Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
LGBT

15.06.2020
poniedziałek

Marzec bis? Siedem podobieństw

15 czerwca 2020, poniedziałek,

Rozumiem Agnieszkę Holland, prof. Jana Woleńskiego i innych, którzy porównują dzisiejszą kampanię przeciwko LGBT ’20 z marcem ’68. Oto niektóre podobieństwa.

1. Obie kampanie wymierzone są w mniejszości. ’68 – mniejszość narodowa, ’20 – mniejszość seksualna.

2. Obie mniejszości są „zamknięte”, nie można uciec od faktu, wyprzeć się, że jest się ich członkiem (-inią), nie można „zejść z linii strzału”.

3. Obie kampanie były zainicjowane i sterowane przez władze. Szczególną rolę odgrywały najważniejsze osoby w państwie oraz ich jątrzące przemówienia na wiecach.

4. Obie kampanie były wymierzone w środowiska nękane i prześladowane już od dawna, nie tylko od stuleci, ale i w najnowszej historii, vide akcja Milicji przeciwko osobom LGBT.

5. Obie kampanie wywołały protesty i zgorszenie na Zachodzie, w tamtejszych mediach i w kontrofensywie władz polskich. SB rozpracowywało korespondentów zagranicznych oraz ich polskich znajomych.

6. Obie kampanie są haniebne, odwołują się do najgorszych instynktów, mają na celu poniżyć i zdyskredytować innych. W obu ważną rolę odgrywał Kościół katolicki.

7. Obie są (były) rozpętane w celach politycznych, w tym w celu odwrócenia uwagi od bieżących niepowodzeń, takich jak kryzys II połowy lat ’60, kryzys gomułkowszczyzny, pandemia ’20 i strach przed utratą władzy.

Mimo ogromnych różnic – wtedy była PRL, Układ Warszawski, RWPG, państwo na poły totalitarne, dzisiaj mamy wolność, demokrację, NATO, Unię Europejską, władze wybrane w wolnych wyborach, nie ma cenzury, w naszych szufladach są paszporty, a nie „dokumenty podroży”, wtedy groziło więzienie, dzisiaj komisariat – tym niemniej oba zjawiska wystąpiły w tym samym kraju – w Polsce.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 267

Dodaj komentarz »
 1. Jeżeli zwalczanie kampani propagandowej LGBT , powrównujemy do marca 1968 , to równouprawnione jest zwalczanie hochsztaplerstwa politycznego Biedronia i hochsztaplerstwa literackiego Jerzego Kosińskiego ? W czasach nadciągającego kryzysu , który zmieni świat, wywracając go do góry nogami, zajmowanie się problemami wyssanymi z palucha jest niestosownym żartem intelektualistów.

 2. @woytek 16 czerwca o godz. 1:56

  Szczucie na mniejszość – etniczną czy seksualną – nie jest żadnym „zwalczaniem kampanii”. Jest zorganizowaną nagonką na wybraną grupę obywateli.

 3. Porownywanie marca 68 roku z nazwaniem LGTB ideologia jest nie na miejscu. Policja nie rozpedza demonstrujacych palkami, nie ma aresztow homoseksualistow, homoseksualisci nie sa wyrzucani z pracy, duze grupy homoseksualistow nie sa zmuszane do emigracji i utraty polskiego obywatelstwa. Agnieszka Holland, Jan Wolenski czy Daniel Passent sieja wredna propagande i umniejszaja wielka tragedie marca 68 roku.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ale przecież nikt nie zabrania nikomu uprawiać seks w jakikolwiek sposób dana osoba sobie życzy. I może to robić, bez żadnych problemów.

  Jedyna rzecz, która budzi kontrowersje
  (i tu należy zaznaczyć że tylko kontrowersje, bo nie ma wsadzania do więzienia, czy wyrzucania z kraju)
  to czy pary homoseksualne mają prawo małżeństwa, adopcji dzieci
  i czy dzieci osób nie homoseksualnych mają być od maleńkości nauczane już od przedszkolnych lat w sposób, który nie godzi się z poglądami ich rodziców.
  Mam na myśli propedeutykę seksualną w tym zagadnienia gender, jego dowolnego wyboru, czy homoseksualność.

  Musimy się zgodzić, że nie tylko osoby stojące ZA tym wszystkim mają prawo głosu.
  Dlatego nie rozumiem porównania.
  W końcu zwolennicy żądają tych spraw w imię demokracji.
  I w imię tejże przeciwnicy też mają prawo się nie zgadzać.

  Rodzice powinni mieć prawo wychowywać swoje dzieci bez odgórnej prawem narzuconej indokrynacji.

  jak na razie pomysły w/w są bardzo świeże.
  Czas pokaże czy one się sprawdzą i jak.

  To jest socjotechnika i nie wszyscy są na nią gotowi.

  Tak czy inaczej porównanie 1968 z tym co się dzieje w sprawach seksu
  wydaje mi się mocnym nadużyciem.

  Tu nikt nikogo nie prześladuje.
  Każdy ma prawo do swojej opinii na ten temat i ma prawo ją wypowiadać.
  Tak jak mają prawo wypowiadać swoją zwolennicy tych nowych roszczeń.

  To, że ktoś nie zgadza się (nawet częściowo), nie znaczy że jest homofobem, czy faszystą.

 6. Oczekiwanie na dosłowną powtórkę marca 68 podczas obecnej nagonki na LGBT (vide wojtek_ab) jest bezsensowne. Historia się nie duplikuje, a co najwyżej rymuje, jak zauważył w swojej książce „Szczerze” D. Tusk.

 7. Podobnie powstawała katolicka III Rzesza…od nagonki na Żydów i komunistów…Tak sobie myślę prywatnie, że zbieżność religijna nie jest przypadkowa…gdzie Rzym…tam pogromy…Gott mit uns …!

 8. Czy katolicyzm nad Wisłą jest reformowalny…czy te oczy rozmodlone mogą kłamać…Tak sobie myślę prywatnie…miałeś chamie złoty róg…a połasiłeś się na styropian…za posłanie…po uprzednim zmówieniu paciorka…

 9. Trzeba chronić ministrantów…to też nasze dzieci…Tak sobie myślę prywatnie, że wszystkie dzieci nasze i na podobieństwo boga…

 10. Piękny numer wyciął wczoraj Sąd Najwyższy USA naszym harcownikom, zostawiając ich na spalonym.
  Chciałbym dziś rano widzieć miny tych spin – doktorów i strategów od wymyślenia tej „ideologii” zagrażającej nszym korzeniom.

  @ 404
  „…nikt nikogo nie wyrzuca z kraju…”
  To już wczoraj ten refren słyszeliśmy u Bielana. Może by tak zapytać samych zainteresowanych? Zresztą po co pytać, sporo z nich wypowiedziało się do prasy przy okazji tej hucpy rozpętanej przez kryptogeja, i nie jest tak, jak gorąco zapewnianą różne Brudzińskie, Bielany i 404.

 11. @Slowianin Stanislaw

  I jak tu niezgodzic sie z Toba?
  Tak trzymac!

 12. Mauro Rossi (a propos reakcji o 0.16 na mój wpis do Mag)

  Mauro Rossi,
  Wirtualna Polska prezentuje opinię doradcy Dudy, Zofii Romaszewskiej:

  – Zajmujemy się głupstwami. Przepraszam bardzo, że tak mówię. W sytuacji, w której ścierają się różne ideologie, będziemy się teraz zajmować mało istotnymi rzeczami. Ja nie mówię z punktu widzenia osoby homoseksualnej, dla której jest to być może ważne. Mówię z punktu widzenia osoby, która doradza prezydentowi, że nie są to w kampanii rzeczy najważniejsze. Nie ma w Polsce tak licznej rzeszy osób o odmiennych preferencjach seksualnych, że trzeba im poświęcać główną uwagę w kampanii – mówi Wirtualnej Polsce Zofia Romaszewska.

  – Przez lata, byliśmy niezwykle tolerancyjnym narodem. A teraz mówimy o LGBT. Przecież w Polsce z tego powodu nikt nikogo nie zamordował. Robienie z tego przewodniego motywu kampanii i późniejsze awantury wokół tego, to dla mnie ewidentnie wrzutka. Jak chce się odwrócić uwagę od jakiegoś tematu, to wrzuca się temat zastępczy. Tak mi to wygląda. Albo nagle zajmujemy się aborcją, albo sprawami LGBT, albo uchodźcami – uważa Romaszewska.
  .
  Jej zdaniem, w sytuacji, w której społeczeństwo jest podzielone, a debacie publicznej towarzyszą duże emocje, takich tematów jak LGBT nie powinno się w ogóle umieszczać. – To budzi jeszcze większe napięcie społeczne, powoduje jeszcze większy podział. Ludzie są podminowani i bardzo emocjonalni. Stopień emocji jest w tej kampanii tak wysoki, że brakuje merytorycznej, mądrej dyskusji. Wszyscy są rozhisteryzowani, doradzałabym, żeby krople na uspokojenie pozażywali – mówi Romaszewska.

  – Uważam prezydenta Andrzeja Dudę za fajnego, mądrego polityka. Można też znaleźć u niego wady, jak u każdego człowieka. Ale mamy teraz sytuację, że skupiamy się na tematyce LGBT, a nie na jego pięcioletniej pracy. To błąd tej kampanii – puentuje Romaszewska.

  Mauro,
  mnie to akurat cieszy, że Duda, jego sztab i cały PiS z Tobą włącznie działa niemądrze. Oby tak dalej. Spokojnie się przyglądam tej waszej durnocie.

 13. Godek na kwarantannie…to kara za grzechy…Tak sobie myślę prywatnie, że koronawirus nad Wisłą dopadł w większości katolików grzeszników… Świeckie leczenie ich w takich okolicznościach przy klauzuli sumienia, to ręka podniesiona na boskie wyroki…a czepiali się prezerwatyw…To porachunki między katolikami…

 14. Na Mazowszu i nie tylko… tęczowe stroje kojarzyć się będą z LGBT…A Zespół Mazowsze z propagandą tej ideologii…ku zgorszeniu dzieci…i Polonii…Tak sobie myślę prywatnie o zboczeniach pod strzechą…z przytupem…chamska hołota…jak mawiał dziedzic…przed reformą rolną…

 15. @404:
  > Ale przecież nikt nie zabrania nikomu uprawiać seks w jakikolwiek sposób dana osoba sobie życzy.
  Ale w ’68 nikt nikomu nie zabraniał być Żydem. Co innego być Żydem i zajmować stanowisko..

  > to czy pary homoseksualne mają prawo małżeństwa, adopcji dzieci
  Ale skoro nie ma takiej ustawy skierowanej do sejmu, to skąd pojawia się problem?

  > czy dzieci osób nie homoseksualnych mają być od maleńkości nauczane już od przedszkolnych lat w sposób, który nie godzi się z poglądami ich rodziców.
  Wiesz, część rodziców to płaskoziemcy, inni to antyszczepionkowcy. Rozumiem, że przeciwko lansowaniu ideologii szczepionkowej, oraz ideologii kulistości Ziemi też jesteś?

  > Musimy się zgodzić, że nie tylko osoby stojące ZA tym wszystkim mają prawo głosu.
  Hm… zaraz? Że nie tylko Ordo Iuris i Citizen Go wolno mówić w Polsce? Jestem za!

  > W końcu zwolennicy żądają tych spraw w imię demokracji.
  Powtórzę: nie ma mowy o żadnej ustawie, która byłaby poddana dyskusji, więc skąd problem „demokracji”?

  > Rodzice powinni mieć prawo wychowywać swoje dzieci bez odgórnej prawem narzuconej indokrynacji.
  No właśnie! Przypomnę: płaska Ziemia, i szczepionki wywołujące autyzm.

  > jak na razie pomysły w/w są bardzo świeże.
  Płaska Ziemia, owszem. Cała reszta ma jednak swoją historię.


  Powiem bardzo serio: o homoseksualizmie nikt mnie nie uczył. Owszem, od dziecka znałem pana żyjącego z partnerem, bo prowadził niedaleko zakład fryzjerski; ale nie od razu rozumiałem na czym polega ich przyjaźń.

  Efekt jest taki, że bywam zgorszony widząc dwóch panów trzymających się za rękę. Ale rozum mi mówi, że skoro potrafię iść za rękę z żoną, to im też wolno.

  I, w zasadzie, jak słyszę wymianę argumentów, to nie spotkałem przypadku by LGBT nie mieli racji w domaganiu się własnych praw. Właśnie: rozumowo.

  Małżeństwa? Jak chcą? Jak pary żyją latami razem? Oczywiście, osobiście nie mam nic za, czy przeciwko, żeby to był „kontrakt”, albo „partnerstwo”, bo nie słowo jest najważniejsze; ale jak najbardziej uważam, że powinni mieć takie prawa, jak odwiedzanie bliskich w szpitalu, czy przejmowanie spadku. Bo małżeństwo to nie tylko wspólny seks.

  Adopcja? Jak dla mnie problem mocno egzotyczny, bo na razie jest dużo więcej chętnych do adopcji, niż dzieci do adoptowania, a dla decydentów potrafi być istotny katolicyzm pary adopcyjnej, więc co tu mówić o parach homoseksualnych. Jeszcze czeka nas długa droga.

  Ale jako argument rozumowy? Dzieci wychowują samotne matki, czy matki wraz ze swoimi matkami. Rzadziej samotni ojcowie i dziadkowie. Pary jednopłciowe, jak najbardziej funkcjonują w Polsce w wychowaniu dzieci. Nie wiem, czy są idealne, ale skoro całkiem wiele rodzin heteroseksualnych jest narażonych na przemoc, czy alkoholizm, to akurat kwestia hetero-, czy homoseksualności nie wydaje się zbyt znaczącym czynnikiem.

  Gender? Wygląda na to, że potrzebujesz nauki. Gender to płeć pojmowania społecznie. W większości przypadków, ludzie mają geny, które odpowiadają ich genitaliom, i które odpowiadają psychologii, i które odpowiadają ich rolom społecznym.

  Ale, po pierwsze, w większości, nie znaczy że we wszystkich — tu są możliwe dowolne kombinacje i negowanie tego, to negowanie wiedzy o świecie, jak ta płaska Ziemia.

  Po drugie zaś, w dobie oczekiwanej równości ludzi, jak też problemów tkwiących w kulturze, bardzo istotne znaczenie ma wyróżnienie tej „społecznej płci”. Sam byłem świadkiem, jak pewne wujostwo pouczało 10-latka, że jak będzie duży, ożeni się, to ma zbić swoją żonę w noc poślubną, żeby nauczyć ją, kto w rodzinie rządzi. Wujostwo, tzn. wujek mówił, a ciocia przytakiwała ochoczo. Masz tu Polskę początków XXI wieku i stereotyp genderowy, który usprawiedliwia stosowanie przemocy w rodzinie wtłaczany do głów kolejnym pokoleniom. Niech Cię nie zmyli, że w środowiskach inteligenckich tak się dzieci nie uczy — poza banieczką inteligenckiej klasy średniej w Polsce żyją miliony ludzi, a jeśli nawet genderowy stereotyp mężczyzny, którzy rządzi rodziną przy pomocy pieści odchodzi w przeszłości, to wciąż on występuje w wielu polskich rodzinach.

  Tak więc Konwencja Stambulska nie jest żadnym wrogim wymysłem. Jest czymś, czego w Polsce potrzebujemy. I nawet nie ruszam tematu, że na tym samym potrafią się opierać prawa kobiet…

  Nauczanie dzieci… Jak dla mnie jest konieczne.

  Po pierwsze, obecnie głównym edukatorem seksualnym dzieci jest pornografia, którą można dostać za darmo w internecie. Z wszystkim wzorcami łatwego seksu, tego, że kobieta się nie zgadza ale chce, z kompletem parafilii, z całą idealizacją ciała i jego możliwości.

  Po drugie, osoby LGBT często piszą o swojej młodości i trudnościach, jakie miały z odnalezieniem się w świecie, gdzie nikt ich nie przygotował na odmienność. Nie wiem, co sądzisz o tym, skąd się biorą homoseksualiści i lesbijki, ale zaręczam Ci, że to nie jest przyjmowanie orientacji psychologicznej za pieniądze Kremla. Zjazdy organizowane przez Citizen Go, to co innego.

  Unikając takiej nauki, powoduje się wymierną liczbę ludzkich tragedii — samobójstw, czy depresji. To nie jest więc, „skoro mam zwariowane poglądy na świat, to mogę uczyć tak dzieci”, bo za to zwariowanie te dzieci potem płacą. To w ogóle nie jest tak, że rodzice są panami życia i śmierci swoich dzieci — państwo ma obowiązek brać je w obronę, jako ludzkie istoty.

  Nie podąłeś jednego argumentu, który często się pojawia. A raczej argumentów: że to obnoszenie się z seksualnością, a przecież można po cichu w domu; oraz że to rozpasanie seksualne na ulicach.

  Co do „obnoszenia się”, to warto sobie to przełożyć na pary heteroseksualne. Gorszą panowie trzymający się za ręce i patrzący sobie głęboko w oczy? A czy z żoną też tak nie robisz?

  Owszem, zdarzają się przypadki mocniejsze. Pamiętam, jak kiedyś zdegustowała mnie para lesbijek namiętnie całująca się w przerwie koncertu. Ale potem wyszedłem na ulice i wpadłem na parę heteroseksualną, gdzie jedna ze stron próbowała drugiej wylizać woskowinę z uszu.

  Innymi słowy: problem z właściwym… hm… zachowaniem się w miejscach publicznych istnieje, jednak nie jest to problem środowisk LGBT w opozycji do heteroseksualnej większości. Zwłaszcza, gdyby doliczyć „szczucie cycem”, czyli seksistowską reklamę, to heteroseksualiści wypadają o wiele gorzej, prezentując goliznę cis-seksualnych pań.


  Co do samej nagonki, no przecież… Że PiSowi zależy na wojnie ideologicznej (a zwłaszcza na pokazaniu demonstracji LGBT swoim wyborcom), żeby przykryć własne afery i zmobilizować propagandę Radia Maryja, jest jasne jak słońce. W ogóle co to za pomysł, że w tej nagonce jest coś, nawet może nie uczciwego, ale po prostu neutralnego politycznie?

 16. @404
  Jedyna rzecz, która budzi kontrowersje (…)
  to czy pary homoseksualne mają prawo małżeństwa, adopcji dzieci
  i czy dzieci osób nie homoseksualnych mają być od maleńkości nauczane już od przedszkolnych lat w sposób, który nie godzi się z poglądami ich rodziców.

  No, taki mały drobiazg, prawda, a takie kontrowersje.
  Nie daje ci spać sytuacja (w wielu krajach już od dość dawna uznana za normalną) że para gejów z sąsiedztwa będzie miała równe prawa jak 95 procent reszty społeczeństwa?
  Że będą mogli odwiedzać się w szpitalu, podejmować decyzje co do leczenia nieprzytomnego partnera, dziedziczyć po sobie, adoptować wychowywane wspólnie dzieci, mieć prawo do odmowy zeznań etc.
  To wszystko, co jest tak oczywiste w małżeństwie hetero.

  Poczujesz w tym momencie deprecjację twojego sakramentalnego związku, bo nie będzie lepszy niż małżeństwo dwóch kobiet lub dwóch facetów?

  A te biedne, o czystych duszach maleństwa w przedszkolu powinny jak najdłużej być zachowane w nieświadomości, że obmacujący je wujek lub konkubent matki nie ma prawa tego robić, bo przecież lepiej, jak nikt o niczym nie wie?
  O złym dotyku dowiedzą się, jak same zaczną czytać?
  Rodzice wychowają najlepiej. Mamusia przypilnuje, żeby miały rączki na kołderce, za brzydkie słowa wypłuka buzię mydłem, a tatuś za nieposłuszeństwo sprawi lanie, bo jego też bito i to jest najlepszy sposób okazywania ojcowskiej miłości i troski.

  Wszystko będzie OK, byle sprawa nie wyszła poza cztery ściany domu.

 17. Czytam na blogu, że celibat jest lepszym parasolem dla LGBT niż starokawalerstwo…coś w tym musi być…Tak sobie myślę prywatnie, że zakony też kryją tajemnice tego zjawiska…z woli opatrzności…drogi życiowej na orientację…

 18. Jeżeli decyduje większość, to mamy demokrację…Tak sobie myślę o parafialnym ustroju państwa…czy istnieje lepszy ustrój…Taka jest logika hunwejbinów watykańskich…Watykan zaś ma ustrój większościowy w jedności nieomylnej…zwany też absolutnym…

 19. Janusz Wierzbicki
  Sympatycy Władka Frasyniuka ✌️

  Jerzy Waldorff – Preyss herbu Nabram
  NIE BYŁ CZŁOWIEKIEM.
  Trzeba poważnie zastanowić się, co próbują z nami zrobić te katolickie, obłudne, cuchnące nienawiścią krętacze, które sieją nienawiść między Polakami. Waldorff był ułanem, pisarzem, krytykiem muzycznym i działaczem społecznym, organizującym koncerty, ratującym zabytki, jemu zawdzięczamy istnienie nekropolii na Powązkach. Nie handlował respiratorami, których nie było, nie budował srebrnych gór, będących śmierdzącymi geszeftami łajdaków na dorobku. Nie promował Misiewiczów. Był kimś BO PRZECIEŻ NIE BYŁ CZŁOWIEKIEM, Ta moralna nędza, składająca się z funkcjonariuszy zdegenerowanej sekty katolickiej, broniącej swojej pozycji i budujących na boku pałace haniebnej pychy, z aparatczyków partii nacjoinalistryczno narodowej, która uznała za małego Stalina kawałek kaczego gówna, ośmiela się sądzić ludzi, których kompetenckje moralne sa dla nich równie niedostępne, jak Himaleje.

