Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Duda i Trump

22.06.2020
poniedziałek

Ręka rękę myje

22 czerwca 2020, poniedziałek,

Wyjazd prezydenta Dudy do Donalda Trumpa wygląda na zręczne posunięcie taktyczne, ale marne strategicznie. Taktycznie jest to wzmocnienie słabnącej kandydatury prezydenta w wyborach.

Część wyborców pokiwa głową z uznaniem, że to już 11. spotkanie (chyba licząc przejścia dla pieszych) obu przywódców, pierwsze po „odmrożeniu” Białego Domu, świadectwo znaczenia naszego kraju. Inni będą zdegustowani: ostentacja, sztuczka wyborcza, wzajemna usługa (obaj prezydenci potrzebują głosów w bliskich wyborach) kosztem powagi problemów, jakie stoją przed oboma krajami, ba, przed NATO i Unią, wreszcie przed naszymi stosunkami z Niemcami.

Niektórzy, całkiem liczni, będą zażenowani, że Polskę reprezentować będzie głowa państwa, która mówi, że rządy PO/PSL były gorsze niż koronawirus, zaangażowana w walkę z wyimaginowanym zagrożeniem przez LGBT.

Co do strategii, to są plusy dodatnie (bliższa współpraca z USA, zapewne więcej żołnierzy amerykańskich w Polsce, mocniejsze posadowienie Polski wśród sojuszników Stanów Zjednoczonych i Zachodu), ale i plusy ujemne: arogancja wobec europejskich sojuszników. Są też minusy – zaskoczenie Polek i Polaków. Tak ważne fakty, rzutujące na przyszłość, nie mogą zdarzać się bez uprzedniego przekonania polskiej opinii publicznej, polskiego i amerykańskiego parlamentu, z zaskoczeniem naszych europejskich partnerów, w tym Niemiec i Francji.

Chodzi o sprawy bardzo ważne, w tym o rozgrywkę Trump–Merkel, USA–Niemcy, Trump–Europa. Nie chcemy być pionkiem ani koniem trojańskim w tym konflikcie. Stany są gwarantem naszego bezpieczeństwa, Niemcy – najważniejszym partnerem gospodarczym i europejskim. Następna sprawa to kolejne polskie wydatki (Trump nie zaprasza na darmowy lunch) w czasie pandemii oraz sprawy delikatne, takie jak immunitet prawny dla członków US Army.

W sumie – bliższa współpraca, więcej żołnierzy amerykańskich w Polsce i tego, co się z tym wiąże, to dobrze. Sposób dojścia do tych decyzji i moment ich ogłoszenia obniża rangę samego wydarzenia oraz wyborów w Polsce. Wy sobie wybierajcie, ja mam ważniejszą sprawę – muszę wygrać za wszelką cenę.

Zaproszenie
Wydarzenie dnia (!): dr Patrycja SASNAL (arabistka, filozofka, autorytet w dziedzinie Bliskiego Wschodu z PISM) oraz dr hab. Karolina WIGURA (socjolożka, historyczka z UW, redaktorka „Kultury Liberalnej”) będą naszymi gośćmi w TOK FM – niedziela 28 czerwca, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 416

Dodaj komentarz »
 1. ,,W sumie – bliższa współpraca, więcej żołnierzy amerykańskich w Polsce i tego, co się z tym wiąże, to dobrze. ”

  Kiedys mowiono, ze wiecej zolnierzy rosyjskich w Polsce, to dobrze.
  Rosjanie przynajmniej nie wychodzili z koszar.

 2. Czy funkcjonariusze PiS policji mogli się bardziej ośmieszyć ? Aresztowano kukłę z długopisem
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26057143,prowadzil-kukle-przypominajaca-prezydenta-policja-ja-zarekwirowala.html

 3. A teraz komentarz do nowego wpisu.
  Krótko – ile będzie to Polaków kosztowało?
  Nie ma zmiłuj wydamy ciężkie pieniądze wspierając politykę USA tylko po to że PiS chce otrzymać Dudę na stanowisku prezydenta.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Jeden i drugi potrzebuje głosów polonusów.
  Zasłyszane:Duda po powrocie z USA powinien odbyć dwutygodniową kwarantannę!

 6. Panue Redaktorze – te ,,plusy dodatnie” – to iluzja. Dziś Trump wysyła nam dywizję, jutro się pyta: jaką dywizję? W zależności od potrzeb jego kolegów z Kremla.
  Miejmy nadzieję, że tą razą znajdzie się krzesło dla Adriana a nie będzie zmuszony znowu funkcjonować w niekomfortowym pół przysiadzie.
  Zabwną jest pewna prawidłowość u tych klownów: oni nie zajmują się polityką zagraniczną tylko prowadzą działania poza granicami kraju obliczone na potrzeby krajowego rynku medialnego. Ma być więcej wojska dla ,,Fort Trump”. Świetnie, tylko gdzie ten fort? Przypominam, że kupiliśmy też ekskluzywne samoloty, ledwie opanowawszy (opanowaliśmy je?) samoloty zaprojektowane w latach 80tych. Na szczęście na razie nie ma ambarsu bo ich nie ma, no kasa jeszcze nie poszła ale spójrzmy: Trump ,,okazał takim jakim się reklamował” – świetnym sprzedawcą amerykańskiego towaru, a Duda ,,dozbroił Polskę”. Gdy ,,to” przyleci – o ile przyleci to już ktoś inny będzie się martwił co dalej i skąd kasa. Szumowscy, Ziobrowie, NieByleJacy etc będą ustawieni. Nawet Szeregowy Poseł Poza Wszelkim Trybem ma już pomniczki a i ,Twin Kwaktowers” stoją…Nie co prawda przy Srebrnej ale w…Ostrołęce, gdzie pańatwowe koncerny, na polityczne zlecenie utopiły nędzny miliard. Zostanie nam piękny przekop (albo opcja kończyć i dotopić więcej kasy lub machnąć ręką na kolejny miliard) 1i zdewastowana przyroda – brak statków w Elblągu to już będzie wina ,,sabotażu” następców.
  Ile będą nas kosztować focie Adrianka z jego kukurydzianowłisym idolem? To bez znaczenia. ,,Zapłacimy”. Zapłacą tyle ile trzeba bo wiedzą, że kres Adriańszczyzny to kres kaczej demokratury. Bez tego Trybunał Stanu, NIK, prokuratura. Gra idzie o to by się nie dało znaleźć prokuratora nie-świnię, a do tego potrzeba im czasu.
  Miejmy nadzieję, że czas tych klownów zbliża się do końca…no i Adriankowi pozwolą usiąść w obecności Włatcy Świata…

 7. @BROKOZ
  22 czerwca o godz. 20:31
  Zauważ: Szeregowy Poseł nieomal tradycyjnie zniknął. Kwarantannuje się? ukrywa przed wirusem? czy mediami? A może robi to co najlepiej umie: permanentne lenistwo przerywa tylko na knucie.

 8. Patagonia to druga firma po The North Face ktora usunęła swoje reklamy z fb i Instagram w protescie informacji publikowanych na fb i Instagram. Chodzi o “hate speech” ktorej jest duzo w tekstach publikowanych przez Trump. Twitter pierwszy zareagowal I podjal decyzje o kontrolowaniu mowy nienawiści. Fb nie zrobil nic. Nawet pracownicy fb publicznie krytykowali brak reakcji od Mark Zuckerberg.

 9. Wizyte u prezydenta Stanow Zjednoczonych przygotowuje sie przez bardzo wiele miesiecy zatem nie mozna jej nazwac sztuczka wyborcza. Nie bardzo rozumiem dlaczego ta wizyta miala byc arogancja w stosunku do europejskich sojusznikow. Czy kanclerz Niemiec tez mialby sie pytac czy Polska zezwala na wizyte kanclerza w Moskwie? Argumenty przedstawione w artykule wskazuja na kompleksy nizszosci autora wobec zachodniej Europy.

 10. GajowyM.
  22 czerwca o godz. 9:10

  „Dupku żołędny, „pisałeś o zabytku z IV wieku, a to jest zabytek z wieku VI (szóstego)”.
  🙂
  Widzę, że nadal masz kłopoty, no i cierpisz na frustrację.

  Jeśli tłumaczenie Biblii na język Gotów zrobione zostało w IV wieku, czyli był pierwotny tekst na piśmie i przechowało się do naszych czasów, to mamy do czynienia z fantastycznym zabytkiem kultury, z punktu widzenia germanistyki absolutnie nieocenionym. Przecież dzięki temu znamy język gocki! O językach innych plemion germańskich niewiele wiadomo, poza tym że istniały i były ze sobą spokrewnione. Natomiast po gocku nawet dziś można mówić, organizowane są kursy i warsztaty języka gockiego. Nośnik (w tym przypadku Codex Argenteus) jest mniej istotny. Pięknej zdobionych rękopisów z VI wieku jest trochę, ale żaden z nich nie odnosi się do utrzymania przy życiu języka, który w przeciwnym razie na zawsze postałby martwy. Dlaczego? Jak by to wyjaśnić? W przypadku programów komputerowych, czy muzyki nośnik też nie jest istotny, nie płacisz za pendrive i płytę (nawet z bardzo interesującą artystycznie okładką) tylko za dzieło ludzkiego rozumu i talentu. A co ciekawe, w polskich znakach bartniczych dostrzeżono ślady runów gockich, wiele przedsłowiańkich nazw geograficznych pochodzi z języka gockiego, no ale w końcu przebywali oni nad Wisłą 200 lat (750 lat przed czasami Mieszka I) zanim ruszyli na „wędrówkę ludów”.

  „Zabytek z VI wieku też nie w kij dmuchał, nie ma powodu do kompleksów i naciągania faktów”.

  Problem w tym, że koncentrujesz się na „nośniku”, ja na rzeczy dużo istotniejszej, na istnieniu tłumaczenia. W III wieku Goci nad Dunajem stali się śmiertelnym zagrożeniem dla granic cesarstwa nad Dunajem. Ich pogromca, Klaudiusz II Gothicus nie zniszczył Gotów i z biegiem czasu stało się jasne, że lepiej ich włączyć w obręb cywilizacji rzymskiej niż z nimi walczyć. Goci byli absolutnie najważniejszym czynnikiem militarnym zagrażającym Imperium. W przeciągu IV wieku zostali ostatecznie ochrzczeni i dlatego pojawiło się tłumaczenie Biblii na ich język.

  „Co do datowania, to badacze są raczej zgodni, że to pierwsza połowa VI wieku”.

  Pisałem, że najprawdopodobniej chodzi o dwór w Rawennie i panującego w Italii do 526 roku Teodoryka Wielkiego. Rządząca wówczas w Italii i Rzymie cezarów gocka dynastia Amalów chciała dodać sobie prestiżu, stąd taka ozdobna kopia. Współczesny Teodorykowi Kasjodor napis wówczas „Dzieje Gotów”, które później zaginęło, ale znał je i wykorzystał w połowie VI wieku Jordanes w swej pracy „Getica” („O pochodzeniu i czynach Gotów”).

 11. wojtek_ab
  22 czerwca o godz. 21:36
  Wizyte u prezydenta Stanow Zjednoczonych przygotowuje sie przez bardzo wiele miesiecy zatem nie mozna jej nazwac sztuczka wyborcza.

  A zatem mogę ci nazwać faszystą .
  Nie wiem tylko, czy płatnym czy ideowym 🙁

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków

 12. @Mauro Rossi 22 czerwca o godz. 21:40

  I po co to kręcenie, Maupo? Jak byś nie mataczył, @Gajowy ma rację. Mnogość szczegółów, którymi chlapiesz, tego nie zmieni.

 13. Co do tematu felietonu – cała kampania Dudy to szereg działań podejmowanych na hurra, tak idiotycznych, że z niektórych już był zmuszony wycofać się rakiem. Wizyta u Trumpa wpisuje się w ten nurt.

 14. Oj, Rossi, Rossi 🙁

  Według twojej logiki egzemplarz Biblii Jakuba Wujka wydrukowany w 1850 roku będzie niezwykle cennym zabytkiem XVI-wiecznym, bo Jakub Wujek przetłumaczył ją na polski w latach 1584–1595.

  Spróbuj przekonać do tego swojego wnuka, może z miłości do dziadka nie puknie się w głowę.
  Przynajmniej nie w twojej obecności.

 15. Nie bardzo na temat nowego felietonu ale aktualne

  Okazuje się, ze w Wielkiej Brytanii są ludzie, którzy walczą o zbanowanie
  Swing Low, Sweet Chariot

  Jeżeli im się uda, to jeszcze chwilowo można wysłuchać
  Tym razem w wykonaniu Louisa Amstronga
  Pierwsza minuta to saksofon, a potem on śpiewa i są słowa wypisane na ekranie

  https://www.youtube.com/watch?v=yP1STtimU8k

  Ps. rozmowa na ten temat w programie Good Morning Britain
  Should Swing Low Be Banned or Is Freedom of Speech under Threat?

  Można wysłuchać w YT

 16. Wojciech Maziarski

  Mam nowe hasło dla Dudy, może je wykorzystać w kampanii: „Głosuj na mnie. Tylko ja gwarantuję, że twoje dziecko zostanie oplute i zwyzywane!”.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 17. Rafał Trzaskowski

  Prezydent słuchający ludzi, rozmawiający z nimi a nie z prezesem. Prezydent ludzkich spraw.

  Rozwiązywanie problemów zaczyna się od rzetelnej diagnozy. Dlatego jako prezydent RP będę prezentował co roku Raport o Stanie Państwa. Będę w nim też przedstawiał propozycje rozwiązań, które będą szeroko konsultowane – ze związkami zawodowymi, z przedsiębiorcami, z samorządami.

  Ty, geozak może taki prezydent??

  Faszyści u koryta.
  Mały bratobójca Kaczyński

 18. First Lenin statue unveiled at communist celebration in West Germany.

  Do jakiego stopnia można mieć pokiereszowane zwoje mózgowe? Ciekawe co na to Bar Norte?

  https://twitter.com/i/status/1274499775593922562

 19. GajowyM.
  22 czerwca o godz. 22:48

  „Według twojej logiki egzemplarz Biblii Jakuba Wujka wydrukowany w 1850 roku będzie niezwykle cennym zabytkiem XVI-wiecznym, bo Jakub Wujek przetłumaczył ją na polski w latach 1584–1595”.

  To zdumiewające, ale chyba nadal tego nie rozumiesz, bystrością przypominasz byłego prezydenta Komorowskiego. W przykładzie, który podałeś najważniejszy jest fakt przetłumaczenia przez Jakuba Wujka Biblii na język polski (pierwsze takie tłumaczenie), a nie to w którym roku wydrukowano kolejne wydanie. Analogicznie z Biblią Wulfili.

 20. @Mauro Rossi 22 czerwca o godz. 23:30

  Ciebie nikt nie rozumie, Maupo.
  I to już od dłuższego czasu.
  Pewnie dlatego, że nieustannie odlatujesz.

 21. Do wczoraj Trump powtarzał, że już teraz zostanie zniesiona bariera między Kanadą a USA, że on wie z góry że Trudeau napewno nie będzie stwarzał trudnosci.
  Wcześniej planowane było otworzenie granicy na 21 czerwca.

  Więc postanowiłam sprawdzić. Otworzyli czy nie?

  Okazuje się, że Justin Trudeau postanowił w dalszym ciągu trzymać granicę zamkniętą.
  jak powiedział przynajmniej do 21 lipca. A potem się zobaczy.

  Jeszcze jedna sprawa nasunęła się na myśl.
  Bo akurat w tym artykule
  https://globalnews.ca/news/7092500/coronavirus-canada-border-closure/

  otwierają się dwa okienka, mówiące o osobach, które przez fakt zamknięcia granicy nie mogą się już tak długo widzieć ze swoimi partnerami.

  Jedna para to dwie lesbijki, żyjące i pracujące po obu stronach granicy (małżeństwo)
  A druga para to dwa geje, którzy jeszcze ślubu nie wzięli.

  O ile kobiety przyjmują to ze spokojem,
  o tyle dwa geje ze łzami i pretensjami że im się krzywda dzieje i że są niesprawiedliwie izolowani od siebie.

  Tylko te dwie pary są tu pokazane.

  To tak w nawiązaniu do wątku, że są osoby które przesadzają mówiąc, że temat LGBT jest narzucany trochę na siłę.

  Kanada należy do bardzo postępowych krajów we względach socjalnych.
  Poprawność polityczna na maksa.

  Ale dlaczego chociaż jednej pary mieszanej nie pokażą. Tylko gejów i lesbijki.
  Czasem jak czytam prasę, albo oglądam jakieś programy, to mam wrażenie, że jestem jedną z nielicznych nie LGBT.

  A powiedzieć coś, to zaraz wielki krzyk się podnosi.

  W obecnej kinematografii też ten temat wpychany gdzie się nie obrócisz.
  To przyznam może niektóre osoby denerwować.

 22. Red Daniel Passent rozpoczyna felieton tak:

  „Wyjazd prezydenta Dudy do Donalda Trumpa wygląda na …”

  Owo „wygląda na” to bardzo trafne określenie, bo jesli się odcedzi ogólniki to nie wiadomo po co prezydent Duda do USA jedzie. A właściwie po co w trybie nagłym został tam wezwany.

  Przypuszczam, że sam prezydent Duda nie wie co go tam spotka. Kancelaria bowiem zmienia wersje przesłania tej wizyty. Najpierw pisano, że jedzie tam w imieniu NATO po rozmowach telefonicznych z szefem Sojuszu Stoltenbergiem. Następnie miał jechać by łagodzić zadrażnienia między UE a USA. A dziś się dowiedziałem, że będzie coś uzgadniał w imieniu wybranych aczkolwiek niewymienionych z nazwy państw z Europy Środkowo_Wschodniej.

  Być może wizyta ma być rekompensatą za to, że wbrew zapowiedziom prezydent Trump RP nie nawiedził. Przypomnę, że miał wpaść do kraju w ubiegłym roku przy okazji zakupu Grenlandii. Z zakupu nic nie wyszło więc wizytę w RP odwołał.
  W każdym razie w kampanii wyborczej PiS nie przewidywał wcześniej udziału prezydenta Trumpa. Z tego co pamietam ozdobą kampani majowej tj przed odwołanymi wyborami, miał być kapitan Bolsonaro, przywódca Brazylii, który niezwykłe wrażenie wywarł na prezydencie Dudzie i premierze Morawieckim w Davos. Niestety do wizyty nie doszło z uwagi niepewną dla Bolsonaro sytuację w tym kraju jak i jego niepewny stan zdrowia (nosiciel?)

  W świetle powyższego nie ma co spekulować co do jej treści tylko trzeba czekać na to co wizyta przyniesie. W USA interesujące rzeczy się dzieją więc i wezwanie prezydenta Dudy może mieć ciekawy, odbiegający od rutyny dyplomatycznej przebieg.

 23. @Bar Norte 22 czerwca o godz. 23:51

  Wow! A już miałam napisać: zaczekajmy na tę wizytę, ale stwierdziłam, że nie mam podstaw.
  Teraz mam.

 24. Na marginesie

  Wszelkie spekulacje medialne dotyczące tej wizyty opierają się na faktach wcześniej uzgodnionych. Te fakty teraz są podawane jako jakieś przecieki czy nowości tak jakby odbiorcy mediów cierpieli na zaniki pamieci.

  Tak więc w moim przekonaniu na tym etapie nie ma podstaw do dyskusji. Tym bardziej, że prezydent Trump jest człowiekiem nieobliczalnym a więc tym bardziej nie wiadomo czego po spotkaniu można oczekiwać.
  Pozostaje więc obserwowanie co się tam będzie działo i nadzieja, że podpisane przy okazji tego eventu kwity będą opublikowane. Bop tylko one mogą być podstawą do dokonywania jakiś ocen.

 25. @404 22 czerwca o godz. 23:49

  Justin T. trzyma granicę zamkniętą – i to nawet dla nielegalnych imigrantów, którzy do tej pory byli solą w oku, bo przekraczali ją spacerkiem, po czym zwracali się o azyl i demolowali miejscowy system opieki społecznej, nie obliczony na taki przypływ luda, przy czym bezmiernie wkurzali tych, którzy uczciwie starają się o prawo pobytu.

  I bardzo proszę mi nie wspominać o „imigrantach przenoszących choroby”.
  Bo słowo stało się ciałem w tej materii.

  TORONTO — After years of asylum-seekers crossing the Canada-U.S. border illegally to file refugee claims, Canada is turning them around and sending them back to the United States, which says it plans to send them swiftly back to their countries of origin.

  Canada said last week it will no longer accept irregular migrants trying to cross the shared border with the United States and will instead return them to U.S. authorities, as a temporary measure amid the coronavirus outbreak.(…)

  Since 2017 around 54,000 people have crossed the border into Canada, many saying they want to evade U.S. President Donald Trump’s crackdown on refugees and illegal immigrants.

  A tu więcej na temat kanadyjskiej polityki imigracyjnej i jej luk:
  https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2018/07/canada-immigration-success/564944/

 26. @Bar Norte 23 czerwca o godz. 0:15
  No więc właśnie. Poczekamy i (mam nadzieję) zobaczymy.

 27. „Najważniejszy jest fakt przetłumaczenia przez Jakuba Wujka Biblii na język polski (pierwsze takie tłumaczenie)”.

  Biblia Jakuba Wujka (1599) była pierwszym katolickim przekładem na język polski, wykonanym z inicjatywy przedstawicieli KK , to jest zakonu jezuitów, po uzyskaniu zgody papieża. Nie była ona jednak pierwszym tłumaczeniem całej Biblii na język polski.

  Wcześniej, w roku 1561, na zlecenie Marka Szarffenberga, krakowskiego wydawcy oraz drukarza, opublikowano Biblię Leopolity.

  W przeciwieństwie do katolików, którzy czekali około 600 lat na wydanie Pisma Świętego w języku narodowym, protestanci wydali Biblię brzeską już w roku 1563, czyli jakieś 30 lat od wydania Biblii Marcina Lutra.

 28. GREAT READ….make you think.

  Do you really think it’s just a “coincidence” that Jeffrey Epstein abruptly died right before he was going to prison for the rest of his life and would likely need to testify against or expose some of the worlds biggest names in connection with his pedophilic crimes?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that the pathologist who was hired to do George Floyd’s autopsy was the same pathologist who “observed” and had connections to the autopsy for Jeffrey Epstein?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that most of the rioters and looters in Minneapolis were from out of state?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that an event guaranteed to spark anger about racial injustice happened at the very moment the unemployment rate in the country was at an all time high because of Coronavirus? Allowing millions who were now without jobs to have the ability to spend their time looting and rioting?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that random piles of bricks magically appeared in various cities right before riots broke out, while there were no construction sites or possible need for a pile of bricks within miles?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that scientists discovered the Coronavirus was actually man-made and that it had been doctored to bind to humans? Or that it hardly mutated since it began to infect us which suggests it was already fully adapted to humans?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that the virus they created which caused a huge pandemic just so happened to be an airborne virus that would make it perfectly acceptable for paid rioters and looters to wear masks and conceal their identity, yet blend in perfectly with the crowd since everyone else is wearing masks too?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that the media used a picture from an Italian hospital on the news during the COVID pandemic pretending it was a current scene at a hospital in New York……..and then apologized publicly and called it a “mistake” and then two months later used a picture off the World War Z movie trailer on the news pretending it was America on fire? Was that also a “mistake”?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that while the media and news shoved their twisted narrative in our face and focused solely on the riots and looting going on, that we missed the DIRE news that a judge ruled that Hillary Clinton WILL in fact be forced to testify regarding her missing emails? Or that the Senate gave authorization to subpoena over 30 Obama officials in the Obamagate case?

  Do you really think it’s just a “coincidence” that all of these terrible things are happening back to back to back to back on an election year?

  Because if you do…….think again. This was planned. And we paid the price just like they wanted us to. Innocent and beautiful lives have been taken because of their sick agenda – beautiful black souls, beautiful white souls, beautiful law enforcement souls. HUMAN souls.

  WE ARE BEING PLAYED. WAKE UP AND SMELL THE COFFEE AMERICA.

  Facts: This is a different era. For the first time a few, like anti-majorityite Soros, are so wealthy that he and his cohorts and corporatists are above the law-

 29. https://www.youtube.com/watch?v=uj0mtxXEGE8&feature=youtu.be

  With the riots becoming an everyday dangerous mystery here’s some humour by Chris Rock-

 30. @404 Poprawka: no niestety, nie miałam racji! Justin po cichu otworzył później tę granicę. W związku z tym granica ze Stanami jest zamknięta dla wszystkich – z wyjątkiem nielegalnych imigrantów.

 31. @dezerter83 23 czerwca o godz. 0:32
  Możliwe – ale co to ma do rzeczy? Przecież nie o dokładne daty tu chodziło.

 32. @Na marginesie
  23 czerwca o godz. 0:18

  Z kimś mnie pomyliłaś, bo ja nie pisałam nic o „imigrantach przenoszących choroby”
  Uważam że Justin T dobrze robi, że nie otwiera granicy.
  W Kanadzie się nieco uspokaja epidemia, a w Stanach zaczyna się coraz bardziej rozwijać.

  Odnosnie przyjazdów Amerykanów do Kanady, to słyszałam w jakimś dzienniku kanadyjskim, ze czasem pozwalają przekroczyć granicę tym, którzy jadą na Alaskę.
  (Oczywiście oprócz essential workers)
  Jednak często okazywało się że to tylko taki myk stosują, bo potem ich znajdują na wczasach w Jasper albo w Banff albo jeszcze w innym kurorcie.
  U części tych ludzi wykryto Coronawirusa już w trakcie pobytu w Kanadzie i Kanadyjczycy zaczęli się bać Amerykanów.
  Nawet dochodziło w kilku przypadkach do zabawnych sytuacji, kiedy to Kanadyjczycy zgłaszali ich na policję. Wręcz ich wyłapują.

  Dzięki za link. Za chwilę przeczytam, bo teraz robię sobie tombaliki z kury.
  Rosół z żelatyną już prawie nadaje się do zalewania.

  Odnosnie wizyty Dudka w BD to zgadzam sie z Toba.
  Nikt nic nie wie włącznie z Dudkiem.
  Obawiam się, że Trump go wykorzysta. To znaczy Polaków.
  Jakiś niepotrzebny kit mu sprzeda, albo każe podpisać immunitet dla amerykańskich żołdaków stacjonujących w Polsce, albo jeszcze inne kuriozum.
  Dudek szczęśliwy że jedzie do Hameryki, tylko sam nie wie jeszcze po co.
  Określenie, żebyśmy mieli NADZIEJĘ, ze zobaczymy co podpisał też uważam za
  bardzo stosowne w tych okolicznościach

 33. @Bar Norte – jest jeszcze jedna nieoczekiwana twarz „racial profiling”. Systemy rozpoznawania twarzy mylą się znaczenie częściej w przypadku twarzy innych niż białe.

  W Nowym Jorku w 2017 roku poszukiwano złodzieja, którego jedyna fotografia była tak niewyraźna, że posłużono się zamiast niej zdjęciem… podobnego do niego aktora Woody’ego Harrelsona (rzecz jasna, bez jego zgody). W zeszłym roku Amarę Majeed, aktywistkę ze Sri Lanki, która studiuje na amerykańskim Uniwersytecie Browna, obudziło 35 porannych telefonów z informacją, że jest podejrzana o udział w zamachach, do których w Wielkanoc doszło w jej rodzinnym kraju. Powód? System przypisał jej personalia terrorystki na podstawie jej fotografii.

  Stąd obawy, że nie tylko przy zatrzymaniach, ale również w czasie obecnych protestów ruchu Black Lives Matter policja może tak samo nieumiejętnie używać technologii, które zresztą same w sobie nie są doskonałe – zwłaszcza jeśli chodzi o twarze inne niż białe.

  https://krytykapolityczna.pl/swiat/rasizm-w-technologiach-wasielewska/

 34. @Na marginesie
  23 czerwca o godz. 0:40

  „Poprawka: no niestety, nie miałam racji! Justin po cichu otworzył później tę granicę. W związku z tym granica ze Stanami jest zamknięta dla wszystkich – z wyjątkiem nielegalnych imigrantów.”

  Nie rozumiem.
  To znaczy zamknięta, czy otwarta granica teraz

 35. @404 23 czerwca o godz. 0:48
  No oczywiście, że nie ty! To klisza. Chyba Naszczalnik to powiedział, a funkcjonuje jako rasistowski myk.

 36. @404 23 czerwca o godz. 0:52
  Zamknięta dla wszystkich z wyjątkiem nielegalnych imigrantów.
  To nie żart. To Justin. Mrożek by się uśmiał.

 37. Kto w Polsce straszył „imigrantami roznoszącymi choroby”?
  Czy ktoś pamięta?

 38. Ręka rękę myje:
  „Zaproszenie od Trumpa jest jak polecenie. Zobowiązania, które polskiego podatnika będą kosztowały wiele miliardów, już leżą na biurku w Gabinecie Owalnym. Andrzej Duda zapewne je podpisze, jak podpisywał wcześniej. Może nawet stojąc.” – cytat z komentarza wygłoszone go przez byłego ambasadora do USA pana Ryszarda S.
  Ciekawe czyją rękę myje teraz były ambasador?

 39. Krótka analiza co było w Tulsie i potem.
  Czyli jak Trump przeżywa porażkę.
  Są też zdjęcia pokazujące ogromne przestrzenie wolnych miejsc.

  Steve Schmidt On Trump Returning After The Tulsa Rally | Deadline | MSNBC
  https://www.youtube.com/watch?v=CTNL4rikcxA

  Jeden z rozmówców podkreślił, że Trump rozprawiał o rampie w West Point,
  potem o sposobie jak pił wodę, co publika uhonorowała zdrową owacją z jakiegoś powodu.

