Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Jacek Kurski

9.03.2020
poniedziałek

Transakcja dekady

9 marca 2020, poniedziałek,

Transakcja – głowa Jacka Kurskiego za 2 mld zł co roku przez pięć lat – odbyła się z naruszeniem wszelkich reguł państwa demokratycznego.

Parlament? Jaki parlament? Sejm ustawę uchwalił, owszem, ale co Sejm i Senat miały do powiedzenia w sprawie obsadzenia jednego z najważniejszych stanowisk w kraju, co jest częścią transakcji?

Przypominam, że w dzisiejszych czasach wszelkie zamachy stanu rozpoczynają się od szturmu na radio i telewizję. Kiedy na ekranach telewizorów pojawiają się umundurowani buntownicy z karabinami, to znaczy, że przynajmniej „na tę chwilę” pucz się powiódł. Jeżeli rebelianci pakowani są do policyjnych suk – to znaczy, że „na dzień dzisiejszy” reżim się obronił.

Wracam do naszych baranów: gdzie była jawność życia politycznego, owa zapowiadana przejrzystość, osławiona transparentność? Gdzie była dyskusja o mediach: w odpowiedniej komisji sejmowej, w Radzie Mediów Narodowych, w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji? Dlaczego milczy wicepremier Gliński, któremu publiczne radio i telewizja podlegają?

Telewizja Kurskiego była pod nieustanną krytyką ze strony opozycji oraz w ogóle ludzi rozumnych, którzy z polityką nie mieli nic wspólnego. Ale to Kurskiemu nie szkodziło – wręcz przeciwnie, oficjalna doktryna mówiła, iż TVP musi być stronnicza, żeby zrównoważyć kłamstwa pozostałych mediów. Dopiero po przełknięciu kłamstw TVP otrzymamy media obiektywne. Ponadto Kurski chodził w glorii tego, którego TVP walnie przyczyniła się do wygrania przez PiS wyborów do Sejmu i do PE. Czy po odejściu Kurskiego zmieni sie oblicze TVP? Wątpię, raczej tylko makijaż.

Z braku jawności w życiu politycznym otrzymywaliśmy tylko plotki i intrygi, że prezydent jest niezadowolony z telewizji publicznej, że premier podobnie, ale prezes Kaczyński trzyma nad prezesem Kurskim parasol. Nawet teraz, post factum, krążą głównie domysły i spekulacje. Według zazwyczaj dobrze poinformowanych dziennikarzy Onetu Stankiewicza i Gajcego o losie Kurskiego decydowały względy  małostkowe, rozgrywki osobiste, wzajemne animozje i urażone ambicje. Nie chodziło o wielką politykę czy o wizję programową TVP.

Po prostu prezydent był niezadowolony z tego, ile i jak on i pierwsza dama są pokazywani w telewizji, opinia premiera też była krytyczna (nie było z Kurskim chemii, nie lubią się, nie ufali sobie). Czarę goryczy mogło przepełnić np. pokazanie wystąpienia pani Kosiniak-Kamysz na konwencji PSL (nie będzie milczała, nie będzie malowaną lalą etc).

Duda słusznie odebrał to jako pośrednią krytykę pierwszej damy, ale wina leży po stronie Agaty Kornhauser-Dudy. Prezydent, który ma kompleksy, nie przeszedł nad tym do porządku dziennego. Na szczęście dla Dudy wszechmocny prezes Kaczyński potrzebował jego podpisu pod ustawą przewidującą 2 mld zł rocznie przez pięć lat dla mediów państwowych. Duda wiedział, że ta ustawa to błąd, opowiadał bajki o niedofinansowanych ośrodkach regionalnych, o kanale Kultura w TVP, ale nic nie zmieni faktu, że prezydent i prezes PiS dobili targu: Duda podpisze ustawę, ale za cenę dymisji Kurskiego.

W dodatku Duda miał tak małe zaufanie do prezesa, że transakcja miała charakter gotówkowy. Obecny na sali Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, zameldował, że w „korespondencyjnym głosowaniu” dymisja Kurskiego została zatwierdzona. Czyli nic na kredyt, zero zaufania, podpis prezydenta za głowę prezesa TVP.

Wiele lat temu Mieczysław Rakowski, naczelny „Polityki” i członek KC PZPR, opowiadał, jak w gmachu KC przechodził obok otwartych drzwi do gabinetu I sekretarza, Gomułka rozmawiał z Moczarem. – Mietek – mówił Gomułka – jak ty mi będziesz podsr…ł, to ja ci podes…m”. Jest to pierwsze prawo wszelkiej polityki.

Zaproszenie
Cezary Stypułkowski (prezes mBanku, jeden z najwyżej cenionych finansistów) i Joanna Solska (świetna publicystka „Polityki”) będą naszymi gośćmi w TOK FM, niedziela 15 marca, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 406

Dodaj komentarz »
 1. Polska pierwsza wprowadza kontrolę na granicach. Codziennie granice kraju przekracza 140 tysięcy podróżnych plus mnie więcej po około tysiącu na każdym z kilkudziesięciu wpływających do nas promów.
  Trochę za późno, ale lepiej późno niż wcale.
  Niestety chorych będziemy wpuszczać

 2. @Radaktor
  „(…) bajki o niedofinansowanych ośrodkach regionalnych, o kanale Kultura w TVP (…)” to pryszcz, w porównaniu z bezczelnym argumentem, niby na temat gorący – onkologii, że 2 mld TVP posłuży do propagowania zachowań profilaktycznych.

  Szkoda, że w „Gościach Passenta” nie spekulowaliście, Państwo, na temat:
  „czy naprawdę Jarek chce wygrać wybory prezydenckie, mieć władzę absolutną w latach kryzysu i groźbę utworzenia konkurencyjnego ośrodka prezydenckiego, pod wodzą Anżeja, spuszczonego ze smyczy i mszczącego się za lata upokorzeń.

  Serdeczne pozdrowienia

 3. To tylko domysły. Wszyscy wiemy, że decyzje polityczne czyli o wszystkim nie zapadają w parlamencie i gabinecie premiera. Premier od macania kur była tak dobra, że musiała zleźć z zajmowanego stołka, a Kura jeszcze lepszy i też wont. Budyń z jego manekinem na luksusowe wdzianka są małostkowi? Oni nie są godni całować butów Jarosława. Jeśli jest chwilowo prawdą to co pisze redaktor Passent, to prezes już ma przygotowany nóż do patroszenia .

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Niejeden zatęskni za Kurskim, bo miał chłop gest i wydając państwową kasę nie targował się. Pewien mój znajomy, który z powodu rozkwitu prawa i sprawiedliwości pod rządami PiS przestał być prawnikiem (twierdzi, że uprawianie tego zawodu nie ma już sensu) i stał się biznesmenem – miał przyjemność wykonać dla TVP zlecenie. Wg jego słów, były to najłatwiej zarobione 100 tys. zł 🙂

 6. BWTB 14.09
  Nie przypisuję Jarosławowi Kaczyńskiemu żadnych nadzwyczajnych zdolności ani możliwości decydowania o czymkolwiek.
  To tylko taki się wytworzył układ i każdemu pod tym szyldem łatwiej prowadzić własne i rodzinne interesy, bo przecież tak jak u Saudów nie wyprowadzają częściej niż zazwyczaj. Więc każdy kalkuluje jak może, a obserwatorzy politycznej sceny patrzą zdziwieni jak na obraz rzeczywisty chociaż to tylko fatamorgana na horyzoncie.
  Nie ma, nie ma wody na tej pustyni, i nie wiemy czy i kiedy dojdziemy do leżącej w oddali oazy, jeżeli ona jeszcze jest tam gdzie kiedyś była

 7. „Anioły leciały razem z nami” napisał R. Czejarek po wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego Ukraińca na drodze w okolicy Piaseczna.
  Coraz więcej obcokrajowców, a co gorsza takich pijanych kierowców na polskich drogach.
  Do tego siódma odmiana koronawirusa.
  W DF GW rozmowa w celi „Niby mógłbym pójść na warunek, ale w obecnych czasach tutaj czuję się bezpieczniej”

 8. Redaktor Passent w swoim wpisie pisząc o odpowiedzialności za telewizję publiczną nie wspomniał o najważniejszym – o konstytucyjnym organie, jakim jest KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji). Jaka jest jego rola w państwie?

  Partia PiS po objęciu władzy pierwsze co zrobiła, to przepchnęła w sejmie ustawę o mediach, która zmarginalizowała KRRiT, a prawo decyzji o obsadzie stanowisk w mediach publicznych nadała nowemu organowi – Radzie Mediów Narodowych (narodowych, a nie publicznych!).

  Założeniem tej zmiany było to co dzisiaj widzimy, czyli podporządkowanie partii rządzącej mediów publicznych poprzez podporządkowanie jej organu o wymyślonych kompetencjach – Radzie Mediów Narodowych.

  Całkowicie analogiczne postępowanie, ten sam trick prawny, jak z wybraniem 19 członków nowej KRS przez Sejm, a nie 4, jak stanowi konstytucja.
  KRS, a wraz z nią wszyscy nowo mianowani sędziowie, podporządkowani są Ministerstwu Sprawiedliwości, które wyłoniło kandydatów do neo KRS w procedurze niejawnej!

  Konstytucyjna instytucja – KRRiT formalnie istniejąca, pozostała wydmuszką. Podziało się to samo z nową KRS i jej produktami (obsada Izby Dyscyplinarnej SN), co z telewizją publiczną – zostały podporządkowane rządzącej partii.

  Manewr z głosowaniem Rady Mediów Narodowych za relegacją Kurskiego z TVP pokazuje jak PiSowscy politycy traktują państwo – jaką swoją własność będącą w stałej gotowości na życzenie partii (jej koterii).

  Co ma prezydent do TVP? Jeżeli coś miał, to należało mu się jako organowi konstytucyjnemu zwrócenie się do konstytucyjnego organu – KRRiT. Nie zwrócił się, ponieważ PiS rządy prawa w Polsce zastąpił rządami partii, a w niej rządami tych, którzy aktualnie są silniejsi.
  PiS zmienił państwo prawne w państwo partyjne.
  Opinią publiczną w tej niekonstytucyjnej sytuacji rządzą plotki.
  Pzdr, TJ

 9. O tych ośrodkach regionalnych to rzeczywiście bajki ale także i kłamstwa. Otóż przylepił któryś z nich (już nie pamiętam czy Adrian czy Pinokio) tekst na temat produkcji „Jednego z dziesięciu” a to wielki pic na wodę jest. Ten teleturniej jest robiony nie przez TVP a przez firmę zewnętrzną „Euromedia” której założycielem był Maciej Kosiński i Włodzimierz Czarzasty jako wtedy prezes „Muzy” i który przez jakiś czas był też tam w radzie nadzorczej. To ta firma produkowała też „Ulicę Sezamkową” a także „Szalone liczby” i kilka innych dobrych produkcji. Dzisiaj, przeszło 90% udziałów jest w rękach Anny Brzywczy i nadal produkuje „Jednego z dziesięciu” i to TVP wymusza na tym producencie zewnętrznym by robiła to w Lublinie bo inaczej cały personel lubelskiego ośrodka służyłby jedynie do obijania jajami gruch albo musiałby być wywalony na zieloną trawkę. Prezeska „Euromediów”, firmy z Warszawy zresztą, potrzebuje tego ośrodka jak ryba rowera ale co ma zrobić na propozycję nie do odrzucenia? Mamy więc kompletny pic odwalony na bazie tego „ośrodka regionalnego”. Jeśli inne są podobne to należałoby przejechać się po nich buldożerami, wywieść gruz i brać kasę z Unii za nieużytki.

 10. Kurskiego żywego wykupili jak św.Wojciecha w złotych 10 mld…Tak sobie myślę prywatnie, że medialny prorok jak Murzyn, może odejść…zadanie wykonane panie prezesie…ciemny lud został ciemny…

 11. Za Osamę Bin Ladena to było ledwie 25 milionów dolarów…

 12. No, sytuacja wirusowa szybko „groźnieje” i trzeba odpowiedzialność podzielić. Pan Prezydent przypomniał sobie nagle, że istnieje coś takiego jak RBN (Rada Bezpieczeństwa Narodowego) i ją zwołuje. Czy wiadomo jeszcze, kto wchodzi w skład tej Rady?

 13. Kurski honorowym obatelem Opola – sugeruje hunwejbin z Opola…Tak sobie myślę prywatnie: gdyby o tym wiedzieli Czerwonoarmiści, to wyzwolenie miasta zostawiliby tzw. wyklętym…

 14. My tu gadu-gadu o głupotach, a tymczasem Zjednoczone Przeciwko Narodowi Polskiemu Siły Zła -neomarksiści, ekofaszyści, LGBTQ i inne lewactwo oraz neoliberałowie przypuściły kolejny atak na Naród Polski, tym razem uderzyły w jego kulturę! Zamiast pieprzyć głupoty, dajmy odpór wrogom Narodu Polskiego, stańmy ponad podziałami, bo tu nie chodzi o partykularne interesy tylko o Polskie Wspólne Dobro Narodowe – Polskie Dziedzictwo! Przestańmy się wreszcie kłócić i stańmy razem, ramię w ramię do walki z wrogiem!
  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,25771471,brytyjski-guardian-nie-zostawil-na-zenku-suchej-nitki-nieprzekonujacy.html#s=BoxOpImg9

 15. Dzięki jobrave, też już poczytałam o RBN. Z moją wiedzą, nazwami „ciał” politycznych jest u mnie kiepsko. Moje reakcje są typu: na tzw. zdrowy ludzki rozum. I uczulenie na niezliczone różne nieprawdy, kłamstwa ( w moim pojęciu). Pozdrawiam.

 16. @ls42, nie zgadzam się, bez Jarosława wszystko rozleciałoby się w try miga. On spina to towarzystwo w całość i nic się stamtąd na zewnątrz nie wydostaje. To jest taka osobliwość jak czarna dziura. Kto tam wpadnie, temu krzywdy nie będzie, ale ma trzymać mordę. Duda jest daleko od tego specyficznego horyzontu zdarzeń, cały czas czeka w przedpokoju. Kto wie czy prezes nie wolałby otwartego wroga w Pałacu. Z Budyniem miałby kłopot. Pośle go na szczaw i nikt mu nawet nogi nie poda a co dopiero rękę (to już widzieliśmy). I dobrze mu tak.
  Poza tym, to tylko domysły, nic nie wiemy.

 17. Szarlo,
  Ja też za bardzo nie wiedziałem :), sądziłem, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego to, to samo, co Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Teraz wiem, że nie.

 18. Panie Redaktorze niech się Pan nie cieszy! Pozbycie, jednej, trzeba to przyznać, wyjątkowo plugawej kreatury kosztowała nas doraźnie 2mld PLN. To ile będzie kosztować pozbycie się reszty tej swołoczy?

 19. Szarlo
  9 marca o godz. 17:21
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-zwoluje-posiedzenie-rady-bezpieczenstwa-narodowego/8fmd9e5
  Dlaczego tak późno? Przecież ze wirus do nas dotrze było wiadomo od dawna

 20. @BWTB
  9 marca o godz. 18:27
  Teraz to Kaczulesku staje się powoli postacią dtugoplanową w tej ekipie.
  Tym co obecnie ich będzie spajać to koryto i świadomość bezmiaru własnych występków. No i wsparcie korporacji świadczącej usługi religijne.

 21. @maciek.g
  9 marca o godz. 19:10
  Bo czy się pozsiadają czy nie dla wirusa jest bez znaczenia. Poza tym: Pan Bóg dał wirusa to i go weźmie i co najwyżej powie się, że to uchodźcy i wina Tuska.

 22. Back to the PRL

  Nic nie wiemy, a wszystko wiemy. O tym ustroju. Tamten przyniosła Armia Czerwona na przysłowiowych bagnetach. Ten wniósł prezes Kaczorek na tacy pełnej insynuacji, matactw, narodwej blagierki. Takiej farsy od historii trudno było się spodziewać, a jednak Polak portrait.

 23. Brakuje lekarzy. Mamy tylko 3 tysiące łóżek na oddziałach zakaźnych. Trudno przypuszczać, że większej liczby chorych nie będzie, skoro we Włoszech już kilkaset zmarło zarażonych koronawirusem.
  W telewizji pokazano zbuntowanych więźniów protestujących przeciwko ograniczeniu odwiedzin. To dosyć poważny problem dla włoskich władz. Zapobiec panice póki czas trzeba. Jutro prezydent zwołuje posiedzenie RBN, trzecie w tej kadencji. Rozprzestrzenianie się wirusa będzie wymagało zdecydowanych środków.
  Tymczasem rządy wydają się na pandemię światową nieprzygotowane i to jest błąd.
  Jestem zwolennikiem radykalnych działań w sytuacjach ekstremalnych

 24. @Maciej2
  9 marca, g.14:32
  Uwierzyłabym że coś się zmieniło, jeśli w TVP (po odejściu Kurskiego) pojawiłby się np. nadawany co tydzień program publicystyczny prowadzony przez wyrazistego dziennikarza opozycyjnego, a inny zajął jakieś wysokie stanowisko. Za rządów PO Pospieszalski cały czas miał swój program w TVP, Romaszewska była szefową Biełsatu, a szefem „Wiadomości” przez 2 lata – Karnowski. Co by nie mówić, TVP przynajmniej starała się być stacją pluralistyczną, no i nie promowała nachalnie gustów w stylu disco polo. Ale to nam w najbliższym czasie nie „grozi”.
  Wymęczone zwycięstwo Dudy w zwarciu z Kurskim, pupilem Kaczora (nawet zakładając, że nie była to ustawka) raczej nie pomoże mu w reelekcji ani nie zmieni propagandowego oblicza rządowej, bo przecież nie publicznej telewizji.

 25. @jobrave
  Jak masz chwilkę, to zajrzyj pod poprzedni wpis Gospodarz na samą końcówkę komentarzy. Wspominam ci o moich lekturach… w klopie zawdzięczanych temu, co bywało papierem toaletowym w PRL.

 26. Ten wniósł prezes Kaczorek na tacy pełnej insynuacji, matactw, narodwej blagierki. Takiej farsy od historii trudno było się spodziewać, a jednak Polak portrait.
  byl to wspolny projekt tzw. styropianu, realizowany od 1989 r. Nie nalezy pomijac zaslug wszystkich sil, nie tylko ZChN… tak to juz wyszlo…

 27. Jak masz chwilkę, to zajrzyj pod poprzedni wpis Gospodarz na samą końcówkę komentarzy. Wspominam ci o moich lekturach… w klopie zawdzięczanych temu, co bywało papierem toaletowym w PRL.
  a mag chce sie nam pochwalic, jaka to wiedze nabyla w klopie… nieco mimowolnie… 🙂

 28. Czytałem, czytałem :), zawsze czytam blogowe zaległości.

 29. Nie wychodzą mi emotikony w formie obrazków 🙂

 30. O, wyszedł, a przedtem nie.

 31. ja z taki wypiekami jak mag „Przekroj” czytalem kiedys „Lato z Monika”, potem sfilmowane przez Bergmana..
  wspominajac Bergmana warto dodac, ze zmarl jego ulubiony aktor, Max von Sydow… w USA pamietaja go nie z „Tam, gdzie rosna poziomki” albo „Pelle Zwyciezca” a z… „Egzorcysty”…. co kraj to obyczaj…

 32. Spację musisz kliknąć po emoticonie.

 33. Oglądałem u Moniki w „Kropce” Barbarę Nowacką i po raz któryś się zastanawiam, dlaczego MK-B, a nie np. ona? A nb. pięknie dziś w tym programie pozamiatała pisdzielca Szrajbera.

 34. legat
  9 marca o godz. 20:30

  Dzięki 🙂

 35. Rasowy postkomuch, tzw peka, bogue dzięki mamy przykład takiego na blogu, wyuczony jest do etykietowania wrogów ideowych: „neoliberał”, „styropian”, co jeszcze?

  Do popierania prezesa Kaczorka otwarcie się nie przyzna, ale ileż ma z nim wspólnego: manipulanctwo, prostactwo, bezkompromisowość w walce z liberalnym społeczeństwem I kapitalistyczną gospodarką, o nienawišci do Tuska skoda gadać.

  A jak się tak glizda przyczepi do człowieka …..

 36. No i nadal żaden pisdziel nie potrafi wyjaśnić, o co chodziło z tym oddaniem się Kurskiego do dyspozycji Dudy. Każdy z nich pytany na tę okoliczność mówi o „pińcet plus”, o „trzynastce”, „pakiecie onkologicznym”, o tym, że Platforma w 2008 roku coś tam, choć pytanie brzmiało: „Co miało oznaczać postawienie się Jacka Kurskiego do dyspozycji prezydenta”.
  Pewnie kolejne pisdzielce odpowiadające na to pytanie będą mowiły o zegarkach Nowaka, Rychu i Zdzichu oraz ośmiorniczkach.

 37. Rasowy postkomuch, tzw peka, bogue dzięki mamy przykład takiego na blogu, wyuczony jest do etykietowania wrogów ideowych: „neoliberał”, „styropian”, co jeszcze?
  wrogiem twoim nie jestem, tym bardziej ideowym… BTW ty masz jakas idee? moze idee fix…. masz ograniczony slownik pojec i brakuje ci wyobrazni… dlatego „rasowy postkomuch”, „Ubek”, i co tam jeszcze… i pamiec wybiorcza… moze dr Alzheimer puka do drzwi…

 38. A jak się tak glizda przyczepi do człowieka …..
  moze jak na kogos kto jest „canuck” z wlasnego nadania, to moze zaslugujesz na miano „skunksa”…

 39. maciek.g
  9 marca o godz. 19:10.
  To przecież miało być widoczne w moim wpisie. RBN powinna zostać zwołana na pewno (nie prowadzę kalendarza) już wcześniej w minimum jednej innej sytuacji. Tym razem, jestem przekonana, że intencje są też nie bardzo przyjacielskie a jest to strach i zrzucenie z siebie ew. zarzutów . To jasne, że to mocno późno, ale chyba liczyli na cud, jak to te łańcuchy modlitw granicznych i to szuranie na kolanach. Przecież PIS-Polska to wybrany lud.

 40. A z Kurskim to czysta prywata; to walka wewnętrzna PIS-władzy i zaciemnienie. I Kurskiemu na pewno krzywda finansowa, a i władcza nie grozi przy tej mnogości Spółek czy inkszych państwowych Instytucji.

 41. liberalnym społeczeństwem I kapitalistyczną gospodarką, o nienawišci do Tuska skoda gadać..
  ono jest „liberalne”, ale tylko dla tych, ktorzy robia interesy w tej tzw. kapitalistycznej gospodarce, z niska placa podstawowa i umowami smieciowymi…dodalbym bardzo „liberalna” ustawe o aborcji (najbardziej restrykcyjna w UE), panoszacy sie KK… jak mozna narzekac na PiS, ktora byl taki hojny dla swojej siostry PO, dajac jej tylu prominentnych politykow od B. Borusewicza i S. Niesiolowskiego do „Misia” Kaminskiego… i jeszcze tego, ktory grozil strajkujacym lekarzom „wziecie w kamasze”

 42. jobrave
  9 marca o godz. 20:34 , Barbara Nowacka to nie ta partia, nie ten światopogląd. I chyba głosów z tego powodu też więcej nie miałaby. Nasza Opozycja niestety jest za bardzo i jednorodna i różnorodna, taki „miszmasz”. Nazwać można by to rozbiciem ambicjonalnym (kompromisowo-ubogim) i to właściwie uniemożliwia pokonanie rozdawniczej i łechtającej” lud PIS -władzy.

 43. Jeśli Pinokio z Adrianem obiecują wytrzepanie z rękawa 2,7 miliarda w dobie kryzysu, który właśnie ostro się zaczyna to i jednym i drugim natychmiast powinien się zająć Trybunał Stanu bo to znaczy, że wcześniej zachachmęcili i zakitrali gdzieś te 2,7 miliarda a postanowili je zwrócić gdy czapki na łbach zaczęły goreć ?

  Mauro Rossi ,
  a Ty na koń nie siadasz i tych krętaczy nie gonisz? Na „Pancernego” Mariana czekasz? No wstyd!

 44. jobrave
  9 marca o godz. 21:06
  No i nadal żaden pisdziel nie potrafi wyjaśnić, o co chodziło z tym oddaniem się Kurskiego do dyspozycji Dudy

  Mój komentarz
  W PiSie wytworzyła się nagle napięta sytuacja po prostym tricku wyborczym POKO w postaci zadania prezydentowi pytania – dlaczego 2 mld na TVP, a nie na leczenie nowotworów i PiSowcy-radarowcy zgłupieli, a niektórzy struchleli, bo przez 2 – 3 dni nie było żadnej reakcji ze strony górnych eszelonów partii i zaczęły po partyjnych gremiach i koteriach kursować różne plotki, a mentalność zaczęła niektórym osuwać się w wątpliwości co do prezydenta i Prezesa mocy – czy zdążą do północy, czy prezydent da radę, a jak nie da, co będzie z PADem?

  Zbliżała się niedziela. Zanim Prezes się podniósł ze swojego fotela i cokolwiek przykazał, to rozpi.dziaj w PiSie od kilku dni demolował serca i umysły wiernych. Kurski jako jeden z największych cwaniaków nie czekał na konkrety, tylko rzucił się do pisania listu, który mógł wyglądać z daleka jako kpiące podkładanie się prezydentowi, lecz mógł być także czytany jako przyrzeczenie wierności do grobowej deski.

  Sznurówki się plątały, plotki krążyły, korytarze huczały, nabrzmiewały żyły, a opinia zewnętrzna coś wyniuchała i nim sprawa ruszyła, Wolska się śmiała – komuniści i złodzieje spier.. jcie, co się dzieje.
  Prezes smarka do maseczki, nie mógł znaleźć chusteczki, Mariusz stoi w pogotowiu, twarz Prezesa chuda jak księżyc w nowiu.
  Co z nami się stanie, wodzu bądź silny, stanowczy, o panie.
  Wódz wysuszył maseczkę nabrał powietrza i oznajmił – rady mi nie trza, ja teraz będę bez żadnego trybu.
  Spi..lać mi dupki sprzed moich oczu, czekać na decyzję, stać na uboczu! Aż się namyślę i zastanowię, co mam na umyśle, uroczyście powiem.

  I tak stoją, czekają dupki, a na zewnątrz spadają. Kto? -Wyborcze słupki.
  Pzdr, TJ

 45. @stasieku

  Być może zainteresuje cię możliwość zmiany kulturowej w Telewizji Polskiej po odejściu Jacka Kurskiego.

  To nie tylko łże elity używały określenia:

  głupi jak pasek w twfałpe

  Mowa polskich mediów zeszła na psy. Od lewa do prawa słychać terkot słów z emisją głosu jak we wczesnym stadium choroby płuc spowodowanej korona wirusem.

  Chamstwo polegające na mówieniu przez kilka osób równocześnie pomijam tu, bo na samą myśl o nim robi mi się mdło i mam odruch wycofana ( po krojeniu rdzenia kręgowego na C5-C6 przewracam sie przy pierwszym kroku do tyłu ).

  Jest obowiązek mówienia do mikrofonu szybko jak serie z pepeszy aż do wyczerpania dyskowego magazynka i myślenia dopiero po odebraniu głosu przez { prowadzącą | prowadzącego } audycję.

  Nie tylko TVP uprawia to szczekanie. Ale tu przynajmniej jest zapowiedź zmiany.

  Moim zdaniem trudność z przebiciem sufitu poparcia dla Prawa i sprawiedliwości jest trudność przyswojenia propagandy spowodowana niechlujnością formy i treści mownego przekazu propagandowego.

  Gdyby liturgię słowa zaczęto tak odprawiać to jeszcze przed następnym 29. dniem lutego kościoły w Polsce by opustoszały.

  Tymczasem, Polskie Radio i Telewizja Polska nie zajmuje się zwalczaniem szarlatanerii Jerzego Zięby gotowego zwalczać koronawirusa lewoskrętną aspiryną. Ten kierowany pogardą dla ludzi, niezwykłym cynizmem i niespotykaną chciwością robi suwerenowi wodę z mózgu bo mówi składnie, wolno i do ludzi.

  Świadkowie Jehowy nie wyginęli w Polsce, bo rachciachciacha skorego do tubalnego gadania traktują jako niebezpieczną katolicką wtyczkę.

  Jedna dziesiąta Polek i Polaków jest gotowa w zapale podniesionym głosem modlić się do Jarosława Kaczyńskiego i jest to dość powszechny kult niezależny od poziomu wyksztalcenia.

  Pozostali oczekują przywództwa gadającego w tempie pozwalającym na nadążny odbiór.

  Twa krótka uwaga o kraniku z wodą w Iranie przypomniała mi dwa strumyki w ogrodach Alhambry. Ich koryta krzyżują się, ale w sposób nie mieszający wody.

  Podobne sceny można spotkać w Europie gdy akwedut jest poprowadzony nad mętna rzeką. Następnego dnia towarzysz objazdówki po Andaluzji skomentował moje zwrócenie mu uwagi na to ogrodowe zasilanie. Rzeczywiście! Obie wody płynęły w dół. Nie zrozumiałem w tamtej chwili tego.

  ***

  Moja ulubiona piosenkarka znana ze skocznego country wygłosiła przepiękną melorecytację poniższego wiersza:

  David Olney

  Jerusalem Tomorrow

  Man, you should have seen me way back then
  I could tell a tale I could make it spin
  I could tell you black was white
  I could tell you day was night

  Not only that I could tell you why
  Back then I could really tell a lie
  Well, I’d hire a kid to say he was lame
  Then I’d touch him and I’d make him walk again

  Then I’d pull some magic trick
  I’d pretend to heal the sick
  I was takin’ everything they had to give
  It wasn’t all that bad a way to live

  Well, I’m in this desert town and it’s hot as hell
  But no one’s buyin’ what I got to sell
  I make my lame kid walk
  I make a dumb guy talk

  I’m preachin’ up a storm both night and day
  Everyone just turns and walks away
  Well, I can see that I’m only wasting time
  So I head across the road to drink some wine

  This old man comes up to me
  He says, “I seen you on the street”
  You’re pretty good if I do say so myself
  But the guy comes through here last month
  He was somethin’ else

  Instead of callin’ down fire from above
  He just gets real quiet and talks about love
  And I’ll tell you somethin’ funny
  He didn’t want nobody’s money

  I’m not exactly sure
  What this all means
  But it’s the damnest thing
  I swear I’ve ever seen

  Well, since that time every town is the same
  I can’t make a dime I don’t know why I came
  I decide I’ll go and find him
  And find out who’s behind him

  He has everyone convinced that he’s for real
  Well, I figure we can work some kind of deal
  Well, he offers me a job and I say fine
  He says I’ll get paid off on down the line

  Well, I guess I’ll string along
  Don’t see how too much can go wrong
  As long as he pays my way I guess I’ll follow
  We’re headed for Jerusalem tomorrow

  Życzę słyszenia i czytania kojących i sprawiających przyjemność słów w tym obecnym chaosie wokół.

  https://www.youtube.com/watch?v=KwwckZbrXck

 46. Dla skwitowania Dnia Kobiet umieszczam męską wersję tej melorecytacji.

  https://www.youtube.com/watch?v=8bMaaac032k&list=RDMMKwwckZbrXck&index=4

 47. Moze ktorys z blogowych ekspertow wyjasni mi co zlego jest w terminie „neoliberalizm”? i czym sie on rozni w konotacji od „liberalizmu”? i czy spoleczenstwo polskie zasluguje na miano „liberalnego”..

