Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Morawiecki i Szumowski

19.08.2020
środa

Trzyma Kozak Tatarzyna

19 sierpnia 2020, środa,

Szumowski i Morawiecki nie mówią prawdy. Profesor Łukasz Szumowski, twierdząc, że premier oraz prezes Kaczyński wiedzieli co najmniej od dwóch tygodni o jego rezygnacji ze stanowiska, chyba żartują.

Gdyby wiedzieli, to Szumowski nie ogłaszałby rezygnacji sam. Gdyby Morawiecki od dawna wiedział, to przez te dwa tygodnie znalazłby nowego ministra, odbyłaby się normalna konferencja prasowa z udziałem premiera, Szumowskiego i jego następcy. Nie jestem zwolennikiem M.M., ale nie jest możliwe, żeby w trakcie pandemii premier, wiedząc, że minister odchodzi, nie szukał następcy.

Zapowiedź, że nowy minister zostanie przedstawiony „do końca tygodnia”, świadczy o tym, że w tej sprawie panuje chaos. Ktoś tu kręci. Trwa łapanka na ministra zdrowia, wyobrażam sobie, że w trakcie pandemii i śledztwa prokuratury niełatwo znaleźć chętnego.

Wbrew temu, co mówią Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński (odchodzący wiceminister), że ich rezygnacje nie są związane z żadnym śledztwem, jest dokładnie odwrotnie – ich dymisje na pewno są wynikiem trwającego śledztwa w „sprawie” (jeszcze nie „przeciwko”) ogromnych nadużyć czy lekkomyślności w resorcie przy zakupach u progu epidemii. Nad tym wszystkim „czuwa” prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ten ostatni szalenie się uaktywnił, bez ogródek atakuje premiera za to, iż ten w pierwszym rzędzie chce zająć się „gospodarką, reformami społecznymi i przebudową instytucji państwa” (wywiad, „Rz”, 18 sierpnia). A prof. Szumowski to osoba wskazana i powołana na ministra przez Morawieckiego.

Natomiast Ziobro za najważniejszą uważa „naszą polską duszę”, przeciwko której trwa „niesłychana agresja – ta w kraju i ta kierowana z zagranicy”. Ziobro chce się bić o „naszą polską tożsamość”, przeciwko „ideologii” LGBT, „takich Timmermansów i jemu podobnych”, którym marzy się związek praworządności i finansów. Krótko mówiąc, priorytet premiera to „gospodarka, głupcze”, natomiast koalicjant, minister i prokurator generalny Ziobro na pierwszym planie widzą „wojnę kulturową”. Trzyma Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.

I tu powraca sprawa Szumowskiego i innych. Według wprowadzonych przez PiS zasad mamy ministerstwo i prokuraturę połączone w jednych rękach, a uprawnienia prokuratora generalnego są ogromne, dają mu m.in. prawo wglądu w każdą sprawę. Tak więc Ziobro trzyma Szumowskiego i Cieszyńskiego jako zakładników. To są jego atuty w walce z premierem. Pozwalają trzymać Morawieckiego w szachu.

Zaproszenie
Były minister zdrowia dr Marek Balicki oraz publicystka „Polityki” Joanna Solska, która specjalizuje się w ochronie zdrowia, będą naszymi gośćmi w TOK FM, niedziela 23 sierpnia, godz. jak zwykle 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 725

Dodaj komentarz »
 1. Ukazała się ważna książka i zdradzie Solidarności: https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produkt/zagrabiona-historia-solidarnosci/
  Odpowiedź na pytania kto zdradził, ile na tym zyskał, jak doszło do nowej okupacji USA Polski, Jak doszło do kolonizacji Polski i wiele innych przestępstw i rządu degeneratów typu Ziobry, Kaczyńskiego, Morawieckiego, Dudy lub Szumowskiego.

 2. 30 lat budowania demokracji bezbronnej wobec mafii.

 3. Cena samolotu F-35 kupionego od Amerykanów to 87,3 miliona dolarów netto.
  W informacji na ten temat dodano, że jest to cena samolotu wraz z silnikiem (?)
  Nie sądziłem by długotrwałe negocjacje o zakupie rozbijały się o ten drobny szczegół

  PS. A uzbrojenie jest w cenie czy osobno? W poprzednim odcinku była mowa o Su-57, więc uzupełnienie wydawało się konieczne

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Świecki minister poległ w walce z boskim wirusem zesłanym za grzechy…A było mówione..że kto podniesie rękę na to co boskie…Tak sobie myślę prywatnie, że klauzula sumienia była rozwiązaniem…tylko modlitwa zamiast maseczek i respiratorów…pokusa zarobienia na wirusie przypomina sprzedaż relikwii…

 6. To wyglada juz na walke o sukcesje . Ambitne zero chcialoby byc liczba pierwsza ( bm moze napisalem jakas mat . bzdure ale co tam..

 7. @olborski

  Może raczej Numero Uno albo Number One 😉

 8. Tsunami podwyżkowe dla swoich…jak dają, to bierz…rozdziobią nas kruki i wrony…nam się należy…choć bóg ubóstwo zsyła celem hartowania ducha…Tak sobie myślę prywatnie, że parafianie patrząc na utytych księży dostają grzesznej pomroczności…za co doświadczają zakażeń…

 9. ” Nie jestem zwolennikiem M.M., ale nie jest możliwe, żeby w trakcie pandemii premier, wiedząc, że minister odchodzi, nie szukał następcy.”

  ….ja też nie jestem fanem Pana Premiera…ale nie przesadzajmy że to takie ważne w czasie walki z pandemią kto jest ministrem zdrowia…
  no bo co ?…że maseczki ?…dystans społeczny ?…testy ?…strefy czerwone ?…żółte…każdy głupi by wymyślił… nawet ja …

 10. …jedyny kłopot że nie mam kumpli wśród instruktorów narciarstwa a tym bardziej wśród handlarzy bronią…

 11. Gajowy,
  ale Number One ani Numero Nullo nigdy nie były ani nie będą liczbami pierwszymi. To wynika z definicji więc Ziobro to może sobie najwyżej chcieć być „liczbą pierwszą”.
  Chcieć ale nie móc, niestety.

 12. Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:17
  W Grodnie już wywieszają polskie flagi !

  Mój komentarz
  Z wywieszaniem polskich flag w Grodnie jest jak z chrzęstem gąsienic natowskich czołgów na granicy z Białorusią, u bram Białorusi.
  Łukaszenko ma trudna sytuację i zmuszony jest się miotać.
  Pzdr, TJ

 13. legat
  19 sierpnia o godz. 14:30

  …jak Ziobro tak bardzo będzie chciał…to znów ochrypnie…

 14. tejot
  19 sierpnia o godz. 14:33

  Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:17
  W Grodnie już wywieszają polskie flagi !

  „Mój komentarz
  Z wywieszaniem polskich flag w Grodnie jest jak z chrzęstem gąsienic natowskich czołgów na granicy z Białorusią, u bram Białorusi.
  Łukaszenko ma trudna sytuację i zmuszony jest się miotać.”

  …racja…a ja już miałem nadzieję… 🙂

 15. Och, rypnie rypnie, cóś.

 16. O przywilejach dla armii USA w Polsce możemy przeczytać w dzisiejszej Gazecie Wyborczej. Interesujące są również informacje o miejscach pobytu wojsk na terenie Polski i kosztach utrzymania.
  Starannie będę omijał aby nie narazić się na kłopoty

 17. @legat

  Numero Nullo to on (Ziobro) już jest. Liczb pierwszych jest od groma, a na dodatek tą najpierwszą z pierwszych jest dwójka (2) 🙁
  Number One jest jednak bardziej ambitnym celem.

 18. Szumowski jako minister zdrowia ma z pewnością wiele na sumieniu. Ale ma jeszcze więcej na sumieniu w związku z błędami medycznymi w szpitalach, które mu podlegały. Obok w „Polityce” szczegółowe zestawienie. To Szumowskiemu zawdzięczamy rozłożenie na łopatki polskiej transplantologii. Wymienię tylko jeden kwiatek: Pacjent szczególnej troski, który był leczony poza kolejnością był kilkakrotnie odwiedzany przez Jarosława K.

 19. Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:

  wreszcie polska tradycja literacka, czyli Mickiewicz i Orzeszkowa, bedzie bardziej realna dla uczniow w szkole, czytajacych lektury z myszka…

 20. A PA-skuda w poprzednim wątku zgłasza bolesny kwik nad „chuj…nią”, którą sam stworzył. Szczyt hipokryzji? Czy zwykłej bezczelności?

 21. Lektury z myszką… ach, cacuszko! Uczniowie będą niezawodnie zachwyceni

 22. Polskie flagi w Grodnie..niemieckie we Wrocławiu…Jałta kaput…! Tak sobie myślę prywatnie o transgraniczności wyborów na Białorusi…O Wołyniu nie wspomnę…Bronisławka-Brak poczeka…

 23. @Bar Norte – dalszy ciąg przeciągania liny w sprawie nowego niemieckiego ambasadora. PiS upupi wolne media?

  Mimo bezprecedensowego kryzysu na Białorusi polskie MSZ ciągle nie wyraziło zgody na przyjazd nowego niemieckiego ambasadora. W zamian PiS znów atakuje polskie media należące do niemieckich koncernów prasowych.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26222310,dlaczego-nowy-niemiecki-ambasador-nie-moze-przyjechac-do-warszawy.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Wybrane komentarze:

  -Jeszcze chwila, jeszcze moment i pożegnam się z tym chorym krajem. Zarabiam tutaj nieźle i płacę ogromne podatki w zamian za co dostaję splunięcie w twarz. Dlatego wolę się wynieść, zanim mi przypną różowy trójkąt i płacić te podatki w Niemczech. 10 lat temu miałem tam zostać, ale powiedziałem że nie. Zostanę w Polsce, tu sobie życie ułożę, nie będzie tak źle. I co? G**no.

  – Mam te same odczucia – ciekawe jakie dochody podatkowe wygenerują chłopacy w koszulkach z orłem

 24. PAździerz, to i myszki niedaleko 🙄
  Jesień idzie, trza norę ogacić…

 25. @GajowyM. 19 sierpnia o godz. 15:22
  🙂
  Ciekawe, kiedy pisi spece od deformy
  zaczną wprowadzać lektury ze szczurem?

 26. @Na marginesie

  No, „Dżuma” to chyba jeszcze jest?

  Na deser La Fontaine:

  At­ty­la ko­tów, Gry­zo­sław krwio­żer­czy,
  Strasz­ne wśród szczu­rów czy­nił spu­sto­sze­nia.
  Gdzie spoj­rzeć, sto­ją mary lub mo­gi­ła ster­czy,
  A nie­do­bit­ki szczu­rze­go ple­mie­nia
  Sie­dząc jak tru­sie w no­rach, aby ujść przed zgu­bą,
  Mar­ły z gło­du i ze stra­chu.
  Lecz raz, gdy z Mi­net­ką lubą
  Kot za­ko­cha­ny igrał gdzieś na da­chu,
  Szczu­ry prze­ciw­ko wspól­ne­mu wro­go­wi
  Wal­ną na­ra­dę zwo­ła­ły.
  Pre­zes sej­mu, My­szo­mir w bo­jach po­si­wia­ły,
  Ra­dził dzwo­nek do szyi uwią­zać ko­to­wi,
  Aże­by szczu­ry, dzwię­kiem ostrze­żo­ne,
  Mia­ły czas zmy­kać, każ­dy w swo­ją stro­nę.
  Sejm, tak dow­cip­nym zdu­mion wy­na­laz­kiem,
  Mowę pre­ze­sa na­gro­dził okla­skiem.
  Lecz wnet osty­gły za­pa­ły,
  Sko­ro My­szo­mir spy­tał, kto dzwo­nek przy­wią­że.
  „Jam sta­ry – rze­cze je­den – za ko­tem nie zdą­żę.”
  „Ja w mę­stwie nie szu­kam chwa­ły” –
  Rzekł dru­gi. „Ja za wszyst­kich mam nad­sta­wiać skó­ry?
  Nie głu­pim!” – rze­cze trze­ci. Sło­wem, mą­dre szczu­ry,
  Sejm za­koń­czyw­szy na próż­nej ga­wę­dzie,
  Z kwit­kiem do nor wró­ci­ły.
  Chciej­cie przy­znać sami,
  Czy tak nie dzie­je się wszę­dzie,
  Nie tyl­ko mię­dzy szczu­ra­mi?

 27. @GajowyM. 19 sierpnia o godz. 15:31

  Niesamowite, jak historia się powtarza.
  Bajki nie-bajki. To znaczy La Fontaine 🙂

 28. GejowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:22
  czas flage LGBT na domu powiesic…aby myszy odstraszyc…

 29. Mateusz Piskorski: Majdan na Białorusi? Próba przewrotu politycznego i przejęcia majątku państwowego .

  https://www.youtube.com/watch?v=D7HD6Wl09sI

 30. ale dzis jest moratorium na „dyskusje”

 31. PA-skuda coś próbuje insynuować?
  Jakie to pisie…
  Jakie to wredne…
  Jakie typowe…

 32. PAździerz fobie ujawnia, liczy na zapomogę od Ziobro?

 33. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:36
  PAździerz fobie ujawnia, liczy na zapomogę od Ziobro?
  ani mnie ziebi ani grzeje… nie ten adres…

 34. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:36
  a wspolniczka przeszla z nastroju seksualnego do pisiego….
  ale mozemy pobawic sie wariacjami na nasze nicki…

 35. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:36
  wczoraj skarzyla sie na „molestowanie”… 🙂

 36. Przed chwilą ogłaszał „moratorium na dyskusje”.
  To samo zrobił wczoraj. Skończyło się takim zalewem badziewia,
  że nawet @Teista, człowiek skądinąd chory, zgłosił wczoraj obiekcje do PA-skudy. On nie jest w stanie się opanować i sika po kropelce. Tu i tam.

 37. ale dzis „moratorium”, wiec prosze nie zaczynac…prosze

 38. @Gajowy
  Moja propozycja: pozwólmy mu sikać.
  Niech zalewa i sam się pogrąży.

 39. To samo zrobił wczoraj. Skończyło się takim zalewem badziewia,
  to sie zawsze konczy zaczepka „rasia pod biurkiem”….

 40. Nie dosyć, że paździerz, homofob i burak, to jeszcze obskurant i ćwok niekumaty.
  Takie lelki, kagany, paździerze zawłaszczają fora „Polityki” i domagają się merytorycznej dyskusji 🙄

 41. Na marginesie
  19 sierpnia o godz. 15:44
  tylko nie sprzedawaj nam kolejnej porcji twoich rojen seksualnych, ze „stara” i „rasia” oraz kto jest „impotentem” , a kto nie….

 42. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:48
  Przodkowy Gayowy, kumaty na guglu i wiki… z humorem z odzysku… „powtorka z rozrywki”…. nie przylepiaj mi tego homofoba, bo to znany trick….

 43. wyszlo w wersji staropolskiej, twoj nick… 🙂

 44. Aha, to „GejowyM” i flaga LGBT z prostej sympatii? Super!
  W takim razie jednak zapomogi od Ziobry nie będzie 🙁
  Ziobro płaci po trzykroć tym, co się uwolnili od plagi LGBT, za co Unia obcięła im fundusze.

 45. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:56
  nie rob koneksji miedzy mna a Ziobra…wspomnialem LGBT, bo jestes blogowym ekspertem od tej sprawy… nawet jezeli jestes w realu, to nie wstydz sie… mnie to ani ziebi ani grzeje…i nie baw sie nickami, tak dla prostej przyzwojtosci… zostaw to innym… badz „merytoryczny”…

 46. Wydrwidab na marginesie. Spolka na marginesie Gajowego i minusie.

 47. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 15:56
  a poza tym, na forach „Polityki” jestem od ponad 10 lat… i nikt mnie jeszcze nie zbanowal…ale teraz wraz z Babcia & Co. przyszla nowa fala „dyskutantow” i to co bylo obciachem jeszcze 5 lat temu jest norma…

 48. Na marginesie podnosi dumnie naga twarz praczki blokowej.

 49. PA
  Ignoruj Przodowniczki i Przodownikow. Owi i owe nie sa warci uwagi. Zasluguja jedynie na krytyke, co tez czynie.

 50. Babcia z marginesu to pojawila sie chyba w 2018… gdy przez chwile bylem nieobecny… i zrobila taaaka kariere…

 51. Na marginesie o sobie;

  Jakie to pisie…
  Jakie to wredne…
  Jakie typowe…

 52. Ziobro to raczej przedstawiciel „tradycji krakowskiej”… razem z Terleckim i Gowinem…. mamy tu na blogu dumnych krakusow z pawim piorem w czapeczce…

 53. PA2155
  19 sierpnia o godz. 16:07

  Problem polega na tym, ze blokowa praczka stara sie i naprawde mysli o karierze gdziekolwiek, z kimkolwiem, kiedykolwiek, czyli nigdy nigdzie.

 54. A co z wyborem prezydenta nad Wisłą …KO…ma zastrzeżenia…Tak sobie myślę prywatnie, że była okazja uchwalić w Brukseli bliżniaczą rezolucję nie wskazując, kto za tym stoi…

 55. Saldo mortale
  19 sierpnia o godz. 16:11
  masz racje… ona opisuje siebie… swoje kompleksy, traumy, marzenia…. Freud mial chyba racje…

 56. Panowie PA i SM,
  może na tę waszą biegunkę pomoże imodium? 🙄

 57. W kategorii „F-art contest” preferuję tych dwóch

 58. Ponizej niektore atrybuty Przodownikow blogosfery.

  Saldo misjonarzy wlasnych kompleksow jest niestety ujemne. Przodownicy oraz jedna Przodowniczka samozapatrzeni, przekonani o swoim IQ schodzac o poziomu TWA i poziomu „Poczytaj mi mamo „ daja sie wyprowadzic z rownowagi byle czym, byle kiedy, byle gdzie. Po czym ciagle narcystycznie przekonani o stylu…???
  Prosze o zaniechanie cytowania moich atrybutow, bo tlumaczenia zla zlem jest niedorzeczne. Podobnie jak rzekoma walka Przodownikow i Przodowniczki z PiSem polegajaca na znizaniu do poziomu PiSu.

  Oto popisy antypisowcow, poprawnych politycznie oczytanych humanistow z jednego tygodnia
  murzyn, prywatna logika, saltuje,wyzdrowial na glowe, przyglup, niechluj,koziolek, niepowazny czlowieczek, prawdziwy antysemita, fetyszysta, milosnik kobiet z drewniana noga, osobnik saldo, swoista przylepnosc, wariactwo,glebokosc gladzi, saldo mortadela, pauvre petit , koledzy nie chcieli sie z toba bawic w piaskownicy, swady propagandy prlowskiej, bazarowy mowco (krzykacz raczej), spadlo ci na uszy i oczy, glupi, klotliwy smark, chlopcze, kleszczowaty chlopczyku,walniety w leb, za darmo robi

  Powtarzam, to sa przyklady paraintelektualistow z recyklingu , Przodownikow oraz Przodowniczki z drzewcem Zielonego Sztandaru. Przyklady humanistow z blogosfery. Wstydzac sie za nich, przepraszam pozostalych.

 59. GajowyM. 19 sierpnia o godz. 14:48 do mnie: –… a na dodatek tą najpierwszą z pierwszych jest dwójka (2)

  Gajowy,
  no co Ty? Poważnie? Jeśli tak to to niesprawiedliwe jest żeby pierwszą z pierwszych liczb była dwója. To nie na moje nerwy.

 60. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 16:15
  Panowie PA i SM,
  może na tę waszą biegunkę pomoże imodium?

  strasznie dowcipne….cos z kategorii „lesnych ru…delek”

 61. Ktos domagal sie zmiany tematu.

  By wa lcowi…..walcowny chlopiec…

  Pesymizm kulturalny oraz wstecznictwo mentalne prowadza prosto do nacjonalizmu, przez niektorych okreslanego jako niezbedny patriotyzm. Nie-zbedny do czego? Wzajemne oskarzane lewicy o wystepy prawicowe sprzyja arywistom politycznym, bo innych po prostu nie ma. Dlatego tez zycze uniesmacznionym wiele cierpliwosci i dlugich lat zycia. Problemen jest brak lewicowego konsensusu. Lowczy w blogosferze racza zapominac, ze z tygrysa latwo sporzadzic wykladzine przed lozkiem, z wykladziny natomiast stworzyc tygrysa sie po prostu nie da. Nalezaloby skonczyc z obelgami lewicowcow opisujac ych ich jako „komunistow“ bez przyszlosci i z ciemna przeszloscia, a prawicowcow okreslac jako faszystow, chyba ze sie sami o to prosza. W ten sposob zabawa w berka trwa nadal. Problem polega na tym, ze wielu z nas sie o  o prosi. O co? Putin prosi sie o Putin-show, Mag o Mag-ett-show. Mag=Magrud????, a Zabka konajaca z Muszynianka na czele o swoje peic minut w blogosferze.
Pozorna sprzecznoscia jest natomiast proamerykanska postawa lewicy postkomunistycznej przy jednoczesnym popieraniu drogi europejskiej (UE). Linia proamerykanska lewicowej polityki po 1989 kosztowala polska lewice brak poparcia ze strony zachodnich partii socjaldemokratycznych, ktore per se sa antyamerykanskie. Nie pomogly tu rowniez dobre kontakty towarzyskie bylego ”lewicowego” prezydenta. Tendencje proamerykanskie byly prawdopodobnie swoista proba protestu wobec prob ingerencji (pomocy) niemieckich socjaldemokratow w polska polityke. Byly rowniez proba drogi rownoleglej do korytarza moskiewskiego. Prawdopodobnie nie bylo innej drogi. Jednoczesnie (tu widoczna jest sprzecznosc) jedyna droga do spoleczenstwa obywatelskiego po 1989 byla droga przez Bruksele. Gdy tabliczki znamionowe na produktach sa czescia prawdy o produkcie (zrodlem informacji), to hasla na sztandarach postkomunistycznych ograniczaly sie do sloganow podobnych to tych rodem z PRLu. Roznica polegala na tym, ze drukowane byly one w codziennych gazetach na zamowienie lub jako komentarze polityczne,a nie z duma noszone na ramionach podczas uroczystosci pierwszomajowych.
  Ci sami ludzie, ktorzy przed 89 popierali ruch palestynskich “wyzwolicieli” udali sie w daleka (oddalona od Europy) droge pod amerykanska kuratele. Taka postawa nie byla wowczas w Europie “trendy”. Z drugiej strony postawienie na polityke wschodnia przy pomocy Rosji skazaloby polska lewice na polityczny margines. Proby “po drodze” nie byly udane, przy czym dotyczy to rowniez polskiej prawicy. Skutki owych skrajnych prob odczuwalne sa obecnie. Nasz pryncypal nie znoszacy Giertycha jako polityka chetnie identyfikuje sie znim jako medialnym sprawozdawca

 62. @legat

  No wiesz, odpowiednia ustawa, nocne głosowanie i się zmieni…
  Ale póki co, nie ma potrzeby się tymi liczbami „pierwszymi” ekscytować 🙄

 63. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 16:19
  nie odgrzewaj starych „zartow” i nie zasmiecaj bloga…. twoja kolezanka nie jest warta tego…

 64. PA

  Freud ku radosci innych mial racje.

 65. Wydrwidab schodzi do poziomu pralni w suterynie.

 66. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 16:19
  moze byloby prosciej wyjasnic nam, co ciebie w niej „kreci” (albo rajcuje, po staremu)?
  i skonczylibysmy z niekonczacymi sie zlosliwosciami….

 67. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 16:19
  dodam, ze nie kazdy musi podzielac twoje opinie i twoje poczucie humoru…. taka to juz natura w zyciu i na blogu…

 68. Ręce precz od Białorusi. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/morawiecki-wybory-na-bialorusi-musza-zostac-powtorzone/vv7g17v,79cfc278
  Zajmijcie się swoimi sprawami, zdrowiem, edukacją i demokracją, a nie budową amerykańskich baz coraz bliżej Moskwy.

 69. dodam, ze nie kazdy musi podzielac twoje opinie…

  więc wreszcie to pojmij i się zamknij.
  Prawienie truizmów i komunałów na tym blogu jest obraźliwe dla inteligentnych ludzi, którzy tu jeszcze zaglądają.
  Ujadanie pinczerków, którym się zdaje, że mają gabaryty brytanów erudycji i kultury, a własne nieokrzesanie i impertynencję biorą za wyrafinowany dowcip, jest żałosnym skowytem o uwagę i zainteresowanie.
  Dziękuję, nie skorzystam.

 70. Unia powinna się również wypowiedzieć czy Jałta nadal obowiązuje…bo Kaczyński z Macierewiczem orzekli jej nieważność… jak wybory na Białorusi…Tak sobie myślę prywatnie, że można liczyć na poparcie Merkel w tej sprawie…w ramach reparacji wojennych…

 71. Asteroida przeleciała zaledwie 13 tys. km nad Ziemią i nikt jej nie zauważył, bo wszystkie teleskopy skierowane na Białoruś 🙄

 72. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 16:42
  „więc wreszcie to pojmij i się zamknij.”
  wydaje mi sie, ze jeszcze nie jestes wraz ze swoja przyjaciolka cenzorem lub rewizorem tego blogu..nie chce przypominac casusu „dezertera” i twoje chamskie nagabywania..jest tu taki instrument zwany przewijaniem…
  to, co u ciebie jest „kulturalne” jest dla mnie nieokrzesane i vice versa… przeciez nikt ciebie nie zaczepia proszac o ten „wyrafinowany dowcip”… nie chce przypominac tych „wikowych” i guglowatych truizmow, w ktorych sie plawisz… ale mnie to wszystko jesno…
  a ten blog nosi wciaz winiete en passant, nie zas GajowyM….albo Na marginesie…

 73. jedno zamiast jesno…

 74. @PA2155

  Odszczekujesz się jak przedszkolak, z którym nikt się nie chce bawić.
  Miałem nadzieję, że pojąłeś, iż „się zamknij” dotyczyło takich kretyńskich zaczepek w stylu „co ciebie w niej „kreci” (albo rajcuje, po staremu)”.
  Widzę, że plebejskie indagowanie na temat gustów, preferencji, prywatnych spraw nie opuściło cię z wiekiem i nabieraniem ogłady, więc dalszych odpowiedzi nie będzie.

 75. „skowyt o uwagę i zainteresowanie” jak to ujal GajowyM to dzialanie wszystkich blogowiczow… w innym przypadku pisaliby do szuflady…nawet ulubionej gazety nie czyta sie od deski do deski…

 76. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 17:00
  „Odszczekujesz się jak przedszkolak, z którym nikt się nie chce bawić.
  Miałem nadzieję, że pojąłeś, iż „się zamknij” dotyczyło takich kretyńskich zaczepek w stylu „co ciebie w niej „kreci” (albo rajcuje, po staremu)”.
  Widzę, że plebejskie indagowanie na temat gustów, preferencji, prywatnych spraw nie opuściło cię z wiekiem i nabieraniem ogłady, więc dalszych odpowiedzi nie będzie.”

  nastepnym razem, badz bardziej konkretny w „krytyce”… jak pamietam, nie wnikalem w nature zycia prywatnego ani twojego ani twojej znajomej… moge zapytac ciebie, czy grasz w szachy, albo cos przeczytales, ale nie pytam o twojego „starego”… albo czy jestes „obrzydliwy” czy tez nie…

 77. Saldo Mordale
  Nigdy nie uważałem twojej obecności na blogu za lewicową i z tego powodu i dodatkowo ze względu na twój antysemityzm, nigdy nie było mi z tobą po drodze. Nie widzę żadnych punktów stycznych. Twoje Archiwalne ściągi bez ładu i składu pakowane na blog, potrafię sobie jedynie wytłumaczyć postępującą demencją i może byś nawet zasługiwał na współczucie, ale heca jaka ostatnio odstawiasz do spółki na blogu, dyskwalifikuje cię całkowicie.
  Życzę wszystkiego najlepszego.

 78. W blogosferze dominuje projekcja przemieszczona.

 79. Bywa, Bywal, Bywalco, Bywalcowi, intelektualnemu walcowi….

  Wspolczesne dzienniki zmienily oczywiscie tenor politycznego felietonu, pozostaje pytanie czy zmienily kierunek swoich wywodow na temat Izraela, widoczny w forach internetowych, listach czytelnikow do redakcji…Szczytem byl zapis w Focus Online; Izrael grozi s a m o o b r o n a. Fakt uzbrojony po zeby Izrael broniacy sie przed rakietami budowanymi na pracach recznych w szkole podstawowej stanowi zagrozenie dla swiata. Latwo jest zauwazyc, ze postawy antysyjonistyczne pozbawione sa zapachu lat 33-45. Agresja przemieszczona jest tu nie tylko zjawiskiem psychologicznym, lecz czesto celowym zabiegiem. W ten sposob mozna pozbyc sie przeciez, chociaz czesciowo wlasnej winy lub leku wynikajacego z pasywnej postawy nas samych lub naszych przodkow podczas Holokaustu i latach powojennych do 68, badz 89 roku.
  Dlaczego obsesyjna krytyka Izraela przy kazdej ekskursji do wydarzen Trzeciej Rzeszy jest na porzadku rzeczy? Skad biora sie te bezrefleksyjne asocjacje? Z pewnoscia nie chodzi tu o Izrael, lecz o wlasne obsesje. Obsesje pielegnujace ofiary? Czy chodzi naprawde o ofiary ofiar? Antysemityzm po Oswiecimiu nie mial szans na tworzenie mainstream. Niechec do Zydow mozna jednak wyrazic inaczej: np. Izrael jest sztucznym tworem na zrabowanej ziemii za wyludzone pieniadze. Jest to wariant klasycznej postawy antysemickiej; Zydzi jako krwiopijcy i pasozyci. Sztuczny twor explikuje zasadnosc dalszego istnienia.

 80. Przerwa w demencji sa wspolne cwuczenia niemieckiego i izraelskiego lotnictwa w Westfalii.

 81. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 17:00
  aby bylo jasne, pytania w ostatnim zdaniu to absolutny obciach, w jakiejkolwiek kategorii i dziwi mnie, ze wiekszosc przeszla nad tym do porzadku dziennego… ty tez… 🙂
  na tym blogu zaszla zmiana…

 82. Pozostaje pytanie czy apelowanie do antysemickich instynktow jest postawa antysemicka. Do rytualow postawy antysemickiej jest przywolywanie zydowskich kolegow, sasiadow lub przyjaciol, gdy przywolujaca je osoba zostala “przylapana” na antysemickiej wycieczce. Owe wyliczanki sa przejawem zidiocenia, bo wlasnie w ten sposob potwierdzaja zarzuty. Podobne proby podejmowane sa przez chetnie bladzacych w blogosferze.
Czesto zapominamy, ze Zydzi rowniez moga byc antysemitami. Dlatego tez powolywanie sie na zydowskich antysemitow dodaje koloru blogosferze (czestym przykladem jest Norman Finkelstein). Szkoda ze ci sami krytykujacy nie powoluja sie nigdy na zdanie Macierewicza, gdy “traktuja” o polskiej polityce. W zasadzie nalezaloby postrzegac antysemityzm jako chorobe, na ktora choruje wielu, niezalezbie od przynaleznosci do jakiejklwiek grupy spolecznej czy religijnej. Problemem jest fakt, ze antysemityzmu nie mozna zmierzyc. Wlasciwie to nawet nie warto. Umiarkowanym antysemita lub antysyjonista jest ten (nie majacy pojecia o zlozonosci problemu), ktory pragnie rozwiazania konfliktu na Bliskim Wschodzie na drodze pokojowej; na zasadzie:… Zydzi powinni sie udac tam , skad przybyli do Izraela…, do Rosji, Polski, Niemiec , na Wegry i na Hawaje. Im dalej od ostatniej wojny, tym wiecej mamy jej bohaterow. Okazuje sie, ze czas dojrzewa do tworzenia synonimow; Gaza=Getto Warszawskie. Fakt, czas robi swoje. Faktem jest rowniez, ze w Gazie tetni zycie, ze oprocz dzielnic nedzy (o nich nie nalezy zapominac) mozemy znalezc luksusowe restauracje, pasaze handlowe, zycie na plazy etc.. Nie widze tu zadnej analogii. Poza tym wzrost populacji z 300.000 w 1967 do 1,5 mln w 2005 taka analogie wyklucza. Typowa postawe antysemicka charakteryzuje uzywanie maczugi Holokaustu, pozostaje pytanie przeciw komu. Porownanie z Gettem jest bezsensowne, bo przychod na mieszkanca w Gazie (dzieki UNRWA) jest wiekszy niz polskie minimum socjalne (czy minimum egzystencji) dzisiaj. Warto przy tym zacytowac Fassbindera: Wine ponosi Zyd, bo nas obwinia, on jest po pros – tu.

 83. Sladowa ilosc Zydow poglebia kryzys duchowy niektorych Niezydow. Oczywiscie jest o wiele latwiej funkcjonowac jako antysyjonista walczacy o pokoj na Bliskim Wschodzie, niz jako zwykly antysemita. Wazne jest stac oraz dzialac po wlasciwej stronie. Brak jest odpowiedzi, dlaczego ta strona ma tylko jedna strone, antyizraelska. Wiem, zadnego zla nie wyrugujemy wskazujac drugie zlo. Sam o tym pisalem. Izrael przypomina nam jednakze nasze postawy i postawy naszych przodkow w latach przed i powojennych. Technika przypominania, ze nie tylko Niemcy byli nazistami, ze wielu kolaborowalo, ba nawet sami Zydzi, pomaga zapomniec winy wlasne. Trudna jest zmiana paradygmatu z ofiary duzej, na mniejsza, ba z ofiary na czynce. A tak wlasciwie chodziloby li tylko o odpowiedzialnosc nie za to co bylo, lecz po tym, co bylo, za to co bedzie, poczynajac od wlasnego podworka.
  Antysyjonizm jest wlasciwie monolityczny jak sam ruch syjonistyczny. Od tysiecy lat debatuja Zydzi o swoim miejscu na ziemii i byloby dobrze gdyby ten temat sami przedyskutowali do konca. Traktujac Zydow jako czesc swiatowej wspolnoty nie majacej prawa do wlasnego panstwa , odmawiamy tego prawa rowniez Palestynczykom, bo oni tez sa czescia Umma. Marks mowil o emancypacji Zydow, ze jest ona emancypacja spoleczenstwa od Zydostwa. Pozostaje pytanie jak daleko nalezaloby traktowac Zydow na Bliskim Wschodzie jako cialo obce. Jak daleko cialem obycym sa Koptowie w Egipcie, Baha’I w Iranie czy Kurdowie w Turcji, Iraku, Iranie oraz Syrii, ktorzy od ukladu w Sèvres czekaja na autonomie. Dlaczego nikt o nich nie wspomina w blogosferze przy okazji debaty o tworczosci Grassa, tego nie wiem. Odpowiedz moglaby” brzemiec”, bo jednego zla nie wytlumaczymy zlem drugich. Wracajac do sztucznego tworu jakim jest Izrael, to oprocz Islandii, Japonii, Malediwow, Tuwalu i Tonga nie ma panstwa na swiecie, ktore nie byloby sztucznym tworem. Dotyczy to rowniez Polski.

 84. Skad ta potrzeba mieszania w blogosferze signifiant z signifie?

 85. @Bywalec 2

  Otóż to. Błędny Rycerz z postępującą demencją i sekundujący mu Sancho Pansa z kompleksem oczytanego laboranta są w stanie zamulić i zepchnąć na mieliznę każdy wątek na tym blogu, a potem pławić się w szlamie własnych wypocin i intelektualnego łupieżu 🙁

 86. O właśnie: signifiant i signifie, les duperelles, Idiotengelaber…

 87. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 17:36

  no wlasnie… co za „intelektualna” riposta… 🙂
  na blogu LA przeczytalem, ze nalezy stworzyc wlasny jednolity krag dyskusyjny, a tych, ktorzy nie pasuja trzeba wyrzucic…
  podrzuc jakis „interesujacy” watek… osobiscie polecilbym poznac podstawy teorii wzglednosci….mniej ogolnych epitetow wiecej tresci… tylko nie o niesmiertelnym PiSie…moze byc o emeryturach lub systemie podatkowym…

 88. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 17:36
  lapanie typos, to jak smiech, gdy ktos potknal sie na drodze…jak ktos to robil w przedszkolu to bylo OK…

 89. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 17:36
  teorie spiskowe z Putinem i Ruskimi tez mnie nie bawia…bo to temat oklepany…

 90. Uwaga dla Przodowniczek i Przodownikow blogu…

  Jaka wiec jest wartosc blogu i blogujacych, jesli facet z postepujaca demencja i sekundujacy mu laborant sa w stanie zamulic i zepchnac na mielizne ( co za solenny jezyk) kazdy waten na tym blogu?

  Odpowiedz dla Wal i wdrwidebu:

  ZADNA WARTOSC.

  Komplement dla Gajowego alias Wydrwidebu:

  Podoba mi sie : intelektualny lupiez. Kupuje.

 91. Jak się ma dobry pomysł to zawsze jakoś tam ,, towarzystwo ”
  można rozgonić .

  https://tarnogorski.info/w-tym-miejscu-odbywaja-sie-libacje-alkoholowe-ktos-sie-wkurzyl-i-oblal-lawke-smola/

 92. Przykro mi, ze musze uznac Gajowego za wtornego z werwa inercji: signifie.

 93. „Podoba mi sie : intelektualny lupiez. Kupuje.”

  co to jest? naduzywanie stereotypow?definicji doslownych? przepisywanie ze slownika doslownych definicji w punktach (dobre do kartkowek szkolnych i studenckich)… troche bezrefleksyjne…IMHO

 94. moze rowniez cos, co dominuje w Stanach i Kanadzie… odwolywanie sie do schematow z telewizyjnych kreskowek, kultury popularnej i new sci-fi… wystarczy przejrzec literature naukowa…

 95. moze wykluje sie z tego jakas interesujaca dyskusja…. na razie brak Ziobry i Prezesa Kaczorka… Putin tez w cieniu…

 96. GajowyM.
  19 sierpnia o godz. 17:37
  moze napisz jakis blogowy esej o Falladzie, zamiast powtarzac teksty, ktore juz kiedys napisales…
  czytam wlasnie „Wilk wsrod wilkow”… moze podrzucisz cos interesujacego na ten temat…

 97. Symetryczny
  19 sierpnia o godz. 16:38
  ,,Ręce precz od Białorusi.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/morawiecki-

  wybory-na-bialorusi-musza-zostac-powtorzone/vv7g17v,79cfc278”

  Wybory nad Wisla musza zostac powtorzone !

 98. Populizm alla Polacca

  Całą wiosnę zaufanie społeczeństwa do minstra zdrowia szczytowało. Był osłoną i zbawcą, niemal prześcignął samego prezessimusa Kaczorka, który Szumowskiego jako „ikonę walki z koronawirusem” bronił w sejmie do upadłego przed atakami „hołoty chamskiej”. A w lecie kicha. – musi odejść, w niewyjaśnionych (jeszcze) okolicznościach. Ale obciach na górze. Jaki niesmak na dole?

  Cóż, znów władza PiS się nie poznała na człowieku, nie dostrzegła w porę jego ciemnych stron. Ciekawe jak będą rozwijać tę narrację, na zlecenie i pod kierunek prezessimusa Kaczorka? I co się podzieje na froncie wojny ZZ – Mateuszek Pinokio. Wygląda na to, że prezessimus Kaczorek w swojej wizji budowy Budapesztu nada Wisłą postawił onegdaj na gospodarkę w wydaniu oligarchicznym, po węgiersku, z Mateuszem P. i aferzystą pocztowym Sasinem (ta spraw też w toku). Bez powiatowej premier. Ale służbowi siłowicy, także niezbędni w strukturze tej władzy, niejako jej druga noga, zaatakowali. I co teraz towarzyszu prezesie Ka? Którą nogą pomaszerujecie ku świetlanej przyszłości?

 99. PA
  To jest gra slow i znaczen. Wyluzuj wiec, ignoruj wiekszosc wpisow.

 100. Walec uwaza, ze ja uwazam, co on uwaza. Uwaza za sluszne. Oczywiscie, nie uwazam i tak jest dobrze.

 101. Saldo mortale
  19 sierpnia o godz. 18:16
  jak to w starej piosence, ktorej nie znasz:
  „trzeba lykac to maslo maslane
  Honorowo jak skaut”….
  ide na zakupy aprowizacyjne..

 102. Bar Norte

  „Podczas szczytu Unii Europejskiej kanclerz Niemiec Angela Merkel i inni przywódcy państw europejskich podziękowali Polsce i państwom bałtyckim za inicjatywę zwołania szczytu i dyskusję o sytuacji na Białorusi”.

 103. Mauro Rossi
  19 sierpnia o godz. 18:36

  Nastepna epidemia moze przyjsc za pare lat, tak jak koronawirus przyszedl po Eboli.
  Dla ochrony rzadu, spoleczenstwa i gospodarki trzeba zbudowac :
  fabryki odziezy, rekawic i masek ;
  wykupic kilka fabryk farmaceutycznych z rak prywatnych
  i zaczac produkcje testow ,
  szczepionek na grype ktore mozna przestawic na szczepienia na koronowirusa ;
  oraz lekow , ktore eksperymentalnie lecza chorych obecnie,
  jak Hydrochlorochinina i lek przeciw pasozytom Iwermektyna.
  Leki z osocza reklamowane w Lublinie nie sa nigdzie na swiecie skuteczne.

  PiSowi na wszystko nie wystarczy a koronawirus jest niepotrzebnym obciazeniem budzetu.
  Nowy minister zdrowia musi leciec na Tajwan i wzorem Amerykanow uczyc sie od najlepszych.

 104. Przeczytałem sobie tekst Agnieszki Sowy o patologiach w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantologii w Warszawie i powiem szczerze, że aż tak bardzo mną to nie wstrząsnęło Osobiście miałem szczęście/nieszczęście być obsłużonym w renomowanej klinice kardiologicznej. Oto krótka i wesoła historia kilku lat perypetii zdrowotnych:
  1. Zdarzenie – zawał. Wiozą na nocny dyżur do kliniki, jestem przytomny. Izba przyjęć, podpisuję na leżąco jakieś dokumenty i wio na salę zabiegową. Będę miał balonikowanie i założą stent. Operator sprawnie działa i w pewnym momencie pyta asystentkę o stent (podaje jakieś cyfry) i dowiaduje się, że nie ma takiego, więc pyta jaki jest. Zakłada jaki jest. Przeżyłem.
  2. Po pewnym czasie czuję się źle, ale muszę czekać parę miesięcy na kolejną koronografię. Znowu jestem na sali zabiegowej i okazuje się, że tego przepchać się już nie da, ale na szczęście moje serce zaczęło budować tzw. krążenie oboczne. Żyję.
  3. Muszę mieć założony rozrusznik. Pech chce, że operator musi szkolić młodszego kolegę i pozwala mu założyć (wkręcić w ścianę komory serca) końcówkę elektrody. Przeżyłem, ale po pewnym czasie jedna elektrod przestała przewodzić prąd (kto ją założył?).
  4. Mam termin na wymianę elektrody. Przygotowują mnie do poważniejszego zabiegu i wiozą (dwaj sanitariusze) na salę zabiegową. Zawieźli na niewłaściwą, ale byłem przytomny więc powiedziałem czającym się kardiochirurgom, że to nie ja na ablację. Wiozą dalej, w drzwiach właściwej sali operator pyta jakiej firmy mam rozrusznik, mówię i okazuje się , że przygotowano niewłaściwą elektrodę. Czekamy na właściwą z magazynu. Zabieg się udał i wyszedłem z tego żywy. Po pewnym czasie pojawiły się komplikacje i tylko dlatego, żeby nie nudzić, kończę.
  Żyję
  Gdyby zrobić z tego film, wyszłaby komedia i happy endem.

 105. PA2155
  19 sierpnia o godz. 18:23

  Nie musisz lykac przechodzac obok. Ja osiagnalem kolejny juz raz swoj cel. Doprowadzilem kilkoro paraintelektualistow/intelektualistow do Rage i pokazali w koncu swoje nagie twarze, twarze bez wyrazu i jezyk lumpow z blokowisk. Calkiem niedawno partycypowales rowniez w tej zabawie razem z AHA. Studentki i studenci beda mieli o czym pisac.

  Mauro Rossi kolejny raz bredzi nie rozumiejac jezyka dyplomacji. Nieszczesny nie czytal komentarzy rzecznikow prasowych przywodcow panstw europejskich. Aura Mauro placze, ze ten holduje panstwom baltyckim, a mialo byc na opak.

 106. @BWTB

  Gratuluję mocnych nerwów i stoicyzmu 😎
  Żeby chorować, trzeba mieć niezłe zdrowie 😉

 107. W Polityce nr 33 Passent na sile probuje pozbyc sie figowego listka. Niepotrzebnie bowiem sugeruje, ze Polityka byla opozycyjnym tygodnikiem. Nie, nigdy nie byla, mimo ze naczelny zmienial czesto fryzury, jak slusznie zauwazyl Tyrmand L.

