Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

28.11.2019
czwartek

Pacjent czuje się dobrze

28 listopada 2019, czwartek,

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Pewien czytelnik, który nas czyta od lat ponad 40, naukowiec mieszkający od lat kilkudziesięciu za granicą, zachęca mnie do zaglądania na stronę Scholar.google.com, gdzie m.in. podawane są liczby cytowań poszczególnych prac naukowych. Wiadomo, że liczba cytowań nie zawsze jest miarodajna i w żadnym razie nie należy jej fetyszyzować, ale jakieś pojęcie daje.

Oto praca prof. Krystyny Pawłowicz „Organizacja międzynarodowa i prawo przez nią stosowane (…)” z 2004 r. cytowana była dotychczas 2 (dwa) razy w ciągu 15 lat. Natomiast praca Zygmunta Baumana „Liquid Modernity” (2016) miała już 16 tys. (szesnaście tysięcy) cytowań. Oczywiście tylko dlatego, że lansują ją „określone koła”. Zachodnia mafia postkomunistów i liberałów nader jest jak widać skuteczna. To wynik lepszy niż 27:1.

Wiadomość na temat liczby cytowań P&P polecam Panu Prezydentowi, który wkrótce będzie musiał opowiedzieć się swoim podpisem pod nominacją duetu Pawłowicz–Piotrowicz do Trybunału Konstytucyjnego. Zwolennicy nominacji podkreślają wysokie kompetencje wyżej wymienionych. Pawłowicz – mówią – bywa nieznośna, ale to świetna prawniczka. Piotrowicz może i był komuchem, ale nie sposób odmówić mu kompetencji. Andrzej Duda, jaki jest, taki jest, ale to Ph.D. z najstarszego uniwersytetu w Polsce. Itd. itp.

Inne krzepiące nowiny. W „Rzeczpospolitej” kilka dni temu pisano o „chaosie w zbrojeniówce”. Dzisiaj ciąg dalszy pt. „Marynarka Wojenna idzie na dno”. To gazeta, której nie sposób czytać bez kamizelki kuloodpornej i koła ratunkowego. Co prawda wszyscy o tym wiedzą od lat i nawet jedno wodowanie nowej jednostki pływającej nie czyni wiosny, ale co innego usłyszeć w tramwaju, a co innego przeczytać w najpoważniejszej gazecie codziennej. Przed lekturą artykułu o siłach powietrznych warto mieć pod ręką spadochron.

Kolejny sukces za rogiem to łuk triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej. Sprawa jest jasna: kto jest „za”, ten jest patriotą, kto jest „przeciw”, ten jest spadkobiercą zaborców, Targowica to mało powiedziane. Temat ten mnie nie bulwersuje, premier Morawiecki już wpłacił z własnej kieszeni (a ma z czego…), prezydencki minister zapowiedział poparcie głowy państwa. Żaden, oczywiście, nie śmie mieć wątpliwości, zaraz by go prawdziwi patrioci wzięli w obroty, a wybory tuż-tuż. Ciekawe, czy gdyby publicznie zawiesić na symbolicznej szubienicy podobizny prezydenta, premiera i prezesa, to również wtedy prokuratura – po dwuletnim namyśle – uznałaby to za dzieło artystyczne?

Co mi się w naszej prokuraturze podoba, to że nie jest rychliwa, ale za to jest sprawiedliwa i bezstronna. Prawie rok zastanawiała się, czy przesłuchać Jarosława Kaczyńskiego – główną postać z ul. Srebrnej – czy też stchórzyć. I stchórzyła. To kolejny sukces wymiaru prawa i sprawiedliwości à la „pan jest zerem”. Godna podziwu jest wrażliwość artystyczna prokuratury – najpierw dostrzega w swastyce symbol z innej cywilizacji, teraz widzi w szubienicy tzw. efekt Norblina.

Kolejny sukces wyżej wymienionych nazywa się Banaś. Marian Banaś. CBA potrzebowało 6 (sześciu) miesięcy, żeby sprawdzić jego oświadczenia  majątkowe. Niezły to musi być majątek, może większy od majątku małżonki premiera albo marszałka Senatu. Marszałek jest przynajmniej wziętym chirurgiem, a Banaś też operuje, ale na zapleczu PiS. Ostatnio dokonał transplantacji dwóch polityków PiS do NIK. Przeszczep się przyjął. Pod troskliwą opieką pacjent czuje się dobrze. Już chodzi do pracy.

Zaproszenie
Profesor Małgorzata Omilanowska (była minister kultury), red. red. Michał Broniatowski  („Politico”) i Paweł Wroński („Gazeta Wyborcza”) będą naszymi gośćmi w TOK FM. Niedziela 1 grudnia, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 425

Dodaj komentarz »
 1. Redaktor Daniel Passent

  „Przed lekturą artykułu o siłach powietrznych warto mieć pod ręką spadochron.”

  Nie warto. Za onet.pl:

  „Polski policjant z amerykańskim komandosem omijając cła i podatki, ściągali z USA spadochrony desantowe z demobilu. Policjant chałupniczo je przerabiał i zarabiał, szkoląc nieświadomych zagrożenia cywilów. Najlepsi w Polsce skoczkowie alarmują, że to igranie z ludzkim życiem. O sprawie dowiedział się Urząd Lotnictwa Cywilnego. Miesiąc temu. Do dziś nic nie zrobił.”

  Całość tekstu red red Edyty Żemły i Marcina Wyrwała poniżej:

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/spadochrony-z-demobilu-dla-kursantow-to-igranie-ludzkim-zyciem/dvg79h8

 2. Bar Norte
  Uprzedziłeś mnie. Szacunek!

 3. Pan Redaktor Kochany jest w kabaretowym nastroju. Jak za dawnych dobrych czasów.

  Czym się różni PRL-bis od oryginalnego PRL-u?
  Faktycznie, jest to podróbka, ale rękami wolskich miszczów.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Społeczeństwo przerzuci głosy na Lewicę i Konfederację w 2023r. w razie rosnącego niezadowolenia.

  Notabene, Konfederacja szykuje prawybory jak PO i to nawet z większą liczbą kandydatów?!

 6. …co do cytowań: dość miarodajny wydaje się być H-Index.

 7. Platforma ma na swym koncie jeden wielki blamaż:

  Nie zdawała sobie sprawy, że jak przegra w 2015 i odda władzę prezesowi Kaczorkowi, to zostawi mu sporą kasę do rozprowadzenia. Nie tylko w postaci rezerwy 20+ mld zł w budżecie, ale że lukę VAT da się tak szybko wyssać. Olali w oparach cygar, w aromacie ośmiorniczek i oparach whisky. Może zauroczyły ich dzieła PiSowskich badaczy nt. Polski w ruinie?

  Bo gdyby Platforma nie dała się zauroczyć, to by liczba cytowań Pawłowicz i oświadczenie prezesa Kaczorka, że Piotrowicz w stanie wojennym nie zrobił niczego zl1ego, a pomógł (jak? komu? staruszce przejść przez jezdnię, czy innemu komuchowi w karierze?) nie robiły na red. Passencie takiego wrażenia. Ani chaos w zbrojeniówce, marynarka legła na dnie, szkolnictwo w deformie, lecznictwo słabnące i omdlałe, Polska wygrywająca 99:1, Duda dowcipy opowiadający, Mateusz mocny – ale tylko w polityce historycznej ….. prezes Kaczorek nie błgał prezesa Banasia … notabene, wg. mnie Banaś zostanie, a prezes będzie dumny, że stanął do walki i to nie tylko z pokojami na godziny. Obraz prezesa Kaczorka jako Wszechmocnego na przemian z Zatroskanym – tym karmi się boży lud. Jednocześni obiecuje jeszcze wcześniejsze emerytury.

  Czy można żyć dłużej i pracować krócej! – wyrokuje red. Solska.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1933656,1,nie-da-sie-zyc-dluzej-i-pracowac-krocej-nawet-gdy-prezydent-to-obieca.read

  Można żyć, ale co to za życie!? Czy ktoś pyta prezesa Kaczorka i jego Mateusza? Czuję napięcie …

 8. satrustequi
  28 listopada o godz. 23:57

  „Społeczeństwo przerzuci głosy na Lewicę i Konfederację w 2023r. w razie rosnącego niezadowolenia.”

  Na Lewicę pewnie tak, choć nie wiadomo, czy ta lewica będzie wyglądała tak jak dzisiaj. Co do Korwina, to mam wątpliwośći. JKM z roku na rok traci dawną sprawność umysłową i coraz częściej sam sobie zaprzecza, a bez niego ten twór się rozpadnie, podobnie jak PiS bez Kaczyńskiego.
  Natomiast przypuszczam, że do przyszłych wyborów pojawi się partia centrowo-liberalna, która ma szansę wyprzeć katolicko-pseudoliberalną PO. Taka partia może również odebrać część elektoratu PiSowi, bo na PiS nie głosują tylko niewykwalifikowani robotnicy i beneficjenci różnych plusów.

 9. Teraz nie ma gdzie w Krakowie odpocząć przed podróżą.

 10. Do Warszawy

 11. „Nie ma sprawiedliwości na tym świecie”

  Najczęściej ostatnimi czasy na brak sprawiedliwości w zneoliberalizowanej Polsce narzekają lewicowi agitatorzy. Politycy i polityczki, oraz szeregowi/e blogowicze i blogowiczki. Dawniej nawoływali do przywrócenia sprawiedliwości społecznej, podawali pełną nazwę tego o co im chodzi. A jaszcze dawniej, twierdzili uparcie, że wszyscy mamy jednakowe żołądki (a górnicy największe).

  Ostatnio nie dość, że ułatwiają sobie czynności i skracają nazwę, czyli hasło, to jeszcze postulują, aby wszyscy zarabiali tyle ile wynosi mediana zarobków, a nawet posuwają się do żądania aby tyle co średnia. Niewiele brakuje, a będą chcieli zrównania płacy minimalnej ze średnią, a potem płacy maksymalnej ze średnią, a nawet z medianą, o dominancie szkoda wspominać. Jest takie ruskie słowo na literę „u”, ale mi wyleciało z pamięci, na tę ideologię, która niesłusznie odrzucona, potem zapomniana, ale jest coraz częściej cytowana w literaturze pewnych nauk społecznych.

  I to jest sprawiedliwość właśnie. I jej nie ma. Czy o to chodzi, Panie Redaktorze, aby im podnieść cytowalność. Właściwie to kogo pan cytuje na samym wstępie? Piketty’ego? Yifu Lina? Chomsky’ego? Czy czerpie wprost pan z Mateusza Długonosa Morawieckiego?

 12. Żeby Polska była katolicka spraw …Teraz to ukochany kraj,umiłowany kraj…a w esperanto Sziraka strana maja radnaja…Tak sobie myślę,że wystarczyło ochrzcić Pogan w 966 roku aby ludzkość zyskała matecznik wzorcowych zachowań. Teraz nawet koniec świata nie straszny w Lechistanie…

 13. Ksiądz damskim bokserem w sądzie Ziobry. Tak sobie myślę,że to słowo boże zamienione w czyn. Wszak po czynach ich poznacie…inna forma spieprzaj dziadu…

 14. PRL-bis. Prezes NIK podlega prezesowi Kaczyńskiemu a ten cofnął partyjną rekomendację. Tak sobie myślę o ciągłości władzy nad Wisłą. Teraz Banaś zachowa się pryncypialnie co uzgodniono wcześniej bo jaki sens ma spotkanie po próżnicy.

 15. teo
  29 listopada o godz. 0:32
  „Platforma ma na swym koncie jeden wielki blamaż:

  Nie zdawała sobie sprawy, że jak przegra w 2015 i odda władzę prezesowi Kaczorkowi, to zostawi mu sporą kasę do rozprowadzenia. Nie tylko w postaci rezerwy 20+ mld zł w budżecie,(…)”

  Deficyt budżetu państwa w latach 2013 – 2016 wynosił odpowiednio:

  2016: 46 159,5 mln zł (2,5 % PKB)
  2015: 42 606,7 mln zł (2,4 % PKB)
  2014: 28 976,8 mln zł (1,7% PKB)
  2013: 42 194,1 mln zł (2,6 % PKB)

 16. Pogoda i sprawiedliwość istnieją zawsze niezależnie od woli narzekającego. Pytanie na jaki stan pogody czy sprawiedliwości ktoś trafił. Bo to chwilowe stany klimatu czy doktryny politycznej danego terytorium. Tak sobie myślę,że deszcz na Saharze to zbawienie a klęska w czasie żniw nad Wisłą. Pogody nie wybiera się w przeciwieństwie do sprawiedliwości. Jakie głosowanie taka sprawiedliwość. Wystarczy przyzwoicie głosować…aby potem spożywać owoce tego aktu w wykonaniu większości…A wtedy może nie być naszej sprawiedliwości…czyli do rzyci takie życie…

 17. @olborski
  29 listopada o godz. 0:52
  cha,cha.

 18. Pacjent ma się dobrze. To jak łuk na cześć 1 punktu Kubicy. Tak sobie myślę radujmy się…każdą chwilą…Upływa szybko życie…nie płyną gorzkie łzy…

 19. @
  Patryk Jaki obronił doktorat. „Ciągle się uczę”
  „Mam 34 lata, ciągle się uczę i zdobywam nowe umiejętności” – napisał Patryk Jaki.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-11-28/patryk-jaki-obronil-doktorat-ciagle-sie-ucze/

  Ło q***. Tu tera tylko profesura.

 20. Od kiedy Krym wrócił do Rosji to pacjent ma się dobrze. Tak sobie myślę,że wszędzie dobrze ale nie jak u Mamy.

 21. Ziobro bierze niepokornych sędziów za ziobro dyscyplinarne jak mawiają górale. Kiedyś był taki sprawiedliwy Wyszyński ale też świnia jak pisał Gogol o rewizorach wyroków. Dajcie mi człowieka…lub nie ma niewinnych są tylko żle przesłuchani…Łza się kręci bo wraca bolszewicka sprawiedliwość w imieniu ludu…ale ciemno to widzę…

 22. Jerozolima stolicą Izraela za rezygnację z 447. Tak sobie myślę o kochajmy się jak bracia…

 23. Mamy ograniczony wpływ na myśli, które przychodzą nam do głowy. Prowadzone są intensywne badania naukowe co jest tego przyczyną

 24. Bar Norte
  27 listopada o godz. 16:22
  ,, Rozmowa red Sroczyńskiego z krytykiem literackim Czaplińskim
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25445656,czaplinski-wszyscy-czekamy-zeby-dorwac-sie-do-glosu-kolejka.html

  Sroczynski fantastyczny, rekomendacje literackiego opisu transferu mienia narodowego i jego konsekwencji rekomendowanych przez Czaplinskiego bede sprawdzal w miare wolnego czasu.
  Przez kilka dobrych miesiecy jestem w meksykanskim Kazimierzu nad Wisla, wiec nie wiem czy polski przeboj kinowy tu dotrze – jak nie , to moze Youtube bedzie go wypozyczac ?

  PS Krytyka Polityczna i Swietoszek Morawiecki zalamuja rece nad szesciokrotnie wieksza niz w Szwecji iloscia zabijanych i okaleczonych pieszych.
  Zanim znajda sie pieniadze na fotoradary , mozna w najblizsza sobote w kazdej dzielnicy, przy pomocy paru taczek cementu i puszek bialej farby zastosowac rozwiazanie stosowane w biednym Meksyku i bogatej Ameryce – 15 centymetrowej wysokosci pagorki w poprzek jezdni , zmuszajace kierowce do zmniejszania predkosci do 10 km na godzine.
  Kto nie zwolni, ten wali glowa w dach wyskakujacego w powietrze samochodu.

 25. Media. Urzędnicy unijni ratują Europę od nędzy ale sobie nie żałują. Mają wynagrodzenia jakby nędza została zlikwidowana. Na przywitanie komisarz dostaje 100 000 zł/mc. Tak sobie myślę,że z nędzy w Europie da się żyć. Czy będzie ochota do jej likwidacji…

 26. Ile Putin zarabia? To podobno najbogatszy człowiek na tej planecie.

 27. …podobno… ot i cała wiedza tryzuba nawet co do faszyzmu. …podobno katolicy to faszyści…i mają ajn firera..Tak sobie myślę o tryzubie podobno gramotny…

 28. Zaczął od Krymu. Tak sobie myślę, Polska już kiedyś była pod kremlowskim zaborem. Mówią, ze historia się powtarza.

 29. Łuk Triumfalny w Paryżu, stanowiący zakończenie perspektywy Pól Elizejskich, stanowił wzór do licznych naśladowań.
  Dzisiaj w telewizji mogliśmy zobaczyć repliki takiej budowli wzniesione okazjonalnie w Polsce.
  Podobnej wielkości jak w Paryżu budowlę prywatny inwestor wybudował na swoich włościach na własną cześć i swojego brata, umieszczając płaskorzeźby z wizerunkami twarzy. Mieszkańcy wioski na Podhalu taką budowlą upamiętnili historię ich miejscowości.
  Postawienie podobnej budowli z okazji 100-lecia bitwy w nurcie Wisły jest ryzykowne, chyba, że replikę umieści się na platformie podobnie jak to zrobił Antoni Macierewicz umieszczając popiersie Lecha Kaczyńskiego, a gdzież ono teraz?

 30. Mauro Rossi,
  hej, hej, jesteś tam gdzieś?
  Jeśli jesteś to mam mały apel abyś nam tu na blogu wyjaśnił cóż to ach cóż to się stało, że okazało się, że Banaś „się nie nadawa i musi być zdejmnięty”?
  Kryształ zdążył być szefem służby celnej, Ministrem Finansów i szefem NiK a ten cały wasz urząd bezpieczeństwa z CBŚami. ABWerami i wszystkimi gliniarzami nie wiedzieli o nim nic? – nawet tego, że ma burdel?
  To Bertold KIttel z TVNem jest skuteczniejszy od tego całego waszego UBP?
  Mauro, jesteście bandą niedorobionych przygłupów i nieudaczników.
  „Taka sytuacja.”
  Mauro

 31. @kooperatywaMondragon
  29 listopada o godz. 11:44
  Szanowny „kooperatywa”
  Bez Pańskiego pozwoliłem sobie wysłać e-mailem poniższy tekst do Ministerstwa Infrastruktury. Myślę,że nie będzie ciągał mnie pan po sądach.
  Odpowiedź zamieszczę na blogu.

  ” Dzień dobry!
  Zainspirowany dyskusją na temat dużej ilości wypadkow na przejściach dla pieszych ,natknąłem się na taki oto post dotyczący min. tego tematu. Wydaje mi się tak prostym i skutecznym rozwiązaniem, że postanowiłem fragment tej wypowiedzi przesłać Państwu celem rozpatrzenia. Propozycja zawarta w tej wypowiedzi wydaje sie absurdalna jednak jest godna rozpatrzenia. Uważam,że w obecnej krytycznej sytuacji na przejściach ,rozwiązanie to skutecznie zmusi kierowców do zwolnienia szybkości. poniżej zamieszczam fragment postu czytelnika o nicku „kooperatywaMondragon” dotyczący problemu bezpieczeństawa pieszych. Post skopiowany z tygodnika POLITYKA z blogu red.Pasenta https://passent.blog.polityka.pl/2019/11/28/pacjent-czuje-sie-dobrze/?sso_ticket=KuNlbNBz-_aLgwdwwSZ3YYAAkUqYqowDLrlEaYFqQcOtWVvGr5QH_flSHBzhY-eN5DyMLBkICHKWTHwL6hM5cVShOV6as0gWbsyJXZAbG0E
  a oto rzeczony fragment wpisu
  kooperatywaMondragon
  29 listopada o godz. 11:44
  Bar Norte
  27 listopada o godz. 16:22
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  PS Krytyka Polityczna i Swietoszek Morawiecki zalamuja rece nad szesciokrotnie wieksza niz w Szwecji iloscia zabijanych i okaleczonych pieszych.
  Zanim znajda sie pieniadze na fotoradary , mozna w najblizsza sobote w kazdej dzielnicy, przy pomocy paru taczek cementu i puszek bialej farby zastosowac rozwiazanie stosowane w biednym Meksyku i bogatej Ameryce – 15 centymetrowej wysokosci pagorki w poprzek jezdni , zmuszajace kierowce do zmniejszania predkosci do 10 km na godzine.
  Kto nie zwolni, ten wali glowa w dach wyskakujacego w powietrze samochodu”

 32. Ciekawe, co to znaczy plan B ? Morawiecki, powiedział, że jak Banaś nie poda sie do dymisji, to taki plan B ma na podorędziu. I czy Banaś się tym planem B przestraszy ?
  Ale jeśli miałaby to byc powtórka z „nieszczęśliwym” samopowieszeniem sie Leppera, to mgłoby się okazać, że Banaś zakochał się bez wzajemności w nieletniej Ukraińce, cierpiał, że ta która wszytkim dawała, jego nie kochała i jak Romeo czy Werther odszedł.

 33. @@@
  Dzień dobry.
  Czytam, że Donald się włączy do spraw polskich.
  To dobra wiadomość.

 34. @Redaktor.
  Choć zauważył to już ‚teo’, powtórzę.
  Wpis, jak za dawnych, lepszych czasów.
  Pozdrowienia.

 35. Sędzia Juszczyszyn został zawieszony przez sędziego Nawackiego, który po wycofaniu podpisów przez część sędziów pod jego rekomendacją do KRS, sam się pod nią podpisał.

 36. Mauro Rossi,
  hej, hej, jesteś tam gdzieś?

  Mauro udał się na egzekutywę. Niebawem wróci z nowymi wytycznymi.

 37. @Lewy
  Jarek nas jeszcze nie raz zaskoczy.
  Tak sobie myślę co musi się wydażyć, żeby Jarkowi opadło. Tak do 30% na początek

 38. PROGI ZWALNIAJĄCE
  W sytuacji wariackich pomysłów polityków progi zwalniające stanowią element uspokajający, a takim może się okazać senat. W strukturze władz państwowych został ustanowiony jeszcze jeden próg zwalniający, najwyższy, ale go starło, jak mówi opozycja.

  W przestrzeni rzeczywistej ukształtowanie terenu, poza naturalną rzeźbą, wymaga zastosowania się do obowiązujących przepisów, a te w odniesieniu do dróg są bardzo rygorystyczne, czasami nie do przejścia.
  Więc takie zwalniające progi mogą być zastosowane tylko na drogach pośledniej kategorii, i to po wielu analizach, zgodach, opracowaniu dokumentacji, uzyskaniu pozwoleń. Proste to wszystko nie jest.
  Zatem pojawiający się na blogu spadochroniarze, jeśli ich te spadochrony z demobilu nie zawiodły, powinni wskazać miejsce i cel realizacji takiego zwalniającego progu, a resztę pozostawić fachowcom. Jeśli natomiast chodzi o materiały budowlane to już jest osobny temat i tutaj z pewnością musiałby zostać rozpisany przetarg w drodze zamówień publicznych.
  O niekończących się protestach nie wspomnę, odsyłam do cytatu z książki Olgi Tokarczuk noblistki, o czym poinformowałem we wpisie przy poprzednim zagajeniu

 39. ls42 z 23,15

  Ciekawy w tym tekście jest opis „szlaku wolnocłowego”, którym skasowane, wybrakowane (szrot) spadochrony trafiały do RP w celach komercyjnych (szkoleniowych) – z baz amarykanskich na Alasce, poprzez bazy kalifornijskie, jednostkę NATO w Stuttgarcie aż do przyczółków natowskich na tzw „Flance Wschodniej”.
  Rodzi się w tym kontekście pytanie – czy nie szkoda czasu i atłasu na płodzenie jakiś umów o wolnym handlu między UE a USA skoro ów wolny handel de facto kwitnie w ramach sojuszu atlantyckiego?

  Z tej samej beczki … . Nie wiem czy zauważyłeś, że portal gazeta,pl konsekwentnie zamieszcze ralacje dotyczace kradzieży klejnotów z muzeum w Dreźnie w dziale „biznes”.

 40. Zygmunta Baumana książki o nowoczesności mogą zaskoczyć niejedną myślą pobudzającą do respektu dla nieoświeceniowej przednaukowej bardziej bogobojnej kondycji ludzkości. Nowoczesność daje popalić.

 41. kooperatywaMandragon

  „mozna w najblizsza sobote w kazdej dzielnicy, przy pomocy paru taczek cementu i puszek bialej farby zastosowac rozwiazanie stosowane w biednym Meksyku i bogatej Ameryce – 15 centymetrowej wysokosci pagorki w poprzek jezdni , zmuszajace kierowce do zmniejszania predkosci do 10 km na godzine.
  Kto nie zwolni, ten wali glowa w dach wyskakujacego w powietrze samochodu”.

  Tak, to radykalne ale skuteczne rozwiązanie, szeroko praktykowane z powodzeniem na świecie.

  Kiedyś widziałem podobnie radykalne i skuteczne rozwiazanie dotyczące dopuszczenia do ruchu pojazdów na górskiej, poprzecinanej tunelami drodze. W tym przypadku chodziło o ich wysokość.
  Za wyeksponowaną nad drogą informacją o wysokości pojazdów, które mogly się nią poruszać zawieszono kilka łańcuchów o ogniwach wielkości pięści od góry wyznaczających dopuszczalną wysokość. Efekt podobny jak przy muldach (progach spowalniających) o których pan pisze.

 42. Już Kuraś wiedział jak interesy robi się z okupantem. Tak sobie myślę,że szmugiel nie ma narodowości to odruch człowieczeństwa. Ze srebrnikami i szmalcownikami w tle.

 43. Przypuszczam że te chętki nowoczesnych do wychowania wsiech do nowoczesności lub wyeliminowania wpływów „nienowoczesnych” w społeczeństwie, widoczne jakże często w krajowym życiu umysłowym, dla Baumana byłyby, cóż… O takich aberracjach pisał.

 44. Myślę że słowa posłanki Pawlowicz „Zamknijcie mordy” – były wielokrotnie cytowane, niestety nie w kręgach prawniczych.
  PS. Kto takiemu tłumokowi zatwierdził profesurę?

 45. Negowanie tytułów profesorskich przez upolitycznionych magistrów, żenada. Vida: pan profesor Niesiołowski np. o panu Schetynie: „To odrażająca kreatura”.

 46. Ogromnie szkodliwe zjawisko; apogeum chyba gdy hordy magistrów bez przygotowania politechnicznego ścigały profesorów nauk technicznych….

 47. @ observer
  29 listopada o godz. 15:08
  ” Kto takiemu tłumokowi zatwierdził profesurę?”
  Pamiętaj, że to nie jest profesor poważnego uniwersytetu tylko KULu.
  Jak kończyłem średnię szkołę ( w1983) to na KUL chyba nikt z klasy nie chciał iść . Kilkoro uczniów brało pod uwagę tą uczelnię jako drugi wybór.

 48. @Bar Norte

  Zauważ, że po drodze tego szmuglu z Alaski było dwóch odważnych, amerykańskich Polaków.

 49. stasieku
  29 listopada o godz. 14:07
  Adolfa Niemcy kochali do końca, kiedy Rosjanie już byli na Bramie Branderburskiej. Potem trzeba było wielu lat denazyfikacji, oprowadzania po Buchenwaldach, Procesu Norymberskiego, by stali sie znów normalnym, kulturalnym narodem.
  W naszym polskim przypadku to mnie zdumiewa i upokarza, że nasz fjurerek to taka niedołezna podróbka, bez charyzmy, z brzuszkiem do kolan, skrzęczącym szczekiem. Żadnego procesu depisizacjnego nie będzie, bo nazizm niemiecki to była mega zbrodnia, tu mamy do czynienia z pokracznymi oszustami, z obłudnym , obslizłym Gowinem, krakowskim złodziejaszkiem Banasiem, infantylnym bezkręgowcem Dudą, chamoowatą przekupą Pawłowicz, cynicznym Piotrowiczem, chutnym ogrodnikiem Kuchcińskim, perukarzem Suskim, którego wiedza na temat carycy Katarzyny wywołała uśmiech na twarzy zwykle poważnej Wassermanówny… itd, itd możemy bez końca wyliczać clownów tego cyrku.
  A wszystko przez ten „zamach”. Naród zaczął łkać, Dziwisz przyklepał i jedyna godna opłakiwania ofiara „zamachu” znalazła sie obok Jagiellonów w krypcie wawelskie.
  Przeciez ta hucpa jest niebywała. Ale lud uwierzył w królewskość Kaczyńskich. I to ten szkodnik mając taki polityczny kapitał w ręku, stworzył nieprawdopodobnie skuteczny aparat do niszczenia kraju. To on, z wawelskim trupem bliźniakiem stanowi zwornik tej antypolskiej konstrukcji. Bez niego Kuchciński wróciłby do pożytecznych zajęć w Miejskich Zieleniach, Suski naprawiałby peruki.
  Niestety Duda, Pawłowicz, Terlecki, Karczewski ze swoimi doktoratami dalej by rozkladali polską naukę.
  A pan Zbyszek pewnie by zachorował z wścieklości na raka kiszek. Ale żaden lekarz nie podjąłby się majstrować przy tym mściwym niewybuchu.

 50. @hetajr
  29 listopada o godz. 7:16

  Mylisz pojęcia. Rezerwa budżetowa i nadwyżka budżetowa to nie to samo.
  Rezerwa to są środki budżetu nie rozdysponowane. To jak „zaskórniak” w domowym budżecie.
  Natomiast jak widać z cytowanych liczb, to za PO deficyt miał tendencję spadkową , zaś za PiS odwrotnie i to pomimo wprowadzenia opracowanych jeszcze za PO rozwiązań mających na celu zwiększenie dyscypliny podatkowej.

 51. @
  Napisałem „wydażyć” w smartfonie, gdzie nie korzystam z edytora.
  Trochę się wstydzę.

 52. Banaś będzie się zastanawiał nad dymisją do poniedziałku.
  Plan B może się okazać potrzebny.
  Na razie jest tak tajny jak lista poparcia KRS.