 48. Funkcjonariusz Frontex’u zakażony koronawirusem pracował w warszawskim wieżowcu z klimą.

 49. Szarlo
  9 marca o godz. 21:48,
  No cóż, mam tego świadomość, że jest tak, jak napisałaś, pytałem w sumie retorycznie. Nowacka nie jest swojaczką, poza tym mogłaby się urwać z peowskiego łańcucha i zacząć lewaczyć, jak onegdaj.
  A pytanie, dlaczego MK-B, pozostaje. Ciekawi mnie to, czy wyznaczenie Prawnuczki na kandydatkę poprzedziło jakieś głębokie przemyślenie i, czy jeśli takowe było, to, czy jednocześnie zrodził się też jakiś pomysł na nią, czy wyznaczono tylko po to, by nieco wytrącić PiS z równowagi i pozbawić je możliwości jazdy po Schetynie zastępując kimś bez wyrazu, kimś na kogo PiS nic nie ma? A może jest jakiś pomysł na nią? Może to jakaś taktyka mająca na celu usypianie czujności pisdzielstwa i – w odpowiednim momencie Małgoś pokaże kły i poszarpie Dudoliniego? A może – z kompletnie nieznanych mi i niezrozumiałych powodów – KO nie chce mieć swojego prezydenta? Podczas wyborów samorządowych, eurowyborów oraz ostatnich, tych do parlamentu, za każdym razem łudziłem się, że KE/KO wyciągnie z zanadrza jakieś asy, lub przynajmniej jednego, który losy wyborów zmieni. Przeliczyłem się, ale rozumiem, że nie chcieli przejmować tego bardaku po PiS, ale teraz? Cóż by im szkodziło mieć swojego prezydenta? Dziwne to anyway.

 50. Odezwała się małżonka prezydenta Andrzeja Dudy. Elegancka, jak zawsze, mówiła o pomocy Polakom na Wschodzie i w innych krajach na świecie. Dostarczamy wiele potrzebnych produktów codziennego użytku m. in. artykuły codziennego użytku.
  Można, można, chociaż tym razem nie było to takie spontaniczne jak na konwencji poparcia Władysława Tygrysa Kosiniaka-Kamysza (źródło Szkło Kontaktowe telewizja tvn24)

 51. Piszac o demokracji i wlasciwosciach spoleczenstwa liberalnego, latwo zauwazyc, ze kazde panstwo demokratyczne od Niemiec, Francji, poprzez Kanade i USA uchwalilo tzw. Employment Act, ktory m.in. zakazuje pod presja sankcji karnych dyskryminacji ze wzgledu na plec, rase, wiek, przynalezenosc do okreslonej grupy etnicznej przy przyjmowaniu do pracy pracownikow. I jednoczesnie we wszystkich tych panstwach zauwazono systematyczne lamanie tego prawa (albo jawne ignorowaniego) przez wiekszosc pracodawcow… bez konsekwencji prawnych… sytuacja w tych panstwach w tej dziedzinie jest faktycznie taka sama jak w Indiach lub Afganistanie, gdzie takiego prawa nie ma… to tyle o „liberalizmie”… w praktyce..

 52. PA2155
  9 marca o godz. 22:16

  „Moze ktorys z blogowych ekspertow wyjasni mi co zlego jest w terminie „neoliberalizm”?”.

  Nie jestem ekspertem, więc nie wyjaśnię, lecz zwyczajnie powiem. Nie widzę niczego złego w „neoliberalizmie”. Podobnie jak nie widzę niczego złego w tatuażu na brzuchu, szyi, mordzie, dupie i kolczyka w sosie…pardą…w nosie, nie ma niczego złego w rozmownym aaakaniu, eeekaniu, yyykaniu, mmmeczeniu, akcentowaniu ostatnich sylab w prezenterskiej mowie, kończeniu co drugiego zdania niby-pytającym wyrazem „tak?”, nie ma niczego złego w pokazywaniu środkowego lub któregokolwiek palca rąk czy nóg. Nie ma też niczego złego w wyrazach „neomarksizm”, „neomodernizm”, „neopogaństwo”, „neoliberalizm”, „neokurewstwo”. W ogóle w wyrazach nie ma niczego złego, jeśli nie liczyć głupawości i modności. Zaciekawia mnie natomiast, czemu w sytuacji nieistnienia zła w języku nie ma na przykład wyrazów „neobuty”, „neotramwaje”, „neoblaszaki”, „neokaczaki”, „neodupki”, neogłupki”, „neomężowie”, „neożony”, skoro nic nie jest wciąż tym samym i takim samym – nawet zwykły kij od miotły dziś i sto lat później.

 53. Well, I guess I’ll string along
  Don’t see how too much can go wrong
  As long as he pays my way I guess I’ll follow
  We’re headed for Jerusalem tomorrow

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25773774,naczelny-do-rzeczy-o-decyzji-episkopatu-wloch-ws-koronawirusa.html#s=BoxOpImg8

 54. Jeszcze 10 lat temu żaden kraj nie dawał kobietom i mężczyznom równych praw. Z raportu opublikowanego przez Bank Światowy wynika, że teraz spośród 187 krajów tylko sześć daje równe prawa pracy obu płciom

  Bank Światowy porównał prawa kobiet i mężczyzn w 187 krajach
  Bank Światowy zmierzył dyskryminację ze względu na płeć w raporcie „Kobiety, biznes i prawo”. Prześledził prawo w zakresie zatrudnienia i przedsiębiorczości ze 187 państw, wziął pod uwagę, jakie decyzje finansowe podejmują kobiety w trakcie życia zawodowego. Każdy kraj był oceniany w ośmiu kategoriach: swoboda przemieszczania się, podjęcie pracy, wynagrodzenie, zawieranie małżeństwa, posiadanie dzieci, zarządzanie majątkiem, działalność biznesowa, prawo do emerytury. Maksymalnie można było uzyskać 100 punktów jako państwo najbardziej równe dla obu płci.
  Badanie pokazało, że najlepiej mieszkać i pracować w sześciu krajach: w Belgii, Danii, Francji, Luksemburgu, Szwecji i na Łotwie. Choć te kraje uzyskały po 100 punktów, to jednak nie można mówić, że równość płci jest tam na poziomie 100 proc. Bo prawo nie zawsze idzie w parze np. z równą płacą na tym stanowisku. W Szwecji różnica w zarobkach wynosi 5 proc., a Wielkiej Brytanii – 8 proc. Dla porównania luka płacowa w Polsce wynosi 7,2 proc. (w sektorze publicznym 2,8 proc., ale w sektorze prywatnym 16,1 proc. na niekorzyść kobiet). W badaniu Banku Światowego Polska uzyskała średnią 93,75 pkt. Nasz kraj otrzymał po 100 pkt. w kategoriach: swoboda przemieszczania się, podjęcie pracy, zawieranie małżeństw, posiadanie dzieci, działalność biznesowa i zarządzanie majątkiem. Z kolei 75 pkt. otrzymaliśmy za równość w wynagrodzeniach i świadczeniach emerytalnych.
  Średnia dla całego świata wzrosła z 70 do 75 punktów. Najgorzej w badaniu wypadły kraje Bliskiego Wschodu i Afryce Północnej – 47,37 pkt. Georgieva, tymczasowa prezes Banku Światowego po odejściu Jima Yong Kima, przypomniała, że równość płci jest kluczowym elementem wzrostu gospodarczego. – Kobiety stanowią połowę światowej populacji i mamy swoją rolę do odegrania w tworzeniu lepiej prosperującego świata. Jednak nie uda nam się osiągnąć sukcesu w tej grze, jeśli prawo będzie nas hamować – powiedziała Georgieva, cytowana w raporcie banku.

 55. jobrave
  9 marca o godz. 22:41.
  Myślę, że nie mieli innego „niezużytego” kandydata/kę, który nie stałby się tarczą do której strzelałaby PIS z wielką lubością i też chyba skutecznie. Zawsze w życiu kilkudziesięcioletniego człowieka coś odpowiedniego się znajdzie; jeszcze się to i owo „wytłuści”, zgani, wyśmieje. PIS-owcy są specami od socjotechniki odpowiedniej dla danej sytuacji. Oni mają specjalistów- myślę, że szkolili się w JuEsEj. I do takiej profesji są wyjątkowo uzdolnieni.

 56. PA2155
  Nierówne traktowanie w pracy ze względu na płeć jest także zjawiskiem społeczno-kulturowym. Już stąd stawianie na równi praw, które kobiet mają w Europie i Afganistanie jest nieporozumieniem.

 57. Dzieki Bogu, cudze – dzieki Bogu
  – „pan Andrzej będzie brał lekcje czytania ze zrozumieniem, w ramach akcji ja to się uczę cały czas, nawet wtedy gdy się nie uczę .

  Dzięki żonie niemowie odkrył niedawno, że 9 razy podpisywał tę samą ustawę o SN .
  A gdyby nauczył się czytać to zaoszczędzony czas mogliby poświecić na jej naukę mówienia bo w przyszłej kadencji pani Dudowa zamierza otwierać usta, by w ten sposób ocieplić swój wizerunek . ”

  – „Elegancka, jak zawsze, mówiła o pomocy Polakom na Wschodzie i w innych krajach na świecie. Dostarczamy wiele potrzebnych produktów codziennego użytku m. in. artykuły codziennego użytku. „

 58. pombocek
  „Nie widzę niczego złego w „neoliberalizmie”. ”
  Pytanie bylo prowokacja, po wpisie jednego z blogowiczow, ktoremu przedrostek „neo” bardzo przeszkadzal, a moze nawet uwiera…domyslam sie, ze wzorem PRLu lubi mowe- trawe, czyli zabawy slowne w nazywanie roznych rzeczy… tam tez byl „socjalizm demokratyczny” i „demokracja socjalistyczna” i wiele roznych terminow, ktore istnialy tylko na papierze… w kazdej konkluzji jest zawsze Prezes Kaczorek i proba afiliacji z nim… i stare pytanie, kto nie jest ze mna,jest przeciwko mnie…czyli z Prezesem Kaczorkiem.. 🙂

 59. Z dystansu
  a co z dyskryminacja ze wzgledu na wiek? albo nepotyzm? i po co to pakowac do prawodawstwa… zeby lepiej wygladalo?

 60. Employment Act daje mniejszościom możliwość dochodzenie swoich praw drogą prawną, jego zadaniem jest także wymuszenia na pracodawcach pożądanych zachowań. Walka o równe traktowanie mniejszości ma długą historię społeczną, Employment Act jest istotną pomocą , teraz juz ze strony urzędowej w tej walce. To, że nie zmienia on z dnia na dzień wszystkich głęboko zakorzenionych złych zwyczajów i zachowań społecznych nie oznacza, że powinniśmy z niego zrezygnować, a moim zdaniem wręcz przeciwnie, oznacza że jego ustalenia powinny byc jeszcze bardziej zdecydowanie egzekwowane.

 61. Z dystansu
  W Kanadzie, ktore ma w tym wzgledzie bardzo rewolucyjne ustawodawtwo, EA jest ignorowany nawet przez urzednikow, odpowiedzialnych za jego przestrzeganie. Nawet przez politykow, ktorzy go uchwalili. Nie sadzisz chyba, ze poszkodowany bedzie dochodzil sadownie swoich praw z duza, a nawet srednia firma. Bedzie pozostawiony sam sobie w nierownej walce, bo nikt go nie poprze. A jezeli nawet wygra, bedzie w sytuacji „whistle blower”, czyli inni zastosuja solidarny ostracyzm. Reszta jest teoria.. i zadnych zachowan spolecznych nie zmieni.. z moich obserwacji, mlode pokolenie kanadyjskie jest bardziej konserwatywny i wrogie tzw. „obcym” niz te z przeszlosci, zwlaszcza na prowincji..

 62. olborski
  9 marca o godz. 23:33

  Lisicki wygląda na zdrowego byka w sile wieku. Przypuszczam więc, że ryzyko poważnych następstw na skutek zakażenia korona wirusem jest dla niego bliskie zeru.

  Redaktor odważnie szafuje więc nie własnym zdrowiem – tylko starszych, schorowanych ludzi. Którzy – jeśli sytuacja w Polsce faktycznie będzie tak zła, jak we Włoszech – mogą masowo zarażać się podczas mszy.

  Naprawdę zaś chodzi moim zdaniem o to, że Lisicki stara się nie dopuścić, aby wyborcza agitacja w kościołach została zakłócona. Stąd bezkompromisowość na cudzy koszt.

 63. Zdrada Chrystusa rzecze redaktor kiedyś od Rp.pl…wirus mocniejszy od wiary…wstrzymano pogrzeby i msze pod latarnią Watykanu…Tak sobie myślę prywatnie: czy nie jest papierowym tygrysem obiekt świątynią opatrzności zwana…jak dymane czołgi Saddama…Przecież dobrego diabli nie biorą…lepiej nie kusić diabła…ale ogarek nie zaszkodzi…

 64. Widocznie Bóg tak chciał…grzesznicy powinni przyjąć z pokorą koronę wirusa jak koronę cierniową…Tak sobie myślę prywatnie o przesłaniu katolika Lisickiego…w ramach jego dziennikarskiej misji…nie lękajcie się…bo śmierć prowadzi do zbawienia…

 65. Racjonalna Polska

  R. Giertych (orka ):
  „List do Jacka Kurskiego

  Drogi Jacku!

  W tym trudnym dla Ciebie dniu nie mogło zabraknąć mojego dobrego słowa pociechy. To smutne, że za taką wierność, gdzie zgodziłeś się dla Jarka kłamać, oczerniać, a przede wszystkim wychwalać w nieskończoność jego nieudolne rządy, on odpłacił wyrzucając Cię jak psa. Ale nie martw się Jacku. Głowa do góry! Kłamać możesz wszędzie, a przecież to stanowiło istotę tego co robiłeś w TVP. Niech Cię ukoi w bólu to, że za Twoją ofiarę Madzia i Danusia będą mogły kupić sobie jeszcze fajniejsze i droższe torebki i buty. Niech Ci spokój da fakt, że za pieniądze zdobyte za poświęcenie twojej siwej głowy Zenek zaśpiewa znów na Sylwestra. Ofiara twoja nie poszła na marne. Z pewnością na Twoje miejsce przyjdzie osoba równie gorliwa w łgarstwie co Ty, więc możesz spać spokojnie: TVP nadal będzie podążać według hasła „Ciemny lud wszystko kupi”. Przykre trochę, że w Twoim fotelu zasiądzie jakaś inna osoba, że na twoim biurku położy buty i twoja sekretarka będzie musiała robić kawę obcym, kawę kupioną za pieniądze, które to przecież ty wyrwałeś z gardła chorym na raka. Tego Ci Jacku nikt nie zabierze. Bez twojej siły i determinacji Ci natrętni chorzy, którzy tak „niegodziwie” (jak powiedział o opozycji pan Prezydent) próbowali wyrwać pieniądze na swoje lekarstwa, czy inne środki uśmierzające ból, pławiliby się w luksusach na swoich oddziałach onkologicznych, gdy tymczasem Ty nie miałbyś tych drobnych kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie na opłacanie gwiazd naszej, publicznej telewizji. A bez takich pensji, kto zgodziłby się pracować w instytucji, która wiadomo, że jest często zarówno pierwszą, jak i ostatnią pracą w mediach? Dlatego Jacku twoja postać przejdzie do historii. Tego miejsca już nikt Ci nie zabierze.

  Twój wierny przyjaciel,

  R. Giertych

  PS Jedyne czym bym się martwił to fakt, że bez Ciebie Duda nie wygra, a wtedy PiS straci władzę. Może być wtedy tak, że przyszła władza nie będzie twoich działań w TVP tak dobrze oceniać, jak ja w tym liście…”
  1,2 tn

 66. Świetna publicystka i prezes finansista

  Czy Pan Redaktor Passent zapyta ich o „koszt transformacji z realnego socjalizmu”. A jak neoliberalizm ma się do neosnorkelowania, neożółwia oraz neomahimahi?

 67. Teoria o prezesa Kaczorku, który chce porażki Dudy jest frapująca. I że zwali na Kidawę czy kogoś innego wybranego winę za kryzys, który nadciąga.

  Faktycznie, już druga jesr rewizja w dół prognozy wzrostu PKB, do 1,6 proc. A wuhan-grypa może jeszcze bardziej zamieszać, i inne zarazy, wojny handlowe czy krewe zawieruchy. I co prezes Kaczorek pocznie. Komu pods na skrzydło lub wieści w uliczkę? Dudę? Morawieckiego? Szydło?

  Szeregowy poseł pójdzie na emeryturkę, a zgraja czy watada niech się pstryka z rests świata jak umie.

 68. Rodzi się projekt flotylli okrętów podwodnych bazującej na Zalewie Wiślanym…Tak sobie myślę prywatnie, że okręty bez podpiwniczenia…mają sens…z uwagi na parametry przekopu…

 69. Kurski zostanie dublerem, jak papież Benedykt…Tak sobie myślę prywatnie o zasiadaniu na zadku…to hunwejbinów odruch…taki zwykły prezes…ministerstwa propagandy…bez pagonów…

 70. Nie byłem w osiedlu amiszów, nie byłem na Dekanie i nie byłem na Borneo.

  Po obejrzeniu wielu europejskich wyścigów kolarskich mogę zapewnić, że najpowszechniejszy na tych terenach jest neon.

  Zielony krzyż czteroramienny świecący dzień i noc.
  I rzadko kto stale go lekceważy.
  Dzieci i przerośnięte dzieci lubują się w zmianach świata dzięki nowym nazwom na stare rzeczy. I tak, cytat to teraz wypowiedź second hand.

  Ręka rękę myję, to tylko marzenie.
  Ale ma jedną nazw: korupcja. Także: polityczna.

  Polska pokaże światu zapewne niedługo jak się drukuje nowe aseptyczne bilety banku narodowego. Natura już spróbowała przechrzcić oziminy na jare.

  A Barabaszem Zbysio zająć się nie chce. Zbysio czyli Katon Najmłodszy.

  Poczekam.
  Posiedzę ( z przerwami na spacer po pustym Skwerze Dobrego Maharadży ) .

  Zwykle wychodzi ( zwykle: powoli ) na guzdrowate.

  Codziennie widzę Olę, którą As zachęca do pobiegania za nim.

  Zmieniono polski elementarz po to, by ukryć, że kot ma Alę.

 71. PA 2155
  Nie mam zamiar oczywiście dyskutować z tobą o tym, jak wygląda i rozwija się przestrzeganie praw mniejszości na kanadyjskiej prowincji. Ty mieszkasz w tym kraju i znasz tą sytuację z autopsji. Nie jestem tak naiwny, żeby sądzić, że Employment Act sam wykorzeni rasizm i wywalczy równe prawa wszystkim mniejszością. Winę za to, że jak to obserwujesz w Kanadzie, pogarsza sie sytuacje mniejszości jest także to , że w wielu krajach pojawiły się pozbawione skrupułów partie i przywódcy polityczni, które zbijają kapitał polityczny na rasizmie, homofobi i innych wciąż jeszcze żywych uprzedzeniach społecznych. Ci politycy są odpowiedzialni za to, że kiedyś słusznie wstydliwie ukrywane rasistowskie poglądy, można znowu bezwstydnie publicznie głosić. Taka sytuacja powinna motywować ale wszystkich , którzy takich poglądów nie podzielają, do jeszcze bardziej wzmożonej walki z nimi. Employment Act jest tu pożytecznym narzędziem. Z historycznego doświadczenia wiemy juz, gdzie znowu wyładujemy, jeśli rasiści wygrają. A pro-po, gdzie byłyby dzisiaj nasze Panie, gdyby nie wzięły one walki o swoje prawa w własne ręce ? Prawdopodobnie gdzieś na poziomie Afganistanu, od którego rozpoczęła sie nasza rozmowa.

 72. Potrzebującym słów pociechy podsuwam już z oświetlonej Warszawy:

  https://www.youtube.com/watch?v=_r0FtxqR9Pc

  ( na uzdrawianie świata, to ja się sobie wydaję za mały )

 73. Mauro Rossi,
  Pancerny Banaś mówi: –W mojej kamienicy nocowało wielu polityków, ministrów, a nawet w głębokiej tajemnicy przez ponad pół roku pracował zespół tworzący nowy bank

  Rozumiecie Mauro po co Banaś to mówi? A nie mówiłem? Nie powiedział wprawdzie wprost o filmotece ale nie wszystko na raz, nieprawdaż?

 74. Kilka ocen zbawcy narodu, ktore znalazłem w sieci

  Analizowanie prezesa PiS jest jak doszukiwanie się treści w wyczynach chorej na wściekliznę małpy uzbrojonej w brzytwę. Prawdziwym problemem są ci, którzy uznali, że ten wandal jest doskonałą odskocznią do kariery i pieniędzy.

  Prawdziwy talent prezesa, o ile można tak powiedzieć, to umiejętność zbierania grudek błota i tego typu substancji i lepienie z nich jakiejś całości, równie obrzydliwej, ale pokaźnych rozmiarów. Nie nazwałbym tego siłą. Nie umie straszyć. Kto się boi imigrantów? Typ, który bije dziewczynkę na ulicy? To raczej szczucie, usprawiedliwiające agresję. Problem w tym, że w obliczu prawdziwego (?), a przynajmniej realnego zagrożenia resztki powagi usprawiedliwienia dla łajdactwa znikają.
  A do kobiet „specjalnych” Kaczyński zawsze miał rękę, że wspomnę choćby Szczypińską i … naszą Becię kochaną, koronę menażerii. Tylko że to nie jakiś nadnaturalny dar prezesa, to po prostu selekcja. Mało która „niespecjalna” kobieta wytrzyma w atmosferze, którą tworzy, mieszaninie nienawiści, lęku i kompleksów. Jak któraś wygląda w miarę normalnie, jak choćby marszałek sejmu, nie należy dać się nabrać, tylko zadać sobie od razu pytanie: co z nią jest nie tak.

  Jego interesuje tylko władza, władza i tylko władza. To jest jednak krótkotrwały i wyłącznie taktyczny cel. Nie ma w nim za przysłowiowy „grosz” myśli strategicznej, która wyjaśnia cel tej władzy, jako poprawa życia ludzi. Nic z tych rzeczy.

 75. Czyń kobietę sobie poddaną…oto słowo parafianina, po wysłuchaniu kazania z ambony…Tak sobie myślę prywatnie, że zakonnice coś o tym wiedzą…nawet jak nie chodzą boso po tym raju..

 76. Dzięki wirusowi i wykupowi towarów, 13. emerytów szybko znikają z rynku…zapobiegając szalejącej inflacji i przysparzając dodatkowy VAT…Tak sobie myślę prywatnie, że farmacja,fiskus i zakłady pogrzebowe nie obrażają się na wirusa, choć to nie jest ulubiony kolor Jędraszewskiego…

 77. Jeszcze jedno z sieci

  Powiem wam potomkowie folwarcznego chłopstwa jaka jest sytuacja bo jesteście intelektualnymi niedołęgami oderwanymi od rzeczywistości za co teraz przyjdzie wam zapłacić i to najwyższą cenę. Śmierdział wam PRL, który wyciągnął was za zawszony kołtun i na siłę posłał do szkoły gdzie nauczono was liczyć do więcej niż macie koślawych paluchów, od biedy pisać oraz pokazał co to jest i do czego służy sedes bo biegaliście za stodołę lub robiliście do wiadra. Dali wam godność, pracę i darmowe mieszkania w miastach gdzie nanieśliście g no ju niczym do mitycznej stajni Augiasza. Tylko niewielu z was skorzystało z owego dobrodziejstwa i wyszło na ludzi. Pokąsaliście rękę, która chciała was ucywilizować, zrujnowaliście ten kraj kradnąc i wynosząc z pracy wszystko oprócz rzadkiego g ó w n a i płynnej stali bo nie dały się wziąć do łapy. Zamiast uczciwie pracować chlaliście na umór i leżeliście na brudnym styropianie albo przesiadywaliście miesiącami na lewych zwolnieniach. Doprowadziliście kraj do ruiny i wsadziliście na piedestały sobie podobne kreatury, które zniszczyły i rozkradły co tylko się dało i do dziś wspólnie z czarną zarazą robią wam dalej bałagan we łbach rąbiąc z budżetu ile się da i zadłużając kraj. Ponieważ jest was za dużo i jesteście ponadto roszczeniowi trzeba was depopulować. W cywilizowany sposób, czasy barbarzyńskich wojenek odeszły, nikt nie będzie już krzyczał o łamaniu praw człowieka. Na początek zniszczono wam resorty szkolnictwa i zdrowia byście byli głupi jak buty i umierali czekając miesiącami na wizytę u specjalisty albo na korytarzach w kolejce na SOR. Ale to okazało się być nieefektywne bo rozmnażacie się bez opanowania gdyż nie umiecie współżyć jak cywilizowani ludzie. Wypuścili wam kontrolnie skromnego wirusika i obserwują waszą reakcję, póki co zaczęliście tylko wykupować masowo mąkę, kaszę i ryż jakby to miało cokolwiek pomóc. Prawdziwa „hatakumba”dopiero nadejdzie i będziecie ich jeszcze błagać na kolanach o ratunek i pomoc. Macie tylko to na co zasłużyliście, na własne życzenie. Idźcie znowu wyć pod bożnice co pomoże tak samo jak sztywnemu dym z kadzidła. I kasy na tacę nie żałujcie bo trzeba przebłagać i zadośćuczynić.

 78. Szarlo
  9 marca o godz. 23:49
  Przykład jak PiS potrafi oczerniać znanych powszechnie polityków i jak „ciemny lud” to kupuje
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bronislaw-komorowski-o-kampanii-andrzeja-dudy-i-swojej-prezydenturze/eq93pk6
  Jestem wprost pewien ze w wyborze kierowano się trudnością w oczernianiu. Jednocześnie trzeba było wybrać doświadczonego polityka o dobrym rodowodzie (PiS bardzo lubi manipulować rodzinami polityków, i podpiera sie patriotyzmem )

 79. Co zrobić z tzw. Telewizją Publiczną, gdy PiS przegra wybory? Moja propozycja jest taka, dajmy im to za friko. Telewizję regionalną sprywatyzować, niech kupi kto ma kasę. Wszystko oczywiście na komercyjnych zasadach, niech się Kura sprawdzi.
  Dlaczego my obywatele mielibyśmy opłacać najemników partii politycznych? Państwo niech się zajmie usługami społecznymi na wysokim poziomie i za to musimy zapłacić.

 80. Kretyn kliknął gazwyb no i epatuje „głosami z sieci” a konkretnie „spod” artykułu M. Środy.
  „Analizowanie prezesa PiS jest jak doszukiwanie się treści w wyczynach chorej na wściekliznę małpy uzbrojonej w brzytwę. Prawdziwym problemem są ci, którzy uznali, że ten wandal jest doskonałą odskocznią do kariery i pieniędzy.”
  To tekst gościa o nicku ok.cham z 7:10.
  Tak się więc złożyło, że kretyn cytuje chama 🙂

  Fakt podawania głosów z sieci, bez info, że to zerżnięte z frustrata z wyborczej jakościowo różni naszego kretyna od naszego debila, który opanował sztukę linkowania. No, ale ten przy okazji podaje mimowolnie źródło 🙂

 81. Założenie, że obecni nie czytają „wyborczej” (dla 90 procent tutejszych to jedynie, prócz tefałenu źródło wiedzy o Polsce) i ekscytowanie się nawet nie tekstami, lecz komentarzami bezrobotnych, sfrustrowanych durniów to może być dla kretyna – w jego rozumieniu – praca u podstaw.
  Doktor Judym naszych czasów, emigrant wyjechany niegdyś do pięknej Francyji – której, niestety już nie ma…

 82. O qurwik na gościnnych występach !

  Na Borneo i Sumatrze to podobno delikates:
  „qurwik w legacie.”

  Hakkaa päälle PiS

 83. Napisał pombocek: „nie ma niczego złego w rozmownym aaakaniu, eeekaniu, yyykaniu, mmmeczeniu, akcentowaniu ostatnich sylab w prezenterskiej mowie”

  Pombocek pieprzy sobie a muzom i liczy, że nikt nie zauważy. Otóż w prezenterskiej mowie jest niemal stałe akcentowanie nie ostatniej, lecz pierwszej sylaby. W języku polskim jest, z wyjątkami, akcent paroksytoniczny – czyli na przedostatniej sylabie. Czy radio- i telegadacze ulegaja wpływom języka czeskiego lub górala z Podhala? Nie – ulegają sami sobie: mówią sztucznie i głupio, na przykład: *Wczoraj w Mielnie Obyła się dwUgodzinna debata morsów na temat: „Idziemy dziś pO piersi, czy pOszyję”*.

  A oto głos fachowca w tej sprawie:

  „W ogólnym języku polskim rozpowszechnia się błędny i rażący akcent inicjalny, który można uznać za rodzaj akcentu emfatycznego – np. „pOdstawowe zAłożenia planu”. Występuje on przede wszystkim w wypowiedziach dziennikarzy, chcących podkreślić doniosłość jakiegoś wydarzenia, oraz w wypowiedziach o charakterze marketingowym”.

  Bywa, że np. w zdaniu ośmiowyrazowym radiogadacz wymawia 5 wyrazów z akcentem na pierwszej sylabie. Kiedy się chce podkreślić aż tak dużo, nie podkreśla się nic.

  Prof. Miodek jest zdania, że język da sobie radę. Pewnie tak, tylko czy w Polsce będzie to jeszcze język polski, czy, powiedzmy, uproszczona mieszanka hasłowych poszczekiwań w rodzaju „Ty lewaku”, „Ty ubeku”, „Ty komuchu ebaut cie pies” i języka migowego upowszechnianego przez dobrą zmianę i panią Lichocką.

