Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Donald Trump

9.01.2021
sobota

Trump odchodzi, tłuszcza zostaje

9 stycznia 2021, sobota,

Donald Trump odchodzi w zasłużonej niesławie i bez klasy. Na szczęście nie będzie go na inauguracji Bidena. Teraz lepiej widać, że Hillary Clinton byłaby lepszą głową państwa niż ten bufon z Nowego Jorku.

Niestety, nie mogła wygrać, ponieważ jest małżonką byłego prezydenta, była już pierwszą damą, była ministrem, stanowiła uosobienie „waszyngtońskiej elity”, która co pewien czas jest przedmiotem ataków, podobnie jak elita w Polsce. Elita doskonale nadaje się, żeby na nią napadać i poprawiać sobie dzięki temu samopoczucie. „Nie należę do elity, nie pokazują mnie w telewizji, jestem OK”. W odróżnieniu od Hillary Joe Biden dał sobie z tym radę.

Nade wszystko nie miała Hillary tej charyzmy, tego czegoś, co ze zwykłych ludzi czyni wyznawców, a z wyznawców robi fanatyków. Tym czymś jest charyzma. Vote appeal, czyli odpowiednik sex appealu w polityce. Żadne atuty Hillary, a już zwłaszcza doświadczenie w sferze publicznej, liczne pełnione funkcje nie były w stanie przeważyć nad zerowym doświadczeniem w sferze publicznej Trumpa. Zero doświadczenia stanowiło jego atut – nie był za nic winny, nie był z rządu. Na tle dość bezbarwnej Hillary barwny milioner z Nowego Jorku jawił się jako prawdziwy talent wyborczy – gwiazdor telewizji, pewny siebie, potworny demagog, niezniszczalny w debatach i skuteczny w zjednywaniu wyborców.

Ktoś powiedział ostatnio, że wśród swoich stronników Trump cieszył się takim uwielbieniem i oddaniem, jakie w Europie można porównać tylko z wyznawcami Hitlera i Mussoliniego. Czytam akurat książkę profesora Jacka Leociaka „Wieczne strapienie”. Pisze on o „panegirystach”: „Przypomniał mi się niegdysiejszy rezydent na Wawelu, doktor prawa i generalny gubernator Hans Frank, jeden z czołowych zawodników w sztafecie pochlebców. Lizał buty Führerowi, opiewając jego wszechświatową wielkość, składając mu hołdy, gulgocząc przy wszystkich okazjach na temat Führera: jest pan wielkim politykiem, strategiem, wielkim człowiekiem”.

Pisał np. w dzienniku: „Jestem pachołkiem NSDAP. Wyznaję wierność dziełu do końca, do głębi mojego jestestwa, i jego wspaniałego ruchu. (…) Wy, którzy nadejdziecie po nas, zawsze myślcie o Führerze. (…) Boże, wspomagaj mnie aż do końca. Daj mi siły do dzieła. Ufność mego dobrego Führera”.

Tekst ten pasuje chyba dzisiaj do Korei Północnej. Czy pasuje do wielomilionowej sekty Trumpa? Ciekawe. Może odpowiedzą blogowicze, zwłaszcza ci zamieszkali w Stanach, ale nie tylko oni.

PS Moim zdaniem budynek Kongresu był tak słabo strzeżony, ponieważ nikt nie wyobrażał sobie, nikomu nie przyszło do głowy, że urzędujący prezydent będzie szczuł swoich wielbicieli do udania się na Kapitol, a oni rzucą się jak dzicz na swoich okupantów. Takiego zdziczenia nie pamiętają najstarsi Indianie. Amerykanie mają o czym myśleć, ale to samo może zdarzyć się wszędzie. Trump odejdzie – tłuszcza zostanie. Na szczęście my nie trzymamy w domu broni.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 226

Dodaj komentarz »
 1. „Na szczęście my nie trzymamy w domu broni.” jest pan pewien?

 2. @byk
  Myślisz o Broni?

 3. Hillary na dodatek nie potrafiła, nie była w mocy aby zjednoczyć demokratów w stopniu wystarczającym do wysłania Pomarańczowego Małpiszona do jego zoo.

  Dzicz białoskóra się rzuciła na Capitol i nikt nie mrugnął. Gdyby to był wiec „Black Lives Matter”, to byłby on otoczony przez brygadę gwardii narodowej i zepchnięty do Potomacu, plus setki aresztowań. W Ameryce nadal biją murzynów.

  Sekta Trumpa jest dzisiaj sektą GOP. Jak się dalej potoczą jej wzloty i upadki – tego nie wie nikt. Ani kto się wybije na następcę PoMa. Póki co sekta pozostaje bez führera.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Ludzie, którzy chcą, osiągają swoje cele”. Ta wypowiedź na gali sportowców pasuje do komentarza. Donald Trump widocznie chciał zamieszać i to mu się udało

 6. „Elita doskonale nadaje się, żeby na nią napadać i poprawiać sobie dzięki temu samopoczucie.”

  Z drugiej strony, którzy rodzice nie chcą, żeby ich dzieci do elity nie należały. Wręcz przeciwnie, gotowi są chodzić w ostatniej koszuli, wydać ostatnie pieniądze, aby dać dzieciom wykształcenie, żeby do tej znienawidzonej „elyty” się dostały.

 7. „Nade wszystko nie miała Hillary tej charyzmy, tego czegoś, co ze zwykłych ludzi czyni wyznawców, a z wyznawców robi fanatyków.”

  Nie jestem pewien, czy był to tylko prosty brak charyzmy, sex appealu lub zdolności estradowych u p. Clinton. Jestem zwolennikiem pogłebionej analizy socjologicznej i poglądu, że istniały realne problemy społeczne, które Trump proponował radykalnie rozwiązać. Oczywiście, na swój populistyczny sposób. Podobna do trumpowskiego podejścia kanadyjska People’s Party of Canada M. Berniera zdobyła tylko mniej niz 2% głosów w kanadyjskich wyborach federalnych.

 8. Idol i jego wyznawcy
  Czołobitność, uwielbienie, podziw, atencja, itd., to cechy, która się ujawniają zawsze w mniejszej lub większej mierze w otoczeniu nowo wyłonionych przywódców narodu, uzyskujących sławę aktorów, liderów ruchów społecznych, nagle awansowanych wójtów na dyrektorów koncernów, itp.

  Rzecz w tym, co nowo obrany na idola człowiek może i zamierza zrobić z tym uwielbieniem, atencją, czczeniem i wychwalaniem. Tego typu przejawy wierności są w wielu przypadkach czystym lizusostwem, wkradaniem się w łaski motywowanym dążeniem do zdobycia wyższej pozycji i profitów.

  Gubernator Frank jest dobrym przykładem uwiedzenia przez idola, całkowitego poddania się glorii przywódcy. Chociaż kto go tam wie. W polityce najwierniejszy poddany bijący pokłony wczoraj, gdy tylko okaże się, że przywódca słabnie i jest szansa na wybicie się, bez żalu i rozterek wbije mu nóż w plecy.

  Ale też gdy nie zobaczy takiej szansy, to do końca będzie tkwił w swojej bałwochwalczej postawie, bo to daje mu stabilizację mentalną, poparcie, pewność jutra, wspomożenie „moralne” oraz pomaga mu w utrzymywaniu swej pozycji w pierwszego szeregu, w sztabie, w gronie ludzi godnych i wyjątkowych (wybranych), itd.

  A co na to lud? Lud nie szanuje przywódcy jak zwykłego obywatela, który zdobył zgodnie z regułami, dzięki swym przymiotom stanowisko na czele. Lud czci wybrańca umieszczając go w swojej wyobraźni w różnych rolach – jako przywódcę stada, jako swojego chłopa, jako duchowego przewodnika, jako dostarczyciela bezpieczeństwa, jako objawienie, jako odnalezionego, wyłonionego tego właściwego, itp.

  Stosunki wyznawcze pomiędzy przodownikiem, a masą, którą on uwiódł, są w pełni wirtualne, wyobrażone tak dalece, że aż baśniowe, co motywuje wielu z nich do skandowania głośno, donośnie – jesteśmy z tobą, America First, precz z kłamcami, gwałcicielami prawa, którzy chcą zabrać nam zwycięstwo, utopimy ich w waszyngtońskim bagnie, a przy dostatecznym podgrzaniu nastrojów, skłania wielbicieli i wyznawców do rękoczynów.
  TJ

 9. ” Może odpowiedzą blogowicze, zwłaszcza ci zamieszkali w Stanach, ale nie tylko oni. ”

  Ok. Zdajmy się na zawodowców bo amatorom podobnym do mnie może się wydać , ze Tramp zapatrzył się na stabilnego geniusza pl ,- Jaro .,
  Przez 10 lat co miesiąc będącego bliżej prawdy ( kanalie , zdradzieckie mordy ) i ta prawda okazała się banalnie prosta i prostacka . Gdzie Rzym gdzie Krym .. w tłuszczy
  Za kimś wcześniej a wyżej (czegoś lepszego nie znalazłem )
  https://www.youtube.com/watch?v=JpUxQyLCBbk
  Chcieć zrozumieć Amerykę to niestety trzeba rozumieć co mo’wia Amerykanie którzy rozumieją co mo’wia

 10. Wyprzedzam kalendarium, ale zakładając, że Joe Biden zostanie ostatecznie zaprzysiężony na prezydenta USA, muszę zadać pytanie co my jako Polacy zyskaliśmy na prezydenturze Donalda Trumpa. Jest do wyboru wizyta rodziny prezydenta w Polsce i zniesienie wiz , czy ktoś coś doda? Można też z drugiej strony zapytać ile nas to kosztowało? Jest jeszcze sprawa pobytu wojsk amerykańskich w Polsce.

 11. Hilary wygrala o dwa miliony w “popular vote” wiec juz nie byla taka ostatnia. Trumpa kariere zakonczyl covid, z ktorym to wyzwaniem zupelnie sobie nie poradzil.

 12. Najlepsi polscy sportowcy 2020 roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”
  Robert Lewandowski
  Iga Świątek
  Kamil Stoch
  Brawo!

 13. @IS24 Nie bardzo rozumiem dlaczego sam fakt wizyty Trumpa w Polsce miałby być zyskiem dla Polaków. Tak samo nie rozumiem, dlaczego fakt zniesienia wiz dla Polaków miałby być zyskiem. Byłem kilka razy w Stanach w ciągu ostatnich kilku lat na podstawie dziesięcioletniej promesy. Nie mam z tym problemu. To było pobyty służbowe, bo powiedziałem sobie, że nie wydam złamanego dolara na turystyczny wyjazd do kraju, teoretycznie sojuszniczego, któy mnie nie chce. Dlatego wolałem, żeby zarobili Hiszpanie, Portugalczycy, Austriacy, Włosi i Francuzi, mniej więcej w tej kolejności. Bardzo się cieszę, że Polacy przestali wyjeżdżać zarobkowo do Stanów. Spadł procent odmów wydawanych promes i to chyba dlatego zniesiono obowiązek ich uzyskiwania. Nie wiem czy Trump z tym miał wiele wspólnego, bo to chyba Kongres podejmuje tę decyzję.

 14. Kto to jest Witold Jurasz?
  Onet.pl „Witold Jurasz: zmierzch szaleńca w Białym Domu
  prezes Ośrodka Analiz Strategicznych http://www.oaspl.org,
  Donald Trump ogłosił, że nie weźmie udziału w inauguracji prezydenta Joego Bidena, która będzie miała miejsce 20 stycznia w Waszyngtonie. Zwolennicy Trumpa argumentują, że nie ma w tym niczego niestosownego, gdyż Hillary Clinton, kontrkandydatka Donalda Trumpa w wyborach z 2016 r. nie wzięła udziału w inauguracji Trumpa. Tyle że wówczas w uroczystości wziął udział prezydent Barack Obama.”
  Kto upoważnił Witolda J. do nazywania urzędującego prezydenta szaleńcem ? Kto finansuje ten Ośrodek Analiz Strategicznych ?
  To jest przykład poziomu analiz Strategicznych. Tylko kto utrzymuje takich prezesów jak Witold J.?

 15. Po chwilowym zamieszaniu, sprawa „Kryształowej Nocy” na Kapitolu zaczna się chyba wyjaśniać, … albo raczej, coraz bardziej przypominać / wyGoogluj / „Last Speach of Nicolae Causescu, 21 December 1989” .

  https://ziut.neon24.pl/post/159731,trump-jak-causescu-kto-s-z-waszyngtonu-zrobil-bukareszt

 16. PA

  “ Nie jestem pewien, czy był to tylko prosty brak charyzmy, sex appealu lub zdolności estradowych u p. Clinton. Jestem zwolennikiem pogłebionej analizy socjologicznej i poglądu, że istniały realne problemy społeczne, które Trump proponował radykalnie rozwiązać. Oczywiście, na swój populistyczny sposób. ”

  Zgadzam sie.

 17. @ woytek
  Szaleńcem nazywają Trampka jego właśni współprzcownicy (niektórzy również idiotą). Co więcej, jego postawa po wyborach (jeszcze w trakcie liczenia głosów) wskazuje delikatnie mówiąc na niestabilność psychiczną. Tym bardziej jego zachowanie w ostatnich dniach: nawoływanie do przemocy w celu niedopuszczenia do zaprzysiężenia Bidena, który uzyskał zarówno więcej głosów obywatelskich (nawet bez korespondencyjnych) jak i elektorskich, czyli do obalenia przemocą konstytucyjnego porządku, co również w USA nosi znamiona przestępstwa; zaś później, gdy cała akcja się nie udała i do tego zginęli ludzie, przyjęcie postawy: to nie ja, to oni, czyli mentalność podobna do tej naszego prezydęta, innymi słowy poziom gimbazy.

 18. Karol Maj
  9 stycznia o godz. 22:31
  Zniesienie wiz niewiele zmieniło, bowiem Polacy mogli być i byli zatrzymywani już w na lotnisku w Ameryce i ciupasem wracani do Polski. By teraz wyjechać trzeba zarejestrować się w ESTA.
  System ten działa jednak w pełni online, a więc nie są potrzebne wizyty w amerykańskich konsulatach. Zarejestrowanie się w ESTA kosztuje 14 dol., podczas gdy złożenie wniosku o wizę (bez gwarancji jej otrzymania) – aż 160 dol. Konieczne jest jednocześnie posiadanie paszportu biometrycznego oraz wykupionego biletu powrotnego w terminie nie dłuższym niż 90 dni od daty przylotu. O wpuszczeniu danej osoby na amerykańskie terytorium ostatecznie dalej będzie też decydował już na granicy urzędnik imigracyjny. Jeśli ktoś będzie planował podjęcie pracy bądź nauki w USA lub pozostanie tam dłużej niż 90 dni, będzie potrzebował wizy.

 19. @ Blackley
  9 stycznia o godz. 23:01

  Liderzy szturmu na Kapitol to kolesie z Antify .

  I jeszcze Żydzi i cykliści, LGBT, Iluminaci, Masoni i inna swołocz 😉

 20. Howard Stern, 1/3 wywiad z Hillary Clinton
  Rok 2020

  https://youtu.be/2kHUA-Zma1U

  Nie bede tego tlumaczyla. Kto ma wyrobiona opinie o Hillary Clinton na podstawie media I plotek po tym wywiadzie pozna Hillary Clinton.
  Kto nie zna Howard Stern nie zrozumie jakie znaczenie ma ten wywiad.

 21. ,,Tłuszcza zostaje” – z wielkopaństwa zdzielił w pysk i z niesmakiem wrócił na swój Parnas.
  Trump odchodzi ale PROBLEMY, KRYZYS który go wyniósł do góry ZOSTAJĄ.
  Bez rozwiązania strukturalnych problemów amerykańskiego społeczeństwa: dramatycznego rozwarstwienia, wyścigu ,,w dół” płac, katastrofalnego stanu SPRYWATYZOWANEJ służby zdrowia, militaryzmu, wszechwładzy korporacji, korupcji politycznej i całej plejady innych problemów to ta TŁUSZCZA znowu Panu wybierze jakiegoś patusa, przy którym Trump może być wspominany z rozrzewnieniem

 22. Co do admiracji wobec ,,wodza”…
  W Polsce w swoich kontaktach ze zwolennikami PiSu mam właśnie podobne odczucia: oni są bardziej pudowscy niż PiS. PiS korzysta z tego (+religia) by zupełnie cynicznie łupić i żerować na tym kraju.
  Trump zwyczajnie zaspokoił swoje socjopatyczne potrzeby, nie bez osobistej korzyści i…zostawił śmietnik.

 23. poprawka: oni są bardziej pisowscy

 24. Dobrze się domysllem
  „Szczepienia w okresie absencji urlopowej, w końcówce roku, pod presją czasu, nie były proste, a dla nas najważniejsze było wykorzystanie 100 proc. szczepionek tak, aby nie zmarnować ani jednej. To o to nas prosił NFZ” – pisze w oświadczeniu dr n. med. Ewa Trzepla, którą odwołano ze stanowiska prezesa Centrum Medycznego WUM. „Choć pracowałam z oddaniem i w najlepszej wierze – uczyniono ze mnie tak zwanego kozła ofiarnego i doszło do zamachu na moje dobre imię” – dodaje.

 25. 23:01

  Dresy zostały rzucone – powiedział Tadek, przekraczając swą delikatną częścią ciała zarys bakelitowej deski.

  A tera prawdziwy red alert: telegrafista Blackley wrócił z nocnej zmiany i niesie wam w rectum nowinę. Staśki esesmany, anty-vaksery, foliarze oraz covidioci całego świata – niech was Bóg chroni przed Antifą, 5G oraz wkładanymi w szczepionki czipami Gatesa!

 26. Faszysta Trump stawiał Europę pod ścianą jak katolicka III Rzesza Żydów… mnożenie sankcji nakładanych na suwerenne państwa nie spotykało się z protestem opinii publicznej… co rozzuchwalało tylko kacyka… Dyscyplinowanie w tym duchu przez Unię Polski i Węgier idzie w tym duchu… Wystarczy usuwać krnąbrnego członka… Jaki sens ma członkostwo zbrodniczych systemów w ONZ… to jak ksiądz żonaty na lewo z gromadką dzieci… Czym Korea zasłużyła na gorsze traktowanie przy zbrodniach Israela i jankesów… liczne konflikty zbrojne na świecie powodowane są naruszeniem interesów jankesów i ich kolaborantów… Tak sobie myślę prywatnie, że jankesi wszystkich opcji są spadkobiercami faszystowskich doktryn podporządkowania innych narodów… jak to zrobili z Indianami czy Afrykanami… dobry człowiek to biały jankes… uber alles… A hunwejbinom nad Wisłą to odpowiada… jak Piusowi XII… Gott mit uns…! Tylko Żydów mi żal… diaspora nad Wisłą, to był polityczny i narodowościowy cymes… olana obecnie jak Słowianie… z pobudek religijnych… tacy Indianie… czy niewolnicy na plantacje… To szambo… nie tłuszcza… mieszkać w szambie to obciach… a szambonurki będą bronić tego smrodu… nazywając specyficzną wonią… narkotyzującą…

 27. maciek.g
  9 stycznia o godz. 23:05
  „O wpuszczeniu danej osoby na amerykańskie terytorium ostatecznie dalej będzie też decydował już na granicy urzędnik imigracyjny. Jeśli ktoś będzie planował podjęcie pracy bądź nauki w USA lub pozostanie tam dłużej niż 90 dni, będzie potrzebował wizy.”