 53. Co zrobią Banasiowi jak nie odda płaszcza. Pokazał prezesowi gest Kozakiewicza. Na razie…Tak sobie myślę jakie lody kręcą przy okazji służby specjalne pod burdelowa przykrywką…z Mata Hari w tle…Tajna historia nieruchomości…Akcja Żelazo bis…

 54. Gajowy,
  krążą plotki, że PiS prowadzi jakieś rozmowy z opozycją na temat zmiany w Konstytucji by ustanowić „lex Banaś”. Podejrzewam, że opozycja bez podania raportu na temat Banasia do wiadomości publicznej raczej się na to nie zgodzi.

 55. Plan B to chyba jakiś środek wczesnoporonny. Ale na to raczej za późno, trzeba było zanim się zagnieździł w NIKu. Teraz to już został tylko plan C, abortują Banasia.

 56. A kodeks karny mówi o domniemaniu niewinności do czasu prawomocnego skazania. Tak sobie myślę a może ułaskawienie krakowskim targiem przed zakończeniem procedur. Co już miało miejsce w epoce hunwejbinów…

 57. Konstytucja to świstki papieru po Kwaśniewskim. W ramach dekomunizacji należy oczyścić jej tekst dopuszczający grzeszników do urzędów. Tak sobie myślę,że kiedyś przed wojną oficer brał pistolet kiedy przegrał w kasynie… Dlatego zabrakło honorowych grzeszników…W siną dal odeszli…

 58. @SŁOWIANIN STANISŁAW

  Ostatni tak honorowy oficer tylko przestrzelił sobie policzek 🙄

  A Mauro nadal czeka na skrypty?

 59. Mad Marx
  29 listopada o godz. 15:31

  Niczego nie mylę. Ale tłumaczył ci nie będę.

 60. 10/10 ad vocem

  Jeśli chodzi o sprawę Polańskiego. Odegrała ona niemałą rolę w moim zasadniczym zerwaniu z koncepcją autorytetów krajowego życia światowego. Do samego Polańskiego nic nie mam, a po tylu latach człowiekowi należy się dar niepamięci a nie wciąż nowego rozdrapywania bo akurat ta moda nastała w tych sprawach – on anatemę i traumę np. szwajcarską odcierpiał, a wrzucają go do kotła z zupełnie świeżymi właśnie dopiero zdemaskowanymi osobami.

 61. Straszni ludzie. Ci dziś ruszający na Polańskiego.

  Natomiast straszni byli też ci ludzie z wierchuszki kulturalnej Kraju, którzy zamiast poprzestać na jakimś właśnie humanistycznym słowie o wybaczeniu, przemijaniu prawda, oni po prostu nie potrafią przestać – zaczęli ze skrzywdzonego dziecka robić…zdemoralizowaną…prostytutkę. Z takimi elitami mi nie po drodze.

 62. Warto przypomnieć o gwałtach żon przez własnych mężów czy córek przez ojców. Tak sobie myślę kto bez grzechu…ale czy parafian na to stać…

 63. @
  Niszczenie sędziego Juszczyszyna. Zdegradowany, zawieszony, z zarzutami, bo wykonał wyrok TSUE
  https://wyborcza.pl/7,75398,25463037,niszczenie-sedziego-juszczyszyna.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  rocony29.11.2019, 17:26
  Poprzednicy bolszewicy jeszcze nie tak dawno strzelali. oponentom w tył głowy dzis pisbolszewia bardziej ucywilizowana degraduje przedstawia zarzuty i zwalnia az uzyska pełnię władzy a wtedy gorszy sorcie….

 64. Rezerwa budżetowa to nie „rezerwa w budżecie”

  hetajr (7:16)
  Mad M (15:31)

  To pierwsze formalnie, ustawowo zaklepane, kilka mld zł; to drugie – w moim rozumieniu – to „oddech” w finansach publicznych, które można rozdysponować w różnych kierunkach. 20 mld zł rocznie, tyle było do rzucenia na fali rosnącego „populizmu”, a może dwa razy tyle. Wszak procedurę nadmiernego deficytu UE zdjęto z Polski w czerwcu 2015 roku, wzrost gospodarczy ponad 4 procent już się zagnieździł, bezrobocie spadało na łeb na szyję. Procedury walki z luką VAT wprowadzano. Nad polską gospodarką krążyło widmo „tłustych lat”.

  Wtedy prezes Kaczorek ostro zalicytował. Ryzykował niewiele, wcale nie blefował. Nie wiadomo było, ile z obietnic rozrzucanych w obu kampaniach wyborczych uda się PiSowi zrealizować. Ćwierć, połowę, góra trzy piąte. Poszli brawurowo.

  Tymczasem Platforma niemrawa była i rozdarta wewnętrznie, ponadto rozpadła się jeszcze na dwoje, PSL przespał. Lewicy wyskoczył Zandberg jak filip z konopi („filip” to zając) …

  Na dzień dzisiejszy jest Banaś. I coraz gorsza prognoza gospodarcza. Założenia budżetu 2020 nt. wzrostu PKB mogą się okazać grubo przestrzelone. Rezerwa w budżecie jest ujemna, czyli jest dziura, coraz większa. Mateusz się dwoi i troi, prezes lawiruje, rok 2020 zapowiada się trudny, o 2021 szkoda gadać. Co to będzie?

 65. Gdyby Polański był Romem…Tak sobie myślę,że w historii Polski nieletnie wychodziły za mąż skazane na czynienie poddaną przez męża…jak ziemia…Kto pytał o zgodę to był mus ślepego podporządkowania się tradycji…Chyba zniesiony przez dobrych bolszewików…

 66. @
  Marian Banaś zleci kontrolę majątku jednego z ministrów lub premiera? Giertych: Słyszałem plotki

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25460103,marian-banas-zleci-kontrole-majatku-jednego-z-ministrow-lub.html#a=362&c=159&s=BoxNewsImg1

  arreis65:
  to proste – jarosław kaczyński „kanalia, zdradziecka morda, element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny” rządzi za pomocą takich samych jak on kanalii – kryminalistów, oszustów, złodziei, łapówkarzy, sutenerów a w najlepszym razie półgłówków, szmaty i miernoty !!!!

 67. Wchodzi Seweryn Krajewski do sklepu i wpycha się przed kolejkę. Klienci zwracają mu uwagę, żeby stanął w ogonku. Krajewski nie reaguje. Za którymś razem zdenerwowany muzyk odwraca się do kolejkowiczów i krzyczy: -Ja do kolejki?! Chyba nie wiecie, kto jestem!
  – Kto? – pytają kolejkowicze.
  -Ja jestem Seweryn Krajewski!
  -No to co. – odpowiadają kolejkowicze.
  -Wcale nie „No To Co”, tylko „Czerwone Gitary”. – odpowiada Krajewski.

 68. „Zandbergizm nas nie zbawi”

  Ale jakże atrakcyjny jest!
  https://liberte.pl/zandbergizm-nas-nie-zbawi/

  – udało im (Partii Razem) się zbudować w miarę spójny zespół, co w polskiej polityce jest raczej wyjątkiem niż regułą. To grupa liberalna światopoglądowo, co jest oczywistym plusem dla wielu ośrodków opinii związanych z opozycją i może przesłaniać faktyczny obraz tego środowiska, tym efektywniej że w tych kwestiach potrafią unikać nieskutecznej estetyki ala Janusz Palikot,
  – najbardziej radykalnie jawnie antykapitalistyczna, antyrynkowa i socjalistyczna grupa polityczna jaka zdołała poważnie zaistnieć politycznie w III RP,
  – niektóre pola aktywności państwa, o których podczas kontr-exposé mówił Zandberg są sensowniejsze niż proste rozdawnictwo w wykonaniu PiS. Potrzeba docenienia pracowników sfery budżetowej czyli dziś coraz bardziej degradującej się finansowo potencjalnie silnej klasie średniej (urzędnicy, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki i przedstawiciel innych grup), jest realną i cywilizacyjną potrzebą,
  – retoryka młodej lewicy w kwestiach gospodarczych może wielu urzec, Razem może mieć ostatecznie szanse przekonać do siebie nawet wielu wyborców dziś ukierunkowanych na PiS. Ktoś powie, że z dwojga złego lepsze Razem niż PiS ……

  Ciekawie będzie. Na razie nie widać wyraźnego efektu w sondażach. Tymczasem staję się symetrystą:
  Razem = PiS

 69. Dziadkiem posełki Magdaleny Biejat (Lewica Razem), był znany warszawski adwokat Edmund Biejat.

 70. Według Komisji Europejskiej w całym 2020 roku nasza gospodarka ma urosnąć o 3,3 proc. – to aż o 0,4 pkt proc. mniej niż w założeniach dołączonych do przyszłorocznej ustawy budżetowej.
  Analitycy przeliczają swoje prognozy. mBank właśnie podjął decyzję, że rewiduje prognozę do ledwie 2,8 proc.

  https://wyborcza.pl/7,155287,25460455,gospodarka-zaciaga-hamulec-konsumenci-wstrzymuja-wydatki-firmy.html

  Jest też dobra wiadomość: eksport. Z trzech napędów wzrostu: inwestycje, konsumpcja, eksport – tylko ten ostatni ciągnie. Dzięki niskim płacom, bo przecież nie promy, luxtorpedy i samochody elektryczne z bajek Mateusza.

 71. teo
  29 listopada o godz. 18:17

  ” Z trzech napędów wzrostu: inwestycje, konsumpcja, eksport – tylko ten ostatni ciągnie. Dzięki niskim płacom …”.

  Niskie płace były za Tuska, teraz rosną.

 72. Mauro (18:19)
  Niskie płace były za Tuska, teraz rosną.

  A gdzie link?
  Bo wg. moich źródeł,
  https://forsal.pl/artykuly/1257089,wzrost-realnych-plac-w-polsce-o-25-proc-dane-oecd.html
  płace realne (po odjęciu zmian cen) rosły za Tuska równie szybko, w tym płaca minimalna. Także w okresie wielkiej recesji światowej, największej od II wojny. Ale płace nadal są konkurencyjne wobec niemieckich, i to ratuje eksport.

 73. Plan B.
  Jak w filmie IRLANDCZYK

 74. Mauro Rossi,
  jak już masz kartoteki na ludzi, np. posłankę Biejat to powiedz nam szczerze kto to bywał w hotelu Banasia, szczególnie chodzi mi o tych przybywających limuzynami z takimi gośćmi też w limuzynach z przodu i z tyłu, jakie filmiki mają Banasie dwa. Bertold twierdzi, że hotel był okablowany bardzo starannie.
  Odświeżali się przed obowiązkową wizytą na Wawelu w towarzystwie prezesa?
  Prysznice brali?

 75. satrustequi
  29 listopada o godz. 17:29

  „Jeśli chodzi o sprawę Polańskiego”.

  Dobrze że nie zostal wyświęcony, jako arcybiskup to by się nie uratował, a a ma filmowe papiery na kardynała.

  Szkoda Polańskiego, ale kiedyś przedawkował. Zwolniony warunkowo zamiast chodzić na psychoterapię lub modlić się w synagodze bądź kościele wyjechał do Europy. Prasa amerykańska natychmiast pokazała go otoczonego kobietami jak imprezuje na Oktoberfest w Monachium, więc amerykański sędzia się wściekł. Dla tamtejszego wymiaru sprawiedliwości Polański ma staus uciekiniera z więzienia, za co ścigany będzie dożywotnio.

 76. „Tymczasem staję się symetrystą:
  Razem = PiS”

  Mauro Rossi:

  „Dziadkiem posełki Magdaleny Biejat (Lewica Razem), był znany warszawski adwokat Edmund Biejat.”

 77. Plan A czy X?

  Jeśli Banaś poda się do dymisji, otwarta pozostanie kwestia wyboru jego następcy. Na kandydaturę nowego prezesa NIK zgodę musi wyrazić Senat, w którym teraz większość ma opozycja. Trudno jest wyobrazić sobie kandydata, na którego zgodzą się obie strony politycznego sporu, bo interesy mają sprzeczne. Nie po to PiS przejmował NIK, żeby oddać go urzędnikowi, który naprawdę będzie patrzył rządzącym na ręce. Opozycja z kolei nie zgodzi się na kandydata, który będzie pełnił rolę paprotki.

  Pat może trwać miesiącami, a nawet latami, a NIK pozostanie bez formalnego prezesa. Teraz widać, dlaczego PiS tak zależało na szybkim wyborze zastępców Banasia i dlaczego nominacje otrzymali wieloletni działacze tej partii. Tadeusz Dziuba i Marek Opioła w tym wariancie mają „pełnić obowiązki” szefa NIK i pilnować interesów partii.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1933902,1,kompromitujacy-taniec-pis-wokol-banasia-co-dalej.read?src=mt

 78. GazWyb donosi – „…w piątek prezes Michał Krupiński złożył rezygnację z funkcji prezesa banku. Zastąpi go Marek Lusztyn, dotychczasowy wiceprezes banku. Krupiński całkiem odchodzi z zarządu spółki.”

  To ten prezes, który jeździł na Nowogrodzką w sprawie kredytowania budowy DuckTowers i gdzie pełnomocnikiem zarządu jest Banaś Dżunior, czyli Pekao.

  Mauro Rossi, co Ty na to?

 79. @@@
  Michał Krupiński, szef Pekao SA, ustąpił. Za jego dwuletniej kadencji akcje banku straciły kilkanaście %. Złoty chłopiec Jarka.

 80. O końca. Ten cały Kamiński jest zwykłym mitomanem i gdyby chciało mu się przeczytać kilka książek i pogadać z ludźmi, to dowiedziałby się na czym ma polegać jego praca. Jeszcze lepszy jest jego zastępca, ten w brylach z okrągłym obliczem i brzuchem (nie będę sprawdzał ja się ciul nazywa), który podobno godzinami potrafił (może to jeszcze kontynuuje) siedzieć ze słuchawkami na cymbale i słuchać, co tam mają do powiedzenia podsłuchiwani. To zboczenie ma chyba jakąś nazwę. Skończyłem oglądać świetny serial HBO „Bez świadomości” o tym jak to się mogło dziać po 1989 roku w Czechach. Polecam. Nie sądzę, żeby w Polsce mogło być inaczej. Produkcje artystyczne (tu film) nigdy nie dorównają rzeczywistości, która jest zawsze bardziej niewiarygodna.
  O łukach triumfalnych już się wypowiedziałem. Powtórzę, nie mogę się doczekać kolejnej maszkary – bahahahahaha!!!
  Banaś? A kto to jest? Aaaaa, to ten od odpoczynku na godziny w hotelu prowadzonym przez upierścienionych i ukrzyżowionych złotem młodych ludzi. Zobaczycie moi mili, że jak już go jakimś cudem wypierd-olą z tego PSIKU, to Terlecki zapytany o gościa odpowie: nie znałem i nie znam takiego kogoś.
  Armia? Jaka armia, redaktorze!!!! Myśmy się czterdzieści parę lat temu śmiali, że jakby nas Zulusi napadli od strony Odry, to dopiero na linii Bugu się zatrzymają, bo trafią na Ruskich. A my? My dalej będziemy zawijać te cholerne onuce!!!! Wtedy jednak Brygada Pod Wezwaniem Kordiału z Podjuch stawiała most pontonowy w najszerszym miejscu Odry w kilka godzin. Dodam, że to były szweje z poboru. Dzisiaj zawodowcy robią to samo tydzień w najwęższym miejscu Wisły. Minister Płaszczak robi zakupy na wojnę, która już była. Na chu-j nam te gówniane samoloty i jakieś łódki na jezioro Bałtyk? Proszę polecić ministrantowi krótki filmik o wojnie przyszłości. Wyprodukowali go Chińczycy i widać na nim 1000 zintegrowany ze sobą dronów, wykonujących jedno zadanie. Nikt tam nie ginie prócz zaatakowanych wrogów. A drony? Mogą nie wracać. I tak będzie taniej od jednego F-29. Ja proponuję polską armię pięknie ubrać na defilady i tak zostawić. Efekt będzie choć estetyczny. Mogą maszerować pod tymi wszystkimi łukami triumfalnymi.

 81. @legat, przepraszam.

 82. legat
  29 listopada o godz. 18:31

  „jak już masz kartoteki na ludzi, np. posłankę Biejat”.

  Nie wiem, czy to jego wnuczka, ale widzę, że ty wiesz. Link był do Internetu, nie do kartoteki.

  „Bertold twierdzi, że hotel był okablowany bardzo starannie”.

  Ba, Bertold, on ma kontakty z policją. A jak wiadomo policja wie tylko tyle ile jej ludzie powiedzą, np. ob. Bertold Kittel. Co ja mogę o tym wiedzieć? Nic. Kiedyś to była spółka autorska, Bertold Kittel ― Anna Marszałek. Spółka, mało powiedziane, nie jeden rząd obalili. Dziś pani Anna Marszałek w NIK pracuje. 🙂

  PS. Teraz każdy dom jest okablowany, niektóre światłowodami, ja mam Nietię. A ty?

 83. BWTB
  29 listopada o godz. 18:46

  Pułkowniku, straznie jesteście sfrustrowani, że uszami wam się wylewa. Skąd to się bierze? Więcej luzu na starość.

 84. legat

  „To ten prezes (Krupiński), który jeździł na Nowogrodzką w sprawie kredytowania budowy DuckTowers”.

  Może to rezygnacja w zwiazku z tekstem Die Welt o „”złotych chłopcach” PiS na czele państwowych spółek”

  Fragment za DW:

  „Nie jestem bankierem PiS – podkreśla (Krupiński), dodając, że nie lubi tego określenia. „Interesują go dziś poważne sprawy, jak klimat, migracje czy sztuczna inteligencja, a nie małostkowość polskiej polityki partyjnej” – pisze gazeta”

  A dalej o nim i jego biznesowych kolegach:

  „Nowa elita gospodarcza ma kontakty z kierownictwem partii, ale menadżerowie nie utożsamiają się z wulgarną, nacjonalistyczną retoryką, jak choćby podburzaniem przeciwko homoseksualistom.”

  Całość poniżej

  „https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-dziennik-o-zlotych-chlopcach-pis-na-czele-panstwowych-spolek/1q82q5f

 85. Banaś pokazał prezesowi środkowy palec. To bardzo dobrze. Banaś to cwany lis i nie da se w kasze dmuchać. Cieszy się naród bo gorszące widowisko walki o wolną Polskę będzie trwać dalej. Aż się pozabijają. Ten Banaś także był jednym z bojowników o wolność i o demokrację, nawet był internowany. I brał jak wszyscy haracz dolarowy.

 86. legat

  Link o „Złotych chłopcach PiS na czele państwowych spółek” już prawidłowo, poniżej

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-dziennik-o-zlotych-chlopcach-pis-na-czele-panstwowych-spolek/1q82q5f

 87. legat
  29 listopada o godz. 16:03

  „krążą plotki, że PiS prowadzi jakieś rozmowy z opozycją na temat zmiany w Konstytucji by ustanowić „lex Banaś”. Podejrzewam, że opozycja bez podania raportu na temat Banasia do wiadomości publicznej raczej się na to nie zgodzi”.

  Pewnie, że się nie zgodzi, w końcu ma za sobą trzyletni trening ― tyle lat urzędował mając zarzuty kryminalne Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK wybrany przez PO-PSL. Oczywiście też byłbym za tym by odtajnić raport CBA w sprawie Banasia.

 88. Bar Norte
  29 listopada o godz. 19:01

  Link o „Złotych chłopcach PiS na czele państwowych spółek” już prawidłowo, poniżej.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-dziennik-o-zlotych-chlopcach-pis-na-czele-panstwowych-spolek/1q82q5f

  Tekst powierzchowny do granic głupkowatości, przeplatany lewicowym ideolo jak kiedyś wstępniaki w Trybunie Ludu. Co cię w nim zafascynowało, że podałeś link i cytujesz fragmenty?

 89. Stasieku 😉 ;
  Bar Norte,
  dzięks za link.

  Mauro Rossi,
  ja mam drut przeźroczysty ze SKYNET – wiejski. Możesz włożyć tę informację do mojej teczki.
  Z tym Kwiatkowskim, to chcesz byśmy się zastanawiali, który z nich, Banaś czy Kwiatek to większy sqrwysyn? Czy PISowski rząd jest nie gorszy niż PO-PSLowski?
  I jeden i drugi uważam, że nadają się do zsypu ale ten Twój to miała być „dobra zmiana” przecież a tu mafia, gangsterzy, sutenerzy, łapówkarze i złodzieje.

  Mauro, mówiłem Ci tu już dawno, że Mariusz rozpieprzy ten PiSowski rząd tak samo jak kiedyś.
  Będzie trzeba postawić mu pomnik.
  Odtajnienie raportu CBA jest wykluczone ponieważ wyszło by na światło dzienne jaka to beznadziejna służba.

 90. Adam Bielan pier*oli, jak Mauro Rossi, a Mauro Rossi, jak Bielan.

 91. Mauro Rossi

  „Tekst powierzchowny do granic głupkowatości, przeplatany lewicowym ideolo jak kiedyś wstępniaki w Trybunie Ludu. Co cię w nim zafascynowało, że podałeś link i cytujesz fragmenty?”

  Die Welt to prawicowe i konserwatywne pismo. Tak więc trudno by mnie „fascynowało”.

  Natomiast link podałem legatowi w ramach dyskusji nad powodami nieoczekiwanej rezygnacji Michała Krupińskiego, owego „złotego chłopca PiS” jak to ujmuje Die Welt, z prezesury banku Pekao. Po prostu zasugerowałem, że powodem nieoczekiwanej dymisji mogłybyć wypowiedzi Krupińskiego dla Die Welt.

  Zresztą twoja reakcja na tekst wskazuje, że to całkiem realna hipoteza.

 92. Za gadanie z obcymi poleciał ten Krupiński.

 93. Pewnie się wcześniej nie zapytał, czy może, i co ma mówić 🙄

 94. Super muzyczny koncert na POLSACIE
  Zaczęli piosenką Beaty Kozidrak „Biała Armia”

 95. Bar Norte
  29 listopada o godz. 19:41

  Mauro Rossi

  „Tekst powierzchowny do granic głupkowatości, przeplatany lewicowym ideolo jak kiedyś wstępniaki w Trybunie Ludu. Co cię w nim zafascynowało, że podałeś link i cytujesz fragmenty?”

  Die Welt to prawicowe i konserwatywne pismo. Tak więc trudno by mnie „fascynowało”. […]
  ____________________________________
  A nie mówiłem, że pier…

 96. Trzeba przeczytać i zrozumieć. Tak o wyroku TSUE powiedziała Ewa Łętowska.
  O ile w Polsce Ludowej zlikwidowano analfabetyzm i ludzie nauczyli się czytać, to niestety ze zrozumieniem tekstu pisanego do dzisiaj są trudności, a nawet mają je ci co przez chwilę są u władzy. Stąd kłopoty

 97. Igor Herbut bardzo utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, od niedawna ojciec, przed chwilą kolejny raz przepięknie śpiewał.
  Teraz Edyta Górniak i Kuba Badach śpiewają „Dziwny jest ten Świat”
  Jakże na czasie

 98. Czy laboratoryjne mózgi mogą mieć świadomość i czy to zaboli, zastanawiają się naukowcy. Dowiemy się niebawem.
  Jak żyć ze świadomością encyklopedycznej wiedzy w każdej dziedzinie?
  To chyba jest nudne. Na szczęście ja nie muszę się martwić, bo w czasie który mam, nie ogarniam nawet cząstki przyjemnych doznań
  Aktualnie przerwa w koncercie

 99. @@@
  Powtarzam dobrą wiadomość. Donald Tusk będzie częściej w Polsce.

 100. Powiedzmy teraz sobie szczerze – to forum nie spełnia kryteriów forum inteligenckiego. Poniżej marki Pana Passenta zebrała się spora grupa osób, która na większości forów nie uchodziłaby za inteligentne lub kulturalne, a częściej za wulgarne i prostackie.

 101. Niestety, jest to świadectwem kryzysu całej formacji, ukształtowanej prze Tuska.

 102. To zapewne wiele lat temu, pod dyktatem narracji T zaczęła się ta degrengolada, nieuświadamiana już nawet dzisiaj przez uczestników

 103. – Nikt nie ma wątpliwości, że w kampanii nastąpi frontalny atak służb specjalnych, mediów publicznych, trolli – i trzeba będzie to ustać. Dużo wcześniej ruszy też atak ze strony mediów niezależnych, tych sprzyjających opozycji. Będą zarzuty, że kontrkandydat prawicy jest słaby, robi błędy, źle się wypowiedział, źle zachowuje, w ogóle katastrofa. Duża presja. To nie znaczy, że szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mogą być przez to mniejsze, to tylko świadomość tego, co będzie się działo. – mówi b. bokser.

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25453560,jacek-jaskowiak-ojciec-jest-kims-kto-broni-a-jak-go-nie-ma.html

 104. Jest ogromnie ważne dla demokracji i humanizmu by ten elektorat, fanatyczny, dość pusty czyż nie, nie doszedł do władzy w Kraju. I nie dojdzie. PO i jej hordy już do władzy nie dojdą. Brawo Polska!

 105. Ludzie kochane, czy wy na prawddę musicie wchodzić w polemiki z Rossim ? Tak jak ignorujecie półgłowka srutu, spróbujcie ignorować Mauro.. Czy to tak trudno przewijać , niie czytać ?

 106. Psychopatyczne kmioty jak Lewy ha ha

 107. Lewy
  29 listopada o godz. 21:56

  Od ponad pięciu lat to mówię ale grochem o ścianę :/
  Przewijam, nie czytam, nie reaguję, Berdyczów. Tak jak pisowską szczekaczkę TVP. Nie istnieje.

 108. Tylsko Polska! Tylko PiS, Lewica, Kosiniak i Konfederacja! Precz z PO!

 109. Rodzinnie u prezesa Kurskiego w TVP1.
  Zima muzycznie zacznie się THE VOICE KIDS, potem JUNIOR, następnie THE VOICE OF POLAND, a na koniec THE VOICE SENIOR.
  EUROWIZJĘ JUNIOR, którą wygrała Viki Gabor oglądało prawie 7 milionów telewidzów.
  W trzech słowach; lubimy muzycznie i sportowo. Dlaczego? Bo tam nie ma polityki

 110. Jest bardzo ważne by uratować polską demokrację i ekonomię przed recydywą rządów PO i to się uda, zapewniam wszystkich w tym skansen powski.

 111. Uniwersytet z ulga pozbył się Pawłowicz
  Ona jest profesorem nadzwyczajnym a to jest funkcja
  https://natemat.pl/243555,jaki-jest-dorobek-naukowy-krystyny-pawlowicz-profesor-prawa-ujawnia
  Liczą się z nią ze względu na to że Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej w ramach podzespołu ds. organizacji społecznych, zajmującego się projektem ustawy o zgromadzeniach, której była współautorką. Od 1989 była ekspertem Sejmu i Senatu w zakresie prac legislacyjnych. Współtworzyła działającą na zapleczu prezydenta Lecha Wałęsy Partię Victoria. W okresie rządu Jana Olszewskiego działała jako doradca prawny ministra i Biura Prasowego Rządu. Przygotowała ok. 50 opinii i ekspertyz prawnych na zlecenie Sejmu i Senatu, Kancelarii Prezydenta RP oraz centralnych i naczelnych organów państwowych.
  Niestety woda sodowa uderzyła do głowy .
  Mam nadzieję że jak PiS przegra to ona zapłaci za swą działalność .

 112. Jedni są twórcami, inni odbiorcami tej twórczości, a czasami recenzentami.
  Staram się zrozumieć istotę działalności literackiej komentatorów i przekazać ich autorom swoje opinie, jak najbardziej rzetelnie. Oczywiście chciałbym aby drogi były w miarę proste, ale przecież nie aż tak jak wzorowa linia kolejowa z Moskwy do Petersburga, z jednym tylko wyjątkiem.
  Obserwacja wydarzeń i komentarzy na ich temat uczy, czasami bawi i cieszy.
  Kilka razy niepotrzebnie napisałem obraźliwy komentarz, za co przepraszam i żałuję, chociaż tamta krytyka nie została imiennie skierowana do kogoś z tutejszych komentatorów. Jednak teraz uważam, że forma wpisu nie była dobra.
  Od niedzieli zaczyna się Adwent, zatem przygotujmy się do radosnych świąt z nadzieją, że będzie dobrze.
  Dobranoc!

 113. @@@
  Dziennikarze/rki w o Banaśgate.
  1. Jak to możliwe, że Marian był u Jarka i Mariusza? Przecież to sejm Banasia wybrał!
  2. Jakie te służby słabe, nie wiedziały, że Marian miał dochody z niewiadomego źródła. Mariusz do dymisji subito!
  3. Mateusz nie przeczytał, jak obiecał, raportu CBA w weekend! Coś strasznego!

  ‘stasieku’ o Banaśgate.
  ad 1/ Jarek do 4 lat rządzi ‘osobiście’ Polską.
  ad 2/ Służby wiedziały, tylko Jarek przez pewien czas nie wiedział, co z tym „fantem” zrobić.
  ad 3/ Mateusz przeczytał, ale Mateusz nie rządzi politycznie (kadry), więc czekał na Jarka.

  Uwaga ogólna.
  Mając takie „wsparcie” sprzyjających mediów, opozycja ma kłopot.
  Więc się pytam.
  Ile miesięcy/lat czołowi dziennikarze sprzyjający opozycji będą się dziwić, że rządzi Jarek?
  Ile jeszcze razy będą nazywali Jarka „szeregowym posłem” z miną przedszkolaka, który pierwszy znalazł zagubioną zabawkę?
  Jak długo jeszcze opinia publiczna będzie tolerować próby stworzenia partyjnej oligarchii na wzór węgierski?
  Kiedy specgrupa z KO, albo lepiej, zespół młodych posłów utworzony z całej opozycji, zajmie się poszukiwaniem miliardów, które wypłynęły z różnych źródeł i gdzieś zniknęły?

