Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Trump i Duda

11.06.2020
czwartek

Fort w ostrej mgle

11 czerwca 2020, czwartek,

Fort Trump, symbol bliskiej współpracy wojskowej Polska-USA, sztandarowy projekt prezydenta Dudy, znalazł się nagle we mgle informacyjnej. Renomowana agencja Reuters podała, że w najbliższych dniach Waszyngton poinformuje o fiasku rozmów.

Różnice zdań mają dotyczyć m.in. miejsca, w którym miałby powstać „fort”. Strona polska widzi go na Wschodzie, w pobliżu Białorusi, natomiast Amerykanie widzą go w zachodniej części Polski, m.in. by nie zaostrzać stosunków z Rosją. Inny temat to finansowanie przedsięwzięcia. Strona polska oferowała 2 mld dol., zdaniem Waszyngtonu – za mało, Amerykanie pod wodzą biznesmena Trumpa wysoko cenią swoją obecność. Natomiast gospodarka polska jest w fazie recesji.

W Stanach zbliżają się wybory, w których Trump podkreśla, że Ameryka nie będzie „dojna”, domaga się wyższych wydatków sojuszników na rzecz obronności. Stanowisko to jest popularne wśród wyborców Trumpa (America First) i to może być jedna z przyczyn rzekomego fiaska (?) negocjacji. Kolejna sprawa to zapowiadane ograniczenie obecności amerykańskiej w Europie, wycofanie 9 tys. żołnierzy w Niemiec. Następna sprawa sporna, jaka pojawia się zawsze podczas negocjacji w sprawie obecności wojsk amerykańskich, to kwestia jurysdykcji. Stany żądają, żeby ich personel nie podlegał sądownictwu miejscowemu, tylko odpowiadał przed sądami amerykańskimi. Państwa gospodarze, w tym wypadku Polska, niechętnie (lub wcale) godzą się na immunitet dla wszystkich członków kontyngentu amerykańskiego, który w dodatku stacjonowałby rotacyjnie, a więc mówimy o tysiącach żołnierzy i oficerów, którzy w ustalonych terminach przyjeżdżają i wyjeżdżają za ocean.

W mediach pojawiła się nawet „wypowiedź” polskiego wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego, że „to jeszcze trochę potrwa”. To niczego nie wyklucza. Waszyngton z kolei uznał „wiadomość” Reutersa za fake news. Jak jest naprawdę? Moim zdaniem to nie jest wiadomość wyssana z palca, tylko negocjacje idą opornie i postanowiono je odłożyć na lepsze czasy, na pewno po wyborach w obu krajach.

Zaproszenie
Dr Anna Materska-Sosnowska (politolożka, UW) oraz prof. Ireneusz Krzemiński (socjolog, UW) będą naszymi gośćmi w TOK FM w niedzielę 14 czerwca o godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 165

Dodaj komentarz »
 1. Szczytno bedzie najlepszym miejscem.

 2. z problemem „amerykanskiego immunitetu” dla personelu mieli ostatnio do czynienia Brytyjczycy, gdy pewna dama z Departamentu Stanu przejechala na smierc 19-nastolatka… i wyjechala natychmiast do Stanow…. Boris J. i Dominic R. probowali prosic Pompeo o ekstradycje i nic z tego nie wyszlo… o przypadkach w Korei Pld i na Okinawie nie warto nawet wspominac…

 3. Bar Norte,
  wymieniałeś opinie dot. „agentów prowokatorów” w odniesieniu do prowokatorów policyjnych. Ale agentami prowokatorami może posługiwać się nie tylko policja.
  Tutaj masz „antyczaskoską” prowokację.
  Myślałem, że Dziemianowicz-Bąk to rozsądna osoba. Zmieniam zdanie. W następnych wyborach znowu w Sejmie nie będzie „Lewicy”. Sprowadzanie całej polityki do debat i awantur na tle tęczowym to woda na młyn Dudy i PiS. Trzeba być naprawdę beztroskim kretynem, żeby za Dudą I PiSem podążać. Lemingoza i skretynienie. Czego to jeszcze „Lewica”, TVN-y i inni użyteczni idioci nie zrobią żeby Duda wybory wygrał. Żal dupę ściska jak się patrzy co to się wyrabia.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ton wypowiedzi Ambasadorki USA (nieprawda, to jest fake news, fort będzie jeszcze większy i piękniejszy – coś w tym stylu) sugeruje, jako że jest to mowa dyplomaty, że jak na razie fort Trump został odłożony ad acta.
  W TV przedstawiciele PiSu pieją z zachwytu i satysfakcji, że jednak wiadomość o tym, że nie będzie Fortu Trump. okazała się fake newsem, paskudnym fejkiem kolportowanym przez wrogów dobrej zmiany.
  Fort Tump będzie – wymawiają z zachwytem zachęcającym do pokajania się głosicieli fake newsa.

  Trumpa doradcy (bo przecież nie on, który chciał kupić Grenlandię) najprawdopodobniej odstąpili na razie od tematu by nie szkodzić, nie komplikować Trumpowi złożonych i nieznośnie napiętych przez niego stosunków z Europą i by odczekać na to co się może pojawić na polu zastrzeżeń rosyjskich.

  Trump zbyt dużo namieszał w polityce zagranicznej, w tym w Europie, by tak delikatna sprawa mogłaby być gładko załatwiona.
  Pzdr, TJ

 6. Dla PiS-u będzie to klęska wizerunkowa. Oby.
  Dla Polski chyba lepiej nie brać sobie na barki tych wojaków.
  Ale skąd ten Reuter wiedział, skoro wszyscy chóralnie zaprzeczają?

 7. Przeklejam z poprzedniego – bo to jest chyba dosc istotne.

  @kooperatywaMondragon 11 czerwca o godz. 12:12
  Na marginesie 11 czerwca o godz. 2:18
  Kazde dobre nagranie wideo pokazuje ,ze milicjant tak popchnal gwaltownie seniora, ze upadl do tylu i rozbil sobie glowe. Tu nie ma, ze obie strony maja troche racji,
  Niemcy tez twierdzili, ze Polacy nie zasluguja na zycie. Ale tylko jedna strona miala racje.

  Bardzo pryncypialnie podchodzisz do tej sprawy, na zasadzie „policjant wróg człowieka”. Zatem zobacz, jak zachowują się maszerujący królewscy gwardziści jeśli ktokolwiek wejdzie im w drogę. Tutaj film:

  https://www.youtube.com/watch?v=EZn_9CmzST4

  Dalej. To nie jest jakiś wyjątek, to jest norma. Oni są tak szkoleni – idą jak taran. O tym zresztą doskonale wiedzą koledzy tych wyrzuconych z pracy policjantów – i dlatego wiwatowali dla nich przed budynkiem sądu – a nie dlatego, że są okrutni albo za mało lubią seniorów.

  Mnie tutaj wkurza hipokryzja systemu – bo w obliczu oburzenia mediów i publiki kozłem ofiarnym zostaje „ultimo mono” – czyli najniższy, najmniej znaczący pionek w tej grze, którym jest szeregowy policjant. Który to policjant nie mógł zachować się inaczej – bo ryzykował naganę.
  I TO jest świństwo.

  Kolejna sprawa. Sam opowiadasz, że ten „staruszek” to nie był jakiś przypadkowy człowiek. To jest niejako zawodowy uczestnik protestów. Czy naprawdę sądzisz, że ten pan nie wiedział jak muszą się zachować policjanci? Weź się zastanów.

 8. A tak się Trumpowi podlizywali. Tak się płaszczyli. A ten, bez skrupułów, wystawił ich dudą do wiatru.

 9. PA2155
  11 czerwca o godz. 21:22

  Kultowy amerykanski Sad Najwyzszy dal milicji immunitet w 1982 roku.
  Od tego czasu moga robic , co chca.
  https://www.usatoday.com/story/opinion/2020/05/30/police-george-floyd-qualified-immunity-supreme-court-column/5283349002/

 10. @kooperatywaMondragon 11 czerwca o godz. 22:25

  Rzuciłam okiem w Wiki. Ta doktryna dotyczy wszystkich urzędników państwowych, nie tylko policjantów. Ale tylko jednostek. To znaczy, że policję można zaskarżyć?

 11. Na marginesie

  Kolejny staruszek atakuje ZOMO w Salt Lake City.
  https://www.youtube.com/watch?v=MMXnFOvN0Ts

 12. @kooperatywaMondragon 11 czerwca o godz. 22:35
  To jest zupełnie inna sytuacja przecież.

 13. legat

  Eventu o którym piszesz lewica nie organizowała. Ona go nie firmowała. Jak na razie nie ustalono czyja to inicjatywa. Stanęło na tym, że to jakiś spontan. Choc próbowano z tym eventem ożenić nawet Hołownię.

  Natomiast na lewicy aktywiści i publicyści związani z PO usiłowali wymusić jego potępienie. Z tym, że przecież nie ma powodu by lewica potępiała jakieś pląsy pod pałacem prezydenckim – nawet w Boże Ciało.

 14. Bar Norte,
  sorry ale ja w jakieś tego typu „spontany” to nie bardzo wierzę szczególnie, że ten „spontan” tylko pozornie wymierzony jest przeciwko Dudzie więc była dobra okazja, żeby zamilczeć ze strony „Lewicy” a jeżeli coś robić to raczej tęczowców spacyfikować przez uświadomienie jakimi są szkodnikami i to swojej sprawy. Poza tym, to ze strony tych „spontanicznych”, jeżeli takimi są, wymagałbym nieco więcej w czasie epidemii niż od nieodpowiedzialnych organizatorów i uczestników dzisiejszych uroczystości religijnych. Nie można wszystkiego tłumaczyć emocjami i głupotą. To nie jest czas na to aby pompować dudy Dudy.

 15. @legat 11 czerwca o godz. 23:30

  Tobie to chyba pasuje ten temat. Kiedyś, pamiętasz, dyskutowaliśmy zawzięcie, o tym czy Trzaskowski (jako prezydent W-wy) powinien podpisać kartę LGBT. Ty twierdziłeś, że strzela sobie w stopę i popełnia samobójstwo wizerunkowe. Ateiści na LA cię zakrzyczeli, ale broniłeś się ostro. Czyli uważasz, że każde podejrzenie wsparcia dla ruchu LGBT to w Polsce śmierć publiczna i koniec pieśni?

 16. Na Marginesie,
  jeżeli nie dostrzegasz, że znaczna część tzw. elektoratu charakteryzuje się nie tylko tym że wyssała antysemityzm z mlekiem matki ale też i homofobię, to Twój problem ale przynajmniej sobie spróbuj odpowiedzieć, czy więcej mogłabyś uczynić w wielu sprawach mając władzę czy będąc w opozycji? Czy to takie trudne? Pouczał tu na blogu Mauro Rossi i chwalił cynizm polityczny Kaczyńskiego. Jeżeli uważasz, że teraz jest dobry czas na promowanie kwestii praw dla LGPT a inne sprawy można rzucić w kąt, to proszę bardzo ale wtedy pogódź się z tym, że tacy jak Duda będą prezydentami do śmierci i że PiS będzie rządził do końca Świata a może i dzień dłużej. Proszę bardzo ale mnie to nie pasuje.

 17. legat

  Burzę w szklance wody wywołało dziś zaplecze PO.
  Przejrzałem stosowne konta twitterowe i nie mam do tego żadnych wątpliwości. Afera wokół tańców pod Pałacem wyszła od nich – w tym próby szantażowania lewicy owymi tańcami.
  Trzy dni temu zamiesciłem wywiad z szefem IPSOS, który zwracał uwagę, że część zaplecza z PO więcej szkody niż pożytku Trzaskowskiemu przynosi. Dziś w Rzepie na to samo zwrócono uwagę.

  Sądzę więc, że Trzaskowski raczej powinien się przyjrzeć swojemu zapleczu politycznemu aniżeli przejmować się jakimiś tańcami pod Pałacem z którymi nie ma żadnego związku.
  Niech się lepiej na nich skoncentruje bo go w swej głupocie załatwią jak Kidawę Błońską.
  A szkoda by było bo facet ma wszelkie predyspozycje do tego by te wybory wygrać.

 18. @legat 11 czerwca o godz. 23:58

  Bo ja wiem… homofobia w Polsce jest krzykliwa, a poza tym wziął ją na warsztat rodzimy kaka. Kilka lat temu nikt poza środowiskiem uniwersyteckim nie słyszał nic o „Gender Studies”, a potem nagle „dżenderyzm” był na ustach wszystkich… kiecunów. Podchwycili to piśnięci. LGBT doszło potem, chociaż wywody xiunca Oko o „rurach wydechowych” i takich innych rozkolportowano zaraz po „dżenderze”. To jest krucjata i bicie piany. Czy przeciętni obatele w Polsce są przeciw? Czytam gdzieniegdzie relacje samych gejów, że ludziskom z otoczenia płeć ich partnera nie raczej przeszkadza.

