Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Rafał Trzaskowski

28.06.2020
niedziela

Dobrze, ale nie beznadziejnie

28 czerwca 2020, niedziela,

Mogło być gorzej. Jako urodzony pesymista pierwszą turę wyborów prezydenckich na podstawie wyników sondażowych (!) przyjmuję z umiarkowanym zadowoleniem. Zadowoleniem, ponieważ jeszcze mam w uszach i pamięci skandowanie zwolenników Andrzeja Dudy: „Pierwsza tura! Pierwsza tura!”. Na szczęście to marzenie się nie ziściło, ale obóz władzy w osobie urzędującego prezydenta otrzymał 41,8 proc. głosów i może być w miarę zadowolony. W pierwszych słowach Duda elegancko, po prezydencku, podziękował rywalom – czy ciemny lud to kupi?

Po tylu aferach i skandalach, przy coraz większej izolacji w Unii Europejskiej, po brutalnej ofensywie na sądy i sędziów, po wybrykach Antoniego Macierewicza w siłach zbrojnych, po drastycznym łamaniu prawa przez prezydenta i przez rząd, po łamańcach mających na celu doprowadzenie do wyborów 10 maja, po wyrzuceniu 70 mln zł na papeterię Morawieckiego i Sasina, po propagandowych wielkich budowlach kapitalizmu (Mierzeja, CPK), po nabijaniu sobie i swoim ludziom portfeli i torebek, zwłaszcza kosztem spółek skarbu państwa, po rozwaleniu dyplomacji, po zastąpieniu finezyjnej polityki zagranicznej przez uzależnienie od Donalda Trumpa, po porażkach ochrony zdrowia i wpadkach ministra Szumowskiego, po katastrofie Najwyższej Izby Kontroli, po zagrabieniu Telewizji Publicznej i po wielu innych powodach do wstydu – obóz władzy w osobie Andrzeja Dudy zebrał prawie 42 proc. głosów – to jest potężny fundament.

Ale trzeba też powiedzieć, że PiS sięgnął po wszystkie atuty, włącznie z błogosławieństwem prezydenta Stanów Zjednoczonych, co jest bez precedensu w stosunkach międzynarodowych. Ilość naszych wspólnych pieniędzy, jakie władza rozdała wyborcom, żeby kupić ich głosy, nie ma sobie równych w historii Polski. Jeżeli Andrzej Duda wygra drugą turę, to będzie to najdroższy (nie mówiąc o szkodach, jakie powoduje) prezydent w historii naszego kraju.

Wynik Rafała Trzaskowskiego (30,4 proc. w sondażu) zasługuje na uznanie, jest lepszy, niż oczekiwałem. Trzeba pamiętać, że głosy opozycji to również 13,3 proc. Szymona Hołowni, 2,9 proc. Roberta Biedronia, 2,6 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza. Trzeba pamiętać, że głosy Trzaskowskiego to także głosy oddane mimo, a nie dzięki Platformie, po długotrwałym kryzysie partii Schetyny, Budki, Kidawy, po okresie braku przywództwa, po serii przegranych wyborów, po „last minute” zamianie niefortunnej kandydatki na kandydata z prawdziwego zdarzenia.

W pierwszej turze wiele jest znaczących wydarzeń, w tym klęska lewicy i sukces „ideowej prawicy”, ale na pisanie o nich przyjdzie czas, dzisiaj najważniejsze są najbliższe dwa tygodnie. Duda ma ponad 11 proc. przewagi nad Trzaskowskim. To więcej niż dużo, ale wybory nie są rozstrzygnięte.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 411

Dodaj komentarz »
 1. Rafał Trzaskowski

  Znamy pierwsze wyniki sondażowe. Dziękuję moim konkurentom za rywalizację w pierwszej części kampanii i gratuluję wyników. Dziękuję wszystkim Polkom i Polakom, którzy wzięli udział w wyborach. Przed nami ciężka praca przed II turą. Ruszamy!

 2. pierwszą turę wyborów prezydenckich na podstawie wyników sondażowych (!) przyjmuję z umiarkowanym zadowoleniem

  So do I

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Gospodarz pisze: – … obóz władzy w osobie Andrzeja Dudy zebrał prawie 42 proc. głosów – to jest potężny fundament.

  Szanowny Panie Redaktorze,
  przecież nie zyskał ani krztyny więcej niż pisowski obóz ma. To tak wiele? To taki potężny fundament?
  Przesadza Pan – moim zdaniem.
  Przecież ledwo im się udaje ratować w Sejmie swoich ministrów i swój rząd w głosowaniach o wotum zaufania. Cieszą się jak dzieci jak im się to udaje. No i słusznie bo Las Birnam drgnął. Przy założeniu, że połowa zwolenników przegranych nie ruszy tyłków w drugiej turze a pójdą „antydudowcy” z grona zwolenników przegranych kandydatów to sytuacja Dudy staje się trudna bardzo.

 5. Czy 11 procent różnicy, czy mniej lub więcej, tego się dowiemy za kilka dni i to będzie miało znaczenie w drugiej turze.

  Zakładam każdy wynik, ale nie jestem w stanie przewidzieć na ile wygrany zmieni politykę rządu, bo przecież prawdziwe problemy będzie miał rząd

 6. Czytam, że Naszczalnik ma zwyczaj się wściekać. Miło go sobie teraz wyobrazić. Ten wykrzywiony pyszczek w podkowę… „zdradzieckie mordy” międlone w spróchniałych zębach… i strach, strach w kaprawych oczętach… pączuś!

 7. „Realny wyścig rozpoczął się dopiero teraz … – pisze Ł. Lipiński, POLITYKA.

  … Alternatywa, przed którą stają Polacy jest jasna: czy chcą, by obecny obóz władzy rządził dalej, czy chcą zmiany.

  Dwukrotnie, w sumie przez 7 lat prezydent nie był z partii rządzącej, czyli 1/3 okresu obowiązywania Konstytucji. Był z opozycji, raz był to Kwaśniewski z SLD naprzeciw AWS/UW, drugi raz L. Kaczyński naprzeciw premiera Tuska. Ten drugi eksperyment z kohabitacją skończył tragicznie, ale nie z winy systemu czy ówczesnego rządu – chociaż ciemny lud od Macierewicza (oraz blokowiec Mauro) uważa inaczej.

  Obecny rząd może dalej rządzić, gdy wygra Trzaskowski. Tyle, że rządzić inaczej. I przed tym wyborem stoją wyborcy. Czy możliwe jest zachowanie tego co im się tak podoba w PiSie+Ziobro+Gowin, jednocześnie odrzucenie sporej, najgorszej części tego co w tym rządzeniu jest złe, odrzucające, paskudne? Oto jest – trochę przydługie – pytanie do wyborców. Bo nie do ciemnego ludu.

  Kandydat opozycji, jeśli chce mieć szanse w tym wyścigu, musi bardzo jasno zarysować ten kontrast.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1961776,1,przewaga-dudy-potencjal-trzaskowskiego-kampania-zaczyna-sie-od-nowa.read?src=mt

  Jaki znowu kontrast? Przecież Trzaskowski nie zrobi nowych wyborów, do czego Wałęsa kiedyś doprowadził wg. starej, tymczasowej konstytucji. Właściwie pytanie jest proste dla wyborców:

  Czy nałożyć kaganiec temu PiS-owi, czy nie?

 8. Za i przeciw Dudzie
  Pierwszym punktem, który przemawia na korzyść Dudy jest Trzaskowskiego tylko nieco powyżej 30 %. Na moje oko 32 % byłoby solidniejszym zadatkiem.
  Drugi punkt przemawia na niekorzyść Dudy, to jego słabe 41,8 %, słabe jak na oczekiwania PiSowskich trenerów.

  Trzecim punktem jest względnie wysoki wynik Bosaka. W przepowiedniach sondażowców głosy oddane na Bosaka maja przejść w II turze na Dudę w 1/3 i tyle samo na Trzaskowskiego. Ile faktycznie przejdzie na obu?

  Duda ma handicap. By wygrać musi „pozyskać” tylko 8 % z kawałkiem, Trzaskowski ma do odrobienia aż niecałe 20 %.

  Jakby nie liczyć głosów, które przejdą na Trzaskowskiego lub Dudę, to powstaje wynik około fifty/fifty, ale ze wskazaniem na Dudę z powodu, że jest urzędujący, np. 50,5 % na 49,5 %

  Następnym czynnikiem w mojej kalkulacji jest to, ze mobilizacja wyborców PiS była w I turze większa niż wyborców Trzaskowskiego.

  Czynnik sprzyjający Dudzie
  Wyborcy Dudy są pewni.
  Wyborcy Trzaskowskiego w pewnej części są zależni od swojego widzimisię wcale nie motywowanego polityką lub obywatelskim obowiązkiem, ale takimi czynnikami jak słońce za oknem – jadziem na wodę lub Halinka zobacz co tam gadają w TV, bo mi się nie chce, głowa rypie.

  Czynniki dla Trzaskowskiego
  Z drugiej strony wynik Dudy może być naśladownictwem licznych sondaży z ostatnich kilku miesięcy, w których PiS otrzymuje w wyborach parlamentarnych gdzieś tak 42,5 %, 42%, 41,5 %, 40 % itd., czyli trend lekko spadkowy, co przemawia mocno na korzyść Trzaskowskiego.

  Z moich osobistych zasięgnięć w sprawie przekonań i wiary elektoratu napotkanego gdzie się da, wynika że największą siłą Trzaskowskiego jest młodość. On jest postrzegany jako młodszy, świeży, sprawniejszy od Dudy, jego atutem jest power agitacyjny, co w Umęczonej jest bardzo doceniane.

  Następny czynnik
  Dla jakiegoś małego procenta wyborców (5-10 %) ważna jest chęć zmiany. Wreszcie powinna nastąpić wymiana pokoleń, czego początkiem może być pozycja Trzaskowskiego na wysokim urzędzie, a zmiana ta miałaby polegać na powolnej wymianie, eliminacji dziadków leśnych ze starego zaciągu Solidarności. Zmiana ta miałaby wyeliminować zasiedzenie dawnych działaczy, a symbolem takiego zasiedzenia jest sam Jarosław Ka.

  Czynnik na korzyść Dudy.
  Największą siłą Dudy jest fakt bycia prezydentem oraz pochodzenie i wsparcie z rządzącej partii, która postrzegana jest przez żelazny elektorat jako prawidłowa, prawdziwie polska, suwerenna, patriotyczna i silnie związana z naszą tradycją, co oznacza sojusz tej partii z kościołem.
  Pzdr, TJ

 9. @tejot

  największą siłą Trzaskowskiego jest młodość. On jest postrzegany jako młodszy, świeży, sprawniejszy od Dudy

  I to w sytuacji, kiedy RT jest od AD starszy o 4 miesiące 🙂
  Może jednak RT jest zbyt inteligentny i światowy jak na polskie wymagania?
  Ledwo dukający po angielsku i rechoczący jako pierwszy z opowiadanych przez siebie dowcipów Duda jest obciachowy dla młodych, ale dla starszych pań idealny materiał na zięcia.
  I widać, że jeść lubi, i będzie mu smakowało, co teściowa i mamusia podadzą…

 10. Sukces Bosaka i Konfederacji , pozostałe wyniki zgodne z poparciem mediów kontrolujących nastroje i poparcie. Koronawirus nie miał żadnego istotnego wpływu na wyniki wyborów. Koronawirusem są media.

 11. Bar Norte
  28 czerwca o godz. 21:28

  Maly Bratobojca 42 % , Bosak 7%.
  Cieplo, cieplo.
  Powinni zalegalizowac przymierze.

 12. TJot,
  akurat Duda i Trzaskowski są rówieśnikami, dobrze wykształconymi, znającymi języki (w przeciwieństwie do dwóch wyszczekanych matołków, którzy ani studiów nie potrafią skończyć ani języka obcego się nauczyć, czyli Hołowni i Bosaka). Ta „młodość” Trzaskowskiego nie musi aż tak mocno zadziałać bo np. Morawiecki jest zaledwie 4 lata od nich starszy tylko.

  Stało się to, o czym pisałem chwilę temu, że przez ostatnie 5 lat ok. dwóch milionów starszych wyborców zostało wymienionych na dwa miliony młodszych a dane potwierdziły, że Duda przegrywa zdecydowanie wśród najmłodszego pokolenia wyborców. To się nie zmieni i tu już Trzaskowski nie ma wiele do zyskania. Pytanie, czy generalnie antydudowcy się skierują na wybór Trzaskowskiego. Żeby się tak stało, to te całe Budki, Nitrasy i inne Kierwińskie niech nie lezą w obiektyw przy Trzaskowskim a zajmą się demaskowaniem pisowskiego złodziejstwa „na koronawirusa” i walą tym w Dudę, który przechodzi nad tym do porządku dziennego.

  Piszesz: – „Dla jakiegoś małego procenta wyborców (5-10%) ważna jest chęć zmiany.”
  Poważnie? Dla Ciebie 5-10% to „mały procent”?. Jestem pewien, że różnica między Dudą a Trzaskowskim w drugiej turze będzie niższa niż 5% i ja bym się tych 5% nie ośmielił nazwać „małym”. Sorry.
  Pozdrawiam.

 13. GajowyM.,
  hej tam, kliknąłem „opublikuj” zanim przeczytałem Twój komentarz. Widzę, że momentami mamy „równoległe” trochę refleksje.

 14. kooperatywaMandragon

  „Maly Bratobojca 42 % , Bosak 7%.
  Cieplo, cieplo.
  Powinni zalegalizowac przymierze.”

  To mozliwe byłoby tylko formalnie, bo realnie chłopaki od Bosaka mają rozstrzelone preferencje wyborcze.
  Z badań wychodzi, że w drugiej turze jedna trzecia popierac będzie Dudę, jedna trzecia Trzaskowskiego a jedna trzecia nie zamierza nikogo z tej dwójki popierać -zostanie w domu.
  Zresztą już jeden z podkomendnych Bosaka zadeklarował, że nie będą chłopakom nic zalecać jeśli chodzi o drugą turę.

  No ale oczywiście kuszenie Bosaka trwać będzie przez dwa tygodnie i będziemy mieli przyjemność oglądania jak się Bosak tymi amorami grzeje.

 15. kooperatywaMandragon

  Napisałem o oświadczeniu jednego z podkomendnych Bosaka. Ale pomyliłem się.
  Oświadczenie, że nie oficjalnie nie popierają zarówno Trzaskowskiego jak i Dudy w drugiej turze i decyzje pozostawiąją swoim wyborcom wydała Rada Przywodców Konfederacji, bo tak malowniczo nazywa się jej organ władzy.

  Myślę, że ta decyzja wynika nie tylko z rozstrzelenia preferencji wyborczych w ich elektoracie ale i ze zrozumiałej kalkulacji, że bardziej na dłuższą metę opłaca im się trzymać dystans i spokojnie czekać na to co się bedzie działo w kraju po wyborach.

 16. „… RT jest inteligentny i światowy …”, o tym że jest świeży nie wspominając. Ale z naciskiem na inteligentny, cokolwiek to znaczy u polskiego inteligenta.

  Mi się zdaje, że inteligentna jest kampania wyborcza RKT (piszę tak, odróżnić od znanej stacji medialnej). Choćby w porównaniu z kampanią Dudy, który zieje inteligencją z Nowogrodzkiej. Andrzej, walimy w LGBT! I Andrzej wali oraz wszystkie tuby prezesa Kaczorka z Kurskim na czele.

  W sumie wynik RKT – 30,4% (tymczasowy, bo to exit polls, poczekajmy do wtorku na ostateczny rezultat) – to wynik zaskakująco dobry wg. mnie. Zaskakuje 2,9% dla Biedronia, co oznacza, że RKT przejął ogromną część wyborców Lewicy, tj. ponad 10 procent. I oni wg. zasady – głos na RKT się oddało, kobyłka u płota – zagłosują tak samo w II turze. Teraz kopalnią głosów dla RKT, a musi ich sporo wydobyć, co najmniej 20 procent, największe złoża jego potencjalnych wyborców leżą na prawo od centrum, na połoninach Hołowni i Bosaka. RTK nie musi im wiele więcej obiecywać, rozwijać i podkręcać swoje hasła ponad to co już powiedział. Może tylko to dorzuci, że – przy zachowaniu programu socjalnego – jest przeciwny zażynaniu gospodarki rynkowej poprzez interwencjonizm państwowy PiS oraz nacjonalizacje przemysłu i banków.

  RKT nie musi niczym kusić Bosaka. Wystarczy, że wystraszy konfederackich liberałów i korwinowców kolejnymi tarczami PiS i starym planem Morawieckiego. Zaś w polityce unijnej powie, że wie jak wyciągnąć jak najwięcej korzyści z UE, jak zdobyć pozycję w piątce leaderów Unii, jak najsilniej zagrać polską kartę. Bo gra prezesa Kaczorka z kondominium i reperacjami od Niemiec nie jest nawet polityką podwórkową. To jest gra w gapę, gra poniżej polskiego potencjału.

 17. Oceniając na zimno z wioski Palatine Illinois !

  Andrzej Duda wygra w II Turze i przy okazji scena polityczna zostanie przemeblowana przy nastepnych wyborach do Sejmu.

  Pierwsza tura to prawie 43 % obecnego Prezydenta co jest doskonałą zaliczką do II tury.

  Jeśli Szymon Hołownia poprze Rafała Trzaskowskiego zaś jego zwolennicy zagłosują na kandydata oznacza to pocałunek śmierci dla stowarzyszenia czy partii Szymona Hołowni.Ten projekt nie dowlecze sie do wyborów Sejmowych i stanie się Nowoczesną Bis czyli Zerem.Szymon Hołownia może zaistnieć gdy zdecydowanie sie odetnie (nie licze jest wydmuszką polityczną ) od KO i Rafała Trzaskowskiego at consertas.13 % Szymona Hołowni to porażka projekty i Możni finansujący ten projekt uznają ,że nie ma to perspektywy.To było takie sondowanie na ile to ma sens a skończyło się bezsensem.

  Andrzej Duda nie musi błagać o poparcie zwolenników Konfederacji i tak cześć będzie głosować na Andrzeja Dudę ma pewne 4% i to są starsi wyboecy zaś młodsi zostaną w domu.Jednak PiS będzie kusił stanowiskiem w spółkach czy Rządzie i takie sondowanie badanie przyszłego koalicjanta ma sens na co nagrzani politycy Konfederacji odpowiedzą – Nie.Oznacza to praktycznie uwiad tej partii gdyż po następnych wyborach PiS nie zaproponuje im współpracy.

  Kosiniak Kamysz i dureń Kukiz wyszli na największych Idiotów politycznych.Mając w parterze KO z Kidawa Błońską 2% pomagał usilnie aby przełożyć wybory z 10 maja.Wybory 10 maja byłoby szansą Kosiniaka -Kamysza na wejście do II tury i być może wygranie Prezydentury.Jego senator Durny Łysol Kamiński pomagał usilnie w tym Marszałkowi Grodzkiemu.Pytam sie czym różniły by sie wybory pod wzgledem epidemi 10 maja od 28 czerwca gdy 10 maja było mniej zachorowań dziennie .Tak więc uporczywe się trzymanie Totalnej opozycji i Donalda Tuska spowodowało koniec
  partii PSL.Teraz zobaczymy masowe przejmowanie resztek działaczy PSL przez PiS a zacznie sie od Mazowsza.

 18. ozzy
  28 czerwca o godz. 12:09
  @is42

  usmiechnieci obywatele PRL…w TV i PKF
  a pozniej w kolejce po…bialy orzel na nerwowym tle. Talony na mieso, papierosy…
  Ukochany kraj, umilowany kraj…
  ==============================
  Ja czasami, oczywiście bardzo ale to bardzo rzadko, łączę wprowadzenie kartek na mięso z realizacją takich oto bezmiernie mądrych i słusznych postulatów:

  8. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
  9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
  10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki.
  11. Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).
  12. Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym
  .

  PS. W latach 1981-1990 ludność Polski wzrosła się o 2,4 mln.

 19. Oceniajac na zimno z wioski Palatine Illinois !

  PiS uruchomi odwody wyborcze na conajmniej 1.5 mln wyborcow na wsi i małych miasteczkach.Oznacza to 40 wozów strażackich oraz innych nagrod jak motopompy,lodzie,piły tarczowe dla OSP gdzie beczie najwieksza frekwencja.Również w ruch pójdą zestawy kuchenne,roboty do Kół Gospodyń Wiejskich.Druhowie z OSP uruchomią wszelkie rezerwy aby dowieść wyborców starszych czy nawet meneli z budki piwnej.Takie prawo demokracji ,że głos analfabety czy menela liczy sie tak sami jak Redaktora Daniela Passenta.

  Opisana metoda jest od lat stosowana w Chicago gdzie od dekad rządzą Demokraci.Demokratyczni kandydaci rozdaja prezenty w różnej formie stanowiska,prezenty ,kontrakty na prace miejskie,parafiom kościoła chrześcijańskiego.Agitowanie i promowanie kandydatów jest tu powszechne co prawda niezgodne z prawem ale nikt nie ośmieli się zwrócić uwagę i to już prawie folklor na który nie zwraca się uwagi.Czasem na ulicy obok siebie jest kilka kosciołów i jest to praca rodzaj biznesu.Dodam że kościól tu w USA ma wiele przywilejów czesto nadmiernie wykorzystywanych.Pastor sprzedaje głosy swoich afro -amerykanów wskazujac lub prowadzac do urny wyborczej.

 20. Geozak ; 2:46 .

  Dziadkuu ; zapomniałeś dodać że nasz blogowy Adaśku też wyszedł na Durnia
  i idiotę , ciekawe czy będzie nadal to co z siebie wydali pod spodem jeszcze
  wytłuszczał .

 21. https://www.facebook.com/ruscrimea/photos/a.228529294000044/1402170106635951

  Jak gdzieś urlop w tym roku to tylko na Krymie , sielankowo tam no i owoce
  a zwłaszcza czereśnie bardzo tanie .

 22. Jedno z praw Murphy’ego mowi, ze jezeli jest cos, co mozna spieprzyc, to ktos to spieprzy.
  Wybory dla Polakow za granica to jedna piekna katastrofa.
  Zarejestrowalem sie 12 czerwca 2020, gdy tylko Konsulat to oglosil. Pakiet wyborczy otrzymalem w srode 24 czerwca 2020. Postawilem krzyzyk i pomknalem do Canada Post. Panienka w okienku oswiadczyla ze nie moze zagwarantowac dostarczenia przesylki przed sobota 27 czerwca 2020 (~1100 km w linii prostej miedzy dwoma duzymi miastami). Zainwestowalem dwucyfrowa liczbe $ w usluge pospiesznego super extra kuriera. Udalo sie.
  Podsumowanie organizacji tego waznego wydarzenia wymagaloby uzycia kilku slow z repertuaru „prawych i sprawiedliwych”. Powstrzymam sie…

 23. Elektorat Andrzeja Dudy najsłabiej wykształcony

  23% wyborców Dudy ma wyższe wykształcenie, 50% Trzaskowskiego … 24% wyborców Kosiniak-Kamysza nie ma średniego, Dudy aż 39%, Trzaskowskiego ledwie 13%…

  Andrzej Duda znacznie odbiega od pozostałych kandydatów z pierwszej szóstki w tegorocznych wyborach prezydenckich między innymi pod względem wykształcenia jego wyborców – wskazują wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN 24, TVP i Polsatu.
  https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26079928,wyniki-wyborow-elektorat-andrzeja-dudy-ma-najnizsze-wyksztalcenie.html

  Zresztą ta marne wykształcenie wyłazi na blogu, wystarczy przeczytać co smarują osoby oczarowane Dudkiem. 😉

 24. Starość nie radość, zatem głosuj na Dudę

  https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26079489,wybory-2020-gdyby-decydowali-najmlodsi-wyborcy-duda-moglby.html

  Na Dudę w grupach wiekowych głosowało:
  60 i więcej = 58,7%
  50-59 lat = 51,6%
  40-49 lat = 37,9%
  30-39 lat = 33,5%
  18-29 lat = 19,3%

 25. Wybrano drogę krzyżową…krzyż godłem kraju nad Wisłą…Tak sobie myślę prywatnie, że nawrócenia na przyzwoitość nie będzie…

 26. @pombocek

  Napisałeś wzruszający tekst o swoim odbiorze zycia ze swojej wczesnej i póżniejszej młodości i porównałeś z dzisiejszą rzeczywistością.

  Ja równiesz pamiętam różne rzeczy z czasów PRLu
  i mam podobne refleksje.
  Wydaje mi się, że wtedy pomimo takich czy innych restrykcji czy braków, ludzie byli bliżsi sobie, bardziej życzliwi. Rodzina, którą się dzisiaj wyszydza była ważna i dawała im poczucie bezpieczeństwa.
  Dzisiaj jest pogoń za pieniądzem który niweluje w zasadzie wszystkie inne zapotrzebowania.
  Fokus jest na pieniądz. na niepotrzebne przedmioty, łachy, gadgety i na seks.
  Ideały o sprawiedliwości społecznej poszły w las. Juz nikt o nich nawet nie wspomina.
  Dzisiaj idealizuje się chciwość, bezwzględność i POSIADANIE.
  Człowieka się ocenia wedle jego posiadania.
  A jak w nie wszedł to bez znaczenia
  Jak również jakim jest człowiekiem też nie ma znaczenia.
  Chociaż im bardziej bezkompromisowy tym bardziej budzi coś co nazywają szacunkiem, który nie ma nic wspólnego ze znaczeniem tego słowa kiedyś.
  Honor, prawdomówność twierdzą, że się zdewaluowały.
  Nikt sobie tyłka już takimi bzdurami nie zawraca.
  Chodzi o to żeby szybko i dużo zdobyć dla siebie, a jak to już nie ważne.

  To, że Biedronia wybrano na reprezentanta lewicy, to można porównać w jakimś stopniu z wyborem kandydatki „niezapominajki” z poprzednich wyborów prezydenckich.
  Rezultat jest podobny.
  Wygląda na to, ze lewica praktycznie przestaje już istnieć jako siła polityczna.
  Obecnie już nie kojarzy się ludziom z poprawą lusu dla wykorzystywanych,
  natomiast jedynie z LGBTQ…. , z wolnością seksualną i z przygotowaniem dzieci do rozumienia tych spraw wedle dzisiejszej mody, itp

  Ta „wolność” seksualna postrzegana jako: kto z kim chce, byle dużo i często i bez zoobowiązań.

  Ps. Dzięki za bardzo miłe słowa pod moim adresem

 27. Kto daje wygrywa…za kartki wyborcze z krzyżykiem…Tak sobie myślę prywatnie, że jak nie wiadomo o co chodzi w programach, to kasa tłumaczy…30 srebrników robi swoje od dawna…A czepiają się kartek w PRL-u…

 28. Frekwencja 53,3 %…czy suweren potrzebuje prezydenta wobec statusu Brukseli…jego bezradności w czasach koronawirusa i powodzi…na podobieństwo KK…dwa grzybki…Tak sobie myślę prywatnie o politycznych plebiscytach popularności z prezentami…zagłosujesz dostaniesz wóz strażacki…A może nie wzniecać pożarów… wystarczy…o zerowej patologii w parafii nie wspomnę…

 29. Zwolennicy Guantanamo z USA i Kanady poparli Dudę…a czepiają się gułagów…Tak sobie myślę prywatnie, że pokorne cielę…mieszkać u właściciela obozu koncentracyjnego, to kwestia przyzwyczajenia i lojalności…

 30. Przeraża mnie starego trepa wynik Bosaka – taki wynik w kraju który ma za sobą skutki wojny światowej budzi niepokój …..
  A z drugiej strony słabiutki wynik Kosiniaka na wsi też wiele mówi.
  Kłania się EDUKACJA albo jej brak….

 31. tejot
  29 czerwca o godz. 0:07

  „Pierwszym punktem, który przemawia na korzyść Dudy jest Trzaskowskiego tylko nieco powyżej 30 %. Na moje oko 32 % byłoby solidniejszym zadatkiem.Drugi punkt przemawia na niekorzyść Dudy, to jego słabe 41,8 %, słabe jak na oczekiwania PiSowskich trenerów”.

  lasciate ogni speranza ….
  🙂

  Dane z dzisiejszego rana: PKW z 87,16 proc. obwodów głosowania. Andrzej Duda ma w nich 45,24 proc. głosów (7 mln 246 tys. 743), a Rafał Trzaskowski 28,92 proc. (4 mln 632 tys. 734 głosów). Frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 64,3 proc.

 32. voit5
  29 czerwca o godz. 8:39

  „Przeraża mnie starego trepa wynik Bosaka – taki wynik w kraju który ma za sobą skutki wojny światowej budzi niepokój …..”.

  Postkomuniści (w tym stare trepy) powinni zalożyć w III RP dwa albo trzy takie tefałeny, jeden to za mało, stąd taki Bosak i słaby wynik dublera Trzaskowskiego.

 33. Mauro Rossi,
  z tymi 45,24% dla Dudy to faktycznie sukces wielki a jeszcze jak dojdą wyniki z miast i generalnie z zachodnich województw, to wasza Duda wygra w pierwszej turze!

 34. @tejot 🙄 28. 06. o 20:15
  Pierwsze słyszę by oszczędność, a nie rozrzutność, oraz dbanie o stan posiadanie było jak piszesz :”… jako pogardliwe określenie obcych.” To nie są żadne obce!!! 😛
  Pochodzę z tamtych pięknych jeziorowo górzystych terenów. W moich żyłach prócz błękitnej płynie również Kaszubska krew. Mało tego, za mną stoi udokumentowana familijna historia trwająca już od ponad ćwierć tysiąca lat.
  Pozdrawiam, piękny wiatrowy szykuje się tydzień na półwyspie Darß w Mecklenburg-Vorpommern

 35. Mauro Rossi,
  w 2005 w pierwszej turze wygrał Tusk a Kaczyński był drugi, no i co?
  Kto wchodzi na konklawe papieżem ten wychodzi kardynałem – mówi wam to coś?

 36. Szanowni Państwo,
  w drugiej turze wyborów mieszkańcy RP zadecydują, czy chcą mieć
  w Pałacu Prezydenckim osobę reprezentującą interesy polskie, czy też osobnika
  reprezentującego w Polsce interesy niemieckie.

 37. Spora, 4% różnica, miedzy wynikami sondażowymi Dudy, a rzeczywista liczbą osiągniętych przez niego głosów, przypomina mi sytuację faszystowskiej AfD w Niemczech. Ta partia też osiąga zawsze lepsze wyniki w rzeczywistych, tajnych wyborach niż w sondażach, bo wielu jej wyborców, po prostu wstydzi się przyznać, że ją wybierają.
  Nadzieja umiera ostatnia, czyżby część wyborców Du*y też miała na tyle przyzwoitości, że przynajmniej się wstydzą, że „takiego” wybierają ?

