Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

18.06.2020
czwartek

Debata – z dużej chmury mały deszcz

18 czerwca 2020, czwartek,

W debacie prezydenckiej 2020 bulwersujące były tylko pytania. Jako gospodarz i organizator Telewizja Polska rozłożyła się jak długa i szeroka.

Prowadzący Michał Adamczyk powinien się wstydzić. Telewizja publiczna powinna w takiej sytuacji być do bólu neutralna i bezstronna. Tymczasem jeszcze przed zadaniem pierwszego pytania Adamczyk „był ciekaw”, czy Rafał Trzaskowski będzie agresywny jak zwykle. Serwował też tandetne komentarze w stylu „dzień bez ataku na TVP jest dniem straconym”.

Pytania TVP były poniżej poziomu. Intelektualnie były słabe, gdyż zamiast nawiązywać do prawdziwych wyzwań, wobec jakich stoi nasz kraj, takich jak pandemia, recesja, drastyczny podział społeczeństwa, laicyzacja – dotyczyły spraw pobocznych, ale wygodnych dla Andrzeja Dudy. Już pierwsze pytanie, czy dzieci powinny przygotowywać się do „komunii świętej” na lekcji religii, było konfrontacyjne, ale żadnej wiedzy o Polsce nie zapowiadało. Poza tym w kraju pluralistycznym nie każdy musi wiedzieć, co to jest „komunia święta”. To raczej pytanie dla Telewizji Watykan. Lepsze byłoby pytanie wprost: katecheza w szkole – tak czy nie? Albo: kto powinien płacić za katechezę? Albo: katecheza – lekcja czy nabożeństwo?

Pytanie drugie – o uchodźców – dotyczyło tematu, którego teraz nie ma. Jego celem było przypomnienie, że rząd Ewy Kopacz zgodził się przyjąć kilka tysięcy uchodźców i to jest groza, a Trzaskowski jest tego spadkobiercą. Duda prawił o imigrantach zawodowych, a nie o uchodźcach, ale Adamczyk nie reagował (może to i dobrze, bo by się rozbestwił).

Pytanie o złotego i euro – nieważne, bo sprawy dziś nie ma. Chodziło tylko o to, żeby pokazać, kto jest dobrym Polakiem. Lepsze byłoby pytanie o podatki, stan finansów państwa, inwestycje zagraniczne (o których z entuzjazmem mówił Duda) a suwerenność, słynne „zagrożenie” przez kapitał zagraniczny.

Kupować czy nie kupować szczepionkę przeciw wirusowi – to problem wydumany. Jak można nie kupić, kiedy pandemia szaleje? Na razie pytanie przedwczesne. Natomiast słuszne było pytanie, czy szczepienie powinno być obowiązkowe. To prawdziwy problem, wybór pomiędzy suwerennością jednostki a dobrem ogółu.

Dużo za mało jak na wielkie słowo „debata”. Sama debata była rozczarowująca, bez fajerwerków, jej uczestnicy, mimo że z opozycji, nie byli w stanie ruszyć Dudy z posad świata.

Zaproszenie
Adam Krzemiński (czołowy intelektualista „Polityki”) oraz dr Renata Norkiene (politolożka, UW) będą naszymi gośćmi w TOK FM, niedziela 20 czerwca, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 555

Dodaj komentarz »
 1. Holownia lepszym mowca od Trzaskowskiego.

 2. Debata dla debaty jak w czasie kwarantanny popisy celebrytów…Tak sobie myślę prywatnie: a chcieli zlikwidować urząd prezydenta…skoro prezes wszystko może…

 3. Debata przypominała spowiedż i mszę…a potem i tak powrót do parafialnych patologii…Tak sobie myślę prywatnie, że duch Tymińskiego nadal straszy…a nawet wybory jak na pokazie cudownych garnków i foteli masujących…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Nie oglądałem debaty, natomiast odpowiedź na ostatnie pytanie (o obowiązkowość szczepienia), wydaje mi się akurat oczywista. Skoro cały kraj zatrzymał się z powodu tego wirusa i nie zmieniamy oceny co do zasadności takiego zachowania, to nie widzę tu przestrzeni na jakieś fochy: trzeba będzie szczepić wszystkich.

 6. Panie prezydencie Duda. Jak pan przerżnie te wybory to jak mamę kocham kupuję wnuczkowi nowy komputer. Tak mu obiecałem. Niech chłopak zapamięta to wielkie święto Polaków. Słowo się rzekło..

 7. Nie ma żadnego alertu: niech się nadal dzielą, ale mniej kradną

  Na wczorajszej „debacie” w TVPiS najwięcej mógł skorzystać – i zrobił to bez zmrużenia oka – kandydat Trzaskowski. On miał obalić w głowach PiSlanderów, że Duda musi być wybrany, bo inaczej ich świat się zawali. Najbardziej Trzaskowskiego występ zjechał J. Hartman, że nie atakował demokratury wykreowanej przez prezessimusa Kaczorka z Du*ą jego długopisem i niszczycielem KONSTYTUCJI, itp itd, że wyglądało jakby Du*ek rządził w spokojnym, normalnym i uporządkowanym kraju – co jest notabene prawdą. Ale nie jest wyborczą prawdą w przekazie do PiSlanderów, którzy jako jedyni są odbiorcami goebelszczyny TVPiS.

  Kandydat Trzaskowski jest minimalistą w tym przypadku, tj. nie zamierza PiSlanderom dowodzić jaki zły jest PiS. Zamierza ich udział w wyborach zminimalizować, chce im wbić do głowy, że jego prezydentura nie jest dla nich żadnym zagrożeniem i wybić z głowy alerty prezessimusa i jego agitacyjnych tub. Niech PiSlandery nie czują konieczności, PiSlandia się nie zawali od Trzaskowskiego, łagodnego, idącego na współpracę z rządem PiS. Prezessimus Kaczorek się myli.

  Kandydat Trzaskowski oczywiście jest maksymalistą ustabilizowanym i mobilizującym 1,6 – 2 mln podpisów na kartach zgłoszenia w 6 dni (siódmego dnia odpoczywali). Tam gdzie słuchają go antyPiSowcy, tam jest na maksa – MAMY DOŚĆ. Wszyscy wiedzą czego, mam nadzieję.

  To dobrze, że Hołownia jest dobrym mówcą, lepszym od Trzaskowskiego (co już zauważyłem na wiecu w Poznaniu). Hołownia ma za zadanie przed II turą wygłosić świetne przemówienie poparcia dla kandydata stojącego naprzeciw Du*y.

 8. List otwarty do Morawieckiego. „Polacy mają prawo wiedzieć, czy grozi im katastrofa finansów państwa”

  Zdaniem ekonomistów, którzy wystosowali list do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd zwleka z ujawnieniem ważnych informacji o stanie publicznych finansów. Eksperci podejrzewają, że w maju wpływy z podatku VAT mogły spaść nawet o połowę.

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26039131,rzad-nie-ujawnia-danych-o-wplywach-z-vat-ekonomisci-w-maju.html#a=168&c=100

 9. Kandydat Trzaskowski jest minimalistą w tym przypadku, tj. nie zamierza PiSlanderom dowodzić jaki zły jest PiS. Zamierza ich udział w wyborach zminimalizować, chce im wbić do głowy, że jego prezydentura nie jest dla nich żadnym zagrożeniem i wybić z głowy alerty prezessimusa i jego agitacyjnych tub.

  „Nie pislanderzy” odnotowali, ze kandydat Trzaskowski zapowiedział Trybunal Stanu dla Macierewicza.

  Cacy, cacy, buch po glacy

  #%¤&Ć PiS

 10. @ Lewy
  18 czerwca o godz. 17:27

  To chyba nieładnie karać najmłodszych za przewiny najstarszych, bo ci pierwsi nie mieli wpływu na wybór PADa, a ci drudzy owszem. Może – jeśli AD wygra – to chociaż używany komputer wnuczkowi kupisz?

 11. @kooperatywaMondragon
  18 czerwca o godz. 15:41

  Przeczytałam streszczenie debaty w Polityce i na podstawie tego streszczenia
  odniosłam wrażenie, że Hołownia bardziej nadaje się na prezydenta niż Trzaskowski, który wił się w odpowiedziach, starając się ze wszelkich sił nie odpowiedzieć wprost na pytanie.
  Podczas gdy Hołownia mówił wprost, bez lęków jak zostanie odebrany przez potencjalnych wyborców.
  Podobały mi się również jego plany co do rozliczania poszczególnych osób i urzędów.

  BTW zgadzam się też z obserwacjami redaktora Passenta

 12. Numerek.

  Odnoszę wrażenie ze celowo trollujesz tu na tym blogu. 🙁

  Faszystowska Mafia PiS
  Faszystowski bratobojca
  Faszystowski Prezydent

 13. @Lewy
  Twoj wpis może jedynie usprawiedliwić fakt, że zostałeś porażony koronawirusem. Objawem w pierwszym stadium jest utrata dobrego smaku.
  Jakim prawem blokujesz ” przyszłości narodu” dostępu do najnowszych technologii?
  Chcesz naprawdę by klerykalne bachory wyśmiewały się z Lewego wnuka?
  Zapierdalaj rano do geszeftu i kup bachorowi to, co mu do prawidlowego rozwoju jest niezbędne.

 14. @adam100 18 czerwca o godz. 17:38

  Dla mnie jest oczywiste, że Trzaskowski stara się nie antagonizować umiarkowanych wyborców ani nie mobilizować wyborców PiS-u. Dlatego unika zdecydowanych wypowiedzi. Zresztą całkiem podobnie postępował PiS, chowając kacza i maciorenkę przed wyborami. W przypadku PiSu było to udawanie normalnej partii. W przypadku Trzaskowskiego – przemyślana decyzja, żeby nie drażnić pisich twardogłowych.

  A Du*a na pokaz mizdrzy się teraz do gejów – co jest bardzo zabawne i mam nadzieję, że mu zaszkodzi 😉

 15. A propos pandemii o której wspomniał Gospodarz w felietonie … .

  W relacjach z dzisiejszej tury trasy wyborczej prezydenta zauważyłem, że po raz pierwszy Andrzej Duda występował w masce i rękawiczkach ochronnych. Również towarzyszący mu oficerowie ochrony mieli maski na twarzach. Dodam, że pierwszy rząd sympatyków pana prezydenta też zaopatrzono w maski. Co zresztą w odniesieniu do samych sympatyków nie miało większego znaczenia z uwagi, że w emocjach włazili sobie na plecy.

  Zwróciłem na to uwagę ponieważ pan prezydent i otoczenie jak dotąd przejawiali całkowitą nonszalancję w odniesieniu do stosowania zalecanych środków ochrony. Z podobną nonszalancją podchodzili do stosowania środków ochrony przez sympatyków z którymi nawiązywali bezpośredni kontakt.

  Dzisiejsze wzorcowe przeciwepidemiczne zabezpieczenie pana prezydenta i jego otoczenie wskazuje, że najwyraźniej w ostatnich dniach dowiedział się czegoś nowego na temat pandemii – czego obywatelom jakoś poskąpiono.

 16. Na marginesie
  18 czerwca o godz. 20:08

  Oczywiście masz racje.
  Trzaskowski rozniesie to pissowskie gówno ( I hope).

  Niesamowite ze na jednego normalnego blogowicza tutaj, mobilizuje pisdzielstwo pięciu trolli. Pojawiają się ciągle nowe nicki. „bezdomny” to najświeższy dodatek do oranżerii. 🙂

 17. @Lewy, nie daj się zmanipulować. Nie musisz niczego kupować wnuczkowi. Musi to dla dzieci. Już to zaliczyłeś. Teraz luzik.

 18. Wracam chwilowo na LA, bo jeszcze tam mnie nie posiali… @Lewy wybacz, że ci postponuję tego Murzyna, ale Tobermory mnie denerwuje. A He-steryk to już zupełnie. Taieri ma rację. Zyta jak zwykle odlatuje i przegina. Z doświadczenia wynika, że Tobermory nie ustąpi, ale mam nadzieję, że nie skoczą sobie do oczu. No i chyba nie posądzisz mnie o rasizm?

 19. @adam100 18 czerwca o godz. 20:17

  Oranżerii czy maupiarni? 🙂

 20. Na marginesie
  18 czerwca o godz. 20:18
  No nie, ja chciałem tylko postraszyć Dupe tym komputerem dlla wnuczka, żeby mu było głupio. Robie co mogę. Dzisiaj juz nawet zagłosowałem w Lyonie. Nie powiem na kogo, bo by kolega Zakrzewski-geozak obrzucił mnie błotem, że nie na Dupe..

 21. @Lewy 18 czerwca o godz. 20:30
  Zdeklarowałeś się skutecznie, bo bez gwiazdki.
  Kolega z Palant-ine jest tylko rozrywkowym przerywnikiem.
  Nigdy nie zdradzaj, na kogo głosowałeś!
  To twoje prawo, całkiem nieświęte 🙂

 22. Na marginesie
  18 czerwca o godz. 20:24
  Ależ ja się z Tobą zgadzam. Sprawa Floyda mnie wzburzyła, bo to było bezprecedensowe morderstwo, nawet jesliby Floyd był kryminalista, to nic nie tłumaczy uduszenia człowieka. Natomiast wiem, że czarni nie są aniołkami i że policja nie ma lekko.
  Ze szlachetnymi typu herstoryk nigdy nie pogadasz. Zresztą pierwszą reakcją na moj wpis o murzynie była jego reakcja, że w Izraelu Zydzi robią to samo z Arabami.
  Ale ja już nie wchodze w żadne polemiki. Od czasu do czasu napiszę, jak mnie cos ruszy,gdyż z nawiedzonymi szlachetnymi obrońcami uciśnionych albo po prostu durniami nie ma sensu.

 23. Mężczyzna podpalił się przed Sejmem. Wybudzono go ze śpiączki farmakologicznej i przesłuchano

  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7745183,mezczyzna-podpalil-sie-przed-sejmem.html

  Dobrze przykryto te informacje. Żadna duża gazeta o tym nie pisze

 24. Duży wzrost KO w nowym sondażu partyjnym, PiS z 37 proc. poparcia. Możliwy „efekt Trzaskowskiego”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26045922,duzy-wzrost-ko-w-nowym-sondazu-partyjnym-pis-z-37-proc-poparcia.html#s=BoxOpImg1

  No to się mobilizuje jakieś numerki, żeby cwierkały 🙂

 25. Co się zdarzyło w Wiedniu w 1421 roku na TVP HISTORIA. Czy tu już o tym pisano?

 26. Passent: Nie ma zlych pytań, natomiast mogą być złe odpowiedzi. Narzekanie na „złe pytania” kiedy przegrało się debatę to dzicinnada.

 27. 404
  18 czerwca o godz. 19:18

  „Podczas gdy Hołownia mówił wprost … Podobały mi się również jego plany co do rozliczania poszczególnych osób i urzędów”.

  To akurat było infantylne, nie startuje przecież w wyborach na stanowisko prokuratora generalnego lub jednoosobowego „trybunału stanu”. Kandydat na prezydenta, który nie posiada żadnego zaplecza politycznego (a jedynie tajemniczych sponsorów) jeśli cokolwiek obiecuje lub komuś grozi jest bardziej śmieszny niż groźny.

 28. „Wiedeń – miasto cesarzy” serial telewizji brytyjskiej z 2016 r. przybliża dynastię Habsburgów. W debacie nie poruszano kwestii historycznych chociaż i tu i tam najważniejsze były pieniądze.
  Pieniądze przez wieki były oznaką wielkości jednych i przyczyną nieszczęścia innych.
  Obecne imperia jak nigdy w historii pilnują swoich pieniędzy. Szkoda, że my na garnuszku u tych co pieniądze mają, i tu wczorajsza wypowiedź kandydata z dużą fantazją „wprowadźta jeszcze menelowe plus”

 29. Bar Norte
  18 czerwca o godz. 20:16

  „Dzisiejsze wzorcowe przeciwepidemiczne zabezpieczenie pana prezydenta i jego otoczenie wskazuje, że najwyraźniej w ostatnich dniach dowiedział się czegoś nowego na temat pandemii – czego obywatelom jakoś poskąpiono”.

  Jak się okazuje spiskowa wizja świata jest ponad podziałami.

  Moje ulubione spiski: 1/ Rządy kontaktują się z kosmitami, ale to ukrywają. 2/ Lądowanie na Księżycu zainscenizowano w Hollywood. 🙂

 30. na wybory, które nie doszły do skutku, wydano siedemdziesiąt milionów złotych, w tym pięć milionów na worki do przewożenia kart. Oznacza to, że jeden worek kosztował aż 116 zł. Dla porównania przed poprzednimi wyborami warszawski ratusz kupował je po 70 groszy za sztukę.

  https://wyborcza.pl/7,82983,26045962,wybory-pod-lupa-banas-ujawni-co-ukrywa-sasin.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male

 31. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?”. Kierowca ze Szczecina został zwolniony za napis na taksówce

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26044541,jarek-czemu-nie-poleciales-z-bratem-kierowca-ze-szczecina.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg2

  Naszczalnik Bratobójca Jaroslaw Kaczyński

 32. Na marginesie
  18 czerwca o godz. 20:26

  Dbajmy o palmy i kaktusy 🙂

 33. Bar Norte
  18 czerwca o godz. 15:37

  „Wizyta bowiem zarówno dla Trumpa jak i Dudy ma charakter wyłącznie wyborczy”.

  Czytasz czasem co napisałeś? Czyżby załamała się wasza narracja, że Polska pod rządami PiS już międzynarodowo nic nie znaczy, a nawet jest pośmiewiskiem świata, a tymczasem sam piszesz, najpewniej z własnej woli, że Duda jedzie pomagać Trampowi wygrać wybory. Już nie tylko nogi wam się plączą, to ogólna pląsawica, groźna choroba struktur mózgowia. PAD będzie rozmawiał w USA o dyslokacji wojsk stacjonujących w Niemczech.

  (Nie po raz pierwszy Zachód wycofuje legiony z Germanii). 🙂

  Tak ogólnie chodzi o to, że Niemcy nie płacą na obronę 2 proc. swego PKB, bo uważają, że jeśli mają u siebie 35 tys. amerykańskich żołnierzy wojska to przecież nie muszą, i tak są bezpieczni, a Trump niech się buja. No to Trump zawistował, trochę ujął tego wojska i czeka w co wyjdą Niemcy.

 34. Mauro Rossi
  18 czerwca o godz. 22:46

  Maly Bratobojca
  bedzie skladal zdalnie Hold Pruski w Waszyngtonie.
  Czy oplacilo sie zamieniac siekierke na kijek ?
  Na przykladzie Meksyku widac, ze nie.

  50 lat temu Polacy w socjalizmie zyli lepiej
  niz Meksykanie dzisiaj w kapitalizmie..

 35. Mauro Rossi

  „Jak się okazuje spiskowa wizja świata jest ponad podziałami.”

  A gdzie w mojej wypowiedzi zauważyłeś spiskową teorię?
  Przecież to oczywiste, że jeśli pan prezydent wraz ze swą świtą z dnia na dzień zaczął używać środków ochronny to coś go musiało do tego skłonić, bo przecież wcześniej owe zalecenia pokazowo olewał.

  Podobnie w komentarzu o wizycie Dudy u Trumpa.

  Nie wiem do czego się odnosisz. Wygląda na to, że dyskutujesz sam ze sobą. Czy naprawdę akurat moje komentarze musisz ni w pięć ni w dziewięć wykorzystywać do prezentacji tego pisowskiego bełkotu propagandowego? I żeby to chociaż coś oryginalnego w tej papie prop-agit. A tu nic, wciąz te same bzdury.

 36. Mauro Rossi 18 czerwca o godz. 22:27 do Bar Norte: –Moje ulubione spiski: 1/ Rządy kontaktują się z kosmitami, ale to ukrywają. 2/ Lądowanie na Księżycu zainscenizowano w Hollywood.

  Mauro,
  zapomniałeś o trzecim punkcie: – „Pytania temu gamoniowi co się nazywa Adamczyk i przebrany jest za dziennikarza podrzucił Bielan”.

 37. @adam100
  18 czerwca o godz. 19:23

  Numerek.
  Odnoszę wrażenie ze celowo trollujesz tu na tym blogu

  Nie sądź innych według siebie

 38. Czy Niemcy bez Amerykanów będą mniej bezpieczni? To zależy od tego kto będzie chciał napaść na Niemcy.
  Muszę sam odpowiadać na swoje pytania, ale czas jest szczególny. Prezydent Duda jedzie do USA na spotkanie z prezydentem Trumpem kilka dni przed wyborami co rzadko się zdarza, bo czy ktoś sobie przypomina takie wydarzenie w nowożytnej historii w czasach pokoju?
  Niby jesteśmy w UE, a prowadzimy politykę jakbyśmy tam nie byli. Czy to nie jest dziwne?
  Dziwi też powszechna akceptacja kandydatów takiej dwuznacznej polityki

 39. @Mauro Rossi
  18 czerwca o godz. 22:08

  Jeżeli prezydent tak zupełnie jest pozbawiony praw w działaniu, to po co ta awantura, wydanie dużych pieniędzy i cała hucba?

  Wydaje się jednak że prezydent coś może,
  więc jeżeli kandydaci decydują się na debatę, to dobrze by było żeby mówili do rzeczy,
  co rzeczywiście planują, a nie jak zwykle odpowiedzi nie na temat.

  Nie warto Dudy bronić tak zacięcie, bo on jest faktycznym tylko długopisem.
  Człowiek bez zasad i bez kręgosłupa.
  Taki chłopczyk na posyłki. Że o intelekcie już nie wspomnę.

  Zauważyłam, że Trzaskowskiego spora grupa popiera, pomimo jego chrześcijańskich
  przekonań i brak zdecydowanego stanowiska na temat chociażby religii w szkołach.
  Dziwi to tym bardziej, że są w tej grupie osoby o bardzo jednoznacznych poglądach w tych sprawach. Znaczy są zdecydowanie negatywni.

  Więc się rodzi pytanie co ich motywuje?
  Bo kandydat jest co najwyżej miałki.

  Sprawa nieco podobna w USA, gdzie ztetryczonego Bidena Demokraci wybrali na
  kontrkandydata Trumpa.
  On nic wiele nie zmieni na lepsze, a jego głównym atutem jest fakt, że nie jest Trumpem.
  Tu trochę podobnie to wygląda.

 40. @na marginesie. Milo mi, ze przeczytalas ,moze nawet w duzej czesci, moj dzisiejszy slowotok na LA. Wspominasz, ze „odlatuje i przeginam,”. Dodam, ze przynajmniej nie klamie .tylko przytaczam fakty. Pudlo! Wszak kazdy ma „swoje fakty”, albo wlasna ich interpretacje.

 41. Mauro Rossi

  Wracając do tej bzdurnej polemiki, którą usiłowałeś ze mną prowadzić o 22,46 … .

  A może ty liczyłeś na to, że mojego komentarza do Na marginesie spod poprzedniego tematu nikt nie przeczyta?

  W takim razie zamieszczam go jeszcze raz by wykazać na przykładzie twojej w/w polemiki, że w swym propagandowym amoku nie jesteś wstanie już ogarnąć i zrozumieć nawet krótkiego tekstu.

  Poniżej komentarz:

  „Przeczytałem ostrzeżenia Sikorskiego (dotyczące wizyty Dudy u Trumpa) ale one moim zdaniem są nieprzekonujące.
  Podobnie zresztą jak inne ostrzeżenia, które się ukazują w mediach.

  Wizyta bowiem zarówno dla Trumpa jak i Dudy ma charakter wyłącznie wyborczy – nakierowany na ich kruszejące elektoraty. Ma przełamywać wrażenie izolacji, osaczenia w której obaj się znaleźli – dotąd tłumaczonej pandemią.
  Innych jej konsekwencji nie widzę. Zresztą prezydent Duda już się zaasekurował przed zarzutem, że udaje się do kompletnie nieopowiedzialnego i zaburzonego prezydenta USA. Mam na mysli informację, że wizytę konsultuje z szefem NATO Stoltenbergiem co podkreślono w komunikacie kancelarii prezydenta. To oznacza, że Duda już asekuracyjnie rozmywa odpowiedzialność za ewentualne skandale, które mogą się w trakcie wizyty zdarzyć. Oczywiscie sugerując, że udaje się do USA jako wysłannik jakiegoś szerszego grona co jest oczywiście lipą.

  Konsekwencji wyborczych tej wizyty zresztą też nie widzę, bo to sygnał mobilizacyjny wyłącznie do dotychczasowego, żelaznego elektoratu Dudy a więc cała ta operacja nic nie zmieni.

  Reasumując – traktuję tę podróż jako bezsensowną z tym, że nie wiązącą się z jakimiś stratami czy korzysciami.”

  Ps. Geozak, dzięki za obszerną polemikę ale na temat blokowanie przez USA i RP „osi Paryż – Berlin – Moskawa” i związanych z tym innych bajek geopolitolololo, które pan upowszechnia obszernie już odpowiadałem.
  Tym samym, ze swej strony, temat uważam za wyczerpany i nie chce mi się do niego wracać.

 42. @zyta2003 18 czerwca o godz. 23:39
  Miło mi, że się liczysz z moją opinią 🙂

 43. Panie Redaktorze, dobrze pan wie jakim blogoslawienstwem dla ludzkosci byly i jeszcze bardziej sa szczepionki. Wszelakie, wiec moze dobrze byloby sie wstrxymac w stawianiu pytania co jest wazniejsze: dobro ogolu, czy suwerennosc jednostki.. To tylko woda na mlyn dla… rece opadadaja…
  Dlaczego jednostka nie moze byc suwerenna i musi to czy tamto robic? Dla dobra ogolu,

 44. @Bar Norte 18 czerwca o godz. 23:40

  Widziałam – to jest jak zwykle mądry komentarz.
  Ciekawa jestem, czy Długopis tym razem coś podpisze i czy w przykucu?

 45. @Bar Norte 18 czerwca o godz. 15:40

  „Nudny głupiec”, ale równocześnie Trump zarzuca Boltonowi zdradę „tajemnic państwowych”. Przy czym nie widać, żeby zarzucał mu kłamstwo! Książkę Boltona być może zastopują, ale i tak jest już w obiegu – bo wysłano pierwsze egzemplarze recenzentom.

 46. Na marginesie

  Z tego co czytałem na tapecie jest jeszcze druga ksiażka autorstwa jakiejś kuzynki Trumpa dotycząca jego życia osobistego.
  Tę ksiązką Trump też chce sądownie zablokować.

  Na pewno będą ciekawe z tym, że nie przeceniałbym ich znaczenia politycznego. Pewnie dostarczą argumentów oponentom Trumpa ale jego zwolennicy ich jak przypuszczam nawet nie przeczytają. A jeśli już przeczytają to wyprą.

 47. Co do wizyty Dudy u Trumpa. Trump zapraszał szefów G7 i kanclerz Merkel. Nie przyjęli zaproszenia. Duda pojedzie zapewne podpisać jakieś kolejne finansowe zobowiązanie którym Trump się pochwali . Polityka wspierania wyraźnie tracacego poparcie prezydenta obcego mocarstwa to głupota. Politycy PiS twardo stawiają na sojusz z watpliwym sojusznikiem tracąc punkty w bliższej nam Europie.

 48. @Bar Norte 19 czerwca o godz. 0:46

  Przebóg! Czy jego życie osobiste również stanowi „tajemnicę państwową”?
  🙂

 49. @60vito 19 czerwca o godz. 0:52

  To prawda, ale twardy elektorat będzie chyba zachwycony.
  A qrwizja zrobi z tego wieeeelki sukces.

 50. Wszystko się odwróciło w Hameryce biją białych , białego człowieka nastał kres .

  https://www.youtube.com/watch?v=Z9FPYyjcgb4&feature=youtu.be

 51. Wideo jest z Melbourne w Australii .

 52. Coś dla Dziadka Geozak ; z poprzedniego wpisu .

  https://www.youtube.com/watch?v=woNQdYcMIeg

 53. Mam dzisiaj biezaczke forumowa, oczywiscie na okolicznosc epidemii. Nasz lokalny prezydent Cuomo wczoraj wyglosil plomienna mowe,( wyglasza briefingibardzo czesto) czyli rzeczywiscie nie jest zle. Mowil o naszych sukcesie w zwalczaniu epidemii, dziekowal wszystkim za postawe obywatelska, ktora sprowadza sie do masek, dystansu, mycia rak i donosow na tych ktorzy tego nie przestrzegaja. Innyuch metod jak na razie na walke z epidemia nigdzie nie wymyslono. Z najgorszego miejsca na swiecie dobilismy do wzoru jak walczyc z epidemia… Wiem, ale niech tak nie mowi, bo zapeszy. Wlasnie przed chwila poinformowal, w wywiadzie, ze rozwaza wprowadzenie kwarantanny dla przybyszy z innych stanow. Powiedzial, ze nie jest to nowowsc, wszak na Ellis Island tak siedzialo kilkadziesiat milionow ludzi. no, niekoniecznie lokalnych. Wiem, ze glownie chodzilo mu o mieszkancow Florydy, co teraz pikuje w gore, bo republikanski gubernator w nic nie wierzyl. Bardzo duzo z NY wyjechalo tam na emeryture. Co roku na lato zjezdzali do NY, bo tam jeszcze bardziej goraco, a tu kulturka, mozliwosc poszlifowania brukow, ubrania sie nie tylko w szorty, na dinner nie trzeba sie umawiac do odleglych miejsc.. No i chyba bedzie trzeba tym slodziakom zalozyc kwarantanne, bo wprawdzie kulturki jak by w NY w tym sezonie mniej, ale coraz wiekszej ilosci ludziom miasto jawi sie jako najbezpieczniejsze, najbardziej przewidywalne w USA.

 54. Bar Norte
  Prosze przeczytać ostatni tekst Redaktora Marka Świerczyńskiego z Polityki na temat tej wizyty i nie udawać Greka gdyż cienki jesteś Pitoliniec na jedną zgraną nutę i to przesiąkniętą banałami inaczej mówiąc na polski – odgrzewanymi kotletami.

  Świat w geopolityce ustawia się w biegunach USA – Chiny i dobrze wiedzieć jaką w tym role może odgrywać Polska.To jest pierwszy raz w naszej historii gdzie możemy ustawić się z korzyścią dla nas z uwagi na role jaka opisałem i Dobra Zmiana wykazuje odwagę podjąć te zadanie .Polska i Rumunia w obecnej sytuacji mają strategiczne położenie plus potencjał oddziaływania na Ukrainę oraz byłe azjatyckie republiki ZSRR.

 55. W poniedziałek 15.VI.na wiecu Dudy w Rykach pobito w obecności córki Marcina Kajzera, trzymającego napis „Nie dla długopisu”. Przedtem zachęcano go do opuszczenia wiecu okrzykami „Komunista!” , „Wypierd… świnio!”. Karetka zabrała go do szpitala. Zatrzymano dwóch ze sprawców, nie przyznają się do winy.

 56. Gdzie był bóg, kiedy katolicka III Rzesza napadła na Polskę…Tak sobie myślę prywatnie, że zgermanizowany Watykan błogosławił agresję na drugi sort…z logo Gott mit uns …!

 57. Zapomniałem dodać, że žaden ze sprawców nie nazywał się Klarenbach, Adamczyk ani Pineiro.

 58. Pytanie do kandydatów: dlaczego katolicy chorują…choć na chrzcie obiecali ochronę…Tak sobie myślę prywatnie o obietnicach wyborczych na drogę życia…Politycy obiecują a karawana…

 59. Spotkanie na wiecu katolików przypomina film Ptaki Hitchcocka…Tak sobie myślę prywatnie, że na takim wiecu adwersarza w „patriotyczno-religijnym” amoku rozdziobią jak kruki i wrony…LGBT przykładem…

 60. Uchodżcy…czy Jezus miał szansę urodzić się w stajence nad Wisłą…bez kwoty na relokację…Tak sobie myślę prywatnie, że nie tylko stajenka staje się fikcją, ale też wolne miejsce przy wigilijnym stole…Pozostałość po komunistach…

 61. Że zacytuję klasyków Głowackiego i Tyma,”pytania były tendencyjne”, a „odgłosy paszczą” wydawane przez kandydatów mało ciekawe;
  sformułowanie „komunia święta” miało retorycznie onieśmielić, ale nie spełniło zadania, i dobrze; oznacza to, że Polacy coraz mniej się świętości w wydaniu rodzimym boją. Generalnie , pytania były na kampanie sprzed lat, kiedy świat był zupełnie inny.
  @404
  Zgoda, że Hołownia bardzo dobry, ale jego poglądy ( i jego żony) na LGBT mnie odrzucają; poza tym, on nie ma nic do stracenia, i może sobie jechać po każdym temacie i każdym polityku; Trzaska nie mógł odpowiadać na te pytania z …culo(Gospodarz wie skąd), bo musiał się przebić ze swoim programem do widowni, która na co dzień ogląda tylko TVPIS.

 62. Patrząc na mapę Indochin zamieszczoną na stronie 51 tygodnika POLITYKA numer 3265 nie zauważyłem Birmy ze stolicą w Rangunie, a to takie miłe dla polskiego ucha słowa. Od niedawna nastąpiła bowiem zmiana nazwy państwa i jego stolicy.

  Mało kto z Polaków mógłby wymienić nazwy wszystkich stanów USA, podobnie jak większość Amerykanów bliskie skojarzenia z nazwą naszego kraju, chociaż tu zmian nie było. Wizyta Dudy u Trumpa może przynieść zmianę. O tej wizycie będą pisać na całym świecie. Mieszkańcy Indochin też będą o tym spotkaniu mówić. Bądź co bądź spotkają się liczący na świecie prezydencji przed ich spodziewaną reelekcją

 63. Krytyka LGBT, to w istocie wyparcie się boskiego pochodzenia tej formacji…Na razie Jędraszewski nie wyparł się wspólnych korzeni…Tak sobie myślę prywatnie o rodzinie pod ochroną od poczęcia…Braci i Sióstr też…Chwalmy dzieło pana…w ludzkiej postaci…

 64. Blackley
  19 czerwca o godz. 1:23
  A na Krymie sielankowo .

  Widzę, że rybce z organem na wierzchu należy się odpoczynek. 🙂

  Panienki za darmo
  w Moskwie na cię czekają
  będziesz mógł wywijac
  twoją zwiędłą pałą.

 65. Na Krymie sielanka, bo czekają na uwłaszczenie Rosji przez Trumpa w stylu Wzgórz Golan na rzecz Israela…Tak sobie myślę prywatnie, że Rosji się coś należy za wybór na prezydenta…takie machniom…

 66. 404
  18 czerwca o godz. 23:17
  @adam100
  18 czerwca o godz. 19:23
  „Numerek.
  Odnoszę wrażenie ze celowo trollujesz tu na tym blogu”
  Nie sądź innych według siebie

  Nie robię tego, bo w takim przypadku użyłbym słowa: idiotka.

 67. Koronawirus, to kara dla grzeszników…obserwujmy otoczenie…a po czynach grzesznych ich poznacie…Tak sobie myślę prywatnie w duchu 10 przykazań i wypowiedziach duchownych…

 68. nie wchodzi nic co wpisuje

 69. nie ujawni za co „p.o.z.e.w w trybie wyborczym”.- to są naprawdę kpiny z nas wszystkich

 70. lewy dotknął problemu językowego związanego z popularyzacją używania nowych mediów.

  Niegdyś uraziłem aktyweną do dziś w komentowaniu na tym blogu osobę, zapowiadającą możliwość odcięcia swojego dziecka od komputera.

  Było to na tyle dawno, że niepokojące rodzica dziecko mogło się zderzyć z wymogami odrabiania zdalnego zadanych zdalnie prac domowych. Nie ma znaczenia czy dziecko i rodzic odrabiają zadania postawione przez polskie władze.

  W Europie co najmniej jedna szósta ludzi zamieszkałych na terenach gdzie nie ma dostępu do szerokopasmowych sieci komputerowych oraz nie ma wystarczających kompetencji do pracy zdalnej – bez względu na to cokolwiek przez pracę zdalną rozumiemy.

  A tu nauczyciel fizyki z dużego miasta francuskiego piesze o kupowaniu nowego komputera wnuczkowi. Mniemam, że wnuczek chciałby mieć mieć androidalnę urządzenie z bardzo pojemnym akumulatorem.

  Z tego co pamiętam, to poczta Zjednoczonego Królestwa stojącego u progu brexitu jest wdzięczna Microsoftowi za nie cofanie zgody na używanie Windows XP.

  Mający też wnuczęta komentator tego bloga pouczał mnie, że jego urządzenie (zapewne mobilne) nie pozwala skorzystać z opcji ROZWIŃ WSZTSTKIE.

  Sadzę, że wnuczek dziadka z amerykańskiej prowincji z powodu osiągnięcia pełnoletniości dostanie w upominku nowe auto nowego modelu, bo to auto którym wnuczek zaczął jeździć mając lat 16 jest za stare.

  Niestety, takie wnuczęta dziedziczą nieumiejętność dostosowania będących w dyspozycji urządzeń do odpowiedzi na pytania:
  co
  po co
  kto
  dla kogo
  w jakim celu
  jakiego języka użyć do przedstawienia własnych potrzeb.

  Polska Ściana Wschodnia zrezygnowała już z modlitw o więcej niż dwa kursy pekaesu więcej i będzie żądał, aby ukarać za to pedałów i lesby.

  Taka jest kompetencja językowa Polaków.
  Sadzę, że poniżej doktoratu, to Europejka i Europejczyk nie ma odwagi, aby skorzystać z takiej propozycji, jaką jest Pomocna myszka znana z polskiego programu usługowego Odkurzacz

  Przed egzaminami tegorocznymi gimnazjalistów nauczyciele musieli odsiewać setki emaili z ble-ble oraz pytaniami jak się numeruje staniki.

