Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

24.04.2020
piątek

Wirus służy autokratom

24 kwietnia 2020, piątek,

Ostatnia kontrowersja wokół przekazywania przez samorządy danych o milionach mieszkańców Poczcie Polskiej, jak również wokół odebrania pani prokurator Ewie Wrzosek już po trzech godzinach sprawy dotyczącej wyborów, wskazują na determinację władzy do zdecydowanego działania.

Epidemia to dobry pretekst, żeby nie wdawać się w dyskusje i spory, także prawnicze, nie dzielić włosa na czworo, tylko robić swoje. Warto przeczytać obszerny artykuł „Protection racket” w najnowszym numerze tygodnika „The Economist”. Główna teza: pandemia służy zamordystom. Premier Orbán dostał bezterminowe prawo do rządzenia przy pomocy dekretów. Tylko parlament może to odwołać. „Orbán został dyktatorem w sercu Europy” – pisze „The Economist”.

Covid-19, pod pretekstem ochrony zdrowia, sprzyja autokratom. Tyle się dzieje na świecie, że to, czy jakiś kacyk w dalekim kraju wzmacnia swoją władzę, nikogo nie wzruszy. Prezydent Serbii rządzi jednoosobowo, Chiny aresztują działaczy opozycji w Hongkongu. Rząd Kambodży otrzymał (na trzy miesiące z możliwością  przedłużenia) upoważnienie do podejmowania „wszelkich możliwych środków” w walce z chorobą. Ktokolwiek to kwestionuje, może zostać pozbawiony wolności na 3–10 lat.

W Algierii zakazano manifestacji ulicznych, które trwają od roku. Walka z wirusem wymaga ustalenia, gdzie i z kim spotykała się osoba „dodatnia”. Organizacja Reporterzy bez Granic alarmuje, że wolne media są zagrożone. W Turcji  aresztowano ośmioro dziennikarzy za „sianie dezinformacji”.

Prezydent Boliwii ostrzega, że dezinformacja lub powodowanie  niepewności podlega karze więzienia. Na Wyspach Fidżi w związku z epidemią aresztowano więcej osób, niż przeprowadzono testów! Prezydent Indonezji Rodrigo Duterte pozwolił policji strzelać do awanturników (troublemakers).

Wybory w Boliwii zostały odłożone przez sąd. „Niektórzy przywódcy trwają przy kalendarzu wyborczym, wiedząc, że opozycja będzie ledwo w stanie prowadzić kampanię, podczas gdy rządzący wygląda w telewizji jak mąż stanu. (…) Z tego powodu partia rządząca w Polsce zmierza do wyborów, choć mogą być odłożone”.

Niektórzy przywódcy chcą skorzystać na rozdawaniu pieniędzy podatników. Premier Indii Narendra Modi wzywa do wpłacania na fundusz „Troska Premiera”. Autokraci konsolidują władzę, ale ryzykują, że pewnego dnia naród upomni się o obiecany dobrobyt i wolność od choroby – ostrzega „The Economist”.

Co prawda Polska jest tylko raz wymieniona w artykule, ale przychodzi na myśl częściej. Co prawda do Indonezji daleko, ale na Węgry blisko.

Zaproszenie
Zbigniew Hołdys i dr Anna Materska-Sosnowska będą naszymi gośćmi w TOK FM – niedziela 26 kwietnia, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 589

Dodaj komentarz »
 1. Zawsze należy robić swoje. Jak to łatwo napisać emerytowi

 2. Ten bezprecedensowy, nierozpoznany wirus pcha miliony ku autokratycznej władzy

  Ale się okaże, że bije miliony. Zabija, zubaża, przestrasza, zamyka w czterech ścianach. Podobno, jak na razie w emerytów bije najmniej.

 3. Jezeli nie byc przyzwoitym na emeryturze .. to kiedy ?
  Na poczatek przyzwoity , co najmniej godzinny spacer .. ale nie ja jeden na to wpadlem jak widac w okolicy Gordon i Stevebank Rd .
  Byc przyzwoitym codziennie w tej okolicy … ok , to nic nadzwyczajnego , ale byc emerytowanym przyzwoitym zamordysta – to tylko na Zoliborzu , Budapeszcie .. reszta za daleko

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Bar Norte
  24 kwietnia o godz. 23:18

  Wielki Jezykoznawca zabronil 31 stycznia Chinczykom przylatywac z Chin do Ameryki,
  natomiast 40 tysiecy wszystkich innych co miesiac dalej z Chin przylatywalo.
  https://www.axios.com/coronavirus-trump-china-travel-ban-45a2da12-8063-4ad9-ba28-61cdeb1ce0b3.html

 6. Rozważania o północy

  Rządy z tylnego fotela jakie możemy obserwować nie wyróżniają się z pozoru niczym szczególnym. W telewizji występują i premier i prezydent, a nawet obaj równocześnie i z troską w głosie zapowiadają, a nawet przepowiadają dobrą przyszłość. Nie wracają w każdym przemówieniu do historycznych wydarzeń, co poprzednio było normą, nawet nie wpadają do winiarni Tuska, bo być może wina byłego premiera przestały już smakować, a i ośmiorniczki się przejadły. Co więc spaja obóz władzy i do czego dąży prezes? Odpowiedzi brak, ale nasuwa się na myśl przekonanie, że mu się spieszy i jeszcze niejednego zamierza dokonać na tym świecie, chociaż wielu być może wątpi, albo już zwątpiło czy znajdujemy się na właściwej drodze posuwając się za prezesem. Słyszymy ostatnio, że najważniejsze dla JK i jego obozu są prezydenckie wybory. Na początku był to Trybunał Konstytucyjny. Wystarczyło nie drukować wyroków i wybrać swoich sędziów oraz przekonać prezydenta do ich zaprzysiężenia i pierwszy etap prezes zaliczył. Kolejne etapy wychodziły jak z płatka. Były protesty i skargi, ale niewiele pomogły. Sprawiedliwość stanęła po stronie prezesa, wprawdzie nie cała i z dużymi oporami, ale bliżej końca. Teraz jeszcze wybory i stary, nowy prezydent i już prezes będzie mógł powiedzieć suwerenowi; jestem najważniejszym polskim politykiem od czasów Władysława Gomułki. Mam sukces. Tylko co dalej?

 7. Chwila wspomnień. Jak ogłupiano naród?
  Fragment felietonu Tomasza Jastruna z roku 2011:

  Po wyborach przegrani deliberują, jak szatan mógł wygrać z Bogiem? Pocieszam: Boga, jak wiadomo, nie można zrozumieć, zapewne udaje, że przegrywa, by polską prawicę zachęcić do jurności. Na okładce „Gazety Polskiej” obraz godny pędzla samego Jana Matejki: Polak mocuje się o krzyż. Tytuł woła: „Szatan walczy z Bogiem o Polskę”. „Uważam Rze” skromniej, na okładce tytuł: „Polska w garści Tuska”.

  W tych mediach rząd nazywany jest reżimem, a naród polski uznany za nienormalny, skoro dokonał takiego wyboru. Adolf Hitler też został wybrany większością – mówi znana reżyserka. Wszędzie łamanie głowy, jak mądrze użyć kibiców w służbie narodu.

  Przegrani, upokorzeni, zacietrzewieni i bezradni. Są wszystkie składniki, z których rodzi się przemoc. Słowa mogą być zapalnikiem. Na szczęście naród polski – co już wiemy – nienormalny, wolno wierzyć, że nic się nie stanie.

  Jednak się stało. Stał się kaczyzm. I pandemia.

 8. Dziadek Geozak ; 21:04 , w poprzednim wpisie napisał tak .

  Nie wiem czy ty rozumiesz co ja piszę gdyż ta wiedza nie jest dostępna wielu ludziom którą posiada Dziadek Geozak z wioski Palatine Illinois.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Jeżeli to prawda co piszesz to wszystko jasne , toś ty Dziadku polski Żyd jest
  bo tylko oni posiadają wiedzę tajemną niedostępną innym .

  https://www.youtube.com/watch?v=d3w0Ih_1bTI#t=54

  To miejsce w Illinois musi Ci być Dziadku z pewnością znanw .

 9. „Protection racket”?

  O wyjaśnienie, wręcz nie dosłowne przetłumaczenie woła tytuł artykułu w The Economist. Chodzi o płacenie haraczu w zamian za „ochronę”. Oto gangster (racketeer) grozi sklepikarzowi czy innemu przedsiębiorcy, że mu rozwali interes, jak ten mu nie zapłaci haraczu. Więc wystraszony sklepikarz płaci i otrzymuje bezpieczeństwo, wszystko jest poza prawem na podstawie umowy z gangsterem.

  Wśród takich gansterów The Economist wymienia reżim prezesa Kaczorka. Reżim chronić ma przed wirusem, co notabene jest jego obowiązkiem w ramach umowy socjalnej w demokratycznym państwie, i bezczelnie domaga się zapłaty haraczu, co jest nielegalne. Ale lud boży się godzi na taki niecodzienny, nielegalny deal. Buntuje się, gotuje się w nim, nie wie co zrobić.

 10. Prezydent Indonezji Rodrigo Duterte pozwolił policji strzelać do awanturników (troublemakers).
  Lapsus linguae ale wypada sprostować – Rodrigo Duterte jest prezydentem Filipin.

 11. @teo 25 kwietnia o godz. 1:03

  Tytuł „Protection Racket” jest o tyle chybiony, że wymuszona mafijna „ochrona” to w rzeczywistości „ochrona” przed samą mafią. Zapłać mi, a ja cię nie skrzywdzę.

 12. @kruk – u Guetty wypowiadasz się ciekawie. Zostaniesz tu na dłużej?

 13. „Prezydent” Boliwii mianowala sie prezydentem sama, po tym jak armia boliwijska uniewaznila wybor Evo Moralesa i ten opuscil kraj… ale, Trump i jego administracja oficjalnie uznala „prezydenta”….chyba swiatem i jego zasobami latwiej rzadzic, zwlaszcza Amerykanom, gdy maja dyktatorow, ktorymi dysponuja..

 14. @Na Marginesie 1:21
  Nie mogę uwierzyć, że to Ty mnie zapraszasz. Trudno mi zabierać głos w towarzystwie, które sprawy polskie zna z bezpośredniego doświadczenia. Mogę zapytać nawzajem dlaczego nie pojawiasz się na blogu pana Guetty. W ogóle dziwi mnie, że tak niewiele osób tam komentuje. Wśród czytelników “Polityki” chyba nie brak entuzjastów UE.

 15. W radiu TOK FM Jacek Żakowski zaczął ustalać z Agnieszką Holland strategię opozycji.

  Żakowski: Słyszałaś rozmowę z Grzegorzem Schetyną, ja go namawiam, do poparcia tej złej, ale najlepszej chyba dziś na stole propozycji poprawki konstytucyjnej, którą zgłosił Gowin. (…) Schetyna mówi, że w żadnym razie nie. Ty co być radziła, czego byś oczekiwała?

  Holland: W momencie, kiedy nie mamy żadnych ruchów, to tego typu ruchów jest minimalną choćby szansą. Moim zdaniem należało zacząć dyskutować i na to pójść. Jednak żeby to miało w ogóle jakiekolwiek możliwości realizacji, to najpierw opozycja musi się dogadać między sobą.

  No i już wiadomo skąd te 4 proc. kandydatki Kidawy. 🙂

 16. Zbigniew Hołdys i dr Anna Materska-Sosnowska będą naszymi gośćmi w TOK FM – niedziela 26 kwietnia, godz. 10:05.

  Pewnie o strategii będą mówić. 🙂

 17. @kruk 25 kwietnia o godz. 1:44

  Że niby ja? Twoje komentarze polityczne są ciekawe. Na LA wypowiadałaś się o religii (tu wieeelki zgrzyt!) i spierałaś się z Tanaką, którego ja koniecznie chciałam chronić, bo to on był i jest ostoją tamtego blogu. Blog ateistów w pewnym momencie niemal zlikwidowano i w zasadzie uratował go Tanaka. To próbowałam wszystkim uświadomić – chuchajcie, ludziska, na Tanakę, bo… Teraz już sami doskonale rozumieją :/

  Towarzystwo na tym blogu jest też w dużym procencie „wyjechane”. Blog pana Guetty czytam wyrywkowo. Ja się w zasadzie nie znam na polityce – a ty tak.

 18. Lecą maski, lecą!!! Czy leci z nimi pilot?
  Z oświadczenia KGHM – „Sprzęt był testowany przez najbardziej wiarygodne organizacje, na przykład amerykańską Federal Drug Agency.”
  Problem w tym, że FDA z certyfikatu to Food an Drug Agency i nie jest to Federalna Agencja Leków tylko Agencja Żywności i Leków. Żeby było ciekawiej w certyfikacie FDA mamy „disclaimer”, jakieś tam zastrzeżenia czy uwagi odnośnie certyfikatu. „Certyfikat jest tylko informacją, że respirator chirurgiczny znajduje się aktualnie w spisie urządzeń medycznych. Certyfikat nie potwierdza żadnych cech urządzenia ani nie daje żadnych gwarancji dla stosujących je osób lub instytucji.”
  Co ciekawe w stercie certyfikatów dla Nafei coś tam zaprezentowanych przez KGHM trudno znaleść certyfikat wydany przez ICR Polska.
  Na portalu Taobao produkty Nafei mają oznaczenia CE i FDA choć nie mają certyfikatów ani CE ani FDA. Papier na którym wydrukowano symbole CE i FDA nie staje się certyfikatem z automatu. Ma przylecieć jeszcze kilka samolotów. Cytat z Jana Kobuszewskiego – „A teraz ten co się będzie śmiał ten dostanie w mordę”.
  https://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.25.55375258dgCqMt&id=614803078749&ns=1&abbucket=12#detail

 19. jjagr
  25 kwietnia o godz. 3:04

  Miniprezes zalozy kazdemu rure wydechowa i rezultaty beda podobne.

 20. Najbardziej ciekawa cześc tekstu Redaktora to informacja ,ze będie miał Zbigniewa Hołdysa .

  Ten As zachęcał Europosłów aby poparli ACTA2 gdyż rodacy kradną mu z internetu jego dokonania twórcze.
  Gdyby to wprowadzono na poważnie ten Dureń odciołby miliony Polaków i Polek od free YOU -TUBE.

  Czy ktos z państwa zna jakiś jego utwór który mu podobno kradną .Ja nie znam ale to co zakłada na glowę i jak maluje swoje pejsy i resztke włosów wzbudza mój podziw ,ze cos moze być tak ohydnie nieestetyczne i wzbudza obrzydzenie.

 21. Jak kiedyś opisywałem mój życiorys wspomniałem ,że katastrofa w Smoleńsku zmieniła moje życie jak i wielu Polaków
  18 kwietnia skończyłem pisanie raportu o sytuacji w Polsce jej otoczeniu i co należy robić.

  Pierwszym samolotem Swiss Air jaki puszczono do Europy udałem się aby dostarczyć ten raport Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.Wiedziałem ,że nie bedzie możliwosci osobistego spotkania dlatego udałem sie z Zurychu do Berlina i do Szczecina -raport przekazałem Asystentowi Joachima Brudzińskiego .

  W punkcie 3 raportu dokonałem oceny sytuacji w Polsce.Zaś w podpunkcie 3.4 napoisałem cytuję
  Rząd Tuska oceniamy negatywnie.Trudno połapać sie jaka maja wizje Polskichociaż w ich obozie widzimy dużo wartościowych ludzi typu Zdrojewski,Gowin itp.Rząd rozwiązuje problemy małymi kroczkami bojąc się utraty popularności .Polska wymaga śmiałych reform społeczno politycznych i gospodarczych.Rząd ten jednak kojarzy się części społeczeństwa z umiarem ,przewiwidalnoś,fachowoscią i szykiem europejskim.

  Tak wiedz jak widzicie już w 2010 proponowałem Prezesowi przejecie Gowina.

  Patrze na jego gre teraz i w co on gra jakie ma zadanie.

  Trwaja intensywne gry w trakcie dekompozycji sceny politycznej spowodowanej upadkiem projektu Platforma Obywatelska.Być może ,że Gowin wyciągnie kilkunastu posłów z PO stworzy nowy klub.
  Są siły wewnetrzne i zewnetrzne aby osłabić rzady Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego a pierwszym krokiem jest zahamowanie wyboru Andrzeja Dudy.Jednak daremne próby – wybór Andrzeja Dudy nastąpi pod koniec Maja . Naczelnik wzmocni w trakcie kryzysu epidemii rolę Mateusza Morawieckiego nastąpi mocne wzmocnienie państwa co Redaktor nazywa zamordyzmem..

  Historia dzieje się na naszych oczach Prezes Jarosław Kaczyński spełnia rolę Króla Władysława Łokietka i odda władze Mateuszowi Morawieckiemu który faktycznie spełnia rolę Kazimierza Wielkiego.

  Obóz Antypis chciałby przesunąc wybory licząc ze w USA wkrótce straci władze Donald Trump zaś w Niemczech Angela Merkel.Jeśli zostanie dokonany wybór Andrzeja Dudy Antypis jest przegrany niezależnie gdzie bedzie rzadził Donald Trump czy Angela Merkel .

 22. Geozak,

  czytając cię, dostaje na torsji górnej i dolnej ( na przemian).

  Faszystowska partia PiS

 23. nawet bez „na”

 24. Frasyniuk: Załóż maseczkę, ale nie milcz! Konstytucja została zgwałcona przez PiS
  – Wirusem jest władza. Nie bójcie się koronawirusa, bójcie się tej władzy – powiedział w piątek w południe Władysław Frasyniuk.
  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25895778,frasyniuk-zaloz-maseczke-ale-nie-milcz-konstytucja-zostala.html?_ga=2.133502541.273464404.1587727162-520206259.1411937648&fbclid=IwAR1CbL5cbhEKHt0Nrlkn0mK0TQYkxp2ZrL_C5ZDrU98KNTKnP4mcGTIo5Pc

  J** PiS

 25. Oświadczenie Świączkowskiego:
  „Prokuratura jako instytucja powołana do ścigania przestępstw i stania na straży praworządności nie bierze udziału w życiu politycznym. Prokuratorzy muszą być apolityczni i niezależni. Mają obowiązek bronić praw i wolności obywateli, a nie angażować się w spory polityczne i partyjne”.

  Czyli nie można sprawdzić legalności wyborów, bo ta kwestia to zdaniem pisowców spór polityczny. Wybory organizuje PiS, a PiS jak dobrze wiemy nie jest objęty żadnym prawem. Ma immunitet pozwalający im na łamanie prawa. Gdyby poseł PiS zgwałcił jakąś kobietę to również byłby to spór polityczny, bo w końcu to poseł PiS, a nie jakiś tam zwykły obywatel. Taki poseł PiS dostałby awans, a odważny prokurator, który wszcząłby postępowanie – dyscyplinarkę 😉

  Oby pisowcy byli tak samo traktowani, gdy stracą władzę, jak oni dziś traktują obywateli.

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 26. Macron cofnął zaproszenie dla delegacji polskiej na obchody 14 lipca. Chodzi o wybory majowe

  https://crowdmedia.pl/macron-cofnal-zaproszenie-dla-delegacji-polskiej-na-obchody-14-lipca-chodzi-o-wybory-majowe/?fbclid=IwAR0g8sb_x7ZmvTTkKkpYd7Slh9y3VfMMQu2xXjW2K0kk2NDXJ5vZqjyail0

  Hehe, faszysci PiS – „padaj na kolana”

 27. Tak działają faszyści. Następna ofiara, którą będą nękać. Jutro przestanie się o tym pisać. Przykładów można mnożyć i mnożyć.

  https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/a.135192188739/10157555664793740/?type=3&theater

  Faszystowska zaraza PiS

 28. A straszyli Putinem i terrorystami…ci sami terroryści państwowi…szukali pretekstu nawet Noviczok był kijem…Tak sobie myślę prywatnie, że Bóg pokarał za rozwiązłość tzw. cywilizacji zachodniej i jej zbrodnie z powoływaniem się na obronę chrześcijaństwa…które wymyślili z pazerności władzy nad innymi…Religia, to opium…ciemny lud kupuje, aby nie trafić do piekła…Święty wirusie przybywaj …! daj nam moc…nad fellachami…Odmowa samorządów, to sympatyczny gest Kozakiewicza…A KK milczy jak w czasie okupacji zajęty czyszczeniem srebrnych tac…Też wystraszony, bo to współistniejący sprawca grzesznego żywota…

 29. @Blackley
  Tu masz po polsku – młodzież z Białegostoku
  https://www.youtube.com/watch?v=k06LScIA8bo

 30. Hanna Zdanowska

  Nie zamierzam udostępniać niczyich danych bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, na podstawie niepodpisanego maila, wysłanego w środku nocy. Ja koncentruje się na sprawach ważnych dla mieszkańców i dlatego bardziej niż organizowanie wyborów, zajmuje mnie teraz pomoc łodzianom i np. spotkanie z koordynatorką pracy miejskich wolontariuszy. Walka z pandemią i ratowanie gospodarki to jedyne tematy, które powinny teraz interesować rządzących

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 31. Racjonalna Polska

  Oto dzielna i bezkompromisowa Ewa Wrzosek❤️, prokurator, która w czwartek wszczęła postępowanie dotyczące organizacji wyborów prezydenckich i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w trakcie epidemii koronawirusa. Jak przyznała, przesłuchani mogli zostać m.in. Jacek Sasin, Mateusz Morawiecki, marszałkini Sejmu Elżbieta Witek czy Jarosław Kaczyński.
  Po zaledwie dwóch godzinach śledztwo zostało umorzone. Decyzję podjęła zastępczyni prokuratora rejonowego Warszawa-Mokotów Edyta Dudzińska, która… nie była obecna w pracy

  Faszystowska zaraza PiS ma następnego patriotę do zgnojenia 🙁

 32. Zdalna praca…Kaczyński jest w pracy czy nie, bo tryby IV RP kręcą się…Tak sobie myślę prywatnie o zwykłym nieobecnym…trza mieć pomysła na takie państwo i oddanych hunwejbinów…

 33. Putin zapowiada Europie i USA z powodu korony klęskę głodu, zamieszki, walkę o ostatnią kromkę chleba, a w Rosji?
  W Rosji wszystko normalnie, nie żeby głód nie groził, a kraj rozkwitał, ale dzielny naród rosyjski do głodu przyzwyczajony i nie ma powodu, żeby teraz coś sie zmieniło. Putin przypilnuje !

 34. Ktoś wymyślił, aby wybory były świętem ludowym z pełną obrzędowością zwaną kampania wyborczą…Jako forma namaszczenia wybranej władzy…takie świeckie bizancjum…Mamy XXI z internetem i systemami bezpiecznych poczt…choćby bankowe systemy. Wystarczy wykazy wyborców opracować jak posiadaczy rachunków bankowych, aby wykonywać operacje wyborcze…Tak sobie myślę prywatnie, że wybory nie mogą kojarzyć się z wyprawą na mszę po ojcowski błogosławieństwo…Żeby wybierać między katolikami w ramach plebiscytu popularności i spełniania dobrych uczynków na przyszłość…Klikanie z domu, to jest to…najtańszy sposób samozniewolenia…chyba, że referendum…np. odwołać prezydenta czy posła…Pomożemy…?!

 35. A Watykan uspokaja: nie lękajcie się śmierci, która prowadzi do zbawienia…ojciec jest miłosierny…wszak nie znacie, ani dnia, ani godziny…Tak sobie myślę prywatnie o grze w otwarte karty: co ma wisieć nie utonie…memento mori …!

 36. Gdy Glapiński ogłosił, że mają nieprzebrane zasoby, opozycji, gdzie bieda piszczy, szczęka opadła i wkradł się w wyborcze szeregi niepokój. Kandydatka której wróżono sukces na starcie w toku kampanii nie pokazała pazura i straciła zapał. Też bym się do tej roboty nie palił, w sytuacji gdy inni mają zasoby, a nasz obóz ogląda się za aprowizacją.

  Chuda prezydentura dla wątpliwej sławy nie opłaca się. Resztki energii dostrzegam tylko na lewicy, ale tych stale dręczy głód do którego ten obóz został od dawna przyzwyczajony i tylko od czasu do czasu woła do swoich wyborców „powstańcie!”.

  Jest jeszcze kandydat rolny podpierany ze sceny, ale w chorobowej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy widzimy, że nawet służba zdrowia wymaga opieki.

  Ma rację Daniel Passent pisząc „Wirus służy autokratom”

 37. Dla ukrytych antysemitek i antysemitow. Otwartych antysemitow pomijam swiadomie.
  Czesto zapominamy, ze Zydzi rowniez moga byc antysemitami. Dlatego tez powolywanie sie na zydowskich antysemitow dodaje koloru blogosferze (czestym przykladem jest Norman Finkelstein). Szkoda ze ci sami krytykujacy nie powoluja sie nigdy na zdanie Macierewicza, gdy “traktuja” o polskiej polityce. W zasadzie nalezaloby postrzegac antysemityzm jako chorobe, na ktora choruje wielu, niezalezbie od przynaleznosci do jakiejklwiek grupy spolecznej czy religijnej. Problemem jest fakt, ze antysemityzmu nie mozna zmierzyc. Wlasciwie to nawet nie warto. Umiarkowanym antysemita lub antysyjonista jest ten (nie majacy pojecia o zlozonosci problemu), ktory pragnie rozwiazania konfliktu na Bliskim Wschodzie na drodze pokojowej; na zasadzie:… Zydzi powinni sie udac tam , skad przybyli; do Izraela…, do Rosji, Polski, Niemiec , na Wegry i na Hawaje. Im dalej od ostatniej wojny, tym wiecej mamy jej bohaterow. Okazuje sie, ze czas dojrzewa do tworzenia synonimow; Gaza=Getto Warszawskie. Fakt, czas robi swoje. Faktem jest rowniez, ze w Gazie tetni zycie, ze oprocz dzielnic nedzy (o nich nie nalezy zapominac) mozemy znalezc luksusowe restauracje, pasaze handlowe, zycie na plazy etc.. Nie widze tu zadnej analogii. Poza tym wzrost populacji z 300.000 w 1967 do 1,5 mln w 2005 taka analogie wyklucza. Typowa postawe antysemicka charakteryzuje uzywanie maczugi Holokaustu, pozostaje pytanie przeciw komu. Porownanie z Gettem jest bezsensowne, bo przychod na mieszkanca w Gazie (dzieki UNRWA) jest wiekszy niz polskie minimum socjalne (czy minimum egzystencji) dzisiaj. Warto przy tym zacytowac Fassbindera: Wine ponosi Zyd, bo nas obwinia, on jest po pros – tu.
  Sladowa ilosc Zydow poglebia kryzys duchowy niektorych Niezydow. Oczywiscie jest o wiele latwiej funkcjonowac jako antysyjonista walczacy o pokoj na Bliskim Wschodzie, niz jako zwykly antysemita. Wazne jest stac oraz dzialac po wlasciwej stronie. Brak jest odpowiedzi, dlaczego ta strona ma tylko jedna strone, antyizraelska. Wiem, zadnego zla nie wyrugujemy wskazujac drugie zlo. Sam o tym pisalem. Izrael przypomina nam jednakze nasze postawy i postawy naszych przodkow w latach przed i powojennych. Technika przypominania, ze nie tylko Niemcy byli nazistami, ze wielu kolaborowalo, ba nawet sami Zydzi, pomaga zapomniec winy wlasne. Trudna jest zmiana paradygmatu z ofiary duzej, na mniejsza, ba z ofiary na czynce. A tak wlasciwie chodziloby li tylko o odpowiedzialnosc nie za to co bylo, lecz po tym, co bylo, za to co bedzie, poczynajac od wlasnego podworka.
  Antysyjonizm jest wlasciwie monolityczny jak sam ruch syjonistyczny. Od tysiecy lat debatuja Zydzi o swoim miejscu na ziemii i byloby dobrze gdyby ten temat sami przedyskutowali do konca. Traktujac Zydow jako czesc swiatowej wspolnoty nie majacej prawa do wlasnego panstwa , odmawiamy tego prawa rowniez Palestynczykom, bo oni tez sa czescia Umma. Marks mowil o emancypacji Zydow, ze jest ona emancypacja spoleczenstwa od Zydostwa. Pozostaje pytanie jak daleko nalezaloby traktowac Zydow na Bliskim Wschodzie jako cialo obce. Jak daleko cialem obycym sa Koptowie w Egipcie, Baha’I w Iranie czy Kurdowie w Turcji, Iraku, Iranie oraz Syrii, ktorzy od ukladu w Sèvres czekaja na autonomie. Dlaczego nikt o nich nie wspominal w blogosferze przy okazji debaty o tworczosci Grassa, tego nie wiem. Odpowiedz moglaby” brzemiec”, bo jednego zla nie wytlumaczymy zlem drugich. Wracajac do sztucznego tworu jakim jest Izrael, to oprocz Islandii, Japonii, Malediwow, Tuwalu i Tonga nie ma panstwa na swiecie, ktore nie byloby sztucznym tworem. Dotyczy to rowniez Polski. Po Kongresie Wiedenskim dzielono ziemie wedlug kryteriow geograficznych, pomijajc kryteria etnograficzne. Podobnie dzialo sie w Afryce w latach szescdziesiatych. Ciekawi mnie reakcja polskich politykow na powrot Niemcow na Ziemie tzw. Odzyskane. Jesli chodzi o uchodzcow palestynskich, to ich status jest dziedziczony i dlatego tez do Izraela powinni wrocic wszyscy uchodzcy, 4,8 mln. Rozumujac w ten sposob Polska mobglaby stac sie potega po repatriacji nacji i potomkow wczesniej ja zamieszkujacych.
  PS
  Roszacy Mauro jest odkryty, sprzedal koldre.

 38. Tak sobie myślę prywatnie, że to autokraci są sami dla siebie wirusem…Takie polityczne perpetuum mobile…

 39. Przodownikom blogosfery

  Sladowa ilosc Zydow poglebia kryzys duchowy niektorych Niezydow. Oczywiscie jest o wiele latwiej funkcjonowac jako antysyjonista walczacy o pokoj na Bliskim Wschodzie, niz jako zwykly antysemita. Wazne jest stac oraz dzialac po wlasciwej stronie. Brak jest odpowiedzi, dlaczego ta strona ma tylko jedna strone, antyizraelska. Wiem, zadnego zla nie wyrugujemy wskazujac drugie zlo.

 40. gospodarz:
  przepraszam, ale wpis jest kiepski;
  tyle bledow, przeinaczen i, niestety, tanochy w panskich tekstach nie pamietam;

 41. Czas „walić byka” ?

 42. Dzięki kompromitacji rządów katolików, PRL pięknieje…Tak sobie myślę prywatnie, jako nosiciel wirusa przyzwoitości z tamtej epoki…komu,komu, bo idę do domu przed łapanką hunwejbinów…takie czasy…

 43. pamietam, ze 99% tekstow urbana (chwalil sie, ze za bledy nie odpowiada) napisali jego studenci;

 44. Geozak
  25 kwietnia o godz. 5:16
  Hi, you. Jestes coraz lepszy. Mozna sie z toba nie zgadzac, lecz podziwiac nalezy.!!!

 45. Jurorów racz nam dać Panie
  Byk na każde zawołanie.

 46. no, od bachantek to moze sie w glowie przewrocic,
  patrz: apulejusz 😉

 47. Wszyscy widzą:

  „cienkim głosem”

 48. Szumowski: przesuwamy szczyt zachorowań na jesień…Co przypomina Duda przed Grodzkiego, kiedy ten zapowie swoje publiczne pojawienie się…Tak sobie myślę prywatnie, że teraz Szumowski jest naczelnym suwakowym przesuwającym szczyt zachorowań w zależności od terminów sugerowanych przez opozycję…Dlaczego jankesi sugerują, że wirusa można podrzucać jak ogień do suchego środowiska…

 49. mopus11; 8:05 .

  Dzięki mopus’ie ; jednak mój oryginał z Illinois który zapodałem jest o wiele
  lepszy aniżeli te dzieci z Białegostoku .

  https://www.youtube.com/watch?v=Zfil4kbGN5U

  Polecam Tumbalalajkę piękna melodia a jeszcze piękniejsza kobieta .

 50. Można przyjąć, że oparcie ustroju państwa na 10 przykazaniach przynosi fatalne skutki…To jak przepis na polityczny zakalec…Tak sobie myślę prywatnie: komu przeszkadzało, że do 966 r., nasi przodkowie na mchu jadali…krzyżacki nóż i widelec; też mi wynalazek…nie może być miarą cywilizacji religijnego okupanta…

 51. Przodowniczce i Przodownikom blogosfery…

  Sciaga dla TWA
  Po zmianach 89 mamy okazje na dowolne interpretacje wolnosci slowa etc. Fala grubianstwa przyszla wraz z szeregami (czyt.szereregowymi czlonkami) obu frakcjiobecnych na politycznej „manege”. Arywisci prawie zawsze sa bardziej papiescy, niz papiez. Przy okazji okazalo sie, ze kapitalizm, ktory przeciez zwyciezyl jest koniem na biegunach, czesto z plastiku. Dla biednych ciagle nylonowe worki, zamiast pergaminu, dla bogatych dobra karta kredytowa. Krotko mowiac, w obecnej polityce pojawili sie epigoni szarocienia obu stron, bez politycznej instrukcji obslugi. Zamiast podejmowac proby budowania nowego, badz burzenia starego, czy tez proby kontynuacji jego fragmentow, politycy wszelkich kolorow zajeli sie soba, zapominajac przy tym o wyborcach.
  Brak czasu oraz zapalu do nauki cechuje wszystkie frakcje polityczne. Najwazniejsze bylo pozyskac wiekszosc parlamentarna, czesto za wszelka cene (nie jest pocieszajace, ze w wielu krajach dzialo i dzieje sie podobnie). Wszyscy jednak jednoglosnie, wlacznie z felietonem (Passent) wykluczaja opozycje pozaparlamentarna, tak przeciez konieczna, jako niezbedna sile korygujaca biezaca polityke. Nastapily czasy polemik, sporow, gwaltownych debat oraz wzajemnych oskarzen. Zmienil sie tenor politycznej debaty, czesto tlumaczony koniecznoscia szybkich zmian. Styl, czy brak stylu debaty pseudopolitycznej opanowal nasza scene polityczna. Opanowal rowniez blogosfere. Polityka staje sie targowiskiem kolokwialnych wyczynow nibypolitykow, a nie intsrumentem tworzenia obywatelkom i obywatelom nowego miejsca w nowych przeciez czasach. Prasa bulwarowa znalazla swoich czytelnikow, natomiast media tzw. powazne rowniez nie maja klopotow ze zbytem swoich towarow. Informacja staje sie bowiem towarem chodliwym, niezaleznie , czy jest rzetelna, prawdziwa, czy tez nie. Pragnienie pointy za wszelka cene, przy braku doswiadczenia prowadzi prosto finambulicznych praktyk werbalnych. Zamiast polemiki, podaje sie nam (serwuje) obrazoborstwo tego, co nie nabralo jeszcze cech wzoru i wzorem byc nie moze. Etykiete zastepuja etykietki, osmieszanie, obrazanie konkurentow. Przeciwnikow traktuje sie jak wrogow. Wlasciwie nie chodzi o sprawe, lecz o medium (nadawca tekstu jest jednoczenie jednym i drugim), ktore sie usamodzielnia. Dbalosc o forme nie ma zadnego znaczenia przy braku wzorow. Podobnie w blogosferze; ktos nawet pisze o nienawisci wobec drugiej strony.
 52. W Koblencji rozpoczal sie proces dwoch Syryjczykow, bylych pracownikow syryjskiej sluzby bezpieczenstwa, podejrzanych o zbrodnie majace charakter ludobojstwa. Aha sie zaplacze.

  Dlaczego Aha jest rasista? Jednym zdaniem…

  Aha fokusuje zlozony problem spoleczny, integracje migrantow na jedna grupe, tu Arabki i Arabow. Zajmuje sie marginesem mniejszosci zapominajac o marginesie wiekszosci. Jednoczesnie sugeruje, ze Arabki i Arabowie sami generuja problemy integracyjne. Arabki i Arabowie, ktorzy od pokolen sa Francuzami socjalizowanymi we Francji sami wylacznie, wszyscy razem jako „etnia“ ponosza wine i powoduja stan rzeczy, ktory oburza Aha jako placacego podatki we Francji. Brakuje jedynie wycieczki do religii. Krytyke muzulmanow przemyca we wpisach do innych, dotyczacych jedynego boga.

  Wiec, Aha uogolnia problem mniejszosci na jedna grupe pomijajac celowo problemy integracyjne mniejszosci w grupie stanowiacej wiekszosc. Wspomne tu jedynie wtorny analfabetyzm dotyczacy milionow osob, tu Francuzek i Francuzow. Aha nie widzi zaniedban od lat, zaniechania pomocy slabym spolecznie, Francuzom i migrantom. Aha i Jobrave, Pa ich oczywiscie popiera, irytuja tylko Arabki, niektore piekne oraz Arabowie.

  Potem nastepuje przedstawienie dyzurnego Araba jako przyjaciela. Podobnie teatralni byli tu wczesniej antysemici z ich przykladami. Kazdy rasista i antyhumanista ma takie kolo ratunkowe. Kazdy z nich wysiada na przystanku na zadanie.

 53. Tak doszło do kuriozalnego umorzenia śledztwa w sprawie wyborów. Wiceszefowa prokuratury specjalnie przyjechała do jednostki

  https://wyborcza.pl/7,75398,25895298,sledztwo-w-sprawie-wyborow-umorzyla-przelozona.html?fbclid=IwAR1zJquiZo_nlUEw3LBuOpKCgWtKAsnNfwUtwtAQ5X_asJRA32O7cqRZ3wY#a=190&c=8000

  Faszystowska partia PiS, dyscyplinarka dla prokurator; zniszczyć każdego kto nie szmata.

 54. Saldo wreszcie do rzeczy: jak do Polski wrócą potomkowie tych co tu dawniej mieszkali to będziemy potęgą.
  Są pytania czy będą chcieli wracać i gdzie?
  Na Litwę, Ukrainę i do Rosji też? Oni też będą mogli stać się potęgą? Za dużo tych potęg.
  Ja z góry protestuję przeciwko zmianie obecnych granic

 55. Daremne protesty. Kaczyński obecne granice uznał jako nieważne, bo narzucone przez tzw. mroczną sowiecką okupację…Tak sobie myślę prywatnie: czy zamieszkiwanie jak okupant chciał jest patriotyczne…Breslau wraca do swoich…

 56. Faszysta Bogdan Święczkowski wezwał pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf do złożenia wyjaśnień w sprawie decyzji

  https://wyborcza.pl/7,75398,25897859,swieczkowski-zada-wyjasnien-od-gersdorf-w-sprawie-izby-dyscyplinarnej.html

  premie-nam-sie-naleza25.04.2020, 10:47
  Wygląd typowej komunistycznej prlowskiej kreatury. Nie mogę doczekać dnia kiedy lud będzie spasloka woził na taczkach. Ten dzień nadchodzi.

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 57. Rocznica śmierci Barbary Blidy. Gorzka lekcja bezkarności

  Gdy 13 lat temu w łazience domu w Siemianowicach Śląskich padł śmiertelny strzał, wszyscy oni drżeli ze strachu. Dzisiaj mogą się tylko śmiać. Jedyną lekcją, jaką wyciągnęli z tej tragedii, jest lekcja bezkarności. Gorzka lekcja dla Polski…

  https://wyborcza.pl/7,75968,25897851,rocznica-smierci-barbary-blidy-gorzka-lekcja-bezkarnosci.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka

  ktop25.04.2020, 10:05
  Tym się kończy nierozliczenie i bezkarność dla bandytów. Dzis rządzą , wprowadzaja dyktaturę i rozliczają wszystkich głównie przeciwników. Niestety PO i PSL ukręciło sznur na własną i narodu szyję. Polak glupi itd…

 58. Wysyłając wojskowe misje medyczne Kaczyński ponoć naśladuje Putina, ocenia Politico…bo niby kosztem swoich chorych…Tak sobie myślę prywatnie, że warto obserwować jak to czyni Duda z Grodzkim…aby nie przypisali agenturalność…

 59. Jeszcze trochę a Szumowski przesunie kadencję Dudy w ramach kwarantanny…zabroni opuszczania kancelarii…Jak to zrobiono z władzami spółek i prawem jazdy…Tak sobie myślę prywatnie, że TK tego nie zakwestionuje…bo KONSTYTUCJA tego literalnie nie zabrania…Immunitet prezydencki musi ustąpić przed boską zarazą…potem korespondencyjna prezydentura…Incydentalne rozwiązanie dla uniknięcia jeszcze większego chaosu…

 60. Senator Wadim Tyszkiewicz :

  – W Polsce możemy mieć do czynienia z dobrze zorganizowaną i rozbudowaną jak „włoska ośmiornica”, organizacją przestępczą. Camorra – pisozmora -, czy jakie licho?

  – O jednym mogę zapewnić, jeśli kiedykolwiek będę miał realny wpływ na władzę, żadnemu przestępcy nie daruję i będę domagał się ich rozliczenia zgodnie z Kodeksem Karnym. I nie ominie to nie tylko tych, którzy ewidentnie łamią prawo np. Sasin, ale również tych, którzy naginają prawo i działają na granicy prawa. Odpowiedzialność poniosą też ci, którzy tępo i ślepo wykonują polecenia przestępców. Tuż po zmianie władzy musi nastąpić natychmiastowy przegląd kadr. Tych, którzy wiernie służą dzisiaj przestępcom i zdrajcom Ojczyzny, w najlepszym razie czeka bezrobocie lub program „Cela+” – zapowiada senator i były wieloletni prezydent Nowej Soli.

  http://polityczek.pl/uncategorised/12850-bezrobocie-albo-cela-tyszkiewicz-o-tym-gdzie-trafia-osoby-sluzace-pis-owi?fbclid=IwAR0Tzv5o8jLmJ36USSRNMZGGarUw3TN62RDlKvy1R6jhHgXNF7GGCy-bGPY

 61. Pamiętam ulewne deszcze i groźne burze.
  Teraz deszcz jest wyjątkowo, a jak się zachmurzy to ledwie pokropi.
  Wczoraj w lesie sucho i te upadłe drzewa.
  Apokalipsa leśna.
  Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym dzięki polskim strażakom opanowany.
  Niestety okolo 8 tys. ha spłonęło. To tak jakby 20 na 40 kilometrów spalonej ziemi

 62. Nie wierzyc wlasnym oczom .. i pamieci
  Zamiast porzadnie przeczytac rzucilem tylko niedbale okiem i wyszlo „Wirus sluzy autokarom”
  Z pamieci wiec ..
  „Teraz trzeba wszedzie chodzic z chlebem w siatce aby nie narazic sie na zarzut bezzasadnego przemieszczania sie pieszo jednoczesnie nie zachowujac wymaganej odleglosci 2m ”
  Prokurator E . Wrzosek powinna o tym nie zapominac. Na razie nic nie wiadomo o wymaganej swierzosci , znaczy czerstwy jest ciagle ok.
  Czerstwa pajdka w torebce nie powinna sprawiac klopotu ale jakos dziwnie sie kojarzy z wytrzasana zza pazuchy cebula …
  To jakies resztki starego snu czy .. nww , precz z mej pamieci

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25896320,wezwanie-na-komende-za-sprawdzenie-skrzynki-pocztowej-jaroslawa.html#a=338&c=143:undefined

 63. 11:46

  Ten największy w Kraju Park Narodowy ma powierzchnię 600 km kw. 20km na 40km jak piszesz to 800km kw. Spalił się więc cały wraz z przyległościami, wynikałoby.

