Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Jarosław Kaczyński

26.07.2019
piątek

Widmo krąży po Polsce…

26 lipca 2019, piątek,

Faszyzm nie kojarzy się z systemem autostrad, z robotami publicznymi i z korporacjonizmem, lecz przede wszystkim z totalną władzą jednego ośrodka, jednej partii, jednego przywódcy, z rasizmem, przemocą, ideologią narodowo-socjalistyczną, ekspansją terytorialną, zbrodniami przeciwko ludzkości, Holokaustem, systemem totalitarnym: jedno państwo, jedna partia, jeden fuhrer.

Faszyzm, w odróżnieniu od komunizmu, został pokonany w czasie II wojny, ale jego pozostałości przetrwały i w sprzyjających warunkach mogą odżyć.

Pierwszy przykład to kwestia imigracji z południa na północ. Gdyby imigranci, nawet nielegalni, byli biali i byli chrześcijanami, sprawa wyglądałaby inaczej. Nie byłoby mowy o wojnie kulturowej czy cywilizacyjnej, która dzieli narody. W naszym kraju już straszy się Polaków wojną cywilizacyjną, zagrożeniem chrześcijaństwa, a przede wszystkim katolicyzmu – „najbardziej prześladowanej religii na świecie”. Istnieją więc okoliczności sprzyjające fanatykom.

Miejsce Żydów zajmują dziś osoby LGBT. Oczywiście, nikt nie każe im jeszcze nosić różowych opasek, ale kto wie, czy dla ich „bezpieczeństwa” nie wpadnie komuś do głowy, aby założyli opaski, żeby policjanci mogli odróżnić ich od bandytów, którzy ich atakują.

Potępienie „pederastów, zboczeńców, ciot” nie jest w Polsce karane ani rzadkie. Od prawicowych piśmideł po najbardziej potężnego człowieka w Polsce. Wszak nie kto inny jak prezes Kaczyński powiedział kilka dni temu, że nie musimy chodzić pod tęczowym sztandarem, mamy swój, biało-czerwony.

Czymże jest przeciwstawienie obu sztandarów? Prezes uznał, że „ideologia” (jaka?) LGBT stanowi zagrożenie naszej tożsamości i interesu narodowego (nie cytuję dosłownie). Osiłki, bandyci, którzy atakują marsz równości, mogą sądzić, że bronią ojczyzny przed pederastami! Są spadkobiercami Żołnierzy Wyklętych i wszystkiego, co najlepsze w polskiej tradycji katolickiej.

To dlatego publicznie dziękują im duchowni, choć episkopat bandytów potępił. Warto przypomnieć, że hitlerowska Rzesza traktowała homoseksualistów podobnie jak Żydów – jedni i drudzy trafiali do pieca w pierwszej kolejności. W Polsce powinien stanąć pomnik homoseksualnych ofiar hitleryzmu.

Wreszcie ostatnia moja uwaga dotyczy konfliktu hitlerowców z sędziami. Jeszcze zanim w 1933 r. NSDAP objęło władzę, miał miejsce konflikt tej partii ze środowiskiem sędziowskim. Pisał o tym m.in. prof. Franciszek Ryszka w pionierskiej książce „Państwo stanu wyjątkowego”.

Podsumowując: nie należy szermować oskarżeniami o faszyzm, ale warto i należy mieć dobrą pamięć i oczy otwarte.

Zaproszenie
Goście Plus będą z nami w TOK FM – niedziela 28 lipca, godz. 10.05: Jerzy HASZCZYŃSKI, kierownik działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, dr Katarzyna KASIA, filozofka, teoretyk sztuki, ASP (odkrycie komentatorskie sezonu!), i Michał SUTOWSKI, publicysta, tłumacz, sekretarz redakcji „Krytyki Politycznej”. Bądźcie z nami!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 486

Dodaj komentarz »
 1. Miło, że nasza seria wpisów, na poziomie kultury dyskusji niedostępnej dla większości, zainspirowała Gospodarza…..

 2. Fakt że różowy sweter noszę tylko w domu, na ulicy lekkomyślnie byłoby w nim się pokazać, a cena zakupu bardzo okazyjna.

 3. Oczywiście można się pocieszać , że jeszcze nie jest tak źle , ale jedno jest pewne . Jeśli PiS wygra jesienne wybory to strefa wolności obywatelskich będzie dalej topniała , a Partia będzie zawłaszczać dalej kolejne dziedziny życia .
  Z przerażeniem obserwuje jak partia wykorzystuje także samo istnienie środowiska LGBT i kreuje je na głównego wroga publicznego i to wszystko tylko dla umocnienia własnej władzy . Jakiego zamieszania w prostych umysłach i do jakich pogromów może prowadzić przedsmak mieliśmy w Białymstoku . Polska wkrótce może sie stać krajem bezpiecznym jedynie dla „lepszego sortu”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dobrze, że Redaktor Passent przypomniał o najważniejszym, o tym, że początkiem wszystkiego w Niemczech w 1933 roku był konflikt partii z sędziami.
  Zresztą w 1933 roku było już po ptakach, żaden opór nie był w stanie zatrzymać partii z wodzem na czele od zagarnięcia w całości państwa wraz ze społeczeństwem, rodzinami, obywatelami, organizacjami, kulturą, obyczajami, itd.

  W 2015 roku w Polsce zaczęło się dokładnie od tego samego, troszkę w innym wariancie, lecz sedno obu porównywanych konfliktów jest takie same.

  Czy odpowiedz na pytanie – dlaczego tak się działo w Niemczech w 1933 i dlaczego podobne elementy występują w Polsce 2015-2019 – należy szerzej uzasadniać? Czy podobieństwo nie jest przypadkowe?
  Pzdr, TJ

 6. „należy mieć dobrą pamięć i oczy otwarte”

  Zapytam najpierw, kto intyguje ten powrót do faszystowskich zachowań i procedur? Czy w sferze politycznej to nie jest nasz fürerek, prezes Kaczorek ze swoimi psychopatycznymi ciągotami?

  Czy niezaczadzona część społeczeństwa jest świadoma zagrożeń i jest w stanie polski neofaszyzm zepchnąć na śmietnik historii?

 7. @wiesiek59
  Odnoszę nieprzyjemne wrażenie, że kogoś swoim postem obrażasz.
  „Poziom kultury dyskusji niedostępnej dla większości”, czyli kogo?
  „Nasz seria wpisów”- czyja?
  Tak czy owak, poziom Twojej megalomanii rośnie.

 8. Faszyzm, salazaryzm, frankizm, stalinizm, maoizm, panturkizm, nie kojarzy się z unowocześnianiem kraju, budową jego infrastruktury, potencjału przemysłowego, tylko ze zbrodniami popełnianymi w trakcie dokonywania przemian.
  Koszty ludzkie były wysokie.
  Zwycięzcy napisali historię i dokonali obowiązującej wykładni wartościującej, zapominając o własnych przewinach i zbrodniach.
  Standardowa metoda pisania historii……

  Migracja Północ- Południe, spowodowana jest zmianami klimatycznymi niezależnymi od człowieka i jego technologii.
  Napędzana jest również działalnością korporacji w krajach Południa, bezwzględnym drenażem zasobów krajów zależnych.
  Bez zmiany tej polityki, możemy oczekiwać miliarda gości.
  Implikacje tego faktu dla naszej infrastruktury, wydajności pracy, kreatywnosci, poziomu życia, jego stylu, poziomu szkolnictwa, są oczywiste, choć niedoceniane przez polityków.
  Koszty poniosą nie oni, a społeczeństwa poddane tak diametralnej zmianie systemów wartosci dotychczas obowiązujących.

  Czyli, sami sobie zgotujemy ten los, choć decyzje podejmuje w naszym imieniu KE.
  Jaki ma w tym interes, trudno stwierdzić…..

 9. @ wiesiek 59
  Uspokój swoje emocje .Jest to pierwszy moj wpis w Twoja strone od zawsze , tj ponad 10 lat!

 10. Prezes Kaczorek faszyzujące tony wrzuca w obieg i na scenę bo wybory nadciągają. Trzeba mu zcementować bazę i przykryć afery i rozległe niedoróbki „dobrej zmiany”. Jego chwyt wyborczy, którym notabene posługuje się od 2005 roku, polega na straszeniu Lachów. A to Tusk wyżre wszystkim z lodówki a dzieciakom zabierze pluszaki, a to Platforma zaleje kraj islamistami i ich parazytami, a to zagrażaj naszej chrześcijańskiej ojczyźnie ideologia gender i LGBT. Pederaści kontra naród. Tęcza kontra biało-czerwona ….

  A tam służba zdrowia gnije, edukacja skwierczy, drożyzna zagląda w oczy, nierówności narastają, podatki idą w górę, smog dusi, Unia dociska i co z tym PiS zrobi? Pogoni ich tak jak gejów i lesbijki?

 11. waldemar
  26 lipca o godz. 18:15

  Jako jeden z niewielu dyskutantów, produkujesz wyłącznie merytoryczne wpisy.
  Proponuję kontynuować temat zadany przez Gospodarza.
  Jak dla mnie, jest wyjątkowo ciekawy.
  Twoje autorskie zdanie, zapewne bedzie również inspirujące do przemyśleń.
  Liczę na ciekawą dyskusję, pozbawioną osobistych wycieczek.

 12. @mag
  26 lipca o godz. 17:49

  No, przecież gdyby nie @wiesiek59, to już Pan Redaktor nie wiedziałby o czym pisać.

  Wybitny psychopatolog, klimatolog, ekonomista i politolog w jednym międli, peroruje, tokuje, truje, werbalizuje i wywala treści w przestrzeń wirtualną, narzuca się światu w chorobliwym słowotoku.
  Pragnie zaistnieć, bo nie znosi ciszy?
  Bo jak się zatrzyma, to coś innego dojdzie do głosu?

  @wieśku59
  Czego się lękasz?

 13. Mówią, że nie da się dwa razy wejść do tej samej wody w rzece, co jednak nie oznacza, że nie da się złapać tego samego syfu dwa razy, jeśli woda w rzece jest nadal brudna.

  Przecież przed wojną, w tej czczonej i hołubionej dziś II RP autorytaryzm instytucjonalny i krypto-faszyzm podskórny miały się wyśmienicie. Znakomitej większości Polaków nie przeszkadzała Bereza, PPP, ONR, Falanga czy kult starego, spierniczałego dziadka w marszałkowskim mundurze, dziadka, który za nic miał demokrację i jej instytucje i który rozdzielał swoim przywileje wedle zasady TKM. I czarna sotnia katolicka pokornie ssała pierś piłsudczyzny, stojąc na straży zachowawczego systemu wartości i ciemnogrodczyzny.

  Nie trzeba patrzeć na Republikę Weimarską i Reich. Ulica, pomnik i/lub plac Piłsudskiego jest w każdej Pipidówce.

  Woda jest ta sama w Wiśle, ten sam miazmat, zwany pieszczotliwie świadomością narodową. Nie trzeba się niczemu dziwić. Szczerek napisał swego czasu: I tak Europa Środkowa odchodzi od demokracji, której nie rozumie, i wraca tam, gdzie zawsze była: do krainy tyranii i zamordyzmu. Do Europy Wschodniej.

  Witajmy w domu.

 14. Z trudem przebijają się do powszechnej świadomości coraz liczniejsze przypadki agresji ksenofobicznej i wszelkiej innej. To się ciągle jeszcze nie mieści w pale. Powołujemy się na piękne tradycje tolerancji w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wielobarwną narodowo II RP, a tu taki obciach za obciachem.
  Chyba nikt trzeźwo myślący nie ma wątpliwości, że zaczęło się od cichego przyzwolenia dzisiaj rządzących na coraz radykalniejsze zachowania skrajnych grup: pseudo kiboli, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR (jednak zdelegalizowany w faszyzującej pod koniec II RP), czyli odgrzewanie starych kotletów nacjonalistycznych, które nie wiedzieć kiedy przerodziły się już w pełzający faszyzm.
  JK i jego kamaryla wypuścili dżina z butelki. Jak go zagnać do butelki z powrotem, oto jest pytanie. Łatwo nie będzie.
  Właśnie prokuratura umorzyła po dwóch latach śledztwo w sprawie obchodów urodzin Hitlera, bo… nie udało się ustalić winnych tego bezprecedensowego „zajścia”.

 15. Jako dziecko przeżyłem tzw Rassenschau. Strach pamiętam do dziś.
  Wielokrotnie komentowałem ostatnie zdarzenia w kraju jako metody stosowane w okresie faszyzmu. Tak rodził się faszyzm. Znam z doświadczenia a nie opisów.

 16. @mag, 26 lipca o godz. 18:43

  Przeczytaj najpierw, co napisał Jacobsky.
  Może przestaniesz powielać legendę o „wielobarwnej narodowo II RP” albo przypomnisz chociaż fatalną politykę wobec mniejszości ukraińskiej, antysemityzm, getta ławkowe etc.
  Dmowskiego: „Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów”,
  prymasa Hlonda: „Wpływ żydowski na obyczajność jest zgubny, a ich zakłady wydawnicze propagują pornografię”

  „Żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu, szerzy przekupstwo i zepsucie wśród dorosłych, a rozpustę i bezbożnictwo wśród młodzieży, wydziera nam handel, przemysł, rzemiosło, a nawet ziemię. ” (M. Kolbe)

 17. Relatywizowanie milionów ofiar nacjonalizmu i faszyzmu w I i II wojnie światowej , oraz prześladowań wszystkich możliwych mniejszości które miały nieszczęście faszystom napatoczyć się i usprawiedliwianie to jakimiś urojonymi sukcesami gospodarczymi, to ma być prawdziwa wizja historii ?
  Faszyzm nieprzypadkowo wylądował na śmietniku historii.

 18. 808 komentarzy przy poprzednim zagajeniu o JK to dużo ponad przeciętną, więc nie może dziwić zmiana tematu.
  Waldemar niepotrzebnie skrytykował wieśka59, który ocenił trafnie, być może nieco na wyrost, sytuację na blogu. Ostatecznie zawsze aktualne analizy przyczyn katastrofy smoleńskiej kończące poprzednie zagajenie dają tutejszym komentatorom palmę pierwszeństwa w cyfrowej przestrzeni.

 19. Obiecywałem mniej trudności.
  Więc z obawy nie poznania się na żarcie skopiowałem komentarz spod poprzedniego wpisu gospodarza.

  Nawiązanie do wstępniaka jest na czerwono.

  @jobrave

  Zakładam, że nie byłeś w Busko, lub czynię założenie słabsze.

  Po uwolnieni z więzów gospodarki planowej w jednym z pensjonatów odzyskanych przez następców byłych właścicieli można wypić drink o nazwie Bolszewika goń.

  Możesz przed tym pensjonatem wyjść z elektrycznego wózka obwożącego turystów i pensjonariuszy. Dawna zabytkowa ulica od parku uzdrowiskowego do rynku na wierzchu Garbu jest wyłaczona z ruchu samochodowego i ma wydzieloną gładką ścieżkę dla rowerów górskich i dla wyżej wymienionych pojazdów. Przebudowana niedawno ulica jest otoczona dwoma szpalerami drzew i teraz ma też schodki, których niegdyś nie było.

  Zatem bywalec buskowy mógłby mnie zapytać ile takie zdobywanie Garbu kosztuje. Ostatni taki spacer w dół został skwitowany dwakroć przez żonę:
  Nie goń tak!

  Zarówno mieszkańcy, jak i przybysze kiepsko znają się na tradycji szybkiego rozumienia i W Pińczowie dnieje. jest traktowane tak jak oczywiste dla mnie wzmianki o Male, głupie zło ( nazwa jednego z felietonów Karoliny Lewestam w Dziennik Gazeta Prawna. )

  Co innego czytam niż czytający noje komentarze.
  W szczególności nie pochylając pisma i nie ujmując cytatu w cudzysłowy mogę zacytować ale zachowam szacunek dla Lukasza Baką – naczelnego satyryka nazwanej tu gazety dopełniającego swoje obyczajowe i polityczne komentarze opisem testowanych aut.

  Dzięki temu felietony czytaj Janusze zwykle nie rozumiejących pozostałych materiałów tej gazety Z poczucia humoru trudno wyżyć i umiejętne dodatkowe zaprezentowanie Toyota Corolla 2.0 Hybrid pozwala na dobrobyt i dobrostan. Dwa w jednym.

  Renault twizy – z uwzględnieniem dopłaty kosztowało będzie zaledwie 37,2 tys, zł. Problem w tym , ze to nie samochód. W gruncie rzeczy to dwa skutery połączone ze sobą taśmą klejącą. W seryjnym wyposażeniu nie ma nawet drzwi.

  Obiecałem nie stwarzać swoimi komentarzami trudności, więc objaśniam: pochyłym pismem podałem szyderstwo z megalomana Krzywoustego Kłamczuszka.

  Busko ukrywa liczbę ludności i do czasu spisu powszechnego będzie pobierało dopłaty Skarbu Państwa do miast poniżej 25 tys. mieszkańców i mieniących się uzdrowiskami.

  Bolszewika goń można sączyć i zajadać się słodyczami do czasu gdy na przeciwko nie włączą 1000 W oraz Zielone oczy. Perelwski pawilon już po stronie parkowej. Zapytałem facia wyglądającego na wodzireja czy puszczają Córkę grabarza. Żona podkształcona wieloletnimi mymi złośliwościami zbladła.
  Facio jednak nie zrozumiał i rzekł, że to nie jest interes rodzinny.

  Dochód z zabiegów rehabilitacyjnych budżetowi miasta nie wystarcza i płatne pozwolenie na muzyczny łomot udziela się ochoczo.

  Parterowy pawilon przy Sanatorium Włókniarz puszcza muzyko-łomot z nadzieją, że przybierzą na potańcówkę Pińczowianin z Pińczowianką. jest trochę do przebycia i po 22-ej pozostaje instrument zbiorowy łos bydlęcy pytający po wielokroć, bo góral nie odpowiada.

  https://www.youtube.com/watch?v=C7EG3l5qt-8

 20. GajowyM.
  26 lipca o godz. 18:27

  W przeciwieństwie do ciebie, moje wpisy są na ogół merytoryczne, czy kierujące do interesujących treści na jakiś temat.
  Wątki osobiste mnie nie interesują.

  Skup się więc na temacie sygnalizowanym przez Gospodarza.
  Może będziesz miał coś ciekawego do powiedzenia.

  W następnym wpisie poruszyłeś rzecz ważną- sytuację narodowości w II RP.
  Moim zdaniem, KE chce nam narzucić sytuację podobną- przyjęcie dużej liczby różnych kulturowo i religijnie mniejszości.
  Czy żąda powtórzenia sytuacji z lat 30′ w imię bliżej niesprecyzowanych korzyści?
  Odtwarzając wielokulturowość, odtworzymy przecież konflikty?

  Obecnie, trwają czystki etniczne i religijne w Azji, Afryce, Azji Mniejszej.
  Główną ofiarą są wspólnoty chrześcijańskie, mniejszości religijne.
  Rzecz dotyczy setek milionów ludzi, ofiar są setki tysięcy.

  Pytanie brzmi.
  Czy KE forsująca takie zmiany w strukturze ludności europejskiej, jest świadoma potencjalnych skutków?
  Politycy wezmą pełną odpowiedzialność za zdarzenia których będziemy świadkiem za kilkanaście lat, a będących skutkiem ich obecnych decyzji?

  Jestem przeciwko głupocie, i fanatyzmowi.
  Różnym ideologiom i modom.
  Zbyt dużo wiadomo o świecie, naturze ludzkiej, psychologii człowieka, by nie móc przewidzieć skutków obecnych działań europejskich, czy zachodnich elit.
  Europejskie imperia upadały z podobnych powodów.

 21. @wiesiek59, 26 lipca o godz. 19:22

  Twoim zdaniem Polacy nie są (genetycznie?) zdolni do dzielenia przestrzeni życiowej z innymi kulturami i wcześniej czy później wezmą się znowu za pogromy i palenie stodół?
  To, co jest od lat możliwe w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Skandynawii, Szwajcarii nie przyjmie się w Polsce ani na Węgrzech czy w Czechach i nie ma co próbować, bo Polak garnie tylko do siebie i tylko jemu się należy, to oczywista oczywistość?

  „Jestem przeciwko głupocie, i fanatyzmowi.
  Różnym ideologiom i modom.”

  To już powtarzasz od dawna. A za czym jesteś?

 22. @GajowyM.
  Znam nieźle historię 20-lecia międzywojennego,bo ten krótki okres niepodległości, tworzenia państwa niejako od nowa, zawsze mnie fascynował. Z jednej strony – znam fatalną politykę wobec mniejszości ukraińskiej, narastający antysemityzm itd., a z drugiej wiem, choćby z literatury (Konwicki, Milosz) i opowieści moich kresowych rodziców, jak na co dzień układały się relacje w wielonarodowych tyglach takich, jak Wilno czy Lwów. Aż trudno uwierzyć, że całkiem znośnie.
  W mojej rodzinie zawsze był kult Piłsudskiego, choć dziadek nie mógł mu darować przewrotu majowego i Berezy. Sprzyjanie endecji w ogóle nie wchodziło w grę.
  Co do M. Kolbe, pojąć nie mogę, jak ten żydożerca, który zakaził antysemityzmem umysły czytelników jego pisemek, mógł być wyniesiony na ołtarze. Tylko dlatego, że w obozie koncentracyjnym za kogoś dal się zabić?
  Dlaczego nie są uznawani za świętych różni młodzi ludzie, którzy podczas okupacji hitlerowskiej działali w podziemiu i złapani, torturowani, a na koniec zamordowani nie zdradzili, czyli nie wydali swoich kolegów/koleżanek z konspiry?
  Odpowiedź jest prosta. Świętym może zostać tylko osoba duchowna, świecka – nigdy.

  .

 23. Zandberg; z szampanem późną jesienią w wolnej Polsce. Trzy bloki opozycji, aktualnie dwóch przedstawicieli w tvn24

 24. GajowyM.
  26 lipca o godz. 19:32

  Gdzieś wyczytaną regułą jest, że napięcia etniczne zaczynają się powyżej 8% populacji.
  Jest to reguła uniwersalna w skali globu.
  Jedynym wyjściem jest federalizacja, bądź autonomia, albo, utworzenie nowego bytu państwowego.
  Tyle na ten temat.
  Możesz sprawdzić, na przykładzie kilkudziesięciu krajów mających takie problemy.

 25. 19.42
  Patrząc na sondaże szału nie ma, podsumował redaktor.
  Przyjmuję na chłodno stanowisko bowiem zbyt wiele niewiadomych przed nami i nie warto rozmieniać się na drobne

 26. Ile to jest „duża liczba” uchodźców ?
  Polska miała z unijnego rozdzielnika przyjąć 7.5 tyś uchodźców , czemu się słusznie sprzeciwiła , patrząc na los rodzimych mniejszości.
  Mimo tego nie należy o tym zapominać , że Polska walnie przyczyniła się do destabilizacji Bliskiego Wschodu i Afganistanu , biorąc u boku USA udział w agresji militarnej w tym regionie , co spowodowało rosnącą liczbę uchodźców z tych krajów i jakoś powinna pomoc w opanowaniu kryzysu uchodźczego.

 27. Minister finansów odchodzi ze stanowiska. Będzie kandydatem na szefa NIK

 28. Patrząc na to , jakie problemy maja prawdziwi Polacy z rodzimą LGBT , byłoby skrajnie nieodpowiedzialnym przyjmowanie jeszcze uchodźców z innych kręgów kulturowych.

 29. Jak słusznie zwrócił na to uwagę polski rząd , jest też mało prawdopodobnym , aby jakiś uchodźca chciał pozostać w kraju tak przyjaźnie do uchodźców nastawionym.

 30. W Szwecji coraz częściej dochodzi do wykorzystania ładunków wybuchowych przez zwalczające się środowiska kryminalne. W pierwszej połowie 2019 roku miały miejsca 93 wybuchy ładunków wybuchowych, w tym 25 w regionie Sztokholmu. W tym samym okresie 2018 roku doszło do 63 eksplozji. W całym 2018 roku odnotowano 162 takie zdarzenia.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwecja-ladunek-wybuchowy-przed-stacja-metra-w-miescie-solna/yezxj7y
  =============

  „Ubogacenie kulturowe” bywa ROZRYWKOWE……

 31. mag
  26 lipca o godz. 17:49

  Celowo zwlekałem z odpowiedzią.
  Na obecnych 30 wpisów, ile zajmuje się tematem zadanym przez Gospodarza, ile pierdołami i osobistymi wycieczkami?
  Przemyśl to…..

  Proporcje w poprzedniej odsłonie były jeszcze tragiczniejsze.

 32. gospodarz:
  niestety, myli sie pan; geje (zwlaszcza ci mundurowi) poparli hitlera i w duzym stopniu przyczynili sie do jego zwyciestwa (bojowki sa), ale kiedy juz mu nie byli potrzebni, to sie z nimi rozprawil (patrz: nacht der langen messer);

 33. W ostanim tygodniku POLITYKA Ludwik Stomma zastanawiał się, który RAJ wybrać i ostatecznie uznał, że żaden mu nie odpowiada. Jeżeli poważny felietonista, w poważnym tygodniku, rozważa taki wybór to musi coś być na rzeczy.
  Załóżmy, że istnieje możliwość osobistego wyboru, chociaż nie jestem tego pewien, a nawet z obserwacji miarkuję brak takiej możliwości, więc dokąd szanowni komentatorzy blogowi raczyliby się wybrać.
  Będąc na tym padole człowiekiem pogodnego usposobienia, po przejściu w stan duchowy wybrałbym spokojne miejsce bez i tu musiałbym wymienić wiele istot, i sytuacji w których nie chciałbym się znaleźć.
  Podobno hrabia Tołstoj był zwolennikiem równości, ale pod warunkiem by nie dotyczyło to jego osobiście. O jego wygody mieliby się troszczyć jego poddani, sami ze sobą równi w prawach i obowiązkach.
  Zachowując instynkt samozachowawczy coraz bardziej staję się zwolennikiem komentarzy wieśka59

 34. byk, godz. 20.19:
  Nie będę się upierał, ale z tego, co wiem, stosunek hitlerowców do homoseksualizmu był jednocześnie negatywny i zbrodniczy. Proponuję zajrzeć do książki Ilony Boskiej „Homoseksualizm w Trzeciej Rzeszy”. Pozdrawiam!

 35. uświadomienie, sprzeciw i akcja przeciwko faszyzmowi rozumianego jako ( tu cytuję Gospodarza):” totalną władzą jednego ośrodka, jednej partii, jednego przywódcy, z rasizmem, przemocą, ideologią narodowo-socjalistyczną, ekspansją terytorialną, zbrodniami przeciwko ludzkości…”
  Bardzo zbieżne cele znajduję w odezwie lewicowego sojuszu, nazwanego Obozem Demokratycznym przed wrześniowymi wyborami w Izraelu:
  „Wkraczamy na ścieżkę, która za półtora miesiąca doprowadzi do zastąpienia obecnego przywództwa i doprowadzi do zmian społecznych” – powiedział Nitzan Horowitz, przewodniczący partii Meretz, który poprowadzi nowy wspólny plan w dniu wyborów. Nowa partia, powiedział Horowitz, będzie bronić Izraela przed „rasizmem, korupcją, okupacją i przymusem religijnym”, na czele którego stoi rząd Netanjahu.”
  Wyręczyłam @Saldo i pozostałych którzy mentalnie tkwią w ubiegłym wieku znajdując tam inspiracje dla własnej egzystencji; także tęsknoty za przedwojennym stanem rzeczy. Izraelscy demokraci rzucili hasło: ” bycie lewicowcem to komplement”. Będziemy się tego trzymać, a wrogiem jest rasizm, okupacja, korupcja i przymus religijny.

 36. dużo cytatów, ale tylu przenikliwych, genialnych, z polotem, pisze przede mną – tu ukłon w stronę Gospodarza.
  Link do treści powyżej:
  https://www.timesofisrael.com/new-left-wing-alliance-vows-to-counter-netanyahus-racism-corruption/
  Trafiłam na stronę czytając o starożytnych budowlach, ciekawym polecam tekst obok

 37. Premier M. w swojej relacji z wizyty vdL w Warszawie oświadczył, że sprawa praworządności nie była poruszana w rozmowach z jego z vdL. Dodał, że to dobrze, bo po co rozgrzebywać sprawy krajowe nadając im polityczny wydźwięk ogólnounijny, po co się spierać, nie ma o co.

  Jaki chytrusek. W Polsce ekipa rządząca PiS poprzez swoją większość w parlamencie systematycznie demontuje państwa prawne, depcze konstytucję poprzez uchwalanie aktów prawnych niższego rzędu (ustaw) sprzecznych z konstytucją, a likwidujących trójpodział władzy i niezależność sędziów, a ten śpiewa – nie ma o co się spierać, nie traćmy sił na takie drobnostki, idźmy do przodu.

  Identyczne chodzenie w zaparte i palenie głupa jak w sprawie katastrofy smoleńskiej – nie ma co się spierać, były wybuchy, to wszyscy wiemy, był zamach, wszystko było zaplanowane i zgodne z prawami fizyki, a bajeczki o zawadzaniu o brzozę i nie dostosowanie się załogi samolotu do poleceń kontroli lotów (warunków do lądowania nie ma, posadka dapałnitielno, na 100 m uchaditie na wtaroj krug), itd., to wymysły wrogów prezydenta Kaczyńskiego. Brzozę złamano przedtem, a nagrania z głosem kontrolera lotów sfałszowano.

  Tam i tu regularne chodzenie w zaparte i palenie głupa. Niewymuszona elegancja kłamcy, który z niedbałym uśmieszkiem na twarzy, bez zmrużenia oka bajeruje słuchaczy mając nadzieję, że audytorium (to polskie i to unijne), to zgraja naiwniaków.
  Pzdr, TJ

 38. Ręka podniesiona na faszyzm to ręka podniesiona na dorobek Piusa XII. Szykowanego na ołtarze. Ręka podniesiona na Kościół zostanie…Tak sobie myślę,że faszyzm i Watykan są na tej samej glebie. O mafii nie wspomnę. Koniec świata rozwiąże problem mikoryzy.

 39. Imigrant Żyd Jezus nie miał szansy na narodziny w IV RP w stajence na kształt stodoły. Tak sobie myślę,że tzw.wolne miejsce przy stole wigilijnym to lipa liturgiczna. Nie odnotowano ani jednego zdarzenia. Spieprzaj dziadu ! zamiast salve.

 40. Zawsze coś krąży po Polsce, bo jakżeby inaczej mogło być i to coś nie chce nas opuścić.
  Na szczęście jest muzyka, która łagodzi obyczaje. Dzisiaj możemy obejrzeć w telewizji transmitowany z Zielonej Góry Międzynarodowy Festiwal Talentów imienia Anny German. Program prowadzą Joanna Moro i Rafał Brzozowski (wyglądają przepięknie)

  Muszę nadmienić, że w latach 1965-1989 odbywał się w Zielonej Górze Festiwal Piosenki Radzieckiej organizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
  W latach 2008-2013 natomiast był organizowany Festiwal Piosenki Rosyjskiej

 41. http://www.analizatransakcyjna.pl/strona/teoria/3
  =========

  Może to pozwoli zrozumieć świat i interakcje, INTERESY?
  Nic się nie dzieje bez przyczyny.
  Czeto za przyczynami stoją PIENIADZE zainteresowanych.

 42. wiesiek59
  26 lipca o godz. 18:15

  Karaibskiej kolonii jankesow, Portoriko, media narzucily nowy temat
  – homofobia gubernatora kolonii,
  wykryta w mediach spolecznosciowych.
  Protesty doprowadzily do ustapienia ze stanowiska.
  Tymczasem wladze centralne pozostawily ludnosc wyspy bez zadnej pomocy , bez pradu, pitnej wody i zywnosci .
  Zmarlo na skutek nieudolnosci prywatnych organizacji ratunkowych i Czerwonego Krzyza ponad 4 tysiace osob.
  Prezydent zdaje sie nie wiedziec, ze to tez obywatele USA.
  Wynajduje sie tematy zastepcze, gdy nie chce sie rozwiazac problemow podstawowych.
  https://www.nytimes.com/2019/07/24/us/rossello-puerto-rico-governor-resigns.html

 43. @ red Passent:
  ” Są spadkobiercami Żołnierzy Wyklętych i wszystkiego, co najlepsze w polskiej tradycji katolickiej”
  Dokładnie tak !!!!
  Ci chuligani dosłownie są spadkobiercami tych bandytów, maruderów i dezerterów, jacy zawsze się włóczą po kraju po wojnie , łupiąc i terroryzując uczciwych obywateli. W Niemczech też byli „wyklęci” czyli Wehrwolf, ale nawet AfD nie czyni z nich bohaterów. U nas przestępców uznały za bohaterów wszystkie główne siły polityczne.

 44. wiesiek59
  26 lipca o godz. 18:15

  Wyspa zostala zdewastowana przez huragan.

 45. @żabka konająca
  26 lipca o godz. 20:54
  Wychodzi na to, że Żydzi jednak są od nas mądrzejsi 😉

 46. KK widzi w tzw.żołnierzach wyklętych geny okupacyjnego katolickiego wehrmachtu. Tak sobie myślę,że synem marnotrawny może być też skur…yn bo mordował komunistów czy sąsiadów.

 47. @wiesiek59
  26 lipca o godz. 19:41

  „Gdzieś wyczytaną regułą jest, że napięcia etniczne zaczynają się powyżej 8% populacji.
  Jest to reguła uniwersalna w skali globu.”

  „Gdzieś” i to jest sedno sprawy…..
  Co powiesz o takich krajach jak Szwajcaria, Finlandia, Belgia albo Twoje ulubione Chiny ? Czy USA ?
  Czy w którymkolwiek z tych krajów „napięcia etniczne” stanowią realny problem zagrażający gospodarce i porządkowi publicznemu ?

 48. Plagi egipskie krążą. Wisła wysycha,pietruszka po 20 zł,Durczok nawalony,Kowalskiemu nie staje..do pierwszego,kolaboranci II WŚ wspólnie będą grilować wspominając co im Armia Czerwona zabrała. Tak sobie myślę co to będzie jak skończy się 500+. Chyba nowe Drang nach Osten ! po rosyjskie runo. Po co płacić.