  Podkreślił również, że Trump nagle przyznał się że prosił odpowiednich ludzi żeby zmniejszyli ilość testów
  Bo tym sposobem będzie mniej przypadków chorych na covid-19

  Ja porównałam ile testów wczoraj przeprowadzili, a ile poprzedniego dnia i wyszło, ze liczba testów z wczoraj była z d r o w o ponad 100 000 MNIEJSZA.

  Dokładnie o 122 351 testów mniej zrobiono wczoraj niż przedwczoraj

  19/06/2020 – 27,337,385
  20/06/2020 – 27,975,863
  21/06/2020 – 28,491,990
  22/06/2020 – 29,013,182
  to znaczy że
  21/06/2020 (wczoraj) wykonano o 122 351 testów MNIEJ niż przedwczoraj 20/06/2020
  a dzisiaj wykonano o 5 000 więcej niz wczoraj, a o 117 286 testów MNIEJ niż 20/06/2020

  Dane według worldometers.info/coronavirus/

  Myślałam może niedziela itd, ale dzisiejsze dane potwierdzają spadek wykonanych dziennie testów.
  Więc chyba słowa Trumpa do odpowiednich ludzi dotarły własciwie.

  Pamiętam nie tak dawno pani doktor B znana z wystąpień razem z trumowskim zespołem do walki z wirusem, a niewątpliwie Trumpowi sprzyjająca zwróciła się do CDC, żeby tylko zaczęli uwzględniać w statystykach przypadki potwierdzone laboratoryjnie, a nie klinicznie. A śmiertelne to głównie szpitalne i oczywiście także tylko potwierdzone laboratoryjnie.
  Na drugi dzień po jej liście do CDC statystki zmniejszyły się radykalnie.
  To znaczy nie do tyłu, ale dzienne.

  Poszukam, to może znajdę odpowiedni materiał tego jej zaangażowania dotyczący.

 40. Od katolika wymagaj więcej…jest wołaniem na puszczy…Tak sobie myślę prywatnie, że prawdziwych katolików nie ma…pierwszy i ostatni został ukrzyżowany…zostali ino kopiści…

 41. Ręka rękę…szczególnie przy pracy w szambie jak mawiał Rydzyk…Tak sobie myślę prywatnie o proroczej dosadności…wyrażonej przed Sową…

 42. Ręka rękę…KK w ruinie moralnej…Emilewicz twarzą KK, bo Terlecki nie pasuje…gdzie diabeł nie może…i obietnice: za frekwencję na mszach i urnach parafia dostanie bojowy wóz strażacki…Tak sobie myślę prywatnie, że zapał w parafiach gaśnie…więc z ambon wzniecają pożary…pod strzechą…

 43. Chyba ze 100 razy próbowałam różne słowa i za każdym razem mj wpis idzie w kosmos.
  Jestem solidnie wkurzona.
  Nie ma tu żadnych dotychczas mi znanych słów , kórych tutejsza moderacja nie lubi.
  Ale to nawet nie na moderację trafia, tylko wyparowuje całkowicie.

  Może jutro znowu spróbuję.
  Tekst mam zapisany osobno. Nauczona poprzednio podobnym doświadczeniem staram się zanim wyślę skopiować.

  Tym razem The Late Show with Stephen Colbert
  Trump Does An Epic Walk Of Shame After TikTok Users And K-Pop Fans Troll His Tulsa Rally
  https://www.youtube.com/watch?v=A3wmB9q8j-Q

 44. Zwierzchnik nie ma pomysła na armię i wzorem Mazowieckiego sprowadza współczesnych krzyżaków…gotowych bić się…za uber alles…Bo tubylcy niby gęsi i swojej armii nie majo…Tak sobie myślę prywatnie, że kiedyś gęsi uratowały Rzym…Prawdziwych gęsi nad Wisłą już nie ma…miałeś chamie…a została tylko hołota…

 45. Zegarmistrz Duda pojedzie po wskazó»wki do Waszyngtonu 😉

 46. @ woytek
  23 czerwca o godz.
  „Ciekawe czyją rękę myje teraz były ambasador?”

  No jak to nie wie Pan?
  – Rękę liberalno lewicowych elit
  – Rękę skompromitowanego układu PO-PSL
  – Rękę europejskich federastów
  – Rękę antypolskich sił o proweniencji masońsko-cyklistycznej
  Wybór jest spory 😉

 47. Trzaskowski? Pracowity, sprawny, szanowany, kompetentny, skromny. Tak jeszcze niedawno mówili o nim politycy PiS

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25967644,trzaskowski-pracowity-sprawny-szanowany-kompetentny-skromny.html#S.polecamy-K.C-B.3-L.1.maly

  Faszystowska Mafia PiS

 48. @ Mauro
  Jak już jesteśmy przy Gotach, to ich pismo runiczne (wg opinii wielu historyków runy były zapożyczeniem z pism śródziemnomorskich, greckiego i fenickiego) nie było pismem w dzisiejszym znaczeniu. Służyło wyłącznie do zapisu kilkuwyrazowych inskrypcji o znacze.niu magicznym.
  Nie są znane żadne dłuższe teksty zapisane runami z czasów starożytności i wczesnego średniowiecza.
  Poniekąd sam przyznajesz, że dopiero kontakt z kulturą Rzymu Gotów ucywilizował a wcześniej byli oni barbarzyńskimi rozbójnikami

 49. Rodzi się nowa tradycja…nastaje rząd ewangelistów…miejsce spotkań pod amboną…Tak sobie myślę prywatnie, że boskie pochodzenie władzy wymaga należytej oprawy wizerunkowej…patrzenie z góry liturgią…

 50. Obcy jezyk i „…immunitet prawny dla członków US Army” na terenie Polski? Toz to juz amerykanskie kondominium pelna geba 😉

 51. Rafał Trzaskowski zapytany przez dziennikarza TVP o masło. „Ja bym go na pana miejscu nie dotykał”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26058310,rafal-trzaskowski-zapytany-przez-dziennikarza-tvp-o-maslo-ja.html#s=BoxOpMT

  Faszyści PiS u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 52. Z ustaleń „Super Expressu” wynika, że premier Mateusz Morawiecki już wkrótce ma zostać zastępcą Jarosława Kaczyńskiego w partii
  Takie informacje sa bardzo pożądane. JK zacznie zwalczać Morawieckiego

 53. Szanowni Państwo,
  skoro wizyta prezydenta Dudy w USA jest, waszym zdaniem, bez znaczenia,
  to czemu się tak ślinicie.

 54. Levar
  23 czerwca o godz. 11:48
  Szanowni Państwo,
  skoro wizyta prezydenta Dudy w USA jest, waszym zdaniem, bez znaczenia,
  to czemu się tak ślinicie.

  Ty sQ** faszysto. Na mokro jest lepiej.

  Naszczalnik bratobójca.
  Republika Braci Kaczyńskich

 55. @Bar Norte – jest dalszy ciąg sagi biskupa Janiaka.

  Karetka przywiozła go późnym wieczorem na oddział ratunkowy w Kaliszu – podaje „Gazeta Wyborcza”. 68-letni Janiak miał podobno problemy z wysławianiem się, był z nim ograniczony kontakt. Lekarze podejrzewali u niego udar mózgu, ale badania go wykluczyły. Pozostał więc drugi trop – alkohol, którego stężenie we krwi biskupa wynosić miało 3,44 promila. Po serii kroplówek hierarcha opuścił placówkę około 3 rano.
  https://natemat.pl/312599,biskup-janiak-w-szpitalu-antybohater-filmu-sekielskich-byl-podobno-pijany

  To od tej pory już będzie łatwo: ekscesy biskupa (awanturniczy list do prymasa) złoży się na karb, kaka poświęci kozła ofiarnego, a w kwestii systemowej i nagminnej pedofilii kleru… będzie jak zawsze.

  Z biskupem Józefem Pedofilem Wesołowskim też był problem. I też rozwiązał się bezkonfliktowo, w sposób korzystny dla instytucji… która przecież musi przetrwać w imię boże.

 56. Dlaczego w Watykanie nie stacjonują obce wojska…bo tylko 100 procentowy katolicyzm daje bezpieczeństwo…Tak sobie myślę prywatnie, że nad Wisłą nie jest najlepiej z zawartością katolicyzmu w katolicyzmie…trzeba mieszać…z importu…dla świętego spokoju…

 57. Po przegranej sądowej sztab Dudy nie daje za wygraną…a katolicy mówią o drugim policzku…Tak sobie myślę prywatnie, że dla hunwejbinów sprawiedliwy jest tylko sąd ostateczny…

 58. „Gdy przyjechało pogotowie, kaliski biskup Edward Janiak nie mógł się nawet wysłowić, a kontakt z nim był ograniczony. Do szpitala przyjęto go z podejrzeniem udaru. ”
  Gdyby byc lekarzem pierwszego , sila rzeczy ograniczonego kontaktu w kaliskim szpitalu ( nie jest jasne ile szpitali tam jest ) moznaby pojsc w srodku nocy na latwizne .
  Jezeli czegos nie slychac ( cos tam ale nie wiadomo co ) nie widac ( widac ale tez nie wyraznie bo noc ) to moze byc tylko jedno . W kazdym narodzie da sie wyczuc ( w niektorych da sie podobno zobaczyc tego przez „D” ) jakiegos ducha ale trzeba byc mniej ambitnym . Wierzyc drogowskazom ale bez przesady

 59. Nie wiadomo juz , smiac sie czy plakac ( 14-25 CAD(!?) za wyslanie pakietu wyb . do konsulatu czy tez bm wprost .. ) to jeszcze to ratowanie i ignorowanie Trampa (!!) Majac podwojne obowiazki ..
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26058555,witold-waszczykowski-nalezy-sie-cieszyc-ze-donald-trump-poszukuje.html#e=RelRecImg3
  Majac podwojne obywatelstwo musialbym robic jedno i drugie jednoczesnie ..

 60. Mauro Rossi
  22 czerwca o godz. 23:20
  ,, First Lenin statue unveiled at communist celebration in West Germany.
  https://twitter.com/i/status/1274499775593922562

  Lenin wydobyl kapitalistyczna Rosje i Chiny
  ze skrajnej nedzy i analfabetyzmu.
  Chiny wkrotce zajma miejsce miejsce Ameryki.
  Bedziemy stacjonowac zolnierzy chinskich.
  Pytanie, czy to dobrze stacjonowac obce wojska na swoim terytorium ?
  Wojny zawsze krzywdza 99% a bogaca 1%.

  Lenin zasluguje na wdziecznosc i pomniki.

 61. @olborski 23 czerwca o godz. 13:46

  Na zdrowy rozum to wystarczyło go powąchać.
  Ale ten lekarz chyba wolał wężykiem…

 62. Ciekawe stronice rosyjskie
  BFM.ru
  Proces Kirila Srebriannkowa

 63. Olborski,
  a pamiętasz innego bepe, który w milenijny rok zaginął był w Moskwie na kilka dni?. Bodajże Śliwiński się nazywał. Trudno go było znaleźć bo każdego ranka zaczynał od kilku Guinness’ów na kaca i wkrótce po tym tak się raczył innymi płynami, że zapominał jak się nazywa. Szczęśliwie, bo bodajże po 4 dniach go odnaleziono. Co robił w pojedynce z małżeńskim łożem w hotelu znanym z wizyt pań niezaciężkich obyczajów tego nie wiadomo za bardzo. Chyba się spóźnił wtedy na samolot do Nowosybirska bo tam go szukano.

 64. Symetryczny idiotyzm

 65. Na marginesie
  Na zdrowy rozum a gdyby jeszcze miec klauzule sumienia to nalezaloby nie byc biskupem , co najwyzej pustelnikiem w jaskini , Spinoza , Epiktetem, albo cos tam.

 66. @ozzy 23 czerwca o godz. 14:30

  Ale ja nie bardzo rozumiem, o co go właściwie obwiniono.
  O defraudację rządowego grantu? Czy o to, że szerzył nieprawomyślne treści?

 67. @legat, @olborski – rozwazcie przypadek chwiejącego się na nogach Kwaśniewskiego, który wcześniej po prostu nie mógł odmówić – przewielebnemu Głodziowi herbu Flaszka. Który to Głódź miał żelazny łeb, chociaż w końcu jednak stracił fragment żołądka.

  Ja byłabym skłonna zadać pytanie: z kim on pił? I kto go odwiózł do szpitala? Wężykiem, wicie rozumicie.

 68. legat
  Nie pamietam ale pamietam rozmowe z facetem ( podobno absolw. psychologii na Sorbonie ) ktory w Polsce byl kapelanem w jakims wiezieniu .
  Dopatrzono sie u niego jakichs ” brakow w swieceniach” i pracowal w hucie w Hamilton a w niedziele wynajmowal jakas drewniana salke czy „stodole” gdzie odprawial cos tam , aby jak to ujal .. miec mniej czasu na alkoholizm .

 69. TVP robi wszystko, by przekonać Polaków, że ich likwidacja to bardzo dobry pomysł.
  Wczoraj „Wiadomości” pochwaliły Agatę Dudę. Wiecie – wybory.
  Podkreślono aktywność i szyk Agaty Dudy. Prezencję chwalił Christian Paul, amerykański projekt mody.
  Tyle, że Christian Paul nie istnieje.
  Pod tą nazwą można znaleźć tylko markę producenta zegarów z australijskiego Sydney.
  Sama autorka materiału – Kinga Kwiecień – za złośliwe uwagi na Twitterze zaczęła… banować internautów.
  Kim jest więc mężczyzna z TVP?
  To Krystian Farbaniec, analityk.

  https://www.facebook.com/PiSnaKsiezyc/photos/a.844302592337571/2668281579939654/

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 70. Na marginesie

  Twoja sugestia, że kk w tak niesztampowy sposób postanowił rozwiązać problem z biskupem Janiakiem jest moim zdaniem trafna.

  Jak przypuszczam doskonale wiedząc, że biskup jest głeboko upojony postanowiono sprawę upublicznić wzywając pogotowie – pod pretekstem podejrzenia udaru. A gdy biskup trafił do kaliskiego szpitala, budząc zapewne sensację, wystarczyło już tylko spokojnie poczekać aż sprawa wypłynie.
  W tym przypadku trudno jest się nabrać na naiwne tłumaczenia, że upojenie współpracownikom biskupa przypominało udar.
  Jak również trudno przypuszczać, że kuria w Kaliszu nie ma zaufanych lekarzy, którzy na miejscu, w apartamentach biskupa odtruli by go i przywrócili do życia za pomocą kroplówek.
  Zresztą pewnie tak już nieraz bywało.

  Reasumująć – widać walka w Episkopacie i kurii kaliskiej idzie już na ostro zdecydowano się upublicznić ten epizod – wynieść poza zwykle hermetyczną wspólnotę.

 71. Jak TRZA, to TRZA!!!

 72. i po ptokach

  Naszczalnik bratobójca Jarosław Kaczyński

 73. @Bar Norte 23 czerwca o godz. 15:26

  Jednym słowem – skompromitować i wykazać, że jest to tylko czarna owca. Jednostkowy przypadek – i nic więcej. Że to niby od początku był trefny, ale cierpliwie tolerowano go… do czasu.

  Mogłabym jednak polemizować z określeniem „niesztampowy”.
  Tak ogólnie to jest raczej wypróbowana metoda, z tradycjami 🙂
  Najważniesze – żeby nie było „zgorszenia” ani zastrzeżeń co do samej instytucji.

 74. Biskup. A mówili, że religia to opium…Tak sobie myślę prywatnie, że nie można przesadzać z kadzidłem…kopie…

 75. 404
  23 czerwca o godz. 7:03

  Niepotrzebnie kopiuje, niepotrzebnie spiskuje….wszystko na marne, biedna rzeka…

 76. Na Marginesie,
  no wiesz, Głódź wcześniej nie był na Filipinach tylko intensywnie trenował na miejscu. Trening czyni mistrza przecież. Wirus philipinus spiritus to nie w kij dmuchał, atakuje goleń bez pardonu.

 77. Na marginesie

  Terlikowski o całej sprawie z wyraźną rezygnacją:

  „Smutne kolejne doniesienia na temat biskupa Edwarda Janiaka. Tak, wiem, że to „Gazeta Wyborcza”, ale informacje potwierdzają także moje źródła z diecezji. Czego jeszcze trzeba, by skończyć tę farsę?”

  No własnie, czego jeszcze trzeba?

  Ps. Dzięki za link z 0,52 na ciekawy tekst o kamerach/programach do inwigilacji/identyfikacji. Obłęd.

 78. Głódż w kościele pyta: kto po kielichu nie prowadził samochodu, niech podniesie rękę… 0 rąk w górze…Tak sobie myślę prywatnie, że alkohol w świątyniach i obrzędach boskim napojem…któremu nie odmawia się…jak modlitwie…

 79. @Na marginesie
  14:42

  Kirill Serebrennikow, ros. rezyser teatralny i filmowy moze byc skazany na pozbawienie
  wolnosci do lat 6. Oskarzony jest o defraudacje panstwowych pieniedzy. Takze ma
  zaplacic ewentualnie kare grzywny w wysokosci 800.000 rubli. Srebrennikow i jego najblizsi wspolpracownicy z organizacji „Seventh studio” oskarzeni o defraudacje sumy
  129 mln ribli, ktora byla przekazana jako pomoc w jego dzialalnosci kulturalnej.
  Przez ostatnie lat byl czolowa postacia w swiecie kultury w Rosji. Byl kierownikiem artystycznym w moskiewiskim Centrum im. Gogola. Znany z wielu znakomitych inscenizacji m.in. biograficznego spektakla baletowego o Rudolfie Nurajewie, ktore zostalo wstrzymane przed premiera w znanym Wielkim Teatrze (Bolszoj Tieatr) w
  Moskwie.
  Kirill Serebrennikow byl znanym krytykiem polityki prezydenta Putina i zwiazku z jego
  aresztem wiele znamienitych reprezentantow rosyjskiej kultury, 35.000 wystosowalo list protestacyjny do ministra kultury Olgi Ljubimowej w ktorym mowiono o jednoznacznym
  politycznym charakterze tego procesu. Rzecznik prezydenta RF Dmitrij Pieskow skomentowal: ” Prezdydent Putin nie jest adresatem tego listu. Ponadto nie lezy w jego
  kompetencji mieszanie sie w sprawy pracy prokuratora i nigdy tym sie nie zajmuje”.
  Wyrok ma zapasc 26 czerwca.

 80. @Bar Norte 23 czerwca o godz. 16:58

  Nie jestem pewna, co Terlikowski określa słowem „farsa”.
  Fakt, że biskup Janiak jest tematem filmu Sekielskich?
  Jego demaskatorski (a właściwie paszkwilancki) list otwarty?
  Jego upublicznione upojenie alkoholowe?

  Według Martela, autora „Sodomy” w kaka uchodzi klerowi w zasadzie wszystko (z wyjątkiem upartej niesubordynacji) pod warunkiem, że nie powoduje skandalu. Biskup Janiak spowodował skandal, nawet nie osłanianiem pedofila (to robią wszyscy, z błogosławieństwem Watykanu), ale tym listem. Dlatego się od niego odwrócono.

  Przy okazji – dla mnie jest niesamowite, jak łatwo można skompromitować chyba każdego – bo środowisko jest bardzo ściśle powiązane i rozplotkowane, zatem wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Ten fakt też działa na korzyść pedofili, bo ten pedofil zna sekrety innych, a każdy ma coś do ukrycia. Wesołowski w Dominikanie wpadł dlatego, że aresztowano skromnego xiunca, który dostarczał mu chłopców – i xiunc, w obawie o własną skórę, wsypał możnego protektora proszac go o pomoc.

  Martel opisuje opowieść (chyba Krzysztofa Charamsy, ale głowy nie dam), w której sutannowy gej pracujący w Watykanie tak się zmęczył faktem, że inni uparcie udają, że nic nie wiedzą o jego preferencjach, że w końcu odchodząc od komputera zostawił otwartą gejowską stronę pornograficzną. Wtedy już nie mieli wyboru i musieli coś z nim zrobić…

  Poza tym „see no evil, hear no evil…” i bądź posłuszny przełożonym. Mierny, bierny ale wierny. Tylko tyle.

 81. @ozzy 23 czerwca o godz. 17:32

  Dzięki! Ale coś w tym artykule było na temat definiowania defraudacji. Definicja jest, ehem, rosyjska czyli dość dowolna? Bo według kryteriów panujących na Zachodzie to by mu tej defraudacji nie udowodniono? Czy dobrze zrozumiałam? Mój rosyjski jest niezły, ale nie umiem go szybko czytać.

 82. @Na marginesie
  Na Zachodzie nie zdefiniowano by jako
  „defraudacja” …pamietasz casus Chodorkowskiego z Jukosu i jego pizbawienie wolnosci? Prowadzi wideoblog
  w Szwajcarii.

 83. @ozzy 23 czerwca o godz. 18:20
  Aha! 🙂

 84. Na marginesie

  „Nie jestem pewna, co Terlikowski określa słowem „farsa”.”

  Myslę, że chodzi mu całość tej historii z biskupem Janiakiem. Inaczej się na nią patrzy z zewnątrz a inaczej od wewnątrz – z perspektywy wspólnoty religijnej, jak Terlikowski.
  To tak jak z tym pijaństwem biskupa. Z zewnątrz, gdy się patrzy chłodnym okiem to raczej nie robi wrażenia. No cóż, zalał się i tyle … . Jak zauwazyłem komentatorzy widzą w tym raczej historię zabawną.
  Natomiast z perspektywy wspólnoty, wiernych to już sprawa bulwersująca.

  Dziś w kontekście przypadków biskupa Janiak polecano tekst red Nosowskiego z Więzi pt „Jak się to robiło w diecezji kaliskiej”. Tekst jest w dwóch cześciach, długi, ponury. Przyznam, że nie skończyłem go z tego powodu.
  Ale jest dobrym przykładem jakie emocje budzi wewnątrz wspólnoty, emocje, które zresztą poza nią wypływają.

  Jak masz siłę to zerknij

  http://wiez.com.pl/2020/06/22/jak-to-sie-robilo-w-diecezji-kaliskiej-2/

 85. Bar Norte
  23 czerwca o godz. 18:37

  Polityka bylego towarzysza Balcerowicza podwyzszyla przecietne zarobki 8 razy,
  polityka Chinskiej Partii Komunistycznej podwyzszyla przecietne zarobki 40 razy.

  https://www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/wskazniki/przecietne-wynagrodzenie-w-latach

 86. @Bar Norte
  23 czerwca o godz. 16:58

  Odnośnie linku @na marginesie z 0:52
  napisałeś: „ciekawy tekst o kamerach/programach do inwigilacji/identyfikacji. Obłęd.”

  Dorzucę jeszcze jedna informację.

  Czytałam w Haaretz wczoraj dwa ciekawe artykuły dotyczące invigilacji ludzi.
  Najpierw zacytuję fragmenty, a potem powiem o co w nich chodzi.

  ____”Israel Nearly Doubled Exports of Surveillance Systems to Track Civilians, Refugees

  Israel’s Defense Ministry increased its exports in 2019 of civilian and refugee monitoring technology, a report published by the ministry Monday said.
  The figures show that Israel’s export of intelligence and cyber systems, as well as its communications monitoring systems, constituted 14 percent of total Israeli exports in 2019, compared to 8 percent in 2018
  .
  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israel-nearly-doubled-exports-of-surveillance-systems-1.8938728

  tłumaczenie:
  Izrael prawie podwoił eksport systemów nadzoru w celu śledzenia ludności cywilnej, uchodźców

  Ministerstwo obrony Izraela zwiększyło w 2019 r. eksport technologii monitorowania ludności cywilnej i uchodźców, wynika z raportu opublikowanego przez ministerstwo w poniedziałek.
  Liczby pokazują, że eksport Izraela systemów wywiadowczych i cybernetycznych, a także jego systemów monitorowania komunikacji, stanowił 14% całkowitego eksportu Izraela w 2019 r., W porównaniu do 8% w 2018 r.

  ***

  Who Will Stop Israeli Spyware Firm NSO’s Runaway Train?
  Evidence has mounted for years that NSO has sold its tools to dictatorships that used it to track journalists, rights activists and dissidents – some of whom were tortured or murdered
  The case of Omar Radi, the Moroccan journalist who apparently was subject to an espionage campaign by the Moroccan government via the Herzliya-based NSO’s cyber hacking tools, is the latest in a long list of similar cases. Over the years, evidence has built up that NSO has sold its cyber weapon to dictatorships that use it to spy on journalists, rights activists and dissidents. Some of them were jailed and tortured; some were murdered
  .
  AAAhttps://www.haaretz.com/israel-news/.premium-who-will-stop-israeli-firm-nso-s-runaway-train-1.8937740

  Tłumaczenie:
  Kto powstrzyma uciekający pociąg izraelskiej firmy szpiegowskiej NSO ?
  Od lat gromadzone są dowody, że NSO sprzedało swoje narzędzia dyktaturom, które wykorzystywały go do śledzenia dziennikarzy, obrońców praw i dysydentów – z których niektórzy byli torturowani lub mordowani
  Przypadek Omara Radi, marokańskiego dziennikarza, który najwyraźniej był przedmiotem kampanii szpiegowskiej prowadzonej przez rząd marokański za pośrednictwem narzędzi do hakowania cybernetycznego NSO z siedzibą w Herclijji, jest najnowszym z długiej listy podobnych przypadków. Z biegiem lat zebrano dowody na to, że NSO sprzedało swoją broń cybernetyczną dyktaturom, które używają jej do szpiegowania dziennikarzy, obrońców praw i dysydentów. Niektóre z nich były więzione i torturowane; niektórzy zostali zamordowani

  Tags:
  Cyber Warfare

 87. Na marginesie

  Ojciec Chrzestny zarzadzil 10 lat wiezienia dla osob ,
  ktore by obalily kolejny pomnik wyznawcow niewolnictwa.
  https://www.usatoday.com/story/news/politics/2020/06/23/confederate-statues-trump-issue-order-protecting-federal-monuments/3241036001/

 88. @Bar Norte 23 czerwca o godz. 18:37

  Dzięki! Wymiękłam przy końcu, czytając nieco po łebkach. Ta historia jest do bólu typowa. Biskup wykończył dwóch kolejnych rektorów kaliskiego seminarium, bo nie chcieli wyświęcić trefnego kleryka o pedofilskich skłonnościach. Pączuś!

  Kto próbował interweniować – szybko został zaszczuty. Tak samo zresztą, jak np. w sprawie Paetza. To kaka-standard.

  A przede wszystkim:
  Duchowni z Kalisza wyjaśniają mi, że bp Janiak stosuje metodę powierzania odpowiedzialnych zadań młodym niedoświadczonym księżom, którzy w efekcie później mają się stać posłusznymi i lojalnymi wykonawcami jego woli. Słyszę opinię, że biskup kaliski „jest specjalistą od łamania sumień młodych księży. Obdarowuje zaszczytami młodych duchownych, a potem oczekuje od nich lojalności aż po grób”.

  Brzmi znajomo?

 89. @Adam100
  Skoro ci na mokro lepiej, to wsadź mordę w kubeł z wodą i nie zawracaj ludziom gitary.

 90. @kooperatywaMondragon 23 czerwca o godz. 19:34

  Chyba przesada, ale to jest niszczenie mienia.

  Przy okazji: kontestator, który rzucił szklany pojemnik z farbą w wiadomy częstochowski obraz został skazany na bezterminowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Szkody żadnej nie wyrządził – bo tam jest pancerna szyba – ale zapodał, że nie uznaje wizerunków bóstw z powodów pryncypialnych.

  Pobyt w szpitalu jest o tyle problematyczny, że po pierwsze dostaje leki, po których zaczął wyglądać jak wrak człowieka, a po drugie wyjdzie wtedy, gdy lekarze zadecydują, czyli na świętego Nigdy. Dlatego zresztą nie dostał wyroku? Zresztą nie wiem, co się z nim dzieje teraz, bo historia jest sprzed kilku lat. Zgodnie z prawem Umęczonej ten człowiek obraził uczucia czy znieważył obiekt kultu, więc należy się ogień piekielny. Taka sprawa…

 91. @adam, nie wsadzaj „mordy w kubeł”, bardzo proszę!
  I „zawracaj gitarę” ile dusza zapragnie! Niech @Levar cierpi!

 92. @404 23 czerwca o godz. 19:14

  O tym eksporcie izraelskiej technologii pisała dość krytycznie Naomi Klein, Żydówka zresztą. W „Doktrynie szoku”, czyli kilkanaście lat temu. Od tej pory zapewne eksport poczynił postępy.

 93. @adam100 jeśli jesteś mężczyzna to wiesz co jest do wsadzania. Jeśli masz problema to skontaktuj się z Blackley’em
  Przy okazji 🙂 Blackley bardzo interesujący link do Krymu. Gdyby nie to, że mam już skonkretyzowane plany na obezny rok to chętnie się bym tam wybrał. Może uda mi się upchać Krym w kalendarz przyszłego roku

 94. @Bar Norte – już jest wiersz, całkiem dowcipny, ośmieszający biskupa Janiaka w kategoria opilstwa i obżarstwa. @mag wrzuciła go na LA.

  Błyskawicznie ten utwór powstał, nie sądzisz? Oczywiście trudno przypuszczać, żeby był wcześniej przygotowany, skądże znowu!

  Przy okazji: pewien zdeklarowany „wierny” tłumaczył mi w necie, jak „można” się natrząsać z kaka. No, pijaństwo, obżarstwo, chciwość kleru… To znaczy poszczególnych przewielebnych. Tyle „można”. Bo tak poza tym – to nie uchodzi… Tak mi klarował.