  Polska jest rozkradana na naszych oczach, a opozycja zgłasza „wnioski o dymisje” i czeka na dziennikarzy śledczych.
  Polska będzie coraz intensywniej rozkradana, bo rządzący wiedzą, że mają 4 lata na „odłożenie rezerw”.

  Dzień tragiczny i do tego nożownicy w Londynie i Hadze.
  Dobranoc

 114. satrustequi
  29 listopada o godz. 22:14

  7 października 2006 roku, Warszawa, Stare Miasto. Antyrządowy i antyprezydencki więc Platformy Obywatelskiej.

  Donald Tusk wykrzyczał: „Przyszliśmy, żeby powiedzieć głośno to, co czuje Polska, żeby powiedzieć dość!….. Żeby cała Polska zobaczyła, jak wygląda Polska!”, „Spójrzcie na to miejsce – tu jest Polska!”.

  Jan Rokita: „Czy przyszliśmy tutaj, aby komukolwiek okazywać nienawiść?” „Nie!” – odpowiadali zebrani. „Czy przyszliśmy tutaj, aby komukolwiek okazać pogardę, albo obrzucić wyzwiskami?” pytał lider PO. „Nie!” – wołali zgromadzeni na Placu Zamkowym.

  Po czym wznieśli w górę transparenty. Oto jeden z nich.

  http://lh4.ggpht.com/_RFwihE2K_3I/S3mO59OLSZI/AAAAAAAAAMU/dxhS2pd0F-k/s576/2006_10_07_-_24_-_Warszawa_-_Krakowskie_Przedmiescie_-_manifestacja_zwolennikow_PO.jpg

 115. stasieku
  29 listopada o godz. 23:28

  „Dzień tragiczny i do tego nożownicy w Londynie i Hadze”.

  Może przyśnią ci się tłumy uchodźców wzbogacających twój świat?

 116. Mauro Rossi; 18:33 .

  Lubię Ciebie , może dlatego że tak wielu cię tu nie lubi ale nie mogę zrozumieć
  dlaczego tak zazdrościsz tych kobiet Polańskiemu i ciągle do tego wracasz.
  Kobiety przecież są od tego aby je bzykać sam wiesz ze cały świat kręci się
  koło władzy , pieniędzy i dupy w twoim PiS-ie też tak jest więc w czym rzecz
  Rossi; ? tylko mi nie mów ze nie bzyka się nieletnich bo to granica umowna
  w niektórych krajach wręcz debilna a najlepiej to spytaj księdza albo jakiegoś
  biskupa jak to jest z tymi nieletnimi i jak się ma prawo do tego.

 117. satrustequi
  29 listopada o godz. 21:26

  „Powiedzmy teraz sobie szczerze – to forum nie spełnia kryteriów forum inteligenckiego”.

  Moim zdaniem ok. 50 proc. tutejszych nie spełnia tych kryteriów (brak kindersztuby wynieśli z PRL), reszta nie nadąża za zmianami politycznymi w Polsce, prócz tego tkwi po uszy w stereotypach początków transformacji,

 118. *****; pisze.

  Od ponad pięciu lat to mówię ale grochem o ścianę :/
  Przewijam, nie czytam, nie reaguję, Berdyczów. Tak jak pisowską szczekaczkę TVP. Nie istnieje.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Czytasz , czytasz i zgrzytasz zębami , więc po co się tak zapierać jak osioł na moście.

 119. ****; pisze.

  Od niedzieli zaczyna się Adwent, zatem przygotujmy się do radosnych świąt z nadzieją, że będzie dobrze.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Lepiej by było gdybyś pisał w liczbie pojedynczej i mówił tylko za siebie.
  Ten twój adwent i okres przed świąteczny i święta to dla milionów najgorszy
  okres w całym roku , porozmawiaj z ludzmi którzy pracują w służbie zdrowia
  w straży pożarnej , w policji czy chociażby w supermarkecie na kasie nie wspomnę
  już o kłótniach rodzinnych i mordo-biciu bo adwent i święta temu sprzyjają.
  Jedynie kościół maze być zadowolony z adwentu i wie ze będzie dobrze , bo kasa
  płynie , płynie prawie co dziennie.

 120. Ps.

  Za dużo się już spisałem i pewnie aż roji się od błędów ale mam nadzieję
  że znajdzie się jakiś poprawiacz i wszystko to poprawi.

 121. Blackley
  30 listopada o godz. 1:07

  „ nie mogę zrozumieć dlaczego tak zazdrościsz tych kobiet Polańskiemu”.

  Twój wniosek rozumowania jest bez związku z przesłankami. Polański najwyraźniej ma kompleks, który kompensował w wiadomy sposób. Jak na faceta jest bardzo niski, kobiety za takimi nie przepadają, ale jako znany reżyser nadal miał spore możliwości, a jednak używał siły, stąd oskarżenia o gwałt ― pięć znanych, ile faktcznie nie wiadomo. Jeśli będąc znanym reżyserem facet musi gwałcić to, coś z nim nie teges. Nie ma wzięcia lub problem w mózgu.

  „Kobiety przecież są od tego aby je bzykać …”.

  No comment, niech się kobiety wypowiedzą, co o tym sądzą, aż tak postępowy to ja nie jestem.

  „ … Tylko mi nie mów ze nie bzyka się nieletnich bo to granica umowna …”.

  Szkoda, że nie jesteś prawnikiem, jak najbardziej nadajesz się na obrońcę pedofilów, żaden sąd ci się nie oprze.

 122. Czy zmianami politycznymi w Polsce należy określić fakt,że katolicy teraz kradną prawą rękę a nie lewą. Tak sobie myślę,że bez zmiany siermiężności elektoratu czeka nas notoryczna „banasizacja” struktur państwa stworzonych przez rozmodloną dewocjonalnie formację. Czy w tych okolicznościach świętowanie ma sens bo raczej przypomina upijanie się w celu zerwania kontaktu z rzeczywistością. A zabijanie karpia i jego konsumpcja łagodzi obyczaje na czas jego spożywania…A co po…kac moralny i nie tylko…Może zamiast wojen i mordowania suwerennych narodów świętujmy na okrągło…Popieram…

 123. jobrave
  29 listopada o godz. 20:08

  „Die Welt to prawicowe i konserwatywne pismo”.

  Dworujesz sam z siebie. Die Welt jest tak prawicowe jak prawicowe są partie chadeckie na Zachodzie legalizujaće „małżeństwa” homoseksualne z prawem do adopcji dzieci. Wszystko się poprzesuwało, ale jeszcze nie w twojej głowie.

 124. Blackley
  30 listopada o godz. 1:38

  Przebijam.

  http://komputeriks.pl/Putin.jpg.

 125. Rossi;

  Lubię Cię raz jeszcze tylko daj już spokój temu Polańskiemu przecież tylu jest
  Polańskich w czarnych kieckach którzy nie mają kompleksów ani problemów
  z mózgiem , napisz czasami coś o tym.

 126. Zmiany polityczne nad Wisłą idą w kierunku społeczności blokowej Alternatywy 4. Tak sobie myślę o instruktażowym charakterze serialu.

 127. A Ty (Panie) skąd się wziąłeś? Jesteś z Krymu?
  Pozdrawiam chociaż nie lubię

 128. Pominąłem: skierowane Mauro (Morocco Rossi)

 129. SŁOWIANIN STANISŁAW
  29 listopada o godz. 16:02

  „Co zrobią Banasiowi … Tajna historia nieruchomości…Akcja Żelazo bis…”.

  A nie przyszło ci Stanley do głowy, że to może raczej operacja Samum?
  Żelazo to czerwona bandyterka i mokra robota, a Samum to high life, geopolitolo i CIA.

 130. Blackley
  30 listopada o godz. 2:00

  „Rossi; tego nie da się przebić”.

  Każdego nawiedzonego można przebić jeszcze bardziej nawiedzonym.

 131. Blackley
  30 listopada o godz. 1:51

  ” …. daj już spokój temu Polańskiemu”.

  Ja jestem bez znaczenia, ale czy mu kobiety wybaczą?

 132. Namor6
  30 listopada o godz. 1:52

  A Ty (Panie) skąd się wziąłeś? Jesteś z Krymu?
  Pozdrawiam chociaż nie lubię

  Namor6
  30 listopada o godz. 1:59

  Pominąłem: skierowane Mauro (Morocco Rossi)

  Polecam kawę Mauro, lider na globalnym rynku espresso, se non è vero mai bene parlato.

  https://sklepkawa.pl/pl/c/Mauro/91

  pozdrawiam

 133. https://www.youtube.com/watch?v=B8tqiL7-Vzw

  Rossi; kto to może być ten prof . Dakowski ?.

 134. Rossi;

  Samantha już mu dawno wybaczyła tylko Hameryka jakoś nie może.

  https://www.youtube.com/watch?v=H5dIdoaDgN8

 135. Jacek Saryusz-Wolski ocenia dwie kadencje Donalda Tuska: „Jedyne co mu wyszło to Wielka Brytania”.

  https://wpolityce.pl/polityka/475340-saryusz-wolski-tusk-zaszkodzil-polsce-ue-nie-pomogl

 136. Blackley
  30 listopada o godz. 2:36

  „Samantha już mu dawno wybaczyła tylko Hameryka jakoś nie może”.

  To nie jest kwestia wybaczenia, tylko prawa ― dura lex, sed lex. Niezgłoszenie się na rozprawę sądową, po wcześniejszym zwolneniu z aresztu, traktowane jest w USA jak ucieczka z więzienia i ścigane dożywotnio. Polański cały czas ma staus uciekiniera z Alcatraz.

 137. Rossi;

  No ale napisz coś o tych w czarnych kieckach i jak to ma się do prawa
  no chyba ze uważasz ze oni odpowiadają tylko przed Bogiem – no to tak.

 138. Rossi; jeszcze jedno.

  Jeżeli prawo jest stosowane wybiórczo to żadne prawo i trzeba go zmienić
  pomijając już tych dobrodziei w czarnych kieckach to Samantha z J Nicholsonem
  też spała nawet się z tym nigdy nie kryła a hamerykańskie prawo ma to w dupie
  i nawet nie chce o tym wiedzieć , no to jak to jest z tym prawem Rossi; ?.

  https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/09/14/article-2420509-05200FA6000005DC-458_634x811.jpg

 139. Rossi;

  Wiem wiem co mylisz jak to było z tym J N to Samantha sama sobie winna
  bo przyszła do domu Nicholsona i sama mu do łóżka wlazła.
  To takie modne i sprawdzone tłumaczenie teraz w Polsce jak to nieletnie
  prostytutki same przychodzą na plebanie i gwałcą księdza dobrodzieja.
  No i jak go tu karać przecież on jest nie winny tylko one, nieprawdaż Rossi.

 140. Ps.

  No gdzie jest do cholery jakiś poprawiacz moich błędów ? nawet duende;
  ten od analu i francuskich lodów gdzieś znikł.

  https://www.youtube.com/watch?v=c0NLX8sETUs

 141. Dlaczego Banaś nie został ułaskawiony i nie został dołączony do synów marnotrawnych jak Piotrowicz czy Kamiński. Tak sobie myślę,że sortowanie sprawców to grzech. Wszak to dzieci Boga i na jego podobieństwo. Ale chrzestni mogą przynosić pecha…

 142. @stasieku -wczoraj 23 :28
  Przeczytałem ,dziekuję
  Pozdrawiam

 143. Dziś imieniny Andrzeja
  Nasz Andrzej Duda w mijającym tygodniu przyjął Księcia Danii -następce tronu . Moja regionalna TVPIII informując o tym fakcie podkreśliła , ze AD apelował ,zabiegał by ten książe wpynął na bezpieczeństwo gazowe Polski poprzez ” przyspieszenie ” budowy rury z gazem , co to ma być doprowadzona do polskiego wybrzeża .
  Prezydent , a taki marny ,moc duńskiego księcia w sprawach gospodarczych -żadna ,no ale co powiedział to powiedział a pisowska stacja przekazała w …roku wyborczym

 144. Szczyt NATO , a w nowym roku Francja i Niemcy przed ważna decyzją. Budować wspólnie samolot VI generacji (FCAS) , za czym Francja , czy ulec USA i kupić u Amerykanów następce „Tornada ) które służą m.in do transportu bomb nuklearnych B-61 . są magazynowane w B.R.D . ?!
  Inne konfliktowe sytuacje na zapleczu miedzy USA a Francją i Niemcami ,że wystarczy wspomnieć o N.S II

 145. Pawłowicz swa karierę zawdzięcza w znacznej części polityce, Gdyby w nią nie weszła byłaby jedna z wielu kobiet mających doktorat z mało istotnych dziedzin (zyskała stopień doktora w zakresie prawa administracyjnego).
  Więcej niż doktorat dawało jej ukończenie aplikacji sędziowskiej.
  Ani w administracji , ani w sądownictwie kariery by nie zrobiła, ale na pewno miała by z czego żyć.
  Ona jest jednak jedną z wielu osób z tzw solidarności którzy mówią nam się należy, bo my wygraliśmy.
  Ona doskonale pasuje do tej gorszej części tego ruchu (wyróżnia tę część chamstwo i pazerność )
  Jak widać to moralność dla niej, to jak mówili komuniści to „opium dla ludu” .
  Brak prawa w Polsce rozzuchwalił ją i natychmiast przylgnęła do partii która prawo ma gdzieś , a moralność w nosie, zgodnie z powiedzeniem swój ciągnie do swego.
  To, że PiS jest organizacją przestępczą to porostu każdy rozsądny człowiek widzi. Tacy doktorzy jak Pawłowicz czy Duda jak widać nie .

 146. „Pan R….n Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat. Nie do nas należy osądzanie, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy nie. Jednocześnie uważamy, że powaga tych oskarżeń oraz ich liczba sprawiają, że spotkanie z panem Polańskim na terenie Szkoły byłoby lekceważące wobec wszystkich osób, które doświadczyły przemocowych zachowań seksualnych. Takie osoby są również wśród nas, są częścią społeczności naszej Szkoły ”
  ……………………………………………………………………..
  „Ceremonia zaślubin, poprzedzona chrztem Jagiełły (15 lutego), odbyła się w katedrze królewskiej 18 lutego 1386 r. Jadwiga miała wtedy 12 lat, a Jagiełło 35. Królowa stała się sprawczynią i uczestniczką chrystianizacji Litwy. Biorąc czynny udział w rządzeniu państwem, prowadziła głębokie życie religijne.”
  Dlaczego nie zostalem nawet statysta w zadnym historycznym ani zadnym innym filmie , mimo jadania swego czasu w stolowce Filmowki ? Czyzby z powodu plytkiego zycia religijnego ? Raczej ktos musial mnie zlekcewazyc . Ktos z tej stolowki ?

 147. @

  Rozwiązać sejm. Po co komu??
  https://www.youtube.com/watch?v=7CnezoufT1s

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 148. Red. Daniel Passent „ Pacjent czuje się dobrze”.

  „ … praca prof. Krystyny Pawłowicz, „Organizacja międzynarodowa i prawo przez nią stosowane (…)” z 2004 roku, cytowana była dotychczas 2 (dwa) razy w ciągu 15 lat [scholar.google. com]. Natomiast praca Zygmunta Baumana „Liquid Modernity” (2016) miała już 16 000 (szesnaście tysięcy) cytowań”.

  Lepszy wynik niż Baumann daje fraza „conspiracy theory, attack WTC 9/11”.
  W głównych Goglach 875 tys. wyników w ciągu 0,49 sek., przy tym 16 tysięcy cytowań Baumanna to wynik skromniutki. W Googlu „Liquid Modernity” też nie powala, tylko 425 wyników w ciągu 0,41 sek.

  Tak to jest Panie Redaktorzy, kiedy porównuje się czerwone z kwadratowym. Radziłbym tego unikać i poszerzyć kwerendę baz cytowań nie ograniczając się do Googla.

  1/ Google Scholar
  2/ Scitation
  3/Arts and Humanities Citation Index
  4/ JSTOR
  5/ SCOPUS
  6/ IEEE Xplore
  7/ Elsevier Science Direct
  8/ Web of Science
  9/ PROQUEST – Sociological Abstracts
  10/ ProQuest ABI/Inform
  11/ SciFinder
  12/ MathSciNet
  13/ PsycARTICLES
  14/ CiteSeer.IST
  15/ EigenFactor
  16/ Program „Publish or Perish”

  Jest jeszcze bardzo rozbudowana lista wyszukiwarek akademickich i baz danych na angielskiej Wikipedii.

  „To wynik lepszy niż 27:1”.

  Taki wynik świadczy o potencjale pierwszej gospdarki w UE i wynikał z tego, że Malta na prośbę kanclerz Merkel zgłosiła Tuska. Kandydatem Polski był Saryusz-Wolski, kandydatem Niemiec Donlad Tusk.

  „Wiadomość na temat liczby cytowań P&P polecam Panu Prezydentowi, który wkrótce będzie musiał opowiedzieć się swoim podpisem pod nominacją duetu Pawłowicz – Piotrowicz do Trybunału”.

  To już zabawa historyczna, ale poleciłbym sprawdzić cytowania waszego magistra Jerzego Stępnia, który był prezesem TK w latach 2006-2011, a przedtem radcą prawnym i politykiem UW. Dziś to już nie wiadomo, jest apolitycznym sędzią w stanie spoczynku czy politykiem.

 149. Blackley
  30 listopada o godz. 2:53

  „Rossi; No ale napisz coś o tych w czarnych kieckach i jak to ma się do prawa”.

  Bez przerwy o tym piszecie, co ja mogę więcej dodać? Nie będę się z wami ścigał, tu jestem bez szans.

 150. Blackley
  30 listopada o godz. 3:52

  „Wiem wiem co mylisz jak to było z tym J N to Samantha sama sobie winna
  bo przyszła do domu Nicholsona i sama mu do łóżka wlazła”.

  I Nicholson wytrzymał bez zgwałcenia, a nasz Romek nie.

 151. Nasz (?)Tusk juz w Londynie a „nasz Romek ” no … Romek to raczej nie nasz , bo gdyby jednak nasz to Tusk bylby bardziej nasz niz nam sie dotad wydawalo 27: 0 ?

  aTh5eUlERFRnUVpFMjNyWHlKVHg1MjRtVEpIa1gmcGx2YXI9MA&guce_referrer_sig=AQAAAIudQ8mgJa-sPX4EvfK_lV9y0ZfLyMsyZRZeNpfTWE3911dtb5Acg9UNZxpwX53pHUIQXuQEtoEtCikNsd9eCmxeKahkQOHWH9BEc7G2QH9PTsvRhsIsuhHPOxcPf2jByB6xjQXEBUEojrprlomxih13kmxl6UlsJ1obkpxdcsd6

 152. Narwhal Tusk okazal sie Narwanym Tuskiem w rekach kucharza ( to sie nie moglo skonczyc dobrze )
  https://www.bing.com/videos/search?q=Narwhal+Horn+Use&&view=detail&mid=E94E77A6BA6D3F9FD982E94E77A6BA6D3F9FD982&&FORM=VRDGAR

 153. @Blackley

  Rossiemu nie wolno nic pisać ani o pedofilach w czarnych kieckach, ani o PiS-iackich łajdactwach. Nawet jeśli się zgadza z czyjąś negatywną opinią o nich, to najwyżej wrzuci:
  – To ty napisałeś! Mogę się na ciebie powołać?
  Asekurant tchórzliwy jak wszystkie pieczeniarskie mendy i miglance.

 154. @
  Zakątek Polityczny

  Kamiński: Ilu Banasiów jest w szafie na Nowogrodzkiej.

  Jeżeli dziennikarze byli w stanie wykryć niejasne powiązania pana Banasia, a nie były tego w stanie zrobić służby specjalne, to albo służby go kryły, albo nie są służbami – mówił w Polsat News poseł Michał Kamiński.

  Wczoraj kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości spotkało się z prezesem NIK Marianem Banasiem. W komunikacie po spotkaniu padło stwierdzenie, że PiS „oczekuje podania się do dymisji”.

  Michał Kamiński uważa, że oczekiwanie dymisji Banasia przez PiS rodzi pytanie, czy „PiS wiedziało i cynicznie takiego człowieka o pokroju tego pana postawiło w centrum sztandarowej dla PiS walki o czystość finansów publicznych”.

  Kamiński stwierdził, że ewentualna dymisja Banasia możliwa jest tylko dzięki wolnym mediom.

  Zabójczy dla PiS ma być według niego fakt, że to dziennikarze wykryli powiązania szefa NIK, a nie zrobiły tego służby specjalne. – albo służby go kryły, albo nie są służbami.

  Każda z tych wersji jest zabójcza dla PiS – mówił gość „Graffiti”.

  Dodał, że PiS wcześniej dowiedziałoby się o działaniach Banasia, gdyby nie wyłączano mikrofonu posłom opozycji podczas debaty w Sejmie.

  Zdaniem Kamińskiego ważniejsza od dymisji Banasia jest odpowiedź na pytanie, ilu takich Banasiów „jest w szafie na Nowogrodzkiej”.

 155. adam100
  30 listopada o godz. 12:29

  „Michał Kamiński uważa … Zabójczy dla PiS ma być według niego fakt, że to dziennikarze wykryli powiązania szefa NIK”.

  Skąd Gruby Misio, o coraz mniejszym rozumku, wie czy i w jaki sposób „dziennikarze wykryli” powiązania szefa NIK?

  Jeśłi sprawa zahacza o służby lub ich zainteresowania to dziennikarze prawie nigdy niczego nie wykrywają, zawsze mają cynk od służb specjalnych, niekoniecznie krajowych.

 156. Flughafen Berlin Brandenburg im. Willy Brandt
  Ta niewątpliwie wielka kompromitacja niemieckiej rzetelności , porządności ect .ma szansę ulec „zapomnieniu ”
  Ogłoszono 31 października 2020 ostateczne otwarcie tego giganta .
  Piszę o tym by zdopingować posła Horałę i Mateusza Morawieckiego ( Premiera rządu RP ) do rozpoczęcia robot ( oceniam , o nich zapomnimy kiedy to lotnisko będzie czynne ( jeśli nawet będzie rozpoczęta strojka ) .- zdaniem moim będzie jak z tą ” stępką_ w pod budowę promu morskiego .
  Chiński ślad miał też się pojawić jako jeden z wystrzałowych osiągnięć Andrzeja Dudy ( pamiętam o tym ) po jego podróży do Chin ,
  PiS kompromituje sie i…. ucieka z pomysłami na lata do przodu .Teraz nawracają do RZEKI Odry jako super ważnej drogi wodnej i tak od Annasza do Kajfasza . Nie dokonają niczego dobrego dla gospodarki polskiej , czekam na otwarcie z udziałem Morawieckiego fabryki Mercedesa ( silniki ) k.Jawora na Dolnym Śląsku – lekko spóźnione .

 157. @adam100
  30 listopada o godz. 12:29
  „Jeżeli dziennikarze byli w stanie wykryć niejasne powiązania pana Banasia, a nie były tego w stanie zrobić służby specjalne, to albo służby go kryły, albo nie są służbami”

  Kaczyński mianował Banasia na wysokie stanowiska nie POMIMO jego niejasnych powiązań, ale DZIĘKI nim. W ciągu ostatnich lat wiele osób związanych z polityką, z prawa i z lewa, mówiło przy różnych okazjach, że w PiS awansować mogą tylko ci, na których Kaczyński ma haki zapewniające „sterowalność”. Prezes NIK trzymany na tak mocnych hakach byłby dla Kaczyńskiego nieoceniony.

 158. z netu o Dudzie niby prezydencie

  Sadzilem,ze nikt nie przebije Prezydenta Kaczynskiego a jednak mozna-mozna.

 159. Mauro Rossi 30 listopada o godz. 12:39 pisze: –Skąd Gruby Misio, o coraz mniejszym rozumku, wie czy i w jaki sposób „dziennikarze wykryli” powiązania szefa NIK?

  Jeśłi sprawa zahacza o służby lub ich zainteresowania to dziennikarze prawie nigdy niczego nie wykrywają, zawsze mają cynk od służb specjalnych, niekoniecznie krajowych.

  Mauro Rossi,
  chcesz nam powiedzieć, że do czasu gdy dziennikarze dostali cynk od nie-polskich służb, to polskie służby tego gangstera, sutenera i wydrwigrosza chroniły?
  Poważnie?
  Mauro,
  a może tych polskich służb w ogóle już nie ma?
  A może znalazł się zdrajca w polskich służbach i miał już dość ochraniania pisowskich mafiozów?
  Wiesz, jest już precedens, tym którzy służyli władzom odebrano emerytury. Może to czegoś nauczyło aktualnych funkcjonariuszy urzędu bezpieczeństwa PiS?

 160. @ remm
  30 listopada o godz. 12:57
  @adam100
  30 listopada o godz. 12:29
  …Kaczyński ma haki zapewniające „sterowalność”. Prezes NIK trzymany na tak mocnych hakach byłby dla Kaczyńskiego nieoceniony.

  No i się tutaj przesterował, a cała łajba nabiera wody ( mimo ze teflonowa)

 161. @
  „Polscy sędziowie, jesteśmy z wami”- mówi Olga Tokarczuk. Noblistka publicznie wezwała do udziału w demonstracjach w obronie niezależności sądownictwa.
  https://wyborcza.pl/7,75398,25464094,olga-tokarczuk-broni-polskich-sedziow.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  EULOGOS30.11.2019,
  Co teraz mendy z piSS wymysla?
  Co wymysli Szajsemacher ze swoimi platnymi klakierami?
  Jaki bedzie przekaz dnia dla piSSdebili?
  Nobel – OK, noblistka – NIE OK?
  Ze nie nalezy mieszac sztuki z polityka?
  Ze literaci do pior, piSS do rzadzenia?
  A moze, ze ma sie ZAMKNAC, bo przeciez sie nie zna … ?
  W ogole – co z niej za „polka” ? Rodziny nie ma, meza nie ma, dzieci nie ma i do tego jeszcze polakow szkaluje ….
  A w cholere z nia!!!!! ….
  xxx
  Kiedys ten syf sie skonczy. Jak kazdy syf, jak 1000.letnia RZESZA …
  A jesli komus sie wydaje, ze MY, Narod, gruba kreska ponownie, w imie WSPOLNEGO DOBRA … to BARDZO SIE MYLI.
  Ktory skrzywdziles ….

 162. legat
  30 listopada o godz. 13:55

  Mauro, a może tych polskich służb w ogóle już nie ma?

  Pewnie nie, Tusk ich nie cenił i nie dopieszczał, więc pewnie trzeba wrócić do Czempińskiego i jego kamandy oraz pułkownika Lesiaka. Z góry możesz się cieszyć.

 163. waldemar
  30 listopada o godz. 12:48

  „Ruszyła budowa tunelu w Świnoujściu. Jak informuje portal Rynek Infrastruktury, na wyspie Uznam rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z budową tunelu pod Świną. Trwa już wycinka drzew, a wiosną ma ruszyć budowa komory startowej dla maszyny wiercącej tunel”.

  Od wielu miesięcy skarżyłeś się, że w sprawie tunelu nic się nie dzieje, no to teraz się dzieje. Chyba skrzykniesz ekologów i rzucicie się ratować drzewostan przed pisowskimi siekierami. 🙂

 164. Mauro Rossi 30 listopada o godz. 15:06 do mnie: – … pewnie trzeba wrócić do Czempińskiego i jego kamandy oraz pułkownika Lesiaka

  Mauro,
  za późno, czas robi swoje, albo ich już nie ma albo stoją nad grobem okradzeni z emerytur.
  Wiesz, są dwie możliwości, albo UB PiS to bandy półgłówków albo takie ich zadanie, chronić „swoich”.
  tertium non datur
  Tak czy owak, robota spartaczona. Mówiłem Ci, że Mariusz was znowu zgubi.
  Pamiętasz może taką prowokację wobec Leppera, czy może już pamięć szwankuje?
  Teraz służby Kamińskiego i afera z Banasiem. Wychodzi na to, że za co się Mariusz nie weźmie, to w gówno się zamienia. Taki to wasz pisowski Midas.

 165. Kto mógł przewidzieć taki burdel nad Wisłą po obaleniu tzw. komuny. Tak sobie myślę,że obalenie musi następować po przygotowaniu doktryny na co potem. To nie może być tylko wizja wodza kanapowej formacji…z internetu. Che Guevara rozczarowany rządami na Kubie wrócił do partyzantki. W naszych warunkach wyjściem jest powrót do roznoszenia ulotek i przeskakiwanie przez mur…z bożą pomocą…

 166. legat
  30 listopada o godz. 15:26

  Mauro Rossi ….” pewnie trzeba wrócić do Czempińskiego i jego kamandy oraz pułkownika Lesiaka”.

  „Mauro, za późno, czas robi swoje, albo ich już nie ma albo stoją nad grobem okradzeni z emerytur”.

  Oj tam, okradzeni, gen. Czempiński publicznie mówił, że oligarcha Jan Kulczyk jest mu winien milion dolarów i doprawdy nie wiem, czy przed śmiercią zdążył oddać. Pułkownik Lesiak faktycznie może się skarżyć, że go nadmiernie skrzywdzono. Kiedy pod koniec lat 60. szedł do SB podpisał indywidualny kontrakt, że w przypadku transformacji ustrojowej należeć mu się będzie uprzywilejowana emerytura w walucie wymienialnej.  Tyle nainwigilował się Kuronia w latach 70. i 80., a w latach 90. przeciwników Kuronia, no i wszystko na nic, państwo go zawiodło. Uczciwości i sprawiedliwości nie ma na tym świecie, ostatnią uczciwą instytucją „w tym kraju” była Służba Bezpieczeństwa.

  „Mówiłem Ci, że Mariusz was znowu zgubi. Pamiętasz może taką prowokację wobec Leppera, czy może już pamięć szwankuje”?

