Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Małgorzata Kidawa-Błońska

4.09.2019
środa

Opozycja ruszyła głową

4 września 2019, środa,

Zapowiedź, że w razie wygrania wyborów kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, przyjąłem z ulgą. Uff! Nie mogłem się przekonać do Schetyny, który ma liczne zalety poza charyzmą, wiarygodnością, charmem, tym czymś, co przyciąga ludzi i buduje popularność w narodzie. Popularność nie tylko osobistą, ale przede wszystkim obozu, w tym przypadku opozycji, na czele której się znajduje.

To, że Schetyna jest kulawą kaczką i obciążeniem dla swojego obozu, było wiadomo co najmniej od kilku miesięcy. Po stronie opozycji panował jednak szantaż: „krytyka Schetyny to działanie na rzecz władzy” – mówili „życzliwi”.

Fakt, jest to polityk o ogromnym doświadczeniu, m.in. były minister spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, polityk, który ma twardą skórę, ale co z tego? Nie każdy, nawet najlepszy aktor może grać amanta. Do tego trzeba mieć tzw. warunki. Tego nie można kupić za żadne pieniądze, także w PiS.

Kidawa-Błońska to dobry pomysł, acz spóźniony. „Że myśmy na to nie wpadli wcześniej!” – mówi nie bez racji Schetyna, choć może to i jego wina, może zbyt długo nie przyjmował do wiadomości, że to rola nie dla niego. Kidawa-Błońska to doświadczona polityk, była rzeczniczka rządów, wieloletnia posłanka, prawnuczka prezydenta Wojciechowskiego i premiera Grabskiego, osoba nieskompromitowana, umiarkowana, inteligentna, wykształcona, kulturalna, ze środowiska inteligencji warszawskiej. „Wie, czym kaczka wodę pije”. To kandydatka dla wyborcy wielkomiejskiego, lepiej sytuowanego.

Jej zalety nie muszą przemawiać do ludu, z którym łatwy kontakt nawiązywała „nasza Beatka”, sąsiadka każdego wyborcy w Oświęcimiu czy Brzeszczach, doświadczona polityczka, posłanka czterech kadencji, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, działaczka samorządowa na niwie kultury, typ kobiety charakterystyczny dla mniejszych miast, twarda, niestrudzona, wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości, odporna na trudy polityki, potrafi mężnie znieść porażkę 1:27, stanąć w kłamstwie przed Parlamentem Europejskim i bronić „dobrej zmiany”, sfotografować się na tle rzekomej fabryki w ruinie i bronić sowitych nagród dla siebie i dla swoich ministrów, bo „im się należą”.

W nagrodę wysłana do Parlamentu Europejskiego, gdzie Czarnecki i Legutko chętnie jej wytłumaczą, o co chodzi. W odróżnieniu od Kidawy-Błońskiej potrafi podnieść głos i zapalić się, jak prezydent Duda, którego kampanii była szefową.

Najważniejsze, że Kidawa-Błońska dysponuje zaletami, jakich Schetyna nie ma: na pierwszej linii jest stosunkowo nowa, bo mimo długiego stażu nie zdążyła się opatrzyć, nie generuje uczuć negatywnych, nie ma na koncie drastycznych i brutalnych wypowiedzi, nie jest obciążeniem dla opozycji, a na ile jest atutem, to się wkrótce okaże.

Na pewno wskazanie na nią i pewne odsunięcie Schetyny zrobi opozycji dobrze, to krok we właściwym kierunku (notabene powtórzenie manewru Kaczyńskiego z Szydło). Atuty Kidawy-Błońskiej, kultura, takt, umiar – mogą jednak okazać się słabościami w świecie brutalnej polityki.

W każdym razie opozycja ruszyła głową, przerwała dryf ku klęsce, wykonała dobry ruch, tchnęła trochę optymizmu w szeregi swoich zwolenników i wahających się.

ZAPROSZENIE
prof. Roman Kuźniar (UW), red. Zuzanna Dąbrowska (Rzeczpospolita) i red. Andrzej Stankiewicz (ONET) będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, niedziela, 8 września, godz. 10.05

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 398

Dodaj komentarz »
 1. Opozycja ruszyła głowa kiedy pod dupą się pali. A mogli to robić dużo wcześniej. Gdzie diabeł nie może tam… Tak sobie myślę,że świeckie państwo wyniesiono na strych.

 2. @Pan Redaktor
  UFF, nareszcie.
  Proszą na obiad, więc należne i na temat posty później.
  Serdecznie pozdrawiam.

 3. Włochy też katolicki kraj ale tam Cicciolina pokazała swoje osobiste walory. I wygrała. Za przeproszeniem Schetyna zaproponował kota w worku. Tak sobie myślę,że walory osobiste już pani Walewska odkrywała dla Polski. Uszanujmy tradycję.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Schetyna brak programu partii chce zastąpić kiecką. A powinien postawić ultimatum albo zagłosujecie na PO albo każecie mi wycofać się z życia politycznego. Nie głosując. Tak sobie myślę,że to kolejny marzyciel o kierowaniu z tylnego siedzenia. A kobieta wabikiem.

 6. Bardzo dobra kandydatka na premiera.Nigdy nie jest za późno w polityce.Być może ludzi kulturalnych w Polsce już nie potrzeba,ale o tym dowiemy się po wyborach.Dla mnie takt i elegancja oraz nieprzeciętna wiedza wystarczają zupełnie by glosować na przyszłą premier Rzeczpospolitej.

 7. Mam nadzieję, że nowa premier nie zacznie od słów „nam się to należało”
  Z Panem Bogiem Bracie Stanisławie

 8. jobrave
  4 września o godz. 16:29

  Pan zeslal plage sciekow na stolice nasza,
  poniewaz sluga bozy Grzegorz S.
  wystawil do wyborow wnuczke
  Wojciechow3skiego i Grabskiego.

 9. PRL autostop. Kobieta z nogą przy jezdni. Kierowca zatrzymuje się. A Schetyna z kolegami zza krzaka na pakę. Nie z nami te numery Grzegorzu z Opola. Tak sobie myślę jako też Opolanin. Ale żeby na waleta…Parafrazując.

 10. „kultura, takt, umiar” bardzo tego potrzeba, wszystkim by się przydało. Cieszę się, jakiś duch optymistyczny powiał. Jako zagranica mogę na nią zagłosować.

  Jeszcze tylko Ujazdowskiego gdzie wywalić…

 11. „kultura,takt,umiar” od Jędraszewskiego by się przydało. Tak sobie myślę,że duchowni mają większe drugie policzki. Ambona oazą wolną od nienawiści. Pomożemy ?!

 12. SŁOWIANIN STANISŁAW
  4 września o godz. 18:09

  Jędraszewski beton, grochem o ścianę. Ile on przykazań łamie a sam nie widzi, tsk, tsk.

 13. „kultura,takt,umiar” czy katolików nad Wisłą na to stać. Tak sobie myślę,że chrzest w 966 r. sprowadził germańską pomroczność na gumna.

 14. Kandydatka na polskiego premiera, taka jaką widzę na ekranie telewizora, jest OK.
  W rozmowach z dziennikarzami była rzeczowa, ale bez przesady.
  Sam też straciłem przekonanie, że do obywateli w Polsce można dotrzeć z rozsądnym przesłaniem, które połowę wyborców głosujących przekona do poparcia jej kandydatury.
  Czego brakuje kandydatce? Po pierwsze pieniędzy na pierwsze rozdanie, po drugie postawy jaką prezentuje prezydent USA, po trzecie otoczenia którym dysponuje prezydent Rosji.
  Ktoś może powiedzieć; nie jesteśmy mocarstwem. Właśnie dlatego nasze aspiracje muszą być wielkie, a kandydatka jest przeciwieństwiem takiej zdecydowanej idei.
  Mateusz Morawiecki pomimo tylu wpadek jest konsekwentnie aż do bólu optymistyczny i ma za plecami desperata, a to trzykrotnie zwiększa wyborcze szanse prawicy

 15. Twój komentarz czeka na moderację.

  I tyle.

 16. Prawdziwych katolików już nie ma. Kulturę,takt,umiar repatriowali Kresowianie. Ja znam Kresowian z Wołynia z Bronisławki-Brak i okolic jako osadnictwo na Ziemiach Zachodnich nawet ze swoim kresowym proboszczem. Pamiętam proboszcza z Domaniowa Kazimierza Makarskiego. Na wakacjach „ładowałem” szacunek dla narodów wtedy zamieszkujących też Kresy wspólnie repatriowanych. Tak sobie myślę,że dzięki temu wyzbyłem się rusofobii czego życzę Schetynie. Na dzisiaj od katolika wymagaj więcej.

 17. Szanowne gościówy i szanowni goście tego bloga!

  A nie przyszło wam do głowy, że Polacy są spragnieni kobiety publicznej skromnej, powściągliwej i nie pieprzącej publicznie?

  Wystarczą dwa krótkie lub trzy starcia na wizji, aby uznać, że warto przy niej postawić ptaszka.

  W zwycięstwo konkurentów dobrej zmiany nie wierzę.
  Jest ( teraźniejsza ocena ) moim zdaniem za wcześnie.

  Zwróćcie uwagę, że większość z was czyta teksty @Mauro Rossi.

  Moim zdaniem dlatego, że pisze po polsku. Ze wszystkimi zaletami i wadami. Proszę, zwróćcie uwagę, że on nie przeczy, że kłamie. Nie twierdzi, że nie manipuluje. Nie budzi obrzydzenia prohibitami.
  Nie zanudza piosenkami które już zaśpiewał.

  Większość z was tęskni do przeczytania i do usłyszenia czegoś, co nie grozi zakrztuszeniem się. Suweren nie rozumie @Mauro Rossiego i go nie czyta. Ale gdy nie rozumie obu wypowiadających, to wybiera mówiącego gładko i świeżo.

  To że Malinowskiej cycki w kręciły się w wyżymaczkę, to on słyszał wielokrotnie. A kandydatka na premierkę nie postawi pytania:
  Ty, mały! Co jeszcze obiecasz?

  Zanim zbrzydzi was ta moja perrora, to zapytajcie się sami siebie, czy
  kobieta nie klnąca, nie bredząca i mówiąca w rytmie bolera to jest ktoś, przy kim gotowi byli byście odpocząć.

  Dwa pokolenia uczone były pyskować a nie rozmawiania.

  Moim zdaniem już się budzi potrzeba pauzy, po politycznej wypowiedzi.
  Powszechna potrzeba. Bez rżnięcia mocnego { bystrzaka | bystrzaczki }.

  Ja mam niewiele do powiedzenia i mam przerost powodzenia nad zasługami. Ona ma większe zasługi niż ja i w ramach patriotyzmu nie będzie wyciszać samby z piórkiem w tyłku i smętnie depresyjnego jazzu tak jak ja.

  Bo ona nie jest z gminu.
  Z gminy gdzie ławeczka spragnionych, piaski, karaski i kucharka proboszcza.

  I nie ma ona przylepionego uśmieszku cwaniaczki.

  https://www.youtube.com/watch?v=T0ks7BDPers

 18. szyja cudo, ale co z czerepem rubasznym w stanie hibernacji?

 19. Bar Norte
  Zapluty dworzec kolejowy Gare Nord w Paryzu ma byc wlaczony w centrum handlowe, jak to ma miejsce w Krakowie czy innych polskich miastach.
  Roboty maja trwac podczas gdy dworzec obsluguje 700 tysiecy pasazerow dziennie.
  Zakonczenie zaplanowano na olimpiade w 2024 roku.
  Grupa architektow wyslala list protestacyjny do Le Monde , zwracajac uwage , ze pasazerowie beda zmuszeni do lawirowania miedzy sklepami , chcac dojsc do swoich peronow a szklana struktura centrum koliduje z architektura otaczajacych budynkow.
  https://www.theguardian.com/world/2019/sep/04/gare-du-nord-revamp-indecent-say-leading-french-architects

 20. norte:
  nie ma za co; dziekuje za motywacje, bo mi sie ostatnio odechciewa und am liebsten würde ich die flinte ins korn schmeissen und alle blogs verlassen;
  make the america greta again!

 21. Pani Kidawa-Błońska ma moje poparcie. Szkoda że mamay tak mało takich polityków.

 22. Podejrzewam, acz nie wiem, czy słusznie, że schowanie Schetyny nie jest spontanicznym pomysłem, tzn. nie jest sprawą ostatnich dni. Gdyby zrobiono to wcześniej, to następca/następcy, to PiS zająłby się nimi i waliłby w nich do imentu. Poza tym w okresie przedwakacyjnym i tym bardziej podczas kanikuły, wprowadzenie do gry Małgorzaty Kidawy- Błońskiej nie wywarłoby takiego wrażenia, jak obecnie- mało kto by zauważył, a jeśliby zauważył, to szybko by o tym zapomniał. Poza tym konieczne było rozdrażnienie Schetyną sympatyków opozycji, których to Schetyna swoją osobą zniechęcał do jej popierania i którzy chcieli kogoś i czegoś nowego. Czas powakacyjny i na miesiąc przed wyborami był więc najlepszym momentem, by dokonać takiego manewru. To może, choć – oczywiście – nie musi, zaprocentować 13 października. Na razie po pisowcach nie widać, żeby mieli jakąś odpowiedź na to, poza cysternami, które nie są niczym nowym i być może tracą już siłę rażenia.
  Zatem, co by nie rzec, powiało czymś nowym i niewykluczone, że tych powiewów będzie więcej i na tyle mocnych, że rozwieją przynajmniej część pisowskich usiłowań. Zwróciliście uwagę zapewne na lekką dezorientację w szeregach PiS – widać, że ucieczka Schetyny coś im pokrzyżowała.
  Chcę wierzyć, że opozycja już dawno wyciągnęła wnioski, ale nie chciała ujawniać tego przedwcześnie, zachowując wszystko na najważniejszą kampanię i – w związku z powyższym – czymś jeszcze zaskoczy.
  Wiadomo mi również, że pewne z ugrupowanie szykuje śmierć jednemu z najważniejszych przedstawicieli Zjednoczonej Wszawicy. Śmierć polityczną, ale i kryminału wykluczyć nie można.
  Powinniśmy też pamiętać o tym, że tzw. media publiczne będą musiały udostępnić czas antenowy również ugrupowaniom antypisowskim, a -jak dobrze wiemy – dobry spot może napsuć krwi a i nawet na wynik wyborów wpłynąć.

 23. Pisdzielcy się zapłaczą. Tyle się napracowali nad harmonogramem plucia na szefa opozycji. Wszystko mieli zaplanowane i rozpisane do samych wyborów. Po nocach cysterny w Schetyny malowali. A tu zonk. Na razie centrala nie wymyśliła im nic lepszego niż „Schetyna uciekł”, no i łażą dziś po mediach i powtarzają to w kółko.

 24. „Ponad 20 tys. ton trotylu dostarczył bydgoski Nitro-Chem amerykańskiemu producentowi bomb lotniczych MK 84. W podsumowaniu dwuletniej współpracy, która ma być kontynuowana, wzięła udział w Kielcach ambasador USA Georgette Mosbacher.”
  Czy to jest trotyl obronny? Tak wygląda polityka bilateralna w wydaniu PiS.
  Za ustawę nr 447 domagającą się stworzenia przepisów niezgodnych z Konstytucją i obowiazującym prawem, kompradorzy z PiS wysyłają obronny trotyl .

 25. jakub01
  2 września o godz. 21:38

  piszesz te 28% to sa wybierajacy PiS. Tymczasem popierajacych jest o wiele wiecej..”
  fantazje można publikować na blogu , ale prawda jest zdecydowanie inna . Nawet wśród popierających PiS ludzi o mentalności Kaczyńskiego nie jest wcale przytłaczająca większość. Nie mieszkasz w Polsce i niewiele wiesz o Obecnie żyjących tu Polakach. Ja mieszkam tu od zawsze i mam liczne kontakty nie tylko z ludźmi z miasta. Ogromna grupa fanatyzujących katolików biskupów traktuje jak emanacje Boga , a księży jako ludzi głoszących prawdę. Z tego powodu wiadomości o polityce czerpią z TV Trwam i Radia Maryja (oraz mprasy katolickiej ) oraz z tego co usłyszą od księdza na kazaniu. Ponieważ telewizja Kurskiego podaje podobne informacje jak Trwam jest to dla nich obiektywne źródło informacji. Z tych mediów nie da się dowiedzieć, że PiS łamie konstytucje , łamie prawo, korumpuje sędziów, uwłaszcza się na państwowym itd.
  Wszelkie afery te media tłumaczą jako cyniczne i podłe działanie totalnej opozycji której PiS uniemożliwia robienie kryminalnych interesów.
  Ludzie ci totalnie nie myślą samodzielnie i dają się oszukiwać jak małe dzieci. Oni nie kradną, pomawiają, oszukują itd więcej niż robią to inni popierający opozycję.
  Najsmutniejsze jest to , że nie da ich się przekonać racjonalnymi argumentami.

 26. Mam nadzieję, że Pani Marszałek, Małgorzata Kidawa – Błońska, przekona wielu wyborców Warszawy o potrzebie głosowania 13 października 2019 r. na Koalicję Obywatelską.

 27. @maciek.g podzielił się z nami racjonalnym smutkiem.
  Przeczytałem te stłoczone słowa nie doznające łaski podziału na akapity.

  Szanowny kolego wpisujący się w pokolenie naj!
  Chyba rozmawiasz tylko ze zgredami.

  ***

  Czytając moje teksty i słuchając muzyki polecanej przeze mnie, można pomyśleć że otoczony jestem flegmatycznymi zgredkami i staroświeckimi zgredami.

  A mnie nie obce jest migawkowe zainteresowanie i pokawałkowane myślenie.
  Ale u sędziwego gospodarza nie zamierzam dawać czadu.

  Chyba że, jak Faust zechcę sobie przypomnieć dziewczyny, z którymi rwałem czereśnie, a one za mąż wyszły za wcześnie.

  Syndrom milisekundowych kadrów i migawek pobudzanie głównie obrazami wystarcza i tekst śpiewany może być kanonicznie krótki.

  Umiecie się gibać serdeńka?

  https://www.youtube.com/watch?v=yI0Z8dH5qZQ

  Do następnego spotkania z ogórkami jeszcze mało skiszonymi i dniami nudy politycznej.

  Nie ma draki – nie ma życia.

 28. guzdra
  4 września o godz. 19:53

  1. Przyszło. Się zaliczam.
  2. Nie czytam. Ku-wizji nie oglądam z tego samego powodu. (Moderacja mi oryginalną nazwę wycięła)

 29. Nefer,
  problem z Ujazdowskim jest taki, że to to stary pisowiec i kleczon, podobnie jak jego pisowski przeciwnik, prof. medycyny z Chicago, Marek Rudnicki. Podpisy zebrał też Paweł Kasprzak od „Obywateli” ale jeśli wystartuje, to głosy opozycji mogą się podzielić i Rudnickiego szanse poważnie wzrosną. Jeden z nich, znaczy albo Kasprzak albo Ujazdowski powinni zrezygnować. „Taka sytuacja”.

 30. remm
  4 września o godz. 20:42

  🙂 „w Schetyny malowali” 🙂

 31. byk

  „mi sie ostatnio odechciewa”

  No fakt, że to wszystko przewidywalne. Ale zarazem ciekawe.
  Tylko akcja taka powolna. Mam nadzieję, że to jednak przyspieszy.

 32. legat
  4 września o godz. 21:46

  Wiem. A kto tej konserwie pisowskiej Ujazdowskiemu zabroni blokować związki partnerskie albo małżeństwa jednopłciowe jak już ten się do Senatu dostanie, upilnuje go kto jak mu nagle „sumienie nie pozwoli”? Ja mam do tego rękę przykładać? Już wolę Kasprzaka.

 33. kooperatywaMandragon

  Piszą w linkowanym tekscie, że architektoniczna dewastacja dworca (de facto jego prywatyzacja) związana jest z olimpiadą paryską w 2024.

  Te olimpiady stają się już jakimś symbolem kompletnej dekadencji.

 34. Maźku G.,
  może być jeszcze jeden problem a mianowicie taki, że jak twierdzi prof. Markowski, w czasie ostatnich wyborów mieszkańcy wsi rzucili się masowo do głosowania między 19 a 21. Wiesz dlaczego?

 35. Nefer,
  zgoda ale tylko Kasprzak zgłosił gotowość wycofania się jeśli swoje szanse oceni za mizerniejsze od szansy Ujazdowskiego. Wiesz, na bezp(t)iczu i żopa sołowiej.

 36. Wyższe płace

  Jak mawiał ksiądz Berkeley, liczą się tylko osoby. Postawienie na MKB i jej wystawienie może być liczącą się decyzją w kampanii. Dlaczego Tusk nie postawił na nią 5 lat temu? Oto jest przewina Tuska?

  Ja myślę, że po drugie liczy się program gospodarcz. Układał go dr Rzoncę, a Grzegorz Schetyna przedstawil1 go w Krynicy. Liczy się praca, wyższe zarobki czyli płace netto, w Polsce zwane – na rękę, niższe daniny. Zaś PiS to było tylko rozdawnictwo i na nic więcej liczyć nie można. Co najwyżej na spadek zarobków realnych, po uwzględnieniu inflacji (zwanej drożyzną).

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1923498,1,schetyna-zaprezentowal-w-krynicy-program-gospodarczy-co-i-komu-obiecal.read?src=mt

  Czyli opozycja stawia na „supply side” jako siły napędowej gospodarki. Na podniesie innowacyjności, a nie na pla-pla-planie o innowacjach.

 37. Bzdety Prezesa Jarosława na konwencji PiS w Olsztynie o suwerennym przekopie mierzei i 30-letnim postkomunizmie
  wg onet.pl
  „Kaczyński mówił także o przekopie Mierzei Wiślanej. – Tu nawet nie chodzi o kolejny port, ale o naszą suwerenność. Przez 30 lat nie mogliśmy nic robić, a teraz możemy. Kończy się postkomunizm – stwierdził prezes PiS.”

  Mój komentarz
  Okazuje się, że wg Prezesa PiS przekop mierzei, którego nie widać, z wyjątkiem wykarczowania pasa lasu na mierzei, to nie jest żadna inwestycja związana z nowym portem (gdzie ten nowy port jest lub będzie?). To jest obiekt, który przywróci, zapewni nam suwerenność.
  Suwerenność nasza, to u Jarosława Ka suwerenność suwerena, czyli metafora wskazująca na wykonawcę suwerenności – samego Jarosława Ka.

  Poza tym przekop mierzei, którego nie widać ale być może który idzie do nas i jest już blisko, to symbol, metafora końca 30 lat postkomunizmu, 30 lat Polski w ruinie, 30 lat cierpień narodu, zniewolenia i złodziejstwa. Jarosław Ka wyzwala przekopem Polskę od postkomunizmu. Ten gość umie mierzyć zamiary na siły.

  Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę 30 lat postkomunizmu, którą ogłosił Prezes Polski w Olsztynie, to musimy się zgodzić z Jarosławem Ka w tym, ze straszny postkomunizm trwał od 1989 roku do 2019 roku (2019-1989=30), czyli postkomunizm skończył się wczoraj, ale trwał przez ostatnie 4 lata – za rządow PiSu.
  Kto do tego dopuścił, kto nie dopełnił obowiązków, kto skazał suwerena na 4-letnią udrękę w postkomunizmie mając świadomość, wiedząc o tym, że sprawa narodowa wymagała natychmiastowej i skutecznej dekonstrukcji i anihilacji postkomunizmu? No kto? Czy nie czas na to, by zajął się tym prokurator?

  Czy mówiąc, mamrocząc pierdoły polityczne Jarosław Ka zdaje sobie sprawę z tego, że bredzi, oszukuje, czaruje suwerena retoryką, która nie znajdzie posłuchu, nie sprawi, że słupki osiągną wysokość konstytucyjną, ponieważ suwerena polityka interesuje nie bardziej niż zeszłoroczny śnieg dróżnika.
  Pzdr, TJ

 38. legat
  4 września o godz. 22:00

  Ujazdowski już zapowiedział że się nie wycofa a debatować nie będzie. Nawet sondaże go do tego nie zmuszą. Przypuszczam że Kasprzak też się ostatecznie nie wycofa.
  Zresztą jeszcze nie wiada kto w Warszawie jest na liście bo PKW nie podała, oprócz pisowców. Chyba że coś się zmieniło przez ostatnie 2 godziny. Jaruzelska też nie wie czy mimo zebranej z górką ilości podpisów „wejdą, nie wejdą” Mazguła już oficjalnie jest kandydatem.

 39. Ciekawe jak lewica sobie poradzi…

 40. Ozzy,

  Jestes tam?
  Chyba zainteresuje ciebie wywiad jaki przeprowadzil Anderson Cooper z Howard Stern. Troche na temat najnowszej ksiazki Howard Stern Comes Again duzo na inne tematy.
  Trump byl czestym gosciem w jego programie radiowym i chyba z tej przyczyny Trump poprosil przed wyborami aby Howard wystapil podczas konwencji republikanow i oficjanie poparl T jako kandydata na prezydenta. Howard odmowil. Podczas wywiadu slusznie powiedzial ze gdyby zaakceptowal taka propozycje od T, Trump by go mianowal przynajmniej na stanowisko Secretary of Housing and Urban Development lub wyzej na stanowisko Superior Court Judge.
  Ciekawy wywiad i jak zwykle ciekawe opinie HS.

 41. Towarzystwo zebrane w Krynicy jednoznacznie okresliło swoje preferencje polityczne nagradzając Mateusza Morawieckiego tytułem „Człowieka roku”.

  Deklarowane preferencje owej wyjątkowo roszczeniowej i wazeliniarskiej wobec władz mniejszości w obecnej sytuacji nie powinny być zresztą zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że już w ubiegłych nagrodziła ona owym laurem Beatę Szydło i Jarosława Kaczyńskiego.

 42. Tylko PiS na stronie PKW dla Warszawy, pozostałe miasta mają Korwina PiS SLD ale KO nie figuruje. Ciekawe.

  https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci/senat/44

 43. I muzyka ktora slyszalam w radio

  Ranky Tanky and Bobby McFerrin

  https://youtu.be/cj6-NOpDDc0

 44. Nefer,
  ta sytuacja z Jaruzelską też jest trudna bo będzie konkurować nie tylko z pisowcem Jaworskim ale także z Borys-Damięcką co zwiększy jego szanse. Nie jest to dobre. Najlepiej żeby się jedna wycofała. Jaruzelska raczej tego nie zrobi i chyba będzie w stanie pokonać oboje konkurentów.

 45. Trudno mi sie odniesc do decyzji pp. Schetyny/ Kidswy- Blonskiej gdyz nie wierze w to by PO/ KO doszlo do wladzy w nastepnej kadencji.

  Moze ktos ma tu przeciwne zdanie?

  Teraz plusy zmiany:

  1. Pokazuja ile warta KO: tych wszystkich dodatkow do PO nie bylo widac gdy p. Schetyna oglaszal swa decyzje. Boo po co? Po co szanowac koalicjantow skoro oni sluza glownie do klaskania?

  2. P.Passent pisze: “To kandydatka dla wyborcy wielkomiejskiego, lepiej sytuowanego.”
  Plus boo pokazuje ze opozycja zajmuje pozycje obronne w ostatnim bastionie jaki jej pozostal.
  Nie szuka nowych wyborcow, ale stara sie jak najmniej uronic z tego co posiadala. To prosta droga do zwyciestwa. Jesli nie w obecnych wyborach to w jakichs przyszlych.

  3. I juz na koniec: pani Kidawa/ Blonska powinna kojazyc wyborcom z jakims wlasnym programem, indyeidualnoscia.
  Poniewaz trudno taki znalezc dzis kazdy moze przypisac jej wlasny program, wlasne nadzieje. Tak wiec staje sie ona kandydatka wszystkich Polakow. Od radiamaryja po biedronki.
  I tak oto Polska stala sie krajem w ktorym koniec historii stal sie faktem.Przynajmniej na opozycji.

  ml

 46. A w ogóle co za jeniusz wymyślił cysterny wstydu? Przecież i tak zaraz oryginalne konwoje na myśl przychodzą, dzięki za przypomnienie

 47. legat
  4 września o godz. 22:39

  Dużo nie wskóra ale głosy może odebrać. Nie orientuję się jakie tam tarcia na lewicy były że jej nie wzięli. Może samo nazwisko wystarczyło, miałby PiS używanie.

 48. A mozeby tak zrobic wywiad ze Zbigniewem Bonkiem? O polskiej polityce?
  Nie bedzie chcial? No jak to- emanacja III wladzy- prezes Gersdorf nie ma tu hamulcow, a byle prezes PZPN mialby je miec?
  Nie wierze by pan Zbyszek mial sie okazac bardziej apolityczny od pani Malgorzaty!

  Niezaleznosc od wladzy politycznej, mimo ze nie zawarowana w konstytucji, PZPN pokazal juz nie raz.

  ml

 49. Hasła wyborcze znalezione w internecie:
  Konfederacja – to demokracja
  Konfederacja – to młodych racja
  Dlaczego nie rozważa się rewolucyjnej zmiany w czasie jesiennych wyborów ?
  Obłuda kompradorów z PO-PiS już się przejadła młodemu pokoleniu Polaków.

 50. Bar Norte
  4 września o godz. 22:30

  Zamiast komentarza:
  https://pbs.twimg.com/media/EDpgMUoX4AEDluG?format=jpg&name=medium

 51. Polska : Niemcy w siatkówce kobiet 3:2
  Gratulacje!

 52. @ Bar Norte
  4 września o godz. 22:30

  „Towarzystwo zebrane w Krynicy jednoznacznie okresliło swoje preferencje polityczne nagradzając Mateusza Morawieckiego tytułem „Człowieka roku”.”

  Nie sądzę. To towarzystwo doskonale wie, jakie stosunki panują w tym kraju i na której półce stoją konfitury. Jeżeli by w najbliższych wyborach Polska Zjednoczona PRawica przegrała albo nie była w stanie sformować rządu to następne forum biznesu przyzna tytuł człowieka roku komuś z nowej ekipy rządzącej.
  P.S. Zwłaszcza drobni przedsiębiorcy mają za co być wdzięczni PZPR. Zamiast 1000 zł zapłacą na ZUS 1500.

 53. Nefer,
  podstawowe problemy Jaruzelskiej „na lewicy” to takie np., że tęczowi ekstremiści nie cieszą się jej sympatią, mówiąc oględnie. Pozwól sobie przypomnieć, że w pisowsko-sejmowej zamrażarce cały czas leży projekt ustawy represyjno-dyskryminacyjnej dot. redukcji emerytur wojskowych. Będzie miała poparcie wojskowych emerytów, ich dzieci i wnuków. Gotów jestem się założyć o kawę, że dostanie się do senatu ponieważ ok połowy polskiego społeczeństwa, mimo 30 lat wściekłej „polityki historycznej”, uważa że stan wojenny miał uzasadnienie.

 54. Nie mam zdania na temat tego, kto w co wierzy, w co chciałby wierzyć, ani o co się modli po nocach.

  Wynik wyborów, czyli kto będzie rządził nie jest przesądzony. Może premierem zostanie prezes Kaczorek. Wszak podwładny Mateusz już wysunął prezesa Kaczorka na to stanowisko. Czy dojdzie do debaty przed kamerami prezesa Kaczorka z MKB? Wątpię. Odwagi zabraknie prezesowi Kaczorkowi. Poległby na cenach, od pietruszki po odzież męską i damską. Nawet gdyby tym razem zeszło na politykę gospodarczą, to co prezes mógłby z siebie wydukać?

  Prezes jest dobry naprzeciw tłumu, na drabince, z Jojo u boku, rzuci insynuacje, obrzydzające hasło, slogan od ktorego Polki i Polacy mają mieć gacie pełne strachu. Do debaty liderów prezes Kaczorek jest za chudy w uszach.

 55. Mad Marx

  Bez zludzeń, te nagrody zawsze były przejawem politycznego wazeliniarstwa środowiska biznesowego. Kto rządził to je dostawał. Z wyjątkiem Kaczyńskiego, który dostał ją krótko przed wyborami w 2015 gdy jasne było, że przejmie władzę. Tak więc wsród lauratów obok Morawieckiego, Szydło i Kaczyńskiego byli wcześniej również prominenci z innych ekip jak np Tusk, Komorowski czy Lewandowski. A nawet Orban czy JPII gdy koninktura polityczna była prokościelna.

  Tak więc laur dla Morawieckiego oznacza, że politycznie obstwiają tę ekipę licząc na profity w następnych czterech latach. A na co liczą to się przekonamy po wyborach prezydenckich w maju. Ja stawiam w pierwszym rzędzie na korzystne dla biznesu zmiany w prawie pracy.
  Zresztą szkoda klawiatury – wystarczy popatrzeć na zdjecia z Krynicy i na popisy wazeliniarstwie które to środowisko prezentuje.

  W tym kontekscie propozycje Schetyny i Rzońcy dotyczącące masowych dopłat z budżetu do kosztów pracy (patent macronowski), które w Krynicy zaoferowali nie mają większego znaczenia.

 56. A ja uważam, że to jest taka taktyczna ściema z tą „prawnuczką”, po to, aby teraz rządzący i reszta opozycji mieli się czym zająć i bezpłodnie po spekulować sobie.

 57. neospasmin
  4 września o godz. 22:40

  Przyszla premiera jest przedstawiana przez Rzeczpospolita jako prawnuczka prezydenta i premiera.
  Zabobonni sie obraza.

 58. Szanowna Kooperatywo,

  Czy wg pana/pani p. Schetyna wierzy ze p. Kidawa-Blonska zostanie premierem RP?
  Tylko tak szczerze?
  Jesli nie to to kim jest i kim byli jej przodkowie nie ma dla kampanii wyborczej wiekszego znaczenia.
  Jest para w gwizdek.

  Teraz nastepny konkursik/ propozycja zakladu: czy KO uzyska wiecej czy mniej nizli 100 mandatow poselskich w najblizszych wyborach?

  Faites vos jeux, Mesdames et Messieurs!

 59. Osobiście spekulowałbym, czy MKB była w klasie łacińskiej, czy z angielskim. IX Liceum K. Hoffmanowej oferowało jeszcze niemiecki jako drugi język. Do dobrej, klasycznej szkoły uczęszczała, i to jest też plus.

 60. @Optymatyk
  Nie, to nie sciema, pisala o tym rowniez „Polityka”, ktora poswiecila MKB spory artykul pare lat temu.( Zdjecie MKB na tle przepieknego domu rodzinnego). Nie moge znalezc w archiwum „Polityki”, bo chcialam podac link.

 61. neospasmin
  Wojciechowski dzialal w Towarzystwie Kooperatystow w Warszawie.

 62. jakub01
  5 września o godz. 1:28

  Wieczór doberk, jakubku. Leżę nad filmikiem, który Ci wtyknę na LA. Dziś się odbyła wodna turystyka prawie dokoła Jamnika. Ponad 20. km na jednym tyłku. To dopiero było zazen!

 63. @Aaaaa pombocku, ty jestes i tak oswiecony wiec cie co najwyzej tylek rozboli he, he.Ale dookola Jamniczka chetenie przelete.Zdziebko sie u mnie schlodzilo ale i tak leze martwym bykiem i mily mi ten plusk Jamnisia.

 64. jakub01
  5 września o godz. 3:09

  Tak się rozkręciłem, jakubku, że mi ponad 10 minut wyszło, a dopiero pierwsza część. To
  stąd, że jadę i gadam. Niby do siebie, bo nikogo nie ma, ale właściwie jak przewodnik do jaśnie wycieczki.Kurde, chyba jeszcze pół godziny zejdzie, bo przez dwa programy muszę przepuszczać. Przez drugi po to, żeby linkę zrobić.

 65. Bar Norte

  Slynny muzyk Pink Floyd, socjalista Roger Waters, gwiazda protestu przeciw uniemozliwianiu szefowi Wikileaks przygotowania obrony przeciw zeslaniu do kazamatow CIA.
  https://strajk.eu/roger-waters-zagral-dla-juliana-assangea-zachowanie-rzadu-wielkiej-brytanii-to-hanba/
  PS Co do Gare du Nord – ja rozumiem to tak,
  ze koleje francuskie utworza wspolne przedsiewziecie renowacji dworca ,
  a nie, ze pozwola dworzec deweloperom przejac.

 66. Gospodarzu, znowu w punkt Pan trafil! Po odejsciu Tuska do wielkiego swiata, zrozumielismy – nareszcie – ze mamy wspaniale kobiety. Oprocz pani Kidawy-Blonskiej sa jeszcze panie Thun, Hubner. Kazda z nich to osobowosc duzego format, kultura, doswiadczenie miedzynarodowe itd. Wsrod „chlopow” posucha. Szaro I nudno! Same klony Schetyny

 67. jak już pisałam informacje na temat Polski znajduję w tutejszych przekazach – sądząc po zdjęciu są to echa wizyty Mike Pence i podpisania dokumentu o współpracy.

