Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Protest w obronie sądownictwa

12.12.2019
czwartek

Kręcą bicz na sędziów

12 grudnia 2019, czwartek,

Premier Morawiecki powiedział, że Polska jest „wyspą demokracji”, a jego pryncypał prezes Kaczyński utrzymywał, że demokracja w naszym kraju ma się dobrze, być może najlepiej (!) w Europie. Jak to wygląda z bliska?

Otóż jak się dowiadujemy, Prawo i Sprawiedliwość szykuje (a może już skierowało do Sejmu) projekt ustawy, wedle którego każdy sędzia będzie musiał zgłosić, czy i do jakiego stowarzyszenia sędziowskiego należy, Themis? Iustitia? Inne, jakie?

Wierzę mediom, że taki pasztet Ziobro & Co przygotowują… Surowo ma być karane podważanie statusu innych sędziów, w tym wskazanych przez KRS (zbrodnia sędziego Pawła Juszczyszyna). Niedopuszczalne będzie działanie kwestionujące istnienie stosunku służbowego innego sędziego, a także działalność o charakterze politycznym czy uchybianie godności urzędu. Czytaj: nie wolno podważać nominacji KRS ani dłubać w nosie, bo to uchybia godności. Natomiast prezeska TK, która podejmuje u siebie w domu obiadkiem rządzącego polityka – niczemu nie uchybia. (Chyba że przesoli…).

Nie dość, że sędzia Markiewicz ma 55 „zarzutów”, a sędzia Juszczyszyn został przykładnie ukarany i napiętnowany, to jeszcze władza kręci nowy bicz. Działalność o „charakterze politycznym” to sformułowanie bardzo ogólne i pozwalające ukarać każdego. Czy prenumerata „Gazety Wyborczej” to działalność polityczna? Nawet walka o klimat albo o los dzieci leżących na podłodze w szpitalach psychiatrii dziecięcej ma charakter polityczny i może zostać uznana za podważanie kierowniczej roli partii i nieszczęsny chaos.

Domaganie się ujawnienia listy osób, które poparły kandydatów do neo-KRS, wywieszenie flagi państwowej lub jeszcze gorzej – unijnej – może zostać uznane za formę zakazanej aktywności politycznej. Owszem, jest to działalność polityczna, ale jak można będzie takiej postawy zakazać?

Jeszcze krok, dwa – i trzeba będzie zawiadamiać, jakie abonuje się gazety i czasopisma, jakiego słucha się radia. A potem kto chodzi do kościoła. Kto chodzi, ale się nie modli. A potem kto się modli, ale się nie cieszy…

Po dłuższej przerwie obejrzałem dzisiaj główne wydanie „Wiadomości” TVP. Znów było o złych sędziach, którzy kradną, i o dobrym rządzie, który da emerytom 1200 zł brutto. Duda bardzo gniewał się na „kastę”.

Jeżeli to ma być wyspa wolności, to ja jestem świętym tureckim.

Zaproszenie
Były (1995-2005) prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie naszym gościem w TOK FM. Niedziela 15 grudnia, godz. 10:05. Rzadka okazja: godzina sam na sam ze słuchaczami!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 340

Dodaj komentarz »
 1. Poczekajmy jeszcze trochę, a będziemy mieli sędziów z awansu społecznego. Starych sędziów się wyrzuci, zawiesi lub zaknebluje, przyjdą nowi, ich umysły nie będą zasmiecone jakimiś bzdurnymi teoriami o trójpodziale władzy, niedziałaniu prawa wstecz, czy też o przedawnieniu roszczeń. Będą sądzić z rewolucyjnym zapałem, realizując linię partii, bez zawracania sobie głowy jakimiś tam kodeksami czy konstytucją. Chętni się znajdą, bo stanowisko sędziego, to kilka tysiecy zł miesięcznie, w sam raz na wynagrodzenie partyjnych aktywistów. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera, pardon, sędziego…

 2. Exit poll predicts big Conservative majority
  Boris Johnson is set to win a comfortable working majority after voters backed him to take Britain out of the EU next month.
  The exit poll at the conclusion of the country’s third general election in less than five years predicted the Conservatives will win 368 seats.

 3. Jakby tak polityczny strajk generalny:
  sędziowie, lekarze, nauczyciele, – razem ?
  Temperatura rośnie i „żaba zaraz będzie ugotowana”.
  Frasyniuk juz głośno powiedział:

  Je** PiS

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. zezem

  Mandaty szkockiej partii niepodległościowej na przestrzeni lat

  1964: 0
  1966: 0
  1970: 1
  Feb 1974: 7
  Oct 1974: 11
  1979: 2
  1983: 2
  1987: 3
  1992: 3
  1997: 6
  2001: 5
  2005: 6
  2010: 6
  2015: 56
  2017: 35
  2019: 56

 6. Zmorą, która często mnie dopada….są skojarzenia, licho sobie z tym radzę.
  To co dzieje się w Polsce w ostatnich 4-ch latach coraz bardziej kojarzy mi się z czymś co bym nazwał „Historia Związku Radzieckiego”.

 7. @Bar Norte
  Z tego co mi wiadomo to tamtejsi Zieloni wypadli b. słabo. Johnson zapewnił sobie absolutną większość. W komentarzach pokpiwiają z prognoz przedwyborczych – niektóre były jak kula w płot.

 8. zezem

  Holendrzy mieli zorganizować 31 października wielki koncert na swych plażach z okazji brexitu. Niestety termin brexitu po raz kolejny przełożono więc koncert się nie odbył – mimo, że na imprezę zapisało się kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej UE.

  Po dzisiejszych wyborach wygląda na to, że koncert jednak się odbędzie 31 stycznia.

  Jak zapowiadali organizatorzy będzie wyszynk z holenderskimi frytkami, francuskim winem i niemieckim piwem oraz wspólne obserwowanie z plażowych leżaków jak Wielka Brytania budzi się jako zamknięta instytucja. Być może witanie łodzi z Europejczykami.

  Natomiast zespoły mają grać „Jest cicho po drugiej stronie” (Het is stil aan de overkant) i “Spotkamy się ponownie” (We’ll meet again). To chyba jedynie w przypadku Szkocji wchodzi w grę. No i Ulsteru.

  Ps. Jak mozna precyzyjnie prognozować wynik wyborów w kraju w którym są jednomandatowe okręgi.

 9. Passent: „Prawo i Sprawiedliwość szykuje (a może już skierowało do Sejmu) projekt ustawy, wedle którego każdy sędzia będzie musiał zgłosić, czy i do jakiego stowarzyszenia sędziowskiego należy, Themis? Iustitia”?

  W niebyt odchodzą partie sezonowe ― jak wcześniej Palikot, teraz Nowoczesna, Wiosna ― w to miejsce powstają nowe, Themis, Justitia. Sędziowie chcieliby to zachować w tajemnicy? Czemu? No racja, są przecież apolityczni jak TVN.

 10. Raczej „półwysep demokracji”.
  Łączący się z Bałorusią i dalej, z całym kontynentem demokracji. Wyspą może być kraina Orbana.

  Kiedy wyporwadzka z Unii, tzw. polexit?

 11. Bar Norte
  13 grudnia o godz. 0:16

  Corbyn znów przegrał i już chyba się nie podniesie.
  Izrael ostrzegał przed zwycięstwem Corbyna: „Wiatr wiejący dziś w Partii Pracy to wiatr antysemityzmu”.

 12. Bar Norte

  Wyglada na to, ze oligarchowie prowadzacy skierowali angielskie spoleczenstwo na manowce
  i beda mieli 86 wiecej poslow reprezentujacych interesy Jednego Procenta w parlamencie.

 13. Mauro Rossi

  „Corbyn znów przegrał i już chyba się nie podniesie.”

  Tak, wynik Partii Pracy czyli 191 mandatów jest najsłabszy od 1935 roku. Czy się nie podniesie nie wiem. Po wojniesię jednak podniosła.

 14. 13 grudnia o godz. 0:28

  „Kiedy wyprowadzka z Unii, tzw. polexit”?

  Naiwny. Niemcy zostawią tu ponad tysiąc Rossmannów, tyle samo Lidlii, Kaufmarktów, Kaufhofów, sklepów Aldi, czy wezmą je ze sobą? To jeśli chodzi o handel, a jest jeszcze przemysł.

 15. Bar Norte
  13 grudnia o godz. 0:36

  Tak, wynik Partii Pracy czyli 191 mandatów jest najsłabszy od 1935 roku. Czy się nie podniesie nie wiem. Po wojnie się jednak podniosła.

  Ale wojny nikt nie planuje, zwłaszcza takiej. Te wybory były także nieoficjalnym referendum. „Według badań exit polls, konserwatyści będą mieć w nowej Izbie Gmin 368 mandatów, czyli będą mogli rządzić samodzielnie”. Lewica traci poparcie w kolejnym europejskim kraju.

 16. Mauro Rossi 13 grudnia o godz. 0:31 do Bar Norte: –Corbyn znów przegrał i już chyba się nie podniesie.

  Mauro,
  to nie Corbyn przegrał, tylko Putin znowu wygrał. Amerykanom wybrał prezydenta, Wielką Brytanię wyprowadzi z UE, a w Polsce wymienił PO na PiS.

 17. (0:36)
  Niemieckiemu podatnikowi ulży. A firmy swoje zarobią.

  W następnym kroku – nacjonalizacja przemysłu i „wojna o handel”. Czyli PRL totalny.
  Kierunek wyraźnie wyznaczony. Na wschód.

 18. Bar Norte
  13 grudnia o godz. 0:16

  „Jak mozna precyzyjnie prognozować wynik wyborów w kraju w którym są jednomandatowe okręgi”.

  Zależnie od lokalnych dostaw kiełbasy wyborczej. 🙂

 19. Mauro Rossi

  „Lewica traci poparcie w kolejnym europejskim kraju.”

  Nie przesadszaj, dwa dni temu przecież załamywałeś ręce nad Finlandią.
  Wcześniej nad Hiszpanią.

  Sytuacja jest dynamiczna.

 20. Lewica traci poparcie w kolejnym europejskim kraju

  Od dzisiaj, UK nie jest już europejskim krajem. Europa został odcięta.
  Wkrótce dzielenie tego tortu. Szkoci dadzą sobie radę bez Westminsteru. Republika Irlandii się powiększy.
  Geografia europejska się skomplikuje.

 21. kooperatywaMandragon

  „oligarchowie prowadzacy skierowali angielskie spoleczenstwo na manowce
  i beda mieli 86 wiecej poslow reprezentujacych interesy Jednego Procenta w parlamencie”

  Widać takie kolejne doświadczenie jest potrzebne społeczeństwu brytyjskiemu.

 22. @Bar Norte
  Jak mozna precyzyjnie prognozować wynik wyborów w kraju w którym są jednomandatowe okręgi
  Wbrew pozorom dużo łatwiej. okręgi z zasady są ‚jednopartyjne’ tzn, tradycyjnie głosują za jedną lub drugą partią, bitwa wyborcza toczy się o okręgi marginalne, tzn takie gdzie różnica głosów między partiami jest niewielka.

 23. Wreszcie BREXIT ! Prawdopodobny bardziej niż wczoraj wieczorem ,.

 24. „Corbyn znów przegrał i już chyba się nie podniesie.
  Izrael ostrzegał przed zwycięstwem Corbyna: „Wiatr wiejący dziś w Partii Pracy to wiatr antysemityzmu”.
  Czy wiatr „Partii Bankierów” to wiatr filosemityzmu?
  Brexit okaże się klęską całej Europy, klęską Unii Europejskiej.
  Brexit jest inspirowany i życzliwie obserwowany przez obecnie istniejące mocarstwa. Jeżeli UE nie będzie aspirowała do statusu mocarstwa, równorzędnego obecnie istniejącym mocarstwom, to przestanie istnieć. Po rozbiciu UE na klocki do gry w monopol, kraje europejskie będą zabawką w łapach polityków wielkich mocarstw i wtedy dopiero wróci rozum Europejczykom.

 25. Przyjmowanie orderów od Watykanu będzie jak nagroda Nobla. Klauzula sumienia wyprzedzać będzie KONSTYTUCJĘ czy prawo unijne. Tak sobie myślę czy świeckie sądy w kraju katolickim mają sens skoro jedynie sąd ostateczny jest sprawiedliwy…a pozostałe to komunistyczne dzieło…a sądy runą…runą…runą…z bożą pomocą…

 26. A dziwią się,że Rosja nie chce być pod butem jankesów jak kolaborująca z III Rzeszą Europa. Czy wnuki dziadków z wehrmachtu nie mają wyssaną rusofobię…a nawet antysemityzm wszczepiony przez chrzest…Tak sobie myślę,że Drang nach Osten ! ciągle żyje w genach nosicieli tzw.zachodniej cywilizacji…Słowianie wszystkich krajów łączcie się !…

 27. …i będą wydawać wyroki w imieniu prezesa bo Jam jest prawo i sprawiedliwość…Tak sobie myślę,że nareszcie będzie porządek z kto jest kierownikiem tego politycznego burdelu nad Wisłą…24 h…

 28. Czy wydawanie wyroków w imieniu prezesa nie dyskwalifikuje sędziego…Tak sobie myślę,że to jak w kamasze a teraz zostają rezygnacje jak kontrolerzy lotów za czasów Reagana…Nie będzie… w twarz…jołki pałki…

 29. Nie było Teleranka roku pamiętnego… Tak sobie myślę,że wraca atmosfera bo media reżimowe w kamaszach…a KK milczy jak w czasie okupacji…nie prowokować…

 30. Ozdoba ,Kaleta i ten trzeci na K… wystąpili wczoraj prezentując ” Bicze na sędziów ” Biedacy jeszcze nie wiedza ,że INNE kije samobije już na nich czekają ”
  Rozbawił mnie premier Morawiecki komentując ta wolniejszą scieżkę Polski dojścia do 2050 . Winne są czasy komunizmu ( zapóźnienia ) by choć raz wspomniał o II RP o XIX wieku ,ależ nie
  Kłamca najęty, podobnie jak Andrzej Duda na urzędzie do maja 2020 – mam nadzieje –

 31. Opozycja zwalcza rząd Banasiem a rządzący zwalczają samorządy opłatą śmieciową. Tak sobie myślę o wzajemnym wywożeniu się na śmietnik polityczny…

 32. ..a kopalnie będziemy bronić jak niepodległości…choć to komunistyczna pozostałość uwsteczniająca…Tak sobie myślę,że górnictwo to jak skansen dinozaurów w Krasiejowie…kto przystaje…

 33. Przed żółtym zagrożeniem przestrzegał już Włodzimierz Sołowiow w Krótkiej opowieści o Antychryście. Wizję przyszłej chińskiej potęgi kreślił też Samuel Huntington w Zderzeniu cywilizacji.
  Co z tego jak macki Kremla mają bliżej do Polski.

 34. Racjonalna Polska
  Nie ma nic gorszego od zubożenia intelektualnego, współczuję głęboko, bo to prawdziwe nieszczęście !

  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/photos/a.760991200697206/2750874605042179/?type=3&theater

 35. Słowianie wszystkich krajów łączcie się a nawet przybywajcie. Powitamy chlebem i solą. Tak sobie myślę bo Kaczyński Słowian nie określił jako nosicieli parcha jak określa zjawisko totalna prawica migrujących. 3 mln Ukraińców z radzieckimi genami przybyło nad Wisłę jak do siebie bo ich przodkowie w mundurach ACz wyzwalali z łap katolickiego wehrmachtu…a czasami nawet gwałcili…spotkają krewnych…

 36. Mówiło się „Polska oknem na Zachód.”
  Dzisiaj się mówi: „Dupa na Wschód.”
  Żałosne, dzis rubryki w prasie:
  „Polska blokuje porozumienie Unii w sprawie ograniczenia emisji zamieszczeń powietrza.”

  Je** PiS

 37. Przed chwilą w telewizji tvn rozmowy z celebrytami, których w trudnym momencie życia dotknął palec boży, co spowodowało przemianę wewnętrzną i przywróciło im radość i spokój.
  Politycy u steru rządów mają widocznie twardą skórę i żadna przemiana im nie grozi.

 38. Dlaczego w Smoleńsku nie było palca bożego…Tak sobie myślę o twardej skórze i twardych lądowaniach…w ramach dorabiania ideologii…A wystarczy uwierzyć we własne możliwości…

 39. Tylko jeden komentarz o tej grudniowej dacie?
  Dla mnie to bardzo ważna i szczęśliwa liczba. Dzisiaj 16-ta rocznica urodzin wnuczki. Radośnie świętujemy

 40. Jak CBA rzuciło na dołek burmistrza Niepołomic. /fragment wywiadu/
  Jak z filmu o gestapo lub NKWD. I tak się wam żyje w wolnej Polsce.
  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25505269,cba-tropi-burmistrza.html#s=BoxLoKrMT

  „Został pan zatrzymany, trafił na „dołek”, gdzie kazano panu rozebrać się do naga, by przeprowadzić szczegółową rewizję osobistą.

  – Zgadza się. To był wtorek, 3 grudnia. Rano, w drodze do pracy, zdążyłem zjeść kanapkę z lokalnej piekarni. O godzinie 9 rozpoczęliśmy w urzędzie cotygodniową naradę. Przerwała ją sekretarka informując mnie, że przyjechali panowie z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nie zdziwiłem się specjalnie, bo od 2017 roku CBA prowadzi w naszym urzędzie kontrolę, co jakiś czas odwiedzając i żądając różnych dokumentów. Ale tym razem agenci oznajmili, że mają przykrą wiadomość: zatrzymują mnie i mojego zastępcę Adama Twardowskiego. Powiedzieli, że mam prawo do jednego telefonu. Ale to nie ja mogłem porozmawiać, tylko mam podać numer, a funkcjonariusz go wybierze i przekaże wiadomość. Podałem numer do żony z prośbą, by skontaktowała się z adwokatem.

  Zawieźli nas osobnymi samochodami do prokuratury w Katowicach. Tam na zimnym korytarzu spędziłem czas do godziny 19.30. Z toalety mogłem korzystać tylko przy otwartych drzwiach, tak by strażnik widział, co robię. Późnym wieczorem rozpoczęło się przesłuchanie. Cały dzień, od tej kanapki na śniadanie, niczego nie jadłem. Miałem papierosy, to przynajmniej mogłem zapalić.
  O której godzinie rozpoczęło się przesłuchanie?

  – Po godzinie 19.30. Po godzinie 22 prokurator stwierdził, że czynności nie zostały jeszcze zakończone. Że następnego dnia musi mnie dosłuchać, skonfrontować z moim zastępcą. Trafiłem więc do aresztu policyjnego, na „dołek”. Adam trafił do innej celi. Zabrano mi do depozytu wszystkie rzeczy osobiste, w tym zegarek. Kazano wyjąć sznurówki z butów. I rozebrać się, ściągnąć majtki, zrobić przysiad, by sprawdzić, czy czegoś nie przemyciłem. W celi cały czas paliło się światło. Około drugiej w nocy – wiem, bo pytałem strażnika o godzinę – dokwaterowano mi innego zatrzymanego. A o szóstej rano zabrano materace. Teraz już mogę o tym „dołku” opowiadać pół żartem, że była to przygoda życia, ale tak na serio to nie spodziewałem się czegoś takiego. W południe znów trafiłem do prokuratora. Półtoragodzinna konfrontacja z moim zastępcą polegała na tym, że mieliśmy opowiedzieć o pierwszym spotkaniu z architektem, który przygotował koncepcję szkoły. Dopiero w środę o godzinie 21, po 36 godzinach od zatrzymania, zostałem wypuszczony. Do Krakowa wróciłem z mecenasem Zbigniewem Ćwiąkalskim.”

 41. Nieczytanie Tokarczuk warunkiem pasowania na hunwejbina sugeruje Sasin. Tak sobie myślę,że od czytania można oślepnąć..tak o bimbrze smakosze…

 42. @
  Zakątek Polityczny
  PiS postanowił jednak pójść na całość w obawie przed powszechnym buntem sędziów i chce ich zastraszyć jedną ustawą, którą w formie przecieków zapowiadano zaraz po wyroku TSUE. Jednocześnie tą ustawą PiS chce też usankcjonować wprowadzone przez siebie zmiany w wymiarze sprawiedliwości. To za ich podważanie będą drakońskie kary, z wydalaniem z zawodu włącznie.
  https://oko.press/nocny-zamach-pis-na-niezaleznosc-sadow-i-atak-na-wyrok-tsue-projekt-ustawy-punkt-po-punkcie/?fbclid=IwAR3CtxB-dN4I2jCjacuqLKdXBBP4pfO4dnm3z_73Rbw4yZX0jjTHynvQl7c

  Ośmiornica PiS

 43. Ponure reflacje w rocznicę 13 grudnia. Ostatniego, doskonale przygotowanego i zrealizowanego czynu obrony państwa. Przed warcholstwem, chuligaństwem i spiskiem obcych mocarstw.
  Chwała Generałowi i Polskiej Ludowej Armii.
  https://obserwatorpolityczny.pl/zawiedzione-nadzieje-z-okazji-kolejnej-rocznicy-13-grudnia/

 44. Fragment z Obserwatora Politycznego. PO 13 grudnia.
  „Jednym ze spadków po transformacji jest frustracja pokoleń urodzonych od końca lat 70-tych, które utrzymują emerytury rodziców i dziadków, ale same nie są już w stanie wypracować emerytur dla siebie i ona będzie narastać. Zwłaszcza dlatego, bo płacą za błąd pokoleń poprzedzających, które odrzuciły rozwój przez ewolucję swojej ludowej Ojczyzny, na rzecz neoliberalnej terapii szokowej, opartej na wielowarstwowym, wielokrotnym – w zasadzie ciągłym oszustwie, w którym chyba tylko przekaz marketingowy jest prawdą, czyli nic nią nie jest…”

 45. Symetryczny 10.36
  13 grudnia 1981 roku byłem całkowicie apolitycznym obywatelem polskim, zwykłym obserwatorem wydarzeń w kraju, przyznam zastroskanym o bieg zdarzeń.
  Jak wielokrotnie pisałem ze spokojem przyjęliśmy przemówienie generała Wojciecha Jaruzelskiego i brak poranka dla dzieci w telewizji.
  Do oceny się przyłączam i pozdrawiam życząc zdrowia, bo jak mówią zdrowie jest najważniejsze.

 46. @
  Burmistrz trafił na „dołek”, bo jest z PO? Kulisy zatrzymania
  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25505269,cba-tropi-burmistrza.html

  Vito(ld)60 13.12.2019, 07:39
  Rozbieranie do naga, opóźnienie przesłuchania, brak posiłku, trzymanie na dołku ? To są bezprawne szykany. Żyjemy w Polsce czy CCCP?

  Alojzy_Boom 13.12.2019, 07:24
  To będzie postępować. PiS będzie niszczył sprawnych i uczciwych samorządowców, tylko dlatego, że nie są pisowscy. Będą kłaść swoje złodziejskie łapy na najbogatszych gminach i obsadzać swoich BWM na stanowiskach, z których będzie można doić i doić. Słynne hasło Adriana „Ojczyznę dojną racz nam zwrócić panie” właśnie się realizuje.