  Ja bym tak bardzo nie walczyła z happeningami gejów, natomiast owszem, przeszkadza mi ta krucjata i ten wrzask „huzia na geja”. Tylko że geje nie są wcale temu winni. Chociaż ja nie wiem, może mężczyźni… kiedyś mój własny rodzony monsz, bynajmniej nie homofob żaden, zadziwił mnie oświadczeniem, że z tym @#$% nie będzie gadał i już. Chodziło o sprzedawcę w sklepie, w którym to osobniku ja nie dostrzegłam nic specjalnie bulwersującego. No więc nie wiem o co tu biega.

  A Trzaskowski niedawno, pytany o LGBT, odpowiedział całkiem rozsądnie w stylu, że geje też ludzie. I to jest chyba najrozsądniejsze podejście. Bo zabronić im happeningów jednak nie sposób.

 19. legat

  Jeszcze sprawa Trzaskowski a LGBT.

  Trzaskowski wygrał w Warszawie wybory dzięki poparciu tych środowisk. Akurat reprezentował je Rabiej, który został w zamian I Wieceprezydentem miasta. Przypomnę, że Rabiej wywodzi się z Nowoczesnej a więc jest liberałem i nie ma nic wspólnego z lewicą.
  PiS flekuje Trzaskowskiego za to, że musiał się wywiązać z zobowiązań przedwyborczych wobec tego środowiska. To materiały z realizacji tych zobowiazań (Warszawska Karta LGBT), z rozmaitych eventów w W-wie są podstawą do ataków propagandowych na niego.
  Obwinianie lewicy za to jest wiec pozbawione podstaw. Stosunek lewicy do LGBT i wymuszone politycznie relacje Trzaskowskiego z tymi środowiskami to są dwie odrębne sprawy.

 20. A jakby co, to Hartman obok zjechał tematy maturalne i cały system edukacji. Filipika całkiem do rzeczy.

  Przecież od tego jest wymądrzanie się, żeby mądrzyć się o wszystkim. Bez krępacji! Starzy-maleńcy nauczyciele bredzą starym-maleńkim uczniom co bądź, byle mądrze brzmiało. Bo nie chodzi o wiedzę, lecz o to, by wszyscy mądrze się poczuli. I godnie się poczuli. Jak małe profesorki takie. Takie nie gorsze, co to sroce spod ogona nie tego itd. (…)

  PS. Możecie sobie ten tekst wziąć na zadanie maturalne w przyszłym roku, panie i panowie od matur. Wszak samoświadomość i samokrytycyzm, tudzież odwaga cywilna i inne cnoty Wam nieobce. „Wyjaśnij, dlaczego autor widzi w edukacji szkolnej brak autentyczności i wewnętrze kłamstwo”. Klucz: bo jest aroganckim dziadersem, besserwisserem i frustratem. Piątka!

 21. Bar Norte,
  już dłużej niż 6 ostatnich lat twierdzę z uporem maniaka, że istnienie tego całego PO to polityczne nieszczęście ponieważ gwarantuje sukcesy wyborcze PZPRawicy z Kaczyńskim na czele. Sensowną, brutalną i niwelującą inicjatywy dudno-bielańskie powinno być uporczywe pokazywanie wzorcowej rodziny, czyli siostrzenicy Kaczyńskiego, jej mężów i progenitury a także uporczywe poruszanie kwestii orientacji seksualnej prezesa a nie rozwijanie tęczowych flag! Każda inicjatywa dudno-bielańska powinna być natychmiast wyśmiana i kompromitowana ale nie da się tego zrobić przez grzeczne wchodzenie na boisko gdy na nich Duda kiwnie sobie palcem.

 22. legat ; 21:32 pisze .

  Sprowadzanie całej polityki do debat i awantur na tle tęczowym to woda na młyn Dudy i PiS. Trzeba być naprawdę beztroskim kretynem, żeby za Dudą I PiSem podążać. Lemingoza i skretynienie. Czego to jeszcze „Lewica”, TVN-y i inni użyteczni idioci nie zrobią żeby Duda wybory wygrał. Żal dupę ściska jak się patrzy co to się wyrabia.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Cieszę się że to zauważyłeś , jednak nadal wielu kretynów blogowych tego nie widzi .
  Walczą z PiS – Dudą a tak naprawdę poprawiają im statystykę i poparcie .

 23. Bar Norte 12 czerwca o godz. 0:28 do mnie: – Jeszcze sprawa Trzaskowski a LGBT. … Trzaskowski wygrał w Warszawie wybory dzięki poparciu tych środowisk.

  Bar Norte,
  absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Chcesz mi powiedzieć że Kidawa-Błońska rozniosła w drzazgi Kaczyńskiego w Warszawie dzięki poparciu tych środowisk? To żart jakiś? Co miał wtedy do jej zwycięstwa Rabiej z LGBT? Nic, Bar Norte, nic.

 24. A kopać dołki pod Trzaskowskim próbuje teraz Kosiniak-Kamysz.

  https://natemat.pl/311549,rafal-chodz-na-solo-kosiniak-zaprosil-trzaskowskiego-do-debaty-film

  Hołownia coś jazgotał już wcześniej w stylu: „Trzaskowski zbiera podpisy, a ja pieniądze”. Kopanie po kostkach – bufonada czy kretynizm?

 25. @legat – tak czy inaczej nie ma lekko. Bo z kolei bluzgi Dudy pod adresem LGBT spotkały się z odzewem za granicą. Jakim odzewem to się chyba domyślasz.

 26. Agata Buzek rownie piekna , co Jej tata.
  Moze na prezydenta ?

 27. Czy Trzaskowski może wygrać?

  Na fujarce, gdy rozliczne „spontany”, Lewice, anty-liberały pomogą marionetce prezessimusa Kaczorka.
  Nie będzie to pierwszy raz.

 28. Pan Prezydent Białorusi wielki Aleksander Łukaszenka ; miał całkowitą rację
  twierdząc że wódka skutecznie zwalcza korona – wirusa , skąd on wiedział ? .

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/koronawirus-jest-leczony-w-ciagu-jednego-dnia-szczepienie-nie-jest-potrzebne-wideo-2020-05

 29. Krzyżacy zbudowali Malbork…i kiepsko na tym wyszli jak wykazała Armia Czerwona…Tak sobie myślę prywatnie, że Pawlak i Kargul w końcu poszli po rozum do głowy…i zaorali miedzę, żródło konfliktów…Czy budowanie Fortu na miedzy ma sens…dla wykazania różnicy na trzypalce… a jeżeli to błąd w pomiarach…Może koty za płoty…z sąsiadem zza miedzy…jeszcze, a nie zza wielkiej wody…

 30. „Świeccy” budują Forty a KK kościoły… rywalizacja na zamki z pasku wciąga…A może mieszkania dla bezdomnych skoro w koszarach i na plebaniach czy w zakonach nie przewidziano takiej funkcji…Na budowanie domów dla bogów wojny i wiary politycy wyrywają pieniądze podatników niby dla ich dobra…Tak sobie myślę prywatnie, że zbrojenia chronią polityczne koryto…z bożą pomocą…a suwerena wymyślono, aby go ubezwłasnowolnić przez wybór rzekomo namaszczonych elit…Karta wyborczą formą cesji…a po wyborach suweren jest gołodupcem decyzyjnym…miałeś chamie złoty…i przeszedłeś do hołoty…

 31. Czy celebryci prezentujący swoją nagość w mediach nie przypominają zboczeńca w płaszczu, obnażającego się dzieciom w parku…z ptaszkiem na widoku…Tak sobie myślę prywatnie o budowaniu fortów popularności przez fortele…pomrocznościami zwanymi…

 32. Oczko wodne

  Pomysł p. Dudy oczka wodnego przed każdym polskim domem jest genialny pod każdym względem. Myślę, że jest to istotny wkład pisowskiej Polski do światowego dziedzictwa, ekologii, myśli technicznej i dorobku ludzkości. Obok takich uczonych jak Arystoteles, Platon, Galileusz, Leonardo da Vinci, Edison, Einstein, Newton, Darwin, Pasteur i kilku innych wymieniany będzie p. Duda jako geniusz, który rozwiązał jednocześnie problem ocieplenia klimatycznego i niedoboru wody na planecie. Jak wiadomo z wypowiedzi kilku sprzyjających pisowcom uczonych żadnego ocieplenia klimatycznego nie ma. To efekt lewackiej wrogiej Polsce propagandy, wrogów polskiego węgla i naszego narodu, ale jednocześnie z tym ociepleniem PiS skutecznie walczy, a na pierwszej linii walki są pp. Duda i Morawiecki i tzw. solidarność. To trochę tak jak z teorią ewolucji czy szczepieniami, które pisowcy jednocześnie niezłomnie zwalczają i tchórzliwie popierają.
  Wypowiadam się tym razem jako hydrobiolog, zarówno moja praca doktorska jak i habilitacyjna były o owadach wodnych więc oczka wodne należą do moich kompetencji. W pełni popieram genialny w swojej prostocie pomysł oczka wodnego p. Dudy. Rozwiązane zostaną problemy związane z suszą, gdyż zapasy wody można dowolnie regulować, w latach suchszych oczka wodne pogłębiać, a w latach wilgotnych spłycać. Obok powinno być małe jeziorko, zaporka i tama oraz elektrownia i młynek, zamiast wrednych wiatraków, które słusznie wytępiła p. Zalewska. Zniknie problem taniej energii. Będzie to wylęgarnia wielu gatunków owadów, zwłaszcza komarów, których larwy żyją w wodach stojących i zarośniętych. Od oczka wodnego powinien sączyć się strumyczek, w którym mogą rozwijać się larwy meszek (Simuliidae) żyjących w wodach bieżących. Dorosłe są krwiopijne podobnie jak komary dokuczliwe i mogą przenosić choroby wzrośnie więc produkcja środków farmaceutycznych i owadobójczych co wpłynie na miejsca pracy i ożywienie gospodarcze. Takie oczka są znakomitymi miejscami hodowli rybek także ptactwa wodnego mięczaków, pijawek i różnych stawonogów. To z kolei wpłynie na edukację dzieci i młodzieży. Jest pewien problem, że w tych oczkach mogą topić się małe dzieci, ale problem można rozwiązać stawiając przy każdym oczku nianię lub życzliwego dzieciom strażnika, który czytałby fragmenty wypowiedzi pisowskich intelektualistów zwłaszcza pp. Dudy, Dudziny, Suskiego, Dworczyka, Terleckiego, Piotrowicza itp. Wzrośnie poziom czytelnictwa i dzieci będą zapoznawać się z dorobkiem intelektualnym dobrej zmiany.
  Generalnie podkreślam prostotę i trafność tego pomysłu pod zasługującego na entuzjastyczne poparcie i tylko garstka zaprzańców, renegatów, lewaków, komunistów i płaszczących się przed zagranicą wynarodowionych sprzedawczyków może ten pomysł zwalczać lub z niego kpić. Moja uwaga, nie krytyczna (jak można być krytycznym wobec tego co Polska wydała najlepszego czyli p. Dudy?) ale uściślająca to taka, czy ten pomysł nie jest za skromny, za ubogi? Bo dlaczego tylko oczko wodne? Dlaczego nie jeziorko obok plaża, molo, cicha przystań i dalej szumiący bór, umiłowany przez pisowskich ministrów środowiska, którym kanalie zarzucali wycinanie puszczy lub mordowanie zwierząt. Jak wiadomo nie ma większych miłośników zwierzyny płowej niż pisowscy dygnitarze ich twarze świadczą o miłości do św. Franciszka z Asyżu. Do jeziorka dołączyłbym grządkę warzyw, mały rybny stawik, kurniczek, pasiekę i pieczarkarnię. Rozwiązane mamy problemy turystyki, wyżywienia, zdrowia narodu, a może i dzietności, z którą pisowcy sobie nie radzą, a wredne lewackie Polki nie chcą rodzić tyle dzieci ile chcą pisowscy dostojnicy i toruński biznesmen i jeszcze coś mruczą o zbrodni antykoncepcji.
  Rozumiem, że pierwsze oczko będzie święcił Rydzyk, a następne może ten kapłan, który święcił stację benzynową, frytkownicę, przewoził zamordowanego rysia, szosę, lub który nauczał, że w kościele nie można zarazić się koronawirusem, a ofiary pedofilów powinny dla dobra wyższego milczeć. Chętnych z pewnością będzie dużo, a uroczystość otwierania kolejnych oczek wodnych będzie połączeniem patriotycznej tradycji, potępienia narodowej zdrady, uznania dla moralnego zdrowia narodu obmytego strumieniem narodowej patriotycznej wody przed, którą pierzchnie to wszystko co podłe i groźne i stoi na drodze pisowców do dalszej niekontrolowanej władzy.
  Jeszcze drobna uwaga, nie wiem czy p. Duda przegra mam nadzieję, że tak i wiele na to wskazuje. Co powie i zrobi zarówno on jak i jego pomagierzy to jak mówią brutalnie jak chory w kubeł. Ale z pewnością przegra p. Trump, którego nacjonalizm kryptorasizm, głupota i arogancja doprowadziły do największego wewnętrznego kryzysu w USA chyba od wojny secesyjnej, Czego temu nieocenionemu nacjonaliście i delikatnie mówiąc ograniczonemu entuzjaście demokracji oraz praw człowieka z całego serca życzę.