 49. żabka 20.54
  Interesujące jak tam się mają mniejszości etniczne i kulturowe. Podobnie jak nasza zjednoczona lewica myśli ich lewica i czeka na wyborcze zwycięstwo.
  Jest tam wielu ludzi poradzieckich. To daje możliwość odrodzenia lewicy, ale w przypadku zwycięstwa czego można się spodziewać?
  Jak zachowają się ortodoksi, nasi starsi bracia w wierze?
  Wiele pytań tu i tam, a odpowiedź jesienią. Ciekawe czy Zandberg będzie pił szampana?

 50. @

  Teraz mi jakoś raźniej pisać 🙂 :

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 51. Kto z tych młodych wygra festiwalową nagrodę jak oni tak pięknie śpiewali?
  Obecnie na scenie Natalia Sikora

 52. W przeciwieństwie do Ludwika Stommy ludzie nie zastanawiają się do którego raju trafią i co tam zastaną. Myślę nawet ich to specjalnie nie obchodzi. Pewnie jak faraonowie myślą, że będą otoczeni bogactwem i tym co zobaczyli i usłyszeli, bez trudów dnia codziennego, potu i znoju.
  Z pewnością też nie wyobrażają sobie by w wirtualnej przestrzeni, w której się znajdą panował jakikolwiek system polityczny i monetarny, i jakakolwiek grupa się tam panoszyła z wyjątkiem tej do której należymy i w której chcielibyśmy przebywać.
  Jakie dodatkowe atrakcje by nas tam spotkały, a to już zależy od wyobraźni i chęci uczestnika tej wyprawy stąd do wieczności

 53. Moim zdaniem powinien wygrać mężczyzna, ale jury wytypowało kobietę.
  Kory nikt nie zastąpi

 54. danielpassent
  26 lipca o godz. 20:46
  dziekuje za propozycje lektury, sprobuje do niej dotrzec;
  wspomne tylko, ze wiedze moja czerpie z ( byc moze juz nieaktualnych) zrodel, takich jak (wymieniam tylko najwazniejsze) t.w. adorno, w. reich, czy v. klemperer;
  pozdrawiam wzajemnie!

 55. Lekka przesada z tym polskim faszyzmem . Polska w NATO, Polska w Unii Europejskiej , to gdzie ten faszyzm?
  To co trzeba jeszcze zrobic, aby nie byc faszysta . Trzeba poddac sie ustawie nr 447 i zapalcic, a wtedy bedzie wszystko jak powinno byc ?

 56. Gwarancją zachowania pokoju są sojusze.
  W czasach PRL- u gwarantem bezpieczeństwa Polski był Związek Radziecki. Po 1989 roku gdy w Europie się kotłowało nowe władze zmieniły front uznając potrzebę ochrony ze strony NATO.
  Ludność przyzwyczajona do „opieki” nie protestowała, tym bardziej iż początkowe koszty tej opieki wysokie nie były.
  Zaproszenie wojsk amerykańskich do Polski nie wydawało się problemem, biorąc pod uwagę przyjacielskie i kulturalne zachowanie. Czy taka sytuacja będzie trwała i jak długo? To pytanie można jeszcze zadawać, a nawet należałoby się zastanowić nad odpowiedzią, dotychczasowe bowiem pobyty nie wszędzie niosły pokój i spokój.
  Mam nadzieję, że sytuacja się nie zmieni i przyjdzie czas, że podobnie jak armia radziecka zbyt długo nowi u nas nie zagoszczą. Pozostanie jednak pytanie; kto będzie gwarantował nam bezpieczeństwo?

 57. wam? jak zawsze, patrz: z. krasinski nie – boska komedia;

 58. @Is42 powyżej – gwarancje bezpieczeństwa i podjudzanie jednych nacji przeciwko drugim to sposób na zarabianie i przetrwanie o przysłowiowym chlebie i wodzie. Czyli rozwój przemysłu zbrojeniowego który z kolei napędza rozwój innych przemysłów; w ten sposób Polska rośnie w siłę i ludzie śpią spokojnie w F-16.

 59. jak to było „…żabka konająca odziedziczyła po przodkach …”, właśnie jedną babcię wykopano. Też lubię mieć siekierą pod ręką
  https://allthatsinteresting.com/slavic-woman-warrior?utm_source=onesignal&utm_medium=referral&utm_campaign=ospush

 60. Paragraf 175

  W Niemczech od 1871 obowiązywał paragraf 175 kodeksu karnego zakazujący stosunków seksualnych między mężczyznami. Natomiast stosunki seksualne między kobietami nie były objete penalizacją. Z tym, że na tle innych krajów jak np Wielka Brytania czy USA zarówno sankcja jak i praktyka jej stosowania miała charakter liberalny – szczególnie w Republice Weimarskiej. Srodowiska LGBT cieszyły się w tym okresie stosunkowo dużą swobodą. Dotyczyło to również homoseksulistów związanych z NSDAP czy SA.

  Zmiana kursu politycznego wobec tej mniejszości seksualnej nastapiła bezpośrednio po dojściu Hitlera do władzy. Powody były ideologiczne. I tak Himmler uważał, że homoseksualizm tłumi rozrodczość niezbędną do „substancji” narodu. Natomiast Frank dodawał, że homoseksualizm ma charakter obcej duchowi narodowemu (niemczyźnie) „epidemi” kulturowej.

  Pierwszy akord prześladowań nastąpił już w maju 1933 gdy bojówki SA splądrowały siedzibę komitetu Hirschfeld grupującego naukowców, którzy zabiegali o zniesienie pragrafu 175. Komiet zdemolowano a ksiązki z jego zbiorów spalono publicznie. Potem, sukcesywnie prześladowania narastały przechodząc w państwową represję o znamionach masowej zagłady przy wykorzystaniu obozów koncentracyjnych.

  I tak w 1934, po „nocy długich noży” o której wspomniał byk kwestia homoseksualizmu częsci wymordowanych SA – manów została wykorzystana do propagandowej dyskredytacji całego środowiska.
  W 1935 zaostrzono sankcje z paragrafu 175 i zakazując już jakichkolwiek zachowań o podtekście seksualnym między męzczyznami łaczac to z akcją inspirującą do masowego donosicielstwa.
  W 1937 założono Narodową Centralę do Walki z Homoseksualizmem i Aborcją.
  Dodatkowo Gestapo nadano uprawnienie do aresztowania homoseksualistów bez dowodów na złamanie pragrafu 175.

  Co ciekawe po upadku III Rzeszy homoseksualiści nie zostali przez aliantów zwolnieni z wiezień, bo traktowano ich nadal jak przestepców kryminalnych. Zaś paragraf 175 w brzmieniu hitlerowskim obowiązywał nadal. W NRD zniesiono go całkowicie w 1967 zaś w RFN złagodzono w 1969 i 1973. Dopiero w 1990 usunieto jego pozostałości z kodeksu karnego.

 61. szefie, czy o ten fragment streszczenia ci chodziło?:
  „Tylko triumf Boga może przywrócić właściwy cel życia, doprowadzić do zwycięstwa miłości nad złem….”
  Pisz jaśniej.
  Ps. lektury z szkoły nie pamiętam, sięgnęłam po streszczenie:
  https://sciaga.pl/tekst/909-1-zygmunt_krasinski_nie_boska_komedia

 62. Poważnie mówiąc

  Te widma … wykreowane przez prezesa Kaczorka … jakżeż łatwo odpędzić w siną dal.

  Tak, tak. Zakładam oczywiście, że najbliższe wybory będą wolne, że odbędą się podług europejskich jeszcze standardów. Otóż w ostatnich, tych do PE, mafia, pardon … jesteśmy na kulturalno-inteligenckim blogu … partia prezesa Kaczorka zebrał raptem 6,2 mln głosów i to z jakim wysiłkiem ze strony prezesa, jego Mateusza oraz naszego publicznego budżetu. Czy prezes ma w nim jeszcze jakieś zaskurniaki? Chyba nie. Więc może się wespnie na czworakach na szczyt 6,3 mln głosów. Toż to jest mizeria. Zwykły wehrmachtowiec Tusk uzyskał 6,7 mln raptem dwanaście lat temu i to czego? głosów od POlek i POlaków. No cóż, prezesie Kaczorek, musiecie jeszcze poszczuć i naobiecać przez to lato i pół jesieni, jeśli lato się nie przeciągnie.

  Zaś na drugi brzegu nie ma już usprawiedliwień, że Schetyna, że koalicja na siłę, że nie można zagłosować jak się chce, o tym jak serce dyktuje szkoda gadać. Jest w czym wybierać, lewacy i chłopcy krakowiacy, dana oj dana. Jak osiem milionów kresek nie zbiorą, to jest minimum, mogą się wykazać, swoją lewicową wrażliwością, swoim konserwatyzmem wiejskim i podmiejskim, swoją wolnorynkową orientacją nieseksualną. I jak tylko się wykażą, jak się policzą to będzie koniec faszyzowania na zlecenie prezesa Kaczorka. Tzn. będzie zlecał co i raz, ale co mu to da?

  Czyż to nie będzie złota jesień?

 63. Kiedy palenie świadectw szkolnych i książek z czasów tzw.mrocznej sowieckiej okupacji z logo sierp i młot. W tym sektorze nie widać dekomunizacji a widmo analfabetyzmu formalnego za zakrętem. Tak sobie myślę,że osobiste pamiątki z PRL jak talizmany. Dr zwykły poseł to brzmi dumnie…

 64. @@Jacobsky, Gajowy
  Co do Pilsudskiego, to mam ambiwalentny stosunek. Prawda, że traktował „nonszalancko” demokrację, ubliżał posłom, wysyłal ich do Berezy, przeprowadził zamach majowy. Ale sami widzicie, że z tym narodem trudno jest iść na demokratyczny kompromis. Gdyby dziś jakiś generał ośmielił się rozpędzić ten pożal się boże Sejm, to bym mu przyklasnął. Czy wiecie, że do Zamachu Majowego było kilkanaście rządow, które rozpadaly się po kilku miesiącach, a nawet dniach jak domki z kart. Pilsudski mial tego dość.
  I jeszcze jedno; Piłsudski nie byl antysemitą, ale tu poniósł całkowitą porażkę, ponieważ ideologiczny wplyw Dmowskiego, wspierany przez kościół był przemożny.
  Był znienawidzony przez kościół, gdyż sam przeszedł na luteranizm. Kiedy zmarł, kardynał Adam Sapieha nie chciał jego zwłok na Wawelu(konflikt wawelski), dopiero otoczenie Wawelu przez wojsko zmusiło Sapiehę do ustapienia.
  Ja odrózniam Piłsudskiego od jego kamaryli; Mościckiego, Rydza-Śmigłego, Sławoja_Skladkowskiego itd.
  Pilsudski się miotał, był patriotą, ale przegrał z ciemnotą i kościołem. W przeciwieństwie do zbawcy Kaczora-niszczyciela, miał przecież spore zasługi w odbudowaniu niepodległej Polski i hamowaniu zapędów kościelnej hydry. Ale hydra , trochę maltretowana w czasie PRLu przyczaiła się i dziś niczym hamowana wzięła pod but naród.
  Na pewno jakoś mu się należy spoczynek na Wawelu w przeciwieństwie do niedojdy Lecha, który posluszny wobec rozkazów brata ruszył w podróż bez powrotu i teraz , dzięki wieśniakowi Dziwiszowi, kala sanktuarium polskości, jakim jest Wawel.

 65. Mad Marx
  26 lipca o godz. 21:49

  Jaką niszę ekonomiczną zajmują przybysze?
  Jakie zawody pozwalają tubylcy wykonywać przybyszom, na jakich warunkach?
  To są chyba kluczowe pytania.
  Najprościej analizować to na przykładzie USA, GB, Francji.
  Stereotypowym zajęciem każdej nacji było:
  -budownictwo
  -restauracje
  -handel i prawo
  -rzemiosło
  -policja
  -mafie etniczne
  -pracownicy sezonowi i służba domowa.

  Nacje sobie podstaw według własnej wiedzy.

  Czym będą zajmować się współcześni przybysze do Europy?
  Jakie profesje opanują?
  Z jakimi kwalifikacjami przybyli?
  Nie wiem, czy politycy podejmujący w naszym imieniu decyzje, są w stanie zadać sobie takie pytania.

  Ludzie to zwierzęta terytorialne.
  Na nadmiar „gości” reagują podobnie wszędzie.
  Tylko tłumienie krytyki w imię poprawności politycznej hamuje przepływ informacji o negatywnych skutkach najazdu.
  Fora są pełne natomiast opisów skutków zetknięcia się z „innością” w dużej ilości.

  Główne media urabiają grunt.
  Zapaść demograficzna, brak rąk do pracy, starzenie się społeczeństwa- codziennie można czytać takie nagłówki.
  Moim zdaniem, to celowe urabianie opinii publicznej.
  Wymuszanie akceptacji dla decyzji które już zapadły.
  Elity chcą „podmienić” społeczeństwa, by łatwiej rządzić podzielonym.

 66. Wiesiek 59
  Czy polskie elity biorą także udział w tym spisku wymiany społeczeństwa ?

 67. żabka 0.20
  Brawo!
  To streszczenie idealnie oddaje dzisiejsze rozterki na temat i wokół tematu
  Pozdrawiam poranną pieśnią

 68. Wiesiek 59
  Dlaczego nagle twierdzisz , że łatwiej jest rządzić podzielonym społeczeństwem ?
  Kilka wpisów wyżej twierdzisz, że od 8% „obcych” rośnie ilośc przestępstw i niepokojów społecznych .
  Jak ten wzrost ułatwia rządzenie ?

 69. wiesiek59 godz. 7.49
  Temat stale aktualny, warty szczególnej uwagi. Skład etniczny w UE powinien być poddany statystycznym obowiązkowym badaniom.
  W Polsce przedwojennej mieliśmy niechlubną piątą kolumnę. Teraz temat omijany, ale trzeba chwilę mu poświęcić , bo problem się pojawił i narasta
  Pozdr.

 70. Pomnik biegnącej wietnamskiej dziewczynki z płonącym napalmem na gołych plecach powinien stanąć przed ambasadą jankesów w Warszawie. Tak sobie myślę o skutkach podżegania do wojny z Rosją. Chrońcie nasze dzieci ! przed widmem „jankienizacji” życia nad Wisłą.

 71. SS
  Kto podżega do wojny z Rosją oprócz Putina ?
  Czy tak trudno pogodzić sie z prawdą , że czas dwóch wielkich bloków militarnych pod przewodnictwem CCCP i USA minął bezpowrotnie ?

 72. @wiesiek59
  27 lipca o godz. 7:49

  „Czym będą zajmować się współcześni przybysze do Europy?
  Jakie profesje opanują?
  Z jakimi kwalifikacjami przybyli?”

  I tu podstaw sobie Polaków w GB, Belgii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii…
  I zobacz statystyki kryminalne, więzienne, przyjrzyj się narodowości bezdomnych alkoholików w Berlinie…
  W Wielkiej Brytanii Polacy stanowią (po Brytyjczykach) największą populację w więzieniach. Statystycznie popełniają więcej przestępstw niż np. islamscy Pakistańczycy.

  Co ty na to, aby te wszystkie obce elementy poprzepędzać tam, skąd przyszły? Przywrócić granice i pilnować, aby polskie złodziejstwo nie zmuszało Skandynawów do zakładania kłódek na garaże, zabierania silników z łódek do domu, zakładania krat na sklepy jubilerskie?
  Jak polscy „przedsiębiorcy” chcą trzymać polskich niewolników i wykorzystywać ich do przymusowej pracy przy sortowaniu śmieci i patroszeniu indyków, to niech to robią na przykład w Biłgoraju, a nie w Wielkiej Brytanii
  Nie sądzisz?

 73. A Fort Trump do Biskupin-bis. Tak sobie myślę bywaj Fela.

 74. Bywalec 2
  27 lipca o godz. 8:40

  Elity mieszkające w strzeżonych osiedlach, poruszające się pancernymi limuzynami z ochroną, rzadko mają kontakt z problemami przedmieść wielkich miast.
  Problemy maja zwykli ludzie, sasiedzi tych dzielnic.

  Możemy zaimportować problem, tylko po co?
  By przypodobać się Zachodowi?
  Uczmy się na cudzych błędach.

  Macron namówił do podpisania umowy o relokacji 14 krajów.
  Nie było w niej Polski.
  Oficjalnie…..
  Nieoficjalnie zaś, nie jest wykluczone ciche porozumienie międzyrządowe.
  Nie jesteśmy w stanie sprawdzić, co dzieje się za kulisami spotkań Morawieckiego.
  Nie potrzebuje tłumacza……

 75. Głównym argumentem za przynależnością Polski do NATO i UE jest los sąsiadującej z nami , okaleczonej terytorialnie i destabilizowanej Ukrainy.

 76. Widmo hunwejbinów przestało straszyć. Została Rosja aby jednoczyć wystraszonych. Tak sobie myślę o metodzie strachy na Lachy wiecznie żywej.

 77. Pewne różnice, wspólny trzon! Prof. Jacek Bartyzel o nazizmie, komunizmie i zaawansowanym demoliberalizmie
  Posted by Marucha w dniu 2019-07-26 (Piątek)

  Profesor Jacek Bartyzel w facebookowym wpisie zwrócił uwagę na podobieństwa i różnice między narodowym socjalizmem (nazizmem), komunizmem i zaawansowanym demoliberalizmem. Naukowiec zwraca uwagę na wiele podobieństw łączących systemy.

  „W narodowym socjalizmie wrogami publicznymi (hostes) byli: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, demoliberałowie, socjaldemokraci, komuniści, Żydzi, Słowianie oraz nacjonaliści narodów innych, niż niemiecki.

  W komunizmie wrogami publicznymi byli: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, burżuje, demoliberałowie, socjaldemokraci, faszyści, antysemici oraz nacjonaliści wszystkich narodów.

  W (zaawansowanym) demoliberalizmie wrogami publicznymi są: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, populiści, faszyści, antysemici, homofobi oraz nacjonaliści narodu rodzimego.

  Jak widać, pewne różnice są, ale istnieje też trzon wspólny” – zauważa profesor Jacek Bartyzel.
  https://marucha.wordpress.com/2019/07/26/pewne-roznice-wspolny-trzon-prof-jacek-bartyzel-o-nazizmie-komunizmie-i-zaawansowanym-demoliberalizmie/
  ============

  Wszystkim systemom potrzebny jest WRÓG!!!
  Nawet demokracja wykreowała dyżurnych wrogów…..

  W sumie, jaka jest różnica pomiędzy obecną demokracją a faszyzmem?
  Demokracje są bardziej pokojowe?
  A co z tymi 40 milionami trupów po II światowej, w kilkuset konfliktach spowodowanych przez demokracje?

 78. byk
  26 lipca o godz. 20:19
  geje (zwlaszcza ci mundurowi) poparli hitlera
  To że Ernst Röhm i kumple z wierchuszki byli homoseksualistami , nie znaczy ,że ok. 3,5 mln członków SA było podobnej orientacji seksualnej.

 79. Wiesiek
  Nie odpowiedziałeś na moje pytanie w czym jest łatwiejszym rządzenie zdestabilizowanym społeczeństwem ?
  Po za tym zupełnie pomijasz fakt, że po szczycie przypływu emigrantów do Europy w 2015 roku, ich liczba stale maleje i wszystkie kraje europejskie starają sie aby ten trend umocnić.
  Przyjmowanie uchodźców , którym udało sie przedostać do Europy przez inne kraje jak te frontowe, jest aktem europejskiej solidarności.

 80. GajowyM.
  27 lipca o godz. 8:58

  Dokładnie o tym mówię.
  Wyeksportowaliśmy na Zachód własną, wykwalifikowaną siłę roboczą w ilości 3,5- 5 milionów.
  Nie każdy się tam odnalazł, zapewne setki tysięcy koczują gdzieś pod mostem, korzystają z socjalu.
  Większość, pracuje poniżej kwalifikacji.

  Polska została macochą, pod rządami Styropianu.
  Sami sobie stworzyliśmy taki dziwaczny system ekonomiczny, pod wpływem zdecydowanych sugestii MFW, neoliberalnych doradców.

  Temat wielokrotnie poruszany, więc nie będę rozwijał.
  Potrzebny BILANS, z podliczeniem wszelkich zysków i strat dla kraju.

  Pracownicy z zagranicy, to pokłosie decyzji sprzed 30, czy 15 lat.

 81. Wiesiek 59
  Poza tym jak juz przedtem napisałem twoje obawy przed napływem uchodźców do Polski są już z tego powodu nieuzasadnione , bo żaden uchodźca nie będzie chciał w Polsce pozostać . Zreszta taka jest tez oficjalna argumentacja polskiego rządu.

 82. Bywalec 2
  27 lipca o godz. 9:19
  Przyjmowanie uchodźców , którym udało sie przedostać do Europy przez inne kraje jak te frontowe..
  Frontowy kraj, Włochy, po stosunkowo niedawnych wyborach zmienił
  gwałtownie swoje nastawienie. Inny, Hiszpania, „umawia” się z granicznym Marokiem by skrajnie prawicowe partie nie zyskały jeszcze większych wpływów (dlaczego – toto jest pytanie). Dania,Austria wprowadzają inne restrykcje m.in. okresowe wzmożone kontrole na granicach. Boris Johnson zapowiedział w swoim pierwszym wystąpieniu
  o wprowadzeniu dodatkowych 20 tys. policjantów na ulice UK.

 83. „Wyeksportowaliśmy na Zachód własną, wykwalifikowaną siłę roboczą w ilości 3,5- 5 milionów.”

  Wyeksportowaliśmy? Ta siła spieprzyła sama, zagłosowała nogami i nieprawdą jest, że pracuje poniżej kwalifikacji. Na jej „kwalifikacje” widać nie ma zapotrzebowania. Dyplom z marketingu na prywatnym uniwersytecie powiatowym wystarczy w sam raz do patroszenia indyków albo zbioru szparagów i truskawek.

 84. Rosja ma potężna armię, jest mocarstwem jądrowym i jest tak olbrzymia terytorialnie , że praktycznie nie do zajęcia i kto i po co, z jakim celem miałby ją zaatakować militarnie ?
  Propagandowe Bajki !

 85. Bywalec 2
  27 lipca o godz. 9:11

  Przeczytaj tekst Rękasa, zamieszczony u Gajowego Maruchy i komentarze.
  Tam masz wszystkie odpowiedzi.

  Destabilizacja Ukrainy rozpoczęła się od działalności NGO, finansowanych z zagranicy.
  Ktoś te Majdan sponsorował przez kilka miesięcy…..

  Odpowiedź na pytanie- czy łatwiej jest rządzić społeczeństwem zdestabilizowanym, jest dla mnie oczywista.
  OCZYWISCIE.
  Tworzy się po prostu pod pretekstem „zagrożenia terrorystycznego” państwo policyjne….
  Rozbudowuje Służby, przeznacza fundusze na inwigilację obywateli, zaczyna cenzurować media, tropić spiski.
  Znajomy obraz z kilku europejskich krajów?

  Zarządzanie strachem w krajach demokratycznych ma długą tradycję.
  Nieprzypadkowo powstał RAF, czy Brigade Rose.
  Poświęcanie własnych obywateli w imię interesów politycznych, to norma.

 86. Huta CZĘSTOCHOWA w kłopotach finansowych prosi premiera o pomoc.
  W hucie pracuje 1200 osób i działa 6 związków zawodowych.
  Tyle tych związków i nie zapobiegli dramatowi komentuje obserwator

 87. GajowyM.
  27 lipca o godz. 9:32

  Przy otwartych granicach, ludzie głosują nogami…
  Jesteś zdaje się tego przykładem.
  Ciągną z Peryferii do Centrum- zawsze i w każdym systemie gospodarczym.
  To reguła.
  W ten sposób, peryferia są ogałacane z ludzi wykwalifikowanych, bystrych, rzutkich.
  Hamuje to ich rozwój i wzrost poziomu życia.
  Niewielu krajom udało się uchronić przed takim zgubnym procesem.

  I masz, wielokolorowe stolice krajów, ze specyficznymi problemami gett etnicznych.
  Kupimy ten model, wraz z wszelkimi patologiami?
  Mnie się on nie podoba.
  Znam konsekwencje.

 88. Wydający 2% na zbrojenia mniejszą kromkę suwerena uzasadniają zagrożeniami ze Wschodu. Tak sobie myślę,że sugerują chlebem nie obronisz się. Lepszy patriot w dłoni.

 89. Bywalec 2
  27 lipca o godz. 9:33

  Weź mapę surowcową świata, strategicznych szlaków handlowych i komunikacyjnych.
  Z łatwością zorientujesz się, o co chodzi w tej grze.
  Azja jest ostatnim terytorium do złupienia zasobów surowcowych.
  Jest tylko problem ze znalezieniem punktu zaczepienia do ekspansji.
  Potrzebne jest miejsce do rozwinięcia sił militarnych, założenia baz wojskowych.
  Mógłby być to Iran, Afganistan, Pakistan, Chiny, Korea PN.
  Niestety, nie chcą współpracować…..

  Mackinder, Stykes, Brzeziński, już dawno odpowiedzieli na twoje pytanie.

 90. KK straszy końcem świata a jankesi i kolaboranci Rosją. Tak sobie myślę może doprowadzić do synchronizacji podobieństwa skutków.

 91. Rosja prowokuje bo nie była kolonią. Byli kolonizatorzy i pogromcy Indian po pozostawieniu syfu na ich terytoriach szukają runa prowokując preteksty. Tak sobie myślę,że polityczny burdel w Unii wyczerpuje koncepcję kolonizacji krajów wstępujących z demoludów. Głaskanie jeża jest trudne. Tak sobie myślę,że Unia potrzebuje pierestrojki. Bo jej procedury przypominają czytanie wyroku na razie drugi miesiąc…

 92. woytek
  26 lipca o godz. 23:02
  Lekka przesada z tym polskim faszyzmem . Polska w NATO, Polska w Unii Europejskiej , to gdzie ten faszyzm?
  To co trzeba jeszcze zrobic, aby nie byc faszysta . Trzeba poddac sie ustawie nr 447 i zapalcic, a wtedy bedzie wszystko jak powinno byc ?

  Faszyzm Panie woytek pełza do przodu pod sztandarem wodza, cudotwórcy, geniusza geniuszów, bohatera bohaterow . Piszesz pan antysemickie pierd*ły „dla suwerena” – nie ten blog, sorki. Chociaż jak ten gnój zmiecie historia, nie będziesz Pan mógł powiedzieć „Nie Wiedziałem” 🙁

 93. Wiesiek
  Niestety nie mam tak bujnej wyobražni i nie potrafię sobie przedstawić , że komuś kto rozpocząłby konflikt zbrojny z Chinami , albo Rosją miałby jeszcze jakiś pożytek z surowców po tym konflikcie.
  Gdybyś więcej czytał , to może dowiedziałbyś się , ze Chiny prowadzą bardzo ekspansjonistyczną politykę w Azji i że ten pociąg zarówno dla Europy , jak i USA już odjechał . To Chiny zainwestowały olbrzymie pieniądze w porty w Azji i praktycznie kontrolują tam szlaki morskie , a teraz dochodzi jeszcze do tego nowy „jedwabny szlak” także budowany z chińskich kredytów i żeby było jasne mnie nie chodzi mi tutaj o jakieś moralne oceny , albo niechęć do tego , albo innego , ale realną ocenę sytuacji.
  W Afganistanie Amerykanie juz są i to z wiadomym skutkiem . Ekspansja terytorialna militarnymi środkami, dawno straciła na skuteczności . To się robi teraz inaczej , przez uzależnienie gospodarcze i tą metodę Chińczycy opanowali przynajmniej w równie doskonałym stopniu co Zachód. Rosja nie odgrywa tu żadnej roli. Sukcesy Chińczyków mogą jednych cieszyć , drugich nie . Ja nie jestem Chińczykiem i podobnie jak twój ulubieniec Trump widzę w Chińczykach przede wszystkim konkurenta.

 94. mag
  26 lipca o godz. 19:34
  Lepiej przeczytaj Miłosza, Moje Dwudziestolecie” a przestaniesz fantazjować.
  https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=40200

 95. SZTYWNY PAL AZJI na plaży nad Wisłą.
  W tle warszawska starówka, pięknie wygląda
  TVN zaprasza na jutro

 96. Wiesiek 59
  O przebiegu wydarzeń na Ukrainie dyskutowaliśmy wielokrotnie i tutaj konsensusu z twoimi spiskowymi teoriami nie ma , ale może zgodzisz się przynajmniej ze mną , że Rosja nie zdecydowałaby się odebrać Ukrainie Krym i interweniować w wschodniej Ukrainie , gdyby Ukraina była członkiem NATO.i dlatego użyłem tego porównania z Ukraina aby odpowiedzieć po co Polsce członkostwo w NATO . Polska jest oczywiście suwerennym krajem i może zmienić po raz kolejny swoją międzynarodowa orientację polityczną , Problem tylko w tym , ze mimo całego podobieństwa w formie rządów i zbieżności w sprawach obyczajowych , większość polskiego społeczeństwa z surrealistycznych względów jest za pozostaniem w zachodzie.

 97. Czesław Miłosz: Wyprawa w dwudziestolecie.

 98. mag
  26 lipca o godz. 18:43
  Kiedyś widmo komunizmu groziło Europie. Przestało! Bardziej groził faszyzm, tragiczny w skutkach. Dziś znowu grozi i dotarł do Polski. Po 30 latach pławienia się w wolności, niepodległości i suwerenności pod butem kartelu US/NATO i mitu Solidarności. To także dzięki Twoim paluchom, naiwności i bezmyślności ciemnych i otumanionych mas. Już wcześniej poeta pytał: Polska, ale jaka? Nikt nie zapytał. Zaczęli karnawałem przy pomocy judaszowych amerykańskich dolarów i fałszu i obłudy Watykanu. Pamiętam początki karnawału w moim bardzo ustabilizowanym przedsiębiorstwie, pracowitych i szanujących się ludzi. Jak spod ziemi wyrosła mafia tzw Komisji Zakładowej, siejąca wśród ludzi strach, terror, kłamstwo, nienawiść i prowokacje. To był początek faszyzmu i zgnilizny moralnej, zacofania, głupoty, nienawiści, klerykalizmu jaką dziś przeżywacie i jaka będzie trwać długie jeszcze lata. Zasłużyliście sobie na to.

 99. Jestem przekonany, że wszyscy tutejsi komentatorzy piszą wyłącznie z potrzeby i troski o Polskę i jakby co to stanęliby ramię w ramię do Jej obrony przed agresorem, niezależnie od tego kto by nim był.
  Typowanie domniemanego agresora ma zatem sens bo powinniśmy wiedzieć kto nam zagraża.
  To nie tylko państwa, to mogą być międzynarodowe organizacje na służbie tych państw, a nawet tak zwane samotne wilki.
  Miejmy się zatem na baczności uważnie obserwując polityczne trendy i wolnościowe mody działające przeciwko naszym narodowym interesom.
  Każda próba demontażu państwa powinna zostać niezwłocznie zlikwidowana, bez względu na okoliczności

 100. ls42 27 lipca o godz. 9:33 pisze: – Huta CZĘSTOCHOWA w kłopotach finansowych prosi premiera o pomoc.
  W hucie pracuje 1200 osób i działa 6 związków zawodowych.

  Is42,
  Huta Częstochowa w 49,99% jest własnością ukraińskich oligarchów, z których jeden to Truta, którego małżonka jeszcze niedawno była właścicielką kolebki Solidarności, czyli Stoczni Gdańskiej. 50% udziałów, + 2 akcje jest w posiadaniu rosyjskiego oligarchy, przyjaciela Putina, niejakiego Katunina, któremu to „przedsiębiorcy” pakiet kontrolny sprzedali Ukraińcy.
  Pytanie – Czy rozsądne byłoby ze strony polskiego rządu (jakiegokolwiek) by udzielać pomocy rusko-ukraińskiej grupie oligarchów?
  Przecież te związki zawodowe zgodziły się kiedyś na „prywatyzację” przez zdominowany przez członków „kongresu aferałów” rząd polski. Trzeba było się nie zgadzać a teraz to niech się wypchają.

 101. Is42
  Odpór dawaliśmy , dajemy i dawać będziemy.

 102. zezem
  Dajesz przykłady na moją tezę, ze kraje członkowskie UE , ale także sama Unia ,przez wzmocnienie ochrony swoich granic, stara się ograniczyć przypływ emigrantów do Europy i że dalsze podbijanie bębenka i wyolbrzymianie problemu, przy stale malejącej liczby uchodźców , to zwykła propaganda.

 103. Bar Norte
  27 lipca o godz. 0:18

  I tak w 1934, po „nocy długich noży” o której wspomniał byk kwestia homoseksualizmu częsci wymordowanych SA – manów została wykorzystana do propagandowej dyskredytacji całego środowiska.

  Mój komentarz
  Hitler miał problem z SA – co dalej. Po otrzymaniu prerogatyw wodza państwa miał kilka palących problemów do rozwiązania. Jednym z nich było SA – jedna z najważniejszych jego podpór na drodze do władzy, chyba najważniejsza, bo masowa i złożona z zasłużonych i zdecydowanych na wszystko bojowników.
  Ta podpora ze względu na militarne wewnątrzspołeczne znaczenie, doświadczenie pacyfikacyjne oraz doskonałą organizację ważyć mogła bardzo dużo w jego kalkulacjach politycznych jako potencjalnie samodzielna autonomiczna siła.
  Zdecydował się jednym ruchem ją obezwładnić poprzez likwidację jej dowództwa.
  Udało się doskonale, bowiem uzasadnienie dla takiej likwidacji (homoseksualiści wrogami społeczeństwa ze względu na ich szkodliwość społeczną i rozrodczość ludu).
  Czynnik ideologiczny doskonale wpisał się w polityczne plany Hitlera i działania wykonawcze dla realizacji tych planów.

  Zachowały się opisy z akcji likwidacji SA manów. Zdziwienie, niedowierzanie ofiar (nie tego oczekiwali oni najwierniejsi, zasłużeni, chwaleni, nagradzani, podpora nazizmu, to jakiś absurd, pomyłka) oraz masowość, bezwzględność i szybkość działania katów.