 84. Zawszeć to pożyteczne cytować cudze ciekawe mysli, niż z mozołem wukuwać wlasne nieciekawe. . Poza tym reakcja, jaką owe mysli wywolują u rozwscieczonego quentina , jest bezcenna. Więc żeby zobaczyć qrwika, jak przywiązany na lańcuchu rzuca sie z głośnym szczekiem zacytuję kolejną znalezioną w sieci. Dotyczy marzenia Dudy o kupieniu łodzi podwodnych

  Używane okręty podwodne od Brazylii”. Super! Warto się rozejrzeć, może Mozambik też pozbywa się starych okrętów? Dobrze, że mamy nowoczesne kropidła dalekiego zasięgu i świetnie wyszkolonych kapelanów.

  Qrwik, daj glos !

 85. @guzdra
  Czytam, słucham, pozdrawiam.
  Mam (badanie MR 11/2001) „zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych” L1-L2-L3 i L5-S1, więc witaj ‘guzdro’ w klubie.
  Ale, widać, nie dajemy się.
  Na wirusa kupiłem 0,5l spirytusu 98% i po osłabieniu go do 60% odkażam miejsca w domu, które wskazuje mi żona. Już czuję się lekko zawiany/odkażony.

 86. Eksperyment się powiódł!
  Lekko podbechtany kretyn z łatwością osiąga poziom debila.
  Rozkoszniaki dwa 🙂

 87. @adam100, 11:35, 12:34
  Oba te linki, ‘adamie100’, po otwarciu „dają po głowie”.
  Ich treść, choć różna – „jest na temat”.
  Pozdrowienia

 88. Człowiek był na Księżycu, a tu durny wirus z powodu brudnych rąk, stawia ludzkość na nogi…Tak sobie myślę prywatnie, że mówią: ręka rękę myje…a czepiają się Noviczoka…czy picia z gwinta a nawet z jednego kieliszka…

 89. Qurwik piórkuje. 🙂
  Nowy eksperyment !!
  Ksiądz prałat wieczorkiem?

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 90. stasieku

  Jak widzisz, człowiek ich jebie, ale oni to lubią. 🙂
  pozdrawiam

 91. @Lewy
  10 marca o godz. 9:41/10 marca o godz. 10:04
  Lewy a czy nie nasuwa Ci się taka ,,czarna” myśl: co jest nie tak z naszym życiem publicznym, elitami, że tak plugawa, mała i nędzna postać od prawie 20 lat ,,porządkuje” nam rzeczywistość?* Kim są w takim razie jego adwersarze? Bo o jego wyborcach sam sobie odpowiedziałeś kolejnym postem (tą domorosłą analizą socjologiczną). Jak to możliwe, że przy opisywanych przez Ciebie jego antycnotach nie znalazł się NIKT by krzyknąć i pokazać: to gnida, ludzie czy wy tego nie widzicie? Jeżeli w latach 2005-2007 (jak głosiła ówczesna opozycja) dochodziło do łamania praworządności to gdzie konsekwencje tego? ,,Niezawisły sąd” nie widział niczego zdrożnego w sposobie jakim Kaczyński pozyskał swój ,,przetrwalnik” na Nowogrodzkiej, który pozwolił mu przetrwać chude lata 90te i dzięki czemu nie podzielił on losu innych prawackich kandydatów na ,,zbawców narodu”. W sumie, słusznie, bo zanegować uwłaszczenie Kaczyńskiego to zanegować korzenie III RP. To nie Kaczyński brał ,,ślub w trybie wyborczym” po dwudziestu latach nierejestrowanego kościelnie pożycia ale ,,gdański liberał” Tusk bo…walczył z super-katolikiem Kaczyńskim. Mógł rzecz jasna powiedzieć: powiewa mi to – kocham żonę, wychowałem z nią dzieci ale nie podporządkował się patologicznej ,,logice” narzuconej przez Kaczyńskich.
  *cały czas:
  ,,odnosząc się do tego co Kaczyński powiedział”
  ,,nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim”
  ,,nie mogę nic zrobić bo Kaczyński…”
  Jarosław zredifiniował i zawłaszczył pojęcia patriotyzmu, narodu. Wykreował herosów – powojenne bandy.
  Strasznie dużo jak na taką nędzną postać…

 92. Kurski został pisowskim Benedyktem w tv…Tak sobie myślę prywatnie o sposobach wydobywania 10 mld…likier z 40 ziół będzie nastrajał pozytywnie do rzeczywistości…

 93. @pombocek, 10:45
  Trochę nie zrozumiałem wytłuszczenia.
  Nie przeszkadza ci, ‘pombocku’ to aaakanie, eeekanie, yyykanie, mmmeczenie, u ludzi z karta mikrofonową?!
  Mnie bardzo przeszkadza. Mnie nawet krew zalewa (chociaż mam więcej wyrozumiałości) ten zalew gadających głów zapraszanych do telewizji i eee…, mmm…, w każdym zdaniu.

  Jeśli chodzi o akcentowanie, to ilekroć słucham kogoś ze starej emigracji, często całymi latami oderwanego od polszczyzny, słyszę piękny, polski akcent, nauczony przed wojną w szkole.

  Na Zachodzie, w strefie angielskojęzycznej, imigranci, szczególnie Polacy, często wtrącają przerywnik you know, well, (…) itp., ale kiedy słuchasz rdzennych Anglików, mowa płynie.
  OK, jest kłopot ze zrozumieniem, jeśli IQ rozmówcy jest zbyt podłe, aby dotarło, że „special English” powinien być zastosowany, unikanie idiomów, określeń regionalnych, itp.

  Przynudzam trochę ‘pombocku’, ale tym postem chciałem cię zachęcić do częstszych wypowiedzi nt języka ojczystego.

  Ukłony i pozdrowienia.
  Aby do wiosny i na wodę!

 94. Adam Szłapka
  ·

  Prawdziwy prezydent nie miałby wątpliwości i bez zawahania przekazałby te 2 miliardy złotych na polską onkologię ‼️
  Andrzej Duda wie, że bez manipulacji TVP nie wygra wyborów i wybrał własny interes ponad interes Polaków, którzy walczą z rakiem ‼️
  Miliony Polaków wzywały Andrzeja Dudę, żeby zachował się przyzwoicie. Zawiódł. I taka jest właśnie stawka majowych wyborów: uczciwa i bezpieczna Polska czy Polska Andrzeja Dudy ⁉️
  https://www.facebook.com/adamszlapka/photos/a.990531350970431/3165778636779014/?type=3&theater

  ” Będziesz siedzieć”

 95. @teo
  Z godziny publikacji postu wnioskuję, że jesteś, ‘teo’, w Europie!

  Po wczorajszym horrorze, dziś solidne odbicie, jakiś czas temu sprzedałem „Rynki Wschodzące” i „Akcje Polskie”, więc obserwuję notowania z przyzwyczajenia, codziennie, jak mycie zębów.
  Kanadę (S&P/T SX) też obserwuję „na tle”. Po roku gorzej niż S&P500 (-9,88 ver -1,32%).
  Ciekawi mnie, co piszą ‘tamuj’ o nadchodzących czasach.

  Myślę, że Jarek w 2007 nie chciał oddać władzy, dał ciała z wcześniejszymi wyborami. Ale miał szczęście, bo przyszedł kryzys światowy i pewnie gdyby utrzymał władzę ze swoimi kadrami, to PIS byłby po pełnej kadencji i przegranych z kretesem wyborach, zdelegalizowany, a Polska „w ruinie”.

  Ostatnio Jarek słabnie fizycznie, pewnie myśli jak tu zachować przywództwo w PZPRawicy, a przynajmniej w PIS.
  Zakon PC choruje, lata robią swoje, młode wilki wkrótce skoczą starym do gardła.
  Ukłony

 96. Mauro Rossi,
  mam pytanie, czy „Gryzzzelda” Turczynowicz-Kieryłło jest Wasza? – czy już nie?

 97. @stasieku
  10 marca o godz. 13:54
  Idźmy dalej: najprawdopodobniej żyłoby 95 osób w tym kopia tego gnoma a dziś w kąciku dla prawackich dziwaków miast Korwina i jego stajni, siedziałoby naszych dwóch jednakowych dziwaków, Morawiecki by nadal doradzał PO (jakąś ziemię dokupił?, różni redachtorzy by pielęgnowali relacje z przedstawicielami ,,Kościoła otwartego”, nikt by się nie czepiał Głodzia, VAT by przeciekał, u Banasia spokojnie funkcjonowałaby agentura, może nawet by kolejny akowiec mu coś przekazał, doktór Nauk Prawnych A. Duda by sobie nadal jeździł na wykłady do Nowego Tomyśla skrzętnie zbierając delegacje, na co życzliwie oczko by przymykał pan prodziekan…
  Na szczęście nauki historyczne wyklinają gdybanie…

 98. @legat
  10 marca o godz. 14:00
  Jest ich – zmiana poglądów o niczym nie stanowi a nawet jest zaletą. Liczą się ostre zęby, gotowość do qurestwa…

 99. @Sławczan, 13:27
  Wyobraź sobie ‘Sławczanie’, że mnie ta „ciamciaramcia” tak wqrwiła, że w 2015 głosowałem na Petru!
  Piszesz o głównej przyczynie utraty części elektoratu PO.
  Tak, rzygać się chciało, kiedy Jarek dyktował tematy, a PO odpowiadała piskliwie na często idiotyczne zarzuty.
  Te „ośmiorniczki”, „zegarki Nowaka”, „6 000zł Bienkowskiej”, „kamieni kupa”, „łaska Amerykanom” itd. to coś tak śmiesznego, jak cały zestaw nagrań.

  Zauważ, ‘Sławczanie’, że dużo okropniejsze nagranie Kłamczuszka, nie jest powtarzane co tydzień i nie pamiętam plakatów na ten temat.

  I tu muszę powtórzyć swoją pretensję do podobno opozycyjnej stacji TVN.
  Tam się lansuje ludzi Jarka, a napada na ludzi KO.

  Dam świeży przykład.
  Wczoraj p. Kolenda-Zaleska w FpF napadała z nienawiścią w oczach (myślałem, że zacznie dusić) p. Budkę, głównie za jakiś fragment wypowiedzi Prawnuczki.
  A ten, zamiast ją obsobaczyć, przecież jest gościem i nie jest Prawnuczką, tłumaczył się jak młody, złapany przez mamusię na „temperowaniu ołówka”.

  A czyż nie było podejrzane, że cała Europa z zarażeniami, a w Polsce, z której 100 000 ludzi jeździ na narty w Dolomity, parę milionów pracuje na Zachodzie, NULL?!

  Pozdrowienia i ukłony

 100. Slawczan
  10 marca o godz. 13:27
  Cóz, jest to bezprzeczna wina Tuska, że nie poskromił tego karalucha, kiedy ten urządzał swoje spektakle na Nowym Świecie, a w Sejmie opowiadał pełne aluzji i niedopowiedzeń insynuacje.
  Nasza demokracja była na miare tych steropianowych polityków. Na początku wydawało sie, że idzie w dobrym kierunku, przeciez byli wtedy ludzie ideowi, propaństwowi jak Mazowiecki, Geremek, a po stronie tzw. komuchów tez było sporo wartościwych polityków (Cimoszewicz, Borowski, Kwasniewski) To oni wypracowali jakies ramy demokracji, konstytucję..
  Ale wszystkich wyrolował śliczny kościół dobroczyncy Jana Pawła, który to powoli zdejmował maskę i w koncu objawił sie w całej krasie z Jedraszewskim, Michalikiem, Rydzykiem. Jak to się staloo, że Głodz zoostał mianowany generałem i upił Kwaśniewskiego ? I kiedy wylalo sę szambo z pralatem Jankowskim i wszystkimi przestepstwami czarnych, było za późno….bo katastrofa smoleńska dała paliwo polityczne karaluchowi nikt z Tuskiem na czele nie miał śmiałości by tego nieszczęśnika, ktory stracił brata, zapakować do pierdla.
  Symbioza między kościolem i pisem jest teraz takim naszym, polskim koronawirusem, chorobą, która rozklada uklad immunologiczny narodu, dziala podstępnie od wewnątrz.
  I masz racje, to wina wszystkich rządow i z lewicy i ze styropianu, które dopuścily do tej katastrofy.

 101. Ponieważ link który podałeś szybko stał się nieosiągalny, podaję inny, który działa.
  Warto ten plakat zobaczyć ! Tak wygląda fanatyzm religijny!

  https://n-4-16.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p187/i/1f71e393b3809197ed66df836fe833e5/a63dcdaf-0331-477f-ae85-414cfe57c9e1.png

  Lista do gazu. Chrystus was zgładzi..
  Nic dodać, nic ująć…

 102. Bezpośrednim adresatem był adam100 – 10 marca o godz. 11:35

 103. stasieku
  10 marca o godz. 13:34

  Stasieku, to, co mówiłem, było odwrotnością mnie. Od lat rzadko zdarza mi się słyszeć stękanie, bo niczego – no, prawie, bo czasem w internecie – nie słucham, prócz wiatru, ptaszków, no i w wiosce, gdzie moja przystań, piejo kury, piejo, majo koguta. A jakieś 10 lat temu ani jednej kury nie było. Tele-morele odstawiłem 15 lat temu, w radiu słuchałem tylko ITR i „60 minut na godzinę”.

  Dawno temu chciałem posłuchać, jak żona gówniano wypada na moim tle jako gadaczka i włączyłem w tajemnicy magnetofon na czas naszego spotkania w jej pokoju. Potem w swoim pokoju próbowałem przesłuchać w słuchawkach i dopiero jak dobrze wypadnę – puścić żonie, żeby się uczyla mówić.

  Kurde, jak włączyłem, od razu chciałem wyłączyć. Przesłuchałem z trudem może minutę i wyłączyłem – wiecej nie dałem rady. Wcześniej coś tak bełkotliwego słyszałem chyba tylko u pana Dorna. Ale tym razem Dorna nie było. No i nie żona stękała, muczała, yyykała, buczała, ale ktoś inny. Wyszło, że ja. Aż nie wierzyłem własnym uszom. Jak to człowiek potrafi siebie nie słyszeć, nie znać.

  Całość odsłuchałem dopiero po ponad trzech latach, jak się narodził nowy człowiek – tyle mnie kosztowalo mówienie do ściany i drzew w lesie, żeby się narodził. Może trochę przesadzam, że nowy – dalej mam białe plamy w głowie i w mowie – tyle że już nie buczę, nie stękam, lecz milczę, kiedy szukam myśli. Zresztą coraz częściej zapominam, czego szukam, więc żona nie ma się od kogo uczyć płynności i ma spokój.

 104. Lewy
  „Nasza demokracja była na miare tych steropianowych polityków”
  czyzbys poroznil sie z naszym geospecem teo? To byla moja glowna konstatacja po jego wpisie. No i dostalo mi sie. Nie sadze, ze Prezes Kaczorek i jego czereda spadla z nieba, Bylo wiele momentow posrednich, ktore przygotowaly Polska na jego nadejscie… no, ale to kwestia percepcji..

 105. stasieku
  Na wirusa kupiłem 0,5l spirytusu 98% i po osłabieniu go do 60% odkażam miejsca w domu, które wskazuje mi żona. Już czuję się lekko zawiany/odkażony.

  ogolnie wirusy sa niewrazliwe (w przeciwienstwie do bakterii) na alkohol… na wirusy trzeba podchloryn (po angielsku bleach)… chyba ze, ktos chce sie napic… 🙂

 106. @Lewy
  10 marca o godz. 14:52
  Mi nie chodzi czy to ,,wina Tuska” czy tylko ,,piwo” ale o ogólną kondycję towarzystwa. Tusk, jest tylko swego rodzaju, chyba nie najgorszą jeszcze, emanacją czegoś większego…Może to ta postchłopskość – nie wiem. Brak jakiejś szerszej myśli…Perspektywa tylko ,,na 100% załatwię Rysiu”, ,,Staszek chce się sprawdzić w biznesie” ,,przeoczone zegarki Nowaka” czy też…legalnie zawłaszczona siedziba PiSu…
  A z drugiej strony piekło ,,czyszczonych lokatorów” i systemowa ,,bezradność” wobec ,,czyścicieli”, ,,niech zmieni pracę i weźmie kredyt” albo ,,pomylił się w deklaracji o 100zł i zniszczyli mu firmę”…
  Mam czterdzieści kilka lat z czego minus 5 na emigracji spędziłem i po prostu zaczynam czuć, że ,,u nas jest jak jest”. I to czy wygra Duda czy Sruda to bez znaczenia – rządzić i tak będzie tłuszcza zanalizowana w cytowanym przez Ciebie wpisie. Prezydent ,,otwarty” czy ,,zamkniety” będzie utrzymywał ,,kompromis” z kleszym nowotworem – no bo co? Przekreślić 30lat III ,,zgodnej pracy dla dobra Polaków”? Przyznać się, że się oddało w pacht cwanej korporacji sferę nadbudowy?
  Nadal różni doktorzy będą ,,ciągnęli” diety jeżdżąc na wykłady na Wyższej Szkołę Wyższego Za Czesne w Psinowie Małym i nie będą mieli czasu jakieś badania naukowe. Jak trzeba to załatwi się na Słowacji ,,habilitację”…Ot, życie. Polskie. Może gdyby nie emigracja bym się tak nie zżymał: że jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie normalnie.
  Jak na razie kandydatka MKB – kandydatka ,,ostatniej szansy” starannie nie ujawnia co będzie gdy misja ratunkowa się powiedzie. Oprócz tego, że jest NieDudą…

 107. Wysokoprocentowy etanol rozpuszcza lipidową otoczkę wirusa i go niszczy. Podobnie jak detergenty (mydło) i roztwory związków chloru.

 108. @stasieku
  10 marca o godz. 14:22
  Też mam takie odczucia…Oni (KO) jakby chcieli ale nie chcieli wygrać. PiS aż sam musi im dostarczać papiery a PO zachowuje się tak jak słusznie zauważyłeś…Jeżeli nie wiedzą jak, to o 19 30 jest codzienny kurs w ramach opłaty abonamentowej ,,jak to się robi”. No wybrali Budkę – ba nawet pojawiło się parę spocików i plakatów ,,ofensywniejszych” ale co czyni Prawnuczka to trudno stwierdzić. Co po ewentualnym wyborze – oprócz bycia NieDudą – trudno stwierdzić…
  W sumie PO i PiS z ,,jednej matki som syny” nieprawdaż?

 109. NATO do dezynfekcji, złapali wirusa od makaroniarza…jankes też trafiony… o pisowczyku nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie: co Bóg na militarystów ześle niech…Planowanie i ćwiczenie agresji na Rosję, to grzech…

 110. GajowyM
  Wysokoprocentowy etanol rozpuszcza lipidową otoczkę wirusa i go niszczy. Podobnie jak detergenty (mydło) i roztwory związków chloru.
  uzywalem w przeszlosci 8% roztwor podchlorynu i dzialal bardzo dobrze…alkohol ma denaturowac bialka przez wiazanie wody… podchloryn jest o niebo tanszy…

 111. Duma rosyjska, izba niższa przegłosowała poprawkę do konstytucji o tym, ze dotychczasowy przepis konstytucji mówiący o tylko dwóch kadencjach 6-letnich pełnionych pod rząd przez te samą osobę nie obowiązuje tego, który pełnił urząd prezydenta przez dwie kadencje (kolejne) przed wprowadzeniem poprawki. Poprawkę musi zaakceptować naród.
  W ten sposób Putin będzie mógł pełnić urząd prezydenta przez tyle kadencji ile chce. Prawo w Rosji jest bardzo sprawne.
  Pzdr, TJ

 112. To bardziej demokratyczne niż ustrój oparty na dożywociu prezesa…Tak sobie myślę prywatnie o trikach sprawowania władzy w cieniu tzw. KONSTYTUCJI…w stylu stalinizmu w krajach demoludami zwanymi…W Rosji jest postęp…

 113. Ze względu na poprawki do konstytucji , Duma całkiem spontanicznie orzekła, że kadencje Putina będą się liczyły od momentu tych poprawek od nowa. Tak , że w 2024 roku Putin będzie mógł znowu kandydować na prezydenta i sprawować władze przez kolejne 12 lat, oczywiście jesli wygra wybory. Putin zarzekł sie , że zgodzi się na kolejne dwie kadencje, tylko wtedy, jeśli rosyjski odpowiednik trybunału konstytucyjnego, stwierdzi zgodność poprawki z konstytucją. Czy to się uda? (Żart) Dożywotnia prezydentura Putina odpowiada rosyjskiej tradycji i mentalności rosyjskiego narodu i jest ona wspaniałą wiadomością nie tylko dla Putina, ale wszystkich Rosjan.

 114. @PA2155

  To sobie wyczyść smartfona, okulary, laptopa, kartę kredytową, uchwyty i klamki podchlorynem i powdychaj opary chloru na zdrowie.
  Notabene, wystarczy roztwór 0,5 proc. podchlorynu potasu, aby w domu zdezynfekować wszelkie urządzenia sanitarne. Pamiętać o dokładnym wietrzeniu.
  Od etanolu (min. 62 proc.) do dezynfekcji jeszcze lepszy jest 70-proc. alkohol izopropylowy. Nie wdychać, bo działa oszałamiająco.

 115. Czy Rosyjskiej Armii mógłby przydarzyć sie przypadek zachorowania na korona wirusa ?
  Nie wierzę !

 116. GajowyM
  To sobie wyczyść smartfona, okulary, laptopa, kartę kredytową, uchwyty i klamki podchlorynem i powdychaj opary chloru na zdrowie.
  nie mam potrzeby, ale mozna uzyc jakiekolwiek mydlo…
  Metode, ktora wspomnialem uzywa sie w laboratorium, gdzie pracuje sie z wirusami…. kazdy stripe test jest negatywny…
  70% alkohol jest najlepszy na bakterie.. obojetnie jaki..

 117. Ze dwa tygodnie temu wyczytalam na Onet, ze trzecia osoba w panstwie zaprosila pierwsza osobe do senatu, zeby radzic nad wirusem. Chyba pierwsza osoba nie skorzystala, a trzecia pojechala na wywczasy do Wloch zawieszajac prace senatu. Po powrocie, kiedy w miedzyczasie wprowadzono kolejna kagancowa ustawe, tym razem dot. powstrzymania epidemii trzecia osoba nie chciala sie poddac procedurze obowiazujacej osoby powracajace z Wloch argumentujac, ze jest przeciez trzecia osoba.
  Podobna w koncu sie poddala tym uwlaczajacym trzecia osobe procedurom. Zachodzi pytanie to o czym chcial rozmawiac z pierwsza osoba, kiedy ma taka wiedze w tym temacie.
  Obejrzalam dwa wywiady z polskim wirusologiem o nazwisku Gut. W sposob dostepny, bez histerii i podtekstow wyjasnial. On tez powolal sie na przyklad Polski za czasow Kazimierza Wielkiego, kiedy to zamykajac granice zaraza nie rozprzestrzenila sie tak jak w innych krajach. Wywiadujaca usmiechnela sie, ale to bylo w XIV wieku, prof. wyjasnil, sposob roznoszenia sie plagi jest ten sam.
  Widac, ze na wirusologii i epidemiologii tez sie wszyscy znaja, a najbardziej politycy i opozycja. Wiedza, ze to trzeba bylo zrobic tak….a nie tak
  W Ameryce tez jest nieskonczona ilosc przemadrzalych , demokraci tez usiluja ugrac na idiocie Trumpie. A wina jest rzadzacych i obywateli, ktorym od dziesiatkow lat ten system opieki zdrowotnej nie przeszkadzal. Kazda inna wersja to zginily socjalizm, a nie uciecie profoitow 36 tysiacom firm ubezpieczeniowym jakie istnieja w Ameryce.No to teraz dziwia sie obywatele, ze co maja zrobic jak zachorowali, kto im zaplaci za kwarantanne, za nieobecnosc w pracy…. rzadzacy uruchamiaja przyspieszone badania nad testami, ogladalm laboratoria, na najwyzszym poziomie zajmujace sie zawsze takimi dziwnymi wirusa, najprawdopodobnym sprawca sa nietoperze, ktore zawsze maja tego wirusa, i w koncu sprzedali goludziom. I co z tej nauki dla ob ywatela co sie boi o rachunki za opieke zdrowotna. W sumie ilosc wykonanych testow jest smieszna na skale ludnosci. Wiem, ze macie swojego wirusa i wiem, ze moze sie okazac, ze zabraklo pieniedzy, a na pewno urzadzen na OJO-mach, bo te nieszczesne 10%, ktore ciezko choruje zawsze potrzebuje najwyzszej klasy urzadzen do wspomagania oddychania itd. Ale nikt sie z Was nie boi, ze jak nie bedzie pracowal to mu nie zaplaca.
  Moze ten przyklad z stanowiskami potrzebnymi na intensywnej terapi troche ukroci powszechne dywagacje: a na grypa to choruje miliony i nikt nie robi halo. To nie jest grypa, to jest choroba ukladu oddechowego, ktora niektorzy nie sa w stanie zwalczyc. Medycyna jedynie pomaga oddychac, nawodnic, zbic goraczke itd ale w tym przypadku nie leczy.

 118. Każda władza demoralizuje, a w sytuacji agresji świata przeciwko Rosji przywództwo Putina jest mniejszym złem…niż kaczyzm…Tak sobie myślę prywatnie, że szukanie u hunwejbinów cech „putinizmu” przypomina ocieranie świętego obrazka w sposób ciulowy czyli nieuprawniony…

 119. To, że dożywotnia prezydenturę Putina zapowiedziała w Dumie wielokrotna bohaterka Związku Radzieckiego, Walentyna Tiereszkowa, jest znakomitym podkreśleniem ciągłości historycznej władz rosyjskich.

 120. zyta2003
  10 marca o godz. 17:50
  Twoja niechęć,a nawet nienawiść do wszystkich, kórzy stawiają zaporę pisowskiemu bezprawiu jest już znana. Z obłudną perfidia piszesz, że Grodzki udal sie na wczasy do Włoch.Jak zwykle jestes niedoinformowana, albo „informowana” przez radio rydzyka.
  Grodzki był we Włoskszech, kiedy o wirusie jeszcze nie bylo slychac.
  Kiedys punktowałaś panią Adamowicz, że robi karierę na trupie swojego męża i że nie ma żadnych kwalifikacji do bycią w parlamencie europejskim. To, że pani Adamowicz ma doktorat z prawa międzynarodowego, to jakoś do ciebie nie dotarło.
  Czy ty musisz na blogu Polityki zwierzać się ze swojej wiedzy od źródła prawdy, tej krynicy bełkotu i zaklamania, jaką jest torunska szczujnia ?
  A jakoś uchodzi twojej uwagi, że Kaczor od dziesieciu lat zbija polityczny kapitał na trupie swojego brata i pozostałych 95 ofiar katastrofy smoleńskiej, do ktorej sam sie przyczynił ?

 121. Rosja bardziej przypomina tzw. zachodnią cywilizację niż np. Arabia Saudyjska, z piłą łańcuchową do cięcia dziennikarzy w herbie…Tak sobie myślę prywatnie, że sąsiedztwo podpowiada przyzwoitość w kibicowaniu co za miedzą…

 122. @legat
  Kurski 2.0 potwierdza naszą hipotezę!
  Czekam na wieczór polityczny.
  Pozdr.

 123. @Lewy
  Pełna racja!
  To jest coś okropnego, takie wpuszczanie kłamstw na blog dobrze poinformowany.

  zyto2003, donoś nam ciekawostki z USA.
  Proszę…

 124. Lewy
  w obronie zyty2003 powiem, ze jest ona raczej zdroworozsadkowa, co trudno powiedziec o niektorych twoich przyjaciolach blogowych. Publikowanie ad nauseam tych samych tekstow o Prezesie Kaczorku jest zabawne… moze powinni oni napisac cos bardziej konstruktywnego… albo zaczac prace od podstaw…stwierdzam, ze masz przeblyski zdrowego rozsadku, czyli nie jestes zaslepiony…

 125. @Lewy 10 marca o godz. 18:24
  Ona musi… bo się udusi.
  Albo zadławi własnym jadem 😉

 126. @Bywalec 2 10 marca o godz. 18:09
  Gdyby tak jeszcze reanimowali Breżniewa…

 127. Stasieku,
  wiesz co? Za to żeby Duda przegrał wybory to nawet gdyby Kurski dostał odprawę sowitą na dodatek, czyli wygrałby 3:0 to też by mi pasowało. Problem w tym, że koronawirus działa raczej na rzecz Dudy, niestety. Jeśli Prezes i Mauro a także ciotka Zyta może jest za tym, żeby Duda przegrał to jestem z nimi. Kurna, chyba pierwszy raz w życiu. Ale wiemy, w polityce nigdy nie mów nigdy. Tak to było?

 128. Zarzucanie Kaczyńskiemu, że jeszcze nie jest z przemianami systemowymi w Polsce tak daleko, jak Putin w Rosji, jest niesprawiedliwe. Putin potrzebował przeszło 20 lat aby doprowadzić system polityczny w Rosji, tam gdzie dzisiaj jest. Kaczyński rządzi w Polsce 5 lat i już dzisiaj jest dalej ze swoimi systemowymi przemianami , jak Putin był po 5 latach. Dajcie Tylko Kaczyńskiemu 20 lat, to zobaczycie.

 129. Coście się do tej Zyty przyczepili? Gdybyście jak ona mieli takiego beznadziejnego zięcia który jeździ obciachową Toyotą Camry to byście przestali tu tak na nią ten teges.

 130. legat
  10 marca o godz. 18:46

  Coście się do tej Zyty przyczepili? Gdybyście jak ona mieli takiego beznadziejnego zięcia który jeździ obciachową Toyotą Camry to byście przestali tu tak na nią ten teges.
  przypuszczam, ze kazdy z naszych blogowych emerytow jezdzi przynamniej Rollsem z wlasnym szoferem w czapce i liberii..

 131. Ooo, „przyjacioły blogowe” się pojawiły… Ważki zarzut…

  Mnie wytknięto, że „sobie znalazłam sojusznika”… gdy Adam kiedyś wyraził mi solidarność w obliczu „jakubkowego” słowotoku… Dodano potem, z wysmakowanym dowcipem, że „chyba zakochałam się w Adamie”… A na koniec zostałam poinformowana, że ten blogowicz „brzydzi się pyskówkami”… i nigdy, przenigdy, nie bierze w nich udziału… No proszę, proszę, nigdy bym nie zgadła!