  Jednak tobie szwankuje. Lepper tylko dlatego nie wział łapówki, bo został ostrzeżony przez Kaczmarka za pośrednictwem oligarchy Krauzego. Nie pamiętasz filmu emitowanego w TVP o nocnych spacerach ministra Kaczmarka i posła Woszczerowicza korytarzami hotelu Marriott w kierunku apartementu Krauzego? Dzięki zdradzie urzędniczej Kaczmarka Lepperowi nic nie można było udowodnić, ale jego dwaj współpracownicy zostali sądownie ukarani.

  „Teraz służby Kamińskiego i afera z Banasiem. Wychodzi na to, że za co się Mariusz nie weźmie …”.

  Poczekajmy jeszcze, jest winien to M. Kamiński i swojego odda w ręce prokuratorom. Tym różnimy się od was, ludzie to widzą.

 167. Rossi z 15:19
  Nie pisz o tym czym wiedza wróbelki łącznie z Toba .
  Faktycznie NIE ruszyła budowa tunelu, tylko roboty przygotowawcze (m.in wycinka drzew ) Bez sensu jest Twoje ostatnie zdanie !

  Program jest taki , zakupiona maszyna w Chinach ( TARCZA ca 13 metrów Długość 101 metrów ) w 2020 r. zostanie podana sprawdzeniu w Chinach , następnie rozebrana do koniecznych części i drogą morska przetransportowana do Świnoujścia . Tam poskładana i wiosna 2021 roku ( daty nie znam )
  możesz napisać ” Ruszyła budowa tunelu w Świnoujsciu ” Przy okazji napisz ze tunel powstanie dzięki wsparciu Niemiec 85 % kosztów poniesie Unia Europejska , a 15% miasto Świnoujscie . .
  Rossi to jest inwestycja Miasta Ś-cie ze wsparciem finasowym UE .
  Tyle tylko ,ze to będzie się działo okresie rzadów PiS – nic wiecej !
  ps.
  To Co należy do PIS to zapowiedzi są takie, w 2023 roku S-3 zostanie dokończona do SWINOUJSCIA a wiec już po zbudowaniu Tunelu Uznam _Wolin , nawet tunel S-3 w Lubawce – do Czech ma być wcześniej.

 168. „Polscy sędziowie, jesteśmy z wami”- mówi Olga Tokarczuk. Noblistka publicznie wezwała do udziału w demonstracjach w obronie niezależności sądownictwa.”
  Polskie elity wpadły w pułapkę zastawioną przez „moralność”pani Dulskiej.
  Obłuda osiąga nowe niezdobyte wcześniej szczyty. W niszczących cywilizację problemach dostrzegają wybrane przez globalnych krętaczy problemiki. Osobiste problemy pani Tokarczuk, pani Holland, pana Polańskiego, odgrzewany mit Tyrmanda, stają się głównymi tematami dyskusji publicznej w najważniejszych polskich mediach?

 169. @@@
  Banaś się znarowił. To jest precedens w tej ekipie.
  Może do maja Anżej się znarowi? Tak żeby sobie poprawić notowania wśród symetrystów.

 170. Mauro Rossi,
  coś nie macie farta do tych Kaczmarków. Jeden spieprzył prowokację przeciwko łapówkarze i na dodatek teraz ma zarzuty o sprzeniewierzenie sporej kasy i pranie brudnych pieniędzy a drugi popędził do Krauzego. Morawiecki z Banasiem tak zorganizowali sobie kadry w MinFinie, że trzeba ich było zaraz pozamukać. Z tymi kadrami to coś u was nie teges. Dla względnie normalnego obserwatora to te rządy PO-PSL a rządy PiS to jeden wuj tylko w inną prezerwatywę ubrany.

 171. @waldemar, 9:03
  Adresuję do ciebie ten post, bo zauważyłem, że przeczytałeś mój tekst „na dobranoc” i pewnie cię interesują sprawy tam poruszone.

  Właśnie otworzyłem GW, a tu na str. 2 red. Wroński znajduje
  „dowód, że PIS usiłuje kierować państwem metodami komunistycznego Komitetu Centralnego”.
  Słyszysz ‘waldemarze’? Nareszcie czołowy publicysta GW znalazł jakiś dowód!

  Czekam cały drżący, kiedy GW odkryje dowody na to, że Polską rządzi w stylu koreańskim, tow. Jarek.
  Czytam dalej, może coś znajdę w Magazynie Świątecznym.
  Pozdrowienia

 172. Moi mili, wczoraj w czarny piątek złapałem okazję w Lidlu. UWAGA: kupiłem całe 2 kg kartofli w cenie 1,50 zł/kg. Jutro zrobimy z nich, z całych 2 kilogramów śląskich klusek. Trzy dni jedzenia!!! Dzisiaj już ugotowałem do nich kapustę z pieczarkami i skwarkami z wędzonej słoniny!!! Królik się marynuje. I kto nam fiknie.
  @MR, co ty na to?

 173. Banaś jest przykrywką faktu uruchamiania Siły Syberii i Tureckiego Potoku. A nawet zakończenia Nord 2. Tak sobie myślę,że cierpliwość wobec rusofobów popłaca. Robić swoje z bożą pomocą…

 174. Zraz wołowy,kluski śląskie i modra kapusta. Tak sobie myślę o żelaznym niedzielnym zestawie Ślązaka. Aby po takim jedzeniu zostawił wyrąbany przodek…wdowie…

 175. Piosenka o PiS w wykonaniu grupy „Leningrad”. 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=xj-7-_R6_d8

 176. Stasiek,
  ten zraz wołowy, to nazywa się tam rolada i ma różne różniste ingrediencje w środku.
  Wiem, bo miałem to dziś na obiad z pyzami. Do kompletu jest rosół mieszany z cienkim makaronem wielojajecznym. Ale rosołu dziś nie było, niestety.

 177. @adam100
  30 listopada o godz. 15:03
  „No i się tutaj przesterował, a cała łajba nabiera wody”,

  Bo dziennikarz z opozycji zbadał sprawę i rozdmuchał aferę. Nie wyciągałbym jednak z tego zbyt optymistycznych wniosków, ponieważ jestem za stary, aby uwierzyć, że siłą sprawczą jest tu dzielny i szlachetny dziennikarz śledczy. Ktoś musiał mu dostarczyć informacje. Jeśli człowiek mafii zostaje zdemaskowany przez media i/lub organy ścigania, zwykle stoi za tym mafia konkurencyjna (w polskiej rzeczywistości służbo-mafia). W sumie który gang pozwoliłby na to, żeby jego konkurenci mieli własnego prezesa NIK?

 178. Faktycznie „spolszczyłem” roladę po sąsiedzku bom z Opola. Czyli Ślązak. Tak sobie myślę,że kuchnia śląska warta grzechu nadwagi. Podobnie jak kresowa i z Kubania.

 179. @Stanisławie S widzę, że oskard jeszcze zdatny do użytku. Czemu od razu rąbać i to przodek wdowi? Toć już wyrąbany.

 180. Tak ludzie mówią a ja przytoczyłem klimaty śląskie..co zostawia górnik po śmierci….Tak sobie myślę jako tubylec… podatny na klimaty tu i teraz…

 181. legat
  30 listopada o godz. 16:21

  „Mauro Rossi, coś nie macie farta do tych Kaczmarków”.

  Ten Kaczmarek dostał szansę, ale okazał się do cna zdemoralizowany. Nie spieprzył tego, jak piszesz, aż tak głupi nie był, tylko zwyczajnie sprzedał. Wasi Kaczmarkowie byli lepsi? Wiesław Kaczmarek na przykład, dalej za Wiki: „W październiku 2006 przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga rozpoczął się proces karny byłego ministra, oskarżonego o wydanie w 1997 nierzetelnej opinii przesądzającej o udzieleniu spółce LFO poręczenia ze strony Skarbu Państwa, pomimo braku przesłanek dla takiej gwarancji. Wiesław Kaczmarek nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. W kwietniu 2009 sąd I instancji go uniewinnił, jednak w grudniu tego samego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił zaskarżony przez prokuratora wyrok do ponownego rozpoznania. Przy ponownym rozpoznaniu sprawy w 2012 został uniewinniony”.

  Co za fantastyczne sądownictwo mamy, były minister walczył o sprawiedliwość lat 15. Ile musiałby walczyć zwykły obywatel? Właśnie tego sądownictwa broni nasza noblistka. „Polscy sędziowie, jesteśmy z wami” woła Olga Tokarczuk. Kaczmarkowie mogą liczyć na jej naiwność i/lub złą wolę.

 182. waldemar
  30 listopada o godz. 16:01

  Narzekałeś, że nic się nie dziej w sprawie budow tunelu w Świnoujściu. Kiedy napisałem co się dzieje znów narzekasz.

 183. Polak z dzidą narwala odnosi większe sukcesy z terroryzmem niż ekspedycja karna w Afganistanie uzbrojona po zęby. Tak sobie myślę o marnowaniu podatków podatników.

 184. Mauro Rossi nadmienił, że ojcem Magdaleny Biejat był adwokat Edmund Biejat. Ma to tyle wspólnego z prawdą, ile inne rewelacje ogłaszane przez ww.a blogu, albowiem Edmund Biejat zmarł w 1978 roku, a jego „córka” urodziła się prawie 10 lat później. Taki drobiazg.
  Mauro ma bubu, że wyrazista posłanka Lewicy, zatwardziała antypisówka, jest szefową jednej z sejmowych komisji, więc chłopina zajął się szukaniem haków, a dla pisiora hakiem na kogoś może, być cokolwiek, choćby i to, że ktoś otrzymał od Komorowskiego medal za zasługi dla pożarnictwa (mec. Dubois), a jaki i to, że ktoś, kto się PiS-owi nie podoba, miał np. dziadka, którego szwagier ciotki wujka miał sąsiada, który urodził się w tym samym mieście, co jakiś ubek.
  A gdyby nawet ten Edmund Biejat był ojcem Magdeleny. To, co z tego? Ano to, że był np. „komunistycznym” albo „stalinowskim” adwokatem. Debilowi taki przymiotnik wystarczy [chociaż we własnym oku belek nie dotstrzeże – Kryże, Wassermann (Zbigniew), Piotrowicz], ale za czasów stalinowskich i późniejszych, każdy był „komunistyczny” – ślusarz, piekarz, sędzia, adwokat,lekarz, sklepowa, Mauro Rossi, student, uczeń, akrobata.
  Próżno szukać w IPN czegoś kompromitującego na EB, dlatego Mauro poprzestaje na krótkiej informacji, tego, że iluś tam debili na to złowi i rozejdzie się fama, że „ta Biejat, to córka stalinowskiego adwokata”, czyli „resortowe dziecko”. Ot prymitywna manipulacja,nie pierwsza zresztąz jego strony. Jednocześnie MR nie przeszkadza, że np. Krysia Pawłowicz jest córką ubeckiego i enkawudowskiego kapusia, a i sama była działaczką studenckiego komsomołu.

 185. Mauro Rossi 30 listopada o godz. 18:14 do mnie: – … Wasi Kaczmarkowie byli lepsi? Wiesław Kaczmarek na przykład …

  Mauro Rossi,
  my som raz Mauro a akurat co do „Rudego” to mam pewnie jeszcze gorszą opinię niż Wy Mauro. Wg mnie, zarówno on jak i Miller z przydatkiem Czempińskiego – lobbysty, powinni być – moim zdaniem – za kratami za sprzedaż nielegalną „STOEN-u”. Zresztą przy współudziale zdradzieckich mord z „Solidarności”, którzy jak to mają w zwyczaju zdrajcy za kasę (wiadomo – „Solidarność”) grozili strajkiem jeśli STOEN nie zostanie Szkopom sprzedany. Potem całe RWE Niemcy opitolili „Letter One” czyli rusko-izraelskiemu oligarsze, Michaiłowi Friedmanowi i teraz Mauro jemu za prąd płacisz. Chociażby za to Rudy ma u Nas, czyli Legata, zgon ale co Wy Mauro z tego zrozumiecie? No co?

 186. Mauro zamieścił odnośnik do wywiadu Saryuszem-Wolskim. To wywiad idioty z durniem. To głupawe „interwju” jest podsumowaniem rządów Tuska, gdy szefował RE. Saryusz-Wolski nie zostawia na Tusku suchej nitki. Wszystko zepsuł. Nord Streamy to jego zasługa, bo choć z początku się im przeciwstawiał, to jednak nie zapobiegł, BREXIT – to zasługa Tuska, kryzys imigracyjny -wina Tuska, kryzys bliskowschodni -wina Tuska. Gdyby „dziennikarz” zapytał S-W, dlaczego Mietkowi Pisielukowi kury przestały się nieść, ten odpowiedziałby oczywiście, że wina Tuska.

 187. Jobrave

  30 listopada o godz. 19:11
  „Mauro Rossi nadmienił, że ojcem Magdaleny Biejat był adwokat Edmund Biejat”.

  W rzeczywistości napisałem:
  (Mauro Rossi
  29 listopada o godz. 18:17)

  Dziadkiem posełki Magdaleny Biejat (Lewica Razem), był znany warszawski adwokat Edmund Biejat. Rozróżniasz dziadka od ojca? Magdalena Biejat nie może mieć znanego dziadka?

 188. W swiateczny weekend jak zwykle byla analiza wydarzen tygodnia w NewsHour.
  Podczas Thanksgiving myslimy o tym za co jestesmy wdzieczni I za co dziekujemy. Judy Woodruff zapytala swoich analitykow David Brooks I Mark Shields za co dziekuja w tym roku. Oto ich odpowiedz I posumowanie Judy.

  “ Judy Woodruff:

  So, we are in Thanksgiving week. And I can’t let you get away without asking both of you, what do we have to be thankful for?
  Judy Woodruff:

  David?
  David Brooks:

  I’m thankful that this is — we didn’t begin our career in the Trump era.

  We got to see what real politics is normally like.

  Actually, I have been thinking about the quality of Thanksgiving that we give this year. We have been having a very healthy exercise in the country of going through our history on racial injustice, on treatment of the Native Americans. And so we have laid open the sins which have to be laid open.

  But I think it’s still possible to love your country equally, even after being aware and paying a lot of attention to these sins.

  And so giving thanks to be born and — or grown up or living in what, to me, is still the most lovable, amazing country on the face of the Earth is something you can still say, even after looking at the history of slavery, the history of genocide and all the other stuff.

  It’s possible to have a mature love for your country.
  Judy Woodruff:

  A country that keeps renewing itself.
  Mark Shields:

  Good.
  Judy Woodruff:

  Keeps working on its problems.

  Mark.
  Mark Shields:

  After standing in awe of Marie Yovanovitch, and William Taylor, David Holmes, and George Kent, and David Hale, and Fiona Hill, my admiration, gratitude for public employees of integrity, of decency, of commitment, of patriotism, who put their careers at risk to speak truth to power and to the American people is — I’m grateful for it.

  I’ll say this. This is the 19th Thanksgiving that David and I have been lucky enough to spend on the „NewsHour” together.
  Judy Woodruff:

  Ah.
  Mark Shields:

  I have misspoken. I have contradicted myself. I have said stupid things.

  And never once in those 19 years has David taken a cheap shot. And for his friendship and decency, I thank him.
  David Brooks:

  And I thank you.
  Mark Shields:

  Thank you.
  Judy Woodruff:

  This is a place where people treat each other with more than respect. “

 189. jobrave
  30 listopada o godz. 19:11

  „A gdyby nawet ten Edmund Biejat był ojcem Magdeleny. To, co z tego? Ano to, że był np. „komunistycznym” albo „stalinowskim” adwokatem”.

  Ty piszesz, że stalinowskim, a ja relata refero: „ …. od stycznia 1946 r. do marca 1951 r. — prezesem Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. W 1951 r. powołany został na członka Wyższej Komisji Dyscyplinarnej, w skład której wybierano go ponownie w latach 1957 i 1964”. (Mieczysław Maślanko Wspomnienie pośmiertne: Adwokat Edmund Biejat, Palestra 22/7(247), 93-95 1978).

 190. jobrave
  30 listopada o godz. 19:30

  „Mauro zamieścił odnośnik do wywiadu Saryuszem-Wolskim … i nie zostawia na Tusku suchej nitki. Wszystko zepsuł”.

  No zawsze psuł, zreszta posłuchaj.

  Obiecanych cudów brak,
  Za to moc egipskich plag,
  Zrujnują nam kraj jak za Ruska,
  Nasz faraon Tusekhamon,
  To pechowiec jakich mało,
  Plagi Tuska, plagi Tuska, plaaagi Tuska.
  https://youtu.be/b9vs1IeG7Co
  🙂

 191. Sprawa Banasia, sporo ciekawych szczegółów.
  https://www.salon24.pl/u/1maud/1003278,po-pierwsze-myslec

 192. Mauro Rossi

  „Sprawa Banasia, sporo ciekawych szczegółów.”

  „A ja relata refero”: jak o dziadku Biejat.

 193. Wszystko się toczy wokół Rossiego. No to trudno, niech się toczy. Jak ptactwo zaczarowane widokiem węża, nie może oderwać od węża wzroku.
  Zobaczę za parę dni. Może ta hipnoza się skończy.
  Trzymajcie się ptacy-chłopacy

 194. Mauro Rossi,
  no i popatrzcie Mauro, Banaś to jednak „Kryształ” jest a ten wredny prezes Kaczyński i jeszcze wredniejszy wiceprezes Kamiński domagają się dymisji Banasia. To jest niesłychane.
  A Mona Lisa brukselkowa też oczekuje dymisji od Banasia. Jakież to podle babsko musi co jest.
  Przekonał mnie tekst linkowany przez Was Mauro.
  Ja wycofuję wszystkie swoje sęki z banasiowej deski.
  Banaś powinien teraz powiedzieć prezesu i wiceprezesu, żeby mu skoczyli, na pukel.

 195. Lewy
  30 listopada o godz. 20:54

  Dla dobrej zmiany….Lewy, czy do wątróbki drobiowej można dodać kardamonu ? 🙂

 196. legat

  PiS się zmaga z problemem Banasia, nawzajem się usiłują przekonać w kwestii jego win lub niewinnosci, nie wiedzą co z tym pasztetem zrobić, motają się jak z zalinkowanego przez teksu widać .,.. .

  No a Mauro usiłuje sprzedać na blog te pisowskie problemy, jakoś nimi zainteresować komentatorów – jakoś się ich pozbyć.
  Widać cięzko mu ten krzyż banasiowy samotnie dźwigać.

 197. Mauro Rossi
  30 listopada o godz. 19:51

  Jobrave

  30 listopada o godz. 19:11
  „Mauro Rossi nadmienił, że ojcem Magdaleny Biejat był adwokat Edmund Biejat”.

  W rzeczywistości napisałem:
  (Mauro Rossi
  29 listopada o godz. 18:17)

  Dziadkiem posełki Magdaleny Biejat (Lewica Razem), był znany warszawski adwokat Edmund Biejat. Rozróżniasz dziadka od ojca? Magdalena Biejat nie może mieć znanego dziadka?
  ___________________________________________
  Sorry, rzeczywiście napisałeś, że dziadek, a nie ojciec. W takim razie haków na M. Biejat jest co najmniej trzy, no bo dziadek był „stalinowskim” adwokatem, a jego syn był synem „stalinowskiego” adwokata, oraz ojcem wnuczki „stalinowskiego” adwokata. Pracuj nad tym dalej i ujawniaj i może spróbuj Kryśce pogrzebać w…życiorysie.

 198. Lewy,
  Potraktuj Mauro, jako wentyl lub chłopca do bicia. Dobrze mieć kogoś pod ręką na kim można odreagować, a Mauro doskonale się do tego nadaje, choćby dlatego, że bicie mu się należy 🙂
  Po drugie Mauro – świadomie lub nie – robi fatalną robotę PiS-owi, więc poprzez ignorowanie go stracilibyśmy pożytecznego dywersanta. 🙂

 199. Bar Norte
  30 listopada o godz. 21:16

  Ten tekst zainteresował mnie, bo napisany jest w stylu i na poziomie dziennikarstwa ― autorka niewątpliwie jest dziennikarką ― jeszcze sprzed wojen plemiennych, czyli roi się od faktów, a nie insynuacji. Zobaczymy, jeśli będą dalsze szczegóły to zweryfikuję swoją opinię albo pozostanę przy dzisiejszej. Z obecnej perspektywy sprawa ta wygląda raczej na montaż (w języku esbeckim: kombinacja operacyjna) opisywany kiedyś przez Vladimira Volkoffa w jego znanej książce, której raczej nie czytałeś. Podobnie zresztą jak wcześniejsza sprawa Birgfellnera i dwóch wież. Niezależnie od tego czy i w jakim stopniu Banaś jest winien fiskusowi kwestia ta żyje swoim wirtualnym życiem, a PiS nie może tego dalej ciągnąć, zaś opozycja oczywiście chce, żeby ciągnął jak najdłużej. Niedługo będzie jednak sprawdzian, jeśli Banaś jest tak okropny i zły, a NIK to instancja arcyważna dla państwa, to dlaczego opozycja nie chce uchodzić za poważną i przyłożyć ręki do usunięcia jego już tylko formalnego prezesa? Można plątać się o własne nogi i za chwilę stać w rozkroku, ale na dłuższa metę to niezdrowe.

  PS.
  Za Wiki: Założenia teorii dezinformacji Volkoffa:
  Podstawowe pojęcia:

  Klient – osoba lub grupa, która zyskuje na operacji dezinformacji.
  Agent – wykonawca zleconej dezinformacji, działa poprzez agentów wpływu.
  Wsporniki – wydarzenia będące podstawą akcji dezinformacyjnej, nie muszą być prawdziwe – ważne aby wywoływały jednoznaczne skojarzenia.
  Przekaźniki – media.
  Temat przewodni.
  Pudła rezonansowe – kiedyś media nie związane z agentami wpływu, a obecnie dzięki rozwojowi Internetu także osoby prywatne. Ich zadaniem jest nieświadome stwarzanie „szumu medialnego”.
  Grupa docelowa – grupa do której kierowane są działania dezinformacyjne.

 200. Bar Norte,
  mówisz – „Widać cięzko mu ten krzyż banasiowy samotnie dźwigać”?

  No tak, ale trochę mu ulżyło, gdy ciężar na siebie wziął krakowski Sąd Okręgowy, który papiery dotyczące kamienicy Banasia utajnił na 70 lat! No i co? – nie dowiesz się jak banasiowy słup (taki wiesz, jak to szkolił w kwestii słupów od nieruchomości ten jeden taki wtedy doradca Tuska w „Sowie i Przyjaciołach”, któremu Morawiecki było), który mu „zapisał” kamienicę, w jej posiadanie wszedł był.
  Mówię o tym Sądzie, z którego prezeskę kiedyś Ziobro „wypinkował”, zdaje się i teraz ma właściwą obsadę. Też jakoś od Moraw jej chyba było – Morawiec czy jakoś tak.

  Bardzo byłoby zabawne, gdyby wyszło na jaw, kto i kiedy się „odświeżał” w tym hotelu na godziny Banasia akurat w te dni, gdy towarzycho towarzyszyło prezesu w pobytach na Wawelu.
  A może Banaś powierzył kamienicę akurat Felliniemu amatorowi, np. temu z sygnetami i złotym krzyżem na złotym łańcuchu, na szyi na dodatek.

  No nie, nie, też z 70 lat to minimum utajnienia powinno być na te filmy. Ale wyroku w tej sprawie jeszcze nie ma.

 201. jobrave
  30 listopada o godz. 21:52

  „Sorry, rzeczywiście napisałeś, że dziadek, a nie ojciec. W takim razie haków na M. Biejat jest co najmniej trzy”.

  Nie kombinuj jobrave, tradycje rodzinne u Bjejatów mogą nie mieć znaczenia. Weźmy pierwszy lepszy przykład ― rodziny Zambrowskich.

 202. cd
  Antoni, syn Rom**a Zambrowskiego nie kontynuował komuszenia, w latach 60. nawrócił się, później był związany z Solidarnością, w stanie wojennym internowany. Co nie znaczy, że należałoby ukrywać kim był jego ojciec.

 203. legat
  30 listopada o godz. 22:24

  „No tak, ale trochę mu ulżyło, gdy ciężar na siebie wziął krakowski Sąd Okręgowy”.

  Ten sąd jest wasz, czy już neutralny plitycznie? Jeśli nadal wasz to już wiesz komu zrobił koło pióra? A jeśli już neutralny (NeoSąd Okregowy) 🙂 to może miał powód wynikający z obowiązującego prawa?

 204. Mauro,
  słuchajcie, nie NeoSąd tylko ZiobroSąd albo PiebiakSąd. Takie sądy prawo obchodzi? Czy prawo obchodzą?

 205. Mauro Rossi,
  jak się masz jako pudło rezonansowe?

 206. Oj biedny ten Mauro, biedny. Ileż życiorysów musi biedak przekopać żeby coś znalazł na niewygodnego człowieka.Jak na ojców nic nie znajdzie, musi biedak dziadków prześwietlać. Niedługo mu przyjdzie do pradziadków sięgać. Każdy przecież czterech pradziadków posiada, więc Mauro ma większe szanse coś wygrzebać.

 207. Mauro Rossi

  „Ten tekst zainteresował mnie, bo napisany jest w stylu i na poziomie dziennikarstwa ― autorka niewątpliwie jest dziennikarką ― jeszcze sprzed wojen plemiennych, czyli roi się od faktów, a nie insynuacji.”

  Pozwolę sobie jeszcze raz napisać, że odbieram ten tekst jako wyraz problemów jakim dla twojego środowiska jest Banaś. Nie musiałeś go zresztą polecać bo i bez niego jasne jest, że PiS skazany jest na szamotaninę w związku z tą sprawą.

  Tym niemniej jeszcze raz podkreślę, że to wyłącznie PiS-u sprawa i sensu nie ma byś próbował ją zwalić na innych – na przykład wzbudzając jakieś wątpliwości w odniesieniu do niej na blogu.
  Oczywiście zdaje obie sprawę, że Banaś cię rwie jak drzazga za panokciem i będziesz do niej wracał snując rozmaite teorie i próbując wciągać w nie komentatorów, Z tym, że dla mnie będzie to tylko przenoszony przez ciebie na blog wyraz lęku przed politycznymi konsekwencjami tej afery. Bedę to obserwował z ciekawości ale nie bedę się w te dyskusje włączał bo to nie mój problem tylko twój i twego środowiska politycznego.

 208. legat

  „ciężar na siebie wziął krakowski Sąd Okręgowy, który papiery dotyczące kamienicy Banasia utajnił na 70 lat!”

  To utajnienie kwitów na 70 lat tak mnie ubawiło jak wieści o ufundowanym za unijne pieniadze wystroju przybytku Banasia „na godziny” – w motywy narodowo-wyzwoleńcze i papieskie.
  Niezwykle gorliwa zapobiegliwość nowego kierownictwa sądu krakowskiego. Czuć respekt przed ministrem Ziobrą.
  Ciekawe czy te 70 lat to dla jaj wymyslili czy oni naprawdę wierzą, że ta sprawa będzie elektryzować opinię publiczną do 2090 roku.

 209. Bar Norte
  1 grudnia o godz. 0:25

  Zarysowany przez ciebie obraz waszych intencji mamy więc taki: dobra opozycja popiera złego Banasia. Skąd wiadomo, że Banaś jest zły? Opozycja od tygodni jest absolutnie przekonana, że Banas jest zły i powinien siedzieć. I właśnie dlatego dobra opozycja zrobi wszystko, by zły Banaś trwał jak najdłużej na czele NIK, partyjny cel nie takie uświęca środki.

  Czymś to się różni w intencjach od wpisu na blogu Waldemara Kuczyńskiego z 2006 roku pod adresem rządu: „ Życzę także porażek gospodarczych, choć za to płacą ludzie”. Kuczyński od lat nie może pogodzić się z wyrokiem wyborców i historii, że jego partia od dawna jest nieboszczką. No przepraszam, ale niby dlaczego miałoby być inaczej?

 210. Kamienica jak katastrofa w Gibraltarze. Tak sobie myślę,że to dom schadzek „dobrych” talibów jak w Szymanach. Przeciek do dziennikarzy przypomina kwity znajdowane na wycieraczce Macierewicza…Dziennikarze grupa nigdy nie poddana lustracji…Z tzw. przecieków da się wyżyć ale manipulowanie opinia publiczną też wchodzi w grę…Niby skradziono 300 mld VAT a tropy prowadzą do dozorców VAT…Ktoś kręcił vat-ę nie cukrową…kogo finansowała…tabliczki sponsorów na murach świątyń…

 211. Bar Norte
  1 grudnia o godz. 0:33

  „To utajnienie kwitów na 70 lat tak mnie ubawiło”.

  Pytałem się, czy to wasz sąd, czy neutralny, ale nie ma odpowiedzi. Nie dziwi cię, że nie ma przecieków z tego sądu, co też tam jest w tych akatach?

  Według typologii dezinforamcji zaproponowanej przez Volkoffa (mój wpis 30 listopada o godz. 22:19) działasz jak pudło rezonansowe.

 212. Mauro Rossi

  Nie wysilaj się, już tę śmiałą tezę słyszałem dziś w wykonaniu Jakiego. Recytował, przewracał oczami jak w telenoweli.

  Tymczasem sprawa jest prosta. Zresztą wykładałeś to niejednokrotnie na blogu wskazując, że PiS ma większość, więc przeprowadza rozmaite sprawy kadrowe jak chce, kim chce i nikomu nic do tego.

  W związku z powyższym bujajcie się teraz sami z Banasiem.

  A jakieś zawoalowane szantażykami prośby o wsparcie to sobie PiS może na Berdyczów słać.

 213. Mauro Rossi

  „Pytałem się, czy to wasz sąd, czy neutralny, ale nie ma odpowiedzi.”

  Mauro, przecież to wasz sąd.
  Natomiast przecieki będą gdy się zacznie wasza władza sypać. Czyli wkrótce.

  Stąd moje rozbawienie tymi 70 latami utajnienia.