  W narodzie akcja ta przeszła bez większych zgrzytów. Hitler i jego towarzysze zostali coraz bardziej ośmieleni i zachęceni do tego typu działań. Faszyzm już nie pełzał. Nastał nowy etap. Faszyzm ruszył do biegu.
  Pzdr, TJ

 104. Bywalec 2
  27 lipca o godz. 10:51

  U Gajowego, masz odpowiedzi na swoje pytania.
  Nic nie trzeba dodawać.
  Podobna sytuacja była z Gruzją.

 105. Polacy są narodem emigrantów . Kilka milionów Polaków żyje poza granicami kraju . W takim kraju niechęć do emigrantów jest w pełni uzasadniona.

 106. wiesiek59
  27 lipca o godz. 9:51
  Bywalec 2
  27 lipca o godz. 9:33

  Weź mapę surowcową świata, strategicznych szlaków handlowych i komunikacyjnych.
  Z łatwością zorientujesz się, o co chodzi w tej grze.
  Azja jest ostatnim terytorium do złupienia zasobów surowcowych.
  Jest tylko problem ze znalezieniem punktu zaczepienia do ekspansji.
  Potrzebne jest miejsce do rozwinięcia sił militarnych, założenia baz wojskowych.
  Mógłby być to Iran, Afganistan, Pakistan, Chiny, Korea PN.

  Mój komentarz
  Zasoby, elity, metropolie peryferie, ekspansja, strategiczne szlaki, itd. Byle co, byle jak – klik – na EP.
  Produkcja geopolitycznych andronów.
  Pzdr, TJ

 107. Wiesiek 59
  Odpowiedź na moje pytania u Gajowego ?
  Na które pytania ?

 108. Musimy też zdać sobie sprawę z tego, że prawie wszystkie powojenne kryzysy, były kryzysami świadomie wywołanymi – właśnie w celu przyhamowania nadmiernie rozpędzonej gospodarki lub wynaturzeń w pewnych jej działach, takich, jak na przykład bańki spekulacyjne. Wyjątkiem jest kryzys obecny. Nie ma on podłoża gospodarczego i nie został świadomie wywołany. Jest kryzysem SYSTEMOWYM!! Dlatego nie funkcjonują wszystkie obowiązujące teorie ekonomiczne. One ten kryzys wywołały!! Najlepszym zastosowaniem dla papieru, na którym je wydrukowano, byłaby przeróbka na papier toaletowy.
  https://pecuniaolet.wordpress.com

 109. Wiesiek 59
  I znowu kiedy rozmowa się dopiero rozkręca i przechodzimy do szczegółów i zaczyna dla ciebie byc gorąco , uciekasz i zmieniasz temat .
  Dziękuje za takich pseudodyskutantów.

 110. tejot
  27 lipca o godz. 11:49

  Po raz kolejny, zmuszasz do niepochlebnej oceny swojej wiedzy, inteligencji, umiejętności kojarzenia faktów.
  Po co ci to?
  Synkretyzm jest za trudny?

 111. Bywalec 2
  27 lipca o godz. 12:09

  Masz dwa linki do tekstów, wystarczająco wyjaśniających rolę NATO i zdarzenia na Ukrainie.
  Nie chce ci się czytać, twoja prywatna sprawa.
  Internet to kopalnia wiedzy, pod warunkiem że potrafi się zadać odpowiednie pytanie.
  Jak możesz je sformułować, skoro nie wiesz, o co pytać?

 112. wiesiek59, 27 lipca o godz. 9:42

  „I masz, wielokolorowe stolice krajów, ze specyficznymi problemami gett etnicznych”
  A byłeś chociaż w jednej z nich, czy twoje strachy czerpiesz z netu?
  Widzisz, ja byłem we wszystkich metropoliach europejskich i żyję. Nawet mnie nie okradli, w przeciwieństwie do mojej czysto katolickiej ojczyzny.
  PS
  Nie wysługuj się moimi tekstami, a jeśli już, to odpowiedz dokładnie, gdzie ja wspomniałem cokolwiek o Ukrainie i NATO.

  Notabene, jestem przeciwny Ukrainie w NATO, wolę Krym w rękach Putina niż Trumpa.

 113. Bywalec 2 27 lipca o godz. 10:51 do Wiesiek 59: – …może zgodzisz się przynajmniej ze mną , że Rosja nie zdecydowałaby się odebrać Ukrainie Krym i interweniować w wschodniej Ukrainie , gdyby Ukraina była członkiem NATO.

  Bywalec 2,
  no jak to świetnie, że zabierasz głos w tej sprawie, bo wnosisz poprawki do sposobu mojego postrzegania rzeczywistości! Do tej pory myślałem sobie, że gdyby nie to, że na Ukrainie zaczęło się myślenie o wstąpieniu do NATO i intensywne dłubanie przy tym przez USA, to Rosja nie odbierałaby Krymu by zapobiec powstaniu tam np. jakiegoś Camp Bonsteel i przeganiania jej z Morza Czarnego a także darowałaby sobie interwencję na wschodniej Ukrainie. No ale co ja tam wiem.

 114. http://www.informationclearinghouse.info/51990.htm
  =========

  Jak się hoduje i układa „psy wojny”…..

 115. Hunwejbini widzą co imigranci jankesi zrobili z tubylcami Indianami. Zamknęli w rezerwatach. Tak sobie myślę,że hunwejbini nie widzą siebie w rezerwatach otoczonych imigrantami. Drugiego Jezusa ich szeregach nie spodziewają się. Tym bardziej,że in vitro zakazane.

 116. Symetryczny
  Czesława Miłosza „Wyprawę w dwudziestolecie” znam. Tobie polecam Witolda Gombrowicza „Wspomnienia z Polski „(przedwojennej). Przede wszystkim jednak rzeczową, raczej obiektywną analizę tej „międzyepoki” „Dwudziestolecie Oblicza Nowoczesności 1918-1939”.
  Znowu, czego nie znoszę, piszesz o „moich paluchach”, twój ulubiony skrót myślowy (litera V) dla szyderczego wykpienia, oskarżenia o wszystko co najgorsze ruchu Solidarności. Toczysz wprost pianę, gdy o tym piszesz. Ten nadmiar złych emocji usiłujesz zrównoważyć sielskim obrazem PRL, tak jak byś nie dostrzegał i nie pamiętał, że system po prostu się sypał, podobnie jak u naszych sąsiadów. Nawet spóźnione sensowne reformy Wilczka nie mogły już powstrzymać biegu zdarzeń, a mądry, wytrawny polityk Rakowski osobiście wyprowadził sztandar partii.
  Nie zawracaj kijem Wisły i nie pleć bzdur o moich rzekomych fantazjach.
  http://www.dwudziestolecie.muzhp.pl/?dzial=latadwudzieste

 117. Niestety nie mam dziś czasu czytac. Jednak chce przypomnieć Redaktorowi, że kilka lat temu napisal, że wprawdze nic nie ma przeciw homoseksualistom, ale jest przeciwny ich ewentualnemu prawu do adopcji. Bo to jest zarazliwe? Bo lepiej żeby młody człowiek nie miał nikogo kochajacego, żadnego zaplecza na starcie niż nie daj Boże (bzdura) zaraził sie, a fe.

 118. „Daily News” informuje o koszmarnym błędzie lekarza z Nowego Jorku. Mężczyzna spieszył się wczoraj na dyżur. Był na tyle pochłonięty pracą, że zapomniał o dwójce dzieci, które wiózł na tylnych siedzeniach.

  39-letni ojciec został zatrzymany. Służby postawiły mu zarzut podwójnego nieumyślnego zabójstwa.

  Jak informuje „The Daily News”, maluchy „ugotowały” się przebywając przez osiem godzin w zamkniętym samochodzie.

  Odpalając po pracy samochód mężczyzna zorientował się co się stało. Świadkowie twierdzą, że wyskoczył i zaczął krzyczeć z przerażenia.

 119. mag, 13.00.
  Rakowski jednak za to wszystko grzecznie przeprosił. A faszyzm w ojczyźnie nie mieścił mu się w głowie. Dopiero Solidarność.

  „– przepraszam za likwidację podziałów klasowych, która była dziełem komunistów, socjalistów i lewicowego odłamu ruchu chłopskiego;
  – przepraszam za reformę rolną, o której marzyło i bezskutecznie walczyło kilka pokoleń polskich chłopów;
  – przepraszam za nacjonalizację przemysłu, a ściślej tego co przetrwało okupację hitlerowską;
  – przepraszam robotników za to, że komuniści przywrócili im poczucie godności;
  – przepraszam za awans społeczny milionów synów i córek chłopskich i robotniczych;
  – przepraszam za bezpłatny dostęp młodzieży robotniczej i chłopskiej na wyższe studia;
  – przepraszam za likwidację znalfabetyzmu, masowego zjawiska w Polsce międzywojennej;
  – przepraszam za zbudowanie Polski przemysłowo-rolniczej ;
  – przepraszam za masowy exodus chłopów z przeludnionych wsi do miast, do przemysłu. Los ten dotknął kilkanaście milionów obywateli PRL;
  – przepraszam za to, że dwa pokolenia Polaków żyły, nie znając plagi bezrobocia, że zaczynały każdy dzień z poczuciem bezpieczeństwa socjalnego, że były wolne od troski o przyszłość swoich dzieci;
  – przepraszam, że na ulicach polskich miast nie było żebraków ani dziesiątków tysięcy bezdomych, że nikt nie wyobrażał sobie, by milion dzieci zaczynało dzień bez śniadania;
  – przepraszam naukowców, artystów, twórców za to, że dzięki państwowemu mecenatowi nad kulturą i sztuką powstały arcydzieła filmowe, znane i cenione na całym świecie, a aktorzy, kompozytorzy, dyrygenci i soliści, wnosili cenny wkład w życie narodu i kulturę ogólnoświatową;
  – przepraszam za tysiące bibliotek, za tanie książki, za miejskie i wiejskie domy kultury;
  – przepraszam, że w czasach PRL powstała kadra znakomitych fachowców i świetnych menedżerów;
  – przepraszam za niespotykaną w historii stosunków polsko-rosyjskich inwazję kultury polskiej na bezkresne obszary Związku Radzieckiego. Twórczość znakomitego pisarza Stanisława Lema wydano w ZSRR w nakładzie 3 milionów egzemplarzy;
  – przepraszam za odbudowę zniszczonej przez hitlerowców Warszawy i wielu innych miast, za przywrócenie pięknej warszawskiej i gdańskiej Starówki;
  – przepraszam za odbudowanie z pietyzmem pałaców, kościołów i licznych pomników narodowej kultury, zniszczonych w czasie wojny;
  – przepraszam już trzecie pokolenie Polaków, które gospodarzy na ziemiach nad Odrą i Nysą Łużycką, żyjące w bezpiecznych granicach;
  – przepraszam za pokolenie komunistów, które w 1945 roku nie wezwało narodu do walki o zachowanie przy Polsce terenów na wschód od rzeki Bug, na których żyło 5 milionów Ukraińców i 1,9 mln Białorusinów oraz mniej niż 5 mln rdzennych Polaków;
  – przepraszam za morską granicę Polski, liczącą 440 km;
  – przepraszam za pokolenie Władysława Gomułki, które zagospodarowało Ziemie Zachodnie i z uporem walczyło o uznanie zachodniej granicy, przez ćwierć wieku nie uznawanej przez kolejne rządy Republiki Federalnej Niemiec;
  – przepraszam za plan utworzenia strefy bezatomowej w Europie (tzw. plan Rapackiego), który rozsławił Polskę na świecie;
  – przepraszam za ustawę o działalności gospodarczej, której projekt mój Rząd przedstawił Sejmowi w końcu 1988 roku, a która po uchwaleniu otworzyła drogę do gospodarki rynkowej;
  – przepraszam za Okrągły Stół, wspólne dzieło mojego obozu i opozycji. Po raz pierwszy w dziejach Polski, nie tylko nowożytnej dwa zwaśnione obozy polityczne zasiadły przy jednym stole i znalazły pokojowe rozwiązanie głębokiego kryzysu politycznego, który gnębił kraj przez niemal całe dziesięciolecie.

 120. Symetryczny
  27 lipca o godz. 11:07

  ,,Kiedyś widmo komunizmu groziło Europie. Przestało! Bardziej groził faszyzm, tragiczny w skutkach. Dziś znowu grozi i dotarł do Polski. Po 30 latach pławienia się w wolności, niepodległości i suwerenności pod butem kartelu US/NATO i mitu Solidarności. Zaczęli karnawałem przy pomocy judaszowych amerykańskich dolarów i fałszu i obłudy Watykanu. Pamiętam początki karnawału w moim bardzo ustabilizowanym przedsiębiorstwie, pracowitych i szanujących się ludzi. Jak spod ziemi wyrosła mafia tzw Komisji Zakładowej, siejąca wśród ludzi strach, terror, kłamstwo, nienawiść i prowokacje. To był początek faszyzmu i zgnilizny moralnej, zacofania, głupoty, nienawiści, klerykalizmu..”

  Amen.

 121. Rakowski zamiast przepraszać za w dużej mierze za nie swoje zasługi , mógł może skoncentrować się na winach polityków swojego pokolenia , które doprowadziły do tego, że kazał sztandar wyprowadzić.
  https://m.youtube.com/watch?v=TbrNSR-POx8

 122. zyta2003
  27 lipca o godz. 13:09
  A fe , to jest to Sz. P. pisze bo czy ktos zapyta o zdanie to adoptowane dziecko ? Bo jak mialoby brzmiec to pytanie ? Mozna sobie natomiast latwo wyobrazic pytanie juz kilkuletniego do dwoch tatusiow a potem blogie po uslyszeniu odpowiedzi zasypianie .
  Jakie maja dwaj faceci nie bedacy jego ojcami , prawo decydowac o zdrowiu psychicznym tego dzieciaka a potem doroslego ? To nie to samo co branie pieska czy kotka ze schroniska
  Zdaniem Sz. P. lepiej gdyby byl to chlopiec czy dziewczynka , kotek czy piesek – he ?
  Zarazliwe to moze i jest ale calkiem co innego i to jest mocno fe .
  Prawo do adopcji .. no sorry, zgadzam sie z red. w stu procentach

 123. @Symetryczny
  Solidarności, poczynając od wierchuszki (Mazowieckiemu, Wałęsie, Geremkowi itd) ani nikomu z pierwszych rządów po 1989 (także SLD) faszyzm też się w głowie nie mieścił.
  Podniósł głowę i zaczął pełzać, gdy bracia Kaczyńscy, pogonieni (słusznie) przez Wałęsę, wzięli sprawy w swoje ręce.
  Dla utrzymania i powiększania zakresu władzy zaczęły się umizgi do środowisk kibolskich, nacjonalistycznych, które z ochotą przystąpiły do działań antydemokratycznych i ogólnie rozbijackich. Zaczęło się dzielenie narodu na coraz głębiej wykluczające się nawzajem grupy społeczne, sekowanie opozycji poniżej wszelkich norm w cywilizowanym świecie. Język agresji stał się normą, a ostatnio agresja wylała się na ulice, już fizyczna.
  Myślę, że sytuacja wymknęła się Kaczorowi spod kontroli i – choć nie chcę fatalnie wieszczyć – na jesieni czeka nas nie tylko chocholi taniec, ale duuuża zadyma, która może skończyć się źle.
  A propos Twojego wpisu z g. 13:49 mogę tylko tyle powiedzieć: „nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.”
  Czym się

 124. legat
  Podzielam twoją opinię , że Ukraina jest integralną częścią „Ruskiego „Mira”. Mało tego, ja bym nawet na dokładkę dołożył Polskę , która tradycyjnie obyczajowo, kulturalnie i politycznie jest o wiele bliższa Rosji , jak zgniłemu zachodowi.
  Ale co ja zrobię , jak Polacy , tak jak Ukraińcy nie wiedzą co dla nich dobre i ci pierwsi do tego jeszcze bezczelnie chowają się za plecami NATO . A co zrobimy z krajami bałtyckimi , przecież to też „Ruski Mir” ? Połowa obywateli takiej Estonii to etnicznie Rosjanie i prześladowana prawie większość w tym kraju i jakby nie to NATO , to Rosja dawno słusznie wyzwoliłaby tam tez swoich rodaków.

 125. Adopcja dzieci przez gejów jest chyba sprzeczna z Konstytucją. Czy nie?

 126. @olborski, 27 lipca o godz. 14:10

  W jakiej zatęchłej szafie się chowałeś?
  Może podasz parę przykładowych pytań kilkuletniego dziecka do dwóch tatusiów?
  I parę pytań do rodziców heteroseksualnych, też adopcyjnych.
  Widać, że temat cię dręczy, ale nie masz pojęcia o zdrowiu psychicznym dzieci, a potem dorosłych wychowywanych przez pary homoseksualne. A przecież takich dzieci są tysiące.
  Doinformuj się.
  @zyta ma rację.

  https://www.coramcambridgeshireadoption.org.uk/find-out-who-can-adopt-us/five-facts-about-lgbt-fostering-and-adoption

 127. GajowyM.
  27 lipca o godz. 14:47
  A ty znasz kazde z nich osobiscie , bo ja znam tylko jedno ale ono nie nawet domysla sie jak dobrze je znam ./ szkoda czasu i atlasu

 128. Program 500 plus zajmuje się eliminacją skrajnej biedy ale wśród ludzi z dziećmi. Jeśli chcecie zająć się eliminacją skrajnej biedy wśród samotnych starych ludzi którzy nie wypracowali emerytury minimalnej to droga wolna:).

 129. Wojna na słowa z Mosadem w tle

  NIAC oraz amerykańskie środowiska nie do końca wrogie Republice Islamskiej mają wielu anonimowych wrogów. Wiele śladów prowadzi jednak zaledwie kilka przecznic od waszyngtońskiej siedziby NIAC. Po przeciwnej stronie internetowego frontu stoi bowiem przede wszystkim FDD, a więc Foundation for Defense Democracies. Ośrodek ten prowadzi w mediach społecznościowych inicjatywę o nazwie „FDD’s Iran Program”, której celem jest przedstawianie „analiz na temat irańskiej globalnej sieci terroru, programu nuklearnego oraz rakietowego, polityki, gospodarki, praw człowieka, sankcji oraz wspieranego przez Iran terroru”. Wszystkie artykuły są starannie dobrane i mają przedstawić Iran w jak najgorszym świetle. Prócz artykułów z własnej strony publikuje się tam również te z portalu „Long War Journal” (należącego do FDD), a także chociażby z mediów izraelskich.
  https://www.defence24.pl/wojna-wokol-iranu-juz-trwapoki-co-w-mediach-spolecznosciowych
  ==========

  Jak się szczuje na siebie narody…..

  Jak ma się to do praw człowieka, demokracji, pokojowego współistnienia narodów?
  Zza fasady demokracji wychyla się stara twarzyczka.
  Imperializmu…..

  Gdyby udało się obalić Ajatollahów…
  Ile milionów uchodźców z 80 milionowego kraju, zdecydowałoby się na podróż do Europy?

 130. 12.37
  Czytając ten komentarz cieszy mnie nie tylko konkluzja, ale otwartość tekstu wobec pewnego problemu zależności.
  Dlaczego taka sama sytuacja uzyskuje tak diametralnie różne znaczenia?
  Nie pomaga punkt wyjścia bo przecież Krym przez pewien czas zamieszkiwali Tatarzy z którymi Rzeczpospolita prowadziła wojny, którzy nie okazywali nam współczucia, a nawet na zlecenie Chmielnickiego za pieniądze wymordowali kwiat polskiego rycerstwa po przegranej bitwie pod Batohem.
  Tak więc ja tamtych Tatarów nie żałuję mimo, że naszych szanuję za ich oddanie Polsce.
  Jednak co Tatarom na Krymie za różnica czy będą mieli administrację ukraińską, rosyjską czy amerykańską?
  Będą szczęśliwi?

 131. W Polsce rośnie liczba osób żyjących w skrajnej biedzie , sru uważa że to nie jest sprawa rządu i że „my?” Powinniśmy sie tym zająć . Co jest z innymi problemami społecznym w Polsce np. służbą zdrowia ? Czy to też nie jest sprawa rządu , tylko nasza ?

 132. Jest stwierdzonym faktem – trudno żeby było inaczej gdy miliony rodzin zaczynają odbierać 500zł – że sfera ubóstwa w Polsce pięknie zmalała z nastaniem rządów PiS, zbliżając nas do standardów Unii. Pozostałymi problemami zajmuje się Bywalec.

 133. sru
  Nie, skrajna bieda w Polsce rośnie , a wasze 500+ dla wszystkich bez względu na dochody , nie ma nic wspólnego z jej zwalczaniem . Zwalanie za ta biedę odpowiedzialności na mnie , nikomu oprócz ciebie nie pomoże . Ale tez nie o to ci chodzi

 134. sru
  Na dole masz dane GUSu na temat wzrostu biedy w Polsce pod rządami PiSu.
  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Wzrosla-bieda-w-Polsce-7698244.html

 135. Jest stwierdzonym faktem – trudno żeby było inaczej gdy miliony rodzin zaczynają odbierać 500zł – że sfera ubóstwa w Polsce pięknie zmalała z nastaniem rządów PiS, zbliżając nas do standardów Unii. Wpisz do programu swojej partii świadczenia socjalne dla skrajnie ubogich osób bez emerytury minimalnej i idź na wybory.

 136. @olborski

  Skoro tak się rozczulasz nad zdrowiem psychicznym dzieci adoptowanych przez parę gejów, to powiedz, do jakiego stopnia interesuje cię zdrowie psychiczne dzieci urodzonych w rodzinach alkoholików, bezrobotnych, narkomanów, psychopatów albo dzieci z „porządnych rodzin” hetero, ale bitych i terroryzowanych, bo taki jest model wychowania w rodzinie?
  Jak myślisz, ile małych dzieci zadaje sobie pytanie, dlaczego zaistniało w takiej, a nie innej rodzinie? Od jakiego momentu zaczynają porównywać swoje życie z życiem kolegów/koleżanek i zaczynają im zazdrościć lub współczuć? Wstydzić się swoich rodziców lub być z nich dumnym?
  Takie pytanie można postawić każdemu z nas.

 137. 15:28

  No ale to jest wzrost ubóstwa tylko w 2018r., w każdym kraju są takie wahnięcia w trendzie, a nie wzrost w stosunku do czasów gdy PiS nie rządził, to chyba oczywiste, nie rozumiesz? 500zł nie rośnie, a ceny rosną, stąd to wahnięcie, całkowicie spodziewane. Wzywaj do podniesienia do 700zł jak ci się to nie podoba.

 138. Będzie się pojawiać coraz więcej obywateli bez emerytury wartej wzmianki (pracownicy z lat PRL mieli długie staże pacy, wysokie stawki i wyższe emerytury). Biedroń już to zauważył i Wiosna zadeklarowała programowe 1500zł dla każdego seniora zapewnione.

 139. Przewaga biedy kapitalistycznej nad socjalistyczną, jest oczywista.
  Ta kapitalistyczna jest SKRAJNA.
  Ta socjalistyczna była relatywna……

  Ile milionów umiera z głodu obecnie?
  W tym, dzięki sankcjom gospodarczym?
  System wsparcia w krajach bogatych, działa.
  A w tych niebogatych, ale kapitalistycznych?

 140. sru
  Rządzić to chcecie , ale odpowiedzialność za negatywne skutki waszych rządów, to mam teraz ja przejąć ?
  Jeśli skutkiem waszej polityki jest wzrost biedy pod nimi , to jest to zła polityka i oczywiście 500+ to nieskuteczny instrument dla jej zwalczania . 700+ dla wszystkich dzieci tez tu niczego nie zmieni , oprócz dalszego wzrostu inflacji , jak nieoczekiwanie przytomnie zauważyłeś .

 141. Ta dyskusja Bałwanku jest nacechowana złą wolą z twej strony, więc prowadzi donikąd.

 142. Dzieci wychowane przez babcie i matki, są wychowywane w rodzinach jednopłciowych- jak ktoś bystro zauważył.
  Jak to wpływa na ich rozwój psychiczny?
  Skąd mają synowie czerpać wzorce zachowania męskiego, niezbędne do prawidłowego rozwoju?

  Para gejów jest w dokładnie takiej samej sytuacji, wychowując adoptowane dziecko.
  A co z samotnymi matkami?
  Też dysfunkcjonalny układ?

  Zacietrzewienie ideologiczne, bez podstaw z psychologii rozwojowej…….
  Skąd ideolodzy mogą wiedzieć, że taki dział istnieje?
  Miłości, opieki i zainteresowania, nie da się zastąpić zacietrzewieniem.
  Ci którzy chcą adoptować, muszą CHCIEĆ podołać takim zadaniom.
  Są fundamentem adopcji.

 143. Generalnie, ktoś naczytał się Freuda.
  Seksualne traumy dzieciństwa, kładące się cieniem na całym dorosłym życiu?
  Tu raczej chodzi o sute, milionowe odszkodowania…..

  Panienki przypominajace sobie o wykorzystaniu po 40 latach, przez osoby obecnie na świeczniku?
  Cierpiące za MILIONY z publikowanych wspomnień- to ten sam przypadek.
  O gołodupcach się przecież nie pisze, że zgwałcił…

 144. Świadczenie 500+ nie jest do tego jednak wliczane, więc… minister się myli. Program nie miał znaczenia w zmniejszeniu liczby osób pobierających zasiłek. Kwoty otrzymane z tytułu 500+ nie są wliczane do dochodu. Poprawia więc standard życia, a nie „urzędowe” dochody. To spadek bezrobocia, wzrost liczby miejsc pracy i wynikający pośrednio z nich wzrost wynagrodzeń powodują, że wielu ludzi wyrwało się z biedy i zasiłki im już nie przysługują.
  https://www.money.pl/gospodarka/500-zamiast-pomocy-spolecznej-duzo-mniej-rodzin-na-zasilku-6407109174745217a.html

 145. Tatarów wysiedlono za kolaborację z III Rzeszą. Czy Tuska hunwejbini szanują za „kolaborację” z Niemcami jak to sami określają. Nawet sugerują pozostanie na zesłaniu. Tak sobie myślę,że najciemniej pod latarnią bo Ślązacy nie mogą doczekać się uznania narodowościowego. Ślązaków popieram w ich walce o uszanowanie tożsamości.

 146. Czego Polsce nie wolno, to wolno Francji

  Francuskie Zgromadzenie Narodowe nałożyło w ubiegłym tygodniu trzyprocentowy podatek od sprzedaży na globalne firmy technologiczne. Będzie płacony bez względu na to, czy mają zyski, czy nie. Opodatkowane zostaną podmioty o obrotach powyżej 25 mln euro uzyskanych we Francji i 750 mln euro na całym świecie.

  To taki podatek obrotowy, który na przykład nasz rząd planuje wprowadzić na francuskie, holenderskie i niemieckie sieci handlowe, unikające płacenia CIT w Polsce. Taki ruch był zresztą oprotestowany przez Komisję Europejską. Projekt podatku w efekcie czeka już trzy lata, a po korzystnej dla nas decyzji sądu Unii Europejskiej Bruksela i tak wniosła odwołanie.
  https://www.money.pl/gospodarka/donald-trump-nie-popusci-francji-jest-odpowiedz-na-podatek-cyfrowy-bedzie-walka-o-wina-6407021004019841a.html
  ============

  W Unii, są równi i równiejsi……
  „Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”.

  Ciekawe, czy ta sama zasada będzie skuteczna w wojence francuzko- amerykańskiej?

 147. @Wiesiek 59
  „Skąd mają synowie czerpać wzorce zachowania męskiego, niezbędne do prawidłowego rozwoju?”
  Wybacz Wiesiek ale diabel gender sie klania. Jakiez w dzisiejszym swiecie sa wzorce meskiego zachowania? I to niby niezbedne do rozwoju?
  Czegoz to nie moglaby nauczyc matka (dwie matki) a jedynie ojciec?
  Piszesz tak jakby w otoczeniu dziecka wychowanego przez samotna matke ( np. taka jak ja) w ogole nie bylo mezczyzn.A tymczasem jest ich sporo. Dziadkowie, wujowie, przyjaciele. No i jakie do niedawna zreszta byly skutki tych wzorcow czysto meskich? Wojny? Rywalizacja we wszystkim co mozliwe, przedmiotowe traktowanie kobiet? Co to jest ten meski wzorzec twoim zdaniem? Wychowanie do sluzby wojskowej?

 148. PS. Istnieje tylko jeden wzorzec wychowania dziecka – rozumny.
  Wszelkie mesko-damskie wzorce to czkawka po patriarchalnych systemach
  spolecznych, ktore wlasnie sie wykruszaja. To podzial kulturowy, nie majacy nic wspolnego z prawidlowym rozwojem. Dziecku jest potrzebna milosc i uwaga bez wzgledu na plec rodzicow.

 149. Rosnące spektakularnie ceny warzyw mogą spowodować problemy z bezpieczeństwem plonów w rolnictwie:

  27.07.2019, Poznań (PAP) – Ponad 200 kilogramów warzyw: cebuli i ziemniaków z pola uprawnego ukradła para młodych ludzi w Środzie Wielkopolskiej. Policjanci patrolówki złapali parę na gorącym uczynku, nocą.

 150. @Wiesiek 59
  Przez kogo wychowywane byly powojenne pokolenia Polakow jak nie przez kobiety, bo udzial ojcow w wychowaniu na ogol byl symboliczny, a tak na prawde ogranicza sie do stosowania „ojcowskiej” surowosci czyli kar a jeszcze czesciej do zwyklego lozenia na dom. W niedziele tato zabieral syna na mecz nie bardzo nawet pytajac czy syn ma na to ochote. Meski wzorzec niezbedny. Jak widze jak moj syn wychowuje wnuka, to dopiero zaczynam rozumiec co to jest ojciec. Tylko, ze to nie ma nic wspolnego z jakims wzorcem niby to niezbednym dla rozwoju dziecka. Nawiasem mowiac wszelkie wzorce sa diabla warte bo dziecko nalezy wychowywac w zgodzie z jego niepowtarzalnym, indywidualnym
  charakterem. Wzorce zabijaja spontanicznosc dziecka, a wzorce tzw. meskie w szczegolnosci.

 151. @Wiesiek
  A co ze wzorcami ojcowskimi wobec corek? Tylko dla synow te wzorce sa niezbedne do rozwoju? Corki sie obejda?

 152. Katolik ,który kradnie nie ma prawa krytykować LGTB. Tak sobie myślę na podstawie zeszytu do religii str.27, 6 wiersz od góry.

 153. jakub01
  27 lipca o godz. 16:59

  Zwal to na starą, konserwatywną szkołę myślenia, nienowoczesne teorie pedagogiczne i psychologiczne, jakie wykładano na US w latach 70’……Tak uważam po prostu.
  Że dziecko powinno mieć dwoje kochających rodziców.
  Albo przynajmniej kochających opiekunów.
  Nieistotne jakiej płci. Czy pokrewieństwa.
  Na pewno wychowanie instytucjonalne nie ma takich walorów.

  Stereotyp jakim się posługuję, jest zakorzeniony w większości krajów świata i w przeważającej części populacji.
  W tej kwestii, jestem „nienowoczesny”……
  Za dużo tych nowych trendów, eksperymentów pedagogicznych, mód których efektu nie jesteśmy w stanie ocenić.
  Teorie dr Spocka, nijak miały się do praktyki w rodzinie.

  Kobiety są zmuszane do radzenia sobie z KAŻDĄ sytuacją.
  Tyle że do robienia dzieci, potrzeba dwojga.
  Coś za dużo ostatnio tych „pogodnych nosicieli spermy”.
  Nie podoba mi się ten kierunek…….rozwoju?

 154. @Wiesiek
  Ja wychowalam syna nie ogladajac sie na jakiekolwiek trendy. I niezle mi wyszlo, zwazywszy, ze do niczego nie czulam sie zmuszona. Mysle, ze zaden odpowiedzialny rodzic nie kieruje sie w wychowaniu trendami ale miloscia i zdrowym rozsadkiem a takze wiedza, ktorej wartosc jest niepodwazalna i niezalezna od trendow. Rzecz w tym, ze jeszcze w naszym pokoleniu rodzice niespecjalnie poszukiwali jakiejkolwiek wiedzy na temat wychowania dzieci po staremu kopiujac wzorce wyniesione z domu.

 155. @Wiesiek
  Mezczyzna tez sobie poradzi w kazdej sytuacji, tylko na ogol nie ma na to ochoty. Samotnych ojcow jakos nie widze zbyt wielu.

 156. wiesiek59
  27 lipca o godz. 16:29
  ,,Czego Polsce nie wolno, to wolno Francji.”

  Polscy rodzice, szkola i kosciol wychowali folksdojczow zdolnych jedynie do obslugi okupanta.
  Ten typ degenerata nadaje ton calemu krajowi.
  Jestesmy jak Chorwacja w czasie wojny.
  Spoleczenstwo potrzebuje nowych Kwiatkowskich i Boy-Zelenskich.

 157. @Wiesiek,
  coraz wiecej kobiet decyduje sie na samotne macierzynstwo aby miec wiecej czasu dla dziecka. Ja mialam o wiele wiecej niz moje kolezanki obslugujace mezow, ktorzy niczego do wychowania dziecka nie wnosili procz pieniedzy (a i to wedle uznania).Na szczescie te wzorce juz minely.

 158. Żubr królewski zwierz. Teraz sprowadzony do dania gulaszem zwanym. O ogonie bobra nie wspomnę. Tak sobie myślę co te hunwejbiny nie wymyślą. W Chinach nie ma schronisk dla zwierząt. Hunwejbin żywemu nie przepuści. Ruina nie jest usprawiedliwieniem.

 159. kooperatywaMondragon
  27 lipca o godz. 17:44
  „Spoleczenstwo potrzebuje nowych Kwiatkowskich i Boy-Zelenskich.”
  W dobie internetu? Zapomnij. Spoleczenstwo nikogo takiego ani nie potrzebuje ani nie bedzie potrzebowac. Spoleczenstwo nie potrzebuje juz spoleczenstwa a jedynie srodowisk osob o wspolnych przekonaniach co zapewnia internet. Nic juz nie bedzie takie jak bylo i zadne stare, sprawdzone sposoby niczego nie naprawia. Stary swiat odszedl.

