Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
PiS

17.01.2021
niedziela

Przekaz dnia: łapaj złodzieja!

17 stycznia 2021, niedziela,

Prezes Kaczyński i jego partia nie mogą żyć bez walki, a więc i bez wroga. Raz są nimi postkomunistyczne złogi, kiedy indziej „totalna opozycja”, jeszcze innym razem Unia Europejska i pozbawiony wartości Zachód. Tym razem prezes wskazuje na wrogów ojczyzny, rodziny i wolności.

Oczywiście, Kaczyński zawsze stoi po stronie tych wartości, ale dziś są one zagrożone szczególnie. W przemówieniu wygłoszonym w kościele (!) w Starachowicach duchowy przywódca obozu władzy napiętnował zło, które atakuje ojczyznę, naród, Kościół. „Idą złe czasy dla ludzi kochających ojczyznę, naród, Kościół” – powiedział.

W ślad za Kaczyńskim podążył jego pupil Jacek Kurski, który od razu zorientował się, z której strony wiatr wieje. W wywiadzie dla partyjnego organu „Sieci” powiedział m.in., nie omieszkawszy się pochwalić: „Idzie ta sama walka o wolność, którą kiedyś w podziemnej Solidarności w Gdańsku rozpocząłem jako licealista, a potem student, w walce z komuną”.

Im bardziej władza ogranicza swobody, np. projektując odebranie obywatelom prawa do odmowy przyjęcia mandatu, im bardziej się kompromituje (patrz taśmy z Wałbrzycha i rozwiązanie tamtejszej organizacji PiS), im bardziej łżą media państwowe, tym głośniej Kaczyński i Kurski krzyczą „łapaj złodzieja!”. I to nawet w kościele, podczas mszy z okazji ósmej rocznicy śmierci matki wicepremiera.

To kolejny przykład sojuszu ołtarza i tronu, Kościoła i władzy. „Prawdziwym zagrożeniem dla Polski – czyli kraju, w którym wszyscy chcemy żyć w wolności i różnorodności – jest właśnie instytucja Kościoła i jej urzędniczy establishment”. I dalej: „Nie wiem, kiedy w najnowszej historii Polski Kościół odgrywał tak destrukcyjną rolę jak teraz” – pisze prof. Jacek Leociak w nowej książce „Wieczne strapienie”. „Żadnych kompromisów z urzędniczym establishmentem kościelnym, żadnych koncesji na rzecz tej skorumpowanej i skompromitowanej instytucji władzy. Pan Jezus sobie poradzi bez tego całego episkopatu. Jestem tego pewien”, pisze Leociak.

Polecam tę książkę szczególnie obu prezesom – Kaczyńskiemu i Kurskiemu. Znajdą tam moc dowodów, że ojczyzna, Kościół i Naród są w niebezpieczeństwie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 514

Dodaj komentarz »
 1. Dlaczego katolicy kradną dając zły przykład innym… Tak sobie myślę prywatnie… sprawiając smutek papieżowi..

 2. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo po śmierci kota.

 3. .
  Dlaczego mrówki idą do kościoła?
  🙄
  Bo to są in-sekty

  Haahaha

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gdyby za przestępstwa pozbawiać praw wyborczych np. na 5 lat… Tak sobie myślę prywatnie o przetasowaniach na scenie politycznej… Głos wyborczy z ręki kryminalisty, to obciach… jakie środowiska generują przestępczość…

 6. To mógłby pretekst dla papug , żeby jednak wejść do środka a zarazem wydostać się ze starego dowcipu . Pogapić się na ściany i sufit bo byłoby na co . Być ale nie gadać . Stać by było nas na milczenie ?

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26694917,w-brytania-szczepienia-przeciw-covid-19-w-sredniowiecznych.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsImg5

 7. Cóż tu pisać – „zło się po Polsce rozlało”

  Nawet krakać nie wypada na kraj ojczysty.
  Miała być „dobra zmiana” i kraina mlekiem i miodem płynąca, z naciskiem na miodem.
  A jest biadolenie samozwańczego zbawcy narodu i namolne nawoływanie do obrony otoczonej twierdzy pisizmu-kaczyzmu. Przykro tego słuchać.

 8. Powrot Aleksieja Nawalnego do Rosji
  ____________________-
  Transmisja Radia Swobody z miedzynarodowego lotniska Moskwa-Wnukowo
  https://www.youtube.com/watch?v=B0n6I5hx5Lk

 9. ? Aleksiej Nawalnyj
  a moze zmienia na lotnisko na Szeremietiewo?

 10. Aleksiej Nawalnyj
  i samolot linii „Pobieda” polecial na lotnisko Szremietiewo

 11. Nawalny… Murzyn zrobił swoje i wraca odbyć karę… Tak sobie myślę prywatnie… w domu najlepiej… Sziroka strana maja radnaja… !

 12. Mam sporo wolnego czasu, a to nie jest dobre, przynajmniej dla mnie i już się boję, co to będzie, gdy za trzy lata przejdę na emeryturę. Gdy się ma dużo tego czasu, to różne myśli przychodzą do głowy i dzięki temu czasowi jest czas na to, żeby dociekać jeszcze głębiej niż dotychczas.
  Właśnie zgłębiałem sprawę covidowej teorii spiskowej (chyba nie muszę szczegółowo wyjaśniać, o co w niej chodzi) i zastanawiałem się nad tym, dlaczego spiskowcy nie zadbali o to, by nie dać okazji do zaistnienia szczepionkosceptykom oraz tym, którzy jej skuteczność nie tylko kwestionują, ale twierdzą, że jest wręcz szkodliwa, i że jest niczym innym jak ukrytą eutanazją, a przy okazji możliwością do zarobienia niewyobrażalnych wręcz pieniędzy przez tychże spiskowców, bo przecież ci „anty” jednak psują im zarobek.

  Spiskowcy, to kapitaliści a ci, jak wiadomo, bez zysku, jego maksymalizacji żyć nie mogą. I przyszło olśnienie! Otóż spiskowcy stworzyli tych pro- i tych anty- i zarabiają teraz na zwolennikach i przeciwnikach. Weźmy np. takiego Zuckerberga – jemu kompletnie wisi, czy użytkownicy są „za”, czy „przeciw”, liczy się klikalność. A przcież Zuckerberg nie jest sam. Dobrze kombinuję.

 13. Nawalny uwierzył w podwójne szczepienie 🙄
  Jak łosoś udaje się do źródła.
  W zasadzie to mu nic strasznego nie grozi. Przez ostatnie miesiące nazwisko otarło się o wszelkie miedzynarodowe wycieraczki (bezpieczniki)
  Spoko na jakiś czas

 14. Zapomniałem o znaku zapytania. Niniejszym wstawiam: „?”.

 15. …i – na wszelki wypadek – jeszcze to: 🙂

 16. @jobrave
  17 stycznia o godz. 18:11
  A gdybyś tak mógł to samo w trzech prostych zdaniach klepnać, to może bym skumał o co autorowi idzie? 🙄

 17. bezdomny
  17 stycznia o godz. 18:16,

  A najbardziej pasowałby Ci, jakiś mem, jak sądzę. 😀

 18. Qba 17 STYCZNIA 2021 15:53
  @

  Gdy prezesa ogarnia panika,
  Zachowuje się jak PiS ogrodnika.

 19. bezdomy,
  No dobra. Chodzi o to, że spór wywołali spiskowcy, by zarabiać na obu stronach sporu. Tym sposobem kasa się nie marnuje.

 20. Redaktor napisał:
  „Prezes Kaczyński i jego partia nie mogą żyć bez walki, a więc i bez wroga.”

  Mój komentarz
  Jaro uważa siebie za wojownika, w rzeczywistości jest to kłótnik oraz nienawistnik.
  Dopóki szło mu niezgorzej dopóty trzymał swoją kłótliwość, skłonność do szarpaniny i nagonek słownych na wodzy. Teraz, gdy sytuacja staje się niewyraźna, wychodzi z niego całe mętniactwo, warcholstwo, stawanie w obronie prawdy, której nie widać, podpuszczanie ludzi do obrony wartości nie wiadomo jakich.

  Typy takie są rzadkie w społeczeństwie, ale znamy coś takiego jak kłótliwy sąsiad lub pyskaty uczestnik zebrania lokatorów, który domaga się prawdy, potępia nieistniejące machinacje i zagrzewa ludzi do sprzeciwu.

  Popularność Jara w narodzie (coraz to malejąca) opiera się (poza bonusami materialnymi dla ludu) na przekorze i nieufności, które są rozpowszechnione w narodzie. Jednakże jego „czarne jest białe” traci powoli ale systematycznie na wartości wśród krajan.

  Największą szkodę jaką uczynił swoimi działaniami Polsce Jarosław Ka, jest wprowadzenie nienawiści na szeroką skalę do polityki jako elementu gry politycznej, jako podstawowego czynnika mobilizującego poparcie dla Partii.
  TJ

 21. @jobrave 17 stycznia o godz. 18:11

  Tim Harford “The Undercover Economist”. Polski przekład “Sekrety ekonomii”. Ktoś polecił gdzieś na blogu, już nawet nie pamiętam, kto i gdzie. Ekonomia lekkostrawna. Czyta się całkiem przyjemnie. Ale to było jeszcze przed pandemią, więc o szczepionki Harford nie zahaczył. Natomiast przenicował – na początek – fenomen baaardzo drogich kaw. No paczcie państwo, Starbucks też ma swoje pijawki.

 22. jobrave
  Być może. Ich kasa ich problem.
  Mój problem, moja kasa.
  Od miesięcy kupa rośnie i wydać nie ma gdzie 😛
  Katastrofa 🙁

 23. Jubravy,
  I dobrzy ci Pan Byzdomny napisał bu piszysz jak pjany i niwiadomu o cu si ruzchodzi. Szysku żyś pumieszał. Ta idź du szpitalu warjatów du Radzyni tam som taki samy mundre jag ty sy banajmiej z nimy pugadasz i une Cie zrozumią! Durniu Durnuwaty!

 24. Redaktor Passent na dobrej drodze cytując Jacka Leociaka. “Wieczne strapienie” to świetny tytuł, prawie tak dobry, jak “Nasi okupanci”– przedwojenna publikacja Boya. A z kolei niekompatybilność kaka z demokracją sygnalizował niedwuznacznie np. Tadeusz Bartoś.

  W kwestii kaka – tak się właśnie zastanawiam. Kilka dni temu – oskarżycielka posiłkowa w koronkowych majtkach na gębie opowiadała coś o rzekomym potępieniu gejów przez kaka. Oskarżona graficzka odparła, że jej grafika tęczowej matki boskiej nikogo nie obraża, a tak w ogóle to ona żyje w świeckim państwie. Jednak koronny argument – rozjazd polskiego kaka z linią przyjętą przez obecnego papieża – jakoś jej umknął. Wypadało zacytować wypowiedzi Franciszka, np. takie, że “on nie będzie gejów osądzał”. To by było naprawdę kłopotliwe dla skarżących. I o to chodzi.

  https://www.instagram.com/p/CKAAWt8H8p2/?utm_source=ig_embed

 25. Usteczka ty moje jak malinki.

  Jaka szkoda, że ci Trumpa zakneblowano.

  Nawet protesty Putina, Ziobry i Nawalnego nie pomogły.

  Trollom nie udało się wzniecić protestów w obronie demokracji i du*a blada. 🙁

  PS Odebrałeś paczkę?

 26. bezdomny
  17 stycznia o godz. 18:51,
  Mój też nie. A jeśli chodzi ten mój wpis, to próbowałem się zastanowić, dlaczego teorie spiskowe zatrzymują się na drugim dnie, bo aż się prosi, żeby „dokopywać” się do kolejnych. W sprawie covidowej odkryłem właśnie trzecie i nie jest to moje ostatnie słowo. 🙂

 27. ozzy
  17 stycznia o godz. 18:03
  Aleksiej Nawalnyj
  i samolot linii „Pobieda” polecial na lotnisko Szremietiewo

  Mój komentarz
  Przyszły czarne mundurki, machnęły przed nosem nakazem aresztowania i Nawalny udał się tam, gdzie w Rosji jest jego,miejsce – do więzienia.
  TJ

 28. Upieram się, że Jarosław Kaczyński, to psychopata, czyli osobnik pozbawiony uczuć wyższych – gdyby było inaczej, to swoje przemówienie poświęciłby zmarłej matce, a nie rzekomej walce „lewactwa” z Kościołem i „wartościami”, ale dla niego nie ma żadnych świętości, gdy w grę wchodzi walka o władzę lub o jej utrzymanie. Podobnie wykorzystywał, czyniąc to po dziś dzień, śmierć swojego brata – podczas osławionych miesięcznic prawie w ogóle nie wspominał o bracie, lecz lżył przeciwników politycznych oraz obywateli, którzy go nie popierali. Ad captandum vulgus zresztą.

 29. Dla Kaczora sarkofag na Wawelu czeka

  zaciupią go najpierw, przed zamknięciem wieka.

 30. Zapomniałem jeszcze dodać, że uroczystość, która powinna mieć charakter prywatny, miała charakter uroczystości państwowej, oficjalnej, a ja nie przypominam sobie, że któryś z poprzednich prezydentów, czy premierów, o wice nie wspomnę, celebrował w taki sposób śmierć swoich bliskich. To jest skandaliczne i -wręcz przerażające, z powodów, o których napisał Pan Daniel.

 31. A w dodatku ta… funeralna fiksacja kacza. Wzmożenie smoleńskie już się nieco opatrzyło, zatem należy się chwycić innej brzytwy.

 32. Bar Norte
  17 stycznia o godz. 15:16
  i Ewa-Joanna

  Miałem wreszcie czas by napisać dlaczego nie mam wątpliwości, że blokady robione przez rząd są kompletnie bezskuteczne

  Według Światowej Organizacji Zdrowia inkubacja koronawirusa trwa ok. 1-14 dni. Statystyki pokazują jednak, że zazwyczaj jest to 5 dni. Okresem inkubacji, czyli wylęgania koronawirusa określa się okres od momentu zarażenia danej osoby do pojawienia się u niej objawów COVID-19.
  Nie ma więc żadnych wątpliwości, że efekt lockdown powinien być widoczny już po 5,6 dniach , a 100% pewności mamy po 14

  siłownie pozostają nieczynne od 17 października , czyli już 23 powinno być widać ewidentne tego skutki , a po 31 października efekt już jest jasny
  tu jest wykres przebiegu wykrytych zakażeń w Polsce

  https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26464816,koronawirus-w-sobote-31-pazdziernika.html?disableRedirects=true

  Z wykresu odczytuję liczbę zakażeń na dzień wprowadzenia blokady wynik 9622 sześć dni później 13622 a 31 października 218897
  wzrost wykładniczy , nie widać najmniejszego wpływu zrobionego działania – wniosek jest tylko jeden – kompletnie nietrafione.
  Jednak rządzący nie wyciągają wniosków i blokada trwa do dziś i zapowiadana jest jeszcze na długo.

  Zupełnie jest jednak niezrozumiała jest decyzja władz rozszerzenia blokady. Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza tzw kwarantannę narodową. Oznacza to m.in. ponowne zamknięcie hoteli i stoków narciarskich.
  Z wykresu ewidentnie widać, że mamy szybki spadek zachorowań od który rozpoczął się od 12 listopada i szybko (wykładniczo ) spadał właśnie do 28 grudnia.
  Wprowadzono blokadę 28 grudnia , a więc plus 7 dni to jest 3 styczeń i na wykresie zadziwiające zjawisko zamiast spadku wzrost infekcji. 10 stycznia mija 14 dni i parzymy dalej infekcje rosną (chyba nie tak miało być )
  Teraz na dokładkę mamy ferie zimowe i dzieci oraz przedszkola są od 4 stycznia do 17 zamknięte. Czwarty plus 7 daje 11 stycznia , a na wykresie od 12 rozpoczyna się ponowny ostry spadek który trwa do dziś czyli do końca ferii spadek z 9573 na 7135. Wniosek nasuwający się ferie skutecznie obniżyły liczbę zakażeń natomiast blokada kompletnie bezskuteczna.

 33. @tejot
  17 stycznia o godz. 19:09

  i tak bylo;
  ponad 50 aresztowanych w porcie lotniczym Wnukowo.
  Samolot linii „Pobieda” skierowano do Szremietiewa.
  „Niczego sie nie boje” – Aleksiej Nawalny. Amnesty International przyznal Nawalnemu status „wieznia sumienia”.
  Pozdrawiam.

 34. Arresting Navalny could elevate his image among his backers as a political martyr. A response from Western governments, perhaps in the form of more sanctions, is also possible.

  https://www.washingtonpost.com/world/europe/navalny-russia-return-poisoning/2021/01/16/56aa8858-559f-11eb-acc5-92d2819a1ccb_story.html

 35. ozzy: wierzysz w to ze Nawalnego nie potrafiono w Rosji…….Sa ci Putinowcy takie mazgaje? Cala ta checa smierdzi mi.Czuje, ze kiedys ktos dojdzie do prawdy!

 36. jobrave
  17 stycznia o godz. 19:19

  Mój komentarz
  Dokładnie tak, uczucia wyższe, ich niedostatek, to sedno problemu.

  Z tego powodu jego mowy i działania są takie pokrętne, niezrozumiałe, nieoczekiwane, bo z jednej strony jest w nim natywna słabość norm, z drugiej świadomość, (nabyta), że należy ich dotrzymywać.
  Ta niezgodność rodzi pokrętność, nieprzewidywalność i ślepą zaciętość (zakleszczenie się w stanowisku wobec dalszych działań).
  Świadomość „zewnętrzna”, nabyta walczy ze świadomością „wewnętrzną” – paranoiczną, która okazuje się w większości przypadków silniejsza.
  TJ

 37. xXX-ciulas,

  własne ci śmierdzi ???

 38. maciek.g

  Starałem się wyjaśnić ci sens lockdownu już kilkakrotnie – jak widać bez skutku.
  Powtórzę więc ostatni raz – jest to działanie prewencyjne mające na celu przecięcie kontaktów ludzkich w miejscach uznawanych za sprzyjające zakażeniom dzięki charakterowi zawiązywanych tam interakcji.

  Twoje wyliczenia poziomu zakażeń sensu nie mają ponieważ nie masz możliwości porównania ich do poziomu zakażeń w przypadku braku lockdownu. Po prostu nie wiesz ile byłoby zakażeń gdyby go nie wprowadzono.

  Ps. Stoki wbrew temu co piszesz nie są zamknięte. Natomiast zamknięta jest ich infrastruktura – wyciągi, knajpy, baza hotelowa itp.

 39. Bar Norte
  17 stycznia o godz. 20:18
  Ja rozumiem co miało być celem i dlatego sprawdzam czy go osiągnięto
  Ewidentnie wykazałem że nie. A więc takie działanie prewencyjne o kant d.. potłuc jak to się mówi.
  I nie chrzań, że to co napisałem nie ma sensu – widać adekwatnie, że nie można zanotować żadnej zmiany po wprowadzeniu blokady , a przecież po to ją wprowadzono by nastąpiło wypłaszczenie , a tu linijkę wystarczy przyłożyć by widzieć że nic takiego nie nastąpiło.

 40. @ na marginesie

  Tak dlugo jak na wierchuszce nie ma rozlamu, przeto nie ma mowy o radykalnej zmianie
  polityki Kremla. Nie bedzie rewolucji oddolnej jak nie bylo w 1917, bowiem wowczas
  carat chylil sie ku upadkowi. „Blogier”, „pacjent berlinski” jak nazywany jest Aleksiej Nawalny nie ma zadnej partii ale ma jakies 2% poparcia w Rosji i tylez samo co komunista Gennadij Ziganow. Na gorze to prezydent Putin i premier Michail Miszustin.
  Podobnie jest w Bialorusi, Iranie, Korei Polnocnej, gdzie wladza „trzyma sie na palach”
  i zadnych szybkich zmian nie nalezy oczekiwac.

 41. Powrót Nawalnego do Rosji, aresztowanie na lotnisku
  ozzy
  17 stycznia o godz. 19:57

  Mój komentarz
  Na jego przyjazd (jednej osoby) z Berlina do Moskwy zmobilizowano masę funkcjonariuszy służb.
  Nawalny został zatrzymany (aresztowany) na lotnisku z tego rzekomego powodu, że złamał zasadę meldowania się co jakiś czas na policji, czy gdzieś tam, obowiązującą każdego w Rosji, na którym ciąży wyrok z zawieszeniem, a na Nawalnym, ciąży taki wyrok za przyczynienie się jako doradca, przez złe doradzanie w przedsiębiorstwie do strat finansowych.

  Nawalny miał obowiązek ostatni raz się zameldować w grudniu i wtedy wyrok 4,5 roku więzienia z zawieszeniem straciłby moc. Nawalny tego nie zrobił, nie dopełnił obowiązku zameldowania się i wyjechał sobie z kraju po rzekomym otruciu. Władza nie mogła przeoczyć takiego wyzwania i funkcjonariusze służby więziennej zatrzymali Nawalnego na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie by doprowadzić go do więzienia celem odbycia wyroku w koloni karnej – 4,5 roku.

  Co powie Putin gdy zostanie zapytany o Nawalnego? -To co zwykle – nie moja sprawa, o tym decyduje niezwisły sąd.

  Podobno Putin ostatnio mówiąc o Nawalnym publicznie nie wymieniał trefnego słowa „Nawalny” tylko mówił – „ten bloger” lub „komu on jest potrzebny”, itp.

  Przy okazji spodziewanego powrotu Nawalnego do Rosji tamtejszy wymiar sprawiedliwości energicznie zabrał się do roboty i okazało się, że „ten człowiek” będzie miał jeszcze kilka spraw karnych.

  Ciekawe jest, że w samolocie, którym leciał Nawalny z Berlina do Moskwy, wykupiło bilety kilkudziesięciu dziennikarzy zachodnich by śledzić powitanie niepotrzebnego człowieka w Rosji.
  Trochę się rozniesie relacji po świecie, lecz Putin ma nadzieję, że da się jakoś dojść do porozumienia w sprawie Nawalnego. Gdy jakiś zachodni polityk będzie poruszał sprawę powitania Nawalnego to Putin powie – weźcie go sobie, nam on jest niepotrzebny.
  TJ

 42. Nawalny wprost do tiurmy. Sam tego chciał. ZA to będą mu płacić dolarami. Polskie wolne media dostały płynnej sraczki. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-aleksiej-nawalny-wrocil-do-ojczyzny-lider-opozycji-aresztowany/hh14tnc,79cfc278

 43. Powrót Nawalnego skordynowano propagandowo, aby odciążyć zainteresowanie globalnych mediów spodziewanymi zamieszkami w czasie zaprzysiężenia nowego prezydenta po drugiej stronie Atlantyku. Ta równoległość zdarzeń jest programowana
  przez „służby”, które inscenizuja poważniejsze „premiery” od powrotu Nawalnego.
  Kończyły się pieniądze na utrzymanie go w warunkach nieurągających demokracji, więc trzeba było go odesłać do ojczyzny. Termin pasował znakomicie i zadanie wykonano.
  Teraz oczekuje sie dalszego dramatycznego rozwoju sytuacji. Widocznie kończą się czasy covidowe , a spragnieni widzowie telewizyjni ziewają z nudów oglądając seriale.

 44. @Bar Norte 17 stycznia o godz. 20:18
  Twoje wyliczenia poziomu zakażeń sensu nie mają ponieważ nie masz możliwości porównania ich do poziomu zakażeń w przypadku braku lockdownu. Po prostu nie wiesz ile byłoby zakażeń gdyby go nie wprowadzono.

  @maciek.g 17 stycznia o godz. 20:30
  I nie chrzań, że to co napisałem nie ma sensu – widać adekwatnie, że nie można zanotować żadnej zmiany po wprowadzeniu blokady
  W realu chyba byłoby pięścią w stół? Skoro coś tak “adekwatnie” widać…
  🙂

 45. maciek.g

  „Ja rozumiem co miało być celem”

  Nie rozumiesz.

  Osiągnięto wypłaszczenie na poziomie około 20 tysięcy zakażeń dobowo (wykazywane +- 9 tysięcy). Czyli cel osiągnięto.

 46. @ozzy 17 stycznia o godz. 20:35

  Ja nie twierdzę, że Nawalny spowoduje jakiś przewrót. Nawet ten optymistyczny komentarz z “Washington Post” sugeruje tylko niesnaski. A swoją drogą to zabawne, jak waaadza w Rosji boi się… blogera.

  Jak się czujesz po tej zarazie, wszystko w porządku?

 47. Rząd najjaśniejszej także dostał biegunki. Jest o krok od wony z Rosją. https://pl.sputniknews.com/polska/2021011713683828-szef-polskiego-msz-potepia-zatrzymanie-aleksieja-nawalnego/
  Czy doczekamy do rana?

 48. Na marginesie

  Maciek.g zafiksował się na tle lockdownu już dawno temu. Gdy są zwyzki zakażeń odpuszcza temat. Natomiast gdy stytuacja się stabilizuje powraca do niego. I nie ma siły ludzkiej by go przekonać, bo po prostu nie rozumie tej epidemii, nie ma respektu dla wirusa.
  Nie jest zresztą w tym sam. Jeden z byłych posłów Kukiza podobne poglady prezentował. W końcu zachorował i ze szpitala słał wezwania przeciwko lockdownowi. Potem zamilkł – jak się okazało zmarł pod respiratorem.