  „WARSZAWA, Polska (AP) – Rząd Polski został zmuszony do wyjaśnienia do wyjaśnienia, czy czy zakupiono wyrafinowane i potencjalnie nielegalne technologie nadzoru telefonu, które zostały użyte do tłumienia odmiennych poglądów w innych krajach. Posłowie opozycji zadali pytanie, czy premier Mateusz Morawiecki i służby specjalne zakupiły Pegasus, spyware produkowane przez NSO Group, izraelskiej spółki. Oprogramowanie izraelskiej firmy pozwala na monitorowanie urządzeń oraz ich treści, w tym zdalnej aktywacji kamer i mikrofonów bez wiedzy użytkownika.”
  https://www.yahoo.com/finance/news/poland-pressured-bought-israeli-phone-142536581.html

 68. c.d. czyli pokrętna odpowiedź rządu, a właściwie przywołanie Polaków do zrobienia rachunku sumienia:
  Wicepremier, Jacek Sasin w wywiadzie dla prywatnej stacji TVN, oświadczył że nie wie o zakupie ale że „uczciwi obywatele” mają się czym martwić i oskarżył poprzedni rząd o zaniechanie możliwości łapania ta drogą przestępców.
  „Jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia, nie mają nic do strachu” Sasin powiedział.
  CBA również umywa ręce od odpowiedzialności za podsłuchiwanie:
  https://www.msn.com/pl-pl/news/other/cba-kupi-c5-82o-system-do-inwigilacji-polak-c3-b3w-jest-o-c5-9bwiadczenie-s-c5-82u-c5-bcb/ar-AAGO3qf

 69. echa wizyty i łagodnej perswazji:
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25151377,mial-byc-podatek-od-google-amazona-i-facebooka-ale-nie-bedzie.html#s=amtp_push
  W dalszym ciągu artykułu piszą że pomysłodawcy się zalękli, zapominając o pełnych otuchy słowach JPII. Ale mogło też być inaczej – po przeczytaniu na blogach Polityki opinii o zbydlęconym narodzie, genetycznie niezdolnym do tworzenia „dobrego materiału ludzkiego” itd. – popadli w kompleksy i padli na kolana. Takie są polityczne skutki komentowania na blogach masochistycznych jednostek skłonnych do upadania i czołgania się i samoponiżania.
  „Butem, knutem, znęcaj się nad ciałem mem zepsutem..

 70. @kooperatywaMondragon
  Czasem piszę o mistrzu – zawsze z entuzjazmem.

 71. wymieniłam trefny nick i moderator zagarnął tekst, stąd zostawiam domyślne @X , dla przybliżenia dodam że blogowicz pisze teraz na LA
  jeszcze tematy z poprzedniego blogu – kiedy @stasieku skończy tym razem śniadanie może doczyta.
  Też się zastanawiałam nad fenomenem pisania na blogach, wyszło na to że społeczna natura człowieka nie wygasła mimo zastąpienia twarzy rozmówcy ekranem. Podobne zestawienie* zrobił przed kilku laty kolega @X* z tym że proporcje oddanych głosów były zupełnie różne od dzisiejszych. Oczywiście dominowali mężczyźni z tą różnicą że wówczas mieli więcej do powiedzenia.

  *kolega X popełnił podobny błąd przepisując ile razy dany nick pojawił się na blogu co nie oznacza że dana osoba tyle razy się wypowiedziała. Z ciekawości porównałabym oba zestawienia ale nie pamiętam dokładnie kiedy to było.

 72. @Bar Norte przed północą – zgadzam sie z twoja opinią, nie tyle „bez złudzeń” co z obrzydzeniem.

 73. Głowa ruszona w piasek i kuma …Wujka Bronka

  Już pisałem, co myślę o żółwiowej chyżości ruchu głową w piasek, prezesa klubu do złej gry w piłkarskiego pokera, pod spódniczkę kumy Wujka Bronka i Kopaczki, czyli wyborczej powtórce z rozrywki, przy poprawnym wtórze chóru „Polacy nic się nie stało”.

  Pan Redaktor, we wpisie, i tak dołącza się do obowiązku obywatelskiego wsparcia z wysoką klasą i powściągliwością, pozwalając sobie jedynie na szpilę, ujawniającą (jakże słusznie), że w narracji KO mamy jakoby do czynienia z castingiem na amantkę, a nie wyborami do parlamentu ocalenia w stanie zamachu.

  Przykre, tragiczne, ale w tym trybie, klub Orzeł utrzyma prezesa, a kibole ligi piss mogą liczyć na miłe, spokojne święta z kulturalną i dobrego pochodzenia byłą kandydatką na liść figowy abdykacji opozycji.

  Pozdrawiam wszystkich trzeźwych.

 74. @ Nefer, 4 września o godz. 22:36
  Tylko PiS na stronie PKW dla Warszawy, pozostałe miasta mają Korwina PiS SLD ale KO nie figuruje. Ciekawe.
  – – –
  To jest kwintesencja; chcąc iść na wybory w Warszawie, wyborca może NADAL poznać jedynie listę kandydatów piss.
  Nie zamierzam głosować ani na KMB ani Ujazdowskiego, postaci akompetentne i kompletnie niewiarygodne w roli jaką im przeznaczono, ale KO ma d..ie wyborców i komunikację z nimi.
  Nie jest zdolna sprawnie i kompetentnie poinformować o kandydatach, a co dopiero zachęcić do ich wyboru!
  Pozostaje gra na „posłanie baby”, z domysłem, że cały koncept sprowadza się do chłopskiego rozumu zawartego w szatańskim przesłaniu.
  O niemocy i konduicie jej głowy ruszonej w piasek pod spódnicą.

 75. legat
  4 września o godz. 23:26

  A. O niechęci do tęczowych nie wiedziałam. Faktcznie, motorem jej startu była ta ustawa. Myślisz że uzbiera tyle żeby wejść? Przecież tylko kilka dzielnic głosuje na daną listę?
  Zobaczymy co z kawą 🙂

  Optymatyk
  5 września o godz. 0:18

  Ale „dziadek z Wehrmachtu” został na wstępie zneutralizowany.

 76. tejot
  4 września o godz. 22:16

  Kolportowanie i powtarzanie przez oponentów „bzdetów i pierdół” sączonych w pętli zamkniętej przez cwaniaków – idiotom, czyni komentarze polemiczne, z punktu widzenia ich chybionego co do metody celu, nieistotnymi.

  Nieprzytomne bzdecenie i pier..lenie w kółko służy, jak najsłuszniej z punktu wiedzy o manipulacji ciemną masą, uprawnieniu tych bzdetów jako przedmiotu tykania intelektem, co wzbudza tylko w amentalach uczucia ich słuszności.

  Ja oczywiście wiem, że Ty, tejocie, jakże pożytecznie (swemu ego i polemizowanej sprawie zabzdecenia wszystkiego polokoktą) tego nie ogarniasz, ale mam przymus kategorycznie obywatelski sprawienia, że jesteś przynajmniej poinformowany.

 77. Gekko
  5 września o godz. 7:54

  Przypuszczam że w danych okręgach zainteresowani ludzie wiedzą kto jest kandydatem a wkrótce wszędzie będą plakaty. Natomiast obowiązkiem PKW jest wywiesić pełne listy jako oficjalną informację. Nie mylmy dwóch różnych zagadnień, przy okazji dokopując opozycji.

  ***

  Ciekawa analiza OKO.press, polecam

  https://oko.press/zwolennicy-opozycji-tona-w-pesymizmie-nieslusznie/?

 78. Prognoza wyborcza.

  Czytając i słuchając w mediach (np teraz- TOK) komentarzy w sprawie sukienkowej afery Ruchu Głowy Schetyny dochodzę do wniosku że polokokta ma tylko dwa składniki: idiotów pożytecznych i idiotów zwycięskich.

  Potwierdza to zresztą szczery rechot kaczyńskiego, komentującego wczoraj sprawę publicznie oraz… parę postów pissowców na tym blogu.

  PS Proszę nie mylić analityka z wynikiem analizy.

 79. neospasmin
  4 września o godz. 22:40

  „ … pani Kidawa/ Blonska powinna kojazyc wyborcom z jakims wlasnym programem, indyeidualnoscia”.

  Większość wyborców wie tylko tyle, że taka pani jest i ma 62 lata, ale z niczym jej nie kojarzy, poza wyglądem i uśmiechem, więc teraz zacznie się lansowanie jej poglądów jako „męża stanu”. Z tym będzie gorzej, bo ona jest, tylko i wyłącznie jest, a mieć poglądy i charyzmę to dla niej ociupinę za dużo. TVP będzie zapewne cytować jej niezbyt mądre wypowiedzi np. na temat Smoleńska; kiedyś powiedziała przed kamerą, że rosyjski raport MAK już wszystko dobrze wyjaśnił. Prywatnie jest prawnuczką przedwojennego prezydenta RP St. Wojciechowskiego, wiec piłsudczykowsko jest lepiej ustawiona niż ktokolwiek z PiS. Pod tym względem może z nią konkurować jedynie stary Onyszkiewicz (82), kiedyś ożeniony z wnuczką Piłsudskiego.

 80. tejot
  4 września o godz. 22:16

  „Okazuje się, że wg Prezesa PiS przekop mierzei, którego nie widać …”.

  PO niczego nie obiecywała i słowa dotrzymała. Metaforyczny peron we Włoszczowej już dawno wyszedł wam bokiem, ale wy się niczego nie uczycie, widocznie dobrze wam z własnym cymbalstwem, ale to nie mój cyrk tylko wasz.

  Niżej przekop mierzei, którego rzekomo nie można zobaczyć.
  https://www.wprost.pl/_thumb/4d/a1/86c0fed935dabd04e679eaf40620.jpeg

  Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało dwa dni temu komunikat:
  -„W związku z masową akcją dezinformacji oraz manipulacji na temat. Przekopu Mierzei Wiślanej informujemy, że są zabezpieczone środki i w ramach inwestycji zostaną zrealizowane:
  – budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną,
  – pogłębienie toru wodnego na Zalewie Wiślanym,
  – pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg.
  W akcji dezinformacyjnej udział biorą polskie media i politycy. Tyle komunikat.

  Oczywiście nie podejrzewam cię tejot, że bierzesz udział w akcji dezinformacyjnej, bo do tego trzeba czegoś znacznie więcej niż twoj grafomański łupież słów. Jak z przykładu, cytat z wpisu tejota: ”Suwerenność nasza, to u Jarosława Ka suwerenność suwerena, czyli metafora wskazująca na wykonawcę suwerenności – samego Jarosława Ka”.

 81. Kiedyś przed wyborami sugerowano: tanie państwo,likwidację urzędu prezydenta i Senatu,likwidację urzędów wojewódzkich, zmniejszenie liczby posłów i ministerstw o 50 procent. Po wstąpieniu do zbiurokratyzowanej Unii musi być naturalne zmniejszenie krajowej biurokracji centralnej na rzecz wzmocnienia lokalnej o charakterze samorządowym. Nadzorczy charakter upolitycznionej biurokracji rządowej nich zastąpią sądy administracyjne i inne o tym statusie. Tak sobie myślę,że nie ma na kogo głosować bo na horyzoncie utrwalacze tego co jest. A czy tak musi być. Katolicyzm zabetonował scenę polityczną. A miało być świeckie państwo. Czy drugi satelicki Watykan jest potrzebny.

 82. Nefer
  5 września o godz. 8:20

  Niestety, mylność to jest oczekiwanie, że jeśli przeciwnik MOŻE wywiesić na czas plakaty i opublikować listy, to MY mamy czas aby się IM przyglądać z założonymi rękami.

  Indolencja KO, grającej jak jedyni we wsi lokalni trampkarze przekonani że i tak wszyscy nie mają wyboru „swoich” do kibicowania, to taktyka i mentalność z piłkarskiego pokera w wersji okręgowej.

  JA JESTEM aktywnym i zainteresowanym wyborcą – i znajduję się włożony przez KO w d..pę, nie ma żadnych informacji o listach kandydatów w Warszawie.

  To jest gra na puste stadiony przy urnach i życie z dotacji publicznej.

 83. żabka konająca
  5 września o godz. 5:37

  ” … premier Mateusz Morawiecki i służby specjalne zakupiły Pegasus, spyware produkowane przez NSO Group, izraelskiej spółki. Oprogramowanie izraelskiej firmy pozwala na monitorowanie urządzeń oraz ich treści, w tym zdalnej aktywacji kamer i mikrofonów bez wiedzy użytkownika”.

  Tak żabko, to i dużo więcej, chodzi o zwalczenie cyber-przestęczości, w tym np. szpiegostwa. Wywiady z rzadka już tylko używają gołębi pocztowych do łączności wywiadowczej. 🙂 Świat się zmienia i opozycja powinna do tych zmian dorosnąć. Rząd nie musi szpiegować opozycji, bo ona pogrąża się sama i to publicznie.

 84. Gekko
  5 września o godz. 8:33

  Zajrzyj do artykułu oko.press powyżej. Elektorat KO i SLD jest bardzo zmobilizowany.

 85. Opozycja rusza głową …i ustami, w ciup.

  Oto, jak podsumował zwycięskie kompetencje (vs. Kaczyński!) kandydatki-podmianki na liście warszawskiej rzecznik PO [za GW]:

  „…Może podobać się różnym ludziom.”

  Dziękuję, nie mam pytań.

  Gdyby Wujek Bronek nie miał wąsów, byłby Ciocią Bronką.

  I jest.

 86. Nefer
  5 września o godz. 8:38

  Dziękuję, przeczytałem wczoraj.

  Nie szukam artykułów, ale kampanii wyborczej i UJAWNIENIA kandydatów zwiastujących zdolność zwycięstwa nad Kaczyńskim i kompetencji premiera, przed którym zadanie depissyzacji.

  Wyborców 13 października KO znajdzie zaś na grzybach.

 87. Gekko
  5 września o godz. 8:47

  Wątpię że na grzybach. Czy KO może prezentować kandydatów i ogłaszać nazwiska jeśli nie są zatwierdzone oficjalnie na stronie PKW? Bo do teraz nie są, okręg 44 do Senatu dalej tylko PiS, to samo do Sejmu.

  Co spowodowało opóźnienie? Ciekawe.

 88. Nefer
  5 września o godz. 8:55

  Nefer, nawet w słusznej sprawie (a może : zwłaszcza) nie warto strugać pożyteczności.
  Nie wierzę, że nie rozumiesz, jak i dlaczego piss, indolencją i partykularyzmem prezesa Klubu Orzeł (KO) sprawił, że ich kandydatów PKW demonstuje DO DZIŚ, a od dawna, JAKO JEDYNYCH.
  To się w marketingu liczu jako Knock Out (KO) na konkurencji.
  Manewr z Ciocią Bronką dowodzi nie tylko pogardy dla wyborców, oszukiwanych że KO gra o zwycięstwo wyborcze a nie komfortowe lądowanie prezesa klubu wraz z kumami królika, na kolejne lata przy dotacjach za 3%.
  Dowodzi też, że traktują nas jak idiotów, bo nimi WIDOCZNIE (w badaniach rynku elekcyjnego) jesteśmy.

  PS oczywiście, będę głosował przeciw pissowi, neverthless, ale bezskutecznie (to już mindfulness evidence).
  Pozdrawiam w bulu.

 89. Zstanawiałam się czy zignorować rewelacje @stasieku pod koniec porzedniego tematu bloga, czy nie?.
  Zdecydowałam jednak, że nie mogę tego puścić płazem.

  @stasieku, który NIC nie wnosi na blog, ani zadnych informacji, ani nie uczestniczy w dyskusji na jakikolwiek temat, ani nic ze swoich doswiadczeń, ani żartu…
  Po prostu NIC!

  Odważył się wydrukować rzekome dane, podając KOMPLETNIE fałszywe cyfry,
  chcąc w ten sposób ośmieszyć i poniżyć trzy kobiety, piszące na tym blogu.

  Jezeli to nie jest ohydny mizoginizm, to napewno wstrętna propagandowa manipulacja, której Suski i jego kolesie by się nie powstydzili.

  To stary sposób żeby podawać „dane” rzekomo statystyczne oparte na konkretnym tekście. Jeżeli tekst długi, tym łatwiej manipulacja wychodzi.
  Bo mało kto zada sobie trud sprawdzenia tych rzekomych statystyk.
  Za dużo zawracania głowy, ludzie sobie myślą.

  Jeżeli ktoś intencjonalnie używa logical fallacies, swoistego sofizmatu w celu oszukania wykorzystania sytuacji na poparcie swojej teorii takie sprzeniewierzenie/nadużycie zaufania poddaje w wątpliwość autorytet i intelektualne integrity danej osoby.

  I tym sposobem obrzydliwe kłamstwo zostaje przemycone do świadomości publicznej jako prawda objawiona.
  A przy okazji można niewybredne żarty z kogoś sobie robić.

  Nie oceniał tekstów ani pod względem merytorycznym, ani żadnym innym.
  Żadnych porównawczych prób też nie było.

  Jedyne kryterium, które przyjął, to ich ilość i długość.
  Jednakże tutaj nazwyczajniej w świecie kłamał.

  A statystyki wyglądały solidnie.
  Kolega @lewy, który podaje się za nauczyciela filozofii we Francji, bez namysłu i z radością przyjął do wiadomości jako FAKT tę statystykę.
  Poczym grubioańsko zaczął żartować z producentem tych danych i drugim intelektualistą @jobrave, który się w tym momencie wcielił w Pisieluka.
  Żarty tych jegomości co najwyżej mdłości mogły wywołać.

  Nic, tylko współczuć ich nauczycielom, którzy pewnie w grobie się przewtacają na taką rubaszność chlewną.

  ***

  A poniżej co @stasieku wyprodukował:

  stasieku
  4 września o godz. 14:26
  @@@
  Trochę statystyki przed tysiącem.
  Razem 956 postów

  w tym wymieniono zespół znaków:

  jakub01 – 211
  404 – 161
  wiesiek59 – 155
  Mauro Rossi – 111 (część zakryta)
  żabka konająca – 50
  neospasmin – 46

  razem wyżej policzeni 734, tj 77%

  Kiedy zapytacie: no to co?
  Odpowiem: Brudziński.

  ***

  W następnym wpisie przedstawię prawdziwe dane.
  jednak te, które podam, będą się opierały na wszystkich wpisach, jakoże nie zadawałam sobie dodatkowego trudu liczenia akurat do momentu kiedy to @stasieku robił.
  te dane nie będą o jakichś znakach, ale o ilości wpisów konkretnych osób.

  Odnośnie ich długości?
  ja na przyład staram się pisać przestrzennie, żeby łatwiej było czytać, co zdecydowanie wydłuża centymetrowo tekst, chociaż przy tej samej ilości słów można by było go zmieścić na mniej niż połowie tej przestrzeni.

  Proszę porównać obie statystyki.
  Niedowiarki mogą same sprawdzić rzetelność.

 90. Muszę jeszcze zaznaczyć, że pretensje do nocnych wpisów są conajmniej idiotyczne.
  Mieszkamy w rónych strefach czasowych.
  Poza tym blog nie śpi, to jest Internet, a nie czyjś prywatny salon.

  @jakub01 ——————-147
  @wiesiek59 ——————-90
  @guzdra and @Gekko ——-81
  @404 —————————-77
  @Słowianin Stanisław ——-75
  @Mauro Rossi ——————45
  @Bar Norte ———————-42
  @kooperatywaMondragon—-38
  @żabka konająca—————–36
  @neospasmin——————–31
  @pombocek ———————-28
  @tejot —————————–23
  @teo ——————————-23
  @Is42——————————-22
  @Olborski ————————-20
  @Gajowy M. ———————–19
  @remm —————————–18
  @Mad Marx ————————17
  @Adam100 ————————-14
  @dezerter83 ———————–13
  @zetus1 —————————–13
  @jobrave —————————-12
  @Saldo mortale ——————–12
  @Optymatyk ————————10
  @byk ———————————-9
  @lewy ———————————9
  @handzia55 —————————8
  @Bywalec 2 —————————7
  @zyta2003 —————————–5
  @hetajr ——————————–4
  @Waldemar —————————4
  @Woytek ——————————3
  @Marin L ——————————-3
  @stasieku ——————————3
  @duende ——————————-2
  @quentin t. —————————-2
  @janadam48 —————————2
  @A Olsztyński ————————-2
  @Orka ———————————-1
  @Tomasz Wysocki ——————–1
  @maciek.g —————————–1
  @BWTB ———————————1
  @xPawełek —————————-1
  @sugardaddy ————————–1
  @levar ———————————-1
  @zezem ——————————–1
  @Witold ——————————–1
  @mopus11 —————————–1

  Razem 979

 91. Gekko
  5 września o godz. 9:04

  Pozdrawiam i pozostaję, etc.

  ***

  No dramat normalnie jest.

 92. W kraju katolicki 90 procentowym ktoś „kradł” 260 mld zł VAT. W kraju katolickim 90 procentowym ktoś kupował lewe paliwo na wartość ok.1 bln zł. Znakiem tego jest u suwerena nawyk kupowania kradzionego. Bo kradzione nie tuczy. Tak sobie myślę czy taki nawyk można wyssać. A wystarczyło nie kupować od złodziei. Ale takiego przykazania nie ma.

 93. Proszę zwrócić uwagę jak w zamierzony sposób się manipuluje, teoretycznie chroniąc własny tyłek.

  1. Bo @stasieku podaje wyrażnie ilość wpisów wszystkich, czyli pisze: Razem 956 postów
  2. Następnie pisze: w tym wymieniono zespół znaków:
  3. Teraz podaje swoje „dane statystyczne”
  4. Na koniec pisze: razem wyżej policzeni 734, tj 77%

  ***

  Czyli dla przeciętnego czytacza jest oczywiste, te osoby napisały 724 posty, co stanowi 77% wszystkich wpisów.
  Co to są te znaki, jak on je liczył?
  to są pytania, których większość nawet nie pomyśli, bo nawet tego szczeguliku nie zauważy. I na tym, polega ochrona tyłka.

  Ważne że twarde dane zostały podane i wnioski każdy dureń zobaczy na własne oczy.
  Nic tylko rechotać można zacząć.

  Tak się manipuluje statystykami, mieszając groch z kapustą, ale tak, żeby brać ludowa myślała że je gulasz.

  Poniżej dla lepszego zobrazowania podaję dane prawdziwe po prawej stronie, a po lewej stronie „dane” @stasieku
  W tym przypadku tylko dane dotyczące osób wymienionych przez @stasieku

  prawdziwe dane _______________________________@stasieku „dane”
  @jakub01 ——————-147 _____________________211
  @wiesiek59 ——————-90 _____________________155
  @404 —————————-77 _____________________161
  @Mauro Rossi ——————45 ____________________111 (część zakryta)
  (ja liczyłam wszystki, zakryte też)
  @żabka konająca—————–36 ____________________50
  @neospasmin——————–31 ____________________46

  Ps.
  Pamiętam, że kiedyś chwalił się jakimiś wyjazdami na kontrakty jako inżynier.
  Ciekawe czy w tych szkołach, których korytarze szorował uczyli statystyki i z czym się ją je.
  A może to były kursy jak kogos wykiwać? Statystycznie.

  Ps2
  Zaznaczam, że moje dane opierają się na całości, czyli na wszystkich wpisach pod tamtym tematem, a @stasieku, tylko do pewnego momentu.

 94. Wieso ist die Diskussion aus den Fugen geraten? Hören wir mal, wie zwei geistliche Herren auf diesbezügliche Fragen antworten: Der eine, Bruder des derzeitigen Papstes und ehemaliger Chorleiter der „Regensburger Spatzen“ räumt ein, selbst geohrfeigt zu haben. Wenn man ihn richtig versteht dann nur gegenüber besonders widerspenstigen Schülern und weil dies zu seiner Zeit übliche Schulpraxis war, sagt er sinngemäß und fügt hinzu, er sein „innerlich erleichtert“ gewesen, als ab den 80er Jahren staatlicherseits die körperliche Züchtigung verboten worden sei.
  Eine bemerkenswerte Äußerung zum Verhältnis von Seelsorge und Pädagogik. Die gesalbte Hand des Priesters, die in das Gesicht eines jungen Menschen schlägt. Nein, nicht das geistliche Gebot der Menschenfreundlichkeit, sondern das säkulare Verbot, Menschen, zumal diese jungen, so leicht verletzlichen, auf diese Weise zu entwürdigen – erst das
  „Nein“ der staatlichen Obrigkeit verschaffte Chorleiter Ratzinger „innere Erleichterung.“ Gott schuf den Menschen nach seinem Bild und Gleichnis – muss man theologischer Experte sein, um die Konsequenz dieses Glaubenssatzes zu begreifen?
  Ein anderer, der katholische Stadtdekan von Wiesbaden, Johannes zu Eltz, übersteigt sprachlich alle Grenzen maßvoller Kritik: Aus Enttäuschung aus der katholischen Kirche auszutreten, etwa zur evangelischen zu konvertieren, vergleicht er mit einem „geistlichen Selbstmordanschlag“. Ja, sind Hochwürden denn von allen guten Geistern verlassen? „Mord“ steht allgemein für einen Akt der Tötung aus niederen Beweggründen; „ Selbstmordanschlag“ ist seit einiger Zeit konnotiert mit den Gewalttaten militanter Islamisten, die sich selbst töten, um andere mit in den Tod zu reißen. Solcher Sprachbilder gehen dann doch zu weit Herr zu Eltz, selbst dann, wenn Sie (natürlich) etwas anderes meinen. Haben Sie darüber nachgedacht, wie ihre Einschätzung eines Kirchenübertritts auf nicht-katholische Christen wirkt?
  Der Vatikan nehme die Vorgänge ernst, lässt die Kurie in einer Art Dauerinformation verbreiten. Vielleicht beginnt Sie zunächst einmal damit, die unqualifizierten Lautsprecher abzuschalten; vielleicht nimmt Bruder Joseph (der Papst) seinen Bruder Georg einmal ins Gebet. Dieser will ja von den missbrauchten Domspatzen nichts gewusst haben. Ja, glaubt er denn, dass einer der Jungen zu ihm gekommen wäre – zu einem, der bekannt dafür war, dass er Ohrfeigen verteilt?

 95. Opozycja milczy w sprawie likwidacji dotacji dla partii. Powinna zwracać dotacje przypominające srebrniki od rządzących. Jak marszałek za loty na gapę. Tak sobie myślę,że warto być porządną opozycją.

 96. @404

  Złączyłaś mnie z @Gekko w swej wyliczance.

  Reagując na arogancki tekst @Mauro Rossi zaakcentowałem, że nas jest raz.

  Licząc tylko nagłówki naliczyłem w poprzedniej serii komentarzy ora w tej łącznie:

  Gekko 85
  guzdra 47

  Jednocześnie przypominam, iż zmiany przydomku jaki stosowałem spotykały się z takim echem: ten styl jest niepowtarzalny.

  Nie skarżę się.

  Zwracam uwagę że powinnaś spokojnie i pokornie zapoznać się z pojęciem klasy abstrakcji. Może ci w tym pomóc awatar Mietek.

  Dwie uwagi warsztatowe:

  A
  Używam przeglądarki Internet Explorer 11 i mam możliwość odróżnienia w wyszukiwaniu @Gekko od Gekko, bo to są różne wyrazy.

  B
  Dawno temu opisywałem jedną miłych przygód z panią o jedno pokolenie starszą.
  W wypracowaniu w ramach przedmiotu Język polski zwarłem taki fragment:
  Po jednej stronie drogi kwitły chabry, a po drugiej bławatki

  Rekcja mojej sympatii była taka:
  Czesiu! Już ci postawiłam 4+, ale czy ty wiesz czym się różnią te kwiaty?
  ku powszechnej radości koleżanek i kolegów. Po latach spotykałem swą ulubioną polonistkę w Filharmonii Narodowej. Kopa lat!

  ***

  Przypis

  Z Wiki
  Według legendy kwiaty cykorii swój niebieski kolor zawdzięczają oczom dziewczyny, płaczącej za straconym ukochanym.
  Młode liście i korzenie są jadalne. Uważa się, że od Egipcjan Żydzi nauczyli się spożywania w okresie Pesach mięsa z gorzkimi ziołami (Lb 9,11). Niektórzy badacze roślin biblijnych są zdania, że wśród tych ziół znajdowały się cykoria podróżnik i Cichorium pumilum. Arabowie do dzisiaj spożywają mięso z gorzkimi ziołami, są wśród nich obydwa wymienione gatunki cykorii, które wśród innych ziół są sprzedawane na straganach.
  Poczta Polska wyemitowała 5 września 1967 r. znaczek pocztowy przedstawiający cykorię podróżnik o nominale 7,90 zł, w serii Kwiaty polne. Autorem projektu znaczka był Tadeusz Michaluk. Znaczek pozostawał w obiegu do 31 grudnia 1994 r. Cykoria podróżnik pojawiła się też na pierwszym znaczku tej serii o nominale 20 gr, w bukiecie kwiatów polnych.

  Z mojego czepialstwa

  Piosenka śpiewana na Festiwalu Pieśni Żołnierskich miała zapewne fałsz.

  Chaber wspiera się o trawy i jest towarzyszem zbóż.
  Na poligonie zapewne rosły osobniki gatunku Cykoria podróżnik, które żołnierz zbierał dla swojej dziewczyny. Chaber jest zbyt subtelny dla żołnierza.
  A ziele podróżnika sprawia, że w wazonie są sztywne i dłużej się trzymają.

  Roślina ta jest do Polski przywleczona i lubi tereny bardzoprzekształcone przez człowieka.

  Chaber, podobnie jak kąkol i mak polny nadawał urody polskiemu młodemu latu i rozpoczętym wakacjom.

  Gierek sprowadzając włoskie wysokociśnieniowe ekspresy do kawy ( wtrwirączki ), przyklepał śmierć i groby kawy Murzynek zawierającej cykorię.

 97. Rossi
  Informacji PiSu to już było dużo , o stoczniach i budowie promów , o milionie mieszkań i elektrycznych samochodów , o lotnisku centralnym , itd. Itd. a teraz informujecie , że przekopiecie . To może więcej budować i kopać , to nie trzeba będzie zastępować rzeczywiste działania propagandą informacyjną ?

 98. Kiedy poznamy nazwiska bezpośrednich sprawców zatrzymania dla siebie 260 mld zł VAT. Czy wiemy w jakich parafiach mieszkają. Młócenie tematu bez wskazania sprawców to propaganda sukcesu. Jak sugerowanie,że dzięki WOT Rosja zrezygnowała z najazdu. A już była ante portas. Tak sobie myślę,że cysterny przypominają złotego co to nie zawiera złota. Slogany mają się dobrze nad Wisłą skanalizowaną szybciej niż kanał Mierzeja. Wystarczy chcieć.

 99. „Baby” zwariowaly, statystycznie 1:2.

 100. Mauro Rossi
  5 września o godz. 8:28
  tejot
  4 września o godz. 22:16
  „Okazuje się, że wg Prezesa PiS przekop mierzei, którego nie widać …”.
  PO niczego nie obiecywała i słowa dotrzymała. Metaforyczny peron we Włoszczowej już dawno wyszedł wam bokiem, ale wy się niczego nie uczycie, widocznie dobrze wam z własnym cymbalstwem, ale to nie mój cyrk tylko wasz.
  Niżej przekop mierzei, którego rzekomo nie można zobaczyć.
  https://www.wprost.pl/_thumb/4d/a1/86c0fed935dabd04e679eaf40620.jpeg
  Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało dwa dni temu komunikat:
  -„W związku z masową akcją dezinformacji oraz manipulacji na temat. Przekopu Mierzei Wiślanej informujemy, że są zabezpieczone środki i w ramach inwestycji zostaną zrealizowane:

  Mój komentarz
  Przekopu mierzei nie widać, a powinno być widać, bo jak głosi komunikat MGMiŻ – są zabezpieczone środki, co Rossi z ufnością i wytknięciem godzącym w tejota powtarza na EP. Nie widać także nowego suwerennego portu, o którym mówił Prezes Polski wczoraj w Olsztynie.

  Są zabezpieczone tak jak środki na budowę promu o innowacyjnym napędzie w stoczni w Szczecinie, która nie istnieje, według projektu, który nie istnieje.
  Środki są zabezpieczone na odbudowę przemysłu stoczniowego, idą do nas i nie mogą dojść.
  Środki są zabezpieczone na budowę elektrowni jądrowych i to dwóch, a nie jednej jak za komuny i to o mocy podwojonej każda. Na razie trwają przygotowania, czynione są założenia wstępne, itd. Jak za Tuska. Środki płyną do wykonawców, projektantów-marzycieli szerokim strumieniem. Jak za Tuska.

  Środki są zabezpieczone na budowę porządnych farm wiatrowych na morzu. Idą do nas, już są blisko plaż bałtyckich.

  Środki są zabezpieczone na budowę szlaków żeglugi śródlądowej którejś klasy.

  Środki są zabezpieczone na zbudowanie przemysłu, który ma produkować milion samochodów rocznie.

  Środki były zabezpieczone także na budowę autostrad i dlatego oddano do użytku aż 1,5 km takich dróg przez długie lata nadzoru PiSu nad drogownictwem.

  Środki są intensywnie zabezpieczane dla samorządów, a PiSowscy eksperci innowacyjnie, podobnie jak z inżynierią odwrotną w sprawie smoleńskiej, odwrócili kierunek przepływu tych środków.

  Mnóstwo środków jest zabezpieczonych w głowie Prezesa Polski. Wszystkie te środki idą do nas, są już blisko, łącznie ze środkami na inżynierię odwrotną zastosowaną do badania katastrofy smoleńskiej oraz na urlopy wypoczynkowe dla specjalistów z Podkomisji Smoleńskiej by uwolnić tę podkomisję na chwilę od nawału niejawnych prac związanych z ujawnieniem zmowy Tuska z Putinem na wykonanie zamachu samolotowego wybuchowego termobarycznego na prezydenta RP w Smoleńsku.

  Mnóstwo środków jest zabezpieczonych, a np. środki na cysterny wstydu, przyleciały do PiSu same. Tak dobrze były zabezpieczone.

  Najszybciej w PiSie środki są zabezpieczane i przechodzą z ręki do ręki np. w postaci 50 000 zł dla ważnego księdza-prywatnej osoby oraz środki dla tych, którzy potrafią oblec mailowo życzenia PiSu dla niewygodnych sędziów w formę – „wyp…j” ty taki owaki, sędzio-złodzieju postkomunisto panie dzieju, proszę pana ministra o podwyżkę.
  Podwyżka, to też środki.
  Pzdr, TJ

 101. Kobieca szyja będzie ruszać głową opozycji. A lider Grzegorz w jakiej roli czy czasem nie jak z ogonem co merda…Tak sobie myślę czy będzie Babska Rzeczpospolita…

 102. Lewy jak sam twierdzi nie ma ochoty pisać na tym blogu, oprócz oczywiście standartów, czyli że Polacy i katolicy to durnie, a ich Bóg i Matka Boska, to….
  Niemniej przeszkadza mu czyjeś pisanie.

  Szczególne poczucie entitlement
  Blog ma być tylko dla przeze mnie wybranych, np. dla Mietka Piesieluka/jobrawe,
  A jak tu wchodzę, to nie życzę sobie kłopotu przewijania jakichś bab.

  ****

  A teraz zacytuję rozgawory pomiędzy trzema intelektualistami na temat blogowych koleżanek.

  ****

  Lewy z 4 września o godz. 9:09
  MietykPisieluk_Poljak.Katolik!
  3 września o godz. 20:49

  A czy nie dałoby sę jakos odetkac blog pana Passenta, bo został zaczopowany przez damę z Hiszpani i drugą z USA, tysiącem wpisow ? No może nie przy pomocy szczurów, bo damy trzeba szanować, ale przecież są jakieś delikatniejsze metody, które , panie Mieczysławie, nasz naród skutecznie stosuje wobec gadatliwych bab ?

  ****

  stasieku z 4 września o godz. 14:26

  @@@
  Trochę statystyki przed tysiącem.
  Razem 956 postów
  w tym wymieniono zespół znaków:
  jakub01 – 211
  404 – 161
  wiesiek59 – 155
  Mauro Rossi – 111 (część zakryta)
  żabka konająca – 50
  neospasmin – 46
  razem wyżej policzeni 734, tj 77%

  Kiedy zapytacie: no to co?
  Odpowiem: Brudziński.

  ****

  Lewy z 4 września o godz. 15:36

  stasieku
  4 września o godz. 14:26
  Wziąleś pod uwagę tylko parametr liczbowy (ilość wpisów),
  ale zwróć uwagę , że wpisy zagranicznych pań są rownież sążniste na długość. Gdybys zmierzył centymetrem, to by Ci tego centymetra zabrakło. Tak na oko, jeżeli blog ma długość 1 kilometra,
  to dwie damy opanowały 950 metrów bloga. Pozostałe 45 metrów zajmuje Wiesio.
  Ile to się trzeba namęczyć przewijając te dziesiątki, setki metrów, by w koncu dotrzeć do pana Mietka, tejota, guzdry, Adama czu jobrave.

  ****

  MietykPisieluk_Poljak.Katolik! z 4 września o godz. 15:20

  Panie Lewy,
  Mie tyż si to ni pudobie ży baby zaczopuwali tyn blok i bez cały czas gadajom u jakimś Zenku bu chiba ni o Zenku Krotoszyniuku chiba ży o tem co śpiwa „Bez te oczy zilony ja uszalał”. Ali co uni si na tym znajom? Albu si zakochali w nim i gu zbałamucić scom chocia un żunaty. Boga si ni bojom ali kedyś bynamiej chłopa si bali a tera het na jakeś nibieske line dzwniom i zara mylicja przyjeżdża i ci harysztuji a kumunistyczny sendzie zara ci du kreminału pakujom albu bynajmiej duże grzywe każom płacić. Tak si purobiło!
  U nasz w Twardziuchach jeszczy nienajzgorzyj jeszczy baby tak ni pyskujom a jak ktura pu gymbie dustani czy nawyt jak jom trochu zkopiesz po ziobrach to trochu pochlipie a późni taka dobra si robi ży uuch! Ni zwoni zara na nibieske line. A niech sy i zwoni jak sce i tak nic ni zrobi bu Gruszczyni na posteronku same nasze krewne albu znajome mylicjanty som. Dasz mu dwieści złoty i szysku zakryji. A duktoru tyż dasz to bedzi ży ni bedzi puwyży siedmiu dni.