 160. Treść kongresowej rezolucji wskazuje przy tym na znacznie bardziej intensywne zaangażowanie USA w wojnie w Jemenie, mimo że administracja Trumpa długo zaprzeczała, że rola Stanów Zjednoczonych nie ogranicza się tylko do sprzedaży broni. Współgra to zresztą z ujawnionym pod koniec marca raportem francuskich służb specjalnych, sporządzonym w październiku 2018 r. Wynika z niego, że amerykańskie drony pomagają namierzać cele saudyjskich i emirackich nalotów. Raport wskazuje jednak również na kluczową rolę państw europejskich, w tym w szczególności Francji i Wielkiej Brytanii, w zbrojeniu saudyjskiej koalicji. Wbrew zapewnieniom władz francuskich broń dostarczana przez ten kraj jest prawdopodobnie wykorzystana do ataków na ludność cywilną. Z raportu wynika np. że kupione od Francji działa artyleryjskie dalekiego zasięgu zostały rozmieszczone na granicy jemeńsko-saudyjskiej, a okręty wojenne produkcji francuskiej uczestniczyły w blokadzie morskiej Jemenu. W walkach w Jemenie wykorzystywane są również francuskie czołgi Leclerc. Raport podkreśla też „nieefektywność” saudyjskich działań w Jemenie, przy czym pod tym pojęciem mieści się również nieprecyzyjność ostrzału i nalotów.
  https://www.defence24.pl/jemen-jako-arena-starcia-zastepczego-w-konflikcie-iransko-amerykanskim
  ======

  Jakie są w tym kontekście, przewagi demokracji nad faszyzmem?
  Większy eksport broni?
  Więcej trupów?

  Coś ta ideologia nie współgra z czynami…….

 161. Faszysta to też dziecko Boga i na jego podobieństwo. Tak sobie myślę bo KK temu nie przeczy.

 162. @jakub01
  Nie wiem, co jest teraz ludziom potrzebne ( w dawnym sensie: wzorów, podpowiedzi itp.) i czego oczekują, jeśli w ogóle oczekują, błądząc w necie, trochę po omacku?
  Możliwość nieskrępowanej wypowiedzi z braku cenzury wiedzie czasem na manowce. I w tym upatruję zagrożenie dla normalności wzajemnych relacji w necie. Nieufność, agresja (na wszelki wypadek) wyznaczają granice internetowej wymiany zdań. Coraz trudniej się w tym odnajduję.
  Polegam tylko na kilku nickach, za którymi kryją się osoby do których mam zaufanie i które szanuję.
  Kiedyś byłam szeroko otwarta na ludzi, ale to czasy się zmieniły, nie ja.

 163. Madam Secretary Madeleine Albright w książce „Fascism: A Warning” (2018) kilka stron poświęca Kaczyńskiemu, które poprzedza opisem polskiej drogi od komunizmu do demokracji. Wg. niej (p.9)
  Faszyzm bierze swą siłę nie tylko ze wsparcia bogatych i władnych, ale w równej mierze ludzi na ulicy. … Faszyzm trzeba widzieć nie jako polityczną ideologię, raczej jako metody zdobywania władzy i utrzymania jej.

  W tym sensie kaczyzm to neofaszyzm, w którym prezes Kaczorek czuje się jakby pluskał się w jeziorku. Tematy „dobrej zmiana” powstały w wyobraźni prezesa. O ich wyborze decydowała nośność. Kibole to patrioci. 6-latki w szkole to aberracja. Polska jest w ruinie, a Platforma to złodzieje i aferały. Przyjęliśmy milion uchodźców z Ukrainy. Trzeba było umieć rządzić. Luka VAT to przekręt na 500 mld. 500+ rozwiąże problem demograficzny i polskiej biedy. Polska stała się kondominium Rosji i Niemiec. Tusk ma krew na rękach. Sędziowie to w większości złodzieje. Imposibilizm, oikofobia … i cała seria obcych wyrazów.

  Ostatnio dostaliśmy „ręce precz od naszych dzieci”, „LGBT nam zagraża”, „będzie łamanie demokracji, niszczenie jej, i ofensywa lewactwa” – na wypadek przegranej PiS, straszył prezes Kaczorek. Jest wojna z drugim sortem, wojna patryjotyzmu z pedalstwem pod biało-czerwoną flagą. Do ludzi na ulicy, nade wszystko przed odbironikami TVPiS, kierowany jest strumień kłamstw, oszczerstw, manipulacji na zlecenie z Nowogrodzkiej. Lud ekscytowany, pobudzany, rozjuszany jest przez falę za falą, kampaniami agresji wobec innych, na przemian z wizjami straszliwych zagrożeń. Wszystko podlane sosem nacjonalizmu. Z poparciem mediów toruńskich i tym płynącym z ambon. Co jakiś czas efektem tej presji jest akt przemocy, ktoś wroga politycznego zadźga nożem, ktoś zmasakruje facjatę komuś wyglądającemu obco. Propaganda goebelsowska zagłuszająca przekaz opozycji, oraz presja administracyjna na wszelkich nieposłusznych.

  To jest nowoczesny faszyzm, neoneofaszyzm.

 164. adam100
  27 lipca o godz. 10:29
  „Faszyzm Panie woytek pełza do przodu pod sztandarem wodza, cudotwórcy, geniusza geniuszów, bohatera bohaterów . Piszesz pan antysemickie pierd*ły „dla suwerena” – nie ten blog, sorki. Chociaż jak ten gnój zmiecie historia, nie będziesz Pan mógł powiedzieć „Nie Wiedziałem”

  Antysemitym Panie Adam pełza do przodu pod sztandarem quasi gangu zwanym sjonizmem. Pan sam ustanawiasz się samozwańczym dozorcą tego bloga. Po wybuchu III wojny światowej, jak ten gnój zmiecie historia, nie będzie Pan mógł powiedzieć „Nie Wiedziałem”

 165. – Byliśmy w Białymstoku, widzieliśmy nienawiść. Widzieliśmy nie tylko kiboli i chuliganów, ale też zwykłych ludzi, którzy uwierzyli politykom, mediom, hierarchom Kościoła, tym, którzy bezkarnie nazywają nas dewiantami, pedofilami, zagrożeniem dla rodziny – mówił pod Pałacem Kultury i Nauki Hubert Sobecki ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.
  – Dla bardzo wielu osób ze społeczności ta nienawiść i ta przemoc nie była niczym nowym. Ta przemoc wyrosła przed PiS-em i wyrosła na obojętności – kontynuował Sobecki.

  – Dlaczego dopiero teraz rozdzwoniły się telefony dziennikarzy, którzy pytają nas, jak było w Białymstoku. Chcecie wiedzieć jak było w Białymstoku? Myśleliśmy, że nas zabiją, tak było w Białymstoku – mówił działacz. Sobecki wymieniał nazwiska osób homoseksualnych, które zginęły w ostatnich latach w Polsce z powodu nienawiści. – To wy wtedy rządziliście – zwracał się do obecnego na scenie posła PO Michała Szczerby. – Kiedy prosiliśmy Donalda Tuska o spotkanie, kiedy był premierem, nie odpowiedział. Kiedy prosiliśmy o namiastkę równości w postaci związków partnerskich, jak to się skończyło? Kto głosował przeciw? – pytał retorycznie działacz Miłość Nie Wyklucza.

 166. Czyżby była zapowiedź, że prezes Kaczorek spotka się z działaczami „Miłość Nie Wyklucza” w sprawie wprowadzenia związków partnerskich?
  Czy to tylko jedna jaskółka, i to nie lata?

 167. Prezes Ka wysuwa Szczerskiego na komisarza
  http://wyborcza.pl/7,75968,25032199,szczerski-tajna-bron-prezesa-polski-kandydat-do-komisji-europejskiej.html

  Co chce przez to osiągnąć? Czy może mu się wszystko rozkołatało?

  Możliwe też, że prezes PiS nie po raz pierwszy został wprowadzony w błąd przez swych doradców ds. polityki zagranicznej, którzy wmówili mu, że Szczerski w Brukseli wzmocni pozycję polskiego rządu i zneutralizuje Fransa Timmermansa, który być może pozostanie wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej i w dalszym ciągu będzie się domagał, by polski rząd przestrzegał zasad praworządności.
  (…)
  Trudno uwierzyć, by prezes PiS nie zdawał sobie sprawy z możliwej reakcji europarlamentarzystów na kandydaturę Szczerskiego. Jeżeli zostanie odrzucona, PiS zorganizuje wokół tej sprawy kampanię, przedstawiającą dzisiejszą Europę jako obszar wrogi polskim katolikom. To będzie pierwszy strzał w wojnie propagandowej przeciwko Unii, której celem będzie wzrost nastrojów antyunijnych i przygotowanie społeczeństwa do polexitu.

 168. 16.59
  Dawniej były PGR-y i zawsze można było stamtąd, czyli ze wspólnego, coś zabrać do jedzenia. Teraz to kradzież. Policja czuwa nocą. Gdyby nie ta ilość można by sądzić, że byli głodni, a głodni nie mają wyboru.
  Na szczęście to był przypadek odosobniony

 169. Drang nach Osten! doktryna zwalczania komunizmu na Wschodzie. Nie trudno zgadnąć w jakiej formie przetrwała do dnia dzisiejszego. Jakie struktury gospodarcze i militarne powołano aby kontynuować dzieło III Rzeszy widać po zachowaniu w Europie. W ramach tzw.zachodniej cywilizacji. Pouczanie Rosji przypomina pouczanie Kaczyńskiego. Tak sobie myślę,że „żółte kamizelki” nie wykluczają nowej wersji Aurory na Sekwanie. Może po wyborze „naszej Niemki” będzie izba pamięci Reichstagu.

 170. Robiąc na blogu za program telewizyjny muszę przypomnieć dzisiejszą powtórkę z Kielc ubiegłorocznego Festiwalu Muzyki Tanecznej. Zenon Martyniuk aktualnie. Muzyka bez Zenka nie do pomyślenia.
  Wszystkim wesołej zabawy

 171. Prezes Kaczorek uwija się jak w ukropie

  Marszał Kuchciński latał z rodziną służbowym samolotem i „totalna opozycja” złożyła wniosek o odwołanie marszałka. Niesłusznie, bo każda podróż Marka Kuchcińskiego samolotem rządowym miała charakter służbowy, zaś „obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu” – informowało Centrum Informacyjne Sejmu (CIS). I jeszcze, że marszałek Sejmu, „będący drugą osobą w państwie i realizujący szereg zadań w kraju i poza jego granicami, ma prawo do korzystania z samolotów rządowych”; ponadto, że wszystkie zrealizowane przeloty marszałka Sejmu „zawsze były związane z pełnieniem obowiązków służbowych, były to oficjalne podróże w żaden sposób nie stojące w sprzeczności z obowiązującymi przepisami”.

  Aż totalnie wkroczył prezes Kaczorek i zdecydował, że Kuchciński musi zapłacić za przeloty rodziny rządowym samolotem. Wyliczono po spolu, że będzie tego 4579 zł, z kieszeni marszałka na konto Caritasu. To przez te polskojęzyczne media nie spolonizowane jeszcze, które doniosły na marszałka Ku. Na spolonizowaniu mediów Caritas niewątpliwie straci. I tak się obraca w tym Ku-Kacz-Klanie.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-wymogl-na-kuchcinskim-pokrycie-kosztow-przelotow-rodziny/5gly0r0

 172. Kradzież produktów rolnych to realizacja przykazania czyń ziemię sobie poddaną. Tak sobie myślę bo ponoć suweren wszystko może mawia stary Morawiecki. A kto kradnie z głodu nie grzeszy. Dobrym pomysłem jest wydzielenie poletka bez oprysków dla potrzebujących.

 173. Film „Oleg” opowiada historię młodego łotewskiego rzeźnika, granego przez Valentina Novopolskija, który w poszukiwaniu lepszego życia wyrusza do Brukseli. Tam ulega urokowi polskiego kryminalisty Andrzeja

  „The Hollywood Reporter” czytamy: „Dzięki odrobinie rozładowywania napięcia, zwłaszcza dzięki kreacji polskiego aktora Dawida Ogrodnika w roli radosnego złoczyńcy, cały film dobrze się ogląda (…)”.

  Aktor Dawid Ogrodnik skarży się: niestety film nie może znaleźć dystrybucji, bo jest antypolski. Czy to prawda? Że nie jest w dystrybucji w PL? I czy jest „antypolski”? Kto i wg. jakich kryteriów ustala co jest propolskie, co nieutralne wobec polskości, a co jest antypolskie?

  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/dawid-ogrodnik-niestety-film-nie-moze-znalezc-dystrybucji-bo-jest-antypolski-aktor/ftlf56h

 174. „Kradzież produktów rolnych to realizacja przykazania czyń ziemię sobie poddaną”

  Ale się przykazania międlą, z innymi naukami Polakom mieszają. O Słowianach to szkoda gadać.

  Rolnik co orze, sieje i zbiera płody rolne z pola czyni ziemię sobie poddaną. Kto kradnie tak wytworzone dobra ten czyni rolnika sobie poddanym. Innymi słowy wyzyskuje. Kradnie i wyzyskuje rolnika. A może już okrada pośrednika między rolnikiem i konsumentem. Czy pośrednika wyzyskuje, to już nie wiem.

 175. „Ursula von der Leyen wyjechała z Warszawy z pustymi rękami” – komuntują w onecie.

  W efekcie z Warszawy dostała kandydaturę szefa prezydenckiego gabinetu Krzysztofa Szczerskiego, który kobietą nie jest.

  Morawiecki dyplomatycznie skomentował: – Spotkanie spełniło nasze oczekiwania w ogromniej liczbie spraw. Omówiliśmy w szczególnym momencie tworzenie się nowych instytucji i obejmowania przez nowe osoby funkcji w UE.

  https://wiadomosci.onet.pl/politico/ursula-von-der-leyen-wyjechala-z-warszawy-z-pustymi-rekami/gb2qe0k

  Alez nasz Morawiecki potrafi zarządzać naszymi oczekiwaniami. Geniusz.

  A Pani Urszula von der Leyen ma w rękach los Szczerskiego. Czy to znaczy, że ma puste ręce? Czego w sprawie Szczerskiego oczekuje nasz Mateusz?

 176. Od wschodu do zachodu Słońca.
  Wschód o 4.35 w Jantarze, zachód aktualnie w Warszawie. Dostajemy takie ładne widoczki

 177. Tymczasem Robert Biedroń oczekuje premiera Mateusza w Białymstoku

  Widać, że nie potrafi kontrolować swoich oczekiwań.
  Liczę, że wiecu w Białymstoku wezmą udział przedstawiciele wszystkich ugrupowań politycznych, ale przede wszystkim rządu; to właśnie premier Mateusz Morawiecki, szefowa MSWiA czy pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, powinni tam być – mówi lider Wiosny.
  Liderzy Wiosny, Lewicy Razem i SLD wezwali w środę przedstawicieli władz i wszystkich partii do udziału w niedzielnej manifestacji w Białymstoku. Protest ugrupowań lewicowych jest pod hasłem „Polska przeciw przemocy”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwszy-marsz-rownosci-w-bialymstoku-zamieszki-biedron-do-morawieckiego/n2c562s

  Opozycja parlamentarna zapowiedziała, że nie wezmą udziału w niedzielnym proteście Lewicy przeciw przemocy w Białymstoku, gdyż … nie chce upolityczniać wydarzeń, do których doszło podczas białostockiego Marszu Równości.

  I to jest totalność polskich parlamentarzystów. Chyba dobrze się stało, że się oddzielili od nietotalnej opozycji pozaparlamentarnej. Byłoby zamieszanie wewnątrz koalicji, co przecież nie odpowiada wyborcom.

 178. Odkrycie w Miedznej Murowanej. Już wiemy skąd wzięła się POLSKOŚĆ!

  Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi – takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma, ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego – mówił prezes PiS.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-w-miedznej-murowanej-ze-wsi-wziela-sie-polskosc/vqhxx73

  Myślałem dotąd, że polskość wzięła się z zaścinka. Takiego który jest teraz i którego wydawało się że już nie ma.

 179. Poza incydentami naród odpoczywa i się bawi w czasie letniej kanikuły.
  Jest pięknie.
  Zawsze jednak warto poszperać w sieci. Tym razem zainteresowała mnie oświata w Izraelu. Rzeczowa syntetyczna informacja w języku polskim. Czy politycy dobrej zmiany nie mogli przeczytać przed podejmowaniem decyzji o likwidacji gimnazjów?
  Zawsze warto popatrzeć co robią nasi starsi bracia w wierze.
  Przy okazji mam taki apel; jeżeli trójmorze to należało by zaprosić Izrael do tego grona. Zwiększyła by się siła ognia

 180. Their problem is that they are unable to formulate questions. It’s difficult to come up with answers if you don’t know what to ask. So I tell them that my ambition is to teach them how to ask questions. They love my classes but I am told repeatedly: “This was the best class we have had but by far the most difficult.”
  https://www.theamericanconservative.com/dreher/minds-destroyed-by-internet/
  ==========

  Przyszłość cywilizacji Białych?……

 181. Czy „rodziny z dziećmi”, słynne z Marszów Niepodległości mogą krzyknąć do maszerujących „wyp…, do gazu, pedały”?

  Oczywiście, że mogą. Jest wolność słowa. Przykazanie żadne nie zabrania.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1801896,1,po-wydarzeniach-w-bialymstoku-obudzilismy-sie-w-innym-kraju.read?src=mt

 182. Tyle tu pisaliśmy o brzydkiej praktyce bazgrania po murach.
  Tym razem zabazgrany mur był przyczyną brutalnego pobicia dziennikarza we Wrocławiu.
  Pomijając treść napisu jest to karalne niszczenie miejskiej substancji i tych sprawców powinno się nie tylko ukarać, ale zmusić do usunięcia napisów. Byłby to uzasadniony przykład odstraszania wandali

 183. Na scenie w Kielcach dziewczyny w stringach, ale tego już nie zobaczycie, a może

 184. No i Sławomir oczywiście „Miłość w Zakopanym”

 185. „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna”
  Jak tu usiedzieć w miejscu ” Hej, hej, bawmy się, hej, hej, śmiejmy się”

 186. @satrustequi
  27 lipca o godz. 15:17

  Celem pińcetplus nie było i nie jest zmniejszanie ubóstwa, ponieważ nie ma tu zastosowania kryterium dochodowe, inaczej niż w przypadku osób dotkniętych ciężką niepełnosprawnością, których jest ich za mało, żeby pisdzielstwu opłacało się kupować ich głosy, więc dla nich „ni ma piniendzy w budżecie”.

  Morawiecki ogłosił z fanfarami „pińcetplus dla niepełnosprawnych”, ale zapomniał powiedzieć o ograniczeniach: jeśli niepełnosprawny ma rentę 1600 złotych, to dla Morawieckiego jest już za bogaty, żeby kwalifikował się do pomocy; jeśli ma 1400, to dostanie tylko 200, ale jak 1000, to nie dostanie wyrównania do 1600, ale gołe 500.

  Morawiecki w ogóle rzucił niepełnosprawnym ten marny ochłap tylko dlatego, że zagrozili kolejnym protestem przed wyborami. Nie przeszkodziło mu to w chwaleniu się, jaki to rząd PiS solidarny, jak pomaga potrzebującym. Takiemu s… można tylko życzyć, żeby jak najszybciej przekonał się na własnej skórze, ile kosztuje utrzymanie osoby z ciężką niepełnosprawnością.

  Celem pińcetplus jest wyłącznie kupowanie głosów (chyba że Morawiecki faktycznie chce doprowadzić Polskę do bankructwa z korzyścią dla międzynarodowej banksterki). W 2019 roku wskaźniki ubóstwa w Polsce wzrosły, głównie na skutek dwucyfrowej inflacji spowodowanej pińcetplusem: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/w-polsce-wzroslo-skrajne-ubostwo-najnowsze-dane-gus/pcsqevp

 187. Tylko PiS i Lewica! Elektorat PO jawi się jako kompletnie pogubiony – grzmi a to na ubóstwo, a to na słabe uprawnienia dla LGBT. Gdy jest u władzy 8 lat – żadnej ze spraw o których tak chętnie grzmi nie załatwia.

 188. teo
  27 lipca o godz. 20:48
  Odkrycie w Miedznej Murowanej. Już wiemy skąd wzięła się POLSKOŚĆ!

  Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi – takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma, ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego – mówił prezes PiS.

  Mój komentarz
  Prezes wyrósł z tradycji polskiej, z rożnych tradycji – takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma i tej także, i to muszę szczególnie podkreślić, która będzie, będzie zjawiskiem, polską serdecznością bijąca, polską europejskością, to jest coś niesłychanie ważnego, itd.

  Prezes stara się być jak najbliżej swego ludu, stara się myśleć jak lud, mówić jak lud i być w stałym związku, mistycznej łączności z ludem, który jest jednocześnie tradycją i polskością, który jest zasilany, daje mu moc rządzenia, składa państwo i prawo w ręce swego przywódcy.

  Prezes występuje coraz częściej w roli bota – łączy jakieś pojęcia, buduje łańcuchy wyrazowe pozbawione logiki, stylu i przekazu. Przedwyborcze oracje prezes konstruuje zgodnie ze swoimi predyspozycjami, doświadczeniem i wiedzą, czyli byle jak, na odwal i bez talentu.
  Pzdr, TJ

 189. Wystarczy dziesięciu sprawiedliwych, a Sodoma i Gomora zostaną ocalone.
  Z pięćdziesięciu do dziesięciu wytargował Abraham i to jest wzór do naśladowania.
  Pozostaje jednak pytanie czy tych dzisięciu sprawiedliwych się znajdzie i kto ich zechce słuchać

 190. tejot

  „Zachowały się opisy z akcji likwidacji SA manów. Zdziwienie, niedowierzanie ofiar …”

  Tak było. Ernst Rohm nie miał powodów do niepokoju bo Hitler go lubił i był z nim zżyty. Poznali się w 1919, razem działali w NSDAP (Rohm miał doskonały numer legitymacji partyjnej), razem wszczęli pucz monachijski. Tej trwającej latami przyjacielskiej współpracy nie szkodził ostentacyjny homoseksualizm Rohma będacy jednym ze źródeł jego konfliktu z konserwatywnym establishmentem armii (Reichswehry).
  Hitler zresztą z tolerancją i pobłażliwością podchodził do orientacji seksualnej starego towarzysza walki. Być może z uwagi na swoje niebanalne życie intymne. Ilekroć donoszono mu o jakiś ekscesach seksualnych Rohma ucinał dyskusję, krótkim „nie obchodzą mnie czyjeś prywatne sprawy”

  Tak więc zaskoczenie w „noc długich noży” było pełne.

  Poniże fotka Hitlera i Rohma z 1933 – nic nie wskazuje na to co nastąpi za rok.

  https://www.fotolibra.com/gallery/1213669/adolf-hitler-confering-with-sa-leader-ernst-roehm-1933/

 191. @Lewy
  27 lipca o godz. 7:28
  Lewy, moje pokłony za ten Twój tekst. Ja też tak to czuję.

 192. Bar Norte 22.58
  Galeria obrazów bardzo ciekawa.
  Gdy w ubiegłym roku stałem przed pomnikiem Marksa i Engelsa w Berlinie nie wpadłem na pomysł fotografii od tyłu, a tutaj z wieżą telewizyjną ciekawe ujęcie.
  Wieża telewizyjna generalnie biorąc widnieje na większości zdjęć śródmieścia, tak jak w Warszawie Pałac Kultury i Nauki
  To archiwum zdjęć zostało czymś zainspirowane, czy jest przypadkowym zbiorem fotografii?

 193. Bar Norte

  W Polsce , podobnie jak w USA , scena polityczna jest zawladnieta przez podzegaczy wojennych i sily reakcyjne. Partia rzadzaca i glowna partia w opozycji sa zgodne co do wojny gospodarczej z Iranem.
  Obejrzalem z niesmakiem program program Telewizji Republika
  https://www.youtube.com/watch?v=FR8I9OjwAYw
  gdzie myslenie jest takie samo, jak TVN24 , CNN i Sky.
  Wlasnie wyslano 150 polskich zolnierzy na szkolenie w Iraku – przydac sie moze do obsadzenia jakiegos niewielkiego obozu koncentracyjnego w razie zaostrzenia konfliktu.

 194. jakub01
  27 lipca o godz. 17:55
  ,,W dobie internetu?”

  Musi Pani jednak pamietac, ze aby cos zaistanialo w internecie i mialo odbiorcow,
  to najpierw ktos musi wpasc na dobry pomysl.
  Dzisiejszy Kwiatkowski i Boy-Zelenski moze usiasc do komputera.
  Ale najpierw spoleczenstwo musi takich ludzi miec.
  My promujemy jedynie prymusow i lizusow- to swiadczy o degeneracji.

 195. @Bywalec 2
  27 lipca o godz. 8:54
  SS
  Kto podżega do wojny z Rosją oprócz Putina ?
  ……………..
  Tak a propos młota, czego się nawąchałeś?

 196. Pogubić się łatwo gdy krytykują PiS, albo udać zagubienie.
  Choć krytyka polityki PiS nie robi trudności przeciętnie roztropnej gimnazjalistce.
  W sprawie 500 zł na dziecko PiS twierdził, że efektem będzie rodzenie dzieci. Guzik z pętelką. Inne metody byłyby skuteczniejsze, być może tańsze.
  … że efektem będzie likwidacji biedy. Drugi guzik. Okazuje się, że 1/3 wydawanej kwoty rozwiązuje problem.
  … że efektem jest nakręcenie gospodarki. Ależ ona jest bez tego w rozpędzie, zaś nakręcanie wzrostu gospodarki konsumpcją nie pasuje do fazy koniunktury i wszyscy znamy lepsze metody.
  Kupienie głosów wyborczych – tylko to się sprawdziło, ale PiS tego nie chce potwierdzić.
  Podobnie dla wyborów, dla konsolidowania bazy poparcia i dla odwracania uwagi wyborców od afer PiS (…….) jest nagonka na tzw. ideologię LGBT.

  Prezes Kaczorek przyszedł do władzy na gotowe. Nieczego nie stworzył. Kilka systemów rozwalił, wiele burzycielek promował do Brukseli. Rozrzucanie pieniędzy na lewo i prawo jest pójściem na łatwizne. Pomieszał priorytety, podburzył jednych na drugich, nawrzucał od drugich sortów i mord zdradzieckich …

 197. ls42

  „To archiwum zdjęć zostało czymś zainspirowane, czy jest przypadkowym zbiorem fotografii?”

  Nie mam pojęcia.
  Poprostu spośród zdjęć Hitlera i Rohma z 1933 akurat zdjecie z tego archiwum wpadło mi w oko.

 198. kooperatywaMandragon

  „Obejrzalem z niesmakiem program program Telewizji Republika …”

  Jestem pod wrażeniem pana samozaparcia. Jakiś czas temu bowiem zrezygnowałem z informacji i publicystyki telewizyjnej, bo to jest ponad moją wytrzymałość.

  Pamiętam, że ostatni program, który widziałem dotyczył reparecji wojennych od RFN. To była dyskusja jakiejś młodej dziennikarki z równie młodym dziennikarzem.

  Dyskusja przebiegała następująco (cytuję z pamięci):

  On: Dzisiaj opublikowane badania opinii publicznej wskazują, że aż 52 procent respondentów uważa iż RFN powinna wypłacić na reparecje za zniszczenia wojenne. To świetny wynik!

  Ona: Tak, to świetny wynik. Tym niemniej 48 procent tych reparacji nie chce albo nie wie o co chodzi. Musimy nad nimi popracować.

  On: Zgadzam się – musimy popracować pod kątem moralnym.

  Ona: Tak, to własnie miałam na myśli. To wymaga wytęzonej pracy pod kątem moralnym.

  Przyzna pan, że zaprezentowali niezwykłą szczerość wobec widzów.

  „Wlasnie wyslano 150 polskich zolnierzy na szkolenie w Iraku”

  To tzw news sprzed dwóch tygodni. Co ciekawe oni stacjonują w bazie, która jest pierwszym celem ataku w przypadku konfliktu z Iranem. Wbrew temu co pan pisze na podstawie materiału tv ich mandat jest nieznany.

 199. Tekst pana Passenta to mjut na moje serce: nie dosc ze jest czysta insynuacja, z jasna deklaracja ze autor nie jest przekonany ze Kaczor wprowadza faszyzm, ale ze nalezy byc czujnym, to jeszcze pokazuje jak bardzo totalna opozycja jest pod sciana.
  To ostatnie wnosze z argumentum ad Hitlerum- trzeba bylo zaledwie 4 lat by wszystkie merytoryczne argumenty opozycji poszly sie bujac jako niewarte uwagi. Zostal juz tylko argumentum ad Hitlerum i palenie Polityka w piecach krematoryjnych.

  Jesienne wybory opozycja przerznie pod haslem “ stop
  faszyzmowi!” ? 🙂
  ml

 200. Baardzo rozsadne wydaje mi sie nieuzywanie “ swojego pederasty” przez Kaczora w toczacej sie wojnie kulturowej.
  O ile uzywanie “ swojego Zyda/ Zydowki” jest juz standardem, to uzywanie pederasty byloby w mej opinii ryzykowne.

  ml

 201. Bar Norte
  28 lipca o godz. 0:01

  „Wlasnie wyslano 150 polskich zolnierzy na szkolenie w Iraku”
  ,,To tzw news sprzed dwóch tygodni. Co ciekawe oni stacjonują w bazie, która jest pierwszym celem ataku w przypadku konfliktu z Iranem. Wbrew temu co pan pisze na podstawie materiału tv ich mandat jest nieznany.”
  Drugie tyle ma niedlugo doleciec. Slabsi sa zawsze spychani do najbrudniejszych robot. Po co sie nam ciagle podlizywac i popierac gospodarcze oblezenie Iranu. Oni nic nikomu zlego nie zrobili.
  To nasz przymusowy sojusznik, hitlerowska Arabia Saudyjska, zrzuca z dachu na publicznych egzekucjach ,, kochajacych inaczej” i kamieniuje kobiety skazane za niewiernosc malzenska.

 202. wiesiek59

  Wladze Moskwy nie dopuszczaja wielu kandydatow opozycji do startu w wyborach do wladz miejskich we wrzesniu. W czasie sobotniej demonstracji zatrzymano 1000 osob a 200 aresztowano.
  https://www.theguardian.com/world/2019/jul/27/moscow-police-arrest-up-to-200-ahead-of-election-protest

  Wladze oskarzaja obcych o proby wywolania protestow antyrzadowych.
  Mimo zmniejszenia popularnosci, faktem jest, ze Putin zrobil dla zwyklych ludzi wiecej
  niz Barrack Hussajn Obama, bankierski chlopiec na posylki.
  PS Obecny system polityczny w Rosji jest dzielem profesorow Harvardu i CIA.

 203. “Warto przypomnieć, że hitlerowska Rzesza traktowała homoseksualistów podobnie jak Żydów – jedni i drudzy trafiali do pieca w pierwszej kolejności. W Polsce powinien stanąć pomnik homoseksualnych ofiar hitleryzmu.”

  To interesujaca manipulacja- w latach 30 i dlugo pozniej zachowania homoseksualne traktowane byly jako czyny nieobyczajne na CALYM SWIECIE. I jako takie karane, podobnie jak chocby publiczne obnazanie sie.
  Mozna miec o to samo pretensje do Elzbiety Ii, Churchilla, autor ma do Hitlera.
  Gdy jednak autor napisze ze takie traktowanie czynow homoseksualnych to domena Hitlera to zasugeruje ze to samo zlo, podobne do ludobojstwa.

  Sugerowalbym by na podobnej zasadzie dobrac sie i do Volkswagena- przeciez to tez twor nazizmu.

  A pomnik Pederastow Niezlomnych? Moze, idac droga absurdow Gospodarza, postawic go w Jedwabnem?

  marcin lazarowicz

 204. “Faszyzm nie kojarzy się z systemem autostrad, z robotami publicznymi i z korporacjonizmem, lecz przede wszystkim z totalną władzą jednego ośrodka, jednej partii, jednego przywódcy, z rasizmem, przemocą, ideologią narodowo-socjalistyczną, ekspansją terytorialną, zbrodniami przeciwko ludzkości, Holokaustem, systemem totalitarnym: jedno państwo, jedna partia, jeden fuhrer.”

  Fascynujace ze posrod wielu zbrodni hitleryzmu autor expressis verbis jedna tylko nacje – Zydow.
  Rachunki Hitler- Polacy nie zostaly wymienione.
  Dla Gospodarza pewnie i sa, ale jako ktorys z ( nienapisanych) podpunktow listy przewin niemieckich.

  Wiecie juz panstwo jak odroznic publicyste polskiego od polskojezycznego?

  Teraz prosze napisac zem antykosmopolita! 🙂

  Ten tekst pana Passenta pokazuje interpretacje afery wokol redaktorow PWN w roku 1967 (?).
  Pokazuje jak elastycznym moze byc pojecie “ antysemityzmu” gdy mowimy o najniwszej historii Polski.

  ml

 205. Ze wsi wzięła się polskość. Dzięki polskim dworom i prawu pierwszej nocy dziedzica. Wtedy dziedzice i proboszcze zaczęli mówić wszystkie dzieci nasze. Tak sobie myślę,że w ten sposób dworskość trafiła pod strzechy. Chłopy polskie to nowy sort…a kosa na sztorc logo.

 206. Nad Europą krąży widmo Stalingradu. Okazją 1 września roku pamiętnego. Dobrych uczestników zaproszonych łączy sam fakt fakt udziału w zdarzeniu. Symbolika nadana obchodom niemal dorównuje ukrzyżowaniu w pewnej religii. Obecni w dużej mierze przypomną strukturę narodowościową „grupy” von Paulusa pod Stalingradem. Kogo tam nie było niemal powtórka zachodniej watahy pod Grunwaldem. Tak sobie myślę,że nie jest ważne jak się skończyło ale jak się zaczęło. Lot do Smoleńska czy Powstanie Warszawskie. Czy nazwiska ofiar Drang nach Osten ! jak te w wyroku sądu nie wypada odczytać 1 września ku przestrodze obecnym podżegaczom. Na początek 200 000 cywilnych ofiar Powstania. Czy Gott mit uns! to było pokojowe zawołanie czy bij zabij ! w imię.

