Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
LGBT

13.06.2020
sobota

Moje trzy grosze

13 czerwca 2020, sobota,

Pozwalam sobie dodać trzy grosze do najnowszych sporów i awantur.

LGBT – ludzie, ideologia czy jedno i drugie? W studiu TVN 24 miał miejsce incydent, który wiele osób na pewno widziało. Gospodynią była Katarzyna Kolenda-Zaleska, gościem poseł prawicy i sekretarz stanu Jacek Żalek. Od początku rozmowy coś wisiało w powietrzu. Pani redaktor była spięta, jak gdyby spodziewała się konfrontacji. Żalek nie zawiódł, był ostentacyjnie arogancki i wyluzowany, zaczepiał TVN jako stację opozycyjną, robił wycieczki pod adresem sposobu prowadzenia rozmowy, Kolenda-Zaleska odpierała zaczepki i miała za złe, że Żalek przyjął zaproszenie, jest w studiu gościem, a wygaduje takie rzeczy, nie zachowuje się jak przystaje na gościa. Do wybuchu doszło w chwili, kiedy Żalek powiedział, że LGBT to nie ludzie, tylko ideologia, i utrzymywał, że homoseksualizm to zjawisko dużo starsze od LGBT, natomiast pani redaktor oburzyła się na twierdzenie, że LGBT to nie ludzie, i wyprosiła gościa z programu.

Moim zdaniem LGBT to nie tylko ludzie o różnych preferencjach seksualnych, ale i coś więcej – prawa, równouprawnienie, tolerancja, miejsce w społeczeństwie, kulturze i sztuce, zasługi takich ludzi jak Iwaszkiewicz, Mycielski czy wybitny pisarz amerykański James Baldwin (Afroamerykanin i gej), którego książkę („Idź, powiedz to na górze”) przetłumaczyłem na polski i doprowadziłem do jej wydania ponad pół wieku temu. A co do incydentu w TVN, to ja nie będę tak doświadczonej pani Redaktor pouczał.

Policja pilnuje domu prezesa Kaczyńskiego – jakim prawem? Temat powraca co kilka lat. Oczywiście, prezes PiS jest osobą specjalną, najważniejszym politykiem, w dodatku bywa agresywny i zachowuje się po chamsku („zdradzieckie mordy”, „chamska hołota”, „komuniści i złodzieje”, „mordercy”, ”kanalie”), ostentacyjnie ignoruje niektórych ludzi. Sam przysparza sobie wrogów, a ponieważ PiS traktuje państwo jak swoją własność, to policja państwowa dmucha na zimne – samą swoją obecnością, legitymowaniem, spisywaniem ma odstraszyć przechodniów i ewentualnych protestujących, mimo że ci ostatni prawa nie naruszają. Jest to oczywisty skandal. Od ochrony jest ochrona, w ramach prewencji państwo może wysłać policjantów na miejsce spodziewanych zamieszek czy demonstracji bez zezwolenia, ale nie przekształcać prywatnej filii w gmach publiczny, jak Belweder, wymagający stałej ochrony na koszt państwa.

Ale na marginesie proponuję, by wszyscy zgodzili się, że nie należy atakować polityków w miejscach ich zamieszkania. Kilka lat temu miała miejsce demonstracja przed mieszkaniem premiera Donalda Tuska w Sopocie, budowano „miasteczko” namiotowe – bez sensu. Politycy oraz ich rodziny też mają prawo do spokoju i bezpieczeństwa. Dotyczy to Tuska, Kaczyńskiego i wszystkich innych.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 304

Dodaj komentarz »
 1. „LGBT to nie tylko ludzie o różnych preferencjach seksualnych, ale także coś więcej – prawa tych ludzi, równouprawnienie , tolerancja, miejsce w społeczeństwie , w kulturze i sztuce, zasługi takich ludzi jak Iwaszkiewicz, Mycielski,…”

  Czy Iwaszkiewicz, Mycielski, Waldorf i wielu innych znanych ludzi „o różnych preferencjach seksualnych” cierpieli na brak tolerancji czy równouprawnienia? Ich orientacja seksualna nie była tajemnicą, ale oni nie obnosili jej na sztandarach i nie dorabiali do niej ideologii.

 2. @lubat

  Potrafisz zdefiniować ideologię LGBT?

 3. Mauro Rossi, 17:05

  Reakcjinisci powinni zorganizowac kontrdemonstracje w przyszloroczne Swieto Bozego Ciala.
  Maly Bratobojca z kocica , Maciorkiewicz na kolanach z Misiewiczem, ksieza z ministrantami.
  Kolory ; purpura, czern – ksieza, biel- ministranci.
  Nazwa : LGKK

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Żalek Dudę ściska. Cholerna ideologia LGBT, nie da się jej uniknąć: wystarczy, że pada deszcz i świeci słońce.

 6. Nie uchodzi dyskryminować gejów, ale można być przeciwko „ideologii LGBT” oraz „bronić tradycyjnej rodziny”.

  Nie wróży sukcesu nawoływanie do utworzenia państwa wyznaniowego, ale można zobowiązać wyższe uczelnie, aby młodzież „wychowywały w poszanowaniu aksjologii państwa”. Ktoś mógłby zapytać, cóż to za zwierz, ta „aksjologia państwa”? Otóż są to stare, dobre wartości chrześcijańskie – wytrych, który pozwoli „nauczać”, że antykoncepcja jest działaniem aspołecznym, homoseksualiści to gorszy sort, itd. itp.

  Ludzi próbuje się omotać pajęczyną słów, zdezorientować, aby nie zorientowali się, że stare straszydła, znane z kart historii – wracają w nowym opakowaniu. Fundamentaliści sprzymierzyli się z cynicznymi politykami, a na dokładkę mamy specjalistów od apokryfów, wyszkolonych na kursach FSB.

 7. „Kiedy Moja Gitara Płacze”

  Tania Cirilo – Cuando Llora Mi Guitarra
  https://www.youtube.com/watch?v=D37fXc0wiLY

 8. Nareszcie ktoś się zdobył na to, aby wyrzucić chama z programu. Mam nadzieję, że w ślady Katarzyny Kolendy Zaleskiej pójdą inni dziennikarze i będą konsekwentnie wyrzucać z programów ludzi, którzy obrażają innych, plotą nie na temat, przekrzykują innych rozmówców, bez względu na opcję polityczną, którą reprezentują. Żalka rozzuchwaliła bezkarność. Plótł co chciał, często zupełnie nie na temat, i pozwalał sobie coraz więcej.
  Gdyby inni poszli w ślady KKZ, programy polityczne przestaną przypominać jarmarczne pyskówki.

 9. „To nie ludzie, tylko ideologia” jest kazuistycznym mykiem logicznym, jakich pełno w ideologii kaka.

  Kanoniczna wersja tego myku brzmi: nie potępiamy grzesznika, tylko grzech, dlatego bezkompromisowo walczymy z grzechem. Ale grzesznik zawsze może się „nawrócić” i uzyskać „zbawienie” – nawet na pięć minut przed spaleniem go na stosie. I nawet geje nam nie przeszkadzają, pod warunkiem, że zachowują „czystość” i nie identyfikują się jako tacy, a najlepiej przywdziewają sutanny – bo są raczej straceni dla katolickiej rodziny.

  Na czym polega owa „ideologia” LGBT? @Gajowy już zadał pytanie. Szkoda, że nie ma tu jakiegoś biskupa. Albo konsekrowanego profesora w rodzaju Oko. Wtedy na pewno byłby powód do radości. Złośliwej, przyznaję.

 10. A poza tym entuzjastycznie zgadzam się z @handzią55. Polskie programy publicystyczne często biją rekordy złego smaku. Bo osobnik „wywiadowany” rozpuszcza język i nie daje prowadzącemu dojść do słowa albo zaprasza się specjalnie dwie osoby, które wiadomo, że urządzą awanturę, albo dziennikarz się jąka i stęka, a to jest – wybaczcie Państwo szczerość – po prostu brak profesjonalizmu.

  Dlatego z reguły nie oglądam tych wywiadów i tym bardziej pamiętam te nieliczne, które widziałam. Kilka lat temu red. Żakowski zaprosił pewną młodziutką feministkę, która wsławiła się awanturą w kościele (polska odmiana Pussy Riot?), a do kompletu został zaproszony xiunc Sowa. Pamiętacie takiego? Ciężki, nalany spec od mediów, zwykle wystepujacy z Hołownią w kupie.

  Cała impreza była, rzecz jasna, z góry ukartowana – bo dwóch medialnych wyjadaczy chciało się najwyraźniej ponatrząsać nad tą dziewczyną całkiem upadłą – bo miała wygoloną połowę głowy, a na niej wytatuowane serduszko. W dodatku nawrzeszczała na mszy na xiunca, który jak zwykle politykował od ołtarza. Skandalistka bez obycia, łatwy łup.

  Otóż dziewczyna przygotowała sobie mowę i wygłosiła ją na wizji, ignorując obu „rozmówców”. I nie dała się zakrzyczeć. Attagirl!

  Pytanie ogólne: czy cel tym razem uświęca środki? Ja tu nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Ale to zawłaszczenie programu przez osobę, która zgodnie z zakulisowym scenariuszem miała być ofiarą, jednak bardzo mi się podobało.

  Ale spokojnie, dostała nauczkę. Siostry-feministki ją skrytykowały, bo… podobno dorobiła im gębę.

  Yikes.

 11. Kleryko-kaczyści z praw LGBT robią ideologię

  Jej paradygmaty biorą z antycznej literatury jaką jest m.in. biblia chrześcijańska i przedchrześcijańska. Po co im to? Aby iść na wojnę ideologiczną. Prezessimus Kaczorek cementuje swoją wyborczą bazę taką ideologią LGBT, czyli „zagrożeniem tradycjnej rodziny, seksualizacją dzieci”. W sensie historycznym cofa Polskę o kilka wieków. W sensie geograficznym pcha Polskę na wschód, w dominację Rosji.

  Kaczy ustrój jest unikatem w historii politycznej świata

  Nigdzie zwykły poseł, prezessimus partii rządzącej nie jest tak obstawiony policyjnym murem.

  DOŚĆ tego. Trzeba Prezessiumas Kaczorka zepchnąć na margines

  Odizolować go od reszty tej mafijnej grandy, poprzecinać pępowiny do oligarchów państwowych spółek, od kłamiących mediów. PiSiaki dzielą media na „nasze” i opozycyjne. A powinni dzielić na rzetelne i manipulujące informacją w celach rządowej agitacji.

  Prezydent Trzaskowski będzie tylko krokiem, nie rozwiązaniem ostatecznym. Ale trzeba ten krok wykonać.

 12. „Polish president compares ‚LGBT ideology’ to Soviet indoctrination” – Reuters

  Opinia o Polsce rośnie. Możemy być dumni.

 13. P.S. Czy ja przypadkiem nie zrobiłam komuś krzywdy?
  Bo po namyśle to nie dam głowy, czy to na pewno był Jacek Żakowski.

 14. Wymowny przykład z Katarzyną Kolędą-Zalewską.

  Już dość długo nie oglądam pyskówek w TVN, bo są zwyczajnie niestrawne.
  Ale DLACZEGO one są tam?

  bo celowo zapraszają takich gości żeby była naparzanka, kłótnia.
  Wychodzą z założenia że plebs to lubi.
  Nie wiadomo co pierwsze kura czy jajko. Efekt końcowy jednak jednoznaczny.
  Oglądaczy dodatkowo się demoralizuje i obniża ich próg co jest przyzwoitością, a co nie.

  To jest w sumie wina producentów tych programów.
  Pani Kasia nie powinna udawać nagle zaszokowanej, bo wiedziały gały co brały.

  Swoją drogą, to jakkolwiek by to nie nazwać, ideologia czy nie, jest obóz który wyraża cięzkie oburzenie jeżeli ktoś W PEŁNI się z nimi nie zgadza.

  Co innego prześladowanie ludzi za ich preferencje seksualne, a co innego wyzywające pochody tęczowe, czy adopcja dzieci.
  Ta część ludzi, którzy nie lubią obnoszenia się ze swoją seksualnością też powinna mieć prawo do wypowiedzi.
  Z kolei adopcja dzieci też jest sprawą kontrowersyjną dla wielu i oni powinni miec też prawo głosu.
  Teraz coraz więcej spraw staje się tabu, bo ktoś zdecydował ze o nich nie wolno dyskutować, bo już ustalił jak być powinno.

  I gdzie tu mowa o równości praw?

  proszę mnie źle nie zrozumieć. Pan Żalek to nie moja bajka, ale jezeli zaprosiłabym go do dyskusji, to powinnam wiedzieć z góry co on ma do powiedzenia.

  zaskoczenie, oburzenie, a na koniec wyrzucenie go z programu ja odbieram jako szczególny rodzaj robienia „bardziej interesującej” telewizji i propagowanie swojego punktu widzenia jako jedynego słusznego.

  Z dziennikarstwem nie ma to zbyt wiele wpólnego.
  Mówiąc oględnie, Tv coraz bardziej zaczyna przypominać brukowiec.

 15. @404

  adopcja dzieci też jest sprawą kontrowersyjną dla wielu i oni powinni miec też prawo głosu.
  Dlaczego?
  Przecież nie będą odbierać dzieci parom hetero i oddawać homo.
  Kobiety homoseksualne chcą móc adoptować dziecko partnerki, która je urodziła. W Polsce nie wolno, w wielu krajach – legalne.
  Faceci homo chcą wychowywać (i adoptować) dziecko partnera ze związku z kobietą lub urodzone przez surogatkę z jajeczka ofiarowanego przez zaprzyjaźnioną kobietę.
  W Polsce procedury zakazane, gdzie indziej możliwe i legalne.

  Dzieci wychowywanych przez dwie kobiety jest w Polsce całe mnóstwo, tyle że to na ogół samotna matka+babcia.
  Czy tym dzieciom dzieje się z tego powodu krzywda?
  Czy kogoś z zewnątrz to w ogóle interesuje?

 16. Passent: [Kaczyński] „Sam przysparza sobie wrogów, a ponieważ PiS traktuje państwo jak swoją własność, to policja państwowa dmucha na zimne – samą swoją obecnością, legitymowaniem, spisywaniem ma odstraszyć przechodniów i ewentualnych protestujących, mimo że ci ostatni prawa nie naruszają”.

  Zaś Donald Tusk to taki dziwny polityk przysparzałjący sobie wyłącznie przyjaciół, choć nie zawsze mu to się mu udawało. Może dlatego w 2014 roku policja państwowa pilnowała domu Tuska w Sopocie przed demonstrantami.

  https://youtu.be/DXOq_7LFWo0Interwencja POlicji w czasie demonstracji przed domem Tuska w Sopocie – 28.06.14

  „Prezydent Sopotu nie wydał zgody na manifestację przed domem premiera, żeby „nie naruszać miru domowego”. Mimo to przyszło tam w sobotę kilkadziesiąt osób, m.in. działaczy PiS i Solidarnej Polski. Przynieśli transparent: „Sopot przeprasza za Tuska”.

 17. Passent: ” …. proponuję, by wszyscy zgodzili się, że nie należy atakować polityków w miejscach ich zamieszkania”.

  Może należałoby od tego zacząć, a nie na tym kończyć, napisawszy uprzednio kilka nonsensów sugerujących, że Kaczyński sam jest temu winien, że pod jego domem co jakiś czas bojówki opozycji organizują zadymy, chyba zresztą nielegalne.

 18. Katolicyzm, to nie ludzie, to ideologia…Kościół, to mury nie ludzie…Tak sobie myślę prywatnie, że LGBT, to świadectwo skali boskich poczęć…to dzieci boga i na jego podobieństwo…jaki ojciec takie dzieci… co przyjmuję z pokorą…gorzej z Jędraszewskim i resztą…

 19. @Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 20:25

  Jestem pewna, że stać cię na więcej.
  Tutaj na siłę porównujesz jabłaka z pomarańczami.

  1. Donald Tusk był PREMIEREM i jemu ochrona państwa się NALEŻAŁA.
  2. przypadek który wspominasz był jednostkowy
  3. kilka dewotek, które wymysliły zeby „przepraszać” za Tuska sopotczanina, to jest jak to dzisiaj mówią „dzwon”
  To one powinny przepraszać za niekorzystanie z szarych komórek, które dobry Bóg im dał w prezencie, a z których nie korzystają. Tak jak w biblijnej opowieści o darowanych talarach i co z nimi synowie zrobili.

  4. Kaczyński NIE jest ważnym urzędnikiem państwa i jemu się NIE NALEŻY ochrona państwowa za pieniądze podatnika!!!!
  A kosztuje miliony!!!

  Jezeli już musisz wypowiadać się w obronie swoich, to wybieraj tematy, które są do obrony, a przynajmniej POTENCJALNIE się do niej nadają.

 20. Passent: „Moim zdaniem LGBT to nie tylko ludzie o różnych preferencjach seksualnych, ale i coś więcej – prawa, równouprawnienie, tolerancja, miejsce w społeczeństwie, kulturze i sztuce, zasługi takich ludzi jak Iwaszkiewicz”.

  Pan Redaktor kpi z rozumu w najlepsze, prawie jak kabareciarz. 🙂 Wszyscy z LGBT mają takie same prawa obywtelskie, ale oni domagaja się preferecji, punktów za orientację seksualną, podobnie jak punkty za pochdzenie na studiach w czasach panowania innej ideologii, też dobrze panu znanej. Proszę więc politpoprawnie nie marudzić o rzekomej tolerancji. Iwaszkiewicz nie dlatego kazał pochować się w stroju górnika, bo był homseksualistą (choc psychoanalitycy mogliby to podejrzewać) tylko dlatego, że mógł sobie na to pozwolić, bo był wielkim pisarzem, a „liberała ” Gierka po prostu ubóstwiał. Pewnie była to też inwestycja w swą sławę po śmierci, Iwaszka był tyleż artystą co pragmatykiem.

 21. @GajowyM.
  13 czerwca o godz. 20:14

  Zdaję sobie sprawę, że jesteś zagorzałym zwolennikiem adopcji przez pary homoseksualne.
  Ja nie mam ochoty wdawać się na ten temat w dyskusję.
  W swojej wypowiedzi podkreśliłam, że nie tylko osoby zgadzające się na przykład z Tobą w tej kwestii mają prawo się wypowiadać.

  A co do tego, ze tzw świat cywilizowany TERAZ (od niedawna) ma takie a nie inne prawa w tej kwestii, to nie znaczy, ze natychmiast należy się z nim zgadzać.
  A co ich szczekaczki będą na ten temat mówić, to też niej jest najistotniejsze.
  nie zawsze należy podążać owczym pędęm za wszystkimi nowalijkami.

  Wystarczająco długo mieszkam w tej tzw cywilizowanej strefie i mogę śmiało powiedzieć, ze nie zawsze to „cywilizowanie” jest cywilizowane.

 22. 404
  13 czerwca o godz. 20:36

  ” …. Kaczyński NIE jest ważnym urzędnikiem państwa i jemu się NIE NALEŻY ochrona państwowa za pieniądze podatnika”!!!!

  Dziś upalnie, więc nonsensy na blogach pojawiają się częściej. Każdemu podatnikowi (także tobie) należy się ochrona policji jeśli atakowany jest jego dom, albo istnieje takie zagrożenie.

 23. Od katolika wymagaj więcej…LGBT, to nie jest wróbel albinos do zadziobania w parafii przez wróblowatych w szarości życia parafian…Tak sobie myślę prywatnie, że tęcza ma swoje miejsce w religii… ale trzeba być kumatym, aby to pojąć…jak ksiądz pedofil…

 24. @Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 20:52
  404
  13 czerwca o godz. 20:36

  ” …. Kaczyński NIE jest ważnym urzędnikiem państwa i jemu się NIE NALEŻY ochrona państwowa za pieniądze podatnika”!!!!

  Dziś upalnie, więc nonsensy na blogach pojawiają się częściej. Każdemu podatnikowi (także tobie) należy się ochrona policji jeśli atakowany jest jego dom, albo istnieje takie zagrożenie.

  ——
  Współczuję upału, który niewątpliwie na Ciebie wpływa negatywnie.
  U mnie dzisiaj chłodno.

  Odnośnie ochrony zwykłego zjadacza chleba….

  Pokaż mi zwykłego śmiertelnika, któremu NA WSZELKI WYPADEK daje się państwową ochronę kosztującą podatnika MILIONY????

  Która wypowiedź brzmi jak nonsens?

 25. LUBAT, 13 czerwca godz. 17.30: Na początek radzę przeczytać dzienniki Zygmunta Mycielskiego, znanego kompozytora, przewodniczącego związku kompozytorów i krytyka. Wstrząsający opis życia homoseksualisty w PRL i w społeczeństwie polskim.

 26. Jak policja traktuje staszego człowieka z laską w Salt Lake City
  W CYWILIZOWANYM kraju.

  https://www.youtube.com/watch?v=MMXnFOvN0Ts

 27. GajowyM.
  13 czerwca o godz. 20:14

  „Przecież nie będą odbierać dzieci parom hetero i oddawać homo”.

  Będą zamawiać dzieci w biednych krajach i znów wrócimy do handlu ludźmi aa dużą skalę no i eksperymentów na ludziach. Dziecko nie jest dobrem konsupmcyjnym, poza tym ma prawo do ojca i matki. Powinieneś Gajowy kojarzyć, że dziś rewolucjoniści w USA i UK obalają pomniki handlarzy ludźmi.

 28. Kaczyński jest „szeregowym posłem”, który w dodatku, sądząc po objawach, cierpi na manię prześladowczą i puszczają mu zwieracze. Stąd „zdradzieckie mordy, zabiliście mi brata” i inne „chamskie hołoty”. Powinien być izolowany – najlepiej bez klamek. Wtedy nie wymagałby „ochrony” za półtora miliona rocznie. Taki „brylant” najlepiej trzymać pod kluczem.

 29. 404
  13 czerwca o godz. 20:58

  „Pokaż mi zwykłego śmiertelnika, któremu NA WSZELKI WYPADEK daje się państwową ochronę kosztującą podatnika MILIONY”????

  Jak to wyliczyłaś, że kilku policjantów kosztuje miliony? Byle mecz ligowy w piłece nożnej absorbuje setki polcjantów, w dużym miście raz na tydzień. Bezpieczeństwo polityków to działanie na rzecz stablizacji politycznej.

 30. @Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 21:06

  Zamilcz Waćpan na ten temat.
  Dane o milionach nie ja wymysliłam.
  jest wiele KONKRETNYCH źródeł, które je podaja.

  To są oficjalne dane.
  Być może jest tego nawet więcej, ale „sposobem” się je ukrywa, wpisując wydatki pod innymi rubrykami.

 31. @Mauro Rossi 13 czerwca o godz. 21:02

  Handel dziećmi ma bogatą historię, którą napisał Kościół katolicki. Warto przypomnieć kwiatki z Irlandii, a zwłaszcza „sierociniec” w Tuam, gdzie odkopano dół kloaczny, a w nim 800 małych trupków. Dzieci odbierano matkom – kobietom „upadłym” i w zależności od tego, czy były zdrowe i ładne, albo je hodowano na sprzedaż, albo pozbawiano żywności i opieki, po czym wrzucano do dolu z ekskrementami. Zachowały się historie matek, które musiały przygotować własne dziecko do odebrania przez bogatych Amerykanów.

  O katolickim handlu dziećmi w kraju „caudillo” Franco mogą zaświadczyć „nieprawomyślne” matki, którym odbierano dzieci w szpitalach zaraz po urodzeniu i oddawano katolickim rodzinom, kłamiąc potem matkom, że umarły.

  Jeśli tak się przejmujesz handlem dziećmi, kaka dostarczy ci bez miary materiału.