 38. legat
  28 czerwca o godz. 22:02
  Naspałem wyraźnie że elektorat popierający H jest niespójny. Trudno oszacować mnie preferencje w procentach.Widać że wielkie miasta głosują przeciw Dudzie i tu nadzieja w mobilizacji w drugiej turze. Nasi rolnicy sa ciemni jak tabaka w rogu (idioci głosują przeciw własnym interesom , bo dla większości korzyści z Unii są bezsporne)

 39. Uwaga skupiona już jest na tych dwóch co stają do walki w drugiej turze prezydenckich wyborów, ale moim zdaniem nie powinniśmy zapominać o tych co odpadli z rywalizacji.
  Zanim się dowiemy ile kandydujący w wyborach otrzymali ostatecznie głosów wyborców trzeba powiedzieć, że wszyscy w debatach wypadli interesująco i nie ma powodu wstydzić się naszych kandydatów reprezentujących mniejsze lub większe grono obywateli. Mam nadzieję, że ta opinia nie będzie osamotniona.
  Kandydat Duda już w pierwszej mowie wyborczej dziękował i komplementował rywali, szukając poparcia w drodze do prezydentury. Ostrożniejszy był Rafał Trzaskowski, wszakże wyraźnie zadowolony z osiągniętego wyniku, którego poziom jednym się podoba, innym nie za bardzo.
  Warto wspierać kandydatów w uczciwej walce, ale też zwracać uwagę na całokształt.
  Andrzej Duda ustawiony przez prezydenta Donalda Trumpa do pionu, wcześniej wielokrotnie naginany przez prezesa Kaczyńskiego do roli notariusza, ma szanse na samodzielne działanie, gdyby ostatecznie wygrał drugą turę. Czy tak będzie przekonamy się niebawem.
  Rafał Trzaskowski będzie musiał prezydencki urząd meblować od nowa. W jakim składzie? Z udziałem rywali? Łatwo nie będzie

 40. Machina licząca pod czujnym okiem prezesa już pracuje. Duda nagle zyskał 4%.

 41. Levar

  Faszystowski pomiocie! Wierszyk dla ciebie:

  Levar I pissdzieli zgraja
  sra w salonach, robi jaja.
  We filcakach, prosto z pola,
  taka to faszystow dola.

 42. Kiedy inne kraje i rządy wydają miliardy na ratowanie swoich narodowych lini lotniczych, PiS buduje CPL „baranów”, zamiast ratować LOT.

 43. maciek.g 29 czerwca o godz. 9:37 pisze: – Nasi rolnicy sa ciemni jak tabaka w rogu (idioci głosują przeciw własnym interesom , bo dla większości korzyści z Unii są bezsporne)

  Maciek,
  z tą ciemnotą to chyba przeholowałeś. Mieszkańcy wsi umieją liczyć i kwestia wieku emerytalnego, te trzynastki i czternastki stanowią w ich budżetach domowych niebagatelną wartość. Dali się przekupić – i ich postawa wydaje się mieć cechy racjonalności. To ciemnota jest? Liczy się dziś i teraz a zagrożenie że znikną dotacje unijne to abstrakcja. Ja tu nie widzę żadnej ciemnoty a wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że nie zdajesz sobie sprawy jaką rolę w budżetach rodzinnych na wsi odgrywają renty i emerytury dziadków i starzejących się rodziców.
  Nie widzę jakoś tej ciemnoty.

 44. Sorry za nie zamknięcie kursywy.

 45. Blackley
  29 czerwca o godz. 3:50
  Geozak ; 2:46 .
  Dziadkuu ; zapomniałeś dodać że nasz blogowy Adaśku też wyszedł na Durnia i idiotę , ciekawe czy będzie nadal to co z siebie wydali pod spodem jeszcze wytłuszczał .

  Zaspokoję twoja ciekawość, pornosie Putina 🙂

  Jakie masz plany na dzisiaj? Bzykanko czy posuwanko ?

  Cos kiepsko hakujesz, pogoń no, twoich друзья.

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 46. Bar Norte
  29 czerwca o godz. 1:15
  Czy Trzaskowski zaprezentuje przekonywujacy plan gospodarczy ?
  To mogloby przekonac czesc nieglosujacego i centrowego elektoratu do postawienia na niego.
  Potrzeba radykalnych planow na miare FDR.

  Wlochy sa czwarta gospodarka w Europie.
  Do konca roku 40 % malych firm upadnie.
  ,,Although the economic impact of the pandemic is already evident, Piccoli predicts the real damage will not be felt until the autumn. Italy is set to lose billions in essential revenue from tourism this year. Up to 40% of small- to medium-sized firms are forecast to disappear. A wave of layoffs is expected once a ban on companies firing people is lifted in August, and the furlough scheme ends in October.”
  https://www.theguardian.com/world/2020/jun/29/they-are-new-poor-covid-19-fuels-rising-poverty-italy

 47. A Giertych dalej wydeptuje ścieżki, aby była…katolicka…Tak sobie myślę prywatnie, że świeckość państwa wyprowadzają na strych…

 48. Lata 1970/ 75 to były najlepsze lata PRLu.
  Lata 2015/20, to będą najlepsze lata IV RP.
  Znowu starczyło tylko 5 lat aby Polakom udało się „przejeść” swoją przeszłość .

 49. Szanowni Państwo,
  widzicie, jak to działa?
  Wystarczy przejechać kijem po klatce, a zaraz jakaś, cierpiąca na mikrocefalię, małpa
  zacznie skakać jak opętana.
  Istotnym atutem prezydenta Dudy jest żałosna przewidywalność jego ociężałych umysłowo przeciwników.

 50. levar

  żałosny pisdzielu. Wyj sobie wyj. Senat odbity, teraz kolej na prezydenta.

  Przestępcy PiS szykować cieple ubranka do wiezienia. 🙂

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 51. Dlaczego katolicy wystawili tylu kandydatów…chyba dla zmylenia, że to front narodowej jedności katolików…ale różniących się o wyższość świąt…Tak sobie myślę prywatnie: czy nie można jednego, ale przyzwoitego z certyfikatem Rydzyka…

 52. Krzysztof Materna: Kocham PiS

  https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738/2895490544018288/

  Faszysci u koryta.
  Naszczalnik bratobójca Jaroslaw Kaczyński

 53. voit5
  29 czerwca o godz. 8:39
  Przeraża mnie starego trepa wynik Bosaka – taki wynik w kraju który ma za sobą skutki wojny światowej budzi niepokój …..
  A z drugiej strony słabiutki wynik Kosiniaka na wsi też wiele mówi.
  Kłania się EDUKACJA albo jej brak….

  Mój komentarz
  Wyniki partii typu Konfederacja, a także zawierzenie Dudzie przez dużą część wyborców potwierdzają w mojej ocenie siłę przekonań relatywnie dużej części wyborców odnoszących się do państwa, ustroju, porządku społecznego. Przekonania te są dziedziczone kulturowo i są oparte o najprostsze założenia:

  1) Rządzenie państwem jest łatwe, trzeba tyko robić to zdecydowanie

  2) W państwie należy popierać tych, którzy nas bronią, zapewniają bezpieczeństwo pieniężne, wyznaniowe i bronią naszych tradycji, co uwidacznia się w trudnej, ale uczciwej walce naszych polityków z ludźmi obcymi naszej kulturze, którzy chcą nas pozbawić tożsamości, wiary i patriotyzmu, chcą zawładnąć naszymi sumieniami.

  Przekonania szczegółowe
  3) PiS rządzi państwem skutecznie, choć ma potknięcia, ponieważ likwiduje złodziejstwo i uczciwie przeznacza odzyskane w ten sposób pieniądze na potrzeby obywateli. Jest to działalność korzystna, w wymiarze moralnym jest to walka ze złem i szerzenie dobra.

  4) Najważniejsze nośniki zła, to była PO, lewacy, komuniści, a jeśli chodzi o państwa, to Niemcy i Rosja.

  Taki zestaw poglądów sprawia, że agitacja wyborcza musi być jak najprostsza, dobitna, kręcąca się wciąż wokół kilku punktów, którymi należy tak manewrować by wbiły się na stałe w głowy wyborców (przynajmniej na czas do dnia głosowania), by na zajęte przez nie miejsce w umysłach elektoratu nie dałoby się już wcisnąć jakichś antypolskich bałabaństw.
  Pzdr, TJ

 54. Jerzy Owsiak dziękuje Rafałowi Trzaskowskiemu: „Nie próbował pan przebrać kontrkandydatów w demony”

  https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,26081454,jerzy-owsiak-dziekuje-rafalowi-trzaskowskiemu-nie-probowal.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.2.zw

  #%¤&Ć PiS

 55. Tomasz Piątek, Gabriela Lazarek

  Musimy wyciągnąć lekcję, i to szybko.
  Wzywanie do zgody nie działa (najlepszym dowodem 2-procentowe wyniki Kosiniaka i Biedronia).
  Półprawdy typu „PiS kradnie!” nie działają.
  Trzeba przestać bać się prawdy.
  Trzeba mówić ludziom, co im grozi:
  – cichy #Polexit;
  – wasalizacja przez blok chińsko-rosyjski;
  – ostateczne zdeptanie praw nie tylko kobiet, LGBT i demokratów, również wyborców Dudy;
  – #NowyJedwabnySzlak forsowany przez Dudę, czyli:
  – zalewanie rynku chińszczyzną podczas recesji;
  – bezrobocie;
  – wielki spadek płac;
  – wyzysk w chińskim stylu.
  Mówmy prawdę!
  Każdego, kto chce się przyłączyć, proszę o jak najszersze udostępnianie tego wpisu i wysyłanie go Znajomym.
  Mamy jeszcze dwa tygodnie.

  Faszystowska zaraza PiS

 56. Elżbieta Czerepowicka

  Tak go widzą w Ameryce!! Największa gazeta NY zamiesciła takie zdjęcie. WSTYD!!!!
  Washington Post nie zostawił na nich suchej nitki.
  #ZaDudy Polska ma najgorszy od 30 lat image zagranicą.

  https://www.facebook.com/photo?fbid=3007912189257967&set=a.437841926265019

 57. Zakątek Polityczny

  Wyglada na to, że faszyści zdecydują w Polsce, kto wygra w drugiej turze.
  Część wyborców Holownii i Biedronia zagłosuje na Trzaskę, ale znając życie, wielu z nich w drugiej turze odmrozi sobie uszy i nie pójdzie głosować, albo zagłosuje na złość na Dudę. (W USA 16% wyborców Sandersa w 2016 poparło Trumpa). Ludowcy dorzucą się do Dudy bez wątpienia. Pozostają więc do wygrania faszyści. Do nich niestety Dudzie jest blisko i po drodze. Obieca obozy koncentracyjne dla gejów i Żydów, koniec aborcji i rechrytianizację Unii Europejskiej i faszyści będą się ślinić. Stawką drugiej tury jest przyszła Polska faszystowska. Trudno w to uwierzć, ale taka rzeczywistość nam się wykreowała. Kiedy to się stało? Jak to się stało? Jak to się stało, że Polska jest krok od PRAWDZIWEGO faszyzmu? Bo Polska pisowska to Polska miękkiego faszyzmu, który – jeśli Duda wygra – zrobi się żelazny, prawdziwy, brunatny, krwawy i dobrze znajomy, choć zapomniany.

 58. @adam100

  Moim zdaniem to jest jeszcze bardziej reprezentatywne
  Tak go widzi Europa.

 59. „Ten człowiek, to katastrofa. Ale to jeszcze nie powód, żeby go nie uważać za interesujący charakter i los ludzki. (…) On, który niczego się nie nauczył i w jakiejś, niczym nieuzasadnionej zawziętej pychy nigdy nie chciał się nauczyć, który nie ma także żadnych umiejętności czysto technicznych, ani nie potrafi wykazać się fizycznie, co mężczyźni na ogół potrafią, nie umie jeździć konno, ani prowadzić samochodu, czy samolotu, ani nawet spłodzić dziecka, wyrabia w sobie tylko to jedno, co jest niezbędne, żeby mu się to wszystko zbiegało w jeden związek: tę niezmiernie poślednią, ale mającą taki wpływ na masy elokwencję, to trywialne, histeryczne i komedianckie narzędzie, którym ryje w ranie narodu, wzrusza go głoszeniem jego urażonej wielkości, tumani obietnicami i robi sobie z narodowego kompleksu wehikuł dla swojej wielkości, swego awansu na wprost bajeczne wyżyny, wehikuł, który go wiezie do nieograniczonej władzy, do niesamowitej satysfakcji i supersatysfakcji – do takiej chwały i takiej straszliwej świętości, że każdy, kto kiedyś wobec tego nic nieznaczącego, niepozornego, nieznanego człowieka zawinił, jest już dzieckiem śmierci, dzieckiem piekła”.
  Te słowa pochodzą z eseju Tomasza Manna „Brat Hitler”.

  (Za Adamem Michnikiem, GW)

 60. GajowyM.
  29 czerwca o godz. 12:15

  Taki jest ten Du*a. A geozak i levar takiego lubią.
  Terror ciemniaków (już to raz przeżyłem za komuchów)

 61. 404
  29 czerwca o godz. 5:22

  Celne refleksje, diagnoza jak najbardziej trafna.
  Dodam jedynie że to moim zdaniem „trend światowy”, nie tylko u nas w Polsce.

 62. Richard Miketta

  PAD wylatując do USA powiedział,że w czasach,gdy rządziła PO, Rosja napadała na Ukrainę. Nie wiadomo,co z tego ma wynikać. Duda miał 5 lat na to,by wypowiedzieć wojnę Rosji,a nie sprowadził nawet Tupolewa,choć obiecał to uczynić. Trump ma olbrzymie kłopoty wewnętrzne (50 mln bezrobotnych,załamanie na giełdzie, nieopanowaną pandemię z ponad 100-tysiącami ofiar, kryzys na tle rasistowskim,wewnętrzne kryzysy nacjonalistyczne) i wrogie nastawienie do całego świata. Trump wystąpił z WHO,z Porozumienie Paryskiego, zdestabilizował NATO i groził,że USA wystąpi z NATO i ONZ. Trump jest wrogiem Unii Europejskiej i ma bardzo napięte stosunki z kilkunastoma krajami. Przegrywa wojnę gospodarczą z Chinami. Skutek jest taki,że stał się znienawidzonym prezydentem i przegrywa wyraźnie z Bidenem w sondażu przedwyborczym. Z tego powodu kilku polityków np. Angela Merkel nie skorzystało z jego zaproszenia. Duda nie jest wybrańcem Trumpa,tylko pierwszym,który się zgodził przyjechać do USA. Jeżeli wybory wygra Biden to Polska stanie się głównym wrogiem USA w Europie. Trzeba być ignorantem politycznym,żeby wmieszać się w wewnątrzamerykańską wojenkę i wewnątrz-NATO-owskie spory USA (z Niemcami i Francją)

  Kim on jest, to ma wymalowane na twarzy

 63. Znalezione w sieci:
  „To rzadkie zjawisko, gdy polityk mający świadomość, że patrzą na niego miliony, decyduje się przyznać do blagi. I to tak grubej. Gdy mówi de facto: kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem opowiadając bajki o konieczności przełożenia wyborów ze względu na wasze zdrowie.

  W czasie przemówienia po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów Rafał Trzaskowski najpierw podziękował swojej rodzinie, by po chwili przejść do meritum:

  Ale zanim podziękuję całej Polsce chciałem przed wszystkim chciałem najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Chciałem podziękować Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce, którzy pokazali charakter. Drodzy państwo, gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, gdyby nie wszyscy samorządowcy w Polsce z charakterem i kręgosłupem, gdyby nie Senat Rzeczpospolitej Polskiej, to już dawno, dawno temu byłoby po wyborach. A dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory!

  61 sekund. Dokładnie tyle potrzebował kandydat Platformy Obywatelskiej na zdezawuowanie szytej przez dwa miesiące narracji o potrzebie przełożenia wyborów w trosce o bezpieczeństwo Polaków (na marginesie, gdy wypowiadał te słowa, na ok. 8 metrach kwadratowych znajdowało się obok niego 20 osób – epidemię uznajemy za zakończoną?).

  Politykom zdarza się mówić różne rzeczy odbiegające od tego, co naprawdę myślą. Ale to ewenement, gdy tygodniami zarzekają się, że nie mogą spać przerażeni zagrożeniem dla zdrowia rodaków, a później z rozbrajającym uśmiechem przyznają: no przecież wiadomo, że chodziło tylko o nasz powrót do władzy. Nawet sama Kidawa-Błońska zapomniała już o tym upokorzeniu i wczoraj dzielnie towarzyszyła swojemu dublerowi.

  Czy to wyznanie Trzaskowskiego będzie miało jakieś znaczenie dla głosujących na kandydata PO? Żadnego. Im też spadł kamień z serca, gdy mogli skreślić nazwisko kogoś mniej kompromitującego „

 64. Levar
  29 czerwca o godz. 12:27

  Znam ten terror ciemniaków, wyrosłem na nim za komuchów.

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków

 65. voit5
  29 czerwca o godz. 8:39

  „Przeraża mnie starego trepa wynik Bosaka – taki wynik w kraju który ma za sobą skutki wojny światowej budzi niepokój …..”

  To rzeczywiście może budzić niepokój…jak to się stało że tacy ludzie są w polskim Sejmie.

 66. Adamek na 102 ; 10:14 .

  Adamek ; za hakowanie twojego konta to mały pikuś , to tylko kilka minut pracy
  problemem is twój nick , jakiś biblijny taki a wszystko co ma związek z jakąkolwiek
  religią odstręcza mnie , więc nie mógł bym go używać .

 67. Co oznaczać będzie zwycięstwo Dudy w II Turze?
  Dla PiSu to będzie solidne, kolejny raz wyrażone przez społeczeństwo poparcie dla jego rządów i wszystkich konsekwencji (dobrych i złych, to nieważne) jakie z nich wynikają.

  Dla państw unijnych będzie (byłoby) to dowodem, że Polska, to trudny kraj, przypadek szczególny, z punktu widzenia wspólnotowych reguł prawnotraktatowych przypadek niemal beznadziejny.

  Dla państwa na mapie po prawej stronie będzie to sygnał – sprawy idą wg naszych przewidywań. Polska może odegrać kiedyś rolę klina w Unii.
  Pzdr, TJ

 68. bezdomny
  29 czerwca o godz. 9:05
  @tejot 28. 06. o 20:15
  Pierwsze słyszę by oszczędność, a nie rozrzutność, oraz dbanie o stan posiadanie było jak piszesz :”… jako pogardliwe określenie obcych.” To nie są żadne obce!!!
  Pochodzę z tamtych pięknych jeziorowo górzystych terenów. W moich żyłach prócz błękitnej płynie również Kaszubska krew. Mało tego, za mną stoi udokumentowana familijna historia trwająca już od ponad ćwierć tysiąca lat.

  Mój komentarz
  Użycie powiedzenia o czarnym podniebieniu Kaszubów było zgrzytem, grubym żartem nie w porę, nie na miejscu, nie w tym kontekście.
  Błękitna krew argumentem?
  Pzdr, TJ

 69. Na mojej wiosze jakieś szaleństwo. Frekwencja 79% a Duda na łopatkach. Przegrał prawie 5 punktami.

 70. 29 czerwca 1956 roku, czyli 64 lata temu, Marilyn Monroe i Arthur Miller zostali małżeństwem, a dwa dni później para wzięła ślub żydowski, napisała Gazeta Wyborcza. To nie był szczęśliwy związek, rozwiedli się po niecałych pięciu latach.
  Ten przypadek, jako jeden z wielu, świadczy o braku trwałości przyrzeczeń, niezależnie od religii.
  W polityce jest podobnie, a przechodzenie z jednego związku w drugi wydaje się być na porządku dziennym, nie dociekając jak to bywa nocą.
  Kto tym razem szykuje zdradę ideałów?

 71. @Levarjny
  29 czerwca o godz. 12:27

  PO było przeciw majowym wyborom w trybie korespondencyjnym, bo to by naruszało przepisy Kodeksu Wyborczego, poza tym było technicznie niemożliwe, co przyznał sam PiS, wycofując się z tego pomysłu. I tyle.
  PZPRawica w ogóle udowodniła, że nie radzi sobie w trudniejszych sytuacjach a jej postępowanie jest niekonsekwentne. Jeżeli rzeczywiście mieliśmy poważne zagrożenie to należało ogłosić stan wyjątkowy a jeżeli go nie było, to nie należało wprowadzać drastycznych obostrzeń, czyli normalne wybory poprzedzone normalną kampanią. A tak wychodzi na to, że zwyczajnie daliście się wpuścić w maliny….Niby taki z tego tow. Jarosława geniusz a dał się ograć jak dziecko

 72. kooperatywaMandragon

  „Czy Trzaskowski zaprezentuje przekonywujacy plan gospodarczy ? To mogloby przekonac czesc nieglosujacego i centrowego elektoratu do postawienia na niego. Potrzeba radykalnych planow na miare FDR.”

  Prezydent nie jest od planów gospodarczych, to nie są jego kompetencje. Prezydent ma wąskie kompetencje konstytucyjne – aczkolwiek wazne, w sensie pewnej ostatniej instancji.
  Dlatego w wyborze kluczową rolę gra jego osobowość czy poglądy. Krótko mówiąc – więcej politycznej abstrakcji niż konkretu.
  Oczywiście piszę to z całym respektem dla owej abstrakcji.

 73. Aksjologia bialsko – podlaska , kuzyni i szwagrowie sa na swiecie i znacza wiecej niz niejeden ojciec . Ktokolwiek zostanie wybrany na nic lepszego nie zasluguje

  „- Osobiście, jako lider bialskopodlaskiego PSL, nie wyobrażam sobie jednak czytelnego i jednoznacznego poparcia mojej formacji dla Rafała Trzaskowskiego. To dla naszego elektoratu kandydat z innego świata – metropolitalny, ostentacyjnie liberalny. W tego rodzaju wyborach ludzie zwracają też uwagę na sferę aksjologiczną – mówi w „Polska. The Times” Przemysław Litwiniuk, szef PSL w Białej-Podlaskiej. – Trudno o poczucie wspólnoty wartości, gdy kandydat w programie wyborczym unika słowa ?rodzina?, tytułując dedykowany jej rozdział niejednoznacznymi zamiennikami – ?My i nasi najbliżsi? – dodaje. „

 74. Blackley
  29 czerwca o godz. 12:48

  Jak ja taki biblijny to cię rozgrzeszam, pod warunkiem, że opowiesz jak sie bzyka, kangurzycę.
  O doznaniach z owieczką nie musisz pisać. 🙂

  Putin górą, блядь счастлива, pełny ślizg.

 75. P.S.
  W marcu i kwietniu epidemia dopiero się zaczynała i nie było wiadomo jaki będzie jej przebieg, więc odpowiedzialni politycy mieli nie tylko prawo ale i obowiązek przejmować się zdrowiem obywateli.(było to uzasadnienie dla trybu korespondencyjnego, ale nasze prawo takiej możliwości nie przewiduje) Od maja już wiadomo, że nie taki diabeł straszny. dlatego można uznać, że wybory mogą się odbyć w miarę bezpiecznie. Czy nie dla tego sejmowa większość ogłosiła je w tym terminie ?

 76. Jak rock and roll zdobył Warszawę.
  Gazeta Wyborcza ALEHISTORIA cytuje Daniela Passenta sprzed 61 lat.
  Oczywiście naszego Gospodarza warto przypominać, przecież to prawdziwe historie z naszych czasów spisane czarno na białym

 77. Is42,
  jeśli już o rocznicach, to może ważniejsza była wczoraj, bo Poznańskiego Czerwca.
  A Ty o narzędziu jakim posługiwał się jego właściciel, Salvatore „Momo” Giancana. Jak już miała dość i chciała się uwolnić, to dostała od sponsora i promotora „złoty strzał”.

 78. Latest update
  29 June 2020:
  All overseas travel from Australia is currently banned, with few exceptions.
  If you’re overseas and want to return, we continue to urge you to do so as soon as possible while flights are available.
  When you arrive back in Australia, you must undertake 14 days’ quarantine at designated facilities in your port of arrival.
  If you can’t leave or prefer to stay where you are, make plans for an extended stay.
  Getting home
  If you wish to return to Australia, and there are still commercial flights available, take them as soon as possible.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Mój niepokój budzą te dwie linijki .

  If you can’t leave or prefer to stay where you are, make plans for an extended stay .

  i następna

  If you wish to return to Australia, and there are still commercial flights available, take them as soon as possible.

  Czyżby na świecie miało się wydarzyć coś o czym my jeszcze nie wiemy ?.

 79. Adamek na 102 ;

  Adamek ; czy ty miałeś w swoim życiu jakąś kobietę ? a jak by ci się już trafiła
  to czy ty byś wiedział co z nią należałoby zrobić ? .

 80. Klęska Kosiniaka, któremu bliżej do Rydzyka niż do Trzaskowskiego…Tak sobie myślę prywatnie, że 125 lat politycznej kolaboracji…nie robi już wrażenia…kosy na sztorc poszły do lamusa…Teraz jankesi kosynierami…koszącymi kasę podatników…

 81. Blackley
  29 czerwca o godz. 13:50

  Tez mi porównanie do

  karla, bratobójcy, pokręta, cudotwórcy, naszczalnika,

  to faszysta Jaroslaw Kaczynski nigdy nie miał kobiety 🙁

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 82. Blackley
  29 czerwca o godz. 13:50
  Adamek na 102 ;
  czy ty byś wiedział co z nią należałoby zrobić ?

  Zapłacić ???

 83. TRZASK! I AUTOBUS PRZEGUBOWY W DWÓCH KAWAŁKACH! NIKOGO NIE WOLNO WYKLUCZYĆ! ĆPUN MA TEŻ PRAWO DO KIEROWANIA MIEJSKIM AUTOBUSEM.

 84. Adamek na 102 ;

  Też mi pytanie , ty byś chyba wolał zapłacić aby dała ci spokój i sobie poszła .

 85. Blackley
  29 czerwca o godz. 14:51
  Też mi pytanie , ty byś chyba wolał zapłacić

  Yntelygent jesteś. Aluzju paniał.

  Ile dzisiaj biorą??

  ¤%#&Ć faszystowską zarazę PiS i Putina

 86. Legat
  29 czerwca o godz. 10:13
  Nie przeholowałem. mam też kontakty ze wsią i wiem jak duża liczba ludzi korzysta z dopłat unijnych. dla młodszych to znacznie ważniejsze niż emerytury rolnicze. Myślenie wielu tych ludzi przypomina słynne powiedzenie o Kalim – zero myślenia długofalowego i ogromny wpływ religii i kleru. Kler każe popierać PiS to znaczy, że PiS to dobry wybór.

 87. Adamek na 102 ;

  Żal mi ciebie , idę spać a ty dalej zwalczaj PiS – Dudę , tylko nie zapomnij
  pod spodem wytłuszczać .

 88. Bar Norte , 13:29
  ,, wyborcza ” pisze o roli Konfederacji w drugiej turze wyborow.
  Ciekawa wypowiedz pod artykulem:
  ,,xandie29.06.2020, 08:21
  Dla Bosaka jest prosty wybór-
  albo wygra Duda i on zostanie zjedzony przez PIS,
  albo wygra Trzaskowski, PIS się rozpadnie a Konfederacja urośnie w siłę.”

 89. legat 13.40
  Politycy i gangsterzy to historia Ameryki XX wieku, gdzie każda opowieść zawiera wiele niewyjaśnionych tajemnic.
  Marilyn Monroe wprowadza do tego przestępczego środowiska kolorowy świat filmu. Wszyscy w tamtych czasach lubiliśmy filmowe amerykańskie obrazki nie z tej ziemi

 90. maciek.g 29 czerwca o godz. 15:15 do mnie: –… wiem jak duża liczba ludzi korzysta z dopłat unijnych. dla młodszych to znacznie ważniejsze niż emerytury rolnicze.

  Maćku,
  ale to przecież nie jest tak, że jeśli trzynaste i czternaste emerytury będą, to nie będzie dopłat unijnych do produkcji rolnej, czy jeszcze lepiej, kasy za odłogowanie. Nawet jeżeli takie minimalne zagrożenie istnieje, to w perspektywie lat! Przepraszam ale mam wrażenie, że Ci się zdaje że wiesz co dla mieszańców wsi jest lepsze i jak nie postępują zgodnie z Twoimi wyobrażeniami to są ciemniakami.
  Tak wcale nie musi być. Jeśli Kosiniak-Kamysz i jego partia ma podobne zdanie jak Ty, no to mają rezultaty – nędzę polityczną.

 91. ls42 29 czerwca o godz. 15:37 do mnie: – Marilyn Monroe wprowadza do tego przestępczego środowiska kolorowy świat filmu.

  Is42,
  no tak, masz rację ale nie za bardzo bo to nie ona „wprowadza do tego przestępczego środowiska kolorowy świat filmu” tylko ona została wprowadzona do świata filmu przez „Momo” Giancanę. Przypomnij sobie taki wątek z „Ojca chrzestnego” co się stało, gdy żydowski baron filmowy odrzucił „propozycję nie do odrzucenia” odmawiając przyznania roli pewnemu kuzynowi Don Vito. Ty myślisz może, że to filmowa bajka tylko? W ten sposób Norma Baker została się wielką aktorką.

 92. @Adam – Pierwszy wniosek z tej dyskusji: Putin baaardzo chciałby Du*y.
  Niby rzecz oczywista, ale warto odnotować.

 93. Andrzej Duda jest prezydentem proamerykańskim, a Polonia to dostrzega i na niego zagłosowała. Jeżeli wygra utrzyma relacje z USA kosztem unijnych, co niesie w dalszym terminie kłopoty.

  Rafał Trzaskowski takiego obciążenia nie ma i mógłby, gdyby go wybrano na prezydenta Polski, relacje z prezydentem Trumpem kształtować zgodnie z wymogami polityki europejskiej, czyli korzystniej dla kraju.

  Krzysztof Bosak, a właściwie jego elektorat powinien zagłosować przezornie na Trzaskowskiego. Pomijając bowiem drobne interesy liczy się korzyść polityczna i gospodarcza. Polityczna bo rola Konfederacji jak tu napisano nie zmaleje, a może rosnąć, gospodarcza bo pieniądze idą z UE, a nie odpływają za Ocean

 94. To nie błędy, nie zaniechania, czy złe decyzje PO w czasach kiedy sprawowała rządy ani nawet bestialski termojądrowobarycznomagnetyczny mord smoleński dokonany przez Tuska wespół z Putinem, sprawiają, że PiS kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Wszelkie „pińcetplusy”, „czynastki” itp. też nie; PiS będzie wygrywał wszystkie wybory dopóty, dopóki lepsza część narodu przechowywać będzie w pamięci ośmiorniczki i tę flaszkę wina za 1500 złotych. Dopóki owa pamięć nie zaginie, PiS może robić dowolne przekręty na dowolne kwoty i w ogóle robić, co mu się żywnie podoba. Nadzieje na to, że cokolwiek się zmieni, należy traktować jako płonne, bo nawet jeśli PiS się znudzi, to zastąpią go bose konfederasty, które nb. w II turze poprą Dudasa, ponieważ on jest im najbliższy pod względem „wartości”.

 95. Skoro pada należy czytać.
  W Gazecie Wyborczej ALEHISTORIA przypomnienie Aleksandra Lednickiego (ojca) i Wacława Lednickiego (syna) z okazji wznowienia „Pamiętników” książki w której Wacław Lednicki opisuje Rosję i Rosjan.
  Obecna propaganda maluje naszych sąsiadów w złym świetle. Być może czytelników w „Pamiętnikach” znajdzie prawdziwy obraz

 96. jobrave 29 czerwca o godz. 16:12 pisze: –… konfederasty, które nb. w II turze poprą Dudasa, ponieważ on jest im najbliższy pod względem „wartości”.

  Jobrave,
  chyba żartujesz. Wg mnie nie ma na to szans. Środowisko Konfederacji ma szalone pretensje do PiS a tym samym i do Dudy za to, że było sekowane przez tzw media publiczne do tego stopnia, że przed wyborami parlamentarnymi CBOS „zapominał” w ogóle o ich istnieniu. Było to zgodne z koncepcją prezesa, że na prawo od PiS nie może być nic. Konfederaci uważają, że rezultatem bezwzględnej walki z nimi przez PiS nie mają wystarczającej liczby posłów na stworzenie klubu. Dla Konfederatów PiS jawi się jako chyba gorszy niż „komuniści”. Zbyt mocno czują się zranieni przez PiS by nagle im się odmieniło.

