07

  Dziekuje serdecznie za informacje o zespole redakcyjnym Strajk.eu.
  Wspolpraca tych dziennikarzy z Le Monde Diplomatique, NIE i Inicjatywa Pracownicza
  sa wspanialym poreczeniem zaangazowania i jakosci dziennikarstwa.
  Nigdzie nie podawane sa zrodla finansowania ,
  ale to nic ,
  bo za Wielka Woda najtezsze glowy i najgoretsze serca pracuja dla rozglosni RT.

 226. Bar Norte
  ,, What Is RT? – The New York Times
  https://www.nytimes.com/2017/03/08/world/europe/what-is-rt.html
  Mar 8, 2017 – LONDON — Created 12 years ago by Vladimir Putin as Russia’s answer to soft- power television stations like France 24 and the BBC …”

 227. remm 22.36
  Jest też matką siedmiorga dzieci dowiedziałem się z mediów

 228. Mauro Rossi,
  trochę to nas tu rozśmieszasz bo jeśli Timmermans będzie wiceszefem KE to po pierwsze, będzie jeszcze bardziej (niż był) zdeterminowany w krokach zmierzających do zaprzyjaźniania się z rządem PiS na tle praworządności, po drugie, przez dłuższy czas Ursula VDL będzie takim samym szefem KE jak ministra Witek jest szefową MSW przy Zielińskim i Morawiecki premierem przy Kaczyńskim.
  Odstawiasz kabaret. Na dodatek dwóch krętaczy finansowych Babiś i Morawiecki pod rączkę Wizerunkowo – dupakwas ale PiSwizja da radę.

 229. emm
  2 lipca o godz. 22:25
  @Mauro Rossi
  2 lipca o godz. 22:16

  „i dawała się poklepywać po plecach, jak to bywało w czasach tuskowego renesansu III RP”.

  Nie to co PiS, który zmienił ustawę o IPN po dyktando Mossadu w ciągu jednego dnia roboczego, włącznie z podpisem przebywającego za granicą Dudy i publicznym „zameldowaniem wykonania zadania” przez Morawieckiego premierowi Izraela Netanyahu z bezpośrednią transmisją przez TVPiS w primetime.

  Takiego „trybu” przyjęcia ustawy Polska nie pamiętała od czasu sejmów rozbiorowych.

  Mój komentarz
  Dodam jeszcze, ze PiSowscy manipulatorzy polskością i prawem ani przez moment nie zdawali sobie sprawy, że swoją nieudolnością i naiwnością w sprawach międzynarodowych kompromitują, wystawiają siebie, państwo i polskość na kpiny, na pośmiewisko i wrogie oceny.
  Pzdr, TJ
  Pzdr, TJ

 230. Układanka władz UE sprzed pół godziny

  Ursula von der Leyen (chadecja) za Junckera. Timmermans (socjalista) I wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Belg Charles Michel (liberał) za Tuska, Hiszpan Josep Borrell (socjalista) za Mogherini, Włoch Sassoli (socjalista) na szefa Europarlamentu, Christine Lagarde z Francji (socjalistka) na prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

  Jak widać Europa Środkowo-Wschodnia reprezentacji we władzach nie ma.

 231. z kobiecej ciekawości otworzyłam rt:
  https://www.rt.com/news/463230-us-germany-australia-waste/
  Trzy przodujące najbogatsze kraje wysyłają swój śmietnik biedakom do wykorzystania. Polacy również zasłużyli sobie na „dary” i potrafią zrobić biznes na wszystkim segregując, – to na sprzedaż, tamto na wysypisko czyli do ognia.
  Właściciele śmietników powinni być zaopatrzeni w czip umożliwiający lokalizację w przypadku nieszczęśliwego zaprószenia.

 232. @Bar Norte, @black…, teraz rozumiem stoicki spokój zarówno wasz jak i mędrców z krętymi brodami
  https://www.yahoo.com/news/israel-destroyed-half-hour-america-161722768.html

 233. „Jest też matką siedmiorga dzieci dowiedziałem się z mediów…”, znaczy że jest silniejsza od wszystkich mężczyzn świata

 234. to nie jest dobra kandydatura (ursula von der layen);
  w niemczech ostatnio same afery i katastrofy, a ambicje ma wielkie; oby to nie byl awans do nieba;

 235. żabka konająca

  „teraz rozumiem stoicki spokój”

  Od kilku godzin atmosfera zaczyna się zagęszczać.