 32. Jak powstała III Rzesza…do tego potrzebna jest rzesza ludzi..nad Wisłą takie zjawisko kiełkuje…Tak sobie myślę prywatnie, bo zwalają wszystko na Kaczyńskiego…Czy jeden człowiek może być rzeszą…

 33. @404 13 czerwca o godz. 21:10

  Dane są znane – półtora miliona rocznie.
  Szkoda, że się dorzrzucą na knebelek dla „brylanta”

 34. Poprawka: Szkoda, że nie dorzucą…

 35. P.S. I nie chodzi o „paru policjantów”. Chodzi o armię wynajętych ochroniarzy. Do czego jeszcze potrzebni są policjanci, też zatrudniani za państwowe pieniądze? „Brylant” kosztuje.

 36. P.S. Oczywiście sierociniec w Tuam prowadziły bogobojne zakonniczki, wierne kaka.

 37. Daniel Passent
  13 czerwca o godz. 21:01

  Passent: „LUBAT, 13 czerwca godz. 17.30: Na początek radzę przeczytać dzienniki Zygmunta Mycielskiego, znanego kompozytora, przewodniczącego związku kompozytorów i krytyka. Wstrząsający opis życia homoseksualisty w PRL i w społeczeństwie polskim”.

  Jeśli ktoś gnębił Mycielskiego za homoseksualizm to SB, czyli policja polityczna broniąca ustroju, który pan popierał. Powód był oczywisty, Mycielski podpisał w 1975 list otwarty przeciw zmianom w konstytucji; chodziło o wpisanie do jej tekstu przyjaźni ze Związkiem Sowieckim. Ale wówczas pan redaktor pod tym listem się nie podpisał; trochę żartuję, bo jako człowiekowi władzy nikt przecież tego panu nie proponował. Należy rozumieć, że pan redaktor ciągle w awangardzie dziś nadrabia dawne zaniedbania broniąc LGBT, tylko przed kim? Nikt ich nie atakuje, raczej oni bywają agresywni, a tolerancyjni są jak Kolenda-Zalewska wczoraj w studiu TVN. Innym przypadkiem homoseksualizmu wśród twórców był katolicki (według biografii) pisarz Jerzy Zawieyski. Z tego co napisała Joanna Siedlecka na podstawie akt IPN była to wyjątkowo obrzydliwa postać, także przechodząc obok jego grobu w Laskach należałoby zatykać nos. Był konfidentem SB, która mimo to non stop go inwigilowała, a tymczasem on wiedząc o tym, przecież głupi nie był, uwodził w Warszawie kolejnych kleryków, a potrzeby miał monstrualne, przy okazji oddając swoich kochanków, niekiedy zgwałconych, w łapy SB z gotowym materiałem do szantażu. Też wstrząsające życie homseksualisty w PRL.

 38. @Mauro Rossi 13 czerwca o godz. 21:33

  A co się stało z tym „gotowym materiałem do szantażu” w kwestii skłonności konsekrowanych członków kaka? Mam na myśli perfidnie „uwiedzionych” kleryków. Ten brzydki esbek postępował jak papcio Paetz?

 39. Mauro Rossi

  „Jeśli ktoś gnębił Mycielskiego za homoseksualizm to SB”

  Mauro czy czytałeś dzienniki Zygmunta Mycielskiego?

 40. A życie pedofila w PRL było tak ciężkie, że przewielebny Józef Pedofil Wesołowski od razu został wyprawiony „na misje”. Zaraz po tym, jak go… wyświęcił świnty Lolek, zresztą znany orędownik kaka-zboczeń.

 41. @Bar Norte 13 czerwca o godz. 21:40

  No przecież wiadomo, że Maupo nic nie czytał.
  Ale my (to znaczy ja z mną) chętnie o tym poczytamy. Więc opowiesz?

 42. Na marginesie

  Ale ja tych dzienników nie czytałem. I dlatego nie wyrażam opinii na temat prześladowań Mycielskiego.
  Natomiast Mauro tych dzienników nie czytał i wyraża na ten temat opinię kategoryczną.
  Mauro lepiej wie dlaczego cierpiał Mycielski aniżeli sam Mycielski. I lepiej wie niż red Passent, który wspomnienia Mycielskiego przeczytał.

  Tak wiec moja uwaga czy pytanie skierowane do Mauro dotyczy tylko idiotycznego sposobu jego argumentowania. Wręcz kompromitującego.

 43. Duda, Żalek i cała reszta dostała obsesji na punkcie LGBT. To już nie jest żaden spór ideowy, tylko chorobliwa obsesja, wymagająca konsultacji psychiatrycznej.

 44. @Bar Norte 13 czerwca o godz. 21:59

  Aha, rozumiem. Ależ dziwny dzień dzisiaj. Na LA głos dał @Lewy, a w odpowiedzi wybijają jakieś „wirusy”. I pewien „r.o.m.a.n”. A tu Maupo wyrabia hurtem cztery dniówki. Chyba wzmożenie uległo wzmożeniu.

 45. @handzia55 13 czerwca o godz. 22:01
  Ja się przeważnie z tobą zgadzam. Tym razem też.

 46. Bar Norte
  Mauro Rossi, ten znawca wszechrzeczy, osiągnął mistrzostwo świata w trudnej sztuce wykręcania kota ogonem. Przekazy dnia z Nowogrodzkiej zna na pamięć, po kolei i na wyrywki, i gotów jest udowadniać każdy idiotyzm wymyślony przez partię. Nic na to nie poradzisz, ten typ tak ma.

 47. teo
  13 czerwca o godz. 19:26

  „Kleryko-kaczyści z praw LGBT robią ideologię”.

  Nie, to oni sami robią ideologię. Prawa obywatelskie są takie same dla każdego. Jeśli ci od LGBT mówią ci, że płeć nie jest uwarunkowana biologicznie tylko kulturowo, więc możesz sobie ją wybrać bez drastycznej operacji, a później zmienić na inną, pojutrze na jeszcze inną (a płci jest podobno wiele), to robią ci wodę z mózgu, a ty jak pokorne ciele musisz przytakiwać. Inaczej okrzykną cię homofobem, a neomarksiści dorzucą, że reakcjonistą i faszystą. Ideologia polega w końcu na tym, że nie ma rozmowy są tylko warunki brzegowe, przyjmujesz nową wiarę albo cię kasujemy.

  W Kandzie niedawno był głośny przypadek faceta zmieniającego płeć na „kobiecą” wielokrotnie, który razu pewnego poszedł do młodej tatuażystki świadczącej usługi kobietom, żądając usługi tatuażu na swych męskich pudendach. Po odmowie oskarżył firmę o dyskryminacje i nietolerancję, żądając olbrzymiego odszkodowania. Cwaniaczek, wiedział jak ideologia rządzi w Kandzie.

  „ … ideologią LGBT, czyli „zagrożeniem tradycjnej rodziny, seksualizacją dzieci”. W sensie historycznym cofa Polskę o kilka wieków.”

  Nie, nie, to żenujące pierdoły co piszesz. 1500 lat temu ostatecznie skończył się paradygmat pogański, ty chcesz powrotu. Cywilizacja rozwija się przecież linearnie, a nie zwija jak spirala. Chyba że właśnie upada. W okresie swego upadku cywilizacja pogańska też miała swoje LGBT, za czym stały dość konkretne interesy. Św. Augustyn z Hippony w północnej Afryce (przełom IV i V w n. e.) pisał, że pod jego kościół w święta pogańskie przychodziły obsceniczne procesje prowokatorów i niejednokrotnie dochodziło do utarczek między chrześcijanami i poganami. Te procesje złożone z prostytutek, sutenerów, woźniców cyrkowych, właścicieli szkół gladiatorów, nieprzypadkiem kierowały się tam, gdzie Augustyn nauczał, bo był on charyzmatycznym mówcą. W grę wchodziły interesy, które upadały wraz z rozwojem chrześcijaństwa, religia pogańska jako taka była już martwa. Augustyn domagał się jednak od swoich wyznawców cierpliwości, powściągliwości i nie reagowania na prowokacje.

 48. handzia55
  13 czerwca o godz. 22:12

  Spróbuj kiedyś coś merytorycznie, wówczas mnie zaszokujesz. Może coś przetłumacz np. z Politico i wrzuć na blog. Trochę roboty, ale zasługi będzoesz miała niepodważalne; przecież nie jest to trudne.

 49. handzia55
  13 czerwca o godz. 22:01

  „Duda, Żalek i cała reszta dostała obsesji na punkcie LGBT. To już nie jest żaden spór ideowy, tylko chorobliwa obsesja, wymagająca konsultacji psychiatrycznej.”

  W 1985r minister Czesław Kiszczak wydał rozkaz na przeprowadzenie akcji „Hiacynt”.
  W wyniku akcji założono około 12 000 teczek osobom homoseksualnym.
  W 2008r ” Instytut Pamięci Narodowej wydał oświadczenie, w którym stwierdził, iż akcja „Hiacynt” była legalna i nie doszło do naruszenia niczyich praw.
  Nie wiem czy to spór ideowy, czy obsesja…a może jedno i drugie.
  Ale na pewno „twórcza” kontynuacja działalności śp.Kiszczaka.

 50. @Mauro Rossi 13 czerwca o godz. 22:14

  A co sądzisz o wtykaniu krucyfiksu w odbyt dziecku, które się wzbrania przed odbyciem seksu z xiuncem?
  Konsekrowaną rączką to było. I cóż by na to powiedział „święty” Augustyn, libertyn zresztą?

 51. Biblioteka Wiezi wydala w 1999 „Szkice i wspomnienia” Zygmunta MYCIELSKIEGO
  (mam ten egz.) – jest to zbior esejow tego wybitnego kompozytora i wieloletniego
  szefa „Ruchu Muzycznego”. Autor oprocz tekstow na temat muzyki, kompozytorow zamieszcza rowniez wlasne refleksje z jego lektur Iwaszkiewicza, Herberta. Rowniez
  Mycielski to konser tworczosci polskich kapistow Waliszewskiego i Cybisa, malo tego w
  jego orbicie zaintersowan rowniez polska humanistyka, ze tylko wymienie
  Pruszynskiego, K I Galczynskiego czy tez mniej znanego Tadeusza Ochlewskiego
  pedagoga muzycznego.

  ——dosc ciekawy tekstukazal sie niegdys w „Polityce” piora Ryszarda Marka Gronskiego
  „Pedziki za parawanem” w 2013

 52. Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 22:19

  „Spróbuj kiedyś coś merytorycznie, wówczas mnie zaszokujesz. Może coś przetłumacz np. z Politico i wrzuć na blog. ”

  …a kto by tam śmiał tobie dorównać…myślisz że udało ci się kogoś zaszokować ?

 53. handzia55

  Zgadzam się z tobą, że to już jest majaczenie, amok jakiś, maligna. To już jest sprawa dla psychiatrów.

 54. Nie da się ukryć, że histeria anty-LGBT jest organizowana i podsycana przez Kościół katolicki, który w Polsce funkcjonuje na zasadzie oblężonej twierdzy. PiS po prostu powiela metody i przyłącza się do nagonki. A celem tej nagonki jest m.in. niedopuszczenie do sytuacji, w której ogromna rzesza homoseksualistów w sutannach otwarcie przyzna się do swoich skłonności i zechce otwarcie zamieszkać sobie z partnerem. Niedawno się ujawnił watykański urzędnik, ksiądz Charamsa. Nie krył, że olbrzymia rzesza sutannowych gejów tylko wzdycha, żeby wreszcie wyjść z szafy.

  Poza tym co to będzie za pożytek dla kaka, gdy chłopaczek bez pociągu do dziewczyn nie zrozumie, że „Pan Bóg wskazuje mu drogę do kapłaństwa”? Pustki w kadrach.

 55. Mauro Rossi
  Z osobnikami nawiedzonymi i ogarniętymi obsesją merytorycznie dyskutować się nie da. Ani z Żalkiem, ani z tobą.

 56. @Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 21:33

  „Jeśli ktoś gnębił Mycielskiego za homoseksualizm to SB”.

  W PRL homoseksualizm nie podlegał karze, więc jeśli SB mogło Mycielskiego „gnębić”, to tylko dlatego, że polskie społeczeństwo uważało tenże homoseksualizm za rzecz niemoralną i odrażającą. Pozwalało to komunistycznym służbom szantażować gejów ujawnieniem ich orientacji, co skazywałoby ich na społeczny ostracyzm i inne szykany. Wspomniany przez Ciebie Zawieyski prawdopodobnie przystał na współpracę z tego powodu.

 57. remm

  „Wspomniany przez Ciebie Zawieyski prawdopodobnie przystał na współpracę z tego powodu.”

  To oczywiste. Gdyby nie uległ szantażowi, gdyby SB ujawniło jego orientację wykańczałoby go środowisko z którego Mauro się wywodzi.

 58. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 21:59

  „Mauro lepiej wie dlaczego cierpiał Mycielski aniżeli sam Mycielski. I lepiej wie niż red Passent, który wspomnienia Mycielskiego przeczytał”.

  Homoseksualiści są mniej stabilni psychicznie, mogą też być bardziej wrażliwi i z reguły są dużo gorszego zdrowia niż heteroseksualiści. Nieco złośliwie można dodać, że łączą także negatywne cechy obu płci. Po drugie, o ile o homoseksualizmie Iwaszkiewicza było dobrze wiadomo (każdy młody poeta przeszedł przez jego łóżko, łącznie z Miłoszem w Wilnie, jeszcze przed wojną) to w przypadku Mycielskiego nie za bardzo, dopiero po jego śmierci, a zmarł w drugiej połowie lat 80., co zresztą przeszło bez większego echa w nawale wydarzeń politycznych. Oczywiście SB wiedziało o jego orientacji, co było przecież materiałem do szantażu. Dla SB Mycielski był intersujący, bo w Warszawie to on znał wszystkich. Nie ma tu tajemnicy, podpisał opozycyjny list w sprawie konstytucji co dobrze świadczy o jego odwadze, bo przecież znał swoją przypadłość. Nie należy naiwnie przypuszczać, że gdyby PZPR popierała homoseksualizm to Mycielskiemu byłoby w życiu łatwo, a zdaje się do tego zmierza Bar Norte z Passentem.

 59. @remm
  13 czerwca o godz. 22:30

  Jakikolwiek powód by nie był taki prywaciaz szpicel jest zwykłą szują

 60. Trzy grosze na wage wolnego slowa
  ponizej

  Yuval Noah Harari – Q&A on Being Gay
  https://www.youtube.com/watch?v=l56IdoPHmKc

 61. Homoseksualiści są mniej stabilni psychicznie, mogą też być bardziej wrażliwi i z reguły są dużo gorszego zdrowia niż heteroseksualiści.

  Czy to dlatego członkowie kleru tak często bywają… niezrównoważeni?

 62. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 22:34

  „To oczywiste. Gdyby [Zawieyski) nie uległ szantażowi, gdyby SB ujawniło jego orientację wykańczałoby go środowisko z którego Mauro się wywodzi”.

  Piszesz bez odrobiny erudycji, dlatego idzie ci to tak łatwo. Pod koniec życia tajemnica Zawieyskiego była już w środowisku kościelnym znana, ale jego współpraca z SB nie, chyba że mowa o przeciekach z Rakowieckiej do episkopatu. Postępowe środowisko miesięcznika „Więź” załatwiło Zawieyskiemu prestiżowy pochówek w Laskach, leży w jednym grobie ze swym przyjacielem, wykładowcą psychologii na KUL, którego zdradzał na lewo i prawo. Pogrzeb Zawieyski miał wspaniały i katolocki, ale Ksiądz Prymas Wyszyński ostentacyjnie odmówił wzięcia w nim udziału. Zapewne wiedzial co robi.

 63. @ozzy 13 czerwca o godz. 22:41

  Znakomite! Od początku do końca
  „Nudity killed very few people… but religious extremism killed many”

 64. Mauro Rossi
  13 czerwca o godz. 22:39
  „Nie należy naiwnie przypuszczać, że gdyby PZPR popierała homoseksualizm to Mycielskiemu byłoby w życiu łatwo, a zdaje się do tego zmierza Bar Norte z Passentem.”

  …nie doceniłem cię…udało ci się zaszokować…
  Może rozwiń „myśl” …POPIERAĆ HOMOSEKSUALIZM…co to jest za twór ?

 65. A tak w ogóle – czy nie sądzicie, że to gejostwo to jakiś temat zastępczy?
  Podobnie jak wypowiedź naszczalnika o odebraniu prawa do aborcji.
  Oni się boją… a wybory tuż tuż. Dlatego Maupo dwoi się i troi.

 66. Mauro Rossi

  Wciąłeś się w podjęty przez red Passenta temat dziennikow Mycielskiego.
  W związku z tym oczekuję, że się do tych dzienników odniesiesz zamiast ględzić swoje farmazony.
  Mnie nie obchodzą twoje osobiste refleksje na temat orientacji seksualnych wlepiane na blog pod pretekstem Mycielskiego.

  Podjąłeś temat dzienników więc pisz o dziennikach. Wiem, że to trudne jak się ich nie czytało ale może coś zmyśl. Nie powinno być z tym powodu bo jak zauważam te homoseksualne klimaty cię nad wyraz kręcą.

 67. remm
  13 czerwca o godz. 22:30

  „W PRL homoseksualizm nie podlegał karze, więc jeśli SB mogło Mycielskiego „gnębić”, to tylko dlatego, że polskie społeczeństwo uważało tenże homoseksualizm za rzecz niemoralną i odrażającą”.

  Vox populi, vox dei. Tak jest i dziś, w demokracji. Nie należy obciążać ludzi problemami elit i wymagać od nich tęczowej reedukacji. Z braku Pol Pota to się nie uda. Mnie osobiście w ogóle nie intersuje kto ma jaka orientację. Jak sam powie to przyjmę do wiadomości i za chwile zapomnę. Ostatnio posłanka Żukowska z lewicy obwieściła światu, że jest biseksualna, ale może się tylko lansuje? Wygląda na zdrową heteroseksualną rzepę.

 68. Mauro Rossi 13 czerwca o godz. 22:39 do Bar Norte: – Homoseksualiści są mniej stabilni psychicznie, mogą też być bardziej wrażliwi i z reguły są dużo gorszego zdrowia niż heteroseksualiści. Nieco złośliwie można dodać, że łączą także negatywne cechy obu płci.

  Mauro Rossi,
  nie posunęliście się o „jeden most za daleko”? Premia z pewnością pójdzie się ……
  Uważajcie, bo przez brak „stabilności psychicznej” u właściwej osoby to i robotę możecie stracić a my tu na tym blogu, zupełnie bez naszej winy, zostaniemy pozbawieni waszej działalności rozrywkowej.

 69. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 22:58

  „Podjąłeś temat dzienników więc pisz o dziennikach”.

  Wiem aż za dobrze, że jeśli chodzi o dochodzenie do prawdy to dzienniki są mocno przereklamowane. Wiesz po co znane osoby piszą dzienniki lub wspominania? Aby przedstawić się w lepszym świetle niż na to zasługują, a czasem żeby wzbudzic litość dla swej okropnej sytuacji, która nie dawała żadnego pola mnewru. Naiwni to łykają i tak jest od stuleci. Ja tam wolę porządne biografie od autobiografii.

 70. @legat 13 czerwca o godz. 23:05
  Sądzisz, że te „zdradzieckie mordy” i „chamska hołota” – to przejawy….

 71. legat
  13 czerwca o godz. 23:05

  „Uważajcie, bo przez brak „stabilności psychicznej” …”>

  No faktcznie legat, nie zawsze to się potwierdza, choć statystycznie pewnie tak. Przykładem poseł Nitras z PO, typowy heteryk, a bardzo niestabilny psychicznie.

 72. Mauro Rossi

  „Piszesz bez odrobiny erudycji”

  Twoja erudycja jak zauważyłem sprowadza się do „popierania” albo „nie popierania homoseksualizmu” na podstawie lektury akt SB

  Mozna powiedzieć esbecka erudycja.

 73. Mauro Rossi

  „dzienniki są mocno przereklamowane”

  To po co się włączyłeś w dyskusję na temat dzienników Mycielskiego?

  Po co ci preteksty do bajdurzenia o życiu seksualnym ludzi?

  Nie możesz bajdurzyć sam od siebie?

 74. @Daniel Passent, godz. 21:01
  Panie redaktorze, akurat w tej sprawie PRL i polskie społeczeństwo nie odstawało od największych demokracji tego świata. Na Zachodzie dopiero pod koniec lat 60-ch zaprzestano karać homoseksualizm więzieniem, ale jeszcze nie oznaczało to społecznego ostracyzmu.
  Dla odmiany przez palce patrzono na pedofilię, a ponieważ nawet najbardziej „postępowe” społeczeństwa nie mogą istnieć bez prześladowania jakiejś grupy, więc z lekkością przerzucono się z prześladowania homoseksualistów na pedofilów.

 75. Mauro Rossi do remma

  „Mnie osobiście w ogóle nie intersuje kto ma jaka orientację.”

  Nie kwestionuj swoich wysiłków komentatorskich. Od wczopraj napisałeś kilkadziesiąt komentarzy na temat zycia seksualnego konkretnych ludzi.

  A teraz ten swój urobek kwestionujesz?

 76. Wszyscy z LGBT mają takie same prawa obywtelskie, ale oni domagaja się preferecji, punktów za orientację seksualną

  @MR

  Możesz to twierdzenie skonkretyzować?
  Jak te „punkty za orientację seksualną” mają być wykorzystane?

  Widać, jak obsesyjnie twoje myśli krążą wokół tych piórek w zadku, któreś niechcący, ale z detalami zaobserwował na gejowskiej paradzie i teraz z dreszczem rozgryzasz i przeżuwasz na blogu, bigoteryjnie przerażony, że naraziłeś wnuka na widok bezeceństwa.
  A co wnuk na to?
  Nie takie rzeczy już widział w internecie, prawda?
  Co myślisz o posłaniu go na ministranta?

  Pod poprzednim wpisem napisałem o moim skojarzeniu, ale skoro temat rozwija się tak ładnie…
  MR z wnukiem na gejowskiej paradzie przypomina mi dawno widziany obrazek, na którym babcia zasłania wnukowi oczy na widok rzeźby przedstawiającej leżącą liczbę 69.

 77. Mnie osobiście w ogóle nie intersuje kto ma jaka orientację.

  Ale jak już się dowiem, że „odmienna”, to dlaczego nie wykorzystać tej wiedzy do stygmatyzowania, insynuacji, poniżania, gnębienia odmawianiem praw, które przyznaje się bez wahania heteroseksualistom, dyskredytacji za pomocą rozpowszechniania fałszywych opinii na temat rzekomych negatywnych skutków rodzicielstwa osób LGBT etc.
  A potem szybko zapomnieć, co się naplotło, prawda, Rossi?

 78. Mauro Rossi 13 czerwca o godz. 23:09 do mnie na temat Nitrasa: – poseł Nitras z PO, typowy heteryk, a bardzo niestabilny psychicznie.

  Mauro Rossi,
  możemy się zgodzić co do posła Nitrasa ale z jedną uwagą. Otóż nie widziałem jak Nitras opowiada dowcipy i się zanosi od śmiechu zachwycony swoim poczuciem humoru. Sądzisz może, że ten typ poczucia humoru świadczy o stabilności psychicznej?

 79. Piotr II
  13 czerwca o godz. 22:53

  ” … że gdyby PZPR popierała homoseksualizm ….
  Może rozwiń „myśl” …POPIERAĆ HOMOSEKSUALIZM…co to jest za twór”?

