Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Szczepionka

2.01.2021
sobota

Szczepionka? Nie, dziękuję

2 stycznia 2021, sobota,

Ostrzegam wszystkich, że wraz z milionami szczepionek otrzymamy miliony wirusów zachodniej pseudodemokracji, zwanej czasami na wyrost „cywilizacją”. Niemcy i inne kraje Unii Europejskiej chcą nam wstrzyknąć i przemycić swoje wartości, szumnie zwane „prawami obywatelskimi”, „równouprawnieniem mniejszości” i Bóg wie czym jeszcze. W ramach tych „wartości” zachodnie korporacje – głównie niemieckie – wywożą z Polski miliardy euro, nas traktują jako tanią siłę roboczą.

Zachodnie korporacje drenują nasz kraj, zamieniając go w medyczną pustynię, na której szaleje zaraza. Tysiące polskich lekarzy i pielęgniarek, tak dziś potrzebnych w trakcie epidemii, zostało otumanionych przez oszukańcze agencje rekrutacyjne, za „pomocą” których trafiają do domów publicznych, a nie – jak było ustalone – do domów opieki społecznej. W ciągu ostatnich 30 lat wyjechało z Polski tysiąc anestezjologów, czyli – niestety – lekarzy ostatniego kontaktu. Podobnie jest z lekarzami pierwszego kontaktu.

Dlatego mówimy szczepionce jedno wielkie „nie!”. „Nie” dla ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju! Nie dla rzekomo „darmowych” szczepionek. One będą darmowe, jeżeli każdy, kto się zaszczepi, otrzyma tysiąc złotych plus. Za ból, za traktowanie milionów Polek i Polaków jako królików doświadczalnych niemieckiego przemysłu chemicznego, z którym mamy jak najgorsze doświadczenia. Za doznane upokorzenia, za ryzyko skutków ubocznych, za to, że jak pojawi się wysypka albo ramię spuchnie nam do rozmiarów baleronu, to będziemy musieli jechać do Dusseldorfu. Oczywiście na własny koszt. W dodatku opłacić tłumacza, bo takiego lekarza, który zna polski, to ze świecą szukać. Tam będziemy traktowani jako pacjenci gorszego sortu.

Wiadomo, że każdy towar wciskany za darmo musi mieć wady ukryte. Ktoś za tym stoi, ktoś na tym zarabia, jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem. Nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad nawet z przeterminowanych składników. Trzymamy kciuki za naszego premiera Mateusza, który w Brukseli negocjuje wysokość dopłaty dla każdego, kto się gdzieś zaczepi. Popieramy ministra Ziobrę, który mówi, że bez tysiąca dla każdego nie ma się tu co pokazywać.

Dlatego mówimy szczepionce „łaski bez”. Poczekamy na narodową szczepionkę polską, którą będzie podziwiał i której będzie nam zazdrościł cały świat.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 322

Dodaj komentarz »
 1. PA2155
  Dobrego roku
  Napislem ci o twoim artykule o Indiach. A propos „parsi” w Indiach, z ktorych wywodzi sie rod Tata. Jakies slowo jest felerne. Jest duzo mazdeistow w Kanadzie.

 2. ahasverus
  2 stycznia o godz. 17:05
  Zyczenia noworoczne odwzajemniam.. 🙂
  nie wiem, ilu wyznawcow zoroastriarizmu zyje w Kanadzie… znam jedynie pisarza kanadyjskiego, Rohintona Mistry z tymi korzeniami… moze trafisz na jego ksiazke „Such a long journey” i „Tales from Firozsha Bag”.. jest to grupa niszowa… rodzina R. Mistry pochodzi z Bombaju (Mumbai)… w Kanadzie najbardziej widoczna jest grupa z Gujaratu oraz Tamilowie…

 3. Naród polski największe bohaterstwo wykazywał, a także najlepiej sprawdzał się w historii, kiedy był osaczony przez wrogów i opuszczony przez przyjaciół. Dzięki niezawodnej i mądrej polityce Prezesa ”kaczor” i PiS-u własnymi oczami możemy podziwiać kolejną, wielką chwilę narodowej chwały i męczeństwa polskiego narodu.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Gospodarzu, ale sobie robisz jaja hehehe.

 6. Daniel Passent

  Co się z panem dzieję – tekst moim zdaniem badzo kiepski.

  Juz nie pamiętam czy pan czy inni tu w Polityce pisali teksty na temat piosenkiTwój ból nie jest większy.Podobni jak pan tłukli ten temat przez miesiąc dając pożywkę tu chorym ludziom opetanych nienawiscią do Kaczora.

  Dziwię się ,ze ominął pan taka okazję aby napisać tekst o znajomych pana Celebrytach pod tytułem Wasz strach o życie nie jest większy jak mój i innych.

  Jeśli chodzi o stosunek do szczepienia Polaków to ja dzwonię do Polski i przyjaciele którzy konczyli studia w PRL inżynierowie czy nawet lekarze maja pełen obaw stosunek do szczepionki .Ja tego nie rozumiem gdyz 36 lat temu wyjechałem z Polski.
  Przekonuje ich ale niewielki efekt.Są to ludzie czesto schorowani którzy nie musza korzystać z samolotu po prostu siedza w domu.Jest pewne że od marca nikogfo nie wpuszczą do samolotu jeśli ne bedzie zaszczepiony i to bedzie we wszystkich krajach..Sadze ,ze jeden przepis nawet brutalnymoże by nawet prof.Bednar protestował czyli niewpuszczanie ludzi bez zaszczepienia do komunikacji publicznej czyli tramwaj ,pocią zmusi tych ludzi do szczepien.

  Ja staruszek jak i miliony amerykanow potulnie pojdziemy do szczepień.Oczywiście mój świat jest inny niż przjaciół w Polsce.W szpitalu gdzie byłem na Covid 19 wkracza robotyzacja i robot zrobił mi przeswietlenie płuc prosto w łużku,zas wkrotce bedzie diagnozowal nie lekarz tylko też maszyna wyposażona w AI.

 7. Bywalec 2
  Kaczor wyrżnie ci numer i publicznie sie zaszczepi razem z wielebnym Ojcem Dyrektorem Tadeuszm Rydzykiem.

 8. Ludź rozwija się ewolucyjnie w stadzie od 300 tysięcy lat.
  Do ubiegłego roku, przez tak długi okres czasu nikomu nie przeszkadzało, że jeden z drugim chodził z czerwonym nosem, harczał gardłem, bolało go gardło czy łupało z powodu przeziębienia w kosciach.
  Do ubiegłego roku była to nasza wspolna stadna odporność, aż jakieś fjuty z WHO wymyśliły sobie, że naszą biologię, naszą tożsamość immunologiczną, naszą pamięć immunologiczną tak długo naturalnie dopracowywaną przez miliardy ludzików, należy zmienić wstrzykując nam, tym którzy mają 300 tysięcy lat życiowego doświadczenia, jakąś szczepionkę która powstała w parę miesięcy.
  Tu jest coś getürkt 🙄

 9. Mam nadzieję, że suweren tu nie zagląda, bo by się przestraszył nie na żarty;)

 10. Geozak
  Bez żadnej złośliwości, , ale to mnie razi: łóżko nie łużko. To nie pierwszy raz, dlatego piszę.

 11. Jako parodia ten tekst jest znakomity!
  Nawet niewielka literówka – dopłaty dla każdego, kto się gdzieś zaczepi jest na swój sposób zabawna. Double entendre?

 12. @ahasverus 2 stycznia o godz. 18:10
  Pani Krycha by skontrowała: “a my piszemy wziąść i koniec!
  Nie będzie jakiś polskojęzyczny wykształciuch pluł nam w twarz!

 13. Oj tam, oj tam. Już się wepchnęli bez kolejki, a pan minister zamiast milczeć, będzie jakieś śledztwo prowadził, kto też zezwolił na taką bezczelność. Przecież teraz to się dopiero zrobi tumult, każdy będzie się chciał zaszczepić bez kolejki, bo jak ONI się wepchnęli, to znaczy wkrótce zabraknie, albo jeszcze co gorszego się szykuje. Przecież już Niemcy przebąkują, że jak się nie zaszczepimy tym ich nowoczesnym „Cyklonem Covid 19”, to nam paszporty na samoloty wprowadzą i zostanie nam tylko luft, w dodatku ze smogiem.

 14. Pan @geozak karci pana Daniela za bardzo kiepski tekst. Paradne!
  Redaktor Passent dawno nie miał tak bezwzględnego recenzenta.
  Współczuję, tylko nie wiem komu bardziej, czy @geozakowi, który uporczywie robi z siebie zadufanego błazna, czy panu Danielowi, że ze stoickim spokojem (czy stoickim to nie wiem) znosi (nad)obecność @geozaka na swoim blogu.

 15. ahasverus
  2 stycznia o godz. 18:10
  Geozak
  Bez żadnej złośliwości, , ale to mnie razi: łóżko nie łużko.

  Tylko tyle cię razi? Podziwiam twoją wyrozumiałość i tolerancję.

 16. Mag,
  no i widzisz, widzisz? Sprawdza się: – „Szanuj Maura swego bo możesz mieć gorszego”.

 17. Właśnie przeczytałem słusznie oburzonych i nawet bym się z nimi zgodził, gdyby nie jeden szczegół. Otóż ci dyżurni moraliści zarzucają tym bez kolejki, że właśnie odebrali komuś życie, a do tej pory nie zobaczyli tysięcy trupów spowodowanych wyborem Dudy na prezydenta i jeszcze większej liczby ofiar beztroski i krańcowej głupoty rządu kierowanego z siedziby Prezesa.

 18. @BWTB 2 stycznia o godz. 18:36

  I to jest dowód wybiórczej ślepoty niektórych domorosłych umoralniaczy.

 19. Przypominam, że jest karnawał. To okres radosny i przyjemny. Na wrocławskim Rynku jest piękna choinka, ludzie spacerują, rozmawiają, ale muszą obejść się smakiem. Nie można wejść do kawiarni, zamknięte z kretesem. Na placu Solnym stoiska z kwiatami, do wyboru i koloru. Kupiłem bukiet róż w tak zwanym herbacianym kolorze. Podobały się. Z Gazetą Wyborczą naklejka strajku kobiet. Czerwone na czarnym. To popularne kolory utrwalone w literaturze.
  Na półce stoją od lat dzieła wybrane Stendbala
  1. O miłości. Kroniki włoskie
  2. Pamiętnik egotysty. Życie Henryka Brulard
  3. Czerwone i czarne
  4. Lucjan Leuwen
  5. Pustelnia parmeńska

  PS. Czyta to jeszcze kto?

 20. @mag 2 stycznia o godz. 18:27
  Pan czy cham? Chociaż nie uszło mojej uwadze wymowne przejście na “pan” przez @Bar Norte.
  Jako środek stylistyczny – bez zarzutu 🙂

 21. Mag
  Chyba nie masz złudzeń co do moich opinii Mam nadzieję. Nie odpowiadam w stylu, i słownictwem pana geozaka. Bo tego nie lubię. To co myślę o jego wspaniałych teoriach, pisze bezpośrednio do niego. Czasami wydaje mi się, ze go „podpuszczam” mimowolnie. Ale to jest zbyt łatwe, aby mi sprawiało satysfakcję.
  Pan Zakrzewski to czyta, wiec wie, że nasze opinie o PiS-ie, , Niemcach , Unii Europejskiej są po przeciwnych biegunach.
  Jego wywody są prostackie a epitety ordynarne. Nawet w emocjach należy przestrzegać granic savoir-vivre
  Tobie tez życzę dobrego roku
  PS W zasadzie obecność pana Zakrzewskiego jest tu cenna, bo pozwala zobaczyć co dzieje się po drugiej stronie lustra. Nie należy go banować. Bo byśmy się utopili w sosie „ jacy my jesteśmy prawomyślni” PA2155 moderuje tu czasami ślepy antypisizm i ma rację. Bo tak jak wszędzie, w powodzi głupoty , kłamstw i złodziejstwa, pewne ich decyzje są być może słuszne. Np pomoc rodzinna.
  Bises. Ahasverus

 22. Na marginesie
  Masz racje. To jest zasada: wygraliśmy, więc mamy racje. Nawet w ortografii. Był taki jeden geniusz strategiczny, generalissimus. Nawet lingwista. !!!
  Bonne année et bonnes lectures.

 23. @ls42 2 stycznia o godz. 18:43

  Ja, for one, od dawna unikam powieści. Ale odkryłam u siebie na półce nigdy nie czytane stareńkie wydanie przełożonej z francuskiego książki “The Medieval World” pod redakcją płodnego luminarza nazwiskiem Jacques le Goff. To jest zbiór esejów z opisami średniowiecznych ludzkich typów – święty, mnich, artysta, kupiec, intelektualista… Ostatni tekst, pióra Bronisława Geremka (też wykształciuch – mediewalista!) nosi tytuł “The Marginal Man”.

  Książka jest na swój sposób pasjonująca, ale niestety skończy w makulaturze, bo stary papier wydziela nieprzyjemną woń, a biblioteki w czasach pandemii nie przyjmują książkowych darów…

  Idąc nieubłaganie z duchem czasu, czas na Kindle…

 24. czy czytamy jeszcze Stendhala? chyba nie na codzien.. ale dla mnie to kanon literatury, ktory odkurza sie od czasu do czasu… wkrotce Olga T. trafi na zakurzona polke..
  na TCM odkurzaje adaptacje RL Stevensona… byl juz „Porwany za mlodu”, a dzis „Wyspa skarbow”, ale adaptacja z 1934 r. .. ta pozniejsza z R. Newtonem jako Long John Silver byla duzo lepsza…

 25. @ahasverus 2 stycznia o godz. 18:55

  Grazie, altretanto! (skąd mi to nagle strzeliło do głowy? Musiałam często powtarzać w realu)

  Zwycięzca bierze wszystko… ale fortuna kołem się toczy. Speriamo bene 😉

 26. BWTB
  2 stycznia o godz. 18:36
  Właśnie coś w tym stylu chciałem napisać na blogu doktora i wyjaśnić, że te pełne oburzenia reakcje moralistów są głupie i ogromnie przesadzone i tez spytać gdzie byli, gdy rząd swym idiotycznym działaniem praktycznie nie hamował epidemii i tym samym spowodował śmierć i ciężkie problemy zdrowotne ogromnej liczby ludzi (mocne spłaszczenie narastania epidemii było absolutnie możliwe , a to uchroniło by wielu od śmierci i utraty zdrowia i na dodatek nie popsuło by tak gospodarki nie zaszkodziło ogromnej liczbie Polaków.
  WHO mówiło przecież jasno spłaszczać (i dawało zalecenia jak to robić) i czekać na szczepionkę , apotem możliwie powszechnie i szybko szczepić.
  Chyba słyszeli „syndrom chiński, lód do majtek, maseczki zbędne itd , a potem zamykanie lasów i parków , knockdowny na ślepo , i mało sensowne testowanie tylko tych których objawy były ewidentne. (to prawie marnowanie szczepionek , bo bardzo słabo zabezpieczało służbę zdrowia (największa zakażalność jest tuz przed pokazaniem się objawów i w ich pierwszej fazie , potem gwałtownie spada. Wielu ludzi służby medycznej głównie szpitali zakażało się od tych bez objawów (lub ze słabymi lub nietypowymi objawami gdy lądowali w szpitalach związku z innymi chorobami) Szpital w Radomiu z tej przyczyny musiano zamknąć
  ‚ Ilu ludzi z tej przyczyny zmarło?
  A jakie straszne skutki będą z zaszczepienia drobnego procentu ludzi mniej narażonych na zachorowanie? Ilu umrze z tej przyczyny? Przecież jak zaleca WHO trzeba ze dwa mlony ludzi w miesiącu. Czy ma tu znaczenie te kilkanaście osób ?

 27. O szczepieniu tych i owych celebrytów – jest kolejny rozsądny tekst na blogu doktora Karczmarewicza

  Nie wiem, jak często prof. Grodzki i prominenci z władz WUM zastanawiają się nad sytuacją rezydentek, rezydentów i pielęgniarek ze swoich klinik. Nie wiem, czy mają w sobie coś takiego jak szacunek i empatia wobec personelu z niższych szczebli drabinki organizacyjnej. Bo swoimi wypowiedziami zaświadczyli raczej, że wszystkie te osoby są dla nich nieistotnym „planktonem klinicznym”. A to ten „plankton” ryzykuje na co dzień zdrowie lub nawet życie. Nie wiem, kiedy szanowni bogowie medycyny ostatni raz z tym planktonem naprawdę rozmawiali. Oczywiście poza wydawaniem poleceń lub opieprzaniem.

  Cała ta historia nie jest o artystach. Jest o braku elementarnego szacunku dla personelu medycznego, posuniętym do stopnia lekceważenia bezpieczeństwa tego personelu. Artyści szczepionki przyjęli, ale są tu współwinnymi w niewielkim stopniu. Nie róbcie z nich celu ataku. Zawdzięczamy im – przynajmniej niektórzy z nas – bardzo dużo. Za nimi koszmarny rok zakończony utratą przyjaciela. Odganiajmy od nich paradziennikarskie kanalie – z Polsatu i skądkolwiek.

 28. Mała prywata.
  Proszę załatwić poza kolejnością szczepionkę dla Daniela Passenta i Stanisława Tyma.
  Mój kręgosłup moralny to wytrzyma.

 29. Jeszcze koncowka:

  Oczywiście jest w tym wszystkim jeszcze Leszek Miller, ale nim też nie warto się zajmować. Po prostu zasadził kolejnego ogórka w swoim życiorysie, dowodząc, jak gorzki może być jego własny bon mot o kończeniu.

 30. BWTB

  „Oj tam, oj tam. Już się wepchnęli bez kolejki”

  Ta historia przypomniała mi jak w 1986, po katastrofie w Czarnobylu, ni stąd, ni zowąd zaaplikowano obywatelom do picia płyn Lugola.
  Też na początku rozprowadzano go ukradkiem, żeby wzbudzić powszechne jego pożadanie. To było zrozumiałe z uwagi na paskudny smak tego specyfiku. No ale ten chwyt marketingowy okazał się skuteczny bo w kilka dni napojono nim chyba całą populację.
  Podejrzewam, że w ten sposób władze PRL pozbyły się zapasów płynu Lugola zgromadzonych jeszcze w okresie zimnej wojny.

 31. Na marginesie
  2 stycznia o godz. 19:00
  Jacques le Goff, zmarly w 2014 ym , to nalepszy francuski mediewista, chyba byl przyjacielem prof Geremka. Polecam ci goraco jego chyba najlepsza ksiazke: „Europe est-elle née au Moyen Age?”. Bede musial ja kupic powtornie, bo komus pozyczylem. Przeklenstwo!!!

 32. @ahasverus 2 stycznia o godz. 20:04

  Dzięki za namiar. Już wcześniej pomyślałam, że to ciekawa postać i chyba się nim zainteresuję. Do tego zbioru napisał tylko przedmowę. Całą książkę “The Medieval World”, łącznie z esejem Geremka, pochłonęłam espresowo, czasem tylko zatykając nos 🙂

 33. @Bar Norte 2 stycznia o godz. 19:54

  A to jest bardzo chytra myśl. Bo spod lady się w Umęczonej rozejdzie wszystko 🙂

 34. ahasverus
  2 stycznia o godz. 18:10
  Niestety jestem dyslektykiem i z powodu błędów jakie robiłem miałem ogromne problemy w szkole (jak ktoś robił błędy ortograficzne, to oceniano go jednoznacznie głąb i tyle, dopiero grubo później zorientowano się, że niektórzy mają wadę i mimo, że dużo pracują poprawa przychodzi bardzo wolno
  Teraz na szczęście są edytory, które pokazują błędy, co bardzo ułatwia poprawne pisanie.
  Kiepskie pisanie oczywiści utrudnia czytanie , ale znacznie gorszą sprawą jest gdy kamie , wyzywa i chce obrazić rozmówcę itd. Oczywiście można go przewijać, ale po co z nim dyskutować? (jak ktoś jest masochistą to rozumiem, że to mu sprawia frajdę)

 35. https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/profesor-jacek-leociak-wieczne-strapienie-wywiad/g0mmj2x,681c1dfa

  Nie od dzisiaj powtarzam, że najskuteczniejszym bodźcem do wyjścia z Kościoła jest poznanie jego historii. Przeszedłem taką drogę, myślę, że dość uważnie. Nieraz się zastanawiałem: po co ta instytucja? Kuria Rzymska, rady, komisje, kongregacje do spraw – czy to wszystko jest potrzebne, żeby człowiek wiedział, że drugi człowiek jest mu bratem i że powinien kochać bliźniego jak siebie samego?

  Nie mówię, że to jest najliczniejszy nurt w polskim Kościele, ale jest on bardzo wpływowy. Ojciec Zięba, z którym niedawno rozmawiałem na łamach „Newsweeka”, twierdził, że Radia Maryja słucha drobny odsetek słuchaczy. Być może, ale za to słucha go cały Episkopat! To ojciec Rydzyk jest autentycznym prymasem Polski, bo to do niego pielgrzymują najważniejsi politycy i urzędnicy.

  Teraz mamy moment uniesienia, antyklerykalnej erupcji. „Nie chcemy was, odpie**olcie się” – ten przekaz i ten język bardzo mocno wybrzmiewają, o czym świadczy choćby fala apostazji. Ale stoimy przed pytaniem, czy ta fala przypadkiem szybko nie opadnie, czyli: jak to się przełoży na trwałą społeczną praktykę.

  Polski Kościół ciągle jest w bardzo dobrej pozycji.

  Jego zrośnięcie z polską kulturą jest w istocie bardzo silne.(Krk)

  Powolne gnicie. Biskupi będą sobie dobrze żyć – w sensie materialnym – i nie będą mieć żadnego impulsu, by Kościół zmieniać. Tzw. otwarci katolicy, choć życzę im jak najlepiej, nie odegrają żadnej roli.

  Hierarchowie będą się dalej oddalać od rzeczywistości, co oznacza, że będziemy słyszeć od nich jeszcze więcej idiotycznych wypowiedzi. Takich jak ta „skrzywdzonego” kardynała Dziwisza, w której łaskawie przebaczył Polsce. Albo ta abp. Jędraszewskiego, w której doszukiwał się demonów w Strajku Kobiet. A większość wiernych, obawiam się, będzie w tym wszystkim tkwić – właśnie siłą inercji.

  Nie trzeba się zapisywać do żadnej partii Pana Boga, żeby znaleźć sens i oparcie. Wystarczy dostrzegać drugiego człowieka, być z bliźnim, mieć przyjaciół, budować lokalne więzi, zachować zaufanie i krytyczny rozum. W tym wszystkim można znaleźć sens, na tym można budować oparcie. Kadzidła, szaty tkane złotą nitką i „złoty a skromny” pastorał są do tego niepotrzebne.

  Wielokrotnie publicznie mówiłem, że jestem poza Kościołem – to mi wystarczy. Nie potrzebuję dokumentu, który potwierdzałby z zewnątrz coś, co jest dla mnie wewnętrznie oczywiste. Nie muszę też własnej duchowej decyzji wplątywać w biurokratyczną mitręgę, w całe to gromadzenie papierów, przychodzenie do kancelarii parafialnej jako petent, zastanawianie się, czy ksiądz będzie mnie strofował czy milczał.

  PROF. DR HAB. JACEK LEOCIAK – kierownik Zakładu Badań nad Literaturą Zagłady w Instytucie Badań Literackich PAN,
  ………………………
  Jako okrzyknięty „pałaskoziemca” co nie tylko nienawidzi PiSu, ale i powszechnej głupoty w wielu dziedzinach życia społecznego, które się na potęgę teraz REFEUDALIZUJE, o czym piszę od lat, śmiem się niejako wprosić na ten, niechętny mi blog, a raczej Redaktora jego. I to tylko dlatego, że nie będę się szczepił, czego innym nie bronię, byleby nie zmuszali mnie do zmainy mojej suwerennej konstytucyjnie decyzji.
  Jeśli teraz w jakiś sosób naruszam zasady netykiety, tzn. że nie ma wolności słowa na tym blogu.
  Mój wpis na blogu Szostkiewicza, który ma szanse być nieopublikowany.

 36. Na marginesie
  2 stycznia o godz. 20:22
  Gieremka po francusku czytalem „Les Marginaux parisiens aux xive et xve siècles”. Dla specjalistow, wg mnie.
  Polecam natomiast dosc ciekawa ksiazke Jacques Heers „Le Moyen Age, une imposture”. Ikonoklastyzm. B ciekaxwa. Wszystkie stereotypy na temat sredniowiecza biara w leb.

 37. maciek.g
  2 stycznia o godz. 20:33
  Pozwole sie z toba nie zgodzic. To nie jest masochizm, bo takis geozakow sa miliony i jezeli zamkniemy sie w bance tego i tych, ktorych uznajemy za rozwaznych i godnych czytania, nie zdajemy sobie sprawy ze stanu umyslowego polowy spoleczenstwa.
  Byc moze sie myle, moj sad (jugement) jest durny, ale osoby piszace tu na blogu sa pewna elita: wyksztalceni, oczytani, interesujacy sie tym, co za miedza, a nie tylko co za piecem. Poswiecajacy swoj czas na dyskusje. Slowo „elita” jest czesto deformowane, czesto uzywane jako wyzwisko. Ale chyba sie nie myle. Mimo, ze czesto sie roznimy pogladami, to je mamy, te poglady i potrafimy ich bronic, je argumentowac. To nie jest az tak popularne! Dla wielu pogladem i argumentem jest to , co jest w talerzu.
  A propos ortografii: moja Matka uczyla polskiego, to mi zastalo! :). Gdy pisze z ajfona, to uzywam znakow diakrytycznych. Na komputerze nie umiem przestawic i serce mnie boli gdy wysylam wpis tak okaleczony.

 38. Optymatyk
  2 stycznia o godz. 20:38
  Nieszczepienie sie jest twoim prawem, lecz tym samym narazasz innych, jezeli sie zarazisz i zarazisz innych , nieuodpornionych, co juz nie jest obojetne . Szczepionka nie jest skuteczna na 100 % . Szczepionka przeciw grypie jest skuteczna w ponizej 50%. Anty covid w ponad 90%.
  Duzo zdrowia!