  Tu na bloku babów ni wyłapisz bu uni animomowy som. Nie wisz jaki prawdziwy naźwisko dzie mieszka. Jagby ty wjedział to by ty chycił jedne z drugom i zrobjuł co trza po mensku i by si uspokoili!
  A Pan Guspodarz bloku tyż za letke renkie ma i jim puzwala si tak panosić we bloku
  .
  A uni zamjast w kuchni siedzić i Menżu swojemu jakeś zupe ugutować i cuś na drugie żyby głodny ni chodził jak tyn pjes byzdomny to niktóra potrafi pud sklep przyjść i jeszczy pyskować ży un pińcet plus przypija a to na dzieci je żyby si mnużyli. A un do nij a guwnu byś mjała ni pińcet plus jak by ja ci dzieciów ni zrobjuł!
  Baby zrobili si tera strasznie beszczelni zrubili i nima na nich spusoba. Tadyk Warczak muwił pud sklepym ży jakaś Świenta Wiernychora przypowiadała jak baby bendum taki byszczelne jak tera to znaczy ży Kuniec Śwjata nadchodzi. Tera im nic ni zrubimy ali bynajmiej na Sondzi Ustatecznym Pambuk si z niemi purachuji.

  ****

  Lewy z 4 września o godz. 15:41

  MietykPisieluk_Poljak.Katolik!
  4 września o godz. 15:2
  Święte słowa panie Mieczysławie „Pambuk si z niemi purachuji.
  Ale to dopiero na ” Sondzi Ustatecznym „
  A narazie to skaranie boskie

 103. Z rzadka czepiam się polszczyzny jaką pisane są tutejsze komentarze.

  Tym razem padło na cyfrową Rzeczpospolitą:

  minerał, który nie występuje na Ziemi w naturze. Jako że dotychczas nie występował on w naturze nie miał jeszcze nazwy.

  W nagłówku jednej ze świeżych Wiadomości Google opuszczono w naturze.

  Minerał ten jest zapewne wplątany w politykę historyczną i będzie przywoływany z okazji odświeżania i uszlachetniana dobrej zmiany.

  Sir Henry Bessemer (ur. 19 stycznia 1813 w Charlton w Hertfordshire, zm. 15 marca 1898 w Londynie) – brytyjski inżynier i wynalazca. Twórca pierwszej przemysłowej metody otrzymywania stali (1856 r.) za pomocą tzw. procesu konwertorowego. Tytuł szlachecki otrzymał w 1879 r.

  ***

  Nie wnikając w teorię powstawania kryształów można stwierdzić, że spośród geometrycznie możliwych kryształów spotyka się tylko niektóre.

  Kryształ opisywany we wspomnianej wiadomości nie jest w naturze ani nowy, ani niespotykany.

  Fizycy polscy wspierający dobrą zmianę mogą obsadzić co najmniej kilkanaście postaci krystalicznych. Na dziś osiągnięto strukturę teflonu. Po najbliższych wyborach parlamentarnych dowiemy się jakimi symetriami osiąga się strukturę Mariusza Kamińskiego. Sadzę, że będzie to analog Berii.

 104. @guzdra
  5 września o godz. 10:37

  Abstrakcja, czy żart też maja swoje granice.
  Przynajmniej dla mnie.

  Jeżeli żart nie wywołuje uśmiechu, a niesmak, czy oburzenie.
  to raczej nie jest najlepszy.
  Mówiąc oględnie.

  Są tak zwane żarty z których niektórzy rechoczą, a są zwyczajnie obrzydliwe i podłe.
  Napewno słyszałeś np. o Żydach na podpałkę.

  Sądzisz, że to abstrakcyjne myślenie, albo żartobliwe?

  Podobnie jest z innymi tak zwanymi żartami.

  Tu nie chodzi o poprawność polityczną, wymuszoną prawem.
  Ale o normalną ludzką wrażliwość.
  Żart ma być zabawny, a nie przykry, czy upokarzający.

  A w przykładzie który podałam jest obrzydliwy mizoginizm.
  Mam głęboką nadzieję, że zginie razem z dinozaurami.
  Bo w Polsce niestety ale jest z tym DUŻY problem.

  Zwłaszcza, że wiele kobiet w dalszym ciągu tego nie rozpoznaje.
  Jakby się przyzwyczaiły do tego chamstwa?

  Ps
  Umieściłam Was razem, bo macie podobny styl.
  Chociaż o nieco innych sprawach piszecie.
  Obaj zawsze zagadkowo.
  Może po to, żeby nikt się nie czepiał?
  mam nadzieję, że nie uraziłam.
  A jeżeli, to wielkie Sorry.

 105. jeszcze odniosę się do:

  Zwracam uwagę że powinnaś spokojnie i pokornie zapoznać się z pojęciem klasy abstrakcji

  Nie należe do osób wojowniczych
  i nie mam uczulenia na większość wyrażeń.
  Ale jak ktoś namawia mnie do „pokornego” zachowania,
  to przyznam, że coś dziwnego się ze mną dzieje.
  Napewno pokorą bym tego nie nazwała.

  Zwłaszcza w kontekście rad typu „pokorne ciele dwie matki ssie,
  albo mąż to głowa, a kobieta szyja, co tą głową rusza…..
  czy inne takie konteksty.

  Niby dlaczego kobieta ma udawać głupszą niż jest?
  Albo „pokornie” próbować rozumieć zwykłe chamstwo?

 106. Panie Mauro parafrazujacy
  pozwoli pan , ze przerwe na chwile dlubanie ktore mialo byc parafraza ale pan jej nie zobaczyl bo byl za blisko i zparafrazuje nieudolnie pana.
  ……………………….
  Przekop ktorego nie widac z kosmosu a ktory mozna bez trudu zobaczyc na internecine zostawiam do dalszego panskiego dlubania
  ( skoro pan tu zaglada to dlubie pan odruchowo a nie zdajac sobie sprawy co robi to zapewne bedzie pan dlubal jeszcze dlugo, )
  Parafraza wlasciwa , nieudolna bo pan jest nie do podrobienia
  Ktos z „tamtej strony Wisly „oswiadczyl , ze nie sprawdzal co woża cysterny wstydu
  a przeciez one zapewne woza nasze martwe szczury . Nie ma potrzeby zagladac . Trzaskoski swoimi sciekami zmniejszyl znacznie ich warszawskie poglowie , nie ma sie czego wstydzic . Po co one jeżdża jak pan mysli ?

 107. „n” w internecie pozostawione do wydlubania

 108. @404

  Nie zgadzam się z twoim kryterium klasyfikacji.
  Ale niech w tej kwestii wypowiedzą na piśmie się raczej inni.

  Bardzo proszę, nie sugeruj zagadkowości w moich tekstach.

  Dla mnie obcy jest duch estradowego szydzenia z Pomarańczowego, a dla ciebie zapewne jest obcy duch kpin Łukasza Bąka, który pod płaszczykiem reportaży z rynku aut osobowych pomiata Megalomanią Mateusza Morawieckiego.

  Pytaj o to czego nie rozumiesz. Zapewne w sieci nie znajdziesz tekstów felietonów Karoliny Lewestam oraz Łukasza Bąka. Cała nasza trójka jest niszowa a @Gekko jest globalny.

  No i ja jestem słaby w aksjologicznej krytyce imperializmu Stanów Zjednoczonych Ameryki. I podkreślam grubym wyróżnieniem:
  Pomarańczowy nie najechał Polski, bo służąca mu baba z głową skutecznie go od tego odwiodła.

  A za mego życia ruchu bezwizowego z USA nie będzie.

  Amerykanie nie wpuszczą na swoje drogi polskich bandytów ozdabiających pobocza krzyżami.

 109. Panie Mauro – aby nie musial pan dlubac niepotrzebnie
  „Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl była Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii ”
  „Przedsiębiorczośc ” szczurow w Warszawie , jej brak , swiadczyla by raczej o nieudolnosci pani minister

 110. @404
  Próbuje mnie Pani obrazić, nie radzę.
  Radzę natomiast zastanowić się nad różnicą między komentarzem/postem umieszczonym na EP, a ilością znaków (alfanumerycznych), występujących tamże.
  Ilość komentarzy po wpisem podaje na konkretną godzinę badania software blogu.
  Aby przybliżyć ilość komentarzy związanych z nickiem, stosuję prostą metodę Ctrl+F, wpisuję w pole tekstowe zespół znaków i dostaję odpowiedź.
  Nie chce mi się sprawdzać ile było komentarzy, a ile odniesień do nich.
  Częstotliwość badana prostą metodą Ctrl+F, określa jeszcze jedno – zainteresowanie czytelników tekstami badanego autora/rki.

  Zarzut manipulacji jest obrzydliwy, bo z jakiej racji mam manipulować?
  Przypisywanie mi, że „szorowałem korytarze” pięknego gmachu PW, jest zabiegiem z arsenału rozmów między damami na blogu.

  I na koniec.
  Cokolwiek Pani myśli o towarzystwie blogowym, które czasami pozwala sobie na posty odbiegające od tematu wpisu, w większości zastanawiamy się „co tam panie w polityce?”.
  Ktoś, kto zajrzał na blog Redaktora pod poprzednim wpisem „Pan Bóg nas nie lubi?”, a zwykle zagląda gdzie indziej – pewnie osłupiał.

  Takim, wieloletnim autorom jak ‘stasieku’, zależało, zależy i będzie zależeć na informacyjnej wartości ‘en passant’.
  Nie oczekuję przeprosin.
  PS
  Nie mogę nic zarzucić Pani polszczyźnie. W mojej ocenie jest wyróżniająca.

 111. @Mauro Rossi
  5 września o godz. 8:36
  ” … premier Mateusz Morawiecki i służby specjalne zakupiły Pegasus, spyware produkowane przez NSO Group, izraelskiej spółki”

  Morawiecki po raz kolejny potwierdza, że jest zdalnie sterowany z Mossadu. Ciekawe, czy został do tej współpracy zmuszony szantażem (coś na niego mają?), czy przekupstwem (bo przecież nawet dziecko nie uwierzy, że zamienił wynagrodzenie prezesa zagranicznego banku na marną pensję premiera z miłości do Polski).

 112. @404
  Czytam posty od najświeższych i dopiero przed chwila dotarłem do Pani tekstów o 9:18 i 9:19.
  Podziwiam pracowitość opracowania, spędziła Pani kilka kwadransów, aby udowodnić, że ‘stasieku’ to „mizogin” i „manipulant”. Próbowała Pani obrazić mojego przyjaciela ‘Lewego’, który słusznie zwrócił uwagę, że oprócz parcia na ilość postów, zalewa Pani blog długimi postami

  Przyznaję ze wstydem, że te podane przeze mnie procenty brzydko pachną.
  Procent częstości występowania zespołu znaków w ilości komentarzy nie oddaje istoty sprawy pt „zawłaszczanie blogu dla swoich obsesji”.
  Następnym razem będę się pilnował.
  PS
  Czytam dalej, ciekawe, czy ktoś jeszcze czuje się urażony ‘skrzywionym procentem’.

 113. Dla mnie obcy jest duch estradowego szydzenia z Pomarańczowego, a dla ciebie zapewne jest obcy duch kpin Łukasza Bąka

  Jeżeli czytałeś chociaż niektóre moje wpisy na temat pomarańczowego, to mogłes zauważyć, ze ja przede wszystkim go CYTUJĘ.
  Żadko dorzucam komentarz, ale on sam się nasuwa.

  Z pomarańczowym sprawa jest poważniejsza, bo jego czyny, które podążają za jego myśleniem i rozumieniem rzeczywistości mają OGROMNY wpływ na wszystkich na świecie. Tylko dlatego, że jest prezydentem najpotężniejszego państwa.
  Także i Polski to dotyczy.

  Rozchwianie polityczne, nacjonalistyczne odradzające się macki hydry, zbliżający się kryzys ekonomiczny obecnie jest jego zasługą w dużym stopniu.

  Komicy, których wklejam czasem… oni nie szydzą.
  Oni mówią dokładnie to co on robi, próbując to ująć w humorystyczny sposób.
  To tak jak Laskowik pokazywał naszą rzeczywistość swego czasu.
  Ale tak naprawdę to oni mocno przeżywają dramat jaki wynika z faktu, że on jest prezydentem.

  Podam Ci przykład z ostatnich dni.
  Napisał na tweeterze i powiedział dziennikarzom, że huragan Dorian zbliża się do Alabamy i ją napewno sponiewiera, bo jest bardzo silny.

  Na tę wiadomość NATYCHMIAST zareagowała państwowa meterologiczna instytucja, która zaczęła nadawać komunikaty, że Dorian NIE grozi Alabamie.
  Podkreślając to kilkakrotnie za każdym razem.
  Pisali i mówili:
  Powtarzamy Dorian NIE GROZI Alabamie! Alabama jest bezpieczna.

  Na to Trump się wkurzył
  I natychmiast zaczął udawadniać, że między sobą jak rozmawiali z meterologami, to oni mówili, że grozi.
  Ale poszedł dalej próbując za wszelką cenę swoje bzdury przepchać jako prawdę.

  Zwłołał reporterów do owalnego pokoju i siędząc za biurkiem prezydenckim
  Pokazywał mapę na której było jak Dorian się posuwa.
  Była to mapa oryginalna z Instytutu Metrologicznego.

  Jednak Trump mazakiem dorysował że Dorian obejmie Alabamę.
  A on to pokazywał po to, żeby ludziska jemu wierzyli a nie jakimś instytutom..
  Bo jego próżność nie zna granic. Za nic nie przyzna, że nie wiedział co mówi.

  Problem polega na tym, że zagrożenie takim huraganem to nie żart.
  Ludzie się muszą solidnie przygotować, zaplanować.

  A wprowadzanie ludzi w błąd w tak poważnej sytuacji jest nawet karalne.

  To, że on sam dorysował, to udowodniono.

  Teraz we wszystkich mediach odbywa się uspokajanie ludzi z Alabamy.

  Czy to odbierasz jako szyderstwo?
  To jest konkretna relacja jak się zachowuje, czym się kieruje ten ogromnie głupi, próżny człowiek. Do tego z potężnym Ego.

  On po prostu stanowi zagrożenie. Nie tylko dla USA, ale dla całego świata.

  A wiedząc, że wiele takich informacji do Was nie dociera, więc je od czasu do czasu przekazuję.

  Satyrycy oczywiście mają gotowy materiał, ale oni NAPRAWDĘ przeżywają dramat jakim jest obecność tego jegomościa na prezydenckim stolcu.

  On jest PRAWDZIWYM zagrożeniem.
  Pod każdym względem.

  ***

  Piszesz: „Nie zgadzam się z twoim kryterium klasyfikacji”
  O jakim kryterum kwalifikacji mówisz i czego ona dotyczy?
  Wspomniałeś, że jesteś niezagadkowy, a to akurat by przeczyło.

  Pozdrawiam

 114. @żabka konająca, 7:15
  Zajęłaś się ‘żabko’, na szczęście na chwilkę i bez napastliwości, statystyką postów.
  Wyjaśniłaś co nieco, ale, ku mojemu zdumieniu, pojawił się w tekście motyw „gender”.

  Mnie zwisa i powiewa płeć blogosfery.
  Czuję się nieswojo, kiedy głodny informacji o stanie politycznego ducha blogowiczów/ek, dostrzegam przewagę jakichś osobistych wynurzeń, ciągłego udowadniania własnej asertywności.
  Dodam, że choć osłuchany na budowach, czasami przeklinający jak szewc, z trudem znoszę objawy „rozwolnienia blogowego” zawierającego adresowane wyzwiska i nieusprawiedliwione zarzuty, a co najgorsze, przypominające rozmowy, prowadzone na przeznaczonych do tego licznych, sieciowych komunikatorach.

  ‘żabko konająca’, obarczona bezsensowym procentem, przedstawiona wczoraj moja statystyka, nie miała na celu podkreślenia gadulstwa kobiet.
  Ksywki (nicki) mają swój „rodzaj”, ale jej płeć i profil są ciągle nieznane.
  Znam płeć ‘Lewego’ i ‘guzdry’, bo ich widziałem w realu.
  PS
  Koniec wątku i przeprosiny za prywatę.

 115. @guzdra
  5 września o godz. 10:37
  Te chabry tak mnie wzięły, że musiałem przypomnieć sobie co znaczy Kołobrzeg ’86 Nie wiem tylko czy tam już wtedy byli żołnierze wyklęci, lub jakoś tak.
  „A wśród nich (chabrów) i Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!”

 116. Kaczyńskiemu wypada przypomnieć,że KONSTYTUCJA jest nadal obowiązującym aktem nr 1 nad Wisłą i nie podległa dekomunizacji. Słusznie Unia wytyka,że tzw. naruszenia praworządności to odstępstwo od zasad ustrojowych własnej KONSTYTUCJI. Wystarczy zmienić KONSTYTUCJĘ i wprowadzić w trybie konstytucyjnym rozwiązania jak w innych państwach lub podtrzymać swoje jak w uchwałach partyjnych. A nawet zrezygnować z KONSTYTUCJI. Jak w Watykanie. Tak sobie myślę,że w dobie dekomunizacji gorącym kartoflem są tzw.Ziemie Zachodnie. Po co udawać,że to nie jest prezent od komunistów. Niechciane prezenty można zwrócić. Odwagi ! aby nie zostać paserem.

 117. Panie redaktorze.CZASAMI WYSTRZAŁ Z PÓŻNINM ZAPŁONEM SKUTKUJE.Zatruwacze i niszczyciele płuc Pola ków, puścili za pieniądze podatnika , śmierdzące cysterny.A na nich buzia Kamysza i Schetyny.Za póżno ,aby namalować twarz pani Błońskiej.a DLA CHŁOPów,REKLAMUJą ICH CHARYZMATYCZNEGO PRZEWÓDcĘ.Pisiacze drwią -Schetyna chciał aby prezes był premierem .No to pan Schetyna ,powinien już oznajmić ,że zaproponuje pani,ą Błońską na szefa PO,I PREZESOWI SZCZĘKA OPADNIE.Jest młody i ,odczeka we Wrocku ,pieszcząc koszykarzy.Teng miał 73 lata,i rozpoczął zmianę w Chinach.

 118. Sciaga dla wietrznych….

  Historia Zydow polskich traktowana jest czysto instrumentalnie. Ludzie wiedzieli i wiedza “swoje”, wszystkiemu jest winna “zydokomuna”oraz “cwaniacy” zydowscy.Wielu z nas uparcie twierdzi, ze polscy zydzi nie byli Polakami. Pozostaje do wyjasnienia kwestia roli dzisiejszego kosciola katolickiego w postrzeganiu zydow. Pytanie sluszne, bo mozemy szukac na nie odpowiedzi w kosciele Rydzyka lub koscieleTisznera.

  Dlaczego jednak w kosciele, w obszarach publicznych wystarczyliby w zupelnosci Encyklopedysci.

  Empatyczne i empatyczni sa wprawdzie na tropie subkultury postpolitycznej, sami jednak wpadaja celowo lub bezwiednie w pulapke populistow.Temat ciagle ten sam od lat. Temat wykluczenia, emigracji i wypedzenia jest ciagle aktualny. Glabiasty MR ciagle nie potrafi zrozumiec, o co chodzi w postawach antysemickich. Wtoruje mu oczywiscie Wiesio, 404…Mag otrzezwiala i po odwyku z pewnosica jej podziekuje za dblalosc o nasze zdrowie.

  Po dojsciu nazistow do wladzy w Niemczech antysemityzm stal sie niejako aksjomatem kultury w wielu krajach europejskich.

  Aksjomatem tym poslugiwala sie rowniez grupa ”narodowcow” w Polsce przedwojennej, “wspomagana” skutecznie przez kosciol katolicki. Antymodernizm i antysemityzm tworza tu niespojna pare, ze wzgledu na emancypacje niektorych zydow( wiekszosc “klepala” jednak biede) w uprzemyslowieniu i ubankowieniu, ktore lamaly owczesne spoleczne struktury.
  Koniec wojny i lata powojenne byly cezura oraz czasem pustki kulturowej, w ktorej opis przeszlosci wydawal sie zbedny po wojennych tragediach, a na opis i definicje przyszlosci spoleczenstwo nie bylo przygotowane.; rzekome nieprzygotowanie jest widoczne po dzien dzisiejszy.
  Dzisiejsi politycy przescigaja sie bowiem w uzywaniu atrybutow; narodowy, patriotyczny, polski , meczenski i powstanczy. Prowadzi to do uproszczen w narodowej pamieci spolecznej. Pamiec spoleczna nie powinna opierac sie na mitotworstwie.

  Gdy dekorowanie prawdy w czasach zaborow mialo sens, to kontynuowanie i pielegnowanie mitow narodowych nie pomniejsza naszej alienacji. Zatracamy w ten sposob zdolnosc rozumienia realnych warunkow bytu panstwowo-narodowego.

 119. stasieku
  5 września o godz. 13:17

  Próbuje mnie Pani obrazić, nie radzę.
  Radzę natomiast zastanowić się nad różnicą między komentarzem/postem umieszczonym na EP, a ilością znaków (alfanumerycznych), występujących tamże

  ***
  Zaczyna się jak groźba.
  Poczym próbujesz, udając Greka tłumaczyć, co miałeś na myśli.
  Ja to wcześniej już przewidziałam i napisałam o tym „sposobie chronienia swojego tyłka”
  Raz się pisze ile wszystkich wpisów, potem półgębkiem o jakichś znakach, o których nikt nic nie wie, a na koniec bum cyk cyk wynik procentowy i nieprocentowy subtelnie zasugerowany, że o ilość postów chodzi, chociaż przy cyfrze TYM RAZEM nie pisze się tego tak dosłownie.
  Niemniej tak sprytnie zrobione, że filozof/przyjaciel natychmiast się orientuje, że to ilość postów a Ty skromnie nie wyprowadzasz go z błędu.

  Tak jak w dokumentach prawniczych drobnym drukiem i dla tekstem dla niewtajemniczonych „tyreckim” podaje się kluczowe informacje, a oni nie rozumiejąc co podpisują… podpisują. Potem zazwyczaj jest dramat.

  Oczywiście, ze delikatnie to zaznaczyłeś, ale tak z cicha pękł, po to, żeby w razie awantury mówić WŁAŚNIE to co teraz czynisz.
  Myślenie z wyprzedzeniem.

  ****

  „Nie chce mi się sprawdzać ile było komentarzy, a ile odniesień do nich

  Na blog zazwyczaj wchodzą ludzie, żeby czytać, bądź wymieniać się swoimi poglądami na daną sprawę.
  napewno nie po to, żeby liczyć ile kto wpisów i ile razy został wymieniony jego nick przez innych.
  Jeżeli jest jakaś dyskusja, to niewątpliwie tych wymienień będzie więcej.
  Ale po co jest blog???

  ****

  Zarzut manipulacji jest obrzydliwy, bo z jakiej racji mam manipulować?”

  Ja nie zarzucam.
  ja stwierdzam na podstawie tego co zrobiłeś.
  A z jakiej racji?
  pewnie dlatego, że jesteś nieświadom tego faktu mizoginem i niegrzecznym człowiekiem.

  ****
  Przypisywanie mi, że „szorowałem korytarze” pięknego gmachu PW, jest zabiegiem z arsenału rozmów między damami na blogu

  Nie wiem czy szorowanie korytarzy kojarzy Ci się z ich sprzątaniem i stąd to oburzenie?
  nawet jeżeli o sprzątanie by chodziło, to nie powinno być czymś obraźliwym.
  Ja jednak pamiętam to określenie z dawniejszych lat i znaczyło ono, że ktoś uczęszczał na jakąś uczelnię.

  Natomiast nawet w tym krótkim zdaniu nie omieszkałeś upuścić sobie trochę złośliwości.
  Bo mówiąc: „zabiegiem z arsenału rozmów między damami na blogu
  to wiadomo, że porównujesz do magla idiotek, czy głupich przekupek (nie ujmując nikomu).

  To po angielsku się nazywa derogatory statement
  Znaczy w marnie zakamuflowany sposób ktoś cię próbuje poniżyć, obrazić i jest disrespectful w stosumku do ciebie.

  A używanie słów: między damami na blogu tylko to podkreśla.
  Grzeczność typu całuję po rączkach, a często ten gest nic nie znaczy.
  Oczywiście poza tym, który go wykonuje, bo natychmiast się czuje upoważniony do miana gentelmana

  ****
  Takim, wieloletnim autorom jak ‘stasieku’, zależało, zależy i będzie zależeć na informacyjnej wartości ‘en passant”

  Poczytaj moje wpisy, a napewno zmienisz zdanie, ponieważ jestem jedną z nielicznych osób, które starają się przekazać konkretne informacje z bieżącej polityki. A czasem z perspektywą historyczną.
  Również i dlatego moje wpisy bywają dość długie.
  Zauważ jednocześnie, że staram się przedstawiać swój tekst dość czytelnie, więc tam jest sporo wolnych przestrzeni.
  (kiedyś ktoś życzliwy mnie to podpowiedział)
  Pozatym jako „wieloletni autor” ciekawa jestem, że nie piszesz tutaj.
  Ja na ten blog wchodzę co najmniej 4 lata, a Ciebie widziłam tyle razy, co na palcach jednej ręki można zliczyć.
  A jeżeli już coś napisałeś, to krótki frazes i nic pozatym.
  Bywałam też długo na blogu ateistów i podobne doswiadczenia.
  Jeśli chodzi natomiast o fakt „osłupienia” coponiektórych, to na Twoim miejscu bym się tym zbytnio nie przejmowała.

  ****
  Nie oczekuję przeprosin” piszesz.

  Chyba żartujesz?
  To się nazywa tupet.
  A może całe życie Ci się udawało na pokorne cielęta trafiać,
  które starały się pokornie zrozumieć bullying
  To mnie i pozostałe kobiety TY powinieneś się poczuwać przeprosić.
  Chociaż nie oczekuję, bo coś takiego musi wypływać z potrzeby danej osoby.
  Ale jeżeli ta osoba nie chce nawet próbować zrozumieć co się stało, bądź jak Trump wszystko jedno co, ale ja muszę byc górą … tego typu postawę reprezentuje… to takie wymuszone przeprosiny są niepotrzebne.
  Zresztą w jednym z poprzenich wpisów wyjaśniłam czarno na białym, że była to zaplanowana, przemyślana manipulacja.
  Więc nie graj poszkodowanego, bo Cię ktoś za rękę złapał.

 120. Znając prawdomówność PiSu , to w tym momencie w którym posuwa się do składania zapewnień , ze w prawdzie jeszcze nic nie robi, ale środki są zapewnione , można wyciągnąć tylko jeden wniosek. Jest o wiele gorzej jak wam się wydaje i pieniądze się skończyły .
  Bo jaki inny cel miałyby zapewnienia PiSu , że środki są , przecież wystarczyłoby wziąć sie do roboty, żeby to udowodnić?

 121. Przewijać …
  Przewijać …
  Przewijać te osobiste rozgrywki , które zajmują coraz większą przestrzeń blogową , innej rady nie ma .

 122. Dziędobry Panie Guzdra
  U nas tyż hadry rośli we przenicy ali jak żniwa byli to szysku wykusili i maki tyż. Ja wtenczas mały był ali pamientam jak śpiwali żułnierzy hadry w Kołubrzegu.

  Dobrzy Pan o tech kreształach napisał. U nasz tyż kreształy w domu som w tem paradnem pokoju cu si na świenta wchodzi tylku. Ali baba tam chodzi dwa razy w tegodniu żyby parpotki podlać takie co wiszom żyby ni zdechli. A ja gadam ta co bedzisz tam chodzić tyla razy ta kup sztuczny kfiaty bynjamiej pudlewać nie trza a żyjom. Ali baba swoje.
  A mie si jeszczy o te kreształy ruzchodzi. Bu w tyj izbi paradnicy som mebli na wysoki pobłysk kalwaryjskie na nich mówiom. I kredyłs tyż je ze szybami co si du środka kreształy wstawia i jakiś dzbanki talirzyki. A na drugi półce dzie kreształy stali była na środku taka ryba szklana kulurowa co my na prezyłt szlubny dustali ud Jaworczuków co moji krzesne byli. Tera już takich rybów ni kupisz bu to kedyś ruskie przywuzili na bazar du Radzyniu. A kedyś jak my nie widzieli mój mały Brajanek zakrad si tam taborek sy przysunoł do krydełsa i rybe ztamtond wzion i zaniós do cybrzyka co my pud rynwą trzymali żyby dyszczówke mieli. Kazał jej pływać a una ni ściała nu bu jak jak una żywa ni była ino szklana. I tak jom pupychał aż si w cybrzyku ruzbiła. A tera takij ni kupisz!
  Tak ży jak Pan o tech kreształach to mie si uni zara przypomnieli.

  Ps. I dywana tyż tam mamy gruby na pińć cemtymetry!

 123. Władyk Gula wrucił tera z Radzynie dzie był w urzendzie i widział jak cysterma po Radzynie jeździ i tegu Schetyma tam trzymiom za to ży waty nakrad i paliwa. Pytam si Władyka A skond wisz ży un siedzi w tyj cystermie? A bu zdjencie je na cystermi! gada Władyk. Zamkli gu tam i wożom pu Polscy żyby Marud Polski widział co un nakrad. A jak Tuska złapiom tyż go w cysterme wsadzom nich Marud zobaczy co to za jedyn! Dobrzy ży si Pan Prezys bierzy za nich! O a tera ja w tyliwizorzu widział ży gu wożom! Władyk Prawde gadał!

 124. @404
  5 września o godz. 13:38
  Z pomarańczowym sprawa jest poważniejsza, bo jego czyny, które podążają za jego myśleniem i rozumieniem rzeczywistości mają OGROMNY wpływ na wszystkich na świecie. Tylko dlatego, że jest prezydentem najpotężniejszego państwa.
  Także i Polski to dotyczy.

  W pełni się zgadzam, a szczególnie dlatego, że zmiany w US i Polsce wykazują znaczne podobieństwo, a satyrycy robią dobra robota, bo w interesujący, śmieszny sposób wskazują na naturę przywódców, co w tzw. poważnych mediach nie zawsze jest łatwe do wychwycenia. Niektóre media, sprzyjające rządzącym ukrywają wpadki, a wzmacniają pozytywy o ile takie są. Uważam, że niezależnie kto rządzi warto obserwować media krytyczne bo to rządzący są stroną silniejszą i trzeba im pilnie patrzeć na ręce, bo niewątpliwie będą starali się nas wyborców wykołować. (Są tacy co to wczoraj sie nie urodzili i pamietają ) Poza tym: sceptycyzm jest przeciwieństwem naiwności.
  Niech żyją John Oliver, Steven Colbert, Seth Meyer, a w Polsce Szkło Kontaktowe.

  Zauważam upadek satyry politycznej, czyżby strach przed zreformowanym „wymiarem sprawiedliwości” paraliżował satyryków? W okresie przedwyborczym dzieje się tyle zabawnych rzeczy, że satyrycy powinni mieć pełne ręce roboty.

 125. @Mauro Rossi

  Wspomniałeś
  Onyszkiewicz (82), kiedyś ożeniony z wnuczką Piłsudskiego.

  Coś więcej wiesz o losach tej kobiety?
  Polska wiki nie jest szczodra w informacje.
  naoisałeś „kiedyś” tzn. rozwód, czy coś gorszego?

  Pozdrawiam

 126. remm
  5 września o godz. 13:27
  ,,Morawiecki po raz kolejny potwierdza, że jest zdalnie sterowany z Mossadu.”
  A czy jest ktos u nas, kto nie jest ?
  Przeciez wzorujemy sie na USA.

  Apeluje do panskiego patriotyzmu, by wykorzystal Pan swoja zdolnosc wladania jezykiem ojczystym i napisal krytyczna biografie Delfina.
  Ksiazka Gajdzinskich jest hagiograficznym gniotem.

 127. @zetus1
  5 września o godz. 15:56

  Podzielam Twoje zdanie.
  jednak mszę przyznać, że poziom Szkła Kontaktowego jakby się obniżył.
  Najbardziej lubiłam Miecugowa, ale Sianeckiego też bardzo lubię.
  Resztę lubię jako miłych ludzi, którzy w większości podzielają moje poglądy, ale niekoniecznie zatrudniałabym ich w programie polityki satyrycznej.

  Wkurza mnie zbyt długi wstęp muzyczny, więc to natychmiast przewijam.
  Własciwie powinnam powiedzieć o tym w czasie przeszłym, bo od pewnego czasu mam kłopot to scroll na wiadomościach w TVN, czy żeby zejść na dół i dostać się do magazynów.
  Nie wiem o co chodzi, bo to zjawisko występuje tylko na tej stronie.

  Ponadto niebywale irytowało mnie powtarzanie ZA KAŻDYM nieomal razem ja się nazywam XY, panYZ i nic się nie zmieniło, itd tzw bs.
  Zbyt często i przestało to już dawno być zabawne.
  Dobór tematów też nie zawsze zakonieczny i często prowadzący improwizują (to widać) bardzo prowincjonalnie.

  Ale ogólnie to lubię. Chociaż za Miecugowa było lepiej.

  Pozdrawiam.

 128. Sytuacja w której się ponownie znaleźliśmy nie jest klarowna.
  O ile opuszczenie Polski przez wojska radzieckie nie budziło zastrzeżeń, a społeczeństwo w tamtym okresie nie zawracało sobie tym problemem głowy, mając poważniejsze sprawy do załatwienia, to obecnie przybycie na nasze terytorium wojsk amerykańskich może wywołać niepokój, a nawet niezadowolenie, bowiem władze doprowadziły do tego bez konsultacji z narodem.
  Tymczasem każdy pobyt obcych wojsk, nawet sprzymieżonych, to już problem. Jak wojskowy pojazd zderzy się z naszym prawidłowo jadącym to kto wypłaci odszkodowanie? Powinniśmy to wiedzieć.
  Jak nasi pobili ich żołnierzy w Powidzu, to jaki sąd wymierzy sprawiedliwość, powstaje pytanie?
  Generalnie jestem za referendum samorządowym. Chcemy ich tu, czy nie chcemy, oto jest pytanie

 129. Jakby kto chciał przeczytać tekst mądrej kobiety to zapraszam do wykładu prof. Ewy Łetowskiej. Zaznaczam, ze tekst może sie wydać niektórym damom i rycerzom(zakutym) nudny, więc lepiej niech nie zaglądają.
  http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/10331

 130. @404
  Niepotrzebnie sie burzysz. Jest tu paru panow drzemiacych nad owsianka, ktorzy od czasu do czasu „ocykaja” sie i wtedy albo pisza o tym co im sie przysnilo albo obgaduja innych , bo to najprostrze. Na poprzedniej stronie, kiedy umilklysmy nie pojawil sie zaden sensowny tekst (no, moze z wyjatkiem zetus1). Panowie absolutnie nic nie mieli do powiedzenia procz obgadywania nas. Dyrdymaly o Moryskach i Hitlerze pomiedzy czkawka na temat zen. Stasieku zamisat korzystac z tego, ze nie musi przewijac naszych wypowiedzi narazajac sie na potworny bol palca zaczal znaki liczyc. Reszta latala z centymetrem wokol naszych wpisow. Tekst dluzszy niz kilka zdan wprawia w oslupienie. Cos nie tak z tymi deklaracjami na temat znajomosci literatury skoro post , ktory mozna zmiescic na jednej kartce formatu A-5 budzi panike. Nawiasem mowiac post kierowany do jednego tylko blogowicza.

 131. Według Kaczyńskiego przez głosowanie suweren przekazuje swoje pełnomocnictwa w ciemno wybranym „synom narodu”. Tak sobie myślę,że wybory prowadzą do politycznego ubezwłasnowolnienia suwerena na 4 lata. Takie świeckie pomazanie przez postawienie krzyżyka. W kratce z bożą pomocą. O czym uprzejmie donoszę jak J-23.

 132. @Lewy
  Bywasz czasami zabawny i wtedy mozna cie czytac ale kiedy wpadasz w samouwielbienie i zachwyt nad swoim intelektem, ktory pozwala ci nawet (!) zrozumiec prof. Letowska budzisz usmieszek politowania. Prof. Letowska pisze w sposob tak prosty, ze nie ma tu nikogo, kto mialby problem ze zrozumieniem jej wypowiedzi. Tak wiec twoje protekcjonalne
  traktowanie innych blogowiczow swiadczy jedynie o twojej megalomanii.

 133. Dopóki wiadomości z Gruszczyny będą się tu ukazywać to żadne Szkło Kontaktowe nie ma szans na przebicie.
  Miałem kilka karafek pozostałych po knajpie. Najładniejsze rozdałem, a szkoda.
  Trzeba było kolekcjonować. Przypominam sobie jak starożytni Chińczycy zajmowali się kolekcjonowaniem, literaturą i muzyką. Pisałem tu o wystawie chińskiej sztuki w Muzeum Narodowym w Warszawie.
  Jednak z niepokojem muszę stwierdzić, że naród kolekcjonowaniem specjalnie zainteresowany nie jest.
  Nawet Brajanek od Mietyka z Gruszczyny zamiast zostać przyuczonym do kolekcjonowania na początek od tej szklanej ryby wrzucił ją do wody i po zabawie
  Pozdrawiam mieszkańców Gruszczyny i okolic, namawiając równocześnie do zajęcia się kolekcjonowaniem tych zabytkowych kryształów. U mnie też stoją w starej chałupie i jest na czym oko zawiesić

 134. @stasieku
  Teraz dopiero doczytałem wpis rozsierdzonej @404, której podpadleś za to , że coś za dużo jej zaliczyłes wpisów. Wiesz, wydaje mi sie, ze trzeba tę damę jak i jakubka zostawić w spokoju, bo jak się zawezmą, to zamienia blog w magiel, gdzie będą sobie wzajemnie wytykać niekompetencje, a nam mizoginizm, chamstwo, nietolerancję.
  Zresztą rozwścieczona jak harpia zalała znowu blog, tym razem wszystkimi wpisami Lewego, pana Mieczysława i Twoimi. Całą noc obliczała staytstyki. Ma ona charakter, czas i pieniadze by tyle tracić i czasu i pieniedzy na blogowych maczo.
  Po tym moim wpisie znowu spedzi czas na obliczeniach, kopiowaniach, wytykaniach, zarzucaniach i obrażaniach.
  Jest mi przykro, że @404 jest zazdrosna o pana Mieczysława.