 49. @Bar Norte 17 stycznia o godz. 21:22

  Ze szpitala… przeciwko lockdownowi.
  Wow.
  😀

 50. Na marginesie

  „Ze szpitala… przeciwko lockdownowi.
  Wow.”

  Przyznasz, że to imponująca trwałość przekonań.
  Przeciwnicy lockdownu i kwarantan do konca go wspierali. Oczywiście na twitterze.

 51. Dwa wydarzenia wieczoru o których nie powinniśmy zapomnieć.

  W TVP1 zakończył się 9. odcinek serialu „Osiecka”. Daniel Passent opiekuńczy. Moja żona powiedziała „Passent to przynajmniej odwiózł ciężarną Agnieszkę do szpitala, a ja musiałam sama jeździć”. Kobiety mają wybiórczą pamięć

  W telewizji POLSAT aktualnie jeszcze relacja z 31. finału wyborów Miss Polski. Dziewczyny wyglądają pięknie

 52. Bar Norte
  17 stycznia o godz. 21:22
  Pasujesz do speców PiS jak ulał. Nic cię nie przekona.
  A Na marginesie chyba zakochała się w tobie

 53. maciek.g

  „Pasujesz do speców PiS jak ulał.”

  Maćku.g, nie zauważyłem by na opozycji ktoś, poza Konfederatami Bosaka i niedobitkami Kukiza, miał coś przeciwko lockdownowi. Zarówno PO jak i Lewica podchodzą do tego ze zrozumieniem. Nie licząc oczywiście krytyki jego nielegalnego charakteru. No ale ta krytyka jest w pełni uzasadniona bo tego typu obostrzenia należy wprowadzać zgodnie z prawem – tak aby można je było skutecznie egzekwować.

  Ps. Rozumiem, że możesz czuć się przytłoczony moją argumentacją ale postaraj się zachować emocjonalny spokój.

 54. Czy sprawa Nawalnego nie jest wewnętrzną sprawą Rosji… Tak sobie myślę prywatnie… w duchu kancelarii prezydenta po puczu… podżeganego przez Trumpa… Kozłowską Kamiński potraktował jak Nawalnego rosyjski wymiar sprawiedliwości… O Guantanamo nie wspomnę… Powrót prowokacją… coś dla rusofobów wszelkiej maści… jakie zagrożenie stwarza Nawalny… co innego Stonoga… twarde prawo, ale prawo… Dlaczego Tusk milczy w sprawie Stonogi i Giertycha… a nawet Europa… o pacyfikacji protestów pod pretekstem błyskawicy z formacji bliskiej rodzinie Tuska…

 55. Podejmując nowe wyzwania powinno się wcześniej obowiązkowo stukać w głowę.

  W samych szortach na Babią Górę w mroźny dzień to nie był dobry wybór

  Postanowił przepłynąć z przerębli do przerębli pod lodem. Tylko cztery metry. Nie udało się. Został pod lodem

 56. Obłudnicy z Parlamentu UE Europoseł Halicki wzywają do nazwyczajnej sesji w sprawie Nawalnego.Cła prawda cała dobe zastanawia się co ma zrobić opinia międzynalodowa.

  Podpowiadam nawet nie żądam autorstwa.Wystarczy jak Angela Merkel zadzwoni do wspólnika biznesowego w sprawie Nordstream II Władymira Putina i oznajmii mu.Wołodia do czasu jak nie wypuścisz Nawalnego i nie przestaniesz jego prześlasdować to zapomnij ,że wspólnie ukończymy Nordstream II i podłaczymy gaz do sieci UE.Powinna go jeszcze nastraszyć szukamy alternatywnych dostaw gazu.

  Tymczasem sprytna Angela wzystko robi aby ominąc sankcje Kongresu USA nałożone pod koniec grudnia 2020 r.

 57. Poczytałam sobie komentarze tutaj i naszło mnie olśnienie.

  Jest nas na tym blogu w sumie niewielka grupa ludzi i to już ze sporym doswiadczeniem życiowym.

  Jednak z obserwacji wynika, ze jak już ktoś sobie wybrał jakąś teorię, to nie ma siły, żeby ją zmienił, albo przynajmniej troszkę zweryfikował.

  Rzuca się w oczy kilka zagadnień.
  Ostatnio covid-19
  Ci, co postanowili że covid to plandemia i wymysł pazernych firm farmaceutycznych, nawet po zachorowaniu dalej z uporem maniaka będą twierdzić to samo aż do smierci. A ich kolesie będa ten zgon tłumaczyć grypą albo jeszcze czymś innym.
  Dochodzi do tego również zagrożenie szczepionką z czipami, po której się umiera …

  „Dyskusja” w tej kwestii jak w bajce …. golone vs strzyżone
  Podobnie jest z lockdownem

  Teraz sprawa Nawalnego
  Zaparci zwolennicy Putina żeby się waliło i paliło, co najwyżej aresztowanie Nawalnego na lotnisku będą pokrywali „sraczką” dziennikarzy że tym tematem się zajmują.
  W ich oczach Putin jest jak car: nieomylny i absolutne niewiniątko.
  Nawalnego można truć, wymyślać idiotyczne oskarżenia, sądzić, wsadzać do więzienia, na cięzkie roboty wysyłać, zaniżać jego osobę, umniejszać jego wpływ i po tym wszystkim oczekiwać poklasku klaki.
  A jeżeli nie ma tego poklasku, a jest krytyka, to wpadają w święte oburzenie.

  Podobnie rzecz się ma z Trumpem, czy naszym obecnym rządem, czy z okupacją Palestyny, honorowanie praw człowieka do wolności słowa, przekonań religijnych i ich szanowania przez innych, itp …

  W sumie dość przygnębiające to olśnienie, bo ktokolwiek z piszących sądzi, że podawane przez niego fakty w jakimś przynajmniej stopniu spowodują ewolucję przekonań u rozmówców, to się gorzko rozczaruje.

  Te tak zwane przekonania są tak skamieniałe, że nic ich nie naruszy.
  To nie piaskowiec, to bazalt.

  Czyli praktycznie piszemy sobie a muzom. No i czasem ludziom, którzy tak czy inaczej z nami się zgadzaja w danej kwestii.

  A może sporą część tutaj piszących interesuje tylko samo pisanie i czytanie tylko swoich komentarzy, więc mówienie do nich, to jak dziad do obrazu?

 58. Pamiętacie protesty Zielonych w sprawie elektrowni atomowych i zamknieto je wszystkie.

  Jakoś jest ciekawe ,że największym beneficjentem jest Rosja Putinowska
  która dostarcza gaz do Niemiec.

 59. @ls42 17 stycznia o godz. 21:32

  Daniel Passent stworzył nowy, trwały związek i wychował córkę na wartościowego człowieka. Córka wyraża się o nim z uznaniem. A porównaj np. wypowiedzi córki Jacka Kaczmarskiego, który też był znany i na swój sposób genialny. Talent to rzecz owszem cenna i błyskotliwa, ale jak ocenią nas własne dzieci – rzecz to inna.

 60. Jednak żeby nie pozostawić sytuacji w przygnębiającym nastroju,
  dodam, że warto pisać o faktach zdobytych u źródeł prawdziwych, bo informacja rzetelna należy się przynajmniej tym, którzy jej łaknął i na jej podstawie mogą wyciągać wnioski.

  Oby takich ludzi było jak najwięcej 🙂
  Bo w nich nadzieja

 61. Co z więżniami Guantanamo może dopisać do sprawy Nawalnego… Tak sobie myślę prywatnie o nawalającej hipokryzji tzw. wolnego świata…. Wymiar sprawiedliwości nie podlega zewnętrznej jurysdykcji… tak Kaczyński… łapy won od suwerenności państw… ! Stonoga pisowskim Nawalnym… sugeruje Wałęsa… Nawalny a Nowak… porzucony przez Tuska…

 62. @maciek.g 17 stycznia o godz. 21:35

  Po stronie @Bar Norte stoi po prostu zdrowy rozsądek.
  Ponieważ tego nie dostrzegasz, więc przypisujesz mi jakieś emocjonalne motywy.
  Ludzie, którzy nie dostrzegają np. prawej strony (są tacy) zawsze wynajdują stosowny powód ignorowania owej prawej strony. Oni nie wiedzą że nie dostrzegają prawej strony. I nikt i nic ich o tym nie przekona.

 63. @maciek.g

  Masz rację w swojej analizie wzrostu i spadku zakażeń,
  jednak
  nie przyjmujesz do wiadomości uwagi Bar Norte, co do BRAKU porównawczych wartości w przypadku kiedy lockdownu siłowni i im podobnych atrakcji by NIE było.

  Jedno nie wyklucza drugiego.

  To jest rozmowa obok siebie

  Do pełniejszej analizy są potrzebne dane porównawcze.
  Nie można wyciągać wiążących wniosków bazując jedynie na jednej stronie medalu.

  To tak jakby pisać o skuteczności szczepionki bez brania pod uwagę grupy kontrolnej 🙂

 64. geozak: znam dosc dokladnie problem ktory totalnie , z braku wiedzy , upraszczasz. Niemcy niczego w gospodarce od czasow 2 wojny nie spartolili, sa dokladni i gdyby ich np. varszaviacy podrabiali, to juz teraz Polska bylaby krajem wysokiego dobrobytu. Nie obraz sie , napisze wprost:znasz problemy gosodarcze Ludowej Republiki Zanzibaru i Wysp Zielonego Przyladka lepiej niz Niemiec!

 65. Lockdown nie ma żadnego sensu. Świat jest stworzony dla żywych, a nie dla zmarłych.
  Próba udawania , że tak nie jest jest, została wymyślona przez spekulantów bankowych , którzy żyją z pożyczania drukowanych pieniędzy. Bankierzy i hurtowi handlarze zawsze żerowali na wojnie, czego przykładem jest kariera finansowa Wokulskiego.
  Obecny lockdown tylko w niewielkim stopniu zmniejszył dolegliwości epidemii koronawirusa , natomiast skutki ekonomiczne i polityczne będą opłakiwane przez całe pokolenie. Epidemia stała się narzędziem wojennym globalnych okupantów naszego świata. Za marne , drukowane pieniądze , okupant ekonomiczny przejmie majątki klasy średniej i ustanowi dyktaturę globalną nad światem tak zwanego zachodu.
  Lockdown uświadomił ludziom mądrym jak groźny jest globalizm. Pierwszą i najważniejszą ofiarą okazał się już były prezydent Trump, który robił nieśmiałe próby przeciwstawienia sie globalizmowi nadciągającemu z Azji .

 66. Na marginesie
  17 stycznia o godz. 21:14

  ta zaraza nie jest az taka straszna; czuje sie lepiej (!) dzieki niej – ok 9 kg zrzucilem z siebie. Juz ponad miesiac zadnych slodyczy. Mimo woli poprawila sie moja kondycja.
  Nie musze sie szczepic przez jakis czas.
  Nie ma tego zlego….

 67. Na marginesie
  17 stycznia o godz. 22:08
  Mnie się serial podoba. Nie piszę recenzji, ale przypominam niektóre sceny charakterystyczne dla epoki. W latach siedemdziesiątych popularne były bawełniane piżamy w podłużne paski. Aktor grający Daniela Passenta paradował dzisiaj w takiej piżamie. Tylko te kolory piżamy dosyć dziwne, ciekawe czy poproszono DP o konsultacje.
  Fragment z Marylą Rodowicz z piosenką „Małgośka” dobrze zagrany

 68. No to pieknie: wreszcie ktos przerwal monologi posiadajacych absolutna prawde klerykow. Moze przyklad Kaczynskiego zrobi szkole i wierni zaczna przerywac ksiedzu, gdy ten zacznie pier….c od rzeczy?

 69. Najciemniej pod latarnią Kongresu… a może tak zlikwidować Guantanamo, zwrócić terytoria Indianom, wypłacić odszkodowania potomkom niewolników oraz z tytułu segregacji rasowej… o reparacjach dla Wietnamu i Syrii i innych obszarów nie wspomnę… Tak sobie myślę prywatnie… wtedy sprawa Nawalnego nabierze właściwych proporcji naruszeń praw człowieka… i praworządności…

 70. A swoją drogą polski rząd dał dupy wtedy kiedy była stosunkowo niewielka liczba zachorowań i NIE robił wystarczającej liczby testów, co prowadziłoby do natychmiastowego izolowania chorych i potencjalnych jego kontaktów.

  należało to zduszać juz wtedy, ale wolano robić szemrane interesy z instruktorami narciarskimi i im podobnymi neptkami w kwestii zabezpieczania społeczeństwa w niezbędne maseczki czy respiratory.
  Teraz jak pisze Bar Norte Sanepid nie daje już rady, bo zaczął się poziomy sposób rozprzestrzeniania zakażenia.

  To jest zjawisko, występujące nie tylko u nas. Stany Zjednoczone są obecnie tego doskonałym przykładem.

  Ewa-Joanna dobrze napisała o sytuacji w Australii.

  Któś, kto będzie zasłaniał się faktem, że to inna sprawa, bo Australia to wyspa, to niech porówna obecną sytuację Wielkiej Brytanii, która też jest wyspą.

  Niewątpliwie jest to zadanie łatwiejsze w przypadku wysp,
  co nie znaczy, że wiele zabiegów, które tam wprowadzono w życie spowodowało, że teraz Australiczycy mogą się cieszyć w miarę normalnym życiem.
  I ten wzór powinien być naśladowany.

  Podobnie jak wzór Wietnamu, czy innych krajów gdzie pandemia nie zbiera żniwa.

 71. @Bar Norte
  17 stycznia o godz. 20:18

  Kiedyś pisałam, powtórzę: W marcu ubiegłego roku Australia i Szwecja w statystykach liczbowo były obok siebie.
  Dziś bez lockdownu Szwecja ma ponad pół miliona przypadków i 10 tys zmarłych, Australia ze swoimi restrykcjami ma niecałe 29 tys i niecały tysiąc zmarłych.
  To o czym tu mówić?

 72. @ozzy 17 stycznia o godz. 22:29
  No to się cieszę, że jest optymizm po covidzie 🙂
  Poza tym teraz jesteś odporny – duży plus.

 73. @woytek
  17 stycznia o godz. 22:27

  Ciekawam ile Ty masz dzieci, bo ludzie o Twoich przekonaniach maja tendencję się pracowicie rozmnażać, co by ich złote myśli się nie zmarnowały. Nie wspominając o genach 🙂

 74. @ls42 17 stycznia o godz. 22:30

  Ja nie oglądałam serialu, ale dałam się namówić na koncert “Zielono mi”.
  Tam Agata Passent (niepodrabiana, chociaż sporo młodsza) opowiada, jak w wieku nastoletnim odkryła “Małgośkę” dzięki koleżance. I dowiedziała się ze zdziwieniem, że to mama się przyczyniła do przeboju…

  A z tą piżamą to rzeczywiście niedopatrzenie 🙂

 75. 404
  17 stycznia o godz. 22:17
  Nie ma żadnych dowodów na to co piszesz
  „nie przyjmujesz do wiadomości uwagi Bar Norte, co do BRAKU porównawczych wartości w przypadku kiedy lockdownu siłowni i im podobnych atrakcji by NIE było”
  Z analizy jasno wynika, że zamkniecie basenów , silosowani itp 17 października nie dało żadnego efektu spłaszczającego i do tego nie potrzeba żadnych wartości porównawczych.
  Pisałem już, że badania naukowców Norweskich pokazały, że siłownie w których dba się o higienę są bezpieczne. (to porządne badanie a nie takie jak to które przytaczałem na ten sam temat)
  Pisałem też, że biznesmeni mający baseny i akwaparki tuz przed 17 października zwrócili się do GIS by zapowiedział im ile mieli zakażeń z tych miejsc, Dostali odpowiedź – żadnego!!!
  Bar Norte nie ma żadnych dowodów na to co twierdzi, zarzuca brak wartości porównawczych gdy sam ich do swoich stwierdzeń nie ma .

 76. Mamy nową miss Polski 2020. Brunetka. Mamy też nowe cztery wicemiss Polski. Pierwszą wicemiss została blondynka. Ładna

 77. @Ewa-Joanna
  17 stycznia o godz. 22:33
  Dziś bez lockdownu Szwecja ma ponad pół miliona przypadków i 10 tys zmarłych,
  ………………………..
  Jesteś w 100% pewna, że te 10 tys. to przyczyną zgonu był tylko wirus, czy raczej większość (znakomita), zmarła w wniku powikłań spowodowanych chorobami współistniejącymi? Ważne jest, ilu ludziom życie odebrał sam wirus, a nie przy „współpracy” słabości immunologicznej organizmu, oraz przedział wiekowy, pewnie 80+ to 90% z tych 10 tys., jak przypuszczam.

 78. ozzy
  17 stycznia o godz. 22:29

  🙂 Ozzy, a to cytat z Pitonia.

  „- Jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma – mówił we wtorek w Radiu ZET Sebastian Pitoń, inicjator akcji protestacyjnej „Góralskie Veto”. – Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – dodał.”

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-12/inicjator-goralskiego-veta-sebastian-piton-chorowalem-na-koronawirusa-to-lekka-przyjemna-choroba/

 79. Ewa-Joanna

  „To o czym tu mówić?”

  No właśnie.

  Sprawdziłem – pierwsze teksty krytyczne wobec lockdownu zaczęły się ukazywać w krajowej prasie pod koniec marca. Serię rozpoczął Hajdarowicz, właściciel Rzeczpospolitej – o poglądach ultrasa wolnego rynku. W jednym nawet sugerował by media pomijały temat pandemii. Choć akurat Rzeczpospolita o tym sporo i treściwie pisała. Zresztą gdyby nie pisała to by jej nie kupowano. Tak więc komuś radził to z czego sam rezygnować nie zamierzał.
  I tak to się to rozmiękczanie prowadzone przez ultrasów od marca się wlecze oczywiście co widać również w działaniach rządu. Otrzeźwienie przyniosła drastyczna fala zakażeń z października na marzec, która wymusiła na rządzie wprowadzenie blokad.

  No ale jak widać długo to otrzeźwienie nie potrwało. W związku z tym czarno widzę luty i marzec.

  Ps. Trzy dni temu rząd Chin na skutek wykrycia 150 zakażeń założył blokady na 28 mln ludzi w dwóch jednostkach administracyjnych. 150 zakażeń to tyle co w kraju w pierwszej połowie marca ubiegłego roku.

 80. Piotr II

  A propos architekta Pitonia … .

  On znany jest równiez z tezy, że w szpitalach produkowane są materiały propagandowe dla mediów w których ludziom chorym na inne choroby niż covid „podłącza się jakieś rurki” by ich upodobnić do covidowców. W tym sensie kontynuje narrację pisenkarki Górniak – z powodzeniem zresztą popularyzowaną przez media.

 81. Ewa-Joanna

  Autokorekta do komentarza z 23,16

  Miało być : „… drastyczna fala zakażeń z października na marzec”

 82. 404: Co do tego, że ludzie bardzo rzadko zmieniają swoje przekonania pod wpływem argumentów drugiej strony – pełna zgoda. Gra toczy się raczej o przekonanie tych nieprzekonanych, „milczącej większości”. Mimo wszystko dyskusja potrafi być ciekawa, a czytanie i pisanie na blogu pozwala poznać cudzy sposób myślenia. Na blogu zawieramy też znajomości, „poznajemy” innych ludzi. Lubię tu być, choć rzadko zabieram głos.

 83. Bar Norte
  17 stycznia o godz. 23:23

  Podejrzewam że niejaki Pitoń jeszcze długo będzie „wdzięcznym” bohaterem mediów…podobnie jak nieco przyblakła gwiazda pani Górniak.

 84. Piotr II

  „Podejrzewam że niejaki Pitoń jeszcze długo będzie „wdzięcznym” bohaterem mediów…podobnie jak nieco przyblakła gwiazda pani Górniak.”

  Oczywiscie, nawet jak pozamykają ludzi w domach do czego epidemia zmusiła np Słowaków Pitoń z Górniak w mediach będą przekonywać, że to na skutek zgubnego lockdownu.

 85. 404
  17 stycznia o godz. 22:32
  Najistotniejsze dla zahamowania epidemii było nie wpuszczanie bez kwarantanny lub testów genetycznych ludzi z innych krajów w początkach epidemii. I to właśnie pozwoliło Australii na tak dobry wynik. Wielka Brytania mimo, że jest wyspą jest nie dość że tylko o kanał odległa od Francji, to Jeszce jest teraz tunel który ją z kontynentem łączy. Angielscy politycy pochłonięci polityka kompletnie zlekceważyli problem wirusa (podobnie jak politycy w Polsce)
  Oto ranking
  https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-ktore-panstwa-najlepiej-radza-sobie-z-pandemia-ranking-bloomberga-4783535
  Polska fatalnie 47 miejsce (6 ste od końca)

 86. Is42 22:59,
  ‚Pierwszą wicemiss została blondynka. Ładna’
  No popatrz, ze tez nie wybrano brzydkiej.

 87. Zaszczepić się nie można bo infolinia zablokowana.
  Jak człowiek zachoruje to w szpitalu podłączą mu „jakieś piekielne rurki”.
  Wyemigrować nie ma gdzie…w Ameryce leją…w Rosji trują.
  Ludzie w desperacji, w samych gaciach biegają na Babią Górę.
  W kościele odprawia Prezes.
  itd. itp.

  Żeby nie ten mróz i śnieg…poszedłbym do lasu, wykopał głęboką jamę, ogacił liśćmi i spróbował przehibernować…do maja, albo lipca.

 88. @act

  To może nawet miss niczego sobie?

 89. W 2020 r. Polska utraciła (suma zgonów i urodzeń) 100 tys. obywateli.
  29 tys. to efekt wirusa i chorób współistniejących.
  Pozostałe 71 tys. o które jest nas mniej, to zmarli, (bo rząd pozamykał ich w domach, pozbawiając opieki lekarskiej i wypuścił ich, dopiero gdy przyszedł czas wyborów,
  nadal jednak, ograniczając dostęp do opieki medycznej), oraz spadek urodzeń – związany zarówno z COVID jak i działaniami rządu.
  Nigdy od czasów II WŚ Polska nie została tak zdepopulowana, jak w roku 2020.
  Przy czym większość tej depopulacji to efekt działań rządu.

 90. Oto głos rozsądku:
  https://www.youtube.com/watch?v=AjRV4szYias&t=25s
  Dr Hałat: Może wystąpić fala powikłań po szczepieniach! Musimy skupić się na wczesnym leczeniu.

 91. Optymatyk
  17 stycznia o godz. 23:54

  „W 2020 r. Polska utraciła (suma zgonów i urodzeń) 100 tys. obywateli.”

  …że jak ? …suma zgonów i urodzeń ?

 92. Optymatyk

  „… efekt wirusa i chorób współistniejących”

  Z uznaniem przyjmuję twoją deklarację o istnieniu epidemii.

  Długo na to czekałem ale się doczekałem!

  Ps. Już w marcu mogłeś poczytać, że ludzie nie będą mogli leczyć swych rozmaitych chorób w pozakażanych szpitalach.

 93. GajowyM.
  17 stycznia o godz. 23:51,

  no, jest szansa, bo te poza podium pewnie szpetne jak noc.

 94. ciąg dalszy „afery” kibelkowej secret service Iwanki Trump i Jareda Kushnera.

  Wcześniej pisałam już o tym, że Kushnery nie godzili się żeby agenci ich chroniący 24/7 mieli prawo korzystać z jednej z 6 i pół łazienki w ich domu, więc biedacy musieli jeżdzić na siku czy sranko parę mil do knajpek, aż zdecydowali postawić przed chałupą przenośną sławojkę.
  Jednak wrzask sąsiadów na taki horror spowodował, że sławojkę usunięto.

  Wtedy prezydent Obama (mieszka od Kushnerów o rzut kamieniem) zlitował się nad nimi, umozliwiając im łazienkę w swoim garażu.
  Korzystali też z kibelka u vice-prezydenta Mika Pensa, który mieszka około mili od domu Kushnerów.

  Jednak problem siku został w końcu rozwiązany w 2017 roku, kiedy to secret servise wynajął malutki apartament z łazienką w sąsiectwie
  za 3 000 dolarów miesięcznie.
  Wynajem kończy się we wrześniu 2021 roku, co daje w sumie 144 000 dolarów.

  Czyli sikanie agentów w czasie pilnowania Kushnerów bezpieczeństwa oprócz ich pensji i wszelkich dodatkowych spraw, takich jak ich wyjazdy do Whistler, BC, czy gdziekolwiek indziej na świecie, a wszystko pokrywane z pieniędzy podatnika, to jeszcze prawie 150 tysięcy dolarów za ich mozliwość wysikania się koło domu, którego pilnują to też podatnik musi płacić.

  Po tym jak Washington Post sprawę tę opisał, oczywiście zawrzało.

  Co spowodowało odzew z Białego Domu.
  Rzecznik B,D. oświadczył, że to absolutnie nieprawda, bo Iwanka i Jared bardzo szanują agentów secret service i nigdy im nie zabraniali korzystać z łazienki.

