Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Janusz Gajos

5.08.2020
środa

Gajos jest od grania

5 sierpnia 2020, środa,

Wielki aktor Janusz Gajos, chyba jeden z największych, którego można wymienić jednym tchem z Gustawem Holoubkiem i Tadeuszem Łomnickim, wyprowadził Prawo i Sprawiedliwość z równowagi. Ośmielił się powiedzieć, że „mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. (…) W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem…”.

Pierwsza odezwała się Miss Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, która powiedziała, że „Czterej pancerni i pies” odcisnęli trwały ślad na mózgu Gajosa. Gajos to prostak – stwierdziła Miss PiS.

Wtórował jej minister kultury Piotr Gliński, raczej niezbyt popularny w liberalnym środowisku z powodu kompleksów i arogancji. „Dobry aktor nie jest świętą krową” – zauważył odkrywczo wicepremier od propagandy i nadbudowy (podlega mu m.in. TVP). „Nie możemy godzić się na takie obelgi w życiu publicznym. Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy wymierzony w Prezydenta, który nadał mu tytuł profesorski”.

Tytuł profesora nadany Gajosowi nie był chyba własnością prywatną i upominkiem prezydenta dla prof. Gajosa. To nie jest niczyja łaska, tylko tytuł ciężko zapracowany, więc pan prof. Gliński (czy ktoś pamięta, kto i za co nadawał mu tytuł?) niech sięgnie po lepsze argumenty.

Drugi już reżim z kolei twierdzi, że „aktor jest od grania, dupa jest od srania”. Są to słynne słowa Kazimierza Dejmka, wybitnego reżysera, który przejściowo był ministrem kultury. Biedny Gajos! Mazurek i Gliński są wściekli, ponieważ tak pogardzana elita co pewien czas ośmiela się odezwać i pokazać, że nie jest tylko od grania. Wymienię tylko kilkoro. Najlepsi z najlepszych: Daniel Olbrychski, znienawidzeni przez PiS Krystyna Janda i Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Maja Ostaszewska, Olgierd Łukaszewicz, Magdalena Cielecka, Marian Opania, Mateusz Damięcki i wielu innych, kwiat aktorstwa polskiego mówi: „nie!”. Tylko Katarzyna Łaniewska (pozdrawia dawny sąsiad z ul. Hożej) i Jerzy Zelnik konsekwentnie są innego zdania i nikt nie nazywa ich prostakami. A co do Hitlera, to może lepiej było dodać Stalina i byłoby po krzyku.

Zaproszenie
Profesor prawa karnego (UW) Monika Płatek, nieustraszona bojowniczka o prawa człowieka, oraz prof. Andrzej Rychard (dyrektor Instytutu filozofii i socjologii PAN) będą naszymi gośćmi w TOK FM w niedzielę o godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 478

Dodaj komentarz »
 1. zgadza sie: kraj podzielil, ale do adolfa, a nawet gustawa adolfa, czy raczej wallensteina, to nadal mu daleko, chociaz ambicje sa, tak;

 2. Jak małym trzeba być, aby dać się podzielić małemu człowiekowi?

 3. Gliński minister nie znosi buractwa, Miss Mazurek gardzi prostactwem, oboje w służbie, Prezesowi w drużbie, kamerdynerzy nadzwyczajni, spostrzegawczy, czujni i obyczajni, chlasną półsłówkiem, insynuacją, przedefilują przed frontem z gracją, PiSowska sfora zawyje, poszczeka, na dalsze zachęty Prezesa poczeka.

  Czas płynie jak rzeka po równinie, jak lodowiec w górskiej dolinie, nieubłaganie i do przodu, niewrażliwy na zaklęcia, obojętny na zadęcia, uporczywy bez powodu.
  Pzdr, TJ

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Na marginesie

  Pod wywiadem Zolla czytelnik ,, wyborczej ” przypomina, ze w Austrii wybory uniewazniono.

  ,, virguk04.08.2020, 16:04
  W Austrii w wyborach prezydenckich SN uznal ich niewaznosc z powodu niewielkich uchybien w glosowaniu korespondencyjnym a u nas Pano profesor sie boi bo awantura bedzie…”

 6. teo
  5 sierpnia o godz. 21:46

  Srodmiescie Nowego Orleanu bardzo w tym roku biedne i brudne.
  Ale za to jest pomnik jp2.
  Bardzo ciekawe Muzeum Niewolnictwa ( drugie takie w Charleston ,
  ktore bylo centrum importu 13 milionow ludzi ).

 7. „Miss Parlamentu Europejskiego”

  Oj, żeby Pan Redaktor nie dostał po pysku od Pani Mazureczek. Albo pyskóweczkę.

 8. koopM

  Turyści nie nawiedzili The Big Easy, taki jest efekt.
  Niewolnictwo kwitło już w czasach francuskiego kolonializmu, notabene.
  Fascynował mnie opis targu niewolnikami/-cami w Roberta Penn Warrena „All the King’s Man” (pol. „Gubernator”).

 9. Elitaryzacja PiSu nabiera coraz większego tempa.
  Nawet prof. Gajos dla niego to prostak.
  Ach gdzie te czasy, kiedy PiS był jeszcze partią prostych ludzi.

 10. ano byly, jak pamietam, rozne konflikty miedzy artystami a wladza… w marcu o „Dziady” rezyserowane przez wspomnianego K. Dejmka, ale on nic nie chcial miec wspolnego z ta sprawa…. potem stan wojenny, gdy artysci (niektorzy) bojkotowali glownie tv… a niektorzy (jak J. Klosinski i wspomniany T. Lomnicki), nie…. ale wtedy Gospodarz stal po innej stronie barykady…. bojkot szybko sie skonczyl, bo artysta tez czlowiek i potrzebuje pieniedzy do zycia, a kontraktow zagraniczych nie bylo tak duzo (tylko W. Pszoniak i A. Seweryn)… a kontakty miedzy ludzmi w Polsce poszly dalej w strone schamienia… stad reakcja tych pan pisowych…ale, wszystko wroci do normy…. „Czterej pancerni i pies” to byl wielopokoleniowy hit, tak jak „Stawka wieksza niz zycie” (wciaz sprzedawana m.in. na Merlinie)…aktor nie ma sie czego wstydzic…

 11. w stanie wojennym z aktorami i innymi artystami walczyl sekretarz KC i nadzieja PZPR, Waldemar Swirgon…

 12. „Wszystko co robimy, robimy dla człowieka!
  A to jest właśnie ten człowiek!”
  Andrzej Mleczko zawsze podejmuje aktualne tematy i nikt nie ośmielił się zadrzeć z artystą, tymczasem oberwało się aktorowi Januszowi Gajosowi, który postanowił poza sceną wyrazić prywatnie swoją ocenę władzy. Być może wielkiemu aktorowi pozazdrościł „ten człowiek” z portretu Mleczki i machina ruszyła.
  Być może „ten człowiek” pamięta Janka Kosa z CZTERECH PANCERNYCH z popularnego serialu lubianego w Polsce Ludowej i obecnie, i coś gniecie go w dołku

 13. Czy jest wyjście z impasu?

  Jeeeest, Gajos musi zagrać „małego człowieka” (Stuhr Wodzirejem, Holland reżyseria).
  Kto zagra Miss Europarlamentu?

 14. Moze Saldo napisze cos o kondycji aktorskiej, bo on zna naszych histrionow od kuchni… 🙂

 15. Warszawscy celebryci spełniają zapotrzebowanie niektórych mediów, udzielając wywiadów spełniających oczekiwania. To te „wolne” media oczekują ich wypowiedzi jak kania dżdżu.
  Gajos wpisał się na tę listę. To nie „mały człowiek” podzielił Polskę, ale wpływy wielkich mocarstw , które manipulują polskimi kandydatami na polityków , zmieniając ich w pachołków realizujących politykę mocodawców.

 16. W jednej z prywatnych telewizji emisja brytyjskiego dramatu politycznego „Sufrażystka” w reżyserii Sarah Gavron.
  Dobre kino polityczne. Mimo, że akcja dzieje się przed I Wojną Światową przesłanie nadal aktualne. Szczególnie w kraju.
  Poniżej recenzja filmu Izy Mrzygłód z Kultury Liberalnej zatytułowana „Anatomia kobiecego radykalizmu. Recenzja filmu „Sufrażystka” Sarah Gavron”

  https://kulturaliberalna.pl/2015/12/08/anatomia-kobiecego-radykalizmu-recenzja-filmu-sufrazystka/

  Warto filmu poszukać i obejrzeć.

  A propos waliki o prawa wyborcze kobiet, bo tego film dotyczy … .

  Wczoraj minęłą rocznica śmierci socjalisty, premiera Jędrzeja Moraczewskiego, którego rząd 28 listopada 1918 przyznał prawo wyborcze polskim kobietom.
  Co to się działo! Dzwony koscielne biły na trwogę, prawica szykowała zamach stanu … .

 17. teo
  5 sierpnia o godz. 23:24
  pani Mazurek takiej „szmaty” jak „Polityka” z pewnością nie czyta,
  tejot
  5 sierpnia o godz. 23:04
  „kamerdynerzy nadzwyczajni” – no właśnie. Znakomita rola Gajosa w filmie „Kamerdyner”, dla której to roli nawet nauczył się języka kaszebe, żeby – jak czytałam w rzadkim wywiadzie – rozumiał, co mówi. Film obejrzałam i polecam.

 18. Mnie dziwi, że w Polsce nikogo nie dziwi…

  Po pierwsze, że aktor, choćby nawet profesor, ale jednak człowiek sztuki, otwarcie krytykuje poczynania rządu, a po drugie, że przedstawiciele owego rządu uznają za stosowne publicznie zareagować. To wszystko razem jest jakby nieco egzotyczne. Jednak ostateczna konkluzja jest chyba taka, że status ludzi sztuki jest w Polsce wysoki, a ten żałosny rządowy paździerz swoją reakcją tylko ten status potwierdza. I sam nie widzi, jak niebotycznie się wygłupił.

 19. @Bar Norte 6 sierpnia o godz. 0:56

  Mnie nie przestaje dziwić, jak niedawno rzeczy, które dzisiaj wydają nam się oczywiste, były po prostu nieosiągalne – na przykład prawo głosu dla wszystkich, bieżąca woda czy szczepionka na tyfus. A nawet taki luksus jak kilkadziesiąt lat bez wojny. Nie mówiąc już np. o owocach dostępnych w sklepie o każdej porze roku.

  Cenię sobie wyczyny wrzeszczących na ulicach sufrażystek, tak samo jak cenię rebeliantkę z wygoloną głową i wytatuowanym na niej serduszkiem, która urządziła happening w kościele, nawrzucała xiuncu za mszenie z politykowaniem, a potem rozwaliła program redaktorowi Morozowskiemu, uzbrojonemu w medialnego xiunca Sowę. A nawet tę dziewczynę z gołym biustem i napisem „Kill Kiryl” na plecach.

  Nie dlatego, żebym zaraz chciała naśladować takie akcje, ale właśnie w tym rzecz – potrzebne są te napalone skandalistki, żeby cała szara, bo mniej radykalna reszta wyglądała w swoim postępowaniu bardziej normalnie. Jak ten absurdalnie drogi telewizor, który stoi w sklepie tylko po to, żeby cena tego obok wydawała się zupełnie przystępna. Homo sapiens ocenia przez porównanie, a radykalne posunięcia rozszerzają granice normy.

  P.S. Te dzwony, które biły na trwogę. Piękne! Ale kuriewni z ambon bili na trwogę przed II wojną, gdy ochotnicy ośmielali się iść pod strzechy i uczyć lud sztuki czytania. Bo to był skandal i obraza boska przecież 🙂

 20. Pisalem juz dwa razy na temat cydzych i wlasnych odciskow dlatego teraz jeszcze dluga ale bardzo ciekawa historia bejrutcka , z rosyjskim , jakze by inaczej – kilwaterem
  https://www.msn.com/en-ca/news/world/beirut-digs-for-explosion-survivors-as-casualty-totals-rise-live-updates/ar-BB17BMG4?li=AAggNb9

 21. @kooperatywaMondragon
  Piszesz głupstwa jak zwykle.

  W okresie 1525 do 1866 wg danych Trans -Atlantic Date -Base opr.przez prof. David Eltis i David Richardson z Afryki wywieziono 12.5 lmn czarnych niewolników do tzw.New World czym określano tereny geograficzne Ameryki płn ,Ameryki płd oraz Karaibów.W trakcie transportu przeżyło 10.8 mln
  czarnych niewolników.

  Z liczby 10.8 mln (niespodzianka ) na tereny Ameryki płn sprzedano zaledwie w okresie 1525 do 1866 zaledwie 488 tys czarnych niewolników .

  Dla ciekawskich i ciebie głupku podam ,że w okresie 2000 do 2020 do USA przybyło z Afryki i Karaibów w ramach imigracji 2 mln czarnych czyli 4 razy tyle co w okresie handlu niewolnikami.

 22. Jaki prezydent takie profesury…jaki prezydent tacy piloci bez uprawnień kierujący lotami prezydenckiego samolotu…Babimost…Istny Smoleńsk…Tak sobie myślę prywatnie, że doktorat Placka przebija wszystkie nadania…nie został zwrócony…

 23. Kos i Placek…jaki różny wymiar postaci…Placek został Plackiem…dialogi z jego udziałem pasują do obecnej rzeczywistości..cwaniackie podejście do życia…Bez pracy mieć kołacze…to jest motto filmowych bliżniaków…Warto cytować dialogi z proroczego przekazu…o kradzieży księżyca z pobudek tak bliskim pisowcom hunwejbinom…Tak sobie myślę prywatnie, że wczucie się w rolę czyni już takim człowiekiem…Kos wyzwoliciel zauważa marnowanie owoców pogromu III Rzeszy…to se vrati…więc nie chce leżeć plackiem przed Plackiem…melduje posłusznie…! Tak dalej nie musi być..! Popieram…

 24. W radiowej jedynce minister finansów odpowiadał na pytania dziennikarza. Odpowiedzi były pozytywne.
  Na rachunkach ministerstwa są 124 miliardy złotych.
  Nie wiedział tylko czy po rekonstrucji rządu pozostanie na stanowisku i czy to stanowisko będzie

 25. Kolejne brednie Na marginesie , zeby nie bylo, ze…

  …Nie dlatego, żebym zaraz chciała naśladować takie akcje, ale właśnie w tym rzecz – potrzebne są te napalone skandalistki, żeby cała szara, bo mniej radykalna reszta wyglądała w swoim postępowaniu bardziej normalnie. Jak ten absurdalnie drogi telewizor, który stoi w sklepie tylko po to, żeby cena tego obok wydawała się zupełnie przystępna. Homo sapiens ocenia przez porównanie, a radykalne posunięcia rozszerzają granice normy…

 26. Na marginesie sie dziwi. Diva sie dziwi? Dziwne.

 27. Jeszcze pare chwil i bedziemy konfrontowani z aktorskimi # me too w kraju nad Wisla. Odra nie jest nasza rzeka?

 28. Kolejna rozmowa dnia. Panią wicemarszałek sejmu zapytano co będzie mówił w orędziu PAD.
  Czyżby recenzowała to wystąpienie?

 29. Wraca dawne…PRLbis
  Osobiscie pana Janusza Gajosa spotkalem swego czasu po spektaklu ” Trojka ze sternikiem” / chyba koncowka lat 80/ w Szwecji. Ale moim nr 1 tego znakomitego aktora byl film Filipa Bajona „Wahadelko” grala z nim Miroslawa Marcheluk / z moich
  rodzinnych stron/.
  A kto jest „Zdanowem” kultury w Polsce?

 30. Szef gabinetu Krzysztof Szczerski uchylił rąbka tajemnicy: prezydent będzie mówił w orędziu o przyszłości.
  Jak jakiś prorok

 31. Pan Gajos nie potrzebowal „sternika” , bowiem byla to „Trojka bez sternika” i jak przypominam byl jtos czwarty z nimi. Nazwisko: Smolen? Bohater naszych czasow, czyli pan Gajos i Friedman+Jaroszynski.

 32. Is42
  Prezydent oswiadczy: „Przyszlosc nalezy do nas”.

 33. Mnie dziwi, że w Polsce nikogo nie dziwi…

  Po pierwsze, że aktor, choćby nawet profesor, ale jednak człowiek sztuki, otwarcie krytykuje poczynania rządu

  Czy w USA dziwi kogoś, że aktorzy Robert de Niro, Richard Gere, Will Smith, Cher, gwiazdy NBA, pisarz Stephen King etc. otwarcie krytykują swojego prezydenta i jego poczynania?

 34. Bez codziennego zakcentowania dyskusji Adolfem argumentacja w polskim zyciu politycznym i polskich mediach jest malo przekonywujaca :). JK to jest to co widzimy , co powinnismy tylko zobaczyc. Glownym inicjatorem i celebrysta obecnej sytuacji w Polsce, podzialow spolecznych, szowinizmu, intolerancji i obzydliwego rasizmu jest kosciol katolicki i episkopat.

 35. Jeden z gorszych wpisów. 😛
  Ale spora grupa, która lubi magiel, będzie mogła się tutaj po-pis-ywać 🙂 do woli
  Mnie takie pyskówki, które mają na celu poniżenie drugiej osoby bądź wpłynąć na utratę zaufania tej czy innej strony nie interesują.
  Nie ze mną takie numery 😛

 36. Chciałbym jeszcze powrócić do dyskusji z pod poprzedniego wpisu Redaktora, o produkcji samochodów elektrycznych w Polsce. Wyobrażenia niejakiego „rema”, że to Unia w pełni pokryje koszty takiej inwestycji, bez jakiegokolwiek udziału polskiego kapitału, a więc tylko unijne pieniądze, a nie nasze, będą wyrzucone bedą w błoto, są całkowicie mylne. W takich inwestycjach rzeczywiście można liczyć na pomoc UE, ale nie na to, że pokryje ona całość kosztów, bez polskiej partycypacji. Tak więc nieprawda jest, ze dla Polski i PiSu, pozostają same korzyści (wyborczo-propagandowe).
  Nie należy tez pomijać faktu, że dotacje UE na zmianę mixu energetycznego w Polsce będą pomniejszone przez fakt, że Polska nie chce przystąpić do unijnego celu, wystąpienia do 2050 całkowicie z kopalnych źródeł energii.
  Tak, czy tak, napewno znalazłyby sie w Polsce bardziej sensowne możliwości zainwestowania unijnych dotacji, jak w propagandowa fabrykę samochodów elektrycznych. Ale cóż, w końcu to nie „nasze pieniądze” i jak lekko przyszło to i lekko poszło.

 37. Levar
  5 sierpnia o godz. 23:02

  Jak małym trzeba być, aby dać się podzielić małemu człowiekowi?

  woytek
  6 sierpnia o godz. 0:38

  To nie „mały człowiek” podzielił Polskę, ale wpływy wielkich mocarstw , które manipulują polskimi kandydatami na polityków , zmieniając ich w pachołków realizujących politykę mocodawców.

  Macie rację Panowie!
  To obce mocarstwo nieustannie dzieli Polaków.
  Jest nim Watykan.
  Jego delegatura, w postaci tak zwanego episkopatu, doprowadziła do wypędzenia prawowitego króla Bolesława II Szczodrego, mamiąc ówczesny „ciemny lud” bajkami o cudownym zmartwychwstaniu poćwiartowanego warchoła biskupa Stanisława ze Szczepanowa.
  Już w XI wieku to mocarstwo było arcymistrzem wojen hybrydowych.

  W wieku XVII, w obronie własnego stanu posiadania, w wojnie z kontrreformacją, skutecznie wpędziło nas w rolę „przedmurza chrześcijaństwa”. Co ostatecznie zaowocowało rozbiorami.

  W roku 1978 przysłało nam tu swojego konia trojańskiego, czyli „pierwszego papieża Polaka”.
  Niespełniony aktor, niezrealizowany naukowiec, dramatopisarz grafoman doskonale nadawał się na plaster na polskie kompleksy. Specyficzne połączenie cierpiętnictwa z megalomanią.

  Ten cwany władca absolutny obcego macarstwa najpierw wydoił kasę państwową za sprawą komisji majątkowej. Potem załatwił urągający przyzwoitości konkordat wyjmujący z pod prawa grupę polskich obywateli, czyniący z delegatury Watykanu jednostki eksterytorialne. Rozpoczął wojnę kulturową pod hasłem cywilizacja życia vs cywilizacja śmierci.

  „Mały człowiek” jest po prostu poręcznym narzędziem w rękach tego mocarstwa. Nie udawało mu się wygrywać wyborów, poza 2005, bez konszachtów z nim.

  Nie zmienia to faktu, że „mały człowiek” jest sam z siebie człowiekiem złym i niebezpiecznym. Wykonuje swoje zadanie z gorliwością. Sprawia mu ono ogromną satysfakcję. Bo nienawidzi ludzi, jest zakompleksiony i mści się za swoje prawdziwe i urojone krzywdy.

  To, że Polacy na to pozwalają jest konsekwencją „formowania” ich przez obce mocarstwo do roli mentalnych niewolników.

 38. Dziś mija rocznica amerykańskiego ludobójstwa w Hiroszimie. Po niej kolejnym atakiem atomowym była Rosja, w niej kilkadziesiąt miast. Przy okazji miała być zniszczona Warszawa, Białystok i Krosno. Razem oceniano na śmierć ponad 200 milionów ludzi. Na szczęście nie udało się, ale Rosja dalej została celem zniszczenia imperializmu amerykańskiego. Więcej szczegółów w publikacji. https://www.globalresearch.ca/wipe-the-ussr-off-the-map-204-atomic-bombs-against-major-cities-us-nuclear-attack-against-soviet-union-planned-prior-to-end-of-world-war-ii/5616601

 39. Na marginesie
  6 sierpnia o godz. 1:47
  Mnie dziwi, że w Polsce nikogo nie dziwi…

  Po pierwsze, że aktor, choćby nawet profesor, ale jednak człowiek sztuki, otwarcie krytykuje poczynania rządu, a po drugie, że przedstawiciele owego rządu uznają za stosowne publicznie zareagować. To wszystko razem jest jakby nieco egzotyczne. Jednak ostateczna konkluzja jest chyba taka, że status ludzi sztuki jest w Polsce wysoki, a ten żałosny rządowy paździerz swoją reakcją tylko ten status potwierdza. I sam nie widzi, jak niebotycznie się wygłupił.

  Mój komentarz
  Ta egzotyczna reakcja, to błąd.
  Gorliwe i usłużne odpowiedzi czołowych towarzyszy PiSowców na słowa znanego aktora są z punktu widzenia czystego spindoktorstwa wyjątkowo szkodliwe dla PiSu i jego przywództwa, bowiem pozwalają poprzez swoją głośność, zasięg w społeczeństwie poznać ludowi słabość tego przywództwa, czuły punkt – wrażliwość wizerunku przywódcy partii na przytyki, wypominki, generalnie na prawdę.

  Dla ludzi, których polityka zbytnio nie interesuje, a sympatyzujących z PiSem, reakcja ludzi tej partii na uwagi o działalności Prezesa pokazuje bezsilność Partii.
  Znana postać wypowiada jakąś tam opinię o najwyższym przywódcy, a palatyni natychmiast, ostro przystępują do ataku na tę postać, gardłują, pyskują, odgrażają się. Nic więcej się nie dzieje. Mało tego, część narodu się śmieje i nie ma na to paragrafu, nie ma usadzania pyskacza, nie ma remedium. Państwo rządzone przez partię prawdziwych Polaków nie znajduje rady, nie ma pomysłu wobec wystąpień ludzi niesprawiedliwie osądzających kierownictwo państwa.

  Bezczeszczą dokonania Prezesa Polski, a władza nie wie co zrobić. Oj niedobrze, niedobrze – pomyśli sobie zwolennik silnej władzy, który zaufał partii, jej przywództwu, oczekuje trzynastek, ładu i pokoju. Zwolennik zaczyna wątpić. Od tego się zaczyna.
  Pzdr, TJ

 40. Symetryczny
  „Załgany majestat?” Mało powiedziane – raczej operetkowy, przydupasi dworek małego człowieczka.

 41. Bar Norte

  Jaroslaw Flis z Uniwersytetu Jagiellonskiego ma racje :
  91% rolnikow jest zadowolonych
  (ze mieszka na wsi).
  ,, wyborcza ” pisze o raporcie sporzadzonym przez fundacje sponsorowana przez Rockefellerow.

  „Polska wieś 2020” to kolejny raport o stanie polskiej wsi i rolnictwa, przygotowany na zlecenie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa pod redakcją prof. Jerzego Wilkina.
  [Inicjatywa utworzenia FDPA zrodziła się na początku lat 80., jeszcze w czasie trwania w Polsce stanu wojennego. Dzięki hojności „Rockefeller Brothers Fund” ]

  https://wyborcza.pl/7,155287,26156590,raport-o-stanie-wsi-papierowy-rolnik-bierze-kase-z-ue-ale.html#S.8-K.C-P.1-B.3-L.2.zw

  Teraz jeszcze trzeba znalezc raport o stanie polskich miast , sponsorowany przez innego oligarche ,
  gdzie wszyscy sa zadowoleni.

 42. Idzie w stylu NIE ODDAMY NAWET GUZIKA

 43. 36 minut trwała uroczystość, ale to nie koniec. Ciąg dalszy na spotkaniu z żołnierzami. Tam może być ciekawiej

 44. Ceniąc matki, żony i kochanki siłą rzeczy muszę pozostać obojętny wobec LBGT.
  Ten akcent w dniu zaprzysiężenia prezydenta na sali sejmowej uważam za zbędny

 45. Błogosławione łono i piersi…Tak sobie myślę prywatnie, że kiedyś Armię Czerwoną błogosławiono…takie czasy…

 46. ls42
  6 sierpnia o godz. 10:36
  ,,Idzie w stylu NIE ODDAMY NAWET GUZIKA”

  W Austrii w 2015 roku uniewazniono w maju druga ture wyborow,
  zeby zaglosowac w grudniu.
  Demokracja zostala ocalona.
  U nas tez by mozna.

 47. Usteczka ty moje jak malinki,
  Jeden z gorszych wpisów.
  Ale spora grupa, która lubi magiel, będzie mogła się tutaj po-pis-ywać do woli
  Mnie takie pyskówki, które mają na celu poniżenie drugiej osoby bądź wpłynąć na utratę zaufania tej czy innej strony nie interesują.
  Nie ze mną takie numery

  A jakie numery lubisz ? 🙂

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 48. @ls42

  A gdybyś był synem księdza, to też obecność tęczowej flagi w Sejmie podczas nieoficjalnej części uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy byąby według ciebie zbędna?

  ***

  Niedawno pisałem o odpowiedzialności rodziców, którzy powstrzymują się przed posłaniem dziecka do { żłobka | przedszkola | szkoły } , gdy ono ma objawy zakaźnej – choćby słabo zakaźnej – choroby.

  Przed zaprzysiężeniem przeczytałem wyjaśnienie ministra oświaty, że rodzice nie są epidemiologami i nie mogą decydować czy po najbliższym 1. września decydować sami czy dziecko może nie pójść tego dnia do szkoły.

  Jeszcze przed nadchodzącym pierwszym dzwonkiem szkolnym średnia dzienna liczba nowo zarażonych przekroczy tysiąc i trzeb będzie uczynić bierną połowę Polski.

  Również świeżo przecztyałem nagłówek napisany w duchu: dzieciaki tęsknią za szkołą. Obserwatorzy nie mogą stwierdzić czy maleństwa tęsknią za żłobkiem i przedszkolem. Na pewno czesne – pojęciowo poszerzone wzrośnie i to więcej niż klika procent.

  Gdybym był młodszy, polecał bym siebie jako korepetytora wyjaśniającego że procent i punkt procentowy nie są zwykle sobie równe.

  Życzę ci dobrego samopoczucia, bo na troskę o przyszłość to chyba u ciebie za póżno. Szczególnie o troskę o ludzi skundlonych przez 500+ ( w cenach minionych ).

  Z Andrzejem Dudą mam ociupinkę wspónoty: podpisujemy ręcznie lewą.
  Dalej w opisie to jest już bardzo daleko.

  Wszystkie choroby biorą się z nerwów …

  Jednym z wyjątków jest naiwność.

 49. @mohikanin przedostatni.
  W punkt!
  Warto powtarzać odwieczne sedno polityki polskiej.
  Szacun, ukłony.

 50. @ozzy, 8:01
  P. Gliński, ksywka „Zdanow”, to postać gorsza od, za przeproszeniem, Wilhelmiego (1978 min kultury).
  To przykład zdumiewających zmian osobowości po wstąpieniu do układy p. Jarka.
  Pozdr

 51. guzdra 12.00
  Ksiądz też człowiek, a przecież dziecko z reguły ma matkę i ojca, więc wszystkie dzieci są nasze.
  Umiar i powściągliwość byłyby wskazane w czasie szczególnych uroczystości, a taką było zaprzysiężenie polskiego prezydenta. Szanuję nieobecność części opozycyjnych polityków, ale kolorową demonstrację uważam za chybioną.
  Naiwnością byłaby wiara w zasadnicze polityczne zmiany. Najważniejsze, że jedną kadencję mamy już z głowy

 52. @teo, 0:06
  Ale powiedz ‚teo’, dlaczego opozycja nie zrobiła filmu o Jadrosławie? Mam czasami wrażenie, że oni się go boją.
  Piękny byłby film, wolałbym bez aluzji.
  Pozdr

 53. @Do wszystkich mających zadawniony kłopot ze zrozumieniem komentarzy staruszka.

  Mój ojciec nie był nigdy księdzem.
  Moja matka nigdy nie była zakonnicą.
  Byłe mi jestem heteroseksualny i nie zmieniałem płci.

  ***

  Obiecywałem, że po 6 sierpnia 2020 w Polsce się zacznie dziać.

  Na czoło frontu wysunął się Szumowski.

  Bez maseczki do komputera nie podchodź!

 54. Gospodarz się nie troska – w miejsce elity aktorskiej byłych i słusznie minionych ustrojów (ustrojów?) wykształcą swoją własną elitę aktorską. ,,Oni” będą mieli wszystko własne. Pan Jareczek nie umiał wygrywać w sądach? Teraz ma własne ‚ tam wygra.
  Taki pan Jakimowicz wygląda mi na idealnego następcę Olbrychskiego…Trzeba tylko paru castingów by wyłonić ichnich Gajosów i Stuhrów. No nakręcić ichnie Wesela, Ziemie Obiecane czy choćby ,,Czterech pancernych i psa” co by odcisnęlo się to ,,nowemu Gajosowi”. Mam nawet tytuł ,,Czterech husarzów i kot”.

 55. stasieku
  6 sierpnia o godz. 12:47
  ,, …dlaczego opozycja nie zrobiła filmu o Jarosławie?
  Mam czasami wrażenie, że oni się go boją.”