 95. kooperatywaMandragon

  „Bar Norte
  23 czerwca o godz. 18:37

  Polityka bylego towarzysza Balcerowicza podwyzszyla przecietne zarobki 8 razy,
  polityka Chinskiej Partii Komunistycznej podwyzszyla przecietne zarobki 40 razy.”

  Ale co Balcerowicz i chińscy komuniści mają do biskupa Janiaka o którym pisałem o 18,37?

 96. Na marginesie
  23 czerwca o godz. 19:46
  @adam, nie wsadzaj „mordy w kubeł”, bardzo proszę!
  I „zawracaj gitarę” ile dusza zapragnie! Niech @Levar cierpi!

  Cierpi i wyje, ten faszystowski sQ¤#% @levar 🙂

  Pokręt bratobójca u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 97. @404
  19:41
  to sie nazywa biznes; a z Polski, co tam sie sprzedaje?

 98. bezdomny
  23 czerwca o godz. 20:00
  Może uda mi się upchać Krym w kalendarz przyszłego roku

  Super, wsadzisz co trzeba, gdzie trzeba i jeszcze ci Putin zapłaci.

  Wyślij linka jak bzykasz, faszystowski chuju 🙂

  #%¤&Ć PiS

 99. @ozzy 23 czerwca o godz. 20:06

  A za tym „boomem” technologicznym i tak częściowo stoją Rosjanie…
  Milion dobrze wykształconych emigrantów.

  „Prikaz wypuszczać Żydów rządzi w KGB
  Więc każdy Rosjanin chce być dzisiaj Żydem”

  Jak to się wszystko razem splata. „Todo tiene que ver con todo” – jak mawiał jeden mój profesor.

 100. W jakim formacie sobie życzysz? 🙄

 101. 404

  Pogłupieli już z tą inwigilacją. Tak jakby zapomnieli, że każda akcja rodzi reakcję.

  Niedawno linkowałem tekst o inwigilacji elektronicznej w Chinach Ludowych. Partia chciała wykorzystując jako pretekst pandemię tzw elektroniczny kredyt społeczny wzbogacić o elementy rywalizacji zdrowotnej. I tak np za spacer albo dobrze przespaną noc (7,5 godziny) miały być punkty dodatnie. Natomiast za wypalane fajki albo lufę wódki z ryżu punkty ujemne. A suma punktów uprawniała na przykład do korzystania z komunikacji publicznej.
  Tego nawet Chińczycy nie zdzierżyli i po awanturze partia zrezygnowała z pomysłu. To znaczy nie zrezygnowała ale jego odłozyła realizację na lepsze czasy.

  Poza tym nie wiem czy wiesz ale w Chinach w czasie pierwszej fali pandemii nadzór elektroniczny nie wypalił. System nie był wstanie ogarnąć całości ruchów ludności. O ile nadawał się do wyłapywania jednostek o tyle w przypadku przemieszczeń masowych kompletnie głupiał.

 102. Najchętniej w formalinie.

 103. Na marginesie

  „pewien zdeklarowany „wierny” tłumaczył mi w necie, jak „można” się natrząsać z kaka. No, pijaństwo, obżarstwo, chciwość kleru… To znaczy poszczególnych przewielebnych. Tyle „można”. Bo tak poza tym – to nie uchodzi…”

  Pamietam to sprzed wielu lat – „Socjalizm – tak, wypaczenia – nie”

 104. @Bar Norte 23 czerwca o godz. 20:22

  Stalin uczęszczał do seminarium. Kacza i Hitlera wychowały nabożne katolickie mamuśki. A watykańska tajna policja zwana pod nazwą Sodalitium Pianum… Carska ochrana… NKWD…

  Co ja tu sobie wieczorowo ględzę? Todo tiene que ver con todo. Autocenzura. Konglomerat. Tutto qua.
  🙂

 105. adam100
  23 czerwca o godz. 20:21

  🙂
  Jesteś expertem od cytowania trupów politycznych i stąd pewnie to zamiłowanie do formaliny 🙂
  🙂

 106. Dzisiaj w Nowym Yorku prawybory w Demokratycznej partii

  Niedawno pisał tu ktoś, ze kongresmen amerykański wystosował sprzeciw na wizytę Dudy w Białym Domu.

  Był to Eliot L. Engel, Chairman of the House Foreign Affairs Committee
  (przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych w niższej izbie Kongresu)

  A oto treść jego statementu
  President Trump’s invitation for Polish President Duda to visit the White House next week is yet another example of his infatuation with leaders who have demonstrated autocratic tendencies. While Poland is a close and valued ally of the United States, President Duda and his Law and Justice Party have undermined Poland’s judiciary, installed party loyalists in influential positions in the military, and sabotaged independent media outlets. Additionally, President Duda and his party promote horrifying homophobic and anti-LGBTQ stereotypes and policies that run counter to the human rights and values that America should strive to uphold…
  Such a visit in the middle of a global pandemic—just eleven days before Poland’s presidential election, in which President Duda is a candidate—is highly inappropriate. I call on President Trump to cancel this meeting immediately
  .”

  ***
  tłumaczenie tego co powyżej:
  Ostro w swojej wypowiedzi krytykuje Dudę i jego partię „Prawo i Sprawiedliwość”
  za autokratyczne tendencje, za zaniżanie pozycji sądów i sędziów, za wsadzanie swojaków w wojsku, za sabotowanie niezaleznych mediów.
  Ponadto wyraźnie podkreśla że Duda i jego partia promują „przerażające” homofobiczne i anty-LGBTQ stereotypy i politykę sprzeczną z prawami człowieka i wartościami, które Ameryka powinna starać się za wszelką cenę utrzymać.
  […]Taka wizyta w środku globalnej pandemii – zaledwie jedenaście dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce, w których kandydatem jest prezydent Duda – jest wysoce nieodpowiednia.
  Wzywam prezydenta Trumpa do natychmiastowego odwołania tego spotkania

  ***

  Dzisiaj Eliot L. Engel walczy o ponowny wybór do Kongresu, Bo jak dotąt był już 16 razy wybrany Od 1989 roku jest w Kongresie.

  Jego przeciwnik jest byłym dyrektorem szkoły. Jest o progresywnych zapatrywaniach. Chce wprowadzać zmiany na lepsze

  ***

  Kim jest reprezentant Eliot L. Engel?
  Jak podaje wiki. Jego dziadkowie to Żydzi ukraińscy, którzy przybyli z rosjii carskiej.

  Jest on Demokratą, który jednocześnie jest jednym z czołowych kongresmenów popierających Izrael.

  To on był tym który sponsorował rezolucję uznania Jerozolimy jako stolicy Izraela.
  Co zrobił zaraz jak tylko dostał się do Kongresu. (znaczy jeszcze w poprzednim wieku)
  Co wówczas stało w kontrowersji z oficjalną pozycją USA w tej sprawie.

  Dopiero Trump w 2019 roku zaadoptował jego rezolucję.

  W styczniu 2017, Engel zgłosił do w Kongresu resulucję potepiającą Rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ 2334, która potępiała Izrael za budowanie osiedli na terenach palestyńskich okupowanych przez Izrael.

  To on był czołowym Demokratą, który potępiał Palestyńczyków

  W 2015, Engel był tym który zdecydowanie był przeciwny the Joint Comprehensive Plan of Action Iran nuclear.
  Czyli to co znamy jako nuklearna umowa międzynarodowa z Iranem, której w dużym stopniu Obama był autorem.
  Umowa, którą Trump zerwał jak tylko dopadł do długopisu.

  W 20014 wystąpił razem z aktywistką anty-muzułmańską na pro-izraelskiej manifestacji w Nowym Yorku

  W kwietniu 2020, wypowiadał się publicznie, twierdząc że odwiedzał swój dystrykt i uczestniczył w eventach dotyczących spraw zdrowotnych związanych z covid-19.
  ALE przyciśnięty do muru skorygował swoją wypowiedź
  Bo okazało się, ze nie powrócił do Nowego Yorku od marca.
  więc próbował na chama kłamać i dodawać sobie glorii.

  w 2003 wspierał inwazję na Irak
  wspierał niezalezność Kosowa
  I bardzo aktywnie wspiera LGBT
  Sam jak mi wiadomo jest kawalerem.

  ***

  To tak w skrócie na temat kim jest, a właściwie jak się pokazał kongresmen Engel.

  Jego oburzenie co do wizyty Dudy w BD zrozumiałabym, gdyby nie to, ze AKTYWNIE popiera izraelski aparthait, który NIC z praworządnościa i sprawiedliwością nie ma wspólnego.

  Na przykład teraz cały czas toczy się dyskusja w Izraelu jak zaanektować Gazę i West Bank. Jak na razie to planują w lipcu to zrobić.

  Zabija się tam Palestyńczyków za nic, bez zadnych konsekwencji z tego wynikających.

  na przykład wczoraj, albo dzisiaj zastrzelono palestyńskiego kierowcę, bo ponoć spowodował wypadek drogowy, ale pod pretekstem że chciał staranować drugi samochód zanim zapytano co się stało, to dostał kulę w łeb

  ***

  Święte oburzenie Engela do mnie nie trafia.
  Swoją drogą pewnie ma za złe Dudzie że nie pojawił się w Izraelu na tej dziwacznej uroczystości uczczenia rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu.

  A ustawa 447 też pewnie ma wpływ na jego wystąpienie.
  tak Polaków przyciskać, kompromitować, zeby w końcu zmiękli

  mam nadzieję, ze jego konkurent go pokona dzisiaj.

 107. bezdomny
  23 czerwca o godz. 20:31

  Trupy! Wiedziałem że się ucieszysz, a w formalinie to się będziesz dobrze ślizgał. Pozdrów trollu Putina 🙂

 108. Bar Norte,
  a oto wybrany cytat ze strony dot. NBA:
  … gracze mają także otrzymać specjalne opaski monitorujące temperaturę ciała, oddech i bicie serca, które mają pomóc w jak najwcześniejszym wykryciu możliwych objawów.

  Bez stosowania eufemizmów można powiedzieć, że neogladiatorzy zostaną zaobrączkowani przez swoich właścicieli by w przypadku choroby, w celu ochrony biznesu, można ich było szybko wyłapać i odizolować. Kiedyś zakładano niewolnikom opaskę metalową (z kółkiem na łańcuch) na szyję, żeby towar się nie zgubił. Teraz opaska będzie na ręku albo na nodze. No i pięknie q…a, pięknie, będzie mógł podskakiwać do kosza za kasę dopóki się nie zepsuje.

 109. Szanowny @Qba mnie prostuje na drugim blogu, mówiąc mi, że mamusia Naszczalnika do końca życia wyznawała judaizm. Zatem podaję czytaczom do wiadomości, chociaż natury moich dywagacji to nie zmienia.

 110. @ozzy
  23 czerwca o godz. 20:06

  to sie nazywa biznes; a z Polski, co tam sie sprzedaje?

  ——–

  Nie wiem co w Polsce się sprzedaje. Jak wiesz to napisz. Chętnie się dowiem.

  Mam nadzieję jednak że Polacy nie dorabiaja się na dostarczniu szpiegoskich narzędzi żadnym dyktatorkom. Skądinnąd wiem, ze PISowski rząd zakupił od Izraela jakies takie paskudztwa.

  Co do tego co biznesem nazywasz

  Zdaje sobie sprawę, ze tzw biznes robią nie tylko na urządzeniach do szpiegowania ludzi, ale na więziennictwie, słuzbie zdrowia, ubezpieczeniach i oczywiście największy biznes robią na wielkich nieszczęściach.
  Takich jak wojny, pandemie, itd.

  Dla jednych to się nazywa biznes,
  a dla drugich podłość, która nic wspólnego nie ma z uczciwie zarobionymi funduszami.

  Nie wiem jak Ty, ale dla mnie i mnie podobnym kompletnie nie podoba się szpiegowanie obywateli.

 111. Włodek Matuszak

  Nie mam już najmniejszej wątpliwości, że przyczyną całego zła jest fatalny poziom edukacji Polaków. To właśnie ci ludzie są paliwem wyborczym Kaczyńskiego. Im mniej rozumieją z tego co dzieje się w Polsce tym lepiej dla rządzących. Rasa panów rzuci ochłap z pieniędzy podatników i tłum szczęśliwy. Będą potem skandować imię wodza. Zaraz ktoś powie , że i wykształceni popierają rządy PiS. Tak. I to jest specjalna kategoria ludzi. To cyniczni karierowicze. Powiem nieco brutalnie: Gówno ich obchodzi dobro Polski, dobro Polaków. Dla nich najważniejsze jest słowo JA. Doją Polskę jak dojną krowę. Tak panie Duda. Pan to przewidział wygłaszając kiedyś sentencję : ” Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie ” To was dotyczy ludu pisowski. To wasz prezydent okazał się prorokiem. Ale tak generalnie współczuję wszystkim, którzy zapomnieli co to honor. Bo kiedyś spotkamy się i popatrzymy sobie w twarz

 112. legat

  To nic innego jak tzw dozór elektroniczny.
  Co prawda dozór elektroniczny ma charakter przymusowy ale sytuacja o której piszesz też ma wątpliwy wolnościowo charakter. No bo jak rozumiem albo neogladiator jest z opaską w NBA albo bez opaski go tam nie ma.

 113. Pijaństwo duchownych i zakonników odwieczny temat… nawet papieży mieli z tej branży…Tak sobie myślę prywatnie czy pijus, to nie jest import z Rzymu…taki makaronizm…

 114. @SŁOWIANIN STANISŁAW 23 czerwca o godz. 21:24
  Dowcipne! Prawie jak pijar.

 115. @Na marginesie
  23 czerwca o godz. 20:15

  A za tym „boomem” technologicznym i tak częściowo stoją Rosjanie…
  Milion dobrze wykształconych emigrantów.
  „Prikaz wypuszczać Żydów rządzi w KGB
  Więc każdy Rosjanin chce być dzisiaj Żydem

  ——
  Juz od jakiegoś czasu Izrael sprawdza DNA potencjalnych imigrantów.
  Więc chciejstwo nie wystarczy.

  W zeszłym roku te praktyki zostały poddane do oceny sądu, który się zgodził na nie.
  Także wcześniej już były, a teraz są dodatkowo pod protektoratem sądowym.

  Jeżeli to nie jest nacjonalizm, to ja nie wiem co to określenie znaczy.

  BTW Niedawno wybuchła afera w Izraelu, bo odmawiano prawa obywatelstwa Beduinom, którzy tam się rodzili.
  jak się skończyło i czy się skończyła to nie wiem, bo nie sledziłam dalej.
  Być może, że sprawa odłozona ad acta więc nic do mnie nie trafiło.

 116. Adam Michnik: Nie ma powodu, by już otwierać szampana. Dudy nie można lekceważyć, nic nie jest przesądzone

  https://wyborcza.pl/7,82983,26060295,adam-michnik-nie-ma-powodu-by-juz-otwierac-szampana-dudy.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

  majak23.06.2020, 16:48
  Z 40 % poparciem dla adriana,miescimy sie wsrod najglupszych narodow Europy.

 117. Bar Norte,
  no tak, taki neogladiator nie robi łaski. Ciekawe czy dojdzie do tego, że jak się nie „zaczipujemy” to będziemy mieć zakaz dostępu do internetu albo lekarza na NFZ.

 118. Przy okazji z podobnej beczki (pijus):

  Rzucam dwa hasła krzyżówkowe „z przymrużeniem oka”:

  1) Łatwe – nie słój, tylko tańcz (4 litery)
  2) Trudniejsze – ci początkujący podobno trenują z karniszem (8 liter)

  Chodzi po prostu o „lateral thinking”. Udział rzecz jasna nie jest obowiązkowy. @Tobermory tu nie ma. Bo jakby co, to on by od razu zgadł.

 119. W razie czego na zachętę:
  Hasło: „odkurzacz”. Rozwiązanie: „lis”

 120. @Bar Norte
  23 czerwca o godz. 20:16

  w Chinach w czasie pierwszej fali pandemii nadzór elektroniczny nie wypalił. System nie był wstanie ogarnąć całości ruchów ludności. O ile nadawał się do wyłapywania jednostek o tyle w przypadku przemieszczeń masowych kompletnie głupiał.

  Według cenzusa a 2018 Chiny liczą 1.393 billiona ludzi.
  Największy populacyjnie kraj świata.
  Na drugim miejscu niewiele mniej maja Indie.

  W takiej ilosci ludzi nawet szpiegowskie urządzenie może zgłupieć.

  Izrael wg cenzusa z 2019 ma 8,972 miliona ludzi.
  Z taka liczbą można sobie dać radę.

  Czytałam w prasie izraelskiej wiele artykułów podejrzliwie adresujących narzucane przez rząd sposoby elektronicznego monitorowania obywateli.
  Jakoże skorzystali z pandemii i NATYCHMIAST zaczęli inwigilację wszystkich.
  Ale głosy protestu były zbyt nikłe wobec zagrożenia śmiercią przez wirusa i tak się ostało.

  W tej chwili to społeczeństwo jest chyba całe dokładnie monitorowane.
  Jestem pewna, że jak zagrozenie wirusem minie, to praktyki z inwigilacja się ostaną.

  Podnoszone były różne sprawy przeciw. Między innymi potencjalny handel danymi wykorzystywanie ich do niecnych celów, itd

  Ale to takie wołanie na puszczy.

  Swoją drogą export urządzeń szpiegowskich wynoszący
  14% całego eksportu kraju,
  to jest niesamowite!

 121. Kto się nie szwenda po fejsbukach, może jeszcze nie słyszał, jak to TVPiS przeszła samą siebie 🙂 Otóż znakomita ta telewizja przygotowała wczoraj pochwalny materiał o Dudowej, w którym znalazła się wypowiedź „amerykańskiego projektanta mody” Christiana Paula. Projektant oczywiście chwalił kreacje prezydentowej.

  Niestety, dociekliwy internet szybko wynalazł, że żaden Christian Paul nie istnieje, a w każdym razie – nikt nigdy o nim nie słyszał 🙂 TVPiS zareagowała błyskawicznie i stworzyła dziś panu Krystianowi fanpage’y na Youtube, Instagramie oraz Twitterze. Nawet jakiś film naprędce nagrali, z „modelkami”, niby przygotowania nowej kolekcji 🙂

  Tak więc państwo w TVPiS grubo się bawią za nasze 2 mld 🙂

 122. @Maciej2 23 czerwca o godz. 21:54

  Ale w dodatku już sam pomysł tej pochwały…
  Równie dobrze mogliby przecież chwalić wieszak.

 123. Prywatnie pan Krystian jest ponoć partnerem dziennikarki TVPiS, która przygotowała materiał o Dudowej. Jest Polakiem z korzeniami w Chicago, a nazywa się bodaj Farbaniec i pracuje jako analityk 🙂

 124. @Na marginesie
  23 czerwca o godz. 21:57

  Poraża mnie absurdalność tej sytuacji. Koniecznie potrzebowali autorytetu projektanta mody, więc go wymyślili, a teraz jeszcze dalej w to brną 🙂

 125. @Maciej2 23 czerwca o godz. 22:01

  Oni tak wrośli w alternatywną rzeczywistość, że jak coś nie pasuje to tym gorzej dla realu 🙂
  Ale cyrk.

 126. Na francusko-niemieckim „arte” (TV) Volker Schlöndorf (m.in.”Blaszany bębenek”) opowiada o sobie i drodze do filmu. Napisy także w języku polskim.

 127. @Na marginesie
  23 czerwca o godz. 21:36

  Czy pierwsze to: turn?

 128. legat

  „Ciekawe czy dojdzie do tego, że jak się nie „zaczipujemy” to będziemy mieć zakaz dostępu do internetu albo lekarza na NFZ.”

  W Chinach już tak jest. Na tym właśnie polega idea tzw kredytu społecznego.

  https://kulturaliberalna.pl/2016/12/22/chiny-kontrola-totalna-czyli-punkty-za-uprzejmosc/

 129. @404 23 czerwca o godz. 22:06

  Nie, ale ciepło! I też pierwsza litera T.

 130. a drugi to może: samotnik

 131. twist to 5 liter

 132. @404 23 czerwca o godz. 22:14
  Zimno! Musi być liczba mnoga, bo “trenują”. I pomyśl też o tym karniszu.
  No dobrze, pierwsza litera „ż”. Teraz zgadniesz.

 133. @404 23 czerwca o godz. 22:15

  O psiakość, mea culpa! Ale ja nigdy nie umiałam liczyć.
  Zgadłaś! Wygrywasz talon na balon. Oklaski oraz 🙂

 134. 404

  Ten system nie sprawdził się w Wuhan, które liczy oficjalnie 11 mln mieszkańców.
  Przypomnij sobie jak to wyglądało na początku roku. W Wuhan szalała już epidemia ale miasto nadal było otwarte. No i z okazji chińskiego Nowego Roku masy ludzkie zaczęły się w mniej lub bardziej chaotyczny, nerwowy sposób przemieszczać w rozmaitych kierunkach – zarówno z miasta do rozmaitych regionów China jak i z tych regionów do miasta. No i władze utraciły mimo posiadania tego oka Wielkiego Brata całkowicie rozeznanie i kontrolę nad sytuacją.
  System nakierowany na inwigilację jednostek w takiej sytuacji jest bezużyteczny. Chaos go po prostu wykańcza.
  Myslę, że gdyby doszło np do zamieszek w skali kraju związanych z przemieszczaniem się ludności ten system też byłby psu na budę. Tym bardziej, że opiera się na infrastrukturze, którą bez problemu mozna zniszczyć.

 135. a drugi to: żonkosie?

 136. Pan Rafał Trzaskowski całkiem nieżle mówiący językiem angielskim powiedział gupotę ,że pan zaczepiający jego po angielsku jak to określił nie ma akcentu amerykańskiego i zapewne jest z Polski.

  Nie wnikam skąd jest ten facet gdyż chciałbym czytającym uzmysłowić ,że w praktyce nie ma coś takiego jak akcent amerykański.Najlepiej o tym świadczy ,że komputer zadający pytania i analizujący odpowiedż ma problem z odpowiedziami np z Teksasu rdzennych a szczególnie farmerów czy ludzi mnie wykształconych zaś np osobę z Virginii czyli orginalnego Hillbilly zupełnie nie zrozumie.Przypuszczam ,że większośc Polaków z dobrym angielskim nie zrozumiała by takiego osobnika z Virgini jak również Afro-amerykana mieszkającego w okolicy Sth.Chicago.

  Oczywiście istnieje coś takiego jak American- English który jest oficjalnie uczony w szkołach jednak
  w urzędach i innych miejscach czy w biznesie może 30 % populacji USA posługuje się tym językiem z poprawnym akcentem.Taką wiedzę powinien posiadać każdy kandydat na Prezydenta Polski.

 137. Geozak
  23 czerwca o godz. 22:39
  Taką wiedzę powinien posiadać każdy kandydat na Prezydenta Polski.

  Hihihi. Porównaj sobie angielski Trzaskowskiego z angielskim budynia Du*y. Wstydu nie masz ??

 138. @404 23 czerwca o godz. 22:36
  Nie – bo gdzie tu karnisz? Pomyśl, co zwykle dynda przy karniszu?

 139. @adam – Du*a spika languidż 😀

  https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY

 140. adam100
  23 czerwca o godz. 21:29
  ,, Adam Michnik: Nie ma powodu, by już otwierać szampana.”

  Kaznodzieja nie ma daru przewidywania,
  to juz wiemy.

 141. @404
  Żabki dyndają. Takie żabki do wieszania zasłon. Odpowiedź brzmi „żabkarze” – czyli sportowcy pływający żabką. To nie jest łatwe – przynajmniej mnie zajęło trochę czasu.

  To ja się teraz odklejam od komputera… Na razie 🙂

 142. Bar Norte
  23 czerwca o godz. 20:01

  ,, Ale co Balcerowicz i chińscy komuniści mają do biskupa Janiaka o którym pisałem o 18,37?”

  Przepraszam, dawalem jedynie znac , ze czytam kazdy panski post,
  nawet jak nie jestem zainteresowany tematem.

  Skutkiem uzywania kk jako pomocniczego instrumentu
  dla utrzymania wladzy przez obecny uklad polityczny
  nieroby w sutannach czuja sie rownie bezkarni ,
  co PZPR w poprzednim systemie.

 143. zezem
  23 czerwca o godz. 22:04

  Nie wiem czy Pan widzial bardzo smieszny film o glodujacych aktorach ?
  ,,Withnail i ja (1987) – Filmwebwww.filmweb.pl › film › Withnail+i+ja-1987-109452
  Withnail i ja (1987) Withnail & I – Dwóch niestroniących od marihuany, alkoholu i LSD młodych aktorów postanawia odpocząć, spędzając weekend w …
  Ocena: 7,4/10 – ‎2 801 głosów”

  Wczoraj widzialem rownie ciekawy wywiad z rezyserem. Polecam.

 144. Na marginesie
  23 czerwca o godz. 23:06
  @adam – Du*a spika languidż
  https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY

  Wstyd dla Polski i Polaków. Kanał, zgroza. Wymowna jest mimika uczestników debaty. Ze taki geozak tego nie rozumie??

 145. kooperatywaMondragon
  23 czerwca o godz. 23:15
  adam100
  23 czerwca o godz. 21:29
  ,, Adam Michnik: Nie ma powodu, by już otwierać szampana.”
  Kaznodzieja nie ma daru przewidywania,
  to juz wiemy.

  Adam Michnik nie musi się przed nikim, z niczego tłumaczyć, a zwłaszcza ze swoich talentów.

 146. Dzisiaj rocznica

  Hrabia Tytus

  Nad ranem 23 czerwca 1936 roku doszło do jednego z najsłynniejszych zajść antysemickich w historii II Rzeczpospolitej. Małopolski działacz Stronnictwa Narodowego Adam Doboszyński wkroczył na czele ok. 50-osobowej bojówki do podkrakowskich Myślenic. Grupa zdemolowała i splądrowała sklepy żydowskich właścicieli, obrabowała posterunek policji z broni i gotówki i pobiła tam dyżurującego policjanta, dokonała napaści na miejscowego starostę i okradła jego mieszkanie, a także próbowała podpalić synagogę. Do kilku sklepikarzy strzelano.
  Za uchodzącymi bojówkarzami ruszyła policyjna pogoń. Wywiązała się zażarta strzelanina, w której zginęło dwóch ludzi Doboszyńskiego. Większość z nich aresztowano, a sam przywódca wyprawy został pojmany 30 czerwca.
  „Czyn mój traktowałem jako walkę, w której muszą padać trupy i ja się z tym liczyłem” – przyznawał sam Doboszyński. W pierwszym procesie został jednak uniewinniony przez ławę przysięgłych, która uznała, że oskarżony działał w warunkach „wyższej konieczności”. Wyrok anulowano i ostatecznie skazano Doboszyńskiego na 3,5 roku więzienia.

 147. Na marginesie
  23 czerwca o godz. 19:44

  ,, Chyba przesada, ale to jest niszczenie mienia.”
  1. Ojciec Chrzestny bardziej, jak kazdy psychopata , dba bardziej o figury niz ludzi.
  Pod jego kierownictwem co 3 tygodnie ginie wiecej ludzi niz podczas 9/11.
  Ma na sumieniu juz 120 tysiecy i dzisiaj oglosil oficjalnie, ze chce mniej testow.
  Amerykanscy konfederaci walczyli o prawo jednych do trzymania na smyczy drugich.
  Pomniki hitlera tez jacys wandale sciagneli z cokolow.

  2.Co do obrazoburcy niszczacego sprayem obraz pana jezusa.
  https://tvn24.pl/poznan/wandal-pomalowal-sprayem-obraz-z-jezusem-ra731466-2457101
  Wladze radzieckie tez wsadzaly do psychuszek przeciwnikow politycznych.
  Usmaza Mu mozg psychotropami, szkoda czlowieka.
  kk=PZPR

 148. Leszek Jażdżewski

  Te wybory naprawdę nie są o tym czy podoba się wam Rafał Trzaskowski. Ale o tym czy chcecie dalej 5 lat niepodzielnej władzy PiS z malowanym plakatówkami prezydentem Andrzejem Dudą. Tylko tyle i aż tyle.

 149. Polski (już niedługo byliprezdent) uchwycony w locie do USA

  https://www.facebook.com/photo?fbid=2811102622349901&set=gm.749552405792387

 150. „Andrzej Duda tłumacząc powody swojego wyjazdu do USA podkreślał, że sojusz z USA jest „niezwykle ścisły”, przejawia się w gospodarce i bezpieczeństwie militarnym.”

  Bezpieczeństwo zapewnia Polsce słynna ustawa nr 447 , której realizację zapewnia wybór pana Andrzeja Dudy na kolejną kadencję. Oczywiście , żaden polski dziennikarz nie zada obecnemu i przyszłemu prezydentowi pytania, czy o tym rozmawiali i co sądzi obecny i przyszły prezydent o tym sojuszu nr 447 ?

 151. bezdomny; 20:00 .

  Jak już pojedziesz na ten Krym to koniecznie spróbuj krymskie wina i brandy
  są naprawdę wyśmienite .
  https://www.facebook.com/ruscrimea/photos/a.228529294000044/1398612810325014/

 152. https://www.youtube.com/watch?v=iYJtlCs5iYk

  Posłuchaj zanim cię zaczipują .

 153. Czarnożopow,

  Dawno mnie tu nie było. Co słychać, zmarszczka nakątna w porządku? Betony się dzisiaj udali?

  Powiedz mi drogi przyjacielu Blakleju, dlaczego niskiego szczebla świnie mongoloidalne tak chętnie używają hamerykańskie cygaństwa typu facebook lub you tube, podpierając się hamerykańskimi przeglądarkami oraz systemami operacyjnymi?!