  Jednak FAKTY mówią za siebie.
  I Obama i Pense próbowali tym ludziom pomagać

  Może obawiali się że ich siki nie są koszerne i będa mieli problem w tej sytuacji. Bo skoro tacy dobrzy, to dlaczego mieliby zabraniać skorzystać z jakiejś jednej z wielu łazienek?
  Są ludzie, którzy mają hysia na punkcie swojej religii i jej nakazów. 🙂

  Poniżej wyżej wspomniany artykuł z Washington Post:

  https://www.washingtonpost.com/dc-md-va/2021/01/14/secret-service-bathroom-ivanka-trump-jared-kushner/

 95. @Piotr II
  17 stycznia o godz. 23:59
  Bar Norte
  18 stycznia o godz. 0:06
  Z przykrością stwierdzam, że nie zrozumieliście mojego wpisu.
  Na raka zmarło do końca maja ur. 30 tys. ludzi, dlaczego nie ogłasza się epidemii.
  Co roku umiera śr. 420 tys. ludzi, co daje 1200 os. dziennie, czy to nie epidemia?
  W 2018 r. na tzw. grypę chorowało ok. 4 mln. ludzi, zmarło ponad 20 tys. i nikt epidemii nie ogłaszał. Podałm link, trzeba posłuchać głosu rozsądku dr Hałata

 96. Optymatyk
  18 stycznia o godz. 0:21

  Zwróć uwagę co piszesz:
  cyt. W 2020 r. Polska utraciła (suma zgonów i urodzeń) 100 tys. obywateli.

  …jak to rozumieć ?…ci urodzeni to też utraceni ?…

 97. 404
  pewnie wiesz o tym, ze gdyby nie było szczepionki spłaszczanie nie zmniejszyło by liczby zachorowań, a jedynie wydłużyło czas trwania epidemii. Szweccy specjaliści widać nie wierzyli, że szczepionka szybko powstanie i wierząc w sprawność swej służby zdrowia liczyli, że najmniej kosztowne będzie droga odporności stadnej.
  Jak mówi WHO spłaszczanie potrzebne jest też po to, by służba zdrowia się nie zatkała.
  Obecnie widać że szczepionka powstała rekordowo szybko i warto było spłaszczać, by ratować ludziom zdrowie i życie, Z tym, że nie można tego robić tak jak w Polsce , gdzie myśląc tylko o walce z wirusem (i walce politycznej) przy okazji popsuło się ( kiepską ) służbę zdrowia , co spowodowało nadumieralność na inne choroby i ofiar wypadków.
  Na dodatek strasznie popsuto gospodarkę i ogromne pieniądze idą jak to mówią większość pary w gwizdek.

 98. https://www.youtube.com/watch?t=155&v=pj7_IWA4w9M&feature=youtu.be
  Przez lockdown umiera znacznie więcej Polaków niż od covid! Klimczewski, Sumlinski.

  Film z 200 000 odsłon został zablokowany, ale teraz wraca. Udostępniajcie póki jest ! … i zgrywajcie na dysk.
  Wiosną w 2020 roku w Europie tylko kilka spośród ponad 30 państw zanotowało wzrost umieralności analogicznie jak to miało miejsce jesienią 2020 w Polsce. Wiemy z danych Ministerstwa Zdrowia, że ok. 95 % tego olbrzymiego wzrostu zgonów nie była spowodowana covidem.
  Gwałtowny wzrost umieralności Polaków zbiega się precyzyjnie z reorganizacją szpitali w październiku i trwa niestety do dziś. Bilans tymczasowy to ponad 60 000 przedwczesnych zgonów Polaków odizolowanych od swych najbliższych. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że w Europie jest wiele państw, gdzie ofiary covida liczy się na sztuki. Zobaczmy to na własne oczy!

 99. ls42
  17 stycznia o godz. 22:59
  Mamy nową miss Polski 2020. Brunetka. Mamy też nowe cztery wicemiss Polski. Pierwszą wicemiss została blondynka. Ładna“

  Podstawiłeś sie z tym komentarzem.
  Napisze tylko czy królowa blogowa obojga płci I wielu imion jest ładna czy tylko ładna wydra, czy brzydka…you know who…

 100. @Daniel Passent
  17 stycznia o godz. 23:26

  Co do tego, że ludzie bardzo rzadko zmieniają swoje przekonania pod wpływem argumentów drugiej strony – pełna zgoda. Gra toczy się raczej o przekonanie tych nieprzekonanych, „milczącej większości”. Mimo wszystko dyskusja potrafi być ciekawa, a czytanie i pisanie na blogu pozwala poznać cudzy sposób myślenia. Na blogu zawieramy też znajomości, „poznajemy” innych ludzi. Lubię tu być, choć rzadko zabieram głos.

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Pozwoliłam sobie zacytować pańską wypowiedź, bo jest ona w punkt.
  Poza tym myślę, że wszyscy się ucieszą, że Pan jest z nami na tym blogu,
  a nie tylko pisze do niego felietony. 🙂

  Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia i zadowolenia na codzień. 🙂
  dla Pana i dla wszystkich Panu bliskich.

 101. Optymatyk
  18 stycznia o godz. 0:21
  Ty chyba nie rozumiesz słowa epidemia. Rakiem nie można się zarazić od innej osoby , to samo dotyczy chorób układu krążenia , czy zatruć itd.
  Natomiast chorobami nazywanymi zakazanymi jasne, że tak i gdy one często kończą się śmiercią powstaje ogromny problem (tak było z ospa która dziesiątkowała od wieków ludzi)
  Zawsze trzeba starać się widzieć fakty i nie dawać się oszukiwać. Epidemia koronowirusa jest faktem niezaprzeczanym i faktem jest, że wielu ludzi bardzo ciężko choruje i ma powikłania (z tego powodu znaczna liczba zgonów)
  Trzeba też widzieć, że w Polsce zrobiono fatalne błędy które zaowocowały nadumieralnością Polaków z innych przyczyn, zobacz sobie statystyki zgonów w latach
  W ciągu 52 tygodni 2020 r. zmarło o ponad 74 tys. osób więcej niż w 2019 r. a wg oficjalnych danych z powodu koronowirusa 33356
  Czyli prawie drugie tyle z innych powodów
  Jedyny sposób by zakończyć epidemię są szczepionki i właśnie nimi można uratować wielu Polaków (oprócz zgonów wirus często mocno psuje zdrowie). Zakończenie epidemii umożliwi przywrócenie właściwej opieki zdrowotnej , a to spowoduje że umieralność z innych przyczyn wróci do normy. Dlatego bardzo ważne jest by Polaków nie wystraszyć i by w większości się zaszczepili. Na błędy władzy wpływu żadnego nie mamy, ale na nie straszenie i pokazywanie jak wygląda prawda już tak

 102. @maciek.g
  18 stycznia o godz. 0:29

  W tym, co piszesz jest dużo racji.

  Niestety zgadzamy się w pełni, że nasz rząd zachował się niekompetentnie od początku tej zarazy.
  Jednak w momencie poziomego transferu virusa, bo taką obecnie mamy sytuację, nie czas (narazie) rozpaczać nad rozlanym mlekiem,
  a trzeba działać.

  jednym ze sposobów jest między innymi profilaktyczne zamykanie jednostek komercyjnych, które nie stanowią podstawowej bazy, czyli nie są KONIECZNE do przetrwania.

  Dlaczego?

  Bo w takich miejscach ludzie się kumulują, rozmawiają, śmieją się, śpiewają, pokrzykują, popijają co wzmaga ich chęć do uścisków wzajemnych i zapominaniu o trzymaniu odległości … itd

  Poza tym jak sobie wyobrażasz osoby ćwiczące na siłowni w maseczkach?
  Przy wysiłku to nie jest zbytnio możliwe. Podobnie w akwaparkach, czy na basenach, czy w kolejkach linowych, …
  Tam nie ma możliwości noszenia maseczki.

  Wcześniej wspomniałeś o możliwości sprawdzania temperatury u każdego wchodzącego na obiekt.
  Nie u każdego temperatura będzie podwyższona. Poza tym zależy od dnia zakażenia. Co do testów tak zwanych szybkich … one też nie są w pełni pewne.
  Oczywiście, że są korzystne, bo mimo wszystko odsiewają wielu, ale nie wszystkich.
  A wystarczy jedna, dwie osoby na takim basenie, czy w siłowni w obiekcie zamkniętym żeby zarazić wiele osób, które zaniosą to świństwo do swoich rodzin, sąsiadów, sklepów i zakładów pracy.

  Chodzi o to, że nie są to instytucje konieczne do przeżycia społeczeństwa.

  Powołujesz się na badania norweskie i inne, wskazujące że to jest nieprawda jakoby w tych miejscach dochodziło do zakażeń.

  W każdym kraju, włącznie z Norwegią jest wiele osób, które fabrykują podobne „badania”

  Nie polegałabym na nich.

  Epidemiologia to nauka, która od dawna zajmuje się drogami przenoszenia różnych chorób i sposobami ich przerywania (tych dróg).

  To jest duża wiedza.
  Dlatego raczej wolę polegać na uznanych specjalistach w tej dziedzinie aniżeli na wyrywnych amatorach, czy też jednostkach, które są niby medykami, ale plotą bzdury typu: alians geny są wszczepiane ludziom za pośrednictwem szczepionek.

  To powyżej to nie jest mój wymysł. Takie opinie głosi pediatra w US.
  Przykłady można mnożyć.

  Czy fakt, że ktoś pracuje w USA, czy w Norwegii jako lekarz należy uznać jako wystarczający dowód aby brać jego zdanie jako wyrocznię?

  Nie sądzę.

  Jestem pewna, że wiele osób się martwi, bo lockdown niszczy ich biznes.

  Niestety wcześniejsza bezmyślność rządu doprowadziła do sytuacji, kiedy obecnie trzeba się uciekać do sytuacji niepożądanych chociaż koniecznych.

 103. Z sieci:

  „Nadal twierdzę, że rozmawianie o kowid19 należy zawsze zacząć od tego, że sarskow2 nie był do tej pory wyizolowany, zatem nie możemy znać ani DNA czy też RNA tego wirusa, zatem przygotowane startery do PCR powodują, że test RT-PCR nie wykrywa w ogóle tego wirusa, zatem nie znamy wcale poziomu zakażeń. Jeśli udowodnimy ostatecznie, że taka jest prawda to te wszystkie wykresy właściwie tracą sens. Czekam na zakończenie śledztwa niemieckiej komisji pozaparlamentarnej i wyroków sądów po zaskarżeniu testów RT-PC. Mam nadzieję, że to będzie zwrot sytuacji…”
  Study 1: Leo L. M. Poon; Malik Peiris. “Emergence of a novel human coronavirus threatening human health” Nature Medicine, March 2020
  Replying Author: Malik Peiris
  Date: May 12, 2020
  Answer: “The image is the virus budding from an infected cell. It is not purified virus.”
  Odpowiedź: „Obraz przedstawia wirusa wyrastającego z zakażonej komórki. To nie jest oczyszczony wirus ”.
  Study 2: Myung-Guk Han et al. “Identification of Coronavirus Isolated from a Patient in Korea with COVID-19”, Osong Public Health and Research Perspectives, February 2020
  Replying Author: Myung-Guk Han
  Date: May 6, 2020
  Answer: “We could not estimate the degree of purification because we do not purify and concentrate the virus cultured in cells.”
  Odpowiedź: „Nie mogliśmy oszacować stopnia oczyszczenia, ponieważ nie oczyszczamy i nie koncentrujemy wirusa hodowanego w komórkach ”.
  Study 3: Wan Beom Park et al. “Virus Isolation from the First Patient with SARS-CoV-2 in Korea”, Journal of Korean Medical Science, February 24, 2020
  Replying Author: Wan Beom Park
  Date: March 19, 2020
  Answer: “We did not obtain an electron micrograph showing the degree of purification.”
  Odpowiedź: „Nie uzyskaliśmy zdjęcia z mikroskopu elektronowego pokazującego stopień oczyszczenia ”.
  Study 4: Na Zhu et al., “A Novel Coronavirus from Patients with Pneumonia in China”, 2019, New England Journal of Medicine, February 20, 2020
  Replying Author: Wenjie Tan
  Date: March 18, 2020
  Answer: “[We show] an image of sedimented virus particles, not purified ones.”
  Odpowiedź: „[Pokazujemy ] obraz osadzonych cząstek wirusa, a nie oczyszczonych ”.
  off-guardian covid19-pcr-tests-are-scientifically-meaningless
  stolikwolnosci.pl przelomowe-potwierdzenie-test-pcr-nie-wykrywa-sars-cov-2/

  „WHO OSTRZEGA PRZED ZAWODNYM TESTEM PCR I JEGO NIEWŁAŚCIWYM UŻYCIEM W DIAGNOSTYCE”

 104. Jeszcze wspomnę o planach Trumpa na odchodne.

  Okazuje się, że Trump stara się zorganizować huczne pożegnanie dla siebie
  Z orkiestrą wojskową ubraną galowo, czerwonym dywanem i 21 strzałami.
  Nie pamiętam już czy z karabinów, czy z armaty.

  Wszycy się zanoszą ze śmiechu na tym.
  Ale Trump jak to Trump chce odejść w świetle reflektorów i huku armat 🙂

  Ps. przysięgam, że nie zmyśliłam tego.

 105. Poniżej link do Monologu Billa Mahera i zacytowany fragment z książeczki dla dzieci o pożegnaniu Trumpa.

  Pack Your Sh*t and Go | Real Time with Bill Maher (HBO)
  •Jan 15, 2021
  https://www.youtube.com/watch?v=2_BBg-7T5g8&ab_channel=RealTimewithBillMaher

  All the votes have been counted,
  all the courts have said no.
  You’re all out of options,
  now pack your shit and go.

  It’s clear that you’re angry,
  that you’re feeling quite low.
  That feeling’s called losing,
  so pack your shit and go.

  Pick up a new hobby,
  like knitting or banjo.
  Call your favorite hooker,
  just pack your shit and go.

  Start a cable network,
  try talk radio.
  There’s an opening at Limbaugh,
  but you gotta pack your shit and go.

  Cuz you treated your job like a reality show.
  Well, now it’s been canceled, so pack your shit and go
  .

  Nie będę wszystkiego gokładnie tłumaczyć.
  Ciekawi mogą skorzystać z Googla tłumaczenia.

  Sens jest mniej więcej taki:

  Przegrałeś, po wielokrotnym przeliczaniu głosów, a także w sądach.
  jesteś wściekły, to nic dziwnego jak się jest luzerem.

  Znajdź sobie nowe hobby
  np. szydełkowanie, albo gra na bandżo (rodzaj instrumentu szarpanego)
  Zadzwoń do ulubionej prostytutki

  otwórz sobie nowy kabel telewizyjny,
  spróbuj radiowe gadki
  ponoć jest otwarcie w u Limbaugh (oszołom radiowy (mój dopisek))

  Ponieważ traktowałeś swoją pracę jak reality show
  To uświadom sobe, że teraz został skancelowany (finito)
  więc pakuj swoje gówno i wynoś się.

  Refren. który się powtarza na koniec każdej stroniczki to:
  „pack your shit and go”
  co dokładnie znaczy:
  pakuj swoje gówno i wynoś się.

  Słowo „shit” to wulgarne określenie ludzkich odchodów i nie tylko ludzkich.

  🙂 🙂

  Ps. warto oworzyć ten link nawet jeżeli nie zna się angielskiego, bo Maher czytając tę książeczkę pokazuje kolejne jej stroniczki. A tam są fajne obrazki towarzyszące opowiadaniu.

 106. sprawdziłam jeszcze raz dokładność tego wierszyka i zauważyłam, że nie całkiem go zapisałam tak jak w oryginale, więc tym razem kopia właściwa:

  All the votes have been counted,
  All the courts have said no.
  You’re all out of options …
  Now pack your shit and go.

  It’s clear that you’re angry,
  That you’re feeling quite low…
  That feeling’s called losing,
  So pack your shit and go.

  Pick up a new hobby,
  Like knitting or banjo.
  Call your favorite hooker …
  Just pack your shit and go.

  Start a cable network,
  Try talk radio,
  There’s an opening at Limbaugh…
  But you gotta pack your shit and go.

  Cuz you treated your job
  Like a reality show…
  Well, now it’s been canceled
  So pack your shit and go
  .

  Zapomiałam dodać, że głównym motywem do napisania tej książeczki był fakt, że Trump nikogo nie chce słuchać że przegrał wybory, więc to jest jeszcze jedna próba uświadomienia mu tego faktu. 🙂

 107. @Optymatyk
  A ty na 100% wiesz na co zmarli? 🙂
  A może tak jak sugerował seleuk owa stadna odporność to dobry sposób żeby się pozbyć staruszków i niewygodnych emigrantów? Bo teraz się okazuje że z tym stadem to nie teges.
  Jeżeli osoba chora na cukrzycę zarazi się wirusem i umrze to na co ona wg ciebie umarła? To takie gadanie o chorobach współistniejących jest szukaniem wytłumaczeń dla niewydolności systemu państwa.
  @maciek.g
  Australia przeznaczyła hotele na kwarantannę i rząd za to hotelarzom płacił.
  Ale pamiętam jak do Brisbane wróciły dwie dziewczyny z Melbourne i zełgały na granicy, że przyjechały z NSW. Obie zarażone połaziły po sklepach, po restauracjach i zaraziły ponad 20 osób. Zrobiono wtedy kilkanaście tysięcy testów, ludzie stali w kolejkach po kilka godzin. Ale u nas nie trzeba mieć skierowania, nie trzeba płacić i jak uważasz że mogłeś mieć styczność z osobą zarażoną idziesz i robisz test.
  Ostatnio Brisbane było przez weekend (3 dni) zamknięte totalnie, bo były dwa przypadki zarażenia angielską wersją wirusa. Znowu wykupili papier toaletowy 🙂 Ale wszyscy siedzieli w domu i nie pyskowali na zamknięcie, bo wiemy że to działa. I kiedy nie wykryto nowych przypadków to życie wróciło do normy, ale w maseczkach i z ograniczeniami. Premierzy stanowi i federalny codziennie zdają sprawozdanie w mediach o podjętych działaniach i efektach. Strony rządowe są na bieżąco aktualizowane, dodatkowe linie informacyjne służą pomocą.

 108. Martin Luther King Jr. Day , 2021.01.18

  Dzien pamieci Martina Luthera Kinga, w USA swieto narodowe od 1986 – kazdego roku w trzeci poniedzialek stycznia.

  I Have A Dream Martin Luther King Jr with Lyrics
  https://www.youtube.com/watch?v=o1qm7YYYsWs

 109. Hipokryzja katolików nad Wisłą jest porażająca… szczątki państwa świeckiego przerabianego za pomocą klauzuli sumienia na państwo wyznaniowe uczynili odpowiedzialnym za opanowanie zarazy zesłanej jako wyroki boskie za ich grzechy… KK milczy zamiast zdecydowanie proponować modlitwę i zaniechanie grzesznego życia… szczepionka nie jest religijnym narzędziem naprawy moralnej tej społeczności… dzisiaj… to korona wirus i choroby współistniejące, to jak plagi egipskie.. aż do nawrócenia się…. Tak sobie myślę prywatnie… kiedy dziurawy dach… bieganie z miednicą od przecieku do przecieku nie jest sposobem na życie… wystarczy być przyzwoitym, a zdrowie wróci… jak z pomocą dekarza…

 110. Kijowski a Nawalny czy Chodorkowski… wątek kryminalny pomijany jest w ocenie zachowań „męczenników”… Tak sobie myślę prywatnie…. czy hasło je..ć władzę faktycznie ma prowadzić do politycznej rehabilitacji… jak tzw. wyklęci mordujący wbrew przykazaniu… komunistów… A KK milczy jak w czasie okupacji… czy zbrodniarz jest dalej synem marnotrawnym…

 111. Ozzy,

  Thumbs up

 112. Postraszymy Optymatyk’a ; a innym zrobimy przyjemność , niech się cieszą .

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Art. 36. 1.22)
  Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym,
  zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano
  chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych
  osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub
  przymusowym podaniu leków.
  2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego
  środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne.
  Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.
  3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy
  lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.
  4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu
  bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu
  bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.
  5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż
  24 godziny łącznie.
  6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.
  7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub
  kaftana bezpieczeństwa.
  8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem
  leków do organizmu osoby – bez jej zgody.
  Ps. ściągnąłem z tej strony .

  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001845/O/D20201845.pdf

 113. Kaczyński a hipokryzja Unii w sprawach praworządności i suwerenności państw… Nawalny jest tego przykładem… Tak sobie myślę prywatnie… Unia wchodzi w buty Breżniewa o ograniczonej suwerenności… pucz na Kapitolu Unia „przespała”… był zajęta logistyką powrotu Nawalnego na schody Kremla… jak podżegacz Trump… Drang nach Osten…! wiecznie żywa… Kaczyński to czuje…

 114. ŻOŁNIERZE SPAKOWALI SWÓJ SPRZĘT I LECĄ DO WASZYNGTONU! W USA MOBILIZACJA WOJSKA Z CAŁEGO KRAJU

  https://www.youtube.com/watch?v=KIaL5So8DIQ

 115. Na razie nie łapią i nie szczepią , życie toczy się w miarę normalnie .

  https://www.youtube.com/watch?v=TFOg_A1J0HY

 116. Kiedy kwarantanna Nawalnego po powrocie z zadżumionego terytorium Niemiec… Tak sobie myślę prywatnie… zakazy sanitarne spacyfikowały opozycję nad Wisłą… wszelkiej maści…

 117. W stanie Queensland podobnie , tyle że mniej ludzi na ulicach
  ale to z powodu braku turystów .

  https://www.youtube.com/watch?v=rct0ovk1ObQ

 118. Co Walusiem w RPA… zamordował komunistę i czeka na powrót w chwale… Tak sobie myślę prywatnie o katolickich przesłankach dobrych uczynków przez tzw. wyklętych…

 119. Co jest ważniejsze powrót Nawalnego czy zaniżenie dostaw szczepionki o 50 procent… Tak sobie myślę prywatnie… jak tu żyć kiedy rozbudzono oczekiwania na 500 procent… jak zawartość cukru w cukrze…

 120. Nowak wrócił z banderowskiej Ukrainy i został aresztowany… Tak sobie myślę prywatnie, że w Europie Środkowej powroty, to rosyjska ruletka…

 121. Kościół sam sobie szkodzi. Umożliwiając wystąpienia polityczne w swoich świątyniach doraźnie zyskuje wsparcie władzy, ale jednocześnie jest traktowany przez wielu jako jej przybudówka. Pytanie, czy naprawdę wierzący chcą takiego Kościoła?

 122. Jak ma się zatrzymanie Nawalnego do wyzwolenia Polski przez Armię Czerwoną wraz Ludowym Wojskiem Polskim… Tak sobie myślę prywatnie… o przemówieniu Kaczyńskiego w języku niemiecki… w ramach katolickiej III Rzeszy… o nadciągającym wyzwoleniu… zło atakuje…

 123. W Wielkiej Brytanii jest ktos taki jak Lord Sumption.
  Jest on byłym sędzą Sądu Najwyższego (odszedł na emeryturę w 2018 -tym roku)
  Dość często jest zapraszany do różnych mediów i proszony o opinię na różne tematy. Jest on częstym gościem w BBC

  Dlaczego o nim wspominam?
  ten jegomość w bardzo spokojny, lordowski sposób tłumaczy bezsens lockdownu, jak również uważa, że covid nie jest taki straszny jak go maluja.
  Dla zoobrazowania daje porównania z ospą prawdziwą, czy epidemiami dżumy czy cholery.
  twierdzi on, że kiedyś ludzie wiedzieli o nieuchronności tych zaraz i odpowiedzio reagowali.
  natomiast my jesteśmy w jakimś stopniu zdemoralizowani (to mój skrót tego co mówił, on to bardziej elegancko ujął) długo trwałym brakiem pandemii, czy też ciężkiej epidemi w krajach zachodnich. Stąd reagujemy nieco histerycznie (to też mój skrót, ale oddający sens jego wypowiedzi)

  Ostatnio również występował jako gość BBC i w trakcie rozmowy z młodą, uroczą kobietą chorą na raka (już w czwartym stadium)
  powiedział do niej tak:
  I didn’t say your life was not valuable, I said it was less valuable.”
  co dokładnie znaczy: „Nie powiedziałem, że twoje życie nie jest cenne/wartościowe, ja powiedziałem, że jest mniej cenne/wartościowe”

  Tę kobietę widać było ze zatkało. odnosiłam wrażenie, że panuje nad łzami. próbowała jednak dzielnie zdobyć się na jakąś odpowiedź na takie brutalne stwierdzenie.

  Oczywiście lord się broni, że zdanie wyrwane z kontekstu.
  Ale ja na przykład nie znam kontekstu żeby takie zdanko walnąć do niebezpiecznie chorego człowieka.

  przypuszczam, że ten lord podobnie jak i inni lordowie ma za sobą zimny wychów w szkołach z internatem i brakiem normalnych kontaktów z rodzicami. Emocjonalność na poziomie dobrze działającej maszyny.
  I ten człowiek był długo sędzią w Supreme Court

  Poniżej link z fragmentem powyższej wypowiedzi.
  trzeba odblokować AdBlock i odświeżyć stronę i mozna wysłuchac.