 39. Na marginesie

  „spod lady się w Umęczonej rozejdzie wszystko”

  Dokładnie.
  Popatrz na tę akcję zimnym okiem. Sciągają jakieś śladowe ilości szczepionki i z propagandowym rozmachem ogłaszają „fazę zero narodowego wyszczepiania” bijąc ludzi po oczach kolejkami personelu do szpitalnych gabinetów szczepień. A w ludziach, którzy to obserwują w przekaziorach odzywa się instynkt łowiecki, nagła potrzeba wyszczepienia się i uruchamiają wszelkie mozliwości by to zrobić.
  Przecież oczywiste jest, że w takiej sytuacji część owych niewielkich deputatów szczepionkowych musi rozejść się „po znajomosciach”, „spod lady” – jak to ujęłaś. A ludzie, którzy w tej akcji uczestniczą pewnie nawet nie mają świadomości, że uczestniczą w akcji marketingowej.

 40. ahasverus
  2 stycznia o godz. 20:58
  Można dyskutować z człowiekiem o drastycznie innych poglądach , ale to ma być dyskusja i próba przekonania, a nie wyzwiska , wyśmiewanie i inne nie mające nic z dyskusja dziarania.. Dyskusja w gronie potakiwaczy jest jałowa i nie wzbogaca. Dyskusji praktycznie nie ma w grupie której jest blisko do kółka różańcowego. Oczywiście, gdy widzimy, że nie jesteśmy się w stanie do niczego przekonać powinniśmy dać sobie spokój, bo zamiast dyskusji są monologi.
  Zupełnie czym innym są rozmowy blogowe w celu poznania ludzi , tu ciekawsi są ci kompletnie różniący się od większości piszących. Tylko wtedy nie dyskutujemy a sondujemy, by jak najwięcej się o taki dowiedzieć.Torańska gdy robiła wywiad często zachowywała się tak jakby chciała dyskutować , ale jej chodziło jedynie o podpuszczenie rozmówcy by się otworzył. Pozwalała między innymi Jarkowi traktować siebie jak głupią dziewczynką niewiele wiedząca na temat polityki, a ten upajając się tym górowaniem nad nią popisywał się i nawet nie zauważał, że wyciągała z niego to co chciała. Tu brat Jarka okazał się mądrzejszy mówiąc „Uważaj bo cię przerobi” – i przerobiła (potem Jarek gadał, że napisała co chciała i że nie było to autoryzowane itd , ale do sądu jej nie podał – bowiem mu powiedziała, że na te ewentualność się zabezpieczyła)

 41. @Bar Norte
  2 stycznia o godz. 19:54
  BWTB

  „Oj tam, oj tam. Już się wepchnęli bez kolejki”

  Ta historia przypomniała mi jak w 1986, po katastrofie w Czarnobylu, ni stąd, ni zowąd zaaplikowano obywatelom do picia płyn Lugola.
  Też na początku rozprowadzano go ukradkiem, żeby wzbudzić powszechne jego pożadanie. To było zrozumiałe z uwagi na paskudny smak tego specyfiku. No ale ten chwyt marketingowy okazał się skuteczny bo w kilka dni napojono nim chyba całą populację.
  Podejrzewam, że w ten sposób władze PRL pozbyły się zapasów płynu Lugola zgromadzonych jeszcze w okresie zimnej wojny.
  ………………………..
  No tak, ale jaka jest skala porównawcza tamtego płynu Lugola (1g zawiera: 10 mg jodu i 20 mg. jodku potasu) do wektorowej tzw. szczepionki, o której wiadomo, że jest całkowicie nieznana ze względu na skutki, rozłożone w czasie u ludzi, o przecież różnym stanie zdrowia w czasie szczepienia? To dopiero przed nami, bo nie było czasu na wieloletnie eksperymenty w laboratoriach i na ludziach.
  Przeciwwskazania: alergia na jod, nadczynność tarczycy, gruźlicy, zapalenie opryszczkowe skóry, niestosowanie u noworodków i niemowląt.

  A teraz co, czy oprócz reakcji anafilaktycznej wymieniono jakieś inne przeciwwskazania, przecież cała masa ludzi (miliardy w skali świata), jest w trakcie najróżniejszych chorób, nawet czytałem, że kobietom w ciąży jak już wzięły, to nie zaszkodził, no nie umarły natychmiast, chociaż jeszcze nic nie urodziły?

  COVIDOZA, to obecna pandemia na świecie, psychoza strachu. Czego się mają bać zaszczepieni? Będąc zaszczepionymi, nie muszą się bać niezaszczepionych, no bo mają już odporność, (czy nie?), więc o co chodzi? Może zupełnie o co innego? Niczego nie sugeruję, niech każdy sobie rozstrzygnie o co.
  Ale skoro manipulacyjnie wmawia się, że mają się bać, no to się boją.

  Nikt nie postawił pytania zasadniczego: Dlaczego ludzie są podatni na tę chorobę, jak i choroby inne, które trapią ludzi od tysięcy lat. Medycyna akademicka nie zna jednoznacznej odpowiedzi, chociaż coraz bardziej przebąkuje się coś o immunologi organizmu ludzkiego. Nie wiedzą, dlaczego jest tak obniżona, powodując zapadalność na wszelkie bakterie, wirusy i inne paskudztwa, z którymi żyjemy od zarania dziejów.
  I gdybyśmy zachowali „pierwotną” wysoką odporność na choroby, nie byłoby żadnych problemów.

  „Lekarze potrzeni są tylko po to, żeby tak długo zabawiać chorego, aż natura wyleczy go sama.” Wolter

 42. Polska zakupiła 62 mln dawek szczepionek na Covid-19. Koszt zakupu szczepionek wyniesie 2,4 mld zł – podano w Narodowym Programie Szczepień.

  Czytaj więcej na
  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-polska-zakupila-62-mln-dawek-szczepionek-na-covid-19,nId,4903083

 43. Bar Norte
  2 stycznia o godz. 21:21
  Powyższy wpis pokazuje że szczepionka nie będzie z” pod lady”

 44. W amerykańskim filmie „The Great Gatsby” Leonardo DiCaprio jeździł bajecznym żółtym kabrioletem, w polskim serialu „Osiecka” Wojtek Frykowski (1936-1969) jeździł czerwonym kabrioletem. Rezydencje amerykańska i polska, pokazywane w filmie i serialu, trochę się jednak różniły. Ten odcinek serialu przeładowany wątkami. Marek Hłasko wyjechał do Paryża, pojawił się Frykowski asystent Polańskiego. Dwa cytaty: „To był Romek? Polański? Tak, Polański. Coś mały, jak na reżysera”. W wysokim urzędzie „Ładne piosenki pani pisze!”. „Niech no tylko zakwitną jabłonie”. Osobiste wspomnienie; spektakl „Niech no tylko zakwitną jabłonie” oglądałem w teatrze w Olsztynie dawno temu. Zapamiętałem Jana Matyjaszkiewicza (1929-2015) w obsadzie aktorów. Spektakl ciągle grany z wielkim powodzeniem.
  Dzisiejszy odcinek po raz ostatni z Elizą Rycembel, czego bardzo żałuję. Od jutra w roli Agnieszki Osieckiej będzie występowała Magdalena Popławska

 45. Bar Norte,
  jako niereformowalny „wątpiący” uważam, że masz 100% racji. Kaczy reżim zmontował super intrygę wciągając w to polityków, osoby znane, celebrytów i to tak sprytnie, że antypisowskie media biorą udział w tej prowokacji w charakterze użytecznych idiotów. Wałkują i wałkują, a to Miller, a to Umer a to Janda. Kaczyści siedzą cicho potępiając i moralizując a „antypis” skacze sobie do oczu. A Kaczor siedzi i zawija rycząc ze śmiechu.
  Czuję tu łapki Kamińskiego i Wąsika.

 46. Optymatyk
  2 stycznia o godz. 21:32
  Piszesz tak jakbyś nie znał historii
  i dziesiątkowania ludzi przez zarazy.
  Ospa prawdziwa była swego czasu zmorą ludzkości Choroba znana również jako czarna ospa towarzyszyła ludzkości od tysiącleci i przyczyniła się do śmierci setek milionów osób.
  Udało się ją praktycznie zlikwidować właśnie powszechnymi szczepieniami (sam byłem na nią szczepiony)
  https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,ospa-prawdziwa–czarna-ospa–minelo-40-lat-od-zwalczenia-tej-choroby,artykul,49885582.html

 47. @ahasverus
  2 stycznia o godz. 21:07
  A na jakiej podstawie twierdzisz, że „tym samym narazasz innych, jezeli sie zarazisz i zarazisz innych”. A co jeżeli nie? Tego na pewno nie wie nikt, tak jak nie wie do końca jakie będą skutki, po czasie, tej szczepionki.
  Cholernie dużo mogłem zarazić ludzi wirusem opryszczki, która atakuje mnie od dziecka i jeszcze nikt z tego powodu nie umarł. Teraz jest to u mnie przypadłość raz na rok lub dwa i tyle. Przechorowałem w dzieciństwie bez szczepień, koklusz, odrę, ospę, różyczkę i świnkę. Wysoka immunologia własnego organizmu gwarantuje zwalczenie każdego wirusa. Dlatego też ci mają ją słabą, niech się szczepią a co wysoką, nie, jeśli taki ich wybór. Ja grzecznie poczekam, na swoją kolej będąc odporniejszy i popatrzę na efekty, to też rodzaj eksperymentu.
  I proszę nie szerzyć covidozy, psychozy strachu.

  Jak na razie jest tak:

  1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie.
  2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie, chorując na to co zawsze myśleli, że to coś nowego.
  3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię, nawet jak nie chorują.
  4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa, wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów.
  5. Zmuś ludzi, żeby na co dzień widzieli coś, co kojarzy się z pandemią, np. maseczki.
  6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku niestosowania się do poleceń władz.
  7. Wmów ludziom, że stosując się do ograniczeń, zachowują się odpowiedzialnie i dbają o innych.
  8. Wykorzystaj celebrytów do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jakiś celebryta powinien publicznie ogłosić, że został zarażony.
  9..Zniszcz relacje międzyludzkie. Niech ludzie traktują siebie jak potencjalne źródło zagrożenia.
  10. Uzależnij dostęp do podstawowych dóbr (zakupy, podróże komunikacją miejską, dostęp do lekarza) od poddania się restrykcjom.
  11. Opracuj testy, które wykrywają chorobę niezależnie od jakichkolwiek objawów lub ich braku.
  12. Nieustannie podkreślaj, że z niczym takim jeszcze nie mieliśmy do czynienia, więc każdy musi cały czas czuć się zagrożony i nikt nie jest bezpieczny.

  Wirus ci wszystko wypaczy.

 48. @maciek.g
  2 stycznia o godz. 21:49
  Tak się składa, że od 23 lat będąc na żywieniu optymalnym, specjalnie interesuje się zagadnieniami zdrowia i chorób oraz ich historii. To cała masa książek, artykułów medialnych, autopsji i czego tam jeszcze.

 49. Optymatyk

  Nie odnosiłem się do aspektów zdrowotnych płynu Lugola i szczepionki na covid.
  Chodziło mi tylko o wskazanie dość oczywistego tła afery ze szczepieniami o której się dziś media rozpisują.

  Zaś jeśli chodzi o epidemię, to wynika ona z przekroczenia przez wirusa bariery gatunkowej – już ci kiedyś o tym wspomniałem.
  To nie pierwszy przypadek i naukowcy potrafią to wyjasnić.

 50. maciek.g

  „szczepionka nie będzie z” pod lady””

  Ale nie pisałem co będzie, bo nie wiem. Natomiast napisałem o tym co było i jest.

 51. legat

  „Kaczy reżim zmontował super intrygę wciągając w to polityków, osoby znane, celebrytów i to tak sprytnie, że antypisowskie media biorą udział w tej prowokacji w charakterze użytecznych idiotów.”

  Trudno uznać, że przez przypadek pisowcom tak wyszło, bo przecież wszystko mozna było przewidzieć.
  Jeśli na maksa podbijasz propagandowo ludzkie potrzeby a potem dobro je zaspokajace rzucasz na rynek w śladowej ilości to inaczej nie moze być.
  Z tym, że myślę iż w całym kraju ta „faza zero narodowego wyszczepiania” podobnie wygladała.

 52. Dzieła Stendhala o których pisałem zostały wydane w 1985 roku. Państwowy Instytut Wydawniczy, systematycznie wydający i wznawiający arcydzieła klasyki francuskiej zamierzał w tamtych latach wydać dzienniki braci de Goncourt. Pisarze ci prowadzili je przez 45 lat (1851-1896). Był to przegląd literackiej, artystycznej, obyczajowej i politycznej panoramy Francji liczący 6 tysięcy stron. Notatkę przekazuję w celu porównania z przeglądem zdarzeń na tutejszym blogu. Przez 45 lat istnienia nagromadziłoby się także tutaj wiele komentarzy użytecznych dla przyszłych pokoleń. Tylko kto dokonałby wyboru najciekawszych spostrzeżeń?
  PS. Pierwsze zagajenie z maja 2006 roku, czyli mamy już prawie 15 lat blogowej historii. Jeszcze tylko 30 lat

 53. figle licha

  ahasverus już z początkiem roku 2021. uczynił intymne wyznanie o swoim zdrowiu.

  Na komputerze nie umiem przestawic i serce mnie boli gdy wysylam wpis tak okaleczony.

  ***

  Moim zdaniem takie dość powszechne i popularne wiązanie autonomicznych czynności wegetatywnych z dysonansem poznawczym jest rodzajem kiczu wynikłym ze zderzeniem osoby w starczym wieku z bardzo młodymi osiągnięciami komunikacji teleinformatycznych.

  W mojej sferze prywatnej mam za sobą świeże zdarzenie rozpoczęte o wieści w tym duchu:

  Jasio (imię zmienione na szablonowe) znalazł na telewizorze U Becza (restauracja w Bieczu na Podkarpaciu znana z położenia w bardzo starym zajazdem miejskim i wozownią na parterze)

  Otóż Jasio wklepał na klawiaturze pilota do telewizora odpowiednie znaki literowe oraz sterujące i przełączył się z oglądania audycji telewizyjnych na błądzenie po sieci www

  Sygnały z serwera kablówki u Jasia zaklęte w stwierdzeniu:
  Mam kablówkę z internetem.

  Pakiet dostępnych przez satelitę stacji telewizyjnych często jest kojarzony z kablówką.
  Różnie te sytuacje głównie to, że do kablówki w wersji miejskiej nie jest zwykle potrzebna antena.

  Tacy zanudzacze jak ja potrafią zdenerwować stwierdzeniem, że metalowa rynna może pełnić rolę anteny, a anteny nie maja w Polsce tylko osoby bardzo wykluczone. Aparat telefonii komórkowej, komputer oraz ruter ( potomek karty sieciowej ) mają antenę.

  Ale proszę sobie wyobrazić maniaka, który na klawiaturze pilota do telewizora tworzy komentarze gaszące dziecinną radość geozaka. Przypominam, że pierwsze naręczne zegarki elektroniczne nie dawały się dla usób jednorękich. Drugą ręką należało przycisnąć przycisk znajdujący się na pierwszej.

  Wciąż widuję płacenie zegarkiem naręcznym za surowe warzywa, jarzyny oraz za papierosy i alkohole.

  Tylko poślizgiem można tłumaczyć nadzwyczajne bicie serca z powodu drobnej nieumiejętności. iPhone jest produktem ambitnego sprzedawcy i być może niezależnie od kraju w jakim takie urządzenie kupiono użytkownik ma w pamięci trwałej zapisaną funkcję korzystania jako klient z pakietów wszystkich języków kongresowych, a sięganie po przełączenie z języka angielskiego na język polski jest automatyczne gdy jest rozpoznane kilka wstawionych słów swoistych dla polszczyzny.

  Mój komputer (przejście na emeryturę odcięło mnie od komputerowych bardzo nowych nowinek) kupiony w Niemczech chyba będzie miał chyba miał fabrycznie zainstalowane dwa pakiety językowe angielski i niemiecki i>.

  Na takim komputerze pracującym pod nadzorem systemu operacyjnego Windows 10 zainstalował bym polski pakiet językowy dzięki odnalezieniu opcji programowej dostępnej przy pomocy szeroko rozumianego hasła Region.

  Niemal wszystkie komentarze na tym blogu zostały wytworzone na komputerach skażonych przechyłem nacjonalistycznym.

  Po zainstalowaniu komputer działa jak poliglota i sam z siebie odpowiednio poprawia zolc kaczencow i cudnym na cudnym hrabaszczu.

  Mamy tu do czynienia z czujkami.
  System operacyjny komputera czuwa i reaguje.
  Niekiedy bardzo dziwnie dla zwykłego użytkownika, gdy mysz zsunie się z pochyłości i swym przyciskiem w coś puknie.

  Komputer znosi źle ludzkie honory.
  Skoro honor nie pozwala puścić płazem grubiaństwa to źle widzę kontaktowanie się przez sieć Jakuba Józefa Orlińskiego gdy już jutro komputer będzie rozpoznawał płeć po głosie.

  Na komputerze nie umiem przestawic i serce mnie boli gdy wysylam wpis tak okaleczony.

  https://www.youtube.com/watch?v=g8Ue_7Tg08c

 54. Nieczęsto zdarza się komentarz wywołujący szczery uśmiech. Do Szkła Kontaktowego (TVN24) telewidz napisał „Morawiecki wybudował dom w którym się urodził”.
  Niewątpliwie jest to przykład pozytywnej wędrówki w czasie

 55. @Bar Norte
  2 stycznia o godz. 21:57
  Chodziło mi tylko o wskazanie dość oczywistego tła afery ze szczepieniami o której się dziś media rozpisują.

  Zaś jeśli chodzi o epidemię, to wynika ona z przekroczenia przez wirusa bariery gatunkowej
  …………………………………
  Co spowodowało przekroczenie bariery gatunkowej? Zbiorowy cywilizacyjny brak odporności osobniczej. A tę z kolei, co spowodowało? No to będziemy walczyć, że skutkami, a gdzie przyczyny?
  „Nie poznamy prawdy, póki nie poznamy przyczyn”, jak mawiał klasyk

 56. Dla polskojęzycznych latarników rozsianych po świecie:

  Ustawienia – Czas i język – Język – Preferowane języki – Dodaj język

  Można zmienić Język wyświetlani Windows ale odradzam to robić.

 57. Koledze ls42 w ramach odskoku od popu proponuję …

  … granie panelowe.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZkauJQAsJPw

 58. Wzięte z Interii:
  – Informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością, to prawdziwy skandal. Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad – ocenił premier Mateusz Morawiecki. „Bardzo proszę o przyzwoite zachowanie się wszystkich obywateli, którzy nie są w grupie zero, gdy ktoś nieuczciwy proponuje im dostęp do szczepionki – zaapelował i wezwał: – Bądźmy solidarni.

  Faktycznie, „informacje medialne” to prawdziwy skandal. Dobrze Pinokio godo.

 59. Optymatyk

  Poniżej tekst, jeszcze sprzed pandemii – od częsci 3,1

  http://pm.microbiology.pl/web/archiwum/vol5712018022.pdf

 60. Oj coś to chyba inaczej wygląda. W buteleczce jest 5 dawek i można łatwo część zmarnować. Coś mnie się wydaje że zrobiono z igły widły
  cytat
  „I nagle 29 grudnia dostaję wiadomość z koordynacji z teatru, czy mogę się szczepić jutro, bo jest taka sytuacja, że ileś tam set dawek szczepionki jest – która w ciągu dwóch dni traci swoją przydatność, termin ważności – i chcą to wykorzystać, i czy możemy się zaszczepić. Powiedziałem, że możemy „

 61. „Kaczy reżim zmontował super intrygę wciągając w to polityków, osoby znane, celebrytów i to tak sprytnie, że antypisowskie media biorą udział w tej prowokacji w charakterze użytecznych idiotów.”

  …czyżby nasi politycy, osoby znane, celebryci to takie „naiwniaczki” ?… z pędem owczym w głowie ?…

  Teza o super intrydze…mocno karkołomna…a ja tam nie lubię jak ktoś wpycha się bez kolejki…

 62. Teraz śpiewają seniorzy w programie „The Voice Senior”- przesłuchania w ciemno. To coś dla nas w TVP2 bezpośrednio po serialu „Osiecka” na TVP1

 63. Na razie jest szczepionki niewiele

  https://www.termedia.pl/koronawirus/Do-Polski-dotarlo-300-tys-kolejnych-dawek-szczepionki,40813.html
  ale przecież to początek i pierwsza partia dotarła 25 grudnia
  druga 28 , akurat mamy nowy rok i pewnie niedługo znów coś otrzymamy bo UNI zależny by szczepienia szły szybko i we wszystkich krajach unijnych

 64. @Bar Norte, @Optymatyk
  Tuż przed nowym wpisem p. Passenta, czyli poprzednim, podałem tytuł wywiadu jaki był zamieszczony na początku grudnia ub. roku w niemieckim „Die Welt”, w związku z nowym specyfikiem przeciw nowemu wirusowi. Sam tytuł wskazuje, nie wszystko jest oczywiste i aż takie pewne jak podają niektórzy utytułowani eksperci.

 65. Tak już zupełnie na marginesie – polecam blogowiczom Eda Yonga “I Contain Multitudes” – wyjątkowa dobra książka o drobnoustrojach. Niesamowite możliwości! Wspomniał ją Steven Novella w książce “Przewodnik sceptyków po wszechświecie – The Skeptics’ Guide to the Universe”, którą na LA rekomendował @Aborygen jako obowiązkową lekturę dla myślących. Przeczytałam, nie żałuję. Ed Yong jest znakomity – tak powinno wyglądać naukowe dziennikarstwo. On ma też jakąś publikację na temat obecnej pandemii.

  A tu jest link do Yonga po polsku:
  https://www.taniaksiazka.pl/mikrobiom-najmniejsze-organizmy-ktore-rzadza-swiatem-ed-yong-p-999329.html

 66. „W nowym roku czeka nas eliminacja słabszych i poniżonych przez system polityczny.
  Jak ktoś dowcipnie zauważył w internecie : „Celebryci polityczni szczepią celebrytów szoł biznesu” – czyli jest to coś w rodzaju celebryckiego LGBT.
  Wyborcy słabi i poniżeni przez system zapisują się do kolejki na rok 2022.
  Jak wiadomo celebryci wszelkich odmian to jest ta sama płeć.

 67. Do końca stycznia Polska otrzyma 1,5 mln dawek szczepionki
  Tak jak pisałem szczepionka jest kłopotliwa w przechowywaniu i łatwo ja zmarnować

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-szczepionki-na-koronawirusa-dotarly-do-polski,nId,4949823

  Amerykanie oceniali dla zahamowania epidemii w Polsce należało by szczepić 2 mln ludzi miesięcznie. Wygląda że będzie mniej

 68. maciek.g
  2 stycznia o godz. 23:15
  „Amerykanie oceniali dla zahamowania epidemii w Polsce należało by szczepić 2 mln ludzi miesięcznie. Wygląda że będzie mniej’

  oni sami maja klopoty z koordynacja szczepien i mogliby sami skorzystac ze swoich rad…

 69. guzdra – piszesz ciekawie ale komentarze sa za długie.

 70. @Bar Norte
  2 stycznia o godz. 22:48
  Ta niby historia też jest mi znana, ale powiem tak, za dużo tam „uważa się”i „najprawdopodobniej”. A tak w ogóle, tekst skomponowany jest jako hipoteza, która jak „uważa się”i „najprawdopodobniej” oparta jest jedynie na powierzchownych domniemaniach, aby tylko zamknąć temat. Ludy Dalekiego Wschodu w ogóle mają odmienne nawyki żywieniowe i jeśli tak miałoby być, jak napisano, to już dawno temu szlag by te ludy trafił, a o szczepionkach wtedy nikt nie myślał. Z przeczytanych wielu artykułów na ten temat wynika jedno, że nie wiadomo tak naprawdę, jak to z tym wirusem było. W sumie nie jest to najważniejsze, najważniejsze, dlaczego jesteśmy tacy słabi biologicznie? Jeśli znajdziemy odpowiedź na to pytanie, nie będziemy musieli obawiać się żadnych wirusów, których jak przecież wiadomo, w nas i wokół nas są miliardy jeśli nie tryliony.

  3.1. Pochodzenie wirusów
  Zarówno SARS-HCoV, jak i MERS-HCoV są zoonotycznymi wirusami, powodującymi zakażenia człowieka oraz zwierząt. Uważa się, że naturalnym rezerwuarem tych wirusów są nietoperze. Aby doszło do
  zakażenia człowieka wirusami SARS i MERS musiało
  najpierw dojść do przełamania bariery gatunkowej
  pomiędzy nietoperzami oraz innymi ssakami. Następnie konieczne było utrwalenie przekazywania zakażenia
  tymi wirusami wśród tych zwierząt, które w ten sposób
  stały się ogniwem pośrednim. Dopiero od nich zakażenie zostało przeniesione na ludzi. Tak więc konieczne
  było co najmniej 2-krotne przełamanie bariery międzygatunkowej, aby wirusy MERS i SARS stały się patogenne dla człowieka.
  W łańcuchu transmisji zakażenia wirusem SARS
  istotną rolę odegrał łuskun palmowy (cyweta palmowa), niewielkie łaszowate zwierzę, które stanowi
  przysmak kuchni chińskiej. Uważa się, że pierwotnym miejscem zakażania się ludzi od cywety palmowej były targowiska. Innym pośrednim gospodarzem
  koronowirusa SARS był jenot azjatycki. Do zakażenia
  najprawdopodobniej dochodzi na drodze kropelkowej.
  Dość szybko utrwaliła się zdolność transmisji zakażenia
  wirusem SARS na drodze człowiek-człowiek [8,18].

 71. Ed Yong o przekroczeniu bariery gatunkowej (między innymi).
  Diagnozuje USA, ale wnioski można łatwo rozszerzyć

  COVID 19 is an assault on America’s body, and a referendum on the ideas that animate its culture. Recovery is possible, but it demands radical introspection. America would be wise to help reverse the ruination of the natural world, a process that continues to shunt animal diseases into human bodies. It should strive to prevent sickness instead of profiting from it. It should build a health-care system that prizes resilience over brittle efficiency, and an information system that favors light over heat. It should rebuild its international alliances, its social safety net, and its trust in empiricism. It should address the health inequities that flow from its history. Not least, it should elect leaders with sound judgment, high character, and respect for science, logic, and reason.