  Mało kto (nie spotkałem, ale mało przeglądam komentarze na forach, więc się zastrzegam) sugeruje, że to dobrze że żona polskiego kretyna i pajaca nie twierdzi, że udało jej się odciąć od Stanisława Slwanina.

  Potrzeba ekspresji realizuje się bardzo latwo, w świecie w którym ze zwiniętego komentarza pozostaje tylko nagłówkowy podpis, a rozwija się na indywidualne ryzyko gościa bloga.

  Taaaa …
  Inni powinni przestać przypieprzać się bez sensu!

  Adamczykowie Pany!!!

 71. maciek.g
  19 czerwca o godz. 11:37
  nie wchodzi nic co wpisuje

  Można by chyba oczekiwać od edytorów (Gospodarza) ze, zanim tekst wyśle w „kosmos”, bloger miał okazje usunąć słowa na indeksie. Po prostu niech edytor podkreśli to, co mu przeszkadza, żeby moc samemu zrobić korektę. Znając komputery, to dziecinnie prosta operacja.

 72. Emilewicz sugeruje, że węgiel, to zemsta…relikt po tzw.mrocznej sowieckiej okupacji…Tak sobie myślę prywatnie, że po LGBT jest okazja mianowania górników na formację komunistycznych dinozaurów…Kupujesz węgiel wspierasz…sierpem i młotem znaczoną historię…Kopalnie czeka los pomników ACz…wody w Wiśle mnogo…

 73. Bar Norte

  Pierwsza kamera byla ukradziona.

  Werner Herzog w dzisiejszym wywiadzie.
  https://www.theguardian.com/film/2020/jun/19/werner-herzog-im-fascinated-by-trash-tv-the-poet-must-not-avert-his-eyes

 74. Geozak
  19 czerwca o godz. 5:12

  Sanacja, przed haniebna ucieczka do Zaleszczyk,
  pozwoleniem na Katyn
  i zniszczeniem stolicy i 200 tysiecy cywilow w powstaniu warszawskim
  tez planowala polityke kolonialna.
  Dla Neokonserwatystow w Waszyngtonie ,
  Polaczki to profilaktyk , do wyrzucenia po uzyciu.

 75. @adam100

  Może znasz komputery, ale z treści świeżego komentarza wygląda uczłowieczanie komputera.

  Żaden komputer sam z siebie nie zmieni pragmatyki moderacji tego bloga.
  Był wyjątek. Na imię miał Hal i to był komputer, który się bał.
  Nie uszczegółowiał tego, co wzbudza w nim strach.
  Ale to było nim się urodziłeś Adasiu.

  Jako doprzodowiec zwrócę twą uwagę na moderacyjne słowa przedstawiciela władz USA, który zaapelował o odwołanie zapowiedzi spotkania dwóch kretynów będących jednocześnie pajacami.

  Dwa suwereny mają ubawy po pachy.
  Szkoci się wnerwią na przeciąganie się zaniechania i Elżbieta wyjdzie na głupkę z głupimi wnuczętami i kolejny suweren będzie miał ubaw po pachy.

  Miast zachęcać własne potomki do wdrażania przeplatania pracy zdalnej z kinestetyczną aktywnością weź się Adasiu niż nawoływanie do XXX. Sa wtym lepsi niż ty.

  Te ruchy są śmieszne!
  Poprawka: mało.

 76. Miliard straty w sztandarowej inwestycji PiS.

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26044673,elektrownia-ostroleka-mamy-tutaj-mende.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly

  corel draw19.06.2020, 07:08
  Kaczesyny kradną w biały dzień!

  4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
  5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
  7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
  8.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA
  10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
  10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
  12.000.000 na zabawę na lotnisku w „lądowanie Antonowa”
  17.000.000 na testy które „uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu
  20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
  25.000.000 dotacji na biznes męża Szydło, brak sprawozdań, za to samo Plicha z Amber siedzi
  27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
  30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
  40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę”
  50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
  65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
  70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
  111.000.000 na jachty, niedziałające strony internetowe i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej,
  115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
  140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego
  165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
  200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), respiratorów nie dostarczono
  500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
  1.000.000.000 na Polskie Domy Drewniane S.A, spółka PiS, wybudowanych domów ZERO
  1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
  1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
  1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże
  1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
  2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
  5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
  90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
  112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa
  1.071.900.000.000 (JEDEN BILION, 71 MILIARDÓW, 900 MILIONÓW ZŁOTYCH) zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020

  50.000 koperty Kaczyńskiego dla księdza Sawicza za zgodę na budowę wież za to już drobne nie warte splunięcia…

  Geozak, baczność, hymn odśpiewać.

  em>Za PO Za PO Za PO Za PO Za PO Za PO<rsiv

  Dobra dobra, odkręć sobie tą śrubkę w mózgu.

 77. 404
  18 czerwca o godz. 19:18

  Holownia chce stworzyc ,, Pieklo kobiet ” i zakazac aborcji,
  a zezwolic na zwiazki ksiezy z ministrantami ?

 78. @guzdra
  ..weź się Adasiu niż nawoływanie do XXX. Sa wtym lepsi niż ty.
  Te ruchy są śmieszne!
  Poprawka: mało.

  Hoho, wdepnąłem na nieswoje terytorium?

  Odetchnąłem z ulgą, i ciężar mi z serca spadł: są lepsi ode mnie !! 🙂
  Ale w końcu to jak? Da się, czy się nie da panie guzdro, guzdro wszczaja?

  Jak mogło być mało, to może być i mniej, a już najmniej to wógole 🙁

  Pozostawiam z myślami do bicia.

 79. bp Jedraszewski na W…lu – nasza tolerancja jest lepsza od waszej nietolerancji
  „Przez nietolerancję, agresywne ataki, prowokacje ze strony zwolenników ideologii gender i LGBT próbuje się nam odebrać naszą polską od 1050 ponad lat chrześcijańską ziemię – mówił arcybiskup.
  I dlatego głośne wołanie w kierunku ducha narodu, jakie się rozlega obecnie, musi się spotęgować – dodał.”
  ……………..
  Wiek swoje robi i Duch Sodomy i Gomory byc moze byc juz lekko gluchawy albo calkiem gluchy dlatego moze to juz byc wolanie na puszczy .
  Czy tam byl jakis , jakikolwiek narod z duchem czy tylko przypadkowa bezduszna zbieranina staje sie malo wazne tak samo jak to , czyja byla ta bezduszna sodomo- gomorowa tolerancja do czasu .. ..
  Tolerancja ducha narodu moze byc na wyczerpaniu ..

  W takiej ciszy !- tak ucho nateżam ciekawie ,
  Ze słyszałbym głos z Litwy . – Jedzmy nikt nie woła !
  żż

 80. @adam100

  W jednym z niedawnych ( rzadko umieszczam tu swoje komentarze i jeszcze rzadziej wywołują one echo, co pozwala unikać zamulania strumienia ekspresji)
  komentarzy wzmiankowałem o osiągnięciach współczesnego programowania komputerów.

  Dzięki opanowaniu techniki programowania ( a nie rozumu komputera ) udaje się tworzyć programy które się SAME UCZĄ .

  Ta umiejętność pozwoliła pewnemu Polakowi napisać program odnajdujący hejt w anglojęzycznych tekstach sieciowych. W miarę narastania łącznego czasu pracy badania zawartości komunikatów sieciowych program ten powiększa swoją bazę przejawów hejtu sieciowych środowisk anglojęzycznych. Autor zarabia spore pieniądze pozwalające na dalsze studia nad sztuczną inteligencją, a artykuł w Dziennik Gazeta Prawna na jaki ja się tu powołuję nie był zamierzonym doniesieniem naukowym.

  Jawnie autor wyraził dlaczego to angielski hejt a nie polski pozwala mu się cieszyć dobrobytem. Angielski jest językiem pozycyjnym i właściwość rozróżniania w nim bytu od bycia jest bardziej naturalna.

  Rzecz w tym, że raz kupiony program nie żąda podwyżki, a komputerowe rozpoznawanie jest wielokrotnie szybsze niż ludzkie. Dziś to że samolot nie jest pasażerski a bojowy i że jest cudzy, to się rozpoznaje wstępnie dzięki komputerowej analizie obrazu odbicia fal radarowych od ciał stałych w powietrzu.

  Swego czasu opisywałem tu przygodę szwagierki i żony ze śledzeniem lotu pasażerskiego samolotu jakim szwagierka wracała z Polski do Toronto.
  Komputerowy ślad trasy nagle się urwał. Bo to jest śledzenie robione dla zabawy cywilnych pędziwiatrów ( nie tylko polskich ). Naziemna stacja śledząca zepsuła się, ale kapitanowie wszystkich samolotów nad tym rejonem mogli stworzyć łańcuszek uspokajający nadzorców ruchu lotniczego blisko południowej Grenlandii.

  Samolot ze szwagierką wynurzył się z Atlantyku i odnalazł się blisko domu Ani z Zielonego Wzgórza. Czy krzywa wcześniejszego lotu tego samolotu została linią kropkowaną połączona z krzywą zakończoną w Toronto – nie pamiętam.

  Tak zwany zwykły użytkownik komputera chciałby, aby komputer mu niańczył wnuczęta, czy też dzieci i aby sukinsyn nie wyświetlał denerwującego komunikatu:

  Pomyliłeś się! [Google podpowiedziało, ż jesteś genderowo samcem.]
  Czy chcesz rozwiązać ten problem?

  To jest komputerowe chamstwo sugerujące, że twój dziadek siał z płachty i chodził za pługiem, a pismo ci czytał proboszcz.

  Między początkiem wklikania tego komentarza, a jego zakończeniem nasi milusińscy wymyślili około tuzina slangowych określeń zwykłego użytkownika komputera i wrzucili je do kolejnej beki z pięknie kwitnącą spuścizną.

  Ja na miejscu Stanisława Słowianina utłukł bym tego klechę, który zmusza Stasia do pieprzenia i solenia w trybie 24/7.

  On zapewne ma okruchy kanapek w klawiaturze.

  A podczas tego komentarza apostazję podjęło więcej Polek i Polaków niż ma zdań ten komentarz. Komputer jest nowym narzędziem pozwalającym nam ośmieszać się.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1522645,2,rozmowa-z-joanna-kolaczkowska-aktorka-i-autorka-kabaretowa.read?page=117&moduleId=4686

 81. Geozak

  „cienki jesteś Pitoliniec na jedną zgraną nutę i to przesiąkniętą banałami inaczej mówiąc na polski – odgrzewanymi kotletami.”

  Skoro pan nalega z przyjemnością odgrzeję panu dwa kotlety.

  Kotlet pierwszy czyli „świat dwubiegunowy”.

  Nie trzeba bajek gopolitolololo by stwierdzić, że prezydenta Trumpa gospodarka chińska uwiera jak ość w gardle. Od pięciu lat prezydent Trump się tym uwieraniem ze światem dzieli ćwierkając niemal co dzień o zdradzieckich Chińczykach na twitterze – bez wiekszego rezultatu Z tym, że podobnie uwiera prezydenta Trumpa gospodarka UE. Jak również gospodarki Niemiec, Francji, Meksyku, Kanady, Rosji … – w zależności od wahań nastroju.
  Trudno jest więc w tym świetle mówić o „świecie dwubiegunowym”. Można co najwyżej mówić o dwubiegunowym afekcie prezydenta pańskiego kraju.

  Kotlet drugi czyli militarna obecność USA na tzw flance wschodniej.

  Ta obecność, również w Rumunii i RP jak pan zauważył, wynika z ustaleń szczytu NATO w Walii w 2014. Zarówno prezydent Trump jak i prezydent Duda nic z tym nie mieli wspólnego. Im jedynie pozostało domykanie tego co wcześniej ustalili ich poprzednicy. Zresztą to domykanie idzie jak po grudzie z uwagi na koszty. Własnie z uwagi na koszty Trump wycofuje część amerykańskiego kontyngentu z ramach NATO z Niemiec. Podobnie zresztą jak wycofuje wojskowe kontyngenty z Afganistanu, Syrii, Arabii Saudyjskiej czy Iraku. Robi to ponieważ pańskiego kraju na utrzymywanie tych baz już nie stać. Owo zwijanie się zza granicy, cięcie kosztów w pana kraju określane jest jako „America First”. Pan zresztą wie o czym piszę bo pan za tym głosował. To pana w Trumpie wyborczo pociągało.

  To, że Trump mniejszą część zredukowanego kontyngentu z RFN chce skierować na tzw flankę wschodnią nie powinno pana dziwić, bo zapowiadał to już rok temu. Tylko to mu bowiem pozostało by się jakoś wywiązać z zobowiazań podjętych przez Obamę wobec NATO w Walii.
  Za tym ruchem przemawia również fakt, że mniejsza część oddziałów liniowych wycofywanych z Niemiec ma zastąpić milicje stanowe, które na odczepnego na flankę wschodnią wysłano. Przyzna pan, że oddziały do tłumienia buntów i zamieszek potrzebne są Trumpowi aktualnie w USA a nie gdzieś pod Żaganiem.

  W tym wszystkim rola prezydenta Dudy jest żadna. Jest co najwyżej żyrantem finansowych zobowiązań RP związanych z konsekwencjami tzw „rotacyjnego pobytu” oddziałów USA na jej terenie.
  I za owo pokorne żyrowanie dostaje od Trumpa deklaracje wyborczego poparcia co opinia publiczna będzie miała okazję obserwować w przyszłym tygodniu.

 82. „Ojczyzna wzywa swoich Rodaków do pełnej mobilizacji” – pisze Episkopat w wewnętrznej korespondencji rozesłanej na prośbę rządu PiS.

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26046934,wybor-cywilizacyjny-ktory-zdecyduje-o-dalszym-ksztalcie-ojczyzny.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male

  Faszystowskie sQ**ny PiS, z dostawką

 83. kooperatywaMandragon

  Ciekawy materiał. Nie miałem pojęcia, że Herzog na starość zaszył się w Stanach.

 84. Agnieszka Pomaska

  ‼️Tego jeszcze nie było! Kongres Stanów Zjednoczonych wzywa Donalda Trumpa do odwołania wizyty Andrzeja Dudy. Lista zarzutów wobec Dudy jest bardzo długa.
  I to wszystko ponad 30 lat po słynnym wystąpieniu Lech Wałęsy w Kongresie USA. Wstyd!
  „Zaproszenie Prezydenta Trumpa dla polskiego Prezydenta Dudy do wizyty w Białym Domu w przyszłym tygodniu jest kolejnym przykładem jego zauroczenia liderami wykazującymi tendencje autokratyczne. O ile Polska jest bliskim i cenionym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, prezydent Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość osłabili polski wymiar sprawiedliwości, na wpływowych stanowiskach wojskowych umieścili upartyjnione osoby i sabotowali niezależne media. Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające, homofobiczne i anty-LGBTQ stereotypy i praktyki, które stoją w sprzeczności z prawami człowieka i wartościami, których Ameryka powinna strzec”.
  „Taka wizyta w środku globalnej pandemii – zaledwie jedenaście dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce, w których kandydatem jest prezydent Duda – jest wysoce nieodpowiednia. Wzywam Prezydenta Trumpa do natychmiastowego odwołania tego spotkania. ”

 85. Główna stopa procentowa nad Wisłą 0,10 %, w Rosji 4,5 %…Tak sobie myślę prywatnie…kto bliżej zera wygrywa…

 86. Ale bo to jest jednak bardzo zabawna sytuacja – episkopat po cichu lobbuje za kandydatem, który się wsławił korespondencją z ruchadłem leśnym, a nie za celebryckim ministrantem Hołownią. Te knowania obnaża… Hołownia właśnie, apelując przy okazji o… rozdział kaka od państwa. Świat się przewraca…

 87. Fundusz Naprawczy, Macron i Merkel chcą zamknąć latem. Conte: „Rada UE stoi na wysokości zadania”, cieszy się La Repubblicka, mimo że V4 i Pribałtyka „oskubie” Południe na kilka miliardów euro.

  https://www.repubblica.it/economia/2020/06/19/news/recovery_fund_merkel_recessione_grave_e_nell_interesse_della_ue_che_arrivi_prima_dell_estate_-259637064/?ref=RHPPTP-BH-I259585963-C12-P2-S1.8-T1

  „Un ultimo punto potrebbe essere quello delle chiavi di ripartizione: una loro modifica potrebbe far perdere qualche miliardo ai mediterranei per dare soddisfazione ai Visegrad e ai baltici. I negoziati saranno però ancora lunghi: serviranno uno o due summit aggiuntivi a luglio. Sperando di chiudere entro l’estate, come chiedono Bruxelles, Berlino e Parigi”.

  (Ostatnim punktem może być klucz dystrybucji, jego zmiana byc może spowoduje, że Morze Śródziemne (Południe) straci kilka miliardów dolarów, by oddać je Krajom Wyszehradzkim i Bałtyckim. Negocjacje będą długie, w lipcu jedno lub dwa dodatkowe szczyty, aby zakończyć się latem, tego domaga się Bruksela, Berlin i Paryż).

 88. Znudziło mi się stanie z boku.

  Więc stosuję list niezamknięty.

  Rodacy i Rodaczki!!!

  Jeśli wygra czaskowski lub zaprzaniec Szymon, to wykupią nas Hynczyki.

  I wtedy Zgromadzenie Narodowe oraz następca Banasia będą musieli w szybkie tępo zdać egzamin z najlepszych myśli Mało.

  Mao tego, wcześniej wszyscy burmistrzowie i prezydenci będą musieli zdać egzamin z mandaryńskiego.

  Kapłanom chrześcijańskim niosiącom Polkoą i Polkom zarazę w pierfszej kolejności zaspawa się drżwi i okna;;;

  Wólka Kosowska ucieszy się z konwersji na stolnicę.

  Nie sprowadzajcie apokalipsy!

  Dmijcie w dudy!

 89. adam100
  19 czerwca o godz. 15:38

  „Tego jeszcze nie było! Kongres Stanów Zjednoczonych wzywa Donalda Trumpa do odwołania wizyty Andrzeja Dudy”.

  Już bywało, wielokrotnie. Czego jeszcze nie było w USA? Chyba tego, że w teatrze padają słowa o zbiórce pieniędzy na zabójstwo szefa rządzącej partii (J. Kaczyńskiego). Teatr Powszechny w Warszawie, „Klątwa” (rzekoma adaptacja sztuki St. Wyspiańskiego) w reż. skrajnie lewicowego aktywisty Olivera Frljića.

 90. guzdra
  19 czerwca o godz. 16:17

  „Więc stosuję list niezamknięty. Rodacy i Rodaczki!!! Jeśli wygra czaskowski lub zaprzaniec Szymon, to wykupią nas Hynczyki”.

  Chyba powinieneś pisywac humoreski albo nawet kręcić śmieszne filmy. Można telefonem komórkowycm trzeba tylko talentu.

  Na jednym z forów o fotografii (oddział Pentax) pewien bywalec ma taką oto sygnaturkę: zamienię wsystkie swoje obiektywy na odrobinę talentu. Talent jest najważniejszy. Do dzieła guzdro.

 91. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 15:10

  „Nie miałem pojęcia, że Herzog na starość zaszył się w Stanach”.

  Lubie jedną wstrząsającą scenę z jego filmu: „Zagadka Kaspara Hausera”. Nie oglądałem, ale pewnie by mi sie spodobał jego film „Cobra Verde” – historia brazylijskiego bandziora zesłanego do Afryki, gdzie odnosi sukces jako handlarz niewolnikami.

 92. Panie Danielu niedziela wypada 21 czerwca.

 93. guzdra 19 czerwca o godz. 16:17 oświadcza: –Znudziło mi się stanie z boku. …
  Jeśli wygra czaskowski …

  Guzdra,
  to że wygra Trzaskowski to jest już w zasadzie więcej niż pewne. Ale to nie on zostanie ogłoszony zwycięzcą i nie on zostanie prezydentem. Zdzikot z Sasinem będą liczyć głosy kopertowe i w ogóle funkcjonariusze PiS będą głosy liczyć. Ważność wyborów czyli pisowskiego liczenia głosów zatwierdzą parasędziowie z nominacji Dudy na wnioski neoKRSpis a wyniki zostaną przedstawione do zatwierdzenia prezesowi w czasie kolacji spożywanej w towarzystwie kucharki Dżulii tę kolację przygotowującej. Może nawet w towarzystwie męża Dzulii, TW „Wolfganga” i ich progenitury drącej aktualnie kasę w banku PeKaO jako dyrektor, (wcześniej dyrektor w PZU i który jest bezkonkurencyjny bo stanowiska otrzymuje bez żadnego konkursu).

 94. Jesteśmy bardziej Azjatami niż Afrykanami, stwierdził pewien naukowiec zajmujący się pochodzeniem Europejczyków.
  To tłumaczy dlaczego nasi politycy od pewnego czasu zwracają się na wschód. Mieliśmy być drugą Japonią, prezydent Duda slizgał się na chińskim murze, a jako strategiczne zamierzenie objął patronatem budowę lotniska na którym mają lądować chińskie samoloty. Chińscy komuniści nie są dla polskich polityków problemem, jakim niewątpliwie pozostają polscy komuniści, którzy nawet na wymarciu dla władzy są zagrożeniem wysokiego ryzyka aż do trzeciego pokolenia.
  W Polsce nikt nie protestuje przeciwko wizycie Andrzeja Dudy w USA, gdzie ma się spotkać z prezydentem Trumpem. Czy będzie tam mowa o powołaniu trójprzymierza Ameryka, Azja, Polska?

 95. Engel Statement on Reported Visit by Polish President Andrzej Duda to the White House
  June 18, 2020

  https://foreignaffairs.house.gov/2020/6/engel-statement-on

 96. Kolejny zarzut pod adresem Trzaskowskiego: opuścił budynek w niewłaściwej kolejności! 😀
  https://natemat.pl/312231,trzaskowski-wybuchnal-smiechem-po-pytaniu-od-tvp-o-debate-film

 97. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 14:41

  „Nie trzeba bajek gopolitolololo by stwierdzić, że prezydenta Trumpa gospodarka chińska uwiera jak ość w gardle”.

  Ciebie nie uwiera, bo lewica najwyraźniej oczekuje chaosu na którym spodziewa się wypłynąć, by dojść do prawdziwej władzy politycznej oraz władzy absolutnej w ludzkich mózgach. Jednak Europa już się zorientowała, że dezindustrializacja i uzależnienie od chińskiej produkcji (Niemcy przede wszystkim) gwarantuje biedę w przyszłości. Jak wybucha pandemia to nawet maseczek nie ma, są w Chinach. Trump od początku swej kadencji rewiduje stosunki z Chinami. Eksport miejsc pracy z USA do Chin oznaczał w praktyce China First, co teraz się kończy. Poniekąd rozumiem, że miejsca pracy w Chinach cieszą cię bardzo, ale ich brak w USA cieszy jeszcze bardziej. Historiozoficznie rzecz biorąc lewica spełnia w dziejach rolę demona Mefistofelesa (Goethe, „Faust”). No ale możesz się pocieszać, że demon wiecznie zła pragnąc, chcąc nie chcąc dobro czyni ― Faust zostaje ostatecznie zbawiony. Dostojewski („Biesy”) był bardziej krytyczny wobec lewicy, parafrazując ewangeliczną przypowieść: demony wyszły ze świń i weszły w ludzi. W oryginale demony wyszły w opętanego człowieka i wcieliły się w stado świń, które natychmiast ze zbocza rzuciło się w morze.

  „ …. podobnie uwiera prezydenta Trumpa gospodarka UE. Jak również gospodarki Niemiec, Francji, Meksyku, Kanady, Rosji … – w zależności od wahań nastroju”.

  Chyba jakieś ekonomiczne opętanie dopadło cię Bar Norte. Trump nie życzy UE źle, nie chce tylko sojuszu Niemiec i/lub Francji z Rosją (dla PL to też niemiła perspektywa); tego samego nie chciał już Obama ogłaszając w 2013 koniec resetu. Musiałeś to przeoczyć. Trump i każdy następny prezydent nie będzie za frico finansował bezpieczeństwa Berlina, które ma coraz ściślejsze stosunki z Rosją, zwłaszcza że społeczeństwo Niemic poddane lewicowej reedukacji po wojnie jest coraz bardziej antyamerykańskie. Dlatego zapada kurtyna (na razie jeszcze nie żelazna), między Niemcami a Rosją. To się nazywa Trójmorze, a PL może z tego wyciągną maksimum korzyści. I dlatego Duda musi wygrać, by Niemcy nie pogrywali w Polsce do spółki z Putinem. I wygra.

  „Ta obecność, również w Rumunii i RP (…) wynika z ustaleń szczytu NATO w Walii w 2014. Zarówno prezydent Trump jak i prezydent Duda nic z tym nie mieli wspólnego”.

  W 2105 roku w PL było 500 żołnierzy USA Army, teraz jest 5 tys., a będzie więcej. No ale kugluj sobie dalej. 🙂

 98. „Trump nie życzy UE źle” – prawi Maupo.
  Czyżby dopadło go „ekonomiczne opętanie”?

 99. W 2105 roku w PL było…

  😀 😀

 100. „Duda musi wygrać” – gardłuje Maupo.
  To już naprawdę pachnie pisią desperacją.

 101. legat
  19 czerwca o godz. 16:56

  „ … to że wygra Trzaskowski to jest już w zasadzie więcej niż pewne. Ale to nie on zostanie ogłoszony zwycięzcą i nie on zostanie prezydentem”.

  Wraca stary pomysł antyfaszysty Giertycha, jak wygrywamy wybory to je uznajemy, jak przegrywamy to krzyczymy, że zostały sfałszowane. Powaga was opuściła i już nie wróci.

 102. @GajowyM. 19 czerwca o godz. 17:43
  On nie nadąża za suflowanym przekazem dnia…
  😀

 103. Adam 100. Suweren wzywa swojego poddanego ,zeby na stojaco w gabinecie owalnym zdal relacje ,ze swojej sluzby wirno poddanczej .Tak jak chanowie wzywali ksiazeta ruskie do zlozenia holdu w Saraju.Co bardziej hardych zazynali.O co prosimy pana Trumpa.Moze nie tak drastyczne metody jak w Saraju ale moze przypadek pana Bieruta w Moskwie bedze bardziej humanitarny.”Uwaga drastyczny zart „Niech Dudus wraca zdrowy do zony i corki.Wiekszosc wyborcow pokaze mu miejsce w szregu.

 104. adam100
  19 czerwca o godz. 11:57
  Masz rację , ale wątpię by ktoś poprawił ten bład.
  Na prawdę nie łatwo się domyśleć ze słówko p.o.z.e.w może wywalać tekst

 105. Historiozoficznie rzecz biorąc lewica spełnia w dziejach rolę demona Mefistofelesa (Goethe, „Faust”)
  Jaaasne… a dzieci, wiadomo, same lgną. Historiozoficznie, no doubt!

 106. Dopiero w piątek po południu Sobolewski powiedział, czego dotyczy p.o.z.e.w.
  „Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?” – pytał obecnego prezydenta Andrzeja Dudę Trzaskowski.
  w necie znajduje
  „Badaniu Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), publikowanym raz na kwartał (w I kwartale 2020 bezrobocie wg BAEL wyniosło 3,1 proc.). Wynika z niego, że liczba osób bez pracy wzrosła w kwietniu do ok. 1,5 mln, a bezrobocie wyniosło wtedy 10,3 proc. W czasie pandemii koronawirusa pracę straciło ok. 660 tys. Polaków. Według „Diagnozy+” tylko ok. 120 tys. z 660 tys. osób, które zostały bez pracy (18 proc.) zarejestrowało się w urzędach pracy, tymczasem normalnie rejestruje się 51 proc.
  chyba znów strzał w stopę

 107. Ciężko jest robić własną politykę za pożyczone pieniądze. Wcześniej lub później narasta konflikt interesów.
  Osobiście uważam konflikty z sąsiadami zza miedzy za niepotrzebne, a szczególnie w sytuacji, gdy nic na tym nie zyskujemy.
  Nie wiem dlaczego Andrzej Duda się cieszy skoro żadne kwoty nie padają, natomiast można policzyć poniesione nakłady. Dzisiaj w Polskim Radiu o przedłużeniu o kolejne pół roku sankcji nałożonych w 2014 roku na Rosję. Podkreślono, że cała Unia była za przedłużeniem sankcji, a najbardziej polskie władze. Ja byłbym zdecydowanie za zniesieniem tych sankcji, bo tego wymaga długoterminowa racja stanu naszego państwa.

 108. ls42
  19 czerwca o godz. 17:58
  Masz rację , ale naszych mądrych inaczej polityków z pewnością nie przekonasz

 109. kooperatywaMondragon
  19 czerwca o godz. 12:42

  „Sanacja, przed haniebna ucieczka do Zaleszczyk”.

  Nie do Zaleszczyk tylko przez Zaleszczyki do Francji, a po jej upadku do UK. Ci uciekinierzy stworzyli czwartą pod względem liczebności armię koalicji antyhitlerowskiej. Nie uciekała lewica, bo była w sojuszu z Hitlerem. Nie są znane jakiekolwiek działania lewicy przeciw Niemcom przed połową 1941, czyli napaścią Hitlera na „ojczyznę proletariatu”.

  „ … pozwoleniem na Katyn”.

  Katyń to ludobójstwo lewicy, zresztą nie jedyne. Man nadzieję, że się za to choć trochę wstydzisz.

 110. maciek.g
  19 czerwca o godz. 11:37

  „nie wchodzi nic co wpisuje”.

  Właśnie weszło, ale treści nie ma za duże.

 111. GajowyM.
  19 czerwca o godz. 17:43

  „W 2105 roku w PL było …”.

  Inteligentny inaczej ma kłopoty, pozostali domyślą sie, że chodzi o rok 2015, co wynika z kontekstu.

 112. @maciek.g

  O trefności „po-ze” mówiliśmy tu już kilka razy, ale pewnie byłeś zajęty czym innym.
  Nie wiadomo bliżej, czym się ta fraza zasłużyła, aby trafić do filtra, wiadomo tylko, że są serbskie (!) strony erotyczne o pozycjach (po-ze) seksualnych 😎 😀
  Wordpress jest skryptem angielskojęzycznym, więc dociekajmy nadal 😉
  Kto nie ma polskiej klawiatury, nie da rady zamieścić tu nawet swojego pożegnania 🙁

 113. Bluzgi Maupo można ocenić jako bredzenie obłąkanego staruszka. Gorzej, że chyba sam ich nie wymyślił. Są środowiska, które kolportują takie bzdety.

 114. ls42
  19 czerwca o godz. 17:58

  „Ja byłbym zdecydowanie za zniesieniem tych sankcji, bo tego wymaga długoterminowa racja stanu naszego państwa”.

  Chętnie przeczytam uzasadninie.

 115. @Mauro Rossi

  Najżałośniejsi są dziadkowie pozbawieni poczucia humoru na własnym tle 🙁
  Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.

 116. Maćku G.,
  masz rację, że z tym pozwem weszli na grabie. Samych salonów typu „beauty” jest zarejestrowanych ponad 64 tysiące a zatrudnieni w tych usługach otrzymali zakaz pracy. Zakładając, że taki jeden zakład to 5 zatrudnionych to mamy przeszło 300000 tych, którzy stracili pracę. Wg durnego PiS, tam zatrudnieni, włącznie z właścicielami zakładów usługowych nie stracili pracy a Trzaskowski może uważać, że jednak tę pracę stracili.
  Przegrają w ekspresowym, wyborczym tempie.
  A odnotowałeś, że wg. orzeczenia sądu prof. Sadurski nie musi przepraszać za nazwanie PiS „zorganizowaną grupą przestępczą”?

 117. legat
  19 czerwca o godz. 18:28
  Faktycznie nie odnotowałem – to świetna wiadomość

 118. Jędraszewski o ministrantach…w ramach zagrożeń…Tak sobie myślę prywatnie, że to dobre żródło wiedzy o kryzysie na plebaniach…z powodu celibatu..

 119. @legat

  Gdy napisałem poważnie, że wygra brat Szymek [i po zaprzysiężeniu nie podpisze ustawy o dziesięcinie] obali nowego prezydenta episkopat, a zupełnie nowym prezydentem zostanie Jacek Sasin, to echa nie było.

  Narodowemu Centrum Decyzyjnemu te zdarzenia nie będą przeszkadzały, byle to nie był Donald Tusk. I tak, nie jest ważne jakim figurantem będzie to Centrum kręciło.
  Ważniejsze jest, aby błahostkami nie odwlec przemianowania bazyliki Piotra i Pawła na Lecha. Nie trzeba będzie na Srebrnej stawiać bliźniaczych wież.

  Gdy będę ćwiczył, to moje bajkopisarstwo dosięgnie Ewangelii Krzywoustego.

  R

 120. „W debacie prezydenckiej 2020 bulwersujące były tylko pytania. Jako gospodarz i organizator Telewizja Polska rozłożyła się jak długa i szeroka.
  Prowadzący Michał Adamczyk powinien się wstydzić.”

  Ani pytania nie były bulwersujące, ani telewizja się nie rozłożyła się, ani redaktor prowadzący nie ma się czego wstydzić.

  Sprawy LGBT, religii w szkole czy stosunku do szczepionek sama lewica nieustannie podnosi.
  Najlepiej wypadli ci, którzy nie wygrają. A więc Witkowski i Piotrowski. Dobrze też Hołownia. Obecny prezydent mówił poprawnie. Trzaskowski był spięty i najeżdżał jak zwykle na PiS (pod przykrywką, że trzeba łączyć! – a kto dzieli? :). Debata była z pewnością ciekawsza niż ta pierwsza. I prowadzący też stanął na wysokości zadania.
  Przy okazji, Redaktor Polityki zapewne zapomniał jak red. Olejnik w TVN przesłuchiwała (przepraszam, prowadziła wywiad) Andrzeja Dudę przed ostatnią turą wyborów.

 121. Dla zainteresowanych,

  Autobus w ktorym mieszkal i zmarl Christopher McCandless zostal przetransportowany w inne, nieznane publicznie miejsce.
  Historia Chris M. zostala upamietniona w ksiazce „Into the Wild” ktora napisal Jon Krakauer i pozniej w filmie pod tym samym tytulem ktory rezyserowal Sean Penn.

  Autobus przyciagal zainteresowanie turystow ktorzy nie rozumieli ryzyka pojscia szlakiem na dzikim terenie Alaski. Kilku z nich zmarlo a wielu musialo byc transportowanych.

  Poczatkowo rodzina Chris chciala zostawic ten autobus w miejscu gdzie zmarl Chris. Jednak to miejsce okazalo sie popularne wsrod niedoswiadczonych „hikers” i w koncu postanowiono autubus przeniesc.

  Na video helicopter National Guard typu Chinook zabiera „slynny” autubus w ktorym zmarl Chris z miejsca gdzie byl pozostowiony wiele lat temu przez pracownikow wyrebu drzew niedaleko Fairbanks, AK. Autobus mial sluzyc jako miejsce odpoczynku dla pracownikow.

  https://youtu.be/hjvPEBn1280

 122. Jeśli Mateusz Morawiecki, nie zatrzyma opadów deszczu, to szara pleśń truskawkowa pokryje i karty do głosowania i urny i Naród przyklaśnie Ziębie twierdzącemu, że tą pleśń i cov-19 to przyleciały Antonowem.

  O powadze polskiego kryzysu zdrowotnego świadczy nieśmiałe chwalenie guzdry przez moryska.

  A Jego Magnificencja Rektor Narodowego Centrum Decyzyjnego musi się spieszyć, zanim Pan wezwie go do siebie. Przejdzie Magnificencja do historii po twórczym proroctwie: Po nim choćby susza, sucha droga z Warszawy do Paragwaju i flaga Polska na Maczu Pikczu.

  Kolumb to miał szczeniackie pomysły.

 123. Małpa z Rosji:
  ” Czyżby załamała się wasza narracja, że Polska pod rządami PiS już międzynarodowo nic nie znaczy, a nawet jest pośmiewiskiem świata, a tymczasem sam piszesz, najpewniej z własnej woli, że Duda jedzie pomagać Trampowi wygrać wybory. ”
  Pan się myli. Jeżeli Trampek szuka poparcia takiego mocarstwa jak Polska to świadczy o tym, że jego pozycja nie jest mocna. A swoim wyborcom( przypominam, że w USA niedawno demonstranci zdemolowali pomnik Kościuszki i nie jest ważne, że oni akurat byli czarni, bo biały elektorat Trampka też składa się w dużej części z ignorantów nieznających historii własnego kraju, którzy też by mieli argument przeciw Kościuszce, że ten chciał wyzwalać Czarnuchów)dla których Polska, Holandia czy Niemcy to to samo, gdzieś za Wielką wodą, wytłumaczy że oto przywódca jednego z największych krajów UE go popiera.

 124. @AOlsztyński:
  ” Redaktor Polityki zapewne zapomniał jak red. Olejnik w TVN przesłuchiwała (przepraszam, prowadziła wywiad) Andrzeja Dudę przed ostatnią turą wyborów.”
  Panie AO- TVN to jest telewizja prywatna, której nie obowiązuje polityczna bezstronność. Publiczna telewizja powinna być bezstronna (wiem, ę pan zaraz odpowie, że za innych rządów też nie była ale to wg mnie argument dziecinny).Poza tym p. Du*a pełnił urząd Prezydenta 5 lat, coś tam w kampanii naobiecywał więc dziennikarze śmiało mogą go z niespełnionych obietnic rozliczać.

 125. Mauro Rossi

  „Ciebie (gospodarka chińska) nie uwiera, bo lewica najwyraźniej oczekuje chaosu”

  Prezydenta Dudy też jakoś nie uwiera. Przypomnij sobie ile radości komentatorom bloga dostarczał deklarujac swą przyjaźń z towarzyszem Xi. I te fotki na tle czerwonych sztandarów! A przecież nie kończyło się tylko miłosnych deklaracjach, bo było przecinanie wstęg na torach, uroczyste przyjmowanie pociągów, ostatnio transportów wybrakowanych masek itp.
  Swoją drogą zabawne jest, że na skutek problemów z pamiecią robisz z prezydenta Dudy „demona Mefistofelesa”. Ale mogę cię pocieszyć prafrazą cytatu z Laki Prusa – „W Dudzie jest tyle demona, ile trucizny w zapałce..”