  Lord Sumption to a lady with stage 4 cancer: ‚I didn’t say your life was not valuable, I said it was less valuable.’
  https://www.dailymail.co.uk/video/news/video-2334660/Video-Lord-Sumption-tells-cancer-sufferer-life-valuable.html

 124. Optymatyk
  18 stycznia o godz. 1:35
  Z sieci:

  „Nadal twierdzę, że rozmawianie o kowid19 należy zawsze zacząć od tego, że sarskow2 nie był do tej pory wyizolowany, zatem nie możemy znać ani DNA czy też RNA tego wirusa, zatem przygotowane startery do PCR powodują, że test RT-PCR nie wykrywa w ogóle tego wirusa, zatem nie znamy wcale poziomu zakażeń.

  Mój komentarz

  Bajędy o niewyizolowaniu wirusa SARSCov-2 i różne inne fantazmaty o śmiertelnej dewastacji naszego DNA przez szczepionkę mRNA (w USA umrze z powodu zaszczepienia 50 mln ludzi) rozpowszechnia w Polsce Jerzy Zięba – czołowy wykładowca antyszczepionkowy na youtube, podobny do amerykańskiej propagatorki „prawdy” o covid-19 byłej naukowczyni Judi Mikovits.

  W żywe oczy kłamstwa formułowane pseudonaukowym językiem.

  Oto link do pracowania wyjaśniającego skąd antyszczepionkowcy czerpią wiedzę o covid-19

  file:///C:/Users/test/Downloads/wyborcza.pl-To%20oni%20zniech%C4%99caj%C4%85%20Polki%20i%20Polak%C3%B3w%20do%20szczepie%C5%84%20(3).pdf
  TJ

 125. Link do antyszczepionkowych działań:

  file:///C:/Users/test/Downloads/wyborcza.pl-To%20oni%20zniech%C4%99caj%C4%85%20Polki%20i%20Polak%C3%B3w%20do%20szczepie%C5%84%20(3).pdf
  TJ

 126. Religia sugeruje, że tylko śmierć prowadzi do zbawienia… czy nie chcemy być zbawieni… Tak sobie myślę prywatnie… na jaką drogę do śmierci zostajemy kopa… w tym jest ambaras… nie ma chętnych poza kolejnością…

 127. Fragment linkowanego opracowania Anny Mierzyńskiej w wyborcza.pl o źródłach wiedzy antyszczepionkowej

  „Kolejna strona, która sieje treści spiskowe, to globalna.info. Założona w sierpniu 2019 roku, zyskała na popularności w 2020. Na Facebooku jest związana z dwoma fanpage’ami: mniejszym − globalna.info, i znacznie większym – z 79 tys. obserwujących – Globalna Świadomość. Oba są anonimowe, jednak analiza powiązań prowadzi do fundacji z Piaseczna. Globalna.info miesięcznie notuje ok. 300 tys. wejść, a najpopularniejsze jej artykuły mają półmilionowe zasięgi w mediach społecznościowych. Można tu znaleźć chyba wszystkie teorie spiskowe, jakie dotychczas wymyślono. Są artykuły o: „rasach obcych, które walczą o dominację na Ziemi”, o UFO, okultystycznych budowlach, słowiańskich gigantach, Atlantydzie, Lemurii, iluminatach,
  masonach etc.

  Między opowieściami o masonach i UFO publikowane są treści dotyczące pandemii i szczepień, oczywiście zgodnie z obowiązującym schematem, czyli pełne spisków. Artykuł z 3 stycznia „Watykan orędownikiem P/fi/ze/ra – papierz chce „wykłucia” całej światowej populacji” (pisownia oryg.) – ma potencjalny zasięg w sieci na poziomie 178 tys .

  W materiale z 28 grudnia o „socjotechnice segregacji sanitarnej” najpierw pojawia się informacja, że autorzy nikogo do szczepień nie zachęcają ani ich nie odradzają. Jednak na końcu artykułu emocje się zmieniają: „Jaki trzeba mieć iloraz inteligencji, aby pozwolić się zaszczepić czymś za co odpowiedzialności nie chce wziąć ani producent ani rząd. Banda syjonistycznych świń z wiejskiej nalega aby Polacy zafundowali sobie przygotowana w ekspresowym tempie szczepionkę, ingerującą w DNA i zagrażającą mało odpornym organizmom. Proste maski do huja nie podobne – gumka+szmatka – inaczej kaganiec niewolnika targaliśmy z Chin…, ale oczywiście nasz bajeczny rząd poradzi sobie z magazynowaniem tego szamba ścierwa – szczepionkowego w temper. poniżej -70 st. C” (pisownia oryg.). Zasięg artykułu: 206 tys. odbiorców.”
  TJ

 128. @tejot

  Możesz przybliżyć tytuł artykułu i datę? Te linki nie działają

 129. Ewa-Joanna
  18 stycznia o godz. 3:26
  Jak rząd pokazuje, że działa logicznie i ma efekty, ludzie go wspierają i w większości wierzą, że działa dobrze dla ich dobra. Na dodatek dostają jasną i i nie pokrętna informację , a więc trafiają do nich przekazy rządowe i nie potrzebne są żadne drakońskie kary by podporządkowywali się zarządzeniom. Opinia publiczna robi wtedy swoje i wymusza. W czasie trudnym ludzie raczej podporządkowują się przywódcom i wokół nich skupiają. Jednak gdy przywódcy nie mają sukcesów i nie wydają wciąż sprzeczne rozkazy wszystko zmienia się i coraz więcej ludzi przestaje im wieżyc i tu nawet kary nie wiele pomogą bo nawet policja nie żyje w pustce i boi się opinia publicznej. Nawet dobre zarządzenia wtedy są łamane.
  To co piszesz właśnie pokazuje to co napisałem Działania są logiczne i nic dziwnego że ludzie nie protestują. By skutecznie wygasić ognisko zakażenia trzeba przerwać kontakty z potencjalnymi roznosicielami. dy wirus już znalazł się w państwie .wykryć ognisko można jedynie testowaniem i to skierowanym tam gdzie są podejrzenia. Blokowanie powinno być nie wybiórcze , ale możliwie szerokie i stosunkowo krótkie , bowiem wystarczy 14 dni jak pisałem by widzieć efekty. Blokowanie często jest robione na zasadzie domysłu ,a nie faktów i jest szalenie kosztowne, a więc gdy jest czas i możliwość powinno się ustalać fakty i sprawdzać czy faktycznie blokujemy ogniska choroby. Można to robić szybkimi testami wspomaganymi testami genetycznymi.
  W Polsce działo się dokładnie odwrotnie niż piszesz. Najpierw władza wyśmiewała i pisała o „syndromie chińskim” potem mimo wykrycia chorych w kraju przepływ ludzi przez granice był niczym nie skrepowany. Niektórzy przybywający dziwili się, że .gdzie indziej ich sprawdzano, a w Polsce było tak jakby epidemia nie istniała. Gdy zaczęło być widać, że chorych z dnia na dzień przybywa rząd rozpoczął chaotyczne i nieskoordynowane działanie, a jego funkcjonariusze wydawali szereg sprzecznych ze sobą poleceń (informacja też była niezgodna z faktami) (maseczki nic nie dają , a potem mateczni niezbędne nie ważne jakie ale mają być)
  Nic nie przygotowano i zaczęło drastycznie brakować środków ochrony (nawet medycy nie mieli środków ochrony osobistej). Z rządowych akcji sprowadzania potrzebnych środków ochrony zrobiono polityczny spektakl i zaraz po nim wyszło, że sprowadzono buble i mało wartościowy towar, an dokładkę część gdzieś zginęła (respiratory).
  Wyśmiewano prywatne akcje sprowadzania środków ochrony (słynny Owsiak). Panowie z rządu wymyślili kompletnie nieskuteczna metodę testowania (pewnie początkowo wynikała z drastycznego braku testów i mocy przerobowych oraz uznania, że szybkie testy są kompletnie bezwartościowe ) Zalecenie rządowe testować tylko z ewidentnymi objawami choroby potwierdzonymi przez lekarza NFZ – lekarze działający prywatnie nikogo na testowanie nie mogli skierować, a testy wykonane prywatnie nie były uznawane. Na dodatek monopol działania przeciw epidemii rząd dal jedynie lekarzom NFZ i służbom państwowym . Prywatnie zrobione testy nie były uznawane, uznawano jedynie te za które płacił rząd. (słynne jak ma pieniądze i chce się dowiedzieć czy jest zakarzony niech sobie robi test ) Potem mimo uzyskania dużej liczby testów i mocy przerobowych zasadę utrzymano. Czyli uzyskiwano wiedze na temat czubka góry lodowej. (było to zazwyczaj zbyt późno by przeciąć łańcuch zakażeń) Takie testy nawet nie zabezpieczały personelu szpitalnego, bo wiadomo było tylko ze ten z testem pozytywnym z pewnością zakaża , ale wiedziano tez, że jest znacznie większa liczba tych którzy zakażają i dlatego przed przyjecie robiono testy genetycznym i wstrzymywano przyjecie o 24 godziny (czasem z fatalnym dla pacjenta skutkiem)
  Wyśmiewano testy antygenowe (nic nie dają , niepewne informują tylko o przeciwciałach , a nie o zakażeniu itd, teraz pod wpływem faktów powoli to się zmienia , ale monopol wciąż na państwowa służba zdrowia).
  To w najwiekszym skrócie przyczyny katastrofy epidemicznej w Polsce.

 130. A cudu nie ma… Tak sobie myślę prywatnie o reklamie zwykłego proszku…

 131. Gdyby chodziło tylko o zdrowie płaskoziemców, to można by rzec: pies ich drapał, każdy ma prawo być idiotą.
  Niestety, zbiorowość ludzka w swoim interesie musi walczyć o rozsądne zachowanie największych oszołomów 🙁
  „Wolny (od rozumu) stolik” potrafi zawładnąć umysłami tysięcy durni, z których jeden (Optymatyk) produkuje się tu jak najęty.
  Co chcesz osiągnąć, ofiaro płaskoziemskiej propagandy?

 132. Polski Śnieżny Terroryzm , godkowo – smolenski pod kątem ,.
  Wystarczy minimally powiew i trzeba wzywać saperów .
  Dlaczego nie wezwano saperów do kaczki ?
  Bo było bezwietrznie i wystąpił puchowy śniegu tren , na pomniku pod kątem
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26696474,przed-pomnikiem-smolenskim-stanal-balwan-w-ksztalcie-kaczki.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

 133. Nawalny, a sprawa Giertycha… niech sąd rozstrzygnie o jego statusie… Tak sobie myślę prywatnie, że w Rosji jest tubylcza praworządność.. w ramach ONZ… nie to co w Guantanamo…

 134. bonus śniegowy, ale tnp kaczo- śnieżny
  ” logedout
  godzinę temu

  Explosive snowflakes „

 135. Na dodatek przypomniałem sobie rzucanie śnieżkami w zomowców na Piotrkowskiej ( prawie naprzeciwko katedry ) bo srebro i zloto to nic .. chodzi o to ..

 136. Teorie antyszczepionkowe są częścią teorii globalnego spisku
  GajowyM.
  18 stycznia o godz. 10:57

  Mój komentarz
  Co jest charakterystyczne dla propagandy antyszczepionkowców?
  Ta propaganda jest rozpowszechniana przez platformy prawicowe i ujmuje problem antyszczepionkowy jako część globalnego spisku. Ogłoszenie pandemii i obostrzeń z nią związanych, podjęcie akcji szczepień, to rzekomo akcja zaplanowana, część światowego spisku przeciwko ludzkości.

  Ta propaganda bardzo podobna do teorii głoszonych przez amerykański ruch QAnon – o światowym spisku wysoko postawionych przestępców, którzy rządzą zachodnimi państwami (wybawcą świata wg tej wizji miał być Donald Trump). Światem rządzą handlarze dziećmi i gwałciciele, Trump próbował zniszczyć ten układ, ale przegrał – takie jest sens wyjaśnień serwowanych ludziom przez QAnon.

  Zupełnie podobnie do misji Kaczyńskiego, który w 2015 roku głosił teorię o niewidocznym dla przeciętnego śmiertelnika „układzie” rządzącym Polską, złożonym generalnie obcych, (postkomunistów, komunistów, uśpionych agentów, okragłostołowców, itp.), który to układ trzeba rozmontować, wyzwolić Polskę.
  Teoria ta została po porażce wyborczej Kaczyńskiego w 2007 roku zmodyfikowana i rozszczepiona na kilka pokrewnych teorii spiskowych:

  1) Teoria o zamachu na prezydenta RP w Smoleńsku i zdradzie państwowej Donalda Tuska

  2) Teorie o tym, ze Europa gnije, Europą rządzą niedouczeni urzędnicy, lewacy, masoni, libertarianie niszczący wartości, dechrystianizujący świat, dążący do założenia nam Polakom kajdanów unijnych, do depopulacji świata, itp.

  Pytanie – ile osób wierzy w te kocopały? Moim zdaniem relatywnie dużo, bowiem internet stworzył nową przestrzeń mentalną, którą zagospodarowują ludzie o skłonnościach paranoicznych, a także nieparanoiczni cwaniacy tłukący kasę i zdobywający popularność na rozpowszechnianiu mrożących krew w żyłach wieści oraz cyniczni, sprzedajni politycy, którzy znaleźli lukę popularnościową by wcisnąć się do niej łatwo i przyjemnie i być wreszcie kimś więcej niż dotychczas.

  Istnieje także inny motyw skłaniający różne agencje, służby i polityków do takich działań – podejmowania prób dezorganizacji, wprowadzenia zamętu do państw wrogich poprzez sianie dezinformacji, mącenie świadomości obywateli, odwracanie ich postawy wobec państwa, podważanie zaufania do instytucji ustrojowych, generalnie wzbudzenie w ludziach niepewności.

  Politycy żądni większej władzy, popularności i kasy traktują te teorie jako zwykłe, tak samo dobre, jak każde inne, narzędzie polityczne przydatne do realizowania tych celów.
  TJ

 137. Korekta
  Jest
  Zupełnie podobnie do misji Kaczyńskiego, który w 2015 roku głosił teorię
  Ma być
  Zupełnie podobnie do misji Kaczyńskiego, który w 2005 roku głosił teorię
  TJ

 138. 404
  18 stycznia o godz. 1:24
  Akurat o fabrykowanie fałszywek Norwegii bym nie podejrzewał (wg Blomberga 4 miejsce w rankingu)
  Co do siłowni to znam sprawę z autopsji bowiem ćwiczę regularnie zdając sobie sprawę, że nie ma lepszego sposobu na zachowanie zdrowia i sprawności.
  Wiem dlatego, że wbrew obiegowym opiniom jest to miejcie stosunkowo bezpieczne (znacznie bezpieczniejsze od sklepów)
  Na siłowni na która chodziłem zanim ja zamknięto zaraz przy wejściu stał automat do dezynfekcji rąk i gdy się je zdezynfekowało, to dopiero szlo się do recepcji. Był wymóg by każdy brał swój ręcznik i kładł go na ławeczkach czy siedzeniach ( informacja – nie masz ręcznika wypożycz go z recepcji) Wszędzie stały środki do dezynfekcji i przy nich informacja „zawsze przed i po zakończeniu ćwiczenia zdezynfekuj sprzęt”. Wszędzie informacje zachowaj dystans , wybierz miejsce do ćwiczenia możliwie odległe od innego użytkownika. To nie była duża siłownia, ale miała dwie sale jedna ze sprzętem 900mkw i druga mniejsza 200mkw sale do ćwiczeń wyposażone w nawiewy wymuszające szybka wyminę powietrza. Na sali większej na której ćwiczyłem rzadko kiedy było jednorazowo więcej niż 25 osób – czyli obłożenie 1 osoba na 36mkw.
  Ćwiczyliśmy bez maseczek (ale jak ktoś chciał to nikt tego nie zabraniał)
  Kontakty osobowe minimalne, choć niektórzy w dalszym ciągu podawali sobie ręce, czy czy dotykali łakociami czy pięściami. Jak ktoś nie chciał si tak witać to rozumiano i żadnych nacisków nie było.
  Tak, że mitem jest to wielkie zagrożenie w siłowniach.Tam na dodatek każdy ćwiczący jest rejestrowany w komputerze i wiadomo kiedy był na zajęciach. To nie są przypadkowi ludzie tak jak w sklepach , restauracjach , koncertach , kinach itd. Czyli w przypadku wykrycia zakażenia łatwo jest ustali z kim osoba miała styczność. Na dokładkę prawie nikt nie idzie ćwiczyć na siłownie gdy się źle czuje (nie da się ćwiczyć, organizm sam to pokaże).
  Obsługa jest upoważniona by każdego z katarem czy kaszlem nie dopuszczać do korzystania z siłowni (po prostu wypraszają i nie ma szansy by zostać – można za sprzeciw stracić prawo do korzystania z siłowni.
  Tam bardzo łatwo i skutecznie ze względu na rejestrowanie wymusić jeszce większe środki bezpieczeństwa mimo że i taksą to jak widać stosunków bezpieczne miejsca i nie da się ich porównać że szkołami, przedszkolami czy sklepami nie mówiąc o galeriach handlowych ,a nawet hotelach czy restauracjach (chociaż w tych hotelach i restauracjach tez można wymość reżimy sanitarne i skuteczne środki prewencji)

 139. @tejot
  Nie pamiętam kto to napisał, że głupcy mają przewagę gdyż jest ich więcej. Podobne zdanie miał Lem na temat internetu. T

 140. Czy na to czekał rząd?

  https://sportowefakty.wp.pl/fitness/919568/branza-fitness-nie-czeka-na-decyzje-rzadu-polowa-rynku-moze-otworzyc-sie-1-luteg
  Po co było robić tak długo blokadę ? Logicznie to 20 do 25 dni po tym czasie co przecież to już są przecięte łańcuchy zakażeń

 141. Kaczyński ogłosił się liderem w Unii w sprawach praworządności na świecie… organizuje innych do wyprawy światowej przeciwko… teraz Rosji… Tak sobie myślę prywatnie… łapaj… pasuje do krucjaty…

 142. Żona chciała uzyskać zdalnie receptę na lek, ale lekarka ze szpitala informuje, że nie da rady tego zrobić, bowiem wysiadł system komputerowy do wystawiania e recept , a spec od niego jest chory i nie wiadomo kiedy wróci do pracy.

 143. tejot
  18 stycznia o godz. 12:07
  napisałeś
  „Politycy żądni większej władzy, popularności i kasy traktują te teorie jako zwykłe, tak samo dobre, jak każde inne, narzędzie polityczne przydatne do realizowania tych celów”
  To należny uzupełnić Politycy bez jakiejkolwiek moralności i dalej już to co napisałeś.
  Nie wszyscy politycy żądni władzy są kompletnie niemoralni i bezideowi , często chcą władzy właśnie by swe idee wdrożyć i oni są równie niebezpieczni dla ludzi jak ci bezideowcy.

 144. otu
  18 stycznia o godz. 12:58
  Lem ze zdziwieniem stwierdził ” żeby nie internet nigdy bym się nie dowiedział że na świecie jest tylu idiotów”

 145. Dni wolności = Wania z pepeszą.

  Klarnet w czerep *****

 146. Nadzieja, że internet przyczyni do większej dostępności do wiedzy i intelektualne dorobku ludzkości, okazała się tylko połowicznie uzasadniona. Dla tych którzy na tej wiedzy i i dorobku byli już zawsze zainteresowani, internet stał się rzeczywiście olbrzymim udogodnieniem i w ten sposób przyczynił się także do rozpowszechnienia tego, co potocznie nazywamy tą „wiedzą”. Niestety optymizm, że ludzka społeczność jest rzeczywiście w swojej większością tą wiedzą zainteresowana okazała się płonna. Tymczasem okazało, że pod cieniutką warstwą cywilizacji i wiedzy, kotłuje się coś całkiem innego, co internet w pełnej krasie wyprowadził na światło dzienne. W internecie dzięki jego powszechności każda nawet najbardziej zwariowana idea znajdzie swoich popleczników i każdy idiota znajdzie bratnią duszę. To wszystko nie byłoby aż tak ważne, gdyby nie znaleźli się politycy, którzy tą szansę na rozpowszechnianie ludzkiej głupoty nie odkryli, jako szansy do przejęcia przywódczej roli nad skondensowaną w internecie ludzką głupotą. Do tego jeszcze dochodzi , że internet międzynarodowo wykorzystywany jest do walki politycznej i do popularyzowania przez trolów, idei społecznych i politycznych, szkodliwych dla konkurujących krajów.
  W efekcie internet udowodnił jedno; że ludzka głupota jest nieśmiertelna i także internet w niczym nie zmienił faktu, że na tą głupotę pod zmienionymi warunkami technologicznymi, dalej koniecznie trzeba i warto stawiać.

 147. maciek.g
  18 stycznia o godz. 14:06
  tejot
  18 stycznia o godz. 12:07
  napisałeś
  „Politycy żądni większej władzy, popularności i kasy traktują te teorie jako zwykłe, tak samo dobre, jak każde inne, narzędzie polityczne przydatne do realizowania tych celów”
  To należny uzupełnić Politycy bez jakiejkolwiek moralności i dalej już to co napisałeś.
  Nie wszyscy politycy żądni władzy są kompletnie niemoralni i bezideowi , często chcą władzy właśnie by swe idee wdrożyć i oni są równie niebezpieczni dla ludzi jak ci bezideowcy.

  Mój komentarz
  To prawda. Nie wszyscy politycy są kompletnie niemoralni i bezideowi, tak jak nie wszyscy obywatele są głupi, nierozsądni, nierozważni.

  Ale
  Procesy, które zachodzą w społeczeństwie obejmują, oddziałują na całą wspólnotę lub jej dużą cześć, lecz ich powstawanie, kreacja i rozwój zachodzą w ośrodkach, we frakcjach społeczeństwa (klasach), środowiskach, które skupiają szczególnego rodzaju ludzi, o składzie nie odzwierciedlającym rozkładu głupoty, czy mądrości w całym społeczeństwie.
  To jest problem bardziej złożony. Dotyczy władztwa, hierarchii autorytetów, sprawczości, itd.
  TJ

 148. 404
  18 stycznia o godz. 1:24
  Odnośnie mierzenia temperatury to ma to sens bowiem zazwyczaj po pewnym czasie od zainfekowania pojawia się temperatura , daje więc to jakąś prewencję.

  Natomiast odnośnie szybkich testów to sami rządzący wprowadzili dezinformację i wręcz szerzą kłamstwo
  Zobaczmy co i z jaką precyzja wykrywają testy

  https://diag.pl/pacjent/koronawirus/rodzaje-testow-w-kierunku-covid-19/

  test PCR wykrywa od wczesnej fazy infekcji do 6 tygodni po niej Real Time RT-PCR .względna czułość: 100% (95% CI*: 86,0 – 100%); względna swoistość: 98% …
  Jak określiło FDA, testy antygenowe wykazują czułość w zakresie 84,0% do 97,6% w porównaniu z PCR.
  ta czułoś ciągle się poprawia i ostatnio jest przykładowo info
  „Od ubiegłego tygodnia na rynku amerykańskim i europejskim dopuszczono do stosowania dwa testy na przeciwciała Covid-19. Producenci deklarują 99 i 99,8 proc. dokładności testów.”

  Wczesną fazę infekcji najskuteczniej wykrywa test PCR , dość skuteczny jest też wymaz antygenowy.
  W aktywnej fazie infekcji PCR , wymaz antygenowy i badanie antygenowe z krwi
  Późna faza infekcji test PCR , badanie antygenowe z krwi
  Późna faza zdrowienia badania antygenowe
  Ozdrowieniec badania antygenowe
  Nic dziwnego że WHO preferuje testy PCR do wykrywania zakażenia
  Sęk w tym że to bardzo pracochłonne wymagające specjalistów i odpowiednich laboratoriów badanie na dodatek trwa długo (do 24godz)
  Wymaz antygenowy badanie wykonywane jest w oparciu o wymaz, pobrany od pacjenta z nosogardzieli. Po pobraniu wymazu, próbkę materiału nanosi się do otworu na płytce testowej i po określonym czasie dokonuje odczytu. Czas oczekiwania na wynik różni się między testami różnych producentów, ale zwykle jest dostępny w ciągu 10-30 minut.
  Nie trzeba wysokiej klasy specjalistów.
  Próbka krwi żylnej … Czas oczekiwania na wynik dostępny jest już w ciągu 15-20 minut.
  Szybkość i brak wysoko wykwalifikowanych pracowników i laboratoriów jest zdecydowanie na korzyść tych szybkich testów jednak one kiepsko skutkują w początkowej fazie infekcji.
  Jednak jak wiadomo testami PCR rzadko się takich ludzi testuje. Dlatego dziwi tan upór w nie wykonywaniu innych testów.
  Obecnie już WHO dopuściło stosowanie testów wymaz antygenowy jednak we wczesnej fazie gdy są objawy zaleca sprawdzenie testem PCR.
  Na dodatek testy antygenowe są drastycznie tańsze (50 do 200zł) testy PCR (400 do 800zł)
  Testami antygenowymi możemy wyłuskać tych co przeszli infekcje i są zdrowi (i zazwyczaj odporni na wirusa). Tu jednak trzeba potwierdzenia testem PCR (lub poczekać 15 dni do 20 dni)

 149. Antywakserzy & foliarze.

  Jeżeli posiadacie choć odrobinę przyzwoitości bądź rozumu, to natychmiast powinniście poddać się dobrowolnemu zarażeniu c19. Statystyki porównawcze z wynikami zaszczepionych nieszczęśników, będą waszym ogromnym wkładem w dziedzictwo światowej nauki.