 135. @ Lewy
  O inteligencji swiadczy umiejetnosc tworzenia prostych, zrozumialych ale trafnych przekazow a nie ekwilibrystyka slowna, ktora upajaja sie tutaj
  panowie @gekko czy @guzdra niemal omdlewajacy od samozachwytu .

 136. Kupując sprzęt wojskowy od jankesów finansujesz Guantanamo. Na sprzęcie jest podziękowanie głównego jankesa. W ramach sponsoringu można nawet wybrać cele i grupę więżniów. Taka forma adopcji. Są też cele do wynajęcia dla osób delegowanych np.nie pokornych prawników. Tak sobie myślę,że to przypomina Mongolię jako miejsce „zadumy” dla Solidarnościowców pierwszego okresu. Może nie wygodnie ale da się żyć kiedy rzyć uratowana.

 137. jakub01
  5 września o godz. 17:03
  A dlaczego Ty uwazaśz, że to Ciebie mialem na mysli. Ja się wcale nie puszyłem moim intelektem przez Tobą, tylko przed Konajacą Żabką, bo jako homo(sapiens) mam intelekt rozwiniętszy(stopień wyższy od „rozwiniety”) od młodszych braci w skrzeku.
  Ps
  A dlaczego Wy tzn. Ty i @404 tak na siebie pyskujecie. Czy wy sie nielubicie czy odwrotnie

 138. @404
  Najwyrazniej znowu dostarczylas tematu do wpisow. Panowie powinni ci podziekowac.

 139. @Lewy
  A dlaczego ty myslisz, ze ja mysle, ze mnie miales na mysli? Nadymanie sie przed zaba wiele sensu nie ma,ona sama peka od wlasnego nadecia.

 140. „W niedzielę huragan Dorian „odbije się” od kontynentu amerykańskiego i jako niżowy wir powietrza powędruje w stronę Grenlandii. Następnie przesunie się w stronę Islandii, Irlandii i Szkocji – informuje TVN Meteo.”
  Czy kompradorzy z PiS są rozczarowani drogą huraganu Dorian ?
  Dorian nie dotknął wybrzeży sojusznika ale ustawa nr 447 pozostaje w mocy i zapowiada zniszczenia Polski w stopniu nieporównywalnym do Doriana.
  Jedynym ratunkiem przed tym demontażem Polski jest wyjazd Naczenika IV RP
  na golfa do Wirginii.

 141. @ Oj tam oj tam! Pod budka z piwem chlopy tocza uczone rozmowy o maglu.

 142. Dotarła informacja, że Pentagon czegoś u nas nie zrobi bo pieniądze na to planowane musi wydać na budowę granicznego muru, który zabezpieczy przed napływem.
  Czasami piszemy tu o zachowaniach naszych starszych braci w wierze, bo to ciągle interesujący temat i wielce przydatny do naśladowania, ale naszego dobroczyńcy i obrońcy nie mamy zamiaru naśladować. Dlaczego?
  Przecież postawienie solidnego muru spełniałoby wiele postulatów, począwszy od obronnego, ale też utrwalającego granice podarowane , o czym stale przypomina SŁOWIANIN STANISŁAW, przez naszego przecież tak niedawnego sojusznika.
  Utrwalone płotem raz na zawsze granice, to byłoby coś na stałe pozostawione potomnym

 143. MietykPisieluk_Poljak.Katolik!
  5 września o godz. 15:30
  Panie Mieczysławie, poruszył Pan bardzo istotny element kulturowej tożsamości polskiego ludu (marodu). Takie rzeczy jak zapaski świętokrzyskie, pisanki łowickie, oberki kujawskie i gunie zakopianskie, zadumane świątki poleskie to nasze tutenkhamony, maski azteckie czy groby etruskie. Pani premier Beata Szydło jako specjalistka etnografka przez lata zajmowała sie tymi arcydziełami, dlatego nasz lud polski jest tak bliski jej sercu
  Chciałbym Pana zapytać, czy ma Pan w domu makatki z wyhaftowanymi sentencjami typu ; Zimna woda zdrowia doda, Dobra gospodyni dobry obiad czyni, Gdy przekroczysz próg, w domu Bóg..itp. Może ma Pan makatki z innymi ciekawszymi napisami.
  Pozdrawiam

 144. Onyszkiewicz (82), kiedyś ożeniony z wnuczką Piłsudskiego.

  Coś więcej wiesz o losach tej kobiety?
  Polska wiki nie jest szczodra w informacje.

  Nie jest? Może trzeba wiedzieć, jak szukać?
  Ślub był w 1983, więc dawno.
  Pobrali się, kiedy Onyszkiewicz siedział w więzieniu. Przed nią był dwa razy żonaty, obie żony zginęły tragicznie, pierwsza w jaskini w Gruzji, druga pod szczytem Annapurny.
  Aktualne małżeństwo nie jest rozwiedzione i ma pięcioro dzieci, a wnuczka Piłsudskiego jest z zawodu architektem.

 145. @404

  Są w polszczyźnie słowa i frazy brzydsze i bardziej obraźliwe niż d.u.p.a wołowa.

  Dwa takie mam w bliskiej gotowości i ich użycie powoduje spienienie się rozmówcy.

  ***

  Francuza za pytać: Z jakiej jesteś prowincji?, to nie jest grzech.
  Korsyka jest francuską prowincją w sensie administracyjnym.

  Słowo prowincja wywodzi się z czasów cesarstwa rzymskiego.

  Dziś jako tako wykształcony i jako tako Polak ma zabełtane w głowie i prowincja jest dla niego zaściankiem. Przeciwstawiają { one | oni } prowincję metropolii rozumianej jako duże miasto, które stanowi centrum gospodarcze i kulturalne większego obszaru.

  Prowincja i metropolia są do dziś uczuciowo mocno obciążonymi terminami.

  Kilka lat przed IIWŚ budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego uczyniła z terenów wideł Wisły i Sanu obszar metropolitalny ze Stalową Wolą jako miastem zbudowanym na surowym korzeniu i główny ośrodek polskiego patriotyzmu.

  Współczesna historia na kilkadziesiąt lat zepchnęła te tereny na margines.
  Obecne lata uczyniły z Rzeszowa stolicę ośrodka o największych możliwościach rozwojowych w Polsce i najliczniejszym skupieniu studentów. A zgredy ( czyli pokolenie dziadków i ojców ) wciąż czują się zagrożone oskarżeniem o zaściankowość i niedorozwój cywilizacyjny i prymitywizm kulturowy.

  ***

  Drugim takim słowem spieniającym serce i mózg bystrzaczek i bystrzaków jest pokora.

  Polacy wolni od bigoterii zarzucają hierarchom polskiego kościoła katolickiego pychę rozumianą jako brak pokory. Blisko tym wartościom były moje wzmianki o rozumieniu mądrości. Powtórzę:
  Mędrcem wioskowym by człowiek dający skuteczne rady.

  W tym rozumieniu @guzdra i @Gekko nie zasługują na miano mądrych.

  Cechą odróżniającą nas obu jest frazeologia.

  Ja używam zwrotów polskich mających już powszechny wspólny odbiór.
  @Gekko takie zwroty tworzy.

  ***

  Twoje @404 przypomnienie mi o roli pomarańczowego w roli jednego z głównych przywódców świat skłania mnie do dodania okolicznika:
  dziś
  oraz dopowiedzenia ( pisemnego) :
  No coś ty?! Nie wiedziałem!

 146. @jakub01
  5 września o godz. 16:53

  Piszesz: „Niepotrzebnie sie burzysz

  *** nie rozumiesz mnie. Ja się nie burzę.
  Ja reaguję na oczywistą, wstrętną manipulację i prostacki rechot z nią związany.
  Bo to myzogonizm w czystej postaci.
  Do tego wyrafinowanie prostackiej.
  Nie wolno przechodzić do porządku dziennego nad takimi występami.
  Bez względu na to czy się kogos lubi, czy nie.

  Odnośnie @stasieku, to jak taki wrażliwy na cyfry, to niech przynajmniej będzie uczciwy w tych swoich statystykach.
  Ale on postanowił, zabawić się, zmanipulować, zaszydzić, poniżyć.
  Myslał, że dobrze zakamuflował całą sprawę i teraz stanie się bohaterem chłopów,
  co mu pogratulują, jak on to „baby” inaczej mówiąc „damy blogowe” załatwił/przećwiczył.

  Można sobie porżeć z radości z Mietkiem P i pozastanawiać się czy szczurami je przegonić, czy w mordę i kopa w żebra.
  Ale najpierw trzeba rozwiazać problem jak je znależć i wtedy dopiero po „męsku” sprawę załatwić.
  Najlepięj jakby Daniel Pssent się do dzieła pacyfikowania bab zabrał.

  Ale w końcu zgodzili się z @lewym (filozofem), że jak sie ich nie dopadnie, to po śmierci pewnie do jakiegoś piekła trafią za wpierniczanie się na ICH blog.

  A żaden z nich nic interesującego nie pisze. Jeżeli wogóle cokolwiek skrobnie,
  to często z poczuciem wyższości: nie mam ochoty komentować niczego, nie chce mi się, towarzystwo mi nie odpowiada.
  Po prostu paniska całą gębą.

  Jak jesteś panisko, to siedź sam i nie obrażaj, nie wyszydzaj, nie poniżaj innych ludzi,
  Tymbardziej, że nic złego ci nigdy nie uczynili.

  Jeszcze śmiał powiedzieć: nie oczekuję przeprosin!!!!
  Would you believe it?

 147. Opozycja ruszyła głową
  Pan Redaktor pisze m. innymi ”Kidawa-Błońska to dobry pomysł” i tą opinią staje po stronie tych, którzy uważają, że wyważenie, empatia, itp., to atut w walce politycznej z Jarkiem.

  Jestem w drugiej grupie wyborców PO, którzy już poprzedniej ekipie rządzącej (pp Tusk, Kopacz) zarzucali teflonowość.
  Wg mnie brak reakcji na kłamstwa Antka, przestępcze obelgi Jarka z mównicy sejmowej, wyzwiska – tu lista długa – słowem tzw „wyważenie” w ocenach przeciwnika politycznego, takie popiskiwanie, takie ciamciaramcia, było przyczyną porażki p. Komorowskiego i potem klęski w wyborach do parlamentu.

  Mowa ciała p. Schetyny, od pewnego czasu ograniczona lojalność względem Tuska (szorstka przyjaźń, coś na kształt rywalizacji) nie budziły u mnie i moich znajomych entuzjazmu. Tusk, z całymi swoimi zaletami i wadami powinien być niekwestionowanym liderem obozu przeciwników Jarka. Jarka przywództwo nie jest kwestionowane i PZPRawica ma się dobrze.
  Pani Kidawa-Błońska, mimo znakomitego CV, urody gwiazdy włoskiej, będzie miała opory w adekwatnym reagowaniu na ataki – tu zastanawiam się jak nazwać atakująca organizację, – zostawię jednak czytającym tę „przyjemność”.

  Plus dodatni widzę w zamianie okręgów. Jako znany dżentelmen, Jarek będzie musiał uważać na słowa.
  Już mało dni zostało, sondaże ciągle przygnebiające, ale jest ciekwie.
  Też na świecie.

 148. @Lewy
  Ciesze sie, ze jest ktos, kto nie ukrywa swoich emocji i nie zachowuje sie z poprawnoscia woskowej figury. @404 moze sobie pyskowac jak stad do ksiezyca a i tak bedzie w tym o wiele przyzwoitsza od jekliwych i zlosliwych dziadkow mizoginow, ktorzy pod przykrywka rzekomej kultury potrafia kazdego obsmarowac wlasnymi odchodami. I wlasnie to stanowi ich glowne zajecie na blogu i pewno w realu tez.Consuetudo altera natura est.

 149. O ile mnie pamięć nie myli, to za rządów PO-PSL, Polska przodowała w UE pod względem liczby podsłuchów – były na ten temat informacje w mediach. Pamiętam też, że z tego powodu bardzo się oburzali politycy PiS i nie tylko oni, bo ja również oraz inni równie daleko od PiS, co ja.
  Podobno ten PEGASUS, to nic złego, bo „uczciwi mogą spać spokojnie”- jak zapewnia obecna władza dodając, że wiele innych państw też tym systemem operuje, i że służy on wyłącznie do monitorowania realnych, tudzież potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa, walki z przestępczością itp.
  PiS, to małpa z brzytwą i to niejedną. Podczas czteroletnich rządów pozyskało sobie tych brzytew całkiem sporo, uchwalając stosowne przepisy umożliwiające im wejście w posiadanie tego instrumentarium, ot choćby taka ustawa antyterrorystyczna w ramach której można zatrzymać osobę podejrzaną o terroryzm na 14 dni bez postawienia zarzutów ( dotychczas maksymalnie na 48 h), jest również przepis, zgodnie z którym sąd może dopuścić do procesów dowody uzyskane nielegalnie, a więc dzięki nielegalnym podsłuchom, torturom itp. Nowe przepisy karno-skarbowe umożliwiają również konfiskatę mienia bez wyroku sądu. Wymieniłem zaledwie trzy brzytwy, ale jest ich daleko więcej, tylko że nie chcę przynudzać. No i oczywiście czwarta brzytwa – PEGASUS.
  W państwach o ugruntowanej demokracji uczciwy obywatel rzeczywiście (na ogół) nie ma się czego bać, ale to dlatego, że w takim państwie o tym, kto jest uczciwy, nie decydują partyjni kacykowie, no a w Polsce decyduje o tym Kaczyński, a jeśli PiS wygra wybory, to skończy się już gra – i tak już słabo maskowanych – pozorów.
  Wszyscy znamy słynną sentencję Johna Actona na temat tego, jak deprawuje posiadanie władzy absolutnej. I wszyscy znamy skutki, ba -obserwujemy je tu i teraz. W normalnym europejskim kraju taką władzę, jaka teraz rządzi w Polsce, zmiotłaby ulica.

  Nie wyobrażam sobie, żeby w Wielkiej Brytanii minister sprawiedliwości utrzymał się na stanowisku, tłumacząc się tym, iż nie wiedział, co dzieje się w jego resorcie! To byłby jeszcze ważniejszy powód do zdymisjonowania go, niż gdyby wiedział! Według standardów europejskich, to, co dzieje się w obecnej Polsce, to coś – na owe standardy – n-i-e-w-y-o-b-r-a-ż-a-l-n-e-g-o!

  Pamiętamy słynne stwierdzenie Kisiela, że nie to jest najgorsze, iż jesteśmy w d*pie, lecz to, że zaczynamy się w niej urządzać.
  Obecnie część z nas w sensie dosłownym lub metaforycznym ma nieszczęście przebywać w pisowskiej d*pie. Po wielu z moich znajomych- i to takich, których bym o to nie podejrzewał – zatyka nosy, a niektórzy już nawet nie zatykają, bo przyzwyczaili się do smrodu – i zaczynają się mościć w pisowskiej d*pie, a część z nich zaczyna nawet przebąkiwać, że tam pachnie (to zresztą sprawa na osobną dyskusję).

  Jedną z kilku rzeczy, które mnie niepokoją, jest zachowanie polskiej młodzieży, a dokładniej brak zachowania, a podobno lepiej wykształcona i bardziej światowa, niż ta za komuny. Na demonstracjach w obronie konstytucji, wolnych sądów, demokracji młodzi ludzie robią za rodzynki w cieście. Gros uczestników to ludzie około pięćdziesiątki i starsi. A gdzie młodzi buntownicy, anarchiści, antyfaszyści, liberałowie? Kiedyś zaczynem buntów przeciw władzy, szczególnie tej złej, byli studenci, a teraz? Co oni myślą, jak to widzą? Doprawdy nie wiem. Może nie myślą, nie widzą?

 150. @jakub01

  Kimś i czymś się trzeba zachwycić.

  Przed omdleniem chroni mnie żona pojąc wodą niezalkoholizowaną i zimna amerykańska Coca Cola.

  Zechciej przestać sprowadzać mnie do parteru.
  Poruszam się samodzielnie i do mnie należy wybór zabezpieczającej młodej laski pytającej:
  Pomóc ci w czymś staruszku?

  Są wśród gości bloga posiadacze większego balonika do przekłucia i niosący wielokroć więcej mułu.

 151. Łętowska. Dama wśród prawników,która nie straciła od lat walorów merytoryczności omawiania problemu. Jest przeciwieństwem pewnego dr. z kancelarii pod żyrandolem. Niby strażnik KONSTYTUCJA o co trwają spory. Ostatnio Kraków ma fatalną passę bo wybija prawników i duchownych na poziomie szelągów. Tak sobie myślę za Jędraszewskim,że to miasto na niemieckim prawie i dokonuje aborcji na wszystkim co komunistyczne. Ale nie proponuje 10 przykazań obowiązujących też za komuny.

 152. myzogonizm 😀

  Jak wprost od Pisieluka 😀 😀

 153. @404
  Piszac „nie burz sie” nie mialam na mysli jakiegos pieniactwa bez potrzeby. Chodzilo mi o to, ze nie nalezy tracic zdrowia i denerwowac sie
  tym co tak trafnie wlasnie opisalas. W zupelnosci sie z toba zgadzam co do panow „calujacych raczki” , a ktorym z pyska wali.Byl tu taki jeden ,ktory kazdy swoj wpis zaczynal od „madame” a konczyl na „uklony”, a pomiedzy wylewal takie gowno, ze az dziw bral, ze cos takiego moze sie w ludzkim lbie wykluc. Nic na to nie poradzisz , choc slusznie cie to oburza.

 154. @jobrave

  Gadżety podrożeją, czesne podskoczy, beki nie jednego przygniotą, zabroni się scenicznej elektryfikacji i epilepsji oraz wprowadzi się egzamin ze znajomości wiekopomnych osiągnięć zamordowanego brata i zaczną się ptoki.

 155. No dobrze. Niech pani Małgorzata zostanie polskim premierem.
  Trzeba tylko wygrać wybory.
  Dzisiejsza Gazeta Wyborcza zawiera ciekawe informacje. Polecam

 156. @Marucha! No popacz- o wilku mowa! Wylapal blad popelniony w pospiechu i teraz sie bedzie delektowal do sadnego dnia. Marucha ty dzisiaj znow zwiales spod drzewa! Wracaj natychmiast i walnij piec razy lbem w pien za kare.

 157. @guzdra
  5 września o godz. 17:39

  Tak, czy inaczej, ale Ciebie się NIE da nielubieć.
  Podobnie jak Twojego frazeologicznie rózniącego się przyjaciela.

  Ad. Ps. wiedziałam, że odkryje Ameryke

  mały prezent
  https://www.youtube.com/watch?v=wHpH41Siu4w

 158. Czytam niektóre wypowiedzi, czytam, i brzęczy mi w głowie słynne zdanie dr. Strosmajera z serialu „Szpital na peryferiach” wypowiedziane do jednej z pielęgniarek :/

 159. @Lewy
  Uderz w stół – nożyce wrzasną.
  ‘Saldo’ to ujął mnie delikatnie, kiedy napisał kilkakrotnie: „baby się znowu kłócą”.

  Czekając na nowy wpis Redaktora, zniesmaczony ciągnącymi się postami nie na temat, zrobiłem sobie Ctrl+F i pokazałem wyniki.
  Zakończenie statystyki tymi 77%, przyznaję, było ruchem sciągniętym z Jarka&guys, osobliwie z Mateusza.

  Ale, kurcze, coś tak niewinnego, bez ad personam, wywołało chorobliwy skowyt i wyzwiska.
  Coś mam z tyłu głowy, że Tanaka tę ‘404’ zbanował. Nie byłem na LA dawno, ale się nie dziwię.
  ‘404’ jeszcze warczy urażona, że ktoś dostrzegł i nie docenił jej blogowego rozwolnienia.
  Powiedz mi, znawco kobiet, jaka to jednostka chorobowa?

 160. @GajowyM.
  5 września o godz. 17:55

  Ty jesteś jak Cerber mojej ortografii

  żart dobry.

 161. @Nefer
  Ale mnie wybaczysz?
  Zwykle odpowiadam na adresowane do mnie posty.
  Nie chcę, ale muszę.
  Wirtualne, gorące kisses.

 162. @guzdra
  Jasne.

 163. Panie Is42,
  Ja tylku ściał Pana naprustować bu Pan napisłżyś ży ja z Gruszczyny ja z Twardziuchów Małych a Gruszczyna to je Gmina dzie my należym znaczy si cała wjoska nasza. My gruszczyniaków nie lubim bu to skompe ludzi som une by umarłem wody z ucha wypili. Ja to w knajpi całe flaszkie ud razu stawiam a gruszczyniak ci tylku kiliszyk pustawi a późni czeka żyby ty stawjał.
  |Jagby ni kumunisty to Twardziuchy nasze byliby Gminom a nie Gruszczyna tylku ży jak komunisty przyszły zara pu wojni dziadyk Grześka Dudy był partyjnem ubowcem i załatwił ży Gmina w Gruszczyni bedzi a to taka sama wjoska jak Twardziuchi a nawyt trochu mieńsza.

 164. @Stasieku
  ja raczej omijam twoje komentarze. Wiekszosc z nich dotyczy komentujacych. Nie narzekam jednak na bol w palcu przy przewijaniu twoich postow ani ich nie mierze iloscia znakow.Zajmuj sie tym dzielnie ale moze w ramach swojego hobby. Dzielenie sie tymi pomiarami na blogu twoim zdaniem co wnosi do rozmowy?

 165. @jobrave
  Wczoraj, w TVNbis, jeden z gości poruszył sprawę naturalnej zmiany elektoratu, polegającej na wymieraniu (tu liczby) ludzi starszych, głosujących za Brexitem i pojawianiu się na rynku politycznym młodych zwolenników (tu liczby) UE.

  Przypomniało mi się w on czas, kiedy w kampanii 2015 pisałem na EP o zmianach pokoleniowych w Umęczonej.
  Byłem pewny, że skoro „mohery” poszły do nieba, a młodzi mają paszporty w szufladach – nie zaryzykują Jarka.
  Okazało się, że światowe trendy polityczne dotarły do Polski i pro-unijna PO przegrała z kretesem.
  Moje dzieci nie głosowały na PO!!!
  Kiedy się o tym dowiedziałem, myślałem, że żartują.
  Pozdrowienie dla Obu.

 166. Ja malusie ważę sobie lekko.

  A drżeniem gonię za dużymi, a drżenie bierze się z mej chwiejności i taka mi serce przepełniając z sympatii się zbliży i rozdepcze. To są rozkosznie trudne sprawy.

  https://www.youtube.com/watch?v=qolmz4FlnZ0

 167. @Stasieku
  a, jeszcze to, ze szkoda, ze sprowadzasz sie do poziomu takiego @saldo i z nim zrownujesz. Jestes oczko wyzej.

 168. @jakub01, 18:19
  Beber leche, ‚jakubie01’, y no me molestes.

 169. @Słowianin

  Paranoja, iż za wszystko – co złe – odpowiada religia, Kościół, osoby wierzące jest uleczalna.
  Może byłoby coś na rzeczy, gdyby od 3 dekad nie następowało szybko zeświecczenie społeczeństwa, a wartości chrześcijańskie nie były rugowane przez media lewicowo-liberalne. Może społeczeństwo złe nie dlatego, że katolickie, tylko odwrotnie, że od 3 dekad szybko odchodzi od tradycyjnych wartości? Są one coraz mniej traktowane poważnie i przestrzegane. Na skutek, jak wyżej. Elity rządzące krajem, decydujące o VAT itd., w latach 90. i później raczej do pobożnych nie należały. Myli Pan skutek z przyczyną.
  Najlepsza terapia szokowa – 13 października 🙂

 170. @@@
  Spadam, zbliża się czas TVNbis, tam ciurkiem Fakty, FpF, Kropka, Kraśko…
  Po każdym dniu oglądania jedynej tak popularnej „stacji opozycyjnej”, mam mieszane uczucia.
  TVPis nie ma skrupułów, a w TVN dominuje narracja Jarka.

 171. Ja bym chętnie poprosił baskijskich kolarzy, aby mi po osiągnięciu mety w Bilbao pomogli dostrzec sztukę we współczesnych propozycjach artystów z łaski snobów, ale wloką się za mną z piekła rodem przybyli i nic dziwnego, że się wściekam na każdego co mi cudza ślina na ekran meniskiem wklęsłym sunie od paska zadań do paska adresu.

  https://www.youtube.com/watch?v=7q2PdAuu-ls

 172. MietykPisieluk 18.18
  Gorąco przepraszam za niezamierzoną pomyłkę, chociaż muszę dodać, że Gruszczyna skojarzyła mi się z moją gruszą, którą musiałem osobiście wykopac jak już niebieskie ptaki i owady przeróżne wszystkie gruszki zjadały przede mną.
  Muszę też zapewnić, że Twardzuchy Małe pozostaną stale w mojej pamięci
  Pozdrawiam z Wrocławia

 173. Panie Stasieku,
  Baby si zawżdy swarzyli swarzom i swarzyć si bendum taki już oni stuwrzeni so za tyn Grzych Pierdorodny w Raju jabko dało ży si z przodu musieli przykryć liściami żyby sztempu ni byłu!
  A nieraz i si pubili oba jak ich si ni trzymało. A moja Danka to si ni biła z Luśkom Halczukowom? I to jak! A wieli włosów sy wydarli oba tak ży Danka bez rok w perułcy chudziła bu łysa ud przodu była.
  A inni baby to co ni bili si? Nic ni zrobisz. Nawyt Pruboszcza ni posłuchali!!! Djabły jedne!!!

 174. Kidawa Błońska, to osoba inteligentna, przyzwoita, która ma principles.
  Obawiam się jednak, że mądrość i inteligencja nie wystarczą w wojnie z pisowcami.

  Oczywiście, że są to konieczne elementy, ale tu potrzebna jest osoba uzbrojona w coś, co trudno słowami wyrazić.
  Pewnego rodzaju odwaga, wojowniczość, bez okazywania tego za bardzo na zewnątrz.
  Twardość, żelazna konsekwencja, błyskawiczne, logiczne reakcje, jednocześnie pokryte uśmiechem. Napewno nie wymuszonym.
  Ta osoba musi w sobie TO mieć.
  I swistą bezkompromisowość i waleczność.

  Wszystko jedno czy to kobieta czy mężczyzna.

  Kidawa Błońska jest wspaniałą osobą, ale nie wiem, czy jest w stanie stanąć do walki z pisowcami, a nawet PORWAĆ własny elektorat.

  Ja ją lubię i myślę, że byłaby dobrym premierem.
  Tylko że moja opinia nic nie znaczy.
  Ona musi umieć porwać tłumy.
  A tego raczej u niej dostrzegam.

  Obym się myliła.

 175. @stasieku
  to nie mnie zeby bola od czytania. O ile pamietam skarzyles sie na te przypadlosc. Mleko pije bo lubie. Natomiast nie wtracam hiszpanskich makaronizmow na polski blog i tobie tez odradzam, zwlaszcza, ze tym jezykiem nie wladasz. Polskim zreszta tez tak sobie.(Bebe tu leche – jesli juz).

 176. Panie Lewy,
  My tyż mieli takie magatki na ściane pu mojej Mamusi ali si pudarli bu stary już byli a jeszczy niktóry stary ludzi ich majom ali już mało.
  My tera dali gafelki tam dzie magatki byli bynajmiej prać nie trza.
  A Pani Premjer Szytło bardzo dobra dla ludzi była bu bynajmiej ich rozumi bu bynamiej ma Syna Ksiendza.

 177. A co uznacza ta dupa z gwiazdkom? To jakieś świunteczny jest? Ta du Świont jeszczy daleko jeszczy lato.

 178. Errata

  A tego raczej u niej nie dostrzegam

  ****

  Miałam nie poprawiać, bo @stasieku czuwa, przyleci a errata jako wpis się liczy.
  Nie ma przeproś. Ja też (nawet sobie) erraty liczyłam.
  A co mówić taki @stasieku?

  Teraz boję się pisać, żeby licznik nie wybijał.
  czuję się prawdziwie w Polsce (oszczędność energii większa niż tutaj, bo ceny wyższe)
  Także myślę sobie może to się pozytywnie odkręciło, bo marzyło mi się ostatnio do Polski zjechac.

 179. @404
  ” potrzebna jest osoba uzbrojona w coś, co trudno słowami wyrazić.”
  Oj chyba nie tak trudno. To cos to klonica albo sztacheta. Uzbrojona w intelektualny orczyk Szydlo przecie stala sie „nasza Becia” i porwala tlumy jak malo kto. A, ze w Brukseli trzeba klonice odstawic do kata, to sie „nasza Becia” tylko na ironiczne usmieszki lapie ni w zab nie rozumiejac dlaczego. MKB to zupelnie przeciwny biegun. Nikogo nie porwie, nie w Polsce. A poza tym to dzielenie skory na niedzwiedziu.

 180. „Opozycja ruszyła głową”

  Alez oczywiscie.
  A niejaki Jan H. co to dal sobie spokoj z udawaniem Polaka, to nawet
  glowa w krzyz zaczal walic.
  No coz, gdyby skutkiem tego walenia, oprocz paru guzow, mialo byc otrzezwienie,
  to moze i gra warta swieczki.

 181. Kempa córka członka PZPR staje się twarzą pisowskiego katolicyzmu w IV RP w wersji exportowej. Jędraszewski w palitkotowej pewexowskiej. Tak sobie myślę,że dużo o sowieckich komisarzach wiedzą partyjne dzieci. Poczęte w czasach tzw.mrocznej sowieckie okupacji. Stalinizm zakładał podbicie Europy aż do Atlantyku. Co teraz czynią hunwejbini grillując Timmermansa.

 182. Opozycja ruszyła głową? Nie tylko, Kamiński Mariusz odsunął Zielińskiego od policji i poza wszystkimi służbami specjalnymi ma też bezpośredni nadzór nad policją. Zabezpieczy wybory. Jak to mówią -” tak czy owak wygra Nowak”.

 183. Świeckie państwo nie zmusza katolików aby kradli. Wszak oni słuchają proboszcza,który nie ostrzegał przed zakupem paliwa z cystern wstydu. Dla parafii też. Tak sobie myślę jaki jest sens chodzić do kościoła,który nie resocjalizuje. Zostają wtedy cele Ziobry aby o tym przemyśleć. Świeckość wymuszona.

 184. Ile paliwa z cystern wstydu kupili katolicy. Tak sobie myślę o wstydzie w parafiach.

 185. Jak guzdra zagada, bywa miłuj i rozwiązania przed 40. tygodniem.

  Do Bilbao i tamtejszej sztuki współczesnej chciano przewieźć czołówkę Vuelty, peleton i grupetto. Zamysł upadł, po tym gdy projektodawca spopularyzowania mostu promowego wyjawił, że wpadł na to po wypiciu kilku kieliszków żubrówki.

  Nie był to jedyny pomysł od czapy. I jak zwykle, okazało się, że kolarze kręcąc się po Andorze kilkakrotnie wypijali bidony żubrówki podrabianej prze obrotnych Chińczyków i zawierającej zamiast alkoholu i trawki polokoktę.

  Mózgiem tego przekrętu był biznesmen znany z trzęsienia Wólką Kosowską.

  Jeden taki bidon dyrekcja Muzeum Guggenheima włączyła do kolekcji.

  No chyba moja lokalność nie jest tka czysta i niweinna.

  Tłumaczyłem to wielokrotnie, ale nie jestem pewien zrozumienia, bo to było w euskadi.

  To ponawiam:

  https://www.youtube.com/watch?v=0Z2FmAzArl4

 186. Gratis uzupełniający bezkosztowość:

  https://www.youtube.com/watch?v=0Z2FmAzArl4

  No ! Przesdziłem!
  Baskowie krwią płacili za swoje ptaszki!

 187. Okazja czyni złodziejem. Nieszczelność systemu VAT nie musi prowadzić do zaboru VAT. Tak sobie myślę,że w kraju katolickim nieszczelności nie prowadzą do grzechu nie kradnij. Cnota katolika to dawaj a nie bierz.

 188. @Lwvar
  wyjatkowo obrzydliwe jest to twoje opluwanie Gospodarza innego blogu
  korzystajac z tego, ze tu nikt cie nie zbanuje
  „A niejaki Jan H. co to dal sobie spokoj z udawaniem Polaka, ”
  No prosze! Wreszcie prawdziwy Zyd z niego wylazl co? Wyjatkowe antysemickie scierwo z ciebie Levar wyszlo. Uwazaj, bo Gospodarz tego bloga tez jest Zydem. Twoim zdaniem udaje Polaka? Jak smiesz baranie pisac cos takiego o J. Hartmanie i na domiar korzystajac z tego bloga!

 189. Lubię Benito, więc może mi wybaczy nieuwagę operowania gratisem …

  https://www.youtube.com/watch?v=RXAwOWBSLS4

 190. @Nefer
  5 września o godz. 18:05

  Czytam niektóre wypowiedzi, czytam, i brzęczy mi w głowie słynne zdanie dr. Strosmajera z serialu „Szpital na peryferiach” wypowiedziane do jednej z pielęgniarek :/

  ***

  Westchnij głęboko i przypomnisz sobie

 191. @ Polecam tekst J .Hartmana. Jak zwykle trafny niezwykle, w odpowiedzi na glupkowaty „list otwarty” burmistrza Zakopanego i jego zastepcow. Panowie nie zauwazyli, ze pan bog wali piorunami takze w tych, co to pod ten krzyz chadzaja z pielgrzymka, przy okazji razac zwyklych turystow.
  Ale on tak ma. Uwielbia nekac szczegolnie swoje skamlace owieczki, a od czasu do czasu ktoras sobie na ofiare utluc.

 192. @ O ile pamietam bogobojni gorale wycieli swego czasu najpiekniesza i najwyzsza limbe w Tatrach i zdechla kupe drewna zawiezli JPII w prezencie. Hospody pomyluj.

 193. jobrave
  5 września o godz. 17:50

  1- kraje demokratyczne coraz bardziej zbliżają się do modelu panstwa policyjnego.
  „Zagrożenie terrorystyczne” jest doskonałym pretekstem.

  2- PRL kształcił patriotów, świadomych obywateli, co skończyło się jak wiadomo.
  II RP kształci konsumentów, bez specjalnych zainteresowań, poglądów, woli.
  Jak się ten eksperyment skończy, po wymarciu poprzedniego pokolenia ludzi SWIADOMYCH?

  Głupimi łatwiej rzadzić, co prawda, ale przekształcenie społeczeństwa w stado owiec, o czym marzą elity, niesie zagrożenie- dla elit.
  wiadome wyłączenie myślenia w stadzie konsumentów, w przypadku zagrożenia wywoła owczy pęd.
  Niejeden członek elity zostanie stratowany……

 194. Nefer
  5 września o godz. 9:28

  Oczywiście też pozdrawiam, dokładnie z tym samym komentarzem.
  Kto ma trochę rozumu, dość przyzwoitości i wystarczająco ambicji, dawno już wyjechał, wykorzystując historyczną one-time-offer.
  Reszta może sobie wystrugać Ciotkę Bronkę, albo ciumkać Wuja Ch..a, pełna dowolność i demokracja na miarę Misia w polokokcie.

  PS
  Ofensywa napalonych gumiakami idiotów i idiotek komentarskich, TU – to jest tragedia, serdecznie podziwiam i niemniej współczuję DP rezonansu.

 195. Strosmajer-Hunkova. Gdyby głupota mogla unosić,latałaby pani po pokoju jak gołębica. Tak sobie myślą o peryferiach w służbie zdrowia.

 196. guzdra
  5 września o godz. 17:39

  Guzdro, przeleciałem się po krótkiej historii Twej martyrologii wtrąconego do jednej celi z utworzonym związkiem frazeologicznym @Gekko (małpa+nazwisko, ukradzione zresztą).
  Takie są skutki braku rozpoznawalności w maglu (zapewniam, że rozpoznawalność to współczesne kryterium selekcji dostępu do magla).
  Tak więc łączy nas kompletna transparentność i nierozpoznawalność, nie mówiąc o niewyróżnianiu się ani byciem trendy ani kreatywnymi kontentami, przebijającymi się przez opary i opory wałka gniecącego przeprane niewymowne.
  Wiem, że robię Ci niejaką przykrość racjonalizując logicznymi faktami o naszej łączności nasz wizerunek podziemny, widziany przez piwniczne okienko lokalu bytowania podglądaczki, ale amicus virginitas, sed magic amica Płacon (utworzone specjalnie dla Ciebie).

  A teraz do rzeczy, czyli edukacja trzeciego …rzędu.
  Muszę jako człek bywały i światowy nawet i bez Ochoty poinformować Cię, że znaczenie pojęcia „prowincja”, jakie przypisujesz Franci, obowiązuje wszędzie w Polsce, z wyjątkiem pewnego miasteczka, zaludnionego przybyszami z letnisk Otwocka albo i Rembertowa, gdzie powzięli to znaczenie obgi, od miastowych letników ich utrzymujących odwiedzinami.
  Przyszedł czas i historia i nastąpiła nieoczekiwana zamian miejsc i znaczeń.
  O ‚prowincji’ w tym sensie mówią tylko owoce z jej źródła.
  Kłaniam Ci się odmiennie, choć nieodmiennie. 😉
  – – –

 197. @Slowianin
  Znam w wersji znacznie starszej – ” bylbys orlem gdyby glupota miala skrzydla”.

 198. @ stasieku

  Gratuluję zaliczenia pierwszego poziomu świadomości w paltformówce o nazwie piłkarski poker.
  Cieszy mnie, że nawet Ty z pewną taka nieśmiałością lokujesz się w czeluściach spódnicy Cioci Broni.
  Teraz pora na dalszy Level poznania – wina Tuska.
  Proponuję zgłębiać poziom z mocnym wsparciem paru baryłek Amntillado i z dala od dzieci (podejrzewam, że mam ten sam problem egzystencjalno-kognitywny latorośli).
  Ukłony, szanowny współklubowiczu.

 199. @ Geko , oj wlatasz ty wzlatasz podnad te laweczke pod sklepem Lidl.
  Dawniej pewnos pod „geesem” rozprawial o maglu.