 214. Litwa zadławiła się LNG w Kłajpedzie. Nie sztuka sprowadzać gaz skroplony ale komu go sprzedać. Tak sobie myślę,że Rosja ma komu sprzedać ale zawistni sąsiedzi i jankesi protestują…Do tanga trzeba dwojga…PGNiG wzorem Możejek przejmuje Kłajpedę…teraz będzie linia kolejowa do Możejek wcześnie rozebrana przez nacjonalistów litewskich…Pacjent litewski ma się lepiej…bo dzierżawa norweskiego pływającego gazoportu przypominała mydło Zabłockiego…

 215. Banaś jak Kopernik gołymi rękami wstrzymał prezesa. Tak sobie myślę,że tym sposobem pokazał oto zwykły poseł jest nagi…

 216. W Afganistanie szukają terrorystów a oni na mostach w Londynie. tak sobie myślę,że najciemniej pod latarnią NATO. Co Macron zauważył…jako zlasowany mózg…

 217. Po Wiedniu teraz według Morawieckiego Londyn też uratowany polską lancą z narwala. Atak na napastnika przypomina obronę przed bolszewikami nad Wisłą. Tak sobie myślę dlaczego video nie ukazuje skutków użycia elementu narwala. „Narwala” widać na tyłach obezwładniających. Za przeproszeniem.

 218. Otrzymanie Nobla nie wywołało tyle entuzjazmu hunwejbinów jak śmiertelne zatrzymanie terrorysty. Tak sobie myślę bo na moście były momenty…

 219. jobrave
  30 listopada o godz. 22:02
  Piszesz, że Mauro jest wentylem, chłopcem do bicia.
  Można tak na to popatrzec.
  Mozna również tak, że taki Mauro sprawia, iż temat np. smoleńska co jakiś czas wraca, że obecny temat Banasia też jest przez trolla Mauro przywoływany.
  Myślisz, że Mauro boleśnie odczuwa to bicie ? A może jest to masochista, który lubi bić bitym ? No to możnaby sprawdzić tylko w realu, bo takie „bicie” na blogu raczej dla amoralnego trolla nie jest bolesne.
  Natomiast, podobnie jak jego pryncypała Kaczorek, ma on sadystyczną przyjemność w prowokowaniu, wywoływaniu oburzenia, jak ty to powiedziałeś, wentylowania, żeby mógł zobaczyć ową parę buch-buch racjonalnych tłumaczeń, odwoływań do etyki wydobywają się z tego wentyla.
  Ludziska się dziwią, że Kaczorek mianował do TK damską troglodytkę Pawłowicz i do szpiku kości zdemoralizowanego prokurator Piotrowicza. Po co on to zrobił ? No po co on tak kompromituje pis ?
  Albo mianowanie krakowskiego złodziejaszka i sutenera na prezesa NIK. Oj, oj ! Ale wtopa ! Ależ ten Kaczorek nie ma rozeznania, żeby takich ludzi sobie dobierać ! Co za naiwność !
  Ano właśnie, żeby się ludziska dziwołały, kręciły głowami. Nawet próbowały przekonać, wytłumaczyć, objasnic prezesowi, że tak nie można, ze to błąd !
  Dyskusja wrze, tematow pobocznych jest coraz wiecej, tymczasem proces gnilny polskiego państwa dalej postępuje.
  Tak samo Mauro podrzuca rózne tematy, łapie na haczyk, niby dyskutuje, kiedy już, już, przyparty do muru, staje się chłopcem do bicia, chytrze umyka w inny temat, jakiś neutralny o chrześcijaństwie, by znowu za chwilę prowokować, rzucić jakąś insynuację o czyimś ojcu czy dziadku.
  I tak to się toczy. Może to jakaś zabawa. Lubię zabawe, lubię Mietyka, ale wobec oślizgłego Mauro taka zabawa odbywa się kosztem Polski.
  Wybacz ten patos, ale tak to odczuwam.
  Wielokrotnie przytaczałem na blogu to porownanie. Otoż w dniach chwały polskiej piłki noznej w latach 72-74 w obronie grał znakomity Władysław Żmuda. Kiedyś Ciszewski zapytał go;
  Panie Władysławie, jak pan to robi, ze najlepsi napastnicy nie potrafią pana ograć ?
  Bo ja panie redaktorze nie patrzę na nogi przeciwnikka tylko na piłkę.
  No właśnie, czy musimy patrzeć na kiwki Mauro, na te jego zwody, ruchy biodrami. Czy nie lepiej widzieć sedno, istotę tego niszczycielskiego procesu jakiemu podlega Polska.
  Ps
  To co wyżej napisałem nie oznacza, ze uważam za bezsensowne wypowiedzi Matczaka, Łętowskiej, Borowskiego, czy polityków jak Budka, Zandberg itd. Oni analizują obecną sytucję, konstruują plan odbudowy praworządności polskiej. Podziwiam sedziow, ktorzy opluwani,poniewierani stawiają czoła temu bezprzykładnemu demolowaniu podstaw demokracji, jakim jest niezawisłe sądownictwo.
  Natomiast za bezsensowną uważam „polemikę” z Mauro.
  Ciekawe, czy na którymś z faszystowskich, propisowskich blogow może funkcjonować jakiś anty-Mauro. Czy pozoowoliliby mu otworzyć usta.

 220. Lewy
  Przyrównywanie liberalnego blogu red.Passenta do „faszystowskich propisowskich blogów” jest bez sensu, jak cały twój wpis. Pozostawienie bez odpowiedzi kłamliwe kłamliwych wpisów Mauro, też do niczego nie prowadzi
  Odpowiadanie na nie nie wyklucza krytykę innych wypaczeń w pisolandzie i może tutaj mógłyś ty odnaleźć swoją rolę, zamiast uporczywej krytyki tych , którzy ponoszą trud demontowania maurowskich kłamstw.

 221. Teraz audycja Soroczyńskiego w TOK FM. W roli głównej wszystkowiedzący Gwiazdowski. Czego wszystkowiedzący? On wie, że powinien w dalszym ciągu płacić 19% podatek dochodowy, a ci z dołu drabiny dochodowej powinni płacić jeszcze mniej. Ooooooo! A kto to utrzyma służbę zdrowia, szkolnictwo i inne zbędne usługi społeczne państwa? Podatki odpowiada Gwiazdowski. Podatki płacone przez duże korporacje!!!! No, teraz już wiecie?

 222. UEFA będą zmieniać wynik losowania. A już Kaczyński sugerował ważne kto liczy. Tak sobie myślę czy wybory w formie losów poszczególnych partii to jest potwierdzenie ,że wszelka władza od Boga pochodzi lub los tak wskazał. Nie lękajmy się losowań…

 223. Bywalec 2
  1 grudnia o godz. 9:20
  No dobrze to dam ci próbkę tego co pisałem od lat jako wstepniaki u Kowalczyka, a potem u Tanaki. Skoro żądasz ode mnie zajęcia roli.

  SKUNKS I KAPŁAN

  Monteskiusz pisząc „O duchu praw”, wychodził od niepodważalnego aksjomatu; Żaden człowiek nie jest doskonały” Dlatego opierając się na brytyjskim doświadczeniu, wymyślił trójpodział władz, którego zadaniem jest wzajemne kontrolowanie się tych władz. Bo jeśli zabraknie tej kontroli, to posiadający niepodzielną władzę człowiek może jej nadużyć. Owszem są ludzie, którzy szanują innych, którzy dotrzymują słowa, nie łamią reguł i raz danego słowa. Ale do polityki aspirują jednak w większości tacy, którzy mają skłonność do jej nadużywania. Ale dopóki nie niszczą zasady trójpodziału gwarantowanego umową, zwaną konstytucją, to ich szkodliwość jest ograniczona.
  Kiedyś Skunks pochwalił się, oznajmiając że jest „samym dobrem”. W związku z tym „samym dobrem” oskunksił 40 milionowy kraj nad Wisłą.W owym obsikiwaniu kraju pomaga mu prezydent skunks, który z kolei się przechwala tym, że jest niezłomny, a także pomaga mu w tym zbożnym dziele sanacji stado pomniejszych skunksów.
  Będąc „samym dobrem” Skunks uznał,że każdy kto nie akceptuje zapachu wydzielanego przez jego gruczoł odbytowy, jest zdradziecką mordą. W ten sposób aksjomat Monteskiusza o niedoskonałości człowieka, został zakwestionowany przez Skunksa, bo on przecież jest, jako samo dobro, doskonałością moralna i estetyczną.
  A co tu robi Kapłan. Otóż niejaki Depo stwierdził, że od Konstytucji jest ważniejsza Ewangelia.
  Dlaczego ? A no dlatego, że podobnie jak Skunks Depo uważa się za człowieka nieskazitelnego, takie dobro pochodzące od Boga. Więc nie będzie się podporządkował jakiejś umowie, która by ograniczała wolność jego dobroci. To on jest nośnikiem boskiej moralności, więc żadne prawo, żadna konstytucja nie będzie krepowała pana boga i znającego się na woli pana boga Depy, skoro w Ewangeli jest cała prawda, a co tam jest tą prawdą, to decyduje o tym Depo i jego koledzy Głódź, Ryczan,Jędraszewski.
  Skunks jest moralnym przewodnikiem dla Suwerena, a Depo pasterzem baranów i owieczek. I tak się składa, że ów Suweren i owo stado baranów i owieczek to ten sam zbiór. Skunks i Depo dzielą się sprawiedliwie tym zbiorem, wspierają się wzajemnie, a co ich łączy to zajadła walka , którą toczą przeciwko demokracji i konstytucji.
  Depo powiada, ze prawo boskie jest prawem naturalnym, a Skunks, że vox populi vox dei i… tu bóg, natura, suweren łącza się w jedno dając Skunksowi i Depie boskie prawo do bycia samymi dobrami.
  PS
  Opowiadanie Mrożka „Podanie”, zaczyna się tak :
  „Uprzejmie proszę o oddanie mi władzy nad światem.Prosbę te uzasadniam tym, ze jestem najlepszym człowiekiem”

  Jakbyś chciał, to mógłbym wrzucić tu jeszcze wiele innych moich „zajęć ról”, bo o pisie mam wyrobione zdanie,piszę o tym od lat , a wyprostowywanie krzywych Rossiego pozostawiam tym, którym taki „dialog” odpowiada.

 224. @ Lewy
  1 grudnia o godz. 8:24

  Jak człowiek nazwie piątkowiczów z paluszkami górze, „pożyteczni idioci” to się obrażają. Trudno 🙁
  Do buca trzeba ad personam.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 225. adam100
  1 grudnia o godz. 10:31
  Szpotański takich dyskutantów jak Bar Norte, Bywalec, Legat..nazywał gęgaczami. Inteligenci,którzy lubią gegać, zwłaszcza, kiedy pojawi sie lisek chytrusek Rossi, zamacha ogonkiem, O to wtedy rozlega się wrzaskliwe geganie !
  Ale na ich korzyść świadczy fakt, ze gęsi uratowały Rzym

 226. Lewy
  1 grudnia o godz. 8:24

  Dzięki, Lewusku, za ten głos rozumu. Mauro to zakompleksiony jak Jarek-fujarek nieszczęśnik, który MUSI stawać na palcach, żeby go widzieli. Tacy jak on są zakałą blogów nie tylko ze względu na z reguły przeciwne innym wypowiedziom treści, ale i z powodu skupiania na sobie uwagi innych głupawym szukaniem dziury w całym – i cała blogowa gadanina się kręci wokół Mauro. Wszystkie oczy na Mauro. Prawiczkowy smark jest tu po to, by być przeciw. Nie twierdzę, że ktoś go delegował. Sam siebie delegował. To znaczy – delegowały go jego obsesje. Rozśmieszyły mnie parę razy konkluzje blogowiczów krytycznych wobec Maro, którzy oddawali mu sprawiedliwość, że jednak jest inteligentny. Nie aż tak bardzo się człowiekowate różnią inteligencją, by miała ona być powodem chwały. Powodem chwały niekoniecznie jest nawet zdobyta własnym trudem wiedza, która może służyć tak różnym celom, że jako ogólnik nie podlega żadnym wartościowaniom. Wartość człowieka to nie jego inteligencja ani wiedza, ani nawet fizyczna ładność – co z tego, że pani Ogórek jest ładna – lecz to, jak i w jakim celu on tych swoich właściwości używa. Smark Mauro używa swoich właściwości niemal identycznie jak smark Jarek. O ile ten drugi jest szkodliwą i bardzo dokuczliwa zadrą w polskiej dudzie (jest jeszcze ktoś zdrowy na głowę, kto podziwia inteligencję tego wiecznego gówniarza?), o tyle Mauro to taki pryszczaty nastolatek z ostatniej ławki, który wpędza w kompleksy niedoświadczoną nauczycielkę kłopotliwymi pytaniami i ciągłym byciem na „nie”. Miałem znajomego, który każdą swoją reakcję na wypowiedź rozmówcy zaczynał od „nie”.

  Konkluzja @Bywalca 2 – „Pozostawienie bez odpowiedzi kłamliwe kłamliwych wpisów Mauro, też do niczego nie prowadzi” – nadawałaby się może na jakieś forum Unii Europejskiej po wystąpieniu europosła Mauro, ale w blogowej paplarni świadczy tylko o tym, że uległ czarowi Mauro i stara się temu smarkowi dorównać w przydawaniu światowej wagi blogowej paplaninie.

 227. Zbyt wysokie wyobrażenie o własnych możliwościach intelektualnych, znajdujące jedynie pokrycie w kółko powtarzanych tych samych bajeczkach, świadczy o wtórnym, starczym zdziecinnieniu. Ale lepsze juz to , jak ciągle czepianie się osób , które w sumie podzielają twoja opinie o rządach PiSu.
  Tutaj nikt nie stara sie wyprostować Mauro i nie wierzę, żeby ktoś ma wątpliwości co do jego roli na blogu. Tutaj chodzi tylko o to jak sie z nim obchodzić . Ignorować jego kłamstwa, albo starć się je sprostować ?
  Jesli nie ktoś nie jet zdolny do przyjęcia dwóch różnych opinii nawet w tej sprawie, to dziękuje za takich liberalów!

 228. Bywalec 2
  1 grudnia o godz. 11:31
  Co masz na myśli mówiąc o rónych opiniach. Czy jedna opinia, że pis to dobrodziejstwo dla Polski, a druga że pis to gang, to dwie różne opinie, które się równoważą ? I jak jakiś liberał nie jest zdolny do przyjecia dwóch różnych opinii, to ty mu dziękujesz ?
  Jest wiele opinii, poglądów z którymi ja się nie zgadzam, ale je szanuje. Np. szanuję ludzi wierzących mimo, że sam jestem ateistą. Ale wobec łobuza, oszusta, kłamcy, który chce mi odebrać wolność , mam jednoznacczną opinię. I nie ma tu nic do rzeczy jakies wysokie wyobrażenie o własnych możliwościach intelektualnych pokrywanych powtarzanymi bajeczkami przez zdziecinniałego staruszka.Daruj sobie te prymitywne złośliwości.
  Jesteśmy w stanie wojny, wojny domowej, wróg w postaci Skunksa i jego armii skunksów banasiów, ziobrów, gowinów..okupuje i dewastuje Polskę.
  I taką mam jednostronn opinie, jak jednostronną opinię o Hitlerze miał Churchill.

 229. Lewy
  Dziwie się , że udajesz , że nie zrozumiałeś jakie opinie mam na myśli.
  Oczywiście nie chodzi mi o ocenę polityki PiSu, tutaj moja ocena jest także jednoznacznie negatywna.
  Chodzi mi o to jak traktować pisowskiego trola Mauro na tym blogu. Czy go ignorować, czego ty się domagasz, czy reagować na jego kłamstwa i krętactwa?
  Najchętniej skończyłbym naszą wymianę zdań. Uważam, że każdy powinien w wypadku Mauro tak postępować jak uważa to za właściwe. A by tą opinię podbudować, chciałbym tutaj przywołać np. niestrudzoną pracę tejota w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej i demaskacji krętactw Mauro. Oczywiście nie ośmielam sie z tejotem porównywać .

 230. Bar Norte

  Dwie wiadomosci z frontu wojny o godne zycie :
  1. Finlandia – strajk solidarnosciowy wielu branz gospodarki
  ( zakazany w Polsce przez folksdojczow obecnej ,, Zolydarnosci ” )
  utrzymal dotychczasowy poziom plac dla sotrownikow poczty przenoszonych do podwykonawcow.
  Notabene, zle sie dzieje w panstwie finskim,
  skoro Centrolew rzadzi jak Tony Blair , Bill Clinton albo Berek Obama.
  Tak donosil Strajk.eu
  W zeszlym tygodniu strajkowali kolejarze z powodu narzucania im dodatkowych zmian zaraz po skonczeniu planowanych, co na skutek przemeczenia i braku snu naraza zycie i mienie na niebezpieczwnstwo.
  https://www.theguardian.com/us-news/2019/nov/30/trump-food-stamps-snap-assistance-rules

  2.Gorsza wiadomosc od ,, Naszego Najwiekszego Sojusznika ”
  – neoliby obcinaja 4 milionom biedakow bony zywnosciowe o 137 dolarow miesiecznie.
  Nareszcie biedne dzieci w Ameryce beda mialy mozliwosc zrownac sie z bohaterskimi dziecmi Gazy.

 231. Bywalec 2
  1 grudnia o godz. 13:55
  Ok. Nie będę już więcej poruszał tematu dyyskutowania z Rossim. Niech dalej pozostaje celebrytą na tym blogu. Wprawdzie menda, ale pobudza do wymiany mysli.

 232. Filmik z Tuskiem nie umknął Rafałowi Ziemkiewiczowi. Publicysta użył wulgarnego słowa, by odnieść się do nagrania z Tuskiem: – Zawsze mnie śmieszyła ta moda na bieganie u lewoliberalnych. Pal licho, że diablo niezdrowe, ale mężczyzna powinien trenować do walki, a nie do sp***lania

  Jest powiedzenie „lepiej milczeć , niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości” i ono jak ulał pasuje do Ziemkiewicza.
  Pierwsze zdanie jest ewidentnym zaprzeczeniem wiedzy medycznej na ten temat. Oczko lekarz królów mówił „ruch może zastąpić prawie każde lekarstwo , ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu”. Bieganie jako naturalna forma ruchu jest uznawane za bardzo korzystne dla zdrowia (chodzi o bieganie nie wyczynowe). Drugie o kompletnym braku wiedzy politycznej nie mówiąc już o głupocie jaką jest zdanie ” mężczyzna powinien trenować do walki” Bo wojownicy są tylko pewna i to nie największą grupą wśród mężczyzn.
  Idealistów nie tylko w polityce jest znikomo mało. Dobry polityk realnie ocenia swe szanse i wybiera lepszą
  alternatywę. Start na prezydenta Polski wg wielu ocen nie dawał pewności wygranej (Tusk ma duży elektorat negatywny i on w drugiej turze mógł przeważyć – PiS skutecznie przez lata oczerniał go jak potrafił i sporo z tego do Tuska przylgnęło). Uzyskanie tez ponownego liderowania w PO jest dyskusyjne i niezbyt komfortowe bp PO ciągle dołuje. Natomiast przewodzenie EPP (partii mającej najwięcej mandatów w UNI) jest wręcz kopem w górę. Tylko głupiec , a nie polityk by z takiej okazji nie skorzystał. Na dokładkę zyskuje finansowo.
  Kiedyś kuzyn zachwycał się pisarstwem tego Pana i podzielił się mailowo ze mną swa oceną. Wyjaśniłem dlaczego mam kompletnie przeciwne zdanie i twierdzę że lepiej by Pan Ziemkiewicz wrócił do fantastyki która jakoś mu szła niż pisał na tematy o których ie ma pojęcia i na dokładkę pisze o nich tak jak pisał fantastykę – czyli bujał w obłokach bez respektu dla faktów.

 233. Czy Ziemkiewicz to ten co żyje z KRUS. Tak sobie myślę,że jak na małorolnego to gramotny.

 234. maciek.g
  1 grudnia o godz. 14:28
  Dziwne są dywagacje na temat zalet czy wad Ziemkiewicza. Ten knur kiedyś zarechotał, komentując gwałt popełniony na pijanej dziewczynie przez chutliwego zakonnika w ten sposób: „niech ten pierwszy rzuci kamieniem, który nie wykorzystal pijanej dziewczyny.”
  A ty Maćku uważasz, że ten buc buja w obłokach. Przecież to realista , a nie bujajacy w obłokach ro.m.a.n.t.y.k.
  Co to się w Polsce dzieje, że nobilituje się takich prymitywów, chamow z czworaków i pochyla się nad politycznymi poglądami i opiniami takiego ścierwa.

 235. SZYMON HOŁOWNIA po 12-tej edycji odchodzi z programu MAM TALENT.
  Na koniec wygłosił przesłanie, którego myślą przewodnią było „warto rozmawiać”
  Marcin Prokop podsumował „To jakiś apel poległych”
  Rozstanie po 20-tu latach współpracy, owocnej przyjacielskiej współpracy w świetle rampy

 236. Walczymy z korupcjom, a prawda już się zbliża i jest tuż tuż…

 237. Czy prezes NIK ma wpływ na skalę patologii nad Wisłą. Tak, na poziomie Rydzyka. Tak sobie myślę,że Banaś może zostać urzędnikiem wzorem Kamińskiego. Takie czasy…

 238. @
  Jest rok 1988. SB i milicjanci rozbili właśnie obóz młodych działaczy opozycyjnej KPN. Zostają przewiezieni do siedziby SB, gdzie na ich nieszczęście, osobiście przesłuchuje ich Stanisław Piotrowicz. 31 lat później Prawo i Sprawiedliwość wystawi tego człowieka jako kandydata na sędziego TK.
  https://nczas.com/2019/11/30/odnaleziono-kolejne-ofiary-stanislawa-piotrowicza-pis-chce-zrobic-z-niego-sedziego-tk-osobiscie-przesluchiwal-ich-w-siedzibie-sb-2/?fbclid=IwAR0VOY9AdSFma0khRKOCmDKywGFnighcfRTxctTv0m_rZm2_Gfvz_gBDVmI

 239. Lewy
  1 grudnia o godz. 10:26

  „Monteskiusz pisząc wychodził od niepodważalnego aksjomatu; Żaden człowiek nie jest doskonały” Dlatego opierając się na brytyjskim doświadczeniu, wymyślił trójpodział władz, którego zadaniem jest wzajemne kontrolowanie się tych władz”.

  Oj tam, Monteskiusza opus magnym „O duchu praw”, liczy 1000 stron, ale 90 proc. tekstu to rozważania o systemie feudalnym od Chlodwiga do Karola Wielkiego. Zanudziłoby cię to, podobnie jak historia prezydentury Kwaśniewskiego. 🙂
  Uprawiasz monteskiuszowską mitologię, nie ty jeden, bowiem najważniejszego monteskiuszowego dzieła „O duchu praw” (polskie tłumaczenie Tadeusz Boy-Żeleński) niemal nikt nie czytał, niektórzy tylko o tym słyszeli, ale i tak już dawno zapomnieli.

  Monteskiusz nie wyróżniał odrębnej władzy sądowniczej, traktując ją jako specyficzną część władzy wykonawczej. Twierdził, że podział władz jest konieczny, aby umiarkowana monarchia powstrzymała tendencje demokratyczne (sic). O wymiarze sprawiedliwości wypowiadał się, owszem, że powinien być sprawowany okresowo, a stworzenie oddzielnej kategorii (dziś powiemy korporacji) nieodwoływalnych sędziów, spowoduje najgorszy z możliwych rodzajów tyranii. Czyż to nie prawda? Sędziowie sami się powołują, sami kontrolują i sami odwołują, a przy tym chcą rozszerzać swoje uprawnienia w sposób umożliwiający im tworzenie prawa. A jak już urosną w siłę to nie mają żadnych ograniczeń, co dziś obserwujemy. W tym sensie wprowadzenie radykalnego trójpodziału władzy jest procedurą antydemokratyczną ponieważ ― to już późniejszy dorobek francuskiej rewolucji ― w demokracji władza jest niepodzielna i powinna pochodzić od ludu (neomarksista Bar Norte ci to potwierdzi). 🙂

  Stara KRS liczyła 25 członków w tym 17 wybierali sędziowie. A kto tych sędziów wybierał? Ostatni raz władze w PRL, a później już sami siebie, bo w 1989 roku nie było żadnej weryfikacji sędziów. Na koniec prośba, nie pisz więcej o Monteskiuszu, bo zęby puchną.

  PS.
  Wiesz dlaczego Jan Śpiewak nie poszedł na dzisiejszą demonstrację „w obronie sędziów”?

  — Pisze o tym na Twitterze: „Przez dwa lata chodziłem na demonstrację w obronie sądów. W 2017 roku byłem jednym z pomysłodawców i współorganizatorów jednej z największych demonstracji obywatelskich przeciwko pisowskiej reformie Sądu Najwyższego przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim. Wierzyłem, że nacisk społeczny wymusi na sędziach odrobinę refleksji. Propozycję zmian i oczyszczenie się z czarnych owiec. Po trzech latach od wybuchu afery reprywatyzacyjnej widzę, że sądy i cały wymiar sprawiedliwości wymagają radykalnej demokratycznej reformy. Polskie sądy są dzisiaj oazą i gwarantem feudalnych stosunków społecznych. Nie pójdę na demonstrację, bo sądy dalej nic nie zrobiły z sędziami, którzy ustanawiali kuratorów dla 140 latków, nie pójdę na demonstrację póki środowisko nie zrobi nic z sędziami, którzy eksmitowali na bruk lokatorów wyrzucanych przez mafię reprywatyzacyjną, nie pójdę na demonstrację, dopóki za łapownictwo będą dawały wyroki w zawieszeniu jak dla szefa Platformy Obywatelskiej w Piasecznie, nie pójdę na demonstrację póki sądy będą dawały wyroki w zawieszeniu dla liderów grup przestępczych jak Piotra Baczkowskiego ps. Łapa, który ukradł kilkadziesiąt kamienic w Krakowie i został wypuszczony następnego dnia z więzienia po ogłoszeniu wyroku, nie pójdę na demonstrację dopóki sądy będą surowe wobec słabych i bezsilne wobec silnych”.

  Całe (dość brutalne i szczere) oświadczenie Jana Śpiewaka

  https://www.facebook.com/JanDawidSpiewak/photos/a.1528675940483966/2850572201627660/?type=3&theater

 240. Idąc tropem filozofii Śpiewaka i wyliczając grzechy duchownych parafianie nie powinni chodzić do kościołów a nawet odwiedzać parafie. Tak sobie myślę i popieram.

 241. Lewy
  1 grudnia o godz. 14:55
  Że Ziemkiewicz to cham i buc i na dodatek prymityw się zgodzę , ale na pewno nie jest to realista , bo ten uznaje fakty i wyciąga logiczne z nich wnioski. Dla Ziemkiewicza fakty większego znaczenia nie maja . On wybiera to co mu pasuje i pisze wg swej wybujałej fantazji pod założona tezę . To jest po prostu głupek umiejący sprawnie pisać. Zgoda to wstyd dla tych którzy wciąż próbujaazywac jako autorytet

 242. kooperatywaMandragon

  „Finlandia – strajk solidarnosciowy wielu branz gospodarki …”

  Ciekawy strajk, bo w obronie kilkuset pracowników sortowni państwowej poczty którym zamierzano obciąć wynagrodzenia o 30 procent przy ominieciu układów zbiorowych stanęło pół Finlandii.

  Reakcja władz w obliczu wygranej strajkujących symptomatyczna.
  Premier Antti Rinne, były związkowiec i socjaldemokrata twierdził, że o strajku nic nie wiedział (!?) i zwalił odpowiedzialność na ministrę skarbu państwa Sirpae Paatero, też socjaldemokratkę. Ta broniła się, że o strajku nie mogła go zawiadomić na skutek strajku (!?). W końcu złozyła dymisję.

  Dla porządku dodam, że strajk zapowiedziano w sierpniu.

  Jak widać coraz gwałtowniej ruchy tektoniczne w polityce, w różnych częsciach świata, dają o sobie znać również na spokojnej dotąd północy Europy.

 243. W sytuacji politycznego bałaganu należałoby wprowadzić jakiś porządek, ale nie ma siły sprawczej. PiS pod wodzą zbolałego prezesa zmarnował cztery lata na kłótnie o pietruszkę, bo o sądownictwo w takim zamiarze jak to zrobiono nie warto było się bić, zamachu nie udowodniono i miesięcznice na nic się nie zdały, tylko kolano prezesa bardziej boli, a rozdane pieniądze pogłębiły społeczną nieufność, rozdają bo chcą utrzymać się u koryta, uważa wielu obywateli.
  Partia, rząd i prezydent nie mają większego wyboru ponad to co już zrobili, z UE nie najlepiej, przyjaciół nie pozyskali, wrogów się nie pozbyli, dzisiaj same pretensje do rządzących. Jeżeli przyszłoroczne wybory Andrzej Duda przegra, wszystkie zamierzenia prezesa spalą na panewce, niezależnie od tego jakie by były. Jak wygra to też niewiele może się zmienić na lepsze.
  Powroty do przeszłości nie wchodzą w rachubę, teraźniejszość jaka taka, o przyszłości lepiej nie myśleć. Dlatego pozostaje tylko film, piosenka i sport i tu przyjemnych doznań życzę szanownym komentatorom

 244. adam100
  1 grudnia o godz. 17:44

  „Jest rok 1988. SB i milicjanci rozbili właśnie obóz młodych działaczy opozycyjnej KPN. Zostają przewiezieni do siedziby SB, gdzie na ich nieszczęście, osobiście przesłuchuje ich Stanisław Piotrowicz. 31 lat później Prawo i Sprawiedliwość wystawi tego człowieka jako kandydata na sędziego TK”.

