Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Łukasz Piebiak

20.08.2019
wtorek

Piebiak – jedynką na liście?

20 sierpnia 2019, wtorek,

Gangrena w pałacu sprawiedliwości. Chrzanowski, Kuchciński, Piebiak – kto następny?

Wiceminister sprawiedliwości (!), chyba już trzeba pisać od małej litery, Łukasz Piebiak podał się do dymisji kilkanaście godzin po tym, jak Onet zamieścił sensacyjny materiał Gałczyńskiej o haniebnej roli, jaką grał w kampanii zniesławiania ok. 20 członków stowarzyszenia sędziów Iustitia z jej przewodniczącym prof. Markiewiczem na Czele.

Piebiak był do tego stopnia zaufanym Ziobry i spółki, że stał (stoi?) na czele zespołu do spraw dyscyplinowania niepokornych sędziów. Onet ujawnił szambo, jakim jest farma trolli atakujących sędziów. Korzystano z adresów prywatnych bezprawnie przekazywanych trollom. Produkowano i rozsyłano w sieci tysiące zniesławiających „wiadomości”, dotyczących nawet życia prywatnego. Ministerstwo nie tylko nie zaprzeczyło rewelacjom Onetu, ale Piebiak podał się do dymisji. Wygląda na to, że proceder trolli był opłacany.

Teraz będzie się mówiło, że „u nas, w Prawie i Sprawiedliwości, panują żelazne zasady, zero tolerancji dla działań niezgodnych z prawem”, w odróżnieniu od naszych poprzedników, którzy latami tolerowali… itd. Podobnie jak o niedawnym wypadku samochodowym p. Szydło najpierw pisano, że najechał na nią sprawca zderzenia. A potem, że u nas wszyscy są równi – i dostała mandat oraz punkty karne.

Bagno, jakie opisuje red. Gałczyńska, to nie jest miejsce pojedyncze ani przypadkowe – to kolejny etap w wojnie Kaczyńskiego i złej zmiany przeciwko sędziom, dyskredytacji całego środowiska, ohydnej kampanii szczucia i szkalowania. Postępowanie tych ludzi budzi odrazę i smutek, jak nisko upada nasz kraj, że takich mamy ministrów. Tutaj Piebiak i Ziobro idą ręka w rękę i obaj powinni odejść z rządu, ich wina powinna być ustalona i ukarana. Niezależna (?) prokuratura (gdzie takiej szukać?) już powinna zabezpieczać dowody w gabinecie i mieszkaniu zainteresowanego. Pamiętamy z licznych powtórek w telewizji, jak dzielni komandosi potrafią o 6 rano z hukiem wtargnąć do mieszkania. Ciekawe, czy jutro obudzą Piebiaka?

Moim zdaniem Piebiak może spać spokojnie, może nawet – jak Marek Kuchciński – dostanie „jedynkę” na liście kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach. Jego zasługi nie mają sobie równych. „Niech go zweryfikuje suweren”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 160

Dodaj komentarz »
 1. Postponowany sędzia, jeden z drugim ma za swoje.

  Nie chciałeś Grzegorzu Dyndało nadziać doktora G. na pal, to teraz cierp.

 2. Pan Redaktor się dziwi?Walka o władzę zawsze jest bezwzgledna.
  Cel uświęca środki.
  To co robi PiS, to nie jest ewenement, tylko reguła.

  Od siebie dodam jeszcze, że im wieksze pieniądze wchodza w grę, tym walka jest bezwzgledniejsza.
  Skoro wykładniczo rosna profity ze sprawowania władzy, każde kolejne TKM jest bardziej pazerne i pozbawione skrupułów od poprzedniego, to niedługo zaczną rzeczywiście padać trupy.
  Pierwszy miliard trzeba ukraść……

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. https://studioopinii.pl/archiwa/194503

  Stary znajomy sprzed lat, dalej w formie.

 5. W toku śledztwa okazało się, że Epstein jest właścicielem prywatnej wyspy, a jeden z jego samolotów nosił wdzięczną nazwę roboczą „Lolita express”. Jego – jak to się dziś mówi – bańka społeczna była dość specyficzna. Tylko w jednym z jego komórkowych telefonów funkcjonariusze odnaleźli dane kontaktowe do Billa Clintona, Jeffa Bezosa, Woody’ego Allena, Aleca Baldwina, Michaela Bloomberga, Ruperta Murdocha itd. Amerykańska prasa doniosła już na początku lipca, że dziennikarze dysponują dowodami, iż Epstein był blisko z Michaelem Jacksonem, rodziną Kennedych, Rockefellerów, Rotschildów, Tonym Blairem, Ehudem Barakiem i Donadem Trumpem. Znajomości te pieczętowane zawsze były imprezami, które czy to na swojej wyspie, czy to na Florydzie, czy to w Nowym Meksyku czy w Nowym Jorku organizował Epstein.
  https://wolnemedia.net/oni-wszyscy-sa-epsteinami/
  =======

  Zachodnie „elity”….

 6. Grecja jeszcze zapewne wróci na to forum.

  Teraz śpiew pani, która wróciła do Grecji.

  Oceńcie proszę …

  https://www.youtube.com/watch?v=8ktPAaz-Yxw

 7. Legat,
  Mój wpis znów robi za czerwoną latarnię w poprzednim wątku, ale ja się z tym nie godzę i wklejam go tu – nie lubię marnacji. 🙂 Zresztą i tak zaraz się tu pojawiają rozważania na temat irańskiego tankowca oraz inflacji w Gwatemali, czy Surinamie, więc wyrzutów sobie nie robię.

  Obawiam się, że mój wpis na temat mienia bezspadkowego (w terminologii prawniczej – bezdziedzicznego) byłby sto razy nudniejszy niż ten o umowach indemnizacyjnych), a gdybym jeszcze zaczął cytować, choćby tylko fragmenty prawniczych roztrząsań a ten temat, to najbardziej cierpliwi blogowicze znienawidziliby mnie bardziej,, niż ja nienawidzę PiS(s). Dlatego spełniając Twoją prośbę, postaram się nudzenia uniknąć, ale uprzedzam, że całkiem się nie da.

  Wchodzę na stronę World Jewish Congress – tej „polakożerczej”, w poszukiwaniu jakichś żydowskich żądań, oskarżeń, plucia na Polaków, bo nie chcą płacić za żydowski majątek, szukam żądanych 65 miliardów dolarów itp., a tu ni chu…chu. Może nie całkiem „ni chu” – bo jest kilka artykułów, najświeższy o śmierci Kazimierza Albina, etnicznego Polaka, ostatniego więźnia z pierwszego transportu do KL Auschwitz. Artykuł o Albinie jest pełen rewerencji, w innym artykule obszerne podziękowania dla polskich władz za zorganizowanie 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, uroczystości związanych z rocznicą likwidacji getta warszawskiego, powstania w tymże getcie. Są też podziękowania, dla księdza katolickiego Bogdana Sankowskiego oraz mieszkańców Otwocka, którzy oczyścili upamiętnienie poświęcone ofiarom Holokaustu, ze swastyk i innych plugastw namalowanych przez „prawdziwych polskich patriotów”, jest znacznie więcej takich tekstów, tzn. pochlebnych, ale niepochlebne też się znalazły, np. prośba do prezydenta Dudy, by napomniał jakąś gazetkę, czy portalik „Tylko Polska”, by zaprzestał publikowanie antysemickich treści, jest też artykuł o sprofanowaniu synagogi w Gdańsku, oraz o słynnej wypowiedź premiera Majtełusza, że „Polska nie będzie wypłacać żadnych odszkodowań Żydom, ponieważ byłoby to zwycięstwo nazistów”.
  Generalnie o Polsce niewiele, a o zwrocie mienia żydowskiego – zero.
  Piszę o tym, ponieważ z Twojego komentarza wynika, że masz pogląd odwrotny, a to oznacza, że dajesz wiarę mitom, w przeciwieństwie do mnie.
  Teraz o żydowskim mieniu bezdziedzicznym, którego zwrotu, bądź rekompensaty w dolarach rzekomo domagają się Żydzi, a w szczególności inkryminowany przez Ciebie WJC.
  Kraje z kręgu cywilizacji zachodniej stosują się do przepisów prawa międzynarodowego cywilnego, w tym spadkowego, żebyś się ze*rał jednocześnie na rzadko i na twardo, nie znajdziesz takiego państwa, w którym mienie bezdziedziczne może ktokolwiek dziedziczyć poza skarbem państwa, więc nikt nawet tego nie próbuje, Żydzi również, bo wyszliby na idiotów, ośmieszyliby się.
  Dziedziczenie mienia bezdziedzicznego”, jest mniej wiecej tym, co „sucha woda”, „ciepły lód”, „radosny smutek”, czyli antylogią.
  W mrożącym polską krew, w polskich żyłach, osławionym już Act JUST44, mieniu bezdziedzicznemu poświęcono jedno krótkie zdanie.
  „3/ in the case of heirless property, the provision of
  property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
  support Holocaust education, and for other purposes;”

  A tu masz całość: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

  Zapoznaj się z tym rzetelnie. Koniecznie.

 8. Woytek,
  Stuknij się pomiędzy uszy – pani Helena nie zginęła na wojnie, a na emigracji nie znalazła się z własnej winy, jej mąż był majorem u generała Maczka. A przede wszystkim jej mienie nie było bezdziedziczne. Jej willa nadal jest zamieszkana przez tych samych lokatorów, tyle że nie jest już własnością komunalną, lecz jej.
  Jeśli chodzi o mienie bezdziedziczne, to problem nie istnieje, został wymyślony w ogolonych polskich łbach.

 9. No i OK, nie o tankowcu, nie o Gwatemali, ale o Epsteinie. Czuję się rozgrzeszony 🙂

 10. Teraz już „comme il faut”, czyli o Piebiaku. Kuchciński dostał jedynkę na Podkarpaciu, bo gdyby jej nie dostał, to musiałby znów zająć się uprawą pomidorów pod folią, bo nic innego nie umie, Prezes o tym wie, dlatego marszałkowi tego nie zrobił, tym bardziej że ma wobec niego dług wdzięczności z czasów PC, kiedy to Prezes był zwykłym gościem, którego mogłeś popchnąć na ulicy i krzyknąć: „Idź szybciej!” albo „Spieprzaj dziadu!”, i nic byś za to nie miał.
  Z Piebiakiem rzecz się ma trochę inaczej, choć jednocześnie,… podobnie. Trzeba chłopa schować, do po wyborach. On też się zasłużył, wykonując dla PiS czarną robotę, ponadto zna różne ciemne sprawy, o których opinia publiczna wiedzieć nie powinna. Po wygranych przez PiS wyborach, choć mam nadzieję, że tak nie będzie, tzn. PiS nie wygra -Piebiak wróci na ministerialny stołek lub zostatnie jakimś ważnym gościem w Sądzie Najwyższym, a Kuchciński z powrotem pójdzie w marszałki.

 11. wiesiek59
  20 sierpnia o godz. 18:04
  Dobre, dobre, nawet bardzo dobre. A tę książkę Friedmana zaraz sobie kupię.

 12. Zarządzanie państwem w obecnej sytuacji międzynarodowej
  jest wyzwaniem ponad siły nie tylko polskich polityków.
  Widać to zmaganie z losem w krajach nam bliskich i dalekich.
  Dominacja ekonomiczna jednych powoduje sprzeciw drugich.
  Polska do tych bogatych nie należy, chociaż w czasach
  PRL-u mówiło się o pierwszej dziesiątce, ale przecież to
  odległa historia i mało kto pamięta.
  Ludzie szlachetni muszą się czuć w obecnych czasach zagubieni.

  „Prawda, tylko prawda, cała prawda” z sercem na dłoni.
  W każdym systemie znajdują się ludzie mądrzy i życzliwi,
  a jeśli mają szczęście inni ich nigdy nie zapomną.

  „Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?” czytałem
  ten artykuł i zadaję sobie pytanie; a nie jest?

  PS. Dzisiaj jechałem kilkadziesiąt kilometrów
  za ambulansem na sygnale. Podziwiam opanowanie
  i zdrowe nerwy kierowcy tego pojazdu

 13. @jobrave 19:54
  Ja nie pisałem o żadnej pani Helenie, tylko o mechanizmie jaki uruchomiła złodziejska transformacja. Ty dopiero wypisujesz kolejne bzdury:
  „Jeśli chodzi o mienie bezdziedziczne, to problem nie istnieje, został wymyślony w ogolonych polskich łbach.”
  Ten problem istnieje we łbach 88 senatorów amerykańskich, a nie we łbach Polaków. On również istnieje we łbie pana Pompeo.
  Cały ten zgiełk rozpętała ustawa nr 447, która obnażyła skompromitowane elity polityczne Prawa i Sprawiedliwości.
  Reakcja tych elit wobec bezpodstawnych żądań zawartych w ustawie 447 przedstawiła nam mizerię ich polityki prowadzonej z pozycji wasala.
  Za cenę utrzymania się przy władzy gotowi są na największe świństwo, jakie można wyrządzić Polakom.

 14. Chcemy, żeby świadczenie „Emerytura plus” było gwarantowane ustawowo i było dostępne dla emerytów w kolejnych latach – zapewnił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Przeznaczając taką samą kwotę każdemu w ramach tego programu, pokazujemy elementarną sprawiedliwość – dodał.

  https://fakty.interia.pl/polska/news-premier-chcemy-zeby-program-emerytura-plus-byl-gwarantowany-,nId,3159019#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 15. wiesiek59
  20 sierpnia o godz. 18:40

  ” … Epstein był blisko z Michaelem Jacksonem, rodziną Kennedych, Rockefellerów, Rotschildów, Tonym Blairem, Ehudem Barakiem i Donadem Trumpem. Znajomości te pieczętowane zawsze były imprezami, które czy to na swojej wyspie, czy to na Florydzie, czy to w Nowym Meksyku czy w Nowym Jorku organizował Epstein”.

  Że ów miliarder był blisko to jeszcze nic nie oznacza, na przykład Trump nigdy na tej wyspie nie był, ani w żadnym innym perwersyjnym przybytku Epsteina. Za to bywała tam Hillary Clinton, o czym głośno było podczas kampanii prezydenckiej w USA.

 16. Mauro,
  a Ty o czym?
  Przecież to nie Piebiak kradł części do wiertarki i kiełbasę więc nie było podstaw, by się go Kaczyński pozbywał. Przy okazji skomentuj może też żart Morawieckiego – podjąłem decyzję.