 200. jobrave
  5 września o godz. 17:50

  Wiele by warto Ci napisać w kwestii małpiej dupy i urządzeń im służących, ale strach pisać więcej posiadaczowi Pisieluka! 😉
  Dodam tyle:
  >>> Małpa z brzytwą – nie, tępak w małpim gaju robiący za kosę…
  >>>Moda na Dupność w trendach wnętrzarstwa i niezbędne gadżety brandu ‚tusk-to-hate’, O TO JEST TEMAT NA WSPOMINKI Z DRUGIEJ POLSKI, w remaku obsady z lemingów dosiadanych starymi pawianami (dżizas, pawian w sweterku z kanarka z siwym Piotrusią Paną i Mrocznym Krzyżowcem Sierpem… oferta dn(i)a.
  Temat na scenopis znaleziony w bagnie, czyli jak znalazł do sekcji komentatorskiej EP… hi hi.
  Hi.

 201. Do @tejota godzina 11:00 5 września
  Wartościowy wpis o zapowiedziach inwestycyjnych PiS .
  Ta ekipa nie ma i nie podejmuje nawet starań by przygrnąć w swoje szeregi prawdziwych fachowców , projektantów – Oni w Polsce są .
  Dramatyczna sytuacja w gospodarce morskiej ( śmieszne przecinki na Mierzeje , budowa kadłuba rzecznego lodołamacza w Szczecinie – posklejany na szczęście nie wodowany – obecny minister Gróbarczyk na tragikomicznej uroczystości i kilka osób z PiSu w tle wybory 13 października
  Kongres Morski w Szczecinie 5-6 września _ kolejna ” nadymana ” impreza – kiedyś to musi Pierd …… _ ąć
  ps .
  Z ulgą przyjąłem nominacje w Warszawie na Liste KO pani Kidawy – Błońskiej a po wyborach Schetyna będzie miał szanse zniknąć na amen ,czego mu serdecznie życzę
  ps2
  Oglądałem na żywo transmisje z Obrad Parlamentu UE . Kempa i Jaki – poza gardłowaniem zero duże ZERO – To nie Wiejska w Warszawie .

 202. Niestety pani Kidawa-Błońska nie dysponuje plikami pięćsetek do rozrzucania w tłum, a tylko to się naprawdę liczy.

 203. @Stasieku mam nadzieje że po kolacji, nie głodny i nie zły:
  Na temat który stanął ci ością w gardle nie napisałam niczego, porównałam w pamięci oba zestawienia, stąd wnioski o wcześniejszych różnicach aktywności blogowej. Zresztą poprosiłam @X obecnego teraz na LA o odświeżenie wspomnień.
  Co ciekawe ten utwór a właściwie jego tytuł stał się wtedy przyczyną nieporozumień między nami, teraz z kolei pierwsza fraza jest jak najbardziej aktualna:
  https://www.youtube.com/watch?v=V4QNHthFQUA

 204. jeszcze tu wrócę

 205. ->>>>>> @Lewy
  5 września o godz. 17:38

  Posiadam gunię z inskrypcją „dobra żona tem się chlubi że gotuje co mąz lubi”.
  Tylko poważne oferty.
  Mogę przerobić szydełkiem na Francuzki.

  Uwaga: Czeczot to podróba.

 206. @Wiesiek
  nic dziwnego, ze Amerykanie nie chca Polakom wydawac wiz. Nie maja ochoty na przyjecie 38mln. polish jokes, wystarczaja im ci, ktorzy juz tam sa.

 207. Wystarczy zająć się zwykłymi obowiązkami, których wiele, obejrzeć zawody sportowe, iść do kina, albo na koncert, i nie czytać gazet, nie oglądać telewizji, nie rozmawiać, i nie wgłębiać się w dyskusje, a już będziemy w lepszej kondycji, i nastroju.
  Jakiś spacer, wycieczka za miasto, albo nawet przejażdżka miejskim środkiem lokomocji (od siedemdziesiątki u nas bezpłatnie) i jeszcze bardziej oderwiemy się od rzeczywistości, która dla wrażliwych wydaje się nie do zniesienia.
  Jeśli ktoś zdrowy chciałby poprawić zdecydowanie swój stan psychiczny, a nawet poczuć wyższy stan bytu i radość istnienia, powinien odwiedzić jakąś placówkę szpitalną.
  Już po wejściu możemy zobaczyć wielu potrzebujących lekarza i usłyszeć rozmowy personelu. Utwierdzi to nas w przekonaniu, że nie należy chorować, a już z pewnością być pracownikiem takiej placówki.
  Wychodzę, oddycham miejskim powietrzem i nie padam trupem. Przede mną tyle obowiązków bez żadnego planu

 208. ls42
  5 września o godz. 20:54
  Wystarczy zająć się zwykłymi obowiązkami, których wiele, obejrzeć zawody sportowe, iść do kina, albo na koncert, i nie czytać gazet, nie oglądać telewizji, nie rozmawiać, i nie wgłębiać się w dyskusje…

  Isie, mój sąsiad mówił to samo, a 13 zobaczyłem go w panterce ZOMO przy koksiaku.
  Podobno tak nadawał (się), że w procesie zeznał o wcieleniu wprost z ulicy.

 209. Kurcze, ogromnie przepraszam…
  Errata wskutek nasilania się zjawiska.

  Napisałem „idiotów i idiotki” zamiast: „idiotek i idiotów”.

  Jak widać cierpię na androgynię a nie mizogynię, ale mam przebłyski nie cierpliwości.

 210. zerknęłam na ostatni komentarz
  @jrcanonia, dopiero przed chwilą przeczytałam że choćby huragan Dorian, PO 500 zł dla dziecka podaruje.

 211. Levar
  5 września o godz. 19:01

  „Opozycja ruszyła głową”

  Alez oczywiscie.
  A niejaki Jan H. co to dal sobie spokoj z udawaniem Polaka, to nawet
  glowa w krzyz zaczal walic.
  No coz, gdyby skutkiem tego walenia, oprocz paru guzow, mialo byc otrzezwienie,
  to moze i gra warta swieczki.
  ___________________________________________________
  Byłoby stosowniejsze, gdybyś przymiotnik „niejaki” postawił przed swoim nickiem, a nie przed nazwiskiem kogoś, kto występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem, i ma odwagę publicznie głosić swoje poglądy, za które nienawidzi go ciemnogród. To nie żaden „Jan H.”, jak pogardliwie nazywasz tę osobę, lecz prof. Jan Hartman, ktoś, kto posiada określony dorobek naukowy i publicystyczny i jest kimś ważnym dla wielu Polaków.
  Gdybyś miał iloraz trochę wyższy niż ten niezbędny do oddychania, to doceniłbyś to, że ktoś taki jak Hartman istnieje.

  Może byłbyś łaskaw wyjaśnić, co to znaczy „udawać Polaka”? No, bo jeśli ktoś „przestał udawać Polaka”, to znaczy, że wcześniej udawał? Na podstawie Twoich wpisów łatwo się domyślić, co dla Ciebie kryje się pod słowem „Polak”. Wynikałoby z tego, że wcześniej Hartman chadzał do kościoła, sypał kwiatki na Boże Ciało, śmigał na pielgrzymki, czcił ofiary „zbrodni smoleńskiej”, bronił krzyża na Krakowskim Przedmieściu, brał udział w pikicie, gdy wystawiano „Klątwę”, należał do Rodziny Radia Maryja, brał udział w wiecach poparcia dla PiS i głosował na nie, a w meblościance trzymał albumy z Papieżem Polakiem, natomiast w portfelu jego fotkę, a na szyi medalik z Panną Jasnogórską.
  Tak było? Poważnie? Aha, no i mówił po polsku zamiast w jidisz, czy po hebrajsku, więc a propos – czy ostatni tekst na blogu Hartman napisał po hebrajsku, w jidysz, no, bo skoro przestał udawać…
  Pisowcy to zboczeńcy, bo nikt tak często, jak oni nie zapuszcza lipka w rozporki, zatem nie zaskakuje mnie, że robisz to samo. Gdybyś zapuszczał nie tam, ale gdzie indziej, gdybyś nie poprzestawał na polonijnych pisemkach i naziolskich szmatławcach, w tym pisowskim, dowiedziałbyś się co nieco o samym Hartmanie, kim on się czuje, z czym się identyfikuje, choć mam podstawy sądzić, że Twoje amebiane, czy meduzowe IQ pozwoliłoby zrozumieć Ci to, co Hartman napisał. Zresztą cytowany przeze mnie Twój wpis dobitnie świadczy o tym, że kompletnie tekstu Profesora nie zrozumiałeś.

 212. Gekko 20.57
  Stan wojenny był motywem kilku świetnych komedii.
  Niestety to się nie wróci
  Pozdrawiam z uśmiechem

 213. Errata do wpisu dla Levara.
  „….choć mam podstawy sądzić, że Twoje amebiane, czy meduzowe IQ pozwoliłoby zrozumieć” – zabrakło „nie” przed pozwoliłoby.

 214. Kurcze, sorry, we wpisie do Levara nie wylogowałem Mietka, za co Levara i wszystkich pozostałych przepraszam.

 215. Gwoli uzupełnienia tekstu z godziny 20.54
  Wysoki, postawny mężczyzna chyba tak głośno aby wszyscy słyszeli „zniszczyli mi nerki, wątrobę, serce…teraz ja im pokażę…”
  W windzie dwie panie z personelu „jakbyś widziała co mam na pasku….z tego się nie da żyć….”

 216. @kooperatywaMondragon
  5 września o godz. 16:14

  Schlebia mi Pan, aż mi się ego nadęło 😉 Dziękuję za zwięzłą recenzję „Delfina”. W takim razie nie będę tracił czasu na czytanie tego dzieła.

  Książki o Morawieckim nie napiszę, bo nie mam takich umiejętności i możliwości. A gdybym nawet miał i napisał, to nikt by nie chciał tego wydać. A gdyby nawet wydał, to nikt by nie chciał tego wypromować. A gdyby jakimś cudem udało mi się napisać genialną, demaskatorską książkę o panu M. i znaleźć bogatego wydawcę, który zrobiłby mi megapromocję, i książka zyskałaby na tyle dużą popularność, że miałaby wpływ na opinię publiczną, to musiałbym wiać z kraju, bo inaczej mogłyby mnie czekać przygody z serii, o której wspomniał tu @jobrave: „można zatrzymać osobę podejrzaną o terroryzm na 14 dni bez postawienia zarzutów ( dotychczas maksymalnie na 48 h), jest również przepis, zgodnie z którym sąd może dopuścić do procesów dowody uzyskane nielegalnie, a więc dzięki nielegalnym podsłuchom, torturom itp. Nowe przepisy karno-skarbowe umożliwiają również konfiskatę mienia bez wyroku sądu”.

 217. remm
  5 września o godz. 21:58

  Jedyny sposob to wydac pod pseudonimem , jak za caratu.
  POPiS nie da zrobic krzywdy filarowi neoliberalizmu.
  Kazde panskie komentarze z checia czytam.

 218. wiesiek59
  5 września o godz. 20:24
  ,,https://wolnemedia.net/karykatura-syndromu-sztokholmskiego/

  Administracja, ktorej polskie spoleczenstwo zahipnotyzowane przez Watykan i CIA
  pozwala robic co chce,
  swiadczy uslugi bez zabezpieczenia, jak najtansze tirowki.

 219. SŁOWIANIN STANISŁAW
  5 września o godz. 20:03

  Prawda jak pasuje? Ile razy widzę pewne komentarze tyle razy ten mi się przypomina. Nieodparcie.

 220. @kooperatywaMondragon
  5 września o godz. 22:05

  Pod pseudonimami to możemy się czuć bezpieczni np. na blogu redaktora Passenta (ukłony :-)), dopóki to forum ma taki zasięg, jaki ma. Bo gdyby liczba czytelników naszych komentarzy przekroczyła pewną granicę, mogłoby się okazać, że pseudonimy wcale nas nie chronią (chyba że ktoś się łączy przez TORa).

  Niedawno portal NaTemat napisał o bulwersującym przypadku. Niejaki Józef Moneta (to też pseudonim) od lat punktuje na Twitterze obecną władzę. Ostro, ale bardzo kulturalnie, zwykle przypominając wcześniejsze wypowiedzi polityków PiS. Ma 18 tysięcy obserwujących, co według mnie w skali Polski nie jest wielką liczbą (wcześniej o tym blogerze nie słyszałem, choć sporo buszuję po politycznym internecie). A jednak PiS postanowił go zniszczyć, a przynajmniej zastraszyć (na razie, na szczęście, bez powodzenia).

  Więcej tutaj:
  https://natemat.pl/amp/282773,jozef-moneta-z-twittera-wywiad-z-internauta-ktorego-nie-znosi-pis-i-tvp

 221. waldemar
  5 września o godz. 20:42
  Do @tejota godzina 11:00 5 września
  Wartościowy wpis o zapowiedziach inwestycyjnych PiS .
  Ta ekipa nie ma i nie podejmuje nawet starań by przygrnąć w swoje szeregi prawdziwych fachowców , projektantów – Oni w Polsce są .
  Dramatyczna sytuacja w gospodarce morskiej ( śmieszne przecinki na Mierzeje , budowa kadłuba rzecznego lodołamacza w Szczecinie – posklejany na szczęście nie wodowany – obecny minister Gróbarczyk na tragikomicznej uroczystości i kilka osób z PiSu w tle wybory 13 października

  Mój komentarz
  Też prawda. PiSowcy politycy nakręceni przez doradców (i odwrotnie – nakręcający doradców na pozytywne porady) naobiecywali w wielu dziedzinach bardzo wiele, aż zatkali wyobraźnię ludu swego, który już nie łapie, nie ogarnia wszystkiego – promów, odbudowanych stoczni, suwerennych przekopów do nowego portu w Elblągu, miliona samochodów elektrycznych, miliona mieszkań za psie pieniądze, centralnego węzła komunikacyjnego ze szlakami promieniście odchodzącymi od niego w Polskę jak szprychy w kole rowerowym (co za obrazowość!), nowych szlaków żeglugi śródlądowej, stoczni wojennych i cywilnych, elektrowni atomowych, farm wiatrowych morskich, innowacyjnych wizji i zrównoważonego rozwoju, itd.

  PISowscy liderzy mówią, bo mówią. Kilka lat powodzenia przyzwyczaiło ich do tego, że posmarowany 500 plus, 300 plus, 13-stkami, wyprawkami i ulgami lud przełyka gładko wszystko, zarówno bonusy, obiecanki jak i kłamstwa oraz matactwa. Worek bez dna, kocioł obiecanek, o mnie się nie martw, malowana lala.

  PiSowscy menażerowie zarządzający polityką profitów dla ludu (materialnych i niematerialnych) tak intensywnie obiecywali, że wystrzelali się z większości amunicji. Mają armaty propagandowe, lecz prochu do nich coraz mniej.

  Jeśli chodzi o przemysł stoczniowy na przykład, to PiSowscy politycy zarządzający gospodarką mają nikłe pojęcie o trendach rynkowych, o konkurencji dalekowschodniej, o niszach rynkowych, do których można by dotrzeć, a przede wszystkim nie mają zielonego pojęcia o sprawie podstawowej. W gospodarce łatwo może upaść jakaś branża, dużo trudniej ją odbudować, ponieważ przyczyna upadku nie zniknęła i nie da się wymyślić na poczekaniu nowych warunków, okoliczności finansowania, mobilizacji kadr, zachęt finansowych, warunków skutecznie działających, niezbędnych dla odbudowy branży.

  PiSowscy ignoranci są tak zapatrzeni w siebie, że rzeczywistość im umyka, przecieka przez palce, ponieważ rzeczywistość dla nich się nie bardzo liczy. Oni tworzą dla siebie, dla swojego ja rzeczywistość równoległą, która jest zbiorem faktów rzeczywistych połączonych ze zbiorem obiektów i idei sfabrykowanych, wymyślonych, sztucznych, uproszczonych propagandowych chwytów, które z istoty rzeczy mają charakter nieokreślony i tymczasowy, mają podtrzymać ich władzę jak najdłużej, a co będzie potem, to się zobaczy.

  Może się wymyśli jakieś nowe cysterny nienawiści lub kampanię przeciwko złodziejom wiertarek i batoników. W zanadrzu mają idei mnóstwo, a realiów ubóstwo, co ich rozbraja i przygniata, bowiem nadejdzie ta chwila, gdy zawita errata, przyjdzie jakiś inny, rozwali te mity i PS pozamiata.

  Tego się boją jak diabeł święconej wody. Stąd ich coraz bardziej, nerwowe poczynania bez ładu i składu. Trochę zapasu jeszcze mają, lecz nie na wiele czasu – dopóki dają.
  Pzdr, TJ

 222. Co do Kamińskiego i Falenty, to wczoraj w sieci ukazał się ciekawy artykuł nawiązujący do afery taśmowej z 2014. Wynika z niego, że głównym rozgrywającym, a raczej nagrywającym nie był Falenta, lecz Piotr Nisztor – dziennikarz, który przyniósł taśmy do redakcji „Wprost”. Nisztor najpierw pracował dla Jana Burego, gangstera z PSL, któremu dostarczał nagrania z podsłuchów, aby ten mógł umacniać swoją pozycję metodą zarządzania hakami. W pewnym momencie młody adept szantażu, marząc o władzy i pieniądzach, postanowił nagrywać również na własne konto. Szybko wyrobił sobie „renomę” jako dostawca podsłuchów dla biznesmenów i służb specjalnych. No i w końcu spotkał Falentę, który – jak pisze autor – „w owym czasie zasypia i budzi się z myślą o zniszczeniu ‘T3S’ (Tusk, Sienkiewicz, Sikorski, Seremet), nie kryje, że zrobi wszystko, aby zniszczyć obecną władzę”.

  Całą tę historię można przeczytać tutaj.

 223. Dodam jeszcze, że powyższy artykuł został zamieszczony na stronie powiązanej z niejaką Andżeliką Jarosławską, „księżną”, o której jakiś czas temu było dość głośno. Jest to towarzystwo powiązane z rosyjskimi służbami, więc dobrze poinformowane, choć z drugiej strony też prowadzi swoje gierki. Po przeprowadzeniu pobieżnego researchu w necie muszę stwierdzić, że generalnie to wszystko trzyma się kupy. Tekst z portalu „polska30” można potraktować jako uzupełnienie poniższego artykułu z „Polityki” z 2014 r., w którym wiele pytań pozostawiono bez odpowiedzi:

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1586133,1,niejasne-powiazania-piotra-nisztora.read

 224. @jobrave
  Niejaki @ levar nie smie napisac tego co wyrozumkowal na blogu JH, wiec sie tutaj probuje „zemscic”. Tymczasem nie JH go zbanowal ale sami blogowicze, ktorzy pedza go stamtad za chamskie i idiotyczne wpisypodobnie jak niejakiego @xpawelka. Obaj probuja zagrzac miejsce na innym blogu aby stamtad bezpiecznie ujadac.

 225. @PS zapomnialam dodac, ze bez powodzenia.

 226. W Rzeczpospolitej, która już od jakiegoś czasu oswaja swych czytelników z premierem Morawieckim dziś ukazał się wywiad z nim przeprowadzony przez red Chrabotę. Premier wywiadu pod zagadkowym tytułem „Rozpięcie między tempem wzrostu PKB Polski i Niemiec to sukces PiS” udzielił w Krynicy gdzie odbierał hołdy krajowych środowisk biznesowych.
  Wywiad utrzymany w charakterystycznej dla premiera konwencji „Nazywam się Mateusz Morawiecki i dziś powiem wam wszystko co pragniecie usłyszeć” adresowany jest też do tego środowiska. Trzeba przyznać, że premier dostosował swój język do oczekiwań a nawet wykazał się w tym zakresie talentami semantycznymi.

  Jest więc „trajektorią dojścia do 6 procent(…) zaszyta w budżecie.”, „tworzenie na zasadzie sprzężenia zwrotnego szans na wzbogacenie naszej palety produktów, jakości usług, jakości procesów operacyjnych (…) w schumpeteriański sposób”, (marsz?, bieg? galop?) „w kierunku naszego narodowego czempiona w produkcji coraz bardziej zaawansowanych rodzajów broni” oraz co mnie szczególnie ucieszyło „budzenie tego liberalnego nocnego stróża, który przysypiał w czasach naszych poprzedników i te pieniądze przeciekały jak przez durszlak.”

  Kto ciekaw całości to link poniżej:

  https://www.rp.pl/Forum-Ekonomiczne-w-Krynicy-2019/190909532-Morawiecki-Rozpiecie-miedzy-tempem-wzrostu-PKB-Polski-i-Niemiec-to-sukces-PiS.html

 227. remm
  Julian Assange udowodnil, ze panstwo orwellowskie istnieje.
  https://strajk.eu/roger-waters-zagral-dla-juliana-assangea-zachowanie-rzadu-wielkiej-brytanii-to-hanba/
  Teraz nasi kapo kupili system szpiegowania Pegasus od Jasnie Pana.
  Wladza bedzie wiedziec, kto i co.

 228. @kooperatywaMondragon, o zakupie systemu do szpiegowania obywateli pisałam dziś około godz.5 rano i później. Podałam linki, nikt nie zareagował.

 229. za to wiele komentarzy zyskały wyliczenia @Stasieku, które jak znajduję rzeczywiście miały podtekst seksistowski. Panowie odpowiedzieli chórem: tak!

 230. Wiecej radosci prosze panstwa: zbliza sie przciez festiwal demokracji- wybory parlamentarne!

  ml

 231. Zbliża się festiwal debat telewizyjnych, odkładanych na okres po wyborach pod pretekstem walki z hejtem politycznym.
  Tak sobie wyobrażam debatę telewizyjną, pani Kidawa-Błońska pyta obecnego premiera pana Morawieckiego:
  -Panie premierze, czy to pan zwolnił od podatku w Polsce globalne korporacje, mimo wcześniejszych zapowiedzi , że PiS nałoży te podatki, ponieważ Polska jest krajem suwerennym i samorządnym?
  Czy też dostał pan instrukcje zwolnienia tych globalnych instytucji z podatku płaconego w Polsce, ponieważ pana zaszantażowano restrykcjami, zawartymi w intencji ustawy nr 447 i liście 88 senatorów?
  – / zapada cisza , na ekranie telewizora ukazuje się plansza /
  „Z powodu naruszenia dobrych obyczajów debaty publicznej do pytań powrócimy po wygranych przez PiS wyborach”

  PS. Takie są moje marzenia. Szkoda, że nie będzie takiej debaty i nie będzie takich pytań, ponieważ nie ma w Polsce nawet jednego sprawiedliwego wśród obecnych elit politycznych.

 232. @żabka konająca
  6 września o godz. 0:54

  za to wiele komentarzy zyskały wyliczenia @Stasieku, które jak znajduję rzeczywiście miały podtekst seksistowski. Panowie odpowiedzieli chórem: tak!”

  ***

  Czy nie potwierdza to w jakiś sposób mojej wcześniejszej diagnozy o społeczeństwie polskim i jego mizoginistycznym sposobie myślenia, które przylgnęło do rodaków jak g….o do surduta?

  Teraz można obserwować wiele nieplotkarskich, nie jarmarcznych i oczywiście nie mizoginistycznych popisów erastycznych.

  W czołówce tych rozgoworów i analiz są oczywiście „poszkodowani”

  Pozdrawiam

  Ps. Zwróć uwagę, że takie zachowania nie budzą oporu wielu kobiet.
  które nawet przy okazji próbują się podlizywać jednocząc się przeciwko „wrzaskliwym” problem z „niczego” tworzącym „babom”

 233. Panie Wojtku,
  Pani Kidawa- Blonska zostala wypchnieta przed szereg po to zeby zerwac z obrazem PO jako partii pomowien, agresji i manipulacji.
  Jesli tak to trudno by formulowala pytania w sposob jakiego pan oczekuje

  ml

 234. @żabka konająca

  W nawiązaniu do erastycznych popisów

  Borys Johnson, obecny premier WB, którym stał się NIE w wyniku wyborów powszechnych, ale dzieki kilku stetryczałym umysłowo konserwatystom,

  wyrzucił z partii konserwatywnej tych posłów, którzy mieli czelność głosować nie tak, jak ON sobie życzył

  Jednym z tych wyrzuconych jest wnuk Winstona Churchilla, będący członkiem partii konserwatywnej od 36-u lat.

  Jednocześnie plącząc się w swoich <erastycznych wywodach udowadnia, że słuszność tego zabiego jest i była po jego stronie i tu powołuje się na lojalność do linii partii i oczywiście woli narodu.

  Zapominając o FAKCIE, że bardzo niedawno (kwestia PARU miesięcy)
  osobiście głosował wielokrotnie przeciwko swojemu rządowi pod przywódctwem Teresy May.

  Nawet w ramach swojego totalnego sprzeciwu demonstracyjnie porzucił stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych.

  A Tereska go NIE wyrzuciła!
  Szkoda, bo teraz prawdopodobnie ten brytyjski Trump niesprawowałby funkcji premiera.

  Ciekawostką jest jednak to, że jego własny brat, będący dotychczas ministrem w jego gabinecie …. właśnie teraz porzucił swoje stanowisko i zrezygnował z mandatu poselskiego

  Borys atakowany przez reporterów co o tym sądzi, wił się jak piskorz.
  W końcu wydukał, ze już od dłuższego czasu nie było im po drodze w kwestiach polityki.

  Fortuna kołem się toczy

  ***

  Innym przykładem „filipik” Borysa, były jego wystapienia w parlamencie ostatnio,
  w których głównym argumentem przeciwko liderowi opozycji było zarzucanie mu (wielokrotnie powtarzane, co by się utrwaliło) antysemityzmu!!!

  Dzisiaj gości Natanyahoo u siebie w Londynie, więc może to tak w przededniu tej wizyty chciał grunt przyjazny sobie przygotować?

  Pozdrawiam

  Ps. te wyrzucenie i rezygnacje miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch dni.

  ***

  Ps2 Myślałam, zeby nie wstawiać twojego nicka do tego tekstu, co by Ci licznika nie nabijać, ale pomyślałam: może @stasieku niezauważy?

 235. Kempa po pielgrzymce dostała w Brukseli jasnej pomroczności. Tak sobie myślę jaki klasztor taka pomroczność. Na poziomie politycznego kibolstwa. Od katoliczki wymagajmy więcej. O drugim policzku nie wspomnę…

 236. Talibowie już nie są terrorystami. Kto wie czy za antykomunizm nie zostaną tzw.wyklętymi. Talibowie zmęczyli jankesów i resztę walką podjazdową i oparciem w miejscowej ludności. Tyle lat wyzwalania/amerykanizacji/ idzie na marne. Tak sobie myślę,że Afganistan jak Wietnam to Waterloo jankesów. O Stalingradzie nie wspomnę. W III Rzeszy zbrodniarz mawiał: ja będę określał kto jest Żydem. Kto teraz określa mianem terrorysta lub zdejmuje pomówienie…Pewnie główny jankes,który siebie określa: wybraniec…w ramach USA uber alles…niemiecka krew.

 237. @404, ten człowiek od początku nie budził mojego zaufania, choćby z powodu podobieństwa zachowań z wiadomym indywiduum. Jak to możliwe że taki człowiek stanął na czele rządu?, to chyba znak naszych czasów sądząc po tym co przeczytałam w wikipedii: „Był krytykowany przez postacie zarówno po lewej, jak i po prawej za używanie rasistowskiego i homofobicznego języka oraz oskarżany o elitarność , kumoterstwo , nieuczciwość i lenistwo…”
  Zapewne mamy inne wzory ogłady polityków, stąd wewnętrzny sprzeciw i odraza. Teraz wygląda na to że ten człowiek został sprawiedliwie potraktowany.

 238. PO kończy bojkot tvp. Wraca do roli czerwonej płachty w jaskini Kurskiego. Tak sobie myślę,że Jędraszewski chwalił zanik „czerwonej zarazy”. A teraz będzie corrida bo na arenie była nuda a hunwejbini grali sami ze sobą. Oj będzie się działo przed kamerami: będą wyjścia,oblewanie wodą…w ramach abonamentu. Zapraszamy !

 239. Why not?, będziemy pisać jeśli tylko znajdziemy czas i chęci i nie ma powodu do wycofywania się. Zapewne również jesteś świadkiem wojny z przepisywaniem środków przeciwbólowych (opiodów) które stosowane przez dłuższy czas prowadzą do uzależnień a w konsekwencji po przedawkowaniu do przedwczesnej śmierci.
  Ponieważ nie prenumeruję „Polityki” nie doczytałam do końca artykułu na temat, przypuszczam że treść pokrywa się z tutejszym przekazem. Znalazłam że problem dotyczy również Australii i podobnie obwinia się firmy farmaceutyczne jako celowo wprowadzające w błąd pacjentów i nie informujących o skutkach uzależnienia. Przeczytaj ten fragment:
  „W Australii firmy farmaceutyczne z mocy prawa nie mogą bezpośrednio reklamować się konsumentom, ale mogą swobodnie sprzedawać leki profesjonalistom medycznym. I zrobili to, agresywnie i skutecznie, sponsorując eleganckie konferencje, prowadząc seminaria szkoleniowe dla lekarzy, finansując prace badawcze, przekazując pieniądze grupom wspierającym ból i spotykając się z lekarzami w celu wypchnięcia leków na przewlekły ból.”
  Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce w czasie wczesnej transformacji – lekarze byli przekupywani różnymi sposobami przez producentów leków po to żeby wypierać z rynku tańsze polskie lekarstwa na rzecz droższych produktów znanych firm farmaceutycznych. Swego czasu sprawa była głośna, sprzeciw budziły przede wszystkim wizyty przedstawicieli firm w czasie dyżurów lekarskich. Sami medycy „byli na to jak na lato”,nieuczciwa część dołączyła do kryminalizacji społeczeństwa w tym okresie

 240. Czy pampersy i środki opatrunkowe muszą trafiać do Wisły. Tak sobie myślę czy Warszawa słoikami stoi. Kto robi szambo z Wisły…Cofnąć prawa wyborcze wandalom przyrody !

 241. @404, @AllEnglishSpeaking
  5 września o godz. 13:38

  Dla tych którzy lubią Johna Olivera:
  Trump vs. The World: Last Week Tonight with John Oliver 2018

  Ten typ satyry w Polsce właściwie nie występuję, bo są tam właściwie jak najprawdziwsze informacje (cytaty z różnych źródeł) podane w prześmiewczy sposób, ale tym bardziej sugestywne i odsłaniające niekoniecznie chlubne motywy polityków.

  Obejrzałem też Presidential Town Hall z E. Warren i ona jest odwrotnością tego co można przypisać No 45 : „Bullying”. Tylko czy z tym drżącym głosem, ma ona szanse na wygranie z tym uosobieniem amerykańskiego bully. Trudno mi sobie wyobrazić jej debatę z DJT, który będzie ją zachodził od tyłu, przedrzeźniał, szydził i amerykanie uznają ja za wygraną. Życzę jej powodzenia, ale trudno będzie.
  —https://www.youtube.com/watch?v=go_ELOsVPWg

 242. Aktualnie w tvn emerytowany pracownik poczty zbiera z własnej inicjatywy śmieci porządkując Polskę.
  Zlikwidował już kilkadziesiąt dzikich wysypisk śmieci. Własnymi rękami oczyścił przydrożne rowy, brzegi rzek, lasy.
  To dziesiątki ton śmieci wyrzuconych przez ludzi pozbawionych wyobraźni.
  Temu człowiekowi należą się najwyższe odznaczenia państwowe.
  Ten człowiek pokazuje bierność urzędników i małość polityków wszystkich szczebli.
  On potrafił własny czas poświęcić dla dobra nas wszystkich

 243. wiesiek59
  Rzad wegierski oferuje bezprocentowe pozyczki w wysokosci 30 tysiecy euro dla mlodych rodzin.
  Z chwila urodzenia sie trzeciego dziecka pozyczki nie trzeba oddac.
  Wladze obawiaja sie, ze obecny przyrost ujemny doprowadzi do wyludnienia Wegier.
  https://www.theguardian.com/world/2019/sep/06/viktor-orban-trumpets-far-right-procreation-anti-immigration-policy

  Nowy system szpiegowski Pegasus pozwoli polskim wladzom dowiedziec sie, czy mlode rodziny pracuja na 500 plus .

 244. zetus1
  6 września o godz. 8:04

  Studio 202 probowalo kpic z wladzy.
  Prosze sprawdzic na youtube Jimmy Dore Show i Redacted Tonight
  – podobne do The Daily Show, ale bez cenzury.

 245. @ls42
  5 września o godz. 16:35
  Jak nasi pobili ich żołnierzy w Powidzu, to jaki sąd wymierzy sprawiedliwość, powstaje pytanie?

  To może byc ciekawe: jak ciemnoskóry (Afroamerykanin) żołnierz sojuszniczy przyłoży w barze jakiemuś naszemu w koszulce z Orłem Białym i mieczem Chrobrego to jak to rozsądzić ? Kto tu ważniejszy: kondor czy orzeł biały ? Biały czy niebiały ? Biało-czerwony czy biało-niebiesko-czerwony? Sporo trudnych pytań… 🙂

 246. Kto zaśmieca kraj nad Wisłą. Jaka religia jest panująca nad Wisłą. Do kogo w 90 procentach należały śmieci przed wyrzuceniem. Tak sobie myślę,że i śmieci Pan Bóg nosi. Nie ma przykazania nie śmiecić.

 247. Bar Norte
  5 września o godz. 23:50

  Wywiad utrzymany w charakterystycznej dla premiera konwencji „Nazywam się Mateusz Morawiecki i dziś powiem wam wszystko co pragniecie usłyszeć” adresowany jest też do tego środowiska. Trzeba przyznać, że premier dostosował swój język do oczekiwań a nawet wykazał się w tym zakresie talentami semantycznymi.

  Jest więc „trajektorią dojścia do 6 procent(…) zaszyta w budżecie.”, „tworzenie na zasadzie sprzężenia zwrotnego szans na wzbogacenie naszej palety produktów, jakości usług, jakości procesów operacyjnych (…) w schumpeteriański sposób”, (marsz?, bieg? galop?) „w kierunku naszego narodowego czempiona w produkcji coraz bardziej zaawansowanych rodzajów broni”

  Mój komentarz
  Wspaniały przykład mówienia byle czego na najwyższym poziomie politycznym. To nie są nawet slogany, to zbitki słów, frazy nic nie znaczące, a upajające ego wygłaszacza intelektualną sprawnością, przemyślnością, plastycznością semantyki, geometrią zawijasów znaczeniowych.
  Pzdr, TJ

 248. W ramach solidarności europejskiej Niemcy kupują gaz i ropę od europejskiej Rosji. Hunwejbini wyłamują się z tej solidarności i dają zarabiać jankesom. Najgłośniej wrzeszczą o braku solidarności Niemców bo popierają Nord stream 2. Tak sobie myślę czy USA uber alles… to europejska enklawa…a amerykanskie najlepsze !

 249. zetus 1
  We wszystkich krajach w których USA ma swoje bazy wojskowe amerykańscy żołnierze podlegają amerykańskiej jurysdykcji wojskowej . Wygląda to tak , że jak Amerykanin coś przeskrobie to zaraz przyjeżdża amerykańska żandarmeria wojskowa i go zwija . Miałby stanąć przed sądem , to bedzie to amerykański sąd wojskowy. Krajowa jurysdykcja , a nawet siły porządkowe, w których Amerykanie stacjonują nic do nich nie mają .
  Znając stosunek polskich rządów wobec zamorskich sojuszników nie wierzę , że w Polsce będzie to inaczej.

 250. @zetus1
  6 września o godz. 8:04

  Nawet osoby, które podejrzewam o mocno rozwinięte poczucie humoru
  potrafią powiedzieć, że ten rodzaj żartu jaki uprawiają nasi ulubieńcy, to dla nich jest czymś w rodzaju niewłaściwego szyderstwa z Trumpa.

  Nie dziwię się więc kiedy Oliver zadaje pytanie:

  „is anything funny?
  is anythyng of this funny? I don’t know?
  Is anything about Trump funny anymore?
  Somehow, the world’s most objectively laughable human has become a comedy graveyard where laughter goes to die.”

  ***

  Pod tym video zauważyłam wpis:

  America First? That is Donald’s answer when asked , „Hey Donald, „Who do you intend to screw over?”
  (Ameryka na pierwszym miejscu? To odpowiedź, której udzielił Donald na pytanie: „Hey Donald, Kogo masz zamiar wyrolować/wydymać?)

  ***
  w rewanżu wysyłam Ci Stephan Colbert and Water-Gate, o której wspomniałam wcześniej guzdrze

  Did Trump Break the Law by Altering Hurricane Dorian Map?
  https://www.youtube.com/watch?v=mW1sR6mlrhk

  ***

  Odnośnie E. Warren
  Masz rację jej głos nie jest ciekawy, ale to naprawdę mądra i oddana sprawie kobieta.
  Ona jest profesorem akademickim

  Bardzo ją popieram.
  Ona jest prawdziwa.

  Pozdrawiam

 251. Natomiast nie wyobrażam sobie , że Polacy którzy pobili Amerykanina w Polsce mogli stanąć przed amerykańskim sądem. Chyba , że USA wystąpi o ich ekstradycję i polskie władze zrezygnują tak dalece ze swojej suwerenności wobec Ameryki , że zgodzą się na ich wydanie .
  To jest ale niewyobrażalne .

 252. @kooperatywaMondragon
  6 września o godz. 8:54
  Obejrzałem. To nawet nie leżało obok „The Daily Show”. John Oliver, Seth Meyer czy Steven Colbert są z innej galaktyki. Z tego, że przyłapano Lawrenca O’Donella na podaniu nieprawdziwej informacji nie znaczy, że wszystko co zrobił jest nieprawdziwe, a to sugeruje JD. Zresztą on, LO to sam podał i przeprosił.