 47. Pinochet katolik a Jaruzelski komunista i realizacja 10 przykazań w ich życiu. Tak sobie myślę,że zrzucania komunistów z samolotu do morza nie przewidziano w 10 przykazaniach. Ryngraf z MB dla zbrodniarza chilijskiego od totalnej prawicy Jurek,Kamiński,Wołek miarą moralności krajowych obalaczy tzw.komuny. A KK milczał jak w czasie okupacji…Gott mit uns !…

 48. @ po angielsku (wielce zabawne)

  „Go and fjuk yourself”

  https://www.youtube.com/watch?v=sGDQjAyrpPo

 49. Po wczorajszych wyborach w GB dzisiaj na Kremlu i Nowogrodzkiej wystrzelą korki od szampana.

 50. Z bożą pomocą Słowianie wygrywają kolejne wybory sugerują hunwejbini. Tak sobie myślę,że dzięki hunwejbinom znaczenie Słowian rośnie…kosztem Watykanu…

 51. Rocznica (38-ma) dnia, w którym Jaruzelski z Kiszczakiem, ratując mienie, status i dobre samopoczucie polskich komunistów, wysłali swoje hordy na wojnę z narodem.
  Jak stan wojenny wpłynął na perspektywy Polski (jeszcze wówczas PRL-u) widać wyraźnie jeszcze dziś. W polskiej codzienności, części polskich urzędów, w umysłach wielu ludzi. Wystarczy poczytać niektóre posty na blogu.
  Dzieci Jaruzelskiego wciąż trzymają się mocno.
  Dobrze, że choć 10 krzyży (jeden duży i dziewięć mniejszych) stoi wciąż przed kopalnią Wujek.
  Mącąc niektórym pozorny, wewnętrzny spokój.

  P. S. Gdzie jesteście, wielbiciele Cobryna? W mysiej dziurze?! 🙂

 52. Stan wojenny oczami Piotrowicza czynił dobro. Tak sobie myślę,że tym stwierdzeniem podbił serce Kaczyńskiego. Złośliwością jest twierdzenie,że to był strzał w kolano…demokracji…

 53. Taką opinię znalazłam na portalu Salon24, który ogromadzał do niedawna głownie zdecydowanych sympatyków PIS. Coraz więcej można tam znaleźć krytycznych uwag, a nawet całkowitego zwątpienia w „dobrozmieńców”. Opadają klapki z oczu? Co na to @Mauro – niezłomny troll rzucony na odcinek blogu EP?
  „Najlepiej jest wtedy kiedy w ramach samorządności środowisko sędziowskie samo się ocenia i dyscyplinuje. Zapewnia to największą niezależność od władzy wykonawczej i ustawodawczej oraz daje gwarancje że zdecydowana większość uczciwych sędziów zadba o to by usunąć z zawodu sędziów nieuczciwych i dyspozycyjnych.
  Na tym polegała idea niezależnych i samorządnych związków zawodowych i to był fundament walki z komuną.
  PIS cofa Polskę do czasów głębokiej komuny gdy rządząca partia kontrolowała cały wymiar sprawiedliwości.
  Polski system sprawiedliwości nie wymaga jakichś wielkich reform. Wystarczy usprawnić niektóre procedury i wyeliminować z zawodu PIS-owskich zdrajców.
  PISowskie miernoty wsadzone na różne stanowiska po linii partyjnej spowodowały wydłużenie procedur procesowych.
  Przestańcie się łudzić że PISowi chodzi o jakieś realne reformy. Chodzi tylko o to by na ważne stanowiska wsadzić swoich miernych przydupasów partyjnych i w ten sposób zapewnić bezkarność swoim „przekrętasom”.

 54. Ponoć wszelka władza od Boga pochodzi. Tak sobie myślę czy Bóg jest Rosjaninem bo oczekując na wyniki wyborów świat patrzy na Kreml kiedy zorza potwierdzi namaszczenie…

 55. quentin t.
  13 grudnia o godz. 11:38
  Taki wpis może dać tylko intelektualny idiota – i tyle w temacie

 56. Prof. Łętowska, niekwestionowany autorytet prawniczy w porównaniu z dr Dudą i mgr Przyłębską, podsumowując projekt PIS ws dyscyplinowania sędziów, stwierdza – „dokonuje się polexit”.
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=prof+l%C4%99towska++o+projekcie+ws+dyscyplinowania
  Co na to suweren, zwłaszcza wiejski, który czerpie pełnymi garściami korzyści z przynależności Polski do UE, a jednocześnie głosuje na PIS?

 57. teo
  13 grudnia o godz. 0:46
  Angole na własnej skórze zobaczą że podziały osłabiają skutecznie. Polska po unii z Litwa była mpotega w Europie , a co sie stało po zozpadzie tej unii?

 58. Na tle zbrodni katolickiego wehrmachtu podżeganego przez Piusa XII stan wojenny jawi się jak upadek z konia. Tak sobie myślę dlaczego Piusa XII nie sądzono w Norymberdze a kościoły nie opustoszały na znak protestu.

 59. Ewa-Joanna

  „Wbrew pozorom dużo łatwiej. okręgi z zasady są ‚jednopartyjne’ tzn, tradycyjnie głosują za jedną lub drugą partią, bitwa wyborcza toczy się o okręgi marginalne, tzn takie gdzie różnica głosów między partiami jest niewielka.”

  Masz rację, ale to się sprawdza w miarę ustabilizowanej sytuacji politycznej. Natomiast wczorajsze wybory odbiegały w tym sensie od poprzednich.
  Zwróc uwagę, że Partia Pracy w tych wyborach potraciła okregi w których wygrywała od kilkudziesięciu lat. Tego sondaże o których wspominał zezem, w kontekscie systemu jednomandatowego, nie mogły przewidziec. Stąd rozstrzał sondaży z wynikami.
  Podobnie nie można było przewidzieć kleski liberalnych demokratów, zielonych czy niewątpliwego zwycięstwa szkockich niepodległościowców, którzy przejęli aż 47 z 59 okręgów. Co zresztą nocą podniosła pani premier Szkocji mówiąc, że Johnson nie ma mandatu do wyprowadzenia Szkocji z UE.
  Czy np wyniku wyborczego w Irlandii Północnej, która się na skutek przegranej uninistów wczoraj wypowiedziała się de facto przeciwko brexitowi. Czyli za połączeniem z Republiką Irlandzką.

 60. maćku:
  co do twoich prognoz politycznych, wielokrotnie prezentowanych na blogu: tylko jedna uwaga – czytam je z przyjemnością, bowiem rzeczywistość weryfikuje je zawsze a rebours.
  Po prostu – można w ciemno (np. u bukmachera) stawiać na zwycięstwo iksa w wyborach, gdyż uznałeś uprzednio, ze nie ma szans. I odwrotnie: twoje przekonanie o oczekiwanym sukcesie partii Y niechybnie kończy się tym, że spotyka ją klęska.
  Jesteś zatem pytią pozbawioną nie tylko elementarnej wiedzy o życiu politycznym, ale także najzwyklejszej intuicji.

  Wątpiących w powyższe odsyłam do wpisów maciusia przed kolejnymi wyborami. Niezła zabawa.
  A co do inwektywy, którą się posłużyłeś – ty na pewno nie jesteś „intelektualnym idiotą”. O nie.
  Jesteś pospolitym durniem, który niczego nie rozumie, mimo posiadania umiejętności (pozornej) czytania i pisania 🙂

 61. Pan prezydent Kwaśniewski mówi: W innych krajach wygrywali komicy, celebryci, ale tam duże partie były w kryzysie. U nas co najmniej jedna partia nie przechodzi kryzysu, dlatego taka osoba jak Szymon Hołownia może ma szansę na dobry wynik, ale nie na zwycięstwo.”

  PS Mag napisała: „w porównaniu z dr Dudą i mgr Przyłębską”
  Prawidłowo piszemy: w porównaniu z dr. Dudą i mgr Przyłębską

 62. Qurwik

  Taki wpis może dać tylko intelektualny idiota
  Dodam od siebie; wszarz, szmalcownik i kolaborant. 🙁

 63. Jeśli chodzi o Brytanię – dziś jej giełda na szczytach wszechczasów z niespotykanym tam często dziennym wzrostem blisko 5% – ten Farage ze swoją b. ostatnio popularną partią Brexit Party przekazał całe poparcie konserwatystom na te wybory, żeby w jednomandatowych okręgach nie zabierać sobie głosów na korzyść kandydata Labour (coś jak nasi w ost. wyborach do senatu zrobili prawda)

 64. Pisowskie służby internowały dziś jakiegoś działacza prawicy z artykułu o faszyzmie – alarmuje Grzegorz Braun

 65. Grzegorz Braun skrytykował „czułostkowość” twórczości Olgi Tokarczuk…

 66. @mag
  13 grudnia o godz. 13:00
  Co na to suweren, zwłaszcza wiejski, który czerpie pełnymi garściami korzyści z przynależności Polski do UE, a jednocześnie głosuje na PIS?
  Suweren jest przekonany, że wypłaty są od premiera Morawieckiego. Suweren jest taki jak to określił Jacek z Kurskich: „kupuje” to co mu się wciska.
  Kiedyś w TVP był program: „Europa da się lubić” , teraz mamy „Kocham Polskę”. Różnica jest aż nadto wyraźna. Laureatka nagrody Nobla, Olga Tokarczuk, która napisała m.in. „Biegunów” ( ludzi w podróży ) NIE jest ostentacyjnie czytana przez „dobrą zmianę”.

  Pozdr.

 67. Projekt ustawy kneblującej samorząd sędziowski ma mieć zgodnie z zapowiedzią premiera kilka przepisów wzorowanych na prawie francuskim. Dlaczego na prawie francuskim? Premier wyjaśnił, że jemu tamtejsze uregulowania się podobają. Dobrze, ale tylko częściowo i nie wiadomo o jakie zapisy chodzi.
  Jest też jedna zasadnicza różnica polegająca na przekonaniu. Mateusz Morawiecki jest przekonany, ze neo-krs została wyłoniona zgodnie z polską konstytucją, a samorząd prawniczy uważa, że z naruszeniem ustawy zasadniczej.
  Ja podobnie jak zdecydowana większość samodzielnie myślących osób twierdzę, że władza wykonawcza, nie tylko w tym przypadku, dokonała gwałtu na konstytucji

 68. Jeśli ta ustawa przejdzie, to sędziom nie pozostanie chyba nic innego jak ogłosić ogólnopolski strajk. Prawo co prawda zakazuje sędziom strajków ale sytuacja jest na tyle dramatyczna, ze trzeba myśleć także o niekonwencjonalnych formach protestu.

 69. @mag
  13 grudnia o godz. 13:00

  Warzecha o Tokarczuk

 70. Lubicz56
  13 grudnia o godz. 14:59
  Jeśli ta ustawa przejdzie, to sędziom nie pozostanie chyba nic innego jak ogłosić ogólnopolski strajk

  Nie tylko sędziowie. Nauczyciele i lekarze TEZ, razem.
  Coraz cieplej w tym stawie!!!

 71. Dobra Zmiano, gdzie są listy rekomendacyjne 15 „dodatkowo” wybranych sędziów do KRSu, których wedle ustawy łamiącej konstytucję parlament z większością PiS wybrał jako członków KRS? Konstytucja nakazuje wybranie przez sejm 6 sędziów KRS, a nie 21? Kto podpisał te listy?

  Dobra zmiano, kto unieważnił orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego nakazujące te listy ujawnić?

  Ekipa reformatorów dobrej zmiany pod dowództwem Jarosława Ka z niezbędną pomocą prokuratora stanu wojennego uchwaliła ustawę o KRS sprzeczną z konstytucją RP. Paląc głupa i robiąc z obywateli idiotów grajkowie tej ekipy tłumaczą, że przepis konstytucji mówiący o tym, że parlament wybiera 6 członków KRS, że przecież to jest oczywiste – nie zabrania wybrania 21 członków KRS przez parlament.

  Eksperci ci zapominają odpowiedzieć na fundamentalne pytanie – dlaczego PiS sprokurował ustawę o ponadwymiarowym wyborze 15 członków KRS skoro konstytucja takiego wyboru nie zabrania?

  Trzeba było wybrać tych 15 członków KRS i już. Po co palić głupa, robić mętlik w głowach PiSowskich posłów, kpić z prawa, deptać konstytucję jako komunistyczną broszurkę, której celem było utrzymanie przy władzy starego układu resortowych dzieci, przez kastę sędziowską złożoną ze złodziei batoników i wiertarek?

  Trza było wybrać 21 (6+15) sędziów do KRS i spokój. W unijnych urzędach paru sceptyków podniosłoby wrogi Polsce raban, ale od Orbana na mur przyszłaby depesza gratulacyjna na ozdobnym blankiecie z pięknie wykaligrafowanym mottem „Niech żyje i rozkwita demokracja nieliberalna” oraz krótkim tekstem – Jarosław, tak trzymać.

  Pytanie do prezydenta RP, który ostatnio doznał wzmożenia na tle trójpodziału władzy i niezależności sędziów krzycząc o rządach kasty sędziowskiej z pochodzenia komunistycznej, złożonej z resortowych dzieci. Sądownictwem trzęsą wg prezydenta resortowe dzieci zaprzysiężone przez komunistyczną Radę Państwa i dość już tych rządów.
  Nie obywatel jest dla sądu, tylko sąd jest dla obywatela (?). Należy ich (tych sędziów) usunąć – postuluje prezydent napuszczając swój lud na sędziów. W tym temacie prezydent ostatnio stał się niezwykle asertywny.

  Czy prezydent mógłby odpowiedzieć na podstawowe pytanie – gdzie, w jakiej ustawie jest przepis mówiący o usuwaniu z urzędu sędziów zaprzysiężonych przez komunistyczną Radę Państwa? Na podstawie jakiego prawa prezydent chce usuwać orzekających sędziów.
  Pzdr, TJ

 72. @Adam100, @zyta2003, @AllEnglishSpeaking,

  Demokraci w Izbie Reprezentantów przedstawiają artykuły impeachmentu przeciwko Trumpowi. ( CloserLook)

  House Democrats Unveil Articles of Impeachment Against Trump

 73. tejot
  13 grudnia o godz. 12:53

  „Dobra Zmiano, gdzie są listy rekomendacyjne 15 „dodatkowo” wybranych sędziów do KRSu, których wedle ustawy łamiącej konstytucję parlament z większością PiS wybrał jako członków KRS”?

  Listy rekomendacyjne są kancelarii Sejmu. TSUE w ostatnim orzeczeniu nie stwierdził, że nowa KRS jest organem nielegalnym i tego się trzymajmy. Gdyby TSUE pofantazjował i stwierdził, że KRS nie może być wybierana przez parlament to problem miałaby większość państw UE. TSUE może jest i głupi, ale nie aż tak.

  „Konstytucja nakazuje wybranie przez sejm 6 sędziów KRS, a nie 21?

  Once more
  Konstytucja nie mówi i nie nakazuje jak wybiera się członków KRS (to regulują ustawy) tylko kto wchodzi jej skład.

  Tejot, czytaj konstytucję, ale nie wyborczo i wybiórczo tylko dokładnie.
  Konstytucja art. 187
  Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
  1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
  2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
  3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.

  „Dobra zmiano, kto unieważnił orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego nakazujące te listy ujawnić”?

  NSA musi działać w granicach prawa, podpisujący mogą sobie nie życzyć ujawnienia swego nazwiska, np. z obawy środowiskowej zemsty. Sądzisz, że partia, która uzyskała poparcie 8 milinów obywateli miałaby kłopot z zebraniem podpisów obywateli i sędziów. ?
  „Ekipa reformatorów dobrej zmiany pod dowództwem Jarosława Ka z niezbędną pomocą prokuratora stanu wojennego uchwaliła ustawę o KRS sprzeczną z konstytucją RP”.

  Każda ustawa przyjęta przez Sejm jest domniemanie konstytucyjna, chyba że TK ja zakwestionuje. Zakwestionował?

  25 marca 2019 roku na wniosek obecnego składu Krajowej Rady Sądownictwa i grupy senatorów PiS został wydany wyrok przez Trybunał Konstytucyjny, w którym orzekł, że przepis dotyczący wyboru 15 sędziów-członków Rady przez Sejm jest zgodny Konstytucją RP. Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z art. 184 Konstytucji RP przepis pozwalający na odwołanie się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa zawierających wnioski o powołanie sędziów Sądu Najwyższego.

  I pozamiatane. 🙂

  Pozstaje wam powrót do argumentu „dublerów w TK” i dalszego ośmieszania się.

  „ … parlament wybiera 6 członków KRS, że przecież to jest oczywiste – nie zabrania wybrania 21 członków KRS przez parlament”.

  W prawie coś co nie jest zakazane jest dozwolone, tym bardziej jak ureguluje to ustawa przyjęta przez większość sejmową. Konstytucja z 1997 roku nie regulowała kto wybiera 15 sędziów KRS, więc korporacja sędziowska „uregulowała” to w ten sposób, że wybierało ich środowisko sędziowskie. A kto wybrał to środowisko sędziowskie? Pierwotnie komunistyczna rada państwa w czasach PRL , a później to już replikowało się samo ― ze swego grona. Na tym antydemokratycznym matriksie opierało się sądownictwo III RP, więc wyglądało jak wyglądało.

  „Eksperci ci zapominają odpowiedzieć na fundamentalne pytanie – dlaczego PiS sprokurował ustawę o ponadwymiarowym wyborze 15 członków KRS skoro konstytucja takiego wyboru nie zabrania”?

  Once more, według konstytucji w składzie 25-osobowej KRS musi być 15 sędziów i jest. Czego tu nie rozumiesz tejot? Nowa KRS ma silny mandat, bo nie wybrała się sama, jak poprzednia, tylko wyłoniona została przez Sejm, czyli pośrednio przez wyborców.

 74. Katolicki suweren wszystko może sugerują hunwejbini. A KK milczy jak w czasie okupacji. Tak sobie myślę,że zgermanizowany Watykan bierze za pysk kraj nad Wisłą….Irasiad !…

 75. Zetus1
  Kiedyś wstyd było przyznawać się ostentacyjnie do niewiedzy na jakiś temat, w tym nieczytania książek z wyższej półki (często nieczytania czegokolwiek), zwłaszcza osobie publicznej. Nie wypadało również głośno pluć za darczyńcę. Z jednej strony wieszać psy na UE, a z drugiej wyciągać łapę, bo „się należy” (filozofia Szydło i ludzi z jej środowiska).
  Zadziwiający jest dla mnie właśnie zanik poczucia wstydu. Czegoś, co określało poziom przyzwoitości, która też jest w zaniku.

 76. ls42
  13 grudnia o godz. 14:54

  „Ja podobnie jak zdecydowana większość samodzielnie myślących osób twierdzę, że władza wykonawcza, nie tylko w tym przypadku, dokonała gwałtu na konstytucji …”.

  To nie jest rozmowa o kolorach, co się komu podoba, lub co ktoś uważa za piękne, tylko przedstaw swoje argumenty lub chociaż tok myślenia. Albo też zachowaj prawo do milczenia, nie musisz wypowiadać się w każdej sprawie.

 77. Quentin,
  a propos stanu wojennego, to Edward Redliński sobie pospekulował co by było gdyby go nie było i napisał „Krfotok”. Jeśli czytałeś, to nic nie mówiłem, jeśli nie to jak Ci się będzie chciało, to możesz poczytać.
  Moja opinia osobista jest taka, że w tamtej sytuacji politycznej i geopolitycznej stan wojenny był niezbędny i wcale albo z marginalnym znaczeniem powodów, które Ty podajesz.

 78. mag
  13 grudnia o godz. 15:48
  Zadziwiający jest dla mnie właśnie zanik poczucia wstydu. Czegoś, co określało poziom przyzwoitości, która też jest w zaniku.

  Sorki ze się wtrącam.

  Zadziwiający? Wcale nie, jak się ma do czynienia z faszyzmem, to jest to dokładnie według książeczki instruktażowej.
  Trzeba na to zjawisko patrzeć pod tym kątem i już nie dziwi.

 79. satrustequi
  13 grudnia o godz. 14:16

  „Mag napisała: „w porównaniu z dr Dudą i mgr Przyłębską”
  Prawidłowo piszemy: w porównaniu z dr. Dudą i mgr Przyłębską”.

  Tak, ale to chyba zbyt wrafinowane. 🙂

  Ja lubię mag z powodu jej niechęcia do wtrafinowania i zamiłowania do prostoty.

 80. Mauro

  Na ogół jest mi wszystko jedno np. jaka ortografię kto stosuje jeśli komunikat pozostaje jasny, jednak w przypadku „z dr Dudą” płeć jest zmieniana w komunikacie, a to niestety niedobrze:)

 81. @
  Emmanuel Macron stwierdził, że jeśli Polska uchyli się od wdrażania neutralności klimatycznej do roku 2050 zostanie wykluczona z unijnego mechanizmu finansowania tego celu. Może to oznaczać utratę miliardów euro przeznaczonych, np. na transformację górnictwa. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Brukseli stwierdził, że osiągnął kolejny sukces.
  http://next.gazeta.pl/next/7,172392,25510687,macron-jesli-polska-odmowi-neutralnosci-klimatycznej-straci.html#s=BoxOpMT

  real_marek

  Sukces odnieśli Czesi, Słowacy i inny, którzy wezmą teraz kasę pierwotnie przeznaczoną dla Polski. Sukces odniosła zachodnia Europa, bo pozbyła się polskiego problemu. Sukces odniosła Rosja, bo ma Polskę w swoich niedźwiedzich łapach. Sukces odniósł Kaczyński, bo postawił na swoim. Ale czy ten sukces jest sukcesem Polaków, to pytanie retoryczne.

 82. Morawiecki historyk a teraz polityk wypowiada się na temat prawa konstytucyjnego. Ma prawo ale to nie jest wiedza prawnicza. Tak sobie myślę o politycznych dyletantach mylących rum z rumakiem lub konia z koniakiem. O myleniu konstytucji z prostytucją nie wspomnę…

 83. To polskie wyróżnienie się w neutralności klimatycznej (do 2070r. a nie do 2050r. jak wszyscy) to niewizerunkowe dla Kraju. Ale co zrobić jak Tusk przez 8 lat liberałowie nic nie zrobili w temacie, zaniedbania, zapóźnienia…

 84. oku. „Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie” – napisał Śpiewak, który później wielokrotnie powtarzał te zarzuty. Dotyczyły one kamienicy przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Budynek zreprywatyzowano w 2011 roku.

  Sprawa trafiła do sądu. Na początku 2019 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia orzekł, że Śpiewak jest winny zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Zdecydowano, że ma zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i 10 tysięcy nawiązki na rzecz Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Uzasadnienie wyroku było niejawne. Obie strony wniosły apelacje.

  Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok niższej instancji. Uzasadnienie wyroku jest wciąż niejawne.

  OPRAC. KAROLINA KOŁODZIEJCZYK –
  Jan Śpiewak skazany. „Przegrałem. Sąd uczynił mnie kryminalistą”
  Jan Śpiewak winny zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej – tak zdecydował warszawski Sąd Okręgowy, który podtrzymał wyrok niższej instancji. Aktywista ma zapłacić 5 tys. złotych grzywny i 10 tys. zł nawiązki.
  Warszawski aktywista Jan Śpiewak
  Warszawski aktywista Jan Śpiewak (PAP)

  Jan Śpiewak został prawomocnie skazany ws. zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej
  Sąd zdecydował, że aktywista ma zapłacić 5 tys. złotych grzywny i 10 tys. zł nawiązki. Jednak Śpiewak zapowiada, że nie zamierza tego zrobić
  „Traktuje to jako splunięcie w twarz ofiarom reprywatyzacji” – oświadczył Śpiewak
  Wszystko zaczęło się od wpisu, który Jan Śpiewak opublikował na Twitterze w 2017 roku. „Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie” – napisał Śpiewak, który później wielokrotnie powtarzał te zarzuty. Dotyczyły one kamienicy przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Budynek zreprywatyzowano w 2011 roku.

  Sprawa trafiła do sądu. Na początku 2019 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia orzekł, że Śpiewak jest winny zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Zdecydowano, że ma zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i 10 tysięcy nawiązki na rzecz Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Uzasadnienie wyroku było niejawne. Obie strony wniosły apelacje.

  Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok niższej instancji. Uzasadnienie wyroku jest wciąż niejawne.

  W rozmowie z Polsat News Jan Śpiewak zapowiedział, że nie zapłaci zasądzonej kwoty.