  Stefan Niesiołowski

 33. Wojciech Tochman

  Powiecie, że ja w kółko o jednym. Trudno. Prezydent, który nazywa obywateli swojego kraju „obcą ideologią” w istocie nawołuje do ich likwidacji. Grupa została przez prezydenta wyodrębniona, jej cele nazwane (deprawacja polskich dzieci, niszczenie polskiej rodziny), teraz prezydent realizuje etap jej dehumanizacji. Kto oddaje głos na Andrzeja Dudę, ten bierze na siebie część odpowiedzialności za przemoc do której prezydent Polski nawołuje. I która nastąpi, jeśli on wygra.

  #¤%& Ć PiS
  faszystowski bratobójca Jarosław Kaczyński & przestępcy piss

 34. Jakub Majmurek

  Prezydent Duda otwarcie gra homofobiczną kartą, kosztem rodzin LGBT i dzieci. Postulaty „zakazu propagowania LGBT w instytucjach publicznych” to coś co powinno spowodować autentyczny alarm – to jest standard putinowski stawiający nas poza cywilizowanym światem.

  Hihihi. Jeszcze jeden, do którego nie dotarło że PiS to faszyzm

 35. Oczko wodne, szambo czy studnia…czyli każda dziura w obejściu, to pułapka na ludzi najczęściej dzieci…ze śmiertelnym skutkiem…O komarach i o utopionych jeżach nie wspomnę…O zarastaniu i glonach, też nie wspomnę…Raj dla traszek i żab kumkających do wiwatu…oraz zaskrońców…Więcej wad oczka niż plusów dla leniwych gospodarzy…Tak sobie myślę prywatnie, że zalesianie jest lepszym pomysłem na zatrzymywanie wód opadowych i roztopów…śpisz a las rośnie…

 36. Jeszcze sprawa Trzaskowski a LGBT. … Trzaskowski wygrał w Warszawie wybory dzięki poparciu tych środowisk.

  Coooo?? Trzaskowski wygrał w Warszawie? Przecież miał przegrać, tak fatalnie jak prowadził tę kampanię wyborczą. 🙁

  Teraz tez nie ma żadnej szansy, a PO ma się rozwiązać i wtedy będzie dobrze. Tak mówią mądrzy ludzie. 🙂

  Rasa panów u koryta.
  Naszczalnik bratobójca Jarosław Kaczyński

 37. Duda krytykując LGBT podważa domniemanie boskiej doskonałości…bo dotyczy dzieci boga i na jego podobieństwo…o sprawcy poczęcia nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie o powiedzeniu niemiecki szajs…

 38. @SŁOWIANIN STANISŁAW

  W prawidłowym biotopie kijanki żab i traszki zjadają larwy komarów, zaskrońce żywią się żabami i jest równowaga.
  Najgorsze są otwarte beczki z deszczówką.
  A dzieci? Są dziś tak cenne (500+ miesięcznie za sztukę), że będzie na nie uważać ukraińska niańka. Jak otworzą granicę.

 39. Wycofanie (do września) jednej trzeciej amerykańskich sił zbrojnych z Niemiec to miała być pogróżka Trumpa wobec Merkel.
  Tymczasem zaniepokoił on stacjonujące tam oddziały i wkurzył republikanów w Izbie Reprezentatntów do tego stopnia, że 22 z nich napisało do niego list ostrzegający, że to projekt „szkodzący bezpieczeństwu narodowemu USA” i „wzmacniający pozycję Rosji na naszą niekorzyść”.
  Kongres nie będzie też gotów ponosić horrendalne koszty ewentualnej przeprowadzki do Polski.

 40. Fort w ostrej mgle a w jego ..eee , jej ostrym cieniu forcik zoliborski – szeregowy Forcik Pawel , dolegliwie zagrozony . Osiemnastu policjantow w tym dwoje (!) tajniakow ktorym wyraznie widac kabure . Osiemnascie wyraznych kabur w tym dwie zagadkowe o nieokreslonym celu – ukryte ale wyraznie widoczne . Tak czy inaczej na fort za malo.

  „- Formalnie jest to uznane za miejsce zagrożone, choć nic szczególnego się tam nie dzieje. Dostaliśmy dyspozycję, by reagować zawsze, gdy ktoś się zacznie kręcić przy willi. Jeśli nawet nie łamie prawa, a na przykład robi zdjęcia skrzynki na listy prezesa, to mamy go jak najdłużej, dolegliwie legitymować – przyznaje jeden z policjantów.”

  Kto zaczal tnp sie krecic kolo Fortu Trampa , ze zagrozony (?) znalazl sie we mgle a nawet bm ostrym tumanie ? Ostry tuman ..? No kaman !

 41. Kraj nad Wisłą staje się militarnym śmietnikiem…smród za wojskiem staje się zapachem regionalnym…Tirówki czy żołnierki nową specjalnością…Tak sobie myślę prywatnie o suwerenności okupowanej…ze strachu przed Rosją…co jest politycznym zboczeniem…

 42. Na marginesie
  Durny Kosiniak-Kamysz i durny Hołownia. Zamiast utrzymać neutralny dystans do Trzaskowskiego, podgryzają go, „grając” tym samym na Dudę.
  Ach, jacy ambitni chłopcy, pokrzykują – to ja, to ja, to ja! I zostaną z ręką w nocnym naczyniu. Tym bardziej, jeśli Trzaskowski przegrałby o włos z Dudą. Tfu, tfu, odpukać!

 43. Kosiniak i Hołownia, to katolicy…czy apelowanie : od katolika wymagaj więcej ma sens…Tak sobie myślę prywatnie, że nie każdy urodził się mercedesem…są też „durackie” maszyny jak mawiał Pawlak…

 44. Wiecej bezinteresownych ewangelistow (ewangeliczne maslo maslane )
  „Ewangelista Mateusz – premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz – prof. Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę. W obliczu cierpienia, gdy mierzony jest prawdziwy rozwój naszych ludów, odkrywamy i przeżywamy modlitwę kapłańską Jezusa, aby wszyscy stanowili jedno ” bp AD
  Ale „mierzony jest prawdziwy rozwój naszych ludów” budzi jakis niejasny niepokoj bo
  ludów jest wiecej niz jeden (!?) i nie wiadomo kto , czym i w czym to mierzy , jakis inny ewangelista .. czyzby Pawel ? To by sugerowalo , ze istnieja jakies nie daj Bog .. sorty ewangelistow (!) lepsze i gorsze .
  Pierwszy Ewangelista IV -tej RP ? ( ktora teraz tnp mamy bo troche sie gubie , jakby ? ) Jednostka rozwoju jednego ludu .. hmm ale kilku .. hmm, hmm no i ten drugi lud .. hmm

 45. Czy chrześcijaństwo wspierające kolonializm, niewolnictwo czy III Rzeszę może być przyzwoitą religią… czy te fakty mogą kłamać chyba nie…Tak sobie myślę prywatnie: co Watykan wymyśli na temat zbrodni pod chrześcijańskim krzyżem…Dla przejrzystości wyłączmy Tuska i Putina do odrębnej oceny…

 46. Chcecie wiedzieć, co mówią o Trzaskowskim „Wiadomości” TVP? Jest gorzej, niż myślicie

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26019605,chcecie-wiedziec-co-mowia-o-trzaskowskim-wiadomosci-tvp.html#S.koronawirus-K.P-B.2-L.1.glowka

  mnbvcz12.06.2020, 08:25
  Wiedzą, że wygrana Trzaskowskiego, to będzie początek ich końca. A w korycie dwa miliardy. Oj będzie słychać kwiczenie świń odrywanych od koryta. Coraz głośniejszy! PIS da i Duda da, a jeśli nie oni to kto?

  Faszystowska pandemia PiS
  %&¤#%”!&/%/¤#%&*^><// Q** PiS

 47. Siewca śmierci … rzecze biskup… uczynił Morawieckiego i Szumowskiego ewangelistami ograniczającymi żniwa śmierci…za jego sprawą… Tak sobie myślę prywatnie o masochizmie przez sprowadzanie śmierci na ludzi…aby potem sprowadzać maseczki z Chin i odmawiać respiratorów seniorom, bo i tak mają choroby współistniejące…Alleluja i do przodu…Ukrzyżowali, aby powstała na tym tle religia…chwała krzyżującym…

 48. „Wiadomości” TVP o Trzaskowskim nic na razie , nie mowia kto byl dziadkiem Bildenberga ? !
  Bo po co gadac o dziadku Trzaskowskiego skoro wiadomo , ze Trzaskoski .
  Dziadek albo pra .. , Dudy mogl przecie byc CK dezerterem . Mogl ale nie byl tylko sie nie chwalil , ze mogl .

 49. „Skandal na sesji Rada Miejska w Łodzi! Radni PiS wrzeszczeli, uniemożliwiali prowadzenie obrad, puszczono hymn ZSRR i przemówienie Gomułki, wydawano zwierzęce dźwięki, ośmieszono i poniżono Radnych”
  „PiS przeniósł standardy sejmowe do Rady Miejskiej.”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26026233,niepowazne-zachowanie-na-posiedzeniu-rady-miejskiej-w-lodzi.html#s=BoxOpImg4

  Faszystowska zaraza PiS
  antypolskie sQ**syńskie bydło

 50. Poseł Konfederacji Jacek Wilk mówił o głosowaniu na Trzaskowskiego w II turze.
  Jacek Wilk: Trzeba głosować, przekreślić obecnie rządzącego Andrzeja Dudę

  – Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach, ma niestety jedną niekwestionowaną zaletę, która może być cenna: może wetować ustawy. Wobec tego moim zdaniem nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia, tylko zagryźć zęby, głosować, przekreślić obecnie rządzącego Andrzeja Dudę, gdyż jest on tylko notariuszem bezprawia obozu rządzącego –

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26026438,posel-konfederacji-jacek-wilk-mowil-o-glosowaniu-na-trzaskowskiego.html#s=BoxOpImg5

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 51. legat

  ” Chcesz mi powiedzieć że Kidawa-Błońska rozniosła w drzazgi Kaczyńskiego w Warszawie dzięki poparciu tych środowisk? To żart jakiś? Co miał wtedy do jej zwycięstwa Rabiej z LGBT? Nic, Bar Norte, nic.”

  Porównujesz rzeczy nieporównywalne. W tym przypadku dwie prawdy dwóch róznych etapów.

  Prawdą etapu w którym Trzaskowski wygrał wybory była PO progresywna, tolerancyjna itp. Stąd na zapleczu liberał Rabiej dający twarz środowiskom LGBT. No i późniejsze życzliwe gesty Trzaskowskiego wobec tych środowisk. Zakladam, że Trzaskowski wiedział co robi więc w ten sposób podziekował im za głosy. No bo po co by to robił?

  Natomiast prawdą etapu w którym równie pięknie wygrała wybory parlamentarne Kidawa Błońska byla PO konserwatywna, wierna tradycjom itp. Z tym, że nie ma przesłanek do wyrokowania jak w tym przypadku środowiska LGBT głosowały. Domyślam się, że wyborcy Trzaskowskiego z LGBT po prostu przenieśli swe głosy na innego kandydata z końca listy PO. Mam na myśli jakiegoś progresywnego – chocby na Piekarską albo Jachirę. A Kidawie Błońskiej straty z powodu wierności tradycjom mógł zrekompensować platformiany elektorat przykościelny. Choć akurat ten obstawiała Fabisiakowa.

  Zresztą to porównanie dowodzi, że elektorat PO jest elastyczny, niewymagający ideologicznie i jest wstanie zaaprobować każdego kandydata – byle był antypisowski.

  Jeszcze wracając do wczorajszych pląsów pod Pałacem. Ich organizatorkami okazały się dwie aktywistki – jedna jest współpracownicą posła KO a druga aktywistką stowarzyszenia sędziowskiego Iustitia. Jak widać obie wywodzą się z politycznego środowiska okołopeowskiego. Tak więc wczorajsze pląsy są wyłącznie problemem peowskim a nie lewicy.
  Jak wspomniałem wczoraj to kolejny problem Trzaskowskiego z częscią jego politycznego zaplecza.

  Jeszcze a propos LGBT i wyborów … .
  Linkuję ci tekst na ten temat red Szuldrzyńskiego z Rzepy, którego trudno podejrzewać przecież o lewactwo.

  https://www.rp.pl/Komentarze/306119950-Szuldrzynski-Dzender-kontra-pandemia.html

 52. Stefan Niesiołowski 12 czerwca godz. 08.58: Panie Profesorze, dziękuję za świetny wpis o oczkach wodnych.

 53. Daniel Passent
  12 czerwca o godz. 15:45
  Stefan Niesiołowski 12 czerwca godz. 08.58: Panie Profesorze, dziękuję za świetny wpis o oczkach wodnych.