  Czy wrażą technologię od upadających imperialistów należy używać? Czy ty Czarnożopow, chcesz duszę oraz swe dresy diabłu zaprzedać? Toż to rosyjska technologia dla ciebie już pizdiec, nie do użytku? Nie wiesz jak mocno jestem rozczarowany…

  Serdecznie.

 154. @Na marginesie
  23 czerwca o godz. 23:22

  O żabkach myślałam i zastanawiałam się jak je użyć w L.mn zeby było 8 liter,
  ale na żabkarzy nie wpadłam.
  Kiedyś trochę trenowałam pływanie, ale styl, który popularnie żabką jest zwany w Polsce był nazywany stylem klasycznym, więc „żabkarze” nie przyszli mi na myśl.

  Ps. teraz znowu spróbuję wkleić mój wczorajczy koment.
  Zobaczymy czy się tym razem uda

 155. 404

  ,, wyborcza” przepisala artykol z NYT, ze w Indiach szpitale sa przepelnione z powodu wirusa.
  https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,26058362,ciezarnej-odmowiono-przyjecia-do-siedmiu-szpitali-mimo-ciezkiego.html?_ga=2.246891202.75041693.1592307349-1683932762.1577798814#S.wysokie_obcasy-K.C-B.1-L.1.duzy

  Moja kuzynka byla przyjmowana do szpitala polozniczego w Katowicach wczoraj,
  ale wiele kobiet odchodzilo z placzem, bo wlasnie zamknieto 3 szpitale z powodu wirusa
  i nie mialy dokad pojsc.
  ,, opozycja” pozwala Szumowinie-Szumowskiemu niszczyc Polske i nienarodzonych.
  ,, Zbudujemy Drugie Indie ”.

 156. Kiedy prezydentem był LK, samolot nad Smoleńskiem spadł…a wystarczyło zawrócić…Tak sobie myślę prywatnie: dlaczego nie zawróciłeś panie…miłosierny…za co…zaniechałeś ochrony…

 157. W czasach PRL-u nikt nie napadł na Polskę…teraz Duda odkręca sprawę ale z jankesami…Komu przeszkadzało sprowadzenie krzyżaków…bez nich kraj nad Wisłą był doświadczony rozbiorami i wojnami światowymi…Tak sobie myślę prywatnie, że brak zdecydowania w wyborze okupanta nie jest dobrą manierą…i stresuje…

 158. duende ; 2:33 .

  Ooo odezwał się rasista co to pochwala duszenie czarnych przez policje
  a to że ciebie dawno tu nie było to dla mnie jest zrozumiałe , musiałeś bronić
  swojego dobytku a zwłaszcza tej swojej plastykowej łódki aby kolorowi
  nie spalili . Myślałem że jesteś bardziej rozgarnięty a ty zadajesz mnie pytanie
  na poziomie Kretyna , no ale ci odpowiem .
  Aby pokonać wroga należy znać jego język i używać jego narzędzi , paniał ? .

  https://www.zerohedge.com/markets/man-who-predicted-mayhem-2020-ten-years-ago-says-civil-war-could-be-next?utm_medium=referral&utm_source=miximedia&utm_campaign=zerohedge

  Tu masz ode mnie linka bo wiem że bardzo je lubisz .

 159. Krym bliżniak Śląska…Tak sobie myślę prywatnie: czy Ślązacy nie żałują teraz powstańczego zrywu…z Warszawy patrzą trędowato…

 160. @kooperatywaMondragon
  24 czerwca o godz. 4:05

  Już mało kto z rozsądnych ludzi wierzy w dane podawane przez rządy o stanie zdrowotnym społeczeństw.

  Polska dziwnie utrzymuje się przy dziennej „stawce” około 300 nowych zachorowań dziennie już bardzo długo. Przy czym ilość testów dziennie wykonywanych na prawie 40-to milionowy kraj jest zwyczajnie śmieszna.

  Niestety ale obawiam się, że polskie społeczeństwo słono zapłaci za te manipulacje.
  mam na mysli zdrowiem czy wręcz życiem

  ***

  Dzisiaj w Arizonie Trump zoorganizował spotkanie ze studentami
  Arizona obecnie rejestruje 200-tu procentowy WZROST zachorowań na covid-19
  A oni organizują spęd ludzisków dla Trumpa.

  Miejsce tego przedstawienia to megachurch (mega kościół)
  Dream City Church tak się nazywa.
  To jest coś w rodzaju pentakostal/evangelical/something

  pastor tego kościoła powiedział przed spędem, że są przygotowani i zabezpieczyli czystość powietrza, ponieważ zainstalowali nowoczesny oczyszczacz powietrza, który gwarantuje oczyszczenie 99% coronawirusa.

  Jednak jak ludzie będą koło siebie blisko siedzieć, bez masek, wrzeszczeć na cześć wodza, to najbardziej skuteczny oczyszczacz ic nie pomoże.

  BTW dowiedziałam się, że najpierw w poprzednim wieku ojciec obecnego głównego pastora był głównym pastorem. A teraz syn przejął prezydowanie.
  taki familijny biznes
  Bo jest to biznes.
  Do tego megachurch tygodniowo pojawia się około 30 000 osób.

  Jeszcze jedno. Po tym jak w Tulsie Trump się przyznał, że prosił o zmniejszenie ilości testów dziennie robionych, to zauważyłam, że jak ręką uciął od tamtej pory jest ponad 100 000 dziennie MNIEJ testów robionych.

  A w Indiach ilość testów na milion obywateli jest wręcz śmieszna, więc sądzę, a raczej jestem przekonana, że prawdziwe liczby są znacznie, znacznie większe.

  Obawiam się, że ta pandemia przybierze straszne rozmiary.

 161. Duda ma swoją polityczną piaskownicę u jankesów…Tak sobie myślę prywatnie, że tzw. unijna solidarność to pic na wodę…za oceanem ziemia obiecana…

 162. Poniżej przytaczam artykuł z Haaretz mówiący o tym, ze parlamentarzyści 25 krajów europejskich podpisali wspólny list potępiający plany aneksji przez Izrael terenów West Bank, który Natanyahoo ma w zamiarze dokonac na początku lipca.

  Jeżeli ktoś jest zainteresowany, a nie zna angielskiego, to proszę w Google wpisać „translate”
  Po lewej stronie wyszukać w spisie podanycch języków english, a po lewej stronie Polski
  Potem wkleić tekst angielski w lewą rubrykę i po prawej wyskoczy tłumaczenie na nasze.
  Będą niewątpliwie błędy w tłumaczeniu, ale na tyle nieistotne, że tekst w pełni będzie zrozumiały.

  Wydaje mi się, ze jest to ważny artykuł, ale nie mam czasu go sama tłumaczyć

  ****

  Lawmakers From 25 European States Sign Statement Opposing Israeli Annexation
  More than 1,000 lawmakers signed statement expressing ‚serious concerns’ about Trump administration peace plan, echoing EU chief’s stance that annexation ‚could not passed unchallenged’
  More than 1,000 lawmakers from 25 European countries have signed onto a statement opposing any unilateral Israeli annexation of West Bank territory. The legislators expressed support for the stance of European Union foreign policy chief Josep Borrell that annexation “could not pass unchallenged.”

  The European parliamentarians’ statement expressed “serious concerns” about the Trump administration’s peace plan for Israel and the Palestinians and the imminent prospect of Israeli annexation of West Bank territory. President Donald Trump unveiled the plan in January, which calls for Israeli annexation of up to 30 percent of the West Bank, including of the Jewish settlements there, along with the establishment of a Palestinian state. Prime Minister Benjamin Netanyahu has expressed the intention to begin pursuing annexation of at least some West Bank territory beginning July 1.

  “We are deeply worried about the precedent this would set for international relations at large,” the parliamentarians’ statement said. “For decades, Europe has been promoting a just solution to the Israeli-Palestinian conflict in the form of a two-state solution, in line with international law and relevant UN Security Council Resolutions. Regrettably, President Trump’s plan departs from internationally agreed parameters and principles. It promotes effectively permanent Israeli control over a fragmented Palestinian territory, leaving Palestinians with no sovereignty and giving a green light to Israel to unilaterally annex significant parts of the West Bank.”

  cdn

 163. cd

  Earlier this month, German Foreign Minister Heiko Maas was in Israel on a visit in which the pending prospect of annexation was the major agenda item. In the course of his talks, Netanyahu told him that “every realistic plan must recognize the reality of Israeli settlements on the ground, and not foster the illusion of displacing people from their homes.” For his part, Maas warned that, although Germany was not supportive of sanctions against Israel if it carries out its annexation plans, other countries are pressing the European Union to move in that direction.

  The parliamentarians’ statement expressed concern about “the impact of annexation on the lives of Israelis and Palestinians, as well as its destabilizing potential in a region on our continent’s doorstep.” It called on European leaders “to act decisively in response to this challenge. Europe must take the lead in bringing international actors together to prevent annexation and to safeguard the prospects of the two-state solution and a just resolution to the conflict.”

  cdn

 164. “A lasting solution to the conflict must meet the legitimate aspirations and security needs and guarantee equal rights of both Israelis and Palestinians. Europe has the diplomatic tools to promote this just goal, and we stand ready to support such efforts,” the statement added.

  Among the signatories were parliamentarians from Austria, Belgium, the Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Poland, Portugal, R o m a n i a, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden. Also signing on were legislators from Britain, Norway, Iceland and Switzerland, which are not EU members.

  The signatories include Ireland’s next prime minister, Micheal Martin, Britain’s shadow foreign secretary, Lisa Nandy, as well as 13 party leaders and two speakers of parliament.
  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-lawmakers-from-25-european-states-sign-statement-opposing-israeli-annexation-1.8943269?utm_source=Push_Notification

 165. 404; 7:14 .

  Nie panikuj , covid – 19 to tylko świrus , te testy że tak powiem są do dupy
  i w 80 % stawiają fałszywą diagnozę siejąc niepotrzebnie panikę .
  Trump ; dobrze o tym wie , zresztą on ma swoich pastorów którzy robią
  dobrą robotę .
  https://www.youtube.com/watch?v=z7SbLC1V9Lk

 166. Szanowni Państwo,
  ponieważ z mordą w kuble nie sposób czegokolwiek powiedzieć,
  Adam100 głośnym popierdywaniem stara się zwrócić na siebie uwagę.
  No i do jakiegoś stopnia mu się udaje. Głównie za pomocą rozchodzącego się
  na odległość smrodu.

 167. UWAGA!

  Военный парад, посвященный 75-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне. Прямая трансляция
  https://www.youtube.com/watch?v=GITgMVKlXxg

  Parada wojskowa w 75.rocznice Zwyciestwa w Wilekiej Wojnie Ojczyznianiej 1941-1945
  Bezposrednia transmisja

 168. Prezydent USA Donald Trump upoważnił rząd federalny do zaostrzenia kary za wandalizm do dziesięciu lat więzienia.

  https://life.ru/p/1330848

 169. inny adres do Parady wojskowej na Placu Czerwonym/
  online – Russia Today
  https://www.youtube.com/watch?v=ek6UvBJCtyA

 170. ozzy;

  Ubiegłeś mnie , no ale parada na Placu Czerwonym dopiero się zacznie .
  Szkoda że nie ma Trumpa , chaos czyli świrus pokrzyżował wszystko na świecie .

 171. ponad 610 000 wyborców jest zmuszona głosować w JEDNYM tylko miejscu

  Dzisiaj odbędą się wybory w Kentucky, gdzie wybierać się będzie Demokratę który potem stanie w szranki z Mitch McConnel (Republikanin) obecnym marszłkiem Senatu. Wyjątkowa gnida!

  W poprzednich normalnych wyborach było 3 700 ośrodków do głosowania
  teraz zrobili
  niecałe 200 na cały Stan Kentucky

  W Jefferson powiecie, w którym jest miasto Louisville zamieszkuje połowa czarnych Amerykanów.

  W normalnych warunkach w tym powiecie było 256 punktów do głosowania.

  NATOMIAST dzisiaj będzie TYLKO JEDNA taka lokacja z 350 budkami do głosowania
  na tamtejszą populację ponad 610 000 (tysięcy) ludzi!!!!

  Więc ludzie będa musieli stać w wielokilometrowych kolejkach w czasie pandemii i nieciekawej pogodzie
  A wiele osób przecież tak długo stać nie może!
  Pozatym duzo ludzi pracuje i nie mogą cały dzień stac w kolejce do głosowania.

  Sprawę zgłoszono do sądu ALE sąd nie uznał że to manipulacja i NIE zmienił decyzji
  Ciekawosta, bo obie partie zgodnie oddały sprawę do sądu twierdząc, że jest to celowe manipulowanie wyborami.

  i praktycznie ponad 610 000 wyborców musi głosować tylko w jednym miejscu

  Demokrata gubernator też nie widzi w tym nic złego

  The Last Word With Lawrence O’Donnell Highlights: June 22
  https://www.youtube.com/watch?v=7oTDZYvS0PA

 172. @Blackley
  24 czerwca o godz. 8:14

  Mówiłam Ci zebyś nie czytał bzdur bo Ci zaszkodzą.
  BTW ja nie przesadzam z ta pandemią

 173. tak sie zaczela Parada Zwyciestwa
  ________________
  Mowi Moskwa
  Sluchajcie i ogladajcie parade Zwyciestwa
  Smirno!

  minister obrony RF Szojgu jadac w limuzynie 001 …przezegnal sie wyjezdzajac z bramy
  a teraz nuda..bla bla bla

 174. 404 ; 9:10 .

  Czas pokaże jak bardzo się myliłaś , ja mam w dupie ich pandemie żyje normalnym
  życiem , tyle że za miast office pracuję w domu .
  Dzisiaj nie robię nic ,czekam na paradę wojskową w Moskwie .

 175. Parada zaczela sie ponad 20 minut temu, tv Rosija 1

 176. @ozzy i tobje też udaje się przesłać dobrego linka. Putinek jak zwykle bardzo skondensowanie mówił 🙂

 177. Emilewicz zabrała głos na prośbę przeora…Wcześnie Rzepliński przyjął order od papieża za wartości katolickie w wyrokach…pierwej jestem katolikiem, a potem prawnikiem…Tak sobie myślę prywatnie, że hasło wszelka władza od boga pochodzi jest realizowane nad Wisłą…ordo iuris…

 178. Parada Zwycięstwa, to odwrócona Drang nach Osten…! z Gott mit uns..! ale w Berlinie…Potomkowie kolaborantów katolickiej III Rzeszy zrzeszeni w NATO, zapamiętajcie jakiego łupnia dostali wasi przodkowie pod Stalingradem i nie tylko…Tak sobie myślę prywatnie jako syn Czerwonoarmisty wcielonego z Wołynia, idącego na pogrom faszystów najkrótsza drogą nach Berlin…! przez Kaukaz…bez obrazy za 17 września…wcielenie uratowało od banderowców…

 179. Stanislaw Slowianowicz Slowianin,

  moi rozni przodkowie tez brali udzial w tej Wojnie Ojczyznianej, jeden nawet jako
  oficer artylerii juz u Berlinga przeszedl caly szlak bojowy. Pozniej po wojnie na placowkach WOP-u. Podziekowal Gomulce i innym. Wyjechal po 68.
  Byli tez w Krasnoj Armii (wcieleni) i utrwalacze w PRL (politrucy roznej masci).
  Znalem wielu tutaj na emigracji. Nikt z nich nie zyje.

 180. Hihihi po nocy:

  Jeden faszysta jełop pissdziel
  i trzech trolli Putinowcow, każdy bzyka jak umie.

  Formaliny się nie pije
  ruski pissdziel babę bije.

 181. Czepiają się Putina za KGB, a papieża z wehrmachtu uważają za swojego…nawet modlą się o jego…Tak sobie myślę prywatnie, że nawet po wyzwoleniu łaska na pstrym koniu…jaka okupacja była lepsza…osiełowi w żłoby dano…

 182. Banderowców z blogów goń ! goń ! goń !…Tak sobie myślę prywatnie, że banderowski kamuflaż cuchnie sałem i setą…i pisowskim zboczeniem obszczymurka…ubieranym w rusofobię…

 183. @ozzy

  Dzięki za link.
  Z ciekawoscią obejrzałam
  Jednak żal mi było tych ludzi, bo wszyscy bez masek i krzyki Huraaa i śpiewy, itd
  Mam nadzieję, chociaż ona płocha, ze nie rozchorują się.

  Pomijam już koszt tego przedsięwzięcia.
  Jak na dzisiaj to w Rosjii 600 000 zarażonych coronawirusem.
  Ta pobieda może kosztować drogo

  BTW rozpoznałam tylko Łukaszenkę
  a oprócz niego to przedstawiciele jakich krajów tam jeszcze byli?
  jeżeli wiesz to napisz proszę.

 184. Levar
  24 czerwca o godz. 8:40
  Adam100 głośnym popierdywaniem stara się zwrócić na siebie uwagę.

  levar wielbi naszczalnika
  rak prostaty więc krwią sika
  łoży wielkie xsiędzu dary
  dzieci uczy kociej wiary

  Faszyści PiS u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 185. Lepsze solo droczenie się z pisowcem niż jednoczenie się z banderowcem…Tak sobie myślę prywatnie, że wulgaryzmy w stronę pisowskiej formacji są miarą banderyzmu autora…na banderowcu tryzub gore…na pohybel…

 186. ozzy 10.21
  „Nikt z nich nie żyje”
  Ta smutna okoliczność stale na czasie, nie przestaje jednak pobudzać do działania w imię wyższych i niższych celów.
  Woda w rzece podniosła się o metr, może więcej. Nadrzeczne drzewa padają gęsto.
  Polskie Wody i ich Nadzory Wodne bezradnie rozkładają ręce.
  Minister Woś o zbiorniku Racibórz budowanym od lat.
  Może przyjąć 185 milionów metrów sześciennych wody. Kosztował 2 miliardy złotych z czego z UE 667 milionów złotych.
  Tak na przemian albo susza, albo powódź.
  Przepraszam za te zbyteczne na tym blogu informacje, jednak co wam napisałem, to wam napisałem, ale wam napisałem, w tę deszczową pogodę po powrocie do Wrocławia

 187. @404

  Lukaszenka and co
  na Defiladzie z :Uzbekistanu, Bośni i Hercegowiny, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Serbii, Osetii Południowej i Abchazji. Sami egzotyczni reprezentanci.
  14 tysiecy zolnierzy.

 188. Zakończyła się właśnie w Moskwie wspaniała parada z okazji 75 rocznicy wyzwolenia Europy spod jarzma zachodniego militaryzmu. https://pl.sputniknews.com/swiat/2020062412634322-moskwa-rosja-plac-czerwony-defilada-zwyciestwa-2020-sputnik/
  Była pokazem ogromnej siły odwetowej przeciw militarnym zakusom zbrodniczych sił NATO. Przynosi otuchę wielu rozsądnym ludziom pragnących spokoju i szczęścia. W pardzie nie brali zdradzieccy Polacy, których 500 tysięczna armia stanowiła potężne wsparcie w pokonaniu Niemiec i ocaleniu Europy. Chwała im!

 189. Głupi pomysł

  Głupi pomysł to oczywiście obok bardzo wielu innych produktów pisowskich intelektualistów zwłaszcza skupionych w centralnym punkcie tej siły przewodniej czyli sztabie wyborczym p. Dudy, wizyta ich kandydata w USA. Tę wizytę tak skomentował Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Kongresu Eliot L Engel:” Wzywam prezydenta Trumpa do odwołania tego spotkania”. I oświadczył:” Zaproszenie Prezydenta Trumpa dla polskiego prezydenta Dudy…jest kolejnym przykładem tego zauroczenia liderami. Którzy wykazali tendencje autokratyczne…podczas, gdy Polska jest bliskim i cenionym sojusznikiem USA, Andrzej Duda i PiS podważyli polski wymiar sprawiedliwości, zainstalowali partyjnych lojalistów na wpływowych pozycjach w wojsku i sabotowali niezależne media. Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające homofobiczne i anty-LGBT stereotypy i politykę, która jest sprzeczna z prawami człowieka i wartościami, do których Ameryka powinna dążyć” (duże i małe litery w tym tekście raczej nie są przypadkowe?). Kampania p. Dudy mimo ogromnych środków przekształcenia mediów publicznych w pisowski komitet propagandy wyborczej, wykorzystywania budżetu państwa do przekupywania kolejnych grup elektoratu i wszystkich możliwości jakimi dysponuje aparat państwa, najwyraźniej nie przebiega tak jak pisowcy oczekiwali. To nie jest lekki spacerek po władzę, ale ciężka walka, której wynik wydaje się w najwyższym stopniu niepewny. Nie pomogła retoryka nienawiści i szczucia, co dotychczas PiS-owi wychodziło nieźle, nie wiele pomogły dość mętne obietnice kolejnych bonów i tarcz antykryzysowych, nie pomogły podkrążone oczy p. Szumowskiego, zatroskane twarze matek narodu; pochylonej nad jego troskami p. Witek (tej od Katynia) i gospodarcze pomysły p. Emilewicz (tej co nie dosłyszała). Nic nie pomogła absurdalna debata mająca na celu pogrążyć Rafała Trzaskowskiego poprzez filmowanie go z niekorzystnie ustawionej kamery, wredne tendencyjne i głupie na ogół pytania. Moim zdaniem Duda debatę przegrał, a Trzaskowski wygrał, TVP unieważniła sondę czego nie będę komentował. Najpewniej jakiś głowacz podsunął pomysł wizyty u Trumpa, która ma pokazać jakim to wielkim mężem stanu w skali globu jest p. Duda? Nie pomogła zapowiedź budowy inwestycji lokalnych zamiast największego w Europie lotniska koło Mszczonowa i absurdalnego przekopu będącego ciosem w Rosję jak wojna 1920 r. Co ma służyć „oskrzydlaniu” pozbawionego patriotyzmu i dumy narodowej Trzaskowskiego.
  Bardzo wątpię by ta wizyta cokolwiek p. Dudzie pomogła. Raczej zaszkodzi. Wyjazd z Polski w kulminacyjnym punkcie kampanii to nie tylko ucieczka od pytań i oddanie pola, ale także lekceważenie wyborców, od których ważniejsze okazuje się zdjęcie z Trumpem i propagandowe zachwyty lizusów. Dodatkowo Trump jest skompromitowany w swoim kraju, nieudolną walką a koronawirusem i fatalnymi wypowiedziami związanymi z protestami antyrasistowskimi, za które swoją retoryką ponosi część odpowiedzialności. Pojawiły się już dowcipy – czy Trump poczęstuje Dudę szklanką wybielacza, którą jak wiadomo głupio żartując polecał Amerykanom jako lekarstwo na koronawirusa, czym o mało nie wpędził kilku osób do grobu. Polska jest dzisiaj krajem izolowanym o fatalnej reputacji jako państwo, gdzie prawa człowieka i demokracja są zagrożone, nie liczymy się w Unii, nie mamy poważnych sojuszników, wpisujemy się w szkodliwy wywołany przez Trumpa konflikt USA z Unią, a zwłaszcza z Niemcami i wizyta w USA może znając „finezję” pisowskich mężów stanu tylko zaostrzyć. Nadchodzi fala recesji, którą możemy w miarę bezpiecznie przetrwać w oparciu o potencjał naszych europejskich sojuszników. Strasząc „wyimaginowaną wspólnotą” i traktując Unię jako wroga, skazujemy się na dalszą izolację i brak pomocy bo realnej pomocy może nam udzielić tylko Unia, a to będzie zależeć od przestrzegania praworządności i szanowania demokracji. Unia Europejska jest najlepszym pomysłem politycznym w Europie i być może na świecie od co najmniej stu lat. Zagwarantowała pokój i dobrobyt w Europie i nikt nie przedstawił dla niej racjonalnej alternatywy. Z wyjątkiem pomysłu powrotu do konfliktów nacjonalizmów jakie nękały nasz kontynent od setek lat.
  Agresja to reakcja na pisowską kampanię, o której można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest przyzwoita. Przemycanie wśród ustaw antykryzysowych zaostrzenia kar za aborcję to naplucie w twarz wielu kobietom (chyba zareagują stanowczo przy urnach?), głębia intelektualna p. Bielana, zamyślone twarze pp. Dworczyka, Horały itp. – ach jakie to wzruszające i prawe. Występy uroczej damy polskiej polityki p. Emilewicz na Jasnej Górze, która stała się kolejnym miejscem prezentacji hipokryzji polskiego Kościoła, bijąca w oczy bezradność w obliczu pandemii, bogacenie się nowej klasy władców Polski i coraz bardziej dramatyczna sytuacja ekonomiczna reszty to tło wizyty p. Dudy w USA. Istotnie najlepiej wyjechać.

  Stefan Niesiołowski

 190. Drogi Panie Prezydencie!

  Płacze cała Polska, bo jutro Pana ostatnia podróż zagraniczna. Płacze niebo, płacze wierzba płacząca, jak wtedy gdy żegnała tułaczy emigrantów, którzy zatrwożeni sytuacją na ziemiach polskich wsiadali na „Batorego” i wyruszali przez siwe wody Bałtyku i Atlantyku aby zaznać nowego życia w Nowym Świecie.
  Wśród głosów żegnających Pana nie może zabraknąć i mojego głosu – kronikarza i piewcy dobrej zmiany. Ocierając łzy chciałbym przypomnieć to dobro, które nam pan Panie Prezydencie pozostawia jako dziedzictwo swoje i swoich kolegów, aby trochę Panu tym wspomnieniem złagodzić los tułacza.
  Wśród najważniejszych są oczka wodne. Nikt Panie Prezydencie nie ma takiej sprawczości jak Pan, aby miesiąc po zapowiedzi oczek wodnych przed każdym domem pojawiło się ich kilka! Jedno Pana słowo zmieniło rzeczywistość i nawet jeżeli złośliwi będą mówić, że to nie Pana zasługa, lecz deszczu, to przecież czyż nie jest zasługa tego rządu, że pada, gdy to wy przejęliście relacje Polska-Bóg umieszczając swoich najlepszych przedstawicieli (Emilewicz, Macierewicz itd) na ambonach kościołów?
  Kolejny przykład to CPK (nie przestawić liter bo wyjdzie PCK, a nie jesteśmy jeszcze na takim etapie prania mózgu społeczeństwa, aby okradanie ubogich z ubrań zaliczać do sukcesów), z którego jeszcze nie poleciał żaden samolot, ale z jego powodu już tyle polskich rodzin (członków zarządów spółek CPK) poleciało na wakacje? Czyż odbiorą im radość tej skromnej przyjemności wydawania drobnych kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie, które przytulają za swoją nieocenioną służbę, złośliwe uwagi skrajnej opozycji, że pilnują pustego pola? Przecież po co mają już coś budować, skoro LOT właśnie pada? Skąd oni mogli wiedzieć, że firma trwała prawie wiek, a nagle po 5 latach rządów PiS upadnie? Gdyby ludzie więcej latali, to by nie upadła. A nie latają, bo tak im dobrze w Polsce, że nie chce im się nigdzie lecieć. A dobrze im, bo mamy dobry rząd. A więc przyczyną braku latania jest to, że opozycja nie wygrała wyborów. Czyli to ich wina. Tusk odpowiada za upadek LOT-u. To oczywiste.
  Dudapomoc. Obiecywał Pan pomoc prawną i Pan dotrzymał. Nie wspomniał Pan wcześniej, że duda-pomoc dotyczyła tylko Pana skazanych kumpli, ale to jest szczegół. I pomoc od Dudy dla nich była, czego nikt nie zaprzeczy, a więc jest Dudapomoc.
  Kwota wolna od podatku też się udała. Już niedługo będziemy mieli miliony bezrobotnych, więc ponieważ zarabiać nie będą, to podatków też nie zapłacą. Brawo! Genialne w swej prostocie!
  Fundusz na onkologię też się udał, bo jak sam Pan zauważył TVP może szerzyć profilaktykę. Więc jak ludzie będą zdrowiej żyli, to raka nie będzie. A wówczas po co wydawać pieniądze na walkę z rakiem?
  Zmiany personalne w sądach, których symbolem będzie b. szef SN, który miał zwyczaj łazić po nocy po Warszawie w piżamie i sędzia TK, który jako były komuch zasłynął łagodnym współczuciem i życzliwością dla pedofilii stanowią szczyt Pańskich osiągnięć. Tym samym udowodnił Pan, że sędziowie mają sporo na sumieniu, a przecież opozycja broniła tej kasty.
  To pasmo samych sukcesów pojedzie z Panem za ocean i choćby pana Trump spoliczkował lub wyśmiał, to sukcesy już na zawsze będą kojarzone z Panem.
  Tylko proszę nie zapomnieć chociażby składanego krzesła!
  Zawsze życzliwy,
  R. Giertych

  PS Studiował Pan już przepisy azylowe USA? Może warto tam poczekać na wyniki wyborów?
  I jeszcze jedna podpowiedź. Najważniejsza. Proszę wykuć na pamięć:
  Kan łi tejk e pikcier mister prezident? Ok?
  Kan aj stej hijer? Aj dont łont tu kam bak.”

 191. @Symetryczny
  …”Była pokazem ogromnej siły odwetowej przeciw militarnym zakusom zbrodniczych sił NATO”.
  Chodzi – rzecz jasna – o niezwyciężoną armię wielkiej Rosji, która niesie światu pokó (niezmiennie).
  Czy zdajesz sobie sprawę, że stosujesz poetykę zimnowojenną wczesnych lat 50? Chyba już na zawsze pozostałeś wiernym wychowankiem ZMP.
  Wiesz, że mam do ciebie słabość, choćby dlatego, że potrafisz mnie rozśmieszyć.