 108. Trzyma Wyrwał Orbana
  „Luksusowa willa, współpraca z think tankiem zwanym „pralnią pieniędzy”, strona z wywiadami z politykami PiS, artykuły przypisujące politykom opozycji rolę marionetek George’a Sorosa i dofinansowania do projektów wspieranych przez partię rządzącą. Tak wygląda działalność Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Każdego roku instytut dostaje na to z państwowej kasy 6 mln zł.” – onet.pl
  A kto finansuje Marcina Wyrwała , o tym cicho sza?

 109. BWTB
  19 sierpnia o godz. 19:00

  Tanie Panstwo
  w praktyce.

 110. Gmina Tuchów ponownie na tapecie… gmina wolna od LGBT, którą Ziobro dofinansował pieniędzmi odebranymi ofiarom przestępstw.

  Tym razem prosi o modlitwę, bo… zmarł ksiądz zarażony koronawirusem.

  „Nie każdy wierzy w zagrożenie koronawirusem, ale każdy z nas wierzy w Pana Boga.”

  Serio?

  Nie każdy wierzy w Pana Boga, gmino Tuchów!
  Ale wasz ksiądz nie wierzył w „świrusa” – z tragicznym dla siebie skutkiem.

  Ile gorliwie wierzacych osób zaraził?

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26223438,zmarl-ksiadz-zakazony-koronawirusem-tuchow-prosi-o-modlitwe.html?_ga=2.183262886.1694567952.1597687191-68696345.1597687191

 111. @BWTB 19 sierpnia o godz. 19:00

  Mózg staje! Ale serce wytrzymało.
  I tak 3maj!

 112. Aha, jest sierpień i pielgrzymki nadal idą.
  Bo lud boży (ś)wirusa się nie boi?

 113. O zbrodniach przodków Merkel i innych… na Białorusi pamiętają…a zatem nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, też na Białorusi obowiązuje…Tak sobie myślę prywatnie, że niedawne demonstracje w Warszawie, Merkel przyjęła do wiadomości…w III Rzeszy, to była normalka lać LGBT… zaraz po Żydach…Drang nach Osten…! wyssany…a Niemcy lubią kolaborantów…pożytecznych idiotów…nawet wpiszą na folkslistę bałtycką…

 114. Zrobić z Białorusi drugie Kosowo…a nawet zrobić na Biało…rusi… nie musi jak na..rusi…Tak sobie myślę prywatnie o wielkiej prowokacji przeciwko Rosji…rozbić resztki słowiańskich formacji w krzyżackim stylu…złote runo Rosji kusi…bankrutującą tzw. zachodnią cywilizację…Białorusini zostańcie Słowianami…! katolicyzm ma germańskie geny…odprawiajcie posłów tej wiary…nie dajcie się zrobić na biało pod krzyżackim krzyżem…

 115. Na marginesie
  19 sierpnia o godz. 20:00

  Szwecja nie stosuje obostrzen i smiertelnosc wzrosla jedynie o 10 %.
  Moze Maly Bratobojca nie mialby nic przeciwko
  13 Polakom zmarlym dziennie ponad norme z poprzednich lat ,
  zeby tylko kopalnie i szkoly byly otwarte?

 116. Hi hi.
  Wybrany komentarz:
  A nie wystarczy ogłosić Tuchów strefą wolna od koronawirusa?

 117. @kooperatywaMondragon 19 sierpnia o godz. 20:28

  W ogóle jest bałagan nie z tej ziemi. Ogłaszają niektóre rejony „czerwonymi strefami”, a mieszkańcy dowiadują się o tym ostatni. I to są rejony uzdrowiskowo-turystyczne, np. Krynica. W dodatku mieszkańcy tych stref pracują w innych i codziennie tam dojeżdżają, zatem są potencjalnym źródłem zakażeń. Nikt nie wie, na jakich zasadach odbywa się to przydzielanie łatek, a przede wszystkim – nikt nikogo o tym nie powiadamia. Paranoja!

 118. Mauro Rossi

  Sprawdziłem konta Brukselczyków i DW. O podzękowania dla Morawieckiego pisze red Bawołek:

  „Na unijnym szczycie liczne podziękowania dla Polski za inicjatywę organizacji dyskusji o Białorusi szefów państw i rządów „27”. Premierowi Morawieckiemu i Bałtom dziękowali: kanclerz Niemiec Angela Merkel; premierzy Hiszpanii, Irlandii, Grecji, Węgier, Słowacji i Czech.”

  Natomiast DW o w/w uprzejmościach informuje następująco:

  „Od dnia wyborów na Białorusi medialnie na pierwszej linii pozostaje Wilno, gdzie schroniła się Swiatłana Cichanouska. Także w pierwszych tygodniach EuroMajdanu, jeszcze przed krwawą rozprawą, Litwini też bywali najaktywniejsi w publicznych deklaracjach. Szereg przywódców podczas dzisiejszego szczytu – miało – wedle relacji naszych rozmówców – dziękować Wilnu za liderowanie w sprawach białoruskich w ostatnich kilkunastu dniach. Natomiast Merkel podziękowała dziś i Polsce, i Litwie.”

  Natomiast najlepiej poinformowana i zarazem kometentna red Szymańska Borginion ogranicza się do potwierdzenia, że szczyt zebrał się z powodu konfliktu turecko-grecko-cypryjskiego. W tym kontekście sprawa białoruska była na doczepkę – jak mawiają. No i wskazuje w tym kontekscie głównie na interesy Bałtów.
  Zresztą podziękowania na jakich ci tak zależy wskazują, że Unia zamyka ten temat choćby dlatego iż konflikt na Białorusi ewidentnie wygasa czy się wypala – jak wolisz.

 119. Saldo mortale
  19 sierpnia o godz. 19:27
  W Polityce nr 33 Passent na sile probuje pozbyc sie figowego listka. Niepotrzebnie bowiem sugeruje, ze Polityka byla opozycyjnym tygodnikiem. Nie, nigdy nie byla, mimo ze naczelny zmienial czesto fryzury, jak slusznie zauwazyl Tyrmand L.

  ciekawa jest historia tego eposu o opozycyjnosci… Tyrmanda tez niespecjalnie lubiano, bo walil prawde prosto w oczy… dawniej oseski uczyly sie pisac i czytac na „Zywotach slawnych mezow” a teraz legenda mowi, ze byla to „Polityka”…najgorszy moment to byl poczatek stanu wojennego, kiedy to po raz pierwszy mozna bylo to kupic bez „teczki”… zreszta, wybor byl ograniczony… innymi dostepnymi tytulami byla „Trybuna Ludu” i „Zolnierz Wolnosci”… pamiec ludzka jest dobra, acz krotka…

 120. kooperatywaMondragon
  19 sierpnia o godz. 18:55

  Leki z osocza reklamowane w Lublinie nie sa nigdzie na swiecie skuteczne.

  Mój komentarz
  Spółka z Lublina, która ogłosiła, ze pierwsza na świecie podjęła się produkcji leku na Covid-19 (przeciwciała z osocza osób, które przeszły Covid-19) musiała jakoś uzasadnić 50 mln dofinansowania, które dostała od państwa via Ministerstwo Zdrowia na obiecany lek. Skoro obiecała i pieniądze dostała, to coś musi zakomunikować, a że jest to komunikat na rympał – obiecanki dotyczące skuteczności, to jest inna sprawa, która utonie w natłoku wydarzeń.

  Zakomunikowała jako swoją nowość, pochwaliła się absolutnym pierwszeństwem w świecie z produkcją środka, który jest znany na całym świecie, a jego stosowanie było przetestowane w wielu miejscach.
  Pzdr, TJ

 121. tejot
  19 sierpnia o godz. 20:41
  kooperatywaMondragon
  19 sierpnia o godz. 18:55

  Leki z osocza reklamowane w Lublinie nie sa nigdzie na swiecie skuteczne.to juz wiem z CNN i OAN… zadna rewelacja
  BBC twierdzi, ze lekiem skutecznym jest dexamethasone…. prawdziwych badan klinicznych nikt nie przeprowadzil… to sa tylko sugestie…

 122. @Bar Norte – czytam po kawałku książkę Kertzera o Piusie XI i Mussolinim. Teraz zrobiło się ciekawie, bo Mussolini podbija sobie „imperium” z pomocą Piusa. Chodzi o podbój Etiopii. Co zwróciło moją uwagę – to nachalna kaka-propaganda. Włochy były objęte sankcjami przez Anglię i Francję. Te sankcje dokuczały im dość mocno. Gdyby jeszcze doszło do objęcia sankcjami ropy naftowej, podbój Etiopii zakończyłby się fiaskiem. W dodatku obawiano się, że do sankcji przyłączą się Stany Zjednoczone.

  I co zrobiono? Podburzono katolicką ludność USA, zorganizowano demonstracje, a popularny radiowy sutannowy krzykacz w Stanach wynosił Mussoliniego pod niebiosa. Kampania – uwaga! – była pod hasłem ratowania cywilizacji (rzymskiej?) uosobionej przez faszystę Mussoliniego przed miazmatami zgniłego Zachodu, banksterami, masonami, Żydami… brzmi znajomo?

  Przecież to samo się dzieje teraz. Aha, kluczową rolę w tej kampanii histerii i obrzucania błotem odgrywał generał zakonu jezuitów – niejaki Ledóchowski.

 123. @Blackey – nie osłuchałam do końca – nie dlatego że przyjemności trzeba dozować i delektować się, ale z przyczyn bardziej przyziemnych. Ziemia w woła o deszcz, a w ostatecznej wersji o twardą wodę z wodociągu.
  „To co wydarzyło się w wyborach, w sumie to co działo się przed wyborami, jest klasycznym przypadkiem scenariusza tzw. „kolorowej rewolucji”.
  Praktyka czyni mistrza – tym razem wydano 1 miliard 200 milinów dolarów i darczyńcy pochodzili z różnych stron świata i nic dziwnego bo kąsek łakomy.
  Dotarłam do miejsca gdzie rozmówca martwi się o pęcherz wysiadywacza bruków i słusznie – infekcja wędruje drogami moczowymi do nerek, a potem to już tylko amputacja i dializa.
  Nocą przekażę pozostałe spostrzeżenia.

 124. Saldo m. 19.27
  Do rozwinięcia tematu konieczny jest artykuł Mieczysława Rakowskiego „Ludzie i socjalizm”
  Wprawdzie i ludzie i socjalizm w 1968 roku wyglądali inaczej niż obecnie, ale warto byłoby sięgnąć do źródła

 125. Saldo mortale
  19 sierpnia o godz. 19:03
  „Ja osiagnalem kolejny juz raz swoj cel. Doprowadzilem kilkoro paraintelektualistow/intelektualistow do Rage i pokazali w koncu swoje nagie twarze, twarze bez wyrazu i jezyk lumpow z blokowisk. ”

  to byla metoda tzw. srodowisk opozycyjnych w PRLu, gdy aktywisci pojawiali sie na oficjalnych zebraniach i zadawali delikwentom partyjnym klopotliwe pytania…nawet taki tuz jak red. Karol Szyndzielorz z Zycia Warszawy prawie ze ku…wal na niektorych upierdliwych… a byl to rok, jak pamietam 1980….nihil novi

 126. Saldo mortale
  19 sierpnia o godz. 16:19

  „Oto popisy antypisowcow, poprawnych politycznie oczytanych humanistow z jednego tygodnia”.

  „murzyn …”.

  Otóż nie „murzyn” tylko Murzyn, słowo to napiszemy z dużej litery, więcej szacunku dla ludności Afro. Na twoim miejscu to bym się wstydził, ale raczej jesteś bezwstydny.

 127. Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:17

  „W Grodnie już wywieszają polskie flagi”!

  …racja…a ja już miałem nadzieję…

  Zapewne to prowokacja, setki głuptasów (tzw. megafonów) za darmo będą to kolportować w sieci, ty już to zrobiłeś. Z tego samego cyklu: przed kilku laty, w apogeum kryzysu na Ukrainie, dyplomaci rosyjscy dyskretnie pytali się, czy Polska nie byłaby zainteresowana odzyskaniem Lwowa, bo Ukraina to państwo sezonowe. A historycznie, podczas traktatu ryskiego w 1921 negocjatorzy bolszewiccy koniecznie chcieli oddać Polsce Mińsk, stolicę Białorusi, dawny Mińsk Litewski. Oczywiście z całym bagażem etnicznych problemów, które później Rosja by wykorzystywała. Polscy negocjatorzy, głównie ludowcy i endecy, odmówili.

 128. Na marginesie

  „Podburzono katolicką ludność USA, zorganizowano demonstracje, a popularny radiowy sutannowy krzykacz w Stanach wynosił Mussoliniego pod niebiosa. Kampania – uwaga! – była pod hasłem ratowania cywilizacji (rzymskiej?) uosobionej przez faszystę Mussoliniego przed miazmatami zgniłego Zachodu, banksterami, masonami, Żydami…”

  Akurat dla inspiratorów tej akcji nie było to perspektywicznie opłacalne bo jak pisze Wiki:

  „W czasie II wojny światowej internowano do zamkniętych obozów i obszarów ok. 10 tys. Włochów z Zachodniego Wybrzeża USA (a 600 tys. otrzymało status wrogiego rezydenta), jako obywateli wrogiego państwa włoskiego pod dyktaturą faszystowską (podobna sytuacja dot. np. Japończyków, jednak na o wiele większą skalę).”

  Choć ta sama Wiki dodaje sprawiedliwie:

  „Około 1,2 mln Amerykanów włoskiego pochodzenia służyło w armii USA w czasie II wojny światowej (stanowi to 7,5% z 16 mln wszystkich amerykańskich żołnierzy walczących na arenach tej wojny).”

 129. ls42
  19 sierpnia o godz. 20:46
  Saldo m. 19.27
  Do rozwinięcia tematu konieczny jest artykuł Mieczysława Rakowskiego „Ludzie i socjalizm”
  Wprawdzie i ludzie i socjalizm w 1968 roku wyglądali inaczej niż obecnie, ale warto byłoby sięgnąć do źródła

  a ja widzialem wywiad MFR w telewizji holenderskiej lub w BBC w 1989 r., w ktorym twierdzil on, ze PRL jest krajem demokratycznym…

 130. Min. R. Sikorski w 2010 – wedle naszych ocen Łukaszenka w subsydiach otwartych i ukrytych kosztował Rosję 100 mld dol.

  Min. Siergiej Ławrow – Żeby tylko tyle!

  – Panie, a ja myślałem że Białoruś to cud centralnego planowania i państwowego zarządzania, istny państwo socjalistycznego dobrobytu; lata całe tak pisali na blogu en passant.

  – A o Radku-Szkaradku co pisali, nie czytał Pan?

  – To fakt, wiadomo dlaczego. Bo z nich się naśmiewa, o tu:

  Dobrze, że minister Czaputowicz zwrócił się do partnerów niemieckich i francuskich z apelem o wydanie wspólnego oświadczenia Trójkąta Weimarskiego. Tylko pytanie: skoro w PiS odkryli, że Trójkąt Weimarski może być użyteczny dla polskich interesów, to dlaczego przez poprzednie pięć lat go rujnowali? I skoro można go użyć w sprawie białoruskiej, to dlaczego nie we wszystkich innych? Więc jeśli się uczą, to dobrze, tylko szkoda, że tak długo i po tak wielu stratach.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1968214,1,sikorski-polska-moglaby-rozgrywac-kryzys-na-bialorusi.read?src=mt

 131. cynizm rozgrywających powala uczciwego człowieka:
  „UE nie uznaje wyników wyborów na Białorusi”
  „Wybory na Białorusi powinny być powtórzone”
  itp, itd. Jest jeszcze polityk który udaje idiotę i chciałby ręka w rękę „rozegrać Białoruś” – sadząc po życiorysie tego męża stanu udawanie nie sprawia mu trudności.
  @Piotr II – ty wyglądasz na porządnego człowieka, nie lekceważ wiedzy spoza ekranu telewizora.

 132. @Bar Norte 19 sierpnia o godz. 20:53

  Ale rozumiem, że zamknęli ich później? Czyli tam, gdzie jeszcze nie doczytałam?

  Bo na razie wszystko jest cudownie, Etiopczycy giną jak muchy, żołnierze włoscy z Maryją na ustach w radosnym uniesieniu sieją śmierć, papież zapada na zdrowiu i zaczyna mieć pewne wątpliwości – ale sutannici nadal codziennie nękają Mussoliniego żądaniami coraz to nowych przywilejów, a Mussolini… no właśnie. Dawna kochanka przewidziała rozwój psychozy.
  🙂

 133. PA2155
  19 sierpnia o godz. 20:50

  „to byla metoda tzw. srodowisk opozycyjnych w PRLu, gdy aktywisci pojawiali sie na oficjalnych zebraniach i zadawali delikwentom partyjnym klopotliwe pytania…nawet taki tuz jak red. Karol Szyndzielorz z Zycia Warszawy”.

  Była okazja w 1980 roku, więc redaktora Szyndzielorza zapytałem o sowieckie rakiety SS-20, po tym jak podczas pogadanki wyklinał niebezpieczne dla pokoju amerykańskie Cruise Missile. Trochę się zdenerwował, choć był inteligentny i wygadny.

 134. przez przypadek przyłączyłam się do tematu skomentowanego przez @teo i muszę poszerzyć swoją radę do blogowicza. O inne media.

 135. Mauro Rossi
  19 sierpnia o godz. 21:00
  „choć był inteligentny i wygadny.”

  mogl prowadzic show w TV albo w radio… zreszta, czesto gesto zapraszano go na niedzielne komentarze … nie pamietam dokladnie tytulu „Swiat w przekroju” wraz z AK Wroblewskim z „Polityki”.
  najgorszy byl tow. Atlas z Wydzialu Prasy, Radia i TV KC…

 136. W milionerach pytanie za 250 tys. zł. w jakiej religii wiesza się mezuzę na drzwiach?

  Wcześniejsze pytanie za 125 tys. zł.
  która grecka litera występuje w synonimach wyrazów: wcale, identyczny, skrupulatny

  Odpowiedź w następnym komentarzu

 137. Mauro Rossi
  19 sierpnia o godz. 21:00
  „choć był inteligentny i wygadny.”

  moze znasz jego dalsze losy, bo przepadl calkowicie…

 138. @ls42 19 sierpnia o godz. 21:08
  Mezuzah – i wszystko jasne! Ale ja mam Googla pod palcami.

 139. W państwie PiSuńskim polityka rządzi wszystkim

  https://wyborcza.pl/7,82983,26222322,dr-grzesiowski-pod-presja-polityki-zmienialy-sie-opinie-min.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  Dr Paweł Grzesiowski, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń:
  Początek walki z pandemią był trudny, ale uważam, że wygrany. Mieliśmy i mamy w dalszym ciągu w porównaniu z innymi krajami europejskimi znacznie mniej zachorowań, a przede wszystkim znacznie mniej zgonów. Można powiedzieć, że ten przygotowany w lutym-marcu system zadziałał. Natomiast niestety dużo gorzej oceniam już kolejne miesiące, czyli maj, czerwiec, lipiec. …
  Myślę, że to jest pułapka, w którą wpada wielu lekarzy, którzy zaczynają się zajmować polityką, gdzie medycyna ustępuje polityce. Myślę, że tutaj zadziałały mechanizmy przede wszystkim właśnie polityczne i zmieniały się również opinie ministra w różnych sprawach pod moim zdaniem presją jednak polityki, i to zawsze źle się kończy. …
  Jeżeli uważamy, że jakieś działania są potrzebne, to po prostu trzeba je realizować, a kwestie polityczne czy cele polityczne nie powinny być od tego uzależnione. ….
  Uważam, że ostatnie miesiące były wręcz hermetycznie zamkniętym obszarem dla wiedzy eksperckiej. Nie wiedzieliśmy przez długi czas, kto doradza ministrowi zdrowia, kto jest odpowiedzialny za ekspertyzy. I to właściwie się do dzisiaj nie zmieniło. …
  W każdym kraju powstał zespół doradców, który generuje pewne analizy, pewne opinie, które później zamieniane są na konkretne rozwiązania. W naszym kraju właściwie jedynym liderem czy jedynymi liderami byli konsultanci krajowi, którzy w zasadzie publikowali swoje wytyczne, które jeszcze między sobą nie do końca się zgadzały. To jest problem absolutnie pierwszorzędny, aby przywrócić miejsce ekspertom i opierać wszelkie decyzje na wiedzy eksperckiej.

  I co dalej w państwie PiSuńskim?

 140. @IS42 – to drugie – sprytne! I wcale nie wymaga znajomości greki. Tylko lateralnego kojarzenia. Coś jak krzyżówki „z przymrużeniem oka” – które uwielbiam 🙂

 141. @teo 19 sierpnia o godz. 21:17

  Proste jak budowa cepa: czego można oczekiwać od systemu, który knebluje wypowiedzi pracowników z pierwszej linii frontu, czyli tych bezpośrednio zaangażowanych w przeciwdziałanie pandemii?

 142. Wybór Trumpa przez Putina miał być powtórzony…Obama nie powinien być prezydentem, bo nie urodził się u jankesów…Maduro nie jest prezydentem, bo…Janukowycz przestał być prezydentem, bo…Tak sobie myślę prywatnie, że to obrazek jak z III Rzeszy: ja powiem kto jest Żydem…psy szczekają, a…życie swoje…

 143. KLUB AFER PIS

  Do Ryszarda Terleckiego – wie pan co, historia lubi płatać figle, nikt nie zna dróg do potomności i może to Pańska arogancka wypowiedź, a nie moja głupota przejdzie do historii, kto wie, może i jestem głupia, ale szybko się uczę.

  Klaudia Jachira

  Faszystowska partia PiS

 144. Nawet najbardziej skompromitowani urzędnicy PiS odchodzą w atmosferze zachwytów. Tak żegnano premier Beatę Szydło, Antoniego Macierewicza, Jan Szyszkę czy Annę Zalewską

  Opowieści Cieszyńskiego o tym, że zakończył swoją misję, można między bajki włożyć. Podobnie jak tłumaczenia Szumowskiego, że zrezygnował, bo „przychodził skatowany do domu i oglądał głupie filmiki na komórce”, zamiast się angażować w życie rodziny.

  Żadna misja się nie zakończyła. Cieszyński przepchnął przez parlament ustawę o całkowitej centralizacji w systemie opieki zdrowotnej. Miał dalekosiężne plany, także związane z cyfryzacją. W zdrowiu do podziału są miliardy. Cieszyński chciał mieć nad nimi jeszcze większą kontrolę. …
  Szumowski jest przyzwyczajony kłamać. Kłamie, kiedy mówi, że Polska świetnie sobie poradziła z epidemią. Wzrost liczby zachorowań najlepiej świadczy o wciąż słabym wywiadzie epidemiologicznym.
  Kłamał on i kłamał Cieszyński, kiedy mówili, że zakupy związane z epidemią są w pełni transparentne. Nie są. MZ wcale nie odpowiada na wszystkie pytania o swoje zakupy – nawet kiedy zadają je posłowie. Poza tym w żadnym normalnym kraju nie kupuje się maseczek od instruktora narciarskiego i respiratorów od handlarza bronią. A jeśli już wybuchnie jakiś skandal, to lecą głowy.
  Szumowski i Cieszyński mieli jednak dotychczas pełne poparcie premiera. Ochrona właśnie się skończyła. Dlaczego akurat teraz? Czyżby chodziło o kolejne afery, o których nie wie jeszcze opinia publiczna, za to wie już obóz władzy?

  https://wyborcza.pl/7,75398,26223923,bajki-o-ministrze-i-jego-zastepcy.html

  Kłamie Cieszyński, kłamie Szumowski, kłamie Morawiecki, kłamie Ziobro …
  Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem, kłamaliśmy w nocy … kłamaliśmy po to, żeby wygrać wybory – kiedy towarzysz prezes Kaczorek to przyzna? I to będzie końcowy akt Budapesztu nad Wisłą.

 145. Mauro Rossi
  19 sierpnia o godz. 20:51

  Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:17

  „W Grodnie już wywieszają polskie flagi”!

  …racja…a ja już miałem nadzieję…

  „Zapewne to prowokacja, setki głuptasów (tzw. megafonów) za darmo będą to kolportować w sieci, ty już to zrobiłeś.”

  …i znowu mnie zaskoczyłeś…który to już raz ?….
  Nie podejrzewałem cię o taki skrajny brak poczucia humoru…
  chociaż…jesteś często bardzo „dosłowny”..

 146. Na marginesie
  19 sierpnia o godz. 21:20
  ” Coś jak krzyżówki „z przymrużeniem oka” – które uwielbiam ”

  …ja też…szkoda że pan Rossi sobie z tym nie radzi…

 147. @Piotr II 19 sierpnia o godz. 21:33
  No więc właśnie! I nie tylko on 😉

 148. Koronawirus w kancelarii premiera…bicz boży dosięga grzeszników…jak mówi pewien ksiądz…Tak sobie myślę prywatnie, że daremne modlitwy i zawierzenia, to placebo…

 149. Na marginesie
  19 sierpnia o godz. 20:44
  @Bar Norte – czytam po kawałku książkę Kertzera o Piusie XI i Mussolinim. Teraz zrobiło się ciekawie, bo Mussolini podbija sobie „imperium” z pomocą Piusa. Chodzi o podbój Etiopii. Co zwróciło moją uwagę – to nachalna kaka-propaganda. Włochy były objęte sankcjami przez Anglię i Francję. Te sankcje dokuczały im dość mocno. Gdyby jeszcze doszło do objęcia sankcjami ropy naftowej, podbój Etiopii zakończyłby się fiaskiem. W dodatku obawiano się, że do sankcji przyłączą się Stany Zjednoczone.

  I co zrobiono? Podburzono katolicką ludność USA, zorganizowano demonstracje, a popularny radiowy sutannowy krzykacz w Stanach wynosił Mussoliniego pod niebiosa. Kampania – uwaga! – była pod hasłem ratowania cywilizacji (rzymskiej?) uosobionej przez faszystę Mussoliniego przed miazmatami zgniłego Zachodu, banksterami, masonami, Żydami… brzmi znajomo?

  Przecież to samo się dzieje teraz. Aha, kluczową rolę w tej kampanii histerii i obrzucania błotem odgrywał generał zakonu jezuitów – niejaki Ledóchowski.

  Mój komenatrz
  Brzmi znajomo. Idea o gniciu Zachodu była io jest wykorzystywana pzrzz faszystów, m.in Hitler ją głośił intensywnie. Dziś jest propagowana przez różnego rodzaju proto-, post-, semi- i komunofaszystów, np. w Rosji.
  Ta idea w Polsce ma szeroki oddźwięk w far wright oraz w PiSie, dla którego poparcie dalekiej prawicy (średnio dalekiej) jest krytyczne (przynajmniej bierne), bez niego PiS nie przetrwa u władzy.

  Sygnałami o wyznawaniu tej schizofrenicznej teorii jest szereg wypowiedzi ideologów PiSowskich o konieczności intensywnej obrony rodziny, wartości narodowych i chrześcijańskich w obliczu naporu Zachodu, jest słynne marzenie Mateusza eM o rechrystianizacji Europy, jest szeroko reklamowane w PiSie hasło, że LGBT, to nie ludzie, a ideologia, która poprzez seksualizację czteroletnich dzieci niszczy naszą przyszłość, którą to ideologię gnijący Zachód nasłał na nas, ale my się nie damy. Itp., itd.
  Pzdr, TJ

 150. Piotr II
  19 sierpnia o godz. 21:29
  Mauro Rossi
  19 sierpnia o godz. 20:51

  Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:17

  „W Grodnie już wywieszają polskie flagi”!

  …racja…a ja już miałem nadzieję…

  Mój komentarz
  Piotr II za mało łopatologiczny byłeś w swojej wypowiedzi o polskich flagach w Grodnie.
  Poczucie humoru to słaba strona PiSowskich towarzyszy.
  Pzdr, TJ

 151. ozzy:
  ty znajesz, ja usze dawno byl gieroj, no u mienia giemoroj;
  polskie piekielko, nie tylko tutaj, w pelnej krasie;

 152. GazWyb podaje: –W pierwszym półroczu 2020 r. w Szwecji odnotowano największą liczbę zgonów od 151 lat – podał szwedzki urząd statystyczny. Od stycznia do końca czerwca zmarło 51 405 mieszkańców kraju, z czego 4500 z powodu COVID-19. … Jak podał szwedzki urząd statystyczny (dane opublikował na swoich łamach „The Guardian”), w pierwszej połowie 2020 r. zmarło ogółem 51 405 Szwedów. To najwięcej niż w jakimkolwiek innym półroczu od ponad 150 lat. W pierwszym półroczu 1869 r., gdy w kraju zapanowała klęska głodu, życie straciło 55 431 osób. Populacja Szwecji liczyła wówczas około 4,1 miliona, w porównaniu z 10,3 miliona obecnie.
  Szkoda, że nie podają struktury wiekowej umierających na koronawirusa i pochodzenia ofiar epidemii.

 153. byk
  19 sierpnia o godz. 22:58
  „ty znajesz, ja usze dawno byl gieroj, no u mienia giemoroj;”

  …byku…w jakim to języku ?

 154. tejot
  19 sierpnia o godz. 22:55
  „Poczucie humoru to słaba strona PiSowskich towarzyszy.”

  …przykładem niech będą ustalenia „podkomisji” i wypowiedzi Macierewicza…

 155. Śmiertelność Szwedów w ostatnich 10 latach
  https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/
  Dane za rok 2020 do 29 lipca

 156. Piotr II
  19 sierpnia o godz. 23:13

  …przykładem niech będą ustalenia „podkomisji” …

  Przypomnij nam jak wyjaśniałeś (na gruncie logki), że część ofiar katastrofy smoleńskiej pozbawiona była ubrań? Coś takiego możliwe jest przy szybkości ok. 500 km/h (rządowy Tu-154 rozbił się przy szybkości 270 km/h). Drugą możliwością jest przebywanie blisko epicentrum eksplozji, bo szybkość detonacji powoduje ogromne ciśnienie powietrza, które zabija ludzi i pozbawia ich odzieży (typowe przy zamach terrorystycznych). Jeśli w Smoleńsku nie było eksplozji, ani samolot nie rozbił się przy szybkości 500 km/h, to co się tam wydarzyło? Przypomnij nam jak to tłumaczysz, w opozycji do być może błędnych wniosków podkomisji.

 157. Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 0:20

  „Jeśli w Smoleńsku nie było eksplozji, ani samolot nie rozbił się przy szybkości 500 km/h, to co się tam wydarzyło?”

  …myślę że wątpliwości zostaną „rozwiane” po opublikowaniu raportu…po wyjęciu go z sejfu w odpowiednim czasie…rzecz jasna…

 158. tejot
  19 sierpnia o godz. 22:43

  ” … generał zakonu jezuitów – niejaki Ledóchowski”.

  I kto to mówi lub powtarza? Niejaki tejot. Z których to tejotów, bo Ledóchowski z tych Ledóchowskich.

  „jest szeroko reklamowane w PiSie hasło, że LGBT, to nie ludzie, a ideologia”.

  A komunizm to byli ludzie, czy ideologia? Masz prawo powiedzieć idologia komunistyczna, lub nazaistowska, czy nie? Kiedy w wyniku przegranych wojen skończyły się idologie nagle zabrakło ludzi przyznajcych się do ideologii. Jeśli chodzi o komunistów to wszyscy niemal z dnia na dzień stali się liberałami, po latach niekótrzy z nich wrócili do idologii, tym razem w neomarksistowskiej wersji LGBT. Stąd wniosek, że LGBT to nie tyle ludzie co ideologia. Quod erat demonstrandum.

 159. Maupo, po raz kolejny: to nie jest prawda. Zerwanie odzieży czy obuwia zdarza się przy o wiele mniejszych szybkościach. Wystarczy mocniejszy podmuch wiatru lub jakiekolwiek silne uderzenie. Zobacz opisy wypadków samochodowych albo wypadków w górach przy silnym wietrze. Pisałam o tym, a ty dalej swoje. Przestań bredzić.

 160. Na marginesie

  W nowym sondazu CNN przewaga Bidena nad Trumpem zmniejszyla sie o 4 %.

 161. Antoni M. – film jest raportem podkomisji smoleńskiej
  Piotr II
  19 sierpnia o godz. 23:21

  Mój komentarz
  Macierewicz zapodał nowość.
  A mianowicie powiedział mimochodem, że raport z badań katastrofy w Smoleńsku już został przedstawiony przez Podkomisję Smoleńską – w formie filmu (?).

  Ci ludzie żyją fikcją, ich wirtualny świat, to nie tylko kłamstwa, to obsesje, mity, manie, zwidy.

  Jeszcze dwa tygodnie temu Antoni twierdził, że przedstawia film jako załącznik (?) do raportu smoleńskiego, który jeszcze jest w przygotowaniu, ma kilka tysięcy stron (?), tylko trzeba go przegłosować.

  Teraz wyszło szydło z worka. Raport, jak się okazało, już jest i posłowie go widzieli. Tym raportem jest film przedstawiający animację wymysłów Macierewicza i jego ekspertów.

  Macierewicz nie może się wycofać ot tak sobie z hecy smoleńskiej – głoszenia hipotezy wielowybuchowego zamachu samolotowego na prezydenta RP w Smoleńsku i powoli wchodzi w swoich działaniach w fazę purenonsensu, co oznacza, że oni mówią, że raportu jak nie było tak nie ma i że ja jestem niepoważny, a ja mówię im, że jestem jak najbardziej poważny, słowny i prawdomówny – raport ujrzał światło dzienne w postaci filmu, który uzyskał akceptację ekspertów i przedstawia oficjalne stanowisko państwowej podkomisji.

  Po dziesięciu latach pracy ekspertów Macierewicza co się okazało? Mamy komputerową animację podejścia próbnego do lądowania samolotu prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku, na której przedstawione są rzekome wybuchy niszczące samolot. I tę animację szef państwowej Podkomisji nazywa raportem, czyli oficjalnym dokumentem wydanym przez tę podkomisję.

  Komputerowa animacja stała się jedynym dowodem na zamach wielowybuchowy wielopunktowy, ponadbrzozowy i nietermobaryczny na prezydenta RP w Smoleńsku, a od wczoraj animacja ta zyskała miano sprawozdania z prac państwowej podkomisji d/s wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

  Raportu nadal nie ma. Z powodu bardzo prozaicznego.

  Raport taki byłby dokumentem poświadczającym oficjalnie kłamstwa Macierewicza oraz najważniejszej osoby w państwie – Jarosława Ka na temat katastrofy smoleńskiej jako zamachu wielowybuchowego na prezydenta RP.
  Instytucje ubezpieczeniowe zyskałyby przy tym prawo (oficjalnie opublikowany raport byłby dokumentem prawnym) do odzyskiwania wypłaconych odszkodowań ofiarom katastrofy. Umowy ubezpieczeniowe nie przewidywały szkód spowodowanych przez zamach. Takie zdarzenia są wolne od odszkodowań.

  Poprzedni przewodniczący tego gremium – Berczyński z USA późno, ale w porę się zorientował, że jest wkręcany w gigantyczne kłamstwo-hucpę Macierewicza i wybył bezgłośnie z Podkomisji dwa lata temu.
  Pzdr, TJ

 162. @Mauro Rossi 20 sierpnia o godz. 0:38

  O “niejakim Ledóchowskim” pisałam ja. Jako generał zakonu jezuitów Ledóchowski rozsiewał teorie spiskowe i aktywnie wspierał awanturnictwo Mussoliniego i faszystowskie brednie. Razem z całym swoim kościołem zresztą to czynił.

  Maupo, po raz kolejny reagujesz jak pies Pawłowa. Poleciłabym ci książkę Davida Kertzera o której mowa, ale tobie już nawet święty boże nie pomoże.

 163. @kooperatywaMondragon 20 sierpnia o godz. 0:45

  Ale dlaczego? Bo Trump uskutecznił sabotaż na poczcie, usuwając maszyny do sortowania listów?

 164. tejot
  20 sierpnia o godz. 0:46

  „Ci ludzie żyją fikcją, ich wirtualny świat, to nie tylko kłamstwa, to obsesje, mity, manie, zwidy.”

  …to ja też jak Rossi…po łacinie…”Animus aeger semper errat”.

 165. @Mauro Rossi 20 sierpnia o godz. 0:38
  A katolicyzm, Maupo, to ludzie czy ideologia?

 166. Piotr II
  19 sierpnia o godz. 14:17

  „Nie podejrzewałem cię o taki skrajny brak poczucia humoru … ”.

  Najpierw zażartował Łukaszenka, później żartował Onet (link niżej) inspirując ciebie. W końcu tejota dopadł rechot.

  „Łukaszenko: W Grodnie już wywieszają polskie flagi! To niedopuszczalne. Zareagujemy zdecydowanie”.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialorus-po-wyborach-lukaszenko-w-grodnie-wywieszaja-polskie-flagi-to-niedopuszczalne/kf42w0g

 167. PA2155
  19 sierpnia o godz. 21:09

  „ … moze znasz jego dalsze losy, bo przepadl całkowicie …”.

  Po 1989 roku już o nie słyszałem.

 168. Co nieco o Ledóchowskim i jego roli można znaleźć w
  „Papież Hitlera.Sekretna historia Piusa XII ” Johna Cornwella.

 169. Bar Norte ;

  Myślę że ten artykuł Ciebie zainteresuje .

  https://asiatimes.com/2020/08/why-japan-went-to-war/

 170. Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 0:56

  „Najpierw zażartował Łukaszenka, później żartował Onet (link niżej) inspirując ciebie. W końcu tejota dopadł rechot.”

  …Łukaszenka kiedy to mówił to zupełnie nie wyglądało że żartował…był bardzo poważny…równie jak ty gdy wypisujesz te bzdury…

 171. Piotr II 20 sierpnia o godz. 0:58

  John Cornwell ma cały szereg ciekawych książek. Dzięki!

  Ale MR wyraźnie nie odróżnia, kto co napisał – i kiedy.
  Chyba demencja go dopada. O tym świadczyłby też ośli upór i kompletne ignorowanie tego co czyta.

 172. PA2155
  19 sierpnia o godz. 21:09

  Szyndzielorz, appendix.

  Przed chwila znalazłem takie uładzony życiorysik K. Szyndzielorza, częsciowo zakłamany (niżej) na stronie Visegrad Summer School, gdzie także antszambrował. Jak widać kręcił się tam, gdzie większe pieniądze, ale w oczy nie wchodził. Typowe dla ludzi tamtego systemu, którzy mieli coś za uszami. W jego przypadku prawdopodobnie służby specjalne, ale trudno powiedzieć jakie konkretnie. Niewykluczone, że kilka różnych ― z niejednego pieca chleb jadł. 🙂

  „Graduated from the Warsaw University (Dep. Of Journalism, MA Specialization in International Relations). He began his career in 1957 at the Życie Warszawy daily as a reporter. During the Warsaw Block intervention to Czechoslovakia in 1968 he worked as a foreign correspondent, and later as an editor of the Science and Technology section. He did post graduate work in Socials Sciences and Political Sciences as a Ford Foundation grantee at Cornell University and Stanford University. During 1977 and 1978 he was the first Polish Nieman Fellow at Harvard University. Since 1979 he has been the co-editor of the Global Paper One World published by the UN system. This publication and Życie Warszawy were both suspended under the material law in 1981. He then moved to the Polish Newsweek as foreign editor (1985-1991). In 1989, he was spokesman of the Round Table debates in Warsaw. Founder and editor-in-chief of the financial daily Nowa Europa (1991). In 1994, he became deputy CEO and member of the board of Zasada Group (Mercedes Polska). Founded and owned the company Media Group in 1996. Currently he is the advisor of the Executive Board of Siemens Polska”.

 173. Maupo, material law i martial law to nie to samo.
  Twoja ignorancja w najprostszych sprawach jest naprawdę uderzająca.
  Zbija z nóg.

 174. Piotr II
  20 sierpnia o godz. 1:10

  Zdecyduj się czy i kto żartowł. Z każdym wpisem podajesz nową wersję, więc wygląda to na niestabilność emocjonalną.

 175. tejot
  20 sierpnia o godz. 0:46

  Obejrzyj sobie film ze zrozumieniem i nie przynudzaj. Film (rodzaj summary) jest jednym z załączników do raportu, sam raport liczy ponad 1000 stron ze wszystkim załącznikami. Rozmowa z tobą to czas stracony, zamiast argumentow produkujesz łupież słów. Wyglądasz na gościa, który rozmawia o szachach, ale nie umie w nie grać i wszystkiemu się dziwi, mimo to podważa reguły. Czemu hetman rusza się tak, a skoczek inaczej? Za skarby nie może pojąć co to jest bicie piona en passant.

  https://niezalezna.pl/344536-film-przedstawiajacy-ustalenia-podkomisji-badajacej-przyczyny-katastrofy-smolenskiej-ogladaj

 176. Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 1:22

  „Zdecyduj się czy i kto żartowł. Z każdym wpisem podajesz nową wersję, więc wygląda to na niestabilność emocjonalną.”

  ..OK…żartował pan Macierewicz…mówiąc że animowany film który przedstawił jest raportem z prac podkomisji…

 177. @Piotr II 20 sierpnia o godz. 1:41

  A jak jeszcze raz usłyszę od niego coś o trupach, z których spadło ubranie, zacznę krzyczeć: Z ofiar wypadków samochodowych (uderzony autem pieszy) albo z powodu podmuchu wiatru w górach też spada ubranie! I obuwie.

  Maupo bredzi.

 178. @Mauro Rossi 20 sierpnia o godz. 1:40

  Maupo, naprawdę jesteś śmieszny. Myślisz, że jak zaczniesz wrzeszczeć na @tejota, to nagle twój bełkot stanie się bardziej sensowny? Nie łudź się.

 179. „the material law”

  to jest ewidentne typo… Mauro przekopiowal tekst bez czytania… znowu satysfakcja w stylu mlodego Lewego…

  Mauro
  on pochodzil z Kozla na Opolszczyznie (teraz Kedzierzyn-Kozle, port nad Kanalem Gliwickim i Odra)… zastapil S. Bratkowskiego jako redaktor dodatku do ZW, Zycie i Nowoczesnosc (Polityka tez wtedy miala taki dodatek, raz w miesiacu, w kolorze rozowym)… zawodowy karierowicz….startowal w 1989 r. jako kandyndat na senatora z Opolszczyzny, ale przepadl…. musial siedziec przy Okraglym Stole z naszym Gospodarzem

 180. Maupo przekopiował tekst bez czytania… i najwyraźniej bez zrozumienia.
  Pączuś.

  Potem jeszcze będzie pie.przył o „niejakim Ledóchowskim” i ubraniach, które jakże cudem spadły. Znamy to, znamy.

 181. Mauro
  podobno znalazl sie na tzw. liscie Kisiela
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_Kisiela
  czyli dziennikarzy, ktorzy byli bardziej radzieccy niz zawodowi dziennikarze radzieccy..
  na liscie sa m.in. oboje rodzice Hanny Smoktunowicz, obecnej zony red. Lisa…tak na oko nikogo z dawnej „Polityki”…w wiekszosci ludzie z okolic TVP, byli korespondenci zagraniczni tej instytucji..

 182. „Empik, gdy wybuchła pandemia, co doprowadziło do spadku ruchu w centrach handlowych, zdecydował się zamknąć 40 sklepów, by zmienić warunki najmu lokali. Ponad połowa z nich została już otwarta. Są jednak sklepy, które zlikwidowano na stałe. Zamknięty został mieszczący się w warszawskim pasażu Wars Sawa Junior flagowy salon, który kiedyś był największą placówką sieci w Polsce”
  To „globalne wampiry” i ich polscy kompradorzy doprowadzili do tego kryzysu. Tak był zamysł , a wykonanie powierzono kompradorom i histeryzującym mediom będącym własnością wampirów.

 183. Filmowe dowody Macierewicza o Smoleńsku przypominają dowody o istnieniu Jezusa…główny, to tzw całun turyński…Tak sobie myślę prywatnie, że naiwni przyjmują z pocałowaniem…a realiści z pukaniem w czoło…co nie jest czołobitnością…

 184. Litwa szuka sposobów na obalenie Łukaszenki, bo jest zawistna o elektrownię atomową w Ostrowcu za 11 mld $…i chce ją zablokować, jak jankesi Nord Stream 2…Tak sobie myślę prywatnie: po co tyle zawiści…wystarczy wybudować własną …na złość sąsiadowi i największą w okolicy…jak CPK…Litwini kolaboranci III Rzeszy…i wszystko jasne…Łukaszenka jak Newski daje odpór krzyżactwu i litewskim marzeniom o potędze…na lodzie…

 185. Święci listy piszą…wszelka władza pochodzi od boga, jeśli bóg dał władzę Łukaszence to ma największy grzech…Tak sobie myślę prywatnie o naprawiaczach woli boskiej…kto bez grzechu…nie widać…bo są grzesznikami od urodzenia…jak mawiają biskupi…

 186. Prawosławna Białoruś w objęciach hunwejbina katolika…Tak sobie myślę prywatnie o jednoczeniu się religii…dlaczego dotąd skłóconych…komu na tym zależy…Czy religie nie są konkurencyjną ideologią…przedmiot kultu jest jeden…

 187. Ideologia LGBT to polska specjalność, fraza wymyślona na potrzeby wrogów praw dla osób nieheteronormatywnych.
  Tylko idiota albo człowiek złej woli powtarza tę frazę bezrefleksyjnie i namolnie.
  Kto uparcie używa tego sformułowania, powinien najpierw podać definicję ideologii a potem uzasadnienie użycia tego terminu w połączeniu z LGBT.
  Rossi jest sprzedajnym pachołkiem, który wszystko napisze, co mu każą.
  Może zatem napisze jeszcze o ideologii leworęczności albo daltonizmu?