  Putin odwołał zapowiadane spotkania z powodu nagłej narady z ministrem obrony, w UE zwołane niespodziewane spotkanie Rady dot bezpieczeństwa, w USA Pence też nagle wezwany do Białego Domu.

 236. Żabciu; nie bądź w gorącej wodzie kompana.

  https://www.youtube.com/watch?v=ph4TAHWTF-A

 237. Bar Norte
  2 lipca o godz. 22:22

  „Ursula von der Leyen, którą dziś z zachwytem przyjęliście też jest kandydatem Niemiec na szefa KE. Ze wsparciem Francji. To kandydatka Merkel, Tuska i Macrona. Musisz chyba argumentację przemyśleć”.

  Nie wiem kto bardziej.
  Timermmans był kandydatem krajowej opozycji (lewicowo-prawicowej) oraz sponsorem Biedronia (stąd żałoba w „Wyborczej”, „Polityce”, pewnie i „Krytyce Politycznej”), więc nie rozumiem jak jednocześnie nie miałby być kandydatem Tuska? Tusk po raz kolejny zawiódł opozycję i już nie wróci do kraju na białym Caracalu. 🙂

  Jak na prawdziwym konklawe rządzi Duch Święty, tak na europejskim Duch Dziejów (co chyba ci bliskie), co oznacza, że murowany kandydat na papieża (komisarza) zwykle nim nie zostaje. Polecam świetny film w reż. Christopha Schrewe „Konklawe”. Akcja dzieje się pod koniec XV wieku. Murowany kandydat (Francji) przepadł, bo w kolejnych głosowaniach przeciągającego się konklawe nie mógł uzyskać 2/3 głosów. Zwyciężył kard. Eneasz Piccolomini (nota bene biskup Warmii), czyli Pius II, później świetny papież. Szalę w wyniku skomplikowanej intrygi przeważył … młodziutki kardynał Borgia, późniejszy Aleksander VI.

  Ursula von der Leyen jest dla PiS do przyjęcia, bo to polityk, nie ideolog. Siłę pokazały kraje V4, dotychczas w UE, kraje bałtyckie oraz Włochy. Były one w stanie zebrać osiem głosów, które formalnie mogły zablokować wybór Timermmansa. Kraje te wykurzyły się, że Francja, Holandia, Niemcy i Hiszpania „wybrały” Timmermannsa już wcześniej i jakby zaocznie ― na szczycie G-20 w Osace. A jeśli chodzi o Macrona to jego kandydatką była szefowa Eurobanku, właśnie na to stanowisko. Macron nie grał o nic innego. Oczywiście, za chwile pojawią się głosy, ze Timermmans był tylko zderzakiem, ale przeczy temu jego kampania prowadzona od kilku lat.

 238. Mauro Rossi

  Krótki komentarz na temat wyboru władz PE zamieściłem pod nowym wpisem Gospodarza.

  Musisz się chyba pochylić głebiej na mechanizmami politycznymi w PE, bo ci się mylą europejskie frakcje polityczne z państwami.

 239. tejot
  2 lipca o godz. 23:02

  „Nie to co PiS, który zmienił ustawę o IPN po dyktando Mossadu w ciągu jednego dnia roboczego”.

  A co uzyskaliśmy w zamian? Przeczytaj uważnie kilka razy, może zapamiętasz.

  „Zawsze byliśmy zgodni, że sformułowania „polskie obozy koncentracyjne / polskie obozy śmierci” są rażąco błędne i pomniejszają odpowiedzialność Niemców za tworzenie tych obozów” – czytamy we wspólnej deklaracji premierów Państwa Izrael i Rzeczypospolitej Polskiej – Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu. Deklaracja została podpisana w środę 27 czerwca, po zmianie przez Sejm i Senat ustawy o IPN i podpisaniu jej przez prezydenta Andrzeja Dudę”.