  Zasady dotyczą także mnie, chociaż posiadam paszport kanadyjski i mogę wielokrotnie przekraczać granice kanadyjsko-amerykańską. Nie zawsze przepuszczano mnie na zasadzie machnięcia ręką.

 28. Ta policyjna hołota u władzy po prostu znosi zasadę, że winę trzeba udowodnić i wprowadza zasadę, że obywatel musi udowodnić swoją niewinność. Tego nie było nawet za komuny” – napisał Kuczyński na Twitterze.

 29. Ponawiam pytanie:
  Kto upoważnił Witolda J. prezesa Ośrodka Analiz Strategicznych do nazywania urzędującego prezydenta USA szaleńcem ? Kto finansuje ten Ośrodek Analiz Strategicznych ?
  W odpowiedzi uzyskamy odpowiedź na pytanie , jak sie uprawia politykę w bantustanach.

 30. @Slawczan
  9 stycznia o godz. 23:20

  „Trump odchodzi ale PROBLEMY, KRYZYS który go wyniósł do góry ZOSTAJĄ.”

  O ktore problemy chodzi? Bo skrajna lewica mowi o problemach od Marksa do dzis. I jakos zniknela w polityce do rozmiarow egzotyki. A Trump dzieki tym samym problemom wygral? Moze, ale jakie swiatlo rzuca to wtedy na zdolnosci lewicy (obojetnie ktorego odlamu)?

 31. woytek
  9 stycznia o godz. 23:50
  Ponawiam pytanie:
  Kto upoważnił Witolda J. prezesa Ośrodka Analiz Strategicznych do nazywania urzędującego prezydenta USA szaleńcem ?

  Zgłaszam się na ochotnika.

  Teraz spierdalaj faszysto.

 32. TA ICH „KOALICJA PRZY ŻŁOBIE” SYPIE SIĘ CORAZ BARDZIEJ…
  Wygląda na to, że próba pozbawienia Polaków prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego wywołuje kolejny kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Przeciw pomysłowi PiS i Solidarnej Polski stają politycy Porozumienia. Ekipa Jarosława Gowina alarmuje w sprawie zagrożenia dla praw obywatelskich.

  https://natemat.pl/333603,zmiany-w-kodeksie-postepowania-ws-o-wykroczenia-gowin-przeciw-pis-i-sp?fbclid=IwAR15x_YLcMtY1jtxoiVhswV6GfOAmmI2yrwGyMYQ9WsP_ht6989Nwz0UOfc

 33. woytek

  „Ponawiam pytanie”

  Po co pan ponawia pytanie, które ma charakter retoryczny?

  Przecież pan na to pytanie sam sobie odpowiedział.

 34. duende
  9 stycznia o godz. 23:33

  Ooo Kobitka duende ; znowu się pojawiła , bardzo się cieszę że o mnie
  jeszcze pamiętasz bo już myślałem że zupełnie zapomniałeś .
  Linki które lubisz podeśle ci innym razem , dzisiaj jest 28 C więc idę na
  beach i nie mam czasu aby to zrobić .

 35. @mały fizyk
  9 stycznia o godz. 23:53
  Od razu wycofuję się na z góry upatrzone pozycje: USA nie mają istotnych problemów społecznych poza rasizmem, ich system społeczno-ekonomiczny należy do najlepszych na świecie, ich system opieki społecznej należy do najwydajniejszych na świecie, a jego (nie)wydolność w starciu z covid to wynik idiotyzmu wybrańca przegrywów i durniów a nie błędnych założeń, zresztą sam wybór socjopatycznego klowna na prezydenta był jednorazowym wybrykiem zbieszonych (ale nie kupionych, na szczęście, za 500+) niewykształconych idiotów, a nie efektem problemów, które widzi tylko marksistowska lewica czyli de facto ich nie ma.

 36. @mały fizyk
  9 stycznia o godz. 23:53
  Co do bezsiły Lewicy – biznes, korporacje etc., Można o wszystkim byle nie opdatkach i ekonomii.
  Co z ich punktu widzenia jest lepsze:
  Byśmy się kłócili o aborcję czy wysokość opodatkowania zysków kapitałowych?
  Domagali likwidacji rajów podatkowych czy rozkręcali wrogość wobec ,,pasożytów na socjalu”?
  Byśmy walcząc z globalnym ociepleniem podnieśli podatek na diesla czy zakazali stosowania oleju palmowego?
  Moźna tak ciągnąć: biznes za pomocą mediów kreuje świadmość społeczeństw. Lewica może walczyć o wszystko prawa kobiet, ekologię, eldżibiti etc. O tym można a nawet trzeba pisać ale nie podatki i ekonomia – tu wkracza wyklęty Marks…dalej wiadomo: gułag, Stalin itd. .

 37. Witold
  9 stycznia o godz. 20:51
  nie zrozumiales mnie, mnie idzie nie o przedmioty, czy objekty tylko o MY;

 38. Tłuszcza Israel zostaje… z premierem kryminalistą… też kierującym się faszystowską doktryną wobec sąsiadów… uber alles… Israelskie zbrodnie do sprawy majtek Nawalnego… to braterskie czyny wspólne faszystom jankesom… Tak sobie myślę prywatnie, że odejście przypomina… zamiar zabicie cara u Dekabrystów, aby było lepiej… strasznie naiwne myślenie… Zostaje wymienić jankesów na rdzenną ludność… a matecznik światowej tłuszczy pójdzie w siną dal… skąd przyszła… z bogiem na ustach… Bomba demograficzna tyka… w kukułczym gnieżdzie… Upadł Rzym, ZSRR… nawet Angole ledwo dyszą… nie ma mocnych… nic nie jest wieczne… Azja kraina pierogów i makaronu przejmuje prezydencję… z bożą pomocą…

 39. —–@legat

  jak obiecałam wcześniej, postaram się nieco rozwikłać Twoje uwagi.
  Zauważyłam, że już inne osoby próbowały je rozwiązać, więc postaram się tylko podsumować.
  Trump korzystał z Tweetera jako ze swojej GŁÓWNEJ platformy porozumiewania się z wyborcami.
  Sam przyznał, że bez Tweetera nie wygrałby wyborów (tych pierwszych).
  W międzyczasie cały czas poępiał media mainsteamowe,
  zarzucając im NOTORYCZNIE „fake news”.
  Posuwał się często do stwierdzeń, że dziennikarze to wrogowie kraju, nie mający nic innego na celu tylko kłamać, preparować fałszywe wiadomości
  i mścić się na nim.
  Ponadto szkalował wszystkich ludzi, którzy śmieli mu się kiedykolwiek sprzeciwić, bez względu jak idiotyczne były jego oczekiwania.
  Jak również swoich przeciwników politycznych i kogokolwiek kto mu się nie spodobał, włącznie z aktorkami, ..
  Posługiwał się językiem niewybrednym, nazywając ludzi w stylu geozaka, zachęcał do fizycznej agresjii w swoich wypowiedziach na tweeterze, jak i w TV, czy na swoich spędach.
  Kłamał, szkalował, napuszczał cały czas, itd.

  To powodowało, że jego zwolennicy, a było takich około 80 milionów na tweeterze łykali te rewelacje jak kaczka śliwki, przyjmując je jako naświętszą prawdę.

  Dlaczego akurat wybrał sobie tweeter, a nie inny sposób porozumiewania się z Amerykanami?
  Chociaż należy przyznać, że do niedawna zanudzał również na głukowatym programie na FOXNews, (do którego wydzwaniał) gdzie również znalazł oportunistycznych popleczników.

  Niemniej tweeter to jego główna platforma.
  Dlaczego?
  Bo na tweeterze mógł bez żadnej cenzury głosić swoje bzdury i łgarstwa, swoje teorie spiskowe i rasistowskie.

  Media mainstreamu niestety nie mogą sobie pozwolić na luksus przekazywania tak oczywisych kłamstw, bo grozi im sąd i potężne kary.
  Nie wspominając, że tracą opinię podających tylko sprawdzone informacje.
  Oczywiście, że mogą w analizach tak czy inaczej rzecz przedstawiać, ale bazują zawsze na faktach. Przynajmniej większość z nich.

  Tweeter to co innego.
  Można bezkarnie bełkotać. Pomimo teoretycznie regulaminu.
  Liczył również na to, że jest prezydent, to mu Tweeter nie podskoczy.

  Jednak jak zaczął kłamać jeszcze przed ostatnimi wyborami, szerząc kompletnie wydumane teorie spiskowe, to tweeter wiosną 2020 dał mu ostrzeżenie, że usuną jego wpisy jeżeli dalej będzie to robił.
  A on dalej swoje, więc kilka usunęli.
  A on dalej swoje, to zaczęli dodawać do jego wpisów notki , które zawierały korektę bzdur.
  ponadto zaczęli zaznaczać w widoczny sposób jego wpisy, że zawierają nieprawdziwe info.

  To Trumpa zdrowo rozzłościło, więc próbował wpłynąć na Kongres, żeby weszła w życie ustawa, która by uniemożliwiała mediom społecznościowym moderować komentarze na nich się pojawiające.
  Projekt tej ustawy nazywa się „ustawa 230”

  Potrzeba wprowadzenia tej ustawy 230, była jednym z powodów dla których pomoc dla Amerykanów ze względu na covid była bojkotowana przez trumpistów, którzy robili wszystko tak żeby dear lider był zadowolony.
  więc jednym z warunków zgody na tę pomoc, było zatwierdzenie tej ustawy 230.

  Ale wracając do tematu.

  Po wyborach listopadowych Trump dostał kompletnego fisia
  i razem ze swoją kamarylą zaczął walczyć o uznanie wyborów za nieważne. Zwłaszcza w Stanach, w których przegrał niezbyt dużą ilością głosów.

  Zaczęły się możyć wszelkie oszczerstwa, teorie spiskowe rodem z Marsa w jego wpisach na Tweeterze.
  A przypominam, że te bzdety czytały dziesiątki milionów ludzi.
  A nawet setki milioów z całego świata.
  On miał ponad 80 mil. tych, którzy follow him na tweeterze, ale czytało go znacznie, znacznie więcej

  Podżegał do fizycznego oporu, używając po cwaniacku nie zawsze konkretnych słów, ale tak, że było jasne dla jego zwolenników, że chce walki.

  To doprowaadziło do zajęcia Kapitolu, jego zbeszczeszczenia i dewastacji.
  Jak równiesz było w planach wieszanie kongresmenów z vice-prezydentem na czele.

  Zapisy tych planów i wszelkie interakcje były widoczne na tweeterze.

  Wiele osób, organizacji, a także przedstawicieli Kongresu już od dawna zwracało się do Tweetera, żeby go zbanowali, bo grozi nieszczęście. Oprócz tego on bełta ludziom w głowach.

  Jednak Tweeter z powodów, o które się troszczysz unikał tego.
  Ja również obawiam się, że ten precedens może przyczynić się do większego ograniczenia swobodnej wymiany opini i przyczynić się do większego zalepiania ust.

  Jednak nie wszyscy w odpowiedzialny sposób korzystają z wolności wypowiedzi, więc z dwojga złego czasem należy im zamknąć gęby i nie umożliwiać korzystanie z tej szeroko dostępnej platformy.

  To, tak jakby Hitlerowi w ramach wolności wypowiedzi pozwalać głosić jego koszmarne rasistowskie teorie z powoływaniem się na „znanych” i „cenionych” naukowców antropologów i socjologów.

  Wolność z której ktoś nie umie korzystać, a ją wykorzystuje do niecnych celów niestety musi być dla takiego ktosia ograniczona.

  BTW
  Zadawałeś sobie pytanie dlaczego już od prawie roku Trump nie daje konferencji prasowych z Białego Domu? które były bardzo dobrą tradycją u poprzedników?

  Bo tam dziennikarze dopytują, każą podawać źródła rewelacji, to jest natychmiast publikowane w mediach całego świata.

  A swoją drogą, to jego gabinet wydał oficjalne oświadczenie, że Trumpa wpisy na Tweeterze są oficjalna opinią Prezydenta Stanów Zjednoczonych. itd, itd, itd

  Ale wróćmy do 6 stycznia 2021
  Wcześniej zwoływał wszystkich na spęd w Waszynktonie 6 stycznia w konkretnym miejscu i mówił, że trzeba walczyć o sprawiedliwość ze skorumpowaną elitą, która w parszywy sposób ukradła/sfałszowała wybory, że trzeba używać argumentów siły bo tylko z siłą się liczą, itd
  Zaznaczał, że będzie się działo i że będzie gorąco.
  Sens był taki, ale nie chce mi się cytować wszelkich tych bredni.
  Jeżeli będziesz zainteresowany, to są wszędzie dostępne.

  Zjawiło się wiele tysięcy ludzi z całej Ameryki.
  Charakterystyczna jest obserwacja wielu specjalistów FBI, którzy zauważyli, że tłum głównie się składał z młodych mężczyzn w wieku odpowiadającym militarnej sprawności.
  To nie znaczy, że oni byli wojskowymi, ale może znaczyć, że byli to ludzie zdolni do walki.

  Do końca namawiał kongresmenów i vice-prezydenta do zbojkotowania wyborów.
  Ogłaszał to nawet na tweeterze i na swoich spędach.
  Mówił np. że: liczy na Pensa (vice-prezydent), że ten zbojkotuje wybory Bidena, bo jeżeli nie, to on (Trump) przestanie go lubieć.
  To był wyraźny szantaż

  Z chwilą kiedy dowiedział się od Pensa, że ten tego nie zrobi, zaczął z innej bańki. Zaczął naród napuszczać na Pensa, aż doszło do chęci powieszenia go. Masa ludzi do tej pory krzyczy na niego (Pensa): „zdrajca”

  Tak czy inaczej jak już zaczęła się walka o Parlament, Trump nie omieszkał za pomocą tweetera powiadomić rzesze swoich zwolenników, że właśnie Pense wykonał to, co zapowiadał i że NIE zbojkotował wyborów w przedbiegach. Znaczy zaraz po otwarciu koperty.
  Bo akurat obrady obu izb wspólne już się rozpoczeły.

  To dodatkowo podjudziło tłum, bo wszyscy mają przy sobie telefony z tweeterem. Informacja jest dostarczana instant.
  Potem dodatkowe komentarze publikował, mówiące np., że takich patriotów jak oni nikt nie ma prawa lekceważyć, że niedoczekanie i takie tam.

  To spowodowało, że tweeter zbanował Trumpa na 12 godzin
  za podżeganie do przewrotu stanu.

  Nie mając tweetera jego otoczenie wymogło na nim żeby nagrał obwieszczenie że potępia zamach na parlament. Ten tekst ktoś mu wyraźnie napisał i on go odczytał.
  Tekst nie potępiał w czambuł „patriotów”, niemniej zawierał słowa, które możnaby uznać, że Trump się nie solidaryzuje z napadem na Kapitol.

  Jak wspomniałam, ta wypowiedź została wcześniej nagrana i NIE za pośrednictwem tweetera przekazana do puliczności. Bo Trump w tym czasie był na 12-to godzinnej banicji.

  Jak banicja się skończyła, to Trump na Tweeterze zaczął swoją melodię i dawaj judzić, podżegnywać, wychwalać dzielnych patriotów, itd

  Po czym ogłosił, że on w uroczystaściach inauguracyjnych Bidena NIE będzie uczestniczył.

  Masa ludzi zaczęła się domagać od tweetera zbanowania go.
  Nawet 350 pracowników Tweetera napisało wspólny list domagający się tego.
  Tym bardziej, że zaobserwowano znacznie wzmożoną aktywność na Tweeterze z konkretnymi planami na następne szturmy,
  pochwałę zdobycia Kapitolu, itd

  nawet datę ustalono na 17 stycznia, jako datę następnej walki o sprawiedliwe wybory i ustabilizowanie Trumpa na stołku prezydenckim.

  Już dzień wcześniej *w czwartek) facebook, instagram zbanowały Trumpa całkowicie, zarzucając mu podżeganie do przewrotu.

  To wszystko spowodowało, że w końcu Tweeter permanentnie zawiesił jego konto.

  Co to znaczy permanentnie zawiesił?
  Sama się zastanawiam

  Tak czy inaczej poniżej jest ciekawy link, w którym więcej można się dowiedzieć o sytuacji po nieszczęsnym 6 stycznia.

  Jeszcze jedno. To nagrane video z niby potępieniem wypadków na Kapitolu z Trampem w roli lektora pojawiło się wiele, wiele godzin po zamach na Kapitol
  Wiele trudu i namów kosztowało ludzi z jego otoczenia, żeby go zmusić do przeczytania tego tekstu.

  Na koniec zacytuję filozofa, co on myśli na temat takiej strategii jaką Trump uprawia:
  Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów.”
  G.W.F. Hegel

  Ps.2 Mainstream znaczy oglądane przez większość ludzi. Tak np jak TVP, czy TVN

  More Republicans Finally Turn On Trump After Deadly Insurrection | The 11th Hour | MSNBC
  https://www.youtube.com/watch?v=6eR5nSTeOa0&ab_channel=MSNBC

  Trump has lost his Twitter account and more Republican allies as the fallout from the deadly insurrection on Capitol Hill he incited keeps growing. Aired on 1/9/2021

  ***

  Dodam jeszcze, że zbanowanie Trumpa nie jest korzyścią dla Tweetera.
  Zbanowano również innych jego popieraczy.

  To są miliony tweetów, a z tego czerpią konkretne korzyści shareholders.
  Więc oprócz straconych wymiernych korzyści, oprócz działania wbrew regulaminowi tweetera, który niemile patrzy na mowę nienawiści, jest jeszcze jeden szalenie ważny element.

  Udostępniając swoje forum, Tweeter w jakiś sposób partycypuje w planach dokonania przewrotu.
  W każdym razie sprawni prokuratorzy potrafią to udowodnić
  A z takim zarzutem Mark Z. napewno nie chce walczyć w sądzie 🙂

 40. @legat
  9 stycznia o godz. 12:44

  404,
  w zasadzie to za Twoje relacje powinniśmy być Ci wdzięczni ale jest jedno „ale”. Otóż nie raczyłaś odnieść się do tego, że po ataku na Kapitol Trump wezwał swoich zwolenników do wycofania się i „pójścia do domu” a wtedy natychmiast media społecznościowe takie jak Twitter i Facebook odcięły
  mu do nich dostęp
  .
  Dla myślącego człowieka to była manipulacja obliczona na to, by tej zadymy nie tłumić i potem móc obciążać winą za to Trumpa.
  Mało tego, piszesz że Trump nie krył zadowolenia

  Nie bardzo rozumiem jak doszedłeś do takich wniosków?
  Co do pierwszego akapitu, mam nadzieję, że wyjaśniłam Ci w sążnistym komentarzu w poprzednim poście.
  Dodam jedynie, że namawianie do pójścia do domu odbyło się długo, długo po zamachu i wszyscy już dawno w swoich domach byli.
  Nawet ci, co z Alabamy, czy Arcansas przylecieli.
  Poza tym jak wspomniałam wcześniej, to video NIE pojawiło się na Tweeterze, bo Trump w tym czasie miał 12-to godzinny ban na nim.

  Odnośnie zaś Manipulacji żeby: „zadymy nie tłumić i potem obciążąć winą za to Trumpa”
  To nawet nie wiem jak to ugryźć?

  Czy sądzisz, że Tweeter miał coś wspólnego z faktem nie tłumienia zadymy, po to, żeby po niej, albo przez nią zbanować Trumpa, zwalając na niego winę?