  Wytykanie innym blogowych sympatii jest, moim zdaniem, zabiegiem dość paskudnym… Mimo to czasem chciałabym się odwzajemnić… szkopuł w tym, że nie widzę tu jego sympatyków… Coś w tym jest 🙂

 132. Na marginesie

  Ona musi… bo się udusi.
  Albo zadławi własnym jadem

  mowisz o sobie…
  masz wrodzony instynkt lowiecki i lubisz nagonki…

 133. Na marginesie
  A na koniec zostałam poinformowana, że ten blogowicz „brzydzi się pyskówkami”… i nigdy, przenigdy, nie bierze w nich udziału… No proszę, proszę, nigdy bym nie zgadła!
  z toba zawsze…

 134. Na marginesie
  Wytykanie innym blogowych sympatii jest, moim zdaniem, zabiegiem dość paskudnym… Mimo to czasem chciałabym się odwzajemnić… szkopuł w tym, że nie widzę tu jego sympatyków… Coś w tym jest
  chyba spasuje z „sympatykami” takimi jak ty i Adasko..

 135. Na marginesie
  a tu jest takie miejsce na „slowotok”, twoj lub „jakubkowy”… enjoy…

 136. Na marginesie
  a w sprawie „jakubka” to musialem mocno zranic twoje ego… wnioskuje to po gwaltownej reakcji… bo sprawa, w sumie, byla zadna… 🙂

 137. Koronawirus podrzucony Polsce wygląda zupelnie inaczej:
  https://www.youtube.com/watch?v=9_3riARYKEs

 138. Właśnie doczytuję “Caviar and Ashes” Marci Shore. W skrócie: o losach niektórych polskich inteligentów przed wojną, w czasie i wkrótce po. Chodzi przede wszystkim o pisarzy i poetów, którzy zawzięcie i elokwentnie spierali się o idee. Autorka ilustruje swoją narracjе obszernymi cytatami z ich wypowiedzi.

  Właśnie – spierali się zawzięcie, a ich poglądy ewoluowały w zetknięciu z twardą rzeczywistością. Ci zniesmaczeni sanacyjnym zamordyzmem i zaczadzeni sowieckim komunizmem – jak Jasieński, Hempel, Wandurski – zostali skazani w sfingowanych procesach i straceni w tym wymarzonym proletariackim raju. Inni – Broniewski, Wat – byli aresztowani, przetrzymywani i wypuszczeni z okazji radykalnego zwrotu sytuacji, jakim była inwazja Niemiec na Związek Radziecki. Jeszcze inni, jak Tuwim czy Słonimski, przeżyli wojnę na Zachodzie, po czym wrócili do „nowej” Polski, z wielkim entuzjazmem i nadzieją. A w trakcie tych dziejowym pierepałek spierali się zawzięcie, kłócili, godzili, nie mogli się nawzajem znieść… To było środowisko permanentnie rozgadane i podzielone.

  Przy okazji nie sposób przeoczyć faktu, że polscy ideowi komuniści, niektórzy z wieloletnim stażem działalności na rzecz robotników, byli przed wojną dość płodnymi publicystami. Gdy znaleźli się pod obstrzałem, przypomniano im nie tylko wcześniejsze poglądy, które niekiedy od tamtej pory zdążyli zmienić, ale również towarzystwo, w jakim się obracali. Zostali tym sposobem oskarżeni i skazani przez asocjację.

  To mi poniekąd przypomina te podgryzania w kwestii „blogowych sojuszy”.

 139. PA2155

  Pisałeś kłamczuszku, że nie lubisz obrzydliwości. Oj nieładnie cyganić.

 140. @adam100 10 marca o godz. 19:50
  Tak, to też 🙂

 141. Blogowe „sojusze” to bzdura. Recht jest po prostu recht.

 142. @adam100 10 marca o godz. 19:58

  Zbieżność poglądów albo podobny tym wrażliwości rodzą sympatię albo jej brak – to jasne. Ale wytykanie komuś czegoś, co powiedział lub napisał ktoś inny – to jest idiotyzm. Moim zdaniem.

  Chodzi mi o to:
  w obronie zyty2003 powiem, ze jest ona raczej zdroworozsadkowa, co trudno powiedziec o niektorych twoich przyjaciolach blogowych.
  To jest zarzucanie Lewemu rzekomego braku rozsądku, ale wcale nie u Lewego, tylko u jego rzekomych przyjaciół.
  Absurd!

 143. Na marginesie
  10 marca o godz. 20:12

  Jak to mówią:

  Ostatni idiota jeszcze się nie urodził. 🙂

 144. Jej biografia jest lekturą w Japonii, ale nie u nas… Dziś 84. rocznica śmierci Marii Skłodowskiej-Curie
  https://www.focus.pl/artykul/maria-bez-parytetow?fbclid=IwAR1wHRKUtEZV212xji62CQ21CcszANgv3pwcs6aUN16t-RF7BEKIf4YdyO0

 145. Na marginesie
  10 marca o godz. 19:46

  „Ci zniesmaczeni sanacyjnym zamordyzmem i zaczadzeni sowieckim komunizmem – jak Jasieński, Hempel, Wandurski – zostali skazani w sfingowanych procesach i straceni w tym wymarzonym proletariackim raju”.

  Stara prawda, dla polskich komunistów najbezpieczniejsze było sanacyjne więzienie. Zwłaszcza że podzielanie byli jak obecny Sejm, na większościowców (Leński) i mniejszościowców. W Rosji jedni na drugich donosili, Stalin więc podjął decyzje, by ich wszystkich wysłać na tamten świat, zwłaszcza że nie było wiadomo ilu wśród nich to agenci „dwójki”.

 146. legat
  10 marca o godz. 18:41

  „ … koronawirus działa raczej na rzecz Dudy, niestety”.
  No właśnie.

  Memento mori.

  https://i0.wp.com/www.ostrodanews.pl/wp-content/uploads/2018/01/569733-profimedia-0014675808-653×367.jpg?resize=653%2C367
  🙂

 147. Wyczytane w sieci:

  Korona wirus nie może być przekazany przy komunii.
  🙂 To przecież oczywiste!

 148. adam100
  Pisałeś kłamczuszku, że nie lubisz obrzydliwości. Oj nieładnie cyganić.
  konkretnie jakie, be more specific
  Blogowe „sojusze” to bzdura. Recht jest po prostu recht.
  my way or the highway and because I said so…

 149. Mauro Rossi,
  ale nie powiedziałeś czy PAD jest Wasz czyli Brylanta i Twój, czy już nie za bardzo?
  A w ogóle Mauro, dlaczego Brylant przestał lubić Prezydenta Andrzeja doktora Dudę, no dlaczego? A taki był ładny, szczególnie przy amerykańskim biurku Trumpa.

 150. W Rosji jedni na drugich donosili, Stalin więc podjął decyzje, by ich wszystkich wysłać na tamten świat, zwłaszcza że nie było wiadomo..

  Stalin czegoś nie wiedział? Nie do wiary. No ale chociaż podjął słuszną decyzję i wymordował.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 151. Na marginesie
  przynajmniej siegnelas po wlasciwa ksiazke i nie piszesz juz ze Broniewski byl „sztandarowym komunista”… 🙂

 152. Na marginesie
  Chodzi mi o to:
  w obronie zyty2003 powiem, ze jest ona raczej zdroworozsadkowa, co trudno powiedziec o niektorych twoich przyjaciolach blogowych.
  To jest zarzucanie Lewemu rzekomego braku rozsądku, ale wcale nie u Lewego, tylko u jego rzekomych przyjaciół.
  Absurd!
  czyli Lewy ma zawsze racje… LOL przynajmnie dowiedzialem sie, ze tu sa nieomylni…

 153. Lubie Lewego za niektore jego teksty, ale zeby mianowac go nieomylnym guru blogowym jest czyms zabawnym…

 154. PA2155
  10 marca o godz. 21:24

  Jenot ma demokratyczne prawo do wygłaszania swoich opinii. Dlatego zaleca mu się, żeby nosił ochronę na zęby.

  PS. W imie równouprawnienia ochrona powinna też obejmować pissdz**ówki ( no names)

 155. zyta2003
  10 marca o godz. 17:50

  „ … trzecia osoba w państwie zaprosiła pierwsza osobę do senatu, zęby radzić nad wirusem. Chyba pierwsza osoba nie skorzystała, a trzecia pojechała na wywczasy do Włoch zawieszając prace senatu”.

  Powinniśmy może docenić, że Tomasz „mąż stanu” Grodzki nie wpadł na pomysł kandydata na prezydenta Biedronia, który ze Śmieszkiem planował wypad do Chin (bo teraz musi być tam tanio), światowego centrum epidemii. Nie wiem, czy zamierzali zwiedzać Wu-han, ale nie da się tego wykluczyć. Grodzki z kolei pojechał do europejskiego centrum epidemii w Włoszech, a po powrocie nie chciał poddać się kwarantannie. Gdy coś dzieje się opozycję wariuje i dotyka ją syndrom ucieczki. W czasie grudniowego puczu opozycji (2016) Petru poleciał na Maderę, co zakończyło jego karierę. Tusk przeniósł się do Brukseli, gdy popularność jego rządu zaczęła szybować w dół i dziś jest wrakiem polityka. Biedroń to jak pisałem ― kabaret, a Grodzki ― groteska.

 156. legat

  Kto to jest „Brylant”?

 157. Bar Norte,
  „Brylant” to kryptonim którym posługują się ochraniarze Kaczyńskiego. OKO Press podsłuchało ich rozmowy podczas miesięcznicy.

 158. Mauro Rossi

  „Grodzki z kolei pojechał do europejskiego centrum epidemii w Włoszech, a po powrocie nie chciał poddać się kwarantannie.”

  Mauro, obowiązuje kwarantanna po powrocie z Włoch? Czyżby mi coś umknęło?

 159. adam100
  kto to jest „Jenot”?

 160. legat

  Dziękuję! W życiu bym się nie domyślił.

 161. Bar Norte,
  no jak to, to jak mieli go nazwać? A nie wygląda?

 162. @PA2155

  Przykro mi to pisać, ale zadziwiasz mnie od jakiegoś czasu dość nieprzyjemnie. Coś ci się wymyka spod palców, jakiś odpychający ton i słabo maskowana agresja.
  Byłżebyś zazdrosny o sympatię okazywaną Lewemu?
  Ujmujesz się za Zytą po dżentelmeńsku, choć za kołtunkami i kłamliwymi ciotkami-intrygantkami mało kto tęskni, ale de gustibus…wiadomo
  Nie służy ci emerytura, czy co?

 163. adam100
  10 marca o godz. 20:54
  Myslisz, że Mauro nie jest tym ostatnim ? Że za nim czai sie jeszcze ostatniejszy ?
  Przedostatni ?

 164. Lewy
  10 marca o godz. 21:52

  🙂

 165. GajowyM
  Przykro mi to pisać, ale zadziwiasz mnie od jakiegoś czasu dość nieprzyjemnie. Coś ci się wymyka spod palców, jakiś odpychający ton i słabo maskowana agresja.
  Byłżebyś zazdrosny o sympatię okazywaną Lewemu?
  pewnie ze nie zazdroszcze Lewemu, no bo dlaczego mialbym byc… tu sie dzieja na tym blogu rozne rzeczy…przeczytaj sobie „osobisty” komentarz teo na moj temat…bez zwiazku z moim wpisem..
  „Ujmujesz się za Zytą po dżentelmeńsku, choć za kołtunkami i kłamliwymi ciotkami-intrygantkami mało kto tęskni, ale de gustibus…wiadomo”

  nie lubie polowan z nagonka, bo to przypomina mi PRL… moje „ujmowanie sie” za kims oznacza nie to, ze popieram dana opinie albo „intryganctwo”…nie lubie pewnych metod…tak juz mnie wychowano…rozwiazania ostateczne zostawiam innym…
  „Nie służy ci emerytura, czy co?”
  to zawsze jest przelom w zyciu… jak kazda zmiana.. 🙂

 166. Lewy
  10 marca o godz. 10:57

  „Używane okręty podwodne od Brazylii”. Super! Warto się rozejrzeć, może Mozambik też pozbywa się starych okrętów”?
  Głupiś Lewy. Te okręty to niemieckie IKL Ingenieur Kontor Lübeck (IKL), typ 209/1400. Ponoć konwencjonalnych okrętów podwodnych lepszych niż Niemcy nikt w świecie nie buduje. Tradycja ubotów zobowiązuje, no nie? Tobie wydaje się, ze Brazylia to dziki kraj samby i kawy, o ona np. produkuje samoloty pasażerskie (Embraer) używane przez największe linie lotnicze świata.
  „… i świetnie wyszkolonych kapelanów”.
  Każda szanująca się armia świata ma kapelanów, w czym ci to przeszkadza? Rosja też ma (teraz chyba inaczej na to spojrzysz).

  F-35 niedobry (bo go nie widać na radarze:)) i za drogo, okręty podwodne złe, bo „brazylijskie”. Od Rosji nic się nie kupi, radzę pozbyć się złudzeń. Amerykańskich atomowych też nie, bo nikomu nie sprzedają, poza tym nie mamy dostępu do Atlantyku.

 167. GajowyM
  lubie merytoryczna dyskusje, nawet agresywna, ale rzeczowa… od kogos, z kim sie nie zgadzasz lub od kogo sie nie lubi tez sie mozna czegos nauczyc… 🙂

 168. Bar Norte
  10 marca o godz. 21:43

  ― „Grodzki z kolei pojechał do europejskiego centrum epidemii w Włoszech, a po powrocie nie chciał poddać się kwarantannie.”

  „Mauro, obowiązuje kwarantanna po powrocie z Włoch? Czyżby mi coś umknęło”?

  ― Mógłby dać przykład, a on nawet nie chciał wypełnić karty inforamcycjnej na granicy, gdzie był i z kim się kontaktował. Ukrywał, że był we Woszech. Może gdzieś po instrukcje polityczne poleciał, stąd dyskrecja?

 169. Moje wrażenia z oglądania w TV orędzia PADa

  1) Prezydent wyglądał jakby przemawiał nie wiadomo do kogo.

  2) Widać było zdenerwowanie i odpowiedzialność w oczach (a nawet strach – jak wypadnę). Mówca połykał częściowo sylaby, tzn. wymawiał niektóre zbitki w przyspieszonym tempie, podnosił mu się głos, intonacja błądziła, co jest oznaką silnego napięcia.

  3) O treści jego orędzia nie ma co gadać, można ją przekazać w jednym zdaniu – obywatele, sytuacja jest poważna.

  4) Prezydent kilka razy mówił o sobie – my rządzący (?).

  5) Wyraźnie było widać, że ta przemowa, to dla prezydenta tortura emocjonalna. Mowa ciała bezładna, fizjonomia pływająca – od zasmuconej poważną sytuacją, przytłoczonej ciężarem odpowiedzialności, cierpiącej z całym narodem do alarmującej, ostrzegającej.

  6) Niepewność w oczach, sztuczność w mowie ciała.
  Pzdr, TJ

 170. Koronawirus w Polsce. Abp Gądecki apeluje do parafii o zwiększenie liczby mszy
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25776294,koronawirus-w-polsce-abp-gadecki-apeluje-do-parafii-o-zwiekszenie.html#a=15&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsMT

  norman67

  Strzał w dziesiątkę – wykończyć elektorat PiS-u przed wyborami. Jak ktoś ma koronę, to tour po kościółkach Podkarpacia. Bóg odróżni swoich…..

 171. Flotylla łodzi podwodnych na Zalew Wiślany (nie mamy dostępu do Atlantyku, alas 🙁 ) może być nawet z Brazylii 🙂

  Notabene IKL to nie jakiś inżynier Kontor z Lubeki (Ingenieur Kontor Lübeck) lecz Ingenieurkontor Lübeck czyli Biuro Inżynierskie Lubeka założone po wojnie przez Ulricha Gablera – niemieckiego inżyniera budownictwa okrętowego specjalizującego się od 1943 roku w konstruowaniu okrętów podwodnych z napędem Diesla.

 172. Tak sobie czytam pierwsze zdanie Gospodarza: –Transakcja – głowa Jacka Kurskiego za 2 mld zł co roku przez pięć lat – odbyła się z naruszeniem wszelkich reguł państwa demokratycznego.
  i oczom nie wierzę. Przypominam sobie ten cyrk. PAD z PMM, obok piętro niżej Kołodziejski z Czabańskim, bajo bongo tralalala o głosowaniu nad Kurskim przy okazji podpisu nad ustawą i takie tam bajery-rowery. Rezultat, PAD dupy dał a rubelka nie zarobił i na dodatek, wzorem Brylanta, który jako zwykły poseł rządzi rządem to Jacek Kurski jako zwykły doradca będzie zarządzał prezesem TVPis. I za nic nie będzie odpowiadał! Nowy styl zarządzania reżimową telewizją dla jaj publiczną zwaną.

 173. a on nawet nie chciał wypełnić karty inforamcycjnej na granicy (pisownia oryginalna)
  Rossi,
  na jakiej granicy?
  Ludzie przylatują na Okęcie i nikt się nie interesuje, skąd.
  Kilkoro moich znajomych wróciło niedawno z Wietnamu i pies z kulawą nogą ich nie zapytał, skąd przylatują.

 174. Mauro Rossi

  „Mógłby dać przykład, a on nawet nie chciał wypełnić karty inforamcycjnej na granicy, gdzie był i z kim się kontaktował. Ukrywał, że był we Woszech.”

  Jaki przykład? Kto się poddaje kwarantannie jak nie musi? Zrobił test i starczy.
  Mauro, jak ostatnio podano w ciągu doby z kierunku UE do kraju trafia 130 tysięcy ludzi – lwia większość bez jakiejkolwiek kontroli. Twoim zdaniem oni mają się udawać na „dobrowolną” kwarantannę?

  Jak mógł ukrywać, że był we Włoszech na odprawie w saloniku VIP do którego trafił z samolotu, który przyleciał z Włoch?

  Natomiast kartę wypełnił gdy uzgodnił z personelem lotniska o co chodzi.

  Mauro, ty się lepiej sam przygotuj do tej epidemii zamiast zawracać sobie i komentującym głowę Grodzkim. Bo z tego co piszesz to wynika, że nie bardzo się w tych sprawach orientujesz.

 175. I zapasy sobie zrób, papieru toaletowego szczególnie.

 176. @legat
  10 marca, g.22:31
  Miszczostwo sqrwysyńskiego (pardą) zarządzania telewizornią przez mafię pisowską aż wzbudza respekt. A już Kurski to wzór z Sevres w tym temacie.

 177. Bar Norte,
  Mauro to chyba jakiś nie w formie jest ostatnio. Nawet nie potrafi mi powiedzieć, czy PAD jest ich, czy już nie. Wiadomo tylko, że Jacek Kurski nadal jest dla Maura i Brylanta ważniejszy niż PAD.

 178. @legat

  Swego czasu postanowiłem być naczelnym idiotą pod wpływem chcących uporządkować nas liniowo ( każdy ma jednego poprzednika i jednego następnika ).
  Gdy tysiące rzucono na stos ( jak talerze ) tydzień po moich urodzinach 1944-07-22 w Warszawie pozostała sterta i to pogoniona.

  Od tamtego czasu zawsze z lewej, z prawej, nade mną, w parterze i w przysiadzie znajdzie się kilku. Rozkład przestrzenny nie jest symetryczny ani środkowo, ani osiowo i ani płaszczyznowo i wciąż zaliczany jestem do lewych przez liczniejszych na prawo.

  Po maturze wyjaśniono mi, że normalność Gaussa jest lepką plotką.

  Rozkład racji jest co najmniej dwugarbny, a zdarzeniem elementarnym jest przesunięcie tam gdzie więcej dają.

  „W domu wszyscy zdrowi!” kłamie moja żona sąsiadom.

 179. Guzdra,
  no przecież wiesz, że wiem kiedy się urodziłeś. Przecież w zeszłym roku składałem Ci życzenia urodzinowe. Nie wierzysz? – to cofnij się „do tyłu”. Jeśli nadal chciałbyś być naczelnym idiotą to Ci się nie uda, przynajmniej na tym blogu. Jesteś z góry przegrany.
  Ale mnie to chyba nieco przeceniasz bo nie jestem pewien czy wszystko zatrybiam tak jak byś się po mnie spodziewał.
  Może jednak Twoja żona nie kłamie tylko zna język angielski?

 180. legat

  „Mauro to chyba jakiś nie w formie jest ostatnio.”

  Też mam takie wrażenie.

  A propos tematu, który podjąłeś. Trafne podsumowanie ponizej – „Kurski z Kaczyńskim po prostu Dudą i Morawieckim wytarli podłogę”

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2020/03/10/kurski-z-kaczynskim-po-prostu-wytarli-duda-i-morawieckim-podloge/

 181. Bar Norte
  10 marca o godz. 22:59

  „Zrobił test i starczy”.

  Zrobił test jak ujawniono, że był we Włoszech. Najpierw zbywał pytanie reporterów ciekawych, gdzie to sobie podróżował w czasie zarazy.

  „ …. w ciągu doby z kierunku UE do kraju trafia 130 tysięcy ludzi …”.

  Nie chodzi o UE (28 państw ) tylko konkretnie Włochy, tam sytuacja jest dramatyczna. Grodzki był we Włoszech, które co prawda leżą na terenie UE, ale postaraj się to w pełni ogarnąć.

  „Jak mógł ukrywać, że był we Włoszech na odprawie w saloniku VIP do którego trafił z samolotu, który przyleciał z Włoch”?

  Nie, Grodzki przyleciał samolotem z Monachium. I co robił w saloniku VIP, prócz tego, że pieścił tam swoje przerośnięte ego? Na co czekał po przylocie z północnych Włoch, zamiast z maseczką na twarzy czmychnąć do samochodu? Chciał pewnie ominąć tłumek dziennikarzy, by nie musieć się tłumaczyć.

  „Natomiast kartę wypełnił gdy uzgodnił z personelem lotniska o co chodzi”.

  Ano racja, nie wiedział, że w północnych Włoszech szaleje zaraza. Dopiero personel lotniska mu to uświadomił. Czy on nie chciał po prostu ukryć faktu, że był we Włoszech? Zresztą sprytnie przyleciał via Monachium, co oznacza, że na pewno był w północnych Włoszech. Ale jak później opowiadał, tam gdzie zabawiał w promieniu kilometrów nie było wirusa. Równie fachowa opinia jak jego pokaz mycia i odkażania rąk w Sejmie (tzw. szkoła szczecińska), co Karczewski, też lekarz, ośmieszył pokazując jak to się robi prawidłowo.

  „ … z tego co piszesz to wynika, że nie bardzo się w tych sprawach orientujesz”.

  Sam widzisz Bar Norte ile w tych kilku twoich kilku zdaniach było nieścisłości i politycznej propagandy. Spójrz na Grodzkiego z koniecznym dystansem, ja mam nieodparte wrażenie, że on jest jakby żywcem przeniesiony z Monty Pythona, czyli już go kiedyś wymyślono.

  Trzeba przyznać, że nie macie szczęścia do ludzi. Jeden Zandberg wam się udał, ale akurat na niego nie stawiacie. W zamian stawicie na Cioska, doradcę Biedronia, no wstydu nie macie.

 182. Bar Norte
  11 marca o godz. 0:20

  „legat . Trafne podsumowanie ponizej – „Kurski z Kaczyńskim po prostu Dudą i Morawieckim wytarli podłogę”

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2020/03/10/kurski-z-kaczynskim-po-prostu-wytarli-duda-i-morawieckim-podloge/

  W tej blyskotliwej analizie politycznej jest takie zdanie:

  „A potem, jak im, za przeproszeniem, Kurski z Kaczyńskim nie prz****lą”.

  Zatem gratuluję źródła. Ale po co szukacie w spelunkach sieci? Na blogu Passenta stale obecny jest Adaśko, pisze równie efektownie co dosadnie.

 183. GajowyM.
  10 marca o godz. 22:32

  ― „ … a on nawet nie chciał wypełnić karty informacyjnej na granicy …”.

  Rossi, na jakiej granicy”?

  ― Na granicy UE. W strefie Schengen na terenie Wspólnoty każde lotnisko międzynarodowe jest granicą zewnętrzną UE. Dla podróżujących wewnątrz UE nie ma to praktycznie znaczenia, chyba że akurat jest zaraza, wtedy zaczynają obowiązać odrębne procedury.

 184. Ciekawe, czy w całej RP zdarzył się drugi przypadek naciskania niewielkiego pojemnika ze środkiem dezynfekującym, łokciem.

  Ja twierdzę, że marszałek Karczewski nie ma w tej dziedzinie konkurencji nie tylko w Polsce ale i za jej granicami. Nikt inny nie zaryzykowałby stłuczenia łokcia, gdy nie trafi się w niewielki guziczek na pojemniku lub pojemnik się przewróci.
  Łokciem to chirurdzy zamykają wypływ wody po umyciu rąk. Ewentualnie mogą użyć łokcia do pobrania następnej porcji środka dezynfekującego w trakcie mycia, aby nie tracić już osiągniętego efektu, ale na pewno nie korzystają przy tym z postawionego na stole dozownika – pizdryka, na jakim ćwiczył Karczewski, robiąc z siebie … (ocenzurowano).

  A MR jest niewinny. On tylko rozpowszechnia partyjny przekaz z własnym niewielkim dodatkiem. Tym razem jest to insynuacja, że marszałek Grodzki poleciał po instrukcje oraz że nie chciał wypełnić karty inforamcycjnej na granicy, gdzie był i z kim się kontaktował.

  A oto co zawiera formularz ankiety/karty informacyjnej.

  W formularzu pasażer musi podać imię i nazwisko; PESEL lub numer i serię innego dokumentu potwierdzającego tożsamość; adres zamieszkania (państwo, województwo/region, powiat, miejscowość, ulica, nr domu i mieszkania, kod pocztowy); numer telefonu do kontaktu (najlepiej komórkowy, można podać więcej niż jeden); adres e-mail do kontaktu; adres tymczasowy (jeżeli osoba w Polsce jest tylko przejazdem (państwo, województwo, powiat, miejscowość, ulica, nr domu i mieszkania, kod pocztowy, ewentualnie nazwa hotelu) oraz imię, nazwisko i numer telefonu osoby do kontaktu, w razie nagłej potrzeby.

  O tym gdzie był i z kim kontaktował się podróżny, nie ma nic. Grodzki odmawiając początkowo wypełnienia formularza tłumaczył się, że jest osobą publiczną, w domyśle powszechnie znaną, i z odnalezieniem go nie będzie problemu.

 185. Co zrobią z tym gangsterem? Czas pokaże

  https://www.youtube.com/watch?v=VxSQ35bXkcM

  Mafia PiS

 186. A więc to tylko Dudzie, Morawieckiemu i postronnym wydawało się , że była jakaś transakcja w sprawie Kurskiego w TVP. Kaczyński nigdy nie zamierzał pozbawiać TVP, swojego najpojętniejszego ucznia , ktory najlepiej poniał jak to jest z tym „głupiego ludem”.

 187. Mauro z Rossi
  i Karczewski dwoją się i troją , aby skompromitować Grodzkiego, aby na końcu kompromitować się tylko samym.
  Grodzki tak dalece odbiega od politycznych standardów Kaczora i jego kliki , że jego obecność w polskiej polityce, wywołuje w nich wręcz fizyczny ból.

 188. Paweł Lisicki oburzony: Włochy odwołują msze, a przecież życie po śmierci jest ważniejsze

  – Czym staje się człowiek? – pyta znów Lisicki o osoby zaślepione życiem doczesnym. – Człowiek staje się jakimś zbiorem elementów, które mają jak najdłużej wegetować, nie ma żadnego innego wymiaru.

  https://aszdziennik.pl/128945,pawel-lisicki-uspokaja-w-sprawie-koronawirusa-zycie-nadprzyrodzone?fbclid=IwAR0NfRnF8qjvawh3P12NBvvrZ8fEq2Ie_y-70XvCIP2r-R1suTdP3QKwJC0

  Hakkaa päälle PiS

 189. R. Giertych ✌: „List do szefowej sztabu Prezydenta Dudy w sprawie pieczenia Kaczyńskiego.

  Szanowna Pani Mecenas!

  Dowiedziałem się dzisiaj, że napisała Pani wiersz, w którym proponuje Pani upieczenie naszego najdroższego przywódcy aby nie ogłupiał więcej ludzi. Pomyślałem, że to jest ta chwila, w której potrzebuje Pani mojej korporacyjnej solidarności i dobrej rady. Przyzna Pani, że niecodzienna to sytuacja, gdy szefowa sztabu kandydata PiS na Prezydenta chce upiec szefa PiS celem zapobieżeniu dalszemu ogłupianiu przez niego wyborców PiS. Generalnie zwolennicy PiS są gotowi na każdy przejaw ekstrawagancji swoich pupili, ale myśl o pieczeniu Jarosława, który stanowi w ich umysłach skrzyżowanie Jana Pawła II z Piłsudskim, Stalinem i Zenkiem Martyniukiem, to może być dla nich za dużo.
  Musi więc Pani racjonalnie coś wymyślić i zaprezentować na konferencji (a czasu jest niedużo, bo Jarek zaraz się obudzi i będzie po Pani). Mam jeden pomysł: a jakby tak Pani powiedziała, że chciała Pani upiec szefa PiS, aby go impregnować na koronawirusa? I że według najnowszych badań człowiek upieczony jest całkowicie nieczuły na tego groźnego stwora? Wówczas może w powodzi zainteresowania epidemią jakoś by Pani to uszło, gdyż ludzie uznaliby Panią za niezbyt mądrą, ale jednak z dobrymi chęciami. A durniów w PiS-ie, byle z dobrymi chęciami przylizania się Jarkowi, przecież jest całe stado i nikt z tego powodu nikogo nie wyrzuca.

  Świetny pomysł prawda?

  R. Giertych

  PS Muszę powiedzieć, że tegoroczna kampania Pani kandydata, to chyba największa porażka w historii Polski. Ja jeszcze takich cyrków nie widziałem.”

 190. Przepraszam, fraza „gdzie był i z kim się kontaktował” to też oficjalny przekaz. Właśnie użył jej b. sekretarz KC PZPR Marek Król w programie „Jedziemy”.

 191. Ofiarom Lecha Kaczynskiego:

  https://www.facebook.com/oko.press/videos/816521778867990/

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 192. Szostkiewicz modli się o pandemię:

  „(…) nie ma gwarancji, że władza pożywi się politycznie na zarazie.Ani że Duda ma reelekcję w kieszeni. Zwłaszcza jeśli te dwa miesiące, jakie pozostały do wyborów, upłyną pod znakiem epidemii. Dwa miesiące epidemii mogą bowiem oznaczać załamanie się służby zdrowia i puste półki sklepowe, widmowe miasta i zamarcie życia w kraju, niczym we Włoszech, potężne kłopoty dla biznesu, a nawet recesję. Wtedy karuzela nastrojów zatoczy koło i władza znów znajdzie się w defensywie. Włoska służba zdrowia uchodzi za czołową w Europie, tymczasem lekarze ostrzegają w mediach, że jeśli zakażeń będzie przybywać, a już w niektórych szpitalach brakuje łóżek na oddziałach, to system się zawali.”