  Kiedy tworzy się medialny montaż trzeba dbać o szczegóły. Prokuratorzy w PRL nie przesłuchiwali w siedzibie SB, ani tym bardziej MO. Ubecy mogli ich przesłuchać wstępnie u siebie, ale później, jeśli sprawa była poważniejsza, odstawiali zatrzymanego do prokuratury w celu zapoznania się za zarzutami i złożenia zeznań. Czasem też chodziło o tzw. rozmowę ostrzegawczą, zwykle w sprawach błahych i nie
  zagrożonych większymi sankcjami. Wykluczone, aby w 1988 roku (latem) sprawa obozu KPN była uznana za poważną; wyroków więzienia już nie stosowano, jedynie grzywny i mandaty, a i to rzadziej. Z tekstu nie wynika, aby „ofiary Piotrowicza” cokolwiek ucierpiały. Po wypowiedzi Piotrowicza „pokażcie moje ofiary” w całym kraju trwa poszukiwanie, własciwie polowanie na jego domniemane „ofiary”. Dwie „ofiary” cudownie się odnalazły i mówią co trzeba, choć konkretów w ich opowieściach żadnych nie ma. „Atak na obóz KPN” w 1988 roku bardzo przypomina „atak na „Tygodnik Mazowsze” w kwietniu 1989 roku. Reformująca się SB przeprowadziła już po okrągłym stole dość uprzejme przeszukanie w jednym z mieszkań, gdzie zbierał się zespół redakcyjny TM (który wkrótce miał przekształcić się w redakcję Gazety Wyborczej), o rewizji pisała oczywiście peerelowska prasa codzienna i mówiła RWE. Była to historycznie ostatnia rewizja związana z konspiracją solidarnościową. Szkoda że akurat taka. Chodziło o rzecz prostą ― propagandowy przekaz jak to straszliwie gnębione jest przez komunę środowisko polityczne Jacka Kuronia i Adama Michnika, więc plotki o ich zaawansowanym dealu z czerwonymi muszą być wierutnym kłamstwem, chociaż oczywiście były prawdą.

  https://nczas.com/2019/11/30/odnaleziono-kolejne-ofiary-stanislawa-piotrowicza-pis-chce-zrobic-z-niego-sedziego-tk-osobiscie-przesluchiwal-ich-w-siedzibie-sb-2/?fbclid=IwAR0VOY9AdSFma0khRKOCmDKywGFnighcfRTxctTv0m_rZm2_Gfvz_gBDVmI

 245. Bywalec 2
  1 grudnia o godz. 11:31

  „Tutaj nikt nie stara sie wyprostować Mauro i nie wierzę, żeby ktoś ma wątpliwości co do jego roli na blogu. Tutaj chodzi tylko o to jak sie z nim obchodzić . Ignorować jego kłamstwa, albo starć się je sprostować” ?

  Moja rola sprowadza się do wołania na puszczy, bardzo zresztą dzikiej. Oczywiście, uwielbiam rozmawiać o faktach, ale na tym blogu bardzo rzadko jest to możliwe. Królują ideologie, dziwaczne opinie i insynuacje, a nieumiejętność rozróżnienia faktów od opinii to charakterystyka tego bloga. Co z tego, że na innych jest jeszcze gorzej.

 246. @
  Frasyniuk: „Nie możemy być dłużej grzecznymi obywatelami”
  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25467527,pikieta-w-obronie-represjonowanych-sedziow.html#S.DT-K.C-B.2-L.3.maly
  halfl-itra 01.12.2019,
  Braawo Wrocław, nie można pozwolić oszustom smoleńskim i gwałcicielom polskiej Konstytucji na rekonstrukcję PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości, który ma być podporządkowany kacykom Kaczyńskiego z PiS, tak jak kiedyś kacykom PZPR. Nie można pozwolić lajdakom zmienić Polski w Białoruś.

 247. Bar Norte
  1 grudnia o godz. 1:14

  „… bujajcie się teraz sami z Banasiem”.

  Może powinniście wydać oświadczenie: „Chcemy złego Banasia w NIK, bo to dla nas dobre. Pieprzyć tam NIK”.

  (to tylko propozycja, możecie dobitniej)

 248. Bywalec 2
  1 grudnia o godz. 13:55

  „Chodzi mi o to jak traktować pisowskiego trola Mauro”.

  Chyba jednak trolla? 🙂

 249. pombocek
  1 grudnia o godz. 11:24

  „Mauro to zakompleksiony (…) który MUSI stawać na palcach, żeby go widzieli”.

  Pudło, należę do wysokich facetów, a tak w ogóle to mam niewybujałe ego, jestem skromnym człowiekiem, na swoją miarę. Pamiętaj grunt to samoświadomość, w tym własnych ograniczeń.

  „Prawiczkowy smark jest tu po to, by być przeciw”.

  Nie jesteś w stanie mnie obrazić, a że próbujesz to tylko objaw twojej słabości. Czemu obnażasz się jak ekshibicjonista? Po drugie, gdybyście zostali tu w sosie własnym byłoby wam najzwyczajniej nudno, a wzajemne konflikty pochłaniałby całą waszą energię. Byłoby lepiej? Bardziej twórczo?

 250. Moje proroctwa sprzed roku, kiedy jeszcze nie było 27:1, afery dwóch wież, Chrzanowskiego, Banasia, Pawłowicz i Piotrowicza TK

  MAŁY SZULER LUB PCHŁA SZACHRAJKA

  Jak on to robi ? Przecież wszyscy gracze wiedzą, że on oszukuje, ze wyciąga z rękawa karty, że w tej grze pomagają mu wspólnicy, a on dalej wyciąga lewe karty, którymi rozgrywa przeciwników . Publiczność i profesjonalni obserwatorzy dają się małemu szulerowi nabierać. Dlaczego ?
  Bo szuler stosuje różne chwyty, nawet niezbyt skomplikowane, które jednak są skuteczne i odciągają uwagę od tego co robią jego ręce, kiedy sięgają po karty w rękawie.
  Na przykład ? Zasiada do stołu z kotem na kolanach. Wszyscy patrzą na kota. Po co ten kot ? Co ten kot tu robi ?Czy ten kot długo jeszcze zostanie ? Jakie intencje ma szuler trzymając tego kota na kolanach ? Wspólnicy szulera oświadczają, że każdemu wolno trzymać na kolanach kota. Że szuler lubi koty i że świadczy to dobrze o nim, bo przecież tylko dobry człowiek może kochać zwierzęta. Wszyscy zaczynają dyskutować na temat kota, a tymczasem szuler zgarnia ze stołu pulę.

  No to taka metafora.
  A jak to jest bez metafory ? Pewien prezes zasiadł do stołu by sobie pograć z Polską, w celu jej ogrania. Razem ze wspólnikami zamierzają zdemolowaćw Polsce demokracje. . Cel jest prosty; uderzyć po kolei w kilku miejscach. Najpierw skromnie, zaatakowano telewizję, konie, potem puszczę, szkolnictwo,armię, teatry, muzea. Ale największą pule zebrano likwidując Trybunał Konstytucyjny i niezależne sądownictwo.
  Prezes musi to robić w miarę dyskretnie, choć specjalnie nie przejmuje się opiniami, ale jednak.
  Więc kiedy przychodzi do kolejnej rozgrywki z Polską, on podrzuca jakiś zastępczy temat. Na przykład, że on lubi oglądać rodeo. No to zależne i niezależne media rzucają się na ten news, roztrząsają, nawet trochę naśmiewają się z pasji małego prezesa, ale nie zauważają, że w tym czasie znikły konie w Janowie. Mały prezes wygłasza myśl, że w Księgach Jakubowych Olgi Tokarczuk jest jak u Mozarta, za dużo liter. Wszyscy się cieszą z głupoty szulera, ale on w tym czasie zebrał następna pulę demolując w Polsce szkolnictwo. Kolejny sposób na odwrócenie uwagi, to ustawka między dwoma wspólnikami głównego gracza, niejakim Dudą i Macierewiczem, ci tak się wzięli za łby, taki spektakl odstawili, że nikt nie zauważył, że w czasie tej bójki wojsko zostało pozbawione generałów. Kiedy wspólnik prezesa Piotrowicz ostatecznie likwiduje niezawisłe sądownictwo, szuler wyciąga album z kotami. No, no, wszyscy się dziwują, co ten prezes wyprawia.! Dlaczego ten album? Nawet niezależna TVN24 i Szkło Kontaktowe, usiłują rozgryźć to tajemnicze wejście albumu do Sejmu. Kiedy prezes przymierza się do ostatecznego va bank,czyli podporządkowania sobie Komisji Wyborczej, wymyśla sztuczkę z restrukturyzacją rządu. No to dopiero news, jak, kto, kiedy, czy Szydło zostanie ? W telewizorach gadające głowy obracaj ten temat.
  Na razie rozgrywka prezes kontra Polska trwa. Polska demokracja jeszcze dyszy.
  Więc zastanawiając się nad tym co jeszcze zabrać, czego pozbawić Polaków, prezes jednocześnie rozważa, jaką zastosować kolejną sztuczkę, by odciągną uwagę mediów i przeciętnego Polaka.
  Gdyby kabaret Artura Górskiego „Ucho prezesa” wziął się na odwagę i zamiast pieścić prezesa, jako takiego nieprzeciętnie inteligentnego stratega, otoczonego przez strachliwe miernoty, pokazał np. scenę burzy mózgów szachrajów, i jak w wyniku tej burzy prezes decyduje się zaatakować Polskę od strony samorządów, albo turystyki, policji, spraw zagranicznych, i co tam jeszcze, to, aby zamaskować kolejne szachrajstwo, następnym razem przystępując do gry, zdejmie spodnie i znowu media rzuca się na ten news poszydzą sobie, a samorządów nie będzie.

 251. Rossi i fakty 😀 😀 😀

  To jak to było w końcu z owymi monetami dwuzłotowymi, które trzeba było przetopić z powodu szkód uczynionych przez powódź w Modlinie?

 252. Mauro Rossi

  „uwielbiam rozmawiać o faktach (…) Może powinniście wydać oświadczenie”

  Mauro, znów umykają ci fakty.

  Oswiadczenia zostały już wydane przez partie opozycyjne.

  Są nieomal jednobrzmiące – wyłączną odpowiedzialność za NIK ponoszą ci, którzy wybrali prezesa tej instytucji. W zwiazku z tym prezes Banaś jest wyłącznie problemem PiS.

 253. Fakty po faktach w tvn24
  Jan Wróbel i Michał Ogórek
  Wszyscy chcemy aby wreszczie było normalnie

 254. Mauro Rossi 1 grudnia o godz. 19:02 do Bar Norte 1 grudnia o godz. 1:14 najpierw go cytując:
  „… bujajcie się teraz sami z Banasiem”.

  pisze: –Może powinniście wydać oświadczenie: „Chcemy złego Banasia w NIK, bo to dla nas dobre. Pieprzyć tam NIK”.
  (to tylko propozycja, możecie dobitniej)

  Mauro Rossi,
  nie nie, skoro nasraliście Banasiem w NIK i teraz wołacie żeby opozycja pomogła wam posprzątać to gówno bo zaczęło wam śmierdzieć to to jest w porządku?
  Teraz wam zaczęło śmierdzieć? – bo dziennikarz wziął patyk i je rozgrzebał? Wcześniej przez lata Banaś wam nie śmierdział? – choć wiedzieliście o nim wszystko?
  Weź puknij się w czółko.

  Nasraliście w TK i na razie wam pachnie, nawet dosrywacie więcej a Adrian ładnie przyklepie i będziecie się cieszyć.

  Weźcie się za sprzątanie. Przecież macie większość i wygraliście wybory.

  Inaczej, żebyś pojął.
  Kiedyś na szkoleniu saperskim każdy ze szkolonych miał w praktyce się wykazać podkładając ładunek wybuchowy a następnie go odpalić.
  Szkolący nas saper uprzedził, że jeżeli któremuś ładunek nie odpali to sam pójdzie naprawiać swoje partactwo. Do skutku.
  Spartaczyliście? Naprawiajcie.

 255. @
  Kaczyński już wie, że przegrał tę sprawę. Wielka mobilizacja obywateli wstrząśnie Polską?
  https://crowdmedia.pl/choc-politycy-prawa-i-sprawiedliwosci-jeszcze-tego-nie-rozumieja-w-sprawie-przejecia-pelnej-kontroli-nad-wymiarem-sprawiedliwosci-wygrac-juz-nie-zdolaja/

  Dla partyjnych aparatczyków, którzy całą swoją karierę zwykle zawdzięczają właśnie wybiórczemu traktowaniu branych na siebie zobowiązań wciąż nie dociera, że niezależności i niezawisłości prawdziwych sędziów z powołania złamać po prostu nie zdołają.

 256. @legat

  Wcześniej przez lata Banaś wam nie śmierdział? – choć wiedzieliście o nim wszystko?

  Ależ skąd! Nic nie wiedzieli. Ich własne CBA nic im nie powiedziało, dlatego go wybrali, biedulki 🙁
  Sam Rossi tu niedawno ubolewał, że tak było, a on zna fakty 😎

 257. Mauro Rossi
  1 grudnia o godz. 19:04

  Szanowny kurdupelku, choćbyś miał 4,80 m w kapeluszu albo i bez, o twojej kurduplowatości świadczy jedno bakalarskie słowo z bakalarskiej wysokości: „Pamiętaj”.

  „Pamiętaj grunt to samoświadomość”.

  Idź, dziecko, w buraki. Lub w kapustę i strasz zające opowiadaniem, co by biedne w kapuście robiły, gdyby ciebie nie było.

 258. Rossi o sobie
  należę do wysokich facetów

  Z psyche kurdupla, jak się zdaje.

 259. W tvn z kolei Roksana Węgiel z rodzicami i rodzeństwem. Gwiazda polskiej piosenki chce być legendą, ale ma konkurencję.
  Viki Gabor wygrywając EUROWIZJĘ JUNIOR podobnie jak Roksana pięknie się zaprezentowała.
  Finaliści programu THE VOICE OF POLAND to równie znakomici piosenkarze chociaż nieco starsi. W finale programu MAM TALENT troje piosenkarzy, ale tym razem zwyciężyli akrobacii. Zwycięzcy otrzymali 300 tysięcy złotych.
  Naszym zdaniem cała dziesiątka finalistów powinna otrzymać stosowną finansową gratyfikację

 260. GajowyM. 1 grudnia o godz. 20:07 do mnie: –Ależ skąd! Nic nie wiedzieli. Ich własne CBA nic im nie powiedziało, dlatego go wybrali, biedulki
  Sam Rossi tu niedawno ubolewał, że tak było, a on zna fakty

  Gajowy,
  i dalej nic nie wiedzą bo przecież raport na Banasia temat pisowskiej tłuszczy sejmowej nie jest znany. Teraz, ta bezwolna masa głosująca na sygnał SMS w telefonie ma sygnał, że prezes Banasia przestał lubić, tylko tyle wiedzą. To jest dla nich podstawa (i wszystkich pisowskich akolitów – patrz Mauro), żeby domagać się od opozycji pomocy we wprawieniu prezesa w lepszy humor.

 261. Pisząc o programach, które pozostawiają przyjemne wrażenia i ciśnienia nie podnoszą zapomniałem o kulinarnych podróżach po kraju i świecie. Aktualnie MASTER CHEF na tvn.
  Walka kucharzy toczy się w Meksyku. Nowe smaki i tradycyjne przepisy w egzotycznym terenie

 262. W programie kulinarnym prowadzący do kucharza „Powiedz coś co wyszło dobrze, o tym co źle ja nie chcę słuchać”
  Gdyby to przenieść na grunt polityki, moglibyśmy usłyszeć od opozycji: bardzo dobry projekt tej ustawy, nie mamy nic do dodania, popieramy, gratulujemy

 263. legat
  1 grudnia o godz. 20:00
  No właśnie. Znaleźli krakowskiego sutenerka Banasia, na którego prezes mial cały worek haków. I ci cholerni dziennikarze już po wybraniu zhakowanego Banasia na prezesa NIK odkryli i ujawnili działalność gospodarczo-sutenerską Banasia. I te haki już do niczego sie nie nadają, na złom. Bo hak działa tylko dopóki wie o nim właściciel haków. Ujawnienie haków powoduje, że tracą one wartość jak niektóre papiery na giełdzie.
  Teraz odhakowany Banaś może pokazać prezesowi Kozakiewicza.

 264. Podczas dzisiejszych demonstracji „o wolne sądy” miało być apolitycznie i kulturalnie. Właściwie było, nie ma co spierać się o kulturę osobistą Władka Frasyniuka, który wykrzykiwał „jebać pisiora”. Było prawie tak „kulturalnie jak w stanie wojennym” ― to słynny bon mot pułkownika Adama Mazguły z którym Władek Frasyniuk ramię w ramię nie raz protestował za niezależnymi sądami (link niżej).

  https://pbs.twimg.com/media/EKuB1IMX0AAhKIy.jpg
  Z drogi, idą wolne i niezależne sądy. 🙂

 265. Lewy,
  tu jeszcze coś się zagotuje, bo już dwóch prezesów Pekao, gdzie Banaś Dżunior jest pełnomocnikiem zarządu, odeszło w trybie natychmiastowym. Młody Banaś też coś musi wiedzieć np. na temat planowanego kredytowania DuckTowers. Ciekawe kto kogo mocniej trzyma teraz za jaja. Żal mi prezesa bo planował naprawę kolana a tu „trup baronowo, grób baronowo, plajta, klapa, kryzys, krach!”.
  Nawet się solidnie pomodlić nie może. Taki los.

 266. pombocek
  1 grudnia o godz. 20:13
  GajowyM.
  1 grudnia o godz. 20:16

  Coraz bardziej jesteście sfrustrowani i zniechęceni. Walczcie, bo w takim stanie psychicznym za chwilę zbiegniecie z pola walki, a rany na plecach i pośladkach prędko się nie goją. 🙂

 267. Mauro Rossi,
  to, że sądownictwo wymaga reformy i naprawy nie budzi sprzeciwu czy jakichś większych kontrowersji. Niczego jednak nie naprawiacie a psujecie jeszcze bardziej przecież ta cała wasza neoKRS powołana jest – czego jestem prawie pewien – na zasadzie rekomendacji krzyżowych, co ją całkowicie dyskwalifikuje i dlatego tak rękami i nogami bronicie się przed wykonaniem wyroku NSA. Sądy i ich wyroki macie gdzieś, jak Samuel Łaszcz, który sobie z nich drwił.
  Powierzyć wam reformę sądownictwa, to tak jakby ją oddać w ręce Samuela Łaszcza właśnie.

 268. GajowyM.
  1 grudnia o godz. 20:07

  „Ależ skąd! Nic nie wiedzieli. Ich własne CBA nic im nie powiedziało”.

  A co to znaczy „własne”? Partyjne? Na dobrą sprawę służby specjalne nie są od rozwiazywania problemów wewnątrzpartyjnych. CBA to nie jest sąd ani nawet prokuratura i może zbierać informacje dość długo, wszystko zależne od okoliczności. Kontrwywiad może to robić latami. Służba może przekazać zebrane materiały do prokuratury bądź nie, zależnie od tego, czy dowody są na tyle silne, że się w sądzie obronią. Za mało o tej sprawie wiemy. Patrząc na to chłodnym okiem powiedziałbym, że co najmniej dwie służby specjalne działały w tej sprawie i to oddzielnie, oczywiście nie informując się nawzajem, bo wszystko tam jest przecież top secret.

  Pamiętasz sprawę afery hazardowej w 2007 roku? Szef CBA (tak, ten Kamiński) stwierdził, że wyśle zebrane materiały do prokuratury, bo są on mocne. Tusk powiedział, że nie i zdymisjonował Kamińskiego. Czemu to zrobił? Tusk bronił swoich partyjnych kolegów, a również dlatego, że Kamiński wcześniej nie powiedział mu, że CBA taką sprawę prowadzi i że chodzi o jego partyjnych kolegów, w tym C. Chlebowskiego. Kamiński nie powiedział, bo pamiętał jak minister Zbigniew Sobotka ostrzegał lokalnych działaczy SLD przed podsłuchami, które im założył CBŚ prowadząc sprawę o korupcję. Sobotka dostał wyrok, ale Kwaśniewski go ułaskawił.

 269. legat
  1 grudnia o godz. 21:29

  ” … sądownictwo wymaga reformy i naprawy nie budzi sprzeciwu czy jakichś większych kontrowersji”.

  Któryś rząd musiał spróbować, rządzenie nie może był łatwe, przyjemne i dochodowe.

  „Rokita był gościem „Faktów po Faktach” na antenie TVN24. Były poseł Platformy Obywatelskiej podkreślał, że rozmowy na temat reformy systemu sprawiedliwości toczyły się w środowisku politycznym już od wieli lat. Przypomniał nawet jedną z prób, która zakończyła się fiaskiem. – Próby podejmowali różni ludzie. Pamiętam bardzo sensowne i ograniczone w swoim zasięgu, mądrze podejmowane próby minister Hanny Suchockiej, które całkowicie zostały storpedowane przez sędziów – wskazywał.

  Gość TVN24 przywołał także jedną ze swoich rozmów z byłym już dziś prezesem Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzejem Rzeplińskim właśnie na temat zmian w sądownictwie. – Mówił mi: proszę pana, jak nie wyrwiemy sędziom Krajowej Rady Sądownictwa, to nic się nie da zrobić z polskim wymiarem sprawiedliwości. To wszystko od lat wiedzieliśmy, tylko strach przed tym, że środowisko sędziowskie powie, że to jest zamach na niezawisłość sądów, to jest zamach na podstawowe wartości demokratyczne, paraliżował polityków – mówił Rokita.

  Były polityk PO dodawał, że przytoczona przez niego wcześniej „myśl profesora Rzeplińskiego” była jedną z podstaw przygotowywanego przez niego projektu zmiany konstytucji, jaki miała opracować koalicja PO-PiS po wyborach parlamentarnych w 2005 roku. – O tym, że to trzeba zrobić wszyscy wiedzieli. Niemożność była powszechna, sam jej doświadczyłem – przyznał.

  Jan Rokita ocenił, że „struktura, która stoi za tą koncepcją reformy, jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS-u”. Wyraził nadzieję, że przetrwa ona „w interesie Polski”.
  (DoRzeczy)

 270. Mauro,
  a pamiętasz sprawę Chrzanowskiego jak mu wasze służby pozwoliły na oczyszczenie biurka by nie było jakichś śladów, to znaczy ewentualnie kompromitujących go dowodów na działania przestępcze?

 271. Mauro Rossi,
  : – piszęsz: –Któryś rząd musiał spróbować, rządzenie nie może był łatwe, przyjemne i dochodowe.

  Mauro Rossi,
  teraz to odkryliście, że rządzenie nie może być łatwe, przyjemne i dochodowe?
  Nie żartuj, dla was jest łatwo dochodowe a że nie zawsze przyjemne – tu l’as voulu, Georges Dandin .
  Już niedługo, pociesz się.

 272. Sądy rozpatrują różne kategorie spraw. Sprawy cywilne nie powinny polityków interesować, sprawy kryminalne już tak bo rząd powinien zwracać uwagę na przyczyny i zapobiegać również profilaktycznie, sprawy gospodarcze podobnie jak kryminalne muszą być w polu widzenia rządu. Nic tu nie ma dla historyków bo przecież upłynęło trzydzieści lat i pokolenie, które w tym czasie się urodziło poprzedniego systemu rządów i występujących wówczas problemów nie pamięta. Tym bardziej dziwi ten ciągły powrót do przeszłości, to ciągłe oskarżanie sędziów, że pobierali nauki w tamtym czasie. Oskarżają ci najstarsi politycy co też wtedy się uczyli, nabierali ogłady i rutyny, a czasami są identyczni z tamtymi politykami bo myślą i postępują podobnie, jeśli nie identycznie.
  Spór moim zdaniem nie ma sensu, niczemu nie służy. Nie po to robotnicy zrzeszeni solidarnie doprowadzili do zmiany systemu rządów aby teraz odrodził się kolejny partyjny sekretarz uznający, że wszelka władza tylko jemu się należy.
  Najwyższy czas by to do niego dotarło.
  Dziwnym trafem prezesowi stara się to wytłumaczyć obecny prezes NIK Marian Banaś. To musiało prezesa partii PiS nieźle zaskoczyć

 273. Podoba mi sie ta bezsilność blogowa wobec Mauro Rossi; i to jak on zgrabnie
  i z gracją obraca kota ogonem – nic tylko się uczyć i uczyć.

  https://www.youtube.com/watch?v=i__PYqDbbx8

 274. „Witajcie w Moskwie przyjaciele”
  Jak to miasto się zmieniło w tak krótkim czasie, a przecież jeszcze niedawno królowały tam pałace

 275. legat
  1 grudnia o godz. 21:49

  „ … a pamiętasz sprawę Chrzanowskiego jak mu wasze służby pozwoliły na oczyszczenie biurka by nie było jakichś śladów, to znaczy ewentualnie kompromitujących go dowodów na działania przestępcze”?

  Na zdrowy rozum nikt nie trzyma kompromitujących ani innych wrażliwych materiałów w biurku i wyjeżdża do Singapuru, zwłaszcza jak jest szefem KNF. Istnieje coś takiego jak wywiad gospodarczy, a biurko może mu przejrzeć nawet sprzątaczka, o kolgach nie wspominając. Poza tym postępowanie prokuratury nie dotyczyło przekrętów w KNF tylko tego co Chrzanowski powiedział Czarneckiemu, który to zarejestrował i przekazał prokuraturze jako doniesienie o popełnieniu przeststwa.

 276. legat
  1 grudnia o godz. 22:03

  ” … teraz to odkryliście, że rządzenie nie może być łatwe, przyjemne i dochodowe”?

  Nie powinno być „dochodowe”, ale nad wszystkim nie zpanujesz. Możesz obronić się jak masz plan i coś zrobiłeś. Popełniasz błędy i naprawiasz je, ale coś robisz, a nie jesteś niesiony jak fala. A później to kwestia jak ludzie odczują w realu tak zaglosują, bo na reklamę i propagandę już coraz mniej zwracają uwagę.

  Podobnie w szachach, jak nie masz planu gry to tylko przypadkiem nie przegrasz. Może ów plan być nawet słaby, ale trzeba go mieć. PO przebimbała swoje i teraz nie wiadomo, czy się pozbiera. Lewica ją goni.

 277. Mauro Rossi 1 grudnia o godz. 23:02 pisze o Chrzanowskim: Na zdrowy rozum …

  Mauro, na jaki zdrowy rozum? Gdyby się kierował zdrowym rozumem to po pierwsze nie dałby zebrać na siebie dowodów a tak to w ich pozbyciu się musiały pomóc mu przyjazne służby. I pomogły, jak mogły. Jest wasz więc już więcej do kicia nie pójdzie.
  Za łapówę w II RP to dla urzędnika była zdaje się „czapa”, ale to stare dzieje.

 278. legat
  1 grudnia o godz. 23:24

  Mauro Rossi 1 grudnia o godz. 23:02 pisze o Chrzanowskim: Na zdrowy rozum …

  „Mauro, na jaki zdrowy rozum? Gdyby się kierował zdrowym rozumem to po pierwsze nie dałby zebrać na siebie dowodów …”.

  No przecież próbował, niesktecznie, miał sobie włączone urządzenie zagłuszające nagrywanie, ale Czarnecki miał lepszy sprzęt. Pewnie kupił go w Szwajcarii, gdzie takie szpiegowskie untensilia się nabywa.

 279. miał sobie włączone urządzenie zagłuszające nagrywanie, ale Czarnecki miał lepszy sprzęt. Pewnie kupił go w Szwajcarii, gdzie takie szpiegowskie untensilia się nabywa.

  A ciamajda Chrzanowski kupił podróbki u Chińczyków 🙁

 280. co najmniej dwie służby specjalne działały w tej sprawie i to oddzielnie, oczywiście nie informując się nawzajem, bo wszystko tam jest przecież top secret.
  Ha ha ha… Pewnie jeszcze potykając się o siebie na korytarzach? Istny Flip i Flap.
  To te służby nie działają w interesie państwa?
  Badają sobie a muzom przez ponad pół roku papiery Banasia, a ten ni z tego, ni z owego zostaje szefem NIK-u?
  Taki nieposzlakowany, kryształowy a priori 😎
  Nikogo przed wyborem nie interesuje opinia służb?
  Co za bardak, polnische Wirtschaft i bezhołowie w tym państwie 🙁
  Ale Rossi zawsze znajdzie uzasadnienie dla tego syfu, bo to jest pisowski, szlachetny syf.

 281. A prawda już się zbliża…

 282. „dobra zmiana” kontratakuje (po niezbyt wygranych wyborach)

  „Zdecydowałem się podjąć kroki prawne w obronie mojego dobrego imienia, po eskalacji kłamstw na mój temat” zapowiedział w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Pierwsze pozwy są już gotowe.

  Oskarżenia pod adresem prof. Tomasza Grodzkiego padają od momentu, gdy opozycja przejęła Senat, a prof. Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został marszałkiem. Zaczęło się od niejasnego wpisu na Facebooku prof. Agnieszki Popieli z Uniwersytetu Szczecińskiego, która sugerowała, że gdy 21 lat temu jej „mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację”. Wpis został natychmiast podchwycony przez prawicowe i publiczne media … Niedawno działacz gdańskiej „Solidarności” i radny PiS Karol Guzikiewicz złożył do CBA zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka na podstawie tajemniczego donosu przeciwko Tomaszowi Grodzkiemu …
  https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25468798,pierwsze-pozwy-sadowe-przygotowane-marszalek-tomasz-grodzki.html

  Itd, itd, zadziwiające jest, że w tym politycznym grajdołku PiSlandii senator Grodzki wypłynął na głównego aferzystę. A nie przez cztery lata jego kadencji na tylnych ławach Senatu RP. Polityka PiS napędza te machinę ociekającą szczerym ludyzmem, żeruje na denne instynkty.