 192. Parada zwycięstwa w Moskwie zakończona , miło było popatrzeć chociaż
  wyczuwało się jakby coś brakowało . Moim zdaniem bez względu na świrusa
  parada powinna odbyć się tak jak planowano 9 Maja .
  Łukaszenko nie dał się nikomu zastraszyć ani przekupić ( bo też tak próbowano )
  i parada odbyła się 9 Maja i jakoś Białoruś nie wymarła .
  Czym się kierował Putin zmieniając date ? na razie nie wiadomo .

  https://www.facebook.com/lifenews.ru/videos/1708087509355843

 193. Blackley

  Pornosie Putina. Jak ci się bzykało do taktu parady?

  Zgadłbym, że pokojowo (no nie wypada w taki dzień użyć siły, ale już jutro 🙂 ).

  Jak tam ci idzie harowanie mojego konta?

 194. Blackley
  24 czerwca o godz. 12:23

  „Łukaszenko ze wzruszenia aż się popłakał”.

  Nie jestem pewien, czy to było wzruszenie. Zrozumiał może, że te pokazane nowe czołgi mogą wkroczyć do Mińska, co by oznaczało koniec Białorusi jaka znamy. Łukaszenka nie chce być rosyjskimi gubernatorem tylko założycielem rodzimej dynastii.

 195. Blackley
  24 czerwca o godz. 12:14

  „Parada zwycięstwa w Moskwie zakończona, miło było popatrzeć chociaż
  wyczuwało się jakby coś brakowało. Czym się kierował Putin zmieniając date”?

  Sam nie chciał oglądać defilady, bo jakże to? Nie zawiedli tylko wybitni przywódcy: Kazachstanu, Kirgizji, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Białorusi, prorosyjski prezydent Mołdawii, prezydent Serbii oraz nadzorcy nieuznawanych przez nikogo (nawet Łukaszenkę) Abchazji i Osetii Południowej. Ogólnie to był sukces, choć ludziom nie pozwolili tego oglądać, tylko w tv, „gdzie lepiej wszystko widać”. 🙂

 196. adam100
  24 czerwca o godz. 11:35
  „Głupi pomysł”

  Z tym Niesiołowskim? No potwierdzam.

 197. No potwierdzam.

  Humor àla Levar:

  Kto potwierdził, ten się spierdził.

 198. ozzy
  24 czerwca o godz. 11:14
  @404

  Lukaszenka and co
  na Defiladzie z :Uzbekistanu, Bośni i Hercegowiny, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Serbii, Osetii Południowej i Abchazji. Sami egzotyczni reprezentanci.
  14 tysiecy zolnierzy.
  —————————————————
  Coś to oglądanie było mało uważne. Umknęły uwadze 2 egzotyczne maleństwa: Chiny i Indie .

 199. Mauro Rossi ; 12:48 .

  Może to być i prawda co piszesz , bo w sumie – to na razie nie wiadomo
  dlaczego Łukaszenka płakał .

 200. koniec Białorusi jaka znamy

  A jaką znamy?

 201. Mauro Rossi ; 12:56 .

  Rossi ; do Moskwy na paradę przyjechali sami odważni , reszta to tchórze
  bali się świrusa .

 202. hetajr;
  reprezentacje bardzo niskiego szczebla, cos w rodzaju, jak sie przecina wstege prze uruchomieni tasmy produkcyjnej chipsow

 203. Blackley
  teraz odwaga graniczy z glupota

 204. Koniec sądowej batalii PiS-PO. Trzaskowski nie musi prostować swojej wypowiedzi

  https://wyborcza.pl/7,75398,26063286,koniec-sadowej-batalii-pis-po-trzaskowski-nie-musi-prostowac.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male

  Babcia*5024.06.2020, 13:09
  Podobno kur…wizja twierdzi, że KASTA sędziowska stoi murem za naszym kandydatem, Rafałem Trzaskowskim! Za nasze 2 miliardy!

 205. 404
  23 czerwca o godz. 21:28

  „ … od jakiegoś czasu Izrael sprawdza DNA potencjalnych imigrantów”.

  Całkiem rozsądne, no w końcu Izrael nie jest państwem z tektury. Jeśli każdy emigrant z Rosji ma zarchiwizowany przez Szin Bet profil DNA to wówczas trudno ukraść tożsamość, by w miejsce legalnego emigranta podstawić nieległa z razwiedki. Dla bezpieczeństwa „wtórnika” i powodzenia operacji „oryginał” musiałby być uprowadzony i zabity.

 206. Bar Norte
  23 czerwca o godz. 22:28

  Co racja to racja.

 207. ozzy ; 13:23 .

  Czy masz na myśli Szwecje ? .

 208. 404
  24 czerwca o godz. 7:14

  „Polska dziwnie utrzymuje się przy dziennej „stawce” około 300 nowych zachorowań dziennie już bardzo długo. Przy czym ilość testów dziennie wykonywanych na prawie 40-to milionowy kraj jest zwyczajnie śmieszna”.

  Testuje się ogniska, a że to metoda dobra pokazują statystyki dotyczące zachorowań w Polsce. Już dawno ośmieszono testowanie losowe, bowiem śmiecie na wejściu ― śmiecie na wyjściu.

 209. ozzy
  24 czerwca o godz. 13:19

  Dla mnie ważny jest sama defilada ponieważ to z niej przekaz idzie w świat i pozostaje w sieci na długo. Udział w niej reprezentacyjnych pododdziałów z Indii i Chin ma swoją wymowę.

 210. ozzy
  24 czerwca o godz. 8:51

  „Parada wojskowa w 75.rocznice Zwyciestwa w Wilekiej Wojnie Ojczyznianiej 1941-1945”.

  Powinny być dwie parady, bo są dwie okazje, nawet trzy. Jedna w Moskwie 9 maja, z okazji zakończenia wojny, druga 17 września w Brześciu ― rozpoczęcia wojny u boku swego sojusznika Hitlera. Do kompletu można by dorzucić doroczne manewry na Sachalinie i okupowanych wyspach Kurylskich, w końcu Rosja nie ma podpisanego traktatu pokojowego z Japonią i jak wiadomo zewsząd otoczona jest przez wrogów.

 211. reprezentacja bardzo niskiego szczebla…procedury bezpieczeństwa głów państw wprowadzają przy koronawirusie zakazy…Czego nie zastosowano w locie do Smoleńska…Tak sobie myślę prywatnie: dlatego utracono wysoki szczebel…a wystarczyło zawrócić…

 212. Blackley
  24 czerwca o godz. 13:18

  „do Moskwy na paradę przyjechali sami odważni , reszta to tchórze
  bali się świrusa”.

  Po 10 kwietnia 2010 też bali się latać samolotami do Rosji.

 213. A man in full – Hay dud-e !

  ” projektant, przedsiębiorca i pisarz. Wskazane miejsca pobytu to Chicago, Miami oraz Warszawa. Dalej portal odkrył, że na serwisie Linkedin znajduje się konto osoby łudząco podobnej do „amerykańskiego projektanta” z TVP. Christian Farbaniec przedstawia się na nim jako przedsiębiorca, który po przeprowadzce do Warszawy zaczął pracę w sektorze big data. Mężczyzna miał też ukończyć zarządzanie i finanse na Robert Morris University w Chicago.
  Christian Farbaniec widnieje też na stronie wydarzenia Global Venture Forum, gdzie przedstawiony jest jako analityk w firmie Scaleup Partners. Po publikacji artykułu konto tej osoby na Linkedin zostało usunięte.

  Christian Farbaniec ma być też właścicielem witryny Mika May Show założonej we wrześniu 2019 roku. Witryna z serwisu Pinterest odsyła do European Touch Beauty Salon – salonu urody w Chicago, którego właścicielką jest Grażyna Farbaniec. Samo nazwisko Christiana Paula miało zostać dodane do strony dopiero 22 czerwca około godziny 21. „

 214. Mauro Rossi

  Szumowina- Szumowski niszczy nienarodzonych !
  Przedwczoraj 3 oddzialy poloznicze w Katowicach zostaly zamkniete z powodu wirusa.
  Kobiety nie mialy isc dokad urodzic.
  Trefne maski i respiratory powoduja zwiekszone rozprzestrzenianie wirusa.
  PiS czci Boga Mamony .

 215. Wybory 2020. Rafał Trzaskowski na pustym polu w Rzeszowie. „Efekty programu Mieszkanie Plus widać za mną”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26062812,wybory-2020-rafal-trzaskowski-na-polu-w-rzeszowie-o-programie.html#s=BoxOpImg6

 216. Mauro Rossi ; 13:44 .

  A to dla tego że amerykańskie służby grzebali przy GPS – esach , teraz Rosjanie
  mają swój , Kitajce swój i już nikt się nie boi .

 217. Jarosław Kaczyński aktualnie w Lublinie przemawia do młodych o wolności (od czegoś i do czegoś).
  Nie wypowiedział słowa Rosja i jak tam daleko do wolności, ale krążył wokół i wyraźnie określił, że Polska to wyspa wolności.
  Jest w tym jakiś paradoks bo przecież wyspa kojarzy się z odrębnością, a samotne życie na wyspie z brakiem wolności

 218. Potomkowie kolaborantów katolickiej III Rzeszy na paradzie Zwycięstwa… to zaśmiecanie pamięci historycznej…Tak sobie myślę prywatnie, że baba z wozu…

 219. Bar Norte

  Grzegorz Kolodko pisze dzisiaj ciekawy felieton dla Rzeczpospolitej :
  ,,OBCE WOJSKA NA POLSKIEJ ZIEMI
  Większość państw NATO słusznie nie przeznacza na wydatki wojskowe 2 proc. dochodu narodowego, bo są świadome rzeczywistych priorytetów społecznych i gospodarczych, takich jak ochrona zdrowia i inwestycje w kapitał ludzki, troska o środowisko naturalne i inwestycje w infrastrukturę. Ale są i takie jak Polska, które pod naciskiem amerykańskim w swojej gorliwości chętnie marnuje coraz więcej środków publicznych.”

  https://www.rp.pl/Publicystyka/306229927-Grzegorz-W-Kolodko-Wbrew-racji-stanu.html

 220. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

  ANDRZEJ DUDA POSŁUSZNIE PODPISAŁ WCZORAJ PRAWO ZAOSTRZAJĄCE KARY ZA ABORCJĘ!

  Korzystając z pandemii i zamieszania wyborczego Andrzej Duda po cichu podpisał drakońską zmianę kodeksu karnego ukrytą w innych przepisach. Kaczyński z Dudą zrobili właśnie po kryjomu to przeciwko czemu protestowały tysiące kobiet w czarnym proteście
  Prezydent Andrzej Duda podpisał „tarczę 4.0”, w której Ministerstwo Sprawiedliwości przemyciło zaostrzenie kar za liczne przestępstwa. Ustawę przyjęto, łamiąc regulamin Sejmu, ale nie okazało się to przeszkodą dla prezydenta.
  WIĘZIENIE DLA KOBIET, LEKARZY, UCZNIÓW, PIELĘGNIAREK, STOMATOLOGÓW!
  Pod pozorem walki z koronawirusem rząd zmienia m.in. sposób wymierzania kar za liczne przestępstwa. Skazani częściej będą wysyłani do więzienia i posiedzą dłużej – takie skutki uchwały przewidują prawnicy. “’Tarcza 4.0′ zakłada radykalną przebudowę prawa karnego bez żadnego związku z COVID-19” – napisali o ustawie karniści z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego
  Co się zmieni?
  „Tarcza” m.in. ograniczy możliwość stosowania tzw. kar wolnościowych – zamiast wysyłania skazanych do więzienia. Sądom będzie trudniej orzec grzywnę albo ograniczenie wolności w przypadku przestępstw zagrożonych karą nieprzekraczającą ośmiu lat więzienia.
  A takich przestępstw jest w kodeksie mnóstwo. W efekcie sądy mogą częściej wysyłać do więzienia np. za nielegalną aborcję, przestępstwa narkotykowe czy za nieumyślne spowodowanie śmierci na skutek błędu medycznego.
  „Stoimy na pierwszej linii walki z epidemią. To niepojęte, dlaczego w tak trudnym okresie zaostrza się kary” – pisał jeszcze w poniedziałek do Andrzeja Dudy prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyji.
  Do drastycznego zaostrzenia kar doprowadzi modyfikacja zasad wymierzania kary za tzw. czyn ciągły (“przestępstwo na raty” – dwa lub więcej podobnych czynów dokonanych ze z góry powziętym zamiarem w krótkim odstępie czasu). Po zmianach kara ma być nawet dwa razy wyższa niż za jeden czyn (dziś może być o połowę wyższa).
  W przypadku kradzieży zagrożenie wzrośnie więc z 5 do 10 lat, przy kradzieży z włamaniem – od 10 do 20 lat, a przy oszustwach – z 8 do 16. “Sprawca trzech oszustw na łączną kwotę 100 zł dokonanych w krótkich odstępach czasu będzie odpowiadał wedle dużo surowszych przepisów (do 16 lat więzienia) niż sprawca jednego oszustwa na kwotę 20 tys. zł (do 8 lat)” – zauważali prawnicy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  Przepisy pisowskie przewidują także ograniczenie możliwości stosowania kar łącznych wymierzanych za różne przestępstwa. “Oznacza to konieczność odbywania kolejnych kar po sobie, co w znaczący sposób zwiększy zaludnienie jednostek penitencjarnych” – zauważają prawnicy z HFPC.
  Wiele czynów kwalifikowanych dotąd jako wykroczenia zostanie przekształconych w przestępstwa, i to zagrożone karą do ośmiu lat więzienia” – opisuje KIPK. Dr Mikołaj Małecki uważa, że zmiana doprowadzi do absurdalnych konsekwencji i jawnie niesprawiedliwych kar. – Typowym przestępstwem stanie się kradzież paru groszy, a łączy się to z automatycznym zaostrzeniem kary za tzw. czyn ciągły, gdy sprawca założy z góry, że ukradnie coś po kolei kilku osobom. Za kradzież w sumie 70 zł będzie mu groziło 16 lat więzienia. Tymczasem za zmarnowanie przez spółkę 70 mln zł grozi więzienie do 10 lat – opisywał.
  Za wprowadzeniem tych absurdalnych zmian prawnych stoi Zbigniew Ziobro, który w ten sposób chce umocnić swoją władze i możliwość oskarżania i zamykania w więzieniach przeciwników politycznych.
  Mówiąc wprost funkcjonariusze PiS przygotowują grunt pod masowe represje w ewentualnej wygranej w wyborach prezydenckich.

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 221. @ozzy
  Tchórze zawsze twierdzili, że odwaga graniczy z głupotą.

 222. Szanowni Państwo,
  wasz pupil Obama w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę ogłosił wycofanie się z projektu
  tarczy rakietowej.
  Donald Trump spotyka się z Andrzejem Dudą w dniu, w którym Putin urządza na Placu Czerwonym
  militarystyczną paradę.
  Dostrzegacie różnicę?

 223. Levar
  24 czerwca o godz. 14:32

  Szanowny levar.

  Nie pier**l sQ**nie faszystowski.

  Nie będzie pisdziel pluł nam w twarz.

 224. kooperatywaMandragon

  Czytałem tekst Kołodki. Nawet się zastanawiałem wczoraj czy go nie zalinkować.
  Ale zniechęcił mnie do tego jego ostrzegawczo deklaratywny charakter.

  Weźmy np pod uwagę fragment, który pan zacytował. Z 2 procentami PKB na obronność nie ma problemu jesli pozostała część PKB pozwala zaspokoić inne potrzeby społeczne. Pisząc o zaspokojeniu innych potrzeb mam na myśli zagwarantownie elementarnej stabilizacji politycznej kraju.
  Tak więc forsowanie na siłę 2 procent PKB jest niebezpieczne tylko wtedy jeśli odbywa się kosztem stabilizacji wewnętrznej państwa.
  Z tym, że destabilizacja wewnętrzna kraju na skutek forsowania zbrojeń doprowadza przecież do upadku prowadzących taką politykę rządów.

  Rodzi się więc pytanie – jeśli się chce upadku rządów postsolidarnościowej prawicy, jak to ujmuje Kołodko, to czy należy przed nimi deklaratywnie ostrzegać czy raczej spokojnie czekać na skutki ich działań?

 225. Na marginesie

  Czytelnicy ,, wyborczej” zwracaja uwage,
  ze Trzaskowski zostal przez PO zostawiony samemu sobie .
  ,, gracz_201623.06.2020, 19:07
  Dziwię się postawie PO. Pyskacze z PiSu ( co należy tłumaczyć jako Pogarda i Szykany) szczekają wszędzie gdzie się da – Du-da, Du-da… Oglądam tylko TVN a i tak od tego wrzasku i wciskanych kłamstw, już mnie szlag chce trafić. A Trzaskowski musi sam, gdzie się podziali konieczni wspomagacze wychwalający autentyczne zalety Kandydata przeciwstawiając go tej miernocie. Przypomina mi się zaraz taka fraszka: „Wyimaginowana wspólnota – to mówi prezydent czy idiota?”
  Odpowiedź zna każdy myślący człowiek jednak nazbyt wielu jest w amoku gebelsowskiej propagandy, na która poszły nie miliony, a miliardy. I to w sytuacji nadchodzącej pandemii. To wszystko powinni powtarzać do znudzenia partyjni koledzy, a jakoś ich nie słyszę. Pani Kidawa-Błońska pokazałby swą wielką, niewątpliwie klasę głośno agitując za Trzaskowskim.
  Panie Adamie, nie szampana będziemy pić tylko ocet z żółcią, jak tak dalej będzie szło.”

 226. Levar; 14:32 .

  Ja dostrzegam różnicę , Trump z Dudy zrobi dudka , czyli go wystryknie .

 227. @Rossi

  Po 10 kwietnia 2010 też bali się latać samolotami do Rosji.

  Poważnie? A kto konkretnie się bał?
  I kiedy mu przeszło?
  Kiedy się okazało, że to był zwykły, polski bardak i bezhołowie nazwane ze wstydu i zażenowania zamachem?

 228. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 14:37

  To jest odwieczny problem ze stanowiskiem ,, Im gorzej, tym lepiej ”.
  Osobiscie uwazam, ze magnateria buduje miedzynarodowke faszystowska,
  zeby latwiej grabic tam , gdzie sie da ( Ameryka, Brazylia, Wegry, Polska itd ),
  wiec opozycja w krajach docelowych ma placone za przegrana walkowerem.
  ( Wyglada na to, ze PO zbyt goraco za Trzaskowskim nie gardluje ).
  Wiec moze nie nalezy wladzy pozwalac na wszystko, bo mozemy w systemie zyc jeszcze nastepne dekady.

  PS Jeszcze raz przepraszam za zwrot do nowego tematu bez ostrzezenia we wczorajszym wpisie.

 229. Sprzeciwianie się siłom wyższym na niewiele się zdaje. Pamiętam z dzieciństwa popularny wierszyk „deszczyk pada równo, raz padnie na kwiatek, za chwlę na …..”
  Pod marketem na prowincji ktoś się regularnie, w tym samym miejscu codziennie wypróżniał. Wielu tamtędy przechodziło. Tylko likwidacja sklepu zapobiegnie uporczywemu obywatelowi

 230. kooperatywaMondragon
  24 czerwca o godz. 14:48
  ( Wyglada na to, ze PO zbyt goraco za Trzaskowskim nie gardluje ).

  No i nowa teoria spiskowa ujrzała światło dzienne.

  a światłość wiekuista niechaj im świeci.

  Pomaga zmarłym w czyśćcu 😉

 231. mag
  24 czerwca o godz. 12:12
  Nie masz racji! Cieszę się, że żyjesz i modlisz się za Du.ę i Trumpa. I za 20 milionów zabitych po II WŚ przez Twoje kochane USA.
  Pozdrawiam

 232. Stonewall otrzymała od miasta (Poznań) ponad 23 tys. zł dotacji na program „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii”. Będą uczyć w szkołach o tolerancji. „Chemseks, grupówki, pornoportal. To go jara”, mawia założyciel i były prezes grupy Stonewall Arkadiusza Kluka z wywiadu, którego udzielił on „autorowi internetowej strony poświęconej tematyce queer”.
  Z kolei jak podaje Fundacja Pro-Prawo do Życia Arkadiusz Kluk to założyciel i były prezes Grupy Stonewall z Poznania, będącej częścią lobby LGBT. Stonewall odpowiada m.in. za „parady równości” na ulicach Poznania oraz prowadzenie lekcji na temat „tolerancji” i „równości” udzielił wywiadu Mariuszowi Drozdowskiemu, homoseksualnemu działaczowi LGBT, który kilka lat temu publicznie oznajmił, że jest pedofilem i uwielbia „szczupłych, młodych chłopców”. Były prezes Stonewall stwierdził w rozmowie, że w środowisku aktywistów LGBT powszechnym standardem jest seks grupowy pod wpływem narkotyków i alkohol”.
  https://www.tvp.info/48597693/beda-uczyc-w-szkolach-o-tolerancji-chemseks-grupowki-pornoportal-to-go-jara

 233. Dziadek Rossi nie przestaje się ślinić i jarać tematyką LGBT, a tvp.info mu podsuwa same smakołyki.

 234. TVP.info & RT = troll Rossi

  tylko cytować 🙂

 235. https://tags.ooo/article/16505?fbclid=IwAR3Nw5zV2z2zrGI5W8KNpD83wpdPk4laq1B6MQsxQlcwoy5dIe7UVFXVsIc

  Też mi grzeczna wiadomość , po prostu tchórze , przestraszyli się świrusa .

 236. kooperatywaMandragon

  „To jest odwieczny problem ze stanowiskiem ,, Im gorzej, tym lepiej ”.”

  Nie, to jest problem pozorny bo wynikający z idealistycznego założenia, że na bieg zdarzeń mamy wpływ. A więc mamy jakiś wybór.
  Tymczasem wyboru nie mamy więc alarmistyczne ostrzeżenia, deklaracje nie mają sensu.
  Ja się zgadzam z tym co napisał Kołodko. Jego argumenty zresztą zamieszczam na blogu. Ale nie w sensie jakiś ostrzeżeń tylko pro forma – jako element opisu sytuacji. W moim odczuciu rejtanowskie darcie koszuli sensu bowiem nie ma, bo to co ma być i tak będzie. Zagadać się tego nie da.
  Wystarczy więc tylko czekać na efekty.

  Ps. Nie miałem i nie mam jakiś pretensji o wczorajszą zmianę tematu

 237. GajowyM.

  „Dziadek Rossi nie przestaje się ślinić i jarać tematyką LGBT, a tvp.info mu podsuwa same smakołyki.”

  Mauro nie zauważył, że to element przekazu dnia sprzed pięciu dni. To nieaktualne, bo linia partii już się zmieniła.

 238. @Blackley

  co mam na mysli, tego nie obleke w slowa…
  Kto wygra w Polsce wybory? Ten kto jest lepszy dla obywateli.
  Dla mnie to przyslowiowa b r o c h a, ktora nie moja jest.
  500+ czy tez cos innego. Ok. Opozycja? Jaka? Sklecana na predce niczym
  pospolite ruszenie.
  Tego polityka z „drugich rzedow” law parlamentarnych, uwazam za stratega
  wielkiej klasy, ktory niejako organicznie przejal sie machiavelizmem.
  Prosze bardzo, bez inwektyw dotyczacych wzrostu, wygladu uzebienia, stanu cywilnego
  i czort wie co jeszcze, prosze opozycje taka jaka jest ( nie zanosi sie na jej konsolidacje)
  zaczac zmieniac dotychczasowa mape polityczna Kraju.
  Krzykami, wyzwiskami, buczeniem, epitetami itp – obojetnie z ktorej strony by nie pochodzily polityki sie robi.
  Holota jest wszedzie i wsrod PiS i PO i innych platformach politycznych, w mediach spolecznych, na ambonie i poza. Nie wymieniam wiecej – moze niektore srodowiska
  beda odwazne i same do tego sie przyznaja.
  Cynizm w polityce? Tak. Bowiem „cynik” to ten, ktory mowi glosno o tym o czym
  inni milcza z takich czy innych powodow.

 239. @kooperatywaMondragon 24 czerwca o godz. 14:39

  Trzaskowski ma nieco bardziej skomplikowaną sytuację niż Du*a, bo musi pozyskać nieco mądrzejszych wyborców 🙂

  Nie wiem, ale przypuszczam, że jego sztab wyborczy nie chce, żeby go zbyt jednoznacznie kojarzono z PO. Po pierwsze, wiele osób ma jej to i owo za złe, po drugie wiele osób pragnie nowego, niezwiązanego z władzą kandydata. Poza tym Trzaskowski ma jednoczyć opozycję i cała jego retoryka wyborcza zmierza do eliminacji podziałów. To wszystko się chyba na siebie nakłada.

  Inaczej mówiąc, PO ma powody żeby otwarcie nie kojarzyć się z Trzaskowskim. Poza tym PO skupia osoby od Sasa do Lasa, religiantów, liberałów i neoliberałów. To nie jest partia jednolitego przekazu dnia i wespół w zespół ujadanie jednym głosem, jak to robi PiS.

 240. Blackley 6:03

  Linki twoje, podobnie jak i twoja zmarszkcza nakątna, są z pewnością interesujące – ale sorry – nie dotykam. Niemniej Czarnozopowie, proszę kontynuuj, linkuj w intencji bottom line google oraz facebooka. To pomaga Ameryce wyjść z biedy, o ile oczywiście kiedykolwiek wyjdą.

  Podobnie interesująca jest twoja mongoloidalna odmiana humoru, który wysoko cenię:

  „A to dla tego że amerykańskie służby grzebali przy GPS – esach , teraz Rosjanie
  mają swój ”

  Czarnożopowie, a jak to było z tymi rannymi, rosyjskimi myśliwymi. Grizli czy strielali?

 241. Levar
  24 czerwca o godz. 14:32

  Nie………….

 242. Good job, Twitter

  “ (Reuters) – Twitter Inc has permanently suspended the account of a rightwing online personality for violating its copyright policy, a week after he posted a doctored video of toddlers that was tweeted by President Donald Trump.”

 243. Mysli Na marginesie….czyli r a m o t y ulubienicy wydrwideba

  Prosto z pralni, swiezo krochmalone….

  Jednak się stało. Stał się kaczyzm. I pandemia.

  Towarzystwo na tym blogu jest też w dużym procencie „wyjechane”. Blog pana Guetty czytam wyrywkowo. Ja się w zasadzie nie znam na polityce – a ty tak.

  W zasadzie Na marginesie ma racje.

  Oho, jest „kasta”. Maupo „miesza ludziom w głowach”

  Lub ludzie daja sobie mieszac.

  Dobro-zło to religiancka obsesja.

  Wirus jako bomba mentalna. Ciekawa idea.

  Fixe?

  Piketty – słyszę nie po raz pierwszy. Może zajrzę. Friedman raczej się przeżył ale się trzyma? Naomi Klein w „No Logo” odsłoniła kulisy rozjechania się „marki” z produkcją i rozbuchania produkcji marki. Również rynku pracy w tzw. „Free Trade Zones”, które są w istocie enklawami niewolnictwa. To oznacza sztucznie napędzaną pogoń za markowymi produktami (szpan!) i obsceniczne zyski dla niektórych. W końcu gdzieś to musiało tąpnąć chyba jednak, wir’s czy nie.

  Brednie na marginesie…

  Oczywiście tylko zgaduję, bo jak mówię nie pamiętam w czym rzecz.

  Na marginesie mowi prawde.

  Chcesz być chamem? Twoja broszka

  Powyzej proba stylu marginalnego Na marginesie.

  Pyta ponizej siebie Na marginesie.
  Plus proba stylu marginalnego.

  Ale czy ja muszę Twoje maglowe opowiastki czytać uważnie?
  Oczywiście, że nie musisz. Jednak jeśli ich nie czytasz uważnie to nie masz podstaw do wyrażenie o nich opinii. Wniosek prosty jak drut, nawet dla ciebie.
  Powiem więcej, ich czytać nie mogę, nie jestem w stanie z czystej rozkoszy. Po jednym, dwóch zdaniach już jest po wszystkim. Jak w maglu?
  Już po wszystkim jak w maglu? Potwierdzasz, że kobieta kojarzy ci się jak Jasiowi, czyli wulgarnie. Szczerze współczuję… Może psychiatra by się przydał?

  Jednak jeśli ich nie czytasz uważnie to nie masz podstaw do wyrażenie o nich opinii. Wniosek prosty jak drut, nawet dla ciebie.

  Powyzej styl Na marginesie.. ponizej podejrzenia…

  Demonizujesz mnie całkiem bez potrzeby.
  Podejrzewam, że w nowym rozdaniu nie będzie chętnych do tego rodzaju „mediacji”.

  Poza tym stawiasz sprawy na ostrzu noża – twoje teksty są bardzo… ekstremalne. Może to taka twoja uroda. Się zobaczy

  Teksty Na marginesie sa dosc tepe….

  Już wiem: „Poległym w Służbie i Obronie Polski Ludowej”
  Komu to przeszkadzało? W Helsinkach mają nadal rosyjską katedrę.
  Dziwna ta Polska…

  Powyzej proba geografii politycznej Na marginesie.

  Ponizej slowotok czyli brednie Na marginesie.

  Zabawiasz się logicznie i erystycznie – twoje prawo. Ja też się czasem dobrze bawię czytając twoje komentarze. Ale niezłomne aprioryczne przekonanie, że czytacz jest kompletnym idiotą jest czasem równie absurdalne, jak przypisywanie „przyrodnikom” zamiaru „przypisywania” emocji genom…

  https://www.schwaebische.de/ueberregional/wirtschaft_artikel,-milliardenhilfe-f%C3%BCr-die-lufthansa-_arid,11226898.html

  Ponizej nieudana proba spolecznej antropologii Na marginesie. Montagne czy Montaigne?