  Chyba zdajesz sobie sprawę, że to brzmi groteskowo

  Nie tłumiono przez dwie godzinym narażając życie wielu ludzi, w tym kongresmenów, bo FAKTYCZNIE Trump ze swoją administracją
  UNIEMOŻLIWIALI pomoc!!!!

  Są na to KONKRETNE dowody!

  Co do „zadowolenia” Trumpa w czasie televizyjnej projekcji postępującego zamachu na Kapitol …
  Świadkowie, będący z nim w tym czasie to mówią
  A ja tylko za nimi powtarzam.
  Nic sobie nie zmyśliłam, żeby ubarwić story, czy żeby zrobić z Trumpa większego buca niż jest.
  To zbędne. On robi za dziesięciu buców (co najmniej)
  Moja wyobraźnia nie podążą za tego typu myśleniem.

  ***

  gdybyś była propagandzistką miejscową i swoje tendencyjne oceny serwowała dla mieszkańców USA no to OK. Prowadzisz jakąś tam działalność polityczną i próbujesz manipulować opinią publiczną ale my, tu w Polsce mamy zerowy wpływ na to kto zostanie wybrany prezydentem USA i w ogóle jak będzie się tam kształtowała scena polityczna.
  Nie rozumiem więc dlaczego tu, na tym blogu uprawiasz manipulację i zafałszowujesz obraz tego co się dzieje
  .

  Przyznam, że jesteś jedną z ostatnich osób, które bym posądziła o takie zarzuty w stosunku do mnie. A zwłaszcza w odniesieniu do wpisów dotyczących napadu na Parlament i co po tym nastąpiło.

  Wszystkie fakty, o których napisałam MIAŁY miejsce i na to są dowody.

  czy to w postaci zapisów filmowych, czy zeznań świadków.
  Wszystko do sprawdzenia.

  Zaznaczyłam boldem słowa, które zupełnie nie wiem jak odczytać w tym kontekście.

  jeżeli pisanie na blogu o sprawach aktualnych i po to aby dostarczyć wiadomości, bądź je uzupełnić dla blogowego koleżeństwa nazywasz „propagandą”, „manipulacją”, „fałszowanie obrazu” wydarzeń … to brak mi słów.

  Jaki cel miałaby ta moja propaganda?

  Skądinnąd zdaję sobie sprawę, że z różnych względów informacje podawane w Polsce są często ugładzane, tuszuję się pewne sprawy, inne niechcący pomija, itd.
  Jednym słowem przekonałam się wielokrotnie, że co najmniej informacja jest niepełna, albo wręcz tendencyjie podkręcona.
  Takie są moje osobiste spostrzeżenia. Nawet na TVNie to zauważyłam.

  Ja sądziłam, że taki zebrany do kupy obraz co naprawdę się działo, spotka się z zadowoleniem, zaspakajając potrzebę dowiedzenia się nie przecedzonych informacji.

  Pozatym, niekonieczne jest mi tłumaczyć, że Polacy nie wybierają prezydenta USA.
  Jednak to co dotyczy prezydenta USA i co się dzieje w USA dotyczy i Polski i reszty świata, więc warto się orientować co w trawie piszczy u hegemona.

  ***

  Dla mnie jesteś komentatorką oczywiście wartościową ale też taką do której nie można mieć zaufania za grosz.

  Po pierwsze dzieki za dobre słowo
  A po drugie, to na jakiej podstawie twierdzisz, że nie można mieć do mnie zaufania? i to za grosz
  BTW te dwa zdania wykluczają się wzajemnie. 🙂

  Zazwyczaj podaję źródła, na których się opieram, a jeżeli jest to szersza wypowiedź, to zawsze jestem otwarta na zapytania skąd swoje wiadomości czerpałam.

  Będę wdzięczna jeżeli zechcesz mi podać powody takiego stwierdzenia.

  ***

  Walka jest nierówna, w tej chwili Trumpowi strzela się w plecy i Ty bierzesz w tym czynny udział. To nieładnie.

  Tu już całkiem się pogubiłam w rozumieniu o co Ci chodzi.

  Ja z nikim nie walczę. Jedynie zrelacjonowałam wydarzenia.
  Konkretne wydarzenia!
  Kto strzela Trumpowi w plecy?
  I jeszcze zarzucasz, że ja w tym partycypuję?

  Przyznam, że przychodzi mi na myśl stanowisko osób, które czyniąc jakieś zło, żądają zamiatania pamięci o ich czynach pod dywan.

  Czy to masz na myśli?
  Czy tego oczekujesz?

  Naprawdę ciekawa jestem Twojej odpowiedzi na moje pytania.

  Bo jeżeli komuś się coś zarzuca, to będąc człowiekiem z zasadami należy być przygotowanym na obronę tych zarzutów.

  A Ciebie widzę jako właśnie człowieka z zasadami

 41. A Ciebie widzę jako właśnie człowieka z zasadami.

  To niestety świadczy o głupocie.

 42. Trump przegapił rolę religii w nawracaniu przy urnie… mógł zaprosić Rydzyka i Jędraszewskiego jako misjonarzy do pisowskich parafii… Tak sobie myślę prywatnie o namaszczeniu… korespondencyjnym… wszelka władza od boga pochodzi…

 43. @404
  80 milionów followers to nie są tylko zwolennicy, również ci którzy są ciekawi prywatnie i zawodowo, ci przypadkowi którzy kliknęli i cała masa innych zainteresowanych z czym wyskoczy to coś co jest prezydentem. Ale fakt, odzew miał spory.

 44. PA
  Czy ty zawsze musisz mieć za wszelką cenę rację, nawet za cenę rżnięcia głupa?
  Różnica między Obamą i Trumpem polegała juź chodźby na tym, że ten pierwszy nie wystąpił z Traktatu Paryskiego, UNSCO, WHO i czego tam jeszcze . Trump nie znosił współpracy międzynarodowej i multilaterizmu.
  Czym się może skończyć taka egoistyczna polityka, Ameryka mogła się właśnie przekonać w strefie Pacyfiku, gdzie dzieki inicjatywie Chin, powstała największą międzynarodowa organizacja handlowa, skupiająca kraje tego regionu, oczywiście bez Trumpa i USA.

 45. woytek
  9 stycznia o godz. 23:50

  Kto upoważnił Witolda J. prezesa Ośrodka Analiz Strategicznych do nazywania urzędującego prezydenta USA szaleńcem ?

  ROZUM go upoważnił!

  Kto finansuje ten Ośrodek Analiz Strategicznych ?

  Zapytaj wujka Googla.

 46. Tłuszcza… wśród zaszczepionych na lewo nie było ani jednego rolnika czy robotnika… Tak sobie myślę prywatnie, że każda formacja ma swoją tłuszczę… łokciami…!!! Alleluja i do przodu…!

 47. gdyby nie zadyma na kapitolu,to wlasciwie nie bylo by o czym mowic, ale pandemia nie zamierza nas wypuscic ze swych szponow i wszystkim tym, ktorzy teraz, przed szczytem drugiej fali, zastanawiaja sie juz nad trzecia, zycze w nowym roku sukcesow!

 48. @Ewa-Joanna
  10 stycznia o godz. 8:54

  Tak odzew miał duży. Nawet wynik wyborów ostatnich na to wskazuje.
  Ponad 74 miliony ludzi głosowało na Trumpa.
  To ogromna rzesza

  Na Bidena głosowało ponad 81 milionów ludzi.

  Włściwie powinnam powiedzieć, że 81 milionów ludzi głosowało PRZECIW Trumpowi, bo bardzo malutka liczba osób chciała go na prezydenta.

  Jego praktycznie wybrała wierchuszka Demokratów z powodów tylko im znanych. A my możemy się jedynie domyślać.
  Podobnie jak i wybór Kamali Harris.

  Ale coż? postawili wyborców (demokraci) kolejny raz przed wyborem mniejszego zła.

  Joe nie jest złym człowiekiem, ale jest wiele ale w stosunku do niego

  Obawiam się, że wobec horendalnych trudności jakie go czekają może być problem. I jakby nie patrzeć, to perspektywa na następne wybory prezydenckie nie wygląda różowo w związku z tym.

  Ludzie się odwrócą od Demokratów po tym eksperymencie.

  Takie mam obawy.

 49. gwoli uściślenia:

  Właściwie powinnam powiedzieć, że 81 milionów ludzi głosowało PRZECIW Trumpowi, bo bardzo malutka liczba osób chciała Bidena na prezydenta.

 50. @woytek
  9 stycznia o godz. 22:33

  Donald Trump ogłosił, że nie weźmie udziału w inauguracji prezydenta Joego Bidena, która będzie miała miejsce 20 stycznia w Waszyngtonie. Zwolennicy Trumpa argumentują, że nie ma w tym niczego niestosownego, gdyż Hillary Clinton, kontrkandydatka Donalda Trumpa w wyborach z 2016 r. nie wzięła udziału w inauguracji Trumpa. Tyle że wówczas w uroczystości wziął udział prezydent Barack Obama.”

  ***

  Mylisz się. Hillary Clinton WZIĘŁA udział w inaugracji Trumpa

  Zachowało spokój pomimo, że tłuszcza wrzeszczała: „Lock her up!”
  Czyli „do więzienia ją wsadzić”
  Tego ich Trump nauczył, powtarzał razem z nimi tę frazę za każdym razem na spędach. Stała się ona (ta fraza) nieomal mottem trumposkich spędów.
  Do teraz!
  Nawet 6 stycznia w Washingtonie przed południem skandowali razem z Trumpem: „Lock her up!”

  Rano, przed inauguracją Hilary Clinton napisała na Tweeterze:
  “I’m here today to honor our democracy & its enduring values. I will never stop believing in our country & its values.”
  Mało tego inni byli prezydenci też byli obecni na tej uroczystości.

  Co do Baraka Obamy, oczywiście, że był jako poprzednik.
  W imię długiej tradycji amerykańskiej demokracji, któa między innymi opiera się na pokojowej transformacji jednej ekipy na drugą.
  Jest to wyraz SZACUNKU dla wyborów i wyborców.
  A wybory powszechne są bazą demokracji i szanowanie ich jest kluczowe dla jej utrzymania.

  A tu masz link z uroczystości inauguracyjnych Trumpa
  A artykuł dotyczy obecności Hillary Clinton. Są tam równiesz zamieszczone zdjjęcia z tej uroczystości, na których siedzi obok męża i prezydenta Busha z żoną.

  ***
  W następnym wpisie pytasz:
  Kto upoważnił Witolda J. prezesa Ośrodka Analiz Strategicznych do nazywania urzędującego prezydenta USA szaleńcem?

  A jak szaleńca inaczej nazwać?
  Prezydent, to nie święta krowa.
  To tylko kiedyś, w czasach zamordyzmu, absolutyzmu mogła powstać bajka, w której tylko dziecko stać było na okrzyk:
  „Król jest nagi”

  Dzisiaj dorośli sami mogą to głośno zauważyć. 🙂

  BTW Tak bronisz Trumpa, a ja o ile dobrze pamiętam, to nie jesteś zwolennikiem ustawy 447
  A to właśnie Trump ją podpisał.

  To tak dla równowagi na drugą nóżkę

 51. @Wojtek

  Zapowiedziałam link i go nie wkleiłam. Sorry!

  BTW Hillary Clinton jako kontrkandydatka do urzędu prezydenta wcale nie musiała uczestniczyć w tej inauguracji.

  Ważne jest przekazanie pałeczki.
  Jak w sztafecie!

  Także odchodzący prezydent przekazuje władzę następcy.

  Trump będzie PIERWSZYM, który złamie tę piękną i mądrą tradycję.

 52. Tramp odchodzi tłuszcza zostaje aliens odlatują a tnp przelatują nie zwracając uwagi na drobne problemy z polska gramatyka ( przysłówki i te rzeczy .. gdzie indziej nie ma czegoś takiego )
  read://https_www.msn.com/?url=https%3A%2F%2Fwww.msn.com%2Fen-ca%2Fnews%2Ftechnology%2Fan-alien-machine-already-visited-us-harvard-astrophysicist-still-contends%2Far-BB1cBM4i%3Focid%3D
  Nie jest jasne w jakim języku będzie to czytane ale jakby co to trzeba kliknąć w książeczkę z głośniczkiem . Samego mnie ciekawość rozpiera bo usłyszałem niedawno ze Tramp jest z innego świata i rządzą nim CI. zieloni macherzy , Aaa..

 53. Andrzej Biernacki

  POLSCY NARODOWCY ZAATAKOWALI W USA
  Wstyd na cały świat.
  W zamieszkach w USA wzięli udział polscy narodowcy i faszyści związani z polską skrajną prawicą oraz lokalną polonią.
  Bandyci którzy zaatakowali amerykańską demokrację wywodzą się z tego samego środowiska, które co roku możemy zobaczyć podczas spędu określenego mianem „Marsz Niepodległości” w którym biorą udział narodowcy, kibole, ONR-owcy, antyszczepionkowcy, faszyści, pisowcy i wyborcy Konfederacji oraz naturalnie rodziny z dziećmi.
  Z naszych informacji wynika, że polskie środowiska skrajnej prawicy wiedziały o przygotowaniach do ataków mających nastąpić w USA i wspierały je.
  Musimy w Polsce przyspieszy działania prawne zmierzające do delagalizacji organizacji skrajnie prawicowych i faszystowskich takich jak min. ONR, Młodzież Wszechpolska, Blood and Honor czy część organizacji związanych z Konfederacją.

 54. @Wojtek

  My God!
  Niedługo zapomnę własnej głowy! 🙂

  Poniżej obiecywany link:

  Hillary Clinton Is Stoic at Her Rival’s Inauguration
  https://www.nytimes.com/2017/01/20/us/politics/hillary-clinton-donald-trump-inauguration.html

 55. Z uwagą wysłuchałem audycji „Goście Passenta”.
  Na marginesie tej audycji, ale nie tylko, mam takie spostrzeżenie, gdyby Andrzej Duda wręczył Donaldowi Trumpowi w prezencie TRYLOGIĘ Henryka Sienkiewicza, a amerykański prezydent te książki przeczytał, z pewnością szturm na Kapitol w Waszyngtonie miałby inny przebieg, a amerykański prezydent miałby w kieszeni drugą kadencję.

 56. Znakomicie pamiętam czerwiec ’76 kiedy to tłum wtargnął do gmachu komitetu.
  Najpierw protestujący dotarli do bufetu, skąd przez okna rozpoczęli wyrzucać m.in. puszki z szynką.
  Następnie rozpoczęto demolowanie budynku. Z gabinetów wyrzucono portrety Lenina, z masztu na dachu ściągnięto czerwoną flagę i powieszono w jej miejscu flagę państwową.

  Zaraz po tej demolce władze rozpoczęły w mediach, na stadionach i placach szeroko zakrojoną kampanię propagandową, która miała na celu potępienie i zdyskredytowanie protestujących, których nazwano:

  „radomskimi warchołami” – – > co najbardziej utkwiło mi w pamięci 🙁

 57. Alien’s z daleka mogą wydawać się dziwni ale pytanie kto ich finansuje należy do najgłupszych z możliwych . Oni ci obcy musza być daleko bo inaczej byliby swoi wiec co za różnica i czy to są .. czy to w ogóle jest cos co przypomina pieniądze ??
  Ps Hillary C . mimo jej wszechstronnego doswiadczenia zaszkodziło zbyt duże ( obfite .. nie jest to właściwe być może słowo ale skąd mi wiedzieć takie rzeczy ?!) doświadczenie jej męża

  https://www.youtube.com/watch?v=Ku3z9ZejrLQ

 58. W wielu krajach ,rządzą politycy z charyzmą i są odważni ,mądrzy ,honorowi ..A w innych ,tchórze ,bez charyzmy ,bez honoru ,no może czegoś się nauczyli,aby te nauki ,dyskredytować w praktyce.Dlaczego Opatrzność nas tak nie lubi?

 59. Trump puczysta… atakiem na Kapitol zorganizował swój lot do Smoleńska… Tak sobie myślę prywatnie o pobudkach przedłużenia kadencji… ale bóg chciał inaczej…

 60. Publicyści omawiają sprawę projektu ustawy usprawniającej pracę policji w kwestii wystawiania mandatów. Wykroczenia drogowe, przekroczenia przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości, stwarzają pole do rozważania celowości przyjęcia takiej ustawy. To może też dotyczyć przyłapanych na dewastacji obiektów publicznych, którzy nie tylko powinni zapłacić natychmiastowo mandat, ale też usunąć wyrządzone szkody lub zapłacić stosowną rekompensatę. Nie wszystko co wymyśli rząd okazuje się bez sensu

 61. „gdyby Andrzej Duda wręczył Donaldowi Trumpowi w prezencie TRYLOGIĘ Henryka Sienkiewicza, ”

  ” a amerykański prezydent te książki przeczytał,” w tłumaczeniu google , można by to co by z niego zostało zakopać ( jak się nie będą mnie bali to będą się śmiali ) na tym samym cmentarzu „obok” JFK . ( różnica wzrostu stałaby się drugorzędna )
  Może to prowadzić do wniosku , ze czytanie książek nie jest zdrowe ( pewne symptomy widoczne tu na enpassie ) ale dużo zależy od tego , kto to robi i po co

 62. @Slawczan
  10 stycznia o godz. 1:52

  Tu nie pomoze zadna zaslona dymna. Problemem (skrajnej) lewicy jest jej praktyczna nieskutecznosc. Uwarunkowana albo ograniczonymi zdolnosciami poznawczymi (bo zaslona ideologiczna) albo nieudolna taktyka. Albo i tym i tym.

  No, ale zawsze mozna sie pocieszac, ze sie ma objektywnie racje i jest sie tylko ofiara tego i owego 🙁 Nic dziwnego, ze „ucisniony lud” takich „ofiar” nie chce wybierac 😉

 63. Trump a Chruszczow… pierwszy uwłaszczył Israel na Wzgórzach Golan, a drugi Ukrainę na Krymie ku radości tłuszczy… Tak sobie myślę prywatnie, że to nie były Niderlandy Zagłoby… raczej Sudety katolickiej III Rzeszy…

 64. W dzisiejszych audycjach publicystycznych szeroko omawiane są także sprawy wprowadzonych przez rząd obostrzeń z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Z jednej strony przestrogi przed zakażeniem covid19 i skutkami choroby, z drugiej przed zapaścią ekonomiczną na skutek zamrożenia gospodarki.
  Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Nie ma dobrego wyjścia. Nie ma nawet dobrego wzoru postępowania ponieważ możemy dostrzec, że co się polepszy, to się popieprzy.
  Dawniej w takich beznadziejnych przypadkach pomagała modlitwa. Obecnie żadnego wierzącego nie dostrzegamy, a tych modlących się jak na lekarstwo.

 65. Czy to ma być modlitwa… aby sąsiadowi krowa też zdechła, a nawet dwie… Tak sobie myślę prywatnie o celowości modlitw sąsiedzkich… zza płota…

 66. korespondencja ze swiata na oko , nowego..
  Gdybym miał karabin to już by leżał pod stołem .( ten karabin ) Musze się wziąć w garść .. ……………………..
  Wziąłem się eech .., (jak Putin ? On bierze się łatwo bo ma wprawę)

 67. Modlitwy pomagały gdy we wsi albo w gminie była zaraza albo pomór .
  Teraz tez ale jak nie ma zasięgu to.. przerąbane . (Dwie wioski w dolinkach a miedzy nimi górka )

 68. W parafiach czekają kiedy Morawiecki ogłosi o morowym powietrzu… krzyże morowe i procesje czekają na znak… bo co to będzie, jak nie będzie procesji… dla odkupienia grzechów… Tak sobie myślę prywatnie, że z nieogłaszania złych wieści rząd żyje…

 69. Piekne zakonczenie,takie zawoalowane, publicystyczne… . Moze jednak nalezalo rabnac obuchem , pkazac i nazwac, to co czujemy to o czym wiemy , my, obywatele Polski!!!Pan, Redaktorze, ktory widzial i zna rezimy powinien byc ,znakiem ostrzegawczym na naszej wyboistej drodze.Zycze zdrowia w tych niepewnych czasach!