 97. Dziś mija 80-siąta rocznica przeniesienia w kosmos Paul’a Klee. Dobrze ze pozostawił na planecie to co stworzył. Warto na to popatrzeć, bo o kupnie nie ma mowy, przynajmniej w moim przypadku. 🙁
  Mimo wszystko w tutejszym barze walne ku pamięci Paul Klee lufę i może jeszcze coś na boku 🙂

 98. Na marginesie
  29 czerwca o godz. 15:53
  @Adam – Pierwszy wniosek z tej dyskusji: Putin baaardzo chciałby Du*y. Niby rzecz oczywista, ale warto odnotować.

  I Du*y Trumpa też. 🙂

 99. bezdomny
  29 czerwca o godz. 16:30
  Dziś mija 80-siąta rocznica przeniesienia w kosmos Paul’a Klee. Dobrze ze pozostawił na planecie to co stworzył. Warto na to popatrzeć, bo o kupnie nie ma mowy, przynajmniej w moim przypadku.

  Kup sobie postery. Równie ładne a po stówce.

 100. kooperatywaMandragon

  „Ciekawa wypowiedz pod artykulem:,,xandie” … ”

  W tej wypowiedzi ciekawe jest, że do „xandiego” o godzinie 8,21 nie dotarło jeszcze, ze chłopaki od Bosaka w drugiej turze nie zamierzają kogokolwiek popierać. To jest jeszcze o tyle bardziej ciekawe, że wyborcza.pl na której portalu rankiem wypowiedział się „xandi” już nocą zamieściła stosowne oswiadczenie Rady Wodzów Konfederacji w tej sprawie.

  Proszę pana, to jest dyskusja z typu czy szczepionka no koronę, która nie istnieje ma być przyjmowana dobrowalnie czy przymusowo.

 101. Bar Norte
  29 czerwca o godz. 16:40

  W polityce nigdy nic nie wiadomo.
  Churchill zorganizowal ekspedycje karna, zeby zgniesc mloda wladze radziecka,
  ale kiedy mial noz na gardle, to zmienil zdanie.

 102. legat
  29 czerwca o godz. 15:39
  Ty jako stały czytacz blogu na pewno wiesz że PiS jest antyunijny i na straszeniu Unia zbija część swego kapitału politycznego. Czy Unia tego nie widzi – widzi i wciąż daje ostrzeżenia które JK wyraźnie olewa. Kiedyś jednak od słów muszą politycy Unii przejść do czynów, Na razie oceniają że JK traci swe poparcie i w związku z czym przechwycenie władzy zaczyna być coraz mniej prawdopodobne. Wzmocnienie JK wygraniem kontynuacji Dudy zmusi polityków Unni do radykalizacji i przede wszystkie będą cięte dotacje dlatych ktorzy te go polityka wspierają czyli rolników. Nie da się bez końca straszyć unia sięgać po jej pieniądze. Właśnie takie myślenie jest typowym Kapizmem

 103. @adam100

  Twoje konto ( chyba każde jakie posiadasz – bez względu gdzie ) hakuje się łatwo,
  ale BARDZO, BARDZO DROGO.

  Jesteś pracowitą mrówką blogową, nie mającą nic ciekawszego do robienia –
  – nie wartą zachodu zawodowego informatyka.

  Zlecenie zhakowania twego konta jest wstępnym zadaniem jakie stawia CIA
  ( ogłosiło właśnie publiczny nabór ) przed chętnymi złożenia wniosku o udział w castingu.

  Adaśko!

  Ja chyba zwariowałem!
  Ja chcę sprzedać taki wspaniały luksusowy szwajcarski zegarek za złotówkę!

  ***

  Wysłuchałem części porannego radiowego wywiadu z Lechem Wałęsą, w którym wyraził on wątpliwość w zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze głosowania.

  Jest Wałęsa wciąż przekonany, że to nie wybory – te czy inne – zdecydują o najbliższej przyszłości Polski zdecyduję o tym ( przeinaczam! ) kryterium uliczne
  ( sofiskated to Lechu nie jest ).

  Wałęsa nie twierdzi, że suweren jest głupi.
  On twierdzi, że suwerena musi zaboleć,
  aby zrozumiał przynajmniej część tego co powinien zrozumieć.

  To już druga osoba
  która w ostatnim czasie wyraża przekonanie, że
  naturalnym żywiołem Polek i Polaków jest chaos

  Obszerniej przedstawiła to Olga Tokarczuk.

  Podzielam to przekonanie.

  ***

  Oj zaboli, zaboli!!! I goście bloga będą denerwowali legata,
  że za Donalda było lepiej.

  No i stanie się jasne dlaczego cząstka Żoliborza musi być chroniona jak twierdza.

  Istocie Najwyższej należy się!!!

  I podobnie do francuskiego pierwowzoru skończy.

 104. kooperatywaMandragon

  „W polityce nigdy nic nie wiadomo.”

  No ale tu akurat wiadomo – decyzja Rady Wodzów Ruchu obowiazuje.

  Skad ten pomysł, że ktoś nóż do gardła Bosakowi będzie przystawiał?
  Co najwyżej bedą go dowartościowywać zalotami przedwyborczymi.

  Z punktu widzenia Bosaka z wielu powodów opłaca się dystansować i spokojnie czekać aż w kraju zacznie się dymić.

 105. @guzdra

  Guzdreńko ty moja,

  Dla Ciebie, to ja się dam zhakować za darmo, a przyjemność już czuje z góry i ku dołowi.

  Kum, kum, kumaj
  konto mi hakaj

  ciumusy z poważaniem. 😉

 106. Ciekawostka – tak głosowało pewne miasto na prawach powiatu:

  Andrzej Duda – 43.47
  Rafał Trzaskowski – 30,96
  Szymon Hołownia – 14,49
  Krzysztof Bosak – 5,92
  Robert Biedroń – 2,55
  Władysław Kosiniak-Kamysz – 1,82

  Po raz drugi wyniki wyborów niemalże identyczne z ogólnopolskimi.

 107. Teraz można zrozumieć dlaczego Skłodowska wyjechała…nad Wisłą nie ma przyzwoitej chemii…same kwasy…Tak sobie myślę prywatnie, że tubylcy dbają o swój endemizm…

 108. maciek.g
  Nazwać cię Idiotą to dkla ciebie komplement dla ciebie co wypisujesz o dotacjach dla rolników oraz o tym ,że UE ukarze PiS.
  W Polsce przebywam w rodzinnej wsi na płn .Mazowszu.Praktycznie są tam obecnie 4 gospodarstwa i kazde ma więcej jak 250 ha.Sa to wysoce nowoczesne gospodarstwa zaś dotacje z UE są tylko czastko utrzymania są oczywiście nie do pogardzenia i czesto maja znaczenie przy rozliczeniach dzierżawy gruntu od włascicieli którzy mieszkają w mieście.
  Mój kuzyn 3 lata temu przekazał gospodarstwo synowi który w styczniu do inż dodal magistra.Szybko z 70 ha wskoczył na 180 ha i powiada ,że obszar 250 ha dopiero mu daje szansę na dobre dotacje unijne .Ma farmę mleczarską i kto wie czy obecna perspektywa i Mateusz Morawiecki umożliwią mu kupno robotów do karmienia,mycia i dojenia krów.Był w Holandii i widzial że starsze malżeństwo rolników prowadzi farme 250 krów używając roboty.

  Obecna farma jaka posiada jest już wysoce zmechanizowana i skomputeryzowana i wiele czynnosci jest zaprogramowane i z automatu.Ty głupku nie miałbyś co szukać na takiej farmie i twoje pojęcie o wsi to czasy PRL.

 109. jobrave
  29 czerwca o godz. 16:12
  zazwyczaj piszesz celne komentarze , ale ten niestety jest kompletnie do luftu. Widać wyraźnie, że mimo skrajnego rozdawnictwa i korzystania ze wszystkich chwytów populistycznych i grze na religii i patriotycznych uczuciach PiS regularnie traci poparcie -szczególnie u ludzi wykształconych i mieszkańców miast (im większe tym bardziej anty pis). Duda przegrał pierwszą turę we wszystkich dużych miastach w Polsce.na kandydata KO w dużych miastach (201-500 tys.) głosowało 37,8 proc. wyborców, a w największych aglomeracjach (powyżej 500 tys.) – 47,2 proc. W przypadku Dudy było to odpowiednio: 32 proc. i 24,7 proc. wyborców.
  Duda za to zdecydowanie wygrywa na wsiach. Z sondażu wynika, że w I turze wyborów prezydenckich rolnicy zagłosowali na:
  Andrzej Duda – 70,9%, Rafał Trzaskowski – 9,5%, Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,3%,
  Jak widać najłatwiej jest oszukać najgorzej wykształconych i skazanych na rządowo kościelna propagandę ludzi.
  W konfederacji wcale nie ma opcji pro PiS , nie tylko ja już to na blogu pisałem. U Hołowni większość jest anty PiS, ale są tez rozczarowani Dudą (a to nie znaczy że tez pisem)
  Obecnie wśród głosujących rozkład poparcia jest korzystniejszy dla T ale PiS robi co może by wykorzystać kościół religie, i fobie ludzi , oraz pomawia jak umie T.
  Druga tura pod dużym znakiem zapytania – mobilizacja anty PiS może dac wygrana Trzaskowskiemu

 110. Guzdra,
  ja siem nie denerwujem, ja siem bawiem.
  Ta Wałęsa o której byłeś uprzejmy nam tutaj wspomnieć, to może mieć trochę słusznej racji zważywszy co był napisał kiedyś Alexis de Tocqueville. No bo patrz:

  Rozpanoszywszy się jak nigdy żadna arystokracja, klasa średnia, która należy nazwać klasą rządową, utwierdziła się w swym panowaniu, a wkrótce w egoizmie i poczynała sobie niczym w prywatnej firmie; każdy z jej członków tyle myślał o sprawach publicznych, ile mógł z nich wyciągnąć korzyści dla swych spraw prywatnych, i w swym małym dobrobycie łacno zapomniał o ludziach z ludu.
  I dalej:
  Główną i prawdziwą przyczyną rewolucji jest obrzydliwy duch, ożywiający rząd przez całe to długie panowanie; duch oszustwa, podłości i korupcji, który osłabił i upodlił klasę średnią, pozbawił ją wszelkiej myśli politycznej, natchnął ją egoizmem tak nieinteligentnym, że ostatecznie całkowicie oderwała się od ludu, z którego się wywodzi, i pozostawiła go na pastwę rad tych wszystkich ludzi, którzy pod pretekstem przyjścia mu z pomocą w samotności, w jakiej go pozostawiono, napchali mu głowę fałszywymi ideami. Oto główna i głęboka przyczyna, cała reszta to przypadki.

  Cieszę się, że mnie nie przewijasz. Pozdrawiam wyborczo.

 111. Nie wiem kto jest Basak, ale jeżeli w kraju zacznie się dymić, to obrońcy systemu mają moje rozgrzeszenie by bezproblemowo poradzić sobie zadymiarzami.
  Czas najwyższy by ludzina zrozumiała, że urny wyborcze pozwalają na zmiany, a nie szumowina uliczna.
  Z guzdra też już nie najlepiej, od rana niedouków i trupów politycznych słuchać i jeszcze się tym wychwalać na blogu 😛

  Adam 🙂 w grę wchodzi jedynie oryginał, gdybym miał na niego to i znalazła by się dla niego i ściana. W mobilku jest jedynie miejsce na na moje sportowe klamoty

 112. @Piotr II

  Masz rację, to jest trend światowy, to nie tylko w Polsce.

  Do czasu upadku „imperium zła” jak mówił Regan
  W krajach takich jak USA i Canada (te akurat najlepiej znam)
  ludziom żyło sie rzeczywiście nieźle.

  Potem zaczęły się ruchy, które stopniowo i konsekwentnie eliminowały konkurencję, związki zawodowe, restrykcje dotyczące mediów, banków, wielkich korporacji, itd

  Zabrakło „straszaka”, który konsekwentnie punktował wszelkie takie sprawy wcześniej, zabrakło „przykładu” alternatywy ze moze być inaczej.

  Utuczeni przestali się bać że jak za bardzo i za dużo będą chcieć dla siebie, to w końcu moga stracić to co już skumulowali.

  Humanizm powoli ale też konsekwetntnie zaczął być zastępowany bezczelnością, bezpardonową walką o siebie i dla siebie.
  To początkowo spotykało sie z krytyką.

  Dzisiaj już zostało wychowane nowe społeczeństwo (głównie przez media), które nic złego w tym nie widzi.
  Przekupione tanimi zabawkami, ogłupione tak zwaną „wolnością” od kanonów, tradycji, rodziny, religii i wszystkiego co im wpojono, że ograniczało ich swobodę wyżycia się.
  W zamian uzyskali oprócz „wolności” samotność i poczucie bezradnosci.

  Jakość życia zdecydowanie dla większości ludzi w tych krajach się pogorszyła.
  I to w sposób widoczny.

  Teraz określenie „republika bananowa” nie dotyczy tylko krajów tzw trzeciego swiata.
  Podobne mechanizmy działają już w krajach tzw rozwiniętych

  W dalszym ciągu sa jeszcze róznice, ale dajmy czas trumpom i ich właścicielom,
  to i z tymi różnicami się uporają.

 113. Geozak
  29 czerwca o godz. 17:46
  Ty w tej Hameryce wszystko wiesz lepiej , a ja żyjąc w Polsce wg ciebie nie wiem nic. Podałem ci link do artykułu na temat rolnictwa i donacji –
  Co rusz wypisujesz swe „madrości” i maja tu ubaw z tego

 114. adam 100

  Rafał Trzaskowski najgorszy wynik PO w I turze wyborów prezydenckich.5 lat temu Bronisław Komorowski uzyskał 41% .
  Prezydent Andrzej Duda uzyskał o 400 tys więcej głosów niż PiS w wyborach do Sejmu w 2019 r i to jest najlepszy wynik w historii w I turze.W dodatku wgrał 12 wojewodztwach zaś dla KO zostały obrzerza koło granicy niemieckiej .Wkrótce oddamy ciebie i innych z PO na pożarcie Niemcom.

  Jakie cieżkie czasy nastały ,że musicie prosić Faszystów z Konfederacji aby was poparli – wstydu Adasiu nie masz ,jesteś strasznym obłudnikiem .

 115. Panie Palantine z Illinois
  Sam pan g**no wiesz o polskiej wsi. Tak się składa, że ja na wsi mieszkam, od 30 lat i widzę, jak ta wieś wygląda. Owszem, jest kilka dużych gospodarstw (powyżej 100 ha,znam nawet rolnika , nie żadnego z tych, co to wykorzystując znajomości zakupili ziemię z zasobów państwowych, tylko chłopa z dziada pradziada, który ma powyżej 1000) ale większość gospodarstw ma kilkanaście do poniżej 50 ha. Wiem też , jak wieś się zmieniła po naszym przystąpieniu do UE. Pieniądze z dotacji to oczywiście tylko część (wcale nie większość) dochodów rolników, ale jest to kwota, od której często zależy rentowność gospodarstwa.
  Twojemu znajomemu to nie Pan Morawiecki jako premier może umożliwić zakup robotów, tylko bank, który mu da kredyt.
  Czy UE będzie mogła ukarać Polskę w razie dalszego łamania prawa przez władzę, tego nie wiem, ale coraz częściej politycy UE o takiej alternatywie mówią (oczywiście musiały by być zmienione niektóre regulacje Wspólnoty.
  P.S.
  Interesował się Pan, z czego żyją pozostali mieszkańcy wsi, w której mieszka Pana rodzina ? Pracują u tych 3 dużych gospodarzy, czy może żyją z dotacji do gospodarsw , których sami nie prowadzą, z różnych programów socjalnych i pracy na lewo ?

 116. @ Palantine z Illinois:
  „Wkrótce oddamy ciebie i innych z PO na pożarcie Niemcom.”
  To by wcale nie było złe rozwiązanie. My zostaniemy w Unii a was Trampek sprzeda Putinowi 😉

 117. maciek.g
  Po co mi twój link kiedy na okres wyborów zamówiłem elektroniczna wersję wyborcza.pl za miesieczna opłatę 19.90 zł.Pisza takie głupoty i kłamstwa ,że to jest wręcz humorystyczne i wkrótce po wyborze Andrzeja Dudy zlikwiduję to opłatę gdyż są GWno warci.

  Jak kiedyś pisałem życie spowodowało ,że mój Ojciec stał się rolnikiem.Musiałem do 20 lat bardzo ciężko pracować i znam sprawy od podszewki.Obecne rolnictwo jakie widzę w mojej wsi nie ma nic wspolnego z dawnym .Mechanizacja,poteżne maszyny traktor z GPS i klimatyzacją i inne urzadzenia w gospodarstwie zużywajace dużo pradu choćby chłodnia na mleko .Mnie osobiście imponuja tacy rolnicy.Pamiętam jak przepowiadano upadek ,że rolnicy nie poradza sobie a okazało się że tylko oni mogą konkurować z rynkiem UE.Naokoło tej wsi jest duża ilość farm drobiu i wciąż przybywaja nowe .Ostatnie 5 lat PiS -u po ustawie o ochronie ziemii to dobre lata dla rolników a złe dla kombinatorów.

 118. Mad Marx
  U Niemców masz zapewnione zbieranie szparagów zaś Putin nie taki grożny jak go opisują.Blackley cały czas chwali Krym.

 119. Mad Marx
  Ja opisuję wieś gdzie kiedyś mieszkałem zaś ty sierotą gdziesz mieszkasz na zadupiu.

  W tej wsi zadziwiły mnie trzy piękne domy i na podwórzu stojące Tiry .Okazało się że to firmy przewozowe jedna 12 tirów a dwie po 4 tiry.W wsi są firmy remontowe gdyż po wprowadzeniu 500 +powstał bum na wsi na dobudowki,łazienki kuchnie itp.Jest nawet firma wyrabiajaca meble na zamówienie od bogatych ludzi z miasta.Szopy stodoła zostały dostosowane nawet do automatycznej malarni.
  Mógłbym tak wymieniać .Ja podziwiam Polskę i Polaków sprawy idą w dobrym kierunku. Nabrałem większego dszacunku jak zjeżdziłem kraje UE .Naprawdę Polska ma szczescie ,ze władze w 2015 r przejeli odważni Polacy i dali dodatkowy impuls rozwojowy.

 120. Chyba pierwszy ujawniony przypadek… ale na pewno nie ostatni. Członkowie komisji fałszowali karty do głosowania na szkodę Trzaskowskiego.
  https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26082307,czlonek-komisji-falszowal-karty-do-glosowania-na-szkode-trzaskowskiego.html#s=BoxMMtImg2

 121. Prokuratura w Teheranie wydała nakaz aresztowania Donalda Trumpa i 30 innych osób, które miały być zamieszane w morderstwo generała Kasima Sulejmaniego. Iran poprosił o pomoc w tej sprawie Interpol.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26082610,iran-chce-scigac-donalda-trumpa-jest-nakaz-aresztowania-i-prosba.html#s=BoxOpImg3

 122. Geozak
  29 czerwca o godz. 17:55
  adam 100
  Rafał Trzaskowski najgorszy wynik PO w I turze wyborów prezydenckich.

  Geozak. Twoje wycie, moją przyjemnością. 🙂

  2% 6% 8%

  Moje kciuki, Trzas
  senat padł raz,
  PAD do paki
  wywlec faszystę za kłaki

 123. Ciekawe podsumowanie wyborów prezydenckich w „Krytyce Politycznej”

  Fragment na zachętę:
  Aby lepiej zrozumieć, czemu tak się stało, trzeba przywołać jedną jedyną liczbę. A mianowicie: 8 milionów głosów. Tyle ludzi od pewnego czasu głosuje na PiS bez względu na to, co PiS zrobi albo czego nie zrobi. Te 8 milionów waży więcej, gdy elektorat anty-PiS zostanie w domu. Waży mniej, gdy elektorat anty-PiS ruszy głosować. To dlatego PiS gra na polaryzację, bo ona owszem, mobilizuje także przeciwników, ale PiS-owi ma zawsze zagwarantować owe bezpieczne 8 milionów z naddatkiem.

  Złą wiadomością dla PiS jest to, że sumarycznie anty-PiS-u jest w Polsce więcej. To dlatego PiS przegrał Senat.

  https://krytykapolityczna.pl/kraj/remis-ze-wskazaniem-na-trzaskowskiego/

 124. @Adam100

  Wyjaśnię sprawę używając twego języka:
  W noc poślubną pan młody przerżnął pannę młodą.
  A pani młoda wciąż jednoczęściowa zaprasza na poprawiny.

 125. @adam100 29 czerwca o godz. 18:39

  Gołozadek wychwala „swoją” wieś, nie wiedzieć czemu kojarząc z PiSem jej rzekomo dostrzegalny „bum”. Owszem, wsie w Polsce zmieniły się nie do poznania – ale wcale nie dzięki PiS-dzielczym rządom. Zawdzięczają to rządom PO i unijnym dotacjom. O tym jednak Gołozadek nie wspomina.

  Ale najbardziej ubawiło mnie stwierdzenie, że „Rosja nie jest zła bo Blackley chwali Krym”. To już kompletny odlot. Nie wiem, czym myślą te zamorskie polonusy.

  Na LA blogowicz „zza k.a.łu.ży” regularnie słucha polonijnych radyjek i czasem raczy blogowisko dziwacznymi wieściami, które one sieją. Być może właśnie z takich mediów czerpie G.Z. swoje teorie polityczne.

 126. @Na marginesie
  18:30

  mullowie maja poczucie humoru

 127. Na marginesie
  teraz mam wyrzuty sumienia:

  Dzień wyborczy zakończyłem nocnym dyżurem w szpitalu. Wszystkim, którzy wieszają psy na całym Podkarpaciu, życzę, żeby posłuchali tych qw, które leciały. Przeczytały eski od naszych dzieci, gdzie był tylko jeden bluzg. Żeby usłyszeli, co powiedziały koleżanki, wchodząc rano na dyżur (a co nie nadaje się do publikacji, z przyczyny przyzwoitości) Proszę wszystkich, którzy widzą tylko te 60% na Dudynia. NIE GENERALIZUJCIE! POZOSTAŁE 40% TO JEST NIEMAL 700.000 SZTUK, TEZ WŚCIEKŁYCH NA PISOWSKĄ ZARAZĘ! NIE WRZUCAJCIE ICH DO JEDNEGO WORKA Z OGŁUPIAŁYM, KOŚCIELNYM ELEKTORATEM WIEJSKIM! ZASTANOWCIE SIE JAKĄ KRZYWDĘ IM TYM ROBICIE. NISZCZCIE PIS, NIE OBSZARY!

 128. @adam100 29 czerwca o godz. 19:07
  Ależ nikt ich nie „niszczy” z wyjątkiem powodzi, która akurat podmyła drogi. Niezupełnie rozumiem ten cały bluzg. Podkarpacie już nie pisie? O to chodzi?

 129. Warto przypomnieć jak wyglądały wsie i miasta w 1945 roku…i w jakim kierunku poszła ich odbudowa z ruin…łza w oku się kręci…co teraz jest…Tak sobie myślę prywatnie: gdzie podziały się ruiny w oczach Wandy Wasilewskiej z broszką…

 130. @ozzy 29 czerwca o godz. 19:03

  A Trump ma chyba poważniejsze problemy. Ale to jest jednak kolejny zapalny punkt.

  Dodatkowo, Indie i Chiny zaliczyły jeszcze jeden incydent przygraniczny – Chińczycy zabili 20 nieuzbrojonych żołnierzy indyjskich, a wściekli Hindusi bojkotują chińskie produkty. Ąć. Zaboli, choć chyba nie na długo.

 131. niedawno wkleiłam link do „WOKE Utopia” Jonathan Pie https://www.youtube.com/watch?v=e5TVLEaqqdI
  ale zauważyłam że jest już zakryty.

  Zastanawiam się przez kogo?

  Bo jest to monolog po angielsku, mówiący na temat zamykania ludziom ust na tematy, które według tych którzy „wiedzą” co powinno się mysleć i mówić, a co nie.

  Ci, którzy nie podporządkowują się tej policjii kulturowej są eliminowani z życia publicznego.

  Przyczynkiem do tego monologu było wyrzucenie ze stanowiska z brytyjskiej Partii Pracy gabinetu cieni Rebeki Long-Bailey.

  Za co?
  Śmiała napisać w swoim Tweetcie „Maxine Peake jest prawdziwym diamentem”
  Uwaga odnosiła się do jej wywiadu w „Independent”

  W którym Maxine stwierdziła, ze obecny kapitalizm prowadzi nas do zguby i że
  „We’ve got to save humanity” (musimy uratować humanitaryzm/ludzkość)
  Powiedziała też między innymi że “Systemic racism is a global issue… The tactics used by the police in America, kneeling on George Floyd’s neck, that was learnt from seminars with Israeli secret services.”
  („Rasizm systemowy to problem globalny… Taktyka stosowana przez policję w Ameryce, klęczącą na szyi George’a Floyda, wyuczona podczas seminariów z izraelskimi tajnymi służbami”.

  Ten akapit został natychmiast uznany za „antysemityzm” i szybko z Independent usunięty.

  A jaka jest obecnie sytuacja?

  Zrzuca się stare pomniki z cokołów, natomiast milczy się na temat aparthaidu w Izraelu. Milczy sie o przygotowaniach do lipcowej aneksjii West Bank , czyli dotąd okupowanych terenów palestyńskich.
  Milczy się o tym co się tam wyprawia, że traktuje się nieżydów jak coś gorszego od zwierząt, pozbawia ich się wszelkich praw. Zbrodnie przeciwko nim są ignorowane przez sądy, policję i swiatowe media.

  Ktokolwiek dzisiaj zwłaszcza reprezentujący jakiekolwiek stanowisko śmie o tym wspomnieć, natychmiast ma przyczepioną łatkę antysemity i przeważnie szybko jest eliminowany. Nazywa sie to cancel culture

  Zaczęłam ten post od pytania kto stoi za tym ukrywaniem akurat tego mojego wpisu?
  Tym bardziej że jest on po angielsku?

  To też jest przykład na cancel culture
  Eliminowanie jakiejkolwiek dyskusji, a nawet pretekstu do dyskusji
  przez tych, którzy wiedzą lepiej, bardziej nowocześnie i tak jak być powinno.
  Oczywiście ich zdaniem. Bo TYLKO ich zdanie sie liczy.
  Inni do likwidacjii. Nie mają prawa głosu.
  Mają co najwyżej prawo milczeć i zginać kark coraz niżej.

 132. guzdra
  29 czerwca o godz. 18:59
  @Adam100
  Wyjaśnię sprawę używając twego języka:
  W noc poślubną pan młody przerżnął pannę młodą.
  A pani młoda wciąż jednoczęściowa zaprasza na poprawiny.:

  Guzdro,
  potrenuj trochę na osobności, bo to jest kiepskie.

  Od mojego języka, nawet Guzdrze wara
  potrenuj na Mańce, niebotyczna szpara.

 133. Na marginesie
  29 czerwca o godz. 19:15

  To tylko Jack Wolf który tam mieszka i pracuje, poczuł się dotknięty ze wszystkich z Podkarpacia zaliczają do pisdzielstwa. On jest bardzo anty i nie życzy sobie żeby go z tym gnojem mieszać. Rozumie to, bo to poniekąd nie jego wina.

 134. Na marginesie

  „Chińczycy zabili 20 nieuzbrojonych żołnierzy indyjskich,”

  Małe uzupełnienie.
  Obie strony nie miały broni palnej, bo uzgodniono, że na tym spornym odcinku granicznym w Himalajach (wysokość 4 500 metrów) żołnierze bedą rozbrojeni by nie doszło do pełnowymiarowej wojny. Dlatego nocna bitwa patroli we mgle i warunkach niedotlenienia miała charakter średniowieczny – na zaostrzone pręty, maczugi i kamienie. Obie strony poniosły straty, Hindusi jak wspomniałaś około 20 zabitych z pułkownikiem na czele. Chińczycy, jak podawały agencje, ponieśli podobne straty.

 135. @Adam – czyli mam rozumieć, że Podkarpacie by zagłosowało przeciw Du*ie gdyby ludzie mogli dotrzeć do lokali? O to chodzi w tym komentarzu, który cytujesz? Bo w końcu nie wiem.

  Ale tak w ogóle PiS-dzielstwo notorycznie utrudniało głosowanie tym, na których głosy nie mogło liczyć. Osoby z Francji, Belgii i Holandii skarżyły się na sekowanie przez biurokratów. Niektórzy blogowicze zgłaszali się do udziału w komisjach – ambasady odpowiadały, że już mają komplet. Oczywiście, że gdzie mogli obsadzali komisje swoimi ludźmi.

  I jest dla mnie jasne, że to pisie fałszerstwo wyborcze, o którym link wkleiłam, nie było jedyne. To nie były uczciwe wybory, bo PiSopaci nie uznają żadnych reguł i nie mają żadnych hamulców – to chyba jasne?

 136. @Bar Norte 29 czerwca o godz. 19:40

  Aha, nie wiedziałam. Bo ja tylko powtarzam zasłyszane. Podobno konflikt w tym miejscu zaczął się od tego, że Chińczycy podstępnie dobudowywali różne konstrukcje, żeby zachachmęcić kilka dodatkowych metrów terenu. I tak po cichu, metodą faktów dokonanych… potem Hindusi wysłali nieuzbrojonych żołnierzy (bo w tej strefie obowiązuje zakaz użycia broni), żeby wyburzyć te chińskie prowizorki. Natomiast Chińczycy przyszli uzbrojeni w pałki nabijane gwoździami czy okręcone drutem kolczastym i zaatakowali nieuzbrojonych. Tyle z tej mojej zasłyszanej relacji.

  Ale ta hinduska reakcja jest prawdziwa? Naprawdę Hindusi masowo bojkotują chińskie ustrojstwa?

 137. Na marginesie
  29 czerwca o godz. 19:41

  Gdybym ja tam przypadkiem mieszkał, to bym tez reagował jakby mnie brali za pisdziela a priori.

  Tu gdzie mieszkam, mogę się nie przyznawać, że jestem Polakiem (bo a nuż jeszcze mnie wezmą pod ten sam nawias)

 138. @adam100 29 czerwca o godz. 19:50

  Aha, pojęłam.

  Przy okazji: ktoś skomentował ten incydent w Gdańsku takim zdankiem:
  Miał nagły atak polskości?

  https://natemat.pl/313079,gdansk-agresywny-mezczyzna-grozil-homoseksualistom-w-autobusie

  Hi hi. Ale to wcale nieśmieszne.

 139. legat
  29 czerwca o godz. 16:29

  jobrave 29 czerwca o godz. 16:12 pisze: –… konfederasty, które nb. w II turze poprą Dudasa, ponieważ on jest im najbliższy pod względem „wartości”.

  Jobrave,
  chyba żartujesz. Wg mnie nie ma na to szans. (…)
  ________________________________________
  Legat,
  No tylko tak trochę żartuję, bo co by nie rzec, to bosactwo, korwiństwo i brauniarstwo czyli konfederaści, to elektorat wyznający -z grubsza – te same wartości, co PiS, zatem bliższy im jest łapacz hostii, obrońca tradycyjnej rodziny, antytęczowy, miłujący wyklęciorów, pobożny i antyunijny Dudasina, niż będący przeciwieństwem PADliny Trzaskowski.
  Wspólnym zagrożeniem dla pisdzielstwa i konfederastów jest przecież „lewactwo”, do którego te debile zaliczają zarówno chadeków (sic), czyli prawicową PO i PSL, jak i socjaldemokratyczną Lewicę.
  Myślę, że te – niespełna – dwa tygodnie dzielące nas od drugiej tury – sztab Dudy poświęci na intensywne urabianie elektoratu Konfederacji w celu przekonania go, by głosował na Dudę. Tu podkreślę: elektoratu, nie kierownictwa Konfederacji, ponieważ kierownictwo -jeśli jest przytomne na umyśle- to zdaje sobie sprawę z tego, że w interesie Konfederacji jest zwycięstwo…Trzaskowskiego. A jest, ponieważ osłabia PiS, ktory dla konfederastów jest większym zagrożeniem niż opozycja.
  Oczywiście tak się stać nie musi, ale wszystko zależy od tego, jaką strategię wobec wyborców Konfederacji przyjmie PiS.

