Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Marek Kuchciński

17.08.2019
sobota

Czy można obrazić polityka?

17 sierpnia 2019, sobota,

Politycy obrażają nas na każdym kroku, obrażają nasze poczucie sprawiedliwości, kiedy inkasują milionowe kwoty w spółkach skarbu państwa, przepisują majątek na swoją małżonkę, żeby samemu wyglądać skromniej, obrażają nasze poczucie prawdy, kiedy kłamią w żywe oczy na temat historii Polski, czy też – jak to czyniła Beata Szydło – w Parlamencie Europejskim. Bez kłamstwa nie ma polityki.

Ale czy można bezkarnie nazwać polityka złodziejem i kłamcą? Mam na myśli posła Kuchcińskiego. Kłamał? Jeszcze jak! Czy można więc nazwać go kłamcą? Jeszcze jak! Żeby chociaż wydukał słowo „przepraszam”. Nie był w stanie. I dostał za to nagrodę od Kaczyńskiego: pierwsze miejsce na liście kandydatów prawicy do Sejmu ze swojego okręgu! Trzeba nie mieć wstydu, żeby takie wyróżnienie przyjąć.

Kuchciński obraża nasze poczucie wstydu, podobnie jak ten, który go na liście umieścił, podobnie jak tamten, który ułaskawił partyjnego kolegę przed wyrokiem sądu i jeszcze się pysznił, że chciał uwolnić sąd od tej sprawy!

Jeżeli kilka ordynarnych oszustw wystarczy, żeby zostać kandydatem największej partii do Sejmu, to ile musiałby nakłamać zwykły przyzwoity człowiek, żeby trafił na listę PiS?

A teraz o kradzieży. „Polska psuje się od HEADA” – jak napisał pewien widz TVN 24. Loty niesławnego marszałka kosztowały ok. 4 mln zł. Czy można utrzymywać, że marszałek PiS te pieniądze ukradł? Chyba nie. Zatem czy złodziej? Chyba nie. Roztrwonił? Chyba tak. A więc utracjusz. Ale „utracjusz” to za mało jak na to, co marszałek zrobił. Utracjusz trwoni swoje, Kuchciński trwonił nasze – więc jak mamy go nazwać?

Wiem jedno: Kuchciński dostał jedynkę, żeby nadal miał immunitet. Bo w każdym normalnym kraju… itd.
A teraz jego następczyni – marszałkini Witek Elżbieta. W jednym z pierwszych wystąpień, w duchu bardzo pojednawczym (taka jest teraz linia partii), powiedziała, że wszyscy posłowie są dla niej równi, bla, bla, bla, ale nie obiecała, że ujawni nazwiska protektorów członków KRS. Zamiast tego powiedziała, że obrazić ją może tylko ktoś, kogo szanuje, z czyim zdaniem się liczy.

Jeżeli tak mówi marszałek Sejmu, to kogo ma na myśli jako pozostałych – drugi sort, zdradzieckie mordy, gdzie oni wszyscy się podziali?

No i wreszcie mój ulubieniec, pierwszy wicepremier, minister kultury itd., prof. doktor itd., Piotr Gliński. Na wieść o tym, że Olga Tokarczuk dostała najwyższą (poza Noblem…) Międzynarodową Nagrodę Bookera, nasz cud-minister powiedział: „To dobrze, że Polka otrzymuje prestiżową nagrodę. Dobrze by było – czytajcie, czytajcie! (Pass.) – żeby była rozsądną polską pisarką, która by zrozumiała polskie społeczeństwo i polską wspólnotę”.

Hear! Hear! Wracają czasy, kiedy ministrowie pouczali pisarzy, jak mają pisać. Jak mówił Anatolij Łunaczarski, komisarz do spraw oświaty, człowiek skądinąd bardzo inteligentny – zadaniem sztuki cyrkowej jest pokazywać piękno człowieka sowieckiego. Zrozumiałe, towarzyszko Tokarczuk?

Zaproszenie
W niedzielę 18 sierpnia o godz. 10:05 naszymi gośćmi w TOK FM będą senator Marek Borowski, prof. Ewa Marciniak i red. Łukasz Lipiński (red. nacz. Polityka.pl). Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 306

Dodaj komentarz »
 1. Redaktor napisał:
  „No, i wreszcie mój ulubieniec, pierwszy wicepremier, Minister Kultury itd., prof. doktor itd., Piotr Gliński. Na wieść o tym, że Olga Tokarczuk dostała najwyższą (poza Noblem…) Międzynarodową Nagrodę Brooke’a nasz cud-minister powiedział: „To dobrze, że Polka otrzymuje prestiżową nagrodę. Dobrze by było – czytajcie, czytajcie! (Pass.) – żeby była rozsądną polską pisarką, która by zrozumiała polskie społeczeństwo i polską wspólnotę”.

  Mój komentarz
  Nic innego nie znajduję na wytłumaczenie zachowań prof. Glińskiego, jak oddziaływanie władzy sprawowanej z poruczenia PiSu. Władza zmienia człowieka, deprawuje, upraszcza, ściemnia.
  W przypadku Glińskiego jest to władza nad kultura polską. Takie są wyobrażenia Prezesa Polski o sprawowaniu funkcji ministra kultury i dziedzictwa narodowego w Umęczonej powstałej z kolan – władza nad kulturą.

  Władza ta nie tylko zawróciła Glińskiemu w głowie, ale przestawiła go na nowe tory, odmieniała, restytuowała go na wzór i podobieństwo PiSu i minister stara się ze wszystkich sił dotrzymać barwy w życiu publicznym wedle zasady – wstąpiłeś do PiSu – musisz być atrakcyjny i esencjonalny jak sok z buraka.

  Jestem dziwnie spokojny, że gdy prof. Gliński kiedyś w przyszłości pozostawi PiS za sobą lub PiS go pozostawi, to wróci mu rozum, zdrowy rozsadek i kindersztuba. Mamy w Umęczonej mnóstwo takich przypadków, a nawet są w naszym buraczanym (także kartoflanym) kraju politycy oscylacyjni – normals – PiSburak – normals PiS burak.
  Pzdr, TJ

 2. Jezeli nazywa Pan pania Witek politykiem a politycy klamia i obrazaja nas na kazdym kroku a samopoczucie pani Witek nie ucierpialo .. to czy jest pewnym , ze po tym felietonie nie ucierpi ?

 3. Obrazić można kogoś, kto ma poczucie własnej wartości. Obecni prominenci nie wydają się go mieć .
  Niezależnie od tego , jeżeli PiS straci władzę to następny Sejm powinien wreszcie zlikwidować pochodzące z czasów feudalnych przepisy o Znieważeniu państwa i jego organów. Osoby pełniące prominentne funkcje nie powinny korzystać ze szczególnej ochrony prawnej (w sensie czci) W razie czego jest droga cywilna ale i tu należy wprowadzić regulacje ograniczające ich ochronę.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To dobrze, że marszałkini Witek byle kto nie może obrazić.
  Ale może będzie okazja, aby to sprawdzić. Jak jakaś posłanka totalnej opozycji rzuci doń – „Pani Marszałkini kochana …” – to co marszałkini zrobi? Obrazi się i wlepi karę posłance?

  Ja bym w zapewnieniom polityków PiS, ani wszelkim oświadczeniom nie dawał wiary. Bo każdym słowem każdego dnia rządzi kalkulacja polityczna prezesa Kaczorka. Raz powie – „pokaż pazurki”, kilka dni później – niech oddadzą nagrody, zresztą nie muszą naprawdę, na razie powiem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Nota bene, jeszcze nie wyraził się, czy idzie się dla HEADa, czy też nie dla HEADa.

  Redaktor Gugała, jako GOŚĆ PASSENTA (tok fm) z przekonaniem powtarzał, że w polityce liczy się przede wszystkim skuteczność. Nie moralność, nie przestrzeganie reguł walki … tylko wygranie wyborów i zdobycie władzy. Pytaniem jest, co może władza i ile kosztuje łamanie reguł. Na razie władza m.in. na bieżąco ustala kto ich obraża a kto nie, oraz jak mają pisać pisarze aby nie urazić ich patriotycznych odczuć.

  Argument, że loty marszałka kosztowały 4 mln zł bardzo łatwo jest PiSowskim politykom i propagandzistom przykryć. Nie będę sypał przykładami fraz i sloganów. W poczuciu PiSowskiej mniejszości wyborczej kraj cudownie zalał strumień forsy. Krążą nawet teorie jakim cudotwórcą jest prezes Kaczorek i jego Mateusz. Bojówkarzom PiS nie trzeba tłumaczyć jaką pisarką jest Olga Tokarczuk. I tak się buduje „polską wspólnotę”.

 6. Polityka nie można obrazić. Można obrazić człowieka pracującego w użytecznym społecznie zawodzie. Do polityki garną się bezczelni cwaniacy, ludzie bez konkretnego zawodu, albo ci którzy rozczarowali się kłopotami jaki im stwarza obrony przez nich zawód i w polityce szukają „pracy” lżejszej niż sen. Polityk w polskim wydaniu, to jest sybaryta, komprador , który by własny naród sprzedał za wakacje nad morzem Śródziemnym.
  Do polityki nikt nikogo nie zmusza, polityk nie zawiera umowy o pracę, tak jak każdy przyzwoity obywatel poczuwający się do wypełnienia zobowiązań, jakie nakłada na niego mu wspólnota w której żyje.
  Kariery polityczne polskich i zagranicznych celebrytów politycznych nie warte są nawet funta kłaków. Sądy nie powinny przyjmować spraw zakładanych przez polityków przeciwko obywatelom ubliżającym politykom. Najnowsza historia Polski dostarcza wielu przykładów haniebnego zachowania się polskich polityków i kompletnego braku ich odpowiedzialność za los narodu, jaki Polakom szykują, zaciągając nieprawdopodobne kredyty, które rozdają jako kiełbasę wyborczą.
  Ci sami politycy wysługują się obcym mocodawcom, realizując ich interesy w zamian za utrzymanie tych kompradorów u władzy przez kolejną kadencję. Czy można obrazić takich polityków? Nie ma nawet odpowiednich słów aby wyrazić pogardę dla tych kreatur. Więc żadne istniejące epitety nie są dla nich obrażliwe.

 7. Zastanawiałem się, skąd nasi wybrańcy narodu biorą wzorce zachowań.
  Ten pociąg do ostentacji, blichtru, sypania frazesami, kłamania w żywe oczy.
  Wzorzec jest jeden- biskupi…….
  Ten bizantyjski przepych, pogarda dla maluczkich, oderwanie od spraw codzienności, to kalka zachowań naszych purpuratów.

  „Chrześcijańskie wartości” dobrze wypadaja w teorii.
  Jaka jest praktyka, każdy widzi…..

  Jest jeszcze aspekt „Dyzmowatości” naszych dorobkiewiczów.
  Z chama pana nie da się zrobić w pierwszym pokoleniu.
  Ludzie niepewni własnej wartości, nadrabiają bezczelnością brak taktu, umiaru, godnosci osobistej.
  Wyniesieni nna teoretyczny szczyt, dostają zawrotu głowy.

  Urzędników mamy już 700 000, aktów prawnych tworzonych co roku, 30 000 stron.
  W miliardy idą już koszty utrzymania sejmu, senatu, prezydenta i świty.
  Jest „na bogato”.
  Zastaw się, a postaw się, obowiązuje.

 8. A czy prostytutkę można zgwałcić pytał Lepper. Prostytucja polityczna to chleb powszedni. Tak sobie myślę,że prostytutka polityczna ma jeszcze drugi policzek. O spływaniu jak po kaczce nie wspomnę. Wszak prawdziwa cnota krytyki się nie boi w misji naprawiania świata. Po Adamie i Ewie.

 9. Do wszystkich i specjalnie do @Bar Norte

  Kilkakrotnie w sposób rozproszony pisałem na tym blogu o sukcesji apostolskiej nie wspominając jawnie o kapłaństwie

  Teraz bardziej wskazująco, a nie tylko wzmiankująco, rozszerzę to w nawiązaniu do obrażania.

  Proponuję choćby prze chwilę zastanowić się nad następującą konstrukcją:

  Jarosław Kaczyński jako Zbawca ustanawia Mariusza Kamińskiego oraz Marka Kuchcińskiego apostołami misji odnowienia wielkości i prymatu Polaka nad ludźmi z innych narodów.

  Kto został wyświęcony w sposób ważny, może oczywiście ze słusznych powodów zostać zwolniony z obowiązków i funkcji związanych ze święceniami, nie może jednak stać się człowiekiem świeckim w ścisłym sensie, ponieważ charakter wyciśnięty przez święcenia jest nieusuwalny. Powołanie i posłanie otrzymane w dniu święceń naznaczyły go na zawsze

  Zważywszy na to co jest orzeczone w tym cytacie wyjętym z Wikipedii ( hasło Kapłaństwo ) należy przyjąć, że:
  Lech Kaczyński,
  Mariusz Kamiński,
  Marek Kuchciński,
  Stanisław Karczewski,
  Beata Szydło,

  są powołani do kapłaństwa i zniewaga ich się nie ima.

  ***

  Wśród wiadomości jakie jeszcze nie zostały przeze mnie zblokowane migają mi słowa Żyłam w sekcie … One się uważają za bogów ..

  Czyli nie całkiem moja powyższa konstrukcja nie jest od czapy.

  Dopuszczam to, że po możliwym głębokim kryzysie gospodarczym oraz politycznym hierarchia Polskiego Prawdziwego Kościoła Katolickiego uzna kaczyzm za sektę.

  I do głosu dojdzie prorok Antoni.

  No cóż!
  ( cytat z niemej teraz komentatorki )

  Nie ma draki, nie ma życia.
  Wypomnienie wieku piosenkarce nie wyczerpuje warunków uznania wydarzenia za drakę.

  Podsumowanie
  Nie może obrazić polityka służącego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
  Nie da się.

 10. Narzekalscy i obrażalscy – z polokokty won!

  Kto czuje się obrażony tym nagłówkiem mojego tekstu, już wykluczył się z wartości, jakie przyświecają polokokcie.

  Nie ma bowiem na tym gumnie większej winy, jak „obrazić się” (i to tylko na podstawie odczuć, to jakże cwany zarzut w formie …przeprosin), co jawnie wskazuje, kto do grona suwerennego nie pasuje.
  Nie ma też gorszej krzywdy wyrządzanej polokokcianowi niż sprawić, że on czegoś „nie rozumie” (zarzut jak wyżej, wyrażany w formie bolesnej skargi, by wbić rozumnego w poczucie winy).

  Obrażanie się innych w formie czynnej i rozumienie innych w formie choćby biernie umysłowej to występki, na które prawdziwego polokokcianina naraża właśnie obraźliwa obecność INNYCH, których nie sposób zrozumieć, po co innymi i akurat tu, w polokokcie są.

  Polokokta ustawicznie i postępująco mierzy się z tym KONFLIKTEM SPRZECZNYCH WARTOŚCI, mając słuszne pczucie narastającego osaczenia cywilizacją, której instynktownie samozachowawczo polokokta życzy wyłącznie śmierci.

  Ma to, jak donosi przetrawiona swymi wątpiami medialnymi przez polokoktę cywilizacja, zupełnie naukowe wyjaśnienie.
  Otóż, zarówno „GW” jak i „NaTemat” zgodnie, opuszkami pod tipsami swych redaktorek (??? – wężykem!) lajfstajlowych donoszą, jakoby badacze z uniwersytetu Stanford udowodnili, że słuchanie narzekań skraca życie (słuchających).

  Biada Red. Passentowi, narzekającemu tu na blogu na ruchy robaczkowe świeżo wyłonionych z wątpi polokokty elit i jego (Passenta) gościom.

  Co prawda, jak przeczytać o co chodzi tipsiarom robiącym za inteligentki, jeden badacz ze Stanforda badał efekt nie narzekań, ale stresu (którego niektórym inne punkty widzenia widziane jako narzekania mogą przysporzyć), lecz nauka nie może faktami ani obrazić ani uczynić się polokokcie zrozumiałą.

  Nauka, świat i cywilizacja w ogóle ma się upolokokcić lub zginąć.

  I nie jest to szalony sen tyrana, ale powszechna postawa społeczna polokokcian, którą, ucywilizowana demokracją, wyciągnęła sobie na świat jelitem władzy.
  Teraz, ludzim inteligentnym, jak nie przymierzając dziennikarze GW i NaTemat jedna myśl w głowie, jak z jelitem się ułożyć, by nie zostać na wylocie, bez obrazy.

  Zobaczymy, czy Goście Passenta, z Naczelnym.pl na czele już to zrozumieli, by nie obrażać się narzekaniami na los …polokoktas.

 11. W Saksonii/Ostritz/ policjanci dziękują przestępcom z nad Wisły za aktywność. Bez której groziła likwidacja posterunków. A z czego żyć. Tak sobie myślę,że pomoc sąsiedzka w wynoszeniu majątku to chrześcijański obowiązek. O czym mówiła broszka. Nie obrażajmy się,że w takiej formie. Liczą się intencje a może odbieranie reparacji wojennych. Chrońmy miejsca pracy bliżniego.

 12. Czy 2 sort,który nie jest szanowany może obrazić formację marszałek. Czy te oczy mogą kłamać…Tak sobie myślę,że obrażanie nie jest grożne ale głoszenie nieprawdy. To jak roznoszenie zarazy publicznie jak sugeruje Jędraszewski. To tęczowa „nieprawda” zabija nie człowiek. Chrońmy przestrzeń,która jest obrażana ideologią równości.

 13. Suweren jest jak dziecko, które potrzebuje miłości. Ale kiedy owej zabraknie, doskonałym substytutem miłości jest nienawiść. Taki Tusk nie okazywał żadnych uczuć wobec suwerena, był wobec niego oziebły; wykrecał się ciepłą wodą w kranie. Wydawało mu się, że jak ograniczy się do administrowania państwem, jak nie będzie rozwalał sądów, wojska, szkolnictwa, koni w Janowie, a prywatnie poharata sobie w gałę, to suweren go zaakceptuje. O nie !
  Dziecko potrzebuje surowego ojca, a nie takiego co to ani nie pogada, pasem nie przyleje, czasem zgwałci, jak go żona przestanie podniecać, a jak w dobrym humorze to da do skarbonki kilka złotówek.To nic, że jak tacie będą potrzebne te złotówki, to skarbonkę odbierze.
  Nienawiść to jest taka miłość a rebours. Dużo silniejsza od zwykłej pozytywnej miłości. Kocha się ograniczoną ilość ludzi; dzieci, matkę, żonę..może jeszcze jakoś się kocha kilku przyjaciół. Ale kiedy ten krąg się rozszerza, pozytywna miłość blednie, więdnie, słabnie. A nienawiść nie zna granic. Nie można kochać wszystkich Żydów, murzynów, gejów…ale można ich intensywnie nienawidzić. Można nawet nienawidzić kogoś, kogo się nigdy nie widziało, np. Żyda, którego suweren nigdy nie widział na własne oczy, a i tak go nienawidzi.
  Kościół Katolicki to wzorcowy przykład instytucji manipulującej nienawiścią. Perfidią tej firmy jest odwracanie kota ogonem, szermowaniem milością (Przekażmy sobie znak pokoju).Ale gdyby nie szerzona nienawiść; wypominanie Żydom zamordowanie Zbawiciela, wyprawy krzyżowe, eksterminacja katarów, albigensów, mordercza wojna 30-letnia, to kościół już dawno znikłby z mapy świata, gdyby faktycznie stosowal się do chrystusowego przesłania miłości bliźniego.
  Jakże blado wyglądają owe teczowe manifestacje miłości, brak im gorąca, mocy, wigoru, który w nadmiarze wykazuja kopiący kobiety, konsakrowani przez Rydzyka, Jędraszewskiego, na patriotów naatodowcy. Jak blado wyglądaja ci,jakPolak, Boniecki, Szostkiewicz, którzy wciąż wierzą, że Kościół w swej istocie jest instytucją miłości, a Rydzyki to tylko wypaczenia.
  Przebiegłe chwyty Kościoła w sposób toporny, prymitywny, a jednak skuteczny, stosuje pis. Kościół ma te przewagę, że odwoluje się do nieweryfikowalnych założen, jakiejs świetej trójcy, wniebowstapień, zjadania w wafelku ciala Chrystusa. Podczas gdy mitem załozycielskim religi smoleńskiej jest zbrodniczy zamach na poległego prezydenta. Założenie sprawdzalne, falsyfikowane, ale cóż z tego ?
  Jedno jest pewne; religia smoleńska zbudowana na ruchomych piaskach weryfikowanych zdarzeń, szybko zniknie, jest lokalnym tworem malutkiego suwerena. A kościół ma jeszcze długo przyszłość przed sobą, właśnie przez te nieobalane zalożenia. Suweren musi jeszcze długo ewoluować by stać się prawdziwym sapiensem.
  Na razie NIENAWIŚĆ TO NAJMOCNIEJSZE, NAJSKUTECZNIEJSZE ,EMOCJONALNE PALIWO

 14. A bodaj najgłupsza jest obraza uczuć religijnych.W Polsce dotyczy to wyłącznie uczuć katolickich.
  Tacy wrażliwi ci katolicy.A już katolik-polityk to wręcz uczuciowa mimoza.Ciekawe kto i kiedy wyrzuci ten osławiony paragraf 196?

 15. Red. Passent, ktory uprawia politykę na froncie medialnym, całkiem zgrabnie wpisał się w paradok kłamcy.

 16. BROKOZ

  A czy można obrazić uczucia aktywistów.LGBT mówiąc, że powinni się leczyć?

 17. Czy wierzenia powstałe na zbrodni nie prowadzą do kolejnej nienawiści. Wszak sprawcy już nie żyją to na kim szukać zemsty np.nad Wisłą ? Tak sobie myślę skoro męczeństwo było zaplanowane to mamy do czynienia z prowokacją raczej przeciwko Żydom. Bo byli pod ręką. Nie trudno zauważyć,że chrześcijaństwo to religia agresorów podbijających tubylcze narody na drodze podbojów. To inna forma migracji z roznoszeniem religii dla świętego spokoju zniewolonych. Bo wszelka władza od Boga pochodzi a kto podniesie rękę na…

 18. LGBT to dzieci Boga i na jego podobieństwo. Sugerowanie naprawienia dzieła boskiego przez leczenie obraża uczucia religijne. Tak sobie myślę,że kiedy „poczynanie” dzieci w świeckim rozumieniu prowadzi do stanów chorobowych to jest podstawa do kastracji chorych genetycznie rodziców jak w wielu krajach.

 19. guzdra

  Ciekawy i prawdopodobny z uwagi na podłoże kulturowe trop.

  Z tym, że art 1583 KKK na który się powołałeś w brzmieniu:

  „Kto został wyświęcony w sposób ważny, może oczywiście ze słusznych z ważnych powodów zostać zwolniony z obowiązków i funkcji związanych ze święceniami lub otrzymać zakaz ich wykonywania (…), nie może jednak stać się człowiekiem świeckim w ścisłym sensie (…), ponieważ charakter wyciśnięty przez święcenia jest nieusuwalny. Powołanie i posłanie otrzymane w dniu święceń naznaczyły go na zawsze.”

  jest bezposrednio powiazany z art 1584 KKK nisącym odwołanie do św. Augustyna:

  „”Ponieważ przez pełniącego posługę święceń działa i zbawia sam Chrystus, niegodność kapłana nie jest przeszkodą dla działania Chrystusa (…). Mówi o tym z mocą św. Augustyn:

  „Kto zaś jest sługą pysznym, należy do diabła, jednak daru Chrystusa nie plami. Co przez niego spływa, jest czyste, co przez niego przechodzi, jest jasne, dostaje się na żyzną glebę… Duchowa moc sakramentu jest jakby światłością. Ci, którzy mają być oświeceni, przyjmują ją czystą, a jeśli nawet przechodzi przez nieczystych, nie ulega splamieniu”.”

  Konsekwencje polityczne tej mysli św Augustyna są na tyle jasne, że nie ma sensu przekładać ich na realia polityczne.

 20. @Lewy

  Z tą miłością jaka jest okazywana suwerenowi bywa różnie.
  Gdy wybierzesz się do Włoch, to możesz spotkać mały kościół zawiadywany przez księdza w pocerowanej sutannie.

  Takie spotkanie zdarzyło się mojemu antykościelnemu kuzynowi.
  Wraz z żoną wrzucili do puszki na ofiary ( osobno ) równowartość obiadu w lokalnej restauracji.

  Jako Europejczyk łatwo skoczysz do Nijmegen. Ponad rok temu przekazałem tu migawkę z pobytu wakacyjnego podkarpackiej Polki w macierzy.

  Jej syn był jedynym dzieckiem w jego klasie, które ( w Nijmegen ) poszło do pierwszej komunii.

  Gospodarz bloga niegdyś pytany o liczące się statystycznie przypadki rozpadu związków między kobietą, a mężczyzną odrzekł ( z pamięci odtwarzam ), że nie sądzi, aby wierność się rozpowszechniła.

  Przemysław Gosiewski miał dwie żony.
  Gdy został wyniesiony do ważnej pozycji w Prawie i Sprawiedliwości oraz w Rzeczypospolitej, to usłyszałem z kilku ust kramarek na pobliskim targowisku słowa oburzenia i niesmaku.

  Do smaku miłości { partnerki | partnera } przywykamy i ten smak traci urok. Wierność nie jest naczelną wartością ani wiernych ani kościoła, który tak cię drażni.

  Europejczyk teraz spotyka się pokusami niespotykanymi przez wieki przypisania do ziemi.

  Młodzi Portugalczycy zostali uwiedzeni urodą polskiej studentki, która po kilku minutach udziału w ceremonii fatimskiej oddaliła się od tłumu.
  Oni za nią. Blondynka jest dużą wartością w Portugalii.

  Być może natrafiłeś na moje dwukrotne cytaty z felietonów Karoliny Lewestam specjalizującej się w etyce.

  Współczesny człowiek cywilizacji euro-atlantyckiej szybko i bardzo się nudzi.

  Zapewne będzie deklarował miłość do boga.
  Co rok do trochę innego.
  A jednym z nowych bogów bywa nowy gadżet komputerowy.
  Najpopularniejszym w Polsce upominkiem dla pierwszo-komunijnych jest smarfon. A syn bratanicy żony od kliku lat nie może zrozumieć grzechu i twierdzi, że go nie ma.