 70. bezdomny
  10 stycznia o godz. 11:23
  Zaraz po tej demolce władze rozpoczęły w mediach, na stadionach i placach szeroko zakrojoną kampanię propagandową, która miała na celu potępienie i zdyskredytowanie protestujących, których nazwano:
  „radomskimi warchołami” – – >

  Spóźniłeś się mój drogi.
  TVP już porównała okupacje Kapitolu do okupacji sejmu przez opozycje. 🙁

 71. ls42
  10 stycznia o godz. 11:44
  Publicyści omawiają sprawę projektu ustawy usprawniającej pracę policji w kwestii wystawiania mandatów. Wykroczenia drogowe, przekroczenia przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości, stwarzają pole do rozważania celowości przyjęcia takiej ustawy. To może też dotyczyć przyłapanych na dewastacji obiektów publicznych, którzy nie tylko powinni zapłacić natychmiastowo mandat, ale też usunąć wyrządzone szkody lub zapłacić stosowną rekompensatę. Nie wszystko co wymyśli rząd okazuje się bez sensu

  Mój komentarz
  Nie wszystko, co pisze ls42 jest bez sensu, ale powyższy komentarz taki jest. Frazy „rozważania celowości przyjęcia takiej ustawy”, „usunąć szkody”, „zapłacić stosowną rekompensatę” są niby słuszne, lecz są nie na temat i bez sensu.

  W projekcie nowej ustawy PiSowskiej o przymusowym przyjęciu mandatu od policjanta chodzi o złamanie zasady prawnej, która funkcjonowała dotychczas – obywatel miał prawo nie przyjąć mandatu, po czym państwo musiało poprzez proces sądowy udowodnić obywatelowi winę.
  Nowa ustawa likwiduje tę zasadę i stawia państwo ponad obywatelem – obywatel musi przyjąć mandat i zapłacić, a jeżeli ma obiekcje, to musi udowodnić w sądzie (własnym kosztem), że jest niewinny.

  Intencje, które przyświecały PiSowi w prokurowaniu tej łamiącej ustrojową zasadę ustawy, to demonstracje, dawanie sobie rady z demonstracjami poprzez obkładanie mandatami uczestników, z obowiązkiem natychmiastowego zapłacenia i z prawem do wytoczenia procesu, ale z poniesieniem kosztów przez obywatela i udowodnianiem, że nie jest się winnym. Taka ustawa, to w polskim systemie prawnym krok PiSu w stronę pozbawienia podmiotowości obywateli i ukształtowania omnipotencji państwa.
  Doraźną rolą ustawy jest zniechęcenie obywateli do udziału w antyPiSowskich demonstracjach.

  Pisanie nie na temat, obok, używanie sympatycznie brzmiących zwrotów nie przybliża blogowicza do prawdy, a pomaga mu ominąć sedno problemu, odrzucić logikę i poprowadzić w pole naiwnych.
  TJ

 72. Ponoć suweren wszystko może… dlaczego nie może odmówić przyjęcia mandatu jako suweren… policja jest narzędziem suwerena jako władzy… Władzy się nie odmawia, kiedy odmawia…Tak sobie myślę prywatnie… od suwerena… wy….dać…!…

 73. 404,
  bardzo Ci dziękuję za obszerne wyjaśnienia i próby przekonania mnie o słuszności zbanowania Trumpa w mediach społecznościowych. Mówię to poważnie bez żadnych „przekąsów”.
  Mam jednak szereg wątpliwości.
  Otóż opisujesz, że (mówiąc w skrócie) Trump za pośrednictwem mediów społecznościowych wzywał do rebelii, co ma u mnie wywołać wrażenie, że słusznie został zbanowany.
  404, on nie został wtedy zbanowany. Wtedy miał forum do tego by wywołać rebelię. Skutecznie to forum wykorzystał. Został natomiast zbanowany wtedy gdy zrozumiał albo go ktoś przekonał, że posunął się za daleko i postanowił tej niebezpiecznej sytuacji zapobiec czy „wypłaszczyć” zagrożenie.
  To wygląda więc tak. Mister Twitter akceptował wezwania trampowskie do rebelii a gdy tenże Tramp chciał nastroje wyciszyć to go Mister Twitter zbanował.
  Ja Ci coś powiem. Jeśli chcesz mnie przekonać, że to wszystko przypadek to po prostu ubliżasz mojej inteligencji.
  A w ogóle to kto dał misterowi Twitterowi te uprawnienia, by podejmował decyzje w zależności od tego jaki smak wyssał ze swojego brudnego palucha który nie wiadomo gdzie przed chwilą trzymał?
  Jakim prawem miesza w polityce to indywiduum, któremu „demokratycznie” nikt takich uprawnień nie udzielał?
  Żeby było jasne, to podkreślę jeszcze raz – nie mam żadnych powodów i w żadnym razie nie akceptuję sposobu prowadzenia polityki przez Trumpa czy sposobu wykorzystywania przez niego mediów społecznościowy. Lecz ten brak akceptacji jego poczynań nie jest tożsame z akceptacją samozwańczych, autokratycznych właścicieli forów społecznościowych nad którymi nie ma żadnej kontroli, mogą robić z forumowiczami co chcą a odwoływać się możesz na Berdyczów.
  Tobie najwyraźniej ta nowa forma totalitaryzmu medialnego pasuje i nie masz nic przeciwko temu. Ale mnie nie pasuje i choćbyś jeszcze napisała kilka elaboratów uzasadniających słuszność poczynań uzurpatorów – Misterów Twitterów – to mnie nie przekonasz. Ta władza którą mają powinna im zostać odebrana, i czym szybciej tym byłoby lepiej.

 74. ls42

  „Wykroczenia drogowe, przekroczenia przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości, stwarzają pole do rozważania celowości przyjęcia takiej ustawy. To może też dotyczyć przyłapanych na dewastacji obiektów publicznych, którzy nie tylko powinni zapłacić natychmiastowo mandat, ale też usunąć wyrządzone szkody lub zapłacić stosowną rekompensatę.”

  Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że wbrew zapowiedzi z pierwszej częsci cytatu nie stwarzasz „stwarzasz pola do rozważań” tylko w drugiej częsci dość kategorycznie wspierasz pomysł Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego mający na celu pacyfikację protestów przeciwko ich władzy.

 75. esej zatytułowany „Mierkurow”. Z tekstu wyłania się postać wielkiego, także dosłownie, rzeźbiarza. Oto wyimek, swoisty szkic do portretu w ruchu:

  „Razem z robotnikami rąbię kamień w podwórzu. Nagle kobiecy krzyk. Z domu wybiega w półprzeźroczystym odzieniu najznamienitsza w kraju balerina. Kobieta idol. Kobieta posąg. A za tą laureatką Nagrody Stalinowskiej, ludową artystką ZSRR, posiadaczką ogromnej kolekcji tytułów i orderów, pędzi także laureat Nagrody Stalinowskiej, ludowy artysta ZSRR, członek prezydium Akademii Sztuk Pięknych ZSRR, posiadacz ogromnej kolekcji tytułów i orderów, towarzysz Mierkurow Siergiej Dmitrijewicz. Nagi, ogromny, włochaty, gorylowaty, z dymiącym z podniecenia pe****. A za nimi jego żona z czymś ciężkim w rękach”.

 76. Co by malarz pokojowy z Austrii zrobił bez tłuszczy… to tłuszcza zrobiła sobie z niego wisienkę na torcie zwanym 1000 letnia Rzesza… torty lubią tłuszcz… Stety… Armia Czerwona zdmuchnęła świeczki… co uratowało świat przed zatruciem Cyklonem B… Tak sobie myślę prywatnie.. dlaczego tłuszcza nie była sądzona w Norymberdze… o Piusie XII nie wspomnę…

 77. Jeśli chcesz mnie przekonać, że to wszystko przypadek to po prostu ubliżasz mojej inteligencji.

  404

  Wierz mu na słowo.
  To JEST inteligentny troll od Ziobry.

 78. Bumerang zwany majdanem wypuszczony do Kijowa i Mińska wrócił do ręki w Waszyngtonie… Kapitolem zwanej, a miał do domu Białego… Tak sobie myślę prywatnie… wszystko z winy pandemii… Trump wzywa wracajcie do domu… Białego… Do mnie dzieci Wdowy…!

 79. Bar Norte 13.31
  Nie mogę się zgodzić z twoim twierdzeniem. Napisałem przecież „to może też dotyczyć” czyli łączy możliwość rozważenia celowości wprowadzenia ustawy w przypadku wykroczeń drogowych, jak i dewastacji mienia. Nawet zakładając rozszerzająco katalog wykroczeń bazgranie po murach nie jest przecież celem protestów demonstrujących swoje niezadowolenie, bez względu na rodzaj i przyczyny niezadowolenia.

  Rozważmy tu przypadek szturmu na waszyngtoński Kapitol. Przecież nie było celem niezadowolonych wyborców prezydenta Trumpa zniszczenie obiektu tylko doprowadzenie do reasumpcji liczenia głosów wyborców, a to w tamtych realiach czyli ze względu na opór i bałagan okazało się niemożliwe do przeprowadzenia. Co innego, gdyby na czele demonstrantów stanął odważny lider i poprowadził powstańców do zwycięstwa. Wówczas mielibyśmy inną sytuację i nasze komentarze miałyby inny wymiar

 80. „ls 42
  Przecież nie było celem niezadowolonych wyborców prezydenta Trumpa zniszczenie obiektu tylko doprowadzenie do reasumpcji liczenia głosów wyborców, ”
  Pytałem wcześniej czy wszyscy w domu ale widać , ze nie…
  Żeby rozumieć trzeba rozumieć co mo’wia ludzie którzy rozumieją co mo’wia

  „magda_breslau
  przed chwilą

  Kaczy Jarek wystawil Polakom mandat za to, ze nie chca go kochac. Mandatu nie mozna odmowic…. Hahaha.

  Kraina bezprawia rzadzona przez gang z Prawem w nazwie.”

 81. @Adam – z początku nie wierzyłam, ale chyba masz rację co do @legata. To ziobrysta.

  Jego wczorajsze filipiki że “jak można odebrać Twitter prezydentowi”…
  A teraz Ziobro próbuje nie dopuścić do podobnej sytuacji w Polsce

  Zgodnie z propozycją, serwisy społecznościowe nie będą mogły według własnego uznania usuwać wpisów ani blokować kont użytkowników, jeśli treści na nich zamieszczone nie naruszają polskiego prawa. W razie usunięcia treści lub zablokowania konta jego użytkownik będzie miał prawo złożenia skargi do serwisu.
  Projekt przewiduje też złożenie do serwisu społecznościowego skargi na publikacje zawierające treści niezgodne z polskim prawem – z żądaniem ich zablokowania.
  W obu przypadkach serwis w ciągu 48 godzin będzie musiał rozpatrzyć skargę. Jeśli wyda decyzję odmowną, będzie można zwrócić się do sądu, a ten rozpozna taką skargę w ciągu siedmiu dni. Postępowanie w tych sprawach ma mieć charakter całkowicie elektroniczny.

  https://innpoland.pl/164843,portale-nie-beda-mogly-usuwac-wpisow-ani-blokowac-kont-projekt-ziobry

  Wybrany komentarz:
  A może lepiej bedzie jak wszyscy kato-prawacy banowani na fb czy innych platformach hurtem przeniosa się na vkontakte? To dobra rosyjska strona. Na pewno będzie tam można tokować i kłamać o złej Unii, pedałach itd.

 82. ls42
  10 stycznia o godz. 13:58
  Przecież nie było celem niezadowolonych wyborców prezydenta Trumpa zniszczenie obiektu tylko doprowadzenie do reasumpcji liczenia głosów wyborców,

  Jak to dobrze że ktoś tutaj przecież wie.

  Wytłumacz proszę wszystkim, po co były potrzebne niezadowolonym wyborcom na Kapitolu, plastikowe paski, jakich policja używa do skuwania aresztantów?
  Trolle podsuną ci odpowiedz: to byli przebrani za demonstrantów członkowie terrorystycznej organizacji Antifa 🙂

 83. Nie zdążyłam doczytać… ale już widzę, że ls42 tokuje coś o “reasumpcji”… w Hameryce. I wyraża opinię o “zamiarach” tłuszcy na Kapitoli. O szubienicy dla wiceprezydenta się nie zająknął?

 84. Trump chciał dołączyć do Maduro… czyli uznać legalność jego prezydentury… Tak sobie myślę prywatnie… Kaczyński sugerował…. wygrywa ten kto liczy głosy…

 85. Na marginesie
  10 stycznia o godz. 14:08
  @Adam – z początku nie wierzyłam, ale chyba masz rację co do @legata. To ziobrysta.
  Jego wczorajsze filipiki że “jak można odebrać Twitter prezydentowi”…
  A teraz Ziobro próbuje nie dopuścić do podobnej sytuacji w Polsce

  U mnie zdemaskował się atakami na Banasia. Jego tyrady i potyczki z R.o.s.i mogły zdezorientować, albo całkiem obnażyc 🙂

 86. tejot 10 stycznia o godz. 13:05
  Przepraszam, że ominąłem kolejność odpowiedzi na komentarze adresując częściowo odpowiedź na ten temat do Bar Norte.
  Przesłanką mojego wpisu w sprawie projektu ustawy była dzisiejsza dyskusja w programie telewizyjnym „Kawa na ławę” gdzie takie wątpliwości poruszono, czyli w moim rozumieniu jak pewne sprawy uprościć i pewnym sytuacjom zapobiec. Absolutnie nie miałem na myśli spraw związanych z ideologią czy ograniczeniem praw obywatelskich. Uważam za pełnoprawną możliwość manifestacji swoich przekonań w przestrzeni publicznej niezależnie od tego jakie i czyje interesy zgromadzeni reprezentują. Są jednak określone procedury i konieczność zachowania wymogów bezpieczeństwa uczestników takich zgromadzeń. Zachowanie bezpieczeństwa ludzi i mienia jest wszakże przesłanką wszelkich działań administracji rządowej i samorządowej. Nie ma potrzeby aby jedni niszczyli to co inni w pocie czoła zbudowali.
  Z ukłonami

 87. Julian Tuwim

  Spotkali się w święto o piątej przed kinem
  Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem.

  Tutejsza idiotko – rzekł kretyn miejscowy –
  Czy pragniesz pójść ze mną na film przebojowy?

  Miejscowa kretynka odrzekła: – Z ochotą,
  Albowiem cię kocham, tutejszy idioto.

  Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko
  I poszedł do kona z tutejszą idiotką.

  Na miłym macaniu spłynęła godzinka
  I była szczęśliwa miejscowa kretynka.

  Aż wreszcie szepnęła: – Kretynie tutejszy!
  Ten film, mam wrażenie, jest coraz nudniejszy.

  Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko,
  Miejscowy idiota z tutejszą kretynką.

  Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym
  Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym.

  W ten sposób dorobią się córki lub syna:
  Idioty, idiotki, kretynki, kretyna,

  By znowu się mogli spotykać przed kinem
  Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.

 88. ls42

  Nie odniosłem się do treści tylko do formy twego komentarza. W sensie merytorycznym nie ma o czym mówić, bo pomysł Ziobry i Koczyńskiego ci spodobał, wyszedł na wprost twoim oczekiwaniom o których zresztą niejednokrotnie pisałeś więc żadne argumenty cię nie przekonają.

  Natomiast moje zainteresowanie wzbudziła pokrętna forma tego poparcia, którą zastosowałeś. Mam na myśli owo „pole do rozważań”.

  To tak jak pokrętna forma wypowiedzi komentatora woytka, który zadaje pytanie tak sformułowane by uzyskać odpowiadającą mu odpowiedź a potem jeszcze je „ponawia” – chyba, że „utrwalić”, jak mawiał jeden z klasyków bloga, owo potwierdzenie tego o co pytał.

  Ls42 – po co te formalne kombinacje? Nie lepiej wprost?

 89. Powtarzasz się trollu 🙁

 90. @adam100 10 stycznia o godz. 14:10

  On teraz będzie wykręcał kota ogonem i łgał, zapewniając o swojej nieustającej sympatii. Dwa dni temu odstawił podobny numer w “dyskusji” (hi hi) z @tejotem. Licząc na to, że blogowisko już nie pamięta, o co temu @tejotowi chodziło.

 91. @legat 10 stycznia o godz. 14:26
  Baaardzo dowcipne! Zbynio by docenił.

 92. Właśnie… tzw. wyklęci mordowali tych co w pocie czoła zbudowali po okupacji katolickiej III Rzeszy… wynoszenie ich na ołtarze, to gloryfikacja zbrodniarzy… Tak sobie myślę prywatnie o klasowości i religijności prawa… Czy dobro sądu ma być chronione czy jednostki jako suwerena… rozstrzygnie policjant… na krawężniku…

 93. Na marginesie

  Albo zapali żarówkę, którą dostał w prezencie od prezydenta Du*y za patriotyczne zasługi, w służbie dezinformacji.

 94. Czy ja byłem zwolennikiem Donalda Trumpa? W trakcie poprzedniej zwycięskiej kampanii nie zaprzeczam, podobała mi się stanowczość i program, który prezentował, co doprowadziło go przecież do wyborczego sukcesu. Wizyta w Polsce była też powodem do pozytywnej oceny. Wielki przywódca dumnego amerykańskiego narodu przyjeżdża do Polski i w stolicy naszego kraju zapewnia o sympatii i przyjaźni do naszego państwa. Traktuje nas z szacunkiem jak dawniej przywódcy radzieccy. Później już tak dobrze nie było; stojący pokornie przy biurku Trumpa polski prezydent Andrzej Duda, to nie był dobry znak. Kontrakty handlowe, zawierane zdaje się pod presją, to też obniża poczucie naszej godności wobec Ameryki. Zniesienie wiz, to z kolei plus, bo przecież inni prezydenci obiecywali, a dopiero za kadencji Trumpa to nastąpiło.
  W tych wyborach Donald Trump uzyskał kilka milionów głosów więcej niż w poprzednich. To powinno podnieść ocenę prezydenta USA, niektórzy jednak pomijają znaczenie tych głosów, a dlaczego?
  Jeśli dojdzie do zaprzysiężenia Joe Bidena, a wszystko na to wskazuje, powiemy „umarł król, niech żyje król”

 95. Trump jest wg mnie wulgarnym prostakiem, manipulatorem, brutalnym macho najgorszego gatunku. Nie żyję w USA, nie głosowałem na niego i jestem po ludzku zażenowany, gdy ogladam/czytam jego popisy i zachowanie. Zablokowanie jego konta Twittera było być może dobrą, rozsadną i konieczną decyzją. Ale pytanie @lagata jest logiczne i warte zastanowienia: kto decyduje , czy jakaś wypowiedź, teoria, pogląd, ujrzy światlo dzienne , czy też nie. Abstrahujemy od Trumpa. Jaką mamy pewność, że osoby/organizmy/decydenci/wlasciciele owych środków masowego rażenia medialnego nie robią tego tylko i jedynie we własnym interesie. Jaką mamy pewność? Kto im daje prawo do takiej decyzji? Niezawisły sąd? To, że są wlaścicielami tych mediów. To jest podstawowe pytanie w funkcjonowaniu demokracji. Bolszwicy po puczu 07/11/1917 natychmiast zamknęli wszystkie gazety, oprócz правда я искра. Nie porównuję bolszewików do wlascicieli Google, Facebook /Twitter. Lecz pytanie pozostaje. Ma ono wbrew pozorom wiele wspólnego z niedawną dyskusją na temat libetalizmu, hiperliberalizmu, niezachwianej wiary , ze ludzkość idzie „prostolinijnie” w kierunku postępu. Ktoś to nazwał religią postępu

 96. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 14:27
  Wiem jak wiele wysiłku trzeba włożyć aby coś zbudować. Dlatego cieszą mnie nowe inwestycje niezależnie od kraju czy kontynentu. Tym samym nie mogę pochwalać niszczenia czy choćby dewastacji materialnego dorobku pokoleń, bez względu na przyczyny.
  To nie ma nic wspólnego z ideologią.
  Martwi mnie oczywiście sytuacja w kraju, gdzie ludzie dalecy są od porozumienia, ale przecież ja głosowałem na obecną opozycję

 97. Dzięki Orlenowi zawartość prawdy w prawdzie będzie 500 procent… Tak sobie myślę prywatnie o partyjniactwie w mediach na wzór modlitewników…

 98. @tejot 10 stycznia o godz. 13:05

  Pisanie nie na temat, obok, używanie sympatycznie brzmiących zwrotów nie przybliża blogowicza do prawdy, a pomaga mu ominąć sedno problemu, odrzucić logikę i poprowadzić w pole naiwnych.