 207. Nad Polską krąży widmo przyszłego ekonomicznego okupanta RP.
  Głosami posłów PiS została odrzucona ustawa”O ochronie własności Rzeczpospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego”.

  dnia 19-07-2019 r. o godz. 10:43:34
  84. posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 17, 18 i 19 lipca 2019 r.
  Głosowanie nad rozstrzygnięciem wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego
  Wyniki indywidualne w formacie PDF
  Głosowało – 421 posłów Za – 49 Przeciw – 234 Wstrzymało się – 138 Nie głosowało – 39
  Wyniki głosowania wg klubów
  Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
  PiS , ugrupowanie PiS głosowało za odrzuceniem ustawy
  237 229 3
  226
  – 8

  PO-KO
  155 139 3
  – 136
  16

  Kukiz15 , ugrupowanie Kukiz15 za przyjęciem ustawy
  25 21 21
  – – 4

  PSL-KP
  22 18 17 , PSL za przyjęciem ustawy
  1
  – 4

  niez.
  10 8 1
  5
  2
  2

  Konfederacja , za przyjęciem ustawy
  5 3 3
  – – 2

  TERAZ!
  3 1 1
  – – 2

  WiS
  3 2 – 2
  – 1

  To głosowanie okryje wieczną hańbą posłów PIS , którzy wreszcie pokazali swoją „patriotyczną” obłudę.
  Nowy, ekonomiczny rozbiór Polski odbędzie się za zgodą posłów PiS.

 208. @kooperatywaMondragon
  27 lipca o godz. 23:42
  To prawda.Ale slawa internetowa trwa krotko, ogranicza sie do wybranego kregu osob, internet oczywiscie daje moznosc siegania tam gdzie zadna lokalna prasa z natury rzeczy siegnac nie mogla, ale tez w nawale informacji wszystkie sa sobie rowne. Kto dzis i jak dlugo sluchalby jakiegokolwiek autorytetu w internecie, zakladajac ze taki by sie pojawil? Zreszta pojawia sie. Madrzy ludzie wszak siedza dzis przy komputerach (daleko nie szukajac i na blogach Polityki ich nie brak) a i
  tak pojawiaja sie zwolennicy plaskiej ziemi.Problem lezy w edukacji, ktora zupelnie nie przystaje do wspolczesnego swiata.

 209. Tel- Aviv locusta, causa finita……

 210. jakub01
  28 lipca o godz. 6:43

  Gdzieś wyżel, linkowałem artykuł o problemach nauczycieli ze współczesną młodzieżą.
  Problemy z koncentracją, myśleniem abstrakcyjnym, analizą, znajdowaniem związków przyczynowo- skutkowych.

  Wynalazek mediów elektronicznych rodzi nieoczekiwane dla nikogo skutki w sferze intelektualnej.
  To pokolenie zacznie niedługo być większością, sprawować władzę.
  Jakie będą efekty?

 211. 22 lipca 2006 r. w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie im. Edwarda Gierka, nt. „Nie przepraszać za Polskę Ludową”. Organizatorzy poprosili mnie, żebym wystąpił ze swoimi przemyśleniami o Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Skorzystałem z tego i oto, co wtedy powiedziałem.

  Drodzy Przyjaciele!
  Stoję przed wami z poczuciem winy, z którą żyję od końca lat 80. ubiegłego wieku. Ściślej, od jesieni 1989 r., gdy władzę w Polsce przejęła opozycja demokratyczna, która w następnych latach określiła się jako antykomunistyczna. Dzień, w którym się spotykamy, jest – jak sądzę – dobrą okazją do uwolnienia się od ciążącej na mnie winy. Chcę to uczynić tu i teraz, w waszej obecności, zwracając się do antykomunistycznej prawicy, zajadle zwalczającej PRL, do tych polityków, historyków, politologów, dziennikarzy, satyryków, poetów i pisarzy, słowem do wszystkich, którzy im dalej od PRL, tym bardziej zwalczają epokę, w której żyły dwa pokolenia Polaków.
  Zwracam się do wszystkich tych moich rodaków, którzy podzielają opinię, że PRL była tragicznym epizodem w ponad tysiącletniej historii Polski. To, co zamierzam za chwilę powiedzieć, kieruję do społeczeństwa, moich braci i sióstr, którzy przez ponad cztery dekady żyli i cierpieli pod komunistycznym jarzmem. Wszystkich powyżej wymienionych, a także tych, których pominąłem, chcę w waszej obecności przeprosić. Łańcuch naszych przewinien jest długi. Obawiam się, że czas wystąpienia, przydzielony mi przez organizatorów konferencji, nie jest wystarczający, żebym wymienił wszystkie moje winy. Spróbuję nie uronić żadnej poważniejszej winy, żadnej, która dotknęła miliony obywateli
  http://www.binek.pl/6_t8.html
  ==============

  Przewin PRL było dużo.
  Wolności nie było, kolejek do lekarzy, bajzlu w szkolnictwie, bezrobocia, bezdomnych………

  Wszystko to mamy wraz z przybyciem kapitalizmu, wolności…..
  Przefrymarczyły nasze elity majątek narodowy.
  Po zrealizowaniu Just 447, będziemy obcymi we własnym kraju……

 212. wiesiek59
  28 lipca o godz. 7:13

  Nowojorscy bankierzy zmieniaja nas w kraj ,, Wolnych najmitow ”.

 213. wiesiek59
  28 lipca o godz. 6:51
  Obejrzalam niedawno pare odcinkow programu „Matura to bzdura”. Pomyslalam – to niemozliwe, niemozliwe aby ci mlodzi ludzie byli az tak glupi. A jednak. Wladza, ktokolwiek bedzie ja sprawowal bedzie sterowac calymi masami baranow. Sytych, zadowolonych z niewybrednych rozrywek i wciaz kupujacych. Hodowla konsumentow, bo prace wykonywac beda roboty. Nowy, wspanialy swiat. Mysle, ze zmiany klimatyczne zakoncza to wszystko.
  https://www.youtube.com/watch?v=UHNNpsbxNrs

 214. Po co pracować od 7 do 15 lepiej iść do polityki. Wezmę kilometrówkę a nawet rodzina polata samolotem. Dziedziczenie stołka mile widziane. Tak sobie myślę czy Wałęsa tego chciał po noclegu na styropianie. Bo wtedy się należy. O take…

 215. Czy możliwa jest masowa zmiana paradygmatu ludzkich zachowań, czy też jest to wpisane w geny?

  Siedem grzechów głównych:
  1. Pycha.
  2. Chciwość.
  3. Nieczystość.
  4. Zazdrość.
  5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
  6. Gniew.
  7. Lenistwo.

  Wielokrotnie podejmowano próby, świecąc własnym przykładem.
  I jak diabeł z pudełka, po jakimś okresie entuzjazmu, powracały przywary ze zdwojoną siłą.
  Z ascetów, robili się sybaryci……
  Każda wielka idea czy religia, stawały się przeciwieństwem założeń twórców.

  Nie jest tak przypadkiem z demokracją, czy neoliberalizmem?
  Idee piekne, tylko ludzie nie dorośli….

  W czasach PRL niedopuszczalne było takie bogacenie się elit partyjnych jak obecnie.
  Taka skala prywaty, wykorzystania swojego stanowiska, skala wyłudzeń i przekrętów, korupcji, przestępczości gospodarczej i kryminalnej, zorganizowanej przestępczości, handlu żywym towarem.

  Ciekawe czy ktoś poza Królem i Bujakiem, będzie jeszcze kiedyś przepraszać, tak jak Rakowski?

 216. „Kilka dni temu prezydent spotkał się z przyszłymi deputowanymi naszego ugrupowania. Mówił o ogromnej odpowiedzialności, która na nas spoczywa, bo musimy robić rzeczy, na które Ukraina czeka od 28 lat swego niepodległego istnienia. Ostrzegł też przed odpowiedzialnością tych, którzy nie będą przestrzegali naszych zasad, tym bardziej, że jedną z pierwszych decyzji, która zostanie podjęta w nowej Radzie Najwyższej, będzie likwidacja immunitetu poselskiego” – powiedział Poturajew, który dostał się do parlamentu z ramienia Sługi Narodu.
  https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/1423822,doradca-zelenskiego-przygotowujemy-inicjatywy-dla-poprawy-stosunkow-z-polska.html
  ==========

  Warto pokibicować Zelenskiemu, może jest to jego rola życiowa.
  Być SŁUGĄ Narodu, a nie pijawką, jak poprzednicy……
  Ot, kolejny idealista.

  Swego czasu w Polsce prezentowano serial „Ekipa”.
  Też byli to idealiści.
  co się panie dzieju z nimi porobiło?

 217. Katolicy nie potrafią dotrzymać 10 przykazań a co dopiero obietnic wyborczych. Tak sobie myślę,że aby to spamiętać to trzeba mieć łeb jak koń. Rozglądam się po okolicy…

 218. Wiesiek
  Neoliberalizm nigdy nie był piękny i raczej kojarzy sie z kierunkiem ekonomicznym , promującym skrajne rozpasanie uwolnionych z wszelkiej kontroli rynków, a nie z ideologią . Ideologia to chyba tutaj za duże słowo.
  Liberalizm bez przydomków jest kierunkiem politycznym koncentrujący sie na wolnościach jednostki , z który wszyscy korzystamy i odegrał napewno pozytywną rolę w budowie nowoczesnych społeczeństw.
  Czy jest możliwa masowa zmiana ludzkich zachowań ?
  Tutaj proponuje najpierw przynajmniej spróbować zacząć od siebie .

 219. Zrób porządek w parafii a potem próbuj robić porządek w kraju. Tak sobie myślę jeżeli w parafiach będzie porządek to po co robić porządki w kraju. Wszak parafie to małe ojczyzny. Chyba ,że kogoś ciągnie z gumna na cudze baby.

 220. @

  Polscy demokraci nie wiedzą, jak odebrać wyborców PiS? Niech spojrzą na drugą stronę globusa. Nowa Zelandia rezygnuje z PKB jako wyznacznika polityki społecznej.
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25024006,stoisz-w-korku-pkb-rosnie-jedziesz-rowerem-pkb-spada.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

 221. Po przeczytanie komentarzy można ze smutkiem skontaktować politycy na smyczy jankesów. Przyjemnie tak się łasić?

 222. Z dystansu
  28 lipca o godz. 9:14

  Wolność to pojęcie czysto teoretyczne, nieistniejące w praktyce.
  Zbyt dużo jest nakazów, zakazów, uwarunkowań, by miało znaczenie w życiu codziennym.
  Poteoretyzować sobie można…..na przykład na temat ograniczeń wolności.

  Pojęcie ze słownika demagogów i ideologów, bardzo poręczne jako narzędzie destabilizacji wybranych krajów.
  „Nie ma wolności, bez Solidarności” dokąd nas zaprowadziło?
  Ciebie na emigrację.
  Ostatni zgaszą światło, na przykład w przychodniach?

 223. A ja się pytam – wolności do czego? Do tego, żeby rodzina nas okradała z mieszkania albo do pracy w korpo za dwa osiemset? Bo tak właśnie wygląda rzeczywistość dla wielu moich rówieśników, dla starszych i młodszych millenialsów, którzy nie zostali informatykami, prawnikami albo lekarzami. Jest tą pracą w korpo, biedowaniem na stażach czy umowach śmieciowych, innymi słowy – posiadaniem całej wolności OD jednocześnie nie będąc wolnym do niczego. Jest to, oczywiście, kolejny truizm i standardowy argument młodej, kawiorowej, rozpieszczonej lewicy (sam Fromm był radykalnym socjalistą), ale ja nie należę do kawiorowej lewicy i się z nią nie zgadzam, staram się jeno ustosunkować do tego, co powiedział Tusk i do całych Igrzysk.
  https://liberte.pl/wolnosc-do-czego-refleksje-po-igrzyskach-wolnosci/
  ==========

  Reprezentatywne……

  Inny rodzaj „wolności” pokazano wczoraj na basenie w Duseldorfie…..

 224. kooperatywaMandragon

  „nasz przymusowy sojusznik, hitlerowska Arabia Saudyjska, zrzuca z dachu na publicznych egzekucjach ,, kochajacych inaczej” i kamieniuje kobiety skazane za niewiernosc malzenska.”

  Pozwolę sobie skorygować. Homoseksualizm jest karany śmiercią zadaną w formie batożenia (1000 – 2000 batów) lub ścięcia. Natomiast za cudzołóstwo kamieniowani są również mężczyźni. Te egzekucje wykonywane są publicznie na tzw „Placu siekania”.

 225. wiesiek59

  „Wolność to pojęcie czysto teoretyczne, nieistniejące w praktyce.”

  Jak najbardziej istniejące. Przecież twoja działalność komentatorska na blogu jest własnie wyrazem wolności – zagwarantowanej konstytucyjnie.

  W Chinach już dawno byłbyś pozbawiony tego prawa (i nie tylko tego bo w grę wchodzi np uniemożliwienie dostępu do komunikacji masowej) na skutek wyczerpania tzw „kredytu społecznego”. I nie ma znaczenia, że masz do Chin życzliwy stosunek. Na wyczerpaniu „kredystu społecznego” zaważyłoby to, że go wyrazasz w formie sprzecznej z linią KPCh.

 226. Niemiecki komisarz UE ds. budżetu Günther Oettinger podliczył wartość obietnic wyborczych przyszłej szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Jak pisze „Spiegel”, niemiecki chadek doszedł do wniosku, że są one nie do pogodzenia z dotychczasowymi planami budżetowymi Unii Europejskiej. Koszty niektórych zapowiedzi von der Leyen zsumowałyby się do prawie 30 mld euro.

  Wśród szczególnie kosztownych pomysłów komisarz Oettinger, nota bene partyjny kolega von der Leyen, wymienia planowany już fundusz ochrony klimatu czy zaproponowane przez przyszłą szefową KE potrojenie stypendiów Erazmusa.

 227. Goście Passenta o sprawach aktualnych kulturalnie.
  Przepraszam szanowne blogowe towarzystwo, ale LGBT w czasie w którym polityków prowadzi się na smyczy, na krótkiej smyczy, to temat zastępczy, ja staram się omijać jak tylko mogę, bo otwarcie mówiąc wszystkim życzę udanych związków małżeńskich i dużo zdrowych i radosnych dzieci.
  Na komisarzy unijnych powinniśmy proponować ludzi poważnych i odważnych nie uwikłanych w bieżącą politykę. Jest problem z kandydatem, ale to zmartwienie pani Ursuli von der Leyen.
  Czy nowy premier WB jest w stanie coś zawojować? Pożyjemy, zobaczymy

 228. @ wiesiek59
  28 lipca o godz. 6:46

  Tel- Aviv locusta, causa finita……

  😆 😆 😆

  Komik mimo woli?

  Locusta = szarańcza

  Przyjdą Żydzi i zeżrą @wieśka59 z kapciami.

 229. Wiesiek
  Mylisz wolność z anarchią .
  Społeczeństwa potrzebują reguł , aby w ogóle mogły jakoś funkcjonować .
  Napewno znasz truizmem , że nasza wolność kończy się tam , gdzie zaczyna sie wolność innych.
  Koncentrowanie sie jedynie na wolnosci finansowej i to jeszcze w ten sposób , że np . nie mogę sobie pozwolić na wszystko co „jacyś” inni , to bardzo spłycone podejście do wolnosci . Nie jest tak , że wszyscy sa gotowi poświecić tyle samo czasu i energi dla zdobywania dóbr materialnych . Dla jednego luksusem jest nowy samochód , a dla innych wolny czas i wystarcza im rower.
  Jeszcze jeśli chodzi o regulacje społeczne na które się uskarżasz , ze ograniczają twoja wolność , to ja oczywiście byłby za taka regulacją rynku pracy , aby w Polsce wreszcie znikła te nieszczęsne umowy śmieciowe . W poprzedniej kampani wyborczej , było to jeszcze jednym z celów PiSu , teraz PiS zamienił ta obietnicę na zwolnieniem z podatków do 26 roku życia , co bedzie pretekstem dla pracodawców do ograniczania zarobków i to oni przede wszystkim na tymzyskają .

 230. Jankesi społeczeństwo imigrantów a zachowują się jak pies ogrodnika w stosunku do innych migrujących. Tak sobie myślę,że to rasistowska wersja wartości chrześcijańskich a niewolnictwo nie było przypadkowe bo to europejski gen. Z bożą pomocą.

 231. Wiesiek
  Co do twojego linku na temat przyszłości energii odnawialnej , to cieszę sie , ze wreszcie także dałeś sie przekonać , ze do niej należy przyszłość , że jest ona coraz tańsza i że to ją należy rozwijać i w nią trzeba inwestować .

 232. Przyszłość IV RP to gaz skroplony od jankesów bo „amerykanski” jak mawiał Pawlak. Niemal UNRRA. Kiedyś mniejszość niemiecka marzyła o „luftrajnie z hajmatu”. Jak przyjechał samochód z RFN to spuszczali powietrze z kół dla złapania powiewu wolności. Tak sobie myślę,że LPG od jankesów to powiew wolności i świeżości po tzw.dusznej i mrocznej sowieckiej okupacji z gruzińskim przytupem. Gazujmy się…

 233. Wiele przodujących gospodarek świata zabiega, walczy o optymalny wskaźnik inflacji circa 2% (bo deflacja – spadek cen jest przekleństwem i przed nią się bronią), ale ciężko im idzie nie wiadomo dlaczego (USA, Japonia, UE) udaje się uzyskać na razie tylko 1%, a bankierzy centralni w swoich komunikatach obiecują że dadzą radę wyjść na 2%.

 234. Ceny żywności w Polsce nadal są najniższe w UE. A mimo to wskaźnik inflacji circa 2% nasze kierownictwo gospodarcze załatwia małym palcem. Kunszt.

 235. Wolność zaczyna się od tej ekonomicznej, kto bogatemu zabroni czegokolwiek?
  Dalej już jak w 7 grzechach głównych…..

  Dywagacje o wolności słowa, sobie daruję.
  Kneble zakłada się na różne sposoby.

 236. Galopujące ceny ziemniaków i cebuli (ale wołowina już tanieje, o dziwo) jak sądzę – może zbadam sprawę, teraz spekuluję, hipotezę stawiam do zbadania – raczej nie wynikają ze wzrostu zamożności, bo ludzie raczej zmniejszają popyt na podstawowe najtańsze produkty (chleb, ziemniaki, cebula), sięgają po krewetki prawda, gdy zamożnieją. Znany efekt ekonomiczny pokazuje wzrost popytu na chleb wraz z biednieniem społeczeństwa. To może być kwestia podażowa i ruchów cen światowych na żywność (np. w Kanadzie ceny warzyw wzrosły o 17% w ciągu roku).

  A mimo to żal że cebula nie jest już prawie za darmo. Ostatnio kupiłem 6-7 cebul i zapłaciłem… 5zł!!

 237. Wiesiek twierdzi, ze kneble są zakładane na różne sposoby.
  Jaki knebel, w jaki sposób i kto złożył Wieśkowi?
  Pzdr, TJ

 238. Z dystansu
  28 lipca o godz. 11:07

  Im droższe certyfikaty, tym rentowniejsza zielona energia.
  Wysokości śladu węglowego i energetycznego, potrzebnego do wyprodukowania urządzenia, nikt nie liczy.

  Zacznij od milionów ton skał, które trzeba przerobić, by otrzymać metale potrzebne do produkcji fotowoltaniki, czy turbiny.
  Transport, obróbka, rafinacja, też nie są za darmo.
  Chemia jest toksyczna.
  Dlatego metale ziem rzadkich nie są prawie produkowane w krajach rozwiniętych.
  Koszty środowiskowe są zbyt wysokie, zbyt niskie sztucznie obniżane ceny metali.

  Artykuł wartościowy pod względem m.i. przytomnego spostrzeżenia, że kraje rozwijające się, muszą dopiero zbudować infrastrukturę.
  W ekologię będą bawić się potem- tak jak kraje bogate.
  Przeskoczyć etapów rozwoju się nie da.

 239. Wiesiek
  Czy czujesz się w jakiś sposób zakneblowany w możliwości zajmowania stanowiska na blogu , a jeśli tak , to w jaki sposób ?
  Zabranianie komuś , czegoś , nawet jesli jest bogaty , nie jest atrybutem wolności .

 240. 12:15

  Metale ziem rzadkich to jeszcze jeden przypadek nieudanej, nielogicznej translacji z obcego języka, która się przyjęła w Kraju i już nie ma to sposobu. To są rzadkie metale ziemi, bodajże, pisze z pamięci, a nie metale jakichiś ziem rzadkich:)).
  Podobnie alternative cost to nie jest koszt alternatywny, lecz koszt alternatywy, zupełnie inna logika.

 241. Słonie też staniały ale po co mi słoń dołożę jeszcze 100 zł i kupię kurę wybieganą. Tak sobie myślę kto w upał kupuje słoninę.

 242. Bar Norte, 10:36

  Ma Pan racje.
  Zwolennikow zwiazkow jednoplciowych zrzucaja z dachu finansowani przez USA, Francje i Anglie przedstawiciele ISIS.
  https://apnews.com/bc4cf13c2b41454b820d7297f50bbf08

 243. Wiesiek
  Pytasz dlaczego metale ziem rzadkich nie są PRODUKOWANE W krajach rozwiniętych ?
  Może dlatego , że są to pierwiastki , których największe złoża znajdują sie w Chinach i WYPRODUKOWANIE ich bez posiadania ich złóż jest obecnie technologicznie jeszcze nie możliwe ?

 244. https://ziemianarozdrozu.pl/i/upload/paliwa-i-emisje-co2/world-energy-consumption-2017-1.png
  ===========

  Taka ładna grafika, obrazująca mix energetyczny Ziemi.
  Może to da do myślenia na temat skali?

  Ktoś wyliczył przestawienie się na OZE na 60 bilionów $- w skali globu.
  Można wydrukować z powietrza, ktoś na tym zarobi.

 245. Oczywiście że je się wydobywa, a nie produkuje, a Chiny mają największe złoża, mają nawet 80% złóż niektórych rzadkich.

 246. metale ziem chińskich:)

 247. Wiesiek
  Jesli uważasz , że kopanie węgla energetycznego na głębokści tysiąca metrów , aby go potem spalić dla uzyskanie energii będzie jeszcze długo konkurencyjne do energi z wiatru i słońca , to kopcie dowoli.

 248. Tak więc metale ziem rzadkich występują tylko w Kraju, w świecie są to rzadkie metale ziemi

 249. satrustequi
  28 lipca o godz. 12:31
  Oczywiście że je się wydobywa, a nie produkuje, a Chiny mają największe złoża, mają nawet 80% złóż niektórych rzadkich.

  Mój komentarz
  Wydobywa się mniej lub więcej bogatą w pierwiastek skałę, kruszywo (rudę) i z niej się produkuje (ekstrahuje) czyste pierwiastki. Samo wykopanie rudy, to tylko część kosztów.
  Pzdr, TJ

 250. satrustequi
  28 lipca o godz. 12:10

  Inflacja cenowa występuje wówczas, gdy wzrasta udział płac w PKB.
  Polski jest jednym z najniższych w Europie.
  48% w porównaniu z Niemcami- 68%.
  Natomiast udział kosztów wyżywienia w dochodach, jednym z najwyższych- bodaj 27%, w porównaniu z zachodnią normą 7-10%.
  Cytuję z pamięci.

  Dodaj do tego z 20 miliardów za 500+ i wzrost płac, inflacja drgnęła w Polsce, obcinanie płac na zachodzie i likwidacja miejsc pracy po przeniesieniu fabryk na wschód, zmniejszyła wolumen płacy w PKB krajów rozwiniętych.
  Więc inflacji brak, ludzie nie mają za co kupować.

  Dalej.
  Powodzie w USA i Rosji, susze w Brazylii i Australii, Europie, wpływają na wielkość przewidywalnych plonów.
  Epidemia ASF w Chinach, ogniska w Europie, wpływają na podaż mięsa.
  Więc może być niezbyt ciekawie pod względem żywności na globie.
  Góry masła, mięsa, cukru, w EWG , należą już do przeszłości.

 251. Jedne z większych na świecie złóż metali ziem rzadkich są w Australii i USA.
  Produkcja jest śladowa ze względu na nieopłacalność.
  Dotychczas taniej było kupić gotowy produkt w Chinach, nie ponosząc kosztów środowiskowych.
  Ale, kopalnie są utrzymywane w gotowości do podjęcia produkcji, ze względów strategicznych.
  Większość tych metali używana jest w produkcji wojskowej jako niezbędne komponenty.

  Koltran- niezbędny w sieci komórkowej to Afryka.
  Dzieciaki siedzą w dziurach w ziemi i ręcznie wydobywają.
  Koszt człowieka jest niższy niż koszt maszyny przecież……
  Pośrednik skupuje za centy, sprzedaje za dolary.
  Kapitalizm…..

 252. Do poprzedniego wpisu.
  Porażkę, kompromitację Jarka, Redaktor zinterpretował w tytule „Punkt dla Kaczyńskiego”.
  Zgłaszam zdanie odrębne.

  Do obecnego wpisu.
  Redaktor „podsumowuje”
  ”Podsumowując: nie należy szermować oskarżeniami o faszyzm, ale warto i należy mieć dobrą pamięć i oczy otwarte.”
  Zgłaszam zdanie odrębne.
  Wg mnie lepiej „szermować oskarżeniami”, niż trzymać usta w ciup i na plwociny mówić ‘o, deszczyk’.
  Tyle ze smartfona/u w upał.

  Pozdrawiam najserdeczniej grupkę liberalnych demokratów, których opinie prawie zawsze podzielam.
  Tak trzymać!

 253. Gajowy,
  może być tak:

  Washington locustarum universa complebant, irrevocabiliter permanere placuit damnationem unus completus est.

 254. 12:44 Tejot

  Zgoda. Wydobycie i przetwórstwo.

 255. Zdaniem dr Mecha, nie ma żadnych empirycznych dowodów na to, że presja płacowa nie przełoży się na wzrost płac w niskopłatnych zawodach. Przywołuje tu przykład Japonii, kraju wysoko rozwiniętego, który hamuje imigrację, m.in. ze względu na wysokie koszty akomodacji imigrantów i generowane przez nich konfliktów. – Żaden z Japończyków, niezależnie od wykonywanej pracy, nie pracuje za wielokrotnie niższe wynagrodzenie tylko dlatego że dana praca mogłaby być wykonywana taniej przez potencjalnego imigranta. Poziom bezrobocia jest tam też bardzo niski ukazując fakt, że Japończycy nie czekają tylko na prace najwyżej płatne. Raczej wiąże się to ze staraniami, by efektywniej wykorzystywać pracę ludzką, lepiej ją organizować. A z drugiej strony, unikać prac kosztownych z uwagi na konieczność sfinansowania drogiej płacy pracowniczej.
  https://kresy.pl/publicystyka/ukrainizacja-polskiego-rynku-pracy-jest-nieunikniona-jestesmy-nakierowywani-na-gospodarcza-zapasc/

 256. – Gdyby Polsce udało się tak jak Chinom przyspieszyć proces konwergencji dochodowej względem Zachodu, to przypływ dochodów podatkowo-składkowych liczono by w setkach miliardów złotych. W tym kontekście zwiększenie wpłat podatków ze strony imigrantów odbywa się kosztem znacznego ich spadku ze strony Polaków– podkreśla ekspert.

  Dr Mech zaznacza, że imigranci, szczególnie w początkowym okresie, wysyłają znaczącą część zarobionych środków do swoich krajów i rodzin. – W przypadku imigrantów wysyłanie wynagrodzeń do kraju macierzystego sprawia że spadają dochody VAT na równi z innymi podatkami, które są opłacane kaskadowo jeśli zakupy dokonywane są w kraju, ponadto transfery działają osłabiająco na poziom rezerw walutowych –zaznacza.
  https://kresy.pl/wydarzenia/dgp-skladki-ukraincow-ratuja-zus-dr-mech-to-bardzo-mylace-informacje/

 257. Teksas i bliżniaczy Donbas i Krym. Tak sobie myślę może sesja ONZ o legalności przyłączenia tych terytoriów lub o piractwie terytorialnym.

 258. 13:29 Stanisław

  California przez rok walczyła o niepodległość jednocześnie z USA i Meksykiem:)

 259. Roma Deliberante , Saguntum (…)( stamtad wiadomosci sportowe )

  „Jak z żelaza mają jaja,
  To Krakusi z Pa-Ta-Taja.”
  „Mają jaja jak z mosiądza
  To ułani są z Grudziądza”

  Nalezy sprawdzic magnesem (rzadkosc metalu )

 260. Liberałowie to zwolennicy konkurencji w życiu politycznym, a nie zwolennicy wyeliminowania konkurenta z życia politycznego pod niedającym się dziś udowodnić zarzutem, że jutro coś z tego może być.

  Wielki poeta rosyjski napisał w ZSRR o tych co dławią wszelkie przejawy różnorodności społeczeństwa „żeby coś z tego nie było”…

 261. California to kto czyli inne jankesy zwane zielonymi ludzikami. Tak sobie myślę jak zagrabione Meksykowi przypadło jankesom.

 262. Eier aus Stahl! – skomentował niemiecki internauta postawę tego bośniackiego zawodnika Arsenalu przedwczoraj

 263. Smoleńsk.Papież: pytajcie Boga dlaczego dochodzi do takich tragedii. Tak sobie myślę,że wykluczył Macierewicza jako adresata pytań.

 264. legat
  28 lipca o godz. 13:35

  Kiedyś już to linkowałem, Bez odzewu.

  Zapewne prawa wydobywcze sprzedamy za ułamek wartości.
  Zyski będzie czerpał podmiot zagraniczny, nie nasz budżet.
  Zadba o to kompradorska ekipa.

 265. Silna alergia na .. no wlasnie na co ?( podkute buty ?) Nalezalo wczesniej sprawdzic magnesem
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-aleksiej-nawalny-przewieziony-z-aresztu-do-szpitala/v0ry4ck

 266. 500+ i inne świadczenia socjalne uruchomione przez PiS nie należą do płac , ale dzieki wysokiemu procentowi dochodów , który Polacy wydają na „jedzenie” , mają bezpośredni wpływ na wzrost cen jedzenia w Polsce.

 267. Naklejki hunwejbinów znaczniki terytorium przypominają Nur fur..czy gwiazdę Dawida. Tak sobie myślę,że potem będą jak jankesi polować na naruszających granicę.

 268. Z czego sa te ich jaja ? Potrzebna bylaby jakas anonimowa byla .. (…) albo ogolnie znana baba z jajami (piszaca )

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25036030,psl-nie-przyjedzie-na-wiec-w-bialymstoku-ludowcy-tlumacza-decyzje.html#s=BoxOpImg2

 269. W Białymstoku zidentyfikowano już 100 napastników. Samo się nie zrobiło, to działa sprawne państwo.

 270. W sprawnym państwie nie dochodzi do napadów na wolność obyczajową. Katolicka opozycja nie jest przeciwko tłumowi napastników. Rozumieją ich po katolicku. Tak sobie myślę jaki sens ma przebieranka w szaty opozycji politycznej kiedy rozum jak u napastników.

 271. Przywództwo państwa potępiło napaść białostocką i wysłało policję, Stasiu, jak masz lepsze pomysły, chętnie posłucham.

 272. Blida nie miała takiego szczęścia w obecności policji. Potępiamy ale…Tak sobie myślę,że to zabawa w dobrego i złego policjanta ulubiona taktyka hunwejbinów. Kibolstwo religijne z mackami na Jasnej wspiera IV RP.

 273. Statki powietrzne a w misjach oficjalnie specjalnych …ee , mialo byc specjalnie oficjalnych
  Miedzy tymi dwoma rodzajami misji jest podobna roznica jak miedzy chlopem i baba , oboje z jajami . Sprawne panstwo widzi roznice ale aby nie obrazic czyichs ( niczyichs ) jakichkolwiek uczuc , jaj nie dotyka

  http://wyborcza.pl/7,75398,25035790,afera-air-kuchcinski-ile-naprawde-kosztowaly-loty-rodziny.html#s=BoxOpCzol6

 274. W IV RP gest białostocki jest pozdrowieniem wcześniejszym od faszystów. Datowany jest na okres przekazania Francuzom noża i widelca. Tak sobie myślę,że ze Wschodu szła cywilizacja zwana białostockim kręgiem kulturowym. Tubylcy wrażliwi są na pouczanie.

 275. https://studioopinii.pl/archiwa/194109
  Zbigniew Szczypiński: Faszyzm po polsku 2019-07-25

  Obecność polskich faszystów na krajowej scenie politycznej nie podlega dyskusji. Oni po prostu są tutaj i mają się dobrze. To jest prosty fakt, rzecz niepodlegająca dyskusji – musi to przyznać każdy, komu ideologiczne klapki na oczach nie odebrały zdolności do logicznego rozumowania i wyciągania poprawnych wniosków z oczywistych faktów.
  (…)
  Tu jeszcze lepiej. Kościół katolicki w Polsce, pretendujący do rządu dusz Polaków, wspiera i propaguje organizacje narodowców i kiboli nazywając je wprost emanacją polskiego ducha; a ich członków nazywa obrońcami wiary. Szczytowym wydarzeniem jest coroczna pielgrzymka tych organizacji i środowisk na Jasną Górę – do najważniejszego polskiego sanktuarium. To, co się dzieje na Jasnej Górze — przechodzi wszelkie wyobrażenia o całkowitym oderwaniu polskiego kleru od elementarnych wartości chrześcijańskich, od nauczania papieża Franciszka.
  …………………..
  Zgadzam się całkowicie z treścią tej wklejki. To potwierdza całkowicie moje twierdzenie, już od wielu lat, że religia jest narzędziem systemu do kontroli ludzi za pomocą wiary. To Kościół (z niewielkimi wyjątkami) w dzisiejszych czasach faszyzuje nam społeczeństwo, nie taka miała być rola wiary. Przesłanie NT ma zupełnie inny plan dla ludzi.
  Aż mi, człowiekowi areligijnemu, chce się głośno zakrzyczeć, Boże Ty to widzisz i nie grzmisz?