  Kwestia wyobraźni. PZPR Przygotowując się do transformacji ustrojowej na swoich warunkach zaakceptowała w latach 80. firmy kapitalistyczne, tzw. polonijne. W otoczeniu komunistycznym. Przecież wzorem Berlina Zachodniego i Nowego Jorku partia spokojnie mogła otworzyć kluby gejowskie w Warszawie. Wyobrażasz sobie jak by Jaruzelski zapunktował na Zachodzie? Pamiętasz kiedy dopuszczono do druku zdjęcia nagich kobiet w prasie reżimowej? Właśnie w latach 80., to wtedy PZPR poluzowała obyczajowo, choć w ograniczonym stopniu. Towarzysze z PZPR chyba przeczytali Wilhelma Reicha, austriackiego komunisty i szarlatana, zbliżonego do marksistowskiej szkoły frankfurckiej, że wyzwolenie klasy robotniczej nie jest możliwe bez rewolucji seksualnej. A wyzwolenia klasy robotnicze, czyli Solidarności, reżimowi czerwoni obawiali się wówczas najbardziej. Cenzura musiała wiec te zdjęcia nagich panienek moderować, by nie pokazywały za dużo.

 80. GajowyM.
  13 czerwca o godz. 23:26

  „Możesz to twierdzenie skonkretyzować? Jak te „punkty za orientację seksualną” mają być wykorzystane”?

  No bo czemu te Trzaskowskiego hostele LGBT only nie dla samotnych matek z dziećmi tylko dla zblazowanych kochających inaczej?

 81. @Bar Norte

  Mozna powiedzieć esbecka erudycja.

  Trafna obserwacja. Kiedyś już też o tym wspomniałem wnioskując z tego, jak MR jest kierunkowo i specyficznie poinformowany i… uformowany 😎
  Wiek też ma stosowny.

 82. GajowyM.
  13 czerwca o godz. 23:37

  „Ale jak już się dowiem, że „odmienna”, to dlaczego nie wykorzystać tej wiedzy do stygmatyzowania, insynuacji, poniżania, gnębienia odmawianiem praw ..”.

  Nie bujaj w obłokach tylko pisz, jakich praw im odmawiam (pisałem, że prawa obywtelskie wszyscy mają takie same), w jaki sposób ich stygmatyzuję. Lecisz stereotypami przepisanymi z „Wyborczej”. Zacznij sam myśleć, to nietrudne.

 83. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 23:18

  „Nie kwestionuj swoich wysiłków komentatorskich. Od wczopraj napisałeś kilkadziesiąt komentarzy na temat zycia seksualnego konkretnych ludzi”.

  A kogo konretnie? Żukowska sama zrobiła coming out, o Zawieyskim pisała Siedlecka w książce o życiu sekretnym literatów w czasach PRL, o homseksualiźmie Mycielskiego w własnej woli napisał sam Daniel Passent, przez szacunek nie zmieniam tematu jak ty, pisząc co ostatnio przeczytałeś, jak to masz często w zwyczaju.

 84. @Mauro Rossi

  Jak to jakich?
  Zgadzasz się na zawieranie małżeństw ze wszystkimi prawami, jakie mają małżeństwa heteroseksualne?
  Jeśli nie wiesz, w jaki sposób ich stygmatyzujesz, to przeczytaj najpierw definicję stygmatyzowania, a potem wszystkie swoje komentarze, w których skupiasz się na orientacji różnych osób, które wymieniasz z nazwiska.

 85. Bar Norte
  13 czerwca o godz. 23:14

  „Mauro Rossi „dzienniki są mocno przereklamowane”.

  „To po co się włączyłeś w dyskusję na temat dzienników Mycielskiego”?

  Żeby się do tego odnieść oraz ci to oznajmić, przecież nie zdawałes sobie z tego sprawy, a moim zdaniem warto abyś to wiedział, zwłaszcza że interesujesz się polityką.

 86. Mauro Rossi

  Jozef Czapski na emigracji unikal kontaktow z druga polowa rodzaju ludzkiego,
  co pozwolilo Mu tworzyc piekno samemu.

 87. W zeszłym roku dwoje 6-cio latków zostało zaaresztowanych w Orlando, Floryda.

  Okazuje się, ze dziewczynka miała tantrum w szkole i kopnęła kogos z opieki.
  Na to została zawiadomiona policja, zakuła ją w kajdanki i radiowozem odwiozła do aresztu. Po czym miała być odtransportowana do więzienia dla nieletnich.

  jednak ktoś poinformował prokuraturę i dziecko zostało wypuszczone bez rekordu kryminalnego.

  Podobny przypadek wydarzył się dzień później i dotyczył 6-cio letniego chłopczyka.
  W tym przypadku jednak dziecku zrobiono zdjęcia jak kryminaliście i wzięto odciski palców.
  Podkreślam, że żadne z nich nie miało nic do czynienia z prawdziwie kryminalnym zachowaniem.

  Oficer, który zaaresztował te dzieci został zwolniony ze służby.

  Jednak takie rzeczy się w dalszym ciągu zdarzają w CYWILIZOWANYM kraju.

  W tych przypadkach dzieciom pomogło sfilmowanie całego zajścia.

  Officer fired after video shows him arresting 6-year-old | WNT
  https://www.youtube.com/watch?v=P7qWCWP1oiQ

  Ps. jeżeli już to ja bym stosowała duże kary dla opiekunów dziecka za karmienie ich jak tuczniki.
  Ale to już inna sprawa.
  każdy (ponoć) ma prawo do jakiegoś prejudice(mu)
  A ten jest mój.

 88. GajowyM.
  14 czerwca o godz. 0:09

  „Zgadzasz się na zawieranie małżeństw ze wszystkimi prawami, jakie mają małżeństwa heteroseksualne”?

  Nie, bo nie ma w tym żadnego społecznego sensu, za to jest chaos i dezintegracja rodziny. Ideologie nie lubią rodzin, bo tracą monopol na swoją naukę. Pozornie tylko chodzi o prawa, LGBT ma prawa obywatelskie, chyba że mają na myśli nowe, tylko dla nich. Neomarksistom o to właśnie chodzi, o wyprodukowanie nowego człowieka po zniszczeniu dotychczasowych „patriarchalnych struktur rodzinnych”, bo inaczej rewolucja się nie dokona. Brzmi znajomo? No właśnie. To coś więcej niż permisywizm obyczajowy, z tym dałoby się żyć, to eksperyment na ludziach o zupełnie niewiadomych skutkach. Poza tym w warstwie socjotechnicznej ma cię to upokorzyć, nie możesz w to wątpić, a nawet musisz uznać za nowoczesne i chwalić, no nie masz wyboru. Upokorzonymi i przestraszonymi łatwiej rządzić.

 89. 404
  14 czerwca o godz. 0:26

  Okregi szkolne w Ameryce zerwaly wspolprace z policja w paru miastach.
  https://nypost.com/2020/06/02/minneapolis-school-board-cancels-city-police-contract/

 90. kooperatywaMondragon
  14 czerwca o godz. 0:23

  „Jozef Czapski na emigracji unikal kontaktow z druga polowa rodzaju ludzkiego, co pozwolilo Mu tworzyc piekno samemu”.

  A z kolei Jerzy Giedroyc czasem nie unikał i nie możesz powiedzieć, że był mniej wybitny.

 91. kooperatywaMondragon
  14 czerwca o godz. 0:33

  „Okregi szkolne w Ameryce zerwaly wspolprace z policja w paru miastach”.

  Przestępcy z góry się cieszą.

 92. nie ma w tym żadnego społecznego sensu, za to jest chaos i dezintegracja rodziny.

  Pleciesz głodne kawałki, Rossi.
  Wspólne wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne ma miejsce od lat w wielu tysiącach przypadków.
  Brak zezwolenia na adopcję dziecka przez drugą osobę w związku odbiera tej osobie prawa do decyzji o jego zdrowiu, edukacji etc. jakie mają heteroseksualni rodzice adopcyjni.
  W przypadku śmierci biologicznego rodzica dziecka partner homoseksualny może zostać pozbawiony jakiegokolwiek wpływu i kontaktów z dzieckiem, które wychowywał przez szereg lat, bo rodzina zmarłego może mu to dziecko odebrać.
  Dotyczy to tak samo związku dwóch kobiet wychowujących wspólnie dziecko urodzone przez jedną z nich.
  Odebranie przez biologicznych krewnych dziecka homoseksualnej „wdowie” oczywiście nie będzie „dezintegracją” rodziny, tylko przywróceniem właściwego porządku, prawda?

 93. Piotr II
  13 czerwca o godz. 22:21

  „W 2008r ” Instytut Pamięci Narodowej wydał oświadczenie, w którym stwierdził, iż akcja „Hiacynt” była legalna i nie doszło do naruszenia niczyich praw”.

  Poproszę o link do tego oświadczenia z 2008 roku, ale pewnie go nie otrzymam. Nawet wiem dlaczego. Wtedy w IPN rządziła PO, więc ewentualnie tam kieruj pretensje. Akcja „Hiacynt” była tak legalna, jak SB, PZPR, PRL. Ani mnie ani więcej.

 94. GajowyM.
  14 czerwca o godz. 0:48

  „Wspólne wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne ma miejsce od lat w wielu tysiącach przypadków”.

  Najwyraźniej nie lubisz myślenia abstrakcyjnego. Ja o zjawisku antycywilizacyjnym i inżynierii społecznej, ty o pojedynczych przypadkach. Jaki wpływ na populacje ma to, że pojedyncze dzieci spędzają dzieciństwo w domu dziecka. A jak byłoby gdyby wszystkie bez wyjątku przez parę pokoleń?

 95. Mauro Rossi

  „Żeby się do tego odnieść (Dzienników Mycielskiego) oraz ci to oznajmić”

  Mauro, jak się mogłś odnieść skoro ich nie czytałeś? Co można oznajmić na temat nieprzeczytanego tekstu?

  Poza tym rozpisywanie się w dziesiątkach komentarzy o życiu seksualnym konkretnych ludzi stoi w sprzeczności z twoją deklaracją: „Mnie osobiście w ogóle nie intersuje kto ma jaka orientację.”
  Rozumiem, że temat cię kręci tak iż podchodzisz do niego popędowo ale postaraj się nad tym zapanować i zachować choć odrobinę logiki wywodu.

  Ps. Piszesz do Piotra II: „Pamiętasz kiedy dopuszczono do druku zdjęcia nagich kobiet w prasie reżimowej? Właśnie w latach 80”

  To nieprawda. W PRL zdjęcia nagich kobiet publikowano w prasie już od przełomu lat 60-70.
  To, że owe nagie kobiety zwrociły twoją uwagę dopiero w latach 80 nie zmienia tego stanu rzeczy.

 96. Mauro Rossi
  14 czerwca o godz. 0:51

  „IPN nie będzie szukał winnych akcji »Hiacynt«. Instytut odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie działań władz PRL wobec osób o orientacji homoseksualnej, bo jego zdaniem akcja miała tylko charakter prewencyjny, a MO działało zgodnie z prawem. (…) Jak tłumaczy rzecznik IPN Andrzej Arseniuk, śledztwa odmówiono w wątku »zbrodni komunistycznej polegającej na gromadzeniu przez funkcjonariuszy MO, w celu późniejszego wykorzystania do szantażu, danych dotyczących osób homoseksualnych«. IPN uzasadnił to »brakiem ustawowych znamion czynu zabronionego w zakresie zbrodni komunistycznej«. Decyzja jest nieprawomocna.
  (…) IPN uznał, że zarzuty autorów zawiadomienia »nie znajdują potwierdzenia w dostępnym materiale postępowania sprawdzającego, a w związku z tym nie uzasadniają podejrzenia popełnienia zbrodni komunistycznej. Niezasadne jest bowiem twierdzenie zawiadamiających o bezprawności działań podjętych w latach 1985-1987, w ramach operacji Hiacynt, przez ówczesne kierownictwo KG MO«. Zdaniem IPN, »czynności przeprowadzone w ramach tej operacji związane były z ustawowymi zadaniami ówczesnej MO, określonymi w ustawie o powołaniu tej służby, do obowiązków której należała m.in. ochrona porządku i bezpieczeństwa, wykrywanie przestępstw, ściganie sprawców i przeciwdziałanie przestępczości«. IPN podkreśla, że akcja miała charakter prewencyjny, a jej celem było »rozpoznanie zagrożeń kryminalnych w hermetycznych środowiskach osób homoseksualnych i w konsekwencji zapobieganie i zwalczanie przestępczości. Z powyższego powodu działaniom przedsięwziętym przez funkcjonariuszy MO nie sposób przypisać cech bezprawności«. Tvn24.pl 25.02.2008 r., Polityka, nr 9/08, 27.02.2008 r.
  https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/media-o-ipn/14799,PRZEGLAD-MEDIOW-27-lutego-2008-r.html

 97. ——Jimmy Kimmel’s Quarantine Monologue – Trump’s Back Out, COVID Sex Guidelines & NASCAR Flag Ban
  https://www.youtube.com/watch?v=yEFzDI-swhg

  1. Można tu zobaczyć oryginalne kartki, które robią za zaproszenia na urodziny Trumpa z czasów drugiej żony. Trump namalowany jako Tarzan a u jego stóp powiewna piękność z głową drugiej żony.

  2. Trump zaatakował na tweeterze przywódców ze Seattle, nazywając ich lewakami i grożąc że na ich wyczyny nie pozwoli i się z nimi rozprawi.

  ( W Settle wydzielono okolicę, gdzie ludzie do woli mogą protestować i gdzie nie ma wcale policji. Od tego czasu nie ma jakichkolwiek zamieszek w Seattle)

  Na to major ze Seattle odpowiedział:
  Make us all safe. Go back to your bunker
  (to znaczy: Spowoduj, że poczujemy się wszyscy bezpiecznie. Idź spowrotem do swjego bunkra)

  3. w przyszłym tygodniu zaczynają się trumpowskie spędy ale trzeba podpisać zoobowiązanie przez chętnych do uczestnictwa, ze na wypadek zarażenia się coronavirusem nikt nie będzie oskarżał Trumpa przed sądem.
  Najbardziej zachwycona spędami jest Floryda

  4. W Nowym Yorku podano do wiadomości jak robić sex w czasie pandemii.

  – zalecają w tym czasie (seksu) używać maski na twarz,
  – wspólnie chociaż z dystansu się masturbować, najlepiej na duzej przestrzeni,
  – robić to nieco bardziej kinky, być kreatywnym z pozycjami, używając różnych barier, ścian, pamiętając jednak żeby twarze nie były za blisko.
  – Również zalecają zrezygnować z seksu jeżeli ty albo twój partner/partnerka niedobrze się czuje. i tu wyszczególniają objawy, które raczej nie należy lekceważyć.
  A objawy to:
  Choroby płuc, astma, choroby serca, wątroby, nerek, cukrzyca, osłabiony system immunologiczny (np nieopanowany HIV albo niskie wartości CD4), duża otyłość, rak, itd

  ****
  O tych między innymi sprawach jest w tym monologu.
  BTW chociaż to wszystko brzmi jak humor, jest to jednak najprawdziwsza prawda.
  Doczekaliśmy czasów, ze za satyryków robią tak zwani politycy.
  Profesjonalni satyrycy ich tylko cytują.

 98. Liczba zmarłych (oficjalnie) na Covid 19 przeliczana na milion mieszkańców danego kraju.
  w Europie.

  1. San Marino – 1,238
  2. Belgia ——- — 833
  3. Andora ——– 660
  4. Anglia ——- – 614

  A potem reszta już dobrze poniżej 600

  Przywódca WB zwany młodszym Trumpem długo się chwalił, że wszystkim ściska ręce, włącznie z pacjentami w szpitalu chorymi na covid-19
  aż zachorował sam.
  Lekceważył wszelkie przesłanki zeby niedopuścić to tak dużej liczby zachorowań i smierci.
  Pomimo, że zaraza już szalała na kontynencie.

  Jego prawa ręka Dominik Cummings wbrew swoim własnym wytycznym do narodu w czasie lockdown, że nie wolno w przypadku podejrzenia zachorowania samemu iść do szpitala, że nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania, itd. OSOBIŚCIE złamał wszelkie te obostrzenia.

  Inni politycy, którzy w znacznie mniejszym stopniu ich nie dotrzymali … utracili swoje stanowiska.
  ALE nie Dominik Cummings, bo rozczochrany Johnson go chroni za wszelką cenę.

  To jest tak:
  Prawo i obowiązki są dla was,
  A dla nas są przywileje.

  My Anglia!
  jakby rzekł król słońce w takiej okoliczności.

 99. Belgia i Andora powinny zamienić się miejscam respektewly 3 i 2-gie
  Zgłaszam poprawkę zanim mi ktos wytknie błąd.

 100. Ten komentarz jest ważny
  Prosiłabym kolegów i koleżanki blogowe o odpowiedź, czy w Polsce cokolwiek o tym
  była/jest mowa.

  W ostatni czwartek Trump podpisał kolejny executive order.
  (to jest coś takiego, co obowiązuje urzędników jako prawo, ale dokonuje to prezydent wtedy, kiedy obawia się, że Kongres takiego prawa nie podpisze.
  Pomimo że taki executive order następca może łatwo zmienić, w przeciwieństwie do prawa ustanowionego przez Kongres, ale na czas danej prezydentury działa on jako prawo.)

  ***

  — Co to za nowe prawo?
  Ano, USA wprowadza sankcje skierowane przeciwko urzędnikom Międzynarodowego Sądu Kryminalnego.
  W skrócie ICC. International Criminal Court

  — Sankcje mają być finansowe i legalne.
  Na przykład oficjele tego sądu nie będą w stanie otrzymać wizy amerykańskiej.
  Jak również wszyscy członkowie ich rodzin

  — Dlaczego te sankcje?

  Ponieważ ICC rozpoczął dochodzenia na temat zbrodni wojennych w Afganistanie popełnionych przez wojska/żołnierzy amerykańskich.

  A US sobie tego nie życzy.
  twierdzi, że sami się będą tymi sprawami zajmować.

  Problem w tym, że się nie tylko tym nie zajmują, ale niedawno Trump uniewinnił i zwrócił stopień wojskowy włącznie ze specjalnymi odznakami uznanemu przez sąd wojskowy amerykański kryminaliście wojennemu.

  Na znak protestu kilku najwyżej postawionych w BD oficerów zrezygnowało ze stanowisk.
  Także nie ma co oczekiwać sprawidliwości stąd.

  Druga sprawa, która ich dręczy, to fakt, że ICC zaczęła dochodzenia w sprawie gwałconego prawa międzynarodowego przez Izrael w Palestynie.
  Kompletnej bezkarności służb wojskowych w stosunku do Palestyńczyków.
  mordy, tortury i wszystko uchodzi bezkarnie, itd.

  ___ Haaretz pisze, ze jest wiadome już, że te sankcje były zaplanowane i opracowywane wspólnie z Izraelem.
  Można o tym poczytać w artykule „U.S. Decision to Sanction International Crime Court Was Coordinated With Israel”

  ____ dlaczego proszę o odpowiedź czy w Polsce o tym wspominają i jak?

  ponieważ Trump głosno zwrócił się do wszystkich członków/państw tej organizacji (ICC), a jest ich ponad 100, o to, żeby wespół zespół z USA i Izraelem nakładali sankcje na ICC.
  Zwłaszcza apelował do członków NATO.

  Przypuszczam, ze nie będzie wiele krajów, które podążą jego sladami.
  Obawiam się jednak o Polskę, jakoże tumany i lizidupy nią obecnie rządzą.

  Więcej o tym, chociaż tu też mocno przetrawione okruchy wiedzy,
  mozecie państwo znależć w poniższym artykule:

  Trump authorizes sanctions against International Criminal Court officials
  https://www.cnn.com/2020/06/11/politics/icc-executive-order/index.html

  ***

  Temat jest dla nas jak najbardziej aktualny, jakoże dyskusje na temat immunitetu wojsk amerykańskich podejrzewam ze się w dalszym ciągu toczą.
  bez względu na to czy błazeństwo w postaci Fortu Trumpa powstanie czy nie.
  jeżeli nasz rząd się na to zgodzi, to amerykańskie jurne chłopaki będą bezkarnie gwałcić polskie prawo, dziewczyny i co się tylko da.

  BTW Trump, Pompeo i Główny Prokurator Barr nazywają ICC „sądem kapturowym”

 101. dodam jeszcze małą informację.
  Ponieważ ONZ siedziba mieści się w Nowym Yorku, a przedstawiciele ICC są zobowiązani zdawać co kwartał raporty tam, więc pozbawianie ich wizy amerykańskie stanowi duzy problem.
  W zeszłym roku Główny Prokurator ICC nie został wpuszczony do Nowego Yorku.
  Pozbawiono ją wizy na lotnisku.
  cały czas o to samo chodzi.

  jak narazie kilku waznych przedstawicieli krajów europejskich i EU wypowiedziało się z niepokojem i naganą w tej sprawie.
  Bardzo jestem ciekawa co w Polsce na ten temat.
  sama niestety niczego nie znalazłam.
  nabrali wody w usta, czy też ja nie trafiłam na żadną wypowiedź?

 102. Opera za trzy grosze…Kampania wyborcza wpisuje się w społeczność przedstawioną w utworze… Tak sobie myślę prywatnie o germańskich genach katolicyzmu nad Wisłą…Gott mit uns …! w krzyżackiej liturgii…z papieżem z wehrmachtu…

 103. dla zainteresowanych tematem mojego poprzedniego wpisu podaję link do dość ciekawej wymiany argumentów i krótki rys historyczny dotyczący powstania ICC, roli USA w czasie jego powstawania i konsekwentnej pozycji US, które nie zyczą sobie zeby ktokolwiek ich oceniał.
  Oni uzurpują sobie prawo oceniac innych dowolnie, ale wara od oceniania ich.
  Tak było za Clintona, potem Busha, Obamy i teraz najbardziej ekspresyjnie Trumpa.

  Why is the US targeting the International Criminal Court? | Inside Story
  https://www.youtube.com/watch?v=w5vsw3iFSak

  Ps. Sprawy, którymi zajmuje się ICC są poważne.
  To nie są pomyłki, czy niedociągnięcia.

  Obecnie USA nie jest członkiem ICC, ale Afganistan jest, więc z prawnego punktu widzenia tu nie ma problemu żadnego.
  Występuje tu reprezentat broniący USA pozycji i adwokat rodzin poszkodowanych przez Amerykanów.

 104. Krzyżacka liturgia wkracza nad Wisłę…świeccy pełnią służbę w płaszczach zakonnych…nazywani ewangelistami jak w spocie m-ordo ty moja !…Tak sobie myślę prywatnie, że PRL pięknieje…

 105. Mauro Rossi 14 czerwca o godz. 0:32 do Gajowego M.: – Ideologie nie lubią rodzin, bo tracą monopol na swoją naukę.

  Mauro Rossi,
  no i słuszna Twoja racja. Wczoraj histerycznie wrzeszczała Twoja Duda o konieczności wyprowadzenia ideologii ze szkół. Też słuszna jego racja. Won z religią ze szkół! Do kościółka, wypieprzać tam i opowiadać o wężach gadających ludzkim głosem i rozdających gołym laskom jabłka.

 106. legat
  14 czerwca o godz. 8:04

  A twoja racja najsłuszniejsza 🙂

 107. Ja o zjawisku antycywilizacyjnym i inżynierii społecznej, ty o pojedynczych przypadkach.

  Jaki procent społeczeństwa stanowią osoby o odmiennej orientacji seksualnej?

  Jaki procent rodzin stanowią pary homoseksualne pragnące zalegalizowania swoich związków i adopcji dzieci, że stanowiłyby „zjawisko antycywilizacyjne” w Polsce?

  I co to znaczy „zjawisko antycywilizacyjne” w ogóle, a w odniesieniu do osób tej samej płci wychowujących dzieci w szczególe?

  Na czym polega cywilizacyjna wyższość polskiej rodziny hetero nad parą osób tej samej płci plus dzieci?

  Dlaczego w Polsce zamiast maleć rośnie liczba domów dziecka?