  10/10

 99. @ahasverus 10 stycznia o godz. 14:52

  Nie wiem, co rozumiesz przez “prawo do decyzji” w kwestii zablokowania konta na Twitterze. Twitter jest właścicielem serwisu i ma suwerenne prawo do decyzji. Tak samo jak ty na własnym portalu możesz banować kogo tylko chcesz.

 100. IS 42
  Który przez cały czas gra rolę niewinnego idioty, komentującego z emfazą „wydarzenia kulturalne” i sportowe w rządowej telewizji, o 14:23 nagle i całkowicie nieoczekiwanie z otwartą przyłbicą stanął w obronie słusznych działań PiSu, ograniczających wolności obywatelskie w Polsce. Błogosławione momenty szczerości, odrobinę tylko szkoda, że podobnie, jak u innego „niezależnego” blogowowicza legata, trwają te momenty tak krótko.
  W tym przypadku do 14:49.

 101. DEMOKRACJA – TAK!
  WYPACZENIA – NIE!
  🙄

 102. @Bywalec 2 10 stycznia o godz. 15:09
  A jaki aktywny! A jaki przymilny! A jaki pokrętny!

 103. Twitter a Trump

  W sensie politycznym obecność przez kadencję Trumpa na twitterze wiązało się z korzyścią jaką było bieżace obserwowanie jego sposobu myslenia i zachowań. Nigdzie poza twitterem nie było to tak prawdziwe i wyraziste co wiązało się ze swoistym uzależnieniem prezydenta od tego medium. Skutkiem było duże zainteresowanie jego kontem a co za tym idzie profity właścicieli serwisu.

  Ponieważ kadencja Trumpa w dość malowniczych okolicznościach dobiega końca nie dość, że owa korzyść straciła na znaczeniu to na dokładkę zaczeła ciązyć. Tu bym widział przesłanki do jego zbanowania.

 104. @Bar Norte 10 stycznia o godz. 15:15

  Ty masz jak zawsze własne odrębne spojrzenie. Które trafia do przekonania. Klikalność, fakt.
  Czy dlatego blog toleruje @gołozadki? Pytanie, oczywiście, retoryczne.
  🙂

 105. Jak się żyje w warunkach “oświeconej” dyktatury. Mnie od dawna fascynuje ten Singapur.

  https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26628291,polacy-w-singapurze-przecietny-mieszkaniec-nie-ma-samochodu.html

 106. ls42

  „To nie ma nic wspólnego z ideologią.”

  Przykro mi to pisać ale twoje uzasadnienia dla trzymania z pobudek politycznych ludzi za mordę metodami policyjnymi przez państwo są na wkroś ideologiczne. Przecież owo „pole do rozważań”, które zaproponowałeś to konstrukt propagandowo ideologiczny. Zresztą podałeś go za mediami, które jak wynika z licznych relacji które zamieszczasz na blogu niczym innym się nie zajmuja.

 107. Dodam tylko, że do tego singapurskiego raju nikt mnie nawet wołami nie zaciągnie…
  ale poczytać można, czemu nie.

 108. Na marginesie
  10 stycznia o godz. 15:08
  @ahasverus 10 stycznia o godz. 14:52

  Nie wiem, co rozumiesz przez “prawo do decyzji” w kwestii zablokowania konta na Twitterze. Twitter jest właścicielem serwisu i ma suwerenne prawo do decyzji. Tak samo jak ty na własnym portalu możesz banować kogo tylko chcesz.
  —————————————
  . Oczywiscie, że tak. Masz racje. Tylko , ze moja decyzja nie zmienia nic. Zreszta ja nigdy tu nie naciskam „łapek” ni w góre, ni w dól.
  „Suwerenna decyzja” własciciela serwisu wplywa na polityke. Na glos milionow osob.
  Jeszcze raz podkreślam: nie mowię tu o Trumpie, lecz o fenomenie, ktorego granic nie znamy. Me too okazalo, ze oprócz „rozwiazania języków” i przełamania bariery tabu przemocy seksualnej, w kilka kliknięć zniszczono też życie osob niewinnych i ich rodzin. Les réseaux sociaux stały się bronią masowego rażnia. I ich cechą jest , że walą na oślep.
  Dobrego dnia. Zdecydowalem poukladać książki w bibliotece i z bólem serca wyrzucić te, których już nikt nie będzie czytał.

 109. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 15:15
  Twitter a Trump

  W sensie politycznym obecność przez kadencję Trumpa na twitterze wiązało się z korzyścią jaką było bieżace obserwowanie jego sposobu myslenia i zachowań. Nigdzie poza twitterem nie było to tak prawdziwe i wyraziste co wiązało się ze swoistym uzależnieniem prezydenta od tego medium. Skutkiem było duże zainteresowanie jego kontem a co za tym idzie profity właścicieli serwisu.
  ——————————————————–
  Mozna wiec wysunac teorie spiskowa, ze Trump byl tolerowany (bo zawsze mial swoj „styl”, brutalnosc i agresje, to sie nie zmienilo) do chwili, gdy stwierdzono, ze przegral, i zadnych profitow juz nie bedzie?
  Jezeliby mial jeszcze szanse legalne na wygranie, decyzja Twittera bylaby ta sama?.

 110. Na marginesie

  Nie budzi moich wątpliwości fakt, że aktywność Trumpa w różnych wymiarach opłacała się serwisowi twitter.

  Ale pytanie jest czy się Trumpowi to opłacało?
  Moim zdaniem nie oplacało się skoro przegrał wybory. Pozycja twitterowego lidera nie przełożyła się na utrzymanie pozycji politycznego lidera.

  To jest zasadnicze pytanie w odniesieniu do tego typu aktywnosci. No i przesłanek do udzielania zgody na taka aktywność.

 111. Na marginesie
  10 stycznia o godz. 15:33
  Przyjaciele pracuja tam we francuskiej firmie od lat. Mowia, ze ma sie wrazenie zycia caly czas w luksusowym domu towarowym. To takie 1984, ktoremu sie udalo????

 112. @mag linkuje na LA wywiad z Zandbergiem

  Nie ma co się łudzić, że na wydarzenia z USA patrzymy z bezpiecznego dystansu. Nienawiść jako paliwo polityki, skrajna polaryzacja, faszyzujące grupy wpuszczone do debaty jak gdyby nigdy nic – to przecież mamy także u nas. Człowiek bizon na Kapitolu to nie przypadek, tylko rezultat. Po drodze jest zastąpienie debaty publicznej przez agresywny bełkot w studiach telewizyjnych, rzucane na wiatr oskarżenia, pozbawione dowodów teorie spiskowe.
  Ten medialny bełkot nie jest niewinny. Prędzej czy później prowadzi do przemocy, z czym zresztą USA mają problem od lat. Wczoraj po prostu oglądaliśmy na żywo rezultaty wieloletniej pracy Fox News i innych korpomediów żywiących się konfliktem, kontrowersją, nienawiścią.”

  https://krytykapolityczna.pl/swiat/zandberg-usa-zamieszki-kongres-trump-komentarz/

 113. @ahasverus 10 stycznia o godz. 15:43
  Fenomen… tak. Zupełnie nowa układanka 🙂

 114. ahasverus

  To nie jest teoria spiskowa tylko reguła na podstawie której działają media społecznościowe.
  To są przecież wbrew sugestii z nazwy (społecznościowe) podmioty prywatne nastawione na zysk a co za tym idzie dokonują biznesowych kalkulacji. A te kalkulacje w dużej mierze oparte są na analizie politycznej, bo polityka stanowi ich otoczenie.
  Przypuszczam, że gdyby twitterowi z kalkulacji wyszło, że Trump ma jeszcze jakąś szansę na legalne wygranie to banu by nie było.

 115. Powielam z LA – wybrany komentarz

  BWTB 10 STYCZNIA 2021 13:25
  Oho, Głowin stanowczo się sprzeciwia klubowi PiS (czytaj prezesowi). Przyszło na to, że ostatnią deską ratunku przed postępującą dyktaturą będzie bigot, który słyszy krzyk zamrożonych zarodków i obawia się muzułmanów gwałcących nasze polskie niemowlęta. Drugi głowacz, Schetyna jest tak przywiązany do ciepłej wody z kranu, że za słabe notowania platfusów obwinia zideologizowanie partii (!!!!). No, po prostu ręce opadają.

  Zbliża się godzina prawdy, czyli rejestracja starych obywateli do szczepień, więc będziemy w mediach odbierać co chwila wrzutki, odwracające nasza uwagę od sedna sprawy. Pomimo częstych spacerów pod kliniką, nikt mnie nie zawołał (podobno w Izraelu pielęgniarki przed wylaniem do ścieku resztek szczepionki, robią łapanki chętnych na ulicy) do poddania się szczepieniu. Znany nie jestem, nie znam nikogo ważnego w obecnych czasach (ci z dawnych mogliby mi tylko zaszkodzić). Muszę zajrzeć na blog Szostkiewicza i go zbesztać, bo plótł u Passent w TOK FM takie androny o słynnej 18 -tce, że aż mnie palce świerzbią.

 116. ls42
  10 stycznia o godz. 13:58

  Rozważmy tu przypadek szturmu na waszyngtoński Kapitol. Przecież nie było celem niezadowolonych wyborców prezydenta Trumpa zniszczenie obiektu tylko doprowadzenie do reasumpcji liczenia głosów wyborców, a to w tamtych realiach czyli ze względu na opór i bałagan okazało się niemożliwe do przeprowadzenia. Co innego, gdyby na czele demonstrantów stanął odważny lider i poprowadził powstańców do zwycięstwa. Wówczas mielibyśmy inną sytuację i nasze komentarze miałyby inny wymiar.

  Mój komentarz
  Idiotyzmy bardzo bliskie trumpowskiemu myśleniu.
  TJ

 117. @Bar Norte 10 stycznia o godz. 15:42

  Może to medialne pranie mózgu w końcu zadziała na zasadzie szczepionki?
  I spowoduje “herd immunity” na bullshit?

  Tylko, że myśląc w tej sposób zakładam wiarę w postęp.
  Naiwną, jak zaświadczyłby John Gray 🙂

 118. Na marginesie
  10 stycznia o godz. 15:33
  Dodam tylko, że do tego singapurskiego raju nikt mnie nawet wołami nie zaciągnie…
  ale poczytać można, czemu nie.

  Masz dobre obawy. Mieszkałem tam okresami i nie tęsknię za tym krajem. Ostra dyktatura w jedwabnych rękawiczkach. Mogą cię za błahostkę spakować i wyrzucić w ciągu doby.

 119. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 15:55
  Mysle dokladnie tak samo. To nie troska o uczciwosc, o moralnosc i dobre obyczaje. To troska o kase. Dlatego stawiam sobie te pytania. Dziekuje ci za szczerosc.

 120. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 15:42
  Ale pytanie jest czy się Trumpowi to opłacało?
  Moim zdaniem nie oplacało się skoro przegrał wybory. Pozycja twitterowego lidera nie przełożyła się na utrzymanie pozycji politycznego lidera.

  Dziwna logika. Powiedziałbym ze Trump dostałby połowę tyle glosow gdyby zbanowali go przed wyborami na Twitterze.

 121. ahasverus
  10 stycznia o godz. 16:01
  Bar Norte
  10 stycznia o godz. 15:55
  Mysle dokladnie tak samo. To nie troska o uczciwosc, o moralnosc i dobre obyczaje. To troska o kase. Dlatego stawiam sobie te pytania. Dziekuje ci za szczerosc.

  Akcje Twittera spadły o 2% na wiadomość zbanowaniu Trumpa.

  Z drugiej strony ci co gardłują ze Twitter tego nie mógł zrobić powiedzieliby to samo gdyby zbanowano Hitlera. Fakt, dopóki Hitler był potęgą wszyscy byli bardzo neutralni. Dopiero jak widać było ze przegra wojnę płuca moralistów napełniły się tlenem i nagle odkryli obozy zagłady.
  Ludzie się niby mieli zmienić przez 70 lat? Za krotki okres czasu na ewolucyjne zmiany (swoja droga w którym kierunku one pójdą, NIE zobaczymy 😉 )

 122. Wystarczy trochę poczekać, a Trump założy własną propagandową tubę. Nie będzie się spuszczał na Twitter ‚a tylko go oleje 🙂

 123. adam100

  Nie wziąles pod uwagę, że na skutek szczerego do bólu ćwierkania Trumpa na twitterze rosły również zastępy jego przeciwników.
  Przecież powielanie tych jego twitterowych idiotyzmów, nadawanie im rozgłosu przez media mu nie sprzyjające było elementem walki politycznej. Ludzie to czytali i się za głowy łapali. To było również mobilizowanie opozycji.

 124. Is42 i Głupole Bywalec 2,Bar Norte,na marginesie itp

  Nie znam dokładnie zmian w nowym prawie jakie zamierzają wprowadzić posłowie PiS ale mogę napisać jak to wygląda w moim miasteczku Rolling Meadows w Illinois.

  Policjant po stwierdzeniu złamania prawa w szerokim zakresie np złamanie ciszy między 10 pm a 6 am ( raz wezwano do mnie policjantów gdy za wcześnie zaczołem prace remontowe ) ma wręcz obowiązek wystawienie mandatu zaś za poważniejsze przestępstwo aresztować i postawić zarzuty.

  Praktycznie to wygląda ,że samochód posiada tablice nie musi być kierowca,osoba in person popełniajaca naruszenie przepisów policjant spisuje jej dane wypisując mandat i jeśli ta osoba nie przyjmie mandatu tym samym pozbawi się możliwości obrony zaś kara finansowa tu jest nieuchronna czym szybciej zapłacisz lepiej finansowo wyjdziesz.

  Tak wiec przyjmujemy wypisany mandat z karą oraz zaznaczeniem dnia rozprawy sądowej gdy kontestujemy mandat.Gdy nie kontestujemy mandatu odsyłamy go z czekiem którym placimy karę.Gdy nie płacimy żadamy zaznaczamy potrzebę wysłuchania w sądzie .Gdy przegramy wysłuchanie świadkiem jest policjant i jego nagrania wtedy musimy zapłacić większa sumę aby pokryć koszty administracji .

  Tak wiec wygląda na to ,że PiS ma również swe macki w USA i juz dawno wprowadzil tak opresyjne prawo .

  Może te Kretynki 404 lub Izabelle zakwestionuja co napisałem.

 125. Na marginesie

  „Może to medialne pranie mózgu w końcu zadziała na zasadzie szczepionki?
  I spowoduje “herd immunity” na bullshit?”

  Jakoś nie mogę w sobie wzbudzić optymizmu – w tym zakresie.

 126. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 16:15
  adam100
  Nie wziąles pod uwagę, że na skutek szczerego do bólu ćwierkania Trumpa na twitterze rosły również zastępy jego przeciwników.

  Mechanizmy podobnie działają w Polsce.
  Im więcej skandali tym mocniejszy PiS. Opozycja napędza emocje i PiS na tym wygrywa.

 127. Moim zdaniem gdyby nie pandemia to Trump wygrałby wybory.

  Dotarło przy tej okazji do wielu wyborców, jaki to jest degenerat.

  Szczury, które teraz ratują własną skórę, opuszczają Trumpa.

 128. geozak

  „Nie znam dokładnie zmian w nowym prawie jakie zamierzają wprowadzić posłowie PiS ”

  Już pan nie musi ich zglębiać bo sprawa nieaktualna. Koalicjant Gowin w trosce o swą dalszą karierę polityczną (po pisie perspektywa Trybunału Stanu) nie wyraził zgody na zmianę kodeksu wykroczeń. Z oświadczenia:

  „Porozumienie, jako środowisko wolnościowe i proobywatelskie, sprzeciwia się planom zakładającym zniesienie możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Istnieją wątpliwości dotyczące zgodności proponowanych zmian z polskim porządkiem prawnym”.

  Tak więc ta pańska agitacja od kilkunastu godzin sensu nie ma bo Ziobro z Kaczyńskim nie maja większości w tej sprawie.

 129. Zdjęcia strażnika zgniatanego w drzwiach.
  Pokojowym protestem to nie było…

  „Dopiero z czasem stało się jasne, że parlamentarzyści obawiali się o swoje życie; że niektórzy z napastników polowali na partyjnych liderów; że mogło dojść do masakry” – pisze dziennikarz.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26673206,nagranie-pokazuje-jak-policjant-broniacy-kapitolu-zostal-zduszony.html#s=BoxOpImg6

 130. bezdomny
  10 stycznia o godz. 16:14
  Wystarczy trochę poczekać, a Trump założy własną propagandową tubę. Nie będzie się spuszczał na Twitter ‚a tylko go oleje

  Oby jeszcze wywiódł swoich wyznawców do dżungli w Gujanie

 131. Hucpa PiSu ze zmianą prawa mandatowego (w ciągu 7 dni płacić, nie można odmówić przyjęcia mandatu) wskazuje na utratę słuchu przez PiSowską wierchuszkę.

  Pomysł PiSu ma te wadę, że natychmiast psuje wizerunek partii u części jego zwolenników, nie mówiąc o krytycznie nastawionych do tej partii obywatelach, bowiem pomysł jest łatwy do interpretacji, bardzo łatwy do wyobrażenia sobie jakie konsekwencje nowe prawo ma przynieść dla obywateli.

  Pomysł tym samym wspomaga walkę o praworządność, bo ludzie mogą nie wiedzieć, nie interesować się co to jest trójpodział władzy, czym jest Trybunał Konstytucyjny, lecz czym jest policja i co to jest mandat, to każdy rozumie. I każdy skojarzy to z prawem, z systemem prawnym w państwie. Ludzie nabiorą odrobinę więcej świadomości prawnej.