 17. ZAPROSZENIE

  Prawnik, senator Aleksander Pociej i redaktor Ewa Siedlecka, pierwsza dama publicystyki prawnej, będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, niedziela, 25 sierpnia, godz. 10.05. Zapraszam!

 18. adam100
  20 sierpnia o godz. 12:22
  @
  Premier o sprawie Piebiaka: Trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron

  http://wyborcza.pl/7,75398,25102185,sedzia-markiewicz-o-hejcie-inspirowanym-przez-wiceministra-piebiaka.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Mój komentarz
  Kłamczuszek PMM rżnie sprawiedliwego i rozważnego. Nagle przypomina sobie o zasadzie, że należy wysłuchać dwóch stron w sprawie prowadzonej przez wiceministra sprawiedliwości (!) akcji niszczącej sądownictwo poprzez szkalowanie sędziów w interwencyjnych programach w TVP, hejt w internecie, anonimy wysyłane na dres sędziów, telefony z kartami sim zarejestrowanymi na słupy, itp. Wiceministra, który przez cztery lata zajmował się intensywnie tzw. dobrą zmianą w sądownictwie polegającą na pisaniu ustaw do natychmiastowego uchwalenia przez parlament, ustaw zmieniających konstytucję, co jest kpiną z konstytucji, niszczeniem państwa prawa, przekształcaniem państwa prawa w państwo partii PiS jako władzy zarządzającej państwem, prawem i sprawiedliwością.

  Wiceminister sprawiedliwości zajmuje się w sposób tajny szerzeniem plotek, rzucaniem pomówień i szkalowaniem sędziów w interesie partii PiS, a premier, któremu podlega minister sprawiedliwości, rżnie głupa i twierdzi, że „należy wysłuchać dwóch stron”.
  Jakich stron?

  Wiceminister popełnił czyn karalny, a kłamczuszek PMM wmawia, że jakaś druga strona wchodzi w grę. Krętactwo i prywata PiSowskich awansowiczów typu „teraz k..wa my” jest bijąca po oczach.

  Suweren nie zauważy tego czynu, ani dymisji Piebiaka. To przemknie króciótkimi komunikatami po TV i zaginie w gąszczu pikników rodzinnych, przemówień po kościołach „od ołtarza” i walki biskupów z Jarosławem Ka u boku z marksistowską czerwoną zarazą LGBT.

  Pisowskie afery tak szybko następują po sobie, tak duże zagęszczenie tworzą, że suweren w tym się nie połapie i odpuści sobie. Nie będzie sprawy.
  Na tym między innymi polega siła PiSu.
  Pzdr, TJ

 19. Koledzy piszący tu i teraz i koleżanki teraz czytające!

  Przeczuwam wyraźną różnicę w postępowaniu Piebiaka i wobec Piebiaka.

  Zdymisjonowanie marszałka Sejmu, który w odczuciu suwerena jest chłopem z jajami przestanie być sprawą gorącą.

  Natomiast Piebiak zastosował rytuały nowej religii jaką Jest Internet.

  Wieść o tym, że @guzdra sepleni i ma zeza zaspokoi prawie wszystkich.

  Ale gdy dorośli uświadomią sobie, że @guzdra podstępnie zawłaszczył internet, a młodzi dowiedzą się, że tylko dzieci pisowców nie będą płaciły za Internet i to że wymyślił to Piebiak może stać się zaczynem rewolucji.

  Zarówno suweren jak i gorszy sort nie będą się mogli porozumiewać bez gadającej komórki lub smartfona w ręku.

  Niegdyś zakpiłem ( chyba nierozumiale ), że szwagier nie musi wyglądać przez okno, aby wiedzieć jaka jest pogoda w jego mieście powierzchniowo mniejszym niż warszawska dzielnica Ochota. Łatwiej jest zapytać głosem swojego smartfona.

  Bez pokazującego obrazki smartfona nie wiadomo jak wygląda bergamutka ( trudne ) i jak wygląda antonówka ( bo lubimy naszą młodość i dzieciństwo , ale antonówka jest nierentowna ).

  https://ogrodnik.sklep.pl/grusza-karlowa-bergamotka-p-412.html

  Piebiak skompromituje się dopiero jesienią 2021, gdy Polska skompromituje się kompletnie nieudanym spisem powszechnym realizowanym za pomocą sieciowych kwestionariuszy.

  Gdyby mi ktoś odebrał możliwość blogowego bleblania, to NFZ musiał by zafundować mi trwałą terapię realizowaną przez pazernych cwaniaków. Tacy upowszechniają przekonanie, że gadanie po holendersku prowadzi do rozległej depresji i walki z wiatrakami. Za wasze podatki.

  Piebiak będzie objeżdżał gminy, aby uczyć jak bezkarnie ujawniać, że Maryśka jest głupia, a Stasiu ma wszy. Jest mały podaż tych kursów i olbrzymi popyt na szerzone tak umiejętności. Przecież moje napisanie, że Kaziu bredzi nie wywołuje z moich bebechów rumieńców. Nawet jednego!

 20. tejot
  20 sierpnia o godz. 21:07

  „Kłamczuszek PMM rżnie sprawiedliwego i rozważnego. Nagle przypomina sobie o zasadzie, że należy wysłuchać dwóch stron w sprawie prowadzonej przez wiceministra sprawiedliwości”

  Wysłuchuje się także oskarżonego np. o zabójstwo. W prawie europejskim obowiązuje fundamentalna rzymska zasada: audi alteram partem.

  „ … szef rządu stwierdził, że „zawsze obowiązuje zasada wysłuchania drugiej strony”. Pan minister Piebiak będzie miał, jak sam określił, możliwość przedstawienia prawdziwych okoliczności wszystkiego tego, co zostało przedstawione opinii publicznej i myślę, że wszyscy nauczeni doświadczeniem powinniśmy dać możliwość wyjaśnienia drugiej stronie — mówił Morawiecki. Natomiast ze względu na pewne okoliczności, które wystąpiły taka decyzja ze strony pana ministra Piebiaka została podjęta i ja tę dymisję przyjmę …”.

  Zastanawiam się Tejot, czy bardziej jesteś świnką, czy przerośniętym głuptasem.

 21. danielpassent
  20 sierpnia o godz. 21:31
  ZAPROSZENIE

  ” …redaktor Ewa Siedlecka, pierwsza dama publicystyki prawnej …”.

  O takie żarty prosimy rankiem, poprawiają nastrój, bo śmiech to zdrowie.

 22. legat
  20 sierpnia o godz. 21:24

  ” Przy okazji skomentuj może też żart Morawieckiego – podjąłem decyzję”.

  To nawet będzie na piśmie, z podpisem premiera. Tylko to się liczy. Mechanizm podejmowania decyzji politycznych to sfera plotek i niedomówień.

 23. jobrave
  20 sierpnia o godz. 19:58

  ” … ale o Epsteinie. Czuję się rozgrzeszony”.

  Wystarczy Epstaina kanonizować i jego sprawa wygląda zgoła inaczej, odtąd staje zmartwieniem tego co do tej pory. Czy będziesz rozgrzeszony? Może, ale tylko do dnia Sądu Ostatecznego. 🙂

 24. Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 21:21

  jAKO ŻE WŚRÓD ŚLEPYCH, JEDNOOKI JEST KRÓLEM, obawiam się że Trump jest najprzyzwoitszym wśród amerykańskich elit.
  Może z wyjątkiem Sandersa.
  Degeneracja elit nie jest mitem, tylko faktem, przewijającym sie przez wieki.
  Za każdym razem, sygnalizują schyłek jakiegoś Imperium.
  Władza deprawuje……

  Nasze polskie problemy z elitami, ich moralnością, pazernością, koniunkturalnoscią, nie sa niczym wyjątkowym.
  To schemat powielany w nieskończoność.
  Dekadencja nie zna granic, ni kordonów.

 25. Rdzewienie języka:

  … i walki biskupów z Jarosławem Ka …

  ***

  Sprawa państwowego hejtu się rypła.
  Ktoś w jego obronie musi beknąć na blogu i robi to.

 26. jobrave
  20 sierpnia o godz. 20:34

  Fascynuje mnie przenikanie się kultur.
  Nie ma homogenicznych.
  Nawet w obrębie jednej religii, czy państwa.
  Jak PIĘKNIE takie napięcia można rozgrywać z zewnątrz……

  Europocentryzm jest bardzo ograniczającym punktem widzenia.

 27. Przepisy powinny się zmienić, słyszymy często po tragediach jakie zdarzają się na drogach i chodnikach. Pędzący na rowerach i hulajnogach po placach i chodnikach za nic mają bezpieczeństwo pieszych. Chyba każdy miał nieszczęście odskakiwać na widok bezmyślnego kierującego takim pojazdem. Kłady, motorówki to kolejne pojazdy tylko dla myślących, a tych nie przybywa. Ile to razy słyszymy o tysiącach pijanych kierowców którym od czasu do czasu zdarza się zabić pieszych na pasach.
  Spotkajmy się w drodze, taki wyborczy plakat byłej pani premier nie napawa otuchą. Ona sama jest przykładem kierowcy który nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, ale ci spotkani w drodze na szczęście ocaleli.
  Po czterech latach rządów partia prezesa liczy na więcej. Na co może liczyć wyborca rozciągany przez polityków wielu opcji z których żadna nie jest idealna i nie przystaje do rzeczywistości?

 28. „Rafał Trzaskowski wystąpił obok Jolanty Lange podczas Warszawskich Dni Różnorodności! Czy prezydent Warszawy, wie kim jest prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum? Czy wie, że to osoba, która kiedyś jako TW inwigilowała w RFN ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu Światło-Życie? Dzisiaj Jolanta Lange (kiedyś Gontarczyk) zajmuje się walką z dyskryminacją”.

  No jakże by inaczej, czym jak nie dyskryminacją … 🙂

  Więcej o agentach peerelowskiego wywiadu
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jolanta_Gontarczyk

 29. Piebiakowi włos z łysiny nie spadnie.Dostanie jakąś intratną posadę, gdzieś w cieniu, żeby nie rzucał się w oczy i żadna krzywda go nie spotka. Przecież naczelny kłamca Mateusz Krzywogęby publicznie powiedział, że rezygnacja Piebiaka zamyka sprawę.

 30. Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 21:36

  Mój komentarz
  Jakie dwie strony występują w sprawie przestępstwa popełnionego przez urzędnika państwowego?
  Wiceminister złamał prawo. Czy państwo jest stroną, której należy wysłuchać. Gdzie jest ta druga strona, kto ją reprezentuje, kogo należy wysłuchać jako drugiej strony wg PMM?
  Pzdr, TJ

 31. handzia55
  20 sierpnia o godz. 21:59
  Piebiakowi włos z łysiny nie spadnie.Dostanie jakąś intratną posadę, gdzieś w cieniu, żeby nie rzucał się w oczy i żadna krzywda go nie spotka. Przecież naczelny kłamca Mateusz Krzywogęby publicznie powiedział, że rezygnacja Piebiaka zamyka sprawę.

  Mój komentarz
  Premier mówiąc o skutecznym zamknięciu sprawy Piebiaka poprzez jego dymisję (chłe, chłe, chłe – dymisja uwalnia od winy) miał pewnie na myśli „skuteczne” ułaskawienie byłego szefa CBA – M. Kamińskiego skazanego przez sąd i „uniewinnionego” udzieleniem mu łaski przez prezydenta, co jest figlem prawnym niespotykanym w państwach prawnych, ponieważ prawo łaski nie znosi ani wyroku ani winy skazanego, prawo to powoduje tylko darowanie kary. Wyrok pozostaje wyrokiem.
  Pzdr, TJ

 32. Mauro Rossi

  Komentarzami, że Morawiecki jest w kontekście „Afery Piebiaka” jakimś sędzią czy arbitrem („wysłuchanie stron”) usiłujesz go po prostu uwolnić od odpowiedzialności za to co dzieje się w kierowanym przez niego rządzie.

  Tymczasem jak pisze autorka tekstu który poleciłem o 21,50 sytuacja wyglądała następująco:

  „Jak wynika ze śledztwa Onet.pl, Emilia była szczególnie aktywna w maju i czerwcu 2018 – właśnie wtedy rozsyła do sędziów w całej Polsce i do mediów materiały, które miały zdyskredytować sędziego Krystiana Markiewicza.

  W listopadzie 2018 roku powstało konto @KastaWatch i wydaje się, że to właśnie ono przejęło „robotę” Emilii.

  „Dość milczenia. Czas pokazać, jak rosła kasta. I jak się ma dalej” – taki tweet pojawił się na koncie 2 grudnia.

  Tego samego dnia udostępniono pierwsze dokumenty dotyczące sędziego Piotra Raczkowskiego, byłego wiceprzewodniczącego KRS, i przebiegu jego drogi zawodowej.

  Do końca lutego 2019 roku konto opublikowało zdjęcia ok. 20 dokumentów dotyczących kariery zawodowej sędziów, postępowań dyscyplinarnych, a nawet ich indywidualnej korespondencji z ministrem sprawiedliwości.

  Nie anonimizowano ich, publikowano nie tylko nazwiska, ale też np. dokładne daty urodzenia prawników. Sprawdzałam szczegółowo: w analizowanym okresie nikt nie występował o dostęp do tych dokumentów w trybie informacji publicznej, mogły się więc z nimi zapoznać wyłącznie osoby mające dostęp w trybie służbowym.

  Dokumenty dotyczyły sędziów z całej Polski, jedynym miejscem, gdzie były zebrane wszystkie (albo prawie wszystkie), było Ministerstwo Sprawiedliwości oraz współpracujące z nim instytucje centralne, jak Krajowa Rada Sądownictwa.”

  Nie chcesz chyba powiedzieć, że kwity wypływały z instytucji państwowych a premier o tym nic nie wiedział?

 33. HEJ TU JEMY!
  W pewnej knajpie, nie mogę napisać w której miejscowości, możemy zjeść bardzo smaczny posiłek; stek średnio przypieczony z frytkami i ogórkami małosolnymi, albo rosół z gęsiny z kołdunami, a na drugie pstrąg z pieca z ziemniakami opiekanymi i zestawem surówek, znakomite.
  Podróżując po Polsce da się jeszcze dobrze zjeść chociaż w czasach PRL-u wybór był o wiele większy, a dania wykwintne i smakowite. I nie było tłoku

 34. Bar Norte,
  no pewno, że nie wiedział. Gdyby wiedział to by na to nie pozwolił. Nigdy w życiu. Absolutnie. Ty się mu przyjrzyj. Ten wyraz twarzy.
  No, czy te oczy mogą kłamać?