  Jak trwoga, to do boga.
  A pomijając peryferie w Europie jest długi okres bez wojny.
  Chyba że, wojna USA-Chiny ponoć nas opryskująca.
  Nagrobny kamień chiński może stać się jeszcze tańszy, a wiz nie będzie. Pomarańczowo rudy ma wystarczająco dużo kłopotów z redneck’ami.

  https://www.youtube.com/watch?v=GmTgkbHvVxQ

 21. Ciekawe, dlaczego kazda piękna idea przyciągająca masy, po krótkim okresie użytkowania, zmienia się w swoje przeciwieństwo, często kończąc się krwawą jatką?

  Tak było z chrześcijaństwem, protestantyzmem, islamem, komunizmem.
  Początki krwawej łaźni zaczynają się w demokracji.
  Eksport religii i idei powinien być zakazany?

 22. @wiesiek59
  18 sierpnia o godz. 12:44
  Ciekawe, dlaczego kazda piękna idea przyciągająca masy, po krótkim okresie użytkowania, zmienia się w swoje przeciwieństwo, często kończąc się krwawą jatką?
  ……………………
  Przeczytaj sobie uważnie ten tekst, możliwe, że dostaniesz, choć część odpowiedzi na trapiące Cię pytanie. Ja jako praktyk ŻO wiem, że jest to odpowiedź w dużej mierze prawdziwa, nie pełna, bo reszta zawarta jest w książkach autora tego tekstu. Wiem też, że jest to dla bardzo wielu teoria nie do przyjęcia, ale tylko dlatego, że spełniają wszystkie prognozy i diagnozy w nim zawarte, nie wiedząc o nich kompletnie nic.
  Naczytałem się już tyle „wyjaśnień” całej dotychczasowej historii i żadne z nich nie spełniają funkcji wyjaśniającej a jedynie usprawiedliwiająco-zaciemniającą. Zresztą przeczytaj sam. I nie liczę na poparcie. Tak to już jest.

 23. @Wiesiek59
  Zapomniałem wklejki:
  http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=104
  „0 przyczynach rzeczy najważniejszych dla ludzi”.

 24. Optymatyk
  18 sierpnia o godz. 13:15

  Teoria dobra jak każda inna.
  Ja mam swoją.
  Problemem jest socjalizacja.
  Podobną diagnozę postawił Budda.
  Trzeba wyrzec się pożądania….ale nie jest to mozliwe skoro od dzieciństwa warunkowani jestesmy przez otoczenie na pożądanie- dóbr, władzy, pozycji.

  Mojżesz przegonił swoje plemiona po pustyni.
  Ledwo spuścił ich z oczu, to co zrobili?
  Złotego Cielca.
  To jest prawdziwa globalna religia ludzkości.

  Z religią i warunkowaniem środowiskowym, nie da się wygrać.

 25. @Optymatyk

  Wytłumacz jeszcze @wieśkowi (i sobie?) jak to jest, że Żydzi panują nad światem nie jedząc tłustej golonki, jajecznicy na boczku i kotletów schabowych usmażonych na smalcu? Ani też żeberek z grilla, kiełbasy, kaszanki ani galaretki ze świńskich nóżek?

  Czy ty się aby rzeczywiście optymalnie odżywiasz?

 26. I jeszcze Noble kasują prawie co roku 🙄

 27. „Kto zaś jest sługą pysznym, należy do diabła, jednak daru Chrystusa nie plami. Co przez niego spływa, jest czyste, co przez niego przechodzi, jest jasne, dostaje się na żyzną glebę… Duchowa moc sakramentu jest jakby światłością. Ci, którzy mają być oświeceni, przyjmują ją czystą, a jeśli nawet przechodzi przez nieczystych, nie ulega splamieniu”.”

  O ile mnie pamiec nie zawodzi pani Witek zanim zostala politykiem
  ( swiadomie nie uzywam tyczki ani nazw ministerstw ktore piastowala krocej niz dluzej bo minister powiniem byc bardziej urzednikiem niz politykiem ” nalezec bardziej do diabła ” bo gdzie diabeł nie moze …)
  byla nauczycielka .
  Pani Witek mnie nie zna wiec moge wypisywac dowolne asocjacje na jej temat i nic jak sama twierdzi , jej nie bedzie a daru Ch…..a nic przeciez nawet , nalezenie do diabla , splamic nie moze .
  Sw. Augustyn stoi w jawnej sprzecznosci z paragrafem 196 (?) o obrazaniu cudzych uczuc ale nie ma pewnosci i nie bedzie , czy czytala jego cokolwiek kiedy miala byc i byla nauczycielka a potem przeciez moglo byc juz za pozno .
  Niech nikt mi odtad nie wciska , ze cytowanie sw. Augustyna kogolwiek obraza nawet powa .. ee upewnianie sie czy p. Witek jest wystarczajaco żyzna . Ona mnie nie zna

 28. Chorych należy leczyć ,a nie ubliżąć im.Brat ,wicka, łgarza tysiąclecia ,powiedział, że to dureń.

 29. @ Wiesiek :
  „Problemem jest socjalizacja.
  Podobną diagnozę postawił Budda.
  Trzeba wyrzec się pożądania….ale nie jest to mozliwe skoro od dzieciństwa warunkowani jestesmy przez otoczenie na pożądanie- dóbr, władzy, pozycji.”
  O wyrzeczeniu się pożądania od wieków i przed czasami Buddy mówili filozofowie i kapłani na całym świecie i w żadnym społeczeństwie się to nie udało. Nawet w Kambodży 😉
  Socjalizacja jest problemem wtórnym. To o czym mówisz wynika z naszej natury. Zauważ że na wszystkich kontynentach powstały podobne formy organizacji społecznej (Oczywiście mówię o czasach sprzed ekspansji Europejczyków), często też władcy rządzili z nieuzasadnionym okrucieństwem. A przecież „socjalizowali się” w różnych miejscach i kulturach

 30. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 13:42
  Niewiele wiesz o odżywianiu, a już odżywianiu się Żydów kompletnie nic. Żydzi to też ludzie, przypominam. Jedynie czasami, nie wszyscy, mają spaczone pojęcie, o tym, czym jest ludzkość.
  Dlaczego Żydzi panują nad światem?
  Zapytaj, czytając jego książkę oczywiście, bo autor już dawno nie żyje, H. Forda, tego od samochodów, dlaczego powiedział, że gdyby aresztować 50 najbogatszych Żydów w świecie to ustaną wszelkie wojny. Tam jest odpowiedź, nie antysemity, bo jest kolejna bajka w stylu teorii spiskowych, bujda na resorach, w celu odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów. Dla mnie istnieje „ród ludzki” ludzkość bez podziału na kolor skóry i jakieś tam rasy i jeśli ci ludzie z jakiegoś powodu się antagonizują, to nie ma skutku bez przyczyny. To Arystoteles zdaje się, powiedział, że nie poznamy prawdy bez poznania przyczyn. J. Kwaśniewski przedstawił alternatywną a zasadniczo jedyną opartą na badaniach naukowych teorię, która bardzo wiele wyjaśnia. Oczywiście i jak zwykle jest ona nie do przyjęcia dla tych, którzy w niej są napiętnowani, a to już wiele wyjaśnia. Tak było i jest, z każdym odkrywcą czegoś, co nie pasuje do dotychczasowych przekonań, ale nie wiedzy rzeczywistej, zgodnej z faktami, czyli prawdy. Odrywanie od dotychczasowych przekonań strasznie boli.
  „Nie ma wolnego chorego człowieka” (J.K)
  Podstawą odżywiania optymalnego są jaja kurze. Nie kombinuj, bo przekombinujesz.

 31. Te Żydy to dranie!Ponad 25% „nobli” w nauce.podobnie w literaturze.I to wszystko bez Chrystusa Króla
  i najświetszej Panienki!A jest ich raptem coś o,4% Ziemian.Zgroza!

 32. Optymatyk
  18 sierpnia o godz. 13:17

  Mój komentarz
  Kwaśniewski szerzy swoja teorię wyzwolenia ludzkości od złego postępowania poprzez obranie właściwej diety, itd.
  Kwaśniewskiemu należy się uznanie za upór z jakim propaguję ślepą uliczkę w nauce.
  Pzdr, TJ

 33. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 13:43
  I jeszcze Noble kasują prawie co roku
  ……………………..
  No i co z tego, skoro nie potrafią rozwiązać pozytywnie i tak ułożyć stosunki społeczne, aby ludzie przestali ze sobą walczyć, a jedynie współpracować np. na zasadach Kropotkina? Tyle nagród Nobla a ludzkość stoi u progu samozagłady! Co?, może nieprawda?

 34. Jaja kurze na smalcu, jaja kurze na boczku, jaja, jaja, jaja…

  @Optymatyk

  Po twoich wypocinach nie poznać, aby ci te jaja zbytnio służyły.
  Opowiedz coś o odżywianiu się Żydów. Choćby tych 50 najbogatszych. I paru noblistów.

 35. @Optymatyk.Prawda,prawda!To jest ta druga strona medalu.

 36. TJot,
  Jan Kwaśniewski już nic nie propaguje, bo zmarł trzy miesiące temu. Chyba że mówisz o jego synu, Tomaszu.

 37. @Optymatyk

  I jeszcze się dowiedz, za co dostaje się nagrodę Nobla.

 38. @tejot
  18 sierpnia o godz. 15:04
  Twoje opinia jest nieprawdziwa, dlatego, że Ty sam na sobie tego nie sprawdziłeś, w odróżnieniu ode mnie, posiadacz iluzoryczną i już kolejny raz, mikroskopijną wiedzę na ten temat. Dlatego nasza dyskusja o tym jest bezprzedmiotowa.

 39. Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 14:52

  Państwo wymaga organizacji, szczebli kierowania, administracji, armii, komunikacji, itd.
  Dlatego wszędzie wypracowano podobne struktury zarządzania, egzekwowania prawa.
  Podobny wszedzie był kres cywilizacji- przerost biurokracji, wojny domowe, chciwość kasty rzadzącej, psucie pieniądza.

  Te objawy widzę obecnie.
  Pycha kroczy przed upadkiem……

  Teoretyczne modele buddyzmu czy chrześcijaństwa są sensowne.
  Tylko ludzie nie dorośli do życia zgodnie z nakazami wiary.
  Począwszy od nauczycieli- kapłanów.

 40. „Jan Kwaśniewski w 2010 roku wycofał się z życia publicznego, w latach 2010-2015 w jego imieniu wypowiadał się jego syn Tomasz Kwaśniewski.”

  Propagator optymalnego odżywiania w wieku 73 lat miał już taką miażdżycę (nadmiar jaj i tłuszczu?) że nie był w stanie sam zabierać głosu.

  @Optymatyk
  Jak daleko ci do siedemdziesiątki? Może jest jeszcze nadzieja?

 41. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 15:07
  No widzisz, jak się sam demaskujesz ze swoją niewiedzą, przecież Ty nawet sam nie wiesz, o czym piszesz. To Dopiero jest obraz głupoty, „król jest nagi”. Nie Tobie oceniać co, jakim jest, bo, jak napisał twórca ŻO, zbraknie Ci ROZUMU do pojęcia czegoś, czego do tej pory nie byłeś w stanie wykryć, że w ogóle istnieje. A te nagrody Nobla to se weź i zobaczymy co „mądrego” wymyślisz. hehehe, same głupstwa! Jak do tej pory.

 42. @Optymatyk
  18 sierpnia o godz. 14:57
  Henry Forda można szanować za bardzo wiele rzeczy, ale jego teoria o Żydach kupy się nijak nie trzyma. Gdyby aresztować 50 najbogatszych Żydów to zaraz na ich miejsce weszliby inni . Nawet gdyby aresztować, tak jak Hitler wszystkich Żydów, to nic by z tego nie wynikło, bo zaraz by sie znaleźli inni , tym razem nie Żydzi. Żydzi nie posiadają z urodzenia żadnej cechy wyróżniającej ich spośród ludzkości tak jak nie mają jej Polacy, Anglicy, Arabowie i inne narody. Poza cechami fizycznymi jak wygląd, wytrzymałość (Etiopczycy i indianie Taraumara).
  Ale coś w tym jest :Hitler aresztował wszystkich Żydów i w 2 lata wojna się skończyła 😉 Wniosek: gdyby nie Żydzi to wojny by nie było

 43. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 15:16
  Znowu piszesz bzdury.
  A o mnie się nie martw, po 21 latach praktykowania czuję się lepiej niż wcześniej.
  Powtarzasz wszystkie te, znane mi od lat idiotyzmy na ten temat, więc wybacz, ale daruję sobie wyprowadzanie Cię z myślowych błędów. Po prostu Twoja wiedza o przedmiocie dyskusji jest mikroskopijna, a te tzw. argumenty są pokracznymi „wypocinami” spaczonego umysłu. Wymysłami. Inaczej być nie może.

 44. @Optymatyk

  A peruczkę też masz taką gustowną jak twój guru?
  Była na blogach pewna Teresa, wielka orędowniczka twojej diety.
  Też już nie żyje 🙁

 45. @wiesiek59
  18 sierpnia o godz. 15:11
  Zgadza się, myślę podobnie.
  Jak pisał Ch.C. Colton:
  „Dla religii ludzie zrobią wszystko:
  Będą się kłócić, pisać, walczyć, umierać i zabijać, tylko nie będą zgodnie z nią żyć.”
  Niestety, ale to starożytni Żydzi stworzyli religię, której potworne niszczące skutki odczuwamy do dzisiaj. Kapitalizm to też rodzaj religii, gdzie tylko góra hierarchii masie dobrze a reszta „za miskę ryżu”. Demokracja tao taka sama bujda na resorach, bo jak mawiał klasyk, jest dla bogatych a złudzenia dla biednych. No ale każda religia ma swoich wyznawców, którym wpajane urojenia zastępują rzeczywistość a okruchy z pańskiego stołu, mają pokryć zapotrzebowanie na godne życie, dopiero na tamtym świecie, czyli nigdzie.
  Przypominam prawdziwe zdanie S. Staszica:
  „Bez religii nigdy by rodzaj ludzki nie był w niewoli.” s.343 „Ród ludzki”.
  Cytuję to już, nie wiem, który raz i jakby grochem o ścianę!
  Ludzie, włączcie, jeśli wam tam cokolwiek jeszcze zostało, „włączamy myślenie”, jak mawia dr H. Czerniak, bo niedługo jak tak będzie „wyłączą nam światło”.

 46. Czy dieta jest przyczyną przestępczości nad Wisłą czy religia panująca. Tak sobie myślę może zmienić zestaw wigilijny. Aby nie obrażać uczuć. Takie przez żołądek do serca.

 47. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 15:36
  Spokojna Twoja rozczochrana! hahaha
  Ty też kiedyś do nich dołączysz, prędzej czy później. Wesoło Ci?

 48. wiesiek59

  Załamywanie rąk nad tym, że ludzie nie dorośli do ideii jest pozbawiona sensu. Idea bowiem to mysl przewodnia czy wyrażony pogladem kierunek działania o charakterze idealnym – jak sama nazwa mówi.
  Od czasów Platona idee są traktowane jako samoistne byty idealne więc sprostanie ich wymogom jest po prostu niemozliwe. Wszelkie próby wymuszenia myslenia i zachowania (w sensie społecznym) zgodnie z owymi ideami są skazane na porażkę – również socjalizacja o której piszesz.

 49. @Optymatyk

  Wszyscy dołączymy. Nie każdy jednak będzie musiał (jak twój guru) być przez 9 lat ukrywany przed światem, aby się nie wydała prawda o jego szarlatanerii.
  A dr Czerniak powinien pójść do laryngologa. Te polipy w nosie są uleczalne. Inwazyjnie wprawdzie, ale skutecznie.

 50. @wiesiek59
  18 sierpnia o godz. 15:11
  Ja mówię o czasach sprzed organizacji państwowej, ewntualnie powstawania pierwszych państw. I tak indiańskie państwa Ameryki Południowej miały taki sam ustrój feudalny jak średniowieczna Europa.
  A społeczeństwa plemienne w Afryce, Azji, Australii czy Nowej Gwinei, ameryki wyglądały tak samo

 51. I tak samo okrutnych praktyk dopuszczano się na całym świecie i miały one bardzo podobną formę.

 52. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  18 sierpnia o godz. 15:49
  Czy dieta jest przyczyną przestępczości nad Wisłą czy religia panująca.
  …………….
  Ty, jako ten, który jesteś jednym z najsensowniej piszących na tym blogu, po przeczytaniu mojej wklejki jesteś na dobrej drodze.
  ” Jeden z ludzi wiedzących, Stanisław Staszic wiedział, że poglądy będą najszkodliwsze ludziom i będą najdłużej trapić rodzaj ludzki. Pisał, że wiara czyni człowieka głupim. Nie wiedział, że wiara nie jest przyczyną głupoty, a głupota nie jest przyczyną wiary, nie wiedział, że i głupota i wiara mają jedną wspólną przyczynę wyższą.”
  (…)
  „Przyczyną wadliwego mechanizmu, który… – jest wadliwa struktura czynności mózgów ludzkich, a przyczyną tej wadliwej struktury i wadliwej czynności, są błędy w zaopatrywaniu własnego organizmu, wymuszające chorą czynność umysłu”. Te błędy, popełnione przez naszych dalekich przodków są znane jako tak zwany grzech pierworodny.”

  Ja wiem, że to nie są rzeczy do natychmiastowej akceptacji, ale czy my w ogóle rozumiemy większość teorii z fizyki? Nie i jakoś świat się przez to nie zawalił.
  Potwierdzeniem teorii (J.K) jest wiedza naukowa ks.(kat).prof. W. Sedlaka, której wyimki zaprezentuję teraz:
  „Organizm żywy to układ energetyczny zbudowany z półprzewodników białkowych charakteryzujący się powierzchniowym bioplazmatycznym zagęszczeniem elektronów ( elektrostaza)”

  Bios i psychika to wynik dwuocznego widzenia tej samej materii ożywionej .
  Rozszczepienie następuje makroobserwacji, gdy patrzymy raz z pozycji biologii, to znów ze stanowiska humanistyki. W kwantowych relacjach istnieje nierozdzielna jedność natury życia.”

  – Moja świadomość – mówił Profesor – to nić egzystencji wyciągniętej ze wszechświata: na jednym końcu on, na drugim – ja, też dzieło przyrody. Jest we mnie wszystko, co istnieje w kosmosie, jestem jego czującą, myślącą i rozumiejącą cząstką.
  ……………………..
  Polecam książki obu (już nieżyjących) Panów.

 53. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 15:59
  No ciesz się, chociaż tyle ci zostało.

 54. Wcześniejszy promotor (Kwaśniewski jej nie wymyślił) diety niskowęglowodanowej i wysokotłuszczowej Amerykanin Robert Atkins żył zaledwie 73 lata. Zginął wprawdzie w wypadku (pośliznął się na oblodzonym chodniku) ale w momencie śmierci ważył 117 kg przy 180 cm wzrostu, cierpiał też z powodu nadciśnienia i był po zawale.

 55. Optymatyk
  18 sierpnia o godz. 15:48

  Wiekszość tu piszacych, nigdy ie wyjdzie poza schematy myslowe, wpojone w toku nauki, czy odbiór mediów.
  Dla nich samodzielne myślenie, to herezja.
  Jeżeli coś jest niezgodne z faktami, tym gorzej dla faktów……

 56. @Optymatyk

  Widzę, że się szczerze przestraszyłeś, stąd twoje histeryczne reakcje.
  Wiedziałeś o tym ukrywaniu Kwaśniewskiego?

 57. Po czym można rozpoznać, że @wiesiek59 i @Optymatyk myślą samodzielnie?
  Po mnogości cytatów i linków?

 58. … oraz powtarzanych sloganów i frazesów?

 59. „J. Kwaśniewski przedstawił alternatywną a zasadniczo jedyną opartą na badaniach naukowych teorię, która bardzo wiele wyjaśnia. Oczywiście i jak zwykle jest ona nie do przyjęcia dla tych, którzy w niej są napiętnowani, a to już wiele wyjaśnia. Tak było i jest, z każdym odkrywcą czegoś, co nie pasuje do dotychczasowych przekonań, ale nie wiedzy rzeczywistej, zgodnej z faktami, czyli prawdy. Odrywanie od dotychczasowych przekonań strasznie boli.
  „Nie ma wolnego chorego człowieka” (J.K)
  Podstawą odżywiania optymalnego są jaja kurze. Nie kombinuj, bo przekombinujesz.”

  Mój komentarz
  1) Kwaśniewski przedstawił czy odkrył. A jak odkrył, to co odkrył?

  2) Kwaśniewskiego teoria optymalnego żywienia jest kompilacją a nie odkryciem.
  Im więcej czasu upływa od jej przedstawienia przez Kwaśniewskiego, tym bardziej ta teoria staje się mglista, wodnista i rozpostarta na nauki wzdłuż i wszerz, tak że nie wiadomo, gdzie kierunek, gdzie frasunek, gdzie podstawa, gdzie zabawa. W ogólności i w szczególe jadło powoduje bóle, w złe uczynki nas prowadzi, generalnie ludziom wadzi. Cóż za dieta optymalna, gdy jak każda, jest letalna. Jadło szkodzi, życie szkodzi, ja się pytam – o co chodzi?
  Pzdr, TJ

 60. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 16:12
  Chyba masz już jakieś zwidy i omamy umysłowe. Moje reakcje są adekwatne to potrzeby chwili i poetyki interlokutora. A niby czego ja miałbym się przestraszyć? Twoich nie na miejscu wpisów, daruj sobie ten ekshibicjonizm.

 61. @tejot

  No właśnie 😀 😀

 62. @Optymatyk

  To jak, wiedziałeś o ukrywaniu Kwaśniewskiego?
  Odpowiedz konkretnie. Pytanie nie wykracza chyba poza twój poziom percepcyjny?

 63. @Optymatyk

  „Moje reakcje są adekwatne to potrzeby chwili i poetyki interlokutora. A niby czego ja miałbym się przestraszyć? Twoich nie na miejscu wpisów, daruj sobie ten ekshibicjonizm.”

  He he, wygląda faktycznie na samodzielne myślenie 😀

  Mój ekshibicjonizm… Na czym polega? Odpowiesz?
  I dlaczego moje wpisy są „nie na miejscu”?

 64. @tejot
  18 sierpnia o godz. 16:16
  Już poprzednio napisałem, nie jesteś interlokutorem dla mnie o żywieniu optymalnym, z jedynego powodu, mikroskopijnej wiedzy na ten temat. Możesz jedynie pisać głupoty, bredzić i powtarzać dawne skompromitowane już opinie. Ani z Ciebie teoretyk a tym bardziej praktyk, więc z czym do ludu?, jak to się kiedyś mówiło?
  Nie kompromituj się przynajmniej, bo niektóre Twoje komentarze są celne, ale w tej materii jesteś dyletantem. Zachowaj resztki przyzwoitości i nie pisz o tym, o czym niewiele wiesz. To taka prośba.

 65. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 16:20
  Nikt się przed nikim nie ukrywał, a że niektóre media tak to traktowały to z wiadomego powodu.

 66. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 16:25
  Znowu odleciałeś.
  Pokazujesz swoją nagość i pustkę umysłową hehehehe i to nagminnie hahaha i chyba bezwiednie, co znaczy, że musi być źle…. brrrrrr.

 67. „Ja wiem, że to nie są rzeczy do natychmiastowej akceptacji, ale czy my w ogóle rozumiemy większość teorii z fizyki? Nie i jakoś świat się przez to nie zawalił.
  Potwierdzeniem teorii (J.K) jest wiedza naukowa ks.(kat).prof. W. Sedlaka, której wyimki zaprezentuję teraz:
  „Organizm żywy to układ energetyczny zbudowany z półprzewodników białkowych charakteryzujący się powierzchniowym bioplazmatycznym zagęszczeniem elektronów ( elektrostaza)”

  Mój komentarz
  Powyższa definicja Sedlaka, to bełkot pseudonaukowy.
  Każdy układ żywy jest zbudowany w sensie – składa się.
  Każdy układ przez który przepływa energia jest układem „energetycznym”. Można tak powiedzieć.
  W każdym układzie żywym są białka.
  Białka, to związki chemiczne, a jak związki chemiczne, to składają się z atomów, a jak z atomów, to każdy atom ma elektrony i te elektrony krążą wokół jader atomowych, wzbudzają się, przeskakują to tu, to tam, i wszystkie czynności wykonują dozwolone przez mechanikę kwantową.
  Wszystko to wg Sedlaka oznacza, że można np. wymyślić jakiś termin pseudonaukowy, jak np. elektrostaza i mamy nową naukę – bioelektronika, no bo elektrony są w organizmach żywych i staza też się znajdzie, np. homeostaza.

  Teorie Kwaśniewskiego i Sedlaka warte są uwagi, bowiem pokazują, że sentencja sformułowana w trybie pytającym – czego to ludzie nie wymyślą – jest zawsze aktualna.
  Pzdr, TJ

 68. Media amerykańskie donoszą, że w otoczeniu prezydenta Trumpa dojrzewa chęć zakupu Grenlandii. Oferta jeszcze nie złożona, a już została odrzucona przez polityków duńskich i uznana jako żart prima aprillisowy. Co się odwlecze, to nie uciecze, więc wszystko może się zdarzyć w tym globalnym cyrku.
  Płynąc dalej na tej fali efektownych propozycji tęgich głów, proponujących otwieranie nowej ery, można zaproponować prezydentowi Trumpowi zakup Polski. Oferta, co prawda, jako nieodpłatne przejęcie mienia bezdziedzicznego , została już zręcznie przemycona i zakamuflowana w ustawie nr 447 i poparta przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy odrzucili ustawę o ochronie własności Rzeczpospolitej Polskiej zaproponowanej przez posłów Kukiz15.
  Miejmy nadzieję, że sam Naczelnik , tuż po wygranych wyborach, przedstawi efektowną propozycję wejścia RP w nową erę, przy której propozycja zakupu Grenlandii całkowicie zblednie i zlodowacieje.

 69. @Optymatyk

  „Zachowaj resztki przyzwoitości i nie pisz o tym, o czym niewiele wiesz”

  Rozumiem, że za chwilę zamilkniesz na dobre?

 70. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/stalowa-wola-piknik-rodzinny-z-udzialem-jaroslawa-kaczynskiego/zxvb3pn
  – Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, przedszkoli i naszego życia. Oni chcą odebrać nasze świętości i nasze prawa. Atakują rodziny i Kościół. Chcą, żeby zwykłe pójście do kościoła stało się problemem – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli.