 150. Przedwczoraj, tj. 16 stycznia 2021 roku dziesięciu Szerpów Nepalskich zdobyło K-2 (8611 metrów), niezdobyty do tego czasu zimą szczyt w Himalajach.
  Wielu próbowało i wielu zginęło podejmując takie wyzwanie. W telewizyjnym studio mogliśmy oglądać makietę tej góry w całej okazałości. Polacy też podejmowali wysiłki zdobycia tej góry zimą. Chcieli być pierwsi, ale się nie udało. Szerpowie dotychczas występowali w roli tragarzy, tym razem w roli himalaistów postanowili za cel zdobycie szczytu zimą i spełnili swoje marzenia. W całą grupą razem stanęli na szczycie, szczęśliwie wykorzystując okno pogodowe.

 151. Wczoraj na inny szczyt wdrapał się rosyjski polityk dramatyczny wracając do kraju. Przywitała go służba więzienna. Na jego miejscu poczekałbym na lepszą okazję. Być może jednak tylko tam, w rodzinnym kraju, może oddychać pełną piersią, co tłumaczy podjętą decyzję o powrocie

  Dzisiaj w telewizji prezentowano kandydatkę na piosenkarkę. Śpiewała swój pierwszy kawałek. Zapamiętałem fragment tej piosenki „Ja tu się duszę, ja wyjechać muszę…”
  Zwróćcie uwagę na słowo „tu”, czyli tam, w studiu telewizyjnym brakowało pewnie świeżego powietrza

 152. Trzeci poniedziałek stycznia to najbardziej depresyjny dzień w roku
  W takim dniu polecam
  https://www.youtube.com/watch?v=6NXnxTNIWkc

 153. Na marginesie
  To miłe. W rewanżu piosenka optymistyczna z Zachodniego Wybrzeża
  https://www.youtube.com/watch?v=ivPEKaBHjYA

 154. Optymatyk będzie niepocieszony.

  Jak wynika z informacji medialnych z powstania lockdownowego pod wodzą architekta Pitonia wyszły nici. I to nie tylko na Podhalu bo ledwie niewiele ponad sto knajp i innych tzw MŚP w skali kraju zdecydowało się otworzyć swe podwoje. W sumie mozna się było tego spodziewać.

  Z tym, że przeciwnikom lockdownów można śmiało polecić wynalazek, który usiłuje wprowadzać w życie pewien skandynawski koncern w swych europejskich fabrykach. To tzw obroże antycovidowe, które w czasie pracy mają nosić pracownicy koncernu. Zasada działania tych zapinanych na szyjach obroży polega na wydawniu przejmującego, odstręczającego dźwieku w przypadku gdy pracownicy zbliżają się do siebie na dystans mniejszy aniżeli 2 metry.
  Z tym, że nie wiem noszenie owych obroży uda się wymusić na klientach knajp, siłowni czy basenów.
  No bo na pracownikach napewno się uda.

 155. ls42
  Jakieś 40 + lat temu Messner i jego kumpel Dacher dotarli na K2 bez tlenowych masek 🙄
  I bez butli tlenowych.

  Messner wówczas uważał ze to pełzająca trucizna. I dziwnie ludzina na niego patrzała. 🙄 Dziś na Bolsonaro, prezydent Brazylii też się dziwnie patrzą jak mówi swoim poddanym, jak się zaszczepicie zamienicie się w krokodyle 🙄

  Ale wróćmy do K2, tch dwoje weszli bez pomocy tragarzy zwanych Szerpami.
  Nikt tego wyczynu nie poprawił do dziś.
  Osiągnęli K2 w rekordowym czasie.
  Chyba z tej przyczyny, że jest to praktycznie niewykonalne, niemożliwe.
  Nie żebym to popierał, ale mam akurat do Messnera ogromny szacun za całokształt, za wizjonerskie projekty 🙂

 156. To jest obsługa !
  Człowiek, że ledwie oczy otworzy w areszcie po powrocie do ojczyzny, a tu już zebrał się sąd, dla wydania sprawiedliwe wyroku. Wszystko z jednej ręki, nawet nie trzeba opuszczać posterunku policji. To się nazywa luksus.
  Tutaj Ziobro jeszcze trochę musi sie poduczyć, ale w tym zakresie to napewno zdolny jest.

 157. „Bill Gates został największym prywatnym posiadaczem ziem rolnych w USA. Posiada ponad 96 tys. hektarów takich ziem, w kilkunastu różnych stanach.
  Bill Gates posiada dokładnie 96,8 tys. hektarów ziem rolnych (242 tys. akrów), jak wynika z najnowszych danych. To czyni go największym prywatnym posiadaczem tego typu ziem w USA, chociaż nie największym posiadaczem ziemskim w ogóle – pod tym względem niedościgniony jest miliarder John Malone, z 880 tys. hektarów posiadłości (2,2 mln akrów).”
  Ten system polityczno-ekonomiczny który tworzą „demokraci” i covidowcy, do złudzenia przypomina feudalizm. Cały majątek przejdzie na własnośći korporacji globalnych i miliarderów subsydiujących partie progresywno-dewiacyjne. Tego , to nawet nie przewidział Orwell.

 158. Dajcie spokuj Optymatykowi

  Nie tylko on tutaj jest naiwny i nie jest posłuszny władzom.
  Nie tylko jego nieufność do oficjalnej wiedzy, z oficjalnego źródła rządzących opiera się na słusznym przekonaniu 😛
  Krótko mówiąc, żadnej różnicy między Optymatykiem a jego krytykantami nie widzę 🙂

 159. @ geozak
  17 stycznia o godz. 22:01

  „Pamiętacie protesty Zielonych w sprawie elektrowni atomowych i zamknieto je wszystkie.

  Jakoś jest ciekawe ,że największym beneficjentem jest Rosja Putinowska
  która dostarcza gaz do Niemiec.”

  Pan jak zwykle wie, że dzwonią , tylko nie wie, w którym kościele.
  Jak pan myśli, skąd Niemcy sprowadzali paliwo do elektrowni atomowych ? A słyszał Pan o tym, że Niemcy mają jedną z największych w Europie produkcję energii ze źródeł odnawialnych ?

 160. P.S. Elektrownie atomowe w Niemczech mają być zamknięte do 2022 roku, więc jeszcze kilka z nich pracuje. Poza tym po zjednoczeniu w Niemczech znalazły się 2 duże elektrownie z NRD, z rosyjskimi reaktorami, które szybko zamknięto( podobno rosyjskie reaktory były niebezpieczne, ale ja bym widział tu raczej przyczyny ekonomiczne-spółki energetyczne z Zachodu nie chciały mieć konkurencji) do których paliwo i serwis dostarczali z pewnością Rosjanie, więc nie wiadomo czy na zamknięciu niemieckich elektrowni atomowych Rosja per saldo skorzystała

 161. Jak działa maszyneria PiSu w służbie dyplomatycznej
  Na onet.pl jest zamieszczony tekst pt „MSZ od środka” o wygryzaniu z posady przez nową ekipę PiS w MSZ ambasadora Polski w Japonii mianowanego jeszcze przez starą ekipę PiS – w ministerstwie kierowanym przez Waszczykowskiego.

  Podjazdy, donosy, mobbing, pomówienia, insynuacje, manipulacje przepisami, faktami, dokumentacją urzędową, wypieranie się w żywe oczy, itp. Arsenał PiSowskich metod stosowanych przez jakiegoś dyrektora w MSZ, który postanowił wygryźć z posady ambasadora Polski w Japonii. Niesamowite. Dosłownie buraczana dyplomacja, zaścianek mentalny, pycha i pazerność, bezład, Polnische Wirtschaft.

  Tekst jest wywiadem z byłym ambasadorem w Japonii i jest doskonałą ilustracją PiSowskiej wiedzy o polityce zagranicznej, oszałamiającej ignorancji w dziedzinie stosunków dyplomatycznych i zupełnej nieczułości na wizerunek swojego kraju.

  Ci ludzie, to psuje, buraczana arystokracja, nienawistnicy, zdeklarowani manipulatorzy. Strach pomyśleć, że to jest PiSowska elita, ludzie rządzący Polską.

  Stosunki panujące w polskiej służbie dyplomatycznej są dokładnym odbiciem ignorancji, bezradności i bałaganu myślowego panującego w głowie Jarosława Ka w sprawach polityki krajowej i zagranicznej, bałaganu który udziela się przymusowo, obowiązkowo wszystkim, którzy chcą „mieć” jakąś znaczniejszą posadę lub wpływy.

  Metody ich działania są w każdej „służbie” takie same – donosy, pomówienia, insynuacje, wykańczanie konkurentów, obsadzanie swoimi pozycji newralgicznych, choroba zawodowa (C2H5OH), brutalizacja działań, głośne powoływanie się przy tym na przepisy, prawo i sprawiedliwość, moralność, wartości, itp. Ostatni przykład – radni PiS z Wałbrzycha.
  TJ

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/msz-jacek-izydorczyk-opowiada-o-kulisach-odwolania-z-funkcji-ambasadora/0mr19vp,79cfc278

  Myszą z wciśniętym lewym klawiszem przeciągając po tekście powyższego adresu zaznaczyć go. Kliknąć prawym klawiszem myszy w zaznaczony link. Pokaże się okienko kontekstowe. W okienku kliknąć lewym klawiszem w polecenie „Przejdź do…”. Nastąpi przejście do onet.pl, do artykułu „MSZ od środka” .

 162. Korekta
  Adres internetowy po wklejeniu komentarza n EP się sczerwienił. Uwagi pod nim są niepotrzebne,
  TJ

 163. Bywalec 2
  18 stycznia o godz. 18:18
  To jest obsługa !
  Człowiek, że ledwie oczy otworzy w areszcie po powrocie do ojczyzny, a tu już zebrał się sąd, dla wydania sprawiedliwe wyroku. Wszystko z jednej ręki, nawet nie trzeba opuszczać posterunku policji.

  Mój komentarz
  Usługi kompleksowe, to siła służb w Rosji. Wszyscy w jednym miejscu i wszyscy niezależni.
  TJ

 164. Pożar Reichstagu i atak demokratów na Kapitol. https://www.unz.com/article/remembering-the-reichstag-fire/

 165. woytek
  18 stycznia o godz. 18:19
  Cały majątek przejdzie na własnośći korporacji globalnych i miliarderów subsydiujących partie progresywno-dewiacyjne. Tego , to nawet nie przewidział Orwell.

  Wiele rzeczy nie da się przewidzieć.
  Gdyby było wiadomo ze z @woytka wyrośnie taki faszysta, to matka na pewno zrobiłaby aborcje.

 166. Jakieś dwa, może trzy tygodnie temu, ktoś – w odpowiedzi na mój proszczepionkowy wpis na FB – wyzwał mnie od durniów piszących kretyństwa, niemających pojęcia o tym, jaka wygląda prawda o covidzie i szczepionkach, dołączył do tych uprzejmości film pt. Plandemic, który miał mi otworzyć oczy na „prawdziwą prawdę”. W tym filmie pojawia się dr Judy Mikovic i mówi to, co mówi. Nie będę pisał, co mówi, ponieważ zamieszczę poniżej odnośnik do artykułu, który wyjaśnia, dlaczego to, co mówi Mikovic, jest łgarstwem. Ten film stał się prawdziwym hitem wśród płaskoziemców, wg których rewelacje tej pani są koronnym dowodem a to, że ich teorie nie teoriami.
  https://sprawdzam.afp.com/ile-jest-prawdy-w-filmie-plandemic-niewiele

 167. Dywersyfikacja zakupu energii celem Unii… ale zakup leków już nie… Czy zakup dla ratowania życia nie otwiera pola do korupcji urzędników w Brukseli… i nie tylko… Tak sobie myślę prywatnie o pieniądzu ratującym życie zza biurka… Nie dowieżli… jak w Sklepie warzywnym Laskowika… Z tyłu sklepu…

 168. duende
  18 stycznia o godz. 16:40

  Kobitko duende ; no co z tobą , znowu o mnie zapomniałeś ? .

  https://www.youtube.com/watch?v=8DdMyBlHFww

  Ja o tobie zawsze będę pamiętał .

 169. @Blackley
  18 stycznia o godz. 22:06
  Coś Ty bracie puścił, J. Ziębę, tego „znachora”? hehehe. No, teraz witaj w klubie płaskoziemców, foliarzy, i wszelkiej maści antyszczepców. Tego nie da się słuchać przy „otwartych” uszach i oczach szeroko zamkniętych na „prawdę”.

 170. Wolał ruskie więzienie niż ,, zachodnią wolność ”

  https://tags.ooo/article/38289?fbclid=IwAR2gqFlxISoRylVTuFF_Ep70ypoodCsD1Kg15d8j9DLavSNRnYarE1gHjwI

  Wszyscy wracają i to dobrowolnie na łono Matuszki Rosji , Sołżenicyn
  ten od gułagów też wrócił , Matuszka Rosja jest litościwa wszystkich
  marnotrawnych synów przyjmuje . w Rosji miejsca mnogo .

 171. @ Adam100 19:52
  Ty, jako Adam, z pewnością zrodziłeś się z dziewicy Antify.

 172. Optymatyk
  18 stycznia o godz. 22:38

  No wiesz – ja to tak lubię głaskać kota pod włos .

 173. Blackley,
  No, Zięba Jerzy natyrał się jako wirusolog, immunolog, genetyk, epidemiolog, więc wie, co mówi. O jego fachowości świadczy przebieg kariery zawodowej. Nikt nie odważy się zaprzeczyć, że jest imponujący. Imponująca jest również determinacja, z jaką dążył i dąży do ujawniania prawdy, tej prawdy głęboko ukrytej, za co spotykają go prześladowania. A oto fragment jego zawodowej biografii.
  „Jerzy Zięba w latach 1976–1981 studiował na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, studia zakończył uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera. W 1982 wyemigrował do Niemiec, gdzie pracował w saunie, sprzątał restauracje i pracował jako elektryk w masarni, a rok później do Australii, gdzie pracował m.in. jako kucharz, nurek, wykładowca nawigacji w szkole lotniczej oraz inżynier przy produkcji maszyn górniczych, a następnie zajmował się marketingiem. W tym czasie ukończył kursy, zorganizowane przez przedsiębiorstwa mające siedziby w Australii i USA, z zakresu hipnozy klinicznej. Jerzy Zięba, mimo braku wykształcenia w dziedzinie psychoterapii, przedstawia się jako certyfikowany hipnoterapeuta (czyli psychoterapeuta stosujący w psychoterapii metody hipnozy)”.
  Więcej znajdziesz w wikipedii.

 174. jobrave
  18 stycznia o godz. 20:49
  Najgorszy sort ludzi, to ci co uwierzyli, ze poznali prawdę i chcą innych przymusić do jej uznania. Kiedyś wielki filozof uznany powszechnie za mędrca stwierdził „wiem, że nic nie wiem”
  Kady naukowiec z prawdziwego zdarzenia nie upiera się że ma 100% racji i zawsze sprawdza, jeżeli ktoś zrobi doświadczenie sprzeczne z tym co ustalił, Upiera się jedynie ten co myśli, że zjadł wszystkie rozumy.(czyli głupek)
  Net to wielkie śmietnisko na którym obok cennych i rzetelnych informacji znajdujemy ogromną ilość dezinformacji , kłamstwa (celowego ,lub nie) i bezwartościowej paplaniny. Z tym, że ta rzetelna informacja i fakty są w zdecydowanej mniejszości i trzeba ją pracowicie wygrzebywać z tego śmietniska.
  Mickiewicz pisał „pieniędzmi i wiedzą inni cię wzbogacą , ale mądrość sam swoją musisz dobyć pracą”

 175. tejot
  18 stycznia o godz. 19:35
  i Bywalec 2
  Zastanawiam się czego innego mógł się spodziewać Nawalny?
  W zachodnich mediach oskarżał Putina i Rosję o zbrodnie i co rząd miał stwierdzić, miał rację trzeba to mu teraz wynagrodzić i pozwolić na nieskrepowane działania antyrządowe na terenie Rosji?
  Przecież to chore myślenie. Czy on jest taki głupi, że nie widzi jak go ten zachód wykorzystuje politycznie?

 176. @maciek.g po północy – wszystko poszło zgodnie z planem jeśli docenisz protesty zza granicy. Swoją drogą to takie prymitywne, mają ludzi za głupców i na dodatek nie mylą się

 177. @Symetryczny – pozorowany atak Demokratów…
  Sugerujesz że D.Trump odgrywał swoja rolę do końca zgodnie ze scenariuszem, skoro jego prezydentura to był jeden wielki show? Ale daliśmy się nabrać – te trupy też nieprawdziwe.

 178. „Brytyjski mutant” w Republice Czeskiej.

  Rzeczniczka czeskiego Instytutu Zdrowia Publicznego poinformowała, że brytyjski wariant koronawirusa został potwierdzony w części przebadanych dziś próbek. Jak twierdzi tamtejszy minister zdrowia nowy wariant wirusa charakteryzujący się o 70 procent wiekszą zakaźnością może stanowić około 10 procent zakażeń z ostatnich dni. Czesi szacują, że w ciągu najbliższych miesięcy „brytyjski mutant” przeważy nad dotychczasową, mniej zakaźną odmianą wirusa. W związku z tym planują przedłużenie i zaostrzenie blokad w kontaktach społecznych.

 179. Słowacy co prawda jeszcze nie wykryli w próbkach „brytyjskiego mutanta” ale przytłoczeni zakażeniami wariantem dotychczasowym wirusa zdecydowali się na przedłużenie lockdownu w wersji mega.
  Przypomnę, że wolno im wychodzić z domów tylko w niezbednych przypadkach (np zakup żywnosc w najbliższym sklepie) i to wyłącznie z aktualnym, negatywnym testem w kieszeni.

 180. No się teraz q..a bójta:

  Tuż po wojnie odbył się w Norymberdze wielki proces, a właściwie szereg procesów przeciwko pozostałym przy życiu szefom niemieckiego, nazistowskiego państwa. W odrębnym postępowaniu odbył się tak zwany proces lekarzy. Część tych zarzutów będzie można powtórzyć podczas procesu przeciwko dzisiejszemu rządowi, głównemu inspektorowi sanitarnemu, ministrowi zdrowia i wielu ekspertom.

  Nie ma na najmniejszych wątpliwości, że szczepionka na koronawirusa podawana dużej części (całej?) populacji będzie eksperymentem. Jest fizycznie niemożliwe, żeby w tak krótkim czasie przeprowadzić rzetelne testy kliniczne i wyprodukować taką liczbę szczepionek, o jakiej jest dzisiaj mowa. Co oczywiste – NIKT nie mógł zbadać jej długofalowego wpływu na zdrowie i życie ludzi. Jest prawdopodobne, że będzie skuteczna i bezpieczna, ale równe prawdopodobieństwo jest takie, że będzie odwrotnie.

  Nie wdając się w dywagacje prawne, jedno jest poza dyskusją: szczepienie będzie dokładnie wypełniało definicję doświadczenia medycznego.

  Polski rząd kupił już (ponoć zapłacił!) za szczepionkę, której zresztą nikt jeszcze nie widział. Trudno, stać nas. Kupujemy tak respiratory i maseczki, kupujemy też i szczepionki, taki sznyt. Gorzej, że istnieją przecieki, jakoby rząd pracował nad wprowadzeniem obowiązku szczepienia na koronawirusa. Obowiązek plus doświadczenie medyczne równa się Norymberga.

  Niemieccy (i nie tylko niemieccy – precyzyjniej: nazistowscy) lekarze stanęli przed Amerykańskim Trybunałem nr 1. Rozpatrując sprawę Trybunał kierował się dziesięcioma zasadami, z której pierwszą polski rząd powinien mieć wciąż przed oczami, bo ona właśnie zostana mu odczytana podczas rozprawy:

  Nieodzownym warunkiem jest dobrowolna zgoda osoby poddawanej doświadczeniu. Znaczy to, że dana osoba musi mieć prawne przesłanki do wyrażenia swej zgody, musi być w stanie podjąć dobrowolną decyzję, a nie pod wpływem siły, podstępu, oszustwa, presji, fałszywego pozoru lub jakiejkolwiek innej formy wpływania lub przymusu.

  Można odnieść wrażenie, że w Polsce nie rządzi wcale premier, ani nawet wicepremier z Żoliborza. Polską rządzą eksperci pokazywani w TVN i innych mainstreamowych mediach. Ci sami, którzy potem w corocznych raportach koncernów farmaceutycznych widnieją jako ich beneficjenci. O ile w grze są pieniądze, nawet duże lub bardzo duże, to trudno – naprawdę stać nas. Ale obowiązkowe i powszechne szczepienia eksperymentalną szczepionką to już bardzo poważne przestępstwo przeciwko prawom człowieka. I to się MUSI skończyć prędzej czy później sądem i wyrokami. Przypominam tylko, że niektórzy lekarze byli chwytani i stawiani przed sądem nawet kilkadziesiąt lat po wojnie. Ta zbrodnia się nie przedawnia, obojętnie co by w tej kwestii raczył uchwalić obecny Sejm…

  Paweł Skutecki

 181. @bezdomny 18:30, otworzyłeś mi oczy tym komentarzem. Podziały polityczne na blogu są zajęte przez antagonistów PiS ich zwolenników stąd optujący za @Optymatykiem na pewno są wrogami większości:
  „…a w prywatnym mieszkaniu otworzył mi blondyn
  z miejsca mnie zapytał:
  – jakie masz poglądy?
  – Sprawiedliwość i prawda to jest dla mnie wszystko…
  Wtedy padła odpowiedź:
  – zjeżdżaj aktywisto!…”
  https://www.youtube.com/watch?v=8Fhrcea4zNQ

 182. Ciekawa jestem jak odbierają nasi rodacy, mieszkający w Wielkiej Brytanii sytuację po brexycie? Może jobrave coś na ten temat wspomni.

  Ja staram się zdalnie obserwować i jak narazie to nie wygląda dobrze. Wiele osób narzeka na puste półk w sklepach, na utrudnienia na granicy dla tirów, kłopoty z dokumentacją w związku z importem czy eksportem, bałagan, niezorietowanie wielu władz co do procedur, itd

  Jak namawiano do brexitu, to często można było słyszeć o swobodzie odłowów ryb i owoców morza. Miało być pięknie i bogato.

  Teraz okazało się, że wielu rybaków znalazło się w pożałowania godnej sytuacji. Biznesy rybackie i związane z ryboustwem działające od wielu generacji znajdują się na skraju bankructwa.
  Najbardziej mi żal Szkotów, bo oni głosowali przeciw brexitowi, a teraz ich ryboustwo pada.
  Wczoraj na przykład usłyszałam taką wiadomość.
  40 ton owoców morza idzie na śmietnik, bo to jest towar, który musi być dostarczony b. szybko żeby był świerzy. jednak ze względów wyżej wymienionych biurokratyczno- nieudacznych lorry z tym produktem utknęły.
  Namawia się teraz rybaków żeby narazie wstrzymali się z połowami aż sytuacja się rozwidni i urzędnicy połapią się o co chodzi. BTW potrzeba znacznie więcej urzędników i narazie ponoć robi się nabór.

  Transport samochodowy, który był głównym sposobem dostarczania towarów w tej chwili jest jak po zdrowej zadymie. Nie tylko że poważnie szwankuje , to jeszcze do tego liczba lorris przejeżdżająca przez granicę poważnie się zmniejszyła.
  Trudności również z dokumentacją
  Bo w zależności czy do Anglii, czy do Irlandii inne dokomenty są wymagane i inne programy do nich stosowane. O tym napiszę potem. To jest jak labiryn solidny.

  Ale tym razem napiszę o polskim kierowcy, który przywiózł towar do WB.
  miał WSZYSTKIE wymagane dokumenty, wypełnione bezbłędnie,
  ale napotkał koszmarne trudności.
  Jego sytuacją zainteresowałam się, bo na kilku stronach brytyjskich o niej mówiono, pokazując do jakiego stopnia WB jest nieprzygotowana na brexit.

  Tak jak wspomniałam wszystko miał, włącznie na pozwolenie na pobyt w hrabstwie Kent, do którego zmierzał

  jednak celnicy po sprawdzeniu dokumentów skierowali go na dodatkowe sprawdzanie do innego miejsca. W okolicy znajduje się potężny parking dla tirów, ale tam mu nie pozwolono jechać, tylko gdzie indziej

  W tym gdzie indziej utknął na dwa dni prawie. W końcu dostał pozwolenie na udanie sę na ten potężny parking przy granicy celnej.
  Jak tam dojechał okazało się, że ten parking jest pełny, więc go skierowano w inne miejsce oddalone gdzie także parking dla tirów.