  Natomiast na temat baśni o „osi Paryż – Berlin – Moskwa” oraz tzw „Trójmorza” już wszystko napisałem do pana Geozaka. Adresuj więc swe baśniowe wizje do niego – będziesz miał wdzięcznego czytacza.

  Natomiast co do ilości żołnierzy NATO, w tym z USA, w RP … . Jest ich dziś tyle ile zaplanowano w Walii. To, że ich uzbieranie trwało tak długo wynika wyłącznie ze ślimaczących się inwestycji obronnych. A za to już odpowiada w ostatnich 5 latach rząd PiS. Jak również administracja Trumpa. Ostatnio sporo materiałów się ukazało na temat wspólnych niepowodzeń inwestycyjnych.

  Ps. Nie wiem czy mógłby ci się spodobać film Herzoga „Cobra Verde” bo go nie oglądałem. Tak więc nie mogę go dopasować do twych specyficznych upodobań.

 126. guzdra 19.07
  Od zamawiania pogody jest prezydent Andrzej Duda. Była susza i zamówił deszcz.
  Nie uwzględnił tylko stosownych potrzeb, ale to się politykom często zdarza

 127. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 19:39
  ― „Ciebie (gospodarka chińska) nie uwiera, bo lewica najwyraźniej oczekuje chaosu”

  BN: „Przypomnij sobie ile radości komentatorom bloga dostarczał deklarujac swą przyjaźń z towarzyszem Xi”.

  ― Mylisz strategię z taktyką.

  „ … było przecinanie wstęg na torach, uroczyste przyjmowanie pociągów, ostatnio transportów wybrakowanych masek itp.”.

  ― Maseczki wcale nie były wybrakowane, jedynie nie spełniały norm FFP. I choć nie nadawały się do szpitali zakaźnych to nadal były nieporównanie lepsze niż powszechnie noszone, szyte z materiału na majteczki w kropeczki. Sam takie nosiłeś, mimo że proponowałem ci lepsze ― FFP3, choć być może spełniały tylko normy FFP2. Zauważ, że i Komisja Europejska i Owsiak i Naczelna Rada Lekarzy też otrzymały z Chin maseczki nie spełniające wyśrubowanych norm FFP3. Owsiak te swoje nie spełniające norm maseczki zanim się o tym dowiedział to już „oserduszkował. Jak nie produkuje się maseczek w Europie (bo globalizacja) to przy ich kupnie ponosi się ryzyko. Jakoś to przeżyliśmy, także „zabójcze koperty” nas nie uśmierciły, dzięki marszałkowi Grodzkiemu.

  „Natomiast na temat … „osi Paryż – Berlin – Moskwa” oraz „Trójmorza” już wszystko napisałem do pana Geozaka”.

  Ponieważ ty pisałeś, więc zaadresowałem odpowiedź do ciebie. Takie to dziwne? Nie obrażają się na rzeczywistość.

  „ Nie wiem czy mógłby ci się spodobać film Herzoga „Cobra Verde” bo go nie oglądałem. Tak więc nie mogę go dopasować do twych specyficznych upodobań”.

  W roli głównej Klaus Kińsky, więc lewicy nie mogłoby się to nie podobać? Chyba znów się pogrążasz Bar Norte.

 128. Mad Marx
  19 czerwca o godz. 19:27

  „ TVN to jest telewizja prywatna, której nie obowiązuje polityczna bezstronność”.

  Żeby wyjść z mylnego błędu przeczytaj sobie warunki na jakich otrzymał koncesję na nadawanie TVN.

 129. W tygodniku POLITYKA „Poczet prezydentów”. Rozmowa Joanny Podgórskiej z historykiem Antonim Dudkiem.
  Już same kolorowe obrazki zachęcają do czytania. Kolejno:
  Lech Wałęsa z wizytą w Wielkiej Brytanii, 1991 r.
  Aleksander Kwaśniewski podczas kampanii wyborczej, na scenie z zespołem Top One w rytm piosenki „Ole Olek”,
  Lech Kaczyński z żoną w Muzeum Narodowym na tle „Bitwy pod Grunwaldem”, 2005 r.
  Bronisław Komorowski z czekoladowym orłem przed Pałacem Prezydenckim, 2013 r.
  Andrzej Duda z wizytą w Centrum Badań Jądrowych w Świerku, 2016 r.

 130. legat
  19 czerwca o godz. 18:28

  „Maćku G., A odnotowałeś, że wg. orzeczenia sądu prof. Sadurski nie musi przepraszać za nazwanie PiS „zorganizowaną grupą przestępczą”?

  Czy to oznacza, że ciebie i Maćka G. już mogę nazywać grupą przestępczą? 🙂

 131. GajowyM.
  19 czerwca o godz. 18:24

  „Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej”.

  Nie wątpię, że dla gajowych i myśliwych. 🙂

 132. Mauro Rossi 18.24
  Pozytywnie o handlu z Rosją pisał w „Lalce” Bolesław Prus, a Wokulski udowodnił, że na interesach na wschodzie można zbić fortunę.
  Najgorsze patrząc z perspektywy dnia zakończenia drugiej wojny światowej było za nami i mieliśmy w czasach PRL-u swój los w swoich rękach, teraz gramy rolę harcownika w cudzych interesach.
  Utraconych terenów z przyczyn obiektywnych nie odzyskamy, ale mieć potencjalnych nieprzyjaciół na zachodzie i wschodzie to ponad nasze siły i nie piszę tu o Rosji, z którą poza Obwodem Kaliningradzkim wspólnej, narodowej granicy nie mamy, a granice z reguły rodziły waśnie i wojny.
  Tyle w skrócie. Ostatecznie nie muszę udawać Greka

 133. Mauro Rossi,
  ponieważ wiem kim jestem, to ktoś taki jak ty może nazywać sobie mnie jak chce szczególnie że cały świat się z was śmieje pisowscy złodzieje. Mam to w dupie jak mnie będziesz nazywał.

 134. AOlsztynski
  19 czerwca o godz. 18:50

  „Sprawy LGBT, religii w szkole czy stosunku do szczepionek sama lewica nieustannie podnosi”.

  Dziś Biedroń urządził operatywkę swoich aktywistów LGBT na świeżym powietrzu i ogłosił, że jak lew walczył będzie o małżeństwa jednopłciowe; powiedział, że zaproponnuje projekty ustaw. Na koniec zaapelowal do Trzaskowskiego by opowiedział się jaki ma w tej kwestii plan i poglądy.

  Co na to red. Passent? Milczy.

 135. Mauro Rossi

  „Maseczki wcale nie były wybrakowane, jedynie nie spełniały norm FFP”

  Widzę, że nadal boli, oj boli. Tak to jest gdy się „myli strategię z taktyką” w kontaktach z chińskimi komunistami.

  „Ponieważ ty pisałeś, więc zaadresowałem odpowiedź do ciebie.”

  Do pana Geozaka napisałem:
  „Panie Geozak, dzięki za obszerną polemikę ale na temat blokowanie przez USA i RP „osi Paryż – Berlin – Moskawa” i związanych z tym innych bajek geopolitolololo, które pan upowszechnia obszernie już odpowiadałem.
  Tym samym, ze swej strony, temat uważam za wyczerpany i nie chce mi się do niego wracać.”
  Tak więc nadal nie wiem dlaczego usiłujesz mnie zainteresować tym tematem.

  „W roli głównej Klaus Kińsky”

  No i co z tego skoro filmu nie widziałem.
  Mauro, od dyskusji na temat nieoglądanych przez siebie filmów i nieprzeczytanych przez siebie ksiązek to ty jesteś specjalistą.
  O ile pamiętam to nazywasz to „inteligenckim obyciem”.
  No to dawaj z tym „obyciem”!

 136. Homoseksualny bloger Waldemar Krysiak atakowany przez LGBT za spotkanie z prezydentem.

  (Po spotkaniu z PAD Krysiak powiedział, że Biedroń jest tchórzem).

  „Nigdy w życiu nie spotkałem się z taką agresją, z taką zawiścią, z taką nienawiścią. Wiedziałem, że każda próba wyrwania się jako gej spod tęczowej narracji spotka się z brutalną próbą uciszenia” – pisze Waldemar Krysiak, autor bloga „Gej przeciwko światu”, zadeklarowany homoseksualista. We wtorek poinformował, że został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Andrzejem Dudą. Teraz opisuje, z jakim hejtem aktywistów LGBT się spotyka”.

  https://www.tvp.info/48562263/homoseksualny-bloger-atakowany-przez-lgbt-za-spotkanie-z-prezydentem

 137. @ls42

  Nie drażni mnie twoja poprawność polityczna, twoje ukochanie ludzi, ale to nie powód abyś na politycznym blogu w celach felietonowych upraszczał polską rzeczywistość.

  Napisałeś:
  Od zamawiania pogody jest prezydent Andrzej Duda.

  Niedbałość opisu czasu i akcji: był.
  Być może nigdy nie będzie już mógł odczytać treści cudzego zamówienia.

  Andrzej Duda może co najwyżej zamówić pierogi za pozwoleniem Jędraszewskiego parafowanym prze Kaczyńskiego. Pan W Niebiesiech ma zbyt wielu głupków pod opieką aby podpowiedzieć Adrianowi, że pierogi bywają różne, a znając Adriana będzie narzekał, że kurier firmy złośliwie dostarczył ruskie.

  Po drugiej turze wyborów w łonie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się debata ze Zbigniewem Ziobro jako specjalnym gościem, na temat: czy wypada aby Prezes scedował parafowanie zachodów słońca na terenie Polski jakiemuś premierowi z tabletu.

 138. Mauro Rossi

  Fajnie, że wróciłeś do spotkania „Tęczowego Andrzeja” jak piszą o prezydencie od kilku dni w mediach społecznościowych z „gejem Waldkiem”.

  Jakoś cicho na temat tej rozmowy. Kancelaria prezydenta milczy.

  Wiesz coś może na ten temat?

 139. Mauro Rossi
  19 czerwca o godz. 18:17

  1.Przeciwnicy Sanacji stworzyli Rzad Londynski.
  2.Sanacja nie odpowiadajac wypowiedzeniem wojny po 17 wrzesnia,
  pozbawila ochrony przez Konwencje Genewska wzietych do niewoli wojskowych.
  3.powstanie warszawskie to zbrodnia na Polsce dokonana przez gang politykow
  na zlecenie wrogich sil.

 140. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 21:41

  „W roli głównej Klaus Kińsky” . „Tak więc nadal nie wiem dlaczego usiłujesz mnie zainteresować tym tematem”.

  Możesz uruchomić ciąg skojarzeń, w końcu to metoda pracy cenionego przez opozycje, w tym „Krytykę Polityczną”, znanego dziennikarza śledczego Tomasza Piątka. Jak by nie było, prócz tego, że ćpał napisał też parę książek, w tym o powiązaniach Macierewicza z senatorem d’Amato, który znał kogoś tam, a ten ktoś zetknął się z Putinem. Ergo, Macierewicz to człowiek Putina, tak wyszło Piątkowi po żmudnym dziennikarskim śledztwie. Pełen szacun dla fachowej kontrwywiadowczej roboty.

  Ale ad rem. Córki Klausa Kinsky’ego, Nastasia i Pola (obie aktorki) informowały media, że były molestowane przez swego ojca i dzieciństwo spędzały w strachu. Kinsky mieszkał w Berlinie, a teraz już wiadomo, że w lewicowym Berlinie Zachodnim przez 30 lat działała grupa pedofilska cisząca się poparciem władz. Pedofilom przydzielano bezdomnych chłopców na podstawie zaleceń profesora psychologii Helmuta Kentlera, z upodobania homoseksualisty. Właściciele chłopców prócz darów „w naturze” dostawali od władz miasta zasiłki „za opiekę” na nimi. Ta pedofilia była więc samofinansująca się. No takie rzeczy to tylko w Bberlinie. Teraz ofiary tego procederu występują do władz o odszkodowania, nie wszyscy, część z nich już dawno popełniła samobójstwo.

  Niżej więcej szczegółów.

  https://niezalezna.pl/335503-naukowcy-przekazywali-bezdomne-dzieci-pedofilom-wladze-w-berlinie-to-akceptowaly

  Czujesz tę sieć powiązań, Bar Norte? Jak nie to może Piątek wytłumaczy.

 141. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 21:50
  .

  „Jakoś cicho na temat tej rozmowy. Kancelaria prezydenta milczy”.

  Dzwoniłeś tam? Pisze o tym portal TVP Info.

 142. @kooperatywaMondragon 19 czerwca o godz. 21:51

  Niedawno przeczytałam – ze zdumieniem – artykuł w „Newsweeku” o polskich obozach we Francji i Wielkiej Brytanii. Tworzył je gen. Władysław Sikorski dla Piłsudczyków. Tym sposobem po pierwsze pozbawił ich możliwości udziału w walce, a po drugie doprowadził do zapaści psychicznych i samobójstw. To była bezwzględna walka dwóch środowisk. Prawicowych wielce.

 143. kooperatywaMondragon
  19 czerwca o godz. 21:51

  „Sanacja nie odpowiadajac wypowiedzeniem wojny po 17 wrzesnia,
  pozbawila ochrony przez Konwencje Genewska wzietych do niewoli wojskowych”.

  Reakcją na to może być tylko osłupienie.

  Przeczytaj chociaż tę konwencję.

 144. Jak pisze Kultura Liberalna …

  „Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał w tym tygodniu ustawę umożliwiającą nakładanie sankcji na chińskich urzędników, którzy są odpowiedzialni za represje m.in. wobec mniejszości ujgurskiej. Ustawa nosząca nazwę Uighur Human Rights Policy Act of 2020”.

 145. Dyżurnym trollom już kompletnie odbija szajba. PiS odmówił senatowi podwyżki zasiłku dla bezrobotnych, w kasie pustki, co będzie, gdy zabraknie bananów dla maup?

 146. A co z zasilkami dla bezdomnych?

 147. oprac. Bartosz Kołodziejczyk
  15 godzin temu
  „Kiedy raport z katastrofy smoleńskiej? Antoni Macierewicz nie przebierał w słowach
  Antoni Macierewicz nie chciał odpowiedzieć na pytania reportera WP dotyczące raportu ws. katastrofy smoleńskiej. Były szef MON pojawił się na wiecu poparcia Andrzeja Dudy, który odbył się w czwartek w Tomaszowie Mazowieckim. – Ja wszystko rozumiem, w szczególności pan na to oczekuje. Jak karp na Boże Narodzenie – odpowiadał Antoni Macierewicz na pytania Klaudiusza Michalca. – Cieszymy się, że robicie wszystko, by upowszechnić prawdę o zbrodni smoleńskiej. Bardzo się cieszymy. Jesteśmy wdzięczni, bo mówicie prawdę o tym, jak byli na śmierć sprowadzani. Mówicie prawdę o tym, że była eksplozja i o kłamstwie Millera. Bardzo wam za to dziękuję – dodał.”

 148. legat
  19 czerwca o godz. 18:28
  Pobawiłem się licząc ilu ludzi chwilowo utraciło zarobki z powodu działań rządu i wyszło sporo ponad milion!
  przykładowo prawie 500 tyś kucharzy i barmanów, 100 tys pracowników siłowni, 250 tys fryzjerzy i kosmetyka, 50 tyś fizykoterapia, sektor kultury 300tys i to przecież jeszcze nie wszystko

 149. @Piotr II 19 czerwca o godz. 22:43
  No właśnie – nawet zalinkowałam film.

 150. Styl i erudycja pana Macierewicza jako żywo pasuje do wpisów ogólnie „poważanego” blogowicza…

 151. Mauro Rossi
  19 czerwca o godz. 22:21

  Wypowiedzenie wojny 17 wrzesnia zmusilo by Rosje do traktowania Wojska Polskiego
  jako jencow wojennych, a nie bezpanstwowcow.

  Dobrze, ze giermek Malego Bratobojcy z Zoliborza
  zabiera ze soba calego Antonowa wazeliny,
  nie bedzie potrzebowal krzesla w Gabinecie o ( Walnym ).

 152. …błyskotliwe przejście od Tomasza Piątka do Helmuta Kentlera…majstersztyk nowogrodzkiej narracji…

 153. Na marginesie
  19 czerwca o godz. 22:20

  Demokracja po 1926 roku byla rownie chora,
  co po roku 1989.
  Ogladam powtorke drugiej debaty prezydenckiej
  i mam wrazenie , ze dominuja poglady narodowo – katolickie.
  Gdzie Zandberg i ludzie Lewicy ?

  Czy doradcy Solidarnosci zbudowali nam Druga Hiszpanie
  generala Franco?

 154. @kooperatywaMondragon 19 czerwca o godz. 22:59

  Ja dostałam ataku śmiechu na wiadomość, że Hołownia, zwany przez niektórych elegancko „katociotą” pragnie zawalczyć o rozdział kaka od państwa. Podobno nie ma nic do stracenia, a poza tym i tak nikt nie podważy jego integralnego religianctwa.

 155. @Piotr II 19 czerwca o godz. 22:54

  Gdy czytam te wywody kojarzą mi się recenzje teatralne Antoniego Słonimskiego: „całość opowiedziana jest z lekkością i wdziękiem, jakim odznacza się stary nocnik wyrzucony na śmietnisko. Lekkie to, ma połysk, ale usiedzieć na tym nie sposób”.

 156. @maciek.g 19 czerwca o godz. 23:00

  Szmalcownicy wiecznie żywi – na właściciela auta usłużnie doniósł inny obywatel.

 157. Maćku G.,
  ten pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta, Krzysztof Sobolewski, który tak radośnie ogłaszał złożenie pozwu przeciwko Trzaskowskiemu najwyraźniej działa w panice. To dobry znak, będzie coraz więcej błędów. Szkoda że wybory tak blisko bo jeszcze ze dwa tygodnie dłuższej kampanii i Duda mógłby mieć problem z wejściem do drugiej tury. Kolejnym ruchem to teraz niech TVPiS zrobi. Mógłoby być upolowanie Trzaskowskiego jak znowu kupuje dżem! To byłoby dla Czaskoskiego straszne!

 158. guzdra 21.46
  Masz rację „był”, można powiedzieć trafił z tą prośbą o deszcz, co czasami się zdarza człowiekowi, jak uparcie o coś prosi i nadchodzi taka chwila.
  Są tacy ludzie co uparcie dążą do celu, a inni przyjmują to czego im ślepy los przeznacza. Antoni Macierewicz za czasów PIS zrobił rządową karierę jako minister obrony w rządzie Beaty Szydło i to wbrew zapowiedzi, jednak wszyscy pamiętają go jako twórcę teorii o zamachu, na czym prezes Kaczyński zbudował mity smoleńskie, ciągle obowiązujące w partyjnym zapisie. Bardziej fantastycznych opowieści jak Antoniego nikt chyba by nie nakreślił i niezłą forsę na upowszechnienie tych mitów wydano, i jeszcze jakaś część elektoratu ma nadzieję, że to potwierdzi raport zapowiadany od dawna.
  Ten związek Kaczyński, Ziobro, Gowin z dodatkami trwa i zadziwia, jak to w realu może funkcjonować. Przecież każdy z nich ma inne cele na względzie, inny elektorat, a mimo to piąty rok rządzą i niezależnie od wyniku wyborów dalej panują nad sejmem niepodzielnie.
  Z ukłonami i pozdrowieniami na dobranoc

 159. Mauro Rossi

  „W roli głównej Klaus Kińsky” . „Tak więc nadal nie wiem dlaczego usiłujesz mnie zainteresować tym tematem”

  Mnie naprawdę nie przeszkadza, że masz ochotę pisać o życiu osobistym Klausa Kinskiego. Pisz sobie ile chcesz o jego życiu intymnym jesli cię to kręci.

  Ale czy naprawdę musisz by znaleźć do tego pretekst manipulować cytatami z moich komentarzy?
  Mauro, posuwanie się do tak żalosnych metod wskazuje na twoją kompletną bezradność argumentacyjną.
  A może ty masz klopoty z percepcją już nawet tak prostych tekstów jak komentarze blogowe?

 160. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 23:38

  🙂

 161. Piotr II

  „…błyskotliwe przejście od Tomasza Piątka do Helmuta Kentlera…majstersztyk nowogrodzkiej narracji…”

  Tę technike w literaturze określa się jako „strumień świadomości”. W tym przypadku to nowogrodzki strumień świadomosci.

 162. ls42
  19 czerwca o godz. 23:36

  „Antoni Macierewicz za czasów PIS zrobił rządową karierę jako minister obrony w rządzie Beaty Szydło i to wbrew zapowiedzi, jednak wszyscy pamiętają go jako twórcę teorii o zamachu”.

  Małe sprostowanie, ale istotne. Kilkudziesięciu przedstawicieli nauk technicznych współpracujących z zespołem parlamentarnym nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że w Smoleńsku był zamach. Macierewicz jedynie streszcza wyniki ich badań, sam z wyksztalcenia jest przecież historykiem. Praw mechaniki nie oszukasz, ale zawsze możesz oszukać samego siebie. Jeśli jest ci z tym dobrze to nie zgłaszam sprzeciwu. Możesz także wierzyć, że zdjęcia z Księżyca powstały w hollywoodzkim atelier, najważniejsze jest twoje dobre samopoczucie.

 163. Mauro Rossi z 23,41

  Emotki jako środek wyrazu zamiast tekstu w twoim przypadku to dobra decyzja!
  Mam nadzieję, że przynajmniej w tym wykażesz jakąś elementarną konsekwencję.

 164. @ Bar Norte 19 czerwca o godz. 23:53
  🙂 🙂 🙂

 165. Mauro Rossi z 23,50

  Jednak nie wykazałeś konsekwencji.

 166. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 23:44

  „Tę technike w literaturze określa się jako „strumień świadomości”. W tym przypadku to nowogrodzki strumień świadomosci”.

  Proponuję dyskuję o wyższosci strumienia świadomości T. Piątka od strumienia z Nowogrodzkiej. Witkacy kiedy malowal pod wpływem narokotyków to zaznaczał na płótnie jakie substancje były w użyciu. Nie mógłny tego T. Piątek np. w posłowiu? To by podniosło wartośc książki na poziom Pulitzer Prize i pognębiło Macierewicza ostatecznie.

 167. Na marginesie

  No popatrz, Mauro nawet 9 minut nie wytrzymał z tymi emotkami.

 168. Mauro Rossi

  „Proponuję dyskuję o wyższosci strumienia świadomości T. Piątka ”

  Masz na myśli „Heroinę” Tomasza Piątka?
  Bo ja nic poza „Heroiną” nie czytałem.

 169. @Bar Norte 19 czerwca o godz. 23:58

  Ja mam wrażenie, że on się tak do ciebie wdzięczy. A przynajmniej usiłuje merdać ogonkiem. Fakt, że nieco dziwnie to czyni, ale za to jak wytrwale!

 170. Rok tzw. Bitwy Warszawskiej wymaga gwary historycznej …LGBT …goń jak bolszewika….List Episkopatu….bolszewicy u bram…larum grają, a ty panie Wołodyjowski nie wstajesz…wysadzony…Tak sobie myślę prywatnie, że pieśń o Małym Rycerzu była prorocza….A z koronawirusem cudu nadal nie ma, bo od katolika wymagaj więcej…grzech nie popłaca…a wystarczyło np. nie kraść…to nie pozostałość po komunistach jak kopalnie węgla…

 171. Stare powiedzenie „z dużej chmury- mały deszcz” w tym tygodniu nieaktualne.
  Ciągle pada, nawet kilka razy dziennie, a gwałtowne ulewy pojawiają się niespodziewanie, świeci Słońce i nie widać zatrważających czarnych chmur, a tu ulewa.
  Kampania wyborcza na finiszu, a deszcz przeszkadza kandydatom. W mieście kilka plakatów Dudy i jeden Trzaskowskiego, pozostałych nie widać. Między deszczem i ulewą czas płynie spokojnie. Gastronomia działa sprawnie. Można zamówić smaczny obiad do domu, co w taką deszczową pogodę jest dużym udogodnieniem.
  Urna wyborcza jeszcze nie przyjedzie, ale najwyższy czas by wybory były jawne i każdy mógł potwierdzić elektronicznie swój głos w dniu wyborów. Jakieś minimum politycznego rozeznania nie zawadzi. Czytam „najlepiej w debacie wypadli ci co nie mają szansy zostania prezydentem”.
  To jest ta różnica między teorią i praktyką, czyli wpisana w realu niesprawiedliwość

 172. @Bar Norte – chodzi mi o to, że on cię w gruncie rzeczy podziwia. I chciałby być podobny, ale nie doskoczy, a poza tym światopogląd mu przeszkadza.

 173. kooperatywaMondragon
  19 czerwca o godz. 22:59

  „Ogladam powtorke drugiej debaty prezydenckiej i mam wrazenie , ze dominuja poglady narodowo – katolickie. Gdzie Zandberg i ludzie Lewicy”?

  Bo widzisz, w PL mamy pluralizm i każdy mówi co chce. Zandberg prawdopodobnie w tym czasie siedział w jakiejś modnej kawiarni, zapewne przy Pl. Zbawiciela. Ale na Boga nie lekceważ picia kawy, bo jak widomo od samego początku, czyli powstania pierwszych kawiarni na Półwyspie Arabskim w X wieku jest ona napojem rewolucyjnym. W świecie arabskim i Turcji wielokrotnie kawa bywała zakazywana, bo skłaniała do dyskusji w kawiarniach, dodawała elokwencji i odwagi, a od tego już krótka droga do buntu. Jednak nikomu w świecie arabskim nie udało się zdelegalizować kawy, a próbowano wszystkiego, łącznie z durnym argumentem, że Mahomet o kawie nie wspominał i że jest ona anty-afrodyzjakiem, zatem działa na niekorzyść kobiet. Po płomiennych przemówieniach Dantona i St. Justa w najmodniejszej kawiarni ówczesnego Paryża wybuchła rewolucja francuska. Zaś Anglicy już w połowie XVIII wieku sprytnie postawili na herbatę (choć wcześniej też masowo pili kawę) i może dlatego do dziś są społeczeństwem konserwatywnym. To nie żart, do XVIII wieku plantacje kawy były na brytyjskim Cejlonie, później ― aż do dziś ― panowała tam wyłącznie herbata. Brytyjczycy obłudnie tłumaczą, że kawę można sadzić wszędzie, a na Cejlonie jest unikalny klimat do uprawy herbaty, najlepszej na świecie. Kto chce niech wierzy. Natomiast Zandberg pijąc kawę w istocie prowadzi działalność rewolucyjną, należy o tym pamiętać.

 174. Mauro Rossi
  19 czerwca o godz. 23:50

  „Kilkudziesięciu przedstawicieli nauk technicznych współpracujących z zespołem parlamentarnym nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że w Smoleńsku był zamach.”

  Chrystusiepanie…i do tego Witkacy…

 175. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 0:03

  „Masz na myśli „Heroinę” Tomasza Piątka?
  Bo ja nic poza „Heroiną” nie czytałem”.

  Nawet lektur szkolnych? Zaniedbujesz się literacko. 🙂

 176. Z ruskimi pierogami w herbie niezależność od Rosji nie jest możliwa…o moskolach na Podhalu nie wspomnę…Lech, Czech i Rus…to prowokacja Słowian…Tak sobie myślę prywatnie, że hunwejbini wyparli się Słowian jak teraz LGBT…Według sekty dopiero chrzest „uczłowieczył” tubylców…zamiast wspólnych żon, dzieci i kotłów…dostali pana…z imigracji…

 177. Piotr II
  20 czerwca o godz. 0:21

  „…i do tego Witkacy…”.

  A co masz do Witkacego?

 178. @Piotr II 20 czerwca o godz. 0:21

  Tego nawet maciorenko by nie wydusił z siebie.
  Ale rewolucyjny Maupo jak widać nie zna granic ni kordonów.

 179. Zapewne kawą on jest tak nabuzowany…

 180. Mauro Rossi

  „Nawet lektur szkolnych? Zaniedbujesz się literacko.”

  Co za riposta!

 181. Na marginesie

  Mauro się nie zmaga ze mną. On się zmaga z lewicą. A ściśle mówiąć ze swoimi wyobrażeniami o niej.
  Reasumująć – w tym przypadku Mauro zmaga się sam ze sobą.

 182. @Bar Norte 20 czerwca o godz. 0:32
  Tak – walka z cieniem, który urasta mu do sufitu

 183. Mauro Rossi
  20 czerwca o godz. 0:23

  „A co masz do Witkacego?”
  …do Witkacego ?
  Po prostu kolejny raz zachwycił mnie twój strumień…jak Witkacego wpleść w opowieść smoleńską…

 184. P.S. Ale jak miło mu wyobrażać sobie ten cień…
  W jakich rozkosznie obrzydliwych formach cień go osacza!

  Nabożni chrześcijanie tak lubili wyobrażać sobie piekło, że wpisali je na trwałe w przeżywanie niebiańskiej szczęśliwości. Wizja straszliwych cierpień grzeszników miała nieustannie towarzyszyć zbawionym.

 185. Na marginesie

  „walka z cieniem, który urasta mu do sufitu”

  Właśnie to miałem na myśli.

 186. Smoleńsk, też cudu nie było…Tak sobie myślę prywatnie, że opowieści o cudach ocierają się o obietnice wyborcze…Dlaczego katolicy chorują…cudu nie ma…chrzest placebo…

 187. Bar Norte ; 14:41 pisze .

  Nie trzeba bajek gopolitolololo by stwierdzić, że prezydenta Trumpa gospodarka chińska uwiera jak ość w gardle.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Na pewno tak , ale należałoby wspomnieć dlaczego uwiera a lata temu nie uwierało .
  A no , kiedy Chińczyk pracował za 20 centów na godzinę Amerykę nic nie uwierało
  liczyli zyski i poklepywali Kitajców po plecach tak jak robią to teraz z Polakami
  niech Duda będzie tu przykładem . Ameryka przeniosła prawie wszystkie swoje
  fabryki produkcyjne i technologie do Chin zostawiając tylko maszyny do drukowania
  dolarów myśląc ze tak będzie zawsze . Chinczyk jednak w między czasie wzbogacił
  się i zmądrzał i nie chce już pracować za 20 C na godz tylko chce $ 5 dolarów
  i więcej no i zaczęło Amerykę i Trumpa uwierać . Do Hameryki jedzie Duda to
  trochę zrekompensuje to uwieranie .

 188. List agitacyjny czy służalczy Episkopatu….Za nami tylko Wołga…Przebaczamy i prosimy o przebaczenie…Bóg, bogiem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie z pomocą świeckiego prawa…Tak sobie myślę prywatnie o partyjnych misjonarzach w duchu Piusa XII…germańskich korzeniach religii…Tej władzy nie odmawia się…A kiedyś były listy intelektualistów przeciwko władzy…. nawet o bojkot…w imię sprawiedliwości…30 srebrników puka do drzwi…Kiedyś mówiło się o partyjnych księżach…księża patrioci…

 189. Bezzębny,brzuchaty z Ciemnogrodzkiej jest gejem i ktoś powinien go wytargać za kłaki z tej szafy. Licze na Rabieja.
  Ciekawe, czy bezzębny jest pszczółką czy kwiatuszkiem ?

 190. Mauro, wymień proszę z nazwiska „kilkudziesięciu” ekspertów, którzy uważają, że w Smoleńsku był zamach.

 191. LGBT a starokawalerstwo…”obnoszeni” się z tęczą jest jak przyrodzie bywa oznaką kim jestem np. salamandrą z barwą informacyjną czy Łowiczanką…Stary kawaler, to cicha woda na tle przyzwoitości zakładania rodziny w partnerstwie…Sutanna, to „obnoszenie” się na podobieństwo Łowiczanki…daje jakoś znak…Tak sobie myślę prywatnie, że stary kawaler przy zgaszonym świetle, to jak nadepnąć na grabie…

 192. Od katolika wymagaj więcej…do Morskiego Oka można dojść pieszo jak na pielgrzymce, zamiast śmiertelnie narażać konie…Tak sobie myślę prywatnie o własnym męczennictwie, a nie braci młodszych…Góral właściciel konia, to kat o tej samej orientacji religijnej…nazywany też suwerenem…

 193. Lewica, jeśli robi rewolucję, to wyłącznie wtedy,
  (Nie ma się co oburzać, a tym bardziej nadymać),
  Gdy chce dojść do władzy, ażeby wyjść z biedy.
  Prawica wyłącznie po to, by władzę utrzymać.

 194. …by władzę utrzymać z bożą pomocą…wojny krzyżowe i krzyżactwo nad Wisłą tego dowodzą…Tak sobie myślę prywatnie o zakonnikach z MB na ustach w nawracaniu w imię Jerozolimy stolicy świata…Zakon Szpitala… w ramach Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego…A czepiają się Merkel i pewnego dziadka z wehrmachtu…ale papieża z tej formacji już nie…

 195. legat
  19 czerwca o godz. 23:20
  sąsiadka zapytałem mnie czy głosować na Trzaskowskiego. Powiedziałem na każdego byle nie na łamacza prawa Dodę . Nieprzestrzeganie prawa zesztywniej czy później prowadzi do katastrofy. Wyraxnie ją przekonałem co mnie ucieszyło

 196. Pierwszy dzień LATA Z RADIEM
  Dawniej ta popularna audycja rozbrzmiewała jak Polska długa i szeroka, teraz ma dużą konkurencję.
  W wiadomościach krótka lista z programu kandydata Andrzeja Dudy:
  1. Praca
  2. Bezpieczeństwo
  3. Rodzina
  4. Inwestycje
  5. Godność

 197. Maciek,
  wydaje mi się, że pisałeś ostatnio na smartfonie a raczej, że to on za Ciebie pisał 😉 ale zatrybiłem o co Ci biega.

 198. Trump ma zwyczaj zwalniać ludzi w piątek późnym wieczorem.
  I tak się też stało wczoraj.

  Prokurator Generalny William Barr (popychadło trympowskie) podał do wiadomości, że Geoffrey Berman południowego dystryktu Nowego Yorku prokurator naczelny zrezygnował z pracy
  i w związku z tym Trump naznaczył już kogoś innego.
  Jednakże, ponieważ takie stanowisko musi zatwierdzić Senat, więc do tego czasu zastępować go będzie inny prokurator tymczasowo.
  całkowite przejęcie władzy nastąpi na początku lipca (chwilowo przez tymczasowego)
  A od teraz tymczasowy bedzie uczestniczył we wszystkich poczynaniach dystryktu
  (żeby się zapoznać ze sprawani, itd)

  ALE sprawa się skomplikowała,
  bo obecny prokurator południowego dystryktu Geoffrey Berman
  w późniejszych godzinach piątkowych ogłosił, że wcale nie zrezygnował i nie ma takiego zamiaru

  Powiedział, że własnie o tym się dowiedział z mediów, nikt go nie uprzedzał, z nikim nie rozmawiał na ten temat.

  W związku z tym on decyduje, że będzie sprawował swoje obowiązki do czasu, aż Senat zaaprobuje wybranego przez Trumpa kandydata.
  Dodał, że będzie pilnował, żeby sprawy dalej się posuwały (tzn te, którymi się obecnie zajmują)

  A zajmują się między innymi bliskimi kolesiami Trumpa, sprawą pedofila i handlarza dziećmi Epstajna (co się ponoć powiesił w łóżku) a też był on na przyjacielskiej stopie z Trumpem i stąd ta dymisja.

  Zaznaczę jeszcze, że prokuratura tego konkretnego dystryktu ma znacznie większa niezależność aniżeli inne. Stąd mają oni duże osiągnięcia w dociąganiu poważnych spraw do pozytywnego finału.

  Poniżej cała jego wypowiedź:

  Geoffrey Berman, the US attorney for the Southern District of New York who has investigated a number of associates with ties to President Donald Trump, said he will not leave his post shortly after the Department of Justice announced late Friday night he was stepping down. Read his full statement:

  I learned in a press release from the Attorney General tonight that I was ‚stepping down’ as United States Attorney. I have not resigned, and have no intention of resigning, my position, to which I was appointed by the Judges of the United States District Court for the Southern District of New York. I will step down when a presidentially appointed nominee is confirmed by the Senate. Until then, our investigations will move forward without delay or interruption. I cherish every day that I work with the men and women of this Office to pursue justice without fear or favor — and intend to ensure that this Office’s important cases continue unimpeded.”

  Ps. Jest on Republikaninem i Trump go wsadził na ten stołek zaraz po objęciu prezydentury, zwalniając poprzednika, który zajmował się sprawami, które to Trump potrzebował zamieść pod dywan.

  Taka sytuacja jest bezpredensowa.

 199. Czarni coraz brutalniej w USA. Zburzono kolejny historyczny pomnik. Donald Trump wypowiedział się krytycznie o bezczynności policji, która nie reagowała na wandalizm.
  Burzenie pomników sztuki ma długą tradycję. Już w starożytnym Rzymie, w Egipcie niszczono pamięć po poprzednich władcach. W czasach nowożytnych robiono to w masowej skali. Talibowie w Afganistanie, Polacy w Polsce też usuwali wszystko co im się kojarzyło z poprzednią epoką. Tylko Niemcy zachowują historyczną pamięć, za to Ukraińcy pomijają polskie ostrzeżenie, że do Europy z pomnikami nacjonalistów i morderców nie wejdą. To jeszcze jeden z argumentów dla MR abyśmy utrzymywali przyjazne stosunki z Rosją.