  Hihihi

  Gospodarza pewnie też trolle zaraz, „wyłapkują”.

  Ministerstwo prawdy, Panie ministrze Piebak. Czuj czuj, czuwaj !!

  Hihihi

  Ein Führer, ein PiS

 54. @adam100 12 czerwca o godz. 15:58
  Hi hi 🙂

 55. Komentarz pod Szuldrzynskim:

  Wojciech Matulewicz
  Cóż, dotychczasowa strategia pis opierała się zawsze o przekaz negatywny i straszenie podparte dodatkowo „obroną kościoła i rodziny”. W czasach prosperity to wystarczało. Ale prosperita się kończy.

  Pozycja „obrońców kościoła” stała się ostatnio, w świetle kościelnej pedofilii i wszystkich z tym związanych afer, dość ryzykowna. Obecnie można ją sprowadzić do pozycji obrońców bezkarności księży, w tym bezkarności pedofilów w sutannach.

  Obrona zaś przed „ideologią LGBT” w obliczu realnych problemów związanych z pandemią może bardziej irytować niż mobilizować. Tym bardziej, że trudno znaleźć przykłady zabójczego wpływu tejże ideologii.
  Widać wyraźnie, że przyspawana do koryta pisowska nomenklatura zupełnie oderwała się od rzeczywistości. Powiela błąd PO, a może w sumie jest to błąd każdej formacji będącej aktualnie przy korycie. Bierze własną propagandę za rzeczywistość.

  Co do samego „wodza” zaś to pozbywając się ze swojego otoczenia każdego mającego własne zdanie i zamykając się w „bańce informacyjnej” TVP staje się on ofiarą własnej propagandy. Nie da się stworzyć skutecznej strategii opierając się wyłącznie na wykrzywionym przez propagandę obrazie rzeczywistości. Tutaj sprawdza się podstawowa zasada analizy danych: g..no na wejściu, g..no na wyjściu. Obecnie pis może liczyć tylko na swój „wierzący” elektorat i beneficjentów polityki socjalnej, który nie jest dość spory. Reszta jest dla tej formacji stracona, bo cóż też pis ma do zaproponowania. W sumie to nigdy nie miał. Zatem pozostaje im jedynie strategia skrajnej mobilizacji własnego elektoratu i zniechęcenia pozostałych. Analogicznie powinna działać opozycja: mobilizacja zniechęconych działaniami pis (jest wreszcie realna szansa pozbycia się tych szkodników) i demobilizacja jego zwolenników (części „socjalnej”, bo fanatycznych wielbicieli wodza nic nie przekona).

  Ostatecznie pis ma dwa „asy” w rękawie: po pierwsze niedopuszczenie do wyborów, jeśli notowania będą wyjątkowo niepomyślne (zrobi się więcej testów, skoczą statystyki i „zajdzie konieczność wprowadzenia stanu klęski”) a po drugie ich unieważnienie (w końcu po coś obsadzali stołki w sądownictwie swoimi protegowanymi).

 56. MODLITWA POLAKA
  Gdy wieczorne zgasną zorze,
  Zanim głowę do snu złożę,
  Modlitwę moją zanoszę
  Bogu Ojcu i Synowi:
  “D.pier.olcie sąsiadowi!
  Dla siebie o nic nie wnoszę,
  Tylko mu dosrajcie proszę.”

  Kto ja jestem? Polak mały
  Mały, zawistny i podły.
  Jaki znak mój? Krwawe gały.
  Oto wznoszę swoje modły
  Do Boga, Marii i Syna:
  “Zniszczcie tego s k u r w y s y n a
  Mego brata, sąsiada,
  Tego wroga, tego gada.”

  “Żeby mu okradli garaż,
  Żeby go zdradzała stara,
  Żeby mu spalili sklep,
  Żeby dostał cegłą w łeb,
  Żeby mu się córka z czarnym
  I w ogóle żeby miał marnie,
  Żeby miał AIDS-a i raka.”
  Oto modlitwa Polaka.

 57. John Cleese w czasach makkartyzmu BBC
  https://youtu.be/1CUi_EDwLjA

 58. Passent: „Fort Trump, (…) znalazł się nagle we mgle informacyjnej … „.

  Raczej dezinformacyjnej.

  Passent: „Renomowana agencja Reuters podała, że w najbliższych dniach Waszyngton poinformuje o fiasku rozmów”.

  TVP Info: „Ambasador USA wPolsce: doniesienia o rezygnacji z Fort Trump to fake news”.

  Passent: „Moim zdaniem to nie jest wiadomość wyssana z palca”.

  Passent-bis: „Waszyngton z kolei uznał „wiadomość” Reutersa za fake news”.

  Czasy się zmieniają, a redaktor Passent nadal na froncie antyamerykańskim. Chyba że to tylko maskirowka?

 59. Ministerstwo prawdy dementuje.

  W imię parówek, Barczyńskiego i Macierewicza, amen.

  Faszystowski cyrk na kółkach Ośmiornica PiS

 60. @Adam100

  Większość komentujących gości tego bloga może – gdy zechce – nie dowiedzieć się o wyłapkowaniu jakiegokolwiek komentarza, bo odruchowo naciska
  ROZWIŃ WSZYSTKE

  Ponoć są z tym rozwijaniem kłopoty.

  Gdybym miał działkę; na tej działce domek i mur jako otoczenie mego terenu, to zapraszał bym w ten sposób do zdobienia:
  Guzdra jest głupim sukinsynem zwalczącym z koścołem.

  Wiele przede mną i moje ogrodzenie będzie z siatki, przez którą wlatywać będą sikoreczki i sikory oraz nie za duże motyle.

  Gdybym bywał w burdelu, to nie oczekiwałbym spotkania tam ani rabatu ani szacunku.

  Gospodarz dawno orzekł: Taka jest sieć.
  A spora frakcja gości bloga, to nieporadne harcerki i harcerzyki.

  W Polsce sukcesem jest brak nierówności na drodze, a kursujący po darmowych drogach setką mają za złe brak nachylenia jezdni na zakręcie.

  ***

  Seweryn Krajewski w filmiku sprzed lat narzekał na komary na swej podwarszawskiej dziąlce. A nie o tym śpiewał.

  ***

  @Na marginesie

  Donald Tusk ożenił się z Małgorzatą Sochacką, z którą ma dwoje dzieci.
  To można wyczytać w polskiej Wikipedii. To nie była miesiąc później jego rodzona żona i Wikipedia ta nie podaje, czy Donald Tusk ma dzieci z inną kobietą.

  Nie znam szczegółów, ale sądzę, że do końca 1978. roku nie była to żona sakramentalna. Zorientowani w polskiej polityce muszą przez chwilę zastanowić się, aby spośród dwóch wdów po polityku Gosiewski wskazać wdowę sakramentalną.

  Nie należy czepiać się przymiotnika dobrej zmiany, podobnie jak nie czepiać się pastiszu językowego.

  Domyślam się, że być może rodzony monsz kupuje buty w sklepie prowadzonym w sklepie przez nieujawnioną lesbijkę, a wegetatywna i biznesowa partnerka tej sprzedawczyni zajmuje się logistyką tego biznesu, strzyże się króciutko, dba o bicepsy i nikt od dzieciństwa nie widział jej w sukience.

  W moim domu para gejów wynajmuje kawalerkę. Jestem przekonany, że inne kawalerki w tym domu są wynajmowane dużo taniej.

  Bogusław Linda niewiele miesięcy temu publicznie przekonywał, że z ta młoda kobieta nie jest raczej jego córką.

  W Polsce co najmniej połowa dzieci ma geny ,niezgodne z rodzonym menszem matki.

  Język polski jest trudny. Tuzin jest kawalerem; kopa puszczalską, a żebrak wykwintnisiem:
  Panie Guzdro! Czyaby pan mnie nie obraża?

 61. Bar Norte
  12 czerwca o godz. 15:29

  Legat: ” Chcesz mi powiedzieć że Kidawa-Błońska rozniosła w drzazgi Kaczyńskiego w Warszawie dzięki poparciu tych środowisk? To żart jakiś? Co miał wtedy do jej zwycięstwa Rabiej z LGBT? Nic, Bar Norte, nic”.

  Bar Norte: „Porównujesz rzeczy nieporównywalne. W tym przypadku dwie prawdy dwóch różnych etapów”.

  ― Bardzo szczery jesteś, Bar Norte, że jakoby są różne prawdy na „różnych etapach”, a ludzie mają je przyjmować bez szemrania, nawet jeśli są one doskonale sprzeczne? To chyba pokłosie György Lukacsa, marksistowskiego filozofa, który zapewniał, że największym obowiązkiem komunistycznej „etyki” jest akceptacja konieczności nikczemnego postępowania, bo tego „poświęcenia” wymaga rewolucja (w tym przypadku obyczajowa). Ponieważ, jak pisze Lukacs, nie jest możliwe bycie człowiekiem w społeczeństwie burżuazyjnym. (György Lukacs „Historia i świadomość klasowa” s. 385).

  „Prawdą etapu w którym Trzaskowski wygrał wybory była PO progresywna, tolerancyjna itp.”.

  ― Dlaczego uważasz, że progresywna oznacza tolerancyjna? Już dobrze widomo, że progresywna ideologia oznacza: skrajnie nietolerancyjna dla inaczej myślących. Zamiana znaczenia słów wynika z marksistowskiej tradycji, patrz Lukacs, Adorno. Myślisz jednak, że ludzie uwielbiają jak im robi się wodę z mózgu?

  „… na zapleczu liberał Rabiej dający twarz środowiskom LGBT. No i późniejsze życzliwe gesty Trzaskowskiego wobec tych środowisk”.

  ― Co masz na myśli? Są w Warszawie te obiecane przez Trzaskowskiego hostele nur für LGBT, czy ich nie ma? Czy może inna jest prawda w czasie kampanii, a inna po kampanii, bo to dwa różne etapy?

 62. BN – PO progresywna, tolerancyjna itp.

  MR – Dlaczego uważasz, że progresywna oznacza tolerancyjna?

  Dlaczego MR uważa, że BN uważa?

  MR jest wysoki, inteligentny…

  Dlaczego uważasz, że wysoki oznacza inteligentny?

  Tolerancyjny nie jest synonimem progresywnego.

 63. olborski
  12 czerwca o godz. 13:03

  „Wiadomości” TVP o Trzaskowskim nic na razie , nie mowia kto byl dziadkiem Bildenberga”.

  Bilderberg jest zróżnicowany, nazwijmy to tak, i dlatego może tam być każdy, przykładem Palikot, Sikorski, Pieńkowska, czyli osoby absolutnie kluczowe dla przyszłości świata. Ciekawsze jest kto teraz stoi za grupą Bilderberg, co sobie wyobraża i czym to się różni od pomysłów nieboszczyka od ponad pół wieku Józefa Retingera. Co do Trzaskowskiego, ciekawsza jest jego matka, która była „szykanowana” przez SB. Bardzo przedsiębiorcza kobieta.

 64. LGBT = Lepiej Gdy Będzie Trzaskowski 😎

 65. GajowyM.
  12 czerwca o godz. 17:43

  „Tolerancyjny nie jest synonimem progresywnego”.

  Gdzieś tak napisałem, że synonimem? Dyskutujesz ze swoim alter ego? Jakieś głosy słyszysz w głowie?

  Tolerancyjny dla LGBT znaczy akceptujący progresywność, choć etymologia słowa tolerancja wywodzi się z łaciny: słowo tolero znaczy, dopuszczam, choć się z tym nie zgadzam. Neomarksiści jak zwykle „niuansują”, czyli zmieniają desygnat tego słowa na akceptacja.

 66. @MR
  Głupka udajesz, czy co? Temu kotu już niedobrze, nie kręć nim tak.

 67. @Guzdra

  Wytłumaczę Ci śmiesznostkę.

  DP poleca tekst, który ja wkleiłem o 8.58, a który zostaje wyłapkowany przez trollów w ciągu godziny. Ani mniej, ani więcej, to jest po prosu śmieszne (dla mnie).

  W tym sęk.

  Pozostaję bez burdelu 🙂

 68. „Czy chrześcijaństwo wspierające kolonializm, niewolnictwo czy III Rzeszę może być przyzwoitą religią…”

  Jezusa z Nazaretu w Kazaniu na Górze podał zasadę, pozwalającą odróżnić religię „przyzwoitą” od „nieprzyzwoitej”. Powiedział: „Dobre drzewo nie może rodzić złych owoców, a złe — dobrych. Każde drzewo, które nie wydaje dobrych owoców, ścina się i wrzuca w ogień. Rzeczywiście więc rozpoznacie tych ludzi po ich owocach”.

 69. @adam100 12 czerwca o godz. 18:29

  No przecież tutaj wespół wzespół łapkuje całe kółko różańcowe. Ujawniające się niekiedy pod kryptonimem Maupo R. lub aggent R. Albo nawet jeszcze inna aggentura.