  Dla mnie sam podział na „krajowych” i „niekrajowych” jest trochę sztuczny. Bo chyba cały dowcip polega nie na tym, żeby się szczycić, jak jesteśmy hermetyczni, tylko żeby się jakoś porozumieć z zewnętrznym światem i wyjaśnić swoje racje w taki sposób, żeby coś z tego dotarło do odbiorcy.

  I chyba stale wdeptujesz w  koleinę: sądzisz, że masz do czynienia z idiotami. @Adam z pewnością do tej grupy nie należy. A „je.bać” ma nie tylko znaczenie dosłowne

  Komentarz bez komentarza.

  Ja mam wrażenie, źe dekalog dotyczył po prostu własnego plemienia. To są zasady plemienne, a nie uniwersalne – chodziło o to, żeby „swoi” się nawzajem nie wymordowali, a koczownik koczownikowi nie zajumał kobity – bo jak żyć potem?

  Mój osobisty faworyt to:
  Kaczyński chce mieć swoje Falklandy?

  Faworyta ma faworyta….

  Myślę, że prawda jest gdzieś pośrodku. Rzeczywiście, upadł (ale czy się potknął, czy został popchnięty – ja nie widzę na tym nagraniu, jak to się stało). Atmosfera jest dość napięta – ktoś wyzywa tych policjantów i na nich krzyczy. Rozumiem, że to właśnie policjanci wezwali do niego karetkę, więc trudno nazwać ich „oprawcami”. Było jasne, że ten szpaler uzbrojonej policji idzie naprzód. Normalnie wszyscy by się usunęli z drogi?
  Poza tym policjanci to też ludzie i wykonują niebezpieczną pracę. Przykro, że doszło do takiej sytuacji, ale tak w ogóle to mam wrażenie, że ktoś chyba szczuje te dwie grupy na siebie? Media tym żyją. W sumie, jak mówię, trudno mi opowiedzieć się po jednej stronie tego konfliktu. Za mało wiem.

  Powyzej filoficzny przyczynek belkotu Na marginesie.

  cdn.

 244. @Bar Norte

  Otóż to.

  obecnie nikt nie może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że po wznowieniu lotów międzynarodowych w lipcu, połączenia nie będą odwoływane, a przewoźnik będzie istniał w perspektywie kilku kolejnych tygodni.

  Stąd te kombinacje z ratowaniem aktywów do nowej linii lotniczej, o której wspominałem parę tygodni temu.

  A herold głośnych sukcesów wykupywania Niemców przez polskie firmy, troll Rossi, coś jakby ucichł ostatnio „w tym temacie” 🙁

 245. cd.

  Mysli uczesanych z przedzialkiem Na marginesie….tym razem Bez komentarza….

  Oczywiście, że Ziemia przetrwa. Ludzkość to dla niej jak wysypka przecież
  Jak popatrzysz na to, co się działo wcześniej i w jakiej skali… To w sumie szkoda, że to znamy tak wyrywkowo i składamy sobie do kupy po kawałku. Przydałby się jakiś umysł, który by to ogarnął na bieżąco. A jak go nie ma, to trzeba było go wymyślić… I z konieczności zachwycić się tym własnym tworem – bo on wyglada na taki mądry i wspanialy

  Im dłużej obcuję z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
  Ktoś to już kiedyś powiedział
  A świat istotnie postawiony jest na głowie…

  Pozycja pośrednika jest tak korzystna, że znane firmy pozbywają się środków produkcji i zlecają wytwarzanie towaru kontrahentom. Zarabiają na tym krocie –
  Nie wiem, ale przypuszczam, że jego sztab wyborczy nie chce, żeby go zbyt jednoznacznie kojarzono z PO. kosztem pariasów w Meksyku czy Bangladeszu. A same tylko dbają o budowanie mitu marki.

  Hi hi. Ale to jest, za przeproszeniem, głupia baba!
  Mężczyźnie takich rzeczy się nie mówi. Nawet żartem.

  Dokładnie tak! Hamerykańskie trump-armiejce już w Polsce nieźle narozrabiały. Czytałam coś tam. Poza tym zdaje się Amerykanie nie podpisali żadnych konwencji ochrony praw człowieka. Nie dla nich przecież trybunał w Hadze i takie te.
  Zresztą podobne fory ma personel dyplomatyczny. Jak ma czerwone tablice rejestracyjne – omijaj takie auto jak zgniłe jajo! Bo w razie stłuczki nigdy nie uzyskasz odszkodowania. Tako mnie tu pouczono z wielkim naciskiem.

  P.S. Ty mi naprawdę kogoś przypominasz.
  Czy to możliwe, żeby dwóch różnych internautów…
  Ale moja ciekawość lenistwa jednak nie pokona.
  Poza tym, psiakość, gorąco jest!

  Na Marginesie,
  o 14.41 napisałaś kwintensecja.

  „Redukcja praw na tle celowo wzbudzanych lęków” – to kwin.tesencja tego, co obecnie dzieje się we wszystkich chyba demokracjach. Polska po prostu zaliczyła ten proces w przyspieszonym tempie.
  A tak w ogóle, to jest bardzo wnikliwy – i dowcipny – opis procesu tracenia złudzeń

 246. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 15:26
  Kolodko jeszcze jeden ciekawy postulat oferuje,
  niewidziany od czasu wypowiedzi starego Morawieckiego przed rokiem chyba.

  ,,Trzeba bowiem intensyfikować współpracę gospodarczą nie tylko z Zachodem i stamtąd przyciągać bezpośrednie inwestycje, lecz także ze Wschodem, zwłaszcza z Rosją i Chinami. Tym bardziej, że jedna ma ogrom potrzebnych nam surowców, drugie poszukiwane u nas produkty, technologie i kapitał, a oba kraje chłonne rynki na nasze towary. Podsycanie rusofobii i sinofobii, jakże nagminne w polskim politykowaniu, jest sprzeczne z naszymi interesami, szkodzi bowiem narodowemu bezpieczeństwu i utrudnia rozwój gospodarczy. ”

  Mnie sie wydaje, ze magnateria majac wiecej pieniedzy, ma wiecej wplywu,
  wiec kieruje swiatem.

 247. Sytuacja, gdy po nadmiarze wilgoci, od piątku ma Polskę nawiedzić fala upałów, wydaje się trudna do zniesienia, tym bardziej niepokojąco trudna skoro w trzecim dniu takiego wilgotnego i gorącego lata mają się odbyć wybory prezydenta na najbliższe pięć lat, co może być groźne jeżeli wybrany przedstawiciel narodu zechce się zapisać w historii naszego państwa, Europy lub co gorsza całego globu.
  Co robić jeżeli nie możemy odwrócić biegu zdarzeń? Powinniśmy postawić na czarnego konia, który będzie zadowolony z samego rezultatu wyborów i nie w głowie mu będą wszelkie e.r.o.t.y.c.z.n.e fantazje i inne niedorzeczne pomysły, a zajmie się uczciwym pilnowaniem żyrandola.
  Jest taki obywatel, ale problem z tym, że nie kandyduje, zatem wracając do punktu wyjścia należy uzbroić się w cierpliwość udać się do urn i zagłosować. Potem można wszystko zwalić na upał

 248. Błyskawiczny przelew na 35 mln dol z resortu Szumowskiego za respiratory widmo

  https://wyborcza.pl/7,75398,26064889,blyskawiczny-przelew-z-resortu-szumowskiego-za-respiratory-widmo.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

  jerjar24.06.2020, 16:54
  Nikt nie jest tak głupi. Nawet w tym ministerstwie. To było polecenie z góry, żeby utworzyć tajny fundusz. Kto, w jakim celu? Obawiam się, że do tego może dotrze komisja śledcza. Może za jakieś 2-3 lata.

 249. I jeszcze jedna uwaga: po wyjściu z lokalu wyborczego nie zapominajmy o umyciu rąk

 250. kooperatywaMondragon
  24 czerwca o godz. 17:09

  Przynajmniej wiemy, kto subsydiuje Kołodkę.

 251. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 16:20

  Aktualne o tzw „Narodowym Przewoźniku”.

  Masz racje Bar Norte, przewoźnik powinien być klasowy, w ostateczności międzynarodowy.

 252. Saldo mortale
  24 czerwca o godz. 16:45
  humoru zeszytow ciag dalszy..lepszy niz ten dawny z „Przekroju” Falskiego.. 🙂
  mam nadzieje, ze wakacje udaly sie…

 253. Falskiego to był „Elementarz”, erudyto za 5 centów.

 254. Sondaż IPSOS dla OKO.press. Duda traci małe miasteczka i przegrywa w II turze
  https://wyborcza.pl/7,75398,26065377,sondaz-ipsos-dla-oko-press-47-43.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

  Pierwszy j*bnął w faszystów Grodzki. Senat odbity.
  Teraz przyszedł czas na budynia i prezydenturę.

  Kastrować PiS powoli, ale higienicznie. 🙂

  Naszczalnik bratobójca.
  Faszystowska Republika Braci Kaczyńskich

 255. Marian Elle-Kwasniewski, potem chyba jeden z braci Kydrynskich… sorry za pomylke… dzieki Przodkowemu Gajowemu za korekte 🙂

 256. GajowyM.
  24 czerwca o godz. 18:29
  nie mialem Wiki pod reka… ani slownika niemieckiego z 1984 r…. 🙂

 257. „nie mialem Wiki pod reka”
  Współczuję. Małżonka ci zablokowała dostęp?

 258. Waszczykowski u Morozowskiego.
  Były minister spraw zagranicznych zapytany o zaproszenie Andrzeja Dudy do USA uważa za naturalne, że prezydent Trump wybrał tego europejskiego przywódcę z którym może spokojnie rozmawiać o sytuacji na świecie, bowiem Stany Zjednoczone i Polskę łączy szczególna zbieżność interesów. Wymienił trudną sytuację polityczną w Hiszpanii i wspólnotę interesów gospodarczych między Niemcami i Rosją (rurociąg). Minister jest przekonany, że gaz amerykański jest lepszy od rosyjskiego. To przekonanie ministra może dziwić podobnie jak jego wiara w słuszność obranego sojuszu z zamorskim mocarstwem.

 259. GajowyM.
  24 czerwca o godz. 18:35
  „nie mialem Wiki pod reka”
  Współczuję. Małżonka ci zablokowała dostęp?

  Hihihi. Misia 🙂

 260. GajowyM.
  24 czerwca o godz. 15:08
  „Dziadek Rossi nie przestaje się ślinić i jarać tematyką LGBT, a tvp.info mu podsuwa same smakołyki”.
  Ja daję jako ostrzeżenie, ty najwyraźniej afirmujesz więc jeśli chodzi o ślinienie to sam wiesz najlepiej.

  Jesteś jak z dowcipu:
  Trzech facetów, 40, 50 i 60-latek znaleźli się na bezludnej wyspie. Na sąsiedniej wyspie przechadzają się po plaży atrakcyjne nudystki.

  40-latek ― Natychmiast rzucamy się wpław.
  50-latek ― Nie lepiej zbudować tratwę?
  60-latek ― Po co? Przecież wszystko widać.

  Ten 60-latek o nazwisku Marucha miał już uszczuplone możliwości, a jego gust był nieortodoksyjny. 🙂

 261. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 15:33

  „Mauro nie zauważył, że to element przekazu dnia sprzed pięciu dni. To nieaktualne, bo linia partii już się zmieniła”.

  Jeśli TVP Info daje to dziś, a ja także dziś dostaję maila w tej sprawie od Fundacji Pro-Życie, to na pewno masz rację, a nawet wiele racji. W ramach jednej z tych racji mógłbyś się do tego odnieść, choćby taktycznie, ale to chyba za trudne, a kontrkultura to nie twoja specjalność.

  Może więc odniesiesz się do dzisiejszych spekulacji, co twoja partia wyprawia z „projektem Biedroń”? Czemu Czarzasty tak pogrywa, a Zandberg inaczej?
  Nocnik już dziś macie pełny, a za kila dni po wyborach obudzicie się z ręką w tym naczyniu. I co dalej Bar Norte, co dalej?

 262. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 15:26

  „Wystarczy więc tylko czekać na efekty”.

  Bar Norte, jak długo czekasz na efekty? 🙂

 263. ls42
  24 czerwca o godz. 18:38

  Kiedy są wybory w Izraelu to premier Netanjahu w ich przeddzień leci do USA i spotyka się prezydentem USA. I to działa, w Polsce też zadziała.

 264. Awangardowo

  Kronos Quartet
  ****, One People, ****

  https://www.youtube.com/watch?v=nX2mLIPh9Kw

 265. kooperatywaMondragon
  24 czerwca o godz. 14:39

  „Czytelnicy ,, wyborczej” zwracaja uwagę”, ze Trzaskowski zostal przez PO zostawiony samemu sobie: ,,gracz_201623.06.2020, 19:07: Dziwię się postawie PO. Pyskacze z … szczekają wszędzie gdzie się da – Du-da, Du-da… Oglądam tylko TVN a i tak od tego wrzasku i wciskanych kłamstw, już mnie szlag chce trafić”.

  W Warszawie chodzą uporczywe plotki, że amerykańscy właściciele TVN wymagają teraz od stacji, by nie działała wbrew interesom USA i dlatego chcą obiektywnego przekazu. Kogo elity USA najchętniej widziałyby w pałacu prezydenckim to się chyba domyślasz?

  Poza tym POKO jest już wypalone i skłócone. Musisz przygotować sie, że w Polsce PiS rządził będzie tak długo jak socjademokraci w Szwecji. Jak oni pasują do mentalności szwedzkiej tak PiS do polskiej i żadna lewicowa reedukacja tego nie zmieni.

 266. Staraj się, staraj, dziadku Rossi, ale i tak nie odwrócisz uwagi od faktu, że jesteś głównym zainteresowanym na tym blogu, którego kręcą piórka w zadku jakiegoś golasa.

 267. GajowyM.
  24 czerwca o godz. 19:23
  Staraj się, staraj, dziadku Rossi, ale i tak nie odwrócisz uwagi od faktu, że jesteś głównym zainteresowanym na tym blogu, którego kręcą piórka w zadku jakiegoś golasa.

  „Fircyk w zalotach”, albo się mylę.

  %&¤# Ć faszystowską zarazę PiS

 268. Mauro Rossi

  „Masz racje Bar Norte, przewoźnik powinien być klasowy, w ostateczności międzynarodowy.”

  A mozesz sobie wyobrazić przewoźnika bez przymiotnika?

  „mógłbyś się do tego odnieść, choćby taktycznie, ale to chyba za trudne”

  Do czego Mauro? Czy do tego, że ludzie mają zwyczaj czasem się np napić zanim pójdą ze sobą do łózka?
  No bo tego dotyczył twóh news.

  „Może więc odniesiesz się do dzisiejszych spekulacji”

  Mauro, jakich spekulacji?

  „Bar Norte, jak długo czekasz na efekty?”

  Nie zadługo Mauro. W sam raz.

 269. ls42
  24 czerwca o godz. 17:17

  „I jeszcze jedna uwaga: po wyjściu z lokalu wyborczego nie zapominajmy o umyciu rąk”.

  Z lokalu wyborczego udaj się do bukmacherów i postaw na Trzaskowsiego, możesz nieżle zarobić. Za postawione 100 zł na Trzskowskiego dostaniesz 220 zł, no jak by wygrał. 🙂 Za Kosiniaka to już eldorado. Za postawione 100 zł dostałoby sie 4400 zł Czyli według bukmacherów Duda zdecydowanie wygrywa, oni ryzykują swoje pieniądze, więc wiedzą co robią.

 270. Google inwestuje w Polsce 2 mld USD. Jak informuje „Puls Biznesu”, Google chce zbudować w naszym kraju infrastrukturę obsługującą usługi w chmurze obliczeniowej. Centra danych i regiony Google działają obecnie w ośmiu krajach, Warszawa jest pierwszym w Europie Środkowej i Wschodniej. Również w Warszawie znajduje się punkt węzłowy sieci optycznej Google łączący huby w Tallinie i Frankfurcie. Firma zamierza w ten sposób wprowadzić na nasz rynek centra danych z wielopoziomową ochroną informacji i całodobową obsługą, a także szybkie połączenia ze 134 lokalizacjami brzegowymi. Już teraz, żeby przyciągać użytkowników, Google organizuje szkolenia dotyczące transformacji cyfrowej. Z kolei Microsoft zainwestuje w Polsce ponad 1 mld dolarów w rozwój centrów danych i szkolenia cyfrowe.

 271. GajowyM.

  „Staraj się, staraj, dziadku Rossi, ale i tak nie odwrócisz uwagi od faktu, że jesteś głównym zainteresowanym na tym blogu, którego kręcą piórka w zadku jakiegoś golasa.”

  Tym razem tzw „chemseks” Mauro podjarał. Czyli seks pod wpływem alkoholu albo jakiś narkotyków.
  Innymi słowy Mauro dziś za sprawą tvp INFO odkrywa antyczne praktyki seksualne.

 272. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 19:27

  ― „mógłbyś się do tego odnieść, choćby taktycznie, ale to chyba za trudne”.

  BN: „Do czego Mauro? Czy do tego, że ludzie mają zwyczaj czasem się np napić zanim pójdą ze sobą do łózka”?

  ― Czy należy o tym reedukować dzieci w szkole podstawowej? Zresztą głównie nie o to chodzi seksedukatorom.

  ― „Może więc odniesiesz się do dzisiejszych spekulacji”.

  BN: „Mauro, jakich spekulacji”?

  ― Czarzasty ma ustawkę z Trzaskowim i już obiecał Żukowskiej posadę w Kancelarii Prezydenta, gdyby kandydat POKO wygrał. Co na to doły eseldowskie i biedroniowe („wiosenne”)?

 273. Mauro Rossi

  „Firma zamierza w ten sposób wprowadzić na nasz rynek centra danych z wielopoziomową ochroną informacji i całodobową obsługą, a także szybkie połączenia ze 134 lokalizacjami brzegowymi.”

  Co za zaawansowany technologicznie komentarz. Brawo!

 274. Są sygnały od Polaków z zagranicy, że PiS-dzielstwo, wbrew zapewnieniom, nie wysyła na czas pakietów wyborczych osobom wcześniej zarejestrowanym do głosowania. W ogóle cała ta impreza jest zorganizowana na łapu-capu i wiele osób nie zagłosuje, bo im tego nie umożliwiono.

 275. „nie mialem Wiki pod reka”
  Współczuję. Małżonka ci zablokowała dostęp?

  rzadko to uzywam, w przeciwienstwie do ciebie… przynajmniej miales okazje, aby sobie pochrumkac jak wieprzek z radosci.. 🙂

 276. Mauro Rossi

  „Czy należy o tym reedukować dzieci w szkole podstawowej?”

  Reedukować? W stosunku do czego reedukować?

  „Czarzasty ma ustawkę z Trzaskowim i już obiecał Żukowskiej posadę w Kancelarii Prezydenta, gdyby kandydat POKO wygrał.”

  Mówienie o jakiejś „ustawce” jest jakimś nieporozumieniem. Przecież oczywiste jest, że lewica poprze Trzaskowskiego w drugiej turze. Dopiero dziś na to wpadłeś?

 277. @PA2155

  Wiesz, w internecie jest dużo więcej źródeł wiedzy, niż tak pogardzana przez ciebie Wiki, która w innych wersjach językowych niż polska bywa znacznie bardziej wiarygodna.
  Gdybyś się raz odważył sprawdzić twoje konfabulacje przed zamieszczeniem na blogu, to weź to pod uwagę.

  A niektórzy, wyobraź sobie, mają też lepszą pamięć.

 278. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 19:42

  „Co za zaawansowany technologicznie komentarz”.

  Cytat z Puls Biznesu, był cudzusłów.

 279. GajowyM.
  24 czerwca o godz. 19:51
  badz konkretny w sprawie moich „konfabulacji”, zamiesc ich liste… chetnie przeczytam wlasciwa wersje bez zalu, ze nie mialem racji… z tych zrodel tez korzystam, nie jestes w zadnym sensie wyjatkowy….tu tez mylono Uminskiego z Unilowskim… i nic sie nie stalo… 🙂

 280. GajowyM.
  24 czerwca o godz. 19:51
  a poza tym, gdybys byl mniej agresywny, to wiele rzeczy byloby latwiejszymi…

 281. Mauro Rossi

  „Cytat z Puls Biznesu, był cudzusłów.”

  No to już nie poproszę byś mi coś więcej napisał o „centrach danych z wielopoziomową ochroną informacji i całodobową obsługą, a także szybkimi połączeniami ze 134 lokalizacjami brzegowymi.”

 282. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 19:50

  „Mówienie o jakiejś „ustawce” jest jakimś nieporozumieniem. Przecież oczywiste jest, że lewica poprze Trzaskowskiego w drugiej turze”.

  Ale poparła go przed pierwszą rundą, mimo że ma własnego kandydata, Biedronia? Może powinina go najpierw wycofać? Chyba że chciała go upokorzyć, jak ostatnio to zrobił „autorytet moralny” Ireneusz Krzemiński, ktory w TVN posądził Biedronia o chorobę psychiczną. A przecież drugiej rundzie Biedroń toczy równy bój z PAD 53:47.

  Poza tym lewica popiera konserwatystę i liberała Trzaskowskiego, o nieznanym dorobku politycznym? Nie jest to dla ciebie śmieszne Bar Norte? Tak się tylko pytam.

 283. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 19:59

  „No to już nie poproszę byś mi coś więcej napisał o „centrach danych z wielopoziomową ochroną informacji i całodobową obsługą, a także szybkimi połączeniami ze 134 lokalizacjami brzegowymi”.

  Wielopoziomowa ochrona informacji znaczy bezpieczeństwo fizyczne (serwery w odpowiednich pomieszczeniach) oraz informatyczna. Resztę znajdziesz w tekście w Puls Biznesu.

 284. @Adam – Karolina Lewicka przewiduje wojnę w PiSie. A naszczalnik bratobójca trzęsie portkami…

  I chyba też wciąż prezes nie uwierzył w to, co każdego wieczora suflują widzom „Wiadomości”, dlatego woli, by jego posesji, świętego spokoju i samozadowolenia nieustannie strzegły piesze i zmotoryzowane patrole policji. By przed oknami nie przeszła mu żadna manifestacja, by żaden krzykacz nie zrealizował tu swojej wolności słowa. Jarosław Kaczyński ma prawo do ochrony. Tyle, że przybrała ona karykaturalne rozmiary – Terlecki z Błaszczakiem zasłaniają prezesa własnym ciałem nawet w ławach sejmowych, jeśli próbuje się doń zbliżyć opozycyjny poseł. Partyjną siedzibę zamknięto za bramą. Polska Policja uległa prywatyzacji, służy prezesowi do ochrony miesięcznic, domu, Nowogrodzkiej, a nawet do zablokowania auta z napisem „WyPAD”.

  Może jeśli sieje się nienawiść, to potem trzeba się bać innych ludzi. Ale ostatnio strach prezesa ma jeszcze większe oczy. Bo to strach przed utratą władzy, paniczny. Wyraz swym rosnącym z tygodnia na tydzień obawom prezes dał na papierze – w słynnym liście do członków PiS. Bo zwycięstwo Andrzeja Dudy w pierwszej turze jest już nieprawdopodobieństwem, a i w drugiej turze nic nie zostało przesądzone.

  https://natemat.pl/312711,co-sie-stanie-jesli-duda-przegra-wybory-wojna-domowa-w-pis

 285. Mauro Rossi

  „Ale poparła go przed pierwszą rundą”

  Gdzie go poparła Mauro? Na portalu Sakiewicza czy braci Karnowskich?

  Natomiast jesli chodzi o Ireneusza Krzemińskiego to on nie jest z lewicy tylko z tzw sekcji historycznej PO. Jakiś czas temu wkleiłem materiały o tym jak owa „sekcja historyczna” szkodzi Trzaskowskiemu w wyborach. Przykładem tych szkód są twoje „spekulacje”.

  Co do głosowania w drugiej turze … .
  To jest wyłącznie kwestia kalkulacji.

 286. @Bar Norte – są już pierwsze sygnały z tej wizyty

  To się nazywa łagodzenie oczekiwań… Prezydent Duda: „Fort Trump to nie nazwa fizycznie istniejącej bazy, tylko zbiór działań zwiększających obecność wojskową USA w Polsce za kadencji prezydenta Trumpa”. Gdy ogłaszał Fort Trump mówił coś kompletnie innego

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26065311,fort-trump-komentatorzy-zaskoczeni-slowami-andrzeja-dudy-to.html#s=BoxOpImg1

 287. Mauro Rossi

  „Wielopoziomowa ochrona informacji znaczy bezpieczeństwo fizyczne (serwery w odpowiednich pomieszczeniach) oraz informatyczna.”

  No to już rozumiem znaczenie wezwania prezydenta Dudy do USA. Chodzi o „szybkie połączeniami ze 134 lokalizacjami brzegowymi”.

  Ty tak wszystko potrafisz sugestywnie wyjaśnić. Oczywiście z Pulsem Biznesu.

 288. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 20:12

  „Gdzie go poparła Mauro? Na portalu Sakiewicza czy braci Karnowskich”?

  Sztab Trzaskowskiego od kilku dni wścieka się, że Biedroń nie przekazał jeszcze kandydatowi POKO swych głosów, ścislej nie zaapelowal do głosowania na Trzaskowskiego. Takie homagium już złożył ten pajac Hołownia. Biedroń trochę zaimponował mi, że jak dotąd nie uległ.

 289. Według sondaży Du*a ma raczej przechlapane, ale z komisjami wyborczymi jest tragedia. Z powodu koronawirusa nie można skompletować komisji wyborczych – będą liczyć po 3 członków, nie więcej. To oznacza brak dozoru i kolejki przed lokalami, niestety.

  Gdy komisja wyborcza liczy 6–7 osób, członkowie mogą podzielić się zadaniami i starannie pilnować przebiegu głosowania. Im mniejszy skład komisji, tym więcej obowiązków będzie spoczywało na każdym jej członku. Pracy bowiem nie ubędzie, wręcz przeciwnie – w związku ze środkami bezpieczeństwa związanymi z epidemią koronawirusa będzie jej więcej.

  https://natemat.pl/312613,wybory-prezydenckie-2020-komisje-wyborcze-maja-za-malo-czlonkow

 290. Na marginesie

  „Prezydent Duda: „Fort Trump to nie nazwa fizycznie istniejącej bazy, tylko zbiór działań … ”

  Docenić należy, że prezydent Duda w końcu to pojął.
  Długo to co prawda trwało ale jednak jakoś to do niego dotarło – choć z kłopotami.

 291. @Bar Norte 24 czerwca o godz. 20:23

  Ale jeśli się zgodzi na specjalny status (czyli faktycznie immunitet?) żołnierzy amerykańskich, to poniży ambitny kraj – bo w Japonii i w Niemczech tego statusu nie mają. Poza tym ile to będzie kosztować?

 292. Mauro Rossi

  „Sztab Trzaskowskiego od kilku dni wścieka się”

  Nic mi na ten temat nie wiadomo.

  Jak również nic mi nie wiadomo by Hołownia swemu elektoratowi polecił głosować na Trzaskowskiego.

 293. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 20:19

  „Wielopoziomowa ochrona informacji znaczy bezpieczeństwo fizyczne (serwery w odpowiednich pomieszczeniach) oraz informatyczna.”

  BN: „No to już rozumiem znaczenie wezwania prezydenta Dudy do USA. Chodzi o „szybkie połączeniami ze 134 lokalizacjami brzegowymi”.

  W każdym razie poradziłem się kogo trzeba i chodzi o coś takiego, nie wiem, czy ci to coś powie:

  assertTrue(A.run(„ab”)); // sprawdza czy dla napisu „ab” automat zwróci prawdę
  assertTrue(A.run(„abbbbb”)); // sprawdza czy dla napisu „abbbbb” automat zwróci prawdę
  assertTrue(A.run(„c”)); // sprawdza czy dla napisu „c” automat zwróci prawdę
  assertFalse(A.run(„a”)); // sprawdza czy dla napisu „a” automat zwróci fałsz, czyli nie zaakceptuje tego napisu
  assertFalse(A.run(„xxxxxxx”)); // sprawdza czy dla napisu „xxxxxxx” automat zwróci fałsz, czyli nie zaakceptuje tego napisu
  assertFalse(A.run(„ba”)); // sprawdza czy dla napisu „ba” automat zwróci fałsz, czyli nie zaakceptuje tego napisu.

  miłej lektury 🙂

 294. Metalowe mysli ze zbioru

  Na marginesie…..

  Na marginesie specjalizuje sie w bredniach o policjantach. Wiedze czerpie podobnie do lesniego wydrwideba, z mocno naruszonej pamieci.

  Mnie tutaj wkurza hipokryzja systemu – bo w obliczu oburzenia mediów i publiki kozłem ofiarnym zostaje „ultimo mono” – czyli najniższy, najmniej znaczący pionek w tej grze, którym jest szeregowy policjant. Który to policjant nie mógł zachować się inaczej – bo ryzykował naganę.
  I TO jest świństwo.
  Kolejna sprawa. Sam opowiadasz, że ten „staruszek” to nie był jakiś przypadkowy człowiek. To jest niejako zawodowy uczestnik protestów. Czy naprawdę sądzisz, że ten pan nie wiedział jak muszą się zachować policjanci? Weź się zastanów.

  Na marginesie nie wie, lecz biega….kolejna postawa anty, tym razem na opak….