  The pandemic has been both tragedy and teacher. Its very etymology offers a clue about what is at stake in the greatest challenges of the future, and what is needed to address them. Pandemic. Pan and demos. All people.

  https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/09/coronavirus-american-failure/614191/

 72. guzdra 22.38
  Nowy Rok 2021 rozpoczęliśmy od Koncertu Noworocznego transmitowanego z Wiednia. To była muzyczna uczta w pięknej oprawie Złotej Sali Filharmonii Wiedeńskiej. Świetny dyrygent.
  Mozarta i innych poleconych wykonawców przekładam na jutro
  Pozdrawiam przed połnocą

 73. Guzdra
  W ajfonie i ajpadzie dzięki temu, że pisze się przez touch, wybieram sobie klawiaturę /język jaki chce. Automatycznie. Ale na pececie , mam klawiaturę sztywną i jestem za leniwy aby to zmieniać. Ale nawet kalecząc znaki diakrytyczne, nie piszę „ na dzień dzisiejszy” i „cofam się do tylu” jak to się często widzi.
  Feliz año nuevo
  С Новым годом
  Gruß Gott und Frohe Neues Jahr
  Happy New Year
  ευτυχισμένο το νέο έτος

  No widzisz że potrafię

 74. @Bar Norte 2 stycznia o godz. 21:21

  „Instynkt łowiecki” – to jest właśnie to.
  Bo nie pozwolę, żeby ktoś sprzątnął mi sprzed nosa!
  🙂

 75. Optymatyk

  „dlaczego jesteśmy tacy słabi biologicznie?”

  Jedni są słabi odpornościowo, drudzy mocni. Jedni przechodzą bezobjawowo a drudzy choruja jak (już nie przysłowiowe) fretki – trzymając się przekraczania barier gatunkowych.

 76. Z danych zgromadzonych do 1 stycznia wynika, że Izrael jest zdecydowanym liderem pod względem liczby podanych szczepionek w odniesieniu do liczby ludności. Na drugim miejscu jest Bahrajn – 3,5 proc., a na trzecim Wielka Brytania – 1,5 proc.

  PA2155
  2 stycznia o godz. 23:18
  Jeśli chodzi o liczby bezwzględne, to najwięcej zastrzyków ze szczepionką zrobiono w Chinach – 4,5 mln, w USA – 2,8 mln oraz w Wielkiej Brytanii i Izraelu – po 1 mln. W Europie na końcu pod tym względem plasuje się Francja, gdzie do 30 grudnia podano jedynie 138 szczepionek.

 77. maciek.g
  2 stycznia o godz. 23:47
  FYI w mojej prowincji ON ktos wymyslil, ze na razie, bedzie sie szczepic pacjentow tylko raz, twierdzac, ze „odpornosc czesciowa jest lepsza niz zadna”.. powodem jest niewystarczalna ilosc szczepionki… oczywiscie, wymyslono schemak, ktora grupa jest szczepiona w jakiej kolejnosci… wg rozdzielnika politycznego… a w Stanach wg mediow amerykanskich panuje cos w rodzaju chaosu…

 78. ahasverus

  Przyznam się ,że wiem omoim prblemie z ortograią ale nie mam żadnych kompleksow z tej przyczyny.Wkrótce będzie lepsza wymienię haedware i software.

  Pamietam moją maturę w 1961 r w liceum na prowincji dzie był bardzo wysoki poziom też polskiego.3 błędy ortograficzne i matura oblana.Dlatego w moim wypracowaniu wyeliminowałem jakiekolwiek słowo pułapkę gdzie mógłbym zrobic błąd ortograficzny..

  Pana uwaami w tym temacie zupełnie się nie przejmuję gdyż uwarzam ,że dla dobra sprawy ortografia powinna być już dawno uproszczona.

  Denerwuję ,że pan wyglądający na osobe w miarę myśląco zawsze serwuje ,ze ja reprezentuje PiS czy myślenie podobne.Wyglada na to ,że jeszcze za PRL byłem Pisowcem.Te podlądy które gfłosze praktycznie głosze je od 50 lat .Pamiętam jak w 1981 r w stocznowym Klubie Korab starłem się w dyskuski z Jackiem Kuroniem.Tak szanowny Ashaverusie trudno ci zapewne w to uwierzyć i innym wysmiewajacymnie ale mialem okazje do takiegfo starcia polemicznegfo oko w oko.

  Szanowny panie wiekszośc moich komentarzy jak kiedyś napisałem dotyczy liczb czyli gfospodarki czy zagadnień społeczno politycznych.

  Dlatego jesli pan ma minimum uczciwości prosze poprawiać liczby czy fakty .Tak jak mnie pan obdziela epitetami to nic innego jak bezmyślne trollowanie.Z trollem nie podejmuje sie dyskusji szkoda nerwów i czasu.

  Dlategfo jeszcze raz prosze pana aby pan tego nie robił .Ja zas postaram sie używac mniej epitetow ale proszę nie xzabraniać mi nazwania kogoś głupcem czy kłamcą.

 79. Na marginesie

  Własnie, w sprzyjających okolicznościach społecznych przymus psychiczny żeby „zdobyć”, „upolować” się ujawnia.
  Szczególnie w grupach podatnych na tego typu zbiorowe bodźce.

 80. schemat zamiast schemak… sorry

 81. guzdra
  Jakub Józef Orliński jest doskonaly. Maestro. Dla mnie jest to jednak zawsze nieco destabilizujace: czy Farinelli mial podobny glos?

 82. ahasverus
  3 stycznia o godz. 0:10
  „czy Farinelli mial podobny glos?”

  trudno stwierdzic i porownac… opera barokowa to moj faworyt.. 🙂 ostatni spiewak kastrat umarl w poczatkach XX wieku..

 83. @Bar Norte
  2 stycznia o godz. 23:43
  Zgoda, tylko Ty nadal o skutkach, a mnie interesują faktyczne przyczyny.
  Problem tkwi w tym, że gdy już je poznamy, może się okazać, że jest za późno. Skutki szczepień mogą być nieodwracalne dla wielu. I praktycznie tego obawiają się wszyscy sceptycy szczepień. Świat przeorany jest wieloma podziałami i teraz dojdzie nam jeszcze jeden, szczepionkowy. My ludzie już tak mamy. Pamiętajmy, jako paralelę, że z niewolnika nie pracownika. Przymus rodzi opór, która to zasada dynamiki Newtona „Akcji reakcji”?

 84. ahasverus
  3 stycznia o godz. 0:10
  i nie powoluj sie na znany film belgijski, bo wszystko w nim wymyslono, od poczatku do konca… 🙂

 85. PA2155
  Ja przeszedłem covid i mam rehabilitację .78 lat kiedy bede szczepiony zapewne zadecyduje moj lekarz.

  Jednak w USA mamy masowe szczepienia z udzialem wojska .W pierwszej kolejnosci słuzba zdrowia ,slużby mundorowe oraz osoby starsze szczgolnie DOS Osoba która sie nie zaszczepi musi dom opieki opuscic.Również niewyobrażalna tutj sytuacje jest aby osoba pracujaca na codzień w służbie zdrowia nie poddala sie szczepieniom.

  Słuchałem wypowiedz szefa szpitala w Polsce ze na 800 czlonków personelu zapisalo sie na szczepienia 300 osob tego nie jestem w stanie pojzac.Dzis w stacji polonijnej jakis znany profesor z polski zalecał aby byc ostrożnym i nie szczepic się.

  W USA w miesiącu styczniu planuje sie zaszczepic 20 mln zas w luty 30 mln – zabaczymy czy to se uda.Dodam ,że w drugiej kolejności też beda pracownicy handlu.
  Tu pracownik ma wybor albo sie zaszczepic albo zrezygnować z pracy zresztą jast tak od 20 przymusowe badania stanu zdroia oraz testy na akkohol czy narkotyki .

 86. geozak
  3 stycznia o godz. 0:19
  jezeli przeszedles chorobe to szczepienie nie jest konieczne, bo jestes uodporniony…

 87. woytek

  Piszesz nieprawdę – W USA w styczniu planuja zaszczepić 20 mln zas w lutym 30 mln.

  Po słuzbie zdrowia,służbach mundurowych oraz rezydentów w DOS gdzie szczepienia sa obowiązkowe w kilejnosci do szczepień są pracownicy handlu.Wiemy ,że ta grupa zawodowa to nie śmietanka towarzyska czy krezusi finansowi.To zwykli przeciętni ludzie.

  Dlatego jestem na tym blogfu aby prostować klamstwa.

 88. geozak
  2 stycznia o godz. 23:59
  To nie chodzi o bledy ortograficzne lecz o swoiste niechlujstwo pisania tekstow. Poprawne napisanie jest oznaka szacunku do interlokutora. Wystarczy, aby pan przeczytal je powtornie , by usunac 90% bledow.
  Pana poglady wydaja mi sie bardziej niebezpieczne niz smieszne. Czasami rzeczywiscie jest odwrotnie. Nie dyskutuje z panem na temat poziomu podatkow w USA bo sie na tym nie znam. Uwazam patriotyzm za bardzo szlachetna ceche, jestem pewien , ze pan nim jest, lecz w pana wydaniu jest to raczej nadety nacjonalizm. Dosc slepy zreszta, gdyz stara sie pan deprecjowac wszystkie narody/panstwa, ktorych wklad w swiatowa kulture i dorobek cywilizacyjny i naukowy jest niestety o wiele wiekszy od Polski.
  Trudno mi dyskutowac z panem na temat geniuszu politycznego PMM czy Kaczynskiego, bo uwazam ich za szkodnikow i destruktorow polskiego spoleczenstwa na dlugie polkolenia. Trudno tez wymienic z panem argumentacje na temat genialnego pomyslu Miedzymorza pod przewodnictwem Polski, gdyz istnieje on jedynie w glowie tych, ktorzy zadali sobie trud uwierzenia w takie bzdury. Polska, jako jezyczek u wagi stosunkow miedzynarodowychtez pasuje bardziej do tomu Andersena czy Grimm’a niz do podrecznika politologi.
  Ale jestem przekonany, ze pan w to wszystko wierzy, gdyz w przeciwnym wypadku nie jest mozliwa tak zarliwa obrona tych „tez”, jaka pan tu pokazuje urbi et orbi. Szacunek!

 89. PA215
  Może jestem uodprniony ale u nas nie prowadzi sie tego typu badań.Tu nikt nie namawia do oddawania osocza.
  Zszczepie sie z 2 powodów szczepionka uodporni mnie a po drugie żadna linia lotnicza nie wpusci cię do kabiny samolotu jeśli nie bedziesz miał świadectwa szczepienia.Ja mimo podeszlego wieku prowadze aktywne życie i czesto latam .

 90. Optymatyk,
  w latach dziewięćdziesiątych był wybuch medialny dot. zakażeń i choroby Creutzfeldta-Jakoba. Zapytany Stanisław Lem czy zrezygnuje ze spożywania ulubionych krwistych steków wołowych odpowiedział, że ponieważ choroba wylęga się po 20 latach od zakażenia to jego to zagrożenie nie dotyczy.
  I teraz, jeśli ktoś nie obawia się że mogą go po szczepieniu dotknąć jakieś zmiany genetyczne (bo takie obawy głoszą antyszczepionkowcy) to wielu z nas nie zdąży to dotknąć. A jeśli np. się ktoś zaszczepi i wyrosną mu rogi, to chyba jednak nie od szczepionki a od czego innego.
  Ja tam się zaszczepię przy pierwszej okazji nawet wtedy gdyby mi od tego miały rogi wyrosnąć.

 91. PA2155
  3 stycznia o godz. 0:15
  Ostatnio, juz zapomnialem gdzie, slyszalem unikatowe nagranie ostatnich kastratow wloskich. Glos byl bardziej soprano niz contreténor .
  Czy znasz Stabat Mater w wykonanie Andreas Scholl???

 92. geozak
  3 stycznia o godz. 0:36
  zgodnie z teoria, przejscie choroby zakaznej wywoluje trwala, albo okresowo trwala odpornosc immunologiczna i szczepionka nie przyczyni sie do zwiekszenia tej odpornosci… probuje pan poprawiac zelazne zasady immunologii…

 93. geozak 3 stycznia o godz. 0:36 pisze: –Ja mimo podeszlego wieku prowadze aktywne życie i czesto latam .

  Geozak,
  weź i się nad sobą zastanów. Ludzie nie są stworzeni do latania. Niech sobie ptaki latają.
  A w ogóle, to Twoje komentarze są za długie i nudne.

 94. Optymatyk

  W sumie nie wiem o co tobie chodzi – czy ciebie niepokoi epidemia czy szczepienia?
  Ale czuję, że bez wzgledu na to o co chodzi ciebie niepokoi niewiadoma, która się z tym wiąze.
  Jeśli tak jest to mogę ci tylko napisać, że tak bywa iż musimy czasem zmierzyć się z niewiadomymi. Mimo tego, że ludzkość współcześnie ma mniej tego typu dylematów niż niegdyś bywało.

 95. ahasverus
  3 stycznia o godz. 0:38
  jest taka plyta wydana w polowie lat 90-tych „Farinelli i inni” z jedna sciezka nagrana przez ostatniego z kastratow…. juz w czasach Farinellego kastraci wychodzili z mody, poniewaz pozwalano kobietom wystepowac w operze wloskiej… we Francji byli oni zakazani, a w czasach poznego Handla pozwolono na to tez w Anglii… stad slynna Cuzzoni… nie, nie znam tej plyty Scholla, acz mam wiele innych plyt z countertenorami…

 96. PA2155
  3 stycznia o godz. 0:44
  Doczytalem sie: oni mieli glos soprano koloraturowy. Ostatni castrat byl nagrany juz w podeszlym wieku i mial raczej starczy glos. Ktorys tam papiez zabronil kastracji juz w XVIII w.
  W Rosji byla zreszta sekta kastratow. Na wlasne zyczenie. Obsesje seksualne à rebour.

 97. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szczepienia-leszek-miller-zostalem-zaszczepiony-tu-chodzi-o-moich-bliskich/hlxl3hr,79cfc278
  Szczepienia na koronawirusa. Miller: jeśli to wszystko spopularyzowało szczepienia to warto było.
  Zaszczepiłem się w przychodni przy WUM. To były dodatkowe dawki, z których trzeba było skorzystać jeszcze w 2020 r. Do dziś wynika, że zmarnowano osiem tys. dawek szczepionki – stwierdził b. premier.

  – Nie możemy dopuścić i nie dopuścimy, by nadużycia i lekceważenie zasad zaburzyły realizację Narodowego Programu Szczepień – zapewnił Morawiecki.
  …………………….
  Zawsze powtarzam, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
  TERAZ BĘDĄ DOCHODZIĆ, JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE TYLE SIĘ ZMARNOWAŁO I ZNAJDĄ WINNYCH i ukarzą przykładnie.


 98. przed spaniem (moim): posluchal Scholl’a. To niezwykle. Nie mam ucha zbyt muzykalnego, lecz ta muzyka wprawie mnie w trans. Wyobrazasz sie stojacego pod krzyzem. Jak mowil Gomulka: „wierzacy i niewierzacy, partyjni i bezpartyjni”

 99. ahasverus
  3 stycznia o godz. 0:50
  zgadzam sie… tak to slychac na tej plycie, chociaz trudno domagac sie klarownosci dzwieku od tej techniki nagran… 🙂
  jezeli interesuje cie ten temat w powiesci siegnij po ksiazke Rossa Kinga „Domino”.. moze jest tlumaczenie francuskie…

 100. ahasverus
  3 stycznia o godz. 0:50
  dla ciebie, A. Scholl z opery Handla „Semele”
  https://www.youtube.com/watch?v=kYZP43s6dVE

 101. ahasaverus

  Skąd sie u pana uzbierały te wszystkie matryce to naprawde nie wiem.Zarzuca mnie pan nacjonalizm brak szacunku do innych narodów.

  Szanowny panie bisze pan klamstwa i bzdury w dodatku to panu latwo przychodzi.

  Mieszkam od 36 lat w USA ,moja praca zawodowa to ciągły kontak z roznymi rupami etnicznym .Mialem kumpli afro-amerykanów którzy mnie bardzo szanowali wizytowali moj dom a ja ich domy.
  Dom który sprzedałem w Palatine nie mial plotów jak i inne domy . Zjednej strony byl dom Muzułmanina ktorego po wypiciu kilku kieliszkow wyborowej nazywałem zdrobniale Talibkiem gdyż pochodzil z Afganistanu.Nasze domy były otwarte dla siebie i pomagalsmy sobie w wielu sprawach np w odbieraniu poczty gdy jechałem na 2 m-ce do Polski..Z drugiej strony miał dom asiad z Bangladeszu profesor Uniwersytetu cHICAGO.Też sie odwiedzalismy i ja czesto mu pomagalem w pracy przy domu.zaprosił mnie na slub swojej córki z Amerykaninem pochodzenia hiszpanskiego.Zderzenie tych dwoch kultur bylo bardoinspirujace mlodzi po uniwersytetach.

  Do 3 domu gdy moj przyjaciel George Havranek zmarł zakupili Hinduska i afro-amerykanin.Od razy udałem sie do nich z wizyta wypilismy kawe a ja ich wprowadziłem w obyczaje panujace na naszej ulicy co tolerujemy a co nam se nie podoba .Nasza ulica to była nasza mała ojczyzna rożnych ras i rup etnicznych.

  Tak wiec kolegfo na każde wasze typowe zagrania musze wam czyms udawadniać aby przekonac ,ze czarne jest czarne a ja nie jestem słoniem.

  Dodam że moj apartament gdzie obecnie sie wprowadzilem rentowali rodzina z Meksyku.Rent przez tyle lat płacili mnie mniejszy o $ 400 miesiecznie.Zrojnowali na $25 tys i ja nie ide do sadu aby odzyskac straty Dom który sprzedalem tez kupiła rodzina z Meksyku.Tez wprowdzilem ich we wszystkie tajemnice techniczne domu aby nie mieli niepotrzebnych kłopotów i strat.

  Onośnie poprawy bledóww – nie musi pan czytac moich tekstow ja mam zwyczaj ,że drugi raz nie czytam co mi sie wylało do komputera w pierwszej wersji.Jednak dziwię się panu ,że nie uwzglednia pan sprawy ,że mam 78 lat i praktycznie mówie i myśle po angielsku.

 102. PA
  Ja wiem , ze film „Farinelli” to fabula, ale tak samo „Amadeus” jest historia zmyslona. Lecz czy pamietasz scene , gdy Scalieri rzuca krucyfiks do ogni przeklinajac Boga, w ktorego istnienie wierzy. Alby sceny , gdy Stanzi pokazuje mu manuscripty Mozart’a bez zadnych sreslen. Czasami warto zapomniec o prawdzie historycznej i uwierzyc w fabule.
  No i widzisz: znow wracamy do Polski, PiSu , smolenska 🙂

 103. ognia i skreslen. Sorry

 104. Widzę ,że klawiatura ubi niektóre litery muszę ja jutro wymienić.

 105. geozak
  3 stycznia o godz. 1:04
  Widze, ze przeczytal pan swoje wlasne wpisy. Jest postep. Bez urazy.
  Dobrej nocy.

 106. ahasverus
  3 stycznia o godz. 1:02
  „Amadeus” byl w zasadzie ekranizacja sztuki Petera Shaefera pod tym samym tytulem.. a kazda sztuka teatralna jest zawsze pisana z jakims moralem albo teza… zapytaj naszego blogowego teatrologa… 🙂 niemniej, film byl umieszczony we wlasciwej epoce i nie przekrecal faktow… Farinelli nie wystepowal w zadnej operze Handla i byl zaangazowany u jego konkurencji… a „Rinaldo” zostal napisany juz po opuszczeniu UK przez Farinellego… ten sam rezyser nakrecil potem inny film o Lullym… z podobnym podejsciem do historii… w filmie Lully przyczynia sie do smierci Moliera… 🙂

 107. https://www.youtube.com/watch?v=h4lqcUE33MI
  Witt: Okazało się, że 63% chorych na COVID-19 we Francji w rzeczywistości było całkowicie zdrowych
  Z komentarzy wzięte:

  SOF2 POLSKA CENTRALA
  1 dzień temu
  Wiecie, po co jest przymus noszenia maseczek?
  Bo skutkiem będzie lawinowy wzrost chorób płuc. Nic dziwnego, wdychamy własne namnożone bakterie, wirusy i grzyby. Grzybica płuc będzie coraz to bardziej
  powszechna. Więc wiara ze zniszczonymi płucami będzie udawać się do szpitali, a tam, na dzień dobry, testy PCR. Co one pokażą? Tak, covid. Bo, jak wiemy, generują minimum 60% wyników fałszywie dodatnich.
  I wszystko zacznie się od nowa. I znowu będzie pretekst do zabieranie nam wolności, niszczenia małego i średniego biznesu oraz produkcji szczepionek, które będą rujnowały nasze zdrowie. Ale o powikłaniach poszczepiennych media będą milczały.

  abcde fghijk
  abcde fghijk
  1 dzień temu
  Viregyt-K to lek w postaci kapsułek doustnych z chlorowodorkiem amantadyny. Lek wskazany jest w zwalczaniu objawów choroby Parkinsona oraz w leczeniu grypy typu A. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia. Koszt dawki leku remdesivir potrzebnej w leczeniu jednego pacjenta wynosi około 10 tys. zł, a amantadyny – około 10 zł. Amantadyna jest przy tym bardziej skuteczna. Amantany i pochodne to grupa leków przeciwwirusowych, przeciwzapalnych. Działają przeciwobrzękowo, przeciwbakteryjnie, przeciwcukrzycowo i pomocne są w neurologii. Efekt leczniczy jest dużo lepszy od dotychczasowego leczenia objawowego stosowanego na świecie, bo nie dochodzi do tak mocnych zniszczeń w chorobie. Stosowanie amantadyny wyraźnie skraca czas choroby i ilość powikłań. Dr. W. Bodnar z Przemyśla wyleczył ponad 500 osób.

  Musimy domagać się od polityków badań, potwierdzających, że długotrwałe noszenie maseczki jest bezpieczne dla zdrowia. Nie ma badań? To dlaczego narażacie nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia? Brak badań zwalnia nas z obowiązku ich noszenia, bowiem Konstytucja zabrania poddawania obywateli eksperymentom medycznym wbrew ich woli.

 108. https://www.youtube.com/watch?v=IH3LqtivbAg
  Chorowaliśmy na koronawirusa już dawniej i nawet o tym nie wiedzieliśmy? Prof. Gut.
  …………………..
  Cholera szczepionek wtedy nie było, no jaka szkoda?

 109. Daniel Passent:
  Moim zdaniem tekst jest bardzo dobry

  Wprost wynika z nienawiści do Niemców, a nawet z pogardy dla innych narodów „cywilizowanej” Unii.
  Tak trzymać, w kraju wracającym do epoki średniowiecza, przed oświecenie i teorie Darwina.

  Szczepionka jest niemiecka. Brakuje mi w tym wpisie prezy-Du*y, który jest przecież ekspertem od szczepionek. Gdy wrócił z USA tuż przed wyborami obiecał: „Polska jako pierwsza zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę na koronawirusa”. Potem, że polscy naukowcy będą blisko współpracować z amerykańskimi, dzięki czemu szczepionka niemal prosto z Waszyngtonu przyleci do Warszawy. „W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej”.

  Ten protest Redaktora Passant – NIE NIE NIE – jest za słaby, moim zdaniem. Wszak szczepionka nie jest amerykańska ani polska, tylko jest współtworzoną przez niemiecką firmę BioNTech założoną przez tureckich imigrantów (BioNTech) oraz Pfizer, firmę otwarcie wspierającą społeczności LGBT.

  Gromkie NIE NIE NIE NIE NIE niech się rozlegnie od Suwałk do Turoszowa, niech się niemiecko-turecko-LGBTowska szczepionka schowa!!!

 110. Pomożecie…?!!!… pomożemy…!!!… i zeszli celebryci z piedestału, aby się zaszczepić… dać ciała dla ojczyzny ratowania przed zarazą… Tak sobie myślę prywatnie o przelewaniu krwi, aby nie zmarnować zwartości małpki ze szczepionką… Kiedyś w kioskach Ruchu… brzozówka miała wzięcie u skacowanych celebrytów przy zakupie porannej gazety… w ramach walki z łupieżem…

 111. teo

  Szczepinka nie jest niemiecka .Powstała na bazie MRN która matryca została opracowana 20 lat temu .Naukowcy wielu krajów potrafiliby opracować szczepionkę ale w gre wchodził czas,posiadanie komputerów o dużej mocy obliczeniowej i oczywiście duzych firm oraz forsy od rządu i giełdy.

  Te wszystkie warunki spełnial tylko jeden kraj czyli USA.

  Historia działa sie tu na aszych oczch.Połowa czerwca Donald Trump zwołał do Białego Domu szeów gigantów farmaceutycznych.Panowie dostaniecie od rzadu forsy ile potrzeba,rynek i zmowienia podzielimy sprawiedliwie dla was ,jedno prosze pomagać dzilić sie rozwiązaniami .Ogłosił to po naradzie przed Bialym Domem ,że Ameryka i świat w połowie grudnia beda mialy szczepionke.Tego dnia na stacjach komercyjnych i kablowych oraz satelitarnych jeden wielki śmiech jak to moze być ,że taki głupek dyktuje tempo badań.Demokraci i cały establshment śmial się i mowił -dwa lata minimum.

  Oczywiscie Prezydent Duda zdaje sie byl w lipcu u Donalda i dlatego mógl prawo glosić ,że Donald pomoże uzyskać szczepionkę dla Polski .Zresztą nie pierwszy raz Prezydent USA wyrażal zgode na sprzedarz szczepionki Polsce ,za PRL dwa razy ti się stało..