 64. Pytanie do wszystkich: które kraje w Europie wprowadziły stan klęski żywiołowej a które nie?

 65. Senator Wadim Tyszkiewicz w żołnierskich słowach określił doktrynę i metody Kaczyńskiego…Tak sobie myślę prywatnie, że ktoś wyrzeżbił wyborczo kacyków…Rzeżbiarze wystąp do apelu…a w ramach pokuty zachowajcie wnukom pakiety wyborcze..jako alibi na przyzwoitość..

 66. ls42 „To tak jakby 20 na 40 kilometrów spalonej ziemi ”
  Chyba wystarczy 8 na 10 km

 67. W telewizji tvn wspólne wielkie gotowanie.
  Po raz pierwszy w takiej formule, aktualnie na wizji.
  Wiele kanałów telewizyjnych przygotowaniom posiłków poświęca uwagę.
  Zmagania mistrzów kuchni mogą być pasjonujące. Amerykanie urządzili z takich zmagań kucharzy prawdziwe widowisko. W określonym czasie należy przygotować do degustacji smakoszy przystawki, zupy, danie zasadnicze i deser. Utrudnieniem jest tajemny składnik. Może to być jakieś warzywo (rabarbar, por, dynia, pomarańcze), mięso (boczek, wędzona ryba) albo jakiś
  alkohol. Rzecz w tym, że taki składnik musi zostać użyty do wszystkich dań z deserem łącznie i być wyczuwalny w przygotowanych potrawach co oceniają jurorzy w czasie degustacji.
  Warto zobaczyć przynajmniej jedne takie kulinarne zawody po amerykańsku. Emocje pewne.
  Teraz spójrzcie na ekrany telewizorów. Wielkie polskie rodzinne gotowanie

 68. olborski 12.11
  Oczywiście przesadziłem.
  Na szczęście poprawiłeś.
  Dziękuję i pozdrawiam

 69. Przy zarazie smog okazał się alergią…choć wykańczał już chorujących…Tak sobie myślę o bliżniakach, z których wcześniak smogiem zwany ma więcej ofiar na sumieniu…W kraju nad Wisłą rocznie ok. 45 000 zgonów wskutek zanieczyszczenia powietrza…na razie koronawirus, to 499 zgonów…

 70. Wraz z Niemcami, Holandią i Francją nie wprowadziliśmy stanu klęski z powodu koronawirusa. To cieszy.

 71. W Niemczech, Holandii, Francji zmarło łącznie 32,000 ludzi na covwirusa.

 72. Razem z Polską będzie trochę ponad 32,000

 73. Związek zawodowy Związkowa Alternatywa w pełni solidaryzuje się z prokurator Ewą Wrzosek i sprzeciwia się próbom jej zastraszenia.

  https://wyborcza.pl/7,95891,25898084,solidaryzujemy-sie-z-prokurator-ewa-wrzosek.html#S.main_topic-K.C-B.6-L.1.glowka

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 74. Bardzo interesujący merytoryczny wątek w kampanii dziś. Prywatna służba zdrowia nie włączyła się w walkę z koronawirusem?

 75. Stan klęski przy 499 zgonach z powodu zarazy, to przesada skoro choroby współistniejące biją kornawirusa na głowę umrzyka…Tak sobie myślę prywatnie, bo Kaczyński jest zwolennikiem zachowania proporcji…czyli wszystko w normie…

 76. Kraj wraca do sportu…meta 10. przy urnie…Tak sobie myślę prywatnie o dopingu..

 77. Nic nie pokona Stasiu woli samostanowienia

 78. Bar Norte

  Szwedzkie rozwiazanie lepsze ?

  Jesli w Polsce 2 lata temu miesiecznie normalnie umieralo 35 tysiecy osob,
  a w tym roku przy czesciowej izolacji miesiecznie umiera 37 tysiecy osob,
  to moze warto wyposazyc sluzbe zdrowia w pieniadze budzetu obrony
  i wrocic do normalnego zycia , lepiej ratujac chorych ?
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1952230,1,marzec-nie-taki-zabojczy-nie-bylo-rekordowej-liczby-zgonow.read

 79. Adam Mazguła do faszystów:

  Panie Jarosławie Kaczyński
  Przykro mi stwierdzić, ale uważam, że poprzez łamanie prawa i konstytucji, ta władza PiS jest nielegalna, bo nie dochowała demokratycznych zasad, na jakich ponoć została wybrana i obłudnie wsparła się krzywoprzysięstwem na konstytucję i – co kuriozalne – przed własnym Bogiem.

  Jesteście nielegalnym rządem bezprawia, tak jak Pan jest nielegalnym i niekonstytucyjnym dyktatorem.

  Wspierają Pana nielegalni, bo zakłamani w wierze biskupi.

  Kieruje Pan nielegalną grupą przestępczą na narodową skalę.

  Pańscy wyznawcy używają nielegalnego, przypisanego Polsce, a nie PiS-owi godła, barw narodowych i nazwy.

  Nie jesteście Polskimi władzami, reprezentujecie interesy jedynie ok. 20% zmanipulowanych propagandą kłamstwa obywateli.

  Jesteście zorganizowaną bandą przestępców, zawłaszczającą sobie prawo do tworzenia w naszym kraju rasy nadludzi i podporządkowanych im niewolników.

  Wszystkie Wasze niezgodne z prawem ustawy i przepisy, wszystkich Waszych wyznaczonych lub powołanych urzędników, dowódców, dyrektorów i Was, niedotrzymujących złożonej przed narodem przysięgi – posłów PiS, uważam za nielegalnych.

 80. cd.

  Jako zwykły obywatel, wzywam Pana i Pańskich wyznawców do natychmiastowego opuszczenia stanowisk państwowych i poddania się procedurze oceny prawnej Waszej odpowiedzialności za zniszczenie kraju.

  Nie zamierzam Wam służyć, dlatego wypowiadam posłuszeństwo Pańskiej nielegalnej atrapie władzy.

  Panie Jarosławie Kaczyński,
  słuchałem, kiedy powiedział Pan, że musicie dokończyć „reformę sądów”, bo inaczej te sądy zniszczą wszystkie „reformy”, które Pan był łaskaw nam narzucić.
  Obaj wiemy, że dla propagandy i kupienia sobie poklasku niewykształconych ludzi słowem reforma, nazywa Pan zawłaszczanie i upartyjnianie. W tej sytuacji, mając szacunek do prawdy, należałoby powiedzieć:
  My, ludzie PiS-u, musimy podporządkować sobie sądy, wyznaczyć tam spolegliwych nam prawników, najlepiej niewiele rozumiejących, ale oddanych partii, bo wprowadzając bezprawne zawłaszczanie i upartyjnianie wszystkich pozostałych dziedzin życia w Polsce, mądrzy i niezależni sędziowie, są w stanie zatrzymać ten marsz po absolutną władzę.
  Obaj też wiemy, że partia, to Pan.
  Upraszczając, należałoby powiedzieć:
  Jeśli Panu nie oddadzą kontroli nad sądami, to nastąpi upadek Pana i całej podłej zmiany.
  Co za złowieszcza wróżba, bo w tej sytuacji nie będzie Pan bohaterem narodowym, a satrapą i zdrajcą? Wszyscy się zorientują, że bez żadnego trybu zrobił Pan z rozwijającej się Polski dziki kraj podzielonych i skłóconych ludzi. Panu to nie wystarcza, dalej wysyła Pan agresję w szeregi swoich wyborców. Ludzie już nie rozmawiają, a krzyczą, kłócą się nawet w rodzinach.

  Panie J Kaczyński,
  tymczasem Pan ma się dobrze i nie mówię tu o stanie zdrowia, bo to pilnie strzeżona tajemnica.
  Pańska władza dobrze się bawi i dzięki kompromitującemu wyrokowi mgr J. Przyłębskiej i jej podobnych stała się bezkarna, stojąca ponad prawem, nieomylna, prawie już święta. Na jej podstawie można uniewinnić pańskich przestępców, zanim ktoś odważny przedstawi im zarzuty. Mogą teraz spokojnie korzystać z nieograniczonej władzy, pomnażając swoje bogactwo i panować nad ludźmi.
  Tymczasem Pańscy PiS-owscy prokuratorzy stosują prawo wybiórczo i w interesie partii.
  Policja stosuje represje na ulicach i szuka starcia z pokojowo protestującym społeczeństwem.
  Media, podporządkowane Pańskiej grupie trzymającej władzę, prowokują i okłamują naród na niespotykaną dotąd skalę.
  Coraz więcej odnotowujemy „samobójstw” wśród dziennikarzy i ludzi, którzy znają kulisy waszych podłości.
  Niszczy Pan wszystko, co jeszcze nie zdołał przejąć w podporządkowanie partii.
  Aktualnie demoluje Pan Konstytucję i wolne wybory, tak jak już zniszczył Pan niezależną prokuraturę, sądownictwo, państwowe wojsko, policję, samorządy, edukację, upokorzył niepełnosprawnych, lekarzy… Nie liczy się dla Pana nasze zbiorowe bezpieczeństwo, dobrobyt, wzajemny szacunek, międzynarodowy mir i sojusze, liczy się pańska chora z urojeń fobia.
  Dlaczego Pan to robi? Za co tak Pan nienawidzi Polaków?
  Bo skończył Pan komunistyczną szkołę, bo biorąc pod uwagę, kto był Pana promotorem, to posługuje się tytułem bolszewickiego doktora? Bo nie został Pan bohaterem Solidarności i mógł Pan spać do południa, kiedy bito i poniżano aktywistów związkowych? Mści się Pan za brak rodziny, niespełnienie seksualne, za starość i chorobę, za własne niechlujstwa i bałagan, który doprowadził do katastrofy smoleńskiej i utraty brata? Współczuję, ale ogarnij się facet! Nie jesteś pępkiem świata i jedynym, który utracił kogoś w życiu!

 81. cd.

  Panie J. Kaczyński,
  niezależnie od tego, jaki jest powód Pańskich niszczycielskich zapędów, nie zostanie Pan świętym.
  Otoczył się Pan biskupami takimi samymi jak Pan, którzy niszczą dla Pana i swoich korzyści Kościół w naszym kraju. Wspierają oni Pańską myśl o wielkiej Polsce, która podporządkuje Panu inne chrześcijańskie narody Europy.

  Pomaga Panu trwoga związana z pandemią, gdzie za pomocą niekonstytucyjnej ustawy poprzedników dokonał Pan zamachu na konstytucyjne prawa obywateli, izolował ludzi, zamknął ich w domach i wypuścił policję oraz wojsko na niezdyscyplinowanych. Na dodatek, wiele z tych patroli zachowuje się jak zdziczałe hordy oprawców w mundurach państwowych.
  W Sejmie dokonuje Pan ostatecznej dewastacji Kodeksu Wyborczego, a w ustawach przeciwko pandemii przemyca przepisy przeciwko obywatelom.

  Jednak wiem to na pewno, że nawet zdemolowane przez Pana państwo, nie ugnie się przed Pana dyktatem. Partia Prawo i Sprawiedliwość zawsze już będzie nazywana „Podłością i Szmalem”, „Patologią i Symulacją”, a i inne polskie określenia odzyskają swoje znaczenie.
  Kłamstwo nigdy nie będzie prawdą, tak — jak dzielenie i obrażanie ludzi nie jest drogą do wzmocnienia jedności narodowej. Obaj wiemy, że białe jest białe, a nie czarne. Jednak Pana wyznawcy krzyczą za Panem, wbrew znajomości barw, że jest czarne.
  Takie właśnie czarne są pańskie myśli i tacy są Pańscy wyznawcy. Po prostu kompromitacja logiki i znajomość podstaw wiedzy z podstawówki.

  Wasza głupota może wszystko, zniszczyć kraj, wprowadzić faszyzm, dać władzę kanaliom; może kreować otępienie narodowe. Nie zmieni to oceny, że niszczycie dokonania wielu pokoleń i nie dajecie pozytywnych perspektyw na przyszłość.

  Dzisiaj podpala Pan Polskę i ludzie, którzy znają ogrom zniszczeń, jaki może dokonać taki ogień — protestują. Są to ludzie doświadczeni i mądrzy. Nie zamknie im Pan ust spisywaniem, straszeniem, mandatami, zatrzymywaniem i ustawianiem szpalerów z tysięcy policjantów.

  Ludzie czekają na normalne wybory, nie chcą konfrontacji i krwi na ulicach, o którą tak bardzo zabiega Pańskie środowisko. Nie chcą następnego Aleppo, gdzie władza wspierana przez Putina, wymordowała 25 tys. pokojowo demonstrujących na ulicach swoich obywateli, zanim oni chwycili za broń, a i tak nazywa ich Pan terrorystami, bo szukają warunków do przeżycia.
  Pana środowisko jest zdolne do podobnych zachowań, a żeby odebrać nam wszelką nadzieję na zwycięstwo, zmienił Pan ordynację wyborczą i szykuje zamach na wolne wybory.

  Panie Jarosławie Kaczyński,
  zawłaszcza Pan swoich wyznawców, jak mafia dokonuje zaprzysiężenia swoich członków, poprzez skompromitowanie i dokonanie trwałego przywiązania do Pańskiej grupy przestępczej. Chodzi o to, aby ten, który związał się z mafią, nigdy już jej nie opuścił, bo jest spalony wśród ludzi szanujących prawo. Nie ma on wyjścia, musi wykonywać najgorsze polecenia, bo Pan może go zawsze oddać prawu, z resztą partyjnemu, a więc pod Pana wpływem.

  Wiem, że szykuje Pan stan wyjątkowy, by pod pretekstem obrony konstytucyjnych terminów wyborczych zawiesić istnienie niezależnych mediów, partii politycznych, nieposłusznych samorządów… By pozamykać aktywistów obywatelskich pod pretekstem ukrywania choroby i izolować ich w zamkniętych warunkach. Nie da się ukryć, że zamierza Pan wyłączyć Internet, a co za tym idzie portale społecznościowe. Zamknięte granice pomogą wyłapać „wrogów ludu” i wykorzystać system szpiegowski ludności „pegasus” oraz inne środki lokalizacyjne i podsłuchowe.
  Jak donosi dziennikarz śledczy T. Piątek, któremu ufam, granatowy policjant PiS-reżimu, J. Szymczyk, jest przygotowany do walki z opozycją w Polsce. Odbył szkolenie w najlepszej w świecie chińskiej szkole bezpieki (policji politycznej) i skierował tam na szkolenie swoich podwładnych. Okazało się, że, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie współpracuje oficjalnie z bezpieką Chin. Ciekawe, po co to Panu?

  Wiem, a częściowo się domyślam, jak i kiedy Pan to zrobi, ale o tym, już w następnym liście.

  Adam Mazguła

  J** faszystowską zarazę PiS

 82. Ile trzeba zgonów, aby kupić 32 szt, F-35 za 17 mld zł…Będzie nowa waluta zgon…równoważna zakupowi…Tak sobie myślę prywatnie, że zgony stanowią dywersyfikację zbrojeń…zgon nie lata..o duszy nie wspomnę… samolot w garażu marzenie polityka…

 83. Ewa Jemielity.

  Jeszcze jeden portret faszystki do kompletu.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=553643995549670&set=gm.1094598004242902&type=3&theater

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 84. Mauro Rossi

  Konserwatywny dziennik francuski ,, Le Figaro ” pisze, ze wladze francuskie sfinansowaly budowe laboratoriow w Wuhan i dostarczyly zaawansowane technologie i metody badawcze.
  Koronawirus mial sie wydostac z laboratorium z powodu nieprzestrzegania zasad bezpieczenstwa.
  https://wyborcza.pl/7,75399,25896257,chinska-puszka-pandory-czyli-teoria-nie-calkiem-spiskowa.html#S.polecamy-K.C-B.2-L.1.maly

 85. ls42
  25 kwietnia o godz. 9:38
  „Ma rację Daniel Passent pisząc „Wirus służy autokratom”.

  Czytaj: nie służy tzw. demokracji liberalnej, bo pokazał wszelkie jej mankamenty, właściwie to ją unieważnił. Passent jest mistrzem w ukrywaniu prawdy, w czasach komunistycznych było to zaletą ówczesnych żurnalistów, także weszło mu w krew.

  W polskiej wersji demokracji liberalnej służba zdrowia miała być sprywatyzowana i częściowo to się stało. PiS sprytnie teraz to przypomniał w spocie wyborczym (link niżej). Wiesz, co by było, gdyby w czasach epidemii na rynku usług medycznych zostały głównie Luxmedy i Medicovery? A według dogmatycznych liberałów Tuska prywatne zawsze działa lepiej. 🙂

  Mojemu synowi, który poprzez swoją firmę ubezpieczony jest w Luxmedzie, mówię, zadzwoń tam (w żartach oczywiście) i powiedz, że czujesz chyba objawy koronawirusa, co masz robić? On mówi, że od początków epidemii nikt tam nie odbiera telefonów.

  https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1253974140538753026Czy wyobrażasz sobie, by w tych trudnych czasach szpitale były sprywatyzowane?

 86. adam100
  25 kwietnia o godz. 13:47

  Strasznie się męczysz i eksploatujesz, a wychodzi ci ciamajdyzm i stonogizm.

 87. adam100
  25 kwietnia o godz. 6:10

  „Czyli nie można sprawdzić legalności wyborów, bo ta kwestia to zdaniem pisowców spór polityczny”.

  Prokuratura nie jest od tego, aby brać udział w walce politycznej i pozbawiać obywateli prawa do uczestniczenia w wyborach. Nie można sprawdzać legalności wyborów przed samymi wyborami, to nielogiczne. Od sprawdzania legalności wyborów po ich zakończeniu jest Sąd Najwyższy. Prokurator Ewa Wrzosek robi ludzi w konia mieszając im w głowach, teraz odejdzie z prokuratury i wyląduje w jakiejś dobrze prosperującej kancelarii prawniczej, a kasta zadba, aby nie straciła finansowo. Chyba że Izba Dyscyplinarna SN usunie ją z zawodu, co należy jej się jak psu buda.

 88. Oho, jest „kasta”. Maupo „miesza ludziom w głowach”
  To zabawne, jak pisdzielcza bandyterka ciurkiem ma na ustach „demokrację” i „zasady”.

 89. Prokurator podobnie jak prezydent jest strażnikiem prawa…nawet więcej, bo z urzędu powinien reagować na działania urzędników pozbawione podstawy prawnej…Tak było ze stanem wojennym i internowaniami przed wejściem przepisów w życie przez ogłoszenie…Urzędnik organizujący wybory w stanie klęski żywiołowej faktycznej z powodu epidemii przekracza kompetencje, jak to przyjęła prokurator Wrzosek…Tak sobie myślę prywatnie, że sytuacja przypomina stronę formalną wprowadzenia stanu wojennego i naruszeń praw człowieka…Prokuratora jako też ministra sprawiedliwości przewidział Gogol w Rewizorze…

 90. adam100
  25 kwietnia o godz. 11:45

  Senator Wadim Tyszkiewicz : – W Polsce możemy mieć do czynienia z dobrze zorganizowaną i rozbudowaną jak „włoska ośmiornica”, organizacją przestępczą. Camorra – pisozmora -, czy jakie licho”?

  Nie podniecaj się za bardzo, ten urodzony w 1958 roku na Białorusi gostek to wielka niewiadoma. Po wyborach do PE powiedział: „Gdybym był młodszy, to pewnie już bym pakował walizki, ale że jestem nieco starszy i odpowiadam za moje miasto, to tego na razie nie zrobię. Chociaż to perspektywa bardzo prawdopodobna, zwłaszcza po wyborach na jesieni, jeśli wygra PiS z podobnym poparciem jak w eurowyborach”.

  No i nie dotrzymał słowa, nie wyemigrował. A Białoruś czeka.

 91. Niezależna politycznie prokurator Ewa Wrzosek w akcji.

  https://pbs.twimg.com/media/EWbYxp7XQAA8GE2?format=jpg&name=medium

 92. kooperatywaMandragon

  „moze warto wyposazyc sluzbe zdrowia w pieniadze budzetu obrony
  i wrocic do normalnego zycia , lepiej ratujac chorych ?”

  To, że wskaźnik umieralności za marzec jest jaki jest wynika tylko i wyłacznie z tego, że w marcu „zamrożono” życie społeczne by wytłumić tzw wskaźnik reprodukcji koronawirusa – ratując w ten sposób drozność systemu opieki zdrowotnej*.

  W tym kontekscie mogę panu zadedykować wypowiedź Angeli Merkel, która do formułowanych w RFN postulatów „powrotu do normalnego życia” zareagowała alergicznie. Odniosła się do nich w ten sposób:

  Jeśli wskaźnik reprodukcji koronawirusa wyniesie 1,1 – to w październiku niemiecka służba zdrowia stanie się niewydolna, bo zabraknie łóżek do intensywnej terapii; jeśli wskaźnik urośnie do 1,2 – to stanie się to znacznie szybciej, bo już w lipcu; a jeśli sięgnie 1,3 – to nastąpi to już w czerwcu.

  Piszę o Niemczech, bo nie wiem jaki w kraju jest wskaźnik reprodukcji** jak również nie wiem jak wyglądają rezerwy łózek na intensywnej terapii – ograniczając się tylko do tych dwóch kluczowych danych.
  Zwracam też uwagę, że Niemcy mają porządną słuzbę zdowia – na tle innych krajów ogarniętych epidemią.

  W tym kontekście po prostu nie potrafię odpowiedzieć na pańskie pytanie.

  * „Zatkanie” czy „sparalizowanie” systemu opieki zdrowotnej zakazonymi lub chorymi na Covid -19 oznacza uniemozliwienie leczenia również innych chorych czy rannych w wypadkach. Głównie na tym polega dramat związany z koronawirusem.

  ** W świetle przecieków publikowanych przez media ma wynosić aktualnie 1,2.

 93. Faszystowski troll nie doczytał, to powtórzę,

  Adam Mazguła do Jarosława Kaczyńskiego:

  Dlaczego Pan to robi? Za co tak Pan nienawidzi Polaków?
  Bo skończył Pan komunistyczną szkołę, bo biorąc pod uwagę, kto był Pana promotorem, to posługuje się tytułem bolszewickiego doktora? Bo nie został Pan bohaterem Solidarności i mógł Pan spać do południa, kiedy bito i poniżano aktywistów związkowych? Mści się Pan za brak rodziny, niespełnienie seksualne, za starość i chorobę, za własne niechlujstwa i bałagan, który doprowadził do katastrofy smoleńskiej i utraty brata? Współczuję, ale ogarnij się facet! Nie jesteś pępkiem świata i jedynym, który utracił kogoś w życiu!

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków

 94. Kultu song Czarne Słońca zaproponuję, z okazji zarówno pandemii jak i wyborów:

  https://www.youtube.com/watch?v=nQbNjdO8v_s

 95. Mauro Rossi

  „W polskiej wersji demokracji liberalnej służba zdrowia miała być sprywatyzowana i częściowo to się stało. PiS sprytnie teraz to przypomniał w spocie wyborczym (link niżej).”

  Tarcza antykryzysowa przyjeta zgodnie głosami PiS i PO oraz podpisana przez prezydenta Dudę przewiduje mozliwość prywatyzacji szpitali, które na skutek epidemi znajdą się w tudnej sytuacji finasowej – art. 9 Dz.U. 2020 poz. 567

 96. Po migrantach, zaraza wykazała bankructwo doktryny obronnej NATO nakierowanej na zagrożenie ze Wschodu…Tymczasem migranci na pontonach przybyli z Południa, podobnie zaraza z Włoch pod latarnią papieża…Tak sobie myślę prywatnie: kto z podżegaczami gra w kotka i myszkę…od zadka…

 97. Jestem pewny ze temat można rozwinąć:

  T.Piatek

  Jak donosi dziennikarz śledczy T. Piątek, któremu ufam, granatowy policjant PiS-reżimu, J. Szymczyk, jest przygotowany do walki z opozycją w Polsce. Odbył szkolenie w najlepszej w świecie chińskiej szkole bezpieki (policji politycznej) i skierował tam na szkolenie swoich podwładnych. Okazało się, że, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie współpracuje oficjalnie z bezpieką Chin. Ciekawe, po co to Panu Kaczynskiemu?

  Swołocz PiS = faszyzm

 98. kooperatywaMandragon

  Jako, że pana interesują testy jako metoda „powrotu do normalności” to podrzucam ciekawy wywiad na portalu medonet z epidemiologiem doktorem Pawłem Grzesiewskim. Wywiad nosi tytuł „Fałszywe wyniki testów to poważny problem”. Rzecz dotyczy testów genetycznych.

  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,falszywe-wyniki-testow-na-koronawirusa-to-powazny-problem–rozmowa-z-doktorem-pawlem-grzesiowskim,artykul,75022873.html

 99. Poparcie dla PO partii też się posypało przez to wszystko, Koalicja Polska depcze po piętach (chyba 2-3 pkty różnicy między formacjami). Pewnie do niej skieruje swoje kroki Gowin wkrótce.

 100. Skoro Koalicja Polska a nie Lewica wypiera Koalicję Obywatelską z drugiego miejsca w Kraju to chyba nie ma intelektualnych warunków dla powodzenia Lewicy. Ale cóż, tyle lat najlepsze umysły wspierały myśl powską – czyli Kaczorek jest zły w 1000 wariantów – że wielka myśl lewicowa leżała odłogiem, niepromowana, nierozwijana.

 101. Pani Kidawa autentycznie nie ma już nawet 10% poparcia, ma więcej niż 4% ale 10% nie ma.

 102. Geozak,
  Gdybyś uważnie czytał moje nieskomplikowane przecież wpisy, to wiedziałbyś, że wcale nie kwestionowałem skutków rewolucji, a właściwie ewolucji technologicznej, w tym zastępowania zasobów ludzkich tzw. sztuczną inteligencją, czyli AI. Zgadzałem się również z tezą, że w przyszłości może dojść do takiej sytuacji, że praca ludzka zostanie zredukowana do niezbędnego minimum i rządy będą wypłacać obywatelom pensje, pomimo tego, że nie będą pracować. Trudno to zresztą kwestionować, ponieważ ten proces dzieje się od dawna i na naszych oczach. Nie wiem tylko, co się wtedy będzie działo, bo jednak jakaś część rodzaju ludzkiego ma w genach konkurencję, rywalizację i zawsze będzie dążyć do tego, by mieć więcej i lepiej niż bliźni. Rodzi się więc pytanie: Czy dochody państwa będą rozdzielane po równo na każdego obywatela? Wygląda na to, że tak, bo przecież „wszyscy mają równe żołądki”, ale tu rodzi się kolejne pytanie: Czy taka urawniłowka wszystkim przypadnie do gustu? A może będzie tak, że „każdemu według potrzeb” (też byłoby ciekawie).
  Jeśli z czegoś się naśmiewałem, to z tych Twoich „AI lekarzy”, którzy według Ciebie będą w przyszłości likwidować ludzi starych, niepełnosprawnych itp. A przecież nie miałoby to sensu, skoro w przyszłości nie będzie miało znaczenia, czy dana jednostka jest produktywna, czy nie, bo i tak wszystko wykonywać będą roboty, czyli przestanie być istotne, czy ta lub inna osoba jest przydatna w procesie produkcji. Rozśmieszyło mnie również Twoje stwierdzenie, że Polacy, ponieważ są konserwatywni, nie będą korzystać z usług „AI-doctors”, lecz będą się leczyć u „lekarzy ludzkich”, dzięki czemu w innych krajach śmiertelność będzie rosła, a u nas malała. Tylko należałoby wtedy zapytać, jak długo Polsce uda się być taką enklawą, takim rezerwatem? A co się stanie, jeśli pewnego dnia nie będzie już wyboru, bo nie będzie lekarzy tradycyjnych, bo przestaną się kształcić, no bo po co, skoro i tak dostawać kasę od rządu, tyle samo, co inni?

  Zachwycasz się Kaczorem, Dudą, Morawieckim, jak to oni idą z duchem czasów, a nawet antycypują i na dowód tego wrzucasz tu jakieś ogólniki, puste slogany oraz swoje fantazje i pobożne życzenia. Jak dotąd żadna z Twoich prognoz, ani życzeń się nie potwierdziła.
  Tak cię fascynują doktoraty Kaczego i Dudy. Uwierz mi, że zrobienie doktoratu szczególnie z nauk nieścisłych nigdy nie było poważnym wyzwaniem. Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie doktoraty są do kitu, ale większość z nich to pozoracje, prace niewnoszące do nauki niczego nowego, a więc nieistotne. W każdym razie napisanie doktoratu nie jest niczym trudnym, a dowodem na to jest choćby to, że taki głupol jak Duda, jest doktorem prawa.

  Podobno jesteśmy dla Amerykanów europejskim oczkiem głowie, podobno przebierają nóżkami, żeby nam to Trójmorze zafundować, tymczasem PiS rządzi już piąty rok i jakoś nie widać, żeby Amerykanie czynili jakieś istotne inwestycje w Polsce, a nie czynią ich dlatego, ponieważ przeszkodą są:
  – często zmieniające się prawo (zniechęca to 71 proc. ankietowanych ludzi biznesu z USA do inwestowania w Polsce)
  -rosnąca konkurencja (42 proc.)
  -niestabilność polityczna (36 proc.)
  -biurokracja (36 proc.)
  -podatki (23 proc.)
  Co ciekawe w wielu innych krajach Amerykanom te problemy w niczym nie przeszkadzały, by inwestować pokaźne sumy, natomiast do tego, by czynić to u swojego „strategicznego”, „kluczowego” sojusznika jakoś się nie palą. Wymiana towarowa w ciągu ostatnich 10 lat też utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie.
  Pytasz mnie o wiek. Mam 63 lata i nie jestem żadnym politologiem, zresztą kiedy studiowałem, takiego kierunku nie było. Ja skończyłem prawo, a w Wielkiej Brytanii pracuję jako certyfikowany tłumacz sądowy, a bywa, że urzędowy, głównie dla borough council, HM Revenue& Custom, oraz dla Departament of Work and Pension i Citizen Advice.

 103. Wzrastały miliony młodych rodaków, bez żadnej ekspozycji na walory myśli lewicowej. Brawo wy!

 104. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 15:10

  Satanisci
  z PiS i PO
  chca dalszej prywatyzacji szpitali,
  podczas gdy oswiecone kraje Europy Zachodniej
  nacjonalizuja.

 105. Pani Kidawa też nie była promowana – dalej pisali o Kaczorku i Dudzie, zamiast o swojej kandydatce…

 106. Adaś100 chyba ani jednego wpisu pani Kidawie, swojej kandydatce, nie poświęcił…

 107. Można sobie wyobrazić (koniec pissdziela)

  https://www.youtube.com/watch?v=ShPsD2kKUeg

 108. Masz parcie srutek?

  Bobkuj

  Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia: Małgorzata Kidawa-Błońska.

 109. Przegrałeś kolejne wybory, co jest tobą?

 110. Sondaż: PiS bez samodzielnej większości w sejmie

  https://natemat.pl/306823,sondaz-pis-traci-samodzielna-wiekszosc-w-sejmie-psl-mocno-zyskuje

  Wybrany komentarz:
  Nie ma dla nas nadziei, po tym wszystkim 42% poparcia. I wygrana w wyborach prezydenckich. Moze podzielmy sie, niech 1szy sort wychodzi UE i zyje w panstwie autorytarnym, a 2gi w UE zostaje isprobuje stworzyc panstwo praworzadne. Tylko kto bedzie utrzymywal 1szy sort?

 111. Hahaha

  faszystowski trollu,

  prezent od Małogoski

  https://www.youtube.com/watch?v=4IERGQCdsgk

 112. Nie skracaj dystansu, do swojej żony możesz powiedzieć faszystowski trollu

 113. Facebook © 2020

  Szczepan Twardoch
  Wczoraj o 13:43 ·

  Kiedy w zeszłym tygodniu żartowałem sobie z rządu, który uroczyście ogłasza, że w nieodległym terminie poinformuje o terminie, w którym poinformuje o tym, kiedy poinformuje, etc., to tylko tak sobie żartowałem, nie myślałem, że minister Szumowski i premier mają czas na czytanie głupot, które jakiś tam literat klepie na fejsie.

  Żarty żartami, ale serio, to mijają kolejne tygodnie, w których miliony ludzi nie wiedzą kiedy będą mogli wrócić do pracy, a co za tym idzie coraz częściej nie wiedzą, za co jutro kupią jedzenie alb zapłacą za mieszkanie. Nie mogą zaplanować niczego. Nie mogą wziąć kredytu na przetrwanie, bo nie wiadomo ile trzeba będzie przetrwać. Jeszcze miesiąc, trzy, a może rok? Co zaś państwo polskie ma im do zaoferowania, tym, którzy z dnia na dzień stracili środki do życia, drobnym przedsiębiorcom, restauratorom, właścicielom siłowni, pracownikom tychże, kelnerom, aktorom, fryzjerom…?

  Państwo polskie ma im do zaoferowania kolejne konferencje prasowe i wybory korespondencyjne. To znaczy po prostu, że Polska w potrzebie zostawia swoich obywateli samym sobie. Nie mają chleba? Niech jedzą karty wyborcze.

  Co ma obywatelom do zaoferowania opozycja? Kandydatkę, która nie potrafi samodzielnie przeczytać przemówienia z kartki, najpierw zapowiada bojkot wyborów, potem zmienia zdanie, plecie o swoich przodkach i wydaje się gorszą kopią jowialnego Komorowskiego. Do tego jeszcze dwóch pajaców znanych z tego, że są znani, którzy chyba nagle zrozumieli, że bycie „fajnym” i uśmiech na zawołanie to właściwości może i przydatne, ale na pewno nie wystarczające w polityce?

  Jarosław Kaczyński, który chciał zostać „emerytowanym zbawcą narodu” miałby teraz ku temu okazję. Co zaś robi? Zdaje się całkowicie nie dopuszczać do siebie skali gospodarczego trzęsienia ziemi, wychodząc w sejmie na mównicę plecie jakieś bzdury o Trybunale Konstytucyjnym z 2015 roku, które nie interesują już zupełnie nikogo poza nim, całą swoją wolę angażuje w partyjne rozgrywki, przeciąganie posłów, grożenie, przekupowanie. Jakby rzeczywistość go nie dotyczyła. Po śmierci matki i brata całkowicie samotny, zatopiony w pragnieniu zemsty, schorowany, pogardzający wszystkimi, z którymi musi pracować, bo też prawie wszyscy kiedyś go zdradzili. Byłaby to nawet postać tragiczna, nad którą mógłbym się pochylić z zawodowym zainteresowaniem storytellera, gdyby obsesje tej postaci nie pogrążały z każdym dniem coraz głębiej kraju, w którym przyszło mi mieszkać i płacić podatki.

  Przy tym nic nie wskazuje, by chciał sięgnąć po dyktatorską władzę w Polsce. Mógł to zrobić miesiąc temu, okazja była znakomita, wystarczyło usunąć Morawieckiego, stanąć samemu na czele rządu i ogłosić stan wyjątkowy i już nigdy nie oddać uzyskanych tak prerogatyw. Kto mógłby mu je wtedy odebrać? Biedroń? Ale po co dyktatorska władza komuś, kogo racją istnienia jest gra partyjna, intryga, spisek?
  Teraz taki ruch wydaje się już raczej niemożliwy, serce Napoleona albo Piłsudskiego nie bije też w bankierskiej piersi premiera, bo i on mógł dzięki pandemii wybić się na polityczną suwerenność, odsunąć Kaczyńskiego, jednak kogoś o takim charakterologicznym potencjale Kaczyński zapewne nie uczyniłby premierem.

  Nie mam pojęcia jak i czy w ogóle rozwiązany zostanie konstytucyjny kryzys, w jakim znalazło się polskie państwo, jednak wydaje mi się, że to nie jest największe z niebezpieczeństw, jakie nadchodzą. Bo co dalej, co będzie potem, gdy kryzys zmiecie tę kiełkującą polską klasę średnią, której przez ostatnią dekadę wydawało się, że od Kulczyków tego świata dzieli ją tyle co nic? W końcu jakaś tam firma, albo stanowisko, w leasingu drogi samochód o którym dziesięć lat temu nawet im się nie śniło, zagraniczne wakacje, domy i mieszkania na kredyt… Wszystko to zmiecie kryzys gospodarczy, którego być może nie widać jeszcze w całej jego grozie, ale który już tu jest. Nagle spauperyzowana klasa średnia straci nie tylko środki do życia, ale przede wszystkim zawali się jej system samoidentyfikacji i poczucia własnej wartości, bo znajdzie się w sytuacji niewiele różniącej się od sytuacji zepchniętej na granice egzystencji klasy ludowej. Co stanie się kiedy jakoś kolektywnie zrozumie, że jej interesy nigdy nie były tożsame z interesami klasy wyższej, dla której kryzys oznacza najwyżej nieco mniejszy jacht, kto wtedy zagospodaruje jej gniew? Jakoś nie spodziewam się, aby miał to być skądinąd sympatyczny Adrian Zandberg. Jaki kolor będzie miała fala, która zmiecie aktorów dzisiejszej sceny politycznej?

  Nad tym można się zastanawiać. Bo co do tego, że taka fala już nadchodzi, jak wywołane trzęsieniem ziemi tsunami, tego jestem pewien i chyba niczego więcej, bo ustalone normy świata drżą i zdarzyć może się wszystko. Na dzisiejsze spory tych nieudolnych, zadowolonych z siebie misiów będziemy jeszcze patrzeć z rozrzewnieniem.

 114. Jeszcze raz faszysto,
  (Nie powiem nawet „Pies cię jebał” )

  różnie to bywa,
  już witał się z gąską, a jednak ch….

  https://www.youtube.com/watch?v=4IERGQCdsgk

  Okrzyk Frasyniuka

 115. Jesli dostep do uslug medycznych jest powszechny i oplaty gwarantowane przez kasy chorych,
  powszechne ubezpieczenia, to nie ma znaczenia czy szpitale sa prywatne, panstwowe czy NGO. Z doswiadczenia wiadomo, ze jednostki komunalne nie sa najlepsze.

 116. Wspolczesne dzienniki zmienily oczywiscie tenor politycznego felietonu, pozostaje pytanie czy zmienily kierunek swoich wywodow na temat Izraela, widoczny w forach internetowych, listach czytelnikow do redakcji…Szczytem byl zapis w Focus Online; Izrael grozi s a m o o b r o n a. Fakt uzbrojony po zeby Izrael broniacy sie przed rakietami budowanymi na pracach recznych w szkole podstawowej stanowi zagrozenie dla swiata. Latwo jest zauwazyc, ze postawy antysyjonistyczne pozbawione sa zapachu lat 33-45. Agresja przemieszczona jest tu nie tylko zjawiskiem psychologicznym, lecz czesto celowym zabiegiem. W ten sposob mozna pozbyc sie przeciez, chociaz czesciowo wlasnej winy lub leku wynikajacego z pasywnej postawy nas samych lub naszych przodkow podczas Holokaustu i latach powojennych do 68, badz 89 roku.
  Dlaczego obsesyjna krytyka Izraela przy kazdej ekskursji do wydarzen Trzeciej Rzeszy jest na porzadku rzeczy? Skad biora sie te bezrefleksyjne asocjacje? Z pewnoscia nie chodzi tu o Izrael, lecz o wlasne obsesje. Obsesje pielegnujace ofiary? Czy chodzi naprawde o ofiary ofiar? Antysemityzm po Oswiecimiu nie mial szans na tworzenie mainstream. Niechec do Zydow mozna jednak wyrazic inaczej: np. Izrael jest sztucznym tworem na zrabowanej ziemii za wyludzone pieniadze. Jest to wariant klasycznej postawy antysemickiej; Zydzi jako krwiopijcy i pasozyci. Sztuczny twor explikuje zasadnosc dalszego istnienia.

 117. Znalezione w sieci; dla domoroslych „histerykow” blogujacych………
  Andamańczycy, archeologia i paleoantropologia Wielkiej Wędrówki z Afryki.
  „czy kulturę łużycką stworzyli Germanie, Slowianie, Ilirowie czy Celtowie”. A przynależność etniczną tworzy KULTURA I JĘZYK, nie zaś geny. Przynajmniej nie na kontynencie gdzie wielokrotnie garstka najeźdźców przynosiła język i kulturę wielkim masom podbitej ludności.
  Dowód w odniesieniu do Etrusków, czy oznacza on, że Etruskowie byli Semitami, tak jak Palestyńczycy? A czy to, że Palestyńczycy są Arabami (to znaczy mówią po arabsku i mają arabską kulturę) wyklucza, że większość z nich pochodzi od PRZEDARABSKICH i PRZEDŻYDOWSKICH Kananejczyków? Swoją drogą, jeśli Kananejczycy rzeczywiście ulegli semityzacji, to wskazuje, że te straszne rzezie opisane w Biblii chyba były trochę przesadzone, w rzeczywistości żenili się i krzyżowali z Żydami, a ludność kananejska nie została zastąpiona przez przybyszów, ale stała się demograficznym zrębem Izraela. Przykład rzadkich w Europie genów na ziemiach Etrusków pokazuje tylko, że pochodzili z Bliskiego Wschodu, gdzie mieszkały ludy indoeuropejskie, semickie oraz przedindoeuropejskie/przedsemickie (tzw. azjanickie, jak kiedyś o tym mówiono) i pewnie z tej ostatniej kategorii wywodzili się Etruskowie. Ale tego geny nie powiedzą, bo języki i kultura się zmieniały 100 razy w regionie – ale za tymi zmianami nie szła wymiana ludności. W tej chwili Bliski Wschód jest arabski i turecki (poza Kurdami, Asyryjczykami i Żydami) – czy wydaje Wam się że Arabowie i Turcy (GARSTKA koczowników) usunęli dawną ludność Bizancjum i tak się rozmnożyli, że zajęli ich miejsce? Nie! Większość tych ludzi to potomkowie owych „Bizantyjczyków”, tylko że mówią po arabsku i turecku. Geny powiedzą „tylko” o geografii.