  #¤%&¤ Ć faszystowską zarazę PiS

 20. Hihihi

  Powołany do służby numerek się rozkrokowo wykraczył 🙁

  Tylko dla ciebie, szczebiotko ty moja

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS,

 21. Rafał Trzaskowski zapowiada postawienie Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-2020-trzaskowski-chce-macierewicza-przed-ts/0101gmg

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 22. Uwaga klikacze sarkazm
  Jedno ale za to „uderzajace” podobienstwo
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26035460,tvp-znow-uderza-w-kandydata-na-prezydenta-insynuuje-ze-trzaskowski.html#s=BoxOpImg5
  Kiedy sie zajrzy na strone konsulatu RP przy Lake Shore i zobaczy co trzeba ujawnic aby konsulat tylko przyslal pakiet wyborczy , to przestaje dziwic ok. 0,1 % chetnych ( wcz. rano ~ 4500 ) „populacji GTA”. Sa pewnie tacy co sie zdziwia , ale za to bardzo .
  Uwaga bede nadawal szyfrem
  „Tajne” wybory i programy ( dawniej literackie , czcigodne i z tradycjami ) zakupione gdzie trzeba w sama pore .
  Dziekuje , postoje

 23. Czy do tego jeszcze trzeba cos dodawac ? Brawo panie Kurski , mozna by rzec , podziwiam pana .. (za fantazje ) gdyby nie to , ze dwa dni temu „mialem okazje” rozmawiac z o 10 lat starszym , tutejszym Polakiem i od niego dowiedzialem sie dlaczego tnp wybuchla II w. sw .
  Wszystko przez to , ze Pius .. (?)( ten papiez) nie wzial powaznie przepowiedni fatimskiej i „nie poswięcil ” Rosji .

  „elbertson3 godziny temu

  LGBT, teraz Żydzi a do wyborów jeszcze dwa tygodnie !!!!!!
  Co następne ???? Trzaskowski będzie Polskie Dzieci Żydom na mace sprzedawał !!!!
  Czy już sprzedawał? jakoś tak, czy jadł mace ? Nie chyba macerował !!!! Okazało sie że nie sprzedawał na mace, nie jadł macy, nie macerował a tylko cerował – skarpetki , z dziećmi i to swoimi.
  Taka to wiarygodność TVP, Radio Erewań to przy naszych jak Wolna Europa !!!!!! „

 24. Szanujmy też ideologie jako sposoby na ułożenie sobie życia własnego…nie kosztem sąsiada…Takimi są LGBT i religie, a nad Wisłą katolicyzm…Tak sobie myślę prywatnie, że katolicyzm, to ideologia, bo Jezus nie był człowiekiem…i niech tak zostanie…Katolicyzm można poniewierać według hunwejbinów…

 25. SŁOWIANIN STANISŁAW
  „Jezus nie był człowiekiem”.

  Z Biblii wynika, że określenie „Syn Człowieczy” , które w Ewangeliach odnosi się do Jezusa, kieruje uwagę na fakt, że urodził się on jako człowiek z krwi i kości, a nie był po prostu istotą duchową, która tylko przybrała ludzkie ciało. 

 26. urodził się on jako człowiek z krwi i kości, a nie był po prostu istotą duchową, która tylko przybrała ludzkie ciało.

  Co jest dla boga trudniejsze, to pierwsze, czy to drugie?
  Znane są konkretne przypadki istot duchowych, które po prostu przybierają ludzkie ciało?

 27. Jako dla tzw normalnego ( takiego jak wiekszosc ?), widok dwoch facetow , bylby ..
  ” Jakim mnie stworzyles takim mnie masz ” i mam swoje prawa .
  Adopcja dzieci przez „pary” homoseksualne majacych swoje , nalezne im prawa ….jest trudna albo nie mozliwa do zaakceptowania gdyby pamietac , skad takie dziecko musialoby sie wziac i o mozliwym „podrecznym serialu ” ktory przestal byc fikcja literacka . (Nolite te bastardes ..)
  Co musialoby sie dziac w jego glowie za kilkanascie lat ? Adopcja , zeby zrobic sobie przyjemnosc a co potem ? Mialoby swoje prawa ?
  Czy ktos pytalby je o zdanie gdyby chcial mu ujawnic jego pochodzenie ? . Chcesz wiedziec skad sie wziales (-as) ? Ok, powiem ci …

 28. Bar Norte

  Meksykanski Tony Blair
  chce zwalczac bezrobocie spowodowane nieudolnoscia wladzy w walce z pandemia przy pomocy
  robot publicznych.
  ,, Stracony milion miejsc pracy odrobimy, bo stworzymy 2 mln nowych dzięki publicznym inwestycjom.”
  Obrador, wzorujac sie na Ojcu Chrzestnym , nie nosi maski.
  ,,Bank centralny oraz Bank Światowy przewidują, że gospodarka Meksyku skurczy się w tym roku o 8-9 proc., a i tak od dwóch lat jest w zastoju. Produkcja przemysłowa i budownictwo już spadły w maju o 30-40 proc. ”
  https://wyborcza.pl/7,75399,26035174,w-meksyku-epidemia-nie-zwalnia-gospodarke-czeka-zapasc-a-prezydent.html#S.polecamy-K.C-B.4-L.1.maly

 29. A w Byczynie kura uciekinierka z kurnika znalazła lokum na świerku w centrum miasta…miejscowi dokarmiają…Tak sobie myślę prywatnie: czy kandydaci wykorzystają ten fakt…i obiecają dożywocie w pałacu prezydenckim…za jaja…

 30. @olborski

  Ależ kombinujesz, a przecież sprawy adopcji (jako takiej) są prawnie uregulowane. Dzieci mają prawo do informacji na temat swoich rodziców biologicznych, także w przypadku korzystania z banku nasienia przez pary hetero, co nie znaczy, że dawca będzie miał jakieś zobowiązania.
  Skąd pary homoseksualne brały, biorą, będą brać dzieci do adopcji?
  Ze związków z kobietami, z macierzyństwa zastępczego (surogatki), z adopcji dzieci porzuconych lub oddanych przez biologiczne matki rezygnujące z praw rodzicielskich… Ojcowie na ogół dają nogę na długo przed narodzeniem takich dzieci.

  Czy ktos pytalby je o zdanie gdyby chcial mu ujawnic jego pochodzenie?

  A kto miałby chcieć? Życzliwi sąsiedzi hetero?
  Dzieci nie są głupie i z czasem same chcą wiedzieć.

 31. Swastyka, sierp i młot, a teraz tęcza…symbole nieludzkiej ideologii…Na tym tle krzyż jawi się jako symbol zbawienia…przez ukrzyżowanie…Tak sobie myślę prywatnie, że wynalezienie krzyża i koła fundamentami ludzkości…

 32. Taaak, stąd wzięła się gra w kółko i krzyżyk
  🙄

 33. GajowyM.
  Byles takim dzieckiem ? Nie wydaje mi sie ..
  „Dzieci nie są głupie i z czasem same chcą wiedzieć.”
  Wydaje mi sie , ze jest roznica miedzy doroslym ktory sie dowiedzial .. a dzieckiem ktore sie dowiedzialo . Dzieci nie sa głupie ale sa rozne . Wlasne moze byc troche przewidywalne , adoptopwane – mniej albo wcale .
  Regulacje prawne to jedno a rzeczywistosc to co innego . Losy sporej czesci dzieci adoptowanych nawet przez pary , nie sa zachwycajace .( Znam tylko jedna prawdopodobna pare – nie wdajac sie w szczegoly , ktora nigdy nikomu nie ujawnila nww prawdy i bardzo dobrze .)

 34. @olborski

  Mądrzy rodzice informują swoje dziecko odpowiednio do jego potrzeb i w miarę dorastania.
  Mam przyjaciół z takimi dziećmi i adopcja nigdy nie była tajemnicą, a dzieci, jeśli czują się w rodzinie bezpiecznie i pewnie, nie mają problemu z przetrawieniem takiej informacji.
  Okres dojrzewania wiąże się z wieloma problemami, adopcja może je potęgować, ale nie musi.
  Problemy dzieci adoptowanych nie biorą się z informacji o fakcie bycia adoptowanym. Są albo przynoszone wraz z dzieckiem z okresu przedadopcyjnego (problemy psychiczne, choroby, syndrom alkoholowy) albo rodzice adopcyjni niezbyt nadają się do tej roli, co także dotyczy bardzo wielu biologicznych rodziców hetero.
  Gdyby tak nie było, to w Polsce nie przybywałoby domów dziecka i nie rosłaby liczba dzieci umieszczanych w placówkach zastępczych.
  Dzieci odbierane rodzicom z powodu zaniedbania, maltretowania, czasem aż do zagrożenia życia – to dziesiątki tysięcy istot spłodzonych i urodzonych przez osoby hetero.

 35. – Tato, czy to prawda, że zostałem adoptowany?
  – Tak, synku. Ale cię oddali…

 36. @Bar Norte

  Schizmy na razie nie widać – ale „epidiaskopy” publicznie kopią się po kostkach. Przy czym „publicznie” jest elementem całkiem nowym.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1960208,1,bezprecedensowy-atak-biskupa-na-prymasa-prymas-odpowiada.read

 37. @GajowyM. 16 czerwca o godz. 15:34

  A ja się zastanawiam, jak ta cała awantura wpłynie na prezydenckie szanse Biedronia. Na razie matka Biedronia demonstruje przed pałacem Du*y i wytacza „rodzinne” argumenty.

  Pisze o tym red. Szostkiewicz obok na blogu.
  Helena Biedroń powiedziała prawdę. Homofobiczne ataki pośrednio ranią i stygmatyzują całe rodziny, w których większość stanowią zwykle osoby niehomoseksualne, a często także chodzące do kościoła. A skoro tak, to jak można nazywać się obrońcami rodziny, nie dostrzegając tego? Niech tym matkom i rodzinom wytłumaczy to prezydent Duda.

 38. „Co jest dla boga trudniejsze, to pierwsze, czy to drugie?”

  Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że Jezus tu na ziemi był człowiekiem, nie zaś Bogiem w ludzkim ciele.

  Żeby spełnić zleconą mu misję, Mesjasz musiał się urodzić jako dziecko i wyrosnąć na doskonałego mężczyznę, równego – Adamowi. Tylko wtedy ofiara jaką miał złożyć, stanowiłaby równowartość tego co utracił pierwszy mężczyzna.

  Pomimo licznych przeciwności, swoim życiem miał też dowieść, że jest całkowicie lojalny wobec Boga, i wykazać tym samym, że Bóg się nie mylił, oczekując od Adama wierności w czasie próby, którą napotkał w Edenie. Postawa Jezusa dowiodła, że również Adam mógł pozostać wierny swemu Stwórcy, gdyby tylko chciał.

 39. Znakiem szczególnym wszystkich faszystów jest to, że dla samookreślenia potrzebują wroga, bo bez niego nie byliby tym czym są. To, że z tej gorącej potrzeby PiS za przykładem KK przysrał sie do homoseksualistów, który wytrzasnął LGBT, aby odwrócić uwagę od pedofili w własnym gronie, nikogo dziwić nie powinno. Faszyści już tak mają , ze szukają wroga wsród małych środowisk , które łatwo stygmatyzować i można oskarżać o wszystko możliwe, a którym trudno się bronić.
  Faszyzm żyje z tego, że budzi w ludziach najniższe instynkty i najpodlejsze odruchy i zarówno kiedyś narodowiec Moczar, jak i dzisiaj PiS dzielnie podążają tym tropem

 40. @dezerter83,16 czerwca o godz. 16:11

  Mozesz nie reagować na mój post oraz pytanie.
  Skąd ty takie informacje pozyskujesz?
  Jak długo żyje na tej planecie, pierwszy raz czytam o czymś takim. Czy jest toto może naukowo udokumentowane?

 41. Stawianie Macierewicza przed Trybunałem Stanu to za duży honor. Wystarczy go wydalić do Rosji , albo wymienić za jakiegoś polskiego agenta siedzącego w tym kraju.

 42. Na marginesie

  „Schizmy na razie nie widać – ale „epidiaskopy” publicznie kopią się po kostkach. Przy czym „publicznie” jest elementem całkiem nowym.”

  Zwróć uwagę na aktywność Terlikowskiego po stronie prymasa w tej bijatyce hierarchow.

 43. kooperatywaMandragon

  „Meksykanski Tony Blair”

  Trafne porównanie tego całego Obradora.

 44. bezdomny
  „Skąd ty takie informacje pozyskujesz?”

  Wnikliwa lektura relacji ewangelicznych pozwala ustalić, że zostały one sporządzone przez naocznych świadków, albo przez kogoś, kto jak Łukasz ‛od samego początku wszystko dokładnie prześledził’.

  Wspomniany lekarz napisał we wstępie do Ewangelii nazwanej jego imieniem: „Wielu podjęło się sporządzenia opisu wydarzeń, które uznajemy za całkowicie wiarygodne, zgodnego z relacjami osób będących od początku naocznymi świadkami tych wydarzeń i głosicielami tej wieści. Dlatego i ja — ponieważ od samego początku wszystko dokładnie prześledziłem — postanowiłem spisać to dla ciebie, dostojny Teofilu, w logicznym porządku żebyś był w pełni przekonany, że to, o czym cię uczono, jest prawdą”.

 45. Z dystansu
  16 czerwca o godz. 17:19
  Stawianie Macierewicza przed Trybunałem Stanu to za duży honor. Wystarczy go wydalić do Rosji , albo wymienić za jakiegoś polskiego agenta siedzącego w tym kraju.

  O, o o. To należy dyskutować w kampanii wyborczej, a nie LGBT

  Faszyści u koryta.
  Naszczalnik Bratobójca Kaczyński

 46. SODOMICI DO SODOMY!

  Ale syjonistów PiS też musi atakować dla dobra wyborczego.

  W pierwszej minucie głównego wydania „Wiadomości” 15 czerwca pokazano Rafała Trzaskowskiego wypowiadającego zdanie: „Trzeba, oczywiście, rozmawiać ze środowiskami żydowskimi”. Komentarz Danuty Holeckiej: „Czy Rafał Trzaskowski odbierze Polakom ponad 200 mld zł?”. I jeszcze Michał Karnowski: „On nie rozumie polskiego interesu narodowego, nie rozumie, do czego to może doprowadzić”.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1960386,1,nagonka-na-lgbt-to-za-malo-tvp-postawila-na-antysemityzm.read?src=mt

  Daleko od PRL-u nie odskoczyliśmy.

 47. dezerter83
  16 czerwca o godz. 16:11

  „Postawa Jezusa dowiodła, że również Adam mógł pozostać wierny swemu Stwórcy, gdyby tylko chciał”.

  Nieprawda. Nie tylko dlatego, że Świadkowie Jehowy, jako religijny zakon, mało są kumaci w psychologii, więc z tego, że leworęczny potrafi wystrugać z olszy sobowtóra Lenina, nie wynika, że drugi leworęczny też potrafi. Postawa Jezusa niczego nie dowiodła w odniesieniu do innych ludzi, bo wszystko, co się z nim działo – jeśli w ogóle był taki – było tylko po to, „by wypełniły się Pisma proroków”. Prorocy nie przewidywali, że Adam żyjący tysiące lat przed Jezusem i tym samym wszystkie człowiekowate żyjące kiedykolwiek – również Ty i ja – mogłyby być Jezusami, gdyby tylko chciały.

 48. Straszenia PiSem ciąg dalszy

  Kampania wyborcza z dnia na dzień coraz bardziej wyrasta na polityczną kulminację co najmniej dekady, jawi się jako spór o wartości podstawowe. Michał Dworczyk, szef KPRM, zauważył: „Mamy dzisiaj sytuację przełomową”. Adam Bielan, polityk obozu rządzącego, powiedział: „będziemy mieć starcie dwóch wizji w tej kampanii”. Poseł PiS Tomasz Rzymkowski poszedł najdalej: „Duda–Trzaskowski? To starcie cywilizacji” – i akurat w tym przypadku należy przyznać mu rację – pisze red. Janicki, POLITYKA 25. I daje tytuł – to nie wojna plemion, to zderzenie cywilizacji, to autentyczny, głęboki spór o ustrój państwa.

  I tak prezessimus Kaczorek postawił swym „Alertem, koma lgbt” sprowadził wybory prezydenta do wojny PiS – antyPiS. Red. Janicki wnioskuje nawet:
  Tak się składa, że teraz przewodzą tym dwóm wizjom z jednej strony PiS, a z drugiej – najsilniejsze ugrupowanie opozycyjne, czyli Platforma. Gdyby to przedstawiciel Lewicy, PSL albo nowy bezpartyjny polityk objął rolę lidera „antyPiSu”, nie zmieniłoby to w niczym istoty tego sporu. Zrozumienie tego jest kluczem do nadchodzących wyborów, zwłaszcza w drugiej turze.

  Wręcz walczy z symetryzmem PO – PiS, agituje już dla drugiej tury. Ale w pierwszej też trzeba się policzyć, Ludowcom, Lewicy i panu Hołowni. Podobno frekwencja będzie rekordowa, w tym za granicą.

  W którą stronę wieje wiatr historii Polski, na wschód czy na zachód?

 49. Panem Jezusem jest prezessimus Kaczorek

  – tak napisała prof. Środa, a ewangelistami Morawiecki (św. Mateusz), Szymowski (św. Łukasz), Suski (św. Marek) i Duda (św. Andrzej).
  https://wyborcza.pl/7,75968,26034849,mlot-na-czarownice-czyli-pisowska-ewangelia-nienawisci.html

  Duda nie może być zwykłym apostołem. Dostał awans na ewangelistę.

 50. Macierewicz szpiegiem, Morawiecki ewangelistą …to żałosna powtórka w stylu Dudy o LGBT…Tak sobie myślę prywatnie, że „dudów” na blogu mnogo…

 51. Dobrze, że okres przedwyborczy się kończy. Choć jeszcze pewnie jakaś gazeta zdąży przypomnieć polowanie na czarownice, proces Giordano Bruno czy wyprawy krzyżowe. Cóż z tego, że Polacy nie brali udziału, ale przecież chrześcijanie…

 52. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 17:33

  Policjant , ktory strzelil w plecy pijanemu kierowcy w piatek w Atlancie, mial pare tygodni wczesniej 9-godzinne szkolenie o deeskalacji przemocy .
  Dlatego krytycy systemu proponuja rozwiazanie niektorych organizacji policyjnych ( jak rozwiazuje sie nieefektywne oddzialy w czasie wojny ) i organizowanie nowych.
  Udalo sie to 7 lat temu w miescie Camden, New Jersey ktore zostalo zdewastowane przez deindustrializacje Reagana- Clintona i mialo plage przestepstw, wolny handel narkotykami i skorumpowana przez dilerow policje .
  Obok policji miejskiej zaczeto budowac policje na szczeblu powiatu , transferujac tez czesc funkcjonariuszy z oddzialu miejskiego, by w koncu go zamnknac.
  https://www.cnn.com/2020/06/09/us/disband-police-camden-new-jersey-trnd/index.html

  Mowi sie tez wiele o tym, ze policjanci musza mieszkac w dzielnicy, w ktorej pracuja i spedzac wiekszosc czasu pieszo patrolujac ulice a nie w radiowozie.

 53. @Bar Norte 16 czerwca o godz. 17:32

  A rzeczywiście! Już sam fakt, że szeregowy świecki katolik zajmuje stanowisko w sporze hierarchów jest, moim zdaniem, dość nieszablonowym zwrotem akcji. Może krok bliżej do ususzenia owej figi?

 54. NFOŚiGW, BOŚ Bank i KOWR dały na spółdzielnię kierowaną przez byłego wiceministra rolnictwa z PiS blisko 150 mln zł. Pieniądze przepadły

  https://www.pb.pl/panstwowe-pieniadze-utopione-w-mleczarni-993865?fbclid=IwAR3I9Hjyf2x0x7WdK4-s8sLpM9eUTNF8EwN1jfnVu_NPcR3x0BfZzczN8NA

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 55. Na marginesie

  „Już sam fakt, że szeregowy świecki katolik zajmuje stanowisko w sporze hierarchów jest, moim zdaniem, dość nieszablonowym zwrotem akcji. Może krok bliżej do ususzenia owej figi?”

  Sądząc po gniewnym tonie wypowiedzi Terlikowskiego („mentalność mafijna biskupa Janiaka”) do ususzenia figi może być już blisko.

 56. kooperatywaMandragon

  „Policjant , ktory strzelil w plecy pijanemu kierowcy w piatek w Atlancie, mial pare tygodni wczesniej 9-godzinne szkolenie o deeskalacji przemocy .”

  Nie wiem jak skomentować. Trochę mnie to przerasta.

  Natomiast o rozformowywaniu jednostek policyjnych przez władze lokalne czytałem ostatnio. To dość drastyczne posunięcia ale jak sądzę nieuchronne skoro się na nie decydują.

 57. @pombocek

  Wcześniej pisałeś o niepokoju o stan zdrowia Elżbiety,
  występującej pod nickiem j.akub 01.
  Przyznam, że zaniepokoiłam się, ale postanowiłam odczekać, bo myslałam, ze może sprawa się pomyślnie rozwiąże.

  Jednak upłynęło kilka kolejnych dni i wciąż cisza.
  Teraz covid-19 powala wielu ludzi. Zwłaszcza starszych i z dolegliwościami.
  Mam jednak nadzieję, że fakt że Elzbieta się nie odzywa niemusi koniecznie świadczyć o najgorszej scenerii.
  Oby!
  Nadzieja nie zawsze jest matką głupich.

  Ps. a może komputer się jej popsuł?
  więc i skype nie będzie działał

  Ps2. To druga próba wklejenia mojego wpisu.
  Poprzedni nawet do moderacji nie trafił. Wyparował.
  Tym razem spróbuję pokombinować z nickiem Elżbiety, bo długo nie zaglądałam tutaj
  i nie wiem jaki jej status tutaj był ostatnio

 58. @Bar Norte

  Ubawił mnie skrót: „osuszanie figi”

  Ciekawi mnie skąd on pochodzi?
  A może od Ciebie, więc dlaczego figa i to osuszana?