  – Okazało się, że można zmieniać Polskę i my to pokazaliśmy. Nie ma barier, których nie można przekroczyć i to jest dobre dla polskiej demokracji – powiedział prezes PiS
  – W centrum powinna być rodzina i tej rodziny musimy bronić. Jestem ogromnie wdzięczny abp. Markowi Jędraszewskiemu za to, że w słowach zdecydowanych ujął ten problem. Powiem z tego miejsca: jesteśmy tobie ekscelencjo z całego serca wdzięczni – dodał
  – Nie pozwolimy, by polska rodzina była rozbijana i by dzieci były seksualizowane. Powtarzam: to w Polsce się nie uda, obronimy Polskę! Obronimy wtedy, kiedy 13 października podejmiemy odpowiednie decyzję i muszę o to prosić wszystkich w Polsce: wesprzyjcie nas – zaapelował prezes Kaczyński
  – To dzisiejsze spotkanie, tak miłe i liczne, jest ostatnie. Warto dokonać pewnego podsumowania. My nie mówimy, że wszystko dziś w Polsce jest dobrze, do tego daleka droga, ale jest już lepiej. Okazało się, że można zmieniać Polskę i my to pokazaliśmy. Nie ma barier, których nie można przekroczyć i to jest dobre dla polskiej demokracji – powiedział prezes PiS.
  …………………………………..
  No i chyba pozamiatane!?

 71. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 16:41
  Bądź przyzwoitym, kota ogonem odwracaj we własnym domu i zamilcz.

 72. Optymatyk
  18 sierpnia o godz. 16:25
  @tejot
  18 sierpnia o godz. 16:16
  Już poprzednio napisałem, nie jesteś interlokutorem dla mnie o żywieniu optymalnym, z jedynego powodu, mikroskopijnej wiedzy na ten temat.

  Mój komentarz
  Optymatyk, walisz epitetem mikroskopijnej wiedzy w tejota. Co z tego ma wynikać? Że teoria Kwaśniewskiego o nieprawidłowym odżywianiu ludzkości powodującym nieprawidłową strukturę czynności mózgu (?), co generuje złe uczynki, wojny, przestępstwa, itp., jest teoria naukową?
  Pzdr, TJ

 73. @tejot
  18 sierpnia o godz. 16:35
  I znowu BEŁKOT w temacie, o którym wiedza jest, powtarzam po raz kolejny i pewnie nie ostatni, MIKROSKOPIJNA. Ośmieszaj się dalej, nikt ci nie przeszkodzi, Naprzód!

 74. Ubój rytualny wzmaga agresję i prowadzi do genetycznych zmian w mózgu. Ze szkodą dla potomstwa. Tak sobie myślę po bliskowschodnich konfliktach.

 75. @tejot
  18 sierpnia o godz. 16:44
  prof. Julian Aleksandrowicz napisał (nie ja):”
  „… że „wszelkie trudności gospodarcze, społeczne, polityczne, a także wszystkie choroby mają swoją przyczynę w wadliwej strukturze i w wadliwej czynności mózgów ludzkich, a ta wadliwa struktura i wadliwa czynność mózgów u wszystkich (prawie) ludzi była i jest spowodowana czynnikami EKOLOGICZNYMI”. Czyli zewnętrznymi. Czyli nie genetycznymi. Czyli możliwymi do usunięcia. Zatem w czynnikach środowiskowych, zwanych ekologicznymi, trzeba szukać tej wadliwej struktury i wadliwej czynności ludzkich mózgów.”
  ” możliwymi do usunięcia” przy pomocy wiedzy J. Kwaśniewskiego, ot cała filozofia.
  Więcej nie napiszę, trzeba zaczytać autora żywienia optymalnego i twórcy bioelektroniki. Co będzie raczej niemożliwe ze względu na ograniczoność spowodowaną wspomnianą przez prof. Aleksandrowicza „WADLIWOŚCIĄ STRUKTURY MÓZGU”, to napisał lekarz, który wiedział, jak z ludźmi jest z długoletniej praktyki lekarskiej. Nie ma się co obrażać, trzeba tylko zacząć się leczyć na głowę „to nie grzech ale wstyd”, jak powiedział Pawlak w sławnej komedii.

 76. „Nikt się przed nikim nie ukrywał, a że niektóre media tak to traktowały to z wiadomego powodu.”

  Z wiadomego powodu? Aha. Wszystko jasne. Dla zwolenników ŻO?
  A ja bym chciał wiedzieć, z jakiego powodu?
  I czy wszyscy zwolennicy ŻO wiedzieli, że ich guru padł ofiarą własnej terapii?
  I czy wiedzą, że niedostarczanie organizmowi dostatecznej ilości węglowodanów nie ma sensu, bo organizm produkuje je (glukozę) sobie z białka, tyle że aminokwasy, z których złożone jest białko, zawierają azot, więc produkcja glukozy z tego źródła obciąża dodatkowo wątrobę i nerki, które muszą przerobić azot na amoniak i mocznik i wydalić z organizmu. A spalanie większej ilości tłuszczu przy deficycie węglowodanów powoduje powstawanie ciał ketonowych, które zakwaszają organizm i powodują nieprzyjemny oddech.
  Diety niskowęglowodanowe powodują ponadto powstawanie miażdżycy i postęp arteriosklerozy (przyrost złogów cholesterolowych w tętnicach).

 77. @ wiesiek59
  18 sierpnia o godz. 15:11

  „Podobny wszedzie był kres cywilizacji- przerost biurokracji, wojny domowe, chciwość kasty rzadzącej, psucie pieniądza.”
  Gdzie i kiedy był „kres cywilizacji” o którym mówisz ?
  Skąd wiesz jak upadło imperium Majów ?
  Albo buddyjskie królestwa Indochin ?
  W obu tych przypadkach nie widać śladów gospodarczego regresu, budowle są zachowane w dobrym stanie, więc raczej można podejrzewać nagły upadek z powodu obcego najazdu, katastrofy naturalnej , raczej nie ludowej rewolucji bo lud by te pałace rozebrał i pobudował sobie z nich domy.
  Cywilizacja rzymska wbrew rozpowszechnionemu mniemaniu nie upadła, raczej została przejęta przez inne ludy (Rzym militarnie pokonali nomadowie ze Środkowej Azji- pokonali liczbą, tak jak Mongołowie w średniowiecznej Europie, ale oni tam nie zostali- imperium przejeli Persowie i Arabowie.) Formalnie Cesarstwo istniało od początków naszej ery do Wojny Trzydziestoletniej. My też się z niej wywodzimy

 78. GajowyM. 18 sierpnia o godz. 16:10 pisze: –Wcześniejszy promotor (Kwaśniewski jej nie wymyślił) diety niskowęglowodanowej i wysokotłuszczowej Amerykanin Robert Atkins …

  Gajowy M.,
  pitolisz, Atkins nie był żadnym „promotorem” diety wysokotłuszczowej tylko wysokobiałkowej. Wprowadzasz ludzi w błąd. „Promotormi” diety wysokotłuszczowej i niskowęglowodanowej byli m.in. Taller i Lutz. Ten ostatni stosując swą dietę LCHF dożył prawie setki.
  Dieta ketogeniczna, czyli wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa stosowana jest zapobiegawczo przy chorobach neurodegeneracyjnych a także zalecana jest przez lekarzy diabetologów-dietetyków do stosowania przez cierpiących na cukrzycę typu II. Jest taka strona szwedzkiego lekarza – „dietdoctor” i jest dość ostro promowana w Szwecji. Jana Kwaśniewskiego należy zaliczyć do promotorów diety LCHF i jego zalecenia nie stoją w sprzeczności do zalecanych np. w tych przypadkach, które wymieniłem. Rzeczywiście Kwaśniewski miał tupecik ale Ty masz spory tupet, żeby się tego akurat czepiać. Ja mam np. sztuczną soczewkę, no i co? – mam się tego wstydzić? Weź się puknij w swój tupet.

 79. Zwolennicy ŻO mają zaparcia, skurcze mięśni i śmierdzi im z pyska.
  Poza tym miewają swędzące wysypki, głównie na nogach, pogarszają im się wyniki pracy umysłowej (mózg odżywia się tylko i wyłącznie glukozą), pobolewa wątroba i miewają kiepski nastrój oraz kłopoty z pamięcią…

 80. GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 17:05
  Jak zwykle BREDNIE. Twój mózg odżywia się glukozą, tzn. powolnie jest zatruwany i dlatego ma WADLIWĄ STRUKTURĘ I CZYNNOŚĆ. Co objawia się na tym forum dobitnie.

 81. @legat

  Sam pitolisz.

  Robert Atkins was an American physician and cardiologist, best known for the Atkins Diet, a fad diet, which requires close control of carbohydrate consumption and emphasizes protein and fat as the primary sources of dietary calories in addition to a controlled number of carbohydrates from vegetables.

 82. @Optymatyk

  WSZYSTKIE mózgi odżywiają się glukozą. Nawet twój. Ale widać powolnie, bo mózgi „nie lubią” kwasów tłuszczowych.

 83. @legat
  18 sierpnia o godz. 17:01
  Ok, zgadza się, tak było. Możesz mi wyjaśnić, o co z tym „tupecikiem” Ci chodzi?
  Nie zerżnął swojej wiedzy i odkrycia, z nikogo, umiejętnie powiązał, jak to on sam pisał, skleił rozproszoną wiedzę naukową po świecie w jedną całość i prowadził praktykę lekarską (najpierw na sobie i swojej rodzinie), na co ma namacalne dowody i wielu zwolenników w kraju i zagranicą. Tak powstała wiedza zw. żywieniem optymalnym, powszechnie nazywaną dieta optymalną. Najlepiej opisana i udokumentowana w jego książkach a swego czasu w prasie na Górnym Śląsku.
  Ja doświadczam jej dobrodziejstw od 21 lat i nie życzę sobie, żeby ktokolwiek, kto tego nie praktykuje, bezczelnie i z niewiedzy, oczerniał jej twórcę i samą wiedzę pokrętnie tłumaczył.
  „Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie”

 84. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 17:20
  Przestań się już błaźnić.

 85. Cywilizacja rzymska przekształciła się w Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego z desantem w 966 roku na ziemie Słowian. Tak sobie myślę,że nad Wisłą wykluła się mutacja wersji prowincji Cesarstwa. Wyznawcy modlą się przodem do Watykanu a zadkiem do Kremla.

 86. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 17:11
  Znowu się błaźnisz. Ktoś, kto to napisał g…o wiedział o nomenklaturze dietetycznej. Te same błędy popełniane były w krajowej prasie, powielane wymysły.

 87. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-uchodzcy-jezdza-na-urlop-do-syrii-reakcja-msw/6e6k145
  Jak to z tymi prawdziwymi uchodźcami było? No i wyszło szydło z worka.

 88. Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 16:59

  To temat- rzeka.
  Nie ma jednej przyczyny upadku imperiów, jest ich splot.
  Waga poszczególnych czynników jest oceniana subiektywnie przez poszczególnych badaczy, szczegółowych teorii jest sporo.
  Każda generalizacja będzie więc siłą rzeczy dość ogólna.

  Fundamentem jest chyba „Zmierzch i upadek Cesarstwa Rzymskiego”.
  Cegły wzorcowe dla innych analiz.
  Przyczyny upadku Imperium Brytyjskiego były podobne.
  Czas na kolejne…..co dzieje się na naszych oczach.

  Gdy wpływy z kolonii zaczynają nie wystarczać na jej siłowe utrzymanie, czas się ewakuować….

 89. Optymatyk 18 sierpnia o godz. 17:23 do mnie: – Możesz mi wyjaśnić, o co z tym „tupecikiem” Ci chodzi?

  Sądziłem, będąc w mylnym błędzie, że mogę ale moje wyjaśnienie wylata w kosmos niestety a nie chce mi się walczyć z maszyną.

 90. I jeszcze na dodatek się skrzywiło.

 91. Aby umożliwić suwerenowi, czyli społeczeństwu polskiemu, efektywny udział w sprawowaniu władzy, należałoby zmienić art. 90, 125 i 235 aktualnej konstytucji, które – mówiąc otwarcie – w obecnej formie nie spełniają żadnych norm demokracji bezpośredniej i nie „oddają” władzy społeczeństwu.

  Podkreślam, że polska ustawa zasadnicza nie przewiduje instytucji referendum obligatoryjnego/obowiązkowego. I to jest wielki błąd. Wymienione uprzednio artykuły (art. 90 i 235) wymagają zmiany. Nowy artykuł konstytucji powinien dodatkowo zostać uzupełniony zapisem obligującym władze państwowe do przeprowadzenia referendum w sprawach, które są uznane za pilne, a które nie mają podstaw konstytucyjnych (patrz art. 125).
  https://kresy.pl/publicystyka/demokracja-oddolna-w-polsce-referendum/
  ===========

  Suweren ma założony knebel.
  W jego imieniu wypowiada sie wódz partii.
  I to jest problem……

 92. Nie wiem czy polityka można obrazić , wiem za to na pewno, że kobiety w Polsce można i trzeba obrazac. Np. pretensjonalny @gekko z lubością pisze o lajfstalowych panienkach co paluszkami w tipsach stukaja w naTemat. Na forum obok historyk o „słusznych” pogladach napisal również dla ubarwienia tekstu o choroiea blondynizm.
  Czym się różni prowincjonalizm tych panów od prwincjonalizmu Kaczyńskiego calujacego w reke? A tym, że całowanie w rękę jest wielce passe, ale nie chamskie.
  Czytam książkę wieloletniej korespondetki z Rosji Krystyny Kurczab – Redlich o Putinie i putinowskiej Rosji – ” Wowa, Wolodia, Wladimir”. Wielce polecam, szeroka panorama współczesnej Rosji -jak kształtowała się i ksżałuję władza w posowieckiej Rosji.
  Ciekawe, że omal każda książka tłumaczona natychmiast z angielskiego o nędzy w Ameryce wzbudza tu zainteresowanie, jest polecana. A ta książka napisana po polsku przez wielce kompetentna osobę nie została tu odnotowana. A przeciez temat Rosji, Putina jest tu ciągle walkowany.

 93. Bar Norte
  18 sierpnia o godz. 15:56

  Idee są piękne, problem powstaje w związku z wcielaniem ich w życie, szczególnie przez uczniów twórcy jakiejś idei.
  Najczęściej, metody są dość odległe od koncepcji założyciela.
  Ograniczeni własna długoscią życia, preferują rozwiązania siłowe, by doczekać ich realizacji.
  Cel zaczyna uświęcać środki.

  Droga na skróty, przy oczywistej inercji społeczeństw, powoduje takie a nie inne wyniki.
  Hekatombę.
  Ostatnio forsowana idea- prawa człowieka i demokracja, mogą być przykładem takich efektów.
  Efekty neoliberalizmu też można wycenić w skali nieszczęść.

 94. Ostatnio Rosja kupiła ponad 300 ton złota. Tak sobie myślę,że to po sprzedaży butelek po wódce. To się nazywa recykling. Dlaczego złotego nie można wymienić na złoto 1:1. Wszak nazwa zobowiązuje. Jak prawo i sprawiedliwość 1:1.

 95. zyta2003
  18 sierpnia o godz. 18:04

  Polityka nie można obrazić, nie ma „zdolności honorowej”.
  Tak jak i kilka innych zawodów- według Boziewicza.
  W sumie, bardzo przenikliwie określił kryteria.
  Pewni ludzie moga łgać w żywe oczy, bo prawdy sie nikt po nich nie spodziewa.

 96. Zyta,

  Zawsze czekam, czytam i dziekuje za twoje komentarze.

 97. wiesiek59

  „Ostatnio forsowana idea – prawa człowieka i demokracja”

  Zarowno demokracja jak i prawa człowieka to nie jest jakaś idea tylko konkretne, istniejące, praktyczne rozwiązania ustrojowe i gwarancje prawne elementarnych wolności.

  Demokracja jak i prawa człowieka przybierają formę idei tylko w społecznościach pozbawionych owej realnej demokracji i realnych praw.
  Ludzie nie mający wpływu na władzę najczęsciej podnoszą ideę demokracji.
  Ludzie pozbawieni praw, na przykład prawa do swobodnej wypowiedzi politycznej jak na blogu red Passenta, podnoszą ideę praw i wolności obywatelskich.

 98. SŁOWIANIN STANISŁAW
  18 sierpnia o godz. 18:12

  Ostatnio Rosja kupiła ponad 300 ton złota. Tak sobie myślę, że to po sprzedaży butelek po wódce. To się nazywa recykling. Dlaczego złotego nie można wymienić na złoto 1:1. Wszak nazwa zobowiązuje. Jak prawo i sprawiedliwość 1:1.
  ____________________________________________
  Polski złoty jest wart o wiele więcej niż te 300 ton złota. Dam Ci przykład: Przyjdź z tymi trzystoma tonami do byle polskiego sklepu i spróbuj kupić za nie zapałki lub jeden listek gumy do żucia. Tylko się niepotrzebnie nadźwigasz, bo ani gumy, ani zapałek nie nabędziesz, lecz gdy wyjmiesz z kieszeni złotego, otrzymasz żądany produkt bez żadnego problemu.

 99. Ograniczeni własna długoscią życia, preferują rozwiązania siłowe, by doczekać ich realizacji.
  Cel zaczyna uświęcać środki.

  Droga na skróty, przy oczywistej inercji społeczeństw, powoduje takie a nie inne wyniki.
  Hekatombę.
  Ostatnio forsowana idea- prawa człowieka i demokracja, mogą być przykładem takich efektów.
  Efekty neoliberalizmu też można wycenić w skali nieszczęść.

  Mój komentarz
  Ograniczeni długością swojego życia idą na skróty, cel uświęca środki, hekatomba i inne wyniki, prawa człowieka i demokracja przykładem takich efektów.
  Efekty liberalizmu oceniamy w skali nieszczęść.

  Poezja, czysta, krystaliczna poezja.
  Pzdr, TJ

 100. Czy polityka formatu Putin można obrazić. Leśnicy doradzają na widok niedżwiedzia: nie uciekać,udawać,że go nie widzimy,nie krzyczeć,nie powoływać się na brata za oceanem a najlepiej wycofać się. A niedżwiedż odpuści. Tak sobie myślę dlaczego dyplomaci IV RP nie słuchają leśników tylko próbują obrażać metodami dla siebie obrażliwymi. Co rozśmiesza rozbrajająco.

 101. @ Wiesiek:
  ” Nowy artykuł konstytucji powinien dodatkowo zostać uzupełniony zapisem obligującym władze państwowe do przeprowadzenia referendum w sprawach, które są uznane za pilne, a które nie mają podstaw konstytucyjnych (patrz art. 125).”

  To znaczy kto ma uznać, że te sprawy są pilne ?
  Pilne sprawy mogą wystąpić w sytuacjach kryzysowych, np groźba wojny
  czy ogólnokrajowa klęska żywiołowa, a wtedy nie ma czasu na referendum. Referendum nie da się przeprowadzić w ciągu kilku dni.
  Taki przepis mógłby zachęcać władzę do zmian konstytucji (przypominam, że w cywilizowanych krajach konstytucja jest najwyższym prawem i nie można wprowadzać praw z nią sprzecznych) w każdym przypadku, który władza uzna za pilny i w konsekwencji do chaosu prawnego. Z reguły jest tak, że nawet zmiana zwykłej ustawy rodzi z reguły konieczność zmian w innych ustawach. Im mniej zmian prawa tym lepiej. Natomiast Sejm mógłby, w sytuacji nadzwyczajnej wprowadzać w trybie pilnym zmiany prawa, z ograniczonym czasem trwania. i tryb pilny powinien się odnosić wyłącznie do sytuacji nadzwyczajnych i z założenia prawa stanowione w tym trybie powinny mieć charakter tymczasowy.

 102. P.S>
  Zapewniam Cię, że Imperium Brytyjskie ma się całkiem dobrze, co widać w obrocie gospodarczym i w kierunkach migracji. I w pozycji Funta.

 103. Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 19:02

  Profesor Mateja jest zafascynowany modelem szwajcarskim.
  I słusznie.
  Mnie się podoba demokracja, pod warunkiem że nie jest partiokracją, czy demokracją fasadową.
  Obecnie, zbyt dużo ośrodków decyzyjnych leży poza Polską.

 104. tejot
  18 sierpnia o godz. 18:43

  Skoro pod skróty myślowe nie jestes podczepić z braku wiedzy żadnych treści, asocjacji, to może byś się zamknął?
  Moje asocjacje mają jakieś podstawy.
  Twoje durnowate wtręty bazuja na zerowej wiedzy.

 105. W sytuacji nadzwyczajnej Jaruzelski wprowadził stan wojenny. Tak sobie myślę,że dzisiaj jego przeciwnicy na tym zarabiają w formie odszkodowań.

 106. Model szwajcarski wymaga całkowitego przebudowania struktury państwa.
  Zastąpienia modelu centralnego modelem federalnym a Ty zdaje się jesteś jego wrogiem 😉

 107. Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 19:10

  O pozycji kraju powinny stanowić dwie rzeczy:
  1 poziom zadłużenia
  2-bilans handlowy.

  Anglosaskie ratingi tego nie odzwierciedlają absolutnie.
  To jest pompowana sztucznie pozycja.
  Waluty służące do wymiany międzynarodowej, rownież są sztucznie wykreowane przez system finansowy zachodu.
  Zero obiektywności, maximum interesowności.

 108. A co wG Ciebie odzwierciedlają te „anglosaskie ratngi” ?
  I zdecyduj się czy światową gospodarką rządzą Anglosasi czy Żydzi 😉

 109. @ Wiesiek
  Masz dużo czasu na grzebanie w necie to wyjaśnij nam na czym polega instytucja „obywatelskiego veta” o której pisze prof. Mateja

 110. Polkokota bezwstydem wstrząsana aż do zmieszania.

  Po rewizji treści blogowych zamieszczonych w dniu Gości Passenta, pozostaje stwierdzić, że polokokta dzieli się na idiotów i ich promotorów (obie role w jednym niewykluczone).

  Pominąwszy już pretensjonalnie niespożyte steki bzdur o nauce, zdowiu, medycynie, żywieniu, czy cywilizacji, jakimi staraniem wspólnym żałosnego tego blogowiska inteligencji obskurantywnej (oraz pobudzonego tejotem do sraczki wiesia, w tym ostatnim sensie wyłącznie jednoprzymiotnikowego), pozostaje pytanie: gdzie wstyd?

  Tak bezwstydnych bzdur, jak dziś powyżej, żaden papier nie przyjmie, nawet muskany wyciągniętymi właśnie z brudnego nochala wskakującej tu na łepka tipserki.

  Może więc jednak, ta chóralna parada wykluczenia mentalnego na blogu, wspiera temat inicjalny o niemożności obrażenia bezswtydnika.
  To by mogło oznaczać czasy, gdzie nawet inteligentom nie przyniesie wstydu, że odwinięcie z papierka trafi bezwstydnika prosto z mostu – między oczy.
  Byle mu po tym otipsowane hybrydą paluchy sparaliżowało, zanim zaklika rozum i przyzwoitość na śmierć.

 111. Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 19:38

  Tekstów profesora Matyi jest sporo.
  Odnoszą się do teorii demokracji przedstawicielskiej.
  Ciekawe koncepcje.
  Kilka przeczytałem, linkowałem, nikogo nie zainteresowały.
  Zawsze można w necie poszukać…..

 112. Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 19:35

  Dokonaj dyslokacji głównych centrów finansowych świata, największych instytucji finansowych, głównych nadzorców rynku światowego, najważniejszych giełd, mediów kształtujacych opinie publiczną, kreatorów walut międzynarodowych, instytucji oceniajacych, i dziesiątek innych parametrów.
  Gdzie maja siedziby?
  Kto ma w nich głos decydujący, wiekszościowe udziały?

  Przecież to są powszechnie znane FAKTY.
  Dlaczego prawie nikt nie wyciąga z nich WNIOSKÓW?

  Ustawiono warunki gry, reguły, pod konkretne narody.
  Które są w stanie je zmienić, gdy wynik nie odpowiada oczekiwaniom.
  To nie jest czysta gra.

 113. @Mad Max
  Znalazłem Ci, proszę czytaj https://www.polishexpress.co.uk/wywiad-z-prof-miroslawem-matyja
  Panie Profesorze, na czym polega „demokratyczny fenomen” szwajcarskiego ustroju politycznego, unikatowy w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej? Skąd się wziął jakie ma korzenie, jak funkcjonuje obecnie?

  Profesor Mirosław Matyja: Szwajcarskie państwo federacyjne stosuje demokrację bezpośrednią, w której najwyższą władzę państwową sprawują obywatele, którzy kreują prawo za pomocą referendum i inicjatywy ludowej.

  Referendum jest narzędziem kontroli władz, kształtowania ustroju i wyrazem woli społeczeństwa. Natomiast instrument inicjatywny ma charakter innowacyjny, co oznacza prawo do inicjatywy ustawodawczej dla obywateli oraz ugrupowań politycznych i społecznych. Krotko mówiąc, 100 tyś. obywateli może zażądać od państwa przeprowadzenia referendum, mającego na celu poprawkę konstytucji federalnej. To rzeczywiście jest unikatowe w skali światowej.
  …………………
  Ja też to już kiedyś czytałem, jak było świeże w ubiegłym roku, była już dyskusja na którymś z blogów.

 114. Jarosław Kaczy. gościł dziś w Stalowej Woli, uświetniając piknik rodzinny i jednocześnie zaszczycając jego uczestników swoją obecnością. Uświetniając i zaszczycając stalowowolan, nie zapomniał o zwróceniu ich uwagi na – jego zdaniem – największe zagrożenie dla Narodu Polskiego. Cytuję za WP.pl:
  „- Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, przedszkoli i naszego życia. Oni chcą odebrać nasze świętości i nasze prawa. Atakują rodziny i Kościół. Chcą, żeby zwykłe pójście do kościoła stało się problemem – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli.