 140. @legat

  Zasilanie starych mieszkańców polskiej wsi oraz lepiej kojarzone zasilanie dzieciatych Polek i Polaków płynnie odmieniło nieco polski kapitalizm a w szczególności uzależniło polską wieś od depozytariuszy kapitału.

  Nie neguję ani słuszności dopłat do ugorów, ani 500+.

  Ale zwracam uwagę, że w świeżych twych komentarzach można wyczytać płynne przejście z polskiego wczoraj do polskiego jutra.

  A zmiana jest progowa i skokowa. I pojawiają się czynniki znaczące bardziej niż króliki z kapelusza. Nie dbam o dokładność bankowo-gusowską i stwierdzam, że przed symboliczną osobowo tegoroczną pielgrzymką jasnogórska zarówno owieczkom, jak i pasterzom skończą się oszczędności szacowane w przedwiośnie 2020 na cztery miesiące.

  Polki i Polacy są nadzwyczaj depresyjni, psychiatria polska w agonii i w skali ostatnich kilku lat i kilkunastu miesięcy wzrosła liczbowo i udziałowo nędza.

  Przez Europę przetoczył się już walec pandemii i teraz jedzie na wstecznym biegu.

  Niedouczone głupki piszą, że Irlandia przeżywa największą w historii recesję, tak jakby tysiące zmarłych z powodu wirusa miało większą wagę niż miliony zmarłe z głodu po zarazie ziemniaczanej.

  Pandemia przeorała Włochy i nęka Portugalię.
  Politycy Zjednoczonego Królestwa wraz odejściem z Unii Europejskiej na warunkach australijskich wzmogą kontrolę pomocy społecznej i nie będą karmili polskich dzieci żyjących w Polsce w której tata i mama pracują na śmieciówkach.

  To nadużywanie brytyjskiej pomocy dzieciom to tylko mały ale znaczący odprysk.

  UE i UK wzmocnią kontrolę wydatków tka, aby Rzym nie stracił władzy nad głodującą Sycylią przejętą przez mafię.

  Nie sadzę, aby Polska była rażąca karcona finansowo za wybryki dobrej zmiany popychające nas w ramiona samowładztwa.

  I rzecz najbliższa: polski kościół nie zechce zakłamywać fali śmierci staruszek i staruszków odciętych praktycznie od ochrony zdrowia.

  Tejot opisał na tym blogu jak metropolitalnym szpitalu osoba stojąca nad grobem była zmuszana do cierpliwego czekaniu na kostuchę mimo prywatnie opłaconego testu na zarażenie koronawirusem.

  Kilka lat temu metropolitalny Grzegorz Miecugow żalił się, że nie sosów w Warszawie znaleźć pielęgniarkę do wynajęcia.

  Najczęściej w takich opowieściach pomija się alternatywną rzeczywistość:
  pielęgniarka chce kosmicznego wynagrodzenia

  Jako osoba wulgarna z uporem wskazuję, że wyksztłciuchowe jelita poniżej mózgowia za żadne skarby publicznie nie podadzą syntezy:
  pieniądze,
  pieniądze,
  pieniądze

  Przyszły błyskawiczne powodzie i okazało się że nawet język nie nadąża:

  zdjęcia ze wsi odciętej od świata

  Ze wsi w której jest więcej telefonów komórkowych niż mieszkańców.
  Ze stacją bazową 100 metrów wyżej.

  Wciąż się chylimy ku:
  szybko, krótko, głupio

 141. Na Marginesie (ad18.41),
  rzeczywiście artykuł wart przeczytania. Dziękuję za wskazówkę.

 142. Na marginesie

  „Podobno konflikt w tym miejscu zaczął się od tego, że Chińczycy podstępnie dobudowywali różne konstrukcje, żeby zachachmęcić kilka dodatkowych metrów terenu.”

  Trudno powiedzieć, że „podstępnie” bo to jest nieuregulowany, sporny fragment granicy w dolinie Galwan. Obie strony posługują się więc swoimi własnymi mapami. W tym przypadku pretekstem było wybudowanie przez Chińczyków punktu obserwacyjnego na terenie, który Hindusi uznają za swój. Od zburzenia przez Hindusów tego punktu zaczela się bitwa o której pisałem. Podałem straty bezpośrednie ale jak piszą agencje drugie tyle żołnierzy obu stron zmarło już po bitwie – na skutek ran i hipotermii.

  Natomiast nie wiem jak jest z bojkotem towarów chińskich w Indiach.

 143. nawet język nie nadąża:

  zdjęcia ze wsi odciętej od świata

  @guzdra

  To jak inaczej nazwiesz wieś, do której nie dojedzie pogotowie, ani ksiądz z wijatykiem, bo powódź zerwała most i podmyła drogę?
  Zdjęć z takiej wsi nie przynosi listonosz, ale nie dlatego jej mieszkańcy są odcięci od świata.

 144. pomyłka mogąca być skarana mocnym klapsem
  nie sposób znaleźć pielęgniarkę
  przepraszam za nieuwagę

 145. niemcy/austria; nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie hochsztaplera;
  zniknely dwa milirdy euro i jan marsalek, przewodniczacy firmy
  wirecard, wiodacej na rynku przelewow elektronicznych;
  https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/wo-steckt-ex-wirecard-vorstand-jan-marsalek-16838338.html
  trop wiedzie przez filipiny do chin, ale ta oczywistosc budzi znowu podejrzenia, czy aby ten nowy phanotomas, nie chce nas tutaj wywiesc w pole?

 146. @Gajowy M.

  Czepiasz się bezboleśnie.
  Tak jak to wyrażają subtelniacy i subtelnisie:
  twoje bandyckie prawo

  Nie ma draki – nie ma życia.

  Wieś zalana, z wody wystaje górna część wozu strażackiego.
  Krzywousty jako rzutki gospodarz zafundował po kilku godzinach nowy wóz strażacki.

  Zauważono na toni oceanu tratwę.
  Statek zmienił kurs i podpłynął.
  – Hej tam na tratwie!!!
  – No to co, że na tratwie.

  Pandemia sprawiła iż już nie co dzień leci nad mym domem śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

  A przecież do tej wsi mogła by przypłynąć z ratunkiem amfibia z Matką Narodu, gdyby się Beatka nie bała, że napadnie ją jakiś posiadacz łodzi dla wędkarza.

  Wsi zalanej należy się czołobitny szacunek.
  Niegdyś nadodrzański kawałek Wrocławia zalała powódź.
  I bandyci nie powstrzymali się od stwierdzenia, ze to idiota postawił to osiedle na terasię zalewowej.

  https://www.youtube.com/watch?v=4Jzq0AtB2RI

 147. maciek.g
  29 czerwca o godz. 17:47

  jobrave
  29 czerwca o godz. 16:12
  zazwyczaj piszesz celne komentarze , ale ten niestety jest kompletnie do luftu. (…)
  ________________________________________
  Maćku,
  Swoje posty piszę zazwyczaj w konwencji felietonów, może niezbyt udolnych, ale to już inna sprawa. Przyjęta przeze mnie forma wypowiedzi ma swoje prawa i jedno jest pewne: nie należy ich traktować jako analiz, pomimo pozorów tychże niekiedy. To raczej notowanie własnych impresji. I tak to traktuj, wówczas unikniesz rozczarowań :).
  Napisałem półżartem półserio, że nie transfery socjalne, nie „zbrodnia smoleńska”, nie „wartości” jednoczą elektorat pisowski, lecz nienawiść, nienawiść do tych, którzy jedzą osmiorniczki i popijąc winem flaszka à 1500 złotych, za to, że właśnie „takie cuś” jedzą i piją. Gdyby byli swojakami, jedliby bigos, schabowe z ziemniakami, flaki itp. Tak, jak Prezes, Duda, Suski, jak na pisowców, czyli naszych, czyli Polaków przystało. Jedzenie ośmiorniczek i popijanie ich winem za 1500 złotych jest symbolem wysferzenie się, czyli dystansowaniem się od ludu, od narodu, a narodowi tu takich nie trza, tu jest Polska!
  Rzecz niby błaha, ale tylko pozornie – przypomnij sobie ile oburzenia, złości, nienawiści i zawiści w „narodzie” wywołały. Takie uczucia, szczególnie w Umęczonej, odpowiednio skanalizowane doskonale nadają się do tworzenia wspólnoty.

  Zgadzam się Tobą, że PiS marnieje, nie jest to marnienie spektakularne. To coś na kształt HiV, to choroba zwana pisdychą (od „PiS zdycha”), toczy PiS, symptomy są coraz bardziej widoczne, ale obawiam się, że jeszcze nie na tyle PiS zżarła, by przegrało wybory 12 lipca.

 148. Staruszek @guzdra pragnie „mocnego klapsa” i ma nadzieję?
  Niechby choć ten @Gajowy czepiał się go boleśnie… Ale też nie!
  Life is brutal, co konstatuję bez zdziwienia.

 149. @jobrave 29 czerwca o godz. 21:00

  choroba zwana pisdychą – cudne!
  Kupuję! Nie zapłacę i nie oddam, i co mi zrobisz.

 150. jobrave
  29 czerwca o godz. 21:00

  nie transfery socjalne, nie „zbrodnia smoleńska”, nie „wartości” jednoczą elektorat pisowski, lecz nienawiść, nienawiść do tych, którzy jedzą osmiorniczki i popijąc winem flaszka à 1500 złotych, za to, że właśnie „takie cuś” jedzą i piją. Gdyby byli swojakami, jedliby bigos, schabowe z ziemniakami, flaki itp. Tak, jak Prezes, Duda, Suski, jak na pisowców, czyli naszych, czyli Polaków przystało. Jedzenie ośmiorniczek i popijanie ich winem za 1500 złotych jest symbolem wysferzenie się, czyli dystansowaniem się od ludu, od narodu, a narodowi tu takich nie trza, tu jest Polska!
  Rzecz niby błaha, ale tylko pozornie – przypomnij sobie ile oburzenia, złości, nienawiści i zawiści w „narodzie” wywołały. Takie uczucia, szczególnie w Umęczonej, odpowiednio skanalizowane doskonale nadają się do tworzenia wspólnoty.

  Mój komentarz
  Jobrave, dokładnie scharakteryzowałeś główny lewar propagandowych PiSu – nienawiść, posiadający w kategoriach propagandy przełożenie chyba 1000:1 i będący lewarem wielowektorowym, wielokierunkowym działającym na różne sfery mentalnościowe Polaków-swojaków.

  Jedzenie ośmiorniczek (w Biedronce po około 23 zł za kilogram) było w wykonaniu POwców nie tylko czynem lubieżnym, hedonistycznym, kalaniem tutejszości, ale było demonstracją, „wysferzeniem się, czyli dystansowaniem się od ludu, od narodu, a narodowi tu takich nie trza, tu jest Polska”.
  Pzdr, TJ

 151. Pambuk wysłuchał modłów o deszcz i obdarzył nim, w Swej Nieskończonej Dobroci i Miłosierdziu pobożnych i bogobojnych mieszkańców Podkarpacia.
  „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą”.[Mt, 7, 7-11]

  Pan w Swej Nieskończonej Szczodrości sowicie wynagrodził bogobojne Podkarpacie za to, że systematycznie i gremialnie (80 proc.) głosuje na katolickie PiS i zesłał w nagrodę więcej wody, niż było trzeba, uradowani tym darem Podkarpacianie masowo ruszyli do urn i gremialnie zagłosowali na Dudę. Tylko patrzeć, jak Pambuk znów ich wynagrodzi.

 152. @tejot 29 czerwca o godz. 21:20

  Racja – ale w chwili szczerości ktoś z pisiej wierchuszki otwarcie zadeklarował, że w kwestii ośmiorniczek, to oni też je lubią… jak ci niewolnicy przewiezieni ze Stanów do Afryki (czy to była Liberia?) którzy natychmiast weszli w rolę plantatorów, sprowadzając mieszkańców do roli niewolników? PiS chciał tylko zamiany ról. I dowartościowania, czyli hołdów. Ale właśnie dowartościowania się nie doczekał. Podobno Kacz nie może tego przeżyć, że ma tyle waaadzy i nadal z niego kpią.

 153. @jobrave 29 czerwca o godz. 21:31

  I „zobaczą niebiosa otwarte” z łaski niezawodnej Opaczności?
  @jobrave, you are bad! I like it.

 154. W telewizji o debacie, czy się odbędzie i gdzie oraz w jakiej formule. Dziennikarze dyskutowali o słabych stronach kandydatów.
  Czy możemy się dowiedzieć czegoś ważnego czy tylko zobaczyć wymianę ciosów? Raczej to drugie i byłoby to ze szkodą dla rangi bądź co bądź najwyższego urzędu już mocno sponiewieranego w czasie trzydziestoletniego odnowienia.
  Dotychczas pisałem tu, że ze względów praktycznych urząd prezydenta i senat powinny zostać zlikwidowane.
  Z drugiej strony patrząc jak są wydawane pieniądze nie ma znaczenia czy te i inne biurokratyczne jednostki będą, ostatecznie jakieś zadania wypełniają i dają zatrudnienie.
  Tal więc najciekawszy będzie wynik wyborów za dwa tygodnie i to co będzie dalej

 155. W Szkle Kontaktowym (tvn24) przypominają wczorajsze wystąpienia pomniejszych kandydatów po ogłoszeniu sondażowych wyników.
  „Zawsze może być inaczej” powiedział trzymający się blisko ziemi Stanisław Żółtek. W „siódmym niebie” był Mirosław Piotrowski, natomiast Paweł Tanajno żartował, że gdyby do jego wyniku dodano dwa procent byłby w środku stawki. To jest optymistyczne podejście.
  W milionerach też niektórzy robią o jeden krok za daleko i tracą kilkadziesiąt tysięcy.
  Życie jak ruletka, czasami czerwone albo czarne bez końca

 156. Nienawiść ciemnego ludu???

  Przecież ciemny i biedny lud dostał 500+, 300+, 888+ i jeszcze kilka +++++ więc już nie powinien nienawidzieć nikogo, szczególnie tych co jedzą ośmiorczniczki – fffe, popijają szampanem – ughghgh, cygara palą – ggghhhugh.

  Wreszcie zostali docenieni. Czego jeszcze chcą?

 157. Rzeczywistość polska zmienia się niemal z godziny na godzinę.

  Dzisiejsze popołudnie:
  … Grójecka przy Racławickiej zalana … ( to w Warszawie )

  Racławicka to ulica na terenie byłej wsi Wyględów oddzielająca osiedle rezydencji ambasadorskich od nowego osiedla dla bogatych. Jeśli dobrze zrozumiałem jedno z wcześniejszych doniesień to, w jednym z tych domów mieszka premier Rady Ministrów Rzeczpospolitej. No ale to osiedle jest przy ulicy Żwirki i Wigury i stąd Racławicką do Grójeckiej jest około kilometra.

  Ponoć zalany był Plac Trzech Krzyży.

  Powodzie błyskawiczne coraz bliżej ośrodków obecnej formacji rządzącej.

  Ograniczenia dotknęły nie tylko duże firmy i nie ich los będzie treścią publicystycznych krajowych rozważań na następne dwa tygodnie.

  Gdy tylko próbuję myśleć jakie to niespodzianki przyniesie tuzin najbliższych dni, to przypomina mi się telewizyjne przedstawienie gości sopockiego mola z pierwszych dni, gdy za moim oknem dwa razy dziennie z megafonu na wolno jadącym dżipie nadawany było zalecenie: Zostań w domu.

  Molo pełne ludzi nie mających masek na twarzy i tłok taki, że tylko chudzina się wciśnie.

  Siłą i taśmą klejącą władza utrzymywała naród i przypadkowe społeczeństwo w ryzach.

  Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami.
  Przed drugą turą dzieciakom i młodziakom trzeba będzie zagospodarować czas.

  No to te maluchy między burzami będą mogły obejrzeć kolektor odprowadzający za rok ścieki z gęstego osiedla przy ulicy Włodarzewskiej. Najpierw postawiono osiedle, a później dotarło do rozumu, ze szambem się sprawy nie załatwi.

  Gdy słucham, oglądam i przewijam – to śmiech mnie ogarnia na te łańcuchy przesłanek doprowadzających do wniosków lub wyprowadzających w pole.

  Maj w Polsce był najchłodniejszy od stuleci, a wiosna bardzo sucha.
  Ale żadna wyjątkowość nie stłumi potrzeby ekspresji której wieloma nićmi osnowy jest przekonanie: oni powinni, a my niewinni oraz wiemy lepiej

  Bar Norte znów będzie sprawozdawał, że polski kapitalizm ratując życie woła do roboli:
  Biegusiem! Biegusiem! Biegusiem! I nie pyskować o fajrancie i urlopach!

  A jelita żyje narodzinami nowych ewangielistów.

  Śpiewacy w USA mają to już przetrenowane:
  Będziesz śpiewał uwielbienie, to kromkę i kubek jednorazowy dostaniesz.
  Od mormonów.

  Reszta jak bóg da, o ile będzie miał.

  Ponoć

 158. Lato pachnące miętą …

  Ileż to powodzi było w PRL-u, nie było lekko. Gradobicia były w lecie, wichury … o seksie lepiej nie mówić.
  Mięta notabene konieczna jest gdy się robi sangrię, a mojito bez mięty nie jest mojito.

  Czy muszę pisać o kolorze malin?

 159. @Na marginesie

  Muszę się wciąż oświadczać żem grubo skórny i odległy od cudzych łokci, nóg i cepów.

  Przypomnę, bo rocznica nadchodzi. W tydzień po narodzinach przysłano mi Powstanie Warszawskie, a później pokutę w pruszkowskim obozie dla wygnańców.

  Przetrwałem i u sąsiada spotkałem jako dzieciak smród zupy z raków.
  Rak miał więcej niż tydzień. Zupa też. A wtedy to lodówki mieli Eskimosi, którzy eugeniką językową powili Innuitów.

 160. Coraz lepsze teksty na tym blogu… a że też nieco odjazdowe?
  To chyba burze są przyczyną. Sorry, taki mamy klimat 🙂

 161. @guzdra 29 czerwca o godz. 22:37
  Look at the bright side – później było już tylko lepiej!

 162. Gucha Jaćka ma negocjować z Szymkiem o poparciu dla Dudy.

 163. „Gdzie jest Jarosław Kaczyński” zapytano wczoraj Ryszarda Terleckiego i padła odpowiedź „Zobaczycie jutro”
  Jutro czyli dziś się kończy, a prezesa nie widać

 164. @legat 29 czerwca o godz. 22:50
  Ale Szymuś (jeszcze?) nie ma żadnej partii.
  Będą wspólnie odprawiać Godzinki?

 165. @ls42 29 czerwca o godz. 22:54

  On się był modlił. U paulinów na łysej górze. Chyba w intencji spraw trudnych i beznadziejnych. Od tego jest św. Juda Tadeusz, o ile wiem.

 166. Na marginesie

  A propos wątku Indie – Chiny … .

  Z dzisiaj:

  „Indie zablokowały WeChat’a, TikToka i 59 innych chińskich aplikacji. Powód: „są zaangażowane w działania naruszające suwerenność i integralność Indii, obronność Indii, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny””

 167. Kosiniak dawno przestał mnie się podobać gdy zauważyłem ze dobro publiczne go nie interesuje a jedynie chęć robienia kariery politycznej. Dla tej kariery umożliwił PiS owi uzyskanie większości w sejmie wychodząc z koalicji zmontowanej przez Szetyne i skierowanej przeciw PiS. W wyborach zachłysną się uzyskanym wynikiem i myślał ze wygra i stanie sie przywódca liczącej się PSL (stad gra pod siebie , a nie w drożynie przeciw partii niszczącej Polskę
  Obecnie za to zapłacił.

 168. @Bar Norte 29 czerwca o godz. 23:18
  A-ha! 🙂

 169. Coś im z wozami strażackimi nie… wypaliło 🙂

  MSWiA zapowiedziało, że gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie zanotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wozy strażackie. Okazuje się, że z 16 pojazdów aż 10 trafi do miejsc, w których najwyższe poparcie w I turze wyborów otrzymał Rafał Trzaskowski. Do gmin popierających Andrzeja Dudę dotrze tylko 6 nowych aut dla straży pożarnej.

  https://natemat.pl/313283,bitwa-o-wozy-za-frekwencje-wyborcy-trzaskowskiego-wygrali-wiekszosc-aut

 170. @adam100 29 czerwca o godz. 23:20
  KO wysyła mu teksty ze słowem „cykor” 🙂

 171. tejot
  29 czerwca o godz. 21:20

  „Jedzenie ośmiorniczek i popijanie ich winem za 1500 złotych jest symbolem wysferzenie się …”.

  Żeby to tylko. Jak szacowały służby skarbowe za rządów PO-PSL przeciętnie 800 cystern dziennie z lewym paliwem wjeżdżało na teren PL. Ktoś tę kasę zgarniał, a Orlen niemal nie zarabiał. To tylko jeden drobny przykład.

  Krótki spis najważniejszych afer PO-PSL:

  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

  Afera reprywatyzacyjna

  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

  Próba doprowadzenia LOT do upadłości

  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

  Afera stadionowa

  Afera wyciągowa

  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

  Afera z KGHM

  Afera z Elewarrem

  Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!

  Skandal z budową gazoport w Świnoujściu (opóźnienia) i dostawami gazu z Kataru

  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

  Gigantyczne zadłużenie kraju – z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

  Podniesienie akcyzy na paliwo

  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej

  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu – podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

  Masowa inwigilacja obywateli

  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

  Afera reprywatyzacyjna

  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

  Próba doprowadzenia LOT do upadłości

  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

  Afera stadionowa

  Afera wyciągowa

  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

  Afera z KGHM

  Afera z Elewarrem

  Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!

  Skandal z budową gazoport w Świnoujściu (opóźnienia) i dostawami gazu z Kataru

  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

  Gigantyczne zadłużenie kraju – z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

  Podniesienie akcyzy na paliwo

  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej

  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu – podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

  Masowa inwigilacja obywateli

  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

 172. Zauważyłem że Adamek na 102 ; zwariował , już nie wytłuszcza tylko pocienia
  albo wszystko pisze z dużej litery sądząc chyba że blogowe dziadki już nie dowidzą .

  https://www.facebook.com/ruscrimea/photos/a.228529294000044/1400390943480534

  Adamek ; zanim cię wezmą w kaftan , jedz na Krym odpocząć to bardzo dobre
  miejsce a i czereśnie bardzo tanie .

 173. Już tylko Maupo wyje do księżyca? Zakonotujcie sobie, Maupo: Piss kaputt.

 174. Mauro Rossi
  30 czerwca o godz. 0:29

  Panie Rossi.

  Powtarza Pan afery po dwa razy,ale mowi madrzej od Michnika.

 175. 404
  29 czerwca o godz. 17:51

  Doradcy ,, Solidarnosci ” sprowadzili Polske na zla droge.
  Jak w eksperymencie stanfordzkim , ofiary codziennie caluja rece oprawcow z wlasnej woli.
  https://www.imdb.com/title/tt0420293/

 176. @maciek.g

  Kosiniak Kamysz to polityk przecwelowany przez Donalda Tuska.

  To jest pierdoła a nie samodzielny polityk.Gdy mial PO w parterze z 2% Kidawą Błońską to pomagał na zablokowanie wyborów 10 maja.Czynną role odegrał Łysol Kamiński i Libicki w Senacie.Dlatego wyszczerzone żeby Kosiniaka Kamysza obrazują strach tego polityka gdyż praktycznie PSL w terenie nic nie znaczy .Pierwsi dzialacze z PSL orzejdą do PiS w Mazowieckim gdyż jariera z ich Prezesem jest wątpliwa.

 177. Oglądając to co się działo po ulewie w Warszawie to naprawde kara Boza ,że te miasto od lat glosuje na Nieudaczników z PO i obecnie chce zrobić Prezydentem tego fircyka Rafała Trzaskowskiego .

  Chicago też słynie z gwałtownych deszczy w rożnych porach roku.Kanalizacja została tak zaprojektowana ,że każdy dom prywatny o zabudowie jednopoziomowej ma pod sobą piwnicę gdzie najcześciej byla pralnia ,piec do ogrzewania podniesiony wyżej od podłogi oraz heater na wodę.Ta piwnica w chwilach dużych opadów deszczów służyla jako dodatkowy zbiornik napełniany gdy kanalizacja nie mogła sprostać .Jednak gdy zaczeli przybywać majsterkowicze z Polski w czasach PRL a potem wygnańcy Solidarnosci zaczeli te piwnice zamieniać na pomieszczenia mieszkalne.Robili to oczywiście nielegalnie .Domy zmieniały właścicieli i ich nowi mieszkańcy wkrótce odczuli smak zalewanych pomieszczeń.Dlatego mieszkańcy ten problem stawiali wladzy w trakcie wyborów aby rozwiązała problem.

  Wkrótce miasto wpadło na pomysł wykopania gigantycznego tunelu -zbiornika ciągnącego sie kilometrami pod miastem i przedmieściami i rozpoczeto prace w 1982 r.Tunel w niektórych miejscach ma nawet średnice 100 m.Tak więc najwieksza ulewa w Chicago nie ma znaczenia.Gdy kanalizacja pod miastem sie napełni wtedy woda jest kierowana w Deep Tunnel a tam jest system zbiorników i woda rozmieszczana odpowiednio aby ciśnienie było jednakowe.Jeden z olbrzymich podziemnych zbiorników nosi imie zasłużonej dla Chicago szefowej kanalizacji Eliz Majewskiej.Cały projekt ma być skończony w 2029 r olbrzymi projekt dotyczacy ludnosci Chicago i okolic -koszt $ 9 mld zaś całkowita pojemność tuneli i zbiorników to 66 razy 10 do 9 potęgi Litrów .Tak więc do Jeziora Michigan miasto nie wypuszcza nigdy wody ze ścieków gdyż nadmiar zgromadzony w wielkim tunelu przechodzi stopniowo przez oczyszczalnie ścieków.Już w 1890 r odwrócono bieg rzeki Chicago River tak ,ze wpuszczane scieki nigdy nie wpływały do jeziora Michigan.

  W Warszawie deszczówka miesza sie z kanalizacja i wybijajace gejzery z kanalizacji zapewne z Warszawy w niektórych miejscach zasmrodzilo miasto fekaliami .Plus Rafał Trzaskowski z instalacji podziemych i kanalizacji byl zmuszony zanieczyscic ponownie Wisłe.

 178. W mojej wiosce Palatine dziś też była wielka ulewa .Wieś powstała w 1976 r na terenach kupionych od farmerów .Budowało wspólnie trzecg dewoleporów praktycznie 4 rodzaje domow ustawianych wolnostojaco w roznych konfiguracjach Projekt musil być uzgodniony z Korpusem Inżynieryjnym instytucja wojskową którą zakładał Tadeusz Kosciuszko.Przy rojektowaniu zabudowy musiano uwzglednic wszystkie naturalne scieki strumyki rzeczki oraz nawet olbrzymie bagna jako zbiornik komulacyjny .Zostało to odpowiednio połaczone pogłębione tak ,ze wiekszosc wody z odpadów jest odprowadzana tym systemem do rzeki.Wykopano też kilka dużych zbiorników dla ekstremalnych warunków przyjecia wody .Zima dzieci i sankowicze maja uciechę.

  Tak więc każda zabudowa i działka ma plan i zaznaczone parametry pochyłosci których nie wolno zmieniac właścicielom .

 179. Jaki sens ma zatapianie dobytku osób na terenach niedawno zawierzonych… opiece…Tak sobie myślę prywatnie o religijnej metodzie na „wnuczka”…a cudu nie ma…

 180. Po deszczu zaświeciło Słońce. Mamy okno pogodowe.
  Znamy ostateczne wyniki wyborów. Szybko poszło.
  Zaczęły się rozważania, kto z kim przeciw komu.
  Gdyby przyszli i przedstawili swoje potrzeby to przecież można byłoby się dogadać, słyszę w radiowej jedynce.
  Koniec polityki. Trzeba nadrobić zaleglości

 181. Geozak ; 5:19 .

  Dziadkuu; kanalizację i wodociągi w Warszawie zbudowano jeszcze w okresie
  Księstwa Warszawskiego z polecenia Cara Mikołaja 1 i tym sposobem ucywilizowano
  Warszawę . Od tamtej pory niewiele się zmieniło .
  Powstanie Warszawskie w 44 r. nie trwało by dłużej niż 2 tygodnie gdyby nie ta
  kanalizacja zbudowana przez Prezydenta Warszawy Rosjanina Starynkiewicza .
  Był on przez Polaków bardzo szanowany a na jego pogrzeb w 1902 roku przyszło
  aż 100 000 tysięcy Warszawian .

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1530231,1,sokrates-starynkiewicz—ojciec-warszawskich-wodociagow.read

 182. Dorota Stalińska

  Co sie dzieje.?
  Czy wy też to widzicie ???
  TVN robi kampanie Dudzie ??
  co włączę to pokazują Dude .. i jak ładnie go prezentują… i znacznie dłużej niż Trzaskowskiego… chore…
  Najwyraźniej zabiegają o elektorat Dudy żeby podnieść swoje własne słupki oglądalności…
  chyba zwariowali…

 183. Na marginesie
  30 czerwca o godz. 0:16

  Rafał Trzaskowski zmienia wizerunek. Możemy się spodziewać ostrej kampanii

  https://wyborcza.pl/7,75398,26083979,trzaskowski-bedzie-sie-bic-kampania-bedzie-ostra.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

 184. Blackley
  30 czerwca o godz. 0:38
  Zauważyłem że Adamek na 102 ; zwariował , już nie wytłuszcza tylko pocienia albo wszystko pisze z dużej litery sądząc chyba że blogowe dziadki już nie dowidzą .

  I to są twoje pogróżki?? Hihihi

  Pornosie Putina, Sydnejowski burdel Tato:

  Czas pobzykać w formalinie
  na słoneczku i na Krymie.

 185. @adam100
  30 czerwca o godz. 9:55

  „TVN robi kampanie Dudzie ??”

  TVN należy do Amerykanów, a w interesie USA jest, żeby prezydentem był Duda. Do tego stopnia, że Trump go zaprosił praktycznie tylko po to, aby pomóc mu w kampanii.

 186. dziejowa sprawiedliwość. https://pl.sputniknews.com/video/2020062912668104-w-usa-toczy-sie-wojna-z-pomnikami-Sputnik-wideo/
  Niszczą fundament państwa opartego na niewolnictwie i na ludobójstwie

 187. remm
  30 czerwca o godz. 11:00
  TVN należy do Amerykanów, a w interesie USA jest, żeby prezydentem był Duda.

  Równie prawdziwe / (głupie 😉 ):

  Amerykanie mają rodzimą telewizję a w interesie USA jest, żeby Putin był dożywotnim prezydentem Rosji.