 118. Podobno przejscie i wyleczenie infekcji koronowirusem nie daje pewnosci przyszlej odpornosci. Tyle uslyszalem od specjalisty w BBC… to moze zle rokowac w sprawie przyszlej szczepionki….
  https://www.bbc.com/news/live/world-52424263

 119. jobrave
  25 kwietnia o godz. 15:30
  Masz racje mowiac o tych niezwyklych dzielach , jakimi sa doktoraty. Mam w rodzinie duzo takich dyplomowanych prostakow. W erze Internetu, dobrze dobrane kompilacje literatury wystarczaja do otrzymania tego tytulu. fakt , ze Do*a i Ka czor je maja, jest tego dowodem. Wydaje mi sie , ze nawetza PRL byly wieksze wymagania.
  Ale, nie wiem czy wiesz, ze byl doktorak , ktory stal sie slawny i zrobil mala rewolucje.
  Ksiaze Louis de Broglie (potem nawet monsieur le Duc), po studiach literackichi nauk scislych, napisal doktorat. To nieco skomplikowane, ale przypisywal on, w „ramach’teorii wzglednosci, kazdej czastce materii odpowiadajaca jej dlugosc fali.
  ukoronowaniem tego byly prace Erwina Schrödingera.
  To byl dopiero agent: wyjechal na wakacje do Szwajcarii z kochanka, zone zostawil w Wiedniu. Kochanke wlozyl do lozka, sam zasiadl za biurkiem i w dwa tygodnie zrewolucjonizowal teorie mechaniki kwantowej.
  No i mowiac o Schrödinger, nie opuszczamy naturalnie Polski. Mam na mysli kota, jedyna milosc naczelnika Panstwa

 120. moze Twardoch to tez „defetysta-symetrysta”? 🙂

 121. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 16:46

  przesledz zycie prywatne Alberta E…. jest bardziej ekscytujace, tak, ze niektorzy biografowie koncentruja swoja uwage tylko na nim… 🙂

 122. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 16:46

  jobrave
  25 kwietnia o godz. 15:30
  Masz racje mowiac o tych niezwyklych dzielach , jakimi sa doktoraty. Mam w rodzinie duzo takich dyplomowanych prostakow.

  to nie jest sprawa ograniczona do PRLu lub Polski…. to sie zdarza wszedzie, nawet w USA…. na Harvardzie byl czlowiek, holubiony przez uniwersytet, amator-skrzypek (gral na poziomie Sherlocka Holmesa), ktoremu uniwersytet kupil Stradivariusa, aby spokojnie czekal na Nobla, ktorego nie dostal… jezdzil on po swiecie, aby znalezc „perfect graduate students”, ktorzy nastepnie, po roku dochodzili do wnosku, ze Dr P. „is an asshole”…. etc.

 123. Oglądam siódmy odcinek serialu „O mnie się nie martw” (XII sezon).
  Grali w tym serialu nasi ulubieni aktorzy, a akcja jest całkowicie odlotowa. Kancelaria adwokacka w której pracują niezwykle eleganccy panowie i młode, piękne panny, ma stale podejrzanych klientów o różne życiowe sprawki.
  Grali Joasia Kulig i Paweł Domagała, w roli rodziców uroczych pociech.
  Chyba tam padło popularne powiedzenie „Po co napadać na bank, lepiej mieć własny”, ale jestem pewien, że to popisowa rola innych aktorów naszego politycznego życia. Tytułową piosenkę śpiewa Margaret

 124. PA2155
  25 kwietnia o godz. 16:50
  Czytalem nieco. Pisze bez Wiki, wiec na pewno z bledami, lecz mowiono , ze jego zona, Yugoslowianka, matematyczka, zrobila cala czesc „matematyczna” jego odkryc.
  Dlatego, aby nic nie mowila oddal jej pieniadze z Nobla.
  Gdy mieli gosci, miala nie wychodzic ze swojego pokoju i nie odzywac sie do nikogo. Ten geniusz byl tyranem rodzinnym i obecne metoo by go zjadly zywcem.
  PS Widze , ze twoj stary znajomy, saldo nas ozenil. Zawsze wyciaga nas razem. Serce nie sluga… .

 125. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 16:59

  PA2155
  25 kwietnia o godz. 16:50
  Czytalem nieco. Pisze bez Wiki, wiec na pewno z bledami, lecz mowiono , ze jego zona, Yugoslowianka, matematyczka, zrobila cala czesc „matematyczna” jego odkryc.

  masz na mysli te Wegierke pochodzenia zydowskiego (pewnie Saldo mnie zaraz zauwazy), chyba jego zone Nr.1, ktora pracowala jako nauczycielka w szkole, bo Albert nie mogl znalezc pracy… i pisal listy blagalne do wielkich tamtego swiata, aby przyjeli go jako asystenta….. te druga czesc mozna zrozumiec, bo Albert byl naprawde bardzo inteligentny i wyedukowany i jego fizyka i pomyslu na nia byly z innej epoki… nawet M. Planck, ktory sformulowal teorie kwantowa, nie mogl dlugo w nia uwierzyc….

 126. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 16:59
  co do Saldo, wez sobie na wstrzymania… tak jak w przypadku coronavirus, na to nie ma leku i jedynym remedium jest kwarantanna…

 127. Sprawdzilem. To byla Serbka. Jej zycie z Einsteinem bylo nieszczesciem. Nie udowodniono tak naprawde jej udzialu w pracach Jednokaminieva (tak za Stalina fizycy rosyjscy nazywali Einsteina, aby nie podpasc).
  Einstein byl genialnym fizykiem, lecz szkoda ze zapomina sie o poprzednikach, dzieki ktorym wielki Albert mogl skomponowac swoje teorie. Np Minkowski, James Maxwell co najmniej rownie genialny jak Einstein (wystukujesz Maxwell w Google i wychodzi ci pilkarz. O tempora o mores), Heindich Hertz i inni.

 128. Mauro Rossi 14.17
  Może zbyt wielu dzwoniących o poradę?
  Nie mam nic do państwowej służby zdrowia skoro żyję, ale wszystko zależy kiedy, gdzie i na kogo się trafi.
  Ja na Gospodarza nie mam powodu wybrzydzać. Po pierwsze jest trochę starszy, czyli dokładnie pamiętamy jak było. Po drugie nasze wojenne i powojenne losy były w miarę podobne z przesunięciem w czasie i innym zakończeniem.
  Różnimy się tylko tym, że mnie się bardziej w Polsce podoba

 129. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 17:18
  dzieki za korekte w sprawie narodowosci…
  Einstein padl ofiara bycia „celebrity” i dlatego, gdy ktos chce powiedziec „cos madrego” o genialnosci, przywoluja jego imie…w mlodosci wpadla mi w rece ksiazka G. Gamowa („ruski szpieg”, jak niektorzy go okreslaja) „thirty years that shook physics” (bylo to po polsku, ale teraz posiadam tylko wersje angielska), ktora opisuje historie fizyki poczatkow XX w…. takich „mniejszych geniuszy” bylo wiecej… M. Born, Leo Szilard, Fermi, nawet N. Bohr….

 130. armia francuska uzbroila sie w lek przeciw malarii… just in case… kupujac go w Chinach
  https://www.france24.com/en/20200425-french-military-bought-chloroquine-from-china-as-precaution

 131. 200,000 zgonów na koronawirusa dziś w krajach. U nas tylko 0,5 tysiąca. Higieniści wołają żeby wszystko rzucić, wybory, i zająć się wirusem, a tymczasem już się nim zajęto. Jesteśmy w czołówce państw najlepiej zorganizowanych przeciw epidemii. I majowy termin wyborów tylko temu pomógł, rozumiecie…

 132. PA2155
  Zapomnialem o polskim akcencie: Albert Abraham Michelson. Badal predkosc swiatla
  Tak w ogole to pasjonujaca jest historia, jak starano sie zmierzyc predkosc swiatla.
  Jest taka seria ksiazek: czasami moze literackosc go ponosi. Daniel Boorstin.
  Po angielsku Tytuly bylyby :The Discoverers, The Seekers, The Creators. Czytalem to lata temu, ale wydaly mi sie swietne

 133. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 17:46
  znasz „Jasniej niz tysiac slonc” R. Jungka? wydane z serii „ceramowskiej” sa rowniez „wspomnienia rodzinne” jak te napisane przez zone Fermiego…. a z innej dziedziny „Lowcy mikrobow” Paula de Kruifa… ten ostatni zyl w sasiednim Michigan…

 134. PA2155
  Jezeli historia rozwoju fizylki cie interesuje, to polecam Leon Lederman, niedawno zmarly Noblista. I jest tam doskonaly kawal na temat „stalej struktury subtelnej”= 137.
  Dlaczego Bog pogniewal sie na Schrödingera

 135. PA2155
  25 kwietnia o godz. 17:54
  Nasze komentarze sie krzyzuja. Jasniej niz tysiac slonc to juz chyba bardzo dawno czytalem. Jeszcze w latach 70tych.
  A tak na boku: czym bylaby historia i rozwoj fizyki bez Zydow z Europy wschodniej.? Nawet ostatni francuski Nobel: G. Charpak

 136. PA2155
  No dobra. Kupilem Kruifa. To na czasie. Ale amazon pisze, ze to ksiazka dla mlodziezy!!!. Ale tylko dlatego , ze pomylilem go z pilkarzem. ten mial dwa ff

 137. Polecam Cezarego Michalskiego.przenikliwy i niestety przygnebiajacy
  https://wiadomo.co/cezary-michalski-spor-o-wybory-czyli-ustawka-kaczynskiego/

 138. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 18:06
  A tak na boku: czym bylaby historia i rozwoj fizyki bez Zydow z Europy wschodniej.? Nawet ostatni francuski Nobel: G. Charpak

  pomysl o rozmiarze prezentu, jaki nazizm podarowal USA przed WW2…
  musisz przeczytac „Wiek Zydow” J. Slezkine… 🙂
  No wlasnie, byli to „Zydzi” czy tez obywatele roznych panstw Europy Wsch. pochodzenia zydowskiego? zadaje to pytanie, bo ono zawsze wisi w powietrzu, jako temat dyzurny… Robert Oppenheimer nawet nie wspominal swojego pochodzenia… 🙂

 139. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 18:12

  PA2155
  No dobra. Kupilem Kruifa. To na czasie. Ale amazon pisze, ze to ksiazka dla mlodziezy!!!. Ale tylko dlatego , ze pomylilem go z pilkarzem. ten mial dwa ff

  to sklonilo wielu ludzi w mlodosci, aby zajac sie nauka, nie tylko mikrobiologia…
  bardzo dobrze napisane…

 140. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 17:59
  „Dlaczego Bog pogniewal sie na Schrödingera”
  bo chcial byc „dobrym Niemcem” i budowal nazistowska bombe atomowa…

 141. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 18:12
  „Ale amazon pisze, ze to ksiazka dla mlodziezy!!!”

  czytuje wciaz „Kubusia Puchatka”, ale w tlumaczeniu autorskim I. Tuwim… i „Malego ksiecia” St.Exupery’ego… czasami te „ksiazki dla dzieci i mlodziezy” sa lepiej napisane niz te dla doroslych…

 142. Z komunikatów MZ można odnieść wrażenie, że po koronawirusie chorzy wyzdrowieli…Tak sobie myślę prywatnie: czy wyzdrowienie było całkowite, bo koronawirus jednocześnie wchłonął choroby współistniejące jako pożywkę…Koronawirus jak odkurzacz…

 143. PA2155
  Schrödinger przez dlugie lata zajmowal sie ta stala struktury. Dlaczego 137, dlaczego bez jednostki?. Np 1/sek, W, J Ohm, 1/m?
  Umierajac, w szpitalu mial wizyte asystenta. Mowi mu po cichu: zobacz jaki jest numer mojej sali (pokoju)? Ten otwiera szeroko drzwi imowi: 137! Autentyczne!
  Po smierci, Bog mowi do niego: mimo zdrad, byles dobrym czlowiekiem, pojdziesz do nieba. A zes sie niezmiernie przyczynil do poznania swiata, ktory stworzylem, mozesz mi zadac jedna pytanie, na ktore ci odpowiem;
  Schrödinger niecierpliwie: Dlaczego stala struktury subtelnej jest 137 I DLACZEGO ONA NIE MA JEDNOSTKI,,,,????
  Bog usmiechnal sie wyrozumiale, kazal aniolom przyniesc tablice i krede. zaczal szybko pisac. Po kilku minutach starl wszystko co bylo napisane i pisal jeszcze szybciej i nerwowiej. Wytarl to wszystko i zaczal on nowa.
  Zdenerwowany i zaczerwieniony wytarl jeszcze raz, rzucil tablice o podloge i krzyczac: wszystko to, to jakies durne pytania, szybko wybiegl z raju.
  I tu masz odpowiedz. Dies Irae lub raczej Ira Dei

  Ale Schrödinger nie bral udzialu w badaniach nad bomba nazi. IMHO

 144. I polecam wszystkim ciekawym histori ( ktory uczy, ze nic nie uczy) ksiazke daniel Boorstin The Discoverer

 145. Przyzekam, ze to ostatni raz, lecz zdanie Boorstin’a jest wspaniale
  « Le principal obstacle à la découverte de la forme de la Terre, des continents, et des océans n’a pas été l’ignorance, mais l’illusion de savoir ».
  „Podstawowa przeszkoda do odkrycia formy Ziemi, kontynentow, oceanow nie byla ignorancja, lecz iluzja posiadania wiedzy”
  Wydaje mi sie to bardzo wazne we wszystkich dziedzinach. W polityce tez!!!

 146. ahasverus
  25 kwietnia o godz. 18:55
  masz racje, pomylilem go z W. Heisenbergiem… too bad… (for me)… to ten od tego strasznego rownania, ktore kazano nam rozwiazywac na I roku…. ty masz pod reka ta historie fizyki, a ja tylko moja ulomna pamiec…

 147. 200,000 zgonów na koronawirusa dziś w krajach. U nas tylko 0,5 tysiąca.

  Tyleż samo co razem Czechy + Węgry + Słowacja (494).

 148. 19:14

  Jak myślisz kto ma więcej ludności i o ile. Te trzy narody czy nasz?

 149. Wg mnie Polska ma o kilkanaście milionów więcej duszyczek niż te 3 razem

 150. satrustequi
  25 kwietnia o godz. 19:20
  to troche naiwne porownanie przyslowiowych jablek z pomaranczami…

 151. PA
  Ale co i jak? Niejasne, trudno odnieść się zuważ

 152. satrustequi
  25 kwietnia o godz. 19:29

  PA
  Ale co i jak? Niejasne, trudno odnieść się zuważ

  na tym blogu najczesciej chodzi o to, aby komus przyp….c…. nawet, gdy jest to na bakier z faktami i logika….

 153. 19:32 PA

  My jesteśmy po stronie faktów i logiki

 154. Hetajr,
  te oficjalne dane są skażone. Są nieuczciwe. Już to wyjaśniał dr Karczmarewicz na swoim blogu. Chodzi o to, że np. ktoś taki jak ja wg pisowskich kryteriów choćby stawał na …. głowie to nie ma szans na to by w akcie zgonu miał wpisanego koronawirusa. Będzie to inna choroba. tak naprawdę to jak „zejdę” z powodu zarażenia się koronawirusem to nie będę uwzględniony w statystykach. „Zejdę” na chorobę towarzyszącą. Istotne jest to jakie są przyjmowane kryteria w wypełnianiu aktu zgonu. Pisowski reżim liczy nie wg kryteriów WHO tylko wg swoich, pisowskich czyli kaczych.

 155. ” Bij żonę codziennie. Jeśli nie wiesz, za co, nie szkodzi, ona będzie wiedziała.”
  to przyslowie „arabskie”, ktore kiedys uslyszalem od glownego bohatera francuskiej adaptacji „Niebezpiecznych zwiazkow” (gdzies w latach 70-tych) oddaje MO na tym blogu… w filmie, bohater twierdzi, ze to „przyslowie chinskie”….

 156. Lewy
  25 kwietnia o godz. 18:14
  Polecam Cezarego Michalskiego.przenikliwy i niestety przygnebiajacy
  https://wiadomo.co/cezary-michalski-spor-o-wybory-czyli-ustawka-kaczynskiego/

  Mój komentarz
  Michalski analizuje sytuację według kilku różnych kryteriów i wychodzi mu coś nie coś.

  Pierwszym kryterium jest ustawka – czy działania Kaczyńskiego i współpracowników, np. A Duda, są czy nie są ustawką. Są – odpowiada Michalski.

  Następnie zmienia nagle kryterium i przechodzi do globalnego konfliktu demokracji liberalnej z populistami, z wszelką prawicą mającą pretensje do wyższości moralnej i politycznej.

  Następnie koncentruje si ęna wybrykach Trumpa względem Europy, chociaż jego zagrywki z Europą, to tylko fragment jego wybryków globalnych ilustrowanych twitterowymi wpisami uzdrawiajcąych USA i świat. Trumpa wygłupy nie są tylko europejskie, dotyczą całego świata od USA poczynając.

  Michalski poświęca dużo klawiatury trzeciemu kryterium – niezachwianemu parciu Kaczyńskiego ku nie wiadomo czemu. Pełnej władzy, dyktaturze? -Nie. Michalski zaprzecza, twierdzi, że Kaczyński gdyby chciał, to by już wszczął ostre działania ku temu korzystając z epidemii, a ponieważ nie zrobił tego, to wg Michalskiego jest dowód, że on nie chce dyktatury – nie potrafi, nie lubi, nie czuje się na siłach, w każdym razie nie chce.

  Do czego Kaczyński dąży (świadomie lub nieświadomie) – do zniszczenia państwa, zniszczenia demokracji, upadku gospodarki, wyobcowania klasy średniej (wymiana elit), wyzwolenia narodu od zła i dyktatury obcych sił?

  Trudno mi się czytało ten naprędce scalony artykuł.
  Pzdr, TJ

 157. Czytałem rozmowę z wybitnym lekarzem niemieckim. Bardzo trudno jest określić na co umarł człowiek bez sekcji zwłok – nie zawsze ale często jest ona potrzebna w przypadku tych umierających teraz, bo z reguły mają coś i koronawirusa też. To że ktoś ma koronawirusa – mówi ekspert – nie znaczy że umarł na koronawirusa. Robi sekcje!

 158. legat
  25 kwietnia o godz. 19:36

  Hetajr,
  te oficjalne dane są skażone. Są nieuczciwe.

  bede „devil’s advocate”… nawet gdyby… to nie jest nawet w przyblizeniu Belgia lub Holandia…. i przy „polskiej sluzbie zdrowia”….

 159. Czystym entnicznie i tym, ktorzy udaja, ze nie widza M u s z y n i a n k i… gwoli przypomnienia…
  Antysemityzm jest zapisany w jezyku i w mowie polskiej. Zwrocila na to uwage Bozena Uminska w ResPublice Nowej. Dotyczy to szczegolnie karykaturalnego przedstawienia Zydow przez Zeromskiego. Zyd odgrywal czesto role kozla ofiarnego. Nie ma takich zbrodni, o ktore by Zydow nie obwiniano. W “Naszym Przegladzie w 1927 roku pisano o niedorzecznosci i nieprodukcyjnosci mas zydowskich.
  Wracajac do Zeromskiego, to typowe sa obawy Cezarego wobec ludzi bez przeszlosci i przyszlosci. Typowy jest lek przed burzuazja i gettem zydowskim. Lek przed objeciem wladzy przez trzy miliony populacji zydowskiej. Stereotyp spisku jest obecny w opisie Zeromskiego. Nasuwa sie wiec pytanie czy jezyk oraz dyskurs naszej kultury zawiera w sobie mozliwosc eliminacji zydowskiego “antyswiata”.
  Zdaje sobie oczywiscie sprawe, ze obecne byly tez koncepcje narodu polskiego jako narodu obywatelskiego, republikanskiego, jako wspolnoty wieloetnicznej, w granicach panstwowych, a nie wyznaniowych, czy jezykowych. Taka byla np. koncepcja Kosciuszki. Malo sie jednak o niej pisze, za malo, moim zdaniem. Nie mialy one jednak szans przy koncepcjach Narodowych Demokratow. Dominacja narodu polskiego jako panujacego Polaka-katolika i jako jedynego reprezentanta wykluczala wieloetnicznosc i jednoczesnie “zazydzenie” Polski oraz kultury polskiej. Obcych wloczegow nalezalo gnac i rugowac ze spolecznosci, bez falszywej litosci. Postawa spoleczenstwa polskiego wobec Zydow niewiele sie zmienila podczas wojny i okupacji.
  Tabuizowany jest problem polskiej kolaboracji podczas II wojny swiatowej. Warto przytoczyc artykul Klausa-Petera Friedricha w ResPublice Nowej z listopada 1998. Ciekawe sa rowniez raporty Karskiego, ktory pisal o przewaznie bezwzglednym stosunku do Zydow wsrod szerszych mas spoleczenstwa polskiego. Wladze polskie na emigracji usunely ze sprawozdania Karskiego fragmenty dotyczace Zydow.

 160. Parada oszustów. Polacy do urn!
  W Antonowie Mrija znalazły się towary firmy-oszusta bezprawnie
  wykorzystującego znaki CE i FDA. Wyroby tej firmy można kupić na taobao i chińskiej alibabie z lewym certyfikatem wystawionym przez ICR Polska.
  Premier @MorawieckiM: największy samolot świata był potrzebny, by przywieźć kolejne partie środków medycznych, by jak najlepiej zabezpieczyć nasze służby medyczne. O taki transport starało się kilka państw, u nas to były długie dni negocjacji. To bezprecedensowy transport”
  Spółka KGHM Polska Miedź została zobowiązana do nabywania m.in. wyrobów medycznych i dostarczania ich do podmiotów wskazanych przez Ministra Zdrowia”. KGHM wykorzystał swoje biznesowe relacje w Chinach, by kupić dla Polski sprzęt medyczny. Zapłacił rząd. Polska Miedź potężne interesy z Chińczykami robi od ok. 23 lat – ma biuro w Szanghaju. Są oni największym importerem polskiej spółki katod miedzianych. Bez tego „układu” niemożliwe byłoby kupienie takiego wolumenu środków.”
  Certyfikat
  ICR Polska No.ICR Polska/M8306420 wydany dla Guandong Nafei Industrial Co.LTD 4th Road, Ecological Technology City, Chengdong Town, Heifeng County
  product name: mask
  product types: General Care Mask
  Evaluation has been carried out in accordance with test reports made by Shanghai (tu KGHM ma swoje interesy) MICEZ Equipment Testing and Technical Co. LTD Laboratory
  Certification issue date: 18.03.2020

  „Certyfikat CE” włoskiej ECM został wydany 7 kwietnia 2020 i zawiera identyczne dane producenta i towaru.
  4 kwietnia można było znaleść informację KGHM: ” pracujemy w tej chwili nad tym, żeby 14 kwietnia, tuż po Świętach Wielkanocnych do Polski przyleciał największy na świecie samolot Antonow An-225, który będzie wypełniony sprzętem, zakupionym przez KGHM Polska Miedź i Grupę Lotos” .
  Kupili certyfikowany sprzęt a parę dni potem dostali ceryfikat z ECM. Lipny certyfikat ICR Polska, co potwierdza ich strona, był bardziej lipny niż lipny certyfikat z ECM? Może nie wypadało by polski premier certyfikował lipne polskie certyfikaty? Kto to może wiedzieć.
  Godny uwagi jest tekst z 12 lutego 2020 dotyczący Nafei Industrial Co.LTD ze strony hi06060 o „Haifeng speed”. W 10 dni uruchomili linię produkującą 80000 maseczek dziennie. Toteż nie dziwi szybkość z jaką zdobyli certyfikaty FDA i CE i status sprawdzonego dostawcy.
  http://www.hi0660.com/5773.html

 161. Znów wraca wysuwanie się na plan pierwszy organizacja tego blogu.

  Bezsilność gości bloga wobec fizyki klikalności prowadzi do lekko komicznych postaw:

  Wybaczyłbym mu rozlewną na każdy komentarz nienawiść do zezowatych gdyby częściej pisałem tak jak wczoraj, gdy nie zajmował się wykpiwaniem potrójnych warkoczy.

  Tymczasem od czasu do czasu docierają na ten blog cytaty pań i panów mieszkających między Odrą i Bugiem i o których można domniemywać, że ich dzieci żyją w Polsce.

  Nudne jest to stwierdzanie, że jutro będzie chaos.

  Nawet wkład w teorię chaosu naszej niedawno nagrodzonej Noblem pisarki został tylko wzmiankowany.

  Tymczasem, z moich kontaktów z ludem miast i wsi dobiegają sygnały, że młode Polki i młodzi Polacy równość traktują głownie jako cosik z arytmetyki i są nawet gotowi opisać ją jako relacje równoważności.

  Joli nie zaprosi się na imieniny rzecze dziesięciolatek, bo jej ojciec jest pijakiem. Krzysia też nie, bo jego starych nie stać na kupienie mu drona i już mi dwa zniszczył gdy mu pożyczyłem swego najlepszego. Tak się rozumie solidarność gdy się słucha i ogląda matkę i ojca. No i w wszystkie rówieśniczki i wszyscy rówieśnicy wiedzą po co daje się dwa granaty jadącemu do sądu.

  A niby jest tak, że połowa narodu zajmuje się Gowinem skrzywdzonym przez naturę astmą i nie mającym szans na charyzmę.

  Nie jest tak panie i panowie jak to widać na blogu.

  Szwagier wraca z działki na przysiółku podkarpackim i cytuje sąsiadów swej działki.
  Niech będą korespondencyjne, choć papier z rolki jest wygodniejszy. Niech sobie expozują i szumowują, bo ważniejsze jest, że nie ma czym dupy umyć. Byle nie przestali się dzielić. Wreszcie w niedzięlę nie trza się rano zrywać.

  Siostrzenica żałuje, że wróciła do Warszawy z Londynu po to by synowie wyrośli na katolików. Londyńska głowa Kościoła dawała więcej i troszczyła się lepiej. I nie było, że co łaska zdrożała. Tam siostrzenica nie bała się jeździć autem przepisową stroną jezdni.

  A tu jeszcze przed jesienią @Mauro Rossi wraz @Bar Norte dojdą do zgody co do rozumienia relacji nierówności jako niezwrotnej. Co ją prawie nie różni od kredytu wziętego na zeszłoroczny pobyt na sopockim molo.

  Bulba!

  https://www.youtube.com/watch?v=MmtbHRsySZg

 162. PA2155,
  chodzi mi o to, żeby dane były porównywalne. Np. wg kryteriów zaproponowanych przez WHO. Inaczej to te dane dot. zgonów można włożyć sobie w Maura buty i jego Excela, za przeproszeniem. Wiesz, ok. 20 kilku Polek i Polaków dziennie ginie z powodu epidemii samobójstw. Mniej więcej tyle samo w rezultacie epidemii zwanej ruchem drogowym. Jakoś paniki ze strony władz z tego powodu nie widać. Ilu z tych zamachów samobójczych popełnianych przez dzieci i młodzież można było zapobiec gdyby nie zlikwidowano psychiatrii dziecięcej? Tego nikt nie wie i się nie dowie.

 163. (19:14)

  Te 3 państwa mają razem 25,9 mln mieszkańców. Przyjmując, że w Polsce przebywa 36 mln
  jej obywateli proporcjonalnie, byłoby to 626 zgonów na milion. Polska na razie to 527 zgonów ale będzie przyspieszać – niestety. Do tego trzeba uwzględnić „figlarną” statystykę prowadzoną przez MZ. Pisze o tym @legat a pokazał ją R. Trzaskowski. Min. Szumowski gubił się w tłumaczeniach jak przedszkolak.

 164. Lewy
  25 kwietnia o godz. 18:14
  Polecam Cezarego Michalskiego.przenikliwy i niestety przygnebiajacy
  https://wiadomo.co/cezary-michalski-spor-o-wybory-czyli-ustawka-kaczynskiego/

  Ja nie miałem problemu z artykułem – uwazam ze świetny.
  Faszyści PiS w Polsce demolują państwo, i pytanie jak długo ten proces potrwa. W końcu komuniści rządzili przez 50 lat zanim system padł, naziści jakieś 25.

 165. Z tego co czytałem wynika, że najbardziej miarodajne statystyki w UE prowadzi Belgia. Wliczają do zgonów szpitalne i domowe plus oplacówki pomocy społecznej. Jak również wliczają do tej statystyki zarówno przypadki objawowe jak i potwierdzone testem. Jak i te w których ewidentnie koronawirus przyspieszył śmierć z powodu innej choroby.

  I za te miarodajne statystyki Belgowie byli piętnowani, że sobie nie radzą z epidemią. Z czego zresztą nic sobie robią. No bo jak przypuszczam nie tyle picerstwo statystyczne jest dla nich ważne co raczej wiedza na czym tak naprawdę stoją.

 166. legat
  25 kwietnia o godz. 20:09

  PA2155,
  chodzi mi o to, żeby dane były porównywalne.

  wielokrotnie juz pisalem, ze zapasc i bezradnosc polskiej sluzby zdrowia to nie jest sprawa tylko PiSu ale ogolnie braku takowej polityki od przynajmniej 30 lat… badzmy wiec troche sprawiedliwi… oczywiscie, PiS ma tez swoj znaczacy wklad w te sprawe… podobnie jest z „epidemia wypadkow drogowych”… to, ze w Polsce mozna jezdzic bezkarnie po pijanemu to dlugoletnia narodowa tradycja… w innych krajach zabieraja za to prawo jazdy bez dyskusji…
  ja tez sie czasami zastanawiam, czy nie zwariowalem, gdy prezydent Jedynego Mocarstwa bredzi o wstrzykiwaniu lub dawce doustnej dezynfektantu…
  ogolnie, jest milion innych prawdziwych problemow za ktore PiS i jego ludzie odpowiadaja, ale, dlaczego naginac logike i fakty…
  IMHO Polska i jej wladcy mieli szczescie, ze nie maja epidemii w skali wloskiej i hiszpanskiej…. albo chociaz francuskiej….a wszystkie wymienione panstwa maja lepszych politykow i o kilka klas lepsza sluzbe zdrowia… i tez sobie nie radza…

 167. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 20:19
  „I za te miarodajne statystyki Belgowie byli piętnowani, że sobie nie radzą z epidemią.”

  IMHO zaden kraj nie bardzo sobie z tym radzi…. kazdy czeka, kiedy wymra potencjalne ofiary pierwszego rzutu i epidemia sama z siebie wygasnie…

 168. PA2155

  „IMHO zaden kraj nie bardzo sobie z tym radzi…. kazdy czeka, kiedy wymra potencjalne ofiary pierwszego rzutu i epidemia sama z siebie wygasnie…”

  Zdaję sobie z tego sprawę.
  Mój komentarz odnosił się do jakiegoś przymusu ciągłego porównywania się do innych państw czy ich oceniania z krajowej perspektywy na podstawie budzacych poważne wątpliwości statystyk.
  Jesli prawdą jest to co piszą o miarodajności statystyk belgijskich to pozostaje tylko – mimo, że owe statystyki są gorzkie – pozazdrościć Belgom tego, że władze ich poważnie traktują.

 169. PA2155 pisze do mnie: – …ogolnie, jest milion innych prawdziwych problemow za ktore PiS i jego ludzie odpowiadaja, ale, dlaczego naginac logike i fakty…

  Pa2155,
  nie zrozumiałem Cię dobrze. Czy chodzi Ci o to, że ja naginam? Jeśli tak to się chyba mylisz i źle zrozumiałeś mój wpis. Ja nie obciążam PiSu za liczbę wypadków drogowych. Co do psychiatrii to inna sprawa bo to za kadencji ich rządów poznikały szpitale psychiatryczne dla dzieci i są one umieszczane w szpitalach dla dorosłych. Skutkiem jest mnogość gwałtów na tych dzieciach dokonywanych przez praktycznie bezkarnych świrów. To już PiS ma na swoim koncie, nawiasem mówiąc.

 170. legat
  25 kwietnia o godz. 20:42
  nie zrozumiałem Cię dobrze. Czy chodzi Ci o to, że ja naginam?

  a gdzie ja to napisalem? tendencja na tym blogu jest obciazanie PiSu za wszystko, en bloc…nawet, gdy jest to absurdalne, jak w tym „przyslowiu arabskim”… i unikanie prawdziwych przyczyn wielu innych faktow… IMHO odsuniecie PiS od wladzy nie uleczy magicznie wszystkich absurdow w Polsce… tylko tyle…

 171. Niezależnie od tego co zostało napisane w zagajeniu Saldo mortale gra na bębnie. Niestety coraz dłużej na fałszywą nutę. Dzisiaj nie podoba mu się twórczość Stefana Żeromskiego.
  Muszę zapytać panie Saldo co pana rodacy zrobili żeby Rzeczypospolita nie została rozebrana i co zrobili żeby po 123 latach odzyskała niepodległość?
  Jeszcze pytanie dodatkowe: do jakiej Polski chce pan wrócić i po co?

 172. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 20:41
  Mój komentarz odnosił się do jakiegoś przymusu ciągłego porównywania się do innych państw czy ich oceniania z krajowej perspektywy na podstawie budzacych poważne wątpliwości statystyk.

  czy sadzisz, ze 50k lub 20k zmarlych jest politycznie do wytlumaczenia? albo powodem do wzruszenia ramion dla politykow? W USA pamietaja 911 albo wojne wietnamska i liczbe ofiar obu wydarzen…. okreslonych jako „tragedie”.. trzeba wiec znalezc tzw. „rationale” dla obecnych faktow… „tragedia zwyklej nieudolnosci” czy tez „tragedia obiektywna”…. w ktorej „radzimy sobie lepiej niz inni”…

 173. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 20:41
  zapomnialem dodac skutki ekonomiczne i spoleczne…. grozi zapasc gospodarczo-spoleczna o nieznanych rozmiarach…

 174. PA2155

  Ale ja się nie odnoszę do polityków tylko do wpisów na blogu.

  Mam na myśli to ciągłe „A Polska to sobie tak dobrze radzi na tle …”, „No porównując do nieźle wyglądamy wsród innych”, „patrząc na to co się za granicą dzieje to całkiem dobrze się prezentujemy” itp, itd.

  Tymczasem to wszystko jest bajaniem na podstawie jakiś propagandowych iluzji. To jest tak grubymi nićmi szyte, że trzeba ślepym chyba być by tego nie zauważyć.

 175. Może jeszcze jedna analiza Cezarego Michalskiego, myślę że będzie to ciekawa lektura (tekst opublikowano w przededniu wyborów o których mowa w nim i wtedy się na niego natknałem)
  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-jaroslaw-kaczynski-przegral-kampanie-do-parlamentu-europejskiego/5cvf6dg

 176. Ha! Ha! Hi! Hi!

  Blogowi zaodrzańscy korespondenci zdecydują się na starość wrócić do Polski bo ta na wzór Jana Kazimierz oraz Jana III Sobieskiego oraz Józefa Piłsudskiego ( który na ulicy Wery Kostrzewy zatrzymał komunistów prących na zachód ) skutecznie prowadzi wojnę ( propagandową ) z koronawirusem.

  Podobnie jak amerykanie i amerykanki na dożywocie: Na Florydę!

  Tyle, że w statystyki polskie to nawet Jarosław Kaczyński nie wierzy.
  Poza tym brakiem wiary w rozkłady Wódz walczący z układami bardziej wierzy w moc armatek wodnych.

  Mieszkałem na Wery Kostrzewy. I dlatego ociupinkę poczytałem o zmianie nazwy ulicy. Komunistów prących na zachód ochłodziły bagna wschodniej Polski. Zamieszkałe w Anatewkach i innych polskich wsiach gadających niepolskimi językami.

  Bagna Biebrzy wyschły i białoruskie traktory ( tańsze od ursusowskich ) nie tonąc w błocie pomogą zasiać koński ząb, aby wyżywić ugorującą polską wieś.

  Tamci traktorzyści maja antygeny, zza których nie widać koron wirusów.

  Pociechę władzom partii przyśle Becia, a siewy sfinansuje @geozak.

  Ale przyciśnięci suszą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości ze swą luzacką logiką i PiSownia przyjadą pod płot filtrów warszawskich z transparentami:

  Zbawco! Jak rzydź?

  Poprzednikowi od papryki ofiarowano folię na przykrycie części plantacji, o której skarbówka nie zdążyła zauważyć przed piątkowym fajrantem.

  Taczanki nie pokonały wrogów rewolucji.

  Czasy sie zmieniły.
  Jutro na Chopina przybędzie Antonow z dronami , pałeczkami i chiśkimi instrukcjami:
  Komiteta Śrotkowa sie wyrzywi mimo że pardzo mao.

  Kulczykowa tak wysoko nie podskoczy. Za letka.

 177. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 21:11
  Tymczasem to wszystko jest bajaniem na podstawie jakiś propagandowych iluzji. To jest tak grubymi nićmi szyte, że trzeba ślepym chyba być by tego nie zauważyć.

  moze to jest tez odbiciem dobrego samopoczucia pisowskich politykow? oni tez musza przekonac swoj elektorat, ze wszystko jest pod kontrola…
  podobnie zachowuje sie Trump.. ktos zauwazyl, ze ma bezplatna kampanie przedwyborcza na wszystkich amerykanskich kanalach TV… i mowi glownie o „sukcesach”… a jego koordynator, dr Birx, spuszcza oczy z zazenowania…

 178. Skończyły się czasy kiedy ludzie cieszyli się z cudzego nieszczęścia, chociaż zdarzały się jeszcze akty terrorystyczne, gdy sprawca godził się na krzywdę nieznanych mu ludzi.
  Takie zdarzenia świat cywilizowany potępia.
  Jednak pokazywano relacje z wybuchów radości przeciwników cywilizacji.
  Jak należało reagować? Co z tą obcą cywilizacji częścią ludzi robić jak do nich żadne argumenty nie docierają i zawsze będą stać przy swoim i czekać na kolejną okazję do zamachu, do zniszczenia obcej im cywilizacji.
  Także wśród nowoczesnych społeczeństw może pojawić się chęć do wyodrębnienia, do wprowadzenia swoich zwyczajów, swoich praw i przymusu.
  Pandemia z którą w takim wymiarze spotykają się wszyscy po raz pierwszy przy obecnym stanie technologii będzie być może motorem zmian postrzegania rzeczywistości, a podziały etniczne zostaną zniwelowane po stwierdzeniu, że wszyscy jesteśmy ZIEMIANAMI

 179. czy dotrze wreszcie do tych zakutych łbów popierających PiS, że tam na opak niż w nazwie kompletnie brak sprawiedliwości i totalna kpna z prawa
  https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-wojciech-hermelinski-nie-zaglosuje-nie-moge-legalizowac-bezprawia-4566249

 180. PA oraz pozostalym z drugiego szeregu przodownikow…
  Ringelblum pisal o biernosci Polski Podziemnej wobec brutalnej fali antysemityzmu. Kossak-Szczucka potepila zbrodnie i wezwala spoleczenstwo, by jej nie przemilczalo. Dlatego wazne sa aspekty pamieci w historii spolecznej naszego kraju. Czesto jednak doswiadczamy jej zaniechania. W tym samym oswiadczeniu pisala K-S, ze katolicy-Polacy nie przestaja uwazac Zydow za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogow Polski, ktorzy nienawidza Polakow bardziej niz Niemcow.
  Zdaje sobie sprawe, ze artykul Cichego w GW byl niedopuszczalnym uogolnieniem winiacym wszystkich powstancow. Dochodzilo jednak do pojedynczych mordow popelnianych przez zolnierzy w mundurach w czasie powstania. Arytmetyczne lamiglowki Strzembosza, ze dotknely one jedynie ponad tuzin ofiar mordow przy 7.000 do 30.000 tysiacach Zydow przebywajacych w Warszawie podczas powstania tego faktu nie zmienia, a prowadza jedynie do realatywizowania naszej historii z jej pieknymi i szarymi kartami. Wspomne rowniez samokrytyke Cichego w 2006 roku.
  Ciekawa jest publikacja Andrzeja Zbikowskiego z Zydowskiego Instytutu Historycznego. W sprawozdaniu Mieczyslawa Fuksa w Yad Vashem (YV o-16/450) czytamy, ze na poczatku powstania dochodzilo do likwidacji Zydow. Wielu wyrazalo zdziwienie, ze niektorzy Zydzi przezyli. Polska arystokratka Helena Krukowiecka zostala opluta przez gospodarza domu, ktory jej “wyrzucal” przechowywanie Zydow. Honor tego polskiego robotnika siegal nawet gestu oddania sloika miodu, wczesniej podarowanego przez Krukowiecka. Oczywiscie sa tez przyklady przejscia wielu Zydow po wyjsciu z ukrycia i przyjecia ich do AL . Adekwatne dokumenty znajduja sie w AZIH. Zydzi bioracy udzial w walkach jako czlonkowie AK nie podawali swoich prawdziwych danych. Watpiacym polecam lekture wspomnien Samuela Willenberga i jego przygody w AK potem w PAL.

 181. jobrave
  25 kwietnia o godz. 16:02

  Pan Szczepan Twardoch fantazjuje

  „Przy tym nic nie wskazuje, by chciał sięgnąć po dyktatorską władzę w Polsce. Mógł to zrobić miesiąc temu, okazja była znakomita, wystarczyło usunąć Morawieckiego, stanąć samemu na czele rządu i ogłosić stan wyjątkowy i już nigdy nie oddać uzyskanych tak prerogatyw”
  To działanie po prostu nie było możliwe. Morawiecki i ta reszta bubków co na razie go wspierająca wcale nie wierzy w JK , a chce jedynie własnych korzyści. Oddanie realnej władzy to koniec z korzyściami , a na dodatek przy tak kiepskim poparciu dla PiS (ostatni sondaż daje 36 %) i braku poparcia w większości w wojsku i policji wróżyło by jedynie pucz przeciw JK i przejecie władzy przez jakiegoś generała.
  JK to nie Piłsudski co miał za sobą legiony, on ma jedynie moherowe berety , a to siła raczej niewielka.

 182. kooperatywaMondragon
  25 kwietnia o godz. 13:39
  Poczekajmy na statystykę kwietnia i oceńmy jak przyrośnie liczba zgonów, bo przyrośnie z pewnością i to nie z przyczyny koronowirusa, Puszczenie na żywioł wirusa to zła rozwiązanie , nadmierne restrykcje również, Fatalne zaniedbania w służbie zdrowia i zlekceważenie ie pandemii spowodowało katastrofę służbie zdrowia. Restrykcje powinny w możliwie małym stopniu hamować gospodarkę i zakazy powinny dotyczyć masowych imprez i zgromadzeń. Reszta powinna funkcjonować przy dbałości o zabezpieczenia (tych indywidualnych jest drastycznie za mało i na tym powinno się państwo skupić, niestety zamiast tego wybory ważniejsze))

 183. maciek.g
  26 kwietnia o godz. 0:29

  Sluzba zdrowia ma malo srodkow ochrony , a te sa czesto zawodne bo kupowane od oszustow>
  Do tego dochodzi liczba testow i ich jakosc.