 70. @guzdra 12 czerwca o godz. 17:21
  Ja do dziś nie wiem, o co chodziło memu menszu.
  On do lesbijek nie ma nic – córka przyjaciół…

 71. Na marginesie
  12 czerwca o godz. 18:34

  Hihihi
  Swoich szanują, żeby jakiś przypadkowy czytelnik pomyślał, że z bucem jest prowadzona „debata”. 🙂

 72. @Na marginesie @Adama setnie rozbawionego.

  A nie przyszło wam do głowy, że pełen dobrej woli prawdziwy obywatel płacący podatki, nie zatrudniający na śmiecówce i dzielący się mimo iż nie kradł i nie kradnie zechce kliknąć opuszczając kolejne kciuki bo ekonomia podpowiada mu własną wygodę a nie cudzą nerwicę w granicach normy.

  Do zwijania wszystkiego może prowadzić ekonomiczne przekonanie, że emigracja na amerykańską prowincję, na prowincję australijską o pozostawanie we własnym zaścianku umysłowym może prowadzić do wkurzenia nawet gdy gęś kaczym chodem stanie na drodze i nie chce ruszyć?

  Nie tylko kaczyzm jest błdędem ewolucji …

 73. Mauro Rossi,
  na Twoim miejscu to w dialog jaki sobie prowadzimy z Bar Norte to bym się nie wcinał, bo może się okazać, że zaczniemy sobie przypominać relacje Rabieja z Kaczyńskim w czasach jak spędzał z nim wieczory i ranki pisząc książkę o Wachowskim, że mieszkał z pisowskim ministrem wojny Szczygłą i że generalnie, to oglądając Wąsika w namiętnym pocałunku z gościem zamieszanym w warszawskie reprywatyzacje można dojść do wniosku, że środowisko PiS jest nasycone tłumami homoniewiadomo. Będziecie grzebać się w tym, to się może okazać, że Rabiej pojedzie do Giżycka i pod okiem kamer złoży kwiaty pod pomnikiem Szczygły żeby pokazać, że „jego ból” jest porównywalny z bólem prezesa.
  Zastanów się czy przypadkiem ta antytęczowa propaganda Dudy nie jest tylko wymierzona w Trzaskowskiego ale też jest swoistą złośliwością wobec prezesa, który teraz nie ma wyjścia i musi dąć w Dudy dudy.

 74. Środowiska informatyków, w tym masa ludzi nie znających elementarnych rzeczy z komputerologii wypracowała profilowanie bywalców sieci.

  Sądzę, że różnorodność mowy i pisma panująca na świecie nie będzie przeszkodą do wspomożenia bywalca forum Cuda rozumu w pomijaniu tekstów klikaczy, których [teksty] przewijałem w tempie szybszym niż szybkie czytanie.

  Jednym z najbardziej poszukiwanych i opłacanych zawodów jest specjalista lokowania produktów w filmach pornograficznych. Być może tylko co setny z tej grupy umie wstawić tyldę do tekstu komentarza blogowego.

  Ewa zerwał jabłko, bo nuda wkurzyła Adama.
  No i trzeba zapieprzać, aby Polskę uchronić przed córkami, synami i kuzynami szatana.

 75. @guzdra 12 czerwca o godz. 19:00

  Że ktoś nie lubi, jak jakaś łajza, w dodatku transoceaniczna, się tu wymądrza? Niektórzy będą tak reagować, to oczywiste. Ale dlaczego miałoby mi to przeszkadzać?

  Poza tym realnie rzecz biorac gdyby np. wyeliminować wszystkich zagranicznych uczestników, to raczej niewiele zostałoby z tego blogu 🙂

 76. @guzdra (and, or) puzdra
  12 czerwca o godz. 19:00

  Ja piszę pod cudzą głowę.

  Istnieje podejrzenie, ze ta głowa uległa kaprysom ewolucji, tłumacze cierpliwie i pedagogicznie, a dla łebskich a contrario.

 77. Mauro Rossi

  Na wstępie chciałbym napisać, że bardzo się cieszę z twojego powrotu na blog. To dobrze, że pokonałeś pesymistyczne nastroje o których pisałeś ostatnio, dźwignąłeś się z dołka i wracasz – mam nadzieję, że już w lepszej formie.

  A teraz do rzeczy:

  „jakoby są różne prawdy na „różnych etapach”, a ludzie mają je przyjmować bez szemrania”

  Przecież napisałem wcześniej, że warszawski elektorat peowski mało, że przyjął je bez szemrania to na dokładkę ze zrozumieniem. Dzięki dwóm prawdom na dwóch etapach rozgromiono PiS dwukrotnie w wyborach – na prezydenta miasta i do sejmu. Szczególnie dla PiS boleśnie, upokarzająco w odniesieniu do prezesa Kaczyńskiego.
  Smętne moralizowanie w oparciu o przemyślenia Lukacsa i Adorno, których prac zresztą nie znasz, nic w w tym nie zmieni.

  „Dlaczego uważasz, że progresywna oznacza tolerancyjna”

  A skąd ten pomysł? Wymieniam przecież różne cechy.

  „Są w Warszawie te obiecane przez Trzaskowskiego hostele nur für LGBT, czy ich nie ma?”

  Zapewne są – tak jak na całym świecie. Gdybyś wykazał zainteresowanie tym co jest poza krajem to byś zauważył iż istnieją preferowane przez LGBT dzielnice, hotele, knajpy, kabarety, plaże itp. Mało, Nawet całe miasta.
  Nie sądzę by Warszawa miała w tym zakresie róznić od cywilizowanego świata.

 78. mag
  12 czerwca o godz. 11:37
  Niestety polityków działających
  „dla dobra publicznego” jest znikoma liczba. Na dokładkę z myśleniem u nich nie jest najlepiej. Kosiniak jest dla mnie już dawno spalony, a tak wielu tu i na innych blogach sie tym politykiem zachwycało. (to typowy cwaniaczek polityczny)

 79. @Na marginesie

  Być może masz rację w kwestii tego bloga żywionego importem.
  Ale to alternatywna przyszłość gdybana.

  Fakt faktem ( tak jak w TVP Info ), że Polskę najlepiej naprawia się z dużego dystansu.

  Taki dla przykładu wiatr niosący pył znad Sahary tonie bliżej niż dotarła Santa Maria.

  I tylko taki bełkot jak ja zwraca uwagę, że ani drogi do Indii, ani złota Izabela od Krzysztofa nie dostała. Czyli fiasko wyprawy.

  Taki blog jacy goście

  Mozart poprawia chmurki pod Elvisem.

  https://www.youtube.com/watch?v=V7Xt0Zh0uL8

 80. Mieszkańcy Szczecinka przegonili Beatę Szydło!

  http://wygaszamypis.pl/mieszkancy-szczecinka-przegonili-beate-szydlo-musicie-to-zobaczyc/?r=2

  Faszystowski cyrk na kółkach
  Führer Naszczalnik Bratobójca

 81. To są dopiero jaja

  Andrzej Duda w Trzebnicy ogłosił się „gwarantem konstytucji”

  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26027665,andrzej-duda-w-trzebnicy.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

  Didzej00712.06.2020, 21:34
  Ty cwany pisowski pustaku – zamilcz! Przerżniesz te wybory…

 82. kooperatywaMondragon
  11 czerwca o godz. 21:05
  @Szczytno bedzie najlepszym miejscem.
  Niezłym miejsce byłaby też lokalizacja na Żoliborzu, w pobliżu pewnej willi, której ochrona spadłaby wówczas na barki Amerykanów.

 83. Na marginesie

  Wracając do herezji w polskim kk …. .

  Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na info o dołączeniu przez biskupa Długosza na Jasnej Górze do stałego grona Ewangelistów tj Marka, Mateusza, Łukasza i Jana dwóch nowych – Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego. Tak więc od kilku dni polski kk ma szesciu Ewangelistów – dwóch Łukaszy, dwóch Mateuszy, Marka i Jana.
  Poniżej link na ten temat:

  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-biskup-okreslil-morawieckiego-i-szumowskiego-jako-ewangelist,nId,4550227

  Moim zdaniem w tym przypadku mamy doczynienia z ewidentną herezją. W świetle prawa kanonicznego owym aktem heretyckim powinna się zająć Kongregacja d/s Nauki i Wiary. To ona powinna ustalić czy owa herezja wynika wyłącznie ze skrajnej głupoty polskiej hierarchii czy dokładają się do tego jeszcze jakieś inne czynniki.

 84. Pisze Żakowski:
  Tylko dwa błędy mogą jednak takiemu pewniakowi, jak Rafał Trzaskowski, zaszkodzić.
  Po pierwsze nadmierna ekspozycja własnego środowiska. Może to jest niesprawiedliwe i przykre, ale im rzadziej Trzaskowski będzie się pokazywał w towarzystwie mocno opatrzonych polityków PO – od Budki i Kierwińskiego po Tuska i Komorowskiego – tym dla niego lepiej….
  Duda by sromotnie przegrał z Komorowskim, gdyby aktywni w kampanii byli jego mentorzy (Kaczyński i Ziobro).
  Z Trzaskowskim jest podobnie. Bo za PO (jak za wszystkimi partiami, które niedawno rządziły) ciągną się grzechy i rozczarowania, które Trzaskowskiemu ciążą w małym stopniu. Ale będą ciążyły tym bardziej, im częściej w tej kampanii będą eksponowane twarze, z którymi się wyborcom kojarzą. Żelazny elektorat PO poprze go, tak czy inaczej, i zapewni wejście do drugiej tury.

  Jej wynik zależy jednak od tego, czy wezmą w wyborach udział ludzie, których nic z PiS nie łączy, a PO ich kiedyś wkurzyła lub rozczarowała. Trzaskowski (choć był ministrem u Tuska i wiceministrem u Kopacz) wizerunkowo jest na tyle świeży, że (jak Sarkozy, Obama i Kwaśniewski) może się legitymować swoim doświadczeniem, a być postrzegany jako nowalijka.

  Eksponowanie partyjnych kolegów tę szansę osłabi. Lepiej więc by swoją życzliwość deklarowali osobno.

  Uważam, że Żakowski tu ma rację.

 85. @Symetryczny
  12 czerwca o godz. 16:30
  cha, cha, aż się zakrztusiłem herbatą.
  Swoją drogą mam takiego jednego sąsiada, sukinkota.

 86. Morawiecki i Szumowski ewangelistami …to oburzające…co za skandal…brak wyczucia.
  Czy biskup zastanowił się w jak bardzo skrzywdzonym, pominiętym i odrzuconym poczuje się JE Antoni M.

 87. @Bar Norte 12 czerwca o godz. 22:01

  Biskupi, a jakże, pojechali po bandzie 🙂

  Ale w sumie nie zrobili nic takiego, czego prześwietny kaka nie uczynił już wcześniej – i to na skalę monumentalną. Przede wszystkim pism typu „ewangelia” było we wczesnym okresie istnienia kaka bardzo wiele. Uświadomiono to sobie dość niedawno m.in. pod wpływem pism odkrytych w Qumran. Z czasem – to znaczy mniej więcej w V wieku n.e. – z owej mnogości wybrano cztery teksty „kanoniczne”.

  Dlaczego cztery? Bo są cztery strony świata i cztery wiatry – logiczne przecież! Tako mundrował „ojciec Kościoła”, bodajże Ireneusz z Lyonu. Zatem wszystkie pozostałe „ewangelie” – niektóre jeszcze bardziej fantastyczne niż te wybrane cztery – zostały zakazane i zapomniane, bo ich nie przepisywano.

  Tym czterem ewangeliom przypisano „ewangelistów”, czyli mitycznych autorów wziętych z sufitu – którzy w dodatku, jako żywo, nie mogli ich napisać. Sformułowanie „ewangelia według” jest dostatecznie mgliste, żeby się nieco zdystansować od tego przypisania, ale bez przesady – żaden z tych tekstów nie powstał w środowisku, w którym mógł obracać się biblijny Jezus, ani w czasie, w którym żył – bo najwcześniejsze powstały w kilkadziesiąt lat po jego śmierci i zostały spisane od razu po grecku, czyli są produktem zhellenizowanej żydowskiej diaspory. Te teksty w istocie są anonimowe!

  No więc widzisz, do czego zmierzamy. Skoro „Mateusz” jako ewangelista został zwyczajnie wyssany z palca, to czemu nie miałby to być polski Matołuszek? Przecież wierna trzoda przełknie każdy nonsens i to od początku istnienia tej ambitnej instytucji.

 88. @Piotr II 12 czerwca o godz. 22:41
  A Suski???!

 89. mopus11
  12 czerwca o godz. 22:01

  Najsmutniejsze , ze doradcy Solidarnosci zbudowali system, ktorym moze sterowac
  Maly Bratobojca.

 90. Suski ? No cóż…jak najbardziej…mąż sprawiedliwy, godny i nadobny…ale gdzież mu do Antoniego…nieugiętego, wytrwałego, walecznego… i w ogóle ten tego.