  Jak się pojawił w tym drugim miejscu policja brytyjska natychmiast go znalazła i kazała zapłacić 300 funtów, bo okazało się, że jego pozwolenie na przebywanie w Kent było tylko na dwa dni i właśnie w tym momencie wygasło.

  To, że od poniedziałku do środy, mając wszystkie dokumenty w porządku był zatrzymany z powodu głupoty i ignorancji nie miało znaczenia. W tym wypadku jedno napewno działało. Czyli zbieranie pieniędzy za mandaty.
  Tutaj brytyjska biurokracja wykazała się niebywałą sprawnością.

  Poza tym w czasie odprawy celnej kierowcy tirów muszą opuścić samochody i stać na zewnątrz na deszczu i zimnie. Nie ma tam żadnej osłony, ani ławeczek. Tak muszą stać obecnie po wiele godzin.
  W jego przypadku stał na tym zimnym deszczu 4 godziny.

  Dodatkowo, już po odprawie celnej, po sprawdzeniu wszystkich dokumentów nie mogą opuścić tego terenu. Nawet jeżeli już skończyli jazdę czy nie,a jeżeli nie to im założą klamry na koła za karę.

  na koniec cytat wypowiedzi tego kierowcy: ” Po dwóch dniach jak opuściłem to zjednoczone k u r e s t w o to wjechałem do Niemiec, a tam tylko 15 minut to wszystko zajęło”

  On jeszcze dorzucił dodatkowe olreślenia jak został potraktowany w UK.

  Poniżej wklejam opis tej sytuacji z tweetera.
  A jeżeli ktoś zechce zobaczyć jak wyglądają kierowcy tirów stojący na zimnie i deszczu godzinami, bo tak im tam każą stać, to proszę otworzyć link i pod wpisami Tomasza Oryńskiego znajduje się zdjęcie.
  Ono zastępuje 1000 albo więcej słów.

  Ps. tekst wyparowuje, więc dzielę go na dwa

 183. Tweeter
  Tomasz Oryński Jan 14
  Polish trucking magazine http://40ton.net reports: A Polish truck driver entered Kent on Monday with valid Kent permit. He turned up at Ashford when they told him that his documents need to be double-checked, so he was sent to a different truck park to wait. 1/4

  Tomasz Oryński Jan 14
  On Wednesday (!) he was informed his paperwork got a green light and told to come back to Ashford custom place only to find that custom truck park is full. He was told to park on yet another truck park which serves the queue. 2/4

  Tomasz Oryński Jan 14
  There, the police come and fined him 300 pounds because his Kent access permit has by this time expired. So apparently the document called „kent access permit” needs to be renamed to „Kent accessing and then sitting for days, waiting for the paperwork permit”. 3/4

  Tomasz Oryński Jan 14
  Also, in Ashford drivers have to wait up to 4 hours outside in the rain in the queue to the customs office:

  Tomasz Oryński Jan 14
  „The English tell you to leave the compound after paperwork is done even if your driving time is over. You can’t just drive out and park in the lay-by, as they will slam a wheel clamp on you for that…”

  Tomasz Oryński Jan 14
  „I’ve been fucked about for two days in United Whoredom. Now the best thing: I arrived in Germany, it took 15 minutes”.

  Ps. teraz spróbuję bez linku

 184. Znalezione w Sieci:
  Rzeczywistość iście matriksowa. Najpierw uwierzyliśmy, że wirus jest iście apokaliptycznym, śmiertelnym zagrożeniem, zaufaliśmy rządzącym i wiosną zamknęliśmy się posłusznie w domach. W październiku zafundowali nam „drugą falę”. Obostrzenia miały zostać poluzowane w miarę spadków zakażeń w statystykach i ów spadek nastąpił. Radykalny. (pomijam wiarygodność testów PCR). W nagrodę mamy jeszcze mocniejsze zamknięcie wielu branż i brak nadziei na zmianę. Co zatem pozostaje przedsiębiorcom? Wyjść z tego matriksa i wszystko otworzyć, a my chodźmy do pubów i restauracji i przestańmy się bać bo to się nigdy nie skończy. Mutacja brytyjska, za chwilę mutacja marsjańska i jedenasta fala wirusa. Durna gra w szczepionki, które niby są, a za chwilę Pfizer stwierdza, że na razie tak dużo ich nie będzie. Absurdy polegające na szczepieniu 80-latków w I kolejności, pewnie po to aby w razie czego nie można było zwalić winy na tą eksperymentalną substancję, ale na podeszły wiek. Zakończmy tą epidemię sami i żyjmy normalnie.
  https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,26696718,w-rzadzie-panika-rzad-nie-chce-dawac-pieniedzy-firmom-ktore.html#do_w=52&do_v=138&do_a=311&s=BoxBizLink

 185. No i jestem ciekaw, co mnie to obchodzi jeśli tego nie zrozumiecie?
  https://www.youtube.com/watch?v=yHwq2AJ6HhM&t=1016s
  Seniorzy umierają po szczepionce?! Mega Lockdown Merkel! Koniec Querdenken? A. Wolska

 186. Zrobiłam sobie moje ulubione danie
  i pomyślałam, że się z Wami podzielę przepisem

  Jak zwykle jak się pisze, czy opowiada, to trwa to znacznie dłużej aniżeli w robocie.

  To danie jest bardzo łatwe do zrobienia i jest pyszne
  szczerze polecam!

  jeżeli będzie coś niezrozumiałe, to proszę się nie krępować i pytać..
  Nie wiem jak po polsku nazywają się red pepper flakes, ale być może tak samo. Jeżeli nie, to wytłumaczę co to jest. Jestem pewna, że są w sklepach polskich, tylko nie mam pewności pod jaką nazwą.

  Poniżej przepis:

  Czosnkowe krewetki: (te duże)

  składniki na dwie duże porcje, albo na 4 małe

  1 1/2 dużej łyżki oliwy z oliwek
  pół kilograma krewetek
  sól do smaku
  8 sporych ząbków czosnku, zmiażdżonych przez maszynkę
  1/4 małej łyżeczki red pepper flakes (chili flakes)
  30 gram (około 2 duże łyżki) zimnego masła
  3 duże łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
  1 duża łyżka płynu, w którym są kapery
  1/3 szklanki posiekanej zielonej pietruszki (tej włoskiej, znaczy płaskiej)
  troszkę wody, żeby rozrzedzić sos.

  co przygotować:
  Wszystkie składniki przygotować najpierw.
  włącznie z obraniem krewetek
  sok z cytryny połączyć z sokiem z caperów
  zimne masło pokroić na 4 części
  Patelnia, którą można bardzo mocno nagrzać
  dwa palniki: jeden na mocny ogień nastawić, drugi na mały.
  (to w przypadku jak elektryczna kuchenka, bo na gazie można zmniejszyć gaz i robić na jednym palniku)
  szczypce do gotowania

  Sposób wykonania:

  1. Rozgrzać mocno patelnię
  wtedy wlać na nią oliwę, tak, żeby pokryła dno
  jak zacznie tylko puszczać dymek

  2. natychmiast wrzucić krewetki
  rozsunąć je równo na patelni i zostawić je na minutkę bez ruszania, czy przewracania
  ale je troszkę posolić.
  potem przewracać je, mieszać tak jak w stir fry (chińskie potrawy) się robi, też około minutki
  tak, żeby były lekko zaróżowione na zewnątrz, ale w środku jeszcze surowe.
  takie w połowie usmażone

  3. dodać czosnek i red pepper flakes
  przewracając , mieszając. czasem podnosząc patelnię z ognia
  żeby czosnek się nie przypalił
  to też około minutki

  4. teraz wlać sok z cytryny z sokiem z caperów
  jedną cząstkę masła
  i około połowę zielonej pietruszki
  mieszać, przewracać.
  To trwa b. króciutko. Jak tylko ten kawałek masła się rozpuści to

  5. przenieść patelnię na drugi palnik z niższą temperaturą (Heat on low)
  wrzucić resztę masła i mieszać, przewracając
  jak tylko się masło rozpuści
  danie prawie gotowe

  6. wrzucić na talerz
  a sos pozostały na patelni jeżeli za gęsty, to dodać troszeczkę wody i rozmieszać
  polać krewetki sosem razem z cząstkami czosnku
  i posypać je pozostałą pietruszką

  7. Podawać z czosnkowym toastem, z ryżem, kaszą, pastą (kluskami), itd

  życzę smacznego

  Całe gotowanie trwa zaledwie niecałe 5 minut. a nawet mniej
  jeżeli ktoś będzie chciał się dowiedzieć jak oczyszczać krewetki, to służę radą. To też bardzo proste, tylko trzeba wiedzieć za pierwszym razem JAK się do tego zabrać 🙂

 187. google mi podpowiada, że „red pepper flakes”

  to po polsku

  „płatki czerwonej papryki”

  Chodzi oczywiście o pikantną paprykę.

 188. żabka konająca
  19 stycznia o godz. 1:58

  Przykro mi , nic tylko się napić .

  https://www.youtube.com/watch?v=1ugivNRYfjc&t=142s

 189. Optymatyk
  19 stycznia o godz. 3:02

  Większość ludzi na świecie to bezmyślne dwunożne barany
  pójdą za swoim pastuchem nawet na żeś .

  https://www.odkrywamyzakryte.com/falszywa-flaga-przebudzenia-czesc-i/

 190. Aby odreagować i wrócić z pozytywnym nastawieniem do pracy
  w końcu ktoś musi pracować i podatki płacić aby ktoś inny nie
  musiał robić nić .

  https://www.youtube.com/watch?v=h2j-rMXXj-w

 191. Polak w szpitalu… będzie eutanazja za zgodą sądu… Tak sobie myślę prywatnie… będzie akcja w stylu uwolnić Nawalnego… przecież, to tylko śmierć… Czy Unia uszanuje decyzje sądu angielskiego prowadzące do śmierci… Nawet olali protesty hunwejbinów… Twarde prawo, ale prawo… ponoć cywilizowanej formacji…

 192. Erdogan spacyfikował turecką opozycję pod pretekstem puczu… i co mu zrobiono… Tak sobie myślę prywatnie… ilu Nawalnych-tureckich padło ofiarą dyktatora… a świat milczy NATO… jak KK w czasie okupacji…

 193. 404
  19 stycznia o godz. 3:59
  Zrobiłam sobie moje ulubione danie….

  Duże krewetki? Masz na myśli scampi??

  Moja rada: przed smażeniem, wstaw krewetki w marynacie do lodówki na 2-3 godziny. 🙂

 194. Scampi = Black tiger prawns ??

 195. @404
  19 stycznia o godz. 3:59

  scampi (langoustine) należą do rodziny lobster
  a prawns do shrimp rodziny

  jedne są do drugich podobne. Chociaż łowi się je w innych okolicach.

  Równiez podobnie się je przyrządza.
  Jedne i drugie smakują w czosnkowym sosie znakomicie.

  Z braku polskiej nazwy ja je wszystkie krewetkami przezwałam

  Co do pozostawiania ich na dłuższy czas w marynacie …
  Rozmawiałałam o tym ze znakomitym kucharzem i on nie zaleca tego.

  Nawet poleca żeby w trakcie oczyszczania trzymać je na lodzie.
  A wcześniej w zamrażarce!

  Bo one bardzo łatwo i szybko się psuja

  Pozatym jeżeli zrobić tak jak napisałam, to zauważysz, że żadna marynata nie jest potrzebna. 🙂

  Także przygotować wszystkie składniki, oczyścić krewetki (prawns albo scampi) i natychmiast smażyć
  W ten sposób zapewnia się, że będą nie zepsute.

  BTW może są jakieś marynaty, które zabezpieczaja, ale ja wolę nie ryzykować.

 196. Komentarz powyżej był do
  adam100
  19 stycznia o godz. 8:48

  🙂 🙂

 197. czy ktoś zna polskie nazwy na te różne „krewetki” ?

 198. maciek. G
  Ani przez chwilę nie wątpiłem, że z perspektywy zwolenników Putina Nawalnego spotyka zasłużona kara.
  Podziwiałem nawet szybkość i skuteczność działania rosyjskich władz, które aby nie fatygować niepotrzebnie Nawalnego załatwiły mu wszystko za jeden dzień i z jednej ręki, przywożąc sąd do niego i zwołując posiedzenie sądu na posterunku policji . Interesujące jest także uzasadnienie posadzenie Nawalnego. One nie ma, wbrew temu co piszesz, nic wspólnego z jego polityczną działalnością. Nawalny przebywając na leczeniu w Berlinie i opuszczając Rosję naruszył przepisy warunkowego zwolnienia , na którym przebywał w tym okresie. Prawdopodobnie nie wiedział, że to, że Putin go wypuścił nie oznacza jeszcze, że nie musi warunków tego zwolnienia dotrzymać. A więc wbrew temu co twierdzą wrogowie Putina, w Rosji istnieje jeszcze niezawisłe od niego sądownictwo..
  Tak wiec wszystko w normie.

 199. Różne krewetki.. to nieróżne krewetki przed połączeniem w jednym daniu… Tak sobie myślę prywatnie o jedności w różności… kulinarnej… czyli krewetki z łapanki.. co jest pod ręką… więcej niż tylko jedna z tego samego pnia… czyli gatunku…

 200. 404
  19 stycznia o godz. 9:11

  Niech eksperci mówią co chcą, ja marynuje krewetki 😉

  Moja następna rada: nie smaż krewetek i rob sos, w tym samym czasie, na tej samej patelni.
  Wystarczy sekunda za długo, i krewetki wychodzą suche. Dlatego 100% koncentracji powinno być na „uchwyceniu” momentu kiedy są gotowe. Sos można zrobić wczesniej 🙂

 201. Nawalny przynajmniej uniknął tzw. aresztu wydobywczego Ziobry… Tak sobie myślę prywatnie, że sprawiedliwość musi być wymierzana szybko… z dobrowolnym poddaniem się karze.. Co innego w Guantanamo… bez sądu zmuszają wodą z wiadra przez lejek do przyznania się do autorstwa Pana Tadeusza… Taka tam demokracja z opcją po 20. stycznia…

 202. Bywalec 2
  19 stycznia o godz. 9:28
  To co piszesz oczywiście ma sen. Lecz oskarżanie publiczne prezydenta i służb o morderstwo ma ewidentne paragrafy w kodeksie karnym. W Polsce z powodu bezprawia dopuszczono do tego że Kaczyński i jego akolici nie ponieśli żadnej za to odpowiedzialności (w kodeksie stoi

  Art. 234. [Fałszywe oskarżenie]
  Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 203. Jimmy Kimmel żegna Trumpa.

  https://www.youtube.com/watch?v=6oBj8YNfflI

  Nie płacz pornos & co. Trump zmieszany z błotem, ale Putin jeszcze mocno trzyma swoich, za mordę. 🙂

  W Polsce Ziobro ledwo, ledwo, z nosem ponad wodą.

 204. Optymatyk
  19 stycznia o godz. 3:02
  Włącz logiczne myślenie i dokonaj analizy

  ak podał w czwartek RKI, w Niemczech zaszczepiono dotąd przeciwko koronawirusowi około 842 tys. ludzi, czyli 1,01 proc. całej populacji,
  Zmarło 10 bardzo ciężko chorujących seniorów
  Czyli jest możliwe (choć mało prawdopodobne) że po szczepieniu w Niemczech może umrzeć 500 osób
  Ile już tam zmarlo z powodu koronowirusa? do dziś -47 263 osób
  ilu zachorowało oficjalnie 2mln (to należy po nożyc minimum przez 6 ale mnożę przez 10) czyli max 20 mln ludzi . Ile jest tam ludzi 83 mln.
  ilu jeszcze może zachorować jasne 60 mln czyli 3 x więcej niż do tej pory ilu może umrzeć 141789 osób
  Warto się sczepić ? odpowiedz sobie sam na to pytanie

 205. Oskarżanie papieża jako głowy obcego państwa, to karalne obrażanie uczuć religijnych… oskarżanie Putina, to co najmniej grzech z 10 przykazań… Tak sobie myślę prywatnie… i co im zrobisz… nie boją się ani boga ani partii… moralne zielsko…

 206. Kaczyński sprawą Nawalnego chce przykryć w Unii własne naruszenia praworządności… Tak sobie myślę prywatnie… bo słychać wołanie hunwejbinów… łapać Putina !!!… a Erdogan wyrywa pazurki opozycji…

 207. Pobożne życzenie:

  Leave in peace
  you fu* piss.

  https://www.youtube.com/watch?v=gEDBNVHzljA

  ( Rachel Maddow)

 208. „odfiltrowanie informacji zjada mnóstwo naszej życiowej energii…”
  Z tekstu poleconego przez @Blackley’a. Jestem już zmęczona a samo wyobrażenie gotowania, smażenia, marynowania itd. zabija mnie. Nie żegnam się na dobranoc – to zbyt wiele prywatności.

 209. Kiedy kobiety protestowały przeciwko pisowskiej praworządności zostały spacyfikowane… nawet przepisami antycovidowymi… Krytyków praworządności w Rosji nie spotyka polityczna i prawna pacyfikacja… Tak sobie myślę prywatnie… co oznacza suwerenność dla hunwejbinów… nasza.. wewnętrzna sprawa… Patrzmy na ręce „męczenników” sprawy… Kijowski, Stonoga, Nowak… można mnożyć w stylu Wałęsy… Nawalny staje się klasycznym”kijem”…

 210. Ja bardzo lubię krewetki z Spaghetti i sosem szafranowym.
  Krewetki przygotowuje się tak jak opisuje to 404 . Ważne jest, żeby je nie za długo smażyć, co często mamy jeszcze w zwyczaju z polskiej kuchni. 2 minuty z każdej strony są całkowicie wystarczające. Za długo smażone krewetki stają się suche, tracą swój smak i mięsistość, a to wielka szkoda dla tego szlachetnego produktu. Sos szafranowy musi oczywiście smakować na szafran i dlatego nie należy specjalnie na nim oszczędzać. Jest to typowy sos śmietankowy o interesującym różowym kolorze, w skład którego obok szafranu wchodzą jeszcze ząbek czosnku, cebula, białe wino, odrobinę bulionu i oczywiście sól i pieprz. Może coś zapomniałem , ale przepis jest łatwy do znalezienia w internecie. Ja lubię do tego Spaghetti kleks szpinaku. W towarzystwie bardzo delikatnych w smaku krewetek i sosu szafranowego szpinak nabiera całkiem innego ziemistego smaku i swietnie kontrastuje z pozostałyby składnikami. Musi to być oczywiście mały kleks.
  Krewetki lubię oczywiście także w klasycznej hiszpańskiej Paelli, która także nie jest specjalnie trudna do przygotowania i która jest wspaniałym całościowym daniem, w skład którego wchodzi oprócz ryżu i owoców morza, także wiele warzyw.

 211. Ławrowo skomentował to tak, że sprawą Nawalnego, Zachód chce zasłonić upadek swoich liberalnych demokracji.
  Myślę, że tutaj Ławrow wystrzelił rzeczywiście z grubej rury i przecenia zainteresowanie sprawą Nawalnego na Zachodzie. A tak swoją drogą, to w przeciwieństwie dla pobożnych życzeń Ławrowa dla Zachodu, życzymy Rosji wszystkiego najlepszego i to już z własnego interesu. Upadająca Rosja stanowi szczególne niebezpieczeństwo dla swiata i to niebezpieczeństwo pod nieudolnym rządami Putina, systematycznie rośnie.

 212. Z zasady nie mamy pretensji do prognozy pogody, a jak to wygląda dzisiaj

  Wydaje się, że zimowa aura już nie wróci i do wiosny będą się utrzymywać dodatnie temperatury, chwilowo nawet do 10 stopni Celsjusza. Te kilka dni ze śniegiem sprawiło dorosłym i dzieciom dużo przyjemności. Wszystkie górki w okolicy oblężone, pełne jeżdżących na sankach, wczoraj widziałem saneczkarzy jeszcze przed północą. Dzisiejszą pogodę w tvn zapowiadał Bartek Jędrzejak spod Śnieżki w Karkonoszach. Tam jeszcze surowa zima. Temperatura odczuwalna przy silnym wietrze minus 20 stopni C. Pięknie, biało i dużo śniegu. Warunki nie pozwoliły na wejście na śnieżkę (1603 metry) i prognozę pogody ze szczytu.

 213. Jestem już zmęczona a samo wyobrażenie gotowania, smażenia, marynowania

  Hihihi, można się dać zaprosić, tylko …???

 214. Ireneusz Lara

  Nie rozumiem zdziwienia, że sędziowie wybrani przez Ziobro do neoKRS kradli pieniądze. Jeżeli już to zdziwiony jestem, że jeden z nich ujawnił ten proceder mediom.
  Oczywiście pozostali którzy kradli na czele z posłem Mularczykiem i sędzią Nawackim odwołali zdrajcę.
  Czy ktokolwiek wierzył i wierzy, że PiS reformowało i reformuje sądy pod hasłem wyższości moralnej nad zepsutymi elitami sędziowskimi?
  Przypomnę moralność nominatów „Zero” Ziobro.
  1. Najbardziej zaufany Ziobry, wiceminister Łukasz Piebiak utworzył z awansowanych miernot sędziowskich grupę hejterską.
  Pamiętacie co oni wyczyniali w mediach społecznościowych?
  Nie dość, że sami hejtowali to jeszcze płacili innym za hejty.
  W praworządnym państwie nie tylko przestaliby być sędziami, ale zostaliby przez prokuraturę oskarżeni i skazani przez sąd. Ale nie mamy praworządnego państwa.
  2. Inny sędzia Konrad Wytrykowski, którego Ziobro wsadził do tzw. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego założył tajną partyzancką grupę z zadaniem „Wypie*dolić Gersdorf”.
  Co oni wypisywali na tych kartkach wysyłanych do ówczesnej I Prezes Sądu Najwyższego woła o pomstę do nieba.
  Najgorsze menele używają takiego języka, ale sędziowie Rzeczypospolitej?
  Błyskawicznie awansowany do funkcji dyrektora wydziału prawnego w neoKRS Tomasz Szmydt napisał: „Radzę się spakować, pożegnać i wypier….ć!!!”.
  3. A sędzia Cichocki to dopiero dno moralne.
  Na stołek prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach powołany przez Ziobrę w listopadzie 2017 r. Decyzja o jego nominacji na Śląsku dotarła faksem, dlatego nazywany był „faksowym prezesem”.
  Też gwiazda grupy hejterskiej, ale nie tym zasłynął. Kochanek żony swojego najlepszego przyjaciela, sędziego Szmyda o którym pisałem wyżej, wysyłał jej zdjęcia swojego pe*isa.
  4. Ale wszystkich bije na głowę inny nominat Ziobry, sędzia Zaradkiewicz. Ziobro wepchał go do Sądu Najwyższego, a Duda nawet powierzył mu pełnienie obowiązku I Prezesa Sądu Najwyższego.
  I nie chodzi o to, że w piżamie naćpany maszerował nocą przez Warszawę od kochanka do miejsca pracy, czyli sądu.
  Gdy sympatyczna panna Krysia Pawłowicz obrzydliwie obraziła gejów to postanowił bronić swoją orientację seksualną: wysłał jej zdjęcie swojego… od*ytu.
  PS I jeszcze jedno. Obecna I Prezes Sądu Najwyższego, Manowska była wicemistrzem Ziobry…

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 215. Optymatyk
  19 stycznia o godz. 3:02
  Żeby Jeszce uściślić analizę – obecnie szczepi się najbardziej zagrożonych , a potom tych coraz mniej czyli liczba wyliczonych zgonów drastycznie zawyżona.
  Liczba oszacowanych na szybko możliwych zgonów na wirusa tez , bowiem okoł0 20% jest naturalnie odpornych a tu łatwiej ocenić liczbę możliwych zgonów 141789x.8=113424

 216. Nominaci na najpoważniejsze stanowiska w sądach
  SZOKUJĄ !!!!

  Czy w tym kraju jeszcze ktoś tam na górze myśli???

 217. Bywalec 2
  19 stycznia o godz. 11:39
  Wcale nie widzę nieudolności w rządzeniu Rosją. Z kryzysem ukraińskim poradził sobie wręcz doskonale. Z koronowirusem znacznie lepiej niż Polska i mlepiej niż Francja , Anglia czy nawet Niemcy – 18 miejsce wg Bloomberga

 218. Faszystowska partia ma faszystowskie zwyczaje.

  Czy kogoś to dziwi ??

 219. W duchu Mrożka… a może byśmy Kaczyńskiego ożenili… eeee… nie słyszę… Tak sobie myślę prywatnie… życie podsuwa pomysły…

 220. Wszystko w normie… Nawalny na kwarantannie… Kaczyński imigrantów nie wpuścił nawet w celu odbycia kwarantanny… Tak sobie myślę prywatnie, że jakaś forma czyśćca musi być… przed rodzinnym rajem… w ramach dobrowolnego poddania się karze za grzechy… jak na syna marnotrawnego przystało…

 221. Adam wrzucił link, w którym reporterka opowiada jak Trump stara się zwerbować ludzi, żeby go owacyjnie pożegnali jak będzie odlatywał
  do Mar a Lago z rana 20 stycznia.
  Bo oczywiście jak powiedział w uroczystej inauguracji Joe Bidena NIE chce uczestniczyć.