  Imperium Dobra ochrania swoich.
  Jareczek zapewnia zakup zlomu po paskarskich cenach
  i dostarczenie janczarow na Front Wschodni i do Iranu, jak bedzie trzeba.

 56. stasieku
  6 sierpnia o godz. 12:36
  @ozzy, 8:01
  P. Gliński, ksywka „Zdanow”, to postać gorsza od, za przeproszeniem, Wilhelmiego (1978 min kultury).
  To przykład zdumiewających zmian osobowości po wstąpieniu do układy p. Jarka.
  Pozdr

  Mój komentarz
  Przykład pokazujący jak silny potencjał deprawacji tkwi w systemie władzy, układzie skleconym przez Kaczyńskiego.
  Nie każdy się tej deprawacji całkowicie poddaje, ale Jarosław Ka ma czuja do ludzi i powołuje do służby sobie ludzi najbardziej mu przydatnych, o specyficznych cechach charakteru, pazernych na władzę i kasę, podatnych na deprawację – kombinatorów, kłamców, faryzeuszy, fałszerzy sumień, naganiaczy, itp.
  Pzdr, TJ

 57. „mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części.”

  Z całym szacunkiem dla pana Gajosa, ale to nie mały człowiek podzielił „nasz kraj i nas samych”. Ten podział istnieje od zawsze. A jak ktoś pamięta Sanację z jej Berezą Kartuską i strzelankami policji do strajkujących robotników i chłopów, to wie, że tamte podziały były znacznie ostrzejsze, niż te obecne.

 58. „To, że Polacy na to pozwalają jest konsekwencją „formowania” ich przez obce mocarstwo do roli mentalnych niewolników.”
  Dobrze , ze choc ktos jeden nazwal to po imieniu ale niedokladnie ( jakby Ross i ten „drugi” – Fronczewski ? )
  Mentalne niewolnictwo nie wie , ze mogloby pozwalac albo nie pozwalac . Najnowszy prezydent – mentalny niewolnik uznal za stosowne skladac biale kwiaty aby pasowaly do wdzianka pd ( kiedy indziej zakazane) pod pomnikiem z wyciagnieta reka .
  Pomnik ktory nie jest pomnikiem kogos a tylko figuratywnym wyobrazeniem czegos, wyobrazeniem jakiejs idei – „czegos”. Mentalne niewolnictwo czegos

 59. 300 tys. ludzi bez dachu nad głową. Ktoś może powiedzieć, mają ciepło. Odezwie się inny, za gorąco.
  Polska skromna ekipa strażaków wylądowała w Bejrucie. Będą pomagać wyciągać ofiary spod gruzów. Libańskie władze ogłosiły, koniec składowania śmieci

 60. lubat
  6 sierpnia o godz. 13:41
  Z całym szacunkiem dla pana Gajosa, ale to nie mały człowiek podzielił „nasz kraj i nas samych”. Ten podział istnieje od zawsze.

  Podstawowy błąd w rozumowaniu.

  Faszysta drzemie w każdym z nas, ale tylko realizuje się w PiS

  Osiem gwiazdek
  faszystowskie sQ**syny PiS

 61. Duda pod pomnikiem Chrystusa…bo wszelka władza od boga pochodzi…Tak sobie myślę prywatnie, że krzyżyk na karcie wyborczej to potwierdza na świecki sposób…

 62. W dniu dzisiejszym planowane jest – być może już trwa – ważne wydarzenie ważniejsze moim zdaniem niż Zgromadzenie Narodowe.

  Klub poselski Prawa i Sprawiedliwości na wyjazdowym posiedzeniu będzie obradował na zmianą strategii wyborczej w przekonaniu, że moc sprawcza dotychczasowej strategii bardzo się obniżyła.

  To mnie bardziej ciekawi – nie mam w tym osobistego interesu więc nie określam tego jako zainteresowanie – rozpatrywanie nowej podstawy programowej nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży niepełnoletniej.

  Złośliwie uproszczę zalecenia na okres do wyborów w 2023. roku:
  Bóg tak chce, abyś głosował na Prawo i Sprawiedliwość.

  Jeśli Hubert chce być multimilionerem, to niech się postara, aby odpowiedź na to kto tak chce nie była tańsza niż 50 tysięcy banknotów z podobizną Lecha Kaczyńskiego.

  To że będzie trzeba zaplanować większą emisję takich banknotów, to jest pewne jak w banku –
  – Gospodarki Krajowej obłudnie się nazywającym.

  Gospodarki Narodowej.

  Takie będą Rzeczypospolite jakie katechetki i katecheci będą {powtarzały | powtarzali }.

  – oświadczył zdziecinniały staruszek nieczuły na cenę złota, na imperializm singapurski oraz na murszenie drewnianych pomników starego niewolnictwa.

 63. Pierwszy kretyn Ameryki:

  https://www.youtube.com/watch?v=z1JH72cloV8

  geozak: posłuchaj, język znasz.

  Kupuj u swoich.

 64. Agnieszka Holland komentuje wypowiedź Janusza Gajosa o PiS. „Korupcyjno-nepotyckie praktyki narastają”

  Rasa panów u koryta.
  1000 letnia Republika Braci Kaczyńskich

 65. Klaudia Jachira z transparentem „Krzywoprzysięzca” na zaprzysiężeniu

  Pełen szacunek

  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/photos/a.760991200697206/3316748318454802/

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 66. Ruch Wqurwionych

  Afera Gajosowa rozkwita ale to część większej całości.
  W PIS panuje pogląd, że żeby wymienić elite, trzeba wymienić też duszę narodu, tj ludzi kultury, stąd taka pogarda w PIS do „gwiazdeczek”. Opluwa się aktorów niechętnych PIS, uderza się w noblistów, tnie fundusze dla niezależnych teatrów, gnębi się inicjatywy, niszczy festiwale, bo to jest ta kulturalna „elita”. PIS podchodzi do tzw wymiany elit bardzo ambicjonalnie, stąd budowane fortuny ludzi związanych z PIS za ich rządów (https://oko.press/84-osoby-pis-zarobily-162-mln/) i za to dotowane są pisma, książki, koncerty, festiwale i pikniki, oraz ludzie.
  Izolowanie się od otwartej kultury, deforma edukacji, wymiana lektur, nowe autorytety – nową elitę PIS już kształci a wkrótce nikt nie odważy się skrytykować Pierwszego Sekretarza.

  #%¤& Ć faszystów PiS

 67. Fundamentem rozwoju Polski po II wojnie światowej była zmiana ustroju i sojusz ze Związkiem Radzieckim.
  Zbudowano solidne podwaliny istnienia polskiego państwa.
  Oczekiwałem, że prezydent określi nasze obecne położenie, co jednak nie nastąpiło. Hasła; rodzina i bezpieczeństwo to za mało. Deklarowane odzyskanie przez Ukrainę utraconych terytoriów przy naszej pomocy to za duże i niepotrzebne ryzyko.
  Parcie na wschód, obojętnie w jakim towarzystwie, to zaprzeczenie bezpieczeństwu państwa. Taki sygnał na rozpoczęcie kadencji źle wróży

 68. ls42
  6 sierpnia o godz. 13:51
  ,,300 tys. ludzi bez dachu nad głową. Libańskie władze ogłosiły, koniec składowania śmieci”.

  Nawozy sztuczne , przywiezione przez rosyjski statek 6 lat temu , lezaly bezpanskie w magazynie
  – pisze Guardian.

 69. adam100
  6 sierpnia o godz. 15:08
  Klaudia Jachira z transparentem „Krzywoprzysięzca” na zaprzysiężeniu

  Mój komentarz
  Jachira dobrze trafiła. O czasie i w czuły punkt. Towarzysze prezydenta nie wszystkich Polaków, krzywoprzysięzcy z PiSu muszą zareagować, lecz każda reakcja na transparent „Krzywoprzysiężca” będzie roznoszeniem wiadomości o krzywoprzysięstwie prezydenta jak Polska długa i szeroka.

  Reagować w takiej formie, jak postawienie zarzutu o nieortograficzności transparentu, to źle, bo wzmaga rozgłos, działa na korzyść wiadomości zapisanej na transparencie. Siłą rzeczy, jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad poprawnością zapisu – krzywoprzysiężca, czy krzywoprzysięzca, będzie to czynił zawsze w kontekście krzywoprzysięstwa prezydenta nie wszystkich Polaków.

  Nie reagować, też źle, bo powstaną u ludu podejrzenia, ze coś w tym jest.
  Pzdr, TJ

 70. Przemówienie wygłasza PAD

 71. adam100
  6 sierpnia o godz. 15:08
  Klaudia Jachira z transparentem „Krzywoprzysięzca” na zaprzysiężeniu.

  Nasza Joanna d’Arc.

  Uniewaznic wybory, jak Austria w 2015 roku.

 72. Sądzę, że senat młocińskiego uniwersytetu nauczającego o wyższości ducha nad materią zaprotestuje w związku z pomysłem rozpirzenia złomu obok tamy na Bobrze.

  Gdyby do tej demolki doszło, to to byłby głośny krok scjentologii idącej na pomoc Czukczom uciskanym przez putinowskich psychiatrów.

  Dziewczęta blogowe i chłopcy blogowi z łezką w oku niech sobie przypomną Statek do Młocin i zabawy w odgadywaniem kto dał podniecającego klapsa w bottom.

  Tom dopóty jest filmowany kamerą trzymaną co najmniej na wysokości obręczy barkowej jeszcze wygląda. Ale gdyby się ujawniło z planu zdjęciowego, że mały niewywrotny idol babć jest filmowany z drabinki, to byłaby potężna afera w której Mazurek walcuje i scenarzystę i reżysera i tysiące podfruwajek chcących obejrzeć zwycięzcę lotniczych pojedynków z ruskojęzycznymi.

  Ogórki coraz mniej jędrne.

 73. W walkach o Kołobrzeg, Wał Pomorski, Berlin, Monte Cassino, bili się polscy żołnierze o Polskę, powiedział PAD.
  Zabrakło bitwy pod Lenino, ale i tak poszedł dalej niż zwykle

 74. A teraz defilada przed parą prezydencką
  Pani prezydentowa jak zawsze przykuwa uwagę piękną sylwetką i równie wytworną kreacją

 75. Bili się żołnierze…a teraz trzeba oddać Niemcom, bo Macierewicz unieważnił Jałtę…Tak sobie myślę prywatnie, że tzw mroczna sowiecka okupacja nie może prowadzić do krzywdy katolickich Bawarczyków też…

 76. @adam100 o6. o8. godz. 11:35
  🙂
  A jakie numery lubisz ?
  🙂
  Dzisiaj 37 🙂 a za rok o tej samej porze, jak nie zostanę wymieniony na młodszy rocznik to 38. Też niezły 🙂

 77. Wytworna kreacja na wieszaku też przykuwa uwagę…bez potrzeby utrzymywania kosztownego urzędu…Tak sobie myślę prywatnie,że nie szata zdobi człowieka…a król może być nagi…

 78. @ adam100

  Sądzisz ,ż mam czas cały czas zajmować się polityką ?

  Ty nieszczęśniku i inne głupki reagujecie jak pies Pawłowa na dany sygnał przez kretyna Gajosa w dodatku jeśli to dotyczy znienawidzonego wielkiego duchem Polaka (MAŁEGO WZROSTEM ) -Jarosława Kaczyńskiego .

  W USA politykę śledzi przecietny wyborca najwyżej w ciągu najwyżej 2 m-ce przed wyborami resztę to praca i przyjemności.Takie sprawy czym ty się zajmujesz i POpaprańcy jak Konstytucja są nieistotne.Wyborca wie ,że w zależności od składu osobowego jest ona inaczej interpretowana.Wy Cymbaliści nic nie potraficie konkretnego zaaferować Polakom i wkrótce ciebie i POpaprańców będzie się Was wozić po targach gminnych jako okazy Głupoty.

 79. Usteczka ty moje jak malinki.

  Najważniejsze, że chodzi w moherze przez okrągły rok, a do kościoła codziennie. O resztę nie pytam. 🙂

 80. geozak
  6 sierpnia o godz. 17:16

  I ty śmiesz się nazywać patriotą!!

  Nie jesteś patriotą, a faszystowskim półgłówkiem. 🙁

 81. mag
  6 sierpnia o godz. 10:19
  Masz pełną rację. Niestety. Cieszę się, że żyjesz i jesteś zdrowa. Pozdrawiam

 82. Z przyjemnością oglądałem uroczystości zaprzysieżenia na druga kadencję Prezydenta dr Andrzeja Dudy.

  Ogarnia mnie radość i wielki optymizm w przyszlość Polski jako państwa.Jest władza w dobrych rekach i w dobrym czasie.

  Tylko trzeba mieć nadzieję ze Prezydent Donald Trump zostanie wybrany na II kadencję .

  Za tydzień do Warszawy przyjeżdża Marc Pompeo Sekretarz Stanu .Wielokrotnie pisałem ,ze na obecnym etapie Polska ,Rumunia stanowia oś przecięcia ewentualnej koalicji Euro-azjatyckiej Paryż – Berlin- Moskwa oraz wiodące państwa obszaru Trójmorza .Wzmocnienie tego obszaru gospodarcze,wojskowe to miękke oddziaływanie na Białoruś ,Ukrainę i inne byłe republiki po ZSRR.

 83. Matolusyek jest od klamania
  a Jaroslaw od po pzsku lania.
  Cyego sie nie tknie ten drugi mega psuj
  wzchodyi na jedno + mega ch…

 84. No i zwariowal mi komp. Sorry.

 85. adam 100
  Adasiu jaki ja mam związek z faszystami -coś ci się pod czerepem popierdylowało .

 86. mag
  TWÓJ KOMPUTER NIE CHCE PISAĆ TWOICH KŁAMSTW I GŁUPOT – ZAPYTAJ SIĘ GUZDRY CO ZROBIĆ.

 87. geozak
  6 sierpnia o godz. 17:16

  Powinien Pan poprosic o azyl polityczny u Jaira Bolsonaro,
  do czasu , az pomocnik Lecha Walesy nie zbuduje Drugiej Brazylii.

 88. Mówią że Polak mądry po szkodzie, ale adam100 przed i po 06.08.2020 tak samo głupi a może i nawet +

 89. Na marginesie

  Jak zwróciła uwagę recenzentka z KL najmocniejszą stroną „Sufrażystki” jest pokazanie dojrzewania politycznego bohaterki, dorastania do zaangażowania i radykalizmu.
  W tym kontekscie zwróciłem uwagę na nietypowe zdjecia z zamieszek, które zwykle są filmowane jak średniowieczne bitwy albo z perspektywy biegnących ludzi. W tym przypadku reżyserka kamerę umieściła w zbitym tłumie z którego policjanci kopniakami i biciem wyszarpują zebrane pod parlamentem kobiety. To oddawało nastrój osaczenia. A potem już kręcono te zdjęcia „z parteru” czyli z poziomu bruku i półprzytomnych, leżacych czy włóczonych po tym bruku katowanych manifestantek. Pierwszy raz spotkałem się z tego typu ujęciami.
  Własciwie ta pacyfikacja jeszcze przyjaźnie, ufnie nastwionych do władz kobiet, która na widok uzbrojonych policjantów jeszcze nie wiedziały, że pownny się bronić czy uciekać jest początkiem dojrzewania politycznego czy ich radykalizacji.
  Bardzo sugestywnie to operator wyraził.

 90. geozak

  Tacy jak ty byli w Polsce za Bieruta betonowymi komuchami.

  Za naszczalnika bratobójcy, przechrzcili się na faszystów.

  Kupuj u swoich. Bojkotuj pissdzieli

 91. Np i zwariowala mi Mag.
  Sorry!
  Computer

 92. Usteczka ty moje jak malinki,

  Blogowsko ciekawe twoich karkołomnych numerków.

  Jak ty to robisz? One nie mają karku 🙂

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 93. Mag może nie wie, że komputer jest tak samo mądry lub głupi jak jego właściciel 🙂

 94. geozak

  „Wielokrotnie pisałem ,ze na obecnym etapie Polska ,Rumunia stanowia oś przecięcia ewentualnej koalicji Euro-azjatyckiej Paryż – Berlin- Moskwa oraz wiodące państwa obszaru Trójmorza .”

  Ostatnio pisał pan o osi Warszawa – Berlin – Paryż.

  Szczerze mówiąc to mi kwestia pańskich osi wisi. No ale jak widać panu nie wisi więc mógłby się pan w końcu na coś zdecydować.

 95. Filisterka Mag znalazla filistera minus….

 96. Dlaczego katolicy w ramach rzekomo pokojowej religii plują na Gajosa…Tak sobie myślę prywatnie, że potem dziwią się skąd nad Wisłą…Jedwabne czy wyssanie z mlekiem…a powinni nawracać… nie idż Janusz tą drogą…

 97. @mag

  W twojej klawiaturze „y” i „z” zamieniły się miejscami. Może niechcący nacisnęłaś jednocześnie klawisze „shift” i „ctrl”.
  Powtórz to i spróbuj napisać te litery

 98. kooperatywaMandragon

  Wczoraj mi pan napisał, że zachód nie radzi sobie z epidemią – na przykładzie Nowego Orleanu.

  Ale wschód, który pan zwykle stawia jako przyklad też sobie nie radzi.

  Ostatnio czytałem, że rząd Wietnamu dotąd stawiany na wzór w walce z koroną był zmuszony ewakuować 80 tysięcy mieszkańców Da Nang z powodu zagrożenia epidemicznego. Ewakuacje dla mieszkańców Da Nang to nie nowina, bo od polowy XIX wieku sukcesywnie są ewakuowani w związku z rozmaitymi wojnami. Tak więc przyjęli ewakuację ze wschodnim spokojem.
  W realacji nie napisano czy było im z tego powodu smutno.

 99. adam100, o6. o8. ~ 17:47
  odpowiedź
  Opuszczam blogosferę i udaje się do ołtarza. Tam czeka na mnie odpowiedzialne zadanie 🙄 mam co robić. dobre, hiszpańskie musujące, wyśmienite na upały. Gabaryty mojej lodówki pozwoliły na umieszczenie jedynie jednego kartona. Także, spoko pały nie zaleję 🙂

 100. mag

  W moim komputerze jest mała ikona na lewo od daty/czasu, gdzie można zmieniać „keyboard”. Przy restarcie zmienia mi sie zawsze ustawienie na „amerykański keyboard”, z podobnymi co Ty konsekwencjami.

 101. Bar Norte
  6 sierpnia o godz. 18:09

  Wietnam zostal zamieniony w Hiroszime przez krzewicieli wolnosci,
  wiec trudno sie tam spodziewac duzo dobrego.
  Natomiast Tajwan , ktory potrafil wyciagnac odpowiednie wnioski z kilkudziesieciu przypadkow
  SARS , choroby takze przywleczonej z Chin, swietnie daje sobie rade z pandemia.
  Bezradnosc rzadow Zachodu wydaje sie oslabiac ich przewage w skali globalnej.
  Moja uwaga wczoraj dotyczyla glownie nikniecia niezaleznych instytucji kulturalnych,
  ktore gina z powodu zakazu zgromadzen.

  PS Co Pan mysli o dyskusji czytelnikow pod wywiadem Zolla w ,, wyborczej” na temat
  waznosci albo niewaznosci wyborow prezydenckich ?
  Ktos przypomnial, ze Austria w 2015 roku uniewaznila druga ture.

 102. O, i to wlasnie chcialem uslyszec. Gajos jest od grania, Dlugopis od podPISywania. Rozboj Polski demokratycznej z przedluzeniem reki w postaci dlugopisu trwa w najlepsze.

 103. Wietnam jak zbombardowany Wieluń, Warszawa czy Lidice…jak można czuć się dobrze na terytorium społeczeństwa z tyloma zbrodniami na sumieniu…to jak dacza widokowa na Auschwitz z kominami oczyszczającymi…Tak sobie myślę prywatnie, że widok na rezerwaty Indian w ramach nur fur…uber alles…

 104. kooperatywaMandragon

  „Co Pan mysli o dyskusji czytelnikow pod wywiadem Zolla w ,, wyborczej” na temat waznosci albo niewaznosci wyborow prezydenckich ?”

  Myslę, że jest bezprzedmiotowa bo nie po to PiS przejmował Sąd Najwyższy by ten unieważniał wybór pisowskiego prezydenta.
  Nie ma więc o czym mówić.

 105. Wiesiek długo się opierał przed pójściem do egzorcysty.
  Elżbiecie skrywającej się za Jakubem zaszkodził brak czujności.
  Na jej wezwanie pomocy zjawił się mormon znany z tego, że podszywał się pod guru buddyjskiego.

  ***

  Długość życia Polek i Polaków wydłużyła się tak bardzo, że minie im czas lęku przed zadawaniem pytań na wzór czasów gdy to była Marysia i Jaś.

  ja polecam napisać coś takiego: ymiast yet jest zy.

  Jest mało prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe, ż pomoże.

  Od czasu gdy odbiorcy w USA przestali się wściekać na to, że sprzedano im komputer dla idiotów jest prawie pewne, że setki tysięcy użytkowników bez honoru próbowało sobie pomóc podobnie jak to wyżej wskazałem i mądrali umieścili w Google także reakcję na zamiast y tery jest yamiast. Nazywa się to mieniej więcej tak:

  sztuczna proteza naturalnego braku inteligencji.

  Na niektóre bolączki pomaga wyłączenie komputera i włączenie po 20 sekundach.

  Zapobiegliwi przyswoili pojęcie układ klawiatury.

  Nie próbowałem, ale oczekiwałbym, że utrwalenie przypadkowego przełączenia układu klawiatury u mnie wymagało by reakcji na prośbę:

  Potwierdź zmianę układu klawiatury.

  No i doszedłem do ordynarnego mojego stwierdzenia:

  Zwykly użytkownik ukrywa swój numer butów traktując to jako informację równie intymną jak nazwę wytwórcy komputera oraz wskazanie nazwy sytemu operacyjnego.

  Polska dawno była podzielona głęboko. Użytkownicy jabłuszek traktowali użytkowników IBM jako ofiary zastoju ewolucji naczelnych.

  Nasze gadżety tak dadzą nam w d.u.p.ę ze naturalne będzie częste spotykanie oświadczenia: Mam klawiaturę dla praworęcznych.

  Porządna kobieta może założyć prześwitującą bluzkę, ale nie przyzna, że miseczki są dmuchane.

  Zdrada wyjścia z koterii zwykłych użytkowników komputerów nie będzie traktowana jako zbrodnia bardzo szybko po tym gdy przyjdzie bulić za cokolwiek dowlandowanego badziewia.

  Podsumowanie

  W tym artykule opisano jak zmienić układy klawiatury dla klawiatur firmy Microsoft wymienionych w sekcji „Stosuje się do”. Klawiaturę można skonfigurować, aby używać innych języków lub układów klawiatury, np. Kanadyjski (wielojęzyczny), Hiszpański lub Amerykański (Dvoraka). Duży wybór układów klawiatury jest instalowany z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Mówiąc ogólnie, w systemie Windows należy skonfigurować układ klawiatury w taki sposób, aby był zgodny z rzeczywiście używaną klawiaturą. Jeśli wybierzesz inny układ, należy pamiętać, że klawisze na klawiaturze mogą powodować wyświetlanie innych znaków niż te, które są wyświetlane na ekranie.

  Więcej informacji

  Aby skonfigurować klawiaturę do używania innego języka lub układu klawiatury, należy zastosować metodę odpowiednią dla danej wersji systemu Windows.
  Uwaga Jako przykładu, w podanych tutaj metodach użyto klawiatury francuskiej (kanadyjskiej).

  Windows 7 lub Windows Vista
  1.Kliknij uruchomić , wpisz intl.cpl w polu Rozpocznij wyszukiwanie , a następnie naciśnij klawisz ENTER.
  2.Na karcie Klawiatury i języki kliknij przycisk Zmień klawiatury.
  3.Kliknij pozycję Dodaj.
  4.Rozwiń żądany język. Na przykład rozwiń Francuski (Kanada).
  5.Rozwiń listę Klawiatura, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Francuski (kanadyjski) , a następnie kliknij przycisk OK.
  6.W opcjach kliknij przycisk Widok układu, aby porównać układ z rzeczywistą klawiaturą.
  7.Na liście Język domyślny kliknij Francuski (Kanada) – kanadyjski francuski, a następnie dwa razy kliknij przycisk OK.
  8.W oknie dialogowym Opcje regionalne i językowe kliknij przycisk OK. UwagaJęzyk na pasku zadań pojawi się pasek . Po umieszczeniu wskaźnika myszy na ten pasek, pojawia się etykietka narzędzia zawiera opis układu klawiatury active.
  9.Kliknij pasek języka, a następnie kliknij pozycję FR Francuski (Kanada).

  Windows XP
  1.Kliknij przycisk Start, wpisz intl.cpl w polu Uruchom, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
  2.Na karcie języki kliknij przycisk Szczegóły.
  3.W obszarze zainstalowane usługi kliknij przycisk Dodaj.
  4.Z listy dostępnych języków wybierz język, którego chcesz używać. Na przykład wybierz Francuski (Kanada).
  5.Na liście Układ klawiatury/Edytor IME kliknij pozycję Kanadyjski francuski, a następnie kliknij przycisk OK.
  6.Na liście Wybierz jeden z zainstalowanych języków, który ma być używany podczas uruchamiania komputera kliknij pozycję Francuski (Kanada) – kanadyjski francuski, a następnie kliknij przycisk OK.
  7.W oknie dialogowym Opcje regionalne i językowe kliknij przycisk OK.
  UwagaPasek języka jest wyświetlany na pasku zadań. Po umieszczeniu wskaźnika myszy na tym pasku zostanie wyświetlona etykietka narzędzia opisująca układ aktywnej klawiatury.

  8.Kliknij pasek języka, a następnie kliknij pozycję Francuski (Kanada).

  Jak się upewnić, że wybrany układ jest zgodny z klawiaturą

  Windows 7 lub Windows Vista
  1.Kliknij przycisk Start, w polu Rozpocznij wyszukiwanie wpisz osk, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
  2.Porównaj klawiaturę na ekranie z fizyczną klawiaturą, aby upewnić się, że układ obu jest jednakowy.
  3.Aby sprawdzić wielkie litery — kliknij klawisz Shift na klawiaturze lub na ekranie i porównaj ze znakami na klawiaturze.

  Windows XP
  1.Kliknij przycisk Start, w polu Uruchom wpisz klawiatury ekranowej , a następnie naciśnij klawisz ENTER.
  2.Porównaj klawiaturę na ekranie z fizyczną klawiaturą, aby upewnić się, że układ obu jest jednakowy.
  3.Aby sprawdzić wielkie litery — kliknij klawisz Shift na klawiaturze lub na ekranie i porównaj ze znakami na klawiaturze.

  Informacje

  Aby uzyskać więcej informacji dotyczących paska języka, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
  306993 jak: Korzystanie z paska języka w systemie Windows XP
  Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak używać układu klawiatury „Amerykański-międzynarodowy”, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
  Jak używać układu klawiatury Amerykański-międzynarodowy, w systemie Windows 7, Windows Vista i Windows XP 306560

  Chorobliwa niechęć do nauczenia się czegokolwiek jest warunkiem koniecznym i wystarczającym, aby być zaliczonym przez panów Legutko i Sasina do rezerwowej kadry kierowniczej

  ***

  Pytaj się swego komputera
  Zostaniesz BARDZIEJ { sprofilowana | sprofilowany } niż dotychczas, ale komputer nie będzie przed tobą ukrywał sensu bulby, choć zaproponuje ci bardzo tanio Tarasa.

  Żyjemy w epoce w której już wszystko napisano, wypowiedziano i zagrano.

  Ale wstydzimy się pytać a po napisaniu zdania mającego strukturę złożoną i zajmującego trzy linijki dowiemy się ilu chamom się naraziliśmy.

  Strasznie upierdliwy jest ten staruszek guzdra z tym swoim:

  szybko+krótko+głupio

  I nie chce się przyznać, że zjadł wszystkie niezjedzone rozumy.

 106. Na marginesie

  II Rp zbudowala faszyzm w ciagu 8 lat.
  III Rp dzieki wsparciu Europy i Ameryki opierala sie przez 26 lat.

 107. Guzdra,
  Ty naprawdę jesteś upierdliwy.
  Nie możesz zwyczajnie, powiedzieć:
  – weź telefon komórkowy,
  – dotknij literę tęczową „G”,
  – dotknij rysunku mikrofonu,
  – zapytaj – „Jak zmienić Y na z”
  – wykonaj to, co usłyszysz z telefonu lub przeczytasz co Ci tam wyświetlił.
  I koniec.
  Tą metodą możesz się też dowiedzieć jakie ingrediencje będą Ci potrzebne żeby np. zrobić sobie ruskie pierogi. Też Ci telefon odpowie.
  A Ty kombinujesz jak koń z góry a przecież telefon wszystko wie.

 108. Czy utrzymywanie zażyłych stosunków z jankesami nie przypomina kolaboracji z III Rzeszą a z Orbanem z reżimem Horthy…Tak sobie myślę prywatnie o historycznym obciachu…

 109. Na placu za sklepem ekspedientka jadła kromkę chleba z dżemem. Szliśmy naprzeciw siebie, ja i starsza kobieta. Zatrzymała się i zapytała dziewczynę; odpoczywasz?
  Jak stoję tyle czasu przy kasie nogi bolą, usłyszałem odpowiedź.
  Słysząc tę rozmowę pomyślałem, że ta nieduża szczupła dziewczyna mogłaby być czyjąś żoną, matką, a nawet kochanką, a musi cały upalny dzień stać przy kasie za marne pieniądze.

  Każdy może do mnie przyjść, powiedział dzisiaj PAD. Przyjść może, ale po co?

 110. Były prezydent Kwaśniewski powiedział dzisiaj w TVN w Faktach po Faktach coś takiego – prezydent Duda nie ma tego, czego nie można zamówić w internecie, kupić na rynku – charakteru.