 200. Bar Norte

  Berlinski stadion, na ktorym odbywala sie Olimpiada w 1936 nie zostal zniszczony w czasie wojny i sluzy miastu ( po usunieciu swastyk ) do dzisiaj.
  Kancelaria Rzeszy i wiezienie Spandau zostaly zrownane z ziemia.
  https://www.theguardian.com/world/2020/jun/20/surfing-on-hitlers-show-grounds-new-plan-for-berlins-olympic-park

 201. Szczerze mówiąc nie widzę sensu takich „debat” (cudzysłów zamierzony, bo nie było żadnej debaty, a odpytywanie kandydatów z nieistotnych dla państwa kwestii światopoglądowych). Ot zwykła pyskówka ze wzajemnymi złośliwościami kandydatów i zupełna strata czasu dla wyborców. Wszyscy wiedzą, kim są główni kandydaci i jakie mają poglądy oraz jakie siły polityczne prezentują. Wiadomo też kogo popiera TVP – jej stronniczość jest aż nadto widoczna. To raczej tylko jedyna możliwość promocji dla pomniejszych kandydatów, którzy są słabo znani ogółowi i nie mają większych pieniędzy na prowadzenie kampanii.

 202. Blackley

  „należałoby wspomnieć dlaczego uwiera a lata temu nie uwierało .
  A no , kiedy Chińczyk pracował za 20 centów na godzinę Amerykę nic nie uwierało”

  Pamiętam, że na początku kadencji Trumpa uwierało przeniesienie częsci produkcji USA do Ameryki Łacińskiej – głównie do Meksyku i Brazylii.
  No ale wkrótce, gdy okazało się, że kapitan Bolsonaro w Brazylii i lewicowy renegat Obrador w Meksyku nawet metodami policyjnymi dbają o niskie koszty pracy przestało go to uwierać. Już nie słychać z Waszyngtony biadolenia i pogrózek na „niesprawiedliwość” w kontaktach gospodarczych z tymi krajami.

 203. kooperatywaMandragon

  „Berlinski stadion, na ktorym odbywala sie Olimpiada w 1936 nie zostal zniszczony w czasie wojny i sluzy miastu ( po usunieciu swastyk ) do dzisiaj.
  Kancelaria Rzeszy i wiezienie Spandau zostaly zrownane z ziemia.”

  To praktyczne podejście. Stadion jest tylko stadionem. Przerobiony przestaje być symbolem i w nowej formie nie niesie negatywnych politycznych konotacji.

  Co innego monumetalna kancelaria, której przerobić się nie da. Choć w tym przypadku wykorzystano materiał rozbiórkowy (marmur) na pomniki wdzięczności Armii Radzieckiej zlokalizowane w Parku Treptow.

  Równiez trudno jest nadać nowy, wolny od negatywnych skojarzeń charakter budynkowi więzienia – w tym przypadku w Spandau. Decyzja o zrównaniu z ziemią była racjonalna by ten budynek nie miejscem kultu ostatnich skazanych.

  Podobnie w więzieniu w Norymberdze tak zmieniono układ wewnętrzny, że pomieszczenie w którym dokonywano egzekucji po prostu przestało istnieć.

 204. Pod pretekstem „tarczy antykryzysowej” PiS przemyca zmiany w kodeksie karnym

  – Bardzo nieodpowiedzialne jest łączenie zmian w Kodeksie karnym, które są kontrowersyjne i budzą wątpliwości różnych stron z rozwiązaniami, na które czekają przedsiębiorcy – powiedziała Paulina Hennig-Kłoska. – Jeśli chcecie zmienić Kodeks karny, to miejcie odwagę położyć odrębną nowelizację, którą będziemy procedować w sposób kodeksowy, nad którą pochylą się karniści i posłowie dedykowani do rozpatrywania tego typu zmian, czyli z komisji sprawiedliwości. Szanowni państwo, my jesteśmy Komisją Finansów Publicznych i do ustawy o dopłatach do kredytów wrzucamy poważne zmiany kodeksowe, które drugi raz przepychacie przez Sejm – podkreśliła posłanka.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26049753,za-aborcje-bedzie-grozilo-wiezienie-w-tarczy-antykryzysowej.html#s=BoxOpMT

 205. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 14:35

  Amerykanskie szkoly policyjne ucza kursantow strzelania i samoobrony
  przez 110 godzin lekcyjnych .
  Na deeskalacjie konfliktow poswiecaja 8 godzin.
  https://www.youtube.com/watch?v=vweMc91ra-k

 206. @Bar Norte 20 czerwca o godz. 14:35
  Tak samo zadbano o grób Osamy bin Ladena, na zasadzie „szukaj wiatru”
  Przewidująco…

 207. @kooperatywa Mondragon, Bar Norte

  Czytałam coś niedawno na temat Pentagon Papers, czyli afery z ujawnieniem kompromitujących dokumentów dotyczących wojny w Wietnamie. Przy okazji próbowano postawić przed sądem Ellsberga i innych. Sąd Najwyższy wydał wyrok, który (chyba) obowiązuje do tej pory i drastycznie ogranicza to, co można określić mianem „ujawnienia tajemnic państwowych”. Dlatego (chyba) starania Trumpa o zakaz rozpowszechniania książki Boltona mają niewielkie szanse powodzenia, właśnie dlatego, że posłużył się tą formułką. On ma chyba kiepskich doradców?

 208. Chyba jesteśmy w koleinach. Wygrana Dudy to Turcja ale taż przegrana w rywalizacji. Podzielony naród nie ma co liczyć na sukces. Ale przegrana Dudy to cios w PiS ale też w razie kryzysu PiS może startować z pozycji : a nie mówiliśmy.

 209. A Maupo, czyli zbiorowy projekt różańcowy, jak zwykle czai się i minusuje. Od wczoraj usunął wszystkie krytyczne komentarze na temat… Maupo. Maupo się boi prawdy o sobie, jak wszyscy fanatyczni obsesjonaci. Po owocach ich poznacie, łapki w dół!

  Niechby tylko tym łapkom wara od dzieci…

 210. Pilne!
  Wiadomość z ostatniej chwili.
  Jeszcze ciepła!!!

  Bądźcie spokojni o losy nadwislanskiego kraju.
  W Świnoujściu na ulicach, w restauracjach i barach dominującym jest język niemiecki
  Az ciśnie się samo na usta : Gott mit uns
  🙂

 211. @AL39 20 czerwca o godz. 15:30

  Nie łudź się, bo zamordyzm też byłby podzielony. Poza tym PiS-dzielstwo, przerażone porażką, może jeszcze wprowadzić stan wojenny. I wtedy będziesz miał błogosławioną jedność i całkowitą jednomyślność: ład, porządek, spokój, praca, ład, porządek, spokój, praca, ład, porządek, spokój, praca, ład, porządek, spokój, praca, buch, buch, buch.

 212. @bezdomny 20 czerwca o godz. 15:39

  A w Londynie często się słyszy język polski… Za daleko od morza, żebyś zajarzył?

 213. Przy okazji: jak byłam w Honolulu… to okazało się, że jest opanowany przez Japończyków. Nawet karty dań w restauracjach są po japońsku, a czasem nawet tylko japońsku.

  I po co było bronić Pearl Harbor? Chichot historii?

 214. Świnoujście i nie tylko jako prezent od komunistów w wyniku Jałty…powinien wrócić do Niemiec…Tamtejsi obywatele już wcielają w życie dekret Kaczyńskiego o unieważnieniu Jałty…i zatrutym owocu po tzw. mrocznej sowieckiej okupacji…Jak kopalnie w ustach Emilewicz…Tak sobie myślę prywatnie, że język niemiecki był słyszany od Zachodu w 966 roku…

 215. Niezręczności językowe niekiedy ocierają się o propagandowe półprawdy.

  J. E. Baka napisał:
  nie było żadnej debaty, a odpytywanie kandydatów z nieistotnych dla państwa kwestii światopoglądowych

  Jestem przekonany, że Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości to odpytywanie uznała udane odparcie zmasowanych ataków Państwo Polskie Prawdziwego Narodu Katolickiego.

  Po tej ( według szanownego kolegi i dla mnie to była kiepska inscenizacja współczesnej obrony Jasnej Góry ) szopce nazwanej debatą premier wezwał aparat propagandowy polskiego katolicyzmu do obrony cywilizacji.

  Wezwanie to nie miało formalnie formy postanowień izb ustawodawczych ani postanowień władzy wykonawczej i miało postać niby-tajną, niby-ceremonialnie-adoracyjnej. Miało ducha prywatnego ostrzeżenia przed katastrofą cywilizacyjną jaką byłoby zlekceważenie dogmatów i dorobku chrześcijaństwa.

  Zniżając diapazon tego komentarza zwracam uwagę, że rzeczywiście Jarosław Kaczyński nie oświadczył jeszcze: Państwo to ja! ale samo przypuszczenie, że bracia Rafał lub Szymon mogą usunąć formację katolicką z powszechnego polskiego szkolnictwa budzi w polskim aparacie PAŃSTWA niebezpieczeństwo utraty tożsamości państwowej ale także ujawnienie pustki myślowej u przedstawicieli tego aparatu.

  Wybór Rafała Trzaskowskiego grozi s.k.u.r.w.i.e.n.i.e.m.
  Apostoł Mateusz Morawiecki tylko z uwagi na poprawność językowom nie nazwał odczuwanego zagrożenia po imieniu.

  Polską kierują szaleńcy mało rozumiejący szanowny kolego!

 216. @Na marginesie 🙂
  Nie, nie. Ale ja czuję się już od dłuższego czasu w Europie, jak u siebie w domu 🙄

 217. Na marginesie

  „Tak samo zadbano o grób Osamy bin Ladena, na zasadzie „szukaj wiatru””

  Nie tylko jego ten los dotknął.

 218. kooperatywaMandragon

  „deeskalacja”

  Piszą, że Trump pierwszy wyborczy wiec ma mieć w Tulsie. Piszą też, że w związku z tym będzie „eskalacja”.

 219. niemcy; corona hot spot (ok. 7 tys. osob na stan dzisiejszy) w najwiekszej fabryce przerobu miesa (tönies) w nadrenii- westfalii; caly zaklad od wlasciciela do ciecia objety kwarantanna; dzialania sluzby zdrowia wspomaga logistycznie bundeswera; grozi ponowny lock down w calym kraju zwiazkowym;

 220. @Bar Norte
  O jakim losie klepiesz?
  Dla niektórych ludziów takie rozwiązanie jest szczęściem nie tylko jednostki ale i ogółu

 221. @byk – – > chyba z byka spadleś, bo zaczynasz panikowac. Przecież tej ludzine nic nie grozi.
  A co?
  Nie mają prawa być chorzy?
  Takie miejsca pracy nie otrzymują 80cio lub 90cio łatki.
  Jestem spokojny i idę do bara na browara

 222. MSWiA. Nagroda za rekordową frekwencję wyborczą w gminie…Nie ma nagrody dla parafii z zerową przestępczością…Tak sobie myślę prywatnie, że głos przestępców wynika z wolności i równości wyborców…Teraz gminy rywalizują na grzechy z parafiami…w ramach identycznej materii…

 223. @Bar Norte
  20 czerwca o godz. 16:02

  Piszą, że Trump pierwszy wyborczy wiec ma mieć w Tulsie. Piszą też, że w związku z tym będzie „eskalacja”.

  Trump teraz ju oficjalnie powiedział, że czas do pracy, a maseczki itp to wmawiają w ludzi, bo to jest specjalnie zrobione przeciwko niemu.
  Więc oczekuje, że popierający jego w maskach nie będą.

  Z tymi maskami nastąpiło takie wzmożenie, że coponiektórzy wygłaszają mowy patriotyczne i z lockdown i z maseczkami je wiążą.
  Znaczy są przeciwko takim podłościom jak maski
  Bo jak twierdzą oni są Amerykanie z krwi i kości.
  Jedna taka wzmożona po bardzo agresywnym przemówieniu na ten temat,
  odśpiewała Hymn państwowy.

  Pozatym uważają, że jak Bóg zdecyduje kogoś zabrać, to znaczy na niego przyszedł czas.
  Dodatkowo oni nie wierzą, że to jest coś gorszego niż zwykłe flu i się go nie boją.
  jak twierdzą: zachoruję, to i się wyleczę.
  Nie taki diabeł straszny jak go wroga propaganda maluje.

  Na ten spęd do Tulsy zjechali wielbiciele Trumpa z innych też Stanów.
  Niektórzy nawet 6 dni wcześniej przyjechali, żeby sobie na mur zapewnić wejście i spotkanie ze swoim zbawcą.

  Nie wiem czy już wspominałam, ale KAŻDY uczestnik tego spędu MUSI podpisać zoobowiązanie, że w razie zachorowania nie będzie sądził Trumpa.

  BTW W Oklahomie (gdzie jest Tulsa) jest ostatnio duży wzrost zachorowań.

  wszyscy lekarze, epidemiolodzy są przeciwko temu wydarzeniu. Obawiają się, że zaraza rozniesie się po całym kraju.

 224. @byk

  Wiedząc, w jakich warunkach mieszkają pracownicy (głównie polscy i rumuńscy) tych rzeźni i masarni, nie ma się co dziwić, że się masowo pozarażali.
  Pracodawca nie był w stanie podać władzom więcej niż 1/3 adresów swoich pracowników.

 225. Komentatorom nie śledzącym moich tu pisemnych wystąpień podaję:
  nigdy nie występowałem z potępieniem posługi kapłańskiej ze strony patriarchalnej części polskiego katolicyzmu.

  Natomiast donoszę, że tylko Polska z krajów Unii Europejskiej nie zgodziła się na słowa sprawiedliwość oraz odpowiedzialność tekście dokumentu dotyczącego imigracji.

  No bo nie ma solidarności z osobami żyjący mi w grzechu według rozpoznania przez pasterzy katolickich.

  W Polsce śmierć jest upaństwowiona przez religię państwową prawie bez wyjątków i podobnie stało się z narodzinami.

  Religia w salach parafialnych i ewentualny odpis na potrzeby kościoła w zeznaniu podatkowym oraz zarządzanie budynkami i kościelnymi przez państwo?

  Ależ chroń Panie Boże!

  Na katechezę uczęszczałoby co piąte dziecko, a z kościelnej dziesięciny nie można by kupić sutanny zastępującej tę już przesianą i łataną.

  Gdy nie bardzo wiadomo o co chodzi, to chodzi o kobiety i o pieniądze.

  W rodzinie żony jest małżeństwo z mego pokolenia, które półwieku temu podczas pogwiazdkowej wizyty pasterskie usłyszało, że żyje jak bydło bo bez ślubu.

  Tak! To może nie być wybryk powszechny.

  Ale nie da się zaprzeczyć, że imigranci przyjęci ewentualnie przez Polskę gremialnie żyli by grzechu.

  Polska jest wciąż zadupiem cywilizacyjnym i chroni swoje tyły przed tymi, którzy są przekonani, że
  Za pieniądze ksiądz się podli.
  Czyli pasterz boi się swoich owieczek.

  Niewiele się to różni od przeświadczenia:
  Najwięcej krzywdy w życiu doznałem od nauczyciela matmy.

  https://www.youtube.com/watch?v=seg-2BXMPpc

 226. Na debacie nie padło zapytanie o wrak…teraz symbol suwerenności…Tak sobie myślę prywatnie o zgłaszanej potrzebie przekucia na medaliki jak z relikwii…

 227. @Mad Marx

  A.Duda spełnił najważniejsze oczekiwanie: obniżył wiek emerytalny. Owszem, można by obniżyć jeszcze podatek Vat (kto podniósł?), znieść podatek Belki, podnieść kwotę wolną (trochę podniesiono po 2015). Tylko raczej po pandemii – bo kasa państwowa nie jest z gumy.

  Co do niezależności to się ubawiłem. Rozumiem, że media prywatne mogą kłamać do woli, a tylko publiczne mają trzymać fason?

  Telewizja publiczna jest robiona sprawnie i dlatego jest oglądana. Ot wolny rynek…

 228. AOlsztynski
  20 czerwca o godz. 16:50
  Telewizja publiczna jest robiona sprawnie i dlatego jest oglądana. Ot wolny rynek…

  Faszystowski trollu, ja też sobie westchnę,
  zanim zaraza PiS się rozlała…

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 229. Telewizja misyjna zaczyna upodabniać się propagandowo do misjonarzy z krzyżem poprzedzającym konkwistadorów w obu Amerykach przy nawracaniu Indian…po trupach…Tak sobie myślę prywatnie o misjonarzach…złych wiadomości…słowo zabija…przez pomawianie…W średniowieczu egzekucje publiczne były przymusowe…ale wtedy nie było telewizji z przymusowym abonamentem…

 230. @AOlsztynski 20 czerwca o godz. 16:50
  Pomijasz jednak dość istotny szczegół: kłamią media państwowe, nie prywatne. Trzaskowski wytoczył proces TVP, za kłamstwa właśnie.

 231. bezdomny

  „O jakim losie klepiesz?”

  W tym przypadku klepałem o losie zwłok pewnego gościa, którego nazwisko nawet system wywala w przestrzeń.
  Ale mogę cię naprowadzić. Czerwiec 1962, zwłoki ukradkiem spalone na plaży i wywalone do morza.

 232. 404

  Dzięki za ciekawą relację.

  Ale piszą też, że w Tulsie zbierają się przeciwnicy Trumpa. Ma to też związek z masakrą, która się tam odbyła w 1921

  https://en.wikipedia.org/wiki/Tulsa_race_massacre

 233. @Bar Norte 20 czerwca o godz. 17:37
  Szybko szukam… zaczyna sie na Ei…?

 234. Na marginesie

  Tak, o niego mi chodziło. Wcześniej nawet napisałem tylko, że system go wyekspediował w niebyt.

 235. Adolf Eichmann

 236. @Gajowy, ty mi kogoś przypominasz!

 237. GajowyM.

  No to już nie wiem czemu mi raptem jedno proste zdanie z odmianą tego nazwiska w dopełniaczu system wywalił.

 238. @Bar Norte

  Eichmanna?

  Może tam było inne trefne słowo?
  Jeśli pamiętasz to zdanie, napisz je bez nazwiska.

 239. W średniowieczu pod pręgierz egzekucyjny spędzali pod karą…Teraz abonament spędza do pręgierza telewizyjnego…też pod karą… nie płacenia…Tak sobie myślę prywatnie, że metody dyscyplinowania ciemnego ludu… w rozwoju…okraszone pomawianiem bliżniego…dziel i rządż…

 240. GalowyM.

  W tym problem, że nie pamiętam.

 241. Na marginesie

  Pamiętasz katastroficzną powieść Nevila Shute’a „Ostatni brzeg” z lat 50? Na jej podstawie piękny film nakręcono.

  Tak mi się to skojarzyło z dzisiejszym tytułem na gazeta.pl „Ostatnie sześć powiatów wolnych od koronawirusa”.

 242. Po kampami opozycji widać, że idzie o pozyskanie wyborców którym łamanie konstytucji przez Dudę nie przeszkadza. Bowiem nie słyszałem w ogóle na temat przecież notorycznego łamania ustawy zasadniczej przez Dudę ani słówka. Gdyby ludzie w Polsce w większości nie mieli wątpliwości że przestrzeganie prawa (podstawy prawa) jest b. ważne Duda by przecież już nie istniał jako kandydat na ten urząd.

 243. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 21:24

  „Gazeta” tak ci się kojarzy z filmem „Ostatni brzeg”? No może, kto wie, może to ostatni brzeg czerwonego liberalizmu?
  Jeśli chodzi o koronawirusa to „pojedyncze są jeszce przypadki”. 🙂

 244. Mauro Rossi

  „„Gazeta” tak ci się kojarzy z filmem „Ostatni brzeg”?”

  Tytuł mi się Mauro kojarzy, tytuł. Jak poniżej:

  „Tak mi się to skojarzyło z dzisiejszym tytułem na gazeta.pl”

  Być może cię zaskoczę ale tytuł to nie gazeta.
  Ponadto tytuł mi się nie kojarzy z filmem ale z jego tytułem. Jak również z tytułem ksiązki.
  W tym przypadku tytuły też nie są ksiązkami czy filmami. Podobnie jak w przypadku gazet.

 245. Bar Norte 20 czerwca o godz. 21:24

  Nie znam z autopsji (nie znoszę apokaliptycznych wizji), ale rzecz jasna coś o tym czytałam. Te „ostatnie sześć powiatów” to jak obrona Częstochowy – nasi na wałach. Dramatyzm jest tu warunkiem klikalności – i tak z dowolnego etapu w rozwoju sytuacji robi się news.

  Swoją drogą te zajawki… niektóre są naprawdę intrygujące. „Mżeżyno. Samochód wpadł do kanału portowego. Nieoficjalnie: kierowca miał na sobie kajdanki”. Kajdanki miał „na sobie”? A to dopiero! Od razu automatyzm skojarzeń podpowiada „Czy miał coś jeszcze?” I jak tu w toto nie kliknąć, no jak? A tam: „na miejscu w krótkim czasie zjawiły się liczne zastępy służb”. Bojowo! W sumie sama historia jest tragiczna, ale ten sposób relacjonowania to ma coś w sobie.

 246. A Maupo nadal wytrwale walczy z cieniem 🙂

 247. Na marginesie

  Dobry tytuł to gwarancja powodzenia tekstu.

  Mnie ten tytuł się spodobał, bo doskonale oddaje nastrój oczekiwania na to co nieuchronne. A nie da się ukryć, że jest taki nastrój.

 248. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 14:35

  „Podobnie w więzieniu w Norymberdze tak zmieniono układ wewnętrzny, że pomieszczenie w którym dokonywano egzekucji po prostu przestało istnieć”.

  Czyszczenie historii ze śladów materialnych. Sprytne. Najpierw nie będzie wiadomo, gdzie była egzekucja, później czy była, aż w końcu pojawią się wątpliwości, czy w ogóle byli jacyś nazistowscy zbrodniarze? Z kolei teren obozu Mauthausen-Gusen należy obecnie do prywatnych właścicieli, a w poobozowych budynkach znajdują się domy mieszkalne. Tak Austria czyści swoja historię. Socjotechnika.

 249. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 21:55

  Gazeta jest w schyłkowej fazie i kolejnych kilku lat kaczyzmu z pewnocią nie przetrzyma. O to chodziło, więc nie udawaj.

 250. @Bar Norte 20 czerwca o godz. 22:13
  To prawda – ale ten tytuł jest mistrzowski jeszcze dlatego, że zatrzymuje ten nieuchronny postęp w czasie, bierze dowolny punkt w kontinuum rozwoju wypadków i robi z niego jednostkowe zdarzenie. Bo co to za różnica, czy zostało ich sześć czy pięć, czy siedem? A jednak.

 251. @maciek.g 20 czerwca o godz. 22:29

  Wiedziałam o tym, ale nie wiedziałam, że z tym skończono. Całe szczęście. Ale to nie usuwa finansowych ograniczeń nakładanych na „samofinansujące się” placówki. Czytałam w „Newsweeku” reportaż o realiach służby zdrowia w Polsce. Figuruje w nim pani kierowniczka przychodni, która wyrzuca lekarce do kosza skierowanie na konieczne badanie dla pacjentki, na które przychodnia „nie może sobie pozwolić”.

 252. Maupo, na temat „czyszczenia historii” – właśnie przeczytałam relację o „wyklętym” Burym. Tchórz nie tylko od razu i bez żadnych tortur zaoferował SB czynną współpracę, nie tylko łgał, że to nie on dał rozkaz mordowania białoruskich Polaków, ale wsypał swoich najlepszych żołnierzy i najbliższych współpracowników, podając personalia i miejsca przebywania, których SB nie wykryłoby nigdy bez tej pomocy.

  Są jeszcze ludzie, którzy go pamiętają. 80-letnia staruszeczka opowiada o zamordowaniu ojca, matki i siostry. Mnie uderzyło użycie słowa „doszła”. Ona błagała, żeby tę siostrę dobito i w końcu bury oprawca łaskawie strzelił – po czym „doszła”.

  A teraz pis-dzielstwo uprawia kult takich „żołnierzy”. Tfu!

 253. Mauro Rossi

  Dziękuję, że wyjaśniłeś o co ci chodziło z GW.
  Jak widzisz jednak można wprost, od siebie napisać o co chodzi bez manipulowania treściami nie swoich komentarzy by uzyskać pretekst do wypowiedzi.

  Informacje o sytuacji mediów znaleźć bez problemu można na specjalistycznym portalu wirtualne media.
  Linkuję ci więc tekst o aktualnej sytuacji finansowej GW

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-w-czasie-epidemii-sprzedaz-10-proc-w-dol-juz-240-tys-subskrybentow-cyfrowych

  Przyjemniej lektury.

  Co do „czyszczenie historii ze śladów materialnych”… .

  Zachęcam do lektury całego wątku od wypowiedzi kooperatywyMandragon z 13,04.

 254. Piotr II
  20 czerwca o godz. 0:21

  „że w Smoleńsku był zamach.” „Chrystusiepanie …i do tego Witkacy…”.

  Pewną wskazówką może takie zdanie w tekście piosenki: „Wszechrewolucja dla mnie to znaczy czerwone paznokcie”.

  „Autoprtret Witkacego”, słowa. J. Kaczmarski, wykonanie P. Gintrowski.
  https://www.youtube.com/watch?v=QTIJeROtF48

  Witkacy jako oficer walczył w armii carskiej podczas pierwszej wojny światowej, później w Moskwie zapoznał się z urokami rewolucji bolszewickiej. 18 września 1939 na wieść o ataku Sowietów na Polskę popełnił samobójstwo.

 255. Maupo istotnie ma chorą wyobraźnię… bo jak mu się skojarzy twarde lądowanie kacza z Kaczmarskim i Witkacym to w tle na pewno wybuchną parówki.

 256. Może jeszcze Nostradamus i tajemnice fatimskie?
  Śmiało, Maupo, avanti, nie krępuj się!

 257. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 23:08

  W przeciwienstwie do stadionu olimpijskiego w Berlinie,
  amfiteatr partyjny w ksztalcie Koloseum i Pola Zeppelina w Norymberdze
  stoja nieuzywane jako pamiatka okresu przemocy.
  https://www.dw.com/en/ex-nazi-rally-ground-to-be-renovated-in-nuremberg/a-48616348

  Mauro pewnie sie ucieszy.

 258. Dzisiejszy wiec wyborczy lewicowej opozycji na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Dziennikarz i pisarz śledczy T. Piątek pytał o powiązania PAD z reżimem chińskim. Prowadząca miting, feministka Marta Lempart: gdzie są młodzi? ―Tu są młodzi. Kolejny młody mówca wykrzyczał na koniec swego manifestu wy …ć.

  Proszę obejrzeć i posłuchać, teoretycznie ci ludzie mogliby rządzić w PL. Najwięksi wrogowie PL nie powinni nam tego życzyć, ale nie jestem pewien, czy frajersko nie finansują tego kabaretu.
  https://twitter.com/i/status/1274437148788260866

 259. „Nie sieją, nie orzą, ale się chędożą” – o kim mowa? Takie hasło widziałem na koszulce młodego człowieka. Czy za ten napis na koszulce można być pociągnięty do odpowiedzialności skazany na więzienie?

 260. kooperatywaMandragon

  Obiekty w Norymberdze o których pan wspomniał są w pełni dostępne dla zwiedzających. Zresztą nie tylko te obiekty, bo utworzono całe trasy edukacyjne.

  Linkuję obszerne omówienie

  https://www.podrozepoeuropie.pl/norymberga-w-czasach-nazistowskich/

  Natomiast o zlikwidowaniu pomieszczenia w którym dokonywano egzekucji zbrodniarzy hitlerowskich czytałem w ksiązce rosyjskiej autorki Tatiany Freidensson, która miała mozliwość zwiedzenia więzienia po latach. Ona pisała, że zachowano schody, które do owego pomieszczenia wiodły. Z tym, że wewnętrzne schody teraz kończą się scianą budynku.
  Mozna powiedzieć: schody do nikąd.

 261. Z okazji najdluzszego dnia w roku (summer solstice) w Seattle w dzielnicy Fremont odbywaja sie rozne uroczystosci. Najwieksze zainteresowanie budzi przejazd golasów rowerami. Golasy przejeżdżaja miedzy innymi obok pomnika towarzysza Lenina (na video tego nie widac). Mozliwe ze zanim otworzycie to video bedziecie musieli zadeklarowac swoj wiek (ukonczone 21 lat). Google ma takie przepisy. Tam nie ma nic czego juz nie widzieliscie.

  W tym roku festyn I przejazd byly odwolane.

  Zdjecia z Leninem pokarze osobno

  https://youtu.be/xxe5dY2T-us

 262. Znalezione w sieci: „W Tomaszowie tylko jedna firma jest z branży szczególnie podatnej na kryzys (produkuje tapicerkę samochodową). Dodatkowo jedna może mieć problemy przy dużym spadku popytu (produkuje płytki ceramiczne). Natomiast prawie WSZYSTKIE firmy w rejonie bazują na rynku pracy pracodawcy. Ich właściciele mówią wprost, że prowadząc ten sam biznes w innym miejscu albo by zbankrutowali, albo osiągnęli dużo mniejsze zyski. Do miana symbolu może urosnąć „przemowa” właściciela jednej z firm, który jesienią 2007 zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów (zwycięstwo PO po 2 latach rządów PiS) wszedł pijany na halę produkcyjną i obwieścił pracownikom:

  „No, teraz skur…ny możecie zapomnieć o wypłatach na czas i pieniądzach za nadgodziny. Znów będziecie zapie…lać, a jak komuś się nie podoba, to wypie…lać!”

  Dodam, że to ten sam facet, który później, 10.10.2010 na wieść o katastrofie pod Smoleńskiem otworzył szampana z radości i dzwonił do osób z listy kontaktów w telefonie, aby się tym pochwalić”.

  Temat: „Tomaszów – Polska w pigułce. Skąd się bierze popularność PiS w mniejszych i biedniejszych miastach”.

 263. W Fremont mieszka Troll nazywany Fremont Troll. Jego pochodzenie to rezultat konkursu na wypelnienie wolnej przestrzeni pod mostem o nazwie Aurora Bridge. Wygral projekt na Fremont Troll

  https://youtu.be/K0-jHDUap9o

 264. Mauro Rossi
  20 czerwca o godz. 23:08
  „Pewną wskazówką może takie zdanie w tekście piosenki: „Wszechrewolucja dla mnie to znaczy czerwone paznokcie”.

  Witkacy jako oficer walczył w armii carskiej podczas pierwszej wojny światowej, później w Moskwie zapoznał się z urokami rewolucji bolszewickiej. 18 września 1939 na wieść o ataku Sowietów na Polskę popełnił samobójstwo.”

  …„Autoprtret Witkacego”, słowa. J. Kaczmarski, wykonanie P. Gintrowski
  … dobra, mocna rzecz

  …co do samobójczej śmierci to są również głosy poddające w wątpliwość takie okoliczności…ale ja nie o tym…

  Jakie to drogi kręte, pogmatwane i niepojęte zaprowadziły cię od Witkacego do Smoleńska ?
  Mam nadzieję że to nie unik od tych kilkudziesięciu specjalistów co to „orzekli”… jak orzekli to zapewne przelali na papier i się podpisali, nieprawdaż ?

 265. Bar Norte

  ,, schody do nikąd.”

  Maly Bratobojca tez wystawil schody do nikad.
  Moze podswiadomie wie, jaki moglby spotkac Go los.

 266. @kooperatywaMondragon 21 czerwca o godz. 1:12

  Chyba nie tylko podświadomie…
  Barykaduje się przed suwerenem.

  https://natemat.pl/312395,policja-zablokowala-ul-mickiewicza-pod-domek-kaczynskiego-film-i-zdjecia

 267. PRL…zwany też tzw. mroczną sowiecką okupacją…a ilu „okupowanych” wyprowadził na ludzi…na „tajnych” kompletach zdobywali wykształcenie…dyplomy zachowali jak relikwię…A teraz wypierają się jak św. Piotr…boski symbol zorzy kojarzą z sierpem i młotem…Tak sobie myślę prywatnie : jaki suweren taka waluta… zwana złotym…jak reklama zwykłego proszku… Tyle przyzwoitości u suwerena ile złota w złotym…

 268. Fort prezesa już jest…z zaporą z radiowozów…Tak sobie myślę prywatnie o fortyfikowaniu kraju nad Wisłą…modlitwa nie chroni…

 269. Media generalnie dzisiaj nie są obiektywne, bo za każdym stoją interesy i pieniądze. Jeśli wprost nie kłamią, to pomijają kontekst wypowiedzi, niewygodne szczegóły a nagłaśniają inne. TVP dużo się nauczyła od „niezależnych” mediów.

 270. Panie AOlsztyński-
  Zgadzam się, że Du*a wygrał wybory nie dzięki jakimś osobistym zaletom, tylko populistycznym hasłem o obniżeniu wieku emerytalnego. Zresztą jest to jedyny punkt jego programu wyborczego, który zrealizowano. Niestety na szkodę dla Polski. Niższy wiek emerytalny to krótszy okres odprowadzania składek, czyli mniej pieniędzy na emerytury. Niestety styropianowe elity zamiast propagować w społeczeństwie wiedzę ekonomiczną(mam na myśli rzeczywistą wiedzę o gospodarce a nie dogmatyczny neoliberalizm) pognały naród do kościołów i mamy tego wyniki: Przeciętny wyborca, tak samo jak za komuny myśli, że władza ma góry pieniędzy, które może dowolnie wydawać. Jak władza zła, to bierze dla siebie, jak dobra to daje społeczeństwu.
  P.S. Oczywiście, że prywatna telewizja może kłamać do woli. Może nawet obrażać. Na tym polega wolność wypowiedzi. Jeżeli ktoś się poczuje urażony zawsze można iść do sądu. Na tym polega odpowiedzialność za własne słowa. A publiczne media mają obowiązek zachowania politycznej neutralności. To się nazywa zasada neutralności publicznych mediów. To są fundamenty nowoczesnych społeczeństw, ale Pan zdaje się zatrzymał się w poprzedniej epoce (tej sprzed 1989 a nie sprzed tzw dobrej zmiany)

 271. Małpa z Rosji nawet życiorysem Witkacego manipuluje.
  Otóż sam Witkacy pisze o tym, że w rewolucji październikowej wziął udział i nawet żołnierze obwołali go komisarzem (bo był jednym z nielicznych oficerów nie bijących podwładnych) Oczywiście potem się z tego intaresu wycofał 😉
  A tekst Kaczmarskiego brzmi nieco inaczej, można sprawdzić choćby w Internecie

 272. AOlsztynski
  21 czerwca o godz. 9:48
  TVP dużo się nauczyła od „niezależnych” mediów.

  Jesteś najemnym faszysta czy z zamiłowania??

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 273. oto jak propaganda rządu PiS rozmija się z prawdą
  W 2019 roku uszczelnianie VAT przyniosło budżetowi zaledwie 0,1 mld zł wobec zakładanych 4,6 mld zł. W 2020 r. rząd oczekuje 7,9 mld zł. W rzeczywistości będzie to najpewniej zaledwie kilka procent tej kwoty.
  https://www.forbes.pl/gospodarka/wplywy-budzetowe-z-uszczelniania-vat-spadaja-potrzebne-beda-nowe-podatki/eyymnrl

 274. Iwona Krawczyk

  Budzi się Polska Powiatowa…
  #PiS już to wie i #Duda to wie!
  Towarzystwo wzajemnej adoracji rozjechało się po kraju ratować swojego prezydenta.
  Dworczyk, Machałek, Kubów, Mróz w Kamiennej Górze. Miało być dla ludzi, wyszło dla swoich. Zamiast na placu pod ratuszem, w muzeum.
  Oni już wiedzą, doświadczyli, że Polska Powiatowa budzi się…
  #ObudźSięPolsko

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 275. Bar Norte

  ,, Krytyka polityczna ” zamieszcza 4 omowienia debaty prezydenckiej.
  Szemrany prezes mialby reprezentowac Lewice ?
  A czemu nie Zandberg ?
  Jeden z czterech felietonow :
  https://krytykapolityczna.pl/kraj/debata-presydencka-diduszko-dunin-sadura-ostolski-majmurek-wisniewska/

 276. Czy Duda w swoich przemówieniach cytuje Jezusa lub pismo święte…Tak sobie myślę prywatnie, że bardziej mówi Kaczyńskim…

 277. Z sieci

  Na Żoliborzu, w małym domeczku
  pomiędzy ludźmi – ot po sąsiedzku,
  sam, bez teściowej, dzieci i żony,
  mieszkał staruszek pewien zmarszczony.
  Jako, że kotów hodował parkę
  pokrytą sierścią miał marynarkę.
  Do tego jeszcze w skarpetkach dziury
  co dopełniały obraz ponury.
  Cicho się jakoś po świecie plątał,
  ni prawa jazdy, ni w banku konta…
  Z rodziny został sam, z bratanicą
  – co wielokrotną była dziewicą.
  Miał ten staruszek do władzy parcie
  i o tę władzę walczył zażarcie.
  Wreszcie na przekór całemu światu
  zbudował sobie partię frustratów,
  która na skutek losu przekory
  w końcu wygrała w Polsce wybory
  i bez wątpienia za ich przyczyną
  okropnie nam się dziadek „rozwinął”.
  Realizując swój pomysł śmiały
  podporządkował sobie Kraj cały.
  Rozdawał „stołki” i kasę dzielił
  tłumacząc reszcie obywateli,
  że choć jest kiepsko i gorzej będzie
  to on ich dobro wciąż ma na względzie,
  nie czerpiąc z tego korzyści żadnych
  – sam skromny, biedny i nieporadny.
  Aż nagle szarym styczniowym świtem
  w świat poszły wieści niesamowite,
  że to nie tylko dom i dwa koty
  lecz jeszcze kilka miliardów złotych ….
  tak pomalutku do grosza grosik…
  biedny dziadunio Polsce „zakosił”.
  WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM
  NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE
  I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY
  – POZORY MYLĄ!! A.S.