 184. Dlaczego opozycja uwiarygadnia autokrację stanowiąc jej tło…Dzięki czemu powstaje wrażenie kłótni w rodzinie politycznej pod różnymi sztandarami…Tak sobie myślę prywatnie dlaczego opozycja siada do stołu z szulerem, który nawet przygotował stół z powyłamywanymi nogami, aby inwigilacją i swoimi kartami podglądać innych…A inni puszczają oko do Gowina jak ograć szulera…Czy przyzwoity człowiek gra znaczonymi kartami…ale polityczny hazard wciąga pazernych na władzę…jak wejdziesz między wrony…kra…kra…kra…kowskim targiem…załatwiasz…swój interes…

 185. „…Obawiam się, mówię to z przykrością, że te wybory nie będą mogły być uznane za wybory zgodne z naszym prawodawstwem – powiedział na antenie TVN24 Wojciech Hermeliński, były szef PKW. Dodał, że drukowanie kart wyborczych, przed uchwaleniem ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, jest „bezprawiem, które nie mieści się w głowie”.

 186. Szumowski sugeruje, że szczyt zgonów przesuwa się wraz z terminami wyborów proponowanymi przez opozycję…A na tym tle 10. będzie najniższy…Tak sobie myślę prywatnie: dlatego trzeba zdążyć…szkoda drukowanych kart…

 187. Znowu ustrój ustalony w Jałcie dla kraju nad Wisłą zyskuje na urodzie…Tak sobie myślę prywatnie, że warto zapytać Trumpa dlaczego byli za…a mogli jak w Austrii zostawić tubylcom wybór naczelnika…zamiast PKWN…na uchodżctwie…Teraz Kaczyński rewitalizuje skutki Jałty na austriacki model…CK w sojuszu z Budapesztem…

 188. Tak proszę państwa wygląda faszysta BOGDAN ŚWIĘCZKOWSKI ( w pełnej krasie)

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3010427459026859&set=gm.1058055287911125&type=3&theater

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 189. Piotr Tymochowicz: Prezydent zwariował…

  Przykro mi to pisać, bo zawsze uważałem, że demokratycznie wybranemu prezydentowi należy się szacunek z racji sprawowanej funkcji. Uważałem, że należy oddzielić samego człowieka od jego roli jako reprezentanta Polski.

  Kiedyś miałem okazję kilkanaście minut rozmawiać z nim na jakiejś gali Superexpressu – pisałem o tym na FB kilka lat temu. Nie napisałem prawdy, zachowałem ją dla siebie uważając, że nie powinienem dokładać swojej krytyki do i tak napiętej wtedy sytuacji. A zresztą – kim ja jestem aby oceniać prezydenta myślałem z jakąś tam dawką pokory.

  Nie pisałem o nim wtedy negatywnie choć byłem przerażony jego bezdennie głupimi wypowiedziami i nie podzieliłem się wrażeniem, że rozmawiałem z kompletnym debilem. Teraz nie mam już takich skrupułów ale uważam także, że należy ostrzec wszystkich zainteresowanych, że prezydent Polski zachowuje się już nie jako bezwolna marionetka ale jak chory niedowartościowany pyszałkowaty dureń któremu władza tak mocno uderzyła do łba, że wchodzi w rolę obłąkanego uzurpatora- władcy który może sobie bezkarnie pokrzykiwać na rodaków, sędziów czy „gorszy sort” zapowiadając zresztą – robienie „porządków” w Polsce.

  https://thefad.pl/aktualnosci/piotr-tymochowicz-prezydent-zwariowal/?fbclid=IwAR1spdnpDucRZdxv2h_jp6q3mvNUGVEqkoSZ0dWp5pJGwgr8uecrhG7a8Fk

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 190. W Warszawie słońce wzeszło ledwo ledwo uchowało się przed przymrozkiem.

  Jest za wcześnie na ocenę stanu okolicznych sadów.

  Natomiast wystarczająco dużo czasu było na stwierdzenie jak zaowocowało posianie godności w polskie pola przez dobrą zmianę.

  Na pierwszy rzut oka może sie to wydawać głupim sabotażem sprzedawanie w Biedronce polskich owoców z etykietą portugalskie lub ze wskazaniem innego niż polskie pochodzenie.

  Biedronka nie wstała z kolan. Biedronka wie co chętniej klienci wybierają.
  Przy jednakowej cenie wolą Polacy zagraniczne.

  Niby naszość ma wzięcie.
  Ale gdy trzeba wydać pare złociszów, to się okazuje, że Polki i Polacy nie wierzą swoim. Czyli dobra zmiana uprawia austryjackie gadanie.

 191. Czyli dobra zmiana uprawia austryjackie gadanie.

  Nie tylko „uprawia” gadanie.

  Dobra zmiana zabija 🙁

 192. Dobre bo chińskie..ale kiedy mleczarnie kupują unijne zagraniczne mleko eko, to trafiają na czarną listę kolaborantów obcego kapitału…Tak sobie myślę prywatnie o grze w chińczyka z sierpem i młotem…Wirus ma chiński rodowód…z prochu powstałeś…takimi środkami należy zwalczać…

 193. Jankesi w Jałcie dla ratowania Polaków przed brunatną zarazą, sprowadzili Armię Czerwoną, na podobieństwo krzyżaków przez Mazowieckiego…Teraz Kaczyński sprowadza Chińczyków…Tak sobie myślę prywatnie o miłości do obcego oręża formacji z kosy na sztorc słynącej…jaki pożytek…majo…

 194. Wirus zawleczony do Europy przybył do niej samolotem.

  To jest pierwsza taka pandemia w Polsce.

  W Polsce dzisiejszej, w której jest więcej telefonów komórkowych niż mieszkańców ( w klasycznym ujęciu mieszkania tutaj ).

  W Polsce, w której jest więcej aut zarejestrowanych niż mieszkańców.
  Połowa to jest złom zajmujący przestrzeń, bo za złomowanie musiałby zapłacić ostatni właściciel.

  W Polsce, w której licealista może na komputer Wodza wysłać fotkę tłustej nagiej kobiety.

  W Polsce, w której jest mniej żołnierzy poległych po 1945. niż ofiar koronawirusa.

  W Polsce, w której nie bardzo wiadomo co to faszyzm i pęczek rózg.

  W Polsce, w której leczy się słowem i wśród leczących jest psychiatrów jak na lekarstwo sprowadzane za dolary dronem do chorej na nudę celebrytki, a tańca uczy telewizja polskojęzyczna.

  W Polsce, w której świadectwo szkolne otrzymuje się za punktualne przychodzenie do szkoły.

  Oj dadzą wam domorosłym blogowym politykom młodzi popalić.
  I nie będą to ani konopie, ani Filip!!!

 195. kooperatywaMondragon
  26 kwietnia o godz. 0:40
  Nawet kiepskie zabezpieczenia są lepsze niz żadne . Na wojnie lepiej mieć kiepski karabin niż nic.To, że barak atestów dla masek i kombinezonów z chin jeszcze ie oznacza, że to kompletnie bezużyteczny chłam. Kupowałem wiele taniochy chińskiej o której mówiono, że to chłam (to był sprzęt elektromechaniczny wiertarki, wyrzynarki, szlifierski). Kupiłem tez w desperacji młotowiertarkę za 120zł z udarem pneumatycznym gdy nie mogłem amatorska wiertarka z udarem wywiercić otworów w suficie (żelbet twardy i jak chol….) Dziury wywierciłem w parę minut wiertarka działa do dziś i posłużyła
  zięciowi i do prac przy willi. W necie znalazłem info om podobnym przypadku , ale tam gość kupił bo remontował dom i powiedział z zaryzykuje i możne trochę otworów wywierci (a musiał zrobić ich setki) Jak się rozwali to wywali na złom . Otwory zrobił , a wiertarka wciąż sprawna powędrowała na strych.
  Bardziej niz na tej chińszczyźnie zawiodłem sie na wiertarkach Blackdecera (amatorskich) miałem dwie obie dosłownie rozleciały się . Celma polska słuzyła długo i bezproblemowo (nie miała udaru). Córka kupiła potem mnie wiertarke Boscha z udarem i tak działa bez zarzutu.(udar mechaniczny ) właśnie nią nie mogłem wywiercić tych otworów wiertła sie grzały i otwór wierciłem dwie odziny!
  )

  0

 196. Nawet Watykan nie ma recepty na boską zarazę…Co potwierdza teorię Darwina o nieustającej ewolucji…słabi muszą odejść…Zaraza okazuje się gorsza od LGBT, ulubiony straszak Jędraszewskiego i reszty…o zarazie tęczowej nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że mit Watykanu sprowadzony został do reklamy zwykłego proszku…Czy w takim ociec można prać ?!…wirusa… jak sugeruje Trump…

 197. guzdra
  „Oj dadzą wam domorosłym blogowym politykom młodzi popalić.
  I nie będą to ani konopie, ani Filip!!!”
  Oby twoje słowo ciałem się stało. Ale, mówiąc między nami, nie bardzo wierzę w sprawczość młodych poza tymi, którzy sprawnie budują swoje karierki jako młodzieżówki partyjne.
  Ale co tam, jadę do lasu bez maski. Samochodem do Kampinosu mam jakieś 30 minut jazdy.
  Pozdro

 198. Na to nie wpadliby nawet sowieccy prawnicy… tak ocenia sytuację red. Warzecha…Ale katoliccy prawnicy potrafią, bo nie po to obalono tzw.mroczną sowiecką okupację..wiara czyni cuda…Tak sobie myślę prywatnie o prawniczej brzytwie małpy przewidzianej przez Wałęsę…Dajcie człowieka a …nawet bez paragrafu…

 199. Aktualnie słucham co mówią Goście Passenta, oglądając Śniadanie w Polsat News. Mowa o wyborach i sytuacji gospodarczej, która ma być gorsza niż jest.
  A jaka jest tego w istocie nie wiemy, więc nie znamy skali.
  Pytań dużo, odpowiedzi brak. Czasami tylko kandydatowi zaszkodzi zarost, albo pomoże profesja. Moim zdaniem żaden prezydent nam nie pomoże, co nie znaczy by nie wybierać jak jest taka możliwość. Tyle razy już wybieraliśmy i przeżyliśmy.
  Teraz pan Daniel Passent pyta co szanowni Goście myślą o przygotowaniach rządu do walki z koronawirusem. Niewydolność powinna być rozliczona wynika z rozmowy.
  Teraz w tvn24 KAWA NA ŁAWĘ i obatel Czarnecki oraz inni goście.
  Hołdys „cywilizacja może wszystko, ale są wyjątki”. Niestety kiedy i z jakiego powodu wyskoczy wyjątek nie wiemy.
  Na tym redaktor i jego Goście zakończyli.

 200. maciek.g
  26 kwietnia o godz. 8:53

  Chińskie maseczki, które zakupił rząd z lipnymi certyfikatami wcale nie muszą być kiepskie. Nafi Industrial produkuje artykuły higieniczne od 22 lat. Nafei Consumer Goods jest też z branży higienicznej. Niemniej oszukują umieszczając znaki CE i FDA na swoich wyrobach na podstawie wątpliwych „certyfikatów dobrej woli”. Oszukuje też KGHM przedstawiając fałszywe certyfikaty do kontroli celnej. Ciekawe jakie lody kręcą ICR Polska i włoskie ECM wytwarzające dokumenty graficznie przypominające certyfikaty CE a małymi literkami dopisują informację, że nimi nie są. Certyfikat FDA, wrzucony na tweetera przez KGHM, gwarantujący, że niczego nie gwarantuje to mistrzostwo świata. Z drugiej strony jakość towarów ze znaczkami CE przeznaczonych na polski rynek i pakowanych łopatami do kontenerów w Yiwu jest z reguły dużo gorsza od tych, które można kupić na Taobao bez certyfikatów.
  11.02.2020 Zhou Xuefeng, chairman of Guangdong Nafi Industrial Co., Ltd., said,
  „Our company has ordered ten production lines with the equipment factory, and they will also come to the factory one after another. The quality is because we have been making women’s products for 22 years, and we have great confidence and guarantee in quality control. Every step of the products we come out will undergo strict disinfection. Now the mask standards we made, we sent them for testing are all qualified and meet the national standards.”
  http://www.gdunicharm.com/english/product.asp

 201. Bierz pan polecenie premiera na piśmie panie Sasin, powiedział Włodzimierz Czarzasty, bo jak nie będzie pan miał polecenia na piśmie to będzie pan siedział.
  Czy tę audycję w tvn24 wicepremier oglądał i czy tą groźbą się przejął nie wiemy.

  „Będzie na to czas, będzie czas, na spacery……”

 202. Sasin jak partyjniak, który nie kłaniał się paragrafom…Tak sobie myślę prywatnie o kolejnym pancernym hunwejbinie…suweren wszystko może…ponad prawem też…

 203. Redaktor Piasecki zadał pytanie opozycji „czy macie większość w parlamencie?” i usłyszał „mamy kilka propozycji”
  Pozostawię bez komentarza

 204. ls42
  26 kwietnia o godz. 11:22
  Redaktor Piasecki zadał pytanie opozycji „czy macie większość w parlamencie?” i usłyszał „mamy kilka propozycji”

  Mogli mu w odpowiedzi zagrać : „Que serra,serra”

  https://www.youtube.com/watch?v=stASU6V9ZoA

 205. Z opozycją, jak w tym dowcipie o kowboju, któremu ukradli konia, a on straszył zemstą…i co zrobił…poszedł pieszo…Tak sobie myślę prywatnie o kowbojskich odruchach opozycji…

 206. Przesluchiwanie niezaleznych politykow bez wszczynania sledztwa jest czynnoscia sprawdzajaca ich niezaleznosc ( jej stopien ) . Napewno znajdzie sie jakis wystarczajaco niezalezny prokurator aby sprawdzic niezaleznosc Min Ziobro ale musi najpierw wszczac sledztwo , dlatego zacznie od wszczecia postepowania dyscyplinarnego przeciwko sobie czy aby nie minal sie z powolaniem . Prokurator niezalezny to zawod z powolaniem tak jak zawodowe radio z powolaniem RM Przeczytalem co napisalem ale nie czuje jakiegos powolania do pisania tu czegokolwiek . Czasem cos z nudow i tyle .
  Fajniej byloby byc prokuratorem z nudow

  ” Jest tylko jeden polityk, który pełni określone dwie funkcje w prokuraturze – jednocześnie jest ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Wynika to z przepisów prawa, z polskiego porządku prawnego. Natomiast pozostała część prokuratorów nigdy nie powinna być politykami – stwierdził Wójcik. W jaki sposób prokuratorka dołączyła do grona polityków? Zdaniem wiceministra „wszczęła śledztwo, nie przeprowadziła czynności sprawdzających, rażąco naruszyła przepisy prawa, prawie nie uzasadniła swojej decyzji, jako podstawę wprowadziła coś, co jest jeszcze procedowane tak naprawdę w polskim parlamencie, bo przecież nie wiadomo, jak ostatecznie będą przebiegały wybory”.
  – Prokuratura jest niezależną instytucją, prokurator ma być apolityczny. Pani prokurator zapomniała o tym i dlatego m.in. zostało wszczęte przez prokuratora krajowego postępowanie dyscyplinarne – tłumaczył Wójcik.”

 207. #MuremZaProkuratorEwąWrzosek

  Faszysta Wójcik wszystko wytłumaczył a zafajdany troll, rozprowadził po blogu.

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 208. Samo prawo w swojej istocie jest polityczne, a nawet klasowe…bo wyraża oczekiwania suwerena zrealizowane przez jego przedstawicieli w postaci ustaw…Proste jak budowa cepa…Prokurator działa w imieniu suwerena w założeniu ponad partyjnie oceniając stan faktyczny z normą prawną…Działając z urzędu lub na wniosek…Tak sobie myślę prywatnie, że nie dano możliwości pani prokurator…przyjęto wszczęcie postępowania jak badanie istnienia Boga, co jest obrażliwe…Katolicka sprawiedliwość na prawo…

 209. Jak ważny jest czas, każdy z nas mógł się wielokrotnie w życiu przekonać.
  Nie będę zanadto rozwijał tego wątku, ale przypomnę jak wolno biegł w 2015 roku i przyspieszył obecnie. Im więcej mówimy o przesuwaniu czasu wyborów tym bardziej niepokoję się o skutek, wychodząc z prostego założenia, że im wcześniej rozpocznie się kolejna kadencja obecnego prezydenta tym szybciej się zakończy, a przecież większości z nas się spieszy.

  Całkiem inaczej jest w Rosji bo tam czas płynie wolniej i każda kadencja się wydłuża ku zadowoleniu obywateli. Rosyjski prezydent, poza nielicznymi wyjątkami, wzbudza też zaufanie innych narodów i wielu polityków światowych wysokiej rangi.
  Piszę to aby zachęcić kolejnego polskiego prezydenta do wzięcia przykładu i wyrobienia sobie takiego poziomu zaufania i oceny społeczeństwa

 210. Słowianie to bardzo przyzwoita formacja na tle innych…Tak sobie myślę prywatnie, że życie bliżej natury łagodzi obyczaje…

 211. Maseczki na Enpassancie nie obowiazuja !
  Niepełnosprawnośc intelektualna umiarkowana lub głęboka bez zaświadczenia ( ! )
  moze prowadzic do intelektualnych bezkarnych naduzyc .
  Podpisane wlasnorecznie zazwiadczenie o niepelnosprawnosci intelektualnej , głębokiej

  „Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są m.in.:
  (…)
  osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane);
  (…)
  duchowni sprawujący kult religijny;”

 212. Albowiem ch…, batami nie zapędzi się nowoczesnego 21-wiecznego elektoratu do przyznania 51% kandydatowi PO, trzeba pięknej programowej perswazji, organizacyjno-intelektualnej mocy. Oto słowo na niedzielę.

 213. Prognozowanie szczytu zachorowań przypomina okolice stanu wojennego…wejdą, nie wejdą…i nie weszli…Ale profilaktycznie za „mordę” naród wzięto…Dlatego nie weszli…tak można tłumaczyć historię Morawieckim…Tak sobie myślę prywatnie, że z wirusem sytuacja społeczna przypomina plan Balcerowicza…tubylcy po raz któryś zaufali…bo mają jeszcze słowiańskie geny spolegliwości…starej daty…

 214. Obok na blogach – rady sprawdzonego*) polityka, Jana Harmana dla opozycji.
  Cytat:
  „Dogadajcie się z Ziobrą i Dudą – może w zamian za immunitet będą siedzieć cicho. Dajcie gwarancje Morawieckiemu, jego lodziarni i jego harcerzykom. A potem wygrajcie wybory prezydenckie i utwórzcie rząd techniczny do czasu przyśpieszonych wyborów parlamentarnych.”

  *) sprawdzonego w boju – czego się nie dotknął, to spieprzył…

 215. Wielki Kaczorek bez mrugnięcia powieki odda władzę tym niedorajdom jeśli uzbierają sobie większość w Sejmie. Z kapitałem profesjonalnych 5-letnich rządów bardzo szybko, pewnie już po roku wróci do władzy z 60% poparciem.

 216. Tarcza dla gospodarki według PiS: Centralny Port Komunikacyjny imienia Solidarności Baranów

  Pandemia pandemią, recesja recesją, ale jedno pozostaje niezmienne. Rząd cały czas chce nas uszczęśliwić budową Centralnego Portu Komunikacyjnego imienia Solidarności Baranów.

  Trudno znaleźć racjonalne uzasadnienie tego uporu. Prognozy przyrostu pasażerskiego ruchu lotniczego, na które się powoływano, od rozpoczęcia pandemii są nieaktualne.

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25897336,tarcza-dla-gospodarki-wedlug-pis-centralny-port-komunikacyjny.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.glowka

  flying_dude25.04.2020, 17:15
  „Centralny Port Komunikacyjny imienia Solidarności Baranów”

  Ja dopiero teraz się zorientowałem, że to autentyczna nazwa i że autor we wcześniejszych tekstach na swoim blogu nie wymyślił jej w celach prześmiewczych.

  Jest fatalna. Pierwsze skojarzenie: solidarność kogo, czego: baranów.

 217. (Faszystka) Beata Kempa nie wyklucza pozwu, jeśli burmistrz Sycowa nie przekaże spisu wyborców. „Ograniczy moje prawa”

  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25899030,beata-kempa-nie-wyklucza-pozwu-jesli-burmistrz-sycowa-nie-przekaze.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.maly

  jlc6026.04.2020, 12:56
  Wystarczy że na płocie wywiesi baner ze swoimi danymi, w tym numer dowodu osobistego lub jego kopię i będzie dusza zaspokojona!

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 218. Warzecha: na to nie wpadliby nawet sowieccy prawnicy od słusznej woli ludu

  Sytuacja w zasadzie jest poważna. Wiadomo – epidemia, gospodarka w coraz gorszym stanie i wiele innych rzeczy, o których niżej. A jednak jest zarazem absurdalnie idiotyczna, momentami osiągając poziom skeczów Monty Pythona.

  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wybory-prezydenckie-2020-i-koronawirus-lukasz-warzecha-komentuje/mzpttby

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 219. Jest śmieszna handlowa niedziela i festiwal dostawców pyszności.
  A więc przyszedł czas na zamknięcie pierwszego etapu walki z zarazą.

  W czasie zarazy dzieci się nudzą.
  W czasie zarazy dzieci się nudzą.
  W czasie zarazy dzieci się nudzą.
  W czasie zarazy dzieci się nudzą.

  bardzo się nudzą wten czas

  … milusińscy !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=i0M3LS9n7Ns

 220. Jak deszcz pada, to pissowki rosną. (mądrość suwerena )

  Buciki na Sylwestra, Beaty Mazurek ?

  https://wyborcza.pl/56,140981,25898221,liu-susiraja,,2.html

 221. Bar Norte, 15:20

  ,, wyborcza” opisuje dzisiaj sytuacje personelu w szpitalach :
  ,,Przebieranie w jednej szatni. Fartuch z oddziału wiesza się obok ubrania, w którym wychodzi się do domu. Dwie maseczki na pięć pielęgniarek, jedna przyłbica na cały oddział. Personel pomocniczy wchodzi do sal z zakażonymi praktycznie bez ochrony. Nikogo to nie interesuje, bo na personelu pomocniczym zawsze się oszczędza. Konieczność rozliczania się z każdej maski, fartucha. Jednorazowe spodnie i bluzy flizelinowe, które wkłada się na gołe ciało i które są mokre od potu, po użyciu się sterylizuje i ponownie używa.”

  Co do testow opisanych w podanym przez Pana linku , to pisano kiedys,ze nie mamy odpowiednich laboratoriow, bo za drogie.
  Niestety, czasami procedury bezpieczenstwa zawodza i zarazki uciekaja z laboratoriow.
  ,, The 1977 H1N1 human influenza pandemic
  Due to lab mishandling, a strain of the H1N1 influenza managed to escaped from a Chinese facility that was likely trying to create a vaccine for the disease. The virus spread globally and had an infection rate of 20% to 70% among those exposed. Luckily, the strain of the virus caused only mild disease and few fatalities.
  https://www.businessinsider.com/5-terrifying-times-pandemics-escaped-from-laboratories-2014-7

 222. to ,,2.html jest problemem??

  Ekspert od komputografii? jakiś ??

 223. maciek.g
  26 kwietnia o godz. 8:53

  Krytyk terapii szokowej ’89 , profesor Witold Kiezun,opowiadal kiedys o swoim wyjezdzie na Zachod , kiedy kupil rower chinski za 10% ceny zachodniego i byl berdzo zadowolony.
  Jednak ,, wyborcza” pisala niedawno, ze Hiszpania naciela sie na kupowaniu niektorych materialow ochronnych z Chin.
  Miniprezes chyba na tyle chytry, ze byle czego nie kupuje.

 224. Tylko ktoś blisko centrum decyzyjnego (o ile takie u nas się znajduje) może wiedzieć co się będzie działo do 10 maja.
  Reszta jest wróżeniem z fusów. Najlepiej mają niefrasobliwi życiowo bo będzie ciepło i można na ławeczce posiedzieć. Należałoby zapytać zapobiegliwych co robią?

 225. Wyobrazmy sobie (z nudow ) trzy mozliwosci .. pila lancuchowa , wedzona (?) ryba , miotla .
  Kolejnosc – , losowa
  https://www.youtube.com/watch?v=rPMaTf0KU0M

 226. Rząd PiSu jest najgorszym rządem w historii Polski. Dotychczas, oprócz prymitywnego rozdawnictwa, nie udało mu się spełnić żadnej ze swoich obietnic wyborczej . Dlaczego akurat te towarzystwo wzajemnej adoracji, nieuctwa i dyletantyzm, miałoby się sprawdzić w czasach zarazy i nadchodzącego kryzysu gospodarczego ?

 227. Na blogu chodzą pogłoski, że podobno „kaczor” chce oddać władzę , żeby pokazać, że inni nie umią i aby potem powrócić z 60% poparciem.
  To teraz jak pierwszy raz jest pod górkę i może sie wykazać , to znowu podwija ogon i zmyka ?
  A tak w ogóle to w jakim demokratycznym procederze „kaczor” tą władzę chce teraz oddać ?

 228. Pop. Popu. Populizm. Popularnosc.

  Populizm zmusza kazda demokracje do wielkiego wysilku. Mimo ze populizm nie ma nic wspolnego z popularnoscia, to partie populistyczne przyciagaja coraz wiecej wyborcow. Retoryka tych partii jest dosc prosta. Sugeruja one proste i szybkie rozwiazania zlozonych problemow, rozniecaja dyskurs w obszarach emocjonalnych unikajac przy tym konkretnych politycznych prob. Krytykuja skutki modernizacji, skutki globalizacji oraz pelniace wladze elity.
  Dyskurs partii populistycznych odrzuca wszystko co obce, podkresla natomiast to co jest narodowe. Przy czym postrzegaja one Europe z dystansu. Swiadczy to poniekad o kryzysie zaufania wobec partii bedacych obecnie lub wczesniej u wladzy. Nalezaloby sie wiec zastanowic, czy owe, populistyczne partie sa partiami czystego protestu, czy tez ich znaczenie jest nie tylko chwilowe. Kwestia zasadnicza jest, czy stanowia one powazne zagrozenie dla demokracji. Nastepna wazna kwestia byloby ich znaczenie w procesie integracyjnym Europy oraz reakcja sil demokratycznych w czasie nadchodzacego kryzysu gospodarczego i finansowego.
  Europejski oraz polski populizm obecny jest w kazdej partii poczawszy od partii narodowo-prawicowych, konczac na partiach lewicowych oscylujacych poza socjaldemokracja. Populizm korzysta z wlasnej dychotomiczneuj konstrukcji; MY vs ONI okraszajac ja kolejnymi stereotypami w zaleznosci od doraznych potrzeb. Kolejnym problemem staje sie ON. Do ONYCH zdazylismy sie bowiem przyzwyczajic i oswoic z przyszlymi zmianami po wyborach w kolejnych europejskich krajach. ON jednak dominuje, a my poslusznie tlumaczymy kazde prze-krecone lub od-krecone slowo koncentrujac sie na NIM. Jednoczesnie gina ludzie w Syrii, Libii, Jemenie…..Antyislamizm ruguje z naszych nibypolitycznych agend antysemityzm. Wtoruje mu od paru dni antyamerykanizm wywolany syndromem ON. Populista ON proponujacy kolejne, konkretne rozwiazania, obiecane wyborcom staje sie mitem i antymitem jednoczesnie, co wywoluje dodatkowe zamieszanie w blogosferze. Wychodze z zalozenia, ze demokracja starej Europy mimo wysilku i niezbednej krytyki naszych empatycznych blogujacych z TWA, przetrwa NAS, spychanych na peryferie globalnej gospodarki oraz polityki.

 229. Na blogu pojawiają sie głosy, że system batiuszki Putina powinien być przykładem dla Polski i Dudy.
  Tylko zupełny ślepiec , nie widzący do jakie systemu politycznego zmierza Polska, może uważać, że Duda i PiS takiej zachęty potrzebują . Oni są przecież na najlepszej drodze do samodzierżawia w putinowskim stylu . Putin też nie od razu został dożywotnim prezydentem, ale dopiero po 20 latach rządów. Żądanie od Dudy podobnych sukcesów już po 5 latach to przesada.

 230. zmarl Per Olov Enquist, szwedzki pisarz…. kiedys polecalem jego ksiazki ahasverusowi…. byl rowniez autorem scenariusza do filmu „Pelle Zwyciezca”, ktory dostal Oscara…

 231. olborski 15.06
  Dobra muza po kolei

 232. Saldo mortale 15.49
  Zauważyłem zmianę klimatu. Tak trzymaj

 233. @adam
  Ewa Siedlecka obok… o wybrykach „zdradzieckiej mordy”. Tłustej 😉

  Prokuratura może żądać wyjaśnień od kogokolwiek pod warunkiem, że prowadzi postępowanie, choćby tylko wyjaśniające. Ale w komunikacie nie ma słowa o wszczęciu postępowania. A jeśli go nie ma – to prokurator Święczkowski popełnia przestępstwo nadużycia władzy. I to wyjątkowo ciężkie, bo wobec sądu. I chce wpłynąć na jego czynności orzecznicze.

 234. „Dobra wiadomość jest taka, że większość pracy, którą wykonamy teraz po to, by poradzić sobie z Pandemią 1, sprawi, że będziemy lepiej przygotowani do Pandemii 2 i zminimalizujemy zagrożenie, jakim może być bioterroryzm” – uważa Gates.
  My to znaczy kto, p. Gates?
  I tak po prostu za darmochę, na piękne oczy?

 235. @maciek g. – ta „chińszczyzna” to loteria. Oczywisty synonim badziewia, ale bywa dobra a nawet znakomita. Dobra bywa często na zasadzie końcówek partii – zrobią coś na zamówienie o wyśrubowanych parametrach, wykonają więcej i sprzedają nadwyżkę za bezcen. Są kanały youtube zajmujące się tylko, lub przede wszystkim „recenzjami” chińskich gadżetów. Niektóre urządzenia elektryczne mają – UWAGA! – odsłonięte styki. Caveat emptor.

 236. Chociaż grożą bardzo surowe kary, do 8 lat więzienia, zdarzają się osoby narażające innych na zakażenie koronawirusem. Policja zatrzymała taką jedną

 237. Saldo mortale
  26 kwietnia o godz. 15:49
  śladem @ is42
  Swiadczy to poniekad o kryzysie zaufania wobec partii bedacych obecnie lub wczesniej u wladzy. Nalezaloby sie wiec zastanowic, czy owe, populistyczne partie sa partiami czystego protestu, czy tez ich znaczenie jest nie tylko chwilowe. Kwestia zasadnicza jest, czy stanowia one powazne zagrozenie dla demokracji
  W pierwszym rzędzie należałoby się zastanowić (ale kto to ma uczynić?) skąd ten kryzys zaufania się bierze. Przykładów byłoby parę. Jednym z wielu jest kunktatorstwo.

 238. @Bywalec 2 26 kwietnia o godz. 15:50

  System „batiuszki” to zwyczajny zamordyzm. Jednak „narod” niczego innego w życiu nie zaznał. Może przez chwilę – ale wtedy oczywiście nie mieli co do gęby włożyć. Teraz pokrzykują buńczucznie, że głodu się nie boją – bo przywykli. Dzielny, bitny, dumny „narod”. I rozległy. Szyroka strana maja radnaja. Umom nie razbieriosz, biez wodki zwłaszcza. I te rzeczy… Ja nie reflektuję.

 239. @ls42 26 kwietnia o godz. 16:23

  Policja zatrzymała… Naszczalnika ????!

 240. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 21:11

  „Tymczasem to wszystko jest bajaniem na podstawie jakiś propagandowych iluzji. To jest tak grubymi nićmi szyte, że trzeba ślepym chyba być by tego nie zauważyć”.

  To są twarde dane.
  https://www.worldometers.info/coronavirus/

  Ale oczywiście, nie z tobą te numery …. 🙂

  Zauważyłem „wśród ludzi rozsądnych i na pewnym poziomie” pewną niewiarę w naukę i wiedzę sprawdzalną, za to ogromną ufność w stosunku do ideologii, horoskopów albo chociaż Zen. Nie mówiąc o spiskowych teoriach („rząd nas codziennie oszukuje”), które jak dotąd były ponoć udziałem owieczek Ojca Rydzyka. Nastąpiła jednak nieoczekiwana zmiana miejsc i tak powstał nowy ciemnogród, który jest w ofensywie.

 241. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 20:41

  „Jeśli prawdą jest to co piszą o miarodajności statystyk belgijskich to pozostaje tylko – mimo, że owe statystyki są gorzkie – pozazdrościć Belgom tego, że władze ich poważnie traktują”.

  Może te belgijskie statystyki (612 przypadków śmierci na 1 milion mieszkańców, nigdzie nawet w przybliżeniu nie jest tak źle) są takie, bo rząd w Brukseli nie chce się i innych oszukiwać. Dezinformacja jako podstawa przy podejmowaniu decyzji ma wpływ na ich jakość, co łatwo może zemścić się na rządzących.

  A drugiej strony istnieją wątpliwości co do małej liczby śmiertelnych ofiar epidemii w Niemczech, ale tam dyskutuje się o tym poważnie.
  Niżej link do obszernego materiału na ten temat.

  https://niezalezna.pl/325935-poprawianie-statystyk-zgonow-niemcy-sami-nie-wiedza-ile-osob-umiera-na-covid-19

 242. Słowo na niedzielę…

  Qba 20 kwietnia o godz. 8:46

  „Gdy wszystko staje się niczym,
  To o czym można jeszcze gadać?
  Z braku deszczu lub innych przyczyn
  Poczekać, aż rząd zacznie padać.”

 243. Na marginesie

  !#”¤% PiS 🙂

 244. Qba 26 kwietnia o godz. 9:49 do Tanaki

  W Polsce mamy prawdziwą demokrację, bo decyduje zwykły poseł.
  Dobre!

 245. kruk @25 kwietnia o godz. 1:11

  Indonezja, Indochiny, Polinezja czy Filipiny – jedna ryba. Martwi jedynie fakt, że Indonezja pojawiła się więcej aniżeli jeden raz.

  Tenże potwór o nazwie WordPress, niczym skarb przechowywany w Sevres, nie daje się wygiąć, ponadto złośliwie utrudnia wszelkie korekty (najczęściej za Odrą i Nysą Łużycką).

 246. O, jeszcze jeden Qba! W sam raz.

  Qba 26 kwietnia o godz. 10:32

  Już nam wiosna uderza do głowy
  I do Dudy rośnie zaufanie,
  W USA się cieszy pomarańczowy
  I kasę liczą czarni w Watykanie.

  Bo Polacy znów nabrać się dali,
  Bo to naród głównie tylko dumny,
  Taki durny, że nie ma już skali,
  Tworzy w Unii piąte kolumny.

  Polak nie zna słowa dziękuję,
  Polak nie zna słowa przepraszam,
  Polak rękę pomocną opluje
  I chce tańczyć z Orbanem czardasza.

  Zasłuchany w słowa kaznodziei,
  Strasznie dumny z blaszanego orderu,
  Na gruzach niespełnionych nadziei
  Idzie boso w ostrogach z papieru.

 247. Przeciętnie tylko trzy litry deszczu na metr kwadratowy spadły w kwietniu na terenie Niemiec. Rolnicy alarmują, że uprawy zbóż znajdują się na skraju wysuszenia. Lasom grożą pożary.
  Od początku kwietnia br. w Niemczech spadły zaledwie trzy litry deszczu na metr kwadratowy. To tylko 5 proc. średnich opadów wyliczanych dla tego miesiąca na podstawie danych zbieranych od 1881 r. przez Niemiecką Służbę Meteorologiczną – napisał w niedzielę dziennik „Die Welt”.

  Nawet jeśli deszcz pojawi się w ostatnich dniach kwietnia, to wyniki będą zbliżone do najsuchszych pomiarów z 1893 r., kiedy odnotowano tylko 3,7 litra.”

  Parami

 248. Mauro Rossi

  O godzinie 16,48 piszesz do mnie autorytatywnie „To są twarde dane.
  https://www.worldometers.info/coronavirus/” a już 7 minut później (16,55) kwestionujesz te dane na przyładzie Niemiec. No bo umieszcza się na niej statystykę podawaną przez poszczególne państwa.

  Mauro, ogarnij się.

 249. „owieczek Ojca Rydzyka”.

  Komentarz z sąsiedniego blogu: „KaKa ma tyle wspólnego z podstawowym przykazaniem o miłości bliźniego co kanciarze z Kantem”.
  Tak mi się skojarzyła natychmiast ta opinia z tym, ile Pan Rydzyk ma wspólnego z Ojcem.

 250. Jeżeli w parafiach obowiązuje prawo pierwszej nocy, to ojcostwo duchownego ma uzasadnienie…Podobnie z dziedzicem i wójtem…Tak sobie myślę prywatnie o rękopisie z dziejów ludu nad Wisłą: O panie, wójcie i plebanie…ojców lokalnej społeczności…w trójcy…dlatego wszystkie dzieci nasze… ma sens…

 251. @dezerter83 26 kwietnia o godz. 18:12

  Zbanowany przed wiekami – ale nadal czytasz.
  To się nazywa kaznodziejski zapał.

 252. Kidawa-Błońska: Rząd powinien chronić Polaków przed koronawirusem, a nie wypchać ich na wybory

  https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25899765,kidawa-blonska-rzad-powinien-chronic-polakow-przed-koronawirusem.html

  – Tak naprawdę to nie są wybory, to będzie usługa pocztowa – stwierdziła w niedzielę we Włocławku Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

 253. dezerter83
  26 kwietnia o godz. 18:12

  Parkiet po to utrzymuje szamanow , by spokojnie wysysac krew ze spoleczenstwa.
  Terapia szokowa ’89 cofnela nas do zabobonnych czasow komienia lupanego.
  Czy w Austrii ludzie tez tacy glupi ?
  Tam tez szaman pokrapia kazdy nowy przystanek autobusowy.

 254. 18:26 a

  We Włocławku??

 255. kooperatywaMondragon
  26 kwietnia o godz. 18:27
  „Czy w Austrii ludzie tez tacy glupi ?
  Tam tez szaman pokrapia kazdy nowy przystanek autobusowy”.

  Mam dwie wiadomości na ten temat: Złą i dobrą.

  Zła: Biblia wskazuje, że „Zły ma pod kontrolą cały świat”, oraz, że „Wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię” (1 Jana 5:19, New Century Version; Objawienie 12:9).

  Dobra: Jego kres jest bliski (Rzymian 16:20).

 256. Kto zwalcza niezdrowe wybory we Włocławku będąc mieszkańcem Warszawy…

 257. No, na pewno nie faszystowski troll.

 258. Na całym świecie odbywają się wybory w pandemii: USA, Korea Pd. Bawaria, a wychodzi czołowy polityk PO i mówi w orędziu „na całym świecie odwołuje się wybory”. Przecież to jest narracja dla idiotów, wiadomości TVP takie gnioty załatwiają bez rozgrzewki ha ha

 259. Religie żerują na strachu i głupocie. Czy to jest dobra wiadomość, czy zła?
  Sama w sobie – raczej obojętna. To religie kompulsywnie przyklejają do wszystkiego czarno-białe etykietki. To jest bardzo charakterystyczny nawyk. Dobro-zło to religiancka obsesja.

 260. „Dobro-zło to religiancka obsesja”.

  Jak podaje Inny słownik języka polskiego: „Etyka to „zbiór norm określających, co jest dobre, a co złe w postępowaniu ludzi”.

  Biblia nie tylko pomaga odróżnić dobro od zła, ale również skłania do czynienia tego, co dobre.

 261. Religia nie jest naukowym podejściem do otaczającej rzeczywistości…Jest raczej umysłową tresurą myślenia, jak widzieć rzeczywistość przydatną w określonych środowiskach…Bez zadawania pytań, a dlaczego…prowadzi do skundlenia osobowości…Tak sobie myślę prywatnie, że łatwiej wytłumaczyć latanie przedmiotów cięższych od powietrza…co nie wyklucza ich spadania…

 262. Organizacja wyborów po PiS ‚owsku
  https://wyborcza.pl/7,75398,25899302,koronawirus-do-rak-wlasnych-za-pokwitowaniem-odbioru-pakietu.html
  I co zrobi listonosz gdy obywatel nie zechce pokwitować odbioru? Nie ma szansy nawet na fakt czy próbował doręczyć. Żeby się nie nachodzić nie ponarażać na zakażenia nie gapa zwróci z powrotem i powie że nie chcieli pokwitować.
  Nie mówiąc o tym ze bez list wyborców trudno będzie dotrzeć do odbiorców (jest to po prostu niewykonalne przykładowo Trzaskowski nie dostarczy danych i juz nie ma ponad miliona adresów. To nie ma szansy zadziałać
  lasnych-za-pokwitowaniem-odbioru-pakietu.htmld

 263. @dezerter83 26 kwietnia o godz. 19:20

  Biblia nie tylko pomaga odróżnić dobro od zła, ale również skłania do czynienia tego, co dobre.

  Ciebie skłania niechybnie do zanudzania blogowiczów. Nie masz szczęścia, siroto, bo @pombocek się wyautował. A ja nie mam ochoty karmić trolla. Tough noogies.

 264. Na całym świecie odbywają się wybory w pandemii:

  A w Polsce faszyści PiS chcą mordować Polaków.