  „Przegrałem. Sąd uczynił mnie kryminalistą. Za obronę słabszych, za obronę sprawiedliwości. Za ujawnienie, że córka ministra Ćwiąkalskiego brała udział w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie jako kurator 120-latka” – napisał Jan Śpiewak na Facebooku, dodając, że jest jedyną osobą skazaną już dwukrotnie prawomocnym wyrokiem w związku z aferą reprywatyzacyjną.

  „13 grudnia to symboliczna data. Mamy sądy rodem z ustrojów autorytarnych. Mamy przemoc sądów, które w obronie przywilejów elit nie wahają się łamać prawa. Sąd bez podana przyczyn utajnił tez samo uzasadnienie wyroku, co narusza moje konstytucyjne prawo do jawnego procesu” – dodał aktywista.

  „W ramach mojego prawa do nieposłuszeństwa obywatelskiego nie zamierzam wykonywać tego wyroku. A 10 tysięcy nawiązki na rzecz córki ministra traktuje jako splunięcie w twarz ofiarom reprywatyzacji. W tym czterech przedwczesnych zgonów lokatorów na Joteyki. Jeśli będę musiał iść do więzienia w tej sprawie niech tak się stanie. Może to obudzi sumienia ludzi” – podkreślił Śpiewak.

  Mój komentarz:
  – Środowiska sędziowskie to jednak bagno, zarówno to pisowskie, hejterolubne, piebiako i nawackopodobne jak jak i to udające jaka to im się dzisiaj dzieje krzywda.

 85. @Mag
  zacytuje z pamieci, wiec moze nie do konca dokladnie ale K.Zanussi kiedys wypowiedzial sie m/w tak:”Kazdy, kto publicznie przyznaje sie do tego, ze nie czyta kompromituje sie tak czy owak, nawet jesli kreuje sie na bojownika wyzwolenia od przymusu posiadania kultury wyzszej”.
  A powiedzial to w zwiazku z oswiadczeniem L.Walesy, ktory publicznie przyznal sie do swojego „nieczytania”.
  Ale wstyd do przyznanie¡a sie do niewiedzy na jakis temat cechuje przede wszystkim glupcow. Wiekszosc ludzi na swiecie posiada ograniczony zasob wiedzy, totez przyznanie sie, ze czegos sie nie wie nie jest zadnym wstydem.

 86. Obcięło mi początek mówiący, że to z WP.pl

 87. @Adam 100
  Herojam slava!

 88. – Środowiska sędziowskie to jednak bagno, zarówno to pisowskie, hejterolubne, piebiako i nawackopodobne jak jak i to udające jaka to im się dzisiaj dzieje krzywda.

  Ale udają, oj oj oj. Zaciskają nogi! Szczypią sie w..
  Dobrze im tak!

  Co za q**ski typowy troll 🙁

 89. Adamie 100,
  no z czegoś trzeba żyć.

 90. legat
  13 grudnia o godz. 16:29

  Najstarszy zawód świata ?

 91. Mauro Rossi 15.53
  Są sprawy w których mógłbym zrozumieć postępowanie rewolucyjne. Wyrzucamy tych bo się nam nie podobają, a na ich miejsce wstawiamy tych, bo będą gwarantowali szybkie i rzetelne załatwianie tego co konieczne. Wiesz, że żadne zmiany struktury wymiaru sprawiedliwości takiego obrotu spraw, w których zawsze jest spór i jedna strona wygrywa (nawet jak nie powinna), a druga wygrywa (bo ma lepszego adwokata, albo siła polityczna za nią stoi) nie załatwią.
  Dodawanie nowych elementów do przestarzałej struktury sądownictwa to tylko pogorszy sytuację i co gorsza zwiększy koszty funkcjonowania aparatu sprawiedliwości, jest zatem niepotrzebne.

  Teraz o występkach władzy wykonawczej, zakładając, że przy jednej partii trzymającej władzę sejm i prezydent mogą robić co im się podoba.
  Wyrok TK miał być niezwłocznie opublikowany, a nie został, ale na skutek protestów w końcu został, zatem ci co wstrzymywali publikację powinni być ukarani, a wybrani sędziowie zaprzysiężeni. Dublerzy w naturalny sposób wyrzuceni z TK gwoli sprawiedliwości. Strażnik konstytucji nie zdał egzaminu. Co będę ciągnął ten łańcuszek, przecież wiesz jak to leciało, a może nawet dlaczego, bo ja niestety tej maszynerii gwałcącej przepisy nie rozumiem, chociaż prawie pół wieku stosowaniem prawa się zajmowałem

 92. Adam 100,
  przecież go od dawna uprawiasz, co jest dość jasne. Po co próbujesz rżnąć głupa?

 93. mag
  13 grudnia o godz. 15:48
  ” Kiedyś wstyd było przyznawać się ostentacyjnie do niewiedzy na jakiś temat”

  Zakladam, ze szanowna Pani posiadla wiedze wszelaka, od meteorologii poczynajac
  a na fizyce jadrowej konczac. Wstydzic sie wiec pani nie ma powodu.
  Za to Sokrates powinien sie spalic ze wstydu. Wszak twierdzil, ze wie iz nic nie wie.

 94. Ludowa mądrość oznajmia, że z lekarzami i sądami nikt jeszcze nie wygrał. Do tej pory Ziebro nie potrafił skazać „winnych” śmierci jego ojca. Taki arsenał, a tu dupa, nie da się wsadzić lekarza za „popełnione zbrodnie”. Teraz wojna jest można powiedzieć światowa w porównaniu z tą prywatną z lekarzami. Nie sądzę, żeby całe środowisko sędziów było solidarne i pokazało środkowy palec politykom (umyślnie nie piszę o PiS). Jakaś część da się skusić, inni się przestraszą, a większość dla świętego spokoju uda, że nic się nie dzieje. Jak to będzie wyglądało, dowiemy się dopiero po uchwaleniu nowego prawa i zastosowaniu go.
  Co się zaś tyczy 13 emerytury, to ja nie mam nic przeciwko temu. Mnie dać, mnie dać!!!
  Duda, Duda, a kto to jest?

 95. 13 grudnia…

  Piękna data. Ciekaw jestem jaką nazwą potomni obdarzą ten dzień – za powiedzmy 200 lat. Dzień Świra? Nie, to kompletnie nie pasuje. A może Dzień Świstaka, dzień w którym to sympatyczne zwierzątko, widząc cień pały zomowca powie: będzie długa zima? A jak nie zobaczy i nic nie powie, to będzie oznaczać, że pała poskutkowała – ale zima będzie też długa.

  Dzień Karalucha byłby najbardziej adekwatną nazwą. Jest to tradycyjnie dzień wzmożonej aktywności hibernującej w materacach oraz poduszkach fauny hoteli robotniczych, próbującej niczym Chauncey Gardiner z Kosińskiego, odnaleźć sens życia przy zapalonym świetle.

 96. BWTB,
  nie żartuj, naprawdę nie wiesz? No to sobie popatrz.

 97. Niekonstytucyjny wybór sędziów do TK i KRS, zastraszanie sędziów, poddawanie sądownictwa pod kontrolę urzędników, czyli władzy wykonawczej

  „25 marca 2019 roku na wniosek obecnego składu Krajowej Rady Sądownictwa i grupy senatorów PiS został wydany wyrok przez Trybunał Konstytucyjny, w którym orzekł, że przepis dotyczący wyboru 15 sędziów-członków Rady przez Sejm jest zgodny Konstytucją RP. Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z art. 184 Konstytucji RP przepis pozwalający na odwołanie się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa zawierających wnioski o powołanie sędziów Sądu Najwyższego.”

  Mój komentarz
  Rossi sobie pokpiwa z prawa i konstytucji

  A)
  1) Parlamentarna większość PiS złamała konstytucję wybierając do TK nielegalnie 3 sędziów w miejsce 3 już wybranych przez poprzedni parlament.

  2) Szefowa kancelarii rządu PiS złamała prawo z pomocą kierownika drukarni, który nie wydrukował orzeczenia TK o nieważności wyboru 3 sędziów TK (dublerów) i ogłosiła, że orzeczenie TK jest nieważne.

  Tym samym PiS wytworzył dla siebie precedens – dowolny kierownik w administracji państwowej obsadzonej przez PiS może orzec o jakimś orzeczeniu Sądy Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, czy Najwyższego Sądu Administracyjnego, że jest nieważne.

  W ten sposób wytwarza się anomię, mówiąc dosadniej – bardak w państwie, w którym obowiązującym prawem będą zwykłe odzywki – spadaj z tego domu na godziny, nie dałem ci paragonu, bo tak mi się podobało lub do sędziego Sądu Najwyższego – sp..laj. I sędzia na takowe dictum ma spier…ć. Takie jest prawo PiSu. Prawo naturalne, marzenie Jarosława Ka, doktora prawa.

  Ilu sędziów wybiera parlament, to jest zapisane wprost w konstytucji – dokładnie 6. Na straży konstytucji ma stać prezydent.
  Trybunał Konstytucyjny może orzekać, lecz nie o tym, ze jeśli w konstytucji jest liczba 6, to ta liczba nie jest 6, a 21.

  B)
  Dlaczego PiSowska ekipa rządząca przypisała sobie (większości parlamentarnej) prawo wyboru 21 sędziów KRS przez parlament, gdy konstytucja zezwala na wybór tylko 6 sędziów?

  Wskazówka jest zapisana w konstytucji:
  Art. 186. 1 mówi
  Krajowa Rada Sądownictwa stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

  W PiSowskiej koncepcji państwa autorytarnego niezależność sądów i niezawisłość sędziów mają być ograniczone do niezbędnego dla PiSu minimum (fasady), bo w jaki inny sposób PiS mógłby wpływać na sądownictwo, co obiecuje solennie swojemu suwerenowi, jak tylko redukując (tyle ile trzeba) tę niezależność i niezawisłość przez:

  1) Przerwanie kadencji sędziów KRS

  2) Wybór 15 sędziów do KRS przez parlament wbrew konstytucji

  3) Utworzenie Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, w której sędziowie wytypowani przez PiSowskie władze są wynagradzani znacznie wyżej (?) niż inni sędziowie SN

  4) Zastraszanie sędziów, którzy wydają nie podobające się Prezesowi partii rządzącej orzeczenia, rugami ze stanowisk. Odpowiedzialny: pan Zbigniew.

  5) Proponowanie wprowadzenia przepisów dyscyplinujących sędziów, które pozwolą złożyć sędziego z urzędu. Odpowiedzialny: opiekun koła młodej prawicy w Sejmie.

  6) Promowanie zależnych i zawisłych od PiS sędziów przy obsadzie stanowisk. Odpowiedzialny: pan Zbigniew.

  7) Zastraszanie przez urzędników PiSu sędziów traktujących konsekwentnie swoją niezależność pogróżkami oraz rugami ze stanowisk. Odpowiedzialny: pan Zbigniew.

  8) Organizowanie przeciwko sędziom przestrzegającym niezawisłości, internetowych kampanii hejtu typu „sp..aj ze stanowiska, ty pachołku (pacholico)*”, *niepotrzebne skreślić. Odpowiedzialny: pan Zbigniew.
  Pzdr, TJ

 98. 17:02

  Dokładnie. I tak Mag jest bardzo niedoskonałą osobą, jak przystało człowiekowi, lecz mimo latek nie dojrzała do akceptacji ułomności, nieperfekcyjności… Projektuje swoją nienawiść do siebie za niedoskonałość na polityków.

 99. W ogóle całe to towarzystwo pro-powskie to imho najmniej robust psychologicznie i psychiatrycznie odłam społeczeństwa.

 100. Najzdrowszy jest elektorat PiSu, Kukiza, i Lewicy i oczywiście chłopstwo PSL imho

 101. A dlaczego Mag nie napiszesz coś pozytywnie? Jak bierze Cię ostatnia wypowiedź Renaty Lubnauer? Niedawny wywiad Kidawy?

 102. Otóż jeśli komuś się wydaje, że politykowanie to tylko wyrażanie złych ocen, tylko emocjonalne wypróżnianie się… to nic nie zrozumiał z przesłania Olgi Tokarczuk

 103. Na szczęście pojutrze Pan Prezydent Kwaśniewski pomówi o polityce polskiej, a nie frustraci…

 104. Legacie czy jak cię tam wabią.

  Primo… ja nic nie rżnę.
  Po drugie, jak ktoś z nas jest głupem to nie ja.
  Odpoczywaj teraz do blasku żarówki, którą tak reklamujesz. Może się jeszcze opalisz? 🙂

 105. Sytuacja w której spory o przeszłości nie wygasają i każdy ma na ten temat inne zdanie może dziwić, ale nasilający się konflikt w obecnej sytuacji, gdy o nas decydują inni i właściwie nie mamy nic do powiedzenia, a majątek narodowy staje się zastawem dłużnym, to dopiero dopełnia obraz narodowego nieszczęścia.
  Zamiast wspólnie próbować wyjść na prostą ciągle zbaczamy na manowce próbując dojść do celu, widocznym jak fatamorgana na pustyni.
  W PRL-u sprawy były proste, a do zrobienia było wiele i przeszkód było co niemiara.
  Daniel Passent w ostatnim tygodniku POLITYKA poświęcił felieton kolejnej książce o PRL- u napisanej przez Andrzeja Werblana. Jeszcze nie mam, ale się z góry cieszę na to spojrzenie polityka z tamtych czasów na naszą przeszłość.

 106. 18:01

  Tow. A.Werblan był bardzo nieceniony w Moskwie. Takich lubię. Pierwsza księga rozmów o PRL, z prof. K.Modzelewskim, została zdominowana przez Werblana, ktory po prostu o PRL wie duzo…

 107. Wyobrażmy sobie Kaczyńskiego jako kierującego odbudową Polski w 1945 roku…Tak sobie myślę o Polsce w ruinie…

 108. Oj za pomawianie bliżniego Śpiewak cienko zaśpiewa. Tak sobie myślę,że taniej jest być przyzwoitym…

 109. Słowianinie Stanisławie,
  wg Ciebie prawnik, który podejmuje się być kuratorem 118 letniego człowieka jest przyzwoitym – bo warto być takim przyzwoitym? Sędzia, który to przyklepuje i uważa to za nic nadzwyczajnego jest przyzwoity? – bo warto być przyzwoitym może? No pewnie dla nich warto. Ty też jesteś takim przyzwoitym i nie widzisz w tym nic niezwykłego? Ano to sobie bądź. Bo warto? A jak bardzo warto?
  Skąd wiesz, że Śpiewak pomawia bezzasadnie? Dotarłeś do utajnionego procesu? No to masz dobre wejścia.

 110. Wyobrażmy sobie Kaczyńskiego w Jałcie i Poczdamie negocjującego powojenne granice Polski. Tak sobie myślę o politycznym wstawaniu z jeszcze zdrowych kolan.

 111. Mam zaufanie do sądów jak Kaczyński miał do Banasia bo liczył na Kamińskiego. Tak sobie myślę czy Kaczyński nie jest przyzwoity bo inni zawalili. A św.Paweł był przyzwoity kiedy się zaparł…

 112. Zasadą jest atakowanie dzieła a nie autora. Sądy wydają wyroki w imieniu państwa teraz ponoć w imieniu prezesa. Tak sobie myślę,że w coś trzeba wierzyć. Mój pierwszy szef mawiał,że nawet w burdelu musi być porządek. Tak odbieram wyrok w sprawie Śpiewaka.

 113. Dzisiejsza Gazeta Wyborcza o tajemnicach kosmosu. Otacza nas ciemna energia (68%), o której nic nie wiemy. Bez ciemnej materii (27%) w ogóle by nas tu nie było. Zwykła materia (5%) to gwiazdy, Ziemia i my sami.
  W tej relacji znajduję związek z naszymi komentarzami. Mimo szczerej chęci nic o sobie nie wiemy. Otacza nas ciemna energia
  Bez urazy

 114. Sądownictwo gniło przez wiele lat przed dojściem PiSu do władzy. W sprawach o tzw. miedzę wykazywało indolencję i opieszałość, w przypadkach „grubszych” działało jak w filmie „Układ zamknięty”.

  Najlepszym przykładem jest sędzia Juszczyszyn. Gdy opozycja ogłosiła go bohaterem za to, że postawił się PiSowi, PiS natychmiast przypomniał sprawę sprzed ponad 10 lat, gdy tenże heros walki o praworządność doprowadził do bankructwa, nędzy i ostatecznie śmierci pewnego rolnika, działając w sposób wskazujący na korupcję. Najlepsze, że TVN nakręcił film dokumentalny na ten temat i do niedawna udostępniał go na swoich stronach internetowych, ale gdy sędzia Juszczyszyn został obwołany bohaterem, film natychmiast znikł.

  Inny przykład, i to z dnia dzisiejszego, dotyczy Jana Śpiewaka, który został skazany na drakońską grzywnę za to, że ośmielił się ujawnić przestępstwa reprywatyzacyjne córki Ćwiąkalskiego:
  https://pbs.twimg.com/media/ELqlpHvXsAAgGTa?format=jpg&name=medium
  Choć Śpiewak to „lewak”, PiSowskie media tryumfalnie kopiują tę informację na mediach społecznościowych z komentarzami typu „I takiej nadzwyczajnej kasty chcecie bronić”?

  Gdyby Platforma 4 lata temu przyznała, że popełniła w kwestii sądownictwa wiele błędów, i zaproponowałaby własną reformę, nie obronę tego, co było, to być może przekonałaby do siebie znacznie więcej wyborców i może nawet wynik ostatnich wyborów byłby inny. A tak? PiSowski beton nadal wierzy, że Kaczyński zrobi w sądownictwie „porządek”, masy zaś dochodzą do wniosku, że Platforma wcale nie walczy o dobre sądy, tylko o utrzymanie wpływowych stanowisk, które PiS chce jej odebrać dla „swoich”. No to niech się mafie pozarzynają. Na masowe demonstracje w obronie sędziów raczej bym nie liczył.

 115. „Bez ciemnej materii (27%) w ogóle by nas tu nie było. Zwykła materia (5%) to gwiazdy, Ziemia i my sami.”
  My sami 100 % -(27+5)% = 68% ( ciemna masa) + Ziemia . PiS nie musi pekac przed nikim dopo’ki ciemna masa …ee , ciemna energia ciemnej masy nie ruszy d..py. ( Albo odwr. co na jedno wychodzi )
  Ciemna energia watykanska ( nie mylic z masa )powinna zaczac placic podatki bez zadnego trybu ( Dobrowolnie , spontanicznie ) czy w tzw tr.zwyklym , wtedy OT moglaby tez w zwyklym trybie spontanicznym bez uruchamianych nadzwyczajnych energii urzedu skarbowego , to zrobic .
  Energia niepelnosprawnych mialaby sie lepiej . Bm jest choc jeden niepelnosprawny ktos w Watykanie .
  Ps. Pisane pod wplywem ciemnej , pod slonce – crimson , energii w trybie dopuszczalnym

 116. PiSolidarność wprowadza nowe restrykcyjne prawo przeciwko sędziom. To dobra wiadomość. Byle tak dalej. Im gorzej tym lepiej. Tym wcześniej szlag to wszystko trafi. Wypada się tylko cieszyć i radować. Mądry Generał, humanista wiedział co robi 13 grudnia, wiedział przed kim bronił rodaków. Niestety nie udało mu się.

 117. @mag
  13 grudnia o godz. 13:00
  „Co na to suweren, zwłaszcza wiejski, który czerpie pełnymi garściami korzyści z przynależności Polski do UE, a jednocześnie głosuje na PIS?”

  Suweren prowincjonalny doskonale wie, ze Unia nie ma ani ochoty, ani możliwości karania rządu PiS za cokolwiek, nie mówiąc o Polexicie.

  Gdy po dojściu do władzy PiS zaczął kombinować z Trybunałem Konstytucyjnym, wielu Polaków się przestraszyło, że Unia może faktycznie odciąć nam kasę albo ograniczyć swobodę migracji, a to dla licznych przedstawicieli suwerena prowincjonalnego oznaczałoby ponowne stoczenie się w przedunijną biedę. Dlatego z początku na manifestacje KOD przychodziły miliony, a protesty organizowano nawet w małych miasteczkach. Po roku, najdalej dwóch okazało się jednak, że Unia ogranicza się do grożenia palcem i wyrażania głębokiego zaniepokojenia, no i KOD umarł śmiercią naturalną, Bruksela zaś przez całe cztery lata pracowicie pompowała miliardy euro w „dobrą zmianę”.

  Suweren prowincjonalny doszedł więc do skądinąd słusznego wniosku, że Unia to frajer, który nie potrafi wziąć za twarz rządu państwa członkowskiego łamiącego zasady, a frajer nie zasługuje na szacunek, frajera trzeba golić. Zrozumiał to również Morawiecki, który właśnie dziś z powodzeniem postawił się Brukseli w sprawach klimatycznych. On wie, że wyłączenie Polski z polityki klimatycznej pozwoli mu zaoszczędzić dużo pieniędzy, a dopłat i subwencji, które Polska otrzymywała dotychczas, i tak nikt nam nie odbierze. Wprawdzie kiedyś Unia i tak przykręci nam kurek z kasą, ale zrobi to z zupełnie innych przyczyn niż polityka polskiego rządu.

 118. Remm,
  KOD się skompromitował ponieważ zapotrzebowanie na taki ruch wykorzystał do własnych, partykularnych interesów2 jego założyciel, wydrwigrosz, krętacz finansowy i gnój. Często tak się zdarza, że to liderzy właśnie potrafią wszystko popsuć. Np. Petru, Palikot czyli krótkodystansowcy ale też i długodystansowcy, patrz Gregory z Chetyna. KOD nie umarł – moim zdaniem – śmiercią naturalną, on zdechł bo śmierdział zgnilizną od początku. Tylu niby inteligentnych ludzi dało się zrobić w konia.

 119. Klimatyczne 27:1

  PiSlandia samotnie się odwraca, odgradza od Unii. Władza opowiada, że wstaje z kolan, albo że negocjuje dodatkowe pieniądze. Małymi kroczkami zmierza do drzwi z napisem EXIT.

 120. Gdybym mial wygłosić zdanie o skazaniu Śpiewaka zapoznałbym się pierwej z faktami:

  Wpis Śpiewaka na twitterze, który ropoczął sprawę:

  „Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie”.

  Sąd skazał Śpiewaka za pomówienie, w którym Śpiewak podał, ze córka Ćwiąkalskiego przejęła kamienicę na Ochocie.

  Tymczasem córka Ćwiąkalskiego twierdzi, że była kurtatorem, lecz kamienicy nie przejęła. Spiewak nie zaprzecza, że nie przejęla.
  Po drugim wyroku potwierdzajacym skazanie Śpiewaka na grzywnę za pomówienie Ćwiąkalskiej o przejęciu kamienicy Śpiewak napisał na facebooku:

  „Przegrałem. Sąd uczynił mnie kryminalistą. Za obronę słabszych, za obronę sprawiedliwości. Za ujawnienie, że córka ministra Ćwiąkalskiego brała udział w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie jako kurator 120-latka”

  Co jest ciekawe, Śpiewak już nie mówi o przejęciu kamienicy przez Ćwiąkalską, tylko o braniu udziału w nielegalnej reprywatyzacji kamienic na Ochocie. Czyli zupełnie coś innnego. Chyba prawdziwego. Ale co innego.

  Reprywatyzacja warszawska i nie tylko warszawska, to ciąg szwindli, wyłudzeń, oszustw wynikających z mętności prawa w tej materii, z ulotności dekretu Bieruta, z powikłania spraw własnościowych, które pogłębione zostało w okresie powojennych wywłaszczeniami, prywatyzacją na hurra i generalnie pogardliwym stosunkiem państwa do własności tzw. prywatnej (w prawie nie ma takiego terminu jak własność prywatna), itd.