  Bo ja wiem… homofobia w Polsce jest krzykliwa, a poza tym wziął ją na warsztat rodzimy kaka. Kilka lat temu nikt poza środowiskiem uniwersyteckim nie słyszał nic o „Gender Studies”, a potem nagle „dżenderyzm” był na ustach wszystkich… kiecunów. Podchwycili to piśnięci. LGBT doszło potem, chociaż wywody xiunca Oko o „rurach wydechowych” i takich innych rozkolportowano zaraz po „dżenderze”. To jest krucjata i bicie piany. Czy przeciętni obatele w Polsce są przeciw? Czytam gdzieniegdzie relacje samych gejów, że ludziskom z otoczenia płeć ich partnera nie raczej przeszkadza.
  Ja bym tak bardzo nie walczyła z happeningami gejów, natomiast owszem, przeszkadza mi ta krucjata i ten wrzask „huzia na geja”. Tylko że geje nie są wcale temu winni. Chociaż ja nie wiem, może mężczyźni… kiedyś mój własny rodzony monsz, bynajmniej nie homofob żaden, zadziwił mnie oświadczeniem, że z tym @#$% nie będzie gadał i już. Chodziło o sprzedawcę w sklepie, w którym to osobniku ja nie dostrzegłam nic specjalnie bulwersującego. No więc nie wiem o co tu biega.

  Na marginesie wierzy w spisek, podobnie jak jej przyjaciolka 404.

  No przecież tutaj wespół wzespół łapkuje całe kółko różańcowe. Ujawniające się niekiedy pod kryptonimem Maupo R. lub aggent R. Albo nawet jeszcze inna aggentura.

  Madrasc na poziomie Na marginesie.

  Nie wiem, gdzie u mnie wyczytałeś „pogardę dla innych”. „Skromność” jest cechą mi obojętną, więc trudno mi się do niej odnosić.

  Zdaję sobie sprawę, że jesteś zagorzałym zwolennikiem adopcji przez pary homoseksualne.

  Ochota z marginesu….

  Ja nie mam ochoty wdawać się na ten temat w dyskusję.
  W swojej wypowiedzi podkreśliłam, że nie tylko osoby zgadzające się na przykład z Tobą w tej kwestii mają prawo się wypowiadać.
  A co do tego, ze tzw świat cywilizowany TERAZ (od niedawna) ma takie a nie inne prawa w tej kwestii, to nie znaczy, ze natychmiast należy się z nim zgadzać.

  Szczyt mysli Na marginesie.

  Wystarczająco długo mieszkam w tej tzw cywilizowanej strefie i mogę śmiało powiedzieć, ze nie zawsze to „cywilizowanie” jest cywilizowane.

  Na marginesie propaguje brednie ulubienca…

  A że on traktuje tę doktrynę poważnie to nie ulega wątpliwości. Kiedyś poinformował kilkuletnią córkę, źe ona, córka, jest tylko „bytem przygodnym”. Jego własna budująca opowieść o niezłomnym unikaniu grzechu przy okazji badania płodności (z zastosowaniem podziurkowanej prezerwatywy!) krąży w sieci. Zresztą państwo Terlikowscy nie robią żadnej tajemnicy z różnych utrapień katolickiej egzystencji. Wypowiadają się otwarcie i obszernie – ku szczeremu oszołomieniu co poniektórych.

  Na marginesie przed kwitnieciem, po zakielkowaniu jednak…

  Dla mnie „perfidia” to jest coś zamierzonego, a przynajmniej coś, co zakiełkowało w czyjejś świadomości. Natomiast jeśli coś jest „insidious” to ono z natury rzeczy po prostu takie jest i już. Płód, który na zasadzie pasożyta wysysa z matki wszystko, co mu potrzebne, wcale nie jest perfidny, ale „insidious” jednak jest.

  Na marginesie o dramacie narodu jak o meczu pilkarskim…

  Pretekstem była wojna sześciodniowa – cały świat wtedy kibicował Izraelowi,

  Narcyzowa Na marginesie…

  Miło mi, że się liczysz z moją opinią

  Ahistoryczna Na marginesie. Antysemicka Na marginesie wieczna?

  Szmalcownicy wiecznie żywi – na właściciela auta usłużnie doniósł inny obywatel

 295. Na marginesie

  „Ale jeśli się zgodzi na specjalny status (czyli faktycznie immunitet?) żołnierzy amerykańskich, to poniży ambitny kraj – bo w Japonii i w Niemczech tego statusu nie mają. Poza tym ile to będzie kosztować?”

  To nie chodzi o sprawy ambicjonalne tylko materialne – odszkodowania. Jeśli się zgodzi na immunitet dla tych kilku tysięcy amerykańskich żołnierzy to pozostawi ich potencjalne ofiary bez możliwości zadośćuczynienia. W tym sensie to nie będzie materialnie obciążało panstwa PiS tylko pokrzywdzonych przez żołnierzy ludzi, których to państwo pozbawiło możliwości uzyskania odszkodowania – oczywiście od rządu USA.

 296. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 20:26

  ” …. nic mi nie wiadomo by Hołownia swemu elektoratowi polecił głosować na Trzaskowskiego”.

  Jeśli Hołownia jeszcze przed wyborami poparł swego konkurenta Trzaskowskiego w teoretycznej drugiej rundzie to jak to należy rozumiec?

 297. Mauro Rossi

  „nie wiem, czy ci to coś powie:…”

  Mauro, ale mi to akurat snu z powiek nie spędza.

 298. Pokrótce o funkcjonowaniu szpitala w czasie epidemii. Z życia wzięte fakty
  Przychodnie nieczynne. Nic do załatwienia.
  Panika kompletna. Konsultacja przez telefon z lekarzem kończy się obrażeniem lekarza, że pani mnie nie będzie uczyła, ja wiem co robię, nie chcę iść do wiezienia. Częsty motyw w rozmowach z lekarzami. Czyżby zastraszanie zadziałało?
  Lekarz otrzymuje propozycję by przyjął prywatnie, zobaczył pacjentkę i coś orzekł. Odpowiedź była jedna – nie chce iść do więzienia.

  Osoba z zagrożeniem życia i skierowaniem, w terminie zapisanym w skierowaniu, wieziona jest do szpitala na zabieg. Osoba w stanie ciężkim. W szpitalu polecenie – musi przejść przez procedurę badania na koronawirusa. Osoba w ciężkim stanie, ledwo trzyma się na nogach siedzi w namiocie przed szpitalem w kolejce, czeka na przyjęcie. Po pół godzinie zostaje zarejestrowana i odesłana do drugiego budynku, gdzie siedzi w tym stanie w nowej kolejce. W tym budynku pobierają od niej wymaz na koronawirusa metodą inwazyjną, głęboko do krtani.

  Osoba ta jest po godzinie przyjęta. Lekarz twierdzi, ze nie będzie leczył dopóki nie otrzyma wyników badania krwi. Czytacz dostaje te badania, bo były prywatnie zrobione dwa dni wcześniej. Przegląda badania krwi i inne wyniki – tomograf, itd. i stwierdza, że jest za późno.

  Chora w stanie ciężkim położona jest do łóżka. Lekarze nie wiedzą co robić, wymijająco odpowiadają, że umówionego zabiegu nie mogą dokonać, bo zakażenie we krwi, bo ktoś zaniedbał, czy co.
  Telefon do lekarza prowadzącego. Lekarz twierdzi, że jak to, on nie stwierdził, a nawet chciał skierować, ale chora coś tam mówiła.

  W szpitalu atmosfera wojenna, wszyscy spięci, a pielęgniarka prosi, by jej nie obwiniać, bo mamy takie zarządzenia. Mur, ściana. Człowiek umierający i żadnego działania, bo mamy takie zarządzenia.

  Wniosek jaki się nasuwa jest jeden. Minister Szumowski dużo gębuje w TV jak to pięknie daje sobie radę Polska z epidemią i wychodzi na czoło w Europie, a w szpitalach bardak do potęgi, zastraszeni lekarze (zakaz zabierania głosu działa), gęste tłumaczenia, kłamstwa, wypieranie się personelu medycznego, itd.

  Ludziom, którym powierzono Polskę w zarząd, władza odbiera nie tylko rozum, ale zwykłą przyzwoitość. Bylejakizm i samochwalstwo jak to my dobrze dajemy radę (sobie).
  Pzdr, TJ

 299. Mauro Rossi

  „Jeśli Hołownia jeszcze przed wyborami poparł swego konkurenta Trzaskowskiego w teoretycznej drugiej rundzie to jak to należy rozumiec?”

  Dosłownie – jesli nie wejdzie do drugiej tury to prosi swych wyborców o głosowanie na Trzaskowskiego.

 300. @Bar Norte 24 czerwca o godz. 20:43

  Zresztą to samo doradzał lewicy jeden z felietonistów „Krytyki Politycznej” – poprzeć w drugiej turze Trzaskowskiego w zamian za przejęcie części programu lewicy (bo nie chodziło mu o stanowisko dla konkretnej osoby). Zresztą Biedroń oświadczył, że chętnie usłyszy propozycje Dudy też – czym zbulwersował nawet co poniektórych.

 301. @tejot 24 czerwca o godz. 20:39

  Tak – jakakolwiek choroba w tych warunkach może być ciężka lub śmiertelna. Ale pis-dzielczych tuzów to nie dotyczy – dla nich są specjalne warunki.

 302. ls42 24 czerwca o godz. 17:17 pisze: –I jeszcze jedna uwaga: po wyjściu z lokalu wyborczego nie zapominajmy o umyciu rąk

  Is42,
  no i słuszna Twoja racja bowiem znaczna część elektoratu udaje się na wybory po pobycie w świątyni czego stałym elementem jest moczenie paluchów w kropielnicy w której, jak to dowiedziono empirycznie jest zatrzęsienie Escherichia coli. Taki delikwent idzie potem do punktu wyborczego, maca różne rzeczy, zasłonkę kabiny na ten przykład i zostawia ten syf w różnych miejscach. Nie umycie rąk po uczestnictwie we mszy grozi sraczką albo czymś gorszym nawet. Tak, że masz rację, należy rączki umyć bardzo solidnie.
  A więc, nie zapominajmy.

 303. Dzisiaj Kaczyński w Lublinie na spotkaniu z młodzieżą. Entuzjazmu nie zauważyłem być może dlatego, że to nie ta telewizja.

  W Rzeszowie z kolei na spotkaniu z młodzieżą kandydat Trzaskowski. Tu było widać łatwość nawiązywania kontaktu, ale bez fajerwerków.

  W USA inny kandydat z misją jak nie być wrobionym w konia. Główni aktorzy młodość mają za sobą, ale przed jednym i drugim problem „być, albo nie być” na stanowisku. Mauro napisał ile można dostać za wygraną Trzaskowskiego i Kamysza. A za postawienie na Dudę?

 304. Pierwszy raz w sondażach Trzaskowski staje się faworytem. Dudę opuszczają nawet „strażackie” miasta do 20 tys. mieszkańców

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26065604,pis-straci-prezydenta-nowy-sondaz-trzaskowski-wygrywa-w-ii.html#s=BoxMMt2

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 305. @Maciej 2 – nie tylko Christian Paul. Takich pisich przekrętów jest więcej. Multitasking 🙂

  O kolejnej postaci wykreowanej w TVP informuje dziennikarz Jakub Dymek. „Cichym bohaterem ostatniego tygodnia jest dla mnie pan Jacek Mroczek, który 20.06 w ‚Wiadomościach’ TVP był przedsiębiorcą narzekającym na opieszałość Warszawskich urzędników w kontekście Tarczy Antykryzysowej, a 25 minut później, w programie ‚Minęła 20’ ekspertem komentującym wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA” – napisał.

  https://natemat.pl/312653,jacek-mroczek-jak-christian-paul-kim-jest-przedsiebiorca-z-wiadomosci-tvp

 306. Na marginesie

  Jak pisałem wcześniej przekazanie poparcia w drugiej turze wiąze się z kalkulacjami i targami. W każdym razie w odniesieniu do kandydatów, ktorzy reprezentują partię. Piszę to dlatego, że Hołownia partii nie reprezentuje więc te targi w jego przypadku odpadają.

  Badania wskazują, że w drugiej turze ponad 80 procent elektoratu głosującego na Biedronia poprze Trzaskowskiego. Biedroń i Czarzasty o tym dobrze wiedzą, podobnie jak Trzaskowski. Tak wiec z targami nie powinno być problemu.
  Natomiast problem jest z durniami na zapleczu Trzaskowskiego, którzy to co jest oczywiste w świetle badań i uzgodnień usiłują jakoś lewicy wymuszać. No bo wiadomo jak ludzie reagują na tego typu groźby i szantaże – usztywniają się. Ponieważ elektorat nie są armią działającą na rozkaz swych wodzów to tylko utrudnia uzgodnienia.

 307. Mauro Rossi
  24 czerwca o godz. 18:10

  ,, Przynajmniej wiemy, kto subsydiuje Kołodkę.”

  Przynajmniej wiemy, kto subsydiuje POPiS. Nie ci sami magnaci finansowi.
  Dobrze uslyszec opinie heretyka. Chwala Kopernikowi i nastepcom.

  PS A za Nienarodzonymi , niszczonemu przez Szumowskiego wirusem
  na oddzialach polozniczych w Katowicach
  ( ciezarne nie maja gdzie rodzic, bo oddzialy pozamykane )
  to sie Pan dzisiaj nie ujmuje ?

 308. Bar Norte

  W prawyborach w Nowym Jorku zdaje sie znowu wygrywac
  silna w gebie postepowa Ocasio-Cortez.
  Czy wie Pan , co sie dzieje z Klaudia Jachira ?

 309. Co widzimy w tvn24
  Donald Trump opalony i zadowolony z transakcji.
  Andrzej Duda trzyma fason, ale jakiś blady.
  Chyba zawiodło oświetlenie

 310. @Bar Norte 24 czerwca o godz. 21:51

  Czyli w kwestii tej gotowosci wysłuchiwania propozycji Dudy to Biedroń trochę szarżuje czy gwiazdorzy. Masz rację, nie da się sterować elektoratem i masz rację, w PO jest chyba sporo durniów, którzy w dodatku chcieliby działać na własną rękę. Poza tym jest większa rozpiętość poglądów. I nie ma „wuca” w stylu kacza.

 311. tejot

  „Minister Szumowski dużo gębuje w TV jak to pięknie daje sobie radę Polska z epidemią”

  Dziś ciekawa informacja w mediach społecznościowych. Z raportów dziennych oddziałów inspekcji sanitarnej na Śląsku w ciągu ostatniego tygodnia wynika, że przypadki zakażeń w tym regionie w statystyce MZ są o polowę zaniżone. Mozna domniemywać, że tak jest w całym kraju.

  Oczywiście to info nie przebiło się do mediów głównego nurtu z uwagi na troskę o frekwencję wyborczą.

  Legat, ls42 – nie tylko mycie rąk ale i rękawiczki!

 312. Na marginesie

  „Czyli w kwestii tej gotowosci wysłuchiwania propozycji Dudy to Biedroń trochę szarżuje czy gwiazdorzy.”

  Po prostu gra.

 313. kooperatywaMandragon

  „Czy wie Pan , co sie dzieje z Klaudia Jachira ?”

  Podobno ją policja poturbowała na zamieszkach przedsiębiorców. Ale nie dam sobie głowy za to urwać, bo nie sprawdzałem.

 314. Bar Norte,
  w rękawiczce do kropielnicy?! – to zgroza jakaś chyba?

 315. legat

  „w rękawiczce do kropielnicy?! – to zgroza jakaś chyba?”

  Nie! W rekawiczce do urny!

 316. Na marginesie
  24 czerwca o godz. 21:13
  @tejot 24 czerwca o godz. 20:39

  Tak – jakakolwiek choroba w tych warunkach może być ciężka lub śmiertelna. Ale pis-dzielczych tuzów to nie dotyczy – dla nich są specjalne warunki.

  Mój komentarz
  Uzupełniam
  PiSowska kadra stosuje do zarządzania systemem ochrony zdrowia te same metody, które wykluły się w PiSie, służące do trzymania w ryzach partii.
  Jest to sterowanie ręczne, a nie systemowe, sterowanie wsparte zastraszaniem, pogróżkowym dyscyplinowaniem podległych pracowników głupimi zarządzeniami, zakazami, które nie wiadomo jak mają być wypełniane i nakazami, których nie sposób wykonać.

  Osobie przyjmowanej na umówiony termin do szpitala wcale nie jednoimiennego rodzina zrobiła przedtem test na koronawirusa płacąc prywatnie ponad 600 zł, wiedząc co się może podziać w szpitalu podczas procedury przyjmowania.

  Co się okazało na miejscu w szpitalu. Test wykonała prywatna firma, a wynik został zamieszczony w internecie. Osoba towarzysząca dostała kod dostępowy do wyniku i przekazuje go pielęgniarce, która obsługuje te sprawy. Pielęgniarka zapuszcza kod, czeka, czeka i nie rozumie o co chodzi. Okazuje się, ze wynik testu był zapisany w formacie .pdf (Adobe Flash Player) i komputer szpitalny nie jest w stanie go odczytać, bo nie ma na nim zainstalowanego programu Adobe (może aktualnej wersji?).
  Konsternacja osoby towarzyszącej, obojętność i strach pielęgniarki oraz propozycja – może kogoś przywołać, kto by wywołał ten pdf do czytelnej postaci, a jak nie, to zainstalował Adobe? Nic z tego. To jest komputer, do którego nikt nie może mieć dostępu.
  A jakiś informatyk jest w szpitalu? Nie wiem – brzmiała odpowiedź. To może jakiś znajomy, który się zna na komputerach? Tym bardziej nie.

  Bezradność, ręce i wszystko inne opada. To może ja pójdę po laptop do auta, przyniosę tu, ściągnę ten wynik i pokażę? Nie, to jest niedopuszczalne.
  I co w końcu? Jeszcze raz pobieranie wymazu i robienie testu w szpitalu.

  Tak to jest na dole drabiny systemu. Lecz, czy ktoś tam, na górze pomyślał o tym jak działają jego decyzje? Czy ten ktoś nie zauważył, że jego decyzje są bezmyślne i generują bezmyślność w postaci nakazów i zakazów w dół po szczeblach systemu?

  Sasin, to nie jedyny mózgowiec w PiSie, w systemie władzy, który wyprodukował Prezes Polski wraz ze swoimi akolitami.
  Pzdr, TJ

 317. @tejot 24 czerwca o godz. 22:52

  To jest tak groteskowe, że aż nieśmieszne!
  Najmniej w tym wszystkim liczy się pacjent – i to jest chore.

 318. Na marginesie
  24 czerwca o godz. 19:42

  „Są sygnały od Polaków z zagranicy, że PiS-dzielstwo, wbrew zapewnieniom, nie wysyła na czas pakietów wyborczych osobom wcześniej zarejestrowanym do głosowania. W ogóle cała ta impreza jest zorganizowana na łapu-capu i wiele osób nie zagłosuje, bo im tego nie umożliwiono.”

  …i tu mi zrobiło się żal Pana Geozaka…

 319. @Na marginesie
  24 czerwca o godz. 21:38

  Ciekawe czy w grę wchodzi kolesiostwo na poziomie „hard” (ten Jacek Mroczek też jest znajomym pracownika TVPiS, podobnie jak wspomniany wcześniej modny pan Krystian), czy też przyczyna leży gdzie indziej i nie mogą po prostu znaleźć wśród normalnych ludzi chętnych do szmacenia się w tych programach.

  Jacek Mroczek przezabawny jak pasta od Amwaya: i do butów, i do zębów 🙂

 320. Mauro Rossi
  24 czerwca o godz. 20:29
  „W każdym razie poradziłem się kogo trzeba i chodzi o coś takiego, nie wiem, czy ci to coś powie: ”

  …a radziłeś się może w sprawie Excela…ciągniesz to jeszcze ?

 321. Bar Norte
  24 czerwca o godz. 22:08

  „kooperatywaMandragon: „Czy wie Pan , co sie dzieje z Klaudia Jachira ?”

  „Podobno ją policja poturbowała na zamieszkach przedsiębiorców”.

  Aż tak przedsiębiorcza to ona nie jest, by dać sie poturbować. Gdyby była poturbowana słychać byłoby 24h na dobę, a PE wydałby już kilka rezolucji w tej sprawie. Ale zawsze możesz pomarzyć Bar Norte, brak męczeników w czasach pisowskiej opresji to istotnie rzecz straszna.

 322. Piotr II

  Szanoeny Głupku Piotrze Cymbaliński powtarzasz kłamstwa Szczujni TVN -24 oraz GW – na antypolskich potomków ludzi ktorzy wyrzekli się wiary Mojżeszowej których Sowieci przywieżli na tankach aby budowali w Polsce ustrój komunistyczny.
  Ich potomkowie obecnie w Gazecie ogłosili się Nowoczesnymi Polakami i szukają takich Idiotów jak ty.Ja stary człek widziałem ich działalność od zarania PRL .

  Wracajac do tematu wyborów to oczywiście zarejestrowałem sie przed 10 maja .Dwa tygodnie temu Konsulat III RP zadzwonił i upewnił sie ,że jestem pod tym adresem ,w ubiegły piątek znalazłem w mojej skrzynce pocztowej koperty wyborcze i w ten poniedziałek zagłosowałem ,małżonka zmuszona była to zawiesc na pocztę i przypuszczam ,że są już w komisji nr III w Konsulacie .

  Daje tym samym odpór kłamcom i Głupkom takim jak ty.

 323. Symetryczny
  Ja się „modlę za Dudę i Trampa?” Dlatego, że sobie dworuję z twojej zimnowojennej poetyki – retoryki rodem z lat 50. zeszłego wieku?
  Chyba na głowę upadłeś.
  A poza tym pozdrawiam, jak zwykle.

 324. Geozak
  24 czerwca o godz. 23:50

  Szanowny Panie Geozaku !
  W pierwszych słowach mego wpisu witam Pana serdecznie, z nadzieją że głos Pana, oddany na właściwego kandydata, przysłuży się dobrze naszej „od zarania” Ojczyźnie.
  Jak zawsze Pana miłe słowa są dla mnie przykładem wybitnej inteligencji, wzorowego wychowania, jak przystało na prawdziwego Polaka.
  Łączę wyrazy szacunku z nadzieją na dalsze równie pouczające wpisy Pana autorstwa.

 325. Mauro Rossi

  „Aż tak przedsiębiorcza to ona (Jachira) nie jest, by dać sie poturbować. Gdyby była poturbowana słychać byłoby 24h na dobę, a PE wydałby już kilka rezolucji w tej sprawie.”

  Nie przesadzasz Mauro? Nie nadajesz swemu środowisku politycznemu nadmiernego znaczenia?

 326. Mauro rossi

  Zdjęcie z 23,33 jak z egzaminu. Sztubak się trafił.

 327. Bar Norte
  25 czerwca o godz. 0:43

  Nie dosc , ze ma Du*e na twarzy,
  to jeszcze mankut ?

 328. @kooperatywaMondragon

  I tonsurkę coraz większą 🙁 Może fryzjer Fryzury udzieli mu porady?

 329. GajowyM.
  25 czerwca o godz. 0:57

  @kooperatywaMondragon

  „I tonsurkę coraz większą Może fryzjer Fryzury udzieli mu porady?”

  …może czas na tupecik ?

 330. @Piotr II

  Tupecik, a nawet tupet to on już miał, zanim wyleniał, ale to, co zostało, na zaczeskę chyba nie wystarczy. Trzeba będzie łatać albo nosić glacę z godnością, co będzie kolejną antynomią 😉

 331. Szanowny panie Piotrze – połechtał mnie pan aby dać mi lekcję wychowania ale to się każdemu przyda.
  Małżonka próbuje mnie ucywilizować ale widać z małym skutkiem.

  Oczywiście głosowałem na obecnego Prezydenta dr Andrzeja Dudę.Gdyby nie został wybrany to by świadczyło ,ze Rodaków opętał Szatan .

  Gdyby udało się Donaldowi Trumpowi zachować urząd byłoby to niesamowita rzecz dla Polski.

  Pozdrawiam .

 332. Geozak
  25 czerwca o godz. 1:17
  „Małżonka próbuje mnie ucywilizować ale widać z małym skutkiem.”

  …proszę przekazać wyrazy współczucia Pana szanownej małżonce…

 333. GajowyM.
  25 czerwca o godz. 1:09

  „Tupecik, a nawet tupet to on już miał, zanim wyleniał, ale to, co zostało, na zaczeskę chyba nie wystarczy. Trzeba będzie łatać albo nosić glacę z godnością, co będzie kolejną antynomią ”

  …miał i ma…tylko zapomina zabrać w podróże…

 334. @Maciej2 24 czerwca o godz. 23:12
  „Do butów i do zębów” – jak niezrównana Irena Kwiatkowska w roli wszędobylskiej kobiety pracującej. Jacek Mroczek żadnej fuchy się nie boi 🙂

 335. @Piotr II 24 czerwca o godz. 23:10

  Ja mam wrażenie że pan Geozak właśnie oddał nieważny głos.
  Wiesz dlaczego? Przeczytaj co napisał 😉

 336. Piotr II

  „…miał i ma…tylko zapomina zabrać w podróże…”

  Trudno się dziwić, tyle ma na głowie.

 337. @Bar Norte – jeszcze na temat „homilii” Jadwigi Emilewicz. Wypowiada się jezuita – i mataczy wybitnie po jezuicku. Jadźkę, panietentego, to on zna. A tak w ogóle to wszystkiemu winni… świeccy.

  Mam pytanie, dlaczego pan minister Szumowski, pan premier Morawiecki sami nie odcięli się od słów, które padły w Częstochowie? Nie powiedzieli np.: „Księże biskupie, nie jestem żadnym ewangelistą, proszę tak o mnie nie mówić, to narusza powagę modlitwy i utrudnia mi pracę(…)

  Prawdopodobnie jedyna skuteczna krytyka, to będzie głos sprzeciwu obywateli, którzy dadzą księżom do zrozumienia, że niszczą tkankę więzi religijnej w swojej wspólnocie

  Trututu, pęczek drutu, panie Mądral!

  https://natemat.pl/312471,polityczne-wystapienia-z-ambony-komentuje-o-krzysztof-madel

 338. Kupując od Trumpa finansujesz zbrodnie…Guantanamo czeka, aby stać się wyspą wolności, co sugeruje Kaczyński o jankesach…zbrodnie jankesów i Izraelitów w Syrii czekają na misje ewangelistów Morawieckiego i Szumowskiego…Co zrobił Duda, aby jankesi nie popełniali państwowych zbrodni…o zabijaniu przeciwników jak „psów” nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że zakupy przypominają finansowanie III Rzeszy w celu rozwiązania problemu żydowskiego i resocjalizacji komunistów…a czepiają się biegunki Skripala…

 339. Co łączy wczorajsze wydarzenia opisane na blogu?
  PRZYPADEK I BEZRADNOŚĆ.
  Defilada w Moskwie nie odbyła się w rocznicowym terminie i nie wzięli w niej udziału wszyscy ówcześni sojusznicy.
  Prezydent Trump natomiast wielokrotnie podkreślał, że państwa zrzeszone w NATO nie łożą 2 procent na utrzymanie wojsk sojuszniczych, co ma być przyczyną wycofania amerykańskich wojsk z Niemiec.
  Prezydent Duda mówił o zagrożeniu militarnym ze strony Rosji i koniecznym przeciwdziałaniu poprzez wprowadzenie wojsk amerykańskich do Polski.
  Atakuje wirus i pod jego dyktando podejmowane są przypadkowe decyzje.
  Rząd w Polsce wydał kilkadziesiąt milionów złotych na przygotowanie prezydenckich wyborów, które się nie odbyły. Tyle pracy na próżno. Przypadek i bezradność
  Zapamiętajmy datę 24 czerwca 2020 roku jako światowy dzień bezradności

 340. Wizyta Dudy przypomina WOŚP…ile dał za wylicytowanie siedzenia na fotelu głównego jankesa…Tak sobie myślę prywatnie, że to inna reguła siedzenia za kasę…bezdomnym i chorym zostaje modlitwa…Jankesi biorą jak dają…Świątynia opatrzności przypomina zakup maseczek w Chinach…cudu nie ma…

 341. Po wyborze Kosyniaka miastowi będą musieli zbierać truskawki i ziemniaki u chłopów…w ramach wcielenia w kamasze…bo żywią i bronią…Tak sobie myślę prywatnie, że koszula bliższa ciału…co ludowcy robią od 125 lat bez przerwy na zabory i okupacje…bo trzeba rozmawiać z władzą…o współwładzy…

 342. Ręka rękę…zakupy u jankesów…kto smaruje ten jedzie…przemówienia Dudy, w tym temacie należy oznakować „tekst sponsorowany”…Tak sobie myślę prywatnie: ile kosztowało sprowadzenie krzyżaków nad Wisłę…Komentarze po wizycie, w stylu laudacji Kempy do Rydzyka…

 343. 100 lat temu Józef Piłsudski podpisał dekret o obowiązkowym szkolnictwie w sytuacji powszechnego analfabetyzmu.
  Prezydent Łodzi polecił urzędnikom policzyć dzieci, wybrać najbiedniejszych i zakupić dla nich buty i ubrania by mogli chodzić do szkół. Zaczęły powstawać budynki szkolne.
  W Bydgoszczy puszczano wianki na Brdzie. Ten ludowy zwyczaj nie mógł być kultywowany w czasach zaborów.
  Wiele się od tamtych czasów zmieniło, ale wciąż są potrzebni mądrzy i pracowici ludzie i odważni.
  Niestety politycy i urzędnicy zajęci swoimi sprawami nie znajdują prostych rozwiązań, bezradnie rozkładając ręce.
  A mówią, że myślenie ma przyszłość (?)