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 265. To faszyści powtarzali w kółko 1000 razy to samo…

 266. Od tygodnia nie otwieralam strony internetowej Polityki i zadnych innych polskich mediow, co nie sztuka, bo jeszcze tylko czasem zagladalam na Onet. Jest to zgodnie z zaleceniem WHO i mojego syna: jak najmniej wiadomosci ze swiata nalezy obecnie przyswajac, wiec moja wiedze czerpie wylacznie z tablecika i smartofonika i w nich robie wysublimowany przeglad smieci FB i YT.
  Ale dzisiaj wchodze ci ja na ta strone Polityki i okazuje sie, ze opozycja tez udala sie pod opieke WHO i zapytuje czy wybory listowe w czasie epidemii sa bezpieczne, albo czy legalne , juz nie doczytalam. Ale jaja, a co na to mowi pani komisarz z UE? Juz odpowiedziala? Ze niebezpieczne i niewazne? Ostatnio wypowiedziala sie z gleboka troska o swiecie fejkowego internetu zwracajac na to uwage Google i FB. No, gdyby nie ona to by nie wpadli na to. Duzo jeszcze takich spraw poruszy siedzac se jak u pana boga za piecem w swoim przytulnym domku ? A jak z solidarnoscia unijna na czas epidemii?
  Wybory korespondencyjne nie sa wynalazkiem polskim, i w roznych okolicznosciach w roznych wersjach stosowane sa na swiecie. Zawsze w USA, teraz np. byla kontrowersja czemu nie przeprowadzono takich prawyborow w Wisconsis i na Florydzie, tylko zwyczajnie a juz nie pamietam czy dystans socjalny obowiazywal tam.
  Wzruszylam sie wypowiedziami ze ja Polonia bede pozbawiona mozliwosci wyboru ulubionego prezydenta. Zawsze wyzywano mnie jakim prawem chce glosowac, a teraz taka troska.
  Przy okazji zobaczylam po raz pierwszy krzywa zachorowan w Polsce, to jest takie wiecej plato. Jesli nie poszybuje w gore, to wielce sie uciesze i nalezy prosic wirusa, czy fatum zeby tak bylo. Tak zapytam dyskretnie: a wam jaki przebieg krzywej na czas walki politycznej najlepiej by odpowiadal?
  Dzieki restrykcyjnym, uprzedzajacym przepisom rzadu juz na pewno w Polsce nie dojdzie do chaosu jak w tych nieszczesnych Wloszech, gdzie sluzbe zdrowia maja na najwyzszym europejskim poziomie. No i przede wszystkim chwala i najwyzszy honor wszystkim ludziom z frontu walki. Nie tylko lekarzom, pielegniarkom, pracownikom pogotowia ale wszystkim sprzatajacym, wynoszacym te niebezpieczne smieci, ludziom z transportu, sprzedawcom itd, o ktorych sie zapomina piejac jedynie nad tymi pierwszymi.
  I jeszcze zobaczylam poczatek horrorystycznego reportazu z IOM, gdzie szum „wentylatorow”, a pan redaktor sie wielce bal, dalej juz nie czytalam. Bo ja wiem jak to wyglada. Szkoda jedynie, ze ci co to przeczytaja beda dalej myslec, ze to jest w dalekiej Syrii, czy innym Afganistanie i mnie to nigdy nie bedzie dotyczyc, a rzad to tylko utrudnia mi zycie, sieje panike, chce wygrac wybory ( oczywiscie, obydwie strony chca) i dzieci sie nudza, a nauczycielki sa glupie bo n ie umieja uczyc by internet. To ostatnie to z FB wiadomosci, gdzie intelektualne paniusie co rusz wyciagaja jakies w ich opini nauczycielskie kwiatki. Mozna pomyslec, ze i slusznie nauczyciele nie zarabiaja dobrze skoro prosta redaktorka, czy reporterka co rusz podsyla kwiatki jakie one glupie.
  To o Polsce, z reszty swiata interesuje mnie wylacznie miasto NY, nawet nie epidemia w calej Ameryce, bo przeciez powinnam sie wtedy isc powiesic z rozpaczy. No jeszcze interesuje sie Los Angeles i Londynem, gdzie mieszka moja progenitura. Ale w LA jest dobrze, znaczy sie bezpiecznie, (maja baaardzo restrykcyjne przepisy i moze dlatego w porownaniu z przodujacym NY maja taka malutka epidemijke), zas w Londynie mlodzi siedza se w domu, od komputera wstaja o 5-tej, ida na wieczorny spacerek., bawia sie w prawdziwy dom, ktory wlasnie rozpoczeli. Szkoda, ze w takich okolicznosciach.

 267. kooperatywaMandragon

  Pisał pan o tym, że wirusy czasem wydostają się z laboratoriów. To najczęsciej jest pozywką dla rozmaitych teorii spiskowych. Albo motywem filmów sensacyjnych. Zresztą z zainteresowaniem śledzę serial na ten temat pt „Trzy dni Kondora” na podstawie filmu z 1973 pod tym samym tytułem i powieści Grady’ego „Sześć dni Kondora”.

  Z tym, że tego typu „ucieczki” wirusów zwykle mają podłoże banalne. Np wsród spekulacji dotyczących wydostania się wirusów z laboratorium P4 w Wuhan najbardziej prawdopodobną wersją jest panujacy w nim balagan. Piszą np o zrzucie meteriałów laboratoryjnych wprost do kanalizacji miejskiej – bez wymaganej utylizacji. Albo o handlu zwierzętami na których przeprowadzano eksperymenty prowadzonym przez nisko opłacanych badaczy.

  A propos zwierząt … .

  Nie wiem czy pan czytał, że zakażeni koronawirusem pracownicy kilku ferm norek w Holandii pozarażali te nieszczęsne zwierzęta. Norki miały klopoty z oddychaniem. Aktualnie fermy są w kawarantannie.
  Widać więc, że wirus bez problemu pokonuje granice międzygatunkowe. Wcześnie w Wuhan zaobserwowano, że zakaża również koty. Zresztą zdesperawani epidemią mieszkańcy miasta te koty mordowali w obawie przed zakażeniem. Są zdjęcia chodników usłanych zamordowanymi kotami.

 268. Przymrozki, susza, pożary, epidemia, wybory, jednym słowem koszmar.
  W dodatku zapowiada się wydłużona kadencja, a proponowałem wygaszenie urzędu lub wybory dziesiątego. Sama data jest wyjątkowo tragiczna, ale im szybciej coś się zacznie tym szybciej się skończy i będzie jak z kozą wyprowadzoną z chałupy

 269. Bar Norte
  26 kwietnia o godz. 20:12

  ,, gazeta wyborcza” pisala o artykule w Le Figaro , ze wladze francuskie juz kilkadziesiat temu wyslaly do Wuhan fundusze i techniki badawcze wirusow.
  Gdzie indziej pisano, ze naukowcy z Polnocnej Karoliny opublikowali raport 5 lat temu, ze stworzyli w Wuhan wirusa podobnego do Covid-19.
  Business Insider przytacza z kolei najbardziej znane przypadki wydostania sie wirusow z laboratoriow badawczych.
  Wyglada na to, ze wladze igraja z ogniem, a my za to placimy.

 270. IPN i ambasada w Berlinie informują Niemców, kto obalił komunę: Kornel Morawiecki

  https://wyborcza.pl/7,75399,25899628,ipn-i-ambasada-w-berlinie-informuja-niemcow-kto-obalil-komune.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  tegonielubie26.04.2020, 16:18
  Pycha kroczy przed upadkiem i to głośnym

  Faszystowska partia PiS

 271. wg MSNBC dzisiaj 67% Amerykanow jest OK z glosowaniem listownie przez poczte… tylko 29% jest przeciw… glownym oponentem tej formy glosowania jest Trump i GOP….
  https://www.nbcnews.com/politics/meet-the-press/two-thirds-voters-back-vote-mail-november-2020-n1187976

 272. kooperatywaMondragon
  26 kwietnia o godz. 20:33
  2 miesiace temu spekulowalem na ten temat… i zostalem wysmiany przez „specjalistow” (mam podac nicki?)… jest to mozliwe, jak znam biologie molekularna…

 273. Duda : „jeśli nie spadnie deszcz, czeka nas susza”.

  Tytan intelektu….

 274. @ls42

  Nie zrozumiałem o jakiej tragicznej dacie kilkanaście minut temu napisałeś.

  Wikipedia nie wiąże z datą 10 maja żadnego tragicznego wydarzenia w ostatnim półwieczu historii polskiej.

  Być może uważasz dzień za dwa tygodnie za tragiczny. Może złagodź na smutny i z wyprzedzeniem wyrwij tę kartkę z kalendarza 2020.

  Ja oczyma wyobraźni widzę 10 mają 2020 jako heroikomiczny elementy polskiej historii. Ale ja mam w głowie, w słowniku i na klawiaturze chaos i totalne lekceważenie uczuć Polek i Polaków.

 275. Romuald Tomiak‎

  Kiedyś się mówiło , że Polskę nie może spotkać już nic złego , że Bóg nas chroni i wtedy pojawili się oni , tak oni wypełzli nor i zatruli nasz kraj ❗️

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=114131656928168&set=gm.804765789931524&type=3&theater

 276. Tenże potwór o nazwie WordPress umożliwił chrzanienie.

  Skądinąd wiem, że Donald Tusk przyłożył sie do spłodzenia tego potwora i z tego przyłożenia się korzystają komuniści, lewacy, prawacy, zielonoświątkowcy oraz bil gejst. Gdy się obudzisz, to sprawdź, że kopacz piłki runej korzysta z 800 słów, z czego 1/3 jest delikatnie mówiąc mocno zabarwiona uczuciowo.

  Nie martw się. @guzdra jest wyjątkowo tępy i dooklonie rzepowaty.

  Za wpuszczenie korona wirusa do Polski Platforma Obywatelska powinna zostać postawiona W trybunale Haskim i posta tam dekadę.

  Ja muszę tez codziennie znaleźć jakąś ofiarę podtrzymującą sens mego życia w pionie.
  Śpię poziomo.

  O ile mi wiadomo, pakiet językowy – jakikolwiek by nie był – nie umie się zachować w salonie króla telefonów anologowych.

  https://www.youtube.com/watch?v=v63DDvrdz9o

 277. Kosiniak ze swoją Koalicją Polską prze do wyborów żeby wyprzedzić PO w rankingach…

 278. „Komu to przeszkadzało, komu było mało, kogo rączki świerzbiły, gdzie sie to podziało” to refren kabaretowej piosenki, która zapowiada kryzys ekonomiczny wszech czasów.
  Ten „stan wyjątkowy” w czasie „pandemii’, której liczba ofiar śmiertelnych jest mniejsza niż w czasie epidemii grypy, ten stan nadzwyczajnych restrykcji jest bardzo podejrzany. Po destabilizacji krajów Afryki północnej w czasach tak zwanej pomarańczowej rewolucji, przyszedł czas na destabilizację innych krajów w tym Europy. Gospodarka się zawali i będziemy mieli nowe Majdany w wielu krajach świata. Kto planuje te nowe Majdany w kooperacji z lokalnymi kompradorami ten widzi w tym własny interes. Polscy kompradorzy chcą utrzymać władzę ponieważ boją się, że będą rozliczeni za tę tragedię w jakiej uczestniczą jako organizatorzy i wachmani nowego obozu „koncentracyjnego”.
  Kraj musi pracować, ponieważ pieniądze nie powstają z przelewania pustego w próżne, tylko z pracy rąk. Obecne elity nigdy nie pracowały , tylko mieliły ozorami pod dyktando ich opiekunów globalnych. Dlatego trzeba ich wymienić na ludzi mądrych, pracowitych i odpowiedzialnych za losy Polski.
  Bankier nie może być premierem żadnego kraju. Miliarder nie może być prezydentem żadnego kraju. To są ludzie zdeprawowani, najczęściej dziedziczący fortuny rodzinne i tacy ludzie żyją w równoległej rzeczywistości. W Polsce okazało się, że człowiek bez prawa jazdy i bez rodziny składającej się z dzieci i wnuków również powinien być odsunięty od rządów, ponieważ on traci poczucie związków wielopokoleniowych. O tym trzeba pamiętać w krajach o małych lub żadnych doświadczeniach ze sprawnie funkcjonującą demokracją.

 279. Joe Biden właśnie wyraził demokratyczną obawę, że Trump będzie próbować opóźnić wybory z powodu pandemii… Że poda jakieś powody i…

  Budka już to zrobił…

 280. Amerykanie są wstrząśnięci, nigdy ani razu nie przeniesiono daty wyborów, nawet w czasie wojny domowej w 19 wieku…

 281. kooperatywaMandragon

  „wladze francuskie juz kilkadziesiat temu wyslaly do Wuhan fundusze i techniki badawcze wirusow.”

  Kilkanaście lat temu, bo decyzja o utworzeniu P4 zapadla w 2004. Zresztą trudno się przyczepić o to, że po epidemii SARS podjęto inicjatywę wspólnych prac nad wirusami przeciwko którym nie ma szczepionki i lekarstwa.

  Jesli załozyć, że z tego laboratorium wydostał się wirus to nie widzę żadnej racjonalnej przyczyny tego stanu rzeczy poza bałaganem o którym wspomniałem wcześniej.
  W tym sensie bałagan trudno jest uznać za jakiś przypadek, który się mieści w pojęciu „igrania z ogniem”.

 282. Koalicja Polska jak sama nazwa wskazuje będzie odwoływać się bardziej do idei narodu polskiego niż społeczeństwa, nie o to zabiegała Koalicja Obywatelska której chodziło bardziej o społeczeństwo obywatelskie

 283. Ideałom tak pięknie reprezentowanym tutaj przez Adaśko grozi więc dalsza marginalizacja wśród elektoratu

 284. Po 75 latach poznałem prawdę i zmieści się ona w czterech twitach.

  Ja jestem prawem i sprawiedliwością. Żadnych podśmichujek gnoje!!!

  Przed Świętą Zofiją co kłosy zawija, podyktuję konstytucję.

  Franciszek dać mi ma prawo mianowania kardynałów jeszcze przed Bożym Ciałem.

  Tuska na pal, po czym na sznurze przeciągnąć to truchło po wszystkich powiatach.

  Po mnie choćby skonwergowana substancjonalnie i amorficznie Sahara.

 285. Przypadkowe społeczeństwo nie potrafi odróżnić preambuły od twita.
  Że też na mnie Pan zesłał takich durniów.

 286. Wirus jako bomba mentalna. Ciekawa idea.

  Jak pandemia zmienia postrzeganie rzeczywistości – i czy zmienia?
  Bo podobno umacnia „wiarę” lub światopogląd.

  Ciekawe – bo to samo pisał Chris Hadfield o przebywaniu w kosmosie. To znaczy podczas pobytu na stacji orbitalnej religianci stają się bardziej religijni. Podobno.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1954108,1,upadaja-mity-wirus-okazal-sie-bomba-mentalna.read?src=mt

 287. guzdra 20.59
  miesięcznica zawróciła mi w głowie 96 razy
  i utkwiło
  Patrząc na wypalone tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, ostoję zwierząt i ptaków, spowodowane czyjąś nieuwagą, a jak piszą prawdopodobnie podpaleniem zastanawiam się czemu ludzie nie myślą i postępują nierozsądnie?
  Za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. To nie pierwszy pożar rozmyślnie spowodowany. Pomijając karę jak dotrzeć do takich ludzi aby zrozumieli bezsens swojego postępowania?

 288. Właśnie obejrzałem film libańsko-francuski pt. „Cafarnaum” z 2018 roku, nagrodzony przez jury w Cannes, nominowany do Oskara i Złotego Globu – aż dziw bierze, że obu tych nagród nie nie dostał i to w każdej kategorii. Film wstrząsający, wzruszający i koncertowa gra aktorów-amatorów, a szczególnie chłopca odtwarzającego główną rolę. Kto tego filmu jeszcze nie widział, niech obejrzy, gorąco polecam.

 289. Hasło: NEOMARKSIZM, odzew: DUGIN BANNON

  Od korona wirusa groźniejszy dla Polski jest … neomarksizm. To hasło padło kilka razy, i to w czasach tej mniejszej zarazy. Padło spod palców Mauro-prawicy na enpassanta blog.

  Rozpisuje się analityczka Anna Mierzyńska:
  https://wyborcza.pl/7,162657,25897847,polska-prawica-zna-grozniejsza-zaraze-niz-koronawirus-neomarksizm.html

  Dopóki ludzie w Polsce będą wierzyli, że walczą przeciwko złym, zachodnim marksistom o zachowanie prawdziwej Polski, dopóty PiS nie zrezygnuje z radykalnych pomysłów legislacyjnych.
  – Ta teoria spiskowa powstała w USA, w środowisku skrajnego alt-rightu, i to już w latach 90. Popularność zyskała jednak dopiero za prezydentury Trumpa. Z USA przeniosła się do Europy i Ameryki Południowej…

  – Do neomarksizmu odwoływał się także skrajnie prawicowy terrorysta Anders Breivik, który w 2011 r. w Norwegii dokonał zamachu …

  – W Polsce neomarksizm przeniósł się z niszowych środowisk radykalnej prawicy do mainstreamu populistycznej prawicy w 2019 r.

  – „Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – abp MJ.

  – „Kto chce dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, kto chce rozbić więzi rodzinne, kto chce bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy, ten chce wywołać w Polsce wojnę kulturową. Nie będzie tej wojny. Nie dopuszczę do niej” – PMM.

  – „Proces, który trwa na Zachód od naszych granic, proces niszczenia fundamentów tego wszystkiego, co tworzyło przez wiele wieków cywilizację chrześcijańską …” – szeregowy pos. JK.

  – „neomarksizm to satanizm” – ks. TG, KUL.

  – „W programach seksualizacyjnych nie chodzi o to, by zrobić na złość rodzicom, ale by wychować genetycznych rewolucjonistów, którzy z powodu swoich skłonności seksualnych nie będą mogli funkcjonować w normalnej rodzinie, szkole, iść do kościoła, tylko będą to odrzucać” – prawicowy portal.

  – Polska wersja teorii o neomarksizmie, wskazując wroga na poziomie ogólnym (lewica i liberałowie), wskazuje też wroga instytucjonalnego. Jest nim Unia Europejska, którą wg tej koncepcji stworzyli marksiści.

  Podobnie obciąża UE jako następczynię ZSRR:
  – Geopolitica.ru – rosyjski portal ideologa Aleksandra Dugina, który długo uchodził za człowieka mającego wpływ na prezydenta Putina, a dziś współpracującego z oligarchą Konstantym Małofiejewem w jego TV Tsargrad.

  – Paryski think tank Institut de la Democratie et de la Cooperation; na jego czele także stoi Rosjanka, była posłanka Dumy z Partii Rodina Natalia Narochnitskaja. Tezy o neomarksizmie opisywał tu John Laughland, brytyjski eurosceptyk, przez jakiś czas również współpracownik rosyjskiej państwowej telewizji RT.

  – Gatestone Institute – amerykański prawicowy think tank. Jego prezesem był John Bolton – zrezygnował, gdy został doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa. Jednym ze sponsorów instytutu była zaś amerykańska miliarderka Rebecah Mercer, związana z prezydentem Trumpem i byłym doradcą Trumpa Steve’em Bannonem.

  PiS korzysta na tym politycznie

  Te trzy think tanki szerzą tę samą teorię co PiS w Polsce: że cywilizacyjnym zagrożeniem jest wprowadzenie zmian kulturowych, za którymi stoją: lewica i liberałowie, a które w Europie wprowadza Unia Europejska, jak pisał m.in. Laughland – następczyni Związku Radzieckiego.

  PiS używa konstruktu neomarksizmu zapewne ze względu na krótkoterminowe korzyści polityczne. Wykorzystuje strach przed zmianami, by integrować potencjalnych wyborców. Za pomocą koncepcji neomarksizmu pozornie, w sposób korzystny dla własnych interesów, objaśnia zmieniający się świat, dzieląc go na dobrych i złych, wrogów i przyjaciół. Daje mu to możliwość obarczania odpowiedzialnością za wszelkie problemy „złych” (lewicy, liberałów, Unii), a wybielania siebie.

  Walka z aborcją, edukacją seksualną, ekologizmem etc., jako element wielkiej wojny cywilizacyjnej, jest dla PiS korzystna politycznie. Wspierana przez Kościół katolicki i środowiska radykalnej prawicy przynosi realne, wyborcze efekty. Dopóki ludzie w Polsce będą wierzyli, że walczą przeciwko złym, zachodnim marksistom o zachowanie prawdziwej Polski – dopóty PiS nie zrezygnuje z radykalnych pomysłów legislacyjnych.

 290. jobrave
  26 kwietnia o godz. 22:19

  Właśnie obejrzałem film libańsko-francuski pt. „Cafarnaum” z 2018 roku

  tez widzialem… polecam inne filmy Natalie Labaki…

 291. No to teraz musze se popisac o NY.
  Moj ulubiony gubernator juz zdecydowanie, a nie ostroznie powiedzial ze jestesmy po drugiej stronie piku, czy jak to nazwac. Wiec te optymistyczne cyfry wygladaja tak, ze od kilku dni ilosc umierajacych kazdego dnia zapisuje sie trzema cyframi, ale pierwsza cyfra jest 4 , a nie 7. Poza tym do szpitali przyjmuje sie od 10 dni mniej pacjentow, na wczoraj troszke mniej niz tysiac. Ubywa pacjentow na OIM, niestety wiekszosc z nich, jesli sa zaintubowani maja wielce nikle szanse. Ilosc testow, o ktorych mowi sie obecnie glownie jako tracing w sledzeniu wirusa kazdego dnia przybywa. Wiele szpitali robi takie „podreczne”, wykonujac rownoczesnie scan przeswietlenie, ktore daja obraz natychmiast i jest to najwazniejszy wskaznik choroby.
  Niestety, brak duzych a nawet malych brakow to nie panaceum na szybkie rozwiazanie. Ja wierze w zachowanie dystansu miedzy ludzmi, mycie rak… majac nadzieje ze ta bestia juz sie zaczyna nudzic naszym terenem. Jakie cuda badawcze, leczenia, obserwacje prowadza w szpitalach to tylko czapki z glow. Mysle, ze w polskich szpitalach tez to na biezaco sledza i jesli mozna stosuja, nie mowiac o wlasnym doswiadczeniu. Zeby tylko dziennikarze nie pisali glupot o tym co prosty polski lekarz, czy naukowiec potrafi. Jak na razie nic nikt nie potrafi na pewno. Na calym swiecie..
  Poniewaz z epidemia ta czy inna bedzimy juz najpewniej zyc zawsze najwazniejszy jest teraz tracing kontaktow z wirusem. To sa wyzwania na skale lotu kosmicznego, szefem od tego w naszym stanie jest bilioner Bloomberg madra glowa. Co inne stany robia- nie wiem. Rzad nic nie robi w tym temacie. Jako ciekawostke podam, ze w tym tygodniu przetestowano randomowo 3 tys. mieszkancow stanu NY. Byli to ludzie, ktorzy nie chronia sie ponad miare, wychodza do sklepiku, gdzies tam jada, czy pracuja. Okazalo sie, ze 21% mieszkancow miasta NY z tej probki mialo kontakt z wirusem, w kilkunastu pozostalych powiatach zaledwie kilka procent. Ale to zadne alleluja. To zaledwie co 5-ty mieszkaniec, a ponadto nie wiadomo czy ten kontakt dal mu odpornosc, a jesli – to na jak dlugo, nie mowiac o tym, ze stare nauki epidemiologiczne mowia, ze odpornosc musi miec 50-70% spoleczenstwa, zeby epidemia samorzutnie wygasla.
  No i jeszcze dodam, ze prawdopodobnie nie bedzie swiat w najblizszych latach nabijal kiesy B. Gatesowi, co to mowil o epidemii juz w 2015 roku a teraz ja wywolal, zeby zrobic kolejna fortune na szczepionce. Coraz czesciej sie mowi, ze szczepionki w blizej okreslonym czasie nie bedzie. Zeby sie nie sprawdzilo!! Prawdopodobniejsze jest skuteczniejsze leczenie najgorszych przypadkow.
  Ale jest Alleluja, zadzwonila corka ze szpitala. Likwiduja wlasnie dwa pietra cowidowcow, zaczyna sie sprzatanie i odkazanie. Dodalam zlosliwie, no to teraz beda tam przypadki powiklan po wirusie.

 292. Wszelkie blogowe analizy domorosłych specjalistów od statystki i epidemiologii miesiąc po fakcie są mało wiarygodne. Choć trudno jest udowodnić bezpośredni związek bardzo wysokiej liczby przypadków COVID-19 w Bawarii z wyborami, to różnica pomiędzy Bawarią a całym krajem jest uderzająca. Niemcy na pewno dokładnie to przeanalizują, bo raczej trudno tu mówić o zbiegu okoliczności.
  Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców:
  Bawaria – 313
  Niemcy – 185
  Również wskaźnik śmiertelności jest w Bawarii wyższy niż w całych Niemczech, czy statystycznie istotny nie wiem, ale przy tej liczbie chorych nawet bawarska służba zdrowia musi mieć problemy:
  Bawaria – 3,91%
  Niemcy – 3,67%
  Polska ze swoim 4,61% nie wygląda jakoś bardzo źle, ale cały czas mamy do czynienia z oficjalnie niewielką liczbą zakażeń, co pozwala utrzymać naszą służbę zdrowia w stanie wydolności.
  Ponieważ to państwo z tektury było kompletnie nieprzygotowane na zarazę, pamiętamy, że w lutym Szumowski śmigał sobie we Włoszech na nartach zamiast robić zakupy respiratorów i sprzętu ochrony osobistej, a Pinkas zalecał grę w chińczyka i lód w majtki zamiast organizować laboratoria i zakup testów, jedyne co ci wyjątkowi nieudacznicy mogli zrobić, to wprowadzić system zakazów i nakazów. To jedyne zresztą co potrafią, no bo przecież mogą wszystko przegłosować i to od pięciu lat robią a strach im naprawdę do tyłków zajrzał na początku marca, kiedy dotarła do nich groza sytuacji. W efekcie teraz zaraza ma charater pełzający, liczba nowych zachorowań jest niewysoka i utrzymuje się stabilnie na niezmiennym poziomie 300-500 nowych zachorowań dziennie. Dlaczego więc te dzielne pisowskie chłopaki mówią od jakiegoś czasu o ciągle czekającym nas szczycie zachorowań, a ostatnio o drugiej fali zachorowań? Ano dlatego, że trzeba będzie niedługo poluzować rygory, albowiem inaczej gospodarka całkiem jebnie, a z nią przychody, VATy i CITy, a 500+ i cały ten socjal wystrzeli pisowców w kosmos. Jest to oczywistym skutkiem zaniechań i kompletnego braku umiejętności zarządzania. Ale gdzie te psiowskie gamonie miały się tego nauczyć? Ukraść, zacwaniakować, oszukać, wyłudzić dietę, zwrot za paliwo o to umio. Również i w tym przypadku pokazali tylko i wyłącznie działania reaktywne w zarządzaniu zarazą. W efekcie przesunęli w czasie to co nieuniknione. Pytanie czy kupili czas. Dystansowanie społeczne ma jednak swoje konsekwencje – nie nabyliśmy odporności stadnej, a i liczba ozdrowieńców jest niewysoka. Szkoda, że jak to pisowscy kłamcy i oszuści, prawdy powiedzieć już nie potrafią, krętactwo jest częścią ich natury. Wkrótce się dowiedzieć, co te geniusze nam zgotowały.

 293. 23:06

  Pierwsza cześć wywodu przeczy drugiej. W pierwszej uważasz że zdobycie większej odporności przez Bawarczyków to błąd, w drugiej uważasz że niezdobycie większej odporności przez Polaków to błąd?

  Ale zostawmy to, co właściwie proponujesz, jakie podejście do epidemii? Szwedzkie, hiszpańskie, jakieś Twoje? Bo polskiego i bawarskiego nie akceptujesz.

 294. Cz w Niemczech potępiono wybory w Bawarii? Jeśli nie, to nas nie przekonasz. Jeśli tak, to dziwne że o tym nie piszesz?

 295. „Porównaj to z resztą, wybierz drogę najlepszą” – Czarne Słońca, motto walki z pandemią

 296. Bar Norte

  W Szwecji na wirusa dwa tysiace,
  w Norwegii dwustu.
  Norwegia dwa razy mniejsza.

 297. „Porównaj to z resztą, wybierz wartość największą” – Czarne Słońca, motto wyborów

 298. arabia coraz bardziej felix: kare chłosty bedzie teraz mozna odpracowac społecznie;

 299. 0:14

  U nas też jest OK, przegraną w wyborach można odpracować społecznie he he

 300. Kolejny miażdżący felieton doktrora Kaczmarewicza.

  Dlaczego piszę o Ostatniej Epidemii? Bo wszystkie działania wspomnianej słodkiej gromadki zmierzają do tego, że gdy ogłosi ona – kiedykolwiek – kolejny stan epidemii, to już naprawdę nie będzie miała kim pomiatać.(…)

  Ci z Państwa, którzy interesują się trochę historią najnowszą, wiedzą, że w Armii Czerwonej straty własne uważano w praktyce za nieistotne. Żołnierz, który się cofał, był zabijany przez oficera politycznego, a jeżeli zginął w ataku, to rodzinie przesyłano medal.

  Ten sam sposób myślenia zaprezentowała drużyna Prezessimusa w odniesieniu do DPS-ów. Kiedy epidemia się rozwijała, ich dyrektorzy prosili o dwie rzeczy. Środki indywidualnej ochrony dla zbyt nielicznego już wtedy personelu oraz ewakuację pensjonariuszy z placówek, w których było oczywiste, że należytej opieki nie da się zapewnić. Władza nie spełniła żadnej z tych próśb. Odpowiedzialność za to ponosi oczywiście premier, a potem – w kolejności – minister odpowiadający za DPS-y i wojewodowie. Ta lista może być bardzo przydatna w niedalekiej przyszłości.

  A to dopiero początek… Przestępczych działań Pychy i Szmalu jest dużo więcej.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1954108,1,upadaja-mity-wirus-okazal-sie-bomba-mentalna.read?src=mt

 301. Zżera mnie żądza, żądza pieniądza, śpiewała Olga Jackowska (Kora) z zespołem Maanam i tak przez 4 minuty i 49 sekund. Temat popularny wśród ludzi i filmowców. W 1993 r. Francuzi nakręcili film pod tytułem „Żądza pieniądza”. Polacy też nie pozostali dłużni i tak samo nazwali dokument o roli pieniądza w historii ludzkości.
  Do sprawy poszedł twórczo szef państwowego banku, stwierdzając, że jego bank ma nieprzebrane zasoby.

  Pieniądze zawsze były potrzebne ludziom, ale obecnie przebija je zdecydowanie, a szczególnie gdy się ma nieprzebrane zasoby, żądza władzy. Są tacy co oddadzą nawet pieniądze, szczególnie nie swoje pieniądze by posiąść i utrzymać władzę.

  Są też ideologie które pozwalają manipulować ludźmi, po to aby władza nie wyrwała się z rąk. Wcześniej ukazało się tu kilka komentarzy oświecających w temacie. Nie spodziewałem się tylu komplikacji. To bardziej skomplikowane niż lody z tajemnym składnikiem ze śledzia

 302. @adam100 26 kwietnia o godz. 21:00

  Właśnie słucham na wyrywki Kaczmarskiego. „A źródło, a źródło wciąż bije…” I pojawiła mi się myśl zdradziecka: Źródło wybiło. W postaci pisiego szamba.

  Ciekawe, jak na to wszystko patrzyłby dzisiaj Kaczmarski? Bo jego niektóre komentarze polityczne są, nie powiem, wybitnie trafione.

 303. @zyta2003 26 kwietnia o godz. 22:43

  „Poniewaz z epidemia ta czy inna bedzimy juz najpewniej zyc zawsze najwazniejszy jest teraz tracing kontaktow z wirusem.”

  Powinniście znowu poprosić kogoś z tzw. krajów rozwiniętych np. komunistyczne Chiny albo chociaż Koreę Poludniowa o pomoc. Tam już ten problem rozwiązano.

  „To sa wyzwania na skale lotu kosmicznego, szefem od tego w naszym stanie jest bilioner Bloomberg madra glowa.”

  Czy to ta sama mądra głowa od macania pań w firmie a następnie pod rygorem wywalenia ich z roboty zmuszania do podpisywania kwitów że nic się nie stało? 😉

 304. teo
  26 kwietnia o godz. 22:20

  Tak, tak, masz rację. Neomarksizm, postmarksizm, teoria krytyczna, wszystko to oczywiście nie istnieje. Jak Boga kocham, tego w ogóle nie ma, a tym bardziej nie ma im bardziej zapewnia cię o tym „Gazeta Wyborcza”. 🙂 Podobnie jak diabła, którego największym sukcesem było przekonanie ludzi, że go w ogóle nie ma ― no nie istnieje i już. I dlatego wszystko wolno.
  Że jednak marksizm istnieje (także w wydaniu leninowskim) zaświadczy ci sam Bar Norte, wystarczy jak poprosisz.

 305. Zyta,

  Dobre wiadomosci.

 306. @1:19

  „Powinniście (zyta w liczbie mnogiej czy wszystkie Jankesy?) znowu poprosić kogoś z tzw. krajów rozwiniętych np. komunistyczne Chiny”.

  Cherubinku brawo, to jest przyjazny, ekologicznie czysty postulat, zrodzony z nieskazitelnie czystej, nieskażonej gleby. Pozostaje jedynie obawa, że prosząc rozwiniętych o pomoc, po wysłuchaniu mniej rozwiniętych porad, możemy wywołać u rozwiniętych uczucie paniki lub podejrzliwości.

  Możliwość finałowego klopsu, zaintryfikowanego w kałamarz extraterrestialnych wywodów Cherubinka jest wysoka.

 307. Mike Bloomberg to jednak mądra głowa. Co prawda nie od lotów w kosmos i „tracing”, jak nam Zyta napisała, lecz jak się okazuje… od budowy bunkrów mających ocalić jego kastę od gniewu współobywateli.

  „‘We Need to Go’: Rich Americans Activate Pandemic Escape Plans”
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-19/-we-needed-to-go-rich-americans-activate-pandemic-escape-plans

 308. A to po polski.

  „USA: bogaci uciekają pod ziemię”
  https://strajk.eu/usa-bogaci-uciekaja-pod-ziemie/
  „Dziesiątki najbogatszych obywateli USA w popłochu opuszczają swój kraj, by schować się przed pandemią. Ale nie tylko. Jak pisze Bloomberg, chodzi również o strach przed tym, co będzie się działo po pandemii. Obawiają się, zapewne nie bezpodstawnie, że kiedy gigantyczny kryzys ogarnie planetę, to wzrośnie radykalizm mas społecznych i poziom agresji skierowany przeciwko tym, którzy przyczynili się do tej katastrofy.”

  Jak by powiedział Bar Norte, obiektywna konieczność dziejowa odgrywająca się na naszych oczach. Mam nadzieje, ze ktoś robi o tym filmy dokumentalne dla potomnych.

 309. Mauro (2:28)
  Pomerdały ci się pory dnia.

  Opowiastki o diable, co przekonywał ludzi że go nie ma … to wieczorynka przed dziennikiem.
  W nocy nadawaj dla dorosłych o wybuchach na skrzydłach i tupolewie jak parówka.

 310. @jobrave

  Odpowiedziałem szczegółowo na pański komentarz skierowany do mnie ale niestety Cenzor odeslał
  gdzieś na półkę chociaż nie było obrażliwych określeń a wylacznie sprawy merytoryczne.

 311. Czy ochrona życia ma sens…uratowanych Trup nazwie terrorystami i każe strzelać jak do psa…Tak sobie myślę prywatnie: co wnuki o tym powiedzą…porypane pokolenie hipokrytów…co ma wisieć nie utonie lepsze…

 312. @ jobrave

  Nigdy nie twierdziłwm ,że robot doktor z AI bedzie decydował ożyciu ludzi.Robot postawi diagnozę i w różnych krajach odmiennych kulturowo i religijnie ustawodawca może wyposażyć robota w takie uprawnienia.

  Nigdy nie pisałem ,że w Polsce nie dopusci sie robota doktora z AI.Pisałem ,że dopuści sie i przypuszczalnie przy diagnozowaniu naprzykład raka.Tylko polski ustawodawca nie pozwoli zaprogramować tak robota aby on decydował ożyciu człowieka mimo ,że jego diagnoza jest jednoznaczna -stan medycyny nie pozwala uratować.W kraju gdzie 40 % w miarę regularnie chodzi do koscioła zas pozostałe 25 % wierzy w Boga który stworzył człowieka na wzór siebie nikt nie przewie zycia nawet śmiertelnie choremu.

  W krajach zachodniej Euroby gdzie praktycznie w tkance społecznej pojecia Boga nie istnieje np Holandia wprowadzono juz eutnazję i w tym przypadku robot bedzie bardzo użyteczny .

  Jeszcze jest jeden rozpatrywany dylemat etyczny i prawny a zaczyna sie od prostego robota jakim jest Antymous.Próby stworzenia idealnego bezwypadkowego jak na razie sie nie powiodły.Jednak etycy i prawnicy zaczynają mówić o nierównym traktowaniu robota wzgledem czlowieka .Przecież wielu kierowców z posiadanych utrudnień,nawyków czy nawet stanów chorobowych o tym wiemy ,że moga powodowac wypadki a czasem nawet to sąjeżdżący zabójcy.Dlaczego im pozwalamy zabijać zaś o wielebardziej przewidywalnemu i perfekcyjnej maszynie z AI NIE POZWALAMY.

  Tak wiec jak widać jesteśmy na granicy nie tylko zrownania robota z człowiekiem a być moze nawet człowiek w hierachi spadnie niżej.

  Na temat spraw dotyczących władzy ,PiS oraz opozycji nie bedę przedstawiał mego pogladu i udawadniał – wkrótce się przekonamy.

  Ja twierdze ,ze Polska ma szanse dostać sie do G20 ,oczywiscie uyrudnieniem będzie jeśli bedzie sie przedstawiac na zewnatrz ,że nowo wybrany Prezydent nie ma mandatu.

 313. W Europie ojczyzny kolonizatorów przodują w zgonach…co nie potwierdza tezy: o sprzyjaniu wirusa autokratom… w wymiarze historycznym…Tak sobie myślę prywatnie, że wirus jak: cicha woda brzegi rwie…

 314. Morawiecki ratuje przed koronaworusem, ale jak wynika z komunikatów MZ, to choroby tzw.współistniejące są główną przyczyną zgonów, których leczenie zamrożono z powodu koronawirusa…Tak sobie myślę prywatnie, że to musztarda po obiedzie…albo nałożenie plastra na ciało w agonii…

 315. @teo cytuje analityczkę: walczą

  a

  @guzdra nazywa po imieniu aktywne środki obrony: buczą

  Gdy Chińczycy wreszcie dokopią się w Polsce do ogromnych złóż pierwiastków ziem rzadkich a cennych i odkupią od Polski te złoża za dziesięcinę, to kolejne analityczki i analitycy usprawniający kolportaż i podnoszący sprzedaż wyjaśnia prostotę konwersji krzyża na tao

  Szedł dziad z wychudzonym psem. Przechodzień rzucił miedziaka i ochłap tygodniowy.
  I pies poszedł za nowym Panem.

  Widać na blogu, że walkę o słuszność prowadzi się najchętniej na zachód od Odry, a najlepiej na zachód od Golfsztromu.

  Tam wynaleziono cudo: komputer.
  Ta cudowna maszynka pozwala pieprzyć bez grzechu i masowo powielać wici o tym komu się dzisiaj najmodniej dosala.

  Pieniądz tak ogłupia, że następca Ryżego będzie jeszcze głupszy.

  Ty się @teo uwolnij od kursów wymienialnych i wymień akcje Golfsztromu na coś bardziej mokrego.

  ***

  Do sprawiających nadzieję, że się poprawią:
  Przelecieć własny tekst wzrokiem przed opublikowaniem to nie jest seks z własnymi dziećmi, choć bywa prostytucją.

  Moja w preludium wodewilu w plenerze:
  Ja nic z sobą nie biorę!
  Taż sama w jednej z kolejnych kwestii, gdy chodniki już parzą: Ty nawet na lody dla żony nie umiesz zarobić.
  No żartowałam.
  Wzięłam twoją kartę.

 316. Gdyby obecny kryzys miał prowadzić rzeczywiście do zapaści społecznej na zachodzie, do walki o ostatnią kromkę chleba, jak to niestrudzenie wieści pełna nadziei ruska propaganda, to patrząc na warunki życia w Rosji, Rosjanie juz dawno musieliby się wyrżnąć.
  Wiem już co teraz znowu przyjdzie; że dzielny naród rosyjski nie takie biedy przeżył i że do głodu i biedy jest przyzwyczajony. Ci co tak wieszczą zapominają, że Rosja należy do tych nielicznych krajów, w których właśnie z biedy już raz obalono władze, usunięto elity i po wojnie domowej wprowadzono nowy system polityczny.

 317. Mauro nie wierzy juz w PiS i brzoze, nadal jednak wierzy w szatana. Pytanie czy z szostej lub siodmej klasy?

 318. Gwałtowny wybuch biedy u jankesów…banki żywności choć prawie puste, oblężone przez kilkadziesiąt milionów potrzebujących…Powstańcie, których dręczy głód…Tak sobie myślę prywatnie: a Biały Dom się wyżywi, dzięki zakupom przez hunwejbinów 32 szt F-35…

 319. Wiosną na Wshodnim Wybrzeżu Ameryki Pólnocnej potomkowie Europejczyków w rozświetlanych halach gibali się w disco-polo po wczesnej kolacji, a Azjatom trzeba było w bibliotekach mówić: Za chwilę noc.

  To co biały najchętniej uprawia za darmo i za pieniądze, to pedagogika dorosłych.
  Sasina robi się listonoszem z przekonaniem, że nauczy się co to okrąg i nie będzie chodził w kółko obok kwadratury koła.

  A ja uchodzę za inteligentnego i mądrego bo wiem co to grasica oraz to, że stek niedosmażony koduje się w odcinku piersiowym obwodowego układu nerwowego.

  Rozporządzono szkołę on-line i dzieci dowiedziały się od nauczycielek i nauczycieli, że dwa plus dwa wynosi cztery podskokach, o ile sieć się nie zapchnie.

  Na froncie nudy domowej nastąpił rozejm: zgredy fejsują, milusińscy xxxują.

  No to o niepotrzebnych dziś językach słyszanych z wycieczkowców
  ( tu sie powtarzam, a za przewijanie nie chcą mnie płacić )

  https://www.youtube.com/watch?v=kVi67FX_s1A

 320. W Rosji Putina bieda aż piszczy. W społeczeństwie rośnie strach przed grabieżami i pogromami w efekcie pandemi.

 321. Jankesi z głodu polują na wiewiórki, a nawet na wszystko co się rusza…Przechodzą na chińszczyznę na granicy kanibalizmu nazywając terrorystów psami…rasa obojętna…Kiedy w Chinach zabroniono spożywania psa z budą…Tak sobie myślę prywatnie, że jankesi stworzyli złotą klatkę, bez chleba jak w Dwóch takich co…hit biżniaków…chleba, chleba, chleba w ramach USA uber alles…

 322. Powyżej mamy znakomity przykład tego, jak Rosja wykorzystuje pandemię, dla sianie dezinformacji na zachodzie.
  https://www.dw.com/pl/rosyjska-dezinformacja-w-czasach-pandemii-koronawirusa/a-52806410

 323. Prawdą jest…patrząc na mapę, że kraje Unii są siedliskiem wirusa…rzekomo chińskiego pochodzenia jak Noviczok rosyjskiego…Tak sobie myślę prywatnie, że jaka moralność taka zarażliwość… Co Morawiecki określa, że Europa wyszła z Włoch…na minę wirusową…

 324. Na popularności zdobywa idea odcięcia od unijnych subwencji krajów, które nie respektują wyroków TSUE.
  https://www.dw.com/pl/ekspert-w-spieglu-fundusz-odbudowy-tylko-dla-krajów-uznających-wyroki-tsue/a-53240917

 325. Uczestnicy ruchu drogowego w ocenie prawników i etyków pojawili się chyba po raz pierwszy na blogu. Równouprawnienie dla robotów o którym wspomniał @Geozak warte rozważenia.

  Jeżeli kogoś pogryzie pies odpowiadają solidarnie zarówno pies jak i jego właściciel.
  Podobnie powinno rozpatrywać się sprawę automatycznego kierowcy i w przypadku stwierdzenia winy przykładnie karać robota i jego właściciela (ewentualnie producenta, zarządcę drogi, ale to sprawa sądu).
  Pozostaje kwestia wpojenia odpowiedzialności tym podmiotom, zanim zdarzy się wypadek.