  Mocne słowa, lecz biorąc pod uwagę dotychczasowe postępowanie prezydenta nie wszystkich Polaków wobec państwa, prawa i obywateli jest to przygana stosowna, bardzo dyplomatycznie wyrażona brutalna prawda o prezydencie nie wszystkich Polaków.
  Pzdr, TJ

 111. Jeszcze jeden problem wizerunkowy – Andrzej Sośnierz krytykuje PiS

  Na czwartkowym, wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS jednym z tematów mogą być ostatnie wypowiedzi posła Porozumienia Andrzeja Sośnierza – twierdzi Wirtualna Polska. Były szef NFZ zasłynął krytyką działań rządu dotyczących pandemii.
  – Zakażeń (koronawirusem) będzie coraz więcej. Nigdy nie nauczyliśmy się gasić ognisk – mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem o sytuacji epidemicznej w Polsce poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz. – Państwo się całkowicie pogubiło w walce z koronawirusem. Jak patrzę na to co się dzieje, od strony pacjentów, to widzę, że wymknęło się to całkowicie spod kontroli – mówił Sośnierz komentując wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich dniach. (…)
  – Andrzeja się nie da zatrzymać, nie ma nad nim kontroli. On ma pieniądze, ma wiedzę, ma dorobek, dobre wyniki wyborcze. On nie musi być w polityce, więc nie jest od nikogo uzależniony. Dlatego mówi to, co uważa – komentuje dla WP jeden z posłów Porozumienia. Sośnierz, zdaniem kolegów z partii, swoje opinie wygłasza w dobrej wierze, „zna się na temacie jak mało kto” i „jest po prostu dobrym ekspertem”.

  https://www.rp.pl/Polityka/200809716-Polityk-Porozumienia-Sosnierza-nie-da-sie-zatrzymac-nie-ma-nad-nim-kontroli.html

 112. W ciągu ostatnich lat ludzie kultury wypowiadali się o PiSie nawet ostrzej niż Gajos, ale reakcja chyba jeszcze nigdy nie była tak agresywna. Dzieją się złe rzeczy. Przykładem jest atak sprostytuowanej pis-policji na osoby, które powiesiły tęczowe flagi na pomnikach. Choć sam nie pochwalam takich wybryków LGBT, działania sprostytuowanej pis-policji są niewspółmierne do czynu. Można je porównać tylko z szykanami wobec opozycji w PRL: dwie osoby zamknięto na dołku, po trzecią sprostytuowana pis-policja pojechała specjalnie z Warszawy w Bieszczady. W tym samym czasie prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa wobec biskupa Janiaka, choć nawet Watykan odsunął go od kierowania diecezją za tuszowanie przypadków pedofilii. Inny ksiądz pedofil z nieprawomocnym wyrokiem został wypuszczony za kaucją…

 113. @tejot
  6 sierpnia o godz. 10:10

  „Dla ludzi, których polityka zbytnio nie interesuje, a sympatyzujących z PiSem, reakcja ludzi tej partii na uwagi o działalności Prezesa pokazuje bezsilność Partii”.

  Oj, chyba nie znasz takich ludzi. W ich oczach straci tylko Gajos jako ten, który nie może się pogodzić z wynikiem demokratycznych wyborów. W PiSie nie ma spontanicznych reakcji. Każdy wpis posła na Twitterze jest uzgodniony z centralą, która wie, co robi i dlaczego, i która ma na koncie już sześć wygranych wyborów. A jeśli komuś z PiS zdarzy się napisać coś od siebie niezgodnie z linią partii, ten ktoś natychmiast to usuwa, a PiS robi szum informacyjny, żeby odwrócić od tego uwagę.

 114. @remm 6 sierpnia o godz. 21:31

  Poza tym zastraszanie sędziów trwa w najlepsze

  https://siedlecka.blog.polityka.pl/2020/08/06/sciganie-sedziow/?nocheck=1

 115. @remm 6 sierpnia o godz. 21:33

  O Gajosie „tacy ludzie” by nic nie wiedzieli, gdyby nie „rozsławiła” go Beata Mazurek.

 116. @Z dystansu
  6 sierpnia o godz. 9:27
  „Wyobrażenia niejakiego „rema”, że to Unia w pełni pokryje koszty takiej inwestycji, bez jakiegokolwiek udziału polskiego kapitału, a więc tylko unijne pieniądze, a nie nasze, będą wyrzucone bedą w błoto, są całkowicie mylne”

  A gdzie ja tak napisałem? Słomiane inwestycje unijne zawsze wymagały wkładu własnego, ale nawet za PO, która bardzo rozważnie zarządzała finansami państwa w porównaniu z PiSem, nie było z tym problemu. Samorządy zawsze starały się tak kombinować, żeby z Unii jak najwięcej wziąć, nawet kosztem zaciągnięcia kredytu na wkład własny. Dla Morawieckiego zdobycie tego wkładu poprzez pożyczkę lub dodruk nie będzie żadnym problemem. On od początku, tj. odkąd został ministrem finansów, zajmuje się głównie pożyczaniem i dodrukiem pustego pieniądza. Widocznie chce doprowadzić w ten sposób Polskę do bankructwa, może taką ma misję.

  Co do wkładu własnego, to problem będzie mieć raczej opozycja. Wczoraj w portalu „NaTemat” pisała o tym posłanka PSL Urszula Pasławska:

  https://natemat.pl/blogi/urszulapaslawska/316759,pieniadze-z-unii-nie-dla-samorzadow?_ga=2.46207087.993619600.1596395455-1151741632.1596218800

  Pisdzielstwo od dawna odbierają samorządom pieniądze. Teraz lokalne budżety dodatkowo spustoszyła pandemia i wszystko wskazuje na to, że o tym, które miasta i gminy będą mogły skorzystać z funduszy unijnych, zadecyduje banda Morawieckiego poprzez przyznanie lub nieprzyznanie im środków na wkład własny z budżetu centralnego. W ten sposób Unia nie tylko sfinansuje kolejnymi setkami miliardów euro dalszą demolkę Polski przez PiS, ale pośrednio pomoże tym bandytom w zniszczeniu niezależnych samorządów.

 117. @remm 6 sierpnia o godz. 21:45

  Ja w takim scenariuszu dostrzegam pewien dysonas: jeśli PiS-dzielstwo będzie faworyzować „posłuszne” samorządy, to tym posłusznym samorządom Unia może odmówić dotacji – ze względu np. na łamanie praw człowieka. Bo w tym kierunku wydają się iść unijne rozwiązania (jak w przypadku stref sekujących LGBT). Sytuacja patowa wtedy.

 118. remm
  6 sierpnia o godz. 21:33
  @tejot
  6 sierpnia o godz. 10:10

  „Dla ludzi, których polityka zbytnio nie interesuje, a sympatyzujących z PiSem, reakcja ludzi tej partii na uwagi o działalności Prezesa pokazuje bezsilność Partii”.
  Oj, chyba nie znasz takich ludzi. W ich oczach straci tylko Gajos jako ten, który nie może się pogodzić z wynikiem demokratycznych wyborów.

  Mój komentarz
  Być zawsze posłusznym partii z różnych względów, a nabierać świadomości, ze z partią dzieje się coś nie tak, bo nie reaguje dostatecznie, adekwatnie z punktu widzenia PiSowskich reguł, oczekiwań i zapowiedzi, to dwie rożne sprawy,
  Pzdr, TJ

 119. Przypominam sobie jakis fragment listu do niezyjacego, znakomitego pisarza dramaturga, scenarzysty Janusz Glowackiego (rocznica smierci 19 sierpnia 2017):
  „Aktorzy polscy, zwlaszcza wybitni, powinni swiecic przykladem. Przypadkowo mieszkam
  naprzeciwko jednego z nich…”. Bylo to po jakims felietonie autora AD 1972.

 120. Bar Norte
  6 sierpnia o godz. 18:57

  ,, Zmierzch Zachodu ” Oswalda Spenglera jest dobra lektura na obecne czasy,
  jak ,, Dzuma ” Camusa , wedlug Pana, czy nie ?

 121. @ozzy 6 sierpnia o godz. 22:02

  Rozumiem „logikę” Głowackiego ale trudno mi się z nim zgodzić.

  A „logika” jego wypowiedzi polega na tym, że w Polsce ludzie sztuki są uznawani za autorytety moralne i przewodników narodu. Podobnie zresztą jest w Rosji, gdzie „aktrisa” to ktoś z wyższej półki, a nasza Anna German była czczona. To jest całkowicie r.o.m.a.n.t.y.czne postrzeganie ludzi sztuki. Bo jeśli w Stanach aktor naśmiewa się z Trumpa, to robi to przede wszystkim jako celebryta, nie jako „wieszcz”.

 122. Jutro ponad trzydzieści stopni, upał.
  „Znów minął lata jeden dzień, nieodwołalnie bezpowrotnie” śpiewała w 1960 roku (60 lat temu) Rena Rolska.
  W centrum miasta tłumy mieszkańców i turystów. Wielu instrumentalistów umilało czas przechodniom. Nowe lokale gastronomiczne zachęcały bogatym asortymentem potraw i napojów. Żadnych politycznych wystąpień i oznak rozpoczynającej się prezydentury.
  W zasadzie sami młodzi ludzie i my wśród tej radosnej młodzieży w centrum miasta w środku lata. Warto było oderwać się od telewizyjnego ekranu

 123. @legat

  Twój telefon i miliony użytkowników telefonów w Polsce nie zmienią tego, że setki tysięcy wyborców z grona tych, którzy głosowali na Andrzeja Dudę zagłębi się w margines. Jeszcze miesiące starego budżetu unijnego dadzą względny spokój opłacanym właścicielom ugorów, ale nie mając kompetencji sieciowego współistnienia będą spychani w kolejkach do lekarza na okres którego mogą nie dożyć.

  Dzieci rodziców niekompetentnych sieciowo pooglądają może sobie na ekranach nowoczesnych telefonów przygody Marthy, psa który mówi, ale ich umiejętności sprawcze nie będą się rozwijały.

  My sobie możemy dworować, ale gdzie mają być zgromadzone staruszki i staruszkowie w celu dania opieki podobnej jaką opisywał jobrave.

  W kondohotelach daleko od centrów życia na Pomorzu?
  Kto im podaje jedzenie i kto i za jakie pieniądze otoczy opieką lekarską?

  Prezydent Rzeczpospolitej spieszący się do domu wyleciał z lotniska, na którym już nie było kontrolera lotu. No to czego można się spodziewać od sołtysa wsi i od wójta gminy z zagłębia podkarpackiego i podlaskiego elektoratu PiSu?

  Zaszczepiłem się i zaszczepiła się moja żona przeciw pneumokokom.
  A mnie pani doktor zadała w wywiadzie kwalifikacyjnym skąd taki pomysł szczepienia. Słusznie i trafnie zapytała, bo trwa walka covid-9. Tyle że każde zapobieganie podnosi moją odporność bo żyję w polskim centrum cywilizacyjnym i stać mnie na zapłatę za wizytę kwalifikacyjną i za szczepienie.

  A na pytaniu: Co to jest wizyta kwalifikacyjna? potknie 4/5 uczestników kwalifikacji do Milionerów.
  Moja żona upierdliwie zasięga opinii sieciowych i w tym względzie mam duży komfort.

  Ale ona może obsłużyć tylko małe grono upierdliwych.

  Gdy odpowiadam lekarzom na pytanie dlaczego mnie jeszcze szlag nie trafilł, to po odpowiedzi: Wżeniłem się w dobrą kuchnię i staranie wykrawam próchno z ziemniaków przed ich gotowaniem. zapada chwila ciszy i potem uśmiech.

  Nawet zachęcający do ubezpieczeń Cimoszewicz złapany został na złamaniu zasad.

  A kwerenda w Helpie systemu operacyjnego to jest dla takich upierdliwców jak guzdra , a nie dla bystrzaków.

  Od wzesnia dzieci szkolne będą transmitowały korona wirusa bezobjawowo.
  W Irlandii pomór zepchnął ziemniaki na margines upraw.

  A ty będziesz tu przysyłał, co zabawniejsze przypadki nagrody Darwina.

  Po wyłonieniu mistrza umieszczania kulki we właściwej kieszeni.

  Życzę ci abyś się nie podobał żadnemu wirusowi przed mutacją, ani tym po mutacji.

 124. @kooperatywaMondragon 6 sierpnia o godz. 22:10

  Przeczytaj Arthura Allena „Fantastyczne laboratorium dra Weigla”. Masz tam wszystko – heroiczną walkę z zarazą, konieczną (na ile konieczną?) kolaborację z systemem i młyny historii, które mielą jednych, a innych czasem wynoszą na piedestał – dzięki zbiegowi okoliczności w danym kraju.

 125. tejot
  6 sierpnia o godz. 21:55
  „Być zawsze posłusznym partii z różnych względów, a nabierać świadomości, ze z partią dzieje się coś nie tak, bo nie reaguje dostatecznie, adekwatnie z punktu widzenia PiSowskich reguł, oczekiwań i zapowiedzi, to dwie rożne sprawy,”

  Sprawy różne…a reakcja ?

  Kocham tatusia choć to pijus i łajdak…ale przecież to on mnie karmi…daje kieszonkowe…jak go nie kochać.

 126. ozzy
  6 sierpnia o godz. 22:02
  przypomnialbym opinie S. Kisielewskiego o J. Iwaszkiewiczu: wielki pisarz, ale moralna szuja…

 127. ozzy
  6 sierpnia o godz. 22:02
  jeszcze jedno: wielki aktor Andrzej Seweryn w jednym z wywiadow powiedzial, ze nie mialby nic przeciwko recytowaniu wierszykow na akademii pierwszomajowej lub z okazji Wielkiego Pazdziernika… w czasie WW2 niektorzy aktorzy polscy pracowali jako szatniarze a niektorzy wystepowali w niemieckich teatrzykach wodewilowych..

 128. @guzdra 6 sierpnia o godz. 22:15

  Przeciw grypie jesienią też się zaszczep, choć mam nadzieję, że robisz to co roku 🙂
  Każde pobudzenie układu odpornościowego zwiększa szanse przeżycia Covid – jeśli rzeczywiście się zarazisz (odpukuję się w głowę – niemalowana!)

 129. Bar Norte

  Wybaczy pan ale o osi Paryż -Berlin – Warszawa to ja nigdy nie pisałem.Pisałem zaś jeśli Polska przejdzie pod względem ekonomii Cov-19 dobrze to wtedy jej znaczenie w UE wzrośnie i będzie potrzebna Niemcom aby stopować nieracjonalne pomysły Francji.

 130. @na marginesie

  To nie logika autora a czytelnika oburzonego.Dobrze ilustruje te przypadlosc
  @tejot 21:56 komentujac inne zjawisko.

 131. Sprawiedliwość jest ślepa
  Po co nam sądy można postawić takie pytanie w sytuacji gdy najważniejsza jest rodzina i jej bezpieczeństwo. W czasach Polski Ludowej władze dbały o rodziny. Wspomagano rodziny przydzielając wielodzietnym mieszkania, zapomogi, wczasy i talony. Teraz załamał się system „mieszkania dla młodych” zanim się na dobre rozpoczął. Własność gruntowa nie była istotna skoro chodzilo o sprawiedliwość dziejową. Dlatego domy budowano, a teraz o swoje wystąpili przedwojenni właściciele gruntów na których stoją te domy, po kilkudziesięciu latach od zakończenia wojny.
  Przepisy niespójne, sądy po sprawiedliwość nie sięgają, politycy bezradni, wszystko postawione na głowie.
  Co za różnica kto był, jest lub będzie prezydentem, przecież biurokratycznej machiny nie usprawni ze względu na brak kompetencji

 132. kooperatywa Mondragon
  Jakaś mętna pretensja do mnie i nie wiem o co chodzi -widocznie pańskie zacietrzewienie ideologiczne jest mi z natury obce.

  Wczoraj sprostowalem pańskie głupoty gdzie podał pan ,że do Ameryki płn przypłyneło 13 mln czarnych niewolników.

  Pomylił sie pan o 12 .5 ,mln gdyż dokładne dane podają ,że do Ameryki płn (pojecie geograficzne ) dostarczono w okresie 1652 do 1866 zaledwie 488 tys czarnych niewolników.Do całego Nowego Świata obejmującego Amerykę płd ,Karaiby oraz Amerykę płn dostarczono z Afryki 12.5 mln czarnych niewolników.

  Prostuję te pańskie głupoty gdyż to łatwo sprawdzić .

 133. Zaraza wraca

  Zaraza wraca i to w sensie zarówno medycznym jak i politycznym i trudno powiedzieć co jest gorsze? Liczba dziennych zachorowań przekracza 500, a nawet 600 i stajemy w obliczu kolejnej fali i zapowiedzi dalszego pogorszenia sytuacji. Na tym tle wzruszające są niedawne wypowiedzi p. Morawieckiego, że koronawirus jest w odwrocie i przestaje być groźny, a cały świat może brać przykład z polskiego rządu, który pokazał jak sobie radzić z pandemią. Znany z prawdomówności rzetelności uczciwości i inteligencji p. Morawiecki od dłuższego czasu starannie unika wypowiedzi na temat zarazy, ale wygląda na to, że wirus najwyraźniej nie dosłyszał wypowiedzi orła polskiej polityki. Narracja rządowa jest mniej więcej taka, że wszystko jest dobrze, rząd postępuje znakomicie i świetnie sobie radzi tylko głupi naród nie stosuje się do słusznych zaleceń, lekceważy je i nie docenia czyli najkrócej rzecz ujmując to społeczeństwo jest samo sobie winne i ponosi odpowiedzialność za wzrost zachorowań. Ponadto p. Szumowski, który stał się zbyt dużym obciążeniem dla pisowców i zostanie najpewniej niedługo wyrzucony stwierdził odkrywczo, że gdyby nie kilka kopalni, zakładów pracy i DPS-ów to liczna chorych byłaby umiarkowana czy coś w tym rodzaju więc wszystko jest dobrze. To mniej więcej tak, że gdyby nie deszcz nie byłoby powodzi, a gdyby nie cholerny upał nie byłoby suszy. Kolejne genialne odkrycie genialnego ministra.
  Wraca też fala ignorancji. Po słynnej wypowiedzi p. Witek, wyraźnie niedocenionej i będącej w cieniu głuchawej p. Emilewicz, że uczyła się o Katyniu z przedwojennych książek, mamy wypowiedź p. Dudy o Powstaniu Warszawskim. Otóż ten mąż stanu stwierdził, że Powstanie Warszawskie było desperackim i bohaterskim odruchem narodu doprowadzonego do rozpaczy rezultatami konferencji w Jałcie. Szkoda, że p. Duda nie powtórzył tej trafnej, głębokiej i wielopoziomowej diagnozy w swoich najnowszych rocznicowych występach. Obrońcy wiary moralności tradycji i Pana Boga uaktywnili się ostatnio w kolejnym wzmożeniu walki o czystość moralną i tradycyjną rodzinę. Zapowiedzieli wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, ale z drugiej strony nie bardzo mają ochotę zderzyć się z wyraźnie mającymi dość pisowskich moralistów kobietami i szerzej młodzieżą. Warto przypomnieć, że przedstawicielstwem Pana Boga na ziemi, a na pewno w Polsce jest PiS i ta partia ma prawo orzekać co jest moralne, dobre i zgodne z Ewangelią. Kościół a przynajmniej Episkopat Polski w zasadzie zgadza się z tym poglądem. Nieśmiało chciałbym przy okazji czcigodnym biskupom przypomnieć, że Pan Jezus stał po stronie bitych, prześladowanych i więzionych, a nie przypominam sobie by spotykał się ze znanym demokratą i przyjacielem ludu cesarzem Tyberiuszem.
  Wraca pomysł wykorzystania wielkiej wiedzy prawniczej p. Przyłębskiej i pan Morawiecki po raz kolejny zastosował genialną taktykę zapytania o zgodę tej Konwencji z polską Konstytucją nowy trybunał p. Przyłębskiej. Orzeczenie w/w z pewnością zostanie wydane w odpowiednim czasie i będzie po myśli pisowców. Proponuję odwołać się do trybunału p. Przyłębskiej w przykrej sprawie odebrania pieniędzy gminom, które uchwaliły strefy wolne od LGBT (bardzo to podobne do uchwalaniu w innych okolicznościach obszarów, stref, instytucji wolnych od Żydów). Tak samo należy zapytać ten „trybunał” w sprawie niewydania Polsce przez holenderski sąd handlarza narkotyków insynuujący, że w Polsce sądy nie są w pełni niezależne. Co za podłe kłamstwo. Czy jest uczciwszy sędzia niż p. Piebiak i czy można sobie wyobrazić nikczemniejsze kłamstwo niż taka niegodna insynuacja? Ten trybunał konstytucyjny powinien tez zażądać od Niemców odszkodowań za wojnę i okupację, ukarać amerykańskich Żydów za antypolskie wypowiedzi i generalnie rozstrzygać ostatecznie wszystkie spory z udziałem Polski. Proponuję też, aby w/w trybunał uznał, że polskie klęski w XX wieku były niezgodne z konstytucją. To marszałek Rydz-Śmigły wygrał wojnę w 1939 roku i podyktował fuhrerowi pokój w Berlinie, a gen. Monter wygrał Powstanie i podyktował pokój reichsfuhrerowi SS. Wraca też podporządkowanie reżimowi i ograniczanie możliwości finansowych samorządów. „Premier osobiście zadecyduje, które samorządy dostaną pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych”. (Przemysław Jedlicki, „Gazeta Wyborcza”, z dn. 27 07 2020 r.). Skutecznie dzieląc samorządy na swoje i obce, z wszystkimi przede wszystkim finansowymi konsekwencjami. Tak jak wygląda na to, że podział województwa warszawskiego jest kolejną próbą podzielenia Mazowsza na pisowskie i nie patriotyczne, głównie kosztem Warszawy, która z jakiś agenturalnych i nikczemnych powodów nie jest zakochana w pisowcach czemu daje wyraz przy kolejnych wyborach. Wraca wreszcie Jacek Kurski, który tak naprawdę nigdy nie odszedł, ale teraz już oficjalnie przejmuje chyba zarząd telewizji rządowej. Ogłosił, że to dzięki niemu p. Duda wygrał wybory, co chyba jest prawdą i czeka na dalsze nagrody i wyrazy uznania. Można jedynie polecić mu znane biblijne powiedzenia – stoisz, patrz abyś nie upadł. Wszyscy dyktatorzy i karierowicze uważali, że to ich nie dotyczy i z reguły boleśnie się mylili.
  Nie mam zamiaru włączać się w delikatnie mówiąc w co najmniej zbyteczne spory i złośliwości, których nie szczędzą sobie politycy opozycji. Nie twierdzę też, że opozycja jest jakoś szczególnie nieudolna, a pisowcy będą rządzili w nieskończoność (za chwilę jak głoszą niektórzy przejmą senat) bo są tak mądrzy, a ich przeciwnicy tak głupi. Uważam jednak, że niezależnie od wszystkiego pójście no koszmarną uroczystość apoteozy p. Dudy jest błędem, bo uwiarygadnia ten reżim. To pisowski prezydent i pisowska uroczystość, wybory nie były równe, media reżimowe powinny zostać ukarane za kampanię kłamstw i nienawiści, a wybory powtórzone, a skoro nie jest to dziś możliwe to poczekałbym na prezydenta wybranego w uczciwy sposób i nie uwiarygadniał tej władzy. Jako nagrodzony orderem przez Rząd Londyński, który nigdy nie uznał reżimu PRL-u i doczekał się przyjazdu Prezydenta z Londynu do wolnej Polski brałem udział w przekazaniu insygniów II RP na Zamku w 1990 roku. Chciałbym być obecny na zaprzysiężeniu Prezydenta, który będzie Prezydentem wszystkich Polaków i proszę wtedy o mnie pamiętać. Nie jest nim p. Duda.

  Stefan Niesiołowski

 134. Róża Thun

  Skąd wrzaski jakoby Klaudia Jachira #JachirawSejmie zaburzyła powagę uroczystości? Przecież Posłanka, w bardzo poważny, milczący, niemal dramatyczny sposób, zwraca uwagę na sprawę straszną, wstrząsającą! A myśmy się już wszyscy przyzwyczaili: tu Pinokio, tam Budyń, nad nimi Wuc, hihihaha….

  https://www.facebook.com/rozathun/photos/a.519637838128057/3200335913391556/

 135. @ozzy 6 sierpnia o godz. 22:52

  Rzeczywiście nie doczytałam, czyja. Ale logika jest ta sama – znany człek „powinien świecić przykładem”. Ale właściwie dlaczego powinien? Tego oburzony czytelnik nie wyjaśnia.

  A @tejot ilustruje raczej dysonans poznawczy, który nie musi przerodzić się w oburzenie, chociaż może powodować wątpliwości co do rzeczywistej siły PiSu.

 136. geozak

  „Wybaczy pan ale o osi Paryż -Berlin – Warszawa to ja nigdy nie pisałem.”

  Pisał pan przy okazji kolejnych viktorii brukselskich premiera Morawieckiego, które pan co jakiś czas z dumą obwieszcza.
  Zresztą to, że pan pisał sam pan potwierdza.

  Zresztą jak napisałem nie mam nic przeciwko temu by pan sobie piony na globalnej szachownicy przestawiał w jakieś osie.
  Tylko proszę się na coś w końcu zdecydować.

 137. @Bar Norte 6 sierpnia o godz. 23:22

  Bo to chyba zależy, co aktualnie im serwuje chicagowskie polskie radyjko.
  I jaki „ekspert” się produkuje tamże. @zz.a ka.łu.ży słucha tych radyjek i czasami donosi coś na temat

 138. kooperatywaMandragon

  „,, Zmierzch Zachodu ” Oswalda Spenglera jest dobra lektura na obecne czasy, jak ,, Dzuma ” Camusa , wedlug Pana, czy nie ?”

  Nie wiem bo Spenglera nie czytałem.
  Czytam teraz „Wypędzanie ducha Hitlera. Okupacja i denazyfikacja Niemiec” Taylora. Jestem na etapie głodu w 1946 i paczek żywnościowych, które kierowano do Niemiec w tym czasie z USA. Żywność była z zapasów armijnych zgromadzonych w związku z planowaną wcześniej inwazją na Japonię. Całkiem obfite te paczki – bulion wołowy, różne konserwy mięsne (około 3 kg), bekon, margaryna, smalec, marmolada, miód, rodzynki, czekolada, cukier, jaja w proszku, mleko w proszku, kawa … . Pod koniec 1946 dostarczano do zachodnich stref okupacyjnych 7 700 ton takich paczek miesięcznie.

 139. @tejot
  6 sierpnia o godz. 21:55

  „ ze z partią dzieje się coś nie tak, bo nie reaguje dostatecznie, adekwatnie z punktu widzenia PiSowskich reguł, oczekiwań i zapowiedzi”

  Chyba nie rozumiem. „Nie reaguje dostatecznie”? Czyli co, miała Gajosa zamknąć na dołku jak te aktywistki LGBT? PiS zareagował klasycznie: artysta/celebryta ze świata warszawskich elit mówi źle o PiSie – PiS broni się, atakując celebrytę z paragrafu „pogarda dla zwykłych Polaków” / „tęsknota za korytem z czasów PO” / „związki z PRL” / itd., itp.

 140. Na marginesie

  Pan geozak kilkakrotnie pisał, że korzysta głównie z krajowych mediów pisowskich.
  Przypominam sobie zresztą, że oni też niesieni nastrojem chwili coś pletli o tej osi Warszawa – Berlin – Paryż.

 141. Nasze wybory za nami. Czas zobaczyć co za granicą. Opozycja na Białorusi ładniejsza niż stara władza, ale dopiero raczkuje.
  Zdecydowanie stawiam na Aleksandra Łukaszenkę polityka sprawdzonego, rozsądnego i stabilnego.
  Białoruś to najważniejszy geopolitycznie nasz sąsiad. Niewielkie państwo z którym za wszelką cenę powinniśmy utrzymywać dobre, przyjacielskie stosunki.
  Liczę na więcej niż jedną wizytę byłego marszałka senatu. Tymczasem życzę Białorusinom aby dobrze wybrali swoją przyszłość pamiętając, że manna rzadko spada z nieba

 142. Centrala? Tak, slucham…
  …osoby po czterdziestce generuja wiedze…
  …Blogomatolki ja powielaja…i spiskuja.
  …Przodownicy i przodowniczki blogosfery przodkuja….
  To tak Na marginesie, zeby nie bylo.

 143. Bar Norte
  6 sierpnia o godz. 23:39

  Patrycjusze w parlamencie amerykanskim rozjezdzaja sie za pare dni na miesieczna przerwe,
  zostawiajac plebs bez paczek zywnosciowych ani pieniedzy na komorne
  ( zapomogi na czas pandemi sie wlasnie skonczyly ).
  Jak mozna byc bardziej okrutnym wobec swoich niz Niemcow ?

 144. @Bar Norte 6 sierpnia o godz. 23:43
  Z tego wniosek, że nie doceniłam krajowych mediów!
  Pisich znaczy.

 145. geozak
  6 sierpnia o godz. 23:01

  Dziekuje serdecznie za sprostowanie !

  Trudno sobie nawet wyobrazic los osob sprzedanych
  na Karaibach , w Meksyku i Ameryce Poludniowej,
  jesli w koloniach i Ameryce ich los juz byl straszny.

 146. kooperatywaMondragon
  6 sierpnia o godz. 23:59
  „Bar Norte
  6 sierpnia o godz. 23:39

  Patrycjusze w parlamencie amerykanskim rozjezdzaja sie za pare dni na miesieczna przerwe,
  zostawiajac plebs bez paczek zywnosciowych ani pieniedzy na komorne
  ( zapomogi na czas pandemi sie wlasnie skonczyly ).
  Jak mozna byc bardziej okrutnym wobec swoich niz Niemcow ?”

  widzialem wczoraj w nocy na pasku OAN (a to trumpowska tuba), ze Trump wydluzy wkrotce zasilek dla bezrobotnych przez „executive order”… no worry then..

 147. kooperatywaMondragon
  7 sierpnia o godz. 0:04
  handlem niewolnikami zajmowali sie nawet nasi przyjaciele Dunczycy, ktorzy do polowy XIX w. mieli kolonie na Karaibach, sprzedane pozniej Amerykanom…. to US Virgin Islands…

 148. „Osobą, która najbardziej czuje się upokorzona faktem, że Andrzej Duda jest prezydentem RP, jest właśnie Jarosław Kaczyński” – Michał Kamiński
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1962646,1,wszyscy-ludzie-dudy-takich-ma-doradcow-i-kolegow.read

  Prezydent nie ma żadnego politycznego zaplecza w partii, bo parlamentarzyści wiedzą, że trzymanie z Pałacem, nie jest przy Nowogrodzkiej dobrze widziane. ……

  Nikt nie pisze, czy prezessimus Kaczorek był na zaprzysiężeniu. Ani jak się zachował, klaskał, mlaskał, maskę miał w narodowych barwach, czy papieskich????

 149. kooperatywaMandragon

  „Jak mozna byc bardziej okrutnym wobec swoich niz Niemcow ?”

  Te paczki nie miały wiekszego związku z humanitaryzmem.
  Po prostu głód zwiększał koszty okupacji. Wycieńczeli ludzie byli mało wydajni, rosła absencja w pracy bo zmuszeni byli szukać żywności. Waluta nie miała żadnej wartości więc pracowano głównie za tytoń, który można było wymieniać na czarnym rynku na żarcie. Życie ekonomiczne zamierało.
  Tak więc koszty utrzymania tych stref okupacyjnych rosły.
  Paczki żywnością z zapasów na czarną godzinę wbrew pozorom polepszały więc sytuację administrujących tymi strefami.