  Naszczalnik bratobójca
  Republika Braci Kaczyńskich

 278. Magdalena Smoczynska

  Znowu przegapiłam i nie byłam na imprezie. I to cyklicznej. Okazuje się, że odbyły się właśnie 71. urodziny Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Piękne zdjęcie z imprezy. Uderza dyskretna obecność w tzw. pierwszym tle Drugiego Wielkiego Jubilata, jakże on nas wzrusza swą skromnością, bo mógłby przecież dla siebie też zamówić biało-czerwone baloniki i tort z 71 świeczuszkami. No ale w masce trudno dmuchać. Dwie Panie także. jedna (bez maski) jako Druga Osoba w Państwie, Która Bohatersko Wyznacza Daty Historycznych Wyborów, a druga (w masce) jako Nasza Beata z Brzeszcz, Której Samochód Zuchwale Potrącił Jakiś Bezczelny Kierowca I Nie Przeprosił Nawet, Skądinąd Magister Etnografii. Garść ochroniarzy na służbie i tyle. Ach zapomniałabym, dostrzegłam przecież przepiękną, malowniczą, sylwetkę Niezłomnego Krakowskiego Metropolity Marka – czyżby Kandydata Na Nowego Polskiego Ewangelistę W Częstochowskim Castingu Do Programu „Twój Święty Obrazek Ma Znajomy Look” Prowadzonym Przez Tańczącego Dla Dziatek Biskupa Antoniego? Mówicie: – Czemu Niezłomny? To Andżej jest Niezłomny? – Tak, on też, oczywiście. Ale nie przyszedł, a raczej nie przybył (bo limuzyną się nie przychodzi). A Domniemany Nowy Krakowski Ewangelista Marek to przecież Niezłomny Młot Na Wiadome Wielospółgłoskowe Ideologie. Młot Nad Młoty. Jak Młot pracuje wióry lecieć muszą. I lecą. A jak szlachetnie on (w lustrze) wygląda! Muszę sprawdzić w Wikipedii, kiedy i które urodziny Włodzimierza Uljanowa będą, to chociaż zdalnie pouczestniczę (takie przyzwyczajenie mentalne z lat młodości). [Sprawdziłam]. Cholera jasna! Przez tę pandemię przegapiłam, a były 150., w kwietniu! Ale nic to, za 10 miesięcy będą 151., to nawet ładniej tak nieokrągło, tak jak u nas na Wawelu. A na razie chciałabym spytać, czy ktoś mógłby mi podać wszystkie rocznice ślubów Marty Kaczyńskiej? Bo to na pewno kilka imprez do kwietnia 2021 będzie. Chciałabym tym razem nie przegapić. I przybyć.

  Faszystowska zaraza PiS

 279. Niestety PiS i JK korzysta że w Polsce jest znaczna liczba budzi kompletnie nie myślących samodzielnie i nie mających zielonego pojęcia po co w państwie jest prawo i jak ważne ono jest. Ci ludzie wierzą swym autorytetom i nic nie sprawdzają u źródła.. Bajka o lisie Witalisie jak widać nic ich nie nauczyła i wciąż popierają rozdających nie swoje i sądzą jak te dzieci że pieniądze w państwie się drukuje zależnie od potrzeby. Żadne ujawniane afery i kłamstwa nawet miary niewysmolenie nie ma na nich wpływu, bo przecież kłamią ci którzy tak pięknie trafiają w nasze poglądy i fobie. Tych ludzi nie jest w stanie nauczyć nikt i nic , za wyjątkiem osobistej katastrofy (ale wtedy zmiana poglądów będzie nieistotna). Niestety są to w większości wierzący i będący pod wpływami polskiego kleru. Nic dziwnego że KK w Polsce trzyma sie tak mocno mimo skandalicznych działa n biskupów

 280. Sławomir Sierakowski

  Ostatnie sondaże dają już ponad 30 proc. Trzaskowskiemu. Szklany sufit przebity. Jest też wreszcie remis w drugiej turze (wg ostatniego Kantara dla TVN).
  PiS-owi zostaje już tylko dziadek z Wehrmachtu. Ale w epoce fejk newsów dziadek z Wehrmachtu nie pomoże.
  Zaczyna się Stalingrad PiS-u. Później jeszcze trzy lata wojny i odbudowa.

  #%¤&Ć PiS

 281. maciek.g
  21 czerwca o godz. 12:44
  Niestety PiS i JK korzysta że w Polsce jest znaczna liczba budzi kompletnie nie myślących samodzielnie..

  Na pocieszenie, nie tylko w Polsce. Jak widze wyznawców Trumpa to mi się niedobrze robi. 🙁

 282. Kolejna uciskana przez faszystowskie państwo grupa, handlarze i konsumenci narkotyków, wywołali zamieszki w centrum Stuttgartu. Nie obyło się oczywiście bez rabunku sklepów.

  https://www.general-anzeiger-bonn.de/news/politik/deutschland/randalierer-wueten-in-stuttgarts-innenstadt_aid-51764167

 283. adam100
  21 czerwca o godz. 12:49

  „Sławomir Sierakowski Ostatnie sondaże dają już ponad 30 proc. Trzaskowskiemu. Szklany sufit przebity”.

  Sierakowski już przeszedł na liberalizm, chyba niedługo zostanie kapitalistą i pewnie milionerem. Zadatki do luksusowego życia już ma, prawdziwy europejczyk, a właściwie epikurejczyk. 🙂

 284. Kandydaci powinni wyjaśnić dlaczego w kraju katolickim aborcje mają powodzenie…o domowym uśmiercaniu noworodków nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie: czy kodeks Hammurabiego ma jednak zastąpić 10 przykazań…co hunwejbini czynią…życie za życie…Do rzyci takie życie…

 285. Z Wirtualnej Polski:
  -„Moja mama ogląda mszę w TV, bo pandemia. WTEM @JEmilewicz! I w zasadzie trudno powiedzieć, czy jest to dalej msza, czy konwencja wyborcza w asyście hierarchów kościelnych. Polski sojusz tronu i ołtarza idzie w coraz dziwniejsze formaty.”

 286. @legat
  21 czerwca o godz. 13:25

  Już w zeszłym tygodniu było kilka sygnałów wskazujących na to, że pisdzielstwo zapłaciło prostytutkom z Episkopatu grube miliony za kampanię.

 287. Sierakowski już przeszedł na liberalizm, chyba niedługo zostanie kapitalistą i pewnie milionerem.

  Hihihi.

  Maly bratobojca wzorem:

  Aż nagle szarym styczniowym świtem
  w świat poszły wieści niesamowite,
  że to nie tylko dom i dwa koty
  lecz jeszcze kilka miliardów złotych ….
  tak pomalutku do grosza grosik…
  biedny dziadunio Polsce „zakosił”.

 288. kooperatywaMondragon
  21 czerwca o godz. 12:23

  ,, Krytyka polityczna ” zamieszcza 4 omowienia debaty prezydenckiej.
  Szemrany prezes mialby reprezentowac Lewice”?

  Współczuje bólu na tle zawodu, ale przypomnij sobie, co lewicę kręci najbardziej? No LGBT i kawior ją kręci, najlepiej astrachański, popijany szampanem. Cóż, język nie kłamie: *ga_uche_caviar* *ra_di_cal *ch_ic*, *_lim__ousine_*l_ibe_ral*. W Europie po drugiej wojnie partie konserwatywne i centrowe odnalazły w sobie wrażliwość społeczną, nie rezygnując z rozwoju ekonomicznego, co zapewniało spokój społeczny. „Szemrany” idzie tą drogą i wygrywa.

  „A czemu nie Zandberg”?

  To taktyka, nie chcą go spalić zbyt wcześnie. Liczą , że to będzie jak w ustawionym biegu na 10 km. Jest zając, który ma forsować tempo (to niby Biedroń ― ha, ha), reszta stawki biegnie za nim, a na końcu czarny koń (Zandberg ― coraz bardziej podobny do Karola Marksa), niezbyt zmęczony i w ogóle niezużyty wyskakuje i wygrywa. No i znów mamy „demokracje ludową”.

 289. legat
  21 czerwca o godz. 13:25

  Z Wirtualnej Polski: „Moja mama ogląda mszę w TV, bo pandemia. WTEM @JEmilewicz! I w zasadzie trudno powiedzieć, czy jest to dalej msza, czy konwencja wyborcza w asyście hierarchów kościelnych. Polski sojusz tronu i ołtarza idzie w coraz dziwniejsze formaty.”

  Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu: „Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania. Życzę wszystkim, aby okres kampanii został zapamiętany nie tyle jako czas walki o władzę, ile raczej jako czas owocnej dyskusji o dobru naszej Ojczyzny i kierunkach jej integralnego rozwoju”.. Abp Stanisław Gądecki przypomniał podstawowe zasady Katolickiej Nauki Społecznej odnośnie do odpowiedzialności katolików za życie polityczne. Podkreślił, że „nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych”. (06-10-2019)

  Gdyby Trzaskowski pojawił się w kościele nikt by go stamtąd nie wypraszał, ale on ma inny target wyborczy, a sponsorzy natychmiast by go przywołali do porządku i ustawili do pionu. Jego pryncypał Tusk Donald miał w 2005 roku większe pole manewru, pozwolono wziąć ślub kościelny z dotychczasową małżonką. Nie pomogło, walkę o prezydenturę przegrał, więc Trzaskowski wyciągnął z tego wnioski i już nie posyła dzieci na religię. pewnie religia oznacza u niego: Do ut des.

  Jeśli przeszkadza ci, że Emilewicz pojawia się w kościele, to przypomnij sobie, że Trzaskowski pojawiał się na barykadzie przeciwnej, marszach LGBT.

 290. legat

  I to na ambonę na Jasnej Górze się Emilewicz wdrapała by agitować. Wicepremiera pracowita jak mróweczka.

  Ciekawe czy Prymas będzie interweniował jak dwa dni temu gdy sztab Dudy rozesłał listy agitacyjne do misjonarzy pod pretekstem ich święta.

 291. kooperatywaMandragon

  „Krytyka polityczna ” zamieszcza 4 omowienia debaty prezydenckiej.”

  Przykro mi ale nie mogę skomentować bo odpuściłem sobie ten event.

 292. Mauro Rossi,
  swoją wypowiedzią dałeś świadectwo, że nie przeszkadza ci aby Polską zawładnął religijny taliban. Mnie życie w takim państwie gdzie rządy sprawują ajatollahowie i inni podobni szamani tylko inaczej ubrani nie pasuje. Szczególnym szalbierstwem ze strony takich jak ty jest pitolenie bzdur, że rozdział państwa od kościoła jest faktem.

 293. Piotr II
  21 czerwca o godz. 1:08

  „Jakie to drogi kręte, pogmatwane i niepojęte zaprowadziły cię od Witkacego do Smoleńska”?

  Sam oceń, czy kręte i „niepojęte”.

  Sowiecki samolot Tu-154 na przełomie lat 80. i 90. został podrzucony „bratniemu krajowi” jako maszyna rządowa, nie bez udziału miejscowych oczywiście. Prawdopodobnie było to długofalowe myślenie radzickiej razwiedki, gdy trzeba będzie „zadziałać” narzędzie jest pod ręką. Siłą rzeczy sowiecki samolot musiał być serwisowany w kraju producenta, no i był. Po raz ostatni jesienią 2009 roku, więc od stycznia 2010 Tu-154-101 latał jako jedyna duża maszyna rządowa, bo drugi egzemplarz (Tu154 M-102) wysłano wówczas na generalny remont do Rosji, który miał trwać pół roku. Na początku 2010 roku widomo było jakim konkretnie samolotem delegacja prezydenta poleci do Rosji na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Tym, który byl niedawno remontowany w Rosji. Co na to tuskowy wówczas kontrwywiad? Ano nic.

  Katastrofa smoleńska to właśnie te metaforyczne „czerwone paznokcie”.

 294. Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej wyraził nadzieję, że spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będzie „pożegnalna wizytą” prezydenta. – Mam nadzieję, że za te słitfocię z prezydentem Trumpem my Polacy nie będziemy musieli płacić przez wiele lat

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26052310,andrzej-duda-leci-do-usa-marcin-kierwinski-mam-nadzieje-ze.html#s=BoxOpImg1

  Faszystowska Mafia PiS

 295. Katastrofa smoleńska to właśnie te metaforyczne „czerwone paznokcie”.

  Ciekawy pomysł:

  Pedał Naszczalnik Bratobójca z pomalowanymi paznokciami hihihi, na czerwono w dodatku.

  &%¤#Ć faszystowską zarazę PiS

 296. LGBT…rządzący odmawiają ludzkich cech…filmy z wyzwolenia obozów koncentracyjnych…trupy i wychudzeni więżniowie…Taki obraz skutków odmawiania więzionym statusu ludzi…Tak sobie myślę prywatnie: czy nad Wisłą katolicka III Rzesza musi być naśladowana…

 297. legat
  21 czerwca o godz. 14:17

  ” .. .swoją wypowiedzią dałeś świadectwo, że nie przeszkadza ci aby Polską zawładnął religijny taliban”.

  Kiedy w Europie od 2 tys. lat rządził religijny „taliban” to nasza cywlizacja nie bez kłopotów i wojen, ale rozwijała się i bogaciła. Pod rządami Talibanu powstały pierwsze uniwersytety, nauka, później technika, giełda. O sztuce przez grzczność nie wspominam. Cywilizacja europejska ze swoim bogactwem została zbudowana w krajach „talibanu”, dziś panuje w całym świecie. Nie ty chodzisz w hakama tylko Japończycy w spodniach (to wynalzek jeszcze celtycki).

  Najwyraźniej jednak chciałbyś spróbować pradziwego Talibanu, czego ci po starej znajomości nie życzę 🙂

 298. Na początku 2010 roku widomo było jakim konkretnie samolotem delegacja prezydenta poleci do Rosji na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Tym, który byl niedawno remontowany w Rosji

  Decyzję o realizacji wizyty Prezydenta Kaczyńskiego w Smoleńsku – wbrew opinii MSZ – podjął Prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

  Lech był zaproszony przez prezydenta Miedwiediewa na obchody rocznicy zakończenia wojny czyli 9. maja w Moskwie i to zaproszenie przyjął.
  Ale braciszek wypchnął go jeszcze na siłę do Smoleńska…

  A wystarczyło pojechać pociągiem 😎

 299. Bar Norte
  21 czerwca o godz. 14:12

  „Ciekawe czy Prymas będzie interweniował jak dwa dni temu gdy sztab Dudy rozesłał listy agitacyjne do misjonarzy pod pretekstem ich święta”.

  Nie jesteś na bieżąco, Bar Norte. Obecnie Prymas to raczej godność, liczy się Przewodniczący Konferencji Episkopatu, a to funkcja kadencyjna. No i dlaczego Episkopat miałby w tej sprawie interweniować? To przecież bardzo uprzejme ze strony PAD, w końcu misjonarze są wizytówką PL w krajach afrykańskich. Uważasz, że tylko ks. Boniecki, ks. Sowa, ks. Lemański i były ksiądz Obirek mogą wypowiadać się publicznie? Jeśli tak, to dlaczego turbo-liberał Szostkiewicz w histerycznym tonie apelował do Episkopatu, o polityczną interwencję, by wstrzymać ekshumacje smoleńskie? Może jakiś politczny interes miał na myśli?

 300. GajowyM.
  21 czerwca o godz. 14:52

  „A wystarczyło pojechać pociągiem”.

  Mentalność dziadowskiego rządu, jeździ pociągiem, pływa statkiem.

 301. Mentalność dziadowskiego rządu, jeździ pociągiem, pływa statkiem

  Niedziadowski ląduje na plecach w bagnie i ze wstydu przymusza do wymyślania legend o zamachu 🙁

 302. GajowyM.
  21 czerwca o godz. 14:52

  „Decyzję o realizacji wizyty Prezydenta Kaczyńskiego w Smoleńsku – wbrew opinii MSZ – podjął Prezes PiS, Jarosław Kaczyński”.

  Na pewno znajdziesz stosowny dokument to potwerdzający i go zalinkujesz. A jak nie to skorzystaj z okazji and shut up.

 303. GajowyM.
  21 czerwca o godz. 14:58

  „Niedziadowski ląduje na plecach w bagnie”.

  Ciekawe na czym byś ty wylądował pacanie.

 304. @Mauro Rossi
  21 czerwca o godz. 14:39
  Nie musisz się popisywać ignorancją.
  Pierwsze uniwersytety działały na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa. W Helladzie i w Indiach. Europejczycy przejęli zaś uniwersytety (i w ogóle antyczną kulturę) w znacznej mierze od hiszpańskich muzułmanów. Europa generalne (poza Italią)była zbiorem małych państewek rządzonych przez niepiśmiennych rozbójników . Czy chcesz, czy nie, to właśnie świat Islamu stał się na kilkaset lat depozytariuszem antycznej tradycji: Barbażyńscy Arabowie i Berberowie podbiwszy prowincje rzymskie przejęli tamtejszą kulturę i później ją rozwinęli. Później , po Rekonkwiście „sprzedali” kulturę Frankom i Germanom.

 305. Na pewno znajdziesz stosowny dokument to potwerdzający i go zalinkujesz. A jak nie to skorzystaj z okazji and shut up.

  Hihihi

  Qurew buc wyje w dzień. Poczekaj serdeńku do nocy 🙂

 306. To maupie wycie byłoby zabawne – gdyby nie to, źe odzwierciedla „poglądy” (chyba raczej wierzenia?) co poniektórych.

 307. Na marginesie
  21 czerwca o godz. 15:03
  To maupie wycie byłoby zabawne – gdyby nie to, źe odzwierciedla „poglądy” (chyba raczej wierzenia?) co poniektórych.

  Masz na myśli geozaka?

 308. Normalizacja pedofilii.

  Eksperyment Kentlera to jednak niejedyny trup, który w ostatnich latach wypadł z szafy ruchu ‘68. Kolejnym jest Odenwaldschule, prywatna szkoła w Południowej Hesji, gdzie w latach 70 i 80 XX wieku setki dzieci było molestowanych seksualnie oraz gwałconych przez nauczycieli, z którymi żyli w ramach tzw. „intymnych rodzin”. Głównym sprawcą był dyrektor szkoły Gerald Becker, renomowany „reformatorski” pedagog. Śledztwo przeprowadzone w 2011 r. wykryło co najmniej 900 ofiar. Do szkoły, zamkniętej w 2015 r., uczęszczał w latach 60 m.in…Daniel Cohn-Bendit. Tu także trafiła część dzieci złowionych przez Kentlera na ulicach Berlina. Raport badaczy z uniwersytetu w Hildesheim dlatego wyraźnie mówi o „sieci pedofili” wokół Kentlera, do której należeli także prominentni naukowcy i „inne osoby ze środowiska pedagogicznego”. W 2016 r. okazało się, że takich szkół jak Odenwaldschule było więcej. W szkole podstawowej Elly-Heuss-Knapp w Hesji nauczyciel miał molestować w latach 1961-1994 co najmniej 35 dzieci”.

  Więcej:
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/505684-eksperyment-kentlera-to-trup-ktory-wypadl-z-szafy-ruchu-68

 309. @Mad Marx 21 czerwca o godz. 15:00

  Joseph Campbell prześledził kiedyś, jak agent Tomek z Akwinu przepisywał doktrynę o łasce bezpośrednio – i słowo w słowo – od Arabów. Chyba to był Averroes, ale głowy za nazwisko nie dam. Przepisywał, oczywiście, bez podania źródła. Tomasz z Akwinu, doktor kaka, bezdyskusyjnie kopistą był znakomitym.

 310. @adam100 21 czerwca o godz. 15:05
  Mam na myśli media z ryjem. I nie tylko 😉

 311. @Mauro Rossi 21 czerwca o godz. 15:08

  Przecież wiadomo, że „dzieci same lgną” do xiunca.
  Biskup pedzioł, Michalik zresztą.
  Dziwne, że teraz się jakoś nie odzywa…

 312. Na marginesie
  21 czerwca o godz. 15:11
  @adam100 21 czerwca o godz. 15:05
  Mam na myśli media z ryjem. I nie tylko

  Podkład muzyczny

  Ballada o przyszłości chirurgii

  https://www.youtube.com/watch?v=j9CHmgpXCkw

 313. @adam100 21 czerwca o godz. 15:16

  Dobre! Nie znałam tego 🙂

  Ja sobie czasem w ramach nadziei (matka głupich!)
  słucham „Ballady o szachiście”

  https://www.youtube.com/watch?v=grwfRdMCFGY

 314. Ciekawe na czym byś ty wylądował pacanie.

  Pociągiem?

  Ha, MR wychodzi z „nerw”, gentleman za 2 złote zaśniedziałe podczas powodzi w Modlinie 😎

 315. Mauro Rossi

  „liczy się Przewodniczący Konferencji Episkopatu, a to funkcja kadencyjna. No i dlaczego Episkopat miałby w tej sprawie interweniować?”

  Dlaczego to wyjaśnił przewodniczący Episkopatu w liście.
  Mauro, Episkopat też w tej sprawie interweniował.
  Jak zaznaczyli biskupi „Przesłanie listu było niestosowne i nie powinno mieć miejsca”. A to dlatego, że „Kościół katolicki nie angażuje się w kampanię wyborczą, nie udziela też poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, gdyż nie jest to jego rolą.”

  Dlatego też wicepremiera Emilewicz po dzisiejszej agitacji na Jasnej Górze, która tak ci się spodobała (komentarz z 14,05) teraz się gęsto tłumaczy wmawiając opinii publicznej, że jej występ nie miał charakteru agitacyjnego.
  „Nie przekroczyłam dziś granicy między wolnością religijną a aktywnością polityczną” – ćwierka żarliwie na twitterze.

 316. @ Mauro z Rosji
  Zupełnie nie rozumiem o co Panu chodzi z tym Cohn Bendit’em
  Czy to stary unik w stylu „A u was to Murzynów biją”, czy moę che pan powiedzieć, że molestowanie to nic strasznego, bo wyżej wymieniony jednak wyszedł na ludzi i należy do ponadprzeciętnych polityków ?

 317. @Bar Norte 21 czerwca o godz. 15:31

  Emilewicz się odcięła od Gowina – i przeciągnęła na stronę PiSu kilku Gowinistów przy okazji ich sporu o te korespondencyjne wybory. Podłożyła tym samym świnię Gowinowi – który ją wypromował. A teraz gwałtownie pragnie się przypodobać kaczom – dlatego nagle się zrobiła nadaktywna.

 318. Na marginesie

  Ale Gowin był z nią dziś na Jasnej Górze i to on ją perfidnie wystawił na tę ambonę.

  Myslę, że w ten sposób się na niej zemścił za to o czym napisałaś.

 319. @Bar Norte 21 czerwca o godz. 15:52

  Ach żesz ten Gowin 🙂

 320. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 15:00

  „Nie musisz się popisywać ignorancją”.
  🙂
  Ty chyba po studiach na WUML? Wiele na to wskazuje, ale naprawdę, nie musisz wstydzić się za Europę.

  „Pierwsze uniwersytety działały na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa” w Helladzie i w Indiach”.

  To nie uniwersytety tylko pojedyncze akademie. Nie wiem jak w Indiach, ale w Grecji był jedna ― Akademia Platońska. Zaś uniwersytet (universitas magistrorum et scholarium) to coś zupełnie innego, a sieć uniwersytetów w średniowiecznej Europie, w których posługiwano się wspólnym językiem (łacińskim), od Neapolu do Uppsali i od Salamanki do Budapesztu to zupełnie inna jakość. Nie bez powodu nauka wystartowała w Europie, a nie w Indiach, Chinach i świecie islamu.

  „Europejczycy przejęli zaś uniwersytety (i w ogóle antyczną kulturę) w znacznej mierze od hiszpańskich muzułmanów”.

  Nonsesns, Arabowie przecież zniszczyli kulturę antyczno-chrześcijańską na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce (wówczas prowincje Bizancjum), a chwilę później także wysoko rozwinięte chrześcijańskie królestwo Wizygotów na południu Hiszpanii ze stolicą w Toledo. Podczas inwazji zachodni odłam Arabów w przeciągu ponad stu lat nieco się ucywilizował, ale nie przeszkodziło im to w spaleniu Biblioteki Aleksandryjskiej, wówczas największej na świecie. Arabowie przy okazji ataku na świat chrześcijański zniszczyli też Persję i to co uchodzi za kulturę oryginalnie arabską często wywodzi się wprost z Persji (np. matematyka), więc domniemania o ich wkładzie cywilizację są mocno przereklamowane.

  „Europa generalne (poza Italią)była zbiorem małych państewek rządzonych przez niepiśmiennych rozbójników”.

  Tak, zwłaszcza porównaniu z dzikimi pustynnymi plemionami arabskimi, które na początku VI wieku wyruszyły z Półwyspu Arabskiego na podbój świata. Porównaj to ze wspaniale rozwiniętym w tym czasie królestwem Wizygotów (Toledo), które za 100 lat będzie przez nich zniszczone.

  „ świat Islamu stał się na kilkaset lat depozytariuszem antycznej tradycji”.

  Antyczna tradycja przez cały czas obecna była w bibliotekach klasztornych na Zachodzie i w bibliotekach Konstantynopola ― do XV wieku, a to także Europa. Jednak zachodnie i wschodnie chrześcijaństwo było wówczas w konflikcie, więc kontakty między Rzymem i Bizancjum był nikłe. A więc przepływ idei także.

  To o czym może myślisz dotyczy filozofów arabskich, Awicenny, Awerroesa, zajmujących się Arystotelesem, którzy jednak w świecie arabskim byli dysydentami. Poluzowanie kulturowe u Arabów miało miejsce tylko w X wieku i tylko w zachodnim kalifacie.

  „Barbażyńscy Arabowie i Berberowie podbiwszy prowincje rzymskie przejęli tamtejszą kulturę i później ją rozwinęli”.

  Znów nonsens, niczego nie rozwijali, co najwyżej nauczyli się korzystać z ciepłej wody do mycia, te podbite prowincje w północnej Afryce były już od dawna bizantyjskie, a wcześniej należały do chrześcijańskich Wandalów, władza Rzymu skończyła tam się na początku V wieku. Nic z tego nie rozumiesz. Musiałbyś pojechać do Tunezji lub Algerii, aby przekonać się jak dokładnie Arabowie wszystko zniszczyli, wtedy i później.

 321. Mad Marx

  „Zupełnie nie rozumiem o co Panu chodzi”

  Mauro najwyraźniej chodzi o wykazanie, że Kentler i jego środowisko ideowe niczym się nie różnią w zakresie upodobań seksualnych od częsci kleru katolickiego.

  Tak rozumiem te komentarze.

 322. ” Nie bez powodu nauka wystartowała w Europie, a nie w Indiach, Chinach i świecie islamu.”
  Bałwan nawet nie wie skąd się wziął system pozycyjny w arytmetyce i algebra.
  Nie wie też, że Kalifat Bagdadzki był drugim, oprócz tego w Kordobie centrum kulturalno-intelektualnym świata Islamu. Pewnie dla tego, że prymitywna chrześcijańska propaganda wrzeszczy tylko o Arabach a jakoś nie wspomina o Persach i innych starożytnych narodach Wschodu.
  P.S. Wizygoci i Goci w ogóle to byli prymitywni koczownicy , którzy po podbiciu Rzymu dopiero się ucywilizowali. Przedtem nawet nie znali pisma, w przeciwieństwie do Arabów

 323. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 15:32

  „Zupełnie nie rozumiem o co Panu chodzi z tym Cohn Bendit’em”.

  Moja rada: otwierasz Google i wpisujesz dwa slowa: „Cohn Bendit, pedofilia”. Klik. Wyskauje ci około 36 300 wyników (0,53 s)

  Kiedy użyjesz wyyszukiwania w języku angielskim: „Cohn Bendit, pedophilia” uzyskasz 278 000 wyników (0,47 s).

  Teraz postaje ci tylko lektura.

  PS. Jeśłi nie masz zaufania do zachodniego Googla możesz użyc wyszukiwarki rosyjskiej, yandex.ru
  https://yandex.ru/search/?text=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%20%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%82%2C%20%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F&lr=10472

 324. P.S.
  Galileusz, Kopernik albo Giordano Bruno to dopiero byli dysydenci:
  Jeden musiał publicznie odwołać swoje wcześniejsze poglądy, drugi czekał do późnej starości z opublikowaniem napisanego kilkanaście lat wcześniej dzieła, trzeci odmówił wyrzeczenia się prawdy i czarni spalili go na stosie.
  Pan zna podobne przykłady prześladowania naukowców w dawnym świecie Islamu ?

 325. Na marginesie

  Wracając do wczorajszego tytułu z gazeta.pl ” „Ostatnie sześć powiatów wolnych od koronawirusa”…. .

  Tytuł się dziś zdezaktualizował z powodu zakażeń weselnych w powiecie Sejneńskim.

  Tak więc dziś mozna mówić już tylko o „ostatnich pięciu powiatach wolnych od koronawirusa”.

 326. Proponuję wpisać nazwisko dowolnego prominentnego polityka i hasło „masoni ” albo „iluminaci ” i też wyjdzie kilka tysięcy wyników.
  W internecie każdy idiota może znaleźć to, co wrzucił tam jakiś inny idiota i sieć bardziej rozpowszechnia idiotyzm niż wiedzę. Nie wystarczy mieć komputer i modem. Trzeba jeszcze mieć rozum, żeby z tego korzystać

 327. Nie bez powodu nauka wystartowała w Europie

  Oczywiście, z tym, że koncentrowała się na liczeniu, ilu diabłów zmieści się na główce od szpilki. Albo czy wielu aniołów może być równocześnie w tym samym miejscu?

 328. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 16:08

  ― ”Nie bez powodu nauka wystartowała w Europie, a nie w Indiach, Chinach i świecie islamu.”

  Mad Marx” „Bałwan nawet nie wie skąd się wziął system pozycyjny w arytmetyce i algebra”.

  ― Z Persji oczywiście, oraz Indii. Arabowie to tylko pas transmisyjny.

  „ .. prymitywna chrześcijańska propaganda wrzeszczy tylko o Arabach a jakoś nie wspomina o Persach …”.

  ― Tych Persach, których podbili Arabowie, a później wykorzenili kulturowo? Arabowie to semici, a Persowie to indoeuropejczycy. To fakt, że chrześcijańska propaganda nie lubiła Arabów (Saracenów), bo oni na kilkaset lat sparaliżowali komunikację i handel na Morzu Śródziemnym. Z piratami arabskimi ostatecznie poradziła siebie dopiero Francja zdobywają Algierię w XIX wieku.

  „ Wizygoci i Goci w ogóle …” …

  ― Wizygoci to też Goci, tylko ich zachodni odłam, jak nazwa wskazuje. Wschodni odłam to Ostrogoci. Ostrogoci zajęli Italię, a Wizygoci Hiszpanię.

  „ … to byli prymitywni koczownicy …”.

  ― Goci to plemiona germańskie wywodzące się ze Skandynawii, tam nie było ludności koczowniczej. Mylisz ich z Sarmatami, Scytami, Hunami, Połowcami, Bułgarami, Pieczyngami, Awarami, Madziarami etc. na stepach Euroazji.

  „ … którzy po podbiciu Rzymu dopiero się ucywilizowali. Przedtem nawet nie znali pisma, w przeciwieństwie do Arabów”.

  ― Goci znali pismo runiczne i takie ślady (runy) zostawili np. nad Wisłą, gdzie przebywali od I do II wieku n. e. Goci ochrzczeni zostali w przeciągu IV wieku. Od V wieku trudno ich uważać za barbarzyńców sensu stricto, wówczas byli już graczem politycznym w obrębie cesarstwa rzymskiego. Ich przywódcy lubili zakładać tuniki i kąpać się w ciepłej wodzie w domowych termach (było prawie jak za Tuska).

  Masz spory potencjał i dobry powód do studiów nad cywilizacją europejską. 🙂

 329. Wskażnik inteligencji w skali Trumpa…Ktoś musi się dać wyzerować dla dobra ludzkości…Tak sobie myślę prywatnie, że to lepszy sposób uwiecznienia materii…

 330. @Bar Norte 21 czerwca o godz. 16:17

  Widzisz? Ten tytuł jest chwytliwy no matter what 😀

 331. @Mad Marx, Bar Norte

  Maupo tym razem chyba podrzuca temat zastępczy. Zwykle gdy pojawia się na jakimś blogu temat powszechnej i systemowej (uwaga, utrwalam) pedofilii kleru, od razu wtrąca się jakiś dyżurna kukułeczka, miłośnik borówek lub Wawrzyniec B (ten sam projekt) opowiadając, jakim strasznym pedofilem jest (rzekomo) Ro.m.an Polański. Albo ktoś jeszcze inny, ale koniecznie niekościelny. Dziwne, bo tym razem nikt nie wspomniał o powszechnej i systemowej pedofilii kleru. To oznacza, że Maupo się pogubił. Ale o jego pogubieniu świadczą też inne, ehem, objawy.

 332. @Mauro Rossi 21 czerwca o godz. 15:55

  Ostatnie porządne „pogańskie” szkoły pozamykał cesarz Justynian. Od tej pory panowała odgórnie narzucana religiancka nędza umysłowa. A chrześcijańska cywilizacja spłodziła tłumy kopistów. Klasztornych. Też niezbyt sprawnych, bo swoje „pismo święte” przekręcali tak niemiłosiernie, że aż hej.

  Siłą wprowadzony monoteistyczny totalitaryzm spowodował powszechne ogłupienie w Europie.

 333. Emilewicz z ambony powinna obiecać, że katolicy przestaną kraść, aby nie zsyłano na nich plag, z którymi nie może sobie poradzić…Tak sobie myślę prywatnie, że taki apel ma sens…o karze komunistów wybudowania kopalń nie wspomniała…

 334. GajowyM.
  21 czerwca o godz. 16:25

  „Nie bez powodu nauka wystartowała w Europie”.

  Dzięki temu, że wystartowała w Europie używasz dziś Internetu, niestety po to, by wklejać głupstwa i bluzgi.

  „ … z tym, że koncentrowała się na liczeniu, ilu diabłów zmieści się na główce od szpilki. Albo czy wielu aniołów może być równocześnie w tym samym miejscu”?

  Jeśli pomyślisz, że współczesna mechanika kwantowa dopuszcza możliwość, że coś może istnieć i nie istnieć zarazem, to na tym tle deliberacje o bytach na końcu szpilki są nieprzyzwoicie trzeźwe i do bólu racjonalne. W teorii Bing-Bang Wszechświat tuż po powstaniu miał wielkość atomu i niemal nieskończenie dużą gęstość, bo to z tej materii powstało później ok. biliona (tysiąc miliardów) galaktyk, każda zawierająca średnio ok. 100 miliardów gwiazd podobnych do Słońca. Oceń sam, co jest prostsze dla Demiurga. Ile takich Wszechświatów można by zmieścić na końcu szpilki? 🙂

 335. P.S. O tym, że Ziemia wiruje wokół Słońca wiedzieli już starożytni. Niestety, trzeba było aż kilkunastu wieków, żeby tę wiedzę „odkryto” w chrześcijańskim religianckim grajdołku.

  W ogóle cała empiryczna orientacja naukowa, znana w starożytności, została podporządkowana religianckim rojeniom, które przecież wykluczają normalną analizę przyczyn i skutków.

  Dlatego bitwę warszawską wygrała, według Hoserów, Maryja fruwająca, a człowiek nie powinien zgłębiać tajemnic Wszechświata, bo wtedy wkracza w boskie uprawnienia (tako rzekł niezrównany biskup Michalik, światło Prawdy)

 336. @Mad Marx 21 czerwca o godz. 16:08

  Niedawno ktoś zorganizował sondę uliczną, pytając ludzi, czy zgodziliby się na wprowadzenie w Polsce cyfr arabskich. Wielu twierdziło, że w żadnym wypadku!

 337. MR goni w piętkę, szczególnie w kwestii początków i rozwoju nauki.
  Może opowie nam o zasługach kościoła katolickiego w opóźnieniu rozwoju wiedzy medycznej o dobrych 200 lat.

  Na dodatek to jawny rasista odmawiający Arabom osiągnięć w dziedzinie astronomii, matematyki, chemii, fizyki, medycyny, architektury, piśmiennictwa etc.
  Arabowie odkryli i wykorzystali zjawiska krystalizacji i destylacji.
  Nazwa „alkohol” jest terminem arabskim.
  W odróżnieniu od barbarzyńców Arabowie nie niszczyli dorobku podbitych krajów, lecz go przejmowali i wzbogacali swoimi osiągnięciami. Dorobek innych kultur potrafili wykorzystać dla własnych potrzeb. Wchłaniając osiągnięcia różnych narodów Arabowie potrafili je upowszechniać i stali się tym samym pośrednikami między różnymi cywilizacjami.
  Gdyby nie zabetonowanie religijne, kto wie, jak daleko by zaszli.