  Tu przyjdźmy do polityki i organizacji wyborów. Już powinno się wskazać tych odpowiedzialnych za wywołanie ewentualnego nieszczęścia i wykonawców poleceń oraz określić wysokość kary. Dożywotni zakaz mieszania w kotle?

 326. Zbrojenia uzasadniano niewidzialnym wrogiem…wirus spadł z nieba, dalej ze statusem niewidzialnego wroga, ale pokazuje śmiertelną pazerność…Tak sobie myślę prywatnie, że lepszego wroga nie wymyślono, aby fellachom wybić z głowy figlowanie niekontrolowane…

 327. Na marginesie
  27 kwietnia o godz. 1:02
  @adam100 26 kwietnia o godz. 21:00

  i wtedy pojawili się oni , tak oni wypełzli nor i zatruli nasz kraj

  PiS ma jeszcze bardzo daleko do nazizmu, ale etap faszyzmu osiągnęli na medal.

  Faszystowska zaraza PiS

 328. A przecież – i jest to całkowicie możliwe – wygrana dr Dudy w wyborach przesuniętych o 12 miesięcy jak chce Budka uczyni z niego legendarnego fightera i najdłużej bo 11 lat pracującego prezydenta Polski.

 329. Prokuratorzy stanęli w obronie Ewy Wrzosek.

  „Zarząd […] wspierając prokurator Ewę Wrzosek oraz wszystkich niezależnych prokuratorów w walce o możliwość rzetelnego i zgodnego z rotą ślubowania realizowania swoich obowiązków służbowych wzywa: panią Edytę Dudzińską […] do publicznego przedstawienia okoliczności oraz uzasadnienia podjętej decyzji merytorycznej o umorzeniu śledztwa […], jak również honorowego złożenia urzędu, Prokuratora Rejonowego Warszawa-Mokotów w Warszawie do upublicznienia […] treści wydanej w dniu 23 kwietnia 2020 roku decyzji o umorzeniu śledztwa” – czytamy w uchwale.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25900183,prokuratorzy-staneli-w-obronie-ewy-wrzosek-jej-sledztwo-ws.html#s=BoxOpImg5

  Faszystka PiS Edyta Dudzinska

 330. Znoszenie ograniczeń przed 10. zaczyna przypominać tłuczenie termometru w razie gorączki…Tak sobie myślę prywatnie: co przypomina rady rabina z zakupem capa w razie ciasnoty…

 331. PiS ugina się pod naciskiem KO i jest gotów na przesunięcie terminu wyborów prezydenckich o 12 miesięcy ?
  Według konstytucji po upływie kadencji dr. Du*y, jego funkcje, do czasu przeprowadzenia wyborów, sprawuje Marszałek Sejmu p. Witek.

 332. W tvn interesujące tematy.

  Bartek Jędrzejak stojąc na dnie rzeki Wisły mówił o dziesiątym warszawskim moście (przyszła trasa A-2) z którym zmaga się od lat wykonawca i inwestor i na który od dawna wszyscy oczekują. Według zapowiedzi gddkia ma być gotowy w tym roku.
  Polacy w Islandii. Młodzi, zadowoleni i sympatyczni i chyba już na stałe jak wielu rodaków. Coraz wyżej w miejscowej hierarchii

 333. To pani Witek ma dzwonić do prezydentów USA i innych przez 12 miesięcy po skonsultowaniu się z dr. Dudą co i jak mówić? ha ha

 334. Może jeszcze ma powiedzieć Trumpowi że president Duda knows about this conversation and sends greetings?

 335. Doprawdy wielka troska o wizerunek Kraju przeziera z „planu Budki”

 336. Pozytywnych przykładów potrzeba więcej przynajmniej dla zrównoważenia politycznych wydarzeń, które jak piszecie w coraz ciemniejszych barwach.
  Dzisiaj o królu Kazimierzu Wielkim (1310-1370) najmłodszym synu Władysława Łokietka, ostatnim z dynastii Piastów na polskim tronie. Kilka żon, kilkoro dzieci, a żadne nie zostało królewskim następcą. Jak ktoś nie ma woli rządzenia to nie ma rady. Obecnie też możemy obserwować jak wielu nie ma siły przebicia

 337. Rwą sukno Rzeczpospolitej, magnaci… baronowie…

 338. „Czy warto czynić upadek. Porównaj to z nami, Czarnych Słońc milionami…”

 339. Faszysta troll ma parcie 🙂

  i srutka

 340. bobcy

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 341. popuszcza

  „!&%/ PiS

 342. moczy

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 343. Trollujesz Adaśko

 344. Według Trumpa środowisko slumsów stanowi ekologiczną barierę dla wirusa…bezpieczeństwo narodowe wymaga, aby slumsy zaliczyć do dziedzictwa ONZ…Gdyby nie tradycja slumsów, ofiar mogło być więcej mówiąc Szumowskim…Tak sobie myślę prywatnie, że miejscowy syf też nie lubi przyjezdnych syfów…w ramach uber alles…taka pajęczyna z penicyliną..bez chleba…

 345. Cherubinek
  27 kwietnia o godz. 3:02
  ,,Mike Bloomberg to jednak mądra głowa. Co prawda nie od lotów w kosmos i „tracing”, jak nam Zyta napisała, lecz jak się okazuje… od budowy bunkrów mających ocalić jego kastę od gniewu współobywateli.”

  Popiel schowal sie w wiezy, ale Go myszy zjadly.

 346. Mauro Rossi
  27 kwietnia o godz. 2:28

  ,,Podobnie jak diabła, którego największym sukcesem było przekonanie ludzi, że go w ogóle nie ma ― no nie istnieje i już. I dlatego wszystko wolno.”

  Najlepszym dowodem na istnienie ciemnych sil
  sa kazania Pana Witolda w ,, gazecie ”.

 347. Politykom PiS odebrało rozum w środku epidemii?
  ( ten klęczący faszysta pierwszy po lewej stronie to prosto z burdelu)

  https://crowdmedia.pl/politykom-pis-odebralo-rozum-w-srodku-epidemii-na-msze-w-intencji-dudy-zaprosili-licznych-dzialaczy-partyjnych/?fbclid=IwAR2sRZ-3xEc78-NBMJNeAFJPIaMB2IiYeafxze5g4moGVisJXOxSXo8Fpgw

  Swołocz PiS = faszyzm

 348. Aktualnie w Senacie rozważania o wyborach.
  Jak zwykle polskie państwo nie jest przygotowane bo rząd nie przewidział koronawirusa, a powinien.
  Do czasu jak Senatem zarządzał posłuszny prezesowi urzędnik nie było problemu.
  Głosowanie w sejmie, głosowanie w senacie, podpis prezydenta, drukarka na poczekaniu i po bólu.
  Teraz jest inaczej. Senatorowie przypomnieli sobie, że są Izbą Refleksji i mają prawo oraz obowiązek myśleć, a jest nad czym się pochylić.
  Odsyłam do źródła, czyli transmisji z debaty w Senacie

 349. JTK- „Wolę uratować życie jednego obywatela niż zabić tysiąc wrogów” (Publiusz Korneliusz Scypion Afrykański St. 236 p.n.e. – 183 p.n.e.)
  Jak to ugryzc , zeby rozgryzc ??
  Najbardziej Afrykanski jest tu Mauro… byleby znow mu cos sie nie pomerdalo
  ( ‚ide’ klikac w wiki- Korneliusz Kiryłło St ? )

 350. Condor, perełka niemieckiej gospodarki, której kupnem przechwalał sie Morawiecki i z której kupna ostatecznie zrezygnował LOT, otrzymał 550mln € pomocy niemieckiego państwa, a więc praktycznie został przez Niemcy upaństwowiony.
  Tak skończyła sie przejmowanie przez Polskę „perełek” niemieckiej gospodarki.

 351. 12:26

  Co myślisz o tych 550 mln pomocy jako niemiecki podatnik?

 352. Rosja staje sie najważniejszym siedliskiem korony. Ma już więcej zachorowań jak ich było w Chinach.
  Jak Putin walczy z pandemią ?

 353. Katolicka Bawaria, mimo modłów nie uprosiła Boga o odwrócenie zarazy…Choć w okupowanych Bieszczadach po egzekucjach, gestapowcy zdejmowali czapki wchodząc do kościoła… Tak sobie myślę prywatnie, że niezbadane są wyroki…zdejmowanie czapek, to za mało…

 354. We Włoszech biskupi domagają się zwiększenia mszy..zamiast zaniechania grzechów, sprowadzających boską zarazę…Tak sobie myślę prywatnie: czy od mieszania herbata staje się słodsza…

 355. KGBowska Rosja wie, że Pana Boga nawet nie ma co próbować.
  Jak Puti walczy z koroną ?

 356. Rosyjska, prawosławna cerkiew, jest całkowicie opanowana przez KGB i praktycznie jest spadkobiercą KGB.

 357. Jak KGBowcy udający kapłanów mają coś wymodlić u Pana Boga ?

 358. Wobec boskiej zarazy Watykan spasował, bo swoją owczarnię oddał w ręce świeckich medyków…Zaklęcia sprzed 2000 lat okazały się zwietrzałe lub nieskuteczne z powodu przedawkowania…Tak sobie myślę prywatnie, że podobnie zakończył Zeppelin…wydmuszka…z prochu powstałeś…

 359. adam100
  27 kwietnia o godz. 12:06

  Czechy otwieraja gospodarke.

 360. Sciaga cd.
Dominuje tenor spiskowy. Wlasciwie chodzi li tylko o efekty strun glosowych, a nie strun myslowych. Antyintelektualni przodownicy wiedza swoje, wiedza lepiej . Tendencja ta utrzymuje sie rowniez w blogosferze. Wiemy , co bylo oraz comialoby byc. Nie wiemy natomiast , co bedzie i nikt nie jest w stanie, takiego stanu rzeczy zaakceptowac. Kto przyznaje sie chetnie do porazki? Denuncjacja werbalna stala sie porzadkiem rzeczy (w rzeczy samej).
  Obelgi sa bagatelizowane wedlug zasady, ze gdy ktos czuje sie urazony, to zostal z cala pewnoscia trafiony. Poblazliwosc polityczno-werbalna widoczna jest w samousmiechaniu sie, czy tez wysmiewaniu sie z politycznej poprawnosci, z ekologow, feministek (przyklad Mag) etc..Grubianstwo osiaga sprzezenie zwrotne ( z mas do klasy pseudoprzodownikow i z powrotem). Na wszelki wypadek kazdy pragnalby zatrzymac sie na przystanku na zadanie. Ci sami, ktorzy wysmiewaja porawnosc, jej brak krytykuja. Taka „spojnosc“ intelektualna zauwazylem u  moich uulubiencow i ulubienczyn (tym sie tylko czasem cos chlapnie, jak pisala Mag).
  Grubianski styl ma bogata tradycje. Zainteresowanym polecam lektury z XVI wieku. Powstawanie socjalizmu w polowie XIX wieku mialo dostateczny wplyw na mowe oraz tendencje wykluczajace (Feuerbach, Bebel). Owa tradycja przezyla 89 rok i w formie turbo wymyka sie niektorym z pod kontroli wlasnego jezyka oraz mowy. Przyklady spotykamy codziennie w blogosferze i prasie, pozawarszawskiej szczegolnie.

 361. 
 Nowa przestrzen po 89 roku wywoluje, u niektorych leki, a historyczne oraz gospodarcze przyspieszenie budzi refleksy hamujace. Niestety nie w jezyku i mowie. Owe refleksy dotycza naszej strony mentalnej, korpulentnie odziani jestesmy bowiem w nowe garnitury z Krakowa i Bytomia, gorzej bywa z butami (problemy wynikaja prawdopodobnie z ceny i stanu naszych umy-slow).
  Pesymizm kulturalny oraz wstecznictwo mentalne prowadza prosto do nacjonalizmu, przez niektorych okreslanego jako niezbedny patriotyzm. Nie-zbedny do czego? Wzajemne oskarzane lewicy o wystepy prawicowe sprzyja arywistom politycznym, bo innych po prostu nie ma. Dlatego tez zycze uniesmacznionym wiele cierpliwosci i dlugich lat zycia. Problemen jest brak lewicowego konsensusu. Lowczy w blogosferze racza zapominac, ze z tygrysa latwo sporzadzic wykladzine przed lozkiem, z wykladziny natomiast stworzyc tygrysa sie po prostu nie da. Nalezaloby skonczyc z obelgami lewicowcow opisujac ych ich jako „komunistow“ bez przyszlosci i z ciemna przeszloscia, a prawicowcow okreslac jako faszystow, chyba ze sie sami o to prosza. W ten sposob zabawa w berka trwa nadal. Problem polega na tym, ze wielu z nas sie o to prosi. O co? Putin prosi sie o Putin-show, Mag o Mag-ett-show. Mag=Magrud????
Pozorna sprzecznoscia jest natomiast proamerykanska postawa lewicy postkomunistycznej przy jednoczesnym popieraniu drogi europejskiej (UE). Linia proamerykanska lewicowej polityki po 1989 kosztowala polska lewice brak poparcia ze strony zachodnich partii socjaldemokratycznych, ktore per se sa antyamerykanskie. Nie pomogly tu rowniez dobre kontakty towarzyskie bylego ”lewicowego” prezydenta. Tendencje proamerykanskie byly prawdopodobnie swoista proba protestu wobec prob ingerencji (pomocy) niemieckich socjaldemokratow w polska polityke. Byly rowniez proba drogi rownoleglej do korytarza moskiewskiego. Prawdopodobnie nie bylo innej drogi. Jednoczesnie (tu widoczna jest sprzecznosc) jedyna droga do spoleczenstwa obywatelskiego po 1989 byla droga przez Bruksele. Gdy tabliczki znamionowe na produktach sa czescia prawdy o produkcie (zrodlem informacji), to hasla na sztandarach postkomunistycznych ograniczaly sie do sloganow podobnych do tych rodem z PRLu. Roznica polegala na tym, ze drukowane byly one w codziennych gazetach na zamowienie lub jako komentarze polityczne,a nie z duma noszone na ramionach podczas uroczystosci pierwszomajowych.

 362. Mauro Rossi

  „Że jednak marksizm istnieje (także w wydaniu leninowskim) zaświadczy ci sam Bar Norte, wystarczy jak poprosisz.”

  Nie muszę zaświadczać.
  Twoja komentatorska pracowitość wyrażająca się w funkcji „kopiuj – wklej” jest najlepszym dowodem, że marksizm „istnieje” i ma się dobrze. W tym miejscu pozostaje mi podziekować ci za działalność popularyzatorską na tym polu. W tym za inspirujące do przemyśleń odkrywanie na nowo wydawałoby się zapomnianych nurtów marksizmu jak teoria krytyczna czy neomarksizm. Czy nawet leninizm, który ci się przypomniał nocą.

  W tym miejscu, korzystając z okazji, chciałbym złożyć na twe ręce podziękowania dla krajowych teologów i hierchów kościoła katolickiego przypomnianych przez GazWyb, którzy ów marksizm z powodzeniem włączają do ewangelizacji. Jestem pewien, że wysiane przez wspomnianych „siewców ziarna” marksizmu „upadną na żyzną ziemię i (…) wydadzą plon: stokrotny, sześćdziesięciokrotny lub trzydziestokrotny.” – trzymając się Mateusza.

 363. Cherubinek

  „Jak by powiedział Bar Norte, obiektywna konieczność dziejowa odgrywająca się na naszych oczach. Mam nadzieje, ze ktoś robi o tym filmy dokumentalne dla potomnych.”

  Oczywiście, że ta „ucieczka bogatych pod ziemię”, jak to ujmuje agencja Bloomberga, jest dokumentowana. W tym kontekscie wart uwagi jest szeroko opisywany kierunek nowozelandzki, który z powodzeniem zastepuje klasyczne jak dotąd drogi ucieczki. W tym kraju już od kilku lat ryte są bunkry i instalacje podziemne jako miejsca przetrwania dla „bogatych” z całego świata. Główną rolę w wyborze tej lokalizacji gra nie tylko oddalenie od miejsc grożacych eksplozją społeczną czy atrakcyjnośc (np klimatyczna, krajobrazowa …) ale i lewicowe rządy tego kraju gwarantujące polityczny spokój ewentualnym uciekinierom. Oczywiście do momentu wyczerpania przez nich przywiezionych zasobów.
  Trzeba przyznać, że grupa społeczna o której mowa wykazuje się realizmem i przenikliwością w ocenie swej sytuacji. Choc nie wiem czy ta ocena ma źródła w intuicji czy wsparta jest refleksją marksistowską.

  Warto też zauważyć jak bardzo skurczyły się drogi ucieczki wspomnianych przez agencję Bloomberga „bogatych” – w porównaniu do mozliwości ucieczkowych z okresu np rewolucji w Rosji czy II Wojny Światowej. Nie dość, że uciekinierzy opuszczają kraje wówczas uznawane za polityczne azyle (np USA) to na dokładkę mają o wiele mniej alternatyw. Na przykład odpada całkowicie popularny w tamtych czasach kierunek latynoamerykański (Meksyk, Argentyna, Chile, Urugwaj …). Trudno nie zauważyć, że współcześnie stracił on na atrakcyjności głównie na skutej wieloletniej działanosci owych potencjalnych uciekinierów.

 364. kooperatywaMondragon
  27 kwietnia o godz. 13:14
  adam10027 kwietnia o godz. 12:06
  Czechy otwieraja gospodarke.

  To dobrze czy źle ???

 365. Cały naród oczekuje narodzin drugiego dziecka Lewandowskiego. https://sport.onet.pl/ofsajd/anna-lewandowska-nie-moze-doczekac-sie-narodzin-drugiego-dziecka-odliczamy/em2bhxb
  Inni tymczasem liczą trupy.

 366. Mauro nigdy nie odroznial marksowskiego od marksistowskiego. Mauro i Aura wierza jedynie w slowa pisane. Mauro je oczywiscie li tylko kopiuje.

 367. kooperatywaMandragon

  Kolejna pokuta z cyklu „byliśmy głupi”.
  Tym razem w wykonaniu prof. Moniki Kostery z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Sodertorn w Szwecji.
  Pani profesor posypuje głowę popiołem w rozmowie z red Sroczyńskim. Myśl przewodnia pokuty – „Większość edukacji na wydziałach zarządzania to pseudonauka. Uczymy, jak psuć świat”

  Fragment dla zaostrzenia apetytu na całość:

  „Powoływano się w kółko na Miltona Friedmana, który po Noblu z ekonomii stał się gwiazdą i zaczął rzucać w wywiadach złote myśli w rodzaju „społeczna odpowiedzialność biznesu polega na zwiększaniu zysków”. Te publicystyczne twierdzenia, wynikające z założeń czysto ideologicznych, zaczęto traktować jako coś, co ma naukowe podstawy.

  Australijski profesor zarządzania Peter Fleming nazywa ten model „wreckage economics”, czyli gospodarką demontażu, zniszczenia. Żeby ze wszystkiego, z czego się da, nawet z tego wraka, wyciągnąć, ile się da. I tuż przed pandemią koronawirusa to wciąż było uznawane za prawomocny model.”

  Poniżej całość tekstu:

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25899197,prof-kostera-wiekszosc-edukacji-na-wydzialach-zarzadzania.html#s=BoxOpMT

 368. Znalezione w sieci:

  Jakub Górka‎

  Przewrót Majowy 2020

  Rodacy !!!

  Ojczyzna nasza płonie !!!

  Wydarzenia jakie mają miejsce w naszym kraju i jakich jesteśmy świadkami w ciągu ostatnich lat, a zwłaszcza miesięcy, doprowadziły nas na skraj przepaści. Władza rozsiadła się niczym Matrona i ze stoickim spokojem obserwuje, jak walec zniszczenia którym sama steruje przetacza się przez nasz kraj.

  Prywatni przedsiębiorcy zamykają własne firmy, ludzie tracą pracę, zaczyna brakować środków do życia, a pomocy od rządu żadnej. Kryzys gospodarczy sięgnął najwyższego stopnia. Kobietom odbierane są prawa do decydowania o ich własnym ciele, rodzicom prawo do wychowywania dzieci wg własnych zasad i wartości. Niezależne, niezawisłe sądownictwo i prokuratura pozostały wspomnieniem, a ostatni niezawiśli sędziowie i prokuratorzy są błyskawicznie uciszani gdy działają w obronie prawa. Urzędy państwowe są w rękach fanatycznej władzy i zdeprawowanych hierarchów kościelnych. Ponadto są upolitycznione. Posady w najważniejszych spółkach państwowych obsadzane są członkami rodzin polityków władzy rządzącej, ludźmi niemającymi żadnej wiedzy i kompetencji na temat zarządzania w/w instytucjami, wskutek czego działania ich prowadzą do zapaści, a w konsekwencji do upadłości. Pieniądze publiczne są rozkradane i rozdawane na premie dla władzy (bo wg nich należą im się).

  Prawo i Konstytucja łamane są każdego dnia przez najważniejsze osoby w państwie z prezydentem kraju na czele, a przecież to na Konstytucję składał przysięgę. Wszyscy winni muszą zostać postawieni przed Trybunał Stanu. Policja zamiast stać po stronie obywateli zachowuje się jak ZOMO stosując represje wobec pokojowo nastawionych ludzi i wyłapuje ich na ulicach, naruszając nietykalność osobistą i nękając ich wysokimi mandatami nie mając podstaw prawnych do zatrzymań. Anarchia jakiej dopuszcza się ten rząd jest porażająca i doprowadziła do upodlenia i zniewolenia ludzi. I w końcu służba zdrowia w dobie koronawirusa !!! Pracownicy medyczni pracują ponad siły narażając własne zdrowie i życie nie mając wystarczającej ilości środków ochronnych, które kupowane są za pieniądze prywatnych osób gdyż państwowa kasa świeci pustkami.

  A wszystko to dzieje się za sprawą jednego człowieka, ogarniętego żądzą władzy i jednocześnie pełnego nienawiści do swoich rodaków, których uważa za „gorszy sort”. Śmieją się nam prosto w twarz, nie mając skrupułów łamać Konstytucję, działać wbrew ustawom, lekceważąc przepisy unijne, zalecenia UE, ostrzeżenia i rozporządzenia. W oczach Unii stajemy się drugą Koreą.

  Rodacy !!! Godzina ,, W ” wybiła.

  Dość naszej gehenny. Nasze matki i nasi ojcowie potrafili zjednoczyć się i obalić komunę, wiec i my damy radę obalić dyktaturę, która rodzi się w naszym kraju na naszych oczach. Odłóżmy na bok wszystko co do tej pory było dla nas ważne i wyjdźmy wszyscy na ulice obalić rząd bo to jest dzisiaj najważniejsze. Zróbmy to byśmy znów mogli godnie i normalnie żyć w wolnej od nienawiści i podziałów ojczyźnie, którą tak kochamy. Jeśli tego nie zrobimy to za chwilę zostaną nam odebrane resztki godności i wszelkie prawo do samodzielnej egzystencji. Zostanie nam odebrana WOLNOŚĆ. Wyjdźmy na ulice naszych miast pokazać naszą wściekłość na piekło, jakie nam zgotowano. Pokażmy że nie ma na to naszej zgody. Przeciwstawmy się władzy.

  Pamiętajmy jednak o jednym – epicentrum i główne siedlisko zła jest na Nowogrodzkiej. Polska to nie tylko Warszawa – to cały kraj. Protestujmy tam, gdzie możemy, jednak to w Warszawie będzie nas potrzebnych najwięcej. Nie odpuszczajmy tak jak to wielokrotnie miało miejsce. Zostańmy na demonstracji dopóki ten rząd nie upadnie. Nie jedziemy po to by podpalać samochody, demolować miasto i niszczyć dorobek życia mieszkańców miasta. Nie jedziemy bić się z policją. Jedziemy obalić dyktaturę.Tylko razem możemy tego dokonać. I tylko tam na miejscu, ale muszą być nas miliony a nie tysiące. Zróbmy to dla naszych rodzin, dla naszych dzieci by mogły dorastać w państwie prawa i praworządności a nie państwie kłamstwa i obłudy.

  1 Maja 2020r. Godz. 12:00 będzie godziną ,, W ” w Warszawie. Plac Defilad. W innych miastach miejsce spotkania do decyzji ich mieszkańców. Niech usłyszy nas świat. Idźmy po Wolność. Razem.

  (Udostępniać na własnych profilach, by trafiło do jak największej ilości ludzi)

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 369. Szpieg Macierewicz wyręczony.
  Animacja wypadku Tupolewa

  https://www.facebook.com/fakt24pl/videos/2685477491775865/UzpfSTEwMDAwMDI0NDExMzMyNDo0MDk4NDU1NzY2ODM5MTg3/

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 370. @Orca, specjalnie dla ciebie! Meduzy w krystałowo czystej wodzie… weneckich kanałów. Bajer.

  https://www.theweathernetwork.com/ca/news/article/jellyfish-seen-gliding-through-crystal-clear-venice-canals

 371. W Białymstoku mieszkają nie tylko naziole

  Maciek Tr:

  27 lat temu, zmarł lekarz, który postanowił nie opatentować swojej szczepionki, aby wszystkie firmy farmaceutyczne mogły ją wyprodukować i zaoferować wszystkim dzieciom na świecie.

  Albert Bruce Sabin urodził się w 1906 roku w Białymstoku.

  Żydowski lekarz i wirusolog, znany z odkrywania szczepionki przeciwko polio, zrezygnował z pieniędzy patentowych, umożliwiając jej rozprzestrzenienie się dla wszystkich, w tym na biednych.

  W latach 1959–1961 miliony dzieci z krajów wschodnich, Azji i Europy zostały zaszczepione: szczepionka przeciw polio zahamowała epidemię.

  Powiedział:

  „Wielu nalegało na opatentowanie szczepionki, ale nie chciałem. Jest to mój dar dla wszystkich dzieci na świecie”.

  I to był jego testament.

  Faszystowska zaraza PiS

 372. Podobno ambasada Rosji w Pradze przeprowadzila ( wg tygodnika Respekt i Onetu) przeprowadzila sie na Pl. Niemcowa ale ten nowy adres z jakichs dziwnych powodow , jej nie pasuje .. .

 373. @Bar Norte 27 kwietnia o godz. 14:25

  Ciekawe! Ale to w sumie są rzeczy tak oczywiste, że prawie nie ma sensu o nich mówić. Tymczasem przedstawiane są jak cicha rewolucja, w dodatku bez realnej możliwości praktycznego zastosowania w obecnym systemie.

 374. „Rosyjska, prawosławna cerkiew, jest całkowicie opanowana przez KGB”.

  Londyński The Guardian z 22 stycznia 2000 roku zamieścił następującą wypowiedź dysydenckiego popa Gieorgija Edelsztajna: „Wszystkich biskupów wybierano starannie, tak aby godzili się na współpracę z władzami radzieckimi. Wszyscy byli agentami KGB. Dobrze znany jest fakt, że patriarcha Aleksy kooperował z KGB pod pseudonimem Drozdow. Obecnie biskupi prowadzą taką samą politykę, jak 20 czy 30 lat temu”.

 375. Na marginesie

  Odnotowałem wypowiedzi prof Kostery jako pewną ciekawostkę – w tym przypadku nie pierwszy już „rachunek sumienia” czy pokutę wypływającą z jej dotychczasowego środowiska politycznego. Piszę „dotychczasowego” bo pewnie ją pokazowo bedą zadziubywać za tzw defetyzm.

  No ale oczywiste jest, że nie nadaję jej jakiegoś praktycznego znaczenia. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ów „rachunek sumienia” nic nie zmieni. Zresztą sama prof Kostera na wstępie wywiadu o tym mówi:

  „red Sroczyński: Była pani szefową Katedry Zarządzania UW, później dyrektorką katedry w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Od lat wykłada pani zarządzanie. „Uczyliśmy studentów przełamywać w sobie opory, ludzkie odruchy, niepewność, kruchość, wrażliwość”. Tak?

  prof Kostyra: Mój tekst, który pan cytuje, to rachunek sumienia. Pisałam go z myślą o całym środowisku zarządzaczy, w którym siedzę od ponad trzydziestu lat. I tak, mam bardzo mocne zdanie w tej sprawie: większość edukacji na wydziałach z tabliczką „marketing i zarządzanie” to pseudonauka. Wtłaczaliśmy ją studentom do głów, ale nie tylko im, zarządzania uczy się dziś na każdym poziomie i w każdym zawodzie, niezależnie, czy ma to jakiś związek z biznesem. Jak ktoś zajmuje się teatrem albo tańcem towarzyskim, to też go na kursy zarządzania wyślą. Pełne studia, kursy, różne usługi, książki o zarządzaniu – te treści przenikają i mają ogromną moc. Miliony ludzi na całym świecie zostały przeszkolone w czymś, co jest skrzywione i szkodliwe.”

  Czym może być więc ta jej wypowiedź wobec „milionów”?

  Zresztą gdy zajrzysz do dyskusji pod wywiadem to zauważysz, że ją równiez za tę pokutę pietnują ich przedstawiciele „przeszkoleni w czymś, co jest skrzywione i szkodliwe.”

 376. @Bar Norte 27 kwietnia o godz. 16:00

  Ta „niepewność, kruchość, wrażliwość” ma swoje miejsce w codziennych kontaktach, ale w ekonomii to ona, moim zdaniem, powinna się przekładać na rachunek ekonomiczny. I przekłada się doskonale, bo (teoretycznie) człowiek zaopiekowany lepiej pracuje. Jest również (teoretycznie) miej znerwicowany. Jednak to wszystko rozbija się m.in. o schemat rozliczania menedżerów. Oni odpowiadają przed udziałowcami, a udziałowcy… Chcą po prostu wyśrubować zysk. Tylko tyle.

  Co do tego, że teoria ekonomii w obecnym kształcie (to znaczy nauczana na uczelniach) to „snake oil” i wróżenie z fusów, to ja raczej nie mam wątpliwości, chociaż moja opinia nic tu nie zmienia : )

  Sęk w tym, że jeśli młody człowiek inwestuje w „przyszłościowe” studia, to on pragnie tylko jednego: po studiach znaleźć pracę, która zapewni dobre zarobki i pozycję społeczną. Zdobyta wiedza to ma być kapitał, a idea edukacji permanentnej raczej się jednak nie rozpowszechniła.

  Teraz pani profesor zapodaje, że te studia są w gruncie rzeczy nic nie warte. Oj, dostanie się jej za swoje! Ileż karier akademickich się opiera na głoszeniu obecnej mantry. Ileż funduszy trafia na uczelnię w zależności od popularności kierunku. Król jest nagi? Anathema i apage.

 377. W kraju nad Wisłą TW w sutannie, to nie sensacja..a konfesjonały z podsłuchem jak dyskoteka…Sprawa Stanisława Wielgusa i kapłana Solidarności były standardowe…Tak sobie myślę prywatnie, że Watykan ma gumowe uszy…i dzieli się wiedzą z miejscowymi kacykami jak opłatkiem…aby 2000 lat przeżyć w kosztownym celibacie, który niesie zagrożenie cnoty…Wszak wszelka władza od Boga pochodzi…a komuniści to też dzieci Boga i na jego podobieństwo…Judasz był pierwszym „kagiebistą”…

 378. Prezydent Sopotu JACEK KARNOWSKI: Nie ma żadnej podstawy prawnej, by wydać spis wyborców Poczcie Polskiej.
  Rządzący wykorzystują epidemię do zniszczenia demokracji.
  To nie są równe wybory.
  Nie chciałbym mieć na sumieniu żadnego mieszkańca Sopotu.
  Dziwię się A. Dudzie, bo być wybranym w tak nierównych wyborach, to coś niewyobrażalnego.
  O pakiecie antykryzysowym: nasze postulaty sa ignorowane.
  Oczekuję mapy drogowej dla polskiej medycyny, ale widać Ekstraklasa
  i wybory są najważniejsze.
  Miała być mapa drogowa dla turystyki, a mamy mapę drogową dla Ekstraklasy.
  Mamy przepisy dla Ekstraklasy, a nie mamy dla kultury, turystyki, gospodarki.

  Faszyści PiS na rypał, po trupach Polaków

 379. „Watykan ma gumowe uszy…i dzieli się wiedzą z miejscowymi kacykami jak opłatkiem…aby 2000 lat przeżyć…”

  Warto wiedzieć, że KK powstał w IV wieku n.e., z inicjatywy cesarza Konstantyna, na fundamencie sojuszu ołtarza z tronem. Ma on więc tyle wspólnego z kościołem założonym przez Jezusa z Nazaretu, co krzesło elektryczne z krzesłem.

 380. Symetryczny
  27 kwietnia, g.14:05
  W czasach zarazy zdrowiej dla psychiki poczytać o mającym się narodzić dziecku Lewandowskich niż liczyć trupy.
  Jak sądzę, również dla zdrowotności, krzątasz się po swoim ogródku, słuchasz ulubionych mistrzów z Bachem i Mozartem na czele (może innych?), a nie zadręczasz się bez przerwy neewsami z frontu walki z koronawirusem.
  Trzymaj się

 381. Są sprawy których nie można załatwić on-line i nawet poczta nie pomoże, a zatem
  trzeba udać się do urzędu.
  Po uzyskaniu informacji co wziąć i gdzie należy się udać
  wybrałem się do siedziby poważnego urzędu położonego w centrum miasta Wrocławia.
  Miejski środek komunikacji przyjechał punktualnie, zgodnie z rozkładem jazdy.
  Tłoku nie było, miejsca siedzące do wyboru. Patrzyłem na zastygłe w porze południowej
  miasto, wcześniej tętniące życiem. Przeszedłem przez Plac Solny, Rynek i kolejne
  wrocławskie place.

  Przed gmachem do którego próbowałem się dostać kolejki ludzi.
  Było osiem takich kolejek, zaczynających się od tablic informacyjnych na których
  wypisano jakie sprawy stojący w kolejce interesanci mogą załatwić w określonych
  godzinach urzędowania. Moja kolejka z numerem szóstym okazała się niestety najdłuższa.
  Odszukałem ostatnią osobę siedzącą na słupku, wyraźnie znudzoną dłuższym oczekiwaniem.
  Stoję już godzinę usłyszałem od jednego z interesantów. Z megafonu wywoływano kolejne osoby zgodnie z numeracją. Pierwszym w mojej kolejce był młody mężczyzna. Gdy został wywołany do wejścia do gmachu urzędu poprosiłem aby wychodząc wziął wniosek w interesującej mnie sprawie.
  Piękna pogoda zachęcała do spaceru, ale obowiązek załatwienia sprawy wymagał stania w kolejce. Ławek nie było, należało stać. Po godzinie interesanci byli już w gmachu tylko my staliśmy.
  Nareszcie zostałem wywołany i raźnym krokiem udałem się do budynku urzędu.
  Wychodzący młodzieniec zadowolony z załatwienia swojej sprawy, wręczył mi wniosek mówiąc z uśmiechem „pamiętałem”.

  Z wnioskiem w ręce wszedłem w progi gmachu.
  Najpierw mierzenie temperatury na czole, po czym nakaz odsłonięcia ręki i ponowne mierzenie. może pan iść dyżurny urzędnik polecił przejście do kolejnego stanowiska.
  Tam kolejny urzędnik wskazał mi okienko do którego powinienem się udać.
  Miła pani poleciła przygotowanie wniosku i załączników. Na wszelki przypadek byłem dobrze wyposażony i podawałem kolejne; pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty…..nic nie brakowało.
  Wyraźnie zadowolona urzędniczka zapytała czy jest mi potrzebny dokument zastępczy,
  bo zasadniczy będzie za dwa tygodnie. Na moje potwierdzenie powiedziała;
  to będzie kosztować i proszę zaczekać, zawołam pana. Czekałem bo już się przyzwyczaiłem. Po jakimś czasie zostałem przywołany do podpisania wydrukowanych dokumentów. O możliwości odbioru zostanie pan zawiadomiony.
  Z uśmiechem dodała, po odbiór będzie pan stał już w innej kolejce.

  Wychodząc z gmachu urzędu pomyślałem, puste place i ulice jak okiem sięgnąć, a urzędzie pracują.
  Powrotna komunikacja także bez zarzutu. Nie ma jak Wrocław

 382. Na marginesie

  „Teraz pani profesor zapodaje, że te studia są w gruncie rzeczy nic nie warte.”

  Mało, ona mówi, że są „skrzywione i szkodliwe.”

 383. Bar Norte
  27 kwietnia o godz. 14:25

  Dziekuje bardzo.
  Mam nadzieje, ze redaktor Sroczynski przeprowadzi niedlugo cykl wywiadow
  z bardzo dochodowymi spoldzielniami we Wloszech i Hiszpanii ,
  jako alternatywa dla modelu neoliberalnego.

 384. W ostatni weekend w Seattle mial miejsce protest przeciw zakazowi łapania ryb. Nie chodzi o kontrole połowu ryb tylko o forme rekreacji.
  Wyjazc na ryby to bardzo popularna I lubiana forma rekreacji. Uzasadnienie zakazu mówi o zakazie grupy ludzi w drodze do wody.
  Na zdjeciu mieszkancy Seattle I okolic wypłynęli łodziami na jeioro Lake Union w centrum miasta I protestowali przeciw zakazowi łapania ryb.
  Lake Union jest znane z niektorych filmow. Nie napiszę tytułu jednego z tych filmow bo w tytule jest “Seattle” wiec kazdy sie domyśla o jaki film chodzi.

  https://img.particlenews.com/image.php?type=thumbnail_1024x576&url=1S6pSf_0Ot0zjLX00

 385. kooperatywaMandragon

  Jak pisałem panu niedawno rząd Mateusza Morawieckiego „zamrażając” życie społeczne na czas epidemii pominął przemysł owierając tym samym szeroko drogę do zakażeń w tym sektorze i dalej a więc i na „zamrożone” ulice – tylnią furtką.

  Jak informuje dzisiejsza Rzepa na skutek wzrostu zakażeń Polska Grupa Górnicza wstrzymała większość produkcji w kopalni Murcki – Staszic i ruchu Jankowice, który jest częścią rybnickiej kopalni ROW. Ponad 730 pracowników przebywa na kwarantannie, z czego u 70 wykryto zakażenie koronawirusem. Pierwszy przypadek wirusa wykryto także w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

  Poniżej foto z mierzenia temperatury pod kopalnią w Rudzie Ślaskiej z połowy ubiegłego miesiąca. Proszę zwrócić uwagę na tzw social distance.

  https://rudaslaska.com.pl/i,w-pgg-dziala-sztab-kryzysowy-przy-wejsciu-do-kopaln-gornikom-mierzona-jest-temperatura,100,1406334.html

 386. Kiedyś spółdzielczość, ta pierwotna była samoobroną przed lichwiarzami i pazernymi kapitalistami…Niestety w komunizmie została upaństwowiona socjalistycznym kagańcem…a po 1989 roku zaliczona do komunistycznego kolaboranta…Tak sobie myślę prywatnie, że spółdzielczość nastawiona na pomoc członkowską, nie wypatrywała zysków była może utopijnie, ale nastawiona na bez wynikowość…komu to przeszkadzało…

 387. @Bar Norte 27 kwietnia o godz. 13:46
  „Trzeba przyznać, że grupa społeczna o której mowa wykazuje się realizmem i przenikliwością w ocenie swej sytuacji. Choc nie wiem czy ta ocena ma źródła w intuicji czy wsparta jest refleksją marksistowską.”

  Myślę, ze na pewno trochę w intuicji choć bezsprzecznie ich intuicja jest mocno poparta trzeźwa ocena realiów. To w końcu inteligentni ludzie. W tym wąskim sensie są oni praktykami (choć nie wyznawcami) Marksizmu i w odróżnieniu od przeróżnych poszukiwaczy trzeciej drogi podobnie jak Marks trzeźwo stąpają po ziemi.

  Popatrzmy po kolei: 1. Znają się jak nikt na akumulacji kapitału; 2. Na własny użytek nie maja złudzeń co do walki klas społecznych, czyli czegoś czemu neoliberalizm (a szczególnie amerykański) oficjalnie stanowczo zaprzecza jako realnie istniejącemu zjawisku społecznemu; 3. Wiedzą i przygotowują się do nieuniknionego konfliktu jako jedynej realnej metody rozwiązania tej sprzeczności.

  Co do potencjalnych kryjówek to rzeczywiście sami wiele z nich zniszczyli a Mars jeszcze nie oddany do użytku. I jak tu żyć?

 388. Sąd Najwyższy: Wybory korespondencyjne do kosza

  https://wyborcza.pl/7,75398,25902490,sad-najwyzszy-wybory-korespondencyjne-do-kosza.html

  refektarz27.04.2020, 17:53
  Rycerz Zakonu Maltańskiego o smutnych oczach – znów mówi, że szczyt epidemii przed nami, nie tłumacząc, na podstawie jakich danych tworzy swoje prognozy. Sytuacja osiągnęła poziom skeczów Monty Pythona! Stan niewiedzy i chaosu w tym kraju nad Wisłą dotyczy właściwie każdej dziedziny życia. Nie wiemy NIC! Czy leci z nami pilot?

  Czego dotychczas dokonali nasi okupanci? Łamali demokrację, złamali Trybunał Konstytucyjny, wycinali masowo drzewa, zmasakrowali hodowlę koni w Janowie Podlaskim, łamią sądy, w tym Sąd Najwyższy, łamią kariery, z telewizji publicznej zrobili Radio Erewań, straszyli pasożytami, maltretowali psychicznie niepełnosprawnych i ich rodziny, odbierali autorytet kolejnym grupom zawodowym: nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, próbowali zniszczyć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy…uff!

  Faszystowska zaraza PiS

 389. Izba Dyscyplinarna SN działa mimo kwietniowego orzeczenia TSUE i styczniowej uchwały wszystkich starych izb Sądu Najwyższego. Próbuje zdezawuować orzeczenie unijnego trybunału i nie przekazuje akt spraw innym izbom.
  https://wyborcza.pl/7,75398,25902292,izba-do-zastraszania-sedziow-i-prokuratorow-wciaz-dziala.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  za przeproszeniem

  Jebać PiS

 390. Jaki sens mają wybory prezydenta, który nie jest obiektem modłów w kościołach…Gdzie królują papieże teraz dwóch i ich świta…Tak sobie myślę prywatnie, że to smutny fakt…Czy, aby to potwierdzić, warto umierać w drodze do urny…jeszcze okazja będzie, a życie nie wróci…

 391. Bulwarowa Mag uzdrawia psychike wlasna w czasach fanow korony.

 392. Paweł Jan Tanajno‎
  STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW

  STRAJK GENERALNY

  bo rząd robi sobie jaja z gospodarki. Odmroził lasy i boiska. Żądamy poszanowanie dla wolności obywatelskich i uczciwego informowania o faktycznie znikomym zagrożeniu Covid i gigantycznym zagrożeniu ze strony biedy i bankructw.