  Pragnę zauważyć, że Szostkiewicz, ze względu na wiek (plus 60) jest w grupie sporego ryzyka.
  Ale co tam! Będzie stało na nagrobku: „poległ na polu chwały walcząc z faszyzmem”.
  Adaśko w wolnej chwili od linkowania położy kwiaty.

 193. Qurwik.
  Hitler kazał walczyć do ostatniego żołnierza. Ty też taki twardy? Bo na pewno niezwycięski.

  Jebać PiS

 194. Na początku PiS bagatelizował pandemię korona wirusa, a teraz szuka winnego za nią .
  Coraz wyraźniej rysuje się , kto ją wymodlił .

 195. ywalec 2
  11 marca o godz. 9:10
  Na początku PiS bagatelizował pandemię korona wirusa, a teraz szuka winnego za nią .
  Coraz wyraźniej rysuje się , kto ją wymodlił .

  Jak to kto?
  W Polsce Tusk
  a w USA Obama.

  Mafia PiS

 196. Duda z Paczuszką przeczołgany i wymiśkowany przez Kurskiego.
  W związku z tym przypomina mi się taki wierszyk, ktory mi często recytowal mój świętej pamięci wujek.
  To nie sztuka zabić kruka,
  Ani sowę strzelić w głowę
  Wielką jest myślwską sztuką
  Zabić jeża gołą dupą.

  No i się Duda pokaleczył – załkał niejaki Rossi

 197. Nikt nie realizuje tak perfekcyjnie myśl społeczną Prezesa, jak „Zenek” Kurski : „ Głupi jesteście i nie tylko, że macie prawo do tego, to jest też dobrze tak” i takiego człowieka, Prezes miałby wyrzucić ?
  Po tej całej akcji TVP, Du.y i Morawieckiego, jeszcze dobitniej widać , dlaczego Prezes akurat ich mianował na najwyższe stanowiska w państwie polskim.

 198. Czerwone strefy w katolickich Włoszech, czerwona zaraza nad Wisłą…Tak sobie myślę prywatnie, że Jędraszewski wykrakał plagę, odczytując w kolorach tęczy…ale nie został wysłuchany…

 199. @legat

  Niezatrybianie zaliczam do moich sukcesów.

  Od tylu: żona jest żeńskim prymatem we wspólnocie mieszkaniowej.
  Chyba dwa razy wskazywałem tu cudzą opinię:
  Nie zna życia, kto nigdy nie był na zebraniu wspólnoty miszkaniowej.
  Dom jest niewielki – 25 lokali. Według zeznań na potrzeby rozliczania z wodociągami mieszka w tych lokalach poniżej 30 osób wiedzących kogo się prosi o interwencję gdy zbiornik nad sedesem przecieka. Pukają do nas nie pamiętając, że jestem synem hydraulika a nie hydraulikiem. Ergo: W domu wszyscy zdrowi. jest zrozumiałe tylko przez sąsiada z naprzeciwka uważającego wszystkich za kłamców i zlodzieji.
  No może kilka drobin piasku z trybu zdmuchno.

  Najporzód mogłem z z przodu, ale przód będzie tera – inkognita.
  Polacy wymawiają jako -om i słyszą -om gdy widzą . Zatem naczelnym idiotą należy czytać wiodącym idiotów</b. Dość świeżo blogowy polonista powiadomił, że magnetofon wskazuje, że co innego mówimy, a co innego magnetofon słyszy. Z ludźmi takoż.

  Całe życie borykam się z obdarowanymi dobrą pamięcią, czyli służącą przypominaniem sobie tego co bardziej wygodne. Polak słowo stos najczęściej kojarzy z rzucaniem na stos rozpoczętym 1 września 1944 w Warszawie.
  I nie pomaga moje wyznanie, że po niewiele dni po wyjściu z łona rozlepiałem plakaty z Manifestem PKWN.

  Do dziś bardzo pobudliwy sąsiad często po otwarciu naszych drzwi wołał:
  Złodzieje! Do dziś nie przypomniał sobie, co mu ukradła bufetowa. Powtarzał to wspomnienie o złodziejach również dlatego, że nie krzyknąłem po nim jeszcze głośniej to samo. Ile mu ukradła caryca Amber Gold tego nie chce powiedzieć, bo żona kpi ze mnie iż ciężko kumam gdzie leżą frukta aby wiedział jaki ona ma ciężki los.

  ***

  Nie zarzucam ci unikania wysiłku umysłowego, ale przypominam, że mimo naczelnego konkretnego adresu komentarza trzeba pamiętać, że spotykamy się na platformie na której począwszy od 145 znaku są tylko same głupoty i zagłuszanie słowików.
  Spotykamy się w świątyni wyznawców szybko-krótko-głupio, a ja jestem upierdliwiec nie rozumiejący podsumowania Maxa Kolonki: Mówi się jak jest.

  Max ukradł moim zdaniem, a ja od dekady siem tu znemcam.

 200. Koronawirus dotąd, w przybliżeniu:

  – Włochy 10 000 przypadków zarażeń
  – Niemcy – 1200 przypadków
  – Polska – 21

  No i jak tu żyć, panie, jak żyć?!

 201. Bywalec 2
  11 marca o godz. 9:34
  Po tej całej akcji TVP, Du.y i Morawieckiego, j

  Przecież im tylko chodzi o to, żeby przykryć afery pissdzielczych kobiet. Znowu się udało. Los Kurskiego teraz będzie najważniejszy. Śmiać się czy płakać?

 202. Otwartym podpowiadam.

  Powszechną możliwość wielo-mediowego porozumiewania się elektronicznego zyskaliśmy dzięki odkładaniu na stos aktualnego, dopuszczaniu innego wątku, zdejmowaniu ze stosu i odsłanianiu odłożonego. Komputer jest urządzeniem liniowym ( a więc ma sens ostatni ) a naczelni stali się sapiens gdy zerwali z liniowością. Nie wszyscy.

 203. Wielka poezja, z którą, dzięki usłużnej rodzinie, od dzieciństwa obcował użytkownik pomaga mu do dziś identyfikować i klasyfikować skomplikowane zjawiska społeczne.
  Aż dziw, że dotąd nikt nie dekorował wuja poetyckim laurem, byłby współczesnym Wergiliuszem 🙂

 204. Jak żyć? qurwik, tak na pewno nie potrafisz

  https://www.youtube.com/watch?v=VsWZcwPL7-Q

 205. Wczoraj odwiedziłem swoją przychodnię, gdzie poddałem się rutynowemu pobraniu krwi (co sześć miesięcy). W poczekalni, na prawie całościennym monitorze pojawiał się co kilka minut komunikat, by osoby, które przebywały w Wuhan, lub z takowymi miały kontakt, natomiast nie było mowy o osobach, które przebywały w innych rejonach Chin lub we Włoszech.
  Od czasu do czasu zdarza mi się intensywnie zakasłać, głównie dlatego, że wypalam dziennie 60-80 papierosów, a i tak -jak na tę liczbę – kaszel pojawia się u mnie bardzo rzadko, ale wczoraj, kiedy w poczekalni czekałem na swoją kolej ten kaszel się niestety pojawił, co sprawiło, że wszyscy oczekujący zerwali w try miga i stłoczyli się koło recepcji, nawet czarny dziadunio o kulach, który wcześniej wchodził do „surgery” z prędkością jednego metra na godzinę, wykazał się sprintem. Postanowiłem zrobić coś z tym krótkim, acz nagłym exodusem, podnioslem się z krzesła i poinformowałem, że nigdy nie bylem w Wuhan ani w ogóle w Chinach, a we Włoszech byłem dwa lata temu, ale w południowych, a mój kaszel jest spowodowany paleniem papierosów. Zaufano mi – wszyscy powrócili na swoje miejsca.

  Guzdrowa Żona informując (kłamiąc?), że „w domu wszyscy zdrowi”, zachowała się typowo po brytyjsku, Brytyjczycy bowiem pytani o samopoczucie zawsze odpowiadają, że są „fine”, a niektórzy, że nawet „very well”, a zdarzają się i tacy, którzy są „very, very well”, to samo tyczy się pytania na temat samopoczucia domowników – odpowiedź zawsze taka sama, nawet jeśli współmałżonek ma terminalnego raka z bólami nie do zniesienia, a dzieci też cierpią na nieuleczalne, smiertelne choroby z bliską perspektywą zgonu. Nawet ciężko ranny na froncie żołnierz brytyjski, któremu granat rozszarpał powłoki brzuszne i wyrwał jelita, urwał nogi i ręce, zapytany przez sanitariusza, jak się ma, wyrzęzi: – Thanks, I’m fine.
  Wielu nie-Brytyjczyków często szokuje, że pacjent, który przyszedł do lekarza po pomoc, bo czuje się fatalnie, ale na pytanie, co u niego, odpowiada, że jest, co najmniej „fine”, po czym przedstawia taką listę swoich dolegliwości, że już od samego słuchania można się rozchorować.
  Kiedyś leżąc na oddziale ortopedycznym, po kontuzji łąkotki, miałem sąsiada, blisko 90. letniego staruszka, który często wył z bólu, ale ilekroć przychodził lekarz, staruszek pomiędzy wyciami odpowiadał, że jest „very well”.

 206. Zgadzam się z Legatem, nie masz żadnych szans na to, by zostać „naczelnym idiotą bloga”- konkurencja zbyt duża, pomimo tego, że niezbyt liczna, a teraz szanse masz jeszcze mniejsze, bo – z tego, co widzę – znów pojawił się niejaki Kłętino. Odpuść sobie Guzdro, bo nie masz szans.

 207. jobrave
  11 marca o godz. 10:11
  Obrażasz godność kłętina, a przecież on ma dowcip, bystrość i szlachetność.
  Beauty is in the eye of the beholder.
  W oczach kłęntino kłętino jawi sie własnie tak jak wyżej, a żadne złe moce nie zmienią zdania kłętino o kłętino. Nigdy nie dotrze do niego że jest komicznym głuptaskiem.
  Jobrave, to jest własnie problem, jak dotrzec do takich ludzi, jak im pomóc, jak im otworzyc oczy, przekonać ich, że jest z nimi źle, ale jak się wezmą w garść, to może jeszcze będa z nich normalni ludzie.

 208. Lewy
  11 marca o godz. 10:26
  jak dotrzec do takich ludzi,

  Wiele wskazuje na to, że to płatne kłętino. Nie dotrzesz, wręcz przeciwnie. Probuj raczej z IQ 500+ które tu się prężą.

 209. Zamknięcie wątku @legat jako imienia własnego z niejasnym przesunięciem na legalistę.

  Jestem lewus. Chyba o tym pisałem. Mama miała przykurcz prawej dłoni i pisała lewą.
  Stawała za mną i lewą dłonią wiodła me przedramię. Pani dyrektor szkoły porosiła mamę o przybycie i podpisanie zgody na przestawienie mnie na prawo.
  Mama swą lewą podpisała Zgadzam się. I 70 lat sięgam po pisak wszelaki lewą. Ponad 70 lat jestem lewy. To napisałem do @legata jako reprezentanta prawa.
  Większość jest naprawo ode mnie. Wraz z prawie wszystkimi sprzedanymi lokatorami, którzy przeżyli zwrot kamienicy razem z lokatorami.

  Święte prawo własności popierane również prze legata papieskiego zostanie zapewne w Polsce niebawem naruszone w ramach ruchawek ulicznych. Nie chciałbym, ale ja zwykle w powszechnej opinii jestem wbrew. W minionej epoce lewizna znaczyła jednoznacznie.

  Nastąpiła w Polsce epoka prawdziwego prawa. Zgodnie z nim te miliony zatrudnionych na śmieciówkach zostały wyzyskiwane przez mniejszość liczącą w Polsce osób kilkaset i bardzo oficjalnie przez władze obecne nie lubiane.
  To przedstawiciele tej mniejszości parkują na warszawskich trawnikach i na warszawskich chodnikach zmuszając matki z wózkiem i w nim dzieckiem cofnięcie się i wjazd na jezdnię. Nie zrobiła tego złego przecież prawdziwa polska katoliczka i prawdziwy polski katolik. Jestem potomkiem mazowszańskich przodków.

  I widzę prawo bliźnich do gardzenia i krzywdzenia bliźnich.
  Mają prawo bo wystarczająco kochają boga.
  Co może odrobinę wyjaśnia dlaczego w chaotycznie zorganizowanej Polsce większość jest na prawo ode mnie.

  Zgodnie z prawem Zbysia on jest potomkiem Abla, a ja dziedziczę winę zbrodni kainowej.

  Z legalnością to ja mam kłopot. Żona dostaje palpitacji widząc iż zrobiłem dwa kroki na ścieżce rowerowej. A ostatnio cham na hulajnodze wjechał na staruszkę na chodniku. Wjeżdżający nie przeżył, bo bóg ma tez prawo do błędów.

  Dziękuję @jobrave za tłumaczenie oczywistości.
  Jestem leniwy i mentny niechluj. I ktoś prawem kaduka zaistalował mi polski pakiet językowy i autokorektę dla pisowni polskiej w komentarzach dla emigrantów z zardzewiałym językiem

  Masz tu dwa granaty . Prawo prawem …

 210. Niezły pomysł Giertycha.
  Jarosław Kaczyński – „skrzyżowanie Jana Pawła II z Piłsudskim, Stalinem i Zenkiem Martyniukiem”.
  Dokładnie tak.
  Pzdr, TJ

 211. „– Czułem się trochę jak w więzieniu. Byłem wprawdzie bardzo dobrze traktowany, ale doskwiera brak normalnego kontaktu. No bo, ile można oglądać filmów na Netflixie? Zwłaszcza jak boli głowa.”

  Głowa moze rozbolec ( gdzies w Polsce – rozbolic ?) od 1-go Netfliksa ? Po ilu Netfliksach bo’l jest obowiazkowy a jego ew. brak podejrzany na tyle aby zglaszac sie na oddzial zakazny z podejrzeniem o cos dotad nieznanego . (mm)
  Enpassant wydaje sie juz od lat (…) spenetrowany przez jakiegos (znanego od tych samych kilkunastu ale z roku na rok coraz bardziej zlosliwego ) zardzewiałego … golym okiem widocznego ale blizej nieokreslonego , czegos . Czy kontakt z tym czyms mozna uznac za normalny ?
  . Piszac wyraznie .. jest tu jeszcze ktos normalny komu nic nie doskwiera , nawet sprawiedliwosc dziejowa albo jej brak ?

 212. Bar Norte,
  dzięki za link. Ubawiłem się setnie choć to wiem. Najlepsze to to jak potraktowali przedstawicielkę PADa w zarządzie. Zawiesili Paczuską i paszła won.
  Ja Ci powiem, gdybym ja był Dudą, to w ostatni dzień przewidziany do zgłoszenia kandydata ogłosiłbym, że rezygnuję z wyborów a następnie podjąłbym decyzję o przesunięciu terminu wyborów z powodu koronawirusa. O pół roku, na przykład.
  Ale do tego to po pierwsze primo trzeba mieć jaja i odrobinę, chociaż ciut, ciuteczek zwykłej godności osobistej (o honorze nie wspominam, bo wg kodeksu Boziewicza to chyba Duda nie podlega).

  Poza tym, to Ci powiem, że jako niepoprawny politycznie zwolennik spiskowej teorii dziejów widzę kwestię Dudy tak oto. Wziął i ułaskawił skazańca nieprawomocnego na rozkaz Kaczyńskiego. Z wdzięczności, ułaskawieniec, podczas remontu Pałacu Namiestnikowskiego zlecił urządzenie go tak jak to zrobili sutenerzy od hotelu Banasia. I teraz, gdy np. Agata coś bąknęła, że Anżej daje sobą pomiatać podpisując każde gówno, PAD mógł jej obiecać, że za wszystko poniżającym go odpłaci podczas drugiej kadencji. Ponieważ chłopcy ułaskawieńca kontrolują nawet pierdnięcie PADa, wszystko co tam sobie on szepnie na uszko do Agaty, natychmiast dociera do uszu Brylanta, który sobie myśli – „jak odpłacisz, niemyty cycku? Musiałbyś mieć okazję!”.
  No i tak to może wyglądać, choć nie musi ale czy taka hipoteza nie przystaje do tego co kaczka z kurą zrobiła z dudkiem? Wszystko w ramach ptasiej rodziny.

 213. Zostawiajac na boku co kaczka z kura zrobila z dudkiem , zostanie Iranem Europy jest kwestia czasu

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25777869,iran-chcieli-uniknac-koronawirusa-wypili-alkohol-metylowy.html#s=BoxMMtImg4

 214. @Bart Norte, slusznie zauwazyles, ze w Polsce nie obowiazuje kwarantanna po wycieczce do Wloch, ale obowiazuje wypelnienie kwestionariusza skad, jak dlugo…., z kolei wykonanie sobie przez trzecia osobe testu, od tak, swiadczy jakim jest b….m. Testy sa ze wzgledu na ich cene, znikoma ilosc, czasem koniecznosc powtarzania na wage zlota. Jeszcze sie o tym przekonacie. Trzecia osoba o tym nie wie?
  Z kolei zwierzenia trzeciej osoby jakie znalazlam w Onecie, ze se Chinczyki zbudowali male Wuhan pod Mediolanem i przywlekli zaraze swiadczy o tym jak malego formatu jest to czlowiek i jak nie ma pojecia o epidemiologii. Czym rozni sie od Kaczynskiego
  mowiacego co roznosza… tacy rozni?

  Opozycja tylko kosmetycznue rozni sie od rzadzacych, czemu daje wyraz @PA uzywajac zgrabnego skrotu POPiS.

 215. Ciocia @zyta2003 ubolewa, że „trzecia osoba” marnuje testy, które są na wagę złota, dlatego w Polsce nie wykonano ich nawet 2 tysięcy, a o miliardach marnowanych na propagandową telewizję zamiast wydania ich na zdrowie i bezpieczeństwo ludności, ani się nie zająknie.
  Co za hipokrytka 🙄

 216. Paweł Lisicki ma rację – odwoływanie przez papieża spotkań z pielgrzymami, oraz odwoływanie mszy i nabożeństw przez proboszczów parafii północno-włoskich, jest niczym innym, jak okazywaniem braku zaufania do Pana Jezusa.
  Wielu z nas pamięta zapewne zdarzenie opisane w NT, kiedy to Chrystus uzdrowionemu przez siebie trędowatemu Samarytaninowi rzekł: – Idź, twoja wiara cię uzdrowiła. Podobnie rzekł kobiecie, której wskrzesił syna, a kobieta krwawiąca od 12 lat, której krwawienie przeszło po dotknięciu Jezusowego płaszcza, a dogorywająca córeczka kapłana Jaira, a Łazarz, a matka nieżywego chłopca. A ze ST sprawa Hioba?
  Nie od dziś wiemy przecież, że Dobry i Miłosierny Pan Bóg testuje Swoje Dzieci, poddając je różnym próbom i obserwuje, jak zachowają w tychże prób obliczu, czy zawierzą mu siebie, zaufają, przyjmą z pokorą, wiedząc, że strony Pana Boga nic ich złego nie czeka, czy zwątpią? Jeśli już sam Namiestnik Chrystusowy zwątpił w Pana Boga, to, co w takim razie z maluczkim?
  W Polsce jest OK, właśnie dotarły do mnie wieści, że pomimo iż gen. Mika zainfekował się koronawirusem, to nie zaraził „najważniejszych osób w państwie”. Nie ulega wątpliwości, że urochonił te osoby Pancerz Wiary.
  Nie słyszałem też, żeby Polsce ograniczano imprezy kościelne, typu msze, pielgrzymki itp. – wręcz przeciwnie, Naród Polski się mobilizuje przeciwko CODV-19 inicjując zbiorowe modły. Antychryści nazywają to nieodpowiedzialnością ze strony duchowieństwa, ba twierdzą nawet, że ta niefrasobliwość wynika z pazerności ww., bo czarni pasterze nie tylko nie chcą stracić „comszalnej” tacy, ale szykują się potężne wpływy z pogrzebów, oraz ofiar przebłagalnych.
  Ta wiara Narodu Polskiego, ufność, jaką pokłada on w Panu Bogu, sprawia, że w Polsce jest tylko kilkanaście wirusów, a w bezbożnych i tchórzliwych Włoszech tysiące albo w takich Niemczech, o komunistycznych China nie wspominając.

  Słowa Najważniejszej Osoby w Państwie, że cudzoziemcy roznoszą zarazę, potwierdzają się w całej rozciągłości, bo czyż to nie Chińczycy są cudzoziemcami albo Włosi, albo inni cudzoziemcy?! I cieszy to, że Naród Polski nie tylko przyjął do wiadomości te słowa, ale i to, że idzie o krok dalej – przeciwdziała zarazie na różne sposoby, nie tylko modlitwą, ale i czynem – oto dwa dni temu, we Wrocławiu pisowcy pobili Chińczyka.

 217. Ciotka Zyta znowu się wyżywa na „trzeciej osobie”
  Tak jej się napisało
  Z kolei zwierzenia trzeciej osoby jakie znalazlam w Onecie, ze se Chinczyki zbudowali male Wuhan pod Mediolanem i przywlekli zaraze swiadczy o tym jak malego formatu jest to czlowiek i jak nie ma pojecia o epidemiologii. Czym rozni sie od Kaczynskiego

  No i stwierdzenie, że liczna diaspora chińska pochodzaca z Wuhan przywlokła koronowirusa do Włoch śwadczy o tym jak małego formatu jest to człowiek, to osobliwy sylogizm. Ale cóż , zawziętość ciotki wobec „trzeciej osoby” (jak z lubością ciotka powtarza) nie zna granic i ciotka nie przebiera w argumentach.
  Porównanie autentycznego wirusa z imaginownymi pierwotniakami i planktonami, które zrodziły się w głowie karalucha, który straszył imigrantami, to zaiste majstersztyk ciotczynej logiki.

 218. @quentin
  Przedstawiasz sobą dość paskudny gatunek frustrata, który nie tylko ma za złe swoim „ofiarom”, nazywając je idiotami, kretynami itp, ale na dodatek atakuje niejako zza węgła, jak ostatnio @lewego. Przecież tylko niewinnie sugeruje, naprowadza na trop, kogo ma na myśli, w przekonaniu, że robi to z błyskotliwym wdziękiem i dowcipnie. Taa… i z ciężkim przytupem aż kurz się unosi z klepiska.

 219. jobrave
  11 marca o godz. 12:36
  Stary argument, ale jakże przekonywujacy
  Pierwszy ksiądz, który kazał zainstalować na wieży kościoła piorunochron był albo ateistą albo nie ufał wszechmiłującemu. A za nim poszli inni, na wszelki wypadek ?

 220. @@GajowyM., Lewy
  Zostawcie już ciotkę Zytę w spokoju. Jako osoba osoba na swój sposób wyrazista wkurza i bulwersuje, gdy wypowiada się na temat aktualiów dawno porzuconej ojczyzny, ale jej doniesienia (interpretowane) o tym, co piszczy w amerykańskiej trawie, bywają ciekawe.

 221. Lewy
  11 marca o godz. 12:46
  ” A za nim poszli inni, na wszelki wypadek ?”

  Niektórzy nie poszli… i w czasie burzy kościół spłonął.
  To dopiero dylemat jak wytłumaczyć owieczkom.

 222. @mag

  To niech donosi, co piszczy w trawie u Trumpa i Rockefellerów, a da sobie spokój z wrednymi insynuacjami na temat osób, o których nie ma pojęcia, ale się wypowiada, bo w ślad za toruńskim sromotnikiem nie znosi Owsiaka, Adamowicz czy Grodzkiego.

 223. @Piotr II

  Wytłumaczenie jest proste: Strzeżonego Pan Bóg strzeże 😎
  Tak, notabene, jeden proboszcz uzasadnił swoim owieczkom konieczność zainstalowania piorunochronu po tym, jak piorun dwa (!) razy strzelił w wieżę kościelną. Za drugim razem – tuż po odbudowaniu 🙄

 224. GajowyM.
  11 marca o godz. 13:28
  „Strzeżonego Pan Bóg strzeże ”
  I słusznie.
  Ja słyszałem o takim postępowym dobrodzieju który wraz z piorunochronem zainstalował antenę telefonii komórkowej…owieczkom nie uzasadniał…tego drugiego.

 225. LOT rozważa wycofanie się z kupna Condora – donosi „Spiegel”.
  Co ty na to, Rossi?

 226. jobrave
  11 marca o godz. 12:36

  „Paweł Lisicki ma rację – odwoływanie przez papieża spotkań z pielgrzymami, oraz odwoływanie mszy i nabożeństw przez proboszczów parafii północno-włoskich, jest niczym innym, jak okazywaniem braku zaufania do Pana Jezusa.”

  Badania nad koronawirusem trwają… Lisicki musi uzbroić się w cierpliwość do czasu jak nauka potwierdzi jego diagnozę.

 227. guzdra
  11 marca o godz. 11:20,
  Ja też jestem lewus, czyli mańkut i z tego powodu już w pierwszej klasie pani nauczycielka postraszyła mnie, że przywiąże mi lewą rękę do oparcia ławki drutem kolczastym, jeśli nie przestanę nią pisać. Wróciłem zapłakany do domu i powiedziałem o tym rodzicom, którzy nazajutrz przyszli do szkoły, porozmawiali z panią i od tego czasu miałem spokój.
  Ale kwestii mojego mańkuctwa dochodziło domu do ścierania się poglądów – babcinych i rodzicielskich, ale owo ścieranie nie tworzyło -jakby tego chcieli materialiści dialektyczni – nowej jakości – czyli było tak, jak choćby na tym blogu. Babcia twierdziła, że osoby leworęczne mają złodziejstwo we krwi, i że jeśli się u mnie mańkuctwa nie wyeliminuje, to czeka mnie złodziejska przyszłość. I nb. miała powód ku temu, by tak twierdzić. Otóż gdy miałem nieco ponad trzy lata, zostałem wysłany do przedszkola, bo babcia miała dość podpalania gazet, wkładania gwoździ do kontaktu i podkradania jej „giewontów” (jeszcze wtedy bez filtra). I w tym przedszkolu ukradłem pewnej Bogusi rękawiczki z bałwankiem, w kolorze różowym. Jak zapewne pamiętasz, wtedy jeszcze nie promowano pedalstwa, o dżenderach mało kto lub nikt nie słyszał, w ogóle o neomarksizmie było cicho, przynajmniej w moim przedszkolu na Salwatorze. Ale mój ojciec musiał coś przeczuwać -odbierając mnie z przedszkola, od razu zauważył, że coś w moim ubiorze zgrzyta i od razu stwierdził, że to rękawiczki tak zgrzytają, kolor ten. Krótkie śledztwo i rękawiczki wróciły do Bogusi. Panie orzekły, że to na pewno przez pomyłkę, a ja się upierałem, że wcale nie, że wziąłem, bo chciałem takie mieć. A w domu afera – babcia: -A nie mówilam, a nie mówilam, ze zlodziej rośnie!
  Później już nic nigdy nikomu nie ukradłem, ale dopóki żyję mam jeszcze szansę na spełnienie przepowiedni mojej babci.

 228. Szef KPRM zapowiedział że do walki z koronawirusem rzuceni zostaną terytorialsi…kamień z serca.

 229. Mauro Rossi

  Na wstępie dziekuję za obszerne omowienie tzw „sprawy Grodzkiego”. Widać, że tym razem się przyłozyłeś.

  Tym niemniej twoja opowieść ma pewne luki.

  Na przykład w momencie gdy piszesz o „tłumku dziennikarzy” witających go na lotnisku. Nie wyjasniasz bowiem skąd się ów „tłumek” wziął w momemcie przylotu samolotu akurat z Monachium. Warto by tę lukę w opowiesci jakoś wypełnić, tym bardziej ze kierunek Bawaria nie budzi takiej czujności jak kierunek Lombardia – co dobitnie podkresliłeś.

  Brak mi też w twej opowieści jakiś soczystych historii z samego pobytu Grodzkiego w Włoszech. Stwierdzenie „w północnych Włoszech szaleje zaraza” mimo zastosowanej ekspresji językowej pozostawia pewne uczucie niedosytu u czytelnika. Rozważ czy nie warto by było wysłać do Włoch „tłumku dziennikarzy” by na przykladach przedstawili przeciwepidemiczną nonaszalancję Grodzkiego.

  Równiez wątek przymuszenia Grodzkiego do wykonania testu może budziś wątpliwości, no bo podstaw do przymuszenia nie było. Nawet moralno-politycznych czego przykładem jest bliski twemu sercu prezydent Trump, który mimo iż miał kontakt z zarażonym zaparł się i mimo moralnego przymuszania (media) ostentacyjnie testu nie chce wykonać. Jak widać nie ma sposobu by go przymusić do tego jak również do odbycia kwarantanny.
  Odnosi się to również do ministrów rządu PiS, którzy mimo ryzykownych sytuacji (np narty w Północnych Włoszech czy przebywanie w towarzystwie zarażonych w trakcie międzynarodowej aktywności) testów nie robią i nie odbywają kwarantanny. Za to niemal codziennie bywają np na tłumnych konferencjach prasowych.
  Tak więc ten wątek o przymuszaniu Grodzkiego do zrobienia testu moim zdaniem powinieneś przepracować by uczynić go bardziej prawdopodobnym co pozytywnie wplynie na jakość całej story.

  Mam nadzieję, że moje uwagi pomogą ci w dopracowaniu tej historii.

  Równocześnie serdecznie dziękuję za miłe słowa o Zandbergu.

  Ps. Tekst „Kurski z Kaczyńskim po prostu Dudą i Morawieckim wytarli podłogę” nie jest „analizą”, jak to ujałeś. To jest felieton, który w warstwie językowej odzwierciedla specyfikę opisywanego eventu politycznego.

 230. GajowyM.
  11 marca o godz. 13:50

  LOT rozważa wycofanie się z kupna Condora – donosi „Spiegel”.
  Co ty na to, Rossi
  _______________________________________________
  Prawdopodobnie Rossi tematu nie podejmie albo przypomni „pińcet” (mowiliście, że się nie da, że katastrofa dla budżetu) i przywali „ambergoldem” i zegarkami Nowaka, aha i jeszcze „aferą Grodzkiego” 🙂

 231. @jobrave

  A gdyby Grodzki wrócił z Monachium Condorem?