 188. Czy przyzwoitość to ideologia czy ludzie, a może jedno ciało…Tak sobie myślę prywatnie, że wiara bez ludzi jest ideologią…co nad Wisłą ma miejsce…Do 10 przykazań trzeba ludzi…innym przykładem Esperanto…

 189. Dyscyplinarki dla 1,2 tys. sędziów? Rzecznik Radzik chce masowych postępowań za list do OBWE

  https://wyborcza.pl/7,75398,26223269,dyscyplinarki-dla-1-2-tys-sedziow-rzecznik-radzik-chce-masowych.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  Harami219.08.2020, 17:15
  A i jeszcze jedno Towarzyszu Radzik – dla własnego dobra zapoznajcie się z życiorysem niejakiego Jeżowa, bardzo pouczający.

  Faszystowska partia PiS

 190. Owsiak do faszysty Szumowskiego

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=790535998368225&set=gm.1403795863143140

  Oszust wyborczy Andrzej Duda
  kupuj u swoich

 191. Ewa Matecka – Senator RP

  Niewiele osób zdaje sobie w pełni sprawę z faktu, że mijająca kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich, profesora Adama Bodnara, była pod wieloma względami przełomowa. Po raz pierwszy bowiem wyboru dokonano w oparciu o rekomendacje dużej grupy proobywatelskich organizacji pozarządowych, a to już na wstępie dawało szansę na pełną polityczną niezależność i zdystansowanie się od kwestii, które mogłyby rozmyć istotę podjętej misji. Co jednak najistotniejsze, przez pięć lat swojej pracy RPO dowiódł, że nie tylko w pełni tę szansę wykorzystał, ale potrafił z pełną determinacją, bez względu na ewentualne polityczne konsekwencje, stawać zawsze w obronie wartości uniwersalnych, które nigdy nie powinny stawać się ofiarą źle stanowionego prawa, deprecjacji ze strony władzy czy waśni ideologicznych.
  Wyróżnikiem pracy profesora Bodnara były zawsze najwyższe standardy etyczne, rzetelność, niezłomność i dociekliwość, które jakże często pozwalały naświetlić problemy starannie maskowane i skrzętnie ukrywane przed opinią publiczną. Celem działań był jednak zawsze człowiek z jego przyrodzoną godnością, która wynika z powszechnie uznawanych w świecie Zachodu norm cywilizacyjnych. Dodać należy, że mijająca kadencja to czas niezwykle trudny dla RPO. To lata, w których podważano wielokrotnie fundamenty demokratycznego państwa i obywatelskich swobód, lata, w których oficjalna propaganda kwestionowała zapisy konstytucyjne i oczerniała wszystkich tych, którzy upominali się o praworządność i sprawiedliwość. Często więc przychodziło się mierzyć z całym aparatem państwowym wykorzystywanym przeciwko obywatelom zamiast w służbie dla nich. Walce o prawa towarzyszyła więc niezmiennie walka o prawdę.
  Pięcioletni dorobek RPO jest tak imponujący i doniosły, że osoba, która zajmie jego miejsce, będzie musiała dorównać temu poziomowi wiarygodności, skuteczności i powszechnej atencji, na jaką zapracował profesor Bodnar. A będzie to tym trudniejsze, że wszelkie bastiony niezależności stają się dziś coraz częściej obiektem ataków i przedmiotem nieczystej gry politycznej.
  Szanowny Panie Rzeczniku, trudno na gorąco sformułować słowa podziękowania za Pańską pracę tak, by nie zabrzmiały banalnie wobec skali naszej wdzięczności. Ufam jednak, że lepiej od nas podziękuje Panu historia.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 192. GajowyM.,
  dzięuję, że się pofatygowałeś. Z tych danych które przedstawiłeś nasuwa się wniosek dot. tego jak sensownie można rozwiązywać problem liczby orzystających z emerytur. Ciekawe, czy to było zamierzone w przypadku Szwedów. W Polsce, jeszcze przed koronawirusem ale już w czasie panowania pisowskiemu reżimu średnia przeżycia i średnia przeżycia oczekiwana zaczęła spadać (po raz pierwszy od zakończenia wojny). Nie wiem dlaczego ta nieszczęsna opozycja nie wykorzystuje tego propagandowo. Niedojdyzm do kwadratu.
  Jeszcze raz, dzięki.
  Ciekawi mnie jak to wygląda w Szwecji w odniesieniu do imigrantów. Na ile słuszna jest teza że południowcy z racji pochodzenia z cieplejszych rejonów, są mniej odporni na infekcje przeziębieniowo-wirusowe czy grypopodobne w stosunku do Europejczyków z północy.

 193. Syria…jankesi wjeżdżają na jej terytorium z Iraku jak do Texasu…Dlaczego Rosja ze swojego terytorium nie może wjechać na Białoruś..w ramach ZBiR-u…tu pacta sunt servanda…Tak sobie myślę prywatnie, że jankesi agresorem są w Syrii…na oczach świat z kataraktą polityczną…poziom skundlenia porażający…

 194. Trump wybrany prezydentem dzięki ingerencji Rosji

  https://www.youtube.com/watch?v=rLZLf1Rddqo

  Rasa panów u koryta.
  Faszystowska Republika Braci Kaczyńskich

 195. legat
  20 sierpnia o godz. 9:35

  Dlaczego opozycja nie wykorzystuje ?? Oni nic nie wykorzystują !
  Obserwuję od względnie niedawna to, co dzieje się w RP i po prostu brak na to słów. Przeczytałam tu piękne słowa senator Ewy Mateckej dla prof. Bodnara. Mnie utkwi na zawsze w pamięci prawie pusta sala sejmowa podczas ostatniego sprawozdania Rzecznika, tuż po pamiętnym głosowaniu o podwyżkach. Że rządzący sobie poszli, to mnie nie dziwi – tacy oni są pełni chamstwa i arogancji, ale wszyscy pozostali ? Nie stać ich było na okazanie szacunku i na podziękowanie za jego pracę? To mówi mi wszystko o tych ludziach.

  ps. zacznie się turniej seniorów – zagra Steven Hendry. Może być ciekawe jak gra po tych latach przerwy

 196. Wirus polityczny na Białorusi, opozycjonista nawalony lyzolem…nie za dużo prowokacji wokół Rosji…Tak sobie myślę prywatnie, że zawiść wzmacnia Rosjan…Tak trzymać podpowiada potomek Kozaków Kubańskich…Kozak trzyma hunwejbinów na oku…

 197. @legat

  Nie mam dostępu do statystyk szwedzkich w odniesieniu do imigrantów. Sądząc jednak z faktu, że ponad 2/3 zgonów wiązanych z Covid-19 dotyczyło osób powyżej 80. roku życia, to albo imigranci w Szwecji żyją statystycznie znacznie dłużej niż w kraju pochodzenia, przetrwali kolejne grypy sezonowe i dopiero Covid dopadł ich jak rodowitych Szwedów (czyli klimat im służy) albo wyemigrowali w bardzo późnym wieku, co jest przypuszczeniem podobnie absurdalnym.
  Możesz też założyć, że zgony osób młodszych niż 80-letnich dotyczą głównie imigrantów.
  Grupa wiekowa 70-79 lat stanowi kolejnych 21 proc. wszystkich zgonów wiązanych z covidem, a jeszcze młodsi, poniżej 70 lat, stanowią pozostałych 11 proc. ofiar.

  Notabene, oczekiwana długość życia w Syrii spadła z 70 lat do 55, w Afganistanie wynosi 64 lata, a w Iraku – 70.

  W Polsce średnia wieku umierających na covid szacowana jest na 73 lata. Bez imigrantów.

 198. Czy nie za dużo prowokacji wokół Rosji i Białorusi.
  Z dobrze poinformowanych źródeł właśnie się dowiadujemy, że Nawalny w zmowie z CIA sam się struł, żeby tylko zaszkodzić własnej ojczyźnie . Siniaki jakimi epatowali zwolnieni z aresztu na Białorusi były namalowane zwykłym kopiowym ołówkiem, a jeśli były rzeczywiście jakieś drobne guzy, to opozycjoniści sami sobie ich przysporzyli, aby tylko skompromitować prawowite władze. Niesamowitym jest jakiego wypaczania charakteru prowadzi nienawiść do własnej ojczyzny.

 199. @legat

  jak sensownie można rozwiązywać problem liczby korzystających z emerytur

  Ta myśl błąka się zapewne w głowach wielu polityków 😉
  W Szwecji wiek 65+ osiągnęło ponad 20 proc. populacji, więc cóż to jest tych 5 tys. przyspieszonych zgonów na ponad 2 miliony emerytów?
  W Polsce robi się to lepiej utrudniając wszystkim (poza uprzywilejowanymi) dostęp do usług medycznych i wydając pieniądze na propagandę (kościół i telewizję) zamiast na szpitale.

 200. Noviczok przeterminowany…Skripal przeżył…opozycjonista w samolocie ma drgawki…do kamery…Tak sobie myślę prywatnie: czy używanie przeterminowanych eliksirów z czasów ZSRR nie jest przeżytkiem…koronawirus jest na topie…można zwalić na choroby współistniejące…

 201. @legat

  Tu masz strukturę wiekową imigrantów w Szwecji.
  https://www.statista.com/statistics/524123/sweden-number-of-immigrants-by-age/
  W wieku 65+ było w 2019 zaledwie 2008 osób. Z tego pięcioro w wieku 95+
  Za kilka miesięcy będzie wiadomo, ile z nich ubyło, ale czy na covid?

 202. Dziewiąta litera alfabetu greckiego
  wcale = ani na jotę
  identyczny = jota w jotę
  skrupulatny = co do joty

 203. Rossi
  Podaje, że raport już jest , a nawet wie ile on ma stron.
  Dlaczego opóźnia się jego publikacja ?
  Czyżby chodziło o raport tajny, do którego polskie społeczeństwo nie dorosło ?

 204. geozak, faszystowski przechrzto, są przyzwoici republikanie, którzy nazywają Trumpa po imieniu. Po angielsku wiec zrozumiesz:

  https://www.youtube.com/watch?v=1z0kEOrkkew

  Faszystowski cyrk na kółkach Ośmiornica PiS

 205. Codziennie o tej porze w audycji radiowej jedynki LATO Z RADIEM odcinki powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy”.
  Dzisiejszy odcinek to pierwsza rozmowa Wojciecha Pokory z R. Wilhelmim. Nagranie pochodzi z 1979 roku. Aktorzy znakomici.

  PS. Przed chwilą radio doniosło o śmierci piosenkarza Piotra Szczepanika. „Spal żółte kalendarze, żółte kalendarze spal…”
  „Nigdy więcej nie mów do mnie takim głosem…

 206. Rossi z Rosji
  Udowodnił czarno na białym , że ideologia LGBT istnieje i jest kontynuacją ideologi komunistycznej.
  Zatkało ?

 207. @ Mauro z Rosji.
  Skoro ta wasza komisja Tumanów Smoleńskich ukończyła raport i zawiera on niezbite dowody na zamach to co teraz?
  Kiedy JE Ambasador Federacji Rosyjskiej zostanie wezwany do MSZ celem wręczenia mu noty protestacyjnej za jawny akt międzynarodowej agresji?
  Kiedy Polska postawi sprawę w OBWE i w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, wreszcie należy oczekiwać, że wobec niezbitych dowodów Polska pozwię Federację Rosyjską o odszkodowanie za zniszczenie mienia oraz śmierć swych obywateli ?
  Jak tam ? Kiedy możemy się spodziewać tych kroków bo sprawa jest poważna. Z mniejszych powodów wybuchały wojny !

 208. @ bywalec
  Odpowiem za Maupo:
  Jak wiadomo w komunizmie wszystko miało być wspólne, więc partnerzy seksualni też i należy przypuszczać że bez względu na płeć 😉

 209. Słowianin Stanisław napisał, że wojska amerykańskie czują się w Syrii jak u siebie w domu. A jak się mają czuć w gościnie, przecież stale te wojska ktoś zaprasza

 210. Czaputowicz podał się do dymisji.
  Szczury opuszczają pokład.
  Kto następny?

 211. @Mad Marx

  W przeciwieństwie do ideologii komunistycznej, gdzie wszystko miało być wspólne, ideologia katolicka jest bardziej rygorystyczna.
  Komunia ciał dopuszcza tylko męża i żonę oraz…
  „Akt małżeński można nazwać komunią sakramentu małżeństwa w czasie której w szczególnie intensywny sposób może być obecny Bóg.”
  Gdy Bóg przychodzi w sakramencie, małżonkowie się uświęcają 😎
  Jeżeli, np. mąż widzi swoją żonę nago i instynktownie zaczyna odczuwać wzrastające podniecenie, to swoją reakcję może zinterpretować jako wezwanie Boże do obdarowania żony miłością (jeżeli nie ma obiektywnych przeszkód – jest okres cyklu umożliwiający współżycie, nie narusza integralności jej ciała przez antykoncepcję).
  Na przykład mąż?
  A na przykład ksiądz? Sąsiad, kolega męża, przełożony…?

  Naruszenie integralności ciała żony przez użycie prezerwatywy… 🙄
  Wyspowiadać się? Wysmagać żonę za pokazywanie się nago i domaganie od męża nałożenia kapturka?

 212. adam100
  20 sierpnia o godz. 9:54
  ,,Trump wybrany prezydentem dzięki ingerencji Rosji”

  Kapitalizm rosyjski silniejszy.

 213. Film symulacyjny podkomisji smoleńskiej
  Mauro Rossi
  20 sierpnia o godz. 1:40
  tejot
  20 sierpnia o godz. 0:46

  Obejrzyj sobie film ze zrozumieniem i nie przynudzaj. Film (rodzaj summary) jest jednym z załączników do raportu, sam raport liczy ponad 1000 stron ze wszystkim załącznikami.

  Mój komentarz
  1) Raportu Podkomisji nie ma. Film nie jest dokumentem. Film, to fabuła.

  2) Na filmie są przedstawione fakty nie mające nic wspólnego z badaniem przyczyn katastrofy, np. fragment tekstu przemówienia prezydenta w Katyniu oraz fragmenty wypowiedzi różnych oficjeli, co nie ma nic wspólnego z badaniem przyczyn katastrofy. To jest niepoważne i absurdalne, by w filmie, który jest określany jako raport z badania przyczyn katastrofy przez oficjalną komisję państwową, do przyczyn katastrofy dodano wypowiedzi różnych osób, m.in. Putina. To nie raport, a propaganda.

  3) Film zawiera animację (nazywaną naukową symulacją) podejścia do lądowania samolotu Tu-154M w Smoleńsku, którą potraktowano jako dowód na zajście wielowybuchowej katastrofy (zamachu) w Smoleńsku zaznaczając przy tym (komunikat dla naiwnych), że animacja ta zajęła dużo czasu i wymagała wykorzystania dużych komputerów (ooo!) do przeprowadzenia skomplikowanych obliczeń, wymagała zastosowania metody DYNA (lektor wymawia – dajna, co pogłębia magię narracji), oraz podzielenia samolotu na kilkadziesiąt milionów punktów (uuu!) potrzebnych do wykorzystania metody elementów skończonych, co jeszcze bardzie pogłębia podziw dla naukowości i dokładności raportu, itp. Film, to zbiór epatujących tajemniczymi terminami stwierdzeń, z których nic nie wynika. Nic o faktach.

  Cały film, każda jego klatka nie dotyczą w ogóle badań katastrofy smoleńskiej. Film jest czarowaniem publiczności pseudonaukowymi terminami, zapewnieniami o kłamstwach Anodiny i Millera, przyrzeczeniami o unikalnym naukowym podejściu do katastrofy podkomisji smoleńskiej, podejściu jakiego świat jeszcze nie widział.

  Narracja dołączona do filmu obraca się stale wokół samochwalstwa, pokazywania, że dzieło podkomisji smoleńskiej jest jedyne, unikalne w historii badania katastrof, tego jeszcze nikt poza podkomisją Macierewicza nie wykonał.
  Mitomania i humbug.

  Ton tej narracji przypomina mi znachorstwo naukowe w dziedzinie katastrof lotniczych prof. Biniendy, który w zwyczaju ma pomijać fakty i na ich miejsce wstawiać fakty wymyślone, które są jedynie prawdziwe, ponieważ wynikają z jego obliczeń i naukowych symulacji. Prof. Binienda tworzy rzeczywistość równoległą.

  Na filmie kilkakrotnie jest przedstawiona animacja uderzenia skrzydła samolotu w brzozę Bodina na której widać, jak drewno brzozy rozpada się na chmurę drobnych cząstek, co radykalnie zaprzecza głównej tezie prof. Biniendy o tym, że nawet metal (duraluminium lotnicze) nie może się rozpaść na tysiące szczątków ponieważ szybkość zderzenia samolotu z ziemią w Smoleńsku była zbyt mała by nastąpił rozpad kruchy stopu.
  Z tego punktu widzenia proszek drobin drewna wylatujący z brzozy w symulacji zderzenia skrzydła samolotu z drzewem jest jaskrawym zaprzeczeniem (samozaprzeczeniem) teorii prof. Biniendy o niemożliwości kruchego rozpadu poszycia samolotu podczas katastrofy lotniczej, a tym bardziej kruchego rozpadu mokrego drewna rosnącej brzozy.

  Raport z badania katastrofy musi zawierać fakty. Symulacja nie jest faktem. Jest fantazją, zabawą w naukę i biciem po oczach naiwnych widzów niezrozumiałymi założeniami oraz wmawianiem prawdy wywiedzionej z teorii opartej na założeniach pomijających zapisy w czarnych skrzynkach samolotu Tu-154M, ignorującej podstawowe fakty mówiące o przebiegu katastrofy.

  Jeszcze jeden absurd
  „Naukowa symulacja” przeprowadzona pod kierunkiem nieeksperta od katastrof lotniczych w filmie, to absurdalny wymysł o tym, że w samolocie Tu-154M odbył się na lewym skrzydle wybuch na 100 m przed brzozą Bodina. Wg tej symulacji samolot po wybuchu leciał dalej lotem „ślizgowym” i przeleciał nad brzozą.
  Poprzednie symulacje prof. Biniendy, również bardzo naukowe, wykazywały, że samolot nie mógł utracić skrzydła na brzozie, ponieważ położenie oderwanej części skrzydła pokazuje, że musiało się to odbyć około 100 m dalej (!) – po przeleceniu nad brzozą, co miało być dowodem (te 100 m za brzozą), że samolot nie utracił skrzydła wskutek zderzenia z brzozą, tylko utracił go po przeleceniu nad nią, czyli za brzozą musiał się odbyć wybuch na skrzydle, aby zaszło jego urwanie. Filmowa symulacja Podkomisji smoleńskiej pokazuje, że wybuch urwał skrzydło na 100 m przed brzozą. Absurd goni absurd.

  Z tych względów film podkomisji smoleńskiej lotniczej jest wyjątkowy, unikalny w dziedzinie badania przyczyn katastrof lotniczych, a narracja w nim zawarta nie jest naukowa, ani techniczna, ani naukowo-techniczna. To nauka (pseudonauka) w służbie propagandy. Czysta propaganda, sprzeczności, nonsensy i fantazje.
  Pzdr, TJ

 214. Węgrzy, Czesi, a nawet my, podobnie jak teraz Syryjczycy, także te wojska rosyjskie kiedyś zapraszaliśmy i także, tak jak teraz w Syrii, czuły się one w naszych krajach, jak u siebie w domu. To już prawie tradycja, która chyba nikogo nie dziwi.

 215. Symetryczny
  20 sierpnia o godz. 10:02
  .. Kolejna prowokacja siajej.”
  Lepper mial lekka smierc.

 216. Czaputowicz był chyba najsłabszym Ministrem Spraw Zagranicznych. Jego jedyną zasługą jest, że w przeciwieństwie do Waszczykowskiego, albo Fatygi, był całkowicie niewidoczny.

 217. Z reguły kibicujemy naszym, nawet jak drużyna z Kapuścina nie dysponuje zawodnikami wysokiej klasy i nie stosuje się do dyrektyw trenera.
  W polityce mamy ten sam problem. Należałoby dopingować klasę polityczną i wspierać, ale ta klasa jak z Kapuścina kiepsko gra i stale przegrywa. Czasami tylko Polak potrafi walczyć w Ameryce, na Węgrzech czy w Paryżu, jednak to dawne dzieje. Gdy Polak staje na czele organu dyscyplinującego w początkach rosyjskiej rewolucji to staje się wrogiem narodu. Jak Polak zostaje pierwszy raz w dziejach papieżem i niesie światu gałązkę oliwną to krytyce nie ma końca. Generałowi Jaruzelskiemu nie darowano nawet chwalebnej przeszłości i udziału w walce z faszystami, nie mówiąc o ocaleniu państwa w 1981 roku, pamiętnego grudnia.
  Dzisiaj wśród rządzących nieliczne głosy opamiętania w sprawie Białorusi. Może znajdą się też odważni i powiedzą Białorusinom prawdę, czyli nie próbujcie nas naśladować bo wpadniecie z deszczu pod rynnę

 218. Jak Polak zostaje pierwszy raz w dziejach papieżem i niesie światu gałązkę oliwną to krytyce nie ma końca.

  Rozbawiłeś mnie, @ls42 🙂
  Krytyka ze strony „swoich” zaczęła się niedawno i niemrawo, większej narodowej świętości dotąd się nie dorobiliśmy.
  Co do porad pod adresem Białorusinów, to masz rację.
  Nie nadajemy się na wzór dla nikogo.
  Chyba że odstręczający.

 219. kooperatywaMondragon
  20 sierpnia o godz. 11:43
  adam100
  20 sierpnia o godz. 9:54
  ,,Trump wybrany prezydentem dzięki ingerencji Rosji”
  Kapitalizm rosyjski silniejszy.

  Operujesz pan nic nieznaczącymi frazesami.

  Można równie dobrze powiedzieć, że trafiło się ślepej kurze ziarno, chociaż udało im się ustawić szpiega Macierewicza u żłoba.

  Dwa ziarna to już cos, ale czy to kapitalistyczne ziarna?

  Ć faszystow PiS

 220. „Noviczok przeterminowany”
  ” Wirus polityczny na Białorusi, opozycjonista nawalony lyzolem”
  Symetryczny siajej demonstruje zaawansowane zdziecinnienie .. zeby nie powachac i wywachac przed uzyciem ze chlorek benzylidenu w wersji Power and Free zalatuje zwyklym hydrygen peroxide – woda utleniona . Woda utleniona dolana do herbaty .. Dzieci w dziecinstwie sa tak glupie na starosc , ze wypija wszystko co sie nawinie , nawet zozcienczoną wodą , wode . Woda rozcienczona wodą smakuje jak herbata w wersji symetrycznej Power and Free . Po lewej Power , po prawej Free

 221. Aleksiej Nawalny w szpitalu. Jego rzeczniczka: To mogła być próba otrucia

  https://wyborcza.pl/7,75399,26224826,aleksiej-nawalny-w-stanie-reanimacji-jego-rzeczniczka-mogl.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  Ziarna padają gęsto.

  Tak na zdrowy rozum,

  Putin popiera PiS.

 222. „Jak Polak zostaje pierwszy raz w dziejach papieżem i niesie światu Jak Polak zostaje pierwszy raz w dziejach papieżem i niesie światu gałązkę oliwną to krytyce nie ma końca. ”
  Jaka jest wlasciwie ideologia gałązki oliwnej ? Wydaje sie podobna do ideologii teczy .. a nawet w pewnym sensie do ideologii – Power and Free , zawziecie krytykowanej na wschod od Bugu . Krytykowanej ale uzywanej ( nie , nie , zadnej herbaty od rana nie bylo )

 223. jakas czkawka nastapila ale to po kawie z wody destylowanej – podobno..

 224. Rozmowa w radiu
  Planowany deficyt to 109 miliardów złotych powiedział prowadzący. Dokładnie to 109 miliardów 300 milionów złotych dodał gość audycji.
  W aktualnej sytuacji nie spierałbym się o drobne kilkaset milionów, pomijając nawet planowany na ten rok budżet zrównoważony, bez deficytu

 225. Chyba nie ma Rosjanina, który oddałby Krym komukolwiek, skoro nawet Nawalny podobno powiedział „Krym jest nasz, rosyjski”.
  Dla świętego spokoju muszę powiedzieć, że nasza Polska w obecnych granicach z pamięcią o utraconych Kresach mnie się podoba i dlatego postuluję aby tolerować narzucone siły zbrojne z wyraźnym przesłaniem, że do żadnego dalszego marszu na wschód tych wojsk nie przepuścimy

 226. ls42
  20 sierpnia o godz. 12:40

  Mówisz równie prometejsko, jak Chamberlain.

  Ten wysiadł z samolotu i powiedział:

  „Przywiozłem wam pokój.”

  Faszystowska partia PiS

 227. Basiu N.,
  Bardzo dziękuję za info. Oczywiście zaraz sobie wydłubię dane szczegółowe, znaczy na których programach to będę miał i kiedy.

 228. SŁOWIANIN STANISŁAW
  20 sierpnia o godz. 10:54
  Noviczok przeterminowany…Skripal przeżył…
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Stanisławie ; Skripal bojąc się że za drugim razem Anglicy otrują
  go na dobre kilka miesięcy temu uciekł z córka do Nowej Zelandii .

 229. Bywalec 2 ;

  Dobrze że zdecydowałeś się pod którym nickiem chcesz pisać .

 230. Drodzy blogowi Koledzy!
  W radiu mówią jak Francja gościła Władimira Putina. Najlepsze rezydencje, wielki przepych.
  Nie warto czasami się spierać o pietruszkę. Warto jednak zadbać abyśmy mogli spać spokojnie i nie martwić się o przyszłość.

 231. Samookaleczanie się więżniów, to stary sposób na zwrócenie uwagi na siebie i swoje męczeństwo, a jeszcze do kamery…to celebrycki popis…aby trafić do szpitala…Tak sobie myślę prywatnie: wystarczyło być przyzwoitym i nie podnosić ręki na władzę pochodzącą od boga…Nawet Kaczyński mówi Cyrankiewiczem o odrąbaniu podniesionej ręki…lyzol oczyszcza…

 232. GajowyM. 20 sierpnia o godz. 10:59 do mnie:
  Tu masz strukturę wiekową imigrantów w Szwecji. …Za kilka miesięcy będzie wiadomo, ile z nich ubyło, …

  Gajowy,
  dziekuję za linka, a w ogóle to przypomniałeś mi komunikaty radiowe z poprzedniego życia typu – W Raciborzu Miedoni ubyło dwóch, na Bugu we Włodawie ubyło trzech … – czy coś takiego. A dzisiaj nie podają, chyba 🙁

 233. Basiu N.,
  a gdzie oglądasz? – bo ja nie mam chyba. Eurosport nie transmituje.

 234. @legat

  A wiesz, że po napisaniu miałem to samo skojarzenie?
  Na Bugu we Włodawie ubyło…

  Kiedyś chciałem się nawet do tej Włodawy wybrać.

 235. Dziadku geozak ; sprzedawaj szybko co masz i wracaj do Polski
  bo będziesz musiał w krótce wszystko oddać za darmo .

  https://freepressers.com/articles/blm-mob-demands-whites-give-up-their-seattle-homes

 236. legat
  20 sierpnia o godz. 13:09

  Ma być w BBC

 237. Dlaczego Unia nie jest tolerancyjne dla Rosji i Białorusi w stopniu tolerancji Piusa XII dla III Rzeszy…żadnych sankcji ze strony Watykanu…Tak sobie myślę prywatnie, że bycie papieżem, to namaszczenie, ojcowskie podejście…nie mylić z blogowym „naszczalnikiem” jak sugerują obserwatorzy hunwejbinów…

 238. Niegdyś kultowa ulica 5 th Avenue w New York teraz zabita dechami .

  https://rawconservativeopinions.com/2020/08/16/shocking-dystopian-video-of-nyc-shows-an-abandoned-and-boarded-up-5th-avenue/

  No ale gdzie jest muzykant duende ; dawno go tu nie było .

 239. legat
  20 sierpnia o godz. 13:09
  Ale na BBC sport.
  Podaję link ze schematem gier. Ale czy ty masz eurosport player?
  Ja chcę sobie zalatwić, bo można zobaczyć bardzo wiele z wydarzeń sportowych, ktorych nie ma na popularnych kanałach

  https://www.bbc.com/sport/snooker/53806982

 240. Co tam przeterminowany Noviczok…jankesi ponad 100 razy chcieli załatwić Castro na tamten świat…ale mylili jego berety z Ch…Z nudów napadli na Wietnam…palący się napal na gołych plecach dziewczynek był widowiskowy w mediach…Tak sobie myślę prywatnie, że z nudów nawet podpalono Rzym jako sankcja przeciwko chrześcijaństwu bez germańskich adaptacji…taki Trump epoki…zwany Neronem…fryzury identyczne…

 241. Germanizację Słowian nad Wisłą przykryto zbiorowym chrztem pod germańskim butem…wykorzystując Czechów…Teraz germanizację Białorusi przeprowadzają hunwejbini Kaczyńskiego… o co poprosiła Merkel…Tak sobie myślę prywatnie, że krzyżackie geny w żyłach hunwejbinów decydowały o misji nawracania Białorusinów…

 242. Kaczyński blokadę mównicy w Sejmie nazwał puczem…Warto zapytać zwykłego posła jak nazwać majdan na Białorusi z poparciem lewackiej Unii jak sam określa ten twór…Tak sobie myślę prywatnie: jeżeli Kaczyński jest przyzwoitym politykiem, to wtrącanie się do spraw Białorusi powinien potępić…Jak to czyni w sprawach praworządności nad Wisłą…z jego inicjatywy…

 243. BasiuN.,
  nie prenumeruję playera bo generalnie się sportem nie interesuję. Zobaczę, może sobie kupię na miesiąc. Ale nie będę się dociskał, kolanem. Na razie obserwuję sobie pisowski reżim jak gra sobie w kulki.

 244. Obama przemawia, Trump ma spazmy

  https://www.youtube.com/watch?v=hDifTmf6NW8

  PiS sQ**syńscy faszyści

 245. kooperatywaMondragon
  20 sierpnia o godz. 11:48
  Kaddafi miał jeszcze lepszą, wręcz komfortową.

 246. legat
  20 sierpnia o godz. 13:50

  Wiem,że obserwujesz – a znasz Halo.radio i porannego Krzyżaniaka ??

 247. BasiuN.,
  nie, jeszcze nie próbowałem ale wszystko przede mną. Dziś nie spróbuję bo mój rzeźnik wrócił z urlopu właśnie i szykuję posiłki dla mojej menażerii. Do nocy będę tyrał.
  Dziękuję za wskazówkę – podążę tam niebawem skoro polecasz.

 248. I oto chodziło… podtruty ma szansę wyjechać za granicę…Tak sobie myślę prywatnie, że z biletem w jedną stronę…a potem ułaskawienie…

 249. legat
  20 sierpnia o godz. 14:06

  Koniecznie spróbuj. Może jutro między 10-13. Ale oni mają podkasty.
  No i jak poszukasz ramówki, to zabaczysz jacy autorzy mają audycje.
  Krzyżaniak to chyba najlepszy polski szyderca. Kiedyś były kabarety, a teraz mamy inne formy satyry.
  Aha – Krzyżaniak w soboty jest 21-23, a w niedziele odpoczywa.
  Codziennie 3 godziny na żywo to bardzo wiele.

  Podam ci link, aby było łatwo 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=gLuA1Dk_CCc

 250. BasiuN.,
  koniecznie spróbuję, nawet już wszedłem na podany przez Ciebie link! – z ciekawości. Otworzył się nawet.

 251. adam100
  20 sierpnia o godz. 12:47
  Mówisz równie prometejsko, jak Chamberlain.Ten wysiadł z samolotu i powiedział:„Przywiozłem wam pokój”
  Tak było,ale dla gminu. W kręgach swojej partii wyznał mniej więcej tak:”Temu facetowi (Hitlerowi) nie można ufać.”

 252. 14:06
  basia.n
  20 sierpnia o godz. 14:16
  Zachęcony posłuchałem, ale rozczarowany wyłączyłem. No i w końcu jak można godzinami dzień w dzień szydzić.
  PS. Co z Deep Purple?:-(

 253. @legat
  Radio b.prosto na smartfonie przez Googleplay jako aplikacja. Funkcjonuje w miarę z okresową czkawką. Jednakże nobody is perfect.

 254. Ciekawa opinia o pisich awanturach z gejami w tle. Andrzej Stankiewicz twierdzi, że chodzi tu nie tyle o gejów, ile o wojnę Ziobry przeciwko Morawieckiemu.

  Ale to nie znaczy, że Ziobro przestał podkopywać pozycję Morawieckiego. Domagał się od niego na przykład interwencji w Europie w sprawie 6 gmin, które z powodu zdeklarowania się jako strefy anty–LGBT nie otrzymały funduszy unijnych. Morawiecki tego nie zrobił. Potem Ziobro instrumentalnie wykorzystał prokuraturę, by wobec Margot, która jak widać na filmiku zaatakowała kierowcę homofobicznej ciężarówki i zniszczyła auto, użyte zostały nieproporcjonalnie surowe metody. Przecież wystarczyłby dozór policyjny – jest nagranie, mówimy o osobie dotąd niekaranej… Tymczasem Ziobro znowu strzela z armaty do wróbla. A teraz nagradza finansowo gminę, której Komisja Europejska odmówiła dotacji zarzucając dyskryminację.

  Te wszystkie ciosy w społeczność LGBT są de facto wymierzone w bardziej umiarkowanego Morawieckiego, który robi co może, by nie brać w tym udziału. Głośna interwencja policji na Krakowskim Przedmieściu, gdy funkcjonariusze brutalnie zatrzymali kilkadziesiąt osób, była bardzo na rękę Ziobrze. Odpowiedzialność za takie wydarzenia – sceny przemocy, które wywołują oburzenie opinii publicznej – spada na premiera.

  https://natemat.pl/317979,drugie-dno-zatrzymania-margot-dziennikarz-o-wojnie-ziobro-morawiecki

 255. Jeszcze jeden fragment, wątek osobisty. O Pinokiu:

  Nie, bez przesady. Ale to szef rządu, rozmawia z zagranicznymi przywódcami, uczestniczy w szczytach i naradach, i po prostu wie, że kurs anty–LGBT nie przejdzie. Poza tym ma do sprawy stosunek osobisty, bo ma wyautowanego siostrzeńca, aktywnego w mediach społecznościowych. Jest w innej sytuacji niż Ziobro, nie może i nie chce rywalizować z radykalizmem Ziobry.

 256. Terlecki szczerze o podwyżkach dla rządu: jego zdaniem lepiej było teraz, bo rodacy na wakacjach i nie będzie szumu. PiS-dzielstwo nieco się zawiodło?

  https://natemat.pl/318031,terlecki-zaskakujaco-szczerze-ws-podwyzek-dla-poslow-co-dalej-z-ustawa

  Wybrany komentarz:
  i jak tu z pensji na BUTAPREN teraz odłożyć

 257. Z frontu Covid – coraz niższy średni wiek zakażonych.
  Teraz wynosi on 35-36 lat.

  https://natemat.pl/318037,drastycznie-spada-wiek-zakazonych-koronawirusem-we-wloszech-i-hiszpanii

  Dodatkowo – wpadło mi w ucho lub oko, chociaż nie umiem dziś podać źródła – osoby, które przechodzą Covid bezobjawowo wcale nie są wolne od następstw. Mają zmiany w płucach, wykrywalne tomografem. Co ciekawe, te zmiany są u nich nawet bardziej zaawansowane niż u osób, u których Covid miał ciężki przebieg. W dodatku takich osób jest dość sporo. Spośród pasażerów statku „Princess”, którzy nie wykazali objawów Covid, zmiany w płucach miała połowa… I na razie nikt nie wie, czy są trwałe.

 258. @ls42 20 sierpnia o godz. 11:00

  Dzięki za podanie odpowiedzi. Ja już sobie tę jotę wyguglowałam wcześniej, ale nie podzieliłam się meritum, tylko uznaniem – fajna zagadka.

  Na temat mojej rzekomej strasznej niecierpliwości monsz ma opinię nader krytyczną – ale to tylko kalumnie, proszę mi wierzyć!

 259. Na marginesie
  20 sierpnia o godz. 15:40

  Mój komentarz
  Zmiany w płucach po Covid-10, to niewiadoma co do ich skutków. Wiadomość ta jest ważna i fakt ten został odkryty dzięki postępowi w technice diagnostycznej – tomografii różnego rodzaju.
  Pzdr, TJ

 260. Korekta
  Powinno być
  po Covid-19
  TJ

 261. @tejot 20 sierpnia o godz. 15:49

  Dokładnie! A dodatkowy problem to powiązanie tych zmian z bezobjawowo przebytą chorobą. Bo pasażerów tego statku zbadano na wszelki wypadek. A kto bada tomografem „na wszelki wypadek” bezobjawowych pacjentów, tym bardziej teraz, gdy służba zdrowia jest przeciążona i prawie wszyscy pracują na pół gwizdka? Tomografia komputerowa nie jest tania i zwykle nie kieruje się na nią bez przyczyny…

 262. Dla zainteresowanych

  Bannon busted

  “ Steve Bannon Indicted By Federal Prosecutors In Manhattan

  The former Trump campaign executive was arrested Thursday morning.”

 263. coraz niższy średni wiek zakażonych.
  Teraz wynosi on 35-36 lat

  A jaki był na początku pandemii?
  Jeśli ktoś przechodzi infekcję bezobjawowo, to tylko testy mogą ją stwierdzić. Bez sensu jest twierdzenie, że teraz zaczynają chorować młodzi.
  Od początku pandemii wiadomo było, że ciężki przebieg choroby dotyka głównie osób ze schorzeniami towarzyszącymi (grupa ryzyka), a te w większości są już w podeszłym wieku.
  A jak jeszcze oszczędnościowo testuje się tylko osoby zdradzające symptomy infekcji, to tym bardziej fałszywy jest obraz tej pandemii.
  Od miesięcy już szacowano we Włoszech i Hiszpanii liczbę rzeczywiście zakażonych na wielokrotność stwierdzonych testami.
  Badania serologiczne na obecność przeciwciał tylko to potwierdziły.
  Mówiono też o roznoszeniu pandemii przez młodych i przynoszeniu jej do wielopokoleniowych rodzin.
  Robienie z tego sensacji jest na miarę sezonu ogórkowego.
  We Włoszech był akurat Ferragosto 🙄

 264. Blackley z 20 sierpnia o godz. 1:03

  Dzięki. Ciekawe!

 265. @GajowyM. 20 sierpnia o godz. 16:10
  Karnikuła, czyli psia gwiazda. Pecorino i ta specjalna ichnia fasola.
  Menu na taki obowiązkowy piknik. Ferragosto 🙂

 266. Orca
  20 sierpnia o godz. 16:07
  przeciez oni nic mu zlego nie zrobia…. w razie czego Trump ulaskawi…budowy muru na pewno nie wstrzymaja..

 267. Kaczyński powinien wyjaśnić Białorusinom, że na wejściu do Unii wyjdą jak Zabłocki na mydle…Sam i jego przyboczni uważa podpisanie Traktatu Lizbońskiego za cyrograf pozbawiający suwerenności, a takiego przymusu nie było…Tak sobie myślę prywatnie, że tylko słowiańska Białoruś może być suwerenna…

 268. PA,

  It’s a beautiful morning….. 🙂

  Trump bedzie mial dluga liste swoich “partners in crime” do ulaskawienia. Te przepisy o ulaskawieniu….

 269. Orca
  20 sierpnia o godz. 16:36

  pozwolmy mu na razie wygrac wybory… jako pierwszy krok… bedzie chyba nowa nominacja do SC… okazja, aby zmienic uklad sil…U Demokratow na razie uroczyste przemowienia… moze byc jak w Polsce, nie chce krakac…

 270. PA,

  Z DNC obejrzalam tylko na youtube AOC. Licze na nia I mam nadzieje ze bedzie miala siłę na prowadzenie długiej kariery politycznej.

 271. Orca
  20 sierpnia o godz. 16:46
  zdradzasz sympatie „lewackie”… 🙂 jest wygadana, ale nie ma szans zmienic Demokratow, tak jak Rafal T. nie ma szans zmienic PO…moze sobie tylko pogadac do woli…
  u nas sezon pomidorowy w pelni… kupilem wczoraj pol buszla pomidorow lokalnych za psie pieniadze i bede, jak dobra gosposia, robic weki… jako odtrutke od ostatnich wydarzen… troche cwiczen z mikrobiologii na poziomie kuchni… zreszta, ta nauka duzo pozyczyla z tego departamentu…

 272. PA,

  Jestem dobrej mysli.

 273. PA,

  Podczas wizyty u dentysty z mikrofonu dochodzil Van Morrison “And it stoned me”. How appropriate 🙂

  https://youtu.be/AYqJtqyeilE

 274. zezem
  20 sierpnia o godz. 14:31
  adam100
  20 sierpnia o godz. 12:47
  Mówisz równie prometejsko, jak Chamberlain.Ten wysiadł z samolotu i powiedział:„Przywiozłem wam pokój”
  Tak było,ale dla gminu. W kręgach swojej partii wyznał mniej więcej tak:”Temu facetowi (Hitlerowi) nie można ufać.”

  To byłoby bardzo brzydkie pomówienie:
  IS: dla bloga…. ale w prywatnych kręgach….. 😉

 275. nie wiem, czy to lubisz…. muzyka niemiecka zawsze kojarzyla mi sie z Frankiem Cos Tam (nazwiska nie pamietam) z NRD…

  https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

  niedlugo rocznica…

 276. to bylo dla Orki…chociaz sluchac moze kazdy, bo to otwarty blog…

 277. PA,

  Znam to. Oby “wind of change “ przywiał dobre wiadomosci w listopadzie.
  Czasami przejezdzam przez tereny zdominowane przez MAGA people. Przed jednym businesem widzialam duzy elektroniczny billboard z migajacym nazwiskiem wiadomo kogo w czerwonym kolorze. Taki widok mi przypomina ze ci ludzie naprawde istnieja.

 278. Orca
  20 sierpnia o godz. 17:20
  nie wiem, czy czytalas, ale opony marki „Goodyear” nie sa polecane przez Prezydenta Tysiaclecia…. 🙂

 279. Dla tych, którzy są cały czas naładowani działaniem świrusa.
  Być może nie wiecie w jaki sposób można pozyskać antybiotyki w krajach takich jak : Italia, Francja, Hiszpania.
  Bez problemu, kupujesz bez rezepty tak jak browara. Ile chcesz i jakie. W tamtych krajach ludzina ma poprzez samoleczenie antybiotykami rozregulowany system organizma.
  Wystarczy trochę pomyśleć, by dojść do wniosku, jakie może mieć to skutki.
  ***************
  Z tego wszystkiego się zaczynam ponownie testować, campo viejo już zaczyna oddychać po wydłubaniu resztek korka z szyjki flaszki
  🙂

 280. Pa 🙂 przecież ten palant ma we własnym aucie właśnie takie 🙂

 281. PA,

  Wiem o Goodyear. Wiem rowniez ze on polecal picie płynu do dezynfekcji aby leczyc covid-19.

 282. zezem
  20 sierpnia o godz. 14:36

  Szydzi tylko szyderca Wojtek i oczywiście nikt nie musi go słuchać długo.
  Ale są świetni autorzy reprezentujący różne dziedziny. Chociażby prof. Monika Płatek.I są bardzo interesujące rozmowy. Ale jeśli chodzi o przerywniki muzyczne nie słychać ich tylko na linku z youtube, ale są inne kanały radiowe i słuchając tam, gra muzyka chociażby tu :
  https://onlineradiobox.com/pl/halo/?cs=pl.halo&played=1

 283. Orca
  20 sierpnia o godz. 17:35
  przypomnialem sobie nazwisko tego Franka z NRD, ktorego wspomnialem: Frank Schoebel…. to byla zmora TVP lat 70-tych… chociaz, podobno kontynuowal kariere spiewacza w Niemczech Zjednoczonych…
  tu jego wersja znanego wegierskiego przeboju, chociaz nie spiewa po wegiersku..
  https://www.youtube.com/watch?v=HeQ6srsQYX0

 284. Wyczuwam lekki Duft w Campo viejo, na przemian wiśnie i śliwki. Do cholerny, przecież to hiszpańskie wino z winogron, nie owocowy bełt J-24 🙄

 285. Orca
  20 sierpnia o godz. 17:35
  PA,

  Wiem o Goodyear. Wiem rowniez ze on polecal picie płynu do dezynfekcji aby leczyc covid-19.

  podobno ktos zastosowal sie do jego porad… 🙂
  nie wiem, czy po tej aferze z Goodyearem ma jakiekolwiek szanse w OH…

 286. Skorpions to nie moja bajka. Usłyszałem o nich dość niedawno na jakiejś imprezie w plenerze, a zatem gdzieś okola trzech lat temu. 🙄 może dlatego że żyłem w zentrum Berlina zachodniego?
  *******
  W smaku trochę jagód z popieprzonymi goździkami, i snuje się po ustach delikatna nuta wanili 🙄

 287. @Bar Norte – ciekawe spojrzenie na dymisję Czaputowicza. Felieton w zasadzie bardzo przyjazny odchodzącemu ministrowi, który – podobno – dobrze chciał, ale nie mógł. Podzielasz tę opinię?