  I na koniec: Skąd się brały w historii ludzkiej cywilizacji i biorą nadal (mimo wysiłków ich przeciwników) osoby o odmiennej orientacji seksualnej?

  Retoryka kościelna i PiS-owska tak ci już weszły w krew jak SB-eckie nawyki w młodości?

 108. Pwyższe pytania odnoszą się oczywiście do @MR, ale jeśli znajdzie się inny zwolennik jego poglądów, może je sobie też zadać.

 109. Przed czym chronić polską rodzinę?

  Myślę, że najlepiej przed nienawiścią jednych do drugich i przed wzniecaczami tej nienawiści, a są nimi prezes, ojciec dyrektor wraz ze świtą panów w czarnych sukienkach oraz prawica, która miesza w tym kotle i nie rozumie tego, że świeckie państwo powinno zadbać o wszystkich niezależnie od religii i poglądów dotyczących prywatnych spraw, stylu źycia etc.

  Już samo stwierdzenie, że LGBT jest zagrożeniem polskiej rodziny jest z gruntu fałszywe. Jak ktoś chce to niech słucha swoich guru, ale niech nie narzuca tego innym ograniczając ich wolność.

 110. Olewanie 10 przykazań, fałszywa klauzula sumienia, patologie w parafiach… oto skutek słowa bożego z ambon…Tak sobie myślę prywatnie o przyczynach Sodomy i Gomory nad Wisłą..za co zaraza, jest ojcowską zapłatą…Od katolika wymagaj więcej…

 111. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym …pada nad Wisłą…Co przypomina określanie Żydów w katolickiej III Rzeszy…Tak sobie myślę prywatnie o germańskich korzeniach katolicyzmu nad Wisłą…ad 966…

 112. LGTB to pożywka dla elektoratu PiS. Qurwizja robi co może, żeby zaszkodzić Trzaskowskiemu. Im więcej się kłapie o gender, tym lepiej dla faszysty Du*y.

  Faszystowska zaraza PiS

 113. Bar Norte

  Milicja strzegaca bezpieczenstwa Jednego Procenta dalej wykonuje plan odstrzalu
  3 obywateli dziennie.
  W piatek wieczorem w Atlancie, bedacej siedziba producentow kapitalistycznego eliksiru Coca-Cola,
  funkcjonariusze wyciagneli z zaparkowanego kolo restauracji samochodu pijanego kierowce
  i po probach obezwladnienia zastrzelili.
  Zobaczymy , czy bedzie film z kamery na parkingu albo mikrokamer na zbrojach funkcjonariuszy.
  Nie ma zadnego rejestru uzycia broni przez resorty silowe.
  ,, General ” Trump przygotowuje chyba stan wojenny , bo taki byl ogloszony po 9/11, wiec moze.
  https://www.theguardian.com/us-news/2020/jun/13/atlanta-georgia-police-shooting-black-man

 114. krytyczny moment w historii dla zbrodniczego mocarstwa. Przestaną być policjantem narodów i wycofują się z niekończących wojen. https://www.rt.com/usa/491747-trump-america-end-era-endless-wars/
  Trump przejdzie do historii

 115. Bar Norte

  Sa filmy video z zastrzelenia Murzyna w Atlancie. zupelnie jak w holywoodzkim westernie.
  https://www.youtube.com/watch?v=hnRuWcgflaE

 116. kooperatywaMandragon

  Byłem przekonany, że są filmy bo przecież zabójstwa dokonano przed knajpą więc bywalcy by sobie nie odmówili jego rejestracji. Tym bardziej, że tego typu filmy mozna sprzedać co jest nie bez znaczenia w czasie recesji.
  Jesli zaś chodzi o kamerki mundurowych to zapewne się zepsuły – jak zazwyczaj w takich sytuacjach.
  Potwierdzała by to dymisja złożona przez szefową policji w Atlancie.

 117. Rafał Trzaskowski

  Wspólnota zaczyna się od drobnych rzeczy – od wyciągnięcia ręki. Dziś w Opolu spotkałem wolontariuszy Andrzeja Dudy. Możemy się spierać, możemy się nie zgadzać, ale powinniśmy się szanować. Bo Polska jest wspólna!

  https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/photos/a.10153141949326091/10158067829936091/

  O tym pisać szanowne towarzystwo, a nie ¤%#& ć o LGTB

  Faszystowski cyrk na kółkach Ośmiornica PiS

 118. Chrześcijaństwo dopuszczało zabijanie…nie ludzi…np. sługi, chłopa pańszczyżnianego czy niewolnika i Indian…Tak sobie myślę prywatnie: dlatego od katolika wymagaj więcej…nawet w ramach teorii Darwina…LGBT, to płachta na pisowski kukluxklan…

 119. Politycy wiedza że gra na emocjach skutkuje i dlatego zawsze będą straszyć jedni mądrzej drudzy głupiej. PiS głupotą w straszeniu przebija zdecydowanie wszystkie znane mnie partie polityczne. Straszył uchodźcami którzy nie chcieli do Polski przyjeżdżać, straszył i straszy „tęczowa zarazą” (to kupił od polskich biskupów), a teraz lgbt.
  Przypominam że to skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Skrótowiec LGBT ma na celu podkreślenie różnorodności cechującej będące w mniejszości grupy społeczne, tworzone w oparciu o tożsamość seksualną lub płciową.
  Skrót LGBT nie zostały zaakceptowany przez wszystkich, których teoretycznie dotyczy. Kwestie osób transpłciowych nie są takie same jak u lesbijek, gejów i osób biseksualnych.
  Politycy nakręcają strach przed innością i nie jest absolutnie wzne że faktycznie jest to absolutny margines i na dokładkę nikomu nie zagrażający. tylko 3,8 procent obywateli USA deklaruje się jako geje, lesbijki, biseksualiści lub osoby trans płciowe, a przecież tam jest moda na inności i wielu deklaruje sie gejami czy lesbijkami dla przekory.
  Jak żyjąc dość długo w Polsce poznałem jedynie gejów ni lesbijki z mediów , bowiem nikt ze znanych mnie osób o takiej orientacji mnie nie informował. Wiem oczywiście że takie osoby są , ale i są bardzo zróżnicowane i ich preferencje nie są często ostre. Tam na prawdę nie ma powodu by obawiać się ludzi o odmiennych preferencjach płciowych nie mówiąc już o tych co maja problemy fizyczne. Prawo dostatecznie skutecznie chroni przed zboczeńcami (ale to juz zupełnie co innego niz problem lgtb)

 120. Putin; skomentował wydarzenia w stanach zjednoczonych .

  https://russian.rt.com/world/news/755080-putin-protesty-v-ssha

 121. @maciek.g

  Tam na prawdę nie ma powodu by obawiać się ludzi o odmiennych preferencjach płciowych

  Wszystko, co napisałeś, wiadome jest większości myślących ludzi, ktorzy nie kierują się emocjami i nie dają się manipulować cynicznym politykom. Ale w niektórych niby normalnych ludziach siedzi potrzeba odreagowania złych emocji, najchętniej na słabszych od siebie, bo to niczym nie grozi, a daje satysfakcję.
  Czemu więc pod pretekstem ratowania „polskiej rodziny” nie sprzeciwić się „antycywilizacyjnym zjawiskom” oraz „inżynierii społecznej”, które by niechybnie wielką plagą spadły na Umęczoną w momencie uznania prawa gejów i lesbijek do wpisania wychowywanego przez nich dziecka do obu dowodów osobistych? Lub wystawienia mu paszportu z dwojgiem jednopłciowych rodziców?

  No, zgroza, panie! Ruja i poróbstwo oraz punkty preferencyjne 🙄
  Nie-do-cze-ka-nie!

 122. Przykro mi ze nie zdążyłem was Warśiawiaki wcześniej zawiadomić .

  https://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

 123. Trudno w 2 słowach przedstawić ideologię LGBT, ale w sumie chodzi o obnoszenie się z tym, swoją orientacją seksualną, dumę z niej…

 124. Ciekawa relacja „z pierwszej ręki” znaleziona na blogu Agaty Passent.

  nokraj 6 CZERWCA 2020 9:32

  Mam nadzieję, że Autorka tylko bawi się w adwokata diabła, żeby podkręcić mobilizację, i jednak nie zagłosuje na Hołownię czy Kosiniaka-Tygrysa -„wracam do domu na kąpanie”- Kamysza.
  Byliśmy na spotkaniu z Trzaską w małopolskim mieście wielkości średniej, ale sławy wielkiej, gdzie witano go solą:) i entuzjastyczymi okrzykami.
  Ludzi tłum, kolejki do podpisywania list, foto-op co i rusz, kandydat energetyzujący , w świcie Nitras, Pomaska,Sowa. Byli starcy, boomersi, oraz młodzież w wieku 20-30. Młodzież mówi, że przerzuciła sympatie wyborcze na Trzaskę ze względu na LGBT, które on lansuje i to im pasuje. To już więc dodatkowy „plus dodatni”. Kolejnym jest, że jednak, skubany, wygląda. Z bliska jeszcze lepiej.

  Było kilku heklerów o podglądach bosakowskich, oraz dwóch emerytów, którzy coś krzyczeli o Dudzie, ale zostali subtelnie wyszydzeni i wysłani do TVPIS.

  A propos młodych, co nie mają dachu nad głowa, otóż mają, i to niejeden. Znam co najmniej 5 takich osób, przed 35 rokiem życia. Kredyt, dobra praca w IT czy innych internetach, i dają radę. W żadnym kraju poza komuną i Zjednoczonymi Emiratami nikt nie dostaje od państwa mieszkania w wieku lat 18. Młodzi najpierw wynajmują, i tak jest wszędzie. Jednocześnie wielu kupuje inne mieszkanie na kredyt, na wynajem, i z tego spłaca kredyt. Nie doceniamy młodych, oni się poruszają w tej rzeczywistości jak ryby w wodzie.

 125. @AOlsztynski 14 czerwca o godz. 15:54

  A w czym owa „duma” miałaby być gorsza z „obnoszenia się” z dumą, że jestem Polakiem? Albo np. katolikiem? Albo żeglarzem?

 126. Chyba warto wypunktować to zdanko z cytowanego wyżej komentarza „nokraj”:

  Młodzież mówi, że przerzuciła sympatie wyborcze na Trzaskę ze względu na LGBT, które on lansuje i to im pasuje.

  Łomatkoscurkom! Kto ich wychował? Katecheci ???!

 127. Kiedyś był szatan, piekło, Armia Czerwona…teraz LGBT…a katolicy dalej kradną, a księża pedałują…Tak sobie myślę prywatnie: strachy na Lachy…

 128. Jest film Behind the candelabra w ktorym glowne role graja Michael Douglas I Matt Damon. Obaj aktorzy moim zdaniem bardzo dobrze zagrali swoje role. Matt Damon ma bardziej zroznicowany “repertuar” filmow I dzieki temu moze zaprezentowac swoj talent. Michael Douglas z wyjatkiem “Falling down “ gra ten sam typ bohatera. W “Behind the candelabra “ udowdnil ze jest dobrym aktorem kiedy wcielil sie w postac Liberace. Typ bohatera ktory jest odmienny od “type cast”.
  Mike Myers rowniez pokazal swoj talent aktorski w filmie “54” w ktorym zagral postac Steve Rubell.
  Sean Penn, Annette Bening, Julianne Moore, Robin Williams I wielu innych aktorow sa utalentowani I potrafia zagrac przekonujace postacie jednak Michael Douglas jako Liberace najbardziej mnie zaskoczyl swoim aktorstwem.

 129. @ na marginesie
  Czy będąc żeglarzem należy się z tym obnosić? Trochę skromności i bez pogardy dla innych proszę.

 130. Orca,
  Władziu Valentino Liberace, pierwowzór dla Eltona John’a.

 131. Skoro LGBT, to dzieci boga i na jego podobieństwo, to nie lękajmy się z objawianiem tego faktu…Tak sobie myślę prywatnie: czy wypieranie się ojca nie jest zboczeniem…

 132. @AOlsztynski 14 czerwca o godz. 16:59

  Nie wiem, gdzie u mnie wyczytałeś „pogardę dla innych”. „Skromność” jest cechą mi obojętną, więc trudno mi się do niej odnosić. Rozumiem, że bulwersuje cię cudzy, nazwijmy to, ekshibicjonizm. Owszem, niektórzy geje ubierają się i czeszą wyzywająco. Ale nie jest to wyłącznie cecha gejów. Niektórzy Afroamerykanie… ale teraz posądzą mnie o rasizm. No to może z innej beczki: niektórzy Włosi… ale Włosi to cudowny naród! Więc najobszerniej: niektórzy ludzie po prostu lubią się wyróżniać.

  A jeśli chodzi o gejowską subkulturę – nikt jej nie robi takiej reklamy, jak nasz umiłowany polski kościół katolicki. Bo z pewnością sporo osób ma do gejów stosunek dość obojętny, ale przecież ta nagonka… skatolonych nagonek nie lubimy, zatem ich bin ein Berliner. Ich bin ein homo.

 133. Czy będąc rybakiem należy się z tym obnosić..domagając się całowania po rękach jak to czynią papieże…Tak sobie myślę prywatnie: o średniowieczu i nie tylko…bez sanitariatów…i sanepidu…całowanie zastępowało kran z ciepłą wodą…Jest rodzajem hołdu…Jak lizanie znaczka, aby poczta doręczyła…

 134. Na marginesie
  14 czerwca o godz. 15:58

  Jak zawsze nudnie i pretensjonalnie ( nie Pani ).

 135. @AOlsztynski

  Ideologia LGBT = „obnoszenie się” ze swoją orientacją?

  Mniejszości seksualne w Polsce stanowią ok. 5 proc. społeczeństwa. To znaczy, że wśród mijających cię na ulicy osób co dwudziesta identyfikuje się z LGBT. Potrafisz je rozpoznać poza paradą gejów lub w klubie skupiającym takie osoby?
  Może po tym, że są zadbane, wymyte i nie śmierdzą w tramwaju?
  Czyste paznokcie, świeża bielizna, dezodorant i dobra woda po goleniu to jest „obnoszenie się”?
  Fajnie by było, gdyby wszyscy heterycy też się tak obnosili.

 136. @GajowyM.
  14 czerwca o godz. 18:06

  Nie sądzisz, że nieco generalizujesz?

  Bo trudno znaleźć jednoznaczną zależność między orientacją seksualną a potrzebą czystości.

  To trochę jak na siłę udowadnianie (były takie próby „naukowe”)
  że ludzie o ciemnej skórze są mniej inteligentni.
  Co ma wspólnego ilość barwnika w skórze z szarymi?

 137. Na marginesie , 15:58

  Jednak czasami ateistka Agata mowi do rzeczy :
  ,,Mimo to opozycyjni kandydaci, żeby wygrać z Andrzejem Dudą, muszą jeszcze lepiej umieć w internety i docenić przeciwnika, analizować jego atuty, ale przede wszystkim przekonać nas, że ta „świeżość” to nie jest gruba warstwa pudru, który ma przykryć skandal z prywatyzacją w całym kraju (nie tylko w stolicy) i stary liberalizm z najntisów, który doprowadził do tego, że tylu młodych nie ma własnego dachu nad głową, a tylu starszych umiera samotnie, zanim dotrze do nich lekarz.”

 138. @404

  Nie sądzisz, że nie łapiesz ironii?

 139. Wypowiedź geja na temat rozpoznawania osób LGBT, które rzekomo obnoszą się ze swoją orientacją:

  Jestem ciekaw, bo jako gej sam chciałbym mieć taką nadzwyczajną zdolność i automatycznie poznać swoich.
  Do tego te barwne opisy „nieodpowiedzialność, narcyzm, brak skarpetek, ukraińskie kucyki na łysych głowach, za grube oprawki do okular”.
  Już nie facet zniewieściały (jak obecnie spora część hetero) tylko facet zadbany gek, drwal, hipster. Ciekawych czasów dożyliśmy że coś, co niedawno uchodziło za męskie, nagle stało się „ciotowskie” a heterycy nagle zniewieścieli do poziomu sławetnych „ciot” które jeszcze niedawno uchodziły za pederastów i sodomitów?

 140. @kooperatywaMondragon

  Obejrzałam filmik pokazujący zastrzelenie człowieka przez policję.
  Wstrząsające!

  czytałam kilka komentarzy pod spodem.
  Ludzie zwalają winę na alkohol, na to, że próbbował się bronić przed kajdankami i ze uciekał.

  Dla mnie to jest kompletny brak wyobraźni.
  Cena ludzkiego życia w takim razie byłaby zależna od tego czy wypił, itd

  Jak policja go zaczepiła to on spał w samochodzie.
  Jak się obudził był bardzo grzeczny, odpowiadał na wszystkie pytania, nie plątał się, nie bełkotał.
  To, że bał się zaaresztowania, to można różnie tłumaczyć
  Chociażby tym, że w zasadzie to skoro tylko siedział w nieruchomym samochodzie na parkingu po kilku drinkach, to nie powinno być przyczyną aresztowania.

  A jeżeli nawet uciekał, to policja miała już jego dane, miała jego samochód
  i nie stanowiło najmniejszego problemu znalezienie później.

  Zastrzelić człowieka z taką łatwością, bo cię nie chce słuchać?
  To jest koszmar.

  I tak kolejny dwudziesto-siedmiolatek został zabity.

 141. Co powinien zrobić ojciec podejrzewający syna o niewłaściwą orientację?
  Zadbać o prawdziwie męskie wzorce 😎

 142. „Mniejszości seksualne w Polsce stanowią ok. 5 proc. społeczeństwa”
  Nie wiem ilu czlonkow placacych skladki liczy Prawo i Sprawiedlowosc .. powiedzmy 30 tys ? Dawaloby to 1500 nienormalnych .. ale to nie wszystko ..

  „zwierzoczlekoupior 18 minut temu

  czy faceci w czarnych sukienkach z koronkami, z torba po cukrze na glowie sa normalni? „

 143. 404 14 czerwca o godz. 18:15 do Gajowego M. : –Co ma wspólnego ilość barwnika w skórze z szarymi?

  404,
  no właśnie, nic. Dlatego ci wszyscy którzy mieli udział w przyznawaniu nagrody Nobla z fizyki, chemii i medycyny to z pewnością rasiści są. Rasistowskie oszołomy po prostu.

 144. Chrzest zbiorowy pod krzyżackim butem, katolicka III Rzesza, zgermanizowany Watykan…jakie oblicze ma katolicyzm nad Wisłą…Tak sobie myślę prywatnie o jabłoni i spadających…po czynach ich poznacie…z sadownikiem Adamem w tle…To nie jest polski wizerunek…o słowiańskim nie wspomnę…Hunwejbini Słowian traktują jak LGBT…czym prowokują do człowieczej solidarności…co czynię…

 145. legat
  14 czerwca o godz. 17:10
  “Orca,
  Władziu Valentino Liberace, pierwowzór dla Eltona John’a.”

  Nie wiedzialam. Nie slucham duzo muzyki zadnego z tych muzykow.

 146. 404
  14 czerwca o godz. 18:26

  W Ameryce bycie pijanym za kierownica jest przestepstwem.
  Samochod , po zasnieciu kierowcy, blokowal kolejke do okienka fastfudu ,
  dlatego ktos zadzwonil po strozow porzadku.
  Tezery uzywane przez milicje nie sa wedlug prawa uwazane za bron smiercionosna,
  wiec wyrwanie i uzycie nie bylo zagrozeniem zycia funkcjonariuszy.

  Za zadne z tych wykroczen i wszystkie razem wziete kara nie moze byc smierc.
  PS Zabawne w tej sytuacji bylo z jaka latwoscia zatrzymany bronil sie przed atakiem tych dwuch kurdupli.

 147. Orca,
  filmu o którym piszesz nie widziałem więc nie mam opinii jak Michael Douglas odegrał „Wladzia”. Dla mnie rzuca się w oczy bardzo podobieństwo stylu scenicznego, szczególnie w kwestii strojów tych dwóch artystów, Liberace i Eltona John’a. Jest on, powiedzmy, dla niektórych kontrowersyjny w sensie kiczowaty lub odpustowy a bardzo podobny, nieprawdaż? Władzio nie dożył momentu gdy WHO „ustanowiło”, że homoseksualizm nie jest ani chorobą ani zboczeniem.

 148. @kooperatywaMondragon
  14 czerwca o godz. 19:36

  Zabawne w tej sytuacji bylo z jaka latwoscia zatrzymany bronil sie przed atakiem tych dwuch kurdupli

  —–

  Być może, że to ich rozwśieczyło i dlatego go zastrzelili.

 149. @legat
  14 czerwca o godz. 19:00

  Co ma wspólnego ilość barwnika w skórze z szarymi?”

  no właśnie, nic. Dlatego ci wszyscy którzy mieli udział w przyznawaniu nagrody Nobla z fizyki, chemii i medycyny to z pewnością rasiści są. Rasistowskie oszołomy po prostu.

  ——
  Zaskoczyłeś mnie tą sztampową odpowiedzią.
  Co do nagród Nobla tez mozna mieć wątpliwości kumu są przyznawane.
  Po drugie jeżeli porównuje się inteligencję ludzi bazując na tym fakcie, to spłyca się temat.

 150. Jak dotąd nikt nie powiedział słowa czy w Polsce, chociażby media wspomniały o sankcjach nałożonych przez Trumpa na Międzynarodowy Sąd Kryminalny.

  Czy to znaczy, ze wszystkie media milczą, włącznie z politykami?
  Czy temat jest tak zupełnie nie interesujący dla państwa, że nikt nie zabrał na ten temat głosu?

 151. W Seattle rewolucyjna hołota tworzy strefy wone od policji barykadując drogi . Tak może również wyglądać tak zwana „wolność” w Europie. Efekt koronawirusa w połączeniu z ideologią LGBT i globalnym kryzysem ekonomicznym doprowadzi zachodni świat do ekonomicznego i moralnego upadku. Ponieważ świat nie znosi próżni władze przejmą kraje azjatyckie, „rozkochane” w demokracji aż do bólu? Czy o to chodzi tym intelektualnym świrom z amerykańskich uniwersytetów , którzy stworzyli te wszystkie problemy, przejmując rząd dusz na amerykańskimi mediami. Ta ich besilność ujawnia sie teraz z całą brutalną siłą hołoty rewolucyjnej.

 152. Jaki sens ma robienie reklamy Trumpowi…debilizm polityczny jest zboczeniem…Tak sobie myślę prywatnie, że jaki suweren taki prezydent…

 153. 404 14 czerwca o godz. 19:50 do mnie: –Co do nagród Nobla tez mozna mieć wątpliwości kumu są przyznawane.
  Po drugie jeżeli porównuje się inteligencję ludzi bazując na tym fakcie, to spłyca się temat.

  404,
  no i znowu masz rację, że bazowanie na opinii biorących udział w konwentyklach noblowskich to spłyca się temat. Można bazować np. na opiniach trenerów lekkoatletycznych, którzy analizując przebieg biegu na 200 metrów dojdą do wniosku, że najinteligentniejszy to ten i ten co wygrał bo świetnie ocenił w którym momencie zacząć finiszować. Ocenił to inteligentnie i wygrał a Nobla nie dostał. To niesprawiedliwe jakieś się wydaje.

 154. Legat,

  Masz racje ze Elton lubi wystawne (z braku lepszego slowa) stroje I caly “show”. Wiem ze jest utalentowany. To nie jest “mój” styl muzyczny I estradowy. Liberace tez na pewno byl utalentowany I tez lubil “Wielki” show.
  Ten film byl tylko dla tv, chyba HBO. Douglas dostal nagrode, chyba Emmy. Nie jestem pewna.
  Kiedy aktor gra role bardzo dobrze wtedy zapominam nazwisko aktora tylko widze postac ktora ten aktor kreuje. Tak moim zdaniem jest w tym przypadku. Matt Damon rowniez dostarczyl “super performance” ale u Matt tak jest zawsze.