  Kaczyńskiemu i Ziobrze zaczyna poważnie odbijać. Oni chcą pokazać swoje zdecydowanie, konsekwencje w „reformowaniu” państwa, prawa, itd. i nie zorientowali się jeszcze, że łąka, którą uparli się skosić do korzeni, jest bardzo kamienista.
  TJ

 132. adam100

  „Im więcej skandali tym mocniejszy PiS:”

  PiS słabnie systematycznie a jego politycy już nawet nie ukrywają, że aktualnie nie byliby wstanie wygrać wyborów.

 133. Nie ma M-a-u-r-o R-o-s-s-i, zabrakło geozaka, to na kimś innym musi się skrupić. Rozumiem Bar Norte, nie mam nic przeciwko tejotowi, ale przecież stronię tu od kobiet jak najdalej, a @Na marginesie próbuje za wszelką cenę mnie dobić. Niedoczekanie

 134. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 16:35
  adam100
  „Im więcej skandali tym mocniejszy PiS:”
  PiS słabnie systematycznie a jego politycy już nawet nie ukrywają, że aktualnie nie byliby wstanie wygrać wyborów.

  Znaczy, że jest mniej skandali 😉

 135. ahasverus
  10 stycznia o godz. 14:52

  Jak miło cię widzieć, szkoda że tak rzadko.

  Odnośnie kontroli mediów społecznościowych, z góry przyznaję, że mój punkt widzenia może być nieobiektywny. Jest to konsekwencją moich liberalnych poglądów oraz wielu lat pracy w organizacji, w której jestem jedynym decydentem. W skali mikro, przechodzę podobne, ludzkie dylematy co wielcy tego świata, czyli próbę pogodzenia dominującej dla prywatnej firmy idei „bottom line” z etyką oraz obowiązującym prawem. Prawo banowania chamskich lub kłamliwych wypowiedzi powinno pozostać wyłącznie w gestii właściciela firmy.

  Jack Dorsey lub Mark Zuckerberg nie uprawiają działalności w celach charytatywnych, co pewnym osobom wydaje się być trudne do przełknięcia. Wieloletnia tolerancja trumpowego chamstwa motywowana była m.in instynktem obronnym, czyli w głębszym kontekście, również ową nieszczęsną „bottom line”. Wiadomo, psychicznie chory prezydent mógł kilkoma prostymi executive order załatwić Twitter lub FB pod auspicjami ustawy anty-monopolowej. Zbanowanie DT 10 dni przed detronizacją było wykonane w precyzyjnie bezpiecznym czasowo momencie.

 136. Bar Norte, tejot
  No i wylano dziecko, które co prawda się jeszcze nie urodziło, z kąpielą, i wszystko zostanie po staremu. Od lat szczęśliwie jeżdżę bez mandatu, a w nowym systemie z pewnością miałbym kłopoty, gdyby policja miała mniej pracy, za to więcej pieniędzy wpłynęłoby do budżetu państwa. Jarosław Gowin stanął na straży i niech tam stoi jak najdłużej

 137. tejot
  10 stycznia o godz. 16:34

  „Pomysł tym samym wspomaga walkę o praworządność, bo ludzie mogą nie wiedzieć, nie interesować się co to jest trójpodział władzy, czym jest Trybunał Konstytucyjny, lecz czym jest policja i co to jest mandat, to każdy rozumie.”

  …chodzi o ten nieprzekonany „drugi sort”…dać im możliwość wykazać się należną władzzy lojalnością …
  (płać i nie marudź, władza ma rację ! )…wdzięcznością za otrzymane dobra…
  Przy okazji odciążymy sądy i w końcu naród doceni „reformy” Ziobry.
  Na demonstracje ? …od razu z kartą płatniczą !

 138. adam100

  „Znaczy, że jest mniej skandali ”

  Jest tyle samo z tym, że tolerancja na nie sie kończy. To nie od skandali zależy żywot rządów tylko od poziomu tolerancji dla nich.

 139. Gospodarz nie pisze o Trumpie, blogowicze piszą o Trumpie, Gospodarz nadal nie pisze o Trumpie, blogowicze piszą o Trumpie, Gospodarz pisze o Trumpie, blogowicze piszą o Trumpie, Gospodarz nie napisze o Trumpie, ale blogowicze będą pisać o Trumpie, Gospodarz…
  😀

 140. Bywalec 2
  10 stycznia o godz. 8:59

  Ty też możesz mieć rację, tylko przygotuj racjonalne argumenty. Doskonale znam dokonania trumpowskie w różnych dziedzinach. Poczekajmy i zobaczmy, co odkręci Biden w polityce zagranicznej… Zakwestionuje prawa Izraela do Wzgórz Golan i Doliny Jordanu? przeniesie z powrotem ambasadę amerykańska do Tel Avivu? przystąpi powtórnie i bezwarunkowo do układu z Iranem? etc. W sprawach chińskich Demokraci byli zgodni z Trumpem. W sprawach wymienionyxh powyżej przewiduję wielomiesięczny impas.

 141. duende
  10 stycznia o godz. 16:38
  Wieloletnia tolerancja trumpowego chamstwa motywowana była m.in instynktem obronnym,

  No właśnie, ten instynkt obronny, bo to nie kończyło się na chamstwie.

  Ten psychopata niszczył wszystkich bezwzględnie, którzy mu stali na drodze, albo wystarczyło że mówili prawdę ( np. ci, którzy zeznawali podczas impeachmentu) a jak się dało to ich rodziny tez.

 142. @ls42 10 stycznia o godz. 16:36
  @Na marginesie próbuje za wszelką cenę mnie dobić. Niedoczekanie

  Twojego prawa do publikacji bzdur z pewnością nikt ci nie odbierze.
  Zwłaszcza jeżeli te bzdury są pro-rządowe.

 143. 404
  10 stycznia o godz. 10:01
  gwoli uściślenia:

  Właściwie powinnam powiedzieć, że 81 milionów ludzi głosowało PRZECIW Trumpowi, bo bardzo malutka liczba osób chciała Bidena na prezydenta.

  też tak widze… 🙂 i oglądałem z telewizorka cała kampanie prezydencką i jej meandry… Joe B. na początku był w głebokiej defensywie…

 144. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 16:50
  adam100
  „Znaczy, że jest mniej skandali ”
  Jest tyle samo z tym, że tolerancja na nie sie kończy. To nie od skandali zależy żywot rządów tylko od poziomu tolerancji dla nich.

  Napisałem to żartem.

  PiS traci poparcie, bo zmobilizował przeciwko sobie młodzież która nie chce żeby ja zmuszać do rodzenia śmiertelnie chorych płodów. Tu nareszcie zrozumieli.

 145. jobrave
  10 stycznia o godz. 16:52
  Gospodarz nie pisze o Trumpie, blogowicze piszą o Trumpie,

  Gospodarz sie zastrzegł, ze Trump jeszcze jest Prezydentem USA i to ma znaczenie dla niego.

  Dla blogowiczów nie ma. 😉

 146. Is42
  ” stronię tu od kobiet jak najdalej, a @Na marginesie próbuje za wszelką cenę mnie dobić. Niedoczekanie”
  Tak się składa, że to nie kobiety gnębią cię na tym blogu (ja wypowiedziałam się negatywnie jakiś czas temu). Dziwne, że nie zauważyłeś. Bezlitosne opinie na temat twoich komentarzy zamieścili m.in. @bywalec (g.15:09), @tejot (g.15:59), @bar norte (g.15:28)

 147. ahasverus
  10 stycznia o godz. 16:01
  Bar Norte
  10 stycznia o godz. 15:55
  Mysle dokladnie tak samo. To nie troska o uczciwosc, o moralnosc i dobre obyczaje. To troska o kase. Dlatego stawiam sobie te pytania. Dziekuje ci za szczerosc.

  a na jakiej planecie ty żyjesz? 🙂

 148. jobrave
  By podtrzymać i nadal uprawiać temat Trumpa, konieczne jest postawienie sprawy jasno: Słoń, pardon, Trump a sprawa polska.

 149. ls42
  10 stycznia o godz. 16:45

  „Jarosław Gowin stanął na straży i niech tam stoi jak najdłużej.”

  …Pan Jarosław Gowin niech lepiej usiądzie na chwilę i się zastanowi do czego jako koalicjant przykłada swoje rączki…

 150. mag
  10 stycznia o godz. 17:04
  nie popieram ls42 w jego poglądach, ale zostaw go w spokoju, zwłaszcza w rzekomych „sprawach kobiecych”…

 151. „Jack Dorsey lub Mark Zuckerberg nie uprawiają działalności w celach charytatywnych, co pewnym osobom wydaje się być trudne do przełknięcia. Wieloletnia tolerancja trumpowego chamstwa motywowana była m.in instynktem obronnym, czyli w głębszym kontekście, również ową nieszczęsną „bottom line”. Wiadomo, psychicznie chory prezydent mógł kilkoma prostymi executive order załatwić Twitter lub FB pod auspicjami ustawy anty-monopolowej. Zbanowanie DT 10 dni przed detronizacją było wykonane w precyzyjnie bezpiecznym czasowo momencie.”

  naprawdę, był takim wrogiem Twittera albo FB? chyba bronił ich przed „niesłusznym” opodatkowaniem w UE… dlatego wina francuskie zostały oblożone ekstra taryfami…

 152. PA2155
  10 stycznia o godz. 16:52
  … albo czy spotka się z Kim….(dalej nie pamiętam).
  No i co z Chinami?
  A tak na serio to wszystko przed nami. Jak zdrowie dopisze.

 153. Bar Norte
  10 stycznia o godz. 15:15
  Ponieważ kadencja Trumpa w dość malowniczych okolicznościach dobiega końca nie dość, że owa korzyść straciła na znaczeniu to na dokładkę zaczeła ciązyć. Tu bym widział przesłanki do jego zbanowania.

  Ja tego w taki oportunistyczny sposób nie widzę. A może oportunistyczny inaczej. Organizacje jak Twitter, czy Fb, muszą manewrować pomiędzy oskarżeniami o cenzurę z jednej strony, i o szerzenie nienawiści, faszyzmu, podżeganie do przemocy z drugiej. Więc chodzi o rozpoznanie większego ryzyka, większego w danym momencie. Któraś ze stron jest w danej chwili silniejsza, ma przewagę we władzach, i lepiej z tą stroną trzymać niż narazić się na przesłuchania w kongresie i kary.

 154. zezem
  10 stycznia o godz. 17:27
  problem Kima i jego ambicji musi być jakoś rozwiązany, bo Kim ma „oferty nie do odrzucenia” w zasięgu ręki… pożywiom uwidim.. trudno stawiać wszystko na jedną kartę…

 155. ahasverus: 14.52 dodam-Trump jest jedynym prez. USA nie prowadzacym wojny , o czym ,na wschodzie czy zachodzie nie przeczytasz!

 156. To, że ktoś nie zgadza się z moim stanowiskiem nie świadczy o tym, że ja nie mam racji. Po prostu każdy ma inne spojrzenie na fakty.
  W Gdańsku staruszka żali się do telewizyjnego reportera (z reżimowej) TVP1 „nie grzeją, za co ja płacę”. Władza samorządowa sprzedała tam instalację grzewczą niemieckiej firmie. Pewnie próbują sprawdzić ile mieszkańcy grodu wytrzymają bez ogrzewania i tak cały wysiłek Armii Czerwonej pójdzie na marne

 157. Przesadzacie z tą kasą, to jakiś polski kompleks. Nie wszystko się tak jednoznacznie przekłada na pieniądze. Jest jeszcze reputacja. Pracownicy, którzy mogą odejść.

  Za to dziadek telewizyjny ma problemy z kwestią kobiecą. Taki polski Pęs. Dziwne osobniki na tym blogu.

 158. Timothy Snyder ma ciekawe posumowanie
  https://www.nytimes.com/2021/01/09/magazine/trump-coup.html?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage

  Republikanie dzielą się na „gamers” i „breakers” działając unisono i dostarczając sobie nawzajem przykrywki. Podział jest widoczny jak na dłoni od 6 stycznia. Podzielą się? Pogodzą? Ja stawiam na pogodzą, nie mogą bez siebie żyć, trochę jak morawiecki z ziobrą.

 159. Tu jestem zgodny z Is42 🙂 17:37

  Problemy są wszędzie.
  W Hiszpanii napadało śniegu pół metra.

  W Niemczech pozamykane parkingi przy stokach. Narty rdzewieją.

  Kasy wydać nie ma gdzie 🙄

  Wiele osób straciło środki do życia przez Pandemie.
  Przybywa chorych psychiczne.
  Opieka zdrowotna na łopatkach.
  Jeden problem dotknie drugi i od razu powstaje następny 😛

 160. może jakiś stary przerywnik, aby się nieco wyluzowac ze „sluszności” 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=a01QQZyl-_I

 161. bezdomny
  10 stycznia o godz. 17:52
  Dziwny jest ten świat…

 162. To, że ktoś nie zgadza się z moim stanowiskiem nie świadczy o tym, że ja nie mam racji.

  Bzdet. W dużej mierze chodzi o to, kto się nie zgadza. I z jakiego powodu.

 163. W Gdańsku reżimowa telewizja nie ominie żadnej okazji, żeby schlastać nie-reżimowe samorządy.

 164. PA
  Wzgórza Golan okupuje Izrael od wojny sześciodniowej, czy USA uznają ją za część Izraela , albo nie, ma raczej charakter symboliczny. Podobnie ma się rzecz ze wschodnią częścią Jerozolimy. Tutaj Trump chciał się przychlebić zięciowi Kushnerowi, Amerykańskim Żydom i episkopalnym , którzy są w Ameryce teraz najlepszymi kumplami. Co będzie z międzynarodowym porozumieniem z Iranem, o nie rozprzestrzenianiu broni atomowej nie wiem. Mam nadzieję, że pod Bidenem dojdzie do nowego otwarcia i porozumienia.
  Ja pisałem ale o innych dla was może nieważnych multilateralnych porozumieniach, do powrotu do któróch Biden juz zapowiedział powrót Ameryki, a które dla mnie mają jakiejś znaczenie. Mam tu na myśli przede wszystkich powrót do Porozumienia w Paryżu , ale także do takich międzynarodowych organizacji jak WHO, albo UNESCO . I jeszcze raz: Egoistyczna polityka Trumpa właśnie doprowadziła w rejonie Pacyfiku do powstania największej międzynarodowej organizacji wolnego handlu i współpracy gospodarczej pod przewodnictwem Chin.
  Moim zdaniem jest to najlepszy przykład na głupotę i klęskę egoistycznej trampowskiej polityki „America First”

 165. A może Zenka Martyniuka? On też podobno przaśny.

 166. @izabella 10 stycznia o godz. 17:50

  A mogłabyś coś więcej na ten temat? Bo NYTimes żąda haseł dostępu i numeru obuwia.
  Ja unikam…

 167. PA2155
  Nie znaczy, że przaśnym , zapomniałam zaznaczyć.

 168. Bywalec 2
  10 stycznia o godz. 18:04
  przynajmniej nieco zbliżyły się nasze poglądy…. ze „wspłpracą” z Chinami może być nieco trudniej… nałożone taryfy na chińskie towary zostały, na razie, zaabsorbowane przez Walmart i inne firmy, ale w przyszłosci będą płacone przez ich klientów, zpauperyowaną cześć populacji amerykańskiej… lud amerykański chciał i chce przywrócenia dobrze płatnych miejsc pracy w strefie wytwórczej… nie wiem, czy jest to realne… podobne dylematy widze wśód lokalnych „samochodziarzy”…
  BTW wystąpienie z UNESCO było akcją solidarności z Izraelem…

 169. @ tejot
  10 stycznia o godz. 16:34

  „Hucpa PiSu ze zmianą prawa mandatowego (w ciągu 7 dni płacić, nie można odmówić przyjęcia mandatu) wskazuje na utratę słuchu przez PiSowską wierchuszkę”.

  Do szerszych mas rzecz w ogóle nie dotrze, bo TVPiS w ogóle o tym nie poinformuje, Polsat wyjaśni, że uczciwi nie mają się czego bać, a TVN poświęci sprawie 10 sekund.

  To faktycznie jest temat, na bazie którego można by rozpętać zadymę na miarę tej po wyroku TK. Tylko że nie ma się tym kto zająć. Dla KO byłaby to znakomita okazja, aby pokazać się jako lider opozycji, bo oburzeni są wszyscy, od Razem do Konfederacji, i gdyby KO jako partia najbardziej zasobna i doświadczona nagłośniła sprawę i zorganizowała protesty, prawdopodobnie wszyscy by się do niej przyłączyli.

  Szef naszej największej partii opozycyjnej nie ma jednak na to czasu. Oświadczył niedawno, że najbliższe pół roku musi poświęcić na napisanie deklaracji ideowej KO, którą chciałby sformułować tak, aby spodobać się i feministkom, i biskupom, a to rzecz trudna, więc czasochłonna.

 170. ls42
  10 stycznia o godz. 17:37
  To, że ktoś nie zgadza się z moim stanowiskiem nie świadczy o tym, że ja nie mam racji. Po prostu każdy ma inne spojrzenie na fakty.
  W Gdańsku staruszka żali się do telewizyjnego reportera (z reżimowej) TVP1 „nie grzeją, za co ja płacę”. Władza samorządowa sprzedała tam instalację grzewczą niemieckiej firmie. Pewnie próbują sprawdzić ile mieszkańcy grodu wytrzymają bez ogrzewania i tak cały wysiłek Armii Czerwonej pójdzie na marne

  Mój komentarz
  Ls42, podaj źródło mówiące o sprzedaży instalacji grzewczej Gdańska niemieckiej firmie.
  TJ

 171. 10 stycznia o godz. 17:32
  ahasverus: 14.52 dodam-Trump jest jedynym prez. USA nie prowadzacym wojny , o czym ,na wschodzie czy zachodzie nie przeczytasz!

  xXX-ciulu, powielasz ruska propagandę.

 172. PA2155
  10 stycznia o godz. 17:53
  w ramach przerywników, czy takie oczy mogą kłamać…
  https://www.youtube.com/watch?v=kMu-2tXfPQI

 173. mag
  10 stycznia o godz. 18:10
  jacy my jesteśmy starzy… 🙂 przaśny to był CCR…, troche ze żdżbłem trawy lub siana w ustach i pickupem w tle… 🙂

 174. Coś podobnego Na marginesie 🙄
  U mnie rozwinął się cały artykuł. Przeczytałem do połowy, nic nowego nie wnosi do dalszego życia. Zwykła sieczka.
  Lepiej pociągnąć wątek PA2155 – – > https://youtu.be/YoDh_gHDvkk

 175. zezem
  10 stycznia o godz. 18:17
  czy oralny „blow job” jest seksem? wtedy to dyskutowano do utraty przytomności…

 176. PA2155
  10 stycznia o godz. 18:19
  Pamiętam. I ta kiecka ze śladami przechowywana 2 lat.
  Ale trzeba przyznać ,że wystąpienie było b. przekonywujące…

 177. Bywalec 2
  10 stycznia o godz. 18:04
  PA
  Wzgórza Golan okupuje Izrael od wojny sześciodniowej, czy USA uznają ją za część Izraela , albo nie, ma raczej charakter symboliczny. Podobnie ma się rzecz ze wschodnią częścią Jerozolimy. Tutaj Trump chciał się przychlebić zięciowi Kushnerowi, Amerykańskim Żydom i episkopalnym , którzy są w Ameryce teraz najlepszymi kumplami. Co będzie z międzynarodowym porozumieniem z Iranem, o nie rozprzestrzenianiu broni atomowej nie wiem. Mam nadzieję, że pod Bidenem dojdzie do nowego otwarcia i porozumienia.
  Ja pisałem ale o innych dla was może nieważnych multilateralnych porozumieniach, do powrotu do któróch Biden juz zapowiedział powrót Ameryki, a które dla mnie mają jakiejś znaczenie. Mam tu na myśli przede wszystkich powrót do Porozumienia w Paryżu , ale także do takich międzynarodowych organizacji jak WHO, albo UNESCO . I jeszcze raz: Egoistyczna polityka Trumpa właśnie doprowadziła w rejonie Pacyfiku do powstania największej międzynarodowej organizacji wolnego handlu i współpracy gospodarczej pod przewodnictwem Chin.
  Moim zdaniem jest to najlepszy przykład na głupotę i klęskę egoistycznej trampowskiej polityki „America First”.