 59. 404

  Nie, to nie moje. To z ewangelistów, poniżej z Mateusza:

  „Nieurodzajne drzewo figowe

  Wracając rano do miasta, uczuł głód. A widząc drzewo figowe przy drodze, podszedł ku niemu, lecz nic na nim nie znalazł oprócz liści. I rzekł do niego: «Niechże już nigdy nie rodzi się z ciebie owoc!» I drzewo figowe natychmiast uschło.”

 60. @Bar Norte 16 czerwca o godz. 19:47

  Bo może trochę też zmienia perspektywę fakt bycia ojcem katolickiej dziatwy. Realnym ojcem, nie tylko w sferze narracji. „Mentalność mafijna” polega na tym, ze chroni kler, a nie dziecko.

 61. @Bar Norte 16 czerwca o godz. 20:22

  Biblijna aluzja była dla mnie całkiem przejrzysta.
  Ale zwrot „osuszanie figi” jest twój, autorski 🙂

 62. Poprawka: wcale nie „osuszanie”
  Napisałeś, że „ususzy jakąś figę”

 63. Błogosławione łono jak…drzewo figowe…nie kopać…Tak sobie myślę prywatnie o „biblijności” języka pisowskich polityków…Kiedyś cytowano Lenina i Marksa…

 64. @PAK4
  16 czerwca o godz. 10:03

  „> to czy pary homoseksualne mają prawo małżeństwa, adopcji dzieci
  Ale skoro nie ma takiej ustawy skierowanej do sejmu, to skąd pojawia się problem?

  > W końcu zwolennicy żądają tych spraw w imię demokracji.
  Powtórzę: nie ma mowy o żadnej ustawie, która byłaby poddana dyskusji, więc skąd problem „demokracji”?

  > czy dzieci osób nie homoseksualnych mają być od maleńkości nauczane już od przedszkolnych lat w sposób, który nie godzi się z poglądami ich rodziców.
  Wiesz, część rodziców to płaskoziemcy, inni to antyszczepionkowcy. Rozumiem, że przeciwko lansowaniu ideologii szczepionkowej, oraz ideologii kulistości Ziemi też jesteś?”

  _______

  Piszesz, że „skoro nie ma takiej ustawy skierowanej do sejmu, to skąd pojawia się problem” (adopcja dzieci przez pary homoseksualne)
  Ustawy nie ma, ale się dąży do tego żeby była.
  Przy okazji poruszasz fakt nieobecnej ustawy przy okazji prawa do dyskusji nad jej eventualnym powstaniem w demokratycznym kraju.
  I twierdzisz, ze skoro takowej nie ma, więc „skąd problem demokracji”

  W tym wpisie akurat nie mówiłam o „problemie demokracji” ale o tym ze ona daje prawo udziału w dyskusji obu stronom zagadnienia.
  To że ustawy nie ma, to nie wyklucza dyskusji.
  Tym bardziej, ze jedna ze stron o taką ustawę zabiega.

  A odnosnie inicjowanej odgórnie indokrynacji małych dzieci, to takie próby już we wcześniejszej historii miały miejsce. Nie skończyły się wielkim sukcesem.
  Swoją drogą na tym konkretnym przykładzie widać prawdziwy brak demokracji,
  skoro rodzice nie mają prawa do wychowywania swjego dziecka w myśl swoich przekonań.

  Uprzedzę Twoją ripostę, że są debile i łobuzy, które mogą szkodzić swoim dzieciom, więc państwo musi interweniować.
  Tak, są takie przypadki i dobrze, że pańswo interweniuje.
  Ale to są konkretne przypadki, często wręcz kryminalne.
  Tutaj chodzi o coś zupełnie innego.

  A na koniec z przykrością zauważyłam, że nie oparłeś się potrzebie podsumowania mnie jako wyznawcy płaskiej ziemi i antyszczepionkowca.

  Przyznam, że to odważne posunięcie, jakoże wcale mnie nie znasz.
  A te „inwektywy” zostały użyte tylko w celu tak zwanego dokopania komuś, kto śmie
  dawać prawo wypowiedzi przeciwnikom Twoich poglądów na nic wspólnego nie mającym z tzw. invektywami tematem.

  Co do obnoszenia się, afiszowania ze swoimi amorami
  Przyznam, ze raczej jestem konserwatywna.
  Bez względu na to czy homo, czy hetero.
  Skromność, nie zbyt głośne rozmowy w miejscach publicznych, itd do mnie raczej przemawiają.
  Ale czas się zmienia i kultura zachowania prawdopodobnie razem z nim.

  Jest dorobek pokoleń, który jednak warto pielęgnować,
  bo nie wszystko co stare jest złe. Doświadczenia, obserwacje wielu generacji warto brać pod uwagę, zanim się rewolucję kulturalną zrobi.

  Co nie znaczy, że wszystko co poprzednie pokolenia proponowały było dobre.

 65. @PAK4
  Nie ukrywam, że się cieszę, że tu jesteś. Widziałam twoje komentarze u Szostkiewicza. Nie powiem, że się koniecznie z nimi zgadzam. Ale wypowiadasz się ogólnie z sensem. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej. Byłoby chyba ciekawiej dla czytaczy.

 66. @Bar Norte
  @Na marginesie

  Dzieki za wyjasnienie

 67. 404
  16 czerwca o godz. 19:58

  Dziękuję, czterystaczwóreczko, za wzruszające słowo, że „Nadzieja nie zawsze jest matką głupich”. Podsunęłaś budującą myśl o popsutym komputerze, tyle że bodaj 19 dni milczenia to ciut za długo jak na tak banalną dziś przyczynę. Tym podziękowaniem zaczynam i kończę, bo już tu kiedyś padł zarzut, że z prywatnymi sprawami to pod kościół…tfu, co ja gadam!…no w każdym razie gdzie tam, ale nie tu. Bądź zdrowa.

 68. @pombocek
  16 czerwca o godz. 21:04

  „już tu kiedyś padł zarzut, że z prywatnymi sprawami to pod kościół”

  Ja bym się nie przejmowała takimi zarzutami i Tobie polecam takie podejście.

  Czasem niektórzy (nieliczni) nię mając argumentów przeciw uciekają się do absurdalnych zarzutów.
  Ten jest przykładem na jeden z nich.

  Mnie osobiście cieszy jeżeli ktoś więcej o sobie powie.
  Bo na blogu wytwarza sie pewnego rodzaju społeczność i im więcej się wie o kimś, tym bardziej on staje się człowiekiem, a nie tylko nickiem.

  Jeszcze raz: miejmy nadzieję, że milczenie Elżbiety będzie wytłumaczone po jakimś czasie znacznie bardziej optymistycznie aniżeli lęki podpowiadają.

 69. Na marginesie

  „Bo może trochę też zmienia perspektywę fakt bycia ojcem katolickiej dziatwy.”

  Być może w sensie psychologicznym taki podtekst jest – w sensie uwrażliwienia.

  Choć sądzę, że interesujaca ewolucja Terlikowskiego ma bardziej racjonalne podłoże. Tego typu krytyka hierarchii jest ryzykowna więc sądzę, że po prostu do tego dojrzał. To jak myslę skutek jego refleksji nad stanem polskiego kk. On chyba ma już tego wszystkiego dość.
  Oczywiście jako świecki ma pełne prawo nawet do zarzucania biskupom „mafijnej mentalności” ewentualnie „korporacyjnej mentalności”, bo on w tej wypowiedzi stosuje te okreslenia zamiennie. To prawo wprost z ewangelii wynika., jak wczoraj pisałem.

  Z tym, że w polskim modelu kk to było jak dotąd nieprzyjęte. Nie licząc oczywiście księży czy zakonników dysydentów.
  Ale przecież Terlikowski dysydentem jak na razie nie jest a wręcz przeciwnie.

 70. 404
  16 czerwca o godz. 19:58

  Czterystaczwóreczko, jeszcze dwa słowa w sprawie fig. Ten swój tekst już pokazywałem gdzieś na blogu.

  DRZEWO FIGOWE I JABŁOŃ

  Daliśmy takiego ognia, jakiego dotąd żeśmy nie dali. Przyczyna była banalna: wypłata. Bonzowie naszego ubogiego powiatu dostali do ręki wielkie dzięki za to, że żyją, my z Jasiem – takie, żeby nie zdechnąć. Im gratulował w telewizji biskup, nas łopaciarzy nikt nie zauważył. Calutką noc nieśliśmy swój krzyż. Pamiętam, mówiłem do Jasia:
  – I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie i jeszcze dzięki macie.
  Rano wracałem polnymi drogami na skróty: kilometrów czternaście, śniegu – po pas, miejscami – po uszy. Kto szedł, wie, jak się idzie – po prostu idzie się. Może zresztą przesadzam, że po prostu: dzięcioły naparzały w łeb jak w suchą gałąź, sumienie też było obecne. Ciekawostka: nie nagrzeszysz – nie ma sumienia, a przecież trzeba mieć. Człowiek wyciąga wnioski…
  W pół drogi padłem z głodu. Rozglądam się półprzytomny: ani kukurydzy, ani brukwi, ani nawet pokrzywy. Łyknąłem trochę śniegu, zabuksowałem, idę. Drzewo na horyzoncie. Podchodzę: jabłoń. Przyglądam się dokładnie gałązkom, może się znajdzie jakiś zgniłek: nic. Zrobiłem coś najgłupszego w życiu: kopnąłem drzewo, aż śnieg sypnął na łeb.
  – Żebyś, cholero, zdechło!
  Tak powiedziałem, bo się przypomniało: “Wracając rano do miasta, uczuł głód. A widząc drzewo figowe przy drodze, podszedł ku niemu, lecz nic na nim nie znalazł oprócz liści. I rzekł do niego: ‚Niech już nigdy nie rodzi się z ciebie owoc’. I drzewo figowe natychmiast uschło”. Zwyczajnie wściekł się człowiek. Ciekawostka: ten, co wyczarował chleb i ryby dla wielu tysięcy, nie umiał wyczarować dla siebie paru fig.
  Każdy praktyk wie, że człowiek najgłupiej wścieka się na kacu. Student drugiego roku psychologii powie: Wyładowuje się na obiekcie zastępczym. Czyli życzyć Bogu ducha winnemu drzewu, żeby uschło – może i nie za mądra rzecz, ale nie taka znów niezwykła. Niezwykły jest głos biblistów. Najpierw tytułują historyjkę o drzewie figowym: Nieurodzajne drzewo figowe, choć u ewangelisty stoi jak byk: “Nie był to czas na figi”, potem komentują: “Drzewo figowe jest tu symbolem bezpłodnego Izraela”. Czort wie, skąd to chłopaki wzięli. Przedszkolak, który by jabłoń nazwał nieurodzajną z racji, że zimą nie ma jabłek, naraziłby się na śmiech.
  Przeprosiłem kopnięte drzewo, bo ono jak niemowlę we śnie – czuje i słyszy, i podpierając się nosem – odszedłem.
  I zdarzył się cud. Nie taki błyskawiczny jak ten w Piśmie. Jesienią jabłoń dała tyle jabłek, że ze sześć razy obracałem z workiem na kierownicy – aż szprychy siadły. Czego wszystkim życzę.

 71. Passent: „Rozumiem Agnieszkę Holland, prof. Jana Woleńskiego i innych, którzy porównują dzisiejszą kampanię przeciwko LGBT ’20 z marcem ’68”.

  Widocznie są zwolennikami magii sympatycznej, wszystko im się ze wszystkie kojarzy. Jak pryszczatemu nastolatkowi z waginą. Woleński, przypomnijmy, wieloletni członek partii, chyba jednak powinien przeprosić za PZPR, która rozpętała nagonkę antysemicką. I wyjaśnić, dlaczego nie opuścił partii w 1968 tylko był w niej do końca? Tylko prawda jest ciekawa, propaganda nudna.

  „Obie kampanie wymierzone są w mniejszości. ’68 – mniejszość narodowa, ’20 – mniejszość seksualna”.

  Pan redaktor Passent to również niezły ancymon polityczny, którego szczyt kariery w PRL przypadł na lata stanu wojennego u boku Jaruzelskiego i Urbana, ale zostawmy to na deser. Zarzut, że PiS prowadzi kampanię przeciw LGBT jest połączniem nonsensu z groteską. Równie dorzeczny byłby argument, że PO prowadzi kampanie przeciw PiS lub na odwrót. Za dwa tygodnie mamy wybory prezydenckie, LGBT jest siłą polityczną, a jeden z kandydatów na prezydenta jawi się jako kwintesencja elgiebetyzmu w Polsce. Drugi jeszcze jako prezydent Warszawy wspierał LGBT organizacyjnie i finansowo, dlaczegóż więc LGBT nie miałoby stać się tematem kampanii? Ludzie mogą zagłosować tak lub siak, ale musza być poinformowani. No cóż, red. Passent od 30 lat ma kłopoty z demokracją. Tajemnica tego zjawiska tkwi w jego życiorysie.

 72. @pombocek
  16 czerwca o godz. 21:20

  Śliczne opowiadanie.
  Dobrze że wkleiłeś je ponownie, bo być może nie tylko ja go wcześniej nie czytałam.

  Zwrócił moją uwagę fragment:
  „Ciekawostka: ten, co wyczarował chleb i ryby dla wielu tysięcy, nie umiał wyczarować dla siebie paru fig”
  Chyba zbyt logiczne jak na opowiadania biblijne.
  Ale to tak na marginesie, bo ja nie Dezerter, więc w dialogi na temat Biblii i cudzych wierzeń nie wdaję się. Z zasady, że oni po pierwsze więcej ode mnie wiedzą w sprawie swojej wiary, a po drugie ja nie mam juz ochoty się nawracać na cudzą, ani nie mam ochoty innych nawracać na to co ja uważam.

  Również życzę zdrowia.

 73. Dorzucę tylko coś co koszmarnie narzuca się na myśl.
  jeżeli ktoś ma umiejętności sprawić, że drzewo uschnie na jego życzenie, to dlaczego nie użył tego magicznego power żeby natychmiast urodziło figi?

  Chociaż jak przypuszczam to ma być jakaś alegoria albo coś w tym stylu.

 74. Mauro Rossi

  Mam wrażenie, że to już chyba koniec trasy koncertowej prezydenta Dudy z LGBT na ustach.

  Jak czytam ambasada USA tego nie już nie wytrzymała i nadobna Georgette postawiła pana prezydenta do pionu. W tle Richard Grennell, zadeklarowany gej, były ambasador USA w RFN, aktualnie doradca prezydenta Trumpa d/s bezpieczeństwa, kluczowa postać w negocjacjach dotyczacych obecności wojsk USA w kraju.

  Ponie szczegóły

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/spor-o-lgbt-ambasador-usa-interweniuje-ws-slow-andrzeja-dudy/y67vznc

 75. @Bar Norte 16 czerwca o godz. 21:17

  Była w Polsce tradycja „kościoła otwartego”, w którym poniekąd uczestniczyli świeccy. Kojarzy się nazwisko np. Haliny Bortnowskiej, albo (choć wstyd powiedzieć) Wandy Półtawskiej, przyjaciółki JPII. To był od razu, moim zdaniem, pic na wodę, ale ci świeccy mieli złudzenie, że w czymś realnie uczestniczą i ktoś ich słucha. O tym, że byli mocno zaprzyjaźnieni (zapętleni?) z klerem, nie muszę nawet wspominać.

  Ten kościół został skutecznie wyeliminowany przez naszego umiłowanego świętego, Człowieka, który został Talerzem. To on powołał prawie w całości obecny polski episkopat. Jak postępował? Ktoś cytuje (chyba w książce „Papież nieświęty”, ale nie pomnę) historię, gdy „nasz Papież” życzył sobie pieniędzy od holenderskiego episkopatu (przy okazji: ci Holendrzy często stali Watykanowi kością w gardle) zatem przywołał ich do siebie, zamknął na klucz i nie wypuścił dopóki nie spełnili jego życzeń. „Nasz Papież” umiał być popularny, ale był głuchy na wszelkie opinie odmienne od swojej.

  Co do roli rozmaitych Terlikowskich w łonie kaka – przypuszczam, że oni już od dawna mają dość nieustannego świecenia oczami za hierarchów. Pytanie tylko, czy zechcą – i czy będą umieli – się im przeciwstawić.
  I nie sądzę, żeby Tomasz Terlikowski był mentalnie blisko „kościoła otwartego”. Paradoksalnie, to najbardziej twardogłowy z twardogłowych. Jeśli bunt świeckich przyjdzie z tej strony – to może być naprawdę ciekawie.

  Przy okazji: Daniel Dennett (to znaczy chyba on) zauważa, że poluzowanie rygorów w religii skutkuje (paradoksalnie) odpływem „wiernych” – ale w tym sensie polski kaka nie ma chyba zbyt wiele do stracenia, tak czy inaczej. Poza tym jakoś nie widzę pana T. w roli osobnika luzującego rygory… Bo to raczej jednak jest fanatyk.

  Co do tego „otwartego kościoła” – to istnieje „Kleofas, blog teologiczny”, na którym instytucjonalny kaka usiłuje się „otworzyć” na ateistów. Metaforą jest „dziedziniec pogan” – ludzi niedopuszczonych do świątyni, czyli już widzisz, co kaka o nich myśli. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem xiunca. Ta idea „przygarnięcia niewierzących” zawsze była dla mnie przeraźliwie śmieszna, ale jak widzisz niektórzy w kaka szczerze próbują.

 76. Mauro Rossi 16 czerwca o godz. 21:29 pisze: –Zarzut, że PiS prowadzi kampanię przeciw LGBT jest połączniem nonsensu z groteską.

  Mauro Rossi,
  no pewno, gdzieżby tam PiS prowadził kampanię przeciw LGBT. To nonsens by prowadził kampanię przeciwko sobie.

  Sporą część najwyższego kierownictwa PiS stanowią homosie – ujawnił p. Janusz Korwin-Mikke podczas wiecu wyborczego w Lublinie.
  – To nie są geje, tylko porządni homosie, którzy nie obnoszą się z tym. Problem jest taki, że geje wiedzą, kto jest kto. … I oni mówią krotko: “Jeżeli wy nas ruszycie, to my ujawnimy, kto u was jest homosiem”. Dla członka kierownictwa PiS-u takie coś to jest koniec kariery. I dlatego nic nie robią w tej sprawie [z LGBT] – podkreślił p. Korwin-Mikke.

  Sprawę skomentował na Twitterze red. Jan Piński. Potwierdził on szokujące doniesienia JKM.

  – JKM poruszył temat orientacji seksualnej kierownictwa PiS. Warto posłuchać, bo sprawa jest tajemnicą poliszynela doskonale znaną dziennikarzom i politykom, no i oczywiście tajnym służbom… – napisał dziennikarz.

 77. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 19:53

  „Policjant , ktory strzelil w plecy pijanemu kierowcy w piatek w Atlancie, mial pare tygodni wczesniej 9-godzinne szkolenie o deeskalacji przemocy .”
  „Nie wiem jak skomentować. Trochę mnie to przerasta”.

  Nie byłeś w wojsku ani na wojnie, nie strzelałeś z broni krótkiej lub długiej, to dlatego. Policjant jest na codziennej wojnie z przestępcami, a sytuacja w realu to nie kurs i strzelnica. Nie każdy zawsze wytrzymuje presje, a jak wytrzymuje to nie w stu przypadkach na sto, przecież nie jest maszyną. Mimo to, że dziś w bogatych krajach policyjne strzelnice są zupełnie inne. Wyświetlają ci różne sytuacje, a ty idziesz labiryntem korytarzy i spotykasz bandytę z maczetą, musisz strzelić, szybko i raczej tak, by nie zabić, inaczej tracisz punkty (w realu może i życie). Za chwilę natykasz się na bandytę celującego do ciebie z broni, musisz reagować jeszcze szybciej, czyli strzelić w punkt na jego linii centralnej, od środka czoła w dół, za chwilę masz kobietę w ciąży i z dzieckiem na ręku, do niej nie możesz strzelić, mimo że odruch masz właśnie taki.

  „Natomiast o rozformowywaniu jednostek policyjnych przez władze lokalne czytałem ostatnio. To dość drastyczne posunięcia ale jak sądzę nieuchronne skoro się na nie decydują”.

  Lewica zapewne znajdzie sposób, może jakąś Czeka powoła. 🙂 Chyba że miejscowi wezmą sprawy w swoje racę i przepędzą lewicę.

 78. Bar Norte,
  napisałem wczoraj do Mag, że Duda się „zakiwał” i podtrzymuję tę opinię.

 79. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 21:52

  „Jak czytam ambasada USA tego nie już nie wytrzymała i nadobna Georgette postawiła pana prezydenta do pionu. W tle Richard Grennell, zadeklarowany gej …”.

  Jeśli sądzisz, że upodobania seksualne byłego ambasadora są ważniejsze niż strategiczne interesy USA (które mają związek z prolongacją prezydentury PAD) to jesteś w klasycznym „mylnym błędzie”. Świat jest bardziej skomplikowany niż wyobraźnia Onetu. Nie zauważyłeś przypadkiem, że działacze LGBT w Polsce robią za stado kretów? Jak co do czego to zawsze pomogą PiS wywołując religijną wojenkę, którą musza przegrać. Bardzo pomogli w wyborach do PE.

 80. Mauro Rossi

  „Wyświetlają ci różne sytuacje, a ty idziesz labiryntem korytarzy i spotykasz bandytę z maczetą, musisz strzelić, szybko i raczej tak, by nie zabić, inaczej tracisz punkty (w realu może i życie). Za chwilę natykasz się na bandytę celującego do ciebie z broni, musisz reagować jeszcze szybciej, czyli strzelić w punkt na jego linii centralnej, od środka czoła w dół, za chwilę masz kobietę w ciąży i z dzieckiem na ręku, do niej nie możesz strzelić, mimo że odruch masz właśnie taki.”