 35. @jobrave:
  „Kraje z kręgu cywilizacji zachodniej stosują się do przepisów prawa międzynarodowego cywilnego, w tym spadkowego, żebyś się ze*rał jednocześnie na rzadko i na twardo, nie znajdziesz takiego państwa, w którym mienie bezdziedziczne może ktokolwiek dziedziczyć poza skarbem państwa, więc nikt nawet tego nie próbuje”

  Czyżby?

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04365-Serbia-bedzie-placic-zydowskim-organizacjom.htm

 36. @Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 21:13

  Morawiecki i „elementarna sprawiedliwość”? Ten banksterki pomiot, który w ramach zakupu głosów (zresztą za pieniądze pożyczone za granicą na koszt przyszłych pokoleń Polaków) daje pińcet na każde dziecko nawet miliarderom, ale niepełnosprawnym z rentą 1200PLN odmawia pomocy, bo według niego są zbyt bogaci?

 37. woytek
  20 sierpnia o godz. 21:04

  @jobrave 19:54

  Najpierw przeczytaj tę „ustawę” i pokaż mi, w którym miejscu jest mowa o Polsce i o zwrocie mienia bezdziedzicznego.

 38. legat

  Mnie ta afera w sumie nie zaskoczyła bo konta na których się ukazywały owe informacje z zastrzeżonych zasobów państwowych miały charakter publiczny Tak więc cały ten proceder był widoczny jak na dłoni. Natomiast tezę, że to premiera zaskoczyło można między bajki włożyć.
  Zresztą od kilku dni w mediach społecznościowych huczało, że „ścieżki dialogowe” tej afary wypłynęły i będzie bum!

  Mnie tylko zaskuje jedno.
  Chodzi mi o to, że zwykle w tego typu sprawach wykonawców skrzętnie separuje się od zleceniodawców – z uwagi na bezpieczeństwo. Dowodzą tego opisy podobnych afer za granicami.
  Tymczasem w tym przypadku zleceniodawca czyli wiceminister był w zażyłości z wykonawcą – ową Emilią od brudnej roboty.
  To jest trochę tak jakby Nixon był w zażyłości z chłopakami montującymi podsłuchy w siedziebie Partii Demokratycznej i np wymieniał sobie z nimi lisciki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie ta skala ale chodzi mi o zasadę.

  Przyznam, że nie wiem czym to wytłumaczyć.

 39. wiesiek59

  Igor Rakowski-Klos pisze w poniedzialkowej ,, gazecie wyborczej” na str.12,
  ze Mateusz Morawiecki ,,… mowi, ze sam ma zydowskie korzenie …”.

 40. Bar Norte,
  obawiam się, że mogą się bardzo pewnie czuć. A jak mają plan B na wypadek wyborów i nie oddawania władzy bez żadnego trybu? Po drugie primo mogli się nie spodziewać, że ktoś może Emilce złożyć propozycję nie do odrzucenia – bo to możliwe, że tak się odbyło. Poza tym, to porównujesz zawodowców do amatorów.

 41. kooperatywaMondragon
  20 sierpnia o godz. 23:18
  wiesiek59

  Igor Rakowski-Klos pisze w poniedzialkowej ,, gazecie wyborczej” na str.12,
  ze Mateusz Morawiecki ,,… mowi, ze sam ma zydowskie korzenie …”.

  Mój komentarz
  Premier Mateusz lubi pofantazjować. Raz kiedyś powiedział, że:
  „członkowie jego rodziny byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin”.
  Taka sama prawda jak to, że ZOMOwcy go porwali jako chłopaka, wywieźli do lasu i Mateusz kopał dla siebie grób lub że jego towarzyszy broni w stanie wojennym (Morawiecki miał wtedy 13 lat) do dzisiaj funkcjonujący sędziowie wtedy skazywali na śmierć.
  Mateusz ma taką przypadłość, że lubi sobie pokonfabulować i wcale nie uważa tego za czyn naganny. Po prostu pokazuje, że ma wielką wyobraźnię.
  Pzdr, TJ

 42. Zespół Delbrucka po prostu.

 43. Jazda pasem awaryjnym na telewizyjnym ekranie (tvn24) z dużą prędkością. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a auto było na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Nagranie zrobił polski kierowca na A-6 w pobliżu Szczecina.
  Nasza policja temu niemieckiemu kierowcy może wystawić solidny mandat
  Gorzej jak to nasz obywatel w niemieckim aucie. To powinno zostać ustalone i opublikowane.

 44. Bar Norte
  Ciekawy opis likwidacji transportu panstwowego w Krytyce Politycznej :

  ,,… Jaruzelski uznał, że sposobem na wyjście z kryzysu jest odcięcie się od nierentownych elementów działalności państwa. Chodziło mu o fabryki, o usługi, ale także o kolejnictwo. Jak w każdym centralnie planowanym państwie urzędnicy na niższych szczeblach starali się więc pokazać, że tę instrukcję zrozumieli i wdrażają. Wtedy zaczęła się likwidacja połączeń lokalnych, których dziś już w Polsce właściwie nie ma, bo pociągi łączą wyłącznie większe ośrodki.
  W III RP to wyraźnie przyspieszyło. Przez całe lata 80. zlikwidowano „zaledwie” tysiąc dwieście kilometrów tras, w latach 90. już kilka tysięcy – ponad tysiąc to potrafili jednego dnia zlikwidować.”
  https://krytykapolityczna.pl/kraj/kolej-pociagi-ostre-ciecie-karol-trammer-rozmowa/

  Wsiadalem wlasnie do ekspresowych pociagow w Krakowie i Warszawie
  – za kazdym razem myslalem o obrazach Hieronima Bosha.

 45. Czteroletnia batalia pisowskich polityków przeciwko polskim sędziom nie przyniosła, jak się wydaje, istotnych zmian.
  Sprawy jak były tak z pewnością są rozpatrywane bez zbędnej zwłoki i zgodnie z procedurą, bo jak wiadomo sędziowie nie w ciemię bici i mało który miłuje prezesa i będzie chciał się narażać nowej władzy, a taka wcześniej czy później nastąpi.
  O tym, że niewielu sędziów jest blisko władzy, niezależnie od konstytucyjnej regulacji, świadczą listy poparcia kandydatów do KRS-u. Generalnie biorąc poparcia nie udzielił żaden sędzia tylko odpowiednia liczba numerów i te numery boją się nawet teraz ujawnić bo to wstyd i hańba na całe ponumerowane życie w świecie liczb.
  Więc z założenia mamy władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, ale chwilowo podporządkowane jednemu prezesowi. Ciekawe co będzie w przypadku niedyspozycji prezesa?

 46. Bar Norte

  Orban uratowal kolej regionalna. ( KP)
  Czesi tez sobie poradzili lepiej.

 47. Lokalne połączenia kolejowe zostały zlikwidowane co jest przykryą wiadomością dla części kolejarzy i podróżnych, ale za to po Polsce jeżdżą szybkie pociągi co wielu podróżnych cieszy. Też chciałbym się takim nowoczesnym środkiem transportu przejechać, ale jednak szybciej i wygodniej własnym samochodem, póki co.
  Do tego omija możliwość spotkania z insektami, zepsutą klimatyzacją, czy brakiem ogrzewania, które nie działa zwłaszcza zimą.
  Szybkie pociągi to też niestety tragedie na przejazdach kolejowych. Kilka dni temu młoda kobieta z dziećmi zginęła na przejeździe jadąc rowerem. Sąsiedzi wspominali, że jeszcze byli na dożynkach, a dzieci takie miłe. Przypominali też iż ta sama kobieta 10 lat temu uległa wypadkowi i może czegoś nie dosłyszała, ale dzieci? Przecież te dzieci powinny matce zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Jak oni uczą dzieci w szkołach? Dlaczego na przejazdach kolejowych zdarza się tyle wypadków?
  Miało być o proroku Jeremiaszu, ale może następnym razem. Prorok Jeremiasz to postać w tematyce biblijnej idealnie pasująca do dysputy na blogu, szczególnie ostatnio, tym bardziej, że wychodził cało z każdej opresji i dożył sędziwego wieku

 48. ls42
  21 sierpnia o godz. 0:05

  ” …. kandydatów do KRS-u. Generalnie biorąc poparcia nie udzielił żaden sędzia tylko odpowiednia liczba numerów i te numery boją się nawet teraz ujawnić …”.

  Obawiają się dintojry, co fatalnie świadczy o korporacji prawniczej. W Polsce istnieje trzecia władza, która chciałaby samą siebie wybierać. Dyktatora Jaruzelskiego też nikt w wyborach nie wybierał, to właśnie ta tradycja i z tego nadania.

 49. kooperatywaMondragon
  20 sierpnia o godz. 23:55

  III RP juz na samym początku postawiła na import używanych aut z Niemiec (miejscowi byli tym zachwyceni) i transport indywidualny. Budowano drogi szybkiego ruchu i zamykano linie kolejowe.

 50. tejot
  20 sierpnia o godz. 23:38

  „ … Premier Mateusz lubi pofantazjować. Raz kiedyś powiedział, że: „członkowie jego rodziny byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin”.

  Koligacje rodzinne polityków PIS, także Morawieckiego. Przeczytaj i skorzystaj czasem z okazji do milczenia. Już pisałem ci, że jesteś świnką i wyrośniętym głuptasem?

  https://www.rp.pl/Plus-Minus/302019933-Marek-Jerzy-Minakowski-Szlacheckie-pochodzenie-poslow-PiS.html

  „Taka sama prawda jak to, że ZOMOwcy go porwali jako chłopaka, wywieźli do lasu i Mateusz kopał dla siebie grób …”.

  Znów charakterystyczny dla ciebie bełkot ignoranta, zomowcy nigdy nie zajmowali się inwigilacją, to była wrocławska SB i fakt taki rzeczywiście miał miejsce. Jego ojciec, Kornel Morawiecki, był znacznie intensywniej poszukiwany przez SB (i kontrwywiad) niż Bujak i Frasyniuk razem wzięci.

  … „Morawiecki miał wtedy 13 lat”.

  I znów something ci się pojeba…ło. 13 lat to Morawiecki (rocznik 1968) miał w 1981 roku.

  „do dzisiaj funkcjonujący sędziowie wtedy skazywali na śmierć”.

  Twój bełkot przybiera niepokojće rozmiary, bywasz czasem u lekarzy? Bierzesz choć aspirynę? Morawiecki mówił (np. w wywiadzie dla jednej z amerykańskich telewizji) o nadal urzędujących o sędziach SN, którzy w stanie wojennym skazywali opozycjonistów.

  „Mateusz ma taką przypadłość, że lubi sobie pokonfabulować”.

  Nie dość że jesteś notorycznym kłamcą to ― jak się kiedyś mawiało ― także zwykłym szmondakiem (bliskie synonimy: dupek, kutas ― wg SJP PWN).

 51. Publikując nazwisko wiceministra Łukasza Ł. dziennikarze mogli naruszyć przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Niech się jakaś gżegżółka wypowie na ten temat, a pismaków za dupę!

  Dzisiaj w „Tak jest” Morozowski pytał Brejzę (PO) i Rabendę (PiS) o aferę z Piebiakiem i Rabenda, jak na pisowca przystało odpowiedział, jak Chruszczow w znanym dowcipie: – A u was Murzynów biją.
  Niedosłownie rzecz jasna, bo dosłownie to powiedział o aferze Amber Gold powiązaniu z nią Tuska. Gdy Brejza go ofuknął Rabenda się poprawił i zamienił Tuska na syna Tuska, a kiedy Brejza ofuknął go powtórnie, wówczas Brejza zaczął mówić o samej aferze Amber Gold już bez powiązań, a Morozowski pytał o Piebiaka.
  Kampania ruszyła już na dobre, a PiS wysyła do telewizora coraz większych idiotów-prawdopodobnie oznacza to, iż uznali, że dzięki temu jeszcze bardziej spodobają się suwerenowi.

 52. remm
  20 sierpnia o godz. 22:55

  „Morawiecki i „elementarna sprawiedliwość”? Ten banksterki pomiot”.

  Ustalmy jedno, komunistyczny pomiot w twojej osobie nie może obrazić kogoś takiego jak MM. Boziewicz nie dożył komunizmu, ale byłby przekonany, że podobnie jak homoseksualiści i aferzyści oraz utrzymankowie kobiet komuniści nie mają zdolności honorowej.

  ” … który w ramach zakupu głosów (zresztą za pieniądze pożyczone za granicą na koszt przyszłych pokoleń Polaków).”

  Dwa nonsensy w jednym.
  1/ 500 plus finansowane jest z tego co za rządów PO wpadało do kieszeni mafii watowskich (ok 250 mld zł w ciągu 8 lat ich rządów) oraz wzrostu PKB. Ogólnie dużo lepszego rządzenia.

  2/ Głosów najzwyczajniej nie można kupić, każdy wyborca głosuje jak chce, w dodatku anonimowo. Znam takich, co łyknęli wszystko co im PiS dał, ale nigdy nie zagłosują na partię Kaczyńskiego. A to z tego powodu, że dostali dodatkowe pieniądze właśnie od PiS więc nienawidzą go jeszcze bardziej. No niby logiczne, skoro PIS to banda żądnych władzy nieudaczników i złodziei, jak byli o tym absolutnie przekonani, to skąd mają w budżecie pieniądze na programy socjalne. Załamuję im się cała logika i pewnie stąd ta nienawiść. Psychika ludzka jest nieodgadniona, ludzie potrafią gryźć ręce, które chcą im skruszyć kajdany.

  „daje pińcet na każde dziecko nawet miliarderom”.

  Wystarczy, że 4 krajowych miiarderów (tylu ich mamy, sic) nie złoży wniosku o 500 plus i już budet zaoszczędzi ogromne sumy. Miewasz czasem poczucie własnej śmieszności?

 53. jobrave
  21 sierpnia o godz. 1:29

  __ remm
  20 sierpnia o godz. 22:50

  @jobrave:
  „Kraje z kręgu cywilizacji zachodniej stosują się do przepisów prawa międzynarodowego cywilnego, w tym spadkowego, żebyś się ze*rał jednocześnie na rzadko i na twardo, nie znajdziesz takiego państwa, w którym mienie bezdziedziczne może ktokolwiek dziedziczyć poza skarbem państwa, więc nikt nawet tego nie próbuje”

  Czyżby?