 155. hello@Orca

  DON RICKLES (1926-2017)
  to byla klasa sama w sobie….nade wszystkich
  https://www.youtube.com/watch?v=0marsAlILyM
  fragmenty i same gwiazdy

 156. @woytek
  14 czerwca o godz. 20:00

  W Seattle rewolucyjna hołota tworzy strefy wone od policji barykadując drogi . Tak może również wyglądać tak zwana „wolność” w Europie.

  —-

  Nie masz racji.
  Po pierwsze demonstanci to nie jest „hołota”
  Po drugie oni nie zajmują coraz to większych przestrzeni
  i po trzecie dopóki policja „interweniowała” było bardzo niebezpiecznie, pały, gaz łzawiący, itd.
  Od chwili kiedy Major miasta zdecydowała stworzyć ograniczony teren wolny od policji… do ŻADNYCH zamieszek NIE dochodzi.
  Demonstracje trwają, ale są niezwykle pokojowe.

  Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale uwierz są one celowo naciągnięte pod konkretną agendę.
  Mam przyjaciół w Seattle, z którymi często się kontaktuję i oni będąc świadkami naocznymi potwierdzają to o czym piszę.
  Pomijam wiele mediów, które również przedstawiają sprawę bez tzw bias
  czyli bezstonnie.

  ***

  Zamordyzm NIC nie ma wspólnego z demokracją.

 157. @legat
  14 czerwca o godz. 20:06

  no i znowu masz rację, że bazowanie na opinii biorących udział w konwentyklach noblowskich to spłyca się temat. Można bazować np. na opiniach trenerów lekkoatletycznych, którzy analizując przebieg biegu na 200 metrów dojdą do wniosku, że najinteligentniejszy to ten i ten co wygrał bo świetnie ocenił w którym momencie zacząć finiszować. Ocenił to inteligentnie i wygrał a Nobla nie dostał. To niesprawiedliwe jakieś się wydaje.

  —–

  No cóż, posługujesz się generalizowaniem, sterotypami a to wszystka zaprawione sarkazmem.
  Tak czy inaczej powiewa tu zakorzeniony (mam nadzieję że nie głęboko) rasizm.

  Oprócz Nobla, zdolności atletycznych, dorzucę do Twoich „argumentów” jeszcze poczucie rytmu z muzykalnąścią połączone.

  Te trzy, to takie małe podsumowanie myślenia tych, którzy uważają się za inteligentniejszych z powodu nie posiadania zbyt wiele melaniny w ich skórze.

 158. 404
  14 czerwca o godz. 20:32
  „Zamordyzm NIC nie ma wspólnego z demokracją.”

  Święta prawda.
  A demokracja nie ma nic wspólnego z rabunkami, niszczeniem mienia, podpaleniami itp.

 159. Qba 14 CZERWCA 2020 10:52

  Make America first again!
  With a gun. Without a brain.

 160. @Piotr II
  14 czerwca o godz. 21:04

  W przypadku Seattle (a o tym mieście teraz mowa)
  NIE ma obecnie ŻADNYCH podpaleń, rabunków itd związanych z demonstracjami.

  Jęst powszechnie wiadomo, że przy okazji różnych demonstracji zdarzają się osoby, które korzystając z okazji idą łupić.
  ponadto jest też wiadome, że rządowe instytucje, którym jest nie na rękę demonstrowanie obywateli podsuwają swoich agentów, czy innych rozrabiaków, nad którymi mają kontrolę, do podzegania i wichrzenia, włącznie z podpalaniem, grabierzą.

  Tak czy inaczej należy zadać sobie pytanie
  czy agresywna, brutalna ingerencja policji ZOMO sprowadzona w jednym tylko celu: żeby zdominować ulicę,
  tak jak Trump do tego namawia. To są jego słowa. Dosłownie.

  To to nie jest zamordyzm?

  jaką widzisz alternatywę dla społeczeństwa demokratycznego?
  którego głos jest coraz bardziej lekceważony.

  Ostatnio, tylko w okresie zarazy Coronawirusem,
  kilku bilionerów skorzystało i zagrabili od rządu (w ramach wsparcia finansowego)
  550 bilionów dolarów. Tylko jeden z przykładów z USA, z Land Of The Free.
  https://www.youtube.com/watch?v=OIT0ucf_gys

  Freedom Nie jest dany raz na zawsze
  o to trzeba zabiegać ciągle, bo zniknie jak miraż.

  Freedom Isn’t Free!!!

  Wolność nie jest za darmo.
  Wymaga poświęceniń, odwagi i ciągłego czuwania.

  czy sądzisz, że to jest OK, sprawiedliwie,
  Czy nadużywanie władzy przez policję jest OK dla Ciebie?
  czy tak samo będziesz uważał jeżeli taka podłość spotka Ciebie, albo kogoś z Twoich bliskich?

  jak jest alternatywa?

 161. ozzy
  14 czerwca o godz. 20:27

  Poslucham calosc za kilka godzin 🙂

 162. 404 14 czerwca o godz. 20:44 do mnie: –Oprócz Nobla, zdolności atletycznych, dorzucę do Twoich „argumentów” jeszcze poczucie rytmu z muzykalnąścią połączone.

  404,
  no tak, poczucie rytmu i muzykalność ma ścisły związek z poziomem melaniny.
  No racja. Oto dowód

 163. AOlsztynski
  14 czerwca o godz. 15:54
  Termin „ideologia” miał pierwotnie inne znaczenie. Wprowadził to pojęcie A.L. Destutt de Tracy, który określił ideologię jako naukę o ideach i to jest logiczne.
  Pojęcie ideologii rozpowszechniło się dzięki marksizmowi, w którym ma ono kilka różnych, choć częściowo pokrewnych znaczeń:
  1)ogólny system pojęć i postaw, który charakteryzuje społeczeństwo w danej epoce
  2)tzw. fałszywa świadomość, czyli zbiór poglądów, których funkcją jest afirmowanie aktualnego układu ekonomiczno-politycznego; poglądy te są przyjmowane za prawdziwe przez ludzi żyjących w tym układzie, choć w istocie powstały one dzięki niemu, a poza nim tracą swoją iluzję prawdziwości;
  3) zbiór poglądów wyrażających interesy jakiejś klasy, mobilizujących ją do walki o władzę
  Tak że twoje obnoszenie się z tym, swoją orientacją seksualną, dumę z niej nijak do definicji ideologii nie pasują .

 164. Ludzie głupieją przez politykę i to jest fakt
  Czy poniższa wpowiedź nie przypominana wypowiedzi idioty?

  „Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił w niedzielę (14 czerwca) o miliardach złotych, które Polska straciła przez epidemię koronawirusa i zamknięcie granic kraju. – To miliardy złotych tygodniowo. (…) Mogliśmy przez te trzy miesiące poświęcić naprawdę gigantyczne pieniądze, żeby ratować ludzi – podkreślił. Chwalił, że to wszystko „dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości”.

 165. 404
  14 czerwca o godz. 21:36
  „Jęst powszechnie wiadomo, że przy okazji różnych demonstracji zdarzają się osoby, które korzystając z okazji idą łupić.”

  …to nie oznacza że można obojętnie obok tego przechodzić i nie reagować. Demokracja nie oznacza zgody na łamanie prawa.

  „jaką widzisz alternatywę dla społeczeństwa demokratycznego?
  którego głos jest coraz bardziej lekceważony.”

  Społeczeństwo demokratyczne na łamanie demokracji reaguje sposób demokratyczny poprzez instytucje demokratyczne np.wybory.

  „Wolność nie jest za darmo.
  Wymaga poświęceniń, odwagi i ciągłego czuwania.”

  To prawda, tylko wytłumacz mi jaki to ma związek z rozwydrzoną hołotą na ulicach.
  No chyba że USA to niedemokratyczne państwo z zamordystą na czele…jeżeli tak to rozumiem.

 166. @Piotr II
  14 czerwca o godz. 22:05

  No chyba że USA to niedemokratyczne państwo z zamordystą na czele

  Demokracja w USA nie tylko jest POWAŻNIE zagrożona.
  a właściwie resztki demokracji są powaznie zagrożone.
  Dorze rozumiesz
  i jest z „zamordystą na czele” obecnie.

 167. Na marginesie

  Wygląda na to, że zaliczenie przez biskupa Dudka na Jasnej Górze Morawieckiego i Szumowskiego do grona Ewangelistów a więc zaliczenie ich wystąpień publicznych do kanonu pism natchnionych tąpnęło nawet częscią polskich katolików.
  Najwyraźniej tego nawet dla nich było za dużo.

  Tylko tym można wyjasnić dzisiejsze tłumaczenia biskupa Dudka w Telewizji Trwam. Tłumaczenia są tak mętne i pokręcone, że nie jestem wstanie ich skrócić czy jakoś podsumować.

  Jeśli jesteś ciekawa to poniżej, pod linkiem:

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26031929,biskup-porownal-morawieckiego-i-szumowskiego-do-ewangelistow.html#s=BoxOpImg4

 168. 404
  14 czerwca o godz. 22:13
  …do listopada niedaleko 🙂

 169. Na marginesie

  Autokorekta do komentarza z 22,19.

  Oczywiście chodzi o tłumaczenia biskupa Długosza a nie Dudka. Nie wiem skąd mi ten Dudek wpadł do głowy.

 170. Na marginesie

  Przepraszam ale muszę anulować swoją autokorektę z 22,39.
  Jak się okazuje media nie mogą ustalić jednoznaczenie kto się tłumaczył. Gazeta.pl pisze o biskupie Dudku a onet.pl o biskupie Długoszu.

  Zresztą to chyba nie ma większego znaczenia.

 171. Piotr II

  Uzupełnienie do wątku o „Akcji Hiacynt”, który wczoraj podjąłeś.

  Rzeczpospolita, red Zuzanna Dąbrowska, tekst „Akcja „Hiacynt” według PiS”

  https://www.rp.pl/Analizy/200619733-Zuzanna-Dabrowska-Akcja-Hiacynt-wedlug-PiS.html

 172. @Bar Norte 14 czerwca o godz. 22:19
  A biskupa napomina naczelny teolog Umęczonej – Tomasz Terlikowski.
  I to jest (hi hi) dodatkowy smaczek 🙂

 173. naTrzaskać Du*ę!

  To jest hasło wyborcze na najbliższe cztery tygodnie. Prezessimus Kaczorek musiał odpalić ludowy granat broń termojądrową (model lgbt). Europa i pół świata zarykuje się śmiechem z tweetów Du*dy o „prawdzie i poprawności”. Gdyby został prezydentem, śmieli by się z Polek i Polaków.

  Dlatego Kaczyński 13. grudnia spał smacznie do południa? – pyta Sawka (GW) i zaraz odpowiada:
  To nie była jego wojna. Nie wierzył, że ten prostak Wałęsa jest w stanie cokolwiek zmienić. Nie wierzył w mądrość mas. Już wtedy wiedział, że ludem można i trzeba sterować. A taka jest historyczna rola elit. Ale nie prostackich, chamskich, z tego ludu się wywodzących, lecz elit o długiej tradycji, takiej jak jego rodzina.

  Oto szlagon Kaczyński, ulubieniec szlagonów rozsianych po kraju i świecie, cofnąć zamierza Polskę co najmniej do II RP.
  https://wyborcza.pl/7,75968,26028811,do-przeszlosci-usilny-powrot-jaroslawa-k.html

 174. Komentarz znaleziony w necie:
  LGBT to malutki pikuś, o wiele gorsze są AGD i RTV.

 175. Bar Norte
  14 czerwca o godz. 22:52

  Dzięki!
  Dla całości obrazu trzeba chyba dodać że te „różowe teczki” nadal istnieją, (podobno po części w Komendzie Głównej Policji a po części w IPN) tak że podkołderni tropiciele nie zostali pozbawieni źródełka swoich inspiracji 🙂

 176. Na marginesie

  „A biskupa napomina naczelny teolog Umęczonej – Tomasz Terlikowski.”

  Terlikowski już nie pierwszy raz upomina biskupów – ostatnio. Najwyraźniej czuje, że struktura się sypie jak zamek z piasku.

  Ale w tych tłumaczeniach to nie o Terlikowskiego chodzi. Ktoś się musiał ważniejszy ocknąć.

  Nie ukrywam, że jestem tym zaskoczony. Myslałem, że ewangelistów Morawieckiego i Szumowskiego bezrefleksyjnie łykną.

 177. Piotr II

  Też mi się obiło o uszy (oczy), że te „rózowe teczki” gdzieś pleśnieją po kątach.

 178. Włodek Matuszak

  „Panie prezesie kochany. Muzyka łagodzi obyczaje”. Niech Pan sobie usiądzie w wygodnym fotelu. Przykryje się pledem, kota na kolana Pan weźmie i puści sobie Bacha albo Mozarta albo w ostateczności Zenka Martyniuka. Emeryturę ma Pan zacną więc w przeciwieństwie do 90% emerytów na „papu” wystarczy. Po co Panu obrażanie rodaków. Dla Pana to stres a i zwolenników Panu nie przysporzy. A poza wszystkim, komuś kto tak często pokazuje się w kościele nie przystoi na lewo i prawo rzucać inwektywami. „ Szanuj bliźniego swego jak siebie samego”. Chyba, że Panu tego szacunku nie starcza dla samego siebie. Otoczył się Pan armią wazeliniarzy i karierowiczów, od których nie dowie się co naprawdę myślą o Panu Polacy. Gdyby Pan chociaż raz zanurzył się w otchłań internetu miałby inne spojrzenie na rzeczywistość Pana otaczającą. Władza deprawuje a chęć jej zachowania za wszelką cenę prowadzi do wynaturzeń. To jest niebezpieczna pułapka, którą Pan sam na siebie zastawia. Kiedy z Pańskich ust padają obraźliwe słowa w kierunku ogromnej części rodaków odzew jest natychmiastowy. Ci, którzy Pana popierają będą bić brawo. Druga strona nie pozostanie dłużna. A spirala nienawiści sprytnie podniecana przy pomocy państwowej telewizji przez szefa partyjnej propagandy będzie niszczyć wszystko, o co Polacy z wielkim poświęceniem walczyli przez długie lata. I na koniec. Ani policja ani wojsko nie roztrzygnie tego jaka powinna być Polska. Przykładów mamy mnóstwo. Kneblowanie ust, walka z niezależnymi mediami z góry skazana jest na porażkę. To tylko kwestia czasu panie Kaczyński.

 179. Rafał Trzaskowski

  Wierzę w Polskę, która jest jedna dla wszystkich. Gdzie nie ma równych i równiejszych. Wierzę w Polskę uśmiechniętą i otwartą. Taką Polskę widziałem dziś we Wrocławiu. Wiem, że wspólnie możemy wygrać te wybory – bo wierzę w nas! Najwyższy czas zmienić Polskę!

 180. @Bar Norte 14 czerwca o godz. 23:30

  Słusznie – zabawne jest to, że Terlikowski jest tylko świeckim katolikiem, zatem jego status w kaka, a zwłaszcza w kwestiach doktryny, jest absolutnie żaden. Ale jest dziennikarzem, więc koledzy dziennikarze pytają go o zdanie w każdej wątpliwej doktrynalnie kwestii. A on się bez oporów wypowiada, w dodatku zna doktrynę o wiele lepiej niż ten biskup. Zatem po każdej prawie relacji o wpadce kleru figuruje – jak znalazł – fachowa opinia Tomasza Terlikowskiego.

  A że on traktuje tę doktrynę poważnie to nie ulega wątpliwości. Kiedyś poinformował kilkuletnią córkę, źe ona, córka, jest tylko „bytem przygodnym”. Jego własna budująca opowieść o niezłomnym unikaniu grzechu przy okazji badania płodności (z zastosowaniem podziurkowanej prezerwatywy!) krąży w sieci. Zresztą państwo Terlikowscy nie robią żadnej tajemnicy z różnych utrapień katolickiej egzystencji. Wypowiadają się otwarcie i obszernie – ku szczeremu oszołomieniu co poniektórych.

  I prawdą jest, że pan T. pozostaje w stałym kontakcie z sutannowym „przewodnikiem” i na co dzien korzysta z fachowych porad. Ten dylemat z prezerwatywą też rozwiązał mu zawodowy celibatariusz!

 181. Ozzy,

  Obejrzalam video z Don Rickles. Kilka generacji z show business! Nie ma watpliwości ze dzisiaj wiele z tych dowcipow by nie przeszlo. Możliwe ze tylko Don mogl wtedy mówic takie dowcipy. Nie wiem czy Johnny Winters mial podobny script. Musialabym posluchac aby porownac czy JW rowniez zartowal z koloru skory, pochodzenia i tak dalej.
  Louis CK mial monologi, nawet na SNL, czyli tv, gdzie czesto przekraczal granice “correctness”.
  No I zostaja George Carlin!

 182. Odnośnie czy jest obecnie wrzawa LGBT w USA ?

  Wycichła od tego czasu kiedy SN USA bazując na sformulowaniu w Konstytucji ,że każdy obywatel USA ma prawo do szczescia uznał prawo legalnego zawierania malżeństw osób tej samej płci .

  Walka o to była ostra jednak po uznaniu przez SN spuszczono powietrze z nadymanego balonu i pozostało zjawisko tzw :Subkultury inności w której pławią się ludzie którzy mają takie potrzeby w różnych klubach któłre przeciętni zjadacze chleba omijają gdyż po prostu tam by ich nie wpuszczono a conajmniej tolerowano.

  Przed uznaniem legalności małżeństw tej samej płci krążyły tezy ,że dotyczy to znacznej grupy osób populacji nawet do 10% .Podawane liczby do 10 % miały służyć ,że sprawa dotyczy znacznej grupy ludzi która jest dyskryminowana.Trudno to bylo ustalić liczbę i wszyscy obecnie przyznają ,że jedyne wiarygodne dane podaje IRS (Federalny Urzad Podatkowy ) gdzie każdy obywatel USA powyżej 18 roku życia ma obowiazek dokonania rozliczenia podatkowego .Tak więc małżeństwo jednopłciowe rozlicza się wspólnie podobnie jak odmiennej płci gdyz to daje korzyści finansowe – warunek musi być zawarty związek małżeński.

  Co wykazały statystyki IRS – znikoma ilość małżeństw jednopłciowych w młodym wieku a to już można różnie interpretować.

  Najwięcej malżeństw jednopłciowych wśród meżczyzn po jednym a nawet dwóch rozwodach z osobami tej samej płci którzy odchowali dzieci w małżeństwach dwupłciowych .Pare stanowią meżczyżni jeden najczesciej bogaty który znajduje partnera biedniejszego aby skorzystać z przysługujących zniżek podatkowych oraz ten biedniejszy skorzysta z powiększonej emerytury i roznych przywilejow wynikajacych np pracy w sektorze publicznym w tym policja czy wojsko.Lesbijki mniej korzystaja gdyż w społeczeństwie kobiety nie należą do bogaczy ale są często małzeństwa lesbijek z których jedna pracowala w sektorze publicznym ma przywileje medyczne i inne..Dodam ,ze prawo emerytalne powoduje ,że 10 lat w zwiazku malzeńskim z konkretnym mężem czy żoną daje ci prawo do połowy emerytury współmałżonka nawet w przypadku gdy on nie zaliczył jednego dnia pracy w tym okresie kiedy trwał związek małżeński.

  Lokalizacja małżeństw jednopłciowych to bogatsze i bardziej liberalne stany Wschodnie i Zchodnie Wybrzerza i to nie przekracza 1.5 % wszystkich rozliczanych malżeństw przez IRS .W moim stanie Illinois to zaledwie 0.40 % zaś w stanach srodkowych liczba takich małżeństw nie przekracza nawet 0.1 % .
  Jak to realnie wygląda w Polsce trudno mi wydać opinie jednak to co pokazuja te harce przed Pałacem w św.Bożego Ciała to Żenada zaś karta LGBT podpisana przez Rafała Trzaskowskiego pozwalajaca wchodzic aktywistom z indokrynacją doszkol to Głupota.Taka osoba nie nadaje sie na Prezydenta III RP gdyz jest na Smyczy środowisk zagranicznych chcacych zmienić mentalnosc Polaków tak aby wierzyli w kolejna swietlana ideę .

 183. Żalek został wysłany do TVN z konkretnym zadaniem wywołania skandalu i to mu się doskonale udało. Czarnek dołożył swoje w TVP i cel osiągnięty. Nikogo w Polsce już nie interesują wirtualne respiratory za 200 baniek od producenta flaków wołowych i handlarza bronią a Duda może wreszcie na wiecu pokrzyczeć, że geje biją naszych.

  Po raz kolejny (który to raz z rzędu?) PiS narzuca własną narrację i wszyscy się na to łapią. Wystarczyło, że najlepiej chroniony w Europie szeregowy poseł przejechał raz prętem po płocie.

 184. „Burza wokół „Przeminęło z wiatrem” jest częścią dużo szerszego zjawiska. Najogólniej rzecz biorąc, chodzi o to, co zrobić ze wstydliwymi reliktami przeszłości.”
  Ci, którzy teraz tną „Przminęło z wiatrem” będą za parę lat wycinać z filmów kawałki heteroseksualne , uznając je za „wstydliwy relikt przeszłości”.

 185. I kto by pomyślał, że chamska hołota i opinia o LGBT padają z katolickich ustów…A KK milczy jak w czasie okupacji, zajęty liczeniem strat po gwałtach ministrantów na plebaniach i nie tylko…Tak sobie myślę prywatnie o republice sacrum i profanum pod amboną…dożynają…w cieniu 10 przykazań…

 186. Trochę skromności…czy obnoszenie się po ulicach z krzyżem narzędziem zbrodni ukrzyżowania nie jest przesadą…To nie jest wieniec dożynkowy…Tak sobie myślę prywatnie o obnoszeniu się z kałasznikowem też…w ramach równości…narzędzi terrorystów…

 187. Boże spraw, aby zaraza ustąpiła…dlaczego nie ma takich modłów na wiecach Dudy…Zamiast tego są wulgaryzmy pod adresem bliżnich…co sprowadziło zarazę jako zapłatę za grzechy…Tak sobie myślę prywatnie, że lekcje religii poszły w las…wot i co mamy…

 188. SŁOWIANIN STANISŁAW
  „Czy obnoszenie się po ulicach z krzyżem narzędziem zbrodni ukrzyżowania nie jest przesadą…”

  Jest złamaniem drugiego przykazania z Dekalogu.
  W Wyjścia 20:4,5 napisano: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył”.

  Należy podkreślić, że zakaz dotyczył zarówno sporządzania wizerunków, jak i kłaniania się im.

 189. To prezes ma przechlapane…Tak sobie myślę prywatnie literalnie…

 190. dezerter83
  15 czerwca o godz. 7:22

  Dezerterze, zastanawia mnie jedno. Kilka dni temu przy okazji innej dyskusji biblijnej napisałeś że dawne zasady wynikały z przymierza jakie Jahwe zawarł z Izraelem i to już nie dotyczy ludzi współczesnych, z którymi Jahwe takiego przymierza nie zawierał. Teraz piszesz o zasadach dotyczących wizerunków zawartych w Księdze Wyjścia jako aktualnie obowiązujących. Chyba trzeba być konsekwentnym i jak dawne zasady są nieaktualne to wszystkie?