  Dziekuję za to sugestywne wcielenie się w role policjanta amerykańskiego na strzelnicy.
  Z nadzieją czekam aż się wcielisz w rolę amerykańskiego policjanta w zaułkach dzielnicy zbrodni nocą.
  Jako źródło inspiracji polecam powieści Jo Nesbo. Co prawda akcja się dzieje w Norwegii ale dzieki talentowi autora jakby w USA. Zapewniam, że odnajdziesz się w roli komisarza Harrego Hole.

  Czekam niecierpliwie!

 81. pombocek
  16 czerwca o godz. 17:57
  „Prorocy nie przewidywali…”

  Pombocku.
  1. Odkąd w XVI wieku p.n.e. zaczęto spisywać Biblię, dostępna też była pomoc w jej zrozumieniu. Wykwalifikowani nauczyciele przez całe stulecia nie tylko czytali na głos święte Pisma. Objaśniali też i wykładali ich sens. W ten sposób pomagali ludziom rozumieć to, co czytano.

  Naśladowcy Jezusa również byli nauczycielami Słowa Bożego. Któregoś razu pewien etiopski urzędnik czytał fragment Pism. Uczeń Filip podszedł do niego i zapytał: „„Czy rozumiesz, co czytasz?”. Etiopczyk odpowiedział: „Jak mam rozumieć, skoro nikt mi tego nie wyjaśnił?”.

  Kilka lat wcześniej, Jezus wyznaczył uczniom zadanie, którym mieli się zajmować po jego powrocie do Ojca. Powiedział: „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. (…) Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem”. Następnie dodał: „A ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.

  Jakie płyną z tego wnioski ? Każdy kto pragnie zrozumieć treść orędzia zawartego w Biblii, powinien odszukać uczniów Jezusa i poprosić ich o pomoc. Ja już to uczyniłem i dlatego polecam innym osobom takie kroki. Na co dzień doświadczam prawdziwości słów wypowiedzianych przez Jezusa: „Jeśli trzymacie się moich słów, to rzeczywiście jesteście moimi uczniami i poznacie prawdę, a dzięki prawdzie staniecie się wolni”.

  2. Co do przewidywań proroków.
  Pisałem o równości Adama i obiecanego Mesjasza, czyli Jezusa z Nazaretu. Biblia mnóstwo uwagi poświęca kwestii przywrócenia pokojowych relacji między Stwórcą i Jego stworzeniem, które miało być zrealizowane dzięki złożeniu dobrowolnej ofiary, która stanowiłaby równowartość tego, co utracił doskonały Adam.

  W całych dziejach tylko tych dwóch mężczyzn było doskonałych. Adam przed buntem, a Jezus przez całe życie. Dlatego też jego ofiara stanowiła „odpowiedni okup” za grzechy całej ludzkości.

  Apostoł Paweł, który mnóstwo uwagi poświęcił w swoich listach kwestii wyzwolenia z niewoli grzechu i śmierci, uzasadniał, że właśnie taka ofiara była niezbędna, ponieważ jedynie Jezus był człowiekiem doskonałym, takim jak Adam w chwili stworzenia. Dlatego też nazwał go „ostatnim Adamem”(1 Koryntian 15:45).

  Apostoł Piotr przemawiając w Jerozolimie do zgromadzonych na święcie Pięćdziesiątnicy rodaków, powiedział o Chrystusie: „Mojżesz przecież rzekł: ‚Jehowa, wasz Bóg, powoła spośród waszych braci proroka takiego jak ja. Macie go słuchać we wszystkim, co wam powie (…) Również wszyscy prorocy, począwszy od Samuela, wyraźnie zapowiadali te dni. Wy jesteście synami proroków i dziedzicami przymierza, które Bóg zawarł z waszymi praojcami, mówiąc do Abrahama: ‚Dzięki twojemu potomstwu otrzymają błogosławieństwo wszystkie rodziny ziemi’. Gdy Bóg powołał swojego sługę, najpierw posłał go do was, żeby pomóc każdemu z was odwrócić się od złego postępowania i zapewnić wam błogosławieństwo”.

 82. legat

  „Duda się „zakiwał” ”

  Zgadzam się, nie mam do tego żadnych watpliwości.

 83. @Bar Norte – Tu jest dość dobre omówienie. Janiak jako kozioł ofiarny? A potem wszystko będzie po staremu?

  https://natemat.pl/311873,bp-janiak-przeciwko-prymasowi-abp-polak-odpowiada-klotnia-w-episkopacie

 84. Mauro Rossi

  „strategiczne interesy USA (które mają związek z prolongacją prezydentury PAD)”

  Toś mnie rozbawił. Czy jako wyborca Dudy chcesz sobie w ten sposób dodać powagi?

 85. 404
  16 czerwca o godz. 21:40

  Czterystaczwóreczko, zareagowałem na ten Twój wpis, ale wcięło, a nie mam już siły – od rana fest się postarzałem, a jutro mam kupę roboty, choć rano będę jeszcze starszy. Czym się. Dobranocka.

 86. Na marginesie

  „Była w Polsce tradycja „kościoła otwartego””

  Czytałem o tym ale zawsze miałem problem to osadzić w rzeczywistości. Trudno okreslić na kogo otwarty, na jakich warunkach. Nie bardzo rozumiałem o co tym ludziom chodziło w gruncie rzeczy.

  Natomiast o co chodzi Terlikowskiem, poza wrażeniem, że ma dość, na razie trudno jest powiedzieć. No ale jako, że jest konserwatystą to pewnie o sprawy zasdnicze tj doktrynalne. W tym duchu przecież zgasił tego nieszczęsnego biskupa, który do ewangelistów zaliczył Morawieckiego i Szumowskiego a potem jeszcze bardziej bez sensu się z tego tłumaczył.

 87. Na marginesie

  Co do biskupa Janiaka … .

  Te spekulacje na temat tego co się dzieje w Episkopacie przypominają mi trochę spekulacje sprzed dziesiątek lat na temat tego co się odbywało w Biurze Politycznym KPZR. Też na podstawie jakiś ezopowych wypowiedzi, min, obecności i nieobecności na fotkach analizowano co się na Kremlu dzieje.
  Jak na razie poza ewidntnie słabnącą pozycją prymasa trudno czegoś sie w tym dopatrzeć.

 88. Mauro Rossi 16 czerwca o godz. 21:57 do Bar Norte: –Nie byłeś w wojsku ani na wojnie, nie strzelałeś z broni krótkiej lub długiej, to dlatego. Policjant jest na codziennej wojnie z przestępcami, a sytuacja w realu to nie kurs i strzelnica. Nie każdy zawsze wytrzymuje presje, a jak wytrzymuje to nie w stu przypadkach na sto, przecież nie jest maszyną.

  Mauro Rossi,
  no ale powinien wytrzymać presję kiedy np. zostaje zaatakowany „białą bronią” wykutą w kopalnianej kuźni i nie otwierać ognia bo w przeciwnym wypadku nawet dopadnięty po ćwierci wieku od zdarzenia za otwarcie ognia do atakujących zostanie skazany za „zbrodnię komunistyczną”.
  Ty cholerny hipokryto.

 89. Na marginesie

  Dziś ogladałem materiał w jednej z prywatnych tv na temat listu biskupa Janiaka. Komentował Terlikowski w duchu wypowiedzi o której wcześniej pisaliśmy. Ale po nim wystąpił dziennikarz jakiegoś katolickiego medium, który od lat komentuje sprawy związane z hierachią – niestety nie pamietam nazwiska. No ale gdy mówił odniosłem wrażenie, że jest wstrząśniety tym listem. Nie mógł się chłop z wrażenia pozbierać.
  Tak więc chyba rzeczywiście w episkopacie musi być na ostro.

 90. GajowyM.
  16 czerwca o godz. 10:10

  „ … wielu krajach już od dość dawna uznana za normalną że para gejów z sąsiedztwa będzie miała równe prawa jak 95 procent reszty społeczeństwa”?

  Nie będzie miała, pary homoseksualne nie mogą mieć dzieci. No po prostu, genów nie przekazują. Adoptujący dzieci (homo lub hetero) nie są i nigdy nie będą równi naturalnym rodzicom. Trzeba pamiętać, że większość homoseksualistów ma skłonności do młodych chłopców, co w kwestii adopcji ma znaczenie i nazywa sią pedofilią. No ale jak już proceder adopcji przez pary homo upowszechni się, no załóżmy, to nieuchronnie wystąpi deficyt dzieci. Skąd je brać, pozostaje chyba tylko handel ludźmi? I to raczej kolonialny.

  „Że będą mogli odwiedzać się w szpitalu, podejmować decyzje co do leczenia nieprzytomnego partnera …”.

  Żenujący nonsens. Już dziś możesz podpisać stosowne pełnomocnictwo, upoważniające kogokolwiek, nawet sąsiada lub sąsiadkę, do odwiedzin w szpitalu itd. oraz na przykład przepisać majątek na kogo sobie życzysz. Obdarowany będzie miał tylko jeden problem, zapłaci od spadku podatek, choć są tu równe prawne myki. Co jest słuszne i sprawiedliwe, bo w końcu to podatnicy ponoszą pełne koszty opieki czasem przez wiele lat, kiedy jest chory i niedołężny, a homoseksualiści zwykle są słabego zdrowia, fizycznego i psychicznego. Kiedy zaleca się lub samemu prowadzi jakiś model życia należy patrzeć jakie będą tego konsekwencje w przyszłości.

  „A te biedne, o czystych duszach maleństwa w przedszkolu powinny jak najdłużej być zachowane w nieświadomości, że obmacujący je wujek lub konkubent matki nie ma prawa tego robić, bo przecież lepiej, jak nikt o niczym nie wie”?

  Czemu zakładasz kryminalny scenariusz dla każdego dziecka? Czemu twierdzisz, że rodzina zwykle jest patologiczna. Możesz nie lubić rodziny, ale pozwól, aby inni ją lubili. Dlaczego sądzisz, że wczesna seksualizują dziecka jest dla niego korzystna i bez niej będzie ono miało nieudane życie?

  „O złym dotyku dowiedzą się, jak same zaczną czytać”?

  Jedna z najbardziej neurotycznych cech współczesnej cywilizacji jest Doppelversicherung, podwójne ubezpieczanie od wszystkiego (jak w reklamie zegarków Certina). Należy czteroletnie dziecko solidnie przygotować na przyszłość, najlepiej przez lewicowych sexedukatorów, bo może będzie chciało zostać homoseksualistą albo zmienić sobie płeć, a nie będzie tego potrafiło. A najgorzej jak by mimo wszystko tego nie chciało, no dramat. Ale jak za młodu będzie wdrożone ….? Należysz Gajowy do pokolenia, które nie miało sexedukacji w szkole i przedszkolu. I co, dałeś sobie „z tym rzeczami” radę?

 91. legat
  16 czerwca o godz. 22:43

  „Ty cholerny hipokryto”.

  Czyżby ktoś rodziny był w TYM plutonie ZOMO?

 92. Mauro Rossi
  16 czerwca o godz. 21:57

  W USA milicja zabija 1100 obywateli rocznie.
  W Anglii policja zabija 3 obywateli rocznie.
  https://www.statista.com/statistics/319246/police-fatal-shootings-england-wales/

  Moze Pan klamac ile wlezie,
  ale faktow nie da sie zmienic.

 93. Wcześniej zauważyłam, ze wyszły przekręty finansowe dotyczące „zakupu” wentylatorów i innych rzeczy.

  Forsa wyparowała, a tych zakupów nikt nie widzi.
  Milionowe straty z krajowego portfela na rzecz przekrętników.

  W USA sprawy wyglądają podobnie, tylko ponieważ większy kraj i bogatszy to i sumy ZNACZNIE większe.

  Dla zainteresowanych załączam link, w którym załamana wręcz swoją niemocą dziennikarka analizuje co się stało z ponad pięćuset bilionami dolarów.
  W rozmowie uczestniczy członek Kongresu, który teoretycznie będąc w adekwatnej do sprawy komisji <powinien wiedzieć gdie te biliony się podziały

  A on NIC na ten temat nie wie.

  Ale skąd one się wogóle wzięły?

  Zostały przeznaczone przez Kongres na pomoc MAŁYM firmom żeby mogły przetrwać problemy związane z pandemią.

  Okazuje się jednak, że trafiły te pieniądze do najbardziej już obłowionych.
  Początkowo różni oficjele twierdzili, że to wszystko związane z transferami tej forsy będzie transparentne, podane do wglądu publicznego.

  Niestety tak NIE JEST.

  Dlaczego Kongres mocno nie interweniuje?
  Bo okazuje się, że pociotki po obu stronach barykady załapały się przy tej okazji na miliony za friko.

  Jedni umierają, drudzy tracą możliwość zarobić na chleb, trzeci tracą swoje małe bisnesiki, a nażarci jak zwykle przy wszelkich nieszczęściach się bogacą. I to bardzo!

  A swoją drogą ci, którzy mieli nieszczęście zachorować i trafić do szpitala, to teraz mają rachunki często przekraczające milion dolarów.
  Ubezpieczenie jeżeli je ktoś nawet ma nie pokrywa wszystkiego.
  A jest wielu, którzy go nie mają.

  Tak czy inaczej wszyscy oni będą musieli latami się szarpać z różnego rodzaju urzędami, problemy z kredytem, itd.
  Dla wielu ludzi to dodatkowy prawdziwy dramat.

  Oversight Official Speaks On Trump Admin Keeping Details Of Bailout Funds Secret | MSNBC
  https://www.youtube.com/watch?v=t5Zz55aATIU
  Despite pledges of transparency, we still have no record of who got money – or how much – from the Paycheck Protection Program. Congressional Oversight Commission Member Bharat Ramamurti joins Stephanie Ruhle to explain why we don’t know where hundreds of billions of American tax dollars went, and what we can do about it. Aired on 06/16/2020.

 94. @Bar Norte 16 czerwca o godz. 22:54

  Zobacz ten zalinkowany artykuł w „Na temat” – tam jest mowa o jakimś nowym watykańskim przepisie, którego nie znał biskup Janiak. Z powodu owej nieznajomości poczuł się zdradzony przez konfratra i dlatego zareagował… wybuchowo. Jego reakcja jest złamaniem tabu, czyli spowodował szok w szeregach.

  I rzeczywiście, niezwykłe jest nie to, że się kłócą, tylko że kłócą się publicznie. Pamiętam kilka lat temu biskup Pieronek, naczelny skandalista episkopatu (i z tego powodu marginalizowany) opowiadał w wywiadzie, jak ktoś próbował wyegzekwować potępienie Łojdyra i jego rozgłośni podczas konferencji episkopatu. Biskupi zaczęli głośno szurać nogami i tym sposobem uniemożliwili obrady. Do potępienia nie doszło…

  Takie historie opowiadał ten Pieronek. Ale tylko Pieronek i nikt inny. To wszystko było „wewnętrzną sprawą kaka” i nigdy tego nie ujawniano. Dlatego teraz taki szok.

 95. legat
  16 czerwca o godz. 7:53
  ” … skupiamy się na tematyce LGBT, a nie na jego pięcioletniej pracy. To błąd tej kampanii – puentuje Romaszewska”.

  Zofia Romaszewska wygrała jakąś kampanię wyborczą? Nie pamiętam.

  ” … Duda, jego sztab i cały PiS z Tobą włącznie działa niemądrze. Oby tak dalej. Spokojnie się przyglądam tej waszej durnocie”.

  Przypomnę ci to 28 czerwca wieczorem.

  PS. Tak na zdrowy rozum, dlaczego tylko kandydat Biedroń może nawijać o LGBT, a PAD już nie? Czy to nie przejaw dyskryminacji z którą podobno walczy lewica?

 96. Mauro Rossi 16 czerwca o godz. 23:02 do mnie: Czyżby ktoś rodziny był w TYM plutonie ZOMO?

  Mauro,
  no nie da się ukryć, brat, szwagier i kumpel z wojska. Taka sytuacja.

 97. Mauro Rossi,
  cytując Romaszewską dajesz świadectwo, że na tle kampanii dudowej w samym PiS a nawet w najbliższym otoczeniu Dudy są głębokie podziały. To dobrze wróży na przyszłość.
  Co „nawija” Biedroń to mnie specjalnie nie interesuje a z tych fragmentów jakie słyszałem to akurat nie mówił nic na temat LGBT.
  Będę czekał z utęsknieniem co powiesz „28 czerwca wieczorem”. Sugerujesz, że sondaż „exit pol” nie będzie się różnił od danych jakie policzy Sasin i s-ka? – a za jakiś czas wypowiadał się będzie na temat tego liczenia rzecznik PKW, były zomowiec zresztą.

 98. 404
  16 czerwca o godz. 23:13

  40 milionow Amerykanow jest bez pracy.
  20% nie bedzie w lipcu w stanie zaplacic czynszu.

 99. Na marginesie

  Przeczytałem, ciekawe.

  Nie miałem pojęcia, że Franciszek uzyskał prawo do karania biskupów.

  Zwróciłem też uwagę, na krotki, dobitny komentarz Terlikowskiego do całej afery: „To prosta droga do Irlandii.”
  Trzeba przyznać, że umie lapidarnie ująć sedno sprawy.

 100. Mauro Rossi 16 czerwca o godz. 23:00 do GajowegoM.-Trzeba pamiętać, że większość homoseksualistów ma skłonności do młodych chłopców, co w kwestii adopcji ma znaczenie i nazywa sią pedofilią.

  Mauro Rossi,
  czy masz jakieś naukowe dane na ten temat? Jeśli tak to przytocz bo pomyślę, że to co wg Ciebie „trzeba pamiętać, że większość” to jakaś opowieść, np. Twojego spowiednika albo może samego prezesa nawet.

 101. Bar Norte 16 czerwca o godz. 21:52 oraz 16 czerwca o godz. 22:17

  Bar Norte: „Mam wrażenie, że to już chyba koniec trasy koncertowej prezydenta Dudy z LGBT na ustach. Jak czytam ambasada USA tego nie już nie wytrzymała i nadobna Georgette postawiła pana prezydenta do pionu. W tle Richard Grennell …”.

  ― Najwyraźniej Bar Norte masz przesdną skłonność do wiary w fake newsy. Jak pisał Chesterton, kto utracił wiarę uwierzy w cokolwiek.

  „Amerykańska ambasada interweniowała w sprawie słów prezydenta Andrzeja Dudy o LGBT. I to na finale rozmów dotyczących zwiększenia sił USA w Polsce – poinformował w „Dziennik Gazeta Prawna”.

  Tymczasem ….
  Georgette Mosbacher

  @USAmbPoland
  „Kolejne nieprawdziwe informacje! Nie rozmawiałam o tym z @PrezydentPl Duda ani Amb @RichardGrenell. Powtarzam jednak: USA potępiają dyskryminację i nienawiść na tle rasowym, religijnym, pochodzenia lub orientacji seksualnej.

  Czyli:
  1/ potępiła rasizm i dyskryminację
  2/ nienawiść na tle religijnym
  3/ nie wymieniła LGBT
  4/ na ostatnim miejscu wspomniała o orientacji seksualnej, która przecież nie stanowi w Polsce przedmiotu sporu.

  ― „strategiczne interesy USA (które mają związek z prolongacją prezydentury PAD)”.

  Bar Norte: Toś mnie rozbawił. Czy jako wyborca Dudy chcesz sobie w ten sposób dodać powagi”?

  ― Usiądź, zrelaksuj się, spokojnie odpowiedz sobie na pytanie: co dla obecnych interesów USA w tej części Europy oznaczałaby ewentualna prezydentura proniemieckiego Trzaskowskiego? Czujesz problem?

  ― Mogę cię zapewnić, że wasz kandydat nie wygra, to znaczy Biedroń. No nie jest genialny. Ale jeszcze popracujcie nad nim. 🙂

 102. Wkrótce Prezydent dr Andrzej Duda zaproponuję ustawę w sprawie Karty statusu osoby najbliższej -gdzie bedą zagwarantowane prawa zwiazane z większością praw i przywilejów osób tej samej płci które domagają sie środowiska LGBT .

  Sprawa jest skomplikowana z uwagi na sprecyzowanie spraw majątkowych gdyż to strasznie komplikuje obecne przepisy spadkowe. Również karta statusu osoby najbliższej bedzie rozróżniała tylko osoby płci meskiej lub żeńskiej na co nie wyrażaja zgody srodowiska LGBT które twierdzą ,że płci podobno jest co najmniej 40- ści.

 103. @Bar Norte 17 czerwca o godz. 0:03

  W Polsce nigdy nie było całkiem jak w Irlandii, a to dzięki specyfice PRL-u. Bo nie było scentralizowanego systemu wychowania, który byłby finansowany przez państwo i całkowicie obsługiwany przez kaka – oczywiście bez żadnej kontroli. W dodatku (chyba) nie było aż tylu sierot, które rzecz jasna trafiały do kościelnych i zakonnych sierocińców. Nie było systemu kierowania samotnych matek do „resocjalizacji” w zakonach, gdzie zakon pobierał standardową zapomogę od państwa, wykorzystywał dziewczynę do niewolniczej pracy, a jej dziecko zagładzał lub sprzedawał do adopcji. Z drugiej strony pedofilskie wykorzystywanie dzieci przez xiuncuff nie było w Polsce niczym niezwykłym – pisze o tym np. Ekke Overbeek (zauważ, że nie-Polak!) w książce „Lękajcie się”, nader starannie oplutej przez polski kaka.

  Bardzo zabawne jest to, że biskup Janiak postępował w zasadzie prawidłowo, to znaczy zgodnie z wytycznymi papieża-Polaka. Chodziło o to, żeby za wszelką cenę zatuszować skandal i przy okazji nie skrzywdzić „biednego” xiunca, któremu biskup jest winien ojcowską troskę. A już w żadnym wypadku nie współpracować ze świeckimi organami ścigania. Taka praktyka obowiązywała wszystkich, od szarej zakonniczki do papieża.