 91. @Piotr II 12 czerwca o godz. 23:24
  Ale Marek 🙂

 92. Z informacji wynika ze Fort Trump nie powstanie w Polsce lub w innym miejscu w Europie. Sama nazwa wywoluje agresywne mysli. Moze na terenie Polski powstanie Fort Kosciuszko albo na mniejsza skalę Camp Kosciuszko. Taka nazwa mialaby chyba wieksze poparcie w Polsce chociaz tez nie jestem pewna.

  Jesli Trump nie skonczy w wiezieniu to najprawdopodobniej zazyczy sobie lotniskowiec USS Trump.

 93. Na marginesie

  „cztery teksty „kanoniczne””

  W tym problem.

  Gdyby biskupi na Jasnej Górze zaliczyli Ewangelię Mateusza Morawieckiego i Ewangelię Łukasza Szumowskiego do apokryfów nie byłoby sprawy. To byłby materiał co najwyżej dla pasjonatów biblistyki jak np ewangelia Barnaby czy Historia Józefa Cieśli.
  No ale oni opowieści obu ewangelistów właczyli do Kanonu. O tym w każdym razie biskup poinformował wiernych.

  I to już nie są przelewki!

 94. Na marginesie
  12 czerwca o godz. 23:29

  No Marek Witold…a co ?

 95. I to już nie są przelewki!

  …nie przelewki…przekręty…

 96. Orca
  12 czerwca o godz. 23:35
  To przykre, ale zauwazylem, ze Trump lepiej zna historie Polski niz Obama… albo jego doradcy podsuwaja mu lepsze materialy na ten temat…

 97. Na marginesie
  12 czerwca o godz. 23:29
  …że perukarz to już nie pasuje ?

 98. PA2155
  12 czerwca o godz. 23:42

  Co on takiego powiedzial aby potwierdzic znajomosc historii Polski?

 99. @Bar Norte 12 czerwca o godz. 23:36

  Holy jumping! A no to rzeczywiście 😀

 100. Orca
  12 czerwca o godz. 23:48
  zauwazyl polskie Swieto Niepodleglosci… poprzedni prezydenci nawet tego nie zrobili… 🙂

 101. Orca
  12 czerwca o godz. 23:48
  czasami przelaczam z ciekawosci na „jego kanal”- OAN….

 102. Bar Norte ,23:36

  Maly Bratobojca atakuje sojusznika,
  a NATO nic na to ?
  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polskie-wojsko-wkroczylo-do-czech-i-zajelo-kaplice-mon-sie-t,nId,4547021

 103. „Tęczowe disco” było akcją przeciwko Trzaskowskiemu.

  Bezwarunkowe poparcie dla LGBT to jedna z tych rzeczy, która może Trzaskowskiemu mocno zaszkodzić. W Polsce takie poglądy są uważane za skrajne. Nawet wyborcy antypisowscy zwykle popierają związki, ale nie małżeństwa homo, a już na pewno nie z prawem do adopcji. Od początku było więc wiadomo, że PiS będzie Trzaskowskiego od tej strony atakował, zwłaszcza że wśród wyborców niezdecydowanych ze wskazaniem na Dudę z pewnością są tacy, których niechęć do „tęczowego” Trzaskowskiego zmobilizuje skuteczniej niż sympatia do kandydata PiS. Trzeba tylko sprawę odpowiednio nagłośnić we właściwym czasie.

  Kilka dni temu Duda wykonał pierwszy ruch w tym kierunku, podpisując tzw. kartę rodziny, czyli kierując do pisowskiego ludu następujący komunikat: „Duda broni polskich rodzin i polskich dzieci przed Trzaskowskim, który w imię ideologii LGBT chce zmuszać trzylatki do nauki masturbacji w przedszkolach”. Druga strona zareagowała, jak zwykle, oburzeniem: „LGBT to nie ideologia, to ludzie tacy jak wszyscy”. No i wtedy tajemniczy „ktoś” organizuje „tęczowe disco”, aby pokazać, że LGBT to nie są normalni ludzie, tylko jacyś idioci, którzy owinięci w tęczowe flagi odstawiają szopki, żeby znowu zbezcześcić Boże Ciało.

  Najpierw w necie pojawiły się alarmy ze strony PO, że to prowokacja PiS. Potem odezwał się Zandberg, że to nie PiS, tylko „prawdziwa lewica”. Cóż, jeśli tak, to ta „prawdziwa lewica” jest albo przez PiS sterowana, albo przekupiona. W Sejmie już nieraz tym dwóm partiom było dziwnie po drodze.

  „Impreza” raczej się nie udała, była krótka i mało liczna, ale mediom pisowskim i tak dolała wody na młyn.

 104. PA,

  Święto Niepodległości…. moze jego senior advisor podał jemu tę informacje. Senior advisor Ivanka Trump… nie, to nie jest mozliwe. Byly pracownik Bialego Domu powiedzial o senior advisor to the president that she is dumb as a brick.
  Moze to byl Kushner, tez senior advisor I tez….

  Kto to mógł byc? Może jakiś przyjaciel z Polski?

  Dosyć tego, Orca. To nie jest śmieszne, tylko przykre I niebezpieczne.

 105. kooperatywaMandragon

  „a NATO nic na to ?”

  W NATO zasady przemieszczenia wojsk między krajami sojuszniczymi precyzyjnie regulują umowy.
  Zajecie strategicznego wzgórza z którego można było kontrolować most nastapiło na zasadach bezumownych.

  Kwatero NATO w Brukseli milczy na ten temat. Jak sądzę dlatego milczy bo dusi się ze śmiechu.

 106. kooperatywaMandragon

  W Kulturze Liberalnej Katarzyna Sarek pisze o tym jak w Chińskiej Republice Ludowej pandemia wpłynęła na rozwinięcie tzw „kredytu społecznego”. Tekst nosi tytuł „[Chiny] Jak zdrowie, obywatelu?”

  Fragment dotyczący aplikacji umozliwiających (lub nie) korzystanie z usług publicznych na podstawie zgromadzonych na koncie punktów:

  „Pod koniec maja władze miasta Hangzhou podzieliły się informacją, że pracują nad nową aplikacją, która zbierze w jednym miejscu wszystkie informacje o zdrowiu obywatela. Aplikacja o dosłownej nazwie „jeden numer wiedzy o zdrowiu” (一码知健) miałaby pobierać dane ze służby zdrowia – historię leczenia, wyniki badań, recepty, informacje na temat stale zażywanych leków – a także monitorować aktywność fizyczną czy spożywanie używek szkodzących zdrowiu.

  Dostępne na stronie rządowej zrzuty z ekranu aplikacji pokazały głębszy zamysł twórców – wprowadzono elementy rywalizacji. Poziom zdrowia określają punkty i codziennie zmieniająca się suma, która pokazuje miejsce obywatela w rankingu „zdrowotności” na tle innych. Wprowadzono także system nagród i kar, na przykład za każde 15 tysięcy kroków lub za 7,5 godzin snu – 5 punktów dodatnich, natomiast za 200 mililitrów wypitego alkoholu – 5 punktów ujemnych, za 5 wypalonych papierosów – 3 punkty ujemne. Sposobów i metod pozyskiwania danych, zwłaszcza tych dotyczących używek, nie podano.”

  Całość poniżej:

  https://kulturaliberalna.pl/2020/06/11/chiny-jak-zdrowie-obywatelu/

 107. Orca
  13 czerwca o godz. 0:29
  nie wiem, kto to zrobil…ale widzialem to na wlasne oczy… 🙂 i trzymam sie faktow… lubie takie paradoksy… 🙂 BTW niektorzy z doradcow Obamy do geniuszy intelektu tez nie nalezeli…

 108. PA2155
  13 czerwca o godz. 1:18
  „przyjacielem Polski” jest rowniez np. Rick Santorum, byly senator z Pennsylvanii… 🙂

 109. @Bar Norte 13 czerwca o godz. 1:04

  Zakończyłeś cytat w newralgicznym punkcie: dalej władze zostały zasypane takim gradem protestów obywateli, że wycofały się rakiem z implementacji tego projektu. Na razie…

 110. „Youtuber, który strollował Kreml” – mieszka w Rosji, identyfikuje się jako Ukrainiec i prowadzi wywiady, świetnie na tym zarabiając. Nazywa się… Dud.

  https://krytykapolityczna.pl/swiat/jurij-dud-youtube-rosja-runet/

  Na samym końcu artykułu czytam, że to Dud jest autorem filmu
  Kołyma. Ojczyzna naszego strachu.
  I dopiero teraz kojarzę, chociaż do końca „Kołymy” nie dotrwałam.
  Ale zdolny chłopak.

 111. LGBT- to nie są ludzie…rzecze katolik hunwejbin publicznie…dla takich budowano krematoria, tworzono rezerwaty czy wymyślono niewolnictwo…Tak sobie myślę prywatnie czy katolicyzm nad Wisłą jest reformowalny z Jędraszewski i Rydzykiem w koronie….Celibat odbiera rozum…

 112. @ All

  Diśw Polsacie obejrzałem rozmoeę Reaktor Gawryluk z Rafałem Trzaskowskim.Muszę przyznać ,że zaimponował mi umięjętnością unikania odpowiedzi na zadawane konkretne pytania gdzie Redaktorka chciała aby odpowiadał tak czy nie -on potrafił wymigać się z tego.Taki polityk byłby w USA przegrany gdyż tu wyborca musi mieć jasny przekaz i brak odpowiedzi lub kamuflowanie kończy polityka.W Polsce wojna plemienna wymaga innych reguł i polityk może kpić w żywe oczy wręcz kłamać.

  Jedna rzecz która spowodowała ciarki na mojej skórze.Ten Głupek stwierdzil winę braku ustawy repryatyzacyjnej w Warszawie jako wina PiS i on ma problem z lokatorami których wyrzucano na bruk.Nazwanie jego głupkiem to jest najmniej łagodne określenie.Mineło 73 lata od dekretu Bolesława Bieruta i odwracanie jej skutków tylko dla Warszawy byłoby niekonstytucyjne musiałoby objąć to cały obszar Polski.Trudno sobie wyobraić skalę problemu i jak rozwiązać taki wezeł ordyjski.II RP nie odwróciła nawet dekretów carskich odebrania majątkow przez Cara po powstaniu styczniowym.Sprawa była prosta były papiery i prawowici wlaściciele oraz mineło 60 lat czyli mniej niż obecne 73 lata.Łatwo bylo prześledzić kto te majątki nabywał .Mimo to Józef Piłsudski stwierdził ,że trudno to odwrócić i tylko zapewnił byłym powstańcom właścicielom godziwe warunki bytu.

  Pomysl najcześciej powielany to wyodrębnienie sumy budżetu i spłacanie jakiś części procentowej wartości majątku.Tak więc do majątku Borki mojego dziadka zgłosiłoby sie conajmniej 30 osob jego potomków łacznie ze mną.Ja oczywiście widząxc bezsens tej operacji mówie dziękuję.

  Jednak na czym polega głównie sedno głupoty takich ludzi jak Rafal Trzaskowski.
  Polacy by wzieli się za łby walcząc o mityczne majątki zaś społeczność Żydowska dostaloby prezent w postaci uproszczonej formuły czyli zgłoszenia określonej wartości pod adres jakieś agencji rządowej zajmującej sie temate.Teraz Polska łatwo się broni ,że każdy potomek żydowski jeśli udowodni pokrewieństwo w sadzie dojdzie sprawy.Reprywatyzacja to prosta droga do ruiny państwa polskiego – chcecie tak głupiego Prezydenta to sobie wybierzcie.
  .

 113. Reprywatyzacja mienia Indian prowadzi do ruiny jankesów i wysiedleń przybyszów z Europy…szmalcowników zagrabionego…Tak sobie myślę prywatnie, że kradzione nie tuczy chyba…

 114. Jakie te trolle są przewidywalne.

  PiS to zło, ale najpierw musi się rozwiązać: PO i SLD. Proszę bardzo, Nowowczesna poszła do rozum do głowy. Jeszcze Trzaskowski który sam sobie szkodzi. Propaguje pedofilię LGTB, no rozumu nie ma. Niech sobie tam będzie pedofilem, ale po co o tym mówić publicznie?
  Z poważaniem
  Gacie na rzemyku

 115. I ty możesz zostać ewangelistą…wystarczy sprowadzić maseczki z Chin…nieskuteczne na zarazę zesłaną z góry…podobnie jak Jędraszewski i reszta…Tak sobie myślę prywatnie, że koronawirus wykazał bezsilność KK… podobnie jak Kaczyńskiego w sprowadzeniu wraku…na medaliki…

 116. Jan Sawa
  Wśród moich ważnych postów, ten uważam za trochę „ważniejszy”, bo pokazuje,kto chce być prezydentem Polski.
  O Dudzie krótko, bo podłość tego clowna znamy już. Dodam tylko, że to PIS chciał uchwalić ustawę o delegalizacji opozycji i „prawnie” zmusić do popierania PIS.
  Chodzi o Kosiniaka i Hołownię. Nie pominą okazji,aby zrównywać PO z PISem, nie ominą okazji, aby pomiatać kilkoma milionami wyborców PO, bo to nie PO sama się wybrała, tylko my, kilka milionów Polaków wybraliśmy PO jako swoich przedstawicieli.
  Te kilka milionów, to więcej niż Kosiniak i Hołownia razem wzięci widzieli, ale my istniejemy.
  Hołownia i Kosiniak chcieliby zapisać wszystkich do swoich partii (Hołownia buduje taką).
  Wciąż ci dwaj mówią o wojnie”dwóch plemion”, o „wojnie dwóch obozów”, trwającą kilkanaście lat i po równo obwiniają PO i PIS.
  To tak, jakby po równo obwiniać za II wojnę światową Polskę i Niemcy, bo przecież Polacy strzelali do Niemców, nawet ich zabijali. Czy to też była „wojna dwóch równych sobie plemion?
  Aha, podobno jest zbiórka na aparat słuchowy dla Emilewicz, proponuję też zebrać na środki przywracające pamięć dla Kosiniaka, bo nagle zapomniał, że 8 lat był ministrem jednego z tych obozów, ale wtedy mu to nie przeszkadzało.