 191. Wymienić faszystę

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=967212130415922&set=gm.692131191641089

  Rasa panów u koryta.
  Naszczalnik bratobójca J. Kaczyński

 192. PiS na Księżyc

  PiS się musi bardzo bać skoro tak wyglądały wieczorne Wiadomości.
  Dziś od 19.45 przez pięć minut tylko pozytywne informacje o prezydencie Dudzie. Pierwsza – z podpisem „kandydat na prezydenta” – o 80. rocznicy pierwszego transportu Polaków z Tarnowa do Auschwitz. Druga o kampanii wyborczej Dudy. Przez następne 12 minut atak na Trzaskowskiego. Był to zlepek różnorodnych pomówień, że chce oddać majątek Żydom a jednocześnie jest kandydatem niemieckim – w tle II wojna i agresja Niemiec. Po tym seansie nienawiści powrót do wsparcia dla Dudy. Peany na jego cześć wygłosiły europosłanki PiS: Szydło, Kępa i Rafalska, a następnie zależni od władzy publicyści.

  $%#^ Ć faszystowską zarazę PiS

 193. 300zł mandatu dla kierowcy rządowego busa za spowodowanie wypadku z powodu jazdy z nadmierna prędkoścą i drastycznego nieprzestrzegania przepisów, a 10000zł za brak maseczki oto rządy PiS
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bus-sluzby-ochrony-panstwa-staranowal-samochod-pana-michala-cud-ze-nic-sie-nam-nie/yx2jfq6#slajd-5

 194. Donald Tusk do @#$^ a Du*y

  https://www.facebook.com/nie.lubie.PiSu/photos/a.155674944508551/3158013394274676/

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 195. …nie pozwól, abyśmy ulegli pokusie…Czyli można administracyjnie majstrować przy rdzennych modlitwach…Tak sobie myślę prywatnie: kiedy pisowcy zredagują nową wersję 10 przykazań według partyjnych pryncypiów…Lechistanu…

 196. LGBT, uchodźcy itp. to typowe tematy zastępcze. Chodzi o przykrycie czapką kolejnych afer finansowych w obozie PiS-u i nieudolności oraz niekonsekwencji w zwalczaniu pandemii, a przy okazji konsolidację własnego elektoratu i uszczknięcie trochę głosów Bosakowi, który nie ukrywa, że celuje swoim przekazem w konserwatystów i wrogów UE.

 197. Ze zniesmaczeniem oglądam wzmożenie liberalnych mediów i publicystów, bo PiS-owi właśnie o to chodzi, żeby debata została sprowadzona do poziomu ideologicznych problemów zastępczych: obcy, zboczeńcy, gender, atak na wiarę katolicką itp. mają przykryć nieudolność władzy na wielu innych polach, które są rzeczywiście istotne.

 198. J.E. Baka
  15 czerwca o godz. 10:11
  Ze zniesmaczeniem oglądam wzmożenie liberalnych mediów i publicystów, bo PiS-owi właśnie o to chodzi, żeby debata została sprowadzona do poziomu ideologicznych problemów zastępczych: obcy, zboczeńcy, gender, atak na wiarę katolicką itp. mają przykryć nieudolność władzy na wielu innych polach, które są rzeczywiście istotne.

  Dokładnie tak jest.

  Mądralińscy się zapluwają, jaki ten PiS jest okropny.

 199. Czarnek w stylu III Rzeszy: to Polska napadła…Tak sobie myślę prywatnie o braku przyzwoitości…od katolika wymagaj więcej…

 200. Rogger77
  „Napisałeś że dawne zasady wynikały z przymierza jakie Jahwe zawarł z Izraelem i to już nie dotyczy ludzi współczesnych”.

  Pisałem o wymierzaniu sprawiedliwości w oparciu o przepisy Prawa Mojżeszowego, oraz o ochronie jaką Jehowa zapewniał narodowi wybranemu w obliczu zagrożenia ze strony innych narodów. Kiedy Żydzi odrzucili Mesjasza, Bóg nie miał już powodów, żeby nadal zapewniać im taką opiekę.

  Naśladowcy Jezusa zostali pouczeni o konieczności przestrzegania jego nauki, która w pewnym stopniu była oparta na ponadczasowych zasadach, które stanowiły też fundament religii żydowskiej. Wraz ze złożeniem ofiary za grzechy całej ludzkości, ofiary ze zwierząt – które ją proroczo wyobrażały – straciły rację bytu.

  Niemniej podstawowe wymagania dotyczące szacunku dla życia, miłości bliżniego oraz czystości moralnej i duchowej nadal obowiązują. Jezus podniósł na wyższy poziom zakres tych wymagań wobec swoich uczniów, i wyraził to w Kazaniu na Górze. Na przykład polecił miłować też nieprzyjaciół i pokazał jak to robić.

  Zasady na których oparte są przykazania Dekalogu, nie straciły na aktualności. Przykazanie zakazujące sporządzania wizerunków i posługiwania się nimi podczas oddawania czci Bogu, czyli bałwochwalstwa, zostało wielokrotnie powtórzone w NT. (1 Kor.10:14; 1 Jana 5:21).
  Powody dla których podano nam to wymaganie zawarte są m.in. w Psalmie 115:3-8.

  KK usunął z Dekalogu drugie przykazanie dotyczące wizerunków, i uzupełnił jego brak w swoim katechizmie, dzieląc dziesiąte z przykazań: „nie pożądaj”, na dwie części. W Biblii przykazanie dotyczące pożądania jest tylko jedno (Wyjścia 20:17).

 201. oj panie panie prezesie czego pan tak się boi ,95 % to katolicy !! czyżby 5% trzeba sie bać ?

 202. Bar Norte

  W ,, wyborczej” dzisiaj nowa rozmowa z siedzacym od 50 lat w Nowym Jorku
  filmowcem Andrzejem Krakowskim.
  ,, Nie było masek, testów, miejsc w szpitalach. 42 mln Amerykanów straciło pracę. Dodajmy 12 mln tych, którzy są w Stanach nielegalnie, i innych, którzy pracowali, ale nie płacili podatków, więc nie mają prawa do zapomogi, a dociągniemy do 55-60 mln. Teraz się otworzyły banki żywności. Kolejki do nich są milowe. Ludzie są zdesperowani, nieszczęśliwi.
  62 proc. Amerykanów żyje na krawędzi nędzy. Jak przez dwa tygodnie nie dostają wypłaty, już nie mają na czynsz. Niespodziewany wydatek rzędu 600 dol. sprawia, że stają się bankrutami. 44 milionów ludzi nie ma ubezpieczeń zdrowotnych. Wielu z nich to biali, ale na pewno w większości people of color. To nie tylko czarni, ale też Latynosi, Portorykańczycy, Kubańczycy i Indianie.”
  ,,Klasa średnia zarabia dużo mniej, niż zarabiała 10 czy 20 lat temu. Podniosły się ceny, nie podniosły się płace. To się czuje na skórze, że ludzi nie stać na wiele. ”
  https://wyborcza.pl/7,75410,26027400,zamieszki-wybuchly-przez-pandemie-wiekszosc-amerykanow-znalazla.html#S.kultura-K.C-B.1-L.1.duzy

 203. adam100
  15 czerwca o godz. 10:14

  U Naszego Najwiekszego Sojusznika
  Demokraci i Republikanie pracuja dla Wall Street a nie dla spoleczenstwa,
  wiec zamiast walczyc o lepsze place i powszechny system opieki zdrowotnej,
  wynajduja tematy zastepcze, zeby oszukac 99 % obywateli.
  W Polsze mamy teraz tak samo dzieki 30 – letnim wysilkom doradcow Solidarnosci.

 204. …5 procent…wystarczył sam Wałęsa do obalenia komuny..za co Kaczyńscy nosili jego teczkę…Tak sobie myślę prywatnie, że w jedności siła…

 205. kooperatywaMondragon
  15 czerwca o godz. 11:24
  adam100
  15 czerwca o godz. 10:14
  U Naszego Najwiekszego Sojusznika
  Demokraci i Republikanie pracuja dla Wall Street a nie dla spoleczenstwa,
  wiec zamiast walczyc o lepsze place i powszechny system opieki zdrowotnej,
  wynajduja tematy zastepcze, zeby oszukac 99 % obywateli.
  W Polsze mamy teraz tak samo dzieki 30 – letnim wysilkom doradcow Solidarnosci.

  Cóż ci powiem?

  Co kraj to obyczaj. 🙂

 206. LGBT a ochrona życia od poczęcia…atak na tęczowych, to aborcja na żywo…coś w stylu III Rzeszy w wykonaniu zgermanizowanych katolików…Tak sobie myślę prywatnie : czym skorupka…w Israelu inaczej to określają na katzu…

 207. Z pomocą Dudy boski symbol tęczę zrównano z sierpem i młotem…Tak sobie myślę prywatnie, że w pewnym wieku wszystko kojarzy się z d… i niech tak zostanie…

 208. Krzysztof Skiba

  Holecka szczęściem pijana
  Wiadomości TVP opublikowały w internecie ranking prezydencki z którego wynika, że Polakow jest 121 procent. Dawno temu mówiło się, że coś jest „zrobione na 102 , ale teraz wszystko za rządów PiS musi być większe więc jest już ” zrobione na 121″. Jak widać po tych kreatywnych mocno obliczeniach, zrobić można wszystko, a nawet więcej. Są dwa warianty tej żałosnej wpadki. Albo załoga Wiadomości była nieźle zrobiona, bo procenty były ale nie w rankingu tylko w wódce co ją wypili, bo na trzeźwo to już trudno tych złodziei popierać, albo jest to dzialanie świadome obliczone na piorunujący efekt i wiarę, że wyborca PiS uwierzy, że może nas być nawet i 150 procent Tak czy inaczej gratulacje! U Putina macherzy od manipulacji nie takie numery robili!

  https://www.facebook.com/KrzysztofSkibaFanPage/photos/a.774611949262547/3141792195877832/

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 209. Zaparcie… się przez Czarnka Sióstr i Braci LPGT kojarzą ze św. Piotrem…Tak sobie myślę prywatnie, że zaparcie prowadzi na polityczny stolec…

 210. Jak ciul się doprasza to…

  https://www.facebook.com/PiSnaKsiezyc/photos/a.844302592337571/2646644215436724/

  Faszysta, Naszczalnik, Bratobójca, Kaczyński

 211. lubat
  13 czerwca o godz. 23:15

  Dla odmiany przez palce patrzono na pedofilię, a ponieważ nawet najbardziej „postępowe” społeczeństwa nie mogą istnieć bez prześladowania jakiejś grupy, więc z lekkością przerzucono się z prześladowania homoseksualistów na pedofilów.
  moj komentarz:
  Byc moze jestem przeczulony, lecz czy moglbys sprecyzowac pojecie”przesladowania pedofilow”???

 212. @ahasverus

  Obawiam się, że odpowiedzi nie będzie.
  @lubat ma problem z definicjami.

 213. Na marginesie

  „Terlikowski jest tylko świeckim katolikiem, zatem jego status w kaka, a zwłaszcza w kwestiach doktryny, jest absolutnie żaden. Ale jest dziennikarzem, więc koledzy dziennikarze pytają go o zdanie w każdej wątpliwej doktrynalnie kwestii. A on się bez oporów wypowiada, w dodatku zna doktrynę o wiele lepiej niż ten biskup.”

  Ciekawie jest spróbować spojrzeć na problemy o których piszesz oczami Terlikowskiego. Jak myślę dla niego dziennikarstwo nie jest zawodem ale misją. Oczywiście w sensie religijnym czyli ewangelizacyjnym.
  Kwestie o których napisałaś to etap ewangelizacyjny w duchu katolickiej etyki seksualnej, którą nie wiedzieć czemu kosciół uznał za główne lepiszcze wspólnoty. W tym sensie zmagań Terlikowskiego z katolicką etyka seksualną nigdy nie odpierałem jako skierowanych dla ludzi spoza wspólnoty – to nie było ewngeliczne „łowienie ludzi”. Jak sadzę Terlikowski zdawał sobie sprawę, że we współczesnych realiach to jest niemożliwe. To było natomiast skierowane na wzmocnienie, dowartościowanie wspólnoty, która jego zdaniem na skutek problemów z seksualnością ulegała rozpadowi.

  Natomiast zauważalna od jakiegoś czasu zmiana jego perspektywy ewangelizacyjnej na krytykę hierachii wskazuje, że Terlikowski zrozumiał iż problem rozpadu czy atrofii wspólnoty katolickiej ma podłoże inne – głębsze. I nie wynika z zagrożenia zewnętrznego jak liberalizm obyczajowy ale z problemów wewnetrznych kk.
  W tym przypadku Terlikowski idzie śladem Jezusa, który wszedł w spór z faryzeuszami a konkretnie rabinam. To w świetle ewangelii niebezpieczna, trudna droga. Tylko czekać jak Terlikowski któregoś ranka w poczuciu osamotnienia, niezrozumienia ususzy jakąś figę – w przypływie nieoczekiwanej goryczy.

 214. kooperatywaMandragon

  Dziękuję za ciekawy wywiad.

  W ramach rewanżu proponuję wywiad red Grzegorza Sroczyńskiego z Radkiem Sikorskim. Rozmowa zatytułowana „Nie kocham już Thatcher, nie cytuję Reagana. Ale „byłem głupi” nigdy panu nie powiem” odbyła się w dworze pana Radka – w Chobielinie.

  To jest bardzo interesująca konfrontacja poglądów. Również w tym sensie, że mimo zasadniczych różnic światopoglądowych obaj panowie potrafią ze sobą rozmawiać – jak mawiają, ładnie się różnią.

  Na zachętę fragment o pożytkach z PRL, w kontekście bryndzy w USA:

  „Sroczyński: A czy są takie rzeczy w pańskim liberalnym światopoglądzie, że pan może powiedzieć: „Głupio, że tak myślałem”?

  Sikorski: Zastanawiam się… No dobra: uważam, że Polska nawet z peerelu wyszła z dobrym systemem powszechnej edukacji dla większości uczniów. Mówię to trochę na wyrost i naprawdę ciężko mi to przyznać, ale przecież ja po peerelowskiej tysiąclatce i liceum dostałem się na Oksford. A dzisiaj idziemy w kierunku prywatyzacji usług edukacyjnych i zdrowotnych, co świetnie opisał Łukasz Pawłowski w „Drugiej fali prywatyzacji”. Kiedyś bym uważał, że to dobrze, a teraz uważam, że źle.

  Sroczyński: I kiedy panu ta klapka w głowie przeskoczyła?

  Sikorski: Kiedy zrozumiałem, że w Stanach system edukacyjny i zdrowotny wymknęły się z zasięgu normalnie pracujących ludzi. To nieracjonalne także z punktu widzenia gospodarczego. Dla firm byłoby lepiej, gdyby istniał państwowy dobrej jakości system zdrowotny dla wszystkich, bo wtedy one nie musiałyby się tym zajmować, płaciłyby swoje podatki i miały z głowy te wszystkie departamenty od ubezpieczeń zdrowotnych, te plany różne, tabuny prawników, którzy się muszą wykłócać z ubezpieczalniami. Oni w Stanach wydają chyba najwięcej w OECD na opiekę zdrowotną, a duża część populacji nie ma do niej wystarczającego dostępu, ludzie bankrutują z powodu raka czy cukrzycy, a firmy mają gigantyczne koszty. Ten system jest zarówno niesprawiedliwy, jak i ekonomicznie nieracjonalny.”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26029192,radek-sikorski-nie-kocham-juz-thatcher-nie-cytuje-reagana.html#s=BoxOpMT

 215. W III Rzeszy szczucie na Żydów poprzedziło budowę krematoriów…zaczynało się od Juden raus …! z gwiazdą w tle…Teraz nad Wisłą LGBT, też kojarzy się z gwiazdą, ale neobolszewizmu/żydowskiego/…Tak sobie myślę prywatnie, że germańskie geny katolików robią swoje…jak na potomków krzyżaków przystało…

 216. Bar Norte
  15 czerwca o godz. 14:57

  Krytycy systemu zwracaja uwage na fakt,
  ze kanadyjskie fabryki Forda czy General Motors sa bardziej od amerykanow konkurencyjne,
  bo Kanada zapewnia bezplatny system opieki zdrowotnej i ich fabryki nie musza placic za ubezpieczenie zdrowotne robotnikow.

 217. Uwaga klikacze ! Sarkazm
  Duda – ” Musimy pretrwac ten ideologiczny huragan ”
  Szumowski -” bede mowil zawsze to co mysle ”
  „gasimy pożar natychmiast, gdy tylko zaczyna się palić ściółka ”
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26033654,kontrola-po-szczerba-wstydzili-sie-pokazac-umowy-na-250-mln.html#a=15&c=160&s=BoxNewsMT

 218. @Bar Norte 15 czerwca o godz. 14:47

  Zgadzam się z tezą, że Terlikowski jest we własnym pojęciu człowiekiem z misją – ale to po prostu wynika z doktryny, którą on akurat jako tako zna i usiłuje żyć według niej. Zgodnie z doktryną (i wystarczy poczytać „Katechizm” z nadania Benia Panzerfausta) każdy katolik powinien być misjonarzem. A jak się w to uważnie wczytasz – to jest bezwzględny totalitaryzm i pranie mózgu o wiele bardziej „insidious” (brak mi polskiego słowa!) niż np. te chińskie aplikacje, o których wieści zalinkowałeś dwa dni temu.

  Zresztą te historyjki o własnym życiu prywatnym, którymi sypią w wywiadach oboje Terlikowscy, nie szczędząc czytaczom wielu szczegółów „technicznych”, są też elementem takiej ewangelizacji. No bo który „normalny” człowiek deklarujący się jako katolik mógłby się tym poważnie przejmować? Oni nawet nie wiedzą, co jest grane. Ale państwo Terlikowscy ich pouczą – bo oni, z nabożnie zaciśniętymi zębami, stosują się wiernie do tych wszystkich reguł.

  Z tym ususzeniem figi – bardzo zabawna metafora! Właśnie od tego mogłaby się zacząć prawdziwa schizma w polskim kaka. Zresztą istnieją katolicy myślący i czujący podobnie jak Tomasz Terlikowski – spotkałam takich anonimowo w necie. Oni wręcz polują na ludzi niewierzących, ale wrażliwych na cudzą krzywdę i w potocznym znaczeniu „ewangelicznych”, po czym usiłują ich zainteresować ideologią kaka – tak jak ją sami rozumieją, czyli w wymiarze poniekąd atrakcyjnym. Jedna taka posłużyła się biblijną metaforą „kamieni, z których Jahwe wzbudzi potomstwo Izraela”. Wow! Nie, nie ja byłam targetem tej pani. Ktoś inny był 🙂

  Zresztą przeróżne ruchy wewnątrz kaka – neokatechumenat, cursillo i podobne – usiłują reklamować „powrót do źródeł” swojej religii, chociaż tych „żródeł”, tak pojętych, nigdy nie było.

 219. @ahasverus 15 czerwca o godz. 14:24

  Znakomite pytanie! Dobrze, że znowu jesteś.

  W komentarzu @lubata doskonale widać niekompatybilność dwóch systemów etycznych – w systemie kaka pedofilia traktowana jest na równi z masturbacją (bo to „grzech ciężki i poważne zakłócenie porządku”). Współczesna etyka humanistyczna bazuje na pojęciu partnerstwa i świadomej zgody – a dziecko nigdy nie jest partnerem, tylko obiektem.

 220. Borys Budka: Na Śląsku jak w soczewce skupia się niemoc rządu PiS i błędy w walce z pandemią

  https://gliwice.wyborcza.pl/gliwice/7,95519,26032539,borys-budka-na-slasku-jak-w-soczewce-skupia-sie-niemoc-rzadu.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.3.maly

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 221. Prześladowanie pedofilów należy według hunwejbinów widzieć w ich kastracji…którą zatrzymano…Tak sobie myślę prywatnie jak prowadzić politykę bez jaj…

 222. Bar Norte
  15 czerwca o godz. 14:57

  Radeczek na Chobielinie zdaje sie jednak twardo trzymac reakcyjnych pogladow neoliberalizmu.
  Oczywiscie karierowicze
  wzorujac sie na Leninie, stosuja taktyke ,, dwa kroki do przodu, jeden do tylu”.
  Dwa kroki w strone neofeudalnego raju :
  1.Instrumentalne wykorzystywanie aparatu koscielnego dla ochrony ustalonego porzadku.
  Radeczek twierdzi, ze jedna z glownych przyczyn obecnych buntow spolecznych jest :
  ,,…błyskawiczna sekularyzacja ..”
  Na szczescie Aleksander K. zapewnil obfite dotacje panstwowe dla darmozjadow w sutannach przy zachwycie klakierow z Parlamentu i mediow.
  2. Mantra ,, kapitalistycznej konkurencji”.
  A przeciez podstawowa zasada kapitalizmu jest tej konkurencji eliminacja.
  Wlasciciel korporacji Tesla wyslal swoja prywatna rakiete w kosmos tylko dla tego, ze podpiera sie od poczatku panstwowymi subwencjami.
  3. Narzekanie na brak ,, prawdziwego kapitalizmu” to jak Stalin otwierajacy cerkwie.

  PS Najsmieszniejsze sa komentarze przedstawicieli Czarnej Sotni pod wywiadem.

 223. Atakują Polaka, a KK milczy jak w czasie okupacji…o MSZ nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że celibat odbiera przyzwoitość… bo chłop bez baby…wiemy co dalej…

 224. Kiedy ogladalam video Dan Rickles myslalam o tej krotkiej scenie w filmie Coming to America. W salonie fryzjerskim w NYC siedzi kilku starszych panow ktorzy spedzaja tam wiekszosc dnia rozmawiajac na rozne tematy. Jeden z nich mowi z typowym dla starszej generacji, zydowskim akcentem…”vait a minute, vait a minute…”
  Genialny Eddie Murphy

  https://youtu.be/N3jx4WIUYy4

 225. @Na marginesie

  insidious = perfidny, podstępny

 226. SŁOWIANIN STANISŁAW
  „Celibat odbiera przyzwoitość… bo chłop bez baby…”

  Nie ma zapotrzebowania na zniesienie przymusowego celibatu w KK. Ksiądz katolicki zgadza się na pozostawanie w stanie bezżennym, z uwagi na liczne przywileje oraz korzyści materialne, mające w założeniu stanowić rekompensatę za jego gotowość do zachowywania posłuszeństwa wobec doktryny.

  Wielu duchownych nauczyło się radzić sobie z tym ograniczeniem, i nie stanowi ono dla nich problemu. Liczne „gospodynie” oraz zakonnice, ochoczo wychodzą na przeciw zapotrzebowaniu biskupów, proboszczów, wikarych i zwykłych księży.

  Dla sporej części, przymusowy celibat nigdy nie był problemem, ponieważ decydując się na bycie księdzem – byli świadomi swojej odmiennej orientacji seksualnej.

 227. Orca
  15 czerwca o godz. 16:27
  ”vait a minute, vait a minute…”

  To samo po góralsku

  Góral do kelnera:

  em>doj mi pon łiski
  whisky do zupy??
  do zupy! a cym ze bede jot ??<

 228. @ 11:18
  Zachodnia cywilizacja padła ofiarą pandemii której nie było.
  Dobije tę cywilizację problem z LGBT , a ten problem jest odwieczny i dotyczy ludzi wariujących z przeżarcia.
  To elity finansowe zachodniego świata szykują sobie ten sznur na którym się sami zgładzą. Trzeba oddać politykę i media ludziom którzy żyją z pracy rąk , a nie z mielenia ozorem i robienia ludziom wody z mózgu.

 229. dezerter83
  15 czerwca o godz. 16:51

  Tylko dlaczego Kwasniewski zmusil pracownice agencji towarzyskich do placenia podatkow na darmozjadow w slutannach ?

 230. kooperatywaMandragon

  „Radeczek na Chobielinie zdaje sie jednak twardo trzymac reakcyjnych pogladow neoliberalizmu.”

  No nie do końca mogę się zgodzić. Widzę w jego poglądach rysy, uskoki a nawet głebokie szczeliny.