 188. Marta Lempart

  Czytam obrażonych, którym Polska myli się z Platformą Obywatelską, patria z partią, każących mi błagać ich na kolanach o pójście na II turę głosowania i z przerażenia i upokorzenia nie mogę oddychać. Widzę rosyjski i pisowski trolling, mechaniczne, doskonale powtarzalne narracje, którym z radością i bezmyślnie poddają się obrażeni przegranymi swoich kandydatów.
  Serce mi płacze.
  Nie wiem, co się odpowiada ludziom, myślącym, że PiS po nich nie przyjdzie. I nie mającym problemu z tym, że przyszedł już po wielu z nas.
  Nie wiem, co się mówi, kiedy w sytuacji takiej jak nasza „demokraci” plują człowiekowi w twarz. Kiedy okazuje się, że od początku chodziło o tego czy innego wodza, tę czy inną partię.
  Nie o Polskę.
  Moim sposobem na pokonanie tego dotkliwego, paraliżującego smutku jest robienie rzeczy. Za chwilę rzucamy nasze siły do akcji obsadzania komisji wyborczych obserwatorkami i żonami zaufania, we współpracy ze wszystkimi, którzy mają umiejętności i siłę, żeby ciągnąć ten wózek.
  Na zdjęciu jest powstanka warszawska, pani Wanda Traczyk – Stawska. To także dzięki niej nie zwinę się teraz w ponury kłębek, tylko zrobię wszystko, żeby głosowanie w II turze było właściwie monitorowane, na pohybel pisowskim gangsterom. Także w interesie wszystkich obrażonych.

  https://www.facebook.com/martamlempart/photos/a.765411336958601/1672042399628819/

 189. Czy kolonializm europejski/ jeżeli był inny/ nie jest tożsamy z chrześcijaństwem z głównym ośrodkiem w Watykanie…Tak sobie myślę prywatnie: kiedy Franciszek wzorem Gorbaczowa rozwiąże katolicki ZSRR…więzienie ciemnego ludu pod amboną…

 190. Remm,
  chyba przeholowałeś tym amerykańskim TVN. Jak Ci pewnie wiadomo, kiedyś właścicielem TVN był (a czy dziś jest to nie wiadomo bo dominują w strukturze własnościowej Discovery a tym samym TVN dwa konsorcja nie chwalące się kto imiennie tam dominuje) Ronald Lauder, już kilkanaście lat Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, ten skuteczny lobbysta od 447. On pewnie specjalnie z PiSowską opcją nie sympatyzuje skoro np. w Wiki zamieszczony jest o nim taki tekst: – W lutym 2018 r. Polski premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „byli żydowscy sprawcy” Holokaustu , „nie tylko niemieccy sprawcy”. Lauder potępił komentarz Morawieckiego jako antysemicki, mówiąc: „Polski premier [Morawiecki] wykazał przerażającą niewiedzę swoim niekwestionowanym twierdzeniem, że tak zwani„ żydowscy sprawcy” byli częściowo odpowiedzialni za nazistowską niemiecką próbę zniszczenia europejskiego żydostwa. Rząd ten będzie dążył do ekstremalnych i niezgłębionych starań, aby uwolnić część własnego współdziałania rodaków w morderstwach swoich sąsiadów. Jest to próba fałszowania historii, która jest jedną z najgorszych form antysemityzmu i holokaustu zaciemnianie. Domagamy się natychmiastowego wycofania i przeprosin od polskiego rządu tych absurdalnych i obraźliwych uwag.”

  Jakoś mi Twoja teza generalizująca, że „Amerykanie” sprzyjają Dudzie mi nie bardzo pasuje. Trumpowi pasuje co nie znaczy, że amerykańskiemu (czytaj – lauderowemu) TVN-owi też.

 191. Miarą cywilizacji nad Wisła był sracz…za przeproszeniem…za caratu za stodołą…w II RP Sławojka…za Tuska ciepła woda w kranie…Tak sobie myślę prywatnie jaki w tym udział chrztu z ręki krzyżaka…

 192. Dowiedziałem się właśnie od Bielana, że Rafał Trzaskowski spowodował katastrofę ekologiczną i że na tym strasznie ucierpiał Płock.

 193. Adamek na 102 ; napisał .

  Rafał Trzaskowski zmienia wizerunek. Możemy się spodziewać ostrej kampanii
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Adamek ; nie będzie żadnej ostrej kampanii , Duda wygra w podskokach
  nic nigdy jeszcze się nie sprawdziło to co napisałeś , zawsze jest odwrotnie
  i tym razem też tak będzie .
  No ale wytłuszczaj , wytłuszczaj rób z siebie durnia i idiotę .

 194. Aj waj – Polska to jednak naprawdę dziwny kraj – i chyba naprawdę panuje w nim epidemia świrusa…

  https://opolczykpl.wordpress.com/2020/06/30/aj-waj-polska-to-jednak-naprawde-dziwna-kraj-i-chyba-naprawde-panuje-w-nim-epidemia-swirusa/

 195. Blackley
  30 czerwca o godz. 12:36
  Adamek na 102 ; napisał …

  Pornosie Putina,
  po protekcji tegoż:

  Jesteś przedostatni z numerkiem 11 do Ramony.
  Można płacić kartą. 🙂

 196. adam 100

  W kwestii TVN oczywiście że w II turze TVN będzie obiektywny czyli pomagał Prezydentowi dr Andrzejowi Dudzie a taki PRIKAZ padł z strony Ambasador Georgette Mosbacher.Wystarczy ,że do prowadzenia głównych audycji wyborczych jest włączony Redaktor Kraśko a jego związki z Ambasadą USA są bardzo ścisłe.

  Bedzie za to mało Kolendy Zalewskiej która jest dla takich Kreatur ukształtowanych przez zaśmiecenie głów jak ty Adaś.Wielu tu wątpii czy ty naprawdę istniejesz jako postać normalnego obywatela – opisz jaka uczelnia czy droga życiowa ukształtowała tak głupiego i nędznego osobnika.

  Radzę ci nie zadzieraj z Blackleyem gdyż on cie znajdzie i dobrze przetrzepię tyłek..

 197. @legat

  Katastrofa ekologiczna w Płocku, a rezultaty I tury:

  Andrzej Duda 24 639 głosów 40,97%
  Rafał Trzaskowski 21 115 głosów 35,11%
  Szymon Hołownia 7 504 głosów 12,48%

 198. Geozak
  30 czerwca o godz. 12:49
  adam 100
  Radzę ci nie zadzieraj z Blackleyem gdyż on cie znajdzie i dobrze przetrzepię tyłek..
  Wielu tu wątpii czy ty naprawdę istniejesz jako postać normalnego obywatela ..

  Hihihi,

  Mam skończoną podstawówkę z odznaczeniem, a ty gdzie uczyłeś się polskiego?

  Dziękuję za ostrzeżenie. Ten sutener pojawia się już w nocnych koszmarach. Czekam na pornosa (z obowiązku i bez utęsknienia)

 199. Ot dlaczego Duda będzie ponownie prezydentem RP a Prezes będzie dalej rządził
  i żadne Adamki tego nie zmienią .

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/poziom-ubostwa-w-polsce-w-2019-r-spadek-ubostwa-relatywnego/n9mpg7s

 200. Pornosie, Adamek dobrze w mordę lał

  https://en.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Adamek

 201. Adamek na 102 ;

  Dzisiaj nie siła jest preferowana ale mózg , ale jak ja mam ci to wytłumaczyć
  jak u ciebie między uszami nie ma nić , no ale wytłuszczaj , wytłuszczaj .

 202. Panie Palantine z Illinois
  Moje zadupie należy do regionów o najwyższej w Polsce wydajności produkcji rolnej.
  P.S. ograniczenia w obrocie ziemią wprowadzone przez ten wasz PiS w pierwszym rzędzie uderzą w tych najlepszych rolników ewentualnie zmuszą ich do prowadzenia gospodarstw „na słupa” czyli do oszukiwania. Zaś skorzystają krewni i znajomi królika, którzy będą sobie w stanie załatwić zgodę na powiększenie gospodarstwa albo nabycie ziemii w innej gminie. Prosta droga do korupcji.
  Uczciwe by było albo ograniczenie powierzchni indywidualnych gospodarstw bez żadnych wyjątków, albo obciążenie wielkich gospodarstw specjalnym podatkiem, też bez żadnych wyjątków.
  Nierówne traktowanie obywateli zawsze będzie rodzić patologie.

 203. W Szwecji Du*a to wstyd i hańba (tak jak Putin, zresztą)

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=3039068149508315&set=a.607551082660046

 204. Na marginesie
  30 czerwca o godz. 14:22
  pisim trollom na pohybel

  Można by się z nimi przekrzykiwać, tylko po co? 🙂

 205. Geozak,
  sieniemartw, Czaskoski musi przegrać ponieważ TVP wyśledziła i ujawniła że kupował DŻEM!

 206. Bar Norte

  1. Ludowa tworczosc czytelnikow ,, gazety wyborczej” :
  ,,dun.30.06.2020, 07:13
  Nie będzie Kaczor pluł nam w twarz i z Dudą nas tumanił !”

  2. Trwa debata na temat niecheci prezydenta do debaty poza telewizja rezimowa.
  Mowi sie, ze Duda otrzymal pytania przed debata, zeby moc sie przygotowac.
  O to samo byla oskarzana Hillary Clinton w walce z Bernie Sandersem , ze otrzymala pytania wczesniej.

  ,,CNN has severed ties with the Democratic strategist Donna Brazile, after hacked emails from WikiLeaks showed that she shared questions for CNN-sponsored candidate events in advance with friends on Hillary Clinton’s campaign.”
  https://www.nytimes.com/2016/11/01/us/politics/donna-brazile-wikileaks-cnn.html

 207. Hermeliński o wyborach za granicą: To wygląda na sabotaż

  W krajach UE wyborcy nie popierają urzędującego prezydenta. Wprost przeciwnie. Głosowali na Rafała Trzaskowskiego czy Szymona Hołownię. I można zastanawiać się, jaka była przyczyna zaginięcia tych pakietów wyborczych. Chciałbym, żeby to była raczej nieudolność niż intencjonalny sabotaż. Ale myślę, że może być jedno i drugie

  https://wyborcza.pl/7,82983,26085752,hermelinski-o-wyborach-za-granica-to-wyglada-na-sabotaz.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

  Faszystowska partia PiS

 208. Katarzyna Lubnauer

  Kiedy, ktoś boi się otwartej debaty, to albo jest tchórzem, albo ma coś do ukrycia, albo nie potrafi odpowiedzieć na trudne pytania.
  Rafał Trzaskowski
  już zdał ten test idąc do TVPIS i odpowiadając na pytania, które ułożył sztab Dudy.
  A #cykorduda ?

 209. @adam100 30 czerwca o godz. 14:28

  A tak, dla sportu! Ja się właśnie przekrzykuję na LA. Tam zawitał wielonickowiec z wieloletnim stażem, co był zbanowany jeszcze przez Jacka Kowalczyka i sczezł z okrzykiem: „Ja tu jeszcze wrócę, redaktorku”. Teraz przysmędza się „lewicowo”, szukając w necie, kogo by pożarł. Śmieszne i straszne, bo szczury uciekają… rozumiesz, wiesz. Kaka-ludki wyczuły, że PiSia łajba nabiera wody i już się nie da go za długo doić. I teraz kleją się do lewicy, ględząc pier.oły o „sprawiedliwości społecznej”. Zabawny widok. 😉

 210. @adam100 30 czerwca o godz. 15:03

  A przedtem jeszcze pis-dzielnia utrudniała im głosowanie na wszelkie sposoby.

 211. @Geozak
  30 czerwca o godz. 5:19
  A za cóż to Jahwe doświadczył powodzią bogobojny lud z Podkarpacia?

 212. Na marginesie
  A tak, dla sportu! Ja się właśnie przekrzykuję na LA.

  Ja myślałem, ze pornos będzie chciał dyskutować ceny, promocje, karnety wielorazowe, a tu nic. Powiedział tylko, ze on używa mózgu do myślenia, wiec dobrze, że nie myśli czymś innym (chociaż do końca nie wiadomo, bo Putinowcy kłamią) 😉

 213. Znalezione w sieci:

  „Niemcy za Trzaskowskim

  Rafał Trzaskowski od początku był kandydatem typowanym przez naszych zachodnich sąsiadów. Trudno się dziwić, skoro tak skwapliwie dbał o ich interesy. Wystarczają mu niemieckie stocznie, lotnisko w Berlinie, a przekop Mierzei Wiślanej uważa za fanaberię. Jako namaszczony przez Donalda Tuska dobrze wpisywał się w utrzymanie niemiecko-polskiego układu polityczno-gospodarczego. Niemiecka prasa pisze wprost, że wiąże z nim nadzieje dotyczące także warstwy historyczno-ideowej.

  Trzaskowski mógłby zakłócić budowanie „IV Rzeczpospolitej” przez PiS. Jako prezydent mógłby też narzucić mniej konfrontacyjny ton w relacjach polskich władz z Niemcami, bo jest krytyczny w sprawie możliwych polskich żądań reparacyjnych wobec Niemiec

  – napisał korespondent dziennika „Die Welt” Philipp Fritz.”

 214. @Levar

  Jak już tak grzebiesz w sieci, to może przytoczysz oryginalny komentarz owego korespondenta „Die Welt” z Warszawy?
  Wszyscy cytują z czegoś, czego online nie widać.
  Ja znalazłem tylko to:

  https://www.welt.de/debatte/kommentare/article210577717/Polens-Schicksalswahl.html?cid=onsite.onsitesearch

 215. Levar
  30 czerwca o godz. 15:26
  Trzaskowski mógłby zakłócić budowanie „IV Rzeczpospolitej” przez PiS.

  Cieniutko kwilisz faszystowski ciemniaku.

  Jako prezydent mógłby też narzucić mniej konfrontacyjny ton …

  To są już pierd**y debila, z garmażeryjnej szkoły zawodowej w średnim mieście powiatowym, przeznaczone dla repetenta 3 klasy podstawówki tam rzesz. Niestety takich jest w Polsce wielu 🙁

  #%¤&Ć PiS

 216. Levar
  30 czerwca o godz. 15:26

  Z dwojga zlego lepiej byc kolonia
  spolecznej gospodarki rynkowej ( ktora jest w konstytucji ) Niemiec
  niz neofeudalnego kapitalizmu Ameryki.
  Powinnismy sie 30 lat temu wzorowac na Niemczech
  a nie na Thatcher i Reaganie , jak chcieli doradcy ,, Solidarnosci ”.

 217. Jako drugi znany mi ( kolejnosc przypadkowa ) urodzony pesymista , ktory chetnie by sie pomylil napisalbym – dobrze ale beznadziejnie , bo ktokolwiek zostanie wybrany ..
  Miedzy „nami” urodzonymi pesymistami , to nalezaloby to napisac gdyby sie bylo urodzonym tak dobrze ale beznadziejnie . Skoro sie nie napisalo , to ..ktokolwiek..

 218. Katolicy za Watykanem z papieżem z wehrmachtu…to kontynuacja tradycji chrztu w germańskim stylu zniewalającego Słowian…doszło do mutacji genetycznej…Tak sobie myślę prywatnie, że Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego nad Wisłą ma swoje Forty…czyli parafie…Ziemia dla parafii, to własność Watykanu…Ile Watykanu w kraju…jedynie bóg wie…wykupią nas…pod krzyżem…

 219. Olborski,
  proponuję kompromajz – „Sytuacja jest dobra chociaż nie beznadziejna”.

 220. Poplecznicy Dudy wychodzą ze skóry by obrzydzić Trzaskowskiego wyborcom. Jednym ze sposobów obrzydzania jest wiązanie Trzaskowskiego z interesami Niemiec, insynuacyjne przypisywanie mu tradycji sprzedajności Niemcom od Tuska poczętej, omawianie komentarza niemieckiego korespondenta w Warszawie, który rzekomo pisał o ścisłych związkach Trzaskowskiego z Niemcami w np. rozwalaniu polskich stoczni i przerzucaniu się na niemieckie i który wie co Trzaskowski myśli o Polsce – nie chce reparacji od Niemiec, a więc chce nas sprzedać w ręce niemieckie.

  Musi nieźle się dziać w szeregach, skoro wierni PiSu zaczynają iść w zaparte, na oślep i w propagandowym uniesieniu straszą Trzaskowskim poprzez straszenie Niemcami. Kombinacja jak niewykorzystana dotąd przez PiS doktorów.
  Pzdr, TJ

 221. kooperatywaMandragon

  „Trwa debata na temat niecheci prezydenta do debaty poza telewizja rezimowa.”

  Nie ma lepszych debat niz debaty nad niechęcią do debaty!

 222. Rosja notuje spadek zachorowań na covid . Liczba zachorowań spadła w Rosji dzięki mądrej polityce Putina poniżej 7000 dziennie. Za to rośnie obawa, że tych których nie dopadnie zaraza, wykończy rosyjska nędza. I jak tu się dziwić, że w tej sytuacji Rosjanie z wdzięczności wybierają Putina na dożywotniego prezydenta.
  W największym kraju na świecie takie ważne wybory, a nasi blogowi „bracia Moskale” zajmują się pie.dołami w Polsce.
  Czyżby wstydzili się tego co się dzieje u nich ?

 223. Folksdojcz 2 nie widzi nic zdrożnego w germanizacji kraju nad Wisłą z pomocą KK…Czerwonoarmista nie miał szansy wyboru na papieża…przeciwnik z okopów tak…Tak sobie myślę prywatnie, że misjonarz musi być naszym kombatantem…

 224. legat
  Jak bardzo beznadziejna moze byc dobra sytuacja kompramajzu .. gdyby go wyganiac drewnianymi koralikami nanizanymi na cos tam , a wszystko zapewne – made in China ( to z powodu wrodzonego pesymizmu )

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26086476,diabla-chcemy-wygonic-zwolenniczka-dudy-zaatakowala-kobiete.html#s=BoxOpImg1

 225. @legat, jest deklaracja Hołowni. Jaćka chyba nic nie ugrała jak widać 🙂

  We wtorek Szymon Hołownia oznajmił, że jego ruch nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta. – Jesteśmy ruchem ludzi wolnych. Każdy z nas będzie podejmował decyzje w swoim sumieniu. Nie jestem panem waszych sumień – zaznaczył.

  – Ja, jeden z milionów Polaków, nie mam w II turze swojego kandydata. Nie mam go, ale na wybory pójdę i oddam głos. Ten głos oddam nie za czymś, a przeciwko czemuś. Oddam ten głos przeciwko wizji Polski Andrzeja Dudy i jego partii PiS – dodał.

  https://natemat.pl/313353,decyzja-szymona-holowni-kogo-poprze-w-ii-turze-wyborow-prezydenckich

 226. tj:
  niech bedzie pochwalony!
  to w polskich stoczniach mozna jeszcze cos rozwalic?
  co?

 227. jest i piekny pogrzeb psl -u; teraz i dr frankenstein nie poradzi;
  pozostaje tylko goralenvolk, czyli apjat’ narciarze;

 228. @Bar Norte – jeszcze o tym hinduskim bojkocie chińskich produktów: oprócz tej oficjalnej listy są też podobno metody chałupnicze. Na przykład chiński kontener w Indiach będzie musiał dłuuugo czekać na rozładunek. Brak dobrej woli w stosunkach dwustronnych to jeszcze nie wojna, ale poniekąd stan zapalny chyba.

 229. Na Marginesie,
  tak, dziękuję za linka. TVN też tę jego wypowiedź puścił. Ucieszyłby mnie jeszcze bardziej gdyby obiecał, że równolegle do budowy nowej formacji politycznej na bazie swoich zwolenników, weźmie się też za jakieś studia i naukę któregoś z zachodnich języków. Dla mnie to największą zaletą Szymona jest jego żona pilotka myśliwców odrzutowych, która pewnie procedury natowskie zna to może go zacząć edukować rozpoczynając np. come to me tiger a drugą razą jakoś inaczej może.

 230. @legat 30 czerwca o godz. 18:33
  Tak – chyba żona nosi spodnie w tej rodzinie. Ten przedwyborczy chlip kandydata nad konstytucją był ciut za bardzo metroseksualny jak na mój gust.

 231. Na Marginesie (ad13.38),
  nie kojarzę żadnego klipu Hołowni bo wiesz, wszystkie klipy zwyczajowo traktuję remotekontrolem ale żałuję skoro mówisz, że był „metroseksualny”.

 232. Andrzej Zybertowicz z UMK nie zostanie profesorem. Nie spełnił warunków

  https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,26085402,andrzej-zybertowicz-z-umk-nie-zostanie-profesorem-nie-spelnil.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly

  korab130.06.2020, 12:56
  Cóż za straszliwa niesprawiedliwość dotyka tak zasłużonego towarzysza!!! Czyżby zapomniano mu ratowanie komunizmu w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wraz z grupa „Sigma”??? Czyżby wynalezienie „MABENY” jako kolejnego kroku w ratowaniu komunizmu dzisiaj, się nie liczyło??? To tacy jak Warchoł, Czarnek, Pawłowicz, Jaki szczycą się na codzień, publicznie tytułami profesorskimi, a tak zasłuzonemu działaczowi odmawia się tego tak zasłużonego tytułu??? Hańba wam naukowcy z UMK, jeszcze raz hańba wam!!!

  geozak, Levar ! Yntelygenta wam prześladują. Na pewno akcja kierowana z Niemiec.

 233. Bar Norte ,17:14

  Dobre wiesci z Anglii !!!
  Premier Johnson zainspirowany Nowym Ladem prezydenta Roosevelta
  przy odbudowie gospodarki zrujnowanej pandemia Covid-19.
  ,,Johnson signalled the changes as he promised a “Rooseveltian” boost to infrastructure spending, with projects including upgrades to schools and hospitals, and transport improvements.”
  https://www.theguardian.com/politics/2020/jun/30/boris-johnson-vows-to-act-fast-to-fix-economy-in-wake-of-coronavirus

 234. Na marginesie

  „Brak dobrej woli w stosunkach dwustronnych to jeszcze nie wojna, ale poniekąd stan zapalny chyba.”

  To chroniczny stan zapalny, bo spór Indii z Chinami o te himalajskie bezdroża trwa od 1962 z róznym natężeniem – od pełnowymiarowej wojny do potyczek na maczugi i kambole, jak ostatnio.
  Konflikt jest wynikiem burdelu granicznego jaki po sobie pozostawili Brytyjczycy. Jesli chodzi o te górskie pustkowia to sporna jest tzw linia McMahona.

  Podobną genezę ma chroniczny konflikt Indii i Pakistanu o Kaszmir. Od 1947 toczyły się w tej sprawie cztery pełnowymiarowe wojny przerywane chronicznymi stanami zapalnymi, jak to ujęłaś.
  W tym przypadku to wynik ignorancji albo złej woli lorda Mauntbattena, który pozostawił po sobie burdel graniczny (podział Kaszmiru).

 235. @legat 30 czerwca o godz. 18:44

  No ale przecież ten klip to był hit! Najpierw przytulał do siebie konstytucję i zapewniał, że codziennie ją czyta (jak katechizm czy brewiarz?), a potem się nad nią rozczulił i rozpłakał. Takie to było grubymi nićmi szyte, że olaboga!

 236. kooperatywaMandragon

  „Premier Johnson zainspirowany Nowym Ladem prezydenta Roosevelta”

  Proszę się nie nabierać na plewy. Łajza tonie więc się usiłuje rozpaczliwie podlizać opinii publicznej.
  Tyle z tego bedzie co z projektów infrastrukturalnych drugiej łajzy – Trumpa.

 237. Trudno o większego kretyna niż Donald Trump, no może Du*a
  Po angielsku, ale geozak i levar mowia że śpikają.
  Enjoy the show:

  https://www.youtube.com/watch?v=TFLjDaj-mMg

 238. Nie przechodzi! Spróbuję po kawałku.

 239. @Bar Norte 30 czerwca o godz. 19:18
  Nie wiedziałam. W ogóle niewiele wiem o Indiach. Kilka lat temu „Biały tygrys” Ara.v.i.n.da Ad.igi zdobył Nagrodę Book.era i z tej okazji go przeczytałam. Realia Indii może nieco przerysowane, ale historia tego biedaka, który za żadną cenę nie może zdradzić, że jest muzuł.maninem, bo go za.dz.iobią, jest chyba bliska prawdy. No i ten bawół jako najważniejszy członek rodziny… Aha, ta fobia religijna zapewne daje jakieś pojęcie o nienawiści między Indiami i Pakistanem. Mountbatten narozrabiał, ale zadanie miał niełatwe.

 240. Test: Aravind Adiga

 241. Eureka! Nagroda B.o.o.k.e.r.a

 242. Ale dlaczego???

 243. Mountbatten narozrabiał nie tylko z tym

 244. @adam100 30 czerwca o godz. 19:30
  Bezcenne. I przerażające.

 245. Bar Norte
  30 czerwca o godz. 19:23

  Nawet jak Johnson i Trump ( ktory obiecal powszechny system opieki zdrowotnej
  w kampanii wyborczej ) obiecuja posuniecia , ktorych nie maja zamiaru realizowac ,
  to wazne jest , ze nie promuja kolejnych postulatow Neoliberalizmu.
  Moze postepowe rzady w Europie zastanowia sie, czy nie jest to sensowne posuniecie w obliczu dewastacji gospodarek.
  Trzaskowski chce zwolnic od podatkow zarobki roczne ponizej 30 tysiecy , moze kolejne rzady pomysla o leczeniu gospodarki Rooseveltem ?

 246. 404

  „Mountbatten narozrabiał nie tylko z tym”

  To prawda.
  Może dlatego miał taką efektowną końcówkę. Mam na mysli wielkie bum w wykonaniu IRA.

 247. kooperatywaMandragon

  „Nawet jak Johnson i Trump ( ktory obiecal powszechny system opieki zdrowotnej w kampanii wyborczej ) obiecuja posuniecia , ktorych nie maja zamiaru realizowac, to wazne jest , ze nie promuja kolejnych postulatow Neoliberalizmu.”

  Moim zdaniem to nie ma znaczenia czy „promują” czy nie. Wazne jest to co mają zamiar realizować.
  Swoją drogą to jest komiczne, że Johnson by wypełnić zobowiązania wobec swego środowiska politycznego musi się imać tak desperackich sposobów jak przywoływanie ducha Roosevelta. Przypomina mi to przysłowie o diable który się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.

 248. Artur Witkowski

  Autorytarne państwo potrzebuje marionetki, gdyż marionetka ma zadania do spełnienia. W przypadku Dudy chodzi o jego podpisy, potrzebne pisowi do zacementowania dyktatury. Oprócz tego Duda łamie Konstytucję, aby właściwy dyktator, Kaczyński spełniał się i pozostał teoretycznie czysty. Duda ma świadomość, że jest marionetką, która to zdegradowała pozycje i znaczenie roli prezydenta. Wyrzekł się osobistej godności i honory. Jego postawa to przykry widok upadku człowieka, polityka i głowy państwa ze społeczeństwem pragnącym mieć prezydenta wszystkich Polaków. Nie ma dla niego już odwrotu: albo dyktatura, w której on będzie nadal udawał prezydenta, albo Trybunał Stanu.

  Faszyści u koryta.
  Bratobójca Jarosław Kaczyński

 249. Burza w szlance wody
  „Następnie mówił Fogiel. Wicerzecznik PiS pytał, „czy to prawda, że system kanalizacyjny w Warszawie jest połączony z systemem burzowym”. – Czy to prawda, że na czas kampanii władze miasta zakazały zrzucania nadmiaru z kanalizacji do Wisły? Czy to dlatego wczoraj wybijały studzienki? O to wszystko pytają internauci, o to pytają dziennikarze – mówił wicerzecznik PiS.”
  Czy to prawda ,ze systemy kanalizacyjne we wszstkich wiekszych miastach w Polsce maja systemy polaczone i dlatego Prezydent i kandydat Duda wymodlil te urwane chmury na Jasnej Go’rze ? !. „Urwane chmury” , aby nie rymowaly sie z „Go’rze” i wygladaly przez to bardziej powaznie .

 250. ADAŚ 100 -DROGI ANTYFASZYSTO.

  Twój Fircyk Rafałek całkowicie zgłupial i udaje Baracka Obamę podczas jego pierwszej kampanii prezydenkiej gdy darł sie jak murzyński preacher rycząc i zaśpiewując Change.

  Rafałek w Chojnicach darł sie Zmiana ,dosc mina obamowska tylko twarz nie pomalowana na czarno.Aktor z Rafałka Fircyka żaden ale moze za mało czasu.Ryżego Nieudacznika przygotowano lepiej aby udawał luzaka.

  Czy ty Idioto Antyfaszystowski nie widzisz jak oni ida na tzw.Rympał i przy pomocy sztuczek wizerunkowych i bzdur oraz kłamstw chcą oszukać Polaków majac ich za głupców.

 251. Gołozadek się wpienia – co ja uznaję za dobry znak. Go, Rafał, go!

 252. @Bar Norte
  30 czerwca o godz. 20:17

  Nazbierał sobie więcej niż nawet na ten bum

 253. @Bar Norte
  30 czerwca o godz. 20:33

  to nie ma znaczenia czy „promują” czy nie. Wazne jest to co mają zamiar realizować.
  Swoją drogą to jest komiczne, że Johnson by wypełnić zobowiązania wobec swego środowiska politycznego musi się imać tak desperackich sposobów jak przywoływanie ducha Roosevelta. Przypomina mi to przysłowie o diable który się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni
  .

  ***

  Oni SIEBIE promują i ratują swoja skórę chwytając się popularnych nazwisk przodków.
  Lubia wystepować w zestawieniu z nimi.
  W jakiś sposów w ich oczach to ich nibilituje.
  Liczą na to, ze taki efekt ma to też na plebs.
  Może mają rację w tym

  Ale masz rację, to kompletnie już nie ma znaczenia co oni bełkoczą.
  Efekt wszelkich ich poczynań jest niestety do przewidzenia.

  Dodam tylko ze gdyby to nie było rozpaczliwe i tragiczne, to faktycznie byłoby komiczne.

  Mnie ostatnio coraz mniej humoru staje

 254. Franio „szybko reaguje” standardową na list „wiernych” w sprawie biskupa Janiaka – niczym innym jak standardową deklamacją. Drodzy „wierni”, jego wybrano po to, żeby ocieplał wizerunek – i nic poza tym. Zmiany w kaka wybijcie sobie z głowy.

  Papież Franciszek szybko zareagował na ten apel. „Ojciec Święty wie o apelu, modli się w intencji tych, którzy się do niego zwrócili. Cały Kościół musi uczynić wszystko, co możliwe, aby zapewnić stosowanie norm kanonicznych, ujawnianie przypadków wykorzystywania i karanie winnych tych poważnych przestępstw” – czytamy w oświadczeniu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

  https://natemat.pl/313371,papiez-franciszek-reaguje-na-list-polskich-wiernych-ws-pedofilii

 255. olborski
  Pomijaąc sprawę wyborów to jednak Warszawa ma mocno wadliwy systwm kanalizacyjny.

  Jest oczywiste ,że miasto leżace na równinie nie jest w stanie przyjąć całosci wody do systemu kanalizacyjnego.Dotychczas spuszczano nadmiar do rzeki ale wybudowana oczyszczalnia oraz przepisy UE mocno pogorszyły sprawę.

  Stosujac metode PO- wska Zagranica Europosłowie PiS powinni donosic do komisji UE że Warszawa
  zanieczyszcza Wisłe i Bałtyk.W tle powinny być wysokie kary za zrzut ścieków do Wisły.

  Jest pewne gdyby Burmistrzem był ktoś z PiS sprawa byłaby poważna.

  Wczoraj zapewne tak się stało ,że aby uniknąć oskarżeń o zrzuty ścieków do wisły starano sie nie dopuścić do tego i zalano miasto .Woda z studzienek z fekaliami biła w górę nawet wiecej jak 1.5 m.
  Podjęto duże ryzyko gdyż ciśnienie w kanałach oraz rurociągach mogło spowodowac szereg awarii rurociągów i zniszczeniem jezdni.Rano jezdnia w kilku miejscach była wybrzuszona i zapewne za jakiś czas będą peknięcia.