  Szykujemy się do strajku generalnego.
  Domagamy się też poszanowania demokracji przez media i rzetelnego informowania o wydarzeniach a nie takich ustawek i kłamstw jak w wydaniu Newsweek Polska – patrz tutaj :
  https://www.facebook.com/Pawel.Tanajno.publicznie/photos/a.827692727290059/3063330307059612/?type=1&theater
  DLATEGO NIE CHCEMY IŚĆ DROGĄ KODu I NIE BĘDZIEMY WSPÓŁPRACOWAĆ Z ŻADNYMI POLITYKAMI ANI Z MEDIAMI, KTÓRE SĄ NA USŁUGACH PARTII POLITYCZNYCH.
  Szukamy kontaktów do wszystkich organizacji które już teraz protestują – do pograniczników, do rybaków
  a także do tych które chcą zacząć protestować.
  Zapraszamy nie tylko przedsiębiorców. Wszystkich obywateli, którzy mają dość zwolnień i obniżek pensji, którzy mają dość gospodarki sterowanej ręcznie przez rząd, którzy pragną wolności, także od pandemii strachu.

  Chcemy żeby stanęła cała Polska a 8 maja zakończymy strajk ogólnopolską demonstracją w Warszawie.

  Każdy protestuje teraz osobno – czas połączyć i zrobić to razem w jednym czasie. To ma być strajk polityczny bo przed nami wybory a to jedyny okres kiedy PISowi jeszcze na czym zależy i troszczy się o wynik wyborów.

  Domagamy się natychmiastowego zniesienia wszelkich ograniczeń gospodarczych i wolności obywatelskich.
  #wracamy do normalnego życia.

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 393. Rząd wprowadza możliwość przymusowego skoszarowania w miejscu pracy.
  Ale stanu wyjątkowego nadal niet? Pisia fikcja?

  https://wyborcza.pl/7,155287,25901348,artykul-15x-czyli-trzy-tygodnie-non-stop-w-miejscu-pracy-komu.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

 394. Sąd Najwyższy odrzuca głosowanie korespondencyjne, rząd przekazał poczcie dane PESEL, Izba Dyscyplinarna nadal działa (PiSie, płać!). Dzieje się.

 395. @@namargineska,Bar Norte
  Trzeba się na tym blogu przedzierac przez haszcze, żeby dotrzec do czegoś ciekawego, ale trud sie opłacał.
  Przeczytałem wywiad Sroczyńskiego z prof.Kostera i Waszą dyskusję.
  I takie mnie naszły mysli.
  Podobnie jak namargineska uwazam, że nic nie zatrzyma tej rozpędzonej lokomotywy. Że musi sie to skończyć wielką katstrofą.
  Pani profesor przyznaje, ze gdyby została menadżerem, to musiałaby kierowac sie optymalizacją, wbrew samej sobie. Dynamika rozpedzonego kapitalizmu jest jakby genetyczna. Wydaje się, że bez tego, kapitalizm przestałby byc kapitalizmem. No ale co w takim razie na jego miejsce ? Czy da sie wrócić do poczciwego XX wiecznego kapitalizmu, gdzie kapitalista w porozumieniu ze zwiazkami zawodowymi dbał o los swoich pracownikow, budował żłobki dla dzieci pracowników, wakacje nad morzem i tym podobne przywileje ? Czy da sie zrezygnować z „osiagnięć” optymalizacji takich jak outsourcing, Just-inTime, catering i ową wreckage econoomics ? Czy panademia wtrząsnie tym freedmanowskich systemem ?
  Tylko przypominam; jest nas 7,5 miliarda i zaczyna brakować wody. Może więc należałoby zacząć od „odchudzania” ludzkiej populacji ? Może jakiś rodzaj eugeniki ?
  Propagowanie prezerwatyw ? W strzemięźliwość ? – No takie głupie pomysły mi na chybcika przychodzą.
  Ale stąd bierze sie początek wszystkich problemów.
  A teraz przypomnę wam instytucje, która trwa już prawie 2000 lat, która nigdy nie spieszyła się do żadnej maksymalizacji zysku, tylko bez pośpiechu zbierała śmietanę.
  Żadnego tam outsourcingu, bo dożywotnio „etatowe” zakonnice wykonywały niezbędne prace, żadnego samozatrudnienia, Just-in-Time.
  Problem polega jednak z tą instytucją, że ona niczego nie wyprodukowała, niczego nie wymyśliła dla dobra ludzkości. Wszystko to z czego korzystamy, laptopów , samochodów, samolotów stworzył ten łapczywy na maksymalny zysk kapializm.
  Kiedyś już chwaliłem się taka wymyslona przeze mnie metaforą. Kapitalista wcale nie produkuje dla zaspokojenia potrzeb, dla usatysfakcjonowania konsumenta. Robi to dla zysku. A okazuje się , że przy okazji, niejako jako produkt uboczny, zaspakaja te potrzeby w nadmiarze. Podobnie ma się rzecz z seksem. Mało kto przystepuje do tej czynności w celach prokreacyjnych, robi to dla przyjemności, a jednak jako produkt uboczny, pojawiają się dzieci.
  Przyroda sprytnie wmontowała tę przyjemność, bo któż by bez niej zabierał sie do tak morderczej czynności jak seks. Czy więc kapializm jest replikacją tego naturalnego modelu ?
  Ale źle się dzieje, kiedy erotoman traci miarę i tylko to jedno pragnie uprawiać bez miłości, bez szacunku. Wszystko wtedy staje na głowie i traci sens.
  Konkluzja; Rozpasany kapitalizm = wyuzdany erotoman. A Milton Freedman jest ekonomicznym Markizem de Sade

 396. Wybory prezydenckie w Polsce w obecnej formie nie spełniają wymogów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, by zostać uznane za demokratyczne – oceniło Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE!!

  Zastrzeżenia dotyczą zmian wprowadzonych zbyt niedługo przed terminem głosowania.

 397. @Lewy 27 kwietnia o godz. 19:02

  Hmm… Lewusku, powiem jedno: nie można ci odmówić oryginalności skojarzeń : )

  Może Bar Norte to jakoś mądrzej skomentuje…
  Bo ja chwilowo wymiękam. Freedman de Sade, wow.

 398. adam100
  27 kwietnia o godz. 14:35
  Drobna poprawka
  To Jonas Salk, ktory opracowal ostateczna forme tej szczepionki i niech chcial na niej robic patantu. Byloby to, o ile pamietam, ok 7 mld $ obecnie. Syn rosyjskich Zydow.

 399. Stanisław Obirek i Artur Nowak na portalu Studio Opinii zadają bardzo istotne pytanie w kontekście majowych wyborów w gorącym czasie pandemii: czy staliśmy się społeczeństwem bezwolnych tchórzy?
  Przytoczę fragment: „Mamy nieodparte wrażenie, że w ten schemat powszechnego tchórzostwa wpisała się również czwarta władza, czyli media. Tak jak dla wielu polityków lęk przed grymasem przywódcy partyjnego skutecznie paraliżuje niezależność w podejmowaniu niekiedy kontrowersyjnych tematów (jak na przykład jasne opowiedzenie się za bojkotem majowych niby-wyborów prezydenckich), tak w przypadku mediów obserwujemy swoiste bańki informacyjne, które uniemożliwiają krytyczne komentarze wobec nietrafionych diagnoz politycznych czy naruszają przyjęty modus vivendi z Kościołem katolickim (dotykających np. „nieomylności środowiskowego guru”). To wszystko sprawia, że nie tylko polityka czy życie religijne, ale również debaty medialne pozbawione są radykalizmu, jaki pamiętamy z początku lat 80.
  Jest jednak nadzieja. Prokurator Ewa Wrzosek, z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, pokazała nam właśnie, co znaczy przyzwoitość. W czwartek zrobiła, to co należało. Wszczęła śledztwo w sprawie decyzji o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia. Chciała o nas zadbać. Po kilku godzinach śledztwo zostało umorzone przez innego śledczego z tej samej prokuratury. Dzień później Wrzosek dowiedziała się o wszczęciu wobec niej postępowania dyscyplinarnego. Skomentowała to krótko: „Politycy się zmieniają. Ma się jedną twarz, jedno nazwisko i jedną pieczątkę. Nie warto tego zatracać”.
  Cóż tu komentować? Koń jaki jest, każdy widzi. A jeśli nie widzi, to klęska i dla niego, i dla konia.

 400. „Nie dorośliśmy do demokracji” – prof. Bronisław Geremek

  Już nawet głupich wyborów w pandemii nie potrafimy wspólnie w terminie konstytucyjnym…

 401. „Szanujmy to co mamy” – prof. Bronisław Geremek

  Nie szanujemy…

 402. Lewy
  27 kwietnia o godz. 19:02
  ” Rozpasany kapitalizm = wyuzdany erotoman. ”
  Po prostu w jednym slowie: Dominique Strauss-Kahn.

 403. ahasverus
  27 kwietnia o godz. 19:23
  adam100
  27 kwietnia o godz. 14:35
  Drobna poprawka
  To Jonas Salk, ktory opracowal ostateczna forme tej szczepionki i niech chcial na niej robic patantu. Byloby to, o ile pamietam, ok 7 mld $ obecnie. Syn rosyjskich Zydow.

  Ach ci Żydzi. 😉

 404. Lewy

  Myslę, że nadejdzie poważna korekta tego coraz bardziej dziczejącego kapitalizmu. Tyle, że to będzie bolesne.
  Ten „poczciwy XX wieczny kapitalizmu” o którym z sentymentem piszesz, też był efektem korekty wywołanej przez doświadczenie dwoch wojen światowych, jednej wielkiej rewolucji i kilkadziesięciu (?) mniejszych wraz z konsekwencjami politycznymi.
  Tego typu dramatyczne wydarzenia korygują tonująco rozpasany kapitalizm podobnie jak np doświadczenie syfilisu rozpasaną erotomanię – trzymając się twego porównania.

 405. Sciaga dla oczekujacych na korekte kapitalizmu; ksiazki Thomasa Piketty…..

 406. Do fanow korony, nie wirusa, zalicza sie monarchista Aha.

 407. Cherubinek

  „Na własny użytek (wspomniani przez agencję Bloomberga „bogacze”) nie maja złudzeń co do walki klas społecznych, czyli czegoś czemu neoliberalizm (a szczególnie amerykański) oficjalnie stanowczo zaprzecza jako realnie istniejącemu zjawisku społecznemu”

  Zgadzam się z tym.
  To zadziwia tym bardziej, ponieważ termin „walka klasowa” jest autorstwa liberałów. Jego pochodzenie przypisuje się francuskiem XIX wiecznemu historykowi, liberalnemu politykowi i premierowi państwa Francoisowi Guizotowi. To on grubo przed Marksem sformułował myśl „Współczesna Europa narodziła się z walki rozmaitych klas społecznych”. Dla ówczesnej liberalnej burżuazji, która twardo stała na ziemi, było oczywistością, że fronty owej walki klasowej przebiegały przez ich fabryki i na granicach dzielnic, które zamieszkiwali. Zresztą sam Guizot, któremu zarzucano liberalne „doktrynerstwo” przekonał się o tym boleśnie, bo rewolucja 1848 czyli jakby nie patrzeć walki klasowe zmiotła go z polityki i skazała na emigrację.
  Tak więc Marks przejął od Guizota, od liberałów, owo pojecie i przepracował je na polityczny uzytek lewicy.

  To zaćmienie neoliberalne o którym piszesz mozna by przypisać Fukuyamie, który ze czterdzieści lat temu odtrąbił „koniec historii” czyli też koniec walk klasowych. Z tym, że Fukuyama zdązył już kilka razy przeprosić za to, że się z tym „końcem historii” pomylił.

 408. Dzisiejsza wędrówka po Wrocławiu i codzienne wycieczki rowerowe zmuszają mnie do przeciwnego niż ma blogowa większość stanowiska, a więc uważam, że wybory powinny odbyć się w konstytucyjnym terminie tradycyjnym systemem, czyli w znanych nam lokalach wyborczych.
  Co za tym przemawia? Po pierwsze ludzie przyzwyczaili się do kolejek, a więc do urny też mogą się spokojnie udać. Po drugie wszyscy kandydaci mieli ten sam czas na kampanię i mogli ten czas wykorzystać, przy czym teoretycznie mieli większość wyborców za sobą, ale należało uzgodnić program.
  Niestety rozdrobnienie było widoczne. Jak każdy ciągnie w swoją stronę i nie ma żelaznej woli porozumienia to tak jest jak jest, a narzekania nie pomogą

 409. Lewy jest poza czynnosciami zwiazanymi z prokreacja. Czeka go nadwaga, duzo cukru i nadcisnienie?

 410. Mag donosi “ z frontu walki z koronawirusem“. Jezyk z Zielonego Sztandaru.

 411. Piketty – słyszę nie po raz pierwszy. Może zajrzę. Friedman raczej się przeżył ale się trzyma? Naomi Klein w „No Logo” odsłoniła kulisy rozjechania się „marki” z produkcją i rozbuchania produkcji marki. Również rynku pracy w tzw. „Free Trade Zones”, które są w istocie enklawami niewolnictwa. To oznacza sztucznie napędzaną pogoń za markowymi produktami (szpan!) i obsceniczne zyski dla niektórych. W końcu gdzieś to musiało tąpnąć chyba jednak, wirus czy nie.

 412. Zachwianie rownowagi proporcji jednego i dwoch trzecich

 413. Z marksizmu najbardziej podoba mi się pomnik Karola Marksa (siedzącego) i Fryderyka Engelsa (stojącego obok Karola) w Berlinie. Wszystko w tym mieście wydaje się na swoim miejscu, nawet upamiętnienie zwycięskich wojsk sojuszniczych z czasów ostatniej wojny.
  Realizm polityczny naszych zachodnich sąsiadów jest w pewnym stopniu źródłem dobrobytu tego państwa budowanego przez wieki przez różne składowe etniczne, których z ostrożności blogowej nie wymienię. Ahasverus napisał „rosyjski Żyd” (?)
  Nie spotkałem tu określenia „polski Żyd”, a byłoby przyjemnie

 414. Wirus moze przyspieszyc zachwianie rownowagi jednej i dwoch trzecich w socjalnej gospodarce rynkowej. Dla bosonogich arywistow niewiele sie zmieni. Dlaczego?

 415. Aha sciga zydow lub z zydami.

 416. @Is 42
  27 kwietnia o godz. 19:55
  Problem w tym, że władza tak się już zapętliła, że nie ma żadnego wyjścia poza stanem wyjątkowym. Korespondencyjne wybory stoją pod znakiem zapytania wobec niechęci samorządów do przekazania Poczcie danych mieszkańców (brak podstawy prawnej) nie mówiąc już o wątpliwościach natury konstytucyjnej (złamanie warunku tajności, bespośredniości i równości)a na organizację normalnych wyborów nie ma już czasu

 417. W Berlinie jest ulica KM. 2019 kilkanascie tsiecy zwiazkowcow swietowalo 1 maja. Skrajni Autonomen beda prostestowali jak zwykle w majowe swieto. W Berlinie wspolrzadza postkomunisci, powiedzialby Aha. Wspolrzadza nie pierwszy raz. W Turyngii rzadza….

 418. @Mad Marx 27 kwietnia o godz. 20:13

  Ale dane już rząd przekazał poczcie – z pominięciem samorządów. Nawet indywidualne protesty to już w tej chwili musztarda po obiedzie. Natomiast SN stwierdził, że ustawa o wyborach jest do du*y. Tylko co dalej? Gersdorf tylko do końca kwietnia.

 419. P.S. Jeśli stan wyjątkowy – to wybory z tej racji wykluczone ?

 420. ahasverus
  27 kwietnia o godz. 19:23
  Drobna poprawka
  To Jonas Salk, ktory opracowal ostateczna forme tej szczepionki i niech chcial na niej robic patantu. Byloby to, o ile pamietam, ok 7 mld $ obecnie. Syn rosyjskich Zydow.

  polecam jeszcze raz „Wiek Zydow” Slezkine, aby naladowac akumulatory… chociaz Kazimiera Szczuka bardzo te ksiazke skrytykowala, nie zostawiajac na niej suchej nitki… 🙂
  czy sprawdzanie „korzeni” jest w tym przypadku pozytywne czy tez negatywne? Zawsze mnie to intrygowalo… Jedwabny Radzio zawsze uzywal tego argumentu…

 421. Rasista PA szuka towaru do obskurnych sklepikow.

 422. „Konkluzja; Rozpasany kapitalizm = wyuzdany erotoman.”

  No, może nie obrażaj blogowych erotomanów tym porównaniem 😉

 423. Rada dla PA, zamiast uciazliwego sprawdzania i siegania gleboko do korzeni, powinien PA szukac
  praktycznego rozwiazania i sprawdzac po prostu spodnie ponizej pasa. Jest bogata literatura o szmalcownikach. PA zapomnial jak RJ karcil go za antysemickie wycieczki.

 424. Nagim twarzom chetnie pokazywanym w blogosferze…..oraz bosonogiemu PA i Aha…
  Sciaga dla obecnych antysemnitek i antysemitiow w blogosferze
  Ustawianie antysemityzmu i antypolonizmu w jednym szeregu imputuje, ze jedno zjawisko wynika z drugiego. Nie postrzegam tu jednak zadnego zwiazku przyczynowo-skutkowego. Podczas gdy antypolnizm ukazuje sie li tylko bladzacym profesorom dorabiajacych wierszowka, to antysemityzm jest ciagle obecny w naszej rzeczywistosci, nawet przy sladowej ilosci Zydow. Wielu z nas ma natomiast permanentne klopoty z percepcja antypostawy jaka jest nacjonalizm, szowinizm, ksenofobia i antysemityzm w Polsce. Percepcja ta jest zaklocona u rycerzy z TWA wysmiewajacych “bezzwiednie” polityczna poprawnosc.
  Nie znaczy to bynajmniej, ze oni….wszyscy byliby antysemitami. Otwarte jest natomiast pytanie czy wszyscy sa h u m a n i s t a m i czy ich antysemitcka mowa i jezyk uzywane sa swiadomie.

 425. Saldo mortale
  27 kwietnia o godz. 21:31

  to tylko nieudolne teorie domoroslego ( i niespelnionego) teatrologa, szukajacego swojej misji…

 426. PA 2155, 21:19

  Polski inzynier wojskowy , Jozef Kosacki , opracowal w 1941 roku wykrywacz min dla piechoty , ktory zostal uzyty najpierw w Al Alamein i potem we wszystkich inwazjach alianckich w Europie.
  Wynalazku Kosacki tez nie opatentowal, przekazujac go jako dar Krolowi Anglii i Aliantom.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_mine_detector

 427. Paweł Juszczyszyn

  Proszę Państwa,
  Pani Prokurator Ewa Wrzosek wie, że w demokratycznym państwie prawnym każdy, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej (bądź choćby czyni do tego przygotowania) podlega odpowiedzialności karnej (zob. art. 165 § 1 pkt 1 kk i art. 168 kk).
  Pani Ewa Wrzosek o tym wie, bo jest prokuratorem niezależnym i odważnym. Tylko taki prokurator, niezależny od politycznych nacisków i nie baczący na grożące mu konsekwencje dyscyplinarne, jest w stanie obronić nas i naszych bliskich od niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia w czasach szerzącej się epidemii i szaleństwa władzy.
  Dlatego wszyscy powinniśmy stać murem za prokurator Ewą Wrzosek!

  Faszystowska zaraza PiS

 428. @Saldo mortale 27 kwietnia o godz. 21:31

  Weź ty się, człeku, od nich odstosunkuj. Normalnie cię przewijam, ale tym razem przeczytałam. TWA – to nie ten blog. Nawet skrótu nikt tu chyba nie zrozumie.

 429. Saldo mortale
  27 kwietnia o godz. 21:28

  a ja pamietam, ze Jedwabny Radzio, teraz „lelek cos tam” na blogu Hartmana, prowadzil tu stala witryne reklamowa „towarow” produkowanych przez izraelski przemysl zbrojeniowy, w tym bomb nuklearnych… 🙂

 430. kooperatywaMondragon
  27 kwietnia o godz. 21:45
  a co z Enigma? ostanio w filmie „mary Shelley” widzialem przegiecie w formie lampy naftowej w poczatkach XIX w., chociaz zostala wynaleziona 70 lat pozniej, przez Polaka, Ignacego Lukasiewicza…. i ten znaczek na samochodach „Citroen”… pochodzacy od polskiego konstruktora…. ale ja tego nie sprawdzam…. Nikola Tesla byl Serbem, a Serbami pomiata sie teraz na swiecie…

 431. do komentarza o tych „spodniach opuszczonych do kolan” dodalbym uwage, ze „zydowskosc” Einsteina, Boltzmanna (tego od stalej k), Freuda odkryli dopiero nazisci… nawet tworca syjonizmu Th. Herzl zostalby skromnym dziennikarzem austriackim we Wiedniu, gdyby nie zatarg z redakcja „Neue Freie Presse”….

 432. stasieku
  26 kwietnia o godz. 17:25 (na blogu Szostkewicza)

  Statystyczne kłamstwa o Covid-19

  „W Beneluxie (Nid.+Bel.+Lux) mieszka 29 mln ludzi, zmarło so far na Covid-19 aż 11 654 mieszkańców. W Polsce, kraju 38 mln, zmarło wg oficjalnych statystyk 526 mieszkańców”.

  Once more, w samej Belgii mamy do dziś 7207 przypadków śmiertelnych. W stosunku do liczby ludności to światowy rekord ― 622 przypadki na 1 milion (w Polsce 15 przypadków śmierci na milion). W Holandii 4518, w Luxemburgu 88, razem 11 813. Czarnecki ma rację, Polska na tym tle wypada dobrze, nawet znakomicie.

  „Czy warto te liczby komentować”?

  To spróbujmy, gdzie są te brakujące zwłoki? Gdzie ludzie szturmujący szpitale w poszukiwaniu swoich zmarłych? Może nocą chowani są w Puszczy Kampinowskiej? W każdym kraju niemal wszystko można ukryć, z wyjątkiem setek zwłok.

  Kabaret uprawiasz w stylu Zembatego? Tylko talent nie taki.

 433. W Platformie rośnie bunt przeciw Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Budka już nie rządzi.

  https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10320040/w-platformie-rosnie-bunt-przeciw-malgorzacie-kidawie-blonskiej.html

 434. PA samookresla sie jako duchowy spadkobierca nazistow.

 435. Mauro Rossi
  27 kwietnia o godz. 22:31
  on, prosty inzynier na emeryturze nie rozumie pojecia „epicentrum epidemii”, ktore jest w Europie Zach. i USA a nie w Polsce, na Wegrzech , Slowacji (chwala Bogu)… w Tajlandii maja 6 ofiar, a w sasiedniej Indonezji lub Filipinach duuzo wiecej….

 436. PA oburza sie, ze Izrael grozi samoobrona.

 437. Saldo mortale
  27 kwietnia o godz. 22:46 Oddałeś głos na ten komentarz

  PA samookresla sie jako duchowy spadkobierca nazistow.

  zaczynam watpic w twoja logike…nawet jak na teatrologa jest troche mizerna… chyba ze jest to cos w stylu krytyka teatralnego, ktory pracowal w „Zolnierzu Wolnosci” lub „Trybunie Ludu”, gdzie wartosci intelektualne byly w tyle w stosunku do ideowosci…

 438. @Mauro Rossi 27 kwietnia o godz. 22:31

  Wołasz na puszczy. @stasieku na razie wyemigrował. Nie szukaj…

 439. Dywagacje miedzy klecha i panem.
  Zastanawiam sie, czy piszacy i blogosfera pozostaja nadal w dialektycznej zaleznosci podmiotowo-przedmiotowej. Uznajac komputer za przedmiot codziennego uzytku stawiamy sie poniekad na pozycji pana traktujac uzywany przedmiot wlasciwie jak pokornego sluge. Pokora komputera wiernie wykonujacego nasze polecenia nabiera wrecz cech wystepujacych w relacjach „sado-maso“. Nasze panowanie nad przedmiotem jest (z naszego punktu widzenia) nieograniczone. Zarowno czas jak i przestrzen nie odgrywaja tutaj zadnej znaczacej roli. Owo otwarcie w czasie i przestrzeni stwarza pozory nieograniczonej wolnosci. Ta wiec ulegamy powszechnemu zludzeniu, ze komputer oraz blogosfera nam li tylko sluza, umozliwiajac dostep do drugich, do informacji oraz do informacji o drugich etc.. Zajmujemy wiec pozycje pana lub wladcy traktujac przedmiot jak naszego sluge. Zapominamy przy tym jednak, ze komputer zbiera przy okazji informacje o nas samych, co prowadzi bezposrednio do postawienia kwesti ochrony danych osobowych (pseudonim i kody jej nie gwarantuja) oraz wplywu przedmiotu na podmiot, przy znacznym niwelowaniu naszej podmiotowosci. Bladzac w blogosferze pozwalamy oraz wrecz umozliwiamy zbieranie informacji, ktore w kazdej chwili, odpowiednio przetworzone przy pomocy algorytmow, moga byc wykorzystane do zmiany wspomnianej wyzej dialektycznej relacji na przedmiotowo-podmiotowa, przy czym komputer i blogosfera staja sie podmiotem, a my zajmujemy dotychczasowa pozycje przedmiotu. Fakt znalezienia sie w sieci (doslownie w sieci) czyni z nas nie tylko niewolnikow tejze , uniemozliwia nam rownoczesnie odpowiedz na otwarte pytanie, kto jest kim?
  Zauwazylem, ze uzytkowniczki i uzytkownicy hulajnogi z recyklingu podnosza glowy. Moze wezma zabawki i udadza sie w przestrzen na poziomie trzepaka na podworku razem z (TWA)  Towarzystwem Wzajemnej Adoracji (czyli wiele halasu o nic).
  Kto tu jest panem, kto plebanem?

 440. Mauro Rossi

  Ty to jesteś jednak odporny na słowo pisane.

  Od wielu dni media informują, że Belgii statystyki epidemiczne są prowadzone zgodnie z wytycznymi WHO. Pisałem o tym bliżej chyba wczoraj wskazując, że owe statystyki dzieki temu pokazują realny obraz sytuacji – w tym przypadku wysoki wskaźnik śmiertelności.

  Resort ministra Szumowskiego prowadzi z oczywistych powodów inaczej te statystki. No bo statystyka w tym ujęciu jest elementem kampanii wyborczej – wyłącznie jej jest podporządkowana. Wyraźnie to zresztą akcentujesz w swoich komentarzach. Jak to niejednokrotnie ujmowałeś statystyki MZ oddają „optymizm urzędowy”. Mają więc krzepić społeczeństwo i budować w nim pozytywny stosunek do władz ubiegajacych się o elekcję swego wybrańca na prezydenta.

  Dlatego twoje pytanie „gdzie są te brakujące zwłoki?” jest pozbawione sensu.
  Zwłok bowiem nie brakuje i są wydawane rodzinom z tym, że jako przyczynę zgonu podaje się inne choroby a nie Covid – 19.

 441. Oj Mauro, Mauro. niby wszystko wiesz, a takiej prostej rzeczy nie wiesz. Wcale nie trzeba zwłok po lasach chować. Wystarczy w karcie zgonu wpisać inną przyczynę zgonu niż Covid-19 i już taki zgon nie liczy się do statystyki. Prawdziwą liczbę zmarłych w czasie pandemii poznamy dopiero wtedy, kiedy będzie można porównać ilość zgonów miesiąc do miesiąca w tym roku i w latach poprzednich.

 442. PA zawsze intrygowalo, kto co nosi w spodniach.

 443. 22:57

  W takim razie wiele krajów (mówisz że wszystkie) prowadzi statystyki gorzej niż Belgia, z Niemcami na czele, a jednak jesteśmy lepsi niż Niemcy i nie ma się czego wstydzić

 444. 22:45 Znakomity materiał Wprost

 445. Wysłuchałem spotów radiowych wszystkich kandydatów. Biedroniowski strasznie bluzga na aktualne władze i puentuje – w tej sytuacji głosowanie jest wręcz naszym obowiązkiem, głosem jakiejś pani.

 446. Saldo mortale
  27 kwietnia o godz. 22:59

  PA zawsze intrygowalo, kto co nosi w spodniach.

  ale tylko w wersji damskiej…. 🙂 rasa dowolna, jezeli tylko jest cos do pokazania, pod wzgledem estetycznym…..

 447. Mad Marx
  27 kwietnia o godz. 20:13

  „Korespondencyjne wybory stoją pod znakiem zapytania wobec niechęci samorządów do przekazania Poczcie danych mieszkańców”.

  Napisałeś mnie więcej tak, że w pewnym kraju UE wybory odbywają się tylko wówczas jeśli samorząd akurat nie wykazuje odrazy do wyborów i przekaże posiadane dane o wyborczach do organu, który je od strony logistycznej organizuje. A jeśli samorząd jest niechętny wyborom to nie przekazuje i wybory się nie odbywają. Nie wiem, więcej to mówi o samorządzie, czy twojej umęczonej głowie. Muszę cię jednak rozczarować, Poczta Polska ma już wszystkie dane z systemu PESEL, którym zarządza MSW.

  „ (brak podstawy prawnej)”.

  Podstawę prawną stanowią dwie ustawy: tzw. specustawa antycovidowa, art. 11 ust. 3 z 2 marca br., uchwalona niemal jednomyślnie przez Sejm (może opozycja nie widziała za czym głosuje) oraz przepisy w drugiej specustawie tzw. tarczy 2.0, która umożliwia Poczcie Polskiej przygotowanie się do tej operacji. Radzę zajrzyć, będziesz wiedział o czym mowa.

  „ … nie mówiąc już o wątpliwościach natury konstytucyjnej (złamanie warunku tajności, bespośredniości i równości)”..

  Jako specjalista od nonsensów jesteś absolutnie pewien, że niedawne korespondencyjne wybory w Bawarii nie były tajne, za to były niebezpośrednie i nierówne? I co na takie pogwałcenie demokracji w sercu starej Europy KE? Nic? Milczy nadal? 🙂

 448. @Saldo – specjalnie dla ciebie

  https://www.youtube.com/watch?v=m_v81R53S0E

 449. 23:07

  Media już dziś informowały że Wielki Kaczorek ma wszystkie potrzebne dane bez łaski samorządów – z min. cyfryzacji

 450. Kaczorek, Kosiniak, Biedroń prą do wyborów w konstytucyjnym terminie. Bo kto z nich potrzebuje do szczęścia nieprzyjemnej Platformy?

 451. Jeszcze tydzień temu Głupolińscy komentujący na tym blogu wyśmiewali pomysł wykorzystania najwiekszego samolotu Antonowa do przywozu zabezpieczeń z Chin oraz ,że Premier chwalił sie ,że uprzedzilismy inne państwa.

  Dziś w Lipsku wyladował ten sam samolot i Niemcy też sie chwalą.

  Cymbały zawiśc was wykończy ten PiS jest dla was bardziej zabójczy niż koperty wyborcze o czym opowiada Głupek Patafon herbu Koperta Marszałek Grodzki.

 452. handzia55
  27 kwietnia o godz. 22:58

  „Wystarczy w karcie zgonu wpisać inną przyczynę zgonu niż Covid-19 i już taki zgon nie liczy się do statystyki”.

  Mnie się wydaje, że kartę zgonu wypisują lekarze w szpitalach, a nie Szumowski z Kaczyńskim. Podobno w USA niemal połowa ludzi sądzi, że rząd spiskuje i ukrywa prawdziwą liczbę ofiar. W Polsce chyba jest podobnie,a na pewno na tym blogu. Upadłe 2015 roku elity zamieniają się w ciemnogród wierzący w spiski w przyśpieszonym tempie. 🙂

 453. @Geozak znowu bluzga – i gdzie jest ten zapowiedziany ban?

 454. 23:14 M

  Oczywiście że karty zgonu to domena lekarze i tylko ci debile propowscy myślą że polityk jest w stanie wpłynąć na lekarską diagnozę. A lekarze są nie tak bardzo za PiS

 455. Geozak
  27 kwietnia o godz. 23:14

  No własnie, trzecia osoba w państwie, teoretycznie wykształcona, wierzy jak kiedyś baba na zapadłej wsi w śmiercionośne koperty. I to w sytuacji, kiedy liczba przesyłek kurierskich wzrosła o 25 proc., a nie słychac żeby kurierzy masowo wymierali. Teraz to najbardziej kompromituje Polskę zatrważająca jakość opozycji.

 456. @Mauro Rossi 27 kwietnia o godz. 23:14

  Lekarze mają wytyczne z Ministerstwa Zdrowia, które są sprzeczne z zaleceniami WHO. Muszą podawać inną przyczynę zgonu niż Covid-19 jeśli są jakieś choroby towarzyszące (a sa zawsze) lub jeśli wynik nie jest potwierdzony testem. Efekt oczywisty. Pisał o tym na blogu dr Kaczmarewicz. A ty zwyczajnie rźniesz głupa. Po co?

 457. Antonowa witala osobiscie ministra obrony. Transport organizowala BW.

 458. 23:14

  Kompletna bzdura, nie myślisz. Codziennie media informują: wszyscy zmarli mieli choroby towarzyszące. I dodają ich do liczby ofiar epidemii koronawirusa, obecnie ponad 500.

 459. Na marginesie kompletnie nie myśli.

 460. Problemy z ujawnianiem cudzych danych osobowych niedługo się zaczną.
  I mam nadzieję, że ludzie PiS-dzielstwu tego nie odpuszczą

  https://wyborcza.pl/7,75398,25901630,pakiet-wyborczy-jak-ulotka-agd.html

 461. Uwaga byl taki jeden przed laty mysliciel, ktory myslal (pisal) na marginesie.

 462. PO nie ma żadnych szans. Za niski poziom intelektualny.

 463. PA2155
  27 kwietnia o godz. 21:19
  Wiesz, napisalem o pochodzeniu Salk’a, tak samo jak wspomnialbym o tym , gdyby byl Jakutem czy tez Polakiem.
  Ale warto o tym powiedziec, o jego niezwyklym altruizmie. Nie wiem , czy ktokolwiek z tego blogu by tak postapil. Nawet osoba tak oddana ludzkosci , jak saldo. Bo naturalniejsze byloby wziecie pianiedzy i danie potem na jakis tam charytatywny cel: nazwany na wiecznosc imieniem dobroczyncy. Carnegie, Rockefeller, Mellon, Getty: znane sa dzieki temu. A o Salku prawie nikt. I to jes jego wielkosc.
  Poza tym zgadzam sie z toba, jak wielkiego kopa w gore dostaly uniwersytety amerykanskie „dzieki” antysemityzmowi w Europie. Bez europejskich zydow nie byloby tam tylu noblistow. Nie tylko w III Rzeszy. Chociaz atmosfera WASP nie byla tam im zawsze przyjazna.
  Czytuje wpisy saldo jezeli sa jednoznaniowe. On jest naprawde oblakany. Newroza obsesionalna.

 464. PA jest sexy. Ja myslalem oczywiscie o rozancu i innych paciorkach (muzulmanie).

 465. ahasverus
  27 kwietnia o godz. 23:27
  Salk ufundowal instytut naukowy w Kalifornii, ktory nosi jego imie…. pod wzgledem naukowym to szczyt piramidy naukowej, znany w Stanach… jeden z moich kolegow mial szanse tam pracowac na postdoku…mial wielkie szczescie, ze dostal ten postdok… byl potem wielkim dyrektorem u Mercka w Pennsylvanii…
  Jestem przeczulony na wszyskie „narodowe identyfikacje” i „korzenie”… to nie byl zarzut pod twoim adresem…. „Wiek Zydow”, ktory wspomnialem, mozna rownie napisac jako „Wiek Rosjan”, „Wiek Niemcow” albo „Wiek Polakow”….nie wspominajac Francuzow, Wlochow, Hiszpanow, Szwajcarow.. i Bog wie jaka inna nacje…. potem pojawia sie niejaki Saldo lub Jedwabny Radzio i bredza o „spodniach opuszczonych do kolan”, ze to wszyscy inni nie-Zydzi chca do nich zajrzec..a oni tacy aktywni w „zwalczaniu antysemityzmu”….w normalnych krajach i normalnych inteligentnych kregach nikt tych spraw nie wspomina.. i nikt normalny nie afiszuje sie z faktem, skad pochodzi, albo jaka religie wyznaje…

 466. Bar Norte
  27 kwietnia o godz. 22:57

  „Resort ministra Szumowskiego prowadzi z oczywistych powodów inaczej te statystki”.

  Wszystkie procedury, które wprowadzał Szumowski były zgodne z zalecaniami WHO. Tak przyjęto już na samym początku uznając, że najlepiej trzymać się jednego systemu i koniecznie konsekwentnie. Jeśli lekarze fałszują akty zgonu to napisz, którzy, kiedy i na czyje polecenie? Przedstaw dowody. Wiadomo że w łańcuszku specjalistów, którzy zajmują się zbieraniem danych musi znaleźć się słabe ogniowo sympatyzujące z opozycją, które umiałoby trafić (podobnie jak prok. Ewa Wrzosek) z takimi rewelacjami do TVN lub „Wyborczej”. No wiec czekamy Bar Norte … Nie bądź gołosłowny i nie daj się prosić.

  PS. Tak na czysta logikę (jeśli potrafisz pomiń swe polityczne upodobania), czy kraj, który jako pierwszy w Europie wprowadził to co inni dopiero później lub znacznie później nie powinien mieć po miesiącu lepszych wyników niż tamci? Zwłaszcza w sytuacji zaskakująco dużej dyscyplina społecznej? Spójrz na Białoruś, jeszcze dwa tygodnie temu były tam pojedyncze przypadki i rząd Łukaszenki śmiał się z paniki na Zachodzie i tamtejszych ograniczeń (białoruska liga piłkarska jako jedyna w Europie cały czas działa, zarabiając kokosy), a dziś ma już tyle zachorowań co Polska, a jutro nas wyprzedzi.

 467. Saldo mortale
  27 kwietnia o godz. 23:27

  PA jest sexy. Ja myslalem oczywiscie o rozancu i innych paciorkach (muzulmanie).

  zawsze inspirowal mnie w tym wzgledzie Marek Hlasko i jego powiesc „Nawrocony w Jaffie”, gdzie az roi sie od opisow atrakcyjnych Sabr… (od Sabra- Izraelka urodzona w Palestynie)

 468. Saldo mortale
  27 kwietnia o godz. 23:27
  nastepnym razem mozesz napisac cos o elementach erotycznych w sztuce „Brygada szlifierza Karhana”… w swoim czasie byl to przeboj artystyczny…

 469. Świat zaczyna się dopytywać o co chodzi z danymi z Niemiec, bo to za mało zmarłych w stosunku do zarażonych (np. ok. 4 razy mniej niż we Francji i Anglii). Wkrótce się dowiemy.

 470. Faszystowski troll ma parcie

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 471. satrustequi

  „W takim razie wiele krajów (mówisz że wszystkie) prowadzi statystyki gorzej niż Belgia, z Niemcami na czele, a jednak jesteśmy lepsi niż Niemcy i nie ma się czego wstydzić”

  Oczywiście, że wiele krajów prowadzi statystyki mniej miarodajnie niż Belgia. Nie napiszę, że wszystkie, bo np Szwecja czy Wlk Brytania zaczynają je korygować w obliczu sytuacji – oczywiście do wymogów zalecanych przez WHO czyli do metody belgijskiej. Mam na myśli doszacowania przypadków.

  Ale w tym kontekście nie możliwości dokonywania porównań z uwagi na rozmaite warianty przyjmowanej przez poszczególne państwa statystyki.
  Tak więc argumenty statystyczno-epidemiczne w prezydenckiej kampanii wyborczej są pozbawione sensu.

 472. Jakaś rada ?

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 473. Zastanowię sie

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 474. Masz 4% poparcia w Kraju adamo, więc wstydź się swojej faszystowskiej retoryki

 475. sruuuuuu

  jestes tam?

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 476. Tacy jak adamo doprowadzili do upadku społeczeństwa obywatelskiego i Platformy

 477. a, buc tez czuwa

  „#¤!& PiS

 478. Faszystowski ordynus, wilk w powskiej skórze, zabrał tej formacji resztki szans na rozbudowę społecznej bazy poparcia

 479. sru bobki sru, nocka długa

  Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia: Małgorzata Kidawa-Błońska.

 480. Demokraci zaniepokojeni o stan demokracji i praworządności grupują się dziś wokół panów Kosiniaka i Biedronia, zmęczeni faszystowską kampanią adam100

 481. Ja też chcę Polski takiej jak Wawel i wszyscy zwolennicy PiS, Koalicji Polskiej itp.

 482. Wiadomo Kto spoczął w 2010r. na Wawelu adaśko

 483. Wracaj do żonki trollu faszystowski.

 484. Ojczyzna nasza płonie !!!

  Wydarzenia jakie mają miejsce w naszym kraju i jakich jesteśmy świadkami w ciągu ostatnich lat, a zwłaszcza miesięcy, doprowadziły nas na skraj przepaści. Władza rozsiadła się niczym Matrona i ze stoickim spokojem obserwuje, jak walec zniszczenia którym sama steruje przetacza się przez nasz kraj.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3051982621560773&set=gm.3901692299871573&type=3&theater

 485. przestań bobkować trollu faszystowski adamie!

 486. @adam100
  Zalazłeś im za skórę, więc się wściekają.
  Je*** PiSdzielstwo!

 487. Na marginesie
  27 kwietnia o godz. 23:57

  Cudo,

  wiją się jakby im sola sypać rany 🙂

 488. Faszystka Kepa:

  Samorządowcy wydali walkę demokracji

  Haha.

  ” Będziesz siedzieć faszystko”

 489. Dzisiaj zdrowy rozsądek odniósł kolejny wielki triumf nad awanturnikami na forum. Szampana dla wszystkich nieawanturników!

 490. Interesujący artykuł w portalowej „Polityce” , dający sporo do myślenia – godny polecenia :
  „Google, Apple, FB i Amazon w pandemii zbierają żniwa”
  niestety urozmaicony takimi językowymi perełkami:
  rola Facebooka w mikotargetowaniu treści politycznych
  lub
  kieruje do nich targetowane przekazy.
  Czytając targało mną zastanawiając się co to są „targetowane przekazy”
  Purystą językowym nie jestem ,ale w końcu podobno Polacy nie gęsi…

 491. Razem budujemy Polskę jak Wawel, bez faszystowskiego trolla, biduli umysłowej z Kanady i obywatela Niemiec z Berlina.