  Mój komentarz
  Trump nie zna czegoś takiego jak polityka bilateralna, czy multilatelarna. Jedyne, co on zna, to stawianie prostych warunków typu tak/nie, zmuszanie do ustępstw, polowanie na okazje, zakup, sprzedaż, nie podskakujcie, bo nic nie zyskacie, itd.

  W polityce międzynarodowej jest to postawa zabójcza. Trump demolował ład międzynarodowy, próbował grać role takiego ojca chrzestnego, który daje propozycje nie do odrzucenia. Zaszkodził tym USA bardzo.

  Swoim postępowaniem wyłączał stopniowo z gry USA, schodził na pozycje typu – ja wam pokażę, spolaryzował wewnątrz społeczeństwo. Zraził do USA mnóstwo krajów i szereg międzynarodowych organizacji, okazywał swoją pogardę dla międzynarodowych wspólnych działań (jak ochrona klimatu), prychał, pysznił się jaki to on jest wielki prezydent wielkiego kraju. Aż się doczekał.
  TJ

 178. izabella
  10 stycznia o godz. 17:50
  Za NYT:
  A woman who had been pepper-sprayed leaned on the eastern door to the Capitol’s rotunda, 3:47 p.m.Credit…Ashley Gilbertson/VII, for The New York Times
  Wygląda ,że Ashley Gilbertson był razem z tłuszczą.

 179. tejot
  10 stycznia o godz. 18:16
  Źródłem informacji była TVP1 (Teleekspres między relacją z turnieju skoków narciarskich w Titisee-Neustadt)
  W -necie informacje m.in. TVPINFO
  Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej w Gdańsku. Dla mieszkańców najdłużej objętych awarią uruchomiono mobilną wypożyczalnię grzejników elektrycznych i farelek
  Czyżbym był poddany przesłuchaniu?

 180. PA2155
  Oj tam, zaraz starzy…
  Ta muzyka podoba się moim nastoletnim wnukom, bo to już klasyka, a ta z natury swej nie jest demode.

 181. tejot
  10 stycznia o godz. 18:31
  nie kwestionuję tego, ale zadaję jedynie pytanie, czy w czasach Bidena, będzie to proste zaprzeczenie polityki Trumpa… niektóre biznesy amerykańskie, jeżeli nie wiekszość. popierały jego politykę i trudno to zaprzeczać.. twoja definicja „multilateralności” pochodzi raczej z mediów europejskich a nie amerykańskich.. przed Trumpen byL GW Bush, które przetarł niektóre szlaki…

 182. Jest bynajmiej na Świeci taki jednu Pajstwu dzie bynajmiej jezd Purzondyk bu jest jedyn Guspodarz bu jak to jezd ży przykłaowu na mojij guspudarcy dzisienciu guspodarzy rzondzi!!!!! To pajstwo si nazywa Kureje Pułnocny. I tam nima tak ży każdyn robi cu sce!!!!!!Bu tam jezd jedyn guspodarz. Tam nima tak ży semdzie sy sondzom jak scom! Bu tam bynajmiej jest kontrol!!!!!!Semdzie ni majom nic du gadania. I ni ma tak ży każdyn sy pisze cu sce! Bu tyż Guspodarz tam kontrol ma! Jak kłamisz tu ud razu ci du wieńźnia bierom! Każda gazyta każdyn tyliwizor każdy radjo muwi jednom PRAWDE a niż ży każdyn h** na swuj struj!!!! I Pan Prezys Kaczyjski tyż sce żeby i u Nasz tak byłu żyby ludzi ni durnieli bu kazdyn muwi co innegu i pluje na Nasz Wiare!!! I tam nima pydalstwa lezbizma dżyndra i temczowstwa!!!I si ni pluje na Polskie i na Marud!!!!!!!!!! I ulicy som szyroki ży Kazdyn si zmjeści!!!I tyj pałdemii tyż ni ma!!! Bu lewactwa tam ni ma bu jedyn rzondzi!

 183. Tak panie Redaktorze Passent do tej tłuszczy trudno mi zaliczyć znajomych emerytowanego lekarza i jego żonę pielęgniarkę na emeryturze w Arizonie oraz panią ktora za chwilę przyjdzie do nas na obiad właścicielkę kilku drogich domów.Ona to rzeczywiście fanatyczna zwolenniczka Donalda Trumpa zalożyla się z 3 koleżankami po $200 ,że uda się wybory odkręcić.

 184. mag
  10 stycznia o godz. 18:36
  nawet jak się komuś nie podoba, albo jestem dla kogoś starym zgredą, to i tak slucham.. :)… mój zięc, młodszy ode mnie o 40 lat też to robi…

 185. To był oczywiście Mietyk, ale zapomniał się zalogować. Ja się z nim nie zgadzam!!!!!!!!!!!!!!!!!

 186. ls42
  10 stycznia o godz. 18:32
  tejot
  10 stycznia o godz. 18:16
  Źródłem informacji była TVP1 (Teleekspres między relacją z turnieju skoków narciarskich w Titisee-Neustadt)
  W -necie informacje m.in. TVPINFO
  Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej w Gdańsku. Dla mieszkańców najdłużej objętych awarią uruchomiono mobilną wypożyczalnię grzejników elektrycznych i farelek

  Mój komentarz
  Ls42, podaj źródło, z którego zaczerpnąłeś informację o tym, że:
  cytat z komentarz ls42:
  ls42
  10 stycznia o godz. 17:37
  „W Gdańsku staruszka żali się do telewizyjnego reportera (z reżimowej) TVP1 „nie grzeją, za co ja płacę”. Władza samorządowa sprzedała tam instalację grzewczą niemieckiej firmie. Pewnie próbują sprawdzić ile mieszkańcy grodu wytrzymają bez ogrzewania i tak cały wysiłek Armii Czerwonej pójdzie na marne”.

  Czy jest to fakenews typowy dla TVP, czy to jest twój wymysł, by ubarwić relację z wpatrywania się w ekran TV?
  TJ

 187. Bynajmiej raz żyś prawde napisał burmyłu jedyn!!!!!!!!!!!!!!

 188. tejot
  10 stycznia o godz. 18:16
  Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Udziałowcami są Leipziger Stadtwerke oraz Miasto Gdańsk.

 189. jobrave
  10 stycznia o godz. 18:41

  Mój komentarz
  Dokładnie tak wyobrażają sobie państwo prawne Mietek Pisieluk i przyjaciele.
  Jest jedyn guspodarz i łun rzondzi.
  TJ

 190. MietykPisieluk_Poljak.Katolik!
  10 stycznia o godz. 18:45
  chyba pomieszały się osobowości… może to jest etap „borderline”… 🙂

 191. zezem
  10 stycznia o godz. 18:32
  ona nosiła stale przy sobie broń palną, bo „czuła sie zagrożona”… 🙂

 192. tejot
  10 stycznia o godz. 18:16
  Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Udziałowcami są Leipziger Stadtwerke oraz Miasto Gdańsk.
  Wysokość kapitału zakładowego 206373000 PLN
  Wielkości udziału niemieckiej firmy nie podano, ale jak Ciebie to interesuje to tel. 993 całodobowe pogotowie ciepłownicze, a od 7.00 do 15.00 telefoniczna obsługa klienta.
  Staruszka i reporter autentyczni na wizji TVP1. Pamiętaj, że to było między pierwszą, a drugą serią skoków narciarskich, dyscypliny która lubią setki tysięcy polskich kibiców i nie tylko polskich

 193. PA,
  Nic się nie pomieszało, po prostu Mietyk korzysta czasami z mojego laptopa i zapomina o wylogowaniu mnie. 🙂

 194. Ta nawyt sam Pan Krowin Miki muwił ży jedyn puwinin rzondzić tak Ubświencony Dychtatur a Pan Brałn ży Krul Polski ali jedyn!!!!!!!!!!!!!!!

 195. ls42
  10 stycznia o godz. 18:57
  Lepziger Stadtwerke, udział 75% 2003r.
  Tym nie mniej sytuacja mogła się zmienić, gdyż PGE ostrzy(ł) sobie zęby
  na ciepłownię w Gdańsku.

 196. zezem
  10 stycznia o godz. 18:32

  Tam było sporo reporterów. Niekoniecznie więcej niż policji, albo przynajmniej byli bardziej przydatni.

 197. zezem
  10 stycznia o godz. 19:05
  Dziękuję!

 198. I dobrzy ży bynajmiej tłuszcz zustaje bu usmaż sy cuś bez tłuszcza!!! Albu zjidz sy posne kartofli albu kluski byz niczegu!!!! Jak te zbuczńce wyngiertaliany!!

 199. I ni szprechajta tu po miemiecku tu jezd POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 200. izabella

  „Ja tego w taki oportunistyczny sposób nie widzę. A może oportunistyczny inaczej.”

  W późniejszych komentarzach tezę rozszerzyłem i też podszedłem do sprawy „oportunistycznie inaczej”.
  Serwisy działają w określonej rzeczywistości politycznej. To ma charakter obiektywny.

 201. PA
  Przykro mi, ale żadnego zbliżenia nie widzę, kiedy ja mówię o Multirateryźmie, ty piszesz o Wolmarct. Rywalizacja USA z Chinami, które pretendują do rangi największej światowej gospodarki, jest dla mnie oczywistą i normalną sprawą. Mnie chodzi o to jak Trump traktował sojuszników Ameryki, że np. w regionie Pacyfiku wręcz pchał Korę Południową i Japonię w ręce Chin i w ten sposób zamiast przyczynić się do wzrostu wpływów USA, osłabił je.
  Podobnie ma się sytuacja z UE , gdzie ciągłe groźby i cła ze strony USA przyczyniły się tylko do tego, że Ameryka w unijnych kalkulacjach miała tylko rolę jako konkurent i była zagrożeniem. Taka polityka może na krótki dystans przyczynić do wzrostu zysków, ale w dłuższym okresie podobni jak w regionie Pacyfiku przyczyni sie tylko do utraty wpływów w kolejnym regionie, a szkoda.

 202. Na marginesie
  10 stycznia o godz. 18:09

  Wrzucam podsumowanie pod starym wpisem, żeby nie zaśmiecać polskiego podwórka:

  Na początek sporo filozofowania ale końcówka ciekawsza.
  Kilka cytatów i sorry że bez tłumaczeń:
  „Post-truth is pre-fascism.”

  „It was clear to me in October that Trump’s behavior presaged a coup, and I said so in print; this is not because the present repeats the past, but because the past enlightens the present.”

  Czy etyczne jest używać słowa faszyzm dla opisania Trumpa? Snyder jest za:

  „Like historical fascist leaders, Trump has presented himself as the single source of truth. His use of the term “fake news” echoed the Nazi smear Lügenpresse (“lying press”); like the Nazis, he referred to reporters as “enemies of the people.” Like Adolf Hitler, he came to power at a moment when the conventional press had taken a beating; the financial crisis of 2008 did to American newspapers what the Great Depression did to German ones. The Nazis thought that they could use radio to replace the old pluralism of the newspaper; Trump tried to do the same with Twitter.”

  Faszyzm czyli rasizm:

  „Trump’s focus on alleged “irregularities” and “contested states” comes down to cities where Black people live and vote. At bottom, the fantasy of fraud is that of a crime committed by Black people against white people.”

  No i końcówka o Trumpie i prawicy:

  „He intended to break the system to serve himself — and this is partly why he has failed. Trump is a charismatic politician and inspires devotion not only among voters but among a surprising number of lawmakers, but he has no vision that is greater than himself or what his admirers project upon him. In this respect his pre-fascism fell short of fascism: His vision never went further than a mirror. He arrived at a truly big lie not from any view of the world but from the reality that he might lose something.”

  Czyli Trump zawiódł swoich ludzi, bo nie miał ani wizji ani planu. A teraz i „gracze” i „wywrotowcy” będą chcieli się go pozbyć. Każde ze swoich powodów. Gracze ugrali tyle co mogli, a rewolucja nie jest im potrzebna. A wywrotowcy chcą być jego następcami. Cruz i Hawley pewnie będą startować za 4 lata. Ale od tego kłamstwa wyborczego już się nie uwolnią.
  „By defending Trump’s big lie on Jan. 6, they set a precedent: A Republican presidential candidate who loses an election should be appointed anyway by Congress. Republicans in the future, at least breaker candidates for president, will presumably have a Plan A, to win and win, and a Plan B, to lose and win. No fraud is necessary; only allegations that there are allegations of fraud. Truth is to be replaced by spectacle, facts by faith.”

  Czyli na prawicy będzie wojna jak w Polsce między morawieckim i ziobrą, z jednym wyjątkiem, demokraci mają teraz władzę. Wykonawczą na cztery lata, ale legislacyjną tylko na dwa lata. Czy będą w stanie z tą faszystowską zarazą coś zrobić? Będzie ciężko.

  Od Snydera trochę optymizmu na koniec ale mało uzasadnionego.

 203. Bywalec 2
  10 stycznia o godz. 19:49
  tak dokładnie, to nie wiadomo, co było wpływem czysto trumpowskim, a co ukrytym marzeniem biznesu amerykańskiego w kontaktach światowych… próbujesz zrobic coś w rodzaju „spin off”.. przyjażnie przyjażniami a interesy interesami… polityka zagraniczna USA jest od co najmniej 20 lat bardziej „doraźna” niż „długofalowa”, bo to świat się zmienia i, z tymi zmianami, wyzwania… pax americana to hasło dnia…

 204. Do Ls42
  Dokopałem się w sieci do Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Przedsiębiorstwo to ogrzewa Gdańsk i część Sopotu. Jest ono w 83 % własnością przedsiębiorstwa komunalnego, miejskiego z Lipska, w 17 % własnością Gdańska.
  TJ

 205. adam100:18.170fakty cie nie interesuja.Twja odp. to dowod na to , ze matka urdzila cie w chlewie! Gdzies sie pozniej wychowal?

 206. W Bialym domu „i okolicach” zostana wszyscy zweryfikowani. Poczawszy od janitorow . Oprocz politycznych stanowisk jest tam tysiace zwyczajnych i ci ludzie w ogromnej wiekszosci sa lojalni wobec Tr. Mysle, ze oprocz strasznych obrazkow z wydarzen, czy informacji o aresztowaniach wazniejsza robota zajmuje sie teraz FBI – kto za tym stoi? I na tych trzeba bedzie uwazac,. Czy to cos da? Nie wiem. Jak poczytalam jak silne sa struktury Qanon, czy inne, to KKK to dzieci w piaskownicy, a FoX to najwiekszy przyjaciel Bidena.
  Jednym z pierwszych aktow prawnych nowej ekipy bedzie ustawa dot. terroryzmu krajowego, bo na dzien dzisiejszy takiej nie ma. Juz widze ile obstrukcji wniosa republikanie, mimo, ze w ogolnosc na pewno nie sa za aktami terroryzmu. Ale trzeba piasek w szprychy. Skad my to znamy?
  Nie zgadzam sie, z pogladem, ze Tr. zauwazyl prosty lud i ci mu zaufali. Co im obiecal? Ze sprowadzi posady szwaczek z Chin? Zreszta nie sprowadzil. Obiecal tez np. gornikom z West Virginii, ze im kopalni nie zamknie, nie z milosci do nich. Ale nie obiecal im, ze zajmie sie straszliwa plaga tego stanu – narkomania lekowa, ktora niszczy tkanke biologiczna W. Virginii.
  On gral na najgorszych instynktach – rasizmie, ksenofobii,…Jego pierwsze przerazajace wystapienie to byl atak na Meksykanow mieszkajacych w Ameryce : uzywal wlasnie „stosownych” okreslen: to bandyci, gwalciciele, mordercy, dealerzy. Myslalam wtedy, ze zglupial i sie podlozyl, a to wrecz przeciwnie, to byl swietny wstep. Zaraz za tym poszla obietnica budowy muru, przez ktory zaden z w/w sie juz nie przeslizgnie. A @PA pisze o tym, ze pochylil sie nad prostym ludem., he,he.
  Podobnie dywaqacje, czy Clintonowa byla wystarczajaco piekna, charyzmatyczna i nieuwiklana. Wyprodukowano jej taki zyciorys, ze lepszego nie mozna bylo. Wiec na wszystkich wiecach skandowano pod dyregentura Tr. „Lock her up”, a on sie usmiechal. Ten wyjacy tlum nie mial pojecia o wielkiej polityce, tez nieczystych stronach polityki. On wiedzial „Lock her up”.
  Tak samo nie zgadzam sie, ze covid19 pomogl przegrac Tr. Zgrabniutkie to tlumaczenie. Tam gdzie covid zaczal od jesieni zbierac najwieksze zniwo tam praktycznie wszedzie ( poza Kalifornia, ktora niezaleznie od ilosc przypadkow nie glodsowalaby za Tr.) wygral Tr. Chociazby w Teksasie i na Florydzie czy w takich guuuuuwnianych stanach ( jak np. Dakoty) skad w tym czasie wywozono pacjentow, bo bylo w calym stanie zaledwie kilkadziesiat lozek ICU. A goverment nikomu nie pomaga.
  Nie wiem dlaczego martwi was, ze Polaczki, pokazaly sie w Waszyngtonie i ze to wstyd. Procent Polakow , ktorzy uwazaja, ze wybory sa sfalszowane przekracza chyba srednia amerykanska, wiec tylko kilkoro bylo ich w Waszyngtonie? Zreszta postepowi Polacy w Polsce tez maja watpliwosci, no nie?
  Dla mnie wstydem jest, ze ponad 120 kongresmenow i kilku senatorow republikanskich nawet kiedy musieli sie schronic przed tluszcza w dniu 6 stycznia w dalszym ciagu glosowali przeciw uznaniu Bidena jako zwyciezce.
  Wiem, ze to was nie dotyczy, ale okreslenie, ze „Tr. konczy w malowniczych okolicznosciach” ( @Bart Norte) jest niesmaczne. Marzycie, zeby u Was tez nastapily takie malownicze okolicznosci. Wszak wszelakie wypowiedzi koncza sie porownaniami i taka nadzieja. Prosze bardzo, tyle, ze przywracanie sensu istnienia panstwa nie pojdzie w Polsce tak latwo jak ciagle w USA.
  W dzisiejszym GPS, jakis historyk mowil, ze na szczeblach stanowych nieraz byly takie rebelie, wspomnial tez Lincolna, ktory wybierany byl tez w wielkich zamieszaniach politycznych. Establishment nienawidzil go i uwazal za najwieksze zagrozenie zniesienie niewolnictwa i konsekwencje tego posuniecia. Te konsekwencje po ponad 150 latach trwaja do dzis. Podzial kraju jest ciagle aktualny. Czy teraz bedzie inaczej? Nie. Wczoraj pokazano sfilmowana telefonem scenke z lotniska i samolotu. W poczekalni siedzial republikanski senator Mitt Romney, ktory oczywiscie tez nie kocha Bidena, ale ze dwa tygodnie temu zaczal mowic, ze trzeba uznac wyniki wyborow. Wiec slychac w tle kobiete co pyta go jak smial tak zdradzic swoich wyborcow, kulturalnie, chociaz z nerwacji, glos jej sie trzesie. Romney jeszcze kulturalniejszy. Potem pokazuja wnetrze samolotu do Salt Lake. Caly samolot wyje: traitor, traitor. ( zdrajca.) To kogo wybiora na senatora ci ludzie za dwa lata?