  Rafałek Fircyk miałby duże szczescie gdyby wygrał Prezydenta Polski i pozbyl sie wrzodu który nie jest łatwy do załatwienia.Wymagane są potężne inwestycje w kanalizacji i szybkie wykopanie dodatkowych zbiorników o dużej pojemności w pobliżu oczyszczalni gdzie w czasie nawałnic można magazynować ścieki a potem oczyszczać w oczyszczalni.

  W nocy na moich wpisach opisałem jak miasto Chicago rozwiązało ten problem budując pod miastem i okolicach Deep Tunnel o pojemności 66 razy 10 do 9 potęgi L gdzie podczas ulewy jest kierowana woda.

  O tym ,że podjeto decyzje o nie spuszczaniu ścieków do Wisły świadczy sytuacja ,że mieszkający Warszawiacy na parterze w niektórych częsciach Warszawy mieli wypływ fekalii z woda z sraczy na całe mieszkania.Jeśli woda wypływała z wanien które mają wysokość prawie 60 cm to znaczy ,że ciśnienie w sieci kanalizacyjnej bylo znaczne.

  Tak im durnym Warszawiakom Rafałek się odpłacił Gównem ,że na niego głosowali !

 256. Nie wpieniam się mnie to bawi.

  Masz trochę oleju i odnieś się do mojego wpisu co zrobił Rafałek wczoraj sląc gówno Warszawiakom mieszkającym na parterze.Nie chciał zanieczyścić Wisły to zasrał i zasmrodził Warszawe.Przecież woda ktora wybijała z studzienek to była deszczówka uszlachetniona kałem Warszawiaków.

  Przeczytaj moje komentarze z ubiegłej nocy gdzie wyjaśniam jak rozwiazano problem w Chicago i okolicach gdzie mieszkam.

 257. Bar Norte
  30 czerwca o godz. 20:17

  „Mountbatten narozrabiał nie tylko z tym.”

  „Może dlatego miał taką efektowną końcówkę. Mam na mysli wielkie bum w wykonaniu IRA”.

  Całkiem w stylu Żukowskiej. No tak, zapomniałem, to antykultura.

 258. Obwinianie Trzaskowskiego o podtopienie Warszawy jest absurdem.

  Jeszcze jak William Lindley projektował warszawską kanalizację, to przewidywał możliwość awaryjnego zrzutu ścieków. One nie są groźne, bo to jest woda opadowa rozcieńczona ze ściekami. Stężenie ścieków przy przelewach burzowych nie jest szkodliwe, rzeka sobie spokojnie z tym poradzi. A jednocześnie nie dojdzie do przeciążenia sieci kanalizacyjnej.
  https://natemat.pl/313317,ulewa-w-warszawie-wina-trzaskowskiego-hydrolog-tlumaczy

 259. 404

  Pamiętam, że wysadzenie przez IRA w powietrze jachtu z Mountbattenem zrobiło na konserwatystach brytyjskich pod wodzą Thatcher, wtedy silnych jak nigdy (1979), duże wrażenie.

  Tak na marginesie … .
  Skazany za ten zamach na dożywocie bojowiec IRA MacMahon wyszedł na wolność w związku „Porozumieniem Wielkopiątkowym” w 1998. Mieszka w Ulsterze, jest aktywny politycznie.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_McMahon_(Irish_republican)

 260. @Bar Norte 30 czerwca o godz. 22:19
  Aresztowano go tylko przez przypadek, na dwie godziny przed wybuchem bomby. Ale historia!

 261. Na marginesie

  Przepisy UE nie pozwalają zrzutów do rzek – powody są oczywiste.

  Z głupią i ciemną osobą z zacięciem i skrzywieniem wiadomościami lewackich matołków z naTemat – kończę dyskusję. .

  Kompromitujesz się Durna przygłupowa Babo twierdzac ,że zrzut metali cieżkich spłukanych z ulic Warszawy wprost do Wisły jest nieszkodliwy – ciemna jesteś jak Onuca rosyjska.

 262. Mauro Rossi

  „No tak, zapomniałem, to antykultura.”

  Czyżbyś miał coś przeciwko walce irlandzkich katolików z Ulsteru o niepodległość?

  Katolicy i „antykultura”?

  Mauro, czasem piszesz zaskakujace rzeczy.

 263. @Geozak 30 czerwca o godz. 22:24

  Nigdy nie prowadziłeś tu z nikim żadnej dyskusji. Jesteś głównie rozrywkowym przerywnikiem. A co do twoich ambitnych planów kanalizacyjnych – to hydrolog w tym wywiadzie się nie zgodził

  Ale wywiadu z hydrologiem i tak nie przeczytałeś. Więc z czym do ludzi?

 264. Na marginesie

  „Ale historia!”

  To prawda, niesamowite.

  Zresztą wojna IRA z Wielką Brytania była inspiracją dla wielu świetnych powieści i filmów.
  Tym bardziej, że Irlandczycy są nad wyraz utalentowani – również artystycznie.

 265. Bar Norte
  30 czerwca o godz. 17:14

  „Trwa debata na temat niecheci prezydenta do debaty poza telewizja rezimowa.”
  „Nie ma lepszych debat niz debaty nad niechęcią do debaty”.

  Jak zwykle nie przemyślałeś tego, co napisałeś. PAD niczego nie musi, to twój faworyt jest w roli zająca i musi gonić. Nie ma powodu, aby PAD na niego czekał ― to się pościągamy, błaga zdyszany Rafcio. Ponieważ Trzaskowski w debatach wypada słabo, intelektualnie jest mocno przeciętny, prawdopodobnie chodziłoby o coś innego i niż debata. Tym bardziej, że miałaby ona odbyć się niemal w sztabie POKO, czyli studiu TVN.

  W 2005 roku debata przed wyborami parlamentarnymi Tusk – Kaczyński organizowana była przez TVP, ale nie do końca, był jeszcze tajny reżyser. Jak przedtem solennie zapewniano obaj politycy ― kandydaci na premierów ― będą mieli równe szanse. Później okazało się, że na widownia jest wyłącznie klaka Tuska, która reagowała jak trzeba, kiedy trzeba i zanim jeszcze obaj opuścili studio niemal wszystkie zaryczały, że debatę wygrał Tusk.

  Jak już pogrywacie Bar Norte róbcie to nieco inteligentniej, na razie sztuka fortelu to dla was zbyt trudne. Podstęp tylko wówczas jest dobry kiedy nowy.

 266. @Bar Norte 30 czerwca o godz. 22:38

  Terry Eagleton, jeden z najciekawszych teoretyków literatury, jest Irlandczykiem. I to z tych tzw. nizin społecznych. W dodatku był tak chorowity, że tkwił w książkach, bo do niczego sensownego się nie nadawał 🙂

 267. Szanowni Państwo,
  miejmy nadzieję, że młodzi i niedoświadczeni wyborcy nabici w pierwszej turze w Hołownię,
  szybko się zreflektują i zagłosują w drugiej turze na dr. Andrzeja Dudę.

 268. Przetłumaczyłam artykuł z Haaretz na temat listu kongresmenów amerykańskich,
  którzy są oburzeni planowana aneksją terenów palestyńskich i twierdzą, że gdyby do niej doszło, to USA powinna wycofac pomoc wojskowa dla Izraela.
  pod tym listem podpisał się Senator (jedyny) Berni Sanders.

  Niedawno ktoś napisał, ze są ludzie uczciwi i waleczni.
  pamietam swoja odpowiedź: są, ale ich zdecydowanie za mało.

  Artykuł jest o tyle bardziej ciekawy, ze pokazuje skomplikowaną pozycję Natanyahoo, jego ambasadora w USA , AIPAC (potężna organizacja Żydów amerykańskich, mocno pro-izraelska) i Bidena kndydata z ramienia Demokratów na prezydenta.

  Ponizej tłumaczenie, a na samym końcu link do oryginału.

  ***

  Bernie Sanders podpisuje list antyaneksyjny AOC grożący ograniczeniem pomocy wojskowej USA dla Izraela

  List „Apartheid” sporządzony przez Aleksandrę Ocasio-Cortez, ostrzegający o konsekwencjach planów Izraela dotyczących aneksji części Zachodniego Brzegu, został potępiony przez AIPAC

  WASZYNGTON – demokratyczny senator Bernie Sanders dodał swoje nazwisko do publicznego listu przeciwko planom Izraela dotyczącym aneksji części Zachodniego Brzegu. List, który jest kierowany przez rep. Alexandrię Ocasio-Corteza, wzywa do ograniczenia lub wstrzymania amerykańskiej pomocy wojskowej dla Izraela, jeśli nastąpi ona wraz z proponowaną aneksją.

  Sanders jest jednym z tuzina demokratycznych prawodawców i jedynym Senatorem, który dołączył do listu, który w poniedziałek spotkał się z silnym odzewem AIPAC.

  List różni się zawartością i tonem od bardziej umiarkowanego listu anty aneksyjnego, który został wydany na początku tego miesiąca i podpisany przez ponad 190 demokratycznych członków Izby Reprezentantów.

  W piśmie tym wyjaśniono sprzeciw wobec aneksji posługując się
  głównie argumentami pro-izraelskimi.

  Został on podpisany przez kilku wysokiej rangi demokratów, którzy są uważani za silnych zwolenników Izraela i bliskich sojuszników AIPAC, takich jak Rep. Ted Deutch (D-FL) i przewodniczący większości sejmowej Steny Hoyer (D-MD).

  L
  Natomiast list Ocasio-Cortez, który cieszy się teraz poparciem Sandersa, jest znacznie bardziej krytyczny wobec Izraela i wyraźnie ostrzega, że ​​jednostronna aneksja stworzyłaby rzeczywistość „apartheidu” na tej ziemi.

  Zawiera również bezpośrednie wezwanie do ustanowienia warunków dla amerykańskiej pomocy wojskowej dla Izraela, aby w tej sytuacji nie wyszło na to, ze „amerykańscy podatnicy poparli aneksjię w jakikolwiek sposób”

  Jest to pomysł, który Sanders promuje od ponad roku i który został odrzucony przez kandydata na prezydenta z ramienia partii Demokratów byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który nazwał go „oburzającym”.

  List wyraźnie mówi, że aneksja „umocniłaby pogwałcenie praw człowieka wobec narodu palestyńskiego”, wskazując to jako konsekwencję szerszej polityki Izraela. „Amerykańscy podatnicy nie powinni nigdzie pomagać/umozliwiać łamania praw człowieka, a Izrael nie powinien być wyjątkiem” –

  AIPAC wystąpił przeciwko listowi w serii tweetów, które zawierały pochwały dla Bidena i byłego prezydenta Baracka Obamy za politykę ich administracji dotyczącą zwiększania pomocy wojskowej dla Izraela.

  „List odrzuca zaangażowanie prezydenta Obamy w pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Izraela”, napisał AIPAC, dodając, że „Kongres musi nadal w pełni wdrażać politykę Obama-Biden” dotyczącą pomocy dla bezpieczeństwa Izraela.

  Decyzja AIPAC o publicznym uznaniu Bidena za dużą kwotę pomocy na rzecz bezpieczeństwa dla Izraela stanowi ciekawy test dla premiera Netanyahoo
  i ambasadora Izraela w Waszyngtonie Rona Dermera, którzy są postrzegani przez wielu pro-izraelskich demokratów w Waszyngtonie jako otwarcie popierający reelekcję prezydenta Trumpa.
  Nie jest jasne, czy publicznie potwierdzą także zaangażowanie Bidena w opracowanie „protokołu ustaleń” w 2016 r. dotyczącego pomocy wojskowej.

  Demokratyczna Większość dla Izraela, organizacja, która próbuje wzmocnić poparcie Izraela w Partii Demokratycznej, również potępiła ten list i lobbuje członków Kongresu żeby tego listu NIE podpisywali.
  Organizacja ta nazwała ten list „złą strategią i złą polityką”.

  Partia Demokratyczna zjednoczyła się w ostatnich tygodniach, wyrażając sprzeciw wobec aneksji, ale nowy list pokazuje, że w partii są rozbieżności w kwestii tego, jaka powinna być reakcja Ameryki na taki krok. Zdecydowana większość demokratów jest bliżej stanowiska postawionego przez Bidena, który potępił aneksję, ale jednocześnie odrzucił wezwania do ograniczenia pomocy wojskowej dla Izraela.

  Grupa parlamentarzystów, którzy podpisali ostatni list, reprezentuje bardziej lewicowe i krytyczne podejście, które Sanders promował w ciągu ostatnich dwóch lat.

  Tymczasem holenderski parlament przyjął wniosek w sprawie (we wtorek), wzywając rząd do „określenia możliwości podjęcia środków, gdyby Izrael przystąpił do aneksji terytorium palestyńskiego”.

  Podobny wniosek został przyjęty w piątek przez parlament belgijski, który wraz z innymi propozycjami wysuwanymi w kilku państwach członkowskich UE może wpłynąć na europejskie stanowisko w tej sprawie.

  ***

  Bernie Sanders Signs AOC’s Anti-annexation Letter Threatening to Cut U.S. Military Aid to Israel

  https://www.haaretz.com/us-news/.premium-sanders-signs-aoc-s-anti-annexation-letter-threatening-to-cut-military-aid-to-israel-1.8959299

  ‚Apartheid’ letter drafted by Ocasio-Cortez, warning of the consequences of Israel’s plans to annex parts of the West Bank, was condemned by AIPAC

 269. Mauro Rossi,
  no ale w tym wywodzie na temat debaty zapomniałeś dodać, że gdyby znowu miała zostać przeprowadzona przez Adamka w TVPiS to tematykę i pytania znowu by dobierał Bielan. Bez tego to ten wasz cały wywód powyżej jest o kant potłuc.

 270. Bar Norte
  30 czerwca o godz. 22:26

  Zauważyem, że wieczorami często słabiej kojarzysz. Z tekstu wynika, że chodzi o twój żarcik z tragicznej śmierci Mountbatena. Nieważne kto podłozył bombę, to się nie nadaje do żartów w stylu Żukowskiej. Dlatego nazwałem to antykulturą i nie udawaj, że nie rozumiesz tego słowa. Żródła antykultury tkwią także w państwach dla których życie ludzkie nic nie znaczyło.

 271. @Levar 30 czerwca o godz. 22:46
  Nie łudź się. Elektorat Du*y to zapadła wieś i starcy.
  Dla młodych Maliniak jest za bardzo obciachowy.

 272. Levar
  30 czerwca o godz. 22:46

  Sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski. Według niego 74 proc. wyborców Hołowni popiera w II turze Trzaskowskiego. Duda może liczyć jedynie na 7 proc. wyborców Hołowni.

 273. A mialo byc o tym kto i dlaczego wymodlil to cale warszawskie i ogolnopolskie gowno na dzien przed wyborami . Czy to prawda , ze musial , bo dostal polecenie lezec krzyzem cala noc ?.
  60 cm to zaledwie 0.06 atm . Wystarczy mieszkac nad Wisla
  „66×10 do 9tej L” to chyba ok. 1kmx1km x 66m gl. ? !.
  Amerykansko- chicagowskiego go’wna musi byc duzo wiecej niz warszawskiego ! Mieszkac w chicagowskiej piwnicy oznacza trudnosci z zasypianiem kiedy sie blyska i pada, bo te ” do 9-tej” moze nie wystarczyc – bedzie sie przelewac .

 274. legat
  30 czerwca o godz. 22:47

  Prezydentowi do zwycięstwa żadna debta organizowana przez funcjonariuszy medialnych, takich lub innych, potrzebna nie jest. Chętnie natomiast weźmie udział w debacie w której pytania zdają zwykli ludzie. W takiej na pewno nie wsytartuje Trzaskowski.

 275. A teraz Maupo będzie rozstrzygał, co się nadaje do żartów, a co nie.
  Katolicki terror to słaby żart?

 276. Levar 30 czerwca o godz. 22:46 pisze: –… miejmy nadzieję, że młodzi i niedoświadczeni wyborcy nabici w pierwszej turze w Hołownię,
  szybko się zreflektują i zagłosują w drugiej turze na dr. Andrzeja Dudę.

  Levar,
  to oczywiste, że pójdą po rozum do głowy i zagłosują na Andrzeja dotora Dudę. I nie tylko oni, także ci od Bosaka, Kosiniaka-Kamysza, że o Biedroniu nie wspomnę.
  No w końcu zmądrzeją. Mają prawie dwa tygodnie! Rafał doktor Trzaskowski dostanie te swoje 30% a Andrzej doktor Duda na pewno jakieś 69.

 277. Poza tym jeszcze wyborcy Bosaka nie zagłosują na Du*ę, bo nienawidzą PiSu.

 278. maciek.g
  30 czerwca o godz. 22:53

  „IBRiS dla Wirtualnej Polski. Według niego 74 proc. wyborców Hołowni popiera w II turze Trzaskowskiego. Duda może liczyć jedynie na 7 proc. wyborców Hołowni”.

  Czyli IBRIS na zlecenie WP przkazał własnośc Hołowni w postaci 74 worków z ziemniakmi Trzaskowskiemu, oraz 7 worków Dudzie. W ten sposób całkiem udanie formatuje się umysły różnych maćków, ku ich zdowoleniu.

 279. Mauro Rossi,
  „zwykli ludzie” po castingu u Bielana i Klarenbacha czy innego siepacza pisowskiego?

 280. 404
  30 czerwca o godz. 22:47

  Dla demokratów ostatnią deską ratunku przed klęska w wyborach może być wzniecenie antysemickiej histerii. Cóż, kiedyś bronili niewolnictwa ….

 281. @legat 30 czerwca o godz. 22:58

  Żeby tylko nie przedobrzyli z formą, bo jak za szybko będą mądrzeć, to Du*a dostanie 150 procent głosów.

 282. legat
  30 czerwca o godz. 23:01

  Od 2005 roku ciągle w tych samych koleinach. Nie idźcie ta drogą legacie, bo wpadniecie w zasadzkę.

  PS. Wiesz o tym, że legat (legatus legionis) to dowóca rzymskiego legionu i czasem zarządca prowincji. To chyba zobowązuje do niegadania głupstw.

 283. Właściwie nawet nie terror. Terroryzm. IRA to przecież katoliccy terroryści.
  Zły dowcip, Maupo? Moim zdaniem pierwszorzędny.

 284. Jak już Maupo usiłuje być dowcipny… to okropnie zalatuje naftaliną.

 285. Mauro Rossi
  30 czerwca o godz. 23:01
  żeby ci do reszty popsoć humor informuje że wyborcy Bosaka w ponad 74% zagłosują na Trzaskowskiego. A reszta w większości do wyborów II tury nie pójdzie

 286. Mauro Rossi 30 czerwca o godz. 22:55 do mnie: –Prezydentowi do zwycięstwa żadna debta organizowana przez funcjonariuszy medialnych, takich lub innych, potrzebna nie jest.

  Mauro Rossi,
  ale gotowość wystąpienia w debacie organizowanej przez funkcjonariuszy medialnych PiS to wyraził zarówno on sam jak i Bielan. Znaczy wystąpić w debacie bez udziału funkcjonariuszy medialnych PiS nie zamierza. To znaczy tchórzy i wiem dlaczego. Jemu pasuje by mógł na każde pytanie odpowiadać tylko w jeden sposób, np.
  – Ile jest 2 razy dwa?
  Duda – 500 plus,
  – Ile jest 2 razy 3?
  Duda – skróciłem wiek emerytalny.
  – Ile jest 5 razy cztery?
  Duda – załatwiłem wam trzynastki i czternastki.

  A funkcjonariusze medialni PiS, przekupieni wcześniej przez Dudę dwoma miliardami będą pękać z dumy słysząc odpowiedzi swego chlebodawcy.

 287. Mauro Rossi,
  zawęziłeś pojęcie legatusa. Mógł być przecież też wysłannikiem Republiki Rzymskiej powołanym przez senat na misję legatio do innego kraju. Umknęło wam to Mauro. Niby coś tam wiecie Mauro ale nie do końca, za bardzo.

 288. Mauro Rossi

  „chodzi o twój żarcik z tragicznej śmierci Mountbatena.”

  Zapewne chodzi ci o „bum”. Ale „bum” to wykrzyknik a nie żarcik. Po prostu część mowy.

  Nizej podsyłam ci link na notkę o wykrzykniku w ramach edukacyjnej funkcji bloga:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wykrzyknik_(część_mowy)

  Rozumiem, że odczuwasz dysonans poznawczy gdy czytasz, że bojówka katolicka wysadziła w powietrze konserwatystę. Rozumiem, że przy pomocy tak bliskich ci kwantyfikatorów moralnych trudno ci się z tym uporać.
  No ale to nie powód by w związku z dylematem poznawczym czepiać odruchowo wykrzyknika.

  kooperatywaMandragon; „Trwa debata na temat niecheci prezydenta do debaty poza telewizja rezimowa.”
  Bar Norte: „Nie ma lepszych debat niz debaty nad niechęcią do debaty”.

  Ponieważ jak zwykle nie zauważyłeś a raczej nie chciałeś zauważyć że cytujesz dwie odrębne wypowiedzi i połączyłeś je w jedną pozwoliłem sobie wyżej zaznaczyć od kogo pochodzą.
  Jako, że zaadresowałeś tę manipulację do mnie pozwolę sobie jeszcze raz powtórzyć co napisałem:

  „Nie ma lepszych debat niz debaty nad niechęcią do debaty”

  W związku z powyższym cały twój elaborat o Dudzie, Trzaskowkim i jakiejś debacie jest nie na temat. Tak więc nie mam zamiaru się do niego odnosić.
  Mogę tylko powtórzyć, że jeśli masz ochotę coś napisać to pisz od siebie a nie manipuluj cudzymi wypowiedziami by dla ujawnienia swych przemyśleń szukać w ten sposób pretekstów.

 289. Minęła północ, to już druga połowa roku.
  NBP ogłosił, że banknoty 500-złotowe są prawnym środkiem płatniczym w Polsce, a w bankomatach jest już ponad 31 milionów takich banknotów.
  To prawie jedna pięćsetka na obywatela

 290. Gazprom wpłacił 1,5 miliarda dolarów dla
  PGNiG tytułem korekty cen, po wyroku Trybunału Arbitrażowego, podała radiowa jedynka.
  Francuska delegacja na Krymie. Ukraińskie władze protestują

 291. Is42,
  nie przejmuj się, Gazprom sobie tę kasę odbierze, nie w ten to w inny sposób. No chyba żebyśmy uznali aneksję Krymu. Wtedy Putin wpuściłby może nawet polskie jabłka, cebulę i marchewkę.

 292. @Mauro Rossi
  30 czerwca o godz. 22:51

  piszesz do Bar Norte:

  Zauważyem, że wieczorami często słabiej kojarzysz. Z tekstu wynika, że chodzi o twój żarcik z tragicznej śmierci Mountbatena. Nieważne kto podłozył bombę, to się nie nadaje do żartów w stylu Żukowskiej. Dlatego nazwałem to antykulturą i nie udawaj, że nie rozumiesz tego słowa. Żródła antykultury tkwią także w państwach dla których życie ludzkie nic nie znaczyło.

  ***

  Mountbatten, o którego tak walczysz był przykładen kogoś, dla kogo zycie ludzkie nic nie znaczyło.
  Jego zachowania w czasie wojny dokładnie to obrazują.
  nawet jak skonfrontowany z koszmarnymi faktami ile zyć ludzkich kosztowały jego kretyńskie pomysły potrafił jedynie powiedzieć: „w podobnych okolicznościach postąpiłbym tak samo”.
  Wiele osób nie chciało z nim nawet rozmawiać, w tym także lordów.
  Znany był z małoskowości, głupiego uporu, karierowiczostwa, zadufania w siebie i tym podobnych walorów.

  Ale Tobie prawdopodobnie imponuje jako członek rodziny królewskiej
  i stąd ma fory.

 293. @Mauro Rossi
  30 czerwca o godz. 23:05

  404
  30 czerwca o godz. 22:47

  Dla demokratów ostatnią deską ratunku przed klęska w wyborach może być wzniecenie antysemickiej histerii. Cóż, kiedyś bronili niewolnictwa ….

  ——

  Teraz to chyba coś ćpnąłeś.
  kto wzbudza antysemicką histerię?
  Berni Sanders, który jest Żydem?

  Piszesz aby pisać.
  Spłycasz do takiego stopnia, który można jedynie porównać do kolesia salto mortale

 294. Bywalcze nigdzie nie bywający ; 17:17 .

  A czego tu się wstydzić ? trzeba głosować za poprawką do konstytucji aby Putin
  był nadal prezydentem . W całej Rosji nie ma lepiej rozgrywającego niż on .
  Społeczeństwo w Federacji Rosyjskiej nie jest tak podzielone ani tak głupie
  jak w Polsce więc zdecydowana większość zagłosuje za poprawką i pozostaniem
  Putina .
  https://www.youtube.com/watch?v=xRPh6dZSGRg&feature=player_embedded&fbclid=IwAR2qAI7sgAKI4xXHK9czATpold9c8NPF1bgZde0jSgR9JdG12XopLjC0gBQ

 295. Co zrobił Morawiecki, aby woda nie zalała jego piwnicy…wszak, to jego piwnica, a nie Trzaskowskiego…Tak sobie myślę prywatnie o piwnicy bliższej ciału…w czasach, gdy głową jest Duda…Nie zrobili nic w temacie zalewanie piwnic z góry…żadnego programu…Widziały gały…

 296. Gliński zrzeka się tytułu profesorskiego z powodu ciała…Kaczyńscy nie zrzekli się tytułów choć pochodzą od ciała nazywanego: mroczną sowiecką okupacją…Tak sobie myślę prywatnie o dawaniu ciała Zybertowiczowi…bo dla komisji jest wirtualny…

 297. opowiem pokrótce o historii, która ostatnio bardzo wzburzyła Amerykanów.

  Lorri Wellow 45-cio letnia kobieta, ładna, zadbana doszła do wniosku, że ma za sobą już wiele wcieleń, a tym razem to ma zadanie jako specjalna wysłanniczka Boga doprowadzić 144 000 ludzi , którzy zasłużyli na zmartwychstanie czy cos w tym stylu do sądu o s t a t e c z n e g o.

  Oczywiście te i wiele innych z tym związanych pomysłów nie wzięło się znikąd.
  Skojarzyła się z osobami, które święcie w to wierzą.
  A ich czymś w rodzaju guru jest niejaki Chad Daybell, piszący książki o swoich umiejętnościach otrzymywania wiedzy na te tematy, jak również o przyszłości.
  Te umiejętności ujawniły się ponoć u niego po przeżyciu śmierci klinicznej, czyli w/g niego był już w zaświatach, ale portal się nie całkiem zamknął, więc on może teraz w tę i spowrotem tam bywać. Dzięki temu może przewidywać przyszłość.

  Facet spotykał się ze swoimi wyznawcami przy okazji różnych prelekcji na temat swoich książek (był płodny i w tym względzie) w różnych miastach różnych Stanów.

  W zeszłym roku Lorri go poznała osobiście i bardzo sobie przypadli do gustu.
  Okazało się, że w poprzednim którymś wcieleniu byli małżeństwem, więc znali się już od dawien dawna.

  Zaczął się wielki r o m a n s podbudowany wiarą w te same cuda niewidy.

  Lorri mąż Charles Wallow zaczął się martwić, że żonie szajba odbiła, bo zaczęła mu mówić na przykład, że on nie jest Charles, tylko jest zambi który nazywa się Nil Szmorgasen (coś w tym stylu) i zaczęła do niego się tym zambi imieniem zwracać.
  Facet miał swoją firmę, musiał wyjeżdżac w sprawie umów i takich różnych rzeczy związanych z nią.

  Kiedyś wraca z takiej słuzbowej podróży, a na lotnisku nie ma jego samochodu, który zawsze w tym samym miejscu parkował.
  następnie okazuje się, że jego konto firmowe jest oczyszczone, a nazajutrz ma wypłacić pracownikom ich pensje.
  Na dodatek dowiedział się przez telefon od żony, że już nie mieszka w swoim domu.
  Zamki zmienione, itd.

  Zadzwonił na policję. jest udostępnione nagranie z interwencji policyjnej.
  opowiada tam między innymi, że od pewnego czasu żona grozi mu, że go zniszczy, że go zabije, itd.
  Człowiek zachowuje się spokojnie, wyraża obawy o zdrowie psychiczne żony.

  Tu zaznaczę, że wszyscy którzy go znali, włącznie z osobami ze strony Lori potwierdzają, że to człowiek bardzo spokojny i kochający swoją żonę i dzieci.

  Tak czy inaczej niedługo po tym Charles Wallow zostaje zastrzelony w swoim domu przez brata Lori.
  Policja przyjmuje do wiadomości, że Charles zamierzył się na szwagra kijem bejsbolowym, to wtedy ten poszedł do drugiego pomieszczenia, wziął stamtąd pistolet, wrócił i zastrzelił go.

  Piszę o tym starając się zachować chronologię, bo po takim oświadczeniu policja bierze to za dobrą monetę i uznaje, że brat Lori działał we własnej obronie.

  Nie ma żadnego śledztwa, nic.
  Sprawa zamknięta. Facet był i się zbył.

  Tego samego dnia po południu u Lori przy basenie jest party, jakoże ona twierdzi skoro wcześniej już ludzie byli zaproszeni, to niby dlaczego odwoływać.
  Zabawa trwa.

  Krótko po zabójstwie Lori zwraca się do ubezpieczalni o forsę z racji śmierci męża.
  Okazało się że był ubezpieczony na ponad milion dolarów.

  Jednak ponieważ od pewnego czasu Lori zachowywała się jak się zachowywała, więc Charles w tajemnicy przed nią zmienił ją na swoją siostrę jako beneficjenta, wiedząc, że siostra zabezpieczy nieletnie dzieci.

  Dzieci swoją drogą będą otrzymywać co miesiąc pieniądze po ojcu z innej puli.

  To bardzo wkurzyło Lori, ale co robic. Nie ma wyjścia.
  Zabicie Charlesa miało miejsce w Lipcu
  Upłynęło parę miesięcy i we wrześniu dzieci zaginęły, o których wcześniej Lori mówiła, że też w Zambi się pozamieniały.
  najpierw dzieczynka 16-to letnia, a potem chłopczyk 7-mio letni.

  Dziadkowie chłopczyka zaczęli podnosić raban gdzie są dzieci.
  Było motanie kłamanie i nikt niczego się nie dowiedział.
  Niedługo potem żona Chada Daybell (guru od doomsday wiary) jest napadnięta przez zmaskowanego kogoś, kto w nią próbuje strzelać, ale zaciął mu się karabin.

  jednak po kilku dniach zdrowa kobieta rankiem jest znaleziona martwa w łóżku.
  Znowu nie ma żadnej sekcji zwłok, sprawa uznana za naturalną śmierć.
  BTW Ta kobieta, żona Chada, razem mieli 5-ro dzieci. Małżeństwo od dwudziestu lat uznane przez wszystkich za udane.

  Również Postrzelony jest mąż siostrzenicy Lori, którego ta też za zambi uważała.
  zaobserwowano, że strzały były oddane z samochodu zmarłego męża Lori.
  Po tym wydarzeniu facet zaczął sie ukrywać

  Tak czy inaczej Lori kupuje pierścionek zaręczynowy korzystając z amazon konta swojego zabitego mężą i dwa tygodnie po śmierci żony Chada na plaży na Hawajach biorą r o m a n t y c z n y ślub.
  na Hawajach też pozostają.
  A tu ludzie i policja szukają dzieci.

  ktoś ich tam rozpoznaje i ponieważ za nic nie chcą powiedzieć gdzie dzieci są, to najpierw Lori jest przetransportowana do Utah i trafia do więzienia.

  W między czasie jest sporo różnych rzeczy, ale koniec końców chyba w maju
  policja odkrywa zwłoki dzieci zakopane na tyłach domu Chada.
  7-mio letni chłopczyk jest cały zapakowany plastikiem podwójnie, a dziewczynka nie do rozpoznania, ponieważ najpierw ją poćwiartowano, a potem próbowano spalić.
  Więc dentystyczne przesłanki i DNa pomogły w rozpoznaniu.