  ‚http://niewygodne.info.pl/artykul9/04365-Serbia-bedzie-placic-zydowskim-organizacjom.htm
  ____________________________________________
  Aleś mi źródło zapodał! Jakiś anonimowy łże – blog! No, ale czytam. Większość tekstu poświęcona jest Polsce, nie Serbii, a lead dramatyczny. Tu fragment o Serbii:
  „W kontekście powyższego warto przypomnieć o kazusie innego sygnatariusza Deklaracji Terezińskiej – Serbii. Otóż to bałkańskie państwo zdecydowało porozumieć się z Izraelem, USA i World Jewish Restitution Organization i postanowiło, że począwszy od 2017 roku przez kolejnych 25 lat będzie wypłacać po 950 tys. euro rocznie na rzecz „serbskiej społeczności żydowskiej”. Kwota ta ma ostatecznie i definitywnie zamknąć temat restytucji pożydowskiego mienia w Serbii”.
  Autor podaje nawet źródło, z którego korzystał

  „United States Welcomes Serbia’s Passage of Holocaust Restitution Law (RS.USembassy.gov)”
  Wchodzę, a tam „eror” – taka strona nie istnieje,więc szukam innego źrodła i znajduję.
  https://eurojewcong.org/news/communities-news/r.o.m.a.n.i.a/r.o.m.a.nian-serbian-holocaust-survivors-receive-restitution-payments/

  (musisz kropki w linku pousuwać)

  Przeczytaj to sobie i porównaj z tym, co napisał ten blogger -anonim. Już Radio Erywań jest bardziej wiarygodne.

 54. @ jobrave 23:00
  Ustawa dotyczy wszystkich państw Europy wschodniej, ale tylko w Polsce znalazła wiernopoddańczego słuchacza w osobie Naczelnika żoliborskiego.
  Jeżeli twórcy tej ustawy są tak subtelnymi humanistami, że w niej nie chodzi o ogromny szmal i sprowadzenia Polaków do roli podwykonawców wszystkich pomysłów jak wymyślą tworzący tę ustawę, to po co ją tworzyli?
  Tak sobie, a muzom? Jobrave, nie udawaj naiwniaka.
  Po co senatorowie piszą kolejne listy w tej sprawie? Polskie elity zachowują się obrzydliwie, wykonując rolę wymyślaną dla nich ad hoc. Wszystkie umowy polskich elit ze stroną gwarantującą im dalsze rządzenie, to umowy adhezyjne w której jedna strona narzuca wszystkie istotne warunki polskiej stronie. Tak wygląda polska suwerenność po 30 latach kolejnej okupacji.
  Odpowiedzialnym za to poniżanie Polskie jest Naczelnik i wymyślony przez niego prezydent RP.

 55. Nie zdziwilbym sie gdyby sledztwo onetu bylo manipulowane przez te frakcje PiS ktore nie lubia sie z p. Ziobro.
  Przypomina mi sie tu pan Giertych i jego formacja ( LPR) ktora, w pewnym momencie, “ zniknal” J.Kaczynski. Moze czas by , przed wyborami, p. Kaczynski przejal elektorat p. Ziobry? Juz bez posrednika jakim ten ostatni?

  Jesli jest tak jak pisze to znaczy ze Kaczor o wynik jesiennych wyborow sie nie niepokoi: afera onetu mu nie zaszkodzi. Opinia publiczna odczyta ja jako problem wymiaru sprawiedliwosci. Jako jeden z powodow dla ktorych konieczne jest uporzadkowanie tego obszaru zycia spolecznego. A to zrobic moze tylko PiS.

  Najciekawsze dla mnie bylo to jakie szczegoly z zycia prywatnego moga pograzyc osobe publiczna we wspolczesnej Polsce. Co POWSZECHNIE uchodzi za niegodne. Czym mozna kogos skutecznie pograzyc?
  Praca dla SB? Nieeee, przyklad chocby Michala Boni temu przeczy.

  Z tego co wyczytalem, w aferze onetu bylo to namawianie do aborcji.

  Abstrahujac zupelnie od prawdziwosci tego zarzutu, bbbbb mnie ta sytuacja cieszy. W powszechnym polskim systemie wartosci namawianie do aborcji, jak tez pewnie i sama aborcja jest zlem absolutnym.
  Nie jest zabiegiem higienicznym, wylaczna kompetencja kobiety ktora dziecko “ usuwa”, ale jest zlem.Dobra zmiana.

  ml

 56. Od katolika należy wymagać więcej. Ale katolik Tusk widzi w katolickim kraju bolszewickie metody. Trzeba być rusofobem aby wyznawców krzyża mylić z sierpem i młotem. W czasach bolszewickich nie było internetu a ich gabinety nie były wypełnione watykańskimi gadżetami. Klauzula sumienia nie była wypowiedzeniem lojalności wobec państwa świeckiego. Bolszewicy nie pisali listów do duchownych na poziomie „skundlenia” urzędniczego. Tak sobie myślę,że tzw.opozycja ochrzczona bije się o jedynki czytaj o miejsce pod amboną najbliżej ołtarza. Jedynkowanie jak sortowanie. W kraju katolicki 10 przykazań wyniesiono na strych. A KK milczy jak w czasie okupacji zajęty liczeniem kolorów w tęczy.

 57. Prezydent Trump ukarał Danie. Właśnie oglosil, że w związku z odmowa sprzedaży Grenlandii przez panią premier tego kraju on odmawia wizyty w Danii, która była planowana za kilka tygodni.
  Tak, tak , Akaske odkupiono Luizjane co była wielkości pół Ameryki rowniez. , to co by nie w XXI wieku Grenlandie.

 58. Nie ze swojego telefonu. Już dawno temu z ministerstwa reglamentowanej sprawiedliwości dzwoniono do dziennikarzy z przeciekami z użyciem telefonów na kartę. A nawet skopano służbowego laptopa udostępnianego dziennikarce. Tak sobie myślę,że metody idą jak smród za wojskiem.

 59. W tej sytuacji słowa nadprezesa „pokazaliśmy, że nie ma granic których nie możemy przekroczyć” nabierają konkretnej treści.

 60. Jankesom już nie wystarcza rozbiórka Nord Stream 2. Dobierają się do Danii jak III Rzesza do Polski z korytarzem do Królewca. Grenlandię daj mi luby albo cię napadnę. Tak sobie myślę,że germańskie geny głównego jankesa dają głos. Ale u ryżych to normalne. Jak sugeruje totalna prawica.

 61. Nord Stream 2 bedzie zbudowany i uruchomiony ( brak zgody Dani na położenie rury blisko Bornholmu nie ma znaczenia ,poza późniejszym terminem )
  Reparacje wojenne w kwocie 850 mld Euro dla Polski od Niemiec ( mimo wierzgania PiS- ) to wydmuszka propagandowa.
  Z Czego się cieszą ?!Racjonalnie byłoby zamknać te tematy , no ale wybory parlamentarne i ” paliwo ” patriotyczne jest potrzebne
  ps .
  Słucham radia Plus ( Muzyka ) i tam informują – zagadką historyczną
  Co to za miasto położone na 7 wzgórzach które utraciliśmy w wyniku rozbicia dzielnicowego a powrociło do Polski w 1945 .
  Wiedza historyczna a’la Morawiecki – taki skrót . tak sie przytomnie nie da opowiadać o Gorzowie WLPK n/Wartą !a tam radio katolickie organizuje pożegnanie lata .

 62. Czy na blogu są kolaboranci Piebiaka i reszty. Tak sobie myślę bo osoby cytujące lub linkujące najbardziej nadają się na kolaborantów w urabianiu opinii. Przy okazji a nie w „temacie” bloga.

 63. Szanowni Państwo,
  ONET jest portalem niemieckim.
  Niemcom bardzo nie pasują rządy PiS,
  ponieważ stawiają pod znakiem zapytania
  szanse na likwidację Państwa Polskiego.
  Działania ONETU są w tym przypadku zupełnie
  zrozumiałe. Podobnie jak działania „czołowych publicystów”,
  którzy z żołdu ruskiego przeszli na żołd pruski.

 64. Jak się wymiksować z afery Piebiaka? Przekonać opinię publiczną, że Emilia to osoba niezrównoważona psychicznie, uzależniona od alkoholu i psychotropów.Ślubny mąż o tym zaświadczył, TVP INFO rozkolportuje i będzie pozamiatane.

 65. Prokurator Generalny jest strażnikiem prawa a nie kierującym mennicą pomówień jak w czasach SB. Ślady takich działań znajdujemy w IPN,które teraz traktowane są jak relikwie i pomocne do realizacji: daj człowieka a znajdziemy paragraf. Tak sobie myślę,że najciemniej pod pisowską latarnią. Od katolika urzędnika wymagaj więcej wszak ślubował: tak mi dopomóż… I teraz Bóg zapłakał…Nie można sugerować ,że to konflikt w środowisku sędziów bo ktoś jest ojcem chrzestnym tego stanu rzeczy. Zatrudniony lub delegowany sędzia przestaje być sędzią raczej przebiera się za janczara na służbie z gotowością: kogo prać ! szefie. I mamy co mamy w katolickiej przestrzeni publicznej.

 66. ls42
  20 sierpnia o godz. 20:42
  Polska do tych bogatych nie należy, chociaż w czasach
  PRL-u mówiło się o pierwszej dziesiątce, ale przecież to
  odległa historia i mało kto pamięta.
  Ja pamiętam.To tak jak dzisiaj jest potęgą.

 67. Zgadzam się co do ostrożności w ocenie intencji Niemców. W historii papiestwa było ponad 30 papieży pochodzenia germańskiego. To oni „zepsuli” katolicyzm i przerobili liturgię na chwałę Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Co było widać w zachowaniu katolickiego wehrmachtu błogosławionego przez Piusa XII. Nawet zostawili papieża bis aby kontrolować poczynania Franciszka. Tak sobie myślę,że to jest grożniejsze od ONET bo zatruwa dusze sugerowaniem wyższości papieża nad prezydentem nad Wisłą. Pomijanego w modlitwach. Naszych pomijają,dość pomijania nie będzie Niemiec…nawet z NRD.

 68. „Czy na blogu są kolaboranci Piebiaka i reszty”
  „Piebiak– jedynką na liście? ”
  Piebiak – cóż za kuszące nazwisko !

 69. Pani Handzia

  Nie da sie wymiksowac w sposob jaki pani podala: twierdzenia samej Emilii to tylko fragment, duzo wazniejsze sa wlasne wypowiedzi tego kogo Emilia obciaza.

  Nsjnaturalniejsza droga do wymiksowania wiedzie przez steierdzenie ze ci wszyscy sedziowie sa siebie warci.
  I to wlasnie sie dzieje.

  A tak przy okazji: obserwujac dzialania Iustitii czy chcialaby pani by ktorykolwiek z jej czlonkow orzekal w sprawie w ktorej pani strona lub oskarzona? Ja sam zupelnie nie.

  ml

 70. Rodzi się nowa tradycja w szkalowaniu na „piebiaka”. Tak sobie myślę,że „gest Kozakiewicza” to 1.

 71. Aby sie podac do dymisji . Zero (!) tolerancji dla ciebie . Nie bedziesz wiecej nikogo osadzal ani mial Bogow przedemna,

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25105794,sprawa-piebiaka-delegacja-sedziego-iwanca-natychmiastowo-skrocona.html#s=BoxOpMT

 72. Pan Olborski

  “Piebiak – cóż za kuszące nazwisko !”

  Moja babcia (PPS!) mawiala ze takie nazwisko to raczej z nagonki, nizli sposrod mysliwych.
  To mawiala ona, sam wierze w rownosc: nagonki, mysliwych i zwierzyny.

  ml

 73. @Levar
  21 sierpnia o godz. 10:17

  Panie faszysta! A na jakim żołdzie pan się dorabia???

  Ośmiornica PiS

 74. neospasmin
  21 sierpnia o godz. 11:08

  Nie wstyd ci faszystowska q**** ??

 75. Kuszące nazwisko..
  Powinni znalezc sie latwo inni zagraniczni ( jak latwo znajduja sie rozni polscy tamci rozni , polski ten , polski tamten ) Piebiacy .
  Piebiak ma szanse zrobic miedzynarodowa kariere a Polska Piebiaka wyeksportowac ale .. przy tym nie zarobic . Free Piebiak – darmowy eksport Piebiaka . „Amerykanski Piebiak” „Australijski Piebiak ” itp
  Musze sie pilnowac aby nie omsknac literki

 76. @

  Paweł Kobyliński – Poseł na Sejm RP – Koalicja Obywatelska
  ·

  Władysław #Frasyniuk w punkt❗️

  „Farma trolli za komuny nazywała się III wydział MSW, a reszta po staremu. Haki i zastraszanie niepokornych, kasa i przywileje dla swoich. Z historycznym okrzykiem „j..bać, j..bać i się nie bać” 13 października wszyscy wolni obywatele skreślają neokomunę.”

  Nic dodać. Nic ująć.

 77. @

  List do Ziobry.

  Oj, niedobrze, niedobrze! Głowy spadają jak ulęgałki. Wszystko przez to, że z dymisjami nie czekacie na moje rady.
  Ja bym Panu poradził zupełnie inaczej. Rozwiązanie takiego kryzysu jest proste. Siada pan z Plebiakiem na konferencji prasowej i zapowiada Pan śledztwo w sprawie dziennikarzy Onet.pl, gdyż naruszyli ochronę danych osobowych publikując prywatne e-maile wiceministra. Nadto resort pozywa wszystkie gazety, które twierdzą, że jest coś złego w oczernianiu złych ludzi. Następnie mówi Pan z uśmiechem, że prokuratura jest od tego aby ścigać złe czyny, a nie dobre. I niech nikt nie liczy, że prokurator pod władzą PiS będzie chronić tych, którzy nie rozumieją jakim dobrem jest obecna władza. A za dobro, to już powiedział minister Plebiak, się nie karze. Tak więc jeśli ktoś myśli, że jak będzie oczerniany, wrabiany w sprawy karne lub nawet zabijany, to prokurator będzie za państwowe pieniądze ścigał tych którzy to zrobili, to się głęboko myli. Prokuratura jest po to, aby chronić władzę i zwalczać jej przeciwników. A komu się to nie podoba, to wynocha z Polski.