 283. Banasia wyprowadźcie sami

  To wasz sztandar. To wasz pomysł, aby faceta z rolicznymi hakami promować na ważne państwowe stanowiska. Potrafiliście „omijać” Konstytucję przy tylu okazjach, to dacie sobie radę tym razem – odpowiada opozycja chóralnie (czy słyszę głosy Lewicy/Razem?). My za nim nie głosowaliśmy, wprost przeciwnie, wiadomo było kto zacz ten Banaś.

  Arłukowicz pyta: – Dlaczego ABW nie odebrało do tej pory Banasiowi certyfikatu dostępu do informacji niejawnych?
  https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25467598,jaki-sposob-na-banasia-dal-pis-owi-arlukowicz-dwoch-politykow.html

  Wprowadziliście Banasia do rządu, to go wyprowadźcie.
  Opozycja umywa ręce, bo to nie ich Banaś. Nie ich banasiowa republika.

 284. PIS TO ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA
  – twierdzą demonstranci w Polsce. Tysiące, w setkach miejscowości …
  MY NARÓD WSPIERAMY SĘDZIÓW

  Co się dzieje? Kto mi wyjaśni. Może Mauro niejaki …….

 285. Dlaczego zajęty liczeniem kolorów tęczy Jędraszewski milczy w sprawie Banasia. Tak sobie myślę dlaczego Kraków stał się kużnicą felernych kadr. Hefajstos na prochach czy co…

 286. Mauro Rossi; 23:51.

  O Polańskim można tylko ciepło i z dozą zazdrości no bo jak się jest takim
  Polańskim to do łóżka dziewuchy same włażą nawet te ,,nieletnie” a Samantha
  była bardzo urodziwa w tamtym czasie i jak tu było nie bzykać ?.
  Gdyby Polański postąpił inaczej z pewnością zostałby przez Samanthe pomówiony
  o pedalstwo albo wyśmiany ze nie ma czym bzykać i tak żle i tak niedobrze
  więc pozostało bzykać.
  Teraz z Polańskiego przynajmniej nikt się nie śmieje a wszyscy mu zazdroszczą
  i zgrzytają zębami , cała prasa światowa o tym pisała i nadal pisze Polański
  tym swoim bzyknięciem promował Polskę w świecie lepiej niż papież JP II.
  A i Samantha zadowolona bo zarabia , no bo kto by się teraz Samantho interesował
  gdyby ją wtedy przed laty Polański nie bzyknął , no kto ?.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=237&v=ks4DmdF5bh8&feature=emb_title

 287. Czy prawo może działać wstecz. Czy można wybrać prezesa NIK dublera. Tak sobie myślę,że katolicki suweren wszystko może. Gowin jako minister sprawiedliwości sugerował,że ma prawo w nosie. Poniosło go…A czepiali się zegarka,300 zł za podpis,kilometrówek i benzyny bez samochodu,samolot za samochód w rozliczeniu….

 288. Siła Syberii w blokach startowych. Docelowo 38 mld m3/r. gazu przez 30 lat do Chin. Wartość 400 mld $. Tak sobie myślę jeszcze nie po azjatycku,że tam buduje się centrum ludzkości. Mózg tzw.zachodniej cywilizacji staje się kapciem…z jankesów pomocą…Rosja pacjent nie symuluje ma się dobrze…Potem Potok Turecki 30 mld m3,Nord 2 55 mld m3…Skąd oni biorą tyle gazu…chyba z bożą pomocą…Główny jankes z ręką na sercu dostanie zawału jak to przeczyta…

 289. Polscy rolnicy mają niższe dopłaty z UE niż ich zagraniczni sąsiedzi. Zapowiadana jest zmiana. Jest plan, powiedział polski komisarz. Wystarczy wyrównać

 290. W telewizji zastanawiają się skąd Szymon Hołownia weźmie pieniądze na prezydencką kampanię wyborczą, skoro są przepisy ograniczające źródła pochodzenia środków na taki cel.
  Uważam, że najlepszy na urzędzie prezydenckim byłby tandem prowadzących program MAM TALENT. Koszty by się rozłożyły po połowie, a szanse dwukrotnie wzrosły. Poza tym Szymon Hołownia i Marcin Prokop w czasie wieloletniej wspólnej działalności pokazali, że talent ich nie opuszcza

 291. Szykuje się sprzedaż wina Krymski Most. Tak sobie myślę,że bogatemu i most się trafi i wino do jego konserwacji…

 292. W grudniu media częściej zajmują się zwyczajami ludności na naszej planecie, co jedzą, jak się ubierają, jakie obrzędy sprawują. Kiedy wykształciły się takie lub inne ceremoniały.
  W radiu TOK FM ciekawie o mszach i wieczerzy pańskiej.
  W najnowszych czasach przypomnieć należy apel poległych i zmiany jakie wprowadził minister obrony Antoni Macierewicz. Czy ten nowy ceremoniał jest jeszcze kultywowany, czy już o nim zapomniano?

 293. Zoologiczną ciekawostką jest dla mnie trik Ziobry na użytek małorolnych, który nie reformuje sądownictwa – i chyba nie zamierza z powodu długie rączki, krótki rozum – lecz robi, co potrafi: odstrzeliwuje obce gąski Balbinki i w ich miejsce wstawia swoje prosiaczki. A podpiera się w tym polowaniu z nagonką kodeksem niemieckim i regulacją francuską. Zaciekawiło mnie, że to mściwe dziecko w ogóle szuka wzorców na Zachodzie – tym samym, wobec którego opozycja notorycznie pomawiania jest przez lepszy sort o zdradę Polski. I zobaczyłem w pozorowanym reformowaniu coś takiego.

  Ta różnica między niemieckim kodeksem a pańskim jego ewentualnym wykorzystaniem, panie Ziobro, że w Niemczech są niezawisłe sądy i mniej więcej demokracja, a pan chce wykorzystać niemiecką konstrukcję „wypaczania biegu wymiaru sprawiedliwości” dla przykrycia notorycznego wypaczania biegu wymiaru sprawiedliwości przez siebie samego i przez cały PiS.

  Odwiecznym zwyczajem złodziej krzyczy: „Łapać złodzieja!”.

 294. Ludzie mówią,że przy stole wigilijnym puste krzesło to pozostałość komunistyczna. Teraz dworce i stadiony są wytypowane w ramach nowej tradycji dla bezdomnych i migrantów. Jak przejdą przez druty na granicy. Tak sobie myślę,że dekomunizacja obowiązuje od pola do stołu. A Jędraszewski milczy jak KK w czasie okupacji. A za komuny mówiono: gość w dom,…

 295. @Mauro Rossi
  28 listopada o godz. 21:54


  „Średniowiecze na kartach historii Kościoła nie zapisało się zbyt dobrze. Jest to jeden z bardziej ciemnych i wstydliwych okresów”.

  O tak, jak spojrzysz na katedrę w Chartres od razu widać jaka to przeraźliwa ciemnota ją zbudowała. Spójrz raz jeszcze, by ostatecznie się upewnić.

  Niedawno obejrzałem niechlubny wywiad z senatorem Janem Marią Jackowskim, który stwierdził, że zasługą naszego premiera jest to, że w czasie jego rządów Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę Nobla. Twoje uzasadnienie zasług kościoła dla powstania wspaniałych obiektów sakralnych jest analogiczne. Czy ta Wasza prawicowa strona już tak ma, że dowodzi tego czego dowieść nie można i przypisuje sobie wszelkie osiągnięcia nawet te najbardziej niezwiązane z Waszą polityczna stroną ?

  Nie ma relacji pomiędzy pięknem architektury, a panującą religią czy panującym kościołem. Po prostu w tamtych czasach kościół miał wystaczajaco dużo pieniędzy (dziesięcina itp, ciemny lud to kupował), żeby budować katedry i mógł opłacić najlepszych budowniczych. Podobnie jak Olga Tokarczuk pisała/pisze prozą niezależnie od tego jaka partia rządzi i kto jest premierem. Jeżeli dysponujesz tylko takimi argumentami to dyskusja jest pozbawiona sensu.
  Nie odnoszę sie do pozostałych wątków, bo to co napisałeś w tym pierwszym jest wystarczająco absurdalne.

  Zacytuje prof M. Matczaka: JEST ODWROTNIE

  Polecam do uważnego obejrzenia:
  Jackowski o Tokarczuk

 296. Siła Syberii wystartowała ! Tak sobie myślę,że to lepsza wiadomość od o zbombardowaniu Syrii.

 297. STANISŁAWIE;

  Syberia daje również w kiść i Stolichnaya na rozgrzewkę musi być.

  https://www.facebook.com/PU1TIN/photos/a.1072314842830959/2705094376219656/?type=3&theater

 298. @
  W niedzielę w całej Polsce odbyły się demonstracje w obronie sędziów.
  W większości miast nie zauważono znacznych kontrowersji z tym związanych. Wyjątkiem okazała się stolica Dolnego Śląska. We Wrocławiu przed sądem na Podwalu w gronie manifestujących pojawiła się żywa legenda Solidarności – Władysław Frasyniuk. Były polityk i obecny biznesmen nie przebierał w słowach. Jego „Jeb*** pisiora i się nie bać’” zapewne przejdzie do historii politycznego języka.
  https://crowdmedia.pl/wladyslaw-frasyniuk-znowu-szokuje-czy-tak-trzeba-walczyc-z-pis/

 299. @
  Olbrychski oskarża: Macierewicz i Kaczyński podzielili Polaków oszustwem o zamachu smoleńskim. Tak robili tylko okupanci
  https://shareinfo.pl/olbrychski-oskarza-macierewicz-i-kaczynski-podzielili-polakow-oszustwem-o-zamachu-w-smolensku-tak-robili-tylko-okupanci/
  Mafia PiS

 300. Gorąco polecam wywiad z Bielik-Robson. Symetrysta Sroczyński przydał się, bo na jego tle uwydatnila się mądrość tej kobiety
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25469353,bielik-robson-o-zandbergu-to-gigantyczne-oszustwo-wyborcze.html#s=BoxMMt1

 301. @Lewy
  2 grudnia o godz. 13:40
  Dla mnie to kolejny dowód, że w Polsce nie będzie normalnie, dopóki Styropian nie wymrze albo odejdzie na polityczne emerytury.
  Oczywiście można uprawiać totalną krytykę władzy i z założenia spraeciwiać się wszystkim jej pomysłom, żeby pozwolić PiSsowi doprowadzić kraj do ruiny. Tylko co poteṃ?
  Potem trzeba będzie ten cały burdel posprzątać, a to może się tzw opinii publicznej mało podobać . I tak trzeba będzie podnieść podatki, żeby pokryć deficyt. Czy teraz, czy za 4 lata, z tym , że za 4 lata będzie gorzej.

 302. Prezes NIK jest szargany na różnych forach niemilosiernie, a przecież jeszcze żaden sąd mu winy nie udowodnił.
  Zawsze zachowywał się roztropnie, co było elementem urzędniczej kariery do miejsca na którym się znalazł. Jako pracownik różnych instytucji dbał z pewnością o powierzony mu personel i plany wyznaczone wykonywał, o czym pisały gazety.
  Nie spotkałem się ze skargą jego podwładnego, w każdym razie nie zauważyłem tego w mediach, a raczej ludzie mieli do niego zaufanie, bo świadczy o tym przekonanie iż można się do prezesa zwrócić z każdym problemem, nawet jak dziennikarz jest mocno namolny, to też.
  Na czele instytucji co może, jak chce, kontrolować wszystkie urzędy, powinien stać człowiek bystry i niezależny, który niczego i nikogo się nie wystraszy.
  Odmówił prośbie Jarosława Kaczyńskiego, który próbował, który sugerował prezesowi NIK dymisję, a ta odważna postawa ostatecznie świadczy, że na stanowisko prezesa NIK został wybrany właściwy człowiek, posiadający mistrzowski pas zawodnika sportów walki

 303. Miał być kryształowy a nie fajans. Tak sobie myślę,że niech kamieniem rzucają…ale jak sugerują biskupi wszyscy jesteśmy grzesznikami od urodzenia…pat…nik-t nie jest uprawniony…

 304. Mad Marx
  2 grudnia o godz. 13:58
  Też to widzę ponuro. Jedyną moją egoistyczną pociechą jest to, ze jestem stary i może niedoczekam tych czasów. Ale mam wnuki i ich mi szkoda.

 305. To by znaczyło, że sutener Banas ma trochę honoru, trochę..ale dużo więcej niż reszta pisuaru, łącznie z Witek.
  Koniec światta, jak mówił pan Popiołek

 306. legat 15.25
  Kolejny raz okazuje się, że nie jestem w kursie dzieła, ale za podpowiedź dziękuję
  Pozdrawiam

 307. Moim zdaniem niezbedne jest odklamanie historii naszego kraju, zaklamanej przez 50 lat “realnego socjalizmu”, a dzisiaj przez “möchte gern” historykow, uslugodawcow prawicowej polityki. George Orwell twierdzil, ze antysemityzm nie zostanie wyrugowany z indeksu chorob, bez wyleczenia choroby jaka jest nacjonalizm. Anytsemityzm nie moglby istniec bez nacjonalizmu.

  Tak bylo we Francji przy aferze Dreyfusa, w Polsce get lawkowych i polowania na studentow zydowskich czy podczas nazistowskiego Holokaustu.. Marks mylnie sadzil, ze wyzwolone narody pozbeda sie nacjonalizmu. Nacjonalizm oraz antysemityzm potrzebuja realnego lub wirtualnego wroga: Trudno pogodzic sie, ze przyczyna antysemityzmu bylo zabicie boga Europy i swiata. Jezusa Chrystusa.
  Przy okazji Dreyfusa, to nagonka na Polanskiego poniekad sluszna ma mankamenty, bo; jesli kara ma byc nie zemsta, lecz resocjalizacja, to Polanski resocjalizowal sie w ostatnich dziesievioleciach wieloktrotnie
  Zydzi jednak w kosciele katolickim funcjonuja po dzien dzisiejszy jako “bogobojcy”. Podobnie bylo w kosciele ewangelickim. Chrzescijanstwo powstalo jako sekta odrzucona przez Zydow.

  Stereotypy antysemickie tworzyly sie juz w sredniowiecznej Europie. To zaowocowalo przesladowaniem Zydow, az do rozwiazania ostatecznego po konferencji w Wansee.

  Tym razem dla ciagle spiskujacych i poszukujacych spisku jako remedium na wszystko oraz oczywiscie ukrytych i jawnych antysemitow…..
  Przykladem naszej antysemickiej mowy, ciagle wspolczesnej sa nastepujace cytaty; To se Zydki swieto zrobily – reakcja na uroczystosci w Jedwabnem. (Swiadectwem bezmowy byla natomiast nieobecnosc hierarchow koscielnych podczas uroczystowsci w Jedwabnem.

  Milym zaskoczeniem byla mowa Kwasniewskiego; po dzien dzisiejszy warta uwagi i przez wielu powazana). Wracajac do dzisiejszego jezyka, to podane nizej przyklady sa wymowne. Nie zydz pan! Dawaj wiecej- slowa do sprzedawcy. Odpowiedz sprzedawcy..- Zyd to smiec! Uslyszane przeze mnie w pociagu do Krakowa; polski konduktor w niemieckim wagonie probowal naprawic uszkodzona klimatyzacje po zydowsku, jak sam sie wyrazil. Noga potraktowal szafe z bezpiecznikami. Smutne sa to reakcje w kraju, w ktorym dokonala sie najwieksza zbrodnia nowozytnej Europy.

  W kraju, w ktorym podczac wojny bycie Zydem oznaczalo smierc. Po jej zakonczeniu bycie Zydem oznaczalo natomiast szykany i represje zakonczone dopiero w roku 1968.

  Przy czym zakonczenie jest tu li tylko eufemizmem. Antysemici majacy dyzurnych zydow lub wysiadajacy na przystanku na zadanie zakrywaja sie czesto eufemizmem I zdaniami podowjnie zlozonymi.

 308. Rosi zmaga sie z rozumem, przy czym z samolotow laduje na katedrach. Mauro rosi bezrozumnie.

 309. @Lewy
  Przestałem jeść gęsinę, mając otwarty link, który podałeś o 13:40.
  Czytanie przy jedzeniu to niezdrowy zwyczaj, ale czasu mało, a do czytania dużo.
  Rozmowa bardzo ciekawa, momentami b. ważna.
  Zawsze mówiłem/pisałem, że nie Pawłowicz, nie Piotrowicz, czy inny sługus Jarka, są istotnymi wrogowie liberalnej demokracji
  Najgroźniejsi są symetryści.
  Przynajmniej w propagandzie.
  Na en passant, taki MR ze swoimi ‘szerpami’ tylko irytuje/prowokuje, a nie przekonuje.
  Pozdr

 310. stasieku
  2 grudnia o godz. 16:08
  Zobacz co te bałwany na LA opowiadają o B-R.
  Tak, symetrysta wobec pisuara, to jak paser wobec złodzieja. Bez pasera złodziej nie móglby uprawiać swojego złodziejskego procederu, a przynajmniej miałby mocno utrudniony.

 311. Tymczasem Prezes wylądował na Szaserów -Banaś poszedł mu staw biodrowy. A zanim wylądował, wykonał kilka kolejnych genialnych ruchów – oskarżył Grodzkiego ustami swoich przydupasów o branie łapówek, uświadomił naród, że Piotrowicz jest kryształowo czystym opozycjonistą antykomunistycznym z czasów PRL, stwierdzając jednocześnie, że to, iż Piotrowicz pełnił, pełni i będzie pełnił ważne funkcji w państwie PiS, jest winą poprzednich ekip, bo nie dokonały postulowanej przez PiS dekomunizacji (sic). Jeśli chodzi o sprawę Banasia, to winni są dziennikarze i opozycja -gdyby media były polskie, a politycy opozycji lojalni wobec Polski nie byłoby sprawy NIKosia no i „last but no least” – NIKoś – opozycja nie chce pomóc w odwołaniu Banasia, tzn. że go wspiera, a jeśli wspiera, to znakiem tego jest współodpowiedzialna za NIKosiowe szwindle.

  Nb. dziwne to wszystko, bo zeszłym roku mówiło się, że chodzi o kolano, informując jednocześnie, że nie poddanie się zabiegowi groziło Prezesowi śmiercią, teraz okazuje się, że to problem z biodrami (które dość łatwo odróżnić od kolan). To musi być jakaś kolejna koronkowa akcja i to zaplanowana przez Prezesa, gdy dziecięciem w (podwójnej) kolebce był jeszcze.

 312. legat

  „Banaś podał się do dymisji ale nie została przyjęta!”

  Zdementowaną tę wersję. Najwyraźniej była elementem psychologicznego zmiękczania Banasia.

  https://www.rp.pl/Polityka/191209901-Dyrektor-CIS-dementuje-ze-Witek-dostala-pismo-z-dymisja-Banasia.html

 313. Pacjent o którym piszemy być może w lepszym stanie, ale do szpitala trafił kolejny z bolącym kolanem.
  Inni już wyleczeni ustawiają się w kolejce do prezydenckiego fotela.
  Kandydat sprzed czterech lat przestrzega; nie partia, ale elektorat się liczy, bo ten zdecyduje kto ostatecznie na fotelu usiądzie i będzie mógł jeździć po kraju niosąc ludziom dobrą nowinę.

 314. @
  Zakątek Polityczny
  – Proponowano mi układ w zamian za sypanie znanych sędziów – ujawnia w rozmowie z Onetem była główna księgowa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Marta Kasprowicz w areszcie przesiedziała dwa lata. Ma zarzuty dotyczące wyprowadzania pieniędzy publicznych i nadużycia władzy. Prokuratura Krajowa nabiera wody w usta.

  – Czy wiem, który sędzia przyjmował korzyści majątkowe, który współpracował i miał znajomych w Platformie Obywatelskiej, który pracował przy reprywatyzacji – mieli pytać śledczy

  Była główna księgowa krakowskiego sądu twierdzi, że próbowano ją zmusić do odpowiednich zeznań. Chodziło o to, by w jakikolwiek sposób zaszkodziła znanym jej sędziom. W zamian natychmiast odzyskałaby wolność

  – Gdy pojawia się żywa osoba, która wychodzi z aresztu i relacjonuje takie historie, to naprawdę cierpnie skóra – mówi Onetowi były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa

  Kilkukrotnie prosiliśmy Prokuraturę Krajową o odniesienie się do tych zarzutów. Mimo obietnic nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi

  https://wiadomosci.onet.pl/…/status-malego-swi…/rexk4sm.amp…

 315. @
  Racjonalna Polska·

  Pokuszę się o tak śmiałą tezę. Kandydatura Jaśkowiaka nie jest na rękę w zasadzie żadnej partii.
  Dla PiS czy PSL jego poglądy są zupełnie nie do zaakceptowania. Dla PO może być zbyt kontrowersyjny i zupełnie poza kontrolą aparatu partyjnego. Nawet dla odradzającej się Lewicy taki prezydent nie byłby najlepszą wiadomością, gdyż jego lewicowe postulaty idą znacznie dalej niż te wysuwane przez Zandberga, Czarzastego i Biedronia.

  Pamiętajmy jednak – gdyby PO była zdecydowana, zdyscyplinowana i postawiła Kaczyńskiego oraz Ziobrę przed TS, być może nie byłoby tej władzy, a na pewno nie w takiej konfiguracji i nie tak silnej. Czy chcemy popełnić znów ten sam błąd wybierając bezpieczniejszą opcję, względniejszą również dla PiS?

 316. Jobrave,
  a u Ciebie sensacja. Bond rozwalił Trumpa!
  Nigel Bond,
  Judda Trampa!

 317. Bar Norte,
  no i w co tu wierzyć, w informację czy w jej demencję 😉

 318. adam100
  2 grudnia o godz. 17:50
  Adam, zaraz zjawi się Rossi, wykrzywi swoją mordkę, buźke w ciup i powie; Jak tak mozna brzydko mówic ? Co za brak kultury. My w pisie to same kulturalne, no taki Suski nigdy się nie wyrażał, Ziobro to taki grzeczny, a prezes to gdzie by tam mu ze zdradziekimi mordami. My to kazdą damę , panią profesor Pawłowicz w rękę ciumkamy.
  A ten Frasyniuk , co to w przeciwieństwie do prezesa , wychował sie na podwórku, nieokrzesany prostak. Jak można je..ać pis, jakie to niegrzeczne !

 319. legat
  2 grudnia o godz. 18:00
  Fakt. Ale Trump nie w formie. Za dużo turniejów za nim.

 320. Coś mi się zdaje, że od jutra faszystowska maszyna propagandowa rozpocznie obwiniać opozycję Banasiem. Rozpoczął to odwracanie kota (Jarka?) ogonem dzisiaj rano w TOK FM gość, uważający się za dziennikarza. Opozycja nie chce przyłożyć ręki do odwołania bandyty i złodzieja, znaczy kryje bandytyzm i złodziejstwo. Od tego już tylko krok, żeby rządowa tuba faszystowskiej propagandy TVP oznajmiła swoim wiernym poddanym, że Banasia powołała PO, a teraz ONI nic nie mogą zrobić. Semka (tak, ten sam grubas, który w piątym rzędzie ławek Bazyliki Krakowskiej wyjął zeszyt zza pazuchy i robił notatki w trakcie pogrzebu LK) nie tylko wywracał kotem Jarka, ale też zaatakował „butem Chruszczowa” (a u was murzynów biją, czyli Michał Boni).
  A teraz się nie dziwcie inwencji takiego trolla jak @MR. Oni (@MR, Semka i tysiące im podobnych) myślą, że skoro ktoś płaci, to można napisać i powiedzieć każdą bzdurę i nonsens. Dziwi mnie jedynie skłonność części ludzi do wchodzenia z nimi w dyskusję. Tym sposobem, ci ludzie myślą i są święcie przekonani, że ich stanowisko należy traktować z taką samą powagą jak niepodważalne fakty, które zaprzeczają im na każdym kroku. Opinia nie jest faktem moi mili. Można się tym pobawić, ale na końcu 2×2 zawsze równa się 4.

 321. Lewy,
  to Ty umiesz liczyć do 147? No, zaskakujesz mnie.
  a propos 147, to obok takiego warszawskiego klubu wiesz co jest? – a nawet przylega ścianami? – a kaczy szaniec!

 322. legat

  W mediach społecznościowych upowszechniają fotkę tej nieprzyjętej przez marszałkinię Witek dymisji – konkretnie owa fotka pochodzi od dziennikarza który temat dziś podjął.

  Myslę, że tego nie roztrybimy. Zresztą to nie nasza, widzów tej tragifarsy rola.
  Cała nadzieja w Mauro, że losy tego kwitu wyjaśni dziś obszernie na blogu przedstawiając aktualnie obowiazującą interpretację zdarzeń.

 323. Lewy
  2 grudnia o godz. 18:09

  Najgorsi to są na pewno symetryści. Takie np. Wielowieyskie błagające. „no przeproś Jurku”. „Rozumiejące Wałęsę”, ze donosił, ale niegroźnie. Innymi słowy, „pożyteczni idioci”.

  Ośmiornica PiS

 324. Saldo mortale
  2 grudnia o godz. 15:55

  „Rosi zmaga sie z rozumem, przy czym z samolotow laduje na katedrach”.

  Dzięki Saldo za dobre słowo, o ile wiesz co chciałeś powiedzieć. Cóż, widocznie mam w sobie krew żydowską, w Polsce to nie takie rzadkie, a Żydzi to zdolny naród.

 325. jobrave
  2 grudnia o godz. 17:46

  „ … oskarżył Grodzkiego ustami swoich przydupasów o branie łapówek „.

  A prof. Piela ze Szcecina, która pierwsza napisała w sieci o 500 dolarach łapówki dla Grodzkiego to czyj przydupas?

  Banaś z góry winny, Grodzki z góry niewinny. Kiedyś Ludwik Dorn pytał się, pokaż lekarzu co masz w garażu? Oj tam, powie Grodzki, skromny Jaguar XF.

  https://img.tipcars.com/fotky_velke/49540518_1/2018/E/jaguar-xf-prestige-2-0d-turbodiesel-180k.jpg

 326. „Jeden pancerny i PiS” -nowy serial.

 327. Nie każdy chce mówić o swojej przeszłości, wielu nawet słowa nie piśnie o swojej teraźniejszości i tu mogą pojawiać się domysły: kim on właściwie jest, bywają jednak okoliczności w których są ludzie dla których najtrudniejsza, w wyniku zbiegu szczególnych okoliczności, wydaje się przyszłość i tą przyszłość chcieliby przemilczeć, odsunąć jak najdalej od siebie, zatrzymać bieg czasu.
  Mamy tu przypadek podany w zagajeniu „Pacjent czuje się dobrze”, a jednak wielu twierdzi, że nie wiadomo i jak długo będzie jeszcze trwała kuracja, którą zastosowało polityczne konsylium na Nowogrodzkiej

 328. legat
  2 grudnia o godz. 18:20
  Mam pytanie. Ty jako stary snookerzysta powiedz.
  Czy ktos kiedys uzyskał więcej niż 147 ? No wiesz, razem z faulami, wielokrotnymi nie wydostawaniami się ze snookera ? Czy jest jakis maksymalny rekord, wyższy od 147 ?

 329. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 18:23

  Banas przy rezygnacji powinien wyznaczyc następcę spośród zastępców, do czasu wybrania następnego szefa NIK, a tego nie zrobił, stąd dymisja nie mogła nabrać cech formalnych. Tak jakby jej nie było, choć była.

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1442592,marian-banas-podal-sie-do-dymisji-marszalek-sejmu-jej-nie-przyjela.html

  „Myslę, że tego nie roztrybimy”.

  Jesteś pesymistą, co poniekąd rozummem kiedy spojrzymy na działność Biedronia ― przedstawiciela Lewicy Razem w Brukseli ― który solennie obiecał, że codziennie będzie donosił na Polskę. Czy on przypadkiem perspektywiczenmu Zandbergowi (sorrry) koło du**y nie robi?

 330. Lewy,
  przyznam ze wstydem, że nie wiem. Jest jakaś stronka gdzie możesz chyba pogadać z Krukiem i Jewtuchem. Pewnie wiedzą.

 331. BWTB
  2 grudnia o godz. 18:18
  Właśnie dlatego trzeba walić w tę gangsterkę tak jak powiedział Frasyniuk. Nawet jakby to wykręcało fałszywe mordki różnych grzecznych rossich.
  Człowieczek, który na trupie bliźniaka robi polityke, dewastuje Polske, musi byc traktowany adekwatnie, nawet jesli nie wyraża sie brzydko i ciumka w rączki pisowskie damy.
  I kiedy chcą opozycję szantażować Banasiem odpowiadać po żołniiersku „je.ać pisuarów”

 332. Mauro Rossi

  ” Tak jakby jej (dymisji) nie było, choć była.”

  Bardzo dziękuję za wyczerpujące wyjasnienia.

 333. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 18:48

  jobrave
  2 grudnia o godz. 17:46

  „ … oskarżył Grodzkiego ustami swoich przydupasów o branie łapówek „.

  A prof. Piela ze Szcecina, która pierwsza napisała w sieci o 500 dolarach łapówki dla Grodzkiego to czyj przydupas?

  Banaś z góry winny, Grodzki z góry niewinny. Kiedyś Ludwik Dorn pytał się, pokaż lekarzu co masz w garażu? Oj tam, powie Grodzki, skromny Jaguar XF.

  https://img.tipcars.com/fotky_velke/49540518_1/2018/E/jaguar-xf-prestige-2-0d-turbodiesel-180k.jpg\
  __________________________________________
  Z przyzwyczajenia Ci odpowiem. W sprawie Banasia są konkretne poszlaki, by nie rzec dowody, gdyby nie było nic na niego nie mielibyście sraczki z odwoływaniem go.
  Rzekome łapówki Grodzkiego nie są poparte żadnymi dowodami poza insynuacją pisówki Popieli, czyli przydupaski Kaczego oraz powstałych na bazie tego pomówienia plotek.
  Jaguar jest leasingowany, ale gdyby nawet był kupiony za gotówkę- to, cóż w tym dziwnego – nawet prowincjonalnego lekarza prowadzącego prywatną praktykę stać na dobry samochód za 300 tys. czy pół miliona.