  Co nie oznacza, ze usprawiedliwiam szwindle prowadzone przez wyspecjalizowanych adwokatów i zatwierdzane przez wyspecjalizowanych sędziów w majestacie prawa, bo prawo byle jakie nie ma majestatu, to jest mętna woda.

  Uzdrawianie sądownictwa, to zaprowadzanie porządku w systemie prawno ustrojowym oraz w systemie prawa nazwijmy to szczegółowego. Tego zadania nie podjął się żaden rząd po 1990 roku, a PiSowski rząd z rażącą nieudolnością zamienia reformę sądownictwa na cyrk na kółkach, jaja.

  PiSowski suweren zaczął swoje reformowanie od niebywałego rozgardiaszu. Z powodu ignorancji Jarosława Ka w w dziedzinie państwa i prawa, imposybilizmu związanego z nieudolnością, pychą oraz cwaniactwem wobec państwa wykonawców dobrej zmiany, PiS w imieniu suwerena łamie już na wstępie wszelkie zasady, reguły, zaczadza ducha prawa propagandą antysędziowską, autorytaryzmem i przemocą interpretacyjną łamie konstytucyjne zabezpieczenia.
  Stwarza bałagan prawny na skalę kosmiczną, bo dotyczący funkcjonowania państwa oraz jego związków z Unią Europejską. Poprzez składanie fałszywych przyrzeczeń obywatelom podrywa ich zaufanie do państwa i prawa.
  Pzdr, TJ

 121. remm
  13 grudnia o godz. 20:40
  Ok. rok temu trafiłem na stronie WP na wywiad z prof. Ewą Łętowską.
  Podniosła ona m.in. problem, że w środowisku prawniczym, zwłaszcza wśród tych z tytułami naukowymi modne stało się współzawodnictwo, kto „wyciągnie” więcej ( dla siebie czy swego klienta ) w sposób, którego „prawo nie zabrania”. To , że w efekcie tego wielu „bogu ducha winnym” ludziom poczyni się wielkie szkody nie ma znaczenia.
  Dobitnym tego przykładem są reprywatyzacje nieruchomości w wielu miastach.
  Dlatego mam w d..pie „państwo prawa” – ja oczekuję państwa sprawiedliwego w którym przestępstwem czy wykroczeniem nie jest „złamanie przepisu” lecz wyrządzenie innym szkody!
  PISiory mówią i próbują to zmienić – życzę im powodzenia i oby tego nie spierniczyli !
  A może sędziów wybierać – tak jak wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Na określoną kadencję z możliwością przedterminowego odwołania przez referendum.

 122. remm
  13 grudnia o godz. 20:51

  @mag
  13 grudnia o godz. 13:00
  „Co na to suweren, zwłaszcza wiejski, który czerpie pełnymi garściami korzyści z przynależności Polski do UE, a jednocześnie głosuje na PIS?”

  Przeceniacie zdolności umysłowe „suwerena wiejskiego”……. on zupełnie nie kojarzy że korzysta z przynależności Polski do UE ….kasa jest tylko i wyłącznie dzięki Kaczyńskiemu i basta.

 123. Przejdźmy do przyjemnego tematu jakim są rozmowy o pieniądzach. W nowej izbie SN powołanej przez PIS sędziowie zarabiają wiecej niż w dotychczas istniejących, w NIK-u prezes przyznał nagrody, łącznie kilka milionów, w turnieju tenisowym rozgrywanym w jednym z krajów arabskich zwycięzca otrzyma milion dolarów, a prawdopodobnie zostanie nim Rosjanin Miedwiediew. Fiskus nie zabierze Oldze Tokarczuk podatku od noblowskiej nagrody czyli w kieszeni noblistki zostanie ponad milion złotych. Fortuny bogatych pęcznieją, biedni mają jak zwykle pod górkę. Codziennie u drzwi pojawiają się ludzie z prośbą o pomoc. Tak jest co roku w grudniu i człowiek w kłopocie; jak się zachować?

 124. TJot,
  no nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi, bo tu nie chodzi o Śpiewaka tylko o to, co na całe szczęście zauważyłeś czyli}:- „Co nie oznacza, ze usprawiedliwiam szwindle prowadzone przez wyspecjalizowanych adwokatów i zatwierdzane przez wyspecjalizowanych sędziów w majestacie prawa …”
  Kiedyś czytałem o takiej sprawie kradzieży kamienicy w Poznaniu. Chodziło o najprawdopodobniej „lewy” testament, do którego ktoś zgłosił wątpliwości. Tych wątpliwości nie udało się wyjaśnić bo pani sędzia zgubiła akta sprawy razem z tym testamentem. Nic się jej nie stało, została sędzią w stanie spoczynku i nigdy za to nie została rozliczona w ramach korporacji sędziowskiej. To nie jedna taka sprawa, gdzie sędziowska korporacja się kompromitowała tolerując parszywe owce. Dlatego niech się nie spodziewa, że jakieś tłumy staną w jej obronie. Na to trzeba sobie zasłużyć, a zasługują?

 125. Masz tu trollu jeszcze jedną;
  skompromitowaną, krętaczkę wykorzystującą partykularnie do własnych interesów(?) i finansowy gnój, krótkodystansowkę i długodystansowkę, zdychającą zgniłą śmiercią i robiącą inteligentnych ludzi w konia.
  No i idź się teraz zadowolony opalać pod żarówkę. 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=i2vWdvocqk4

 126. Is 42,
  bogatemu to i diabeł dzieci kołysze a biednemu wiatr w oczy i h..ak w smak.

 127. Niektórym to już nawet stoperan nie jest w stanie pomóc. Tylko współczuć.

 128. Ładny kolor, tylko się nie spal za bardzo.

 129. duende
  13 grudnia o godz. 17:16,
  😀

 130. @tejot i inni zainteresowani sprawą Śpiewaka:

  Wpis na Twitterze, za który Śpiewak został skazany, jest praktycznie cytatem z artykułu, jaki ukazał się w „Fakcie” tego samego dnia. Śpiewak nawet dołączył wtedy link do tego artykułu:

  https://pbs.twimg.com/media/ELrpG5TXkAU850u?format=jpg&name=900×900

  Gdyby chodziło tylko o ten wpis, Ćwiąkalska pozwałaby przede wszystkim autora w/w artykułu, a nie zrobiła tego (chyba że o czymś nie wiem). Postanowiła wykorzystać okazję, aby zniszczyć Śpiewaka za to, że ośmielił się podnieść rękę na świętą mafię reprywatyzacyjną. Babsko kłamie jak z nut, w necie można łatwo znaleźć jej „tłumaczenia”, jak to, biedaczka, nie wiedziała, że rzekomy właściciel nie żyje, a gdyby żył to musiałby mieć 120 lat.

  Sprawa Śpiewaka to kolejny dowód na to, że Polską rządzą mafie, którym wielu „niezawisłych sędziów” siedzi w kieszeni.

 131. @legat
  13 grudnia o godz. 21:24
  O tym, że Kijowski to leser i alimenciarz, Polska dowiedziała się zaraz po powstaniu KODu, ale bardzo długo nikomu to nie przeszkadzało. Polacy chcieli protestować przeciwko PiSowi, a KOD fachowo organizował takie protesty, więc przychodzili.

  Mam krewnych w małym mieście w zachodniej Polsce, gdzie po 1989 wszystko padło razem z komuną, po czym nastały długie lata biedy i beznadziei. Dopiero gdy Polska weszła do Unii, nastąpiła szybka poprawa. Obrotny burmistrz potrafił się postarać o „unijne”, zapewniając tym samym niezłe dochody wielu mieszkańcom, od budowlańców po instruktorów w domu kultury, nie wspominając o urzędnikach. Za tym poszły większe obroty prywatnych sklepów i zakładów usługowych, i tak dalej. A kto się na te dobrodziejstwa nie załapał, mógł wyjechać do legalnej pracy na Zachód. W rezultacie poziom życia w miasteczku wyraźnie wzrósł.

  No i gdy PiS wygrał wybory, ci ludzie poczuli się zagrożeni utratą tego unijnego dobrobytu. Założyli lokalny KOD, jeździli do Warszawy na marsze. Oficjalnie protesty KODu dotyczyły Trybunału, ale tym ludziom chodziło przede wszystkim o Unię. I myślę, że wielu innym też. Gdyby nadal czuli się zagrożeni, pewnie kontynuowaliby działalność również po odejściu Kijowskiego, jeśli nie pod sztandarem KODu, to jakimś innym. Ale nie kontynuowali.

 132. Dlaczego Śpiewak swoją śpiewkę o przejęciu nieruchomości nie dokumentuje wpisem do księgi wieczystej. Wystarczy wskazać księgę…Inaczej gadanie przypomina sugerowanie Kaczyńskiego o upadku samolotu w Smoleńsku z winy Tuska..krew na rękach…Mamy konkretną sprawę i procedury a użalanie się przy okazji na ogólny stan sądownictwa przypomina a u was biją murzynów…Tak sobie myślę,że Śpiewak nadepnął na grabie a to boli i sugeruje przy okazji gwałt na ludzkich prawach do pomawiania…Chce być jak Jędraszewski czy Rydzyk prorokiem….O proroku,który przewidział upadek bacy piłującego gałąż na której siedzi następnym razem…

 133. Dzisiaj 13 grudnia, o tej waznej rocznicy wspomnial w tonie przesmiewczym@ duende mieszkajacy za woda i @symetryczny chwalca poprzedniego systemu. A lokalsi, gdziez by se zawracali glowe takimi bzdetami jak trzeba bronic kasty sedziowskiej, ktora sie zagubila i zapomniala ze nie jest ani wladza ustawodawcza, ani wykonawcza, a sadownictwem, ktore ma byc z daleka od polityki. Cos pomylilam w mym rozumowaniu to przepraszam. Zobaczymyu kto kogo, czy skargi do Unii cos przyniosa.
  @legat 13 XII 16:15, remm12-Xii 2040 i chyba jeszcze ktos, wykazuje duza odwage zgadzajac sie w wiekszosci z waszymi wpisami ( trollowskimi).
  Bardzo kibicuje dzialalnosci mlodego Jana Spiewaka, ktory w odroznieniun od ojca nie poszedl w koniunkturalizm, tylko naiwnie walczy o uczciwosc w swoim miescie w branzy z najwiekszymi przekretami czyli real estate. Prosic boga, zeby nie zabraklo mu zapalu. Zapamietalam tez jego wpis pelny oburzenia na kpiny ikony polskiego ruchu oporu K. Jandy, ze staruszek, ktore lubia PiS. czy prezydenta. W tym samym czasie zmarla jej matka, zapewne staruszka. Ale jej matka byla postepowa na nie?
  @legat KOD to rozpadl sie nie tylko z powodu Kijowskiego, bo jak nie on to znalazlby sie ktos inny taki srednio-malutko cwany. Rozpadl sie ze wzgledu na brak spojnosci ideowej. Oprocz hasla w…..c PiS kazdy mial swoje interesy.
  @mag mowisz, ze kiedys przyznawanie sie do nieczytania bylo kompromitujace W dawnych czasach czytali ci co mieli panne Andzie i inne na 24/7, ale to nie bylo kompromitujace. W dobie socjalizmu byla skromna oferta z programem pierwszym i drugim w TV , a potem im wiecej bylo programow, gier, ktore do dzisiaj co tydzien omawiane sa na lamach Polityki, internetu – tym bardziej czytelnictwo spadalo. Takie sa realia i na nic mowic kiedys… jednakze ciagle waska grupa ludzi czyta, zwlaszcza w publicznych srodkach transportu , albo sluchajacych w prywatnym srodku transportu.
  @IS24, na calym swiecie w grudniu jest wzmozone dawanie dla potrzebujacych lub wyludzajacych. Ja zawsze daje osobom siedzacych z dzwonkiem na okolicznosc Armii Zbawienia. ( w Polsce to smiesznie brzmi ta armia, ale jest to bardzo uczciwa amerykanska instytucja). Nigdy nie daje zebrakom na ulicy, zwlaszcza z roznymi karteczkami, zwlaszcza mlodym. Nie ma mozliwosci w miescie NY, zeby mlody, kiedy nie jest narkomanem nie byl w stanie zorganizowac sobie zycia bez zebrania. Jesli sam nie jest w stanie, wiele instytucji bedzie chcialo im pomoc. Ale on nie chce rygorow i kolka sie zamyka. Wiem cos o tym, bo ze szpitali znam sytuacje ludzi na wozkach z cewnikiem, ktorzy mowia, ze jesli ich wysla do schroniska, to i tak uciekna.
  Wiec, na pewno nie dawaj przypadkowym, lubia to byc oszusci. Organizacje tez z tego dobrze zyja? Ale przynajmniej czesc jest spozytkowana w slusznym celu a nie na narkotyki, a pieniadze dane narkomanowi, a w NY np. mlodzi na ulicy z karteczka o wsparcie to omal zawsze narkomani. Pieniadze nie pomagaja im wyjsc z nalogu.

 134. @SS, wszystko wiesz najlepiej – bez watpienia. Czas wykorzystac ta wiedze, przemyslenia w praktyce. A potem napisz jak ci poszlo w sadzie grodzkim na ten przyklad, , czy jak sie jakis sad nazywa.

 135. jest @teo i jemu chciałam polecić – kolejne argumenty w dyskusji sprzed lat:
  https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/drugs-guns-despair-america-killing-americans-191210154703005.html

  Jeszcze konieczna uwaga: poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko itd.

 136. @remm 0:01 – pamiętam podniosłą atmosferę na blogach, teraz myślę że to była prowokacja PiS.

 137. Nie kradnij czy nie pomawiaj a nie będziesz miał do czynienia z sądami. Sądy są dla kryminalistów a nie dla przyzwoitych. Tak sobie myślę,że wystarczy być przyzwoitym a nie będziesz sądzony. A Pawlak sprawiedliwość wspierał dwoma granatami aby była po jego stronie…takie czasy. A na sądzie ostatecznym przyzwoitość zostanie nagrodzona…Czy przyzwoitość kosztuje…nawet gołodupca na nią stać…Mea culpa światełkiem w tunelu…czyń dobrze bliżniemu…

 138. A co w Guantanamo czy siedzący bez dzwonka i wyroku nie potrzebują pomocy Śpiewaka i imigrantów z nad Wisły. Stan wojenny nazwano obozem koncentracyjnym ja tam byłem i przeżyłem bo nie rzucałem się na druty jak Śpiewak. Robiłem swoje ośmieszając komunę i nie tylko…Tak sobie myślę,że podżeganie Śpiewaka to leczenie własnych kompleksów zaniechania rewolucyjnego…Co katolicy zrobili aby nie było II WŚ… z papieżem Piusem XII na czele głosili i wspierali słowo…Drang nach Osten !…Gott mit uns ! Sąd w Stalingradzie wydał wyrok…szanujmy zatem sądy to trzecia władza od Boga pochodząca…

 139. @
  Im kapral mniej może, tym głośniej krzyczy. Ta ustawa to akt rozpaczy i bezsilności władzy
  https://wyborcza.pl/7,82983,25510457,im-kapral-mniej-moze-tym-glosniej-krzyczy-ta-ustawa-to-akt.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka
  pecador3013.12.2019, 14:41
  Tylko masowe, uliczne protesty mogą powstrzymać to szaleństwo! Pytanie, kto mógłby porwać masy normalnych ludzi, którzy chcą żyć w normalnym państwie prawa? Artysci, sportowcy, autorytety? Tylko kto?

  Je** PiS

 140. SŁOWIANIN STANISŁAW 14 grudnia o godz. 7:33 pisze: –Stan wojenny nazwano obozem koncentracyjnym ja tam byłem i przeżyłem bo nie rzucałem się na druty jak Śpiewak. Robiłem swoje ośmieszając komunę

  Stasiek,
  i tak Ci zostało, dalej ośmieszasz, siebie. Pozostało Ci tylko rzuć się na druty. Też będzie śmiesznie.

 141. @
  Zakątek Polityczny
  Ewa Siedlecka

  Wojna sędziów z władzą PiS. Jest szansa na zwycięstwo.

  Sądownictwo przechodzi etap wysokiej gorączki, która jest oznaką walki organizmu z chorobą. Jest spora szansa na wyzdrowienie. Nie dlatego, że władza ustąpi, bo nic tego nie zapowiada.

  Wyzdrowienie wywalczą sędziowie – jeśli masowo zastosują się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE i do czwartkowego wyroku Izby Pracy Sądu Najwyższego.

  Władza o tym wie i dlatego zaraz po wyroku TSUE zaostrzyła represje wobec sędziów w stopniu dotąd niespotykanym, także za PRL.

  Wie, że ma niewiele czasu, żeby sędziów odstraszyć od masowego stosowania tych wyroków.

  Jeśli ich teraz nie spacyfikuje, ruszy lawina, której już nie powstrzyma: sędziowie odbiorą możliwość działania neoKRS, Izbom Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej w SN i sędziom nominowanym przez neoKRS…..

 142. legacie co robiłeś w stanie wojennym w obozie koncentracyjnym jak mawia Macierewicz bo tylko kolaboranci mogli przeżyć tak sugerują hunwejbini. Tak sobie myślę a może byłeś kapo w ramach zomo i dlatego żyjesz i prowokujesz. Trzeba nie być zomowcem aby zrozumieć co oznacza rzucanie się na druty ale to stan umysłu…złomo…KK też nie rzucał się na druty a nawet kolaborował…czy to ośmiesza taką postawę…

 143. Rzuć się na druty.

 144. Warto zapytać Rydzyka i Jędraszewskiego dlaczego nie nawoływali wiernych do rzucania się na druty czyli do oporu po wprowadzeniu stanu wojennego. Przecież 13 grudnia wierzących było więcej od niewierzących. Mogli Jaruzelskiego nakryć czapką…Tak sobie myślę ilu parafian było w kamaszach zomo,ormo i innych formacjach co zadecydowało o sukcesie stanu wojennego…dzisiejsze dywagacje to marzenia rodzaju gdyby Madagaskar był nasz…bo taka była moda posiadania kolonii….ramach tzw.zachodniej cywilizacji…czyli Murzyna na posyłki…

 145. Sądy wydają wyroki w imieniu suwerena w tym również w imieniu Śpiewaka. Tak sobie myślę czy zmiana suwerena zmieni jakość orzekania. W swojej sprawie zachodzi konflikt interesów więc Śpiewak powinien milczeć.

 146. zyta2003
  14 grudnia o godz. 2:32
  Nie jestem chwalcą poprzedniego systemu. Dobrze wiem jak było i dlaczego. Oburza mnie to, że wpadliśmy z deszczu pod rynnę, z której leją się gówna. I nie wiedze szans wyjścia z tej kloaki kościelno solidarnościowej.

 147. Co tam panie w polityce? Banaś dzięki bogu trzyma się dzielnie. Banaś, w tobie nadzieja, tak trzymać, nie popuszczać.

 148. Polska Żegluga Morska od wczoraj ma tymczasowego kierownika panią
  Marię Skubniewską —. dyrektor departamentu w Ministerstwie Gospodarski Morskiej Ministra Gróbarczyka.
  Pisze , bo to flagowy armator , którego siła i znaczenie w światowej żegludze została zbudowana w latach 70 -tych XX wieku przez dyr. ,Ryszarda Kargera ( śp)
  Później tj w XXI wieku powolny zjazd i częste zmiany personalne .
  W 2016 roku Gróbarczyk wyznaczył na komisarza Pawła Brzeźickiego
  ( Fachman ) .Ze straty finansowej 160 mil PLN w tamtym roku doprowadził w kolejnych latach do wypracowania zysku ( w tym roku słabiej ale + 30 mil PLN za półrocze .
  To co istotne, WSZYSTKIE liczne związki zawodowe występowały za pozostawieniem Brzeźickiego ( a po drodze naprawczej były w kontrze ).
  Dlaczego zwolniono faceta z kwalifikacjami ? i sprawnego szefa .
  Znam kilka powodów ale nie chce autoryzować .
  Prawdopodobnym powodem był jego sprzeciw do zakupu projektów promów morskich z powodów dużego ryzyka finansowego dla PŻM i inne jeszcze powody- drugiego planu .
  Gróbarczyk tonie ?!,
  pierwszy prom miał już od 2019 pływać ze Świnoujścia do Skandynawii a konkurencja już nie czeka .
  Sztandarowe pomysły PiS- zerowe wykonanie .

 149. Można przyjąć dywagując,że hunwejbini demolują struktury państwa na wzór stanu wojennego z 500+ w butonierce. Tak sobie myślę bo mentalność suwerena bez zmian jakościowych w kierunku świeckości państwa. Jak dają… tak głosuję…

 150. ls42
  13 grudnia o godz. 18:01

  „Daniel Passent w ostatnim tygodniku POLITYKA poświęcił felieton kolejnej książce o PRL- u napisanej przez Andrzeja Werblana. Jeszcze nie mam, ale się z góry cieszę na to spojrzenie polityka z tamtych czasów na naszą przeszłość”.

  Na tle dzisiejszym „Polityka” z czasów sekretarza Werblana, specjalisty od propagandy i agitacji, była oazą rozumu, powagi, niemal nowoczesności. Poza Tyg. Powszechnym była jedynym pismem, które warto było brać do ręki. Dziś Polityka przy pozorach europejskości jest przykładem tępej i środowiskowej propagandy, obrońcą ciemnych interesów, stała się Trybuną Ludu III RP. „Polityka” starzeje się bardzo brzydko.

 151. waldemar
  14 grudnia o godz. 10:13

  „Sztandarowe pomysły PiS – zerowe wykonanie”.

  No tak, wolałeś czasy poprzedników, żadnych pomysłów i stuprocentowe wykonanie.

 152. Rossi:
  Proszę , przestań się odzywać w mój adres ! kiedyś prosiłem ale jak widzisz bezskutecznie .

 153. No tak tak, Mauro, pomysły były a jakże, nawet Pinokio tabliczkę do stępki promowej przybił ale kumunisty ukradły.

 154. @Symetryczny
  Trzymam kciuki za Banasia. Już rzędną miny tym z zalinkowanego przez ciebie zdjęcia rodzinnego mafii. A poza tym, ani czarnosukienkowi, ani ci w garniakach nie wierzą w żadnego boga.

 155. kaesjot
  13 grudnia o godz. 21:48

  „Ok. rok temu trafiłem na stronie WP na wywiad z prof. Ewą Łętowską. Podniosła ona m.in. problem, że w środowisku prawniczym, zwłaszcza wśród tych z tytułami naukowymi modne stało się współzawodnictwo, kto „wyciągnie” więcej … Dobitnym tego przykładem są reprywatyzacje nieruchomości w wielu miastach”.

  Życzyłbym sobie, aby Łętowska kojarzyła i wyciągała szersze wnioski z tego co mówi, ale ona wszystko widzi osobno. Choćby wczorajszy skandaliczny wyrok na warszawskiego aktywistę Jana Śpiewaka, który został skazany prawomocnie na 15 tys. grzywny za pomówienie. Uzasadnienia wyroku w pierwszej i drugiej instancji zostały utajnione.

  Rok 2017, mówi Bogumiła Górnikowska: „Kiedy zostałam kuratorem nie wiedziałam, że reprezentuję Aleksandra Piekarskiego, osobę która miała ponad sto osiemnaście lat. Ta kuriozalna sytuacja jest wynikiem braku informacji na temat właścicieli przedwojennych kamienic” ― pisała „Rzeczpospolita” utajniając pełne nazwisko poszkodowanej, a chodzi o Bogumiłę Górnikowską-Ćwiąkalską.

  „Zgodnie z dzisiejszą decyzją Sądu Okręgowego, który podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, Jan Śpiewak jest winny zniesławienia mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki Zbigniewa Ćwiąkalskiego, ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Jak pisaliśmy kilkakrotnie w Onecie, prawniczka wytoczyła mu sprawę po tym, jak ujawnił, że miała być kuratorem 118-letniego mężczyzny, w imieniu którego przejęła pół kamienicy przy ul. Joteyki 13 w Warszawie. Reprywatyzacja tej nieruchomości miała być początkiem dramatu lokatorów.