  W dalszej kolejnosci biurokraci z UE doszli do słusznego wniosku że szczepionkę trzeba zamawiać łacznie dla wszystkich krajów w USA wtedy cena bedzie lepsza.Tak sie stalo Polska zamowila laczie 60 mln dawek szczepionki za cenę około 3 mld zł..

  Tak wiec obecnie istnieje szczepionka PFizer jedyna kupiona z USA przez UE zatwierdzona pod koniec grudnia i zaczeto szczepienia.WB kupiła tez szczepionke amerykanska szczepi od początku grudnia.Podobno ma ztwierdzi szczepionke WB pzy udziale naukowów z Harvardu w lutym..

  Teraz opowiem jak dziala UE na przykladzie dzialan Francji.Kraj Pasteura tez pracuje nad własna szczepionką ale byc moze ,że uda sie ją wprowadzić pod koniec kwietnia.Jednak rzad rancuski zablokował częsć zamówien UE szczepionki z USA licząc
  ,że uda im sie wcisnać własną szczepionkę.Czy to nie jest cyniczne działanie ze blokuja zakup szczepionki z USA która jako jedyna ma 90% skuteczności.A co bedzie jak producent sprzeda do Jponii i innych krajow a powie UE blokowaliscie zamówienie martwcie sia sami.

  Tylu mi zarzuca rzucanie inwektyw ale czy TEO nie zasluguje po tym co napisalem prostując jego ewidentne kłastwa i głupoty abym go nazwał KŁAMCĄ i Głupkiem .

  Dodam jeszcze ,że jak wspomniałem wiele intytutów naukowych byłoby w stanie tez opracować tą szczepionke ale czas .Znana jest matryca MRN od 15 lat i jak pamietamy szczepionka przeciwko Sars tz szybko zrobiono.Naukowcy i firmy wymieniaja sie wiedza i zapewne korzystano z prac instytutu w RFNgdzie pracuje Polka.

  Jdnak Firmy amerykanskie maja dostep do superszybkich komputerów o wielkiej sile mocy obliczeniowej gdzie symulacja znacznie skroca badania.Takich komputerow nikt nie posiada.

  Dlatego Kłamco nie istnieje w tej chwili żadna inna szczepionka tylko amerykańska oczywiscie moge wspomniec Sputnika.

  Jerzy Jan Zakrzewski – Rollingf Meadows,Illinois

 112. Przepraszam czytelników Bloga za długi moj komentarz.Jednak aby obnażyć klamstwa tefo głupka i kłamcy Teo zmuszony byłem to dokladniej wyjasnić dlatego to mialo wpływ na długość komentarza.

 113. Rapowanie 2020

  Na lokalizację imprezy wieńczącej ten rok osiągnięć PiSrywki, z „Ostry cień mgły” włącznie w finale konkurowały tylko dwa miasta: Ostrołęka i Ostróda.
  Ostrowiec odpadł, no bo który. Ostrów tym bardziej, bo nie binarny/a.

  PiSlandia ostro idzie. W liczbie przypadków covid i w zgonach dogania czołówkę światową.

 114. PA2155
  Mozna dysktowac o posiadaniu barieryimunologicznej ale z teo co czytałem sa rozne opinie nawet takie ,że osoby c Cividponownie sie zarazaja.To wszystko jest płynne i nie zamierzam kruszyc kopii o to.

  Problemem byloby badanie ab potwierdzic wielkoc czy moc bariery imunoloicznej.Szczególnie w USA wszelkie badania laboratoryjne sa z zasady droie.

  Drua sprawa to linie lotnicze i ich wymagania .Tu trzeba iec swiadectwo szczepien aby wejsc do samolotu.

 115. @ geozak 0:29
  Ja piszę o polskich szczepieniach celebrytów, którzy korzystają z kumoterstwa, poświęcając się dla dobra Rzeczpospolitej, omijając kolejkę, która obowiązuje w okresie reglamentacji szczepionek.

 116. teo

  Kłamca i głupek dalej kłamie.Dziś w Pislandii 6922 zakarzenia zas w Słowacji krak 8 krotnie mniejszy ponad 7000 przypadków .Dodam ,że POlandia która ty popierasz darła sie testować wszystkich za mało testów.2 tygodnie temu Słowacja przetestowała wszystkich obywateli jaki efekt mamy ponad 700 przypadków wiecej jak w Pislandii.
  Czechosłowacja dwa dni temu miala rekord ponad 16 tys .Cymbale Pislandia zaoferowała pomoc dla landow wschodnich w RFN.Tam nawet krematoria uleły awarii zas stosy trupów po maazynach.Przeciez krematoria to jedna z specjalnosci niemieckiej.

 117. Motto PiSlandii-2020:
  „Elżbieto, jest prośba od szefa, bo chyba reasumpcję trzeba będzie zrobić”

  Takiej reasumpcyjnej demokracji zazdrości nam świat.

 118. Kardynał Dziwisz wybaczył Polsce

  A pan (panisko) prezes nie wybaczył ordynarnym babom, które mu się chamsko darły pod domem.
  Nie wybaczył kobietom, które demonstrowały pod jego domem. Te baby były tak ordynarne, że prezes do dziś drży z oburzenia jak liść osiki: „One zmierzały pod mój dom i te bardzo brzydkie słowa słychać było nieustannie”.

  Bo jak się nie oburzać, gdy się słyszy takie wrzaski: „Chamska hołota!”, „Mordy zdradzieckie!”, „Dopuściliście się zbrodni!”, „Macie krew na rękach!” czy „Kanalie!”.
  Już nie mówiąc o „Spieprzaj, dziadu!!!”.
  [Janusz Anderman, GW]

 119. „Ja tam się zaszczepię przy pierwszej okazji nawet wtedy gdyby mi od tego miały rogi wyrosnąć.”

  Gdyby nie wyrosły, to zawsze można doprawić. 🙁

 120. geozak
  3 stycznia o godz. 4:10
  Przeciez krematoria to jedna z specjalnosci niemieckiej.

  Obleśny trollu-faszysto!!

  Twoja specjalność to chyba jest szmalcownictwo.

 121. Bóg tak chciał… tak w parafiach przyjmują koronawirusa… jako karę boską za grzechy… KK i jego formacja o tym wie i przyjmuje bierną postawę wobec szatańskiej mikstury z płodów ludzkich….co zesłane należy przyjąć z pokorą…. Tak sobie myślę prywatnie, że u Darwina, to jest ewolucja przez selekcję naturalną… dinozaury nie były zapewne grzesznikami…

 122. A Mengele… jego eksperymenty… Tak sobie myślę prywatnie o Słowianach…. Miczurin i jego eksperymenty… gruszka na wierzbie… to był hit cywilizacyjny…

 123. Szczepionka… jak rąbanka w czasach okupacji i PRL-u rozprowadzana jest w podziemiu… Tak sobie myślę prywatnie…. co Rydzyk nazywał pokusą nad miską ryżu czy kartofli… ten skwarek na górze… a tu wystarczy rozcieńczyć… Pokaż lekarzu co masz w garażu…

 124. A może KK zaszczepić… aby przywrócić przyzwoitość na poziomie 10 przykazań… dla dobra ludzkości i świętego spokoju w parafiach… Tak sobie myślę prywatnie o religijnej mutacji kontrolowanej…. 2000 letnie wino „idzie” w ocet…

 125. Szczepienia poza kolejnością… a łamanie KONSTYTUCJI… Tak sobie myślę prywatnie o skandalicznej hipokryzji Morawieckiego… gdzie proporcje… pacyfikacja suwerena i gospodarki… a do tego Tango milonga w Ostródzie z klakierami na widowni… ku pokrzepieniu serc…

 126. Zacząłem od nalewki malinowej. Mocna.

  Gościem Passenta był Adam Daniel Rotfeld, dyplomata klasyczny. Tacy dyplomaci mieli czas aby omówić pewne kwestie, teraz dyplomacja działa na rympał i Fort Trump upadł zanim powstał. Stosunki z Rosją nie zależą od Polski, chociaż akurat nam powinno zależeć by ta więź, od czasów zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami, była trwała, niezależnie od braterskich potyczek.

  W telewizyjnych programach publicystycznych o szczepionkach i szczepieniach. Nie będę się wtrącał do blogowej dyskusji, ale napiszę co widzę. W odsłonięte ramiona ludzi, na lewo od serca, wbijają igły. Jedne prosto, inne krzywo. Naciskają tłok. Wolniej lub szybciej. Twarzy pacjenta nie widać. A gdyby tak ktoś wymyślił pistolet na pięć lub sześć dawek i tak z marszu bach, bach i po krzyku. Nie dało się. Dyskusji co niemiara, a postępu w technologii szczepienia brak.

  W sylwestrową noc pokazywano bal robotów. Miały zwierzęce postacie. Poruszały się z gracją, wielką gracją. Budziły podziw i prawdziwy strach, bo gdyby były prawdziwe, strach pomyśleć.

 127. Od jutra ruszają „trójki robotniczo chłopskie” do szpitali opanowanych przez marksistowską lewicę wspieraną przez polityków PO, w celu gonienia króliczka. Nareszcie rząd z naczelnym Lalkarzem odetchną, mogą za niepowodzenia w szczepieniu NARODU obwiniać do woli opozycję i lewackie elity artystyczne, no i samych komunistów w osobie L Millera. Jeśli moi mili mieliście jakąś nadzieję, że wkrótce wyjdziecie ze swoich norek zaszczepieni i bezpieczni, to porzućcie to marzenie. Rząd właśnie stwierdził, że rządzi opozycja i to do niej należy kierować żale.
  Swoją drogą nie chce mi się wierzyć, że taki choćby Miller jest tak naiwny i dał się wpuścić w odbyt PiS.

 128. Jak dają, to biorę… odruch Pawłowa… co się zmieniło w spektaklu… aktorzy… Tak sobie myślę prywatnie… od zawodowca wymagaj więcej… zawiodła rewolucyjna czujność… festina lente…! do następnej okazji…

 129. PiS

  „Przeproś i Spierdalaj”

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 130. Powstała na bazie MRN która matryca została opracowana 20 lat temu (…)
  Znana jest matryca MRN od 15 lat (…)
  Dziś w Pislandii 6922 zakarzenia zas w Słowacji krak 8 krotnie mniejszy ponad 7000 przypadków (…)
  Czechosłowacja dwa dni temu miala rekord ponad 16 tys

  @gołozadek

  Może faktycznie zacznij czytać swoje bełkoty, zanim poobrażasz wszystkich, którym podsuwasz te teksty?

 131. PA2155
  2 stycznia o godz. 23:56
  Bałagan i nie radzenie z pandemią jest powszechne ,wyjątkami są kraje nieźle sobie radzące z problemem. Najgorzej jest tam gdzie nie ma za grosz zaufania do rządu , a ludzi eą pewni że wszyscy kłamią , kradną , kombinują i wykorzystują tzw znajomosci

 132. „Trzymamy kciuki za naszego premiera Mateusza, który w Brukseli negocjuje wysokość dopłaty dla każdego, kto się gdzieś zaczepi. Popieramy ministra Ziobrę, który mówi, że bez tysiąca dla każdego nie ma się tu co pokazywać.

  Dlatego mówimy szczepionce „łaski bez”. Poczekamy na narodową szczepionkę polską, którą będzie podziwiał i której będzie nam zazdrościł cały świat.”…
  ………………………….
  Mysle , ze „dopłata dla każdego, kto się gdzieś „zaczepi.”(!) ” to nie przypadek ” chleba w klawiaturze ale „przemyslana premedytacja ” . Takie noworoczne maslo maslane , zamiast noworocznego czegos innego maslanego , jakiegos np noworocznego niedokonczonego epigonskiego wątku „kałdunowego” ( skoro wątek to powinien sie ciagnac albo ktos to powinien robic za niego )
  „Narodową szczepionkę polską „, my mamy juz w sobie ( wylewanie zamiast szczepienia ludzi z ulicy ( taka narodowa szczepionkowa lapanka , ale polska dlatego … ) ale czy ktos moze czegos takiego zazdroscic , watpie bo ..
  Chetni do zlapania i zaszczepienia ( na razie tylko 18 -cioro) beda , maja byc ukarani , .
  To takie moje przemyslane przejezyczenie w stylu epigonskim .Koncze bo bo rozprasza mnie cos czego slucham …

 133. Miller wezwał Morawieckiego do zapoznania się z pismem ujawnionym przez portal konkret24.pl, w którym NFZ pisze, że KPRM i Ministerstwo Zdrowia „wyraziły zgodę na elastyczne podejście w kwalifikowaniu do szczepień”, a z listu wynika, że szpitale maja do 6 stycznia możliwość „oprócz szczepienia pracowników, także członków ich rodzin oraz pacjentów”, jeśli dawki szczepienia miałyby się w innym wypadku zmarnować.

  – To, że pan premier plecie coś bez sensu, to mnie wcale nie zaskakuje. Przecież to jest nasza szara polska codzienność – stwierdził Miller

 134. Ja tu do znudzenia wstawiam elaboraty, bo to moja reakcja na ćwierkanie (gdy unikam wyrażania się jako cnotliwa z braku okazji panienka, to wyśmiewam paradygmat szybko-krotko-głupio).

  Słusznie zatrzymałem się na pierwszym z tych stwierdzeń:
  nie umiem tego zmienić.

  Okazało się, że touchpad pracujący także (czyli: nie tylko) metodą ciągnij i upuść pozwala bazgrać oraz ślizgać się po opcjach takich jak Zmiana języka. Gdy operujemy klawiszami strzałek, to samo poprowadzenie kursora nad wyrazem lub nad ikoną powoduje pokazanie się podpiętego tekstu będącego sednem niby-okienka zwanego dymkiem. Gdy kursor opuści to miejsce, to dymek znika rozwiany jakby silnym podmuchem.

  Takie spotkanie z dymkiem nie jest aktem wolicjalnym, ani autonomicznym aktem kinestetycznym ze strony użytkownika komputera. To programista chce nam pomóc i podpowiada nam możliwości – tak na wszelki przypadek.

  Wodzenie palcem po panelu dotykowym przywodzi mi stary zwrot:
  Pan Bóg chroni pijanego na ruchliwej ulicy wiodąc do domu, a trzeźwy byłby już kilkakrotnie potrącony

  Autonomia ruchów przemieszczania sprawia, że nie myślimy o tym że idziemy.

  Nie rozwlekałem się nad tym, że chłop pańszczyźniany idzie przesuwając paciorki różanća, a drugą dłonią bezwiednie obmykuje kłosy pańskiego zboża.
  On wie co robi, ale nie wie, że robi.

  I tak jest z panelem dotykowym na iPad’zie.

  Natomiast klasyczny komputer wymaga przejście z nadzoru realizowanego przez obwodowy układ nerwowy do nadzoru realizowanego przez centralny układ nerwowy.

  Wspólnota zwykle chce, aby dziecko umiało czytać i pisać co angażuje część czaszkową. A upodobanie do smażonego koduje się w odcinku piersiowym, a neurochirurdzy rzadko leczą nerwy na odcinku piersiowym, bo tam szkielet jest najbardziej sztywny. A taki władający alfabetem na starość popada w:
  Jestem za leniwy, aby to zrobić.

  ***

  W jednym z tegorocznych komentarzy pisałem o antenie.
  Debeściak nie wyłącza komórki i jest stale online.
  Dba o to aby, żadne ćwierknięcie mu nie uciekło.
  A słynną kopułę florencką, to pomogli konstruktorowi zbudować kosmici dysponujący techniką, jakiej jeszcze Apple nie posiada.
  nie chciało mi się [przejść na alfabet] z tą zmianą języka]
  rzekł szturchany przeze mnie.

  Z równym powodzeniem mógłby stwierdzić:
  Chce mi się wina, ale jestem za leniwy, aby sięgnąć po korkociąg.

  Wnuki szturchniętego będą wyznawały miłość przy pomocy fotoszopa, który pomoże klęknąć przed wybranką.

  A o seksie będzie się głównie pieprzyć językowo, bo przecież odgryzanie się trollowi zajmuje większość czasu.

  jestem za leniwy aby to zmieniać.

 135. BWTB
  3 stycznia o godz. 11:38
  Powyżej przytoczyłem odpowiedź Millera, z której widać że naiwnym i kompletnie nie panującym nad problemami to jest obecny premier

 136. Daje się zauważyć, że w niedziele i święta kolejka do św. Piotra kilkakrotnie mniejsza niż w dni powszednie. Czym to należy tłumaczyć? Czy siły niebieskie też mają dzień odpoczynku, czy nasi chorzy oddają się rozmyślanią nad przyszłością? A gdyby tak wprowadzić więcej dni świątecznych?
  A jak to w innych krajach bywa?

 137. Jest przyjęte, że nadwyżki przed terminem… oferuje się zbiorowym podmiotom… w planie B powinna być opcja szczepienia podopiecznych w najbliższej placówce opieki nad seniorami czy bezdomnymi… Tak sobie myślę prywatnie, że pokusa popularyzacji swojej osoby zwyciężyła… co Rydzyk dostrzega…

 138. https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201239913-Ile-dawek-szczepionki-Pfizer-BioNTech-z-jednej-fiolki-Glos-ministra-zdrowia.html

  Jak czytam łatwo jest zmarnować szczepionkę. Szczepionkę po rozmrożeniu można przechowywać zaledwie 5 dni. Zupełni nie dziwi mnie zalecenie się ścisłe wytycznej priorytetów, a skupić się na wykorzystaniu otrzymanych szczepionek.
  UNI (bo to jest w jej interesie) zadba by szczepionka była dostarczana wg ustalonego harmonogramu. Sprzedawca ma pewność że pieniądze otrzyma. Produkcje zresztą (ryzykując) firmy podjęły już grubo wcześniej niż dostały na nią zamówienia i jest jej dużo w ich magazynach. Robienie zamieszania jest wg mnie bez sensowne

 139. Język PiSu, to odrębny etnolekt, logika PiSu to logica nova. Oba wynalazki są wynalezione i wdrażane w życie przez Głównego Inwentora Umęczonej Jarosława Ka
  Ot co zapowiedział Jarosław Ka wicepremier wg onet.pl:

  „Będą zmiany w sądownictwie, to jest sprawa wewnętrzna Polski” – taką zapowiedź w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” złożył tuż przed świętami prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński. Jak dodał, w Polsce sądy „są uzależnione od opozycji”, zaś sądownictwo „jako korporacja jest dziś praktycznie poza państwem”.

  Mój komentarz
  Jest oczywiste według logiki PiSu, ze jeśli sądownictwo jest w Umęczonej korporacją (ojkofobiczną?) i jest poza państwem, to sprawa nie cierpiącą zwłoki jest zlikwidowanie tej korporacji poza państwem będącej i utworzenie korporacji będącej nie poza państwem, czyli w państwie PiSu.

  Praktyczne wykonanie tego utworzenia zostanie powierzone tym, którzy są w państwie. Oni tych, co są trochę poza państwem, wciągną do państwa, a tych co są najbardziej poza państwem pogonią by byli z daleka od państwa.

  Wystarczą dwa terminy – „korporacja i „poza państwem” aby przedstawić suwerenowi w nowym języku bardzo ważny problem, który trapi państwo PiSu, a który da się wyrazić bardziej przystępnie – nie będą nam korporanci spoza państwa dyktować w ich postkomunistycznym unijno-marksistowskim żargonie, jak mamy postępować. Kropka.
  Reformę czas dokończyć. Witamy sędziów w państwie.
  TJ

 140. @maciek.g
  3 stycznia o godz. 13:03
  „Dlatego w dalszym ciągu osoby zaszczepione powinny nosić maseczkę głównie po to, aby chronić innych – ostrzega wirusolog.”
  …………………………..
  Tak właśnie będą wyglądały „zniesienia obostrzeń”. Dostaniesz „przywilej” dalszego osłabiania organizmu, tylko po to się „leczyć” dalej, taka jest idea tej całej hucpy coviotycznej.

 141. Gajowy M.

  Durniu pozostało ci wychwytywać cos co nie ma znaczenia w dodatku gdybyś miał wiedzę i troche szarych komórek do myślenia to bys wiedzial ,że system MRN wydano piersze publikacje 20 lat temu zaś matrycę MRN opracowano 15 lat temu i ona wciąz jest doskonalona.

  Tak wiec Trollu nie zabieraj łosu w sprawach dla ciebie za trudne.

 142. GajowyM, 11:56,
  mow za siebie, sa tu tacy, ktorzy ‚uwielbiaja’ jego chamski belkot. np. Orca.
  🙂

 143. Najgorszy prezydent w historii USA: Donald Trump

  https://www.youtube.com/watch?v=ONc7g3PqtOM

 144. Optymatyk
  3 stycznia o godz. 13:49
  Nie panikuj. Kiedyś gdy były ostre zimy zasłaniano twarz i nos , wielu nosiło tzw kominiarki i jakoś nikt problemów zdrowotnych z tej przyczyny nie zauważał. Oczywiście noszenie maseczek powinno podlegać logice i rozsądkowi. Jak idę po ulicy i nie ma tłumu ludzi sensu jej noszenia nie ma.
  Bezsensem jet maseczka u jeżdżących rowerami i motocyklami (chyba że jest to specjalna , tzw antysmogowa). Jednak w obecnej sytuacji tam gdzie wymuszona jest bliskość osób i jest słaba wentylacja jest zleceniem rozsądnym.
  Natychmiast po powrocie do domu maseczkę zdejmujemy, a więc nie specjalnie długo z niej korzystamy.
  Akurat maseczki to nie problem pandemii. Problemem jest bezsensowne działania rządzących i polityków. To nie maseczki napędzają liczbę zgonów i ciężkich przypadków chorób.

 145. Is42

  Fort Trump upadł zaim powstał …?

  To było sprytne zagranie Prezydenta dr Andrzeja Dudy.

  Jak dotychczas zarówno Polska jak i USA wyprzedzają harmonogram odnośnie realizacji umowy.W dzisiejszej sytuacji mogą ulegac priorytety np większe nasycenie elektronika wywiadowczą ,czy baz agentów CIA na kierunku Euro-azjatyckim.Wszyscy czekamy na F32 – penetracja elektroniczna Rosji sie zwiekszy zas dane automatycznie beda przekazywane w system amerykański.Dlatego jak ty nazywasz Fort Trump to najwazniejsze co Polska uzyskała do dostep wlasnie przepracowanych danych do obszaru Rosji.

 146. Jedziemy z koksem czyli cd wątku „kałdunowego” epigonskiego bo kazde takie cytowanie moze byc uznane za ..
  – zacinajacy sie strumien swiadomosci bo czekajacy co powie ten jego wlasciciel ..
  Kiedy epigon rozmawia z dziadkiem.. ktorys musi belkot wziac na siebie.
  ………………………………………………
  „Wy wszyscy święci dzięki tej aferce, teraz nie będziecie już mieli wyboru i z modlitwą Polaka na ustach, z dnia świra staniecie ‚uczciwie’ w kolejce i się zaszczepicie” – zaznaczyła. Do wpisu Damięcka dodała trzy ilustracje. Jedna z nich przedstawia dialog dwóch osób:
  – Szczepisz się?
  – Ja? W życiu. Ale ta Janda to *****

 147. PISOWSKI Kongres USA przy okazji uchwalenia 60 budżetu Pentagonu (odrzucono weto Donalda Trumpa) dołaczył dodatkowe sankcje na Nordstream II calkowicie blokujacy ten projekt.Jeśli jakas irma z UE odważy sie wydać certyfikat pozwalajacy na eksploatacje rurociągu bedzie zniszczona.Jak na razie zapewne z powodu szoku Makrela nie jeczy zas Putin chyba tracil wiarę i siedzi cicho.W kńcu Dotstche Bank inansowal projekt w 40 % zas pozostala czesc inne kraje UE .Co ciekawe te wszystkie kraje finansujące projekt Nordstream II są w czołówce waliki z pisowskim rzadem w Warsxzawie .

  Tak wiec Angelę Merkel i Niemaszków spotkał cos niespodziewany gdyż myslała ,że podejcieJoe Bidena będzie łaskawsze.

  Dodam ,że anaiemaszki w ramach UE chca zablokować budowę terminalu LNG koło Gdyni mówiąc ,że az kłóci sie z zielona energią.Dziwne ,że gaz z Rosji dostarczan do Niemiec nie kłuci sie z zielona energią.

 148. @maciek.g
  3 stycznia o godz. 14:18
  Optymatyk
  3 stycznia o godz. 13:49
  Nie panikuj. Kiedyś gdy były ostre zimy zasłaniano twarz i nos , wielu nosiło tzw kominiarki i jakoś nikt problemów zdrowotnych z tej przyczyny nie zauważał.
  ……………………………….
  Czy Ty dobrze rozumiesz, co sam napisałeś? Zgadzam się całkowicie, tylko zrozum „ostre zimy” i masz odpowiedź, no niby co w taką ostra zimę, pamiętam, 24 stycznia 2006 było 24 s. C. na minusie, to co może Ci ze strony wirusów czy bakterii zagrażać?
  Zresztą ja swoją dyskusję sprowadzam do wysokiej odporności immunologicznej organizmu, czego prawie wszyscy boją się jak diabeł, wiadomo czego. Jeśli to jest obraz paniki to pozdrawiam.

 149. Szczepienie poza kolejką, to jak przejazd na czerwonym przez skrzyżowanie… jaka to solidarność w stadzie… Tak sobie myślę prywatnie, że to scenka z wyborów Mordo, ty moja… ! strzykniemy sobie…! towar z odzysku…

 150. geozak
  3 stycznia o godz. 14:23
  Nie chcialbym sie wtracac ale Ty chyba rozmawiasz z jakims strumieniem . Czy aby jestes pewny , ze to jest ten Twoj ?

 151. olborski

  Nie trolluj -odczep sie.

 152. olborski
  3 stycznia o godz. 14:47
  ..Ty chyba rozmawiasz z jakims strumieniem …

  Na blogu powstała próżnia po kilku usuniętych trollach, ale luki się szybko wypełniają. Z braku konkurencji można łatwo zostać nowym gwiazdorem 😉

 153. Dodam dodatkowe informacje.

  Gdy PISOWSKI Kongres w USA nalożył dodatkowe sankcje na Nordstream II jest odpowiedż największej irmy norweskiej dającej certyfikaty na eksploatację ryrociągow.Firma ponformowala wczoraj że wycofuje sie z umowy.