  Ja patrzę na media w ten sposób, że media zbliżone do opozycji są bardziej wiarygodne niż te zbliżone do władzy, gdyż ci którzy sprawują władzę są w naturalny sposób w uprzywilejowanej pozycji. „Czadzący” władzy są zwykle premiowani przez tę władzę za to co robią. Jimmy Dore podkopuje wiarygodność „opozycyjnych” niewygodnych dziennikarzy więc działa w interesie obecnie rządzących. Równocześnie myślę, że wyśmiewanie się z CNN jest trudniejsze niż z FoxNews więc JD działa na trudnym polu. Mnie to jednak zdecydowanie nie odpowiada. Jeżeli odpowiada Ci JD to polecam FoxNews & Friends.

  Piszesz „– podobne do The Daily Show, ale bez cenzury.”. Ani nie podobne, ani nie wiem gdzie ta cenzura. Czy sądzisz, że Jerzy Urban był cenzurowany w stanie wojennym ? Czy słyszałeś o 1. poprawce do US konstytucji ? Wymień proszę, kto i co cenzuruje w amerykańskich mediach.

 253. Według jankesów wyroki amerykańskich sądów mają obowiązywać na całym świecie. W myśl zasady świat to MY. Tak sobie myślę,że uwłaszczanie się na całym globie zaczęli od przyznania Izraelowi Wzgórz Golan. Tak sobie myślę może Kresy też będą objęte taką procedurą po unieważnieniu Jałty i zwrocie Ziem zachodnich.

 254. @żabka konająca, 6 września o godz. 7:30

  obwinia się firmy farmaceutyczne jako celowo wprowadzające w błąd pacjentów i nie informujących o skutkach uzależnienia

  Poważnie? Są ludzie, którzy nie wiedzą, że się mogą uzależnić od narkotyków albo oparzyć gorącą kawą?
  Na pewno nie w Polsce, gdzie lekarzom trzęsą się ręce, kiedy mają przepisać morfinę terminalnie choremu. Bo jeszcze się uzależni 🙄 Tak się to tłumaczy rodzinie.
  „Opioidy były kiedyś zarezerwowane do leczenia bólu krótkotrwałego, terminalnego lub związanego z rakiem” – pisze australijska gazeta.
  W krajach europejskich jest tak nadal, a w Polsce, jak wyżej.
  W Polsce boli bardziej, mimo że pacjenci mają prawo do skutecznej terapii przeciwbólowej.
  Wciąż jednak wielu lekarzy lekceważy cierpienie pacjentów. O tym, czy dostaniemy skuteczne leki, decyduje przypadek – to, gdzie mieszkamy i na kogo trafimy w szpitalu.

 255. @ Bywalec 2
  6 września o godz. 9:26
  „We wszystkich krajach w których USA ma swoje bazy wojskowe amerykańscy żołnierze podlegają amerykańskiej jurysdykcji wojskowej ”

  Podobnie było u nas, jak coś przeskrobał żołnierz radziecki.
  Nie zmienia to faktu, że zarówno wtedy, jak i dziś taka praktyka jest sprzeczna z polskim prawem, ponieważ prawo polskie obowiązuje na całym terytorium Polski i nie przewiduje innych terenów eksterytorialnych niż placówki dyplomatyczne

 256. @zetus1
  6 września o godz. 9:51

  „kto i co cenzuruje w amerykańskich mediach”

  Na przykład ich właściciele

  ***

  jeśli chodzi o Jimmy Dore, to on nie jest pro-rządowy ani na jotę.
  On siebie zalicza do tzw progresywnych
  Zanim zaczął robic swój własny show, to pracował dla „The Young Turks (TYT)”, których lubię posłuchać. Zwłaszcza ich szefa.

  jednak z Jimmy Dore mam problem.
  Bo pomimo, ze jest to uczciwy, wrażliwy człowiek, ale jakoś bez tego szczególnego wyczucia. Więc czasem jak taki świerzo nawrócony wali gdzie popadło.
  Intelektualnie też nie najwyższe loty.
  Dlatego generalnie on nie jest moim wyborem.

  media progresywne często pokazują rzeczy, które CNN, czy inne tzw opozycyjne nie zaczepiają. Bo w tych dużych mediach też nie ma swobody wypowiedzi, jaką mieć powinny.

 257. @404
  6 września o godz. 9:36

  Is anything about Trump funny anymore?
  Somehow, the world’s most objectively laughable human has become a comedy graveyard where laughter goes to die.

  Właśnie, śmiech zamiera. Oglądałem taki film z włoskim komikiem, który w KZ -cie starał sie uratować swojego synka.
  Życie jest piekne Nieraz, w tragicznych okolicznościach, trzeba żartować, aby zmniejszyć nieznośność rzeczywistości.

  My chyba też musimy udawać, że to co się dzieje jest normalne, a nie jest. Czasami myślę jak musieli się czuć w latach 30-tych niektórzy Niemcy, bo przecież nie wszyscy wpadli w amok. Pamiętam też wspomnienia jakiegoś polskiego pisarza, który w latach pięćdziesiątych (jako dziecko), przyniósł „dobrą nowinę” rodzicom ( ojciec odsiedział swoje w stalinowskim więzieniu), że powstała taka fajna organizacja jak ZMP/ZSMP i on bardzo chce się do niej zapisać. Później jak był starszy rodzice wyjaśnili jak się sprawy mają.

 258. Ale można nadać żołnierzom status dyplomatyczny. Co przypomina ułaskawienie z góry Kamińskiego. Tak sobie myślę,że suweren wszystko może jak mawiał stary Morawiecki. A Gowin miał prawo w nosie jako minister sprawiedliwości. Czyli można żołnierzom nadać immunitet.

 259. @404
  6 września o godz. 10:21
  Na przykład ich właściciele

  Oczywiście, każde medium ma swój profil polityczny i jak ktoś idzie pracować do niego to ma tego świadomość. Jest tez coś takiego jak autocenzura ( nie będę pisał czegoś za co mnie wyleją ). Ale cenzura to dla mnie działania państwa lub partii rządzącej, aby media przekazywały to co dla niej korzystne. W Ameryce nie ma „rządowych” (płatnych z podatków) mediów na kraj, w Polsce też media z nazwy są publiczne, ale wystarczy posłuchać czy popatrzeć i można odgadnąć kto z kim i kto przeciw komu.

  jednak z Jimmy Dore mam problem.
  Ja też.
  Odpowiadał mi Jon Steward. który wyjaśnił parę spraw w FoxNews nt komediantów: Jon Stewart Goes on the Attack, Tells Chris Wallace ‚You’re Insane’

 260. @żabka konająca
  @Gajowy M

  W Ameryce są odkrywane ciągle afery, kiedy to lekarze pchają o p i a t y pacjentom, uzależniając ich.
  Nie chce mi się teraz szukać, ale przypominam sobie niedawną historię niezbyt duzego miasta, w którym spożycie o p i a t ó w na głowę mieszkańca było tak ogromne, ze aż trudno uwierzyć jak ten proceder mógł tak długo trwać.
  Oczywiście mowa tu o lekach na receptę
  Takich jak np. O x y c o d o n e.

  W 2017 podawano około 2 miliony ludzi uzależnionych od o p i a t ó w na receptę.
  rejestruje się też dużą ilość zgonów w wyniku przedawkowania.

  A w Polsce to zgadzam się z Gajowym M lekarze boją się m o r f i n y jak diabła.
  Co jest bardzo dziwne, bo m o r f i n a nie tylko jest doskonałym srodkiem przeciwbówym, ale w sumie bezpiecznym, bo spektrum od najmniejszej dawki terapeutycznej do dawki letalnej jest bardzo duże. Niemniej z własnego doswiadczenia wiem, że unikają w Polsce stosowania.
  Kiedyś w czasie pobytu w kraju musiałam natychmiast byc operowana.
  jak poprosiłam o m o r f i n ę, to popatrzono na mnie jak na wariata.
  usłyszałam, ze osrodek oddechowy, że uzależnienie, itd
  na wszelkie próby tłumaczenia reakcja była taka sama.

  To tak się wbiło niektórym do głowy, ze moja bardzo dobra znajoma, która właśnie umarła. Wczoraj był pogrzeb. Przed śmiercią bardzo cierpiała z bólu, ale do końca odmawiała przyjmowania m o r f i n y, twierdząc, że uzależnia.

  Ludzie naprawdę są niesamowici.

  Ps. rozstrzelam co się da, bo nie przechodzi

 261. @Bywalec 2
  6 września o godz. 9:26

  Ta moja uwaga była w tonie humorystycznym (podkreśliłem to uśmieszkiem 🙂 ) W Polsce gdzie na demonstracjach nosi się banery: „Polska biała” i gdzie były już konflikty na tle koloru skóry, a także istnieje nadęcie patriotyczno/nacjonalistyczne w pewnych grupach, zatarg między podpitymi panami o różnym kolorze skóry może być poważniejszy niż to się wydaje na pierwszy rzut oka, szczególnie jeżeli każdy z uczestników podlega innej jurysdykcji.

 262. Wiem , że dotychczas było tak , że wyjęcie spod jurysdykcji krajowej amerykańskich żołnierzy było warunkiem stworzenia amerykańskich baz w danym kraju . Amerykanie nie uznają także żadnej jurysdykcji międzynarodowej względem swoich obywateli , a co dopiero żołnierzy.
  Nie sądzę aby na polu zrobili jakiś wyjątek względem Polski . Jak to się godzi z prawem obowiązującym w Polsce , to już polski problem .

 263. W Niemczech , a to z nich podobno mają pochodzić nowe jednostki amerykańskie w Polsce , przez 70 lat po II wojnie światowej powstała wielka amerykańska infrastruktura , państwo w państwie , z całymi amerykańskimi osiedlami , sklepami , stacjami paliw , „ofertą kulturalną” i szpitalami . Zesłanie żołnierzy amerykańskich i do tego jeszcze tych „kolorowych” z Niemiec do Polski, to tak jak zsyłka do kompanii karnej i pewnie będą się przed tym bronić rękami i nogami i napewno jak zawsze złapią tych najgłupszych . Będzie dużo frajdy.

 264. @zetus1
  6 września o godz. 10:50

  Nie tylko rządowe media są tendencyjne.
  Właściciele prywatni mają określoną własna agendę i pilnują, żeby ich media przekazywały tak informację, żeby broń Boże nie zaszkodziło ich interesom.
  A ponieważ są w rękach różnych bilionerów, którzy nie tylko o własną forsę się troszczą, ale również ich inne afiliacje.

  Waściwie pogrom mediów zaczął Clinton, kiedy zgodził się na zniszczenie ustawy, która zapobiegała temu, żeby media kumulowały się w nieograniczony sposób w rękach bilionerów.
  Teraz praktycznie wszystkie media amerykańskie należą do kilku ludzi.
  To było prawo o przestrzeni radiowej.

  ***

  @kooperatywaMondragon
  6 września o godz. 8:49

  30 tys Euro, to konkretna zachęta.
  Niewątpliwie może pozytywnie wpłynąć na decyzje ludzi.
  Bo mogą np. dać zadatek na zakup większego mieszkania na przykład.
  Wiele osób nie decyduje się na dzieci między innymi ze względu na warunki mieszkaniowe.

  ***

  @ls42
  6 września o godz. 8:47

  Z jednej strony podziwiam tego Człowieka i jestem mu OGROMNIE wdzięczna,
  a z drugiej, to ta informacja bardzo mnie przygnębiła.
  Bo to jest jakiś straszny horror, że ludzie wyrzucają śmiecie gdzie popadło.
  Skąd to się wzięło?
  ja tego z Polski nie pamiętam

 265. Czyli stosują prawo okupanta jak w GG. USA uber alles…Tak sobie myślę,że nie miała baba…sprowadziła na złość Ruskim.

 266. Zdarza się słyszeć o kontaktach artystów z narkotykami. Powstają potem wspaniałe sceny filmowe, nieziemskie obrazy, czy unoszące utwory muzyczne.
  Bywają też seanse polityków po wszelkiego rodzaju używkach i mamy dłuższe zainteresowanie publiczności scenkami rodzajowymi po spożyciu. Raczej lepszych regulacji prawnych po narkotykach nie zobaczyliśmy.
  Dzisiaj telewizja doniosła o zainteresowaniu służb pewnym wikarym z Wielkopolski. Samego wikarego nie pokazali, ale wiejski kościółek, zadbane otoczenie i przepiękne wnętrze tej zabytkowej budowli zrobiło na mnie wrażenie estetyczne.
  Czyżby objawiła się w słudze bożym artystyczna dusza?

 267. Wysoko cenię Pana Grzegorza Schetynę. Politykiem jest doskonałym, ale elektorat PO tego nie dostrzega. Pani Małgorzata Kidawa – Błońska jest przede wszystkim człowiekiem przyzwoitym. Ponadto jest człowiekiem wykształconym, inteligentnym, kulturalnym, taktownym, posiadającym wykształcone wewnętrznie wychowaniem w domu rodzinnym więzy etyczno – moralne. Po kilku latach narzuconego mi przez współobywateli obrzydliwego „obcowania” z antypolskimi (wielokrotnie obrażali naród Polski) pisopatycznymi chamami pełnymi nieokiełznanej pychy i buty mylonej przez nich z patriotyzmem – mam dość. Oby to się wreszcie skończyło. Tęsknię za przyzwoitością, normalnością i kulturą. I tak i tak głosowałbym jak zawsze na PO. Ale decyzja Pana Grzegorza Schetyny była dobra.

 268. Czy Schetyna gwarantuje świeckość państwa. Czy te oczy mogą kłamać… chyba tak…Tak sobie myślę,że bez doradców Sorosa PO to cieniasy cytuję Marcinkiewicza. 90:10 taka jest proporcja wiary suwerena w wygraną. Czy 10 może być większą połową. Chyba nie…Wiara jak opium…

 269. Bo to jest jakiś straszny horror, że ludzie wyrzucają śmiecie gdzie popadło.
  Skąd to się wzięło?
  ja tego z Polski nie pamiętam

  W Polsce spala się, co się da spalić w domowym piecu, a resztę (opony, tłuczone szkło, gruz, puszki z resztkami farby, rozpuszczalnika, smarów, trucizn itp.) wywozi do lasu, podrzuca do rowów i na nieużytki. OD ZAWSZE! Byle nikt nie widział.

 270. @404, @AllEnglishSpeaking

  Waściwie pogrom mediów zaczął Clinton, kiedy zgodził się na zniszczenie ustawy, która zapobiegała temu, żeby media kumulowały się w nieograniczony sposób w rękach bilionerów.
  Teraz praktycznie wszystkie media amerykańskie należą do kilku ludzi.
  To było prawo o przestrzeni radiowej.

  Tej „zasługi” Billa Clintona nie znałem.
  Słyszałęm gdzieś, że Rupert Murdoch początkowo był krytyczny do DJT (kandydata), ale wkrótce mu przeszło.

  A tu kawałek o działalności charytatywnej 45. To jest w stylu J. Olivera. Dziennikarz (Fahrenthold – zdobywca Pulitzera) poszukiwał kasy zebranej rzekomo dla weteranów i nie mógł znaleźć. W końcu zmusił w końcu prezydenta do przekazania pieniędzy weteranom nie tylko od niego, ale także tych inny donatorów. (…) To jest „funny like hell” :
  The Trick To Tracking Trump’s Lies And Corruption

 271. Sportowe fakty
  Wielkie zwycięstwo z Rosją (79:74)
  Pomógł zawodnik rezerwowy!

 272. Proszę wybaczyć, ale bardziej niż kampania wyborcza interesuje mnie stale sytuacja gospodarcza kraju.
  Zadłużona Polska to też zadłużeni mieszkańcy tej krainy.
  GAZETA WROCŁAWSKA donosi „Rośnie liczba zadłużonych Dolnoślązaków. Mamy też już ponad 7 mld niespłacanych kredytów – długów nie spłaca 275 tys. osób”

 273. 404
  6 września o godz. 11:55

  „Bo to jest jakiś straszny horror, że ludzie wyrzucają śmiecie gdzie popadło.
  Skąd to się wzięło? ja tego z Polski nie pamiętam”.

  Może nie bywałaś, czterystaczwóreczko tam, gdzie one są. A są wszędzie, jeśli nie liczyć miejsc, gdzie byłaś. Ja też śmieci nie szukam, rowerując po dwóch województwach – same w oczy włażą. Zerknij na przypadkowy fotourobek z trzech dni (choć znam też sporo stałych miejsc dzikiego wywalania śmieci). Nie wszystkie śmieci chce mi się pstrykać, bo wpadłbym w obsesję. Gdybym rowerował jeden dzień na temat „Śmieci polskie” i opstrykiwał przydrożne rowy, lasy, leśne parkingi, plaże, brzegi, gdzie moczykije moczą kije, zarośla wzdłuż jakichkolwiek dróg i ścieżek, miejskie niechlujstwo, musiałbym mieć ze sobą kilka baterii do zmartwiona, kartę pamięci na 32 gigabjty najmniej i nerwy nieboszczyka.

  Gajowy ma rację: w Polsce spala się w domowych piecach wszystko, co się pali. Wystarczy się przejechać przez parę wiosek, żeby się wyspecjalizować w rozróżnianiu zapachów jak gończy pies.

  https://photos.app.goo.gl/fg2HZ171NihK2Bmk6

 274. Przed przęsło 30 lat , kiedy opuszczałem Polskę , na naszym osiedlu , aby były to peryferie 300 000 miasta nie było regularnej wywózki śmieci i każdy radził sobie z śmieciami tak jak mógł . Z reguły wywożono je w własnym zakresie do lasu ,albo na pobliskie ugory. Resztę spalaliśmy w piecu, to był na naszym osiedlu domków jednorodzinnych powszechny proceder.
  W PRLu i jeszcze długo potem problemu śmieci nie było , podobnie jak ludzie nie mieli potrzeb fizjologicznych i w podróży i każdy długo jeszcze w lata 90 musiał się opróżniać gdzie i jak mógł.

 275. tejot

  „Wspaniały przykład mówienia byle czego na najwyższym poziomie politycznym.”

  Premier ze swej pracy w bankowości wyniósł upodobanie do tzw „sprzedaży targetowej”. W tym sensie dla niego sprzedaż tzw „produktów finansowych” (np frankowych kredytów hipotecznych) niczym nie rózni się od sprzedaży produktów politycznych – w tym przypadku sprzedaży samego siebie.
  W tej praktyce marketingowej nie treść jest istotna ale forma – głownie konstrukcja i język wypowiedzi trafiający do wybranej grupy odbiorców.
  Jesli sięgniesz po charakterystyczną dla sprzedaży targetowej wypowiedź jak np:

  „Laryngolodzy potwierdzają: ta metoda pozwala w 100 procentach zregenerować wieloletnie ubytki słuchu, pomoże odbudować zniszczone od hałasu komórki słuchowe, usprawnić ich działanie aż 15 krotnie, zwalczyć skutki głuchoty, wyeliminować ich przyczynę i zapobiec nowym ubytkom, także podczas snu. Już ponad 270 536 osób z niedosłuchem porzuciło drogie i nieskuteczne rozwiązania na rzecz metody Petera S, szwajcarskiego astrofizyka, który bezbłędnie posługuje się trzema językami, w tym migowym. To on wynalazł antidotum na głuchotę pozwalające ją leczyć w cztery tygodnie za 1/100 ceny aparatu słuchowego”.

  to bez problemu zauważysz, że premier jedzie na tym schemacie.

  Powyższy cytat od wywiadu z premierem zamieszczonym w Rzepie różni się tylko dwoma czynnikami:
  Po pierwsze targetem nie są głusi czy niedosłyszący ale biznes żerujący na państwie.
  Po drugie wywiadu w Rzepie nie zastrzeżono dopiskiem „reklama”.

 276. @404
  6 września o godz. 9:36

  Masz rację jej głos nie jest ciekawy, ale to naprawdę mądra i oddana sprawie kobieta.
  Ona jest profesorem akademickim

  Myślę, że byłaby lepszym prezydentem jakieś 100000 razy, chociaż nie wykluczone, że ją niedoszacowałem 🙂 , ALE … pamiętam, że Nixon przegrał z Kennedym bo się spocił w trakcie „TV debate”. Więc te prawdziwe zalety o których piszesz moga nie mieć znaczenia, natomiast takie trivia jak głos mogą zdecydować.
  Nie wiem czy już nastał czas kobiet na stanowisko prezydenta w US. Chociaż jestem za tym, żeby No 45 przegrał z kobietą lub Pete Buttigieg. Byłoby ciekawie. Niestety na topie jest Biden i Sanders – obaj zbyt wiekowi – moim zdaniem.

 277. Jak ktoś nie sprawdza wypowiedzi polityków ,i wierzy w te strachy którymi tak lubią szafować jest nie ty6lko naiwny alei tez brak mu zwykłego rozsądku.
  Politycy PiS straszą katastrofą a tu artykuł pokazujący fakty w latach
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-straszy-sciekami-a-kiedy-prezydentem-warszawy-byl-lech-kaczynski-bylo-jeszcze/lk1e3p0
  Jakoś za poprzednich rządów PiS szczury nie zdychały

 278. GajowyM.
  6 września o godz. 12:34
  To co piszesz dotyczy ludzi posiadających domy i wille . mieszkający w mieście wywalają śmiecie do śmietników i śmieciarze je wywarza.

 279. Dlaczego w kraju katolickim kobieta nie może być proboszczem. O papieżu nie wspomnę. Tak sobie myślę czy to nie jest sortowanie za grzechy Ewy.Tak dalej być nie musi PO.

 280. Na konta podmiotów nie prowadzących działalności gospodarczej trafia 1,5 mld zł z zagranicy. Bank powinien zgłosić sprawę jako podejrzenie prania brudnych pieniędzy. Jaki w tym udział Ziobry. Ma tylko posprzątać sprawę podaną na tacy. Tak sobie myślę,że przed 13 będzie kolejne wypinanie piersi po medale.

 281. Panią Kidawę- Błońską można zrobić twarzą PO.
  Można wymienić delegowane do TV „gadające głowy”.
  Nic jednak nie zmieni się na średnich szczeblach struktur partyjnych.
  Ta sama mentalność działaczy, te same postawy, orientacja na „konfitury władzy”.
  Ktos ma pomysł, co z tym fantem zrobić?

  W Sejmie, ciemną nocą, zawisł sobie krucyfiks.
  Ileż kalumni, insynuacji, kłamstw, wysłuchał, padających z mównicy sejmowej?
  Rytualne „wartości chrześcijańskie” temu nie zapobiegły.
  Szacunku dla własnego symbolu religijnego, brak….
  To jest dopiero obraza uczuc religijnych……

 282. Święta prawda. Kto wie czy krzyż nie prowokuje jako mówienie do kamery.Niech ludzie widzą. Tak sobie myślę,może msza przed obradami a potem wyniesienie krzyża. Dla świętego spokoju.

 283. Bar Norte
  6 września o godz. 14:18

  Mój komentarz
  Bar Norte, dokładnie tak. Mateusz mówi do targetu.

  Język PMM, to język korporacyjnego departamentu reklamy. Gdy czytam jego oświadczenia, to jakbym studiował początek instrukcji obsługi dowolnego sprzętu AGD.
  Dziękujemy za nabycie naszego sprzętu, nasz aparat, zmywarka, lodówka, itp., to wynik pracy dziesiątków specjalistów w służbie klienta, dla jego wygody, komfortu i satysfakcji zastosowaliśmy najnowocześniejszą metodę podwójnej selekcji sygnału zwrotnego, która pozwala sterować procesem efektywnie i przystosować go do każdego materiału pranego. Doskonalimy wciąż nasz wyroby, zwiększyliśmy obroty i w wyrobie naszym będziesz mógł w 100 % uzyskać eliminacje wilgoci (zakalca, twardości, hałasu), itd.

  Albo teksty na witrynach firm w internecie w dziale „misja”. Ileż tam jest wspaniałości, bezinteresowności, służby dla klienta, solidności, poświęcenia firmy dla ludzi, wyjątkowych wysiłków, wynalazków, nieustającego naprawiania rzeczywistości i przepięknej współpracy z odbiorcami produktów.

  Masz słuszność, Morawiecki wyrósł zawodowo w takich okolicznościach, on jest cały wdrukowany, zadrukowany takimi odruchami, obyczajami, samochwalstwem, udawaną uczciwością, perfidią i cynizmem – przedstawianiem siebie jako sługi narodu.
  Pzdr, TJ

 284. @Gekko, 20:28, wczoraj
  Drogi ‘Gekko’, dziękuję za kartę klubową, różne jeres pijałem w Hiszpanii, Hiszpanie ostrzegali – ‘stasieku’ nie mieszaj, to lubi być pite solo, mieszałem jednak, łeb pękał często nieznośne.
  Dodam ze wstydem, że przed przygodą hiszpańską myślałem, że sherry to patent angielski.

  Jako, że leżę odłogiem, (żona u córki z wnukiem do 19:00), wybrałem się do pizzerii/restauracji pod domem, to miejsce w dużej galerii w której robimy bieżące zakupy i mijamy przeszklowe wnętrze bez zainteresowania.
  Pizza okazała się boska, (wegetariańska), a w sąsiedztwie (1m) jadł coś przepysznego były ambasador USA Stephen Mull. Miał gadatliwego rozmówcę, było dużo żartów i śmiechu.
  Po pochłonięciu 4/5 porcji, patrzę, a tu idzie koło mojego stolika Rysio P. z piękną, młodą panią (to nie była narzeczona/żona?). Siadają niedaleko, na ogródku.

  Kiedy zadzwoniłem do żony z wrażeniami, ta zareagowała: „toś nie wiedział, że to prestiżowe miejsce spotkań?”.

  Jeszcze 15 lat temu znałem wszystkie, dobre rest. w Warszawie i innych metropoliach.
  Teraz kupuję „na wynos” bagietki w snobistycznej, milenialsowej brasserie przy pl. Unii i nie wiem co mam pod nosem.

  Drogi, „barokowy” (© Lewy) ‘Gekko’, powiedz proszę jak żyć?
  PS
  Czekam na refleksje blogowe po parteitagu KO.

 285. Podobnym językiem posługiwał się Kalibabka uwodziciel. Nawet nie domagano się jego ścigania bo jak on pięknie mówił. Tak sobie myślę,że seniorzy tak kupują „cudowne” garnki i materace i dają pieniądze na „wnuczka”.

 286. zetus1
  6 września o godz. 9:51
  ,, Wymień proszę, kto i co cenzuruje w amerykańskich mediach.”

  Oglada Pan programy Johna Olivera, wiec jest Pan inteligentnym czlowiekiem.
  Prezenterzy i komentatorzy wiadomosci w CNN i MSNBC nie beda krytykowac Wojny Osiemnastoletniej w Afganistanie ani uzalezniania amerykanskiej klasy pracujacej od lekarstw przeciwbolowych, bo zatrudniajace ich za 7 milionow rocznie korporacje zyja z reklam firm zbrojeniowych i farmaceutycznych.
  Nie gryzie sie reki, ktora karmi.
  Prosze jeszcze sprobowac Redacted Tonight.

 287. Bar Norte
  6 września o godz. 14:18

  Krzywousty powinien jeszcze rozdawac szklane paciorki i wode ognista.
  W koncu wladza chce nas zmienic w Druga Ameryke.
  Na zakazone ospa koce przyjdzie czas pozniej.

 288. https://journal-neo.org/2019/09/04/wests-fake-news-begins-to-backfire/
  =========

  Poważne kraje bronią swojej przestrzeni informatyczno- informacyjnej, nie pozwalając panoszyć się obcym firmom i obcej narracji.
  Zdominowanie przekazu przez INNYCH, rodzi okreslone konsekwencje…..

 289. „Przeżyliśmy komisarzy sowieckich i zapewniam że przeżyjemy również pana” powiedziała wczoraj do Timmermensa, euromenda Kempa na forum parlamentu europejskiego. Przeszło bez echa. Wstyd i hańba! Pisowcy europosłowie rozbijają Europe bardziej skutecznie niż Trump, Putin lub BoJo. Jakich to komisarzy przeżyła ta menda? Sowieccy komisarze prześladowali głównie zbrodniarzy zwanych teraz żołnierzami wyklętymi. Zniknęli oni w roku 56. Po tym nastała Polska bardziej wolna i niepodległa niż dziś. Polscy budowali i odbudowywali, tworzyli i uczyli się, przeżywali głęboko kulturę i sztukę. Żyli spokojnie pewni swojego jutra. Dziś upadającym krajem rządzi sitwa złogów posolidarnościowych typu Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Gowina i rzesza głupców, nieudaczników i gnid pokroju Kempy.

 290. Kiedy pani premier odwiedzi braci Moskali. Kiedy zlikwiduje bezdomność. Kiedy zlikwiduje lekcje w domu i plecaki szkolne oraz zapewni bezpłatność całego wyposażenia. Czekającego w obowiązkowej szkole. Czy militaryzacja państwa to jak potrzeba chleba czy raczej igrzyska. Jak plansza z ołowianymi żołnierzykami . Świątynia Opatrzności i datki na KK mają chronić państwo. Tak sobie myślę,że program PO to odgrzewane kotlety-slogany jak zdrowaśki. Gdzie są konkretne projekty ustaw…Manifest PKWN to były konkrety !

 291. From the beginnings of time there have been humans who have wanted to know the truth about things. Truth was the purpose of early philosophy. The scientific revolution gave humans a chance at some natural truths, and they had to be fought for. Today money is the main determinant of “truth.” “Truth” is what money says, and money has the power to enforce “truth.” Real truth, such as I attempt to tell, is not welcome today by any government or ruling interest anywhere in the Western World or in those countries that have been corrupted by the Western World. Indeed, the enemy of truth today is no longer in Moscow or China. The enemy is in Washington, New York, and Hollywood, in CNN, MSNBC, NPR, New York Times, Washington Post, and in the universities and scientists who lie for money, and in the superrich who control these entities, including Congress, the Executive Branch and Oval Office, and Judiciary.
  https://www.unz.com/proberts/will-the-matrix-prevail-2/
  ==========

  Prawda jest niemile widziana przez rządzących……

 292. Tusk podżegał do niepłacenia abonamentu. Seniorzy nie płacili bo obiecano „amnestię” abonamentową. A potem byli ścigani za 5 letnie zaległości przez Urzędy Skarbowe. 13 dla emerytów od Kaczyńskiego to było koło ratunkowe dla zadłużonych. Tak sobie myślę,że inne błędy PO i PSL podpowiadają karencję sprawowania władzy przez formację. Bo władza demoralizuje co było widać. Hunwejbini dają pieniądze nie wykluczone,że z niskich pobudek ale suweren bierze zanętę po wyposzczeniu przez poprzedników. Wystarczyło też nęcić nie słuchając Rostowskiego.

 293. kooperatywaMandragon

  „wladza chce nas zmienic w Druga Ameryke”

  W tym przypadku premier wypowiada się dość oględnie. Raczej podkreśla swój prounijny entuzjazm. Oczywiście z perspektywy pierwszoligowego gracza, bo jakby inaczej.

  A jest o podwyżkach cen prądu o których pan kiedyś pisał. To znaczy o braku w przyszłorocznym budżecie środków na dotowanie cen energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. Tak z tej sytuacji premier Morawiecki wybrnął:

  „red Chrabota: Jaka będzie skala podwyżki energii w przyszłym roku?

  premier Morawiecki: Na razie, jak pan by zerknął do aktualnych statystyk GUS-u, mamy obniżkę o 6,4 proc.

  red Chrabota: Ze względu na zamrożenie. Pytam o rok przyszły.

  premier Morawiecki: Wszystko zależy od cen certyfikatów, a to jest trochę wróżenie z fusów. Na razie jesteśmy w bardzo dobrym położeniu jeśli chodzi o ceny energii.”

 294. Pewnie Morawiecki miał na języku a u was biją Murzynów. Tak sobie myślę,że odpowiedz nie była katolicka. Od katolika wymagaj więcej.

 295. tu piszą że ta szyja nie jest już taka smukła i jeszcze zdjęcia prezentują na potwierdzenie. Czy M. Kidawa-Błońska uprawia sabotaż?
  https://opinie.wp.pl/wroblewski-malgorzata-kidawa-blonska-rozczarowala-koalicja-obywatelska-wciaz-nie-ma-lidera-opinia-6421572191000193a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPOpinie-Push

 296. @Symetryczny – pełna zgoda. B.Kempa urodziła się w 1966r. i łże, podobnie jak wszyscy popijający ocet w czasach PRL.

 297. @GajowyM.
  Poważnie. W poleconym artykule matka niemowlaka ubolewała że nic nie wiedziała o uzależnieniu a dziecko przeżywa męczarnie odstawienia. Zauważ – kobieta w ciąży idzie do lekarz i pierwsze pytanie od pielęgniarki brzmi: ” jakie leki Pani zażywa?”. Następnie ginekolog lub położna czytają wszystkie informacje o pacjentce i stwierdzają że wszystko jest OK.
  Polscy lekarze w większości są wierzący i lubią upewniać się że Bóg ludzi doświadcza.

 298. @404, nie pamiętasz bo i śmieci było niewiele, nawet popiół znajdował zastosowanie do wysypania ścieżki zimą. Było ekologicznie. Teraz mamy 3 kubły na śmieci w tym jeden na opakowania i właśnie ten niebieski jest przepełniony, nikt nie zauważa że to producenci opakowań zwyciężyli wojnę.

 299. patrze na te bajke tutaj, patrze i widze tekle, filipow co nie miara, ale gucia i maji nie uswiadczysz;

 300. zagadka!
  „prawdziwy polak (wyznania mojzeszowego)”, jesli kto zgadnie gdzie ja to wyczytalem, ma u mnie but w butonierce;

 301. dla jobrave smutna wiadomość o idolu:
  https://www.youtube.com/watch?v=hlzs0buXR8w

 302. Wojciechowski , polski kandydat na komisarza do spraw rolnictwa w UE podobno także nie brał tak dokładnie z dietami i kosztami podróży i kasował za dużo z unijnej kasy . Teraz ściga go z tego powodu „Olaf” urząd do ścigania korupcji UE. Wojciechowski już zwrócił z tego powodu UE 11 000 €, ale to podobno nie jest wszystko.
  To kolejny PiSowiec , któremu się wydaje , że mu się należy.

 303. @żabka konająca, 6 września o godz. 18:50

  Ja znam raczej (osobiście) historię narkomanki, która urodziła uzależnione dziecko. W czasie ciąży zażywała metadon, bo całkowite odstawienie narkotyku groziłoby większymi problemami, niż terapia zastępcza. Dziecko po urodzeniu przeżywało potworne męczarnie i proces odzwyczajania go był tylko możliwy poprzez malejące dawki morfiny.
  Dziś dziecko ma ok. 12 lat i rozwija się normalnie, matka nadal na metadonie. Ojciec dziecka, który miał kolejne epizody narkotykowe, zmarł przed kilkoma miesiącami na zawał.

 304. Kandydatura Wojciechowskiego wskazuje na , że w PiSie nie znaleziono już nikogo, kto byłby uczciwy , bo gdyby takiego mieli, to by go przecież wystawili ?

 305. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  6 września o godz. 18:16
  „Hunwejbini dają pieniądze nie wykluczone,że z niskich pobudek ale suweren bierze zanętę po wyposzczeniu przez poprzedników.”
  ………………..
  Celna uwaga, było „dać” cokolwiek, a nie narzekać, że „pinidzy ni ma, jak były. Bo ile czasu można pościć?

 306. Tusz po ofiarnym akcie nabycia gazety jezdniom kupna trafiuo mie, że dla gości Polityka jezdz ciue za bynajniem droga.

  Nie tylko @Lewy nie kupa Polityki, ale i ona mu nie buli.

  No i mamy sukcesję ekologiczną ruderalnych na zdegranowanych.

  ***

  Politykę warto kupac i cytac. Ja nie wedziol, że w dychaniu jezd IQ.

  Ja myźlau rze to inna ladacznica.

 307. @Gekko

  Tuż po wykonaniu ofiarnego aktu kupna gazety trafło mie,
  że łącząca nas zagadkowość może się brać z drożyzny.

  Nie tylko dla @lewy’go tygodnik Polityka jest za drogi i wogle, to jezd straszna drorzyzna – a na autostradach to już rozbuj w bialy dzien i czarna noca.

  Times jest zlosliwa i nic o panoszeniu się u nas starszych sisters nie hce PiSac.

  Bendzie jasniej! Zara do jasna holera! Palim się?

 308. Albowiem niestety bynajmniej na arabach to łone g… znajom bo to ladyno!

  https://www.youtube.com/watch?v=KTk7RXWeLN0

 309. Bar Norte , 18:20

  Kanapowa Lewica domaga sie od wladzy wyjasnien w sprawie zakupu systemu szpiegowania prywatnych komputerow, i telefonow komorkowych, uzywanych przez rezimy naokolo swiata do inwigilacji opozycji.
  Internacjonalisci POPiS milcza jak zakleci.
  https://strajk.eu/lewica-czy-rzad-prowadzi-nielegalna-inwigilacje/

 310. Nawiązując do @stasieku spowiadającemu się blogowi i żonie z nieumiejętnego pijaństwa, postanowiłem wyjaśnić trójskladniową mieszankę temp i rytmów:

  g..u..z..d..r….a + żonuś + wiadomości TOKFM

  https://www.youtube.com/watch?v=I1Hi3VswKg8&feature=plcp

  Jasne? Zmniejszyć ściemę?

 311. kooperatywaMandragon

  „Kanapowa Lewica domaga sie od wladzy wyjasnien w sprawie zakupu systemu szpiegowania prywatnych komputerow, i telefonow komorkowych, uzywanych przez rezimy naokolo swiata do inwigilacji opozycji.”