 338. A kiedy w przedwojennej Polsce wolontariusze chcieli uczyć wieśniaków czytania i pisania, to kaka-szczujstwo szczuło na nich z ambon. W sumie trochę szkoda, że PRL nadrobił straty, bo mamy teraz upierdliwie piszące maupy…

 339. @ Mauro
  Może nas, ciemniaków oświecisz, co to jest ta teoria Bing-Bangu bo ja o takowej nie słyszałem. Ty piszesz o teorii Wielkiego Wybuchu(sprawdź jak to jest po angielsku).
  Co do Gotów, to jednak raczej nie byli oni ludem typowo osiadłym. I nie należy ich mylić z Normanami, chociaż byli jednymi z ich przodków. Nie zmienia to faktu, że byli barbarzyńcami, krórzy przejęli kulturę podbitych prowincji Cesarstwa

 340. Twórcy katolickiej III Rzeszy głosili, że czynią wszystko dla dobra Niemiec…uber alles…Tak sobie myślę prywatnie, że mają naśladowców…kopistów…

 341. Oceń sam, co jest prostsze dla Demiurga. Ile takich Wszechświatów można by zmieścić na końcu szpilki?

  Żeby zrozumieć odpowiedz na to pytanie Demiur, musi się dobrze orientować w geometrii. Ciekawy wykład Penrose: https://www.youtube.com/watch?v=FVDJJVoTx7s&t=1213s

  współczesna mechanika kwantowa dopuszcza możliwość, że coś może istnieć i nie istnieć zarazem

  Słyszałem o kocie Schrödingera, który równocześnie żył i był martwy, cząstki elementarne które mogą być w różnych miejscach rownoczesnie, mające superpozycje, ale być i nie być równocześnie ??? Jak się za dużo wyje to później są takie rezultaty. 🙁

 342. ” Misja kosciola jest gloszenie Ewangelii z daleka od polityki ”
  Coraz wiecej ewangelistow , dlatego juz teraz albo za niedlugo zdarzy sie , ze kazdy bedzie glosil inna . Inna dla przedsiebiorcow a inna dla zasiebiorcow , inna dla podsiebiorcow. Ewangeliczna Sodoma i Gomora !
  Nazwac to ewangelicznym kabaretem , to niczego nie nazwac . Najbardziej podziwu godne , ze pani Emilewicz okazala sie calkowicie pozbawiona tremy . Pewnie takich beztremowcow w polskim parlamencie jest wiecej a nawet wiekszosc (!)
  i bedzie mozna przeniesc cale to beztremowe towarzystwo na stale do Czestochowy . Z daleka od polityki a blizej ducha narodu . Narod z duchem ucieszy sie w ciszy bo go zamuruje kiedy nowy prezydent bez tremy przemowi z ambony .
  W takiej ciszy ! (…)
  Jedzmy , nikt nie wola ..
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26052786,emilewicz-przemawiala-z-ambony-na-jasnej-gorze-czy-to-msza.html#s=BoxOpImg3

 343. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 16:13
  Galileusz, Kopernik albo Giordano Bruno to dopiero byli dysydenci.

  No faktycznie, dysydenci. 🙂 Dwaj pierwsi dysydenci pochowani zostali w Kociołach (odpowiednio we Florencji i Fromborku), dysydent Bruno (przeciwnik, matematyki, zwolennik astrologii) naraził się tylu możnym ówczesnego świata, że końcu dopadło go przeznaczenie. Zanim wrócił do Italii, gdzie czekał na niego wyrok, przepędzany był z Paryża, Londynu, Niemiec, gdzie wszędzie intrygował, bo miał wyjątkowo wredny charakter i monstrualne ego. Po jego spaleniu pół Europy odetchnęło z ulgą.

  Żeby być wielkim uczonym niekonicznie trzeba być dysydentem. „Chrystus jest mocą Bożą i mądrością Bożą. Religia chrześcijańska jest objawieniem i tym objawieniem jest Boże słowo” – Michał Faraday, jeden z najwieszych uczonych wszech czasów.

  Dysydetem to był „chuligan” Bukowski, wymieniony przez Związek Sowiecki na komunistę Corvalana.

  Обменяли хулигана на Луиса Корвалана, где б найти такую б***ь, чтоб на Брежнева сменять.

  Chyba nie muszę tłumaczyć.

 344. O tym, że Kanonik Warmiński Kopernik uniknął kontaktu ze Świętym Oficjum bo zdążył wcześniej umrzeć a jego dzieło publicznie spalono w szkole się Małpa nie uczyła ? A może nie wieży, że to była komunistyczna szkoła ? I że jego dzieło zdjeto z indeksu po zaledwie 400 latach też ?
  Ani o tym, że Galileusz, zmuszony do wyparcia się swych poglądów do końca życia pozostawał w areszcie domowym i miał zakaz publicznego wypowiadania się też ?
  Albo, że pomiędzy Galileuszem i Faraday’em w międzyczasie upłynęło cztery wieki ?
  Kościół od XI do XVIII wieku hamował rozwój nauki, później przestał, bo już nie mógł, bo państwa stawały się świeckie i nie mógł dłużej dla swych celów używać ich aparatu.

 345. Ha, ha… Dwaj pierwsi pochowani zostali w kościele, jeden we Florencji…
  Taak, tyle że dopiero 94 lata po śmierci wymuszono na władzach kościelnych, by Galileo, zgodnie z wolą wyrażoną przed śmiercią, został pochowany w bazylice Santa Croce, gdzie spoczywali już jego rodzice i duża część rodziny.
  Przedtem kościół się nie zgadzał ze względu na podejrzenie o „herezję” 😎
  Może Rossi wyjaśni, na czym ona polegała, ta herezja Galileusza?

 346. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 17:20

  „Może nas, ciemniaków oświecisz, co to jest ta teoria Bing-Bangu bo ja o takowej nie słyszałem”.

  The Big Bang theory …
  https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang
  Nie sugeruj się literówką.

  „Co do Gotów, to jednak raczej nie byli oni ludem typowo osiadłym”.

  Byli, to że w pewnym momencie swych dziejów przemieszczali się ze Skandynawii, przez tereny obecnej Polski, w kierunku Morza Czarnego, później w stronę Dunaju, nie oznacza, że byli ludem koczowniczym. Zajęło im to pond 200 lat. Inne plemiona postępowały podobnie. Skandynawia na przełomie er była przeludniona i plemiona germańskie szukały nowych siedzib. Na terenie obecnej Polski znaleźli się, prócz Gotów, Burgundowie, Wandale, Gepidzi, Skirowie, przypuszczalnie przemaszerowali też na południe Longobardowie.

  „I nie należy ich mylić z Normanami, chociaż byli jednymi z ich przodków”.

  A kto myli? Przodkami Normanów (Wikingów) nie byli Goci, bo od 700 lat już ich w Skandynawii nie było. Natomiast Goci i Normanowie mieli wspólnych przodków.

  „Nie zmienia to faktu, że byli barbarzyńcami, którzy przejęli kulturę podbitych prowincji Cesarstwa”.

  Najstarszym zabytkiem w języku gockim jest Biblia z IV wieku, jej najobszerniejszy, ale fragmentaryczny egzemplarz (Codex Argenteus) jest w Uppsali. Nie można podać konkretnego dnia i godziny od kiedy Goci przestali być barbarzyńcami. Moim zdaniem kiedy się ochrzcili. Teodoryk król Ostrogotów panujący w Italii (początek VI wieku) znany był z tego, że odnawiał rzymskie budowle i pokazywał się publicznie w purpurowej cesarskiej tunice. Mauzoleum Teodoryka jest w Rawennie.

 347. Codex Argenteus został napisany między rokiem 500 a 510. A więc w VI wieku, a nie IV.

 348. Bodnar: widzi rosyjski ślad w zboczeniu katolików do LGBT…Tak sobie myślę prywatnie : czy Bodnarowi odbiło w kierunku rusofobii…

 349. Niechlujstwo MR nabiera niepokojących rozmiarów.

 350. Mauro Rossi 21 czerwca o godz. 17:32 o Giordano Bruno: –… wszędzie intrygował, bo miał wyjątkowo wredny charakter i monstrualne ego. Po jego spaleniu pół Europy odetchnęło z ulgą.

  Mauro Rossi,
  jest taki jeden kurdupel z Żoliborza, który wszędzie intrygował, bo miał wyjątkowo wredny charakter i monstrualne ego.
  Wiesz Mauro, ale żeby zaraz palić na stosie? Może wyrzucić na polityczny śmietnik by wystarczyło? A że pół Europy by odetchnęło z ulgą to raczej pewne.

 351. @ Mauro
  Co do Gotów, to cieszę się, że się ze mną zgadzasz. Najstarsze przykłady piśmiennictwa Gotów pochodzą z czasów grubo po podbiciu przez nich Rzymu

 352. @GajowyM. 21 czerwca o godz. 18:08

  „Dysydenci w Kociołach”… też zabawne.
  Chyba maupuje w opętańczym pośpiechu.

 353. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 17:47

  „O tym, że Kanonik Warmiński Kopernik uniknął kontaktu ze Świętym Oficjum bo zdążył wcześniej umrzeć”.

  Głupiś. Nie wszyscy współcześni Kopernikowi astronomowie podzielili jego poglądy, tym bardziej trudno tego wymagać od Kościoła, który nie zajmował się zawodowo astronomią, by mieć miarodajne stanowisko. Papież radził się innych astronomów. No i dlaczegóż to teoria Kopernika natychmiast miałaby by być uznana za poprawną? W nauce nigdy tak się nie dzieje, zwłaszcza współcześnie. Przecież teoria Kopernika do końca poprawna to nie była, zakładała bowiem, że to Słońce jest w centrum Wszechświata, a jak wiemy tak nie jest. Dopiero po kilkuset latach było wiadomo, że jakikolwiek punkt we Wszechświecie nie jest w żaden sposób wyróżniony i nie ma czegoś takiego jak „centrum Wszechświata”. W jakakolwiek stronę spojrzymy z Ziemi docieramy teleskopami do obiektów odległych o ponad 13 miliardów lat świetlnych, dalej nic nie widać. I w tym sensie Ziemia jest w „centrum Wszechświata”.

  Co także przeczy teorii Kopernika, tylko jeszcze inaczej, nieprawdaż? 🙂

  „ że jego dzieło zdjeto z indeksu po zaledwie 400 latach też”?

  Zdjęto XVIII wieku, więc po 200. Pomyliłeś się o sto procent.

  „Ani o tym, że Galileusz, zmuszony do wyparcia się swych poglądów do końca życia pozostawał w areszcie domowym i miał zakaz publicznego wypowiadania się też … Albo, że pomiędzy Galileuszem i Faraday’em w międzyczasie upłynęło cztery wieki”?

  Nie wiesz pewnie, że Faraday był protestantem. Galileusz miał bardzo wpływowych przyjaciół w Kościele, który podobnie jak dziś monolitem nie był. Jego cierpienie było raczej męką na pluszowym krzyżu. Zastanów się lepiej jak to możliwe, że tylu wielkich uczonych było głęboko religijnych, a jak się zastanowić to, prócz byłego zakonnika Bruno, który pod koniec życia stał się ateistą, właściwie wszyscy. Przecież to absolutnie wam się nie zgadza z politgramotą, że postępowy to jest ateizm. Żyjecie w absurdalnym przekonaniu, że wiara jest w konflikcie z rozumem.

  „Kościół od XI do XVIII wieku hamował rozwój nauki”.

  Jeśli coś hamowało rozwój nauki to stare teorie i wyobrażenia o świecie pochodzące jeszcze z czasów przedchrześcijańskich. Kiedy Johannes Kepler odkrył, że planety krążą po orbitach eliptycznych był przekonany o swoich błędach w obliczaniach, bo one powinny być kołowe. Już w starożytność wiedziano bowiem, że koło jest figurą idealną i ten pardygmat trwał dalej, przez setki lat. Powtórne obliczenia potwierdziły jednak, że orbity są eliptyczne, Kepler był niezadowolony, ale ugiął się pod ciężarem faktów. Kepler był zdania, żę Bóg stworzył świat zgodnie z inteligentnym planem, który można poznać za pomocą rozumu.

  Czego wypada i tobie życzyć.

 354. Nie tylko Giordano Bruno i Kopernik…
  Kaka potrafi…

  1796 r. Opracowano bezpieczną dla człowieka szczepionkę przeciwko ospie. Kościół natychmiast uznaje szczepionkę za „próbę buntu przeciwko samemu Niebu, a nawet przeciwko woli Boga”.

 355. 1752r. Benjamin Franklin wynalazł piorunochron , który został okrzyknięty przez Kościół „heretycką żerdzią” i uznał wynalazek za próbę przeciwstawienia się woli Bożej.

 356. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 18:12

  „Co do Gotów, to cieszę się, że się ze mną zgadzasz. Najstarsze przykłady piśmiennictwa Gotów pochodzą z czasów grubo po podbiciu przez nich Rzymu”.

  Nie panujesz nad tym.

  1/ Znaki runiczne (w pewnym sensnie pismo) używane były przez Gotów jeszcze w Skandynawii. 2/ Biblia przetłumaczona została w IV wieku na język gocki, a oni sami zostali wówczas ochrzeni. Dzieki tłumaczeniu Biblii na gocki znamy dziś ten język.
  3/ Goci (Ostrogoci) opanowali Rzym i Italię (casarstwo już od 20 lat nie istniało) pod koniec V wieku.

 357. 1789 r. Zostaje proklamowana francuska Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela. Deklaracja wywołuje wściekłość kościoła. Papież Pius VI potępia podstawowe prawa deklaracji, nazywając wolność wypowiedzi „skandalicznym prawem”, natomiast o równości wszystkich ludzi mówi : „Czyż można wymyślić coś bardziej absurdalnego niż zadekretowanie takiej wolności i równości dla wszystkich?”

 358. @Mad Marx
  W mitologii Gotów występuje bóg, który dobrowolnie dał się ukrzyżować w zamian za łaskę zrozumienia antycznych runów. Od razu widać, jaką karierę uczyniła ta dziwna idea… nieco później 🙂

 359. Tzw. cywilizacja chrześcijańska ma na sumieniu w Europie dwie wojny światowe i liczne religijne o wyższość jednego ze świąt…Krematoria z dymiącymi kominami zastąpiły stosy…eliminujące niewiernych…Tak sobie myślę prywatnie jeżeli ma sumienie…

 360. GajowyM.
  21 czerwca o godz. 18:07
  „Codex Argenteus został napisany między rokiem 500 a 510. A więc w VI wieku, a nie IV. Niechlujstwo MR nabiera niepokojących rozmiarów”.

  Wiem Gajowy, Wikipedia twoim przyjacielem, ale czytaj ją ze zrozumieniem. Codex Argenteum to późniejszy odpis tłumaczenia Biblii na język gocki dokonany w IV wieku przez biskupa Wulfilę (ojciec Got, matka Greczynka), a nie oryginał. Ów odpis pochodzi z VI wieku, a Wulifila zmarł pod koniec IV wieku. I to cała tajemnica.

 361. legat
  21 czerwca o godz. 18:10

  „Wiesz Mauro, ale żeby zaraz palić na stosie”?

  Bo widzisz legat, ogień jako jeden żywiołów oczyszcza. W pewnym sensie było to działanie ekologiczne. 🙂

 362. Na marginesie

  Nie trzeba było długo czekać na reakcję Episkopatu na dzisiejszy wybryk wicepremiery Emilewicz, która wdrapała się w czasie mszy na ambonę klasztoru jasnogórskiego i agitowała wyborczo.

  Rzecznik Episkopatu już odciął się od tego eventu po raz kolejny przypominając że „ambony nie powinno się wykorzystywać do wystąpień (przemówień), które nie są związane z proklamacją Słowa Bożego”.

  Równocześnie skarcił zarządzających klasztorem Paulinów oraz obecnego na mszy biskupa Dydydcza, którzy na ten eksces pozwolili przypominając, że tego typu eventy polityczne są sprzeczne z Odnowionym Wprowadzeniem do Mszału Rzymskiego obowiązującym w kraju od 2005 roku.

 363. @Rossi

  Napisałeś:
  Najstarszym zabytkiem w języku gockim jest Biblia z IV wieku.
  Otóż nie jest.

  Codex Argenteus (nie Argenteum) – pochodzący z VI wieku, pisany srebrnym tuszem, kodeks purpurowy, zawierający tekst czterech Ewangelii w języku gockim według przekładu dokonanego przez Wulfilę.
  Przekład jest z IV wieku, ale zachowany odpis jest z VI.

  To tak jakbyś twierdził, że kopia jakiegoś dzieła powstała w 200 lat po oryginale, który do naszych czasów się nie zachował, ma tyle samo lat, co oryginał.
  Więc nie odwracaj kota ogonem, bo napisałeś bzdurę, którą pwtarzasz:
  późniejszy odpis tłumaczenia Biblii na język gocki dokonany w IV wieku
  bez cienia logiki lub znajomości gramatyki.

 364. chemins de fer – chemin d’enfer

  Papież Grzegorz XVI nie zgadza się na doprowadzenie kolei żelaznej do Państwa Papieskiego, bo ten wynalazek prowadzi wprost do piekła 😎
  Nie zgadza się również na zainstalowanie gazowego oświetlenia ulic.

 365. Krym miał mocne kwity i dostał azyl w Rosji…Tak sobie myślę prywatnie , że porządek w papierach opłaca się…na pochodzenie… Jak karta Ślązaka…

 366. @Bar Norte 21 czerwca o godz. 19:41

  To się nazywa furious backpedalling – cała wstecz – żeby się wykaraskać z szamba, w które sami wleźli. A poza tym – jeszcze jeden zgrzyt w łonie kaka. Publiczny oraz 🙂

  Antoni Pacyfik Dydycz jest biskupem drohiczyńskim.

  Cytuję kilka jego złotych myśli:

  Katolicyzm w Polsce powstał nie poprzez mechaniczne przyjęcie wzorców zewnętrznych. Od początku Polacy wnosili bardzo dużo. Także świeccy byli u nas bardzo aktywni. Świadczy o tym choćby to, że mamy 500 kolęd.

  Radio Maryja jest owocem miłości

  Tragedia smoleńska, pamięć tych 96 osób, powinna być czczona, bo oddali swoje życie w służbie ojczyźnie. To nie miało prawa się zdarzyć. Przecież nie w takich warunkach samoloty pomyślnie lądują.

 367. Bar Norte 21 czerwca o godz. 19:41 do Na Marginesie: –Rzecznik Episkopatu … skarcił zarządzających klasztorem Paulinów oraz obecnego na mszy biskupa Dydydcza,

  Bar Norte,
  Dydyczowi to można wybaczyć. Jakby mnie takie imię dali moi rodziciele to pewnie też od czasu do czasu by mi odwalało.

 368. @ Mauro:
  Żyjecie w absurdalnym przekonaniu, że wiara jest w konflikcie z rozumem. ”
  Mów za siebie. Nigdzie czegoś takiego nie twierdziłem.
  Natomiast sprzeczne z rozumem są niektóre dogmaty i jest faktem niezaprzeczalnym, do czego przyznaje się nawet sama Korporacja Katolicka, że dawniej jej przedstawiciele prześladowali uczonych i utrudniali rozwój nauki.
  Twój argument o błędności teorii wyłożonej w „De revolutionibus” jest z du*y. Tak samo można twierdzić, że mylił się Newton, bo jego teoria mechaniki sprawdza się tylko w określonych warunkach. Albo mylił się Bohr, bo jego model atomu nie odpowiada współczesnej wiedzy.
  W sprawie zdjęcia dzieła Kopernika z Indeksu nie ma Pan racji. Wydanie z 1819 roku jeszcze je wymienia, zaś zdjęcie zakazu miało miejsce w 1828 roku a więc po bez mała 300 latach.

 369. By coś podobnego głosić trzeba być kompletnym idiota. Strzał chyba w swój leb

  W 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent. W najgorszym momencie pandemii bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż, proszę państwa, koronawirus – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wiecu w Krakowie.

 370. Bóg daje i zabiera…niezbadane są wyroki…Smoleńsk rozpatrywany jako kara za grzechy ma sens…Jędraszewski temu nie zaprzeczył…o Watykanie nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że więcej wiary w ocenie rzeczywistości…przy lądowaniu nie było cudu…bo taka była wola…Memento mori…!

 371. Na marginesie, legat

  Naruszenie normy mszału rzymskiego a więc porządku mszy (Ordo Missae) to już nie przelewki.

  Choć nie przypuszczam, że braciszkom Paulinom czy biskupowi Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi akurat to będzie sen z powiek spędzać.

  Tym niemniej podpuszczona przez Gowina Emilewicz za ten wybryk chyba będzie musiała odpokutować.

 372. @Bar Norte 21 czerwca o godz. 20:17

  I tu masz całkowitą rację. Za naruszenie liturgii i podobne przestępstwa obowiązuje w kaka automatyczna ekskomunika. Za praktyki pedofilskie tradycyjnie najwyższą karą było usunięcie ze stanu duchownego. Nowy kodeks prawa kanonicznego, zatwierdzony przez naszego ukochanego Wojtyłę, łagodzi karę za… czyny pedofilskie.

 373. @GajowyM. 21 czerwca o godz. 19:47

  Tak jest!

  1847 r. Lekarze zaczynają stosować chloroform, jako środek znieczulający i łagodzący ludzkie cierpienia-szczególnie u kobiet w czasie porodów. Wynalazek natychmiast wywołuje sprzeciw kościoła, jako „kpina z woli Boga”

 374. Dla tych ktorzy nie widzieli tego wystepu,

  Kurt Cobain gra na gitarze ktora przeszla do historii.

  „Come as you are”

  https://youtu.be/z9LiPuVRyU8

 375. Na marginesie

  Ja to widzę w dwóch porządkach.

  Nadużycia seksualne duchownych podlegają odpowiedzialnośc karnej (prawo państwowe) i kanonicznej (prawo kościelne).

  W tym przypadku bezdyskusyjnie podstawowe znaczenie ma odpowiedzialność karna wynikająca z prawa państwowego.

  Natomiast odpowiedzialność z tytułu parawa kanonicznego ma znaczenie wtórne bo dotyczy wyłącznie wspólnoty religijnej. To jest wyłączna kompetencja wspolnoty a nie państwa.
  Oczywiście co robi wspólnota religijna z tego typu naduzyciami ma znaczenie, bo nie jest w próżni – podlega ocenom. No ale to już jest jej odpowiedzialność.

  Natomiast np naruszenie normy mszału dotyczy wyłącznie wspólnoty. To dla postronnych w sumie nie ma większego znaczenia. No chyba, że w grę wchodzi polityka jak w przypadku dzisiejszego eventu wicepremiery Emilewicz. Wtedy naruszenie normy wewnętrznej wspólnoty nabiera charakteru zewnętrznego.

 376. Mad Marx
  21 czerwca o godz. 17:47
  „ I że jego dzieło zdjeto z indeksu po zaledwie 400 latach”

  Rzetelne źródła podają, że Kościół katolicki umieścił dzieło Kopernika na indeksie w roku 1616. Usunięto je stamtąd w roku 1828.

 377. Już sprostowałem: Po niemal 300 latach od napisania i ponad 200 latach zakazu.

 378. Na marginesie
  21 czerwca o godz. 20:27

  Learze wojskowi w Sredniowieczu leczyli upuszczaniem krwi
  i przykladaniem swiezego krowiego lajna do ran.
  Szwajcarski lekarz Paracelsus zmienil te szanowane w srodowisku lekarskim praktyki.

 379. Ponoć: Niechlujstwo MR nabiera niepokojących rozmiarów.

  Gdy do puli genowej osobnika ludzkiego wkleją się geny osiki, to taki możne się zaniepokoić siedząc na pierwszym balkonie tym, że w amfiteatrze łysi usiedli w krzyż.

  Zaczadzenie wywoływane i podtrzymywane czytaniem komentarzy MR nie jest żadną nową jednostką chorobową. Gdyby spółka wydawnicza Polityka w prowadziła bezwarunkową opłatę kilku groszy za odkrycie zakrytego komentarza napisanego przez MR, to dało by się zauważyć oburzenie oraz powtórzenie prośby gospodarza bloga o niedokucznie innym gościom bloga.

  Oburzenie nie rodziło by się z biedy komentatorów.
  A z niezrozumienia dlaczego akurat ta trucizna nie jest za darmo.

  I ni musiał bym pocieszać legalistę legata z powodu okrojenia zakresu jego rozrywki.

  Mnie wystarcza bardzo skromne i wyrywkowe spotkania z echem wystąpień Adriana:
  Składa obietnicę: Dość tych kłamstwa! i namawia Rafała: Zacznij ty!

  Skutki przyduchy jakiej doznał by MR przypomina mi dawną pieśń.

  Niech MR serce me ukołysze.

  Zabijcie tę dręczącą ciszę!

  Co wy głodni MRa bierzecie, że was nie mdli?

 380. @Bar Norte 21 czerwca o godz. 20:50

  To prawda – ale nie chodzi nawet o samą karę, tylko o kwalifikację czynu. Według kaka zgwałcenie dziecka to takie samo „poważne naruszenie porządku” jak np. masturbacja. Kaka w ogóle nie bierze pod uwagę aspektu krzywdzenia drugiego człowieka i rażącego nadużycia władzy, jakiego się dopuszcza xiunc-pedofil.

  Poza tym prawo kanoniczne lub nazwijmy to wewnętrzny usus kaka są niejednokrotnie w jawnym konflikcie z prawem państwowym. Drobny przykład: w Polsce prawo wymaga zgłoszenia do prokuratury czynu pedofilskiego, czego kler w ogóle nie przestrzega. Więcej – i tu posłużę się cytatem z wypowiedzi biskupa Dydycza:

  Kościół jest atakowany także za to, że jego przedstawiciele nie są donosicielami i nie przekazują informacji na temat pedofilii do odpowiednich instancji. Każdy duchowny jest potencjalnym (…) powiernikiem wielu spraw, łącznie z tymi najstraszniejszymi, jak choćby morderstwa. Duchowny zawsze będzie pod tym kątem widziany, a gdyby na kogoś złożył donos, to trudno mu będzie się wytłumaczyć, czy ten ktoś był u niego u spowiedzi, czy też nie. To może podważać zaufanie do sakramentu. Nie można naciskać na duchownych, by byli współpracownikami świeckich instancji. Państwowe organa mają tysiące osób właściwie przygotowanych i przeróżne sposoby, aby jak najszybciej docierać do źródeł zła, nie musi się do tego mieszać kapłanów.

  Opis: w liście do wiernych na temat współpracy Kościoła z państwem w ściganiu morderców i pedofilów.

  Inaczej mówiąc biskup wykręca się sianem, podciągając każdą wiedzę pod „sakrament spowiedzi”, co jest bzdurą. Dodam, że podczas kanonicznych procesów pedofili ofiary są często zmuszane do zeznań „na zasadzie” sakramentu spowiedzi – oczywiście jako penitenci! Kilka lat temu jakiś łódzki księżulo zapodał, że wie coś o „dzieciach, które same wskakują xiuncu do łóżka”. Indagowany z paragrafu o obowiązku podzielenia się tą wiedzą z prokuratorem, szybciutko zasłonił się „tajemnicą spowiedzi”.

  Oni koniecznie chcą być niezależni – przecież nie tak dawno pan Hołownia w felietonie optował za „obywatelskim nieposłuszeństwem”, a przedstawiciele kaka w różnych formach nawołują do tego rutynowo i nagminnie. Rydzyk podobno „nie podlega prawu jako katolik”, a inni otwarcie domagają się dostosowania prawa świeckiego do kanonów religijnych.

  A co do owej „tajemnicy spowiedzi” – ona przecież obowiązuje tylko wobec „obcych”. Pewien seminarzysta opowiadał w wywiadzie, że wyznał tylko spowiednikowi, że jest synem xiunca. Zaraz wiedzieli o tym wszyscy wokół. Kaka jest w ogóle środowiskiem, w którym wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. I to jest jeszcze jeden powód nieujawniania „grzeszków” kleru – bo każdy sutannita ma coś tam na sumieniu, zatem jak Kuba Bogu… ale to jest już za długie 🙂

 381. Wyjaśnienie w sprawie potrącenia legata.

  Uprzedzam! Bolesne, ąle ni życzę sobie wyrazów współczucia.

  Kolega legat widział tylu nagrodzonych Nagrodą Darwina, że po podobnie obfitym doświadczeniu ja bym tam żadnego Mozarta nie słuchał i pływałbym w łzach Piazzollii.

  ( ruskie trolle są nawet w Argentynie )

  https://www.youtube.com/watch?v=kdhTodxH7Gw

 382. @kooperatywaMondragon 21 czerwca o godz. 21:04

  Jasne – ale nie chodzi tylko o samą wiedzę. Chodzi o hamowanie jej rozwoju wyklinaniem. Na tym polega rola kaka w dziejach.

  1299 r. W średniowieczu wiedzę na temat ludzkiej anatomii zdobywano poprzez sekcje zwłok. Praktyki te zostają zabronione przez kościół w roku 1299, kiedy papież Bonifacy VIII zakazuje przeprowadzania sekcji zwłok,nazywając ją „czynnością bezbożną”.

 383. Nie mogę przypomnieć sobie jak było w średniowieczu, ale dziś kiedy wszyscy po sikaniu myją rączki to w barach orzeszki nie mają żadnego smaku 🙄

 384. Obecnie na you tube /stream /Rossija 1

  «Россия. Кремль. Путин». Документальный фильм-событие. Прямая трансляция
  https://www.youtube.com/watch?v=etszjYX6pZU

  autor: Pawel Zarubow
  rez.: Maria Finkelstein

 385. Andrzeju Dudo,

  nie zagłosuję na Pana, bo jestem świadomym Polakiem.
  Przez 5 lat bawił się Pan swoją funkcją, ubliżał Polakom, upartyjniał państwo, kpił z Konstytucji, niszczył armię, wspierał nacjonalistów i pisał nową historię, w której bohaterów nazywał zdrajcami i odwrotnie.
  Teraz, jak pospolity prostak parafialny, przekupuje Pan media i ludzi dla dalszego trwania w nieróbstwie, kłamstwie i rujnowaniu Polski.
  Wydawało się, że to nie jest możliwe, aby wykształcony i dojrzały człowiek, miał w sobie tyle pychy, partyjnego poddaństwa, głupoty i zachowywał się z taką pogardą do swoich obowiązków, jak Pan.
  Nie przeszkadza Panu, że Ziobro nie wszczyna ponad 300 postępowań karnych wobec afer aparatczyków PiS-u, nie oburzają Pana komuniści w TK, nie przerażają marsze faszystów z okrzykami nienawiści po ulicach polskich miast, nie denerwuje upadek polskiej armii, nie rozbawiają dzieci na stanowiskach wiceministrów, nie razi nienawiść i pedofilia płynąca z Kościoła, …
  Pan się bawi wizytami, nartami, modlitwą na klęczkach, „leśnym ruchadełkiem”, polityczną propagandą, wywoływaniem międzynarodowych sporów, pajacowaniem podczas wystąpień publicznych, kompromitowaniem Polaków, selfie z koniem…
  Wbrew zapowiedziom zamknął Pan „swój” pałac dla ludzi spoza władzy PiS-u i odgrodził od społeczeństwa.
  Organizuje Pan rujnowanie polskiego systemu prawnego, powołuje skrajnie nieodpowiedzialnych ekstremistów do pełnienia funkcji państwowych, a przestępców na stanowiskach w PiS, ułaskawia.
  Dzisiaj symbolem Pana prezydentury jest długopis z noktowizorem, aby widzieć gdzie, a nie, co podpisuje Pan nocą, niczym złodziej kradnący przyzwoitość.
  Z Pana decydującym udziałem Polska została na lata podzielona, ludzie zaszczuci, ustawieni przeciwko sobie. Pozwolił Pan zaśmiecić kraj zwożonymi odpadami z całego świata, wycinać bez opamiętania drzewa, wybijać zwierzynę, urządzać polowania na ludzi, którzy ośmielają się protestować. Mistrzostwo uzyskał Pan jednak w oszustwach przekazów informacyjnych, w skromnym dawkowaniu prawdy i w przekupstwach wyborczych.
  Panie Andrzeju Dudo,
  nie zagłosuję na Pana, bo nie potrafi Pan służyć społeczeństwu, bo woli Pan jednemu prezesowi, jednej partii dla swojej ponad miarę wybujałej próżności.
  W żadnej Pana decyzji czy działaniu nie zauważyłem cech odpowiedzialnego męża stanu. Wprost przeciwnie.
  Nawet gdy publiczne zabierał Pan głos na mój temat, zwykłego obywatela, zionął Pan ogniem nienawiści, a kłamstwa wyrzucał jak z rękawa obfitości.
  Tym zajmuje się najważniejszy urzędnik w Polsce?
  Panie Andrzeju Dudo,
  nie tylko nie zagłosuję na Pana, ale uważam, że jest Pan kompromitacją naszego kraju. Pana decyzję o udziale w wyborach uważam za pozbawioną rzetelnej samooceny, opartą na braku podstawowej samokrytyki, ale i braku poczucia odpowiedzialności Pana osobiście i tych, co popierają.
  Nie zagłosuję na Pana, bo jestem Polakiem i dobro mojego kraju nie chcę powierzać człowiekowi, który za wybujałym ego, schował wszystkie ogólnoludzkie wartości i poczucie przyzwoitości.
  Jednocześnie wyrażam nadzieję, że dozna Pan dotkliwej porażki i zostanie sprawiedliwie osądzony za zniszczenie Polski.
  Adam Mazguła

 386. podczas streamingu dokumentu o Putinie – wylaczona mozliwosc komentowania

  Like:1500
  : ( 600

  Oglada:11 200

 387. bezdomny 21 czerwca o godz. 21:32 pisze: –… dziś kiedy wszyscy po sikaniu myją rączki

  Bezdomny,
  no nie wszyscy, akurat ja myję co innego żeby zawsze było czyste. Paradować z nieczystym w rozporku?! No weź się … Często ręce myję przed, żeby nie dotykać brudnymi łapami jak nie warunków żeby umyć co trzeba.

 388. Bar Norte
  21 czerwca o godz. 14:15

  Jak Ojciec Chrzestny jest cytowany w felietonach telewizyjnych, nawet bardzo krytycznych,
  to wyciszam glos.
  Obejrzalem debate z obowiazku.
  Najgorsze wydalo mi sie lekcewazenie widzow przez brak oznaczania ,
  ktora partie dany kandydat reprezentuje.
  Duda nie chce na razie Euro ( do czasu zrownania polskich zarobkow z niemieckimi )
  i najsilniejsi kandydaci nie forsuja utraty wlasnego pieniadza, co jest wielkim plusem w obecnej debacie .
  Po obejrzeniu debaty wydaje sie, ze podsumowanie w ,, wyborczej ” jest bardzo wywazone.
  https://wyborcza.pl/7,75398,26042300,debata-kandydatow-na-prezydenta-w-tvp-duda-bedzie-faworyzowany.html

 389. guzdra 21 czerwca o godz. 21:20 pisze: Wyjaśnienie w sprawie potrącenia legata.
  Guzdra,
  jeśli chodzi o mnie, to nie krępuj się. Sobie potrącaj ile chcesz. A co mi tam.

 390. Mauro Rossi
  21 czerwca o godz. 18:49

  Neoliberalowie opanowali Ameryke pol wieku temu
  i dzisiaj mamy 42 miliony bezrobotnych,
  wielu bez srodkow do zycia i opieki zdrowotnej.

 391. @legat
  21 czerwca o godz. 21:52
  Jestem przekonany, że robisz to w dobrej wierze. I nie będę tego komentował, bo, myjta sie dziewczyny, bo nie znata ani dnia ani godziny, jest cały czas hasłem przewodnim XXI wieku.
  I niech tak pozostanie 🙂

 392. Na marginesie

  Kwestię tajemnicy spowiedzi obejmuje w prawie karnym tzw zakaz dowodowy. Zresztą ten zakaz nie dotyczy tylko ksiązy i spowiedzi.

  Tym niemniej, przy poszanowaniu tego zakazu, państwo sobie musi radzić z eliminowaniem przestępstw o których piszemy. Mimo tego, że normy wewnętrzne wspólnoty mogą utrudniać postępowania.

  Mnie w tej dyskusji chodzi o jedno – o wyraźne rozgraniczenie interesu państwa i interesu wspólnoty, w tym przypadku kk. Chodzi mi o to by się obie struktury nie zlewały w jedno co często w dyskusjach wychodzi.
  W tym ujęciu zwalczanie nadużyć seksualnych kleru w oparciu o prawo państwowe jest wyłączną odpowiedzialnością państwa i ono powinno się z tym uporać. Tak jak się to dzieje w odniesieniu do innych grup społecznych czy przypadków jednostkowych.
  Wyłącznie od państwa należy tego oczekiwać.

  To jak do tego podchodzi wspólnota religijna ma znaczenie drugorzędne.

 393. @kooperatywaMondragon
  21 czerwca o godz. 22:07
  Tego typu spostrzeżenia zasługują na bezdomnego nagrodę 2020
  Odbiór tylko osobiście 🙂

 394. kooperatywaMondragon
  21 czerwca o godz. 21:04

  „ … w Sredniowieczu leczyli upuszczaniem krwi”.

  Co prowadziło do zmniejszenia ciśnienia krwi i ratowało przed wylewem, przynajmniej w ostrej fazie choroby. Leczono też rany chlebem z pajęczyną, co okazywało się skuteczne, ale nie wiadomo było wówczas dlaczego, dziś wiemy, że pajęczyna zawiera penicylinę. W średniowieczu nie znano lobotomii i elektrowstrząsów ani leczenia bezdomności dzieci poprzez przekazywanie ich pedofilom, jak to praktykowano Berlinie przez 30 lat. Świat jest skomplikowany, proste schematy często zawodzą.

 395. kooperatywaMandragon

  „Obejrzalem debate z obowiazku.”

  A ja wybrałem moim zdaniem atrakcyjniejszą alternatywę – powtórkę „Czarnego łabędzia” z Natalie Portman.
  I nie żałuję, choć przez ten wybór nie mam podstaw do dyskusji nad debatą.

 396. Bar Norte
  21 czerwca o godz. 22:14

  „W tym ujęciu zwalczanie nadużyć seksualnych kleru w oparciu o prawo państwowe jest wyłączną odpowiedzialnością państwa i ono powinno się z tym uporać”.

  A jak to będzie przy zwalczaniu nadużyc seksualych u celerbytów. Państwo ma wkrczać, czy sami mają się oczyścić, jak sędziowie?

 397. Przedwczoraj pisałam o medialnym (przez media) ogłoszeniu przez prokuratora Generalnego Williama Barra rezygnacji ze stanowiska naczelnego prokuratora z południowego dystryktu nowojorskiego.