  Nie pamiętam szczegółów (pisze o tym Geoffrey Robertson w książce „Czy papież jest winny”) ale francuski biskup, który wybronił xiunca-pedofila przed prokuraturą dostał otwarty list pochwalny od kogoś z watykańskiej wierchuszki (chyba kardynał Hoyos to napisał) z gratulacjami od papieża za postawę! List otwarty, który został wysłany również do innych biskupów, żeby im pokazać, jakie postępowanie jest cenione.

  Franciszek usiłuje to zmienić, ale chyba niezbyt gorliwie, bo wszystkie akta sutannowych pedofili mają być nadal wysyłane do Watykanu. Oczywiście pocztą dyplomatyczną. I w razie czego – to szukaj wiatru w polu…

 104. legat
  17 czerwca o godz. 0:07

  „większość homoseksualistów ma skłonności do młodych chłopców”.

  Są to rzeczy powszechnie znane. Z powodów oczywistych (takich jak procesy o odszkodowania) najlepiej udokumentowane są przypadki księży w USA (nie tylko katolickich), gdzie w 70 proc. ujawnionych incydentów (raczej ekscesów) dochodziło do molestowania chłopców przez księży o orientacji homoseksualnej. Niektóre szacunki podają, że obecnie w Kościele liczba homoseksualistów jest ośmiokrotnie większa niż średnia dla społeczeństwa, a w latach 50. była tylko dwukrotnie większa. Sobór Watykański II w latach 60. zbliżył Kościół do świata, ale chyba nie tak jak trzeba. Oczywiście, lewicy ten sobór dość się podobał, także komunistycznej lewicy z bloku wschodniego.

 105. Mauro Rossi

  „Nie rozmawiałam o tym z @PrezydentPl Duda ani Amb @RichardGrenell. ”

  Dziennik nie pisał, że Mosbacher „rozmawiała” z prezydentem Dudą tylko, że go „upomniała”. Nie napisano w jakiej formie i jaką drogą to zrobiła. Biorąc pod uwagę charakter relacji ambasady z pałacem prezydenckim mogła owo „upomnienie” zlecić komuś z personelu.
  Nie pisał też, że rozmawiała o tym Grenellem. Zresztą po co miała z nim rozmawiać skoro ambasada na bieżaco go informuje o tym co się w kraju dzieje. Łącznie w treścią twittów pani ambasador – również twittu który zacytowaleś.
  Zresztą Grenell pewnie czyta prasę w USA wiec się orientuje w głośnych ostatnio na świecie występach wiecowych prezydenta Dudy.

  Dziekuję za podzielenie się rozmaitymi refleksjami w pozostałej częsci komentarza.
  Z uwagi na ich osobisty charakter pozostawię je bez komentarza.

 106. Geozak
  17 czerwca o godz. 0:32
  ” … srodowiska LGBT które twierdzą ,że płci podobno jest co najmniej 40- ści”.

  W środwisku LGBT słowo płeć jest zakazane ― logiczne, jak na ideolgię przystało. Używa się słowa gender, bo „płeć” jest tak płynna, że nie sposob mowić o jej liczbie i wariantowości. Płeć jest płynna jakby analogowo, w odróżnieniu od zapisu cyfrowego, z natury policzalnego (gdzie każdy bit można zliczyć). Z pewnością neomarksista Bar Norte tę biologiczną ezoteryke potwierdzi. Albo wszystkiemu zaprzeczy.

 107. Na marginesie

  Zgadzam się, że porównania do Irlandii są nietrafine, tym niemniej Terlikowskiem najwyraźniej Irlandia leży na sercu.
  Obserwowanie tego co się działo w Irlandii musiało być dla niego silną traumą.

 108. Mauro Rossi

  „Z pewnością neomarksista Bar Norte tę biologiczną ezoteryke potwierdzi. Albo wszystkiemu zaprzeczy.”

  Na temat płci kulturowej toczono na blogu obszerne dyskusje. W ich trakcie napisałem już wszystko co miałem na ten temat do przekazania – również do ciebie.
  To, że twoje kłopoty z pamięcią się pogłebiają nie oznacza, że mam cię w tym zakresie wyręczać i powtarzać bez końca tego samego.
  O tym zresztą też ci pisałem. Bez rezultatu, bo jak widać to też zapomniałeś.

  Kiedyś tłumaczyłeś, że twoje ciagłe powroty do spraw już dawno omówionych wynikają z potrzeby „utrwalania”. Rozumiem, że w ten sposób sobie „utrwalasz” by nie zapomnieć.
  Mam propozycję – a może sobie „utrwalisz”, że masz kłopoty z pamiecią. Po prostu zapisz to sobie gdzieś na boku. Może na karteczce samoprzylepnej na monitorze?
  Pozwoli ci to przecież unikać tak żenujących sytuacji.

 109. @Bar Norte 17 czerwca o godz. 1:03

  W Irlandii Kościół był wszechwładny, ale reakcja na skandale nim zachwiała. Warto pamiętać, że to rząd zlecił raport sędziego Ryana, w którym zbadano i opisano ze szczegółami ekscesy kleru. To rząd irlandzki zaangażował się, rowniez finansowo, w sprawę śledztwa.

  Co do „odbioru” kaka w tym kraju – Terry Eagleton, jeden z najbardziej inteligentnych krytyków literackich, opisując swoje irlandzkie dzieciństwo opowiada, jak jego ojciec po stwierdzeniu w autobusie, że jadą z nimi jakieś zakonnice, natychmiast zapłacił im za bilet – bo świętym pannom się to „po prostu należało”. W tym kraju każdy xiunc był bogiem.

  Jednak pan Tomasz Terlikowski jest chyba lekko na bakier z rzeczywistością, bo np. pisze z oburzeniem:

  Najważniejsze jest to, żeby nie wyszło, a najgorsze, co można zrobić, to ujawnić czy skrytykować swojego.

  Komentarz: ależ no przecież oczywiście, że tak jest!

  Tajna instrukcja obowiązująca również za pontyfikatu papieża Wojtyły, nakładała automatyczną ekskomunikę na każdego, kto ujawniał pedofilski eksces xiunca. Na tych zasadach stoi przenajświętszy dwutysiącletni kaka! Jak to się stało, że pan T. o tym nie
  wiedział? Kpi czy żartuje?

 110. Celibat a zboczenia…celibat prowadzi do pomroczności seksualnej…czy w cieniu celibatu dzieci są bezpieczne…Tęcza to identyfikator…a sutanna…pułapką zaufania…Tak sobie myślę prywatnie: chrońmy dzieci przed ciumkaniem na życzenie i pianką na kolanach… Czy pasy cnoty dla ministrantów, to dobry pomysł…

 111. Sprawa jest skomplikowana z uwagi na sprecyzowanie spraw majątkowych gdyż to strasznie komplikuje obecne przepisy spadkowe.

  Nocny humor z zeszytów. 🙂

  Jaki budyń, taki zwolennik 🙁

  Bratobójca Jarosław Kaczyński

 112. Trzaskowski pozywa telewizję Kurskiego przed sąd

  https://wyborcza.pl/7,75398,26036507,trzaskowski-pozywa-telewizje-kurskiego-przed-sad.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male

  andrzejg5217.06.2020, 06:24
  Panie Rafale. Nareszcie.
  Należy pozwać również prowadzących Dziennik TVPiS, nic tak nie uczy, jak dziura w kieszeni.

  %&¤#Ć faszystowską zarazę PiS

 113. Andrzej Izdebski, którego firma dostała z resortu Łukasza Szumowskiego kontrakt na 250 mln zł, jest dobrze znany polskim służbom. Jego wspólnik pojawia się nawet w słynnym raporcie Macierewicza z likwidacji WSI

  https://wyborcza.pl/7,75398,26038804,od-raportu-macierewicza-po-respiratory-widmo-sluzby-znaly-kontrahenta.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 114. Nie ludzie w tzw. cywilizacji chrześcijańskiej: Słowianie, Indianie, niewolnicy, chłopi pańszczyżniani, Żydzi, komuniści, LGBT, imigranci…Tak sobie myślę prywatnie, że z uzurpowania sobie prawa do zabijania nie naszych uczyniono religię…Gott mit uns…!

 115. @Mauro Rossi:
  Nie. Prowadzono badania, i nie tylko wychodzi, że mniejszość homoseksualistów ma skłonności do młodych chłopców, ale że i skłonności pedofilskie są rzadsze wśród homoseksualistów niż heteroseksualistów.
  Więc jeśli chodzi o pedofilię w Kościele, to lepszym tropem jest celibat niż lawendowa mafia.

 116. Mauro Rossi,
  o godz. 0.44 zacytowałeś niby moją wypowiedź, która w rzeczywistości była Twoją, brzmiącą – „większość homoseksualistów ma skłonności do młodych chłopców”.

  Mauro Rossi,
  oświadczam z całą stanowczością, że jesteś oszustem i manipulantem a co do meritum, to z komentarza PAK4 wynika, że źródłem prawd jakie tu nam głosisz jest zapewne taki jeden kurdupel z Żoliborza, z orientacją homoniewiadomo, prezesem zwany.

 117. PAK4
  „Jeśli chodzi o pedofilię w Kościele, to lepszym tropem jest celibat”.

  Wydaje się, że przyczyną występowania licznych przypadków seksualnego wykorzystywania nieletnich przez księży katolickich, są warunki sprzyjające wyszukiwaniu potencjalnych ofiar, jakie oferuje ta korporacja zawodowa, wszelkiej maści dewiantom.

 118. Trzaskowski kpi z TVP. „Straszny fakt ujrzał światło dzienne. Kupowałem dżem”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26039226,trzaskowski-kpi-z-tvp-straszny-fakt-ujrzal-swiatlo-dzienne.html#s=BoxOpImg9

  pedro.666

  Nie ma się z czego śmiać. Gdyby Szumowski kupował dżem, to by go zamówił za publiczną kasę w Chinach – za cenę kawioru – wypełnił by tym dżemem największy samolot świata, a na koniec by się okazało, że to nie był dżem, tylko tylko brudne i potłuczone słoiki po dżemie. I nic by na tym nie zarobił, za to żona, wujek, szwagier, instruktor narciarski i producent oscypków by mieli uśmiechy od ucha do ucha i radośnie mówili wszystkim dookoła „dżem dobry!”

  Faszystowska Mafia PiS

 119. @legat:
  Tezy, które Rossi przedstawia są popularne w internecie i nie są tylko specjalnością polską. Natomiast cytują one badania wybiórczo. I to nie jest uwaga do Rossiego nawet jakaś szczególna, bo zapewne nie sięgał do źródła i sam nim nie manipulował, tylko zacytował co słyszał.

  @dezerter83:
  Zapewne masz rację, tyle że mnie ten temat tak średnio obchodzi. Tzn., mam za mało danych by się wypowiadać o pedofilii w Kościele. W sensie: czy jest rzeczywiście popularna i problem wynika z czegokolwiek więcej niż z istnienia okazji.

  Tu chodziło mi o to, że Rossi zareagował częstą odpowiedzią na uwagi o pedofilii w Kościele, tzn., że to homokseksualiści są problemem, co odpowiednio przenosi na całą dyskusję o LGBT. No więc właśnie, nie są; co oczywiście nie oznacza, że tam i ówdzie, jeden gej nie może kryć drugiego.

  @na marginesie:
  Miło mi. Czasem zerkam, ale że jednak siedzę i komentuję z doskoku, relaksując się w przerwach pracy i innych zajęć, to liczba komentarzy tu pod blogiem często mnie przytłacza. U red. Szostkiewicza jest luźniej, łatwiej mi znaleźć czas na przeczytanie, co ludzie piszą i się odnieść. A i tam mam często wyrzuty sumienia, że za dużo mi to zajmuje…

 120. To tu passuje

  „gobofraggle
  Gęsi w „Polacy nie gęsi” to przymiotnik, nie rzeczownik. O język, jaki? gęsi, chodzi, a nie o przyrównanie Polaków do drobiu. I tak do znudzenia… „

 121. PAK4,
  z tą manipulacją Mauro to chodziło mi o to, że swoją tezę zacytował w pewnym momencie tak jakby to była moja. W ten sposób wymusił na mnie sprostowanie.

 122. @legat
  16 czerwca o godz. 21:56
  „Jeżeli wy nas ruszycie, to my ujawnimy, kto u was jest homosiem. Dla członka kierownictwa PiS-u takie coś to jest koniec kariery”.

  Dlaczego „koniec kariery”? Pisdzielstwo twierdzi, że gej, który „się nie obnosi”, jest w porządku, a ujawnienie jego orientacji przez osoby trzecie to przecież nie jest „obnoszenie się”. Niezbadane są meandry pisdzielskich umysłów.

 123. Polacy nie gęsi

  „Trzeba pamiętać, że większość homoseksualistów ma skłonności do młodych chłopców, co w kwestii adopcji ma znaczenie i nazywa sią pedofilią. No ale jak już proceder adopcji przez pary homo upowszechni się, no załóżmy, to nieuchronnie wystąpi deficyt dzieci. Skąd je brać, pozostaje chyba tylko handel ludźmi? I to raczej kolonialny.”
  ………………………….
  Trzeba bedzie .., no załóżmy , wprowadzic limit wieku aby nie wystapil kolonialny problem karmienia piersią bo tam w tych koloniach tradycja jeszcze trzyma sie mocno .

 124. Remm,
  ja cytowałem JKM z jego stronki, to nie moja teza 😉

 125. olborski
  17 czerwca o godz. 12:49
  To tu passuje

  „gobofraggle
  Gęsi w „Polacy nie gęsi” to przymiotnik, nie rzeczownik. O język, jaki? gęsi, chodzi, a nie o przyrównanie Polaków do drobiu. I tak do znudzenia… „

  Chyba że znasz sprawę i wiesz, że w innej interpretacji mógłby to być również rzeczownik w mianowniku: „Gęsi” w znaczeniu „Czesi”. Czyli: „Polacy nie są Czechami i mają swój własny język”. Brałoby się to z podobieństwa obu języków i z ówczesnej mody na język czeski, który ponoć był popularny trochę na podobieństwo dzisiejszego angielskiego.

 126. pombocek
  „Gęsi” w znaczeniu „Czesi”
  Passuję

 127. Przejscie przez granice US/Canada jest nadal zastrzeżone tylko dla “essential personnel”. Turysci nie moga przekraczac granicy.

  Kiedys pokazywalam zdjecie rodzin siedzacych po obu stronach granicy w wschodnim stanie WA.

  Zdjecie ponizej jest zrobione na najbardziej ruchliwym miejscu miedzy Washington State i Canada. Tu prowadzi autostrada I-5 czasami nazywana przewodem pokarmowym Zachodniego Wybrzeza. I-5 prowadzi z Seattle do San Diego.

  https://wqtcq1f34a8kduuv3sc0e76o-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2020/06/21869166_web1_Web-PDN-BorderRestrictions-0617-1200×800.jpg

 128. Arsenał głowic atomowych w roku 2020. Wystarczy dla każdego.
  Russia 6 375
  USA 5 800
  China 320
  France 290
  UK 215
  Pakistan 160
  India 150
  Israel 90
  North Korea 30–40

 129. Dzisiaj LGBT, a jutro…Tak sobie myślę prywatnie: co wymyślą kolejnego… w ramach 10 przykazań…

 130. Jeśli już mowa o homoseksualistach na szczycie PiSu , to napewno wielu przypomina sobie początki przyjaźni „pięknego Zbysia” i „kaczora” na początku lat 2000, a co za tym idzie błyskawicznej, „misiowiczowej” kariery, jaka była udziałem „Zbysia”, dzięki jego szczególnym umiejętnościom.
  W tym rozdziale w PiSie bez zmian !

 131. @ adam100
  Adasiu pogramcą faszystowskiego PiS pamiętasz afere hejterską zwiazana z małą Eni – ile ty napisałeś komentarzy Głupolu Sakramencki .
  Było to jesienia 2019 .Masz jakieś wiesci czy twój Idol Giertych coś wyjasnił.

  Ja słyszałem ,że biedna bez środków do życia Eni dala dyla do RFN pod skrzydła jakies organizacji i nie zjawia sie na wezwania sądu aby to wyjaśnić.

 132. Bar Norte

  Brat uduszonego na oczach przechodniow przez policje
  podejrzanego o przestepstwo bezbronnego Georga Floyda
  poprosil Narody Zjednoczone o stworzenie komisji , ktora by zbadala
  zabojstwa Murzynow przez policje amerykanska .
  https://news.yahoo.com/george-floyds-brother-urges-un-probe-police-killings-143028221.html

 133. Z dystansu
  17 czerwca o godz. 17:01

  Maly Bratobojca wyglada jak blizniak
  szefa SA, Ernsta Rohma, ktory tez uwielbial mlodych asystentow.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ernst_Röhm.

 134. Geozak
  17 czerwca o godz. 17:40

  Jak to dobrze, że wspominasz ekscesy hejterskie pod przywództwem ministra sprawiedliwości, Łukasza Piebiaka. Czy wiesz, że chciał wrócić do pracy w sądzie, ale mu odmówiono. Nachapał sie wcześniej to krzywda mu sie teraz nie dzieje. (na zdjęciu wieprz w pełnej krasie)

  https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-piebiak-sklada-dymisje-sedziowie-zabrali-glos-ws-afery-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-6415909988984961a

  PS. Czekam z niecierpliwością na nowy odcinek „nocnego” humoru z zeszytów. Sprawdź notatki z Harvard !!!

 135. z GazWybu: – Romek Giertych zaapelował w liście do działaczy Prawa i Sprawiedliwości, aby zbierali dowody przestępstw. „Zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego możecie nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa jeżeli przedstawicie organom ścigania dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych” – napisał adwokat.

 136. @dezerter83
  16 czerwca o godz. 17:37

  Doceniam trud jaki pojąłeś, by odpowiedzieć na pytanie.
  W realu przebywam znacznie więcej niż w wirtualu. Taki jest już bezdomnego los, że raz jest tu, a za chwilę zupełnie gdzie indziej. Podobnie jest i z różnorodną ludziną którą spotykam w najróżniejszych miejscach. Cały przekrój społeczeństwa. Wszystkie typy. Sporo samodzielnie myślących, ale od czasu do czasu spotykam takich jak ty sekciarzy, przeróżnych maści.
  Nic w tym złego, ale ja nie potrafię rozmawiać z kimś, kto posługuje się jedynie cytatami z paru powieści.
  W końcu marca tego roku koczowalem na wyznaczonym przez lokal polica miejscu, na jednej z wysp, na atlantyku. Był to już drugi samotny tydzień w przymusowej kwarantannie. Ucieszyłem się kiedy ujrzałem ponownie polica lokal eskortującą busa. Dotarli w miejsce z cudownym widokiem na ocean. Numery rejestracyjne busa świadczyły, że ich właściciel pochodzi z tej części Niemiec, o której mówi się, że oni können alles außer hochdeutsch.
  Ale to żaden problem, każdy z nas ma jakiś akcent. Nie wiem dlaczego mój przez innych pozycjonowany jest albo we Francji, albo w Belgii.
  Wyszła z busa zupełnie normalna cycata. I na dzień dobry rzuciła cytatem o Jezusie. Później następnym, i w międzyczasie moje mrzonki, o wspólnej kolacji z flaszką czerwonego wina pod gwiazdami na nieboskłonie niczym europejska flaga, ulotniły się w kosmos.
  Nawet miałem lekkie wyrzuty sumienia. Bo tak szybkie dystansowanie się od płci przeciwnej nie jest moją silną stroną. Ale cóż, w perspektywie było jeszcze 10 dni do zacumowania na statek do Cadis. Własny spokój przychiczny jest znacznie lepszy niż konwersacje z cycatą cytatą.
  Nocą, w samotności, przemyślałem sprawę jeszcze raz. Takie szczęście trzeba nie tylko umieć złapać, ale i się nim dzielić z bliźnimi.
  Kontaktuję się z znajomym. Po 10 dniach w izolacji też nie ma żadnych objawów covida. Jak usłyszał same superlatywy o płci przeciwnej ponaglał o podanie miejsca naszego pobytu.
  Pojawił się jeszcze tego samego dnia.
  Znam Ditmer od wielu lat. Ma bardzo dużo atutów, które działają na ładne kobiety. Ale tym razem był zmuszony spasować, tego typu wyzwanie przerosło również i jego oczekiwania.

 137. @remm

  Tłumaczę jaka jest różnica między „obnoszeniem się” a „byciem”.

  Na przykład jesteś żeglarzem. No i w porządku. A teraz obnoszenie się z tym. Jesteś aktywistą żeglarstwa, organizujesz i chodzisz na zgromadzenia żeglarzy, domagasz się rozszerzania uprawnień żeglarzy. Krytykujesz tych co żeglarstwa nie uprawiają. Wznosisz przeciwko nim okrzyki, dyskredytujące ich hasła, pokazujesz obraźliwe gesty, przedrzeźniasz ich. Nazywasz „pisdzielstwem”.
  Ponieważ uprawianie żeglarstwa może być w kolizji z naturą a także innymi sposobami spędzania czasu nad wodą, żądasz nie wpuszczania na akwen łodzi rybackich, motorówek, kąpiących się. Itd.
  Kapewu?

 138. bezdomny
  „Od czasu do czasu spotykam takich jak ty sekciarzy”.

  Ja także pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

 139. AOlsztynski
  17 czerwca o godz. 19:11
  Krytykujesz tych co żeglarstwa nie uprawiają. Wznosisz przeciwko nim okrzyki, dyskredytujące ich hasła, pokazujesz obraźliwe gesty, przedrzeźniasz ich. Nazywasz „pisdzielstwem”.

  Pisdzielstwo jak żeglarstwo. Cudna metafora.

  „Polacy pokonali sztorm gówna”

  🙂

  #%¤&Ć PiS

 140. @AOlsztynski

  Możesz podać konkretny przykład działań osób LGTB ograniczających twoje prawa przez „obnoszenie się” z homoseksualizmem?
  Jak to dokładnie wygląda?
  Czy ktoś naśmiewa się z twoich zachowań seksualnych?
  Krytykuje ciebie z powodu niesypiania z facetami?