  „Takiego „trybu” przyjęcia ustawy Polska nie pamiętała od czasu sejmów rozbiorowych”.

  A pamiętasz ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego, pod dyktando europejskich liberałów i wbrew zapowiedziom wyborczym? Tak, tak, to Tusk z Komorowskim.

 240. To media wyrywają kły wyborcom.

  Medialne niepokoje Marcina Sadzawki
  Marcin Sadzawka
  dożył setki
  gdy go dopadły wątpliwości
  czy on naprawdę żył na świecie
  po jakie licho sterał kości
  co to za życie
  pytał siebie
  nie byłem nigdy w telewizji
  nie było o mnie też w gazetach
  więc może mnie nie było nigdy
  ci którzy żyją
  to „big brother”
  innych w klepsydrach wspominają
  a o Marcinie ani słowa
  więc go nie było
  bo nie znają
  miał on co prawda
  czworo dzieci
  wnuki
  prawnuki
  praprawnuki
  wszyscy uczciwi i normalni
  a nawet zdolni do nauki
  lecz żaden nigdy nie wystąpił
  nawet wśród tłumu w telewizji
  więc tak naprawdę ich nie było
  i stąd Sadzawki smutne myśli
  odkąd pan Marcin był na rencie
  to usidliły go te media
  życie doczesne to jest przy nich
  prostactwo
  plucha
  zwykła brednia
  a w telewizji pełnia szczęścia
  seriale
  szoły
  monitory
  kameleony i wampiry
  a nie Sadzawki nudne story
  świat na ekranie
  raj na ziemi
  aktorzy barwni
  elokwentni
  spikerzy bystrzy jak potoki
  a Marcin zwykły i przeciętny
  niektóre gwiazdy telewizji
  wręcz rozdwajały jego serce
  zmieniając ciągle swych partnerów
  jak te kwiatuszki w butonierce
  a ten największy przebieraniec
  to życie własne wręcz potroił
  zmieniając w oczach swe poglądy
  czy on z Marcina żarty stroił
  Marcin Sadzawka
  przeżył ciężko
  internetowy podbój świata
  lecz w tym kosmosie informacji
  świat czarną dziurę nim załatał
  i gasł nam Marcin
  prawie w oczach
  nie znalazł nigdzie pocieszenia
  nawet wikary go opuścił
  sprzedając w mediach swe wspomnienia
  wreszcie nasz Marcin nas pożegnał
  choć nie rozwiązał wątpliwości
  czy świat realny to są media
  czy to jest ósmy grzech ludzkości
  motto:
  potwierdzisz byt swój na tym świecie
  puszczając bąki w internecie

  / zamieszczone w ”Przebierańcach 1989”
  2002

 241. Bar Norte

  Nie twierdzilem wcale, jak Pan pisal wieskowi59, ze Strajk.eu jest powiazany ze Sputnikiem, ale pisalem jedynie ze link na autorskiej stronie nie otwiera sie i jedyne co sie dalo wyguglowac, to nie zadna notatka wikipedii lub krytyka ,, gazety wyborczej”, ale jedna jedyna opinia jakis liberalnych demokratow bez nazwiska.
  Mialo to posluzyc jako krok do dalszego poszukiwania faktow.
  Nadal zrodla finansowania nieznane, co nie jest problemem, bo czy zyja ze zbiorek spolecznych czy pieniedzy bogaczy czy bogatych organizacji, to wazne jest jedynie , co pisza
  a kwestia jest jedynie mozliwosc przetrwania w obliczu ataku sadowego.

  PS Dwaj wybrancy fortuny, Soros i Koch, zlozyli sie po pol milionie dolarow na otworzenie instytutu pracujacego nad ograniczeniem agresywnej polityki zagranicznej : zmniejszenia napiecia z Iranem, Rosja i Chinami, wycofaniem wojska z Afganistanu i Iraku.
  Rozpoczecie dzialalnosci we wrzesniu.
  https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/george-soros-charles-koch-quincy-institute-think-tank-anti-war-a8982216.html

css.php