  O rezygnacji, o której zainteresowany NIC nie wiedział.
  Więc też publicznie ogłosił, że skoro został nominowany na stanowisko przez sędziów i zatwierdzony przez Senat, to do czasu aż trumpowski wybraniec nie zaostanie przez Senat zatwierdzony, to on będzie dalej prowadził swoją pracę.
  A między innymi teraz zajmuje się przękrętami Rudy Giulianiego, który nota bene jest głównym popychadłem i zarazem stronnikiem Trumpa.

  Sprawa się na tym nie zakończyła, bo Trump i Barr się wkurzyli, ze ten się zaparł i nie chce się usunąć dobrowolnie, więc Barr wystosował do niego list , że jest w trybie natychmiastowym zwolniony.
  Co będzie dalej? Aż strach się bać.

 398. kooperatywaMondragon
  21 czerwca o godz. 22:07

  „Neoliberalowie opanowali Ameryke pol wieku temu
  i dzisiaj mamy 42 miliony bezrobotnych,
  wielu bez srodkow do zycia i opieki zdrowotnej”.

  Pewnie ten proletriat reemigruje do Europy (częściowo do Afryki) lub ucieknie do Meksyku. Innego rozwiązania nie widzę.

 399. Keep going Bob!
  Another 50 years!
  ________________
  Goodbye Jimmy Reed, Bob Dylan
  https://www.youtube.com/watch?v=FwHsfpLLaZ4

 400. Mauro Rossi

  „A jak to będzie przy zwalczaniu nadużyc seksualych u celerbytów. Państwo ma wkrczać, czy sami mają się oczyścić, jak sędziowie?”

  Znów zauważam w ciebie albo problemy z percepcją krotkich komentarzy albo ujwanianą cyklicznie skłonność do manipulacji cudzymi tekstami.

  Napisałem bowiem:

  „W tym ujęciu zwalczanie nadużyć seksualnych kleru w oparciu o prawo państwowe jest wyłączną odpowiedzialnością państwa i ono powinno się z tym uporać. Tak jak się to dzieje w odniesieniu do innych grup społecznych czy przypadków jednostkowych.
  Wyłącznie od państwa należy tego oczekiwać.”

  Jak więc z tym Mauro u ciebie jest – to skłonność do manipulacji czy problemy z percepcją?

 401. „Tłumacząc swoja decyzję o wycofaniu części wojsk USA z Niemiec, Donald Trump przypomniał, że Niemcy od dawna nie wywiązują się z przyjętego w ramach NATO zobowiązania przeznaczenia 2 proc. PKB na obronność. Wskazał też na współpracę Berlina z Moskwą przy budowie gazociągu Nordstream 2.

  Trump: Dlaczego Niemcy płacą Rosji miliardy za energię, podczas gdy my mamy chronić Niemcy przed Rosją”? (TVP Info)

  Im więcej Niemcy płacą Rosji za gaz tym więcej może Moskwa przeznaczać na zbrojenia, co powoduje, że coraz więcej będą musieli Amerykanie płacić za militarny parasol nad Niemcami. No w końcu ta spirala się tak rozkręciła, że jankesi mówią dość. Już teraz Niemcy są militarnym karłem i ekonomiczną potęgą, czyli dokładnie odwrotnie niż Rosja. Historia uczy, że bogaty i słaby w końcu będzie podbity przez ubogiego, ale dobrze uzbrojonego i bezwzględnego.

  W swych dziejach Niemcy często miotali się między militaryzmem a pacyfizmem. Przykładem germańscy Wizygoci, najbardziej militarnie agresywe wśród plemion barbarzyńskich, które pokonały Rzym. Jak już utworzyli swoje własne królestwo na południu Hiszpanii i zaznali bogactwa stali się tak wygodni i pacyfistyczni, że Arabowie pokonali ich jakby od niechcenia. I od tego czasu nikt już o Wizygotach nie słyszał.

 402. W tym tygodniu dokonała się wielka zmiana w obrębie Voice of America (VoA)
  Jest to radio, które nadaje w 46-ciu językach na całą kulę ziemską.
  W Polsce znane pod nazwą: Głos Ameryki.
  ma ono różne odnogi takie jak Wolna Europa, głos Azji, itd

  Otóż został z nadania Trumpa na stanowisko głównego szefa zatrudniony
  Michael Pack, facet o którym można powiedzieć jedno napewno, jest to protegowany i wręcz wychowankiem Stephena K. Bannona.

  Pack jest założycielem non-profit charytatywnej organizacji, na której czele też stoi.
  Parę dni temu Senator Robert Menendez zgłosił sprawę do prokuratora generalnego distriktu Columbia, że Pack inkasuje do własnych potrzeb miliony dolarów, które wpływają do organizacjii charytatywnej, którą zarządza i którą sam założył.

  Generalny Prokurator dystryktu Columbii Karl Racine stwierdził, że rozpoczął śledztwo w tej sprawie.

  ***
  Ale co najważniejsze, to z chwilą objęcia urzędu Pack zwolnił wszystkich
  którzy mieli jakiekolwiek stanowiska w VoA.
  Na całym świecie. To sa tysiące ludzi.
  I natychmiast zastąpił ich trumpistami, z których ŻADEN nie ma pojęcia o dziennikarstwie, jakoże NIGDY się nim nie zajmował.

  Więcej na ten temat poniżej
  Trump Stacks US Media Agency With Loyalists Led By Bannon Acolyte | Rachel Maddow | MSNBC

  Jednym słowem Trump będzie teraz miał swoją własną szczekaczkę, za którą amerykański podatnik będzie płacił.
  I to szczekaczkę o zasięgu jakiego nikt inny nie ma.

  Dorzucę jeszcze, że dotychczasowa dyrektor VoA i jej zastępca nie sprawiali kłopotu i potulnie podpisali rezygnację ze swoich stanowisk.

 403. Wielka Improwizacja Smolenska – i zoliborski koniec końcowej gałązki
  . Blokada Zoliborza aby tamtejsza teatralnie lokalna geologia i astronomia nie sprawiala niespodzianek .
  „Innymi słowy, historia życia byłaby zdominowana przez przypadkowość, to znaczy przez wypadki historyczne, przez okoliczności towarzyszące życiu, które jednak nie stanowią części biologii. Lub, posługując się metaforą teatralną, w sztuce tej główne role odgrywają czynniki geologiczne i astronomiczne. Rzeczywiście, nigdzie nie widać scenariusza tej historii, odgrywany spektakl zdaje się nieustanną improwizacją. W „The Nonprevalence of Humanoids” Simpson notuje: Zapis kopalny jasno pokazuje, że nie istnieje oś główna prowadząca ewolucję nieustannie do jakiegoś celu, od pierwotniaka do człowieka. Przeciwnie, ma miejsce ciągłe i ekstremalnie skomplikowane rozgałęzianie, a gdy prześledzimy jakąkolwiek drogę tych rozgałęzień, dostrzeżemy powtarzalność w kierunku i rytmie ewolucji. Człowiek jest końcem jednej z końcowych gałązek.
  Więcej: https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26036085,skoro-tyle-zycia-jest-we-wszechswiecie-jak-twierdza-eksperci.html

 404. Dla wyznawców Trumpa to dobra wiadomość, bo teraźniejsza „Wola Europa” (między innym ona) będzie przekazywać złote mysli wodza,
  który jak się sam określa jest „A Very Stable Genius

 405. Bar Norte 21 czerwca o godz. 22:38

  A nie mówiłam? (Na marginesie 21 czerwca o godz. 16:53)
  Stół i nożyce, Maupo jak pies Pawłowa.

 406. Bar Norte
  21 czerwca o godz. 22:38

  ” … zauważam w ciebie albo problemy z percepcją krotkich komentarzy albo ujwanianą cyklicznie skłonność do manipulacji cudzymi tekstami”.

  Udajesz, że celebryci zaliczają się „do innych grup społecznych”, a przecież wiadomo, że tak nie jest. Do „innych grup społecznych” zalicza się cała reszta, ale nie oni. Pomijając casus Polańskiego, czy z grupy społecznej Epsteina kogoś skazano? Tak się złożyło, że na śmierć skazał się główny świadek i oskarżony. No ale z taką „społeczną grupą” to nie przelewki, trzeba uciekać choćby do grobu.

  Społeczna grupa Epsteina: małżeństwo Clinton, Ehud Olmert i Ehud Barak, Tony Blair, saudyjski książę Mohammed bin Salman, prawnik Alan Derszowitz, miliarder Lexie Wexner, byli gubernatorowe Nowego Meksyku (z ramienia Demokratów) Bruce King i Bill Richardson, siostrzeniec miliardera George’a Sorosa Peter Soros, Alec Baldwin, John Cleese i Kevin Spacey, Courtney Love i Mick Jagger, Woody Allen, prince Andrew Windsor (skład daleko niepełny).

 407. Mauro Rossi 21 czerwca o godz. 22:20 do Bar Norte: A jak to będzie przy zwalczaniu nadużyc seksualych u celerbytów. Państwo ma wkrczać, czy sami mają się oczyścić, jak sędziowie?

  Mauro Rossi,
  a co tam jacyś celebryci, powiedz coś o politykach, świadkach ginących w więzieniu np. przez powieszenie się w pozycji horyzontalnej na łóżku więziennym, nagraniach ginących z policyjnych szaf rzekomo „oszalałych” funkcjonariuszy itp. Pewni politycy pewnej partii co wizytowali pewien hotel na godziny swojego kumpla też się sami oczyszczą jak wypłyną nagrania? Bo kiedyś wypłyną, to pewne. Stanowią bowiem super walutę.

 408. @Bar Norte – na blogu red. Szostkiewicza link do instrukcji (tak, instrukcji!) jak powinien głosować katolik. Nie wymienia się kandydatów po nazwisku (kaka nadal udaje, że on to skądże znowu!) ale katolik ma obowiązek sprawdzić, jak kandydat odnosi się do aborcji, in vitro, małżeństw homoseksualnych itp. Akurat te kwestie jak widać leżą xiuncom na wątrobie.

  I po co ta komedia z rzekomym niezaangażowaniem? Kaka troszeczkę dba o pozory, a poza tym rżnie głupa – jak zwykle zresztą.

 409. Bar Norte
  21 czerwca o godz. 20:17

  „Tym niemniej podpuszczona przez Gowina Emilewicz za ten wybryk chyba będzie musiała odpokutować”.

  Na pewno w piekle. Zajrzyj Bar Norte do Dantego i ustal w którym konkretnie kręgu kręgu piekieł Emilewicz spędzi wieczność. 🙂

  Bar Norte, już lepiej pisz o neomarksiźmie. Na pewno będą to rzeczy fascynujące (z góry się cieszę).

  Od Soboru Watykańskiego II w określonych warunkach świeccy mogą wygłaszać homilie.

  Wicepremier Emilewicz wzięła w niedzielę udział we mszy świętej w intencji środowisk gospodarczych, zorganizowanej w najważniejszym polskim sanktuarium na Jasnej Górze przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W niedzielę po raz piąty obchodzony jest w Polsce Dzień Przedsiębiorcy. Emilewicz: „Mała przedsiębiorczość jest nazywana dobroczynnym kołem wspólnotowym, bo to ona generuje największe podstawy rozwojowe i podstawy wzrostu dla wielu wspólnot. W Polsce ma miejsce szczególne – zawsze powtarzam, że to państwo przecież zapewniają ponad 90 proc. miejsc pracy i kontrybuują do budżetu w największej części”.

  Czyli w duchu katolickiej nauki społecznej.

 410. @Maupo, niech ci twój wikary prowadzący wyłoży definicję terminu „homilia”. „Homilia” to komentarz do czytania z twojej niebieskiej książeczki.
  Z deklaracjami politycznymi nie ma to nic wspólnego.

 411. Skoro werbują takich durniów – chyba nie mają lepszych kadr.
  A z pustego i Salomon…

 412. Mauro Rossi

  „Społeczna grupa Epsteina: małżeństwo Clinton, Ehud Olmert i Ehud Barak, Tony Blair, saudyjski książę Mohammed bin Salman, prawnik Alan Derszowitz, miliarder Lexie Wexner, byli gubernatorowe Nowego Meksyku (z ramienia Demokratów) Bruce King i Bill Richardson, siostrzeniec miliardera George’a Sorosa Peter Soros, Alec Baldwin, John Cleese i Kevin Spacey, Courtney Love i Mick Jagger, Woody Allen, prince Andrew Windsor (skład daleko niepełny).”

  Z całym szacunkiem dla twego „inteligenckiego obycia” w świecie globalnych celebrytów ale jednak muszę ci przypomnieć sprawę lokalną, którą na blogu referowałeś obficie.
  Chodzi mi o ten klub na wybrzeżu dla lokalnych celebrytów w którym gwałcono nieletnie.
  Mauro, od pięciu lat państwo pisowskie z tym problemem nie potrafiło czy raczej nie chciało się zmierzyć. Mimo tego, że napisano dziesiątki interwencyjnych tekstów w mediach oraz wydano na ten temat ksiązkę. Jako blogowy rzecznik tego państwa w tym kontekscie jesteś chyba ostatnią osobą by się na te tematy mądrzyć.

  Co do występu wicepremiery Emilewicz … .

  W świetle dzisiejszego oświadczenia rzecznika KEP to ona się powinna z tego co zrobiła tłumaczyć przed swoim spowiednikiem.
  A to co ty na ten temat myslisz nie ma najmniejszego znaczenia.

 413. Mauro Rossi
  21 czerwca o godz. 22:23

  15 milionow bialych
  dokarmia sie puszkami dla kotow.
  https://talkpoverty.org/basics/

 414. 404
  21 czerwca o godz. 22:54

  Ojciec Chrzestny zorganizowal ,, Inteligenzakion” ( Krakow 1939 )
  w radio Wolna Europa, Glosie Ameryki, rozglosniach na Bliskim Wschodzie i w Azji
  w ostatni wtorek.

 415. Na marginesie

  Warto przypomnieć definicję homili:

  „homilia (…) rodzaj kazania objaśniającego tekst biblijny;
  stanowi integralną część liturgii Kościoła; objaśnia tekst liturgiczny (najczęściej przeznaczony na dany dzień fragment Pisma świętego), zwracając szczególną uwagę na kontekst całego Objawienia Bożego, treść przeżywanego obchodu liturgicznego, sytuację i potrzeby słuchaczy oraz moralne wskazania dla praktyki życia wiernych; do najwybitniejszych autorów homilii zalicza się św. Augustyna, św. Bazylego Wielkiego, św. Hieronima ze Strydonu, św. Grzegorza I Wielkiego i św. Jana Chryzostoma.”

  No i od dzisiaj, wg Mauro, wicepremierę Jadwigę Emilewicz, jeszcze nie uświęconą.

 416. GajowyM.
  21 czerwca o godz. 19:43

  „ … napisałeś bzdurę, którą pwtarzasz: późniejszy odpis tłumaczenia Biblii na język gocki dokonany w IV wieku bez cienia logiki lub znajomości gramatyki”.

  Once more, jeśli nadal niejasne. Wulifila (310 – 383) w połowie był Gotem, a w połowie Grekiem, znał język gocki. Jako chrześcijanin i człowiek gruntownie wykształcony, był wiec właściwiym kandydatem do przetłumaczenia Biblii na język Gotó, a ciągu IV wieku wszyscy Goci przyjęli chrześcijaństwo, Biblia była więc niezbędna. Oryginał tłumaczenia nie zachował się, przynajmniej nic o tym nie wiemy. Odnaleziony w niemieckim klasztorze Codex Argenteus znajdujący się teraz w Uppsali jest odpisem (kopią) być może z oryginału, ale raczej z wersji pośrednich. Trwają spory, powstał w VI wieku w Bizancjum, czy w V wieku w północnej Italii, gdzie rządzili wówczas Ostrogoci (Teodoryk Wielki). Niektórzy sugerują, że bogate zdobienia kodeksu wskazują, że mogł być preznacony dla dworu w Rawennie.

 417. Na marginesie

  Choć w zasadzie można by było uznać, że Emilewicz wygłaszała na Jasnej Górze homilię w oparciu o ewangelię Morawieckiego. Przecież tydzień wcześniej jakiś biskup w tym samym miejscu uznał Morawieckiego za ewangelistę.
  Choć w tym przypadku Episkopat też protestował a biskup nawet się z tego tłumaczył zdezorientowanym wiernym.

 418. Bar Norte
  21 czerwca o godz. 23:49
  „Co do występu … Emilewicz … . W świetle dzisiejszego oświadczenia rzecznika KEP to ona się powinna z tego co zrobiła tłumaczyć przed swoim spowiednikiem”.

  Ustal Bar Norte, kto jest ważniejszy, rzecznik Episkopatu, czy miejscowy biskup oraz komu podlega przeor Paulinów? Może, cholera, Generałowi Paulinów w Rzymie? A też zauważ z właściwą sobie bystrością, że Kościół znów zagrał na dwóch fortepianach.

  „A to co ty na ten temat myslisz nie ma najmniejszego znaczenia”.

  Myślę, że powinniście pomyśleć o własnym opozycyjnym sanktuarium. Może w Łagiewnikach? 🙂

 419. @kooperatywaMondragon
  21 czerwca o godz. 23:58

  Ale dopiero teraz przejął role szefa, bo przez tydzień sprawdzali czy nie ma jakich podsłuchów w jego biurze.
  To nie jest żart!

 420. https://wpolityce.pl/polityka/505742-dr-zukowski-duda-czas-szans-trzaskowski-czas-problemow

  Dr T. Żukowski analizuje kampanię prezydencką: Andrzej Duda ― czas szans, Rafał Trzaskowski ― czas problemów.

 421. Mauro Rossi

  „Myślę, że powinniście pomyśleć”

  Widzę, że znów liczba mnoga w uzyciu!

  Mauro, ale te emocje są niepotrzebne.

  To, że Emilewicz wdrapała się na ambonę a potem plotła głupoty ośmieszając kosciół naprawdę nie warte jest tłumaczenia o „dwóch fortepianach” i roztrząsania kto jest w nim ważniejszy.

  Mauro, czasem warto się zastanowić czy pewnych kompromitujących spraw nie przemilczeć i swymi tłumaczeniami dodatkowo nie dokładać do pieca.

 422. Prezydent Rosji Władimir Putin napisał artykuł o 75. rocznicy II wojny światowej dla amerykańskiego czasopisma „National Interest”, w którym stwierdził, że „Rosja jest następcą ZSRR, a okres radziecki, ze wszystkimi jego triumfami i tragediami, jest integralną częścią tysiącletniej historii kraju”. Publikujemy artykuł w całości w języku polskim.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/06/19/75-lat-od-wielkiego-zwyciestwa-wspolna-odpowiedzialnosc-wobec-historii-i-przyszlosci/

 423. Mauro Rossi

  „Dr T. Żukowski (…): Andrzej Duda ― czas szans, Rafał Trzaskowski ― czas problemów.”

  Bob Dylan: „Bowiem czas, czas wszystko zmienia”

 424. Bar Norte

  odnośnie spędy trumpowskiego w Tulsie.

  napisałeś, że przeciwnicy Trumpa w postaci Black Lives Matter między innymi przybyli też do Tulsy.

  może część i z jego powou, ale głównie zjechali się tam na uczczenie uroczystości 19 czerwca, które popularnie nazywa się Juneteenth.
  To jest jeden z przykładów portmanteau, czyli zbitka wyrazów.
  W tym przypadku June i nineteenth (czerwiec 19)
  tak jak brunch (breakfast i lunch)., albo motel (motor i hotel)

  Jest to swięto czczone w imię pamięci oswobodzenia z niewolnictwa.
  W Teksasie Emancipation Proclamation została ogłoszone 1-go stycznia 1863 roku, ale nie była wprowadzone w życie.
  Dopiero po zakończeniu wojny domowej general Gordon Granger ogłosił federalny order, że wszyscy są wolnymi ludźmi i stało się to 19 czerwca 1865.

  Obecnie w całym kraju wiele ludzi celebruje te datę jak dzień wyzwolenia z jarzm niewoli.

  Początkowo Trump miał swój spęd ustawiony na właśnie 19 czerwca, dopiero niedługo przed tą datą ktoś mu powiedział, że masa ludzi bardzo się dziwi co najmniej, ze lekceważy ten dzień, więc zmienił na dzień później.
  Oczywiście przy okazji wyszło na jaw, że nic o tym święcie nie wiedział.

  jak narazie nie jest to święto narodowe, chociaż wileu ludzi o to walczy.

  W Tulsie ten dzień jest szczególnie celebrowany ze względu na masakrę, o której wspomniałeś. Była to najwięsza masakra czarnych ludzi w historii USA.
  Taki pogrom jakbyśmy nazwali w Polsce.
  A ponieważ odbyła się na przełomie maja i czerwca, więc jest celebrowana razem pamięć o poszkodowanych w masakrze, która odbyła się 56 lat po ogłoszeniu emancypacji czarnych Amerykanów i uczczenie dnia kiedy wszyscy zostali uznani wolnymi ludźmi..

  Także fakt, że tak wielu ludzi się tam zjechało, to głównie w związku z Juneteenth.
  A część została pewnie dzień dłużej żeby protestować przeciw trumkarzom

 425. 404

  Dzięki za informacje.

  Piszą w Rzepie, że wiec Trumpowi nie wypalił, bo nawaliła frekwencja. „Miał być tłum, były pustki. Słaby start kampanii Trumpa” relacjonuje red Aleksandra Słabisz

  https://www.rp.pl/Prezydent–USA/200629952-Mial-byc-tlum-byly-pustki-Slaby-start-kampanii-Trumpa.html

 426. https://www.youtube.com/watch?v=NaBBmbKkQoc&feature=emb_title

  Statue of Confederate general Albert Pike toppled in Washington DC | George Floyd protests

 427. https://www.youtube.com/watch?v=A1fCQrm0u_Q

  Tomasz Wróblewski ; tłumaczy dlaczego tak się dzieje .

 428. „A ciągu IV wieku wszyscy Goci przyjęli chrześcijaństwo, Biblia była więc niezbędna”.

  To raczej Ulfilasowi, znanemu też pod swym gockim imieniem Wulfila, wydawało się, że Biblia będzie niezbędna.

  Proces „chrystianizacji Europy”, był przede wszystkim następstwem praktycznego wyrachowania bądź presji politycznej. Goci, tak jak Frankowie lub Sasowie, przyjmowali chrześcijaństwo nie jako jednostki pobudzone do tego wewnętrznym oświeceniem, ale jako całe narody, które uległy masowej sugestii i podporządkowały się nakazom władców politycznych.

  Jednak w porównaniu z „chrystianizacją” ziem polskich, przez duchownych katolickich, wysiłki Ulfilasa zasługują za szacunek. Dokonanie przekładu prawie całej Biblii z języka greckiego na gocki wymagało od niego wyjątkowej pomysłowości. Dlaczego? Goci nie mieli własnego pisma. To właśnie jemu starożytni historycy kościelni przypisują ułożenie alfabetu gockiego,

  W Polsce duchowni katoliccy potrzebowali ponad 600 lat, żeby uznać, że Biblia w języku narodowym jest niezbędna. Pierwszy katolicki przekład całej Biblii, niestety z łaciny, a nie z języków oryginalnych, to Biblia Jakuba Wujka (!599).

 429. 404

  6 tysiecy Czarnych Koszul na stadionie u Trumpa.
  https://www.cnn.com/2020/06/21/politics/trump-rally-tulsa-attendance/index.html

 430. Jeszcze słowo odnośnie spędu w Tulsie trumpkowiczów.
  W wigilię tego spędu, wieczorem okazało się, że 6-ciu ludzi urzędników Białego Domu, których zadaniem było sprawdzanie bezpieczeństwa przed przyjazdem Trumpa i z tym związanymi sprawami… OKAZAŁO się, że są chorzy na covid-19
  Oczywiście zaraz ich wyizolowali.
  Jednak do tamtego czasu siali wirusem gdzie popało.

  Z raportarzy wynika, że zdecydowana większość nie miała masek, no i co najważniejsze dla Trumpa frekfencja nie dopisała i było wiele miesc pustych.
  chociaż ci co przybyli woleli w tłumie siedzieć, więc na widoku były duże puste placki na widowni.

  Dla chętnych żeby się nieco pobiczować oczywiście w przenośni, załączę link do trumpowskiego wystąpienia w Tulsie.
  Przyznam, ze prawie nigdy nie słucham go, ale czasem w celu samoumartwiania się to..
  także tym razem, z przerwami bo trudno się słucha tego bredzenia zmęczyłam godzinę i dziesięć minut prawie. Całość trwa 1:42 minuty
  Jak znowu zapragnę pocierpieć to może dosłucham do końca.

  Jak do tej pory dowiedziałam się z jego słów, że salutował setkom młodych oficerów w West Point gdzie wygłosił przemówienie. Jego zdaniem wspaniałe przemówienie.
  A salutował po kolei każdej parze oficerów kiedy otrzymywali dyplom ukończenia szkoły. Więc bardzo dużo salutowania i unoszenia ręki w górę.

  Dlaczego tak rozwleke i długo o tym mówił?
  Ponieważ w trakcie tego jego przemówienia podniósł szklankę z wodą do ust, ale musiał sobie pomóc drugą ręką, żeby ją dociągnąć do ust, więc spotkało się to z komentarzami, że coś z nim nie tak zdrowotnie.
  A Trump będący książkowym przykładem narcyza nie mógł tego przeżyć, więc skorzystał z okazji, żeby wytłumaczyć swoim zwolennikom i światu o co chodziło.
  A chodziło o setki salutowań przecież.
  Ponadto dowiedzieli się wszyscy, że krawaty Trumpa są drogie i z jedwabiu, bo się ładnie błyszczą a to daje dobry efekt w kamerze.
  Trump więdząc o tym obawiał się kropelkę uronić na tak cenny krawat, bo potem ten(krawat) byłby zmarnowany. A przecież szkoda by było.

  Potem długo się rozwodził na temat swoich butów, które mają skórzane podeszwy, a generała, który stał obok niego Trump zauważył, że podeszwy generalskie mają podbicia w postaci pasków z gumy.

  Bo to o tyle było istotne zagadnienie, że jak złaził z mównicy, to musiał przejść po rampie w dół, która jak twierdzi Trump była niezwykle stroma i śliska, bo z metalu zrobiona.
  Tak naprawdę to ta rampa wcale stroma nie była, tylko on po niej lazł jak ślimak, więc ludziska się śmiali.
  Co niesamowicie ubodło samouwielbienie Trumpa.
  Poświęcił całej sprawie z rampą chyba ze 20 minut albo i więcej. Były szczegóły o butach jego i generalskich, o śliskości stali, poręczach albo ich braku, pozycji w trakcie schdzenia T był niezadowolony, że go pokazywanu schlonego wpół z wzrokiem utkwionym w rampę, było o tym, że podłe fejk media nie pokazały, że ostatnie jardy tej rampy Trump w podskokach nieomal pokonał, ale podlcy to wycieli.
  Mówił też dlaczego dodatkowo ostrożnie schodził, bo obawiał się zjechać po tej rampie na tyłku, co spowodowałoby wielką radość u tych czychających kruków z fejkowych mediów.
  przy okazji wspomniał wszystkich prezydentów, którzy wpadli w podobne tarapaty.
  jeden np zwymiotował publicznie w japonii, inny zrobił co innego. Trump leciał po nazwiska i opisywał co który z nich nie zrobił przez co przeszedł do nieśmiertelności, a Trump zjeżdżając na tyłku z rampy w West Point nie chce dać tym sępom satysfakcji, ani przejść do historii tym wydarzeniem. Dlatego tak ostrożnie schodził.

  BYły sprawy podlców z fejk media poruszane, jacy są wredni i niesprawiedliwi.
  Nie krytykują tych co łupią sklepy, czy tak jak lewacki major miasta Seattle pozwala na widzimisie różnym łabserdakom, a pomoc którą oferował Trump, że zrobi z łapserdakami porządek w godzinę albo mniej…. lewacka major miasta odrzuciła.

  natomiast potępiają Rally trumpa, gdzie ludzie nie spotykają się po to żeby wybijać szyby ale żeby mysleć o przyszłosci. Ale co można od takich sępów oczekiwać oprócz podłości.

  poruszył też temat oszczędności na wojsku wysłanym do Niemiec.
  O czym zauważyłam Mauro Rossi wspomniał.
  ja jednak tak jak Mauro nie słuchałabym tego tak bezkrytycznie.

  napisałam chyba za dużo, więc kończę.
  Była to próbo przedstawienia osobom które nie znają języka angielskiego jak wygl ądają jego przemówienia na tym przykładze.

  Tutaj wręcz dosłownie pisałam co on mówił, włącznie o zjeżdżaniu z rampy na tyłku.
  Żeby pokazać swoją sprawność kręcił się, podskakiwał, nawet pokazywał (jak bum cyk cyk) że z łatwością potrafi pić wodę ze szklanki używając tylko jednej ręki.

  President Trump holds rally in Tulsa, Okla. amid pandemic, anti-Black racism protests | FULL
  https://www.youtube.com/watch?v=wiyHk232MPE

  Ps. W West Point w tym roku ze względu na Covid-19 miało ne być oficjalnego uroczystego ukończenia szkoły, ale Trumpu się zachciało przemawiać do żywych młodych oficerów, a nie do kamery, więc zarządał zeby uroczyste wręczanie dyplomów, z tradycyjną oprawą, musztrą, wiwatami itd się odbyło.
  Nie trafiały do niego żadne argumenty, które szkoła wojskowa wysuwała, w końcu się zgodzono.

  Ściągnęli wszystkich pod groźbą kary na uczestniczenie w tym przedstawieniu tylko po to żeby bufona usatysfakcjonować.
  Po tym całym kretyństwie wszyscy uczestnicy (oprucz Trumpa i trumpowców)
  Muszą siedzieć w kwarantannie co najmniej 2 tygodznie.
  Taka sprawa!

 431. Sorry za Japonię i oprócz
  i na wszelki wypadek za inne błędy, których nie zauwazyłam

 432. Zapomniałam napisać o najważniejszym punkcie przemówienia Trumpa.
  Ogłosił wszem i wobec, że za dużo testów się robi w USA. Ale to wcześniej już wielokrotnie powtarzał. Jakoże jego zdaniem jak się robi testy to się ma nowe przypadki. A jak testów się nie robi, albo przynajmniej znacznie mniej, to i przypadków mniej się ma.

  Nowością w tym przypadku było jego oświadczenie, że zwrócił się do odpowiednich ludzi, żeby zmniejszyć liczbę testów.
  Bez bicia, tak sam z siebie to oświadczył światu i swoim wyznawcom.

  Ps. Dorzucę jeszcze słówko do mojej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej remanentu w szeregach dziennikarzy z Głos Ameryki.
  Okazuje się, że CDC (centralna organizacja zjmująca się różnymi zarazami, a więc i Coronawirusem też) dziennikarzy obecnej VoA
  (Voice of America) wpisała na czarną listę . Nie będa im udzielać żadnych wywiadów.
  Taka ciekawostka.

 433. @Bar Norte
  22 czerwca o godz. 0:46

  Nie zauważyłam Twojego wpisu zanim napisałam swoją „recenzję” na temat spedu w Tulsie. Ale przeczytałam zalinkowany artykuł w Rzepie z ciekawości co o tym napiszą.
  Dzięki zań.

  Teraz nie mam wyrzutów za mój wpis, bo on w jakimś stopniu uzupełnia i daje wydaje mi się lepszy obraz jak to przemówienie wyglądało.
  Nawet opisując kabaret można to przedstawić w postaci kilku/kilkunastu spraw, które zostały poruszone.
  Jednak nie oddaje to charakteru kabaretu.
  A to, co mówił Trump w Tulsie, to jak by błazen w cyrku przedstawiał jakieś sprawy.
  Tego, bez wysłuchania nie da się scharakteryzować wystarczająco jasno.
  To sztuka w samej swojej istocie nie nadająca się do opisu.
  To trzeba słyszeć i widzieć samemu, żeby uwierzyć, że to jest możliwe, że prezydent Stanów Zjednoczonych jest AŻ takim moronem.

 434. Blackley
  22 czerwca o godz. 0:31
  Prezydent Rosji Władimir Putin napisał artykuł

  Ty gacek, (wschodząca gwiazdo branży porno), uważaj z tym bzykaniem:

  Hasaj sobie hasaj
  źróbku Ras-Putina
  ruska prostytutka
  urodzi ci syna.

 435. Adamek na 102 ; 30:30 .

  Poczekaj , nie bądź w gorącej wodzie kąpany, przyjdzie czas a z pewnością
  się tobą zajmę .

 436. Na marginesie
  21 czerwca o godz. 17:12

  „@Mad Marx 21 czerwca o godz. 16:08

  Niedawno ktoś zorganizował sondę uliczną, pytając ludzi, czy zgodziliby się na wprowadzenie w Polsce cyfr arabskich. Wielu twierdziło, że w żadnym wypadku!”

  Pyszne!
  Ignorance is not always bliss.

 437. dezerter83 ; 0:55 .

  Dezerterze; daj sobie spokój z tą biblią , tam nie ma nic oprócz bzdur , ale jest
  doskonałym narzędziem w rękach mądrych ludzi aby kontrolować takich jak ty .

  https://wyborcza.pl/piatekekstra/1,129155,17202731,Jak_to_wszystko_sie_zaczelo__Jak_zaczal_sie_czas_.html

  Nasza kula ziemska jest jak książka tam jest wszystko zapisane , geologia czyli
  nauka o ziemi , ona się tym zajmuje i odczytuje kartka po kartce , już coraz
  więcej wiemy . Zapamiętaj to sobie że , wpływ religii paraliżuje rozwój społeczny
  i tych którzy ja wyznają a normalni ludzie już dawno przestali korzyć się przed
  jakąkolwiek religią .

 438. https://wyborcza.pl/7,75400,22441462,kiedy-narodzil-sie-czlowiek-wspolczesny-nowe-badania-potwierdzaja.html

  c d n , ciąg dalszy , specjalnie dla naszego dezertera83; ale czy jego mózg
  to ogarnie ? to już inna sprawa .

 439. @Blackley
  22 czerwca o godz. 4:22

  Czasem sobie myślę: niech sobie kazdy wierzy w co chce, tylko niech się mnie nie czepia przekonywać.
  Ale to też nie jest rozwiązanie.

  Na przykład teraz ortpdoksyjni Żydzi w Nowym Yorku podali do sądu gubernatora stanu nowy York Anrew Coumo że jest niesprawiedliwy i stronniczy, bo im nie pozwala w czasie zagrozenia Covid-19 spotykać się w synagogach.

  Im nie można zarzucić, że nawracają niewiernych na swoją modłę.
  Ale w obliczu zagrożenia w jakiej jesteśmy w czasie pandemii,
  to stają się ogromnie niebezpieczni.
  Ich chęć modlenia się wspólnego kilka razy dziennie (tak częstą mają potrzebę)
  i to w synagodze doprowadziła sprawę do sądu.
  I teraz zobaczymy jak sąd zdecyduje.
  Czy zrozumie ich gwałtowną potrzebę nie doopanowania i pogrozi gubernatorowi?
  Czy też zrozumie ich, chociaż oni go nawracać na swoje kopyto nie będą.

  Dla ciekawych podaję tytuł artykułu z Haaretz traktujący o tym

  As New York Eases Coronavirus Measures, Orthodox Jews Say Law Is Applied Unevenly
  The Orthodox Jewish umbrella organization Agudath Israel of America files a lawsuit against Cuomo, challenging the state’s decision to limit attendance at houses of worship
  As New York starts reopening after more than 100 days of lockdown brought about by the coronavirus pandemic, Orthodox Jewish communities in the state are criticizing “unevenly applied governmental laws”, which they say “impede our religious freedoms and parental autonomy,” and have decided to take the matter to court.

 440. Byli prezydenci T. Roosevelt I U. Grant sa rozliczani za posiadanie niewolnikow. Ich pomniki sa usuwane z publicznych miejsc. Przypuszczam ze przyjdzie kolej na T. Jefferson. Jefferson mial 6 dzieci z Sally Hemings, ciemnoskora pracownica jego posiadlosci w Monticello. Sally podrozowala z nim do Europy.
  O ile wiem, T. Jefferson obiecal jej “wolnosc” w pewnym wieku ale dzieci nigdy nie byly uznane przez rodzine Jefferson.

  W skeczu SNL Robert De Niro jako Jefferson, Maya Rudolf jako Sally Hemings

  https://youtu.be/coDWvebeEc8

 441. Kiedy msza i ambona w Sejmie…Tak sobie myślę prywatnie o podniesieniu rangi prawa stanowionego…do ostatecznego…

 442. Koronawirus zwalczany jest metodą: masz gorączkę stłucz termometr…im mniej testów…jak u Żyda, który nie dawał chorej nogi do masowania, aby nie bolało…Tak sobie myślę prywatnie o: wygrywa ten kto liczy głosy…

 443. Emilewicz z ambony kupczy głosami wyborców…Tak sobie myślę prywatnie, że sugerowano wypędzenie przekupniów ze świątyń, jeszcze przed Rydzykiem…a teraz ona…ambona jak grzęda…dla politycznych komiwojażerów…gdzie diabeł nie…

 444. Katolik Gliński wskazuje Trzaskowskiemu miejsce w Berlinie…nasz człowiek w…Tak sobie myślę prywatnie o wpływie zgermanizowanego katolicyzmu na postrzeganie świata…potem Watykan…zadanie wykonane panie prezesie…odbijany naszym trickiem…

 445. Docierają do mnie nieliczne szczegóły doniesień o wsparciu rządowym w czasie pandemii dla polskich przedsiębiorców.

  Widać tarcza skruszała prze wykuciem, skoro wysłano panią Emilewicz do fabryki boga, aby przemówiła przedsiębiorcom do sumienia.