 150. Okazuje sie, ze zamach w konsulacie KSA w Istanbule nie byl przypadkiem a jednym z serii planowanych zamachow
  https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/saudi-hit-squad-aljabri-1.5676650
  a my tylko pamietamy Putina i Nowiczok…

 151. @Bar Norte 7 sierpnia o godz. 0:12
  Znajomy Niemiec opowiadał mi z oburzeniem, jak ciężko się żyło Niemcom pod „amerykańską okupacją”

 152. Kiedy bylam w NYC pojechalam na lower Manhattan a dokladnie na 316 East 11. Tam przez jakis czas mieszkal Janusz Glowacki. Obeszlam kilka miejsc opisanych w ksiazce “Z Glowy”.
  Pisze o tym tylko aby sie pochwalic :).

 153. Gajos jest od grania , a obywatel od płacenia podatków, które dzieli patrycjat polityczny.
  „Podatek od nieruchomości dotyczy każdego właściciela nieruchomości. W bieżącym roku podwyżka wyniosła maksymalnie 1,8 proc., ale w 2021 roku trzeba się liczyć ze wzrostem opłaty o 3,9 proc. Wszystkiemu winna rosnąca szybko inflacja w pierwszym półroczu 2020.”
  Zaczyna się spirala inflacyjna. Patrycjat chce być nieśmiertelny i wymusza ograniczenia koronawirusowe doprowadzając gospodarkę do stanu zapaści. Banki pozamykane , biznesy plajtują , a patrycjat histeryzuje sprowadzając kraje europejskie do poziomu sprzed rewolucji przemyslowej.

 154. Powiedział: prezydent Kwaśniewski wykazał klasę…bolszewicką…Tak sobie myślę prywatnie: bolszewicy dumni są z owoców swojej KONSTYTUCJI…podwalin nowego bolszewizmu…religijnego…pod watykańskim butem…Pierwsza zagraniczna wizyta będzie u szewca…

 155. Jankesi zarzucają Rosji zarażanie ich terytorium wirusem przez internet…oprócz mycia rąk zalecają odłączenie internetu przed snem…Tak sobie myślę prywatnie: Psst…! wróg czai się…bądż czujny..!

 156. „Były prezydent Kwaśniewski powiedział dzisiaj w TVN w Faktach po Faktach coś takiego – prezydent Duda nie ma tego, czego nie można zamówić w internecie, kupić na rynku – charakteru.”
  natomiast kiejkucki prezydent Kwaśniewski ma charakter szwajcarski , czyli dziurawy jak ten ser.

 157. Pierwsza wizyta…Watykan… siedziba Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego…Tak sobie myślę prywatnie, że kiedyś hołd pruski był w drugą stronę…podobnie całowanie rąk…teraz bardziej Corleone…Zmarnowany trud wyzwolenia przez Armię Czerwoną i Czterech pancernych…duch Piusa XII straszy…Gott mit uns…!

 158. „Swiat zniszczy nie
  atom, nie nowotwor a chciwy wariat”
  ( Siergiej Kapica, akademik fizyk)

 159. „Do dzisiaj narzekaja na zbrodnie Stalina ale nikt nie mowi o ponad 6 milionach donosow obywateli ZSSR z tamtych lat”
  ( Siergiej Dowlatow, lata 70.)

 160. Po zawierzeniu kadencji… wypada rozważyć msze poprzedzające obrady Sejmu i Senatu pod krzyżem…Dobrym pomysłem może być wprowadzenie strojów regionalnych, aby zlikwidować świecki podział na lewicę i prawicę…Wszak parlamentarzyści są dziećmi jednego boga i na jego podobieństwo…Tak sobie myślę prywatnie, że wobec braku jednoczenia pod symbolami państwa zostaje zjednoczenie pod amboną…a może ołtarze w Sejmie i Senacie…świątyniach prawa i sprawiedliwości…A głosowania tajne w formie spowiedzi w konfesjonale…

 161. Zbrodnie Gruzina nie umywają się do zbrodni jankesów…Główny jankes z pilotem w dłoni zabija inne psy jako pies ogrodnika…USA uber alles…Tak sobie myślę prywatnie, że świat toleruje takie myśliwskie ciągoty, a czepia się Kaczyńskiego za olewanie KONSTYTUCJI…Kwaśniewskiego w ramach politycznej diety…

 162. @Na marginesie oraz inne i inni spoza dorzeczy Wisły i Odry.

  Z Warszawy lepiej widać co się na terenie określonym w powyższym adresie.

  Na minuty przed wszczepieniem mi w Warszawie było 13 sztuk szczepionki na pneumokoki.

  Być może nawet będąc przelotem w kraju nie mieliści potrzeby i okazji skorzystać z apteki.

  Poza podstawowym zestawem leków i paraleków w aptece warszawskiej nie ma nic.
  To co { przepisała | przepisał } doktor będzie jutro.

  Taka zapowiedź jest bardzo częsta.
  Współczesne apteki w miastach są małe. Te same lokalizacje, ale część izb oddana właścicielowi bo apteka nie kupuje na skład.

  Gdy pobudzony przez Na marginesie pomyślałem o bieżącym szczepieniu przeciw grypie, to stwierdziłem, że nie pamiętam, ale żona mając upoważnienie sprawdzi to moim profilu. Być może w pierwszym dniu kolejnego roku życia zostałem zaszczepiony przeciw grypie. Prawie cała rodzina została kilka lat temu przekonana przez moją żonę do szczepień przeciwgrypowych.

  W Polsce jest zwyczajem, że walkę z chorobą prowadzi się w wojnie obronnej.

  A zakupami prawie wszystkiego rządzi pełniąca w tym zadaniu nadaną rolę osoba z terminalem przeglądająca czego jest mało na półce. Po zjawieniu się porannym aptekarza w aptece przybywa półciężarówka z zaopatrzeniem dla wszystkich aptek w okolicy.

  Podobnie dzieje się także z pieczywem.
  Wiele placówek tej rangi jak Hale Banacha ponad 20 lat temu zostało w organizacji przestawione na asortyment na miejscu.

  Względne potanienie palia do aut sprawiło, że zaprzestano pieczenia i smażenia w spożywczej Hali Banacha.

  Nowym zawodem w Polsce skorelowanym silnie z epidemiami i starzeniem się jest posłaniec. Również dlatego, ze rowery staniały i rzadziej je kradną.

  Wiele towarów przekraczających drzwi naszego bloku, to towary z e-sklepu właśnie dostarczone lub zwracane. I nawet narodowcy i narodowczynie nieprzychylnie nastawione do Niemiec nie narzekają na paczko-dostawcę DPD.

  A wracając do sfery ducha, to Karolina Lewstam – etyk przeze mnie czytany uważa Amazon za diabła imperializmu. Ponoć to jeden z największych dręczycieli ludu pracującego.

  Ale to nie dlatego żona stwierdza:
  Czesiek! Oderwij się od komputera. Idziemy na zakupy!

  Szoping jest nałogiem powszechniejszym niż palenie papierosów.

  W hali Zieleniak mam wspomóc żonę w decyzji, co do rodzaju pieczywa jednego lub dwóch, jakie będziemy jedli w najbliższych godzinach. Chlebów rodzajów jest około stu i kilkanaście metod dodawania ziarna słonecznikowego do pieczywa.

  Jest na ten temat cisza, ale przypuszczam, że coraz więcej krajan obu płci zapada na schizofrenię i sprawcą nie musi być Zandberg, Tusk, Jędraszewski ani mały człowiek.

  Polka i Polak siedzi i narzeka. Jedno i drugie jest zasilane za friko.

  Tylko teleportacyjne zasilanie elektrycznych aut zapowiadane przez Mateuszka Kłamczuszka będzie płatne.

  Na czymś trzeba oprzeć pozostawanie przy żłobie do 2030. roku.

  A z grypą to żart. Grypa leci z kasztanami.

 163. Leszek Miller

  Ciągle słyszę, że ci, którzy nie przyszli na zaprzysiężenie nie są patriotami i nie szanują instytucji państwa. Uważam, że szacunek wyraża się w odniesieniu do człowieka, a nie stanowiska, które zajmuje i krzesła, na którym siedzi.

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 164. Platforma Obywatelska

  To była #FałszywaPrzysięga ❗️
  Prezydent A. Duda przez 5 lat konsekwentnie udowadniał, że za nic ma przepisy Konstytucji RP i dobro wspólne wszystkich Obywateli!
  Nikt dziś nie uwierzy, że może stać się niezależny od Prezesa Kaczyńskiego.

  Przewodniczący Borys Budka

  https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/a.10154365124248740/10157859352853740/

  Kupuj u swoich.

 165. Nasi przyjaciele z PiSu napewno widzą, czy „kaczor” był na zaprzysiężeniu Du*y , albo tez zachował antypaństwową i nie oddał honorów było , nie było głowie państwa ?

 166. Z dystansu,
  wczoraj nie oglądałem tego teatru z powodów logistycznych. Dzisiaj widziałem sprawozdanie. Tak, Kaczyński był obecny, obok Terlecki. Obaj mieli maseczki z tymi filtrami centralnie umieszczonymi i wyglądali jak świnie z ryjem. A może to były świnie w ich garniakach? Trudno powiedzieć czy nie wzięli orwellowsich sobowtórów jakichś.

 167. Gdybym miał taką głowę, to bym na niej siedział 🙂

 168. Pan Gajos powiedział prawdę ale nie całą , ten „mały człowiek ” ma pomagierów , klakierów , czy jaki ich tam zwać…niektórzy z nich czuja wewnętrzny imperatyw „szczekania w obronie pana”.

 169. adam100
  7 sierpnia o godz. 10:12

  ,,Leszek Miller”

  Pseudolewica zadusila Lewice i pomogla zbudowac Panstwo Koscielne.

 170. Robert Makłowicz oprowadza nas dzisiaj po lwowskich restauracjach, prezentując zadbane wnętrza i wyborną galicyjską kuchnię, a następnie prowadzi do Lubicza miasta założenegow 1584 roku przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego (obecnie Brody na Ukrainie).
  Zaglądając do Wikipedii możecie obejrzeć historyczne zabytki w ruinie.

 171. Wspomnienia galicyjskie Roberta Makłowicza „w jednym państwie żyli lidzie różnych kultur, różnych wyznań i różnych narodowości i żyli wspólnie w pokoju, ziemia na której uprawia się jeden rodzaj roślin jałowieje”

 172. Po oglądaniu wciąż pokazywanych zatłoczonych Krupówek i Monciaka wciąż wraca do mnie myśl, że motorem tych tendencji do gromadzenia jest podświadomy sprzeciw wobec Daliśmy radę! oraz Jesteśmy wzorem dla Europy!

  Świeża pamięć dzieci i młodzieży zapewne zawiera obrazy najbliższego otoczenia, w których to obrazach były inne dzieci i dziewczęta oraz chłopcy. Taka odciśnięta w pamięci obecność rówieśników jest zapewne jednym z uzasadnień rozpoczęcia w miarę tradycyjnego roku szkolnego 1 września 2020.

  Tymczasem:

  …809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem …

  oraz  Z obserwacji w Chinach i USA wynika, że zamknięcie szkół i przedszkoli jedynie o 2 proc. zmniejszyło liczbę zakażeń nowym koronawirusem. – Wszystkie dzieci z zakażeniem, które do nas trafiły, zakaziły się od dorosłych. Odwrotne sytuacje są raczej sporadyczne. Jedna z matek, która opiekowała się zakażonym dzieckiem, nawet po kilku tygodniach przebywania w jednej sali nie zaraziła się koronawirusem – dodaje specjalista …

  A od siebie dodam to, że dla dzieci nowy rok szkolny 2020 może być przygodą życia po latach wspominaną tak:

  Tę wstrętną polonistkę to los pokarał! Ale to była beka!

 173. Czarzasty w TV internetowej Onet Rano krotko i węzłowato do prezydenta Dudy:
  ” Nie podoba nam się to, co bracie robiłeś. Nie wierzymy ci w żadne słowo. To, co obiecujesz, nic nie zrealizujesz, bo nie masz podmiotowości i charakteru. Kłamałeś, kłamiesz i będziesz kłamał „.

  Nic dodać, nic ująć?
  Pzdr, TJ

 174. @ls42 7 sierpnia o godz. 12:38

  Przedwojenny Lwów był zupełnie wyjątkowym miastem, również ze względu na nieprzeciętne zagęszczenie wybitnych naukowców – którzy w dodatku przesiadywali w kawiarniach i tam prowadzili quasi-publiczne, ale prywatne, dysputy. Również pozaborowa mozaika etniczna nadawała temu miastu specyficzny charakter.

  Po II wojnie nie było już Żydów – pierwsze pogromy „wykonali” Ukraińcy zwiezieni ze wsi przez Niemców (bo wieś zamieszkiwała ludność ukraińska). Nie było Polaków – bo albo przenieśli się do Polski albo zostali wywiezieni w głąb Rosji. I nie było naukowców – bo zostali wymordowani albo wyjechali. Zostali tylko Ukraińcy. Tyle Arthur Allen, na szczęście nie Polak – bo Polaków traktuje jak każdą inną nację. I pisze bez żenady o polskich mordercach, takich jak Mieczysław Pańszczyk z Krakowa, kapo w Auschwitz.

  Kim był dr. Rudolf Weigl? Urodzonym na Morawach synem etnicznych Niemców. Stracił ojca w wieku 7 lat, a matka wyszła za mąż za Polaka, więc wychowywał się w polskiej kulturze w wielonarodowym Lwowie. Czuł się Polakiem. Ale dzisiejszej idei „polskości” dr. Weigl by po prostu nie zrozumiał.

 175. @12:2o, mimo wszystko adam100 ma bardzo pozytywne recenzje 🙄 w Googlach i ocenę ogólna na 5
  Jedna z nich:
  personel bardzo przyjazny i poprawny. Najlepsze sushi na wynos lub do jedzenia na miejscu, nieważne, zawsze pyszne.
  Cena / wydajność OK!
  Czy adam100 przypadkiem nie prowadzi kliniki weterynaryjnej?

 176. kooperatywaMondragon
  7 sierpnia o godz. 12:20

  Na dzień dzisiejszy jest jeden wróg: faszystowska partia PiS.

  Padną oczywiście tak jak padły betonowe komuchy, tylko tym razem musi ich naród rozliczyć. Jak faszyści; Kaczyński, Ziobro, Macierewicz i cala reszta nie pójdzie siedzieć, to Polska się odbuduje.

  Nie będzie pisdziel pluł nam w twarz.

 177. „natomiast kiejkucki prezydent Kwaśniewski ma charakter szwajcarski , czyli dziurawy jak ten ser.”
  Autor tej odkrywczej mysli , mysli , ze dziury w serze maja charakter ozdobny . Czym wiecej dziur w serze tym ser bardziej szwajcarski i drozszy dlatego prawdziwy szwajcarski ser z duzymi dziurami (na Banacha ?) taki np tilsiter po przekrojeniu zalatuje dziurami .
  Poprosze 1O dk szwajcarskich dziur w serze tylzyckim ! .
  Dziurawe skarpety na Banacha nie dla kazdego polskiego emeryta .
  Mentalni niewolnicy sera tylzyckiego bez dziur albo z malymi symbolicznymi , (jedna na kanapke ) laczcie sie w barach mlecznych !

 178. geozak,

  faszystowski przechrzto (komuszy beton), język znasz

  https://www.youtube.com/watch?v=hbOxxBNDUJQ&pbjreload=101

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 179. PiS-dzielstwo próbuje „spolonizować” NGO-sy

  Projekt przewiduje wprowadzenie publicznego wykazu organizacji pozarządowych finansowanych przez podmioty zagraniczne. Taki rejestr, dostępny dla każdego w internecie, będzie prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ma zawierać informacje o źródle dofinansowania, kwocie, przeznaczeniu i miejscu wydatkowania.
  Organizacja pozarządowa będzie zobowiązana wystąpić do ministerstwa z wnioskiem o wpisanie do wykazu w terminie 14 dni od dnia otrzymania pierwszego wsparcia z zagranicy. Dopiero po złożeniu takiego wniosku organizacja będzie mogła korzystać z otrzymanych środków.

  https://www.rp.pl/Fundacje-i-stowarzyszenia/308079944-Projekt-ustawy-o-transparentnosci-finansowania-organizacji-pozarzadowych.html

  Wybrany komentarz:
  Kopia ustawy Putina, jeden do jednego.

 180. l’esprit de l’escalier
  Gajos jest do ogrania

 181. @Adam – pokurcz usiłuje przytulić „elektorat aspiracyjny”.
  Pytanie tylko, czy ma jakiś inny?

 182. Covid wymiata wiekowy elektorat –
  teraz pis-dzielstwu potrzebny będzie aspirator.
  Kurdupel będzie zasysać wyborców.
  Wprawę w ssaniu to on ma. Te usteczka…

 183. Bo kurduplowi chodzi o to, że on by chętnie przygarnął sprzedajne szuje.
  Nie skojarzył, że „aspiracja” ma co najmniej dwa znaczenia. A to feler.

 184. Na marginesie
  7 sierpnia o godz. 14:34
  @Adam – pokurcz usiłuje przytulić „elektorat aspiracyjny”.

  Pisano o tym przy różnych okazjach:

  faszyści mają fachowa pomoc, spin doktorów, środki finansowe żeby manipulować „betonem” i czym tylko się da.

  Nadzieja w młodzieży i ekonomii. Im szybciej będzie widoczne ich marnotrawstwo, i zawita bieda, tym lepiej.

  Beton typu geozak uwierzy wtedy w cos innego. 🙂

 185. Ciekawa jestem, czy szeregowy poseł będzie kręcić im te lody we własnej osobie? I czy strefy wolne od LGBT pozwolą mu na takie aspiracje?

 186. @adam100 7 sierpnia o godz. 14:57
  Bo gdy już faszyści zaaspirują wszystko,
  to wtedy będzie do czego… aspirować?
  🙂

 187. Elektorat aspiracyjny, ale waaadza będzie dystrybucyjna.
  Talon na pralkę w zamian za lojalkę. To jest to.

 188. Opowieści kulinarne Roberta Makłowicza są ucztą dla każdego smakosza i turysty w jednym.
  Tymczasem lektura Gazety Wyborczej dobry nastrój przerywa brutalnie. Czytam: „Jesienno-zimowa kumulacja chorób będzie dla pacjentów z COVID-19 nieszczęściem. Na naszym OIOM-mie przeżywa 2 na 10 pacjentów z SARS-CoV-2. A to i tak dobry wynik – mówi prof. Krzysztof Simon.” Tyle z Wrocławia, a jak jest na OIOM- w Warszawie?

 189. Rozpasana, ale to tylko Na marginesie. Montaigne‘ a z niej nie bedzie…ponizej proba…

  …CIEKAWA jestem, czy szeregowy poseł będzie kręcić im te lody we własnej osobie? I czy strefy wolne od LGBT pozwolą mu na takie aspiracje?..

 190. PiS nalezy krytykowac, tylko dlaczego na poziomie zoltej prasy?

  Proba Na Marginesie…

  …Talon na pralkę w zamian za lojalkę. To jest to…

  TO nie jest to.

 191. Moze Beton lubi byc manipulowanym. To tego nie sa potrzebne zadne srodki i pieniadze. Wystarczy tania propaganda, ktora powiela Na marginesie. Zeby nie bylo… powielaja ja rowniez wierzacy w spisek.

 192. Na marginesie bredzi, ze we Lwowie nie bylo po wojnie Polakow. Byli i sa. Jednym z nich jest moj brat cioteczny. Rodzina Niani i wielu, wielu innych.

 193. ozzy
  7 sierpnia o godz. 8:16
  „Swiat zniszczy nie
  atom, nie nowotwor a chciwy wariat”
  ( Siergiej Kapica, akademik fizyk)
  chyba jego ojciec byl lepszym fizykiem, jednym z nielicznych radzieckich laureatow Nagrody Nobla

 194. Na marginesie bredzi, ze we Lwowie nie bylo po wojnie Polakow. Byli i sa. Jednym z nich jest moj brat cioteczny. Rodzina Niani i wielu, wielu innych.

  moja tesciowa przyjechala wraz z rodzina ze Lwowa… sa tam wciaz widoczne slady polskosci…

 195. Wyśmiewane parawany…a to cel Kaczyńskiego….każdy wojewodą na zagrodzie…nawet drugi sort zagrodowy…Tak sobie myślę prywatnie, że w Lechistanie szlachectwo zobowiązuje…i chroni przed parchami…parawany… takie małe ojczyzny…

 196. powolywanie sie na ksiazki napisane przez zachodnich dziennikarzy jest nieco zabawne… niektorzy sa na bakier z realiami Europy Wsch…. albo przepisuja gotowe stereotypy..

 197. ..słowa mają moc a szczególnie słowa prawdy !!! to nie była obelga to były słowa ostrzeżenia że nagle historia nienawiści wróci !!!

 198. Nowo lepiona gówniana elyta PiS z powodu swojego prostactwa i kompleksów plwa jadem na wszystkich, którzy pomnożyli swój talent autentyczną pracą i stali się za życia pomnikami. Czy dzisiaj ktoś pamięta, jak się nazywał prostaczek w randze ministra kultury, który zbiegł z cmentarza, bo zorientował się, że ceremonia ostatniego pożegnania Łomnickiego Wielkiego odbędzie się bez udziału nadętych purpuratów?
  Jeśli Gliński (od noszenia teczki ministerialnej) wspomina ówczesny przemysł pogardy wymierzony w lichego prezydenta L K, to jak nazwałby to, co wyczyniają dzisiaj media na rządowym (reżimowym) garnuszku? Gliński rozumuje w sposób infantylny i mniema, że polski faszyzm jest wymysłem, ponieważ nie da się go porównać do niemieckiego. Z jakichś powodów (braki intelektualne?) nie wie, że ta ideologia miała różne odcienie w poszczególnych krajach przedwojennej Europy. Cóż dopiero mówić, gdy ta ideologia wyznawana przez pisowskie (i nie tylko) elyty rządowe jest wprawiana w ruch teraz w XXI wieku. Jedno jest wspólne dla tej ideologii, język. Żydów naziści porównywali do szczurów i karaluchów roznoszących choroby (w wydaniu polskim są to uchodźcy – inny kolor skory, wyznania), a w skrajnym przypadku dehumanizowano tą grupę etniczną podobnie tak, jak to uczynił dopiero co wybrany prezydent (on odmówił człowieczeństwa homoseksualistom).

 199. Ścigany Czarnecki może liczyć, że druga kadencja… rokuje łaskę przed pazerną Unią…Tak sobie myślę prywatnie, że katolik nie kradnie…

 200. Cudze chwalicie , swego nie znacie
  Ale gdybyscie swoje chwalili a cudzego nie znali ..
  wtedy..
  ………………
  „Głupek nie wie, że jest głupkiem.
  A dziesięć milionów ludzi mu mówiło…”

 201. Film o katastrofie smoleńskiej, załącznik do Raportu (jeszcze nie opublikowanego).

  https://niezalezna.pl/344536-film-przedstawiajacy-ustalenia-podkomisji-badajacej-przyczyny-katastrofy-smolenskiej-ogladaj

 202. kolejne obrazki z trumpowskiej kampanii wyborczej
  https://www.msn.com/en-ca/video/news/trump-biden-is-against-guns-against-god/vi-BB17FGTC?ocid=msedgdhp
  byloby to zabawne, gdyby nie bylo takie przerazajace…

 203. Levar
  5 sierpnia o godz. 23:02

  „Jak małym trzeba być, aby dać się podzielić małemu człowiekowi”?

  Gajos jest mały, a z „Czterema pancernymi” w życiorysie wydaje się jeszcze mniejszy. Dla niego to nie ma odwrotu, inaczej żandarmeria myśli III RP skasuje go z dnia na dzień, więc jak tam mu się nie dziwię i nawet współczuję.

 204. @MR
  17:22

  oj, „niezalezna”…i to jak. Nie wiem, kto bedzie to ogladal?

 205. „Gajos jest mały, a z „Czterema pancernymi” w życiorysie wydaje się jeszcze mniejszy.”

  Buc nigdy nie przestał być bucem.

  Ani mniejszy, ani większy, konstant buc.

 206. BWTB
  7 sierpnia o godz. 16:30

  „Nowo lepiona gówniana elyta PiS z powodu swojego prostactwa i kompleksów … Gliński rozumuje w sposób infantylny i mniema, że polski faszyzm jest wymysłem”.

  Elyty to przecież wy, w 1945 zainstalowani na Wisłą przez Armię Czerwoną. Nawet inwektywy stosujecie podobne, to staliniści wylansowali uniwersalną obelgę ― faszysta. Każdy niekomunista to faszysta, z przerwą na czas obowiązywania paktu Ribbentrop – Mołotow.

 207. PA,

  Re: NRA

  “ Aug. 6, 2020
  New York’s attorney general issued an existential challenge to the National Rifle Association on Thursday, arguing in a lawsuit that years of runaway corruption and misspending demanded the dissolution of the nation’s most powerful gun rights lobby.”

  To jest kolejny przyklad korupcji I manipulacji ze strony obecnego rzadu.

  Dobra wiadomosc jest taka ze William Barr, kumpel Trumpa, Attorney General of the United States, nic nie moze z tym zrobic bo oskarżenie jest od instytucji stanowej.

 208. @MR
  17:36

  takie teksty to do „Gazety Polskiej”.

 209. Mauro Rossi
  7 sierpnia o godz. 17:46

  Amerykanscy i polscy podzegacze wojenni kazdego, kto sie z nimi nie zgadza,
  nazywaja marksistami.
  Trudno , zeby Trumpa i Kaczynskiego nie nazywac faszystami.
  Maly Bratobojca wzoruje sie na Naczelniku.

 210. BWTB
  7 sierpnia o godz. 16:30

  Oj nie lubią, jak się to ścierwo nazywa po imieniu, oj nie lubią.

  Osiem gwiazdek
  faszystowskie sQ**syny PiS

 211. ozzy
  7 sierpnia o godz. 17:44

  „oj, „niezalezna”…i to jak. Nie wiem, kto bedzie to ogladal”?

  To zamknij oczy. Albo zrób jak Bar Norte, czytasz raport Anodiny i po czym twierdzisz, że już wszystko wiesz i żadne prawa mechaniki tego nie zmienią.

 212. PiS szykuje się do skoku na media

  https://wyborcza.pl/7,75398,26191422,pis-szykuje-sie-do-skoku-na-media.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  swensypool07.08.2020, 15:08
  Cel na jesień: samorządy, media, uczelnie. Reszta wzięta. Potem juz tylko życie w kraju a la Hiszpania czasów Franco.

  Faszystowska Mafia PiS

 213. D. Passent: „Gajos jest od grania”.

  Znów nieocniony red. Passent zmylił swych wyznawców dwuznaczym tytułem.

  Na forach konserwatywnych aż się roi od komentrzy typu „Aktor jest od grania, a d**a od s***ia”.

  Faktycznie, aktor jako arbiter moralnej i politycznej elegancji to niezły żart.

 214. Orca
  7 sierpnia o godz. 17:47
  podobno milosc do broni palnej wystepuje razem z wiara w Boga, wg Trumpa, ktory wymienia obie rzeczy jednym tchem, obciazajac Bidena, ze chce pozbawic Ameryke obu elementow…. moze to od dawna wyczekiwany Chrystus z karabinem na ramieniu…

 215. „Gajos jest mały, a z „Czterema pancernymi” w życiorysie wydaje się jeszcze mniejszy.”
  Co tez duzego w zyciorysie moze miec duzy a bm najwiekszy enpssanciany palant , ze wstydzi sie tym chwalic ? . Nawet nazwisko wydaje sie wstydliwe skoro trzeba wystepowac pod nickiem .
  „Jak małym trzeba być, aby dać się podzielić ..” gdyby isc tym lewarowym tropem mozna by podzielic duzy lewar na mniejsze lewarki ale bylo to jakies lewarowe mentalne niewolnictwo w ciezkawym bo lewarowym dowcipie . Lewarowy dowcip .. to chyba cos o ludozercach po AGH

 216. KRRiT wytyka TVP, że konkurentów Dudy pokazano krócej niż gwiazdy disco polo.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26191660,krrit-wytyka-tvp-ze-konkurentom-dudy-poswiecono-mniej-czasu.html#s=BoxOpMT

  def11

  I z powodu tej krytyki prezes Łopiński opuścił stanowisko, a powrócił prezes Kurski 🙂

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 217. Wiara w reinkarnację zderza się z księdzem na polowaniu…kapelan myśliwych…nie brzmi dumnie…Tak sobie myślę prywatnie, że strach umierać…

 218. Mauro Rossi

  „zrób jak Bar Norte, czytasz raport Anodiny”

  Mauro, mam nadzieję, że pozwolisz na małą poprawkę.
  Nie czytałem raportu Anodiny. Zapewne przeczytałem jakąs depeszę na ten temat i to mi starczylo.
  Niestety nie przypominam już sobie tego. W każdym razie owa depesza czy może jej nagłówek zaspokoił przed laty moją ciekawość i straciłem zainteresowanie dla tematyki smoleńskiej.

  Wiesz Mauro, są ciekawsze rzeczy do czytania niż raporty z wypadków komunikacyjnych, w tym lotniczych.

 219. PA,

  Juz nic mnie zaskoczy co wychodzi od tego “deranged man”.

 220. @Bar Norte

  MR też nie przeczytał, a że depeszom nie ufa, to ciągle taki parówkowo-wybuchowy i chętny do grzebania w ekshumowanych wnętrznościach 🙄

 221. Faszystowskiemu przechrzcie (Mr. komuszy beton), w języku który rozum(i), o kandydacie, na którego zagłosuje 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=8ZJOean2-kE

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 222. PrezydentDuda o Afrykańczykach którzy zjedli wszystkich rektorów z wyjątkiem jednego
  BWTB
  7 sierpnia o godz. 16:30

  Mój komentarz
  Tu należy przypomnieć pewne zdarzenie z udziałem prezydenta nie wszystkich Polaków – opowiedzenie przez niego dowcipu w 2019 roku podczas uroczystych obchodów (posiedzenie senatu) jubileuszu stulecia krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

  „Jest ogólnoświatowa konferencja rektorów w Południowej Afryce i z Europy leci samolot pełen rektorów i niestety, nastąpiła awaria, samolot w okolicach Afryki Równikowej spadł do dżungli. Na szczęście większość pasażerów jakoś przeżyła, ale miejscowe plemię ogarnęło wszystkich rektorów. Wszyscy rektorzy zostali zjedzeni, poza jednym. Poza panem profesorem Ryszardem Tadeusiewiczem, rektorem AGH. Dlaczego? Bo wódź plemienia był jego kolegą, na elektrycznym na AGH – spuentował prezydent.”