  Bądźmy precyzyjni. Jako pierwsza domagała się wyjaśnień Najwyższa Izba Kontroli, która ten zakup wykryła i na podstawie dokumentacji doszła do wniosku, że dokonano go z naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.
  Lewica ten temat po prostu politycznie grzeje co moim zdaniem nie ma większego sensu ponieważ powszechna inwigilacja, w takiej czy innej formie, po prostu od lat jest faktem. Zresztą postępy inwigilacji, w miarę oddalania się od okresu historycznego w którym była dotkliwa, cieszyły się rosnącą aprobatą społeczną wynikającą z infantylnego przekonania iż nas to nie dotyczy – jak sobie przypominam.
  Dlatego teraz, gdy system nieuchronnie nabierać musi cech policyjnych, załamywanie rąk nad inwigilacją tchnie rozbrajającą politycznie naiwnością.

  O tym trzeba myśleć wcześniej.

 312. wiesiek59
  6 września o godz. 17:56
  „Właśnie doszedłem do wniosku, że „inteligentny Amerykanin” jest oksymoronem. ”

  Szkoda, że tak późno! Bo do tej pory ten brak inteligencji w społeczeństwie jankesów spowodował zniknięcie z powierzchni ziemi, milionów istnień.

 313. kooperatywaMandragon

  W uzupełnieniu mojego komentarza z 22,03

  Proszę przeczytać tekst zalinkowany poprzedniej nocy (komentarz z 23,12) przez remma. Zaznaczam, że mam podobne jak remm wątpliwości co do wiarygodności źródła.
  Tym niemniej, biorąc pod uwagę polityczne realia, ta historia może być prawdziwa. Inaczej mówiąc – w politycznych realiach kraju przedstawiony ciąg zdarzeń nie dziwi. Po prostu to jest możliwe.

 314. Koala psuje się od głowy. Ruszania.

  Mam przed sobą cały dziadowski wór spostrzeżeń i refleksji, bo jako uznany na blogu globalista, ruszałem ostatnio (za radą red. Passenta) głową w terenie, prowincjonalnym.

  Zacznę, że może państwo (komunę maglarsko-łubiankową przepraszam za wykluczenie, wyrównującego szansę w azbestowych ele-mele-dutkach transferu rubelkowego nie będzie, spocznij) nie wiecie o tym, że jest taka prowincja nauk, która wie co myślimy, jeśli tylko szczerze, jak na spowiedzi ankieterskiej, powiemy jej z JAKIM ZWIERZĄTKIEM kojarzy się nam COŚ. Albo ktoś.

  Na przykład tutejsze Gekko (zaraz będzie tez Koala) – z jakim zwierzątkiem Wam powinno się kojarzyć? Myślicie że z wilkiem? (inteligentni wiedzą dlaczego).
  Otóż, nie; Gekko od dziś powino Wam się kojarzyć z DUMĄ, Marcinem, szefem Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS).
  Duma ta bowiem ogłosiła to samo co Gekko, wskutek badań co prawda, a nie przenikliwości, lecz co tam.

  Mniej więcej, tak:
  Niemała część elektoratu opozycji nie ma zamiaru iść na wybory, bo KO ko…jarzy się jej z KOALĄ – a oczekują TygrysówEuropy.
  Można przeczytać tu: De(mo)bilizacja Wyborców Opozycji

  Od dzisiaj (chociaż nie wiecie, że od dawna) czytając Gekko kojarzcie nieodpracie – Dumę, albo choć Pumę (czy Ibrisa). Mam nadzieję, że dumy z pazurów na tym skojarzeniu nie stracę.

  Nb Koala to gatunek na wymarciu, bo głowę ma od ruszania do głaskania i słitfoci, aż się tej Koali Cioci Bronki oczko kaprawo do elektoratu urywa…
  +++
  Przy okazji, zauważyłem kilka eleganckich, kulturalnych postów napominających maglarstwo aby szambo skierowało w inną rurę, ruchem głowy dajmy na to.

  Jak to na kolacji u Cioci, apel przeszedł, bulgocąc w rurze rwącej tym bardziej, niby po naciśnięciu guzika spłuczki.

  To jest, peszepaństwa metamodel ępiryczny trzynastego.

  Zapisać, bez wężyków, powtarzać trzy razy przed snem wyborczym wiecznym.

  Dalsze wieści może w odcinkach?
  – – –

 315. Wiesiek wel Optymak
  Z twojej perspektywy napewno wszyscy Amerykanie są głupi, a ty jesteś mądry . Niestety doświadczenie mówi coś innego . Amerykanie to niestety wciąż jeszcze najbardziej innowacyjny naród na świecie , z ktorego przychodzi większość noblistów i niezliczone patenty. Ale jak twierdzisz , ze nie ma inteligentnych Amerykanów , w twoim niepowtarzalnym rasistowskim stylu , to będziesz wiedział co piszesz ?

 316. Na odcinku rury

  W dniu dzisiejszym (a jakże), smród z rury opanował Bielany i Żoliborz, przemijając z wiatrem od Młocin.

  Studia dzielnicowe w Maistku z Rurą przeprowadził na blogowe pocieszenie sam Gekko, swą inspekcją paraliżując pisią rurę, aż jej modo: Gdula profesurą spust zatkała.
  Gdulę zatykającą sam dziś widziałem w tvn, a mowa Jej od skryptów depreswazyjnych Morawieckiego (aplauz za trafne uwagi @BarNorte/@tejot) tym się różniła, że miękcej, zręczniej i jakby z dobrze wyuczonej na komisjach doktoranckich celujących ku habilitacji, wytrenowana.
  Treść niemniej kontentowo zatykająca pory umysłowe tak samo.

  Ciocia Bronia wysupłała i zagrała z arystokratyczną manierą spod spódnicy (czy mównicy) ANTRAKT, bo tyle ma zaprogramowane w PROGRAMIE.
  Sam widziałem ten pokaz iluzji, od pasa w górę.

  Cinema verite, albo złodzieje rowerów.

  Znajomy wspomniał mi dziś przy wspólnym spożyciu kremu sułtańskiego z polokoktą, że w dniu wczorajszym zaczepiła go pędzącego rowerem do pracy, w renomowanym plenerowym salonie Warszawy, zwanym patelnią, jakaś kolejna kobiecina, chcąc wcisnąć mu w rękę ulotkę.

  Wzrok spuszczony, paletko letnie, znoszone, widać że sterana i poniżona nadzorcą, co zza węgła kontroluje, czy baba wciska, czy się op..dala.

  Tak mu to wyglądało, a dopiero na schodach (kto dowcipny zna efekt schodów, czyli spóźnionego zajarzenia riposty) z tym rowerem do metra dotarło do niego, że prezentowano mu bezskutecznie ofertę Pani Lubnauer, własoręcznie.

  Numer 2 na liście, utajnionej w pdf-ie (guzdra, wyjaśnij im) na stronie. Internetowej. KO.

  Gdyby istniała litość boska, należałoby ją rozpylać nad patelnią i Polską, jak gołębice – zarazki.
  – – –
  Wydaje mi się, że przy tym reszta też na drobne.
  Drobranoc. Polsko.
  – – –

 317. @Bywalec 2
  6 września o godz. 23:21
  Nie wiem, czego ty jesteś bywalcem, ale na pewno nie tego, co trzeba.
  I ani Wiesiek, ani vel („wel”) Optymatyk nie są autorami tych słów tylko autor z linka podanego przez Wieśka https://www.unz.com/proberts/will-the-matrix-prevail-2/
  Czytaj ze zrozumieniem i nie pieprz głupot. Jeśli nie wiesz, o co chodzi, to najlepiej nie zabieraj głosu.

 318. Pollster dla „Super Expressu” pokazuje, dlaczego większość wyborców głosuje na partię rządzącą.
  Sondaż przeprowadzono wśród osób, które deklarują poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Respondenci mieli wskazać 3 powody swojego wyboru.
  Okazało się, że przyczyn tych jest wiele. Najczęstszą odpowiedzią była „dbałość PiS o zwykłych ludzi i wyprowadzanie Polski z biedy” – wskazało ją 41 proc. ankietowanych. 30 proc. stwierdziło też, że politycy PiS „są uczciwi i robią porządek z aferami, które pojawiły się za rządów poprzedniej władzy”. 28 proc. stwierdza, że partia Kaczyńskiego doprowadziła do rozwoju polskiej gospodarki, wprowadziła 500+, a także „broni polskich interesów”. 25 proc. Polaków zauważa, że partia rządząca chroni polskie zwyczaje i wartości. „Dobre i sprawiedliwe rządzenie” dostrzega 18 proc. ankietowanych. Tyle samo uważa również, że „PiS to mniejsze zło”. 13 proc. badanych uznało, że za rządów PiS łatwiej o pracę. W badaniu zawarto jeszcze kilka innych odpowiedzi, które wybrało od 10 do 3 proc. 8 proc. respondentów wyznało, że „za rządów PiS nie czuje upokorzenia”.

  Czyli generalnie PiS popierają durnie nie umiejący samodzielnie szukać faktów i wierzący w propagandę partyjną
  Jak wynika z ostatniego raportu GUS, w Polsce rośnie skrajne ubóstwo. Świadczenia i zasiłki, a nawet 500 plus wcale nie zmieniają sytuacji tych, którzy żyją za 6 zł dziennie.
  Afera goni aferę https://www.wykop.pl/wpis/41467835/spis-wszystkich-afer-pisu-oraz-dane-i-statystyki-n/
  rozwój gospodarki to trudny do oceny temat i tę grupę popierających nie można uznać za durni PKB rośnie , ale jaki szalone rośnie zadłużenie z którego jest finansowany. Czyli szybko przejadamy pieniądze , a to wróży katastrofę w przyszłości
  „Dobre i sprawiedliwe rządzenie” toż to kpina z rozumu i suwerena. Sprawiedliwe jest łamanie konstytucji , prawa, korumpowanie sędziów, niszczenie ludzi itd.

 319. stasieku
  6 września o godz. 16:05

  Stasieku, cieszy mnie niezmiernie że w galeriach osiedlowych Waszej Prowincji galernicy wreszcie fasują przyzwoite im jadło, a nawet odwiedzają ich Twarze (tzw. ‚ryje’, a nawet Rysie) Armii Zbawienia, z akcją afirmatywną.
  Też uważam, że jak się ma wózek pełen promocji, to trudno z nim lecieć do lokalu.
  Wiem to od mojego wózkowego, co mi przejada wszystkie korpo-bony z sodexho.

  PS Drogi stasieku, nie turbuj się, ja po prostu zartuję nie z Ciebie bynajmniej i niepodważalnego wykwintu, ale z elektoratu, co rozkoszy życia i kultury ARYSTOKRACJI, w tym smaku, nijak nie umią same sobie wybrać.
  Nawet na imieninach u Cioci.
  Ukłony w lansadach.

 320. Zeszyta humora analityka blogenensis.

  Okazało się, że przyczyn tych jest wiele.

  O tym trzeba myśleć wcześniej.

  Po prostu to jest możliwe.
  – – –
  Czy czytają nas spit-donorzy Szóstki Przewodniczącego Klubu Orzeł?
  Czy Orzeł wylądował?

 321. Optymak wel Wiesiek
  A wiec ty sie od tego cytowanego przez ciebie bezsensownego twierdzenia , że „inteligentny Amerykanin to oksymoron” odżegnujesz ?

 322. Sprawozdawca sportowy w czasie odbywającego się półfinałowego meczu tenisowego w US OPEN: jak mógł wygrać tego seta Rosjanin skoro statystyka wskazuje wyraźnie na Bułgara
  Aktualnie trwa drugi set, bardzo wyrównany

 323. @Bywalec 2
  7 września o godz. 0:01
  No widzisz? I znowu nie zrozumiałeś. No i co z tego, że tyle nagród Nobla, skoro demokracja usiana niszczeniem kolejnych krajów i hekatombą ludzkich istnień?
  Rozwój przez ROZBÓJ!
  Polecam książkę Howarda Zinna „Ludowa historia Stanów Zjednoczonych…” może cokolwiek pojmiesz. Ale uwaga, cholerna „cegła” prawie 900 s.
  Bywaj!

 324. Wiesiek wel Optymak
  Jesteś żałosny . Najpierw wypisujesz bzdury , że wszyscy Amerykanie są głupi, a potem w charakterystyczny dla ciebie sposób szybciutko zmieniasz temat . Ta idea, aby stworzyć sobie samemu klakiera na blogu, z braku dostatecznej akceptacji na blogu , to już jest tylko smutne.
  Bywaj !

 325. Świetna gra obu tenisistów też w drugim secie, ale przełamanie i 2:0 dla Medvedeva

 326. @Bywalec 2
  7 września o godz. 0:20
  Niczego nie zmieniłem, jedynie na nadążasz i wymyślasz na poczekaniu dwoistość mojego nicka. Masz dowody? NIE i nigdy nie będziesz miał, z prostego powodu, Wiesiek i ja to nas dwóch, a nie jeden.
  Bywaj, gdzie trzeba!

 327. Porażka hunwejbinów uderzy w KK. Taka idzie propaganda. Czy suweren parafialny dopuści do łez proboszcza. Oto tajemnica wiary,że z takim suwerenem można wyborcze konie kraść. Tak sobie myślę,że po 13 polityczne Guantanamo nam nie grozi.

 328. @kooperatywaMondragon, Skad ty masz takie wiadomosci, z tych satyrycznych programow niszowych? Bo mijasz sie z prawda piszac, ze ani CNN ani MSNBC nie beda mowic o uzaleznianiu klasy pracujacej ( co to za klasa?) od opioidow. Trabia o tym na okraglo!!! Nie tylko w wiadomosciach codziennych: kto komu wytoczyl proces, ile pozwow zbiorowych ( na dzien dzisiejszy 200), ile juz musi zaplacic jakas firma ( doslownie w ostatnim tygodniu poinformowano ile ma zaplacic firma Purdue zaledwie w jednym stanie i w jednym procesie i ze Johnson @W Johnson idzie na ugode pozaprocesowa). Ponadto ciagle sa programy publicystyczne w tym temacie, a to o weteranach uzaleznionych, bo zaczelo sie od przewleklych bolow, a to o epidemii w ubogich stanach, czy poszczegolnych miastach. Omal zawsze, kiedy jakis kandydat dostaje pytanie z sali jedno jest od stroskanego czlonka rodziny, ktory w ten sposob stracil kogos bliskiego. Trzeba miec duzo zlej woli, albo beztroski za rzucane slowo, zeby napisac to co ty.
  @tejot, @Bart Norte. Zazdroszcze Wam, ze mozecie analizowac wystapienie premiera Polski pod wzgledem intelektualnym, stylu, zaszlosci z poprzedniej pracy, targetu, czy co tam… Co moga analizowac sluchacze wystapien nr 45, czyli fryzury . Specjalisci ustalil, ze slownictwo ma na poziomie 4 klasy, uzywa szesc przymiotnikow, ponadto jak na dzien dzisiejszy wyglosil kilkanascie tysiecy klamstw, konfabulacji i nieskonczonego chamstwa. Oczywiscie on mowi do swojego targetu, ktoremu to pasuje. Do innego nie umie. Dlatego tak bardzo zmeczyl sie w Europie, gdzie nie stykal sie ze swoim targetem i uciekl na pola golfowe. A wy wkolo, ze obrazil Polske. Kogo on nie obrazil. „Takie zescie delikatne”?!
  @404, @Zetus1 . Niestey musze doniesc na Elizabeth Warren, ktorej jak na razie rowno kibicuje z Sandersem. Otoz dwa dni temu odbyla sie na CNN debata kandydatow demokratycznych w sprawie zmian klimatycznych. Ogladalam przez 10 min. tylko E. Warren. Marny ma glos, ale chyba pracuje nad jego ustawieniem, ale co innego mna poruszylo. Mloda dziewczyna z gor Appalachow, znanych z zapasci gospodarczej i wlasnie uzaleznienia od opioidow zadala jej pytanie, jak chce rozwiazac probelm gornikow z West Virginia i innych obszarow kiedy kopalnie wegla zostana zamkniete. No to ona zaczela nawijac dlugo same komunaly o greedy korporacjach, nawet prowadzacy debate usilowal ja naprowadzic na wlasciwe pytanie. Niewiele pomoglo, poza ogolnikami. A gornikow z West Virginii interesuje z czego po zamknieciu kopaln beda zyc? Potem bylo jakies inne pytanie, a ona znow o tych korporacjach i tak sie zapedzila, ze powiedziala cos takiego: zeby ludziom nie wciskac kitu o plastikowych slomkach, czy torbach, bo….znow to samo… Ona chce dobrze, ale widac nie ma pojecia o niczym poza tymi korporacjami. A przeciez odpowiedzialnosc za planete ponosimy wszyscy, tez ci co uzywaja slomek plastikowych i nie biora plociennej torby do sklepu. Rozgrzeszyla nas maluczkich? Szkoda, zeby te jej opinie do niej przylgnely. Nie wiem co mowil Sanders, jesli on tez nie moze wyjsc poza wine koroporacji w sprawie srodowiska to niedobrze..

 329. Medvedev wygrywa z Dimitrovem w półfinale US Open 3:0
  Jestem pewny

 330. zyta2003

  „A wy wkolo, ze obrazil Polske.”

  Nigdy nie pisałem, że obraził Polskę. Nawet mi to do głowy nie wpadło. Abstrahując już od tego, że Polski w rozumieniu kraju czyli „zamieszkałego terytorium stanowiącego całość gospodarczą i polityczną” się nie da obrazić. Terytoria się bowiem nie obrażają.

  Mało, przyjąłem z ulgą odwołanie tej wizyty pod pretekstem ataku huraganu Dorian.
  Między innymi z powodów o których napisałaś.

 331. Kidawa tekstami przypomina szefową Williamsa ile wysiłku kosztuje utrzymanie ostatniego miejsca w F-1. Bo po czynach nie poznacie. Pytanie zasadnicze czy jest w PO banderowska farma trolli. Tak sobie myślę,że PO nie ma skutecznego pomysłu na rządzenie. Ale nie będę kopał leżącego na własne życzenie. Poziom rusofobii w PO jest porażający. To jest stan umysłu tej formacji. Można klikać w dół sieroty polityczne. Wasz polityczny burdel se ne vrati ! Z bożą pomocą. Miałeś chamie złoty róg !

 332. Co to jest klin?

  Klin w Polsce jest jednym z największych wśród krajów OECD. Osoba zarabiająca dziś płacę minimalną – 2250 zł brutto miesięcznie – otrzymuje na rękę 1634 zł, pracodawcę zaś kosztuje 2711 zł. Klin podatkowy wynosi przeszło 1 tys. zł. Platforma chce, by każdy pracujący zarabiający mniej niż dwukrotność płacy minimalnej (czyli połowa wszystkich pracowników) otrzymywał od państwa dodatek pieniężny.

  Dla osób z wynagrodzeniem minimalnym będzie to 500 zł miesięcznie, czyli na rękę taka osoba otrzyma 2134 zł. Za każdy 1 proc. wzrostu wynagrodzeń dopłata będzie zmniejszana o 1 proc. Na przykład – jeśli ktoś dziś zarabia 2475 zł brutto (1791 zł netto), czyli o 10 proc. więcej niż wynagrodzenie minimalne, otrzyma dodatek w wysokości 450 zł, czyli jego dochody netto wyniosą 2241 zł. Przy wynagrodzeniu dwukrotnie większym od minimalnego dopłata od państwa znika. Dopłata sprawi, że klin podatkowy w grupie nisko zarabiających będzie jednym z najmniejszych wśród krajów OECD. Degresywna stawka dopłaty uniemożliwi przerzucanie na państwo kosztów wzrostu płac. Pracownik będzie się domagał od pracodawcy wyższych wynagrodzeń – proporcjonalnych do wzrostu wydajności pracy – gdyż to, co straci na dopłacie od państwa, będzie wielokrotnie mniejsze niż to, co dostanie od pracodawcy.

  http://wyborcza.pl/7,155287,25162500,platforma-stawia-na-wzrost-ale-zostawi-plusy-pis-u.html

  Proste. Ale jaka część tzw. elektoratu to pojmie? Klin kojarzy się ze stanem po wypitce. To polskiej demokracji nie jest radykalną rewolucją. „Radykalną rewolucją” jest „dobra zmiana” jak opowiada prezes Kaczorek. W tzw. kontekście polskim ten wywód jest „bez znaczenia”.

 333. „Opozycja ruszyła głową”?

  Jaka opozycja? Opozycja jest porozbijana mentalnie, kaźdy chce niby czegoś innego, udupienie kogoś i pokazania jakim się jest wycwanionym. Wystarczającej koalicji antyPiS z tego się nie uzbiera. Nawet jeśli miłośników PiS z tych i innych powodów jest od 40 do 45 procent, to większości stopującej PiS u bram III RP się nie uzbiera.

  I w ten sposób do władzy pcha się autorytaryzm. Wystarczy, że pojawi się polityk uparty i wygadany populistycznie, co nazywa się – charyzmatyczny, jakiś caudillo, il duce, führer, czy po naszemu prezes partii i zbierze około 40 procent rozochoconego poparcia i dostajemy Macierewiczów, Ziobrów, Morawieckich na usługach, oraz całą zgraję miernot, aferzystów, patriotek bez hamulców moralnych.

  Czy polska demokracja jest rodem z Zimbabwe? Bo jedna strona panicznie boi się debat przed kamerami, unika ich jak ognia, jak diabeł przed święconą wodą się kryje. Debaty zawsze były, w USA, w UK, w RFN, w III RP …

 334. @Gekko! Łobuzie!

  Wołasz mnie od tablicy do wzięcia kredy w łapę i do robienia beznadziejnego czyli tłumaczenia czegokolwiek komukolwiekom czy woda pływa pod górę.

  No to se weź i poznaj PRAWDĘ!!!

  polisz damaże fakekit

  Kto nie przewija, ten wie, że u kangurów deszcz pada w przeciwnym kierunku niż u Ochocian.

 335. @teo

  Być zproszonym do audycji Dominiki Wielowiejskiej to rzadsze niż asteroidy w Wiadomościach Google.

  O innej niż wielowsiowa szkole jednoczesnego czworobełkotu nic nie wiem.

  Ponoć na drodze w USA kierowcy doścignionemu na kolczatce spuszcza się spodnie.
  Jeśli jest dwukrotnie notowany ( tam zasięg jest nawet w metropolii a nie tylko w prowincji , więc zdalny sprawdzian jest gutokej ), to jest wieziony do aresztu.

  U nas spuszczenie spodni może ujawnić, że on jaj nie ma, a ona ma.

  Największą wartością Polaka jest pokazanie go w telewizornii.
  Rodzice sami pchają swoje dzieciaki w przed pedalskie kamery.

  Gdy takie podrośnie zakłada partię sprawiedliwego kapitalizmu i solidaryzmu z sukienkowymi. A przecież najładniejsze sukienki są w kwiatki i odziewają chłopski rozum.

  Bystrzaki z Wilanowskiej Specjalnej Strefy Bez Usług wożą dzieciaki do przedszkola w Piasecznie. Bo ich przedszkole stoi puste. Niektórzy są gotowi na zrzutkę. Ale z doświadczenia wiadomo, że zanim zrzutka dojdzie do pustego przeszkola to po drodze Grześ idący przez wieś poinstruuje gdzie trzeba zrobić dziurę w worku.

  No i przedszkolanka oszalała by gdyby zarobiła na wilanowskim dziecku krajową średnią na rękę, czyli więcej niż zaleca Kłamczuszek. Oddalibyście dziecko pod opiekę szalonej kobiety?

  Ne wystarczy szaleństw wiejskich ogrodzonych i bliskich willi Wiesława Na Skarpie?

  https://www.youtube.com/watch?v=mLgCMFT9ubc

 336. Bywalec 2
  6 września o godz. 23:21

  Artykułu Paula Craia Robertsa nie przeczytałeś.
  Pisze o celowym oglupianiu amerykańskiego społeczeństwa przez media.
  Fałszowaniu przez nie rzeczywistości.
  Rezultatem jest społeczeństwo MATRIXU.
  Niewielka świadomą część tego spoleczeństwa, odporną na propagandę, spotyka nienawiść ze strony reszty.
  Stado nie lubi outsiderów.

  Tłumaczenie czegokolwiek ludziom nie czytającym niczego, jest bezcelowe…

 337. …panie Danielu Brawo !!! i tak jedni kradli ( tak głosi plotka ) ci drudzy co sa teraz kradną ale dzielą się ( tak mówi lud ) igrzyska !!

 338. Krajanom mieszkającym w polskich prowincjach otaczających Pińczów już słonko by zaświeciło, gdyby nie Zachmurzenie duże.

  Zanim się zirytują pretensjonalnym chamstwem awatara wiesiek59
  uświadomię, że jest pewna trudność w czytaniu nut jakie śpiewała

  The Lady
  Alexandra Elene
  MacLean Lucas
  (Sandy Denny)

  mająca jeden z najpiękniejszych głosów jakie słyszałem w życiu.

  Gdy ona pięła się na szczyty, ja żyłem za żelazną kurtyną i zanim ta kurtyna rozpadła się Sandy utonęła w alkoholu.

  Nie wiem czy tam słychać, ale dziękuję ci Sandy. Mam niezły czas u siebie i wokół.
  Uwierz mi. W polityce robi się jeszcze wstydliwsze rzeczy niż śpiewanie na scenie w stroju oborowej. Ale to mija, a sztuka trwa.

  https://www.youtube.com/watch?v=n2xODjbfYw8

 339. @ teo (1:57 & 2:12)

  Po dwakroć: tak.

  a/ 38% PKB Polski wypracowuje 2 mln drobnych przedsiębiorców, podobnie w podatkach – utrzymują je łatwościągalne masowe daniny od drobnopłatnych etatowców, golonych daniną tak, że ‚zarabiają’ niczym romscy beggarsi na prowincji w Yorkshire.
  Reszta żeruje na ten koszt, dymając i gwałcąc fiskalnie bentos uczciwych i pracowitych głupków. Wyrazem tego jest zarówno skład jak i programy politycznych szajek w roli „partii”. Essencya gospodarki ekonoma z polokokty.

  b/ jedyna uwaga polemiczna: nie demokracja jest tu z Zimbabwe, a populacja, i to z okresu wspólnoty plemiennej pokaranej na wyrost feudalnym fornalstwem kruchcianej mentalności (co postrzega jako progres spłynięty z kropidła).
  Gadanie w polokokcie o demokracji i polityce BEZ wzmianki o KaKa-rtaginie do wyżęcia z korzeni, jest wyłącznie biciem piany na bąbelkach.
  – – –

 340. @ guzdra
  Dzięki za support przemawiający nawet do nerdów z epoki Kredy, rozkminka pedeefa jakże smaczna.
  Mam nadzieję, że dziś na prowincję z ochoty wiatry wieją bez składnika aromatu ruralnych o-młocin.
  Ozonowatego Marahadży życzę, z ukłonami w szapito-pas.

 341. Skopiowałem z sieci o panu Zbyszku
  abcd196407
  Nie przypisujmy plastelinie właściwości betonu. Zero nie jest rycerzem ciemności, z pokręconym ale jednak kręgosłupem. To słabeusz, tchórz, i pan nikt. Wystarczy zobaczyć go podczas publicznych wystąpień, te rumieńce, piski, niezborność w ruchach. Za fasadą jego mocarnego stanowiska czai się strach, trudny do ukrycia, i niepewność. Idzie jak walec, ale sam nie jest walcem, jest kierowcą walca. Tak jak i cała pisowska ekipa. Nikt, kto jest wewnętrznie mocny, stabilny, pewny swojej wartości i spokojny nie będzie paprał się w trolim gó…e, knuł, rył, wrzeszczał, szydził, zniesławiał czy nękał. To domena ludzi słabych, strachliwych, niepewnych, pozbawionych wewnętrznej siły. Tylko tacy ludzie używają metod zastraszania, opluwania i niszczenia innych, korzystając z uprzywilejowanego statusu (czy posiadania resortów siłowych) jaki dały im demokratyczne wybory; bez tego statusu są nikim. Dlatego warto popatrzeć na to zbiorowisko nieszczęsnych kreatur jak na społeczność słabeuszy, bo przecież odsłaniają się przed nami, pokazują swoje nagie dupy, i mimo wysiłków i pokrzykiwań, nie są w stanie ukryć, kim naprawdę są – zbieraniną zer. Gdyby tylko pojawiło się społeczne poruszenie ( jakim był KOD, spacyfikowany do zera), masowe protesty i gniew obywatelski, zostaliby rozbici w pył. Niestety, nasza aktywność, sprowadzona do szerowania memow na fejsie i pisania błyskotliwych komentarzy z wygodnych kanap naszych domów pozwala im na coraz większe odbieranie nam wolności.Wybory w październiku mogą usankcjonować tę władzę tchórzy, a wtedy będzie za późno, bo strach w połączeniu z bronią daje zawsze ten sam rezultat: krew na ulicach.

 342. Twój komentarz czeka na moderację.

  Komentu n/t publicystycznej stypy pod wezwaniem Cioci Broni nie będzie (w tej formie)
  – – –
  @ Lewy
  Ziobra są wygodne, jeśli połamane.
  Ten gość owszem, jest tak połamany małością i tchórzostwem, że zdolny do wszystkiego.
  My w polokokcie nie rycerze, my oracze przy pańskim stole pod sukienką Dobrej Pani i Pana Prezesa Klubu – Parafialnego, czy GS, wsio rawno.
  Czas by zmienić ekosystem bytowania, zanim on zmieni nas – już był.

 343. Schetyna powinien zająć stanowisko czy Jałta dalej jest podstawą ładu w Europie i co z Ziemiami zachodnimi po unieważnieniu Jałty przez Kaczyńskiego. Tak sobie myślę,że organizowanie wyborów na terenach niemieckich nie ma sensu. To jak Donbas czy Krym.

 344. GS,PSS,MHD,PKS…można mnożyć. Schetyna powinien wyjaśnić czy Lidl,Biedronka,Kaufland,Aldi…można mnożyć to transfuzja,która dzisiaj spowodowała drożyznę żywności np.pietruszka 20 zł. O zaniku handlu w stylu ..siekiera rąbanka..pod połą płaszcza nie wspomnę…Tak sobie myślę,że zniszczono sieć dystrybucji towarów i infrastruktury z PRL a wystarczyło cywilizować. Tusk i Schetyna podeszli do mienia z kasy podatników czyli naszego jak Kaczyński do pomników Żołnierzy Armii Czerwonej zburzyć. A potem poszli do Sowy na ośmiorniczki na toast za kamieni kupę… Oczywiście to złośliwość sprowokowana.

 345. Wiesiek
  Paul Craig Roberts sam był wydawcą „Wall Street Journal” i publicystom w nim oraz w „Business Week”, a także innych czasopismach. Nie sądzę aby przez całą swoją publicystyczna okłamywał i ogłupiał celowo Amerykanów.
  Faktem jest , że na stare lata zgłupiał i stał się zwolennikiem wszelkich możliwych teorii spiskowych, a przez to ulubieńcem rosyjskich mediów rządowych np. „Sputnik” których celem jest uprawianie antyzachodniej i prorosyjskiej propagandy. W każdym kraju masz mniej i bardziej obiektywne media. Ale żeby sięgać do tuby rządowej rosyjskiej propagandy , aby dowiedzieć sie prawdy , to chyba nie ?
  W Polsce także masz media , które służą jedynie propagandzie i ogłupianiu narodu. Jak to powiedział szef TVP : „ głupi lud to kupi” , mimo tego przesadą byłoby twierdzenie , że zaraz wszyscy Polacy są głupi, jak ty to uczyniłeś względem Amerykanów.

 346. Jeżeli przedstawiciel tzw.ciemnego ludu jak określa Kurski wyjedzie do USA to przestaje być ciemny. Tak sobie myślę,że jankesi to imigracyjny zbór ciemnych ludów. Teraz zbiorowa ciemność.

 347. J.e.s.t.e.m.__z.a.__g.ł.u.p.i.__i.__z.a.__s.t.a.r.y.__n.a.__r.o.z.w.i.k.ł.y.w.a.n.i.e.__k.a.p.r.y.s.ó.w.__m.o.d.e.r.a.c.j.i..

  D.z.i.ę.k.u.j.ę.__z.a.__g.o.ś.c.i.n.ę.__i.__z.a.__z.a.i.n.t.e.r.e.s.o.w.a.n.i.e.,__z.a.__w.y.r.a.z.y.__ż.y.c.z.l.i.w.o.ś.c.i.__o.r.a.z.__z.a.__w.y.r.a.z.y.__s.y.m.p.a.t.i.i..

  P.o.n.i.ż.e.j.__c.y.t.a.t.__m.e.g.o.__k.o.m.e.n.t.a.r.z.a.__z.__c.z.e.k.a.n.i.a.__n.a.__z.m.o.d.e.r.o.w.a.n.i.e.__p.o.z.a.__m.ą.__ś.m.i.e.r.ć.__b.i.o.l.o.g.i.c.z.n.ą..

  ***

  @G.e.k.k.o.__o.r.a.z.__m.u.__d.a.l.e.c.y.__+__b.l.i.s.c.y.!
  J.a.k.__j.u.ż.__p.i.s.a.ł.e.m.__(__m.o.ż.e.__n.i.e.j.a.s.n.o.__)__m.i.e.s.z.k.a.m.__n.a.__s.k.r.a.j.u.__r.ó.w.n.o.l.e.ż.n.i.k.o.w.e.g.o.__k.o.r.y.t.a.r.z.a.__p.r.z.e.w.i.e.t.r.z.a.n.i.a.__W.a.r.s.z.a.w.y..__N.a.__w.s.c.h.o.d.n.i.ą.__p.ó.ł.n.o.c.__o.d.__p.a.s.ó.w.__p.o.d.e.j.ś.c.i.a.__i.__o.d.e.j.ś.c.i.a.__z.__P.o.r.t.u.__L.o.t.n.i.c.z.e.g.o.__i.m.i.e.n.i.a.__F.r.y.d.e.r.y.k.a.__S.z.o.p.e.n.a.__n.a.__O.k.ę.c.i.u..__G.d.y.__n.i.e.__z.a.m.y.k.a.m.y.__d.r.z.w.i.__w.e.w.n.ę.t.r.z.n.y.c.h.__i.__n.i.e.__z.a.s.ł.a.n.i.a.m.y.__o.k.i.e.n.__w.__D.z.i.e.ń.__r.ó.w.n.o.n.o.c.y.__t.o.__s.ł.o.n.k.o.__w.s.c.h.o.d.u.__i.__s.ł.o.n.k.o.__z.a.c.h.o.d.u.__p.r.z.e.p.ł.y.w.a.__n.a.s.z.e.__m.i.e.s.z.k.a.n.i.e.__n.a.__w.s.k.r.o.ś..
  S.z.ó.s.t.e.__p.i.ę.t.r.o.,__a.__w.i.ę.c.__ł.a.g.o.d.n.y.__s.z.u.m.__m.i.a.s.t.a.__z.m.u.s.z.a.__m.n.i.e.__d.o.__n.a.k.ł.a.d.a.n.i.a.__s.ł.u.c.h.a.w.e.k.__p.r.z.y.__s.ł.u.c.h.a.n.i.u.__m.u.z.y.k.i..__W.a.r.s.z.a.w.a.__r.o.z.b.u.d.o.w.y.w.a.ł.a.__s.i.ę.__w.o.k.ó.ł.__o.s.i.__W.i.s.ł.y.__s.t.a.r.a.j.ą.c.__s.i.ę.__n.i.e.__w.y.c.i.e.k.a.ć.__p.o.z.a.__z.a.s.i.ę.g.__w.o.d.y.__z.__w.o.d.o.c.i.ą.g.ó.w.__i.__n.i.e.__w.y.ż.e.j.__n.i.ż.__w.i.e.ż.a.__c.i.ś.n.i.e.ń.__s.t.e.r.c.z.ą.c.e.j.__b.l.i.s.k.o.__P.l.a.c.u.__S.t.a.r.y.n.k.i.e.w.i.c.z.a..__A.__m.ó.j.__d.o.m.__s.t.o.i.__t.u.ż.__p.o.z.a.__g.r.a.n.i.c.ą.__p.r.z.e.d.w.o.j.e.n.n.e.j.__W.a.r.s.z.a.w.y..

 348. .__d.o.__n.a.k.ł.a.d.a.n.i.a.__s.ł.u.c.h.a.w.e.k.__p.r.z.y.__s.ł.u.c.h.a.n.i.u.__m.u.z.y.k.i..__W.a.r.s.z.a.w.a.__r.o.z.b.u.d.o.w.y.w.a.ł.a.__s.i.ę.__w.o.k.ó.ł.__o.s.i.__W.i.s.ł.y.__s.t.a.r.a.j.ą.c.__s.i.ę.__n.i.e.__w.y.c.i.e.k.a.ć.__p.o.z.a.__z.a.s.i.ę.g.__w.o.d.y.__z.__w.o.d.o.c.i.ą.g.ó.w.__i.__n.i.e.__w.y.ż.e.j.__n.i.ż.__w.i.e.ż.a.__c.i.ś.n.i.e.ń.__s.t.e.r.c.z.ą.c.e.j.__b.l.i.s.k.o.__P.l.a.c.u.__S.t.a.r.y.n.k.i.e.w.i.c.z.a..__A.__m.ó.j.__d.o.m.__s.t.o.i.__t.u.ż.__p.o.z.a.__g.r.a.n.i.c.ą.__p.r.z.e.d.w.o.j.e.n.n.e.j.__W.a.r.s.z.a.w.y..

  Macham wam klawiaturą!

 349. A w tłumaczeniu na polski?

  Do wyborów chodzą częściej siwowłosi Janusze i Grażyny niż gimbaza, do której faktycznie nie trafi przekaz historyczny inny niż ten formułowany przez kulturę masową. Dodajmy tu koniecznie, że to nie gimbaza jest winna, a ci, którzy ją tak wykształcili.

  Ma pan teraz polityków nowych: Jońskiego, Petru, Tomczyka. Dla nich historia jest ważna?