 276. @

  Coś mi się wydaje ze jestem zbyt kulturalny faszystowskiej wszy faszystowskiej wszy zwącej się PiS em.
  Faszystom się podoba jak funkcjonuje państwo polskie, nie dziwota.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=362747871318041&set=gm.1074629442726452&type=3&theater

 277. Misja oficjalna sprawnego panstwa – scisnac pana mlodego a nawet panne mloda (!) za jaja

  „Nowożeńcy są wzywani przez urzędy skarbowe i przesłuchiwani w celu ustalenia podatku od prezentów i kary za spóźnienie. Dlaczego nie zestawiacie tego z darmowymi lotami rodziny PiS-owskiego dostojnika? I pytaniami o podatki od beneficjentów? To powinien mówić każdy dziennikarz…

 278. Malowanie torów kolejowych w Niemczech i sypanie soli na drogi w Holandii ma zapobiec odkształceniom.
  W tvn24 Tomasz Sianecki i Marek Przybylik prowadzili przed chwilą program „Pamięć absolutna”. Co działo się 10 lat temu.
  Z funkcji szefa kancelarii przezydenta odszedł Piotr Kownacki po wypowiedzi krytycznej wobec swojego przełożonego.
  Kto by się teraz odważył?

 279. stasieku
  28 lipca o godz. 12:54

  Redaktor „podsumowuje”
  ”Podsumowując: nie należy szermować oskarżeniami o faszyzm, ale warto i należy mieć dobrą pamięć i oczy otwarte.”
  Zgłaszam zdanie odrębne.
  Wg mnie lepiej „szermować oskarżeniami”, niż trzymać usta w ciup i na plwociny mówić ‘o, deszczyk’.

  Szacun.

 280. Panstwo sprawne wyjatkowo dla wybranych ( dla wybranych , wyjatkowo ) katastrof w ruchu lą.. dowym ( statki powietrzne po katastrofalnych misjach oficjalnych i wczesniejszych lą..dowych moga poczekac , panstwo sie nie rozerwie – nie moze

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25036175,dziennikarz-kamil-d-uslyszal-zarzuty-grozi-mu-do-12-lat-wiezienia.html#s=BoxOpImg1

 281. Wczoraj na Onecie troche wysluchalam, troche odczytalam wystapienie pana na wiecu w Warszawie potepiajacym wydarzenia w Bialymstoku. I jaka ja jestem madra, zawsze mowie i pisze, ze te wszystkie najgorsze zjawiska nie ulegly sie za PiSu, ale zawsze bylo w Polsce przyzwolenie na takie dzialanie. Ci przerazajacy mlodzi ludzie chodzili do szkoly za poprzedniej slusznej ekipy… Przemawiajacy na wiecu przypominal, ze jego srodowisko nigdy nie moglo sie doprosic spotkania z Tuskiem. Sejm, w ktorym jego formacja miala wiekszosc nigdy nic nie uchwalil niczego co dawalo by prawa mniejszosciom seksualnym,wrecz przeciwnie. Media mowily, kiedy chcuieli zainteresowac, ze nie maja czasu i miejsca na takie tematy bo zajmuja sie krzewieniem demokracji. Wystapienie przedstawiciela PO bylo potraktowane z pogarda.
  Najlatwiej jest sie oburzac. Kiedy juz straci wladze obecna formacja, to jakie beda dzialania obecnej opozycji jak juz bedzie u wladzy. Jak tu czytam, na wszelki wypadek na wiec w Bialymstoku juz sie PO nie wybiera. No bo slupki, slupki.
  Gdzie za tymi slupkami po kazdej stronie jest czlowiek?

 282. Spadkobiercy ONR, przenoszą po prostu klimat tamtej epoki w czasy dzisiejsze.
  Po co nawiązywać do faszyzmu jako czegoś złego, skoro mamy własną tradycję w tym temacie?
  Taki był klimat epoki wówczas.
  Obecnie klimat zaczyna być podobny, więc siłą rzeczy powielane są stare wzorce sprzed 100 lat.

  Niech was nie zmylą gadżety trzymane w dłoniach, nowoczesne media.
  Zamiast Kolbego, jest Rydzyk.
  Zamiast Piłsudskiego i Sanacji jest Kaczyński i PiS.
  Berezę można otworzyć w każdym momencie.
  Przecież „rekonstrukcje historyczne” są w modzie……

  świat coś na to powie?
  Nie sądzę.
  Wystarczy być „swoim s…synem”.

 283. @ zyta2003
  28 lipca o godz. 15:36
  I jaka ja jestem madra, zawsze mowie i pisze, ze te wszystkie najgorsze zjawiska nie ulegly sie za PiSu, ale zawsze bylo w Polsce przyzwolenie na takie dzialanie. Ci przerazajacy mlodzi ludzie chodzili do szkoly za poprzedniej slusznej ekipy…

  No mądra jesteś. I sprawiedliwa. Ho ho. Jak Pan Bóg stworzy człowieka z jedną krótszą nogą to da mu drugą dłuższą. Sprawiedliwość jest na świecie a mądrość w suwerenie !!

 284. @satrustequi
  27 lipca o godz. 22:06

  „Gdy jest u władzy 8 lat – żadnej ze spraw o których tak chętnie grzmi nie załatwia”.

  Gdyby PO miało takie podejście jak PiS, tj. „pożyczamy 30 mld rocznie na koszt przyszłych pokoleń i kupujemy głosy, a gdy doprowadzi to do dwucyfrowej inflacji, to pożyczymy dodatkowe 40 mld i rozdamy”, to spokojnie wygrałoby co najmniej dwie kolejne kadencje. Ale wszystko do czasu. Wójt zachodniopomorskiej gminy Ostrowice dbał o swój lud podobnie jak Kaczyński: chcąc wykorzystać jak najwięcej dotacji unijnych dla dobra gminy i jej mieszkańców, pożyczał na „wkład własny”, a potem pożyczał na spłatę tych pożyczek, ostatecznie udając się do firm lichwiarskich. Dziś tej gminy już nie ma, po bankructwie została przyłączona do sąsiedniej. Ciekawe, do którego sąsiada zostanie przyłączona Polska w wyniku rządów „dobrych panów” z PiS.

 285. olborski 15.35
  Kamil D. postąpił kolejny raz nieroztropnie, ale organizacja ruchu na węźle Piotrków Zachód też fatalna przy czym koleiny to już skandal.

 286. Jeszcze a propos pińcetplusa: faktem jest, że w odróżnieniu od elitarnej i egoistycznej Platformy PiS zawsze dbał o „zwykłych obywateli”. Na przykład gdy w 2006 roku Komisja Nadzoru Bankowego postanowiła ograniczyć dostęp do kredytów frankowych (bo polski lud rzucił się na nie jak dzicz na kolorowe paciorki, co narażało banki na problemy ze ściąganiem należności), PiS zasypał ją protestami.

  W oficjalnym liście protestacyjnym PiS można przeczytać, że kredyty frankowe są super, bo „dają szansę tysiącom Polaków na nabycie względnie tanio własnego mieszkania”, natomiast decyzja Komisji jest wymierzona przeciwko polskim rodzinom, ponieważ zmniejsza „możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań” oraz stawia „interes sieci bankowych ponad interesem zwykłych obywateli i interesem publicznym”.

  Komisja powołała się na „ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki”, ale zdaniem PiS obawy te „nie znajdują potwierdzenia w danych makroekonomicznych”, zwłaszcza „jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę”.

  PiS oczywiście wiedział, kto stoi za tym atakiem na Polaków i polską rodzinę: „Nie może nas to zbytnio dziwić, gdyż Komisja Nadzoru Bankowego i Rada Polityki Pieniężnej są ze sobą ściśle powiązane, chociażby osobą Prezesa Pana Leszka Balcerowicza”.

  Prawda, że to podobne do dzisiejszych „argumentów” PiS przeciwko krytykom pińcetplusa? Pińcetplus skończy się podobnie jak kredyty frankowe, ale dla całej Polski. Frankowicze domagają się, aby ich raty spłacała reszta społeczeństwa. Kredytów zaciągniętych na pińcetplus nikt jednak nie będzie za Polaków spłacał.

  Zacytowany list, podpisany przez „poległego” w Smoleńsku posła Gosiewskiego, wciąż wisi w sekcji archiwalnej strony internetowej PiS:
  http://old.pis.org.pl/article.php?id=4415

 287. remm 15.51
  Moi dobrzy Polacy powiedział prezydent Białorusi, więc na wszelki przypadek zgłaszam akces

 288. Jak cudownie pisał Chandler, nie da się wszystkich kiwać przez cały czas. Już i geje mają was dość powiacy! Czas spojrzeć w lustro!

 289. Sytuacja przypomina przypływ. Pierwsza fala obietnic wyborczych, przypływ, druga fala, przypływ, kolejna fala, a to wciąga.
  W tym roku rekordowa liczba utonięć

 290. @zyta2003
  28 lipca o godz. 15:36

  I bardzo dobrze, że PO się na ten wiec nie wybiera. Tym razem postępuje uczciwie. Platforma zawsze była partią tak samo konserwatywną i uległą Kościołowi, jak PiS, ale adresującą swoją ofertę do wykształconego elektoratu wielkomiejskiego (przykładem jest Giertych). Tusk zwodził i oszukiwał elektorat lewicowy, żeby osłabić SLD i lewicę, co ostatecznie doprowadziło do samodzielnych rządów PiS.

  Dobrze się stało, że lewica wyszła z koalicji z PO i zjednoczyła się. Szkoda tylko, że razem z nią nie wyszli tacy posłowie, jak Arłukowicz i Nowacka, którzy do PO zupełnie nie pasują. Teraz sytuacja jest bardziej przejrzysta – wyborcy, którzy nie zgadzają się na hegemonię Kościoła, zagłosują na lewicę, zwiększając jej szanse na przekroczenie progu. Szkoda tylko, że PSL odszedł z koalicji, bo poglądy ma bardzo zbliżone do PO. Sam prawdopodobnie nie osiągnie 5% i przyczyni się do lepszego wyniku PiS.

 291. „Ihr kriegt uns nicht” pod wizerunkiem Władimira Putina na tle tęczowej flagi niesionej podczas wczorajszego marszu równości w Berlinie, w którym wzięło udział 250 tysięcy uczestników, wśród nich Rosjanie i Polacy.
  Nasza i wasza wolność głosiły transparenty.
  Czy oni pamiętają jeszcze noc dłgich noży?

 292. Noc długich noży też z Gott mit uns ! Tak sobie myślę,że drogi faszystów prowadzą do Rzymu w ramach Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.

 293. Do czego cymbały Solidarnościowe prowadzą ten zasobny i cywilizowany kiedyś kraj. /z sieci/:

  – kryzys energetycznym – z powodu braku modernizacji i inwestycji w energetyce, uzależnienia energetycznego od USA (nad którym pracuje obecny rząd Polski), dyrektyw klimatycznych Unii plus koszmarnie wysokie ceny kontraktów na CO2 – efektem będą wysokie ceny energii

  – kryzys hydrologiczny – brak zbiorników małej i dużej retencji, niewielkie zapasy wody na poziomie afrykańskiego kraju, nieuchronna prywatyzacja wodociągów – efektem będą wysokie ceny wody

  – przyczyna zewnętrzna w postaci mocno taniejącego dolara po 2020r, co spowoduje mocny wzrost cen surowców

  – trzy powyższe przyczyny zmuszą NBP do agresywnego podnoszenia stóp w celu zduszenia inflacji,

  – cztery powyższa zmuszą przemysł (zwłaszcza zagranicznym), aby uciekał z Polski do innego tańszego kraju

  – kryzys rolno-żywnościowy – konsolidacja handlu produktami w rękach kilku podmiotów na rynku, co spowoduje dyktowanie niskich cen polskim rolnikom w sytuacji szybko rosnących dla nich kosztów stałych – efektem będzie los firmy w Kenii: bankructwa i dużo wolnej, taniej ziemi do kupienia

  – wszystkie powyższe uderzą w mieszkańców polskich miast – w sytuacji niskich płac/ryzyka bezrobocia będą się musięli liczyć z drożejącą żywnością i transportem i wzrastającą mocno ratą kredytu – efektem bedą bankructwa i dużo wolnych mieszkań do zajęcia
  – wszytkie powyższe przełożą się na kłopoty finasowe państwa, a w sytuacji problemów demograficznych, przełożą się na realne załamanie systemu emerytalnego – tzn. nominalnie państwo może coś jeszcze wypłacać emerytom, ale nie będzie to wystarczające na egzystencję, co powinno przełożyć się na masową sprzedaż nieruchomości przez przyszłych emerytów w celu pozyskania środków na życie.”

 294. Nie chciałbym abyśmy zostali królikiem doświadczalnym, chociaż pewne obawy istnieją.
  Władimira Putina poważnie martwią posunięcia przeciwników. Mnie martwi to, że jesteśmy szpicą na flance, a Jarosławowi Kaczyńskiemu lat przybywa i nie wiadomo co tam jeszcze pomyśli przed zejście z politycznej sceny.
  Najpierw PIS postawiło na ideologiczny oręż, teraz po to narzędzie sięga opozycja.
  Z rachunku nie wynika aby ktoś na tym wygrał.
  To już raczej Mateusz Morawiecki może sięgnąć po elektorat nawołując o zwiększenie populacji. Ostatecznie to matka z dzieckiem na ręku budzi u nas większą sympatię niż para gejów.
  W propagowaniu niektórych zachowań widzę duże zagrożenie nie tylko dla Polski.
  Eksperymenty kulturowe czy obyczajowe mogą być tolerowane, ale gdy nie będę mógł przejść spokojnie ulicą bo przypadkowo jakiś marsz mi przeszkodzi to zadowolony nie będę

 295. Widmo zapisane w Konopielce. Jak chłop będzie spał z chłopem a baba z babą to będzie koniec świata. Tak sobie myślę,że ta ludowa przepowiednia z bożą pomocą ma szanse na spełnienie nawet przed wyborami. Z powodu upałów podnoszących jurność.

 296. ls42
  28 lipca o godz. 17:15
  Nie chciałbym abyśmy zostali królikiem doświadczalnym, chociaż pewne obawy istnieją.
  Władimira Putina poważnie martwią posunięcia przeciwników.

  Mój komentarz
  Dlaczego Władimira Putina martwią posunięcia przeciwników? Czy Władimir Putin ma tylko przeciwników? Nie ma partnerów, przyjaciół?
  Pzdr, TJ

 297. ls42
  28 lipca o godz. 15:51
  Od oceny postepowania Kamila D. jestem daleki ale postepowanie rozmaitych Prokuratur , wydaje mi sie jakies .. tu mam problem jak to nazwac bo raz mniej wiecej to samo jest to nazywane jest zagrozeniem katastrofa w ruchu ladowym a innym razem niegrozna stluczka .
  Mam !Te wszystkie (?) Prokuratury sa zbyt niestabilne emocjonalne albo inaczej , emocjonalnie utalentowane , nazbyt jak na prokuratury , utalentowane . Wszystkie zagrozenia katastrofami w ruchu ladowym kierowcow np BOR-u nie robily na nich wczesniej zadnego wrazenia . Niestabilnosc emocjonalna Prokuratur w Polsce wydaje sie jakas jakby sterowana w zaleznosci od czyichs potrzeb . Kto to moze byc ?

 298. remm 15:51

  Platforma zadłużała państwo. Nie wiem na jakiej podstawie myślisz że było inaczej?
  Prof. Balcerowicz był tym tak zaniepokojony, że zamontował licznik długu w centrum stolicy.

  Notabene zadłużanie państwa jest normą współczesnego świata, stało się popularne.
  Nasz dług: 50% PKB uznawany jest za umiarkowany, typowy, mieszczący się w zaleceniach unijnych. To dlatego że wzrost długu dobił do graniczy unijnej normalności PO zaczęła nerwowe ruchy fiskalne wobec obywateli. Gdyby zbierała VAT tak dobrze jak rząd PiS nie potrzebowałaby podnosić wieku emerytalnego, brać z OFE, podnosić VAT do 23% wbrew ideałom partii i deklaracjom…

 299. Homoseksualizm. Katolicka III Rzesza. Katolicka IV RP. Stosunek do tęczy zbliżony. Tak sobie myślę dlaczego niemiecki minister wydarzenia w Białymstoku kojarzył z kołtuńskim społeczeństwem wychowanym w mrocznej okupacji sowieckiej. Totalna prawica komunizm zrównuje z faszyzmem. Pewnie minister Bawarczyk nie chciał obrażać skutków własnej religii prowadzącej do kołtuństwa parafialnego.

 300. PS. Ocena jakości polskiego długu przez agencje rankingowe jest obecnie tak samo wysoka jak za rządów PO, mimo że Polakom żyje się o wiele lepiej. Po prostu wpływy budżetowe są kolosalnie wyższe niż wtedy, i dlatego wielkie wydatki nie pogorszają pozycji finansowej państwa.

 301. W czasach PO VAT częściej trafiał na tacę niż do fiskusa. Teraz przez fiskusa trafia na tacę np. Rydzyka. Tak sobie myślę o fiskalnych naczyniach połączonych. Nie zebrane zostało u suwerena. Teraz suweren kradnie warzywa rolnikom. Wsio eto priwyczka.

 302. Finansowanie 500zł dzieci wszystkich, a nie niektórych rodziców, jest świadectwem inteligencji kierownictwa ekonomicznego kraju. Natomiast myślenie: gdy każdy Polak dostał pieniądze to znaczy że nie zmniejszono ubóstwa w Kraju nie wydaje się inteligentne z oczywistych powodów logicznych.

 303. Osłabiacie mnie…..

  Można się zadłużać dowolnie.
  Pod dwoma warunkami.

  1-zadłuża się w walucie krajowej, we własnym systemie bankowym.
  2-ma się co najmniej zrównoważony bilans handlowy z zagranicą.

  Wszelkie klasyczne teorie ekonomiczne tyczace pieniądza, zadłużania, popytu podaży, przestały istnieć w momencie końca umowy z Bretton Wood.
  Wszelkie wyceny, kursy, ratingi, zaczęły zależeć od widzimisię kilku anglosaskich organizacji i instytucji.
  Właściciele kasyna narzucili regulamin reszcie globu.
  Ten czas powoli się kończy.
  Kontrolując 80% wymiany handlowej świata, pola na dyskusję nie było.
  Kontrolując 40% nie da się już utrzymać dawnych warunków.
  Te wszystkie nerwowe ruchy wynikają właśnie z tego.

  Nie ma chętnych na kupno skryptów dłużnych Zachodu.
  A bez ich sprzedaży nie da się utrzymać poziomu życia społeczeństw.
  Spłata długów w zamian za REALNY towar?
  Takiej ilości w skali PLANETY, nie ma.

  Polska prowadząc konserwatywną politykę monetarną, traciła na niej krocie.
  Uczciwy wśród oszustów jest skazany na przegranie.
  Morawiecki zdaje się to zrozumiał, nauczył się grać znaczonymi kartami.
  Być może zrozumie również, że może za dodrukowane złote odkupić majątek sprzedany zachodnim korporacjom za grosze, w czasie karnawału wyprzedaży.
  Oby…..

 304. 18:22

  Wiesiek Ty wchodzi w dalsze aspekty i niuanse zagadnienia zadłużania się (państw świata)

 305. wiesiek59, 18:22

  Elektroniczna smycz jest nakladana na miliony obywateli, na razie w Trzecim Swiecie , by usprawnic sciaganie naleznosci.
  Miliard obywateli Indii ma biometryczny dowod osobisty, bez ktorego nie ma dostepu do rzadowych swiadczen.
  Brazylia i Filipiny takze rozpoczely proces mierzenia obywateli ( jak pajak z bajki Jana Brzechwy ).
  Czy Grzesiek S. bedzie pionierem wprowadzenia u nas Znaku Bestii ?
  https://www.telegraph.co.uk/news/2018/09/26/worlds-largest-biometric-system-approved-indian-court-1-billion/

 306. Na forum ogólnym nawet podstawy, takie jak czy Polska się zadłuża czy nie, nie są do końca jasne dla wszystkich uczestników, więc miej empatię

 307. Zadłużenie Polski liczone jako procent PKB Polski spadło za PiSu:))

 308. Przypuszczam że w 2020r. zadłużenie Polski wzrośnie, za to ubóstwo spadnie jeszcze bardziej w związku z 500zł już na każde dziecko i innymi dobrodziejstwami

 309. Na blogu słychać podkład ukochany Kraj…Tak sobie myślę,że to koreańska reakcja po otrzymaniu miski ryżu. A mogli rozstrzelać za narzekanie.

 310. Ten wzrost cen ziemniaków o 100% już sam w sobie przyniesie miliardy budżetowi z VATu z ziemniaków, za ten wzrost cen ziemniaków wybudujemy Centralny Port Lotniczy. I wcale nie żartuję.

 311. Jak wyborcza trwoga to ochrzczona opozycja do proboszcza na grilla. Zamiast na wiec w obronie LGTB jako wolność osobista. Tak sobie myślę,że już nie ma szans na świeckie państwo. Opozycja odnowiła chrzest.

 312. Pan Premier Morawiecki – ja to po prostu rozumiem – trzyma rękę na finansach państwa jak wytrawny manager i wprowadził ludzi którzy zarządzają sprawnie – to po prostu widać że nie sami urzędnicy tym zarządzają, bo nie to tempo zmian i kreatywność! Widzę filozofię podejścia do obywateli jak do klientów, chęć obsłużenia ich na wysokim poziomie!

 313. srututu dostał srututu. I co można na to poradzić?

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 314. srututu, czy ty maszerujesz w pierwszym szeregu suwerena?
  Nie wdepnij w następne gówno! 🙂

 315. I to jest właśnie głos PO na forum – Adaśko. Jeden z najbardziej zdegenerowanych przedstawicieli tej formacji umysłowej.

 316. Adaśko jest typem nadczłowieka. Jemu władza w Kraju należy się z przynależności do formacji panów! No need for thinking.

 317. srututu, Międlar ci się na pewno podoba. To jest dopiero morowy faszysta i prawy katolik

  Ośmiornica PiS

 318. Swoją chęć wzięcia za mordę tych pisowców, Adaśko projektuje na nich, pisowców, bo jakżeby on Adaśko demokrata…

 319. @

  Nowa gwiazda naszej reprezentacji siatkówki. Zobaczyłem i aż dostałem dreszczy…

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211230669322219&set=a.10204951449105638&type=3&theater

 320. Z dawnych lektur pamiętam, że bohaterowie Balzaca spacerowali po miescie z laską- DEMOKRATKĄ……
  Moda wraca?
  Bejsbole już passe?

  Bardzo demokratyczni panowie z ONR wysadzali laski żyletkami i gwożdziami.
  Ci Balzacowscy, rubinami.
  Ale, parametry zaczepno- obronne, poza cena , te same…..

  Cykliczność faz rozwoju cywilizacji jest porażająca.

 321. @

  „TO HOMOSEKSUALIZM, A NIE W PEDOFILIA, JEST GŁÓWNYM PROBLEM KOŚCIOŁA…”

  Tym problemem jest „lawendowa mafia” w szeregach kleru.

  Tych słów nie wypowiedział jakiś PIS-owski gminny radny spod Ostrołęki lub Pcimia, ale prawdopodobnie największy autorytet partyjny, „etatowy” PIS-owski eurodeputowany Ryszard Legutko, którego sam Prezes Kaczyński nazywa „wybitnym intelektualistą” i „prawdopodobnie najmądrzejszym politykiem w Europie”…

  Skoro ten „wybitny polityk” PIS-u, największego sojusznika kleru, zdecydował się powiedzieć takie słowa, to znaczy, że skala homoseksualizmu w polskim kościele musi być porażająca…

  Absurd goni absurd… Albo „kabaret absurdu w kabarecie absurdu”. Albo Himalaje obłudy, zakłamania i hipokryzji polskiego episkopatu i i kleru… Do spółki z PIS-em.

  Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy w XXI wieku, w środku Europy, najbardziej dotknięta homoseksualizmem grupa zawodowa (bo chyba nie „duchowa”!) prowadzi istną krucjatę przeciwko LGBT?! Używając do zwalczania LGBT języka nie spotykanego w żadnym innym kraju, nawet w stosunku do wrogów zewnętrznych… „Zaraza LGBT”, „zalew LGBT”, „zboczeńcy”, „dewianci”, „geje to późniejsi pedofile”… W demonstracji w Białymstoku wzięło udział może 100, może 150 gejów i lesbijek… Na 1000 demonstrujących osób. Czyli 10-15% ogółu. I teraz trwa, pod względem rozmachu i stosowanych metod, iście bolszewicka nagonkę na nich prowadzona przez instytucję, w której homoseksualiści stanowią pewnie grubo ponad 50% ogółu.

  A jakby tego było mało, to ramię w ramię z gejami w sutannach krucjatę tę prowadzi stary gej będący przywódcą partii rządzącej i praktycznie „władca Polski”. Bo to, że Kaczyńskiego nikt nie nazywa publicznie „homoseksualistą”, nie oznacza, że stał się on nagle hetero… PIS-owcy oczywiście nie mogą go tak nazwać, bo kazałby ich za to rozstrzelać wraz z ich rodzinami i zwierzętami domowymi . A opozycja nie może powiedzieć o Kaczyńskim „stary gej, w dodatku żydowskiego pochodzenia i przechrzta” ze względu na tę cholerną poprawność polityczną… Bo nie można bronić LGBT przed atakami kościoła oraz PIS-u i jednocześnie wytykać komuś, że jest gejem lub Żydem.

  Homoseksualiści i pedofile kieckach i z torebkami po cukrze na głowach, podobnie jak bezdzietny prezes-gej, nie ograniczają się do zwalczania LGBT (może to zwalczanie konkurencji?). Uzurpują sobie także wyłączne prawa do decydowania, jak ma wyglądać polska rodzina, co jest dla polskich dzieci najlepsze, jaki model ich wychowania jest właściwy, a jaki niedopuszczalny! Przecież to się w pale nie mieści, że jacyś debile i zwykli przestępcy (ukrywanie pedofilii to przestępstwo!) z episkopatu, którzy nie mają nawet prawa wiedzieć, jak wygląda wagina (bo niby skąd mogą to wiedzieć?), dyktują zmiany w ustawodawstwie świeckiego państwa, które mają zakazać aborcji, zlikwidować naukę wychowania seksualnego w szkołach i zabronić stosowania środków antykoncepcyjnych… Co biskup-gej wie o wychowywaniu dzieci? Co o planowaniu i utrzymaniu rodziny może wiedzieć Kaczyński, który nie potrafi nawet samodzielnie zrobić zakupów, bo mu się ocet z rzodkiewką myli?

 322. Demokraci chcą wziąć za mordę niedemokratów.
  Symptomatyczny objaw.

  Problem w tym, że bomby zdrożały…….
  Koszt zabicia Wietnamca wynosił 20 000$ w zużytej amunicji.
  Koszt zabicia Araba wzrósł do 200 ooo.
  Jaki będzie koszt zabicia Ruska, Chińczyka, Irańczyka- za sztukę?
  Imperium goni w piętkę, koszty przekraczają zyski.
  Może spasuje, tak jak zrobiło to Imperium Brytyjskie?

  Dla chętnych, bardzo długi esej o tymże, wzloty i upadki Great Britain w ujęciu niekonwencjonalnym:
  https://www.bogaty.men/zjednoczone-krolestwo-cz-i-geografia-i-zarys-historyczny-analiza-ipl/

 323. adam100
  28 lipca o godz. 19:27

  Dekadencja posuwa sie od głowy…..
  Chłopcy po prostu, nie lubią konkurencji na tym żerowisku.
  Wyobrażasz sobie gejów w związkach, ze stabilizacją życiową?
  Kogo by kardynałowie i biskupi używali?
  To jest walka o to, by INTERES był w ruchu.
  A nie zastój, z powodu braku podaży….

  Bieda napędziła sporo towaru na ten rynek.
  Ale, jak się skończy, ceny wzrosną, krucho będzie ze świeżym mięskiem.
  Dostawy z Azji, Ameryki Pd, Polinezji, w naszych warunkach byłyby niewskazane.
  Wizualnie rozpoznawalne.
  Więc sam pomysł ucywilizowania związków partnerskich, zwalczać trzeba z całą siłą autorytetu.
  Puki jeszcze jakis jest…..

 324. @ wiesiek59
  28 lipca o godz. 19:35
  adam100
  28 lipca o godz. 19:27
  Dekadencja posuwa sie od głowy…..
  Chłopcy po prostu, nie lubią konkurencji na tym żerowisku.
  Wyobrażasz sobie gejów w związkach, ze stabilizacją życiową?
  Kogo by kardynałowie i biskupi używali?

  Pewnie wiesz jakie „lawendowa mafia” ma zaplecze finansowe. Chyba stać ich na wszystko!!

 325. Sprawy przybierają ciekawy obrót. Atak na faszystów przyjmowany jest jako atak na Kościół. A atak na Kościół jako podniesienie ręki na IV RP za co przewidziano kiedyś odrąbanie ręki. Do dzisiaj nie odwołane. Tak sobie myślę,że ochrona faszystów jest z urzędu.

 326. adam100
  28 lipca o godz. 19:42

  Są problemy finansowe w Australii, USA, Niemczech, Austrii.
  Za sexcesy hierarchów płacą parafie czy biskupstwa.
  Kruszy się NIETYKALNOĆ immunitet prawny.
  To pierwsze kamyczki lawiny milionowych roszczeń.
  Których kasa może nie wytrzymać.

  Dochody kapłanów są głównie zależne od szczodrobliwości wiernych.
  Tylko w nielicznych krajach, są na państwowym etacie.
  Więc Wybrańcy Boga zaczynają się bać…..
  Korporacja zaczyna wykazywać straty, dywidenda się kurczy.

  Naszemu Paetzowi nie brakuje na razie niczego.
  To egzemplifikacja naszego jako Polaków stosunku do pomazańców bożych.
  Niejeden rodzic wysłałby synka, by zrobił mu laskę……
  Jak żyć w takim społeczeństwie, nie tracąc racjonalności?
  Chłopcy Jankowskiego, dostawali przynajmniej kasę za usługi.
  Ci od Paetza- „bóg zapłać”?

 327. Widmo jednego punktu Kubicy krąży na sercem Europy. Tak sobie myślę jak sprowokować aby wylądowało na Wisłą. Nam się należy za wyzwolenie Niemiec.

 328. https://wiadomo.co/prof-zbigniew-mikolejko-inteligencja-przegrywa-z-cieniami-panszczyznianych-przodkow/?fbclid=IwAR3Rmx4cGPqVJD0V7MjgUqFiPREFjUl4PNkmU9A4TD9Ja3_zCImkmQf-IAY
  Prof. Zbigniew Mikołejko: Inteligencja przegrywa z cieniami pańszczyźnianych przodków
  W naszym kraju zawsze decyduje drobnomieszczanin. Chłop o mentalności drobnomieszczańskiej czy mieszkaniec małego miasta. To on dokonuje zasadniczych wyborów, a jemu nie podobają się łysogłowi, bo się ich boi, nawet jeśli hasła, które wykrzykują, są mu bliskie – mówi nam prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, eseista, kierownik Zakładu Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. – Inteligencja przegrywa teraz w konfrontacji z cieniami swych pańszczyźnianych przodków. I z grupami społecznymi, które – jeśli dostąpiły już jakiejś emancypacji – to tylko ekonomicznej i technicznej, nie kulturowej czy mentalnej. Jesteśmy więc dziś świadkami załamania pozycji nowych warstw oświeconych, inteligenckich, które w zderzeniu z przemożną siłą populizmu o agrarnych korzeniach przegrywają. Chociaż – co dobre i co może okazać się kiedyś płodne – przegrywają nie bez walki – podkresla

 329. Juz nawet czlonkom Prawa i Sprawiedliwosci „Faszyzm nie kojarzy się z systemem autostrad, z robotami publicznymi ” tylko z ich partia

  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25037032,radna-pis-oburzala-sie-w-tvp-naklejka-polska-walczaca-przeciw.html#s=BoxOpImg2
  „nie należy szermować oskarżeniami o faszyzm, ale warto i należy mieć dobrą pamięć i oczy otwarte.”
  Nie mam zdania odrebnego w tej sytacji , juz nie ma takiej potrzeby

 330. @satrustequi
  28 lipca o godz. 18:44
  „Ten wzrost cen ziemniaków o 100% już sam w sobie przyniesie miliardy budżetowi z VATu z ziemniaków, za ten wzrost cen ziemniaków wybudujemy Centralny Port Lotniczy. I wcale nie żartuję.”
  No to jestem spokojny: katastrofalna sieć energetyczna grożąca w każdej chwili blackoutem, brak zbiorników retencyjnych, kiepska jakość służby zdrowia, fatalne drogi, skandaliczne pensje nauczycieli, głodowe emerytury wszystko to będzie niedługo koszmarnym wspomnieniem. Należy tylko wpaść na pomysł podwyższenia cen sprzedaży cebuli, czosnku, kapusty, pomidorów, kopru, ogórków etc.

 331. 20:46 Mopus

  Nic nie uratuje Kraju od realiów jego aktualnego etapu rozwoju. Nawet Twoja imponująca inteligencja:)

 332. Napisałeś jak dla mnie wiele zdań, i żadnej sugestii kreatywnej dla Kraju

 333. A pardon, Ty rozwiązałeś problemy Kraju: podniosłeś poziom służby zdrowia, poprawiłeś cytuję „fatalne drogi” (to możliwe? już 15 lat je pięknie poprawiamy?), pensje nauczycieli. Jedną kluczową wypowiedzią.

 334. Jeśli chodzi o Tuska ja już po tym jak w pierwszym miesiącu swojego premierostwa popędził do Czech gdzie polski pociąg miał wypadek z 1 ofiarą śmiertelną miałem jak najgorsze przeczucia

 335. O tej porze na ekranach telewizorów króluje muzyka.
  W tvp2 koncert z Redy, na Polsacie na poważnie POLSKĘ KOCHAM
  W wakacje preferuję zabawy na wesoło, a nie ma nic lepszego jak disco polo
  „Wina, wina, wina dajcie….”

 336. Ja podam pewną sugestię pod rozwagę. Czytamy/słuchamy programy partii uczestniczących w wyborach i wybieramy. Potem patrzymy czy zrealizowane.

  Np. Tusk w 2007r. obiecał „dobrze zarabiających nauczycieli” Krajowi, a PiS nie zajmował się pensjami nauczycieli w 2015r. gdy wygrał wybory. A jednak to za PiSu dostali trochę więcej niż za Tuska:))

  Po prostu śmieszy mnie zgłaszanie nieograniczonego koncertu życzeń do jakiejkolwiek rządzącej partii, gdy ona przedstawiła zwycięski program przed wyborami. Demokracja i bycie inteligentnym obywatelem nie polega na recytowaniu: wyższe pensje dla nauczycieli itd. po wyborach do rządzącej partii która nie ma tego w programie, lecz raczej do partii starających się o władzę żeby to uwzględniły.