 232. A ja mam pytanie…czy wykonanie testu na koronawirusa, wymaga spuszczenia spodni ?

 233. @Piotr II

  Wymaz z nosogardzieli można pobrać także w sposób znacznie mniej skomplikowany 😉

 234. W Niemczech jest już taki drive-in
  Pobierają próbki bez wysiadania klienta z samochodu.

 235. GajowyM.
  11 marca o godz. 14:22
  Niemiecki radykalizm w masowych działaniach mnie nie rajcuje…wolę bardziej subtelne działania.
  PS. nosogardziel… brzmi okropnie 🙂

 236. … a studenci na wieść o zamknięciu uczelni, umawiają się na koronaparty…

 237. zyta2003

  Grodzki kwestionariusz wypełnił. Jak noca wyjaśnił hetajr jego wątpliwości wzbudziło to, że jest osobą powszechnie znaną i w sumie sensu nie ma zbieranie od niego danych pomocnych w ewentualnym odnalezieniu. W tym kontekście ciekawe jest czy kwestionariusze umożliwiające odnalezienie wypełniają inni tzw prominenci. Mam na myśli premiera, ministrów, marszalkinię sejmu itp.

  Co do testów … .
  W kraju toczy się dyskusja jak wielu ludzi objąć tym przesiewem. Część fachowców od epidemii twierdzi, że jak największą – podając przyklady Austrii czy Niemiec. To jest zresztą w moim odczuciu w realiach krajowych dość akademicka dyskusja, bo przecież nie wiadomo jakim zapasem testów dysponuje rząd. O tym się dowiemy w najbliższych tygodniach przez tzw „rozpoznanie bojem”

  Tezy o małym Wuhan wokół Mediolanu, który był siedliskiem zakażenia nie da się wykłuczyć, bo Włosi jak dotąd nie odnaleźli tzw „pacjenta zero”. Przecieki, że owym zakażającym był mający interesy w Chinach „biznesmen z Mediolanu” czy „robotnik rolny” sa przez nich samych kwestionowane. Wiadomo jedynie, że wirus trafił do nich w styczniu co się zbiega w czasie z nasilonymi podróżami osiadłej w Lombardii mniejszości chinskiej do kraju i z powrotem. Jak równiez z nasilonym w tym okresie ruchem turystycznym z Chin.

  W tym kontekscie nie odnajduję w wypowiedzi Grodzkiego jakiś elementów dyskryminacyjnych. On po prostu odniósł się do faktów przyjmując dość prawdopodobną teze o źródle zakażenia.
  Ale o przesłankach odstąpienia od rygorów sanitarnych przez władze Lombardii nie mowił.
  W tym miejscu przypomnę, że rzadząca prowincją Liga odstąpiła od rygorów sanitarnych nie z przesłanek ideologicznych tylko ekonomicznych, bo chodziło wyłącznie o pieniądze i pracę Chińczyków.

 238. legat

  Cieszę się, że ci się felieton Majora spodobał. Moim zdaniem to celny opis sytuacji. Jak myslę na opisie należałoby poprzestać, bo za cholerę nie da się tego zrozumieć.
  To się wszystko bowiem nie miesci, wymyka racjonalnemu rozumowaniu.

 239. Lewy
  11 marca o godz. 10:26,
  Ja już od dawna przewijam wpisy Kłętiny i to nawet nie dlatego, że jest on durniem, lecz dlatego, że jest on durnowatym durniem. Diagnozowaliśmy tu wielokrotnie rzeczonego i właśnie kilka wpisów wyżej znakomicie zrobiła to Mag. Kłętinie pomóc się nie da, ponieważ jest on typowym przedstawicielem tzw. żelaznego elektoratu PiS. Pomóc można komuś, kto jest świadom swojej choroby, czy zaburzeń, i -na dodatek -chce z niej, z nich wyjść, ale u „żelaznych” pisowców to nie występuje.

  Natomiast ten od piorunochronu nie tylko nie ufał Panu Bogu, ale sprzyjał złodziejom okradającym kościoły, bo ci -jak wiadomo – nierzadko wdrapuja się do świątyń po piorunochronach.

 240. GajowyM.
  11 marca o godz. 14:11

  @jobrave

  A gdyby Grodzki wrócił z Monachium Condorem?
  ______________________
  😀 😀 😀

 241. No i à propos:
  ” Rzecznik Episkopatu: Niewyobrażalne jest, by wierni nie modlili się w kościołach
  UZ 11.03.2020 14:31
  Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik stwierdził, że to niewyobrażalne, aby wierni nie modlili się w kościołach. Powiedział również, że przewodniczący KEP zachęca, by na mszach świętych była śpiewana suplikacja, w której padają słowa „Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie!” […]”.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25778802,rzecznik-episkopatu-niewyobrazalne-jest-by-wierni-nie-modlili.html#s=BoxMMt3

 242. Po Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP – w katastrofie samolotu CASA giną główni dowódcy i liczni oficerowie Sił Powietrznych.

  Po spotkaniu dowódców sił lądowych NATO w Wiesbaden, gdzie omawiano m.in. reakcję wojska na kryzys wywołany epidemią, do łóżka kładą się z wirusem kolejni generałowie.
  Jeśli to adekwatna reakcja… 🙄

  Co z marynarką wojenną i admirałami?

 243. Najpierw to:
  „Polska Grupa Lotnicza, właściciel PLL LOT, kupiła niemieckie linie lotnicze Condor – ogłosili w piątek premier Mateusz Morawiecki i prezes LOT Rafał Milczarski.

  Condor to czarterowa linia lotnicza. Należała do brytyjskiego biura turystycznego Thomas Cook, które upadło we wrześniu 2019 roku. Firma dysponuje 35 samolotami i przewozi 7 mln pasażerów rocznie.

  Prezes PLL LOT dziękuje @MorawieckiM „za Strategię Zrównoważonego rozwoju, która przyczyniła się do tego zakupu”. Po 11 ma być również konferencja premiera Morawieckiego na temat przejęcia Condora. pic.twitter.com/V25vALwJ1Z
  — Marcin Makowski (@makowski_m) January 24, 2020

  – Polska pokazuje, że awans naszego kraju do krajów dojrzałych nie jest przypadkiem. Polskie firmy przejmują potężne firmy zagraniczne – mówił na konferencji prasowej szef polskiego rządu.

  Morawiecki chwalił LOT za ostatnie osiągnięcia mówiąc, że w porównaniu do 2015 r. linie przewożą ponad dwa razy więcej pasażerów i „to jest fenomenalny przyrost”. – Ta ekspansja LOT napawa nas dumą – powiedział.

  – LOT jest troszeczkę jak polska gospodarka. Nie jest największy w Europie, może za kilka dekad to nastąpi, ale dynamicznie się rozwija. Budowa oszczędności krajowych polega na zmniejszaniu uzależnienia od zagranicy – przekonywał premier.

  KPRM informuje, że przejęcie linii Condor przez LOT zapewni synergie operacyjne i kosztowe, których wartość przekroczy 60 mln euro rocznie, a w perspektywie kilku lat może sięgnąć nawet 100 mln euro.
  / Źródło: DoRzeczy.pl 24.01.2020.

  A w „Der Spiegel” napisali, że LOT rozważa rezygnację z przejęcia Condora. Nic już nie rozumiem, to przejęli, czy nie przejęli, no bo Mauro tak strasznie się cieszył z tego przejęcia i tego „zrownoważonego rozwoju”…

 244. jobrave
  11 marca o godz. 14:07
  GajowyM.
  11 marca o godz. 13:50

  LOT rozważa wycofanie się z kupna Condora – donosi „Spiegel”.
  Co ty na to, Rossi
  _______________________________________________
  Prawdopodobnie Rossi tematu nie podejmie albo przypomni „pińcet” (mowiliście, że się nie da, że katastrofa dla budżetu) i przywali „ambergoldem” i zegarkami Nowaka, aha i jeszcze „aferą Grodzkiego”

  Mój komentarz
  Dla porządku przypominam, ze za rządów PiSu piramidy finansowe miały lepiej niż za PO, rozbujane zostały niesamowicie.
  Wystarczy powiedzieć, ze piramida pod nazwa GetBack przyniosła straty dziś oszacowane na minimum 2,5 mld zł. Przy GetBacku AmberGold, to skromność – tylko 850 mln.
  Getbackowi dorównują SKOKI (miliardy zł strat) i ich dyrygent, który wyprowadzał kasę grosz po groszu poprzez łańcuszki firm-słupów do Luksemburga.

  Taki jeden Mateusz M., który kupił działkę za marne 700 000 i jej wartość poszybowała w górę kilkudziesięciokrotnie, to mały Pikus przy SKOKach i GetBacku.
  Nie liczę mniejszych piramid finansowych, które za PiSu hulały, że hej, jak np. piramidka stworzona przez piłkarza z woj. Olsztyńskiego,
  Pzdr, TJ

 245. @szubrave

 246. Bar Norte
  11 marca o godz. 14:02

  BN: „gdy piszesz o „tłumku dziennikarzy” witających go na lotnisku. Nie wyjaśniasz bowiem skąd się ów „tłumek” wziął w momencie przylotu samolotu akurat z Monachium”.

  ― Sprawni dziennikarze dają sobie radę. Podaję ci na szybko dwa możliwe źródła: Kancelaria Senatu i SOP.

  BN: „ … kierunek Bawaria nie budzi takiej czujności jak kierunek Lombardia – co dobitnie podkreśliłeś”.

  ― Kiedyś nie, teraz tak. Marszałek Grodzki musiał lekko zwariować, bo gdyby pojechał na narty w Bayerischen Alpen nie byłoby większego problemu. A on po wizycie w Japonii (gdzie już trwała epidemia) wybrał się akurat do Włoch. Ma w sobie jakiś popęd politycznej śmierci, podobnie jak wasz Biedroń.

  BN: „Rozważ czy nie warto by było wysłać do Włoch „tłumku dziennikarzy” by na przykładach przedstawili przeciwepidemiczną nonszalancję Grodzkiego”.

  ― Redakcje zwykle myślą racjonalnie i starają się minimalizować ryzyko. Niektóre poważne firmy wysyłają rotacyjnie część pracowników do pracy w domu i zalecają wspólna jazdę prywatnymi samochodami do siedziby firmy, a nie komunikacją miejską. Tylko Grodzki szalał, choć wasz Biedroń też jest w chińskiej malignie. Może Grodzki chciał dać do zrozumienia, że pojechał do Włoch, bo teraz jest tam bajecznie tanio, wiec plotki, że wzbogacił się na kopertach wyssane są z brudnego pisowskiego palca. Pomysł teoretycznie sprytny, ale jednak nie do końca przemyślany.

  BN:„ … bliski twemu sercu prezydent Trump, który mimo iż miał kontakt z zarażonym zaparł się i mimo moralnego przymuszania (media) ostentacyjnie testu nie chce wykonać”.

  ― W przypadku prezydenta USA mogło chodzić o nie pozostawianie w przypadkowym miejscu swojego DNA i z pewnością zrobił test w jakimś laboratorium wojskowym.

  BN: „Odnosi się to również do ministrów rządu PiS, (np. narty w Północnych Włoszech)”.

  ― A którzy ministrowie PiS pojechali do Włoch? Gdyby tak było tefałen by szalał 24 na dobę.

  BN: „Tekst „Kurski z Kaczyńskim po prostu Dudą i Morawieckim wytarli podłogę” nie jest „analizą”, jak to ująłeś. To jest felieton …”.

  ― Stary numer, jeśli tekst nie trzyma się faktów i zawiera insynuacje nazywamy go felietonem. W innym przypadku może być uznany za analizę polityczną.

 247. @szubrave
  Nie rup sobi nabijki z Pambuka Dybilu Dybiluwaty jak beś beł mondry to bynjamiej beś wjedział ży Pambuk stwożył człowieku i muzg mu stwożył po to żyby pierunochruj wymyślił żyby zaprzyzpieczyć Kościuł dzie Pambuk mjeszka żyby mu si nic ni stało albu żyby si ni spalył Durniu Durnowaty!

 248. jobrave
  11 marca o godz. 14:07

  „LOT rozważa wycofanie się z kupna Condora – donosi „Spiegel”.

  (bądźmy szczerzy, właściwie to „Wyborcza” donosi)
  🙂

  W obecnej sytuacji jest to możliwe, LOT jeszcze nie sfinalizował transakcji, możliwa jest np. renegocjacja ceny.

 249. A nie mówiłem, że będzie grzany Grodzki, czyli afera nie z tej ziemi, największa afera w 1050. letnich dziejach Polski?

 250. Ha ha, możliwa jest np. renegocjacja ceny

  A pewnie, pewnie.
  Jak jeszcze Niemiaszki parę euro dołożą, to weźmiecie?
  Ze wszystkimi zobowiązaniami rentowymi etc.?

 251. Dlaczego nie sfinalizował, przecież cena była tak zaje*ista, a poza tym: dlaczego ogłoszono przejęcie, skoro nie przejęto i dlaczego Matołuszek tak się tym chwalił?

 252. tejot
  11 marca o godz. 15:17

  „ … za rządów PiSu piramidy finansowe miały lepiej niż za PO, rozbujane zostały niesamowicie. Wystarczy powiedzieć, ze piramida pod nazwa GetBack przyniosła straty dziś oszacowane na minimum 2,5 mld zł. Przy GetBacku AmberGold, to skromność – tylko 850 mln”.

  Fakty są takie, że musisz to zsumować i obciążyć konto Platfąsów. Afera GetBack to rok 2012-13. Get Back powiązany był finansowo i organizacyjnie z Getin Noble Bankiem starego komucha Czarneckiego. To jego pracownicy sprzedawali trefne obligacje. Później to już tylko były próby ratowania obu tych instytucji. Upadek banku, nawet parszywego, to poważna sprawa, starano się do tego nie dopuścić.

  „Getbackowi dorównują SKOKI (miliardy zł strat)”.

  Nawet ludzie z zespołem Downa wiedzą, że za aferą SKOK Wołomin (2,5 mld. zł) stoją ludzie dawnej WSI.

  Tu masz opisany fragment problemu.
  https://tvn24.pl/polska/afera-skok-wolomin-akt-oskarzenia-przeciwko-b-oficerowi-wsi-piotrowi-p-ra995628-2709685Pzdr, TJ

 253. No właśnie, dlaczego PMM tak tryumfalnie rozgłaszał wielki sukces, skoro PGL mogła co najmniej przypuszczać, że nadchodzi potencjalny problem.
  Przejęcie ogłoszono 24 stycznia, a dwa dni wcześniej podniesiono w Unii poziom zagrożenia koronawirusem z niskiego na umiarkowany.
  6 dni później WHO ogłosiła międzynarodowe zagrożenie zdrowotne.

  Jakoś to będzie?

 254. Kampania Dudy buksuje
  Można nawet powiedzieć, że kampania Dudy traci oddech, albo po prostu, że coraz bardziej widać jak zdycha. Sens jest taki, że Duda nie zostanie wybrany na drugą kadencję, nie powtórzy sukcesu jaki w tym względzie odniósł Aleksander Kwaśniewski, czego mu z resztą z całego serca dla dobra Polski życzę. Sygnałów, że dobra zmiana się kończy, bo zakończenie tej fatalnej prezydentury, będzie agonią całej dobrej zmiany i to raczej szybszą niż powolną, jest coraz więcej. W internecie są informacje, że wewnętrzne sondaże robione na zlecenie PiS-u wskazują na porażkę Dudy i wywołują panikę na Nowogrodzkiej (dziś chyba najbardziej koszmarna nazwa ulicy w Warszawie). PiS szuka ratunku w koronawirusie i temu służyła zarówno absurdalna w swojej zbędności i nachalnej propagandzie sesje sejmowa, jak również zaproszenie opozycji na spotkanie z p. Morawieckim. Po raz kolejny tym razem w towarzystwie polityków demokratycznych reżimowi dygnitarze kiwali głowami, robili marsowe miny (to specjalność wiecznie zatroskanego i przejętego swoim fundamentalnym urzędem Kamińskiego), wypowiadali fachowe uwagi, epatowali empatią, rzeczowością i troską o maluczkich. Po ponad czterech latach wyzwisk zniewag niszczenia demokracji i szkalowania przeciwników PiS-u jako zdrajców, złodziei, targowicy, wyzutych z patriotyzmu i tym samym agentów obcych sił, nie będących Polakami, gorszego sortu, itd., oszczędzę już całego katalogu wyzwisk, nagle dobra zmiana chce wspólnie z tymi kanaliami ratować nasz wspólny kraj przed groźbą pandemii. Raczej bym podziękował znanemu z uczciwości, prawdomówności, znajomości historii i bohaterstwa (Węgry sojusznikiem Polski podczas II wojny, koktajlami Mołotowa we wrogów Polski) p. Morawieckiemu za ten zaszczyt i postawił warunek, albo dajecie 2 mld na onkologię, albo bawta się same.
  Rozumiem stanowisko polityków demokratycznych, choć go nie podzielam. Być może uważają, że społeczeństwo nie zrozumiało by tego stanowiska, ale druga strona nigdy takich skrupułów nie miała, ponadto to nie jest prawomocny rząd bo swoją prawomocność zdobytą w wyborach utracił łamiąc Konstytucję i podejmując szereg działań typowych dla dyktatur jak dążenie do złamanie niezależności sądów, opłacanie ze środków rządzącej partii i jej dygnitarzy i lizusów, wykorzystywanie służb do walki politycznej itp. To wszystko są działania uniemożliwiające współpracę na jakimkolwiek polu. Proszę pamiętać co PiS robi z Polską od ponad 10 lat ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich pięciu i nie zawracać sobie głowy apelami p. Morawieckiego i spółki. O desperacji i strachu p. Dudy świadczy też wypowiedziana podczas jednego ze swoich historycznych spotkań z ludnością uwaga, że być może trzeba będzie podczas kampanii zrezygnować ze spotkań. To pierwsza tak wyraźna reakcja na coraz szersze i głośniejsze sprzeciwy mieszkańców na pięć lat sprawowania urzędu przez p. Dudę, na jego poddaństwo, łamanie Konstytucji, partyjną zajadłość i nie dotrzymanie obietnic tak hojnie i beztrosko składanych pięć lat temu. Kolejną porcją chamstwa popisali się otaczający Dudę dostojnicy jeden z nich obraził Władysława Kosiniaka-Kamysza i Donalda Tuska słowem „popychadło”, żaden nie raczył odnieść się do wyjątkowo obrzydliwego ataku p. Tarczyńskiego na Adama Michnika jednego z najwybitniejszych polityków i publicystów współczesnej Polski.
  I wreszcie p. Duda podjął decyzję wpisując się w pisowską obrzydliwość i kłamstwa. W towarzystwie p. Morawieckiego i dwóch pomniejszych aparatczyków ogłosił, że podpisuje ustawę o przekazaniu reżimowym mediom 2 mld złotych. Oznacza to podpisanie się pod obscenicznym gestem Lichockiej skierowanym do uważających finansowanie kosztem chorych na raka odrażającej propagandy za niemoralne. Duda usiłował jakoś zatrzeć fatalne wrażenie tego co zrobił i dlatego nie mówił nic o propagandzie pisowskim serwilizmie i kłamstwach reżimowych mediów, które dostaną gigantyczne pieniądze także z naszych podatków, ale o ośrodkach regionalnych, programach historycznych, interwencyjnych i „bliskich ludziom” rozumiejąc, że występy propagandzistów i notorycznych kłamców, a więc stanowiących istotę pisowskich mediów takimi nie są. W tym samym duchu mówił też p. Morawiecki dodając rolę reżimowych mediów w walce z koronawirusem i atakując wszystkich mówiących o niedofinansowaniu onkologii. Reasumując otrzymaliśmy koncertowy przykład pisowskiej obłudy cynizmu i kłamstwa, opakowany w długie oczekiwanie na decyzję p. Dudy co miało najpewniej świadczyć o dramatycznych wahaniach godnych Hamleta, trosce o społeczeństwo i moralnych dylematach tego męża stanu.
  Stefan Niesiołowski

 255. obrave
  11 marca o godz. 15:30
  A nie mówiłem, że będzie grzany Grodzki, czyli afera nie z tej ziemi, największa afera w 1050. letnich dziejach Polski?

  Mój komentarz
  Po licznych wpisach w różnych internetowych miejscach widać, że wizyta Grodzkiego we Włoszech otrzymała w sztabie PiSu stopień X (extremely), czyli byle co i gdzie się da, byle tylko była mowa o funkcjonariuszu opozycji, o tym że nie dopełnił, nie dotrzymał, okazał lekkomyślność, postępował durnowato, nie jest godzien, postąpił głupio, nieodpowiedzialnie, jest głupi, itd.
  Z braku innych Grodzki został wyznaczony przez PiSowski sztab propagandowy na główny obiekt do oczerniania, insynuowania i pomawiania.
  Pzdr, TJ

 256. Biden „wygral” koleiny „Tuesday” i w nocnych komentarzach, reportery z CNN i MSNBC, ktorzy prowadza od tygodni zmasowana kapmpanie propagandowa na jego czesc, zazadali od Sandersa, aby zrezygnowal z dalszej kampanii i przerzucil glosy na Sleepy Joe… chyba to byla z gory ukartowana kalkulacja tuzow Partii Demokratycznej…
  Ciekawe, ze Bernie Sanders jest glownie popularny wsrod mlodszych wyborcow amerykanskich, a Joe apeluje swoim czarem glownie do emerytow..
  co sie stanie, jak Bernie i Warren nie popra Joe?… ile to bedzie dyskusji o „jednosci partyjnej”…
  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-51828582

 257. zyta2003
  Opozycja tylko kosmetycznue rozni sie od rzadzacych, czemu daje wyraz @PA uzywajac zgrabnego skrotu POPiS.
  czasami tez uzywam skrotu ZChN, bo to rodowod obu partii…no i ze oni wszyscy „chrzescijanie”…. nawet tzw. Nowoczesna…

 258. Zakalec2
  11 marca o godz. 6:51

  „Grodzki tak dalece odbiega od politycznych standardów Kaczora i jego kliki …”.
  Myślisz o Grodzkim z kopertami od pacjentów, czy gołym Grodzkim?

 259. jobrave
  11 marca o godz. 12:36

  „Jeśli już sam Namiestnik Chrystusowy zwątpił w Pana Boga, to, co w takim razie z maluczkim”? „Mika zainfekował się koronawirusem, to nie zaraził „najważniejszych osób w państwie”. Nie ulega wątpliwości, że uchronił te osoby Pancerz Wiary”.

  ― Nie jesteś ciekaw ile ci zostało tego szydzenia? A co później, co dalej? Mało refleksyjny jesteś, jak Pantofelek, który żyje do jutra.

  „Nie słyszałem też, żeby Polsce ograniczano imprezy kościelne, typu msze, pielgrzymki itp. – wręcz przeciwnie …”.

  ― Słyszałeś, żeby zamykano centra handlowe, masz coś o tym do powiedzenia?

 260. PA2155
  11 marca o godz. 15:56

  „Opozycja tylko kosmetycznue rozni sie od rzadzacych, czemu daje wyraz @PA uzywajac zgrabnego skrotu POPiS. czasami tez uzywam skrotu ZChN, bo to rodowod obu partii…no i ze oni wszyscy „chrzescijanie”…. nawet tzw. Nowoczesna …”.

  Musisz mieć jakieś glębsze refleksje dotyczące SLD i jej rodowodu, chętnie posłuchamy.

 261. Mauro Rossi
  „Musisz mieć jakieś glębsze refleksje dotyczące SLD i jej rodowodu, chętnie posłuchamy.”
  nie jestem taki subtelny i spostrzegawczy jak ty i inni spece blogowi od polityki krajowej, stad umykaja mi te polityczne roznice wsrod polskich partii politycznych… jak masz czas, mozesz mnie i innych oswiecic…

 262. tejot
  11 marca o godz. 15:51
  „ … Grodzki został wyznaczony przez PiSowski sztab propagandowy na główny obiekt do oczerniania, insynuowania i pomawiania”.

  Ponieważ twój wpis jest cudacznie absurdalny mógłbyś dodać, że PiS kazał Grodzkiemu wyjechać do Włoch. Nie krępuj się, jesteś w stanie napisać dowolny nonsens.

 263. Dla wszystkich aktywnych feministek blogowych i aktywistek ruchu MeToo, wiadomosc, ze Harvey W. dostal 23 lata wiezienie za swoje przestepstwa…

 264. Condor ma 500mln € zobowiązań związanych ze swoją rentą zakładową . Te zobowiązania przejął parasol ochronny rent zakładowych do, którego wszyscy uczestnicy zakładowych rent w Niemczech wpłacają około 3% swoich obrotów . Ten system ochronny PSV, domaga się zwrotu tych zobowiązań z masy spadkowej Condor. Inna możliwością jest, że nabywca Condor przejmie tą firmę wraz z 500mln € powinności rentowych . W obu przypadkach same koszty renty zakładowej, przekraczają cenę kupna przez LOT, Condor, o czym pijani z propagandowej radości przejęcia niemieckiej firmy, pisowcy specjaliści z LOTu, najwyraźniej nie mieli pojęcia i dlatego chcą się z całej transakcji teraz wycofać .
  Z całej transakcji pozostał tylko sukces propagandowy PiSu i Mauro z Rosji.

 265. mag
  doceniam zdrowy rozsadek…w sprawie blogowej zyty..

 266. Cena benzyny w moim miescie spada z godziny na godzine…1 litr juz mozna kupic ponizej 90 c. a na rynkach gieldowych oraz wsrod kanadyjskich nafciarzy, poploch…
  https://www.dw.com/en/oil-price-war-saudi-arabia-russia-us-nigeria-angola/a-52718595
  no i znowu Ruskie zamieszaly…

 267. Mauro Rossi

  Bardzo dziękuję za uzupełnienia story o Grodzkim. Gratuluję, dziś wyobraźnia pracuje aż dymi.

  Szczególnie wątek sensacyjny w odniesieniu do prezydenta Trumpa robiącego tajne testy z uwagi na swe drogocenne DNA w laboratorium wojskowym zrobił na mnie wrażenie. Aczkolwiek nie rozumiem czemu ich wyniki miałyby być tajne czyli ukrywane przed opinią publiczną. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł zmierzyć się tym problemem narracyjnym. Tym bardziej, że Trump się zapiera, że tych testów nie zrobi.

  Pytasz – „A którzy ministrowie PiS pojechali do Włoch? Gdyby tak było tefałen by szalał 24 na dobę.”

  No widzisz, jeden pojechał i to kluczowy. Dziennikarz go rozpytał w ten sposób:

  „- Panie ministrze, gdzie pan był na nartach w tym roku?

  – Byłem we Włoszech.

  – To jak pan wrócił z tych Włoch, to co? Pan się przebadał, zbadał, poszedł na kwarantannę?

  – Ani się nie przebadałem, ani się nie zbadałem, nie poszedłem na kwarantannę – poszedłem do pracy…”

  No i widzisz Mauro, jakoś „tefałen” nie szaleje. Mieczaki, prawda, mogą doj..ać a pękaja z uwagi na epidemię. Nie to co ty Mauro i mlodzież od Pereiry.

  „jeśli tekst nie trzyma się faktów i zawiera insynuacje nazywamy go felietonem. W innym przypadku może być uznany za analizę polityczną.”

  Mauro, nowatorska definicja felietonu. No i nowatorski podział publicystyki. Brawo!
  A twoje komentarze mają cechy felietonu czy analizy politycznej w jej świetle?

 268. @adam100

  Pozwolę sobie skrócić dystans jaki mam do ciebie od czasu gdy poróżniliśmy się w kwestii Dame vs cizia.

  Język polski nie jest językiem pozycyjnym i w szczególności ma dopełnienia bliższe oraz dopełnienia dalsze, zdania połączone średnikiem lub ordynarnym i.

  Nie jest istotne czy gramatyczny zgrzyt zrobił Stefan Niesiołowski czy @adam100:

  To moje dziecięce i młodzieńcze spaczenie w godzinach przesiedzianych w bibliotekach sprawia, iż nie wiem czy ty Kwaśniewskiemu życzysz be czy cacy.

  sukcesu jaki w tym względzie odniósł Aleksander Kwaśniewski, czego mu z resztą z całego serca dla dobra Polski życzę

  O Stefanie dowiedziałem się po dwuekranowym akapicie opatrzonym imieniem i nazwiskiem znanego i spranego polityka.

  Naucz się pochylać tekst i pochylać nad tekstem.

  W ramach rozgrzewki zalecam hasło Interlinia w pismach zebranych Ciotki Wiki:
  Interlinia (światło międzywierszowe) – jedna z najważniejszych cech tekstu sformatowanego w DTP.

  oraz

  Przejdź do wyszukiwania

  Języki pozycyjne, amorficzne – języki w których każda część zdania ma swoje ustalone miejsce, które pozwala na zachowanie sensu wypowiedzi (np. język angielski).

  Ćwierkanie i linkowanie ci wychodzi jako tako, ale zalecam odszukanie czegoś więcej o

  Skrzeczek (Ramphocinclus brachyurus) – gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny przedrzeźniaczy. Występuje endemicznie na dwóch wyspach w archipelagu Małych Antyli. Zagrożony wyginięciem.

  Ostatnie zdanie z podmiotem domyślnym umacnia zalecenie, aby nie wierzyć bez zastrzeżeń Ciotce Wiki.

  Interlinia (światło międzywierszowe) – jedna z najważniejszych cech tekstu sformatowanego w DTP.

 269. Koronawirus w Polsce. Stanisław Karczewski apeluje do Tomasza Grodzkiego o rezygnację. Chodzi o pobyt we Włoszech
  Chcielibyśmy skierować do marszałka Tomasza Grodzkiego apel o rezygnację ze swojej funkcji. Widać, że ta funkcja przerasta pana marszałka – przekazał Stanisław Karczewski na konferencji. Wicemarszałek Senatu RP podkreślił, że apel związany jest z wyjazdem Grodzkiego do Włoch.
  https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkoronawirus-w-polsce-stanislaw-karczewski-apeluje-do-tomasza-grodzkiego-o-rezygnacje-chodzi-o-pobyt-we-wloszech-6487757116851841a&utm_source=Fbpost&utm_medium=FPWPW&utm_campaign=WPWliczba&fbclid=IwAR3xOz7IcIZQm-tScSJjr1ehxSVJ8CwB51YSMmbJJeVtDZ60aGekLi-eeF4

  Następny bydlak, który powinien nosić ochraniacz na zęby

 270. Bar Norte

  Gdyby finansjera nie przeniosla produkcji z Pierwszego Swiata do Trzeciego Swiata,
  Chinczycy nie mieli by pieniedzy na podroze zagraniczne i na jedzenie miesa z dzikich zwierzat
  i wirus by sie tak szybko nie rozprzestrzenil.

 271. kooperatywaMandragon

  Przypomniał mi pan o tekscie, który chciałem kilka dni temu panu polecić

  https://krytykapolityczna.pl/swiat/koronawirus-katastrofa-wywolana-przez-kapitalizm/

 272. guzdra
  11 marca o godz. 16:49

  No hard feelings.