  No, poskarż się, ale z uzasadnieniem.

 141. kooperatywaMandragon

  „Brat uduszonego na oczach przechodniow przez policje
  podejrzanego o przestepstwo bezbronnego Georga Floyda
  poprosil Narody Zjednoczone o stworzenie komisji , ktora by zbadala
  zabojstwa Murzynow przez policje amerykanska”

  Z tym, że prezydent Trump, który ponosi odpowiedzialność za państwo w którym policja dusi zatrzymanych na ulicach z jakiś mi nieznanych powodów obraził się na ONZ i chyba przestał je uznawać.
  Tak w każdym razie pisano.

 142. bezdomny
  17 czerwca o godz. 19:04

  „Zacumowałeś na statek”?! Jezusmariamagdalenka, jak???

 143. Chciałem odpowiedzieć na wpis gospodarza , ale doszedłem do wniosku że nie da się tego zrobić krótko. Dziś mam trochę czasu. Historie marca 68 znam akurat dość dokładnie i na dodatek sam w strajkach studenckich brałem udział , oraz miałem koleżankę na prawie. Pisałem o tym już tu na blogu.
  Pani Holland, pan Woleński porównuje działania polityków marca z działaniem PiS i wcale nie jest zaskoczeniem ze wyłapują podobieństwa , bowiem każdemu politykowi i człowiekowi znającemu politykę znane są działania polityczne uważane za wyjątkowo skuteczne , choć skrajnie niemoralne.
  Są to w skrócie straszenie , napuszczanie ludzi na siebie, pomawianie o wszystko złe przeciwników politycznych, gra na emocjach ludzi, obiecywanie gruszek na wierzbie, wykorzystywanie patriotyzmu i dumy narodowej ,i kłamanie tam gdzie kłamstwo dla polityka daje korzyść, kupowanie ludzi czym się tylko da itd.
  Żydzi których w II RP było w Polsce bardzo dużo już przed wojna nie mieli dobrej prasy i politycy obwiniali ich i znajdowali mocne poparcie obywateli. Wypadki w czasie II wojny i skandaliczne zachowanie się żydów wspierających Radziecki komunizm mocno dały się we znaki niektórym Polakom. Początki wyzwolenia i żydzi przybyli wraz z nowym rządem Stalina skutecznie pogorszyło opinie o nich i politykom łatwo było wskazać ich jako winowajców.
  Mimo, że po wojnie żydów w Polsce zostało niewielu i w znacznej liczbie byli to żydzi (byli Polacy) którzy napłynęli z ZSRR. Nie cieszyli się dobra opinią publiczną, jednak po wojnie wszelkie jawne ataki na nich praktycznie zanikły i ostatnim był ciągle wspominany „pogrom kielecki”.
  W czasie stalinowskim po pogromie nikomu nie przyszło do głowy atakować żydów, bo mieli przecież swa nadreprezentację w UB. Po śmierci Stalina stalinowców odsunięto od władzy i rządy objął Gomółka. Za jego rządów nikt żydów nie atakował , a wiadomo że działania obywateli były skutecznie kontrolowane. Do 68 r praktycznie w mediach nic na temat żydów się nie pojawiało. Na UW dzieci żydów nie tylko nie były dyskryminowanie , ale wręcz przewodziły politykującej młodzieży (o tym pisałem)
  Skąd więc wziął się ten atak na żydów w 68r? Wziął się właśnie z walki politycznej o władze w PRL’u. Mieczysław Moczar stał się przywódcą wpływowej frakcji „partyzantów”, walczącej o władzę w PZPR. Sytuacja polityczna na świecie i w Polsce spowodowała że w 1968 przystąpił do finalnej ofensywy mającej dąć mu władze. Antysemicka kampania, której głównym inspiratorem był właśnie Mieczysław Moczar, miała mu przynieść upragnione zwycięstwo – wskutek zręczności Władysława Gomółki akcja nie powiodła się.

 144. @pombocek 🙂
  Poruszam się po planecie landyachtem, i skoro przeprawiam się drogą wodną na innej jednostce pływającej, i jeste mój mobilek na niej przywiązany albo linami które potocznie zwane są cumami, do decku, to nie popełniam żadnego błędu pisząc że zacumowalem.
  Ale mogę się mylić, w końcu jestem ludź a nie maszyna 🙂

 145. @maciek g.

  duzo o ” zydach” a co o polakach?

 146. @ozzy
  17 czerwca o godz. 19:59
  To ty już zapomniałeś, że w tamtych czasach Polacy mogli jedynie pracować a nie zajmować się polityką

 147. @maciek.g 17 czerwca o godz. 19:51
  Pretekstem była wojna sześciodniowa – cały świat wtedy kibicował Izraelowi, ale nasz ówczesny dozgonny sojusznik wspierał Arabów. Zatem Żydzi stali się z dnia na dzień „podejrzani”, a dalej to już chyba poszło samo, huzia na Józia…

 148. Na marginesie
  17 czerwca o godz. 20:20
  Z wiki

  Oficjalnie „partyzanci” głosili lojalność wobec Władysława Gomułki, w kontaktach nieoficjalnych sugerowano zastąpienie go kimś energiczniejszym i młodszym.
  Faktycznie realizowanym celem było zwiększenie wpływów w PZPR, co było połączone z chęcią odsunięcia od stanowisk starszego pokolenia działaczy, często pochodzenia żydowskiego. W tym celu wykorzystywano antysemityzm i postulaty walki z kosmopolityzmem, przeciwstawionym patriotyzmowi. Wyolbrzymiano przy tym poparcie ze strony osób pochodzenia żydowskiego dla Izraela podczas wojny sześciodniowej w 1967 oraz udział dzieci niektórych działaczy w opozycji studenckiej. Działania „partyzantów” skierowane były głównie przeciwko resztkom grupy „puławian”. Nie jest do końca jasne, czy „partyzanci” planowali obalić Gomułkę, czy też chcieli zapewnić Moczarowi pozycję drugiej osoby w partii

 149. @GajowyM.

  Co może LBGT?
  Proszę.
  Szczegóły w części drugiej:

  https://www.rp.pl/Plus-Minus/190909534-Amazonia-w-ogniu-gen-LGBT-Jak-nauka-ustepuje-polityce.html

 150. Na marginesie
  17 czerwca o godz. 20:20

  ,, Caly swiat ” sklada sie jedynie z Ameryki.

 151. A poza tym polecam komentarze Wawrzyńca na blogu Sikorskiej.
  Mi się podobają.

 152. ozzy
  16 czerwca o godz. 7:28
  „tutaj jest za zimno na proroka”, pamietasz kto to powiedzial?

 153. @maciek.g

  „Mimo, że po wojnie żydów w Polsce zostało niewielu i w znacznej liczbie byli to żydzi (byli Polacy) którzy napłynęli z ZSRR. Nie cieszyli się dobra opinią publiczną, jednak po wojnie wszelkie jawne ataki na nich praktycznie zanikły i ostatnim był ciągle wspominany „pogrom kielecki”.
  W czasie stalinowskim po pogromie nikomu nie przyszło do głowy atakować żydów, bo mieli przecież swa nadreprezentację w UB. ”

  W Polsce przed ostatnia fala antysemityzmu spolecznosc zydowska jako taka wlasciwie nie istniala. Byla rozbita: klasowo, zawodowo i srodowiskowo. Interesy poszczegolnych
  Zydow ( pisze z duzej litery!) mialy charakter srodowiskowy i zaowodowy, a nie
  n a r o d o w y.
  Wyrzucano Zydow ( z duzej litery!) nie za poglady, a wylacznie za pochodzenie i to w prowokacyjnym celu – rasistowska motywacja byla ewidentna – trzeba ja bylo tylko
  dostrzec, dokopac sie do niej.
  W latach 60. dokonywal sie soisty spojusz polskiego socjalizmu z polskim faszyzmem
  – Gomulka, Moczar a z drugiej strony Piasecki czy Hrabyk.
  Ilu tych Zydow bylo wowczas w Polsce? Pare tysiecy. A reszta: p o l a c y (jesli piszesz
  z y d, to badz konsekwentny)

 154. gospodarz:
  kogos bic trzeba, a murzynow, poza puszkinem w antykwariatach, w bialymstoku i dalej na wschod – nie ma;

 155. dobry list giertycha w wyborowej, echte schadenfreude eines juristen;

 156. @byk

  czyzby w trylogii-dystopii-postapokaliptycznej Dymitra Gluchowskiego „Metro 2033”, „Metro 2034”, „Metro 2035” (jest przedklad z ros. na niem.)?

 157. @ozzy 🙂
  Wiem że tobie oraz inny jest nie po drodze z tym co działo się w owym czasie. Ale to Żydzi Żydom zgotowali ten los.
  Polaki na traktory i do obory

 158. @byk

  Puszkin „Murzyn Piotra Wielkiego” – Le Nègre du Czar

 159. @kooperatywaMondragon 17 czerwca o godz. 21:15

  Aż uznałam za stosowne to wyguglować.
  Nie, nie tylko z Ameryki. Mocno upraszczasz.

 160. @bezdomny

  bezdomnosc umyslu?

 161. ozzy
  17 czerwca o godz. 21:24
  O czym ty piszesz? żyd można pisać i z małej i z dużej litery
  Zgodnie z zasadami języka polskiego, w którym nazwy narodowości zapisywane są wielką literą, a nazwy wyznawców poszczególnych religii – małą, członków narodu żydowskiego, niezależnie od ich wyznania, nazywa się Żydami, natomiast wyznawców judaizmu – żydami.
  W Polsce byli jedynie wyznawcy Judaizmu i ich potomkowie , i nie ma powodu by pisać to z dużej litery. Żydzi historyczni praktycznie w Europie nie występują. Żydów w jedności skupia religia i tylko ona.
  Na pozostałe bzdury które wypisujesz po prostu nie ma sensu odpowiadać.

 162. Bar Norte ,19:35

  ONZ moglyby przeprowadzic dochodzenie w sprawie smierci Murzynow z reki policji
  bez zgody Waszyngtonu.
  Prawde o Katyniu i obozach na Syberii poznalismy bez zgody Kremla.
  Przy pomocy maili i telefonu mozna obecnie zdobyc prawie kazda informacje.
  Nie trzeba byc nawet na terenie USA . Dodatkowo glowna siedziba ONZ jest na miejscu
  i wielu potencjalnych sympatykow takiego dochodzenia ma imunitet dyplomatyczny.
  https://www.aljazeera.com/indepth/interactive/2020/05/mapping-police-killings-black-americans-200531105741757.html

 163. Na marginesie
  17 czerwca o godz. 21:44

  To jest skrot myslowy.
  Licentia Poetica 🙂

 164. @maciek. g (tez z malej litery)

  nie odpowiadaj, niech ci inni odpowiadaja – ci z malej litery

 165. @ozzy:
  oczywizda, tak, aber in kampfmodus; wiele rosyjskich gier komputerowych opartych na bestsellerach wypuszcza sie najpierw na rynek niemiecki, wiec tlumaczenia istnieja ( w celach sondazowych, jest tutaj publika);

 166. @kooperatywaMondragon 17 czerwca o godz. 21:59
  Ah sooo 🙂

 167. nie wiem co gorsze, filo czy anti?

 168. @ozzy – – > 🙂 szkoda że u siebie nie zauważasz bezdomności poglądów. Ale to nie mój problem, podobnie jak wiele innych 🙂

 169. od czasu jak umarl wiglaf droste, umarla znowu niemiecka satyra:
  czy podobnie bylo z kurtem tucholskim?

 170. Wyjaśniłem powód gry żydami przez Moczara, a teraz postaram się ocenić co było przyczyna gry LGTB przez Dudę . Dla mnie spowodowała to panika w sztabie Dudy który ewidentnie traci poparcie. Starano się zmobilizować ogłupionych prze biskupów i księży ortodoksyjnych katolików i skrajnych prawicowców . Jak wyszło widać – same problemy plus międzynarodowe ataki. Jednym słowem strzał w kolano

 171. kooperatywaMandragon

  Przecież prawda o rasiźmie czy działaniach amerykańskiej policji jest znana. Wniosek brata uduszonego dotyczy wiec nie odkrycia prawdy tylko umiedzynarodowienia tej sprawy.Natomiast umiędzynarodowienie owej sprawy sensu nie ma bo prezydent Trump deklaruje, że nie uznaje ONZ.

  Tak więc ten pomysł moim zdaniem to para w gwizdek a nie w koła.

 172. ozzy:
  stasiu jest jak zepsuty zegarek, 2 mal täglich liegt er richtig;

 173. bezdomny
  17 czerwca o godz. 19:04

  Nie chodzi o termin „zacumować”, którego marynarzowi i rybolowi nie musisz tłumaczyć, lecz o konstrukcję „zacumować na statek” Rzeczywiście pomyślałem, że nie bardzo rozumiesz, co mówisz, i „zacumowanie” pomyliłeś z „zaokrętowaniem”, ale Twoje wyjaśnienie sprawiło, że „zacumowanie na statku” (nie „na statek”, bo konstrukcji „zacumować na coś” nie ma) uznałem za dowcip. „Zacumować do statku” – można, ale lepiej „Przycumować do statku”.

  Cumuje się, będąc na wodzie, cumowanie natomiast na lądzie jest niepotrzebne, a na czymkolwiek bujającym się – choćby i na statku – nie będzie cumowaniem, lecz zwykłym umocowaniem, uwiązaniem, przywiązaniem.

 174. “What a wonderful world “

  Joey Ramone

  https://youtu.be/F-3ox-6WhBA

 175. Basiu N.,
  oglądałem „na żywo”, zacząłem słuchać komentarzy w TVPiS. Teraz dali czas Dudzie. Nie fair, bo to tak jakby mu dali dodatkowy czas w debacie. To chamstwo do kwadratu. Tę TVPiS to naprawdę należy potraktować buldożerem, podlać benzyną i podpalić.
  Sqrwysyństwo niesamowite. Trwa właśnie wystąpienie kampanijne Dudy. Nie mają wstydu Kurski i sp-ka. Teraz z kolei konferencja prasowa z dziennikarzami Qrvizji. Szczyt. Za moje pieniądze ci wszarze poprzebierani za dziennikarzy robią właśnie kampanię Dudzie. No „wyszłem z nerw” normalnie.

 176. Nowe hasło wyborcze Rafała Trzaskowskiego i jego zwolenników: „Mamy dość!”. Naprawdę trudno w to nie wierzyć. Z tym, że hasło takie nadmiernie jest powściągliwie, bo według marksistów potrzeby materialne człowieka są nieograniczone. Jednak zasoby własne kiedyś się wyczerpią i za 5 lat zwolennicy POKO zakrzykną: „Nie mamy nic”. Ale jeszcze z pięć lat pociągną.

 177. legat
  17 czerwca o godz. 22:35

  Nie martw się legat, TVN zorganizuje swoją debatę prezydencką i dorzuci Trzaskowskiemu kilka extra uprzejmości. Szanse się wyrównają i pan Rafał powalczy jeszcze z Biedroniem i Kamyszem o przywództwo opozycji.

 178. legat
  17 czerwca o godz. 22:35
  i na nic te i ch „wysiłki” zobacz jak im wyszła sonda!
  https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/debata-prezydencka-sonda-tvp-uniewazniona/t5dl00s

 179. Mauro Rossi,
  oszuście i manipulatorze, nie zajmuj się Trzaskowskim tylko swoim Dudą. Co by nie gadać to chyba tylko Biedroń wypadł gorzej. Prawie wszyscy wytarli sobie nogi o Dudę i niebawem zobaczysz to w sondażach. W debacie Duda pokazał, że jest nikim, cieniasem. Tylko to propagandowe wystąpienie po debacie nieco go podratowało tylko dlatego, że ta wasza qrvizja uwolniła go od politycznych przeciwników.

 180. @Orca

  Ramones – niegdys byl nr 1. Juz chyba nikt z nich nie zyje?
  Lubie tez wersje w wykonaniu duetu Nicka Cave i Shane Macgowan.

 181. maciek.g
  17 czerwca o godz. 22:44

  ” … i na nic te i ch „wysiłki” zobacz jak im wyszła sonda”!

  TVP info: „Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że sonda już na obecnym etapie jest nieważna. Wykryliśmy strumień 600 botów. Nie zdejmujemy jednak sondy, żeby nie dawać pretekstu do kłamliwych zarzutów wobec TVP” – czytamy we wpisie na Twitterze”.

  Trzeba było to zrobić inteligentniej, w taki sposób to można zaatakowacć co najwyżej portal Pudelek.

 182. maciek.g
  17 czerwca o godz. 22:17

  „ … co było przyczyna gry LGTB przez Dudę . Dla mnie spowodowała to panika w sztabie Dudy który ewidentnie traci poparcie”.

  „38 proc. uczestników czerwcowego badania preferencji wyborczych Polaków, przeprowadzonego przez Kantar, oddałoby głos w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę. Kandydat KO Rafał Trzaskowski otrzymałby 27 proc. głosów, a niezależny kandydat Szymon Hołownia mógłby liczyć na 8 proc. poparcia”.

 183. Trzaskowski wbija szpilę Dudzie

  – Potrzebujemy prezydenta, który szanuje swój podpis – powiedział kandydat KO pokazując do kamery długopis. Powtórzył, że będzie współpracował z rządem w ważnych sprawach i nie będzie opozycją totalną.

 184. Ozzy,

  Myslalam ze Jeffrey Hyman ma swoj grób na Brooklyn. Wiki mowi ze jest pochowany w New Jersey. 49 lat kiedy zmarl 🙁

 185. naTrzaskać Du*ę już w I turze!

  To jest najnowsze hasło wyborcze.

 186. Miasto powiatowe w centralnej Polsce. Restauracja w Rynku. Pytamy czy jest rosół, poprzednio był z dobrym domowym makaronem. Rosół tylko w piątek, bo biorą na sobotę, słyszymy odpowiedź.
  Jest pomidorowa i zalewajka. Na drugie rolada z kurczaka, karkówka w sosie własnym lub naleśniki. Zamawiamy.
  Na sali parę osób.
  Wchodzi kolejny gość i od progu woła „jest szefowa, będzie szczawiowa”. Szczawiowej nie ma, słyszy odpowiedź. Zamawia zalewajkę i roladę.

  Prezydencka debata jak jadłospis w knajpie. Dużego wyboru nie było. Wszyscy znani i lubiani przez swoich

 187. orca:
  ciekawa grupa ludzi – ramones;

 188. @Orca
  Hillside Memorial- tu spoczywa wielu znanych artystow amer. m.in Michael Landon, Al Jonson, Lorne Green, Shirley Winters

 189. Ozzy,

  Co za mieszanka! Chociaz nie taka jak Pere Lachaise a Paris! Tamta grupa nigdy sie nie nudzi! 🙂

 190. ls42 17 czerwca o godz. 23:04 pisze: –Prezydencka debata jak jadłospis w knajpie. Dużego wyboru nie było. Wszyscy znani i lubiani przez swoich

  Is42,
  moim zdaniem trywializujesz bo Bosak czy Żóltek nie są „moi” a oceniam ich występ pozytywnie. Szczególnie propozycję Żóltka dla Dudy i rządu, żeby w serii przekupstw wyborczych wprowadzili przed wyborami „menelowe plus”.
  Uważam, że Duda wypadł fatalnie i że zrobił błąd godząc się na udział w debacie.

 191. @Orca
  Jezeli ogladalas film Polanskiego „The Tenant” (Lokator) to zapewne przypominasz Shirley Winters w roli ” concierge”

 192. Ozzy,

  Znam!

 193. maciek.g
  17 czerwca o godz. 21:51

  „W Polsce byli jedynie wyznawcy Judaizmu i ich potomkowie, i nie ma powodu by pisać to z dużej litery”.

  Jest powód, by rozróżniać pisownie z dużej i małej litery, gdyż część polskich Żydów, zwłaszcza inteligencji, już od XIX wieku była zlaicyzowana, a niektórzy ochrzczeni.

  maciek.g
  17 czerwca o godz. 21:05

  „Nie jest do końca jasne, czy „partyzanci” planowali obalić Gomułkę, czy też chcieli zapewnić Moczarowi pozycję drugiej osoby w partii”.

  „Druga w partii” niewiele dawała w kwestii rewolucji kadrowej, co pokazuje przykład Gierka i desant Śląska do Warszawy dopiero od 1971 roku. Drugą osobą w partii Gierek był już wcześniej.

  maciek.g
  17 czerwca o godz. 22:17

  „Wyjaśniłem powód gry żydami przez Moczara”.

  Przecież Gomułka mógł wyrzucić Moczara, a nie Żydów. Moczar nigdy nie miał poparcia Moskwy, wiec poszłoby względnie łatwo. Chyba jednak Gomułka chciał tego samego co Moczar, ale z nieco innych powodów. W tle był entuzjazm polskich Żydów (Polaków zresztą także) po wygranej przez Izrael wojnie sześciodniowej, który bardzo irytował Moskwę, więc dala przyzwolenie na ekspulsję z kraju tysięcy Żydów. Jak by nie kuglować odpowiedzialna za to jest wyłącznie PZPR i proszę nie chrzanić tu o partyjnych frakcjach, bo wśród grup gangsterskich porachunki i dintojra to także rzecz zwykła.

 194. legat 23.17
  Poprzednia debata była ciekawsza. W obecnej tendencyjne pytania wykluczały niestandardowe odpowiedzi.
  Jednak podziwiałem spokój i opanowanie wszystkich kandydatów. Andrzej Duda w tym gronie w ścisłej czołówce. Ostatecznie krawiec kraje, jak mu materiału staje

 195. legat
  17 czerwca o godz. 23:17

  „ … oceniam ich występ pozytywnie. Szczególnie propozycję Żóltka dla Dudy i rządu, żeby w serii przekupstw wyborczych wprowadzili przed wyborami „menelowe plus”.