  – Okazało się, że można zmieniać Polskę i my to pokazaliśmy. Nie ma barier, których nie można przekroczyć i to jest dobre dla polskiej demokracji – powiedział prezes PiS
  – W centrum powinna być rodzina i tej rodziny musimy bronić. Jestem ogromnie wdzięczny abp. Markowi Jędraszewskiemu za to, że w słowach zdecydowanych ujął ten problem. Powiem z tego miejsca: jesteśmy tobie ekscelencjo z całego serca wdzięczni – dodał
  – Nie pozwolimy, by polska rodzina była rozbijana i by dzieci były seksualizowane. Powtarzam: to w Polsce się nie uda, obronimy Polskę! Obronimy wtedy, kiedy 13 października podejmiemy odpowiednie decyzję i muszę o to prosić wszystkich w Polsce: wesprzyjcie nas – zaapelował prezes Kaczyński”.

  Tymczasem z badań opinii społecznej nie wynika, że wyborcy są zestrachani seksualizacją, dżenderstwem i innymi pedalstwami, że boją się, że lewactwo zamuruje im kościelne bramy. Sprawy światopoglądowe są na ostatnim miejscu, jeśli o chodzi o priorytety.
  Cytuję za TVN24:
  „Najwięcej wskazań w badaniu miał „stan służby zdrowia” – 55 procent. Odpowiedź „programy socjalne” takie jak 500 plus i trzynasta emerytura uzyskała 35 procent wskazań. Na trzecim miejscu pod względem wskazań były odpowiedzi „edukacja, sytuacja w szkolnictwie” oraz „ochrona środowiska, globalne zmiany klimatyczne, susza” – 34 procent. Na dalszych miejscach, jeśli chodzi o procent wskazań, były: – praworządność, niezależność sądów – 28 procent; – wysokość podatków – 25 procent; – skandale związane z nadużywaniem władzy przez polityków – 21 procent; – pozycja Polski w UE – 18 procent; – sprawy światopoglądowe, na przykład stosunek do Kościoła, mniejszości – 16 procent”.

 115. Akurat koncepcje prof. Matyi są rozsądne:
  Możliwość ogłoszenia referendum na skutek petycji odpowiednio licznej grupy obywateli
  -„Veto obywatelskie, czyli możliwość zablokowania nowo uchwalonycn ustaw w czasie vacatio legis ( on proponuje 100 dni) na skutek takiej≥ petycji). W takim przypadku ustawa musi być poddana pod referendum.

 116. @ Wiesiek:
  A gdzie mają się znajdować centra finansowe, jak nie w miejscach, gdzie jest :
  _stabilna sytuacja polityczna
  – wysokiej jakości infrastruktura, szybki internet i sprawna sieć telefoniczna
  -możliwość pozyskania na miejscu wysokokwalifikowanych pracowników
  Czyli USA Wlk Brytania , Zachodnia Europa , Japonia a ostatnio również Singapur , Korea i Chiny.
  Widać też, że punkt ciężkości przesuwa się na wschód

 117. Grozi nam o zaraza erudycji!

  Blogi inteligenckie zarażone są, z braku desygnatu, szerzącą się erudycją.
  Ćwierćdestylat desygnatu spod znaku tipsa maczanego w polokokcie ma przeczucie, że sadzone jak kartofle na zacier bzdury obrażają jedyne niedostępne mu części morfologii inteligenta czyli rozum i przyzwoitość.
  Aby schować swą bzdurę pod płaszczykiem, chroniącym przez demaskacją, ta ćwierć-polokokta zasłania się cytatami, przy okazji symulując zdolność rozumienia czytanego.
  Żeby skończyć z narzekaniami na jakość postów na blogu (a nie z życiem czytelników tym zestresowanych, co wieszczą pod płaszczykiem nauki tipsiary), ja także posłużę się cytatem, z niskich, osobistych pobudek, a także próżności aspiracyjnej do grona erudytów z wynajmu na minuty.

  „…Inteligencja przegrywa teraz w konfrontacji z cieniami swych pańszczyźnianych przodków. I z grupami społecznymi, które – jeśli dostąpiły już jakiejś emancypacji – to tylko ekonomicznej i technicznej, nie kulturowej czy mentalnej. Jesteśmy więc dziś świadkami załamania pozycji nowych warstw oświeconych, inteligenckich, które w zderzeniu z przemożną siłą populizmu o agrarnych korzeniach przegrywają.”

  Cytuję prof. Mikołejkę (prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, eseista, kierownik Zakładu Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN) z wywiadu dla portalu „WiadomoCO”, aby nie było, że Gekko to pseudonim Mikołejki.
  Nie, jest NAS dwóch, co o tym piszą, hihi (ja, aby zasłonką Mikołejki przykryć swą, wykraczającą poza tę skąpą figową, erudycję).

  A przecież mógłbym rzucić od niechcenia: Mikołejko (albo: Makarenko) i odesłać „poszukaj se w internecie”, jak na prawdziwego polokokta o aromatycznym korzennie agrarnym głąbie z kapuśniaka w czerepie, wskutek niepo-chamowanie zdrowego odżywiania swych jelit prących do władzy i rządu tusz…
  Ja jednak nie, bez obrazy…

  <a href= " https://wiadomo.co/prof-zbigniew-mikolejko-inteligencja-przegrywa-z-cieniami-panszczyznianych-przodkow/"Profesor czynnie obrażalski kartofla

 118. Raz jeszcze, do trzech:
  ‚https://wiadomo.co/prof-zbigniew-mikolejko-inteligencja-przegrywa-z-cieniami-panszczyznianych-przodkow/

 119. wiesiek59
  18 sierpnia o godz. 20:25
  Mad Marx
  18 sierpnia o godz. 19:35

  Dokonaj dyslokacji głównych centrów finansowych świata

  Mój komentarz
  Wiesiek nie rozumie znaczenia słowa „dyslokacja”. Każe Mad Marxowi dokonać dyslokacji głównych centrów finansowych świata. Uhhhh.
  Pzdr, TJ

 120. @Optymatyk

  Mózgi ociężałe od jaj sadzonych na słoninie nie łapią ironii ani sarkazmu. Ich właściciele potrafią tylko wywijać kłonicą i cepem, co widać po twoich komentarzach 🙁
  Wiesz, co zrobiłem, kiedy ty się tu piekliłeś na temat mojej rzekomej ignorancji? Wyskoczyłem do lasu i podczas godzinnego spaceru zebrałem ponad kilogram borowików. Kilka z nich pokroiłem w plastry i usmażyłem na oliwie z masłem, aż się pięknie zrumieniły z obu stron. Wcisnąłem ząbek czosnku, posoliłem, popieprzyłem, zamieszałem i gotowe. Do tego chleb żytni i mizeria z ogórków – niebo w gębie. Nie wiesz, co tracisz zapychając tętnice cholesterolem i maltretując wątrobę nadmiarem tłuszczu.
  Spacer po lesie też by ci dobrze zrobił na wyzbycie agresji, która w tobie buzuje całymi dniami 🙄

 121. @jobrave
  18 sierpnia o godz. 20:36
  I z tego może wynikać, że jest już pozamiatane. Najogólniej rzecz biorąc, ludzie są zestrachani niepewnością jutra, dlatego kolejne cztery lata wolą oddać się pod władzę „rozdawców”(ochłapów) dobrej koniunktury gospodarczej, która jak wiadomo, kiedyś się skończy. Ale to już ich nie interesuje. Analfabetyzm funkcjonalny większości naszego społeczeństwa spowodowany tzw. transformacją społeczno-polityczno-gospodarczą, spowodował rozbicie, na zasadzie divide et impera, faktyczne rozbicie istniejących jakoś od czasów PRL-u integracji społecznościowych w społeczeństwo pozbawione swoich atrybutów integracyjnych, teraz każden sobie rzepkę skrobie.
  „Demokracja, jest to demokracja bogatych i złudzenia dla biednych”, klasyk.

 122. @tejot
  Nie chciałem się nad nim znęcać 🙂 ale zrozumiałem „Co poeta chciał powiedzieć” 😉

 123. @jobrave

  Tego co mówi Jarosław Kaczyński prawie wszyscy nie traktują jako treści bezpośredniej informacji.

  Świadome używanie rzadkich w użyciu słów ma podkreślić, iż Zbawca Polski jest nie z tego trywialnego królestwa.

  W przypadku tego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego oraz wystąpienia Marka Jędraszewskiego nie należy upatrywać rzeczywiście odczuwanego zagrożenia ideami LGTB. Sa one tylko maskami.

  W przypadku arcybiskupa jest to wróg zastępczy.
  Do seminariów kieruje się coraz mniej młodych mężczyzn.
  Kościoły pustoszeją ( bez wątpienia ) i chłopcy przy cichym doradztwie rodziców już tak nie garną się do pomocy kapłanom.
  Dorośli być może śmieją się, że tęczowa zaraza jest spotykana a zakrystiach. Zatem wierni wzywani są w nawy.
  Kościół jak socjalizm ( Kisiel? ) walczy z kłopotami, które sam współtworzy. Gdy nie całkiem wiadomo o co chodzi, to zapewne w grę wchodzą pieniądze. Wierni być może nie chcą opłacać molestowania ich niepełnoletnich synów.

  Co do Jarosława Kaczyńskiego, to sądzę, że jego aktyw swą aktywność przesuwa w stronę konsumpcji ( niekoniecznie materialnej ) i są braki w moc zapału do walki.

  Więc należy zmobilizować tysiące księży, aby ci wskazali jak głosować, aby proboszcz nie odmówił babci i dziadkowi pochówku w poświęconej ziemi. Bo do cmentarza komunalnego daleko i wytrwają w orszaku żałobnym tylko najbliżsi – w tym spadkobiercy.

  Nie mam wątpliwości, że za wypowiedziami zdumiewającymi stoją cząstkowe odpowiedzi na pytanie: Co ja z tego będę miał?

  Nie znamy tarć w lonie hierarchii polskiego kościoła katolickiego.

  Zwróć proszę uwagę, że to larum podnoszą nielicznie i nie ma mowy o swoistym stadzie gęsi kapitolińskich. Geje i lesbijki nie będą blokowały wrót kościelnych. Heteroseksualni nie przyjdą i nie rzucą.

  Teraz po raz kolejny masz potwierdzenie, że jestem wulgarny bez wklejania słownikowych prohibitów i bez wspominania o jakimkolwiek Romusiu.

 124. Czy można obrazić polityka? Ależ można, wystarczy powiedzieć „Lech Kaczyński to najgorszy prezydent RP do 2010”. I już. Znowu mu zamordowałam.

  Widzę że z Szanownym Gospodarzem dzielę ulubieńca. Ten Gliński, co to za figura żałosna, nawet po PiSie, oby sczezł jak najszybciej, nie dojdzie do rozumu, nie wierzę.

 125. @Gekko

  Przypominam:

  http://www.kurshtml.edu.pl/html/odsylacz_do_adresu_internetowego,zielony.html

  W poniedziałek 19 sierpnia .2019 roku w Warszawie będzie parno, gorąco burzowo i nieżyczliwie dla centralnego układu nerwowego.
  Nie pij napojów sztucznie słodzonych będących po czymś, co znasz jako To jest to!

 126. @GajowyM.
  18 sierpnia o godz. 21:15
  Ty już nawet nie wiesz, czym jest agresja, skoro mnie o to posądzasz.
  Borowiki?, też lubię i sam zbieram, jak mam gdzie i kiedy. Bardzo źle pojmujesz moje wpisy, skoro uważasz, że zjadam tylko tłuszcze i samo mięcho. Czasami dodaję borowiki czy inne grzyby, właśnie do jajecznicy. Pycha mówię Ci.
  Chlebem żytnim też nie gardzę, a tzw. mizerię z ogórków jadłem nawet dzisiaj.
  No jak tu takiemu wytłumaczyć, na czym polega żywienie optymalne?
  Proporcje B:T:W tj. białka: tłuszcze: węglowodany jak 1 : 2,5-3,5 : 0,5-0,8 mierzone w gramach(g). A grzybiarzem jestem od 6 roku życia. Też lubię chodzić po lesie, to faktycznie odpręża. Ale żeby u mnie agresję widzieć, to trzeba patrzeć oczami szeroko zamkniętymi na oścież, że tak powiem.
  „Nie wiesz, co tracisz zapychając tętnice cholesterolem i maltretując wątrobę nadmiarem tłuszczu.”
  Akurat wszystko jest odwrotnie, jak napisałeś, tłuszcze są wchłaniane z pominięciem wątroby a bez cholesterolu, który powoduje to, że w ogóle żyjemy, nie masz zielonego pojęcia, chociaż po zielonym chodziłeś na grzybach.

  https://www.znak.com.pl/ksiazka/mity-o-cholesterolu-walter-hartenbach-122886
  To książka, którą powinien przeczytać każdy, kto stosuje lekarstwa obniżające poziom cholesterolu we krwi. W poradniku, napisanym przystępnym językiem, profesor Hartenbach rozprawia się z najpoważniejszymi błędami dotyczącymi aplikowania leków obniżających cholesterol oraz dokładnie objaśnia niebagatelne znaczenie cholesterolu oraz jego korzystny wpływ na ludzki organizm. Udowadnia, dlaczego powszechnie występujące schorzenia, których najbardziej się obawiamy, takie jak miażdżyca czy zawał serca, nie mają nic wspólnego z podwyższonym cholesterolem, i udziela rad, jak się przed nimi bronić. Autor obnaża prawdę o przepisywaniu przez lekarzy specyfików na cholesterol – obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski głównie dla firm farmaceutycznych, lekarzy oraz producentów margaryny. Mało kto zdaje sobie sprawę, na jak ogromną skalę umyślnie dezinformuje się obywateli co do domniemanej szkodliwości cholesterolu. Autor twierdzi, że wiele opinii na temat cholesterolu mija się z prawdą, oraz podkreśla fakt, że przemilcza się negatywne skutki obniżania cholesterolu we krwi. Mówi też o tym, że koncerny farmaceutyczne gotowe są „naginać” statystyki do swoich potrzeb, np. podając informację, że 80% społeczeństwa z powodu podwyższonego poziomu cholesterolu kwalifikuje się do leczenia środkami obniżającymi cholesterol. Przeczytaj i zastanów się, ile prawdy może być w stwierdzeniach prof. dr. hab. med. Waltera Hartenbacha.

  Miłej lektury, grzybiarzu antyagresiarzu!

 127. @Nefer

  Czy facio będący premierem z tabletu jest wart poważnych uczuć?

 128. woytek
  18 sierpnia o godz. 16:37

  „Płynąc dalej na tej fali efektownych propozycji tęgich głów, proponujących otwieranie nowej ery, można zaproponować prezydentowi Trumpowi zakup Polski”.

  Zarezerwowane przez Niemców. Nawet wyłożyli w latach 90. kasę na założenie w Polsce partii (KLD), co kiedyś ujawnił Piskorski, dawny działacz PO pokłócony z kolegami. Kasa miała docierać do Gdańska w reklamówkach. To szokujące jak niewiele jej trzeba było, by utworzyć przewodnią siłę panująca w III RP przez dwie kadencje; inwestycja zwróciła się z bonusem w osobie Tuska.

 129. BROKOZ
  18 sierpnia o godz. 15:04

  „Te Żydy to dranie! Ponad 25% „nobli” w nauce”.

  A wszystko to w Izraelu, czy trochę w USA i Europie? 🙂 Żydzi w GPU, NKWD i UB to oczywiście jacy tam Żydzi, ale Amerykańscy lub niemieccy nobliści to na pewno Żydzi. Pedofile i gwałciciele jak Harvey Weinstein, Romek Polański, Jeffrey Epstein to Żydzi, dranie, czy nie-Żydzi?

 130. wiesiek59
  18 sierpnia o godz. 12:44

  „Eksport religii i idei powinien być zakazany”?

  Jak w reklamie Media Markt: powinni tego zabronić.

 131. guzdra
  18 sierpnia o godz. 21:47

  Ale dlaczego poważnych? Ja czniam tego „Zbolałego Pierrota” jak go zdaje się określiła Staniszkis.

 132. Bar Norte
  18 sierpnia o godz. 10:24

  Z tym, że art 1583 KKK na który się powołałeś w brzmieniu:

  „Kto został wyświęcony w sposób ważny, może oczywiście ze słusznych z ważnych powodów zostać zwolniony z obowiązków i funkcji związanych ze święceniami lub otrzymać zakaz ich wykonywania (…), nie może jednak stać się człowiekiem świeckim …”.

  Inaczej mówiąc, kapłanem jest się na zawsze ― „Sacerdos eris in aeternum” (kapłanem będziesz i w wieczności) takie słowa padają w „Imieniu róży” Umeberto Ecco. To smutne, że lewica bywa bardziej kompetentna w sprawach Kościoła niż prawica. Kto jak nie Bar Norte cytuje Katechizm Kościoła Katolickiego. 🙂 Nie żyjący już Umeberto Ecco to oczywiście włoska lewica i wybitny znawca średniowiecza.

 133. @ Mauro
  Problem w tym, że Niemcy Polski nie kupią Mają wystarczająco dużo kłopotów z b.NRD. A było by dobrze 😉
  A do wypowiedzi partyjnych kacyków, którzy popadli w niełaskę należy podchodzić z dużym krytycyzmem. Jakiś ślad po tych pieniądzach by musiał zostać i PiS z całą pewnością by to wykorzystał.

 134. Nefer
  18 sierpnia o godz. 21:41

  ” Ten Gliński, co to za figura żałosna, nawet po PiSie, oby sczezł jak najszybciej …”.

  Oj żeby ci się nie sprawdziło, ale zupełnie inaczej niż myślisz, nienawiść jest przecież autodestruktywna. Do uczuć wyższych nie apeluję (postkomuna ich nie posiada), tylko do instynktu samozachowawczego.

 135. Poczta Berdyczów, coś tam coś tam.

 136. @ Mauro
  Czy Tobie płaci Piuro Propagandy PolskiejZjednoczonej PRawicy?
  Czy może z własnej woli udajesz idiotę
  Czy nie udajesz ?

 137. P.S.
  Jeżeli ktoś w Polsce zasługuje na miano postkomuny to jest to PiS
  Więc Ty, jako akolita tej partii pod to pojęcie się łapiesz

 138. Szanowny Państwo,
  obrazić można człowieka honoru.
  Bolszewia, która przeszła z żołdu ruskiego na żołd pruski
  z honorem nie ma nic wspólnego.
  Z poczuciem wstydu również.
  Czegoś takiego nie da się po prostu obrazić.
  Więc o czym mowa?

 139. @ woytek 16:37
  Czy polityków można obrazić?
  Podobno „polityk” z Kukiz15, który był autorem ustawy „O ochronie własności Rzeczpospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego”, a która została odrzucona przez PiS dnia 19 lipca 2019 roku jest już na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości?
  Polityk przeszedł z partii, która się rozpadła do partii, która daje mu po wyborach jesiennych szansę na chleb z masłem i w tym samym momencie przestaje go interesować „ochrona własności Rzeczpospolitej Polskie”, o której z taką „troską” upomniał się w projekcie ustawy, którą sam stworzył.
  Czy politycy to są jeszcze ludzie, czy już zombie?

 140. Ogladam retransmisje z Marszu zycia dla Polakow i Polonii, wRealu24, relacjonuje jakis facet, ktory powtarza ciagle”kochani moi”, „polscy patrioci”, miejsce to Oswiecim w drodze do muzeum Auschwitz, …ilez tu bydla antysemickiego. Dziwie sie you tube, e udziela miejsca temu kanalowi kanalii.

 141. „profesor Hartenbach rozprawia się z najpoważniejszymi błędami dotyczącymi aplikowania leków obniżających cholesterol oraz dokładnie objaśnia niebagatelne znaczenie cholesterolu oraz jego korzystny wpływ na ludzki organizm. Udowadnia, dlaczego powszechnie występujące schorzenia, których najbardziej się obawiamy, takie jak miażdżyca czy zawał serca, nie mają nic wspólnego z podwyższonym cholesterolem, i udziela rad, jak się przed nimi bronić. Autor obnaża prawdę o przepisywaniu przez lekarzy specyfików na cholesterol – obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski głównie dla firm farmaceutycznych, lekarzy oraz producentów margaryny.”

  Mój komentarz
  W jaki sposób profesor udowadnia, ze miażdżyca nie ma nic wspólnego z podwyższonym cholesterolem? Poprzez grę słów, czy poprzez eksperyment myślowy?
  Na rozwój miażdżycy ma wpływ wiele czynników jak wiek, mała aktywność fizyczna, nadciśnienie, cukrzyca, nadwaga, nieprawidłowy poziom cholesterolu, itd. Miażdżycy, jak wielu innych chorób, nie można zatrzymać, można ja spowolnić.
  Pzdr, TJ

 142. @ ozzy 23:07
  Czy ty, ozzy, jesteś filosemickie bydle? czy ciebie można obrazić, czy to po tobie spływa?

 143. Mauro Rossi

  Znów nie doczytałeś.
  Temat nieodwołalnych czy nieusuwalnych konsekwencji przyjecia w sposób ważny sakramentu święceń wniósł do dyskusji guzdra. Ja tylko przeniosłem ten temat na grunt Katechizmu Koscioła Katolickiego wskazując, że w jego świetle „niegodność” kapłana nie jest przeszkodą dla Chrystusa, który przez niego przemawia za sprawą sakramentu. Jego głos, jak powiada św Augustyn, „jeśli nawet przechodzi przez nieczystych (kapłanów), nie ulega splamieniu”.
  Na tym polega w świetle doktryny władza uświęcania w kosciele.

  Dzięki za miłe słowa na temat zainteresowań lewicy religią czy jej formalnymi ramami, regułami. Myślę, że to zainteresowanie wynika z potencjału lewicowego, które niesie ze sobą Pismo – głównie Ewangelie Nowego Testamentu. Wspomniałeś w tym kontekście o Ecco. Nie tylko o niego chodzi bo przecież wielu artystów związanych z lewicą, z róźnych dziedzin sztuki, ten temat inspirował co zaowocowało wspaniałymi dziełami. Zresztą już Marks to zauważał pisząc o „religii jako opium dla ludu” – czyli pocieszeniu, złagodzeniu bólu owego ludu. W czasach Marksa owym „opium dla ludu” było powszechnie stosowane laudanum z którego sam korzystał. Potem ta myśl Marksa została kompletnie zakłamana na skutek tendencji prohibicyjnych.

  Nie potrafię odpowiedzieć czemu prawica religię traktuje naskórkowo, „po łebkach” – głównie ceremonialnie. Tak jakby tylko z perspektywy władzy. Podejrzewam, że to po prostu wpływ „nieczystego” kleru, który na niej odciska swe piętno.

 144. Woytek wszopolak

 145. „Nieczysty kler” wynosi bandziorów na ołtarze co nie plami religii. Tak sobie myślę o „nieczystości” borowinowej dla duszy. Taplajmy się ! a będzie nam wybaczone.

 146. Szkoda,że Jędraszewski nie nazywa zarazą przestępczość w parafialnych opłotkach. Co widocznie nie prowadzi do splamienia owczarni bo KK milczy jak w czasie okupacji. Tak sobie myślę,że najciemniej jest pod parafialnym krzyżem a nawet amboną. Jaka owczarnia taki kościół w ramach religii po łebkach.

 147. Na cóż obraźnie kwitną nam poranne zorze…

  @ guzdra:
  Uprzejmie dziękuję za pomoc w naprawie gaźnika.
  Nic tak w polokokcie nie ubogaca inteligencji, jak powszechna oczywistość konieczności int-usera służenia mech-samochodo, dziś: tzw. programiście.
  Każdy w komunie przeszedł kursa reperacji paska syrenki pończochą a kijem od szczotki linki gazu w maluchu.
  Na ty kanwie, polokokta upowszechniła biezdurnym kursa programowania, niestety bez efektu obowiązywania user frendly interfejsów, jak na blogu „P”.
  Trza mieć zaprzyjaźnionego mechanika, by wola umysłu poruszyła malucha syreniego interfejsa.
  Bo w polokokcie mech-sam widzi w int-uzerach (aka: intruzerach) wraże interpejsy?
  Edukacja jest mocno przereklamowana jako bicz na inteligenta.
  BTW – żywienie się słodzeniem tak sztucznym jak roślinnym ma skutek wyłącznie zdrowotny, zdrowiu szkodzi obskurancka ignorancja zarządzania trwogą ciemnych mas, łykana przez nie jak przez pelikana na pohybel zarobionym na azbeście dutkom. Czuwaj!
  – – –
  @ jobrave
  Zasadniczy problem w analizie krytycznej relacji Kaczego Chowu Ojca Narodu ze suwerenem jest taki, że pożyteczni… no ci, chcieliby by reagował na głos społeczny, a dobrze zorientowany w mechatej mechanice mas mroków jelitowych Kacz progresywnie głos ten WYDAJE i GŁOSI, czyniąc go rzeczywistością. Wiedząc, że masy, para-inteligencji sondującej powiedzą co wypada, a przy urnie zrobią z nią co należy.
  I właśnie o tym behawiorze Kacza mówił niedoceniony Gość Passenta – Gugała.

 148. ozzy
  19 sierpnia o godz. 0:09

  Nurzanie się w ludowych parzenicach burzanu bezmózgów, jest jak maskowanie jedwabiem płonących stodół.
  Lud polokokty biega oszalały darmową jumą po gumnie z zapałkami, popędzany ze strazniczych dzwonnic kościelnych i nowogrodzkich wieżyczek obozu, narodowego, rzecz ciemna.
  Nie warto kłaść się szczapą na stosie placu apelowego jako masa erekcyjna stodoły.
  Ci, co za drutami, na wolności, niechże wzywają Trumana (Truman, Truman, spuść ta bania…), to jedyna rada.
  W międzyczasie, zgłoszenie jutubowi naruszenia regulaminu, tam to bywa, działa (w przeciwieństwie do rodzimych internetów, z serwisem „P” na niechlubnym czele).
  Serdecznie pozdrawiam, póki można.

 149. Trening personalny diety pudelkowej.

  „W jaki sposób profesor udowadnia, ze miażdżyca nie ma nic wspólnego z podwyższonym cholesterolem?”

  Dowodem na skuteczność jest skutek
  Dopisanie do dowolnej bzdury słowa ‚profesor’, wyzwalające odruch Pawłowa falsyfikacji bzdury poprzez szukanie w niej ‚sposobu’, jest prymitywnym ale skutecznym sposobem dowodu występowania lub symulowania inteligencji w otoczeniu bzdurzącego.
  A także testem na skuteczność rządów zdemoralizowanych kucht i zdeprawowanych debili w tak zedukowanym otoczeniu.
  Pzdr.