 492. Buc, gezio i sraczka
  co za wygibaczka!!

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków

 493. 4% he he

 494. PA2155
  27 kwietnia o godz. 23:38
  Nie do konca powiedzialem, to co mysle. Niejaki saldo zarzuca mi rasizm, gdy pisalem o zagadce braku integracji duzej czesci imigracji arabo-muzulmanskiej we Francji, powtarzajac wiernie za francuska lewica, ze przyczyna tego jest ekonomiczne wykluczenie tych spolecznosci. We Francji przyklad Zydow z maghrebu po 1962, Ormian, ostatnio wietnamczykow czy Chinczykow dowodzi czegos zupelnie innego. Zydowscy imigranci z Rosji, Litwy, Polski, Bialorusi, na poczatku XIX go wieku byli w wiekszosci niesamowicie biedni. A ja podziwiam po prostu wklad tej spolecznosci do rozwoju nauki. Jest to pasjonujace, ile talentow „wyskoczylo” w tak krotkim okresie.
  I pisze o tym po raz ostatni, bo dla obsesjonatow, jak w starym kawale, narysujesz kropke, kolko, linie, trojkat czy kwadrat, zawsze im sie to z d.upa kojarzy.
  XXI y wiek to wiek Polakow? Kiedy powstanie ksiazka.
  Czytam te Ksiegi Jakobowe. Tokarczuk. Dobra literatura, dla kogos , kto zna atmosfere Kresow, lecz jaki Szwed to przeczytal do konca???

 495. Mauro Rossi

  „Wszystkie procedury, które wprowadzał Szumowski były zgodne z zalecaniami WHO.”

  Przykro mi Mauro ale nie są zgodne. Zgodne z zaleceniami WHO są statystyki belgijskie.
  Już o nich kilka dni temu pisałem więc nie będę do tego wracał.

  Pisząc o „wprowadzeniu tego co inni dopiero później” masz pewnie na myśli blokady przeciwepidemiczne czyli tzw „zamrożenie”. Oczywiście to słuszne posuniecie ale żadne osiągnięcie. Mauro, Szumowskiemu nie pozostało nic innego jak tylko „zamrozić” co się da bo przecież kraj był kompletnie nieprzygotowany do epidemii. Tak więc nie było to jakieś mistrzostwo ale wymuszona sytuacją konieczność.

  Co do „zaskakująco dużej dyscypliny społecznej” … .

  Ona własnie się kruszy czy raczej rozmięka na skutek „optymizmu urzędowego”, jak to ujmujesz. Oczywiście nie obciązam cię za to, bo nie sądzę by ktoś poważnie brał to co piszesz.
  No ale niewątpliwie ten „optymizm urzędowy” którym w ramach kampanii wyborczej emanują władze się częsci społeczeństwa udziela i ono się wyluzowuje.
  Mauro, to może mieć poważne konsekwencje. Co gorsza przed wyborami. Statystycy MZ mogą tego nie udźwignąć.

 496. @ahasverus 28 kwietnia o godz. 0:05
  Znasz „Po Galicji” Martina Pollacka?

 497. Geozak

  „Dziś w Lipsku wyladował ten sam samolot i Niemcy też sie chwalą.”

  Mają się czym chwalić bo za transport masek tym samolotem nie zaplacili. Koszty transportu bowiem poniosło NATO – w ramach programu Salis.

  Jak sadzę minister Błaszczak po prostu nie miał pojęcia, że taki program na wypadek klęsk żywiołowych w NATO istnieje.
  No i w efekcie KGHM zaplacił za lot masek z fałszywymi certyfikatami jak za przysłowiowe zboże.

 498. Na marginesie
  28 kwietnia o godz. 0:12
  Nie, nie znam, ale widzialem film , ktory przeslalas do przyjaciela saldo. Jako, ze korespondencja nie prywatna, wiec otworzylem… . I jest swietny. Moj rosyjski, niestety, stal sie taki „okazjonalny”. Ala rozumiem jeszce duzo i humormi sie podoba.
  Zobacze to, o czym wspomnialas. Dziekuje.
  Musze spieszyc sie z czytaniem, bo „confinement” niedlugo sie skonczy.

 499. ahasverus
  28 kwietnia o godz. 0:05
  ” Niejaki saldo zarzuca mi rasizm,”

  jest to znana, malo inteligentna metoda imputacji czegos, najczesciej na podstawiejednego slowka….
  w przeszlosci problemem nie byl Radzio albo Saldo, bo zawsze znajda sie jacys wariaci, ktorzy po prostu bredza albo prowokuja…. najgorsi byli niby ci normalni, chocby prof. ozzy, ktorzy ich wspomagali logistycznie…nawet Lewy i jobrave to czynili…i wtedy zaczynasz sie zastanawiac, kto tu zwariowal… 🙂

 500. @ahasverus 28 kwietnia o godz. 0:25

  Serendipity!
  Konstantina Bielajewa polecił dosłownie przed chwilą @ozzy na LA. Inną piosenkę, ale ta weszła mi po niej automatycznie. I uznałam, że jest w sam raz dla @Saldo.

  Pollack pisze o dawnych Polakach i innych nacjach, w oryginale po niemiecku. Tak mi się szybko skojarzyło z naszą noblistką.

  Trzymaj się zdrowo!

 501. Na marginesie
  Dorzucilem do koszyka. Wydaje mi sie dobre.
  Zapewne idealizujemy ten swiat, lecz jaka przygoda byloby przezycie w tej atmosferze Galicji, Drohobycza czy Berdyczowa chocby jednego dnia, dnia targu na przyklad.
  Wiekszosc Polakow wychowala sie w spoleczenstwie monoreligijnym, monoetnicznym.
  Moja najlepsza przyjaciolka z moich drugich studiow, przez piec lat „nie przyznala” sie , ze jej ojciec byl protestanckim pastorem. A dla mnie bylaby to niezwykla historia do dyskusji. Chyba dopiero jako dorosly czlowiek, zrozumialem jaka straszna czapa wisiala nad naszymi glowami. I nadal wisi nad duza czescia Umeczonej.

 502. @Bar Norte 28 kwietnia o godz. 0:17

  A w Polsce nie ma klęski żywiołowej. Ąć!
  🙂

 503. PA2155
  28 kwietnia o godz. 0:32
  To jest wspaniala i latwa polityka imputacji. Pieknie zrobil to PiS, przedstawiajac siebie , jako absolutne przeciwienstwo przeciwnika politycznego.
  My druzyna bialo-czerwona, czyli Wy nie jestescie Polakami
  My niezalezni, czyli Wy nimi jestescie
  Wystarczy nie krasc, czyli Wy kradniecie.
  Mu patrioci, czyli Wy nie jestescie.
  Wstaniemy z kolan: czyli Wy byliscie wobec wroga na kolanach.
  Szanujmy Narod, czyli Wy nie szanujecie.
  Jestesmy z Kosciolem, czyli wy bisurmani! ateisci.
  Oczywiscie jest to normalna gra polityczna, deprecjacja przeciwnika. Ale mozna w swiecie cywilizowanym uzywac argumentow o nieskutecznosci przeciwnika, niekompetencji, braku wizji politycznej ito. Oskarzanie o zdrade czy kradziez powinno zakonczyc sie w niezawislym sadzie.
  Tyklo gdzie jest jeszcze na swiecie „cywilizowana polityka”? Nowa Zalandia, Finlandia, Dania, Norwegia? Moze Niemcy: wielka koalicja jest dowodem, ze dla dobra panstwa, podzialy sa drugorzedne.

 504. Bar Norte
  28 kwietnia o godz. 0:17

  „Dziś w Lipsku wyladował ten sam samolot i Niemcy też sie chwalą.”
  Mają się czym chwalić bo za transport masek tym samolotem nie zaplacili. Koszty transportu bowiem poniosło NATO – w ramach programu Salis.
  Jak sadzę minister Błaszczak po prostu nie miał pojęcia, że taki program na wypadek klęsk żywiołowych w NATO istnieje.
  No i w efekcie KGHM zaplacił za lot masek z fałszywymi certyfikatami jak za przysłowiowe zboże.”

  ,, gazeta wyborcza” pomstuje bez przerwy zlotymi ustami Witolda Gadomskiego na kazde 500 zlotych wydane na polskie dziecko.
  Czemu neoliberalna ,, opozycja ” i wyborcza nie przedstawia spoleczenstwu wysokosci sumy zmarnowanych pieniedzy na to, co mozna bylo miec za darmo ?

 505. Na marginesie
  28 kwietnia o godz. 0:36
  Serendipity! Co za piekne i rzadko uzywane slowo. Inaczej mowiac, Sagacité accidentelle: madrosc przypadkowa. Przykladem jest moje malzenstwo. Dla mnie.

 506. ahasverus @28 kwietnia o godz. 0:58

  No to mnie zaintrygowałeś. Egzotyczne?
  Moje było raczej na zasadzie „kismet”.
  Z powodu zbiegu nader upartych okoliczności.

  Serendipity to skorzystanie z przypadkowej sytuacji, nieoczekiwanej nadarzającej się okazji – coś „wpadło w ręce” bo akurat tam było.

 507. Dzisiaj gubernator stanu WA oglosil ze od 5 maja bedziemy mogli pojechac na ryby. Rowniez od 5 maja bedziemy mogli pójść do niektorych parkow.
  Nadal bedzie obowiazywala zasada: “six feet of separation”.
  Kiedy słysze te słowa w sklepie przez głośnik lub w innym miejscu myślę o filmie “Six degrees of separation”.
  Na zdjęciu samotny rybak.

  https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/BB13hmw3.img?h=1104&w=1500&m=6&q=60&u=t&o=f&l=f

 508. Orca
  Niemieccy lekarze pozuja nago do zdjec w protescie przeciw brakowi odziezy ochronnej.
  https://www.theguardian.com/world/2020/apr/27/german-doctors-pose-naked-in-protest-at-ppe-shortages

 509. koop,

  Czekam az ta epidemia i wszystko z tym zwiazane dojdzie do jakiejs stabilizacji.

 510. Internet informuje czytelników, że sędzia jednego z powiatów stanu Illinois uznał zarządzenie gubernatora stanu „stay at home” do dnia 30 maja, za niezgodne z prawem.
  Czy w Polsce, ci co doprowadzili do największego kryzysu gospodarczego, po transformacji ustrojowej, unieruchamiając kraj, zostaną oskarżeni o wydawanie nielegalnych zarządzeń ?

 511. 10. ma być momentem przełomu…suweren dawkowaniem przecieków przygotowywany jest na zniesienie ograniczeń w przemieszczaniu się…A nawet uziemieniem wirusa pod kloszem…Padają sugestie, aby dla bojażliwych urny wystawić w kościołach…Tak sobie myślę prywatnie, że 10. wystarczy polubić, to nie 13. …Morawiecki sugerował potrzebę oddawania życia za ojczyznę…jest okazja…epidemia to ludzka rzecz…nie bądż skąpy…idż na całość…w domu ludzie też umierają…

 512. Byliśmy dumni, i zapewne jeszcze ta duma z nas nie zeszła, z tego, że ten największy na świecie samolot wylądował w Polsce. I pomimo tego, że on już wylądował również w Niemczech, to nadal mamy prawo do dumy, dumy znacznie większej, bo primo, to u nas ten samolot wylądował najpierw, a nie w Niemczech, czy innym państwie, secundo: my zapłaciliśmy za cargo i za spedycję, a Niemiaszki musiały sięgać do kieszeni NATO (co oznacza – że w przeciwieństwie do nas – cienko, a nawet cieńko, przędą).

  O czym świadczą wyżej wyartykułowane kwestie? Ano ani chybi o tym, że jesteśmy gospodarczą potęgą i że Chiny po spektakularnym przejęciu „Condora” przez IV RP i po zapowiedzi ze strony Morawieckiego dalszego przejmowania niemiaszkowych koncernów różnej maści, uznały, że to z nami trzeba się liczyć i na nas stawiać. Stugębna plotka głosi co prawda, że tego „Condora” wcaleśmy nie przejęli i że rząd Niemiec przeznaczył na ratowanie tego przewoźnika 550 mln euro, ale dopóty, dopóki Mauro Rossi tego nie potwierdza, to znaczy, że to plotka, czyli łgarstwo i to na dodatek antypolskie.
  Zapłaciliśmy, bo Polacy są honorowi, bo brzydzą się darmochą. Jesteśmy narodem dumnym i honorowym- nie potrafimy brać, potrafimy dawać, a ponadto zawsze za wszystko uczciwie płacimy, nierzadko więcej niż trzeba. I za to Ameryka nas kocha. I jak się okazuje -Chiny też. Płacimy nie tylko dlatego, że jesteśmy tacy, ale również dlatego, że nas na to stać!
  Kiedy PiS dochodziło do władzy, Polska była w ruinie, kiedy obiecywało „500 plus” neolibki zaczęły drzeć ryja, że się nie da, że transfery zrujnują budżet, tymczasem już po miesiącu kasa była na wszystko! W ciągu miesiąca udało się coś, co nigdy i nigdzie, nikomu się nie udało!
  Kiedy Polskę zaatakował koronawirus, neolibki i lewactwo zaczęło zacierać łapska: „No teraz to się pisdzielstwo nie wywinie, przepadnie, jak ciotka w Czechach”. A tymczasem Najlepszy Premier w Historii poklepał się po kieszeni, sięgnął do niej i powiedział:”O, a tu mam 212 miliardów jak by co”.

  Wszyscy kombinują jak dokonać przesunięć w wydatkach, jak je rozdysponować, żeby gospodarka ucierpiała w jak najmniejszym stopniu, a my nie musimy, my kupujemy limuzyny, „Condory”, F-35, no, bo kto bogatemu zabroni?
  Kryzys spowodowany pandemię sprawi, że te wszystkie fabryki, banki itp. będzie można kupić za grosze, a my z kasą problemów nie mamy. Wykupimy. Teraz rozumiem Geozaka, który twierdzi, że Polska skorzysta na pandemii i się wzbogaci, stając się mocarstwem. Ja podejrzewam, że nie tylko gospodarczym, ale i militarnym, bo przyjdzie czas kiedy ubożejąca Francja i UK zaczną wyprzedawać zawartość swoich nuklearnych arsenałów, za bezcen rzecz jasna.

  I teraz już wiemy, że lądowanie w Polsce Największego Samolotu na Świecie w Polsce, to nie był przypadek, lecz dowód na to, że jedno z największych, jeśli nie największe ze światowych mocarstw szanuje nas, liczy się z nami i nie chce zdzierać, bo lepiej mieć nas po swojej stronie.

  Podobno już św. Michalda (królowa Saby) prorokowała polsko-chińską granicę na Uralu. I teraz jest okazja, bym uderzył się w piersi, bo ja się z tego wszystkiego naigrawałem, a teraz widzę, że to ja byłem Durnowatym Głupolińskim Durniem Debilowatym, nieodczytującym znaków czasu. Jedna bombka atomowa…

 513. Kurczę, dziwię się, że PiS jeszcze na to nie wpadło. Na co? Na to mianowicie, żeby ogłosić, że w Polsce nikt nie umarł i co najważniejsze – nigdy nie umrze na koronawirusa.
  Na koronawirusa nie można umrzeć, bo nie jest przecież chorobą!
  Bielan kombinuj!
  Szumowski naprawdę mógłby, bez żenady raportować światu, że w Polsce nie tylko nie było zgonów, ale też, że nikt na koronawirusa nie zachorował.

 514. Koronawirus okazał się papierem lakmusowym, bo wskazał śmiertelnie chorych na tzw. współistniejące choroby, a nawet jak huba na chorym drzewie pojawił się ostrzegawczo…Tak sobie myślę prywatnie, że znacznik tylko pomaga wyłowić pochyłe drzewa…

 515. Z komunikatów MZ można wysnuć wniosek, że ofiarami koronawirusa są osoby dotąd żle leczone, a właściwie nie wyleczone…Nie wyleczona choroba, to jak bomba z lontem, który zapala koronawirus…Tak sobie myślę prywatnie o koronawirusie podpalaczu…ile bomb w chatach zalega…Dobrze lont zamoczyć w 60% utrwalaczu…

 516. Jobrave wpadl na Niemiaszkow. On tak juz ma…Kseenofob bylby tu Komplementen, gdyby nie kompleksy Jobrave.

 517. Skoro nie opłaca się leczyć tzw. chorób przedwirusowych np. w przedziale 60+, to po co udawać szukanie szczepionki za miliardy na zarazę…Tak sobie myślę prywatnie, że koronawirus, to dla autokratów urzędowa eutanazja chorych pierwotnie…Siła wyższa…niewidzialny wróg…można mnożyć slogany…ale F-35 nie odmówię…jak pacierz…

 518. Aha sie prostuje i czysci buty, ktorych nie posiada. Aha udaje, ze ma uprzedzen wobec francuskich muzulmanow.

 519. Aha fokusuje zlozony problem spoleczny, integracje migrantow na jedna grupe, tu Arabki i Arabow. Zajmuje sie marginesem mniejszosci zapominajac o marginesie wiekszosci. Jednoczesnie sugeruje, ze Arabki i Arabowie sami generuja problemy integracyjne. Arabki i Arabowie, ktorzy od pokolen sa Francuzami socjalizowanymi we Francji sami wylacznie, wszyscy razem jako „etnia“ ponosza wine i powoduja stan rzeczy, ktory oburza Aha jako placacego podatki we Francji. Brakuje jedynie wycieczki do religii. Krytyke muzulmanow przemyca we wpisach do innych, dotyczacych jedynego boga.

  Wiec, Aha uogolnia problem mniejszosci na jedna grupe pomijajac celowo problemy integracyjne mniejszosci w grupie stanowiacej wiekszosc. Wspomne tu jedynie wtorny analfabetyzm dotyczacy milionow osob, tu Francuzek i Francuzow. Aha nie widzi zaniedban od lat, zaniechania pomocy slabym spolecznie, Francuzom i migrantom. Aha i Jobrave, Pa ich oczywiscie popiera, irytuja tylko Arabki, niektore piekne oraz Arabowie.

  Potem nastepuje przedstawienie dyzurnego Araba jako przyjaciela. Podobnie teatralni byli tu wczesniej antysemici z ich przykladami. Kazdy rasista i antyhumanista ma takie kolo ratunkowe. Kazdy z nich wysiada na przystanku na zadanie.

 520. HULAJ DUSZA, PIEKŁA NIE MA

  W USA ponad milion zarażonych, ale to zaledwie kilka promili ludności

  W gazecie się cieszą
  „Pielgrzymki tego lata nie pójdą”
  „Lawinowo rośnie liczba emerytów”
  „Nadchodzą duże podwyżki cen chleba”

 521. Odkryłem, że na RT jest całkiem sporo komentarzy S.l.a.voja Ż.iżka. Kto się brzydzi tym medium (Russia Today), nie ma szans na przeczytanie ich w całości. Ten link wyczaiłem na Twitterze u znajomego Hiszpana, komunisty.
  https://www.rt.com/op-ed/483528-coronavirus-world-capitalism-barbarism/
  Fajne jest zestawienie Trumpa z komunizmem wojennym Polecam całość. Zarówno te, jak i wcześniejsze. A blogowi „antysowieci” niech przed czytaniem skropią ekran kompa wodą święconą.

 522. Na marginesie
  28 kwietnia o godz. 1:57
  Serendipity to skorzystanie z przypadkowej sytuacji, nieoczekiwanej nadarzającej się okazji – coś „wpadło w ręce” bo akurat tam było.

  Tak jak z tymi pieniędzmi co leżą na ulicy.
  Tylko podnieść. 🙂

 523. Na szczęście jankesi mają bank genów zwany Guantanamo…będę czerpać w razie czego…Tak sobie myślę prywatnie, że ludzie z łapanki i bez wyroków, to jak mustangi…same Araby…

 524. jobrave
  28 kwietnia o godz. 6:34

  Świetna analiza.

  Nie zdziwiłbym sie gdyby pisdzielstwo ogłosiło, ze Polacy nie tylko nie umierają na wirusa, ale dzięki niemu zmartwychwstają.

  Dzięki temu będzie więcej głosów w plebiscycie na prezydenta.

  Pan z Tobą i Duchem twoim.

 525. 4% 4%

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 526. 2% 2%

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 527. Masowy wy*iek danych z Poczty Polskiej? „Wielka afera i skrywana tajemnica”
  „To obecnie najbardziej skrywana tajemnica państwa PiS” – napisał dziś na Twitterze senator Krzysztof Brejza. Polityk Koalicji Obywatelskiej poinformował, że według jego informacji, z Poczty Polskiej skradziono olbrzymią kwotę pieniędzy poprzez ominięcie wewnętrznych systemów bezpieczeństwa.

 528. Polska wyprzedaje właśnie zapasy swojego zboża❗W czasie wielkiej suszy i globalnej epidemii❗Eksportujemy 2 razy więcej pszenicy niż przed rokiem. A sprowadzamy 80% mniej❗

  Mądre rządy w tym samym czasie skupują zboże, spodziewając sie słabych zbiorów i obawiając się wzrostu cen

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=349079862714485&set=a.117394972549643&type=3&theater

 529. Saldo mortale wczoraj o 22.55 zajął się relacją między podmiotem i przedmiotem.
  Ciekawe podejście do frapującego nas od dawna tematu przedstawianego w wielu aspektach.
  Tęsknił za narzeczoną, wymyślił Zooma, w GW pisze Dominika Maciejasz. Badacze z Uniwersytetu w Toronto ostrzegają „Jeśli jesteś obrońcą praw człowieka, prawnikiem, dziennikarzem lub prowadzisz rozmowy na temat danych poufnych, ostrożnie używaj tej aplikacji”
  Uczucia motorem wynalazczości, ale jak wiemy wszystko ma swoje granice

 530. Z ostatniej chwili wiadomość na pasku tvp
  Pan Karol złamał sobie nogę naprawiając płot. Małżonka pana Karola pani Jadwiga zawiozła męża do szpitala. Lekarze złożyli panu Karolowi nogę, ale pan Karol zaczął kaszleć, kichać i dusić się. Po kilku dniach pan Karol zmarł, jak się okazuje z raportu, zmarł na złamaną nogę.

 531. Saldo mortale
  28 kwietnia o godz. 8:04

  Jobrave wpadl na Niemiaszkow. On tak juz ma…Kseenofob bylby tu Komplementen, gdyby nie kompleksy Jobrave.
  _____________________________________________
  Obiecałem sobie, że nie będę reagował na Twoje zaczepki i przestałem czytać Twoje wklejki, którymi od lat szpikujesz blog, ale jeszcze zdarza mi się zapuścić oko w te Twoje wydaliny, które zajmują mniej miejsca. I niezmiennie stwierdzam, że im bardziej się silisz na pokazanie swojej intelektualnej wyższości nad innym, tym bardziej pokazujesz, jak słaby jest Twój intelekt, jak marna wyobraźnia i jak udawana jest ta Twoja wrażliwość.

  Być może masz problem z odczytywaniem, czyli rozumieniem nawet najprostszych tekstów pisanych na tym blogu, a być może tekstów pisanych w ogóle. Świadczy o tym niebranie udziału w dyskusjach, bo trudno nazwać wymianą argumentów ciągłe wklejanie tych samych tekstów, nieodpowiadanie na pytania. Gdybyś cokolwiek przeczytało ze zrozumieniem, tobyś nie reagowało ciągle tymi samymi wklejkami lub bezsensownymi uwagami.

  Głupie jesteś, bo uzurpujesz sobie prawo do stanowienia norm i wymagasz od wszystkich ich przestrzegania, kompletnie nie rozumiesz procesu ich powstawania i jego trwania.

  Nie twierdzę, że Twoja puszka mózgowa jest całkowicie pozbawiona zawartości, bo posiadasz jaką taką zdolność manipulowania. Prymitywnego, ale to świadczy o tym, że jakieś procesy myślowe się u Ciebie dzieją. Wyławiasz więc z tekstów zdania, które pasują do Twoich chorobliwych tez i przedstawiasz je jako myśl przewodnią. W swoim niedawnym wpisie zrobiłaś tak z „Niemiaszkami”. Całkiem niedawno też się do tych „Niemiaszków” przyczepiłeś. Wyraziłem wówczas zdziwienie, że teatrolog, a nie rozumie parodii, pastiszu, sarkazmu, aluzji, przenośni itp. Boże mój, czyś Ty – w takim razie cokolwiek obejrzało? Przeczytało? Wątpię, zatem w Twoim wypadku można mówić o fenomenie, o takim teatrologu sui generis.

  To, że żonglujesz tu nazwiskami, tytułami publikacji mniej lub bardziej niszowych nie oznacza, że je znasz bądź rozumiesz, jeśli znasz. Dziś w dobie internetu każdy może się popisywać, że jest znawcą czegoś, a nawet ekspertem, wystarczy trochę sprytu, podobnie jest z popisywaniem się znajomością języków. Mógłbym Ci zrobić test na jedno i drugie, ale wiem, że nie podjęłobyś wyzwania.

  Swoim zachowaniem, przynajmniej na tym blogu, bardzo przypominasz mi pisowskich socjotechników, dla których podstawowym instrumentem w działaniu, by nie rzec jedynym, jest ustawiczne obrzucanie goownem niepisowców. Ty również, jak pisowcy pracujesz na „preparatach”.

  Ja to w ogóle podejrzewam, że Twoje komentarze, to obrzucanie goownem, szczególnie tych, którzy na to nie zasługują, mają zupełnie inny cel, niż piętnowanie antysemityzmu, rasizmu i ksenofobii. Uważam, że są to powody o wiele bardziej przyziemne, małe, a nawet niecne.

  Wiem, że to rzucanie grochem o ścianę, ale czasem lubię sobie porzucać.

 532. adam100
  28 kwietnia o godz. 8:46
  Aameeen. 🙂

 533. jobrave
  28 kwietnia o godz. 8:34
  Przeczytalem z zainteresowaniem. Ale tyle spraw porusza Zizka, ze ograniczę się do kilku, wg mnie, najwazniejszych kwestii, nie rozpraszając się na iluś tam rodzajami kryzysow.
  Najwyższą, najważniejszą wartością jest samo życie (bare life).
  Jestem starym człowiekiem i już niewiele mi zostało, ale nie rozpaczam z tego powodu. Miałem życie nienajgorsze i trzeba powiedzieć basta. Ale rozumiem młodych ludzi, ktorzy tego życia jeszcze nie zaznali, nie posmakowali i dla nich to samo życie stanowi najwyższą wartość. Problem polega na tym jednak, że „samo życie” jest kategorią pustą, która nabiera znaczenia, pełni, kiedy owo”samo zycie” nabiera rumieńców, kiedy jest szczęśliwe, radosne, albo nieszczęśliwe, pełne cierpienia, smutne, interesujące albo nudne, kiedy ma w tych stanach emocjonalnych jakiś sens.
  Kiedy można zmagać się, osiągać trudne cele, albo łatwe, jak np. założenie rodziny i posiadanie dzieci.
  A co się dzieje, jak miliony ludzi nie mają najmniejszych szans w osiągnięciu tych celów, kiedy rzeczywistość tak ich okrutnie przerasta, gdy muszą opuszczac swój dom z powodu wojny, braku wody, kiedy szukając ratunku topią się w morzu próbując ratować swoje „samo życie”
  Dawno temu czytalem reportarz polskiego lekarza, ktory dołączył do francuskiich Lekarzy bez Granic. Kawalkada kilkunastu ciężarowek ruszyla w gląb afrykańskiego sahelu. Zatrzymali się w terenie piaszczysto-kamienistym porośniętym rachitycznymi krzaczkami i rozłozyli tam szpital polowy. Polak był zdziwiony, bo teren był odludny. Ale po paru godzinach zjawił sie zza hoyzontu pierwszy pacjent, a po 12 godzinach szpital był pełen. Po dwóch-trzech tygodniach namioty szpitalu zwinięto i szpital przeniosł sie o kilkaset kilometrów dalej. Francuski lekarz pochwalil się Polakowi, że oni tak dzialają od lat i dzięki ich dzialanniu na tym obszarze liczba ludności wzrosła dwukrotnie. Polak go zapytał; a jak ta podwojona ludność ma się w tym sterylnym klimacie wyżywic.?
  A to już jest problem polityków – odpowiedzial Francuz.
  Jestem w kropce, w takim dylemacie. Bo z jednej strony wdzięczny jestem medycynie lekarzom za to , że dwa razy uratowali mojego syna, z drugiej zaś , jako przekonany ewolucjonista, wyznawca Darwina, widzę, że medycyna narusza naturalną homeostazę, relację pomiędzy czlowiekiem a przyrodą, „winna” jest temu że jest nas 7,5 miliarda, a będzie nas więcej. Że ratowanie niezdolnych do życia niemowląt, ze względu na to, żeby to ich krótkie życie trwało choć chwilę jako najwyzsza wartośc, jest jakąś aberacją, prowadząca do degeneracji ludzkiego rodzaju.
  Kiedy ja się urodziłem bylo na świecie nieco ponad 2 miliardy ludzi. Dalo się żyć, nie było ciasno. Już w XIX wieku Malthus przepowiadał, ze kiedyś ludziom zabraknie żywności. Marks go wyszydzał, uważając, ze środki produkcji przejęte przez oświeconych komunistow zapewnią nieskończoną podaż wszelakich dóbr. Okazuje się , że malthusianizm odzyskuje wigor. Wprawdzie przez te lata ludzkość dawała sobie radę z produkcją śmieciowej zywności, ale nie da się rozmnożyć wody i przestrzeni zdatnej do zamieszkania.
  Ciekaw jestem, jak to sie potoczy, czy ludzkość jakos wyjdzie z tej pułapki, czy te zniknie jak Majowie. Chyba tego nie zobaczę.

 534. jobrave
  28 kwietnia o godz. 10:12
  Żądasz od Saldo niemożliwego, żeby on zrozumiał swoje bezrozumne podrygi, musialby mieć rozum. Saldo jest jak dziecko, ktore koniecznie musi wtrącać sie, jak dorośli rozmawiają; nie rozumie o czym rozmawiaja, ale co z tego, chodzi o to, zeby w końcu na tego malego, niesfornego Dyzia zwrocić uwagę. Gdzieś tam przeczytal, że Żydzi zostali skrzywdzeni i wsiadł na tego konika, bo wydaje mu sie, ze to mu dodaje powagi.
  I w tym jest tym bardziej nieznośny, ze holokaust, antysemityzm jest rzeczywiści czarną plama w historii ludzkości, a ten Dyzio się na nim wozi.

 535. mag
  27 kwietnia o godz. 17:02
  Radzę kup książkę lub ostatni Przegląd. https://universitas.com.pl/produkt/3957/Antykomunizm-czyli-upadek-Polski-Publicystyka-lat-1998-2019
  Pozdrawiam

 536. Lewy
  28 kwietnia o godz. 10:42
  jobrave
  28 kwietnia o godz. 10:12
  Żądasz od Saldo niemożliwego, żeby on zrozumiał swoje bezrozumne podrygi, musialby mieć rozum. Saldo jest jak dziecko,

  Może raczej ztraumatyzowany osobnik?
  Rodzinę zagazowali ?? Różne rzeczy mogły go dotknąć.

 537. „Ciekaw jestem, jak to sie potoczy, czy ludzkość jakos wyjdzie z tej pułapki, czy te zniknie jak Majowie”.

  Psalmista zapisał Bożą obietnicę: „Prawi posiądą ziemię
  i będą na niej żyć na zawsze”(Psalm 37:29).

  A Jezus zapewnił: „Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię”(Mateusza 5:3).

 538. jobrave
  28 kwietnia o godz. 8:34
  Odkryłem, że na RT jest całkiem sporo komentarzy S.l.a.voja Ż.iżka. Kto się brzydzi tym medium (Russia Today), nie ma szans na przeczytanie ich w całości. Ten link wyczaiłem na Twitterze u znajomego Hiszpana, komunisty.

  Mój komentarz
  Przeczytałem rozważania Ziżka. To o ratowaniu życia, unikaniu przez ludzi niebezpieczeństwa za cenę rezygnacji z normalnych relacji społecznych i to o poświęcaniu tych, których się „nie da” uratować pojąłem chyba tak samo jak @lewy.
  Pozostałe refleksje są z innych światów i nie bardzo je mogłem dołączyć do pandemii mającej spowodować przewrót, przebudowę świata.
  Pzdr, TJ

 539. dezerter83
  28 kwietnia o godz. 11:02
  „Ciekaw jestem, jak to sie potoczy, czy ludzkość jakos wyjdzie z tej pułapki, czy te zniknie jak Majowie”.
  Psalmista zapisał Bożą obietnicę: „Prawi posiądą ziemię
  i będą na niej żyć na zawsze”(Psalm 37:29).
  A Jezus zapewnił: „Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię”(Mateusza 5:3).

  Zaprawdę powiadam wam, tak jak Słońce krąży wkoło Ziemi, że czeka na niektórych , Królestwo Boże.

 540. Sławomir Nitras

  Kampania kłamstw trwa. Minister Szumowski zamiast walczyć z epidemią bierze dzisiaj udział w kampanii Dudy. Postanowili postraszyć, że Platforma sprywatyzuje szpitale. Niepoważni ludzie. Szczują na Unię Europejską, szczują na „prywaciarzy”. Na kogo jeszcze? Wdać, że kampanię znowu prowadzi Brudziński. Zamiast zająć się pracą po prostu kłamią.
  W Niemczech każdego dnia robi się ponad 130 tysięcy testów. A w Polsce:
  24.04 – 14,4 tys. testów
  25.04 – 13,7 tys. testów
  26.04 – 11,6 tys. testów
  27.04 – ponad 7,2 tys. testów.
  Tym byście się zajęli.
  Wstyd wam i hańba.

 541. Ksiądz Mariusz Wiśniewski, proboszcz z Bieganowa k. Wrześni, w dyskusjach na Facebooku nie bawi się dyplomację. „Hejka ped*lskie jebaki. popaprańcy. sperma jak widać do łba uderza” – pisze. Po interwencji „Wyborczej” duchowny przeprasza za pośrednictwem kurii w Gnieźnie.
  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25901388,proboszcz-spod-wrzesni-pisze-do-ludzi-ped-lskie-jebaki-i.html?fbclid=IwAR2igT_-Tv3zrKBsCk6xZOTlrm7ow_pKsLaYdJkK6le4hGJYaXg1nusEZwQ

 542. „czeka na niektórych , Królestwo Boże”.

  Zaprawdę powiadam Ci, że niektórzy czekają na Królestwo Boże. Ono przyjdzie tutaj, gdzie oni czekają.

  Zgodnie ze słowami modlitwy Ojcze Nasz: „Przyjdź Królestwo Twoje, i bądź wola Twoja, jak w niebie – tak i na ziemi”

 543. dezerter83
  28 kwietnia o godz. 11:43
  „czeka na niektórych , Królestwo Boże”.

  Zaprawdę powiadam wam, tak jak Słońce krąży wkoło Ziemi, że czeka na niektórych , Królestwo Boże. (Adam 5:35)

 544. dezerter83
  28 kwietnia o godz. 11:02
  Psalmista zapisał Bożą obietnicę: „Prawi posiądą ziemię
  i będą na niej żyć na zawsze”(Psalm 37:29).
  A Jezus zapewnił: „Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię”(Mateusza 5:3)
  No to wszystko jasne. Trzeba byc tylko prawy, łagodnym a odziedziczę ziemię.
  Skąd se biorą w XXI wieku takie czubki ?

 545. Dzięki Armii Czerwone prawi chłopi nad Wisłą „odziedziczyli” ziemie dziedziców w ramach aktu zwanego reforma rolna…Tak sobie myślę prywatnie, że co zapisano spełniono…I niech tak zostanie na wieki…

 546. Symetryczny
  28 kwietnia, g.10:51
  Na razie przeczytałam recenzje książki prof. Andrzeja R o m a n o w s k i e g o.
  „Antykomunizm, czyli upadek Polski” Już sam jej temat i i jego potraktowanie nie pozostawia obojętnym kogoś, kto szuka odpowiedzi na fundamentalne pytanie: Quo Vadis, Polsko? Dzięki za tę rekomendację, bo to na pewno rzecz ważna i rozświetlająca mroki czasów nam współczesny.
  Pozdrawiam

 547. Symatryczny
  To jakaś paranoja, tutejsza cenzura zjada cały tekst („czeka na moderację”), gdy pojawia się fraza ze słowem r o m a w różnych konfiguracjach. Przechytrzają moderatora spacje.

 548. ahasverus
  28 kwietnia o godz. 0:58

  Na marginesie
  28 kwietnia o godz. 0:36
  Serendipity! Co za piekne i rzadko uzywane slowo. Inaczej mowiac, Sagacité accidentelle: madrosc przypadkowa. Przykladem jest moje malzenstwo. Dla mnie.

  Serendipity weszlo do jezyka angielskiego za sprawa Horace Walpole (to ten, ktory napisal pierwsza powiesc gotycka „Zamczysko na Otranto”); jest to angielska wersja perskiej basni „Three Princes of Serendip”… Serendip to nazwa Cejlonu (albo Sri Lanki); podobno termin pochodzi z sanskrytu, ale moi edukowani hinduscy znajomi byli troche tego niepewni..

 549. Lewy
  „Skąd se biorą w XXI wieku takie czubki”?

  Całkiem sporo osób, także w Lyonie, przekonało się o tym, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji na temat przyszłości.

  Jest tak dlatego, ponieważ jej Autorem jest ten, który potrafi nie tylko ją przewidywać, ale także kształtować.

  Poza tym jedynie On może zaprowadzić na ziemi warunki, które są niezbędne do prowadzenia szczęśliwego życia. Żaden polityk -nawet o tym nie myśli.

  PS Ja także pozdrawiam Cię serdecznie.

 550. Donald Tusk o „wyborach”: Przyzwoitość nie pozwala uczestniczyć w tym procederze
  Małgorzata Kidawa-Błońska: – Nie wezmę udziału w wyborach w maju, zorganizowanych przez Pocztę Polską, przygotowanych w sposób niekonstytucyjny.

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 551. (Faszystka): Z posady w zarządzie PZU Małgorzata Sadurska dostała 1,5 mln zł. Do tego „świadczenia niepieniężne”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25904061,pzu-wyplacilo-malgorzacie-sadurskiej-w-ub-r-ponad-1-5-mln-zl.html#s=BoxOpImg9

  brutalnaprawda

  Wolałbym o tym nie wiedzieć 🙂 ….. qrwa, jak nas okradają !!! i to w świetle dnia !!! ZŁODZIEJU UCZ SIĘ ! jesteś bezkarny w tym pseudopaństwie – tylko musisz kraść grubo, bo za „drobne” pojdziesz siedzieć …

 552. dezerter83
  28 kwietnia o godz. 12:48
  Doceniam Twoja uprzejmośc i grzeczność. W związku z tym nie będę Cie więcej komentować. Bo dobrego człowieka należy szanować, a jesteś dobry, poczciwy, ale niestety straszliwie porąbany.
  Pozdrawiam

 553. Lewy
  „jesteś (…) niestety straszliwie porąbany.”

  Powinieneś to wiedzieć, że wszelkie uprzejmości, którymi obdarzasz – słusznie bądź niesłusznie – inne osoby, świadczą o Twoim braku przekonania, co do poglądów które wyrażasz.

  Przekonanie ZAWSZE wyraża się w sposób opanowany.

 554. @dezerter83
  Więc jeszcze raz zwrócę się do Ciebie. Kiedy przyjaciel złamie sobie nogę, to powiem o tym innemu przyjacielowi z przekonaniem, że ten złamał sobie nogę, powiem w sposób opanowany i nie jest to mój pogląd, co do którego nie mam przekonania tylko stwierdzenie faktu. Tak samo to, że jesteś porąbany jest faktem a nie moim poglądem co którego niie mamm przekonania.
  Uff, chyba wydostałem się z pułapki, którą chciałeś na mnie zastawic kiepski sofiisto, ale poczciwy człowieku.
  Pozdrawiam i już raczej nie licz na mnie, że Ci znowu będę rozplątywał Twoje sofizmaty

 555. Dawno temu zaskoczyła mnie wiadomość , że mimo przeszkód, wojen i katastrof rozmaitych stale się rozwijamy globalnie, a nawet lokalnie.
  Tym razem światełko w tunelu. Drogowcy budujący trasę S-7 między Krakowem i Zakopanem przebili się tunelem pod górą i z tej okazji mieli małe święto.
  Dawniej świętowali betoniarze i asfalciarze, teraz w kwietniu przypada uroczystość tych co budują z poświęceniem polskie drogi. Ta uroczystość niech także nam przyświeca przy przebijaniu się ku dobru, nawet jak czasami jest to praca na ugorze

 556. PA2155
  28 kwietnia o godz. 12:48
  To slowo uzywa sie tez w jez. francuskim, lecz dosc „elitarnie”.
  Nie wiem, czy ci pisalem o ksiazce „Savage continent” Keith Lowe. Czytalem tlumaczenie po francusku.
  Polityczny, ekonomiczny, moralny i prawny chaos w europie 1945/1950;
  doprawdy doskonale.
  W naszym departamencie jest stosunkowo malo corona, lecz jestesmy w stanie weightlessness. Nieprzyjemnie jest czuc sie bezuzytecznym.

 557. @Lewy

  Z dobrym (?) i poczciwym(?), ale zwyczajnie ubogim, zmanipulowanym intelektem Świadków dyskusja jest absolutnie bezpłodna.
  A ta ich „dobroć i poczciwość” to cechy zawodowe ŚJ.
  Ludzie, którym się udało wydostać z macek tej sekty, mówią, że czuli się tam jak po pozbyciu się mózgu.
  Zapytaj takiego dezertera, co zrobi, jeśli jego syn okaże się homoseksualistą, córka będzie żyć z kimś bez ślubu, ktoś w rodzinie zachoruje ciężko i będzie potrzebować transfuzji albo transplantacji, żona albo nieletnia córka zostanie zgwałcona i zajdzie w ciążę…
  I zobaczysz, że wyjdzie z niego bezwzględny, zimny cham, dla którego wiara ważniejsza jest niż cierpienie najbliższej mu osoby.

 558. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mimo-suszy-zboze-plynie-za-granice-7872198.html

  A Polska wręcz przeciwnie eksportuje aby potem kupować po wyższej cenie .
  Polska gospodarka – jak mówią Niemcy .

 559. PA2155
  A propos J Salk.
  NIe wiem jak sprawdzic, czy J Salk Institut byl stworzony z jego funduszy, czy tez nazwany tak na jego czesc. Co w zaden sposob nie umniejsza jego zaslug.

 560. A tutaj historia dalszego rozwoju (Salk Cancer Center)

 561. Świadkowie na tle katolickich patologii..szczególnie czy kradną, aby finansować świątynie oraz czy modlą się o pomyślność prezydenta kraju nad Wisłą…o innych cnotach nie marzę…np. świeckie państwo…Tak sobie myślę prywatnie, że to też nie jest słowiański wynalazek…

 562. ahasverus
  28 kwietnia o godz. 15:52

  PA2155
  A propos J Salk.
  NIe wiem jak sprawdzic, czy J Salk Institut byl stworzony z jego funduszy, czy tez nazwany tak na jego czesc. Co w zaden sposob nie umniejsza jego zaslug.

  trudno w USA znalezc instytucje naukowa w naukach biologiczno-medycznych, ktora nie korzysta z pieniedzy NIH…. to kosztuje naprawde straszne pieniadze….

css.php