  Jacek Czaputowicz wolał sam przejąć inicjatywę. Chciał zrezygnować z pracy w rządzie na własnych warunkach. Jego deklaracja zaskoczyła szefa rządu. Miała pokazać, że w polskiej polityce zagranicznej dzieje się źle.
  Chodzi przede wszystkom o brak koordynacji. W kraju wyrosły trzy ośrodki zajmujące się stosunkami z zagranicą. W Kancelarii Premiera wykuwana jest polityka wobec Unii Europejskiej. W Pałacu Prezydenckim powstaje strategia bezpieczeństwa obejmująca de facto całość stosunków z Ameryką. MSZ zajmuje się resztą.
  Ale nawet w ramach tak zawężonego obszaru minister ma bardzo ograniczony wpływ na nominacje kluczowego personelu dyplomatycznego, w tym najważniejszych ambasadorów. Na to decydujący wpływ mają ośrodki spoza resortu.

  https://www.rp.pl/Komentarze/200829958-Jedrzej-Bielecki-o-dymisji-Jacka-Czaputowicza-Niebezpieczny-zakret-dla-polskiej-polityki-zagranicznej.html

 288. basia.n
  20 sierpnia o godz. 17:35
  OK. Postaram się ponownie posłuchać. Może będzie coś rzeczowego – to uwaga ogólna nie odnosząca się tylko do tego medium. Niestety* ( to tak przy okazji, już pisałem) razi mnie brak
  płynnego wysławiania się. Są rzadkie przypadki płynnej polszczyzny ,ale te ze świecą szukać. ;–)
  *-tam też to zauważyłem…

 289. Orban wzywa do krucjaty – i znów bredzi o „chrześcijańskich korzeniach” i zgniłym Zachodzie. To jest retoryka Mussoliniego, Franco, Hitlera…
  Poza tym – oczywiście – są ambicje powiększenia terytorium. I wykorzystania etnicznych Węgrów mieszkających poza granicami kraju. Wszystkie składniki faszystowskiego koktajlu.

  https://www.rp.pl/Dyplomacja/200829961-Orban-wzywa-Europe-Srodkowa-do-skupienia-sie-wokol-Polski.html

  P.S. Te węgierskie „historyczne” kostiumy na zdjęciu – zabawne, jak manipulator-autokrata wykorzystuje „tradycję”. Naprawdę liczy na knee-jerk reaction ze strony zindoktrynowanych mas?

 290. bezdomny
  20 sierpnia o godz. 17:55
  Campo Viejo to jeden z rodziny Rioja. Warto sięgnąć po te z wyższej półki niekoniecznie z najwyższej. ;–)

 291. @Piotr II – no to mamy wyjaśnienie sprawy polskich flag na Białorusi.
  One się Łukaszence… przywidziały.

  Polska jest w Mińsku postrzegana jako kwintesencja Zachodu i utożsamiana z walką o demokrację i prawa człowieka, czyli z tym, co Łukaszenka konsekwentnie niszczył w ciągu 26 lat swoich rządów. Ta żywiołowa polonofobia Łukaszenki spowodowała, że w warunkach największego politycznego kryzysu to właśnie polskie flagi przywidziały mu się nad Grodnem, chociaż nad grodzieńskim Teatrem Dramatycznym przez protestujących zawieszona została jedynie historyczna białoruska flaga biało-czerwono-biała.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26225029,dlaczego-lukaszence-przywidzialy-sie-polskie-flagi-w-grodnie.html#S.raport%20ze%20swiata-K.C-B.3-L.1.maly

 292. GajowyM. 19 sierpnia o godz. 19:25
  I szczęście trzeba mieć tzn. potknięcia nie mogą się sumować, bo wtedy Smoleńsk (ja tak niechcący, ale tematu tu wciąż popularny).
  Pozdro.

 293. zezem 🙂 masz rację, ale chodzić do sklepu z drabiną? I tak z tą maską na twarzy czuje się jakoś nieswojo, a jeszcze do tego drabina 🙄
  Jak tak patrzę na innych, to wydaje mi się, że znaczenie fetyszyzmu ulega zmianie 🙄

 294. zezem
  20 sierpnia o godz. 18:03
  To oczywiście Monika Płatek we środy póżnym wieczorem, ale również Tomasz Jastrun we środę , w niedzielę Marcin Celiński, a w poniedziałek Jan Hartman.Jestem pewna, że znajdziesz dla siebie wiele ciekawych tematów i rozmówców.

  ps. zapytałeś mnie dość dawno temu o pewien koncert. Obiecałam posłuchać i to zrobiłam, ale ci dotąd co o nim nie napisałam . Zrobię to jutro na sąsiednim blogu 🙂

 295. Zmarł Andrzej Walicki, wielki niezależny myśliciel. Niestety jest już ich coraz mniej. https://pl.sputniknews.com/polska/2020082012939143-zmarl-profesor-andrzej-walicki-sputnik/
  Czytajcie ważne jego dzieła.

 296. bezdomny
  20 sierpnia o godz. 17:55
  Scorpions to prehistoria…w zasadzie, 2 facetow, bo reszta byla dobierana… kiedys przyjechal z koncertem do mojego miasta „Foreigner” z tylko jednym facetem, ktory kiedys w nim gral…totalny absurd…

 297. troche przekrecania historii w stylu brytyjskim
  https://www.bbc.com/future/article/20200812-the-pioneering-surgeons-who-cleaned-up-filthy-hospitals
  a ja myslalem, ze pionierem w tej dziedzinie byl wegierski lekarz pochodzenia zydowskiego, Semmelweiss…

 298. Tak Paxxxx, podobnym adsurdem jest praca w PL jako minister czy vice- 🙄
  Wcale się tym chłopakom nie dziwię, że spadają jak ulegałki z brzozy. Kto ma coś w łepetynie nie będzie tyrać i wystawiać się na pośmiewisko bloga za tak marne wynagrodzenie

 299. Nowym ministrem zdrowia będzie osobnik z NBP.
  Dlaczego nie sprzątaczka?

 300. Sorry, nie z NBP, z NFZ.
  Ale też chyba nabór z łapanki?

 301. Rafał Pułka

  Właśnie jadę tramwajem, a tutaj prawdziwy Polak jedzie na Stare Miasto, obowiązkowo sandały i skarpetki. A reszta jak widać, tylko nie wiedziałem że TVN założyło WSI i SB…

  https://www.facebook.com/photo?fbid=165073308496955&set=a.130758328595120

 302. Kto wie 🙂 może Na marginesie by się nadawała 🙄 ale tam trzeba umieć operować dużymi sumami a nie wyciągać argumenty poniżej pempka 🙂

 303. Adam Niedzielski jest ekonomistą i menedżerem, nie lekarzem.
  Ciekawy zwrot. Do tej pory ministrowie zdrowia byli raczej związani z medycyną.

 304. @adam100 20 sierpnia o godz. 18:46
  Piłsudski mówił: skąd to wyłazi?

 305. Szefem dyplomacji został Zbigniew Rau, któremu już niektórzy dopisują „s” przed nazwiskiem.
  Wsławił się rok temu dyplomatycznym hasłem: Stop ideologii LGBT, stop cywilizacji śmierci!

 306. Trzeba obracać dużymi sumami…
  Aferzysta Szumowski już się na razie… naobracał…

 307. @GajowyM. 20 sierpnia o godz. 18:51

  Teraz już nawet aspiracyjnych będzie trudno zachęcić do udziału
  w tej pisiej hecy.

 308. Z artykułu, który przed chwilą zalinkowałam, wynika jednak, że MSZ może zajmować się najwyżej stosunkami z Zanzibarem. Albo z San Escobar 🙂
  Bo stosunki z innymi partnerami są obsadzone przez inne… resorty.

 309. GajowyM. 20 sierpnia o godz. 18:51 pisze: –Szefem dyplomacji został Zbigniew Rau, któremu już niektórzy dopisują „s” przed nazwiskiem.

  Gajowy,
  a nie uważasz, że to „s” powinno być raczej przylepione jednak z tyłu? – może?

 310. @legat 20 sierpnia o godz. 19:00
  A nie lepiej tak zwyczajnie, po słowiańsku, “paszoł won”?

 311. KIK dołączył do rusofobów…jak krzyżacy będą nawracać na jedynie słuszną wiarę…teraz Białorusini na celowniku…Tak sobie myślę prywatnie, że antykomunizm połączył katolicyzm z faszyzmem…z błogosławieństwem Piusa XII…za co nie było Norymbergi…Łukaszenka be…co innego mordujący sąsiadów tzw. wyklęci…godni ołtarzy…

 312. Na marginesie

  Przeczytałem i mam jedną uwagę.

  Red Jedrzej Bielecki sporo wysiłku włożył by nadać jakiś merytoryczny walor dośc prozaicznemu zjawisku jakim są walki frakcyjne. W jednym zdaniu o walkach frakcyjnych można by było w sumie ten tekst zawrzeć.
  Oczywiście mam na myśli walki frakcyjne w PiS. One o tyle odbiegają od innych walk frakcyjnych, że ich pisowscy uczestnicy nawet nie udają, że różnią ich jakieś koncepcje – w tym przypadku polityki zagranicznej. Tak więc nie o walkę koncepcji idzie tylko o pozyskiwanie dla grup frakcjonistów lukratywnych aktywów.

  GajowyM. już zwrócił uwagę na podstawową kompetencję nowego szefa dyplomacji. Mam na myśli jego wypowiedzi o LGBT.
  Mogę do tego dodać jego niemal milosny stosunek do ONR, który prezentował jako wojewoda łódzki – oczywiście z nadania PiS.
  Jak widać to starczyło by zając się dyplomacją.

 313. Lukratywnych aktywów – w postaci obsadzania stanowisk?

 314. To pytanie bylo, rzecz jasna, do @Bar Norte.

 315. Ten miłosny stosunek do ONR… Od razu mi się kojarzy LGBT.
  Filth in the mind of the beholder?
  🙂

 316. Na marginesie

  „Lukratywnych aktywów – w postaci obsadzania stanowisk?”

  Oczywiście, stanowiska, budżety, fundusze … . Tylko o to idzie.

 317. Bannon wreszcie w więzieniu. Co za satysfakcja !
  Trump będzie następnym ?

 318. Po Czaputowiczu stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych nie ma żadnego politycznego znaczenia w Polsce i jest zupełnie obojętnym kto nim będzie.

 319. Bar Norte

  Jeden Procent buduje inny swiat.
  Ideolog przejecia funkcji panstwa przez gigantyczne korporacje i kieszonkowiec- amator
  nazbieral od amerykanskich obywateli 25 milionow dolarow na prywatna budowe muru
  na granicy z Meksykiem , by je nastepnie ukrasc.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26227230,architekt-zwyciestwa-trumpa-steve-bannon-aresztowany.html#S.raport%20ze%20swiata-K.C-B.1-L.1.maly

 320. Czy Rau da dyplomatyczną buzię żonom par gejowskich…np. premiera Luksemburga…Tak sobie myślę prywatnie, że dobra kraju i LGBT stanie się człowiekiem…z pocałowaniem ręki…wzorem pani Walewskiej… co kraj to inna tradycja, kto jest mężem..mężczyzny…

 321. @legat

  Jak powtórzyć kilka razy RausRaus, wyjdzie na jedno 🙄

 322. kooperatywaMandragon

  Europoseł PiS Dominik Tarczyński się zapłacze.
  Takie nadzieje wiązał ze Stevem Bannonem.

  https://www.rightwingwatch.org/post/at-gateway-eagle-council-gathering-bannons-influence-felt-even-in-his-absence/

 323. W Libii dyktatura Kadafiego była porządkującą opcją polityczną…a co teraz mamy…Tak sobie myślę prywatnie, że zamordyzm jest szczególnie potrzebny wobec sikających na stojąco…powiedziała sprzątaczka…Białoruś…napierający wojujący katolicyzm i ponad 80 procentowa większościowa społeczność prawosławna…przegłosują katolików…takie zawracanie kijem Niemna, Dniepru, Prypeci…

 324. Tarczyński:
  I won’t let my daughter be raped by an Islamist
  Ale jak Polak ją zgwałci to będzie cudnie?

  Odwieczny motyw porwania Sabinek i tatarskich najazdów.
  Przyjdzie czarny i zabierze nam nasze kobiety.
  I w tyle głowy straszna myśl: może one tych bambusów jednak lubieją?
  Ach, zaraza i straszna k…a! Przyłoić jej na wszelki wypadek!

 325. Na marginesie
  20 sierpnia o godz. 18:17

  „@Piotr II – no to mamy wyjaśnienie sprawy polskich flag na Białorusi.
  One się Łukaszence… przywidziały.”

  …tak jak Rossiemu…widać musi to samo spojrzenie…

 326. bezdomny
  20 sierpnia o godz. 18:21
  Jak tak patrzę na innych, to wydaje mi się…
  …że to sen…

 327. @Piotr II 20 sierpnia o godz. 20:06
  U Maupo to jest chyba wishful thinking 🙂

 328. Zbigniew Rau nowym szefem MSZ. Pisał, że „rewolucja obyczajowa” prowadzi do zoofilii i kanibalizmu

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26227379,zbigniew-rau-nowym-szefem-msz-przekonywal-ze-rewolucja-obyczajowa.html

  Prorok jaki czy co ?

 329. jak adwokat bannon’a sie obudzi to go zza kratek wyciagnie;
  troche to bedzie kosztowalo (chodzi o defraudacje), w kazdym razie kampania wyborcza w stanach nabiera rumiencow;

 330. @Piotr II 20 sierpnia o godz. 20:17

  Komentarz po mojej myśli:
  Ale ten wyskok o „pedofilii i kanibalizmie” coś pachnie atakiem na KK. Jak to tam brzmi? Bierzcie i jedzcie… ciało moje…” No i cała koncepcja „rzeczywistej obecności” Chrystusa w hostii – przecież to jawne propagowanie kanibalizmu.
  O pedofilii nie ma co nawet tłumaczyć, wiadomo, kogo bronił święty patron pedofilów. Przecież nie murarzy i hydraulików.

 331. rau, rau…moment mal, po polsku to chyba: nieokrzesany?

 332. żeby nie było podejrzeń – przeczytałam wpis Gospodarza. Znalazłam ufność którą On pokłada w związku „praworządności i finansów”. Wiara, że taki związek istnieje stawia naszego dobrodzieja (Nela) w bardzo pozytywnym świetle marzyciela i idealisty. Skromnie przyznaję że mam podobny charakter.

 333. GajowyM.
  20 sierpnia o godz. 18:51
  Szefem dyplomacji został Zbigniew Rau, któremu już niektórzy dopisują „s” przed nazwiskiem.
  Wsławił się rok temu dyplomatycznym hasłem: Stop ideologii LGBT, stop cywilizacji śmierci!

  Mój komentarz
  Dzisiaj Leszek Miller w TVN określił nowego nominata Kaczyńskiego na ministra spraw zagranicznych – Raua jako skrajnego prawicowca-ONRowca.

  Ta nominacja pokazuje, jak krytycznym jest dla PiSu poparcie dalekiej prawicy. Bez niej PiS nie jest w stanie uzyskać przewagi elekcyjnej. PiS skazany na sojusz z far right ciągnie Polskę w stronę neofaszyzmu, nazywanego demokracją nieliberalną, co objawia się coraz większym natężeniem propagandy anty LGBT mającej także wydźwięk antyunijny, nieprzytomnymi atakami sojuszników PiS – hierarchów kościelnych na odmienności obywatelskie oraz wysokim stężeniem nieufności do Unii Europejskiej w samym PiSie.
  Unia Europejska z jednej strony jest dawcą pieniędzy i programów pomocowych, a z drugiej rozsadnikiem zasad, które są skrajnie sprzeczne z pojmowaniem świata i państwa przez większość PiSowskich liderów z Jarosławem Ka na czele,

  Jarosław Ka jest abnegatem i dyletantem jeśli chodzi o historię oraz politykę zagraniczną. Jego znajomość świata ogranicza się do opłotków Nowogrodzkiej oraz zasłyszanych legend i bujd serwowanych przez podobnych mu lamerów i nienawistników. Jarosław Ka nie jest politykiem, jest manipulantem.

  Leszek Miller podkreślił w swojej wypowiedzi w TVN, że rządzenie państwem przez nieformalne, niekonstytucyjne centrum na Nowogrodzkiej nie odpowiadające przed nikim, jest niebywałe, groźne dla państwa.
  Pzdr, TJ

 334. PILNE: Białoruś mobilizuje wojsko na granicy z PL .

  https://www.youtube.com/watch?v=rD3X0UoIBZo&feature=emb_title

  Ciekawe komentarze pod spodem .

 335. Na marginesie

  Jeden Procent finansuje sabotazystow niszczacych struktury panstwa.
  Szefem amerykanskiej poczty jest ,, Janusz biznesu ”,
  ktory dostal ta posade za donacje na kampanie wyborcza Trumpa
  i niszczy poczte, zeby pociac ja na czesci i sprzedac kolegom.
  W miedzyczasie weterani nie dostaja na czas lekow ani czekow z emerytura.
  Kierownictwo poczty niszcze warte miliony dolarow maszyny
  sortujace 35 tysiecy przesylek na godzine. Zniszczono juz tysiac, czyli 20%.

  ,,USPS is already removing and destroying 969 of its 4,926 mail sorting machines. 746 of those machines are delivery bar code sorters used for sorting letters—and ballots. According to a report in Vice:
  “The May document clearly calls the initiative an “equipment reduction.” It makes no mention of the machines being moved to other facilities. And the notice to union officials repeatedly uses the same phrase. Multiple sources within the postal service told Motherboard they have personally witnessed the machines, which cost millions of dollars, being destroyed or thrown in the dumpster. USPS did not respond to a request for comment.”

 336. @kooperatywaMondragon 20 sierpnia o godz. 20:52
  A potem ogłoszą, że USPS nie jest w stanie przeprowadzić wyborów korespondencyjnych…

 337. Piotr II
  20 sierpnia o godz. 20:17
  ,,Zbigniew Rau nowym szefem MSZ. Pisał, że „rewolucja obyczajowa” prowadzi do zoofilii i kanibalizmu”

  Neoliberalizm stosuje ten sam scenariusz,
  komitety centralne w kazdym kraju dostaja te same wytyczne.
  W Ameryce obronca spoleczenstwa przed kanibalizmem zostal oficjalnie Donald Trump.
  ,,…followers believe he is fighting to stop a satanic cult of pedophiles and cannibals …”
  https://www.nbcnews.com/politics/white-house/trump-qanon-conspiracy-theory-suppose-be-bad-thing-n1237358

 338. kooperatywaMondragon
  20 sierpnia o godz. 21:02

  Piotr II
  20 sierpnia o godz. 20:17
  ,,Zbigniew Rau nowym szefem MSZ. Pisał, że „rewolucja obyczajowa” prowadzi do zoofilii i kanibalizmu”

  „Neoliberalizm stosuje ten sam scenariusz,
  komitety centralne w kazdym kraju dostaja te same wytyczne.”

  …czyżbyś uważał że PiS to partia neoliberalna ?

 339. Bar Norte

  Historyk od bankowosci wyznaczyl na nowego ministra zdrowia ekonomiste,
  ktory byl calkowicie bezradny wobec pandemii
  na stanowisku dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia.
  ,, Kiedy w marcu pojawił się problem z epidemią, NFZ pozwolił na chaos. Nie dał szpitalom i poradniom żadnych konkretnych wskazówek, jak zajmować się chorymi. Nie było wytycznych, od jakiego leczenia można odstąpić, a jakie bez względu na zagrożenie koronawirusem kontynuować. Nie wiadomo było, gdzie iść do dentysty. Fundusz dopuścił nawet do tego, że przyjęcia wstrzymały niektóre szpitale onkologiczne. ”
  https://wyborcza.pl/7,75398,26227404,adam-niedzielski-nowym-ministrem-zdrowia-to-ekonomista-lansujacy.html#S.8-K.C-P.1-B.1-L.2.zw

 340. Nasz nowy minister spraw zagranicznych będzie bronił Polski nie tylko przed zoofilami, lecz również kanibalami:

  https://pbs.twimg.com/media/Ef4Qc9YWoAEb5KR?format=jpg&name=large

  @Mauro Rossi, słyszałeś? Od dziś możesz spać spokojnie. Nie musisz się obawiać, że przyjdą zoofile, zgwałcą Cię, a potem zjedzą.

 341. @remm 20 sierpnia o godz. 21:25
  Zoofile ???!
  😀

 342. @tejot posiłkuje się autorytetem: „Leszek Miller podkreślił w swojej wypowiedzi w TVN, że rządzenie państwem przez nieformalne, niekonstytucyjne centrum na Nowogrodzkiej nie odpowiadające przed nikim, jest niebywałe, groźne dla państwa.”
  Odpowiedzialność przed Bogiem i historią – co ty na to?
  A może inaczej – odpowiedzialność materialna dochodzona egzekucyjnie do 3-go pokolenia, za błędne decyzje polityczne i gospodarcze które naraziły państwo polskie na straty?
  Pan L.Miller zostałby puszczony w skarpetkach.

 343. Remm,
  nie wywołuj Maura z komórką bo i tak się nie pokaże. Prezes z Jojem na urlopie to nie tak szybko będą wytyczne. Komórka nie pokazuje SMSa, to Mauro czeka z zapartym s…martfonem.

 344. @zezem

  Dzięki. Wysłuchałem i wiem tyle samo, co przedtem 🙁
  Ale dobrze robi posłuchanie dwóch spokojnych i przyjemnych głosów.
  Gesundheit vor Wirtschaft, Grossmüterkiller…

 345. żabka konająca
  20 sierpnia o godz. 21:42

  Mój komentarz
  Żabka konająca, nie wiem o co ci chodzi.
  Pzdr, TJ

 346. Rossi i zoofile?
  Amatorzy rosówek mogą go wyciągnąć na ryby 🙄

 347. żabka konająca
  20 sierpnia o godz. 21:42
  „Pan L.Miller zostałby puszczony w skarpetkach.”
  …moze i nawet i bez nich… L. Miller jako jeden z ostatnich sekretarzy KC PZPR cos wie o tym „niekonstytucyjnym centrum”…

 348. GajowyM.
  20 sierpnia o godz. 21:44
  Do tego doszłaby : Verhältnismäßigkeit.
  A tej próżno szukać. Nie tylko w omawianym przypadku.

 349. Nowy minister Spraw Zagranicznych ma sensowny obraz upadłości moralnej i obyczajowej w czasach skretynienia pokolenia zarządzanego przez media głównego ścieku. Można nie zgadzać się z decyzjami politycznymi PiS , ale poglądy nowego ministra są zdrowymi poglądami mężczyzny odpowiedzialnego za przyszłość swojej rodziny i narodu, który pragnie reprezentować. Zobaczymy , pożyjemy.

 350. @PA2155 20 sierpnia o godz. 18:33, niezależnie od twoich przypuszczeń jest to bardzo pouczający artykuł. O drobnoustrojach chorobotwórczych (bakterie, wirusy, pleśnie) i pionierskich próbach walki z nimi. Przeciwnicy szczepień wylewają dziecko z kąpielą zapominając o bardzo groźnych chorobach które dzięki szczepionkom nieomal nie występują na świecie a które dziesiątkowały populacje noworodków w pierwszym roku życia z powodu błonicy, kokluszu, czy później tężca.
  Beztroska i brak wyobraźni rodziców jest szokująca, a dorośli jeśli nie chcą się szczepić – sami decydują o sobie i nikt im tego nie zabrania.

 351. W niektórych „zdrowie moralne” aż buzuje…

 352. To bylo ad woytek.

 353. @legat
  20 sierpnia o godz. 21:43

  Fakt, Prezes i Jojo na urlopie, ale ludzie mówią, że w PiSie teraz rządzi Ziobro. Podobno dymisje ministrów, a zwłaszcza nominacja Raua, są skutkiem jego intryg. Parę dni temu Ziobro udzielił „Rzeczpospolitej” obszernego wywiadu, w którym mówi praktycznie tylko o swojej walce „o naszą tożsamość, o naszą polską duszę” przeciw ideologii LGBT i tym podobnym bezeceństwom. Wynagrodził straty gminom, którym Unia odebrała kasę za „strefy wolne od LGBT”. Zamierza zdelegalizować zarejestrowany w Polsce kościół protestancki, który udziela ślubów jednopłciowych.

  Być może chce umocnić swoje ugrupowanie, zbliżając się do Konfederacji i przyciągając fundamentalistyczną część wyborców PiS, żeby skuteczniej walczyć o schedę po Kaczyńskim. Nie jest jednak wykluczone, że gdy prezes wróci z wakacji, przywoła go do porządku.

 354. żabka konająca
  20 sierpnia o godz. 22:00
  nie bede sie chwalic, ale zajmowalem sie tym w zyciu zawodowym przez 20 lat i znam to od podszewki… moje uwagi dotyczyly tylko „zaslug” i zgody z historia…

 355. przyznaje że niektóre komentarze odpuszczam sobie, ale nie ten: @ Bar Norte
  20 sierpnia o godz. 19:53
  Moja odpowiedź – oburzanie się teraz, po latach, jest obłudą do kwadratu, przecież Naród doskonale wiedział o co walczy. O take Polskę.

 356. Cyrk wciąż ten sam tylko małpy się zmieniają. Sa dobrze wytresowane, ćwiczy je bowiem pewien treser z Nowogrodzkiej.

 357. woytek
  20 sierpnia o godz. 21:58

  „Nowy minister Spraw Zagranicznych ma sensowny obraz upadłości moralnej i obyczajowej w czasach skretynienia pokolenia zarządzanego przez media głównego ścieku.”

  Ten sensowny obraz to nic nowego.

  https://youtu.be/BRwDNwEpKwc

 358. @Orca 17:01 – ja również, chociaż nazwijmy to mniejszym złem

 359. @Piotr II 20 sierpnia o godz. 22:15
  🙂

 360. https://www.msn.com/en-ca/news/world/us-claims-it-is-still-part-of-nuclear-deal-in-attempt-to-resume-iran-sanctions/ar-BB18co2E?ocid=msedgdhp
  ciekawe, co bedzie dalej… USA juz przegraly jedno glosowanie w Radzie Bezpieczenstwa w sprawie sankcji przeciwko Iranowi…. Trump wycofal USA z ukladu, a USA twierdzi, ze wciaz sa jego czescia… typowe myslenie trumpowskie… 🙂

 361. znowu muszę dzielić komentarz – niewinny zresztą, nie wiem co tym razem moderacja wymyśliła, ale skutek jest jeden @Saldo niczego nie zrozumie.
  @Orca, @Zyta2003:
  „Dziękuję wszystkim, którzy starają się o lepszą, bardziej sprawiedliwą przyszłość dla naszego kraju i świata. W dowód wdzięczności za ruch masowy działający na rzecz ustanowienia XXI wieku prawa społeczne, ekonomiczne i prawa człowieka, w tym gwarantowana opieka zdrowotna, szkolnictwo wyższe, pensja wystarczająca na utrzymanie i prawa pracownicze dla wszystkich ludzi w Stanach Zjednoczonych ”.

 362. „Sygnały o „wrabianiu ludzi w covid” pojawiały się też w mediach społecznościowych i prasie lokalnej, choćby we Włocławku. Tam sprawa dotyczyła rodzącej kobiety, którą w ocenie męża „przymuszono” do wypełnienia ankiety przeznaczonej dla osób, w przypadku których jest uzasadnione podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tymczasem jedyne objawy, które miała rodząca, to objawy porodu.
  „Wrabiani” w koronawirusa?
  Wałcz, Kraków, Łomianki, Zamość, Włocławek, Szczecin i wiele, wiele innych – to miejscowości, w których w placówkach medycznych (przychodniach i szpitalach) pacjenci, niejednokrotnie, by w ogóle dostać się na ich teren, wypełniają zaskakującą ankietę. Skąd to wiemy? Placówki oficjalnie o tym informują na swoich stronach, często zamieszczając wzór obowiązującego dokumentu.
  Czasem wymóg wypełnienia dokumentu dotyczy tylko osób zakwalifikowanych do hospitalizacji i badania genetycznego, kiedy indziej także chorych udających się na standardową wizytę lekarską czy planowane badania diagnostyczne, np. tomografię. Co w niej zaskakuje? Przede wszystkim tytuł, a właściwie dopisek do niego. Tytuł główny to: „Triaż w szpitalach niezakaźnych”.
  Dopisek brzmi dokładnie: „Ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2”.
  – gazeta.pl
  tak to wygląda pod każdą szerokością geograficzną. Ciagną szmal przy okazji licząc na okolicznościowe refundacje z puli państwowej , federalnej , gminnej itd.
  Bałagan rozpętały globalne elity, które przedobrzyły i zmusiły podległe im media do nakręcania histerii.

 363. czyli link do artykułu jest jest wraży. Ciekawe że źródło informacji podane przez @Blacley’a przeszło
  https://freepressers.com/articles/blm-mob-demands-whites-give-up-their-seattle-homes

  Po prawej stronie piękna Alexandria.

 364. kooperatywaMandragon

  „Historyk od bankowosci wyznaczyl na nowego ministra zdrowia ekonomiste,
  ktory byl calkowicie bezradny wobec pandemii na stanowisku dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia.”

  Chyba owa bezradność, jak pan pisze, już mu przeszła bo na zdjęciu do zalinkowanego materiału prezentuje się w masce.
  A może to wymuszone okolicznościami bo rząd RP od kilku dni stanowi tzw „ognisko zakaźne”. Wczoraj sekretarz stanu Naimski poinformował o swym zakażeniu a dziś minister od klimatu Kurtyka.

 365. @PA2155, sankcje, sankcje – ciekawe jakby świat bez tego funkcjonował:
  „Richard Gowan, dyrektor ONZ w International Crisis Group, powiedział, że przecieki z USA na początku roku, ujawniając, że zagroziły Wielkiej Brytanii i innym krajom europejskim sankcjami, jeśli nie podejmą działań przeciwko Iranowi, …”

 366. sprawdziłam
  @tejot godz. 20:36
  Ten sam @tejot i przepowiednie dotyczące wczorajszego komentarza niczym wróżby dziada z „Konopielki”.
  Redakcja się od treści odżegnuje, ale czy to oznacza że nie płaci autorowi?
  https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/american-history-begins-america-200819073303986.html

 367. Bar Norte

  Wyglada na to, ze prawica zawsze oszukuje, wiec moze tez trzeba oszukiwac.
  1.Edmund Burke opisal Rewolucjie Francuska rownie rzetelnie,
  co Wincenty Kadlubek dokumentujacy historie poczatkow Panstwa Polskiego.
  2. Konserwatywni intelektualisci chwala sie ukradzeniem planu debaty
  opracowanego przez sztab Jimmy Cartera na debate prezydencka z Ronaldem Reaganem.
  3.Nixon zawarl tajne porozumienie z Wietnamem
  a Reagan z Iranem , co pozwolilo im wygrac wybory.

  Moze Razem i Zieloni powinni zaczac opracowywac techniki wyborczej Czarnej Magii ?

 368. Protestujący wprowadzają w życie „politykę historyczną” żadając odszkodowań , tak jak to robiła mniejszość żydowska. Powoływanie się na ten wzór jest siłą napędową tych protestów. Jeżeli jedni na polityce historycznej zrobili dobry interes , to oni korzystają z gotowych wzorców. Złapał Kozak Tatrzyna. Tak to wygląda w praktyce XXI wieku?

  https://freepressers.com/articles/blm-mob-demands-whites-give-up-their-seattle-homes

 369. PA2155
  20 sierpnia o godz. 17:43

  PA,

  Wiem ze Scorpio jest z Niemiec. Slyszalam ich na miejscowej stacji radiowej Classic Rock 102.5
  Lubie rock ale o troche innym brzmieniu.
  Tego Franka nie znam .

 370. Orca
  21 sierpnia o godz. 0:47
  Scorpio to byla wlasciwie grupa wegierska z lat 70-tych… Scorpions to troche kojarzy sie z kurtkami skorzanymi i skinami… to tak na probe…byla to pierwsza niemiecka grupa, ktora zaistniala w USA, co bylo wielkim sukcesem… facet ma dobry glos…gral u nich jakis chlopak z Krakowa..
  Franka pokazywano w transmisjach z NRD jako alternatywe rozrywki zachodniej… schody i piorko w d… spiewal tez piosenke na otwarciu Mistrzostw Swiata w Pilce Kopanej w 1974 r. … byl to zart, bo dla mnie to symbol szmiry…

 371. PA,

  Chcialam poszukac numer więźnia Bannon. Dopiero po kilku probach zajrzalam na “headlines”. Released on bail.
  Wlasciwie to nie widok jego numeru więźnia sprawilby przyjemnosc ale numer więźnia Donald J Trump.

 372. @Órcia- tez śledzę rozwój A. Ocasio-Cortez. Niestety nie ma wielkich szans wypłynąć poza liberalny NY. Obym sie mylila i moze ktos bedzie mial odwage wykorzystac jej talenty. Demokraci, mimo, że dali jej 1,5 minuty na konwencji ciągle uważają, że jest za radykalną, zresztą nie tylko dla obywateli ale i dla partii

 373. Orca
  21 sierpnia o godz. 2:21
  jestes msciwa…. 🙂
  tu jest liczna grupa „antypisowcow” czekajaca na zemste na kaczystach….ta zemsta wydaje mi sie w duchu trockistowskim… nigdy do niej nie dojdzie…. trzeba byc realista..
  BTW zgadzam sie z „zabka”, ze to tzw. narod polski (wraz z „doradcami”) chcial tego i dostal to…

 374. Zyta,

  W idealnym swiecie wszyscy kongresmeni I senatorzy powinni juz dawno byc na emeryturze. Niestety system pozwala im na “lifelong political career”. W tym trudnym roku nic nie osiagneli.
  Będę śledzila AOC. West Coast jest bardzo liberalny a jezyk hiszpanski to tutaj drugi jezyk. Wszystkie oficjalne napisy sa przynajmniej po angielsku I hiszpansku. Do tego kilka jezykow azjatyckich.
  Chce byc dobrej mysli.

 375. PA,

  Musze przyznac ze nie sledze co sie dzieje w Polsce. Wystarczy mi chaos w US.

 376. Orca
  21 sierpnia o godz. 3:21
  ja rowniez nie sledze w detalach jak inni… ale ogolne analogie z „gniewem ludu” i jego ekspresja sa oczywiste….
  dzisiaj obrabiano nowe nominacje ministerialne…z oburzeniem, wskazujac, ze nowi ministrowie nie maja kwalifikacji… chociaz… w Kanadzie kilka dni temu min. finansow zostala absolwenka rusycystyki i dziennikarstwa… w przeszlosci mielismy przez 8 lat w Ont i na szczeblu federalnym czlowieka, ktory byl prawnikiem… po salonach ministerialnych platal sie niedawno temu niejaki Tony Clement, ktory to juz byl i min. zdrowi i min. przemyslu… gdyby nie zlapano go na jakichs fotkach erotycznych na internecie, mialby szanse w przyszlosci na kolejna teke… na boga, chcialoby sie zawolac, nieco logiki…

 377. PA,

  Dobrze ze o tym piszesz. Na blogu jest jednostronna opinia ze Amerykanie (biali mieszkancy Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej) wymordowali Indian I bija Murzynow. Mozna przypuszczac ze oryginalni mieszkancy (First Nation) obecnego terytorium Canada witali bialych osadnikow bialymi flagami.

 378. Orca
  21 sierpnia o godz. 3:45
  historycznie, biali osadnicy witani byli jako goscie, ale jako wrogowie, gdy chcieli sie osiedlac, nawet na przezimowanie…generalnie, Francuzi byli bardziej zaprzyjaznieni z Indianami (glownie Irokezami, ale rowniez Algonkinami) niz Anglicy, ktorzy wyparli Francuzow… czytalas chyba o powstaniu Pontiaka i oblezeniu Detroit w XVIII w.? „opinie blogowe” sa glownie oparte na lekturze K. Maya i stereotypach z niewielka modyfikacja..

 379. PA2155
  21 sierpnia o godz. 4:04
  a walka ze stereotypami i przesadami jest beznadziejna i z gory skazana na kleske..

 380. Orca
  21 sierpnia o godz. 3:45
  o historii teki kanadyjskiego min. finansow nalezy dodac, ze przez pewien czasu sprawowal ja czlowiek, ktory nie mial ukonczonej szkoly sredniej i byl czyms w rodzaju niskiego szczebla kaplanem…. z Alberty

 381. PA,

  Czytalam duzo na ten temat i rozmawiam z miejscowymi Indianami na rozne tematy. Jestem ostrozna z publikowaniem opini i informacji na ten temat na polskim blogu. Ktos tu kiedys napisal ze widzial duzo filmow amerykanskich i duzo rozumie na temat tego kraju. I niech tak zostanie.

 382. Orca
  21 sierpnia o godz. 4:13
  pojde chyba twoim tropem… 🙂 oni wiedza lepiej…

 383. Orca
  21 sierpnia o godz. 4:13
  donosze, ze dostalem ten polecany przez ciebie film o facecie z FoxNews…
  kiedys ktos tu wspomnial o jakiejs „rewelacji” z Foxa (w Polsce publikuja jakis wyciad newsow z Foxa) i gdy zglosilem zastrzezenie, ze to prawicowa wersja wiadomosci, z natury, bo wiadomo co to jest Fox News i jak manipuluje wiadomosciami, zostalem sprowadzony do szeregu….sa tez spece od „ziemi obiecanej”, jaka jest dla nich Ameryka…

 384. wyciag zamiast wyciad… sorry

 385. Mlode Indianki z Quileute Nation ucza sie jak wioslowac canoe

  https://youtu.be/BruGqotKSgk

 386. Orca
  21 sierpnia o godz. 4:58
  czy widzialas film kanadyjski „Black Robe” z 1991 r.? to tez posrednio o Indianach z XVIII w. i ukladach indiansko-osadnicznych… i o plemieniu Huronow, ktorzy potraktowal doslownie pojecie milosierdzia chrzescijanskiego i zostal wymordowany przez sasiednie plemiona…

 387. PA,

  Nie widzialam. Zamowie w bibliotece.

  O tym co piszesz Marcus Whitman przychodzi mi na mysl. Misjonarz ktory przybyl na tereny obecnego WA aby propagowac religie chrzescijanska. Miejscowi umierali na ospe i Marcus Whitman obiecal im uzdrowienie. Mr Whitman mial na mysli uzdrowienie w pojeciu religi chrzescijanskiej a Indianie mieli doslowne zrozumienie uzdrowienia. Indianie nadal umierali az ktoregos dnia zamordowali Mr Whitman i jego rodzine poniewaz czuli sie oszukani.
  To jest troche podobne do Captain Cook in Hawaii. Konflikt religi z rzeczywistoscia.

 388. Młode Indianki wypuszczono na przepustkę z obozu koncentracyjnego zwanego rezerwatem…kiedyś to były tereny ich przodków…podludzi jak określali rdzenną ludność tzw. przybysze chrześcijanie odkrywcy dla siebie Ameryk…Teraz wiosłujący na przepustce tubylcy są ciekawostką turystyczną jak pasące się bizony czy gejzery…Tak sobie myślę prywatnie o zaborczości terytorialnej tzw. zachodniej cywilizacji…nam się należy…uber alles…!

 389. W ramach nam się należy… teraz jankesi budują mur z Meksykiem, którego mieszkańcy też szukają dla siebie przestrzeni życiowej na ich terytorium…zabranym Indianom…Spotyka ich opór a nawet polowania jak na dziką zwierzynę…Tak sobie myślę prywatnie, że jankesi mają mentalność psa ogrodnika…mieszkać na „ich” w wyniku zrabowania tubylcom terytorium to obciach…kolaboranta kolonizatora…jak Wzgórza Golan…A czepiają się Krymu czy Donbasu…Ale od kogo wymagać przyzwoitości…kulturowa mizeria…zerowa…

 390. Jak szybko wywieżć opozycjonistę z Rosji…otruć dopalaczem…Tak sobie myślę prywatnie, że Mandela nie miał takiego szczęścia czy więżniowie Guantanamo…został jeszcze Waluś pogromca komunizmu…Coś dla Raua patrona ONR…i cywilizacji anty- LGBT…

 391. Ulubioną rozrywką jankesów były polowania na zbiegłych niewolników z odpowiednio tresowanymi psami…Teraz w dobie upadku niewolnictwa polują z dronów na tresowane psy tzw. terrorystów przez siebie ułożonych…Tak sobie myślę prywatnie, że w formacji określanej jankesami zmutowane są najgorsze cechy tzw. zachodniej cywilizacji imigracyjnej…Na tym tle Słowianie jawią się jak Matka Teresa…

 392. Kiedyś kobiety były traktowane jak dzisiaj LGBT…a jednak sufrażystki wygrały…nawet pośmiertnie u głównego jankesa..aktem łaski po stu latach…Tak sobie myślę prywatnie, że kinder, kirche, kuchen…to germański odciska buta na panującej religii nad Wisłą…Papież kobieta przywróci porządek…co w historii bywało…stop religijnym zboczeniom…

 393. Czy do Guantanamo można wysłać samolot z Niemiec… aby odebrać więzionych bez wyroków, bo nie przyznają się mimo wlewania lejkiem wody z wiadra…do napisania Pana Tadeusza…Tak sobie myślę prywatnie o ludzkości bez granic i swobodzie przemieszczania się…bez wyroków…i bez prowokacji…

 394. muszę przyznać @Orca że zaskoczyłaś mnie stwierdzeniem o „jednostronnej” opinii blogu. A jaka inna mogłaby być?
  Chrześcijańska i konserwatywna:
  https://konserwatyzm.pl/czy-w-ameryce-polnocnej-doszlo-do-ludobojstwa-indian/

 395. tu nawet z kolorowymi wizerunkami przedstawicieli „niewinnych ofiar białych osadników”:
  https://bioslawek.files.wordpress.com/2017/04/poczc485tki-stanc3b3w-zjednoczonych-e28093-polityka-niektc3b3rych-sc582awnych-amerykanc3b3w-wobec-indian1.pdfet z

  @Orca – jeśli czegoś nie wiemy to jest stosowana pora żeby tu napisać. Bardzo proszę.

 396. PA2155 a walka ze stereotypami i przesadami jest beznadziejna i z gory skazana na kleske..
  Walcz, czemu nie? , np. znajduję taką informację:
  „Od lat 70. XIX w. do 1996 r. rządy kanadyjskie odebrały rdzennym mieszkańcom tysiące dzieci i zmusiły je do nauki w szkołach z internatem, chcąc w ten sposób odciąć od rodziny, języka i kultury. Wielu uczniów doświadczyło tam przemocy fizycznej, seksualnej i psychicznej. Niewydolny system opieki społecznej oraz zaniedbania edukacyjne mają wpływ na wysokie wskaźniki ubóstwa, nadużywanie narkotyków, alkoholizm, przemoc domową i samobójstwa. W Kanadzie mieszka 1,6 mln przedstawicieli rdzennej ludności.”
  https://outride.rs/en/brief-note/dochodzenie-ws-smierci-i-zaginiec-tysiecy-rdzennych-kanadyjek/
  Ps. nie wszyscy adwersarze na blogach sami się ze sobą brzydko bawią, myślę że jedynie ci którzy są doświadczeni i chcą rozpropagować metodę „rąsi pod biurkiem.”

 397. Bannona złapano na kradzieży pieniędzy, które rzekomo zbierała na budowę muru z Meksykiem.
  Prawica wszędzie działa w myśl zasady Kurskiego : „głupi lud to kupi”. Epatowanie ideologią w którą sami nie wierzą, tylko po to aby napychać własne kieszenie.

 398. III Rzesza wywoziła dzieci z Polski… Dzieci Zamojszczyzny, aby nadać im aryjskie wychowanie…Imigracja germańska do Kanady i USA nie ukróciła faszystowskich metod postępowania z rdzenną ludnością…Tak sobie myślę prywatnie o wyssaniu kulturowym…uber alles…mieszkać z takimi to obciach…

 399. źródla dobrze poinformowane podają na blogu, że Nawalnemu zaszkodziły dopalacze.