 117. Paweł Wimmer
  1t1 jhlSSuSgnaliip ekdul.g 1i4lo:Sonrlsl5or4ed
  ·
  Zajmowanie sprzętu elektronicznego podczas zatrzymywania jest jedną z najbardziej dotkliwych i najpodlejszych szykan. Sprzęt jest potem przetrzymywany miesiącami w magazynie policyjnym, pod pozorem badania, a człowiek zostaje wykluczony ze społeczeństwa.
  Telefon komórkowy to dzisiaj centrum życia wielu osób i wcale nie dlatego, że lubimy wrzucać fotki na Instagrama czy plotkować w Facebooku. To informacja, a także interaktywny kontakt z usługami, gdzie warunkiem jest posiadanie numeru. W wielu bankach jest to metoda weryfikacji użytkownika, za pośrednictwem SMS otrzymanego na telefon komórkowy. Utrata urządzenia wyrzuca poza cywilizację i jest tak dotkliwa, że zabieranie go można potraktować wyłącznie jako szykanę, jako złośliwość, przestrogę dla innych. To jak zabranie człowiekowi wszystkich butów, by nie mógł wyjść na ulicę.
  Zdecydowanie powinno się tę praktykę ukrócić – powinien być zakaz zabierania komórki. Jeśli już w pewnych sytuacjach konieczne jest sprawdzenie zawartości komórek (np. historii połączeń), powinna być ona skopiowana, bez zabierania samego telefonu. Sądzę, że sprawa powinna być wreszcie uregulowana tak, by nie mordować egzystencji właściciela telefonu. W nowoczesnym, zinformatyzowanym państwie to aberracja.

 118. SokzBuraka

  ·
  W PiSie jest codzienny konkurs na „DZBANA DNIA”
  Rywalizacja jest szalenie zacięta, zawodnicy idą łeb w łeb. Trudno znaleźć faworyta wśród tak dużej ilości mocnych zawodników.
  Dziś na mocne prowadzenie wyszedł Żalek!

  Faszystowski cyrk na kółkach Ośmiornica PiS

 119. To jest PiS

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2994610987258925&set=gm.738908193523475

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 120. legat
  12 czerwca o godz. 19:12

  „ …. może się okazać, że zaczniemy sobie przypominać relacje Rabieja z Kaczyńskim w czasach jak spędzał z nim wieczory i ranki pisząc książkę o Wachowskim ….”.

  To tylko stara ubecka wrzutka z czasów grupy zadaniowej pułkownika (specjalnej troski) UOP, a wcześniej SB, Jana Lesiaka. J. Kaczyński już od połowy lat 90. naruszał interesy polityczne i materialne oligarchii III RP i dlatego od 30 lat szuka się na niego materiałów kompromitujących, a wypróbowano już wszystkiego, poza tym, że jest kosmitą. Zwykle te „produkty” są dość humorystyczne i w dużej skali rozpiętości, od sprytnego zgromadzenia majątku (willa na Żoliborzu, w dwa wieżowce w Warszawie) do bycia niezdarą ― brak konta w banku i prawa jazdy. Kaczyński patrzy na to z poczuciem humoru.

 121. Bar Norte
  12 czerwca o godz. 23:36

  Widzę, że żartujesz w charakterystycznym stylu posłanki Żukowskiej. Wytłumacz jeszcze blogowym owieczkom, słabo orientującym się w kulturze zachodniej, co to jest apokryf i jakie są między nimi różnice. Istnieją przecież apokryfy oraz Apokryfy. Całkiem możliwe było, aby piękna ewangelia według św. Tomasza (Apokryf) zaliczona została do tekstów kanoniczych, a np. Apokalipsa św. Jana do apokryfów.

  Brak orientacji w kulturze własnej cywilizacji przez ludzi z (podobno) wyższymi studiami to właśnie są nie przelewki.

 122. Bar Norte
  12 czerwca o godz. 20:04

  „Dzięki dwóm prawdom na dwóch etapach rozgromiono PiS dwukrotnie w wyborach – na prezydenta miasta i do sejmu”.

  ― Dzięki relatywizacji prawdy mogły powstać dwa totalitaryzmu i zabić 100 milionów ludzi w dwudziestym wieku. Ale to pewnie „smętne moralizowanie”.
  Jako ofiara też byś tak uważał?

  „Smętne moralizowanie w oparciu o przemyślenia Lukacsa i Adorno, których prac zresztą nie znasz, nic w tym nie zmieni”.

  ― Bar Norte, przecież podałem numer strony książki „Historia i świadomość klasowa. Studia o marksistowskiej dialektyce” György Lukacsa z której zaczerpnąłem tę jego piękną i jakże szczerą wypowiedź. Jeśli jako marksista lub neomarksista trochę się tego wstydzisz to nawet dobrze. Zwłaszcza że Kołakowski nazywał Lukacsa stalinowskim intelektualistą, masz więc alibi. Jeśli w przyszłości przygwoździsz mnie cytatem z prac Jacques Maritaina z podaniem numeru strony lub z Tomasza z Akwinu po łacinie, podejdę do tego ze zrozumieniem i pokorą. 🙂

  ― „Są w Warszawie te obiecane przez Trzaskowskiego hostele nur für LGBT, czy ich nie ma”?

  „Zapewne są – tak jak na całym świecie”.

  ― Czyli nie masz pewności. A ponieważ mieszkam w Warszawie i wiem, że nie ma (podobnie jak obiecanych darmowych przedszkoli) to znaczy, że istotnie nie ma („specjalistycznych” burdeli nie liczę). Ideolodzy LGBT znów zostali wykorzystani, ale przecież oni to lubą. Nie o nich zresztą chodzi wiesz o tym najlepiej. Przypomina mi się scena ze świetnego serialu rosyjskiego „Trocki” (do obejrzenia na Netfliksie). Lenin rozmawia w Paryżu z Trockim i wyjaśnia mu: Ja chcę zmienić świat, lud jest tylko narzędziem. Jak dla was LGBT, może nie tylko dla was ….

  „Nie sądzę by Warszawa miała w tym zakresie różnić od cywilizowanego świata”.

  ― Mylisz cywilizację z permisywizmem. Cywilizacja nie cofa się, nie rozwija się „do tylu”,co najwyżej zamiera.

 123. Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 9:58
  legat 12 czerwca o godz. 19:12 pisze a propos relacji Rabieja z Kaczyńskim: – To tylko stara ubecka wrzutka z czasów grupy zadaniowej pułkownika (specjalnej troski) UOP, a wcześniej SB, Jana Lesiaka.

  Mauro Rossi,
  o czym Ty pitolisz tutaj? Co ma Lesiak do związków Rabieja z Porozumieniem Centrum przy którym jako młodzieniec rozpoczynał swoją polityczną karierę? To Lesiak opowiadał o pisaniu książki o Wachowskim? Puknij się w glacę? Lesiak zajmował się relacjami Rabieja z pisowskim ministrem obrony Szczygłą kiedy byli razem i razem mieszkali?
  Nie ma żadnych wątpliwości, że ten Twój PiS wypełniony jest „osobistościami ” LGBT tylko po staremu „robią to w domu po kryjomu” i tyle.

 124. Kaczyński zauważył porażającą skalę chamstwa nad Wisłą i skojarzył z przeważającą formacją nazywając zjawisko hołotą…Tak sobie myślę prywatnie, że owoc nawracania od 2000 lat przez KK, został odkryty przez prezesa w nowej formule…To lepsze niż król jest nagi…

 125. Mauro Rossi

  „Dzięki relatywizacji prawdy mogły powstać dwa totalitaryzmu i zabić 100 milionów ludzi w dwudziestym wieku. ”

  Mauro, nie zauważam tego o czym piszesz w Warszawie, bo przecież wyborów w tym mieście dotyczy wątek dyskusyjny. Zresztą jako mieszkaniec Warszawy też nie sprawiasz wrażenia „ofiary” tłamszonej totalitaryzmem. Rozumiem twój przymuś ientyfikacji moralnej z ofiarami ale bez przesady.

  „przecież podałem numer strony książki”

  Przepraszam, nie zauważyłem. Z radością przyjmuję, że zaczynasz czytać pozycje na które się w dyskusji powołujesz. Nawet jeśli dotyczy to lektury przypisów.
  Równocześnie kolejny raz potwierdzam to co pisałem wielokrotnie – w polemikach z tobą nie powoływałem się, nie powołuję i nie zamierzam powoływać na nieprzeczytane ksiązki.

  „mieszkam w Warszawie i wiem, że nie ma (hosteli dla LGBT”

  Może jednak powinieneś się rozejrzeć biorąc pod uwagę, że hostel to:

  „tanie miejsce tymczasowego zakwaterowania o standardzie różniącym się od hotelu głównie liczbą miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem części wyposażenia oraz pomieszczeń.”

  A nawet jesli takich przybytków jakimś cudem nie ma to z satysfakcję przyjmuję, że w tym przypadku występujesz jako rzecznik hostelowych interesów LGBT.
  W tym przypadku moralna identyfikacja z ofiarami jest jak najbardziej na miejscu.

  „Mylisz cywilizację z permisywizmem”

  Mauro, zastanów się nad tym co piszesz – nie można mylić cywilizacji z permisywizmem. Kolejny raz wpadasz w jakieś bezsensowne pułapki językowe.

  Co do apokryfów … .

  Być może biskupi na Jasnej Górze Ewangelie Mateusza Morawieckiego i Ewangelię Łukasza Szumowskiego zaliczyli do apokryfów deuterokanicznych. Tak mogło być choć z info to nie wynika.
  Jak widzisz, biorąc to pod uwagę, używam w ich nazwach dużej litery.

 126. @Orca
  12 czerwca o godz. 23:35

  Duży Fort Trump – mały Fort Kościuszko – malutki camp. Skończy się wycieczką Maura pod namiot z jakimś wice podsekretarzem z Departamentu Obrony.

  – „Are you cold?” 🙂

 127. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 1:04

  ,,W Kulturze Liberalnej Katarzyna Sarek pisze o tym jak w Chińskiej Republice Ludowej pandemia wpłynęła na rozwinięcie tzw „kredytu społecznego”. Tekst nosi tytuł „[Chiny] Jak zdrowie, obywatelu?”

  Artykul niestety rownie plytki i po lebkach,
  ze moglby sie z powodzeniem ukazac w ,, Rzeczpospolitej” albo ,, gazecie ”.
  Ale Jonathan Swift i George Orwell przewracaja sie w grobach.
  Metody kontroli zatrzymanych we Wschodniej Jerozolimie
  sa wykorzystywane w Zachodnim Brooklynie.