  Aha zaraz niedługo po smierci żony Chada nagle w dziwnych okolicznościach umiera brat Lori.
  Jeszcze takie sprawy jak np z telefonu zabitej dziewczynki przesyłane są tekstowe liściki do różnych osób. na przykład do jej juz żonatego brata, że wysyła mu swoje oszczędności w prezencie.

  Według tych nawiedzonych koniec świata ma być 22-go lipca.

  Może jeszcze dodam, że obecny jej mąż to już numer 5.
  Ojciec dziewczynki był mężem numer 3 i też w dziwnych okolicznościach zmarł.

  Ta sprawa jest jak z horroru. jest cała masa jeszcze innych rzeczy , ale to by było zbyt długie opowiadanie.

  Doomsday wiara, to po co im forsa?
  A jednak bardzo na nią są łasi.

 298. A w linku ponizej mozna zobaczyć
  jak wygląda Lori obecnie , jak również miejsce gdzie dzieci były zakopane.

  Lori Vallow Daybell appears in court on new evidence charges
  https://www.youtube.com/watch?v=3azejQ4gJMg

 299. W kraju nad Wisłą dwaj ewangeliści Mateusz i Łukasz prowadzą owczarnię w cnocie do sądu ostatecznego…Tak sobie myślę prywatnie, że zamieszkiwanie terytoriów zrabowanych tubylcom skutkuje nawiedzeniami…co widać po Trumpie…w zwidach każe strzelać jak do psów…

 300. Zakątek Polityczny – ¡No Pasarán

  Tylko patrzeć, jak hordy pisowskie rzucą się na to nowe „ciało”. Hordy „profesorów” pisowskich (wiem, że to oksymoron, dlatego dodalam cudzysłów.) wezmą „ciało” w jasyr, wezmą „ciało” siłą, tak po bożemu, tak prawdziwie po polsku. W Trybunale już wziętym jest kucharka, w SN pani sprzątająca, a w tym nowym „ciele” będzie burdel, dokąd będą mogli chadzać gwałciciele ulaskawiani przez Dudę i inni pisowscy profesorowie.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 301. Kancelaria Prezydenta odmawia informacji na temat ułaskawień, powołując się na „ochronę prywatności”.
  Czy to jest wystarczające wytłumaczenie?
  Tak samo mogą się tłumaczyć władze kościoła ukrywając pedofilów…?

  http://www.rp.pl/Polityka/306299918-Kancelaria-Prezydenta-odmawia-informacji-o-ulaskawieniach.html

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 302. Nic nie jest rozstrzygnięte.

  Zgodnie z przewidywaniami nic nie zostało rozstrzygnięte, będzie druga tura wyborów, co nie jest sukcesem. Dudy. Frekwencja była wysoka, ale jednak nie przekroczyła tej w 1989 roku. Oczywiście opieram się na danych sondażowych, lecz nie sądzę by uległy one jakimś istotniejszym zmianom. Polska jest podzielona, pomysł, aby to p. Sasin przeprowadził 10 maja wybory, których jedynym zwycięzcą byłby tylko p. Duda i aby zniszczyć wszelką nadzieję na obalenie dyktatury, skończył się razem z pakietami p. Sasina na jakimś pocztowym podwórku. Nie udało się, stajemy przed kolejnym starciem w walce o wolną demokratyczną Polskę. To będzie mordercza kampania, oni walczą o wszystko i pokazali już co potrafią. Będą kłamać, nie będą mieć żadnych skrupułów, zahamowań, wątpliwości, aby wykorzystać wszystkie możliwości represyjnego państwa dla zdobycia władzy. Zgodnie ze słynnym powiedzeniem Gomułki -władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy, zrobią wszystko by tej władzy nie oddać. Nie miejmy złudzeń stosunkowo pojednawczy język p.Dudy bez obelg, pogróżek i wyzwisk to gra pozorów. Duda już wystarczająco pokazał kim jest i co warte są jego słowa, aby specjalnie nimi się nie przejmować.
  To będzie wybór pomiędzy Polską demokratyczną, wolną, bezpieczną i praworządną, a państwem, w którym istnieje grupa ludzi bezkarnych, bogacących się kosztem innych, bezczelnych, aroganckich, traktujących państwo jak partyjny łup i republikę tylko dla swoich. To będzie wybór pomiędzy Polską silną bezpieczeństwem Unii Europejskiej, praworządnością i stabilną odpowiedzialną polityką gospodarczą, a Polską nacjonalistyczną, represyjną, skłóconą z demokratycznymi państwami, coraz bardziej izolowaną w Europie i w świecie. To będzie spór o coraz bardziej brutalnie i bezczelnie fałszowaną historię i zastępowanie autentycznych bohaterów ludźmi z różnych względów wygodnymi politycznie. To będzie wreszcie spór o młode pokolenie, o takie wartości jak godność i prawda w życiu publicznym, których deficyt tak strasznie już obecnie rzuca się w oczy. To będzie dramatyczna walka wyborcza na szczęście ciągle jeszcze rozstrzygana przy pomocy kartki wyborczej. Nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte. P.Dudę poparło ok. 40% wyborców, jego konkurentów pozostałe 60%. Potrzeba jeszcze większej mobilizacji niż w pierwsze turze, nie wydaje mi się, aby P. Duda miał jeszcze jakieś większe rezerwy wyborców.

  Stefan Niesiołowski

 303. Adamek na 102 ; 19:30 pisze .

  Trudno o większego kretyna niż Donald Trump, no może Du*a
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Adamek ; spójrz w lustro a zobaczysz kretyna jakiego jeszcze nie widziałeś ,
  Adamku wy taki wiejski chłopek roztropek jest który myśli życzeniowo myśląc
  ze tak będzie bo tak myśli ale tak nie będzie .
  Zaprawdę powiadam ci , Duda prezydentem będzie a Trump w jesiennych
  wyborach wygra po raz drugi , mało tego , Putin prezydentem będzie dożywotnio
  a ty Kretynem i idiotą też dożywotnio zostaniesz .
  Takie jest teraz zapotrzebowanie a wasze sondaże i różne spekulacje można o kant
  dupy potłuc niczego nie zmienią , no ale pisz Adamku pisz tylko nie zapomnij
  pod spodem wytłuszczać .

 304. Dziś urodziny, czyli 49 lat LATA Z RADIEM.
  Dekada Edwarda Gierka w Polsce Ludowej zaczynała się pięknie.
  Na polskim wybrzeżu wszyscy słuchaliśmy tej popularnej audycji i dobrej muzyki

 305. Wczoraj popierali Gierka, dzisiaj Dudę…Tak sobie myślę prywatnie, że ludziom trudno dogodzić…następny proszę…

 306. Polak potrafi 😎

 307. Katolik lepiej brzmi…po ludzku…Tak sobie myślę prywatnie o sortowaniu bytu nad Wisłą…

 308. Blackley
  1 lipca o godz. 7:59

  „(…) spójrz w lustro a zobaczysz kretyna jakiego jeszcze nie widziałeś (…)
  wy taki wiejski chłopek roztropek jest który myśli życzeniowo myśląc że tak będzie bo tak myśli ale tak nie będzie”

  „Zaprawdę powiadam ci , Duda prezydentem będzie”

  Zaprawdę powiadam ci, synu Blackley, spójrz w lustro.

 309. Naród rosyjski według putinowskiej propagandy kocha samodzierżawie i dlatego jakiegoś batiuszki potrzebuje, a że nawet rosyjska cierpliwość ma swoje granice, to niektórzy kończą tak jak Mikołaj II. Najpierw go ukatrupią, a za kilkadziesiąt lat ogłoszą świętym. Zresztą los Stalina jest podobny, najpierw go przeklęli, nawet z grobu wykopali, a dzisiaj nawet tego zbrodniarza uświęcają. Polityka Putina bardzo zresztą przypomina tą Mikołaja II; kiedy elity balują, naród popada w nędzę, a batiuszka pcha paluchy od jednego konfliktu zbrojnego do drugiego, bo mu się ubzdurało, że biedna, zahukana Rosja, tą drogą stanie się mocarstwem światowym. A wystarczyło rzucić okiem za wschodnią granicę, do Chin , aby zobaczyć jak nawet w dyktaturze można zbudować potegę państwa. Ale do tego Putin musiałby więcej interesować Rosją, a mnie zagranicą, a jak tego wymagać od oficera wywiadu ?

 310. pombocek ; 10:03 .

  Nie wpieprzaj się w nie swoje sprawy .
  Jak ,, twoją ” koleżankę z Hiszpanii tu na blogu poniżano to wtedy jakoś nie
  miałeś odwagi stanąć w jej obronie , zachowałeś się wtedy jak wiejski nie okrzesany
  prostak . To ja musiałem wtedy bronić jej honoru a teraz masz odwagę zwracać
  się do mnie , spie….aj chamie .

 311. Już od 20 lat wieszczą upadek Rosji a ona jakoś nie upada tylko z roku
  na rok ma się coraz lepiej .

  https://aftershock.news/?q=node%2F881153&fbclid=IwAR0s8i5-27Ij5wKLOPa2KbfrzUx-jngdOzUuK4qUq-CNIPRVqkJOy4V0HUI

 312. test

 313. Bywalec folksdojcz 2 zapomina o ojczyżnie… katolickiej III Rzeszy…kiedy obiecano lepsze życie w przestrzeni… po resocjalizacji Żydów i komunistów przez kominy krematoriów…z Gott mit uns …! na ustach…Tak sobie myślę prywatnie o krzyżackich genach w liturgii nad Wisłą…Płaszcz krzyżacki i mundur wehrmachtu szatą tzw. wyklętego za antykomunizm…

 314. Blackley
  1 lipca o godz. 10:36

  „Nie wpieprzaj się w nie swoje sprawy”.

  Dziękuję, synku. Może nie wiesz, że na blogu nie ma swoich/nie swoich spraw. Przez niedowidzenie wpadłeś w dołek, który wykopałeś dla mnie: To w końcu miałem się wpieprzać w nie swoje (jakubka) sprawy, czy nie? W elementarzu publicznej i niepublicznej komunikacji jest pradawny, mało przestrzegany przez rozrabiaków, zwyczaj odnoszenia się do tego, co powiedział rozmówca, a nie odgryzanie się wspominkami z jego życia i spoza tematu lekcji. Nie reaguję więc na twoje smarkate chwalenie się obroną tak silnej osobowości, jaką była jakubek. Rośnij zdrowo, możliwie bez czepiactwa, jeśli potrafisz.

 315. Blackley
  1 lipca o godz. 10:36

  Dodam, że swoim chwaleniem się obroną tak mocnego duchem człowieka jak jakubek, normalnie mnie w ponure deszczowe południe rozśmieszyłeś. Dziękuję, rzadko mi do śmiechu. Ale jak ktoś się chwali, że bronił, powiedzmy, Dariusza Michalczewskiego przed atakiem pryszczatego piętnastolatka, weź się nie uśmiechnij.

 316. pombocek ;

  Pędż w buraki , pszenno buraczany prostaku .

 317. test test 🙂

 318. Stasieku,
  co Ty tak nas tu straszysz jakimiś kwizami. No będzie, będzie, bodajże 12 llipca. Pojawi się taki TRZASK że aż zaDUDNi.

 319. Blackley
  1 lipca o godz. 12:04

  „Pędż w buraki , pszenno buraczany prostaku”

  Może błyśnij paroma przykładami mojego prostactwa – niech i ja się nad sobą ponatrząsam. Czy ty tylko tak z pisowska: „audacter caluminare, semper aliquid haeret”?

 320. Wystarczy tylko słówko napisać o niewydarzonych rządach Putina w Rosji, pod którymi kraj z dołka , który Putin sam mu wykopał, wyjść nie może, a już rosyjskie trole na blogu posuwają się z braku argumentów, do osobistych „epitetów”.
  Smętne towarzystwo i nędzne towarzystwo opłaca w waszych osobach Putin.

 321. Mauro Rossi,
  co z tą waszą Dudą Mauro? A to „Ciumkę” Piotrowicza awansuje na sędziego TK albo sam ułaskawia pedofila. Coś z nim chyba nie teges.

 322. Pisz folksdojczu 2 o wehrmachtowcach w Watykanie i skażeniu liturgii jego zbrodniami…Tak sobie myślę prywatnie o oczyszczaniu własnych szeregów…aby rzucać kamieniem…

 323. Pornos Putina,

  puść nagranie z Trumpem w burdelu a na rozgrzwke
  Kuchcinskiego z małolatą.

  JEBAĆ PiS

 324. Blackley
  1 lipca o godz. 7:59
  Adamku wy taki wiejski chłopek roztropek jest który myśli życzeniowo myśląc ze tak będzie bo tak myśli ale tak nie będzie .

  Porons Putina,
  pomyśl sobie coś życzeniowo, posuwajuszczij faszista 🙂

  Hihihihi

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 325. Blackley
  1 lipca o godz. 7:59
  Adamek ; spójrz w lustro a zobaczysz kretyna jakiego jeszcze nie widziałeś ,

  Pornosie Putina, co masz na myśli? Hihihihi

  PS
  Jak będziesz u Ramony, to masz zagrychę za darmo w poczekalni. Możesz pobrudzić paluszki, panienkom w twojej klasie to nie przeszkadza 🙂

  Naszczalnik bratobójca

 326. Nie lepiej byłoby, żeby nasi rosyjscy trole zajęli się liturgią rosyjskiej cerkwi, którą właśnie „posuwa” dwóch, a nawet trzech byłych KGBowców; Władimir Władimirowicz, Błakłej i Kirił, zamiast zawracać sobie głowę katolicką liturgią ?

 327. Ten Trzaskowski to rzeczywiście jest tak samo zły jak Duda, a może nawet i gorszy. Popierają go niemieckie media, a to straszniejsze niż dziadek z Wermachtu, a nawet bardziej, bo dziadek był jeden, a mediów jest wiele.
  Na dodatek pradziadek Trzaskowskiego zakładał pierwsze w Polsce żeńskie gimnazja, co samo w sobie jest mocno podejrzane.
  Mówi obcymi językami, więc trudno zrozumieć, co w ogóle mówi, Duda nie tylko mówi tylko po polsku, ale za to w tym języku krzyczy i każdy może usłyszeć, choć nie każdy lubi.
  Jest wykształcony, podobnie jak Duda, ale wszyscy wiedzą, co z tego wykształcenia wyszło, a poza tym Trzaskowskiego kształcił Soros, a prezydent ciągle się uczy, gdyż kształcił go tylko Uniwersytet Jagielloński.
  Trzaskowski niby jest taki pro LGBT i za antykoncepcją, a rozmnożył się dwukrotnie, dzięki czemu, gdy homoseksualiści przyjdą zabierać dzieci do obowiązkowej adopcji, zostanie mu chociaż jedno i buldożek Bąbel.
  Prezydent Duda ma buldożery i inne koparki na Mierzei Wiślanej, co nie wszystkim odpowiada, a córkę wysłał na praktyki do Anglii, choć przecież mogła praktykować w Polsce, ale za to Trzaskowski nie posłał syna do komunii i kupuje dżem, zamiast oglądać defiladę wojskową, a Duda ma zdjęcie w czołgu, co w sumie też obciach.
  Trzaskowski złośliwie wypuścił ścieki do Wisły i zesłał ulewę, a Warszawiacy się zmówili i tłumnie na niego zagłosowali w wyborach na Prezydenta Polski, żeby pozbyć się go ze stolicy. Już raz to zrobili, gdy Prezydent Warszawy, Lech Kaczyński, został Prezydentem Polski. Mają doświadczenie.
  Najgorsza to jest ta Platforma Obywatelska, która przez osiem lat tylko kradła i jadła ośmiorniczki, a choć Trzaskowski nie jadł, to niesmak pozostał, bo biernie się patrzył, zamiast odjąć od ust te owoce morza, na które na dodatek teraz obecny rząd nałożył większe podatki, żeby nikt już nigdy więcej nie jadł żadnych dziwnych rzeczy, a tylko polskie schabowe.
  Naród tak nienawidził Platformy Obywatelskiej, że wybrał ją sobie na dwie kadencje, po czym zmądrzał i wybrał sobie Prawo i Sprawiedliwość, też na dwie, ale się nie cieszył. W zasadzie to najbardziej zawinili Trzaskowski i Duda, bo mogli na przykład startować z list Konfederacji, albo stanąć za Hołownią, albo, a nie, za Biedroniem i Kamykiem już by się nie zmieścili, gdyż 2 procent to trochę cienko. Ale w sumie mogli próbować.
  Trzaskowski jest absurdalnie przystojny, co trochę razi, więc, jak wynika z badań, głosują na niego kobiety. Gdy weźmie się pod uwagę tego pradziadka od gimnazjów żeńskich, to chyba widać, o co tu chodzi. Na dodatek jest to zupełnie odwrotne, niż marzenia Korwina-Mikke, który chciałby mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet, gdyż to mężczyźni torują drogę do zmian, a kobiety za nimi podążają.
  To już w sumie nie wiadomo, czy z perspektywy Konfederacji to dobrze, że Trzaskowskiego popierają kobiety, czy źle, ale za to wiadomo, że z Prezydenta Dudy łatwiej robi się memy, już nie ważne, czy śmieszne, ale mem za Prezydenta to jednak wstyd.
  Trzaskowski czytał tylko pierwszy tom Harry’ego Pottera, dalsza część go nie wciągnęła, a Duda przebrnął przez tytuł Konstytucja i też się nie dał wciągnąć.
  Przed skomentowaniem tego postu skonsultuj się ze swoim poczuciem humoru i ośrodkiem ironii w twojej głowie.

  Paweł Lęcki

 328. Czy katolicka liturgia nad Wisłą ma umacniać Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego…przez prawicę utożsamiane teraz z Merkel i Unią…Tak sobie myślę prywatnie, że parafianie powinni wiedzieć w co wdepnęli i komu służy dom boży w ramach zgermanizowanego Watykanu…co przewidziała Konopnicka…a nawet Kurski w dziele… O ciemnym ludzie…i dziadkach z pewnej formacji…

 329. @adam100

  Dobre 😀 😀 😀
  Ja też nie przebrnąłem dalej, niż pierwszy tom Harry’ego. Potem grypa (1999/2000) mi przeszła i więcej nie chorowałem.
  Dzieci przeczytały wszystkie tomy i też zdrowe.

 330. TVN jest zagraniczny i nie jest godzien organizować prezydenckich debat…tak Duda…Czy proboszcz nie jest zagranicznym duchownym Watykanu, aby głosić prawdy z ambony…na podobieństwo debatujących kandydatów…Tak sobie myślę prywatnie, że wiedza; kto za tym stoi nie może być wyrywkowa…

 331. Jest naprawdę kpiną, że na tutejszym blogu ruskie trole uzurpują sobie prawo do tego, żeby określać co jest zagraniczne i niedojść polskie, aby brać udział w polskiej debacie.
  Jak to znowu było po waszemu:
  „Kurak nie ptica
  Polsza niet zagranica”
  albo podobnie ?

 332. @legat
  30 czerwca o godz. 11:49

  Dopóki TVN należał do ITI, był prawdziwą podporą medialną Platformy i całego obozu liberalno-proeuropejskiego. Odkąd jednak został przejęty przez Amerykanów (a stało się to, cóż za przypadek, w pamiętnym roku 2015), mam wrażenie, że TVN sprzyja Platformie wyłącznie z przyczyn komercyjnych (tj. w celu utrzymania paru milionów widzów, którzy oglądali ten kanał od lat) i robi to w taki sposób, aby za bardzo PiSowi nie szkodzić. Owszem, częściej krytykuje PiS niż PO, ale np. na początku pandemii wychwalał pod niebiosa Szumowskiego i atakował Grodzkiego, czym pomógł Dudzie w osiągnięciu 60% poparcia.

  Ambasador Mosbacher czuje się za TVN odpowiedzialna. Gdy kiedyś kur wizja pluła na TVN od rana do wieczora za to, że ośmielił się pokazać Kaczyńskiego wjeżdżającego limuzyną na cmentarz, pani Żorżeta w ostrych słowach kazała się PiSowi od TVNu odstosunkować. Polecenie zostało wykonane natychmiast, bo wiadomo, pani każe, sługa musi.

  Pani Żorżeta dba więc o TVN jak o własne dziecko, ale dziecku stawia się też określone wymagania. A o tym, że USA chce w Polsce rządów PiS, wiadomo od dawna. Wszyscy komentują relacje Dudy z Trumpem, natomiast mało kto pamięta, że już Obama dał światu do zrozumienia, iż Duda to człowiek USA. Gdy jesienią 2015 świeżo upieczony polski prezydent pojechał na szczyt ONZ, Obama nie tylko zaprosił go do swojego stolika, lecz posadził obok siebie. Warto też przypomnieć, że wyborczy tryumf PiS w 2015 roku wplótł się w pasmo ciekawych zdarzeń, od wybuchu wojny na Ukrainie poprzez aferę podsłuchową w Polsce po inwazję uchodźców na Niemcy, a potem Brexit w Wielkiej Brytanii. Ale to już jest temat na odrębną dyskusję.

  „W lutym 2018 r. Polski premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „byli żydowscy sprawcy” Holokaustu , „nie tylko niemieccy sprawcy”…

  Pamiętam tę wypowiedź Morawieckiego. Starł się wtedy z amerykańsko-żydowskim dziennikarzem, który zadał mu prowokacyjne pytanie na konferencji w Monachium. Czy było to starcie spontaniczne, czy ustawione, nie wiem. Wiem natomiast, że Morawiecki posyłał swoje dzieci do elitarnej żydowskiej szkoły finansowanej przez wspomnianego przez Ciebie Ronalda Laudera, a cztery miesiące po tamtej konferencji zmienił ustawę o IPN pod dyktando Mossadu w ciągu jednego dnia (włącznie z podpisem Dudy przebywającego wówczas za granicą) i zameldował wykonanie zadania premierowi Izraela z bezpośrednią transmisją w TVPiS w porze największej oglądalności.

  Podejrzewam więc, że gdyby Lauder czegoś od Polski chciał, to znacznie łatwiej byłoby mu to uzyskać od rządu PiS niż jakiegokolwiek innego. Duda jest gotów zrobić wszystko za zdjęcie, na którym on sam siedzi, a Trump stoi.

 333. Nie będzie folksdojcz 2 przesiedleniec pluł nam w twarz…Tak sobie myślę prywatnie po lekturze Konopnickiej, jako tubylec…Folksdojcza goń…! goń…! goń…!

 334. Mateusz Morawiecki ujawnił swój majątek.
  Ma chyba więcej niż 100 zomowców co go podobno pałowali

 335. Polscy piloci latali rosyjskimi samolotami z narażeniem życia bowiem każde katapultowanie to pewna śmierć.
  Nie zapewniono części zamiennych bo nasi politycy nie umieli podejmować odpowiedzialnych decyzji.
  Teraz prokuratura ściga jeleni wrobionych w konia. Inna sprawa, że ci technicy robili coś nie znając się na rzeczy, bez rosyskiej pomocy

 336. Ciekawa recenzja popularnego „antysystemowego” serialu „Dom z papieru”. W pigułce: komercja serwuje neoliberalizm przebrany w kostium Robin Hooda. Przewrotne to, ale nieźle się sprzedaje. Tylko czy publisia rozumie co ogląda?

  A zatem tak jak czerwone kombinezony uniemożliwiają policji odróżnienie zakładników od terrorystów, tak emancypacyjne wątki i slogany o nierównościach maskują fakt, że serial wyrasta z głęboko neoliberalnej wizji świata i ją promuje. Gra na tej samej nucie co prawicowa „antysystemowość”: egoizm i użycie siły przez silniejszego (bardziej inteligentnego, sprytniejszego) zostają usprawiedliwione poczuciem skrzywdzenia przez „system”.

  Jest coś szalenie niepokojącego w fakcie, że globalne wzruszenie wywołuje antyfaszystowska pieśń śpiewana przez ludzi, którzy następnego dnia dla prywatnego zysku będą mierzyć do wycieczki szkolnej z kałaszy. Szczególnie dziś: gdy mądra refleksja nad przemocą państwa i przemocą protestujących obywateli jest nam pilnie potrzebna.

  https://krytykapolityczna.pl/kultura/film/agata-sikora-serial-dom-z-papieru-recenzja/

 337. adam100
  1 lipca o godz. 14:04

  „Trzaskowski niby jest taki pro LGBT i za antykoncepcją, a rozmnożył się dwukrotnie, dzięki czemu, gdy homoseksualiści przyjdą zabierać dzieci do obowiązkowej adopcji, zostanie mu chociaż jedno i buldożek Bąbel.- Paweł Lęcki”
  Wychodzi jemu (PL) , DP i mi – to samo , ze jest
  – Dobrze, ale nie beznadziejnie a z tego znow , ze jest trzech pesymistycznie (dobrze ale beznadziejnie ) urodzonych o ktorych istnieniu mam jakie takie pojecie

 338. remm
  1 lipca o godz. 15:16

  „Odkąd jednak został przejęty przez Amerykanów (a stało się to, cóż za przypadek, w pamiętnym roku 2015), mam wrażenie, że TVN sprzyja Platformie wyłącznie z przyczyn komercyjnych (tj. w celu utrzymania paru milionów widzów, którzy oglądali ten kanał od lat)”.

  Pisałem tydzień temu, że kierownictwo stacji musi zważać na interesy amerykańskie, a nie niemieckie. Od interesów niemieckich w Polsce jest Der Onet (między innymi). Przechył TVN w stronę opozycji można także traktować jako delikatny nacisk na PiS, aby nie miał zbyt dużej swobody manewru, gdyby na przykład (i teoretycznie) zapragnął zmienić sojusze ze szkodą dla USA. W polityce tak to działa, tylko kilka państw jest niemal w pełni suwerennych, choć ograniczonych w inny sposób.

  „ … już Obama dał światu do zrozumienia, iż Duda to człowiek USA”.

  Jedynie Bóg jest „niczyj”. Sam Obama był człowiekiem części amerykańskiego establishmentu. Pamiętaj, że tenże Obama w 2013 zakończył reset i tego samego domagał się od Niemiec, a ci pokazali mu wała nie przerywając budowy NS 1 i 2. Obama nie mógł więc stawiać na opcję proniemiecką w Polsce (PO) tylko musiał na opcje proamerykańską (PiS), która jest przekonana, że interesy amerykańskie i polskie są zbieżne. Dla kogoś bez wyobraźni historycznej porozumienie niemiecko-rosyjskie to nic takiego, ot takie Rapallo-bis.

  „ .. wyborczy tryumf PiS w 2015 roku wplótł się w pasmo ciekawych zdarzeń, od wybuchu wojny na Ukrainie poprzez aferę podsłuchową w Polsce po inwazję uchodźców na Niemcy, a potem Brexit w Wielkiej Brytanii”.

  Czyżbyś sądził, że afera podsłuchowa w Polsce to robota CIA? Na tym blogu panuje opinia, że to ruska robota, aczkolwiek teoria ta z logiką ma nie po drodze.

  „W lutym 2018 r. Polski premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „byli żydowscy sprawcy” Holokaustu , „nie tylko niemieccy sprawcy”… „Pamiętam tę wypowiedź Morawieckiego. Starł się wtedy z amerykańsko-żydowskim dziennikarzem, który zadał mu prowokacyjne pytanie na konferencji w Monachium. Czy było to starcie spontaniczne, czy ustawione, nie wiem”.

  Nic nie wskazuje na ustawienie, a przynajmniej prawie niemożliwe jest to do udowodnienia.

 339. @remm 1 lipca o godz. 15:16

  Już miałam napisać, że twój komentarz jest ciekawy… ale odezwały się dyżurne nożyce. I dementują zapluwając chińską maskę. Oczywiście bez certyfikatu.

  Co dowodzi, że twój komentarz chyba trafił dość celnie w kaczy kuper.

 340. 404
  1 lipca o godz. 2:22

  „Ale Tobie prawdopodobnie imponuje jako członek rodziny królewskiej
  i stąd ma fory”.

  Nie sugeruj się anegdotą opisaną przez biografów znanego niemieckiego poety. Goethe otrzymał od znajomego Anglika list pełen narzekań na angielskich lordów, okrutnie gnębiących lud. Jestem pewien, panie Goethe, pisze Anglik, że gdyby mieszkał pan u nas też by ich potępiał. Goethe cierpko odpisał: Czyby sądził pan, że ja będąc Anglikiem nie byłbym lordem? 🙂

  Aniołem Mountbatten nie był, ja też nie jestem (no może ty ― gratulacje), ale to nie powód, żeby żartować z jego tragicznej śmierci. Wystarczy nie chwalić.

 341. olborski
  1 lipca o godz. 15:54

  Trzaskowski zapowiada weto podatkowe. Nie podpisze żadnej ustawy PiS podnoszącej podatki

  https://wyborcza.pl/7,155287,26089244,trzaskowski-zapowiada-weto-podatkowe-nie-podpisze-zadnej-ustawy.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male

  Komentarze pod artykułem negatywne (trolle?) a mnie się to bardzo podoba.

  Populistycznie, i jak się da #¤%Ć sQ**synów od Bratobójcy. 🙂

 342. Mauro Rossi

  „Aniołem Mountbatten nie był, ja też nie jestem”

  Natomiast ja jestem pod wrażeniem twojej głebokiej identyfikacji z ostatnim wicekrólem i przedostatnim gubernatorem generalnym Indii lordem Luisem Mountbattenem of Burma.

 343. Zakątek Polityczny – ¡No Pasarán

  Drodzy wyborcy Holowni,
  Wszyscy się z Wami cackają, jak ze śmierdzącym stuletnim chińskim jajkiem. Ja przelecę się szybkim truchtem po skorupkach, może to wytrzymacie:
  A. Głosujcie zgodnie z Waszymi sumieniami na Dudę. Będzie szansa, że Duda wygra.
  B. Nie idźcie głosować zgodnie z waszymi sumieniami. Będzie szansa, że Duda wygra.
  C. Glosujcie zgodnie z rozumem na Czaskoskiego. Będzie szansa, że Czaskoski wygra.
  To naprawdę jest tak proste, jak ABC.
  Jeśli chcecie Dudy to mozecie go mieć. Nie trzeba się krygować i zasłaniać „warunkami”. Jesteście mądrzy Wasza mądrością. Jeśli ona jest skrojona na Dudę, to obsypywanie Was cukierkami i oblewanie syropem i tak nic nie da, bo w zaciszu kabiny do głosowania zrobicie swoje tymi swoimi rączkami, które modliły się do Szymona.

 344. DUDA STWIERDZIŁ, ŻE MOLESTOWANIE DZIECI PRZEZ OJCA PEDOFILA „TO SPRAWA RODZINNA”

  Duda przerywał milczenie i zaszokował opinię publiczną.
  Stwierdził bowiem, że molestowanie i znęcanie się nad dzieckiem przez jego ojca „To była sprawa rodzinna”!
  W taki sposób prezydent Andrzej Duda broni swojej decyzji o ułaskawieniu sprawcy czynów pedofilskich.
  ANDRZEJ DUDA UŁASKAWIŁ SPRAWCĘ ZGWAŁCENIA MAŁEGO DZIECKA
  Dziennikarz Rzeczpospolitej odkrył, że za ułaskawianym 14 marca mężczyzną, stoi skazany za czyny seksualne, oraz znęcanie się, naruszenie czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.
  Oznacza to, że Duda ułaskawił mężczyznę, który nie tylko zgwałcił własne dziecko ale również się nad nim znęcał!
  W enigmatycznym uzasadnieniu motywów ułaskawienia czytamy:
  “Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie”.
  Z komunikatu prezydenta dowiadujemy się, że skazany dostał pozytywne opinie z sądów I i II instancji, a z wnioskiem o ułaskawienie wystąpiła Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. “Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zastosował prawo łaski przez darowanie reszty środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych”.
  Pomimo tego, że wyroki w Polsce są jawne, kancelaria prezydenta nie chce ujawniać więcej uszczegółów ani o skazanym, ani o to kto prosi o łaskę, ani w ogóle o wpływających wnioskach. Kiedy było by to jawne nie wywoływało by tylu emocji i domysłów.
  Paweł Mucha sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, bagatelizuje sprawę.
  „Akt łaski dotyczył jedyniep skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych”
  Dlaczego Andrzej Duda poszedł na rękę osobie skazanej za potworne przestępstwo jakim jest zgwałcenie dziecka nie wiadomo, ale rzuca to cień na jego prezydenturę.