  Tak wiec pisowski lud cieszu sie ze skutecznej polityki Dobrej Zmiany.

 154. adam 100
  Adasiu przypuszczam ,ze umiesz liczyć do 10 zas twoj pijacki umysł już nie może analizować danych i liczb co ja podaje.

  Dlatego jestescie wszyscy wsciekli na Gelozadka jak obnaża wasz niegodziwy stosunek do Polski i Polaków.

 155. Dla przywrocenia rownowagi ducha polecam
  https://covid19.healthdata.org/global?view=daily-deaths&tab=trend
  Tj covid projection – zawsze na najblizsze 3 miesiace. Prowadzone to jest tez przez worldometer – na swiat, poszczegolne panstwa i co, kto lubi. Wykresow, krzywych wiele.
  Mozemy sie zdziwic, ze krzywe smierci, ilosci zachorowan itd nie tak optymistycznie sie rozkladaja nawet w przypadku noszenia masek. Ale na litosc boska, to nie dlatego, , ze maska nie dziala, tylko, ze obecnie podstawowym zrodlem zarazen sa spotkania domowe – te domowki, swietowki itd…, a tam sie juz masek nie nosi!!
  W tej chwili bezpieczniejsze sa szpitale, przychodnie, srodki transporu publicznego na krotkie odleglosci od tych malych spotkan w przyjacielskim gronie bez masek, gdzie pryska sie slina i nie przestrzega zadnych rezimow.

 156. @gołozadek

  A co to jest MRN?
  Movement Reference Number?
  Medical Record Number?
  Motor Racing Network?

 157. geozak
  3 stycznia o godz. 14:23
  Is42

  Fort Trump upadł zaim powstał …?

  To było sprytne zagranie Prezydenta dr Andrzeja Dudy.

  Jak dotychczas zarówno Polska jak i USA wyprzedzają harmonogram odnośnie realizacji umowy.W dzisiejszej sytuacji mogą ulegac priorytety np większe nasycenie elektronika wywiadowczą ,czy baz agentów CIA na kierunku Euro-azjatyckim.

  Mój komentarz
  Geozak konfabuluje niesamowicie, zamula blogi bezładnym słowotokiem, szkodzi sobie i blogowi.
  TJ

 158. Też jestem za maseczkami, sam nie noszę, bo nie śmierdzi mi z dzioba nikotynowym smrodem 🙂
  Ale to jest znakomity pomysł, by te ludziki, które wciągają nikotyne i wypuszczają ją wraz z własnymi wewnętrznymi wypocinami w öffentlicher Raum zmuszone zostały by nosić maski cały czas.
  To tylko tak w ramach międzyludzkiej solidarności, wdychaj sam własne smrody 😛
  ——————————-
  I jeżeli teraz 🙂 swędzi kogoś paluch by nacisnąć na minusowe oddanie komentarza, to niech najpierw napisze, dlaczego nie zgadza się by palacze, po chamsku, bezkarnie truli bliźniego swego śmierdzącym oddechem 🙄

 159. https://pl.wikipedia.org/wiki/MRNA
  Po polsku , co moze dziwic a nie powinno , jakby mniej zrozumiale

 160. @geozak
  Często przytaczasz tutaj stan własnego posiadania. Nie pal głupa. To twoja brocha.
  W Niemczech można z łatwością zarobić 10 000 euro netto miesięcznie, ale to nie ma tutaj żadnego wpływu na nic.
  Każdy jeden mały intelektualista, każdy jeden wolny autor zarabia znacznie mniej, ale za to ma w społeczeństwie znacznie większy autorytet, od tego z 10 tysiącem/miesięcznie
  Zgadzam się, że to może wywołać gorycz u tego typu palantów podpierających się co i rusz pseudo majętnością. I ta właśnie gorycz przyczyniła się i nadal przyczynia się do sukcesu Trampa, Johnsona, a u nas geozakopalantów z afd

 161. MRN –
  Miejska Rada Narodowa?
  Money Ruled Nation?
  Mały Rozumek Nadaje?

 162. zyta2003
  3 stycznia o godz. 15:27
  to co piszesz potwierdzają specjaliści od pandemii. Dlatego też wciąż się dziwię dziwnej strategii testowania tylko z ewidentnymi objawami i kwestionowania skuteczności testowania szybkiego (tak skuteczne w rozładowaniu korka w Dover)
  Na zdrowy rozum najskuteczniej nimi właśnie można wyłapać zakażonych i tym ewidentnie ochronić wielu od zarażenia. Przecież takie testy można robić w zakładach pracy , hotelach , siłowniach, klubach wszelkiej maści itd Wyłapane przypadki sprawdzać dokładnymi testami genetycznymi (co umożliwia wyławianie tych co już przeszli infekcję i są odporni)

 163. Po polsku ale odwrotnie niz wyzej co nie dziwi i nie powinno . Cos jakby inny strumien swiadomosci a ten sam .. ee , nie to inny strumien i inny dziadek.
  To nie moze byc przeciez .. prawda
  Tnp co by sie nie napisalo , bedzie pasowalo
  https://wyborcza.pl/7,75399,26655046,imperialna-rywalizacja-moskwy-z-ankara-i-warszawa.html#s=BoxOpImg1

 164. bezdomny
  3 stycznia o godz. 16:14
  Co wlasciwie sie dzieje gdy kilka osob kliknie w thumb up ? Czyzby nic sie nie dzialo ?

 165. bezdomny
  Nie zaglądam nikomu do kieszeni i ty mi nie zagladaj.Jeśli podawałem dane o moim majatku to tylko z powodu dyskusji.Dodatkowy powod w USA nikt nie ukrywa majatku a raczej szczyci sie nim.Tu sie ocenia wartosc człoqwieka wg jego stanu majatkowegfo .

 166. Gajowy M.
  Miotasz sie bezmyślny Trollu – ja ci nie ułatwie zadani.

 167. tejot
  Geozak konfabuluje…?
  Kilka tekstów w poważnych tytułach ktore omawiaja politykę przyszlej administracji Joe Bidena.Wsystkie podkreslaja znaczenie tej umowy.Co do realizacji umowy to bedzie trudno ci znależść szczegolowe dane.Jenak to jest pewne harmonogram ilosc wojska sprzetu oraz baza bezzałoowców to znaczace pozycje.W dodatku Polska pisowska sprytnie sciaga wojska USA i NATO modernizujac olbrzymi poligon wojskowy Czarne- Zagan.Przypuszczalnie w przyszlosci trenningi i ćwiczenia beda odbywaly sie tylko w pisowskiej Polsce.

 168. @geozak
  To co jest dobre w hameryce nie oznacza, że może być dobre w Europie. No, przynajmniej tej Europie na zachód od Odry
  Tu gdzie żyje, póki co nie liczy się jeszcze @geozakopalant, nie liczą się jego osiągnięcia materialne, nie do końca jego wykształcenie,
  tylko i wyłącznie jego tzw Selbstbild, nie wiem jak to jest albo czy jest taki odpowiednik w polskim.

 169. @olborski 🙂
  W zasadzie nie jest to nic złego 🙂
  Ludź z natury jest ciekawski i kliknie na fajfusie otwórz się 🙂

 170. geozak

  „Polska pisowska sprytnie sciaga wojska USA i NATO modernizujac olbrzymi poligon wojskowy Czarne- Zagan.Przypuszczalnie w przyszlosci trenningi i ćwiczenia beda odbywaly sie tylko w pisowskiej Polsce.”

  Największe i najlepiej wyposażone poligony w Europie znajdują się Grafenwohr i Hohenfels w Niemczech. Mieszczące się w nich centra szkoleniowe wykorzystywane są nie tylko przez siły amerykańskie, lecz także innych sojuszników i partnerów NATO.
  Nic nie wskazuje na to, że w zakresie szkoleń coś w tym zakresie miałoby się zmienić.

  Po raz kolejny wyciąga pan dogodne dla siebie wnioski z jakiś oszukańczych przesłanek. Jak panu napisałem nie mam nic przeciwko temu by pan sobie fantazjował na temat „pisowskiej Polski”. Ale bardzo proszę by pan nie usiłował wprowadzać w bląd w imię tych fantazji. I to w sprawach tak ważnych jak obronność.

 171. Bar
  Zgadzam się z tym co klepiesz o porównaniu obecnego idiotyzmu z czarnobylskim.
  To był wróg!!!
  Owczesny jak i obecny, był i jest niewidoczny. Tu również w ówczesnym czasie srali w gacie. Nie pamiętam czy dawali jakąś lufę do łykania, ale niektóre działy przemysłu wyszły na tym znacznie lepiej niż Zabłocki na mydle.
  Wmówiono propagandowo młodym matkom, że ich mleko z piersi szkodzi ichniejszym nowonarodzonym pociechom.
  Mleko w proszku to jest to 🙂 !!! Najlepsze dla bachora, i dla producenta

 172. Wpadłem w moderację i nie wiem, dlaczego 🙁

 173. Test
  Duda+Trump+MRN

 174. @gołozadek
  Nie ośmieszaj się tak doszczętnie.
  Nie masz pojęcia, o czym piszesz (MRN!), konfabulujesz i pleciesz jak najęty, ale do tego już wszyscy przywykli.
  Jak można być dumnym z najgorszych prezydentów (Duda+Trump) i kłamczuszka Mateuszka w roli premiera, tego trzeźwym umysłem nikt nie ogarnie 🙄

 175. bezdomny

  Po latach pisano, że to pojenie płynem Lugola było niepotrzebne. Z tym, że w czasie tej kilkudniowej akcji o tym nie wiedziano. Podawano go profilaktycznie biorac pod uwagę, że skażenie może się zwiększyć.
  Tym niemniej akcja była skuteczna, bo w kilka dni, dość konfidencjonalnie napojono nim większość populacji. Pisząc o skuteczności miałem na myśli osiągnięcie zamierzonego celu.

  O tym czy akcja z celebrytami w ramach „narodowego wyszczepiania w ramach fazy zero” będzie równie skuteczna przekonamy się za jakiś czas gdy spłyną dane statystyczne. Pod koniec grudnia lud pisowski w około 50 procentach nie chciał się szczepić. Ale być może wkrótce rzucą się na te szczepionki – żeby im tylko Janda ich nie podpieprzyła.
  Zobaczymy.

 176. tejot (15:48)

  Konfabuluje nieustannie … śmieszy, tumani, przestrasza

  Nie potrafi inaczej. Szerzy „godziwy stosunek do Polski i Polaków”.
  Do Polski PiSu, kaczystów, ziobrów, piotrowskich, sasinów, czarnków, rydzyków i jędraszewskich. Reszta to głupki i wrogowie narodu, „drugi sort”, „element animalny”, „zdradzieckie mordy”…
  Trump mu się urwał jako wątek, więc skupi się na „sprytnych zagraniach” apartczyków PiS, pokrętne, rozwlekle, namolne, na „ciemny lud to kupi”, skwitowane inwektywami.

  Pouczająca ilustracja pisowskiej mentalności.

 177. Gajowy.M
  PRZESTAŃ TYROLLOWAĆ NIE ZACZEPIAJ MNIE.

 178. Albo cieszyć się e-wen-tualnym nisz-cze-niem wiel-kich po-ła-ci śro-do-wiska na-tu-ralnego za-mie-niając je w po-li-gon i ska-ża-jąc oło-wiem, roz-py-lonym zu-bo-żo-nym u-ra-nem, kad-mem, wy-cie-kami pa-liwa i innym sy-fem na de-ka-dy albo i na zaw-sze.

 179. Bar Norte
  3 stycznia o godz. 18:16

  ” Ale być może wkrótce rzucą się na te szczepionki – żeby im tylko Janda ich nie podpieprzyła.”

  …Janda swoje już zrobiła…teraz tylko należy szybko wprowadzić fazę „zero +”…dla ambasadorów…

 180. W powyższym zdaniu kryje się zakazane słowo

 181. GajowyM.
  3 stycznia o godz. 18:24

  …bo wiesz, nie ma jak poligon u kogoś…taki Afganistan na ten przykład…

 182. Bar 🙂
  Zawsze chodzi o osiągnięcie zamierzonego celu 🙂

 183. Bar Norte
  To co pan napisał nie deprecjonuje tego co ja napisałem.Ja myślę ,że panu brak logicznego myślenia .Nie wspominam o innych państwach w tym RFN ale akcentuje ,że w ramach umowy wojskowej z USA Polska unowocześni ten poligon a tym samym ściagnie na ćwiczenia wiecej wojsk sojuszników.W ramach tej umowy Polska dostosuje lotniska, ,transport kolejowyRównież lotnisko Solidarność koło Warszawy ma kontekst wojskowy o strategicznym znaczeniu .Nawet na linii słynnego przesmyku suwalskiego wszystkie drogi lokalne zostaną porzerzone tak ay umożliwić błyskawiczne przemieszczenie wojsk.

  Pan ma tendencje do wskakiwania do dyskusji ni to z gruszki czy pietruszki.

  Skomentuj pan zablokowanie przedwczoraj przez pisowski Kongres USA Nordstream II .Jest to cios dla Angeli Merkel i Putina a już liczyli ,ze Joe Biden bedzie dla nich łaskawy.

  No smialo Bart Norte jedz z tym tematem a nie zajmujesz sie bzdetami.

 184. Piotr II

  „…Janda swoje już zrobiła…”

  Inaczej nie mogło być.
  Tak jest zawsze gdy się podbija oczekiwania na jakieś dobro, które na rynku jest deficytowe.
  Jestem przekonany, że do podobnych praktyk dochodziło wszędzie tam gdzie te szczepionki rozprowadzano. Odwoływanie się do moralności w takich sytuacjach nie przynosi żadnych efektów.

  Pozostaje więc albo uznać tę aferę za akcję marketingową albo za bład w przyjetej przez rząd kampanii szczepień – jak kto woli.

 185. maciek.g 3 stycznia o godz. 12:32 Miller właśnie wpadł do dołka wykopanego lub też przez nieuwagę pozostawionego przez „prawodawców” z PiS. Z całą pewnością zauważyłeś, że pisory też wpadły do dołków, ale oni są takiego formatu, że za tydzień nikt o nich pamiętać nie będzie. Miller ma niby rację, ale do mnie nikt nie zadzwonił, żebym się zaszczepił, a taki szpital gdzie szczepią personel medyczny mam pod nosem. Łał, pewnie nikt mnie nie zna, a przecież przechodzę koło tego gmachu prawie codziennie. Żarty na bok jak mówią starzy ułani, bo jeszcze dwa niecałe dwa tygodnie i się wyda, że nic nie jest zorganizowane w kwestii powiadamiania NARODU, kiedy i gdzie ma przyjść się szczepić. O innych problemach związanych z tą akcją (a jest ich niemało) nawet nie wspominam. Proponuję użyć trochę wyobraźni, a się okaże, że coś takiego jest zupełnie niemożliwe i to nie tylko w Polsce. Ale zostańmy tu, spróbujmy pogłówkować. Ja bym jeszcze dawał jakieś szanse samorządom, bo te mogą zlokalizować i powiadomić prawie każdego obywatela za wyjątkiem tych, którzy pracują na czarno i nie mają ubezpieczenia. Przypomnę, że te słynne 500+ zostało szybko rozdane dzięki samorządom, a to nie to samo co 13 tka dla emerytów (ZUS ma nas na oku).
  Jutro znowu się przekręcę pod kliniką, bo a nuż ktoś zawoła: hej człowieku, mamy wolne szczepionki, nie chciałbyś się zaszczepić !?
  A ja na to: nie ze mną takie numery, nie będę Millerem!
  Pozdrawiam

 186. TEO
  Wszystkiego najlepszeo w Nowym Roku ,życze ci zdrowia gdyż ja też twierdzę ,że my wszyscy Polacy to jedna rodzina.

  Co bidoku możesz zrobić w polemice ze mna .Tylko słać inwektywy ,obelgi pomówienia.

  Ja tu wystepuje z otwartą przyłbicą podajac moje nazwisko i imie oraz miejsce zamieszkania.

  Ty zas trollujesz ukrywając sie za nickiem teo.Ja prostuje twoje klamstwa ale to już staje się nudne,

  Dodam ci lazęo ,że ja nie zmieniłem poglądów praktycznie od 60 lat zostałem wychowany przez Ojca Amerykanina konserwatystę oraz oficera Legionowegfo którego władze komunistyczne wydziedziczyły z majątku.

 187. Bar Norte
  3 stycznia o godz. 18:39

  „Tak jest zawsze gdy się podbija oczekiwania na jakieś dobro, które na rynku jest deficytowe.”

  …no tak, solidaryzm społeczny jako dobro deficytowe wśród elit…tu się zgadzamy.

 188. geozak

  „Skomentuj pan zablokowanie przedwczoraj przez pisowski Kongres USA Nordstream II.”

  Pan wybaczy ale nie mam co komentować. O tym czy „pisowski Kongres USA”, jak pan to ujął, zablokował inwestycję przekonamy się 15 stycznia.

 189. Piotr II

  No własnie, przypominam sobie, że na temat solidaryzmu społecznego wymienialiśmy już poglądy.

 190. – Była sekretarz stanu USA Madeleine Albright jak wszyscy demokraci cieszy się z wygranej Joe Bidena. Jednak polityk wskazuje, że nowy prezydent będzie miał przed sobą sporo wyzwań. Jako jeden z problemów wskazała rodzący się w Europie faszyzm.
  – Muszę przyznać, że jestem zaniepokojona skrajną prawicą w Niemczech oraz pewnymi procesami na Węgrzech i w Polsce.
  – Polityk przypomniała cytat z Mussoliniego – „Trzeba kurę skubać piórko po piórku, wtedy przez długi czas nikt tego nie zauważy”.
  – Obecnie w wielu miejscach odbywa się skubanie wielu piór. Tak zaczął się horror drugiej wojny światowej – powiedziała była sekretarz stanu.
  – Faszyzm nie jest ideologią, lecz instrumentem zdobycia władzy. Zaczyna się od tego, że jakiś wódz (Fuehrer) staje na czele grupy, a dokonuje tego kosztem innych, z których robi kozłów ofiarnych. Taki wódz nagina prawo, nazywa media wrogiem ludu i odrzuca wszystkie poglądy, które mu zaprzeczają. Przed tym ostrzegam – wyjaśniła.

  https://wiesci24.pl/2021/01/02/biden-zajmie-sie-pis-byla-sekretarz-stanu-ostrzega-przed-rodzacym-sie-faszyzmem/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR2bJO57F0aCBsI7qZYZWDJuxcoA_0f_gn_r0UFRINUG6ldB6DfLOtruamo

 191. Jak napisała agencja DPA, spółka Nord Stream 2 AG potwierdziła informację podaną wcześniej przez wydawany w Rostocku dziennik „Ostsee-Zeitung”.
  Według informacji dziennika „Handelsblatt” rosyjski statek „Fortuna” przeznaczony do układania rur na dnie morza opuścił teren budowy na Bałtyku. Oznacza to, że znajdujący się w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec odcinek o długości 2,6 km został ukończony. Obecnie statek znajduje się w drodze do portu w pobliskim Wismarze.
  Dalsze prace w połowie stycznia
  W połowie stycznia jednostka ma kontynuować prace na duńskich wodach terytorialnych. Dania wydała w październiku spółce Nord Stream 2 pozwolenie na prowadzenie prac.
  Prace nad budową Nord Stream 2 zostały wznowione na początku grudnia, po niemal rocznej przerwie spowodowanej naciskami ze strony USA.
  „Handelsblatt” pisze, że gazociąg, którym rosyjski gaz ma popłynąć do Niemiec, jest „solą w oku” USA. Zarówno ustępujący prezydent Donald Trump, jak i kongresmeni obu partii krytykują inwestycję uważając, że Niemcy uzależniają się od rosyjskich dostaw. Przeciwnikiem gazociągu jest też nowy prezydent USA Joe Biden.
  Prawie gotowy
  Szef rosyjskiego Gazpromu Aleksiej Miller powiedział w zeszłym tygodniu, że gazociąg gotowy jest w 94 proc. Spółka Nord Stream 2 AG poinformowała w poniedziałek (28.12.2020), że informacje o dalszych planach przekazane zostaną „we właściwym czasie”. „Nie możemy podać żadnych dalszych szczegółów” – zastrzegł inwestor.
  Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas powiedział, że nie zamierza pójść na ustępstwa w sporze z USA o gazociąg Nord Stream 2. „Nie ma co mówić o europejskiej suwerenności, jeśli rozumie się ją jako robienie w przyszłości wszystkiego, czego chce Waszyngton” – powiedział Maas niemieckiej agencji prasowej DPA. Socjaldemokrata odniósł się do zmiany obsady w Białym Domu 20 stycznia 2021 r., kiedy demokrata Joe Biden zasiądzie w fotelu prezydenckim. „Rząd Niemiec nie zmieni swojego stanowiska odnośnie Nord Stream 2” – podkreślił minister spraw zagranicznych RFN.

 192. @Piotr II, @Bar Norte – przecież o podobnym zjawisku wspominała tu na blogu @zyta. Chodziło o to, że jej polska znajoma (dentystka, więc uprawniona) chwaliła się “wczepieniem” kogoś z rodziny (prawnika z zawodu) poza kolejnością.

 193. Dziennikarz:
  Co pani sądzi na temat doniesień o tym, że w wyniku sankcji wobec Iraku zmarło pół miliona dzieci (…), czyli więcej, niż wyniosła liczba dziecięcych ofiar wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie. Czy warto było zapłacić taką cenę?
  Madeleine Albright:
  Myślę, że to bardzo trudny wybór, jednak w naszym odczuciu – tak, warto było.
  Źródło: program telewizyjny 60 Minutes, CBS, 12 maja 1996; cyt. za: Howard Zinn, Ludowa historia Stanów Zjednoczonych. Od roku 1492 do dziś, tłum. Andrzej Wojtasik, Wyd. Krytyki Politycznej, Warszawa 2016, s. 84

 194. „ja nie zmieniłem poglądów praktycznie od 60 lat zostałem wychowany przez Ojca Amerykanina konserwatystę oraz oficera Legionowegfo którego władze komunistyczne wydziedziczyły z majątku.” (18:44)

  Niezmienność poglądów to znak zaniku myślenia. Od 60 lat? – mój Boże!

  Wychowanie – przez konserwatywnego Amerykanina + oficera Legionowego/sanacyjnego(?) – wyjaśnia wiele w tym przypadku, a nawet usprawiedliwia i żal wzbudza.

 195. BWTB
  3 stycznia o godz. 18:40
  Burza jest raptem o 18 osób. Tak jak pisaem najpierw przysłano 10 000 , a drugim transportem 300000, Ta liczba zaszczepionych poza kolejnością marginalnie maa by w ogóle sobie tym głowę zaprzątać. Jest jasnym ze najpierw powiadamia się tych znanych, Piałem jak powiadomiono
  „I nagle 29 grudnia dostaję wiadomość z koordynacji z teatru, czy mogę się szczepić jutro, bo jest taka sytuacja, że ileś tam set dawek szczepionki jest – która w ciągu dwóch dni traci swoją przydatność”
  Nie szukajmy drugiego dna. To że ktoś wykorzystuje okazję dziwi?

 196. teo
  3 stycznia o godz. 20:52
  A Jaruzelski zmienił poglądy mimo wychowania o jaki sam pisał.
  Głupi jakiś ten Jaruzelski nie

 197. Ociec Padre!!!
  3 stycznia o godz. 20:42
  Super przykład zakłamania i kompletnego braku zasad moralnych.

 198. Szósty odcinek serialu „Osiecka” już bez Elizy Rycembel. Rok 1964. Tysiąc szkół na tysiąclecie. Tyle historii materialnej. Spółdzielnia Usług Poetyckich Zakładu Pracy Zleconej rozkwita. Działa instancja nadrzędna. Najlepsze w tym odcinku piosenki.

 199. „.. a nawet usprawiedliwia i żal wzbudza.”

  Gdzieś tu, w chwili uniesienia, dodałbym słowo: politowanie.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 200. Na marginesie
  3 stycznia o godz. 20:17

  ” – przecież o podobnym zjawisku wspominała tu na blogu @zyta. ”

  …owszem, pisała…a mnie interesuje Twoje zdanie….

 201. ls42
  3 stycznia o godz. 21:13

  „Szósty odcinek serialu „Osiecka” już bez Elizy Rycembel. Rok 1964. Tysiąc szkół na tysiąclecie. Tyle historii materialnej. Spółdzielnia Usług Poetyckich Zakładu Pracy Zleconej rozkwita. Działa instancja nadrzędna. Najlepsze w tym odcinku piosenki.”

  …bardzo krytycznie pisałem o serialu po dwóch pierwszych odcinkach…
  chyba powinienem dziś odszczekać…co niniejszym, ze spuszczoną głową czynię…

 202. Na marginesie

  Myślę, że najbliższe dni przyniosą więcej informacji na temat „wczepiania” się w szczepienia.

  Moze to zaowocować obszerniejszymi wypowiedziami na temat roli kwantyfikatorów moralnych na wolnym rynku z deficytem towarów pierwszej potrzeby.

  Ps. Dziś czytalem o konieczności pominiecia drugiej tury szczepień w odniesieniu do już zaszczepionych i przeznaczeniu odłożonych na ten cel dawek do poszerzenia grupy objetej pierwszym szczepieniem – w związku z aktywnością tzw „brytyjskiego mutanta”.
  Z tym, że wygląda na to iż państwo nie ma pojęcia jak ta aktywność „mutanta” w kraju wygląda.

 203. Turniej Czterech Skoczni. Innsbruck szczęśliwy dla Kamila Stocha, który wygrał z wielką przewagą oddając dwa piękne skoki. Wczoraj też wygrał Polak. W klasyfikacji Polacy na czele. Czwarty konkurs w święto Trzech Króli w Bischofshofen w Austrii

 204. geozak 3 stycznia o godz. 18:44 do TEO: –… zostałem wychowany przez Ojca Amerykanina konserwatystę oraz oficera Legionowegfo którego władze komunistyczne wydziedziczyły z majątku.

  Geozak,
  to chodzi o ten majątek, z którego twego ojca „wydziedziczyła komuna” i dała zasłużonemu dla komuny Rajmundowi Kaczyńskiemu, ojcu tych dwóch braci o których może słyszałeś, Lecha i Jarosława?