  Następnie odznaczy Pan ministra Plebiaka orderem za przesyłanie miłych wiadomości „dla szefa”, a kobietę która go zdradziła do mediów zamknie Pan do aresztu. Może na Białołękę? Tam wiedzą co zrobić z tymi, którzy mogą zaszkodzić rządowi.
  A potem pojedzie Pan i po kościołach będzie Pan razem z posłem Czarneckim kazania głosił. O miłości bliźniego.

  R.o.m.a.n Giertych

 78. @

  Jacek Dubois

  Zagadka

  Zbigniew Ziobro decyduje, czy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie Srebrnej.

  Zbigniew Ziobro decyduje, czy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie zakupu przez Premiera ziemi od kościoła za cenę wielokrotnie poniżej wartości.

  Premier decyduje, czy Zbigniew Ziobro zostanie odwołany z funkcji ministra.

  Prezes decyduje co zrobi premier.

  Proszę zgadnąć, czy Zbigniew Ziobro zostanie odwołany ze swojego stanowiska.
  Miłego dnia.

 79. Pan neospazmin
  „Nazwisko z nagonki ” W samej rzeczy , prosze pozdrowic babcie – w jakis sposob

 80. @

  Prof. Marcin Matczak:

  „W momencie dymisji Ł. Piebiaka wyraźmy solidarność z sędziami, którzy stali się ofiarami skoordynowanej nagonki: z Sędzią Markiewiczem, Sędziami Gąciarkiem, Żurkiem, Tuleyą i wieloma innymi. Ci ludzie od czterech lat przeżywają piekło, są atakowani za obronę wartości najwyższych.”

 81. Levar 21 sierpnia o godz. 10:17 pisze: – Szanowni Państwo,
  ONET jest portalem niemieckim.
  Niemcom bardzo nie pasują rządy PiS,
  ponieważ …

  Levarze,
  dla utrzymania równowagi, to może wypadałoby wylewarować ocenę, że rządzi akurat stronnictwo ruskie wylewarowane na tę pozycję przez Falentę któremu darowano antracyt z kopalń FSB a teraz stronnictwo pruskie próbuje wylewarować swoich przy pomocy Emilki.
  Emilka to może być taka Falenta. Porównując te dwie sprawy trzeba jednak podkreślić, że Piebiak to jakiś beztroski kretyn, którego Emilka podpuściła do produkcji materiałów na siebie z których nie może się wywinąć. Falenta nagrywał a Emilka archiwizowała korespondencję komputerową. Że też temu gnojowi Piebiakowi i jego szefowi nie zapaliła się przez lata czerwona lampka w mózgownicy. Ciekawa jest też rola „Kuby”, który w produkowaniu materiałów kompromitujących rządy PiS też miał swój udział. Czy wiedział z góry jak się to skończy czy też jest beztroskim kretynem?

  Levarze,
  ponieważ ta sprawa w żadnym stopniu nie wpłynie na żelazny elektorat PiS to
  sprawa ta może najwyżej zmotywować leniwy a niechętny PiSowi elektorat by 13 października w ogóle ruszył tyłki i pospacerował do urn.

 82. Zimy prawie nie było więc gazu mniej się zużyło. Tak sobie myślę,że zależność prosta jak budowa cepa. W klauzuli zakupu do…a nie bierz i płać.

 83. Im bliżej do pierwszego dnia września, tym ciekawsze są
  rozważania historyczne na tematy wojenne.
  Tygodnik POLITYKA (numer 3224) otworzył się na stronie 55-tej,
  a tam reklama pomocnika historycznego „Jak rozpętała się
  II wojna światowa” z charakterystycznym zdjęciem niemieckiej
  męskiej młodzieży, które mówi wszystko, a nawet więcej.
  Na stronie 52-giej Jerzy Kochanowski pisze o ostatnim roku pokoju,
  w artykule opatrzonym zdjęciem wojsk niemieckich
  zajmujących Zamek na Hradczanach.

  Co powie Donald Trump po przyjeździe do Polski
  w dniu 80-tej rocznicy wybuchu wojny? Gdyby ogłosił wolę
  utrzymania światowego pokoju za wszelką cenę,
  to bym się nie zdziwił

 84. Pan Adam a w zasadzie pan Matczak

  „W momencie dymisji Ł. Piebiaka wyraźmy solidarność z sędziami, którzy stali się ofiarami skoordynowanej nagonki: z Sędzią Markiewiczem, Sędziami Gąciarkiem, Żurkiem, Tuleyą i wieloma innymi. Ci ludzie od czterech lat przeżywają piekło, są atakowani za obronę wartości “

  Moim skromnym zdaniem zaden z wyzej wymienionych orzekac juz wiecej nie powinien: to politycy, nie sedziowie.
  A skoro politycy bedacy strona w konflikcie politycznym to trudno sie nad nimi uzalac. Oni atakuja, wiec sa atakowani.

  ml

 85. Pan Olborski

  Babcia mogla w ten sposob mowic boo byla z PPS. Drugie pokolenie…

 86. ls42
  21 sierpnia o godz. 11:44
  Co powie Donald Trump po przyjeździe do Polski
  w dniu 80-tej rocznicy wybuchu wojny? Gdyby ogłosił wolę
  utrzymania światowego pokoju za wszelką cenę,
  to bym się nie zdziwił

  Co powie? Hahaha.
  Orangutan się zeźlił bo Dania nie chce mu sprzedać Grenlandii.
  Faszyści z PiSu wynagrodzą mu na pewno ten policzek a Duduś da dziubaka na osłodę 🙂
  Duduś pójdzie siedzieć dopiero za rok. 🙁

 87. neospasmin 21 sierpnia o godz. 11:08 do Pani Handzi: –A tak przy okazji: obserwujac dzialania Iustitii czy chcialaby pani by ktorykolwiek z jej czlonkow orzekal w sprawie w ktorej pani strona lub oskarzona? Ja sam zupelnie nie.

  Neospasmin,
  to oczywiste, że akurat Pan by chciał aby w sprawie gdzie jest Pan stroną orzekał ktoś taki jak Piebiak, Iwaniec, Mazur, Mitera czy inny Nawacki i żeby obserwował proces Schab. I wcale mnie to nie dziwi.

 88. Główny jankes na przywitanie powinien otrzymać pasiak z Guantanamo nawiązujący do KL. Tak sobie myślę bo jest kontynuatorem III Rzeszy w traktowaniu innych państw. USA uber alles…

 89. neospasmin
  21 sierpnia o godz. 11:50
  Moim skromnym zdaniem…

  twoje zdanie nie jest skromne.
  Jesteś p.. faszysta. 🙁

 90. Pan neospazmin
  Moja babcia byla z Krasnodębów Starych. Czy pozdrowil pan juz swoja ? Prosze sie nie ociągac

 91. Czy ksiądz polityk jest godzien spowiadania. Skoro zgrzeszył politykując bo polityka to nie jest głoszenie słowa bożego. LGBT zarazą to nie jest słowo boże to prywata pod sutanną. Tak sobie myślę,że mea culpa nie daje prawa rzucania jako pierwszy kamieniem. O nadstawianiu drugiego policzka nie wspomnę. Od katolika urzędnika wymagaj jeszcze więcej. Ministerstwo trutni czy szerszeni ? Jaki pan taki kram mawiają ludzie.

 92. Pan Olborski

  https://www.abc.net.au/news/2019-08-19/play-school-tackles-death-in-episode-on-beginnings-and-endings/11426564?pfmredir=sm&sf217738900=1

  To jest pierwszy w historii program “australijskiego “Domowego przedszkola” mowiacy o smierci.
  A wlasciwie nie o samej smierci, ale o emocjach jakie powoduje. Boo, jak to dzis zwykle, nie zjawisko jest istotne tylko jaki mamy ( tu: dzieci) do niego stosunek.
  Bo “ ja” jest dzis najwazniejsze.

  ml

 93. Przecież to jest głęboko zakorzeniona tradycja pisanie donosów na kogo się da – taka polska specjalność.
  Dlatego nie powinna dziwić działalność ministerstwa „sprawiedliwości” – oni podtrzymują tradycję, a nawet wynieśli ją na wyższy poziom.

 94. Pan Adam

  Mam wrazenie ze slowo “faszysta” jest u pana zaledwie obelga i zadnej wlasnej tresci nie niesie. Myle sie?

  ml

 95. Pan Legat

  “Neospasmin,
  to oczywiste, że akurat Pan by chciał aby w sprawie gdzie jest Pan stroną orzekał ktoś taki jak Piebiak, Iwaniec, Mazur, Mitera czy inny Nawacki i żeby obserwował proces Schab. I wcale mnie to nie dziwi.”

  Wszyscy powolani przez pana ludzie sa juz politykami, nie sedziami. Stad rowniez i ich orzekania wolalbym nie doswiadczyc. Oni tez sa z nagonki, tylko ze innej.

  ml

 96. Wobec Izraela hunwejbini sugerowali brak kolaborantów i donosicielstwa w czasach GG. Czy donosy z ministerstwa nie przeczą temu zjawisku,które musiało być wyssane…Archiwa IPN pokazują,że donos to produkt regionalny. Tak sobie myślę,że to wina komunistycznej oświaty pod przymusem likwidującej analfabetyzm nad Wisłą. Szczególnie w zakresie pisania i czytania.

 97. woytek
  21 sierpnia o godz. 1:40

  A może to jest tak, że kongresmeni uchwalili tę ustawę, żeby już mieć spokój tzw. środowiskami żydowskimi, może powiedzieli Żydom: OK, macie ustawę i odpie…cie się od nas.
  Natomiast co pozostałej części Twojego wpisu, to w dużej mierze się zgadzam.

 98. Neospazmin ad 12.28,
  wyjrzał Pan z pisowskiej torby i oświeciło Pana (czy aby nie tylko chwilowo?), że ziobrowscy mianowańcy to nie sędziowie tylko zorganizowana grupa prze….bierańców czyli osobników przebranych za sędziów?
  No patrz pan, nie jest Pan do końca stracony dla rozumu.

 99. Czy metoda na „piabiaka” nie jest odnogą czerwonego paska tvp. Tak sobie myślę,że to z tej formacji takie metody misji dziennikarskiej.

 100. W 1964 r. Skarb Państwa dokonał wywłaszczenia fragmentu pustego pola w obrębie Krakowa. Chodziło o wybudowanie na tym terenie centrali telefonicznej. Co istotne – ówcześni właściciele otrzymali za wspomnianą ziemię rekompensatę. Ostatecznie na wywłaszczonym terenie państwo zamiast centrali wybudowało bloki mieszkalne dla pracowników PKP. Obecnie spadkobiercy byłych właścicieli żądają od Krakowa zwrotu nieruchomości. Z wybudowanych za pieniądze Skarbu Państwa bloków wysiedlonych ma zostać 200 osób, a sporne nieruchomości mogą być warte nawet kilkadziesiąt mln zł!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Cyrk-z-wywlaszczona-nieruchomoscia.htm
  =======

  Prywata jest ważniejsza niż ludzie.

 101. @ neospasmin
  21 sierpnia o godz. 12:24
  Pan Adam
  Mam wrazenie ze slowo “faszysta” jest u pana zaledwie obelga i zadnej wlasnej tresci nie niesie. Myle sie?

  To co pan tutaj u EP wygaduje wskazuje jednostronnie na TAK.
  Myli się pan 🙁
  PiS to jest pełzający faszyzm !!!

 102. Pan Mynistyr Peblak dobre rubote robił bu w sondach dalij siedzom kumunistyczny sendzie co nie scom odyjść ino piniendzy by brały a sondzić sprawjedliwje nie scom a świdry kradnom i kiełubase i ubranja a dziesińć koła na miesionc bierą!
  A tera przykłady.
  Julek Gulka zbił nałuczyciela bu tyn pluł na Pana Pryzesa Kaczyjska to sondzili go w Radzyni i rok dostał i jeszczy grzywe musiał płacić. A Julek gada Ja gu zbił bu un na Pana Kaczyjska pluł a sendzia muwi ży ni o to si ruzchodzi za cu zbił tylku ży zbił. Jakbe był sendzia z PiS toby jeszczy nagrody Julkowi nagrode jakeś dał a nałuczyciela zamknuł.
  A stara Hadziaczka Ulka co jej chłop partyjny za kumuny był w Gruszczyni a w Radzynie na paradzi pirszomajowy szed z ubrazkiem Lenina na żyrdzi i mahał. Miesionc bedzi temu Heniek Lewara zaszyd w nocy du ubory i zabrał jedne koze i sztyry kury. Koze zara zarżnoł a kury trzymał żyby jaja nieśli. Idzi raz Hadziaczka kołu chałupy Heńka i widzi kozi łeb na gnoju paczy na kury co chudzili po pudwurku a sztyry majum jedne nogie pumalowany na nibjesku.A to jej kury byli bu una ich pumalowała żyby poznać jak ukradnom. Taka hytra hadra z nij była.
  I Heniek dostał rok kreminału i grzywe i za koze musiał jeszczy piniendzy dać. Un muwił do sendzia ży un nie krad inu ściał ukarać Hadziaczkie za to ży jij chłop był kumunista ali sendzia sam kumunista to mu wyrok dał.

  I był w niedzili taki Pan z PiSu z Radzynia co plagaty ruzlepiał na Kuścieli i na rymizie dzie dysguteki robiom i tyn Pan muwił ży jak już wymieniom szyski sendzi na pisowskie to już ni bendzi niesprawjedliwości na tem świeci ży Julka zara wypuszczom i Heńka tyż jeszczy medali im za walkie z kumuną dadzom.
  I Pan Flebiak zmjeniał na dobre sendzi z PiSu to mu kumunisty pruwokancje i zasadzkie zrubili. Ali nie bój si PRAWDA zawszy zwycienży! Cienku bendziesz piszczał jedyn z drugiem!

 103. Dzień dobry, zaczadzony aferą Piebiaka, zajrzałem na EP, aby poczytać komentarze komisarzy politycznych Jarka.
  MR (ca 7 postów) jest „ukryty dla niezalogowanych”, ale kiedy go „odkryłem”, zobaczyłem, że wyzywa od „świnek i wyrośniętych głuptasów”, pisze coś o Epsteinie, dzieli się linkami nt „agentów peerelowskiego wywiadu”, wali znane z przekazów dnia teksty, cytuję ”W Polsce istnieje trzecia władza, która chciałaby samą siebie wybierać. Dyktatora Jaruzelskiego też nikt w wyborach nie wybierał, to właśnie ta tradycja i z tego nadania.”/i>,
  ciekawe ile MR „pobiera” w naszych podatków.