 400. @remm 22:08, przepraszam że nie na temat. Nigdy nie dopytałam się jak ukryć tekst za jednym słowem, hasłem(?) w kolorze czerwonym który po kliknięciu otwiera się. A zawsze bardzo mi się to podobało i nadal mnie cieszy.
  Czy mógłbyś ty, albo adresat @legat wskazać jakiś adres internetowy z wiedzą jak się tej umiejętności nauczyć?

 401. Kaczyński widział siebie w roli Indianina siedzącego przed rezerwatem na ławeczce…kiedyś wolny i dumny…po wpuszczeniu imigrantów… na wzór osadników przodków jankesów…Tak sobie myślę prywatnie, że zachował rewolucyjną czujność wobec fali emigracyjnej obcej kulturowo…Indianie Ameryk przyjęli bosko przybyszów oferując im wikt i opierunek, a nawet własne żony i córki na deser…A wyszli na tym…jak na zdjęciach…

 402. BIAŁORUŚ to państwo suwerenne – w czyim imieniu ingerencja polityków i mediów z Polski na Białorusi

  https://www.youtube.com/watch?v=BhAOjQhtmw8

 403. Żabo Konająca,
  najuprzejmiej donoszę, najpierw szczałka w lewo Po szczałce wpisujesz co chcesz a co w przyszłości wyświetli się na czerwono potem szczałka w lewo slasz znaczy / i literka a i szczałka w prawo. Koniec.
  Żabko, specjalnie nie używałem znaków przestankowych żebyś nie pomyślała że może któryś jest potrzebny. Poza spacją między pierwszą literką a a słowem href nie ma żadnych spacji! To ważne, żeby nie popełnić błędu bo Ci się wyświetli czerwony tekst i klikanie w niego nic nie da. Jeśli się nie będzie otwierał to będzie oznaczało, że niedokładnie zastosowałaś się do instrukcji.
  To wygląda na upierdliwe ale takie nie jest jeśli sobie na tydzień przylepisz karteluszkę w rogu kompa. Potem to z automatu samo leci, tak po stoczterdzieścisiódmym razie mniej więcej.
  Żeby nie było zaskoczeń to powiem, że nawet tak podany drugi link idzie do modernizacji jak jest w tym samym komencie.
  Pozdrawiam, Życzliwy.
  Poznajdywuj jakieś może blusiki dla mnie i na mnie próbuj.

 404. Ortodoksyjni katolicy znad Wisły zakochali się w prawosławnych braciach z Białorusi…czy to zapowiada nową religię…państwową…bez Moskwy i Watykanu…Tak sobie myślę prywatnie o zasadzie czyja władza tego religia…cuius regio, eius religio… kaczyzm…jak sugeruje Orban dla środkowej Europy…

 405. Żabo Konająca,
  tekst mój był inny i się skwasił przez znaczki. To jeszcze raz to samo:
  … najpierw szczałka w lewo Po szczałce wpisujesz literkę a a potem słowo h.r.e.f bez kropek, potem znak równości a po nim otwierasz cudzysłów potem szczała w prawo wpisujesz co chcesz a co w przyszłości wyświetli się na czerwono i zamykasz cudzysłów potem szczałka w lewo slasz znaczy / i literka a i szczałka w prawo. Koniec.

 406. żabka konająca
  21 sierpnia o godz. 0:12
  sprawdziłam
  @tejot godz. 20:36
  Ten sam @tejot i przepowiednie dotyczące wczorajszego komentarza niczym wróżby dziada z „Konopielki”.
  Redakcja się od treści odżegnuje, ale czy to oznacza że nie płaci autorowi?
  https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/american-history-begins-america-200819073303986.html

  Mój komentarz
  Nie w pięć ni w dziewięć. Co ma wspólnego mój komentarz do wypowiedzi Leszka Millera o zarządzaniu państwem przez Kaczyńskiego z Nowogrodzkiej z komentarzem aljazeera na temat upadku USA jako mocarstwa?
  Pzdr, TJ

 407. Żabko
  No i znowu uciekło, że po linku trzeba koniecznie zamknąć cudzysłów.
  Sorry, nie wiem dlaczego część tekstu „wylata” i zmienia kolejność.

  A w ogóle to masz to TUTAJ
  Ot i wszystko

 408. Katolicka III Rzesza była konserwatywna…nowy minister od dyplomacji jest konserwatystą…zachwalanym przez faceta z brodą z tej stajni…Tak sobie myślę prywatnie: co to oznacza dla przestrzeni politycznej nad Wisłą…strach wchodzić do kościoła pełnego pocztów ONR…czy Gott mit uns…! wróci…

 409. Wczoraj zmarł największy współczesny polski filozof Andrzej Walicki. Doniosły o tym media rosyjskie, gdyż uczony był także rusycystą znawcą rosyjskiej kultury i filozofii. Zamieściły także wspomnienia. https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020082012939731-odszedl-jeden-z-wielkich-sputnik/
  Żadne natomiast polskie medium nigdzie nie wspomniało ani jednym zdaniem. Wiele piszą o Lewandowskim i szpiegu ciajej Nawalnym. Wstyd także dla Polityki, wstyd dla Passenta.

 410. Morawiecki były bankowiec martwi się Białorusią i opozycjonistą w Rosji, a nie oszczędnościami rodaków…poddanych kornikowi lichwiarzy i NBP…pazernych na ujemne oprocentowanie…Tak sobie myślę prywatnie: kto ma kasę rządzi… kosztem suwerena…co niby wszystko może…Czy waluta krajowa bez ochrony ma sens…

 411. Tylko z PiSem, Marek Belka:

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=1486715118201376&set=a.346980375508195

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 412. Pytanie z nagrodami
  „Kto sieje wiatr zbiera…?” były trzy podpowiedzi. Facet odpowiedział „plony” i nagrody nie dostał.
  Tylko prezes zbiera plony siejąc wiatr

  PS. Rekord zachorowań

 413. Ludzie LGBT dadzą odetchnąć planecie, tak sobie prywatnie chociaż ideologicznie pomyślałem
  Kto pierwszy rzuci kamieniem?

 414. Kto pierwszy szedł przed siebie?
  Kto pierwszy cel wyznaczył?
  Kto pierwszy w nas rozpoznał
  Kto wrogów?
  Kto przyjaciół?
  Kto pierwszy sławę wszelką i włości swe miał za nic?
  A kto nie umiał zasnąć nim nie wymyślił granic?
  Kto pierwszy w noc bezsenną wymyślił wielką armię?
  Kto został bohaterem?
  Kto żył i umarł marnie?
  Kto pierwszy został panem?
  Kto pierwszy został sługą?
  ……
  ……
  …..
  _grechuta,korowod

 415. Spożywanie braci młodszych jest kanibalizmem…zdaniem nowego ministra szefa szpiegów dyplomatów konserwatysty…Franciszek z Asyżu dostaje świeckie wsparcie…w traktowaniu istot żywych jako braci…świńskie serce w transplantologii nie jest zoofilią…związki tej samej płci…to wspieranie się w potrzebie..nawet w celu opieki nad potrzebującymi dziećmi…Tak sobie myślę prywatnie, że co bóg stworzył…niech politycy nie oceniają swoimi ptasimi móżdżkami…inaczej…

 416. @bywalec:
  „Po Czaputowiczu stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych nie ma żadnego znaczenia ”
  Przesada. Nie po Czaputowiczu.
  Polska po 1989 roku w zasadzie, poza nielicznymi wyjątkami nie prowadziła samodzielnej polityki zagranicznej.

 417. „Imigracja germańska do Kanady i USA nie ukróciła faszystowskich metod postępowania z rdzenną ludnością…Tak sobie myślę prywatnie o wyssaniu kulturowym…uber alles…mieszkać z takimi to obciach…”
  …………………………….

  Mieszkac z takimi co strzelaja w potylice , w plecy na ulicy albo dosypuja czegos do herbaty najlepiej z kulturowego samowara aby bylo bardziej w dostojewskim stylu . Wysylaja rdzennych kulakow na pozarcie komarom i niedzwiedziom bo to zapewnia odpowiednio wysoki poziom artystyczny mieszkania( dramaturgicznie kulturowego) a poza tym dostarcza tanich kadr sierocincom i tym samym NKWD , KGB itp (aby potem mial kto komu dosypywac )
  To wszystko to tzw wyzsza szkola jazdy kulturowego zamieszkiwania calego pietra z kiblem na koncu korytarza. Wyjatkowa przy tym tym latwosc tez kulturowego donoszenia bo wszystko slychac , nie trzeba obciachowo podsluchiwac.

 418. Jestem z miasta, to widać
  Jestem z miasta, to słychać
  Jestem z miasta, to widać słychać i czuć

  W cieniu sufitów, w świetle przewodów
  W objęciach biurek w korkach obchodów
  Rodzą się rzeczy jasne i ciemne
  Ja nie rozróżniam ich, nie ufam, więc…

  W rytmie zachodów, w słowach kamieni
  W spojrzeniu ptaków, w mowie przestrzeni
  Rodzi się spokój – mówią, po jednym roku
  Leczą się myśli, mnie to nie bierze

  W świele przewodów, w cieniu sufitów
  W wietrze oddechów, w błocie napisów
  Rodzą się szajby małe i biedne
  Karmię się nimi i karmić się będę

  https://www.youtube.com/watch?v=a_I94dWg0p0

 419. Zamiast mieszkać co strzelają… lepiej wyjechać do Kanady i stosować zbliżone metody jako agresor…strzelać do tubylców, gwałcić ich kobiety, rozpijać whisky, podrzucać zarażone syfem koce pledami zwanymi…można mnożyć zbrodnie…Tak sobie myślę prywatnie:jak to wyjazd za wodę czyni ofiarę katem…już przeszkolonego w metodach…

 420. Ciekawa analiza tego co dzieje się na Białorusi .

  http://thesaker.is/will-belarus-become-the-next-banderastan/

 421. Zamiast mieszkać co strzelają
  Lepiej czytac co sie napisalo ale dopiero po pijanemu bo moznaby zamiast strzelać do tubylców albo do siebie , co wtedy najlepiej wychodzi po samogonie , owinac sie przez pomylke zamiast zasyfionym pledem – zawszonym kocem . To taki kulturowy obciach ale gdzie indziej

 422. W Łodzi trwają pionierskie badania ozdrowieńców, którzy przechorowali COVID-19 w warunkach domowych. Zbadano ponad 150 osób. Ozdrowieńcy wcale nie są zdrowi wskazują wyniki tych badań, o czym napisała dzisiejsza Wyborcza

 423. Czekam na 447 dla Indian i reparacje za ich ludobójstwo…RPA pogoniła butnych kolonizatorów…czas na jankesów i ich kolaborantów…go home..! Europa czeka na swoich tzw. wyklętych osadników…mordujących sąsiadów Indian…z ręką na sercu…Tak sobie myślę prywatnie, że przewracanie pomników „odkrywców” ma symboliczny sens…obciachowe odkrywanie dla siebie…uber alles…!

 424. Mad Marx
  21 sierpnia o godz. 12:50

  ,,Polska po 1989 roku w zasadzie, poza nielicznymi wyjątkami nie prowadziła samodzielnej polityki zagranicznej.”

  Tweety Zorzety na Zoliborz wystarcza.

 425. @legat

  Z twego profilu spójnego z przydomkiem pod jaki występujesz na portalu Polityka.pl można wnioskować, że rozróżniasz pojęcia:
  – zdarzenie,
  – występek,
  – wykroczenie,
  – przestępstwo,
  – zbrodnia,
  – plotka,
  – lipa,

  Zatem zechciej przeczytać poniższy tekst i potraktować go jako odskocznię od zatrucia rosyjskiego opozycjonisty herbatą z dopalaczem, osiągnięciem dobowej dziennej licznej zakażeń ( 903 ) covid w Polsce oraz zaproponowania na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej prawnika wieloma szajbami

  Ten blog nie nadąża za wzbogacaniem się kultury telekomunikacyjnej w Polsce.

  Zwracam uwagę, że być może jakieś dziecię z twej szeroko rozumianej rodziny w maju tego roku zlecone przez nauczycielkę polskiego wypracowanie umieściło w chmurze i w liście elektronicznym do nauczycielki podało hasło dostępu oraz odsyłacz do adresu internetowego z tymże wypracowankiem.

  Nawiązuję tu fragmentu komentarza z taką frazą:
  Nigdy nie dopytałam się jak ukryć tekst za jednym słowem, hasłem(?) w kolorze czerwonym który po kliknięciu otwiera się.

  Wpierw brutalna zaczepka: nie chodzi o otwarcie tekstu.
  Otwartym tekstem stwierdzam, że to bełkot powstały z uczuciowej trudności stworzenia zdania rozwiniętego.

  Jest dość powszechny kolokwializm link otwiera się, najczęściej występujący w postaci zaprzeczonej: ten link nie otwiera się.

  Rolę czerwonego koloru na blogu Listy ateistów pełni kolor błękitny.
  Tam odsyłacze do adresu wstawiają arystokraci telekomunikacji.

  Jestem głęboko przekonany, że poważny blog powinien umożliwiać gościowi bloga wspomaganie wyróżnianie fragmentu tekstu pochyleniem lub/i wytłuszczeniem. Podobnie gościowi bloga można co najmniej wskazać w dymku jak stworzyć

  – hiperłącze zewnętrzne
  vel
  – kotwicę adresu
  vel
  odsyłacz do adresu internetowego.

  Czerwony tekst tu widziany w linii poniżej przydomku guzdra jest czerwony, bo jest hiperłączem wewnętrznym czyli odsyła do komentarza na tym blogu.

  Lat temu bez mała 10 gość bloga o przydomku Georg53 w rozwiniętym zdaniu skrytykował powolnika, za to że ten popisuję się erudycją nikomu nie potrzebną.

  Jestem przeciwny stawiania przed kierowca auta osobowego wymogu znajomości roli korbowodu.

  Ale, albo specjalista ułatwia życie użytkownikowi, albo użytkownik musi się zaprzyjaźnić z hipertekstem i oswoić z namolnością i chamstwem staruszka guzdry.

  ***

  Otwórz sobie kolego treść wikipediowego hasła ( odsyłaczacz do adersu internetowego nie ma nic z uwierzyelnianiem i tworzeniem haseł ) i tam rozpoznaj, że co akapit to inny synonim kotwicty jest użyty.

  Prawo w Polsce tworzy się tak, aby twórca mógł wyżyć z rozjaśniania tego prawa.
  I żasłużyć na uznanie Zbigniewa Ziobro.

  Cieszcie się, że staruszek guzdra nie jest sadystą.

 426. SŁOWIANIN STANISŁAW
  21 sierpnia o godz. 8:09

  Rosja powinna wymienic na Juliana Assange.

 427. SŁOWIANIN STANISŁAW
  21 sierpnia o godz. 8:09
  Nawalnego i jego rodzine.

 428. kooperatywaMondragon ; pisze .

  Rosja powinna wymienic na Juliana Assange.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++
  Julian Assange ; jest za cenny aby wymieniać go na taką szmatę
  jak już to należy wymienić go na Viktora Bout .

 429. Sprawa zaczyna przypominać casus Kuklińskiego…szpiega obojga narodów…za pieniądze…Tak sobie myślę prywatnie czy J-23 brał pieniądze…czy najwyżej odznaczenia…

 430. Miałem na myśli Nawalnego . 14:13 .

 431. Nawalny jako kryminalista z 5 letnim wyrokiem warunkowym…kombinuje…Tak sobie myślę prywatnie, że nie skończył się okres resocjalizacji…

 432. Test: Saldo mortale

 433. Wybor czlowieka specjalizujacego sie w zarzadzaniu, i pelniacy funkcje szefa Narodowego Funduszu Zdrowia nie swiadczy o tym, ze minister zdrowia zostal mianowany z lapanki, ale ze premier, (i… Kaczynski oczywiscie) rozumieja na czym polega walka z epidemia. Taki minister nie wdraza nowych procedur medycznych, czy zatwierdza lekarstwa, ale musi zarzadzac logistyka epidemii. W stanie Nowy Jork gubernator nie otarl sie nigdy o zadna medycyne, a byl w stanie stlumic epidemie i trzyma tak do dzis wlasnie dzieku restrykcyjnym przepisom, skuteczna walka o zdobycie sprzetu, medycznego i PPE, pieniedzy, a przede wszystkim ciaglym obserwowaniu danych, ktore dostarczaja instytucje IT… Trzeba umiec rozumiec dane i wyciagac wnioski Rowniez byly gubernator stanu, bilioner M. Bloomberg tez z medycyna nic nie ma wspolnego, ale nie tylko dal ogromne fundjusze, ale stoi na czele poteznego przedsiewziecia, co sie nazywa tracing, wylapywanie…. nie mowie o innych wielkich umyslach jak B. Gates ( tfu, niech bedzie przeklete jego nazwisko), ktory o epidemiach wiedzial wiecej niz 90% lekarzy. A e-recepty to wprowadza zdolny chirurg ,czy jednak informatyk?
  Niekoniecznie osoba, ktora jest z mianowaniaz PiS musi byc debilem. Wiem, ze trudno to przyznac. Takze wiem, ze PO ma wspaniale gwiazdy medycyny w swoich szeregach, chociazby marszalek sejmu, czy byly minister Arlukowicz. Strach ogarnia, gdyby tacy ludzie objeli to stanowisko. No Pisowski wicemarszalek senatu tez by sprawy nie ogarnal, mimo, ze taki mily gawedziarz.

 434. Cytuję ten artykuł, ponieważ jeden z ratlerków Bielana, pałętający się po blogu, a wabiący się Mauro, ujadał, że to wszystko, to prowokacja, że te urodziny Hitlera, wymyślili i zaaranżowali reporterzy TVN, a bogu ducha winni chłopcy, za tefałenowskie pieniądze odegrali napisane przez owych reporterów role. Ciekawe, co Bielanowy piesek na to? Pewnie stwierdzi, że nie postawiono zarzutów, więc nie ma o czym mówić, gdy zarzuty zostaną postawione, powie, że trzeba poczekać na wyrok sądu, kiedy sąd wyrok skazujący wyda, Mauro rzeknie, iż wyrok nie jest prawomocny, a gdy się uprawomocni, będzie kazał poczekać na apelację, a później na kasację, a do tego czasu wszyscy o tym zapomną. Przypomnę, że gdy chodziło o senatora PO, S. Gawłowskiego, Mauro już takim formalistą nie był, dla niego zarzuty prokuratorskie były równoznaczne z wyrokiem, nie mówił, że trzeba poczekać na uprawomocnienie, na apelacje, kasacje itp. Prawdziwym pieskom obca jest obłuda, relatywizowanie, ale nie pisowskim, co widać niemal codziennie po ujadaniu jednego z Bielanowej sfory.
  „Polscy neonaziści wyłapani przez ABW. Wśród nich muzycy i pracownik
  Po dwóch latach rozpracowywania przez ABW środowiska polskich neonazistów zarzuty propagowania faszyzmu postawiono niedawno kilkunastu osobom. Wśród nich są muzycy zespołów Obłęd i Odwet oraz Grzegorz S. – do niedawna pracownik TVP na Pomorzu, a w przeszłości prezes publicznego Radia Gdańsk z nadania PiS
  Prowadzone od dwóch lat przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu śledztwo to efekt akcji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policji z 21 kwietnia 2018 r. Tego dnia w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku miał się odbyć międzynarodowy koncert z okazji urodzin Adolfa Hitlera. Służbom udało się do niego nie dopuścić.[…]”.
  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26227081,polscy-neonazisci-rozpracowywani-przez-abw-miedzy-nimi-pracownik.html?disableRedirects=true#s=BoxOpImg8

 435. @legat
  odesłał do wyjaśnienia jak w HTML utworzyć znacznik odsyłacza do adresu internetowego.

  Podaję adres poniżej tego wyjaśnienia, aby dalszy ciąg tego komentarza miał większą szansę zrozumienia:

  https://www.kurshtml.edu.pl/html/odsylacz_do_adresu_internetowego,zielony.html

  Gdy pierwszy raz objaśniałem ten znacznik jakiemuś kowalskiemu umiejącemu wytłuszczać tekst, to zwróciłem uwagę iż opis odsyłacza nie jest objęty nawiasami.

  Kowalski się spienił i grzecznie poprosił, abym się wypchał tą swoją filozofią.

  Wieki temu wprowadzenie do szkół greckich pisma spotkało się protestacyjnym stwierdzeniem, że pismo zabije cywilizację. Obywatel ma się wszystkiego uczyć na pamięć.

  Moim zdaniem straszenie Europy atakującą cywilizacją śmierci jest strachem zastępczym. Polakowi wystarczy umieć czytać szyldy witryn i liczyć do 966.

  Jakakolwiek wiedza ponad to jest groźna – może sprawić, że doktorowie i profesorowie będą przekonywani, że najlepsza na dożywocie jest krwawa kiszka.

  Hipertekst jest jednym z imion Złego.

  Niejednemu księgi złamały głowę.

 436. Blackley. Slowianin, kooperatywa. czyli firma
  Szmatex ska

 437. ozzy… jak tam Wzgórza Golan przypominające zrabowane Indianom terytoria…Pewnie piszesz z terytorium, na którym mieszkanie, to obciach…powiedz gdzie mieszkasz, a wyjdzie kim jesteś… Tak sobie myślę prywatnie: nie podejmujesz tematu, bo mieszkasz na warunkach warszawskiej prywatyzacji przez jankesów…wystarczy bronić ludobójstwo Indian z przyczyn religijnych…Ale Indianie, to też dzieci boga i na jego podobieństwo…a zabijanie to grzech…

 438. guzdra 21 sierpnia o godz. 13:54 do mnie: –Zatem zechciej przeczytać poniższy tekst i potraktować go jako odskocznię od zatrucia rosyjskiego opozycjonisty…

  Guzdra,
  przeczytałem żem i niechcący zupełnie postawiłem Ci plusa dodatniego choć pewnie się zDziwisz za co. Otóż napisałeś żeś „zatrucia” a nie „otrucia”. Już nie mogę tego słuchać i czytać o tym „otruciu” skoro delikwent jeszcze dycha. Ja rozumiem, że skoro żyje, to usiłowano go otruć ale na razie nieskuteczne to jest.
  Dla mnie otruty znaczy nieżywy jest. Gdy np. Kościuszko otruł królewskiego brata Michała Poniatowskiego (jak twierdzi Jarosław Marek Rymkiewicz) to znaczy, że klecha-zdrajca nie przeżył, wykorkował. Czyli żyjący nie jest otruty tylko tak jak piszesz „zatruty”. Nie pasuje mi rozumienie, że można być nieskutecznie otrutym a tu na okrągło, otruty i otruty. Już mnie to wkurza.
  A poza tym to się nie znam na komputerach, linkach, odnośnikach, odsyłaczach, kolorach i w ogóle. Ale wiem jak się pisze € bo to teraz taka dość modna literka jest to się nauczyłem pisać. I pamiętam.

 439. Blackley
  21 sierpnia o godz. 14:13

  ,,Rosja powinna wymienic ( Nowotnego ) na Juliana Assange.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++
  Julian Assange ; jest za cenny … ”

  Kazda wymiana na Juliana Assange jest dobra.
  Rosja chroni juz Edwarda Snowdena.

 440. ls42
  20 sierpnia o godz. 11:00
  Z tym jota to chyba jest inaczej. Mowiac”nie zmienisz nawet na jote”, cytuje sie Stary Testament, ktory mowi , ze nie mozna go zmieniac nawet na jote. Czyli nic. Mowi sie wtedy o najmniejszej literze alfabetu hebrajskiego: YOD. wyjlada jak przecinek w gornym lewym rogu liter tego alfabetu. Dlatego transkrypcje Thora zawsze byly wierne pierwowzorom. Jestem w pracy, malo czasu, sprawdz sam czy to prawda. Pozdrowienia

 441. Mam obciach pisząc z Ziem Zachodnich zrabowanych Niemcom na podstawie Jałty…Ale zwykły poseł wraz Macierewiczem unieważnili Jałtę…niwecząc skutki tzw. mrocznej sowieckiej okupacji…zostaje powrót na Wołyń…Tak sobie myślę prywatnie: liczę , że inni mieszkający obciachowo, też wrócą w ramach 447 skąd przybyli pokoleniowo…szanując własność wywłaszczonych przez pazerność innych…Nigdy dość dobrych uczynków w celu zbawienia duszy…

 442. Szmatex nie jest taki mały – jest przecież jeszcze śmiertelnie namolny pan Papcio oraz tupiąca nóżką, pani Infantylna. Czyli razem jest to Wielka Piątka.

  Są tu koncerty życzeń dla ubogich, pasjonujące, głębokie anal-izy oraz zdrowa, radziecka ksenofobia – wszystko w ramach żenady o nazwie en passant. Dziwie się, że kilku poważnych autorów jeszcze czasami coś tu próbuje napisać, jaka to ogromna strata czasu i talentu.

  Dla Szmatexu – darmowa dedykacja. Tym razem jest to coś ambitnego, ostrzegam – nieco trudnego w odbiorze: https://www.youtube.com/watch?v=kfH1PGsCRv4

 443. Jankesi i Israelici, to obciachowe formacje…korzenie zapuszczają na zrabowanych terytoriach w celu pacyfikacji żywych rdzennych mieszkańców…huba pożywia się butwiejącym rdzeniem…Tak sobie myślę prywatnie, że Rau miał taką formę na myśli nazywając kanibalizmem… koszernym…poprzedzonym ubojem rytualnym tubylców na potrzeby wiary…

 444. jobrave
  21 sierpnia o godz. 14:50

  Po dwóch latach rozpracowywania przez ABW środowiska polskich neonazistów zarzuty propagowania faszyzmu postawiono niedawno kilkunastu osobom. Wśród nich są muzycy zespołów Obłęd i Odwet oraz Grzegorz S. – do niedawna pracownik TVP na Pomorzu, a w przeszłości prezes publicznego Radia Gdańsk z nadania PiS.

  Mój komentarz
  Warto przypomnieć że tego obywatela o poglądach neofaszystowskich i takichże intencjach jako kandydata na szefa Polskiego Radia Gdańsk popierał sztandarowy poseł PiS z Trójmiasta, nieporadny szef komisji sejmowej prześladującej Tuska za Ambergold – Horała. Jedna z zaufanych osób kierownictwa PiSu, młody dobrze rokujący polityk tej partii z Wybrzeża. Pełni rolę rozstawiającego na posady zależne od PiS na Wybrzeżu. Popierał faszystę.

  Generalnie PiS zmuszony jest do zjednywania sobie far right. Ten segment dla PiSu pełni rolę języczka u wagi elekcyjnej. Strata poparcia skrajnych prawicowców (są rozlokowani w i przy różnych gremiach), to zbliżenie się PiSu do wyborczej przegranej.
  Nie tylko z powodu utraty środowisk skrajnej prawicy, lecz także z powodu utraty części elektoratu, która sympatyzuje intensywnie i odruchowo z neofaszystami głoszącymi hasła antyLGBT (hasła te nie pełnią dosłownej roli, tylko mobilizują ludzi przeciwko czemuś) hasła antyunijne, bogoojczyźniane i wrogie wszelkim obcym, slogany o interesie narodowym, obronie rodziny, wiary, Kościoła i naszej tożsamości przed agresywną zgnilizną Zachodu. Mieszanka obliczona na rozbudzenie instynktów i podgrzewanie emocji.
  Pzdr, TJ

 445. @ahasverus 21 sierpnia o godz. 15:26

  Racja! Jest jeszcze Mt 5:17 “ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.” To też raczej jest odnośnik do najmniejszej, hebrajskiej litery, a nie do litery greckiej – chociaż tekst wszystkich ewangelii został pierwotnie zapisany po grecku.

 446. @jobrave, @tejot – są też zgłaszane żądania odcięcia Ziemkiewicza od środków masowego przekazu. W komentarzach – pisi jazgot o (hi hi) „wolności słowa”, ale media społecznościowe są prywatne. Zatem nie muszą gwarantować żadnej „wolności” szerzenia hejtu.

  Nie można dopuścić do rozkwitu homofobii, antysemityzmu, nietolerancji religijnej i rasizmu w żadnym zakątku świata, a postaci takie jak Rafał A. Ziemkiewicz nie mogą dostawać narzędzi, pozwalających im dotrzeć ze swoim nienawistnym jadem do setek tysięcy, jeśli nie milionów odbiorców” – pisze w najnowszym opracowaniu amerykańska organizacja GPAHE.

  Jej nazwa jest akronimem słów Global Project Against Hate and Extremism (Globalny Projekt przeciw Nienawiści i Ekstremizmowi). To stosunkowo nowy think tank, założony przez ekspertów związanych dotąd z Southern Poverty Law Center, wpływową amerykańską organizacją, znaną z reprezentowania ofiar Ku Klux Klanu. GPAHE też zdążyła już zaistnieć w światowych mediach. W lipcu wskutek jednego z raportów GPAHE, Twitter zawiesił kilkadziesiąt kont należących do białych nacjonalistów.

  https://www.rp.pl/Media/308209934-Amerykanscy-eksperci-Zbanowac-Ziemkiewicza.html

 447. @zyta2003 21 sierpnia o godz. 14:42

  Ty poważnie? Przecież sama publikowałaś tutaj komunikaty jak z linii frontu.

  To że sytuacja pandemii w Nowym Jorku w końcu jednak została opanowana nie świadczy o tym, że panom z nowojorskiej nomenklatury należą się jakieś specjalne pochwały za skuteczność. Fakt, że minister zdrowia powinien „umieć zarządzać” jest oczywisty, ale chodziłoby o zarządzanie służbą zdrowia, a nie tylko pandemią. Poza tym jak ten polski nominat się sprawdził do tej pory w zarządzaniu funduszem NFZ? Odpowiedź: raczej jednak się nie sprawdził.

 448. Z innego fronu: samonaprawiający się polimer.

  Doktor Frank Gardea, inżynier lotniczy i szef projektu, zapowiada rewolucję związaną z nowym materiałem. Jako przykład przywołał robota T-1000 z filmu „Terminator 2”, który odznaczał się dużą zdolnością do rekonfiguracji materii, z której był zbudowany. Jest w tym zapewne duża doza literackiej przesady, wynikającej z dumy z obiecującego odkrycia, ale faktycznie docelowo nowy polimer ma dysponować zdolnością do masowej rekonfiguracji swojej struktury.

  Jednak nie cieszmy się na zapas, bo…
  Mimo obiecujących wyników, zaangażowani w projekt naukowcy podkreślają, że to dopiero jeden z pierwszych kroków ku docelowemu rozwiązaniu. Pierwsze badane materiały o zbliżonych możliwościach były zbyt miękkie, by cokolwiek przydatnego z punktu widzenia zespołu z nich wytwarzać. Obecnie badany polimer ma być odmianą żywicy epoksydowej. Docelowe rozwiązanie powstać może za 30, może 50 lat. Mogą być wówczas używane np. w konstrukcji statków powietrznych – skrzydło statku powietrznego będzie mogło na przykład samodzielnie „naprawić” lżejsze uszkodzenia, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo lotu oraz szanse na wykonanie misji lub powrót z niej.

  https://radar.rp.pl/przemysl-obronny/19320-uczeni-us-army-opracowali-samonaprawiajacy-sie-polimer?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

 449. Rolę czerwonego koloru na blogu Listy ateistów pełni kolor błękitny.

  @guzdra, przykro powiedzieć, ale nie nadążasz 🙁
  Błękitny wyszedł kilka miesięcy temu i nie wrócił.

 450. STATYSTYKA
  Właściwie tylko ekonomia i statystyka kształtują nasze wyobrażenie świata.
  Kubatura, powierzchnia, odległości i od razu wiemy w jakim kierunku powinniśmy podążać słuchając muzyki.
  Budownictwo siadło, a sprzedaż mebli rośnie podały bieżące wiadomości. Na targu trudno o miejsce na parkingu. W sklepach tłumy co oznacza bliski początek roku szkolnego. Jutro i pojutrze będzie jeszcze cieplej niż dzisiaj. Pod drzewami da się znieść. Michał Bajor śpiewa piosenki włoskie i francuskie po polsku. Polityk krytycznie o nowym ministrze spraw zagranicznych. Po owocach ich poznacie (?)

 451. @legat

  Dobry prawnik jest od głębi, aż po wierzch przeżarty literą prawa i dla niego brzydkie słowo napisane na parkanie z nieheblowanych desek nie jest zaczynem żartu.

  Umiejętności komputerowe niezbędne dla sprawności w posługiwaniu się zasobami miejscowymi i zamiejscowymi są nieliczne.

  Warto tu przypomnieć opowieść o języku Wayne Rooney​’a. Ten niezwykle drogi piarz kopany i ( kopiący także innych piłkarzy ) miał ponoć zasób 600 słów, z których 300 było nieprzyzwoitych.

  Natomiast moja wzmianka na blogu dziennikarza p zarabianiu przez publicystów zrodziła pianę na obszarze prawie równym zatoce gdańskiej.

  Jak zwykle należy bardzo ostrożnie obwiniać uczących się i uczonych.
  W węższym zakresie przedmiotowym napisałem tu uwagę: Windows 10 wyświetla komunikat: Wszystko jest aktualne i obok porę ostatniego sprawdzenia.

  Sprawdzenie częstokroć zmienia rozumienie aktualności rozciągłej na osi czasu.

  Bo powinno być: O 17:12 wszystko było aktualne.

  Polonizację komputerowego systemu operacyjnego Windows swego czasu zlecono emigrantce polskiej rezydujące w Irlandii. Z wieloma zabawnymi skutkami.

  Grzeczny Angol zamówi w barze filiżankę kawy pytając: Czy mogę …, natomiast Polak tegoż samego kelnera potraktuje równoważnikiem zdania:
  Mała kawa. Koniecznie bez śmietanki.

  I tak jest kipielą europejską od kilkudziesięciu miesięcy.
  Bez względu na zwycięstwo lub porażkę brexitu Polka i Polak będą mieli łatwy azyl wspierany przez zasoby Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii gdy oświadczą:
  { Ujawniłam | Ujawniłem }, ze mój kapłan z Magdą …, po czym szef wręczył mi wypowiedzenie stosunku zatrudnienia.

  Bo to była Państwowo Prawdziwie Polska firma.

  Pan Rau będzie uczył Królową Elżbietę II demokracji i będzie pytał kiedy ona i podopieczni wrócą na łono.

  Schodząc z diapazonu w opłotki zwrócę ci uwagę, że odsyłacz do strony internetowej nie ukrywa tego adresu. Ten odsyłacz może wskazywać nie istniejący oficjalnie adres. Wystarczy, że rozpoczynając tu komentarz wstawię wyraz guzdra w niewłaściwe miejsce i guzdra się zaczerwieni po bezczelnym zmyśleniu.

  Przypadkowe kliknięcie może spowodować wyświetlenie wszystkich znaków jakie wstukał komentator ukazując źródło czyli warstwę organizacyjną tekstu komentarza.

  Istnieje od dawna mechanizm ukrywanie tekstu i nie ma ono nic wspólnego z pojęciem podtekstu. Współczesny edytor pozwala zablokować wyświetlanie fragmentu tekstu dokumentu, na podobieństwo skutków opuszczenia kilku kciuków na tym blogu. I to jest podstawowy sens pojęcia tekst ukryty.

  W naszej młodości gdy znak nie został wyświetlony na ekranie, to oznaczało, że nie dotarł, mimo że został wygenerowany przez nadawcę i opuścił komputer włączony w sieć.

  Prawda życia jest taka, że ludzie uważający się za jako tako rozwiniętych i wykształconych wstydzą się pytać.

  Nie musisz znać pojęcia chmura tagów aby wstawić w pole wstawiania [tekstu!] blog Gueta.

  Twoja wyszukiwarka zapewne wybaczy ci opuszczenie jednej literki i odnajdzie ten blog.

  Gdybyś zapomniał jak w komentarz wstawić znak waluty euro, to przypomni ci to przeglądarka gdy wpiszesz znak euro o w liście podpowiedzi wyświetli ( u mnie minuskułami ) także podpowiedź
  znak euro na klawiaturze

  Jestem przekonany, że student prawa na uniwersytecie w pierwszym semestrze studiów musi przyswoić więcej pojęć, niż jest niezbędne do sprawnego korzystania z komputera wpiętego w sieć.

  Nie da się ukryć, że trzeba odróżniać ucisk od przycisku.
  Gdy mnie w autobusie przyciskają, to ani chybi szukają mego portfela.

  No ale gdy się jest głodnym pieszczot, to i diabeł nie pomoże.

 452. Blogowicze mieszkający na obciachu… podobnie jak Nawalny woleli uciec niż stawić czoła problemom kraju nad Wisłą…Tak sobie myślę prywatnie o podobieństwie do zakrzywionej lufy…winklówki…a teraz wrzucają obślinione kamyczki do ogródka…To gorsze niż podrzucanie dziecka do tzw.okna życia…

 453. Michał Bajor urodził się 13 czerwca 1957 roku w Głuchołazach. Na płycie „Kolor Cafe” jest 18 piosenek, wszystkie melodyjne.
  „Ciao mała, jak się masz?” to ósma z kolei, „Bella Ciao” jedenasta w albumie, a „Moja droga” (My Way Franka Sinatry) siedemnasta.
  Kolejność piosenek według oświadczenia piosenkarza nie była przypadkowa, a tłumaczenia dokonane przez Rafała Dziwisza znakomite.
  Tylko nasz wielce szanowny guzdra mógłby ciekawiej zachęcić do wysłuchania tych piosenek, ale umiejętność skupiania się na temacie zagajenia nie do mnie należy

 454. @ls42

  Gdy Michał Bajor objawił się na polskiej scenie muzycznej grzecznie wysłuchałem piosenki jaką zaśpiewał wchodząc na scenę.

  Najbardziej spodobał się w filmowej adaptacji wydarzeń rozrywkowych pod żądami Nerona. I to mi wystarcza do dziś.

  O wiele mniej lat upłynęło od chwili gdy nagrano poniższą piosenkę śpiewaną przez Suzanne Cox. Ta dojrzała kobieta towarzysząca innym śpiewaczkom piosenek z gatunku folk nie zawitała później na popularnych filmikach YouTube.

  Chyba mam odchył ku muzyce rzewnej i ciekaw jestem jak stasieku odnalazł by tak wyśpiewany cudzy żal przez postać daleką od ludzkiej samicy alfa.

  Mała odległość nosa od wargi czyni z kobiety słodką przerośniętą dziewczynkę …

  https://www.youtube.com/watch?v=lyrHLQxq5QY&list=RDQMGOwEFO3cz9o&index=5

 455. Gdy chodzi i żądy Nerona to raczej – mordu.

  Zamierzałem nawiązać do walki z chrześcijaństwem pod rządami Nerona.

  A teraz Margot będzie dźwigał obronę przed profesorem Rau.
  Opanowanym przez żądzę walki ze śmiercią bez krzyża.

 456. Na jutro zapowiadają 32 stopnie. Nie ma do czego się spieszyć.

  https://www.youtube.com/watch?v=KF9aboincMc&list=RDQMGOwEFO3cz9o&index=6

 457. guzdra
  21 sierpnia o godz. 19:37

  „ … przed profesorem Rau. Opanowanym przez żądzę walki ze śmiercią bez krzyża”.

  Będziesz mógł umierać guzdro tak jak chcesz, naprawdę. Z krzyżem, półksiężycem, czerwoną gwiazdą lub bez niczego, tak jak lubisz i jak będzie ci wygodnie. Tak czy owak obudzisz się na sądzie ostatecznym i jeśli traktowałeś zwierzęta dobrze, a myślę, że tak, to one będą świadczyć za tobą. Tak przynajmniej mówi żydowska tradycja.

 458. guzdra
  21 sierpnia o godz. 20:03

  „Na jutro zapowiadają 32 stopnie. Nie ma do czego się spieszyć”.

  To rzeczwiście straszne, ci którzy nie dożyją będą wybrańcami fortuny. 🙂

 459. Mauro Rossi,
  wy nam tutaj przekażcie linię partii jaka spłynęła SMSami pisanymi przez Joja pod dyktando prezesa na temat trwającej „rekonstrukcji” rządu a nie nam tu o pogodzie.

 460. Mauro Rossi
  21 sierpnia o godz. 19:58
  ,, Policja bije aktywistki LGBT”

  Ale przeciez prezes ma bardzo cieply stosunek.

 461. guzdra
  21 sierpnia o godz. 19:37

  „A teraz Margot będzie dźwigał obronę …”.

  Dźwigał? Ooops, i tu cię mamy, uważaj, uważaj. Michał Szutowski, alias Margot, podaje się za kobietę i tylko rewizjoniści używają wobec niego męskich końcówek. On sam oczywiście końcówek może używać dowolnych, jeśli np. na chwile zmienia płeć, by za moment wrócić do poprzedniej. Pamiętaj o losie Piotra Jedlińskiego, prezesa spółki Radia Nowy Świat założonego przez dysydentów z radiowej Trójki, którzy wprost nie mogli wytrzymać pisowskiej opresji i dlatego poszli na swoje. Jedliński uparł się, że Margot nie jest kobietą tylko facetem, tak ma zresztą w dowodzie i powołał się na wolność poglądów, co okazało się przesądzające. Wywalono go na zbity pysk, a w „Wyborczej” skłamano, że sam odszedł. Wywalony zdołał jednak ogłosić publicznie, że prasa kłamie, bo został wyrzucony za poglądy z decydującym udziałem Jerzego Sosnowskiego oraz Magdaleny Jethon, kiedyś szefowej „Trójki”, znanej obrończyni wolności słowa i ogólnie antypisowskiego postępu. Oczywiście w słusznych mediach nadal króluje informacja, że Piotr Jedliński sam zrezygnował.

 462. kooperatywaMondragon
  21 sierpnia o godz. 20:43

  Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

 463. Maupo, czy naszczalnik jest kwiatuszkiem czy pszczółką?
  Skoro, jak widać, pasjonują cię te tematy.

 464. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,26226497,wielki-strach-mrozacy-krew-w-zylach-dokument-o-polsko-polskich.html#do_w=54&do_v=68&do_a=315&s=BoxRozImg4
  „Blogowicze mieszkający na obciachu… podobnie jak Nawalny woleli uciec niż stawić czoła problemom kraju nad Wisłą…”
  Nie musza sluchac pierdzielenia swoich sasiadow o tym gdzie i po co lepiej mieszkac . Moga za to pomyslec o wlasnym ojcu , jakim byl szczesciarzem , ze zostal tylko obrabowany na drodze .
  Moznaby napisac , ze zawdzieczaja swoje istnienie dwom czrwono-armistom bo nie uzyli jako ciepli ludzie – pepeszy

 465. znowuż ten r.o.m.a.n
  @Symetryczny, w GW jest tekst poświęcony Andrzejowi Walickiemu, niestety całość dla prenumeratorów. Adres nie przechodzi z uwagi na słowo, ale myślę że znajdziesz.

 466. @legat, najlepsze życzenia z okazji zbliżających się wszystkich świąt państwowych i innych do końca życia!!!! Na każdy Nowy Rok ” do siego!”
  Przepraszam za kłopot, ale tak już mam, że jak nie wiem to pytam.
  Ps. nocami będę ćwiczyć w ukryciu 🙂

 467. @żabka …

  Oficerowie profilowania powiedzą ci czego masz szukać …

 468. @żabka konająca
  21 sierpnia o godz. 9:53

  Widzę, że moi szanowni blogowi koledzy już zdążyli Ci wszystko objaśnić, za co im niniejszym dziękuję, a Ciebie pozdrawiam.

 469. Rossi, a czemu Cię tu wczoraj nie było? Prezes dał Ci wychodne?

 470. duet – również dla staruszka
  https://www.youtube.com/watch?v=rT-FoZt95D4

 471. „wódkę stawia redakcja:”
  Własnie z uwagi na miejsce zamieszkania , mieszkajac na obciachu mozna postawic co sie chce , komu sie chce . Sobie tylko ( nawet ) fr. bełta – Gabriel Meffre – Plan de… ( French- „couper”)

 472. …who is John Lee Hooker? – lepsza wersja koncertowa
  https://www.youtube.com/watch?v=5VK2sN_r-E8

 473. Chyba po latach wysiłków ze skutkami błędu neurochirurga powściągnę się do ćwiczeń bardziej uroczych niż wrestling z Mauro Rossi.

  Dziękuję życzliwym, wtrozumiałym oraz gospodarzowi.

  Komputer mi dostaje bzika. Chyba na nowo postawię system.

  Staruszek guzdra może tego nie przeżyć.

 474. Mauro Rossi
  21 sierpnia o godz. 20:46

  Wszystko wskazuje, ze prezes i Maciarewicz ,
  wzorem Pralata Jankowskiego z Parafii Swietej Brygidy,
  wola towarzystwo mlodych mezczyzn niz mlodych kobiet,
  wiec po co to przesladowanie LGBT ?

 475. Na marginesie
  21 sierpnia o godz. 21:19

  „Quiz specjalnie dla internautów”

  …12/15…

 476. who is Bonnie Raitt? Specjalnie dla @Ziuty 2003
  https://www.youtube.com/watch?v=f56_Eg4i89c

 477. @Piotr II 21 sierpnia o godz. 21:32

  Dobry wynik!
  A ja mam komplet punktów…
  I chwilowo nieco za mocno zadarty nos 🙂

 478. Blackley
  21 sierpnia o godz. 14:13

  „Rosja powinna wymienić na Juliana Assange”.