 150. @Gekko

  Od dawna jest znany mechanizm przeniesienia dbałości o prawidłowe użycie znaczników HTML takich jak odsyłacz do adresu internetowego.

  Przypominam, że cywilizowany człowiek nie ma zestandaryzowanego poczucia czasu, co potwierdziło się w niezwłocznie.
  Zatem znacznik otwierający często długo czeka na znacznik zamykający.

  Kryterium użyteczności jakiegoś sytemu informacyjnego w wersji cyfrowej jest to, czy zasięgający klient będzie niezauważalnie czekał na to co poda służący serwer.

  Swego czasu kilkakrotnie opisywałem przypadek komentarza napisanego w dymku do słowa natychmiast wychwyconego w treści podręcznika programowania:
  czyli trzeba poczekać.

  Od lat zorientowani komentatorzy blogów Polityki czekają na podsuwane im polecenia: pogrub oraz pochyl takie jakie znają choćby z MS Word.

  Wyjaśnienie jest proste: trzeba zapłacić.

  Jedynym wyjściem – zapewne niedługo tam dotrzemy – jest płacenie za komentowanie i to płacenie zróżnicowane z zróżnicowane frazy tekstu.

  Wystawianie rachunku może być zależne od absolutnie , nie masz racji , wszyscy – oraz innych wulgaryzmów.

  Do usług w miarę moich umiejętności.

 151. Szanowny Gekko,
  dziekuje i doceniam Twoja krzatanine na blogowych targowiskach,
  Pozdrawiam

 152. guzdra
  19 sierpnia o godz. 7:45

  Naprawdę bardzo dziękuję za pomoc, choć cokolwiek nie na temat.
  Ja nie mam problemu ze zdiagnozowaniem ani zawiłości kodu (na poziomie potrzebnym do korzystania z inteligencji), ani odgłosów zbyt luźnego paska rozrządu.
  Problem mają mechanicy, ponieważ jako klientom płaci im się za czekanie na opróżnienie serwerującego im portfelem inteligenta, a nie za rozwiązanie (oczywiście nie chodzi o wciskane przez nich „solucje”, a przywrócenie funkcjonlności wehikułu, tak kołowego czy informatycznego)
  Ja po prostu nie mam czasu na bycie serwerem dla samozwańczych klientów, bo mój czas (co dla nich bywa niepojęte) kosztuje więcej, niż ich stawka godzinowa.
  W omawianym przypadku zawiódł mnie „szymel” copy-paste wklejenia wzorca protokołu kodu zapewniającego własny tytuł linku.
  taki jak ten
  Niemniej, naprawdę bardzo dziękuję za sąsiedzką pomoc i pozdrawiam.

 153. @Nefer

  Fraza nie da się tego czytać jest tak gorąca, że aż poważna.

  Ja jestem zimny drań i mnie oszołomstwo ani grzeje, ani ziębi.

  Oczywiście nie odbieram ani mężczyznom, ani kobietom prawa do posiadania temperamentu i raczej unikam zaleceń w rodzaju:
  Proszę mniej ostro!

  Uważam, że ojczyznę mamy dojrzałą i dużą.
  Nie będę popadał w pychę i będąc okruchem leczył ją całą, ani stosował placebo.

  Gdy złudzenia Polskę kopną w dupę, to otrzeźwieje.

 154. ozzy
  19 sierpnia o godz. 7:49

  Oby w tej wzajemnie przyjaznej krzątaninie nie połączył nas zbytek żaru.

  Jaki jest emotikon na sardoniczny z bólu evil grin?

 155. Choroba jest karą boską za grzechy. Tzw.lekarze to też szamani uzdrowiciele,którzy różnymi sztuczkami i chemią próbują obejść wyroki. Z marnym skutkiem bo pacjenci prędzej czy póżniej i tak umierają. Co podważa celowość medycznych tricków. Wystarczy nie grzeszyć a zdrowie wróci ale modlitwa i taca mile widziane. Uzdrowicielom też daje zarobić czyli korzyść materialną podobnie jak korzyść polityczną daje straszenie wyborców seksualizacją dzieci czy patrzeniem na tęczę co może prowadzić do niepłodności. na pokolenia. Tak sobie myślę na podstawie zeszytu do religii str.57, 3 wiersz od góry. Z moją uwagą strachy na Lachy o tęczy.

 156. Ostatni tego pornka wyskok ofiarny.

  „Gdy złudzenia Polskę kopną w dupę, to otrzeźwieje.”

  Bez przytyków do Autora, trudno o bardziej złudne fałszywie inteligenckie przekonania, niż powyższe.

  Dowodzą tego Polskie Drogi, gdzie kohorty upojonych etylem polo-koktów trzeźwieją dopiero w prosektorium, niestety rzadziej trafiając tam, niż ich ofiary.

  Refleksja po długim łikendzie i wstrząsającym arogancką głupotą rozmówcy wywiadu w „Polityce” z milicjantem (nie inaczej) drogowym na tę okoliczność.

 157. @Gekko

  Wziąłem złudzenia w pochyłość, co by nie było na mnie.

  Na tym inteligenckim blogu prawie wszyscy cytaci a większość nie rozgryza, co oznacza pochył.

  Brak pochyłu dezorientuje bystrzaków.
  Krótko. Szybko. Głupio.

  Zdarzyło mi się uciec przed osiłkiem trenującym cios w mordę dzięki pytaniu: Ty tak na serio?

  Obcy wyraz jest mocniejszy od naszego.

  ***

  Zbrzydzeni mną:
  Polska i Ziemia mkną ku przepaści, a wy tylko czytacie!

  Pamiętam filmowy kryminał, w którym oszukany prze mafię rezygnuje z walizki z forsą. Uznał, że kiedyś trzeba skończyć ten festiwal strzelecki.

  Czyżbyś nie podzielał przekonania o atrakcyjności Nagrody Darwina?

 158. Pochyl się losie nade mną i wybierz właściwe kule z bębna loteryjnego.

 159. LGBT to dzieło Boga a jednocześnie próba dla KK jak traktuje boskie przesłania. Na razie reakcja przypomina odruch Pawłowa. W duchownych odżyły pokłady uprzedzeń nie spacyfikowanych przez święcenia. Jędraszewski staje się Palikotem KK. Tak sobie myślę,że w „temacie” LGBT KK wypiera się Boga. A wystarczy zapytać papieża po okresie rujnującego zdrowe myślenie celibatu czy znajomości wiary po łebkach. Jak mówią ludzie…

 160. Topnienie Grenlandii jest zbrodnią imperializmu USA.
  Trzeba wykupić, by utopić dowody rzeczowe.

 161. Wielu – w tym wspominana Karolina Lewestam – twierdzi,
  że współczesny człowiek musi być stymulowany obrazem.

  https://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM

 162. Emigrantkom i emigrantom z zardzewiałą polszczyzną wyjaśniam

  zdeprawowany debil maszeruje na prawo od Jarosława Kaczyńskiego. I czyta głównie tiszerty.

 163. III Rzesza w tle z korytarzem do Królewca. Jak nie sprzedacie Grenlandii to na was napadniemy. Tak sugeruje główny jankes jak ojciec chrzestny z propozycją nie do odrzucenia. Niemieckie geny to je to. Kupując od jankesów sponsorujesz zakup Grenlandii. Pomożemy ?!

 164. „Po wyborach parlamentarnych Wiosna ma przestać istnieć i połączyć się z SLD – wynika z tajnego załącznika do uchwały Partii Razem, do którego dotarł „Wprost”. W dokumencie opisano także inne wyniki rozmów między liderami lewicy.
  Dokument z początku sierpnia nosi nazwę „Tajny Załącznik do uchwały Rady Krajowej Partii Razem”. Zawarte są w nim ustalenia dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych oraz planów dalszej współpracy SLD, Wiosny i Razem. Okazuje się, że liderzy tych partii przyjęli ustalenia, o których – mówiąc delikatnie – nie informują opinii publicznej.

  W dokumencie czytamy, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej „na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem”.

  Z tajnego dokumentu wynika też, że Wiosna i SLD planują po wyborach powołanie wspólnej partii. Według rozmówców „Wprost”, będzie to de facto wchłonięcie Wiosny przez Sojusz. Przy czym obie nie oczekują od Razem, że się do nich przyłączy. Razem zagwarantowała sobie też prawo do powołania niezależnego koła w przyszłym Sejmie.

  Marcelina Zawisza, liderka Razem, indagowana przez „Wprost” o tajny załącznik nie odpowiedziała na nasze pytania. A rzeczniczka Razem Dorota Olko powiedziała, że nic o takiej uchwale nie wie, dlatego trudno jej to komentować. – Żadne umowy z partnerami nie są jeszcze spisane, negocjacje trwają, więc tego typu informacje po prostu mnie dziwią – powiedziała Olko. Czyli jak rasowy polityk uciekła od odpowiedzi.

  Z kolei Jan Śpiewak, felietonista i aktywista miejski, ujawnia na łamach „Wprost” inne kulisy lewicowych negocjacji. On sam wziął udział w spotkaniu z liderem SLD Włodzimierzem Czarzastym w sprawie startu do Sejmu działaczy ruchów miejskich. Twierdzi, że rozmowy od początku były pozorowane. Jego zdaniem, obecne ruchy na lewicy to umacnianie hegemonii Sojuszu i tak naprawdę śmierć partii Razem i Wiosny.

  „Po wyborach Biedroń znalazł się w sytuacji jak w słynnej anegdocie z Himilsbachem i angielskim. Himilsbach miał wystąpić w zachodniej produkcji, ale wymagało to nauki języka angielskiego. Himilsbach zrezygnował, tłumacząc: »Ja się nauczę angielskiego, a oni jeszcze odwołają film. I zostanę z tym angielskim«. Dzisiaj Biedroń został tak z partią, której nie chce i która jest dla niego ciężarem” – uważa Śpiewak.

  Biedroń – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – odmówił startu w wyborach parlamentarnych. „Decydując się na pozostanie w Brukseli, dał argumenty przeciwnikom, którzy od początku zarzucali mu, że Wiosna to projekt bardziej rodzinno-biznesowy niż polityczny. Wedle ich wersji plan zakładał, że do europarlamentu miał dostać się z Wrocławia partner Biedronia Krzysztof Śmiszek, zapewniając wpływy w Brukseli i wysoki poziom życia zarówno dla siebie, jak i Biedronia. Niestety, na skutek słabej kampanii i wpadek wizerunkowych plan się nie powiódł, a ciężar utrzymania rodziny przejął na siebie europoseł Biedroń” – twierdzi Jan Śpiewak.”
  / za „wprost”/

  Pozdrawiam tutejszych wielbicieli polskiej „lewicy” i jej prominentnych przedstawicieli – kombinatorów, kłamców i pieczeniarzy 🙂

 165. IV RP dogoniła politycznie Białoruś więc na zasadzie wzajemności wizyty prezydentów już są możliwe. Tak sobie myślę O take Polske…

 166. Grenlandia jest uprawniona do udziału w „torcie surowcowym” zwiazanym z Arktyką.
  Podzieliły go kraje okołoarktyczne.

  Pomysł kupienia Grenlandii jest z punktu widzenia biznesowego bardzo opłacalny.
  Prawa do eksploatacji surowców wartych wiele bilionów $ warte są inwestycji.
  Mała Dania sobie z tym nie poradzi, ale sprzedając koncesje koncernom, może jeszcze długo z nich żyć.

  zy coś do powiedzenia maja tubylcy?
  Jak to zwykle bywa, niekoniecznie……

 167. Bar Norte
  18 sierpnia o godz. 23:51

  „Nie potrafię odpowiedzieć czemu prawica religię traktuje naskórkowo, „po łebkach” – głównie ceremonialnie”.

  Spróbuję odpowiedzieć. To tylko robocza teza wynikająca z takiego widzenia świata koła, jakie tępymi zakreślam oczy. Cały świat traktuje religie naskórkowo.

  Każdy człowiekowaty osobnik rodzi się bez bogów, czyli jako ateista. Jego zmysły będące narzędziem poznawania świata i funkcjonowania w nim, postrzegają tylko to, co do nich dociera, a dociera wyłącznie materia. Bogowie to nie błąd natury, lecz błąd poznawczy człowiekowatych. Przyswajanie kultury, w tym wbijanie religii w ateistyczne dziecięce główki, nie zmniejsza ani nie niweluje działania zmysłów. Człowiek otępiony religijnie raczej nie zadaje sobie pytań: „Czemu Bóg nie chce mi się pokazać?”, „Czemu nie doświadczam fizycznie żadnych z nadprzyrodzonych rzeczy, które mi wmawiają?”. Ale to tylko rozum może z powodów religijnych takich pytań nie zadawać. Natura pytań nie zadaje, ale przecież człowiek się od niej nie wyzwolił – jest w nim, a żadnej nadprzyrodzoności w niej nie ma. Stąd człowiek religijny nieświadomie stoi w rozkroku: z jednej strony piąte przez dziesiąte niby wierzy w krasnoludki, z drugiej tych krasnoludków nie doświadcza. Jego życie jest chodzeniem po ziemi bez bogów, a nie po obłokach z Bogiem pod rękę. Religijne rytuały są więc uwzględnieniem przez zarządzających religiami naturalnej potrzeby obcowania z tym, co materialne – widzialne, słyszalne, dotykalne. Ogromna większość człowiekowatych to nie ludzie filozoficznej myśli, więc kościoły, modły, śpiewy, procesje, rytualne słowa, gesty, zwyczaje, materialne symbole (krzyż) lepiej przywiązują ich do religii niż najwznioślejsze kazania. Więcej: z czasem same stają się religią. Pustą w środku jak kościelny dzwon, ale przecież łatwiej bronić wściekłemu katolikowi niby atakowanego materialnego krzyża niż na przykład ewangelijnej mądrości „Kto z was jest bez grzechu, niech w nią pierwszy kamieniem rzuci”.

 168. Nie zadaje pytań bo boi się sąsiadów najczęściej nawiedzonych religijnie po łebkach, bo w środku duchowa Sodoma i Gomora. Tak sobie myślę,że religia „nadziejowa” w modlitwie daje zarobić jak na suplementach diety. Za co łaska w rozliczeniu.

 169. M.Rossi
  „Kapłanem jest się na zawsze”.

  NT wspomina o kapłaństwie tylko w odniesieniu do judaizmu.

  W religii założonej przez Jezusa z Nazaretu, nie istniała opłacana klasa
  duchownych. Jej utworzenie w III wieku, było efektem odstępstwa od czystej nauki zawartej w Ewangelii.

 170. …oj jak oni sie zawstydzili ci wielcy politycy czytając pański artykuł oj oj !!!! panie Danielu oni i tak maja wszystko w d,,,, bo suweren tak chce !!

 171. Nieświęta trójca:

  Rachoń, Klarenbach, quentin.t

  Szczeżuje uciekają z wody gdy taki wejdzie do rzeki.

 172. Przepychanki opozycji przypominają żebraków pod kościołem bijących się o miejsce przy wejściu. Teraz ustawili wspólny kapelusz wyborczy zwany listą w optymalnym miejscu. Tak sobie myślę,że polityczne żebranie też ma swoje granice czasowe a teraz czas na salony. I po dotację państwową do podziału już do kapelusza partyjnego. Dotacja z urzędu to już nie są żebry od podatników. One się należą. Z bożą pomocą.

 173. „Beata Szydło czuje się dobrze – mówi nam minister Andrzej Adamczyk, który pojawił się na miejscu. ”
  Nie wiem czego ministrem jest A. Adamczyk ? Zdrowia ? Jak to sie stalo , ze tam przejezdzal a jezeli przejezdzal to po co i czy w eskorcie poilcji z wlaczona sygn. dzwiekowa i swietlna , a jezeli z wlaczona to dlaczego sie zatrzymal ? . Jezeli nie przejezdzal to kto go wezwal i po co ? Czy to byla katastrofa w ruchu ladowym ?

 174. pombocek
  „Kto z was jest bez grzechu, niech w nią pierwszy kamieniem rzuci”.

  Niestety, nie jest to „przykład ewangelijnej mądrości”. Relacja o kobiecie w której obronie rzekomo stanął Jezus, jest apokryfem.

  Została ona dodana do sprawozdania apostoła Jana, wiele lat po jego śmierci. Nie ma więc jej w najstarszych manuskryptach biblijnych.

 175. „minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. ”
  To jednak byla katastrofa ale infrastruktury .. nie zadzialaly alkomaty ? ( tak to chyba sie nazywa ?)

 176. @olborski, 19 sierpnia o godz. 11:14

  „Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym była premier dostała 450 zł mandatu i 6 punktów karnych. W niedzielę wieczorem europosłanka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zatrzymała się przed skrzyżowaniem na zielonej strzałce.”

  A minister zajął się stanem zdrowia sprawczyni wypadku, bo ją akurat skądś znał 😎
  Chociaż jako minister infrastruktury powinien zainteresować się stanem słupa, w który uderzył samochód ofiary tej kolizji.
  Słup ucierpiał znacznie i został amputowany.

 177. Milosc tak pieknie tlomaaaczy .. ale to i tak dziwne bo min infrastruktury porzeciez mnie nie zna (!?)

  „Ja nie wiem, co się stało. (…) Byłem właśnie w Krakowie w tym czasie, gdy doszło do tej kolizji. Jestem tutaj, nie jechałem tym samochodem, dostałem informację, że była kolizja
  – wytłumaczył minister Adamczyk. „

 178. Co?
  Szydło uznała swoją winę popełnienia wykroczenia i przyjęła mandat?
  Nie zwiała z miejsca kolizji jak onegdaj Celiński a ostatnio Cimoszewicz?
  Skandal!!!

 179. Byla premier madam Szydlo tez mnie nie zna wiec jej samopoczucie ..itd a poza tym to nie moje i nie moj tylko cudzy interes i nie ma co sie obrazac..
  .. „Co mężatka, religijna kobieta, matka księdza robiła sama w samochodzie o północy w NIEDZIELĘ??? „

 180. hetajr:
  „Nieświęta trójca:
  Rachoń, Klarenbach, quentin.t”

  Witam stałego widza I Programu TVP!
  Oglądasz w podziemiu, czy siedzisz w ZK i nie masz wyboru?!
  No, chyba, że to na zasadzie powielania pomysłu z „samych swoich”:
  ” – bo ja, jak się dobrze napatrzę, to potem tak nienawidzę!…”

 181. quentin te
  „ostatnio Cimoszewicz ”

  ‚W roku 1814 w paryskich knajpach pojawili się kozacy, którzy żądali szybkiej obsługi machając nahajami i krzycząc „Bystro! Bystro!”. Tak właśnie powstało bistro.

 182. pombocek
  19 sierpnia o godz. 10:24

  Mój komentarz
  Tak jest pombocku, rytuały utrzymują ludzi przy religii, stają się same religią, rytuał wygrywa z nauczaniem, rozumieniem i refleksją. Wiara pozostaje pusta, zostaje wypełniona praktyką obrzędów upostaciowujących bóstwo, przywołujących je do wyobraźni.

  Ubóstwianie staje się dowodem na istnienie boga, modlitwa „łącznością”z nim, świętowanie pobożnością. W Umęczonej więcej nie trzeba, by religia trwała.
  Biblia stoi nie ruszona na półce w domu wyznawcy i jest nadal Pismem Świętym, ale wyznawca pozostaje w stałym przekonaniu, że świętość rytuału jest wystarczająca, ważniejsza i bardziej potrzebna niż Święte Pismo.
  Bóg nie przemawia poprzez Pismo, Bóg przychodzi poprzez rytuały. I chwatit.
  Pzdr, TJ

 183. Jarek nakazał płacenie od ręki mandatów nałożonych przed wyborami do Sejmu.

  Gdyby nie przeczucie nadchodzącego osłabienia reprezentacji w Sejmie nękająca jego gwardię, to by tak się nie spieszyli na drogach.

 184. Quentin,
  zapomniałeś o Bęgowskim (ksywka – Ania).

 185. olborski:
  cóż, wyobraź sobie, że znana mi jest etymologia terminu „bistro”.
  Celiński jadąc z ówczesną partnerką samochodem po nocy przywalił w płot, bo niewątpliwie wracał z bistro. No i zostawił auto a następnie zwinęli się z laską bystro
  Jak to mawiał któryś – taka sytuacja.

 186. legat:
  Ani Grodzkiej – Bęgowskiego nie da się zapomnieć.
  Jej/jego taniec z Ryszardem Kaliszem przeszedł do historii.
  Obciachu.

  Ach, przypomniało mi się – a propos Kalisza. Czy to nie przypadkiem nie jego aktualna, coś o 50-lat 🙂 młodsza żona nie prowadziła ostatnio w stanie, hm, wiadomo, jakim? Zaś sam Ryszard zaprzeczał temu faktowi w mediach tak długo, dopóki żonce – także adwokatowi – nie przedstawiono zarzutów z art. 178 a par. 1 Kodeksu karnego?
  Etyka adwokacka. Było kiedyś takie pojęcie.

 187. Quentin,
  a o wypadkach i kolizjach Liliany Zielińskiej i sprawy ze zdarzeniem z Jackiem Kurskim słyszałeś? To przecież przykłady „ukręcania łba” sprawom. Więc tak się nie rozpędzaj, bo możesz Lilianę spotkać na drodze, co „grozi śmiercią lub kalectwem”.

 188. Liturgia kościelna jak musztra wojskowa padnij ! powstań! padnij ! powstań !…aż do wyznania mea culpa. Tak sobie myślę,że przyznanie się do grzeszności to jak po komendzie Irasiad ! Nie ma niewinnych są tylko żle zmusztrowani.

 189. quentin te
  Nie wiedzialem , ze Celinski jest ojcem ksiedza a i syn Cimoszewicza zajal sie czyms pozytecznym ale zdaje sie .. w Paryzu drewniane ploty to juz dawno rozebral Bonaparte , a i u nas dal nam przyklad jak je rozwalac

 190. W przekazach religijnych jest bardzo dużo opisów zjawisk tęczy towarzyszących postaciom z pierwszych stron ówczesnych tabloidów propagujących zasady religii. W przystępny sposób nawet obrazowo. Tęcza miała obok aureoli podkreślać wyjątkowość prezentowanej postaci a nawet nadać jej cechy boskie. Tak sobie myślę,że tęcza w otoczeniu LGBT to przypomnienie o boskim pochodzeniu. Proste jak budowa cepa. Dla ludzi normalnych ale nie dla „palikotów” w sutannach. Palenie kota to przestępstwo.

 191. „w Paryzu drewniane ploty to juz dawno rozebral Bonaparte , a i u nas dal nam przyklad jak je rozwalac”

  Nie dał skutecznej, widać, recepty, bo płot okalający Stocznię Gdańską w 1980 roku nie dość, że stał, to na dodatek nie dał się przeskoczyć.
  No i przyszły Noblista musiał użyć do sforsowania ogrodzenia motorówki.
  Nieżyczliwi mówią, że łódka była biało – błękitna. 🙂

 192. Witam stałego widza I Programu TVP!
  Oglądasz w podziemiu, czy siedzisz w ZK i nie masz wyboru?!

  quentinie.t,

  jestem dobrowolnym i zagorzałym oglądaczem przede wszystkim publicystyki na TVP Info ale nie gardzę też Wiadomościami. Obydwa pasma TVP dostarczają mi wiele niekłamanej radości, a i rozrywki. Tyle przemilczeń, manipulacji, półprawd i kłamstw nie było w TVP od bardzo dawna. Dodam, że oglądam w dużym skupieniu aby czegoś z ww. nie pominąć.
  A jak pomyślę, że są tacy, którzy w to wszystko co głosi TVP wierzą, to ogarnia mnie wręcz ekstaza.

 193. olborski
  19 sierpnia o godz. 12:23
  quentin te
  „ostatnio Cimoszewicz ”
  ‚W roku 1814 w paryskich knajpach pojawili się kozacy, którzy żądali szybkiej obsługi machając nahajami i krzycząc „Bystro! Bystro!”. Tak właśnie powstało bistro.

  E Ty, Qurwik to bystrzak faszystowski. Uważaj bo on ma kolegów 🙁

 194. legat:
  nie wiem, kto to Liliana Zielińska, ale się dowiem.

  Myślałem początkowo, że chodzi o Lilianą Urbańską, wokalistkę jazzową, a prywatnie żonę Krzysztofa Sadowskiego, muzyka, prezesa Federacji Jazzowej oraz animatora programów muzycznych w tv z udziałem dzieci. Z którymi to, głównie małymi dziewczynkami, muzyk bawił się w sposób dość niekonwencjonalny. Owa Liliana zaś twierdziła, że to kalumnie.
  Po dwóch tygodniach opisywania działalności tego pana w mediach innych, iż „der Onet” i „Gejzeta Wyborcza” – dziś nadredaktor Michnik wydał polecenie, aby przerwać milczenie.
  No i zdziwienie czytelników gazety: „pedofil, a nie ksiądz – jakże to możliwe?!”. „To skandal, przecież nie było wyroku sądowego”.
  No to skandal podwójny dziś mamy:
  Szydło nie uciekła z miejsca kolizji,
  artysta – celebryta okazał się pedofilem.

  Jak żyć, legat, jak żyć?! 🙂

 195. Słynni kolaboranci: Potocki wywozi 700 skrzyń z niemiecką asystą. Tak sobie myślę czy nie było lepiej jako asystę wziąć samozwańców „patriotów” świętokrzyskich. Zdążających w tym samym kierunku ustępując Armii Czerwonej bo nie chcieli się spocić z zawodowcami. Mordowanie sąsiadów jak polowanie na kaczki to przyjemniejsze hobby.

 196. hetajr:
  sytuując się jako wierny oglądacz wiadomości i publicystyki w tvp potwierdziłeś, to, o co cię podejrzewałem. No i masz z tego radość i satysfakcję.

  Ze smutkiem stwierdzam, że ja, jako widz tvn i tvn24, mam nos spuszczony na kwintę. Smutek wieje z tego tefałenowskiego błękitu, telewizji stworzonej przez byłych esbeków i ich współpracowników, z licznym udziałem wśród zaproszonych gości tychże. A kiedy do akcji wkracza TW „Stokrotka” smucę się jeszcze bardziej – pani ta, kiedyś pełna werwy, teraz – jakby brzemienna w prognozę o przerżnięte wkrótce przez jej faworytów wybory – jakaś nieswoja.

  Jak, nie przymierzając, mag i stasieku. 🙂

 197. „Szydło nie uciekła z miejsca kolizji,
  artysta – celebryta okazał się pedofilem.”