  „Śpiewak dla Onetu: ten wyrok to wypowiedzenie wojny społeczeństwu
  ― Skandal to mało powiedziane. To jest przemoc sądowa. Nie boję się powiedzieć, że to wręcz przestępstwo sądowe. Ten wyrok to splunięcie w twarz ofiarom reprywatyzacji. To wypowiedzenie przez sąd wojny społeczeństwu. To udowadnia po raz kolejny, że sądy w Polsce wymagają natychmiastowej gruntownej reformy i oczyszczenia się z niektórych przedstawicieli tego środowiska ― stwierdził w rozmowie z Onetem Jan Śpiewak”.

  https://warszawa.onet.pl/jan-spiewak-skazany-komentarz-bogumily-gornikowskiejj-corki-cwiakalskiego/b5sjw5g

  Tymczasem prof. Marek Safijan w wywiadzie dla „Polityki” (tekst po sąsiedzku) ble-ble o tym jak to sądy w Polsce są niszczone, a tymczasem jak widać one pracują normalnie. No, czasem tylko utajniają uzasadnienie jeśli sprawa dotyczy prominentnych członków korporacji prawniczej i w grę wchodzą duże pieniądze. Myślicie, ze Siedlecka zapytała Safiana o tę sprawę? A po co? Moim zdaniem murowana kandydatka do nagród dziennikarskich.

 156. Według Macierewicza Piotrowicz jako prokurator pracował w obozie koncentracyjnym. Tak sobie myślę,że trzymają b.prokuratora bo wie gdzie zakopali złote zęby. Jak komuniści Kocha w temacie bursztynowa komnata.

 157. Jedyne co PiS potrafi, to zagrabiać stanowiska dla swoich pociotków, którzy są z reguły pozbawieni wszelkich kwalifikacji i w ten sposób okradać dodatkowo państwo. Musiałby się zdarzyć cud nad Wisłą , gdyby tym złodziejom udało się zrealizować jeden ze swoich propagandowych projektów , które jeszcze szybciej porzucają , jak wymyślają.

 158. mag
  14 grudnia o godz. 10:49

  „Trzymam kciuki za Banasia”.

  To dobrze mag, że go pokochałaś, on przekroczył Rubikon i już jest wasz, cały, na wieki. Podobno ma kota, co was dodatkowo zbliża. Bądźcie z nim szczęśliwi. W przeszlości pozyskaliście Wołka, Misia Kamińskiego, Dorna, Kulzik-Rostowską, teraz Banasia, cieszcie się swoim szczęściem. Ja cieszę się razem z wami.
  🙂

 159. waldemar
  14 grudnia o godz. 10:32

  „przestań się odzywać w mój adres ! kiedyś prosiłem ale jak widzisz bezskutecznie”.

  To publiczny blog, reguly możesz sobie zdefiniować we własnej skrzynce mailowej.

 160. Mauro,
  tak się tu wywnętrzasz nad biednym Śpiewakiem kompromitując Dudę. Nie mógł to Adrian ułaskawić Śpiewaka przed wyrokiem i uwolnić wymiaru sprawiedliwości od kłopotu z nim? Nie mógł?
  No mógł przecież a jeśli tego nie zrobił, to znaczy że stoi po której stronie?

 161. remm
  14 grudnia o godz. 0:01

  „No i gdy PiS wygrał wybory, ci ludzie poczuli się zagrożeni utratą tego unijnego dobrobytu. Założyli lokalny KOD, jeździli do Warszawy na marsze. Oficjalnie protesty KODu dotyczyły Trybunału, ale tym ludziom chodziło przede wszystkim o Unię”.

  Strasznie oni mieli pokiereszowane w głowach przez propagandę. Córce Ćwiąkalskiego też chodziło o Unię, a nawet TSUE, bo tylko w tych warunkach mogła próbować przejąć pół kamienicy przy Jotejki 13 w Warszawie.

  Żebyś wiedział o czym mowa, to apartamentowiec z końca lat 30. na warszawskiej Ochocie:
  https://www.google.pl/maps/place/Tadeusza+Joteyki+13,+00-001+Warszawa/@52.2195597,20.9780016,3a,75y,88.43h,109.22t/data=!3m7!1e1!3m5!1sUhTvwEUop5xc7Cck8s2mlw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DUhTvwEUop5xc7Cck8s2mlw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.gws-prod%2Fmaps%2Flocal-details-getcard.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D97.83209%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192!4m5!3m4!1s0x471ecca2f0db21bf:0xb0566a7cacc32336!8m2!3d52.2195367!4d20.978214

 162. legat
  14 grudnia o godz. 11:07

  To sprawa z powództwa cywilnego. Poza tym dalsza kompromitacja sądownictwa i adwokatury też ma swoje zalety. To cyniczne, ale taka jest polityka, czasem trzeba poświęcić małe dobro dla dużo większego.

 163. Sposoby starzenia sie .. (z braku innych tematow – Enpassant na minuty )
  sila rzeczy tylko dwa
  – starzenie sie z jajami
  – starzenie sie bez
  Oba mocno satyryczne bo nie ma innego sposobu aby to jakos przetrzymac , byc sladem G. – satyrykiem pytajacym ( zawsze beda dwie mozliwosci , tak, nie , i mozna bedzie cos wybrac)
  Cos , kogos kto nie daje za wygrana ..
  „Nie macie wrazenia ze dupowie wygladaja jak para sado-maso?? „

 164. tejot
  13 grudnia o godz. 21:45

  „Sąd skazał Śpiewaka za pomówienie, w którym Śpiewak podał, ze córka Ćwiąkalskiego przejęła kamienicę na Ochocie”.

  Skąd wiesz za co jeśli uzasadnienie sądu jest tajne i to w obu instancjach? Co sąd chciał ukryć? To nie była sprawa o szpiegostwo ani rozwodowa tylko cywilna, a w tle przejęcie kamienicy. Córka Ćwiąkalskiego jeszcze nie przejęła połowy kamienicy, bo w pierwszym kroku załatwiała sobie ustanowienie pełnomocnictwa dla 118-letniego właściciela.

  Tejot, jeśli masz pisemne pełnomocnictwo od Stanisława Augusta Poniatowskiego albo umiesz je napisać, pamiętając o oryginalnym papierze z końca XVIII wieku i atramencie według starej receptury, to przejmiesz na własność Zamek Królewski w Warszawie, musisz tylko być znanym adwokatem, o co będzie ci najtrudniej (nie znasz się na prawie), a że na na dobrego sędziego trafisz to właściwie pewne. 🙂

 165. remm
  13 grudnia o godz. 20:40

  „Gdyby Platforma 4 lata temu przyznała, że popełniła w kwestii sądownictwa wiele błędów, i zaproponowałaby własną reformę, nie obronę tego, co było, to być może przekonałaby do siebie znacznie więcej wyborców i może nawet wynik ostatnich wyborów byłby inny”.

  PO jest tak słaba, że bez kroplówek nie przeżyje. Jedną kroplówką była zagranica drugą przymierze z korporacją prawniczą. Z kolei korporacja prawnicza jest tak zdegenerowana, że musi mieć ochronę polityczną, bez tego i ona nie przeżyje, a w grę wchodziła jedynie PO. No taka zbieżność interesów. Mówił o tym swym specyficznym językiem Sławomir Neummann na zebraniu partyjnym w Tczewie.

 166. ls42
  13 grudnia o godz. 16:58

  „Wyrok TK miał być niezwłocznie opublikowany, a nie został, ale na skutek protestów w końcu został, zatem ci co wstrzymywali publikację powinni być ukarani, a wybrani sędziowie zaprzysiężeni. Dublerzy w naturalny sposób wyrzuceni z TK gwoli sprawiedliwości. Strażnik konstytucji nie zdał egzaminu. Co będę ciągnął ten łańcuszek, przecież wiesz jak to leciało, a może nawet dlaczego, bo ja niestety tej maszynerii gwałcącej przepisy nie rozumiem”.

  No fakt, nie rozumiesz, ale nie chce mi się już tego powtarzać o czym pisałem tu parokrotnie. Przypomnę tylko, że nadal jesteś w z tzw. mylnym błędzie.

 167. @Mauro
  14 grudnia, g.10:56
  Domyślam się, że Pancerny Banaś przestał być dla ciebie Kryształowy. Ciekawe w jakim momencie?
  Mój ci on nie był i nie jest, więc nie pal głupa. To u Was ktoś raz jest Swój, a raz nie Swój, bo łaska Prezesa na pstrym koniu jeździ.

 168. Wyrok w części może być tajny bo RODO ale dowody Śpiewaka kto mógł utajnić. Mógł zrobić swoją listę Wildsteina. Tak sobie myślę o rewolucyjnej czujności do końca…Dlaczego Kurski nie upublicznił dowodów Śpiewaka…

 169. Przemówienia pana Schetyny nie widziałem, ale pięknie pani Kidawa i pan Jaśkowiak… Będzie prezydentem wszystkich Polaków, a to duża sztuka. Pani Kidawa. Jak właściwie osiąga się stan bycia prezydentem każdego Polaka?

 170. Chyba albo każdy prezydent jest prezydentem wszystkich Polaków, albo żaden nie jest wszystkich.

 171. Jolanta Kwaśniewska: „To idiotycznie zabrzmi, ale mąż ma nietolerancję alkoholu”.
  (Radio Z)
  🙂

  Polak, katolik, alkoholik.

 172. satrustequi
  14 grudnia o godz. 12:08

  „Przemówienia pana Schetyny nie widziałem, ale pięknie pani Kidawa i pan Jaśkowiak”.

  Moim zdaniem piękna Kidawa i tęczowy Jaśkowiak powinni wystartować w wyborach od razu jako para prezydencka. Zwycięstwo mieliby w kieszeni.
  🙂

 173. Mauro,
  Wasz krakowski sąd w którym prezeską jest koleżanka Ziobry z podstawówki utajnił wszelkie informacje dotyczące tego jak wasz Banaś stał się posesjonatem i czy przypadkiem nie było tak, że darczyńca był najpierw banasiowym słupem (zgodnie z zasadami używania słupów jakie wykładał w „Sowie&Przyjaciołach Mateusz Morawiecki, wtedy doradca Tuska) a potem Banaś wysłał do niego kumpla, tego od zawierania umów z udziałem piły łańcuchowej w ręku a drugą pokazał darczyńcy w którym miejscu ma się podpisać w umowie o dożywocie z Banasiem. Tajne! Na siedemdziesiąt lat! Wtedy już wasi ludzie, banasiopodobni stracą biznes bo za niewielką kasę można będzie sobie nabyć cyborga dowolnej płci, wozić go w bagażniku i używać nie koniecznie w „hotelu na godziny”.

 174. Katolicyzm w oparach alkoholu od poczęcia aż do …Na ołtarzu piją…Tak sobie myślę o prowokującej liturgii…wino jako krew…pachnie wampiryzmem…to nie jest słowiański wynalazek…

 175. Pokazówka PO się zakończyła.

  Malgośka uwierz mi, on niewart jednej łzy.
  Prawie wygrała wybory prezydenckie. Cut, no cut!

 176. satrustequi

  „Chyba albo każdy prezydent jest prezydentem wszystkich Polaków, albo żaden nie jest wszystkich.”

  Tę sprawę wyjasnił już prezydent Duda mowiąc, że jest prezydentem tych, którzy go wybrali.

  I akurat w tej sprawie się z prezydentem Dudą zgadzam, bo oczywiste jest, że każdy prezydent reprezentuje wyłącznie swych wyborców.
  Natomiast tezy o reprezentowaniu przez prezydenta „wszystkich” wynikają głównie z mylenia monarchii z demokracją. Choć i w tym ujęciu jasne jest, że manarcha nie reprezentuje „wszystkich” tylko tych, których interesy leża mu akurat na sercu.

 177. Mauro Rossi
  14 grudnia o godz. 11:54
  Przecież twoje komentarze dokładnie czytam, ale w pewnych sprawach jak wiesz nie możemy się na razie porozumieć. Trudno, ale na bieg politycznych zdarzeń, poza głosem do wyborczej urny, nie mam wpływu.
  Z przedświątecznymi pozdrowieniami i bez urazy

 178. Kiedy kobieta zostanie papieżem. Tak sobie myślę o naprawie ludzkości. A do tego czasu będzie bajzel…

 179. Stasiek,
  no już przecież była! Widzę, że rzucasz się na druty tego swojego putinowskiego gułagu blogowego.

 180. PiSowski współczynnik uczciwości – 1/60 000
  Zawsze można napisać, ze to korporacja prawnicza, a nie sądownictwo. Jakie sądownictwo? -Złodzieje wiertarek.
  Lub dla pewniejszego przekonania interlokutora powiedzieć, że to mafia sędziowska. A jeśli i to nie przekona opornego, to walnąć w niego komunistycznymi sędziami, którzy w stanie wojennym skazywali towarzyszy broni premiera Mateusza na śmierć.

  Jeśli wśród ekipy PiSowskiej, tej najściślejszej, złożonej z ludzi posadowionych na najwyższych stanowiskach, sprawdzonych, wyteczkowanych przez Prezesa, wyniuchanych przez Kamińskiego, zdarzy się jakiś blamaż, przestępstwo, złodziejstwo, to tłumaczenie PiSowskiej ekipy rządzącej jest rozbrajające – wicie rozumicie, my zarządzamy armią 60 000 ludzi. Statystycznie jest bardzo prawdopodobne i tak się zdarza wszędzie, że trafi się jakiś jeden nie dający sobie rady.

  Oto przypadek wytłumaczalny wg tej teorii w stu procentach

  Wiceminister, który organizuje hejt na sędziów Sądu Najwyższego w postaci wysyłania do nich pocztówek z pozdrowieniem „w…j ze stanowiska”.
  PiSowscy teoretycy na to – o co chodzi? To nie sędzia, tylko wiceminister i nie współpracował on z sędzią KRS (nowej KRS!), to pomówienie, itd.
  Z wieży kontroli rządzenia wychodzi polecenie – przystąpić do realizowania algorytmu awaryjnego – zwolnić, wycofać, zamknąć sprawę, nie dyskutować.
  To był sędzia sprawdzony ze sprawdzonych, na mur, na beton i się trafiło, że wplątał się, a właściwie wplątano go w przykrą sprawę, prowokację zmontowaną przez wiadome siły – sugerują teoretycy PiSowscy.

  Najwidoczniej ten wiceminister sędzia, to statystyczna jednostka, której się powinęła się noga. Jeden na 60 0000.

  Inny przypadek

  Już nie sędzia, a przywódca obozu politycznego. – Nie zapłacę, możesz mnie podać do sądu. Daj kopertę z 50 000 dla księdza.
  I nic. Czy ten przywódca, to również taki jeden, co się trafił na 60 0000?

  Baju, baju, będziem w raju.
  Pzdr, TJ

 181. Rossi :Skoro tak to sobie pisz . ,pozostaja raczki .
  ,Szkoda , że na temat PŻM nie chcerz komentowac ,,
  trudno ,Powtarzam po raz kolejny NIE MACIE ludzi do pracy ,bo do grzebania a owszem tak /
  Mam też optymistyczna wiadomość . Gdzieś tam w Chinach rozpoczęto produkcje zamówionej maszyny do drążenia tunelu Uznam -Wolin . Maszyna ( 101m dług. będzie zbudowana ,przejdzie tam testy ,zdemontowana ,po czym drogą morska przewieziona do portu Świnoujście –
  ps .
  natomiast co do sprawności poprzedników ,to nie zapraszaj do tańca – bo polegniesz .nie macie ludzi tj. inżynierow technikow ,spawaczy itd ,żywicie sie w PiS-ie przeszłością ,tu jesteś Rossi dobry nawet bardzo dobry – niema tylko chleba z tych „umiejętności”
  a tak przy okazji masz dziś dyżur na blogu red.Passenta ?

 182. ” „To idiotycznie zabrzmi, ale mąż ma nietolerancję alkoholu”.
  Polak , katolik , alkoholik”
  …………………………………….
  To idiotycznie zabrzmi ale ktos kto ma nietolerancje znaczy , ze nie ma tolerancji w tym wlasnych mysli , moze a nawet musi byc alkoholikiem bo ma powod (!) a musi ten alkohol , skoro jest alkoholikiem , w sobie jakos tolerowac .
  Katolicyzm stwarza jeszcze wieksze problemy widoczne golym okiem . Prawdziwemu alkoholikowi wystarczy podobno powachac i jego tolerancja katolicka znika bezpowrotnie . Chwilowe wytrzezwienie potrzebne do trafiania we wlasciwy klawisz wcale nie pomaga. Nietolerancja wykluczalaby wtedy alkoholizm .. no chyba , ze byloby sie katolikiem wyjatkowo tolerancyjnym dla wlasnych mysli …

 183. Qrwa, przestańcie wreszcie żywić byty @MR i @SS. Tutejsza cenzura baluje wpisy z przekonaniem, a kłamstwa rozpoznawalne nawę przez dzieci puszcza w obieg. O tym też między innymi był wkład Olgi do qurwy nędzy.

 184. Poprawki Google są zajebiste. Przepraszam, ale poprawić nie będę.

 185. Katoliczka chce też zostać prezydentem. Ciemno to widzę. Tak sobie myślę o ciemnościach pod parafialną latarnią,że bez zmian…Rydzyk otwiera szampana…

 186. Jaka jest różnica między opinią a kłamstwem? Opinia: @MR jest ch.u.j.e.m. Kłamstwo: @MR ma 30 CM płytę.
  Ot i całą filozofia.

 187. „Działacze opozycji demokratycznej w PRL przedstawili w piątek wieczorem oświadczenie, w którym skrytykowali działania PiS. „Przywódcom partii rządzącej marzy się system PRL-owski, kiedy jedynie słuszna partia mogła sterować wszystkimi dziedzinami życia” – napisali”.

  „Oświadczenie, pod którym znalazły się nazwiska m.in. Seweryna Blumsztajna, Jana Dworaka, Władysława Frasyniuka, Barbary Labudy, Józefa Lassoty, Bogdana Lisa, Jana Lityńskiego, Leszka Moczulskiego, a także Henryka i Ludwiki Wujców, przesłał PAP w piątek późnym wieczorem dziennikarz i publicysta Jan Ordyński”. (TVP Info)

  No tak, w tym gronie nie mogłoby zabraknąć arbitra politycznej elegancji Władka Frasyniuka, tego od „jeb*ć PiS i się ku**a nie bać”. Pozostaje wyjaśnić kto to jest Jan Ordyński? Opozycjonista jakiś? Niezupełnie. W latach 80. Ordyński był młodym dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i szefem POP PZPR na terenie redakcji. Kiedy Dariusz Fikus w 1990 roku został naczelnym „Rzeczpospolitej” , a jego zastępcą Maciej Łukasiewicz, szczęśliwie nie zwolniony Ordyński przemykał się po korytarzach redakcji zawsze blisko ściany. W następnych latach odżył, teraz jest „prawie że opozycjonistą w czasach PRL”.

 188. BWTB
  14 grudnia o godz. 13:06
  Qrwa, przestańcie wreszcie żywić byty @MR i @SS.

  To są przynajmniej zdeklarowane byty. Gorzej z trollami piszącymi coś mądrego tylko po to, żeby wstawić miedzy wiersze jakieś parszywe g*no.
  Jeden taki się właśnie opala, a drugi przyznaje mu racje, plując na KOD.

 189. tejot
  14 grudnia o godz. 12:58

  „Wiceminister, który organizuje hejt na sędziów Sądu Najwyższego w postaci wysyłania do nich pocztówek z pozdrowieniem „w…j ze stanowiska”.

  To był sędzia z krwi i kości, cały pochodził z kasty, który przeszedł na stronę PiS, oczywiście z dawnymi nawykami. Został szybko zwolniony i zauważyłeś, że nikt go w PiS nie bronił? No oczywiście Ziobro zbrodniarzem jest, bo jako jego szef nie przeglądał codziennie Piebakowi zawartości telefonu, co on tam komu za pośrednictwem komunikatora przesyła. No zaniedbał tego.

  „ Daj kopertę z 50 000 dla księdza”.

  To już matrix medialny, czyli polityczna plota, a w ogóle to masz jakieś argumenty? Mowa była o sprawach ustrojowych, a ty jak zwykle stawiasz na jednym poziomie argumentacji puszczenie bąka w salonie i wybuch bomby atomowej.

 190. Kidawa na prezydenta. Z góry już można gratulować tandetnej podróbce Mussoliniego następnej kadencji. Tylko Jaśkowiak mógł pogrążyć tę śmieszną kreaturę. Przeważyły partyjne układy.

 191. waldemar
  14 grudnia o godz. 12:59

  „Szkoda , że na temat PŻM nie chcerz komentowac”.

  No wywalono faceta, który nie zgadzal się koncepcją ministra i miał własny pogląd na temat rozwoju żeglugi morskiej. Co tu komentować? Jednak to minister ma mandat do rządzenia, a nie on. Jak ludziom się to nie spodoba, albo efektów nie będzie ani pracy, to nie zagłosują na PiS. Demokracja to prosty system i sprawiedliwy. Napisz przy okazji jak bardzo ci się podobało, że PO niczego w tej sprawie nie robiła. I kto z stał w III RP za liwkidacją przemysłu stoczniowego i żeglugi morskiej?

 192. Bar Norte
  14 grudnia o godz. 12:44

  Czy Zandberg zaprotestuje, że na mocy pisowskiego zarządzenia fiskus nie pobierze od Olgi Tokarczuk 1 miliona PLN należnego podatku od nagrody Nobla? To będzie jego test na wiarygodność.

 193. Spory katolików o władzę istotą problemów nad Wisłą. Mimo nie rozwiązania problemów z WC. Tak sobie myślę, że hasło łazienka i kibel w każdym mieszkaniu ma sens. Dopiero wtedy w takim sanitarnym mieszkaniu godne jest wieszanie krzyża. Czy w sławojkach nazywanych miejscem zadumy wieszano gadżety watykańskie…

 194. Cd tolerancji ( nadmiernej ) dla wlasnych mysli . Dalsze 94% tekstu wydaje sie zbedne . Mogloby te tolerancje nadwyrezyc – niepotrzebnie zwiekszyc co prowadziloby do byc moze fazy wstepnej , alkoholizmu

  „Skubnij dla mnie łyżeczkę z noblowskiego bankietu”.
  https://wyborcza.pl/7,75517,25511167,jak-wreczalam-nobla-oldze-tokarczuk-pamietnik-ze-sztokholmu.html#s=BoxOpImg10

 195. Ponoć Duda łamie KONSTYTUCJĘ czyli praworządność. A Śpiewak planuje ułaskawienie z tego kierunku..Tak sobie myślę czy to będzie test na jego wiarygodność bo koszula bliższa ciału…Ale to będzie gest Kozakiewicza w kierunku sprawców wyroku…ale takie 30 srebrników…

 196. legat
  14 grudnia o godz. 12:29
  „Mauro, Wasz krakowski sąd w którym prezeską jest koleżanka Ziobry z podstawówki utajnił wszelkie informacje dotyczące tego jak wasz Banaś stał się posesjonatem i czy przypadkiem nie było tak, że darczyńca był najpierw banasiowym słupem”.

  Problem owszem byłoby, gdyby ktoś uwodnił, że Ziobro do niej dzwonił i podyktował co ma robić. Jedyny w pełni udokumentowany przypadek nakłaniania sędziego przez telefon to sprawa Milewskiego z Gdańska, który obiecał, że zrobi to o co prosi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w czasach Tuska. Chodziło o przesuniecie terminu przesłuchania szefa Amber Gold. Co prawda była to dziennikarska prowokacja, ale pokazywała stan świadomości sędziego Milewskiego, a dzwoniący do gdańskiego sądu dziennikarz miał później kłopoty prokuratorsko-sądowe. Sędzia Milewski zaś miał kłopoty dużo mniejsze, przeniesiony do innego sądu orzeka dalej. No ale było to w czasach słusznej walki Tuska z prawicowymi mediami.