  Rozumie wszystko, co piszesz ALE
  nie przeceniaj moich ambicji. I jak to mówią:
  czas to pieniądz 😉
  Tyle by było tego ćwierkania.

  em>”Jak ćwierkać to na sianie
  moje ty kochanie”<

  Co do Kwaśniewskiego to ”ani be ani cacy” tylko czniam. Zawsze byłem prawica, wiec myślę teoretycznie, że byłbym na be. Praktycznie problem jest taki, że chuj faszysta Karczewski strzępi mordę i nikt mu tam nie napluje.
  pozdrawiam

 273. Odpowiedzialność za obecne szybkie rozprzestrzenianie się korona wirusa w Polsce nie ponosi marszałek Grodzki , ale PiS, który zbyt długo bagatelizował zagrożenie wynikające z jego rozpowszechnianiem dla Polski. PiS zbyt długo liczył na to, że ten wirus Polskę ominie i zamiast rzeczywiście wcześniej zacząć działania ochronne , ograniczył sie do przechwałek , że w Polsce nie ma ani jednego zachorowania. Typowym przykładem takich propagandowych działań na blogu , bylo to co tutaj wypisywał Mauro z Rosji.
  Proponuje, żeby nie Grodzki, ale PiS i Karczewski podali się do dymisji, zanim będzie za późno.

 274. Krótko mówiąc LOT nie kupił „Condora”, bo gdyby zakupił, to już byłoby po ptakach. Teraz Mauro będzie zapewne tłumaczył, że nie należy mylić kupna z przejęciem, że to dwie różne rzeczy. I będzie miał „słuszną rację”, bo można coś przejąć, czyli wziąć w posiadanie nie kupując, a można też coś kupić, ale w posiadanie nie wziąć.
  Ciekaw jestem czy jemu zdarzyła się podobna sytuacja, to znaczy: kupił coś od kogoś i po zakupieniu renegocjował cenę, albo ktoś kupił coś od niego, ale uznał, że mógł kupić taniej i poprosił o zwrot nadpłaconej jego zdaniem sumy?

 275. PA2155
  11 marca o godz. 16:37
  Ja czekam ,aż ONI będą mi przy tankowaniu dopłacać ;–)

 276. zezem
  tu taka ciekawa „analiza” z CNN, jak to Putin chce wykonczyc firmy naftowe w USA, z serii teorii spiskowych
  https://www.cnn.com/2020/03/10/business/russia-us-shale-oil-putin-opec/index.html
  jak pamietam, Amerykanie blokuja export ropy iranskiej i z Wenezueli… a tu troska o reguly wolnorynkowe…

 277. Mauro
  Najwyraźniej bardzo się cieszysz się, że PIS grzeje Grodzkiego, a nawet dowcipnie pytasz, czy tego z kopertami czy gołego Grodzkiego
  Właściwie o co ci chodzi? Jesteś przeciw koronawirusowi czy za?

 278. mag
  11 marca o godz. 19:05

  ” Jesteś przeciw koronawirusowi czy za”?

  A muszę się deklarować politycznie? 🙂

 279. Bywalec 2
  11 marca o godz. 18:22
  Zakalec, nie pitol. To nudne.

 280. Mag,
  jakoś o kopercie od Birgfellnera dla …. nie mówi.
  Tak to jest z pisowcami.
  Obraz PIS – donosiciel SB (Kujda);
  – prokurator stanu wojennego (Piotrowicz);
  – skazujący opozycję sędzia (Kryże);
  – zwykły poseł (nadpremier i nadprezydent);
  – zwykły kłamczuch i moralny zgniłek (nadprezes w TVP).

 281. adam100
  11 marca o godz. 16:55

  „Koronawirus w Polsce. Stanisław Karczewski apeluje do Tomasza Grodzkiego o rezygnację. Następny bydlak, który powinien nosić ochraniacz na zęby”.

  Tak się zaczyna faszyzm, od pogróżek.

 282. Mauro z Rosji
  Merytorycznie, a nie tylko ad personam .

 283. legat
  11 marca o godz. 19:15

  „Mag, jakoś o kopercie od Birgfellnera dla …. nie mówi”.

  Koperty to owszem dostawał. Pewnie ciekawi cię od kogo? W swoim czasie się dowiesz.

  ” … prokurator stanu wojennego (Piotrowicz)”.

  Moim skromnym zdaniem prokuratorem stanu wojennego nie był młody wóczas Piotrowicz w prowincjonalnym Jaśle (przeciez to absurd) tylko jeśli już to Bogusław Wojewódzki, ojciec Jakuba (Kuby) Wojewódzkiego, odelegowany w 1981 przez Prokuraturę Generalną do przekręcenia śledztwa w sprawie pobicia przez milcjantów działaczy Solidraności,
  w tym Jana Rulewskiego, Stanisaław Bartoszcze, Mariusza Łabentowicza podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej 19 marca 1981 w Bydgoszczy na której obecny był wicepremier Stanisłw Mach. To tzw. prowokacja bydgoska.

 284. @adam100

  Karczewski to cham bardzo chamowaty i postępujący według zasady:
  Źle czy dobrze – nieważne. Ważne aby o mnie mówili.
  Jest to typowe dla egotyków nie mających nic istotnego do przekazania.

  ***

  Zacytowana przez ciebie wypowiedź pisemna moim zdaniem jest zapewne zniekształcona przez brak w pisemnym obrazie śladów oddechu w oryginale głosowym zapewne istniejącym.

  Często cytujesz pastisze adwokata o unikanym tu imieniu i nazwisku Giertych.

  Adwokaci nie wygłaszają na sali sądowej monologów na jednym oddechu.
  Zatem w cytowanych tekstach tego adwokata powinny pojawiać się puste linie.

  Zlany tekst przypominający szybki strumień świadomości był ciekawostką literacką zrodzoną i zmarłą być może przed twymi urodzinami.

  Z niezrozumianego przeze mnie powodu nawet poważni komentatorzy unikają podwójnego kliknięcia w klawisz Enter.

  Za czasów mojej młodości takie strumienie płynęły z odbiorników radiowych.
  Tuzin lub więcej lat temu zwróciłem uwagę na transmitowane przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Czekałem w kolejce na strzyżenie. Jedna broda i trzy fryzury na górze głów zostały uporządkowane, a Kaczyński mówił i mówił.

  Po tamtych przemówieniach przeżył tylko Majewski. Opisywany staccato ( czyli z inerlinią ) a nie legato ( bez aluzji dla blogowego kolegi ) czyli zlane jak francuska elizja.

  Dymny gości Majewskiego ( znanego staruszkom różnych orientacji w pieprzeniu )

  https://www.youtube.com/watch?v=fPt1kzewBVw

 285. Bywalec 2
  11 marca o godz. 19:27

  „Merytorycznie, a nie tylko ad personam”.

  To napisz coś merytorycznie.

 286. legat
  A to tylko początek litanii, czyli – jak to mówią – wierzchołek góry lodowej.
  Mauropodobnych i jego samego to nie nie rusza, więc – jak mawiała moja babcia – szkoda czasu i atłasu.
  Co jakiś czas, zapytowuję retorycznie, po co szanowne koleżeństwo poświęca Rossiemu tyle czasu i uwagi. Przecież on się nie odmieni, a wprawki retoryczne, to tylko wprawki. Fajnie z nim rozmawia @Bar Norte, którego najwyraźniej to bawi.

 287. @Mauro Rossi
  11 marca o godz. 15:47

  Jeżeli nawet Get Back zaczął działalność za rządów PO, to afera wybuchła juz za PZPRawicy. Co najmniej od 2014 roku było wiadomo, że ta firma obraca przeterminowanymi oraz fikcyjnymi wierzytelnościami. I co zrobiła władza PZPR ? Sprawę usiłowała zamieść pod dywan albo też urzędnicy nadzoru bankowego, już z nadania PiS wykazali się skrajną niekompetencją i sprawę przeoczyli. Bo GetBack był uznawany za firmę wzorcową

 288. słuch fonetyczny

  zdolność odróżniania zjawisk prozodycznych mowy (miejsca akcentu, intonacji zdaniowej, tempa mowy)

  Dogging

  https://www.youtube.com/watch?v=9-lQ11igLI0

 289. Mag,
  Mauro jest bezcenny. Jeśli nie odpowiada na pytanie, czy PAD jest ich, czy już nie, to ma to sporą wartość poznawczą. Jeśli nie komentuje sprawy jak to prezes Kaczyński z Jackiem Kurskim naszczali Anżeju na łeb w czasie kampanii wyborczej, to jest to symptomatyczne. Skoro z wymienionych z nazwiska trzech gości broni tylko „Ciumki” Piotrowicza nie widzącego niczego złego w zabiegach bioterapeutycznych klechy grzebiącego dziecku w majtkach to też jest znaczące. Można sobie łatwo budować „profil” Maura, czyż nie?

 290. Następny bydlak, który powinien nosić ochraniacz na zęby”.
  Tak się zaczyna faszyzm, od pogróżek.

  Bucu. To nie groźba, to modlitwa. 🙂

 291. Mauro Rossi
  11 marca o godz. 19:16
  Tak się zaczyna faszyzm, od pogróżek.

  Tytułem wstępu.

  „Bydło poselskie z lewej strony sali zagraża Sejmowi, posłom i polskim instytucjom. W swej nienawiści, opętaniu i zbydlęceniu ci szaleńcy są zdolni do wszystkiego, nawet do zbrodni. Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się samo rozwaliło. Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj, w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach, bo one są dla nas najważniejsze. Kiedy one zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi.”

 292. adam100
  11 marca o godz. 20:02

  „Następny bydlak, który powinien nosić ochraniacz na zęby”.
  Tak się zaczyna faszyzm, od pogróżek”.

  „To nie groźba, to modlitwa”.

  To co będzie jak się przestaniecie modlić.

 293. Jeszcze 27stycznia Morawiecki przechwalał się , że Polska pod rządami PiSu przejmuje „potężne firmy” zachodnie. Miał na myśli zbankrutowanych Condor, który musiał byc ratowany przez państwo niemieckie 380 mln €. To była według Mateuszka Kłamczuszka „potężna firma”. Nie dojść , że zainteresowanie urlopem na południu , ze względu na na zmiany klimatyczne w środkowej Europie systematycznie maleje, to jeszcze do tego coraz więcej osób rezygnuje z lotów samolotów, z powodu wysokiego obciążenia natury CO2 taka forma podróżowania. W takiej sytuacji Polska zdecydowała się na kupno zbankrutowanej urlopowej niemieckiej lini lotniczej, przechwalając się jeszcze tym wspaniałym interesem. Do tego dochodzi jeszcze, że kupujący zaniedbali poinformowania się o powinnościach Condor wobec kasy emerytalnej , które wynoszą 500 mln € , a więc jeszcze więcej jak pomoc rządu. W takiej sytuacji kupno Condor przez LOT było ekonomiczną bzdurą , a miało , jak wszystko co robi PiS, przede wszystkim charakter propagandowy: Polska kupuje „potężna” niemiecką firmę. Nic wiec dziwnego, że wreszcie po dokładnym przyjrzeniu, LOT stara sie wycofać z tej podobno już zawartej transakcji. Uratować LOTowi twarz pomaga tutaj korona wirus. Kupowanie lini lotniczej w czasach zarazy ma jeszcze mniej sensu

 294. Jutro o 19.50 w tvn magazyn „Uwaga”, a tam toksyczne śmieci zatruwające mieszkańców kilku wiosek. To chyba gorsze od koronawirusa. Ten wirus ma zaatakować tylko 2/3 światowej populacji, toksyczne odpady wytrują wszystkich, tylko wolniej.

  Na drogach jakby przyjaźniej. Kierowcy jeżdżą ostrożniej by nie wlądować przypadkiem w jakimś szpitalu.
  Po zimowej przerwie warto sprawdzić drożność kanałów dymowych i wentylacyjnych, by uniknąć zadymienia, a co gorsze zaczadzenia. Już należy zrobić wiosenne porządki w ogrodzie, a pracy jak zwykle nie brakuje. W marcu podać nawóz pod iglaki.
  Pozdrawiam z ziemi łódzkiej. Tu spokój i słonecznie. Temperatura 12 stopni

 295. Mad Marx
  11 marca o godz. 19:31

  „Co najmniej od 2014 roku było wiadomo, że ta firma obraca przeterminowanymi oraz fikcyjnymi wierzytelnościami. I co zrobiła władza PZPR”.

  Chodzi ci o rządzących w 2013, 2014 i do koca 2015 roku Platfąsów? Może ich zwolennicy na blogu coś wiedzą, kto pyta nie błądzi, zapytaj.

 296. Szumowski powiedział kilka minut temu, że w związku z epidemią Niemcy, Francja i Czechy wprowadziły embargo na eksport produkowanych przez ich firmy maseczek. Zwolennikom ścisłej integracji i powszechenego dobrostanu w ramach UE należa się gratulacje za polityczny rozum.

 297. @guzdra
  „Czekałem w kolejce na strzyżenie. „

  Ja też, będąc ostatnio w Warszawie.
  (autentyczne)
  Zakład fryzjerski był na dwóch poziomach i pani zarządzająca w kasie zapytała mnie, czy chce się ostrzyc na dole. (ach ten język polski)

  Zlany tekst przypominający szybki strumień świadomości był ciekawostką literacką zrodzoną i zmarłą być może przed twymi urodzinami.kursiv
  Są rzeczy ponadczasowe :

  ——Rozmowka polsko-polska, Slawomir Mrozek
  /fragment/
  A. – A wiec twierdzi pan, ze wybil mi pan zeby i dobil nerki dla mojego dobra?
  B. – Tak. Ktos musial pana pobic, gdybym tego nie zrobil ja, zrobilby kto inny. Pan wie, kto. Ale on uszkodzilby pana znacznie bardziej. Nie tylko wybilby panu zeby i odbil nerki, ale rowniez zlamalby panu obojczyk, wyrwal paznokcie i wybil oko. A wiec zamiast mnie nienawidziec, powinien pan mi dziekowac.
  A. – To znaczy, nie dlatego mnie pan okaleczyl, ze pan mnie nie lubi?
  B. – Ja pana chcialem uchronic przed jeszcze wiekszym zlem.

 298. To co będzie jak się przestaniecie modlić.

  Pan Bóg was rozróżni.

 299. Usłyszałem w radiu „To przypomina wojnę. Staramy się ratować tych, którzy mają szansę przeżyć”.
  To powiedział ktoś zza granicy (?)
  U nas rząd uratuje wszystkich (?)
  Pewna polska piosenkarka optymistycznie „Nie ma się czym przejmować, żyjemy na tym świecie tylko chwilę”. To było o utworze muzycznym

 300. PiS, przeciwnik integracji europejskiej, powinien tą decyzję z maseczkami przyjąć z satysfakcją . Jeszcze jeden pretekst aby wystąpić z Unii.

 301. Bywalec 2
  11 marca o godz. 20:21
  „Miał na myśli zbankrutowanych Condor, .. dochodzi jeszcze, że kupujący zaniedbali poinformowania się o powinnościach Condor wobec kasy emerytalnej , które wynoszą 500 mln €”

  Myślisz, że rozmowy o kupnie firmy mających kilkadziesiąt Boeingów i Arbusów polegają na tym, że mówi się o aktywach i milczy o pasywach?

  Link niżej masz poważny komentarz na ten temat. Pij ze źródła, a nie rynsztoku.
  https://www.rp.pl/Felietony/302149968-Hubert-A-Janiszewski-Lot-Condora—sukces-czy-porazka.html

 302. Bywalec 2
  11 marca o godz. 20:40

  Jesteś naiwny jak dziewica nie będąc dziewicą. 🙂

 303. Mauro Rossi
  11 marca o godz. 20:34

  „Szumowski powiedział kilka minut temu, że w związku z epidemią Niemcy, Francja i Czechy wprowadziły embargo na eksport produkowanych przez ich firmy maseczek. Zwolennikom ścisłej integracji i powszechenego dobrostanu w ramach UE należa się gratulacje za polityczny rozum.”

  Drogi Mauro, nie panikuj….mamy jeszcze szefa GIS :

  ” „Jeśli wybuchnie pandemia, to nie każdy dostanie maseczkę, bo nie wiadomo ile ich jest, ale każdy zostanie poinstruowany, co robić. Jeśli to ma nas uspokoić, to nauczymy się sami robić maseczki. Można też przeciąć biustonosz na pół…” – powiedział Pinkas.

 304. Mauro z Rosji
  Szkoda, ze zapomniałeś wspomnieć, ze Polska wprowadziła podobny zakaz wywozu juz przed 5 dniami.
  Typowy Kali !
  https://ktomalek.pl/blog/zakaz-wywozu-lekow-na-przeziebienie-i-srodkow-higienicznych-nowa-lista-antywywozowa-marzec-2020-r/w-1097

 305. ls42
  11 marca o godz. 20:39
  Usłyszałem w radiu „To przypomina wojnę. Staramy się ratować tych, którzy mają szansę przeżyć”.
  To powiedział ktoś zza granicy (?)

  Lekarz bodaj z okolic Bergamo. Tam sytuacja jest na prawdę niewesoła. Lekarze + personel niższego szczebla pracują 24/24.
  Zaczyna brakować miejsc i środków.

 306. Katastrofa na giełdach (DJIA dzisiaj minus 1386 ) gwarantuje ze Trump przegra. Ciekawe jak go rozliczą. 🙂

 307. Mauro z Rosji
  Komentarz do zakupu Condor
  https://spidersweb.pl/bizblog/koronawirus-lot-condor/

 308. Bywalec 2

  Hahaha
  To przecież było tylko na rozgrzewkę. Główna inwestycja to port lotniczy ! Zapomniałem nazwisko doktora, dyrektora PiS od przewodzenia pracą i kapitałem. 🙁
  Hihihi

 309. jobrave
  11 marca o godz. 15:00
  A ja w internecie kliknąłem na sondę czy kościół powinien na czas epidemii zrezygnować ze mszy w kościołach i oczom nie wierzę 100%!!! za .

 310. Bar Norte
  11 marca o godz. 16:48

  „ … wyobraźnia pracuje aż dymi. Szczególnie wątek sensacyjny w odniesieniu do prezydenta Trumpa robiącego tajne testy z uwagi na swe drogocenne DNA”.

  Bar Norte, wprawdzie jesteś nieco wyalienowany z rzeczywistości, ale najwyraźniej własna ignorancja nadal przyprawia cię o dobry humor. To pozytywny znak, pewnie nie zachorujesz. Moje gratulacje. Ameryka to nie III RP, gdzie BOR na wiosnę 2010 roku nawet na lotnisko w Smoleńsku nie zajrzał, bo po co? Podczas wizyty prezydenta United States Secret Service (odpowiednik krajowego SOP, czyli dawnego BOR) obsadza swoimi kontrolerami lotu wieżę lotniskową kiedy zbliża się Air Force One, czyli na jego pokładzie jest główny pasażer. A gdy prezydent USA po wizycie opuszcza swoją rezydencję, agenci Secret Service dokładnie usuwają z zajmowanych pomieszczeń wszystkie ślady jego DNA. Dlaczego tak robią pozostawiam twojej wyobraźni. Hipotezy są takie, że technicznie możliwe jest wytworzenia wąsko sprofilowanych drobnoustrojów szkodzących posiadaczowi konkretnego DNA. Takie są procedury z „drogocennym DNA”, były one za Obamy (też miał „drogocenne DNA”, co pewnie lepiej rozumiesz) i będą za następcy Trumpa ― Bidena, Sandersa lub kogoś innego. Że o tym nie słyszałeś? Pewnie studiowałeś Hegla lub Feuerbacha. Stąd moja uwaga, że jesteś wyalienowany. 🙂

  „Mauro, nowatorska definicja felietonu”.

  Kiedy dawno temu media bywały obiektywne definicja ta brzmiała tak: felieton to subiektywna forma wypowiedzi dziennikarskiej, zwykle na tematy bieżące, gdzie forma góruje nad zawartością merytoryczną, a redakacja nie musi identfikować się z jego treścią.

 311. maciek.g
  11 marca o godz. 21:54

  „A ja w internecie kliknąłem …”.

  Internet to szerokie pojęcie. Nie klikaj na oślep, bo trafisz do jakiejś spelunki i wyjdziesz z wirusem.

  Zanim zamknie się kościoły, czego domaga się poczciwa lewica, może czas zacząć dyskusję o galeriach handlowych i dużych sklepach.

 312. Zakalcze2
  11 marca o godz. 21:01

  Zanotuj sobie Zakalcze2, porozumienie w sprawie zakupu linii Condor podpisane będzie w kwietniu br. Albo i nie będzie podpisane.
  I nie nudź więcej.

 313. Bywalec 2, Piotr II

  Nie ma co przywiązywać większej wagi do tego co Mauro pisze, bo on ma zwyczaj czytać to co chce wyczytać i jak się okazuje słyszeć to co chce usłyszeć. A potem się tym dzieli obficie na blogu.

  W tym przypadku mam na myśli komentarz z 20,34 o zamierzonej sarkastycznej treści:

  „Szumowski powiedział kilka minut temu, że w związku z epidemią Niemcy, Francja i Czechy wprowadziły embargo na eksport produkowanych przez ich firmy maseczek. Zwolennikom ścisłej integracji i powszechenego dobrostanu w ramach UE należa się gratulacje za polityczny rozum.”

  Tymczasem Mauro umknęło, że Szumowski 6 lutego pognał do Brukseli by podpisać w trybie pilnym porozumienie z KE w sprawie przystąpienia do umowy o wspólnych zakupach sprzętu medycznego – w tym przeciwepidemiologicznego. Efekty bedą na dniach w postaci udziału w przetargu na dostawy rękawic i maseczek. Jak wspomniał dziś Szumowski na skutek tego porozumienia do kraju trafi wkrótce 15 mln maseczek. Do tego typu zakupów RP samodzielnie byłaby niezdolna w obecnej sytuacji.

  W tym przypadku epidemia koronowirusa przymusiła rząd do poglębienia integracji od której się wymigiwał od lat uchylając się od podpisania owego porozumienia.

  Wiecej pod linkiem:

  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-unijne-przetargi-na-wypadek-pandemii-koronawirusa-z-udzialem,nId,4364417#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 314. Zakalec2
  11 marca o godz. 20:54

  „Szkoda, ze zapomniałeś wspomnieć, ze Polska wprowadziła podobny zakaz wywozu juz przed 5 dniami”.

  Widisz berliński Zakalcze2, podobne to tylko w twojej głowie ― umęczonej. Pisałem o maseczkach.

 315. porozumienie w sprawie zakupu linii Condor podpisane będzie w kwietniu br. Albo i nie będzie podpisane

  To o czym trąbił Morawiecki?

 316. Bar Norte
  11 marca o godz. 22:10

  „Tymczasem Mauro umknęło, że Szumowski 6 lutego pognał do Brukseli by podpisać w trybie pilnym porozumienie z KE w sprawie przystąpienia do umowy o wspólnych zakupach sprzętu medycznego – w tym przeciw epidemiologicznego. Efekty będą na dniach w postaci udziału w przetargu na dostawy rękawic i maseczek”.

  To było miesiąc temu i ― o tym mówił dziś Szumowski ― wiadomo, że tych maseczek nie będzie (przecież sama KE ich nie wyprodukuje), bo czeskie, francuskie i niemieckie firmy mają je dla Czechów, Francuzów i Niemców. Tak solidarność europejska działa w praktyce, lepiej nie mieć złudzeń, bo to dodatkowo alienuje.

  W tym czasie gdy Szumowski był w Brukseli poseł Platfąsów Nitras wrócił z Włoch i pytał o maseczki. Szumowski: „Nie wiedziałem, że poseł skończył medycynę”.

 317. Mauro Rossi

  Bardzo dziękuję za rozwinięcie wątku badań DNA prezydenta Trumpa, Secret Service i Air Force One. Napisane jakbyś tam był i to DNA Trumpa zbierał odkurzaczem.

  Co prawda w dalszym ciągu nie wiadomo czemu Trump nie chce robić sobie testów na koronawirusa o czym publicznie informuje obywateli USA ale nieżle to się czyta bo dynamicznie napisane. Teraz tę surówkę literacką spróbuj logicznie dopasować do osi narracji czyli story o Grodzkim bo ją przecież dopracowujesz.

  Cieszę się również, że zmieniłeś zdanie co do felietonu jako gatunku publicystyki i jednak wróciłeś do jego dawnej definicji. Za taki konserwatyzm cię lubię.
  Tak trzymaj!

 318. GajowyM.
  11 marca o godz. 22:17

  „To o czym trąbił Morawiecki”?

  O porozumieniu, które ma zostać sfinalizowane tak lub inaczej ostatecznie w kwietniu br. Możliwe, że LOT tego nie kupi i Niemcy zostaną z tym Condorem w czasach zarazy jak Himilsbach z angielskim. 🙂

 319. „Hipotezy są takie, że technicznie możliwe jest wytworzenia wąsko sprofilowanych drobnoustrojów szkodzących posiadaczowi konkretnego DNA.”

  Mój komentarz
  Co za bzdury totalne o sprofilowanym „drobnoustroju” (co to jest za zwierzę ten „sprofilowany drobnoustrój” – wirus, bakteria, pierwotniak?).

  Bzdury równe mgle smoleńskiej, helowi w Smoleńsku i bombie termobarycznej w Tu-154M w Smoleńsku.
  Pzdr, TJ

 320. jobrave@
  Teraz wiem dlaczego pijesz rhum. Czysty. Aby się odkazić po 3ch paczkach Malboro. !!
  We Francji jest inaczej. Wszyscy narzekają. Sylvain Tesson napisał ze nasz kraj to raj zamieszkały przez 65 mln ludzi myślących ze są w piekle.
  Maur R. Czyli Matamore@
  ten nick pasuje do waszej ekipy lepiej niż mauro. Matamore to brzmi dumnie!!!
  Tak się„ złożyło” że nie wiem kto to jest Wojewodzki, i niezbyt mnie to interesuje. Ale wasze, żałosna ekipo, przeglądanie metryk i grzebanie w rozporkach robione przez waszych fanów by sprawdzać koszerne pochodzenie jest obrzydliwe.
  I nie mówcie: zacytuj gdzie to napisaliśmy? Ciagle insynuacje, durne niedomowienia, Dokładnie tak jak wasz idol. Rzygać by mi się chciało , gdyby nie dobry Sauterne przed chwilą.
  I przewijając Wiki, nakładając okulary uważasz, że jesteś inteligentny. Twoje argumentacje są na poziomie sekretarza powiatowego po WUML u. Natomiast typ perswazji czysto bolszewicki.

 321. tejot
  11 marca o godz. 22:33
  co to jest za zwierzę ten „sprofilowany drobnoustrój”
  Mam nadzieję ,że niebawem się dowiemy.

 322. Bar Norte
  11 marca o godz. 22:30

  „ … Napisane jakbyś tam był i to DNA Trumpa zbierał odkurzaczem”.

  Zapewne i odkurzaczem (włosy). Oderwij się czasem od Hegla i młodego Marksa, jest tyle ciekawych rzeczy, świat się zmienia.

  „Co prawda w dalszym ciągu nie wiadomo czemu Trump nie chce robić sobie testów na koronawirusa o czym publicznie informuje obywateli USA”.

  Sądzę, że po cichu na pewno sobie zrobił, zapewne takie są procedery, ale oficjalnie nie chce siać paniki. Gdyby prezydent zrobił sobie test to dziesiątki milionów Amerykanów rzuciłoby się robić to samo. W końcu testów by zabrakło, kiedy będą najbardziej potrzebne.

  „Cieszę się również, że zmieniłeś zdanie co do felietonu jako gatunku publicystyki …”.

  Nie, pisałem o tym co było kiedyś, dziś podział na gatunki dziennikarskie jest nieistotny, niemal go nie ma, wszyscy mieszają informacje z komentarzem i bez przerwy dają odpór. Takie czasy.

 323. zezem
  11 marca o godz. 22:42

  „co to jest … ten „sprofilowany drobnoustrój”.

  Ogólnie broń biologiczna, po szczegóły to np. do Moskwy.

 324. Bar Norte
  11 marca o godz. 22:30
  Przyznam, uśmiałem się.

 325. Mauro Rossi
  11 marca o godz. 22:44
  Tutaj w ramach lektury uzpełniającej.
  Nie z Moskwy ,ale w wykonaniu twojego idola.
  Nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować tylko musimy dbać o zdrowie obywateli, więc trudno się to robi.
  Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci.

 326. Mauro Rossi

  A ja mam przed oczami korespondecję dobrze poinformowanej red Szymańskiej Borginion z Brukseli, która wczoraj napisała:

  „Pierwszy (przetarg) dotyczył zakupu maseczek i rękawic, ale Polska jeszcze w nim nie uczestniczyła. Minister Łukasz Szumowski po podpisaniu tego mechanizmu w Brukseli zapowiedział, że jest przekonany, że KE ogłosi także nowy przetarg na środki ochrony osobistej, bo nie wszystkie kraje UE wzięły udział w pierwszym przetargu.”

  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-w-unii-europejskiej-zaczyna-brakowac-testow-na-koronawirusa,nId,4373472#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  Mauro, zablokowanie eksportu przez kilka krajów nie oznacza odstąpienia przez KE od przetargu. To oznacza tylko, że z Niemiec czy Francji nie można ich importować.

  Jak napisał dziś z Brukseli red Osiński:

  „Komisja Europejska prowadzi rozmowy z branżą medyczną ws. zwiększenia produkcji sprzętu ochrony osobistej w związku z epidemią COVID-19. Jak informuje, firmy wytwarzające ten sprzęt zadeklarowały chęć zwiększenia produkcji.

  Jak powiedział w środę w Brukseli rzecznik KE Eric Mamer, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton odbył telekonferencję ze znaczącymi producentami sprzętu ochrony osobistej w UE. „Wyrazili oni zamiar zwiększenia produkcji, by zaspokoić rosnący popyt” – powiedział Mamer dodając, że Breton będzie w kontakcie z przedstawicielami branży.

  W najbliższych dniach Breton ma rozmawiać w tej samej sprawie z przedstawicielami sektora medycznego i farmaceutycznego. Tematem będzie między innym sprzęt medyczny, w tym respiratory, jak i produkty farmaceutyczne.”

 327. Mauro z Rosji
  Spróbuje jeszcze raz ci podać ten sam link , może tym razem zrozumiesz , że zakaz wywozu produktów medycznych z Polski dotyczy także maseczek . Co ja poradzę , że umiesz tylko głupio pisać, ale nie jesteś w stanie zrozumieć najprostszych treści, który nie pasują do twojego kramu.
  https://ktomalek.pl/blog/zakaz-wywozu-lekow-na-przeziebienie-i-srodkow-higienicznych-nowa-lista-antywywozowa-marzec-2020-r/w-1097

 328. tejot
  11 marca o godz. 22:33

  „Bzdury równe mgle smoleńskiej, helowi w Smoleńsku”.