 128. Jak sugeruje Rydzyk życie jest wieczne…Jaki sens ma leczenie katolików nad Wisłą przyjmujących chorobę za karę boską za grzechy…Tak sobie myślę prywatnie, że klauzula sumienia ma pierwszeństwo przed NFZ…Ewangeliści grzeszą obchodząc wyroki boskie…Co bóg zaraził, nich ewangelista nie waży się…

 129. @Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 9:58

  A to fotomontaż, też oczywiście zmontowany przez Lesiaka:

  https://bi.im-g.pl/im/14/94/16/z23676948Q,Jaroslaw-Kaczynski-i-Pawel-Rabiej-w-1993-roku.jpg

 130. Linda Ewangelista

  Trzask, i długopis złamany 😎

 131. „Wytłumacz jeszcze blogowym owieczkom, słabo orientującym się w kulturze zachodniej, co to jest apokryf i jakie są między nimi różnice. Istnieją przecież apokryfy oraz Apokryfy. Całkiem możliwe było, aby piękna ewangelia według św. Tomasza (Apokryf) zaliczona została do tekstów kanoniczych, a np. Apokalipsa św. Jana do apokryfów.
  ……………………………………..
  Bedac tylko spinoza , bo tylko nickowo – blogowym dlatego conajmniej watpliwym mozna z palcem w nosie byc owieczka slabo orientujaca sie we wlasnych zmysleniach , bo dawno , z powodu ich obfitosci , juz zapomnianych .
  Kultura zachodnia a tnp tylko orientacja w niej i nic poza tym , w Europie wschodniej obfitujacej w chamska holote do niczego specjalnego sie nie przydaje .
  Od orientacji , do celebracji i fascynacji jest rownie daleko jak od spinozy ze Wszystkimi Swietymi , do Spinozy bez zadnych w tym nawet tych zmyslonych nigdy (jak obfitujace w nich wieki srednie !?) nie istniejacych .
  Apokryficzni jak Swieci i ich kultura amsterdamska zachodnia , skrytobojczo wiec raczej wschodnio , nastawiona do szlifierzy jednej i tej samej substancji .
  Apokryficzne bo zakladajace istnienie dwoch – Kultury i kultury a przeciez Kultury moze byc tylko Palac , i to bm do czasu

 132. Wypowiedzi katolików nad Wisłą sugerują cytaty z pisma świętego…Słowo wyprzedza myślenie…Tak sobie myślę prywatnie o szablonowym katolicyżmie…na poziomie makaronizmu…

 133. kooperatywaMandragon

  „Artykul niestety rownie plytki i po lebkach”

  Czemu płytki i po łebkach?

  Tekst sinolożki Sarek jest przecież felietonem. Odbieram go więc zgodnie z konwencją gatunku.
  Przyznam, że mnie bawi mnozenie rozmaitych kryteriów, które trzeba spełnić by się napić piwa w miejscu do tego przeznaczonym lub skorzystać z komunikacji publicznej – oczywiście kryteriów narzucanych obywatelom przez władze Chin Ludowych.

 134. PA,

  Obama mial grupe “speech writers” w wieku ponizej 35 lat. Glownym speechwriter byl Jon Favreau. David Litt jeden speech writer opublikowal ksiazke o swojej pracy jako “speech writer” dla prezydenta.
  Kiedy czytam co teraz sie dzieje tylko w zakresie public relations I communication jest to absolutny kontrast na korzysc BO. Wez chociaz strone whitehouse.gov. Podczas Obama years wszystkie informacje i video byly tam opublikowane.
  Ostatnio zauwazylam na “web” zdjecia Trumpa obejmujacego flage US. Te zdjecia wyskakuja jak reklamy. Obrzydliwe ale na pewno jego elektorat to kocha.

 135. Szlifowanie soczewek grawitacyjnych byc moze pozwoli lepiej sie zorientowac jak dobrze Spinoza wyczuwal nosem apokryficznosc Apokryfow . Mial facet Webb na karku
  https://next.gazeta.pl/next/7,172690,26026698,zaskakujace-odkrycie-teleskopu-hubble-a-pierwsze-gwazdy-wszechswiata.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT

 136. Naszczalnik, jak widać, nie przebiera w słowach:

  Andrzej Duda musi być prezydentem

  Zrozumiano?!

  Naszczalnik wypowiada się również o aborcji, a ściślej – popiera zaostrzenie jej zakazu.
  https://natemat.pl/311657,jaroslaw-kaczynski-o-aborcji-prezes-pis-krytykuje-kompromis-aborcyjny

  Wybrany komentarz:
  Rajmund Kaczyński popełnił błąd nie zakładając gumki

 137. @olborski 13 czerwca o godz. 15:33

  Niesamowite. Teleskopem w przeszłość…

 138. Orca
  13 czerwca o godz. 15:32
  bez wahania zgadzam sie z toba…. chcialem jedynie spojrzec na sprawe troche inaczej, kogo z politykow amerykanskich potencjalnie mozemy lubic, a ktorego nie, z punktu widzenia naszych partykularnych interesow…. zauwazylas chyba, ze zwolennicy Netanyahu i Izraela lubia Trumpa, bo jest „po ich stronie”… nawet „liberalni” blogowicze na en passant…

 139. Teraz media opozycyjne powinny bić na alarm:
  Kobiety, głosujcie na Du*ę!
  Jeśli chcecie mieć w Polsce totalny syf i piekło kobiet.

  Tę wypowiedź kaczego warto roztrąbić.

 140. PA,

  Zgadzam sie!

 141. Wężykiem, Jasiu, wężykiem… bo czemu by nie podszczuć na ukrytych „zwolenników Trumpa”?
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o Żydów przecież.
  W Polsce. I w USA.

 142. Podczas koncertu w Bialym Domu pod tytulem Red White and Blues, Obama zaspiewal fragment “Sweet Home Chicago”

  https://youtu.be/Z7x4ZS7ZZWc

 143. Właśnie na LA toczy się ostra dyskusja o niektórych decyzjach Obamy i Trumpa… I nie jest to – w ich wykonaniu – czarne-białe 🙂

 144. Dzięki wyzwoleniu przez Armię Czerwoną… Duda mógł wiecować w Opolu i Brzegu…To prezent od komunistów zaklepany w Jałcie…ale wystarczyło wyzwolić…najkrótszą drogą ze Wschodu…Tak sobie myślę prywatnie: czy w ramach dekomunizacji tzw. Ziemie Zachodnie wrócą do Niemiec…bo są owocem mrocznej tzw. sowieckiej okupacji… Jak Krym sugerują hunwejbini…

 145. a ja myslalem, ze problem Izraela i problem „zydowski” to dwie rozne sprawy… widac, ze to naczynia polaczone na zawsze… wg blogowej specjalistki… 🙂

 146. SŁOWIANIN STANISŁAW
  „Wypowiedzi katolików nad Wisłą sugerują cytaty z pisma świętego…”

  Nie ma lekko. Na sąsiednim blogu, redaktor A.Szostkiewicz, który ciągle ma nadzieję na reformę KK, usunął komentarz zawierający cytat z Biblii.
  Jezus zwraca się w nim do przywódców judaizmu, którzy uzurpowali sobie prawo do występowania w imieniu Boga: „Kto ma Boga za Ojca, ten słucha tego, co mówi Bóg. Wy nie słuchacie dlatego, że Bóg nie jest waszym Ojcem”.

  Redaktorze! Bez obaw. Kilkanaście wersetów wcześniej, Cieśla z Nazaretu powiedział: „Jeśli trzymacie się moich słów, to rzeczywiście jesteście moimi uczniami i poznacie prawdę, a dzięki prawdzie staniecie się wolni”.

 147. remm
  13 czerwca o godz. 12:44

  „A to fotomontaż, też oczywiście zmontowany przez Lesiaka”.

  Zaczynam podejrzewać, że to ty jesteś pułkownikiem Lesiakiem, zawsze go bronisz. 🙂 Ten pierwszy spisek, widoczny na zdjęciu, które zalinkowałeś, zmontowali spece z bezpieki (chyba wojskowej) na polecenie Wałęsy. Rabiej wraz z Ingą Rosińską pisali po cichu książkę o Wachowskim („Kim pan jest, panie Wachowski”), co przecież niedopuszczalne w normalnym trybie, musiał więc być zatem spisek. Jednak nie jest prawdą, że Inga Rosińska to pseudonim Jarka Kaczyńskiego. Rosińska (słynna „małpa w czerwonym”) była później bardzo oddaną (bez aluzji) szefową gabinetu Jerzego Buzka, kiedy był on dumnym szefem PE. Powiązania jak widzisz są i to jakie. Słynny dziennikarz śledczy związany z Krytyką Polityczną, niejaki Piątek (ten po narkotykowych przejściach), już by to rozrysował i opisał jako szeroki spisek od Putina przez Izrael do Trumpa i Macierewicza.

  A co powiesz o tym fotomontażu? 🙂
  https://bi.im-g.pl/im/72/53/ff/z16733042V,Jaroslaw-Kaczynski-sklada-w-Sejmie-Donaldowi-Tusko.jpg

 148. olborski
  13 czerwca o godz. 15:33

  „Szlifowanie soczewek grawitacyjnych byc moze pozwoli lepiej sie zorientowac jak dobrze Spinoza wyczuwal nosem apokryficznosc Apokryfow . Mial facet Webb na karku”.

  Nie podniecaj się, nie ma w tym tekście „Wyborczej” niczego rewelacyjnego. Zjawisko soczewkowania oraz micorsoczewkowania grawitacyjnego odkryto kilkadziesiąt lat temu i wielokrotnie już wykorzystywano. Po prostu najstarsze gwiazdy są nieco starsze niż przypuszczano, cała rewelacja.

  Media zakurzone rzeczy często sprzedają jako nówki-sztuki-nie-śmigane. No i co ma do tego mistyk Baruch Spinoza, chyba że interesuje cię co było przed Big-Bangiem i czy coś było, co dałoby się wyrazić językiem fizyki? A jak nie językiem Spinozy to Leibniza: „Dlaczego istnieje raczej coś niż nic, przecież „nic” jest łatwiejsze”?

  https://next.gazeta.pl/next/7,172690,26026698,zaskakujace-odkrycie-teleskopu-hubble-a-pierwsze-gwazdy-wszechswiata.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT

 149. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 11:26

  „ … jako mieszkaniec Warszawy też nie sprawiasz wrażenia „ofiary” tłamszonej totalitaryzmem …

  ― A tu się mylisz. Kiedy idę z 10-letnim wnukiem na spacer i przypadkiem spotykam paradę LGBT, gdzie osobnik z piórkiem w tyłku udaje kopulację z kimś przebranym za zakonnicę to czuję się jak ofiara totalitaryzmu, znacznie gorzej niż kiedyś w tłumie rozpędzanym przez ZOMO. To jest wprawdzie przestrzeń publiczna, ale musisz na to patrzeć, nie masz wyboru, a jak czujesz się upokorzony to tym lepiej. Będziesz łatwiejszy w zarządzaniu ― zdaje się mówić demokracja liberalna na drodze do totalitarnej utopii.

  ― „mieszkam w Warszawie i wiem, że nie ma (hosteli dla LGBT”.

  „Może jednak powinieneś się rozejrzeć biorąc pod uwagę, że hostel to: „tanie miejsce tymczasowego zakwaterowania o standardzie różniącym się od hotelu głównie liczbą miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem części wyposażenia oraz pomieszczeń.”

  ― Nie tłumacz mi co to hostel, napisz, który hostel w Warszawie jest dla LGBT only i finansowany przez Trzaskowskiego.

  „ … jeśli takich przybytków jakimś cudem nie ma to z satysfakcję przyjmuję, że w tym przypadku występujesz jako rzecznik hostelowych interesów LGBT”.

  ― Ja się tylko pytam.

  ― „Mylisz cywilizację z permisywizmem”.

  „Mauro, zastanów się nad tym co piszesz – nie można mylić cywilizacji z permisywizmem. Kolejny raz wpadasz w jakieś bezsensowne pułapki językowe”.

  ― Przecież sam pisałeś, że w cywilizowanych krajach hostele LGBT to norma. Czyli brak takich przybytków to brak cywilizacji. Rekonstruuję tylko twój język pojęć.

 150. Mauro Rossi

  „Kiedy idę z 10-letnim wnukiem na spacer i przypadkiem spotykam paradę LGBT”

  No nie wciskaj mi kitu, że przypadkiem. Spotykasz bo chcesz spotkać. Aż cię do tego pali. A chcesz dlatego by mieć powód do fantazji. Tylko po co w tę potrzebę fantazjowania wplątujesz wnuczka?

  „napisz, który hostel w Warszawie jest dla LGBT only i finansowany przez Trzaskowskiego”

  A skad mam to wiedzieć? Jak na razie opieram się tylko na twej opinii, że takiego hostelu nie ma. Z tym, że wątpię w tę opinię biorąc pod uwagę deklarowane przez ciebie traumatyczne doświadczenia z paradami LGBT – chodzi o te koszmary sado-maso, które w tobie wywołują.
  Ale doceniam, że w interesie LGBT wypominasz Trzaszkowskiemu brak takiego municypalnego hostelu. O ile go oczywiście nie ma.

  „Rekonstruuję”

  Nic nie rekontruujesz bo w dalszym ciągu mylisz cywilazację z permisywizmem. Zastanów się czy rzeczownik można zastępować przymiotnikiem.

 151. 10-letni wnuk na pewno mniej się zgorszył od zdewociałego dziadka bigota.

 152. MR z wnukiem na gejowskiej paradzie przypomina mi dawno widziany obrazek, na którym babcia zasłania wnukowi oczy na widok rzeźby przedstawiającej leżącą liczbę 69.

 153. O „radzieckości” socjalizmu nad Wisłą ogólnie wiadomo…Mniej się dyskutuje o germańskich korzeniach katolicyzmu na terytorium…Tak sobie myślę prywatnie: czy „szwabizacja” jest agresywną mutacją przewidzianą przez Darwina…na słowiańskiej podkładce…

css.php