 207. Zgadzam się z Tobą zyto, ale jak ktoś jest młotkiem to wszędzie widzi gwóźdź.

 208. izabella
  10 stycznia o godz. 19:57

  Mój komentarz
  Tak, jest echo faszyzmu, daleki odzew, nieudany w USA, bo nie nastąpiło dostateczne „przebudzenie” narodu, co jest eufemizmem określającym krytyczny moment pozwalający przyspieszyć radykalnie marsz ku rządom autorytarnym.

  Gdziekolwiek rządy obejmie człowiek kłamiący, autorytarny i grający na nacjonalizmie wraz z dobraną przez siebie ekipą ludzi robiących to samo, wzmacniających poczucie zagrożenia, oferujących bezpieczeństwo, wykorzystujących do narzucenia społeczeństwu swoich reguł postępowania uprzedzenia rasowe i wszelkie inne, to następuje proces wędrówki państwa ku autorytaryzacji władzy – omijanie prawa, konstytucji, plasterek po plasterku zawłaszczanie mediów na rzecz partii i pod hasłem interesu państwowego.

  Najpierw korekta prawa, następnie parcie ku zasadniczym zmianom w kierunku arbitralności władzy wykonawczej pod maską, fasadą prawidłowości, uczciwości i czynienia dobra. Zachodzi szybka (w skali historycznej) koncentracja władzy wokół jednej partii, rzucanie ludowi opiekuńczych posunięć i koncentracja świadomości ludu wokół państwa, wielkości ojczyzny, wierności sprawie (należy wymyślić jakieś nośne hasło), prężenie muskułów na arenie międzynarodowej, co ma świadczyć o sile państwa, itd.

  Dlaczego tak się dzieje? Taka jest logika rozwoju wypadków w polityce – następuje marsz ku nowemu i nieoczekiwanie zostaje przekroczona pewna linia, która jest na początku niedostrzegalna, nieostra, słabo czerwona (ostrzegawcza) i która staje się widoczna wyraźnie dopiero wtedy, gdy jest już za późno.

  Ludzie gotowi poprzeć przekroczenie takiej linii są w każdym społeczeństwie (a jeśli jest ich za mało, to dadzą się ukształtować nowi), tylko należy ich uaktywnić, nadać im priorytet jakiś lub warunki same się tak ułożą, że dadzą szanse takim ludziom – powojnie, kryzys gospodarczy, chaos prawny, itp.
  TJ

 209. droga zyto2003, zauważam, że wszystko czytasz dosłownie, czyli literalnie.. nawet wtedy, gdy była to zamierzona kpina… 🙂

 210. xpawelek
  10 stycznia o godz. 20:25
  adam100:18.170fakty cie nie interesuja.Twja odp. to dowod na to , ze matka urdzila cie w chlewie! Gdzies sie pozniej wychowal?

  xXX-ciulu

  Nie jestem od zadowalanie faszystowskich gnojów. Musisz to zrobić sam. 🙂

 211. Jedno mozna przyznac Ameryce. Jest najlepsza w robieniu spektakli na zywo.
  Zaczelo sie od wojen, czasami mozna bylo odniesc wrazenie, ze ich scenariusz jest rozpisany pod TV. Oswietlenie, pora dnia, fotogeniczne oddzialy….A my siedzimy se spokojnie przed ekranem. Chociaz wiem, ze niektorzy nie patrza tylko czytaja opasle naukowe tomiska, A tu inwazja np. na Irak w poszukiwaniu beczek z bronia chemiczna, a to ataki na rozne ambasady, nie wspominajac o 09/11, a po kilku latach tylko z kilkuminutowym opoznieniem od „live” desant na siedzibe Bin Ladena. Zreszta pamietne zdjecie pokazuje, ze wierchuszka z Bialego Domu ogladala na zywo. Pisze to wszystko sarkastycznie. Dokad te nowe technologie zaprowadza swiat w najblizszych dziesiecioleciach? Do konca swiata? Tez dobrze, ale to nie bedzie krotki scenariusz. Nawet na filmach, ktore musza sie zmiescic w dwoch godzinach to troche trwa zanim uratuje sie dwoje ostatnich ludzi.

 212. W kilku ostatnich badaniach opinii publicznej w Stanach Zjednoczonych ….
  ciekawe wyniki

  Kilka różnych badań podaje, że około 45% republikanów nie wierzy, że Trump miał cokolwiek wspólnego z zamachem stanu, czyli z napadem na Kapitol
  Jedynie około 26% Republikanów skłania się do stwierdzenia, że Trump jest winien

  Ale najciekawszy wynik badań, to, że 52 % republikanów TWIERDZI,
  Ze Biden jest temu winny. To znaczy atakowi na Kapitol
  , który nie był niczym innym jak próbą przewrotu stanu,
  I te dane się potwierdzają w badadanich kilku różnych firm.

  I jak tu polemizować z tymi ludźmi.

  ***

  @Legat

  Przeczytawszy Twoją do mnie odpowiedź, odniosłam wrażenie, że niezbyt uważnie czytałeś moje komentarze w tej kwestii.

  Upierasz się w dalszym ciągu, że Tweeter zbanował Trumpa już po tym kiedy on ogłosił „potępienie” szturmu na Kapitol.

  Powtarzam:
  On już był w tym czasie na banicji 12-to godzinnej.
  A video z tym psedo potępieniem pojawiło się via innymi środkami aniżeli Tweeter i to po wielu, wielu godzinach prosił żeby „powstańcy” powrócili do domów. A oni w tym czasie już dawno w nich byli.

  ***

  @Is42

  Piszesz, że w Ameryce bałagan i nie było możliwości dokładnie sprawdzić rzetelności wyborów
  To jest NIEPRAWDA

  Głosy były sprawdzane i maszynowo i ręcznie. Maszyny były sprawdzane, podpisy były sprawdzane, itd.

  WIELOKROTNIE!
  Jak nigdy przedtem, bo trumpiści doszukiwali się wszelkich możliwości żeby zbić głosy. Podali do sądów 60 spraw w tej kwestii.
  Każdy sąd, do którego się zgłaszali pytał ich:
  A gdzie są dowody na przekręty?
  Bo dowodów nie mieli, oprócz pomówień i danych wziętych z księżyca.

  Dochodziło do sytuacjii, że zapytani wprost przez sędziego adwokaci Trumpa (włącznie z Rudim Gulianim) na sąli sądowej:
  czy wybory były sfałszowane?
  Odpowiadali: nie
  Bo za krzywoprzysięstwo w sądzie grozi takiemu adwokarowi surowa kara.
  Nawet uciekali się do stwierdzeń pokrętnych, ale przyciśnięci do muru musieli z pokorą przyznać, że ich zażalenia NIE mają jakichkolwiek podstaw dowodowych.

  Jeżeli ktoś zaczyna wierzyć w to, że skoro tyle spraw trafiło do sądów, to znaczy może być coś na rzeczy, bo nie ma dymu bez ognia,

  to również można założyć, że jeżeli w wariatkowie zrobi się plebiscyt kto jest największym wariatem, to zapwne 90% odpowie że doktor

  Czy na tej podstawie przyznasz., że najgroźniejszym wariatem w wariatkowie jest doktor?

  Każdy oszołom może składać sprawy do sądu.
  A jeżeli oszołom ma władzę i forsę, to i ma adwokatów skonnych na jego rzecz występować z kretyńskimi wnioskami.

  Jedno jest pewne, że Ty nie jesteś odosobniony, bo taka strategia niestety ale przekonała wielu. Tym bardziej tych, którzy dalej już postępem spraw się nie zajmowali. Sam fakt, że TYLE spraw sądowych … już zrobił właściwy efekt i o to chodziło między innymi.

  Podkreślę jeszcze jeden fakt, że wielu sędziów było zwolennikami republikanów, a byli też sędziowie wybrani przez Trumpa
  I WSZYSCY oni tak samo reagowali:

  Panie -pytali sędziowie- a gdzie są dowody?
  odpowiedź była: Nie ma, ale my podejrzewamy itd …

  BTW Nie wierz geozakowi, że w US nie można zidentyfikować kto głosował, czy też sprawdzić rzetelność głosowania korespodencyjnego

  Wcześniej Izabella starała się to wyjaśnić rzeczowo.
  proponuję abyś powrócił do jej wpisu pod poprzednum felietonem

  Podsumowując

  Było tyle sprawdzań, kontroli w czasie i po wyborach, że stwierdzono JEDNOZNACZNIE, że były to wybory wyjątkowo uczciwe w skali historii.

  To zdanie potwierdzali wszyscy, zarówno demokraci jak i republikanie,
  którzy nadzorowali wybory, czy uczstnizyli przy sprawdzaniu, czy nadzorowaniu tego wszystkiego.

  Czytając pański wpis dotyczący tego tematu zastanawiałam się, czy Pan zdaje sobie sprawę, że próbowano dokonać przewrotu stanu.
  To nie są żarty!
  Pan pisze, że powtańcy nie mieli innego wyjścia i że następny zdolniejszy strategicznie czy taktycznie przywódca wyciągnie wnioski i zrobi to bardzię efektywnie.

  Przypuszczam, że naprawdę nie zdaje Pan sobie sprawy, co naprawdę się wydarzyło i dlaczego.

  BTW odnośnie wizyty Trumpa w Polsce i jego przemówienia do Polaków.

  To przemówienie napisał mu Polak. To pewna wiadomość
  A Trump tylko przeczytał
  I oto jego zasługa

  Oprócz tego bez szemrania, ani targowania zakupilismy z biegu złom za biliony, na który nas nie stać, bez żadnych dodatkowych benefitów.

  Podpisaliśmy umowę, że Amerykanie stacjonujący w Polsce NIE podlegają polskiej jurysdykcji, tylko jak w kraju kolonialnym mogą gwałcić i sąd polski może im skoczyć.
  pPodjęliśmy się utrzymywać wojsko amerykańskie, w przeciwieństwie do Niemiec i innnych. Trump podpisał ustawę 447, itd, itd

  Jakie nam Duda korzyści zapewnił składając się do podpisu w pół jak kelner w przedwojennej restauracji?

  A wizyta Trumpa tylko tyle, że nas kosztowała.

  O jeszcze przypomniała mi się międzynarodowa konferencja
  w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie, którą Trump zorganizował w Polsce, bez wiedzy Polski ale na jej koszt i o której Polski rząd dowiedział przypadkowo się od Pompeo, który poinformował o niej swoich rozmówców (nie Polaków), będąc na Bliskim Wschodzie. BTW w ramach tej konferencji dyskusja dotyczyła głównie Iranu, ale Iranu na tę konferencję międzynarodową Trump nie zaprosił.
  Taka gadka : mowa będzie o was, ale bez was

  To takie małe podsumowanie zasług Trumpa dla Polski

  Jak dla mnie nie ma powodów do zachwytu nad „przyjacielem” Polski Trumpem

 213. Przeczytałem uważnie. Nie mam zastrzeżeń poza tym, że w moich wpisach nie było żadnych kategorycznych stwierdzeń tylko dywagacje pod wpływem ogólnych informacji i komentarzy.
  Pozdrawiam jak zwykle przyjacielsko

 214. Dodam jeszcze, że nasz polski rząd uczepił się trumpowskiego ogona jak rzep
  i jak ogon machał, tak razem z nim i rzep wokół niego latał. Dzięki takiej strategii polityczno-dyplomatycznej staliśmy się persona non grata na arenie międzynarodowej

  Jak sobie wybrałeś za przyjaciela oszołoma, to jak cię można oceniać inaczej niż oszołom.
  Taki jest odbiór przeważnie u ludzi.
  Nasz obecny rząd jak pachołek trumpowski działał jak piąta kolumna w Unii Europejskiej pyszcząc, podskakując, dmąc się fałszywą dumą itd
  A został się teraz ino smród!

  Ale przecież to wszystko było do przewidzenia

  Nawet teraz nie potrafią się przyzwoicie zachować

  Mam obawę, że jak będzie się starał o azyl, to Duda z Dudową wpadną w zachwyt przyjęcia tego słońca do Polski, bo nikt go nie chce

  Nawet w Mar-la-Lago nie może być, bo mieszkańcy tamtej okolicy powołując się na prawne podpisy zdecydowanie się sprzeciwiają jego tam dalszemu rezydowaniu

  Brak słów

 215. 404,
  tak samo udajesz, że nie nie wiesz o co chodzi jak TJot i nadal usiłujesz manipulować ciągle chrzaniąc o Trumpie. A ja nie o Trumpie tylko o władzy właścicieli mediów społecznościowych i uzurpacji uprawnień do tego kogo chce banować, kiedy chce i jak chce bez możliwości „odwołania”. Ponieważ udajesz że nie rozumiesz i tylko Trump i Trump to już sobie daruj, bo ja się Twoim manipulacjom nie poddam. Tylko Ci się zdaje że jesteś taka cwana i możesz robić ludziom wodę z mózgu. Na mnie jesteś za cienka.

 216. @legat
  11 stycznia o godz. 0:42

  Poświęciłam swój czas aby Ci jak najpełniej odpowiedzieć.
  Nawet do pewnego stopnia zignorowałam Twoje bezpodstawne zarzuty, wyrażone w niewyrafinowany sposób.

  Również odniosłam się do zagadnienia, do którego ciągle nawiązujesz. Czyli do prawa moderowania, czy wręcz banowania w mediach społecznościowych takich jak Tweeter.

  Ty postanowiłeś prawdopodobnie tego nie czytać uważnie,
  co wynika z obecnej i poprzeniej twojej wypowiedzi.

  Gdybyś istotnie przeczytał ze zrozumieniem moje posty, a zwłaszcza ten skierowany do Ciebie, napewno nie napisałbyś tego co teraz.

  Ponadto, ponieważ w poprzednim swoim poście do mnie skierowanym pozwoliłeś sobie na użycie haseł w rodzaju:
  „propagandę siejesz, sfałszowane info roznosisz, manipulujesz, itp”
  Nie podając jednocześnie podstaw do tego rodzaju oskarżeń …
  Zadałam Ci konkretne pytania
  Ty nie tylko nie raczyłeś na nie odpowiedzieć, ale w dalszym ciągu prostacko pozwalasz sobie mnie ubliżać.

  Nie przypominam sobie żebyś wcześniej się w taki sposób zachowywał
  Tym bardziej jest to dla mnie niemiłe zaskoczenie.

  Przezywasz ludzi, nie podając swoich racji
  Tymi wpisami reprezentujesz zachowanie małego dziecka, którego argumentem jest:
  nie, bo nie
  A jeżeli to nie pomoże, to rzucić się na podłogę, wrzeszczeć i bić nogami.

  Może szklaneczka zimnej wody ochłodzi takie zapędy do wolności słowa, jako wyrazu demokracji …

  BTW Nie musisz czytać moich postów o Trumpie, skoro Cię nudzą.

  Sam rzuć temat bardziej interesujący, może inni podłapią.

  Ps. Jeżeli uważasz, że prywatne media sapołecznościowe nie powinny mieć prawa moderowania, czy banowania …. a należy przyjąć, że to są organizacje czerpiące konkretne korzyści materialne ze swojej działalności,
  to jak się odnosisz np do sprawy cukiernika, który prowadząc swoją prywatną działalność komercyjną, został podany do sądu przez parę gejów, za to że odmówił im zrobienia dla nich tortu weselnego ,
  tłumacząc, że małżeństwa gejowskie są niezgodne z jego poglądami i z jego religią.
  Czy rząd ma prawo nakazywać dla kogo ktoś będzie wykonywał usługi, a dla kogo nie?
  Jeżeli wytłumaczeniem jest walka z dyskryminacją, to czy nie jest dyskryminacją nie branie pod uwagę woolności religii i poglądów tego, którzy jest przeciwnikiem gejowskich małżeństw?
  Zmusznie go do usług w takim przypadku również budzi wątpliwości.,
  bo ogranicza jego wolność poglądów, religii, itd

  Przykłady na ingerencję zewnętrzną co musimy robić wbrew własnym przekonaniom i wbrew pojmowanej przez nas wolności …. można mnożyć.

  Poprzednio była ciekawa wymiana zdań na temat hiperliberalizmu.
  Ja zauważam elementy w tych w/w/ przykładach właśnie czegoś takiego

  Ci, którzy zaczynali walką o różne wolności, w końcu są osobami które wolności innym conajmniej ograniczają (w najlepszym przypadku).

  Tak również Ty się zachowujesz.

  W imię walki o „wolność” wypowiedzi, zamiast merytorycznej dyskusji,
  uciekasz się do epitetów i obrażania potencjalnego interlokutora.

  W ten sposób pokazujesz, że Ty i tylko Ty masz rację.
  Jesteś jej w 100% pewien, a ci, którzy w pełni już w przedbiegach, bez pytania na czym ta twoja racja polega … nie zgadzają się z Tobą,
  są w/g Ciebie: fałszrzami, manipulantami i wszystkim co najgorsze.

  BTW, nie należy do dobrego tonu spoufalanie się jakie tutaj serwujesz.
  To tak na marginesie.

  Jedno jest pewne. Dyskutować powinniśmy, nie oczekując zawsze zgody od interlokutora, ale obrzucanie obelgami go zamiast rzeczowej dyskusji jest czymś, czego nie mam zamiaru nazywać po imieniu.

 217. Tuleya: instytucje europejskie, to wielkie rozczarowanie… co przypomina zająca uciekającego z granicy, bo tam obcinają jaja wielbłądom… ale nie jesteś wielbłądem… zanim wytłumaczę już po jajach… Tak sobie myślę prywatnie… kochana biurokracja… Kaczyński z mandatami, to czuje…

 218. Pozwolę sobie zacytować odpowiedź Bar Norte, skierowaną do Ahasverusa, ponieważ jest ona sednem.
  „To nie jest teoria spiskowa tylko reguła na podstawie której działają media społecznościowe.
  To są przecież wbrew sugestii z nazwy (społecznościowe) podmioty prywatne nastawione na zysk a co za tym idzie dokonują biznesowych kalkulacji. A te kalkulacje w dużej mierze oparte są na analizie politycznej, bo polityka stanowi ich otoczenie.
  Przypuszczam, że gdyby twitterowi z kalkulacji wyszło, że Trump ma jeszcze jakąś szansę na legalne wygranie to banu by nie było”.

  do tego dodałbym jeszcze odpowiedź Duende również skierowaną do Ahasverusa.
  Oczywiście są jeszcze różne sprawy „pomiędzy”, ale chodzi o rzecz najprostszą, będącą jedynym celem kapitalizmu: zysk. Przypomina mi się słynne stwierdzenie przypisywane Leninowi: „Kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na których ich powiesimy”. 🙂

css.php