  Co do Banasia, od dawna on już jest wasz do szpiku kości i nie zawracaj mi więcej głowy Banasiem. Nawet mag, jak pisze, trzyma kciuki za Banasia, a to o czymś świadczy. 🙂

 197. Dalej to samo , cd tolerancji ..
  ” Kidawa na prezydenta. ”
  – czyli kto sie boi tęczy (?).. a przeciez prawdziwy katolik boi sie burzy . Kiedy wychodzi tęcza gasi swieczke i mowi – Juz po burzy . Dawniej katolicy byli jacys , tacy jakby inni..

 198. SŁOWIANIN STANISŁAW
  14 grudnia o godz. 12:32

  „Katolicyzm w oparach alkoholu od poczęcia aż do …Na ołtarzu piją…Tak sobie myślę o prowokującej liturgii…wino jako krew…pachnie wampiryzmem…to nie jest słowiański wynalazek …”.

  Uwierz mi panie SS, że Słowianei składali ofiary z ludzi i to nie symboliczne (jak podczas liturgii chrześcjańskiej) tylko realne. Uważaj na ruchy neopgańskie, bo nie wiadomo co im do głowy wpadnie.

 199. olborski
  14 grudnia o godz. 13:59

  „ czyli kto sie boi tęczy (?).. a przeciez prawdziwy katolik boi sie burzy”.

  Przeczytaj poniższy akapit, czegoś się dowiesz.

  „Zawsze, gdy powraca „problem z tęczą” (sześciokolorową) symbolizującą współcześnie ruchy gejowskie i pokrewne, pojawiają się głosy, że łączenie symboliki tęczy z symbolami religijnymi (ostatni przypadek: tęczowa aureola umieszczona na obrazie istotnym w polskim katolicyzmie), to pełna zgoda i harmonia, bo tęcza symbolizuje Przymierze z Bogiem.

  To nie jest uczciwe podejście” – pisze Paweł Jędrzejewski, przedstawiciel Forum. „Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego przymierza” – dodaje.
  Jędrzejewski podkreśla, że tęcza biblijna i siedmiokolorowa nawiązuje do siedmiu biblijnych przykazań żydowskich (przykazania Potomków Noego). Przypomina też, że jedno z przykazań stanowi o zakazie niemoralnych stosunków seksualnych – czyli tych, które nie zachodzą między kobietą a mężczyzną. Jędrzejewski zaznacza, że obie te tęcze – sześciokolorowa LGBT i siedmiokolorowa biblijna – stoją w sprzeczności i wykluczają się, bo głoszą całkiem odwrotne hasła. Przedstawiciel Forum żydów Polskich wskazuje, że hasła LGBT „propagują cofnięcie się do form seksualności z czasów odległych o tysiące lat – prymitywnych i przez ludzkość już dawno odrzuconych”. (Do Rzeczy)

 200. Kiedy sie ma za duzo wolnego czasu nie mozna przestac ..
  „Uwierz mi panie SS, że Słowianei składali ofiary z ludzi i to nie symboliczne (jak podczas liturgii chrześcjańskiej) tylko realne.Uważaj na ruchy neopgańskie, bo nie wiadomo co im do głowy wpadnie.”
  Chrzescijanie palili czarownice ( i nie tylko ) na stosach wyjatkowo symbolicznie ale neochrzescijanie mogliby to nadrobic , najlepiej po kazdej burzy kiedy juz wyjdzie tecza i nie pada

 201. Projektodawcy ustawy kagańcowej z grupy młodej prawicy w Sejmie powołują się (sprzedają głupiemu ludowi kit o cnych zamiarach wykonawców dobrej zmiany w sądownictwie) na przepisy francuskie, które przewidują karanie sędziów za takie występki, jak ostatnie stosowanie się przez polskich sędziów do orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

  Na wpis Kalety lidera tej grupy Kalety na twitterze w sprawie ustawy kagańcowej jako rzekomo wzorującej się na przepisach francuskich odpowiedział Laurent Pech, profesor prawa na Uniwersytecie Middlesex w Londynie:
  „Jestem ekspertem ds. niezależności sądowej we Francji, EKPC i prawa UE, więc pozwolę sobie wyjaśnić, dlaczego nie wie Pan, o czym mówi (zakładając, że nie próbuje Pan celowo wprowadzić w błąd) ”

  Bardzo uprzejmie prof. Laurent Pech powiedział projektantom ustawy kagańcowej, ze kłamią. We francuskich przepisach nie ma przewidzianych kar dla o sędziów, którzy stosują prawo zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

  Przedstawiciele władzy ustawodawczej, czyli tej która uchwala prawo, kłamią! Prawo wywiedzione z kłamstwa.
  Pzdr, TJ

 202. MR .. do rzeczy
  Nie wiem kim jest ten Jedrzejejewski ( jakis ” apostol ”?) tak samo jak nie wiem czyim dzielem byla Sodoma i Gomora „przed ” i kto robi burze a po niej te tecze .
  ” Niemoralne stosunki seksualne ” zdarzaja sie w seminariach . Wiem to od szkolnego kolegi ktory aby sie stamtad wydostac poswiecil „na oltarzu” nawet stosunki rodzinne ktore z jego perspektywy wydaly mu sie co najmniej nie moralne . Mniej tolerancji dla wlasnych mysli dobrze robi na ogo’l .

 203. Tejot o realnej propozycji nie zapłacenia za robotę złożonej kontrahentowi przez przywódcę szerokiego obozu politycznego upełnomocnionego prawnie negocjatora w sprawach finansowych oraz o kopercie z 50 000 zł wręczonej temuż upełnomocnionemu jako zadatek dla księdza (jak się nazywa prawnie zadatek wręczony w kopercie w okolicznościach „nie zapłacę, bo nie mogę” dla kogokolwiek, choćby dla księdza?), a Rossi o „puszczeniu bąka w salonie i wybuchu bomby atomowej”.

  Rossi w sposób twórczy wdraża na EP PiSowską metodę – idzie w zaparte, jednocześnie kręci i gada nie na temat.
  Pzdr, TJ

 204. Mauro (ad 13.58),
  przesunięcie terminu to większa zbrodnia niż zorganizowanie sędziowskiej grupy hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości? Poważnie? – bo dla mnie ten telefon to mniej więcej to samo co wysłanie służbowej limuzyny przez waszego ministra rolnictwa po Belzebuba toruńskiego, też na telefon dziennikarza zresztą.
  A co do dowodów na sprawę krakowską, to może ktoś je ma. Na ten sam przykład jakiś oficer od Pegassusa w swojej prywatnej teczce „RWD”.

 205. Kosiniak idący na lidera opozycji rozerwie kandydatkę PO na merytoryczne strzępy w ostrej walce o 5% więcej dla niego, mniej dla niej. A jeszcze oczekiwana kandydatura Lewicy i przygotowany retorycznie (typowe dla nierozleniwionych partii) kandydat Konfederacji będzie punktował

 206. Na szczęście nic nie przebije zdolności bycia prezydent wszystkich i kandydatka przejdzie do drugiej rundy z wynikiem 19,9%

 207. http://polishculture-nyc.org/indexNew.cfm?eventId=3015

  Czym zajmuje się reprezentujący Polskę Polski konsulat w Ameryce NY .
  Tak trzymać i nie popuszczać .

 208. — SZCZEPAN TWARDOCH O JANIE ŚPIEWAKU: Znam różnych ludzi. Znam polarników, znam ludzi, którzy włażą na ośmiotysięczniki, znam dziewczyny i chłopaków, którzy kopią się z im podobnymi po głowach i wejdą do ringu z każdym, znam ludzi, którzy brali kredyty hipoteczne we frankach z ratą zjadającą trzy czwarte ich wypłaty, znam poważnych chuliganów, znam hazardzistów, znam ludzi, którzy uznali, że praca w korpo to ch … i wynieśli się na zadupia hodować coś tam, znam poważnych, politycznych graczy, czyli nie tych, na których się głosuje, znam weteranów i cholera wie jeszcze kogo, ale od dłuższego czasu wydaje mi się, że nie znam nikogo odważniejszego niż Jan Śpiewak.

 209. Mauro Rossi

  „Czy Zandberg zaprotestuje, że na mocy pisowskiego zarządzenia fiskus nie pobierze od Olgi Tokarczuk 1 miliona PLN należnego podatku od nagrody Nobla? To będzie jego test na wiarygodność.”

  Masz na myśli swój „test na wiarygodność”. Z tym, że mam wrażenie, iż Zandbergowi zwisa i powiewa jak ty i twoje środowisko oceniacie jego „wiarygodność”

  Nie mowiąc już o tym, że Zandbergowi szkoda czasu na jałowe politycznie „protestowanie”.

  Co do zwolnienia Olgii Tokarczuk od podatku to na lewicy są zdania podzielone, aczkolwiek nie dramatycznie. I tak np rzeczniczka Lewicy Anna Zukowska ograniczyła się do zawieszenia na swym profilu wpisu red Agaty Szczęśniak, związanej z GW i oko.press tej treści:

  „Słyszę w Radio_TOK_FM, że Olga Tokarczuk miałaby zostać zwolniona z podatku za Nagrodę Nobla.
  Ale właściwie czemu?
  Mnie by cieszyło, gdyby powiedziała: „uczyłam się w polskich szkołach, leczyli mnie polscy lekarze, pozostawiam część nagrody polskiemu państwu””

 210. Kiedy czytam „Po siedmiu latach oczekiwania…” to domyślam się,
  że obecna władza zrobiła to, co nie udało się władzy poprzedniej,
  a jak wiemy pozostawiono Polskę w ruinie i tyle spraw do załatwienia,
  ale na poważnie zakończono budowę 50-ciu kilometrów drogi ekspresowej S-5
  i od dzisiaj kierowcy swobodnie mogą jeździć między Poznaniem i Wrocławiem,
  tam i z powrotem, i znowu tam i znowu z powrotem, jak miesiąc temu,
  gdy oddano kilka kilometrów drogi S-7 między Krakowem i Zakopanem i
  podziwiano widoki górskie z wysokiego wiaduktu.
  Polacy od dawna już podróżowali po europejskich i światowych drogach,
  ale nie ma nic piękniejszego i drogiego naszym sercom jak drogi polskie,
  własne i upragnione. Tak więc drodzy Rodacy Polacy należy wsiąść
  do samochodu i ruszyć w podróż z Poznania do Wrocławia,
  albo z Wrocławia do Poznania i dalej do Piły, Koszalina i Kołobrzegu,
  nad polskie morze bałtyckie z pięknym złotym piaskiem
  i bursztynami pachnącymi żywicą

 211. Kidawa kandydatką PO na prezydenta. Na Gazecie.pl jakiś internauta bardzo dobrze skomentował tę sytuację:

  „wiceherszt: Hmm… Nie rozumiem tylko, po co PO aż tak się kryguje. Mogliby nie bawić się w jakieś prawybory, tylko od razu wystawić Dudę i powiedzieć, że to ich kandydat. Dzięki temu może udałoby się zmylić część wyborców PiS-u, którzy pomyśleliby, że jak platforma też wystawia Dudę, to coś tu nie gra, i zagłosowałaby na dowolnego kontrkandydata….”

  Trzymam kciuki za Kosiniaka. Tylko on ma szanse wygrać z Dudą w drugiej turze.

 212. Włamanie do banku też wymaga odwagi. To nie jest miara przyzwoitości człowieka. Od wieków stosunek do innego człowieka jest miarą jego przyzwoitości a nawet kultury osobistej. Tak sobie myślę,że prawomocny wyrok wykazał grzeszność czynu Śpiewaka. Choć do tego momentu był objęty domniemaniem niewinności… Wyrok obalił domniemanie…takie czasy…

 213. S-5 w komentarzach. Jest sukces, napisał miłośnik dróg, ale z dofinansowaniem UE, dodał inny. Prawdziwy sukces to będzie jak połączą tą drogą Gdańsk z Pragą Czeską, dodał kolejny internauta.
  Droga ekspresowa S-5 miała być na EURO 2012, ale już jest, więc sukces.

  PS. Czy jakiś Czech na ten blog zagląda? To może napisze jak u nich jest z budową autostrad

 214. Bart Norte
  Wiem, że jesteś fanem kina, więc podrzucam ci gotowy scenariusz pod obiecującym tytułem „Ziobro z szajką młodzików planują totalną demolkę”. Jak u Hithcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie narastać.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25512386,pis-chce-dyscyplinowac-sedziow-ziobro-z-szajka-mlodzikow-planuja.html#s=BoxOpImg9

 215. Z czeskiej telewizji wiem,że przedłużenie S-3 po ich stronie spóżnione około 2 lat. Tak sobie myślę,że to czeski błąd braku koordynacji wyszehradzkiej.

 216. Bar Norte
  Gdybyś był zainteresowany, to na TV Kultura o g. 16.05 leci film Hithcocka z 1948 „Sznur”.

 217. mag

  „Jak u Hithcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie narastać.”

  Chodzi o tzw suspens. Z tym, że suspens już spalił „młodzikom” pewien angielski profesor prawa

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prawo-nie-moze-naruszac-niezawislosci-sedziowskiej-angielski-prawnik-pisze-do/864dc4l

 218. Większość sędziów to katolicy. Ręka podniesiona na sędziego to…A KK milczy jak w czasie okupacji. Tak sobie myślę,że nagonka skończy się łapanką sędziów…w dyscyplinarne sieci…

 219. waldemar:
  „Później tj w XXI wieku powolny zjazd (…)”
  ten zjazd zaczal sie juz w latach 80 – tych (stagnacja stanu wojennego); lata 90 – to juz zjazd po rowni pochylej, a poczatek XXI w. to hospicjum i powolna agonia;

 220. Czystka w sądownictwie przypomina stalinowską gruzińską obsesję likwidowania generalicji i dowódców pod pozorem agenturalności na rzecz III Rzeszy. Tak sobie myślę,że katolicyzm nad Wisłą jest bardzo siermiężny…bardzo krzyżacki…

 221. niemcy; szeryfowa, jak zwykle pragmatyczna, pogratulowala, szybko i czulo, borysowi (jako koledze z prawego skrzydla) zwyciestwa w wyborach; szczerze przyznam , ze tym zwyciestwem nie bylem zaskoczony, ale zdumial mnie jego rozmiar; wydaje mi sie, ze farague (labour) postawil wszystko (cala partie) na jedna karte i …przegral, ostatecznie i z kretesem;

 222. adam100
  14 grudnia o godz. 8:50

  @
  „Jest taki jeden, który zdaje sobie sprawe”

  …. o co mu chodziło ? Że rosną ceny wynagrodzeń? …….nie mogę za Andrzejem nadążyć…….:)

 223. Bar Norte

  Po 3 latach procesowania sie z wladza o ujawnienie wewnetrznego raportu,
  ,, The Washington Post ” ujawnil,
  ze najglupszy
  ( bo Taliban oferowal wydanie Bin Ladena do Trybunalu w Hadze ),
  najdluzszy
  ( trwa juz 18 lat )
  i najdrozszy ( 3 miliardy dolarow ) od II Wojny ( 4 miliardy dolarow )
  konflikt zbrojny jest kompletnym oszustwem.
  Stalinowcy neoliberalizmu zawsze twierdza, ze socjalizm jest glupota,
  a okazuje sie, ze kazda wladza oszukuje swoje spoleczenstwo.
  Bush, Obama i Trump klamali spoleczenstwu w zywe oczy,
  ze wojna w Afganistanie jest na drodze do zwyciestwa,
  tymczasem od poczatku nikt nie mial zielonego pojecia,
  jaki jest na prawde cel tej wojny, kto wlasciwie jest wrogiem i jak dlugo armia bedzie zaangazowana.

  Jest jeden zwyciezca – Jeden Procent.
  Za te pieniadze mozna bylo budowac mieszkania, szpitale i szybka kolej.
  https://www.theguardian.com/world/2019/dec/09/afghanistan-papers-military-washington-post-analysis

 224. I francuscy i angielscy prawnicy, mówiąc krótko, pogonili kota pisim specjalistom od odwracania kota do góry ogonem. Co też tym razem wymyśli mafia pisowska, by uzasadnić zdyscyplinowanie sędziów, czyli wzięcie ich, uczciwszy twe uszy i oczy, za pysk?

 225. kooperatywaMondragon
  14 grudnia o godz. 17:17

  „Bush, Obama i Trump klamali spoleczenstwu w zywe oczy,
  ze wojna w Afganistanie jest na drodze do zwyciestwa,
  tymczasem od poczatku nikt nie mial zielonego pojecia,
  jaki jest na prawde cel tej wojny, kto wlasciwie jest wrogiem i jak dlugo armia bedzie zaangazowana.”
  Nie, nie kłamali……. nie mogli ujawnić prawdy ze względu na…. RODO.

 226. @Bar Norte
  A „Sznur” beznadziejnie nudny. Bez suspensów.

 227. Wydział prawa z UJ wyprowadzić. Tak sobie myślę o kompromitacji krakowskiej szkoły prawa.

 228. mag
  14 grudnia o godz. 17:28
  „I francuscy i angielscy prawnicy, mówiąc krótko, pogonili kota pisim specjalistom od odwracania kota do góry ogonem.”

  ……..odwracania kota ogonem…..”odwracanie kota do góry ogonem” to już przesada 🙂

 229. p.s.
  natomiast niemiecka socjaldemokracja tonie uczepiona brzytwy (wielka koalicja);
  przypomina rzep, ktory przyczepil sie do sukienki szeryfowej, ktora raz do roku jest noszona (oczywiscie sukienka, nie szeryfowa, ktora niosa w lektyce caly czas, od dnia urodzenia w hamburgu)
  albo nietoperza (niedowidzi, nie doslyszy, a sie czepia);
  nie wrozy to nic dobrego;

 230. Wpis na stronie Salon24. Kolejny bywalec propisowskiego portalu, który zwątpił w PIS?
  Felski, 14 grudnia, g.15:51
  „Nikt nigdy nie miał takiej władzy w wolnej Polsce. W Sejmie dowolną ustawę mogli przepchnąć w dowolnym momencie w trybie ekspresowym, a długopis tylko czekał by podpisać to tej samej nocy. Służby specjalne z pegasusami, prokuratura, wojsko i policja pod kontrolą. Czas zadać pytanie – co z tymi tabunami skorumpowanych sędziów? Jakieś sprawy w toku, zarzuty, wyroki? Przez cztery lata znaleźli jednego co ukradł wiertarkę i drugiego co zwinął dychę na stacji benzynowej. Naprawdę wierzy ktoś w tę całą maskaradę? Chyba jedynie poseł Suski, który jest przekonany, że sędziowie komuchy się potajemnie replikują”

 231. normandie format – ciekawy jestem, czy ktos z was wie, co to oznacza?

 232. kooperatywaMandragon

  „Po 3 latach procesowania sie z wladza o ujawnienie wewnetrznego raportu,,The Washington Post” ujawnil, ze najglupszy (bo Taliban oferowal wydanie Bin Ladena do Trybunalu w Hadze), najdluzszy (trwa juz 18 lat) i najdrozszy (3 miliardy dolarow) od II Wojny (4 miliardy dolarow) konflikt zbrojny jest kompletnym oszustwem.”

  Washington Post postawił tylko przysłowiową krapkę nad „i”. Przecież media od kilku lat informują, że w Katarze toczą tzw „rozmowy pokojowe” między USA a Talibanem. Nikt też nie ukrywa, że ich celem jest całkowite i bezwarunkowe wycofanie wojsk USA z Afganistanu. Podobnie jak w przypadku rozmów paryskich z lat 60 – 70, które dotyczyły wycofania wojsk USA z Wietnamu. Z tym, że teraz w roli dawnej delegacji generalicji Vietkongu występują Talibowie z których połowa jest byłymi więźniami Guantanamo. I to oni twarzą w twarz z generałami i dyplomatami USA, pod flagą Talibanu negocjują całkowite wycofanie kontyngentu amerykańskiego z Afganistanu.

  Tak więc tekst Washington Post traktuję jako przygotowanie społeczeństwa USA do tej militarnej ewakuacji. Zresztą o tym Trum swoim zwyczajem ćwierka od czasu do czasu.

 233. mag

  „A „Sznur” beznadziejnie nudny”

  Tak przypuszczałem.

 234. Dlaczego nie ma nagonki na duchownych na podobieństwo sędziów. Czy duchowni to też kasta z zadatkami na buntowników przeciwko świeckiej władzy. Warto przedstawić przestępstwa duchownych z innymi kastami. Tak sobie myślę,że władza sądownicza jest pod ochroną KONSTYTUCJI a wybryk Śpiewaka to element patologii nad Wisłą. Kaczyński kiepsko porusza się w tej materii.

 235. Kiedyś Jaki w sprawie cywilnej chciał pogonić sąd w Opolu. Dlaczego Ziobro jako prokurator nie wstąpił do postępowania w sprawie Śpiewaka. Wszak jest do tego uprawniony jak strażnik przestrzegania prawa. Tak sobie myślę,że Ziobro i jego grupa odgrywają teraz rolę dobrego policjanta bo nie podpisali kagańcowego projektu dalszej reformy sądownictwa. Nie będą…do własnego gniazda…Czekają jak KK w czasie okupacji…

 236. Prezydent powinien chronić swoim autorytetem sędziów. Za to płacą podatnicy. Ja tego domagam się. Tak sobie myślę w ramach obywatelskiej przyzwoitości.

 237. remm
  14 grudnia o godz. 15:09
  ten komentujacy to typowy idiota polityczny. Wbrew twemu pesymizmowi Kidawa ma ogromną sznse na zwyciętwo. Zobaczysz jak zaskocza cię wybory

 238. byk
  14 grudnia o godz. 17:53

  „normandie format – ciekawy jestem, czy ktos z was wie, co to oznacza?”

  byk
  14 grudnia o godz. 17:53

  Normandie format – przedstawienie zorganizowane aby Putinowi dać alibi dla jego ekspansji.

 239. remm
  14 grudnia o godz. 15:09

  5 lat temu, w listopadzie 2014 r. urzędujący prezydent Bronisław Komorowski miał poparcie rzędu 65-70% a jego konkurent z pis, Andrzej Duda, 7-10%. To tyle jeśli chodzi o tych, którzy twierdzą, że urzędującego prezydenta nie da się pokonać bo sondaże są miażdżące.

 240. Nagonka na sędziów przypomina też nagonkę na kułaków. Sprawców tymczasowych braków towarowych na rynku. Tak sobie myślę o kiju ,który znajdzie się… trzeba tylko chcieć…i mieć pisowski stan umysłu…

 241. @

  Donald Tusk opowiada w siedzibie „Wyborczej” o swojej książce „Szczerze
  Banaś jako szef NIK-u to „jakby Międlar został papieżem”.
  https://wyborcza.pl/7,75399,25513356,donald-tusk-opowiada-w-siedzibie-wyborczej-o-swojej-ksiazce.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 242. Bar Norte
  14 grudnia o godz. 15:05

  „ … mam wrażenie, iż Zandbergowi zwisa i powiewa jak ty i twoje środowisko oceniacie jego „wiarygodność”.

  A to pomyśl o proletariuszach i walce klasowej.

  „Nie mówiąc już o tym, że Zandbergowi szkoda czasu na jałowe politycznie „protestowanie”.

  Rozumiem, boi się zająć stanowisko. Narazi się jednym swoim albo drugim swoim. Polityk, który mówi, z trzeba opodatkować najbogatszych musi być pryncypialny, a Olga Tokarczuk niewątpliwie należy do bogatych. Jeśli polityk nie ma odwagi to czemu zawraca głowę wyborcom?