 205. z maila, do którego dotarliśmy wynika, że nie był to teatr, tylko fundacja Krystyny Jandy. Nie była to też żadna „mądra i potrzebna akcja”, jak mówił Zborowski, tylko zwykła informacja wysłana przez Alicję Przerazińską, dyrektorkę w Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Wiadomość zatytułowano „Szczepionki”.
  Treść maila
  „Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, to umówimy Was na szczepienia”
  Ponieważ mamy kilkuset współpracowników, często seniorów, którzy od jakiegoś czasu pytali o radę, gdzie się zgłaszać, czy do przychodni, czy szpitala wobec chaosu informacyjnego, jaki panuje na temat zapisów postanowiliśmy przygotować gotową listę chętnych na szczepienia i przekazać ją do punktu szczepień jeśli tylko będzie to możliwe jako zakład pracy.
  Na koniec pisze, że akcja promocyjna miała ruszyć w styczniu i objąć grupę aktorów-seniorów, ale – jak zaznacza – nie miała być związana z wysyłanym przez nią mailem. „Ilość jadu, nienawiści, życzeń śmierci i zdechnięcia, jaka w nas uderzyła przekroczyła wszystkie możliwe granice i budzi moje przerażenie” – podsumowuje dyrektorka z fundacji Jandy.

  Polskie piekiełko nic dodać nic ująć

 206. Maciek (ad 21.31),
  a niektórzy się wyśmiewają z ludzi w podeszłym wieku, że się dają wrabiać łobuzom, którzy ich okradają „na wnuczka” albo „na policjanta”.

 207. maciek.g (21:08)
  A Jaruzelski zmienił poglądy mimo wychowania o jaki sam pisał.

  Zdaje mi się, że chodzi w tym stwierdzeniu o poglądy polityczne – w przypadku Jaruzelskiego, z chrześcijańskich, sanacyjnych lub endeckich na komunistyczne i prosowieckie. I to w granicznych warunkach wojennych. Ogólnie, poglądy polityczne ludzie zmieniają pod wpływem krańcowych, ekstremalnych warunków. Mnie się takie nie przydarzyły i w zasadzie orientacji swojej nie zmieniłem. Ale poglądy na różne równie ważne, jeśli nie ważniejsze sprawy – obyczajowe, filozoficzne, kulturowe – zmieniałem pod wpływem obserwacji życia i ludzi, niekiedy – lektur.

  Ale gdyby mnie wychowano w tradycji konserwatywnej Polonii amerykańskiej oraz sanacyjnej (po-legionowej) to bym się wyrywał z tego zaklętego kręgu szybko i wytrwale. Choć może przeceniam siebie?

 208. Myślenie ma przyszłość, ale wyborów dokonuje się często pod wpływem emocji, a te mogą zaprowadzić na manowce. Człowiek może się zatem mylić, społeczeństwo powinno jednak wybierać właściwą drogę do celu. Najważniejsze aby ten cel był szczytny

 209. Korespondencja ze swiata na oko, nowego..
  – Kowal do kobiet na wiejskim zebraniu (bo jedyny piekarz we wsi nie piecze jak powinien )
  – To moze ja .ebne szewcowi ? ( bo mamy dwoch )

 210. legat
  3 stycznia o godz. 21:27
  Wydziedziczenia , a dokładnie bandytyzm i kradzież przez nową władze trzeba widzieć dokładnie tak, jak pokazuje prawdziwa historia, a nie dokładać do tergo nowe kłamstwa i podteksty polityczne. Rajmund ojciec Kaczyńskich nie miał z tym nic wspólnego. Można nie znosić Kaczyńskich , ale trzeba się wystrzegać ewidentnych kłamstw. Akurat sprawę z tym mieszkanie Rajmunda znam. On nikomu niczego nie ukradł. Po prostu, za wyremontowanie, właściciel zgodził się by jakiś tam okres mógł mieszkać. Następnie rząd wydal dekrety i właściciele nie mieli wiele do gadania i z tej przyczyny mieszkania nie musiał opuścić.
  Był dramatyczny brak mieszkań, który władza rozwiązywała prawem kaduka nakazując dokwaterowywania , lub zabraniając usuwania mieszkających (w własności)
  Nam też wykazano nadmetraż. Mama by nie dokwaterowano nam jakiś żuli i pijaków sama wynalazła rodzinę cukiernika i udostępniła im największy pokój z osobnym wyjściem w bramie domu.Własność niby była , ale tylko teoretycznie.
  To zresztą zupełny pryszcz jak to się mówi , gdy porównuje to z losem siostry ojca która wyszła za posiadacza ziemskiego. Jemu to nowa władza dala 24 godziny na opuszczenie domu i zarekwirowała cały majątek łącznie z domem i tym czego nie był w stanie zabrać. Chłopi którzy u niego pracowali pomogli mu dostać się do Radomia do rodziny wioząc go setki kilometrów swymi furmankami (był bardzo przez nich lubiany) Rodzina ścieśniła się i przyjęła do razem z rodziną w domu w którym zamieszkiwała (dom wybudował dziadek)

 211. maciek.g
  3 stycznia o godz. 22:00 do mnie: – On nikomu niczego nie ukradł.

  A czy ja napisałem, że komuś ukradł? Weź się puknij w czółko.

 212. legat
  3 stycznia o godz. 21:40

  a niektórzy się wyśmiewają z ludzi w podeszłym wieku, że się dają wrabiać łobuzom, którzy ich okradają „na wnuczka” albo „na policjanta”.

  Wielu ludzi jest naiwnych , i nie jest to jedynie domena staruszków. Ale właśnie czytając prasę i media wielu cwaniaczków dochodzi do wniosku że najłatwiej oszukać właśnie wiekowych i jak czytam dość często się oszukują . Jak czytałem staruszka udawała ze uwierzyła w to co mówił złodziej ale powiedziała że juto dopiero może mieć pieniądze. Uwierzył gdy po nie przyszedł już w jej domu czekała na niego policja.

 213. Wstrząsający tekst Giertycha o kradzieży Idea Banku przez bandę Morawieckiego:

  https://wiesci24.pl/2021/01/03/w-polsce-rzadza-bolszewicy-ktorzy-wyznaja-ateizm-katolicki-giertych-uderza-w-pis-mocno-jak-nigdy-dotad/

  „Najpierw właścicielowi panu L. Czarneckiemu zaproponowano zatrudnienie osoby blisko związanej z szefem KNF, a pośrednio z szefem NBP. Miał mu zapłacić procent od swego majątku. Powiedziano mu, że jak nie uzyska ochrony, to mu zabiorą bank i przedstawiono, że instytucją, która to zrobi jest BFG.

  Była to klasyczna oferta rekietingu, czyli opłaty za ochronę. Tylko że autorem tej oferty nie była mafia, ale Państwo.

  Gdy dr Czarnecki zlekceważył tę ofertę Państwo zaczęło wykańczać jego firmę tworząc różne wymogi (przy bankach czyli przy biznesie regulowanym jest to dość łatwe), których spełnienie było coraz trudniejsze.

  (…) To nie Czarnecki emitował puste obligacje, to nie on nadzorował ten proces, to nie Czarnecki zasiadał w KNF, który miał za zadanie pilnować tego typu firm i to nie Czarnecki zatwierdzał fałszywe sprawozdania finansowe GetBack.

  Obligacje sprzedawały wszystkie banki, w tym państwowe, a Czarnecki wręcz zakazywał szefom swoich banków ich sprzedaży lub nawet nadzoru nad sprzedażą. Getin Noble Bank tego zakazu posłuchał, a prezes Idea Bank nie. Za to Czarnecki wyrzucił go ze stanowiska, a za brak nadzoru nad procesem wciskania ludziom tych obligacji skierował na tego prezesa i innych odpowiedzialnych członków zarządu zawiadomienie, w wyniku którego ten znalazł się w areszcie.

  To zresztą Czarnecki jako właściciel banku najwięcej na tym procederze stracił. Ale cóż znaczą fakty, gdy jest wola samego Jarosława Kaczyńskiego?”

  „Teraz przyszli po bank Czarneckiego, za chwilę przyjdą po średnie firmy, a później (apetyt rośnie w miarę jedzenia) przyjdą po małe.
  Nikt nie ma żadnej realnej własności prywatnej, gdy rządzą bolszewicy.
  Nikt nie ma firmy, domu, mieszkania, samochodu, gdy w każdej chwili, bez podstawy prawnej, albo wykorzystując podstawę prawną stworzoną do walki z mafią, może partia rządząca zabrać mu wszystko”.

 214. legat
  3 stycznia o godz. 22:11
  A jak inaczej można zrozumieć to co napisałeś?

  chodzi o ten majątek, z którego twego ojca „wydziedziczyła komuna” i dała zasłużonemu dla komuny Rajmundowi Kaczyńskiemu, ojcu tych dwóch braci

  Czyli dala kradzione w zamian za usługi , a on wiedząc o ty chętnie przyjął – czyli współudział w kradzieży

 215. Maciek,
  Twój sposób rozumowania jest analogiczny jak niejakiego Geozaka. Może razem na tyczki chodziliście?

 216. Kolejny przebojowy numer Trumpa
  https://www.bbc.com/news/election-us-2020-55524838
  niewinny telefon Trumpa do oficjela stanowego w Georgii, aby „znalazl mu brakujace glosy do zwyciestwa wyborczego”… 🙂

 217. @Piotr II 3 stycznia o godz. 21:15

  Moje zdanie? Co kraj to obyczaj.
  Staram się patrzeć deskryptywnie, nie normatywnie.
  🙂

 218. @ls42 3 stycznia o godz. 21:51

  Myślenie ma przyszłość, ale wyborów dokonuje się często pod wpływem emocji, a te mogą zaprowadzić na manowce. Człowiek może się zatem mylić, społeczeństwo powinno jednak wybierać właściwą drogę do celu. Najważniejsze aby ten cel był szczytny

  Mój komentarz: litości!!!! Jak można z siebie wykrzesywać takie beznadziejne pitu-pitu?

 219. Dlaczego nie przeechodzi??? Trump usiłuje sfałszować wybory
  https://wyborcza.pl/7,75399,26655917

 220. teo
  Poglądy kształtuje się podobno u człowieka do 14 lat.Tak mnie wychowano w kodzie kultury polskiej -katolik,Sienkiewicz,Mickiewicz.Mama w wieku 90 potrafiła recytować z pamieci całegfo Pana Tadeusza.

 221. Tak! wy.cie.klo nie przechodzi

 222. @maciek.g
  3 stycznia o godz. 21:05

  „Burza jest raptem o 18 osób. Tak jak pisałem najpierw przysłano 10 000 , a drugim transportem 300000, Ta liczba zaszczepionych poza kolejnością marginalnie maa by w ogóle sobie tym głowę zaprzątać”.

  Stąd się biorą sukcesy PiS. Oni potrafią wykorzystać każde, nawet pozornie nieznaczące zdarzenie, aby wzmocnić swoją narrację. A tu mamy Jandę – jedną ze sztandarowych postaci anty-PiSu. Dlatego od kilku dni połowa kur wizyjnych wiadomości będzie o Jandzie we wszystkich możliwych kontekstach tejże pisowskiej narracji: „walczy o praworządność, a szczepi się na lewo”, „celebryci ponad Polakami”, „pogarda elit wobec ludu”.

  Kilka dni przed tymi nieszczęsnymi celebrytami zaszczepiło się co najmniej dwóch PiSowskich starostów w terenie. W blasku fleszy, żeby zachęcić mieszkańców swoich miejscowości. Gdyby Platforma miała cojones, zrobiłaby z tego taką samą zadymę, jak PiS z Jandą. Ale nie ma. Nie potrafiła też wykorzystać propagandowo afer nieporównanie większego kalibru, np. z Szumowskim. Dlatego następne wybory wygra PiS.

 223. Wychodzą nowe fakty w sprawie tej niewielkiej liczby zaszczepionych z poza grupy „0”

  Politycy obozu rządzącego gromko potępiają celebrytów, którzy zostali zaszczepieni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, rząd zapowiada surową kontrolę nad tym, jak doszło do zaszczepienia osób spoza grupy zero (lekarzy i pracowników służby zdrowia walczących z COVID-19), a przecież sam WUM już 30 grudnia, na swojej stronie internetowej informował, że otrzymał od rządu „dodatkową pulę 450 dawek, odrębną od puli szczepionek przeznaczonych dla etapu zerowego akcji”.

 224. legat
  3 stycznia o godz. 22:20
  Czyżby? Nie kompromituj się

 225. remm
  3 stycznia o godz. 22:33
  O ile zgadzam się, że opozycja nie wykorzystuje ewidentnych wpadek PiS i niepotrzebnie pozwala im grac na ich warunkach, to za zupełnie bledną oceniam twą diagnozę „Dlatego następne wybory wygra PiS”
  Jak czytam obecnie betonowy elektorat PiS to zaledwie 16% . W listopadowym sondażu OKO.press aż 59 proc. badanych wykluczyło głosowanie na PiS .
  To wskazuje że szansa na zwycięstwo jest minimalna.
  Zazwyczaj partia rządząca traci wraz czasem utrzymywania władzy.
  Jeszce ponad 2 lata. Pandemia niszczy elektorat prawicowy (tez oko press) a on jest wsparciem PiS

 226. Kaczyński i Głódź ręka w rękę: Polska to Kościół, Polska to PiS. Ten sam przekaz w 6 punktach
  https://oko.press/kaczynski-i-glodz-reka-w-reke-polska-to-kosciol-polska-to-pis-ten-sam-przekaz-w-6-punktach/

  Obecnie widoczna katastrofa kościoła jest równocześnie katastrofą PiS

 227. @Bar Norte 3 stycznia o godz. 21:21

  Chaos informacyjny jest faktem. Moim zdaniem nagłośniono kilka przypadków, na których waaadza zbije polityczny kapitał, podczas gdy w istocie rozeszło się “na lewo” o wiele więcej dawek szczepionki. Postępowanie tej polskiej znajomej, które ze zgrozą relacjonuje @zyta z Hameryki, jest tak typowy, że nie budzi zdziwienia, a “pani doktor” stomatolog też nie widzi nic niezwykłego w swoim postępowaniu. Z kolei oburzenie tych, co się nie załapali, też nie budzi mojego zdziwienia – oni i tak z gory zakładają, że przy rozdziale dóbr deficytowych muszą być jakieś przekręty, bo władza ex definitione jest nieuczciwa, więc i tym razem… ale czują się oszukani, więc są wściekli. Fakt, że wielu z nich i tak nie chciało się szczepić, dodaje tylko pikanterii całej sprawie.

  I tak się kręci ten covidowy młynek. Samo życie!

  A rozprowadzenie drugiej dawki szczepionki niezgodnie z przenaczeniem to już tylko wisienka na torcie.

 228. @maciek.g 3 stycznia o godz. 23:00
  katastrofa kościoła jest równocześnie katastrofą PiS
  I vice versa.

 229. Jeszcze o szczepionkach. Jan Hartman na blogu:

  Mój szwagier zauważył przytomnie, że obecna afera bardzo się przysłuży propagowaniu szczepień. Gdy ludzie zobaczą, że wielcy i bogaci biją się o te szczepionki, to sami też je zechcą. Jak coś „dają spod lady”, to pewnie jest to coś dobrego. Ja też tak myślę. I skorzystam z zaproszenia, jakie dostałem. Nie na dziś ani na jutro, bo Collegium Medicum najpierw szczepi, rzecz jasna, medyków. Niemniej jednak liczę na luty. Pomimo że na covid już chorowałem, rwę się do tego, aby zostać na chwilę obywatelem pierwszego sortu. Będę na widok nieszczepionych jeszcze pariasów krzywił się i odsuwał na dwa kroki. Podobne uczucie musieli żywić w stosunku do swoich ziomków moi przodkowie, którzy kiedyś tam, przed stu laty, dla kariery wybrali chrzest. Ale to już całkiem inna historia.

 230. @maciek.g
  3 stycznia o godz. 22:55

  Proponuję zejść na ziemię. Tu jest średnia sondażowa z grudnia:

  https://twitter.com/MarcinPalade/status/1345708931360944128

  Owszem, PiS stracił sporo w porównaniu z 2019, bo jeszcze nie odrobił
  strat po wyroku TK, ale jeśli dotrwa do końca pandemii (a kto miałby go wcześniej obalić i w jaki sposób?), to zdyskontuje wzrost gospodarczy wzmocniony bilionowymi dotacjami z Unii i w 2023 może zdobyć nawet większość konstytucyjną.

 231. Na marginesie

  „rozprowadzenie drugiej dawki szczepionki niezgodnie z przenaczeniem”

  Nie tyle niezgodnie z przeznaczeniem co z polecanym przez producenta sposobem uzycia. Chodzi o to by tym co się ma zaszczepić dwa razy więcej ludzi rezygnując z drugiej tury szczepień. To, jak piszą, oznacza słabszą i krótszą ochronę no ale luty, marzec grupa wyszczepiona luty – marzec mogłaby jakoś opękać.

 232. „Poglądy kształtuje się podobno u człowieka do 14 lat”

  – Raczej wg. sowieckiej doktryny wychowawczej.

  System immunologiczny, faktycznie ewoluuje do wieku 11-12 lat podobno (zaczyna słabnąć po 50-ce).
  Zaś nauka dobrych manier na ogół nie ma szans po 10 roku życia.
  Poglądy polityczne ma już jakieś, biorąc pod uwagę prawa wyborcze, w wieku circa 18 lat.
  Poglądy w ogóle, czasami także polityczne oraz na różne ważne sprawy człowiek – powiedzmy – normalny, kształtuje do końca życia. Ileż żyje wyborców w Polsce, którzy głosowali na SdP a potem na PiS, na Wałęsę a potem na Kaczyńskiego?

  Przypominam sobie, jak w pociągu podmiejskim (w relacji W-wa Centralna – Żyrardów) powiedziałem głośno „co myślę o przywódcy komunizmu” – Stalin to łajdak, tuż przed jego śmiercią. A kilka lat później, jeszcze przed pójściem do szkoły czytałem ówczesny elementarz i na ostatniej stronie była informacja o tym jak towarzysz Bierut kocha dzieci wraz z portretem. Jakże ja wtedy chciałem się zwrócić do towarzysza Bieruta o pomoc, aby mnie wziął w obronę przed tymi niedobrymi rodzicami jakich miałem, gdy przeciw ich być może drakońskim zakazom się buntowałem. Już zmieniałem poglądy? Hahaha, jakie tam poglądy u 3- i 5-latka.

  Na katolika mnie wychowywano, z zapałem uczyłem się ministrantury po łacinie, aż zaczął we mnie upadać ten „pogląd”, (nie)religijne przekonanie, trudno powiedzieć z jakiego powodu i w jakich okolicznościach, powiedzmy – samo z siebie. Może pod wpływem zakonnicy, która uczyła religii w szkole i zadawała nam rysowanie świętych obrazków „własnymi słowami”.

  Sienkiewicza trylogię ojciec kupił, trudno powiedzieć, czy dlatego, że właśnie wyszła (w papierowej oprawie), czy z poczucia patriotyczno-edukacyjnego nakazu. Po przeczytaniu odeszła mi ochota na wszelkie powieści historyczne, może nawet „Potop” zobrzydził mi wszelką powieściową fikcję na kilka dziesiątek lat.

  Cóż, Mickiewicza recytował mój dziadek, rocznik 1881 w Zachodniej Galicji. Prababcia fundowała dzieciom edukację domową, tj. wynajmowała „panocka” – nauczyciela wiejskiego, który prawdopodobnie uczył ich języka polskiego dla edukowanej komunikacji na „Panu Tadeuszu”, jak dzieci żydowskie uczyło się hebrajskiego z „Tory”. Na codzień do porozumiewania się miały gwarę lokalną.

  Andrzej Sikorowski „Czyjaś Ty?”
  … nieucz mnie Polski, łysolu …
  https://www.youtube.com/watch?v=p8VfmfJeTBc&feature=youtu.be

 233. PA2155
  Wyszła przed chwilą pielęniarka.Powiedziała ,że powinien mieć odpornosc imunologiczną
  i to maja możliwość sprawdzić.

  Powiedziała ,że jeśli mnie zaszczepia to za 3 m-ce.

 234. Właśnie muszę skrytykować rząd PiS który 2 dawjkę szczepionki zamierza podawać niezgodnie z tym co zaleca producent i tak podaj w USA czyli trzy tygodnie. Podobno zamierzaja podac po 5 tygfodniach aby zaszczepić jak najwiecej w pierwszym okresie..

  Cóz Polacy to Naród który lubi kombinować i mało przejmuje sie tym co zalecają np producenci.

 235. W Wielkiej Brytanii, gdzie sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, mówi się o przesunięciu drugiej dawki nawet do 12 tygodni po pierwszej, a do tego ta druga dawka nie musi to być nawet tej samej firmy, co pierwsza.
  Piękny chaos się zapowiada.

 236. remm
  Najwiecej krytyki do tej afery serwuje konkurencyjna stacja do TVN czyli Polsat.Z TVN Miszczak był w grupie kombinatorów .

  Trudno się dziwić ,że PiS wykorzystuje to sytuację .Potwierdza to jego narracje o degeneracji elit oraz uderza w Jandę która przyrównywała PiS jego rzady do taplania se przez nia w gównie.

  Najbardiej śmieszy mnie Materna to jest cyniczny typek.

 237. teo
  Widocznie miałes za słabe autorytety .

  Moja Mama też mnie wysyłała abym był ministrantem.Ja zupłninie nie nadawałem sie do tego po prostu trudno mi było zapamietac rytuał mszy odprawianej w wersji łacińskiej.

  Prosze Mamo dlaczeo musze byc ministrantem.

  Mama tłumaczy obrazowo -musisz być dobrym katolikiem -ale dlaczeo.Dobry katolik Polak to jak żaba ropucha której nigdy nie pokona i przełknie Niemiec czy Rusek odwieczni wrogowie Polaków i PolskiZobacz jak Burek połknąl ropuche i potem stał 4 godz aby ją wyksztusić gdyż ropucha ma na ciele trucizne.Faktycznie moj kochany Burek kiedyś połknąl ropuchę i dopiero po 4 godz wyskoczyła mu z pyska a ja płakałem jak on cierpiał.

 238. act
  3 stycznia o godz. 14:14

  Acticku kochany,

  Ja tu pisze I rowniez czytam 🙂 dla rozrywki

  Nie mam listy wybranych osób ktorym przesylam zyczenia noworczne. Zycze wszystkim szczesliwego nowego roku. Tobie też 🙂

  T minus 18 days

 239. Orca
  4 stycznia o godz. 0:54
  nie martw sie Orca, to takie blogowe przysrywania od strony „prawomyslnych i slusznych”…. Szczesliwego Nowego Roku… 🙂

 240. afera ze szczepieniem poza kolejka rodziny Sewerynow i ich przyjaciol pokazuje jedynie tolerowanie zwyklej hipokryzji ludzkiej… moge zrozumiec szczepienie Andrzeja i jego kolegi Witolda, bo sa po 70-tce, ale Marysi… zachowali sie po pisowsku… 🙂

 241. All
  Tak się zastanowiam jak zmobilizować Polaków do szczepień i nie widzę z tym problemu :.

  1.Niektóre zawody wmagaja bezwzględnie zaszczepienia.Zalicyłbym np pracowników którzy maja kontakt z ludzmi w wiekszym zakresie.Resteuracja.kawiarnia sklepik nie zostanie otwarta jeśli własciciel nie zaszczepi pracownikow.Nawet sprzedawcy na targu aby dostac pozwolenie powinni być z swiadectwem szczepienia.W USA szybko mają zaszczepić wszystkich pracowników handlu i usług.

  2.Ci ktorzy korzystaja z komunikacji publicznej jak autobus,tramwaj czy pociąg powinni mieć swiadectwo szczepienia.Przeciż nikt nie zmusza ich do korzystania moga chodzic pieszo.

  3.Wiadomo ze szereg firm jak np linie lotnicze nie czekajac na decyzje rzadów same wprowadzo prawo nie wpuszzania na pokład nie zaszczepionych pasazerów .Czym sie rózni srodek komunikacji publicznej od samolotu -możliwosc zarazenia w autobusie czy tramwaju czy w pociagu jest znacznie wieksza.
  4.Pewne zawody w tym nauczyciele beda zmuszeni do szczepień.Równiez pracodawca zmusi zaloge do szczepień.Jak nie chcesz sie zaszczepić zmin prace zbieraj grzyby w lesie .

 242. geozak
  4 stycznia o godz. 0:07
  tak jak wczesniej pisalem…jest mozliwe sprawdzenie obecnosci przeciwcial przeciwko wirusowi w twoim osoczu… na razie nie wiadomo, czy nabyta odpornosc immunologiczna jest trwala i na jak dlugo.. zycze powrotu do zdrowia..

 243. Orca
  4 stycznia o godz. 0:54

  ‚Nie mam listy wybranych osób ktorym przesylam zyczenia noworczne’
  Wlasnie, ze w noc sylwestrowa wybralas…nie bede cytowal, brzydze sie.

  PA2155
  wyskakujesz zawsze zza plecow innych, niemeskie to jakies.

 244. Takie “blogowe przysrywanie ze strony prawomyślnych i słusznych”…
  Że jak Marysi to już od szczepionki wara!

 245. @act 4 stycznia o godz. 1:47

  Miałam to samo… ale ugryzłam się w klawiaturę.
  Jednak przyznaję, że z ust mi to wyjąłeś.
  Don’t be a stranger to EP

 246. act
  4 stycznia o godz. 1:47
  dobrze, ze ty jestes taki meski… :)… gdzie nie dotknac to ch…

 247. chcialem sobie dac spokoj w nowym roku, ale zabawa trwa…

 248. PA-skuda zstąpił poziomu @gołozadka.
  Wulgaryzmy i konfabulacje – taka „uroda”.

 249. Dla przypomnienia…

  Orca 1 stycznia o godz. 3:41
  Geo,
  A few bottles of white went by and there are many ahead of us. It’s only 6 bottles PM in the year 2020.
  Mussels in white PM wine!
  I absolutely enjoy reading your comments. Hang in there, neighbor.
  Happy New Year when the clock strikes midnight Pacific Time.