  Rosja ma zarówno długie tradycje trucicielskie jak i wymiany dysydentów (oficjalnie „politycznych chuliganów”), np. komunistę Corvlana na Bukowskiego. Jak mawiano wówczas w Rosji, „Pamieniali chuligana na Luisa Corvalana. Gdie najti takuju blad’, cztob na Lońku pamieniat”.

  Assange’a w pierdlu trzymają zdaje się Brytyjczycy i raczej nie wypuszczą.

 479. jobrave
  21 sierpnia o godz. 14:50

  „ … Mauro, ujadał …”.

  Dziękuję. Postsowieckie elity PL są eleganckie na ile potrafią.

  „ … że to wszystko, to prowokacja, że te urodziny Hitlera, wymyślili i zaaranżowali reporterzy TVN”.

  ― Faktycznie, nigdy urodzin Hitlera wcześniej nie było, nie można więc mówić o dziennikarskiej prowokacji, raczej o inspiracji.

  (Sąd wyda zezwolenie na prowokację policyjną jedynie wówczas, gdy istnieją dowody, że przestępcy popełniali konkretny kryminalny czyn już przedtem i chodzi o zebranie dowodów, że taką działalność prowadzą).

  ― Drugi argument jest taki, że nagrany materiał przeleżał się pół roku i wyemitowany został w odpowiednim momencie.

  ― A trzeci, że materiał źródłowy „urodzin Hitlera” o który prosiła prokuratura podobno zaginął. Widocznie było w nim coś, co nie pasowało do oficjalnej wersji stacji TVN, że nie byla to inspiracja.

 480. „…who is John Lee Hooker? ”
  Who was E Clapton and Neil Young who – that time had played and sung , before him on „Six Stars Club” Dixie Rd . 30 years ago ?

 481. Na marginesie
  21 sierpnia o godz. 21:37

  „A ja mam komplet punktów…”

  …chyba nie przeżyję… 🙂
  …to może to ?
  https://buzz.gazeta.pl/buzz/13,157208,6924,sprawdz-czy-jestes-odporny-na-iluzje-i-potrafisz.html

 482. kooperatywaMondragon
  21 sierpnia o godz. 21:29

  „Wszystko wskazuje, ze prezes i Maciarewicz, wzorem Pralata Jankowskiego z Parafii Swietej Brygidy”.

  A jeśli napiszę, że kooperatywaMondragon ma skłonności do bardzo młodych chłopców, co wypełnia kryteria pedofilii, to powinienem przedstawić dowody, czy nie? Może wystarczą przypuszczenia i mętne insynuacje?

  „ … wiec po co to przesladowanie LGBT”?

  Jeśli utożsamiasz homoseksualizm z LGBT to jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości.

 483. @legat,mam szczególny sentyment do tego utworu – to było jak wróżba która się sprawdziła.
  a deszczu nadal nie wróżą

 484. @Bar Norte – skoro mowa o Hitlerze…

  Dalszy ciąg książki Kertzera o Piusie XI zblatowanym z Mussolinim – pasjonujący.

  Chodzi właśnie o Hitlera, który teraz (w chwili aneksji Austrii przez Niemcy) staje się nieco uciążliwy. I to zarówno dla Mussoliniego, jak i dla papieża. Dla Mussoliniego – bo on raczej widział Austrię jako włoski protektorat. Poza tym wybryki Hitlera prowokują potępienie nazizmu, który ogromnie przypomina włoski faszyzm. A zatem… no ale przecież umiłowany Duce to mąż opatrznościowy kaka i lokalne bóstwo we Włoszech. Skoro papiestwo i włoski kaka maszerują rąsia w rąsię z czarnymi koszulami – czy to znaczy, że papież popiera (niemiecki) faszyzm – pyta zdumiony świat. Pewien włoski biskup oświadcza bez ogródek, że gdyby Mussolini stracił władzę – to on, biskup, wkrótce by zawisł na tej latarni… Kaka nie może odkleić się od Duce.

  Papież jest w kropce. Papież ma teraz ósmy krzyżyk na karku, jest schorowany i sporo czasu w ciągu dnia spędza w łóżku. Naciska na Mussoliniego, żeby nacisnął na Hitlera, żeby Hitler zaprzestał „prześladowania” kaka… ale jakiego prześladowania? Hitler organizuje procesy rzymskokatolickiego kleru i zakonnic w interesie… ochrony moralności! Tak, tak, moralność narodu niemieckiego jest zagrożona. A to ze względu na pedofilię kleru i powszechny wśród kleru homoseksualizm – karany w hitlerowskich Niemczech. W ramach tej oczyszczającej kampanii funkcjonariusze państwowi wkraczają do parafii i konfiskują akta księży. Oburzony papież nakazuje palenie dokumentów personalnych… kaka miał sporo do ukrycia.

  Ale spokojnie, kaka w Niemczech nie zginie. Pius XI wkrótce odejdzie do domu Pana, a jego miejsce zajmie arystokratyczny sekretarz – germanofil i były nuncjusz a Niemczech nazwiskiem Pacelli… przyszły Pius XII.

  A tymczasem niejaki Ledóchowski, generał zakonu jezuitów, ten od krucjaty i nagonki na Żydów, masonów i miazmaty „zgniłego Zachodu”, zawzięcie pedałuje w obronie Hitlera… cdn.

 485. @Piotr II 21 sierpnia o godz. 21:54

  10/12 – zawaliłam pierwszy i ostatni.
  I nadal nie widzę dlaczego…
  Ale to dobrze, nos mi się teraz nieco odgina!
  🙂

 486. kooperatywaMondragon
  21 sierpnia o godz. 20:43

  MR: „Policja bije aktywistki LGBT”

  KM: „Ale przeciez prezes ma bardzo cieply stosunek”.

  MR: To była zmyłka, dałeś się nabrać. Linkowany film …

  https://twitter.com/i/status/1296434420191305730

  …. pokazuje nie pacyfikację zgromadzenia aktywistów LGBT w Warszawie tylko interwencję policji holenderskiej w Amsterdamie podczas demonstracji osób niezadowolonych z obowiązku noszenia maseczek. Teraz już wiesz.

  Ale może masz rację i do tłumienia ekscesów LGBT w Warszawie powinno się wypożyczyć jakąś unijną policję? Może francuskich żandarmów, weteranów katowania przez wiele tygodni żółtych kamizelek na ulicach Paryża ? Ponoć bili nie w imię UE tylko Republiki Francuskiej, choć takim fachowcom to pewnie wszystko jedno. Może hiszpańską policję, znaną z tłuczenia Katalończyków i zrzucania ich ze schodów, lub właśnie holenderską z linkowanego filmu.

  Jesteśmy w Europie i pewne standardy tłuczenia demonstrantów na ulicach obowiązują, a PiS oraz jego policja najwyraźniej nie są wystarczająco europejskie i nie dają rady mocniej tłuc.

 487. „Gościem Bartosza Węglarczyka w „Onet Rano.” był ekspert ds. służb specjalnych Piotr Niemczyk, który mówił m.in. o prawdopodobnym otruciu Aleksieja Nawalnego. – Trudno sobie wyobrazić, że to jest przypadek. Służby medyczne czy propaganda rosyjska tak sugerują – powiedział Niemczyk. – Najnowsza historia Rosji pokazuje, że takie rzeczy nie zdarzają się przypadkowo. Osoby niewygodne dla Kremla spotyka los tragiczny, Rosjanie nie mają wielkich skrupułów. Co prawda, moment wydaje się dziwny. Z drugiej strony, Kreml nie zawsze jest rzeczywistym dysponentem tych decyzji – ocenił ekspert.”
  A jeżeli jest to przypadek lub objaw choroby? Te media będące własnością obcego kapitału robią Polakom wodę z mózgu.

 488. Maupo, nie jesteś na bieżąco. Pisia milicja w Warszawie łapała kogo popadnie – nawet włoski turysta się… załapał. A dlaczego? Bo ukochany delfin Ziobro miał przy okazji do upieczenia własną pieczeń. On straszliwie nie znosi Matołuszka – czyżby rywalizacja o dostęp do ucha prezesa? Obaj panowie faworyci mają zapewne do zaoferowania… męskie wdzięki. Na które prezes, jak wiadomo, jest wrażliwy.

 489. Maupo, czy prezes preferuje stosunek uszny?
  Zdradź tajemnicę alkowy… ach pardon, gabinetu.

 490. @kooperatywaMondragon
  21 sierpnia o godz. 13:52ratywaMondragon

  Może będę złośliwy ale na wypowiedzi nie pozwliłby sobie ani ambasador ZSRR w PRL ani PRLowska dyplomacja nie pozwliłaby na to, żeby nawet nasz ówczesny Wielki Brat pozwalał sobie na tak jawne pouczanie teoretycznie suwerennego państwa. Wygląda na to, że pod sowieckim butem Polska miała więcej suwerenności niż dziś pod amerykańskim

 491. Mauro Rossi,
  podaliście linka do filmu z zachowania zagranicznych policjantów. Po kiego?
  Ja wam Mauro powiem co innego. Otóż portal „Na temat” podaje info o pobitej parze:
  Portal naTemat.pl poprosił go („Linusa” – dop. mój) o bardziej szczegółowe opisanie sobotniego incydentu.
  – Wracaliśmy wieczorem do domu, trzymając się za ręce. Jesteśmy przy bramie i słyszę „Hej, Ty!”. Odwracam się, słyszę „jebane pedały”. Podchodzę, i dostaję pięścią obok oka. Potem gość i jego kumpel dalej mnie atakowali, a ja starałem się ich obezwładnić, ale bez skutku. Po chwili zobaczyłem, że Rafał leży i jest bity przez trzeciego napastnika, więc do niego podbiegłem. Za mną ruszyła tamta dwójka. Przewrócili mnie i znowu zaczęli mnie bić – relacjonuje zaatakowany mężczyzna.
  Napastnicy uciekli, gdy sytuacją zainteresowali się goście pobliskiej restauracji. – Na szczęście po chwili przyszli goście z knajpy obok, i napastnicy uciekli. Świadkowie pomogli nam wstać. Wtedy Rafał zorientował się, że nie ma telefonu – mówi Linus. W tym czasie goście knajpy zawiadomili policję.
  Jak podkreśla Linus, funkcjonariusze byli bardzo empatyczni i pomocni. – Przyjechali w dwa radiowozy, a my zlokalizowaliśmy telefon Rafała moim. Rafał wsiadł z policją i pojechał w to miejsce, ale okazało się, że sprawcy wywalili telefon w krzaki i uciekli – opowiada mężczyzna. Dodaje, że potem udali się na komendę, a następnie do szpitala. W niedzielę znowu mają udać się na policję, by uzupełnić zawiadomienie o pobiciu. Według Linusa policja już zabezpieczyła nagrania z monitoringu.

  A wiecie Mauro kto to jest „Linus”? Pewnie będziecie udawać, że nie wiecie, więc wam podpowiem. To ten protestujący, który wskoczył na dach radiowozu i urwał z niego antenę. Teraz mnie przekonajcie Mauro, że on i jego partner dostali wpi..ol od jakichś homofobów za to, że trzymali się z partnerem za ręce. I patrzcie Mauro niedaleko domu. I że nikt tam na nich specjalnie nie czekał.
  Mauro, wy to czaruś jesteście. Powiedzcie mi teraz, czy większy wp…dol dostały te dwie laski którym to obrazem nas tu próbujecie epatować, czy Linus z kochasiem?
  Jak myślicie Maro, czy policja znajdzie sprawców? Nie udawajcie, że nie wiecie.

 492. A propos watku dyskusyjnego dotyczącego firmy Lublina, która rozpoczęła (?) właśnie produkcję polskiego leku na COVID na bazie osocza ozdrowieńców.

  Za serwisem medonet:

  „(Amerykańska) Agencja ds. Żywności i Leków wstrzymała zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych osocza ozdrowieńców w leczeniu chorych na COVID-19. Decyzję tę podjęto po interwencji czołowych urzędników federalnych, zajmujących się ochroną zdrowia. Ich argumenty były proste: badania nie dostarczają wystarczających dowodów skuteczność terapii. Choć decyzja może zostać w przyszłości zmieniona, stawia pod znakiem zapytania dalsze prace nad rozwojem tej metody leczenia. A w konsekwencji nad dopuszczeniem na rynek leków opracowanych na bazie osocza.”

  Całość poniżej

  https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,amerykanie-cofaja-zezwolenie-na-uzycie-osocze-krwi-ozdrowiencow-w-leczeniu-covid-19–czy-wplynie-to-stosowanie-go-w-lecznictwie-,artykul,70694399.html

 493. Bar Norte,
  ale kolejne 50 baniek z budżetu się przytuliło, no nie?

 494. Bar Norte
  21 sierpnia o godz. 23:03
  tutaj notka z Mayo Clinic, troche opymistyczna…
  https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/convalescent-plasma-therapy/about/pac-20486440
  nikt nie twierdzi zdecydowanie, ze jest to panaceum, ale tez tego nie potepia w czambul…
  wczoraj widzialem na pasku BBC, ze wyniki sa raczej negatywne…

 495. legat
  21 sierpnia o godz. 23:07
  Bar Norte,
  ale kolejne 50 baniek z budżetu się przytuliło, no nie?

  przynajmniej troche nowoczesnej biotechnologii w Polsce…

 496. Na marginesie

  „Dalszy ciąg książki Kertzera o Piusie XI zblatowanym z Mussolinim – pasjonujący.”

  Końcówka ksiązki jest mocna gdy autor opisuje ostatni konflikt Piusa XI prezentującego antysemityzm religijny z Mussolinim, który wprowadził rasistowskie ustawy antyzydowskie. Głównie w kontekscie włoskiego konkordatu.
  Mistrzowsko to Kertzer opisał.

 497. @Bar Norte 21 sierpnia o godz. 23:14

  Przebóg, to znaczy dwóch skłóconych antysemitów?
  To rzeczywiście zapowiada się ciekawie. A w środku tego Margherita Sarfatti… która przezornie wyemigrowała do Stanów. Pamiętam, że wcześniej papież wymógł na Duce przymusową katechizację rzymsko-kato wszystkich dzieci w szkołach… i zakaz nauczania ich religii dla żydowskich uczniów.

 498. Jak ktoś ma 5 minut może zobaczyć jak miło można spędzić czas przy muzyce
  Milion de Roses par I’Orchestre Dominique Moisan
  To też z repertuaru guzdry
  Dobranoc

 499. woytek
  21 sierpnia o godz. 22:32
  Te media będące własnością obcego kapitału robią Polakom wodę z mózgu.

  Faszysto.
  Wodę z mózgu robi ci ministerstwo prawdy PiS.

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 500. Ernest Zozuń: Do Trójki już nikogo nie zapraszam

  https://wyborcza.pl/7,75398,26229609,ernest-zozun-do-trojki-juz-nikogo-nie-zapraszam.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  frantz21.08.2020, 20:57
  Z fajnego radia zrobili szambiarkę.

  Faszystowska repolonizacja PiS

 501. Bar Norte
  21 sierpnia o godz. 23:14

  Na marginesie

  „Dalszy ciąg książki Kertzera o Piusie XI zblatowanym z Mussolinim – pasjonujący.”

  „Końcówka ksiązki jest mocna gdy autor opisuje ostatni konflikt Piusa XI prezentującego antysemityzm religijny z Mussolinim, który wprowadził rasistowskie ustawy antyzydowskie. Głównie w kontekscie włoskiego konkordatu.
  Mistrzowsko to Kertzer opisał.”

  …to jest jak niekończąca się historia…z wcześniejszego okresu, gdy powstawało państwo Włoskie, Kertzer napisał znakomitą powieść „Porwanie Edgarda Mortary”…

 502. kooperatywaMondragon ; 13:57 and 15:15 , you right .

  Wczoraj stosowałem się do zaleceń Łukaszenki aby nie złapać korona
  świrusa a na dodatek nie czytając wszystkich wpisów , stało się co
  się stało , czyli wszystko pomieszało , Sorry .

 503. Mauro Rossi ; 21:47 , zgadza się .

 504. Truciciele z Kremla

  Georigij Markow, otruty w Londynie rycyną, toksyczną substancją powodującą rozpad białek, wstrzykniętą za pomocą bułgarskiego parasola wyprodukowane przez KGB (1978).

  Wiktor Juszczenko, otruty dioksynami, silnie toksycznymi związkami chemicznymi o działaniu rakotwórczym, ale przeżył, leczony w Austrii. (2004).

  Aleksander Litwinienko, otruty radioaktywnym polonem (2006).

  Siergiej Skripal, otruty nowiczokiem, przeżył , leczony w UK (2018).

  Aleksiej Nawalny, otruty na razie nie wiadomo czym i nie wiadomo czy przeżyje. (2020)

 505. ozzy ; 14:50 .

  Dwa dni temu obiecywałeś że odchodzisz na wsiegda .
  Wiedziałem od razu że to bzdura blog En passant to dla ciebie jak
  narkotyk i tego nie zrobisz . Jeżeli kiedykolwiek stąd znikniesz będę
  wiedział z pewnością że nie żyjesz .

 506. Pozostał jeszcze rasista duende ; ale zostawię go sobie na później .

 507. Bar Norte
  21 sierpnia o godz. 23:14

  Pamiętaj, że Mussolini pochodził z lewicowej rodziny, w młodości był działaczem socjalistycznym, później też, tyle że z odchyłem już nie inatrnacjnalistycznym, a narodowym.

  No i to, że Pius XI w encyklice „Divini Redemptoris” potępił komunizm, a nazizm w encyklice „Mit brennender Sorge” (wydana została po niemiecku, by można było natychmiast odczytać ją w kościołach), więc cały czas pracuje się nad jego czarną legendą. Ideolodzy marskistowscy i nazistowscy dość go nie lubili i tak już zostało. Wydaje się, że po wyczerpaniu skandali obyczajowych w Kościele, grzany będzie temat Piusa XI i Piusa XII. Ile razy to już było, kolejna totalitarna ideologia chce być uniewersalną religią? Wiesz jak to się skończy? Jak zawsze.

 508. legat
  21 sierpnia o godz. 22:53

  „czy większy wp…dol dostały te dwie laski którym to obrazem nas tu próbujecie epatować, czy Linus z kochasiem”?

  Jak piszesz, „Wtedy Rafał zorientował się, że nie ma telefonu”. Może to jest trop? I nie porównuj zielonego z okrągłym, czyli bicia policji spokojnych demonstrantek w Amsterdamie z napędem, najwyraźniej kryminalnym, w Warszawie, choć i kryminaliści mogą mieć własne preferencje. W czarnej dzielnicy Brukseli lub Paryża biały może dostać łomot w pierwszej kolejności ― jako biały, oczywiście całkiem kryminalny łomot i żadna opinia publiczna nie uwierzy w podłoże rasistowskie łomotu, bo to niemodne. Podobnie i tu, kiedy aktywista LGBT dostanie łomot to zdarzenie z miejsca nabiera wartości homofobicznej, a jak aktywista sam komuś spuści łomot to broni go cała elita, żądając bezkarności i immunitetu na działania w ramach akcji bezpośredniej mającej na celu szerzenie tolerancji.

  „Potem gość i jego kumpel dalej mnie atakowali, a ja starałem się ich obezwładnić …”.

  Jakże brakuje na ulicach stolicy hermafrodyty Morgot, on/ona chodzi z nożem, którym przeciął/przecięła opony w samochodzie Fundacji, a później pobił/pobiła jego kierowcę. Margot to by z pewnością tych napastników zmasakrował/zmasakrowała. 🙂

 509. woytek
  21 sierpnia o godz. 22:32

  „Gościem Bartosza Węglarczyka w „Onet Rano.” był ekspert ds. służb specjalnych Piotr Niemczyk”.

  Jak podaje wiki.pl Niemczyk pracował w UOP do 1994 roku. To już 26 lat i nadal ekspertem? Jedynie wygląd ma eksperta. 🙂

 510. @Mauro Rossi 22 sierpnia o godz. 1:02

  Pamiętaj, że Mussolini pochodził z lewicowej rodziny, w młodości był działaczem socjalistycznym, później też, tyle że z odchyłem już nie inatrnacjnalistycznym, a narodowym.
  No i to, że Pius XI w encyklice „Divini Redemptoris” potępił komunizm, a nazizm w encyklice „Mit brennender Sorge” (wydana została po niemiecku, by można było natychmiast odczytać ją w kościołach), więc cały czas pracuje się nad jego czarną legendą. Ideolodzy marskistowscy i nazistowscy dość go nie lubili i tak już zostało.

  Smalisz jak zwykle obłąkane pier.doły, o książce, której nie czytałeś i faktach, których nie znasz. Mussolini był ambitny i chciał się zrobić karierę. Oczywiście, że był działaczem socjalistycznym, ale potem zmienił barwy i sterroryzował działaczy socjalistycznych rękami swoich bojówek. Podobnie zresztą niszczył działaczy Akcji Katolickiej, jednocześnie zjednując sobie głupiego Piusa, któremu rzucał ochłapy w postaci dotacji i przywilejów. Tzw. „państwo kościelne” – zabawny skrawek ogródka – zawdzięcza swoje istnienie Mussoliniemu.

  Pius XI był opętanym iluzją własnej wielkości kmiotkiem. Kertzer opisuje dokładnie, jak się zachowywał i jakie hece urządzał. Pius XI zresztą nigdy nie potępił faszyzmu, nawet wtedy, gdy siepacze Mussoliniego mordowali działaczy Akcji Katolickiej i gnębili co bardziej rozsądnych księży. Papieżom ani klerowi nigdy nie przeszkadzało ludobójstwo, jeśli ludobójca sypał groszem. „Mit brennender Sorge” dotyczyło tylko rzekomej krzywdy kaka w Niemczech, czyli m.in. faktu, że Hitler stawiał przed sądem sutannowych pedofili. Okrutny dla kościoła rzymskiego był ten Hitler 🙂

 511. @Piotr II 22 sierpnia o godz. 0:09

  …to jest jak niekończąca się historia…z wcześniejszego okresu, gdy powstawało państwo Włoskie, Kertzer napisał znakomitą powieść „Porwanie Edgarda Mortary”…

  Kertzer nie pisze powieści. Pisze książki doskonale udokumentowane i osnute na faktach. Książka o Piusie XI i Mussolinim kosztowała go 7 lat pracy w archiwach. Co zabawne, niewiele skorzystał z archiwów kaka, ale znalazł bezcenne dokumenty z czasów Mussoliniego w archiwach Rzymu. Mussolini miał bardzo sprawnie działającą siatkę szpiegów, obejmującą również kościelną wierchuszkę i mieszkańców Watykanu. Dlatego Kertzer miał informacje z pierwszej ręki.

  Ale – powtórzę – nie chodzi o powieść. Ja to po prostu relacjonuję jak sensacyjną fabułę, którą ta historia zresztą jest. Ale to są jednak fakty, podobnie jak „Porwanie Edgara Mortary” – tylko że tamto to historia z roku 1858. Z kolei za tę książkę o której piszę, „The Pope and Mussolini: The Secret History of Pius XI and the Rise of Fascism in Europe” (2014) Kertzer dostał Nagrodę Pulitzera.

 512. @Bar Norte – gdyby nie Maupo to bym chyba tego nie wypunktowała – ale jest coś w postępowaniu Piusa XI, co zwróciło moją uwagę. On jako papież miał po prostu fijoła na punkcie własnego prestiżu. Miał na uwadze rozpychanie się łokciami w imieniu swoim i swojej instytucji – na przykład kneblowanie niewygodnych dziennikarzy i zakazanie działalności innym związkom wyznaniowym. Robił to rękami spolegliwego Mussoliniego, czyli wykorzystując aparat państwowy.

  Z kolei w ogóle mu nie zależało na losie zwykłych katolików rzymskich, katolickich działaczy i szeregowych xiuncuff – miał ich gdzieś. Bo już nie mówię, żeby dbał o los Żydów czy innych innowierców. Ale ta jego katolicka trzoda… przecież Mussolini ich terroryzował i mordował, o czym papież doskonale wiedział, ale brał za dobrą monetę bajki Mussoliniego, że on nie kazał tego robić – a ci jego bojówkarze są tacy krewcy, że trudno ich powstrzymać. Zresztą liczyły się pieniądze, które płynęły do kaka szeroką rzeką i nakazy – takie jak przymusowe nauczanie religii rzymskokatolickiej, ze szczególnym uwzględnieniem kultu Duce.

 513. duende ; 15:36 .

  Witaj rasisto , zwolenniku dusicieli czarnych , cieszę się że ledwo ciebie
  przywołałem a zaraz się pojawiłeś , bywaj tu częściej bo mi jakoś nudno
  bez ciebie , tylko nie filozofuj bo nikogo jak widzisz to nie interesuje .
  Teraz tyle ciekawych rzeczy dzieje się w tej twojej hameryce więc pisz
  jak tam jest i jak ty to widzisz . Napisz jak się ma twój business i czy
  obroniłeś swój dom przed spaleniem ? a jak się uchował to podobno
  będą odbierać więc co zrobisz . Te i inne pytania są zasadne i na czasie
  i z pewnością by nas to tu zainteresowało .

  https://www.youtube.com/watch?v=LTQZFpcH25w

  Podsyłam ci link na czasie z hameryki bo wiem że lubisz .

 514. duende ; ja tak z myślą o tobie podsyłam te linki bo wiem że jak nawet
  ciebie tu nie ma bo jesteś nie widoczny to i tak jesteś i czytasz bo lubisz .

  https://www.westernjournal.com/aoc-whines-complains-president-trump-gets-historic-endorsement/?utm_source=Email&utm_medium=MMNbreaking&utm_campaign=wj-breaking&utm_content=libertyalliance&ats_es=8a34f8930323ca065c57104e0951becc

  Dziadek Geozak ; z pewnością też się ucieszy jak ten link otworzy
  i przeczyta .

 515. Dlaczego katolicy nad Wisłą chorują… mimo budowania świątyń, wprowadzenia krzyża do urzędów i szkół, a nawet do Sejmu, powszechnego pokropka na odczynienie zła przy otwieraniu inwestycji…o zawierzeniach i pielgrzymkach do Częstochowy nie wspomnę…Mundurowi każdy nabój przed załadowaniem znakiem krzyża znaczą…bo uczą ich kto kule nosi…Tak sobie myślę prywatnie, że skala grzechów tej formacji znacznie przewyższa pokutnicze gesty…bicz boży zwany wirusem sięga szczytów władzy…pazernej na pieniądze…żle to widzę…Sodoma i Gomora po obaleniu tzw. komuny…w ojczyznach zwanych parafiami…nie ma żadnej z zerową przestępczością…zero zawłaszczyli politycy…

 516. Czy katolicyzm jest polski…ostatnio natłok informacji, że co polskie lub z Polski jest lepsze…Tak sobie myślę prywatnie: czy pisanie o religii pochodzącej z terytorium imigrantów…o śniadej cerze będzie patriotyczne…To ruina dla KK…

 517. LGBT a katolicyzm…obce ideologie zawleczone z germańskim rodowodem…Tak sobie myślę prywatnie o równościowej repolonizacji…Duży naród nie stać na własną religię…to też obciach…

 518. Mauro Rossi 22 sierpnia o godz. 1:28 do mnie: –Jak piszesz, „Wtedy Rafał zorientował się, że nie ma telefonu”. Może to jest trop? I nie porównuj zielonego z okrągłym, czyli bicia policji spokojnych demonstrantek w Amsterdamie z napędem, najwyraźniej kryminalnym, w Warszawie, choć i kryminaliści mogą mieć własne preferencje.

  Mauro Rossi,
  nie róbcie sobie jaj bo to poważne sprawy są. Na początek, to nie ja piszę tylko zacytowałem tekst z „Na Temat” a po drugie o których kryminalistów wam chodzi? Bo wiecie Mauro, są np. tacy, którzy lubują się w organizowaniu prowokacji a potem są ułaskawiani przez Adriana. Takich złoczyńców i prowokatorów też bierzecie pod uwagę czy nie? A jeżeli nie to dlaczego?
  Wiecie Mauro, zobaczymy czy zachowanie Linusa jako „aktywisty”, który do rozrób był dotąd zawsze pierwszy się zmieni czy nie. Czy mając zamiar kolejny raz wskakiwać na radiowóz i wyłamywać antenę będzie miał w oczach wygląd swej dziewczyny/chłopaka ze złamanym nosem i oczami pandy?

  Dalej mnie upominacie: – I nie porównuj zielonego z okrągłym, czyli bicia policji spokojnych demonstrantek w Amsterdamie z napędem, najwyraźniej kryminalnym, w Warszawie

  Mauro, a może ten „napęd” miał zupełnie inne podłoże. Może napastników „napędziło” to, że płacą podatki za które kupowane są policyjne samochody i montowane są na nich anteny a jakiś/kaś Linus niszczy mienie na które ci podatnicy łożą? No przecież nie wiesz co napastników „napędziło”.
  Chodzi właśnie o ten „napęd”. Co wy Mauro o nim wiecie? Nic nie wiecie czy udajecie?
  Dlaczego nie bierzecie pod uwagę, że to mógł być „napęd” mający charakter np. prewencyjny lub edukacyjny? Opowieści czy sugestie że to tylko „homofobia” to może trywializowanie problemu jest?

 519. @Blackley
  zakroj rot, mudak

 520. Koronawirus jest biczem bożym…chorych wzorem Nawalnego należy odsyłać do Watykanu…Tak sobie myślę prywatnie o załatwianiu porachunków z grzesznikami u żródła kary…

 521. ozzy ;

  Jaki ,, inteligent ” taka odpowiedz .

 522. ozzy…ukrywa gdzie wigwamywuje…pewnie na obciachowym gruncie… jak w III Rzeszy na ziemi wysiedlonych przymusowo tubylców…Indian lub Palestyńczyków…partyjny przybysz z ZSRR, bo używa fonetycznego rosyjskiego…pewnie stalinowski desant na zalążek…zwany Israelem…Tak sobie myślę prywatnie, że obciachowość nie jest przyzwoitością…

 523. Blackley
  Odpowiedz adekwatna do firmy Szmatex
  I ska.

 524. Kulisy amerykańskiego puczu i polskiej agresji na Białorusi. https://www.globalresearch.ca/why-lukshenko-color-revolutioned-just-now/5721777
  Precyzyjnie zorganizowany picz przez siajej i jej zbrojne ramiona NED i
  USAID. W Polsce działa centrum zorganizowanej agresji NEXTA kierowane przez szkolonych w siajej Białorusinach i TV Biełsat finansowana przez USAID i Polski rząd. Trzeba mieć nadzieję, że tym razem Putin nie da się zaskoczyć. Warto także zwrócić uwagę na obrzydliwy wywiad Kwaśniewskiego w dzisiejszej GW. Płaci mu Mossad lub siajej.

 525. Zmiany następują. Jedne naturalną koleją losów, inne rewolucyjnie. Łatwiej przygotować się do biegu dziejów, trudniej żyć w wirze rewolucji.
  Dzisiaj sprzątanie w Tatrach. Ochotnicy wyposażeni w worki wędrują i zbierają porzucone przez innych śmieci. Jedni budują inni rujnują.
  Równo 900 zakażeń od wczoraj. Pniemy się w górę

 526. Izrael jest Białorusią na Bliskim Wschodzie… bez jankesów pada na pysk…gdzie kryminalista może być premierem…Tak sobie myślę prywatnie, że mieszkać w takim wigwamie to obciach…

 527. ozzy ; bystrzak z ciebie .

 528. Symetryczny

  Kwasniwskiemu placa Marsjanie a tekst wysmienity w odroznieniu od symetrycznego belkitu.

 529. Is42,
  te 900 zakażeń to małe piwo w stosunku do tego co się zacznie od połowy września. Jeszcze będziesz te 900 wspominał jako liczbę niewielką.

  Ten debil pisowski nie ma żadnej koncepcji na to jak mają funkcjonować szkoły. O tym jak sprawni są nauczyciele w posługiwaniu się nośnikami informacji nic nie wie. Nie planują żadnych szkoleń dla belfrów. Nie ma pomysłu na usprzętowienie kadry nauczycielskiej i szkół. W cechujących się odpowiedzialnością rodzinach wielopokoleniowych mieszkających razem będzie problem, czy dzieci w ogóle posyłać do szkoły w czasie epidemii. Jedyną odpowiedzią reżimu jest 10 000 PLN kary za nieposyłanie dzieci do szkoły. Już jest chaos a co będzie po 1 września? Nauczyciele 50+ z uprawnieniami emerytalnymi będą uciekać na emerytury by się nie narażać. Co im ma zrekompensować koszty sprzętowe i internetu jeśliby mieli uczyć z wykorzystaniem sieci? Co z ograniczeniem platformy programowej i opracowaniem specjalnej na czas pandemii? Nędza koncepcyjna, bezmózgowie które musi przynieść fatalne skutki.
  To całe Ministerstwo Oświaty jakby dotknięte mikrocefalizmem na czele z tym wielkim jak brzoza a głupim jak koza. Thriller się szykuje na naszych oczach.

 530. legat
  22 sierpnia o godz. 8:41

  Mentalnie legat jesteś w czasach Ochrany, kiedy prawie każde działanie opozycji było prowokacją. Mamy rok 1904, po zabiciu w zamachu ministra spraw wewnętrznych Wiaczesława Konstantynowicza von Plehwe szef Ochrany generał Gierasimow podenerwowany szedł korytarzem centrali krzycząc: „To nie mój agent, to nie mój agent! To zrobili socjal-rewolucjoniści-maksymaliści pułkownika Trusiewicza”. Dwa lat wcześniej w zamachu (chyba Ochrany, choć oficjalnie eserowców) zginął Dmitrij Sipiagin, poprzedni minister spraw wewnętrznych. Ochrana miała zezwolenie na organizowanie zamachów na ministrów, jednakże pod warunkiem, że nie będą skuteczne, ale wiadomo, jeśli coś może pójść nie tak to z pewnością pójdzie. 🙂

 531. „Tak sobie myślę prywatnie, że mieszkać w takim wigwamie to obciach…”
  Pisanie o obciachowym wigwamie to juz calkiem spoko , cos jak dowcipy o ludozercach po AGH
  „obrzydliwy wywiad Kwaśniewskiego w dzisiejszej GW. Płaci mu Mossad lub siajej.”
  Lub czasopisma

 532. Różańcami otoczą szkoły, aby były bezpieczne….a w klasach zapalą gromnice…Tak sobie myślę prywatnie, że pokropek w każdej klasy mile widziany…apage satanas…! z głośników… audycje Rydzyka ultrafioletem dla powietrza…

 533. Mauro Rossi
  22 sierpnia o godz. 12:30

  Jak POPiS zmusi dzieci do pojscia do niezabezpieczonych przed wirusem szkol,
  to starsze pokolenia zaczna po kilku tygodniach wymierac.
  Minister Zdrowia ma dwie lewe rece.

 534. Symetryczny
  22 sierpnia o godz. 11:03

  Dziadek Kwasniewskiego mial zginac w Katyniu.

 535. Mauro Rossi,
  widzę, że coś w końcu do was dociera. Dałeś przykład skrajny, kiedy Ochrana poczuła się zagrożona i zorganizowała zamach w celu udowodnienia, że jest potrzebna.
  Mauro, ja proponuję byście poszukali przykładów bliższych, np. gdy funkcjonariusze i agenci pewnej instytucji dokonali prowokacji (nieudolnej) przeciwko wicepremierowi rządu III RP! – za co zostali skazani ale przed prawomocnym wyrokiem bezprawnie ułaskawieni przez Adriana.
  Więc nie pitolcie tu nam, że obecnemu kierownictwu MSW coś takiego jak „prowokacja” jest obca. Oni siedzą i je wymyślają, bo tak mają jak ten skorpion na grzbiecie żaby na środku rzeki.
  Tak że tej uwagi, gdzie „mentalnie” jestem nie przyjmuję, bo dobrze wiem gdzie jestem. Gdybym zakładał, że wasze uwagi są szczere to musiałbym przyjąć, że jesteście głupek jakiś i w ogóle bym się do was nie zwracał.

 536. Na marginesie
  22 sierpnia o godz. 3:06

  „Ale – powtórzę – nie chodzi o powieść. Ja to po prostu relacjonuję jak sensacyjną fabułę, którą ta historia zresztą jest.”

  Ze względu na formę, dla mnie jest to powieść…zgoda, udokumentowana, oparta na ogromnej pracy faktograficznej…co przydaje jej wartości poznawczej.
  W sumie nie ma o co się spierać.

 537. „Ale to są jednak fakty, podobnie jak „Porwanie Edgara Mortary” – tylko że tamto to historia z roku 1858.”

  …ja widzę pewną ciągłość miedzy tym co działo się w XIX wieku a tym co działo się w czasie faszystowskich Włoch i za pontyfikatu Piusa XII…

 538. @legat

  Powiadamiam o moim uznaniu dla twego przesycone konkretami świeżego komentarza tuż przed dzisiejszym południem.

  Zwracam uwagę że hasłowe tu i teraz wpisuje się w twe przewidywania.

  Polskie sieci ( wszelkie ) są niedostosowane do dnia dzisiejszego. Fala upałów może spowodować podobne skutki jak w miarę świeża zapaść komputerowego zaplecza TVP.

  Polska sieć energetyczna nie jest gotowa na gwałtowną aktywność prywatną i zawodową po późno jesiennym wymrożeniu wirusów. Mieliśmy śmieszny modelowy przykład gwałtownego popytu na papier w rolkach na początku polskiego udziału w pandemii. Przewidywałem przeciążenie sieci ( szeroko rozumianej ) komputerowej Polsce po starcie komputerowej edukacji w polskich szkołach podstawowych.

  Przejście do sprawnej komputerowej nauki z szaleństwa gier sieciowych do rywalizujdzieciaków ącej wymiany danych ze wspólnym nauczycielem spotka się z technicznym i mentalnym nieprzygotowaniem. Takiego eksperymentu w Polsce jeszcze nie było.

  Już niedługo sprawdzian …

 539. Guzdra,
  najbardziej przerażające jest to, że są już fajne narzędzia do nauki zdalnej i nawet słowa na ten temat nie usłyszysz. Mówię o Google Meet i specjalnej od nich propozycji konfigurowania dla nauki zdalnej w ramach Google Meet Classroom i gotowych ustawień do moderacji przez nauczyciela.
  Obciążenie sieci też niewielkie w porównaniu do przedpotopowego Skype.
  To jest zbrodnia, że czas płynie a to narzędzie nie jest znane ani Min.Oświaty ani szkołom ani nauczycielom ani uczniom.
  Przecież w ramach tego narzędzia nauczyciel podczas lekcji może spokojnie kontrolować całą klasę i mieć pod kontrolą każdego ucznia nie gorszą niż w klasie „na żywo”. No żal po prostu dupę ściska że taki kretynizm panuje na oświatowych szczytach. Matołectwo, niedojdyzm, granda.

 540. @Piotr II 22 sierpnia o godz. 12:55

  Mnie chodziło tylko o to, że powieść=fikcja. Natomiast książki Kertzera fikcją nie są. Ale słusznie zauważasz, że historia to w dużej mierze po prostu narracja. Zależy, jak się naświetli pewne fakty i które fakty się wyeksponuje. Zresztą najpopularniejsi pisarze „faktograficzni” są dobrymi „opowiadaczami” – na przykład Adam Zamoyski, bez wątpienia historyk, lub David Kertzer. Dodam, że @Bar Norte umie wyławiać tych dobrych opowiadaczy – takich jak David Kertzer czy Arthur Allen. Dlatego śledzę jego lektury z zapartym tchem 😉

 541. @Piotr II – zagadka „z przymrużeniem oka”. Uśmiałam się, jak zgadłam.
  Hasło: „poleci na Marsa”. Sześć liter – i od razu podpowiem: pierwsza „ł”.
  Myśl lateralnie!

 542. @legat 22 sierpnia o godz. 11:38

  Obok na “Belferblog” autor przewiduje, że pierwsi zdezerterują nauczyciele. Bo jednak kadra w szkołach jest dość wiekowa, zatem chorowita, a warunków do zachowania dystansu po prostu nie ma. Pójdą na zwolnienia i tyle ich będą widzieli.

  Poza tym w „Polityce” widzę artykuł o rodzicach odkrywających nauczanie w domu. To jest legalne. Dziecko odżywa, ma więcej czasu, przestaje być zestresowane i rozwija własne zainteresowania. Egzaminy zdaje raz na rok, w wybranej szkole. To znaczy dziecko musi być przypisane do jakiejś szkoły, ale jest to dowolna szkoła, w granicach danego okręgu. Rzecz do uzgodnienia z dyrektorem. Szkoła dostaje dotacje na ucznia, który siedzi w domu – więc dla szkoły czysty zysk.

  Przy okazji: dziecko 6-7 letnie poświęca w szkole na naukę pół godziny dziennie. Pół godziny! To po groma ono tam marnuje czas? Oczywiście, do nauki domowej rodzice muszą być w domu, ale jednak sporo osób pracuje zdalnie, tym bardziej teraz.

 543. Wirus wirusem..ale dlaczego katolicy kradną…a KK w tej sprawie milczy jak w czasie okupacji…teraz zajęty liczeniem kolorów tęczy…Tak sobie myślę prywatnie: kradną, nie noszą maseczek… padną jak dinozaury…a wtedy blog straci sens…

 544. P.S. Jeszcze do tej nauki domowej – wcale nie muszą tego robić rodzice. Może być ciocia, babcia, pani Frania, pan sąsiad… Może być wynajęty korepetytor – dla grupy np. pięciorga dzieci. Nie ma reguł. I nie są wymagane żadne kwalifikacje.

 545. Naszczalnik korzysta z pomocy zielarki!

  Leczymy się z Jarkiem u zielarki i te zestawy ziół nam pomagają. Ta pani zielarka przyrządza nam te mikstury i jest jakoś lepiej po nich – mówił o korzystaniu z usług zielarki w „SE” Jan Maria Tomaszewski.

  Prezes PiS miał także np. oczyszczać aurę suszonymi kasztanami, które przekazała mu Janina Goss, jego współpracownica. – Słyszałem opowieści, jak przynosiła prezesowi suszone kasztany, które miały neutralizować negatywne promieniowanie. Świetnie zna się ponoć na ziołowych eliksirach, miksturach i to ona pierwsza ponoć pokazała prezesowi korzyści płynące z niekonwencjonalnych metod leczenia w których nie ma przecież niczego złego – opowiadał anonimowy informator.

  https://natemat.pl/318199,naturalne-leczenie-jaroslaw-kaczynski-korzysta-z-pomocy-zielarki

  Wybrany komentarz:
  Polecam prezesowi świetnie działający wywar z pokrzyku wilczej jagody, tojadu mocnego, złotokapu zwyczajnego i może jeszcze szaleju i bielunia, dla smaku. Na zdrowie!

 546. Na Marginesie,
  no w porządku ale mi chodzi o rozwiązania natury systemowej. Pierwszy, to wybór i sposób nauczania zdalnego. Powiedzmy sobie prawdę, im człowiek starszy tym ma mniejszą chęć przyjmowania „nowinek”. Wiec trzeba belfrów szkolić niejako przymusowo. Poza tym przez ostatnie ćwierć wieku stosunek władzy do nauczycieli a szczególnie ich wynagrodzenia spowodował, że znaczna część kadry nauczycielskiej to coraz większa zawodowa nędza nie tylko materialna. Korepetycje w szkołach średnich to dziś standard a za moich czasów to było obciachem korzystanie z korepetycji. Porównaj choćby wynagrodzenie tłumacza języka obcego (po językowych studiach) do uposażenia nauczyciela uczącego tego języka.
  Tych rozwiązań systemowych należy wymagać od władz oświatowych a nie od dyrektorów szkół czy samych nauczycieli. Niech te rozwiązania wdraża.
  Mówisz o dezercji doświadczonych pedagogów. I dobrze. Wtedy może ci na topie odkryją, że następcom trzeba zapłacić, bo ich nie znajdą. Może wtedy i jakość kadry nauczycielskiej ma szansę się poprawić w dłuższej perspektywie.

  Na Marginesie, mówisz w zasadzie o propozycjach rozwiązań ale one nie mogą wypływać od nas, blogowiczów. Ja tego wymagam od opłacanych urzędników państwowych. To nauczanie w domu przez rodziców (nie wszyscy się nadają) to Korwin-Mikke trąbi od przeszło ćwierć wieku. Nic nowego ale są potrzebne ramy organizacyjne, zasady, prawo itd.itd.
  Wirus panuje nie od dzisiaj. Słowami z „Samych swoich” można powiedzieć – „Był czas przywyknąć przecie” – a tu nic, zero.
  Podstawowy problem Piontkowskiego to czy szkoły otwieramy, czy jeszcze nie. Niemcy otworzyli jak to u nich w sierpniu i zaczyna się sztuka po sztuce zamykanie. Może czas uczyć się na cudzych błędach a nie na swoich.
  Jestem w kwestii oświaty pesymistą. Czarno widzę. Tylko dzieciaków żal.