  Jesteście niewyuczalni, właściwie na granicy ciemnogrodu. Spodziewacie się wygrać jakiekolwiek wybory w Polsce nazywając wyborców menelami? Przecież to pójdzie także na konto Trzaskowskiego, bo wszyscy kandydaci zusammen to grupa zdaniowa do przywrócenia stanu sprzed 2015 roku. TVP będzie teraz przypominać co wieczór Trzaskowskiego krytykującego 500 plus (przy różnych okazjach, a jest ich sporo) w zbitce z „menelowym plus: Żółtka. Jemu jest wszystko jedno, to przecież zając, ale czyżby i wam było już wszystko jedno? No to brawo wy. 🙂

 196. Obejrzałam debatę prezydencką. Miała być debata a wyszedł kabaret i to kiepski. Tak bardzo chcieli pomóc Dudzie, że aż mu zaszkodzili. Jak tak dalej pójdzie, to Duda nawet do drugiej tury nie wejdzie. Już widać, że nachalna propaganda TVPiS przynosi efekty odwrotne do zamierzonych

 197. ls42
  17 czerwca o godz. 23:34

  Takie debaty „wygrywa” ten kto pierwszy i głośniej zakrzyknie, że ją wygrał. Dalej to już technika manipulacji sondami, wypowiedziami ekspertów, faktycznie czynownikami itd. W starożytnej Sparcie demokracja była, owszem, ale głosowanie wygrywała ta grupa, która głośniej krzyczała. Teraz podobnie.

 198. „Debaty między Kurskim i Trzaskowskim …”

  – już w trakcie debaty jeden z uczestników to zauważył. I wygląda z komentarzy, że Kurski ją przegrał.

  Czy Duda wywali Kurskiego po raz drugi?

 199. handzia55
  17 czerwca o godz. 23:37

  ” Jak tak dalej pójdzie, to Duda nawet do drugiej tury nie wejdzie”.
  No i masz babo placek. 🙂

 200. O co Kurski nie zapytał Trzaskowskiego?

  O 500+, o wiek emerytalna, ani o nieśmiertelną Mierzeję. O wyrokach TSUE na neoKSR nie wspominając.
  Cykor z Kurskiego?

  Miałkość tej debaty, łatwość odparcia „trudnych” dla opozycji pytań świadczy o słabości planu prezessimusa Kaczorka o wybraniu Dudy na II kadencję. O tym że cała jego wizja rządzenia Polską nie zatrybia.

 201. Zakladam ze o tym juz w Polsce wiadomo

  “ WARSAW — Polish President Andrzej Duda has been invited to visit U.S. President Donald Trump on June 24, just four days before the Polish presidential election, the White House announced Wednesday.”

 202. GajowyM.
  17 czerwca o godz. 19:27

  „Możesz podać konkretny przykład działań osób LGTB ograniczających twoje prawa przez „obnoszenie się” z homoseksualizmem”?
  1/ Obsceniczne demonstracje w miejscach publicznych.
  2/ Wulgarne zachowanie jako norma dla demonstracji LGBT
  3/Szydera z religii (chrześcijańskiej),

  https://twitter.com/i/status/1137327616149655552

  … szydzić z judaizmu i islamu to się boją, bo mogą nie przeżyć, a chrześcijanie nastawiają drugi policzek.

 203. teo
  17 czerwca o godz. 23:51

  „O co Kurski nie zapytał Trzaskowskiego? ani o nieśmiertelną Mierzeję”.

  Oj tam, w razie czego ją zakopiecie, inaczej Putin nie wam daruje, będzie was szantażował Smoleńskiem.

 204. Maupo powiela PiS-dzielcze gnioty i usiłuje jątrzyć. Żałosne.

 205. A jak Maupo próbuje dowcipkować to już w ogóle robi się… ponuro.

 206. Mauro Rossi,
  to co zagrało w wyborach do PE i parlamentarnych to przeszłość. Myślisz, że tym durszlakiem na łbie to to można grać bez końca i spodziewać się podobnego rezultatu? Będzie tak samo jak robienie dziś z tematu LGBT głównego tematu kampanii. Frajerkeni. Kontynuujcie, kontynujcie.

 207. Mauro (23:56)

  w razie czego ją zakopiecie, inaczej Putin nie wam daruje, będzie was szantażował Smoleńskiem.

  Dopiero po licznych komentarzach zorientowałem się, że dowcipkujesz. I to jak lekko!
  Czyżbyś się pogodził z nieubłaganą ewentualnością klęski Dudy? I ujął to prostą frazą – „w razie czego”?

  Spróbuję ci dorównać – zakopie ją prezessimus Kaczorek z jego grandą,
  czy przyłączysz się? Pospieszysz z pomocą?

 208. Na marginesie

  To chyba jutro prezydent Duda ma przyjąć „geja Waldka”. „Gej Waldek” jest z Berlina, reprezentuje frakcję konserwatywną w ruchu gejowskim nawiązującą do tradycji gejowskich w Sparcie. Są mu obce tradycje dionizyjskie a więc jest przeciw „ideologii LGBT”.
  Choć nie do końca odrzuca owe tradycje dionizyjskie bo w klubach gejowskich Berlina czasem go euforia porywa i pozbywa się swych różowych stringów. Zdjęć nie zalinkuję z powodów obyczajowych.
  Spotkanie prezydenta Dudy z „gejem Waldkiem” ma dowieść, że prezydent nie jest homofobem.
  W mediach społecznościowych spore ozywienie z powodu tego eventu. Co niektórzy piszą już z uznaniem o prezydencie Dudzie „Tęczowy Andrzej”.

 209. ozzy
  17 czerwca o godz. 23:18

  Satyrycy odkryli, ze ,, Rosemary’s Baby”
  to Trump.

 210. legat
  18 czerwca o godz. 0:00

  „Myślisz, że tym durszlakiem na łbie to to można grać bez końca”.

  No nie, repertuar macie nieograniczony, przykład niżej. A chodzi wam oczywiście o tolerancję.

  Warszawa.
  https://m.salon24.pl/20c1c5413af1101c5fa82ee082c2fc52,640,0,0,0.png

 211. Orca
  17 czerwca o godz. 23:52

  Musi pokazac, ze dobrze pucuje buty , to go popchna.

 212. Bar Norte
  18 czerwca o godz. 0:34

  „Choć nie do końca odrzuca owe tradycje dionizyjskie, bo w klubach gejowskich Berlina czasem go euforia porywa i pozbywa się swych różowych stringów”.

  „Zdjęć nie zalinkuję z powodów obyczajowych”.

  Nie ograniczaj się, nie bądź reakcyjny, przeciez chodzi wam o tolerancję.

 213. Koop,

  Trump pracuje aby zdobyc w wyborach glosy swoich zwolennikow od Amerykanow polskiego pochodzenia.

 214. Mauro Rossi

  „Nie ograniczaj się, nie bądź reakcyjny”

  Wiem, że jesteś na takie fotki łasy ale nie będę ci ułatwiał życia. Bez problemu je znajdziesz w necie.
  Paradę równosci znalazłeś to i z tym nie będziesz miał kłopotu.

 215. teo
  18 czerwca o godz. 0:18

  „Dopiero po licznych komentarzach zorientowałem się, że dowcipkujesz”.

  Mówię poważnie. Do zakopania będziecie także mieli pisowski tunel do Świnoujścia, o ile Niemcy pozwolą, bo tym akurat mogą być zainteresowani. Generalnie ich entuzjazm wzbudzają biegnące przez Polskę kanały komunikacyjnie na osi zachód ― wschód, w końcu od 15 lat robią dobre interesy z państwem Putina. Z kolei oś północ ― południe nie wzbudza ich entuzjazmu (niezbyt lubią „amerykańską” idee Trójmorza), wiec Via Baltica może być do skasowania, także przygotujcie się do tego organizacyjnie. CPK także godzi w „interesy sojusznicze” Lufthansy. Cały transport lotniczy z Chin do Europy Środkowej powinien iść przez Berlin, to oczywiste. Kto myśli inaczej jest nienawistnikiem. W zamian dostąpicie klapania po plecach, co też się liczy. Pamiętaj kto i za ile DM (w reklamówkach) założył KLD (dziś PO), mówił o tym ze znawstwem i szczegółami dawny insider tego środowiska Paweł Piskorski, i nie ma powodu, by mu nie wierzyć. Zobowiązań trzeba dotrzymywać, a P0 chce być wiarygodna.

 216. Mauro (1:04) „mówię poważnie”

  Do zakopania będziecie także mieli pisowski tunel do Świnoujścia – pisowski? toż to jest projekt unijny (w 85 procentach).

  Mauro, kręci ci się w głowie od dumy z Du*y i konfabuluje. Po co zakopywać? ktoś z opozycji krytykuje ten projekt? Chyba jednak piszesz poważnie … o ile Niemcy pozwolą … od 15 lat robią dobre interesy z państwem Putina – czyli te same obsesje w temacie „Polska jako kondominium” ad nauseam.

  Z kolei oś północ ― południe nie wzbudza ich entuzjazmu (niezbyt lubią „amerykańską” idee Trójmorza), wiec Via Baltica może być do skasowania – argumenty aparatczyka partyjnego, dla którego wizja polityczna jest stokroć ważniejsza niż kalkulacja ekonomiczna. To zrozumiałe w przypadku PiS, lepiej niż PZPR, bo partia odziedziczyła pełną kasę i gospodarkę w rozkwicie, zostawia wydrenowaną.

  Niemcy … niezbyt lubią „amerykańską” idee Trójmorza. Ideę Trumpa co najwyżej. Czy nikt jej w NATO nie lubi? Trudno powiedzieć, raczej ignorują. Polityka zagraniczna Trumpa ma dwa felery – jest nieskuteczne, nie przyniosła Ameryce żadnych pozytywnych efektów, oraz jest zorientowana na efekt propagandowy, tj. wyborczy. Piszą o tej „skłonności” Trumpa do stawiania swojego indywidualnego politycznego interesu rozliczni byli współpracownicy, ostatnio b. doradcy do spraw bezpieczeństwa, Boltonie o kręceniu dealu Trumpa z Chińczykami. Czy Duda leci do Waszyngtonu, aby planować Fort Trump na Trójmorzu? Myślisz, że ciemny lud to kupi? W Montanie czy na Podkarpaciu?

  CPK także godzi w „interesy sojusznicze” Lufthansy. „Godzi”, ale czy zagraża? Czy w ogóle powstanie? Kto tego dinozaura sfinansuje, oraz te szprychy kolei szybkiej. Tego najbardziej śmiali doradcy Gierka by nie wymyślili.

  Kto myśli inaczej jest nienawistnikiem. W zamian dostąpicie klapania po plecach, co też się liczy. Pamiętaj kto i za ile DM (w reklamówkach) założył KLD (dziś PO), mówił o tym ze znawstwem i szczegółami dawny insider tego środowiska Paweł Piskorski … – tego chyba nawet Kurski nie puszcza już, ile razy można odgrywać te same bajdurzenia. Poważne bajdurzenia.

 217. @Bar Norte 18 czerwca o godz. 0:34

  Ci zaproszeni geje to się mnożą! Jest jeszcze jeden, nazwiskiem Bartosz Staszewski. Onże Bartosz najpierw stał z transparentem na wiecu, a potem podszedł do Maliniaka i go zagadnął, zapewniając, że jest człowiekiem. Skończyło się zaproszeniem do pałacu. Gejowska brać podobno gorąco odradzała w obawie, że Bartosz zostanie „propagandowo wykorzystany”. Nie wiem w końcu, czy odmówił, czy się spotka.

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-aktywista-lgbt-andrzej-duda-zaprosil-mnie-do-palacu-prezyden,nId,4555645

  W dodatku jeszcze zachodzi podejrzenie, że Du*a uległ „ideologii”, a może nawet idzie na całość. Wyjdzie z szafy?

  Staszewski powiedział, że chciałaby kulturalnie porozmawiać. Prezydent odpowiedział, że on też. Następnie rozmówca powiedział, że
  jest gejem w ośmioletnim związku.
  Prezydent z rozpędu przyznał, że „on też”,
  choć niektórzy słyszą tam stwierdzenie „no okej”.

 218. bezdomny ; 19:04 .

  Jeżeli cycata była młoda i ładna to mnie by to nie przeszkadzało
  ja bym ją jeszcze o bogu podkręcił i wykorzystał .
  Wioletta Villas ; też była rąbnięta na punkcie boga , ale jak była młoda
  i ładna to nikt na to nie zważał podobno wszyscy chcieli ją bzykać i bzykał
  kto mógł .
  Świadkowie Jehowy aby na wracać wysyłają tylko facetów w garniturach
  szkoda że nie wysyłają ładnych młodych lasek wtedy z pewnością mieliby
  większą szansę aby kogoś nawrócić .

 219. Rodzi się nowa tradycja…nazywania chłopa bez baby – Gejem…zamiast stary kawaler…Sukcesem LGBT jest zaistnienie tej formacji, co przypomina sufrażystki na tle epoki chrześcijańskiego kołtuństwa…Historia kobiecych ruchów, aby „uczłowieczyć” kobiety jest pouczająca… w czasach panowania rasy panów tzw. dżentelmenów…tylko na salonach…Potem gwałcących pokojówki jak zdeptanie peta…Tak sobie myślę prywatnie: LGBT wszystkich krajów łączcie się…! przeciwko religijnemu kołtuństwu…Dulszczyznę wyprowadzić…! do Watykanu…Nie przestrzeganie 10 przykazań, to jest katastrofa…

 220. Wybory. Pytanie do kandydatów: dlaczego katolicy kradną i jaki mają program…aby ich nawrócić…na dawanie…Tak sobie myślę prywatnie, że patologie w parafiach są uwierające jak ciasne buty…a pod amboną nie ma szewca…na miarę… potrzeb…

 221. Geozak ; 17:40 .

  Nie narzekaj Dziadku ; twój Duda ma po raz drugi wygrane wybory
  i to dzięki takim Adasiom z numerkiem 100 .
  Naród polski jest przewrotny w swoich decyzjach i zawsze zrobi to na przekór
  od czego go odciągają .
  Nasz blogowy Adaśko i jemu podobni o tym nie wiedzą , no bo niby skąd
  mają wiedzieć , ich rozum tak daleko nie sięga , zwalczają PiS i Dudę jak tylko
  potrafią a w rzeczywistości wzmacniają im poparcie w społeczeństwie .

 222. Jakiś czas było na blogu bez Żydów ale temat wrócił , no to i ja dołączę
  swoje trzy grosze .

  https://www.youtube.com/watch?v=JqJQV5WVmrk

 223. Wybory. Jaki program mają kandydaci, aby w ramach chrońmy nasze dzieci…nowo narodzone… nie trafiały do kontenerów czy beczek z kapustą, a nawet szamb…o paleniu ciał w piecu nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie: czy głosy środowisk tolerujących takie zjawiska są wiarygodne w kampanii przeciwko LGBT…Mea culpa…czeka…

 224. Wybory. Debata prezydencka…a potem poszli na wódkę do proboszcza…Tak sobie myślę prywatnie…co teraz ludzie powiedzą…ociec dalej kraść… ?!

 225. @Mauro Rossi:
  @1/ Obsceniczne demonstracje w miejscach publicznych.
  Nie widziałem ani jednej. Za to sporo plakatów, gdzie cis-seksualne kobiety prezentuje się obnażone, by przyciągnąć wzrok heteroseksualnych mężczyzn.

  @2/ Wulgarne zachowanie jako norma dla demonstracji LGBT
  Jakiś przykład? Bo nie widziałem ani jednej takiej demonstracji.

  @3/Szydera z religii (chrześcijańskiej),
  Sądzisz, że biskupi Janiak I Jędraszewski są LGBT?

  —-
  Tak, wiem, ideologia, którą wyznajemy jest „przezroczysta”. Reklama poszczuje cycem to będzie „o co chodzi, to przecież normalne”, geje się pocałują na ulicy: „Jezus, Maria, co za obscena”. Jędraszewski kpi w żywe oczy z religii, upolityczniając ją zza ołtarza — OK, biskup może szurnięty, ale biskupowi wolno, kto śmie oceniać; odprawi mszę pastor bez przydziału — „jak tak można, to kpina!”

 226. Wybory…lepszy złodziej niż LGBT…Tak sobie myślę o nasistach…od nasz…

 227. @PAK4

  Dzięki! Właśnie się przymierzałem do odpowiedzi molestowanemu przez LGBT dziadkowi MR, ale mnie w moim duchu wyręczyłeś.
  Widać, że ten molestowany obsceną katolicki purytanin czerpie swoje katusze i obrazę dla oczu wprost z głębin internetu, do którego zagląda też kaznodzieja z jego parafii, a być może też 10-letni wnuczek. I ta myśl, krążąca z uporem wokół „tych spraw” nie daje mu po nocach spać.
  A już ta Szydera z religii (chrześcijańskiej) w wykonaniu LGBT udała mu się jak żadna inna hucpa.

 228. Blackley
  18 czerwca o godz. 4:28
  Jeżeli cycata była młoda i ładna to mnie by to nie przeszkadzało
  ja bym ją jeszcze o bogu podkręcił i wykorzystał .
  Wioletta Villas ; też była rąbnięta na punkcie boga , ale jak była młoda
  i ładna to nikt na to nie zważał podobno wszyscy chcieli ją bzykać i bzykał
  kto mógł .

  Blackley, ty chuju rybi. Marnujesz się tutaj. Powinieneś pisać scenariusze do pornosow 🙂

 229. Drodzy Działacze, Członkowie, Urzędnicy, Radni, Posłowie, Senatorowie, Ministrowie PiS!

  Sami już wiecie, że Wasz czas się kończy. Pięć lat tzw. dobrej zmiany zrujnowało nasz kraj do tego stopnia, że niedługo wasz Wódz odda władzę demokratycznie lub ludzie mu ją w demonstracjach odbiorą. Takie życie. Przez 5 lat pięknie żyliście sobie na nasz koszt, ale nadchodzi koniec karnawału. Wielokrotnie przekonaliście się o tym, że mimo tego, że zwalczałem Was z całych mych sił, to jednak zwykle dobrze wam radziłem (nie zawsze chcieliście mnie słuchać i wówczas źle na tym wychodziliście). Czasami te rady miały charakter szyderczy lub ironiczny. Dzisiaj jednak chciałbym Was dać radę śmiertelnie poważną.
  Zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego możecie nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa jeżeli przedstawicie organom ścigania dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych (w tym przypadku muszą to być poważne przestępstwa zagrożone karą powyżej 5 lat pozbawienia wolności).
  Sami dobrze wiecie co się teraz dzieje i jaka fala złodziejstwa, marnotrawstwa, korupcji i nepotyzmu ogarnia wszystko co jest związane z własnością państwową.
  Tak więc teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw. Fotografujcie dokumenty, nagrywajcie rozmowy, zapisujcie daty i wydarzenia, róbcie zrzuty SMS-ów i e-maili, zbierajcie dokumentację. Wszystkie dowody dobrze przechowujcie w bezpiecznym miejscu.Te wszystkie dowody mogą rozstrzygnąć w przyszłości, czy będziecie długie lata siedzieć za przekręty ( o ile sumienie Wam takowe wyrzuca, bo przecież są wśród Was i tacy, którzy z naiwności służyli tej grupie), czy też łagodnie przejdziecie przez okres rozliczeń. Dla Państwa Polskiego zgromadzone przez Was dowody mogą być bezcenne i mogą pomóc odzyskać, przynajmniej częściowo, ukradziony majątek. Tak więc złagodzenie dla Was kary może mieć sens zarówno polityczny, jak i gospodarczy, o ile zbierzecie mocne dowody na poważne przestępstwa.
  Powodzenia i do roboty! Pamiętajcie, że w tych sprawach kto pierwszy ten lepszy i kto wie, czy już inni nie zbierają dowodów na Was?
  Zawsze życzliwy, ale tym razem szczerze życzliwy dla wszystkich skuszonych, którzy chcieliby zawrzeć w przyszłości układ z prokuraturą w zamian za dowody przestępstw.

  R. Giertych

 230. Wytłumaczenie rasizmu głupkom

  https://www.facebook.com/photo?fbid=10223359592407978&set=a.1163898947586

  Rasa panów u koryta.
  Bratobójca Jarosław Kaczyński

 231. W tvn pan Waldemar z hasłem „NIE ŚMIEĆCIE”.
  W czynie społecznym od lat sprząta cudze śmieci, dziesiątki tysięcy ton wyrzuconych w lasach, na polach, do rzek i zbiorników wodnych. Ludzie! Nie śmiećcie!

 232. Duda is over:

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=10218154168830647&set=a.1456286932108

  Faszystowska Mafia PiS
  Bratobójca Jarosław Kaczyński

 233. Resztkami sił PiS atakuje konkurencję.
  To koniec PISU ‼️ Nie ma juz argumentów, są przekleństwa i bezsilne juczenie

  Zwolennik PiS do senator Rotnickiej: „Macie (PO)jeby dość, bo już nie możecie kraść? Przypomnieć ci dziwkarza Gawłowskiego?”

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26036766,zwolennik-pis-do-senator-rotnickiej-macie-po-jeby-dosc-bo.html?fbclid=IwAR3vWpJqyjNsxzghg6eDCZmM4gtk8lSdBEpcWdSgBaicavtkbpzKwT0HNFo

  kiesier 17.06.2020, 08:28
  Słychać lekką nerwowość w głosie patryjoty z pis.