 344. Duda nadwyżki budżetowe lokuje u jankesów…Tak sobie myślę prywatnie: jankesie daj żyć…! potrzebującym nad Wisłą…A KK milczy jak w czasie okupacji…zajęty cuceniem Janiaka…

 345. Zwróćmy uwagę na dzisiejsze komentarze po wczorajszej wizycie. Co słyszymy, z jednej strony sukces, z drugiej porażka.
  Z jednej strony, umocniliśmy więzi transatlantyckie, z drugiej nie ma żadnych konkretów, poza tym co napisano.
  Dla mnie brak konkretów to sukces, ale nie jestem przekonany, że nie zostawiono czegoś pod stołem, co może być utrapieniem w naszej potrumpowej i podudowej sytuacji

 346. Dlaczego marginesowi ludzie nie pisza o Chinach, o Jemenie? Marginesowym ludziom kolacze sie li tylko Izrael i oczywiscie zaden antysemityzm.

 347. Zakupy od jankesów, to finansowanie Izraela pod stołem w ramach 447…Tak sobie myślę prywatnie, że patron Izraela Gruzin, zamienił Żydowski Obwód Autonomiczny w ZSRR w ziemię obiecaną…dla komunistów…za lojalność…

 348. Na stole nieprzeczytane gazety i czasopisma. Zacznę od wczorajszej POLITYKI.
  Chutnik i Plebanek o duchu Leopolda. Są przeciwko kolonizatorom. Nie podobały im się pomniki Dzierżyńskiego i Lenina w Polsce.
  Obok Daniel Passet o drugiej poprawce. To niestety działa tylko w jedną stronę i nic NA TO nie poradzimy, co pokazała przecież wczorajsza wizyta.
  Na odwrocie Hartman tak napisał „Ten felieton jest o niczym. Nie powinien w ogóle powstać. O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć”.
  Wracamy zatem do pań redaktorek, które napisały, że Belgowie okres kolonizacji pomijają za pomocą strategii milczenia.
  To bywa pomocne w niejednym przypadku

 349. Spoko 🙂
  @Saldo mortale 🙂

  Moze to jest ten sam przypadek jaki mnie w realu spotkał. Zupełnie nie tak dawno. W jednym z tutejszych kiosk’ów szukałem napoju. Właściciel tego kramu kręcił głową. Widać że chłopina jest już na końcu własnego spokoju.
  Przed nim stoi klientka i trzeba przyznać, że z wyjątkowo głupimi specjalnymi życzeniami. Ona życzy sobie jabłko bez pestek, banana bez skóry i zdaje się że jeszcze wody o smaku herbacianej róży. 🙄
  Co w tym złego, pytam właściciela kiosk’a kiedy klientka doszła.
  Die Frau wisi mi…, ale ten teatr powtarza się od jakiegoś czasu tydzień w tydzień. Gdzieś tu w pobliżu musi być jakaś praktyka psychiczno-pschologiczna i terapeuta poleca swoim pacjentom ekstremalnie głupie i upierdliwe zachowanie, by ukryć własny strach.
  🙄 interesujące, rzekłem
  Powoli zaczyna mnie to ponosić! Mam dosyć tego niepotrzebnego zamieszania
  ….
  Spoko Salto, na marginesie nie jeden ludź żyje.
  bezdomny się 🙂

 350. Prawie 1400 politykow roznego szczebla podpisalo protest w Europie przeciw planowi Trump-Netanyahu. Przewazajaca wiekszosc z marginalnych partii lewicowych
  Z Polski z Lewicy m.in.Zandberg i Biedron.
  Jakos dziwnie sie sklada, ze owi protestujacy milcza o aneksji Krymu, Donbasie, represyjnej polityce Chin.

 351. Saldo mortale 9:12
  tez tak uwazam

 352. mag
  25 czerwca o godz. 0:01
  Nieporozumienie leży w tym, że ja te dni pamiętam. Oni ocalili mi i moich rodaków życie. Ustanowili także nasze granice na Odrze i Nysie, z pięknym Wrocławiem i Szczecinem. Niezależnie co później się działo. Byliśmy od nich mniej zależni niż dziś od zbrodniczego mocarstwa. Z ich pomocą zbudowaliśmy nową cywilizację, przemysł, naukę i kulturę. ZA to jestem im wdzięczny.

 353. Symetryczny:
  niezaleznie. co pozniej sie stalo…?
  Oj stalo sie wiele. Kraina mlekiem i miodem plynaca…w kolejkach po zywnosc, talony na garnitur…para butow.
  Masz juz skleroze.

 354. Czy Wzgórza Golan nie są Krymem i Donbasem Israela…a Palestyńczycy Ujgurami Izraelitów…Tak sobie myślę prywatnie: czy Trump i Netanjahu mają moralne prawo nakazywać, co inni czynić mają…Porządkowanie świata niech zaczynają od siebie zbrodniarze…na miarę Norymbergi…

 355. ozzy Rosja przez ostatnie dziesięciolecia się potężnie skurczyła,
  Izrael natomiast w tym samym czasie pięciokrotnie powiększył własne terytoria
  Czy ty nie przeginasz pały.
  Stajesz się upierdliwy klepiąc cały czas to samo 😛

 356. PRL w stosunku do okresu przed z łapankami i komorami gazowymi czy krematoriami jawi się lepszym…Choć po katolickiej III Rzeszy rządzili tzw. komuniści na zlecenie Jałty…Tak sobie myślę prywatnie, że dla Kaczyńskiego i Guantanamo jest wyspą wolności od komunizmu…który wyprowadził prezesa na ludzi…bez kartek na wykształcenie…

 357. bezdomny

  czas juz udomowic sie in extenso

 358. Slowianin,

  jak w tej bajce: jeden myslal, myslal az go wilki zjadly. Mysl ile ci sie zywnie podoba.

 359. Symetryczny 10.54
  Dobrze napisałeś.
  Różne są oceny przeszłości, ale ja sięgnę do Rewolucji Październikowej. Bez upadku zaborczych mocarstw i zmiany władzy w Rosji odzyskanie przez Polskę niepodległości byłoby trudne, a nawet wręcz niemożliwe. W założeniach rewolucyjnych było bowiem samostanowienie narodów i to pociągało do działania wielu światłych ludzi, takich Polaków jak Feliks Dzierżyński czy Julian Marchlewski.
  Na tym tle muszę wrócić do wizyty prezydenta Dudy u Trumpa. Widzieliśmy jak nasz prezydent składając kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki przyklęka.
  Czy wiedział, że generał był zmuszony do korzystania z carskiej emerytury?
  Pięknie byłoby, gdyby kwiaty przed pomnikiem bohatera obu państw złożyli wspólnie Trump i Duda.
  To najlepiej określiłoby stosunki amerykańsko-polskie na lata i byłoby szczególnie wymownym przejawem przyjaźni. Tego zabrakło

 360. O wyzwoleniu… warto pytać wychudzonych czy niezdolnych do poruszania się więżniów Auschwitz i innych obozów… czy widzą różnice za bramą i przed…Tak sobie myślę prywatnie, że przyzwoici nie mają problemów z oceną wyzwolenia…wystarczy być przyzwoitym…Czy tacy są w Israelu…

 361. ozzy
  24 czerwca o godz. 15:34

  Cynizm w polityce? Tak. Bowiem „cynik” to ten, ktory mowi glosno o tym o czym
  inni milcza z takich czy innych powodow.

  bonjour Ozzy
  Inna definicja cunizmu: Cynik to ktos, kto zna cene wszystkiego , a wartosc niczego.
  Taka definicja nadaje sie do Szeregowego posla.
  Twoja definicja jest zbyt”honorowa”. Cynik to osoba nieodczuwajoca wartosci moralnych.

 362. SŁOWIANIN STANISŁAW napisał, że wystarczy być przyzwoitym, czyli nie kraść i generalnie przestrzegać boskich przykazań.
  To byłby dobry program wyborczy, niestety nasz blogowy kolega nie kandyduje.
  Zatem przypomnę wyborczy program czołowego kandydata we właściwej kolejności, a zatem:
  Rodzina
  Bezpieczeństwo
  Praca
  Inwestycje
  Godność

  Godność na końcu, ale przecież obecna kadencja pokazała jak trudno było się przebić z własnymi pomysłami. Sztandarowy pomysł na referendum nie wypalił, a prezes pokazał gdzie raki zimują i tak poszło. Niektórzy uważają, że Duda nie zapomniał tej porażki i się prezesowi odpowiednio zrewanżuje. Może tak, a może nie.

 363. Godność u katolika…to: nie daj się krytykować…szczególnie niewiernym…bo jesteś boskim dziełem na jego podobieństwo…Tak sobie myślę prywatnie, że kto podniesie głos na katolika, to…i mamy co mamy…

 364. 🙂 ozzy 🙂
  Kiedy, gdzie i w jaki sposób szukam u ciebie porad?
  Może na letnie upały jakiś kapelusik słomiany z rondem by chronił pozostałe resztki.
  Dlaczego wstydzisz się tego że Izrael prowadzi od dziesięcioleci ochydną okupancką i zaborczą politykę?

 365. Wyzwolenie. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby…Tak sobie myślę prywatnie, że lepiej ze Słowianinem niż z germańcem Gott mit uns !… Nie jestem życiowo przegranym…od swojego mniej boli…

 366. W tygodniku POLITYKA numer 26/3267 Konstanty Gebert pisze”Palestyna do wzięcia”.
  Przypomina się stare hasło „Jak nie my, to kto, jak nie teraz, to kiedy”
  Na stronie 50-tej jest mapa Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Namawiam do uważnego zapoznania się z tym dokumentem. Po pierwszym lipca to może nie być aktualne.

 367. Rozszerzona spontanicznie – emocjonalna sila rzeczy , definicja cynizmu emocjonalnego (mm)

  Jest – :
  „Cynik to ktos, kto zna cene wszystkiego , a wartosc niczego.”
  Zostawiajac przez chwile na boku „wartosc niczego” , z ich ( bo bylo ich wiecej niz jeden ) pomocą zbudowaliśmy nową cywilizację, przemysł, naukę i kulturę.

  Chyba na głowę upadłeś.
  A poza tym pozdrawiam, jak zwykle.

  Powinno byc ;
  „Nowa cywilizacja , nauka , kultura ”
  Chyba na głowę upadłeś , jak zwykle . To wszystko bylo i jest takie samo od wiekow . Zycie ocalali generalowie w gazetach a szeregowcy rabowali na drogach i co ma do tego nauka i kultura ? Zostaje cywilizacja
  Szeregowcy rabowali cos tam w walizkach nie wiedzac z reguly co tam jest i dlatego byli tacy cyniczni ale .. nie do konca . Pustych walizek na drodze w lesie nikt przeciez nie targal . Byli cyniczni przez chwile tylko i emocjonalnie – odruchowo
  A poza tym pozdrawiam , jak zwykle cynicznie , dlatego czule.

 368. Nie wykluczone, że stalinowscy mordercy moich Dziadków ze strony Mamy wyjechali potem do Izraela…Bagovskaya…egzekucja w lesie…Tak sobie myślę prywatnie, że świat jest mały…dla potomków stalinowskich wyklętych…a może ich samych…

 369. @ahasverus
  Pozdrawiam bardzo slonecznie
  ‚znad wody Marstrand / zachodnie wybrzeze
  Duzo zaglowek, lodzi…ludzi o wiele mniej niz zazwyczaj / Covid-19. Nie bylo problemu z parkingiem.

 370. Katolik Hołownia pluje na Trzaskowskiego…to taka katolicka priwyczka…Tak sobie myślę prywatnie, że katoliccy kandydaci w stylu Janiaka…jaki pasterz…

 371. @Bar Norte – biskup Janiak kaputt. Na jego miejsce chwilowo mianowano stosunkowo popularnego Rysia.

  Wybrany komentarz: „Czas założyć wór pokutny”.

  https://natemat.pl/312837,zmiany-w-diecezji-kaliskiej-papiez-mianowal-abpa-rysia-administratorem

  Koncertowo załatwili go konfratrzy.

 372. Czy warto polemizowac z symetrycznym lub Na marginesie. Nie, zupelnie nie warto.

 373. Prosto z magla….Na marginesie…

  Niedawno przeczytałam – ze zdumieniem – artykuł w „Newsweeku” o polskich obozach we Francji i Wielkiej Brytanii

  Troche szkoda mi Na marginesie. Nauczyli wiesniaczke czytac…

  A kiedy w przedwojennej Polsce wolontariusze chcieli uczyć wieśniaków czytania i pisania, to kaka-szczujstwo szczuło na nich z ambon. W sumie trochę szkoda, że PRL nadrobił straty, bo mamy teraz upierdliwie piszące maupy…

  Na marginesie opunuje Afrykanczykiem?

  Lewy wybacz, że ci postponuję tego Murzyna, ale Tobermory mnie denerwuje. A He-steryk to już zupełnie. Taieri ma rację. Zyta jak zwykle odlatuje i przegina. Z doświadczenia wynika, że Tobermory nie ustąpi, ale mam nadzieję, że nie skoczą sobie do oczu. No i chyba nie posądzisz mnie o rasizm?

  Na marginesie pod wrazeniem Ozons.

  Ja mam wrażenie, że on się tak do ciebie wdzięczy. A przynajmniej usiłuje merdać ogonkiem. Fakt, że nieco dziwnie to czyni, ale za to jak wytrwale!

  Na marginesie byla lulu ze skutkami

  Tak – walka z cieniem, który urasta mu do sufitu

  20 czerwca o godz. 15:46

  Przy okazji: jak byłam w Honolulu… to okazało się, że jest opanowany przez Japończyków. Nawet karty dań w restauracjach są po japońsku, a czasem nawet tylko japońsku.
  I po co było bronić Pearl Harbor? Chichot.

  Na marginesie tym razem prasowo a zolto i po sasiedzku, ciagle jednak ponizej poziomu plotki…

  Kiedyś mówiono, że Polański był tak zdeterminowanym filmowcem, że własną matkę by sprzedał, gdyby to mu pomogło w uzyskaniu poklasku za kolejny film…poplotkowala przyjaciolka, Na marginesie…

  Na marginesie podobnie mysli…

  To jest (podobno) symptomatyczne, że właśnie zakamuflowani geje są bezlitośni w ściganiu innych Logika takiego postępowania polega na tym, że nienawidzą „tego” w sobie, czyli uwiera ich własna orientacja.

  Szczyt krasomostwa Na marginesie

  Na zdrowy rozum to wystarczyło go powąchać.
  Ale ten lekarz chyba wolał wężykiem…

  Na marginesie plotki…

  Stąd obawy, że nie tylko przy zatrzymaniach, ale również w czasie obecnych protestów ruchu Black Lives Matter policja może tak samo nieumiejętnie używać technologii, które zresztą same w sobie nie są doskonałe – zwłaszcza jeśli chodzi o twarze inne niż białe…

  Na marginesie ciagle bredzi, tym razem antysemicko…

  „Prikaz wypuszczać Żydów rządzi w KGB
  Więc każdy Rosjanin chce być dzisiaj Żydem”
  Jak to się wszystko razem splata. „Todo tiene que ver con todo” – jak mawiał jeden mój profesor.

  Klasyka antysemitki Na marginesie. Dyzurna zydowka…. zapomniala o Chinach…

  O tym eksporcie izraelskiej technologii pisała dość krytycznie Naomi Klein, Żydówka zresztą. W „Doktrynie szoku”, czyli kilkanaście lat temu. Od tej pory zapewne eksport poczynił postępy.

  4×4

  Izrael prawie podwoił eksport systemów nadzoru w celu śledzenia ludności cywilnej, uchodźców

  U Przodowniczki jednej z druga fokus na zydow, eksport bez importu…

  Ministerstwo obrony Izraela zwiększyło w 2019 r. eksport technologii monitorowania ludności cywilnej i uchodźców, wynika z raportu opublikowanego przez ministerstwo w poniedziałek.
  Liczby pokazują, że eksport Izraela systemów wywiadowczych i cybernetycznych, a także jego systemów monitorowania komunikacji, stanowił 14% całkowitego eksportu Izraela w 2019 r., W porównaniu do 8% w 2018 r.

  Ministerstwo braku myslenia Na marginesie zapomnialo dodac, ze bez popytu nie byloby podazy na taka skale….

  Na marginesie go czyta….

  Mój rosyjski jest niezły, ale nie umiem go szybko czytać.

  Oni tak wrośli w alternatywną rzeczywistość, że jak coś nie pasuje to tym gorzej dla realu
  Ale cyrk.

  Nie wiem, ale przypuszczam, że jego sztab wyborczy nie chce, żeby go zbyt jednoznacznie kojarzono z PO.

  Mowa Na marginesie…przechlapana.

  24 czerwca o godz. 20:21

  Według sondaży Du*a ma raczej przechlapane, ale z komisjami wyborczymi jest tragedia.

  Na marginesie to Parodie łe ł k a…..

 374. @Slowianin Stanislaw

  jeszcze jeden tropiciel zydokomuny.
  Pospiesz sie, bo niewielu z niej pozostalo.

 375. W „Krytyce Politycznej” wywiad o języku nienawiści

  Minister Szumowski z „ojca narodu”, którym był jeszcze kilka tygodni temu, stał się w opinii wielu Polaków mroczną postacią powiązaną z szemranymi handlarzami bronią, egoistą załatwiającym kontrakty rodzinie czy znajomym. Żeby to przykryć, PiS wyciągnął z kapelusza spisek ideologii LGBT przeciw polskiej rodzinie i Żydów przeciw polskiej własności. (…)

  Epidemiologiczne modele szerzenia się mowy nienawiści pokazują, że z czasem ten problem zaczyna dotykać kolejne grupy, również większościowe. Im więcej hejtu pojawia się w otoczeniu, zwłaszcza gdy pada z ust osób obdarzonych dużym zaufaniem publicznym – np. biskupów, premiera czy prezydenta – tym bardziej ten język się upowszechnia. Ludzie zaczynają go stosować i szerzą się postawy ksenofobiczne.

  https://krytykapolityczna.pl/kraj/michal-sutowski-michal-bilewicz-nagonka-na-lgbt-antysemityzm-kampania-wyborcza-wywiad/

 376. @ozzy 25 czerwca o godz. 15:17

  Tak jak w tym wywiadzie – TO zawsze wypływa, gdy chcą zatuszować jakiś inny problem. Aborcja i „krzyk mrożonych zarodków” są jeszcze jednym takim samograjem

 377. W porze obiadowej trudno nie wspomnieć o posiłku. Zjadłem zalewajkę na niemieckich ziemniakach. W Biedronce można kupić ziemniaki szwedzkie, francuskie lub niemieckie. Tylko nie francuskie powiedziała żona. Trafiłem na niemieckie.
  W Polsce, kraju smacznych ziemniaków tyle odmian: irga, amerykany, a w markecie zagraniczne.

  Po wizycie Dudy u Trumpa brak informacji co jedli, czym amerykański prezydent poczęstował polskiego prezydenta. Na uroczystości wręczania Oskarów więcej pisze się o strojach gości. Uroczystość wręczenia nagrody Nobla to przemówienie laureata, ale najważniejsze przyjęcie, kto gdzie siedział i co podano na stół, czy pieczyste była smaczne, a deser wykwintny.

  Nie posądzam amerykańskich polityków o skąpstwo, niemniej wiadomo, że przy kieliszku łatwiej zrobić obustronnie korzystny interes. Więc co oni tam jedli i pili?

 378. @ls42 25 czerwca o godz. 15:33

  Ja bym wolała wiedzieć, co podpisali…

  A tu dla ciebie na pociechę – „obłędne dania z bobu” 🙂
  https://mamadu.pl/147525,dania-z-bobu-bob-nie-tylko-gotowany-5-przepisow-na-potrawy-z-bobem

 379. Żydokomunę w Izraelu po złotych zębach poznacie…Tak sobie myślę prywatnie, bo trzymam się faktów…Kozacy Kubańscy nie byli Żydami…

 380. wtrace sie o tych „cynkach”, jak je nazwano, bo to prawie dyskusja o moralnosci…to postawa, ktora dominuje nie tylko w polskiej polityce, ale na blogach „Polityki”…. nie ma sie co odwracac do sciany i wypierac..

 381. ozzy
  25 czerwca o godz. 10:50
  Jakos dziwnie sie sklada, ze owi protestujacy milcza o aneksji Krymu, Donbasie, represyjnej polityce Chin.

  parafrazujac Stachure, wszystko jest polityka…co wcale nie znaczy, ze plan T-N jest „sprawiedliwszy” albo „bardziej sluszny”…dla mnie smiesznym jest nobilitacja Trumpa…chociaz wlasciwie to nie on, a jego przyjaciele z „Bible Belt”… 🙂

 382. Saldo mortale
  25 czerwca o godz. 9:12

  Dlaczego marginesowi ludzie nie pisza o Chinach, o Jemenie? Marginesowym ludziom kolacze sie li tylko Izrael i oczywiscie zaden antysemityzm.

  wydaje mi sie, ze wojna w Jemenie to fantastyczny interes z bronia dla Zachodu, nie tylko USA i UK (glowni dostawcy broni), ale takze dla pomniejszych kontrahentow, jak Kanada, Niemcy, Francja (slynne czolgi francuskie dla KSA), Szwecji i Szwajcarii… moga narzekac w ich telewizjach, ze KSA zbombardowalo autobus z dziecmi szkolnymi, ale zawsze pojawi sie argument o Houtis i Iranie… kraje Zatoki sa tak waznym kontrahentem bronii, ze nikt z tego dobrowolnie nie zrezygnuje… z Chinami podobnie, tylko jako rezerwuar taniej sily roboczej i rynek konsumenta… czyli hipokryzja…
  oczekujemy wyzszych standardow od Izraela, to chyba oczywiste..

 383. Na marginesie

  „biskup Janiak kaputt.”

  Ale tempo zawrotne!

  Choć jak myślę biskup Janiak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Mozna oczekiwać wieców poparcia dla niego w kościołach kaliskich i nie tylko.
  Tym bardziej, że poseł PiS z okregu wyborczo-diecezjalnego Mosiński zdązył już wcześniej wyrazić poparcie dla niego.

 384. @Bar Norte 25 czerwca o godz. 16:55

  Tak! Cytuję za artykułem „Więzi”, który wcześniej zalinkowałeś:

  bp Janiak stosuje metodę powierzania odpowiedzialnych zadań młodym niedoświadczonym księżom, którzy w efekcie później mają się stać posłusznymi i lojalnymi wykonawcami jego woli. Słyszę opinię, że biskup kaliski „jest specjalistą od łamania sumień młodych księży. Obdarowuje zaszczytami młodych duchownych, a potem oczekuje od nich lojalności aż po grób

  Na przestrzeni lat „posługi” chyba zgromadził sporą liczbę takich „wiernych synów”. Będzie się działo?

 385. Co tez by go spotkalo gdyby wstawil „no” przed „matter” ?
  No matter – that’s another matter ? Przeciez nie bylo tam „doesn’t” . Je suis Charlie (?)
  What’s the matter ?

  https://www.sport.pl/pilka/7,65080,26067941,kibic-odpowiedzialny-za-transparent-white-lives-matter-nad.html#s=BoxOpLink

 386. @Bar Norte – o proszę, jak na zamówienie!

  Biskup Janiak nie miał szczęścia. Wiem, że gdyby Sekielscy zajęli się inną diecezją, pewnie odkryliby podobne, a może nawet bardziej spektakularne przypadki – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Artur Nowak, adwokat, bohater filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego” braci Tomasza i Marka Sekielskich (…)

  To samo napisałam wczoraj na LA 🙂
  Janiak nie jest żadnym wyjątkiem. Wyjątkowe jest tylko to, że wywołał swoim listem jawny skandal.

  I dalej:
  Pamiętajmy, że to zarządzenie tymczasowe, na czas postępowania kanonicznego, które może jeszcze długo potrwać. Wszystko wskazuje jednak, że sprawa jest już przesądzona i biskup Janiak odejdzie na stałe. Problem zostanie, bo przecież Janiak poobstawiał swoimi ludźmi ważne urzędy w kurii.

  Czyli zdaniem Nowaka „masz słusznego”.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,166611,26068860,bohater-filmu-zabawa-w-chowanego-o-sprawie-bp-janiaka-nie.html#s=BoxOpMT

 387. @olborski 25 czerwca o godz. 17:40

  Ja naprawdę nie widzę powodu do oburzenia. Całe szczęście, że przynajmniej nie ścigano go sądownie. Ale o co tutaj chodzi – strach być białym?

  Przecież policja w Stanach czasem strzela bez pardonu do białych również. Tylko te przypadki nie są nagłaśniane, bo nie pasują do dominującej narracji.

  Podobnie (opieram się tutaj na książce Thomasa Friedmana „From Beirut to Jerusalem”) ekipy telewizyjne zaciekle filmują żołnierzy izraelskich ścigających palestyńske dzieciaki, żeby zilustrować okrucieństwo. Natomiast celowo nie filmują moment wcześniej, gdy te dzieciaki obrzucają tych żołnierzy gradem kamieni. Bo chodzi o to, co publika chce oglądać. Prawo rynku…

 388. Na marginesie 15.44
  Wchodzą w grę obecnie coraz prostsze potrawy, ale wygląda zachęcająco.

  Oficjalnie Trump sprzedał Dudzie atomową elektrownię czy tylko wyposażenie takiego obiektu. Obiecał dostawy gazu i różne wojskowe gadżety. Ile za to Duda zapłaci to tajemnica handlowa. Ostatecznie to jego ból głowy skąd weźmie pieniądze.

 389. Bar Norte

  Psychiatrzy w centro – lewicowych mediach porownuja
  kult Trumpa do kultu Jima Jonesa.
  Przywodca chce pociagnac za soba w przepasc cala spolecznosc.
  Przez nieudolnosc wladzy 120 tysiecy juz nie zyje.
  Nadano wlasnie rozmowe z Justinem A. Frankiem ,
  autorem krytyki pt ,, Trump on the Couch ( Trump na kanapie ) ” .
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jim_Jones_(przywódca_sekty)

 390. Na marginesie

  Ciekawe jak długo diecezją kaliską będzie zarządzać tymczasowy administrator czyli abp. Ryś. Został powołany bowiem przez Franciszka jako administrator apostolski sede plena czyli zastępcja biskupa Janiaka na czas „poważnej przeszkody” w wykonywaniu przez niego obowiązków apostolskich.

  Redaktor Terlikowski przyjął ten ruch z entuzjazmem pisząc:

  „Ofiary, uczciwi i odważni kapłani, świeccy, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy i dziennikarze, którzy zaczęli o niej mówić mogą dziś dziękować Bogu. Abp Ryś został przez papieża mianowany administratorem apostolskim sede plena w Kaliszu. Coś się ruszyło!”

  Ja natomiast myślę, że powierzenie abp Rysiowi tego zastępstwa wynikało głównie z tego, że z jego diecezji łódzkiej do Kalisza jest rzut beretem.
  Choć z drugiej strony do red Terlikowskiego może przemawiać jego młodzieńcza energia – jak na wiekowe standardy episkopatu. Ma bowiem abp. Ryś ledwie 57 lat.

 391. ls42
  25 czerwca o godz. 18:04

  Na kolejne dostawy z Imperium Dobra
  rezim zbierze pieniadze , likwidujac trefnymi maseczkami wszystkich darmozjadow :
  emerytow, rencistow i osoby w zakladach zamknietych.

 392. kooperatywaMandragon

  Stosunek prezydenta Trumpa do koronawirusa nie powienien dziwić.
  Proszę sobie bowiem przypomnieć jego stosunek, jeszcze jako inwestora budowalanego, do azbestu. Też trup słał się gesto.

 393. Wizyta u Donalda Trumpa nie będzie momentem zwrotnym kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Mocno nadmuchany balon oczekiwań pękł z hukiem, gdy okazało się, że spotkanie obu prezydentów ma charakter kurtuazyjny, a nie przełomowy.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26068647,miala-byc-wielka-bomba-a-wyszedl-maly-kapiszon-trump-nie-uratuje.html#s=BoxOpMT

  Potrójne rozczarowanie

  Zarówno dla strony polskiej, jak i amerykańskiej kluczowe były trzy obszary rozmów dwustronnych: współpraca w zakresie budowy technologii 5G w Polsce, porozumienie co do budowy elektrowni atomowej w naszym kraju i możliwość ulokowania na terytorium Polski amerykańskiej bazy wojskowej funkcjonującej w debacie publicznej jako „Fort Trump”.

  W żadnej z tych trzech kwestii prezydent Duda nie osiągnął podczas swojej wizyty w Waszyngtonie przełomu, którym mógłby się pochwalić wyborcom w Polsce.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 394. Na marginesie
  25 czerwca o godz. 17:53

  Oczywiscie.
  Kamienie to prawie to samo , co karabiny.

 395. Wiadomosci z 2036 roku – Z powrotem w przyszlosc. /Back to the future./ Premiera programu „Na zawsze”, 25.06
  __________
  TV Kanal Dozd
  Новости из 2036 года – Назад в будущее. Премьера программы «Навсегда»
  https://www.youtube.com/watch?v=ECKrG5y39n4

 396. adam100
  25 czerwca o godz. 18:48

  Megakorporacja amerykanska General Electric zbudowala trefna elektrownie atomowa
  w Fukoszimie w Japonii przy pomocy lokalnych podwykonawcow.
  Osiagniecie wspolpracy kapitalistow amerykanskich i japonskich
  nadal wylewa radioaktywne scieki do Pacyfiku.
  W Szczecinie Szumowina i chlopak Maciorkiewicza , misiu M. ,
  beda budowac podobne cudo
  przez tyle lat , ile budowano najnowszy okret wojenny RP.

 397. ILTV Israel News
  Your News From Israel – June 24, 2020
  https://www.youtube.com/watch?v=sMAs7XjQMUA

css.php