  Boki zrywać, co nie?

  Dowcip ten wypowiedziany przy takim audytorium świadczy o jego:

  1) Inteligencji emocjonalnej
  2) Empatii, stosunku do drugiego człowieka
  3) O smaku artystycznym, talencie gawędziarskim, aktorskim, umiejętności rozbawiania audytorium.

  Wszystko o klasę lepsze niż posiada takowe niejaki Janusz Gajos
  Pzdr, TJ

 223. Aspiracyjny elektorat – a szeregowy poseł się przyssie.
  Czyżby to był szczyt złego zmaku? Fi donc!

 224. @tejot 7 sierpnia o godz. 18:53

  Zważ, że Du*a był jedynym który się z tego śmiał.
  I to jeszcze przed wygłoszeniem tego ekstraordynaryjnego „dowcipu”

 225. Orca
  7 sierpnia o godz. 18:32
  PA,

  Juz nic mnie zaskoczy co wychodzi od tego “deranged man”.

  to moze jest zabawne dla obserwatorow z zewnatrz…. Trump wciaz ma duza szanse na re-elekcje…zwlaszcza z takim przeciwnikiem jak Joe….

 226. PA2155
  6 sierpnia o godz. 22:26

  „ … w czasie WW2 niektorzy aktorzy polscy pracowali jako szatniarze a niektorzy wystepowali w niemieckich teatrzykach wodewilowych”.

  Bywało i gorzej. Aktora Igo Syma zastrzeliła AK, bo z kolaboracją, którą rozpoczął jeszcze przed wojną zaszedł za daleko. Z kolei aktorzy Bogusław Samborski, Józef Kondrat (stryj Marka Kondrata, pieszczocha III RP), Michał Pluciński (brat Andrzeja Szalawskiego, Juranda w „Krzyżakach”, który też miał podobne kłopoty), Hanna Chodakowska, skazani zostali na karę infamii. Na karę nagany skazani zostali: Jerzy Pichelski, Franciszek Dominiak, Józef Woskowski, Stanisław Grolicki.

  Aktor Dobiesław Damięcki, ojciec Macieja i Damiana, w czasach okupacji miał bohaterską przeszłość, działał w AK i prawdopodobnie to on wystawił Igo Syma egzekutorom z kontrwywiadu ZWZ Okręgu Warszawa-Miasto. W czasach PRL Maciej Damięcki przez 16 lat był konfidentem SB (TW „Bliźniak”), donosił między innymi na późniejszego pieszczocha M. Kondrata. Jak widać losy i postawy bywają pogmatwane.

 227. Miło mi, że ktoś zrozumiał tekst o lodach i przyssawkach kacza.
  To może świadczyć tylko o jednym: ów ktoś ma chorą wyobraźnię.
  Salto Mentale…

 228. Na marginesie
  7 sierpnia o godz. 18:55
  @tejot 7 sierpnia o godz. 18:53
  Zważ, że Du*a był jedynym który się z tego śmiał.
  I to jeszcze przed wygłoszeniem tego ekstraordynaryjnego „dowcipu”

  No, dodałbym jeszcze tych ubawionych z pierwszego rzędu; geozak, levar, woytek,

  i kilku nieobecnych srututu??? 🙂

 229. @Mauro Rossi 7 sierpnia o godz. 18:57

  Czy wyszczekana Bełata Mazurek też miała jakieś… precedensy?
  Jerzy Urban od razu się kojarzy

  A Mazurek Bełata skończyła szkołę sióstr Bernardettttt.
  Co oczywiście, wiele wyjaśnia. Konsekrowana żółć się tam przelewa

 230. Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 18:25

  „zrób jak Bar Norte, czytasz raport Anodiny”

  „Nie czytałem raportu Anodiny. Zapewne przeczytałem jakąs depeszę na ten temat i to mi starczylo”.

  No popatrz, a wczesnego Marksa czytasz od deski do deski.

  ” … są ciekawsze rzeczy do czytania niż raporty z wypadków komunikacyjnych, w tym lotniczych”.

  Ale już Cimoszewicz w nagłym przypływie szczerości sugerował, że nie jest to włamanie do garażu na Pradze.

 231. Aura oglosila Mauro elegantem polityki. Mialo to miejsce obok trzepaka w Chamowie.

 232. GajowyM.

  „MR też nie przeczytał, a że depeszom nie ufa”

  Ostatnio zaczął ufać depeszom z tzw „PAP Biznes”. Znaczy tzw depeszom.

 233. @adam100 7 sierpnia o godz. 19:00

  Ja mam dziś bardzo niecenzuralne skojarzenia.
  I to od rana – to znaczy mojego rana 🙂

  Talon na pralkę w zamian za lojalkę.
  Ładnie to wyszło. Tylko niestety w realu nie jest śmieszne.

 234. Bar Norte
  6 sierpnia o godz. 23:39

  kooperatywaMandragon: ,,Zmierzch Zachodu ” Oswalda Spenglera jest dobra lektura na obecne czasy … „.

  Bar Norte: „Nie wiem bo Spenglera nie czytałem”. Czytam teraz „Wypędzanie ducha Hitlera”.

  Bar Norte, nie rezygnuj ze Spenglera, jedno z drugim się łączy.

 235. Mauro Rossi
  7 sierpnia o godz. 18:57
  mnie sie kojarzy z aktorska kolaboracja w czasie wojny Adolf Dymsza… popularny tez po wojnie.. a poza tym, nie wierze w odpowiedzialnosc zbiorowa, czyli rodzinna..

 236. Maupo jak Du*a, gdy usiłuje być dowciapny
  To zęby bolą…

  A gdy próbuje się dziarsko łasić do @Bar Norte…
  to jest żałosny jak rozessany kacz.
  Aspiracyjny.

 237. Jak Na marginesie probuje zwalczac PiS. Apolitycznie oczywiscie, uzywajac argumentow z pralni.

  … Bo kurduplowi chodzi o to, że on by chętnie przygarnął sprzedajne szuje.
  Nie skojarzył, że „aspiracja” ma co najmniej dwa znaczenia. A to feler…

  Mauro zastanawia sie czy szyc garnitur na slub z Na marginesie czy kupic gotowy. Oczywiscie gotowy ze sztangi. Mauro jest konserwatywny i uzywa gotowce z naftalina prlowska.

 238. Mauro Rossi

  „a wczesnego Marksa czytasz od deski do deski.”

  Mauro, skąd ci akurat wczesny Marks wpadł do głowy? To miała być jakaś uszczypliwość czy oznaka tzw „inteligenckiego obycia”?

  Ps. O co chodzi z tym Cimoszewiczem i garażem?

 239. Bar Norte
  W nawiązaniu do naszej niedawnej rozmowy o Oliwii de Havilland.

  „How Olivia de Havilland and Ronald Reagan Beat the Hollywood Communists”.

  https://www.nationalreview.com/2020/08/how-olivia-de-havilland-and-ronald-reagan-beat-the-hollywood-communists/
  (bedziesz narzekał na tytuł, że niepoprpawny politycznie?)

  PS. Wjeszcze rok temu widywano de Havilland w Paryzu na rowerze. Jak widać antykomunizm konserwuje.

 240. Kto nauczyl Mauro czytac?
  Odpowiedz…
  Wydawca sowieckich samizdatow.

 241. Mauro Rossi

  „nie rezygnuj ze Spenglera”

  A czy napisałem, że rezygnuję?

  Napisałem, że nie czytałem.

 242. Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 19:10

  ” O co chodzi z tym Cimoszewiczem i garażem”?

  Cimoszewicz wówczas jeszcze nie był zbliżony do PO, a miał świeżo w pamięci „operację Jarucka”, więc krytykował rząd Tuska za lekceważnie śledztwa w sprawie Smoleńska.

 243. Czy Mauro jest komunista czy faszysta. Ani jednym, ani drugim. Mauro jest po prostu durniem w durniu. Tym razem Bez mundurka. Blokowy Mauro trzepie sie jak dywan lub wersalka. To sa atrybuty wielkiego blokowego swiata Mauro.

 244. Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 19:10

  „Mauro, skąd ci akurat wczesny Marks wpadł do głowy”?

  To może późny Hegel?

 245. Maupo, jak będzie z tą aspiracją u kaczniętych?
  Będą te lody w prezesich nadobnych uściech?

  Czy otrzymałeś już wytyczne z komi-tetu?

 246. PA2155
  7 sierpnia o godz. 19:07

  „a poza tym, nie wierze w odpowiedzialnosc zbiorowa, czyli rodzinna …”.

  Ja też nie, przykłady podałem, ale jak ktoś publicznie zajmuje się polityka, to zawse może wpaść pod rynnę. Takie ryzyko.

 247. @Mauro Rossi 7 sierpnia o godz. 19:17
  A może wczesny Kaczyński? Cipasuje?

 248. Mauro Rossi

  „W nawiązaniu do naszej niedawnej rozmowy o Oliwii de Havilland.”

  Tak, Olivia na starość interpretowała swą konfidencką wpadkę przed komisją McCarthego jako działaność antykomunistyczną.
  Skłonność do tego typu przewrotnej mitomani związana jest z wiekiem. Nawet jazda na rowerze przed tym nie chroni.

  Ps W dalszym ciągu nie wiem o co chodzi z tym Cimoszewiczem.

 249. Takie ryzyko – że naszczalnik wpadnie pod rynnę?

  Maupo w mundrościach coraz bardziej się pogrąża

 250. Legat
  Dziękuje

 251. Cipasuje?

  zbitka zamierzona czy tez przypadkowa? potrzebny do tego jezykoznawca z porzadnym slownikiem…

 252. Mauro Rossi

  „To może późny Hegel?”

  Jesli już to stary Hegel.
  Biorąc pod uwagę, że się wyróżnia nurt staroheglistów a nie późnoheglistów.

  Coś masz dzisiaj słaby dzień. Czego się nie dotkniesz to nie wychodzi.

 253. @PA2155 7 sierpnia o godz. 19:32

  Tropi-ciele tropią cielę

  Cide Hamete Benengeli – perfect narrator: no detail is too small.

 254. Dobra wiadomość: podobno szczepionka BCG zmniejsza podatność na wirusa Covid-19.

  W Polsce szczepiono wszystkie dzieci od roku 1955 i chyba nadal?

  https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26190560,czy-szczepionka-przeciw-gruzlicy-moze-pomoc-w-zwalczaniu-covid-19.html#s=BoxMMtImg2

 255. Mauro Rossi
  7 sierpnia o godz. 19:05

  Oswald Spengler w ,, Zmierzchu Zachodu” mial podobno wyrazac bardzo wsteczne poglady.
  To by chyba Panu odpowiadalo.

 256. Aktor Cezary Pazura wspomina spotkanie z aktorem Gajosem: „Ja bardzo chciałem poznać Janka, miałem wtedy chyba 8 lat. (…) Tata wymalował rower na czerwono, żeby mnie zawieść do miasta, żebym zobaczył z bliska Pancernych — mówi na zamieszczonym w sieci nagraniu Cezary Pazura. Jak ja zobaczyłem tłum ludzi, te czołgi… Brrrr. (…) I nagle patrzę – idzie mój Janek. Idzie wkurzony w tych białych włosach, hełmofonem się wali po nogach. Ja mówię – „Boże, wyśniłem sobie to, że on mnie weźmie na kolana, założy mi ten hełmofon, powie: ‘Czareczku, jak masz na imię…’”. Znaczy wszystko jedno, ale będzie dla mnie dobry. I ja z tym pamiętnikiem przecisnąłem się przez te te i biegnę do niego, jako jedyny z tego całego tłumu. Mówię: „Janku, Janku” – tak jak mnie tata nauczył, kulturalnie – „Janku, Janku, nazywam się Czaruś Pazura, czy mogę Cię prosić o autograf?”. A Gajos mówi do mnie: „WYPIER…AJ!!!!!”… i poszedł”. (film w sieci)

 257. Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 19:36

  Może. Ale widziałem, że Hegel. No i na pewno „Gra szkalnych paciorków” Hermanna Hessego.

 258. Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 19:21

  „W nawiązaniu do naszej niedawnej rozmowy o Oliwii de Havilland.”

  „Skłonność do tego typu przewrotnej mitomani związana jest z wiekiem”.

  To może kiedys być (lub teraz jest) samokrytka, więc ostrożnie z tym zwalaniem na demencję.

  „W dalszym ciągu nie wiem o co chodzi z tym Cimoszewiczem”.

  Ja robię to tak, google: cimoszewicz włamanie grażu pradze … wychodzi to, link niżej.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/cimoszewicz-prokuratura-zachowuje-sie-jakby-chodzilo-o-wlamanie-do-garazu-na/2ej6j

 259. Mauro Rossi

  „No i na pewno „Gra szkalnych paciorków” Hermanna Hessego.”

  Ale to a propos Hegala, Pazury czy Gajosa?

 260. Mauro Rossi

  „Ja robię to tak, google: cimoszewicz włamanie grażu pradze … wychodzi to, link niżej.”

  W porządku, że tak sobie robisz.

  Ale wciąz nie wiem czemu chcesz mnie tym zainteresować.

 261. Mauro Rossi,
  masz jakieś wytyczne aby przesłonić ciekawsze sprawy „Czterema pancernymi” i znowu pitoleniem o samolotach?
  Powiedz nam dlaczego Czarnecki Ryszard oszwabił UE na coś koło pół miliona i czy jego syn jako jedyną metodę wyjęcia zaproszonego gościa z łóżka swojej ślubnej podczas ich igraszek uznał dźganie go kuchennym nożem. Czego się boisz, że przypomnimy że gdy OLAF dobrał się do pisowskiego oszukańca, komisarza Wojciechowskiego to ten od raz wpłacił ukradzione coś o 11 tysięcy €? Poopowiadaj coś o złodziejach i gangsterach pisowskich, idiotach w rządzie którzy opowiadali, że covid został pokonany i może skomentuj wystąpienia Dudy, który jakby się jeszcze nie zorientował że kampania wyborcza się już skończyła i niezłomnie te tory wysadza. Porypało go ?

 262. @Orca @PA2155 . Bardzo polecam, zreszta nie tylko Wam dwa wywiady Trumpa ( a moze juz wysluchaliscie i obejrzeliscie na YT?) z ostatniego tygodnia: 1. z Chris Wallace ( FOX- rewelacyjny , wywiad i facet o 7 mej w niedziele ma wlasnie program autorski na FOX) i drugi na HBO – przeprowadzajacy Jonathan Swan.
  Gdyby nie bylo to tak przerazajace, to zadne dowcipy z Saturday Night Life nie umywaja sie do tych wywiadow.
  Z Polski zaczelam na YT ogladac c jakies wiadomosci i debaty z Polsatu i czasem radiozet, czy RFM wywiady, wchodze na Onet PL. Niesluszne rzeczy ogladam? Nie szkodzi.
  No i jeszcze raz npdst tego ogladu powtorze, ze najwiekszym obecnie wygranym na scenie politycznej jest K. Bosak Jak zapraszany jest i sluchany z nabozenstwem, feruje wyroki, opinie, wytrawny gracz ..a jak sie nadyma wie, ze jest juz ulubiencem medii i nikt go juz nie zje…e tak jak robi sie z PiS. Wszak mozemy sie roznic pieknie..
  W ramach rozrywkowych: dzis wypowiedzial sie, ze maseczki obnizyly jego rozpoznawalnosc a jak by byl rozpoznawalniejszy to wynik wyborow…he, he.. na wakacje musi jechac za granice przez ta rosnaca rozpoznawalnosc, jest ona up…..
  On naprawde jest bardzo niebezpieczny i ani sie nie obejrzycie jak zatesknicie za komendantem PiS i jego ferajna. Rosnie nowy komendancik, ktory na dodatek rosnie na bufona.. Wielu zapewne uwaza, ze lepsza Konfederacja i Bosak niz to co mamy…. good luck.

 263. Walka z mitami.
  „URE: Moc zainstalowana OZE wyniosła 9,47 GW na koniec czerwca 2020″.

  Warszawa, 07.08.2020 (ISBnews) – „Moc zainstalowana odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce wyniosła 9 474,91 MW według stanu na 30 czerwca br. wobec 9 106,26 MW na koniec 2019 r., wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki. Największy udział mocy zainstalowanej OZE miały instalacje wiatrowe, na które przypadało 6 039,9 MW na koniec I półrocza br. wobec 5 917,24 MW [5,9 GW] na koniec ub.r. Moc zainstalowana w instalacjach w instalacjach biomasowych wyniosła 1 507,99 MW na koniec I poł. br. wobec 1 492,88 MW na koniec ub.r., w instalacjach wykorzystujących hydroenergię – 973,86 MW na koniec I poł. br. wobec 973,1 MW na koniec 2019 r., w instalacjach fotowoltaicznych – odpowiednio: 708,02 MW wobec 477,68 MW, zaś w instalacjach wykorzystujących biogaz – odpowiednio: 245,15 MW wobec 245,37 MW”. (PAP)

  Moc zainstalowana OZE wyniosła 9,47 GW na koniec czerwca 2019 r. Moc dyspozycyjna w PL ok. 30 GW na koniec 2019 roku.

 264. Na marginesie
  7 sierpnia o godz. 19:49

  Nawet szczepionki na grype, opracowywane przez wiele lat i dostosowywane corocznie do nowej mutacji wirusa, zabezpieczaja slabsza populacje, jak emerytow, jedynie w 50 % przypadkow.
  https://www.discovermagazine.com/health/why-flu-vaccines-dont-work-as-well-in-the-elderly

  Szczepionka na koronowirusa jest opracowywana na szybko i jak na razie
  przeciwciala w organizmach zdrowych osob pozostaja jedynie na pare tygodni.
  Amerykanscy epidemiolodzy licza sie z tym, ze kryzys bedzie trwal conajmniej 4 lata.
  Jedyny ratunek na normalne zycie to domaganie sie spoleczenstw od swoich wladz nasladowanie postepowania Tajwanu i innych krajow , ktore zapanowaly nad sytuacja.

 265. Cezary Pazura zabrał głos ws. anegdoty z Januszem Gajosem w roli głównej, którą niedawno po raz kolejny podzielił się publicznie. Aktor zarzucił manipulację stacji TVP Info i opublikował swoje sprostowanie.

  – Przed chwilą w serwisie TVP Info ukazał się artykuł, w którym rzekomo pokazano, że wybitny polski aktor Janusz Gajos jest mi nieprzychylny. Chcę to opowiedzieć i sprostować. Dziennikarz, który dopuścił się manipulacji, oparł swoją tezę na anegdocie, którą od kilkunastu lat opowiadam wszystkim – powiedział w swoim nagraniu Cezary Pazura
  – Dla mnie Janusz Gajos jest w tej chwili najwybitniejszym żyjącym polskim aktorem. Nie moją sprawą jest oceniać wolność wypowiedzi i jej granice. Manipulowanie moimi wypowiedziami, a zwłaszcza anegdotą, jest niegodziwe i na to nie pozwalam – podkreślił aktor.
  https://natemat.pl/317015,pazura-prostuje-rewelacje-tvp-info-chodzi-o-jego-anegdote-o-gajosie#

 266. kooperatywaMondragon
  7 sierpnia o godz. 20:49
  Nawet szczepionki na grype, opracowywane przez wiele lat i dostosowywane corocznie do „nowej mutacji wirusa, zabezpieczaja slabsza populacje, jak emerytow, jedynie w 50 % przypadkow.”

  z mojego doswiadczenia, powiedzialbym, ze te szczepionki przeciw wirusowi grypy wogole nie dzialaja… w przeszlosci zaszczepilem sie 3 razy i 2 lata pod rzad mialem grype, raz- raczej powazna..wirus grypy tak sie szybko mutuje, ze szczepionka z wirusem z poprzedniego roku jest bardziej historyczna niz rzeczywista…
  mozna tego samego oczekiwac po COVID-19..

 267. zyta2003
  7 sierpnia o godz. 20:43

  Krzysztof Bosak moze odgrywac role Ernsta Rohma w Polsce,
  dopoki Maly Bratobojca nie urzadzi Nocy Dlugich Nozy
  i wyeliminuje konkurencje.

 268. Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 20:26

  „No i na pewno „Gra szkalnych paciorków” Hermanna Hessego.”

  „Ale to a propos Hegala, Pazury czy Gajosa”?

  Ta powieść jest dośc mętna, ale dlatego lubiana przez lewicę, więc najbliżej byłaby jej do Hegla. Po Heglu poleca się równie mętnego naszego Augusta Ciszkowskiego, to taki „przedmarksista”, dziś raczej zapomniany.

  „Ja robię to tak, google: cimoszewicz włamanie grażu pradze … wychodzi to, link niżej.”

  „W porządku, że tak sobie robisz.. ale wciąz nie wiem czemu chcesz mnie tym zainteresować”.

  Pisałeś, że nie rozumiesz o co chodzi z tym Cimoszewiczem, więc wyjaśniam. Przez chwilę myślałem, że to ty jesteś Cimoszewicz. 🙂

  Teraz kończę, oglądam snookera z Sheffield.

 269. W czasie powtórek na ekranie Roger Moore w roli Jamesa Bonda w filmie „Szpieg, który mnie kochał” (z 1977 roku).
  Atrakcyjne egipskie klimaty i współpraca brytyjsko-rosyjska w rozwiązywaniu światowych problemów. Kolejny raz możemy zostać wstrząśnięci

 270. Rossi zmanipulował na EP wypowiedź Cimoszewicza o śledztwie prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej
  Mauro Rossi
  7 sierpnia o godz. 19:02
  Bar Norte
  7 sierpnia o godz. 18:25
  „zrób jak Bar Norte, czytasz raport Anodiny”
  „Nie czytałem raportu Anodiny. Zapewne przeczytałem jakąs depeszę na ten temat i to mi starczylo”.
  No popatrz, a wczesnego Marksa czytasz od deski do deski.
  ” … są ciekawsze rzeczy do czytania niż raporty z wypadków komunikacyjnych, w tym lotniczych”.
  Ale już Cimoszewicz w nagłym przypływie szczerości sugerował, że nie jest to włamanie do garażu na Pradze.

  Mój komentarz
  Cimoszewicz o badaniu katastrofy smoleńskiej w wywiadzie z dnia 10 kwietnia 2015 roku, wg Polska Times:

  Dorota Kowalska
  Pamięta Pan te słowa: „Prokuratura zachowuje się, jakby chodziło o włamanie do garażu”?

  Włodzimierz Cimoszewicz
  Oczywiście, pamiętam. Było to kilka miesięcy po katastrofie, gdy prokuratura nabrała wody w usta i nie informowała społeczeństwa o jakichkolwiek ustaleniach, uzasadniając to tradycyjnie dobrem śledztwa.

  Kowalska
  Wciąż tak Pan ocenia śledztwo polskiej prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej?
  Cimoszewicz
  To była raczej ocena polityki informacyjnej prokuratury niż samego śledztwa. O nim przecież nie wiedzieliśmy wiele właśnie z powodu milczenia tej instytucji. To problem bardziej ogólny. 

  Kowalska
  A jak Pan ocenia pracę komisji Jerzego Millera?

  Cimoszewicz
  Ogólnie pozytywnie. Podstawowe ustalenia wydają się prawidłowe

  Kowalska
  Przyjął Pan raport tej komisji jako ten, który wyjaśnia przyczyny katastrofy smoleńskiej?

  Cimoszewicz
  Tak. Przyczyny są w moim przekonaniu dramatycznie banalne. Lekkomyślność, nieodpowiedzialność, lekceważenie zasad, procedur, doboru ludzi itd. Dotyczyło to wielu ludzi: polityków, urzędników, dowódców, pilotów. Takie nasze durne narodowe: „Polacy, nic się nie stało”, które zastąpiło tradycyjne: „mądry Polak po szkodzie”. Były wcześniejsze katastrofy i nie wyciągnięto z nich żadnych praktycznych wniosków. Tak jest zresztą nadal w wielu miejscach. Przecież nie tylko na szczytach władzy.

  Powyższe fragmenty wypowiedzi Cimoszewicza z kwietnia 2015 roku na temat katastrofy smoleńskiej pokazują jak Rossi próbuje zmanipulować wypowiedzi Cimoszewicza wyrywając z jego niegdysiejszego oświadczenia jedno zdanie i nadając temu zdaniu, jak i całej wypowiedzi fałszywą interpretację sugerującą blogowiczom EP, że Cimoszewicz potępił i zbrzydził się Raportem Millera oraz śledztwem prokuratury w sprawie smoleńskiej prowadzonymi za czasów Tuska.

  Rossi, swoim wyinaczeniem wypowiedzi Cimoszewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej, pokazał jakim bezwzględnym, posłusznym nakazom zwierzchności jest manipulantem. Czarne jest białe, białe jest czarne.
  Pzdr, TJ

 271. Spieprzaj dziadu…! nie jest anegdotą…to nawracanie drugiego sortu na produkt regionalny…Tak sobie myślę prywatnie, że nawracanie bliżniacze przypomina nieszczęścia chodzące parami…

 272. Mauro Rossi

  „Ta powieść jest dośc mętna, ale dlatego lubiana przez lewicę, więc najbliżej byłaby jej do Hegla. Po Heglu poleca się równie mętnego naszego Augusta Ciszkowskiego, to taki „przedmarksista”, dziś raczej zapomniany.”

  Ale a propos czego są twe dzisiejsze refleksje nad filozofią i literaturą? Mauro, a propos czego „poleca się”?

 273. tejot

  Dzięki, w końcu wiem o co chodziło Mauro z tym Cimoszewiczem i dlaczego mnie z nim wiązał.

 274. Nieco o Oswaldzie Spenglerze i jego „Upadku cywilizacji zachodniej”

  Oswald Spengler (1880-1936) i jego „Der Untergang des Abendlandes” jedno z najbardziej znanych dziel tego niemieckiego filozofa.
  Spengler nazywa wielkie kultury jako jednostki historii. Sa to swego rodzaju organizmy.
  Wszystkie kultury maja podobnw dzieje, ktore mozna porownac do niektorych zwierzat czy tez roslin. Kultury kielkuja, kwitna, wiedna i umieraja. Maja jakby swoje dziecinstwo,
  mlodosc, wiek sredni i starosc. Dany jest ich sredni zywot jak tez ich poszczegolne zyciowe fazy. Zadna kultura nie jest pozbawiona swojego losu.
  My, Europejczycy, takze nalezymy kulturze, zachodniej, ktore ma ponad tysiac lat i przechodzi kryzys podobny ludziom na progu wieku starczego. Po uplywie paru setek lat
  nasza kultura bedzie umarla jak antyczna po wedrowkach ludow.
  Kultury zyja swoim zyciem, powiada Spengler, w „podwyzszonej bezcelowosci” niczym kwiaty na lace. Nie maja wspolnego planu, nie tworza zadnej historycznej calosci
  wyzszego porzadku. „Ludzkosc” jest pojeciem zoologicznym a nie historycznym. Ma historie jedynie w trywialnym znaczeniu niczym jakiekolwiek gatuten zwierzat czy roslin.
  Pierwsza czesc „Upadku cywilizacji zachodniej” wyszla tuz przed pierwsza wojna swiatowa. Czesc druga w 1922 (pierwsza poprawiona 1923), Ksiazka miala entuzjastyczne przyjecie a takze spotkala wielu przeciwnikow. Bylo to jego glowne dzielo
  a pozniejsze pomniejsze nie mialy juz takiej recepcji. Krotko mowiac energia tworcza
  spalila sie w tym pomnikowym dziele. Autor zmarl przez II wojna.
  W latach 20. rozgorzaly polemiki wokol tego dziela Spenglera. Jednym z glwonych krytykow Spenglera byl historyk Eduard Meyer ze swoim niewielka publikacja
  „Spenglers Untergang des Abendlandes” (1923) w ktorej krtykuje mysl filozofa a jednoczesnie ceni jego glowna idee i metode. W latach pozniejszych byla cisza
  wokol tej ksiazki. NIe byl persona nin grata w III Rzeszy. Po II wojnie znowu nastapil renesans jego dziela, Byly liczne wznowienia. W 1952 autorem obszernego studium
  o Spenglerze byl Amerykanin H.Stuart Hughes / „Oswald Spengler, A Critical Estimate, 1952/, ktore wlasciwie bylo idehistorycznym kompendium. O jego poprzednikach, ktorzy mieli wplyw na jego twotrczosc. Jak np. wplyw na mysl Spenglera dziel rosyjskiego historyka i panslawisty Niikolaja Danielewskiego ( na ten temat nieodzowna wiedze
  mozna zaczerpnac z ksiazki Jakuba Potulskiego, „Wspolczesne kierunki rosyjskiej
  mysli geopolitycznej” (Miedzy nauka i ideologicznym dyskursem a praktyka), Wyd. Uniw.Gdanskiego 2010).
  Oswald Spengler chcial byc prorokiem.” W tej ksiazce odwaza sie pierwszy raz podjecie proby celem przewidzenia historii” jak pisze we wstepie swego glownego dziela. W krotkich interwalach historycznych trodni bylo jednoznaczna diagnoze. Jednoczesnie niewiele umniejszalo to jego prognoz. Proroctwa o upadku cywilizacji zachodniej wydaja sie byc bardzo trafne i dzisiaj. Dzieje wspolczesne nie maja zbyt wiele z przepowiedniami w wizjach Spenglera.
  Na wspolczesnego czytelnika raczej nie wplywa wiele, bowiem byla zwiazana z swoim czasem i jest nieco archaiczna. Spengler doswiadczyl rewolucje bolszewicka ale nie mogl juz w calej pelni zbrodniczej dyktatury proletariatu. Mowil o przyszlej Europie w kategoriach pojec kapitalizm-socjalizm-imperializm i innych marksowych kategoriach.
  O przyszlych dyktatorach to tylko o ekonomiczno.politycznych wlascicielach duzych
  przedsiebiorstw jak np. Cecil Rhodes (kopalnia diamentow), ktory jawi sie u Spenglera jako zachodni typ Cezara.
  U Spenglera daj sie wyczyc atmosfere nazizmu Oczywiscie ta asocjacja nie przkresla obiektywnej wartosci dziela Spenglera.

 275. 007 plus XXX
  Ładne zakończenie: „Bronię honoru Anglii”

 276. @MR

  Ci-moszewicz
  Ci-e-szkowski

 277. ozzy
  7 sierpnia o godz. 21:26

  Budyn tlumaczyl na polski ?

 278. @Ociec Padre!!!
  7 sierpnia o godz. 20:52

  Jeśli Pazura, zawsze wierny PiSowi i Radiu Maryja, wściekł się na kur wizję, to znaczy, że kur wizja naprawdę przesadziła.