  GajowyM.
  1 stycznia o godz. 9:58
  Ile bottles of white potrzeba do wzbudzenia w kobiecie entuzjazmu dla ordynarnych grubiaństw gołozadka?

 250. Na marginesie
  4 stycznia o godz. 1:56
  Babciu z marginesu, poluzuj troche w nowym roku… zlosc pieknosci szkodzi… 🙂

 251. Bla-bla-bla, „zaliczyłbym tych, i tamtych … bla-bla-bla …”

  Pracownicy szpitali nie są zmuszani (przynajmniej w stanie WI) do szczepień na covid, taktycznie w całym zamieszaniu opinii i obaw m.in. spowodowanym tweetami i minami Trumpa. Największą trudność stanowi przekonanie Afro-Amerykanów do szczepionki.

  Bla-bla-bla … szczepionka jest amerykańska … bla-bla-bla … IBM computers … bla-bla-bla

  Szczepionka pod marką firmy Pfizer, którą przysłano do Polski, jest produkcji głównie – jeśli nie wyłącznie – niemieckiej. Budżet Niemiec dotował jej wyprodukowanie kilkakrotnie większą sumą niż budżet amerykański. Unia płaci cenę o kilkadziesiąt procent niż USA. Moderna jest amerykańska.

  słabe autorytety … bla-bla-bla … Burek zjadł żabę, Niemiec zjadł Burka? … bla-bla-bla

 252. Na marginesie (1:47)
  PiS-troll nie usiedzi, a nie popuści.

  Wiele osób walczących na pierwszej linii frontu, m.in. ratowników medycznych, wciąż czeka na szczepienie. Tymczasem szczepionkę podano np. Małgorzacie Szwed, żonie Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Dlaczego? Małgorzata Szwed jest z wykształcenia pielęgniarką, od lat szefuje Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych. Rozporządzenie daje prawo zaszczepienia się także członkom izb pielęgniarskich i lekarskich, ale czy to słuszne, skoro głównie wykonują pracę biurową? – GW.

  I będzie teraz Narodowe obrzucanie się. Bałagan PiSowski utonie w tym wartkim strumieniu.

 253. Izrael wykonuje około 150 tys. szczepień dziennie, a Polska 10 razy mniej. Rządzący, zamiast pracować nad przyspieszeniem, zajmuje się tropieniem spisków i wylewaniem pomyj na „elity III RP”. Awantura o aktorów, którzy zostali zaszczepieni poza kolejnością, to świetny prezent dla PiS. Pomaga im przykryć gigantyczną nieudolność.

 254. https://www.youtube.com/watch?v=h_sH9Lrh524&feature=youtu.be
  Kiedy kręcisz serial dla gojów i igła chowa się w strzykawce lub jej nie nie ma !!

 255. nawet tuskowy telegrafista dal sluszny odpor… 🙂 gdyby byl Tusk u wladzy, to wszystko byloby szczerza a slusznie… 🙂

 256. szczerze.. sorry za literowke…

 257. telegrafista ma swiat zero-jedynkowy, PiS-PO… moze mu to zostalo ze szkoly lat stalinowskich… niestety, urodzilem sie nieco pozniej…

 258. „Awantura o aktorów, którzy zostali zaszczepieni poza kolejnością, to świetny prezent dla PiS. Pomaga im przykryć gigantyczną nieudolność.”

  na tym polega robienie polityki na calym swiecie, zwlaszcza ze, ci aktorzy sprzedawali swoja opozycje do pisowskiej hipokryzji… 🙂 niektorzy nie moga tego zrozumiec…

 259. Hi-hi, chciał sobie dać spokój w nowym roku i palnął o Marysi, o przysrywaniu, o ch….
  pomyślny Nowy Rok zaliczył już

 260. trudno, czasami sie tak zdarza… hi hi…

 261. Znalezione w sieci.

  Wiersz Bankiera – The Banker Poem

  Witam, nazywam się Montague William Trzeci,
  A to, co wam powiem, absurdem może trochę zaleci,
  Lepiej dla mnie, jeśli nie dacie wiary tym wymysłom,
  bo wiecie, dla banków pracuję i dla wielkiego przemysłu.

  Od wielu lat kontrolujemy wasze życie,
  podczas gdy wy w znoju walczycie o przeżycie.
  Stworzyliśmy rzeczy, bez których spokojnie możecie się obejść,
  sportowe samochody, modę i telewizory plazmowe.

  Dokładnie pamiętam jaka była początków tego przyczyna,
  tajemnice rodzinne, przekazywane z ojca.. na syna.
  Mam nad wami przewagę, dzięki dziedzictwu mej wiedzy,
  podczas gdy wy wieśniacy śpicie nocą na miedzy.

  Władamy pieniędzmi, które kontrolują wasze życie,
  a wy czcicie fałszywych i nawet się nie obejrzycie,
  Jak zaprzedajecie duszę dla „Swojego Miejsca Pod Słońcem”,
  dla rzeczy, które nic nie będą znaczyć, gdy wasz czas się skończy.

  Te rzeczy będą tu istnieć dla was, cielątek,
  a ja sobie tu posiedzę i policzę mój majątek.
  Mam wszystko, czego chcę i świadomość tego wiele dla mnie znaczy,
  podczas gdy was, szarych ludków, wyrzuca się z pracy.

  Widzicie, gardzę wami skrajnie, wami wszystkimi,
  a uśmiech na mojej twarzy, sprawi, że nikt mnie za to nie obwini.
  Używam bowiem broni… telewizji globalnej,
  wzbudza ona empatię i łączy nas dokładniej.

  Naiwnie wierzycie, że obchodzi nas los mas,
  a bankierzy i brokerzy, to tylko nie liczni z nas.
  Zrozumiawszy to, swą moc byście odzyskali,
  dajemy więc wam codziennie terror, abyście się strachem najadali.

  Panika, kryzysy, wojny i choroby dostaniecie,
  abyście drogę do Duchowej Jedności.. zgubili na tym świecie.
  Oszukujemy w tej grze i obstawiamy wszystkie konie,
  aby zniewolić wasze żałosne życie w zastygającym betonie.

  Idz więc i zasuwaj, dopóki Ci zdrowie pozwala,
  a gdy już dobiegnie końca i zbliżysz się do cmentarza.
  Spojrzysz wstecz, a oczy Twoje ujrzą,
  że życie było pustką, zwykłą iluzją.

  Mało, jest rzeczy, którymi nie władamy,
  posiadać policję i prawników, to zawsze były nasze plany.
  Wykonują nasze rozkazy, gdy wy maszerujecie po ulicy,
  nie wiedzą, że są tylko pieskami na naszej smyczy.

  Prawdziwa władza leży w rękach niewielu,
  głosowałeś na partię?,,, a co byś chciał przyjacielu?
  Wiedz jednak, że wszystkie są z tej samej gliny,
  Stary dobry Gordon, przekazał Davidowi rygoru liny.

  Podążasz za przywódcą, któregoś na przód sam wytknął,
  ale w żyłach masz krew czerwoną, a my błękitną.
  To tylko część gry i tego nie zauważasz,
  kolejne odwrócenie uwagi, jak pieniądze i sława.

  Gotuj się na wojny, w imię wyzwolenia,
  i przeciw nieistniejącym chorobom, na które stosujemy szczepienia.
  Zaatakujemy elastyczne umysły waszych dzieci,
  zaczipujemy cały świat, a wy palcem w bucie nie kiwniecie.

  Manipulacja wiadomościami utrzyma was w ryzach,
  depopulacja prostaków, do tego nas przybliża.
  Eugeniką trochę byliśmy rozczarowani,
  tak, Nazistów, też żeśmy zasponsorowali.

  Tak długo jednak, jak wszelkie media są nasze, co do jednego,
  To co naprawdę się dzieje – nic wam do tego.
  Teraz pewnie plazmową telewizję pójść raczysz,
  a światem będą dalej rządzić Ci, których w niej nigdy nie zobaczysz.

  Napisał: Craig-James Moncur 16/10/2009
  A teraz widać jak na dłoni, że tak się dzieje.

 262. na tym polega robienie polityki na calym swiecie, zwlaszcza ze, ci aktorzy sprzedawali swoja opozycje do pisowskiej hipokryzji (pisownia i interpunkcja autentyczna)

  Ale właściwie o co mu chodzi? Kto sprzedaje, kto w opozycji, kto hipokryta. Np. kto tak robił politykę?

  Może mu chodzi o wyrażenie słusznego moralnie poparcia dla PiS?

 263. nigdy nie obiecywalem jednostronnego moratoium… a to zdanie o ch.. jako miary meskosci uslyszlam kiedys od znanego aktora warszawskiego…to tylko zapamietany cytat…

 264. wmawianie tego PiSu jak dziecka do brzucha swiadczy tylko o braku argumentow…

 265. moratorium, sorry

 266. afera ze szczepieniem poza kolejka rodziny Sewerynow i ich przyjaciol pokazuje jedynie tolerowanie zwyklej hipokryzji ludzkiej… moge zrozumiec szczepienie Andrzeja i jego kolegi Witolda, bo sa po 70-tce, ale Marysi

  Kto uprawia politykę w powyższym stylu na blogu, ramie w ramie z PiSem?
  Przeciw aktorom, którzy krytykowali PiS?

  Czego więcej trzeba na dowód adoracji PiS.

 267. aktorzy zrobili to, co chlopcy i dziewczyny z PiSu, czyli sa sobie rowni, bo wybrali swoj wlasny interes… tak to rozumiem…moze jest inne wytlumaczenie? ale poniewaz po fakcie probowali sie tlumaczyc, czyli nie byli do konca pewni swoich racji i kwalifikacji czynu…

 268. to tak na marginesie, abstrahujac od PiSu…. 🙂

 269. PA2155
  4 stycznia o godz. 1:33

  🙂

  Ja się nie martwię tylko mnie to bawi. Niczego na blogu nie biorę poważnie.

  Dziekuje za życzenia. Również życzę wszystkiego dobrego 🙂

  Miejscowa malarka, Sarah Clementson (watercolor) kazdego roku publikuje kalendarz z innym obrazem na kazdy miesiac roku. W 2021, pazdziernik, namalowala prom The Coho, ktory przed Covid plywal na trasie Port Angeles, WA – Victoria, BC. Wlasciciel promu chcialby powiesic obraz The Coho na pokladzie promu. Obraz tej malarki w rocznym kalendarzu to duze wyroznienie. To niestety nie nastapi w najblizszym czasie. Jak wiesz granica jest nadal zamknięta.

 270. Tak wyglada obraz promu The Coho namalowany przez Sarah Clementson

  http://www.seattlewatercolors.com/2021-Calendar-Images/P357.html

  Coho to jedna z kilku odmian łososia ktory migruje w naszych wodach.

 271. Orca
  4 stycznia o godz. 3:36
  ja tez nie… 🙂 ale na blogu mamy kilku doktrynerow i politycznych zelotow, wierzacych w tzw. „walke polityczna” w stylu trockistowskim… dodam, ze przez termin „trockizm” rozumiem permanentna walke nie przebierajaca w srodkach…

 272. moze cos ladnego, jako przerywnik… jest to promocja plyty Alison Balsom sprzed lat, ale ladnie brzmiaca..
  https://www.youtube.com/watch?v=Wa2vzx-aNrw

 273. PA,

  Rzeczywiscie bardzo przyjemne. Podoba mi sie “dialog” miedzy wokalista I “trumpet”. Prezentacja rowniez mi sie podoba. Artysci ubrani nieformalnie (casual) i muzyka ktora zwykle jest prezentowana w formalnym otoczeniu.

 274. Orca
  4 stycznia o godz. 4:06
  to byla cala smietanka muzykow brytyjskich… Trevor Pinnock grajacy na klawiszach i dyrygujacy oraz zespol, ktory zalozyl i ktorym dyrygowal przez wiele lat, The English Concert, wtedy czolowka swiatowa wykonawcow muzyki barokowej, glownie Handla… Trevor Pinnock pracowal przez kilka lat w Ottawie, jako dyrektor artystyczny jednej z kanadyjskich orkiestr symfonicznych, National Arts Center Orchestra…

 275. PA,

  “ to byla cala smietanka muzykow brytyjskich…”

  Dlatego całość brzmi tak “płynnie” (effortless).

 276. Prof.Maria Dorota Majewska:
  „Wcześniej testowano różne szczepionki na bazie RNA, lecz nigdy nie były one zatwierdzone, gdyż powodowały groźne reakcje i powikłania. Obecne wdrożenie takich szczepionek do masowego użycia jest niebezpieczne, bo nie są one gruntownie, długofalowo przebadane ani na poziomie komórkowym, ani na zwierzętach, ani klinicznie. Wprowadzony do komórek wirusowy RNA może zaburzać ekspresję wielu genów, a więc i funkcje komórek. Jeśli te szczepionki zawierają też, jako ukryty składnik, enzym odwrotną transkryptazę, wówczas wirusowe geny mogą się wbudować do DNAkomórek, wywołując chorobotwórcze mutacje. Możliwe też, że produkowane w nadmiarze białko kolcowe wirusa przyczepi się do powierzchni komórek i wtedy będą one atakowane przez układ odpornościowy, powodując choroby autoimmunologiczne. Istnieje też prawdopodobieństwo, że produkowane w nadmiarze białka S, po zarażeniu koronawirusem wzmocnią jego wirulencję, wywołując bardzo ciężką chorobę. Szczepienia te mogą zwiększać ryzyko zachorowania na covid i inne choroby zakaźne układu oddechowego, analogicznie jak działają szczepienia grypowe.
  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7126676/). Można oczekiwać, że zaszczepieni przez wiele miesięcy będą roznosicielami koronawirusów. Zjawisko wzmocnienia wirulencji koronawirusów już zaobserwowano w UK po rozpoczęciu szczepień covidowych”

 277. Matkobosko, czy was porabalo w tej Polsce, tzn dziennikarzy, etyków ( patrz Hartman obok), forumowiczów (patrz tutaj Bart Norte), na okolcznosc tych podkradzionych szczepionek.
  Praworzadnosc, konstytucja i…. przyzwolenie na cwaniactwo, nieuczciwosc. Dlaczego sie nie oburzam piszac te słowa tylko sie smieje?

 278. jeszcze ciekawostka o sztuce recznej produkcji pior wiecznych w Indiach
  https://www.bbc.com/news/world-asia-india-55314701
  mozna je kupic na internecie, w wersji bakelitowej lub akrylowej…
  wielu znanych ludzi i politykow wciaz uzywa piora wiecznego, ktore podobno wyszlo z mody…

 279. @zyta 2003, żeby cię uspokoić nie jesteśmy odosobnieni. Na blogu J.Hartmana napisałam komentarz, zapewne kiedyś się ukaże – ale kto śmieje się ostatni? Nie myślę tu o tobie.
  „Nie znam i rozumiem tej przyjemności jakiej doświadczają rodacy krytykując własny naród. Spotykam na blogach wyrzuty, obmowy, porównania do „lepszych” nacji (wszyscy są lepsi od nas), a nawet teorie:
  „…Zbydlecenie narodu niewolnikow, ktorego inteligencje wyrzynano w kazdym pokoleniu, Polacy juz chyba genetycznie nie sa zdolni do tworzenia „dobrego materialu ludzkiego” […] Jestesmy narodem ludzi zdegenerowanych, psychicznie chorych…” itd.
  Taki komentarz pojawił się na blogach Polityki i zyskał aprobatę komentujących, co może jedynie świadczyć o nieznajomości „obcych” i o wyjątkowo mizernym poczuciu własnej wartości. Żeby ci piętnujący spuścili nieco z tonu w swej pogardzie do bliskich, przyjaciół i znajomych polecam na gorąco rzecz podobną:
  „Setkom starszych osób w Tennessee odmówiono przyjęcia szczepionki COVID-19 po kilku godzinach oczekiwania na jej przyjęcie w Sylwestra. Według lokalnego serwisu informacyjnego WRCB-TV, kazano im wrócić do domu z powodu braku dostaw. Ale po odejściu starszych osób urzędnicy służby zdrowia zadzwonili do ich przyjaciół i członków rodziny i dali im szczepionkę.”
  https://www.yahoo.com/news/health-officials-tennessee-turned-away-175859580.html

  No i masz! – jeszcze wredniej, nawet nie elita a bliska rodzina. Na tym tle Polska wypada o wiele lepiej, w końcu wyróżniono jak pisze blogowicz wyżej *dobra narodowe* jakie by one nie były. Z ostatnich analiz wynika, że to jednak wykorzystano słuszne podejrzenie o megalomanie. Przy okazji my, ludzie prości, dowiadujemy się co też sądzą o konstytucyjnych zasadach godności, wolności i równości przedstawiciele opiniotwórczych mediów.

  Ps. przy okazji poprawiłam dwie literówki które tam sie pojawią.

 280. powinnam odpowiedzieć @maćkowi.g na komentarz z poprzedniego wpisu. godz.11:40, w jakiś sposób ma związek z teraźniejszym którego tematem tak naprawdę brak zaufania społecznego do decyzji rządzących.
  Napisałeś że podsłuchiwanie i publikowanie rozmów osób będących u władzy świadczy o poziomie polityki, która w Polsce zeszła do poziomu dna. W nawiasie „zdecydowanie z winy JK”. Z określeniem „dno” zgadzam się najzupełniej, natomiast winnych jest wielu, według mojej opinii wszystkie formacje polityczne rządzące po 1989 roku skompromitowały się „aferami” niegodnymi sprawowanych urzędów. Zarówno w polityce zagranicznej jak i krajowej, nie wymieniam bo jesteś na bieżąco. Zaufanie społeczne do władz mocno już nadszarpnięte w latach 80-tych zostało później sponiewierane i to jest właściwe słowo. Afery polityczne, afery finansowe, oszustwa prywatyzacji – to wszystko wraz z poczuciem braku bezpieczeństwa na co dzień, spowodowało demoralizacje społeczną pogłębioną podziałami klasowymi.
  Gdyby podsłuchiwani podczas posiłku cytowali wieszczów, rozmawiali o sprawach rodzinnych, czy z troską pochylili się nad stanem państwa społeczność zupełnie inaczej oceniłaby ich jako ludzi i przedstawicieli narodu. Wyszła „kamieni kupa” i głęboka pogarda klas rządzących. Czy rządzeni powinni wiedzieć że są oszukiwani? – moim zdaniem tak, niezależnie kim są sprawujący władzę.

 281. Ostatnia afera zza oceanu, ta rozmowa została upubliczniona:
  „Chcę tylko znaleźć 11780 głosów – Trump naciska na sekretarza stanu Georgia:
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-wybory-w-usa-2020/aktualnosci/news-donald-trump-znajduje-glosy-kolejne-szczegoly-afery,nId,4965813

  Ps. być może ten temat był już dyskutowany wyżej – nie zdążyłam przeczytać wszystkich.

 282. Panie Danielu Passent, prosze się nie dziwić reakcji na szczepienia skoro co jakiś czas pojawiają takie informacje:
  https://news.yahoo.com/mexican-doctor-hospitalized-receiving-covid-161129180.html
  Na ile prawdziwe?, tak jak napisałam wyżej „question of trust”
  Pozdrawiam w Nowym Roku.

 283. dla @mag i innych lubiących zwierzęta – skierowałam imiennie, ponieważ pojawia się nielubiane przez nią nazwisko i tajemnica powodzenia jako polityka:
  „Putin nie byłby w stanie utrzymać się u władzy tak długo, gdyby powiedział coś złego o kotach”.
  także: „W wielkim zwycięstwie miłośników kotów parlament moskiewski tej jesieni zapewnił wiceburmistrzowi dekret nakazujący wszystkim apartamentowcom nieograniczony dostęp do otworów wentylacyjnych w piwnicy dla „małych zwierząt domowych” i grożący sankcjami za nieprzestrzeganie przepisów.”
  https://news.yahoo.com/meet-moscow-renegade-cat-activists-134233778.html

  Ps. myślę że @mag ma możliwość tłumaczenia – jeśli nie proszę kolegów o podpowiedź jak „zainstalować”. Czy to jest właściwe słowo?, za mnie zrobiły to dzieci.

 284. Najnowsza informacja odnośnie Nord Stream 2:

  „Norweskie towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL (Det Norske Veritas), które miało wydać certyfikat dla Nord Stream 2 po zakończeniu jego budowy, zrezygnowało ze świadczenia tej usługi ze względu na nowe sankcje USA wobec gazociągu – podał rosyjski portal RBK.”
  https://www.pb.pl/media-norweska-firma-nie-bedzie-certyfikowac-nord-stream-2-1104613

  Ktoś może wie – co dalej?

 285. ” ” jeśli nie proszę kolegów o podpowiedź jak „zainstalować”. Czy to jest właściwe słowo?, za mnie zrobiły to dzieci.|”
  Tak robi również większość posłów, ministrów i ich vice ,prezesów i członków rad nadzorczych i t.p.

 286. W sprawie szczepionki na „lewo” Komorowski jest szczery do „bulu”… Tak sobie myślę prywatnie… kolejny wyznawca… jak dają… komu szczepionkę komu, bo idę do domu… komu…

 287. Nawet jeśli Gazprom, który po roku przerwy rozpoczął znowu prace przy Nord Stream 2, zdoła ukończyć jego budowę, to bardzo trudno będzie mu znaleść firmę, która wyda certyfikat końcowy dla całego rurociągu. Może więc zdarzyć sie tak, że ta miliardowa inwestycja zostanie rzeczywiście przez Rosję ukończona, ale nie przejdzie do użytku. Ta sytuacja zwalnia Niemcy z odpowiedzialności prawnej, którą by poniosły, gdyby to one się ugięły pod presją USA i przerwały budowę, co wiązałoby się z wypłaceniem przez nie kolosalnych odszkodowań dla Gazpromu, a jednocześnie skutecznie blokuje Nord Stream 2.
  Samą budowę rozpoczęto w innej sytuacji międzynarodowej, przed zajęciem przez Rosję Krymu i Wschodniej Ukrainy. Moratorium na budowę Nord Stream 2, do czasu zmiany polityki Rosji za pomocą amerykańskiego embarga, nie jest w obecnej sytuacji dla Niemiec najgorszym wyjściem.

 288. Szczepienie poza kolejnością… kiedyś mieszkanie czy samochód poza kolejnością… za zapisanie się do partii… Tak sobie myślę prywatnie, że homo soveticus wiecznie żywy… nam się należy… podle sortu…

 289. Bywalec 2; o godz. 9:59.

  Pytanie na poważnie, a może TUVRheinland mógłby dokonać certyfikacji? Wszak ma w ofercie urządzenia ciśnieniowe, a przy tym instalacje lądowe i morskie.

 290. Krym i Wschodnia Ukraina… czym różnią się od powstania państwa Israel, Wzgórz Golan, Brexitu czy nawet zdobywania tzw. Dzikiego Zachodu… o koloniach nie wspomnę… Sprawa Nawalnego, a jawne mordowanie wrogów jankesów w miejscach publicznych… jak psów… Tak sobie myślę prywatnie, że morale tzw. zachodniej cywilizacji jak pryszcze na twarzy kosmetyczki… za grzechy…

 291. test
  wycie

 292. Jaśkowiak: zasłużeni powinni… zasłużeni nie zachorują, bo nie są grzesznikami… wszak strzeżonego… Tak sobie myślę prywatnie… komu świeczkę, a komu ogarek…

 293. @Na marginesie

  Trefne słowo na tym blogu to wycie-k 😎
  Moje wczorajsze próby zamieszczenia tekstu, który zawierał słowo „wy-cie-kami” czekają do dziś na moderację, tobie nie przeszło „wycie-kło”. Teraz sprawdziłem, który człon dokładnie jest filtrowany i to jest „wy-ciek”. Wycie i ciek są OK. Na razie?

 294. żabka konająca
  4 stycznia o godz. 7:28
  Metoda „urowniłowki” jest zdecydowanie zła i wprowadza więcej zamieszania niż wyjaśnia. Słynne – PO i PIS to to samo, bo te partie powstały z postsolidarnościowi (Pamiętam jak wielu dziennikarzy cieszyło się, że wreszcie powstanie jeden rząd postsolidarnościowy, który wreszcie rozliczy zdrajców między innymi z PZPR itp, i pchnie wreszcie Polskę na drogę szybkiego rozwoju) Ci dziennikarze kompletnie nie zauważyli, jak drastycznie te partie są rożne i że jest bardzo mało prawdopodobne ich harmonijne współdziałanie. Pamiętam szok kampanii wyborczej, gdy po wspólnym zmarginalizowaniu SLD rozpoczęła się kampania PiS metodą wszystkie chwyty dozwolone. Raptem komuchy i PZPR znikło z propagandy PiS , a pojawi się liberalizm pokazywany jako samo zło, TW jako zło daleko większe od SB i UB , Oskarżanie PO nie tylko o brak patriotyzmu , ale wręcz o działanie na rzecz obcych mocarstw tym ROSJI itd.
  Ludzie ogłupieni między innymi przez tych dziennikarzy nie zauważyli w większości bzdurności propagandy partyjnej PiS i umożliwili JK dojąć do władzy.
  Nic nie jest równe i trzeba to dostrzegać.
  To, że częściowo rządy po okrągłym stole zmarnowały szanse na szybszy rozwój zgadzam się w pełni Zgadzam się tez z tym, że storpedowano probe doprowadzenia do zgody narodowej gruba kreska Jednak widzę, że to PiS i jego przywódca, dla swych ambicji doprowadził do kompletnego skłócenia narodu (Polacy zawsze byli podzieleni , ale nigdy tak bardzo jak obecnie) , drastycznego przyspieszenia niszczenia prawa i praworządności. Do tego dochodzi jawne psucie gospodarki (wyraźny powrót do skompromitowanego systemu centralnego sterowania) i jawne narażanie Polski na katastrofę ekonomiczną (skrajne rozdawnictwo by rozszerzyć władze)
  Dlatego nie ulega wątpliwości, że to PiS , a nie poprzednie rządy są główna przyczyną tego dna.