 334. Lewy
  2 grudnia o godz. 19:03

  „Czy ktos kiedys uzyskał więcej niż 147 ? No wiesz, razem z faulami, wielokrotnymi nie wydostawaniami się ze snookera ? Czy jest jakis maksymalny rekord, wyższy od 147”?

  Uzyskanie maksymalnego breaka (147 punktów) praktycznie wyklucza dopuszczenie przeciwnika do stołu, więc o zdobywaniu punktów za snookery raczej mowy nie ma. Ale teoretycznie taka możliwość istnieje. Jeśli nawet kiedyś tak się zdarzało nie trafiło do snookerowych statystyk. Maksymalny braek to 147 punktów i kropka. Jest też maksymalny braek ze 155 punktami, co oznacza posiadanie free balla na początku gry z możliwością wbijania dodatkowej kolorowej przy zasłoniętych wszystkich czerwonych (co niemal niemożliwe), ale tego też się nie rejestruje. Takie sytuacja istnieją wyłącznie jako legendy w światku snookerowym.

 335. Mauro słabnie jak PiS.

 336. Donald Tusk w tvn24
  Rozważny i r.o.m.a.n.t.y.c.z.n.y

 337. Nie pomawiaj…Czy hunwejbini to jeszcze katolicy wierni zasadom 10 przykazań. Tak sobie myślę,że Banaś pada ofiarą siermiężnego katolicyzmu wobec świeckiej zasady domniemania niewinności aż do prawomocnego wyroku.

 338. @Lewy

  Pytasz o maksymalną liczbę punktów w jednym brejku (break) czy maksymalną liczbę punktów w partii (score)?
  Brejk to max. 147, ewentualnie 155. Jeśli gracz popełni faul przed wbiciem pierwszej bili, przeciwnik uzyskuje wolną bilę o wartości 8 pkt. Jamie Cope uzyskał jako pierwszy w historii taki wynik w 2005 roku.
  Liczba punktów w partii nie jest limitowana, jeśli dolicza się punkty z fauli przeciwnika.

 339. Is42,
  Zgadza się, przyjemnie było go posłuchać.

 340. GajowyM.
  2 grudnia o godz. 19:45
  Jasne. Zrozumiałem. Jestem fanem snookera dopiero od dwóch lat i kiedy w tv jest snooker wszystkie inne sporty, nawet tenis, ktory bardzo lubię, idą w odstawkę.

 341. Pisuar Łukasz Schreiber powiedział, że jeśli opozycja nie będzie popierać pis w usunięciu Banasia, to znaczy ,ze szkodzi Polsce. Bo to nie chodzi o interes pisu lecz o interes Polski,
  bo Banaś szkodzi Polsce.
  Czyli jest próba założenia opozycji podwójnego nelsona, żeby ona wsparła gang pisowski w założeniu na siebie chomąta.

 342. Lewy
  2 grudnia o godz. 20:00

  Chciałam napisać to, co już @GajowyM. wyjaśnił 🙂
  Teraz Higgins v Burns
  Jutro o 14 :00 Ronnie O’Sullivan .
  Ja odkladam wszystko, ( albo nagrywam) kiedy on gra

 343. Kolejne 3 kilometry drogi ekspresowej S-6 od węzła Koszalin Północ do węzła Koszalin Wschód oddano kierowcom, na razie z ograniczeniem prędkości do 90 km/godz.
  Jeszcze czekamy na zapowiedziane ponad 100 kilometrów dróg szybkiego ruchu w tym roku, w tym autostradowej obwodnicy Częstochowy oraz kilku odcinków S-5 na trasie Leszno – Poznań
  Te 3 kilometry S-6 to już druga połowa planu budowy dróg szybkiego ruchu w Polsce, i nie ma się co śmiać, skoro w budowie jest kolejne tysiąc kilometrów takich dróg, co świadczy o tym, że jakaś część państwowej struktury funkcjonuje

 344. Olejnik i Śmiszek kręcą wora Szrajbusowi w „Kropce nad i”, a Szrajbus bezradny.

 345. basia.n
  2 grudnia o godz. 20:18
  Basiu, dzieki za informację. Ale ja jestem czujny i staram się nic nie przegapić. Choć dziś przegapiłem częśc meczu Trumpa-Bond. Dlatego nie widziałem tego 147.
  Szkoda mi Trumpa, bo bardzo go lubię. Ale w końcu mistrz też ma prawo od czasu do czasu przegrać.

 346. legat

  W ramach zmiękczania Banasia seniora Banasia juniora wywalili dziś z roboty w Pekao BP gdzie miał fuchę pełnomocnika zarządu.

  Ciekawe czy Banaś senior przyjmie juniora do roboty do NIK?

 347. A mnie snooker nudzi bardziej niż sędzia Rzepliński, darts tak samo, a najbardziej wq…..cy i nudny jest dla mnie trójskok oraz Janek Marysia Jackowski.

 348. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 20:27

  legat

  W ramach zmiękczania Banasia seniora Banasia juniora wywalili dziś z roboty w Pekao BP gdzie miał fuchę pełnomocnika zarządu.

  Ciekawe czy Banaś senior przyjmie juniora do roboty do NIK?
  ________________________________________________
  Ja na jego miejscu przyjąłbym juniora. W ramach „planu B” 🙂

 349. Lewy
  2 grudnia o godz. 20:24
  Trump jest bardzo sympatycznym zawodnikiem, ale ma swoje chwile słabości. Ale ja mam swego faworyta, chociaż czasem oglądanie jego gry kosztuje mnie wiele nerwów.
  Skoro gra jutro, ( i wygra) to chyba następny mecz będzie we czwartek,
  a więc w jego urodziny.

 350. jobrave
  2 grudnia o godz. 20:28

  A jakie sporty lubisz ?

 351. jobrave

  „Ja na jego miejscu przyjąłbym juniora. W ramach „planu B””

  „Plan B” jak się patrzy!

 352. Bar Norte,
  co tam Banasie, podobno capo di tutti capi się wybudził po operacji czegoś, kolana czy biodra. Uśpili a następnie wybudzili 🙁

 353. legat

  Ciekawe czy pierwsze słowa po wybudzeniu dotyczyły Banasia?

 354. BWTB
  2 grudnia o godz. 18:18

  „Coś mi się zdaje, że od jutra faszystowska maszyna propagandowa rozpocznie obwiniać opozycję Banasiem.”

  Jeszcze chwila, odrobina cierpliwości a dowiemy się że za wszystkim stoi Tusk oraz brak „dekomunizacji” w agencjach towarzyskich czyli burdelach.

 355. @
  APEL AUTORYTETÓW

  Największe polskie autorytety w dziedzinie prawa, byli presesi Trybunału Konstytucyjnego, sędziowie TK wystąpili z Apelem do Prezydenta RP o inicjatywę ustawodawczą w postaci nowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

  Prof. Adam Strzembosz
  Prof. Ewa Łętowska
  Prof. Andrzej Rzepliński
  Prof. Andrzej Zoll
  Prof , Stanisław Biernat
  Prof. Wojciech Hermeliński
  Prof. Sławomira Wronkowska – Jaśkiewicz
  Prof. Mirosław Wyrzykowski
  b.Prezes TK Adam Stępień
  b.wice Prezes TK Janusz Niemcewicz

  Aby powstrzymać zalewający Polskę chaos prawny sygnatariusze Apelu wzywają do poważnego potraktowania wyroku TSUE z 19.11.2019 i naprawy sytuacji z neoKRS i Izbą Dyscyplinarną SN.

 356. adam100
  2 grudnia o godz. 20:58
  „Aby powstrzymać zalewający Polskę chaos prawny sygnatariusze Apelu wzywają do poważnego potraktowania wyroku TSUE z 19.11.2019 i naprawy sytuacji z neoKRS i Izbą Dyscyplinarną SN.”

  Pan Prezydent zajęty kampanią, Prezes ledwo zipie, jeszcze ten Banaś……. Kto to wszystko będzie robił ?…….jak pytał Nikoś Dyzma.

 357. legat
  2 grudnia o godz. 20:37
  Wybór metody znieczulenia zależy m.in. od charakteru zabiegu, rozległości i obszaru ciała, w którym zabieg jest wykonywany. Nie bez znaczenia pozostają planowany czas znieczulenia, stan zdrowia pacjenta, a także czynniki psychiczne.
  Kolana i biodra najczęściej operuje się przy znieczuleniu miejscowym (Znieczulenie regionalne (inaczej miejscowe, obwodowe) to odwracalne przerwanie przewodnictwa nerwowego w określonych okolicach ciała. Podczas tego znieczulenia pacjent może pozostać świadomy. Może odczuwać dotyk, ale nie odczuwa bólu. )
  Miałem takie już trzykrotnie.
  Nogi i biodra pod narkozą tylko w przypadku gdy pacjent nie współpracuje (panika)

 358. @Piotr II
  2 grudnia o godz. 21:18
  Kto to wszystko będzie robił ?

  Nie wiem kto, ale wiem jak – pałą sukins****.

 359. maciek.g

  Dziennikarze piszą o „wybudzeniu” prezesa.

  „Jak ustaliła Wirtualna Polska Jarosław Kaczyński został już wybudzony”

 360. ls42
  2 grudnia o godz. 20:20

  Mówisz o tym jak o sukcesie? Bo dla mnie to tylko fragment drogi do katastrofy o roboczej nazwie „Świat w służbie blaszaka”. Zjeździłem rowerem wielokrotnie cały teren budowanej dwudziestokilometrowej obwodnicy Sianowa i Koszalina oraz tej ekspresówki Kołobrzeg – Koszalin. Tam była zieleń. Teraz są ogromne hektary asfaltu. Obrzydzenie bierze na to patrzeć. Ale jak roweruję na przystań kawałkiem obwodnicy, przecież nie zamknę oczu, najwyżej jedno. Żeby te człowiekowate pasożyty zaraza wytłukła razem ze mną. Na szczęście, w tym ostatnim wypadku wkrótce tak będzie.

 361. Maćku,
  w WP.pl napisano, że go „wybudzili”, czyli znakiem tego spanikował i nie współpracował?

 362. „The One” za 2 miliardy złotych wystawiony na sprzedaż. Działka 2 ha. 10 tys. mkw powierzchni. 20 sypialni.
  Amerykański rozmach
  Czasami warto pokazać coś największego, a były marszałek polskiego senatu opuścił rządową willię i musi się teraz gnieździć w 3 pokoikach. Gdzie mam pomieścić książki, pyta. No gdzie?

 363. maciek.g
  2 grudnia o godz. 21:24

  Maćku, w tamtym roku we wrześniu miałem artroskopię kolana własnie z miejscowym znieczuleniem. W trakcie zabiegu z wielką ciekawością oglądałem na ekranie przyrządu film, jak mi krokodylek buszował wewnątrz kolana i kłapał szczękami, wycinając jak na starym strychu różne pajęczyny, suche muchy, martwe nietoperze, myszy i takie tam. Podziwiłem ludzkie możliwości, wśród których przeważają, niestety, dla życia planety zabójcze. Do młodzieńczej sprawności kilkakrotnie kontuzjowane kolano, rzecz jasna, nie wróciło, ale roweruję i kuśtykam o własnych siłach. Liczę, ze tak będzie do drewnianej koszulki.

 364. pombocek 21.32
  Nie chciałem zrobić przykrości. Odnotowałem statystyczne wydarzenie.
  Wiele razy jeździłem do Koszalina, Mielna, Darłowa i popularnych w latach 70-tych okolicznych miejscowości.
  Stąd sentyment do tej części wybrzeża.
  Pozdrawiam

 365. @legat

  uśpili ale wybudzili
  Jest jeszcze MRSA…

 366. Pombocku,
  ja nie mogę się pochwalić artroskopią ale za to miałem kolonoskopię i też oglądałem przebieg w telewizorze. I gastroskopię też miałem identycznie wyglądającym przyrządem ale przed kolonoskopią, gdyby ktoś się pytał.

 367. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 20:27

  „W ramach zmiękczania Banasia seniora Banasia juniora wywalili dziś z roboty w Pekao BP gdzie miał fuchę pełnomocnika zarządu”.

  Którego z synów waszej posłanki Wandy Nowickiej mieli zatrudnić? Michała, skrajnie lewicowego aktywistę, właściwie stalinowca? Floriana Nowickiego ostatnio chyba w nieboszczce Polskiej Partii Pracy, czy Tymoteusza Nowickiego zawodnika w kick-boxingu?

  Jak kiedyś wygracie wybory będziecie tworzyć własną kadrę dla gospodarki i finansów. Chętnie uwierzę, że na stanowiska menadżerów i prezesów spółek będą uczciwe konkursy w których transparentnie zwycięży np. mistrz kick-boxinguTymoteusz Nowicki. Chętnie uwierzę, ale w żartach. Tak naprawdę to utworzycie, komuny, kibuce, kooperatywy, o ile SLD wam pozwoli.

 368. Gajowy,
  ale on się nie kolegował z poprzedniczką Rafała to raczej go nie nawiedzi.

 369. @legat

  To jest w każdym szpitalu i tylko czeka na troszkę niechlujstwa przy sterylizacji instrumentów…

 370. basia.n
  2 grudnia o godz. 20:33

  jobrave
  2 grudnia o godz. 20:28

  A jakie sporty lubisz ?
  ________________________________________________
  Na pierwszym miejscu tenis, później lekka atletyka (z wyj. trójskoku), pływanie, narciarstwo alpejskie, piłka nożna, biegi narciarskie, biathlon. Pozostałe dyscypliny w zależności od nastroju. Kiedyś lubiłem jeszcze koszykówkę i siatkówkę, ale już nie lubię.

 371. GajowyM.
  2 grudnia o godz. 19:45

  Doczytałem w angielskiej Wikipedii, że brake powyżej 147 punktów zdarzył się tylko raz w zawodowej rywalizacji, Jamie Burnett uzyskał 148 podczas kwalifikacji do UK Championship 2004. Z kolei Jamie Cope i Alex Higgins mieli mieć po 155 punktów w 2005 roku, ale podczas sesji treningowych, więc to już zupełnie bez znaczenia.

 372. Mauro Rossi

  Kolejny raz dziekuję za wyjaśnienia dotyczące sprawy Banasia – w tym przypadku juniora.
  Nic lepiej nie oddaje nastrojów w PiS na tle afery z Banasiem aniżeli twoje komentarze.

 373. jobrave
  2 grudnia o godz. 20:28

  „A mnie snooker nudzi bardziej niż sędzia Rzepliński”.

  Snooker jest wprawdzie dla wszystkich, ale nie dla każdego. Więc się nie przejmuj. W USA w ogóle nie jest popularny, tam króluje to co się określa pool bilardem, który przy snookerze wygląda jak gra w cymbergaja grzebieniowego przy tenisie stołowym.

 374. Ale to wszystko w Polsce zamglone i prowincjonalne.

 375. https://www.youtube.com/watch?v=33_Zt7ClVxo

  Głodne dzieci w Polsce a kościół milczy.

 376. ls42
  2 grudnia o godz. 21:50

  Nie wygłupiaj się, przecież nie mam nic do Ciebie. Raczej do siebie, że jeszcze muszę żyć i na tę cywilizacyjną dzikość nie do zatrzymania patrzeć. Przykład dzikości prosto z Mielna.

  Parę lat temu objawił się Norweg z jakże oryginalną wizją: zrobi na mierzei coś w rodzaju bicza (na wzór Palm Beache i innszych Monte Carlów). Dostał zgodę, wykupił 200 hektarów i zaczął tłuc kasę budując hotele z apartamentami do wykupienia. Ale trochą narodu się zbuntowało, jak zrozumieli, że gość jest tak samo mądry i oryginalny jak te jego bicze. Zaświni mierzeję wieżowcami przy samym morzu (już trochę zaświnił) jak na całym świecie i przestaniemy być sobą. Na razie chyba zgoda jest wstrzymana, bo są już głupie – ale trochę mniej niż jego – projekty budowania portu przy ujściu kanału Jamneńskiego, a on tam właśnie miał stawiać swoje wieżowce. U nas są teraz modne osiedla drewnianych domków. Inwestor buduje takich, weźmy, dziesięć w ciągu paru miesięcy i tłucze kasę. No i główna wiadomość z naszego zadupia: Mielno wreszcie przebudowuje główną ulicę, której nawierzchnia jest z betonowych wylewek prosto od Hitlera. Nie będą betonu usuwać, bo jak wszystko się świetnie trzyma kupy najmniej z 80 lat, to wytrzyma następnych 80. A nie jak moja osiedlowa uliczka, na której trzeba było zerwać nawierzchnię po 35. latach i kłaść nową.

 377. Lewy

  „Właśnie dlatego trzeba walić w tę gangsterkę tak jak powiedział Frasyniuk”.

  Nie wiem co Władek miał na myśli mówiąc „Jeb*ć pisiora”, może po prostu: No ku**a, chcemy do władzy.

  Gangsterka stała obok, czyli oskarżony w dwóch procesach, w tym o korupcję, Józek Pinior ― przemawiał, mówił o przyzwoitości. Tak się złożyło, że Pinior stał w pobliżu apolitycznego sędziego Marka Górnego, który właśnie prowadzi w sądzie jego sprawę. Całość wieńczył szykujący się do przejęcia władzy w Platformie Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski. Ale tak ogólnie impreza, choć niezbyt liczna, apolityczna była do bólu, wiec udział w niej sędziego (byli też inni sędziowie) jest jak najbardziej naturalny i zgodny z konstytucją. W razie czego Komisja Wenecka potwierdzi, z góry możesz się cieszyć.

 378. ls42
  2 grudnia o godz. 10:21

  „Poza tym Szymon Hołownia i Marcin Prokop w czasie wieloletniej wspólnej działalności pokazali, że talent ich nie opuszcza”.

  W głowę zachodzę, kiedy ty masz czas i zdrowie te wszystkie „tańce na rurze” oglądać? Mnie na widok tego kiczu od razu mdli, więc przełączam się na western albo tefałen.

 379. pombocek
  2 grudnia o godz. 21:44
  Pierwszy raz ten zastrzyk w kręgosłup miałem gdy zerwałem sobie mięsień czworogłowy uda. Guzik widziałem bo noga zasłonięta była tak że tylko chirurgów widziałem. Gość zrobił dobra robotę i noga wróciła do pełnej sprawności. Następne to gdy próbowali osunąć kamień z nerki (usunęli kawałek , bo reszta wpadła do kielicha nerkowego gdzie go nie sięgali, nie był to żaden błąd , niestety tak się zdarza) , żeby kamień nie zablokował przewodu moczowego wsadzili stend -(rurkę) – tu widziałem na ekranie monitora zabieg . Nerkę uratowali choć została uszkodzona (kamień zablokował moczowód i powstało wodonercze ) Mimo zabiegu wciąż były problemy z moczem i temperaturą. W necie „wynalazłem” takie tabletki ziołowe o nazwie shilingtong (info było ze kruszą kamienie nerkowe i ludzie bardzo je chwalili) W szpitalu lekarz to zignorował, ale nie powiedział bym nie brał więc brałem. Zdecydowano, że będzie rozbijanie kamienia ultradźwiękowy. Czas mijał i temperatury ustąpiły i zadecydowano by usunąć stend i to zrobiono właśnie pod znieczuleniem w kręgosłup Jak się okazało to zamiast usunąć po prostu go wymienili na nowy. Okazało się, że tabletki faktycznie rozkruszyły kamień i po paru miesiącach zniknął.
  Z tą nerka to walczyłem prawie cały rok i na szczęście nie dałem się naciągnąć na niepotrzebną operacje prostaty (koniec roku i skończyły się pieniądze z NFZ). Leczenie dokończyłem już w szpitalu kolejowym w Pruszkowie gdzie pod osłoną antybiotyku usunięto mnie cewniki najpierw wewnętrzny a potem zewnętrzny

 380. Blackley
  2 grudnia o godz. 22:28

  https://www.youtube.com/watch?v=33_Zt7ClVxo

  „Głodne dzieci w Polsce a kościół milczy”.
  Caritas.

  Ten facet to jakiś czubek, musiał zostać hibernowny w 2007 roku i teraz wybudzony.

 381. legat
  2 grudnia o godz. 21:35
  Możliwe , że bał się tego zastrzyku nw kręgosłup i bycia świadomym podczas operacji. Narkoza pełna jest bardziej kłopotliwa i są większe zazwyczaj problemy po, dlatego zazwyczaj się przy biodrze i kolanach jej nie stosuje. Brat miał już dwa razy robione biodro i za każdym razem zastrzyk w kręgosłup.

 382. Rossi; 22:59 .

  Caritas powiadasz – tylko 10% idzie na biedaków a 90% pochłania administracja.

 383. Partyjna limuzyna zawiozła w poniedziałek Jarosława Kaczyńskiego (70 l.) do szpitala w podwarszawskim Otwocku.
  
Otwocki szpital jest obecnie jednym z największych ośrodków wysokospecjalistycznych w Polsce.
  Wybudowanie nowego oddziału było możliwe dzięki pozyskaniu dotacji finansowych z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
  Wieczorem w klinice zjawił się nawet sam minister zdrowia Łukasz Szumowski (47 l.).
  Mnie rozbijali ten kamień tez w Otwocku . I tam chcieli mnie naciągnąć na niepotrzebna operację.

 384. Lewy;

  Bardzo nie ładnie nie odpowiadać kiedy Rossi;do Ciebie się zwraca a zwraca
  się grzecznie , albo jesteś nie okrzesany albo nie znasz tematu – wolałbym
  aby było to drugie.

 385. Mauro Rossi 22.54
  Też mnie ciągnie do podróży, ale siła wyższa trzyma w domu i muszę, a z przyzwyczajenia polubiłem muzyczne i sportowe kawałki.
  Prokop i Hołownia nie tylko ciekawie prowadzili ten program, który czasami zadziwia wielką determinacją uczestników, ale są też współautorami ciekawych książek. I tak się toczy telewizyjna opowieść bez końca, co staram się tu w trybie powtórki z rozrywki przekazać.
  Oczywiście to jest łatwiejsze niż prowadzenie dyskusji na tematy polityczne i filozoficzne, ale tu twoje komentarze są nieocenione, bo gdyby ich nie było to ten polityczny blog by umarł śmiercią naturalną, jak stwierdził jeden z komentatorów.
  Dobrej nocy życzę

 386. A może to wcale nie o biodro chodzi i stąd to ogólne znieczulenie? Rok temu rzekomo operowano mu kolano, którego niezoperowanie niosło ryzyko śmierci. I po tej operacji dziwnie szybko wszystko się Prezesowi zagoiło i dziwnie szybko odrzucił kule. Teraz czytam, że to problem nie z kolanem, lecz biodrem. No i dlaczego z tym kolanem/biodrem wożono go wtedy również do Bydgoszczy? Pisiory minuty nie wytrzymają bez ściemy.

 387. Ma ktoś rabladora? 🙂

 388. Blackley
  2 grudnia o godz. 23:17
  tu masz trochę na temat rozmowy z rossim
  To że on kłamie jak z nut to wszyscy blogowicze wiedzą , ale nie wypada działać jego metodą – nie jest aż tak tragicznie jak piszesz.
  https://natemat.pl/88587,nieswiety-caritas-o-czym-zapomina-prawica-porownujac-wosp-do-katolickiej-organizacji

 389. Анекдот про Путина

  – Мертвое море знаете?
  – Да.
  – Путин убил…

 390. Анекдот про Путина

  За рождение второго ребенка Путин выделил 250 тысяч.
  За рождение третьего ребенка Медведев обещал выдавать землю.
  За рождение четвертого будут давать автомобиль.
  За пятого будут давать квартиру.
  За шестого будут давать виллу на курорте.
  За седьмого будут давать частный самолет.
  И только после рождения восьмого, наконец-то предложат место в детском саду. Для второго ребенка.

 391. pombocek 22.38
  Jak niewielka i urocza miejscowość położona nad morzem zmienia się w wielki ośrodek wypoczynkowy to dla miejscowych może być uciążliwe, ale wyjścia nie ma, tym bardziej, że Koszalin blisko. Chyba lasu między Mielnem a Łazami jeszcze nie wycięli?
  Do lata niestety daleko i tą smutną wiadomością zakończę dzisiejszy pobyt na blogu.
  Pozdrawiam z życzeniami zdrowia

 392. @jobrave

  I ma rację. Bo to nie był rablador, lecz dupel.

 393. Blackley
  2 grudnia o godz. 23:26

  https://www.facebook.com/PU1TIN/photos/a.1072314842830959/2702835983112162/?type=3&theater

  „Wszyscy kochają Putina … ”?
  To Putin, czy Rasputin? 🙂

 394. Rossi; dwóch w jednym.

 395. jobrave; żartuj sobie żartuj.

 396. Niezwykle imponuje mi mysl p.Passenta by zamiast pp. Pawlowicz i Piotrowicza na sedziego polskiego Trybunalu Konstytucyjnego powolac Zygmunta Baumana. Profesora Zygmunta Baumana.
  Przeszlosc tego ostatniego, jego tozsamosc, moze nawet bardziej niz liczba cytowaniowych lajkow, daja wrecz pewnosc ze wartosci jskich ma bronic sedzia TK podziela i p.Bauman. 🙂

  Co do p. Banasia to mam tu 3 pytania:

  Jakie sa zarzuty przeciw niemu? Tylko konkretnie prosze!

  Jak reaguje jego srodowisko polityczne na te zarzuty?
  Tak jak srodowisko polityczne poprzedniego prezesa nik na zarzuty mu postawione czy bez porownania uczciwiej?

  Jak zachowa sie opozycja w kwestii koniecznosci zmiany na stanowisku prezesa NIK? Jak opozycjs totalna czy jak ludzie dla ktorych wazny interes kraju?

  I juz na koniec: czy sprawa p. Bsnasia nie wskazuje na to ze Polska zasluguje na nowa, lepsza konstytucje?

  To co mnie cieszy to to ze zarzuty pod adresem Kaczora dotycza spraw w rodzaju tej p. Banasia, nie prowadzonej przez PiS polityki. Tak trzymac!

  m

 397. @AllEnglishHearing

  Rachel Maddow: Gwałtowne protesty i groźby były normą od początku wystąpień anty-aborcyjnych.
  W sytuacji kiedy aborcja może byc ponownie tematem wyborczym warto zapoznać sie z historią ustaw antyaborcyjnych (regulujacych aborcje) w USA.
  Violence, Threats Have Marked Anti-Abortion Protest Since Day One

 398. Poszukajmy pozytywów.
  W czasach mojej młodości lekko z tymi sprawami nie było, bo nie było hoteli na godziny. Bywało więc i tak, że kiedy obie strony wyraziły ochotę na zespolenie się, a działo się to np. podczas mroźnej i śnieżnej zimy, zgarniało się butem śnieg z najbliższej ustronnej ławki i…, a później odchorowywało się to zapaleniem przydatków, czy płuc lub choćby zwykłym hexenschusem.

  Nie wiadomo, jakie było obłożenie w porze chłodnej i najchłodniejszej, ale prawdopodobnie większe niż podczas aury sprzyjającej plenerowym karesom. Jedno jest pewne – gdyby nie hotel Banasia o ileż więcej pań cierpiałoby na dolegliwości związane z chorobami narządów rodnych i panów na przeziębienie narządów zapładniających, że nie wspomnę o i innych narządach. A więc aspekt zdrowotny, profilaktyka, prewencja, ale i aspekt demograficzny, równie -przecież -ważny. Nie wiemy, co prawda, ilu nowych obywateli poczęto u Banasia, ale nawet jeśli choć jeden owoc miłości zakwitł, w którymś z łon oddanych w hotelu, to czyż nie jest to powód do radości? Bo czymże są te wszystkie afery nie-afery wobec cudu życia!?

  Ponadto, gdyby za mojej młodości był hotel na godziny, to nie spadłbym z oblodzonej ławki i nie rozciął sobie czoła o kosz na śmieci w Parku Bednarskiego.

 399. Poseł Buda z PiS stwierdził w FpF, że „służby specjalne nie są od prewencji”.

 400. ls42
  2 grudnia o godz. 23:47

  Początek wycinania lasu na mierzei już był po tej cholernej zgodzie Szyszki na wycinanie – piły ino wyły na mierzei. Bodaj w grudniu 2017 lub w lutym 2018, zbliżając się do Unieścia od strony Łazów, slyszałem z daleka, a zobaczyłem z bliska – pobojowisko. Piękny kawałek starego lasu na skraju Unieścia leżał martwy. Jakby mi kto bliski umarł. Do lata stała już w tym miejscu kupa drewnianych domków. W tym roku się zrobiło całe miasteczko. W Mielenku są duże polne obszary do wykorzystania pod wczasową zabudowę, ale ktoś zechciał w atrakcyjniejszym miejscu – blisko morza i przy lesie. Pach, trach – i jest. Fakt, że mieszkańcy głównie z tego żyją, ale czy by chcieli, by wyciąć na mierzei las dla kasy? Nie wiem – jeżdżę tam, żeby z nikim nie gada, a nie wywiady przeprowadzać.

 401. pombocek 19.46
  Spojrzałem na blog i przeczytałem. Jakby powiedzieć, cieszy pamięć o miejscu i możliwość powrotu do przeszłości. Piękne plaże i morze
  Pozdrawiam

 402. Apel do bezdomnych „Zbliżają się mrozy, prosimy byście nie opuszczali domów”

  Nie tylko z północy na południe, ale też z zachodu na wschód będą budowane polskie drogi. W przyszłym roku rozpocznie się budowa autostrady A-2 na wschód od Mińska Mazowieckiego, możemy przeczytać na stronie GDDKiA. Każdy kilometr w stronę Moskwy to tak jak wyciągnięcie ręki do Rosjan w geście przyjaźni.

css.php