  Mała rzecz, a cieszy, na tym bezrybiu.
  Jeszcze tylko jakiegoś murarza-pedofila dorwać, a @q. dozna orgazmu online.

 198. Ludzie mówią,że pasy cnoty dla ministrantów będą refundowane przez PFRON. Tak sobie myślę,że to reakcja na wezwanie pewnego kawalera odczepcie się od naszych dzieci. Doświadczonego kawalera.

 199. quentinie.t

  jako nieodrodne dziecko PiS oraz jego propagandy, musiałeś coś sobie zamanipulować. To jest silniejsze od Ciebie.
  Odpowiadając mi o godz. 13:47 byłeś uprzejmy cytując moją wypowiedź, pominąć wyraz dobrowolny.

 200. Przywitanie chlebem i solą jest wyrazem szacunku dla witanego. Ale nie dla żony Netanjahu. Kawałek chleba przekazany przez męża po ułamaniu i skosztowaniu po prostu rzuciła w Kijowie na ziemię jak peta. Tak sobie myślę,że gdzie diabeł nie może…Wyborcy w Izraelu pochodzenia ukraińskiego podsumują ten gest.

 201. Czy politykowi można ubliżyć pyta w tytule red D. Passent ?
  Gdyby użyć takich ocen : jak np;
  Popsolity kłamca ,łgarz ,oszuścik ,megaloman itp i adresować do premiera .Morawieckiego ,to nie byłbym w stanie go dotknąć . Ten facet od lipca już kilkanaście razy lądował na Śląsku .( nr1 na liscie PiS w Katowicach
  Byl bisko pomnika Korfantego ( obok pomnik na wałachu Marszałka ) wielką mowę palnął w czasie Defilady Wojska 15 sierpnia ) o tym wielkim Ślązaku Korfantym ,ale nie pofatygował się z wieńcem pod jego pomnikiem ( armia składała przy pomniku Marszałka- tuż obok )
  Instrumentalnie wykorzystują PiS-owcy G. Śląsk i jego historie ( nawet nie starają się czegokolwiek dowiedzieć – ZERO Gamonie .
  Dziś ten notoryczny kłamca pojawił się w Fabryce OPLA w Gliwicach _ dumny jakby to fabryka pisowska była ,,, a bo 20 lat jeszcze będą składać samochody dostawcze _ Kurcze nie polskie przecież ._ po prostu montownia .

 202. Na szczęście Krym a teraz Donbas stosują śląskie metody powrotu do macierzy. Tak sobie myślę,że Ślązak potrafi jak chce. A jak nie chce to robi roladę,kluski śląskie i modrą kapustę.

 203. „W momencie kiedy dochody spadną na tyle, że banki znajdą się na minusie – a powinno do tego dojść pod koniec przyszłego roku – będziemy świadkami drastycznego ograniczenia dostępności kredytów, bo straty spowodują erozję funduszy własnych banków. Ich posiadanie jest warunkiem udzielania kredytów. Brak kredytów doprowadzi do fali bankructw niewydolnych, a następnie też zdrowych przedsiębiorstw. Spirala będzie się nakręcać” – mówi menedżer.

  Jak przewiduje, efektem będzie masowe bezrobocie. Zaczną też upadać instytucje finansowe, gdyż firmy przestana spłacać kredyty. Europejski Bank Centralny będzie próbował sytuację ratować poprzez dodruk pieniędzy – bo państwa nie będą ich miały.
  https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1426453,niemiecki-ekonomista-euro-prowadzi-do-dewastacji-gospodarki-niemiec.html
  ============

  Logicznie myśli….

 204. hetajr
  19 sierpnia o godz. 14:38

  Dziś to pisz na Berdyczów, o tej porze p. Rysio jest już betka. Czekaj jutra.
  My tu się znamy jak łysa konie:)

 205. LGBT w seminariach to wypalenie się KK w obecnej postaci celibatu. Tak sobie myślę,że „palikotyzowanie” to bój ostatni. Za nami tylko Wołga.

 206. Jeżeli celibat a wcześniej święcenia nie są biologiczną kastracją też, to Watykan ma problem. Bo pociąg seksualny ma większą moc niż narzucona przez ludzi w sutannach wstrzemiężliwość. Bóg nakazał rozmnażacie się czemu przeczy celibat. A życie pokazuje odstępstwa wyświęconych. Celibat to nie jest boskie przykazanie. Tak sobie myślę,że wyborcze ratujmy nasze dzieci, to wezwanie do zniesienia celibatu bo w nim tkwi podłoże parafialnej pedofilii. Ożeńmy proboszcza dla dobra kraju ! Pomożemy ?!

 207. Macierewicz też nie uciekł spod Smoleńska. Ale bloczki obiadowe mogły przepaść. To wielkie marnotrawstwo żywności w czasach głodu. Tak sobie myślę,że głód wywołuje reakcje na poziomie odruchu Pawłowa.

 208. Quentin,
  ale Kurski uciekł do lasu. Może się wystraszył i zdefekował w gacie i musiał. Wkrótce się znalazł ale niektóry twierdzą, że nie wiadomo na pewno kto był za kierownicą.

 209. Piszeta i piszeta tyla to moży ja cuś wreszci napiszy bu mału tu PRAWDY.
  Wczora na Nszy Świenty na dwienaste gudziny my byli i Siondz Probuszcz muwjuł kazani. Kiedyś tak si zwału ży kazani bu tera to je chamilja. Probuszcz muwił ży Pan Prezys Kaczyjski je jak Pan Jezus ży kocha szyskie ludzie nawyt te z Płatformy i inne kumunisty i złudzieje tak jak Pan Jezus kochał nawy faruzłusze co Gu Ukrzyżowały i inne piłaty i te łotry co z niem wisiały pu bokach. I te handlarze co jem szczenki z tuwarem puruzbijał. Bu jakby na tych szczenkach byli rużańcy albu ubrazki z Papierzym Polskim Janym Pawłym Drugiem halbumy albu inny świenty tuwary jak na udpustach to ja rozumię i Pan Jezusali tyż by nic ni gadał a tam była kapusta byli buraki cybulja kukrudza bub czosnyk ugurki i łachy tyż tam byli. I jak to tak chto to widział!?
  A co ja mujego Brajanka ni kocham jak to muj syn je. A wieli razy si na niegu puwydzierał wieli razy pasem w dupe dostał. W subote całegu harbuza w spiżarcy zjad tylku samy łupy zustali a baba spycjalnie z bidronki z Gruszczyny przywiezła żyby my w niedzieli szyski pu ubjedzi zjedli. I takży samu Pan Prezys i Pan Jezus. Kocha i przybacza ali kare być musi jakeś źle zrobił i grzych masz.

 210. wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 16:08
  Wyglada na to, ze konczy sie era dominacji lichwiarzy.

 211. MietykPisieluk_Poljak.Katolik!
  19 sierpnia o godz. 17:40
  Oj, cos mi sie, kochany, wydaje, zes ty jest po prostu miekki ciulik z prtasim mozdzkiem.

 212. *Wspaniały pomysł * tak ocenił red Kraśko zamiar Donalda Trumpa dot . wykupienia od Danii Wyspy Grenlandii !
  Przecieki z administracji Trumpa taktowałem ” ogórkowo ” ale TVN24 pokazal samego Trumpa który to potwierdził i dodał ,że będzie na ten
  temat 2 września rozmawiał w Kopenhadze .Premier Dani skomentowała krótko to jest Dania – nie na sprzedasz .
  Mnie wkurzyła opinia Kraski He * wszystko jest możliwe kiedyś Alaska kupiona a teraz Grenlandia * przecież jeteśmy w NATO – mówi Donald zwariował megaloman
  Wnioski
  Chcesz obiektywnych wiadomości _nie oglądaj TVN Świat – propaganda amerykańska For poczta , a Kraśko z prof Lewickim na czele

 213. Levar
  19 sierpnia o godz. 17:40

  Bardzo wysoko opłacani finansiści, głowią się nad problemem utylizacji tego „papiru ”
  służącego do wymiany towarowej na świecie.
  Nie można wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, bo leszcze wpadną w panikę.
  Ciekawe, co wymyślą?

  Konfiskata złota już była w USA, unieważnienie banknotów o wysokich nominałach w Indiach, również.
  Tyle że ten papier w ilościach 6-8 razy przekraczajacy PKB świata, to sporo za dużo.
  Wyjściem byłoby kilkukrotne zwiekszenie wartości złota.
  Tylko że na COMEX, też papier…..
  System finansowy narzucony światu przez zachód, to house of cards……

 214. Legat,
  Przeczytałem uważnie polecany przez Ciebie, w poprzednim wątku, artykuł w cenionym przeze mnie „Przeglądzie” i moim zdaniem akurat ta publikacja ma więcej wspólnego treściami właściwymi tabloidom niż z rzetelnym potraktowaniem sprawy.
  Zacznijmy od umów indemnizacyjnych z lat 1948-71 roku, czyli umów (odszkodowawczych) podpisanych przez Polskę – i na razie na nich skończmy. Chodzi o bilateralne umowach międzynarodowe dotyczące przyznania rekompensat za mienia utracone „przez cudzoziemców wskutek nacjonalizacji lub wywłaszczenia w Polsce Rzeczpospolitej Ludowej”.

  „Istotą układów było wypłacenie przez państwo polskie określonej sumy ryczałtowej danemu państwu. Po zapłacie państwo polskie, jego obywatele i osoby prawne było zwalniane z odpowiedzialności odszkodowawczej w stosunku do takiego państwa, jego obywateli i osób prawnych. Zobowiązania odszkodowawcze przechodziły na państwo, które otrzymało od Polski określoną sumą ryczałtową („globalną sumę odszkodowawczą”)”. – tako rzecze wikipedia.
  I jeszcze to rzecze:
  „Suma ryczałtowa była przeznaczona na odszkodowania dla cudzoziemców, służyła też jako pokrycie wierzytelności danego państwa wobec państwa polskiego i pokrywała odszkodowania dla podmiotów gospodarczych, tj. osób prawnych”.

  Zwróciłeś zapewne uwagę, że określenie „cudzoziemiec” przewinęło się w tych cytatach dwukrotnie.
  Kto to taki, ów cudzoziemiec, otóż według wikipedii, ale też i tuzina słowników języka polskiego:
  „Cudzoziemiec, obcokrajowiec – osoba nieposiadająca obywatelstwa państwa, w którym przebywa”. [wikipedia]

  Teraz bardzo istotne – choć retoryczne i głupie jednocześnie – pytanie: Czy obywatele polscy mogli być – według wyżej cytowanej definicji – cudzoziemcami, skoro cudzoziemcem jest „osoba nieposiadająca obywatelstwa państwa, w którym przebywa?”
  I – w zasadzie -dalsze pytania są już zbędne, ale ja zadam jeszcze jedno, też głupie: Czy polski obywatel niebędący etnicznym Polakiem, jest, czy nie jest polskim obywatelem?
  Tych głupich pytań można by mnożyć, ja dodam tylko, na wszelki wypadek zresztą, że cudzoziemcy, którzy utracili swoje mienie, owszem otrzymali odszkodowania, ale obywatele polscy, w znakomitej większości nie otrzymali ich do dziś.

 215. jobrave
  19 sierpnia o godz. 19:06

  Nielogiczne…..

  Amerykański krewny Żyda zabitego w Polsce, będzie CUDZOZIEMCEM.
  Te wszystkie organizacje, ubiegające się o mienie bezspadkowe, nie są KREWNYMI ofiar.
  Tylko ścierwojadami.

 216. Tera si Pan Posła Bugdana Penka czypiajom ży na dewani w sejmi w kurytarzu pjany spał. A un sam muwjuł ży chory był ni pjany. U nas tyż tak byłu. Jendryk Kupiak ze Zamłynia tyż leżał kołu poczty szyski myślały ży un pjany a un umar i niżywy był. A nawyt jak trochu pjany był to dzie miał spać na betoni? Zawszy to dewan ciepłu trzymie. I żyby mu si nierki zaziembili i bęchyrz? Takieści mundre som?

 217. Czy ktoś sprawdzał legalność uwłaszczania się Żydów nad Wisłą na podstawie weksli co przypomina warszawską reprywatyzację. Przez skup wierzytelności. Tak sobie myślę,że tzw.kamienicznicy dorobili się na gołodupcach. Wasze kamienice to solidarnościowy pomysł…

 218. wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 19:23

  jobrave
  19 sierpnia o godz. 19:06

  Nielogiczne…..
  __________________________________________
  Nie kombinuj i nie kwestionuj prawa spadkowego.

 219. Sygnalizujac potencjalną katastrofę, w podejmowaniu inwestycji na rynkach finansowych, Stanow Zjednoczonych, Rothschild zmniejszyl inwestycje RIT Capital Partners w dolara o prawie pięćdziesiąt procent. W dniu 31 grudnia 2016 RIT Capital Partners odnotowano 62 procent wartości aktywów netto inwestycji w dolarach amerykańskich. W najnowszym raporcie opublikowanym przez RIT Capital Partners w dniu 30 czerwca 2017 roku, firma posiada 37 procent wartości aktywów netto inwestycji w dolarach amerykańskich.
  https://thedailycoin.org/2019/08/18/rothschild-dumped-massive-amounts-of-us-assets-sending-an-ominous-signal/
  ==========

  Ewakuacja?

 220. Pisałem o umowach indemnizacyjnych i o błędnym przekonaniu, że one załatwiły wszystkie roszczenia majątkowe hurtem, tymczasem dotyczy to wyłącznie cudzoziemców – obywatele polscy takich świadczeń nie otrzymali, ponieważ nie byli cudzoziemcami. Sprawa kolejna – właściel wierzytelności może z nią robić co mu się żywnie podoba – sprzedać, scedować, zapisać kosmitom, reptilianom, Mietkowi Pisielukowi, Tobie itd.

 221. @wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 19:23
  Amerykański krewny Żyda zabitego w Polsce, będzie CUDZOZIEMCEM.
  Te wszystkie organizacje, ubiegające się o mienie bezspadkowe, nie są KREWNYMI ofiar.
  Tylko ścierwojadami.
  ……………………………….
  Zgadza się, ale przez to teraz kojarzyć nas będą z antysemitami.
  A koto jest największym?, odpowiedź jest pod tym adresem;
  http://pomazancowy.blogspot.com/2015/01/zydzi-saa-najwiekszymi-antysemitami-na.html

 222. Z doskoku
  Czasami piszemy tu o tenisie, w zasadzie o gwiazdach tenisa. W sukurs przychodzi Marcin Piątek z artykułem w tygodniku POLITYKA „Gem, set, cash”. Polecam cytując ostatnie zdanie artykułu „Wiara jest w tenisie ważna mniej więcej tak samo jak pieniądze”

  W tym samym numerze POLITYKI pisze Ludwik Dorn. „Dla wszystkich partii opozycyjnych przeciwnikiem symbolicznym i nominalnym będzie PIS, natomiast przeciwnikiem realnym – inne partie opozycyjne”
  Czy coś dodać?

 223. jobrave
  19 sierpnia o godz. 20:21

  Założenie, że za dawne majątki nielicznych, maja obecnie zapłacić liczni- i to w obecnych cenach- jest skrajnie antypolskie.
  Moim zdaniem.
  Interesy jednostki nie mogą stać wyżej niż interesy społeczności.

  Bronisz interesów jakichś anonimowych ludzi, którzy w eksploatacji roszczeń zwietrzyli interes życia.

  Prawnicy Gomułki byli dobrzy w swym fachu.
  Zabezpieczyli nas przed sępami.
  Partia Interesów Syjonistycznych- PiS, stara się to odwrócić.

 224. guzdra
  19 sierpnia o godz. 9:00 (i dalsze, a niemniej i wcześniejsze…)

  Panie guzdra, Pan nadajesz na blogu słowu „wariacje” najwyższe loty, z honorem, który oby uniknął losu Ikara pod palącymi promiennie obrazami… hihi.
  Kto bylby czuł się zbrzydzony (WTF?, z naciskiem na who) – głąb.
  Bynajmniej nie ja.

 225. Rozumiem forsowanie interesów plemiennych.
  Jako że należę do plemienia Polan, popieram te interesy.
  Inne plemiona niespecjalnie mnie interesują……
  Trzeba się czasem dookreślić.

 226. jobrave
  19 sierpnia o godz. 19:06

  Ciekawie piszesz o odszkodowaniach i cudzoziemcach, ale jakby za mało ciekawie.
  Z Twojego tekstu wynika, że Polska spłaciła ew. roszczenia dochodzone w imieniu obywateli innych państw przez te państwa. Czyli wobec Polski aktualnej – cudzoziemców, w tym tych będących spadkobiercami lub ongi obywatelami państw innych, niż to wnoszące roszczenia (np. RP, tej drugiej).
  USA nie ma ani intencji ani możliwości dochodzenia praw w imieniu obywateli innych państw (np. II RP), czyli …cudzoziemców.
  Trochę to skomplikowane, nieprawdaż? Jak znalazł na ruszt Pisieluka, niechże to objaśni swoimi słowami… 😉
  Pozdrawiam ogromnie.

 227. @ MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Co zrobić, jak jest coś nie do wiary?
  W sąsiednich opłotkach (innych, niż Pana guzdry Ochotkach) wznosi się wielometrowy pomnik Jana Pawła, któremu dwa dziateczki z klęku zaglądają pod sutannę od frontu w miejscu, gdzie odnóża tracą swą banalną nazwę i funkcję.
  Dla mnie to jest nie do wiary, ale ja to widzę codziennie przelotem… możem ja jakiś noworodek bezbożny znad Jamna?

  Nb wiara noworodków od lat znajduje się pod baczną uwagą neurofizjologów, eklezjastów i mamek, jakkolwiek jedynym stwierdzonym dotąd objawem zjawiska, jest ustawiczne ciumkanie.
  Trochę mało, by wierze noworodków zaprzeczyć wykluczając ciumkanie spoza kręgów rytuałów wrodzenie liturgicznych.

 228. Kilka dni temu pisałem, że sąd brytyjski na Gibraltarze nakazał zwolnić irański tankowiec z ropą, który został zajęty przez armię brytyjską w ramach sankcji nałozonych na Iran.
  Dwa dni później media poinformowały, że sąd w USA nakazał zatrzymać na Gibraltarze zajety tankowiec – co stało w sprzeczności z wcześniejszą decyzją brytyjskiego sądu.

  Tym niemniej decyzję brytyjskiego sądu wykonano. Tankowiec został zwolniony i odpłynął z ładunkiem ropy do Grecji.
  Pytano o to rzecznik brytyjskiego sądu oświadczył, że na terenie UE nie obowiązuje jurysdykcja USA.

 229. „…Tankowiec został zwolniony i odpłynął z ładunkiem ropy do Grecji…”

  A jeszcze wczoraj na falach mediów i listów przewozowych płynął zgodnie z przeznaczeniem (wspomnianym w wyroku sądu UE) do Syrii.

  Maluczko a ujrzycie Syrię, i znowu maluczko, a ujrzycie Grecję – oto właściwa sieci i blogom jurysdykcja nie usuwalna, bo wyłącznie wyznawalna.

 230. Gekko, Wiesiek,
  Za chwilę w Nowym Jorku Magda Linette zagra z Estonką Kanepi, pozwólcie mi zatem, że odpiszą późnym wieczorem lub jutro.

 231. Gekko
  19 sierpnia o godz. 21:19

  Ponoć, nie ma syryjskiego portu nad morzem śródziemnym, który byłby w stanie przyjąć 300 000 ładowności statek.
  Kwestia glębokości redy, wielkości pirsu, torów wodnych.
  Wybrano złą ofiarę prowokacji.
  Indolencja brytyjskich służb?

 232. Mam w sobie coś z rzepa.

  Gdy dotknę jakiegoś tematu to nie ma zmiłuj.
  Nawet wprawni wariują.

  https://www.youtube.com/watch?v=_dc31RffQjg

 233. @Gekko

  Nie bywam w dzielnicach zakazanych.
  Więc nie podglądam facetów.

  ***

  Seans trwa …

  https://www.youtube.com/watch?v=B9mkujVeEqA

 234. guzdra
  19 sierpnia o godz. 21:36

  Świetny podkład pod prezentację programu wyborczego orkiestrującego literowanie sondaży przez analfabetów.
  Mam nadzieję, że koment ma non troppo uszczypliwy… szczypanie pobudza krążenie, jak cukier – metabolizm.
  Uszanowanka.

 235. Jak podała agencja Reutersa irański tankowiec płynie do Kalamaty w Grecji. Zresztą to nie ma znaczenia gdzie płynie, bo może sobie płynąć gdzie chce na mocy decyzji sądu brytyjskiego na Gibraltarze.

  Istotne jest jasne stanowisko sądu brytyjskiego, że na obszarze UE nie ma jurysdykcji USA więc decyzje tamtejszych sądów nie mają znaczenia. Jest to dowód na to, że blogowe dyskusje o wszechmocy USA, również sądowej, nie koniecznie muszą odpowiadać prawdzie.

 236. Imperializm amerykański ma rozległe skutki i zaskakującą broń jaką są dziewczyny prowincjonalne. Nawet Pacuda padł przed nimi.

  Ale nie ma pokoju pod greckimi oliwkami.

  https://www.youtube.com/watch?v=hOAfi_PRna8

 237. guzdra
  19 sierpnia o godz. 21:42

  Nie lubię dzielić się sprawami osobistymi na blogu, a jeszcze mniej – Dylana.
  Z jednym wyjątkiem.
  Ekskluzywnie i one-time.
  there must be a way out of here

 238. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak beret, część 1

  Onet ujawnił szczegóły współpracy osoby o imieniu Emilia z wiceministrem sprawiedliwości Piebiakiem.

  Za onet.pl

  „To Emilia osobiście, współpracując z wiceministrem Piebiakiem, przeprowadzała dyskredytację sędziego Markiewicza: anonimowo rozsyłała, m.in. do mediów, kompromitujące materiały.”

  „Prywatnie Emilia jest związana z jednym z pracowników Krajowej Rady Sądownictwa, sędzią, który wcześniej pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dała się poznać też jako internetowa hejterka, która pod pseudonimem w bardzo ostry sposób atakowała w mediach społecznościowych sędziów. To jeden z jej wpisów na Twitterze dotyczący sędziego Waldemara Żurka, znanego z krytyki działań PiS: „Wyp…!!! Przynosisz uczciwym sędziom wstyd a Polsce hańbę”. Pisała też o nim „won z Polski gnido”. 

  Nasze źródła potwierdzają, że Emilia dała osobom z Ministerstwa Sprawiedliwości dostęp do swojego konta na Twitterze, by można było skopiować historię jej wpisów, także tych wykasowanych.

  W rozmowie z Onetem kobieta przyznała, że „bardzo wstydzi się tego, co robiła i że swoimi działaniami mogła zaszkodzić co najmniej 20 sędziom”.

  „Emilia pozostawała w bezpośrednim kontakcie z ministrem Piebiakiem, z którym na komunikatorach WhatsApp oraz Messenger ustalała sposoby kompromitowania sędziów w mediach społecznościowych oraz w mediach prorządowych.”
  Aby zdyskredytować Krystiana Markiewicza, Emilia postanowiła rozesłać anonimowo szkalujące go informacje z czterostronicowego anonimu do wszystkich oddziałów Stowarzyszenia „Iustitia” oraz do niego samego, pocztą na adres domowy.
  Onet jest w posiadaniu dowodów na to, że Łukasz Piebiak taki plan w pełni zaaprobował przed jego realizacją.”

  Onet opublikował fragmenty rozmów przeprowadzonych przez Emilię z wiceministrem Plebiakiem za pośrednictwem komunikatora internetowego.
  Całość jest na onet.pl
  Oto fragmenty z tej całości:
  Pzdr, TJ

 239. „…może sobie płynąć gdzie chce na mocy decyzji sądu brytyjskiego na Gibraltarze.”

  Bar norte aka fake’in Stevens.
  Sąd wypuścił łamiący embargo tankowiec z ropą dla syryjskiego rzeźnika, pod pisemnym warunkiem nie popłynięcia do Syrii.
  Można se wyguglać.
  Prostowanie internetów nie jest dla prostaków, ale ich zakrzywianie to już dla nich prosta oczywistość.
  I lajki lecą, latka biją po tatkach a kaska spływa pedałującym po kaskach, czyli kabbarecik.

 240. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak berety, część 2

  Anonimowych maili i listów z plotkami na temat szefa „Iustitii” rozesłanych zostało łącznie ok. 2,5 tys. Jeden z nich trafił pocztą na domowy adres samego oczernianego Krystiana Markiewicza. Emilia dostała ów adres od wiceministra Piebiaka, który bez oporów przekazał kobiecie także dane kontaktowe sędziów z warszawskiego oddziału „Iustitii”.

  23 czerwca 2018 r., o godz. 21.16 minister Piebiak odpisuje Emilii, przesyłając jej adres sędziego Markiewicza:

  Emilia: To jego adres domowy czy meldunkowy?

  Piebiak: Chyba obydwa.

  Emilia: Ok. Dziękuję. 

  cd. rozmów komunikatorowych Emilii z wiceministrem Piebiakiem

  „Emilia: Dopiero skończyłam wysyłanie mieli. Część adresów mailowych jest nieaktualnych bo odrzucają lub są zmienione. Jutro zaliczę, ile poszło ale bardzo dużo, myślę że ok. 200. Postaram się wziąść jutro za listy do sądów jak dam radę bo padam z nóg. Dobranoc. PS. żądam podwyżki [tu nieczytelne emotikony]

  Piebiak: Dziękuję bardzo. Teraz trzeba wypocząć by dalej walczyć o dobrą zmianę. O podwyżce się pomyśli [nieczytelny emotikon]

  „W treści materiałów, które rozesłała Emilia, pojawiła się również sugestia, jakoby Markiewicz miał bliżej nieokreśloną kobietę namówić do aborcji. Maile zostały wysłane z fałszywego konta, w ich treści pojawia się następujące zdanie: „Cała prawda o sędzi K. Markiewiczu. Kim jest i co zrobił? Czy wyuczona poza zastąpi zasady moralne, etykę i wiarę w życie choćby swojego nienarodzonego dziecka…”

  „Właśnie ten passus o rzekomej aborcji wzbudził wątpliwości wiceministra Piebiaka, który 26 czerwca 2018 r. o godz. 07.18 rano napisał do korespondującej z nim kobiety: „Pani Emilio, może tą aborcję to jako ostateczne rozwiązanie zastosujemy?”
  Problem w tym, że gdy wiceminister zaczął się wahać, Emilia zdążyła już rozesłać kilka tysięcy maili. 