 547. Na marginesie 22 sierpnia o godz. 14:03 pisze: –P.S. Jeszcze do tej nauki domowej – wcale nie muszą tego robić rodzice. Może być ciocia, babcia, pani Frania, pan sąsiad… Może być wynajęty korepetytor – dla grupy np. pięciorga dzieci. Nie ma reguł. I nie są wymagane żadne kwalifikacje.

  Na Marginesie,
  no to tu mnie rozśmieszyłaś. Znam osobę mającą na koncie 147 laureatów olimpiad szkolnych, z matematyki i fizyki. Czy mogłoby się to zdarzyć bez kwalifikacji? Wręcz przeciwnie. Bez kwalifikacji to można być np. ministrem oświaty, ministrem spraw zagranicznych, albo prezeską Trybunału Konstytucyjnego ale nie nauczycielem! Żeby czegoś nauczyć to wymaga kwalifikacji. Bez nich to można najwyżej uczyć. Bez skutku.

 548. @legat 22 sierpnia o godz. 14:27
  Ja sobie tego w ogóle nie wyobrażam. W Kanadzie też zarządzono powrót do szkół. Młodzież gimnazjalno-licealna ma nosić maski, ale młodsze dzieci nawet tego nie. Z powodu: maski mogłyby negatywnie wpływać na ich… rozwój społeczny. To jest żart, niestety.

 549. Poprawka: To nie jest zart.

 550. Kiedyś samochody wzbudzały panikę…potem sufrażystki…teraz LGBT…Tak sobie myślę prywatnie: czy katolicyzm nad Wisłą prowadzi do pomroczności…obciachowa ideologia…kradzież nie jest obciachowa…można się z niej wyspowiadać…i dalej szatanić…

 551. legat
  22 sierpnia o godz. 14:27

  Zbrodnicza ideologia ,, taniego panstwa ” wprowadzana przez stalinistow Neoliberalizmu
  powoduje, ze Jeden Procent ksztalci dzieci prywatnie i wysyla potem na zachodnie uczelnie
  a ogol spoleczenstwa jest skazany na standarty oswiatowe Generalnej Guberni.

 552. Papież: ślepy fanatyzm religijny katolików jest grzechem…Tak sobie myślę prywatnie. że klauzula sumienia nie może zastąpić prawa stanowionego…

 553. niekonczaca sie dyskusja o tym, czy warto miec tzw. program pozytywny, czy tez twierdzic jedynie, ze sie jest „mniejszym zlem”
  https://www.dw.com/en/opinion-biden-isnt-trump-but-thats-not-enough/a-54644348
  jakze aktualna po wyborach w Polsce…

 554. moze to herezja miec watpliwosci, ale jestem ciekawy, czy Niemcy znajda trucizne u Nawalnego..

  https://www.dw.com/en/russian-dissident-alexei-navalny-stable-after-arrival-in-berlin-for-medical-treatment/a-54655875

  moje watpliwosci zasiala wczoraj dziennikarka z Al Jaziry, zadajac klopotliwe pytania specjalistce od Rosji w jakims waszyngtonskim think-tanku… rozmowczyni wyraznie wila sie i wyglaszala banaly…

 555. przegladam stary reprint „The Rose and the Ring” Thackeraya z jego wlasnorecznymi obrazkami z wielka przyjemnoscia…. sa tzw. „powiesci dla dzieci” przeznaczone dla doroslych… „Winnie the Pooh”, „Maly ksiaze”, „Gulliver’s Travels”, „Just so stories” i wiele innych…gdyby dorosli czesciej do nich zagladali…

 556. Czy zezwolenie na wyjazd nawalonego czymś opozycjonisty jest zadeptywaniem śladów jak mawia Ziobro…Tak sobie myślę prywatnie, że to była prowokacja…odtrutka jest w Berlinie…

 557. Na Facebooku przejmujący wpis Pani Profesor Magdaleny Smoczyńskiej, córki Jerzego Turowicza, o tragedii żydowskich sierot – cięzko chorych dzieci, leczonych w rabczańskim sanatorium. Oto co im zrobili „polscy patrioci”.
  „Dokładnie 75 lat temu 19 sierpnia 1945 nasi dzielni, jak najbardziej aryjscy harcerze z rabczańskiego gimnazjum, inspirowani przez swojego księdza katechetę Józefa Hojoła (wybitnego kapłana-patriotę, autora poezji opiewającej miłość do Ojczyzny) oraz drugiego nauczyciela gimnazjalnego prof. Edmunda Chodaka (autora elementarzy oraz książki „Psychologia a nauka o wychowaniu”) po raz drugi zaatakowali zbrojnie sierociniec w Rabce, gdzie przebywało wówczas 60 ocalałych żydowskich dzieci, które trafiły tam, ponieważ były ciężko chore. Były to:
  Sala, 14, Moniek, 11, Pepa, 12, Ruta, 16, Ola, 12, Jurek, 7, Zygmuś, 6, Mira, 3, Adam, 8, Lotka, 10, Krysia, 12, Ania, 12, Helena, 6, Natan, 11, Fredzia, 16, Daniel, 7, Emil, 11, Halina, 11, Staś, 11, Wolf, 7, Michał, 12, Nachum, 12, Olek, 12, Danusia (Rywa), 10, Dziunia, 6, Chana, 10, Anna, 13, Janka 8, Estera, 10, Henia, 8, Róża, 12, Jetti, 9, Zosia, 8, Danka, 7, Balka, 13, Rózia, 11, Janka, 12, Dawid, 12, Heniek, 12, Szlama 14, Henio, 7, Aron, 14, Perła, 8, Mirka, 10 i Marek, 11, które po tym ataku zostały zabrane z Rabki, oraz:
  Ada, 15, Janek, 12, Bronia, 10, Lila, 12, Maniek, 7, Gucia, 8, Gitla, 15, Stefa, 8, Krysia, 9, Dora, 13, Benek, 8, Dziunia, 12, Awija, 7, Basia, 8, Oleś, 8, Chaim, 13, Nachum, 15, Róża, 11, Mania, 11, Marek, 7, Olek, 7, Ewa, 16, Ilona, 8, Dawid, 3, Zbyszek 7, Dawid, 13, Chiel, 10, Sarenka, 7, Jurek, 7 i Basia, 8, które nie miały rodziny, więc prócz tego przeżyły kolejny, trzeci atak tydzień później (z wyjątkiem Janka z Częstochowy, lat 12, który w dniu trzeciego ataku umarł w rabczańskim szpitalu wskutek zapalenia otrzewnej na tle gruźliczym). Wszystkie te dzieci, prócz Ilonki, która dojechała później, były tydzień wcześniej, tj. w dniu 13 sierpnia, ofiarami pierwszego ataku, a 11-letnia Rózia o mały włos nie zginęła, bo granat wpadł do jej znajdującego się w infirmerii łóżka, z którego na szczęście zdążyła wyskoczyć.
  W czasie pierwszego ataku, który dzielnym harcerzom nie do końca się udał wskutek pewnych błędów organizacyjnych (potem to nadrobili), byli ponadto obecni: Ala, 5, Marysia, 7, Celina, 8, Teosia, 8, Fela, 11, Elena, 10, Artek, 13, Jan, 13, Halina 11, Mietek, 16, Regina, 15, Gienek, 6, Hela, 13, Józio, 3, Dawidek, 8, Salek, 14, Dorotka, 5, Eli, 14, Aleks, 7, Fryderyk, 9, Sewek, 16, Cela, 6, Irka, 12, Mila, 6, Jerzyk, 8 oraz Mirek, 11. W odróżnieniu od pozostałych dzieci, które w większości były sierotami, dzieci te miały ocalałych krewnych, którzy, zaraz po pierwszym ataku – przerażeni, tym bardziej że było to następnego dnia po pogromie krakowskim – odebrali je z Rabki.
  A o co chodziło? No cóż, po prostu ksiądz Hojoł uważał, że skoro Rabka została już – wskutek okoliczności dziejowych – „strefą wolną od Żydów”, to należy spowodować, żeby ta setka żydowskich dzieci, które nie wiadomo po co się tam znalazły, wyniosła się z tak pięknie oczyszczonego miasta. I to mu się udało, bo po trzecim ataku, zlikwidowano sierociniec, uznając przebywanie w nim dzieci za zbyt niebezpieczne. Ponieważ dzieci przez 3 tygodnie przebywały w piwnicach, spały na korytarzach i na schodach, by nie być blisko okien i nie znaleźć się na linii strzału, wszystkie się rozchorowały, więc okazało się również, że specyficzny klimat Rabki im nie służy. Co myślały? Część myślała, że znów jest wojna, że Niemcy wrócili. Ale były też takie, które wpadły na taką koncepcję: Polacy wygrali wojnę z Niemcami i teraz oni będą do nas strzelać. Trzeba przyznać, że było to rozumowanie niepozbawione sensu”.

 558. legat
  22 sierpnia o godz. 14:42

  „Znam osobę mającą na koncie 147 laureatów olimpiad szkolnych, z matematyki i fizyki. Czy mogłoby się to zdarzyć bez kwalifikacji”?

  Same kwalifikacje i pracowitość nauczyciela nie wystarczą, muszą być spełnione kolejne warunki: odpowiednia szkoła ― renomowane liceum w dobrej dzielnicy i zadbani w domu uczniowie. Trener Górski nie był genialny, raczej tylko zdolny, ale trafił na pokolenie wybitnych piłkarzy.

 559. „Same kwalifikacje i pracowitość nauczyciela nie wystarczą, muszą być spełnione kolejne warunki: odpowiednia szkoła ― renomowane liceum w dobrej dzielnicy i zadbani w domu uczniowie”

  uczeszczalem kiedys do takiego liceum, podobno drugiego w Polsce w tamtym czasie, ale na pewno najlepszego w miescie 200 tys., z tradycja 60-letnia…. byli tam nauczyciele dobrzy i zli, jak to w PRLu… mialem szczescie, ze mialem b.dobrego nauczyciela z polskiego (bylego asystenta prof. Chrzanowskiego) i rownie dobrego nauczyciela z matematyki… cala reszte mozna pominac… BTW na blogu red. Szwarcman spotkalem przez przypadek rodaczke z tego samego liceum i nasze ogolne oceny pokrywaly sie…

 560. To dom wychowuje, a nie szkoła…czy z ciemnego ludu „wyjdą” geniusze…Poczęcia jak hodowla królików…jak sugeruje Terlikowski nie gwarantują jakości pokoleniowej…Tak sobie myślę prywatnie, że kiedyś spanie w nogach rodziców było krokiem w kierunku seksualnego wychowania…domowe abc…komu to przeszkadzało…

 561. Mauro Rossi (ad 17.55)
  no nie, moje obserwacje są zupełnie inne. Po pierwsze chodziło o szkoły podstawowe akurat. Po drugie ostatnia z nich obsługiwała zupełnie nowe osiedle zasiedlone w ostatnich latach tzw komuny. Nauka odbywała się na trzy zmiany. Rodzice niektórych uczestniczących w kółkach zainteresowań nie rozumieli i pytali – „Co pani z nimi robi, że same rano wstają i pędzą na „kółko” na 7 rano a w inne dni nie mogę ich dobudzić”. Niektórzy mieli i takich rodziców, którzy mieli gdzieś i nawet z trudem wydobywało się od nich pisemną zgodę bym mógł dzieciaka sam zawieźć swoim prywatnym samochodem na te „olimpiady” a wynikami nie interesowali się w ogóle.
  To takie moje obserwacje z zewnątrz przez dzieścia ileś lat. Zdolnych paru było. Miło jak się odzywają do swojej „pani” ministrowie, rektorzy uczelni, naukowcy, lekarze i lekarki, inżynierowie z kraju i z emigracji, naukowcy. (Politycy to jakoś słabo). Jak zapraszają na „klasowe spotkania” i takie tam.

  Masz Mauro nieco wypaczone pojęcie zdeformowane solidarnościową rewolucją która spowodowała w konsekwencji rozwarstwienie społeczne i narośnięcie nierówności jako efekt „kapitalizmu wyczynowego”, powstanie zjawiska dziedziczenia biedy i ograniczeń w dostępie do edukacji.
  Ja nie piszę o tym, co jest teraz, ja napisałem o tym co było przed wielu laty.
  „Wybitnych” to tak naprawdę jest dość sporo. Sztuką jest ich wydobycie, nie marnowanie ich zdolności i talentów o których istnieniu często sami nie wiedzą.

 562. Stasiek, pierdzielisz jak potłuczony.

 563. Machina kłamstwa w Rosji i na Białorusi dostała przyspieszenia.

  W obu przypadkach (rosyjskim i białoruskim) internauci mogą się dowiedzieć, kto organizuje np. demonstracje na Białorusi.
  Polskie „siły specjalne” organizują. Są bardzo dobrze przeszkolone i wyposażone, zasilane pieniędzmi i podlegające rozkazom z CIA. Główny ośrodek sterujący protestami na Białorusi mieści się w Bydgoszczy i jest doskonale zakamuflowany. To ośrodek z Bydgoszczy zorganizował wielką demonstrację w Mińsku oraz mniejsze w innych miastach Białorusi. Polacy chcą zagarnąć Białoruś.

  Swojego czasu symetryczny przemycił na EP wiadomość o tym, że z Polski w 2014 roku wyruszyła z Węgorzewa specjalna jednostka czołgowa i wylądowała w Odessie.

  Kilka dni temu Łukaszenka powtarzał, że u bram Białorusi słychać już chrzęst gąsienic czołgów natowskich.
  Być może są to te same czołgi z Wegorzewa które próbowały odbić Donbas Rosji w 2014 roku.
  Pzdr, TJ

 564. To z domu dzieci mają wynieść zasady higieny osobistej, szacunek dla innych dzieci i dorosłych…nawet kindersztubę…Tak sobie myślę prywatnie: czy rodzice całujący proboszcza po rękach i głosujący na hunwejbinów gwarantują kindersztubę…

 565. Rozwarstwienie spoleczne istnialo takze w PRLu, tylko obciachem bylo wsponinanie go, bo kazdy chcial byc „egalitarysta”, przynajmniej na zewnatrz… w wylawianiu uzdolnionych to duzo lepsze niz Polska sa nawet Stany… polski system przypomina raczej ten ze Sri Lanki, opisany mi przez bylych kolegow z pracy…

 566. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/papiez-nie-wykorzystujmy-boga-do-terroryzowania-ludzi-w-sieci-zawrzalo/ydxysjw,79cfc278
  Papież Franciszek
  @Pontifex_pl
  Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu. #LudzkieBraterstwo
  11:30 AM · 22 sie 2020
  ……………………………………………
  Panie papieżu a do tego dodałbym:

  Dz. Ap. 17 24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką.
  25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.

  Oraz panie papieżu zdanie, nieżyjącego co prawda już, księdza z waszej stajni katolickiej.

  „Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat na lepsze nic się nie zmienił. Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku. Czyż nie widać próżni wokół Twego krzyża? Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych z Tobą.”

  Napisał to już ponad 30 lat temu, czyli był od ciebie wnikliwszy, wcześniej zauważył to, co teraz już jest nie uratowania, albowiem, mówiąc za B. Brechtem:

  „Żadna ofensywa nie jest równie trudna jak powrót do rozsądku.”

 567. legat
  22 sierpnia o godz. 18:27

  Ależ oczywiście wszystko zależy od wiedzy, talentu i charyzmy nauczyciela. Pani o której napisałeś spełniała te wymogi, stąd jej wspaniałe osiągnięcia. Bo chodzi właśnie o to, żeby w uczniach wzbudzić najpierw zainteresowanie, a potem entuzjazm. Wtedy i dzieci i młodzież dobrowolnie wykonują ogromną pracę. Bo chcą, bo ich pani potrafiła rozpalić ogień głodu poznania. Kiedy przychodzą osiągnięcia uczniów, szkoła zyskuje sławę i rangę. Ale to pani od matematyki i fizyki tego dokonywała. Rodzice w niczym nie pomogą, ani najczęściej nie potrafią pomóc. Ale właśnie nauczycielka dokonywała wielkich rzeczy, bo ona miała w sobie ten szczególny dar „zarażania” matematyką i fizyką.
  Mnie moja pierwsza pedagog „zaraziła” muzyką. Ćwiczenie na instrumencie to nudne zajęcie, jeśli nie zrozumie się dlaczego trzeba poświęcić wiele czasu, aby widzieć rezultaty.Ale efekty były tego warte.

  ps. pozdrowienia dla wspaniałej pedagog 🙂

 568. legat
  22 sierpnia o godz. 12:52

  „Mauro, ja proponuję byście poszukali przykładów bliższych, np. gdy funkcjonariusze i agenci pewnej instytucji dokonali prowokacji (nieudolnej) przeciwko wicepremierowi rządu III RP! – za co zostali skazani ale przed prawomocnym wyrokiem bezprawnie ułaskawieni przez Adriana”.

  Pamięć szwankuje ci legat, piszę to z bólem (miód jest dobry na pamięć). Po tym jak CBA przeprowadziło w 2007 roku operację wręczenia współpracownikom Leppera łapówki kontrolowanej (wspomniany przez ciebie wicepremier rządu III RP sprytnie nie chciał osobiście odbierać walizki pieniędzy) Kamiński nadal pozostawał na stanowisku szefa CBA, także za rządów Tuska. Ryży tłumaczył wówczas, że chce mieć bat na swoich partyjnych kolegów ze skłonnościami, które najpełniej prezentuje minister Sławomir Nowak. Przecież dobrze to świadczy o Kamińskim, ale być może Tuska przekonało, że współpracownicy Leppera mieli już sądowe akty oskarżenia, a jeden z nich wręcz przyznał się do afery łapówkarskiej, której podobno nie było. Ryży wytrzymał z Kamińskim dwa lata, czyli do czasów afery hazardowej wykrytej przez CBA. Poszło o odmienne koncepcje reakcji na aferę, Tusk chciał ją zmieść pod dywan, Kamiński skierować do prokuratury. W efekcie Kamiński został zdymisjonowany i przez kilka lat regularnie wzywany był do prokuratury … w Rzeszowie. Jedna z prokuratorek, która zajmowała się jego sprawą siedzi obecnie w pierdlu w ramach afery podkarpackiej (łapówki oczywiście). W końcu apolityczna za rządów PO prokuratura stanęła na wysokości zadania i sprawę do osądzenia dostał równie apolityczny sędzia Łączewski. I on stanął na wysokości zadania, podczas kampanii prezydenckiej w 2015 wlepił Kamińskiemu 3 lata odsiadki i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych, choć prokurator żądał 2 lata w zawieszeniu. Odbierający walizkę pieniędzy współpracownicy Leppera dostali niższe wyroki, co mówi prawie wszystko o sądownictwie III RP. Kamiński nie mógł odwołać się do drugiej instancji, bo apolityczny sędzia Łączewski zwlekał z napisaniem uzasadnienia wyroku, no ale oddajemy mu sprawiedliwość ― celował w termin prezydenckich wyborów. A kiedy tuż przed wyborami uzasadnienie napisał, najpierw trafiło ono do „Gazety Wyborczej”, dopiero później otrzymał je Kamiński.

  O co chodziło w całej tej sprawie? Osądzenie Kamińskiego w trakcie kampanii wyborczej i przeciąganie terminu wydania uzasadniania do wyroku miało na celu polityczny efekt przed wyborami oraz uniemożliwienie mu objęcia stanowiska szefa CBA po zmianie rządów, najwyraźniej ktoś był tym żywotnie zainteresowany. Autorom tego pomysłu nie starczyło jednak wyobraźni i erudycji, przypuszczali oni, że nieosądzony Kamiński nie może być ułaskawiony przez PAD. Biedacy zaniedbali lektury konstytucji i bogatej literatury przedmiotu autorstwa konstytucjonalistów.
  Czy zarzuty sądowe wobec Kamińskiego uzasadniały wyrok trzech lat odsiadki? Operacja przeciw Lepperowi miała wszystkie wymagane prawem zgody prokuratury i sądu. Jedyną kwestią otwartą, ale dopiero później, był zapis w ustawie o możliwości posługiwania się przez funkcjonariuszy CBA aktem notarialnym, „sfałszowanym” do celów operacji. Część prawników stała później na stanowisku, że jest to nielegalne, bo ustawa konkretnie o tym nie wspomina, inni wskazywali, że ta sama ustawa zezwala CBA na produkcję dowolnych („fałszywych”) dokumentów zapewniających funkcjonariuszom bezpieczeństwo i powodzenie operacji. Ten prawniczy spór apolityczny sędzia Łączewski wycenił na trzy lata odsiadki dla Kamińskiego. PAD ułaskawił Kamińskiego, żeby ― jak uzasadniał ― przerwać pasmo kompromitacji wymiaru sprawiedliwości.

 569. tejot
  22 sierpnia o godz. 18:35

  „To ośrodek z Bydgoszczy zorganizował wielką demonstrację w Mińsku oraz mniejsze w innych miastach Białorusi. Polacy chcą zagarnąć Białoruś”.

  Pamiętaj tejot, że w PL rządzi PiS, więc wszystko jest możliwe, dowolny nonsens i każda niegodziwość, no w końcu piszesz o tym od lat, a poziom (łupież słów) i rozmiar krytyki zbliża cię do poglądów Łukaszenki. W zasadzie mówicie tym samym językiem w podobny sposób i używając zbliżonej argumentacji.

 570. Mauro Rossi,
  no równie fajnie jak tendencyjnie opisaliście sprawę prowokacji wobec wicepremiera RP przeprowadzonej równie nieudolnie jak wobec łapówkary Sawickiej a także np. Kwaśniewskim. Totalna klęska prowokatorów którzy wykazali się pełną amatorszczyzną i taka jest prawda. Jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz.
  I co chcecie teraz powiedzieć, że prowokatorzy uświadomili sobie że są nieudolnymi dupkami i że zaprzestali kombinować z prowokacjami? No nie rozśmieszajcie nas tutaj Mauro.

  Będzie taki test Mauro – Czy Linus podczas następnej zadymy tęczowej będzie trzymał „dystans społeczny” od radiowozu z antenką bo skojarzy mu się jej urywanie z obrazem twarzy jego Rafałka ze złamanym noskiem i oczami pandy czy nie. Jak będzie trzymał „dystans społeczny” i po radiowozach nie będzie więcej skakał no to może wycofam ten sęk z „nieudolnymi dupkami”.

 571. @Symetryczny 11:03 czytałam, i to właśnie miał na myśli Mateusz Piskorski: „licytacja – kto bardziej pomaga obalić Łukaszenkę, czy Litwini, czy Polacy.
  A.Kwaśniewski, który bez żenady przyznaje się do swoich powiązań z „pomarańczową rewolucją” czyli bezpośrednią ingerencją polityczną w sprawy wewnętrzne obcego państwa, teraz ubolewa:
  „Ja uważam, że my przegapiliśmy przez ostatnich wiele lat taką aktywną obecność na Białorusi. W stosunku do wszystkich – do Łukaszenki, jego ludzi, opozycji, tego wszystkiego, co tam się dzieje. Mimo że byliśmy sąsiadami, nasze relacje były bardzo wątłe. No i szkoda, bo w związku z tym my nie możemy wystąpić jako kompetentny doradca nawet dla Unii Europejskiej – że wiemy, że ten to jest taki, a ten to jest inny, a z tym to można gadać, a z tym to lepiej być ostrożnym i tak dalej. Mówię o tym z własnego doświadczenia, bo ja w 2004 roku tę misję na Ukrainie, która doprowadziła do zakończenia Majdanu i kolejnej trzeciej tury wyborów, mogłem podjąć tylko dlatego, że ja tam wszystkich znałem. ”
  Ps. i znowu stawiają w tej knajpie: wódka dla wszystkich!

 572. jakby to ujął @Saldo: „naga twarz @tejota”. Godz. 18:35
  A @Mauro nawet nie zauważa że to są kłamstwa. Machina kłamstw.

 573. @Blackley godz. 0:39 „to jest praca, każda praca się opłaca” (Brzechwa)
  Nasz chrząszcz blogowy raz w Szczebrzeszynie a raz w Pszczynie i nigdzie się nie leni. Komentuje, grozi i być może wykonuje inne czynności w ramach umowy, wobec mnie na innym blogu wystosował groźby (karalne) i teraz kiedy plewię z trwogą rozglądam się wokół. Taka mieścina w pierwszej dziesiątce najbardziej niebezpiecznych w cały kraju, taka dzielnica i przypadkowa strzelanina. Chcę żebyś docenił – pisząc to co myślę, ryzykuję życiem i jeśli przydarzy mi się gwałtowna śmierć, a nie powolne konanie będziesz wiedział co o tym myśleć.

 574. @jobrave 22 sierpnia o godz. 17:51.
  Wstrząsające.
  Tylko do kogo ty to piszesz? tu nieomal sami zwolennicy przemian solidarnościowych pod wodzą Kościoła Katolickiego w Polsce zasilanego darami. Ty również, nawet udawałeś że nie masz pojęcia o złodziejskiej prywatyzacji – taki z ciebie hipokryta.

 575. klasyka, i jak niewiele się zmieniło:
  https://www.youtube.com/watch?v=k_rd8y8A2oE

 576. żabka konająca
  22 sierpnia o godz. 20:23
  moze jobrave wystepuje w zastepstwie Jedwbnego Radzia… na LA jeden z prorokow tamtejszych pisze, ze gdyby „sprawy zydowskiej” nie zalatwili Niemcy, zrobilibi to Polacy… co za glebia historyczna…

 577. Rossi krętacko opisuje aferę z rzekomym ułaskawieniem przez prezydenta Dudę skazanego nieprawomocnie Kamińskiego.

  Prezydent wydał łamiący konstytucję, czyli nieważny z mocy prawa, akt ułaskawienia skazanego przez sąd pierwszej instancji (nieprawomocnie) Kamińskiego.
  Kamiński nie wniósł w terminie apelacji od wyroku sądu do wyższej instancji, a tym samym wyrok sądowy wydany w jego sprawie stał się prawomocny.

  Akt ułaskawienia nie ma nic wspólnego z anulowaniem prawomocnego wyroku, czy z uniewinnieniem osoby skazanej. Kamiński jest osobą skazaną, ponieważ w wymaganym terminie nie złożył apelacji od wyroku i jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie ma prawa zajmować stanowisk państwowych. Taki jest stan prawny na dzisiaj.
  Pzdr, TJ

 578. PA2155
  22 sierpnia o godz. 20:53
  aby uprzedzic akcje „obroncow” jobrave…. nic do niego nie mam osobiscie… tylko tekst jakby ni z gruszki ni z pietruszki… 🙂

 579. żabka konająca
  22 sierpnia o godz. 19:54
  A co myślisz o linkowanej publikacji Engdahla? Pozdrawiam

 580. Ktos wspomnial o Andrzeju Walickim. Otoz znam tylko jedna prace tego autora a mi Nowozytneanowicie „Spotkanie z Miloszem” wydana przez Aneks (tutaj uklon w strone Aleksandra Smolara) w Londynie 1985.
  Walickiego fascynowal swego czasu Moczar, ktorego widzial jako oponenta wobec sowietyzacji Polski.Marzyla mu sie zgoda pomiedzy kombatantami a jednoczesnie chcial unarodowic polska droge do socjalizmu. Nauka nie poszla w las. Walicki pozniej oskarzal opozycje o to, ze Jaruzelski wprowdzil stan wojenny.
  Wczesniej juz w 1968 roku objal szefostwo Zakladu Historii Polskiej Filozofii Nowozytnej na UW. Dodam tylko, ze to stanowisko musial opuscic Bronislaw Baczko. Walicki dosc pokretnie wyjasnia swoje stanowisko i twierdzi, ze bronil istnienia samej katedry. Osobista przyzwoitosc czy tez ratowanie katedry ( bo moze by ja objal wowwczas tzw. „docent marcowy” a nie sam Walicki?). Tu przychodzi na mysl Martin Heidegger, ktory nie stronil od narodowego socjalizmu ( badz co badz chodzilo wowczas o objecie katedry).
  Walicki chcial popularyzowac mysl Milosza. Kim jeszcze chcial byc? Stanislawem Brzozowskim i Miloszem swego pokolenia.
  „Sadze, wreszcie, ze ksiazka zawiera rowniez material do refleksji politycznej. Wiem dobrze, iz mysli, ktore prezentuje w ´Post scriptum´ i (zwlaszcza) w `Poslowiu`, nie
  moga liczyc na aplauz wiekszosci, ufam jednak, ze pomoga one mlodszemu pokoleniu
  lepiej zrozumiec niedawna przeszlosc i tym samym wzniesc sie na wyzszy poziom krytycznej historycznej samowiedzy” (A.Walicki, tamze).
  Czy tak bylo? Watpie w to. Czy bylo tak wielu zafascynowanych mlodych ludzi jego rozumieniem tamtych politycznych perspektyw i sytuacji.

  PS Walicki egocentryk.Czasami irytuje.Warto jednak przeczytac. Nie wiem czy byly reedycje pozniejsze?

 581. Żabo Konająca,
  zwracam się do Ciebie z nie zobowiązującym apelem. Otóż skoro starczyło Ci kiedyś sił i odwagi żeby zabawiać się diaxem, to spróbuj może ukryć jakiegoś linka pod czerwonym napisem. Oczywiście nie ma pośpiechu ale się ucieszę nie koniecznie wtedy jak Ci się wszystko uda za pierwszym razem ale nawet tylko dlatego że spróbujesz.

 582. Na marginesie
  22 sierpnia o godz. 13:35

  …łasuch ?

 583. PA155 – nie, to zupełnie inny byt. Depresyjny.
  Ale zostawmy złośliwości, tu słuchałam bluesa. Na ścianie wśród innych znamienitych gości wisiało zdjęcie W.Havla na tle kwiecistego dywanu. Spojrzałam za siebie – ten sam dywan!, poprosiłam o zrobienie zdjęcia w tej samej pozie. Podobieństwo uderzające.
  To jest TEN DYWAN:
  https://www.yelp.com/biz_photos/rosas-lounge-chicago?select=0JlPeKWjUF9A8IutMwlnzw

 584. @Piotr II 22 sierpnia o godz. 21:12
  Brawo !!!

 585. ozzy
  22 sierpnia o godz. 21:07
  nie czytalem nic Walickiego… nie znam tez jego biografii…. obil mi sie o uszy, gdy czytalem ostatnio wydana przez PIW ksiazeczke Vladimira Tismaneanu „Diabel w historii”… autor, znany rumunski „dysydent” (jezeli Rumuni mieli kiedykolwiek takowych), obecnie profesor na Univ. of Maryland pragnal dokonac wiwisekcji nazizmu i komunizmu… wyszlo mu to srednio, ale, wspominajac Walickiego, cytuje go czesto gesto jako „klasyka” mysli politycznej…czesto, obok Havla…rzadziej to jest w ksiazce nawet cytowany A. Michnik…

 586. Kłamstwa i pomówienia przypartego do muru Łukaszenki oraz wtórujacych mu znawców z Rosji bolą postradzieckie towarzystwo na EP.
  Starają się oni wytworzyć na EP wizję nowego majdanu w Mińsku i wsadzić na czołgi których gąsienice chrzęszczą u bram Białorusi, Kwaśniewskiego wraz z jednostką specjalną z Bydgoszczy celem zdobycia przyczółka np. w Grodnie. Tam zdobywcy wywieszą ponownie polskie flagi i wyruszą dalej – wodzu prowadź na Mińsk.
  Pzdr, TJ

 587. Roczny koszt ochrony willi prezesa przez państwowych funkcjonariuszy –
  1 mln 800 tys. PLN.

  „Brylant” kosztuje… Szkoda tylko, że z podatków „gorszego sortu”.

  https://natemat.pl/318221,onet-ile-kosztuje-ochrona-willi-jaroslawa-kaczynskiego-ponad-milion-zl

 588. jobrave
  22 sierpnia o godz. 17:51

  Tekst pana profesora Hartmana znakomicie koresponduje w tym tragicznymi wydarzeniami rocznicowymi, o ktorych pisze pani prof. Smoczynska /Facebook

 589. @tejot 22 sierpnia o godz. 21:20

  Postradzieckie… to jest trafne określenie.
  I zupełnie nieobraźliwie neutralne.

 590. @ozzy 22 sierpnia o godz. 21:24

  „List do filistrów” koresponduje jak najbardziej.
  I tak zabolał, że już doczekał się reakcji.
  Ze strony (a jakże) redaktora Szostkiewicza.

 591. @tejot

  dla mnie to cale towarzystwo, o ktorych wspominasz to : firma Szmatex

 592. @legat postaram się, a blues był specjalnie dla ciebie. Tu starania zupełnie bezpieczne jeśli chodzi o temat do rozmowy a nie faktycznego zagrożenia
  próba

 593. ponownie w w łysinę! (w czuprynę)

 594. Cenie pana Adama Szostkiewicza, chociaz nie moja parafia. Wspanialy znawca literatury anglojezycznej i tlumacz (Seamus Heaney, beat generation). „A jakze” – wedlug mnie niewlasciwe slowo.

 595. No i widzisz, widzisz? Udało się! Żabko Konająca, za pierwszą próbą! Jesteś super laska. Gratulacje. I jeszcze poznałem Kamalę Harris. Dzięki i za nią i za bluesa.

 596. @ozzy 22 sierpnia o godz. 21:37

  Ten sutannowy profesor od „bruzdy dotykowej” to też jest bardzo dobry specjalista. Od prawa rzymskiego. I gdyby tylko na tym poprzestał…

 597. @Symetryczny, … dobrze wiesz o czym myślę, chyba nikt nie wie tak …(Niemen)
  Takich pytań nie zadaje się, nie w mojej sytuacji konającej, gdzie strzelają zza węgła czyli z samochodu.
  Pozdrawiam.

 598. Mauro Rossi
  22 sierpnia o godz. 19:46

  Dał nam przykład…..jak zwyciężać mamy…

  „Tak jak marszałek Piłsudski zatrzymał atak bolszewików na Warszawę, tak L.Kaczyński bohatersko zatrzymał atak Putina na Tbilisi”

  https://www.tvp.info/47523833/stanal-w-obronie-gruzji-slowa-lecha-kaczynskiego-powstrzymaly-rosje

 599. @ozzy 22 sierpnia o godz. 21:37

  P.S. “A jakże” jest jak najbardziej właściwym słowem.

  Bo redaktor Szostkiewicz nie po raz pierwszy próbuje cenzurować profesora Hartmana.

 600. zadowolenie @legata jest moim priorytetem na tym blogu.
  W poczuciu dobrze spełnionego zadania idę trochę posprzątać. Wokół.

 601. @Piotr II 22 sierpnia o godz. 21:43

  Kozietulski i Niegolewski w jednym!
  Ależ co tam. Napoleon i Ben Hur.
  🙂

 602. Optymatyk 19.02
  Popatrzmy na obiekty budowlane bez dopasowania do nich ideologii skoro mogą służyć różnym celom. W synagogach gromadzili się ludzie chyba nie tylko po to aby się modlić, ale też pewnie po to by popatrzeć na siebie, policzyć się i załatwić interesy. Jeśli się nie mylę handlowano tam czym popadnie co się wszakże niektórym nie podobało. W meczetach oddawano cześć innemu Bogu uprawiając dziwne rytuały, kierując się jak tu ktoś napisał ku ziemi.
  Kościoły chrześcijańskie miały często funkcje obronne i chroniły zgromadzoną tam ludność. Przyzwyczailiśmy się do pewnych tradycyjnych zachowań, podziwiamy wspaniałe dzieła architektury, słuchamy klasycznej muzyki i jeżeli potrafimy sami śpiewamy ciesząc się pieśnią. Niech każdy znajdzie dla siebie swoje miejsce na ziemi i korzysta z możliwości kulturalnego spędzenia czasu w ciszy i spokoju

 603. Minela rocznica 20/21 sierpnia 1968, kiedy to sowieckie wojska z czterema innymi z Ukladu Warszawskiego w ramach tzw. „socjalistycznej braterskiej pomocy” wtargnely do Czechoslowacji. W ten sposob polozono kres ekspermentowi rozwoju „socjalizmu z ludzka twarza”.
  Z kolei 25 sierpnia 1968 roku na Plac Czerwony w Moskwie wyszlo siedem osob, by w ten sposob zaprotestowac wobec agresji ZSSR i satelitow na Czechoslowacje.
  Oni ratowali honor Rosji:
  Larysa Bogoraz
  Pawel Litwionow
  Natalia Gorbaniewskaja
  Konstanty Babickij
  Wiktor Feinberg
  Wladimir Dremljuga
  Wadim Delone

  Wszyscy byli wowczas aresztowani i osadzeni w wiezieniach/ na zeslaniu

 604. PA2155
  22 sierpnia o godz. 21:00
  „aby uprzedzic akcje „obroncow” jobrave…. nic do niego nie mam osobiscie… tylko tekst jakby ni z gruszki ni z pietruszki… ”

  …po prostu…rocznica…

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,42699,20214234,skupiska-zydowskie-przepedzi-sie-napady-w-rabce-na-dzieci.html?disableRedirects=true

 605. @ls42
  22 sierpnia o godz. 21:51
  Niestety kolego, ale trafiłeś kulą w płot. To wszystko to tylko taki kamuflaż.
  „Kościoły chrześcijańskie miały często funkcje obronne i chroniły zgromadzoną tam ludność.”
  Po co to wszystko? Po CO? Skoro:

  17 24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.”
  Tak napisane jest w NT, w Biblii. Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.
  Nic nie usprawiedliwia wojen w imię boskie. Nic nie usprawiedliwia braku edukacji biblijnej, skoro tam jest tak napisane, żeby wszyscy wiedzieli jak naprawdę, a nie jak księża wpajają, jest.

 606. Piotr II
  22 sierpnia o godz. 22:24

  mogl wspomniec o tym…. w przeciwienstwie do ciebie, jestem amatorem w sprawach wiedzy o Holokauscie, zwlaszcza tych wydarzen mniej spektakularnych…. w takim razie, odwoluje to „ni z gruszki ni z pietruszki”… nie czytam tez GW od deski do deski… niby bylem kiedys na koloniach w Rabce, ale nikt nam o tym nie wspomnial..

 607. Piotr II
  22 sierpnia o godz. 22:24
  … tyle roznych rocznic..

 608. tejot
  22 sierpnia o godz. 20:58

  Tejotku, albo Tobie się pozajączkowało, albo mnie. Pamiętam, że grający prezydenta aktorzyna ułaskawił skazanego nieprawomocnie przez sąd pierwszej instancji Kamińskiego, łamiąc tym samym konstytucję, bo się wtrącił w kompetencje niezawisłej od dwóch pozostałych władz władzy sadowniczej: wtranżolił się w narciarskich butach w toczący się proces sądowy. Pamiętam – ale nie tak, bym głowę dawał – że Kamiński apelację do wyższej instancji WNIÓSŁ. Ta zamknęła jednak sprawę w związku z ułaskawieniem.

  Dla mnie przestępstwem numer jeden prezydenta RP było antykonstytucyjne wtrącenie się władzy wykonawczej w działanie władzy sadowniczej.

 609. Natalia Gorbanevskaya (1936-2013)
  Joan Baez
  https://www.youtube.com/watch?v=jbqg4NoqvG8

 610. pombocek
  22 sierpnia o godz. 22:39

  „Dla mnie przestępstwem numer jeden prezydenta RP było antykonstytucyjne wtrącenie się władzy wykonawczej w działanie władzy sadowniczej.”

  Zgadza się…Duda przesadził.

 611. Optymatyk 22.27
  Scenariusz został być może zapisany przed wielkim wybuchem, który powstał z niczego, a jednak potrzeba było miliardów lat żeby z tego chaosu coś się poskładało. Wiele się dzieje na co nie mamy żadnego wpływu, ale chyba kazdy woli żyć nie przymuszony do czegoś czego nie chce, nie lubi lub do czegoś co nie sprawia przyjemności. Ostatecznie chodzi o dobrą zabawę i swobodę istnienia co nie jest takie trudne

 612. ozzy ; napisało .

  dla mnie to cale towarzystwo, o ktorych wspominasz to : firma Szmatex
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Jeżeli tak to co ty tu robisz ? idż w pi..u na wsiegda .

 613. Powstanie Izraela jest gorsze wobec Arabów niż tzw. sowiecka inwazja na Czechosłowację…obozy dla Palestyńczyków są tego świadectwem…Tak sobie myślę prywatnie o państwie z przeniesionymi tradycjami III Rzeszy i stalinizmu wobec sąsiadów…tylko krematoriów brakuje…Ilu agresorów przeciwko Czechosłowacji zaliczyło emerytury w Izraelu…wspierając zdobytym doświadczeniem…

 614. Kościoły jako obiekty budowlane chroniły…jednych chrześcijan przed…też chrześcijanami…Rodzi się pytanie dlaczego kościoły były/są wojującymi kościołami…przy aktywnej podżegającej roli duchowieństwa…rola Piusa XII…Tak sobie myślę prywatnie o roli kapelana w wojsku…nam szczelać nie kazano…to co tam robi…synu celuj w serce..a zbawiona będzie dusza twoja…żeby się nie męczył…a potem wojskowa emerytura…

 615. Dotad to tu byl tylko mniejszy lub wiekszy obciach w zaleznosci czym zozcienczano wode na herbate . Teraz to juz charakterystyczne objawy plewienia urojonych chwastow . Urojone gwaltownie plewione chwasty i powolne ich konanie , urojone . Na tzw oko ..to musi byc cos juz zaawansowanego . Nie wyglada to raczej na jakis wstepny etap czegos , czegokolwiek . Zwykle chwasty zwyczajnie wiedna i usychaja beznajmniejszych sladow poczucia humoru .
  Przypomina to .., mogloby przypominac ph faceta z dzida w plecach na pustyni . Zapytany czy go boli odpowiedzial
  – tylko wtedy gdy sie smieje .
  Mogloby , ale nie przypomina no bo .. skad chwasty na pustyni ?? Totalny obciach ..

  „teraz kiedy plewię z trwogą rozglądam się wokół. Taka mieścina w pierwszej dziesiątce najbardziej niebezpiecznych w cały kraju, taka dzielnica i przypadkowa strzelanina. Chcę żebyś docenił – pisząc to co myślę, ryzykuję życiem i jeśli przydarzy mi się gwałtowna śmierć, a nie powolne konanie będziesz wiedział co o tym myśleć.”

 616. Kościoły były też pułapką jak stodoły, kiedy chroniących się spalono lub zbombardowano razem z budowlą…Tak sobie myślę prywatnie, że niezbadane są wyroki boskie…memento mori…o cegle w drewnianym kościele nie wspomnę…bóg daje i zabiera…

 617. @O-ski umywa ręce na wszelki wypadek, że to nie on będzie strzelał. Z procy.
  Radziłabym głębiej pogrzebać w tych szmatach:
  https://pl.sputniknews.com/lifestyle/2020052712478161-siemie-lniane-moze-wyrzadzic-organizmowi-ogromna-szkode-na-co-trzeba-uwazac/

 618. Także pozostałe
  Myślę że nauczyciel będzie zadowolony.

 619. druga Wenezuela?, znaczy Kongo Wenezuelskie?
  „W środę Unia Europejska oświadczyła, że ​​nie uznaje wyniku wyborów i przygotowuje sankcje wobec osób odpowiedzialnych za fałszowanie głosów i rozprawianie się z demonstrantami.”
  Zastanawia mnie ta protekcjonalność właściwie z jakiej racji?, Może ktoś wytłumaczy – @Olborski na ochotnika!
  https://www.aljazeera.com/news/2020/08/belarus-opens-criminal-case-opposition-council-200820110252026.html

 620. i białoruski Juan Guaido:
  „Wcześniej czy później będzie musiał się odsunąć. Lepiej dla wszystkich. Lepiej dla kraju, jeśli stanie się to w jak najkrótszym czasie” – powiedział 37-letni lider/ka”
  https://www.aljazeera.com/news/2020/08/forget-forgive-tikhanovskaya-al-jazeera-200822175304752.html

 621. Wałęsa symbol…bliżniacy w czasie jego prezydentury…co z symbolu z MB w klapie zostało w kraju katolickim…MB nie przynosi szczęścia… białoruska Joanna dArc dzisiaj jest też noszona na rękach…Tak sobie myślę prywatnie, że lepiej zostać przyzwoitym związkowcem niż prezydentem…marionetką…z oddechem kaczuchy na plecach…

 622. Przeczytałam część komentarzy, a teraz spróbuję się nieco do nich ustosunkować.

  Piersza sprawa, która mnie zaciekawiła, to ktoś, kto nazywa siebie Margot.
  Poszukałam w necie, zeby się lepiej zorientować, ale z wiadomości, które do mnie dotarły, to widzę sprawę dość szczególnie.

  Bo z jednej strony wielkie oburzenie (nawet red Szostkiewicza) za aresztowanie tej osoby, a z drugiej te fakty, które do mnie dotarły.

  Nawet obejrzałam filmiki z protestu tęczowej grupy na rzecz … nie bardzo wiem jaką, bo krzyczeli, że TVP morduje, prowokowali ordynarnie policjantów i ludzi którzy mieli czelność mieć inne zdanie aniżeli oni itd

  Okazuje się, że Morgot zaatakawł/a samochód który reklamował antyaborcję, a kierowca został przez Margot pobity.