  ‘qt’ milczy, a zdrowy jest, bo szalał pod poprzednim wpisem.

  Uśmiałbym się do łez, gdybym nagle zobaczył ich obu na EP wychwalających Tuska, objaśniających publice mechanizmy trollowania, stawki za post, mnożniki stawek za „głębokość fake-news” i ukrywających się przed zemstą zakonu.

 104. nie zamknąłem kursywy, sorki

 105. Pan Legat

  “wyjrzał Pan z pisowskiej torby i oświeciło Pana (czy aby nie tylko chwilowo?), że ziobrowscy mianowańcy to nie sędziowie tylko zorganizowana grupa prze….bierańców czyli osobników przebranych za sędziów?”

  Ci sedziowie nie byli mianowani/ powolani przez obecne wladze RP. To ludzie ktorzy orzekali juz pare dobrych lat.
  Oni dzis nie orzekaja- sa “ oddelegowani” do Ministerstwa.
  Mnie SIE WYDAJE ze takich transferow z prawem powrotu do orzekania byc nie powinno.
  Co najwyzej do komisji kodyfikacyjnych.
  Zeby nie mieszac wladz: wykonawczej i sadowniczej.

  To moje WYDAJE SIE nie dotyczy aktualnych rzadow, ale kazdych rzadow RP.

  Niewatpliwa zasluga Kaczora jest postawienie problemow wymiaru sprawiedliwosci na forum publicznym. Nikt przed nim nie mial odwagi by to zrobic.

  ml

 106. Niemiecki rząd podjął właśnie decyzję, aby wypłacać dodatkowe świadczenia pieniężne (po kilkaset euro miesięcznie) dla ok. 5 tys. Żydów, którzy ocaleli z Holocaustu, a obecnie mieszkają w Izraelu. O decyzji w tej osobiście poinformował premier Izraela Benjamin Netanyahu. Powstaje pytanie – dlaczego na podobne dodatkowe świadczenia nie mogą liczyć Polacy, którzy ocaleli z Zagłady?
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Dla-Zydow-beda-dodatkowe-wyplaty-Dla-Polakow-nie.htm
  ===========

  Wszystkie zwierzęta sa równe.
  Ale, są RÓWNIEJSZE…..

 107. Panów „neo’ i ‘sru’ nie lokuję w gronie komisarzy politycznych Jarka.
  To amatorzy, (jak większość z nas) i do tego amatorzy z rodzaju „naiwnych”.
  Staram się unikać określeń obraźliwych w stosunku do autorów przewijanych.
  A czasami „aż się prosi”…

 108. @ stasieku
  21 sierpnia o godz. 13:59
  Panów „neo’ i ‘sru’ nie lokuję w gronie komisarzy politycznych Jarka.
  To amatorzy, (jak większość z nas) i do tego amatorzy z rodzaju „naiwnych”.

  Zgadzam się że to amatorzy, ale czy wystarczy być naiwnym żeby być rozgrzeszonym ? Sorki, nie u mnie. 🙂

 109. @guzdra
  „Nie mam wszóf”, guzdro, – póki co.
  Dobrze mi w domu, w W-wie. Na wsi ciągle jakaś robota. Nawet białe rynny umyłem. Pochyloną sosnę ściąłem za 350zł. Nie skosiłem trawy, bo było sucho.
  Pozdr

 110. Nie fakty więc , a własne wyobrażenia i interes polityczny wystarczą do podjęcia, a potem wytłumaczenia dowolnych decyzji, nawet takich, które niosą niewyobrażalne cierpienia. Konieczne jest tylko dokonanie wcześniej odpowiednich manipulacji opinią publiczną, przynajmniej własnego społeczeństwa i sojuszników.

  Czego nas wszystkich ta historia nauczyła? Jak się okazuje, niczego. 55 lat po dramacie, który kosztował życie ponad 2 mln ludzi, a setkom tysięcy przyniósł nieodwracalne kalectwo, nadal można manipulować opinią publiczną, uzasadniać „humanitarną” potrzebę interwencji w tym czy innym miejscu, zagłuszać głosy krytyków i sceptyków. Fakt, że możliwości medialnych korporacji jeszcze się zwielokrotniły, tylko ułatwia szerzenie pospolitych kłamstw oraz upowszechnianie zmasowanej propagandy. Widzimy to z przerażającą regularnością: Jugosławia, Afganistan, Irak, Libia, Syria. W każdej z tych spraw – podobnie jak w historii wojny wietnamskiej – pierwotny pretekst do imperialistycznej interwencji okazywał się bujdą. Opinia publiczna jednak niespecjalnie się tym przejmowała.
  https://strajk.eu/zatoka-perska-jak-zatoka-tonkinska/

 111. Pan Adam i pan Stasieku

  Czytajac prawie wszystkich, lacznie z gospodarzem, tu komentujacych, odnosze wrazenie ze to wlasnie panstwa historia przewinela bez czytania.
  I robi to nadal. Historia Polski.

  Panstwa natomiast reakcja na to przewiniecie bez czytania jest nie chocby proba zrozumienia, ale w nsjlepszym razie bezsilne pomstowanie.

  ml

 112. @adam100
  Temat „Trolle” na EP – charakterystyka gatunku”, byłby dla mnie porywający.
  Ostatnio, coraz częściej, ci chłopcy są ukrywani.
  Nie wiem, czy to czyni Redaktor, czy system łapek.

  Powiem ci coś ‘adamie100’ na ucho.
  Nie rozumiem natężenia tego hałasu po publikacji Onetu. Wydaje mi się, że od 4 lat cały aparat partyjno-państwowy jest włączony w szkalowanie opozycji.
  PIS zachowuje się jak PZPR.
  Dla mnie, afera Jarka z łapówką 50k dla księdza, sprawa Falenty, Chrzanowskiego, Skoków, – wyliczam to, co mam na końcu języka – to są sprawy poważniejsze, bo kryminalne, jakoś ostatnio odpuszczone.
  To afery, a dodać trzeba, albo zacząć wyliczankę, łamanie konstytucji i zawłaszczenie telewizji publicznej i wysokich trybunałów.

  A Brejza do Senatu, a Schetyna pracuje nad programem…
  Pozdr

 113. @

  Ktoś ma wątpliwości ze Pis to faszyzm ?

  Elżbieta Witek nie opublikuje list poparcia kandydatów do KRS

  http://wyborcza.pl/7,75398,25106880,elzbieta-witek-nie-opublikuje-list-poparcia-kandydatow-do-krs.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  liberator21.08.2019, 13:51
  Witamy w klubie zdrajców stanu.
  Górna granica to dożywocie, niebawem bez możliwości wcześniejszego wyjścia…

 114. Hunwejbini kiedyś straszyli Białorusią teraz wizytują sąsiada pytając czy są pojętnymi uczniami. Tak sobie myślę,że rozmowy na tym samym poziomie politycznego stanu umysłu mają sens. Biała Ruś to nie czerwona zaraza jak sugeruje Jędraszewski. Teraz prawie mordo ty moja !

 115. Panie Lazarowicz, dobrze, że pan czyta „łącznie” wpisy Redaktora.
  Zuch z was, Lazarowicz.

 116. @

  Przyłapana na gorącym uczynku PiS-owska ośmiornica odgryza sobie macki
  To nie moja macka! – krzyczy ośmiornica
  http://wyborcza.pl/7,75968,25106591,to-nie-moje-macka-krzyczy-osmiornica.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka

  rozliczymy_to_wszystko21.08.2019, 14:24
  Problem w tym, że taki artykuł ukazuje się na portalu, na którym wszyscy (oprócz pisowskich trolli) to wiedzą, a nie ukazuje się np. w telewizji publicznej, która będzie tej ośmiornicy bronić.

 117. @stasieku

  Sprawdziłem kwestię rozwijania komentarzy zwiniętych licznymi skierowaniami kciuka w dół.

  Zwijanie komentarzy nie dyskryminuje – moim zdaniem – niezalogowanych gości bloga.

  Inaczej: skuteczne wyświetlenie zwiniętego komentarza przez kliknięcie w czerony trójkącik nie zależy od tego czy czyniący to czytelnik jest zalogowany.

  Sprawdź to proszę.

  ***

  Opisywana tu sytuacja stanowi pochopne tworzenie duetu:
  obserwacja zmiany & diagnoza zmiany

  Jestem osobą praworęczna i piszę lewą ręką.

  W sytuacjach bardzo dynamicznych popieram zapobieganiu zagrożenia nawet gdy jest ono tylko domniemane.

  Odwrócić w razie pożaru
  – W razie pożaru kretynie!

  @Mauro Rossi częstokroć wskazuje bedy formalne w komentarzach swoich oponentów.

  Gdyby ci oponenci nie składali staranności na ołtarzu racji stanu, to mniej byłoby rąbanki a więcej walki.

  Z uporem maniaka wskazuję: @Mauro Rossi jest PiSowskim pogotowiem ratunkowym.

  Gdy wstawi komentarz to szukam co właśnie świeżo dobra zmiana spieprzyła.

  ***

  Ćwiczę zakładanie masek.

  ***

  A ławka PiSu coraz krótsza …

  Sądzę, że Jarosław Kaczyński popadnie w połowie września w depresję …

  Jako doprzodowy staruszek zwracam uwagę, że najciekawsze jest jeszcze przed nami.!!!

 118. nie bedy a błędy – przepraszam

  Loguję się jako mantyka, a widać mnie jako guzdra.

  Ludzie! Ludzie! Cuda w tej budzie!

 119. @guzdra, 19:40 wczoraj
  ‘Theodosia” śpiewa ‘What’s up’, piękny standard, zero ducha greckiego.
  Byłem, mieszkałem 5 miesięcy, po powrocie długo miałem w głowie piosenki/pieśni greckie.

  Oryginał to chyba „Marvin Gaye”, „What’s going on” (?).
  Czymsie

 120. @guzdra
  Sprawdziłem. System prosi o zalogowanie/odświeżenie logowania w moim przypadku.

 121. @guzdra
  Ja piszę najpierw w edytorze.
  Ten poprawia ortografię, nawet się czepia składni/gramatyki, ale kiedy literówka nie tworzy wyrazu z błędem, a zmienia sens – doopa blada.
  Te „bedy” by u mnie nie przeszły.

  Tak, ‘guzdro’, najciekawsze przed nami.

 122. Panie redaktorze Passent, ja rozumie, ze pisac pan musi, bo to panska praca, zapewniam jednak pana, ze nic pan tym nie wskora. Wszystkie te prawsy i afery z wykorzystywaniem panstwa i wladzy dla prywatnych celow przez prawych i sprawiedliwych nie maja wplywu na pewnych ludzi. Pozostaja glusi i sa jakby w hipnozie. Zaraz po wybuchu afery z wice od sprawiedliwosci czytalem na WP komentarze tej tresci i podobne: A JA I TAK ODDAM GLOS NA PIS HA Jak wiec pan widzi, pewni ludzie na przekor wlasnie i jakby z satysfakcja oswiadcza: A JA MAM GDZIES, ZE ONI ROZKRADAJA PANSTWO A MIELI BYC UCZCIWI: jA CHCE BYC OKRADANY I OSZUKIWANY PRZEZ MOICH WYBRANCOW. WAZNE ZE SA PATRIOTAMI I PRAWDZIWYMI POLAKAMI BO TAK MOWIA. A czy nimi sa rzeczywiscie?

 123. @guzdra
  Jako kontynuacja ‘Theodosi’i” teraz mi idzie, mój ukochany Pink Floyd i „The wall”.
  Do których urodzin będę czuł dreszcz słuchając tego utworu?

 124. stasieku
  21 sierpnia o godz. 14:25
  @adam100
  Temat „Trolle” na EP – charakterystyka gatunku”, byłby dla mnie porywający.
  Ostatnio, coraz częściej, ci chłopcy są ukrywani.
  Nie wiem, czy to czyni Redaktor, czy system łapek.
  Powiem ci coś ‘adamie100’ na ucho.
  Nie rozumiem natężenia tego hałasu po publikacji Onetu.

  PiS zna i wykorzystuje to, co każdy pracujący w marketingu wie od urodzenia:

  Nie ma złej reklamy!!!

  Stąd te s-upki poparcia – bo się pisze intensywnie o tych faszystach.

  Piszą o PiS?
  OK znaczy że coś jest na rzeczy. No to zmiana „musi być dobra.”

  Ubolewam że opozycja nie może sobie z tak prostymi chwytami poradzić i bandyci rozwalają Polskę.

 125. @stasieku, 21 sierpnia o godz. 14:40

  Oryginał to Linda Perry – 4 Non Blondes (1992)
  https://www.youtube.com/watch?v=6NXnxTNIWkc

 126. wiesiek59
  21 sierpnia o godz. 13:45
  W 1964 r. Skarb Państwa dokonał wywłaszczenia fragmentu pustego pola w obrębie Krakowa. Chodziło o wybudowanie na tym terenie centrali telefonicznej. Co istotne – ówcześni właściciele otrzymali za wspomnianą ziemię rekompensatę. Ostatecznie na wywłaszczonym terenie państwo zamiast centrali wybudowało bloki mieszkalne dla pracowników PKP. Obecnie spadkobiercy byłych właścicieli żądają od Krakowa zwrotu nieruchomości. Z wybudowanych za pieniądze Skarbu Państwa bloków wysiedlonych ma zostać 200 osób, a sporne nieruchomości mogą być warte nawet kilkadziesiąt mln zł!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Cyrk-z-wywlaszczona-nieruchomoscia.htm
  =======
  Prywata jest ważniejsza niż ludzie.

  Jest dlugi program na ten temat na youtube w wideoprezentacjach.
  Nasi administratorzy pracuja nie dla interesu publicznego , ale kieruja sie prywata.

 127. @sprint
  Inaczej odbieram pisanie Redaktora.
  Redaktor już nic nie musi.
  Redaktor, jako walczący od lat o ‘equanimity’, ma potrzebę reagowania, tak jak (zachowując proporcje) my, liczni tutaj piszący amatorzy, zwolennicy demokracji liberalnej, państwa prawnego.
  Pisz, ‘sprint’cie’, pisz co myślisz, co czujesz.

 128. @GajowyM.
  OK, Dzięks.