 337. Jest nas jakiś promil na Świecie, a dyskusja jakby bylo miliard.
  Niech każdy spełnia swoje marzenia i nie zagląda do cudzych

 338. @satrustequi
  28 lipca o godz. 18:06

  Przyrost długu za Platformy miał związek z dotacjami unijnymi – aby z nich korzystać, trzeba mieć tzw. wkład własny, który pochodzi głównie z kredytu. Nigdy tego nie pochwalałem, dlatego przestałem głosować na PO. PiS przejął to zadłużone „państwo w ruinie” i co zrobił? Ano zaczął pożyczać wielkie kwoty i rozdawać. Lud przeznacza je na natychmiastową konsumpcję, co w polskich warunkach oznacza, że prawie w całości trafiają za granicę.

  To tak, jakby w biednej i zadłużonej rodzinie ojciec, zamiast poszukać możliwości lepszego zarobku, oświadczył, że dość tego zaciskania pasa, my zasługujemy na więcej, i zaczął zaciągać kredyty w Providencie na samochód, remont mieszkania, smartfony dla dzieci, wyjazdy wakacyjne itp. A głupia żona cieszy się, że ma zaradnego męża, który zapewnia jej poziom życia bogatych sąsiadów.

 339. @wiesiek59
  28 lipca o godz. 18:22

  Przede wszystkim ,gdyby Morawiecki miał czyste intencje wobec Polski, to by tak nie kłamał. A kłamał od pierwszych tygodni urzędowania jeszcze jako minister. Na wejściu ogłosił, że PO zrobiło z Polski pół-kolonię, że wpadliśmy w pułapkę średniego rozwoju, że musimy budować własną gospodarkę, repolonizować itp., po czym okazało się, że gorąco popiera umowę TTIP, która – gdyby weszła w życie – przerobiłaby Polskę z niemieckiej pół-kolonii w amerykański obóz pracy pół-niewolniczej typu Amazon.

  Choć umowa ta była dopiero negocjowana przez UE, Morawiecki przygotował już przepisy krajowe, które umożliwiłyby jej szybkie wdrożenie, i to w wersji „hard”, tj. z praktycznym przekazaniem amerykańskim koncernom władzy nad polskimi firmami i instytucjami. Umowa ta na szczęście nie weszła w życie, ale Morawiecki pokazał swoją prawdziwą twarz.

  Co do prawdziwych intencji Morawieckiego, to polecam następujący artykuł:

  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki

  Ten tekst został napisany, gdy Kaczyński niespodziewanie wyrzucił popularną Szydło i zastąpił ją Morawieckim. Dziś, po upływie półtora roku, widać, że autor miał wiele racji.

 340. Remm 21:21

  W najmniejszym stopniu nie winiłbym rządu PO za zaciąganie długów w trakcie modernizacji Kraju by sprostać napływowi funduszów na projekty modernizacyjne z Unii. To jest mądre działanie i nadal trwa bo nadal budujemy autostrady (będzie ich w sumie 2000km i wtedy się projekt zakończy)>

 341. @satrustequi
  28 lipca o godz. 18:51

  „Pan Premier Morawiecki – ja to po prostu rozumiem – trzyma rękę na finansach państwa jak wytrawny manager”….

  Łubudubu, niech żyje nam. Zamiast komentarza:

  https://pbs.twimg.com/media/D_cAgvAXsAIlk6F?format=jpg&name=900×900

  A tak poza tym, to robisz sobie tu jaja czy piszesz za pieniądze dla PiS?

 342. Jest nonkonformizmem a poza tym higienicznym zachowaniem pisać jak wspaniały jest rząd Pana Premiera Morawieckiego wśród …

 343. Polacy mają mylne przekonanie że krytykowanie jest szczególnie godne i produktywne, oraz inteligentne. Oczywiście krytyczne myślenie jest niezbędne, ale bynajmniej nie stanowi najwyższej formy myślenia.

 344. Nie jestem sam. 3 miliony telewidzów podziwia Annę Wyszkoni

 345. Stańcie w prawdzie. Np. Adaśko niech zacznie coś pisać o PO, jej zaletach, bo nic nie pisze. Ukrywa swoje pozytywne myśli na temat Platformy…

 346. Tego po prostu brakuje wyborcy, obywatelowi od lat. Bardzo mało artykułów w Polityce i wypowiedzi na forum poświęconych PO. 80% jest o PiS……………….

 347. Włosi nie potrafili zbudować dróg w Polsce, ale i tak ich lubimy, szczególnie piosenkarzy pewnie z wzajemnością bo często u nas występują

 348. 30 tysięcy uczestników zgromadził koncert w Gdańsku 30 lat wolności.
  Młodzi na widowni
  Pewnie miliony przed telewizorami

 349. Michał Haratyk pchnął kulą na odległość 22.32 metra ustanawiając rekord Polski.
  Jest to siedemnasty rezultat wszechczasów na świecie i najlepszy wynik w tym roku w Europie
  Niedługo w Bydgoszczy lekkoatletyczne mistrzostwa Europy
  Byliśmy drudzy, chcemy być pierwsi

 350. @satrustequi
  28 lipca o godz. 18:44
  „Ten wzrost cen ziemniaków o 100% już sam w sobie przyniesie miliardy budżetowi z VATu z ziemniaków, za ten wzrost cen ziemniaków wybudujemy Centralny Port Lotniczy. I wcale nie żartuję”.

  Tak, tak, ten wzrost cen ziemniaków odpowiada żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa. My tym wzrostem otwieramy oczy niedowiarkom i nie jest to nasze ostatnie słowo!

  A tu kolejny przykład geniuszu i patriotyzmu rządu PiS:

  „Dotychczas jako potencjalni sąsiedzi mogliśmy protestować przeciw tak zwanym „uciążliwym inwestycjom”. Teraz to się skończy. I to definitywnie.

  Wystarczy, że teren inwestycji (nie działki, na której się znajduje) będzie od waszej działki oddalony o przynajmniej 100 metrów, żebyśmy zgodnie z nowelizacją nie mieli już prawa przeciw niej protestować.

  Pod nowym pisowskim prawem będziemy więc mogli tylko bezradnie patrzeć, jak sto kilka metrów od naszych wypieszczonych okien rośnie cuchnąca góra, która zatruje nie tylko powietrze, ale też wody gruntowe.

  Ale może być to także ubojnia lub hodowla „dużej jednostki przeliczeniowej” zwierząt (do 300 świń, 10 tysięcy kur, 40 tysięcy szynszyli), tartak impregnujący drewno trującą substancją, centrum handlowe, przetwórnia mączki rybnej lub azbestu, magazyn paliwa, grzebowisko zwłok zwierzęcych, garbarnia, zakład testujący silniki lub turbiny itp.

  (…) Nie sposób wątpić, że nowa zaraza rozniesie się po kraju błyskawicznie. Bo kiedy tak łatwo będzie w Polsce truć i smrodzić, wszystkie trujące i śmierdzące geszefty z całej Unii bardzo szybko tu ściągną. Na początku może to nawet być niezły biznes, który przyspieszy nam wzrost PKB i zwiększy podatkowe dochody budżetu”.

  https://opinie.wp.pl/zakowski-pis-zalatwi-wam-program-smrod-i-sie-nie-obronicie-6406767713040001a

 351. Taktyka władzy: szczuć, wzbudzić nienawiść i poczucie zagrożenia, a potem odciąć się od skutków. Tak było z kampanią antyuchodźczą, z kampanią nienawiści przeciwko Owsiakowi i prezydentowi Gdańska. Tak jest w stosunku do osób LGBT.

  Której władzy? PiS-władzy.

  Platforma nie szczuła …

 352. 23:00 Remm

  Wrzuciłem do googla potato price i w wielu krajach jak w Polsce ceny gwałtownie wzrosły wg googla z dnia na dzień, dyskutowanie z osobami którym się wydaje że żyją w PRL gdzie państwo regulowało ceny produktów ponad procesami rynku światowego mnie nie do końca by satysfakcjonowało intelektualnie, jestem już w gospodarce rynkowej. Akolitom PO też życzę, noblesse oblige – wszak partia wolnorynkowa. Ogólnie podobają mi się Twe wypowiedzi. W dłuższe dyskusje wchodzę tylko z partnerami którzy dbają o poszerzanie moich horyzontów.

 353. @
  Bogdan Zdrojewski zmienił zdanie.
  Wystartuje do senatu.

 354. Georgette Mosbacher, ambasador USA, kraju, gdzie wyjątkowo szeroko rozumie się wolność słowa, nie uznała inicjatywy „GP” za godny sposób korzystania z niej. Na Twitterze napisała: „Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja”. Rzecznik rządu Piotr Müller pouczył ją: „Wydaje mi się, że to nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską”. Przeciwnie: pani ambasador ma prawo dbać o bezpieczeństwo nieheteroseksualnych obywateli USA przebywających w Polsce, szczególnie gdy polskie władze i hojnie dotowana przez nie gazeta (6,6 mln zł tylko z reklam spółek Skarbu Państwa w pierwszym półroczu 2018 r.) narażają ich na ataki.

  Polskie władze to PiS.

  Platformie nikt nie zwracał uwagi, że wartości i prawa obywatelskie są zagrożone ….

 355. „Ostateczne rozwiązanie” alla Polacca = strefa wolna od LGBT.

  Czy PiS te kibolskie ataki rozkręca, kiedyś na Tuskobus, teraz na bogu ducha winne środowiska LGBT dla jakichś ideologicznych celów, cz w związku z niepublikowaną doktryną?

  Nie. PiS to robi w ramach kampanii wyborczej. W jednej dłoni wyborcza kiełbacha, w drugiej podaje słoik z moczem do rzucenia na legalnych demonstrantów.

 356. @satrustequi
  28 lipca o godz. 23:05

  „Wrzuciłem do googla potato price i w wielu krajach jak w Polsce ceny gwałtownie wzrosły wg googla z dnia na dzień”

  To niedobrze. Bo jak inni sobie też wybudują Centralne Porty Lotnicze za te kartofle, to nasz może nie wytrzymać konkurencji.

 357. 23:21

  ha ha ha wygrałeś

 358. Centralne Porty Lotnicze

  Inni już wybudowali. I to jest wina Tuska.

 359. http://wyborcza.pl/7,75398,25035564,homofobiczne-szczucie-dziala.html

  Jak pokazuje raport CBOS z lipca 2019 r., w ostatnich dwóch latach nastąpiło wyhamowanie wieloletniego trendu rosnącej tolerancji. Polska staje się (jeszcze) mniej przyjaznym miejscem dla osób LGBT+.

  To samo się odbędzie ze słynną przyjaznością Polek i Polaków do Unii Lubelskiej vel Europejskiej. I będzie POLEXIT.

 360. Interesujące dla mnie jest że niektórzy nie potrafią utrzymywać w umyśle więcej niż jednej myśli jednocześnie (to jest podobno także cecha prezydenta Trumpa, więc nie przejmujcie się) – i tak jakieś ziemniaki albo jakiś port lotniczy, które są tylko…. pionkami w wielkiej perspektywie…zdobywają władzę nad ich umysłem

 361. Ciemnogród zmienia się historycznie, obecnie jest np. (ale m.in. żeby nie było wątpliwości) widziany na zdjęciach celebrytek pozujących pupką do kamery

 362. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wlodzimierz-czarzasty-w-bialymstoku-obciazam-kierownictwo-pis-u/18w05tr
  – Wiecie, że jak ministrowie mówią o gejach i lesbijkach, że to sodomia, to są to złe rzeczy. Wiecie i nie reagujecie. Obciążam za to kierownictwo PiS-u – mówił szef SLD Włodzimierz Czarzasty podczas wiecu przeciw przemocy w Białymstoku.

 363. Od czasu kiedy osoby zyjace w zwiazku homoseksualnym i sluzace w US Military mogly publicznie pokazac swoje preferencje, zdjecia w gazetach przy powitaniu pokazywaly mezczyzn lub kobiety witajace sie po dlugim rozstaniu . „Deployment” w US Navy trwa zwykle 6 miesiecy.
  Zdjecia obejmujacych sie partnerow byly publikowane w gazetach jako nowosc.
  Teraz nikt nie zwraca na to uwagi. Przy powrocie z „deployment” jest jeden wielki tlum witajacych i witanych.

  Teraz osoby tej samej plci moga zawierac zwiazki malzenskie tak jak osoby odmiennej plci.

  Rok 2012. Zdjecia z powrotu lotniskowca USS John C. Stennis do Bremerton, WA z deployment w Persian Gulf .

  https://www.seattlepi.com/news/slideshow/USS-John-C-Stennis-aircraft-carrier-returns-40093/photo-2574069.php

 364. Brexit.
  Stawanie na glowie by pokazac ze UK nie istnieje poza EU. To musi trwac. Ten strach ze wszystko sie zawali.
  A gdy juz sie stanie, to skonczy sie straszenie polexitem czy jakimkolwiek innym – exitem.
  EU, pozostawanie w niej, badz nie stana sie opcja zaledwie.

  Moze wreszcie ustanie pisanie ze nie ma Polski poza EU?

  A skoro tak to wybor EU jako rozwiazania dla Polski bedzie bardziej racjonalny, nie emocjonalny.
  Czyncie sobie EU poddana!

 365. satrustequi
  28 lipca o godz. 23:29

  „jakieś ziemniaki albo jakiś port lotniczy, które są tylko…. pionkami w wielkiej perspektywie…zdobywają władzę nad ich umysłem”

  Zupa tam ziemniaki i lotnicze porty – nad moim umysłem zdobył władzę mały palec.

  Parę dni temu kupiłem siedmiomilowe buty. Wczoraj po ledwie dziesięciu kilometrach rowerowania obtarł mi się mały palec prawej nogi. I co Ty powiesz? Zgodnie z Twoją jakże celną obserwacją pięćdziesięciu milionów polskich umysłów zacząłem mieć mylne przekonanie, że krytykowanie małego palca jest szczególnie godne i produktywne oraz inteligentne. I uznałem to – również zgodnie z Twoją pieruńsko celną obserwacją – za najwyższą formę myślenia. Po powrocie do checzy przeczytałem Twoje przenikliwe widzenie jednego przekonania u 50. milionów małp i się zawstydziłem własnej małoduszności i przynależności do milionów. Ty wprawdzie nie rozróżniasz przekonania Polaków i Twojego przekonania o ich przekonaniach i im swoje przekonanie imputujesz (bo cóż możesz wiedzieć o przekonaniu 50. milionów), ale jakże słusznie. To może pierwsze w dziejach imputowanie szlachetne. Dlatego jak tylko rano wstanę, dla obiektywizmu i sprawiedliwości odrzucam skupianie się na dokuczającym małym palcu i myślę o tym, że są również inne palce. Najwyższą formą myślenia jest myślenie o wszystkim! Najlepiej – równocześnie, żeby nie było, że jedno myślenie jest najwyższą, panie, formą, a drugie – zza stodoły.

 366. Srututu

  Becz se becz baranie
  w pierwszym rzędzie idź.
  Suweren ci wynagrodzi
  ryja mocna wódką schłodzi.
  Ziemniakami bańdzioch wypchasz
  Żydków spalisz, księdzu cyc dasz.

 367. satru…/kłania się ustawa o języku polskim/ zarabia wierszówkami jak piszący w GW o Kubicy. Ostatnio odkryli pobicie rekordu w niezdobywaniu punktów 9 lat. Szkoda mógł poczekać do okrągłej 10. Blogowy wyborczy zapomniał o opodatkowaniu vat tirówek przez PO na przekop Mierzei. Tak sobie myślę ile wierszówek można zaliczyć wymieniając mężów bijących rekordy w niebiciu żon. Idziemy w rekordy…Zamiast czekać na podwyżki wystarczy drukować banknoty aby mieć kasę na szklane domu bo suweren tego oczekuje.

 368. Widmo krąży po blogu D/Passenta a to satru … ca 15 wpisow przez 12 ostatnich godzin

 369. Widmo rodziny w polityce. Już małżeństwami mają kandydować do polityki. Rodzina na swoim. Tak sobie myślę co to jest oligarchia. O wdowach nie wspomnę. Zasłużyli sobie.

 370. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach PSE będą coraz częściej korzystać ze wspomnianej umowy z niemieckim 50 Hertz, a tym samym import energii elektrycznej z kierunku zachodniego będzie coraz większy. W tym miejscu warto przytoczyć oficjalne statystyki PSE. W 2016 roku do Polski zaimportowano 4929,0 GWh energii elektrycznej. W 2017 roku było to już 6753,4 GWh. Absolutny rekord padł jednak w 2018 roku. Z dostępnych jak do tej pory danych za okres styczeń – listopad wynika, że import energii osiągnął pułap 8006,7 GWh! Energię kupujemy obecnie z 6 państw (Szwecja, Niemcy, Litwa, Ukraina, Czechy oraz Słowacja). Jednak dynamika importu najmocniej rośnie z kierunku niemieckiego. W ciągu ubiegłego roku import energii od naszych zachodnich sąsiadów wzrósł aż o 136 proc.!
  https://wolnemedia.net/bedziemy-importowac-wiecej-niemieckiego-pradu/

 371. Dlaczego Niemcy mają tańszą energię i pietruszkę a przegrali dwie wojny. Tak sobie myślę co nam dało pokonanie krzyżaków z pomocą Armii Czerwonej. Teraz musimy doganiać ich a w GG nie.

 372. Wiesiek
  Energetyka jest koronnym przykładem na dyletantyzm rządów PiSu , który rujnuje polską gospodarkę i nie jest w stanie rozwiązać żadnego problemu społecznego , a jedyne co potrafi to rozdawać pieniądze . Jeśli w Polsce brakuje prądu to rząd powinien nakłaniać obywateli do jego oszczędzania i to także przez nieuchronne podwyżki prądu . Co robi PiS z obawy przed wyborcami , dotuje ceny prądu , przez to podnosi jego zużycie i równocześnie marnuje środki na modernizację polskiej energetyki . Polska energetyka która jest zakładnikiem drożejącego węgla już dawno nie polskiego , także dzieki malejącej efektywności polskich kopalni, albo padnie pod ciężarem zobowiązań politycznych PiSu, albo po wyborach Polaków oczekuje orgia podwyżek cen energii. Istnieje też trzecie wyjście rząd mógłby zacząć inwestować i dotować tą dziedzinę gospodarki, ale te pieniądze są już dawno tradycyjnie w Polsce przejedzone.
  Jeszcze jedno , jak odbije die wzrost energii na całej gospodarce i cenach jest chyba ogólnie wiadomym.
  Wiem , że teraz na blogu odezwą różni „sru” i bedą twierdzić , że to ja jestem odpowiedzialny za taką sytuacje w polskiej energetyce , tak jak jestem odpowiedzialny za rosnącą nędzę pod rzàdami PiSi że mnie ta sytuacja cieszę .
  To jest obrzydliwe pomówienie , moje obawy wyrażam jedynie z gorącej troski o Polskę.

 373. @

  Imperium zła wysyła do akcji konfidenta

  Antoni Macierewicz miał dostać od Jarosława Kaczyńskiego specjalne zadanie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Polityk ma mobilizować radykalnie prawicowych wyborców ze ściany wschodniej Polski. Prezes PiS miał jednak zastrzec, aby wystąpienia Macierewicz nie docierały do opinii publicznej.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25037836,macierewicz-ma-mobilizowac-do-wyborow-twardy-elektorat-pis.html#s=BoxOpCzol7

  krynolinka
  Na plebaniach będzie agitował, salkach parafialnych i popiardywał o zamachu. Nikt się tam go przecież o żadne dowody nie zapyta. O miśka pewnie też nie. Beton będzie umocniony i usatysfakcjonowany.

 374. neospazmin
  Gratuluje celnego porównania Polski i polskiej gospodarki z Wielką Brytanią .

 375. neospazmin
  A tak swoją drogą , to strasznie cię miota. Dopiero co chciałeś Unię zmienić na swoje podobieństwo , a teraz juz idziesz. Szkoda.

 376. Jednoczy działaczy protestanckich, katolickich i prawosławnych, nie licząc już muzułmańskich państw Azji. Ultrakonserwatywny ekumenizm postawił na globalne działanie ponad podziałami
  https://forsal.pl/lifestyle/aktualnosci/artykuly/1423696,glowny-wrog-liberalizm-ultrakonserwatywna-miedzynarodowka-dla-rodziny-dziala-juz-globalnie.html
  ===========

  Międzynarodówka inaczej.
  Zdaje się, że uniemilą nam życie…..

 377. Z dystans
  29 lipca o godz. 9:25

  Za Gierka, w ciągu roku, oddawano do użytku średnio dwa bloki energetyczne.
  Przez ostatnich 30 lat, oddano bodaj dwa nowe.
  Ot, i cała przyczyna tego „sukcesu”……

  Po likwidacji bądź plajcie tych wszystkich Mostostali, Hydrobudów, Dromexów, które padły z braku stabilnego kredytowania, oraz likwidacji kilku firm zajmujących się produkcją kotłów, turbin, generatorów, większość elementów musimy kupować za granicą.
  I O TO CHODZIŁO!!!!

 378. @Adam100, @404, @AllEnglishSpeaking

  Nt. nowego PM Wielkiej Brytanii „BoJo” Borysa Johnsona:
  Fareed Zakaria: Boris Johnson is bad for Britain, Europe and the US

 379. @allEnglishSpeaking
  Trochę mniej poważne ujęcie tematu „BoJo”
  Boris Johnson: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

 380. Prezes uznał, że LGBT stanowi zagrożenie naszej tożsamości i interesu narodowego, tak jak on sam.

 381. „”Trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło w niedzielę, 28 lipca br., ok. godz. 17.30, do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i dotkliwie pobiło księdza proboszcza raniąc go w twarz. Również dotkliwie został zraniony pan kościelny oraz poturbowano panią zakrystiankę” – napisał ks. Zyga. Dodał, że ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna. Sprawcy zostali już ujęci przez szczecińską policję.

  Zdaniem ks. Zygi, napad mógł mieć podłoże religijne. „Sprawcy weszli do zakrystii w środku dnia – przed wieczorną mszą św., więc najprawdopodobniej spodziewali się, że ktoś w tej zakrystii będzie – i zaczęli się awanturować. To nie wygląda na napaść na tle rabunkowym” – ocenił. ”

  Doszlo juz nawet do tego, ze faszysci napadaja na koscioly.
  Szanowni Panstwo,
  jedyna droga powstrzymania faszyzmu jest masowy udzial w jesiennych wyborach i oddanie glosu na PiS. Jesli Polakom uda sie utrzymac kontrole nad wlasnym krajem,
  faszyzm nie przejdzie.

 382. Levar,
  to chyba jednak nie żadni faszyści tylko poddani wcześniej indoktrynacji uczestnicy katechezy w szkole, bo dobrze się orientowali w zwyczajach kościelnych. Zażądali wydania ornatów i innych przedmiotów służących zwyczajowo do odprawiania mszy. Chcieli sobie takową odprawić. To faszyzm jest? No może – jako rezultat religijnej indoktrynacji?

 383. @ Levar
  29 lipca o godz. 10:37

  Widzę ze faszystę boli jak się go nazywa po imieniu.
  Wyodrębnić takiego od anonimowego „suwerena” i upublicznić. 🙂

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 384. Nie widmo, lecz fakty…

  Kiedys Zetus zapytal mnie naiwnie, kto jest i dlaczego antysemita, dolaczyla do niego Mag oraz Wiesio, innych nie wpsominam…

  Ponize kolejna proba, tym razem drugoa proba hartmanna wyjasbnienia zjawiska, nie zjawy czy widma, lecz naszego antysemityzmu.

  …Czym jest polski antysemityzm? Czy zdołaliście go uniknąć?
  Jan Hartman
  Ten artykuł przeznaczony jest dla osób w pełni przekonanych, że nie są antysemitami, a jednocześnie odczuwających dyskomfort w związku z ewentualnością, że im osobiście bądź Polakom w ogólności ktoś zarzuci antysemityzm.

  Jest to więc artykuł dla prawie wszystkich… Odniosę się w nim do popularnych klisz, które bądź to są jawnie antysemickie, bądź to powtarzane są bez świadomości ich antysemickiego charakteru.
  Wyszczególniłem ich – nieco złośliwie – 13 i każdą zaopatrzyłem w krótszy bądź dłuższy komentarz. Celem tego artykułu jest dopomożenie tym, którzy chcą się w pełni i do końca wyzwolić z antysemityzmu. Proszę przeczytać do końca jak check-listę, sprawdzając punkt po punkcie kolejne stereotypy i toposy, którym być może Pan/Pani ulega.
  Kilkanaście miesięcy temu napisałem już podobny tekst, lecz tym razem mówić będę dobitniej i potraktuję temat bardziej wszechstronnie. Niemniej bardzo zachęcam do lektury tamtego artykułu: tutaj.
  Jednocześnie z góry zapewniam antysemitów i osoby wychodzące z antysemityzmu, że jest we mnie ogromna wrażliwość na żydowski antypolonizm, czemu wielokrotnie dawałem wyraz. Tyle że tym razem po prostu piszę o czymś innym.

 385. Zastanawiam sie, dlaczego Mag i TWA nie reagowali na faszystoidujacy jezyk i mowe Cynamona 29.

 386. Wiesio nie wierzy w bankructwo PRLu. Ciagle huty, stocznie i turbiny chodza üpo wiesiowej glowie. Oczywiscie winny jest spisek. Kiedys byl dobry zespol jazzowy Spisek szesciu. Wiesio i spiskowe teoprie. Wystarczyla jedna wizyta w Bazylei i …

 387. Egzorcyzmy w liturgii faszystowskiej mieszczą się w formule Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Tak sobie myślę o mateczniku ponad 30 papieży z Germanii.

 388. Dzięki mediom, wszystko się może kojarzyć.
  Z faszyzmem, Putinem, albo inną d…Maryny……..

  Tak łatwo was zmanipulować, ukierunkować, zasugerować?
  Idealni konsumenci badziewia serwowanego przez przekaziory….

  Polska ma poważniejsze problemy niż zadymy, tematy zastępcze typu prawa mniejszości, miedzypartyjne nawalanki, animozje pomiędzy politykami.
  Ekonomia i demografia…..

 389. Mocarny Wiesio wywazajacy otarte drzwi w przedpokoju Mag.
  Wiesio chwalacy Orbana, Mag chwalaca mocarza wiesiowego i Towarzystwo sie bawi.
  Wesole miasteczko przyjechalo do Mag i wiesiowego Wiesia.

 390. Dla Wiesia naruszanie rpawa mniejszosci, godnosci czlowieka sa tamatami zastepczymi.
  Pytanie, czy Wiesio jest naiwny, czy po postu glupi, czy tez jest mocarze otwierajacym otwarte drzwi Mag.

 391. Sciaga dla Mag, Zetusa , Wiesia i pozostalych antysemitow obecnych w blogosferze…

  …Nie mam też żadnych oporów przed głośnym mówieniem o żydowskich katach w UB, Żydach w powojennej partyzantce i pseudopartyzantce plądrującej wsie, Żydach witających Armię Czerwoną, okrutnym zachowaniu żydowskiej policji w gettach itp. W świecie żydowskim nie są to żadne tematy tabu.
  Jednakże ten akurat tekst nie jest o tym. Jeśli ktoś domaga się, aby warunkiem mówienia o krzywdach wyrządzonych Żydom było jednoczesne mówienie krzywdach wyrządzonych przez Żydów, a zarazem wcale nie uważa, aby w razie poruszenia tematu żydowskiego pochodzenia wielu ubowców koniecznie trzeba było wspominać o tym, że Polacy wymordowali w czasie wojny co najmniej dziesiątki tysięcy Żydów, ten już poprzez tę asymetrię dowodzi swego antysemityzmu.
  Tyle że oczywiście nie ma żadnego obowiązku mówienia zawsze o wszystkim naraz i wystawiania sobie rachunków krzywd, z którego będzie wynikało, kto komu więcej tych krzywd uczynił. Takie postępowanie jest tak małostkowe i w swej naturze plemienne, że nawet zdeklarowany antysemita powinien się go wstydzić. Poza tym licytacja na krzywdy jest w tym przypadku absurdalna. Nawet gdyby żydowscy ubowcy wymordowali 10 razy tylu etnicznych Polaków chrześcijan, niż wymordowali faktycznie, bilans krzywd zadanych Żydom przez Polaków i Polakom przez Żydów jest tragicznie nierówny, i to z uwzględnieniem różnicy w wielkości obu populacji…

 392. Pan Bywalec

  “neospazmin
  A tak swoją drogą , to strasznie cię miota. Dopiero co chciałeś Unię zmienić na swoje podobieństwo , a teraz juz idziesz. Szkoda.”

  Ide, ide. Jak pan zauwazyl po ostatnich wyborach w EU zmienilo sie diametralnie. Zmienilo sie nastawienie do Polski. Wladze EU uznaly ze sposob procedowania jaki przyjal p. Timmermans jest kontrefektywny. Dlatego juz nie bedzie sie do spraw polskich/ wegierskich zblizal.
  Stad i stosunek Polski do EU sie zmienia.
  Przestaja byc wrogami.

  To co pisalem o brexicie czy jakimkoleiek -exicie to ze twierdzenie ze nie ma zycia poza EU jest nieprawda, propaganda. Brexit to potwierdzi.

  ml

 393. Widmo krąży po blogu, widmo @saldo mortale. Na szczęście tylko od czasu do czasu.

 394. @mag
  29 lipca o godz. 12:00
  Cieszę się, że jestem w jednym worku z Tobą wg SM. Rola przypinającego etykiety mu widać odpowiada, nie pamięta biedak o tym, że historyczne wzorce takich działań nie są chlubne.

 395. neospazmin
  A więc nie idziesz , mimo tego , że Brexit potwierdza ,że jest życie poza Unią ?
  Czy ty poważnie uważasz , że można porównać sytuację Polski w Unii , z tą Wielkiej Brytanii ?
  UK była , albo lepiej jeszcze jest, jednym z największych płatników UE , a Polska jest z odstępem największym beneficjentami europejskich dopłat . UK ma całkiem inne powiązania z rynkiem światowym , także dzięki Londynowi , który jest jednym z wielkich światowych centrum finansowych i na końcu Wielka Brytania jest mocarstwem atomowym , a nie krajem frontowym Unii , jak Polska , za którego plecami czycha Rosja .
  Jestem przekonany , że w tym momencie w którym Polska pożegna się z UE , może przywitać sie z Putinem . Ameryka już tradycyjnie sprzeda Polska bez zmrużenia oka , bo to Rosja jest dla niej strategicznym partnerem , a nie Polska.
  Co do sytuacji Polski w Unii i badania przez Brukselę praworządności w krajach członkowskich , to chyba przedwcześnie się cieszysz . Nowa komisja nie jest nawet ukonstytuowana , a na jej czele stoi Niemka , odwieczny wróg Polski , większości parlamentarnej nie macie , a ty już krzyczysz hop, jakbyś przeskoczył . Trochę więcej realizmu.

 396. waldemar
  29 lipca o godz. 7:11
  Widmem na blogu nie jest strustequi. Widmem jest sam Passent i jego zgraja cymbałów typu zetusa, Saldo mortadeli, adama100, neospasmina, teo, Is42 i wielu innych nudziarzy. W sumie śmierdzące szambo.

 397. Wiesiek
  Ale przecież PiS jest tą partią , która repolonizuje polską gospodarkę , banki , media , a cała polska energetyka znajduje i się tak w ręku państwa . Jojczyć i wypominać dawne błędy i dalej ją nie tylko obciążać , ale przeciążać nie jej zadaniami, zamiast w nią inwestować , to jest polityka PiSu. Polityka , która prosto prowadzi do zapaści tej dziedziny , która jest fundamentem całej gospodarki.

 398. @zetus1
  29 lipca o godz. 9:56/9.59

  Oba świetne THX.

  Suweren jak szczury? Wybrali swojego.

 399. Bywalec 2
  Sądzisz, że @neospazmin da się zreformować, czyli przekonać, że jego ocena PISu, zwłaszcza z australijskiej oddali, może być błędna? Myślę, że szkoda czasu i atłasu.
  Neo należy do osób uwiedzionych przez sektę, którą niewątpliwie jest PIS ze swoim guru Kaczorem. Nic i nikt nie jest w stanie zachwiać wiarą pisowskich lemingów w geniusz JK i podziw dla jego kamaryli.
  pozdro

 400. Bywalec 2
  29 lipca o godz. 12:45

  Brak polityki gospodarczej się mści.
  Dyletanci u władzy- chociaż demokratycznie wybrani.
  Dogmaty o niewidzialnej ręce rynku, się mszczą.

  Spójrz na Niemcy.
  Mają politykę energetyczną rozpisaną na dekady.
  I to PAŃSTWOWĄ.
  Tym się różnią dyletanci od profesjonalistów.

  Nie chce mi się rozwijać tematu o pomocy publicznej dla stoczni, stalowni, firm motoryzacyjnych, banków, itd.
  Neoliberalizm można narzucić jedynie GŁUPIM krajom.
  Te POWAŻNE idą całkiem inną drogą.

 401. A co do banków…..
  W rękach polskich jest już 55% ich kapitału, przy starcie bodaj z 18%.
  Oby tak dalej….

 402. Symetryczny
  29 lipca, g.12:43
  Nie wymieniłeś mnie chyba przez łaskawość. Wrzucać do jednego wora zetusa, adama100, saldo, Is42, neospazmina, teo itd. to kolejny wybryk sfrustrowanego fascynata peerelem, kiedy to był piękny, młody i ważny. Od tej strony najlepiej dałeś się poznać.
  Widmo Passenta i jego cymbały… No, no, ostry jesteś.

 403. Jednym z elementów układanki składającej się na kogenialną poprawę sytuacji finansowej Polaków i ich państwa równocześnie (!) jest również zmniejszenie zapotrzebowania ZUSu na wspomaganie pieniędzmi z budżetu państwa. Wpływają miliardy zł składek do ZUS, których nie oglądaliśmy w epoce śmieciówek PO. W 2018r. ZUS nie potrzebował już 8 mld zł, których potrzebował w epoce śmieciówek.

  Przypominam że Polska Tuska miała dwukrotnie większe zaangażowanie w śmieciowe umowy pracy niż wynosiła norma unijna dla tego śmieciowego zjawiska…

 404. Pan Bywalec

  Powtorze: nieprawda jest ze albo EU, albo czarna dziura. Dotyczy to tak UK jak i kazdego innego panstwa.