 279. Mauro Rossi
  7 sierpnia o godz. 20:45

  „Moc zainstalowana OZE wyniosła 9,47 GW na koniec czerwca 2019 r. Moc dyspozycyjna w PL ok. 30 GW na koniec 2019 roku.”

  Mauro sugeruje że w Polsce około 1/3 wytwarzanej energii elektrycznej pochodzi z OZE.
  Rosynant by się uśmiał.

 280. Kultura i sztuka w czasach Polski Ludowej rozkwitała i chociaż zdarzali się ponuracy widownia reagowała prawidłowo.
  Obecnie nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. W tych warunkach oceniać aktorów nie wypada, co innego powtórki. Te spektakle w których wystąpił Janusz Gajos odbieram z prawdziwą przyjemnością, a komentarze na blogu potwierdzają moją ocenę.

 281. Remm,
  czasami Pazura za dużo gada w ogóle.

 282. Za niecałą godzinę upłynie pierwszy dzień kadencji prezydenta. Ani się obejrzymy jak upłynie ostatni. Kim będzie ten następny?
  Oto jest pytanie
  W powtórzonym na inaugurację programie PAD zapowiedział dbanie o rodzinę, zapewnienie bezpieczeństwa (wymienił rodzinę, energetykę, obronność), pracę, inwestycje i godność. Jak te zadania będzie realizował wkrótce się przekonamy.
  Nie było mowy o rozpirzeniu mediów i sądów, ale czy jest w stanie stanąć w ich obronie, gdy prezes robi go w bambuko, a Jacek Kurski wraca triumfalnie na stanowisko?

 283. Is42

  Następnym Prezydentem III RP będzie Polka Beata Szydło.

 284. @geozak
  6 sierpnia o godz. 17:16
  Wygląda na to, że w USA z powodu epidemii zamknięto gabinety psychiatrów i panu Zakrzewskiemu nie ma kto przepisać leków…..

 285. Wypada… aby wyborcy prezydenta zawierzyli majątki właścicieli opatrzności i przestali kraść…Tak sobie myślę prywatnie o ślubach czystości w kraju katolickim…nie wódz nas na pokuszenie…

 286. @Piotr II

  MR manipuluje jak zwykle, miesza i bełta moc zainstalowaną z faktycznie wyprodukowaną, ale czy to jeszcze kogokolwiek dziwi?

  W 2019 roku jedynie 10,58% wyprodukowanej energii pochodziło z odnawialnych źródeł energii. 1,55% wyprodukowały elektrownie wodne, a 9,03% elektrownie wiatrowe i inne OZE. Ponad 75% energii zostało wyprodukowane przez elektrownie węglowe.

  Moc zainstalowana w sieciach wygląda nieco lepiej – około 21%.
  Ale moc zainstalowana nie równa się produkcji.

  Moc zainstalowana = suma wartości mocy znamionowych wszystkich generatorów energii elektrycznej zainstalowanych w elektrowniach

  Ogólna moc zainstalowana w KSE na koniec 2019 roku wyniosła 46 799 MW, w tym 9 840 MW z OZE

  Dla porównania, w 2018 roku 1,33% energii elektrycznej wyprodukowały elektrownie wodne, 7,24% elektrownie wiatrowe i inne OZE, a prawie 80% elektrownie węglowe.

  Źródło: PSE (Polskie Sieci Elektroenergetyczne)

 287. O 23,15 media podały, że od północy czyli od 6 minut, w trybie pilnym rząd wprowadza powszechny obowiazek noszenia w pomieszczeniach, w komunikacji i w tłumie maseczek lub przyłbic. Bez dotychczasowych niedomówień i wyjątków.

  No nieźle ich przypiliło. Pewnie dzisiejszy urobek w zakażeniach koło tysiąca. A do rana tj do publikacji dobowego urobku jeszcze trochę czasu.

  Wyglada na to, że dzisiejsze zobowiazanie w mediach społecznościowych „1920 dziennych zakażeń na setną rocznicę bitwy warszawskiej” bliskie jest spełnienia.

 288. Gdyby ktoś pytał, a kto produkuje pozostałe procenty polskiego prądu, to odpowiadam: są jeszcze elektrownie gazowe i olejowe.
  Obok elektrowni tzw. zawodowych prąd wytwarzają też elektrownie i elektrociepłownie w dużych zakładach przemysłowych, głównie na własne potrzeby.

 289. PA2155
  7 sierpnia o godz. 20:55

  Na Tajwanie
  dzieci chodza do szkoly a rodzice do pracy.
  Na 24 miliony mieszkancow na wirusa zmarlo 7 osob.
  Tajwanczyk potrafi !
  https://www.cnbc.com/2020/07/15/how-taiwan-beat-the-coronavirus.html

 290. A jeszcze przedwczoraj była mowa, że do końca sierpnia tzw bezmaskowcy muszą się postarać o zaświadczenia lekarskie o niemożności stosowania maski.

  Korona idzie jak burza!

 291. Ponoć wirus atakuje oczy…co ratuje skośnookich…w jakiejś części…Tak sobie myślę prywatnie, że mrużenie przedłuża życie…Przechodzenie życia z zamkniętymi oczami prowadzi niemal do nieśmiertelności…

 292. GajowyM.
  8 sierpnia o godz. 0:08

  „Gdyby ktoś pytał, a kto produkuje pozostałe procenty polskiego prądu, to odpowiadam: są jeszcze elektrownie gazowe i olejowe.
  Obok elektrowni tzw. zawodowych prąd wytwarzają też elektrownie i elektrociepłownie w dużych zakładach przemysłowych, głównie na własne potrzeby.”

  …zgadza się, przy czym nie są to źródła OZE… a Mauro chciał tu błysnąć jak to za PiS-u „zielona energia” gna do przodu…i w tej dziedzinie znów dajemy przykład.

 293. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 0:16

  „A jeszcze przedwczoraj była mowa, że do końca sierpnia tzw bezmaskowcy muszą się postarać o zaświadczenia lekarskie o niemożności stosowania maski.”

  …jak słucham bezmaskowca że w masce mu ciężko…to zadaję mu pytanie – czy uważa że pod respiratorem będzie lżej ?

 294. zyta2003
  7 sierpnia o godz. 20:43

  Zaczelam tego slychac ale przestalam po 3 minutach. Nie mam tolerancji na te brednie. 🙁

  Moze innym razem

 295. Piotr II

  Moim zdaniem nie ma sensu zadawać pytań czy zwracać uwagi, bo to i tak nie dotrze natomiast wywołuje agresję co zwielokrotnia mozliwość zakażenia drogą kropelkową.

 296. Dla odmiany, wywiad Howard Stern z Hillary. Osiem miesiecy temu. Tego wywiadu brakowalo przed wyborami.

  Part 1 of 4

  https://youtu.be/2kHUA-Zma1U

 297. PA2155
  7 sierpnia o godz. 18:56

  Uwazam ze maksymalny wiek kandydata na prezydenta powinien byc 60 lat po ukonczeniu drugiej kadencji. Czyli 52 lata kiedy kandyduje.

  Congress I senat – dwie kadencje I koniec.

 298. Orca
  8 sierpnia o godz. 0:46

  wszedzie mamy marzenia o feudalnej oligarchii od Rosji przez Bialorus do USA, kolebki demokracji… 🙂
  nie chodzi stricte o wiek, ale o kwalifikacje kandydata, a te obsunely sie dramatycznie w ciagu ostatnich 30 lat…
  nie slucham polskiego radia (w dziennikach radiowych przereklamowanej dawnej Trojki slyszalem odglosy ideologiczne PRLu) a TV jest nieznosne i amatorskie… czasami pokazywano jakies resztki kulturalne z PRL.. reszta to popluczyny po tzw. Zachodzie..

 299. Orca
  moze cos muzycznego w stylu Piotra Kaczkowskiego…
  https://www.youtube.com/watch?v=RU9ug3Ij2Gs
  jeszcze pamietam… 🙂

 300. geozak ; 23:23 , napisał .

  Następnym Prezydentem III RP będzie Polka Beata Szydło.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Dziadku ; ty nie pisz takich rzeczy jeszcze teraz bo nasz blogowy
  Adamek jeszcze nam kompletnie zwariuje albo nawet może co gorsza
  popełni samobójstwo . Po co masz go mieć na sumieniu .

 301. Wygląda na to, że po każdym występie Maupo sporo czasu zajmuje… sprzątanie śmieci.

  Wypada podziękować wszystkim tym, którym się chce tym zająć.

 302. Orca
  ostatnim razem zapomnialem Ciebie zapytac, czy to ty bylas ta dziewczyna zaproszona przez Bruce’a do tanca na scenie?
  https://www.youtube.com/watch?v=129kuDCQtHs

 303. PA,

  Masz racje z kwakifikacjami. Pisze o wieku bo uwazam ze do pewnego wieku kandydat pozostaje “in touch with the generation”. Z czasem zmieniaja sie priorytety, osobiste I spoleczne. Dobrym przykladem przepasci moze byc przesluchanie kilka lat temu przez Congress (?) CEO’s firm z Silicon Valley (Facebook, Twitter I kilka innych). Ci kongresmani nie mieli pojecia co czytaja ze swoich kartek z pytaniami I nie rozumieli odpowiedzi na zadane przez siebie pytania. Najbardziej bylo przykre ze po przesluchaniu podejmowali dezyzje. Na temat ktorego nie rezumieli.

 304. PA2155
  8 sierpnia o godz. 1:10

  Oczywiscie. Skad wiesz?

 305. PA,

  Ode mnie rowniez cos muzycznego.

  Sunny side of the street
  Esperanza Spalding

  https://youtu.be/TQtXo4tiZxs

 306. Orca
  8 sierpnia o godz. 2:03
  ę Najbardziej bylo przykre ze po przesluchaniu podejmowali dezyzje. Na temat ktorego nie rezumieli.ę

  troche tak jak to bylo z reforma Balcerowicza… zaraz blogowi ekonomisci rzuca sie na mnie….

 307. Dzisiaj bolszewicy-katolicy piętnują Gajosa jak kiedyś bolszewicy-rdzenni oceniali aktorów grających rolę np. furera…w zachodnich produkcjach…Tak sobie myślę prywatnie: dlaczego krzyż symbol zbrodni ukrzyżowania jest przedmiotem kultu…jak sznur wisielca w tradycji ludowej…o używanych majtkach nie wspomnę…za przeproszeniem…Dopalacze…jak butapren…

 308. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 sierpnia o godz. 7:53
  „Tak sobie myślę prywatnie: dlaczego krzyż symbol zbrodni ukrzyżowania jest przedmiotem kultu…”

  Niektórzy mówią, że gdy podczas modlitwy patrzą na krzyż, czują się bliżej Boga. Inni traktują krzyż jak amulet chroniący przed nieszczęściem.

  Warto wiedzieć, że pierwsi chrześcijanie nie otaczali czcią narzędzia, którego użyto do zabicia Jezusa. Ponieważ jednak z ogromnym szacunkiem odnosili się do jego ofiarnej śmierci, to upamiętniali ten niezwykły wyraz miłości, w rocznicę tego wydarzenia. Tak samo postępują wierni naśladowcy Chrystusa w naszych czasach.

 309. Na marginesie slusznie sprzata po Mauro i Aurorze, zapomina przy tym o wlasnych smieciach pozostawionych w blogosferze.

 310. Dzien dobry,

  slonecznie a bedzie bardzo, bardzo goraco…do +30C w niektorych regionach Szwecji, ale
  to tylko na krotko.
  —————————
  Slady po bejruckiej katastrofie prowadza do rosyjskiego biznesmana Igora Greczuszkina
  (mieszka na Cyprze). Zostawil swiadomie, a bylo to w 2014 roku, ladunek ammonium nitratu w Bejrucie z niewielka zaloga Rosjan na „Rhosus” (wrak lezy nieopodal Bejrutu), ktora przez 11 miesiecy tam przebywala i nie mogla opuscic Bejrutu z powodu nieoplacenia pobytu w porcie. Kapitan tego transportowca Boris Prokosziew chcial, by
  wlasciciel jego byl postawiony przed sadem w Chabarowsku ( port macierzysty) ale do tego nie doszlo, poniewaz Greczuszkin przebywal na stale na Cyprze.
  Zaloga wowczas po opuszczeniu statku wrocila do kraju. Statek „Rhosus” rozladowano w Bejrucie.
  ———–
  „Я каждый месяц писал Путину!” Интервью с капитаном судна, груз которого взорвался в Бейруте
  https://www.sibreal.org/a/30767538.html

 311. Radio Erewan podało, że ładunek saletry amonowej został aresztowany na polecenie wierzycieli…Tak sobie myślę prywatnie , że Kaczyński proroczo nie wpuszcza parchatego przybysza na terytorium…

 312. @Slowianin

  nie przeinaczaj —- wyrywasz z calosci i idiotycznie piszesz, jak zwykle.
  Wladze cypryjskie przesluchuja wlasciciala ladunku, Rosjanina zamieszkalego na Cyprze.

  PS Kaczynskiego zostaw w spokoju i pieprz!

 313. Pronos,
  Adamek jeszcze nam kompletnie zwariuje albo nawet może co gorsza popełni samobójstwo . Po co masz go mieć na sumieniu .

  Spoko, muj zwlaczały musk mi potszebtóje :

  geozak to, faszystowski przechrzta (mr. komuszy beton) 🙂

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

  Kupuj u swoich.

 314. Dlaczego pisanie o parchu wywołuje popłoch na blogu…Tak sobie myślę prywatnie, że cytowanie Kaczyńskie przypomina w kraju nad Wisłą książeczkę Mao…dla hunwejbinów…

 315. Ładnie opowiedziana historia ludzkości (po angielsku)

  https://www.youtube.com/watch?v=SvbTFwXagdQ

  1000 letnia
  Republika Braci Kaczyńskich

 316. SŁOWIANIN STANISŁAW
  8 sierpnia o godz. 11:34
  Dlaczego pisanie o parchu wywołuje popłoch na blogu

  Mój komentarz
  Słowianin rżnie głupa, czy o drogę pyta?
  Pzdr, TJ

 317. geozak 7 sierpnia 2020 r. godz. 23.23
  „Następnym prezydentem III RP będzie Polka Beata Szydło”

  Jednego kandydata, a właściwie kandydatkę już mamy, chociaż przekonaliśmy się co Polacy sądzą o tego rodzaju kandydaturach. Pani z Ogórkowa poległa w wyborach, a była premier nie przebrnęła nawet jednej kadencji i przegrała 1:27 w Parlamencie Europejskim. Innych walorów przez grzeczność nie będę oceniał. Radzę zatem zmienić kandydata byśmy mogli zawczasu ogarnąć prezentowaną linię i bazę startową protegowanego do wyścigu, jeszcze przed startem

 318. Wiele komentarzy było na tym blogu o zaśmiecaniu kraju, a i tak śmieci się paliły, chociaż ostatnio takich ognisk nie było widać. Mam nadzieję, chociaż prezydent o tym nie mówił, że dbałość o czystość w Polsce leży mu na sumieniu i zwróci na to uwagę aby sojusznicy czegoś nam tu nie przywlekli

 319. Policja na usługach faszystów;
  brawo Klaudia,

  https://www.facebook.com/TelewizjaObywatelska12/videos/578009239547054

  Faszystowska zaraza PiS – po trupach Polaków

 320. Afera „Szmalcownika” Czarneckiego

  Marek Sowa Poseł na Sejm RP

  Europejscy śledczy uważają, że Ryszard #Czarnecki nierzetelnie rozliczał wyjazdy. Kwestionują aż 1️⃣0️⃣0️⃣ tys. euro, które zwrócono mu za podróże w ciągu dziewięciu lat❗

  https://www.facebook.com/mareksowa.fanpage/photos/a.300191676771770/2017030518421202/

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 321. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na swoim portalu prezentuje co tydzień postępy w budowie dróg i jest się czemu przyglądać. Dopingujemy szczególnie budowę opóźnionej Południowej Obwodnicy Warszawy (trasa ekspresowa S-2) podzielonej na trzy odcinki (tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i dojazd do węzła czyli połączenie drogi ekspresowej z autostradą A-2). O ile środkowy i końcowy odcinek tej trasy są mniej opóźnione w stosunku do przewidzianego otwarcia tej przełomowej trasy dla stolicy i jednocześnie dla kraju, to tunel nie nadąża za rzeczywistością. Oczywiście były tego przyczyny, bo kto zmienia plany zagospodarowania częściej niż nakazuje logika, kto ulega protestom niezorientowanych mieszkańców, kto wydaje kilka razy więcej pieniędzy aby osiągnąć gorszy skutek. Mieszkańcom nie podobała się trasa przewidziana w planach przestrzennego zagospodarowania kraju od dziesięcioleci, stąd tunel. Teraz nie podoba się wietrzenie tunelu bo będą spaliny. Trzeba było zrobić jezdnie na terenie, ewentualnie estakady i mniej by śmierdziało, albo jak pisał @legat wstawić samochody na wagony

 322. Wiem, że wielu obserwatorom trudno się pogodzić z tym jak PiS wydaje publiczne środki finansowe, ale czy zapobiegliwość europosła jest warta takiego wzburzenia. Przecież on te pieniądze, które Unia szczodrze wypłaca wziął by wydać tu w kraju i wspomóc miejscowy budżet i zwiększyć VAT

 323. Piekny tekst Stanislawa Brejdyganta, aktora, rezysera, scenarzysty / GW, 6.08 /.
  o narodowym artyscie aktorze Januszu Gajosie i podlych malych ludziach pelnych nienawisci do utalentowanych i inteligentnych tworcow kultury.

 324. @ozzy

  Pochodzenie ładunku i jego właściciel to sprawa drugorzędna.
  Składowanie w portowych magazynach, praktycznie w centrum wielkiego miasta przez całe lata wielkiej ilości niebezpiecznej substancji – saletry amonowej, która pod wpływem wysokich temperatur rozkłada się i grozi eksplozją, jest rażącym niedbalstwem zarządu portu i władz miasta.

 325. GajowyM:

  Zgadzam sie. Niebotyczna korupcja i balagan jest rzeczywistym powodem tej tragedii. Sprzedawali wszyscy i skladowano po jak najnizszej cenie. Jak najblizej portu i zaludnionego Bejrutu.
  Inflacja w tym kraju to jakies 600%

 326. Nie wiadomo kiedy zostanie zakończona pierwsza warszawska obwodnica, a już poważnie mówi się o drugiej, której trasa jest przedmiotem analiz, skądinąd jednak wiadomo, że musi zostać wybudowana bo ta pierwsza nie zaspokoi potrzeb. Południowa część zewnętrznej obwodnicy stolicy rysuje się po trasie istniejącej drogi krajowej numer 50, część północna ma kilka wariantów przebiegu, ale jej realizacja jest daleka.
  Wczoraj na temat rozwiązań komunikacyjnych trwały dyskusje. Marcin Horała odpowiedzialny za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego Baranów określił daty planowanego rozpoczęcia prac budowlanych na 2023 rok i zakończenia w 2027 roku.
  Wydaje się szybko, chociaż nie wiadomo kto wbije pierwszą łopatę, nie mówiąc o przecinaniu wstęgi.
  Wolałbym aby decydenci skupili się na opóźnionych drogowych inwestycjach

 327. adam100
  8 sierpnia o godz. 13:02
  ,,Policja na usługach faszystów;
  brawo Klaudia,
  https://www.facebook.com/TelewizjaObywatelska12/videos/578009239547054

  Lech Walesa zbudowal przy pomocy doradcow Solidarnosci
  Druga Republike Wajmarska.

 328. ls42
  8 sierpnia o godz. 14:35

  Wladze ociagaja sie z rozpoczeciem produkcji maseczek.
  Na Tajwanie,gdzie wojsko produkuje 3 maseczki miwsiecznie na obywatela,
  zmarlo na wirusa przez caly okres pandemii 7 osob ( ludnosc 24 miliony ).
  W Polsce docelowo planuje sie produkowac 1 maseczke na osobe miesiecznie.
  Wyniki sa do przewidzenia.
  https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,26191832,fabryka-maseczek-w-stalowej-woli-wciaz-w-fazie-organizacji.html?_ga=2.81905430.1485930019.1594553755-1683932762.1577798814#do_w=45&do_v=83&do_a=341

 329. ls42
  8 sierpnia o godz. 14:35

  „Marcin Horała odpowiedzialny za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego Baranów określił daty planowanego rozpoczęcia prac budowlanych na 2023 rok i zakończenia w 2027 roku.”

  Co za przypadek, rok 2023 to rok wyborów parlamentarnych i samorządowych.

 330. Bar Norte

  Policja w Polsce , tak jak w Ameryce, jest chyba szkolona przez Jedyna Demokracje …

  ,,Poprosiliśmy Iwo Kondefera, zatrzymanego mężczyznę, o komentarz.
  – Zostałem brutalnie złapany za szyję i barki. Byłem w szoku. Zupełnie zaskoczony. Zdołałem zapytać policjanta o powód zatrzymania i wtedy odpowiedział: „Ty chu** nie ze mną te numery” i zaczął mnie dusić. Zobaczyłem światło, bo podbiegł ktoś z kamerą i poczułem, że dopiero wtedy przestał mnie dusić. Trzech [policjantów] ciągnęło mnie i dopiero kiedy zainterweniowały posłanki, policjanci przestali stosować wobec mnie przemoc – mówił Iwo. ”
  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26192499,uczestnik-protestu-o-dzialaniach-policji-przestali-mnie-dusic.html?_ga=2.47295655.1485930019.1594553755-1683932762.1577798814#S.MT_wawa-K.C-B.1-L.1.duzy

 331. ozzy
  8 sierpnia o godz. 14:02

  Przecież dyskutant Symetryczny ustalił już dawno, że przy saletrze majstrowali Żydzi.
  Zapewniam, że ksywka „Symetryczny” rzadko się myli – np. znakomicie rozgryzł sprawców morderstwa Skripali oraz pasażerów MH17.

  Z niecierpliwością też czekam na wyniki prywatnego śledztwa, prowadzonego przez niemylną Marychnę Rakietnicę, demaskująca na tym wybitnym blogu, ponure oblicze międzynarodowego imperializmu.

 332. Z życia LGBT w PL

  Raz jest „transpłciowym” Margo, a raz Michałem Szutowskim, zależnie od okoliczności. Jego dziewczyną jest ciotka tęczowej rewolucji Zuzanna Madej, tu na filmie w scenie heteroseksualnej czułości (29 s.).

  https://twitter.com/i/status/1291868282937647107
  Oboje najbardziej znani z dewastacji pomników i figury Chrystusa przed kościołem ś. Krzyża w Warszawie.

 333. Z życia LGBT w PL cd.

  Kiedy kilka tygodni temu w ramach „akcji bezpośredniej” Margo napadł przy ulicy Wilczej (dla LGBT to przestrzeń niemal sakralna, tam mieści się squot opłacany przez warszawski Ratusz) i zdewastował furgonetkę konserwatywnej Fundacji „Pro – Prawo do Życia” był raczej Szutowskim, choć możliwe że jednak Margo. A tu (link niżej) Szutowski vel Margot w akcji pobicia kierowcy furgonetki konserwatywnej fundacji. Komuna do której przynależy Margo czuje się dość pewnie i z własnej woli opublikowała w sieci zdobyczne tablice rejestracyjne zdemolowanego samochodu.

  https://www.youtube.com/watch?v=fTi-JsuZ0cs

  Nic dziwnego, że Szutowskiego zatrzymanego w areszcie na 2 miesiące już ogłoszono więźniem politycznym ― oczywiście jako Margo, a po jego ujęciu przez policję doszło do zamieszek ulicznych. Opozycja rozgrzana jest do białości, posłanka Jachira w dygocie, poseł Szczerba w amoku, bo jakby powiedział Lenin, sytuacja jest tęczowo-rewolucyjna. Policja była ponoć brutalna wobec spokojnych aktywistów LGBT skaczących po dachach radiowozów policyjnych. Wcześniej w rozmowie z dziennikarzem TVN Margo vel Szutowski protestował, że traktuje się go jako mężczyznę. TVN z miejsc dał się zastraszyć i napisał na swej stronie: „Warszawski sąd, uwzględniając zażalenie prokuratora, zdecydował o zastosowaniu dwumiesięcznego aresztu wobec aktywistki Margot”. Szutowski wygląda na mało rozgarniętego, ale swój spryt chyba ma. Jego przyjaciółka Zuzanna Madej sprytu ma jeszcze więcej ― już zbiera pieniądze.

 334. kooperatywaMondragon
  8 sierpnia o godz. 14:48
  Lech Walesa zbudowal przy pomocy doradcow Solidarnosci
  Druga Republike Wajmarska.

  Nie wiem, po co opowiadać jakieś brednie, ale ja też potrafię.

  Dzięki asom lotniczym, Żwirko i Wigura, Polska jest światową potęgą lotnictwa. Powstaje też dlatego lotnisko gigant.

  Teraz na poważnie:

  Rewolucja kulawego bratobójcy, będzie kosztowna dla narodu polskiego.

  Faszystowska Mafia PiS

 335. Mauro Rossi
  8 sierpnia o godz. 15:47

  Nie szokuje Pana, ze zamiast zatrzymania na 48, jak w PRL ,
  policja IV RP dusi zatrzymanych, wzorem policji amerykanskiej ?

 336. adam100
  8 sierpnia o godz. 15:49

  Tluste koty PO i PiS skubia spoleczenstwo , dbajac jedynie o miske dla siebie.
  W ,, naszym” systemie byc opozycja jest rownie oplacalne, co bycie u wladzy,
  wiec KC PO sie nigdzie nie spieszy.

 337. kooperatywaMondragon
  8 sierpnia o godz. 15:59
  W ,, naszym” systemie byc opozycja jest rownie oplacalne, co bycie u wladzy,

  Jak można pisać takie wierutne bzdury.

  No koment.

  Faszystowska zaraza PiS

 338. ozzy
  7 sierpnia o godz. 22:07
  „Ci-moszewicz Ci-e-szkowski”

  Dzięki za poprawki literówek.

 339. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 0:16

  „Korona idzie jak burza!”

  Podziwiam twój spontaniczny zachwyt, podkreślony wykrzyknikiem.
  Trochę jak w czeskim dowcipie, „Pane Nowaku, komunismus k nam prichazi. ― Nebojim se, mam rakovinu”.

 340. GajowyM.
  7 sierpnia o godz. 23:58

  „Ale moc zainstalowana nie równa się produkcji”.

  Produkcja uzależniona jest od aktualnych potrzeb, a te są zmienne. Jeśli potrzeby rosną (np. w upały) to zwiększa się produkcję, do tego służy moc zainstalowana. W razie nieprzewidzianych trudności, polska sieć jest połączona i zsynchronizowana z europejską i w razie czego można importować energię, np. z Niemiec, Szwecji (kablem podmorskim 450 kV). W tym przypadku ta dodatkowa energia jest OZE (północne Niemcy, zwykle z farm wiatrowych) lub tak czy owak czysta (ze szwedzkich elektrowni atomowych lub wodnych). Czasem PSE Operator świadczy Niemcom przysługę przesyłając energię z północy Niemiec (gdzie energii jest często nadmiar) do Bawarii via Czechy. Niemcy miewają kłopoty z przesyłem energii z północy, gdzie wieje i są farmy wiatrowe, na południe.

  „Ogólna moc zainstalowana w KSE na koniec 2019 roku wyniosła 46 799 MW, w tym 9 840 MW z OZE”.

  Zwykle zapotrzebowanie na energie w PL oscyluje w granicach 34 GW.

 341. kooperatywaMondragon
  8 sierpnia o godz. 15:52

  „Nie szokuje Pana, ze zamiast zatrzymania na 48, jak w PRL ,
  policja IV RP dusi zatrzymanych …”.
  Zawsze mogą odklepać. 🙂
  DUSZENIE w MMA: Najlepsze techniki zmuszające do ODKLEPANIA
  https://www.youtube.com/watch?v=Qm-Qy2XDD6w
  Polecam.

 342. kooperatywaMondragon
  8 sierpnia o godz. 15:06

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26192499,uczestnik-protestu-o-dzialaniach-policji-przestali-mnie-dusic.html?_ga=2.47295655.1485930019.1594553755-1683932762.1577798814#S.MT_wawa-K.C-B.1-L.1.duzy

  Fragment z linku powyżej: „Godzinę po tym, jak z Krakowskiego Przedmieścia odjechał policyjny samochód, a w nim zatrzymana aktywistka LGBT Margot …”.
  Zmień źródło. „Wyborcza” nie informuje cię tylko robi w balona używając tęczowej nowomowy. Policja nie zatrzymała „Margot” tylko Michała Szutowskiego płci męskiej (tak ma w papierach) i nie za to, że jest aktywistą LGBT tylko za napad, dewastację mienia i pobicie. To że prywatnie ktoś nosi jakieś ksywki (Misio, Ptysio etc.) dla prokuratury jest bez znaczenia, chyba że służy do identyfikacji przestępcy. Musisz pamiętać, że żyjemy w państwie prawnym.

 343. kooperatywaMandragon

  Ale o zagadnienie duszenia metodą kolankowania proszę się zwracać do Mauro. On dzisiaj przecież pracowicie tłumaczy dlaczego tak na ulicach policjanci duszą.
  Proszę docenić jego wysiłek bo już dziś kilka komentarzy potrzebie duszenia kolanami poświęcił.

 344. Musisz pamiętać, że żyjemy w państwie prawnym.

  Państwo Kaczyńskiego nie jest państwem prawa.

  Pamiętaj o tym.

  #¤% Ć sQ**synów PiS

 345. Mauro Rossi
  8 sierpnia o godz. 16:38

  ,,Zawsze mogą odklepać.
  DUSZENIE w MMA: Najlepsze techniki zmuszające do ODKLEPANIA
  https://www.youtube.com/watch?v=Qm-Qy2XDD6w
  Polecam.”
  Takie filmiki to chyba nadaja glownie na programach LGBT.

 346. Mauro Rossi

  „Podziwiam twój spontaniczny zachwyt”

  A ja z ulgą przyjmuję zmianę twojego nastroju.

  Wczoraj we wcieleniu filozoficzno – literackim trochę na siłę przynudzaleś.
  Dziś we wcieleniu „wesołkowaty pisowiec w koszarach policyjnych” zyskujesz na naturalnosci.
  Pomysleć, że przyduszanie kolanami może tak ożywiać!
  Może spróbuj z torbą foliową.

 347. Mauro Rossi,
  ja ma dla Was taki „kwiz”. Kto to powiedział 30 czerwca:
  Ale chcę też powiedzieć o sytuacji epidemicznej. Drodzy Państwo: uważam, że ona też jest opanowana, bo coraz mniej jest zachorowań. I dlatego wszystkich zapraszam – śmiało idźcie do urn wyborczych 12 lipca. Młodsi, starsi, w sile wieku. To jest bezpieczniejsze niż jak codziennie wychodzicie do sklepu, na pocztę, do kościoła czy wszędzie indziej. Wszyscy musimy pójść do urn wyborczych. Apeluję zwłaszcza do osób, które nie poszły, bo się obawiały czegoś. Nie ma się już czego bać.