  A przed zaprzysiężeniem Bidena jeszcze mu przysługuje samolot prezydencki, więc chce jeszcze z niego skorzystać.

  To jego marzenie żeby był czerwony dywan, galowa orkiestra wojskowa i 21 strzałów narazie chyba nie wychodzi, więc organizuje tłum żegnających.
  A jak?
  Wysyła do WSZYSTKICH en masse zaproszenia do uczestnictwa,
  dołączając prośbę żeby każdy przyprowadził co najmniej 5 osób dodatkowo.

  nawet Anthony Scaramucci dostał takie zaproszenie, o czym poinformował w telewizji.
  Scaramucci początkowo był za Trumpem, ale się pożarli i już od kilku lat Scaramucci jeździ wszędzie zdrowo nadając na Trumpa.

  jakiś człowiek z Białego Domu poinformował CNN że nie zbyt wiele osób potwierdza swoją chęć do tego pożegnania.

  ***

  A ja zapodam link do iinnej sprawy, chociaż też dotyczący Trumpa

  Zaraz po ogłoszeniu, że Biden wygrał wybory, Trump zaczął gwałtowne czystki personalne
  Tak też zwolnił Marka Esper, sekretarza obrony, a na jego miejsce postawił pełniącego obowiązki Millera, który zasłynął między innymi tym, że nie odbierał telefonów gubernatora Maryland, ani Kongresmenów proszących o wysłanie pomocy 6 stycznia do Kapitolu.
  Ne oddzwaniał też na naglące wiadomości nagrane na jego telefonie.

  Taki lojalny dla szefa.
  Teraz Trump koniecznie wpycha do NSA (szpiegowska instytucja, coś w rodzaju CIA) na bardzo ważne stanowisko Michael Ellis.
  Ten młodzian zasłynął między innymi tym, że współpracując z niejakim Kongresmenem Nunes dostarczył mu wykradzione dokumenty z innej organizacji szpiegowskiej po to żeby pomóc Trumpowi udowodnić, że w czasie przed poprzednimi wyborami Obama go śledził i podsłuchiwał.
  Devid Nones z tymi papierami skakał przez płot w Białym Domu, żeby nie być zarejestrowanym jako gość. To się wydało i był duży śmiech. Poten zaczęto go wyśmiewać w mediach społecznościowych, kojarząc z krową.
  Nunes tak się wściekł, że podał za to do sądu, ale niestety nie dostał żadnego odszkodowania, tylko wzbudził jeszcze więcej radości w społeczeństwie. W tamtm czasie był on przewodzniczącym poważnej komisji sejmowej, ale dzieki Bogu demokraci przejęli ster i Nunes pożegnał się z przewodniczeniem.

  Ta sprawa wsadzenia neptka Ellisa do NSA zaczęła się w piątek wieczór,
  kiedy to Miller spotkał się z Trumpem i dostał wytyczne żeby wsadzić Ellisa do NSA
  Zaraz potem Miller zaczął naciskać generała, który jest obecnie szefem NSA,
  ale ten się nie palił. Pełniący obowiązki sekretarza obrony Miller rządał żeby Ellisa zaprzysiądz juś przed 18:00 w sobotę.
  Jednak generał się ociągał
  Więc dzisiaj znowu zadzwonił i postawił ultimatum, że Ellis MUSI być zaprzysiężony JUTRO (to już dzisiaj to jutro jest). Czyli 19 stycznia 2021

  JEDEN dzień przed inauguracją następnego prezydenta.
  Sprawa jest śmierdząca,
  bo niby dlaczego w ostatniej chwili wpycha się swojego szczura, do tego niekompetentnego do najważniejszej w kraju instytucji szpiegowskiej?

  Tak czy inaczej to wydarzenie spowodowało duże zaniepokojenie
  Nansy Pelosi, marszałek sejmu (House) wystosowała oficjalne pismo do sekretarza obrony z jednoznacznym sprzeciwem i groźbą, że sprawa będzie badana
  To tylko dwa przykłady, bo roszady nastąpiły wszędzie.
  Trump powsadzał np ostatnio swojaków na poważne stanowiska w Pentagonie. Między innymi swojego byłego menadżera od wyborów w 2016. Facet ma polskie nazwisko nota bene. Ale tępy jak but, chociaż rżnie cwaniaka. Mataczyć niewątpliwie potrafi, bo słuchałam jego zeznań w Kongresie
  (już jakiś czas temu i rżnął tam głupa jak się patrzy)

  Teraz ten dupek sprawuje bardzo odpowiedzialną funkcję w Pentagonie.

  Itd, itd, itd

  Ps. wiele osób się martwi jak zrobić, żeby Trump nie miał możliwości dostawać raportów od różnych słóżb.
  Wszyscy byli prezydenci mają dostęp do największych tajemnic państwowych i systematycznie zdaje im się bieżące raporty.
  Ponieważ wiadomo, że on może handlować takimi informacjami, albo zwierzać się Iwankom, czy Jaredom istnieje prawdziwe niebezpieczeństwo.
  Zobaczymy czy i jak sobie z tym poradzą.
  Ja trzymam kciuki za powodzenie ich misji.

  A poniżej link do krótkiego filmiku, w którym mowa o tym, co wyżej napisałam.

  Late Maneuvers By Trump Add Anxious Air To Typically Tranquil Transition | Rachel Maddow | MSNBC
  https://www.youtube.com/watch?v=7AY3SsD5_sw&ab_channel=MSNBC
  Rachel Maddow reports on the bizarre last-minute effort by Donald Trump, through acting-Secretary of Defense Chris Miller, to install a political loyalist, Michael Ellis, in the non-political role of NSA general counsel. Aired on 01/19/2021.

 222. Z braku dywersyfikacji zakupu szczepionek w Unii… program szczepień nad Wisłą może okazać się wielką klapą… a czepiali się gazu z Rosji… Tak sobie myślę prywatnie, że jankesi, to kiepski wynalazek… mają uber alles…

 223. maciek. G
  Tutaj oczywiście każdy widzi to, co chce zobaczyć.
  Putin jest odpowiedzialny od 20 lat za rozwój Rosji, największego kraju na świecie, dysponującego wszystkimi możliwymi surowcami i co z tego zrobił Putin ?
  Jeśli porównać to co w tym samym okresie osiągnęły Chiny i co zdobył Putin obok Krymu i Syrii, to oczywiście można to lubić i branzlować się tytułem mocarstwa światowego, a nie lokalnego, ale gospodarczo pozostanie po nim piramida nie wykorzystanych możliwości gospodarczych.
  Co do statystyk, a szczególnie tych dochodzących do nas z krajów totalitarnych, to „wierzę tylko tym , które sam sfałszowałem”.
  Co do „kryzysu ukraińskiego” , to Putin poradził sobie z nim doskonale, ale na koszt mieszkańców Donieckiego, którzy liczyli na włączenie do Federacji Rosyjskiej i podobne przywileje co Krym. Na taki numer jak w Donieckim, po utraceniu wszelkiej wiarygodności, Putinowi nikt juz sie nie nabierze. To jest polityka spalonej ziemi pod którą cierpi Ukraina i wkrótce Syria . Kraje, którym oprócz kolejnej fazy destabilizacji, Rosja nie ma nic do zaoferowania.
  A tak swoją drogą, nazywanie sukcesem całkowite rozżycie dwóch tak bliskich sobie kulturalnie i historycznie narodów jak Ukraińcy i Rosjanie, ktore nastąpiło w czasie rządów Putina w Rosji, świadczy o sporym zasobie dobrej woli wobec Kremla. Oczywiście można za wszystko winić Zachód, ale „do tanga trzeba jeszcze wciąż dwojga”

 224. Powrót Krymu do macierzy przypomina historię NRD… komuniści odłączyli od Niemiec jak Chruszczów… potem sprawy potoczyły się… przywrócono normalność po komunistycznym systemie… Tak sobie myślę prywatnie, że upieranie się przy komunistycznych granicach i zdobyczach nie jest przyzwoite…

 225. Problem Rosji w stosunkach z Ukrainą, ale także innymi mniejszymi suwerennymi krajami, a szczególnie tymi, które według Rosji należą do jej strefy wpływów, polega chyba na tym, że Rosję z jej pozycji mocarstwa światowego nie stać na poważne i rzeczywiście partnerskie stosunki z tymi krajami i przez to zamiast znajdować sprzymierzeńców, produkuje sobie wrogów, tak jak stało się to w przypadku Ukrainy. A potem oczywiście wszyscy inni są winni, ale oczywiście nie Putin, ze swoją sowiecką polityką z ubiegłego wieku.
  John le Carré powiedział kiedyś o Putinie, że był pięciorzędnym agentem, dlaczego miałby z niego być lepszy Prezydent?

 226. Wcześniej wspomniałam o Devin Nunes, kongresmenie amerykańskim
  To dość szczególna kreatura.
  Sądzi wszystkich jak popało. Chodzi mu o to, żeby zamknąć każdemu usta i żeby nikt nie śmiał go krytykować.
  A wyprawia cuda wianki
  Za konkretne wykroczenia np ujawnienie ściśle tajnych informacji do publiczności żadna kara go nie spotkała, bo taki wierny pies Trumpa przecież jest chroniony.

  Teraz 4 stycznia 2021 Nunes i drogi młotek kongresu Jordan, ale też na zabój lojalny Trumpowi otrzymali od Trumpa Presidential Medal of Freedom.
  To jest bardzo poważne odznaczenie, które otrzymuje się za istotny wkład w bezpieczeństwo, kulturę itp. Ani Nunes, ani durny Jordan nic takiego nie mają na sumieniu. Ale medal wdzięcznie przyjęli.

  Po to, żeby nie pyskowano w mediach, uroczystość wręczania tych medali Nunesovi i Jordanowi odbyła się cichcem, bez obecności dziennikarzy. Co jest jak dotąd jest niespotykanym zwyczajem w takich okolicznościach.

  Wyjaśnię nieco o co chodziło z tą krową , co się Nunes tak wściekał
  Ktośie otworzyli konta na Tweeterze i na innych mediach społecznościowych pd tytułem: :Devin Nunes’cow” i obok pysk krowy
  I wypisywali różne różności
  np: Hanging out on the dairy in Iowa looking for the lil’ treasonous cowpoke.
  Ponieważ tam nawet podano datę urodzenia Nunesa, i to że polityk ta krowa,
  więc Nunes podał do sądu, żądając odszkodowania 250 milionów dolarów, tłumacząc tak śmiesznie, że tylko boki zrywać.
  Oczywiście forsy nie dostał i nie wygrał tej sprawy. Zabawne jest też to, że w tym czasie Nunes pracował w Kongresie nad tym, żeby ukrucić feywolne wnioski do sądów.
  Co jeszcze było ciekawe, to fakt, że NATYCHMIASTOWO to konto Devin Nunes’cow (krowa) stało się szalenie popularne i uzyskało MASĘ nowych followers. Znacznie więcej niż miał Nunes.

  To zjawisko jest przykładem na Streisand Effect
  Czyli ktoś się stara coś ukryć, ale w wyniku jego starań ukrycia tego czegoś, to coś nabiera szerokiego rozgłosu. 🙂 🙂

  Tak jak w Polsce rozdaje się najwyższe honory państwowe największym gnidom

 227. Czy banderowcy szukają partnerstwa z Rosją… nawet nie mają tradycji państwowej… kolaboracja z katolicką III Rzeszą marnie się skończyła… Tak sobie myślę prywatnie, że banderyzm wyprowadził na manowce… na własne życzenie… a szkoda przyzwoitych Ukraińców… Mogli mieć swój Kubań…

 228. nie: feywolne
  a: frywolne

 229. Odmawianie ukraińskiej państwowości wszelkiej godności i redukowanie całego kraju do banderowców, oczywiście zwalnia automatycznie Rosję, od normalnego traktowania ukraińskiej suwerenności. W ten sposób robi się propagandę, ale nie buduje stosunki między dwoma suwerennymi krajami. Ale czego wymagać od pięciorzędnego sowieckiego agenta . Robi co umie i zna !

 230. Kiedyś Reagana określano marnym aktorzyną… ale swoją rolę życiową odegrał… Agent brzydkie kaczątko pokazał klasę… Suwerenność mierzy się pozycją prezydenta przy biurku głównego jankesa… żeby chociaż zydelek… Tak sobie myślę prywatnie, że folksdojcz zwai w stalingradzkiej traumie daje głos na puszczy… brakuje tryzuba z s100tni…

 231. Na dole link do skład obecnego ukraińskiego parlamentu. Ciekawe gdzie tu są banderowcy ?
  https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2361095,Ukraina-w-Kijowie-zaprzysiezono-nowy-sklad-parlamentu

 232. Andrzej Jarmakowski

  POLONIA W USA ZAPŁACI WYSOKĄ CENĘ NA KRZYKLIWE WSPARCIE DONALDA TRUMPA

  W Polsce spotkać można jeszcze ludzi, opowiadajacych bajki, o milionowej Polonii w USA.
  Żadne miliony nie istnieją. Amerykanie z polskimi korzeniami, w swojej masie dawno zintegrowali się ze swoim nowym środowiskiem, dla zdecydowanej większości z nich, pochodzenie etniczne nie ma znaczenia. Rozmawawiałem wczoraj z profesorem na jednym z chicagowskich uniwersytetów, pochodzącego z rodziny ze szkocko polskimi korzeniami. Profesor przypomniał mi, iż krzykliwa Polonia, dorobiła nam gębę faszystów, rasistów i w ogóle idiotów. Na tę opinię zapracowała upierdliwa, ale stosunkwo nieliczna grupa. To ludzie, czujący wstręt do języka angielskiego, utrzymujacy kontakt ze światem, za pośrednictwem polonijnych mediów, modlący się w polonijnych kościołach. Poddawana tam jest stałej politycznej indoktrynacji. To grupa słuchająca polonijnego radia, zaglądajaca do polonijnych mediów, stamtąd czerpiąca wiedzę o świecie. To grupa chętnie w interencie słuchająca polskich prawicowych oszołomów. W aglomeracji chicagowskiej, to nie więcej niż 50-60 tysięcy ludzi. Nie ma żadnych setek tysięcy, o milionach już nie wspominając.
  Profesor doskonale zna polską i rosyjską literaturę i na nieszczęście rozumie po polsku i czasmi w celach socjologicznych, słucha polonijnego radia.
  Potem dzwoni – pyta jak to możliwe, że tacy idioci siedzą przed mikrofonem?
  – Odpowiadam, iż w FOX News, jak iw Newsmax, siedzą tacy sami idioci.
  – No tak, ale ja Twoich rodaków miałem za madrzejszych – odpowiada przewrotnie.
  Jest tak, iż Polonia, ostatecznie i na zawsze straciła jakiekolwiek polityczne znaczenie, w 2002 roku, za sprawą lidera Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Naerodowego Polskiego Edwarda Moskala. Moskal, używając antysemickich komentarzy zaatakował kandydującego do Izby Reprezentantów Rahma Emanuela. Antysemicki wyskok Moskala znalazł się na prasowych czołówkach. Od tego czasu, z Moskalem, do jego śmierci nie spotkał się żaden amerykański senator.
  W Ameryce nie ma miejsca na antysemityzm, na rasizm, od 2002 roku spotkanie z Moskalem mogło być jedynie pocałunkiem politycznej śmierci. Politycy, nawet radni miejscy w Chicago, bali się pokazać na polonijnej paradzie, w centrum Chicago. Kandydaci utożsamiani z Polonią, przestali być wybierani na urzędy w Chicago.Doszło do tego, że rzekomo milionowa Polonia w Chicago, podobno w drugim po Warszawie, największym polskim mieście, nie była w stanie wybrać nawet radnego miejskiego, aby ten poparł wniosek polonijnnego biznesmna, prowadzącego znany polonijny klub nocny.
  Krzykliwe poparcie Trumpa, przez niewiele znaczące polonijne media, skrajne zakłamanie tam panujące, będzie to miało swoje konsekwencje. Wiem, iż powstaje raport dotyczący wsparcia przez polonijne media, krajowych terrorystów i manipulacji informacją, jaka w tych mediach się dokonuje. Raoport ten z pewnością dostaną również główni reklamodawcy tych mediów.
  Już słuchamy polonijnych zdrajców, którzy, to co wydarzyło się 6 stycznia nazywają prowokacją Demokratów. Ta próba zamachu stanu, deklarowana chęć zamordowania ważnych państwowych urzędników, możliwa była dlatego, iż media, przez wiele miesięcy karmiły ludzi kłamstwem. Jeżeli pod Kapitolem, niestety widzieliśmy polskie flagi, to także zasługa, tak zwanych polonijnych mediów.
  W efekcie Polonia zepchnięta zostanie na zupełny margines w USA. Edwrdowi Moskalowi udało się tego dokonać już w 2002 roku, nieudana przygoda z Donaldem Trumpem pogłębi to zjawisko.
  Są takie momenty w historii, gdy nie można stać z boku, i mówić, iż to nie moja sprawa. Dobrze, tylko potem nie dziwcie się, iż nikt przyzwoity nie będzie miał do was zaufania, nie będzie chciał z wami robić interesów, czy pójść na piwo. Wówczas przekonacie się, iż głuopota, uleganie fałszywej narracji, pogarda dla wiedzy i inteligencji bywa bardzo kosztowna.
  Andrzej Jarmakowski

 233. Czy w Sejmie widać faszystów… Tak sobie myślę prywatnie… wiemy o co chodzi… koronawirusa, też nie widać… a sieje popłoch…

 234. Bywalec 2
  19 stycznia o godz. 13:22
  Nie ma żadnego sensu porównywanie Rosji po katastrofie ZSSR z Chinami w których żadnej katastrofy nie było , a gdzie wreszcie podjęto radykalną decyzje zmiany funkcjonowania państwa i przywrócono system rynkowy.
  Katastrofa ZSRR spowodowała koniec imperium i rozpad systemu zwanego RWPG.
  Nieudany pucz przyspieszył rozpad ZSRR. Podczas puczu Litwa, Łotwa, Estonia i Ukraina ogłosiły niepodległość. Po puczu niepodległość ogłosiły także Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Uzbekistan.
  Czyli mocarstwo przestało istnieć i była walka o władze i uratowanie Rosji. Względne opanowanie sytuacji to rok 1999 i wstawienie Putina na prezydenta. On miął bardzo trudno przez pierwsze lata swej prezydentury. Zmiana zasad ustrojowych , bałagan w państwie wykorzystywany przez zachód i Amerykę.
  W początkowym okresie rządów Putina wyraźnie poprawiła się sytuacja gospodarcza kraju, Rosja uzyskała realne członkostwo w G8 i spłaciła większość swojego zadłużenia zagranicznego, m.in. zlikwidowała zadłużenie wobec Klubu Paryskiego.(W 2000 r. zadłużenie zagraniczne kraju stanowiło ponad 50% PKB. )
  Wzrost gospodarczy, odczuwalna poprawa poziomu życia obywateli, realny wzrost pensji i emerytur oraz odmienne od czasów Jelcyna terminowe ich wypłacanie, a także spadek poziomu bezrobocia i inflacji jest jedną z przyczyn wysokiej popularności prezydenta w Rosji. Putin budował przyjazne stosunki z niektórymi krajami Europy, zwłaszcza z Francją i Niemcami (dodatkowym atutem Putina w jego relacjach z władzami Niemiec jest jego biegła znajomość języka niemieckiego). Putin korzystając z poparcia zaczął dążyć do centralizacji władzy.
  Właśnie szybki wzrost siły Rosji , zaczął być problemem dla USA i niektórych polityków z zachodu w Unii. Zaczyna się działanie by ten wzrost zmniejszyć lub w ogóle zdusić.
  Akcja USA na Ukrainie to skutek takiej polityki , miała na celu wyrwanie Ukrainy i Krymu z pod wpływów Kremla i umożliwić otoczenie bazami wojskowymi Rosji. Powiodło to się w pewnym stopniu, ale koszt jest ogromny (szczególnie dla UNI) Cele praktycznie nie zostały osiągnięte. Wygląda że skorka nie była warta wyprawki.
  Czyli nie taki kiepski polityk z tego Putina jak niektórzy go przedstawiają.

 235. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  Putin chory i osamotniony,

  też, tak jak Trumpa, rozliczą go ze zbrodni 🙂

 236. Na razie bunt górali zasypany obietnicami pieniędzy -czyli na razie sukces ale nie rządu ale górali. Tylko czy przypadkiem nie będzie tak jak z górnikami ich wydymano.

 237. adam100
  19 stycznia o godz. 14:57
  A jakie zbrodnie na narodzie zrobi Putin?

 238. 404
  19 stycznia o godz. 1:48

  „Ciekawa jestem jak odbierają nasi rodacy, mieszkający w Wielkiej Brytanii sytuację po brexycie? Może jobrave coś na ten temat wspomni[…]”.

  Ano wspomni i wspominałby częściej, ale tego nie robi, ponieważ nikogo na blogu to nie interesuje, ale, żeby nie było: nie mam o to pretensji – ja też omijam tematy, które mnie nie interesują, bo nudzą.
  Teraz jednak zostałem niejako przez Ciebie upoważniony :), więc skorzystam z pretekstu.

  Przyznam, że moje zainteresowanie Polakami w UK ma stopień umiarkowany, nie żyję tym, nie czytam o tym zbyt częto, ani nie udzielam się w żadnym z dwustu kilkudziesięciu stowarzyszeń polonijnych. Kiedyś, kiedy pisywałem w polonijnych mediach, wiedziałem na ten temat sporo, teraz dużo mniej, ale coś tam wiem.

  Najbardziej widoczni spośród polonusów widoczni są zwolennicy PiS i Konfederacji w sensie, że najbardziej krzykliwi, ofensywni, poza tym bardziej radykalni i fanatyczni niż ich ideowi pobratymcy w Polsce. Gdyby jednak spojrzeć na wyniki wyborów, czy to tych ostatnich, czy to z poprzednich lat i kadencji – PiS nigdy nie wygrywało, podobnie działo się z pisowskimi kandydatami na prezydentów, (spokojnie zaraz przejdę do BREXIT), trudno jednak na tej podstawie wyprowadzać jakieś daleko idące wnioski, jako że tego ca miliona Polaków na Wyspach, głosuje jakiś niewielki procent – zwykle około 20-40 tys., choć w rok 2019 wzrosło do ponad 100 tys. i podobnie było w wyborach prezydenckich 2020 roku, które nb. wygrał Trzaskowski. Co myśli niegłosująca reszta? Pewnie nic nie myśli, koncentrując życiu codziennym. Można by sądzić, że gdyby lokali wyborczych było więcej, frekwencja byłaby wyższa, jednak z drugiej strony: w Londynie położenie tych lokali było bardzo dogodne, a mimo tego z ponad 300 tys. londyńskich Polaków głosował jakiś ułamek.

  Kiedy referendum wygrali zwolennicy BREXIT, byłem ciekaw reakcji rodaków i wtedy zacząłem zaglądać do mediów polonijnych, głównie telewizji internetowych, w jednej z nich pewna młoda pani, z dość ubogim słownictwem, powiedziała: -Wreszcie wywalom tych ciapatych i czarnych, i bendzie wiencej roboty dla Polaków.

  I taki był mniej więcej, dominujący ton wypowiedziach naszych rodaków. Bieglejsi w mowie i piśmie ( komentarze na polonijnych portalach, forach) i co nieco kumający z rozleglejszej rzeczywistości niż „robota-dom”, również twierdzili, że będzie lepiej dla Polaków, ponieważ wyzwolenie się z „eurokołchozu” zaowocuje wolnością i w sferze gospodarczej- odpadnie skrępowanie unijny prawem oraz w polityce imigracyjnej – UK pozbędzie się kolorowych i muzułmanów, po to, żeby móc przyjmować w ich miejsce robotnych białych, czyli Polaków.
  Były też głosy o wiele mniej liczne, że UK jest nieprzygotowane na BREXIT, że skończy się to jednym wielkim krachem gospodarczym i w ogóle krachem we wszystkich sferach życia, a Polacy staną się pierwszym kozłem ofiarnym – gdy będzie źle z gospodarką, wówczas rząd (rządy) podsuną ludowi „winowajców”, czyli „zabierających pracę Brytyjczykom” emigrantów i nie będą to kolorowi, bo oni są zintegrowani, zasymilowani, bo Brytyjczycy są z nimi oswojeni, lecz właśnie Polacy i inni wschodni Europejczycy, do których prowincja, „working class”, seniorzy odnoszą się z rezerwą.
  Ci drudzy, wyrażający obawy, co, do tego, że Wyspy po BREXIT staną się dla Polaków krainą wiecznej szczęsliwości mieli trochę racji, albowiem Cameron, chcą przebić Farage’ a, zagrażającemu torysom odebraniem możliwości samodzielnego rządzenia, zaczął judzić Brytyjczyków przeciwko Polakom, twierdząc, że Polacy nadużywają świadczeń socjalnych, oszukują w tym względzie itp. (co było wielkim łgarstwem, ponieważ był i jest to jakiś nikły procent, jeśli nie promil w porównaniu zarówno do Brytyjczyków, jak i innych grup etnicznych). Wybrał Polaków, bo są ze wszystkich, tych po roku 2004, emigrantów najliczniejsi i przez to najbardziej znani.