  Jeżeli to nie jest zachowanie kryminalne, to czym jest kryminalne zachowanie?

  Obrona tej osoby w tym wypadku wydaje mi się wielce stronnicza.
  Zwłaszcza dziwi mnie ze strony osób, które opowiadają się za wolnością słowa i są przeciwni gwałtom . Zwłaszcza na tych, którzy im się podobają.

  To trochę tak jak chyba w Sami Swoi, że jak było, to było ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

 623. Kryminalne zachowania…zburzenie Bastylii czy szturm na Pałac Zimowy…o nielegalnej salwie z Aurory nie wspomnę…czy Drang nach Osten z błogosławieństwem Piusa XII ..Got mi uns..! Tak sobie myślę prywatnie, że historia ocenia czy kryminalne…czy stan wyżej konieczności…jak zwalczanie COVID-19…Zostało jeszcze zburzenie Muru Berlińskiego…w ramach komunistycznej aborcji…i sprawa Kamińskiego…Otwarta zostaje sprawa ukrzyżowania jako prowokacja założycieli nowej religii…wymagająca symbolicznej ofiary…na ten moment…potem był cud…wszystko poszło jak w piśmie…

 624. …został jeszcze Morawiecki z butelkami z benzyną rzucanymi na milicyjne suki…i ulotki o treści..ale małolat nie doczytał, bo było ciemno i zawinięte…Tak sobie myślę prywatnie, że kryminalność nie jedno ma imię…Trump do wrogów strzela jak do psów…bez wyroku…o Guantanamo nie wspomnę…

 625. Zauważyłam również, że część osób w dalszym ciągu interesuje się coronavirusem, więc dorzucę parę słów w tym temacie ze swojej strony.

  Ja na bieżąco śledzę dane dotyczące covid włącznie ze statystykami.

  jest evidente, że sprawa stała się polityczna.
  Na przykład w USA zmusza się osoby odpowiedzialne za dane statystyczne do manipulacji nimi. Można zobaczyć na YT wywiad z główną menadżerką na Florydzie (prowadzony przez wiarygodnych dziennikarzy z renomowanych stacji telewizyjnych), która wyraźnie mówi, że była zmuszana do zaniżania tych danych, a ponieważ w końcu się nie zgodziła na ten proceder, to została wyrzucona z pracy.

  Całkiem niedawno w Teksasie, na Florydzie, etc liczba świeżo wykrytych zakażonych przekraczała 10 000 osób dziennie, a z całych Stanów przekraczała 76 000 dziennie

  Nagle spadła o niemal połowę.
  Podczas gdy lekarze, epidemiolodzy i wszyscy, którzy z tym mają doczynienia tam twierdzą, że NIE MA tam praktycznie wcale czegoś takiego jak wywiad środowiskowy, jak śledzenie kontaktów, itd

  Dodatkowo już od ponad tygodnia lekarze tam pracujący w szpitalach twierdzą oficjalnie, że nie przyjmuje się do sz[itali ludzi, u których prognoza na leczenie jest zła, bo obciążenia, wiek, itd

  Wyniki testów, których się dużo wykonuje są dostępne po 7-miu a nawet po 10-ciu dniach.

  Totylko kika spraw tego tematu dotyczących, a jest tego o wiele wiele więcej.

  ***

  na koniec zwróce Wam uwagę na manipulacje na głośnej stronie internetowej https://www.worldometers.info/coronavirus/

  którą z uwagą śledzę codziennie.

  Jako przykład podam UK i Hiszpanię.
  1 lipca jakimś cudemzamienili dane tych dwóch krajów na korzyść Wielkiej Brytanii.
  jakby nigdy nic. I od tamtej pory udają greka.

  Drugą taką dla nas Polaków spraw ważną jest np ile testów Polska wykonuje dziennie.
  ja sobie te dane kopiuję, więc trudno komuś takiemu jak ja nagle wmówić z dnia na dzień, że nagle ilość testów tego dnia była MNIESZA niż kilaset tysięcy.

  Na dowód przytoczę dane z półtora miesiąca i wyciągnijcie sami wnioski.

  Ja zdaję sobie sprawę, że jest nagonka na Polskę. Sama tego rządu nie lubię i nie popieram, ALE bez przesady.
  Co do tego mają testy?
  Chyba że chodzi o to, żeby obraz Polski doszczędnie i systematycznie zaniżać i tworzyć opinię „czarnego luda”

  Ktoś niewątpliwie stara się o takie cyfry, które by „pasowały” do odpowiedniej narracji.

  ——-

  Niestety tym razem nie przytoczę tych danych, bo są na drugim komputerze, który właśnie odmówił posłuszeństwa, tylko podał, że system chłodzący nie działa i natychmiast zgasł.

  Ale jak tylko wymienię chlodnicę (co będzie za parę dni przypuszczam)
  to obiecuję, ze je przedstawię.

  Dodam tylko, że Polska wykonuje niewiele testów dziennie, bo średnio między 20 000 a 30 000. czasem nieco więcej, a czasem sporo poni zej 20 000.
  Tym bardziej nie rozumiem jak można było praktycznie ukraść kilaset tysięcy testów.
  To miało miejsce parę tygodni temu.
  Od tego czasu jakby nigdy nic dodaje się do ten „nowej” bazy dziennie wykonane testy.

  Tak to jest z informacją i jej rzetelnością.

  Na wszystkich szczeblach

 626. errata

  powinno być:

  że nagle ilość testów tego dnia była MNIESZA o kilaset tysięcy w porównaniu z dni8em poprzednim

 627. Koronawirus u jankesów, to bicz boży za zbrodnie na innych narodach i rdzennej ludności oraz niewolnictwo…jak mawiał pewien ksiądz…Tak sobie myślę prywatnie, że nie nam oceniać wyroki boskie na grzeszników…pokora mile widziana…mieszkać na takim zadżumionym terytorium to obciach…

 628. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  23 sierpnia o godz. 8:58

  Co ma z tym wspólnego biedny BOg i jego bicz?

  Tu jest realny problem menadżerski tej pandemii.
  Nieodpowiedzialny rząd z nieodpowiedzialnymi ludźmi. To po pierwsze.

  Druga sprawa, to brak właściwej opieki zdrowotnej i jej dostępności.
  Ludzie chorują, umierają i nie idą do lekarza, czy do szpitala, bo za wszystko cała masa ludzzi musi placic z prywatnej kieszeni. Większość z ni8ch martwi się czym dzieci nakarmić następnego dnia.

  Ostatnio masa ludzi zaczęła korzystać z banków zywności, bo bardzo wielu straciło pracę, a oszczędności jeżeli nawet były, to niewielkie i dawno się skończyły.
  Niedawno, bo parę tygodni temu skończyło się moratorium w wielu Stanach zakazujące wyrzucania ludzi na bruk za niepłacenie czynszu za mieszkanie.
  Oni zwyczajnie NIE mają forsy, bo nie mają pracy.

  Również skończyły się zapomogi dla tych którzy pracę stracili ostatnio, albo dla wielu jeżeli nawet coś dostają, to się znacznie zmniejszyły.
  Nie wsponę o tych, którzy pracowali na umowę zlecenie, ci nigdy nic nie dostawali.

  ponad 500 000 bilionów dolarów było przeznaczone na pomoc małym firmom,
  ALE
  zacharapciły tę forsę najbogatsi i nic się nie dzieje.
  Trochę pogadano w różnych televizjach na ten temat i spokój cicho sza.

  Jak zwykle na nieszczęściach bogacą się najbogatsi.

 629. Choroba jest karą boską za grzechy…powie każdy proboszcz…kto wierzy inaczej powinien zmienić religię ..na wiarę w los…Tak sobie myślę prywatnie, że co ma wisieć…choroba to resocjalizacja…grzeszników…wystarczy nie grzeszyć…

 630. W kraju katolickim w ramach klauzuli sumienia odmawia się udzielania pomocy nie tylko katolikom…albo pozoruje się pomoc medyczną, aby nie obrazić boga…miłosiernego…Tak sobie myślę prywatnie, że świecka służba zdrowia w kraju katolickim, to placebo…za darmo…jak sugeruje KONSTYTUCJA…zerowa skuteczność…zerowa zapłata…

 631. 404
  23 sierpnia o godz. 9:23

  Taka jest roznica miedzy wolna amerykanka w USA
  a socjaldemokracja w Europie Zachodniej.
  Doradcy Solidarnosci zdradzili i wybrali Neoliberalizm.

 632. Po wyjeżdzie doradców z koncepcją złodziejskiej prywatyzacji socjalizmu…zabrakło pomysłu na gospodarkę z udziałem wszystkich…Jak określano w PRL-u nas współwłaścicieli kopalń, stoczni, hut i całego jego cudu gospodarczego epoki Gierka…10 miejsce na świecie…zobaczyli gest Kozakiewicza w formie powszechnego świadectwa udziałowego…Tak sobie myślę prywatnie, że krezusi, to klienci Amber Gold i salonów gier jak Piskorski…wygrywali 100 razy pod rząd…i mieli kasę na wykup gruntów po upadających PGR-ach…rolnicy z Marszałkowskiej…i nie tylko…co trwa nadal…

 633. ozzy
  22 sierpnia o godz. 21:07
  Na temat Walickiego pleciesz bzdury ignoranta.

 634. @404

  Piszę tu, abyś dostała szybką wiadomość. Chodzi o twoje problemy z wpisami na blogu prof. Hartmana. Nie wiem kiedy ostatnio tam pisałaś, ale od pewnego czasu nastąpiły tam zmiany. Otóż nie zawsze widoczne jest, że czekasz w moderacji. Aby to było widoczne, należy ” zafinkować” save my name – które znajduje się pod podpisem i emailem.
  Jeśli nie jest zafinkowane – komentarz czeka niewidoczny na moderację
  Kiedyś było inaczej, dlatego jest to mylące. Wydawało ci się że nastąpił jakiś błąd i dlatego robiłaś następne próby.

 635. Żabka 5.44
  Dlaczego tak wcześnie, gdy tu ludzie smacznie śpią?
  COVID-19 w USA to nie nasze zmartwienie, ale wojska amerykańskie pilnujące w Polsce swoich interesów już tak.
  Po co nam to było, tradycyjnie zapytam, zapraszać do kraju tych co będą wprowadzać swoje porządki?
  Nie będę dopatrywał się kto był temu świadomie, a kto nieświadomie winien i po czyjej stronie jest racja, powiem tylko tak; to nieuprzejmie przyjść do kogoś w gościnę i się szarogęsić

 636. Piotrowska szaleje w Onet…bo pies zatruł się resztkami jedzenia na plaży…Tak sobie myślę prywatnie, że i tak miał szczęście, bo Trump pod statują wolności strzela do psów…co kraj to inny obyczaj traktowania braci…

 637. Aleksiej Nawalnyj walczy o swoje zycie w berlinskim szpitalu Charité

  Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalnyj zostal w sobote przewieziony ambulansem-awionetka do Berlina ( z Omska), gdzie pozostaje pod opieka medyczna z podejrzeniami
  o otrucie.
  W Rosji kontrolowane przez Kreml media natychmiast rozpoczely kampanie oczerniania, ze Aleksiej Nawalnyj mial w organizmie slady ” alkoholu i kofeiny” a szefowa RT na swoim tweecie napisala, ze stan zdrowia Nawalnego pogorszyl sie na skutek „hypoglykemii”, co jest nieprawdopodobne, poniewaz sam pacjent nie jest diabetykiem. Niewazne. Najwazniejsze bowiem jest, by spoleczenstwo wierzylo w cokolwiek innego. Jest takie powiedzenie rosyjskie: „Klam ale znaj miare”-
  Nie ma znaczenia dla „propagandonow” ofiacjalnych, co lekarze niemieccy powiedza.
  Propaganda ta i tak w rezulatcie skwituje slowem: klamia!

  Bardzo malo informacji jest na temat stanu zdrowia Aleksieja Nawalnego. Niektorzy
  eksperci toksykologowie przypuszczaja, ze szybkie pogorszenie sie stanu zdrowia
  Nawalnego moglo byc spowodowane jakims derywatem fentanylu (prof. Ulf Ellervik
  z uniw. w Lund, autor ksiazki „Förgiftad” (Zatruty) 2019.
  Ostatnie decennia wskazuja na mniej lub bardziej zwiazki Kremla z otruciami przeciwnikow. Dziennikarka Anna Politkowskaja pila „czaj na prikusku” w samolocie
  linii Aeroflotu.
  Jest wiele preparatow i to moze byc prawie cokolwiek.To nie nowiczok, bowiem tylko jedna osoba byla zatruta. Pochodna fentanylu to preparat narkotyk, ktory byl uzyty m.in. w teatrze na Dubrowce, gdzie rosyjskie specjalne grupy uwolnily zakladnikow i podczas tej akcji zginelo 12o zakladnikow (2002 r, Moskwa).
  Sa to preparaty o silnym dzialaniu. Wystarczy tylko przyslowiowe ziarno, by osobe zdrowa zwalic z nog w krokim czasie. Np. kerfentanil, ktorego juz 9 miligram zwala z nog 4.tonowego slonia w ciagu 3 minut. Nie tylko w herbacie. Takze na karcie kredytowej czy tez bilecie lotniczym. Ponadto zachodzi trudnosc z ustaleniem zrodla
  zatrucia, poniewaz podczas procesu rozkladu zostaje wydalony z organizmu, zwlaszcza
  po duzym spozyciu plynow.
  Przeciw fentanylowie uzywa sie Noloxon i po pozytywnej reakcji organizmu zatrucie
  nieweluje sie. Uzywa sie ten preparat przeciw przedawkowaniom narkotykow.

  PS Pytanie: dlaczego w omskim szpitalu jest chroniony tak pieczolowicie dziannik
  chorego?

 638. „Partacze” jankesi 100 razy robili zamachy na Castro…Tak sobie myślę prywatnie, że nieudacznictwo w przypadku Nawalnego wskazuje na jankesów..w ramach prowokacji…

 639. Dziennik chorego może być na podobieństwo raportu MAK Anodiny… dla Macierewicza makulaturą…Tak sobie myślę prywatnie, że od Smoleńska rosyjskie dokumenty są jak sędzia powietrze…

 640. Dla pracodawców Nawalnego sprawa ma się zgoła inaczej. Zainwestowali kupę kasy i efektów żadnych. Prawdopodobnie ktoś doszedł do wniosku, że z żywego Nowotnego nie będą już mieli wielkiego pożytku za to z martwego (albo prawie martwego) jak najbardziej. Oto mamy następnego męczennika, ofiarę putinowskiego reżimu. Stara łacińska maksyma „is fecit, qui prodest” ma zapewne zastosowanie w tym przypadku .

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/157134,otrucie-nawalnego-czyli-gang-olsena-w-akcji#comment_1710383

 641. @basia.n
  23 sierpnia o godz. 10:50

  Dziękuję za Twoją uwagę.
  Po przeczytaniu jej poszłam szybko na blog Hartmana i swoim oczom nie wierzyłam.
  Opublikowł dwadzieścia parę razy mój tekst.
  Co prawda za każdym razem próbowałam coś zmienić, więc albo rozstrzelonym drukiem jakieś słowo, albo usuwałam jakieś znaki, czy zmieniałam słowa

  I nic, i nic.
  Ale uparłam się znaleźć przyczynę tej złosliwości komputerowej moderacji,
  Trochę z uporu, a trochę z ciekawości i rozbawienia.

  Tak czy inaczej nie wiem dlaczego postanowił aż tyle moich prób wydrukować, bo chyba pięciu jednak podarował i ich nie wydrukował.
  A te nieopublikowane nie były w zbitce, ale pomiedzy innymi pojedyńczo.

  ja tekst miałam skopiowany, wiec nie miałam trudności się nim zabawiać.

  Zabawna sytuacja jak by nie patrzeć.

  Jeszcze raz dziękuję i za uwagę i za wyrozumiałość

 642. Skripal…Nawalny…kto następny…podżeganie przez podtruwanie…Tak sobie myślę prywatnie: a co myśleć o czasach opisanych Machiavellim…i „gościnności” na dworach z opcją ostatniej wieczerzy…sposób eliminowania wrogów w tradycji tzw. zachodniej cywilizacji…Nie bierz napoju czy jedzenia do ust…przed umyciem rąk…szczególnie z podłogi czy zakopanego w piasku na plaży… A górale w Zakopanem… piją z gwinta i nic…

 643. 404

  to automat nie moderator/osoba – tego nie ma u autorow blogow, ktorzy osobiscie moderuja kazdy komentarz.

 644. Na marginesie
  22 sierpnia o godz. 13:35

  Jeszcze jedna „przymrużka”:
  Hasło: cielak. 9 liter, pierwsza „p”.

 645. @ozzy
  23 sierpnia o godz. 11:53

  Początkowo, kiedy moje wpisy wyparowywały
  to zdawałam sobie sprawę, że to komputerowy moderator z czymś się nie zgadza
  Ale po opublikowaniu wydaje mi się dziwne, że poszczególne moje próby i wcale nie występujące po kolei, a będące pomiędzy wydrukowanymi pojedyńczo NIE zostały jednak opublikowane.

  W tym przypadku jakoś trudno mi uwierzyć, że to nie stałóo się dzięki ludzkiej ręce.

 646. …Bieruta też otruli…Tak sobie myślę prywatnie, że bóg daje i zabiera…forma nie ma znaczenia…taki człowieczy los…

 647. Nie ma respiratorów, nie ma pieniędzy. Takie są efekty transakcji ministerstwa zdrowia z handlarzem bronią

  https://crowdmedia.pl/nie-ma-respiratorow-nie-ma-pieniedzy-takie-sa-efekty-transakcji-ministerstwa-zdrowia-z-handlarzem-bronia/?fbclid=IwAR0m1fb29OSR1fvjS-P3vRQoLrDqnzDOaneePyTiKHhqXPdgobR8Zb9NId4

  Na pewno wina Trzaskowskiego.

  Faszystowska partia PiS

 648. Po co PiSowi ta cała homofobia ?
  Potrafię sobie całkiem dobrze wyobrazić, że PiS pod hasłami walki z środowiskiem LGBT, które stało sie nowymi pariasami, albo nawet Żydami dla polskich faszystów, jest gotów do wykorzystania sytuacji, aby wreszcie opuścić Unię Europejską. W Unii PiS nie ma szans do przeprowadzenia rzeczywiście skutecznej, zwycięskiej walki z LGBT. Aby moc ją przeprowadzić, a z wszystkich sondaży wynika, ze tutaj PiS może liczyć na zdecydowane poparcie znakomitej większości Polaków, konieczne jest opuszczenie UE. Ten argument może tą większość ostatecznie przekonać, że miejsce Polski jest u boku homofobicznego Putina, a nie w zgniłej, liberalnej UE, co jest celem założycielskim tej rosyjskiej agentury, którą jest PiS.

 649. W sprawie Nawalnego dla Kremla najważniejszy jest sygnał skierowany do jego naśladowców.
  Tu chodzi po prostu o ostrzeżenie skierowane w ich kierunku.

 650. Blida nie miała takiego szczęścia jak Nawalny…a wystarczyło wezwać na przesłuchanie…w sprawie póżniej zakończonej uniewinnieniem…Tak sobie myślę prywatnie: cudze grzechy ganicie…

 651. 404
  23 sierpnia o godz. 12:05

  Ja myślę, że komputer pogubił się w związku z tą ilością.
  I jeszcze jedno – bo też nie wiem czy wiesz. U prof. Hartmana każdy czeka w moderacji, bo nie ma bezpośredniej komucikacji. Ale jak „zafinkujesz”, to będziesz widziała i swój tekst i komunikat, że czekasz w moderacji.To jest jeszcze w tym starym systemie graficznym. Bo część blogów przeszła zmiany i tam nie ma tego finkowania. Ale chyba na każdym zostaje system czekania na wejście, jeśli się gdzieś pisze po raz pierwszy. Te zmiany miały wejść wszędzie, ale w związku z koroną prace się zatrzymały.

 652. korekta – komunikacji

 653. Blackley
  23 sierpnia o godz. 11:34

  Bez Nawalnego w Rosji bedzie cicho.

 654. Nasi radzieccy przyjaciele nic się nie rozwinęli.
  Króluje wciąż ta sama argumentacja: „a u was murzynów biją”.
  A czy ja kazałem ?

 655. ozzy
  23 sierpnia o godz. 11:01

  W Ameryce resorty silowe likwiduja tysiac wrogow klasowych rocznie.
  https://www.cnbc.com/2020/06/01/george-floyd-death-police-violence-in-the-us-in-4-charts.html

 656. Katolicka III Rzesza: Niemcy kupujcie tylko od Niemców…Juden raus…! Katolicki kraj nad Wisłą: kupujcie tylko polskie produkty…LGBT won…! Tak sobie myślę prywatnie, że niedaleko spada jabłko z katolickiej jabłoni…A KK milczy jak w czasie okupacji…

 657. @basia.n
  23 sierpnia o godz. 13:46

  Przed chwilą jeszcze raz sprawdziłam i okazuje się, że już wszystkie moje próby zostały opublikowane. Włącznie z tymi pomiędzy wcześniej pominiętymi.
  Teraz jest tego lekko ze trzydzieści.
  Aż się boję pomyśleć co na to Stasieku powie?

  Ps. przypominam sobie, że jekieś parę miesięcy temu ostatnio dałam tam głos. Nawet pozytywny na temat ówczesnego felietonu

 658. Michael Walzer: Potrzeba teraz okrucieństwa w polityce w USA

  .. żeby pokonać Trumpa, trzeba użyć agresji, która jest jego znakiem firmowym. Dlatego bardzo niepokoją mnie debaty telewizyjne Trump–Biden [pierwszą zaplanowano na 29 września]. Ale już ostrzę sobie zęby na debatę między Harris a Pence’em.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26227075,michael-walzer-potrzeba-teraz-okrucienstwa-w-polityce-w-usa.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 659. @kooperatywaMondragon
  23 sierpnia o godz. 10:07
  W Ameryce kwitnie wolna amerykanka, a w Polsce republika bananowa
  I tak to się porobiło.

  O żadnym neoliberaliźmie nie ma co mówić.
  Jeżeli jest, to tylko dla wybranych.

  Friedman ze swoimi „rewolucyjnymi” teoriami zapewnił wygodną pozycję dla oligarchów. Ponadto chytrość, zachłanność, cwaniactwo, podstępność, bezwzlędność między innymi dzięki niemu stały się OK dla dzisiejszego człowieka.
  Nie tylko do zaakceptowania, ale wręcz „cool”

 660. 404
  23 sierpnia o godz. 14:07

  Ta zmiana jest od niedawna. Ja sama przekonałam się o tym w pewnym momencie, kiedy ze zdumieniem zobaczyłam, że mój wpis znikł. Zrobiłam jeszcze raz z tym samym skutkiem. Wtedy postanowiłam czekać do momentu wejścia nowych wpisów. Okazało się, że były obydwa. Wniosek – nastąpiły zmiany. Ale ktoś z blogowiczów poinformował mnie o okienku i możliwości zaznaczenia opcji. Wtedy zostaje wszystko po staremu.Ale ty chciałaś sama dojść do przyczyny, no i się nie udało 🙂
  Trzeba się trochę pośmiać z przygody – muszę przyznać, że jak to zobaczyłam, to dostałam oczopląsu 🙂

 661. Wyznawca Trumpa to trochę ja faszysta PiS

  geozak, posłuchaj: ” miód na twoją dusze”

  https://www.youtube.com/watch?v=S270yIJiqEo

  Rasa panów u koryta.
  1000-letnia Republika Braci Kaczyńskich

 662. A kiedyś PRL był najweselszym barakiem w obozie socjalistycznym…Tak sobie myślę prywatnie komu to przeszkadzało…

 663. ozzy
  23 sierpnia o godz. 11:01
  nie chce bronic Putina, ale sytuacja dla niego byla niewygodna, aby cos takiego urzadzic.. co takiego mial Putin do ugrania wlasnie teraz?… nawet „SMIERSZ” to nie byla banda idiotow i nie wykonywali swoich wyrokow w chwili dowolnej…to, co cytujesz z tej ksiazki nie ma sensu z punktu widzenia fizjologii… aby byc „hypoglycemicznym” nie trzeba miec cukrzycy… poza tym hypoglycemia to nie nagly atak spiaczki… niektorzy sugeruja, ze mogl miec rodzaj alergii… poczekajmy na wszystkie badania przed wskazywaniem winnego…

 664. a w teatrze na Dubrowce srodkiem, ktorego uzyto byl chyba gaz…
  mozna tez w sprawie Nawalnego spekulowac. ze ktos z otoczenia cos mu dosypal do tej herbaty…. jezeli bylo to trucizna…

 665. „A kiedyś PRL był najweselszym barakiem w obozie socjalistycznym ”
  Po prewencyjnym konfiskowaniu majatkow wolnych jako tako mediow w tych narodowych ukaze sie i bedzie obowiazywalo haslo..
  „Kto dzis gra jazz jutro zdradzi ojczyzne ”
  …………………………….
  A na razie jakies takie chaotyczne i malo zrozumiale
  „bra-tanki23.08.2020, 02:53
  To szumoski corporation ma przeje…., a z czasem i zero i jego godzylla.
  Czy ten mały jeżo zwierzo jagoda beria nie wyobraża sobie tych pałek na swojej dudzie?
  Czego im życzę,
  Wasza Jagusia. ”

  https://wyborcza.pl/7,155287,26232045,nowy-projekt-ziobry-pozwalajacy-konfiskowac-majatek-polakow.html#s=BoxWyboMT

 666. @vannelle 23 sierpnia o godz. 12:04

  W pierwszej chwili (oczywiście!) nie mam pojęcia,
  ale pomyślę nad tym long and hard.
  Po czym doniosę o wynikach.

  W ramach rewanżu:
  młody buhaj bez potomstwa?
  Ze znakiem zapytania to było.
  8 liter, pierwsza j.
  Gwarantuję śmiech, gdy zgadniesz
  🙂

 667. @Na marginesie

  Mnie się kojarzy pewna roślina…

 668. @GajowyM. 23 sierpnia o godz. 16:30

  Ty mi naprawdę kogoś przypominasz! Z innego blogu.
  Ten ktoś był (jest) bezkonkurencyjny w te klocki 🙂
  No i rzecz jasna masz słusznego.
  Uśmiałeś się?

 669. Na marginesie
  23 sierpnia o godz. 16:15

  …chyba wiem i ja…

 670. …roślina i nalewka ?

 671. @Na marginesie

  Nic a nic 🙁

 672. … ale mi nie do śmiechu. Pojutrze bliski pogrzeb 🙁

 673. @Piotr II 23 sierpnia o godz. 16:42
  Aha 🙂

 674. @GajowyM. 23 sierpnia o godz. 16:44
  To smutne. Współ-czuwam.

 675. vannelle 12:04,
  pokrowiec?

 676. PA2155
  nie czytasz dokladnie, ksiazka jest o czym innym a fentanyl moze byc baza dla gazu
  Poczekajmy na analize z Berlina. Czy sadzisz, ze wszystkie akcje musza byc potwietdzane przez najwyzsze instancje?
  To nie jest monolit.

 677. młody buhaj bez potomstwa..
  …roślina i nalewka
  cielak. 9 liter, pierwsza „p”.

  Gdyby cielakowi do buhaja , – aby nim zostac brakowalo nalewki ..
  ale brakuje mi chyba jakiegos klocka albo klepki

 678. No to Panowie pomóżcie jeszcze z tym „cielakiem”. Na 9 liter, pierwsza p.
  Bo mnie się jakoś nic nie kojarzy. Cielak – ciało – cielsko – bodybuilder?

 679. @olborski 23 sierpnia o godz. 16:54
  Myśl lateralnie. Trening czyni mistrza 😀

 680. @act się odezwał! Też lubisz „przymrużki”?

 681. olborski
  23 sierpnia o godz. 16:54

  oczywiście…pokrowiec i jałowiec… 🙂

 682. O 16:53 padła dobra propozycja.

 683. Pierwsze z brzegu:
  Topatyki w kimonach
  7 liter, pierwsza t

  Chyba za latwe… ale rodzina kwili.
  Na razie.

 684. na marginesie,
  przeciez wiesz, ze tak…

 685. ozzy
  23 sierpnia o godz. 16:53
  chemia analityczna poczynila fenomenalne postepy w ostatnich 20 latach i jest praktyczna niemozliwoscia niewykrycie czegokolwiek w plynach ustrojowych…teraz wszedzie stosuje sie spektroskopie masowa i nawet cos naprawde rzadkiego jest do identyfikacji…dziwie sie, ze w Berlinie nie podano do tej pory wynikow analiz….a co z badaniami ogolnymi, tomogramem?….jezeli pamietasz sprawe Markowa, prawie 40 lat temu…nawet wtedy zidentyfikowano rycyne (ricin), chociaz biochemia glycoproteins byla raczej w powijakach..
  nie znam osobliwosci systemu rosyjskiego…. probuje jedynie wywnioskowac cos logicznego z tych wszystkich doniesien…ale tam wiecej propagandy niz faktow….

 686. ozzy
  23 sierpnia o godz. 16:53
  fentanyl to bardzo popularny narkotyk w USA i Kanadzie, szmuglowany tutaj z terenu Chin… ale latwy do wykrycia, wlasnie z tego powodu…

 687. act
  23 sierpnia o godz. 16:53
  Brawo, bingo!

 688. Piotr II
  23 sierpnia o godz. 16:58
  Tak myslalem — jałowice w pokrowcach . P…..ne ( bo na pe) tit
  Ps.Mysle na boku ( lateralnie ale trening mi nie potrzebny bo mam to dawno obcykane )
  , ze dokoncze co wczoraj zaczalem ale dopiero o 3pm jak sie mecz zacznie , ( o 11- tej am jeszcze nie probowalem nic zaczynac ani konczyc )

 689. PA2155
  Wreszcie rozumiemy sie. Ok

 690. Tymoszenko zatruta…Tak sobie myślę prywatnie: dlaczego mycie rąk jest problemem…wcześniej Juszczenko…

 691. PiSlandia opuszcza Unię Europejską
  @@@Bywalec 2 (12:47)

  Czy ten krok jest w „wizji dla Polski” prezessimusa Kaczorka? Ten punkt wizji nie jest propagowany, ani dyskutowany. Wiemy, że partia PZPRawica będzie trzymać władzę dziesięć i więcej lat. A jaki będzie program? – to jest nieco mgliste, jak wszystko poza 500+ i rzekomymi miliardami z luki w VATcie.

  „Wypierpol” – jak go nazwał b. Przewodniczący RE, nie będzie jak Brexit, przewlekłym krokiem ale krokiem z określoną datą, czy dwoma datami, przesuwanym, krokiem jak na razie niedokończonym, dziwnym, śmiesznym brytyjskim krokiem, ale krokiem wszelako, nevertheless.

  Bo w przypadku WYPIERPOL PiSlandii z Unii, jest to proces. Zapoczątkowano go 5 lat temu wyprowadzaniem gwieździstej flagi z urzędu przez powiatową premier i naplucie na „szmatę” przez słynną posłankę-profesor (obecnie w tzw. TK). Na razie ruchy ku wyjściu z UE to porzucenie politykowania w ramach Trójkąta Weimarskiego, opowiadanie bajdurek o Wyszehradzie i Międzymorzu, dopieszczanie amerykańskiego Trumpa, czyli cały ten zwrot w polityce zagranicznej porzucający kierunki Tuska. O podarciu korzystnego, prounijnego kontrakt na helikoptery nie wspominając, ani o kulturze używania widelca we Francji. Drugie, to już 5 lat temu otwarcie frontu z praworządnością, tj. z poważnymi uchybieniami i wojna z KE oraz TSUE. Faktycznie, teraz mamy nowy etap ze „strefami bez LGBT”, czyli zaostrzenie konfliktu i rozszerzenie go na rozdział funduszy, niewielkich, ale jakże „dyskryminujących” polskie samorządy. ZZ już ostro apeluje do Mateusza Długonosa o „stanowczą interwencję w Komisji Europejskiej”. Dalsze etapy WYPIERPOL nie są jeszcze ujawnione, może nawet czekają na ich zdefiniowanie.

  Pełzający proces WYPIERPOL umieści PiSlandię na Unijnym płocie. Jeden półdupek PiSlandii w postaci związków przemysłu i handlu, wolnej kooperacji i wymiany po stronie Unii. Drugi półdupek po zerwaniu z systemem prawnym i wymiaru sprawiedliwości UE oraz wstrzymywaniu wypłat z kasy w zależności od nasilenia konfliktu na osi Nowogrodzka – Bruksela. To spowoduje reakcję ludu bożego i stopniowo ograniczać będzie poparcie ludu bożego dla członkostwa w Unii. Status PiSlandii będzie zbliżony do statusu Norwegii, z formalnego punktu. Będą należeć do strefy Schengen, będą w NATO, będą w strefie wolnego handlu, co daje największe korzyści gospodarcze, szczególnie gdy różnice w PKB na głowę się zmniejszają. Ale od praworządności i demokracji PiSlandzkiej Unii Europejskiej wara. Może bardziej niż od norweskiej, ale norweska poważnie różni się od PiSlandzkiej. Ta druga jest zorientowana na „duszę polską”.

  To sobie wyobrażam. Co nie jest specjalnie odkrywcze, bo prezessimus Kaczorek już taki – odpowiadający mu model Unii sformułował. Czyli powrót do EWG, bez różnych traktatów ograniczających suwerenność PiSlandii w spraw politycznych, kulturowych, praworządności. Czy Unia to przyjmie i czy będzie jej to na rękę? Cóż, z braku innych możliwości będzie to dla UE najkorzystniejsze rozwiązanie. WYPIERPOL.

 692. pombocek
  22 sierpnia o godz. 22:39
  tejot
  22 sierpnia o godz. 20:58
  Tejotku, albo Tobie się pozajączkowało, albo mnie. Pamiętam, że grający prezydenta aktorzyna ułaskawił skazanego nieprawomocnie przez sąd pierwszej instancji Kamińskiego, łamiąc tym samym konstytucję, bo się wtrącił w kompetencje niezawisłej od dwóch pozostałych władz władzy sadowniczej: wtranżolił się w narciarskich butach w toczący się proces sądowy. Pamiętam – ale nie tak, bym głowę dawał – że Kamiński apelację do wyższej instancji WNIÓSŁ. Ta zamknęła jednak sprawę w związku z ułaskawieniem.

  Mój komentarz
  Pombocku, masz rację, Kamiński złożył apelację w terminie, ale ją wycofał w 4 dni po wydaniu aktu łaski przez prezydenta.

  Dlaczego PiSowscy eksperci nie zabierają głosu w sprawie szczegółów sprawy „ułaskawienia” Kamińskiego i 3 jego towarzyszy?
  Bowiem szczegóły te pokazują jak PiSowscy politycy, PiSowscy najwyżsi urzędnicy państwowi traktują państwo i prawo.

  Było to tak

  1) Kamiński po skazaniu go i 3 towarzyszy 30 marca 2015 przez Sąd Rejonowy w Warszawie wniósł w terminie apelację do wyższej instancji – Sądu Okręgowego w Warszawie.
  Apelację (na niekorzyść Kamińskiego) wniósł także Lepper.

  2) 16 listopada 2015 prezydent Duda wydał akt ułaskawienia Kamińskiego i 3 innych skazanych przez Sąd Rejonowy w Warszawie.

  3) 20 listopada Kamiński wycofał swoją apelację z Sądu Okręgowego w Warszawie. Prawdopodobnie z intencją, by od 20 listopada stać się prawomocnie skazanym. Wycofał po fakcie, czyli po wydaniu 16 listopada aktu ułaskawienia przez prezydenta dla siebie jako osoby prawomocnie nie skazanej. Podjął działanie ze wstecznym skutkiem. Od 20 listopada stał się prawomocnie skazany.

  4) 30 marca 2016 r. (po 4,5 miesiącach od „ułaskawienia”) Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył akt łaski prezydenta, uchylił zaskarżony wyrok i umorzył postępowanie karne wobec wszystkich oskarżonych powołując się na ten akt łaski, a nie na apelacje skazanych.
  Sąd Okręgowy nie rozpoznał sprawy, nie odniósł się do wyroku sądu pierwszej instancji, tylko rozpatrzył akt łaski prezydenta i na tej podstawie umorzył postępowanie.

  Akt łaski prezydenta wydany na rzecz nie skazanego prawomocnie Kamińskiego wg orzeczenia Sądu Najwyższego z 2017 roku nie pociągnął za sobą skutków prawnych, ponieważ nie dotyczył osoby skazanej prawomocnie.

  Kamiński wycofał swoją apelację już 20 listopada 2015, a więc Sąd Okręgowy 4,5 miesiąca później – w marcu 2016 roku nie podejmował postanowień z powodu prawnego – apelacji Kamińskiego. Sąd ten podejmował postanowienie na podstawie aktu ułaskawienia prezydenta wydanego 16 listopada 2015.
  Prezydent nie miał podstaw prawnych do takiej ingerencji.

  A było to tak

  Newsweek o dokumencie ułaskawienia Kamińskiego i trzech innych:
  „Dokument [ułaskawienia] dotyczący wszystkich czterech ułaskawionych, datowany jest na 16 listopada i nie zawiera uzasadnienia prawa łaski, opisuje je jednak jako „przebaczenie i puszczenie w niepamięć oraz umorzenie postępowania”. Jak pisze tygodnik, „pismo nie ma żadnej pieczęci, nie jest opatrzone nazwą miejscowości, w której zostało sporządzone”. (!)

  Z prawnego punktu widzenia – świstek papieru. W piśmie tym prezydent dopuścił się obrazy konstytucji, ponieważ wydał akt łaski dla osoby nieskazanej prawomocnie. Prezydent tym samym wydal „akt abolicji indywidualnej”. Tak orzekł 2017 roku Sąd Najwyższy o akcie ułaskawienia Kamińskiego i 3 towarzyszy przez prezydenta. Sąd Najwyższy orzekł, ze prezydent nie ma uprawnień do wydawania indywidualnych aktów abolicji.
  Bezprawie i samowola.

  Akt łaski jako „umorzenie postępowania”
  Takie jest stwierdzenie zawarte w akcie łaski prezydenta dla Kamińskiego i 3 towarzyszy. Stwierdzenie obrażające konstytucję wprost, na odwal, likwidujące trójpodział władzy poprzez wskazanie na siebie (prezydenta) jako osobę uprawnioną do dowolnej ingerencji w postępowanie sądu. Prezydent nie ma prawa żądania umorzenia postępowania w jakiejkolwiek sprawie przez sąd.

  Akt łaski nie może skutkować umorzeniem postępowania przez sąd, ponieważ prezydent nie ma prawa ingerować w postępowanie sądów inaczej niż poprzez darowanie części lub całości orzeczonej prawomocnie kary.

  Akt ułaskawienia może dotyczyć wyłącznie darowania części lub całości kary osobie prawomocnie skazanej.
  Osoba ułaskawiona jest nadal osobą skazaną. Akt ułaskawienia nie jest aktem uniewinnienia.

  „W 2017 roku Sąd Najwyższy orzekł, że prawo łaski jako uprawnienie Prezydenta może być stosowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem sądu, a jego zastosowanie przed datą prawomocności wyroku nie wywołuje skutków procesowych.”

  Jeszcze trzy dni po „ułaskawieniu” wydanym 16 listopada Mariusz Kamiński uzupełniał braki formalne apelacji, którą złożył 3 listopada.

  Ale już 20 listopada, w 4 dni po „ułaskawieniu” koordynator ds. służb specjalnych przysłał do sądu pismo, w którym napisał: Niniejszym cofam apelację z dnia 3 listopada”.

  W dniu „ułaskawienia” Kamiński nie był osobą prawomocnie skazaną.

  Przebieg działań PiSowskich liderów wskazuje na to w jakim pośpiechu i bałaganie działał prezydent i podsądny Kamiński oraz jakim rzetelnym prawnikiem jest Duda. Byle jak, na rympał, państwo i prawo mając głęboko w tyle.

  Po wycofaniu apelacji z sądu drugiej instancji Kamiński jest osobą prawomocnie skazaną. Orzeczenie sądu 2-giej instancji o uchyleniu wyroku sądu 1-ej instancji z dnia 30 marca 2016 r. i umorzeniu postępowania jest nieważne, ponieważ było podjęte i uzasadnione bezprawną interwencją prezydenta (wyrażoną w uzasadnieniu aktu łaski jako nakaz umorzenia sprawy) i po wycofaniu apelacji Kamińskiego.
  Sąd 2-giej instancji nie rozpatrzył merytorycznie apelacji, potraktował jako bezwzględny nakaz akt łaski prezydenta (nie mający mocy prawnej) umarzając postępowanie.

  Sad Najwyższy orzekł w 2017 roku – akt łaski prezydenta wobec osoby nie skazanej prawomocnie nie pociąga za sobą skutków prawnych.Tym samym Kamiński nie ma prawa pełnienia funkcji ministra.
  Pzdr, TJ

 693. @act 23 sierpnia o godz. 17:50
  Tak!
  Nie, mały Jasiu, to nie jest młody Tołstoj.
  4 litery, pierwsza „L”
  🙂

 694. @vanelle – „pokrowiec” – no przecież!
  Dopiero teraz do mnie dotarło. To jest naprawdę jedno z najlepszych.

  Na podobnej zasadzie –
  Odkurzacz
  Trzy litery, pierwsza „L”

 695. @teo 23 sierpnia o godz. 17:42

  Podobne tezy wysuwa Łukasz Wójcik w „Polityce” nr 33, artykuł „Między polexitem a wypierpolem”. Chodzi o to, że Polska nie musi formalnie opuszczać Unii żeby znaleźć się faktycznie na marginesie. Jest tysiąc sposobów obchodzenia Polski w lewo przez Unię. Poza tym Wójcik cytuje brexit jako możliwy trop dla Polski.

  „Gospodarcza, polityczna i regulacyjna siła Unii jest tak wielka, że nawet Wielka Brytania dopiero teraz, po miesiącach negocjacji w sprawie przyszłych relacji, zdaje sobie sprawę, że choć wyszła, to nadal jest w środku. I musi zaakceptować szereg unijnych regulacji jako swoje, choć nie ma już wpływu na ich tworzenie”.

 696. leon? lux? – wychodzi jakas lacina

 697. lis!
  jeszcze pomysle z tym Tolstojem.

 698. 404
  23 sierpnia o godz. 14:41

  Doradcy Solidarnosci poskladali samochod bez hamulcow :
  felerny w kwestiach gospodarczych
  a teraz takze ustrojowych.

 699. Polska jest jedna, a administracje dwie: rządowa i samorządowa…jaki sens…Po wstąpieniu do Unii likwidacji podlegały urzędy wojewódzkie, połowa ministerstw i Sejmu, likwidacja Senatu i urzędu prezydenta…Ojczyznami gminy i odpowiednio samorządowa administracja…Likwidacja partyjnego systemu wyborczego…JOW lepsze…likwidacja finansowania partii…Tak sobie myślę prywatnie, że wyszło przywództwo zwykłego posła i proboszcza…w ramach skoku na kasę…podatnika…

 700. @act 23 sierpnia o godz. 18:56

  Jakbyś imię Tołstoja spolszczył i zdrobnił to…
  To jest (pamiętaj) młody, mały Tołstoj. Dziecko raczej.
  Ja to od razu zgadłam, bez żadnych liter.

  Ale z tym „pokrowcem” to naprawdę dałeś czadu.
  Ja zobaczyłam – i też nie od razu skojarzyłam, że to jest to.
  🙂

 701. P.S. A odkurzacz = lis – to tak.
  To jeden z moich ulubionych 🙂

 702. Aha, ten „mały Jasio” to popisowy numer Leszka Rydza, prawie etatowego autora krzyżówek i jolek „z przymrużką”. On ma całe zadania szaradziarskie oparte na tym, jak by to nazwał „mały Jasio”. Mały Jasio widzi jakiś wyraz i snuje własne teorie na temat znaczeń.

 703. tejot
  23 sierpnia o godz. 17:53

  Dziękuję, tejotku, za klarowne wyłożenie całości. Po dość forsownym rowerowaniu – 84 km – przewracam się na wyrko, bo już nie mogę. Nie mogę, bo się umordowałem, ale serce dzwoni jak dzwon, bo się staram, żebym jechał na operację jako okaz wybitnego zdrowia. Mam taki plan, że jadę do Ochojca, a tamtejsze chirurgiczne sławy po badaniach kwalifikacyjnych stawiają oczy w słup: „Po kiego pan przyjechał? Wracaj pan na swoje Jamno i nie zawracaj gitary”. Ja na to jak na lato. „Szanowanie, chłopaki, już mnie nie ma, więcej nie wrócę”. No i tyle.

  Nie przyszłoby mi do głowy, tejotku, że można z tak konsekwentną bezczelnością burzyć państwo prawa, udając, że się właśnie je dopiero tworzy. Chyba na to stać wyłącznie chaotycznego, obsesyjnego gówniarza bez hamulców

css.php