  Owszem, historia kredytu mieszkaniowego.
  https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1428947,chwedoruk-wywiad-historia-dostala-od-politykow-pigulke-gwaltu.html
  ===========

  Historia to dziwka filozofii…..
  Każdemu daje tak, jak chce.

 350. Optymatyk
  6 września o godz. 23:44
  @Bywalec 2
  6 września o godz. 23:21
  Nie wiem, czego ty jesteś bywalcem, ale na pewno nie tego, co trzeba.
  I ani Wiesiek, ani vel („wel”) Optymatyk nie są autorami tych słów tylko autor z linka podanego przez Wieśka https://www.unz.com/proberts/will-the-matrix-prevail-2/

  Mój komentarz
  Paul Craig i jego adoracja dla Davida Irvinga negacjonisty holocaustu oraz przyjaciela Polski udzielającego takich informacji (wartych rzekomo przeczytania i zastanowienia się oraz przyjęcia jako nowo odkryta prawda) w swoich pracach – Niemcy po I Wojnie Św. stracili terytoria zamieszkałe przez 7 milionów ludzi, m.in, na rzecz Polski. Hitler był człowiekiem ludu i działał w imieniu ludu, on chciał dodrze, zaproponował Polsce ugodowe rozwiązanie, Polska dyktatura się na nie nie zgodziła, stąd II wojna Światowa. A mogli się zgodzić i fajnie by było.

  Tego typu rozważania są reklamowane (linkowane) na EP jako warte przeczytania przez Wieśka.
  Pzdr, TJ

 351. @kooperatywaMondragon, @zyta2003
  6 września o godz. 16:06
  @zetus1
  ,, Wymień proszę, kto i co cenzuruje w amerykańskich mediach.”

  Prezenterzy i komentatorzy wiadomosci w CNN i MSNBC nie beda krytykowac Wojny Osiemnastoletniej w Afganistanie ani uzalezniania amerykanskiej klasy pracujacej od lekarstw przeciwbolowych, bo zatrudniajace ich za 7 milionow rocznie korporacje zyja z reklam firm zbrojeniowych i farmaceutycznych.

  Kompromitujesz się takimi wpisami: czy chcesz powiedziec, że CNN i MSNBC pracują ja $7 mln rocznie ? Skąd wziąłeś to 7 , a może 17 mln albbo 70 mln – to wszytko liczby z siódemka. Poza tym stacje prywatne konkurują ze sobą i to co jest w interesie jednej korporacji nie koniecznie jest po myśli innej. Poza tym są sądy, które sądzą i wydają nieraz dotkliwe wyroki. Są też renomowani dziennikarze jak Bob Woodrow czy inni, którzy nie zepsują sobie nazwiska, wypisując dyrdymały.
  Jakoś Donald Trump nie zaskarżył Davida Cay Johnsona za „Fire and Fury” bo nieie miał podstaw. Tak samo „Fear” B. Woodrowa. Nie wszędzie jest tak, że niewygodnego dziennikarza ktoś zabija ( Politkowska, Jan Kuciak, inni ) lub wsadza do więzienia.

  Ty/Pan próbujesz, zasiać wątpliwość we wszystkie przekazy, tak żeby nie warto było się interesować tym co dzieje się na świecie i dać rządzącym rządzić, a ludziom pić spokojnie piwo. Takie odnoszę wrażenie.

 352. Jak rurą opasać lódzki ród…

  Nic tak nie napędza pożytecznegokontentu komentatorskiego, jak wstawienie w internety rury z putinem albo pochodnym pissem.
  Kto przewijał i ignorował (nie mówiąc o zaginionym gatunku moderatorów zatrzymujących sitkiem podpaski mknące w rurę, zastąpionych sztuczną inteligencją wieloprzymiotnikową pozamentalnie) dziś ma pełne spektrum powieleń, z których żadne nie niesie znaku krytyki, a tylko aprobatywny algorytmicznie znak powszechności standardu bzdetu w rurze.
  Usieciowienie rurą anusa globusa, okazuje się perpetuum mobile destrukcji cywilizacji opartej na umyśle.

  Dziś globus konsumuje utylizację tego mechanizmu w formie jednoosobowej hatakumby BREXITOWEJ katastrofy Bitwy O Anglię, uczynionej uruchomionym sieciowo anusem jednym palcem krecika Cummingsa (cóż za perwersyjne przesłanie w tym nomenie).

  Pouczające obrazy edukacyjne modo: „Brexit” (czy u nas ‚Kler’) stanowią tak usieciowionej masie gumna jeno kolejne reality szoł na odpuście od uma, po którym zostają tylko produkty trawienne popcornu uroczyście słane w rurze komentów jako ekologiczne, czyli prawdziwe przemyślenia z waty cukrowej.

  PS @ miłemu guzdrze rekomenduję lokalny odpowiednik waty cukrowej w postaci pańskiej skórki, aby nie wypadało prowincjonalnie… hi hi.
  – – –
  Trwa programowa msza zdrowotna doktora Koszącego Kamasze.
  Transmisja dykcji i elegancji intonacji sugeruje wieloletnie praktyki parafialne.
  Towar na odpust jak znalazł, w ś(m)ieciarce.
  – – –

 353. „A teraz zdajmy sobie sprawę z tego w jak beznadziejnej sytuacji znajdują się wszyscy Polacy: gwarantem naszej przyszłości jest honor Kaczyńskiego. ”

  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25166873,christian-davies-oklamac-krolowa-tego-sie-nie-wybacza.html#s=BoxOpImg2

 354. Ruch głowy w lewo …i jęzor obłożony na zakręcie.

  Obawiam się, że lewicowy blog lewicowego Tygodnika ‚P’ może poczuć niedostatek oferty wyborczej cioci broni i doktora kamasza.

  Dla nich jest Kanarek Pierzasty ze swą rzeczniczką spódniczką Annom-Maryjom (która wczoraj w tv-piss POPARŁA TRYBUNAŁ NA TUSKA (nie odwrotnie).

  Anna Maria Żukowska – Dementi(a)

  Sieć szaleje z mobilizacji elektoratu Razem z Lewicą na rzecz piss-me-out, Cumming(s).

  Wkrótce: Europa, to będzie brzmiało jedynie Dumnie, na wschód od Bóga.

 355. @AllEnglishSpeaking
  Joe Biden Talks To Stephen Colbert

  Krótki fragment z wywiadu:
  „Nastąpiło przemyślenie/zastanowienie. Każdy wie kim jest Donald Tump, nawet jego zwolennicy, nie mają złudzeń co do tego kim on jest.

  Musimy powiedzieć ludziom kim my jesteśmy.
  My preferujemy naukę przed fikcją, jedność przed podziałami, nadzieję przed strachem. Musimy przedstawić jakie są możliwości i ludzie powiedzą, Boże: nie zdawałem sobie sprawy, że to będzie się działo, że to się już stało, a to możemy zmienić.”

  Myślę, że ten fragment doskonale pasuje do naszej polskiej sytuacji i szkoda, że nie widać przywódcy, który mógłby go wygłosić.

 356. ->> olborski
  7 września o godz. 11:34

  Popieram!
  Komentarze (tego) Daviesa
  powinny być lekturą obowiązową …w szkołach, z wychowania obywatelskiego.

  TEN jakże trafnie dogłębny koment o tym, czym nie jest gumno i dlaczego opanowuje ludzki ród, świetnie konweniuje z jednym z poprzednich komentarzy Tego Autora.
  Na temat, dlaczego młodzi gumniacy w roli zarabiających na życie umieją tylko powielić kulturowy kod polokokty, czyli chamskiego wymuszenia haraczu, a nie… sprzedać choćby kawę w sieciówce.
  A Urząd Pocztowy przypomina niewymowne pod sukienką proboszcza…

  To są tak cywilizacyjnie ważne dla edukacji teksty, że powinny być odczytywane na rocznicowych apelach w szkole powszechnie zdeformowanej.
  Ludzie zachwycają się polską modernizacją. Chyba nigdy nie byli na polskiej poczcie …Znudzona młodzież pracująca w modnych warszawskich barach i kawiarniach zachowuje się zupełnie tak samo jak kelnerzy w PRL-owskich restauracjach

 357. zetus1
  7 września o godz. 11:48

  Tronald Dump @ Cumming with Brexit…
  Czyli szósta piłka poza siatką z szóstki Kuma Grzesia z Orłów, albo Sra o Grom w każdej chałupie i urnie all over, the world.
  Czas na lody epoki globalnego ocieplenia.
  Kręcone.

 358. Aktualnie Jarosław Kaczyński na fali równości, wolności, solidarności i sprawiedliwości
  Wielka przestrzeń wypełniona ludźmi
  Powinniście to zobaczyć

 359. To się nazywa kod kulturowy, ale żeby zaraz pisać , że wszyscy Polacy są głupi , to „Chiba nie” ?
  Miałem znajomego , który regularnie przed kilkunastu laty wyjeżdżał zbierać truskawki do Norwegi i z tych truskawek to nawet dom postawił w Polsce. Ten znajomy to strasznie lubił opowiadać jacy ci Norwedzy głupi , bo w przerwach między zbieraniem truskawek to jeszcze remontowali drewniane domki Norwegów i zamiast wymienić spróchniałe deski , to te próchno zamalowywali i głupi Norweg nie poznał..
  Nie dawno mieliśmy polskiego rzemieślnika w domu , nie dojść , że fuszer , partacz i amator , to jeszcze musieliśmy go jeszcze ścigać aby wreszcie skończył swoją robotę i się wyniósł z naszego domu . Rzeczywiście to on nas kiwał , a my byliśmy głupi .
  Ale czy ktoś jeszcze raz taki głupi będzie , to wątpię.

 360. Lewy
  7 września o godz. 8:59

  Mój komentarz
  Co do charakterystyki Ziobry, to zgodzę się lecz nie w pełni. Mam coś do dodania.

  Grupa polityków, która skupiła się wokół Jarosława Ka, to ludzie o różnorodnych poglądach na państwo i społeczeństwo, w tym najwięcej jest koniunkturalistów, czyli ludzi o poglądach dowolnych, dostosowanych do sytuacji, vide Rychu Czarnecki. Poglądy tych ludzi są zlepione spoiwem złożonym przede wszystkim z parcia na władzę oraz w dużej mierze z emocji – nieufności i podejrzliwości oraz sformatowane łącznie w spiskową teorię interpretacji rzeczywistości, co się przekłada na – ONI chcą rządzić Polską (postkomuniści, mafie, złodzieje VATu, mafia sędziowska, lewacy, LGBTyści, zakajani unioniści chcący Polskę zaprzedać niemieckiej Europie, wrogowie chrześcijańskiej Polski, itp.), a my im nie damy rządzić. Proste i zrozumiałe.

  Oficjalnym dostarczycielem spiskowego spoiwa do mentalności sprawujących władzę PiSowskich polityków jest sam Jarosław Ka – guru, nauczyciel, przewodnik, strateg polityczny, przywódca największego obozu politycznego w Umęczonej.

  To spoiwo decyduje o wszystkim, narzuca strategię rządzenia.
  Wrogowie są wszędzie, trzeba się strzec, tropić, weryfikować, polonizować, wstawiać gdzie trzeba swoich, nie cofać się, nie bać się, bo wszelkie wątpliwości, poszukiwanie plusów dodatnich, wyważanie win, czy szczegółowe dociekanie sprawstwa, nie służą przemianie Polski w republikę uczciwą, w której rządy sprawowane będą godnie i sprawiedliwie w imieniu Polaków, a nie ich gości, dla Polaków, a nie zagranicznych mocodawców, w poszanowaniu polskich, chrześcijańskich tradycji.

  Szersze tło takich poglądów
  Musimy pamiętać, że Polskę zdradzano wiele razy, musimy mieć na uwadze, że pierwszoplanowym celem jest wyjście z postkomunizmu (Polska została uwolniona od postkomunizmu przez nas, to nasz sukces) i budowa nowego społeczeństwa. Zdrada, szemrane interesy, nieprawidłowe nauczanie, zła propaganda muszą być wyeliminowane.
  Władza PiS (szerokiego obozu prawicy) będzie służyła narodowi by w przyszłości można było zapewnić godny byt i bezpieczeństwo naszym rodakom, uwolnić ich od nacisków, podstępów i grozy obcych knowań. To praca na dekady, a ponieważ ludzie nam ufają, będziemy się starali by ich nie zawieść i wykorzystać nasz czas do zmiany mentalności, do upewnienia wątpiących, do wyeliminowania obcych sił, do utwierdzenia prawdziwej wolności w Polsce.
  Odblokujemy polskość, damy ludziom perspektywę. To wymaga czasu.

  W imię takich dalekosiężnych naprawczych celów warto podejmować odstające od lewackich standardów metody. Temu dać prztyczka, tamtego obezwładnić prawdą i wysiudać ze stanowiska . Stąd się biorą farmy trolli w ministerstwach, poszukiwanie wszędzie wrogów, pokrzykiwanie na opozycję, złorzeczenie na Unijnych polityków, którzy blokują reformę sądownictwa w Polsce, tuszowanie PiSowskich afer (jest tego mnóstwo) jako drobnych potknięć, drobnostek, „kapiszonów”, które mogą się zdarzyć każdemu. Cel główny jest ważniejszy od tysiąca afer.

  Głównym rozgrywającym jeśli chodzi o idee, jest Prezes PiSu i kilku akolitów (którym się wydaje, że to oni formują naród i państwo, a Jarosława Ka jest tylko symbolem, emblematem, tytularnym prezesem dobrej zmiany wystawionym na widok publiczny), idee przedstawiane nieraz przez ich głównego nosiciela – Jarosława sposób mglisty, jałowy intelektualnie, politycznie koślawy.
  Ale od czego są mądrzy specjaliści w otoczeniu Jarosława. Ich zadaniem jest uporządkowanie, obleczenie tych idei w wykonawstwo, uwzględnienie warunków, czasu, epoki, właściwości chłonnych społecznego targetu, do których są kierowane, itd. Wychodzi z tego niekiedy dekonstrukcja z ojkofobią, czyli śmiech. Ale niech tam, da się przeżyć – mówią zwolennicy dobrej zmiany. Alleluja i do przodu.

  Największą frakcję w otoczeniu PiSowskim stanowią ludzie głoszący uproszczony pogląd na świat (co nie oznacza, że wierzący w to co mówią), zwolennicy teorii spiskowych jako efektywnie oddziałujących na społeczeństwo i mimo że troszkę podkolorowanych, to coś jednak tłumaczących, bo gdyby było inaczej, to by te teorie nie były efektywne.

  Taki jest Ziobro. Chodzącą esencją tych teorii jest Kaczyński.
  Pzdr, TJ

 361. Coś na ząb.
  – – –
  Gdy kapitanem tonącego statku zostaje wybrany gość z wiertarką dłubiący w jego dnie, stężenie procentowe głupków w składzie załogi nie ma żadnego znaczenia.
  Zwłaszcza w obliczu rozcieńczenia destynacją tak zorganizowanego rejsu.
  – – –

 362. Teraz prezes skupia się na postkomuniźmie i tu już płynie z prądem.
  PRL-u nie wymienił literalnie, ale lata 1939 – 1989 uznał za najgorsze w historii Polski.
  Czy ci obecni na tym spotkaniu myślą?
  Dlaczego nikt nie protestuje?
  Teraz o Tusku

 363. Z obowiązku i obietnicy mej – wyjaśnię.

  Nie mam zamiaru karmić mego gadulstwa oraz grafomanii długiem zaufania.
  Zaufania w jakieś tam reguły nadzwyczaj trudne do zrozumienia bez stosowania logiki rozmytej i odwoływania się do pierwocin sztucznej inteligencji.

  Dopóki nie przeczytam, że zdanie:
  Kukurydza wymaga wody do życia. jest uczciwe i nie wymaga wielomiesięcznej waloryzacji, dopóty nie będę się wygłupiał komentowaniem na tym forum czegokolwiek.

  Wystarczająco denerwuje mnie Zwykły Paranoik kierujący Polską, abym ze strachu powstrzymywał się kpić tu z tutejszych oszołomów i pytać jak jest po rumuńsku za

  Rozumiem, że woda może być groźna, ale nie wiem dlaczego groźniejsza dla bloga niż panoszące się tu g.ó.w.n.o.

 364. Coś na ząb bez trybu.
  (Inteligencję techniczną proszę o przewinięcie postu, dla zdrowia)
  – – –
  Przypisywanie poglądów (a co za tym idzie strategii, taktyk, koncepcji, zamiarów, etc.) magazynierowi wynoszącemu na lewo mutry z warstatu by strzelać nimi z procy do lepiej sytuowanych sąsiadów charakteryzuje niedoszłych magazynierów na etacie kierownika kontroli jakości.
  Przebiegłość ubytku muter z magazynu waliduje tę promocję w jedyny możliwy dla samoakceptacji sposób.

 365. guzdra
  7 września o godz. 13:11

  Do jasnej anielki, guzdra, każdy Twój post jest dowodem życia umysłowego na planecie (chociaż akurat kukurydza nie żyje postem, a karmi życie postne).
  Nie wiem, czy jeden dowód „za” to już ufanie, za to wiadomo, że przeczy cywilizacji sieci śmie(r)ci.
  – – –

  Aktualności rozgłośni z Żulinieboża.

  Kto słucha tego nieprzytomnego skrzeku gadziego języka, będzie musiał wyjeść tę żabę z własnego mózgu.
  – – –

 366. Wymiana więżniów Rosja-Ukraina. Co Kaczyński i Schetyna zrobili aby zlikwidować Guantanamo. Dlaczego w tej sprawie milczą jak KK w czasie okupacji. Tak sobie myślę:własny obóz koncentracyjny dla osób z łapanki w sąsiednim państwie coś przypomina.

 367. Szanowna Gerontologio,

  usilnie polecam film Janusza Kondratiuka “ Jak pies z kotem”. O takim okresie w zyciu w ktorym nie mozna juz nienawidziec czy chocby miec pretensje.

  ml

 368. @guzdra’s i @Gekko’s irony prześmiewcza, żałosna, bezsilna mówi niby wiele a nic nie wyjaśnia. Dlaczego dominacji KK nie można po prostu zrzucić? Dlaczego nauczania (bez ściągania na testach/egzaminach) nie można zaprowadzić? Dlaczego, dlaczego …

  Z mojej zdystansowanej obserwacji wychodzi, że III RP była osiągnięciem ponad możliwości narodu. I czytam, co i raz się natykam, a przecież liberalne oświeceniowe gazety trzymam przed oczami, o śp III RP i że nie ma powrotu, co to był za straszny reżim niedemokratyczny i wyniszczający.

  Bo to nie 40 procent PiSiaków daje władzę prezesowi Kaczorkowi. To reszta mu daje. Niby są za wolnością, niby w połowie ufają KK, niby są za przedsiębiorczością … i co z tego, że tak „myślą”. Polak – jeśli już jednym słowem – to jest MARZYCIEL, a nie WYKONAWCA.

  Tak się składa, że prezes Kaczorek mnie przechytrzył i nie zdążę do urny na trzynastego, bo ja tylko mogę w mojej parafii dać głos, na wyjeździe do PL nie da rady. I jak się tak wmysłam w tę sytuację losową w całym jej całokształcie, to doznaję uczucia ulgi. Ufffffffff. A nawet U.U.U.U.U.F.F.F.F.F.F.F.F.F.F.F.F.F.F____

 369. Publicysta i były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego – Waldemar Kuczyński skomentował …cyt…
  „Ta władza, dla utrzymania się jest zdolna do wszystkiego, także do mokrej roboty wobec politycznych przeciwników. Do wszystkiego. To pierwsza taka gangsterska ferajna po 89 r., wyprana z moralności i przerażona możliwością odpłaty za swe czyny. Do dziennikarzy i profesorów popierających PiS – czy afera Piebiaka umocni was w popieraniu PiS, czy może otworzą się wam oczy na to czym na prawdę jest wasz wybranek?! Cała ta ferajna u władzy to są „piebiaki” różnej maści. Owoce gwałtownego od 2015 r. wzrostu popytu na pachołków nowej nomenklatury. A jak głosi uniwersalne prawo podaż pachołków jest zawsze większa niż popyt. Stąd wyrojenie „piebiaków” z zatęchłych zakamarków społeczeństwa. Sprawa Piebiaka i Emilii, to śrubka w mechanizmie, na którym budowane jest od 4 lat państwo w Polsce. Było kiedyś podobno „państwo z dykty”. Podobno było. Teraz jest państwo z gówna. Pisowska nomenklatura to „piebiaki”, odrzuty, odpady. Demokracja spoczywa na ludziach z charakterem, dyktatura na pachołkach. Od 4 lat mamy ich wyrój ze ścieków społecznych. Obsadzono nimi państwo, bo są najpewniejszym fundamentem jednoosobowej, ponadprawnej władzy Kaczyńskiego. Taka jest dziś zgwałcona przez łotrów Rzeczpospolita. Władzy tak plugawej, jak ta od czterech lat, takiej hołoty rządzącej Rzeczpospolitą dotąd nie było. A co jeszcze przed nami? Rodacy co wam złego zrobiła Ojczyzna, żeście ją tak splugawili? Posłuchajcie języka, jakim te kanalie ze szkalującej bandy u Ziobry i w okolicach mówią o najpodlejszej kampanii niszczenia ludzi, którą prowadzą, głośnej już na cały świat, i porównajcie z niewinnym „szczebiotaniem” ludzi poprzedniej ekipy u Sowy. Zmiana rzeczywiście dobra”…

 370. Co jest w życiu istotne. Do wyboru miska ryżu lub tzw.demokracja. Miska ryżu to chleb codzienny. Konstytucja- większość nawet nie trzymała w dłoni,sądy- większość nigdy w sądzie nie była,policja-większość nie miała do czynienia,zakłady karne-większość nie korzystała,Sejm-większość nie kojarzy użyteczności można mnożyć elementy tzw.demokracji. Tak sobie myślę,że rozdawnictwo Kaczyńskiego wywołuje odruchy wyborcze suwerena na poziomie Pawłowa.

 371. Szanowni Komentatorzy!
  Niestety nasza wyobraźnia wyraźnie nie nadąża. Tutaj nikt nawet nie przewidywał jak wielkie będą nowe kongresowe obietnice wyborcze rządzących.
  Podnoszenie wynagrodzeń o tysiące złotych, czternastki dla emerytów, wielkie dopłaty dla rolników, 100 obwodnic miast i wiele, wiele innych.
  Na tym tle wyborcze obietnice podzielonej opozycji wydają się bez znaczenia.
  Tu nawet nie chodzi o przyzwoitość.
  To jest globalne przyzwolenie na szemrany biznes i to chyba prezes pojął pierwszy

 372. ls42 (15:30)
  Jaki szemrany biznes masz na myśli. Co to znaczy „szemrany biznes”?
  Obietnice czy obwodnice? Czy tak sobie zakończyłeś tekści bez związku z początkiem?
  Po prostu, sorry, nie kojarzę „po polsku”.

 373. Trzynastego, wiosna (sru, sru) ma imię (…)
  Trzynastego od morza do Tatr kapelusze z czerepów pozrywa wiatr. (…)

  Chill out panowie, jest już po kolarzach. Pisiaki nie muszą niczego wygrywać, mogą spokojnie na zapiecku podsypiać z pajdą chleba oraz remołt kontrol w w zasięgu ruchu szachowego kunia.

  Wybory wygrywają za nich, za darmo: Grażynki, Wiesie, symetryczne uje, łajzy, oborowe pindzie, bezgramotne ciotki oraz naładowane smalcem czerepy obecnych tu zasłużonych optymatycznych esbeków czy też odkrywkowych szatniarzy z MO.

  Boże, pogłogosław ten piękny kraj.

 374. Kaczyński dopisał kolejne rozdziały Manifestu PKWN ad.2019. Udział Wandy Wasilewskiej z broszką jest tego elementem. Tak sobie myślę,że do dobrych tekstów dopisuje się aktualizacje. Powstańcie,których dręczy głód…500+ to kromka chleba z omastą…

 375. Głos z Australii poleca film polskiego reżysera który warto obejrzeć.
  Nawet tam docierają nasze wołania o pomoc, ale przecież Niebiosa się zamknęły przed opozycją; nie ten repertuar
  Dopóki ktoś jasno nie powie dosyć sporów, czas zajrzeć do skarbca, pozostaje tylko jedno; jeszcze jedno piwo, a dla inteligentów miarka koniaku, albo czarka nalewki lub kieliszek wina. Tu też jest wybór jak tych miast otoczonych obwodnicami w toku

 376. Przecież nad Wisłą mamy kłótnię katolików. A KK milczy jak w czasie okupacji. Tak sobie myślę może Watykan mediatorem.

 377. teo 15.35
  Wśród obietnic były też obietnice budowy nowych stu obwodnic miast. To jak powiedział premier Mateusz Morawiecki ma do tych miast otoczonych obwodnicami dróg przyciągnąć inwestorów (też nie nadążam za premierem).
  Na tym świecie wszyscy dbają o swoje interesy. Nie ustalono zasad światowej gospodarki jak to robić dla wspólnego dobra ludzkości. Gdy jedni się bogacą inni biednieją. A gdzie braterstwo? O tej zapomnianej kategorii nie wspomniał dzisiaj nawet prezes Kaczyński chociaż wiele mówił o wolności, równości, solidarności i sprawiedliwości. Zatem wszelkie te porozumienia i relacje pod stołem kształtujące gospodarkę muszę uznać za szemrane interesy klasy posiadającej

 378. Wiele wyjaśnień o nic… w naszych rękach.

  Zacny naprawdę @teo zadał mi bobu (a mi z sędziwym guzdrą – obu), ponieważ ujawnił z dużą ironią , a nawet kpiną kompromitujący (zgadnij kogo, kotku) fakt, że nic nie wyjaśniam, pisząc komenty na blogu Pierwszego Felietonisty, ale i Satyryka, DP, czytanym przez ludzi dorosłych.
  Mógłbym, w zamiarze boleśnie dotknięty odgryzać się, że nie takim bohater, by trafić nieuchronną tradycją polokokty do ciemnicy, za wyjaśnianie.
  Ale przemyślny @teo zabezpieczył się przed trywializacją sprawy żartem, podając sztandarowy i korowy dowód, że Kompromitująca Impotencja Kompetencyjna na odcinku wyjaśnień, to przypadłość Gekko, a niedorosłości audytoryjnej – nie.
  No, bo jak nie wyjaśnić, dlaczego polokokta umywa ręce od zrzucenia sobie nimi „dominacji KK”?

  Odpowiem jednak wyjaśnieniem, że z tych samych powodów, dla których nawet autentyczny autorytet i znawca nauk o zdrowiu, prof. Grzesiowski, nie potrafi OD LAT wyjaśnić, dlaczego w polokokcie lekarze nie myją rąk (tak po prostu).
  Lekarze za rzadko myją ręce. Gdyby myli, ile trzeba, liczba zakażeń spadłaby o 50 proc.
  Ja dodam, że zamieszczone w tekście uzasadnienie profesora, jakoby przyczyną był brak wiedzy, w świetle tejże, jest niestety nie wyjaśnieniem, a jedynie przekonaniem.
  A przykład ten, niewyjaśnienia jako modus vivendi pro autore, nec publicis, podaję, zdjęty zgrozą niedawnego pobytu w szpitalu, gdzie żaden (!) podajnik środka do mycia rąk nie działał …z nieużywania (wiem, co piszę).

  Lecz wróćmy do będącego bardziej na miejscu areału agory, na której wyjaśnień prosto z mostu, jak graffitti na filarze (polecam legię mostów na Wiśle w Wawie) nie brak.

  Najlepszą dla dorosłych inaczej – imieniny u Cioci:

  ‚…W tym programie nie chodzi o nasze ambicje podkreślała Kidawa-Błońska’

  To, co zostało ludziom zabrane, nie zostanie im oddane, bo jutro może być do wzięcia lepsze…
  Czy może być jaśniej w ciemnicy?

 379. PS
  …w powyższym moim niewyjaśnieniu, tylko cytat z M-K-B (czy jakoś tak) ujęty kursywą pochodzi z Jej Programu, dalszy tekst mój skursywiony w niewyjaśniony sposób – niepotrzebnie.

 380. Jagby Krzyża w Giwondach ni byłu to by szyskie ud tego pierona zgineły a tak tylku sztyry ludzie! Bu Pambuk miłusierny je bu Pan Jezus te pierony ścionga na siebi gadał nasz Probuszcz. Zabierz tyn Krzyż z Giwondów to zubaczysz co bendzi! Każdyn chto tam pódzi zabity ud pierona bendzi! Bo chto bendzi ich pilnował?
  Trza byajmiej trochu Chistorje Polski znać a ni tak ło co tefałen powi to świente!

 381. Sądzę, że dzisiejsze konwencje partyjne i przedstawione programy będą wielokrotnie komentowane w prasie, radiu i telewizji oraz na blogach, bo dotyczą aż czterech lat przyszłych, a to dla wielu bardzo ważny czas w życiu doczesnym.
  Jarosław Kaczyński dwukrotnie powiedział, że nie będzie rozwjał ideologicznego tematu.
  Być może obawiał się o zdolność słuchaczy do zrozumienia uzasadnienia tezy jakobyśmy od 1939 do 1989 roku pozostawali w niewoli, w końcowym okresie o trochę mniej zaostrzonym rygorze, albo o swoje niedopracowanie tematu i powstałe w związku z tym odwrócenie emocji. W kwestii oceny późniejszego okresu też splajtował.
  Reszta była w duchu pozytywizmu. Tyle prezes.
  Wystąpienie Beaty Szydło było mdłe i bez wyrazu. Wyraźnie ten element łączący przemowy prezesa i premiera byłej premier nie pasował.
  Premier Mateusz Morawiecki poszedł najdalej swoim trybem pobudzającym.
  My wam damy bo my mamy, a oni nie dadzą bo nie mają skąd wziąć ponieważ są krańcowo nieudolni zabrzmiało motto tego przesłania i zaczęła się wyliczanka.
  Pieniądze, dopłaty, nowe drogi. Zapomniał tylko, że są niedokończone liczne odcinki budowanych dróg, budowy opóźnione i porzucone przez wykonawców. A-1, S-3, S-5, S-7 i inne to przykłady takich do realizacji.
  Zatem premier zostawiwszy tamte drogi bez słowa wyjaśnienia co zrobił by się działo i skąd problemy przeniósł się na wschód kraju i zapowiedział, że teraz tam zbuduje, że tam rozwinie, że tam wprowadzi cywilizację od Karpat po Bałtyk, a do tego doda 100 obwodnic.
  Będzie się zatem budowało od morza do gór i na wschodzie.
  Mówiono też o dostawach gazu. Ze wschodu już go nie będzie, a dostaw z zachodu będzie tyle, że będziemy hurtownią. O cenach tego paliwa nie wspomniał, a to chyba istotna dla gospodarki okoliczność. W każdym razie dla każdego gospodarstwa domowego kiedy przychodzi rachunek

 382. Po nagłośnieniu przez media przypadków pedofilii w polskim Kościele, a także dowodów, na ich ukrywanie przed kościelnych przełożonych, zaufanie Polaków nie jest zbyt wysokie. „Na ile ufa Pani/Pan bądź nie ufa polskiemu Kościołowi Katolickiemu w Polsce” – na takie pytanie odpowiadali respondenci w sondażu Interii. Odpowiedź „zdecydowanie ufam” wybrało zaledwie 20 proc. uczestników badania. Tyle samo „zdecydowanie nie ufa” Kościołowi.
  https://wiadomosci.wp.pl/sondaz-tylko-20-proc-polakow-calkowicie-ufa-polskiemu-kosciolowi-6421869247629441a
  ===========

  Pocieszająca wiadomość……

 383. ls42
  7 września o godz. 17:00

  Kilka miesięcy temu, karczek kupowałem po zł 10-12.
  Obecnie, 16…..

  Jesteśmy w czołówce Europy, licżac 5 udział wydatków na żywność w stosunku do dochodów.
  Taki skok cen żywności przełoży się na wybory wyborców- tych myslących oczywście.

  Z drugiej strony jednak, inflacyjne wyjście z zadłużenia i strefy niskich w stosunku do Zachodu płac, jest interesującym manewrem.
  Może się powieść.

 384. W konwencji zmierzchu…

  @ ls42, 7 września o godz. 17:00
  „…Sądzę, że…(dzisiejsze konwencje)…”

  Od sądzenia, wkrótce, będziem my.

  – – –
  Nb podziwiam za zdolność strzymania narażenia na te dzisiejsze emisje.
  Ja przesiedziałem cały dzionek w blaszanej balii z pokrywą i z woskiem w uszach, jutro – detoks, jadę się wyjaśnić pod rurą z pękiem programowym, jak w kolektorze -> z lewa, na prawo, każdemu z grubej.
  – – –

 385. Smaczne z bloga.
  – – –
  Podrożał Karczek u myślących…
  z napięcia nad soczystymi postami.
  – – –

 386. @teo

  Jeśli ty nie rozumiesz, to ja ci nie wyjaśnię, bo wyjaśnianie zakończyłem.

  Zacytuję po raz kolejny siebie:
  Za pieniądze ksiądz się modli .
  Za pieniądze lud się podli.

  Nie napadam na chrześcijan, bo wtedy musiałbym napadać na islam, na buddyzm, na tao oraz na 400 kościołów w USA. Jakoś walka z nimi wszystkimi w twoich komentarzach ( poza pogardą ) się nie przejawia. Mają walczyć inni, a ty będziesz sędziował. Uważaj na stołek sędziowski bo możesz z.a.d.e.k odparzyć.

  Nie nie czynie łaski ojczyźnie jej nawiedzeniem. Ja pokazuję, że ci którzy skrzywdzili człowieka prostego obłędu dostają, że dziewczyna, która była pielęgniarka została przez los obdarowana przepięknym głosem nie odwraca się do nich zadkiem i honoruje zakładając ubiór oborowej.

  Inni powinni. Phi! Czepiaj się płota i ponarzekaj, że ma krzywe sztachety.

  To nie jest mój blog. To nie jest moje prywatne państwo.

  A inteligentów odpowiadających na pytanie:
  Jaki jest najmniejszy wielokąt o równych bokach i równych kątach?
  odpowiadają
  Malutki kwadracik kreślony cienką kreską!
  to ja odsyłam do Funduszu Rehabilitacyjnego.

 387. @wiesiek59
  7 września o godz. 17:13

  Znaczy się Polska Zjednoczona PRawica przewiduje kilkunastoprocentową inflację . Euro będzie po 8 zł 😉

 388. zetus1
  7 września o godz. 11:20

  Rachel Maddow, prezenterka w stacji MSNBC , podwyzszyla ogladalnosc o milion lemingow i otzymala w 2016 roku 7 milionow dolarow.
  Z tego trzeba odliczyc podatki, z ktorych polowa pojdzie na rzez niewiniatek w Jemenie i inyych krajach.
  https://www.therichest.com/celebnetworth/celeb/journalist/rachel-maddow-net-worth/
  Ciesze sie, ze zna Pan ksiazki Davida Cay Johnstona o Trumpie i jego malwersacjach.
  Wydaje sie, ze Trump nie chce go skarzyc sadownie , bo by przegral jak z innym autorem.
  Washington Examiner pisze na temat pozwu przeciwko innemu reporterowi :
  ,,Here’s one clue: In 2005, reporter Tim O’Brien published a book Trump Nation, which included speculation that Trump may not actually be a billionaire. Trump sued O’Brien for this slight (and lost badly). Ian Tuttle at National Review included these details in a report on the suit last year”.

  Zeby wyrobic sobie zdanie na temat sytuacji, trzeba roznych zrodel.
  RT i Sputnik nie sa bardziej szkodliwe niz RWE, bo podaja wiadomosci dla wladzy niewygodne.
  W sieci jest teraz wielu niezaleznych komentatorow.
  Polecam Wideoprezentacje z wiadomosciami na temat polskiej gospodarki.
  Szkoda, ze aktywisci Czarnego Marszu Kobiet nie kontynuuja swojej dzialalnosci na Youtube.

 389. @ls42
  7 września o godz. 16:00
  „Gdy jedni się bogacą inni biednieją. A gdzie braterstwo?”
  ………………………….
  Wiesz gdzie?, w d…e. To tylko mydlenie oczu. Kapitalizacja efektów ludzkiej pracy właśnie na tym polega, na tym, że gdy jedni w mniejszości, bogacą się ponad miarę, reszta, będąca w większości, muszą biednieć. O tym pisał K. Marks w swoich dziełach.
  Ale kto by tam go czytał, a rozumiał, to już takich prawie nie znajdziesz.

 390. Braterstwo w równym podziale nędzy zostało obalone. Teraz rządzą ci,którym się należy nad pozostałymi. O bracie co zabił brata nie wspomnę. Tak sobie myślę,że religia to teksty na pocieszenie. Gdyby miały się spełniać to od 2000 lat świat byłby rajem tu i teraz. A mamy co mamy czyli braterskie spieprzaj dziadu !

 391. Patriotyzm po niemiecku.W czeskiej telewizji o Afrikakorps. Zlot członków z całego świata taki Oktober… Schetyna może funkcjonować dzięki wyzwoleniu z udział żołnierzy z Polski kierunek wschodni. Wypada dziękować tym,którzy wyzwolili na zasadach określonych w Jałcie. Nie było tzw.mrocznej sowieckiej okupacji tylko osadnictwo na zasadach prawa międzynarodowego ustalonego przez zwycięzców. Legalne a nie zbójeckie kosztem Indian czego dokonali przodkowie Trumpa z niemiecką krwią. Tak sobie myślę,że paserstwo charakteryzuje jankesów dlatego wymyślili 447. Taki stan umysłu pasera wyssany…gratuluje z okazji 1 września.

 392. W Niemczech kombatanci noszeni są na rękach. W IV RP obchodzi się dzień agresji z podobną estymą. Dzień zwycięstwa staje się sierotą. Tak sobie myślę,że to przypomina stosunek do rodziców nie za urodzenie się ale za dzieciństwo. Choć wyrośli na „ludzi”.

css.php