  Ten wrażliwy temat wywołał poważną kłótnię między Emilią a wspomnianym Jakubem Iwańcem, bliskim współpracownikiem Piebiaka. Iwaniec był przeciwny wykorzystywaniu wątku rzekomej aborcji w akcji kompromitowania szefa „Iustitii”, bo uważał ten wątek za niczym niepopartą plotkę.
  O tych pretensjach sędziego Iwańca kobieta doniosła wiceministrowi Piebiakowi i chwilowo wycofała się ze współpracy:”

 241. tejot
  19 sierpnia o godz. 21:51

  TAK! To jest temat (dnia, z Onetu).
  Zakład przyjmuję, że bezprzykładna degrengolada tej władzy zyska jej w polokokcie kolejne punkty sondażowe.
  Efekt placebo, czyli „podobać się”.
  A najlepiej podobieństwa wychodzą w lustrze pokazanym przez władzę potworowi suwerena.
  Zamienia się w kamień i …utwardza.

 242. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak berety, część 3

  Emilia wycofuje się ze współpracy
  Emilia: Dzień dobry Panie Ministrze. Wiem, że jest Pan dziś w Brukseli i moja osoba nie jest potrzebna dziś do zawracania głowy. Chciałabym tylko poinformować, że na chwilę obecną rezygnuję ze współpracy z Państwem. Bardzo przepraszam. Przesyłam Panu powód mojej decyzji i bardzo proszę o dyskrecję. Ufam, że wspólny szacunek i działania na rzecz Polski a jednocześnie to co wczoraj dostałam zostanie zrozumiane. Bardzo proszę o dyskrecję.

  „Tu kobieta przesyła wiceministrowi Piebiakowi zapis wiadomości, jakie otrzymała od Jakuba Iwańca.”

  c.d rozmowy Emilii z wiceministrem Piebiakiem

  Emilia: To są wiadomości, jakie dostawałam wczoraj w nocy od Kuby. Mam nadzieję, że pozostaną między nami. Przepraszam za wycofanie się ze wspólnej pracy. Taka jest na razie moja decyzja. Kuba napisał, że to doprowadzi do Pana dymisji, że ta osoba ma coś na Pana. Ja nie chcę nikogo krzywdzić i nie chcę by Kuba mnie szantażował, straszył i mną rządził. Nigdy nie zrobiłam nic przeciw Panu i MS [Ministrowi Sprawiedliwości].

  Piebiak: Wydaje mi się, że Kuba po prostu obawia się, by z tego wątku nie zrobiła się zbyt wielka awantura, która zmiecie nas. Ani on, ani ja niczego Pani nie zarzucamy. Wręcz przeciwnie, możemy tylko dziękować. 

 243. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak berety, część 4
  „Plugawy wywiad GW”
  Po chwilowych nieporozumieniach internetowa hejterka szybko wróciła do pełnej współpracy z wiceministrem. Poinformowała wicemin. Piebiaka, że sprawą materiałów dotyczących sędziego Markiewicza ponownie spróbuje zainteresować media.” 

  c.d rozmów Emilii z Piebiakiem
  Emilia: Dziennikarz do MK [Markiewicza Krystiania] będzie grzebać. Nadal aktualne?
  Min. Piebiak: Oczywiście. Plugawy wywiad GW z nim puściła. Trzeba odpłacić.

  „Tego dnia, 4 lipca 2018 r., w „Gazecie Wyborczej” ukazał się wywiad z prof. Markiewiczem, w którym w ostrych słowach mówił on o braku praworządności w Polsce i zarzucał obozowi rządzącemu naruszenie trójpodziału władzy. Mówił też m.in. o „pseudoaferach, które preparują przeciwnicy niezależności sądów”.

  „Współpraca Emilii z wiceministrem Piebiakiem nie ograniczała się tylko do sprawy sędziego Markiewicza. Wspólnie przygotowywali także atak medialny w TVP na sędziego Piotra Gąciarka z warszawskiego oddziału „Iustitii”.

 244. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak berety, część 5

  Łukasz Piebiak wiedział już, że internetowa hejterka robi wszystko, by tematem prywatnego życia sędziego — jego problemami z poznaną w internecie partnerką — zainteresować prawicowe media. Na początku kwietnia 2018 r. kobieta informowała go, że „dziennikarz Wenerski [Przemysław Wenerski to szef redakcji programu „Alarm!” TVP1] złapał kontakt z Panią od sędziego Gąciarka”.

  „Może wybuchnie mała afera w programie Alarm. Mam nadzieję, że nie zawiodłam — pisała. 
  Wiceszef resortu sprawiedliwości odpisał jej, że „może być tylko wdzięczny za tak pięknie i z rozmachem prowadzone czynności”.

  „Program o sędzim Gąciarku oraz o poznanej przez niego w internecie Poli F. został wyemitowany w programie „Alarm” 25 maja 2018 r. Sędzia poznał ją w sieci pięć lat wcześniej, nigdy nie spotkali się osobiście. Wysyłał jej kosztowne prezenty, twierdzi, że pożyczył jej też pieniądze. Gdy kobieta zakończyła znajomość, sędzia zażądał zwrotu pożyczki, do czego nie doszło. Gąciarek zawiadomił wtedy prokuraturę, ostatecznie sprawa skończyła się w sądzie, który skazał kobietę za wyłudzenie. Tymczasem TVP przedstawiła ją jako ofiarę sędziego Gąciarka, który miał wykorzystać swoją pozycję zawodową i znajomości do skazania Poli F.

  Zaraz po emisji programu w TVP Emilia zapytała wiceministra Piebiaka o jego wrażenia. Napisał do niej, że było „super”.
  „Właśnie przesyłam Szefowi by i on się ucieszył” 
  – skwitował

 245. Serena ukarała sędziego, a wy mi ty przed oczy polskie zabawy podwórkowe.

  https://www.youtube.com/watch?v=05YpIbfHYYA

 246. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak berety, część 6

  Na zapytanie onetu o współpracę z Emilią wiceminister odpowiedział że nie będzie się wypowiadał – jestem na urlopie

 247. Zdaje się, ze znalezienie ludzi kryształowo uczciwych, na których nie można znaleźć żadnych haków, dźwigni nacisku, może być coraz trudniejsze.
  Fabrykowanie dowodów, insynuacje, zdają się być pierwszoplanową strategią rzadzących.

  Cóż, żyjemy w erze cywilizacji podłości.
  Szmal, władza jest wszystkim.
  Reszta niczym….

 248. Jak „Emilia” współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości w kompromitowaniu sędziów niewygodnych dla ministra sprawiedliwości. Jaja jak berety, część 7

  Mój komentarz
  Szczegóły tej współpracy, jej haniebna forma i cel wskazują jak bardzo zależy Prezesowi PiSu i jego akolitom aby pozbyć się wpływu władzy sądowniczej na ich działania przekształcające państwo prawa w państwo partii rządzącej.

  Skoro posuwają się do takich metod, to oznacza, że po pierwsze śpieszy im się, mało czasu mają, po drugie dla tych ludzi państwo, demokracja, prawo, to puste pojęcia, którymi cynicznie, oszukańczo posługują się w podniosłych mowach do ludu o Polsce jako Wyspie Wolności w Europie maskując swój zasadniczy cel – „wymianę elit”, wykluczenie konkurentów od udziału w demokracji, przekształcenie państwa prawa w państwo autorytarne, w którym rządzić ma jeden zdolny, mądry i roztropny przywódca należący do jedynej sprawiedliwej partii większościowej, która ma być partią Kaczyńskiego jako przewodnika duchowego, nauczyciela, wodza i oblubieńca.

  I jeszcze jedno. W PiSie hejt, obelgi, hańbiące pomówienia, jeśli tylko są czynione dla i w interesie PiSu, są nazywane dobrem. Tak się wyraził wiceminister Piebiak (powyżej).
  Pzdr, TJ

 249. Gekko

  „Sąd wypuścił łamiący embargo tankowiec z ropą dla syryjskiego rzeźnika, pod pisemnym warunkiem nie popłynięcia do Syrii.”

  No to w końcu łamiący czy nie łamiący?

  Gdyby złamał sankcje, jak twierdzi sąd USA, to by go Brytyjczycy nie zwolnili. Widać ich nie złamał.

  Irańczycy od początku twierdzili, że tankowiec nie płynął do Syrii co potwierdzili pisemnie. I tyle.

 250. W Pyongyangu, stolicy Korei Północnej, rozpoczęto w 1987 roku budowę hotelu.
  Nieużytkowany obiekt w kształcie piramidy ma 105 pięter i 330 metrów wysokości.
  Tylko 170 metrów wysokości ma wzniesiona w tym mieście w 1982 wieża idei dżucze.
  Dżucze to doktryna polityczna sformułowana przez Kim Ir Sena zakładająca:
  – samodzielność w ideologii
  – niezależność w polityce
  – samodzielność ekonomiczną
  – samodzielną obronę kraju
  Jak zwykle plany i realizacja nie idą w parze.
  U nas w kraju takie założenia byłyby z góry skazane na niepowodzenie, bliżej tu do pięciu powinności (podstawowych zasad konfucjańskich regulujących życie społeczne):
  – syna wobec ojca
  – poddanego wobec władcy
  – żony wobec męża
  – młodszego brata wobec starszego
  – przyjaciół wobec siebie wzajemnie
  „Duch konfucjonizmu jest na wschodzie wciąż żywy” przeczytałem w Wikipedii
  Czy w Polsce jakakolwiek idea ma szanse na powszechną akceptację?

 251. @ tejot

  Ja od dawna nie mam wątpliwości do czego dążą ci qure**cy faszyści.

 252. wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 20:39

  gazeta wyborcza pisze dzisiaj, ze liczacy pieniadze panstwowe premier- ministrant
  – ile dac na szpitale dla ludzi a ile na zlom tuczacy fabrykantow dynamitu
  – ma korzenie w narodzie specjalnej troski.
  Felieton w formie drukowanej, nie do znalezienia w wersji sieciowej .
  cytat jutro.

 253. Czy można obrazić polityków?
  Powinno się móc, ale z nimi jak ze świniami, kiedy na nich plujesz, to udają, że deszcz pada.
  Świetnie oddaje to b.dobry skecz kabaretu Neo-Nówka pt. Teleexpress (bez cenzury) z 2016 roku. Polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=ijiWcGzIThQ

 254. Obawiam się, że na to, co napisał u siebie prof. Hartman, obrazi się cała klasa polityczna w Polsce, no może jedynie z wyjątkami ateistycznymi, których ci u nas jest nie tak znowu dużo. Ale zawsze.
  https://hartman.blog.polityka.pl/2019/08/19/co-uczynic-z-kosciolem-po-odzyskaniu-niepodleglosci/

 255. Jeszcze się kampania wyborcza nie rozpoczęła a PiS się wygłupił, wystawiając Filipa Frąckowiaka jako kandydata Polonii Amerykańskiej do Sejmu RP. To „dziecko resortowe” jest synem politycznego hochsztaplera Józefa Szaniawskiego, historyka z bożej łaski, objeżdżającego ośrodki polonijne jako komiwojażer handlujący swoimi książkami „historycznymi”. Takiego zajęcia podejmuje się obecnie wielu grafomanów, wydając książki historyczne, które są zbitką tekstów przepisanych z innych książek, ale skomponowanych pod aktualne zamówienie polityczne. Jakie zasługi dla Polonii ma pan Filip, który nigdy nie był emigrantem, ani politycznym, ani ekonomicznym?
  Kogo reprezentuje to „dziecko resortowe”? Biuro Polityczne PiS zdecydowało, że pan Filip będzie reprezentował Polonię ?

 256. Jeżeli wice jest katolikiem to wszystko jasne. Pomawianie nie jest przestępstwem najwyżej grzechem. Teraz wyspowiadać się i do nowego pomawiania. Hulaj dusza…

 257. Grzecznie, uprzejmie i bez pretensji proszę o niepodsuwanie mi kiczowatego opisu bólu istnienia w quasi artystycznym kostiumie, b to pozostaje w sprzeczności z prośbą mojej żony o nie nadużywanie Tramalu.

  Ja rozumiem, że przynudzam z tą klasyką, ale mój typ tak ma.

  Co do nieudanego tłumienia rodzinnych wylewów na blog, to zdarzyło mi się – dla przykładu – zetknąć z owocami polskiej szkoły.

  Najmłodsze internetowe zwierzę w rodzinie zapytało czy mam wifi ( bez chwileczki oddechu między wi a fi . Po moim długim i nudnym wykładzie ( rodzina mnie toleruje, skoro nawet Rzeczpospolita moje nieszczęścia wynagradza starczymi 200 PLN / miesiąc ) i nie byłem z powodu tego wykładu obrażany.

  Podsumowanie jest takie.

  – mój komputer jest osobisty,
  – nie używam gamingowej przeglądarki,
  – tata zawodnika nie odblokował jakieś karty umożliwiającej grę przed wyprawą syna do wujka dziwaka,
  – wujek dziwak dopuścił młodego kuzynka do Brawl Astars ( po naszemu: kosmiczna rozpierducha )
  – Wi-Fi w Warszawie dobra zmiana jeszcze nie zakazala,
  – wifi oznacza siecówka ( szerzej: gra sieciowa ),
  – wujek warszawski ma za szybki komputer.

  Dawno już temu kilkakroć pisałem o faciu kopaczu mianującemu się Wayne Rooney .
  Nie sądzę, aby poniższe wartości były passe.

  Wayne ma zasób 800 słów. 345 z nich to słowa za jakie ponoć Polacy mają żal do polityków. Próbka: w dupę kopany.

  Co do prywaty: Bachowie żerowali na Janie.
  To jest zwierzęce i często spotykane u uczłowieczonych hostią.

  Moja matka gęś (fr. Ma Mère l’Oye) – suita Maurice’a Ravela skomponowana w 1908 roku.

  Tytuł kompozycji nawiązuje do pochodzących z 1697 roku barokowych baśni francuskich napisanych przez Charles’a Perraulta, wydanych pod tytułem Contes de ma Mère l’Oye (w Polsce znanych jako Bajki Babci Gąski).

  Szarpidrutcwo jest wysokoklikalnym pokarmem blogowym, ale ja cierpię na spotykana wśród aspirantów alergię.

  https://www.youtube.com/watch?v=Asd8xTXBqNE

  Co do gender. Wbrew powszechnemu przekonaniu są samcze gęsi.

 258. Bar Norte
  19 sierpnia o godz. 22:16

  Drogi Barze, obsługujący odcinek propagandy w kostiumiku analityka, porzuciwszy ten nałóg na rzecz faktów, ujrzałbyś, jak każdy trzeźwy, że sąd UE zatrzymał statek za łamanie embarga UE właśnie dlatego, że płynął do Syrii, objętej embargiem UE, po czym zwolnił za na pisemnym poręczeniem „statku”, że embarga nie złamie, czyli popłynie nie gdziekolwiek (zbiór zawierający Syrię), ale „nie do Syrii”.
  Wątek jurysdykcji USA w UE jest w tym kontekście bez znaczenia, gdyż oba te obszary polityczne łączy nie jurysdykcja, ale wspólnie wdrożone embargo na zasilanie bandytów produktami zbrodniarzy.
  Tylko, po co propagandzie ideolo fakty, gdy biega o barową produkcję wódy z mózgu?
  Pozostaję z życzeniami niejakiej destylacji i dezynfekcji baru, przynajmniej na użytek czytelników „P”.

 259. Czy Izrael jest mniej zbrodniczy od Syrii ,która broni swojego terytorium przed agresorami z „gałązką oliwną”. Tak sobie myślę,że obrona własnego terytorium przed Żydami syjonistami jest dobrym uczynkiem. I nie może być karana a nawet nazywana „rzeżnickimi” metodami sugeruje wice od sprawiedliwości pisowskiej. Powstanie Izraela było błędem.

 260. Nie ma kto bronić granic obrazy…

  Redaktor Passent miesza kijem w polokokcie na naszą zgubę.
  Prowokacyjny tekst poddający w wątpliwość możliwość obrażenia polityka, wraca czkawką bąbelków podejrzanej konduity gazów wzmagających moc polokokty – i okazuje się że są to gazy bojowe.

  Otóż, w oparach polokokty to polityk może obrazić …czołg.
  O obscenicznym ekscesie obrazy donosi GW:

  „…Kilkuminutowy film posła Michała Stasińskiego na tle czołgu T-72 oburzył dyrektora Muzeum Wojska Lądowych w Bydgoszczy. – Zwracam się o zaprzestanie wykorzystywania eksponatów – domaga się Wojciech Bartoszek, dyrektor MWL z nadania PiS.
  …Właśnie na modernizację takich czołgów minister Błaszczak i premier Morawiecki chcą wydać miliard 750 mln zł, to jak pudrowanie trupa, mówił Stasiński…”

  Wykorzystywanie przez opozycję w obraźliwej kampani wyborczej skierowanej przeciw Piss sowieckiej proweniencji czołgów – to niechybnie Obraza Narodowa, będąca zniewagą, która wymaga… no dopowiedzcie sobie.
  I jak tu władza ma nie remontować, gdy Ojczyzna wzywa każdą szablę, nawet Tę SiedemdziesiątDwa, w obronie przez obrazami natarcia wrogich armii Schatana?

  Pani Emilio, w ogniska obrazy: cel – pal.

 261. TJot,
  Markiewiczowi i Gąciarkowi to się należało, po prostu, więc o co Ci tak naprawdę chodzi? No o co?

 262. Sympatycy Macierewicza trafiają na listy KO. Jaka ulga dla Rydzyka. Tak sobie myślę,że to przypomina kupowanie rosyjskiego gazu przez Ukrainę z niemieckiej strony. Taka dywersyfikacja polityczna.

 263. @Gekko @Bar Norte

  Irański tankowiec został zatrzymany przez Brytyjczyków z Gibraltaru na ŻĄDANIE USA pod zarzutem łamania ich sankcji. Amerykanie żądali zajęcia ładunku oraz miliona dolarów z konta fikcyjnej firmy jakoby powiązanej z tym statkiem. Brytyjczycy się nie zgodzili. Według rządu Gibraltaru Iran zapewnił, że nie wyśle ładunku do Syrii, jako że i tak nie było to jego przeznaczeniem i zatrzymanie było nielegalne. Orócz tego Iran nie jest wiązany sankcjami Unii.
  Brytyjczycy ostrzegli jeszcze przed łamaniem tego zapewnienia, a Iran świętuje zwycięstwo dyplomatyczne.
  Teraz GB ma nadzieję na wypuszczenie ich tankowca zatrzymanego przez Iran.

 264. Czyli coś za coś. Tak sobie myślę,że trzeba mieć „coś” czyli rozsądek w wydawanych wyrokach.

 265. Amerykanie uważają irańską Gwardię Rewolucyjną, do której w rzeczywistości miał należeć ładunek ropy o wartości 130 mln dolarów, za organizację terrorystyczną. Sąd Najwyższy Gibraltaru oznajmił, że ta organizacja nie jest w EU uznawana za terrorystyczną i nie ma w Unii odpowiednika amerykańskich sankcji w tym zakresie.
  Teraz rosną nadzieje na deeskalację napięcia tlącego się między Iranem i Zachodem, w tym GB i USA.
  Amerykanie próbują jeszcze naciskać na Grecję, w której kierunku płynie teraz ten tankowiec pod nową nazwą i z nową (indyjsko-ukraińską) załogą.
  Do Gibraltaru przypłynął pod flagą Singapuru, odpłynął pod irańską.

 266. Aferę w urzędzie od dozowania sprawiedliwości porównują w PO do Białorusi choć nie jest katolickim krajem. Bardziej pasuje Watykan kierujący pomówieniami z ambon. Tak sobie myślę,że urzędnik ślubował…tak mi dopomóż…co uczynił z bożą pomocą.

 267. PO przypomina tankowiec zmieniający wyborcze flagi dla zgubienia tropu. A przyjmowani na listy to często przebierańcy pomagający dobić do wyborczego brzegu. Tak sobie myślę,że PO po wypaleniu się proponuje innym wypalonym palmy się razem !

 268. Wydawaloby sie ( jeszcze wczoraj i ostatnio Cimoszewicz) , ” ze odglosy plynace ze swiata trzeba wywolywac , spowodowac ,bo swiat wokol ciebie milczy (…) Swiat nie zagaja tylko odpowiada ”
  „Lezak to must have lata – te modele sa wyjatkowe , niedrogie i mozna je personalizowac ”

  Latajace spersonalizowane lezaki do kazdego gadajace co innego .
  Lezaku Janie , Sebastianie zagajaj .. killing me softly

 269. @
  Premier o sprawie Piebiaka: Trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron

  http://wyborcza.pl/7,75398,25102185,sedzia-markiewicz-o-hejcie-inspirowanym-przez-wiceministra-piebiaka.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  antyhipokryta20.08.2019, 08:27
  Każdy bez wyjątku wyborca, sympatyk i członek PiS jest zdegenerowanym moralnie, mentalnie debilem. Sk..synem. Putińskim kacapem. G..nowgłowym ścierwerm. PiS to ZŁO. Samo ZŁO. Tylko ZŁO. Nic poza ZŁEM.

  No i burdel marszałek Kuchciński przykryty !!!!!
  Teraz będą słuchać obydwóch stron

 270. Właściwie niczego innego się nie spodziewałem po panu Glińskim, który uwielbia komentować rzeczy z dziedziny kultury, których nie zna i nie widział (ale ktoś mu o nich doniósł). Pytanie czy przeczytał choć jedną książkę Olgi Tokarczuk? Wątpię, ale może jednak…

 271. Gekko

  Drogi Gekko, ponieważ GajowyM. w komentarzach z 10,01 i 10,44 syntetycznie omowił tło polityczne zdarzenia pozwolisz, że skupię się na jego aspektach formalnych.

  Nie jest prawdą, że sąd zatrzymał statek irański. Zajęcia bowiem dokonały siły zbrojne rządu jej Królewskiej Mosci z garnizonu na Gibraltarze i służby portowe. Powodem zatrzymania tankowca było „podejrzenie” łamania embarga na ropę, którym objeta jest Syria. Podkreślam, że chodziło o „podejrzenie” a nie łamanie embarga.
  Natomiast sąd w terminie 14 dniowym miał rozstrzygnąć zasadność owego zarzutu. Nie był to sąd unijny jak piszesz tylko sąd brytyjski. Z tym, że rozstrzygnięcia dokonał w oparciu o unijne prawo.
  Sąd wykazał bezsadność zatrzymania i tankowiec zwolnił. Gwarancje o których wspominasz są niczym innym jak pisemnym oświadczeniem rządu irańskiego o tym, że ropa nie jest przeznaczona dla Syrii. Czyli są normalnym w procedurze sądowej oświadczeniem strony złożonym w formie pisemnej jako potwierdzenie jej wcześniejszych deklaracji ustnych (dyplomatycznych). Jesli zaś mówić poważnie o jakiś gwarancjach to jedynie się można domyślać iż mogą dotyczyc losu statku transportującego ropę do Wielkiej Brytanii zatrzymanego wczesniej w cieśninie Ormuz przez irańskich strażników rewolucji – pod pretekstem kolizji z łodzią rybacką. Ale o tym czy poufnie zagwarantowano wymianę statku za statek przywracając tym samym bezpieczeństwo żeglugi w cieśninie Ormuz dopiero się przekonamy.

  W kontekście zwolnienia statku trudno jest też mówić o „wspólnym wdrożeniu embarga”, jak to ująłeś, bo mamy do czynienia z dwoma sprzecznymi orzeczeniami sądowymi w tej sprawie – orzeczeniem amerykańskim nakazujacym zatrzymanie statku i orzeczeniem brytyjskim, które go zwolniło. Mało, mamy doczynienia ze spektakularnym odrzuceniem wniosku czy zażalenia sądu USA w tej sprawie przez sąd brytyjski powołujący się na prawo unijne.
  Nie ukrywam, że jasne i dobitne podkreślenie przez sąd na Gibraltarze iż na terenie UE obowiązuje unijne prawo bardzo mnie cieszy. Chocby z tego powodu, że ten fakt jest od jakiegoś czasu propagandowo zakłamywany co powoduje wrażenie, że rozmaite organa USA w UE się szarogęszą czyli robią co chcą. Na skutek tej propagandy takie opinie wyrazane są również na blogu.
  W tym kontekście oceniam jako bardzo pozytywne to, że sąd na Gibraltarze dał tego typu opiniom zdecydowany odpór.

 272. Zmarła Pani Anna Tatarkiewciz, Wspaniały Człowiek, wybitna intelektualistka, tłumaczka i publicystka, wieloletnia współpracownica POLITYKI I FORUM, człowiek wielkiego charakteru i serca, jedna z najbardziej prawych osób, jakie spotkałem.
  Pani Anno , dziękuję za wszystko!
  Cześć Jej Pamięci!
  Daniel Passent

 273. To jest obrażanie polityka. Putinizm w Ministerstwie Sprawiedliwości pisze Chrabota. A przecież Putin nie jest katolikiem jak obsada ministerstwa. Tak sobie myślę,że pomawianie jest grzechem bo od katolików wymagaj więcej. A od dziennikarza „misjonarza” jeszcze więcej. Jak o sobie sugerują.

 274. @danielpassent
  20 sierpnia o godz. 13:19
  Chamofobia w kraju chamów – rozmowa z Anną Tatarkiewicz wywiad z 2011r

 275. Anna Tatarkiewicz o stosunkach polsko-żydowskich w czasie IIWS i do 1968 :
  Prawda, tylko prawda, cała prawda

 276. Gekko, Legat, Wiesiek (in an alphabetic order),

  Przed II wojną światową wielu cudzoziemców posiadało w Polsce majątki w postaci nieruchomości, które w wyniku tej wojny utracili. Po wojnie ich mienie przejęła Polska Rzeczpospolita Ludowa. Właściciele tego mienia zwrócili się do rządów państw, których byli obywatelami, by te w ich imieniu zażądały odszkodowań za utracone mienie. Polska uznała słuszność tych roszczeń i umówiła się z rządami 12 państw, w tym USA, że te odszkodowania wypłaci. Uzgodniono, że będzie to załatwione ryczałtowo – poszczególne rządy otrzymają wynegocjowane kwoty i -już na własną rękę -rozdzielą je pomiędzy osoby uprawnione do odszkodowań. Umówiono się, że tymi wypłatami sprawa roszczeń zostaje ostatecznie załatwiona i tym samym prawa owych właścicieli do majątków przejętych ustają. Pieniądze wypłacano w transzach, ponieważ, co oczywiste, Polski nie było stać na jednorazowe wypłacenie uzgodnionych kwot.