 295. woytek
  4 stycznia o godz. 4:55
  A może byś najpierw sprawdził kim jest ta pani profesor?
  cytuje z wikipedii
  Po powrocie do Polski pracowała w Katedrze Biologii Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymała w 2007. Choć w mediach powołuje się na zatrudnienie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii PAN, w oficjalnym oświadczeniu z 2016 roku dyrektor tej placówki poinformował, że M. Majewska nigdy nie była etatowym pracownikiem tej jednostki a jej poglądy dotyczące szczepień w żaden sposób nie mogą być postrzegane jako pogląd czy opinia Instytutu Psychiatrii i Neurologii PAN.

  Z tego co wkleiłem widać, że to ewidentny kłamca i oszołom. Praca na UKSW tez zdecydowanie pokazuje jakie poglądy ma ta Pani.
  Nawet nie trzeba bardziej zgłębiać tego tematu.

 296. Grzmot, grzmotowi nie równy

  dotyczy geoza-woytówny

 297. – Jeżeli przeanalizujemy potencjalne dostawy szczepionek, to do końca pierwszego kwartału możemy otrzymać szczepionki dla 2,7 miliona osób.
  Bardzo marnie to wygląda 4 miesiące i tylko 2,7 mln(jak dobrze pójdzie) zaszczepionych – czyli 0,675 miesięcznie.
  wymagane 3/4 w tym tempie to ponad 3 lata szczepień – czyli g.. z tego będzie.

 298. Skoro celebryci wyrazili zgodę na promocję swoich szczepień… to nie ma zakazu RODO do publikacji ich danych osobowych… Tak sobie myślę prywatnie… wtedy wyjdzie szydło z worka tajemnicy lekarskiej… aktor…! aktor…! skanduje gawiedż…

 299. Kromka chleba… szczepionka… Oblężony Leningrad… racjonowanie żywności… na miarę życia… 125 gram/d… Tak sobie myślę prywatnie… byt kształtuje świadomość… nie gwiazdorstwo… jak żyć…

 300. remm
  3 stycznia o godz. 22:15

  „Wstrząsający tekst Giertycha o kradzieży Idea Banku przez bandę Morawieckiego (…)”.

  No właśnie, informacja bardzo ważna, ale jakoś media, mam na myśli te niezależne od PiS, dość oszczędnie komentowały owo zdarzenie, opozycja też nie poświęciła zbytniej uwagi tej sprawie, choć jest to rzecz, z powodu której należy walić w tarabany dniami i nocami!

  Nie wiem, z czego wynika ta wstrzemięźliwość mediów, czy z obawy o to, że temat niezbyt nośny, niszowy, nudny, czy raczej strach przed tym, by nie być posądzonym o „obronę banksterów”. Jeśli chodzi o opozycję, to być może ów brak reakcji wynika właśnie z obawy o posądzenie sprzyjania „krwiopijcom”? Tymczasem zarówno media, jak i politycy opozycji powinni uświadamiać obywateli, do czego takie działania prowadzą? Że na banku, czy bankach się nie skończy, że za jakiś czas może przyjść kolej na dobrze prosperujące firmy prywatne, nie wyłączając mediów?
  Banki nie cieszą się sympatią większości obywateli nie tylko w Polsce, ale w Polsce, gdzie prawdopodobnie przeważająca część społeczeństwa uważa, że to, co państwowe, to dobre, takie przywłaszczenia mogą przechodzić bez większego echa, a nawet się podobać, a przy odpowiedniej propagandzie przejmowanie innych przedsiębiorstw może okazać się całkiem łatwe.
  Nie wierzę, co prawda, że PiS załapie się na trzecią kadencję, ale przez dwa lata może sporo namącić.

 301. Twarde prawo, ale prawo… przeniesione z zachodnich rozwiązań… Przy okazji warto wspomnieć o egzekucjach komorniczych dłużników banków… lichwiarskich oprocentowaniach… z lichwy można wyżyć… Tak sobie myślę prywatnie, że jakaś sprawiedliwość istnieje… dajmy szansę sądom w ocenie ewentualnych naruszeń prawa… może nie jest rychliwa sprawiedliwość… ale od lichwiarza wymagaj więcej… a kradzione nie tuczy…

 302. Dobrem chronionym są konta klientów… przed tracącymi wiarygodność właścicielami wskutek fatalnego zarządzania… Tak sobie myślę prywatnie… dlaczego jako podatnik mam łatać dziury finansowe po lichwiarzach… Państwo jako gwarant oszczędności w bankach musi reagować w porę… mądry gwarant przed… Amber Gold pokazał skalę zaniechań państwa…

 303. Niemiecka szczepionka „na lewo „( ci bez kolejki , drzwi na lewo ) mozna by pomyslec ze Wojciech Mann bedzie musial zmienic tytuly swoich audycji poraz kolejny . Szczepic ludzi bez kolejki a do tego po omacku .. moze byc malo chetnych albo wrecz przeciwnie. Lista bez przesłanek
  ……………………

  „Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałkowej rozmowie w RMF FM stwierdził, że zna nazwiska tylko tych osób, które ujawniły się publicznie. – Nawet jeśli dotrzemy dzisiaj w ramach rozpoczynającej się kontroli do tej listy, to lista ta nie ma przesłanek do tego, by być opublikowana – stwierdził.

  – Chodzi o prawa ludzi, bo informacja o szczepieniu jest informacją medyczną, na temat stanu zdrowia, nie mamy prawa ujawniać takich informacji – dodał.

  – To, co się zadziało już, czyli kwestia ujawniania i przyznawania się w pewnym sensie do winy jest wystarczająca, poza tym państwo dziennikarze też wykonujecie swoją pracę – stwierdził minister. Przyznał jednocześnie, że kwestia szczepień znanych osób poza kolejnością jest „bezprecedensowa” i jest nią „oburzony”.
  ………………………………

  ,” poza tym państwo dziennikarze też wykonujecie swoją pracę – stwierdził minister.”
  Zapytam , byc moze obcesowo i w pewnym sensie po omacku ;
  – czy Sz P.Red.uwaza , ze wykonal juz swoja bezprecedensowa prace ?
  Tnp odpowiedz srednio mnie interesuje ale zawsze przyjemnie by bylo jakby co..( usatysfakcjonuje mnie dowolna odpowiedz tzw cokolwiek- ” a wy go lapcie !”)

 304. jobrave
  4 stycznia o godz. 12:40

  Jakaś tam reakcja opozycji była. I chyba w miarę dotkliwa dla PiS, ponieważ tylko pyzdra dziennikarska Klarenbach podjął próbę deprecjacji wpisu Budki. A poza tym ta sprawa w TVPiS ucichła.

  Nie mają żadnych hamulców. Nawet w pandemii. Kradli rano, kradli w południe i nawet w ostatni dzień roku postanowili kolejny raz okraść. Banda prymitywnych złodziei, chowająca się pod biało-czerwonymi sztandarami i tępą propagandą #TVPiS. Patrioci własnych kieszeni.
  https://twitter.com/bbudka/status/1344746503743664143?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

 305. @ahasverus
  2 stycznia o godz. 20:58

  Twój problem jest do rozwiązania.
  Po pierwsze ściągnij program z Internetu:
  PLP Polish (Programmers) keyboard

  Umieść go w dolnym pasku icon

  W miejscu gdzie normalnie masz iconę Z napisem „FR” (znaczy język francuski), kliknij na niż, a pojawi się wtedy zestaw języków, w których będziesz miał francuski i polski.
  Kliknij na „polski”
  Wtedy zmieni się klawiatura z francuskiego na polski

  Jeżeli zechcesz powrocić do poprzedniej, to zrób to samo tyle ze klikniesz w wyborze na francuski

  Jak juz będziesz miał na ikonce zapis „POL” (czyli polska klawiatura)
  to pisząc po polsku ażeby uzyskać ogonki itp musisz klukając na konkretną literę jednocześśnie naciskać klawisz „alt”, który zazwyczaj jest na dole po prawej stronie klawiature. Przeważnie zaraz obok długiego klawisza na space (przerywnik)

  Czyli aby uzyskać:
  ą – klikasz na a i alt
  ę – klikasz na e i alt (jednocześnie)
  ż – klikasz na z i alt
  ł – klikasz na l i alt

  Jeżeli chcesz napisać:
  ź – klikasz na x i alt

  To jak się czyta wygląda skomplikowanie, ale uwierz wcale skomplikowane nie jest
  Bardzo szybko twoje palce to zapamiętają

  Tylko chwilkę zabierze nauczenie się tego. Zapewniam

  Powodzenia!

 306. errata
  zamiast:
  W miejscu gdzie normalnie masz iconę Z napisem „FR” (znaczy język francuski), kliknij na niż,

  ma być:
  …. kliknij na nią

  pozostałych błędów nie będe poprawiać, bo nie stwarzają problemu w rozumieniu tekstu

 307. Nie czytałam większości postów od conajmniej dwóch tygodni, więc wybaczcie jeżeli powtórzę info, które już ktoś wcześniej poruszył.

  Ostatnia nowina, to finalny Brexit

  Oglądałam ostatnio wywiad z Borysem Johnsonem (szefem rządu brytyjskiego) w BBC

  Wywiad o tyle interesujący, że pokazał niedwóznacznie hipokryzję rozczochranego Borysa.

  Na pytanie o potencjalne referendum niepodległościowe Szkocji, odpowiedział, że referenda maja to do siebie, ze dzielą ludzi i że powinny (jeżeli już) się zdarzać jedynie raz na generację

  Jednak zaraz w nieomal następnym zdaniu orzekł, że referendum dotyczące breksitu było evidentnym przejawem wspaniałej demokracji.

  Temat niepodległości Szkocji jest o tyle istotny w tym kontekście, że
  Przed referendum 2014 roku na temat Szkockiej niepodległości,
  pp pierwsze nie było oficjalnej mowy o brexicie
  a po drugie prowadzono propagandę, że uzyskując niepodległość, Szkocja wypada z EU, jakoże już nie będzie częścią składową Wielkiej Brytanii

  To wielu Szkotów ostudziło, ponieważ nie chcieli znaleźć się poza Unią

  Upłynęło 2 lata i Angla zagłosowała za brexitem.
  Szkocja przeciwnie bo była za pozostaniem w EU.

  Jednak tym razem nie wzięto tego pod uwagę i Szkocja niechcąc tego znalazła się poza Unią Europejską

  A gadka jest jak była u Borysów, tylko teraz na opak.

  To tak w skrócie o tym wywiadzie z kolejnym oszustem/manipulantem
  u władzy

 308. hetajr
  Z tego co wiem, to TÜF Rheinland-Pfalz specjalizował się raczej w certyfikacji odkrywkowych kopalń złota w Ameryce Południowej. Powątpiewam raczej, że po osiągnięciach w tej materii, znajdzie on ubezpieczyciela, który chciałby ubezpieczyć jego certyfikat Nord Stream 2. Tak więc wartość takiego certyfikatu nie powinno daleko odbiegać od tego , gdyby certyfikat Nord Stream 2 osobiście wystawiłby Bolssonaro, albo nawet Putin.
  Pismo jest cierpliwe.

 309. Jeszcze słówko o szczepionkach tu i ówdzie na świecie.

  Izrael jako jedyny osiągnął prawdziwy sukces w tej kwestii
  Już zaszczepiono ponad MILION ludzi!

  Żaden kraj nawet w przybliżeniu nie może się z nim porównać

  Brawo Izrael!

  W Stanach Zjednocznych młodzi republikańscy kongresmeni Np. Marko Rubio, który gardłował cos w stylu Optymatyka, nie nosił maski, itp,
  ostatnio się zaszczepił, co zostało opublicznione na video (ktoś komórką nagrał).
  Ten fakt wywołał duże oburzenie między innymi u niektórych lekarzy, pracujących na pierwszym froncie walki z covid, a którzy nie mogą się doprosić nawet terminu własnego szczepienia.

  Tak jak w Polsce. Znajomości i układy decydują

  Ostatnio również został zwolniony z pracy lekarz pracujący w szpitalu gdzie Trump trafił z covidem.
  Ten lekarz śmiał napisać, że widzi przejazd chorego Trumpa w zamkniętym samochodzie z kierowcą i ochroną w środku, jako objaw kompletnej icnorancji i niedbałości o zdrowie tych ludzi, którzy bez względu na wynik muszą natychmiast trafić na kwarantannę dwu-tygodniową.
  A jeżeli zachorują, to ich los też różnie może się potoczyć

  Przypominam, że ten przejazd był dla publiki i dla foto op

  Sprawa o tyle ciekawa, że dziennikarze poprosili władze tego szpitala o wyjaśnienie KTO zwolnił tego lekarza?

  Odpowiedź była wręcz szokująca.
  Okazuje się że NIKT go nie zwolnił!!!

  A facet tajemniczym sposobem jest zwolniony!!

  I jak tu nie wierzyć w duchy, albo Marsjan?

  Jedno jest pewne, Trump niszczy wszystkich, którzy nie śpiewają w takt jego pałki.

 310. Zmanipulowana prawda o szczepionkach mRNA
  woytek
  4 stycznia o godz. 4:55

  1) Prof.Maria Dorota Majewska:
  „Wcześniej testowano różne szczepionki na bazie RNA, lecz nigdy nie były one zatwierdzone, gdyż powodowały groźne reakcje i powikłania. Obecne wdrożenie takich szczepionek do masowego użycia jest niebezpieczne, bo nie są one gruntownie, długofalowo przebadane ani na poziomie komórkowym, ani na zwierzętach, ani klinicznie.”

  Mój komentarz
  Po pierwsze nie są to szczepionki na bazie jakiegoś RNA, tylko na bazie mRNA, a to jest zasadnicza różnica.
  Szczepionki typu mRNA są badane od 25 lat w wielu ośrodkach i były testowane przez wiele lat na zwierzętach i ludziach jako przeciwdziałanie różnym chorobom, lecz nie były dopuszczone do masowego użytku, ponieważ nie było tak intensywnej potrzeby jak przeciwdziałanie pandemii, nie były wykonane masowe badania kliniczne, które są super kosztowne i ich koszty mogą się zwrócić tylko w przypadku masowej produkcji szczepionek uzasadnionej tylko przez masowe szczepienia.

  Wypowiedzi typu – szczepionki mRNA nigdy nie były zatwierdzone – sugerują, że obecna szczepionka przeciwko covid-19, to jest chłam, eksperyment na ludzkości, zmowa, itd.

  2) Prof. Maria Dorota Majewska
  „Obecne wdrożenie takich szczepionek do masowego użycia jest niebezpieczne, bo nie są one gruntownie, długofalowo przebadane ani na poziomie komórkowym, ani na zwierzętach, ani klinicznie.”

  Mój komentarz
  Obecnie stosowana antycovidowa szczepionka mRNA jest przetestowana „na poziomie komórkowym”. Szczepionka w ogóle by nie powstała, gdyby nie była przebadana na poziomie komórkowym.
  Szczepionka mRNA została przebadana na zwierzętach i na ludziach w testach klinicznych.
  Witz pani profesor polega na tym, że dodała ona do swojej opinii o szczepionce mRNA dwa słowa – „gruntownie i długofalowo”, co jest oceną subiektywną i nie wiadomo co oznaczającą. Co znaczy gruntownie i długofalowo? Przy dopuszczaniu szczepionek do użytku masowego obowiązują konkretne przepisy mówiące o tym ile i jakie badania należy wykonać, na jakiej ilości ludzi, jak podzielić ludzi na grupy, komu szczepionkę, komu placebo, itd.

  Szczepionka antycovidowa mRNA była przebadana na zwierzętach i na ludziach według obowiązujących przepisów warunkujących dopuszczenie szczepionki do masowych użytku.

  Generalnie, szczepionki typu mRNA są badane od 25 lat.

  3) Prof. Maria Dorota Majewska
  „Wprowadzony do komórek wirusowy RNA może zaburzać ekspresję wielu genów, a więc i funkcje komórek”

  Mój komentarz
  Do komórek nie jest wprowadzony wirusowy RNA (sugestia zatrucia komórki wirusowym RNA), tylko jeden jedyny odcinek mRNA, na którym w komórce odbywa się „z automatu” translacja, czyli synteza cząsteczek białka kolca wirusowego (białko S). Ta synteza odbywa się w identyczny sposób jak synteza setek białek komórkowych na komórkowym mRNA wytwarzanym w jądrze komórki. mRNA szczepionki nie może „zaburzać ekspresji wielu genów”, ponieważ obecność mRNA w komórce jest normą. W komórce pływają różne mRNA wytwarzane w jądrze komórki, na których odbywa się synteza białek komórkowych.

  Po drugie każde mRNA – to komórkowe i to wprowadzone przez szczepionkę – działa w komórce tylko przez pewien czas, ponieważ w komórce zachodzi samorzutny rozpad mRNA, każdego mRNA, także tego wprowadzonego przez szczepionkę.
  mRNA szczepionki zanim w komórce się rozpadnie, naprodukuje cząsteczek białka kolca wirusa SARSCoV-2. Cząsteczki te w organizmie będą służyły (jako wzorce) do nauczenia układu odpornościowego wytwarzania odpowiednich przeciwciał rozpoznających białko kolca wirusowego i niszczących wirusa. Etap tzw. odpowiedzi komórkowej przechodzi w etap tzw. odpowiedzi humoralnej układu immunologicznego. Ale to jest inna sprawa.

  4) Prof. Maria Dorota Majewska
  „Możliwe też, że produkowane w nadmiarze białko kolcowe wirusa przyczepi się do powierzchni komórek i wtedy będą one atakowane przez układ odpornościowy, powodując choroby autoimmunologiczne.”

  Mój komentarz
  Dlaczego, na jakiej podstawie pani profesor zakłada, że białko kolcowe wirusa będzie produkowane w komórkach w nadmiarze? Co oznacza słowo „w nadmiarze”? Białko kolca będzie produkowane tylko przez określony czas w komórkach, przez czas zanim mRNA całkowicie się nie rozpadnie w nich.
  Czas wystarczający do tego, by komórki układu odpornościowego stykając się z komórką zawierającą (i wystawiającą do rozpoznania) białko kolca, rozpoznały go jako antygen (obcy element) i nauczyły inne komórki rozpoznawać to białko i neutralizować lub niszczyć wirusa, który posiada na swoich kolcach to samo białko oraz nauczyły produkować przeciwciała.

  Komórki układu odpornościowego na etapie nabierania odporności uczą się rozpoznawać obce białko, a także niszczą komórki „zaszczepione” białkiem S kolca wirusa usuwając w ten sposób „nadmiar” białka S z organizmu.

  Odporność na covid 10 zostaje zaimplementowana w układzie odpornościowym zdolnym do reagowania na obce białko poprzez przekazywanie wewnątrz siebie informacji z jednego rodzaju jego komórek do innych komórek o obcym białku i produkowania na podstawie tych informacji komórek niszczących lub neutralizujących wirusa.

  Układ odpornościowy nauczony zostaje rozpoznawania białka S wirusa oraz produkowania zwiększonej ilości swoich komórek potrafiących rozpoznawać białko S w przypadku przyszłego wtargnięcia wirusa do organizmu i neutralizować lub likwidować wirusy posiadające to białko na kolcach otoczki. Taka jest idea szczepionki mRNA.

  5) Prof. Maria Dorota Majewska
  ” Istnieje też prawdopodobieństwo, że produkowane w nadmiarze białka S, po zarażeniu koronawirusem wzmocnią jego wirulencję, wywołując bardzo ciężką chorobę.”

  Mój komentarz
  Jaką naukową podstawę pani profesor przyjęła do stworzenia hipotezy, że białko kolcowe S wytworzone na wskutek podania szczepionek, mogłoby wzmacniać wirulencję (zjadliwość) koronawirusa po jego wtargnięciu do organizmu osoby zaszczepionej?
  To jest hipoteza odwrotna (odwrotność nie zawsze jest naukowością), która mówi, że szczepienie nie chroni przed chorobą, nie łagodzi jej przebiegu jeśli nastąpi zarażenie, a przeciwnie – szczepienie wzmaga chorobę. To jest bardzo oryginalna hipoteza.

  6) Prof. Maria Dorota Majewska
  „Zjawisko wzmocnienia wirulencji koronawirusów już zaobserwowano w UK po rozpoczęciu szczepień covidowych”

  Mój komentarz
  W UK zaobserwowano zjawisko wzmocnienia zaraźliwości koronowirusa SARSCov-2, a nie wirulencji (zjadliwości wirusa) wskutek pojawienia się nowej odmiany mutacyjnej tego wirusa. To pojawienie się nowej odmiany wirusa wystąpiło przed szczepieniami, wystąpiło w populacji jeszcze jeszcze nie zaszczepionej), a więc nie miało nic wspólnego ze szczepionką. Pani profesor najwyraźniej kieruje swoją wypowiedź do osób niezorientowanych – patrzcie, w GB rozpoczęto szczepienia szczepionką mRNA i już pojawił się nowy wirus o zwiększonej wirulencji.
  W GB nic takiego nie zaszło – nie pojawił się nowy wirus wskutek prowadzenia sczepień. Wirus pojawił się przed szczepieniami.

  Nawiasem mówiąc ten nowy wirus nie ma zwiększonej zjadliwości, tylko zwiększoną zaraźliwość. Zjadliwość i zaraźliwość, to są dwa różne problemy.

  Pani profesor opowiada ewidentne kocopały o szczepieniach w GB wywołujących większa zjadliwość wirusa SARSCov-2.

  7) Aby zilustrować fachowość pani profesor w sprawie szczepionki mRNA, przytaczam fragment jej wypowiedzi o pandemii covid-19:

  „Opracowane zaledwie w ciągu kilku miesięcy szczepionki są wielką niewiadomą i ich błyskawiczne zatwierdzenie w USA i UE do szczepień milionów ludzi jest nieodpowiedzialne. To jest globalny eksperyment medyczny na nieświadomej zagrożeń, zmanipulowanej ludzkości, sterroryzowanej strachem i rządowymi ograniczeniami. To eksperyment podyktowany celami politycznymi i finansowymi globalnych oligarchów, a nie dbałością o zdrowie obywateli.”

  Mój komentarz
  Typowa teoria spiskowa – globalny eksperyment, zmanipulowana ludzkość i globalni oligarchowie, co oznacza –
  nie ma pandemii, jest manipulacja, strach i międzynarodowe koncerny z oszukańczymi szczepionkami.
  TJ

 311. Afera na skalę światową,
  JANDA zaszczepiona.

  Nie ważne 5 mld SKOKi,200 mln respiratory, 70 mln wybory.

 312. D. Trump traci immunitet 20.01 co tłumaczy jego desperację.

  Oj, pójdą trampki na śmietnik, a śmietnik do wiezienia.

  https://www.youtube.com/watch?v=hq8etUTbabU

 313. Chodzi o zasady… Janda powinna porządkowanie świata zacząć od siebie a nie do siebie… Tak sobie myślę prywatnie, że nie jest kapralem Kurasiem… zasady czynią niewolnikiem przyzwoitości…

 314. Do pamiętnika tęskniących za klarownością.

  Moje pierwsze podejście do szczepienia przeciw grypie fundowane przez Prezydenta Warszawy nie powiodło się, bo na zleceniu nie było odcisku pieczątki zwilżonej tuszem.

  Po lekkiej awanturze, jaką urządziła żona druk zlecenia został uznany za ważny.
  Żona musiała kierowniczce przychodni wyjaśnić, że otrzymana pula szczepionek Nie jest dla NASZYCH, lecz dla mieszkańców Warszawy mających ukończone 75 lat.

  Podczas drugiej wizyty sam zabieg szczepienia trwał nie więcej niż dwie minuty.
  Natomiast młoda pielęgniarka musiała pomóc nieżyczliwej dla mnie pielęgniarce starczej gdzie na ekranie jest cosik, co zamyka okienko bieżące na ekranie komputera.
  Udało się znaleźć krzyżyk X w prawym górnym rogu i po 6 minutach zostałem zarejestrowany jako obdarzony przez Prezydenta Warszawy.

  Jutro upowszechnią się gadżety inteligentne podpowiadające jak zarobić na giełdzie. Aby taki gadżet zarejestrował użytkownika takiego programowego maklera trzeba będzie chrząchnąć odpowiednią melodyjke, ruszyć głową czyniąc łuk z opadającymi końcami i mrugnąć oczyma w lewo a później w prawo.

  Gdyby się nie udało zarejestrować od razu, to 404 nagra odpowiedni filmik w technice 3D i umieści na enpasancie.

  Życzę zdrowia i domyślam się, że stacyjka auta produkowanego do użytku w Zjednoczonym Królestwie najprawdopodobniej jest lepiej obsługiwana prawą dłonią niż lewą.

  Szkolenie w pykaniu w koputer jest tanie i szybkie. Ale odradzam.

 315. W radiu Wrocław mogliśmy posłuchać co ma do powiedzenia Paweł Kukiz, celebryta i polityk. Dowiedzieliśmy się, że wielokrotnie się szczepił i nie ma nic przeciwko następnemu szczepieniu, ale nikt mu dotychczas nie zaproponował szczepienia na covid. W programie politycznym nadal stawia na system prezydencki, jak w USA i jednomandatowe okręgi wyborcze (jowy). Chce aby prezydent Duda odgrywał większą rolę w życiu politycznym niż dotychczas. Nie zamierza nawiązywać bliższego kontaktu z partią rządzącą. Czy gwiazda tego polityka jeszcze rozbłyśnie trudno powiedzieć, ale miał swój czas i osłabił Platformę Obywatelską co tamci mu pamiętają.

  Dni coraz dłuższe i perspektywy szersze. Emeryci mają nieograniczone możliwości niezależnie od tego, którą nogą wstaną jeśli już zdecydują się na opuszczenie wygodnego łóżka. Mogą włączyć radio, albo telewizor, a nawet radia i telewizory. Mogą zjeść śniadanie, albo zachować dietę. Iść na spacer, albo pojechać gdzieś samochodem. Można wybrać każdą dostępną drogę. Można wrócić wcześniej lub później. Kupić prasę codzienną lub czasopisma, duży wybór. Różne firmy oferują możliwość zakupów swoich produktów, do wyboru i koloru. Tylko możliwość szczepienia jest chwilowo ograniczona. Michał Dworczyk dzisiaj w radiu powiedział, że jest to wina Unii Europejskiej, która zamówiła za mało szczepionek jak na możliwości szczepienia w Polsce. Gdyby nie Unia bylibyśmy w lepszym położeniu (?)

css.php