  To jest wg kk oszustwo – Wprowadzenie w błąd polega na podjęciu przez sprawcę zabiegów mających na celu wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego nieprawdziwego obrazu rzeczywistości. Błąd może przejawiać się w postaci urojenia nieistniejącego faktu lub nieświadomości prawdziwego stanu rzeczy.

  Można do tego dołożyć też „szalbierstwo” – Wykroczenie zazwyczaj polega na wyzyskaniu podstępnie wytworzonej nieświadomości pokrzywdzonego.

  Każdy kto przypuszcza, że się zaraził na skutek namów tego nieodpowiedzialnego półgłówka, szefa rządu albo ten co stracił bliskiego bo ten się zaraził biorąc udział w wyborach powinni składać powiadomienia do prokuratury na tego złoczyńcę którego można porównać do przestępców oszukujących czy to „na wnuczka” czy to „na policjanta” i żądać aby wymiar sprawiedliwości zasądził mu stosowną karę.

  Dlaczego prokuratura nie wnioskuje o pozbawienie immunitetu takiego łobuza, który dla korzyści politycznych nie zawahał się ryzykować życiem ludzkim?
  Otóż pisowski reżim woli zajmować się ściganiem oszołoma, który na wzór starego komucha Bęgowskiego chce zrobić karierę polityczną i woli czynić go sławnym bojownikiem o „wolność” niż zajmować się swymi szalbierstwami, oszustwami, złodziejstwem członków swej politycznej ekipy.
  Powiem wam, dlaczego pasuje reżimowi „margotowy” dym czy prezentowanie innego kretyna, który drapie się po genitaliach. Ma to bowiem przysłonić tę waszą pisowską zgniliznę.

 348. kooperatywaMandragon

  „Takie filmiki to chyba nadaja glownie na programach LGBT.”

  U hetero też. To się nazywa praktyki BDSM, dość popularne na konserwatywnej prawicy.
  Że też się z panem Mauro tak intymnymi materiałami podzielił … .

 349. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 17:30

  Bardzo ciekawa rozmowa o faszyzacji Imperium Dobra z profesorem z Yale z przed pol roku.
  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25454049,prof-jason-stanley-kazdy-moze-byc-faszysta-moj-ojciec.html

 350. legat
  8 sierpnia o godz. 17:17

  „Otóż pisowski reżim woli zajmować się ściganiem oszołoma, który na wzór starego komucha Bęgowskiego chce zrobić karierę polityczną”.

  Bo widzisz legat, pisowski reżim ma dziś upalny weekend i sobie odpoczywa, sprawą zajmują się na bieżąco ci, którzy harują świątek-piątek, prokuratura, policja i media ― bez czego zresztą nie miałyby o czym pisać, pomyśl o tym. Najzabawniejsze, że tego tęczowego przygłupa broni znany prawnik, prof. Piotr Girdwoyń, ale … upał najwyraźniej mu zaszkodził lub robi sobie z tego jaja, bo nawet nie wie jak się jego klient nazywa (myśli, że Margot) i jakiej jest płci (sądzi, że kobieta). A ma go przecież bronić, w końcu każdy ma prawo do adwokata, więc to jest chyba szydera z praworządności w wykonaniu prawnika. Piotr Girdwoyń: „Nie mamy oficjalnej informacji o miejscu przebywania naszej klientki do tej pory, ale ja nie siedzę w niczyjej głowie i nie wiem, dlaczego tak jest ― powiedział tvn24.pl adwokat zatrzymanej w piątek aktywistki LGBT Margot”. (cytat z „Wyborczej”).

  Nie masz wrażenia, że niekoniecznie z powodu upału coraz więcej osób (i kanałów telewizyjnych oraz gazet) dostaje ciężkiego p*i*er*dol*ca? Znacznie groźniejszego niż Covid-19.

 351. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 17:16

  „Może spróbuj z torbą foliową”.

  Thx, nie skorzystam, to jest wasza środowiskowa zabawa, tak przedostał się w zaświaty (pewnie przedawkował) „painted bird”, Jerzy Kosiński.

 352. @MR

  Zwykle zapotrzebowanie na energie w PL oscyluje w granicach 34 GW.

  Maksymalne zapotrzebowanie na energię w PL wynosiło w 2019 roku 26 504 MW. Średnie – 23 451 MW

  Ty, Rossi, nie cytuj biuletynów partyjnych, tylko sięgnij do wiarygodnych źródeł.

 353. Mauro Rossi

  „Thx, nie skorzystam”

  Ależ ja cię nie namawiam byś się sam torbą przyduszał.
  Zaproponowałem ci to jak zwolennikowi przyduszania kolanami innych.

 354. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 17:30

  „To się nazywa praktyki BDSM”.

  Oblatany jesteś, jak to lewica. Z niejednego pieca chleb jadasz? 🙂

 355. @Bar Norte

  Dziadek Rossi znowu się ślini i dzieli fascynacjami męsko-męskim rozkładaniem na plecach 😎

 356. Mauro Rossi

  „Oblatany jesteś, jak to lewica.”

  Ale to przecież ty temat tych igraszek podjąłeś.

  Od 15, 46 nadajesz o seksie a gdy ci zwrócić uwagę to się peszysz. Zresztą uroczo.

 357. GajowyM.

  „męsko-męskim rozkładaniem na plecach ”

  I ‚”przyklepywaniem”, cokolwiek by to nie znaczyło.

 358. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 18:00

  „Zaproponowałem ci to jak zwolennikowi przyduszania kolanami innych”.

  Gdzie napisałem o przyduszaniu kolanami? Mijasz się z prawdą. Polemizuj ze mną, a nie sam ze sobą. Demonstranci „odnieśli wrażanie”, że są duszeni przez policjantów. Trudno traktować to poważnie w sytuacji, gdy niektórzy z nich nie wiedzą jakiej są płci. Wasza rzeczywistość jest tak płynna, że trudno traktować ją poważnie, podobnie zresztą was. Np. „Wyborcza” usprawiedliwia fizyczny atak Michała Szutowskiego na samochód Fundacji „Pro – Prawo do Życia” (zdewastowanie pojazdu) i pobicie jego kierowcy rzekomo homofonicznymi hasłami. Całe szczęście, że jesteście tak oderwani od rzeczywistości, że dokumentujecie własne przestępstwa. 🙂 Dzięki temu policja ma mniej roboty.

 359. Mauro Rossi,
  ja do was poważnie, jak do politycznego przeciwnika, o politykach w waszym rządzie, których w Niemczech nazywają covidioten (ja twierdzi red. Szostkiewicz) a wy z maniakalnym uporem o jakiejś Margot, która bez lejka może sikać na stojąco. Weźta się Mauro opanujta i ogarnijta się bo przerwa do 20.00 jest.
  Mnie np. to ten cały Margot wisi kalafiorem ale covidioten w rządzie to już nie za bardzo bo konsekwencje ich poczynań i wymysłów dotyczą moich bliskich i moich współobywateli.To was nie rusza?
  No to może zajmijcie się równie śmiesznymi sprawami i potrenujcie liczenie ile to Richard Henry Czarnecki podiwanił kasy unijnej a także sprawą jego progenitury, jak to poseł Czarnecki dżunior ścigany jest za wypadek za to jak przy pomocy kuchennego noża próbował wyzwolić swego kuzyna z objęć swej małżonki i pewnie niechcący go dziabnął tym narzędziem choć był trzeźwy (w noc sylwestrową!). Nie ma farta ani do zięcia ani do wnuka (co nie wypije nawet w Sylwestra) nasz Pierwszy Kosmonauta, no nie?

 360. adam100
  8 sierpnia o godz. 16:12

  Dla rozszerzenia horyzontow i poznania, co mysla inni, powinien Pan spogladac na komentarze czytelnikow pod felietonami ,, wyborczej”.

  Ten komentarz o Grzegorzu Schetynie dostal poparcie 68 czytelnikow przeciw 8.
  ,,polacz.kropki21.10.2019, 01:26
  przez ostatnie lata wytworzyła się dziwna symbioza – PO to niby totalna opozycja, ale media rządowe schetyny specjalnie nie atakują i on partii rządzącej tez nie (nie umie, nie chce lub się czegoś obawia – każde dyskwalifikuje),
  on ma spokój i pieniądze (z dotacji naprawdę porównywalne z partia która wygrała, a za to mniej chętnych w kolejce), oni mają ciapę za przeciwnika, na dodatek przewidywalnego, dzięki temu każda strona może robić swoje – Schetyna nic, a PiS realizuje plan.
  https://wyborcza.pl/7,75398,25328895,cygara-i-wino-czyli-jak-platforma-obywatelska-polozyla-kampanie.html

 361. Mauro Rossi

  „Gdzie napisałem o przyduszaniu kolanami?”

  Po raz pierwszy napisałeś o 16,38 w odpowiedzi na komentarz kooperatywyMandragon z 15,52.
  Zresztą temat rozwijasz z pewną fascynacją w komentarzu na który ci własnie odpowiadam.

 362. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 18:10

  „Ale to przecież ty temat tych igraszek podjąłeś”.

  Znów Bar Norte nie kojarzysz lub po staremu nie czytasz dokładnie wpisów. Pisałem (i dałem link) o MMA, to Mixed Martial Arts, mieszane sztuki walki. Czyli zawody (w USA UFC) w których wykorzystuje się doświadczenia i techniki różnych sztuk walki, od europejskiego boksu i zapasów, po techniki dalekowschodnie (tajski boks, okinawskie karate, jiu-jitsu, kempo, wu-shu itd. Wśród tych technik prócz uderzeń i dźwigni jest także duszenie, co dobrze wyszkolonym policjantom może służyć służyć do obezwładnienia agresora, z pewnością tak jest w Japonii, choć nie wiem czy to dozwolone w PL. Pewnie nie wiesz, ale w takim olimpijskim sporcie jak judo dozwolone jest duszenie.

  No ale tobie duszenie automatycznie skojarzyło się z BDSM. Lewica już tak ma od czasów Szkoły Frankfurckiej.

 363. Misja Issy.
  W artykule pod takim tytułem w tygodniku POLITYKA numer 31 (3272) Patrycja Sasnal porusza frapujący temat eksportu ideologii. „Od początku XXI wieku eksport tej ideologii kosztował już państwo Saudów jakieś 90 mld dol.” czytamy i myślimy ile za takie pieniądze można poprawić na świecie, a tu tylko cena wizerunku. Gdyby Jarosław Kaczyński dysponował taką kwotą wykupiłby wszystkie zagraniczne banki w Polsce, stacje telewizyjne i gazety oraz spokojnie wybudował dwie wieże. Niestety takich pieniędzy nie ma i apetyt musi ograniczać do podarunku srebrnej cukiernicy młodej weselnej parze Kurskich. To wprawdzie na jakiś czas zaspokoi medialny rozgłos, ale na długo nie starczy.

 364. Mauro Rossi

  Jeszcze raz powtarzam – od 15,46 tj od pierwszego dziś twego komentarza piszesz wyłącznie o seksie. Tak więc wątek kolankowania i MMA podjąłeś tylko w tym kontekscie.
  To jest dziwaczne, że podejmując temat seksu po przeczytaniu kilku komentarzy, które sam sprowokowałeś zaczynasz się z tego tematu wycofywać rakiem.
  Skoro masz jakieś zahamowania, bo tak rozumiem twe tłumaczenia to czemu podejmujesz taki temat? Przeciez nikt cię w tę tematyke nie wciągał – to była tylko twoja decyzja.

 365. Pisząc z pozycji prostego emeryta nie mam czasu na głębsze zastanawianie się nad istotą świata i coraz bardziej skomplikowanymi ideologiami. Interesuje mnie głównie jak to mówią „tu i teraz”, a w tym temacie też wiele się dzieje. W najbliższych dnia z Florydy ma wystartować największy i najbardziej zaawansowany marsjański łazik. Bedzie mu towarzyszyć pierwszy na Czerwonej Planecie helikopter, pisze Przemek Berg w POLITYCE (nr 31) w artykule „Leci Pomysłowość”. To jest ta nowość na którą czekamy

 366. @MR

  „Wyborcza” usprawiedliwia (…) homofonicznymi hasłami

  Poważnie?
  Podają przykłady?
  Zdrada przyjaciela, brud – bród, Bóg – Bug – buk?

 367. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 18:31

  Mauro Rossi: „Gdzie napisałem o przyduszaniu kolanami?”

  BN: „Po raz pierwszy napisałeś o 16,38 w odpowiedzi na komentarz kooperatywyMandragon z 15,52”.

  Sprawdźmy zatem, co napisałem: „Nie szokuje Pana, ze zamiast zatrzymania na 48, jak w PRL”. policja IV RP dusi zatrzymanych, wzorem policji amerykańskiej”?

  Odpisałem: „Zawsze mogą odklepać”.

  Był to żart w odpowiedzi na plotkę o duszeniu. Odklepanie kończy walkę, duszony poddaje się i przestaje być duszony, tak jest w MMM i dlatego podałem link do filmowego instruktażu. No i ― poza wszystkim ― gdzie tu jest o duszeniu kolanem („wzorem policji amerykańskiej”, jak napisał Mondragon)? Nie ma. Mondragon dodał od siebie skojarzenie z policja amerykańską, czyli znanym przypadkiem, żeby brzmiało dostatecznie zbrodniczo.

 368. Gruby Rycho, to płoteczka wśród PiSowcow, jeden z wielu drobnych złodziejaszków. Gdzie mu tam do takich, jak ten, który mógł za złotówkę kupić bank lub chociażby ten który kupował działki na słupa, albo kupił od Kościoła działkę za skromną sumę i na jutro cena działki poszybowała kilkadziesiąt razy w górę

  W PiSie są wszystkie klasy złodziei – macherzy, kombinatorzy, drobnica złodziejska, średniacy i krysza, góra, czyli tacy, dla których 1 mld na dwie wieże, to kwestia jednej rozmowy z zaproszonym dyrektorem banku.
  Pzdr, TJ

 369. Maupo tokuje o men-skim seksie?
  A co, zabrakło dzieciów?

 370. @MR

  Nie tłumacz się, nie tłumacz.
  Wszyscy już tu wiedzą, jakie masz zainteresowania, pewnie nawet wnuczek już jarzy 😎

 371. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 18:44

  „Jeszcze raz powtarzam – od 15,46 tj od pierwszego dziś twego komentarza piszesz wyłącznie o seksie. Tak więc wątek kolankowania i MMA podjąłeś tylko w tym kontekscie. To jest dziwaczne, że podejmując temat seksu po przeczytaniu kilku komentarzy, które sam sprowokowałeś zaczynasz się z tego tematu wycofywać rakiem”.

  Bar Norte, jesteś jak zasłużony psychiatra i dobry marksista Wilhelm Reich. Wszystko ci się kojarzy z seksem, nawet MMA.

  Oto fragment pasjonującego życiorysu Reicha, na podstawie seksitowskiej Wikipedii:

  „W dzieciństwie Wilhelm Reich nakrył matkę na stosunku seksualnym ze swoim nauczycielem, o czym opowiedział swemu ojcu. Według samego Wilhelma Reicha, po tym jak zdradził sekret matki jego ojciec zaczął się nad nią znęcać, co w ostateczności doprowadziło do tego, że Cecylia Reich popełniła samobójstwo”.
  (…)
  „W listopadzie 1930 roku udał się do Niemiec. We współpracy z działającymi na terenie Austrii i Niemiec organizacjami komunistycznymi zajął się edukacja seksualną w społecznościach robotniczych. Wstąpił do Komunistycznej Partii Niemiec i na jej zlecenie organizował kliniki na terenach robotniczych, prowadził zajęcia z zakresu edukacji seksualnej oraz zajmował się publikacją broszur związanych z tym tematem. W latach 1932 i 1933 (do lutego 1933) brał udział w konferencjach lub panelach dotyczących przyczyn ówczesnych problemów społecznych. Jedną z przyczyn, jaką Reich wskazywał, był brak lub odwracanie skutków rewolucji seksualnej. Wśród promowanych zagadnień była promocja bardzo wczesnej inicjacji seksualnej kobiet, również w kontaktach ze starszymi mężczyznami. Głoszone poglądy sprawiły, że partia zrezygnowała ze współpracy z Reichem w zakresie publikacji broszur.”.
  (…)
  „Następnie udał się do Danii, gdzie ponownie głosił pogląd o konieczność przeprowadzenia rewolucji seksualnej celem zażegnania kryzysów społecznych. Głoszone poglądy były powodem wydalenia go z przez duńskie Ministerstwo Sprawiedliwości w grudniu 1933 roku. Został również wykluczony z Komunistycznej Partii Danii, mimo iż formalnie nigdy do niej nie wstąpił. Reich przeniósł się do neutralnej Szwecji, która wówczas, aż do 1944 roku, udzielała schronienia duńskim i norweskim Żydom. Reich wraz Lindenberg został zakwaterowany w hotelu, gdzie przyjmował pacjentów. Wielogodzinne pobyty pacjentów skłoniły policję do wysunięcia oskarżenia, że prowadzi on w hotelu dom publiczny stręcząc Lindenberg. Było to podstawą cofnięcia przez władze Szwecji wizy pobytowej i zmuszenie go do wyjazdu. Wrócił wówczas do Danii, mimo że nie posiadał wizy pobytowej”.

 372. Ach, naszczalnik – te aspiracyjne usteczka…
  Maupo się przecież rozmarzyło na samą myśl

 373. cd …
  Reszta też ciekawa. 🙂
  Musisz przyznać, że LGBT jest w dobrych rękach

 374. Maupo, opowiedz lepiej o zagrzybionym Zaradkiewiczu w piżamce.

 375. LGBT jest w bardzo dobrych rękach.
  Was naszczalnik całe życie… aspirował

 376. Wczorajsza martyrologia aktywistów LGBT (równiez skaczących po dachu samochodu policyjnego), w tym duszenie kolanem przez policjanta.
  https://twitter.com/i/status/1292105407582928896

 377. Rossi jak Stirlitz, wie, że ludzie zapamiętują tylko koniec rozmowy.
  Ale pytanie, czy nie ma tu ktoś przypadkiem aspiryny, na blogu nie zadziała.
  Jego ujawniona dobitnie fascynacja piórkiem w męskim zadku przebija się przez wszelkie próby odwrócenia uwagi i projekcji własnych zboczonych zainteresowań na kogo innego 😀

 378. @Mauro Rossi 8 sierpnia o godz. 19:24

  Trudno porównać z Matołuszkiem, co w kolebce z butelczyną parł na czołgi…

 379. kooperatywaMondragon
  8 sierpnia o godz. 18:22

  Gdzie rym, gdzie Krym, gdzie Schetyna.

  Panie, weź się i zastanów, zanim upublicznisz komentarze sprzed roku.

  Pseudowybory były niedawno, Budka jest liderem PO, uszło to Panu???

 380. Niespełnieni, zakłamani, niewyżyci… realizują się w marzeniach o aspiracji
  Aspiracyjny elektorat – jaka to urocza wizja.
  A przecież, mu żal, że w realu już tylko kot.

 381. Mauro Rossi

  „Był to żart w odpowiedzi na plotkę o duszeniu.”

  Po pierwsze tym wpisem potwierdziłeś owo duszenie.

  Po drugie to nie był żart bo ty nie masz poczucia humoru. Pisanie wesołkowatych paszkwili wbrew oznakom nie jest przejawem poczucia humoru. Bark poczucia humoru jest zresztą charakterystyczny dla twego środowiska politycznego.

  Natomiast o Reichu to już niejednokrotnie pisałeś. Mógłbyś poszerzyć swoje peregrynacje seksualne o jakąś inną postać. Wiem, że Reich cię kręci ale to już staje się nudne.

 382. @adam100 8 sierpnia o godz. 19:27
  Dokładnie to samo pisano o PiSie, który przerzynał ciurkiem każde wybory. Przez osiem lat.

 383. Mauro uciekl od Aurory. Przerazil go seks i komunizm.

 384. Gdyby Ziobro był ministrem w czasach tzw. wyklętych można było uratować wiele istnień …w ramach zwalczania bandytyzmu..jak teraz określa LGBT…Tak sobie myślę prywatnie, że bez tego zamordowani sąsiedzi nie dożyli drugiej kadencji Dudy…

 385. GajowyM.

  Wczoraj tvp Kurskiego wyemitowała brytyjski film „Legend”. To historia dwóch braci bliżniaków, gangsterów, którzy w latach 50-60 terroryzowali Londyn. Długo byli bezkarni, bo w swych burdelach dokumentowali homoseksualne orgie konserwatystów. No i szantażowali kolejne rządy owym materiałem fotograficznym.
  Co prawda podduszania nie było ale sceny z tych gejowskich imprez i tak robiły wrażenie.
  Mauro byłby zachwycony!

 386. Królowa Margot bohaterką warszawskiej ulicy . Czy Margot będzie przywódcą odaradzającej się lewicy politycznej i czy jej grabarzem ? Ten cyrk jakim staje się Europa zarządzana zdalnie przez poddanych „królowej Margot” przestaje być zabawny. Dzieci uczone przez internet , który przełączają na filmy pornograficzne, stworzy pokolenie niewolników „królowej Margot”. Histeria koronawirusowa przenosi się na ulicę. Czy taki ma być oczekiwany koniec karnawału koronawirusowego?

 387. To jest Julia.
  Biegłam przez Krakowskie Przedmieście w stronę kolejnych osób, które nie zdążyły uciec przed policją.
  Obok mnie nagle rzucono na chodnik dziewczynę.
  W ciągu 5 sekund stało na niej dwóch policjantów.
  Jeden nogą na plecach drugi nogą na głowie.
  Tak – przyznaję, wrzeszcząc zepchnęłam ich z głowy dziewczyny siłą.
  Przykryłam swoim ciałem, bo na mnie stać nie mogli.
  Udało mi się podłożyć jej torebkę pod głowę na szybko.
  Wrzaskiem wymusiłam, by ja posadzono, bo widziałam że z twarzy leci jej krew. Była ogłuszona.
  Kolejną awanturą udało się zmusić, by kajdanki z tylu przełożyć do przodu.
  Dopiero jak siedziała mogłam ją opatrzyć i zdezynfekować. Dziękuje ludziom, którzy pobiegli do apteki.
  Julia siedząc pytała w kółko po co wróciła do Polski.
  Przy sekundzie mojej nieuwagi policjant próbował wymusić na niej przyznanie do winy. Wiec wrzeszczałam za nią, że do niczego się nie przyznaje. Wezwałam pomoc prawną.
  Zadzwoniłyśmy z mojej komórki do jej przyjaciółki. Julii nie pozwolili skorzystać z telefonu.
  Pojechała na komendę zaopatrzona w pomoc prawną.
  Dziś byłam świadkiem kiedy policja umawiała się głośno na wyłapywanie ludzi z ulicy – przypadkowych. Widziałam jak dusili młodego chłopaka, wcześniej stał w tłumie.
  Dziś widziałam rzeczy, których już nigdy nie zapomnę.
  Dziś płakałam i krzyczałam z bezsilności.
  Jutro opowiem Wam historie tych dzieciaków.
  Polska nie jest już krajem demokratycznym.
  Mam wybity bark i skręcony nadgarstek,
  Ale nie bolą tak, jak serce i dusza.
  Tego nie da się zapomnieć.
  Od dziś jestem LGBT.
  Każdy z Was powinien.
  I niech mi nikt więcej nie mówi, że flaga boli i obraża. Nie wiecie co boli.
  Ps. Przy blokadzie wsadzenia do radiowozu przypadkowej osoby usłyszałam od policjanta, że przeszkadzam mu w pracy. To nie jest praca.
  Przeszkadzać dopiero zacznę. To była rzeźnia.

  https://www.facebook.com/FiliksMagdalena/photos/a.109466507081979/331615001533794/

  J** Ć faszystowską zarazę PiS

 388. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 19:44

  ” No i szantażowali kolejne rządy owym materiałem fotograficznym.
  Co prawda podduszania nie było …”.

  Pisząc Bar Norte „czego co prawda nie było”, znów o podduszaniu. Bardzo to cię kręci. 🙂

 389. ❗️Magdalena Środa ,Tomasz Lis , Dominika Długosz i Marek Migalski piszą
  W interesie władzy jest zaostrzanie konfrontacji z organizacjami LGBT, bo to w oczach większości Polaków czyni ją strażnikiem ważnych dla nich wartości, a opozycję spycha na pozycje obrońcy „cywilizacji śmierci”. Praw osób LGBT opozycja musi bronić. Musi także poszerzyć agendę – Marek Migalski
  Państwo nie potrafi rozprawić się z bandytami ze skrajnie prawicowych ugrupowań, potrafi rzucić na ziemię dzieciaki z tęczową flagą. Takie silne, takie dumne, takie stojące prosto – Dominika Długosz
  Systemowe łamanie praw ludzi LGBT to pomysł na definitywne, ideologiczne podzielenie Polski i Polaków oraz poligon doświadczalny tego co ta władza może za chwilę zrobić z każdym jej oponentem – Tomasz Lis
  Dziś wszyscy prawi ludzie powinni powiedzieć: Jestem LGBT! Ta władza nie sprzeciwia się faszystom, nie uderza w przestępców. Ta władza uderza w najsłabszych w imię wymyślonej ideologii, ta władza nie służy obywatelom, nie troszczy się o żadne dobro wspólne; ta władza wykonuje tylko rozkazy małego socjopaty owładniętego prywatnymi obsesjami. Powiedzieć tej władzy nie – to prawdziwy patriotyzm – Magdalena Środa

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 390. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 19:33

  „Był to żart w odpowiedzi na plotkę o duszeniu.”

  „Po pierwsze tym wpisem potwierdziłeś owo duszenie”.

  Duszenie jako plotkę. Co innego dusznie jako duszenie, co innego duszenie jako pogłoska organiztorów zlotu LGBT. Chyba widzisz różnice?

  Może wolelibyście, by PL wypożyczyła policjantów z UE, np. żandarmów francuskich? Wówczas martyrologia LGBT nabrałby całkiem innego sensu. Nie wiem tylko, czy jeteście do takiej konfrontatcji gotowi i właściwie przeszkoleni przez Trzaska?

 391. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 19:44
  No i szantażowali kolejne rządy owym materiałem fotograficznym.
  Lata 60-te i „bala-bala” jednego z ministrów rządu JKM – afera Profumo.

 392. Jutro wybory prezydenckie w Bialorusi, 9.08

  Ponizej rozmowa z prez. Aleksandrem Lukaszenko
  z dziennikarzem ukrainskim Dmitrim Gordonem
  https://www.youtube.com/watch?v=R5UmsPFMUaw (j.ros)
  2:31:00

 393. Ich bin ein Berliner – pis-dzielstwo przerżnie jeszcze i ten temat.
  LGBT wyrosną na symbol ruchu oporu.

 394. „Aspiracyjny elektorat” kacza też mu niedługo wyjdzie bokiem.
  Nie każdy wyborca jest ssaczem, naszczalniku.

 395. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 19:44

  Wyglada na to, ze rezim wybral dla policji furazerki , ktore sa rownie charakterystyczne
  i beda budzic rowny strach , co lakierowane nakrycia glowy Gwardii Cywilnej
  faszystow hiszpanskich.
  https://www.emedals.com/spain-a-mint-unissued-tricornio-spanish-civil-guard-cap-by-valle-s-a-of-madrid

 396. Mauro Rossi
  8 sierpnia o godz. 20:05

  Najlepiej na filmie prezentowal sie Maly Bratobojca w purpurowych trykotach.

 397. Mauro krytykuje Aurora, ktora probuje nieszczesnikowi wytlumaczyc, ze „zandarmeria“nie jest policja. Aurora wysle Mauro do Francji na Uni Czwartego Wieku celem poznania francuskiej rzeczywistosci. Kluczem francuskim Mauro jej nie otwarty. Dlaczego? Bo we Francji wo klucz nazywany jest angielskim. Wot jewropa. Mauro zdradzil Aurore z Na marginesie i przeprowadzil sie do blokow z blokow z Chamowa do Chamowa.

 398. Ilu durniow jest w durniu Mauro?¿

 399. Mauro Rossi

  „Duszenie jako plotkę. Co innego dusznie jako duszenie, co innego duszenie jako pogłoska organiztorów zlotu LGBT.”

  Twoje komentarze zwykle wiodły żywot jętki jedniodniówki. Ale ostatnio już nawet godziny nie trzeba by się pokazowo dezaktualizowały.
  Mauro, internet jest pełen zdjęć z wczorajszego podduszania kolanami czy stopami.
  Zapewniam cię, że świetny pod względem technicznym materiał – wystawę mozna zrobić.

 400. kooperatywaMandragon

  „Wyglada na to, ze rezim wybral dla policji furazerki , ktore sa rownie charakterystyczne i beda budzic rowny strach , co lakierowane nakrycia glowy Gwardii Cywilnej faszystow hiszpanskich.”

  Przejrzałem relację z dzisiejsze manifestacji w W-wie. Liczna, strachu przed furażerkami nie widać.

 401. @Bar Norte 8 sierpnia o godz. 21:25

  Podobno Zbynio Z. wyraził się zdziwionym, że opozycja broni tych takich tych.
  Oni chyba jednak nie za bardzo umieją odczytać nastroje społeczne.

 402. Ludzie jeżdżą z południa na północ, a inni z północy na południe, z nad morza w góry, ze Śląska na Mazury.
  W Kielcach wielki Festiwal Muzyki Tanecznej. Amfiteatr Kadzielnia pełen publiczności. Ci których tam nie ma mogą tańczyć przed telewizorem

 403. @kooperatywaMondragon 8 sierpnia o godz. 20:53

  Te kapelusze są podobno wygodne gdy głowę w kapeluszu oprzesz o ścianę.
  A „Guardia Civil” ma istotnie bardzo złą sławę. Zasłużoną.

 404. zezem

  „afera Profumo.”

  Konserwatywny minister John Profumo nie miał obyczajowych kłopotów z powodu posiadania dziewczyny na boku. To nie gejowskie balety organizowane przez gangsterów, braci Kray dla konserwatywnych polityków.
  W przypadku Profumo opinia publiczna, nawet w 1963, wykazywała tolerancję.

  Natomiast problemem było to, że dzielił tę dziewczynę z Jewgienijem Iwanowem, attache ambasady ZSRR w Londynie.
  Tak więc była to historia obyczajowo szpiegowska.

 405. Na marginesie

  „Podobno Zbynio Z. wyraził się zdziwionym, że opozycja broni tych takich tych.”