  Sądzę, że podczas ceremonii związanych ze świętem Niebowzięcia NMP do sumień rolników będzie musiała przemówić Szydło Matka Narodu i namawiać, aby ci nie odplewiali zbyt gorliwie plonów zbóż.

  Będzie pewne niebezpieczeństwo przejawiające się w nieposłuszeństwem Dzieci Bożych wobec ślązaczki Matki Narodu bo na Kielecczyźnie może się zbiesić orkisz Rokosz.

  I mogą się za kłosy szarpać dwie Beaty.
  I Bar Norte będzie musiał napisać prelekcję o różnicy między mszałem śląskim wyeksportowanym do Brukseli, a mszałem świętokrzyskim przesiąkniętym nadzieją wyeksportowania polskich śmigłowców do Francji.

  Kielce są krzywdzone kpinami z promocji czynionej przez Beatę Nieuświęconą ale zgodną z rytem ziobrowym. Ale ruszy kolej z Buska do Dubrownika i tamtejsi katolicy przyjmą Mateuszowe Bony za pobyt wakacyjny.

  Jest jednak bakteryjno- wirusowy kłopot, który stał się niedawno dolegliwością mego szwagra. Flory drobnoustrojowe: polska i chorwacka nie żyją w zgodzie.

  I może po drodze w Lubljanie będzie można spotkać promocję tamtejszej modlitwy:
  Precz z polską zarazą!

 446. 404

  Kultowy prezydent Trump spotkal sie na stadionie w Oklahomie z 6200 wyznawcami.

 447. Parafianie będą głosować tak, aby proboszczowi nie sprawić przykrości…za dużo wie z wywiadów przy konfesjonale…Tak sobie myślę prywatnie, że konfesjonał daje władzę nad spowiadanym…o Sowie…i ośmiorniczkach nie wspomnę… tylko wiedza…po świecku nieść kaganek…takie coś za coś…

 448. Debata pytania: 1/ czy modlitwa czyni człowieka przyzwoitym …2/ czy złodzieje, to ludzie…3/ czy sutanna jest kloszem dla pedofilów…Tak sobie myślę prywatnie, że pobożne życzenia stają się sensem życia…dla wielu…

 449. @Mauro Rossi, 22 czerwca o godz. 0:00

  Dupku żołędny,

  once more, pisałeś o zabytku z IV wieku, a to jest zabytek z wieku VI (szóstego).
  Kopia czegoś z IV wieku nie jest zabytkiem z czwartego wieku, jeśli powstała dużo później.
  Nie ma znaczenia, czy to odpis oryginału czy kopia kopii, skoro jest to dzieło powstałe około 150 lat później niż oryginał.

  Co do datowania, to badacze są raczej zgodni, że to pierwsza połowa VI wieku. Zbadano (i datowano) zarówno pergamin z koźlęciej skóry, jak i historyczne odniesienia i wszystko wskazuje na wiek VI. Ustalono też, że ostatni raz oprawiono tę biblię w XVI wieku.
  Zabytek z VI wieku też nie w kij dmuchał, nie ma powodu do kompleksów i naciągania faktów.

 450. koźlęcej

 451. Blackley
  22 czerwca o godz. 3:51
  Adamek na 102 ; 30:30 .
  Poczekaj , nie bądź w gorącej wodzie kąpany, przyjdzie czas a z pewnością
  się tobą zajmę .

  Obiecanki cacanki gwiazdorze porno. Nigdy nie wiadomo, może jak się „wybzykasz”, to zaczniesz „posuwać”.

  Pozostaję, na pewno nie do usług.

 452. 404 ; 5:04 .

  Gdzieś w jakimś periodyku naukowym czytałem że jakiś naukowiec od genetyki
  odkrył tzw gen wiary , but nie wszyscy ludzie go posiadają , który powoduje
  że ludzie wieżą w różne bóstwa . W przyszłości ( ten naukowiec dowodził )
  będzie można takich ludzi zaszczepić odpowiednią szczepionką aby ten gen
  uśpić lub odpowiednio zmutować a fanatyczna wiara w bóstwa ustanie .
  Ciekawe tylko czy rządy mając tak poręczne narzędzie trzymania ludzi krótko
  za mordę byliby tym zainteresowane .

 453. Adamek na 102 ;

  Obiecuję że tobą się zajmę a na razie sobie pobrykaj .

 454. Świetna riposta Kosiniaka
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wybory-2020-kosiniak-kamysz-slowa-dudy-pokazuja-w-jak-wielkiej-jest-panice/v41njk7

  na prawdę trudno mnie zrozumieć sztab Dudy – po co taka wypowiedź -do kogo, jakich wyborce miała zmobilizować głosowaniu na Dudę?

 455. Blackley
  22 czerwca o godz. 10:13
  Adamek na 102 ;
  Obiecuję że tobą się zajmę a na razie sobie pobrykaj .

  Zakleszczył ci się czy co?

  Módl się módl, capie do woła
  Putin cię do usług powoła.

 456. @Blackley

  No i Putin powołał do usług.
  Ja też ostrzegam pornosa

  Dla ruskiej waginy
  używaj kondona a
  najlepiej tylko śliny.

 457. @ Mauro:
  ” Już teraz Niemcy są militarnym karłem i ekonomiczną potęgą”
  Z logiką chyba coś nie teges…..
  Już Napoleon stwierdził, że do wojny potrzebne są 3 rzeczy:
  1- Pieniądze
  2- Pieniądze
  3- Dużo pieniędzy
  Skąd ma Rosja pieniądze na zbrojenia, skoro jest ekonomicznym karłem ?
  Niemcy, jako potęga gospodarcza są w stanie w krótkim czasie , jeżeli zajdzie taka potrzeba, wyprodukować lub zakupić pokaźne ilości broni i sprzętu.
  P.S. Obecne wycofywanie się USA dowodzi konieczności utworzenia wspólnej, europejskiej armii, zdolnej do obrony Europy na różnych frontach

 458. Rafał Trzaskowski z żoną o działaniach TVP. „Szukali sensacji w pracy, rozmawiali z byłymi studentkami”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26054232,rafal-trzaskowski-z-zona-o-dzialaniach-tvp-szukali-sensacji.html#s=BoxMMtImg2

  Mały bratobójca u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 459. W ramach Alleluja i do przodu… kraj nad Wisłą oddawany jest w ręce krzyżowców…z wyprawami krzyżowymi i Drang nach Osten ! w tle…Tak sobie myślę prywatnie: czy Rosja jest z górki czy pod górkę dla tzw. zachodniej cywilizacji z niewolnictwem i koloniami w herbie…nawyki do zdobycznego wyssane…

 460. 2% 6% 7%

  geozak, sraczka &co, idą po was

  Wybory na ostatniej prostej. Sondaż daje wygraną Trzaskowskiemu

  https://www.gazeta.pl/0,0.html

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 461. Ruski szpieg w akcji:

  Antoni Macierewicz na Podkarpaciu: ‚W TVP wreszcie mówią prawdę, a wybór Trzaskowskiego to promowanie pedofilii’

  https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,26054581,antoni-macierewicz-na-podkarpaciu-w-tvp-wreszcie-mowia-prawde.html

  Naszczalnik bratobójca.
  Republika Braci Kaczyńskich

 462. President of Łorsoł 😀

 463. GajowyM.
  22 czerwca o godz. 11:59

  🙂

  adam100
  22 czerwca o godz. 11:18
  Pisdzieluch podskakuje do Trzaskowskiego – zabawnie posłuchac

 464. adam100
  22 czerwca o godz. 11:18
  Powinien go zapytac o kwalifikacje Trampa ..
  Tramp cie przyslal ?! Nie beda nam tu w obcych jezykach ..
  Wirginia ! ? Brzmisz jak bys byl z powiatu obok Atlanty..

 465. olborski
  22 czerwca o godz. 12:04

  🙂

  a na blogu wyyyją 😉

 466. Katolik Macierewicz ruskim szpiegiem…To jak Szwejk w przebraniu Krasnoarmiejca…dla jaj, bo była pokusa…Tak sobie myślę prywatnie, że Watykan będzie interweniował…

 467. @adam100, 22 czerwca o godz. 12:02

  Poszedłem w trop za twoim linkiem, ale że mi się Twitter nie otwiera, to znalazłem na YT.
  Żebyś nie myślał, że zignorowałem i sam wynalazłem koło 😉

 468. GajowyM.
  22 czerwca o godz. 12:32

  Wiem, że ramie w ramie
  pisdzielom nabrudzim w ich jamie
  🙂

 469. Ten sam „Amerykan” z Białegostoku podczas słynnej już z „pokojowego przebiegu” Parady Równości 2019 w tym mieście:
  We’re not expected to fight with people

 470. Deficyt w budżecie ponad dziesięciokrotnie większy niż przed rokiem. Brakuje w nim „ukrytych kosztów”

  https://wyborcza.pl/7,155287,26055163,deficyt-w-budzecie-ponad-dziesieciokrotnie-wiekszy-niz-przed.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male

  Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia: Małgorzata Kidawa-Błońska.

 471. Praca zdalna dla suwerena…posłom nie chce się pracować na wyjeżdzie…Tak sobie myślę prywatnie, że koronawirus przywraca godność suwerenowi…pośredników parlamentarnych wyprowadzić…Co może poseł możesz sam…klikanie z domu ma sens…w ramach taniego państwa…JOW-ki pałki…

 472. Maćku G.,
  debile pisowskie przegrały sprawę o „milion tracących pracę”. I po co im to było?
  Panika, panika. Jest dobrze.

 473. Kompozytor Zbigniew Preisner chce pozwać prezydenta.

  „Co za bezczelność?! Andrzej Duda, kandydat na prezydenta, łamie moje osobiste prawa autorskie. Informuję, że nie popieram Pana kandydatury i nie życzę sobie wykorzystywania mojej twórczości do Pana promocji. Występuję na drogę prawną” – napisał na Facebooku kompozytor.

  Mały bratobójca to faszysta

 474. Poznajcie wszyscy nową Pierwszą Damę ❤️

  Dzień dobry, cześć. Małgorzata Trzaskowska. Po raz pierwszy w mediach społecznościowych – to mój debiut.
  Zresztą ostatnio nowości w moim życiu, jak się domyślacie, jest o wiele więcej. Najpierw epidemia postawiła nasze życie na głowie. Z jednej strony, świat wokół zaczął pędzić, polityka i przyszłość naszych dzieci stały się tematami naszych codziennych rozmów i prawdziwej troski, a z drugiej strony – przez akcję „zostań w domu” niektóre sprawy zwolniły, spędzaliśmy ze sobą bardzo dużo czasu i musieliśmy niejednokrotnie nauczyć się na nowo funkcjonować w zmienionej rzeczywistości. Ale też zmierzyć z wieloma wyzwaniami, jak np. edukacją w domu. Jednak co najważniejsze, w ostatnich tygodniach wspólnie z mężem zdecydowaliśmy, że Rafał będzie kandydował na Prezydenta RP. Uznałam więc, że i ja powinnam dać się Wam poznać. Mówić o tym, co jest dla mnie ważne jako kobiety, matki, żony, zaangażowanej obywatelki.
  Witajcie!
  PS. Uprzedzam – nie akceptuję żadnego hejtu i mowy nienawiści!

 475. Mateusz Walasek

  Słysząc dziś słowa A. Dudy o tym, że opozycja była gorsza niż koronawirus jako żywo przypomniał się ten plakat sprzed bez mała osiemdziesięciu lat. Jego inspirator też przebywał w Krakowie i nazywał się Hans Frank i został powieszony wyrokiem trybunału w Norymberdze.
  #stopnienawiści #MamyDość

  Faszystowska partia PiS

 476. Jan Hartman

  TVPiS pokazał krakowski protest wymierzony w Dudę jako wiec wyborców Dudy. A flagi LGBT wymazano. Nie do wiary. Nawet za komuny nie robili takich numerów w TVP.

  https://www.facebook.com/photo?fbid=10214800339875716&set=a.1272540187251

  geozak faszysto. Należysz do „fajnego” towarzystwa 🙁

 477. LISTA AFER: Lista ponad 350 AFER za czasów PiS

  https://www.wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR2ZJpZtz8LNNrgjjd1cX5CzWrc2-vLCuL17s8h043oB2h53fi_Zdy4Lf0I

  Kto ma stalowe nerwy i czas, niech czyta, a czytając pomyśli o tych wszystkich wstrętnych kolegach Tuska, którzy u Sowy jedli ośmiorniczki po 64 zł za porcję i się brzydko wyrażali, co było aferą nad aferami.

  geozak: POPOPOPOPOPOPOPOPOP

 478. Zakątek Polityczny

  Ten cytat wart jest wszystkie pieniądze.

  „Gdyby Dudę kupili za młodu Niemcy, to dziś byłby niemieckim patriotą; gdyby młodego Żalka oddano do adopcji Żydom, to dziś rzucałby pewnie kamieniami w Palestyńczyków, poprawiając sobie przy tym pejsy; a gdyby oseska Brudzińskiego porwali Romowie, to pewnie wędrowałby z ich taborem po Rumunii, grając na tamburynie i tańcząc wokół ogniska. Tylko poseł Czarnek byłby dziś tym, kim jest – polskim kołtunem. Bo jego nikt w dzieciństwie by nie chciał porwać, zaadoptować, o kupnie nawet nie wspominając. Już wówczas bowiem musiał być obrzydliwy.”

 479. PiS na Księżyc

  Czyż to nie jest piękne?
  Rafał co rok wraz z Radnymi Warszawy przyznają nagrody Powstańcom Warszawskim, pomagają im każdego dnia. Rafał jest też od lat wolontariuszem na rocznicach Powstania w Getcie. Nie robi tego na pokaz jak Duda. Robi to od serca.
  ❤️❤️❤️
  „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”

 480. adam100
  22 czerwca o godz. 15:31′

  ten cytat jest autorstwa jakiegos przyglupa —–

 481. @ozzy 🙂 du bringst mich zum Lachen 🙂
  możesz naklepac : dlaczego?

 482. Jaki : przestępczości pospolitej już prawie nie ma…ale nie wskazał parafii z zerową przestępczością…Tak sobie myślę prywatnie, że kradną w nocy dlatego nie widać…wszystkiego…VAT, to elita…

 483. ozzy
  22 czerwca o godz. 15:51
  adam100
  22 czerwca o godz. 15:31′
  ten cytat jest autorstwa jakiegos przyglupa —–

  Zgadzam się. Oni są wszyscy równie obrzydliwi, nie powinno się robić dystynkcji. 🙂

 484. Mauro Rossi

  Ma Pan racje .
  Zandberg, mimo ze dostal 140 tysiecy glosow, nie chce zastapic Trzaskowskiego na stanowisku prezydenta Warszawy.
  Woli zyc z dotacji , na kanapie, z kawa w filizance.
  Wszystko jest ustawione Niewidzialna Reka Rynku ( na ulicy Czerskiej ).

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26055622,czy-zandberg-w-razie-wygranej-trzaskowskiego-bedzie-kandydatem.html?&_ga=2.115885632.75041693.1592307349-1683932762.1577798814#S.koronawirus-K.P-B.4-L.1.zwfoto

 485. @kooperatywaMondragon
  22 czerwca o godz. 7:42

  Kultowy prezydent Trump spotkal sie na stadionie w Oklahomie z 6200 wyznawcami.

  Tak to prawda. 6 200 osób wygląda na dużo,
  ALE
  Ta arena mieści ponad 90 000 ludzi.
  Miało być dużo ponad milion osób na tym spędzie.
  tak Trump ogłaszał światu.

  Wyszło na jaw, ze przed tym spędęm trumpiści ogłaszali, żeby się zgłaszać/rejestrować na bilety za darmo, więc tysiące młodych ludzi to zrobiło.
  A zrobili to wcale nie po to żeby tam się znaleźć ale żeby zablokować miejsca.
  Oprócz tego ludziska przestraszyli się epidemii.
  Zwłaszcza po oświadczeniu ze 6 osób pracowników Trumpa okazało się siewcami coronawirusa.

  Nota bene Trump się wściekł, że to zostało upublicznione.

  Teraz trumpiści tłumaczą, że to przez protesty i z obawy przed nimi była taka mała frekwencja.

  Jakby nie patrzeć, to w hali na prawie sto tysięcy ludzi siedziało tam tylko 6 200
  Ponadto żeby kamerzyści mogli pokazać że ich jest dużo, to pousadzali ich jak to mozliwe razem. Co by przynajmniej miejscami stworzyć wrażenie tłumu.

  BTW były przygotowane na zewnątrz monitory dla tych którzy się do srodka nie zmieszczą, a przy monitorach była pustka.

  Ponadto przygotowano arenę na zewnątrz żeby Trump i jego Pensek mogli po głównym wydarzeiu w hali tam przemówić jeszcze raz.

  A ponieważ tam było całkiem pusto, więc chciał nie chciał Trump z Pęskiem zrezygnowali z tej dodatkowej mozliwości.

  Jakby nie patrzeć klęska propagandowa .
  Trump oczywiście najbardziej obwinia wredne media, że nastraszyły głupią grypą i ludzie się zaczęli bać zarazy.

 486. Na specjalne życzenie bezdomnego faszysty, podaje całość tekstu przygłupa:

  Marek Migalski:

  TO NARÓD JEST IDEOLOGIĄ, A NIE HOMOSEKSUALIZM.
  Nikt nie rodzi się Polakiem, Chilijczykiem czy Nowozelandczykiem. Do tego potrzebna jest poważna praca i lata indoktrynacji. Inaczej, niż do zostanie gejem, lesbijką czy osobą heteroseksualną, bo to dzieje się naturalnie. Więc jeśli coś jest wynikiem „ideologii”, to nie LGBT, lecz patriotyzm.
  Nie urodziliście się Polkami i Polakami. Gdyby ktoś was wykradł z kołyski i wywiózł do innego kraju, bylibyście dziś Niemcami lub Rosjanami. Jeśli mielibyście więcej szczęścia, bylibyście obecnie Czechami lub Amerykanami. Bo to, że czujemy się członkami jakiegoś narodu nie jest naturalne, lecz powstaje w wyniku kilkunastoletniej indoktrynacji. Zaczyna się ona od nauczania małych dzieci wierszyków w stylu: „Kto ty jesteś? Polak mały”, ciągnie się przez całą szkołę, a kończy w wieku dorosłym stałym atakowaniem tzw. „banalnym nacjonalizmem” (termin Michaela Billiga).
  Jak to się dzieje? Przypomnijcie siebie patrona waszej szkoły. Prawda, że był związany z Polską? A nazwy ulic? W dużej części są narodowotwórcze. Także banknoty – na wszystkich są władcy Polski i tylko Polski. 80% literatury, z którą spotyka się uczeń przez cały okres edukacji, to twórczość polskich pisarzy i poetów (tak, jakbyśmy stworzyli największą liczbę arcydzieł). Nauczana historia jest przede wszystkich historią Polski i Polaków. Także sport buduje poczucie przynależności do danego narodu – wszystkie zawody międzynarodowe utwierdzają ludzi w tej identyfikacji (nota bene – powinno się mówić „międzypaństwowe”, a nie „międzynarodowe”, ale wszyscy popełniamy ten sam błąd). Nazwy samolotów czy pociągów dalekobieżnych także działają narodowotwórczo. Dla tego celu tworzone są muzea, stawiane pomniki, zmieniane nazwy instytucji (wszystkie muszą być „narodowe”).
  Tak, tak, zrobienie z kogoś Polaka nie jest wcale takie łatwe i wymaga wieloletniej tresury. Pomaga w tym ideologia. Właśnie ideologia. Jeśli ktoś chce zapoznać się ze szczegółami tego procesu, zapraszam do uważnej lektury moich dwóch książek opisujących to zjawisko – „Naród urojony” oraz „Budowanie narodu. Przypadek Polski w latach 2015-2017”. Dowiecie się z nich jak i kiedy zrobiono z was Polaków i że proces ten nigdy się nie kończy, bo państwa wiele inwestują w to, by ich obywatele czuli emocjonalną więź z narodem, bowiem ułatwia to manipulowanie nimi oraz wykorzystywanie do zapewniania sobie ich lojalności i posłuszeństwa. Miłej lektury.
  W odróżnieniu od narodu, homoseksualizm czy heteroseksualizm nie jest kwestią indoktrynacji. Tu nie potrzeba było ideologii, by zostać gejem, lesbijką czy zwykłym „heterykiem”. Jeśli uważacie inaczej, to zaproponujcie jakieś ideologiczne narzędzia, które przekonałyby was do zmiany orientacji seksualnej. Mam prośbę do wszystkich piszących o „ideologii LGBT”: jak miałaby ona wyglądać, byście przestali uprawiać seks z płcią przeciwną, a zaczęli go uskuteczniać z przedstawicielami własnej płci? Wszak na tym polega ideologia – na takim przekazie, który zmienia poglądy i postawy innych. Zatem panowie Duda, Brudziński, Żalek, Czarnek – co musiałby zawierać „ideologia LGBT”, byście zaczęli sypiać z mężczyznami? Jakie punkty takiej ideologii przemówiłby do was?
  Jeśli żadne, to przestańcie pie….ć o „ideologii LGBT” i uznajcie, że kwestia orientacji seksualnej nie jest czymś, czego można się nauczyć i zmienić pod wpływem perswazji. Jeśli coś wpłynęło na wasze postawy, to wieloletni proces tworzenia z was Polaków. Tak, patriotyzm to ideologia – silna, bezwzględna, wykorzystująca narzędzia państwowe, nie cofająca się przed użyciem przemocy symbolicznej. Gdyby nie kilkudziesięcioletnie wysiłki państwa polskiego, które zakończyły się sukcesem w postaci uczynienia was polskimi nacjonalistami, nie bylibyście dzisiaj częścią narodu polskiego. Gdyby Dudę kupili za młodu Niemcy, to dziś byłby niemieckim patriotą; gdyby młodego Żalka oddano do adopcji Żydom, to dziś rzucałby pewnie kamieniami w Palestyńczyków, poprawiając sobie przy tym pejsy; a gdyby oseska Brudzińskiego porwali Romowie, to pewnie wędrowałby z ich taborem po Rumunii, grając na tamburynie i tańcząc wokół ogniska. Tylko poseł Czarnek byłby dziś tym, kim jest – polskim kołtunem. Bo jego nikt w dzieciństwie by nie chciał porwać, zaadoptować, o kupnie nawet nie wspominając. Już wówczas bowiem musiał być obrzydliwy.

 487. Gosia Trzaskowska ubawiła mnie swoim stwierdzeniem w mediach społecznościowych, gdzie ostatnio zadebiutowała.

  mianowicie ostro w post scriptum napisała:
  Uprzedzam – nie akceptuję żadnego hejtu i mowy nienawiści!

  Taka wyjątkowa osoba.
  Bo wynika z tego, że inni nie mają nic przeciw hejtowi i mowie nienawiści.

  Tylko po co pnie się na przystołek prezydencki?
  Skoro nie akceptuje i sie nie zgadza na wredne słowa pod jej adresem.

  Oj naiwna, naiwna, naiwna
  https://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y

 488. Tylko po co pnie się na przystołek prezydencki?
  Skoro nie akceptuje i sie nie zgadza na wredne słowa pod jej adresem.

  Teza i wniosek godne kretyna. 🙁

 489. @adam100 naturalnie że,
  ,,…. nie powinno się robić dystynkcji„
  w społeczeństwach wciąż istnieją poglądy na temat rasy, i to prowadzi cały czas do psełdo dystynkcjacji rasowej.
  Zdrowo myślący ludź, wie dobrze, że ludź to tylko ludź. Dwie nogi, dwie łapy i mniej albo więcej pofałdowana mózgownica.
  Będę głosował na takiego ludzia, który będzie miał w programie nałożenia embarga ……
  na nic wielkiego, jedynie na parę słów : chrześcijanin, islamista, judaista i innych tego typu hujwejbinow (nie wiem czy to prawidłowa pisownia)

 490. @bezdomny
  22 czerwca o godz. 17:35
  Es war nicht lustig 🙂

 491. Marek Migalski nie tylko skorzystał z okazji żeby zareklamować swoje kniżki, to jeszcze pisze:
  W odróżnieniu od narodu, homoseksualizm czy heteroseksualizm nie jest kwestią indoktrynacji. Tu nie potrzeba było ideologii, by zostać gejem, lesbijką czy zwykłym „heterykiem”.
  Jeśli uważacie inaczej, to zaproponujcie jakieś ideologiczne narzędzia, które przekonałyby was do zmiany orientacji seksualnej. Mam prośbę do wszystkich piszących o „ideologii LGBT”: jak miałaby ona wyglądać, byście przestali uprawiać seks z płcią przeciwną, a zaczęli go uskuteczniać z przedstawicielami własnej płci?
  Wszak na tym polega ideologia – na takim przekazie, który zmienia poglądy i postawy innych.

  Jak się przydarzy Markowi trafić do więzienia to zmieni zdanie na ten temat.
  tak mi sie wydaje przynajmniej.
  Bo
  Wszak na tym polega ideologia – na takim przekazie, który zmienia poglądy i postawy innych a więźniowie dysponują takimi ideologicznymi narzędziami.

  Czasem wszystko zależy od miejsca siedzenia.
  Tak jak z narodem według Marka Migalskiego.
  Jak on to prosto i ładnie wytłumaczył.
  Zapomniał tylko na przykład o siedzeniu w więzieniu.

 492. adam100 jestem spoko ludź, i wypowiedzi takiego ludzia jak ozzy, mogą mnie jedynie śmieszyć 🙂
  Tak długo, jak nie będą jedynie stwierdzeniem bez argumentów.
  ozzy powinien cie cieszyć, że jest tolerowany w Szwecji….

 493. @404 nie wiem gdzie żyjesz, ale z tego co klepiesz wynika że nie masz pojęcie o demokracji 😛

 494. Słówko do szanownego redaktora Daniela Passenta,

  Jest pan gospodarzem tego bloga, czy z tej racji nie zechciałby pan zaapelować
  do nicka adam100 o adresownie blogowiczów zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wzmożoną wrażliwość o bardziej parlamentarny sposób wypowiedzi.
  Zwłaszcza z pominięciem inwektyw

  pozdrawiam

 495. @404

  Zakolegowałaś się już z panią Trzaskowską, że tak per „Gosia”?

  A w więzieniu to nie jest ideologia, lecz przemoc.

 496. A Gośka naklepala jedynie jedną prawdę 🙂
  że jest żoną, wszystko inne to bla bla bla :), o kant dupy

 497. @bezdomny
  22 czerwca o godz. 17:56

  Nie czytaj moich komentarzy.
  nie popsują ci raz już poukładanych klepek.

 498. @bezdomny

  Oczekuję od spoko ludzia obiektywnej oceny poczynań PiS.

  Kropka. Punkt. Period. Point.

 499. @GajowyM.
  22 czerwca o godz. 17:58

  Jak zwał tak zwał
  ideologia? czy przemoc?
  Zależy od różnych czynników

  Ps.
  Gosia to miłe. Tak mi się zawsze zdawało.

 500. @100 🙂 gdybyś najpierw zapytał się o nr konta i zadeklarował wpływ z tytułu mojego klepania to pewnie byś i czytał do samego rana 🙂
  Mam nadzieję, że kumasz to, że i bezdomny musi się cenić 🙂

 501. Wybory to plebiscyt wiedzy o przeciwnikach…wygrywa ten który najbarwniej zaprezentuje życiorys i poglądy przeciwnika i opinie o przodkach…inny rodzaj giełdy łgarzy…a ciemny lud ma igrzyska…Tak sobie myślę prywatnie za jakie grzechy pokarało kraj nad Wisłą…taką widownią z prawem wyborczym…jak pudełko zapałek…

 502. Jak zwał tak zwał
  ideologia? czy przemoc?
  Zależy od różnych czynników

  Jakby się tu wyrazić, żeby to zabrzmiało bezinwektywialnie?

 503. bezdomny
  22 czerwca o godz. 18:11
  @100 gdybyś najpierw zapytał się o nr konta ..

  Tego typu negocjacje prowadze wyłącznie przy ośmiorniczkach 😉

 504. Bezceremonialne zdrabnianie imion obcych osób jest zwyczajnie niegrzeczne. To nieproszona poufałość sygnalizująca lekceważenie i brak szacunku.

 505. @adam100

  Jakby się tu wyrazić, żeby to zabrzmiało bezinwektywialnie?

  Się nie da 🙁

 506. GajowyM.
  22 czerwca o godz. 18:23

  Idę na kurs, może ? 🙂

 507. @GajowyM.
  22 czerwca o godz. 18:22
  Z chwilą wchodzenia na afisz przestaje byś się osobą obcą.
  Dopuki będzie żoną, będzie osobą publiczną. Chyba że będzie jedynie bulgotać 🙂

  @adam100, nie obawiaj się, w razie czego pokryję koszta, weina też byś nie płakał 🙂

 508. Polską rządzi banda kopulantów

  Piotr Polaszczyk mężem kacza? A to dopiero…
  https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/1911-maz-kaczynskiego-oficer-wsi-w-liscie-do-zbigniewa-stonogi

 509. bezdomny
  22 czerwca o godz. 18:39
  @GajowyM.
  22 czerwca o godz. 18:22
  Z chwilą wchodzenia na afisz przestaje byś się osobą obcą.

  No i widzisz.
  Taki jak ja, ma w tym momencie cos do powiedzenia, nie zawsze ku wzajemnej adoracji ( sempre ludziowo)

 510. @adam100 22 czerwca o godz. 18:46
  Przecież to troll. I nie ma nic do powiedzenia.

 511. Na marginesie
  22 czerwca o godz. 18:52
  @adam100 22 czerwca o godz. 18:46
  Przecież to troll. I nie ma nic do powiedzenia.

  Hihihi, ale zaczął się mizdrzyc 🙂

 512. @adam100 22 czerwca o godz. 18:57

  Widocznie głodny swoich pięciu minut.
  Albo trzech groszy 🙂

 513. Na marginesie
  22 czerwca o godz. 19:02
  @adam100 22 czerwca o godz. 18:57
  Widocznie głodny swoich pięciu minut.
  Albo trzech groszy

  Sami swoi (między nami yntelektualistami ) 😉

 514. @Na marginesie 🙂
  Każda jedna klepanina bez argumentacji jest wypowiedzią trolla.
  Cytuj siebie i czytaj innych.
  Nie wiem dlaczego, ale daje tobie jeszcze szansę 😛 na razie 🙂

 515. bezdomny
  22 czerwca o godz. 19:14
  @Na marginesie
  Każda jedna klepanina bez argumentacji jest wypowiedzią trolla.
  Cytuj siebie i czytaj innych.
  Nie wiem dlaczego, ale daje tobie jeszcze szansę na razie

  Trzymam kciuki.

 516. Na marginesie
  22 czerwca o godz. 18:45

  Porucznik Piotr Polaszczyk był osobą o dużym temperamencie seksualnym
  Taki pisze o nim oficer WSI, który zajmował się sprawą „Buś”
  Nazwa sprawy od nazwy kota Jarosława Kaczyńskiego.

  Porucznik Piotr Polaszczyk był niewybredny, brał wszystko jak popadło, co się jeszcze ruszało. Na czele z wodzem Jarkiem zwanym Kaczorem.

  To jest jednak ciekawe, że sam będąc homo tak ściga gejów.

 517. @404 22 czerwca o godz. 19:19

  To jest (podobno) symptomatyczne, że właśnie zakamuflowani geje są bezlitośni w ściganiu innych Logika takiego postępowania polega na tym, że nienawidzą „tego” w sobie, czyli uwiera ich własna orientacja. Dotarły do mnie w necie uwagi np. na temat Dariusza Oko, xiunca profesora zresztą. Jego wywody o „tłokach i rurach wydechowych” kilka lat temu ubawiły wiele osób – bo przebijało z nich obrzydzenie połączone z pewnego rodzaju fascynacją. Materiał dla psychiatry. Zresztą o takiej fascynacji złem, w tym seksem, które koniecznie przedstawia się ludziom w całej okazałości (tak tak, „brzydocie”), można mówić – i mówiono – w odniesieniu do niektórych nabożnych osób.

  Na temat niuansów psychologii „wypartych” gejów („kod Maritaina”) pisał dość ciekawie, choć głównie aluzyjnie, Martel w „Sodomie”. Maritain żył z żoną jak z siostrą, a katolickie gejostwo „sublimował”, pisząc o tej sublimacji tomiszcza, którymi zaczytują się watykańscy notable. Aha, jest taka scena w filmie o księdzu, który ma kochanka. Pewnego dnia kochanek przychodzi na mszę i chce przyjąć komunię. Ksiądz – z obrzydzeniem – mu jej nie udziela. Jest w tej scenia pewna prawda psychologiczna.

 518. @Blackley
  22 czerwca o godz. 10:08

  Gdzieś w jakimś periodyku naukowym czytałem że jakiś naukowiec od genetyki
  odkrył tzw gen wiary , but nie wszyscy ludzie go posiadają , który powoduje
  że ludzie wieżą w różne bóstwa . W przyszłości ( ten naukowiec dowodził )
  będzie można takich ludzi zaszczepić odpowiednią szczepionką aby ten gen
  uśpić lub odpowiednio zmutować a fanatyczna wiara w bóstwa ustanie .
  Ciekawe tylko czy rządy mając tak poręczne narzędzie trzymania ludzi krótko
  za mordę byliby tym zainteresowane

  ***

  Nie polecam Ci czytać tego „naukowego” periodyku.
  Podobnie radzę nie wierzyć temu co pisze thetruthseeker

  Najlepiej jak podarujesz sobie te lektury.

 519. @404 19:19 🙂 a jakie ma to znaczenie?
  Zdaje się, że i ty też ukształtowany jesteś przez jakieś dziwne hierarie. Jak zaczniesz takie pierdoły akceptować, będzie znakiem, że zaczynasz kumać demokrację
  Nara 😛 mal zwei

 520. @Na marginesie
  22 czerwca o godz. 19:36

  Niwątpliwie psychologiczny element tu odgrywać może sporą rolę.
  Wstręt do siebie, ze się jest nie takim jak by się chciało.

  Ale wydaje mi się, że oportunizm i niezwykłe pragnienie władzy tutaj odgrywają największą rolę.

  Kiedyś mówiono, że Polański był tak zdeterminowanym filmowcem, że własną matkę by sprzedał, gdyby to mu pomogło w uzyskaniu poklasku za kolejny film

 521. Wybory. Dlaczego Watykan nie jest państwem do naśladowania dla kandydatów…Czy ktoś widział tam bezdomnego pod mostem, skazanych tłukących kamienie czy żebraków…Tak sobie myślę prywatnie, że zrezygnowano z rzek, aby mosty nie przyciągały bezdomnych…

 522. @bezdomny
  22 czerwca o godz. 19:41

  Ja nie „kumam” o czym ty „klepiesz”
  Moze dlatego że nie noszę spodni, które krok mają między kolanami.

 523. @404 22 czerwca o godz. 19:47

  Bardzo możliwe, że masz rację – trudno powiedzieć.

  Co do „artystycznych” ambicji Polańskiego – to Bertolucci przy „Ostatnim tangu w Paryżu” też nie uprzedził aktorki, co jej zrobią. Chodziło o to, żeby jej upokorzenie na ekranie było „prawdziwe”, a nie zagrane. No i co na to powiedzieć? Sztuka, co nie zna granic ni kordonów? Chodzi mi o to, że jeśli tak, to chyba raczej nie tylko Polański 🙂

 524. @404 19:52 🙁

  Moze dlatego że nie noszę spodni, które krok mają między kolanami.

  Chyba żartujesz, albo cię pojebało. Jakie ma to znaczenie, że ktoś chodzi w krótkich spodniach?

 525. @bezdomny
  22 czerwca o godz. 20:01

  Moze dlatego że nie noszę spodni, które krok mają między kolanami.
  […]
  Jakie ma to znaczenie, że ktoś chodzi w krótkich spodniach
  ?”

  —–
  Trudne wydaje się to pytanie.
  Chociaż jak się pomyśli, to krótkie spodnie też można nosić w taki nowoczesny sposób żeby krok między kolanami był.
  Jedynie one nie będą już krótkie.
  Tylko do kostek, albo trzy-czwarte.
  Zależy jak krótkie były od początku.

 526. @Na marginesie
  22 czerwca o godz. 19:55

  Oczywiście że nie tylko Polański.
  On mi się przypomniał w związku ze wspomnieniami jego kolegów z łódzkiej szkoły filmowej. To oni tak o nim mówili.
  Co do straszenia prawdziwego aktorek, to on już te metody stosował właśnie w szkole filmowej.
  Nie pamiętam już nazwiska, ale pewna aktorka wówczas studentka opowiadała bardzo dla niej przykrą sytuacje. Wykreowaną przez Polańskiego.
  A wszystko po to żeby „naturalnie” i „prawdziwie” sceny były nagrane.
  Takie jak strach, czy nawet gwałt.

 527. Rzecznik dyscyplinarny stawia zarzuty sędziemu Waldemarowi Żurkowi za pozwanie Kamila Zaradkiewicza

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26056816,rzecznik-dyscyplinarny-stawia-zarzuty-sedziemu-waldemarowi-zurkowi.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.maly

  Faszyzm, Ein Führer, sQ*** PiS – po trupach Polaków

 528. @adam100 22 czerwca o godz. 20:58

  Sądy, tak jak policja, służą kaczowi do nękania opozycji.
  Teraz TVP pozywa Trzaskowskiego, a Duda zapowiada, że się odwoła.
  Czytałam, że na Filipinach opozycja po prostu przestała istnieć, bo nieustannie nękano ją procesami. Tyle tylko, że ten kij – na razie w Polsce – ma dwa końce. Skorzystają, jak zwykle, prawnicy 🙁

 529. Na marginesie
  22 czerwca o godz. 21:14

  A na blogu się dziwią, że nazywam tych „¤#%/ PiS, faszystami.

  Eeee tam, przesadzasz 🙁

css.php