  10/04/10 Mgła była nad częścią lotniska w Smoleńsku, od strony wschodniej i właśnie tam rosyjscy kontrolerzy skierowali samolot, choć na tym pasie można było lądować zarówno z kierunku wschodniego jak i zachoniego. Ciekawe że pas od strony zachodniej w tym czasie był bez mgły, wodoczność była tam dobra, a nad całym Smoleńskiem świeciło słońce.

  Teoria helowa to wasz nonsens kolportowany w sieci w 2011 roku. Na tle takiego steku bzdur zakłamana rosyjska wersja i Laska/Millera wygląda na całkiem racjonalną i wiarygodną. Stara sztuczka, ale dziś sami się na nia nabieracie, ty jesteś tego dobrym przykładem. Jeśli ktoś na blogu pisze o teorii helowej zawsze będzie to poczciwy tejot.

 329. Mauro Rossi

  „Sądzę, że po cichu na pewno sobie zrobił (Trump testy)”

  No to by nieładnie o nim świadczyło. Tym bardziej, że zapewnia Amerykanów, iż ich nie zrobił i nie zamierza zrobic, bo się świetnie czuje.
  Gdyby tak było to by znaczyło, że ich pokazowo (dosłownie!) robi w tzw „ciula”.

 330. Bar Norte
  11 marca o godz. 22:52

  Ok. przeczytałem link, dziekuję.

 331. Bar Norte
  11 marca o godz. 23:01

  „No to by nieładnie o nim świadczyło. Tym bardziej, że zapewnia Amerykanów, iż ich nie zrobił i nie zamierza zrobic, bo się świetnie czuje.
  Gdyby tak było to by znaczyło, że ich pokazowo (dosłownie!) robi w tzw „ciula”.

  Możliwe, ale dla ich dobra. 🙂

 332. Bar Norte
  11 marca o godz. 22:10
  Ta epidemia dokładnie obnaża jak PiS zaniedbał służbę zdrowia w Polsce i jak nic kompletnie nic nie robił w sprawie wirusa aż do czasu pojawienia się pierwszych zachorowań w Polsce
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/koronawirus-wojt-nadarzyna-na-kwarantannie-jego-syn-jest-zakazony/6rrepe3

 333. @Rossi

  To o czym trąbił Morawiecki”?

  O porozumieniu, które ma zostać sfinalizowane tak lub inaczej ostatecznie w kwietniu br.

  Nie. Morawiecki gratulował i chwalił:

  Ekspansja LOT-u napawa nas dumą. Podbijamy zachodnie rynki naszymi produktami. Sięgamy po aktywa zagraniczne i jesteśmy w stanie za nie zapłacić. Polskie firmy są zarządzane w sposób świadomy i w sposób patriotyczny od strony gospodarczej – mówił wyraźnie zadowolony premier. – To napawa, nas Polaków, dumą
  Według Mateusza Morawieckiego ruch LOT wpisuje się w zmianę polityki polskich firm, które zaczynają bez kompleksów inwestować na zagranicznych rynkach.

  Sasin: Mamy nowe polskie aktywa w Niemczech 😎
  Jak podkreślił, transakcja przejęcia Condor Air przez LOT stała się faktem.

  Prezydent o zakupie linii Condor: Brawo! Kto nie ma odwagi, ten nie wygrywa.

  Jak poinformowała w styczniu Polska Grupa Lotnicza, transakcja przejęcia Condora ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych i opuszczeniu przez Condor procedury ochronnej.

  Zgody zostały udzielone. Pozostaje spłacić pożyczkę udzieloną przez niemiecki rząd na ochronę Condora przed plajtą.

  Jeśli Polska się wycofa, to zapłaci odszkodowanie za zerwanie transakcji. I naje się wstydu na cały świat.
  Tak czy siak.

 334. Z jednej strony zadziwia mnie nabożny podziw Rossiego dla możliwości Moskwy, która potrafi zrobić drobnoustrój sprofilowany na DNA Trumpa, a z drugiej – jego bezdenna głupota nie pozwalająca mu wyobrazić sobie, że „Moskwa” już od dawna może znać trumpowskie DNA choćby z włosów gubionych przez niego w podróżach. Albo spermy rozsiewanej obficie, gdzie tylko bywał. Może nawet w samej Moskwie 😉

 335. Mauro Rossi
  11 marca o godz. 23:00
  „Teoria helowa to wasz nonsens kolportowany w sieci w 2011 roku”
  W styczniu poseł PiS Andrzej Ćwierz przekonywał podczas sejmowej debaty o raporcie MAK, że „brak oryginałów czarnych skrzynek rodzi różnego rodzaju koncepcje, które z punktu widzenia nauki wcale nie są tak zupełnie dziwne. Odnośnie mgły, można było coś takiego zrobić”.
  Do tematu sztucznej mgły powrócił w kwietniu. Przekonywał wtedy mec. Rafała Rogalskiego, że przyczyną mógł być hel rozpylony przez Rosjan z iła-76. „Zrzucany ciekły hel powoduje efekt mgły” – napisał do mecenasa w e-mailu, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.

  Czy poseł Cwierz to następne kukułcze jajo? ;–)

 336. Liverpool przegrał z Atletico Madryt 2:3 i to u siebie. Kapitalny mecz

 337. I to przy pełnych trybunach!

 338. Mauro Rossi
  11 marca o godz. 23:00
  tejot
  11 marca o godz. 22:33
  „Bzdury równe mgle smoleńskiej, helowi w Smoleńsku”.

  10/04/10 Mgła była nad częścią lotniska w Smoleńsku, od strony wschodniej i właśnie tam rosyjscy kontrolerzy skierowali samolot, choć na tym pasie można było lądować zarówno z kierunku wschodniego jak i zachodniego. Ciekawe że pas od strony zachodniej w tym czasie był bez mgły, widoczność była tam dobra, a nad całym Smoleńskiem świeciło słońce.

  Mój komentarz
  Rossi jak zwykle fantazjuje, że w Smoleńsku było OK, bo nie było mgły „od strony wschodniej”.
  Rossi, w Smoleńsku na podejściu do lotniska była mgła, gęsta mgła. Nie ma znaczenia, co było w mieście, czy nad Smoleńskiem świeciło słońce, czy nie.

  O tej mgle nad lotniskiem kapitan lecącego samolotu Tu-154M dowiedział się od kontrolera lotów w Smoleńsku (warunków do przyjęcia nie ma) i zakomunikował tę wiadomość stewardessie („wyszła mgła”), która poniosła ją dalej.

  O tej mgle komunikował także drogą radiową w Smoleńsku kapitanowi Tu-154M jego dobry kolega, który chwilę przedtem we mgle (bez pozwolenia kontroli lotów!) wylądował i oznajmił kapitanowi samolotu Tu-154M lecącego ku katastrofie – tu p..a jest, ale nam się udało, bo ja wiem, możecie spróbować.

  O mgle mówili tajemniczy goście w kokpicie – nic nie widać – oznajmiali.

  Rossi, twoje pitolenie o tym, że mgły w Smoleńsku w 2010 roku nie było, to nie tylko kręcenie kota ogonem, to oszustwo skierowane do głupiego ludu PiSowskiego, plucie blogowiczom EP prosto w twarz wybujałym, perfidnym, politycznie motywowanym kłamstwem.
  Pzdr, TJ

 339. Mauro Rossi

  „Możliwe, ale dla ich dobra.”

  Mauro, trzymaj linię wywodu.

  Wczesniej przecież napisałeś: „Sądzę, że po cichu na pewno sobie zrobił (Trump testy)”. W tym kontekście to on zadbać mógł zapobiegliwie jedynie o swoje dobro – ewentualnie familii i przydupasów.
  Natomiast chyba nie dba o Amerykanów skoro, wbrew temu co jak piszesz mógł zrobic robić skrycie, okazuje demonstracyjnie nonszalancką postawę wobec epidemii i bagatelizuje ją w wypowiedziach publicznych.

  Polecam na czas kwarantanny lekturę „Dżumy” Camusa. To jest też o tym jak epidemia wyzwala w ludziach ich skryte dotąd cechy osobowości. Lektura jak znalazł na te trudne czasy.

 340. Były, na szczęście, marszałek senatu informuje, komentuje i daje odpór, a nawet wnosi o odwołanie obecnego marszałka senatu, i to wszystko w tyle wizji.
  Ten rozrywkowy program ma wielkie parcie na opozycję i nie tylko, dzisiaj przypominano znak pokoju między Tuskiem a Putinem, a to przecież niedługo będzie 10. rocznica, czyli w tyle wizji przypomniała wyprzedzająco. O raporcie Macierewicza nie wspominano. Wczoraj w tyle wizji była Magdalena Ogórek i było jeszcze śmieszniej

 341. maciek.g

  „Ta epidemia dokładnie obnaża jak PiS zaniedbał służbę zdrowia w Polsce”

  Na rozliczenia, w tym polityczne, przyjdzie czas po wszystkim. Teraz moim zdaniem są pilniejsze sprawy.
  Choć mam wrażenie, że już po wszystkim zmiany będą głebsze aniżeli te do których się przyzwyczailiśmy.

 342. maciek.g
  11 marca o godz. 23:06

  Sluzba zdrowia zostala zdradzona
  przez wszystkie neoliberalne administracje po 1989 roku.

 343. Jatka na giełdzie w Tokio.

  Nadciąga globalny kryzys i suwerenowi się odmieni, jak zrozumieją, (rozum „siedzi” w żołądku), że byli je*** przez 4 lata.

 344. Nie robiąc testów, rząd PiS próbuje zamieść koronawirusa pod dywan

  https://wyborcza.pl/7,75398,25780222,nie-robiac-testow-rzad-pis-probuje-zamiesc-koronawirusa-pod.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

  lizabet11.03.2020, 19:11
  Środki możliwe na walkę z epidemią poszły na pisowską propagandę. Tego nie wolno zapomnieć!!!

  halice111.03.2020, 19:11
  Nareszcie! Nareszcie podjęliście ten temat. To co sie dzieje z dostępnością do testów to potworna granda!

 345. „Moje radio sięgnęło dna”, „Zostałem radiową sierotą”. Reakcje słuchaczy na odejście Wojciecha Manna
  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,25779206,moje-radio-siegnelo-dna-zostalem-radiowa-sierota-reakcje.html#s=BoxOpMT

  dukeofmar

  Wpuść bolszewików i komsomolców do markowych stadnin koni, radia, telewizji, ministerstwa kultury – możesz mieć pewność, że pozostawią po sobie smród i spaloną ziemię, a z misternie budowanych piramid wyciągną wszystkie kamienie i postawią pokraczny pałac kultury im. Józefa Stalina.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 346. Tryzubie sało i 100, trzeba być ślepcem albo banderowcem, aby nie widzieć, że rządzą katolicy, a nie wyzwoliciele z łap katolickiego wehrmachtu…burzenie pomników o tym świadczy…Ponoć lepsza była GG od tzw.mrocznej sowieckiej okupacji, bo wtedy gestapowcy zdejmowali czapki wchodząc do kościoła, czego nie czynili Czerwonoarmiści…Tak sobie myślę prywatnie, że cierp ciało kiedy katolickich rządów się zachciało…Od katolika wymagaj więcej…wykrakali jak Jędraszewski czerwoną zarazę…słowo faktem się stało…a święcona woda trędowatą…a miało być wino…jest papież z play backu…Sodoma i Gomora…

 347. Znów zabawnie u Szostkiewicza.
  Jego w znacznej części wyznawcy (innych z reguły Szostkiewicz banuje zaraz) są pełni oburzenia na zachowanie Grodzkiego i zauważają jego publiczną kompromitację w programie Olejnik, dwa dni temu.
  Szostkiewicz broni ostatniej nadziei białych jak lew.
  Cóż, co z tego, że to buc, arogant i łapówkarz.
  To nasz buc, nasz arogant i nasz łapówkarz 🙂

 348. Od jakiegoś czasu zauważam aktywność blogowego debila już o około 4 w nocy.
  Jakim trzeba być po.ebem, by przekopiowywać linki z gazeta.pl przez pół nocy?! 🙂 A potem dzień cały do wieczora?

 349. Prafat + ptaszki = qurwik fruwa

  Mafia PiS

 350. Nowe nagranie w aferze KNF. Komisja przez rok nie zrobiła nic, by ostrzec klientów GetBacku
  https://wyborcza.pl/7,75398,25780313,nowe-nagranie-w-aferze-knf-komisja-przez-rok-nie-zrobila-nic.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  nabuchdonozor12.03.2020, 06:13
  Bardzo dziwna historia? Ja myślę, że typowa. Kiedyś, jak bolszewicy stracą władzę wyjdą takie kwiatki, że szczena nam opadnie do ziemi. Tytuł ojca chestnego dla prezesa jest jak najbardziej trafiony i na miejscu.

  majak12.03.2020, 06:26
  Dramatem jest to,ze przekrety dziczy juz nas nie dziwia.Prawda jest taka,ze Polska odnosi sukcesy tylko wtedy,gdy nie bierze w tym udzialu pasozytniczy pis.

  Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia: Małgorzata Kidawa-Błońska.

 351. Więcej mszy…czy od mieszania herbata staje się słodsza…Tak sobie myślę prywatnie, że mniej grzechów, a choroby nie będą zsyłane…Odwrócona reguła wiary…taca nie jest celem KK…modlitwa w domu powrotem do korzeni wiary…

 352. Trump zawiesza podróże obcokrajowców do Stanów Zjednoczonych na 30 dni

  – Zakazy będą dotyczyły nie tylko ogromnej ilości handlu i ładunków, ale różnych innych rzeczy. Przedmiotem naszych rozważań jest wszystko, co przybywa do Stanów Zjednoczonych z Europy

  https://wyborcza.pl/7,75399,25781193,pilne-z-powodu-koronawirusa-trump-zawiesza-wszystkie-podroze.html

  Faszyści PiS. Fortuna kołem się toczy.

 353. Dziwna ta bolszewia, modląca się pod krzyżem w kościołach i mająca swój Komintern w Watykanie…Tak sobie myślę prywatnie, że katolicy jako większość, to bolszewia…chytry kamuflaż…

 354. Bar Norte , 17:10

  Zainstalowane przez Jeden Procent Neoliby
  zlikwidowaly najwazniejsze agencje do walki z chorobami zakaznymi,
  zeby moc obciac podatki klasie posiadaczy.
  ,, …White House efforts included reducing $15 billion in national health spending and cutting the global disease-fighting operational budgets of the CDC, NSC, DHS, and HHS. And the government’s $30 million Complex Crises Fund was eliminated.”
  https://foreignpolicy.com/2020/01/31/coronavirus-china-trump-united-states-public-health-emergency-response/

  PS Na Youtube znalazlem ,, Dzume” Camusa czytana przez 9 godzin przez Zbigniewa Zapasiewicza.

 355. Czekam na darowizny partii politycznych na wsparcie funduszu walki z wirusem…Tak sobie myślę prywatnie, że użyteczne wydatki zdrowsze od partyjnej propagandy…a czepiają się 2 mld na tvp…wypada zacząć od siebie…

 356. Nie robienie testów na korona wirus, aby uniknąć choroby, to mniej więcej to samo, co zamykanie oczu, aby stać sie niewidzialnym.

 357. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 marca o godz. 9:08

  Korona wybije wiecej Polakow niz Putin.
  Zamiast kupowac szturmowe samoloty na Rosje F-35, trzeba budowac osiedlowe i wiejskie przychodnie , ratujace zarazonych ludzi.

 358. Czy Jędraszewski coś o Putinie prorokował…chyba coś przeoczyłem…Tak sobie myślę prywatnie, że Putin faktycznie jest zakładnikiem 10 przykazań a tu takie szutki o wybijaniu…Korona, to znak woli z nieba, a z nią zawsze zgadzać się trzeba…Pytanie do Watykanu, kiedy skończy się selekcja prawdziwych katolików…jak sugeruje Korwin cytując Darwina… w celu wzmocnienia wiary…

 359. Polska wydaje śmiesznie mało na ochronę zdrowia w porównaniu z rozwiniętymi krajami UE. Wynika to nie tylko ze złej polityki , ale także z priorytetów społeczeństw i rangi jaką cieszy się zdrowie w Polsce. W czasach zarazy te priorytety mogą się zmienić , stąd chowanie głowy w piasek przed tą zarazą i nierobienie testów. Na korona wirus umierają prawie z reguły osoby starsze z nadszarpniętymi zdrowiem, tak, że na końcu jest obojętnym na co umarli i tak zdrowia nie mieli.
  https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wydatki-na-sluzbe-zdrowia-w-polsce-i-w-europie-dane-eurostat,966682.html

 360. @ Mauro Rossi
  11 marca o godz. 20:30
  Chodzi o to, że PZPRawica, będąc przy władzy powinna mieć informacje na temat Get Back. Bo o jej niebezpiecznych zagrywkach było wiadomo. Ale bolszewicy z PiSu pewnie uznali te wiadomości za nic nie warte, bo pochodziły od służb platfusów i z informacji w „POwskiej” prasie.
  Nie tłumacz braku kompetencji swoich ulubieńców opieszałością ich poprzedników. Zapowiadaliście że państwo za waszych rządów będzie działało sprawniej. Tym czasem np szefem NIK zrobiliściw właściciela kamienicy z wesołymi paniami i podejrzanego o machlojki finansowe. Tak wygląda sprawne i uczciwe państwo w waszym wykonaniu.

 361. Trump zakazał podróży do USA bez uprzedzenia UE. „Zamiast współpracy wykopał fosę”
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25781315,koronawirus-trump-zakazal-podrozy-do-usa-bez-uprzedzenia-ue.html#s=BoxMMt3

  W listopadzie topimy orangutana.
  Gawiedzi, będzie wesoło.

 362. Bar Norte
  12 marca o godz. 0:14
  Jako obywatele staramy się dbać o rozsądek i minimalizować możliwość zakażenia się wirusem. Niestety panika niczego dobrego w tym wzgledzie nie czyli.
  Niemniej tu na blogu politycznym można i należny pokazywać jak rządzący przygotowali kraj na nieuchronne zarażenia wirusem w Polsce.
  Wyszło tak jak zwykle. Czasu było trochę
  (około 3 miesięcy) i co rzad zrobił? Wg mnie nic , tylko politykował i naszczywał ludzi na siebie. teraz gdy jak to się mówi sprawa się rypła widzimy paniczne działania (często nieprzemyślane) zamyka się szkoły , odwołuje imprezy masowe itd , ale Kluby i dyskoteki pozostają otwarte. I będą skupiać wszystkich tych, którzy nie pójdą do kin, teatrów, szkół, uniwersytetów. Galerie handlowe są otwarte i część młodzieży która ma wolne od szkoły właśnie pójdzie do tam przesiadywać i można tak długo wymieniać

 363. W katolickich Włoszech pod latarnią papieża, nie przyjmują 80 latków do leczenia…pewnie w ramach klauzuli sumienia…Tak sobie myślę prywatnie, że tam realizują zasadę : jak trwoga, to do…podnosząc głowę ku górze…

 364. Rozsądni obywatele działają i tak przykładowo w niewielkiej siłowni do której chodzę pojawiły się nowe instrukcje dotyczące dezynfekcji sprzętu ni mycia rąk oraz prośba by mający katar , kaszel czy temperaturę podwyższona rezygnowali z ćwiczeń Trenerzy maja zdecydowanie wypraszać osoby nie przestrzegające zarządzenia. W takim klubie możliwość zarażenia jest zdecydowanie mniejsza niż w supermarkecie , a te przecież muszą funkcjonować by ludzie mogli kupować choćby żywność.
  Dlatego po przyjściu z zakupów trzeba bezwzględnie umyć ręce.

 365. Polska ciagle na etapie zadawania pytan ; Co z pracownikiem ktory ma objawy ale nie ma maseczki?
  Co z maseczka bez objawow i bez pracownika ? Odpowiedz zna tylko prezes Polski

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25781451,co-z-pracownikiem-ktory-ma-objawy-ile-mamy-lozek-w-szpitalach.html#s=BoxMMt2

 366. Nieumeczony Mauro ciagle rosi niedorzecznosci w blogosferze. Wtoruje mu niejaki QT.

 367. Maly wirus okaze sie Stresstestem dla calej administracji drugiej zmiany.

 368. Roszacy nie wie, ze kosciolow nie trzeba zamykac, wystarczy nie chodzic.

 369. Bar Norte
  12 marca o godz. 0:02
  Roszacemu polecilbym lekture La chatte. Chociaz nie jestem pewny czy dym smolenski i samozapatrzenie

 370. nie zaprosza mu Ochs.

 371. Oczywiscie oczu.

 372. Mozg podobno potrzebuje dwu tygodni….
  …………………………
  Dane nam bylo … slonca zacmienie
  Nastepne bedzie .. za sto lat
  ……………………
  Teraz to sie trzyma kupy lepiej

 373. Naród pyta, władza odpowiada

  – Czy posiadamy dostateczny zapas masek na twarz i ubrań ochronnych dla pracowników służby zdrowia?
  8 marca została przekazana transza pieniędzy do wojewodów z rezerwy 100 mln zł, którą na walkę z koronawirusem zadeklarował przekazać premier Mateusz Morawiecki. Teraz wojewodowie rozdysponują te środki między organy założycielskie placówek medycznych, a te przekażą je wnioskodawcom.

  Maseczki z banknotów?

 374. QT przechwala sie swoja telewizyjna i krzyzowkowa inteligencja. Brawo Quentin!

 375. Rozrzedzanie społeczeństwa w kosciolach nieuniknione – Mozg potrzebuje dwa tygodnie aby „rozrzedzic społeczeństwo”

  „To czas do rozwagi dla polskich biskupów. Powinni pochylić się nad tą sytuacją. Wiem, że zalecono by mszy było więcej, co ma pomóc w rozrzedzeniu społeczeństwa. Jeżeli to nie zadziała, będziemy musieli pomyśleć nad bardziej radykalnymi środkami.”

 376. Wielu katolików zrezygnuje z mszy w kościołach i będzie je i nauki rekolekcyjne oglądać w tv

 377. Diabelski wirus nie rozpoznaje swoich (?!). Eksterytorialne koscioly . Spec-ustawa do natychmiastowej poprawki , wladza nie siega ale kase s’le chetnie i buja sie na urodzinach .

  „Zagrożenie epidemiczne ma charakter uniwersalny, a koronawirus nie rozpozna charakteru spotkania. (…) Apeluję do rozsądku i poczucia odpowiedzialności Waszej Ekscelencji oraz całej Konferencji Episkopatu Polski, aby w imię dobra ogółu społeczeństwa, zastosować środki ostrożności w postaci odwołania dużych zgromadzeń również w kościołach, gdzie nie sięga władza polskiego państwa.”

 378. jak pisałem na malej siłowni działania podjeto ,a w Polsce na Okęciu zero działań prewencyjnych

  https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/wojciechowska-opisuje-dramatyczna-sytuacje-na-lotnisku/bhrcjtz#slajd-5

 379. wracam z krańca świata, a na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych. Nikt. Przy wylocie na lotnisku w Akrze (ani jednego stwierdzonego przypadku COVID-19): mierzenie temperatury, obsługa w maskach, żele antybakteryjne za darmo do użytku dla każdego! W Warszawie kontroli brak, za to ludzie przestają na siebie patrzeć i rozmawiać…

  Nie ma kontroli, bo wszystkie służby popędziły za Grodzkim?

 380. Ulubieniec PiS-u Trump decyzją o 30-dniowym zakazie wpuszczania obcych do USA dokłada właśnie parę gwoździ do trumny LOT-u.

  Co ty na to, Rossi?

 381. Jak się modlić o powstrzymanie wirusa?
  Tylko na kolanach.

 382. Czy Trybunał Konstytucyjny ogłosi w czwartek wyrok w sprawie rzekomego sporu kompetencyjnego pomiędzy Sądem Najwyższym a Sejmem w sprawie sędziów nominowanych z pomocą upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa? Dziś wznowił rozprawę
  https://wyborcza.pl/7,75398,25781795,tk-rozstrzyga-rzekomy-spor-kompetencyjny-pomiedzy-sn-a-sejmem.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 383. „Leczenie duszy w kościele jest ważniejsze niż przeciwdziałanie pandemii”.
  Mówi to wam Jarosław „Nie cieszący się” Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  Kandydat na santo subito.

 384. @legat
  Zmarła kobieta była podobno na pielgrzymce.
  Jej mąż był szafarzem komunijnym.
  (źródło – żona przy TVN)

 385. @@@
  Dr Szumowski jest wyjątkiem w tej zgrai.
  A chcieli go zamienić…

 386. @legat
  Czy Gowin jest aż takim durniem, czy wydaje mu się, że zaskarbi sobie łaski kaka przy kolejnych wyborach? I to jest minister NAUKI i SZKOLNICTWA WYŻSZEGO?
  Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (zajęcia dla studentów są już odwołane), prof. Mirosław Wielgus apeluje:
  „Niech ci, którzy chcą modlić się o sukces w zwalczeniu pandemii, robią to w rozsądny sposób, nie zwiększający ryzyka jeszcze szybszego jej rozprzestrzeniania się. Apeluję o jak największy rozsądek – zarówno wiernych, jak i kościelnych hierarchów. W tej sytuacji tylko natychmiastowa decyzja o zamknięciu kościołów byłaby prawdziwym wyrazem troski o dobro i zdrowie wiernych oraz ich bliskich”.
  Warto zaznaczyć, że bez kościoła nie mogą się obejść niezłomni wierni, głównie w starszym wieku. Osoby z grupy największego ryzyka. Przecież to bomba z opóźnionym zapłonem. Powiedzmy, że mniejsza o nich. A co z ich rodzinami?

 387. @
  z TT
  Jacek Kurski – koronawirus medialny.

 388. @Mauro
  Specjalnie dla ciebie przedruk nie z GW, lecz z salonu24, autorstwa Starosty Melsztyńskiego. A propos postawy biskupów wobec pandemii koronawirusa.
  „Żeby zrozumieć postępowanie biskupów (i części wiernych) trzeba wiedzieć, że ich pojęcie o świecie pochodzi z okolic lat 900-1400.
  Odejmijcie rozwój nauki od 1400 do czasów współczesnych, wiedzę biologiczną, mikrobiologiczną, fizykę, astronomię i ich praktyczne zastosowania, w tym we współczesnej medycynie, odejmijcie rozwój społeczny, demokrację, prawa ludzkie, tolerancję i humanizm, odejmijcie, odejmijcie zniesienie niewolnictwa i pańszczyzny, odejmijcie wolność wypowiedzi i wolne wybory, dodajcie rojenia o stworzeniu Państwa Bożego na ziemi pod zarządem Kościoła, odejmijcie przemysł, zastąpcie urojoną idyllą szczęśliwych rzemieślników i kmieci, pracujących w pocie czoła ku większej chwale Boga, odejmijcie prawo do rozwodów i śluby cywilne, zastąpcie małzeństwami religijnymi, odejmijcie ateistów i równouprawnie innowierców.
  Wejdźcie w mentalność hierachów ukształtowaną w teologicznej izolacji od świata doczesnego. Ogarnie was trwoga.

 389. @mag
  Nie poznaję siebie, Madziu.
  Siedzę w aucie na parkingu pod Biedronką.
  T. w rękawiczkach robi zakupy.
  Trzymajmy się! Warto zobaczyć tych ludzi przed sądem.

 390. Leczenie duszy przez zaniechanie grzechów, a nie przez obecności w kościele…wystarczy nie kraść, a dusza zbawiona będzie na wieczność, jak sugeruje Terlikowski…Tak sobie myślę prywatnie, że mycie rąk, to parafraza czystych rąk, nie splamionych czynami zabronionymi w 10 przykazaniach…

 391. @Is42
  Pewnie oglądałeś wczoraj stadion w Liverpool’u.
  Chyba 50k wrzeszczących kibiców.
  Kropelki deszczu zmieszane z kropelkami niebezpiecznymi.
  Ukłony

 392. Mag, Stasieku,
  a moja lepsza połowa wyczytała gdzieś, że jakieś mułly czy inne cudaki zakazały muzułmanom branie udziału w zbiorowych modlitwach. No i kto tu jest głupi? Mauro pewnie wie ale nie powie. Pandemia pandemią a „Nycz Tower” musi stanąć (na tacach).
  Jak to było? – „Nim dasz na tacę puknij się w glacę”.

 393. Z Interii: – „”W obecnej sytuacji należy zamknąć kościoły i ograniczyć do nich dostęp wiernych. Kościół pełen narażonych na bliski i bezpośredni kontakt ludzi stanowi doskonałe miejsce do rozprzestrzeniania się wirusa” – ocenia rektor WUM, prof. Mirosław Wielgoś w apelu przesłanym PAP.”

 394. W koncu ktoś głosno powiedział to czego inni bali się powiedzieć.

  Rad Chrabota z Rzeczpospolitej „Termin wyborów nie do utrzymania. Czeka nas stan wyjątkowy i zmiana terminu wyborów.”

  Uzasadnienie (przekonujące) poniżej

  https://www.rp.pl/Komentarze/200319675-Chrabota-Termin-wyborow-nie-do-utrzymania.html

 395. Z moich tajnych źródeł uzyskałem informację, że od poniedziałku Warszawa będzie miastem zamkniętym. Podobnie ma być z innymi dużymi miastami.

 396. Kwarantanna od Jędraszewskiego i Rydzyka uzdrowi suwerena przed wyborami…ich egzorcyzmy z ambony są w stylu misji Kurskiego : ciemny lud…Tak sobie myślę prywatnie, że to nie jest jad teściowej na obolałe miejsca…zamiast maści żmii…

 397. Jatki ciąg dalszy. DJIA otwarcie: minus 1993 p (10%)

  bye! bye! PiS i Trump.

 398. Zgadzam sie z kooperatywaMondragon, ze sluzbe zdrowia, tak jak budownictwo, kulture i pare innych instytucji, ktore buduja zycie spoleczne, wszystkie ekipy po 1989 r. zostawily same sobie… niektore nawet niczego nie deklarowaly…. PiS tez ma w tym udzial, ale w Polsce zawsze roni sie lzy w niewlasciwym kontekscie.. i posiada sie pamiec wybiorcza…
  chociaz podobna strategie widze w USA…. ktos sie przestraszyl w WH…coronavirus to miala to byc afera chinska… a tak pokazano, ze krol jest nagi…

 399. DJIA minus 2144p.

  „Its over” faszyści

  https://www.youtube.com/watch?v=h9JArvEJ64M

css.php