  Jednakowoż wskutek wojny swoje mienie utracili swoje również obywatele polscy, dotyczyło to przede wszystkim, w lwiej części obywateli polskich narodowości żydowskiej, których mienie zagrabił okupant. Po wojnie owo mienie przejęła Polska Ludowa, przy czym owo przejęcie – co należy podkreślić – dotyczyło majątków nie tylko obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, ale wszystkich obywateli Polski Ludowej, czyli nie-cudzoziemców.

  Przeciętny, tzw. szary Polak na ogół nie wie, nie rozumie bądź nie zdaje sobie sprawy z tego, że bycie obywatelem jego kraju nie musi być tożsame z narodowością Polską. Ów szarak niby wie, że w Polsce żyją również mniejszości etniczne, ale uważa, że one z racji nie bycia etnicznymi Polakami nie mają praw obywatelskich równych jego rodakom. Tak Polak myślał przed wojną, tak myślał po wojnie, tak myśli i teraz.

  Kiedy przedstawiciele mniejszości białoruskiej skarżyli się na „Łupaszkę”, „prawdziwi Polacy” kazali im „wypie*dalać na Białoruś, to samo proponowano Ukraińcom narzekającym na deportacje i wysiedlenia w ramach akcji „Wisła”, czyli żeby „wy….” na Ukrainę, czy Żydom, którzy narzekali na antysemityzm i prześladowania, by „spier….” do Izraela.
  Ów szarak nie wie, że te dwie pierwsze narodowości były tu od zawsze, że są -niejako u siebie-zmieniały się granice, ustroje, a oni trwali zawsze w tym samym miejscu. Byli „tutejsi”, tak zresztą sami się określali, pytani o narodowość przy okazji różnych spisów powszechnych.
  Nieco inna historia jest Żydami – to ludność napływowa, ale po pierwsze: oni nie wdarli się tu siłą, lecz napłynęli pokojowo za zgodą a nierzadko na zaproszenie polskich władców i są tu, choć już nieliczni, od setek lat, a ich wkład w polską kulturę, naukę, państwowość nawet jest nie do przecenienia.
  Polska przez setki lat była państwem wieloetnicznym, żyły obok siebie, na ogół zgodnie, różne narody. To wszystko – ze znanych powodów poszło w niepamięć.

  Dziś, coraz częściej słyszymy, że „Żydzi chcą nas Polaków) ograbić i wyrzucić na bruk z naszych mieszkań”. Polska Unia Właścicieli Nieruchomości będąca częścią Światowej Unii Właścicieli Nieruchomości oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie również chcą nas „ograbić”. Nie dość, że chcą, bo starają się o odzyskanie swojego mienia, to ograbiają, ponieważ wielu starających je odzyskuje, czy to w postaci nieruchomości, czy horrendalnych rekompensat, ponieważ żądają aktualnych cen rynkowych. Gdy odzyskują nieruchomości w postaci budynków mieszkalnych, wówczas dowiadujemy się z mediów, co się dzieje z mieszkańcami – lądują na bruku, bądź w mieszkaniach zastępczych, w których najczęściej nie da się mieszkać. Ale to jest OK, nikt się nie burzy, że Polacy grabią Polaków, że Polak, Polaka wyrzuca na bruk. Strona internetowa PUWN jest ogólnodostępna, więc każdy może zpoznać się z jej zawartością, a gdy to zrobi dowie się m.in. tego, że właściciele owych nieruchomości żądają również urynkowienia czynszów, a ja dodam, że często sami je urynkowiają, co też wiąże się z eksmisjami. Ale to nie szkodzi, bo to nasi. Gdyby zrobił to Żyd, to ocho cho i jeszcze raz cho. Przypuszczam Szanowny Wieśku, że gdyby w ciemnym zaułku dopadł Cię Polak, po czym pobił, obrabował i a koniec brutalnie zgwałcił -przełknąłbyś to, bo zrobił to swojak, ale gdyby to samo zrobił Ci Żyd, to dopiero by było!
  W Polsce niemal codziennie jakiś Polak gwałci jakąś Polkę albo i nie-Polkę, często zdarza się, iż Polak Polaka poczęstuje nożem, ale przecież Polacy nie gwałcą, nie atakują nożami – to domena uchodźców.

  No dobrze, do rzeczy. Umowy indemnizacyjne dotyczyły wyłącznie tych cudzoziemców, którzy byli nimi w momencie, kiedy ich mienie zostało przejęte przez Polskę Ludową, nie dotyczyło natomiast tych osób, które status cudzoziemca nabyły później, czyli np. wyemigrowały, tracąc zazwyczaj obywatelstwo polskie i nabywając obywatelstwo innego państwa. I przypominam – ie tylko polscy Żydzi emigrowali z Polski i nie tylko Żydzi tracili mienie w sposób zrekompensowany. Znam troje Polaków, jedna pani i jeden pan z Oksfordu, oraz jeden Pan z Londynu, którzy próbują odzyskać nieruchomości w Polsce, nie są to jakieś imponujące budowle, mają dla nich bardziej wartość sentymentalną, pani z Oksfordu wystarała się o obywatelstwo polskie i po dwudziestu latach zmagania się z polskimi sądami odzyskała przedwojenną willę w Jarosławiu, efektów starań pozostałych panów (dom i kuźnia pod Tarnowem, oraz willa w Lublinie – drugi pan) nie znam, ale dodam, że cała trójka była etnicznie Polakami. Czyli pani Helena F. – ta z Oksfordu ograbiła Naród Polski.

 277. @zetus1

  Dzięki za przypomnienie obu artykułów.
  Cześć pamięci Anny Tatarkiewicz, wybitnie mądrej kobiety.

 278. jobrave
  20 sierpnia o godz. 15:30

  Nie wolno było ruszać Dekretów Bieruta, czy zarządzeń Gomułki jako ministra do spraw ziem odzyskanych.
  W sytuacji nadzwyczajnej, potrzebne były środki nadzwyczajne.
  Czas powojenny to siła wyższa, usprawiedliwiająca te posunięcia.

  Przemieszczenie kilku milionów ludzi, danie im dachu nad głową, odbudowa miast bedących gruzowiskami po cięzkich walkach, budowa przemysłu prawie od podstaw, przy braku kapitału i kadr, to było zadanie gigantyczne któremu podołało tamto pokolenie.

  Domaganie się po latach jakichś rekompensat, wyrównań, świadczy moim zdaniem o małostkowości, braku patriotyzmu, cynizmie, CHCIWOSCI wnuków włascicieli.

  Szukałem analogii tak szerokiej restytucji w krajach zachodnich, i nie znalazłem.
  A przeprowadzano wiele nacjonalizacji w epoce postkolonialnej.
  Czyżbyśmy stali sie kolonią, skoro wymusza się na nas takie działania?

  Ci zagraniczni spadkobiercy niewiele chyba wiedzą o rzeczywstości powojennej.
  Widzą jedynie szmal do wzięcia…..

 279. Tusk: współcześni bolszewicy. Kolejny podżegacz pomawiający bolszewików o katolicyzm. Przez gardło nie przejdzie,że „syfiarzami” politycznymi są katolicy. Tak sobie myślę,że od katolika należy wymagać więcej. Nazywajmy zjawiska zgodnie z wiarą sprawcy.

 280. Profesorostwo Tatarkiewiczów zastąpi nowe pokolenie.
  Glińskich, Zyzaków, Cenckiewiczów, Dudków.
  I nie będzie to zmiana na lepsze, niestety.

 281. Jobrave,
  … dla miłości
  Boga Ojca jedynego,
  Nie nudź też tak bez litości,
  Bo nim przyjdzie co do czego,
  Tak udręczysz, tak utrudzisz,
  Tak wymęczysz, tak wynudzisz,
  Że aż krew się w żółć przemienia.

  Wiem, że masz tak z urodzenia.

  Tak kombinujesz, tak kręcisz, żeby nie wybrzmiało, że chodzi o mienie bezspadkowe, i kasę o którą upomina się gang żydowskich rekietierów występujący pod różnymi nazwami w tym pod jedną z nich – „Swiatowy Kongres Żydów”. Nie jest żaden światowy bo np. europejski jest też i jego właścicielem jest aktualny właściciel prezydenta Ukrainy, niejaki Ihor Kolomoyski więc jaki ten żydowski, nowojorski gang kierowany przez byłego (powiedzmy) właściciela TVN jest „światowy”?
  Przestań, powiedz coś o mieniu bezspadkowym i na tym się skup a nie na próbach miękkiego uzasadniania poczynań żydowskiego gangu rekietierów.

  PS . Wspomogłem się Fredrą (to info dla nie pamiętających „Dożywocia”).

 282. Fałszywe wyobrażenia o Izraelu prowadzą do fałszywych analiz i wniosków. Dziennikarze w Warszawie, Londynie czy Nowym Jorku czują się z jakiegoś powodu zobowiązani do pomijania faktu, że połowa izraelskiego społeczeństwa to ludzie, których rodzice lub dziadkowie pozostawili swoją własność w krajach arabskich. Jedni zostawili za sobą sklepy, fabryki, własność ziemską (której łączny obszar był dużo większy niż Izrael), inni zostawili nędzny, ale cały swój dobytek i całą swoją historię.

  Podczas dwudziestolecia międzywojennego żydowska populacja Palestyny wzrosła o 470 tysięcy, w tym samym czasie populacja arabska wzrosła o 588 tysięcy. Szybko rozwijająca się dzięki imigracji żydowskiej gospodarka była magnesem dla Arabów z sąsiednich krajów, a władze Mandatu Palestyńskiego robiły co w ich mocy, by ograniczyć możliwość ucieczki Żydów z Europy. W tym czasie imigracja Żydów z krajów islamu była ograniczona do syjonistów z Orientu i stanowiła mało znaczący ułamek.
  https://wolnemedia.net/czy-izrael-jest-panstwem-bliskowschodnim/
  ===========

  Interesujące spojrzenie.

 283. @ jobrave 15:30
  „Znam troje Polaków, jedna pani i jeden pan z Oksfordu, oraz jeden Pan z Londynu, którzy próbują odzyskać nieruchomości w Polsce, nie są to jakieś imponujące budowle, mają dla nich bardziej wartość sentymentalną, pani z Oksfordu wystarała się o obywatelstwo polskie i po dwudziestu latach zmagania się z polskimi sądami odzyskała przedwojenną willę w Jarosławiu, efektów starań pozostałych panów (dom i kuźnia pod Tarnowem, oraz willa w Lublinie – drugi pan) nie znam, ale dodam, że cała trójka była etnicznie Polakami. Czyli pani Helena F. – ta z Oksfordu ograbiła Naród Polski.”

  Oczywiście , ze ograbili naród polski. Wojna likwiduje prawo własności dla tych co na wojnie giną , to dlaczego ma zachowywać prawo własności dla dekowników, co wojnę przeżywają. Dlaczego ci cwanaicy odzyskuja domy po 75 latach nieobecności w czasie której biedny naród dźwigał się po straszliwych spustoszeniach wojennych , a nieobecni dekownicy nie uczestniczyli w odbudowie. To polscy kompradorzy kooperujący z przyszłym ekonomicznym okupantem Polski ustalali te kretyńskie prawa umozliwiające odyskanie odbudowanych przez Polaków kamienic i fabryk. Polska transformacja polityczna była robiona pod dyktanto, a prawa ustanowione przez kompradorów krzywdzą niewinny naród , który przez pół wieku żył i pracował wegetując na poziomie niewolnika . Teraz wpadnie w nową niewolę kamieniczników importowanych za zgodą PO-PiS.

 284. Czy złoto i srebro zrabowane w koloniach i z podbijanych terytoriów z pomocą misjonarzy, nie powinno wrócić w ramach 447 do spadkobierców wymordowanych i skolonizowanych narodów. Tak sobie myślę,że wojen było więcej a Żydzi nie są sumieniem ludzkości.

 285. Legat,
  Obawiam się, że mój wpis na temat mienia bezspadkowego (w terminologii prawniczej – bezdziedzicznego) byłby sto razy nudniejszy niż ten o umowach indemnizacyjnych), a gdybym jeszcze zaczął cytować, choćby tylko fragmenty prawniczych roztrząsań a ten temat, to najbardziej cierpliwi blogowicze znienawidziliby mnie bardziej,, niż ja nienawidzę PiS(s). Dlatego spełniając Twoją prośbę, postaram się nudzenia uniknąć, ale uprzedzam, że całkiem się nie da.

  Wchodzę na stronę World Jewish Congress – tej „polakożerczej”, w poszukiwaniu jakichś żydowskich żądań, oskarżeń, plucia na Polaków, bo nie chcą płacić za żydowski majątek, szukam żądanych 65 miliardów dolarów itp., a tu ni chu…chu. Może nie całkiem „ni chu” – bo jest kilka artykułów, najświeższy o śmierci Kazimierza Albina, etnicznego Polaka, ostatniego więźnia z pierwszego transportu do KL Auschwitz. Artykuł o Albinie jest pełen rewerencji, w innym artykule obszerne podziękowania dla polskich władz za zorganizowanie 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, uroczystości związanych z rocznicą likwidacji getta warszawskiego, powstania w tymże getcie. Są też podziękowania, dla księdza katolickiego Bogdana Sankowskiego oraz mieszkańców Otwocka, którzy oczyścili upamiętnienie poświęcone ofiarom Holokaustu, ze swastyk i innych plugastw namalowanych przez „prawdziwych polskich patriotów”, jest znacznie więcej takich tekstów, tzn. pochlebnych, ale niepochlebne też się znalazły, np. prośba do prezydenta Dudy, by napomniał jakąś gazetkę, czy portalik „Tylko Polska”, by zaprzestał publikowanie antysemickich treści, jest też artykuł o sprofanowaniu synagogi w Gdańsku, oraz o słynnej wypowiedź premiera Majtełusza, że „Polska nie będzie wypłacać żadnych odszkodowań Żydom, ponieważ byłoby to zwycięstwo nazistów”.
  Generalnie o Polsce niewiele, a o zwrocie mienia żydowskiego – zero.
  Piszę o tym, ponieważ z Twojego komentarza wynika, że masz pogląd odwrotny, a to oznacza, że dajesz wiarę mitom, w przeciwieństwie do mnie.
  Teraz o żydowskim mieniu bezdziedzicznym, którego zwrotu, bądź rekompensaty w dolarach rzekomo domagają się Żydzi, a w szczególności inkryminowany przez Ciebie WJC.
  Kraje z kręgu cywilizacji zachodniej stosują się do przepisów prawa międzynarodowego cywilnego, w tym spadkowego, żebyś się ze*rał jednocześnie na rzadko i na twardo, nie znajdziesz takiego państwa, w którym mienie bezdziedziczne może ktokolwiek dziedziczyć poza skarbem państwa, więc nikt nawet tego nie próbuje, Żydzi również, bo wyszliby na idiotów, ośmieszyliby się.
  Dziedziczenie mienia bezdziedzicznego”, jest mniej wiecej tym, co „sucha woda”, „ciepły lód”, „radosny smutek”, czyli antylogią.
  W mrożącym polską krew, w polskich żyłach, osławionym już Act JUST44, mieniu bezdziedzicznemu poświęcono jedno krótkie zdanie.
  „3/ in the case of heirless property, the provision of
  property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
  support Holocaust education, and for other purposes;”

  A tu masz całość: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

  Zapoznaj się z tym rzetelnie. Koniecznie.

 286. Woytek,
  Stuknij się w łepetynę – pani Helena nie zginęła na wojnie, a na emigracji nie znalazła się z własnej winy, jej mąż był majorem u generała Maczka. A przede wszystkim jej mienie nie było bezdziedziczne. Jej willa nadal jest zamieszkana przez tych samych lokatorów, tyle że nie jest już własnością komunalną, lecz jej.
  Jeśli chodzi o mienie bezdziedziczne to problem nie istnieje, został wymyślony w ogolonych polskich łbach.

 287. @

  Dobre przesłanie przedwyborcze dla obojętnych, którzy się nie interesują.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2591199644223459&set=a.410264578983654&type=3&theater

 288. @

  Skoki to był fajny interes: gratulacje senatorze Bierecki.
  Kolega Kuchciński popłynął.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2441521339503898&set=a.1921754951480542&type=3&theater

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 289. adam100
  20 sierpnia o godz. 12:22
  @
  Premier o sprawie Piebiaka: Trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron

  http://wyborcza.pl/7,75398,25102185,sedzia-markiewicz-o-hejcie-inspirowanym-przez-wiceministra-piebiaka.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Mój komentarz
  Kłamczuszek PMM rżnie sprawiedliwego i rozważnego. Nagle przypomina sobie o zasadzie, że należy wysłuchać dwóch stron w sprawie prowadzonej przez wiceministra sprawiedliwości (!) akcji niszczącej sądownictwo poprzez szkalowanie sędziów w interwencyjnych programach w TVP, hejt w internecie, anonimy wysyłane na dres sędziów, telefony z kartami sim zarejestrowanymi na słupy, itp. Wiceministra, który przez cztery lata zajmował się intensywnie tzw. dobrą zmianą w sądownictwie polegającą na pisaniu ustaw do natychmiastowego uchwalenia przez parlament, ustaw zmieniających konstytucję, co jest kpiną z konstytucji, niszczeniem państwa prawa, przekształcaniem państwa prawa w państwo partii PiS jako władzy zarządzającej państwem, prawem i sprawiedliwością.

  Wiceminister sprawiedliwości zajmuje się w sposób tajny szerzeniem plotek, rzucaniem pomówień i szkalowaniem sędziów w interesie partii PiS, a premier, któremu podlega minister sprawiedliwości, rżnie głupa i twierdzi, że „należy wysłuchać dwóch stron”.
  Jakich stron?

  Wiceminister popełnił czyn karalny, a kłamczuszek PMM wmawia, że jakaś druga strona wchodzi w grę. Krętactwo i prywata PiSowskich awansowiczów typu „teraz k..wa my” jest bijąca po oczach.

  Suweren nie zauważy tego czynu, ani dymisji Piebiaka. To przemknie króciótkimi komunikatami po TV i zaginie w gąszczu pikników rodzinnych, przemówień po kościołach „od ołtarza” i walki biskupów z Jarosławem Ka u boku z marksistowską czerwoną zarazą LGBT.

  Pisowskie afery tak szybko następują po sobie, tak duże zagęszczenie tworzą, że suweren w tym się nie połapie i odpuści sobie. Nie będzie sprawy.
  Na tym między innymi polega siła PiSu.
  Pzdr, TJ

 290. Bar Norte
  20 sierpnia o godz. 13:13

  No i po co te fajerwerki krętactw, w formie „objaśnień”?
  Jest dokładnie tak, jak napisałem, co pokrętnie potwierdzsz; łącznie z „zatrzymaniem” wskutek „podejrzenia”, czyli z tytułu łamania embarga będącego przedmiotem badania sądu, jak to sądy mają w zwyczaju – badać zasadność jednoznacznego tytułu zarzutu.
  I tak dalej – kurica nie ptica, ale z kurnika Putinu wyfrunęła…
  Wszystko po to, żeby sobie walnąć k… kielicha, na pohybel zgniłego hamerykańskiego ymperializma.
  Żenujące, żałosne i wałachowate intelektulnie i politycznie.
  Całośc komentuję, by nie było, że blog to dobre miejsce na takie, jak Twoje i każde inne liczne tu nieprzytomne bzdurzenie pod wezwaniem wyznania ideolo, łykane z gracją pelikana, nawet bez popitki jakiegokolwiek faktu.
  Czapajew – czuwaj!

 291. jobrave
  20 sierpnia o godz. 15:30

  Innymi słowy, hamerykanie upominają się o mienie swych obywateli utracone gdy byli cudzoziemcami, a nas wzywają do regulacji dla cudzoziemców, z tytułu że utracili jako obywatele RP.
  Włączyłem się w wątek, zafascynowany jak sprawdza się jedna z cech plemiennych polokokty, że jak nam dają, to za (uratowanych) Żydów, a jak nam zabierają – to (uratowani) Żydzi.
  Bierze się to, drogi jobrave stąd, że każde pieniądze są nasze bo nam się należą, a te co tak cwanie robią je Żydzi – najbardziej.
  Żydzi, cher jobrave, to po prostu wszyscy nasi sąsiedzi, którzy mają więcej niż my, a więc coś naszego – z wyjątkiem człowieczeństwa chroniącego ich przed naszym prawem i sprawiedliwością jumy i rabunku, na śmierć.

  I jak by nie główkować, wszystkie drogi polokokty prowadzą do Pisieluka. Ament.

 292. tejot
  20 sierpnia o godz. 21:07

  Trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron i odczytać wyroki patrząc w tę Nowogródzką.

 293. Gekko

  „co pokrętnie potwierdzsz; łącznie z „zatrzymaniem” wskutek „podejrzenia”, czyli z tytułu łamania embarga będącego przedmiotem badania sądu, jak to sądy mają w zwyczaju – badać zasadność jednoznacznego tytułu zarzutu.?

  Trudno nie potwierdzać zatrzymania z tytułu podejrzenia – skoro zaistniało.

  Trudno też nie potwierdzać zwolnienia z tytułu oddalenia podejrzeń – skoro zaistniało.

  Ponieważ do tego się ograniczyłeś więc i na tym skończę.

  Jeszcze tylko sprawa, które może cię pocieszy. Wciąz istnieje mozliwość zatrzymania irańskiego tankowca w ramach wykonania wyroku sądu USA. Może to zrobić zlokalizowana na Morzu Śródziemnym VI Flota USA – ale poza jurysdykcją UE. Takie precedensy już były.
  Z tym, że USA jakoś się nie palą do samodzielnego wykonania tego dzieła – z którym wcześniej żenili Brytyjczyków. Coś jak w tym przysłowiu o wybieraniu z ognia kasztanów cudzymi rękami.

 294. @jobrave:
  „Kraje z kręgu cywilizacji zachodniej stosują się do przepisów prawa międzynarodowego cywilnego, w tym spadkowego, żebyś się ze*rał jednocześnie na rzadko i na twardo, nie znajdziesz takiego państwa, w którym mienie bezdziedziczne może ktokolwiek dziedziczyć poza skarbem państwa, więc nikt nawet tego nie próbuje”

  Czyżby?

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04365-Serbia-bedzie-placic-zydowskim-organizacjom.htm

 295. @

  Prof. Hartman ma kilka postulatów jak postąpić z rakiem kościoła katolickiego napędzającym faszystowski PiS.
  Pisać i walić, walić i pisać !!!
  Głosuję na Pana , Panie prof. Hartman.

 296. @
  Rzecznik dyscyplinarny zajmie się aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości. A także sędzią Markiewiczem

  http://wyborcza.pl/7,75398,25105357,rzecznik-dyscyplinarny-zajmie-sie-afera-w-ministerstwie-sprawiedliwosci.html#S.DT-K.C-B.3-L.1.maly

  premie-nam-sie-naleza20.08.2019, 22:38
  Gdzie podziała się nobliwa Romaszewska? Zatkało jej gębę od reżimowej mamony czy oślepła i nie może dostrzec tych sędziów swojego ukochanego Prezydenta co to spełniają wysokie standardy niezależności od władzy? Pokaz się babcia tęsknimy za tobą.

  Proszę bardzo!! Nowa aferka – s-upki w górę. Suweren zmarszczy brwi? Nieeee 🙁

  Niemniej burdel-marszałek Kuchciński „pokryty” a o ruskim agencie Macierewiczu już nikt nawet nie pamięta

 297. Bar Norte
  20 sierpnia o godz. 21:39

  „USA…nie palą do samodzielnego wykonania tego dzieła – z którym wcześniej żenili Brytyjczyków…”

  I znowu, i tak dalej…
  Sprawę, którą przedstawiasz przyparty do muru faktami jako przykład podmiotowości międzynarodowej, tak UE jak USA, stanowiącą exemplum cywilizacji praworządnej, usiłujesz ożenić z insynuacją relacji feudalnych USA-GB.
  Tymczasem, wspomniane fakty wynikają nie z zalezności od USA, ale przyjęcia przez UE własnych sankcji wobec bandziora.
  Cywilizacja praworządna i podmiotowość wolnych państw i organizacji nie są jednak ani do pojęcia ani do przełknięcia dla mentalności homosowietycznej, stąd kręci, mataczy, obraca kota ogonem i oczekuje łykania tego jako „analiz”.
  Nic nie pomaga stoicki i wyważony styl tej …ordynarnej ściemy, k’sażalenju, Bar Norte.
  Po co? Szkoda, w wydaniu wiesiów łubiańskich – bardziej stylowe i wiarygodne, na miarę pokaranego kapitalistyczną siecią waciaka w gumniaku.

 298. @

  Orangutan z USA nie kupi Grenlandii bo mu jej Dania nie chce sprzedać. Ponieważ się obraził i odroczył bezterminowo wizytę państwową, Dania ma zamiar złożyć ofertę ze kupi USA. Cena powinna być atrakcyjna z uwagi na zadłużenie Stanów. 😉

  A w Wolskiej zapominają ze Kuchciński w burdelu tak jak zapomnieli ze Chrzanowski żądał łapówki.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 299. Gekko

  „wspomniane fakty wynikają nie z zalezności od USA, ale przyjęcia przez UE własnych sankcji wobec bandziora”

  Pozostaje mi powtórzyć, że wyrok sądu na Gibraltarze zwalniający irański tankowiec odzwierciedla prawo UE – w tym przypadku dotyczące sankcji. W swietle tego prawa irański tankowiec zdaniem sadu sankcji nie łamał. Dlatego został zwolniony.

  Pozostaje mi też powtórzyć, że bardzo się cieszę iż sąd w Gibraltarze kierował się europejską wykładnią sankcji a nie orzeczeniem sądu amerykańskiego zawartym we wniosku czy odwołaniu.
  Przypomnę, że kilkakrotnie, z satysfakcją w komentarzach zwróciłem uwagę na ten dobitny przykład niezależności zaprezentowany przez brytyjski sąd.

css.php