 129. Levar
  21 sierpnia o godz. 10:17

  Szanowni Państwo,
  ONET jest portalem niemieckim.
  Niemcom bardzo nie pasują rządy PiS,
  ponieważ stawiają pod znakiem zapytania
  szanse na likwidację Państwa Polskiego.
  Działania ONETU są w tym przypadku zupełnie
  zrozumiałe. Podobnie jak działania „czołowych publicystów”,
  którzy z żołdu ruskiego przeszli na żołd pruski.

  ________________________________________
  „Portale niemieckie”, o których piszesz z takim obrzydzeniem, jako pierwsze informowały o osławionych lotach Tuska, szeroko kolportowały wieści na temat afery podsłuchowej, pisały o aferze „Amber Gold” i młodym Tusku i jego pracy w OLT albo weźmy słynną sprawę sędziego Milewskiego z Gdańską i słynną prowokację „Gazety Polskiej” – gdyby nie „niemiecki” Newsweek, o sprawie wiedziałaby garstka czytelników tego niezbyt poczytnego pisowskiego medium. Zasługą „Newsweeka” i innego „niemieckiego” medium – „Faktu”, jest nagłośnienie tej sprawy na całą Polskę, przy czym „Newsweek” poszedł jeszcze dalej niż „GP”, bo prześledził różne dziwne i podejrzane powiązania sędziego i jego decyzje i wszystko to opublikował w obszernym artykule.

  W dobie zawłaszczenia przez PiS mediów publicznych, istnienie mediów niezależnych jest sprawą nie do przecenienia. Dzięki nim wychodzą na jaw wasze szwindle, łgarstwa, złodziejstwa, rozpasanie.
  Gdybyś był człowiekiem przyzwoitym, to działania Piebiaka i w ogóle to, co dzieje się w tzw. ministerstwie tzw. sprawiedliwości powinny wywołać u Ciebie, co najmniej oburzenie, a Ty przymykasz oczy na wszystkie pisowskie świństwa, a może nawet nie przymykasz, ale pochwalasz, uważasz Polak zachowujący się podle, jest i tak lepszy niż nie Polak zachowujący się przyzwoicie.
  Ujawnianie świństw swoich idoli uważasz za działania antypolskie, więc ja zapytam: Czy PiS to Polska? Czy ktoś, kto nie akceptuje łamania zasad demokracji, złodziejstwa, łgarstwa nie zasługuje na miano Polaka?
  Michał Karnowski, jeden dziennikarskich idoli pisiarni, czyli też i Twój, przez sześć lat pracował „Newsweeku” i jakoś nie śmierdział mu „pruski żołd”, a później pracował, jeszcze przez rok, w „Polska The Times” – „niemieckim” dzienniku – własność Verlagsgruppe Passau. Plułeś na niego wtedy? Wypominałeś mu „pruski żołd”?
  Takich Karnowskich jest u was bez liku tak jak b. komunistów, esbeckich kapusi itp.
  Może zacznijcie od siebie usuwanie śmieci.
  Dziennikarze, o których wyrażasz się z taką pogardą, pokazują, jak wygląda rzetelna praca, nie insynuują, nie publikują domysłów, ale też dają nadzieję przyzwoitym ludziom, że nie wszystko jeszcze stracone, że Polska wyzdrowieje z paskudnego, pisowskiego choróbska!

 130. Jedynka w ekstraklasie kolejki do pralni…

  Pan Redaktor Passent dołączył swym komentarzem do konieczności, przypierającej do głosu każdego, kto lubi udawać właśnie obudzonego przez kontrolera w pociągu, którym jedzie bez biletu (dołączył głosowo, ale On akurat na bilet zapracował solidnie).

  Nikt przy zdrowych zmysłach moralnych nie ma przecież wątpliwości, czym i po co jest ta władza, oraz dlaczego reprezentuje dla nich w najlepsze większość Obywateli Polokokty.

  Kto wątpliwości akurat w obszarze prawa i sprawiedliwości pisanej cienkim pissem ma, niech czyta red. Siedlecką (lub – brawo- słucha jako Gościa u Gospodarza EP).

  To, na co oryginalnie zwraca uwagę Pan Passent, to inny proceder z czubka góry lodowej zgorzeli mumifikującej (to ta tzw. gangrena) polokoktę w kaskadach gumno-sowietycznego plemienia, z kacykiem i szamanami na płaskim im jak Ziemia czele.

  I ten proceder czyni niestety aferę większą, bo dotyczy równo i od dawna całości szajki tzw. „polityków” (i ich wyborców), czyli plemienia pierwotnego pokaranego demokracją.

  Chodzi o tę tytułową ‚jedynkę’, czyli społecznie normatywne kupczenie Polską za zasługi dla jej rabunku, albo o dojenie sobie miejsca w ekstraklasie u cycka suwerena.

  Dla odświeżenia umysłów polecam opis zjawiska i jego mechanizmy, przedstawiony przez „Onet” w dziedzinie, która jest modelem funkcjonowania (a właściwie: żerowania) na truchle Państwa partii politycznych w Polsce.

  Nie przypadkiem przykład w Onecie ilustruje emblematyczny casus z Wrocławia, podobnie jak w klubie politycznym pod logo PO prowadzi na jedynki jego Prezes Ochujski (pardą: Ochódzki, dla niesepleniących).

  Warto poczytać, w oczekiwaniu na nieuchronne kolejne potknięcia (bez)szczelności tajemnic kolejnych Plebiaków – bo innego gatunku do patrzenia im na ręce w Polsce już u władzy tu nigdy nie będzie.

  Anatomia nieszczęścia…jak Polacy utrzymują swych ligowców

 131. adam100
  21 sierpnia o godz. 14:25,
  Witek nie publikuje, „bo może”. Wyszło pisiarni z badań, że suweren, ale nie tylko suweren nie wie, „o, co sie rozchodzi” z tym KRS, a przede wszystkim nie wie, „co to takie”. Prezes rozumuje następująco – nie opublikujemy przed wyborami, bo może nam to uszczknąć jakiś procencik, który ostatecznym rozrachunku może okazać się ważny -języczek u wagi. Jeśli wybory wygramy, to również nie ujawnimy, ponieważ nasz sąd uzna, że zostały naruszone przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Jeśli przegramy, to mnie nic grozi, bo jastem szeregowym posłem i nie miałem żadnego wpływu na to, co się działo.

 132. @jobrave
  21 sierpnia o godz. 15:41
  jastem szeregowym posłem i nie miałem żadnego wpływu na to, co się działo.

  Pedał jest, ale jaja ma.
  Powiesić zawsze można. 😉

 133. @

  Ziobro jest człowiekiem tak dalece skompromitowanym, że nie ma chyba tak daleko zdemoralizowanego polityka, jak on. Nie ma on już innego wyjścia jak na siłę brnąć w tym kierunku, w którym idzie. Ziobro ma wpisane w swoje CV życia oglądanie go zza krat.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211243656527578&set=gm.877885929278206&type=3&theater

 134. @

  Tomasz Lis

  Anonimowi hejterzy dostają informacje z teczek z ministerstwa sprawiedliwości, zawierających prywatne dane sędziów.

  Fakt, że człowiek, który stoi na czele ministerstwa, nie został jeszcze zdymisjonowany, jest totalną kompromitacją premiera, rządu, PIS- u i państwa PIS.

  ………………………

  Myślą, że dymisjonując żołnierzy ocalą ich capo.

  ……………………..

  Każda godzina dalszego sprawowania władzy przez ministra Zbigniewa Ziobro jest kolejnym dowodem, że obecna władza jest całkowicie zdeprawowana, że przynajmniej ma charakter mafijny.

  To jest prawdziwa kasta.

  A o burdelu Kuchcińskiego, Skokach Biereckiego, zdradzie Macierewicza się już zapomniało. 🙁

 135. Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc świnia. Tak sobie myślę czy Gogol to wszystko przewidział. Władza demoralizuje a rządzący otaczają się klakierami.

 136. hipisi;
  no, ale kto te potwory wykreował? jasnie gwintowane lewusy;

 137. Do października zabraknie okręgów wyborczych na te wszystkie jedynki na listach PiS, które się tak zasłużyły dla Suwerena (pisze się z dużej litery, czy z małej?) i w chwalebnej walce o sukces „dobrej zmiany”.

  Może niech „totalna opozycja” i media się wstrzymają z tą „wzmożoną histerią” (zapożyczone od pos. Sellina).

 138. Królewska roszada, tak zatytułowany jest kolejny artykuł
  w tygodniku POLITYKA o wydarzeniach wojennych. Andrzej Krawczyk
  podsumowuje „Podczas II wojny 500 tys. żołnierzy rumuńskich
  zginęło, walcząc u boku Niemców z Rosjanami, a 100 tys. zginęło,
  walcząc u boku Rosjan z Niemcami. Wroga zmienili po zamachu
  stanu 23 sierpnia 1944 r.” Nie sposób nie przypomnieć,
  że w Warszawie w tym czasie trwało powstanie.
  Zmuszony jestem zacytować jakże ważny w artykule końcowy
  fragment tekstu: „Według znanego brytyjskiego historyka
  Hugh Setona-Watsona – o czym napisał w swojej głośnej
  książce z 1985 r. „Wschodnioeuropejska rewolucja” – dwa fakty
  zadecydowały o losie Europy Wschodniej po II wojnie
  na kilkadziesiąt lat: ustalenie na konferencji w Teheranie,
  że „drugi front” wojny z Niemcami nie zostanie otwarty na Bałkanach,
  oraz „rumuńska zmiana sojuszy”. W Polsce tak bardzo skoncentrowani
  jesteśmy na naszej historii narodowej, że nie doceniamy –
  a nawet nie zauważamy – wydarzeń takich, jak opisane powyżej”

 139. @stasieku

  No właśnie: u mnie
  A może twój Android nie lubi wyglądać przez Windows?

 140. Wracając do tematu, który też zauważam, wszyscy hejtowali z miłości do Ojczyzny.

 141. Już są sugestie o udziale osoby psychicznie chorej w aferze. Tak sobie myślę co nie może dziwić w mafijnym układzie. Na słupa.

 142. Ze mną @stasieku, to się ciężko gada.

  Ja maniakalnie twiedzę, że rozmawiają: adres z adresem za pośrednictwem passentowego adresu korzystającego z repozytorium.

  I zamęczam schizoferenicznym rozdzieleniem abstrakcyjnego kanału komunikacyjnego od fizycznego toru sygnałowego.

  Ciekaw jestem czym zaowocuje polecenie Naczelnika wyszukania u Kopalińskiego czegoś jeszcze nie ośmieszonego i nie dającego się zrozumieć przez kochanego przezeń suwerena.

  Babcia kuzynka upewniającego się czy mam WiFi stwierdziła, że pszczoła to zwierzę.
  W domyśle: na owady to jest lep.

  Mama malca większość swoich plików służbowych trzyma na Pulpicie, bo struktura drzewiasta to [ jest] za trudne. I komu to potrzebne? N czubku szuka się lepiej.

  Pani Karolina Lewestam twierdzi, że chłopcy z Doliny Krzemowej intensywnie pracują nad uwolnieniem nas od myślenia. Daleko do celu, a do badań wdrożeniowych Polska się znakomicie nadaje, bo bardzo tanio i wszyscy bardzo dobrze znają się na oczywistościach komputerowych.

 143. @

  Aparat szczucia i hejtu uruchomiony – CBA wkroczyło do domu byłej asystentki posła Krzysztofa Brejzy…..
  -.Ja się nie ugnę. Nie zniszczycie mnie, mojej rodziny. Będę działać konsekwentnie – tak poseł Krzysztof Brejza komentuje akcję CBA w Inowrocławiu.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 144. W 1968 roku napadliśmy na Czechosłowację. Nie jest pocieszeniem,że w towarzystwie. Tak sobie myślę: przepraszam Czechów i Słowaków za okupację przez moich rodaków. Szczególnie za młodszego brata,który dostał powołanie do zwiadu wcześniej ale był „dobrym” okupantem bo pomagał w czasie żniw. Nie brał udziału w pacyfikacjach. Zakończył w Sumperku w ramach X Sudeckiej. Tak sobie myślę: nie wierz politykom bo to życiowe łajzy. Z pomocą bożą nie zostałem okupantem jak mawiają ludzie. Wolę los mi sprzyjał.

 145. Skunxus Żoliborius właśnie zakrzyknął: „Przykryć Piebiaka Brejzą!”
  i oto efekty:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25106858,afera-piebiaka-trwa-a-tvp-pyta-brejze-czy-zlozy-mandat-na.html#s=BoxOpImg4

  ‚http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25107884,cba-weszlo-do-mieszkania-bylej-dyrektor-biura-brejzy-afere.html#s=BoxOpMT

  Herszt pisowskiej ferajny nienawidzi posła Brejzy z PO, bo gość ma charyzmę, jest inteligentny, błyskotliwy, lubiany przez elektorat opozycji, poza tym uroczo grilluje pisowskich interlokutorów w niezależnych mediach, szczególnie w TVN24. Brejza jest zawsze przygotowany i merytoryczny, w przeciwieństwie do swoich adwersarzy z PiS.
  W walce z przeciwnikami politycznymi Kaczyński sięga po najbardziej prymitywne środki- na polityków opozycji nasyła podległe sobie służby specjalne, wcześniej przygotowując pod to grunt w zawłaszczonych przez siebie mediach – zaraz po dymisji Piebiaka, TVPiS trąbi o „aferze inowrocławskiej”, fikcyjnej, zmontowanej -wszystko na to wskazuje- przez służby, które niby dowiedziały się mediów.
  Przykrywką dla afery Kuchcińskiego, ma być „afera” Neumanna-wszystko wskazuje na to, że również dęta, ponieważ pisowska Kancelaria Sejmu nie kwestionowała wydatków a również i oświadczenia majątkowego. Niewykluczone, bo wiele na to wskazuje, następną ofiarą skunksa będzie Nitras.
  Chamskie to, chamskimi nićmi szyte. Ktoś kogo „polityka” PiS nie oburza, nie budzi wstrętu, a ma trochę rozumu i przyzwoitości, zasługuje również na miano skunksa.

  Pan Neospasmin zapewne ejakuluje na wieść o tym, widząc w działaniach PiS dowody na geniusz Prezesa, ale ja przypomnę, że takich geniuszy mieliśmy bez liku w PRL, najpierw w UB, później w SB, a zawiadywali tym tacy właśnie kaczyńscy.
  Sorry, ale mam ochotę się wyrzygać na apologetów „Geniusza”!