  Powtorze: ostatnie wybory do PE zmienily nie tylko Polske ( nie ma wiekszych watpliwosci ze nastepne 4 lata bedzie rzadzil Kaczor), ale i EU.
  Ta ostatnia zmiana jest na korzysc Polski.
  Przez Polske rozumiem tu jej demokratycznie wybrane wladze.
  Odchodza pp.Juncker, Timmermans i Tusk.
  Nie mam wiekszych zludzen ze za dzialaniami dwoch pierwszych stal ten ostatni.
  Stad haslo na przyszlosc: Polacy- Czyncie sobie Unie poddana.

 405. kompleksowo i kongenialnie, tak działa Pan Premier Morawiecki

  w weekend udzielił – czytam wywiadu Frankfurter Allgemeine: jest zainteresowanie wielkim sukcesem Polski w newralgicznym dla wszystkich w Unii obszarze VAT

 406. aSymetryczny
  29 lipca o godz. 12:43
  Jeżeli szambo jest śmierdzące to nie ma nic łatwiejszego niż zapomnieć o nim i nie pojawiać się więcej.

  Hit the road Symetryczny, jak mawiają starzy Rurykowicze!

 407. satrustequi
  29 lipca o godz. 13:05

  Moim zdaniem, istnieje korelacja pomiędzy ekonomistą- teoretykiem i jego koncepcjami aplikowanymi Państwu, a finansowymi skutkami dla wpływów budżetowych.
  Balcerowicz zarżnął poprzez dogmatyczne trzymanie się zaleceń MFW wiele firm.
  Teoretyk NIE ROZUMIAŁ ekonomii.

  Morawiecki serią pociagnięć, jak na razie wiele rzeczy usprawnił, choć sa głosy, że w dłuższej perspektywie wykończy MiS, pozostaną jedynie wielcy.
  Ale, zdaje się przynajmniej, że ROZUMIE ekonomię i implikacje swoich decyzji.
  Zna pewne mechanizmy, które stosował w praktyce jako fachowiec.

  Chciałbym by te wszystkie prezentacje w Powerpoincie, w końcu doczekały się realizacji. Nie są głupie, ale wykonawstwo szwankuje.
  Stare hasło- „dajcie mi ludzi, ja to zrobię”? dalej aktualne….

 408. @adam100
  29 lipca o godz. 12:48
  Paradoksalnie myślę, że więcej można się dowiedziec o BoJo z programu Jona Olivera niż Farida Zakarii, chociaż oba reprezentują poziom dostępny tylko dla takich tuzów jak Danuta Prawda-Hołecka 🙂

 409. mag
  29 lipca o godz. 13:02
  Czule pozdrawiam. Dzięki za miłe słowa. Można by przy okazji dodać coś nowego.

 410. Pani Mag,

  Do oceny tego kto z nas obojga postrzega polityke fanatycznie ( zyczeniowo) a kto racjonalnie proponuje uzyc testu sprawdzalnosci prognoz wyborczych. Co do mnie to tak wynik tych samorzadowych jak i do PE byl zgodny z tym co pisalem. A jak z tym bylo u pani?
  Tez trafnie pani obstawiala czy raczej zyczeniowo?

  O prognozy na nadchodzace wybory nawet nie pytam sadzac ze co do ich wyniku wreszcie jestesmy zgodni.
  Jestesmy?

  ml

 411. Wlasnie wyczytane w gazeta.pl:

  “Na wskutek skali hejtu oraz masowych gróźb pod adresem moim i moich bliskich, chciałbym przeprosić każdego, kto mógł poczuć się w jakikolwiek sposób urażony moją interpretacją hołdu dla ofiar Powstania.”

  To oswiadczenie posla na sejm RP.
  Przeprasza twierdzac ze zostal do tych przeprosin zmuszony przemoca.
  Twierdzac to w tym samym oswiadczeniu w ktorym przeprasza.
  Durna opozycja ( pan ktorego wypowiedz komentuje jest w opozycji) to slaba stymulacja dla rzadzacych.
  Dlatego powyzsza wypowiedz sprawila mi

  ml

 412. przykrosc.

  ml

 413. Po czym poznać kradziony vat,który wrócił do fiskusa. Tak sobie myślę,że chyba po tabliczce kościelnej sponsora.

 414. Neospasmin 13:52

  Poseł PO przeszedł na pozycje kulturowe inne niż dzień wcześniej ponieważ już wie że w Szczecinie doszło do pobicia księdza i kobiety duchownej przez fanatyków próbujących przejąć kontrolę nad świątynią – to oznacza początek nowego rozdziału w aktach przemocy w Kraju.

 415. Pan Satrustequi

  Ja bylem pierwszy: bylem pierwsza ofiara przemocy psychicznej na blogu p. Passenta.
  Nie skarze sie, konstatuje tylko….

  Co wiecej: pod wplywem tejze przemocy nie przeszedlem na obce pozycje kulturowe- Jezusa z teczowa cipa u mnie pan nie uswiadczy. Nawet w myslach.

 416. Durnowatość twojej teorii , że za złym wizerunkiem Polski stoi Tusk , nie usprawiedliwia nawet twoja „australijskość” , to jest Poprostu zwykła zaściankowa zawiść na najsprawniejszego polskiego polityka ostatnich dekad .
  Za pogorszenie wizerunek Polski zagranicą odpowiedzialni są ci co nią rządzą , a to jest PiS.
  Co do wywiadu Mazowieckiego , to podobnego udzieliło przed rokiem „Der Spiegel” i niczego to nie zmieniło
  W Niemczech są inne standardy dziennikarskie , oni dają sie każdemu wygadać , bez względu czy się z nim zgadzają czy nie . Takie wywiady są też z reguły autoryzowane przez tych którzy je udzielają . Opinię na nie każdy czytelnik musi sobie juz sam wyrobić . Jako baczny obserwator zachodniej prasy powinieneś o tym wiedzieć i nie świętować zaraz każdego wywiadu udzielonego przez polskiego premiera w Niemczech jako sukcesu , bo jeszcze trochę a uwierzę , że masz jakieś kompleksy wobec Niemiec ?

 417. Pan Bywalec

  “Durnowatość twojej teorii , że za złym wizerunkiem Polski stoi Tusk , nie usprawiedliwia nawet twoja „australijskość” , to jest Poprostu zwykła zaściankowa zawiść na najsprawniejszego polskiego polityka ostatnich dekad .
  Za pogorszenie wizerunek Polski zagranicą odpowiedzialni są ci co nią rządzą , a to jest PiS.”

  Po odejsciu pana Tuska z posady w EU “ wizerunek Polski za granica” poprawi sie, pogorszy czy pozostanie bez zmian? Co wiecej- intensywnosc dzialan organow EU Polsce spadnie/ wzrosnie/ pozostanie bez
  Co pan obstawia?
  Ja sam obstawiam ze spadnie i to dramatycznie.

  ml

 418. Lenin przeszedł do historii a nie znamy nazwiska jego kierowcy. Którego częstował chlebem z kawiorem zanim powstały MHD a potem Biedronka. Tak sobie myślę jak mało wiemy o kierowcach na przednim siedzeniu.

 419. intensywnosc dzialan organow EU PRZECIWKO Polsce spadnie/ wzrosnie/ pozostanie bez zmian?
  Co pan obstawia?

 420. Dzisiaj poniedziałek, a jak poniedziałek to HISTORIA w GW.
  Na stronie tytułowej fotografia szlachetnej twarzy warszawskiego powstańca.
  Stanisław Aronson „Nie wiedzieliśmy, że to będzie taka klęska”
  Resztę pozostawiam bez komentarza bo serce się kroi

 421. Pan Neospasmin 14:25

  Jeśli to do mnie – oczywiście że pozycja Polski jest obecnie silna w UE, sukces gospodarczy, zarządczy, jest szanowany przez Europejczyków i niesłychanie ważny dla istnienia Unii (jeśli tylko okaże się że kraje członkowskie rozwijają się wolniej będąc zunizowane istnienie Unii zostanie zagrożone – piękny wzrost Polski wspiera istnienie Unii).

 422. Wiesiek
  55% Banków należy już do PiSu .
  Jak możesz zarzucać PiS-owi neoliberalizm , energetyka jest tez prawie całkowicie w rękach państwa . To , że w polskiej energetyce jest tak dobrze i to że polska energetyka jeszcze ciągle trwa przy węglu , którego tylko 1/3 pochodzi z polskich kopalni i którego wydobycie spada , a cena rośnie, jest polityczna decyzją PiSu . To , że energetyka musi subwencjonować ceny detaliczne energii , zamiast podnieść je do wysokości kosztów wytwarzania i takich cen które umożliwiają dokonywania nowych inwestycji , to są wszystko krótkotrwałe decyzje polityczne pokierowane strachem przed wyborcom , nie mające nic wspólnego neoliberalizmem .
  O tym , że państwowa , polityczna nakazowa forma zarządzania gospodarka nie gwarantuje automatycznie porządanych skutków to mamy jeszcze w pamięci z czasów słusznie minionych PRLu , ktore także podobnie jak te obecne w energetyce , były czasem zastoju gospodarczego.

 423. Polska jest tzw. lokomotywą wzrostu Unii, pozycja nie do przecenienia. Niemcy pogrążają się w stagnacji, a być może nawet recesji. Polska dzięki Kaczyńskiemu-Morawieckiemu łoży najwięcej do dynamiki PKB Unii.

 424. Najciemniej pod parafialną latarnią W parafii wiedzą kto na czym siedzi i do kogo skręcają cysterny. A jeszcze nie siedzi. Tak sobie myślę aby pouczać Brukselę wypada uporządkować burdel vatowski w swoich parafiach. Tak tubylcy witali gości w Białymstoku. Nasz burdel to nasza sprawa …

 425. Neospazmin
  Unia nie działa przeciwko Polsce. Polska jest pełnoprawnym członkiem i badanie łamania praworządności w Polsce jest w interesie Polski . Czy takie dochodzenia bedą dalej konieczne zależy od polityki PiSu . Znając PiS nie podzielam twojego optymizmu.

 426. Reakcja na barbarzyństwo w Białymstoku i homofobiczne naklejki Gazety Polskiej.
  Brawo warszawscy restauratorzy!
  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25037292,teczowe-naklejki-na-drzwiach-w-taki-sposob-restauracje-walcza.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.2.maly

 427. Unia Europejska to nie jest forum dyskusyjne lecz byt który powstał przede wszystkim, przede wszystkim, żeby gospodarki rozwijały się lepiej, żeby Europa nie straciła dystansu do Ameryki i Azji. A uwiąd gospodarczy prowadzi do niepokojów społecznych. Żaden wskaźnik nie jest obserwowany baczniej niż dynamika PKB Unii vs. dynamika PKB USA i Chin.

 428. Przyjmuję, że komentatorzy są sympatyczni i różni nas tylko to jak patrzymy na bieg wydarzeń.
  Można się zastanawiać czy oceniając poszczególne sytuacje jesteśmy bliżej czy dalej od środka, a w ocenie stuleci łatwiej się porozumieć czy też rozmawiamy stojąc po przeciwnych stronach barykady.
  Każdy rok jest pełen rocznic, w dniu 17 stycznia przypada rocznica oswobodzenia stolicy Polski Warszawy przez Armię Czerwoną, w dniu 22 lipca kolejna rocznica manifestu PKWN, w dniu 1 sierpnia wybuchu Powstania Warszawskiego.
  Jest się o co sprzeczać. Dlaczego jednak podnosimy do rangi symbolu datę od której zaczęła się wielka tragedia, wydarzenia błędnego i nieprzemyślanego. Powstańców coraz mniej, a ci co jeszcze żyją surowo oceniają tych co tę tragedię wywołali i tych co się do niej przyczynili

 429. @

  Olga Mazur

  Czy „państwo PIS-u” to państwo faszystowsko-pedofilsko-złodziejskie?
  Albo politykom PIS-u i członkom episkopatu oraz wielu księżom katolickim kompletnie odbiło, albo…
  Albo zaczęli w końcu mówić prawdę! czyli przyznawać się do własnych win i przestępstw!
  Stare, mądre powiedzenie – „uderz w stół, a nożyce się odezwą…”
  Od kilku miesięcy słyszymy i z Nowogrodzkiej, i z siedziby episkopatu, i z ambon w całym kraju, że ujawnianie przypadków pedofilii wśród kleru oraz faktów ich ukrywania przez biskupów to… BEZPRZYKŁADNY ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI! I podważanie fundamentów państwa, godzenie we wspólnotę chrześcijańską, obrażanie ludzi wierzących… Czyli ludzie ujawniający pedofilów i potępiający ich, to są ci „źli”. A tuszujący pedofilskie zbrodnie biskupi i PIS-owcy, to są ci „dobrzy”, dbający o praworządność i wzmacniający chrześcijańskie fundamenty państwa . Czy w naukach Chrystusa pedofilia była wymieniona jako cnota? Jako zaleta?
  Wszyscy wiedzą, że Nowogrodzka jak tylko może chroni pedofilów w sutannach, bo to najwięksi sojusznicy PIS-u. Kobietę od Matki Boskiej z tęczowa aureolą PIS-owskie służby wyprowadziły skutą kajdankami z domu o 6 rano… Kilkanaście godzin po popełnieniu przez nią tego strasznego przestępstwa! Biskupów Sławoja-Głódzia lub Jędraszewskiego, choć od zawiadomienia o możliwości popełnienia przez nich dużo cięższych przestępstw (film Sekielskich to nic innego, a właśnie takie zawiadomienie!) minęły już miesiące, nikt ze służb PIS-owskich nie próbuje nawet przesłuchać…
  Ale żeby się tak samemu przyznawać do tego, że zwalczanie pedofilii to zwalczanie kościoła, kleru i wiary katolickiej?!
  Na „fali” oburzenia masakrą demonstrantów w Białymstoku ukazały sie naklejki z symbolem Polski Walczącej oraz napisem „Przeciw faszyzmowi”… I znów PIS-owskie „nożyce” się odezwały! Choć na naklejce nie ma nic o PIS-ie, to PISdówka Olga Semeniuk uznała naklejką za… „narzędzie ataku na PIS”! Czy tym atakiem na PIS jest upowszechnianie wizerunku kotwicy z literami PW?! Czy może słowa „Przeciw faszyzmowi”?! To jakaś paranoja…
  AK walczyła właśnie z faszyzmem i to walczyła skutecznie. Może pani Semeniuk o tym nie wie? Może na zebraniach młodzieżówki PIS-u o tym nie mówili? Jeśli te naklejki są w kogoś rzeczywiście wymierzone, to w FASZYSTÓW i NAZISTÓW! I ich mocodawców… Skoro tak oburzyły działaczkę PIS-u, to widocznie ona sama uważa siebie i swoją partię albo za faszystów, albo za mocodawców faszystów. Tylko po co się tym chwalić publicznie, skoro od tygodnia jej koledzy partyjni stają na głowie, by wcisnąć Polakom brednie, że PIS nie ma nic wspólnego z nazizmem i faszyzmem, a nawet nie lubi faszystów? Nikt przy zdrowych zmysłach w to oczywiście nie wierzy, bo wielu ludzi ma jeszcze w pamięci słowa „Prezydenta” Dudy o „najbardziej wartościowej i patriotycznej części polskiego społeczeństwa”. I wszyscy widzą niemal codziennie, jak PIS-owska prokuratura i PIS-owskie służby starają się chronić nazistowskich, brunatnych bandziorów, jak przedłużają w nieskończoność śledztwa w sprawach ich ewidentnych przestępstw, jak premier polskiego rządu mianuje faszystę na wiceministra tylko po to, by zjednać tym samym PIS-owi poparcie ze strony nazistów, bandziorów i kiboli w kolejnych wyborach…
  Tylko po co w kraju, który z rąk hitlerowców stracił 6 milionów obywateli, chwalić się tym, że się jest faszystą lub zwolennikiem faszystów?! Można by uznać wystąpienie pani Semeniuk za fanaberie i brednie zwykłej idiotki, która albo jest za głupia, żeby zrozumieć, o czym mówi, albo poprzez skandal chce zaistnieć w mediach i zebrać punkty w przeddzień wyborów… Ale straszne jest to, że nikt z PIS-owskich decydentów nie odciął się od tych słów… Tak jak kilka miesięcy temu nikt z PIS-u nie potępił senatora Biereckiego za skandaliczne słowa o „konieczności oczyszczenia narodu z elementów niegodnych”…
  A „państwie PIS-u” nie ma tygodnia bez nowej afery, więc jeszcze się dymy i gazy unosiły nad ulicami Białegostoku, a już wyszły na jaw lotnicze wyczyny „marszałka” Kuchcińskiego… I znów powtórzył się stary, PIS-owski schemat. W normalnym kraju wysoki funkcjonariusz państwowy nie czekałby nawet na wniosek o swoją dymisję, tylko by się do tej dymisji podał jak najszybciej, choćby po to, by uciąć skandal medialny… Ale Kuchciński nawet nie myśli o swojej dymisji! Zdecydował, ze zwróci… 500 zł! Równowartość 3 sztang fajek… I to zwróci nie nam, Polakom, ale Caritasowi czyli PIS-owskiej przybudówce. Ale to jeszcze nic! Wszelkie głosy krytyki i oburzenia bizantyjskimi nawykami Kuchcińskiego i szastaniem przez niego naszymi pieniędzmi („rodzinne loty” odbywały sie w piątki po południu do domku i w poniedziałki z powrotem do Warszawy, więc g… miały wspólnego z obowiązkami służbowymi) pozostali PIS-owcy traktują znów jako… atak na PIS!!!
  W każdym normalnym, europejskim kraju pedofilia, faszyzm i złodziejstwo publicznych pieniędzy to przestępstwa. Niezależnie od tego, kto się ich dopuszcza! Czy duchowny, czy urzędnik państwowy, czy zwykły obywatel. Ale „państwo PIS-u” należy do Europy już tylko pod względem geograficznym…

 430. Szybki rozwój polskiej gospodarki jest oczywiście pozytywne dla całej UE . Polska przechodzi do grona krajów wysoko rozwiniętych i z biorcy wkrótce przejdzie do roli płatnika w Unii.
  To , że jej postęp może zastąpić zastój w niemieckiej gospodarce jest zbyt optymistyczne . Wielkość polskiej gospodarki odpowiada około 1/7 niemieckiej gospodarki i tak w ogóle nie wiadomo jak długo się ten pozytywny trend w Polsce utrzyma , dla której Niemcy są największym partnerem gospodarczym ?

 431. Staszczyk Bogu dziękuję ,że żyje. I ma rację bo wcześniej ktoś zesłał chorobę za grzechy jako ostrzeżenie a mógł zabrać do siebie. Na przejście na tamtą stronę trzeba zasłużyć. A podziękowania są zawsze mile widziane w KK ale milczącego kto zsyła choroby.

 432. 14:57

  Oczywiście że sama Polska nie uratuje Unii, Unia może się rozpaść, ale my robimy więcej niż inni żeby jej PKB wzrastał w tym momencie historycznym.

 433. neospazmin
  Co pan obstawia ?
  Wszystko w rękach PiSu . Co wam tak nagle zależy na tym wizerunku ?
  Za Tuska Polska miała znakomity wizerunek , ale wy twierdziliście , że ten dobry wizerunek jest efektem spolegliwości Tuska . Czy chcecie pójść jego kompromisowym śladem ? Kompromis wam ale nie leży .
  Czy wydaje sie wam, ze uda wam się kogoś zmusić do „właściwego” postrzegania was ?

 434. PKB w PRL. Dyrektora PGR rozliczają z obsady inwentarza w stosunku do posiadanych ha. Wyszło mało. Dyrektor: proszę doliczyć w chłopskich zagrodach bo karmią z naszych pól i chwalą sobie naszą komunę. Jest komu pomóc w zbiorach. Tak sobie myślę,że teraz Kaczyński polskością nazywa „zabiegi” wsi aby co komuna zabrała nie zmarnowało się pod strzechą.

 435. Dzięki zakupom tanich surowców w Rosji IV RP przekłada taniość na wskażnik PKB Unii. Tak sobie myślę czy jest paserem w ocenie jankesów. Rosyjski węgiel krzepi.

 436. Gdyby ktoś zaczął czytać felieton Anny Machcewicz bo sam tytuł rzuca się w oczy tłustym drukiem „Trzymam kciuki za ministra Gowina” to na końcu znajdzie takie podsumowanie na stale aktualny tutaj temat „Dlatego trzymam kciuki za ministra Jarosława Gowina, który wypromował LGBT”
  Do środka strach zaglądać, nawet przez dziurkę od klucza

 437. Ludzie mówią,że czytali o bankructwie Niemczyckiego. Tego z osiedla co kradł odlewy żeliwne czy tego z telewizji arystokraty biznesowego. Tak sobie myślę,że media znają dane ale tchórzą w przekazaniu prawdy. Stracić reklamy…

 438. Sprawa Kamila Durczoka ma pprzynajmniej dwa punkty bezsporne. Po pierwsze każdemu jakiś pachołek może się napatoczyć i podskoczyć, szczególnie na remontowanej drodze. Po drugie nigdy, przenigdy nie prowadźcie samochodu po spożyciu. Bardzo marnie brzmią potem te przeprosiny, a jak ten młody po pijaku wpada na przejściu dla pieszych i zabija kobietę, a drugą rani to przecież już te młode lata szlag trafi

 439. Czasami kiedy zaglądam do EP, wydaje mi się, że pomyliłem blogi.
  Ech, dobre, stare czasy.
  Było co czytać…

 440. Is42,
  tu nie chodzi o to, że muszę mieć rację a o to, że PiSowski rząd wyrzuci w błoto kolejne miliardy a w zasadzie nie wszystko wyrzuci w błoto BO nakarmi TĄ KASĄ swoich, których obsadził w firmach PGZ. To jest to o czym mówił Morawiecki, jedni będą rowy kopać a drudzy będą je qrwa zakopywać. MASZ TO TUTAJ

 441. legat 16.26
  Ostatni zwierzchnicy sił zbrojnych mający wykształcenie humanistyczne pewnie o wojsku czytali w książkach niemniej mając fachowych doradców może akceptują kierunek rozwoju i unowocześnienia armii.
  Oczywiście można zastanawiać się czy zmiana na stanowisku ministra obrony coś istotnego wniosła?
  Polecany artykul przeczytałem. Dopełnia moje przekonanie, że nikomu nie jesteśmy w stanie zagrozić. Może i dobrze
  Pozdrawiam w upalne popołudnie

 442. legat
  29 lipca o godz. 16:26

  Na defilady wystarczą.
  I do pacyfikacji demonstrantów…..
  Po co mają strzelać?

  A na poważnie.
  Jak się przez 30 lat nie inwestuje w badania, to ma się lukę technologiczną i kadrową jak w banku.
  Kto będzie opracowywał nowe pociski i produkował?
  Emeryci z kwalifikacjami których nie mają młodzi?
  Zerwano ciągłość przekazywania wiedzy.

  Całe szczęście, że nasz sprzęt wystarczy do akcji pacyfikacyjnych w zapadłych regionach świata.
  Bez własnych dronów, rozpoznania, osłony p-lot, artylerii dalekiego zasięgu, produkcji tego wszystkiego we własnych zakładach, do walki z równorzędnym przeciwnikiem się nie nadajemy.

  Pozostaje jedynie machanie szabelką i szybka ewakuacja vipów w zaciszne rejony świata.
  Na to pieniądze się znalazły.

 443. Z rozbawieniem niejakim czytałem, że w kilku krajach świata, dalej używa się T-34.
  Wystarczą do lokalnych konfliktów w zupełności.

  Na pomnikach mamy ich z 1000.
  Jakiś pancerz i działo, jest lepszy niż nic…..
  I może, jestesmy w stanie samodzielnie wyprodukować części zamienne i amunicję?
  Choć przy naszym regresie technologicznym i przemysłowym, nie jest to takie pewne….

 444. wiesiek59
  Nie chciałbym zostać uznany na blogu za pacyfistę. Jestem za silną i bojową polską armią, dobrze wyposażoną i zarządzaną. Natomiast nie ufam „dobrej zmianie”, która nie przedstawia spójnego programu unowocześnienia wojska i bazuje na „wyklętych” czyli tych co realnej władzy się sprzeciwiali i nie mieli znaczenia w odbudowie kraju, a raczej tej odbudowie przeszkadzali

 445. Nie ma sensu gonić lepiej czekać na cudzych nieszczęście. Tak sobie myślę myślał Kubica i jest 1 pkt na marę ludzkości.

 446. Papież katolik polega na dzidach gwardii. Katolicy nad Wisłą polegali na kosach na sztorc. Tak sobie myślę co teraz odebrało odwagę watykańską hunwejbinom.

 447. 19 mln dla T.Komendy. Jestem za. Tak sobie myślę,że pieniądze dla ludzi a nie np.dla Rydzyka. To mniejsze zło dla budżetu i nauczka dla Ziobry za Blidę. Kto był ministrem sprawiedliwości kiedy grillowano TK…

 448. Po śmierci tow. Zdzisława Grudnia w internowaniu rodzina napisała w nekrologu 1982r. : Mógł jeszcze żyć…

  Mógł, ale inni też chcieli – brzmiała inteligentna odpowiedź

 449. ls42
  29 lipca o godz. 17:50

  Na czym polega moim zdaniem problem?
  Na braku INFORMACJI……

  „Biedny PRL” był w stanie wydawać na zbrojenia 4% PKB, wyposażyć i utrzymać 450 000 armię, mieć sprawnych 400 samolotów bojowych, kilka flotylli okrętów, budować infrastrukturę, przemysł, szkoły, energetykę, służbę zdrowia, itp.

  W III RP tych celów osiągnąć się nie da…..
  Nie stać nas na to…..

  To ja się zastanawiam, jak bardzo ZBIEDNIELISMY.

  Może efektywność poprzedniego systemu buła znacznie wyższa niż obecnego?
  Wbrew mitom propagandowym?
  Albo, z obecnego systemu odpompowuje się na zewnątrz znacznie więcej, niż z poprzedniego?
  W każdym razie, coś mi tu nie gra w bilansie, i to poważnie.
  Ktoś zajumał poważne krocie kasy, bo ich w bilansie nie widać.

 450. A nie mówiłem, że dla TVN już lepszy PiS przy władzy niż wzrost siły politycznej lewicy? Dzisiaj Morozowski znowu wyciągnął to odrażające zjawisko, starego komucha Bęgowskiego i go właśnie przesłuchuje jako reprezentanta lewicy.

 451. Z.Grudzień napisał z internowania list do gen. W. Jaruzelskiego próbując przekonać lidera stanu wojennego, że jego wysokie kwalifikacje bardzo się przydadzą w stanie wojennym. Generał nie odpowiedział, a towarzysze internowania dowiedzieli się o liście i ostracyzmem objęli Grudnia, tak nastąpił atak serca.

 452. Widmo upadłości krąży w IV RP. Handel przoduje. Tak sobie myślę skoro „amerykanskie” najlepsze to mamy co mamy. O włoskich firmach mafijnych w drogownictwie nie wspomnę. Ale katolickie. Kiedyś z vaty górale robili swetry teraz za vat można stracić cnotę na lata. Nie vat-uj bezpieczników…

 453. @ Stanisław o 17:45 przytomnie zauważył, i 1 punkt w FI dla Kubicy oceniono jako fantastyczne osiągnięcie o czym miały jakoby donosić światowe media a polskie od rana piały z zachwytu .
  Granice polskiej głupoty kolejny raz zostały przekroczone . Następnym razem trzeba by ” unieszkodliwić ” fizycznie 10 bolidów bo …to jest jedyna możliwość zdobycia symbolicznego punktu
  A to se neda >

  Zapamiętać natomiast koniecznie trzeba 26 letnią urodziwą Patrycje Pacak ( aeroklub Czestochowa ) ktora startując w Mistrzostwach Świata a akrobacjach szybowcowych w Rumunii ( startowali mężczyźni i kobiety Razem !) przez 7 dni wygrała —- jest mistrzynią świata . BRAWO !
  Wczoraj zakończyły się MS w pływaniu (Korea ) . Polki i Polacy po raz pierwszy od 21 lat bez żadnego medalu a za rok Olimpiada w Tokio To jest dramat !
  To sa te porównania .
  Robert Kubica sponsorowany przez rodzimy ORLEN obwozi roli czerwonej Latarni symbole Polski ,pokazują go też w reklamie na stacji benzynowej ,
  . Polski podatnik buli bo taki był kaprys Morawieckiego ,Obajtka i PiSu . minium 100 mil PLN na bilet wstępu .To kpina z polskiego sportu .Redakcja sportowa Polsatu tez tu dmucha >

 454. Hmm…..

  Nie było kiełbasy, były czołgi.
  Nie ma czołgów, jest kiełbasa.
  Z 10% wkładem mięsa…….
  Jest LEPIEJ, bezsprzecznie.

  Niewierzącym, polecam przeczytanie etykietki ze składem dawniej popularnej Konserwy turystycznej.
  Albo Gulaszu angielskiego.
  Parafrazując, „O wy którzy to czytacie, pozbądźcie się złudzeń”.

 455. Warto wiedzieć,że Gierek był internowany. Swój swego.Tak sobie myślę o Tusku przed wyborami. Czy góralu wracaj do hal…to nie prowokacja.

 456. Czy to nie R.Groński – inni też chcieli – jakoś pasuje do Grońskiego

 457. @

  Prokuratura nie zajmie się listami Falenty. Dowodził w nich, że za aferą podsłuchową stali ludzie PiS
  http://wyborcza.pl/7,75398,25040713,prokuratura-nie-zajmie-sie-listami-falenty-dowodzil-w-nich.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto

  JBr4629.07.2019, 18:51
  Brawo my. Najważniejsze, że TKM. Po co ma się wyglądać. Chcecie wyjaśnień Falenty. W październiku 2019 roku wszyscy na wybory. Pamiętajcie, w ostatnich wyborach na PiS zagłosowalo tylko 20,7 % uprawnionych do głosowania, tylko 20,7 %. Tylko co piąty Polak dał się kupić, tylko co piąty. Co piąty uprawniony do głosowania zagłosowal na PiS. Powiedzcie kochani jaki problem jest z pokonaniem PiS u. Żaden, musimy zapewnić tylko 70% frekwencję. Zabierz ze sobą jedną osobę, która nie głosowała. Proste. Wygramy.

 458. hipokryzja prof. Hartmana:
  https://kobieta.onet.pl/prof-hartman-broni-jadacego-po-pijaku-kamila-durczoka-komentarz/f6dhvnr
  To dla @Saldo i pozostałych ufających w etykę Hartmana, teraz mamy pewność że jego umoralniające powiastki są kłamliwe.

 459. legat
  29 lipca o godz. 18:23
  A nie mówiłem, że dla TVN już lepszy PiS przy władzy…

  Dobrze jest odnotować twoje wnioski.

  Wyssane z palca ?
  z nosa ?
  sięgnąć głębiej ?
  Putin ?

 460. @Symetryczny, każdy ma czasem gorsze chwile – stąd gniew. Czy ty nie pomyślałeś że dzięki Gospodarzowi bloga możemy się spotykać i dzielić opiniami, poznawać inne źródła informacji i znaleźć wiedzę omijającą główne media? To ważne, a personalne ataki na blogu są nieuniknione jak w każdej społeczności. Pozdrowienia.
  Ps. ponieważ cię to nie interesuje to nie napiszę, że tak jak się obawiałam wszystkie pąki kwiatowe przemarzły zimą – drzewa nie owocują a niektóre rośliny wieloletnie mają zdeformowane kwiaty, tak jak np. jeżówka nie ma płatków i wygląda przez to tragicznie.

 461. Głódż na głodzie też siadał za kierownicą. Tak sobie myślę,że pisać każdy może gorzej z czynami. Kiedy Głódz zapytał w kościele kto nie prowadził po flaszce niech podniesie rękę nie był widać jak by odrąbało po słowach Kaczyńskiego w wersji Cyrankiewicza. Tak sobie myślę,że Hartman jak Lepper czy prostytutkę można zgwałcić. A zabił kogoś. Ma prawo w nosie jak Gowin. Nie jest tajemnicą ,że naukowcy to alkoholicy bo nawalenie wyzwala myślenie często jałowe.

 462. nieuniknione emocje
  Trzymam się z daleka od wszelkiego rodzaju robactwa blogowego – niczym salowa Zosia w szpitalu powiatowym, która nie zabijała łażących po podłodze pluskiew i karaluchów:
  „…nie to żeby mi było żal, ale jak to chrupnie pod nogą to mi się rzygać chce”

 463. Do wpisu satrustequi z godz. 13:11, traktującym o kompleksowym i kongenialnym działaniu premiera Morawieckiego jedna uwaga – jest to artykuł w FAZ samego Morawieckiego a nie wywiad z nim.

  Przypomina się powiedzenie:

  Tato, chwalą nas! A kto? Wy mnie a ja was.

  https://www.dw.com/pl/premier-mateusz-morawiecki-wzywa-ue-do-walki-z-mafią-vat/a-49780761

 464. nie bardzo rozumiem istotę twego pomyślenia – jak wykład może być komunikacją mniejszej wagi niż rozmowa

 465. @zezem
  29 lipca o godz. 20:52
  Myślę, że użyłeś niewłaściwego określenia nawet z cudzysłowem („przepowiedni”). Zakaria z pewnością nie jest „astrologiem”, a raczej analitykiem, który przedstawia polityka, przypominając dotychczasowe dokonania i daje widzowi okazję do wyrobienia sobie opinii. Czy dobry dla Europy jest ktoś, kto chce rozbić UE ? To sprawa do rozstrzygnięcia w Twoim umyśle ( czy UE jest dobra dla Europy?) Np.: Putin i Trump uważają, że UE jest zła i należy ją zniszczyć. Czy podzielasz tę opinię ? 27 państw europejskich miało przeciwne zdanie, a jest jeszcze kilka, które chciałyby się przyłączyć do UE.
  Niewątpliwie Europa zjednoczona jest silniejsza, ma wieksze znaczenie i trzeba sie z nią bardziej liczyć. Europa bez UE nie istnieje.
  Spektrum opinii jakie można znaleźć w internecie na niemal każdy temat jest niczym nieograniczone. Ważne jest co ty uznasz za prawdziwe, korzystne, uczciwe, moralne, etc.

css.php