  Na pewno jest to sygnał dla tzw „żelaznego” elektoratu PiS czyli tych kilku procent z ich wyborców, które oczekują przemocy policyjnej wobec LGBT. Przykladem jest Mauro.

  Ale to też dalszy wyraz walk frakcyjnych w rządzacej prawicy czyli utrudnianie życia Morawieckiemu, któremu z powodów miedzynarodowych ta eskalacja przemocy nie jest na rękę.
  Tak więc pan Zbyszek w dzisiejszym wystapieniu nie tyle rzuca pod nogi kłody opozycji co raczej swemu szefowi.

  No bo i co może obchodzić opozycję opinia pana Zbyszka?

 406. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 21:25

  Dziesieciu policjantow popychajacych jednego demonstranta pod opieka dwoch kobiet,
  to troche straszno.

 407. Kolejne zgłoszenia kandydatów na prezydenta w 2025 r. Telewidz proponuje Jurgiela i Suskiego. Mamy zatem już troje. Wszyscy z PiS-u

 408. kooperatywaMandragon

  Straszno to potem bywa na komisariatach gdzie tym znęcającym się już puszczają wszelkie hamulce.
  No ale w tym przypadku dzięki działaniom wspomnianych przez pana posłanek, adwokatów, dziennikarzy i całej sieci ludzi dobrej woli udało się to powstrzymać.

  Nie wiem czy pan zauważył, że młode posłanki z Lewicy i KO świetnie się na tych protestach dogadywały.

 409. @Bar Norte 8 sierpnia o godz. 21:54

  W ramach walk frakcyjnych (Pinokio-Broszka) został odwołany wojewoda małopolski. Buldogi pod dywanem?

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26192533,wojewoda-malopolski-piotr-cwik-odwolany-rmf-w-tle-konflikt.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg5

 410. Ziobro kontra Morawiecki, w tle sprawa – praworządność kontra fundusz unijne
  Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 21:54
  Na marginesie

  „Podobno Zbynio Z. wyraził się zdziwionym, że opozycja broni tych takich tych.”

  Na pewno jest to sygnał dla tzw „żelaznego” elektoratu PiS czyli tych kilku procent z ich wyborców, które oczekują przemocy policyjnej wobec LGBT. Przykladem jest Mauro.

  Ale to też dalszy wyraz walk frakcyjnych w rządzacej prawicy czyli utrudnianie życia Morawieckiemu, któremu z powodów miedzynarodowych ta eskalacja przemocy nie jest na rękę.
  Tak więc pan Zbyszek w dzisiejszym wystapieniu nie tyle rzuca pod nogi kłody opozycji co raczej swemu szefowi.

  Mój komentarz
  Bar Norte, podzielam twoją opinię o działaniach ministra Zero (prawa i sprawiedliwości).

  Morawieckiemu zależy na reputacji w UE w obliczu zapowiedzi uregulowania sprawy – fundusze unijne a rządy prawa, którą będzie on zmuszony torpedować, a Ziobro ma to w d..e, prze do konfrontacji we kraju, bowiem jest to jedyna metoda (na rympał) jaka dotychczas mu się udawała.

  Jarosław Ka obserwuje i nie może się zdecydować – w te czy we wte, wstrzymywać, czy zaostrzać, tłumaczyć, czy siedzieć cicho.
  Pzdr, TJ

 411. Na marginesie

  Czytałem ten tekst.
  Ale mam wrażenie, że został odwołany raczej za skrajną nieudolność w kontekscie tragicznej sytuacji epidemicznej w Małopolsce.
  W tym sensie to czyim był protegowanym chyba ma drugorzędne znaczenie.

 412. Zgłoszenia się sypią. Kolejny na 100 procent. Zapisuję na listę Sasina

 413. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 21:39
  Zgadza(m) się.
  O ile pamiętam w „pokoju przyjęć” na suficie było zainstalowane lustro, co dodawało pikanterii.

 414. @Bar Norte 8 sierpnia o godz. 22:37
  To chyba jednak krzepiąca wiadomość, że urzędnik z pisiego nadania może wylecieć z pracy za nieudolność

 415. @tejot 8 sierpnia o godz. 22:37
  To rozdarcie naszczalnika – to piękna wizja 🙂

 416. tejot

  „Ziobro ma to w d..e, prze do konfrontacji we kraju, bowiem jest to jedyna metoda (na rympał) jaka dotychczas mu się udawała.”

  Taka zabawna historia z dnia dzisiejszego.

  W W-wie odbyła liczna demonstracja pracowników sektora medycznego przeciwko projektowi prawa, ktore wysmazył resort Zioby. Chodzi o odpowiedzialność karną za niezawinione błedy lekarskie. Demonstraci toczyli ze sobą taczki dla Ziobry, Karczewskiego i Szumowskiego.

  Jak za dawnych lat zgodnie z obowiązującą linią polityczną w resorcie Ziobry protesty dzieli się na słuszne i niesłuszne. Po to by niesłusznym przeciwstawiać słuszne. Ponieważ dziś odbywała się niesłuszna demonstracja LGBT wiceminister Warchoł nieoczekiwanie uznał potest służby zdrowia za słuszny. Warchoł bił się w piersi i zapewniał, że nie chce ich skrzywdzić projekt zmieni by tylko nie czuli się nim zaniepokojeni.

  Co ciekawe demonstrację służby zdrowia z taczkami dla Ziobry prowadziła dr Pikulska. A potem grzmiała z trybuny do zgromadzonych pietnująć Zobrę. To jest młoda lekarka, która organizowała w 2017 strajki rezydentów. PiS ją wtedy okrzyknął wrogiem publicznym nr 1, przedstawicielką „elit”, „bananowej młodzieży” i paskudnie opluskwiał. Pikulska po strajkach wytoczyła proces tvp Kurskiego za oszczercze materiały na swój temat i chyba do tej pory usiłuje wyegzekwować sprawiedliwość w podległym Ziobrze aparacie – bez skutku.

  Ta historia to tak a propos metody „na rympał” o której wspomniałeś.

 417. Na marginesie

  „To chyba jednak krzepiąca wiadomość, że urzędnik z pisiego nadania może wylecieć z pracy za nieudolność”

  To tylko moje przypuszczenie nie tylko w związku z tragiczną sytuacją epidemiczną w Małopolsce ale i z tym, że dopadła go wieść o stracie posady w czasie modłów na Jasnej Górze.

 418. @Bar Norte 8 sierpnia o godz. 23:21

  To chyba biedak źle zaadresował petycję.
  Patronem spraw „trudnych i beznadziejnych” jest, o ile mi wiadomo, św. Juda Tadeusz
  😉

 419. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy dobrze się bawili z telewizyjną wakacyjną dwójką. Wystąpili znani i lubiani piosenkarze polscy i zagraniczni, a zabawa trwa dalej. Ten czas letniej zabawy nie powinien się kończyć. Teraz włoskie przeboje

 420. zezem

  „O ile pamiętam w „pokoju przyjęć” na suficie było zainstalowane lustro, co dodawało pikanterii.”

  Tego to ja już nie wiem.
  Ale wszystko możliwe biorąc pod uwagę konserwatywne upodobania seksualne.

 421. Na marginesie

  Może cię zainteresuje magazyn lewicy katolickiej „Kontakt” na który niedawno przez przypadek natrafiłem.

  Tak piszą o sobie:

  „Tworzymy jedyny w Polsce magazyn lewicy katolickiej. Udowadniamy, że te pojęcia nie są ze sobą sprzeczne. Budujemy zaangażowane środowisko, publikujemy opiniotwórcze teksty, inicjujemy działania społeczne. Wierzymy, że możliwa jest budowa społeczeństwa przekraczającego podziały ekonomiczne, polityczne, kulturowe, religijne. Zmieniamy Kościół od wewnątrz.”

  Moim zdaniem nawet ciekawe.

  https://magazynkontakt.pl/

 422. KULTURA I SZTUKA
  Wrocławskie pomniki często bywały ogołacane z atrybutów, pisarzowi hrabiemu Fredro wielokrotnie kradziono pióro, a szermierzowi stojącemu przed Uniwersytetem szpadę.
  Wczoraj (jest już po północy) obiegła kraj wiadomość, że pewien warszawiak przebywając na Wybrzeżu urwał Neptumowi przyrodzenie i podarował zdobycz swojej dziewczynie. Policja wykryła sprawcę i odzyskała męski narząd. Co kierowało sprawcą dewastacji pomnika nie wiemy, ale z pewnością sprawa będzie miała ciąg dalszy

 423. @Bar Norte 8 sierpnia o godz. 23:52

  Dzięki, zobaczę. Ale „zmieniamy Kościół od wewnątrz” to dla mnie podejrzane hasło. Kaka jest z zasady niereformowalny. Z drugiej strony funkcjonariusze tegoż kaka naprawdę dwoją się i troją żeby przytulić tzw. „wątpiących” i tak czy inaczej wessać ich we własną orbitę. Podobnych inicjatyw jest w necie sporo. Istnieje np. z rozmachem skonstruowany blog „Kleofas”, specjalnie zaprojektowany jako „miejsce spotkania” z osobami o różnych światopoglądach. Pieczę nad nim sprawuje, oczywiście, xiunc.

  Bajędy o „otwartym katolicyzmie” to są bajędy właśnie, nic poza tym. Kaka ma fundusze na tzw. „ewangelizację” i jakoś musi te pieniądze wykorzystać. A naiwne starsze panie wymierają…

  Dla mnie idea religianckiej „wspólnoty” ma w sobie coś obrzydliwego. Nic nie poradzę. A już na pewno nie chciałabym przyłożyć ręki do jakiejkolwiek galwanizacji tego trupa.

 424. Bar Norte
  8 sierpnia o godz. 23:52

  Filozof z ,, Krytyki Politycznej ” pisze :
  ,, Wiele osób śmiało się z hasła PiS-u „Polska w ruinie”. W odpowiedzi wrzucano chociażby zdjęcia nowych supermarketów. A tymczasem dla części społeczeństwa Polska rzeczywiście była w ruinie. Praca do kitu, słabo płata i niepewna, brak środków na spokojne przeżycie do końca miesiąca, brak pieniędzy, żeby wyjechać na wakacje…”

  https://magazynkontakt.pl/markiewka-granice-gniewu/

 425. Na marginesie
  9 sierpnia o godz. 0:37

  kk niereformowalny.
  PO niereformowalne.

 426. „Dziś wieczorem w części Torunia zajmowanej przez redemptorystów został otwarty Park Pamięci Narodowej, zwany również „Parkiem Rydzyka”. Podatnicy wydali na niego co najmniej kilka milionów złotych. Podczas uroczystości ojciec Rydzyk nie ukrywał wdzięczności dla rządu PiS, szczególnie dla Jarosława Kaczyńskiego, który zjawił się w Toruniu razem z pokaźnym gronem ministrów i wiceministrów. Park Pamięci Narodowej ma dodatkową nazwę: „Zachowali się jak trzeba”. To dlatego, że upamiętnia Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów. Ich nazwiska wyryto na kamiennych tablicach ustawionych w parku, które dziś po raz pierwszy oficjalnie podświetlono.” Onet.pl,
  Czyli PiS zachował się tak, jak trzeba.

 427. duende ; 15:20 .

  Rasisto duende ; ty Symetrycznego i Żydów zostaw w spokoju .
  Ja dobrze pamiętam twój obrzydliwy paszkwil napisany pod moim
  nickiem o Żydach co to śmierdzą czosnkiem , wtedy blogowy Radzio ;
  rozpoczął wojnę ze mną o coś czego ja nie napisałem tylko ty Rasisto
  byłeś tego sprawcą . Pisz coś o Hameryce i milionach bezrobotnych
  no i napisz o swojej plastykowej łódce masz ją jeszcze czy już została
  spalona ? .

 428. Grzyb nad Bejrutem. Taktyczna broń jądrowa? Kto winien?? (włącz napisy pl)

  https://www.youtube.com/watch?v=0leUDziAMPU

 429. Wirus jako bicz boży nadal sieje spustoszenie…jak mawia pewien ksiądz…Tak sobie myślę prywatnie: czy to kara za demoralizację w KK…miłosierdzie ma różne oblicza…

 430. A tak w ogóle, to póki do polityki będą szli tacy ludzie jak Daria, to ten kraj jednak nie zginie.

  https://www.facebook.com/1282370816/posts/10219327411357676/

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 431. Magdalena Środa

  Dziś wszyscy prawi ludzie powinni powiedzieć: Jestem LGBT! Ta władza nie sprzeciwia się faszystom, nie uderza w przestępców. Ta władza uderza w najsłabszych w imię wymyślonej ideologii, ta władza nie służy obywatelom, nie troszczy się o żadne dobro wspólne; ta władza wykonuje tylko rozkazy małego socjopaty owładniętego prywatnymi obsesjami. Powiedzieć tej władzy nie – to prawdziwy patriotyzm.

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 432. Wypada gadżety watykańskie zastępować kolorami tęczy…stroje łowickie na ulicach mile widziane…Tak sobie myślę prywatnie czy zapaska łowicka to rdzenne kolory LGBT…czyli to już było…Tęcza na ulicach w strojach regionalnych…niech nastanie taka moda …jak koszulki z Che…w berecie…o parasolkach nie wspomnę…

 433. Od zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku w NY upłynęło niewiele czasu, a wszystko odbudowane i ślady zatarte.
  Bejrut też ochłonie i odbuduje zniszczone budynki.
  Tymczasem dominują tematy związane z COVID-19. W telewizji o przypuszczalnych zniszczeniach w ludzkich organizmach po chorobie. Lekarze przestrzegają przed skutkami tej epidemii, która wpływa na stan fizyczny i psychiczny człowieka

 434. Produkt regionalny w kolorach tęczy…uzyska ochronę unijną…Tak sobie myślę prywatnie czy stroje zespołów Mazowsze i Śląsk, to propaganda LGBT…hunwejbini z tęczą… nadepnęli na grabie…Popłoch w szeregach tzw. Polonii… łowickie… symbolem zboczenia posiadacza…

 435. Hejter, mason, patriota

  https://www.youtube.com/watch?v=LnhsXwHxaWg

  J** Ć faszystowską zarazę PiS

 436. Na Bialorusi bez zmian

  Dzisiaj wybory prezydenckie. Prezydent Bialorusi Aleksandr Griogorjewicz Lukaszenko
  bez watpienia bedzie ponownie na tym stanowisku. Opozycja w rozsypce. Wiktor Babryko, bankier, juz wczesniej w aresztowany. Walerij Cepkalo w Rosji w obawie przed aresztowaniem. Bloger Sierhiej Cichanouski, ktorego kandydature przejela jego zona
  Swietlana.
  Wladze nekaly kandydatow opozycji i czesto nie dopuszczaly do publicznych spotkan.
  Z drugiej strony opozycyjne partie nie maja konkretnego programu politycznego.
  Pozycja obecnego prezydenta Lukaszenki wzmocniona zostala po aresztowaniu na terenie Bialorusi rosyjskich czlonkow grupy Wagnera, ktora oskarza sie o „probe dzialan destablizyjacych Bialorus a ktora toma powiazanie z Kremlem”.

 437. Kaczyzm trzeba ośmieszać…nie warto rzucać się na druty…Tak sobie myślę prywatnie idąc za Gajosem…z hitleryzmem metody ośmieszania jak to czynił Chaplin…w dziele Wielki dyktator…na małego człowieka…huzia…

 438. „Patriota”, ideał pissdzielstwa???

  https://www.facebook.com/jacek.fogiel/videos/3343513119089888

  Kupuj u swoich.

 439. Patrząc na dzieje ludzkości widzimy zwycięstwa i porażki, ale też zachowane budowle.
  Egipskie piramidy, o które teraz toczy się spór jak powstały, nie spadły przecież z Kosmosu, ale stworzyła je wola władców i wysiłek budowniczych. Bazylika chrześcijańska w Konstantynopolu, o którą też toczy się spór polityczny, wyznacza postęp techniczny i zachwyca swoim ogromem.
  Kolejne stulecia i czasy współczesne kiedy wszystko wydaje się możliwe. Rywalizacja w budownictwie tak jak rywalizacja w sporcie pozwalają na optymizm i współprace. Ideologie to obszary choroby i klęski

 440. Rywalizacja w budownictwie tak jak rywalizacja w sporcie pozwalają na optymizm i współprace.

  Powyzsze zdanie jest nieprawdziwe.

 441. Krytykowanie faszystow uzywajac faszystowskiego jezyka (zaraza) jest niedorzeczne.

 442. Skad wiara w PiS u Na marginesie, ktora napisal ponizsze naiwne zdanie?

  … To chyba jednak krzepiąca wiadomość, że urzędnik z pisiego nadania może wylecieć z pracy za nieudolność…

  Czyzby kontakty z Mauro?

 443. Ile durniow jest w Mauro?
  Ile Mauro jest w Na marginesie?

 444. Krytykowanie faszystow uzywajac faszystowskiego jezyka (zaraza) jest niedorzeczne.

  Niedorzeczne? To dobrze, bo ma być pojezierskie.

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 445. „IDŹMY DALEJ” powiedział Daniel Passent w radiu TOK FM
  Przewijać! Przewijać!

 446. Saldo mortale 10.05
  A jak to powinno zostać napisane?

 447. Budownictwo i sport to pola wyścigu z czasem i szlachetnej rywalizacji, to też miejsce współpracy i optymizmu.
  Saldo m. Tak lepiej?

 448. W tvn24 ŁAWA POLITYKÓW

  Jak pokazano Terleckiego, Kaczyńskiego i Błaszczaka w maseczkach, w pierwszym rzędzie na sali sejmowej, w czasie zaprzysiężenia prezydenta Dudy, to trudno powstrzymać się od uśmiechu. Ostatecznie!

 449. kooperatywaMandragon

  Ciekawa rozmowa, myslę, że pana zainteresuje. Wywiad z prof Ohme, psychologiem, bardzo utytułowanym specjalistą od zachowań ludzkich. Ohme jest miedzy innymi członkiem południowo koreańskich stowarzyszeń naukowych. Zwracam na to uwagę, bo wywiad dotyczy pandemii a pan niejednokrotnie podkreślał osiągnięcia tego kraju w jej zwalczaniu.

  W wywiadzie zatytułowanym przez Onet „Nadchodzi trzeci etap pandemii – bezsilność” Ohme mówi o tym jak przygotować się na izolację społeczną w najbliższych dwóch latach.

  https://kobieta.onet.pl/prof-ohme-polacy-musza-isc-po-rozum-do-glowy-inaczej-obecna-sytuacja-szybko-sie-nie/737dxxx

 450. @woytek
  9 sierpnia o godz. 2:13

  Tu dla przypomnienia, co Kaczyński mówił o Rydzyku w 1998. Przeciwstawiał mu swoje ugrupowanie PC jako „prawicę racjonalną i prozachodnią”. Później jednak taką prawicą została Platforma i wtedy Kaczyński, żeby w ogóle nie wypaść z polityki, sprzedał się Rydzykowi.

  https://pbs.twimg.com/media/Ee7F9PhWkAA_bQv?format=jpg&name=medium

 451. Rydzyk o prezydenckim szambie i czarownicy…co przyjęto przez aklamację…Tak sobie myślę prywatnie, że nie jest ważne kto mówi, ale co mówi…Słynna laudacja Kempy o Rydzyku..o błogosławionym łonie i piersiach nie wspomnę…

 452. Jest taki czas w życiu większości ludzi, że lubimy się mieścić w tłumie, albo przynajmniej w licznym rodzinnym czy przyjacielskim gronie. Dla wielu było to niezbędne. Mnie liczne towarzystwo nie przeszkadza. Równie dobrze czułem się dobrze na partyjnych zebraniach, jeśli nie były nudne, jak i na mszy w kościele, jeśli była krótka. Teraz słyszymy, że być może na zawsze będziemy zmuszeni do przebywania w odosobnieniu. Dopóki jest możliwość podróżowania nie będzie źle. Gorzej będzie jak kwarantanna zacznie obowiązywać dożywotnio. Niektórzy mogą tego nie akceptować.

 453. Bar Norte, 11:40

  Dziekuje za link !
  ,,Bezsilność to jest stan, na który my Polacy nie jesteśmy przygotowani. Nastanie bezsilność, chyba, że pójdziemy po rozum do głowy. Czyli wrócimy do roztropnej ostrożności, jaką z dumą prezentowaliśmy w marcu i pierwszej połowie kwietnia.”

  1.Amerykanscy epidemiolodzy glownego nurtu , w opozycji do wladzy,
  twierdza ,ze pandemia moze potrawac co najmniej 4 lata.
  2.Jak pisala ,, wyborcza ” uruchamia sie powoli w Stalowej Woli fabryka,
  ktora bedzie ewentualnie produkowac 1 maseczke na mieszkanca miesiecznie
  ( Na Tajwanie , ktory jest chyba najlepszy w tej walce – 3 ).
  3. Mowi sie, ze przylbice sa rownie wazne, bo wirus wchodzi przez oczy.
  4. Zaczyna sie potwierdzac w licznych zastosowaniach w krajach zachodnich i w Azji
  skutecznosc sprawdzonych od lat i tanich lekow ( jeden na malarie , drugi na pasozyty ),
  ktore jednak maja byc na cenzurowanym , poniewaz mialy by zagrozic
  krociowym zyskom z nowych lekow.
  5. Skutecznosc szczepien na grype dla emerytow wynosi 50 %,
  wiec trudno liczyc na lepsze wyniki przy opracowywanych na szybko szczepieniach na koronowirusa.

 454. Klaudia Jachira – #JachirawSejmie

  Wczorajsze przesłuchanie na policji zajęło prawie dwie godziny. Okazało się, że oprócz znieważenia pomnika AK, są także zarzuty znieważenia flagi państwowej w filmie pt ” Obrona Terytorialna” oraz obraza uczuć religijnych , której dokonałam na jednym ze spotkań wyborczych.
  „Czy wygłosiła pani publicznie słowa w imie ojca i syna i brata bliźniaka?”
  „Czy wygłosiła pani publicznie słowo ciapaty i czy wie pani co ono oznacza?”
  Przecież ogólnie wiadomo, że codziennie chodzę po dzielni i wyzywam ludzi od ciapatych, prawda? Zaraz potem dodaję – Polska tylko dla Polaków, zawsze też zabieram ze sobą pradawny symbol słońca, co nie?
  A tak na poważnie: jak bardzo można nie rozumieć satyry i ironii?
  Szczerze mówiąc, to przesłuchanie uświadomiło mi, ile fajnych rzeczy udało się zrobić przez te prawie 5 lat. Ile nadętych balonów przekłuć i jak bardzo musi obecną władzę boleć obnażanie jej hipokryzji, buty i zakłamania, by postawić mi takie zarzuty?
  Prokuratorem prowadzącym moja sprawę jest Bartosz Tomczak. Jak na razie zasłynął z tego, że odmówił wszczęcia postępowania wobec Maciarewicza i Misiewicza. Teraz będzie miał okazję znowu się wykazać.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 455. Wojciech Maziarski

  Zbigniew Ziobro to Mieczysław Moczar dobrej zmiany. Tamten w marcu 68 nasłał policję z pałkami na studentów, ten teraz nasłał prokuratorów na działaczy LGBT.
  Cel jest też taki sam: walka o swoją pozycję wewnątrz aparatu władzy. Tamten polityczny gangster miał w nosie studentów, których jego podwładni pałowali , a ten obecny ma gdzieś represjonowanych i obrażanych homoseksualistów. Oni dla niego są tylko narzędziem.
  Napisałem o tym na portalu koduj24, ilustrując to niepublikowanym wcześniej rysunkiem z teczki mojej zmarłej Mamy.
  A tu link do artykułu: https://koduj24.pl/kazdy-rezim-ma-swego-moczara/

  #%¤& Ć faszystów PiS

 456. https://www.anti-empire.com/australian-police-smashing-car-windows-and-pulling-people-out-the-military-deployed/

  Co to się ku..a porobiło , jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie emigrować
  na Białoruś do Łukaszenki , tam przynajmniej jest prawdziwa wolność
  i normalny kraj .

 457. Kochany PRL…plakat…Po skończonej pracy załóż majtki…Tak sobie myślę prywatnie czy branżowy…wypinających się na kapitalistów…

 458. Czy to przypadkiem nie napisał nasz blogowy Mauro Rossi ; ? .

  https://gps65.neon24.pl/post/156863,upadek-cywilizacji

 459. http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=211605

  Są i takie informacje , czyli nadal nie wiadomo jak było .

 460. Pieprzyć tą cała politykę i tego korona świrusa .

  https://www.youtube.com/watch?v=yi6NGtz53K4

  Nie ma jak blues .

 461. Dopóki nie trafimy na OIOM, albo nie jesteśmy izolowani na kwarantannie, możemy czuć się zadowoleni, a nawet szczęśliwi, wszystko bowiem przed nami stoi otworem.
  Morze, jeziora, rzeki i góry zachęcają do radosnego spędzenia czasu. Nie zwlekajmy

 462. @ls42 9 sierpnia o godz. 14:21

  Nie zwlekajmy – bo na OIOM i tak w końcu niechybnie trafimy?
  Nie nasze zmartwienie – niech się o nas martwią lekarze.

  Zaraz, zaraz, gdzie są lekarze? Zbynio już zdążył ich wszystkich pozamykać?
  Ale co tam – hajda na plażę. (ś)wirus to bajka, jak zapodał pewien xiunc.

 463. „Cały Paryż bym dał za tę noc z Renetą, cały świat za tę noc z Renatą” słyszę wołanie z radia Pogoda
  „Ja za tę noc chętnie oddam, pięć najpiękniejszych lat…” kolejna piosenka w tym radiu
  Środek dnia, a tu „Przetańczyć chcę z tobą całą noc”
  Uparli się na tę noc, czy co?

 464. @ls42 9 sierpnia o godz. 15:18

  Podobne sęty-męty eksponuje w piosence jakiś polski oldie.
  „Za jeden dzień z tą twoją ukochaną oddałbyś tysiąc lat
  Za jedną noc zaś gdyby ci kazano dałbyś chętnie cały świat.”
  A potem:
  „Za jeden dzień bez twojej ukochanej oddałbyś… itd.”
  Samo życie!

 465. Ale co tam Covid, najważniejsze są drogi.
  Na cmentarz – koniecznie aleja wysadzana wiekowymi drzewami.
  I to jest piękne!

 466. Is42 Sport jest komercja sprzedawana tv patriotkom i patriotom. Jesli piszesz o sporcie, to zaznacz prosze, ze chodzi o amatorski, jesli taki jeszcze istnieje. Sport jako przyjemne spedzanie czasu wolnego oczywiscie tak. Chociaz gdy obserwuje moich kolegow zaciskajacych piesci po dobrym, punktowym zagraniu tenisowym, to ochota mi przechodzi (koledzy i ja 70+). Preferuje wiec plywanie i solanki w termach. Zdradze Ci tajemnice; panie w srednim wieku + wyprzedzaja mnie permanentnie. Usmiecham sie wowczas do siebie.

  Ukladales hasla w PRLu?

  Renata a Paryzu i innych duzych francuskich miastach musi zakladac maseczke rowniez w plenerze. Na marginesie sie ucieszy, Mag ja poprze, a Aurora wybije zeby msfrosci Mauro. Sadze jednak, ze je stracil wczesniej.

 467. Wszystko przed nami. Dlaczego stoi jednak otworem? Na marginesie moze sie obrazic, a Mauro uznac za komuniste.ö

 468. adam100
  9 sierpnia o godz. 13:15

  „Wczorajsze przesłuchanie na policji zajęło prawie dwie godziny. Okazało się, że oprócz znieważenia pomnika AK, są także zarzuty znieważenia flagi państwowej w filmie pt ” Obrona Terytorialna” oraz obraza uczuć religijnych , której dokonałam na jednym ze spotkań wyborczych.”

  Mój komentarz
  Prokurator zadał w czasie przesłuchania Kaludii Jachirze pytanie:
  „Czy wygłosiła pani publicznie słowa w imię ojca i syna i brata bliźniaka?”

  PiSowskiej ekipie coraz bardziej odbija. Na wszystkich szczeblach.
  Pzdr, TJ

 469. @kooperatywaMondragon 9 sierpnia o godz. 0:55
  Też pośrednio @Bar Norte

  Przeczytałam ten wywiad. Niby chodzi o „lewicowy” gniew, ale jak diabeł z pudełka wyskakuje pytanie o „chrześcijańskie” podejście. Przy okazji warto przypomnieć, że w narracji wszystkich religianckich komentatorów „chrześcijaństwo” nagle zastąpiło „katolicyzm” – jakby się nagle przestraszyli własnej katolickiej tożsamości i nagle, wobec rzednących stad własnych „wiernych” pragnęli się podczepić pod szerszy nurt, udając przy tym, że go reprezentują.

  A zatem w ramach „chrześcijańskiego” wtrętu mamy w wywiadzie taki passus:

  Chrześcijaństwo i Biblia są ważnymi częściami naszej kultury i dla wielu osób stanowią istotny składnik tożsamości. Lewica powinna walczyć o realne rozdzielenie Kościoła i państwa, o ograniczenie władzy biskupów, ale sądzę, że spokojnie może się odwoływać do religijnych symboli, postaci, nawet wartości, bo te są podatne na wiele odczytań, również tych przeprowadzanych z lewicowej perspektywy. Szukanie takich połączeń ze znaczną częścią społeczeństwa może tylko pomóc.

  I tym sposobem skatoleni propagandziści pragną dyktować lewicy co „powinna” i wciskać ludziom religianckie symbole, postaci (łomatkoscurkom!) a nawet (nawet!) wartości – bo one (hi hi!) są „podatne na wiele odczytań”. A dlaczego nie mity greckie, pytam nieśmiało. One też są „podatne na wiele odczytań”.

  Ale ten wtręt jest szalenie charakterystyczny, bo katolickie kadry w ramach kaka-pozycjonowania coraz mniej popularnej instytucji lansują np. takie bzdury, jak rzekome „prawo naturalne”, które miałoby być jakoś zbieżne z religianckimi zaleceniami, a które jest po prostu fikcją. Jedyne prawo naturalne to prawo dżungli, czyli „zjesz lub będziesz zjedzony”.

  Podobnie niezliczeni komentatorzy lansują model „prawidłowego ateisty” jako osoby, która religię bardzo szanuje. Śmieszność takiego podejścia jest oczywista: nie ma modelu „prawidłowego” ateisty. Ateizm to nie religia, proszę dyżurnych katechetów. Ateista może szanować religię, a może też uważać ją za stek bzdur. Jeden i drugi jest ateistą, bez prawideł.

 470. @tejot 9 sierpnia o godz. 16:10

  Ten paragraf o „obrazie uczuć” był od początku kardynalnym błędem.
  Przy odrobinie złej woli po prostu wszystko można pod niego podciągnąć.

 471. Żeby nie było, lubię Was

css.php