 146. @
  40.000 TAKICH „PIEBIAKOW”

  Gdyby zdarzyło się niemożliwe i PIS przerżnęłoby jesienne wybory, a potem straciło władzę, to trzeba by było w trybie pilnym ściągnąć z Ukrainy dodatkowych 20.000 wysoko wykwalifikowanych emigrantów… Tyle, że już nie informatyków lub inżynierów budowlanych, i nie spawaczy, lekarzy lub chemików…. Tylko 20.000 prokuratorów!

  Bo polscy prokuratorzy po prostu nie dadzą rady uporać się z tysiącami śledztw w sprawach PIS-owskich przestępstw! Tym bardziej, że część z tych naszych prokuratorów szybko uzyska status… podejrzanych, a potem oskarżonych. Choćby taki prokurator okręgowy z Krakowa Bobiński i kilkunastu jego PIS-owskich kundli. Chyba, że nowa władza pójdzie po rozum do głowy i, wzorem ministra Ziobro, szybko „znowelizuje” kodeks karny i znacząco usprawni procedury oskarżania i skazywania przestępców… Wprowadzając do kk tylko jeden nowy zapis! „Należałeś do PIS-u? No to masz 8 lat i dożywotni zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji…”

  Na początku br. roku w jakiejś dyskusji na forach internetowych pocieszałem pewną gorącą przeciwniczkę „dobrej zmiany”, załamaną niemalejącym społecznym poparciem dla PIS-u, że jeszcze wszystko jest możliwe i PIS może w wyborach dostać łomot. Pisałem wtedy do niej mniej więcej tak „do wyborów jeszcze 9 miesięcy, a w tym czasie wyjdą jeszcze na jaw takie afery PIS-u, takie ich oszustwa i kłamstwa, przy których żądanie 40 milionów łapówki przez PIS-owskiego szefa KNF Chrzanowskiego lub 60.000 pensji dla blond-la-cho-cią-gów prezesa Glapińskiego, będą się wydawać małymi skandalikami”… Ale nawet ja, który już od 2003 r. uważam PIS za ORGANIZACJĘ TYPOWO PRZESTĘPCZĄ, z przestępczymi strukturami, metodami działania i majątkiem pochodzącym z przestępstw, czegoś nie przewidziałem! Że te PIS-owskie afery będą wybuchać co tydzień!!!

  Dziś wielu Polaków, choć kompletnie zaszokowanych i porażonych skalą PIS-owskich przestępstw, odczuwa jednak pewną satysfakcję. Bo mogą swoim krewnym, znajomym lub sąsiadom, popierającym dotąd bezkrytycznie PIS, powiedzieć prosto w twarze „A NIE MÓWIŁEM, ŻE TO KANALIE, BOLSZEWICY I ZŁODZIEJE?!”
  Ale nie tylko tysiące uczciwych i przyzwoitych ludzi odczuwa teraz satysfakcję i radość z kolejnych klęsk PIS-u! Radość odczuwają także… sami PIS-owcy!!! Bo w liczącej 40-45.000 członków partii Kaczyńskiego ok. 90% to właśnie pospolici przestępcy! Prawie wszyscy PIS-owcy to takie „Piebiaki”! Złodzieje, wyłudzacze publicznych pieniędzy, oszuści, zwykli bandyci, naziści, a także tacy jak Szydłowa, Sasin lub sam Ziobro. Którzy np. rażąco zaniedbują swoje obowiązki służbowe, nadużywają władzę, składają fałszywe zeznania w prokuraturze, tuszują przestępstwa i nie wyrażają zgody lub utrudniają prowadzenie śledztw w sprawie przestępstw swoich partyjnych kolegów.
  Te tysiące PIS-owskich przestępców oddychają z ulgą, gdy na jaw wychodzą głośne medialnie afery ich prominentnych kolegów! BO ONE ODWRACAJĄ UWAGĘ OPINII PUBLICZNEJ OD ICH MNIEJSZYCH PRZESTĘPSTW! A poza tym „usprawiedliwiają” popełnianie przestępstw u samych PIS-owców. Skoro w naszej partii są sami przestępcy, to czemu akurat ja miałbym być uczciwy i przyzwoity?!

  Na przestrzeni ostatnich 4 lat przypominam sobie tylko 1 przypadek (JEDEN!) polityka PIS-u, który potrafił zachować się przyzwoicie, odważnie i z godnością. Za co zresztą został natychmiast przez tę swołocz wyrzucony z partii. Mam na myśli młodego posła Łukasza Rzepeckiego… Jeden człowiek na 40-45.000 członków PIS-u…

  Nawet takie nagłe przypływy uczciwości i prawdomówności, jakie przydarzają się choćby PIS-owskiemu senatorowi Janowi Marii Jackowskiemu, gdy krytykuje PIS-owskiego szefa NBP Glapińskiego, to zwykły „teatrzyk dla przygłupich Polaków” i rozgrywanie własnych interesików! Bo w PIS-ie też nie wszyscy się kochają, wielu z nich bardziej nienawidzi swoich kolegów partyjnych, niż posłów opozycji! Wojna totalna trwa nie tylko pomiędzy Cepem Morawieckim i Ziobrą, i nie tylko pomiędzy Kamińskim i Błaszczakiem! Gdy następuje jakaś zmiana na stanowisku rządowym lub wysokim urzędniczym, chwilę po niej następuje czystka wśród PIS-owców robiona przez innych PIS-owców! Wilki nawzajem pożerają się dla forsy, stanowisk, kariery, przywilejów…

  Dziękuję za uwagę.

  I proszę o udostępnianie tego tekstu gdzie się da, komu się da i kiedy się da…

  Olga Mazur.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=135836220983270&set=a.112140396686186&type=3&theater&ifg=1

 147. ls42
  21 sierpnia o godz. 17:34

  Pakt Ribbentrop- Mołotow był zły, dzielił Polskę.
  Pakt Monachijski był dobry, dzielił Czechy…….
  Pakt Locarno był dobry?

  Zachodnie mocarstwa uzurpowały sobie prawo do wyznaczania granic innym krajom.
  Przystrzygano je do ich interesów, dzielono.
  Tak podzielono Austriowęgry, czy Turcję.
  Nikt wiecej poza ścisłym gronem, nie mógł takich decyzji podejmować?

  Dokładnie to samo dzieje się obecnie.
  Siłą inercji czy też prawem kaduka.

 148. @jobrave
  21 sierpnia o godz. 1:34

  Przecież w zalinkowanym przez Ciebie tekście stoi jak byk „mienia bezdziedzicznego” (heirless):

  „to obtain restitution of Jewish communal property seized during the Nazi and Communist eras as well as the return of Jewish heir-less property”

  Informuje o tym wiele innych źródeł anglojęzycznych. Nie wiem, czy „Times of Israel” to dla Ciebie też „anonimowy łże-blog”, ale można tam przeczytać:

  „The program results from laws passed last year in Serbia allowing for the restitution of heirless and unclaimed Jewish property seized during the Holocaust to the Jewish community”

  (linka nie podaję, bo drugi link w jednym poście nie przejdzie).

 149. https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1426717,niemcy-zmieniaja-polityke-wobec-wegier.html
  =============

  Poważne państwa zewnętrzny DYKTAT mają w….głebokim poważaniu…..
  Doszlusujemy do takiego poziomu?

 150. @

  Wot, faszystowska zaraza:

  Ireneusz Stachowiak: ” Za zorganizowaną grupą hejterów stał poseł Krzysztof Brejza”

 151. Można przyjąć,że zdecydowania większość pracowników wymiaru sprawiedliwości w tym prokuratorzy i sędziowie to katolicy. Dlaczego KK nie broni poniżanych. Tak sobie myślę,że władza sądownicza też pochodzi od Boga. Czy zgermanizowana struktura KK nie jest zaprzeczeniem katolicyzmu. Milczy jak w czasie okupacji.

 152. Marne nauk Murzynom potrzeby…

  Odszedłem był na chwilę jeno od komputera, zastanawiając się, kto z opozycji padnie ofiarą akcji przykrywkowej pissu, a tu już, z siłą wodospadu – są Murzyni do czarnego pijaru*).
  Nawet blog nadanża, śledząc i komentując błyskawicznych Murzynów, do których bicia przez Nas a nie Obcych potrzebna była dobra zmiana miejsc, jak dowodzą korzenne moralnie, niczym bruzda, narracje pissowców.
  Uczymy się żyć we własnego chowu pissie, chybko rozpoznając wykwity gangreny i przewidując kolejne jej egzemy.
  Franca francą, ale żyć dla Polski czeba – tego uczy Polska umeblowana Emilią. Brzydka choroba nie powstrzymuje, a wielu wzmaga chuci.
  Nauki to o tyle niepotrzebne, że – wzmagając przewijającą się na blogu myśl – podtrzymuję: tak, te zmiany są nieodwracalne na dobre, z braku odpowiedniej ludziny, coby ludożerce miała człowieczeństwo dać odpór.
  Naturalnym biegiem rzeczy będzie unia z Białorusią i Donbasem (Murzyn bez wągla się nie czerni na kozacko), od morza jakby do morza, ale w rzeczy od ucha do ucha. Da tych, co komórkę szarą zostawioną na czarną godzinę uruchomią zawczasu zwiewając stąd choćby perpedes.

  *) Obce słowa, jak pijar czy hejt, stanowią wyzwanie dla Tradycji, którą wytacza im na pohybel swym otworem (oby tylko gębowym) Kacz Jarosław, szermując tam i sam antycznie i antypatycznie szamańskimi zaklęciami z annałów słowniczka KO-wca.

  Co łączy postawę nazywania kryminalnych oszczerstw i potwarzy – hejtem, mafijnych napaści – pijarem, złodziejstwa – byznesem, itd, z zaklęciami werbalnymi z mchu i paproci Kaczora, to dogłębne w polokokcie przekonanie, że słowa to przykrywka dobrze maskująca Pawia Narodów przed wodą z mydłem.
  Słowa w polokokcie znaczą tyle co prawo i sprawiedliwość, czyli to, co w ukazie mody każą, by znaczyły, bez związku z cywilizacją desygnatu.
  Roztrząsy, jak śmieszna jest powszechność ignorancji w służbie kłamstwa słowem-przykrywką, możemy sobie zostawić na wety, po wyborach, w ziemiankach Kielecczyzny (gdzie lepianka-pomnik ostatnich, mimo że nieistniejących partyzantów ubiegłej wojny służy dziś symbolicznie przy Gierkówce za wychodek).

 153. @stasieku
  Zyje od ponad trzydziestu lat na Zachodzie i mam porownanie Polski z tamta czescia Europy. Mam spojrzenie na kraj jakby zza plotu i to sprawia roznice w postrzeganiu spraw krajowych od tych mieszkajacych na miejscu. Czytam tez sporo w internecie czasopism zagranicznych, poniewaz interesuje sie polityka od mlodosci. Oceniajac sytuacje w Polsce musze przyznac, ze nie potepiam wszystkiego, co sie tam dzieje w polityce. Oczywiscie bardzo wiele mi sie nie podoba, tak jak sojusz oltarza i tronu, oddanie klerowi zbyt duzo pola do dzialania pod kazda dziedzina zycia publicznego czy nawet prywatnego.
  Jednak martwi mnie troche to, ze gdy tutaj czytam komentarze w duzych dziennikach, krytycznych wobec polityki PiS, to jest bardzo wielu pochwalajacych ta polityke. Ze Polska i Wegry robia dobrze, nie przyjmujac migrantow, ze prowadzi tak restrykcyjna polityke spoleczno-rodzinna, ze odbudowuja umilowanie ojczyzny i patriotyzmu. Poniewaz tutaj za bardzo poddano sie dyktaturze socjalistycznej czy wrecz prokomunistycznej, ktora prowadza partie socjalistyczne, lewicowe, zieloni oraz wszelkiego rodzaju organizacje pozarzadowe (NGO`s) jak Antifa, Pro Asyl, zieloni i bardzo duzo innych aktywnych na tym polu organizacji i zwiazkow. Tzw. wolnosc slowa i prasy nie ma tutaj nic wspolnego z rzeczywistoscia, gdyz wszedzie kroluje political correctness, wlasnie przez wyzej wymienione organizacje i grupy balwochwalczo wspierana. Biada temu, kto wyrazi sie o czarnym jako o Murzynie, o kobiecie, ze jest np. urocza, o cudzoziemcu, ze cudzoziemiec od razu jest to atakowane tzw. Nazikeule (maczuga nazizmu), rasszmem i faszyzmem , seksizmem i czym tam jeszcze. Tego jest dla pewnej , coraz wiekszej czesci zwyklych obywateli juz zbyt wiele. gdyz boja sie swobodnie rozmawiac badz wymieniac poglady, zeby nie byc nazwanym rasista, faszysta, nazista, antymuzulmaninem itd. Spoleczenstwo jest tak samo z tego wzgledu podzielone, jak w Polsce, tylko o tym tzw. mainstream media nie pisza, przynajmniej wiekszosc. Martwi mnie to, gdyz moja rodzina tez jest cudzoziemska i gdyby zmienily sie rzady nie wiadomo, co by nas czekalo. Mam tez wnuczki, co prawda jeszcze male, lecz gdy czyta sie i slucha codziennie o popelnianych przez migrantow morderstwach, gwaltach, bijatykach czy awanturach w srodkach komunikacji czynionych przez jezdzacych bez biletow migrantow arabskich lub afrykanskich obawiac zaczynam sie o ich przyszlosc. Moi synowie mowia, ze gdy bedzie juz tak zle, to wroca do Polski, zeby miec wieksza pewnosc, ze ich corki nic tragicznego nie spotka. Ba, spotkac moze wszedzie, i w Polsce zdarzaja sie morderstwa popelnione przez swoich, ataki nozownikow, chociaz nie mamy imigrantow. Jednak nie w tej czestotliwosci, jak tutaj.

  Musze jednak mimo wszystko przyznac, ze nawet w takich panujacych tu waru nkach zyje sie fajnie, spokojnie, bo na prowincji. Najgorsze rzeczy dzieja sie w wielkich miastach. Chyba nie chcial bym mieszkac juz w takiej Polsce, jaka jest dzisiaj.

 154. .a co ja szary obywatel ma myśleć o prawie i sprawiedliwość w Polsce ?? Kto tu jest dającym dobro a kto rozsiewa zło ,czy moge liczyc na sprawiedliwość na kościoł ? a może zostawić to wszystko i odjechac w siną dal gdzie jest prawo i sprawiedliwość !

css.php