  Autor – Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

 345. @adam100 1 lipca o godz. 17:50
  Na jakiej postawie te „wzorowe opinie”? Czy dlatego, że w tym mamrze nie było dzieci?

  Przecież to jest jakieś pomieszanie z poplątaniem. Teraz pedofil trafi z powrotem na łono rodziny, bo Du*a tak chce? Ja bym na miejscu sztabu Trzaskowskiego trąbiła o tym na wszystkie sposoby.

 346. Proszę nie fantazjować (dyplomatycznie, powinno stać: „nie lżyj faszysto”)

  https://www.facebook.com/859760530781911/photos/a.861183873972910/3114870458604229/

 347. Mauro Rossi 1 lipca o godz. 16:59 do Remm’a: –Czyżbyś sądził, że afera podsłuchowa w Polsce to robota CIA? Na tym blogu panuje opinia, że to ruska robota, aczkolwiek teoria ta z logiką ma nie po drodze.

  Mauro Rossi,
  nie wiem co na ten temat sądzi Remm, ja natomiast wiem, że Putinowi, głównie z powodu polityki wewnętrznej potrzebny jest szczekający na Rosję kundelek amerykański. Jak tylko przestaje ujadać, to Putin kijem po sztachetach, albo paktem Ribbentrop-Mołotow, albo obciążaniem Polski winą za wybuch IIWŚw. albo przypominaniem sprawy Zaolzia, albo przywoływanie antysemityzmu itp. Skończy jedno, to za chwilę znowu patyk i kijem po sztachetach a dziecinny głupawy PiS tkwi w swym megalomańskim przekonaniu, że to Putinowi powinno zależeć na poprawie bilateralnych stosunków. W tej sytuacji jest logicznym, że to właśnie Putinowi zależy na posiadaniu pod nosem rusofobicznych półgłówków politycznych i PiS świetnie ten warunek spełnia. Czy to dla was jasne teraz skąd się wzięła afera podsłuchowa?

  Po drugie Mauro, to wydaje mi się, że już parę miesięcy temu ustaliliśmy, że z logiki to jesteście totalny głąb, nie wiecie nawet czym różni się koniunkcja od alternatywy, o co chodzi gdy kwantyfikator jest skierowany w dół a co gdy w górę (ten taki ptaszek), więc proponuję byście ze swego słownika skreślili słowo logika bo nie macie o niej zielonego pojęcia.

 348. Remm,
  miło że obszernie i rzeczowo ustosunkowałeś się do mojej uwagi.

 349. Serial „Dom z papieru” o którym pisze @Na marginesie, jest być może przygodową wizją jakiejś grupy społecznej, motywowaną nadmiarem przeżywanych emocji na jawie (nie oglądałem więc tym chętniej przyłączę się do dyskusji).
  U nas wszystko jest prozaiczne bo jesteśmy ogólnie biorąc krajem po permanentnych przejściach na przestrzeni 1000 lat i pragniemy pokoju i spokoju, a narwani politycy ciągle szykują nam wojenną zawieruchę.
  Mateusz Morawiecki mówi więcej o swojej solidarnościowej walce z systemem, a mniej o swoim majątku uzyskanym w tej walce. To jest pole dla filmowców i serialu jak walcząc o prawa zwykłego obywatela wyrasta się na niezwykłego krezusa i dochodzi do najwyższych stanowisk w państwie

 350. maciek.g
  30 czerwca o godz. 23:18

  „żeby ci do reszty popsoć humor informuje że wyborcy Bosaka w ponad 74% zagłosują na Trzaskowskiego”.

  Ale no co ty? To przecież faszyści. Trzaskowski przechodzi już szybki kurs hajlownia? A ty? Nie ociągaj się. Powinieneś też przypomnieć sobie film „Szczególny dzień” („Una giornata particolare”) Ettore Scola z 1977 roku. Tam często hajlują i uroczo śpiewają Giovinezza (hymn włoskich faszytów). Coś pod wasze wyrafinowane gusta muzyczne. Gra Sofia Loren (wypisz wymaluj Kidawa-Błońska) i Mastroiani (wykapany Trzaskowski). Jako bonus w jednej z ról masz Alessandrę Mussolini.

  Nowoczesny eurofaszym nam się szykuje w kraju. Brawo wy. 🙂

 351. Duda ma rację, bo np. ojciec w sutannie w ramach pasterstwa dużo może np. baca…Tak sobie myślę prywatnie, że w przykazaniach nie ma ograniczeń w czynieniu sobie poddanymi…Zwrot ojcze…daje ochronę przed władzą świecką…rodzina świętą jest…

 352. adam100
  1 lipca o godz. 17:50
  Trzaskoski powinien poleciec Bielanem albo tym drugim … specjalista od przelewow w kan . burzowych ( zapomn. nazwiska , Foglem ?)i zapytac , czy to prawda (?), ze gdy z nim przegra to ma zamiar wystapic o ulaskawienie … ze wzgledow rodzinnych – (gdyby musieli dalej mieszkac w jednym domu) i dlatego ta kon’ska debata mu nie pasuje ?

 353. legat
  30 czerwca o godz. 23:31

  „Mauro Rossi, zawęziłeś pojęcie legatusa. Mógł być przecież też wysłannikiem Republiki Rzymskiej powołanym przez senat na misję legatio do innego kraju. Umknęło wam to Mauro. Niby coś tam wiecie Mauro ale nie do końca, za bardzo”.

  Chyba że chodzi nie o parę ogólnych zdań na blogu tylko o ksiązkę lub doktorat. Kiedy pisze się o urzędach rzymskich lub armii najczęściej nawiązuje się do okresu klasycznego (I w p.n.e do końca II w. n.e.) ponieważ na przestrzeni wieków to się zmieniało. W III w. p. n.e. legion liczący ok. 6 tys. żołnierzy składał się z manipułów i stuosobowych centurii. Po wprowadzeniu armii zawodowej na początku I wieku p. n. e składał się z 5 kohort, które mogły operować samodzielnie, manipułów i centurii (te dzieliły się na drużyny) choć centurie wbrew nazwie liczyły już wówczas po 80 żołnierzy. Taki stan z niewielkimi zmianami trwał do fatalnych reform cesarza Galiena w III wieku, ale już wcześniej odseparowano stan senatorski od stanowisk dowódczych w armii i odtąd już definitywnie żadnych legatów (wysłanników senatu) nie było. Jeszcze później, po reformach Konstantyna, legion przestał być podstawową jednostka bojową (jak dziś dywizja) i legionów było dobrze ponad setkę, a wcześniej ok. 30 w całym cesarstwie, zwiększyła się też rola jazdy. A dowódca armii polowej pod koniec cesarstwa rzymskiego nazywał się magister militium. Brzmi znajomo? To może zmień nick, na przykład z legata na milicjant? 🙂

 354. Bar Norte
  30 czerwca o godz. 23:52

  „Zapewne chodzi ci o „bum”. Ale „bum” to wykrzyknik a nie żarcik”.

  Wykrzyknik to jest taki znak:”!”

  „Bum” to jest żarcik, jak byś nie kuglował. Oczywiście możesz pisać zamiast „Ratunku!” na przykład „Ratunku bum”.

  Teoria krytyczna w ortografii. 🙂

 355. @Bar Norte 1 lipca o godz. 17:34

  Maupie pojęcie „przyzwoitości” cuchnie kruchtą. Przecież dokładnie na tej samej zasadzie można kneblować wszelkie dyskusje. Xiunc pedofili? „Wszyscy jesteśmy ułomni”. Siostrzyczka Bernadetta z Zabrza narozrabiała? Nie mówmy o tym! Wychowanie seksualne? Nigdy w życiu, bo nie wolno zatruwać „dziecięcej niewinności”! W sumie wiadomo, że masturbują się nawet płody, nie mówiąc już o czterolatkach, ale uwzględnić ten fakt w edukacji? W żadnym wypadku! Toż to ruja i poróbstwo! Bo są rzeczy, o których się nie mówi, wtedy można udawać, że nie istnieją. A łobuza „wystarczy nie chwalić” i będzie ślicznie.

  Przy okazji: portal „Krytyka polityczna” zamieszcza film z autentycznych obrad lokalnych samorządów, w których zadecydowano o ogłoszeniu „stref wolnych od LGBT”. Niektóre argumenty zbijają z nóg. Pewien pan deklaruje, że skończył technikum, gdzie go nauczono, że „tolerancja” ma bardzo wąski zakres. Inna paniusia bez ogródek mówi: „chcą równych praw, a my nie chcemy”. To ostatnie wypunktował @tejot, bo ja (przyznaję) nie zwróciłam uwagi.

 356. @Mauro Rossi 1 lipca o godz. 18:13

  Masz rację, Maupo! Du*a powinien pogardzić Bosakiem. A dodatkowo schlastać Kidawę-Błońską z tej przyczyny, że wygląda jak Sophia Loren. Która to Sophia wystąpiła w antyfaszystkowskim filmie „Una giornata particolare”, dzięki czemu kojarzy ci się z faszyzmem. Ktoś ci „zabełtał błękit w głowie”, ku zbudowaniu i rozrywce blogowiczów. Ale może uważasz, że „wystarczy cię nie chwalić”?

 357. olborski
  1 lipca o godz. 18:13

  Hihihi

  Buce wymyślają Trzaskowskiemu od faszystów. Hihhihi

  Widać ze warto pogrubiać teksty, bo zachodzą im za skórę 🙂

  ¤%&# Ć faszystowską zarazę PiS

 358. Mauro Rossi

  Czym jest wykrzyknik to ci zalinkowałem. Obszerny materiał wyjaśnia to szczegółowo.
  Szkoda, że nie przeczytałeś, bo lektura pomogłaby ci się nie ośmieszać w trakcie blogowej aktywności.

 359. Na marginesie
  1 lipca o godz. 18:31
  @Mauro Rossi 1 lipca o godz. 18:13
  Ktoś ci „zabełtał błękit w głowie”, ku zbudowaniu i rozrywce blogowiczów.

  Cudne podsumowanie. 🙂

 360. Bar Norte
  1 lipca o godz. 18:32
  Mauro Rossi
  Czym jest wykrzyknik to ci zalinkowałem. Obszerny materiał wyjaśnia to szczegółowo.
  Szkoda, że nie przeczytałeś, bo lektura pomogłaby ci się nie ośmieszać w trakcie blogowej aktywności.

  Im to nie przeszkadza. @Geozak, @levar & sraczka, mają wosk w uszach i zaprogramowany chaos w mózgownicy.
  Taka sytuacja.

 361. TAK JEST w tvn24
  Dziennikarz holenderski uważa, że Polacy są obecnie bierni, bo nie biją się o swoje.
  Trudno myśleć po holendersku, ale Powstanie Warszawskie pokazało co znaczy bić się o swoje bez należytego przygotowania

 362. Na marginesie

  „Przecież dokładnie na tej samej zasadzie można kneblować wszelkie dyskusje.”

  Jak rozumiem masz na myśli moralne szantażyki przy pomocy kwantyfikatorów moralnych z których się od czasu do czasu nabijam.

  Ale nie wiem czy zwróciłaś uwagę, że one w oczach tracą skuteczność polemiczną. Życie idzie do przody i pewne narracje się wypalają rażac anachronizmem.

 363. Złotówka to pieniądz, pieniądz to forsa, forsa to grunt, grunt to ziemia, ziemia to matka, matka to anioł, anioł to stróż, stróż to dozorca. W ten sposób Maupo „udowodnił”, że złotówka i dozorca to to samo, i że Małgorzata Kidawa-Błońska jest faszystką, podobnie zresztą jak Sophia Loren. Ile lat kuriewnej „formacji” zajmuje wyhodowanie maupiego rozumu?

 364. Sławomir Borys Miłow
  jest w Szpitalu Klinicznym ” Dzieciątka Jezus”

  Q*rwa.

  Leżę w szpitalu i mam na sali pier…o PISowca.
  Leży i na*ieprza przez telefon brednie rodem z TVP.
  Można się zrzygać.
  Nie rozumiem dlaczego w szpitalu nie wolno pić, palić, teoretycznie przynajmniej, uprawiać seksu a wolno wqurwiać ludzi poprzez wpuszczanie na sale wieloosobowe ludzi przy których można umrzeć na serce albo na wylew.
  Bo przecież nie uduszę gada.
  Nie mam raka w stadium terminalnym , bo bym rozważył
  A sam szpital?
  Można się nogą przeżegnać.
  S*f , demolka, trzeci świat.
  Nigdy nie było z tym dobrze, ale nigdy nie było aż tak źle.
  Brak desek w kiblach i papieru toaletowego pamietam za czasów komuny.
  Ale , przyznam, odzwyczaiłem się.
  Kable sterczące u wezgłowia łóżka elektryka nie przerażają.
  Nie te kable.
  Ale jak sobie pomyślę że na sali operacyjnej może być podobnie, zaraz mam ochotę uciekać do domu.
  Nic jednak nie poradzę na to że tu akturat pracuje chirurg którego się nie obawiam.
  Edit: zdrowy przyszedłem i zdrowy wyjdę. To taka mała poprawka krawiecka bo kiedyś komuś coś się nie do końca udało . Dzięki za życzenia , to miłe. Ale nie przejmujcie się przyjaciele a wrodzy, na nic nie liczcie. Na motocykl na razie nie wsiądę, ale w czołg być może.

 365. LGBT zyskuje na partnerstwie…tu w przeciwieństwie do katolickiej rodziny…nie ma możliwości gwałcenia własnych dzieci…Tak sobie myślę prywatnie, że katolicka rodzina nie jest wzorem…Dlaczego Jezus nie miał żony…IPN milczy…

 366. Na marginesie
  1 lipca o godz. 18:43

  🙂

 367. @Bar Norte 1 lipca o godz. 18:40

  Dlatego mówię, że osobnik cuchnie kruchtą. Chociaż, jak słusznie zauważasz, to nie osobnik, tylko narracja cuchnie kruchtą. Kruchta z kolei kojarzy mi się ze stęchlizną. Chociaż to też, być może, i ta narracja już przebrzmiała? Kruchty są dziś wentylowane, nie wątpię, że za ciężkie pieniądze. Niechybnie również państwowe, czyli podatki. A tak w ogóle to o co mi chodziło? Aha, kojarzę. Świat się zmienia 😉

 368. Mauro Rossi,
  nie wiem dlaczego z uporem maniaka pojęcie legatus koniecznie chcecie postrzegać w aspekcie militarnym.
  Postarajcie się nieco zejść z tej mało trafnej drogi dociekania praźródeł mego nicka, bo może pochodzić np. od pojęcia legatus missus.
  Ale dziękuję za przybliżenie pojęć „kohorta”, „centuria” itd. co zresztą zdradza, że czujecie się jacyś niespełnieni w sprawach militarnych. Całkiem jak byście tęsknili za funkcjonowaniem w ramach jakiejś „kohorty”. W wojsku nie byliście najwyraźniej Mauro. Komisja lekarska orzekła, że macie szajbę czy jakąś inną ułomność? – i się do woja „nie nadawacie”?

 369. adam100

  Czasem się zastanawiam czemu Mauro tak bardzo unika czytania zalinkowanych tresci.

  No i nie wiem czy to z lenistwa czy po prostu się boi, że treści mogłby mu zaburzyć misterną zbudowaną konstrukcję ideologiczną światopogladu.
  Gdyby ta druga przyczyna unikania czytania zalinkowanych tekstów była prawdziwa to oznaczałoby iż owa konstrukcja ideologiczna jest oparta na kruchych podstawach – przypomina domek z kart.

 370. adam100
  1 lipca o godz. 17:50
  DUDA STWIERDZIŁ, ŻE MOLESTOWANIE DZIECI PRZEZ OJCA PEDOFILA „TO SPRAWA RODZINNA”
  Duda przerywał milczenie i zaszokował opinię publiczną.
  Stwierdził bowiem, że molestowanie i znęcanie się nad dzieckiem przez jego ojca „To była sprawa rodzinna”!
  W taki sposób prezydent Andrzej Duda broni swojej decyzji o ułaskawieniu sprawcy czynów pedofilskich.
  ANDRZEJ DUDA UŁASKAWIŁ SPRAWCĘ ZGWAŁCENIA MAŁEGO DZIECKA
  Dziennikarz Rzeczpospolitej odkrył, że za ułaskawianym 14 marca mężczyzną, stoi skazany za czyny seksualne, oraz znęcanie się, naruszenie czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.
  Oznacza to, że Duda ułaskawił mężczyznę, który nie tylko zgwałcił własne dziecko ale również się nad nim znęcał!
  W enigmatycznym uzasadnieniu motywów ułaskawienia czytamy:
  “Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie”.

  Dlaczego Andrzej Duda poszedł na rękę osobie skazanej za potworne przestępstwo jakim jest zgwałcenie dziecka nie wiadomo, ale rzuca to cień na jego prezydenturę.

  Mój komentarz
  Cień? Już widzę kpiąco-przepraszający, proszacy o wyrozumiałość uśmieszek na licu Anżeja.
  -Owszem, ułaskawiłem i nie zadawajcie mnie głupich pytań. Nie wiecie o co chodziło i zaraz wpadacie w oskarżycielskie tony.

  Ułaskawiłem, bo miałem prawo ułaskawić. Wystarczy? – No.

  Sympatii trochę miałem i dlatego zadziałałem. Chłop się natknął na występek, skorygowałem ten postępek, darowałem resztę kary, szafa gra i jest do pary.

  Ja mam mandat i mam prawo, prezydentura to nie zabawa, gdy ja orzeknę, klamka się unosi następny męczennik o łaskę prosi. Ja jestem wyżej od Polskęzbawa.
  Pzdr, TJ

 371. Bar Norte
  1 lipca o godz. 18:56

  Trzecia możliwość to to, że za linki nie ma zapłacone, ( to nie jest ideowiec) 🙂

  Ideowcy są zaprogramowani, i nie widzą, że wspierają degeneratów rasy ludzkiej.

 372. Długopis vel Cykor

  Dudek duka nie tylko po angielsku. Każde pytanie nie uzgodnione choć istotne dla wyborców sprowadzi Dudka do dukania po polsku. Taką mamy debatę polityczną w kraju – parafrazując klasykę.

  Dorn zakłada, że Dudek wjedzie do Pałacu na wozie strażackim. Dlatego debata (w sensie ścisłym, a nie PiS-debat w Końskich) nie jest mu potrzebna. Konie zaprzęgnięte do wozów strażackich – pamiętam takie ilustracje w książeczkach dla dzieci. PiS jest partią broniącą tradycji, nie ważne jakich. No to wio, wiśta, wio, Dudek pokrzykuje na wyborców, jak na konie. Daleko zajedzie?

 373. Bum! Kabumm, buch, fiuuu, bziuuu! hau hau, miau, meee, beee, kukuryku!

  Wyrazy naśladujące swym brzmieniem zjawisko lub dźwięki wydawane przez opisywany przedmiot nazywa się wyrazami dźwiękonaśladowczymi czyli onomatopeją
  To po prostu środek stylistyczny.
  Nie widzę powodu, dla którego napisanie „Mountbatten bum!” miało być uwłaczające dla zwłok tego łajdaka.

 374. Od czego są symetryści ?? Od pomagania faszystom!
  Uważa się, i chyba słusznie, że symetrysta jest groźniejszy od zarazy PiS.

  Monika Płatek:

  Prezydent Duda wielokrotnie złamał konstytucję, także gdy rzecz dotyczyła prawa łaski; w tym jednak przypadku wydaje się, że nie naruszył prawa i zachował się i godnie, i rozsądnie.

  Takie artykuły publikuje GW 🙁

 375. Zakątek Polityczny

  Poprosiłabym żeby mnie ktoś delikatnie obudził, bo mam jakiś koszmarny sen w żółtych kolorach.
  Rafał Trzaskowski, by wygrać wybory MUSI dostać głosy większości wyborców prodemokratycznych kandydatów z I tury. To warunek KONIECZNY, ale nie WYSTARCZAJĄCY. W matematyce taki warunek nazywa się SINE QUA NON. Oznacza to, że spełnienie tego warunku jest NIEZBĘDNE, ale samo z siebie nie WYSTARCZA do czegoś tam. Czyli: żeby Trzaska mógł usiąść na tronie pod żyrandolem z długopisem w garści MUSI dostać głosy większości wyborców Holowni, Biedronia i ziemniaków. Jeśli ich nie dostanie, to zostaje w Warszawie i będzie wiadrami wylewał wodę z ulic do Wisły.
  Jeśli je dostanie, jeśli wszystkie zapłakane dzieci Szymona, Roberta i pogrążonego w depresji Kamyka zagłosują na Trzaskę, to jeszcze nic nie jest przesądzone. Jest to ZA MAŁO głosów by wygrać z homofobem, kłamcą i krzywoprzysiężcą.
  Rafał Trzaskowski potrzebuje do wygrania wyborów dodatkowo przekonać:
  A. niezdecydowanych wyborców, którzy nie głosowali w I turze
  B.wiecej wybórcow z małych i średnich miast w grupie wiekowej do 35- 49
  Ma też Trzaska i jego sztab dodatkową opcję:
  C. Starać się podebrać elektorat faszystowski Bosaka (który w przedwyborczych badaniach deklarował, ze w 47% zagłosuje na Trzaskę, o dziwo).
  W zależności od strategii, kampania Trzaskowskiego skupi się na A i B wyłącznie lub na A B i C łącznie.
  Jakby nie patrzeć na to co przed Trzaskowskim, obojętnie czy wybiorą A i B, czy dorzucą do tego tez C, wyzwanie jest ogromne.
  Jeśli więc ekipa Szymona zachowuje się jakby od niej zależały losy świata, a sam Szymon śmie stawiać jakieś warunki Trzaskowskiemu to ja mam na to jedna odpowiedź:
  Idźcie na drzewo ze swoimi głosami. Jeśli naprawdę nie rozumiecie o co toczy się walka i że żółte głosy są tylko warunkiem koniecznym ale nie wystarczającym, to krzyż Wam na drogę. Wybierzecie sobie Dudę, wybierzecie go waszym dzieciom i wnukom.
  W normalnym kraju, lojalna opozycja demokratyczna połączyłaby siły w drugiej turze w sposób naturalny i oczywisty. Ekipa Szymona i sam Szymon zdają się tego nie rozumieć. Robią za rozhisteryzowane primadonny i przeszkadzają Trzaskowskiemu skupić się na tych potencjalnych wyborcach, których pozyskać MUSI by wygrać.
  Trzaskowski w tej chwili nie powinien gadać z Szymonem w internecie ale powinien być w małym miasteczku i rozmawiać z ludźmi, którzy nie głosowali, bo ich „dobra zmiana” rozczarowała, ale nie chcieli na nikogo innego głosować. Im Trzaskowski musi przedstawić wizję Polski, z której ich drobnomiasteczkowe dzieci będą dumne i będą czerpały siłę. Im Trzaskowski musi powiedzieć, że jest taka Polska bez nienawiści, gdzie każde dziecko z Polski B tez może umieć mówić po angielsku, pójść na studia, pojechać za granicę i rozumieć co się tam dzieje, że każdy rodzic z Polski B może widzieć Polskę jako ważny kraj w Unii Europejskiej,z którą dzielić będziemy wszystkie wartości ważne dla produktywnego i szczęśliwego życia wolnych i różnorodnych ludzi: katolików, ateistów, pracodawców, pracowników, gejów i hetero, białych, czarnych i ciapatych.

 376. @tejot

  Znasz szczegóły tej sprawy?
  Oni (kancelaria) tłumaczą, że ofiary dorosły i pojednały się ze sprawcą, a on wyrok odsiedział i teraz tylko chodziło o zakaz zbliżania się. I to ofiary prosiły o ułaskawienie.
  Może nie chcą zostać wydziedziczone?

 377. Czy Zybertowicz dostanie partyjną profesurę za lojalność…w konstytucyjnym „pedofilstwie”…jak Gierek inżyniera…Tak sobie myślę prywatnie o gwałtach na powierzonej KONSTYTUCJI…

 378. Dudek chce doprowadzić do tego, aby: „W 2025 r. przeciętne wynagrodzenie wynosiło 2 tys. euro. Oczywiście wypłacane w polskiej złotówce”

  Solennie obiecuje, i to na Podkarpaciu, regionie słynnym z wysokiego wykształcenia, energii i wydajności pracy na poziomie średniej UE. Stary Sącz – tam rzucił Dudek to swoje meee i beeee i kukuryku – zalicza się do historyczno-geograficznego Podkarpacia, rolno-pasterskiego, aspirującego do poziomu Bawarii.

  Sympatycznie wspominam Stary Sącz, senne miasteczko, na wysokim murze otaczającym klasztor Klarysek widniała ciemna plama, rzekomo od krwi Tatara i jego konia, który chciał napaść zakonnice, ale mur był za wysoki, chyba z piętnaście metrów. OSP w Starym Sączu ma pięć wozów bojowych-strażackich i od 25 lat należy do KSRG, to po co im kolejny wóz od Dudka. Oni chcą równowartości 2 tysięcy euro w złotych. I to jest tradycyjne, bardzo staropolskie oczekiwanie od majestatu Najjaśniejszej. Majestat da, wiśta wio, trata ta, trąbka gra.

 379. Na marginesie
  1 lipca o godz. 18:31
  @Mauro Rossi 1 lipca o godz. 18:13

  Masz rację, Maupo! Du*a powinien pogardzić Bosakiem. A dodatkowo schlastać Kidawę-Błońską z tej przyczyny, że wygląda jak Sophia Loren. Która to Sophia wystąpiła w antyfaszystkowskim filmie „Una giornata particolare”, dzięki czemu kojarzy ci się z faszyzmem. Ktoś ci „zabełtał błękit w głowie”, ku zbudowaniu i rozrywce blogowiczów. Ale może uważasz, że „wystarczy cię nie chwalić”?

  Mój komentarz
  Rossi nie musiał oglądać filmu i przeżywać go jako faszystowski. Rossi najprawdopodobniej dostał fiszkę od zespołu o filmie, zacytował co było w niej napisane i powiązał faszystów z Trzaskowskim.

  Metoda zorganizowanej propagandy, która stosują PiSdoktorzy
  SMS do zespołu – wiadomość należy odtwarzać gdzie się da, tak jak w SMSie jest napisane.
  To zbiorowe odtwarzanie SMSa od szefostwa sztabu widać codziennie w TV w wypowiedziach PiSowcow na każdy temat.

  Wypowiedzi te są na jedno kopyto i można je streścić mniej więcej tak – Trzaskowski jest do kitu, spuścił ulewę na Warszawę i nie chce uznać swego exitu, traktuje miasto jak zabawę. Lemingów horda, człowiek z fekalii, zdradziecka morda, kawał kanalii.
  Pzdr, TJ

 380. Jak się czyta oświadczenia majątkowe liderów…to warto było obalić tzw. komunę…Tak sobie myślę prywatnie o dorabianiu się na tzw. „sprawiedliwych” wojnach…po epoce równego podziału nędzy…

 381. Dziś blisko 12 mln Polaków mieszka w „strefach wolnych od LGBT”

  „Tu NIE chodzi o ludzi”, „ta ideologia toczy się po kraju jak rak”, „pojęcie tolerancji się zdezawuowało”, „to nie znaczy, że cię toleruję, tylko jakoś cię zniosę”, „strzeżcie się tęczowych, zielonych, czerwonych, liberalnych”, „nosiciele ideologii LGBT”, „jest spór, czy to są zachowania normalne, czy nienormalne. Nie jestem lekarzem”, „nachalna propaganda z Zachodu” – to niepełny zbiór wypowiedzi radnych PiS (partia polityczna w kraju należącym do Unii Europejskiej.

  PiS to ideologia odwracania się tyłkiem do Zachodu, z wyciągniętą ręką po unijną zapomogę, dwoma rękoma. To jest trudny gest, w takiej postawie nie da się wytrwać zbyt długo. Ale pisiak potrafi.

  https://wyborcza.pl/7,82983,26088548,12-mln-polakow-mieszka-w-strefach-wolnych-od-lgbt-zobacz.html

 382. Dzisiaj we Wrocławiu upalnie i normalnie jak w czasie koronawirusa czyli luzik, chociaż niektórzy jeżdżą bezmyślnie. Na skrzyżowaniu, mimo widocznego zakazu jazdy w lewo, facet zaczął skręcać z prawego pasa o mało co nie powodując wypadku bo szybko nadjeżdżał ten na lewym pasie i w ostatniej chwili musiał odbić w lewo. Gdyby do wypadku doszło to też bym dostał bo musiałem tego skręcającego bez sensu omijać z prawej. W mieście na tym skrzyżowaniu to normalka, a policji brak.
  W Hali Targowej przy Pl. Biskupa Nankera obiekcie jeszcze przedwojennym, i zabytkowym, stoiska pełne owoców i mięs rozmaitych, wieńców żałobnych (popularne w tym miejscu), i wielu innych zagranicznych towarów i wyrobów.
  Trudno o miejsce na parkingu.
  Tymczasem w Galerii Dominikańskiej zlokalizowanej w centrum miasta na dawnym Pl. Feliksa Dzierżyńskiego, parkingi puste, a klientów umiarkowanie.
  Piszę by odwrócić uwagę od wyborczej dyskusji. Ostatecznie ciekawe rozmowy i analizy będą trzynastego lipca

 383. Prawie 30 nowych podatków i opłat. Pod wprowadzeniem wszystkich podpisał się Andrzej Duda. A słychać, że planowane są kolejne.
  Dlatego deklaruję #WetoPodatkowe. Jako prezydent nie pozwolę, by rząd swoją niekompetencję spłacał sięgając do kieszeni Polaków! – atakuje Trzaskowski.

  https://wyborcza.pl/7,155287,26089244,trzaskowski-zapowiada-weto-podatkowe-nie-podpisze-zadnej-ustawy.html

  Notabene, politycznego paliwa do sprawy dolał fakt, że 1 lipca zmieniły się stawki VAT na wiele artykułów. Tańsze są niektóre produkty żywnościowe, np. banany czy pieczywo, obniżono też stawkę VAT na produkty dla niemowląt i dzieci.
  Do góry idzie stawka np. na drewno opałowe – wzrasta z 8 do 23 proc. – czy na owoce morza.

  Wreszcie uderzyli w konsumentów ośmiorniczek.


 384. – W krajach, gdzie władza jest uczciwa, ten, kto zarabia najniższą pensję, nie płaci podatku. U nas nie może nawet o tym pomarzyć i to się musi zmienić – mówił Duda w kampanii w 2015 roku.

  – Po pięciu latach ktoś tę obietnicę musi zrealizować za niego. Jako prezydent złożę projekt ustawy podnoszącej kwotę wolną, dzięki której w praktyce osoby z płacą minimalną przestaną płacić podatek PIT – ripostuje Trzaskowski.

 385. Po owocach i strefach wolnych od osmiorniczek ich ich poznacie ..

  „Do góry idzie stawka np. na drewno opałowe – wzrasta z 8 do 23 proc. – czy na owoce morza.”

css.php