  #%¤&Ć PiS

 234. Duda załatwia z jankesami Fort Trumpa w strefie wolnej od LGBT…Tak sobie myślę prywatnie o złomowisku nad Wisłą…po godzinie W…

 235. Czy ksiądz po pijaku…sprawca śmiertelnego wypadku nie jest gorszy od LGBT…Tak sobie myślę prywatnie: czy spożywanie alkoholu przy ołtarzu w dobie motoryzacji nie jest anachronizmem…odbierającym ludzki wymiar…sprawcy…

 236. Szalejący nacjonalizm
  Nacjonalizm szaleje nie tylko w Polsce, a nawet można zaryzykować twierdzenie, że szaleństwa i podłości nacjonalistycznego reżimu w naszym kraju są znacznie łagodniejsze i słabsze niż w wielu innych, że pozostajemy w kręgu nacjonalizmów europejskich. Mizerna to w prawdzie pociecha, szczególnie dla mojego pokolenia, które pamięta czasy PRL, koszmarny stalinizm, nadzieje związane z Gomułką, „cud gospodarczy” Gierka i to wszystko co oznaczało przekleństwo Jałty. Wydawać się mogło, że nie ma ludzkiej siły zdolnej wyzwolić Polskę z sowieckiej niewoli, odbudować demokrację, a gdy to w cudowny sposób się stało, to z kolei wydawało się, że nikt Polski tej odzyskanej wolności nie pozbawi. A to się stało tym razem nie w efekcie obcego najazdu jak w przeszłości, ale w wyniku idiotyzmu zaczadzenia nacjonalistycznym szaleństwem. Jak to możliwe, że Polska sama sobie założyła powróz na szyję i zapędziła się do dyktatorskiego reżimu? Z pewnością są reżimy bez porównania gorsze, na razie liczba ofiar dobrej zmiany liczy się w jednostkach i to być może są ofiary niezamierzone, ale dla mnie i dla wielu moich przyjaciół pamiętających walkę o wolność i niepodległość to minimalna pociecha. Co mi z tego, że gdzie indziej jest gorzej, skoro mój kraj rządzony jest przez reżim autorytarny, ludzi tak marnych jak nigdy chyba w historii.
  Żeby odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – jak z tego wyjść warto zastanowić się nad pytaniem jak do tego doszło? Obecny reżim powstał w efekcie sukcesu wyborczego jednej partii, co z kolei było rezultatem serii błędów ze strony sił demokratycznych, przypadków i niewiarygodnej głupoty wielu dziennikarzy symetrystów oraz zwykłych durni, którym wydawało się, że są wcieleniem historycznego rozumu jak u Hegla. Kretyn, który wymyślił i utrwalił hasło – nie straszyć PiS-em, ma swój wielki wkład w ich sukces. Dodatkowo sukces ten był częścią nacjonalistycznej fali, która przetaczała się i nadal przetacza (chociaż raczej słabnie) przez Europę i szerzej cywilizację atlantycką. Szaleństwa nacjonalizmu widzimy na Węgrzech (Orban i jego skorumpowana klika), w Turcji (zbrodniczy reżim Erdogana) we Francji (Le Pen), Hiszpanii (Katalonia), Wielkiej Brytanii (brexit) itp. Trochę odrębnym zjawiskiem jest fenomen Trumpa, który doprowadził do głębokiego podziału Ameryki największego i najbardziej dramatycznego od czasów wojny secesyjnej. Poraża stopień agresji i cynizmu zarówno samego Trumpa, który zachęcał do wstrzykiwania środków czystości jako ochrony przed koronawirusem oraz wsławił się nacjonalistycznymi, antykobiecymi, prymitywnymi wypowiedziami, jak również jego współpracowników nie wierzących w teorię ewolucji, ani ocieplenie globalne oraz sceptycznych wobec demokracji. Jeszcze nigdy polityką USA nie kierował człowiek tak nie nadający się do roli lidera demokracji. Myślę, że fala protestów i oburzenia zmiecie raz na zawsze p. Trumpa oraz jego ewentualnych naśladowców.
  Nacjonalizm zwalcza wszystkie narody poza własnym, kieruje się nienawiścią i egoizmem i dlatego jest gruntownie sprzeczny z religią chrześcijańską. Sojusz Kościoła z reżimem, czy mit o związku katolicyzmu z polskością jest w wymiarze teologicznym herezją, a w politycznym zagrożeniem dla demokracji, gdyż Kościół jest uniwersalny i powszechny, a autorytaryzm wymierzony w ludzką godność w dłuższej perspektywie niszczy społeczeństwo i szkodzi państwu. O czym przekonają się raczej prędzej niż później tzw. pasterze polskiego Kościoła, obrzydliwe figury w roli biskupów i załgani duszpasterze obrońcy pedofilów wyciągający łapy po budżetowe czyli nasze pieniądze. Ale nacjonalizm prowadzi do trwałych podziałów w narodach, gdzie działa i gdzie sprawuje rządy. Wszędzie tam mamy pod fasadą sztucznej jedności, często utrzymywanej przemocą, głębokie podziały i zimną wojnę domową. Nacjonalizm w Polsce można pokonać przy urnach wyborczych, zdobył władzę przy pomocy wyborów i przy pomocy wyborów tę władzę utraci. Najpiękniejszym przykładem obalenia dyktatury poprzez głosowanie w parlamencie był koniec krwawego reżimu Robespierre’a.
  Walkę z nacjonalizmem należy oprzeć o szersze instytucje europejskie. Ich siła oznacza w dłuższej perspektywie koniec dobrej zmiany i ochronę przed jej recydywą. Dlatego nacjonaliści tak nienawidzą Unii bo Unia jest zaporą dla opanowania przez nich Europy. Komunizm zbankrutował ostatecznie i stał się własną karykaturą, ale nacjonalizm jest wciąż groźny o czym w Polsce przekonujemy się każdego dnia. Skala cierpień i zbrodni popełnionych na Polsce przez komunizm i nacjonalizm (nazizm) jest porównywalna. Jego szaleństwa są i będą kosztowne, co widzimy i słyszymy w spektaklu jaki funduje nam dobra zmiana. Stopień agresji z ich strony jest uderzający świadczy też o strachu przed utratą władzy. Nadzieją Polski tak jak w walce z komunizmem tak i obecnie w walce z nacjonalizmem jest siła i stanowczość demokracji w Europie i w USA. I oczywiście w polskim społeczeństwie.

  Stefan Niesiołowski

 237. Tamara Olszewska

  Debata debatą i już po debacie
  1. Jak powinna zachować się Polska gdy dziesiątki tysięcy uchodźców stoją na granicy z Turcją. Dziennikarz wykorzystał pytanie, by przypomnieć zgodę rządu Kopacz na przyjęcie imigrantów, co PiS tak napiętnowało i co może znowu pozwoli ludowi z zachwytem uznać, że mamy wroga i chwała PiS-owi za to, że nas przed nim broni.
  2. Czy jest pan za umożliwieniem przygotowania się dzieci do I komunii św. na lekcjach religii w szkole czyli…de facto chodzi o stosunek kandydata do tego, czy lekcje religii w ogóle powinny odbywać się w szkole. Kolejne tendencyjne pytanie, mające pokazać, kto tu jest faktycznie obrońcą wiary, a wiadomo, kto broni wiary, ten zasługuje na zwycięstwo w wyborach.
  3. Kolejne pytanie to najpierw uderzenie w Trzaskowskiego, który w jednym z wywiadów powiedział, że jest za związkami partnerskimi i chciałby udzielić ślubu parze homoseksualnej. I dopiero po tym wstępie padło pytanie, czy zgodziłby się pan na zmianę w prawie, pozwalającej na małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci przez takie pary.
  4. Pytanie, euro czy złotówka? Czy kandydat będzie optował za przyjęcie waluty unijnej? No naprawdę??? To jest problemem numer jeden dzisiejszej Polski? Mamy bezrobocie, padającą gospodarkę, inflację, rośnie zadłużenie publiczne, budżet trzęsie się w posadach, a tu gadanie czy chcemy euro czy nie. Pytanie bardzo wygodne dla Dudy, bo może sobie gadać i gadać, nie określając swego stanowiska w sprawach dla Polski dzisiaj najważniejszych.
  5. O kuźwa, nie wierzę….bardzo ważne pytanie. Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa i czy szczepienie powinno być obowiązkowe. Naprawdę to jest najważniejsze pytanie związane ze Służbą Zdrowia????
  6. Runda swobodnych wypowiedzi.
  ……………………………………………
  Trzeba przyznać, że te pytania, to jakaś totalna pomyłka. Żyjemy w takim chaosie, borykamy się z tak ważnymi gospodarczo i społecznie problemami, a tu debata nad problemami, które dzisiaj nie mają żadnego znaczenia. Komuś się chyba coś pomyliło albo… to dowód, że pytania zostały tak ustawione, by trafić w gusta wyborców PiS i upewnić ich, że tylko zagłosowanie na Dudę da im tę Polskę wyznaniową, zaściankową. Co to w ogóle za debata, jeśli wybrano pytania iście podchodzące pod populizm i nic więcej?
  TVP potraktowała mnie i mój poziom intelektualny tak, jakbym faktycznie była tylko przewodem pokarmowo – wydalniczym, któremu wystarczy wrzucić kilka idiotycznych, nie mających nic wspólnego z tak trudną rzeczywistością, pytań, a ja już wpadnę w zachwyt i na ich podstawie będę wiedziała, jakiego prezydenta chcę.
  Nawet nie chce mi się wskazywać zwycięzcy tej debaty, bo jaka jest ranga wygranej w tak żałosnym przedstawieniu?

  Faszyści u koryta.
  Bratobójca Jarosław Kaczyński

 238. Dariusz Rosati o Qurwizji

  https://www.facebook.com/PiSnaKsiezyc/photos/a.844302592337571/2655008361266976/

  ¤%#& Ć faszystowską zarazę PiS

 239. Debata – podsumowanie:
  Czy dzieci par homoseksualnych powinny otrzymywać euro na pierwszą komunię w zależności od tego, czy wzięły szczepionkę na Covid?

 240. Szanowni Państwo,
  już kiedyś zwracałem uwagę na fakt, że zdecydowaną większość w Polsce stanowią heteroseksualni
  Indoeuropejczycy wyznania rzymski-katolickiego, którzy nie mają najmniejszego powodu przejmować się kompleksami ifobiami różnych marginalnych mniejszości.
  Hardcorowi staliniści, którzy przemalowali się na „liberalnych demokratów” po tym jak Gomułka razem
  z Moczarem pogonili ich od koryta, co chwilę próbują wykorzystywać różne mniejszości do destabilizacji
  sytuacji w Polsce. Tak było w 1968, tak jest i teraz. Różnica polega na tym, że w 1968 spora część
  polskiej młodzieży dała się nabrać na piękne hasełka różnych przebierańców a dzisiejsze społeczeństwo lepiej potrafi odróżnić, kto swój a kto …….przebieraniec.
  Niedługo Polacy pokażą przebierańcom gest pewnego tyczkarza i wybiorą prezydenta Dudę na nową
  kadencję.

 241. Gdyby ktoś na pogrzebie powszechnie szanowanego nieboszczyka zagrał skocznego kozaka i zaczął wyskakiwać, mniejby mnie to raziło, niż klepanina Niesiołowskiego. Sutanny oraz organizacji katolickich trzymał się od najmłodszych lat.
  To wstyd, żeby takich ludzi cytować 😛

 242. @Levar
  18 czerwca o godz. 13:12
  Dodać należy jeszcze, że tak długo jak opozycja będzie posługiwać się takim samym wulgarnym językiem, nic nie ulegnie zmianie. Bo nie ma żadnej różnicy, ani jedni ani drudzy nie szanują wyborców

 243. Do umiejacych czytac a nie rozumiejacych co wlasnie przeczytali ale … potrafiacych odróżnić, ktore jajko od ktorej kury .. (brązowe od brązowej – kto swój a kto ……. przebieraniec w czapce z torby po cukrze.) ..
  jajko w czapce urodzone , ma – cerowac skarpetki
  Ktokolwiek zostanie wybrany – kto i po co stworzyl przebierancow itd , itp .. na nic lepszego nie zasluguje
  Makaron Czterojajeczny z Wami !

 244. „powszechnie szanowany nieboszczyk ”
  A ja naiwny myslalem , ze juz nic mnie nie zdziwi ..

 245. Czy chrzest i komunia czynią ofiarę obrzędu grzeszną od urodzenia… lepszą…na przyszłość…Tak sobie myślę prywatnie o hartowaniu stali….

 246. Bar Norte

  Neoliberal i neokonserwatysta w Bialym Domu
  chcialby zabijac dziennikarzy.

  ,, O dziennikarzach zeszłego lata powiedział, że „te kanalie powinny zostać zabite”.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26042686,ksiazka-boltona-pograza-trumpa-prosil-prezydenta-chin-o-pomoc.html#S.polecamy-K.C-B.2-L.1.maly

 247. @Bar Norte – Sikorski opowiada o możliwych implikacjach wizyty Du*y w Stanach. Według niego tracący poparcie Trump chciałby coś ugrać kosztem Polski. Poza tym książka Boltona…

  https://natemat.pl/312157,sikorski-ostrzega-dude-przed-spotkaniem-z-trumpem-mowi-o-wysokich-kosztach

 248. bezdomny
  18 czerwca o godz. 13:19
  Gdyby ktoś na pogrzebie powszechnie szanowanego nieboszczyka zagrał skocznego kozaka i zaczął wyskakiwać, mniejby mnie to raziło, niż klepanina Niesiołowskiego. Sutanny oraz organizacji katolickich trzymał się od najmłodszych lat.
  To wstyd, żeby takich ludzi cytować

  olborski
  18 czerwca o godz. 13:40
  „powszechnie szanowany nieboszczyk ”
  A ja naiwny myslalem , ze juz nic mnie nie zdziwi ..

  Nie da się ukryć. Bezdomni są na świecie.

  Nie wstyd, ale żałość ogarnia.

  Faszystowska Mafia PiS

 249. Racjonalna Polska

  Debata prezydencka doczekała się skargi do KRRiT. Juliusz Braun (były prezes) zarzuca TVP stronniczość.
  Braun przypomina, że 7 maja prosił o pilne rozpatrzenie skargi na działania TVP, by uniknąć kolejnego naruszenia zasad przy okazji spodziewanej drugiej debaty. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie rozpatrzyła dotąd skargi. Mimo to, postanowił sformułować kolejną, dotykającą tego samego problemu.
  W trakcie debaty na każdego kandydata przypadało po 6 minut na wypowiedzi. Jednak poprzez zastosowanie prostego manewru, jeden polityków dostał dodatkowe 10 minut tylko dla siebie. „Bezpośrednio po zakończeniu debaty, na antenie TVP Info nadana została trwająca ponad 10 minut wypowiedź jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, który swobodnie rozwijał swoje odpowiedzi udzielone podczas debaty i szeroko, krytycznie odnosił się do wypowiedzi kontrkandydatów. Żaden z innych kandydatów nie miał takiej możliwości.
  Naruszenie Kodeksu wyborczego oraz ustawy o radiofonii i telewizji Braun dostrzegł także w sposobie sformułowania pytań. Stwierdził, że nie były one bezstronne i „w sposób oczywisty stanowiły element kampanii urzędującego prezydenta”.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 250. Na marginesie

  Przeczytałem ostrzeżenia Sikorskiego ale one moim zdaniem są nieprzekonujące.
  Podobnie zresztą jak inne ostrzeżenia, które się ukazują w mediach.

  Wizyta bowiem zarówno dla Trumpa jak i Dudy ma charakter wyłącznie wyborczy – nakierowany na ich kruszejące elektoraty. Ma przełamywać wrażenie izolacji, osaczenia w której obaj się znaleźli – dotąd tłumaczonej pandemią.
  Innych jej konsekwencji nie widzę. Zresztą prezydent Duda już się zaasekurował przed zarzutem, że udaje się do kompletnie nieopowiedzialnego i zaburzonego prezydenta USA. Mam na mysli informację, że wizytę konsultuje z szefem NATO Stoltenbergiem co podkreślono w komunikacie kancelarii prezydenta. To oznacza, że Duda już asekuracyjnie rozmywa odpowiedzialność za ewentualne skandale, które mogą się w trakcie wizyty zdarzyć. Oczywiscie sugerując, że udaje się do USA jako wysłannik jakiegoś szerszego grona co jest oczywiście lipą.

  Konsekwencji wyborczych tej wizyty zresztą też nie widzę, bo to sygnał mobilizacyjny wyłącznie do dotychczasowego, żelaznego elektoratu Dudy a więc cała ta operacja nic nie zmieni.

  Reasumując – traktuję tę podróż jako bezsensowną z tym, że nie wiązącą się z jakimiś stratami czy korzysciami.

 251. Niepełnosprawny Tomasz siedział w areszcie, bo groził śmiercią prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. Zainspirowały go publikacje w prorządowych mediach. We wtorek wyszedł na wolność

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26036836,rafal-trzaskowski-ratuje-ciezko-chorego-inwalide-mezczyzna.html

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 252. kooperatywaMandragon

  Jest już twitterowa odpowiedź Trumpa na ksiązkę Boltona – „Nudny głupiec!”

 253. Bolton podaje kolejne przykłady ignorancji i socjopatii Trumpa, który nie wiedział, że Wielka Brytania ma broń nuklearną ani że Finlandia to samodzielne państwo, a nie kawałek Rosji. Stwierdził, że „byłoby fajnie najechać Wenezuelę, bo tak naprawdę to część Stanów Zjednoczonych”. O dziennikarzach zeszłego lata powiedział, że „te kanalie powinny zostać zabite”.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26042686,ksiazka-boltona-pograza-trumpa-prosil-prezydenta-chin-o-pomoc.html#S.polecamy-K.C-B.3-L.1.maly

  Kanalia odwiedzi kanalie.

 254. Andrzej Karpinski

  Na jednym ze swoich zwykłych spotkań Stalin poprosił o przyniesienie mu kury: wziął ją i ścisnął jedną ręką, a drugą zaczął wyrywać pióra. Kura wrzasnęła z bólu i próbowała uciec, ale bez powodzenia – uścisk był dla niej zbyt silny. Stalinowi udało się usunąć wszystkie pióra bez wielkich problemów, a kiedy skończył, powiedział swoim współpracownikom: „spójrzcie co się stanie”. Położył kurę na ziemi, poszedł po trochę pszenicy i rozrzucił ją na ziemi. Jego współpracownicy patrzyli na kurę ze zdumieniem, gdy obolała i krwawiąca podbiegła do niego. W tym momencie Stalin zwrócił się do swoich współpracowników zaskoczonych tym, co zaobserwowali i powiedział: „Tak łatwo rządzi się głupimi ludźmi. Widzieliście jak kura chodziła za mną, pomimo całego bólu, który spowodowałem? Większość ludzi jest taka, nadal podążają za swoimi władcami i politykami, pomimo całego bólu, jaki im wyrządzają, a ich jedynym celem jest otrzymanie nagrody za nic, lub po prostu trochę jedzenia na kilka dni”

 255. Bar Norte
  Pisałem wam głupki ze niezależnie kto bedzie Prezydentem USA musi stworzyć Oś przeciecia możliwości powstania Unii euro-azjatyckiej Paryż – Berlin- Moskwa kóra BY zakłócała balans rozgrywki miedzy USA – Chiny.

  Dlatego USA wybrały oś Warszawa – Bukareszt – Albania ,Kosowo.Jest to stosunkowy tani ale efektywny projekt aby mieć baczenie co się dzieje w Europie jak również osłabiać gospodarczo energetyczno -surowcowy duet Niemcy -Rosja.

  Ostatni rok to skokowy rozwój żródeł energii odnawialnych w USA i z tego powodu bedzie stała nadwyżka ropy i gazu.Polska stanie sie Hubem do rozprowadzania tej nadwyżki tym samym znacznie obniżajac zyski duetu Niemcy – Rosja.USA chcą dostarczać do Europy środkowej elektrowni jadrowych nowej generacji i toczą się rozmowy o instalacji takich 2 elektrowni w Polsce.

  Projekt modernizacji infrastruktury drogowej na poziomie nawet gmin wiaze się z doktryną byłego szefa wojsk USA w Europie gen.Hodgesa ,że Polskę i inne kraje trzeba przygotować infrastruktualnie do przyjecia szybkiego dużej ilości wojsk z USA.Dlatego pod przykrywka modernizacji dróg samorządowych modernizuje sie ję tak aby po nich mógł sie przemieszczać sprzet np czołg Abrams.Wchodzi do tego szerokosć drogi oraz rozbiórka i budowa silniejszych mostów czy nawet mostków nad strumykami .W to również wpisuje sie CPK z gwieżdziście rozlokowanymi liniami kolejowymi oraz dużym lotniskiem .

  Przekop Mierzeji trasa kołowa oraz drogowa wzdłuż wschodniej granicy Polski ma służyć powiazaniu z Polska Białorusi oraz Ukrainy.

  Biorąc pod uwage to co napisałem wizyta Prezydenta dr Andrzeja Dudy w Białym Domu jest bardzo ważna aby ustalić końcowe warunki fortu Donald Trump.

 256. „powszechnie szanowany nieboszczyk”
  Pamiętacie te pogrzeby?

 257. Panie Palantine-
  Pan mieszka w USA i jest obywatelem amerykańskim, my mieszkamy w Europie i jesteśmy obywatelami Polski, członka UE. Interesy Europy i USA rozchodzą się dzisiaj i jest zrozumiałe, że Wuj Sam usiłuje zachować wpływy tam gdzie może, czyli w takich mocarstwach jak Albania czy Rumunia. ale co w tym gronie robi Polska i jaki ma interes? Zamiast, jak od utworzenia Królestwa Polskiego być pośrednikiem w handlu pomiędzy Wschodem a Zachodem, na czym zwykle dobrze wychodziła, mamy być Osłem trojańskim albo dupą Ameryki wypiętą na Europę ???

 258. P.S.
  Dlaczego Polska nie ma , tak jak inne kraje rozwijać technologii odnawialnej energii ? Tylko kupować gaz od USA ? Do tego droższy od rosyjskiego ? Nawet jeżeli ten amerykański będzie nieco tańszy, to komu go będziemy sprzedawać, gdy sąsiedzi przechodzić będą na odnawialną energię ???

css.php