 243. byk z godziny 16:34
  Rossi z godziny 13:38
  Nie odpowiem ,ponieważ mój tekst dotyczył żeglugi morskiej a nie produkcji stoczniowej .Nie mieszajcie tych dwóch kompletnie innych rodzajów gospodarki morskiej , to inne pola .

 244. Mauro Rossi

  „A to pomyśl o proletariuszach i walce klasowej.”

  Czyżbyś dziś na blogu występował w roli głosu proletariuszy walczących klasowo?

  „Rozumiem, boi się zająć stanowisko”

  Nie rozumiesz.
  Zandberg po prostu nie należy do tzw „alarmistów”, którzy jako swoje główne zajęcie polityczne uznają „zajmowanie stanowiska”, w tym „protestowanie”, wobec każdej bździny o której piszą media.

  Mauro, ta bieżaczka, która ciebie kręci wcale nie musi kręcić Zandberga.

 245. Mauro Rossi

  Ale mogę ci odpowiedzieć jak ja widzę zwolnienie Olgii Tokarczuk z podatku przez premiera Morawieckiego.

  Otóż podchodzę do tego gestu premiera ze zrozumieniem.

  Dla mnie bowiem jest jasne, że premier Morawiecki wobec ludzi czy środowisk wobec których czuje respekt (banksterka, korporacje globalne, milionerzy itp) ów respekt wyraża w sposób jedyny jaki potrafi. Czyli zwalnia ich z podatków. Inaczej owego respektu po prostu nie jest wstanie, nie umie wyrazić.

  To dobrze, że pisarka cieszy się takim respektem premiera Morawieckiego.

 246. mag
  14 grudnia o godz. 17:28

  „ Co też tym razem wymyśli mafia pisowska, by uzasadnić zdyscyplinowanie sędziów, czyli wzięcie ich, uczciwszy twe uszy i oczy, za pysk”?

  Wyobraź sobie mag, że masz w sądzie sprawę gardłową, powiedzmy mafia reprywatyzacyjna wyrzuca cię z mieszkania. Jest druga instancja, bo mafia odwołała się od korzystnego dla ciebie wyroku. Prowadzący sprawę stary dziad sędzia Pipściński zamiast ją rozpoznać zawiesza na czas nieokreślony, bo nie jest pewien, czy sędziowie z pierwszej instancji zostali poprawnie rekomendowani przez nową KRS i dobrze mianowani przez prezydenta. Sędzia Pipściński składa pytanie prejudycjalne do SN, żeby rozstrzygnął, czy KRS i prezydent działali zgodnie z prawem i czy ta sytuacja ma wpływ na niezależność sądu pierwszej instancji. Otrzymawszy takie pytanie Sąd Najwyższy w osobie pani Gersdorf musi poczuć się szczególnie wyróżniony, jest przecież ważniejszy niż Sejm, który wybrał 60 proc. składu KRS i prezydent, wybrany w demokratycznych i bezpośrednich wyborach. Nie mówiąc tam o dublerskim TK. Zabawa kasty sędziowskiej trwa w najlepsze, co ich obchodzi twoje prawo do sądu w rozsądnym czasie, gwarantowane przez konstytucję. Powiedzmy szczerze, nic ich nie obchodzi. Ale załóżmy, że dochodzi do kasacji. Sędzia SN, ale już z nowego rozdania, więc nie lubiany przez panią Gersdorf, znów zawiesza twoją sprawę, tym razem do ustalenia, czy sędzia Pipściński z drugiej inastancji spełnia rękojmię niezależności, bo został mianowany w latach 80. jeszcze przez komunistyczną radę państwa. Jak widzisz nadzwyczajna kasta robi z sądów powszechnych jaja i wesołe miasteczko, ale w tym czasie mafia wyrzuca cię z mieszkania.
  Verba docent, exempla trachunt. Abyś zrozumiała mag o czym piszesz musiałbyś mieć osobiste experience. Lub trochę wyobraźni.

 247. legat
  14 grudnia o godz. 14:45

  „Mauro (ad 13.58), przesunięcie terminu to większa zbrodnia niż zorganizowanie sędziowskiej grupy hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości? Poważnie”?

  Przesunięcie terminu przez sąd na życzenie KPRM to niebywały skandal i ogolnie znacznie gorzej niż łapówka, bo świadczy o degeneracji obu władz, wykonawczej i sądowniczej. Grupy hejterskiej w MS nie było to była indywidualna wojenka w środowisku sędziowskim, które stało po obu stronach sporu. Grupy hejterskie działają zupełnie inaczej, przede wszystkim anonimowo.

 248. tejot
  14 grudnia o godz. 14:38

  Nikt nikomu nie udowodnił żadnej koperty z 50 tys. Nie ma w żadnym sądzie takiej sprawy. Birgfellner dał dyla z Polski po wykonaniu zadania. Istnieje tylko fake medialny podobnie jak maybach Rydzyka. Propagandę uprawiaj inteligentniej.

 249. Bar Norte
  14 grudnia o godz. 20:01

  „A to pomyśl o proletariuszach i walce klasowej.”

  „Czyżbyś dziś na blogu występował w roli głosu proletariuszy walczących klasowo”?

  Ja może niekonicznie, ale ty na pewno tak. Jak Zandberg to nadal nie wiem. Jeśli on walczy o zwiększenie opdatkowania bogaczy, to aż się prosi dać sygnał elektoratowi, że darowanie Tokarczuk mliona zotych to kolejny pisowski skandal. Na milon zł darowny bogaczce Tokarczuk kasjerka w Biedronce musi pracować 27 lat. Nie oburza cię to?

 250. Mauro Rossi

  „Ja może niekonicznie (występuję w roli proletariuszy walczących klasowo), ale ty na pewno tak”.

  No ale to przecież ciebie nurtuje ten problem.

  Ja o tym jak podchodzę do zwolnienia z podatku pisarki Olgii Tokarczuk przez premiera Morawieckiego ci napisałem.
  Powtórzę więc – akurat w tym przypadku ze zrozumieniem podchodzę do tego, że premier swój respekt wobec wyskosci nagrody dla Tokarczuk i gremium, które nagrodę przyznało wyraził w jedyny sposób jaki umie czyli przez zwolnienie uhonorowanej pisarki z podatku. Nic innego nie można było od niego oczekiwać. Trudno więc ten jedyny sposób wyrażenia respektu dla Tokarczuk uznać jako „skandal” budzący „oburzenie” bo premier inaczej nie umie.To nie „skandal” tylko polityczno – psychologiczny determinizm natury premiera.

  Celowo piszę o jedynie o wysokości nagrody i jej fundatorze, bo premier jako pisowiec Tokarczuk nie czytał ani się z nią nie spotykał więc trudno mówić o innych motywacjach.

 251. Rossi systematycznie robi sobie jaja z blogowiczów EP śpiewając ten sam refren w eroznych wersjach, tym razem – Sejm, wybrał 60 proc. składu KRS.

  Otóż konstytucja mowi jednoznacznioe i bezpośrednio (art. 187 punkt 1), że Parlament mo ztboera 6 członków KRS (4 – Sejm, 2 – Senat).

  Rossi twierdzi, że 60 % składu wybrał Sejm. Oznacza to, ze ustawa wedle której Sejm wybierał ten skład, sprokurowana przez sejmową większość PiS jest sprzeczna z konstytucją. Konstytucja mówi że:
  „przepisy Konstytucji RP stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja RP stanowi inaczej”. W konstytucji 6 jest 6.
  Pisowscy eksperci państwa i prawa, a za nimi posłuszna większość PiS uchwaliła ustawę sprzeczną literalnie z konstytucją, a Rossi na EP robiąc sobie jaja z konstytucji podbija stawkę do 60 % wybranych członków KRS przez Sejm i nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego konstytucja mówi inaczej – 6 członków KRS wybiera parlament.

  Pogrywanie Rossiego z blogowiczami EP, to nic innego jak kłamstwo w żywe oczy. Liczbę 6 zamieszczoną w konstytucji Rossi zamienił na swoją wartość – 60 %. Z tego wynika, że w konstytucji są procenty, tylko trzeba je wykryć, wypatrzyć i odpowiednio przeliczyć.

  Cyrk na kółkach, pustki na PiSowskich półkach, wrzawa na arenie. Cisza, powaga! Na zbolałego Prezesa miejcie baczenie.
  Pzdr, TJ

 252. Korekta
  Jest
  że Parlament mo ztboera 6 członków KRS
  Ma być
  że Parlament wybiera 6 członków KRS
  TJ

 253. @maciek.g
  14 grudnia o godz. 19:06

  Jeśli chodzi o wybory 2015, to panią Kidawę należałoby porównać raczej z Komorowskim niż Dudą. Duda był wtedy politykiem na początku drogi, praktycznie nieznanym, stosunkowo młodym. Widać było, że się stara i mu zależy, a ludzie lubią Dawidów walczących z Goliatami. Pani Kidawa zaś całą swoją mową ciała komunikuje, że jest kobietą spełnioną, która osiągnęła już w życiu to, co chciała: „jeśli mnie wybierzecie, to dobrze, a jeśli nie, to też dobrze, poradzę sobie”.

  Gdy latem tego roku została namaszczona na nową liderkę opozycji, w swoich pierwszych wystąpieniach wypadła fatalnie. Na telewizyjną debatę nawet nie odważyła się przyjść, Schetyna wysłał kogoś innego. Być może pani Małgorzacie pomogłyby bardzo intensywne szkolenia, ale jak dotąd nic nie wskazuje na to, żeby z takowych korzystała. Widać tylko efekty współpracy z wysokiej klasy stylistami. MKB zawsze prezentowała się dobrze, ale teraz wygląda doskonale.

  Wygląd to jednak za mało. MKB nadal jest mdła, nijaka, bez politycznej osobowości. Gdy podczas debaty z Jaśkowiakiem prowadzący zapytał o pociągnięcie do odpowiedzialności polityków PiS, Jaśkowiak powiedział wprost, że Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, Kidawa zaś wydukała jakąś ogólnikową formułkę o tym, że łamanie prawa powinno być karane. W dzisiejszej przemowie już zaliczyła kilka wpadek w stylu Ryszarda Petru, które zostały bezlitośnie wyśmiane przez internautów. Sztab propagandy PiS już zaciera ręce.

 254. Mauro
  14 grudnia, g.20:48
  Niepotrzebnie się wysilasz, a nawet podpierasz łaciną, by dowieść swojej najswojszej racji.
  Nadchodzi zmierzch opcji, której tak bardzo jesteś wierny(?!), że aż popadasz w śmieszność. Chyba że sobie dworujesz (czyli robisz jaja), twierdząc niezłomnie, że białe jest czarne i na odwrót. Całkiem jak twój Prezes. Zmierzch zwiastuje potężna żaba w postaci Mariana Banasia, która utkwiła wam w przełyku. Doskonale wiesz, że dlatego trzymam za niego kciuki.
  Dobranoc, żaby i pchły na noc

 255. remm
  14 grudnia o godz. 22:46
  Wnioski absurdalne.
  Większość Polaków niewiele wie o Pani Kidawie, podobnie jak nie wiedziało kim jest startujący na prezydenta Duda (a ten tkwił w polityce od lat -praktycznie od okrągłego stołu a od 1 sierpnia 2006 do 15 listopada 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego)
  Jeżeli porównywać Kidawę to raczej do Dudy niż znanego wszystkim Komorowskiego. Wbrew twej opinii w sztabie PiS radości nie ma (Kidawę trudno jest skutecznie atakować). Tacy jak ty są na wagę złota dla PiS – zawsze kogoś zniechęca

 256. @maciek.g
  14 grudnia o godz. 23:03

  Jaśkowiak byłby dużo lepszy, nawet ze swoim lewicowym odchyleniem. W debacie też wypadł lepiej. Kidawa wygrała prawybory, bo jest z „twardego jądra” PiS (choć szczerze mówiąc, jądro to jest jest już mocno sflaczałe). „Nie będzie nam jakiś poznaniak tu właził”.

  A Platformie najbardziej szkodzi zamykanie się w kręgu wzajemnej adoracji i przeświadczenie, że jej się władza należy ze względu na domniemaną wyższość moralną, tylko głupi lud tego nie rozumie. Z takim podejściem Platforma faktycznie skazana jest na kolejne „moralne zwycięstwa”.

  Nie zdziwię się, jeśli MKB nie przejdzie do drugiej tury. A gdy patrzę na to, co robi Konfederacja (choć biedna i mała, zorganizowała świetne prawybory, nie taką ustawkę jak PO, a przy okazji zaktywizowała wyborców w całej Polsce), to zaczyna prześladować mnie myśl, że do drugiej tury obok Dudy może wejść Bosak. Przy 5 kandydatach opozycyjnych wszystko jest możliwe.

 257. Mauro (20:48), Mag (22:58)
  Łacina na łapu capu – bez związku z tekstem po polsku … a nawet na aby aby.
  VERBA VOLANT, EXEMPLA TRAHUNT (nie „trachunt”, chyba że w nadwiślańskiej „łacinie”).

 258. teo
  g.23:26
  Mauro robi za pisowskiego wykształciucha (oksymoron?), no to mu wyszło jak wyszło.

 259. mag
  No właśnie. Taki wykształciuch może nas stachować, aź w pewnej chwili nas wyabstrachuje. Trzeba na niego uważać.

 260. @
  Zakątek Polityczny
  Szanowni Przyjaciele,
  wszyscy, którzy bronicie polskiej wolności, polskiej demokracji, apeluję do Was: Ta rządząca Polską banda, tak, jak powiedział słusznie Waldemar Kuczyński, najgorsza hołota u władzy od czasów Bieruta, gotowa jest sięgnąć po drastyczne środki. Są w panice i to widać. I w tej panice gotowi są nie wykonywać wyroków sądów, nawet zerwać z Unią Europejską, może nawet ogłosić stan wyjątkowy i strzelać. Widać wyraźnie, że są gotowi bronić swoich przywilejów, swoich nakradzionych majątków i swojej władzy do ostatniego Polaka.
  To, co się dzieje teraz, to może być moment krytyczny. Być może teraz walczymy o wszystko.
  Wzywam Was wszystkich: bądźcie gotowi. Musimy teraz pokazać siłę społeczeństwa. Proszę i wzywam: bierzcie udział w protestach przeciw tej bandzie. Bierzcie udział niezależnie od tego, które ugrupowanie opozycyjne te protesty zorganizuje, Nie ma teraz znaczenia, czy my, KOD, czy Obywatele RP, czy kto inny. Musimy ruszyć się z ciepłych domów i wyjść.
  Wiem, że jesteśmy zmęczeni czterema latami walki, ale to jest chwila szczególna.
  I proszę jeszcze o jedno: powtarzajcie przy każdej okazji: Kaczyński i Ziobro na pewno zostaną złapani i postawieni przed sądem.
  Krzysztof Łoziński,
  autor manifestu „Trzeba założyć KOD” z 18 listopada 2015 roku.

 261. Mauro Rossi,
  Pani Tokarczuk (Laureatka Nagrody Nobla) ma na imię Olga. To jest stara dyrektywa WUML (twierdzę że jest to dla Pana oczywiste co to była za Organizacja). W miejsce imienia „bogaczka”. O przeciwnikach bez imion- jak łachudry- to działa na podświadomość czytającego. 1968 banda Kuronia i Michnika.Trochę szacunku dla czyichś osiągnięć – w tym wypadku – dla Pani Olgi Tokarczuk.

 262. Skąd Pochodzimy? Gdzie jesteśmy? Dokąd Zmierzamy?
  Wielbiciele Wałęsy będą zadowoleni, oto jesteśmy: „‚Patointeligencja’ bardzo trafnie i mocno pokazuje prawdziwe problemy warszawskiej młodzieży z dobrych domów. ”
  https://www.youtube.com/watch?v=wTAibxp37vE&feature=emb_logo

 263. żeby nie było niedomówień chciałam wysłać tekst – nie przechodzi.
  Ale dlaczego???, trzydzieści lat demokracji i nie przepuszczają:
  Spróbujemy po kawałku –
  „Moj ziomo w 1 LO zjarł Amsterdam 1 września
  po to by nauczycielka myślała że tak już ten ma z natury
  no i do matury mówił jej że to alergia!
  mój ziomo miał piersiówę, którą uzupełniał
  w termosie trzymał wóde
  i ściemniał profesorom ze to herba
  dom, szkoła w złotówkie, dom , szkoła w uberkach
  mój ziomo z mym ziomem za pieniądze starych pykali w pokerka

 264. @Namor6 15 grudnia o godz. 1:36

  Skojarzenia z WUML-em jak najbardziej uzasadnione, ale moim zdaniem Maupo R. to produkt innej totalitarnej organizacji – on prezentuje w komentarzach liczne odzywki zaczerpnięte żywcem z „magisterium” kaka. Ja tu widzę efekty tzw. „formacji”, czyli prania mózgu w wiadomym… łonie. A serwowane nam zabiegi erystyczne też są poniekąd katechetyczne i kazaniowe. Być może osobnik przekwalifikował się poniewczasie, zachłysnąwszy Spiritusem, czyli Duchem. Bywają omamy w drodze do Damaszków, poza tym każdy kaznodzieja orze jak może, bo koniunktura…

 265. mój ziomo coś wygrał, mój ziom coś przegrał
  mój ziomo z mym ziomem walili wiaderka
  na 15tkach no i 20tkach
  i wiosna za budą, a zimą, gdy zimno na dworze to kitrali sie po łazienkach

  mój ziomo miłą supreme
  mój ziomo miał bape’a
  mój ziomo na uro dostał te kluczyki od merca
  na czarno ukry sprzątały mu penthouse
  mój ziomo chiał wypłatę starego przećpać
  ni pykło, bo była tak wilka
  za dużo, prędzej by tu kopnął w kalendarz
  mój ziomo sie powiesił w sylwestra

 266. tu mamy odniesienie do tematu Gospodarza – „mama lawyer”

  a ciągle pamiętam jak kradliśmy te flaszki z Carref-a
  i jak je piliśmy na hejnał o 8:20
  i tak najebani na przerwach, bez przerwy
  i tak najebani na przerwach, bez przerwy
  i tak najebani na lekcjach, my to patointeligencja
  My to! /2x
  Patointeligencja (My to!) /6x
  Patointeligencja!
  mój ziomo walił herę słuchając Kazika
  Centralny, menele, rodzice i szpital
  Ojciec był maklerem, a mama lawyerem
  I grube portfele, co chudły wraz z nim na odwyckach

 267. wątek zawiera kilka słów określających anatomię człowieka, także różne zakazane używki

  mój ziomo znajomej podawał k.utasa
  w kiblu dla inwalidów, w Złotych Tarasach
  mój ziomo w prywatnym gimnazjum koleżance z ławki spłodził dzieciaka
  A rok wcześniej na przyrce, cała nasza klasa
  śmiała sie z p.ipki, j.ajowodów, p.lemników, p.ochwy i s.iusiaka

  mój ziomo walił te dopy,
  mój ziomo ni eumiał sie uczyć bez k.oki
  i skończył jak miał 13 tych wiosen i kur* nie powiem czy życie czy nosy
  mój ziomo podpierd* x.any od mamy z szafki z lekami
  nie dali mu stypendium , no bo go złapali jak latał naćpany
  po jendym z offowych festiwali
  mój ziomo miał zawsze ten czerwony pasek i zawsze miał czerwone gały
  mój ziomo z mym ziomem koleżankę z klasy na wyjeżdzie szkolnym w dwa baty j.ebali
  mój ziomo na odwagę pierd* 3 piwaka w pubie, w Londynie, przed interview na King’sa
  mój ziomo się dostał na Oxford, a całe liceum raz pigea, raz wiśnia, raz czysta

 268. i tak dalej.
  Jak to określił @Symetryczny? dwa paluchy w kształcie litery V?

 269. @Namor6 – dobrze że kolega sprecyzował że chodzi o Olgę Tokarczuk.

 270. Błogosławione łono noszące i piersi,które ssał….Tak lud wita prezydenta…Tak sobie myślę,że suweren jest stabilny w wyborach…Nie ma miejsca na świeckość państwa…kandydaci unikają tej kwestii boją się ukręcenia bicza na siebie…Dla świętego spokoju podkreślają swój katolicyzm…Polska ma być katolicka a nie przyzwoita…

 271. Duda nazywa władzę sądowniczą towarzystwem bo chroni się swoją bezkarnością przed jej obliczem. A łamanie KONSTYTUCJA stawia sprawcę w sytuacji Śpiewaka. Grają zatem w tej samej lidze naruszających prawo. Śpiewaka sprawiedliwość dosięgła a prezydenta czeka ewentualnie los Banasia w pokrętnej procedurze bardziej politycznej odpowiedzialności przed TS. Tak sobie myślę czy jest sprawiedliwość nad Wisłą kiedy sprawcy łamania KONSTYTUCJI pokazują gest Kozakiewicza władzy sądowniczej. Szczególnie kiedy ułaskawiają kryminalistów…

 272. adam100
  15 grudnia o godz. 1:14

  „Ta rządząca Polską banda, tak, jak powiedział słusznie Waldemar Kuczyński, najgorsza hołota u władzy od czasów Bieruta, gotowa jest sięgnąć po drastyczne środki.”

  Ja bym na Kuczyńskiego się nie powoływał.
  Bo gdy on pisze o hołocie, która jest gotowa sięgnąć po drastyczne środki, to chyba ma na myśli siebie. To w psychologi mechanizm zwany projekcją.

  Skąd ten wniosek?
  Otóż Pan Waldemar Kuczyński, nie tylko pochwalił działania Pinocheta, bardzo krwawe, ale w dodatku najwyraźniej nie rozumie, że neoliberalizm który ten brutalny dyktator wprowadził, przyniósł fatalne rezultaty dla całego Chile. Łącznie z ostatnimi morderstwami protestujących młodych ludzi.
  https://twitter.com/PanWaldemar/status/1205222207531687936

  Ciekawe czy reszta tego towarzystwa, ma podobne poglądy na ratowanie „demokracji” w Polsce.

 273. Wspierający Śpiewaka to w istocie „dudziści”. Czyli szemrane towarzystwo. Tak sobie myślę jako zwolennik Temidy z opaską…Przeciwnik ułaskawień swoich za dobrze wykonana robotę dla partii…

 274. W nagonce na sądy Śpiewak staje się dla hunwejbinów pożytecznym idiotą. A nawet męczennikiem kasty. Wszystkie ręce na pokład hunwejbinów na blogach też. Tak sobie myślę czy złodziejska prywatyzacja w Warszawie obejmuje u Śpiewaka również Srebrną w układzie historycznym…z 447 w tle…

 275. Pinochet katolik a zbrodnie tej formacji mierzy się inną miarą…W skali tzw.wyklętości bo powiedz ilu komunistów zabiłeś lub ich sąsiadów a powiem kim jesteś. I jakie miejsce przy ołtarzu otrzymasz…Tak sobie myślę,że mówiono po czynach ich poznacie…

 276. „Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej” powiedział polityk PIS, trzymając w ręce egzemplarz, w czasie dyskusji odbywającej się aktualnie w POLSAT NEWS
  Wystarczy patrzeć i słuchać, każdy komentarz jest zbyteczny

 277. Ale czy Duda o tym wie. Przecież to świstki zostawione przez Kwaśniewskiego. Tak sobie myślę,że pisowcom klauzula sumienia nie pozwala stosować świeckiej KONSTYTUCJI. Kwaśniewski otwiera szampana !

 278. Czy w IV RP sądy są potrzebne. Prezes określa kto winien a prezydent ułaskawieniami kupuje wdzięczność. Tak sobie myślę o jedzeniu z ręki przez suwerena.