 231. Na marginesie

  „historyjki o własnym życiu prywatnym, którymi sypią w wywiadach oboje Terlikowscy, nie szczędząc czytaczom wielu szczegółów „technicznych”, są też elementem takiej ewangelizacji. No bo który „normalny” człowiek deklarujący się jako katolik mógłby się tym poważnie przejmować? Oni nawet nie wiedzą, co jest grane. Ale państwo Terlikowscy ich pouczą – bo oni, z nabożnie zaciśniętymi zębami, stosują się wiernie do tych wszystkich reguł”.

  Moim zdaniem to nie była kwestia pouczania tylko próba dowartościowania. To był adresaowany do wspólnoty katolickiej przekaz typu: popatrzcie, my w mediach liberalnych, lewackich, otwarcie, bez kompleksów, bez poczucia zagonienia do kąta, z dumą prezentujemy nasze pożycie oparte o katolicką etykę seksualną. W tym sensie deklarujemy, że w sensie seksualnym jesteśmy szcześliwi tak jak oni. Choć nasza droga do tego jest inna. Na pewno lepsza, bo bardziej uduchowiona.
  To nie miałobyć namolne pouczanie, bo jak dowiodła praktyka, ono nie przynosi pożadanych skutków. Jak widać np w sprawiach demografii mamy doczynienia z fiaskiem owej etyki seksualnej. Tak więc moim zdaniem nie sprawdza się teza o „stosowaniu się (wspólnoty) do reguł z zaciśniętymi zębami”, jak napisałaś.
  W przypadku Terlikowskiego, który najprawdopodobniej zdawał sobie sprawę, ze drogą pouczania daleko nie zajedzie, miał to być bodziec pozytywny czyli dowartościowanie – oczywiście w sensie ewangelizacyjnym.

  No ale to już historia, bo teraz odnajdujemy Terlikowskiego na otwartej wojnie z klerem i hierarchami – choć po częsci znów chodzi o katolicką etykę seksualną..

 232. @ na marginesie
  „Bo z pewnością sporo osób ma do gejów stosunek dość obojętny, ale przecież ta nagonka… skatolonych nagonek nie lubimy, zatem ich bin ein Berliner”
  O jakie „skatolone” nagonki ci chodzi? Bo jeśli o słowa abp. Jędraszewskiego, to była to odpowiedź na agresywne (bluźniercze) słowa drugiej strony. Nigdy nie słyszałem, żeby episkopat potępiał mniejszości seksualne, a wiejski proboszcz nie reprezentuje całego Kościoła. Tak jak Konfederacja nie jest głosem tradycji i całej prawicy.
  @ gajowy
  „Mniejszości seksualne w Polsce stanowią ok. 5 proc. społeczeństwa”.
  No właśnie, to po co ten krzyk? I temat dyżurny lewicy od dekady?
  I nie udawaj głupiego. Chodzi nie o szokowanie higieną, tylko o promowanie (dzisiaj używa się niewinnego słowa: afirmacja) LGBT – poprzez parady, manifestacje, na których często dochodzi do obraźliwych napisów, słów, gestów – wobec innych.
  Powtarzam do znudzenia, jeśli sami domagamy się od kogoś szacunku i tolerancji, to powinniśmy wpierw szacunek innym okazywać. Siłą i przemocą na tradycyjnym społeczeństwie nie wymusimy dla siebie szacunku, może jedynie korzystne prawo. Chyba, że to już przejaw nowej moralności?

 233. Zadaję pytanie autorowi, kto dzisiaj jawi się jako agresor? Kto jest napastliwy, ziejący nienawiścią, pełen pogardy? Za kim stoją potężne media i powiązany z nimi świat polityki? Kto się nachalnie panoszy, chce narzucać innym swoje poglądy i wolę? Kto organizuje, promuje i zachęca do manifestowania, wychodzenia na ulice? Nie licząc się z wrażliwością i poglądami innych. Nie pięćset lat temu czy pięćdziesiąt, ale dzisiaj?
  Ja mam swoje przekonania, ale niech każdy sam dojdzie do odpowiedniego wniosku.

 234. adam100
  15 czerwca o godz. 17:18

  : )

 235. @AOlsztynski 15 czerwca o godz. 18:14

  „Promowanie poprzez parady, manifestacje…” – ale czego? Gejowskiej tożsamości? Bo przecie żaden nie-gej z racji owej „reklamy” gejem nie zostanie. A nie-geje uczestniczą w tych marszach właśnie dlatego, żeby okazać solidarność.

  Jeśli już chodzi o „promowanie poprzez parady” – to ja ci przedstawię obrazek tak: idę sobie spokojnie ulicą na starówce jednego z polskich miast. Nagle przede mną w ciasną uliczkę wciska się wolno jadąca policyjna suka, zajeżdżając mi drogę i zmuszając do zatrzymania się. Za suką kroczy z marsem na twarzy habitowa starszawa zakonnica, głośno międląc w ustach jakieś zaklęcia. Za zakonnicą zdeterminowana grupka, mamrocząca sobie coś pod nosem zgodnym chórem. I to wszystko pod ochroną policji!

  Zapewniam cię, że ten ponury widok zbulwersował mnie o wiele bardziej niż kolorowe szaleństwo z tęczowymi flagami. A jak traktujesz wyjące procesje, które skutecznie tarasują ulice? A co sądzisz o tłumku „wiernych” pod wodzą xiunca, który szarpie przechodniów, nie pozwalając wejść do teatru? To jest w porządku?

 236. Chodzi nie o szokowanie higieną, tylko o promowanie

  Obawiasz się zarazić?

 237. „Mniejszości seksualne w Polsce stanowią ok. 5 proc. społeczeństwa”.
  No właśnie, to po co ten krzyk?

  A kto krzyczy najgłośniej i pomstuje na LGBT, jakby to była straszna inwazja (5-procentowej mniejszości) na zdrowy rdzeń polskiego społeczeństwa czyli heterycką większość?
  Kto straszy Polaków nadciągającą katastrofą, deprawacją i masturbacją od żłobka?
  Czego ci ubędzie, @AOlsztynski, jeśli osoby o innej orientacji seksualnej w Polsce otrzymają takie same prawa jak we Francji, Hiszpanii i wielu innych państwach w Europie, a także w USA, Kanadzie, Argentynie, Brazylii etc.?
  Doinformuj się nieco.

 238. @GajowyM. 15 czerwca o godz. 16:34

  Słsznie, ale to są po prostu słownikowe odpowiedniki, a dla mnie „insidious” sugeruje coś więcej. „Insidious” to jest coś, co się niepostrzeżenie wciska w świadomość i jest w stanie krok po kroku ją przeorać. Nie umiem tego lepiej wyjaśnić. Jednym słowem po polsku się chyba nie da.

  Ale opis ideologii włoskiego faszyzmu w Wikipedii jest bardzo bliski temu, co chce zrobić z człowiekiem religia. To jest totalitaryzm w czystej postaci.

 239. @Bar Norte 15 czerwca o godz. 18:04

  Dowartościowania – jak najbardziej. Tylko że w celu dowartościowania pan Terlikowski z panią Terlikowską musieliby być postrzegani jak coś w rodzaju autorytetu, a nie tylko jako sztandarowa („patrzcie na nas!”) katolicka rodzina.

  Prezentacja skrajnie katolickich poglądów „w mediach lewackich” napotyka chyba na pewne opory – Hołownia jakoś przestał produkować się seryjnie w „Newsweeku”, który wiele zniesie. Nie wiem zresztą – cała Polska jest obecnie tak „skatolizowana”, że zamieszkanie w tym kraju nie jest możliwe, przynajmniej dla mnie. Chociaż śledzę sytuację na bieżąco.

  No bo jeśli ktoś całkiem poważnie przedstawia na medycznym sympozjum referat o cierpieniach Jezusa na krzyżu, to ja uznaję to za aberrację. Podobnie wybranie pani Urszuli Dudziak na konsultanta przy opracowaniu programów szkolnych. Tu jest jej przykładowa prezentacja – ja wytrzymałam mniej więcej trzy minuty.

  https://www.youtube.com/watch?v=odRS1I-kXNM

  Co do „poglądów” państwa Terlikowskich – publikowałam to kilka razy, ale powtórzę. Pani T. opowiada w wywiadzie, że odbyła pielgrzymkę do Rzymu modląc się o dziecko, ponieważ były z tym problemy. I stał się cud: pani T. zaszła w ciążę!

  „Lewacka” dziennikarka wtrąca tutaj, że przecież chyba pani T. poddała się również zabiegowi udrożnienia jajowodów? „Tak, to prawda – odpowiada indagowana – ale ja wolę wierzyć że to Pan Bóg wysłuchał moich modłów.”

  I w tym momencie ręce opadają chyba każdemu normalnemu człowiekowi?

 240. @GajowyM. 15 czerwca o godz. 18:47
  I tu leży pies pogrzebany. Po prostu kaka ogłosił krucjatę, czyli nagonkę.

 241. pofturka z rosryfki (czas prezydentury gajowego)

  abecadło happytalizmu
  b – jak bobrobyt

  funkcja: bobrobyt określa świadomość
  pojecie: struktura happytalizmu(patrz: h -jak happytalizm) przypomina swoim hermetyzmem żeremie ;
  tam mieszka jej jelita (patrz: j – jak jelita), tak zwane/i udacznice/y (patrz: u – jak udacznica/nik);
  hasło: bobrze!
  odzew: zawsze bobrze!

  https://www.youtube.com/watch?v=CJhi43RntJk

 242. @Na marginesie

  Jak się na co dzień żyje w strefie obcego języka, to się człowiekowi zaczyna wydawać, że nie ma w polskim słów odpowiednich do wyrażenia głębi tego, co się myśli w języku obcym.
  Perfidia i podstęp znakomicie oddają znaczenie terminu, którego użyłaś po angielsku.
  Właśnie na tym polega perfidia czyli wyrafinowana przebiegłość, żeby niezauważenie, a skutecznie uzyskać pożądany rezultat.
  Nie zrobić dziurki, a krew wypić 😎

 243. @Bar Norte

  Z jakichś powodów seks stał się dominującym tematem od jakiegoś czasu.
  Jeżeli nie czytałeś, to polecam „Four Horsemen: The Survival Manual by Mark Braund and Ross Ashcroft

  Uważają oni, że voyeurism i Debauchery są ciągle powtarzającymi się tematami w ostatniej fazie upadającego imperium.
  Społeczeństwo rozwija dziwnie niedojrzałą obsesję na punkcie seksu.

  Wojeryzm w angielskim rozumieniu to nie tylko radość z podglądania czyjejś nagości, czy czyichś aktywnosci seksualnych ale także przyjemność z oglądania bólu lub cierpienia innych.
  A Debauchery to po polsku znalazłam tłumaczenie jako:
  Rozpusta – nadmierne uleganie/oddawanie się/pobłażanie/zaspokajanie zmysłowym przyjemnościom.

  Obecne media wprost prześcigają się w promowaniu takich rzeczy.

  Voyeurism stał się centralnym elementem kultury: walki gladiatorów w dekadenckim Rzymie są odzwierciedlane w dzisiejszej telewizji „reality”

  Ludzie skupiają się na celebrytach, podczas gdy prawdziwie godni uwagi są zepchnięci do medialnego niebytu. Te wymyślone gwiazdy są „sławne” tylko dlatego, że są sławne. I z nich się bierze przykład i ich się słucha jako medrców.

  Żyje się szybko i byle jak, korzystając z marnych przyjemności (byle dużo).
  A tanie przyjemności nie rekompensują braku sensu w życiu tak wielu ludzi.
  Stąd coraz więcej samotności, depresji, etc

 244. Sławomir M. Stasiak

  Kradną na potęgę. Rząd zawarł umowę na dostawę respiratorów. Potem umowa gdzieś się zapodziała. Teraz już się odnalazła bo ruszyła kontrola poselska, która nie daje się zbyć byle czym. Posłowie dostali w końcu umowę. Czytają i oczy przecierają. Umowa na dostawę respiratorów z 15 kwietnia wcale nie jest umową na dostawę respiratorów. To umowa na wydanie 250 mln zł na rzecz innego podmiotu, bez określenia o jaki towar chodzi.
  Wisienka na torcie: – Umowa jest nieodwołalna. Czyli towar dostarczony jest bezzwrotny. Płacą za niego bez zaglądania do środka.
  Ta daaam! Wszystko wyszło na jaw gdy w Agencji Rezerw Materiałowych zjawiła się kontrola poselska, której odpowiedziano, że nie było nikogo z Min. Zdrowia, która by przyjęła odbiór jakichś mitycznych 50 respiratorów z Niemiec.
  Czy Maciej Wasik pochwali się wreszcie, ile z tego przytuliły jego ludziki ze służb specjalnych? Jak można pozwalać na takie wyprowadzanie pieniędzy z kasy państwa? Firma z Lublina, której przelano 130 mln złotych za respiratory to dwuosobowa spółka – mąż i żona. Nikt nie wie co się stało z pieniędzmi.
  Właśnie odkryli to posłowie opozycji: @MichalSzczerba i @Dariusz_Jonski.
  Niech zgadnę: – konta bankowe firmy z Lublina są na Kajmanach?
  Minister koordynator zarzekał się wielokrotnie, że służby sprawdziały podmiot, z którym była zawierana umowa i na podstawie rekomendacji służb, wykonano kwestionowany teraz przelew.
  Wąsik i Kamiński do dymisji. Pozwolili na wyprowadzenie kasy.
  W każdej szafie leży trup. Mam pytanie w kwestii formalnej: to ile w końcu ukradł minister zdrowia @SzumowskiLukasz? To wszystko o czym mowa pochodzi z naszych pieniędzy. Ja, już zaczynam się gubić. Pieniądze wyfrunęły na Kajmany czy może gdzieś dalek? Da się?
  Ustawowy zapis PiS w ustaje Covid -19 z kwietnia o urzędniczej bezkarności nabiera zupełnie nowego znaczenia.
  Ja, tylko pytam!

  Faszystowska Mafia PiS
  sQ#¤% YYYY

 245. @GajowyM. 15 czerwca o godz. 19:06

  No zgoda, zgoda – ale niepełna 🙂

  Dla mnie „perfidia” to jest coś zamierzonego, a przynajmniej coś, co zakiełkowało w czyjejś świadomości. Natomiast jeśli coś jest „insidious” to ono z natury rzeczy po prostu takie jest i już. Płód, który na zasadzie pasożyta wysysa z matki wszystko, co mu potrzebne, wcale nie jest perfidny, ale „insidious” jednak jest.

 246. pilch? strasznie sie staral; nawet udawal, ze umie pic, a nie potrafil; to samo z pisaniem; jedynym zdaniem: wuwuzela polskiej literatury;

 247. @adam100 15 czerwca o godz. 19:15

  I o to chodzi – gdzie są pieniądze? Nawet PiS-owski lud to rozumie.

  P.S. Widziałam w „Newsweeku” artykuł, jak PiS-dzielstwo przejmuje… koła gospodyń wiejskich. W ramach akcji upupienia samorządów. Ale kobiety PiS-owi mówią „nie” 🙂

 248. Na marginesie
  15 czerwca o godz. 19:20
  @adam100 15 czerwca o godz. 19:15
  I o to chodzi – gdzie są pieniądze? Nawet PiS-owski lud to rozumie.
  P.S. Widziałam w „Newsweeku” artykuł, jak PiS-dzielstwo przejmuje… koła gospodyń wiejskich. W ramach akcji upupienia samorządów. Ale kobiety PiS-owi mówią „nie”

  Problem w tym ze wyprane bezmózgowce powtarzają jak barany:

  PO tez kradło 🙁

  Nie wytłumaczysz kretynowi że

  przestępców przy władzy się rozlicza.
  Szumowina pod sąd!!!!

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 249. Na marginesie

  „Dowartościowania – jak najbardziej. Tylko że w celu dowartościowania pan Terlikowski z panią Terlikowską musieliby być postrzegani jak coś w rodzaju autorytetu, a nie tylko jako sztandarowa („patrzcie na nas!”) katolicka rodzina.”

  Sądzę, że w ich przekonaniu sama obecność w mediach tzw głównego nurtu czyni autorytetem. W tym sensie postrzegali się jako „sztandarowa katolicka rodzina” bedąca z tej racji autorytetem. Owo dowartościowanie polegało na dumnym wyjsciu na zewnątrz z dość hermetycznej wspólnoty katolickiej ale z wartościami wspoólnoty na sztandarze.
  Sądzę, że tak to wyglądało z ich perspektywy.

  Zresztą podobnie jest z Hołownią. Na dalekim planie masz dość tajemniczą przeszłość klasztorną a potem już „Newsweek” i TVN czyli ewangelizację nowego typu, którą w tej chwili widzimy w pełnej krasie.
  To ten sam motyw co u Terlikowskich – przeniesienie wartości wspólnoty poza jej granice celem jej dowartościowania.

 250. 404

  „Z jakichś powodów seks stał się dominującym tematem od jakiegoś czasu.”

  Myslę, że zawsze był tematem dominującym tyle tylko iż nieoficjalnie. Nie w taki otwarty, pokazowy sposób.
  Myslę, że od czasów Freuda ta tematyka stawała się coraz bardziej otwarta.

  Otwartość, którą w tej kwestii prezentują media czy artyści nie jest przecież w jakiś sposób narzucana tylko wymuszana na nich przez potrzeby społeczne. W tym przypadku odbiorców.

 251. Zauważam ostatnio naduzywanie pewnych terminów.
  na przykład: faszysm, faszystowskie

  zanim weszłam na ten blog zwrócił moją uwagę „To już język faszystów” pod redajcją pana Szostkiewicza.

  Wydaje mi się, ze takie formuowanie prowadzi do eskalacji juz obecnych podziałów i agresji.

  Ponadto nie sądzę, że większość naprawdę wie co to ten faszyzm i czym się go je.
  Posługuja się tym określeniem często osoby, które polegają na „ludowym” przekazie jego znaczenia, czyli wiedzą, ze to samo zło.

  tak czy inaczej chyba oszczędność/ostrożność w nazywaniu czegoś byłaby wskazana.
  A przynajmniej przez osoby które chociażby z powodu że w jakiś sposób mają wpływ na kreowanie opinii społeczeństwa.

 252. @Bar Norte – ciekawe, co byś powiedział o nowym felietonie Bernarda Guetty obok.

  Oto fragment:
  Jest tak, jakby 2020 r. wymazał 1980. Pytanie brzmi: kto na tym skorzysta? Wszystko wskazuje, że nowi centryści: zwolennicy multilateralizmu, keynesizmu, idei europejskiej, walki o lepszy klimat i, oczywiście, demokraci. Byłoby to logiczne, a oznaki wyczerpania Trumpa, Putina, Salviniego, Kaczyńskiego czy nawet Orbána dają na to nadzieję.

 253. @Bar Norte
  15 czerwca o godz. 19:54

  I tym sposobem wracamy do pytania: co pierwsze? kura czy jajko?

 254. @Orca

  ..Joan Rivers (1933-2014) a pioneer of contemporary stand-up comedy…a Mad Diva
  https://www.youtube.com/watch?v=nN2C6ctpOhg

 255. @Bar Norte 15 czerwca o godz. 19:45

  Jak najbardziej – to jest inwazja owych „wartości” i zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Tomasz Jastrun nazwał to „obsikiwaniem przestrzeni”. Chodziło mu o kompulsywne krzyżowanie – krzyże wszędzie! – ale mechanizm jest podobny.

  Takie postępowanie jest zresztą od początku wpisane w etos – i „nauczanie” ambitnej instytucji zwanej kaka. Gdy biskup Hoser grozi ekskomuniką posłom, którzy nie zagłosują zgodnie z jego życzeniem – to wpisuje się gładko w ten sam trend.

  Zresztą nie jest to wcale polska specjalność. Kaka to robi wszędzie, gdzie uważa, że mu to ujdzie bezkarnie. Podobne groźby od biskupów usłyszał w Kanadzie premier Jean Chretien – praktykujący katolik – gdy toczyła się debata nad legalizacją gejowskich małżeństw. Małżeństw, nie związków. Ale w Kanadzie po takim kwiatku natychmiast wzrosło poparcie dla tej ustawy – wśród katolików…

 256. Ozzy

  Gdzie ty znajdujesz te historyczne przeglady?

  🙂

 257. Na marginesie

  „co byś powiedział o nowym felietonie Bernarda Guetty”

  Przeczytałem, ciekawy!

  Oczywiście w warstwie diagnostycznej się zgadzam z autorem. Z tym, że mam wątpliwości dotyczące jego wizji przyszłości.
  Guetta bowiem twierdzi, że zmiany będą wynikiem refleksji. Ja notomiast uważam, że zmiany następują drogą ich wymuszenia. Refleksja dotyczyć może co najwyżej kalkulacji wynikającej z oszacowania zysków i strat na skutek owego wymuszenia – stosowania przymusu państwowego.
  Pisząc niejednokrotnie, że epoka Reagana i Thatcher się kończy miałem na myśli jej atrakcyjność ideologiczną – Guetta zresztą o tym wspomina. Ale utrata ideologicznej atrakcyjności nie oznacza rezygnacji z grupowych interesów. Tak więc beneficjenci, polityczni spadkobiercy Reagana i Thatcher choć do cna stracili ideologiczne powaby to nie stracili możliwosci stosowania wymuszenia by owe interesy zaspokoić. W tej sytuacji na ich refleksję raczej nie ma co liczyć.
  A Guetta o tym, że mogą strzelać i o konsekwencjach tego strzelania nie wspomina.

 258. 404

  „I tym sposobem wracamy do pytania: co pierwsze? kura czy jajko?”

  Moim zdaniem pierwsze są ludzkie potrzeby.
  Współczesność do której się odnosisz sprowadza się do tego, że są zaspokajane otwarcie.

 259. @Bar Norte
  15 czerwca o godz. 20:44

  „potrzeby” człowieka to nie tylko seks.
  Jeżeli zbyt dużo uwagi się jemu poswięca „otwarcie” to powoduje ze spłyca się jego inne potrzeby do samorealizacji.
  W zasadzie zastępuje się je.
  Co powoduje napewno nie wzbogacanie go.
  jeżeli wrzuca się śmieci do szarych komórek, to trudno oczekiwać czego innego anizeli smietnisko.

 260. Na marginesie

  ” to jest inwazja owych „wartości” i zawłaszczanie przestrzeni publicznej.”

  Formalnie rzecz biorąc to tak. Ale realnie nie. Przecież w tym przypadku forma nie wyraża treści. To jest czysty formalizm. Oczywiście mam na myśli pogląd że o treści, a więc o w tym przypadku „wartościach” decyduje wyłącznie forma. To jest pogląd moim zdaniem błedny.
  Ten formalizm czyli brak treści jest zresztą głównym źródłem problemów polskiego kk i jego słabości.

 261. 404

  W tym przypadku dokonujesz już oceny a ja się ograniczam do opisu.

  Są potrzeby i one są współczesnie zaspokajane w sposób otwarty. W tym przypadku pierwotny charakter mają potrzeby a formy ich zaspokajania np przez media mają charakter wtórny.

  Czy to źle czy dobrze to zupełnie inna sprawa.

 262. adam 100
  Oglądałem konferencję prasową półgłówków z PO Posła Szczerby i Jońskiego w MZ .

  To obraz ludzi POpaprańców którzy rządzikli Polską 8 lat a teraz chca wepchnac ludziom tego Bubka Trzaskowskiego.Doczytali umowy do 2 pktu zas jezyk prawniczy dla takich ciemniaków jak ty Adam i tych żałosnych przedstawicieli PO okazał sie nie do przebrniecia 3 pktu .Dla lekarza psychiatry Poseł Szczerba ma wysoki stopień zaawansowania choroby ADHD i zapewne nie byłby w stanie zachowywać sie normalnie.Joński to Nieuk skompromitowany pytaniem kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie.