 279. Główny jankes poluje na terrorystów bez pozwolenia a młody też w Mongolii na chronioną owcę i jelenia. Pozwolenia dorabiają propagandowo w mediach. Tak sobie myślę,że to w ramach jankes uber alles…

 280. Lucjan Kydryński prowadził popularną audycję „muzyka lekka, łatwa i przyjemna”.
  Dzisiejszy gość Daniela Passenta wprowadził nas w podobny nastrój.
  Ukradli mi zegarek, powiedział Aleksander Kwaśniewski. A gdzie, zapytał prowadzący
  program, nasz szanowny Gospodarz. Jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić,
  „w krajach północno-afrykańskich”, odpowiedział prezydent Kwaśniewski.

  PS. „władza nie mięknie”

 281. Widmo Suu Kyi nad Wisłą. Tak sobie myślę,że władza demoralizuje nawet katolików. O Piusie XII i ks.Tiso nie wspomnę…

 282. Poseł Budka do wiceministra Wójcika „niech pan nie kłamie, bo niedługo pójdzie pan do spowiedzi i będzie pan musiał się z tego wyspowiadać”.
  Tak po chrześcijańsku politycy prowadzą konwersację w tvn24 KAWA NA ŁAWĘ

 283. Podróbka Mussoliniego tym razem o sobie. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-spotkal-sie-z-krystyna-barchanska-rozmawiali-o-sedziach-padly-mocne/99cgpxd

  „Prezydent o sobie: poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia”

 284. @BWTB 22 godziny temu zawołał puszczy:

  Qrwa, przestańcie wreszcie żywić byty @MR i @SS.

  Zjawisko to jest bardzo stare.
  I jest powszechnie ograne.
  Kilkakroć umieszczałem tu adres filmiku z piosenką zatytułowaną w tłumaczeniu na polski:
  Mamo! dlaczego mnie biłaś?!
  śpiewaną przez dojrzałą Rumunkę.

  Dziś przeglądając zasoby dyskowe (anachroniczny przymiotnik, powinno byś: kartowo-pamięciowe ) rosyjski odpowiednik podobnego zachowania:

  Татьяна Кабанова – Мама, я жулика люблю!

  https://www.youtube.com/watch?v=DeoiKXku9cQ

  ***

  Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Danielem Passentem stwierdził, że mamy teraz nienormalność w Polsce.

  Moim zdaniem norma i słowa z tej rodziny są nazwami zakłamanymi.

  Kilkakroć przywoływałem tu słowa klasyka i je ( interpretując! ) zacytuję:

  Podziwiam dobro i piękno. Ale ( skutecznie ) przyciąga mnie zło i szpetota.

  ***

  @BWTB !!!

  Nie zdzieraj sobie klawiatury nadaremno …

  To jest kraj wiedziony przez nienormalnego – normalnie cynicznie mu klaszczącemu.

  Wszak klikalność spadła z odejściem Wiesia zanumerowanego.

  Nie godzi tak szkodzić blogowi kolego zanumerowany!

 285. @ Jerz77
  15 grudnia o godz. 7:41
  adam100
  15 grudnia o godz. 1:14
  „Ta rządząca Polską banda, tak, jak powiedział słusznie Waldemar Kuczyński, najgorsza hołota u władzy od czasów Bieruta, gotowa jest sięgnąć po drastyczne środki.”
  Ja bym na Kuczyńskiego się nie powoływał.

  No to nie. Jak ci lepiej pasuje to tak:
  „Ta rządząca Polską banda, najgorsza hołota u władzy od czasów Bieruta, gotowa jest sięgnąć po drastyczne środki.”
  stwierdził Adam.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 286. Po tylu łgarstwach jak przeżyć 24 h bez spowiedzi…to jak spłuczka…Ostanie się ino sznur…Tak sobie myślę,że bez spowiedzi życie jest do rzyci…

 287. Co tam panie w polityce? Dzięki bogu Banaś trzyma się mocno. I stanowi nadzieję dla Polaków pławiących się szczęściem życia w oazie wolności.
  I o to walczyli bohaterowie ciemiężeni w stanie wojennym. Banaś także. On jednak nie wystąpił po milion odszkodowania. On daje sobie rade sam. Ciuła w burdelu i na oszustwach podatkowych. Typowy solidaruch.

 288. KAWA NA ŁAWĘ
  Na poważne tematy niepoważnie.
  Ciągle w kołko Macieju
  PS. Za chwilę wtvn24 LOŻA PRASOWA

 289. Pieriestrojka, pieriekowka – cudowny język. Uskarienije to sam Lech Wałęsa przejął od Gorbaczowa (piriestrojka, uskarienije) – ogłosił autorskie przyspieszenie transformacji za rządów premiera Mazowieckiego.

  Andrzej Duda staje wobec perspektywy powtórzenia znakomitego podwójnego zwycięstwa Aleksandra Kwaśniewskiego. Dwóch sympatycznych energicznych czterdziestolatków, których łączy także niezwykla niechęć do nich najwybitniejszego Polaka Lecha Wałęsy.

 290. transformacja to pieriestrojka można chyba powiedzieć

  uskarienije pierestrojki ogłoszono więc u nas 25 lat temu

 291. falandyzacja prawa, mówiono wtedy
  Suweren pozbył się Lecha Wałęsy

 292. Brakuje referendum czy popierasz 10 przykazań. Tak sobie myślę,że warto ustalić przyczynę burdelu moralnego nad Wisłą.

 293. Kończą się niedzielne audycje publicystyczne i warto wrócić do powtórki z rozrywki.
  Wczoraj w tvp2 odbyły się kolejne przesłuchania w ciemno osób zakwalifikowanych
  do programu THE VOICE SENIOR, programu, który zdobył uznanie telewidzów, nie tylko
  dzięki popularnej formule, ale także ludziom po sześćdziesiątce, którzy pokazują
  piękną drogę życiową, i podjęli trud publicznej rywalizacji o tytuł artysty u
  schyłku życia. Wszystkim uczestnikom tego programu gratuluję. Wysokie umiejętności
  muzyczne, prezentacja i naturalny wdzięk oraz sposób życia urzekają. Ostatni uczestnik
  wczorajszego odcinka programu, niezwykle barwna postać, zapisał się szczególnie,
  jako człowiek o skomplikowanym życiorysie i artysta o pięknej, rzadko spotykanej
  barwie głosu. Znakomity występ, Na szczęście jurorzy się odwrócili i będziemy mogli
  podziwiać kandydata w kolejnym odcinku programu

 294. @Symetryczny
  Zgadzam się z tobą, ale na jakieś 20 – 30%. Tyle (plus minus, a może nawet mniej) jest byłych „solidaruchów”, którzy dziś spijają śmietankę tak tłustą jak Banaś i jego ferajna oraz ci, którym „się należy”, czyli rozmaite miernoty, bo poszły w króle, prezydenty i inne wojewody lub ministry. Nie znaczy to, że wszyscy urzędnicy państwowi wysokiej rangi to zera i k… Bywali i kompetentni, i niepodatni na korupcję.
  Nie mogę, pogardliwie jak ty, nazwać „solidaruchami” bardzo wielu ludzi lepiej lub gorzej dających sobie radę, ale nie karierowiczów łasych na wszystko co niesie władza. Jest jednak w tym pokoleniu kategoria ludzi przyzwoitych lub choć starających się byś przyzwoitymi i nie wolno ich wrzucać do jednego wora z Banasiami, Kuchcińskim i Terleckimi.

 295. @
  Media donoszą, że w kamienicy Mariana Banasia nocowały delegacje PiS w czasie wyjazdów na tak zwane miesięcznice smoleńskie. Jeśli w tym czasie były kamery, to osoba zarządzająca budynkiem mogła zgromadzić interesujące archiwum zachowań polityków partii rządzącej. Czy to tłumaczy, dlaczego Banaś pozostaje na swoim stanowisku?
  https://www.wiesci24.pl/2019/12/15/cos-sie-nagralo-w-kamienicy-banasia-nocowaly-delegacje-pis/?fbclid=IwAR3cBjgALHN_RV-JzRqeQCqvmrGIrB_GamjCuIc8elv2Qs6g13oyw5d65Mk

 296. Czy „katoliruchy” podmiotowość religijna „solidaruchów” jest właściwa. Solidarność według IPN założył Kiszczak co potwierdza agenturalność jej założycieli. Ja w pierwotnej Solidarności byłem spontanicznie i jestem z tego faktu dumny do dzisiaj. Ale łajzy życiowe bały się takiej przynależności co im do dzisiaj zostało. Tak sobie myślę,że Solidarność pierwotna była spontanicznym ruchem społecznym ,której działacze prący do władzy spieniężyli zaufanie społeczne. Jak Kijowski czy Kałuża o innych biorących 30 srebrników nie wspomnę…. Jaki lud taka Solidarność…A miałeś chamie złoty…

 297. @SŁOWIANIN STANISŁAW

  „Tak sobie myślę czy złodziejska prywatyzacja w Warszawie obejmuje u Śpiewaka również Srebrną w układzie historycznym…z 447 w tle”…

  Stanisławie, myślenie to dobra rzecz, ale czasem warto też poszukać w Googlu:

  ” „Gazeta Wyborcza” opublikowała stenogram nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, dotyczący planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna. Warunki zabudowy miał blokować stołeczny ratusz oraz kampania Jana Śpiewaka, który komentuje sprawę w rozmowie z Wprost.pl.

  Jan Śpiewak w rozmowie z Wprost.pl został zapytany o to, w jaki sposób zareagował na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, polityk na nagraniach miał powiedzieć, że to między innymi działania tego aktywisty miejskiego miały stanąć na przeszkodzie inwestycji Srebrnej. – Bardzo mi miło. To pokazuje moją skuteczność”.

  https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10187133/jan-spiewak-komentuje-tasmy-kaczynskiego-to-mile-byc-docenionym-przez-tego-polityka.html

  Obie „jedynie słuszne” siły polityczne tkwią po uszy w mafijnych machlojach. Niektórzy twierdzą nawet, że są delegaturami mafii na obszar polityki.

  Śpiewak nie układa się z żadną z nich, dlatego jest tak sekowany. Teraz PiS chwilowo udaje, że go broni, tylko dlatego, że ten ostatni wyrok pasuje mu do „walki z kastą”.

 298. Pewien kierowca szukał drogi w Googlu i wjechał do kamieniołomu. Tak sobie myślę,że chęć ułaskawienia to mój kierunek myślenia czy Śpiewak da się kupić. I założy kaganiec w sprawie Srebrnej…

 299. SŁOWIANIN STANISŁAW
  15 grudnia o godz. 13:24
  Niem pomoże gps gdy kierowca dureń jest

 300. Taką pozytywną energią emanują tylko ci dwaj prezydenci: Kwaśniewski i Duda:)

 301. I obaj – pierwsze damy, wysokie szczupłe eleganckie…

 302. Mąż pani Kidawy nakręcił b.dobry film Różyczka, moim zdaniem o oczko lepszy niż dobra Ida

 303. Głosowanie z gps z ambony przypomina wjazd do kamieniołomu. Tak sobie myślę o politycznych skutkach kierowania z ambony.

 304. remm
  14 grudnia o godz. 23:21
  Widzę ze KB ci się nie podoba i emocje jak u nastolatki zakłócają ci realne widzenie. No cóz zobaczysz jak będzie

 305. Duda jak U Sowy nagranie o sędziach. Tak sobie myślę czy wizyta to prywatna sprawa czy kampania wyborcza już. Prywatnie olewa sędziów a oficjalnie też olewa…po co się krygować…

 306. remm
  15 grudnia o godz. 13:14
  Śpiewak nie układa się z żadną z nich, dlatego jest tak sekowany. Teraz PiS chwilowo udaje, że go broni, tylko dlatego, że ten ostatni wyrok pasuje mu do „walki z kastą”.

  Mój komentarz
  Dokładnie tak. Podpinanie się pod postacie lub wydarzenia, które pasują, brzmią na pewnym odcinku, w pewnym momencie zgodnie z bieżącymi celami oraz będą pozytywnie przyjęte i moralnie wycenione jako pożądane przez lud PiSowski, to stały element taktyki PiSu –
  manipulowanie ideami, manipulowanie prawdą, manipulacje personalne, krętactwa w polityce, gwałty na prawie, autopromocja oparta o kłamstwa, itp.

  Działalność Śpiewaka byłaby zupełnie obojętna dla PiSowskich reklamiarzy, gdyby nie można było się do niej podpiąć jako partia obrońców uciśnionych, słabszych, partia wyzwolicielska i opiekuńcza.
  Pzdr, TJ

 307. Dla rządzących najgorsza sprawa jest gdy ceny zaczynają gwałtownie rosnąc (czyli sytuacja materialna ludzi się pogarsza) i nie da się tego zwalić na opozycję). Czas taki widać nastaje dla PiS , ale oni tak jak zazwyczaj przegrywający tego nie widza lodzą się ze wszystko da sie zmienić.

 308. mag
  15 grudnia o godz. 12:50
  Wyobraź sobie, że ja także należałem do Solidarności. Na szczęście wypisał mnie z niej stan wojenny. Przed nim doznałem od nich terroru. Sterroryzowali całą firmę, która na szczęście już umarła, razem z ludźmi. Pozostali swoi Banasie i tysiące innych Tusków lub Ziobrów.

 309. Olga Tokarczuk już 6 razy przeczytała Czarodziejską Górę (ulubiona powieść prezesa Kaczyńskiego), więc kto jeszcze nie czytał Czarodziejskiej Góry ma nad czym/kim się zastanowić…

 310. Co do tych sędziów i sądów to tam czytałem jest konsensus, jak kiedyś w sprawie WSI, że wielka zmiana była niezbędna. Tylko że PiS to źle zmienia. No to trzeba było PO przed PiSem to zmienić elegancko, tak?

 311. Pieriestrojka sądownictwa eta nastajaszcza potrzeba

 312. Pada, ale nie wieje w Klingenthal, gdzie za chwilę odbędzie się kolejny konkurs skoków narciarskicch, i sprawozdawcy liczą na sukcesy Polaków, którzy wczoraj wygrali drużynowo i usłyszeliśmy podczas dekoracji skoczków hymn państwowy, czyli Mazurka Dąbrowskiego.

 313. Przy okazji sędziów pytanie do katolików czy nie możecie być przyzwoici aby sądy były niepotrzebne. Przestańcie kraść i pomawiać a sądy runą,runą,runą…grzebiąc zawartość….czyli akta waszych grzechów…Tak sobie myślę,że jak przestaniecie kraść to sędziowie pójdą na bruk…jak repasacja pończoch…Oczywiście podżegam bo przyzwoitych już nie ma…Od Kaczyńskiego tego nie usłyszycie bo lubi grzeszników….nawracać…

 314. Znowu jakiś kościelny kasuje wpisy. Tak sobie myślę,że to jest bardziej pożyteczne od wybijania szyb na plebanii. Klikanie wpisu jak piorunochron…i wywołuje błogość w pampersach…

 315. krzyk rozpaczy? premier grecji, mitsotakis, zada od niemiec aby przejeli uchodzcow, ktorych morze wyrzucilo na wyspy morza egejskiego;sytuacja w obozach jest katastrofalna, a grecy nie sa w stanie sobie z tym poradzic (dochodzi do buntow i podpalen, w ktorych gina ludzie);

 316. guzdra
  15 grudnia o godz. 11:27
  blog bez troli jest jak sahara bez piasku;

 317. Następna sprawa. Polscy prezydenci mają zwykle 1 dziecko, i to córkę (Jaruzelski, Kwaśniewski, Kaczyński, Duda). Aż taka seria… Tak zwane first daughter

  Pani Kidawa też ma 1 dziecko, dobrze, syna który wyglądem zdradza że wegetarianinem nie jest…

  Pozostali (dwóch) mają…ponad 5 dzieci

 318. Powiedzmy sobie szczerze: Jaruzelski, Kwaśniewski, Kaczyński i Duda nie mogą się wszyscy mylić. 1 córka!

 319. I starczy.

 320. Tak więc prezydentem Polski zostaje się z 1 córką (Duda) lub ponad piątką dzieci (czyli Korwin czarnym koniem). Pani Kidawa z 1 synem chyba pasuje do prawidłowości jednak. Kosiniak pewnie ma 1 córkę, co? Dlatego w ogóle próbuje.

 321. Pomoc polskich obywateli irańskiemu kierowcy ciężarówki może stać się symboliczna, w podzięce za przyjęcie polskich dzieci w czasie II-giej wojny światowej przez Irańczyków.
  To wydarzenie więcej znaczy niż cała działalność fundacji powołanej do promocji Polski za granicą.
  Sprawą interesują się telewizje Iranu i Turcji

 322. Przy tym w starciu wielodzietnego z ojcem 1 córki (Wałęsa kontra Kwaśniewski, Komorowski kontra Duda) zawsze wygrywa ojciec 1 córki…

 323. Czyli faworytami majowych wyborów są Duda i Kosiniak. Mają po 1 córce.

 324. Dwoje dzieci – porażka. Tusk miał 2 dzieci i niby sensacyjnie przepitolił z niepozornym ojcem… 1 córki.

 325. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  15 grudnia o godz. 16:03
  „Przy okazji sędziów pytanie do katolików czy nie możecie być przyzwoici aby sądy były niepotrzebne. Przestańcie kraść i pomawiać a sądy runą,runą,runą…grzebiąc zawartość….czyli akta waszych grzechów…”
  Święte słowa, Stanisławie, święte słowa. Dodam też rygorystyczne przestrzeganie Dekalogu, wtedy i Kościoły i kapłani byliby zbyteczni, po prostu raj na ziemi. Religia razem z wiarą przestałyby istnieć, czyli źródła zniewolenia ludzi.
  A co mamy? Najlepiej ujął to katolicki profesor W. Sedlak:

  „Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat na lepsze nic się nie zmienił. Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku. Czyż nie widać próżni wokół Twego krzyża? Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych z Tobą.”

  „Pospolicie i trywialnie mówiąc, chrześcijanin to niedołęga z dewocyjnym kramikiem w duszy. Człowiek z kompleksami, topiący swą niepełnowartościowość w kadzidlanym dymie. Dewocyjny kramik duszy to patologia chrześcijaństwa.”

  Co na ten temat miał do powiedzenia czołowy (szkalowany przez kumpli po fachu) wtedy intelektualista KK?:
  Ks. Józef Tischner ten cytat uczynił mottem swojego głośnego eseju „Znicestwienie Polski”, który napisał w 1998 r.: „To nie obcy są najważniejszym zagrożeniem narodu. (…) Bywa, że swoi wprowadzają w zawartość pojęcia ojczyzna treści, które usuwają w cień jego właściwy sens. Słowo wciąż jest w obiegu, wciąż się je wykrzykuje, wciąż strzela się nim do innych, ale im głośniej brzmi, tym jest mniej substancjalne. Po jakimś czasie każdy widzi: po dokonanych obróbkach Polska nie jest polska – polska moralność jest faryzejskim przekrętem moralności, myśl polska jest pospolitą bezmyślnością, polska wiara – polską dewocją, a polski katolicyzm – sektą, którą z nicości do bytu powołała schorowana wyobraźnia”

 326. guzdra 15 grudnia o godz. 11:27 @wiesio odpadł i nie tęsknię choć, wydawało mi się, chciał być mocno obecny i wrzucał tu tematy od czapy. Nie, nie o to chodzi, że bredził i rozsiewał zwykłe kłamstwa tak, jak robi to @MR i @SS, dawał mi się jednak we znaki przy przewijaniu.
  Kwaśniewski włączył mi się do wywiadu jaki czytałem akurat w Magazynie GW. Udzieliła go była aktorka z Gorzowa Wielkopolskiego. Na tle jej wypowiedzi i tego co robi, Kwaśniewski wypadł blado, beznadziejnie odklejony od rzeczywistości. Polecam ten tekst, bo było by o czym powymieniać poglądy na temat. Pierdy polityków z mediów wkqrwiają mnie już na całego.

 327. …ostał się jeno sznur…Tak sobie myślę o śmierci ,która nie jest końcem lecz posłańcem…

 328. Wielce odswierzajace jest ogladanie, albo potem, czytanie, czy sluchanie w internecie niedzielnego programu o polityce zagranicznej na swiecie Fareed Zakaria. Czasami ktos o nim tu wspomina, ale reklamy nigdy nie za wiele. F. Zakaria jest naturalizowanym Amerykaninem, urodzonym jeszcze w Indiach. Mozna sie domyslac, ze przywiezli go rodzice do Ameryki. To bardzo zdolny czlowiek, swoim spokojem, dociekliwoscia, kultura wzbudza zaufanie.
  Na dzisiejszej „lekcji” poruszyl m.in. sprawe jaka nauke moze wyciagnac Ameryka na okolicznosc ostatnich wyborow w Anglii za praszajac do dyskusji kilku politykow, w tym brytyjskich. Poruszyl tez temat przesladowan Ujgurow w Chinach, szacuje sie, ze ok. 10 milionow z nich jest zamknietych w obozach reedukacyjnych, sprawe wyjasnial specjalista od Chin, ktory spedzil tam 15 lat i pracuje w stosownych instytucjach. Byla tez rozmowa z szefem Microsoftu o potrzebie wprowadzenia regulacji dzialalnosci wielkich kompanii internetowych przez panstwo. Ostatnie lata pokazuja, ze handel danymi powinien miec jakies ograniczenia.
  Zawsze tez sa jakies trivia question. Dzis bylo pytanie gdzie jest najwiecej na swiecie miliarderow i podano do wyboru 4 kraje. Ja tez juz urobiona wiedza o upadku USA wskazalam na Chiny. Okazalo sie, ze to jednak w USA jest 40% najbogatszych ludzi swiata, w Chinach jest 6%. Zaraz jednak dodal, ze w ostatnich dziesiecioleciach Chiny wyciagnely z ogromnej nedzy 850milionow ludzi.
  To naprawde jest fajnie wyjrzec czasem poza polski i tez amerykanski grajdol i zobaczyc, ze swiat jest duzy i wszedzie wielce skomplikowany…..

 329. @Symetryczny
  15 grudnia, g.14:24
  Rozumiem, ale zawsze jestem ostrożna wobec wszelkich uogólnień i zbyt łatwych podsumowań.
  Pozdro

 330. Pisalam powyzsze i slucham radia Zet. Sluchacze telefonuja. Znow Morawiecki jest idiota, bo jak mozna wprowadzic bezwzgledne pierwszenstwo pieszego przy wkraczaniu na jezdnie. Uwaza ludzi za niepelnosprawnych umyslowo, drwiny, ograniczy to przepustowosc, zwlacza kierowcow…
  Juz pisalam, ze w USA pieszy ma absolutnie pierwszenstwo. I ginie ich na jezdni niewyobrazalnie mniej niz w Polsce I ze mialam w zeszlym roku przypadek mlodego adepta z Polski, ktory zblizajac siem do skromniutkiego przejscia polska metoda przyspieszyl i gdyby nie moja reakcja potracilby matke z dwojka dzieci. No, ona glupia! Nie wie, ze w cywilizowanych krajach, z ktorego pocbodzil mlody adept to on se moze przyspieszyc, bo moze sie uda… Taki niepolityczny przyklad rzuca mi swiatlo na wiele innych spraw….
  A wogole czas juz zrozumiec, ze wygoda kierowcow jest na calym swiecie coraz bardziej ograniczana. Poczatkowo mnie to zloscilo, dziwilo. Teraz jako czynny uczestnik ruchu drogowego jako kierowca w miescie Nowy Jork i okolicach uwazam, ze slusznie. O dziwo do takiego spojrzenia doprowadzili mnie mlodzi ludzie mieszkajacy nie tylko w Ameryce, ale i Europie Zachodniej.

 331. Michalkiewicz podobnie jak Śpiewak głosi prawdę i są „męczennikami sądów”. Tak sobie myślę,że głoszenie prawdy nie jest grzechem ale nie wypada fałszować między paragrafami prawa. Za co zostali napomniani finansowo a kiedyś palono na stosie za sugerowanie okrągłości Ziemi.

css.php