  Wracając do afery z respiratorami to v-ce minister MZ wszystko wytłumaczył dziennikarzom zawiłe sprawy i ze strony dziennikarzy nie było pytań.

  Odnośnie respiratorów i innego sprzętu to w moim stanie Gubernator Pritzker miliarder prywatnie próbowal uruchomić wszelkie znajomości aby zdobyć ten sprzęt.Musiano długo czekać a wciąż są braki.

 263. @Bar Norte 15 czerwca o godz. 21:03

  Masz dużo racji, ale jeśli chodzi o treść w religii, to najlepiej wyraża to cytat z „Kubusia Puchatka”:
  Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było
  🙂

 264. Geozak
  15 czerwca o godz. 21:18
  adam 100
  To obraz ludzi POpaprańców którzy rządzikli Polską 8 lat
  Wracając do afery z respiratorami to v-ce minister MZ wszystko wytłumaczył dziennikarzom zawiłe sprawy i ze strony dziennikarzy nie było pytań.

  Napisalem o 19.40:
  Nie wytłumaczysz kretynowi że
  przestępców przy władzy się rozlicza.

  Nic ci geozak nie wytłumaczę. Sorry

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich
  Naszczalnik bratobójca

 265. Zauważam ostatnio naduzywanie pewnych terminów.
  na przykład: faszysm, faszystowskie

  Ktoś był chyba za krótko w terminie, i pewnie niedoużywa 🙂

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 266. maciek.g
  15 czerwca o godz. 22:47

  Problem że ci faszyści mówią:

  PO też kradło.

  Trudno wytłumaczyć kretynowi że „co ma piernik do wiatraka”

  sQ#¤%ny się przecież dzielą, i dają swoim. 🙁

 267. Louis CK, SNL monologue.

  Enjoy

  https://youtu.be/yzh7RtIJKZk

 268. adam100
  15 czerwca o godz. 19:15

  Lechu i doradcy Solidarnosci
  Drugie Kajmany nam zbudowali.

 269. Kompas Anny Saranieckiej

  „LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  Panie Prezydencie Andrzeju Dudo,
  Gdy ranił Pan mnie…milczałam, ale gdy uderza Pan w tych, których kocham…milczeć nie mogę!!!
  Bardzo proszę, aby zaprzestał Pan obrażania i wykluczania moich przyjaciół, kolegów, znajomych, wspaniałych LUDZI, wykształconych, mądrych i dobrych Polaków, za których podatki rozbija się Pan kolejnymi limuzynami…
  Proszę, aby nie straszył Pan potencjalnych wyborców, że ich dzieci będą oddawane parom homoseksualnym, bo dziś takie związki w Polsce nie są nawet prawnie uregulowane…
  Proszę natomiast, aby zajął się Pan ochroną polskich dzieci molestowanych i gwałconych przez bezkarnych (w większości) księży. Za pańskiej prezydentury były ich pewnie dziesiątki albo setki, a Pan nie kiwnął w tej sprawie palcem za to, jak uczniak wysłuchuje Pan z pokorą dziesięciominutowych napomnień Rydzyka na wizji…”.

  #¤%¤# Ć faszystowską zarazę PiS

 270. kooperatywaMondragon
  15 czerwca o godz. 23:14
  adam100
  15 czerwca o godz. 19:15
  Lechu i doradcy Solidarnosci
  Drugie Kajmany nam zbudowali.

  Raz na wozie, raz pod wozem 😉

 271. Grażyna Wasyluk

  Hanna Lis
  Panie Andrzeju Duda, jest pan wstydem dla Rzeczypospolitej oraz jej obywateli. Nie zasługuje pan na to, aby ktokolwiek, kiedykolwiek nazwał pana prezydentem. Jest pan ledwie rezydentem Pałacu Prezydenckiego, który do wczoraj miał jeszcze szansę przejść do historii jako posłuszny wykonawca poleceń zgorzkniałego, kipiącego nienawiścią człowieka. Pan jednak postanowił pójść o krok dalej. Postanowił pan odebrać godność i odczłowieczyć kilka milionów Polaków
  Na modłę paskudną, okrutną, brunatną, jaką znamy wszyscy z nie tak znowu odległej historii. A potem miał pan jeszcze czelność pojechać do Auschwitz. Jest szczególne miejsce w piekle historii dla takich ludzi, jak pan. Każdy fizyczny atak, każde pobicie CZŁOWIEKA, o którym pogardliwie mówi pan „ideologia” obciążać będzie odtąd pańskie sumienie. Każde samobójstwo nastolatka LGBT, będzie krwią na pańskich rękach.
  A teraz prośba do nas wszystkich. Ten haniebny wrzask, który wczoraj wybrzmiał w Opolu jest oznaką żoliborskiej paniki. Kiedy Kaczyński panikuje musi znaleźć wroga, bo szczucie, skłócanie Polaków, dzielenie ich na wrogie sobie plemiona jest jego tradycyjnym modus operandi. Zarządzanie przez konflikt, choćby przez wojnę domową. Byle pozostać u władzy. Kaczyński wywołując kolejną pseudo-ideologiczną wojnę próbuje ratować spadające sondaże i przykryć wszystkie afery PiS: GetBacki, Srebrne Wieże, działki Morawieckiego, respiratory Szumowskiego, długo by wymieniać, nie mam całego dnia. Nie dajmy się sprowokować. Nie tańczmy, jak nam prezes zagra. Róbmy swoje. SPOKÓJ. To są ostatnie paroksyzmy tej władzy. Za dokładnie dwa tygodnie możemy zamienić rezydenta Pałacu Prezydenckiego na Prezydenta. Na tym się skupmy. A potem zacznijmy wspólnie budować lepszą Polskę, w której każdy Obywatel będzie czuł się u siebie.

  Faszyści u koryta.
  Naszczalnik Bratobójca J. Kaczyński

 272. Jest coś, co przeraża mnie bardziej niż szczucie Dudy na LGBT. Że to się podoba wielu Polakom.

 273. Nasampjerw wy siem rózliczta z uśmierniczyk i wina za półtory kafla co żyśta żarły i chlały w restełracji!!!!!!!!!!!!
  A ni jakiś inspirutorów siem czypiać cu niewjadomo o cu siem ruzchodzi. A i jeszczy nich si Nowak z zygarków ruzliczy wtenczas pugadamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A Pan Dochtór Magistyr Jeży Gałenziak z Palanty napisał bynajmiej PRAWDEM co wasz w oczy koli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bu Un bynajmiej jest Polak Katolyk a ni jak jechowe niwierzonce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 274. Mag,
  gdyby się nie podobało to by nie szczuł. Przecież to cyniczny, moralny zgniłek jest ale może się „zakiwać” bo elektorat się dość istotnie zmienia. Przez ostatnie 5 lat „odeszło” pewnie ok. 2 mln ze znacznym procentem „moherowych beretów” natomiast prawa wyborcze nabyła zbliżona liczba fejsbukowców, tłiterowców, mesendżerowców którzy są zdecydowanie odporniejsi na kretyńskie szczucia. Elektorat się zmienia, mentalnie też. Wystarczyłoby, by te najmłodsze dwa miliony poszło do urn i po Dudzie. Być może Duda przysłuży się temu aby ten najmłodszy elektorat zmobilizować. Wtedy może się okazać, że wlazł na grabie czyli po amerykańsku, strzelił sobie w stopę. Trzeba uważać jak się colta z olstra wyciąga, szczególnie gdy w panice.

 275. Bar Norte
  15 czerwca o godz. 19:54

  404 „Z jakichś powodów seks stał się dominującym tematem od jakiegoś czasu.”

  „Myślę, że zawsze był tematem dominującym tyle tylko iż nieoficjalnie. Nie w taki otwarty … sposób … od czasów Freuda …”.

  „Otwartość, którą … prezentują media czy artyści nie jest przecież w jakiś sposób narzucana tylko wymuszana na nich przez potrzeby społeczne. W tym przypadku odbiorców”.

  Tak, tak i dlatego w 1974 r. marksiści Sartre i Foucault zwrócili się do parlamentu francuskiego z petycją o legalizację pedofilii. Wiadomo że lud łaknął pedofilii, o czym homoseksualista Foucault był absolutnie przekonany do swojej śmierci na AIDS w latach 80.

  Sprytna wizja, Bar Norte z tym zapotrzebowaniem ludu, ale nieprawdziwa. Oczywiście sprytna dla tych, którzy się na to nabierają. Po Freudzie lewica zrozumiała jak użyteczny dla niej może być seks, powstał nawet stosowny termin ― freudomarksizm, kojarzony z Wilhelmem Reichem (marksistą i komunistą), ktory miał obsesję na pukcie seksu, choć Freud się od niego szybko odciął jako niebezpiecznego szleńca. Dla ludzi ubogich sex to jedyna łatwo dostępna rozrywka. Że też kapitaliści na to nie wpadli, żeby płacić pracownikom pornografią, choć w Szwecji na początku XX wieku kapitalistyczne hieny wpadły na to, by płacić robotnikom alkoholem. Rozwiązłość uprawiana przez elity polityczne (jak pod koniec XVIII wieku) i artystyczne (także później) nie stanowiła większego zagrożenia, ale nadużywana przez wszystkich (jak obecnie), już tak i może roznieść w strzępy dotychczasową strukturę społeczną, łącznie z moralnością, pewnie niedoskonałą, ale jednak działającą. I chyba o to neomarksistom chodzi, z chaosu aksjologicznego ma się wyłonić nowa utopia, podobna do komunizmu, ale tym razem doskonalsza, już bez ściemy. 🙂 Seks dla marksistów jest kluczowy, dlatego nie dziwi usytuowanie idologii gender, bo kto ma kontrolę na ludzkim popędem ma kontrolę nad ludźmi. Niby chodzi o absolutną wolność kopulowania, ale już Platon mówił, że nadmierna wolność jest tożsama z doskonałą niewolą.

 276. Mauro Rossi

  Bredzisz.

 277. legat
  15 czerwca o godz. 23:52
  ” Wystarczyłoby, by te najmłodsze dwa miliony poszło do urn i po Dudzie”.

  Marzenia jak ptaki szybują po niebie …. 🙂
  od 38 sek.
  https://www.youtube.com/watch?v=_bs_mzgc3g8

 278. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 0:15

  „Bredzisz”.

  A jakieś argumenty? Co z twoją dialektyką? Chyba nie jesteś dziś w formie.

  Czyż Wilhelm Reich nie powiedział, że przeżywanie orgazmu przez robotników jest warunkiem powodzenia rewolucji? Oczywiście, Reich był w gruncie rzeczy prostakiem i tylko rzucał pomysły, a jego bardziej wyrafinowani koledzy ze szkoły frankfurckiej, Adorno, Horkheimer, Marcuse ubierali je w filozoficzną formę. Psychoterapeutę Reicha wyrzucano z kolejnych krajów za skandale, jak kopulowanie ze swoimi pacjentkami, czy demoralizację nieletnich, a ceniony przez ciebie subtelny Erich Fromm pisał później „O sztuce miłości”. Z czego po latach wyłoniło się tęczowe LGBT i gender studies.

 279. @Orca
  15 czerwca o godz. 23:13

  Świerne,
  Dzięki za link

 280. Świetne!
  Sorry

 281. @Mauro Rossi
  16 czerwca o godz. 0:10

  W dużym stopniu się z Tobą zgadzam, chociaż nie zwalałabym winy na komunistów, marksistów.

  Demoralizowanie ludzi, karmienie ich pornografią, to sposoby na kontrolowanie ich i ogłupianie co kontrolę znacznie ułatwia.

  na tak zwanym Zachodzie to nie komunisci i marksisci do tego dążą, żeby lud zbałamucić
  Nie warto patrzeć na wszystko przez pryzmat tej czy innej ideologii.
  Bo tym którzy chcą dzierżyć coraz większą władzę nad społeczeństwem i to najlepiej w nieskończoność zawsze zależało na ich ogłupianiu.
  Durniami zdemoralizowanymi bez większych ambicji łatwo rządzić.

  A teraz w obliczu tak wielkich nierówności społecznych znalazł się temat zastępczy, którym wszyscy się emocjonują.

 282. 404
  15 czerwca o godz. 19:08

  Zgadam się z tym co napisałaś, tylko jedna mała uwaga.

  „ walki gladiatorów w dekadenckim Rzymie są odzwierciedlane w dzisiejszej telewizji „reality”.

  Walki gladiatorów to spuścizna po Etruskach, gdzie miały one charakter pierwotnie sakralny. W Rzymie stały się popularne jako rozrywka znudzonych miejskich mas (a bardziej elegancko: populus r.o.m.a.n.u.s), wcześniej wyrzuconych z italskich wsi, gdzie powstały duże latyfundia działające już w oparciu o siłę niewolniczą i zanim jeszcze pojawił się pierwszy cień dekadencji w państwie rzymskim. Instytucja walk gladiatorów zamierała powoli, pod koniec IV wieku zakazano ich całkowicie pod wpływem chrześcijaństwa. Jako substytut pozostały walki zwierząt (lwy ― niedźwiedzie ― byki etc.) z czego też zrezygnowano ponad sto lat później, również z powodu trudność z transportem lwów, wojnami i zrujnowanymi amfiteatrami. Ostatnie takie widowisko odbyło się w Koloseum w 526 roku, kiedy w Rzymie od kilkudziesięciu lat panowali już Goci. Wyjątkiem Hiszpania, gdzie corrida dotrwała do naszych czasów, ale teraz zamiera. Przez jakiś czas pozostały wyścigi rydwanów, głównie w Konstantynopolu, dość podobne do współczesnego sportu, także z gwiazdami i klubami agresywnych kibiców oraz zakładami bukmacherskimi.

 283. Mauro Rossi

  „Chyba nie jesteś dziś w formie.”

  Nie, po prostu jestem znudzony tymi twoimi bredniami.

  Przypominasz mi pewnego faceta, który zamęczał mnie kiedyś objawieniami z Medjugorie. To był dość samotny człowiek bo fascynacja objawieniami odstręczyła od niego ludzi, unikano go.
  Przez grzeczność udałem zainteresowanie i potem mnie ten gość zameczał przy każdej okazji. Jeszcze pamiętam tę bezsilność, którą czułem gdy na ulicy, na mój widok ożywiał się, przyśpieszał kroku wyjmując z kieszeni zmięty zwitek kartek na których miał wypisane kolejne objawienia będących w transie kobiet z tego sanktuarium.

  No i się zaczynał seans. Cięzka próba.

  Dlatego nie mam ochoty dzielić z tobą fascynacji spiskiem marksistów którzy poprzez kontrolę seksualnośći chcą sięgnąć po władzę nad światem.

  Choć w tym wszystkim jedno jest ciekawe – pierwszy raz napotykam człowieka, który nakłada na siebie ograniczenia seksualne w ramach walki z marksizmem. Oczywiście korzystając w pełni z postulowanej przez owych marksistów wolności seksualnej. Bo przecież wolność może się wyrażać również w nakladaniu na siebie bolesnych ograniczeń.

  Oczywiście mam ciebie na myśli.

 284. 404
  16 czerwca o godz. 0:52

  „na tak zwanym Zachodzie to nie komunisci i marksisci do tego dążą, żeby lud zbałamucić”.

  Byłbym ostrożny, dzisiejszy lewicowy aktywista nie musi przypominać Lenina lub Trockiego z czasów ich pobytu na Zachodzie. Może wyglądać jak Cohn Bendit, na przykład, członek PE. Rewolta 68 roku na Zachodzie (w tym rewolucja seksualna) miała jawnie marksistowski charakter. Neomarksowska szkoła frankfurcka (zaczynała przed wojną jako Instytutu Badań Społecznych we Frankfurcie) edukowała powojenne Niemcy zachodnie. Diagnoza szkoły frankfurckiej łączącącej marksizm z psychoanalizą, była bezlitosna dla społeczeństwa zachodnioniemieckiego, które miało wykazywać naturalna u niego skłonność do nacjonalizmu, faszyzmu i dlatego powinno być poddane intensywnej reedukacji. Skutki widzimy. Radykalny ateizm i materializm, internacjonalizm i uniwersalne wykorzenienie, prymat pragmatyzmu, śmierć klasycznej filozofii, dominacja produkcji, globalne manipulowanie naturą, technologiczny faustyzm i równość wyrażająca się w homogenizacji społecznej, likwidacja „opresyjnych” i „autorytarnych” struktur (rodzina), czy społecznych (religia). To cele, środki są różne. Diagnoza zachodnich marksistów już w latach 60. wskazywała, że w gruncie rzeczy robotnicy są siłą rewizjonistyczną i wsteczną, dlatego dzisiejsza lewica nie przypomina tej dawnej.

 285. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 1:16

  Chyba tego nie rozumiesz, lub udajesz. Obstawiam to drugie.

 286. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 1:16

  ” … pierwszy raz napotykam człowieka, który nakłada na siebie ograniczenia seksualne w ramach walki z marksizmem”.

  Chyba stać cię na to, by nie używac argumentów ad personam?

 287. @Mauro Rossi
  16 czerwca o godz. 1:14

  Dzięki za ciekawe informacje
  A odnosnie walki gladiatorów, jako rozrywki dla mas, która głównie polegała na dostarczaniu przyjemności z powodu tego jak i kto kogo zabije.
  Taka radocha.
  Wspomniałam o tym jak i paru innych rzeczach w kontekscie książki, którą polecałam Bar Norte.

  Książka ta jest analizą jak powstaje, jakie okresy rozwoju przechodzi i jak wygląda okres upadku imperium.
  Ostatni charakteryzuje się dekadencją między innymi rozpusta jest jedną z cech.

  Przeczytałam Twój następny wpis i widzę, że marksistów wyraźnie nie lubisz i być może dlatego przypisujesz im zasługi nawet w demoralizowaniu tzw Zachodu.

  Akurat z tym się nie zgadzam.

 288. Mauro Rossi

  „Chyba stać cię na to, by nie używac argumentów ad personam?”

  Mauro, przecież pracowicie wspierasz na blogu ograniczenia nakładane na seksualność. Wręcz oczekujesz takich ograniczeń.
  Chyba nie jesteś hipokrytą, który chce wolność seksualną ludziom ograniczać a samemu z niej w pełni korzystać?

  Tak więc nie jest to argument ad personam tylko logiczna konsekwencja tego co wypisujesz.

 289. @mag
  15.06 22:30
  gdyby sie to / szczucie Dudy/ nie podobalo sie w i e k s z o s c i Polakow, nie bylby prezydentem RP. I tak dalej..bedzie nim nadal.
  Pozdrawiam

 290. Sławek Smejda

  ( chyba z myślą o geozaku 🙂

  DOŚĆ TEGO SQURWISYŃSTWA 19
  Tematów do opisania w tym naszym kraju jest bardzo , bardzo wiele np.. Koronawirus-leczenie , respiratory-200 milionów , konus-ochrona , dyskryminacja-ludzie ,wybory-kandydaci … to są ostatnie ciepłe tematy ale tematów podobnych można wymienić jeszcze przynajmniej około 50 bardzo ważnych i 200 według mnie troszkę mniej istotnych choć nie koniecznie mało ważnych.
  Kaczyński-ochrona … jakim prawem ten człowiek jest chroniony za nasze pieniądze, kim do qurwy nędzy jest ten człek cięty z metra by miał taką ochronę policyjną a do tego ochrona jest jeszcze np. Sejmie – czego takie NIC się boi? Ponoć społeczeństwo kocha pis- tak mówią ludzie tej sekty (nawet jak piszę o tym człeku to mnie ..uj strzela) Czy naprawdę policji już nie ma? A jest tylko mundurówka partyjna pis-u? Czy naprawdę nie ma tam ludzi myślących? ŻAŁOSNE.
  Respiratory-200 milionów … zacznę od matematyki 200 milionów podzielmy na 1200 sztuk = 166.667 zł zaokrągliłem do 7. Wchodząc w przeglądarki o cenę respiratorów i czytam – szpital w Sanoku kupił pojedynczy nowy respirator za 76 tyś, sprawdzam dalej – są po 100 tyś za sztukę ale są po 30 tyś czy 50 tyś, tylko proszę zauważyć to są ceny za sztukę. WNIOSEK – ministerstwo zdrowia Polski zakupuje hurtowo 1200 sztuk respiratorów za prawie 200% drożej gdzieś w świecie od ..uj wie od kogo . Żyje na tym świecie ponad pół wieku – dokładnie 53 lata i żaden po*eb minister czy premiera KŁAMCA (2 POSTANOWIENIA SĄDU O SPROSTOWANIU MÓWIENIU NIEPRAWDY) nie wciśnie mi kitu że tu nie ma drugiego dna a jeśli jest do tego zamieszany handlarz bronią TO CZYM NAS QURWA MAMIĄ ministrowie i premier. Za parę lat wyjdą na jaw że ludzie z obecnego rządu SĄ MILIONERAMI śmiejący się z ich wyznawców – dorobionych na zdrowiu Polskiego społeczeństwa. I tu przyznaję się że jestem głupi bo QURWA NIE JESTEM W STANIE ZROZUMIEĆ TYCH KRETYNÓW POPIERAJĄCYCH pis, jakim trzeba być ograniczonym umysłowo by mieć wiarę w te kłamstwa (chyba że te 500+,300+ i 13 emerytura potrafi roz*ierdolić do cna mózg że UCZCIWOŚĆ i HONOR jest gównem dla tych ochłapów paru złotych – GDZIE ONI W TYM SAMYM CZASIE RABUJĄ KRAJ NA MILIONY).

 291. A co w tym czasie robi NIK?
  Home office?

 292. @Bar Norte

  Komiczne jest pisanie o demoralizacji, rozpuście i rozpasaniu seksualnym, kiedy już od paru lat w miejsce Freuda i jego skupienia na seksualności jako fundamencie ludzkiego spełnienia nadchodzi epoka Nowej Pruderii.
  Rossi dziarsko powiewając sztandarem kroczy na jej czele, a tu mu na drodze staje jakieś LGBT z piórkami w zadku i wykonuje nieprzystojne ruchy z „zakonnicą” 🙄
  Nic dziwnego, że nocne koszmary nie dają mu spać, zasiada więc przy klawiaturze…
  Polacy „wyzwalają się” zawsze jakieś 20-30 lat później, niż inne nacje, więc przeżywają co chwila żenujące momenty, jak Polki na zachodniej plaży odważnie demonstrujące topless, a tu wszyscy znowu ubrani… 😳

 293. Janusz Wierzbicki
  Sympatycy Władka Frasyniuka ✌️

  Jerzy Waldorff – Preyss herbu Nabram
  NIE BYŁ CZŁOWIEKIEM.
  Trzeba poważnie zastanowić się, co próbują z nami zrobić te katolickie, obłudne, cuchnące nienawiścią krętacze, które sieją nienawiść między Polakami. Waldorff był ułanem, pisarzem, krytykiem muzycznym i działaczem społecznym, organizującym koncerty, ratującym zabytki, jemu zawdzięczamy istnienie nekropolii na Powązkach. Nie handlował respiratorami, których nie było, nie budował srebrnych gór, będących śmierdzącymi geszeftami łajdaków na dorobku. Nie promował Misiewiczów. Był kimś BO PRZECIEŻ NIE BYŁ CZŁOWIEKIEM, Ta moralna nędza, składająca się z funkcjonariuszy zdegenerowanej sekty katolickiej, broniącej swojej pozycji i budujących na boku pałace haniebnej pychy, z aparatczyków partii nacjoinalistryczno narodowej, która uznała za małego Stalina kawałek kaczego gówna, ośmiela się sądzić ludzi, których kompetenckje moralne sa dla nich równie niedostępne, jak Himaleje.

  ¤%#& Ć faszystowską zarazę PiS

css.php