  Tych Polaków, którzy żywili obawy co do swojego losu po BREXIT uspokoiło trochę ogłoszenie przez rząd – bodajże dwa lata temu – programu osiedleńczego, dla obywateli UE, którzy chcą w UK pozostać. Skorzystało z niego około 800 tys. naszych rodaków, czyli circa 80 procent żyjacych na Wyspach Polaków i dla nich się nie zmienia, prawa identyczne, jak za UE, pod warunkiem, że przebywają tu dłużej niż pięć lat. Do czerwca bieżącego roku będzie można z tego programu skorzystać.
  To nie oznacza jednak, że rodacy mają już całkowity komfort psychiczny, albowiem- sądząc po ruchu w sieci- dotarło już chyba do większości, to, co stało się w wigilię BN na granicy brytyjsko-francuskiej oraz to, co wyżej opisałaś. Obawiają się, że z powodu pandemii padnie wiele firm zapewniających miejsca pracy, w tym również polskich i widzą też, że można snuć przypuszczenie, iż jest to przedsmak tego, co nastąpi po BREXIT, gdy pandemia minie. I ja również tak sądzę. Pandemia jest i będzie jeszcze przez jakiś czas dla Borisa (nie tylko dla niego -rzecz jasna) wybawieniem, wszelkie negatywne skutki BREXIT można na nią zwalać, no bo wiadomo – vis major
  Dodam jeszcze na koniec, że ze 54. procentowej grupy zwolenników BREXIT (wg. sondaży) pozostało już tylko 35. proc.. Ponadto, jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, torysi cieszyli się jeszcze 55. procentowym poparciem, ale w grudniu przestali się już cieszyć, ponieważ spadło im o 10 pkt. procentowych i zrównali się z labourzystami na poziomie 40 proc.

  W ogóle, to dzieją się tu bardzo ciekawe rzeczy i te dotyczące BREXIT i pandemii, nie tylko w całym UK, ale nawet na moim osiedlu i nawet chętnie bym je opisał, ale nie śmiem nawet myśleć o konkurowaniu z (in order of apearance Trumpem, napletkami i Nawalnym, bo wiem, że polegnę. 😀

 239. @maciek.g
  19 stycznia o godz. 15:19
  Na razie bunt górali zasypany obietnicami pieniędzy -czyli na razie sukces ale nie rządu ale górali. Tylko czy przypadkiem nie będzie tak jak z górnikami ich wydymano.
  …………………………….
  Obawiam się, że masz rację, dodam tylko, że Górale zostali, że tak powiem, zdradzeni przez własne władze samorządowe, które przecież ten „bunt” popierały, niemrawo, ale zawsze. Pamiętać należy też, że to samorządy dostały te pieniądze i diabli wiedzą, jak teraz pójdzie tego rozdział. Spodziewać się można mniejszych lub większych machlojek, jak to w każdym takim grajdole. W związku z tym myślę, że to nie koniec frustracji Górali i w ogóle całej tej poszkodowanej branży w całej Polsce. Podejrzewam też, że ten miliard (tam coś mówiono o 700 mln) niczego nie załatwi, a wznieci ostrzejsze reakcje.
  Posłuchaj tego, może coś wywnioskujesz innego niż ja, bo ton jest nadzwyczaj spokojny, ale… jest jakaś nutka zawodu, choć tytuł ma zupełnie inny wydźwięk.
  https://www.youtube.com/watch?v=t9RIICJjpWA
  Zwyciężamy ! 19 sty 2021

 240. Minęło wiele lat od premiery filmu, a w pamięci pozostało kilka scen i muzyka
  https://www.youtube.com/watch?v=BTZArvbmG_o&feature=emb_title
  Hair – Let the Sunshine In
  Wtedy o coś chodziło

 241. Wirus… zgony osób, które mogły wrócić do życia… polityczny alert w sprawie Polaka, który już nie wróci do życia… stan wegetatywny… Tak sobie myślę prywatnie… czy kilkaset zgonów przyjęto jako normalność… a wola żony i decyzja sądu nie jest wewnętrzną sprawą małżonków… buta hunwejbinów porażająca…

 242. Tak się kończył ten film (czyż nie pięknie?)
  https://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU

 243. Piotr II

  W nawiązaniu do zacytowanej przez ciebie wypowiedzi architekta Pitonia, że Covid-19 to „lekka, przyjemna choroba” a „w szpitalach leczą statystów”. … .

  Komentarz prof Simona, za Rzeczpospolitą:

  „Prof. Simon (…) był pytany o „antyszczepionkowców, którzy mówią, że leczy się statystów”. – No to dalej pozostaje tylko konsultacja psychiatryczna. Bo ja chowam „statystów” tu w workach, tak? Chowam być może babcie, rodziców tych antyszczepionkowców – mówił dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

  Wypowiedź z Zakopanego „dziwnego górala” wrocławski lekarz nazwał „najśmieszniejszą rzeczą, jaką słyszał ostatnio”. – Szczyt głupoty, Rysy się wydają pagórkiem w tym kontekście – ocenił. – Miły i lekki to może być sposób zarażenia się rzeżączką. Tylko potem są komplikacje – dodał.”

  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210119357-Prof-Simon-Leczymy-statystow-Dalej-pozostaje-tylko-konsultacja-psychiatryczna.html

 244. jobrave
  19 stycznia o godz. 15:38
  Ja tez mam sporo do pisania o Francji, bo tu dzieje sie wiele ciekawych rzeczy, byc moze kiepskim stylem, lecz ten blog jest bardzo polsko-amerykanski i mam wrazenie, ze Francja, Wlochy Hiszpania licza sie tyla co San Escobar. Pozostaje picie vina. Vina Tuska, oczywiscie.

 245. Ponoć jankesi w ramach sankcji nakazali rozebrać Kreml… Tak sobie myślę prywatnie… to gorsze od klątwy Łukaszenki… Kaczyński nie uznaje sankcji Unii…

 246. Maciek. G
  Twoja niechęć do uznania Ukrainy jako suwerennego państwa o którego względy warto i trzeba zabiegać, jeśli chce sie ten kraj mieć za sojusznika, jest charakterystyczna dla wszystkich spadkobierców Związku Radzieckiego, którzy uważają , źe jak ich w „ nakreślonego przez nich strefie wpływów ktoś nie kocha”, to trzeba go do tej miłości zmusić . To jest naprawdę tragi-komiczne jak nie czujecie swojej paranoi, która was tylko wiedzie na manowce i jak prowokujecie coraz większa najpierw niechęć a później nienawiści wsród waszych sąsiadów.
  Moskwo , gdzie są twoi przyjaciele, w Syrii ?
  Dopiero co zdradziłaś Armenię, kto jest następnym ?

 247. maciek.g

  „Na razie bunt górali zasypany obietnicami pieniędzy -czyli na razie sukces ale nie rządu ale górali.”

  Powstańcom góralskim architekta Pitonia nie skladano żadnych obietnic finansowych. Wspomniano jedynie o tzw protokołach sanitarnych, które być może pozwolą na otwarcie ich biznesów. Z tym, że te protokoły sanitarne już usiłował wprowadzić w życie wicepremier Gowin – bez powodzenia bo przedsiębiorcy nie traktował ich poważnie. W związku z czym po kilku dniach ich biznesy zamknięto
  Natomiast obietnice finasowe złożono gminom górskim z tym, że trudno je określać jako znaczące – to coś akurat na otarcie łez.

  Ale architekt Pitoń ze swoimi zwolennikami nie odpuszcza, Wczoraj miał konferencję prasową na której wystapił w stroju góralskim z pistoletem (atrapa?) za pasem. Podkomendni, też w strojach góralskich przyjmowali jego słowa głośnymi okrzykami „Amen!” – głównie słowa o tym, że nie epidemii.

 248. ahasverus

  …”ten blog jest bardzo polsko-amerykanski i mam wrazenie, ze Francja, Wlochy Hiszpania licza sie tyla co San Escobar. Pozostaje picie vina. Vina Tuska, oczywiscie.
  Tubylec/ka to już w ogóle prawie San Escobar, tyle że po polsku.
  Co tam piją, nie wie chyba sam Waszczykowski, a u nas – od piwa po okowitę.

 249. maciek.g
  19 stycznia o godz. 15:20
  adam100
  19 stycznia o godz. 14:57
  A jakie zbrodnie na narodzie zrobi Putin?

  A to tylko na narodzie trzeba robić zbrodnie??

  Nawalnego truł, ale nie do końca, wiec teraz pewnie zamorduje go w inny sposób ( będzie trudniej, bo opinia publiczna czuwa).
  To się oczywiście wg ciebie nie liczy, bo Nawalny to nie naród tak jak i tysiące innych skutecznie uśmierconych.

 250. Publicznie skarżą się na swój los prokuratorzy i jest mi z tego powodu przykro bo takie sympatyczne, powiem wprost ładne kobiety, skazuje się na prowincję, aby tam zamiast w stolicy prowadziły dochodzenia przeciwko przestępcom, a przecież ci są na wyciągnięcie ręki

 251. Dlaczego Ukraina nie ma takiego sąsiedztwa z Rosją jak Czechy i Słowacja… kiedyś Słowacja faszysty ks. Tiso… Tak sobie myślę prywatnie, że kultywowanie banderyzmu pogrąża ukraińską słowiańską rację stanu… O stosunku do ludobójstwa Polaków na Wołyniu nie wspomnę… Tacy Niemcy przeprosili za swoje zbrodnie…

 252. Is2
  Niedawno przypomniałam sobie Hair. Musical leciał na którymś z programów i poczułam wielki powiem świeżości, autentyczności, bo tamten świat niósł nadzieję, a dzisiejszy – jak widać – niczego się nie nauczył. „Wypijmy za błędy”?

 253. Wystarczyło kilka chłodniejszych dni, a już czytamy w gazetach takie komunikaty „Smog. Dramatyczna jakość powietrza w polskich miastach”. Chodzą kontrole straży miejskich i sprawdzają czym obywatele i obywatelki palą w piecach, czy nie spalają śmieci. Dzisiaj w porannej audycji radia WROCŁAW omawiano kwestie zanieczyszczenia powietrza. Czołowa posłanka rządowa w każdym komentarzu zaczynała od tego, że jest to następstwo poprzednich rządów. Niestety poza stwierdzeniem, że rządy PIS maja teraz zmartwienie niewiele mogliśmy się dowiedzieć. Pewną konkluzją były sprawy kosztów modernizacji budynków blokowane przez samych mieszkańców obawiających się skutkom tych zmian, czyli podniesienia ceny ogrzewania mieszkań. Przecież wiadomo, że spalanie śmieci nie kosztuje, chyba, że się trafi na kontrolę, ale przecież nie ma aż tylu strażników

 254. Osiedle Brexit

  Się dzieje tam i będzie działo. Nic tylko czytać …
  Ale nikt nie pisze.

 255. ahasverus
  19 stycznia o godz. 16:46,
  😉

 256. @jobrave
  19 stycznia o godz. 15:38

  „Ano wspomni i wspominałby częściej, ale tego nie robi, ponieważ nikogo na blogu to nie interesuje”

  Ależ interesuje, jak najbardziej. Dzięki za ciekawy i świetnie napisany komentarz. Czekam na następne 🙂

 257. teo
  19 stycznia o godz. 17:33

  Osiedle Brexit

  Się dzieje tam i będzie działo. Nic tylko czytać …
  Ale nikt nie pisze.

  Nie piszą nie piszą, bo się boją. W moim przypadku doszło już do tego, że nie tylko boję się nawiązać do spraw, o których pisze Pan Daniel, ale nawet o napletkach z mojego osiedla, a byłoby o czym, bo jeden z mieszkańców miał operację stulejki i… Nie, nie. Boję się.

 258. Bywalec 2
  19 stycznia o godz. 16:49
  To nie jest moja niechęć , ale realne ocenianie.
  Jak wyobrażasz sobie stosunki Ukrainy z Rosją bez zakończenia wojny w Donbasie? Obecny lider Ukrainy obiecał, że zakończenie wojny jest jego priorytetem i na razie wszystko po staremu -wojna trwa. Wiadomo, że przywódcy obecnej Ukrainy są na pasku USA , a tym zależny na osłabianiu Rosji , a nie wzmacnianiu. Obecnie jedynym sposobem zakończenia wojny jest uznanie samodzielności Donbasu. Rosja nie miała by nic przeciwko , bowiem przywódcy Donbasu chcą samodzielności i nie zgodzą się na wcielenie do Rosji (ani do Ukrainy). Ukraina chce by Donbas został przy Ukrainie i nie chce od tego odstąpić. (to stanowisko popiera USA i UNIA). Czyli Pat.

 259. Bar Norte
  19 stycznia o godz. 16:51
  Rząd przedstawia plan wsparcia dla 200 gmin górskich. Samorządy te będą mogli umarzać podatek dla przedsiębiorców, a rząd będzie refinansował 80% kosztów takiego umorzenia. Samorządy otrzymają też dostęp do pieniędzy na inwestycje w turystyce. Jedna gmina będzie mogła otrzymać do 8 mln zł. – Te środki trafią do gmin górskich w ciągu najbliższych tygodni, miesiąca .
  https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/74020/Obietnice_milionow_dla_gmin_gorskich.html
  Przy okazji zagroził że strajkujący pieniędzy nie otrzymają
  To raczej wspiera wersję którą napisalem

 260. Niecała doba dzieli Amerykanów od uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta. Myślę, że Joe Biden nie będzie zwalał wszystkiego na poprzednika, ale weźmie się szybko do pracy i całą swoją energię skieruje tam, gdzie sprawy kiepsko stoją i wymagają naprawy. Mógłbym przygotować taki spis spraw, ale z zasady nie lubię się wtrącać do cudzej pracy i przysparzać sobie zbędnych obowiązków, niemniej jak zostanę poproszony to się poświęcę dla sprawy Amerykanów

 261. Warto przypomnieć. Rocznica bestialskiego mordu Lumumby przez CIA. https://www.globalresearch.ca/drc-how-cia-got-patrice-lumumba/5734822

 262. W polskim senacie gość z Izraela

  Kiedy koniec lockdownu w Izraelu?
  Na pytanie marszałka Grodzkiego, kiedy Izrael zniesie lockdown, skoro już 25 procent populacji jest zaszczepione, prof. Balicer odpowiedział, że dopiero wtedy, gdy można będzie zaobserwować spadek zachorowań.

  – Izrael jest przygotowany do sytuacji nadzwyczajnych, które są permanentne, wykorzystaliśmy nasze doświadczenie – podsumował gość z Izraela.

 263. adam100
  19 stycznia o godz. 17:12
  Uwierzyłeś w polityczną propagandę , a tam gdzie polityka tam prawda rzadko jest podawana. Posłuchaj nasze TVN – ktoś kto na serio bierze te informacje powinien być wściekły na opozycję , UNIę itd Tylko jak teraz zrozumieć, że szczepionki mamy tylko dzięki UNI , bo nasi przywódcy nic nie załatwili (Duda ponoć załatwiał z Trumpem , ale nie wyszło bo Trump przegrał w wyborach – tylko, że to bajeczka dla głupich dzieci bo akurat w tej materii prezydent USA nic nie może)

 264. Bar Norte
  19 stycznia o godz. 16:38
  „Wypowiedź z Zakopanego „dziwnego górala” wrocławski lekarz nazwał „najśmieszniejszą rzeczą, jaką słyszał ostatnio”. – Szczyt głupoty, Rysy się wydają pagórkiem w tym kontekście – ocenił. – Miły i lekki to może być sposób zarażenia się rzeżączką. Tylko potem są komplikacje – dodał.”

  …niewątpliwie, to głupie i śmieszne…można by zlekceważyć i przejść obojętnie…gdyby nie to że tacy jak Pitoń to jednak ludzie na swój sposób groźni…i może to budzić zdziwienie ale niestety znajdują posłuch, stają się popularni…a co najgorsze, często znajdują mecenasów wśród polityków…

 265. „USA: Donald Trump ogłosił 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego”W 2015 roku prezydent elekt Andrzej Duda prosił ówczesny polski rząd i polskiego prezydenta, żeby się nie wychylały zbyt daleko. Potem było wiele problemów m. in. z sędziami TK. Amerykański prezydent działa poza kadencją. Będą kłopoty?

 266. maciek.g
  19 stycznia o godz. 18:24
  adam100
  19 stycznia o godz. 17:12
  Uwierzyłeś w polityczną propagandę ,…

  Zapomniałeś dodać „Moim zdaniem”.

  Wtedy odpowiedziałbym: „Masz prawo mieć własne zdanie.”

 267. maciek.g

  Tekst który zalinkowałeś mówi o obietnicy częsciowej refundacji strat, które poniosły samorządy – zrozumiałej asekuracji rządu na wypadek pozwów o odszkodowania, oczywistych bo wynikających z nielegalnego charakteru obostrzeń.

  Trudno nazwać wymuszoną okolicznościami, częsciową refundację strat „zasypaniem obietnicami pieniędzy”. Jak wcześniej napisałem dla mnie to datek na otarcie łez.

 268. Piotr II

  „a co najgorsze, często znajdują mecenasów wśród polityków…”

  Z tego co piszą to jedynie sieroty po Kukizie i chłopaki od Bosaka (Konfederaci) wspierają tego ekscentrycznego górala – architekta Pitonia.

 269. Maciek. G
  O tym , że Donbas nie chce do Rosji, tylko koniecznie niepodległość, to cię chyba osobiście Putin poinformował, dla którego powrót tego regionu do Rosji strategicznie, a przedewszystkim finansowo się nie opłaca.
  To jest oczywiste kremlowskie kłamstwo. W przeważającej części rosyjska ludność Donbasu życzyła sobie podobnie jak Krym powrotu do Rosji , to Putin z ekonomicznego i politycznego wyrachowania najpierw ich wykorzystał do osłabienia Ukrainy, a teraz pozostawia swojemu losowi, w państewku które nikt na świecie nie uzna.
  ludzie, co się z wami dzieje, jesteście rzeczywiście zupełnie bezwolną tubą putinowskiej propagandy ?
  Powiedz to mieszkańcom Donbasu, że nie chcą być częścią Rosyjskiej Federacji, a nie opowiadaj takich pier*uł na blogu.

 270. jobrave (17:53)

  Zamiast brave ostał się rave

  Czego się boisz, chłopie …
  Chyba nie mnie?
  Pisz o tym, jak głupia Unia dalej płaci farmerom na osiedlu.
  Kogo frapują pojedyncze operacje?

 271. Polskie elity do wymiany, pardon – do wymion

  Red. Kalukin analizuje jazdę PiSu, już nie tylko po bandzie, co po aktorach i innych celebrytach.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2099301,1,chwyty-na-elity.read

  Jedna obserwacja mnie przykuła:
  Pisowska opowieść o zakulisowej władzy elit coraz częściej ostatnio spotyka się z opowieścią lewicową, dla odmiany posługującą się klasowymi kategoriami wykluczenia i uprzywilejowania, aktualnie zakorzenianą w obszernych historycznych retrospekcjach („Ludowa Historia Polski” Adama Leszczyńskiego). W ujęciu prawicowym lokalna elita jest zaprzedana globalnemu „jet setowi”, który kolonizuje peryferia. Według lewicowego stosunki kolonialne odbijały się już w modelu feudalnym dawnej Rzeczpospolitej, reprodukującym się w obecnych „folwarcznych” relacjach społecznych, protekcjonalności współczesnych elit, ich obojętności na nieszczęścia transformacji. W obu opowieściach zawarte są racjonalne elementy. Problem w tym, że zostały oparte na silnym ideologicznym resentymencie. Można je zatem uznać za komplementarne, choć na razie to lewicowy resentyment wzmacnia hegemonię prawicowego, nie zaś odwrotnie.

 272. mag 17.20
  USA to nie jest Szwajcaria, ale obrazy amerykańskiej prowincji na filmach prezentowanych przez Blackleya, pokazują, że daleko tamtej prowincji nawet do naszych wsi i miasteczek. Te marne chałupy i sterty śmieci dobrze nie wróżą.
  Film „HAIR” uznany został za film antywojenny, ale przecież pokazuje też rozwarstwienie amerykańskiego społeczeństwa, bogatych i biednych wiele dzieli, z pewnością znacznie więcej niż to daje się zauważyć w Europie, a nawet na wyspie brytyjskiej, obfitującej w lordowskie zamki i pałace.
  Ostatnie sceny filmu są moim zdaniem znakomite. Dziarsko maszerujący żołnierze w otwarte wrota samolotu transportowego, lecącego z misją wojenną do Wietnamu, wielka nekropolia poległych wojennych bohaterów ze zbliżeniem na pojedynczy nagrobek, oraz manifestacja kolorowej młodzieży przed Białym Domem w Waszyngtonie. Mimo wielu przestróg mocarstwo stale na wojnie, a ten co kolejnej nie wywołał, jutro definitywnie odchodzi z urzędu.
  Jeszcze raz dopiszę link do końcowego fragmentu filmu jeżeli ktoś wcześniej nie otworzył https://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU

 273. Som taki ptaki cu si hulikany nazywajom ma taki dziub dolny jag łudka co pu stawi Julka Hardylaka pływa kturen karpi na świenta tam trzymie. I hulikan jak rybe to jedne sy wrzuca du tyj łudki i zara druge łapie tamte piersze trzymie sy w zapasi jag bedzi głodny pustyni to sy wtenczas zji. Ni bój si un głupi nie jezd ty byś zara zjad i zdechnoł na tyj pustyni Durniu Durnuwaty!!!!A lewactwo muwi na Polskie Partjoty, ży hulikany. Ta dobrzy muwiom bu bynajmiej mundre som!!!!!!!!!!

 274. Ilu Nawalnych-Wietamczyków zamordowano z zimną krwią bez nowej Norymbergi dla jankesów…. Tak sobie myślę prywatnie… przyzwyczajenie oka do oglądania zabijania ludzi, to kwestia czasu… i mentalności… przecież to śmieci… Weterani śmieciarze…

 275. @ Is 42:
  „Mimo wielu przestróg mocarstwo stale na wojnie, a ten co kolejnej nie wywołał, jutro definitywnie odchodzi z urzędu.”
  To, że nie wywołał chyba żadnej nowej wojny to niewątpliwa zasługa . Jedyna albo jedna z nielicznych. Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że żadnej z prowadzonych przez USA wojen nie zakończył. Co więcej, w czasie kadencji tego „pacyfisty” wydatki na zagraniczne interwencje wzrosły z 87 mld $ w 2017 do ponad 150 w 2019. W 2020 spadły do niecałych 110(zapewne ze względu na pandemię). I tak pacyfista Trampek wydatki na zagraniczne wojny zwiększył w stosunku do swojego poprzednika.

 276. @jobrave
  19 stycznia o godz. 15:38

  W ogóle, to dzieją się tu bardzo ciekawe rzeczy i te dotyczące BREXIT i pandemii, nie tylko w całym UK, ale nawet na moim osiedlu i nawet chętnie bym je opisał, ale nie śmiem nawet myśleć o konkurowaniu z (in order of apearance Trumpem, napletkami i Nawalnym, bo wiem, że polegnę

  Nie widziałam Cię jako bajaźliwego
  A poza tym, to czego się obawiasz.
  Jażdy pisze co chce.
  ja piszę więcej o Ameryce, bo to bardziej znam
  Były czasem komentarze mnie krytykujące, że to kogoś nie interesuje, ale ja się tym nie przejmuję.
  Ktoś chce się czegoś dowiedzieć … good
  A nie chce, to niech przewija.

  Mnie np szalenie interesują prywatne spostrzeżenia ludzi znających dane miejsca, nie wspomnając o tym, że częstokroć potrzeba sporo trudu żeby dowiedzieć się co naprawdę się dzieje w innym kraju.

  Także PISZ jak najbardziej pisz i zdawaj nam relację o sytuacji WB
  i odnośnie pandemii jak również jak wygląda obecnie pobrexitowy obrazek.
  To cenne że ktoś będący na miejscu zwraca uwagę na ważniejsze, a czasem mniej ważne z punktu widzenia globalnej polityki
  niemniej jakoś charakterystyczne dla stanu rzeczy sprawy.

  media w obcych krajach raczej skupiają się na krajowych sprawach, czasem tylko wspomną co się gdzie indziej dzieje. A to za mało żeby wytworzyć sobie obraz.

  Zresztą warto pisać o rzeczach, które samemu się najlepiej zna.
  Ja czasem zabieram głos w dyskusjach o sytuacji w Polsce, ale nieznając jej bezpośrednio raczej słucham i się dokształcam.

  Podobne oczekiwanie mam do komentatorów z innych krajów.
  To są moim zdaniem cenne perełki

  Pisz, pisz, pisz o Wielkiej Brytanii!!! 🙂

 277. Mad Marx

  „Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że żadnej z prowadzonych przez USA wojen (Trump) nie zakończył.”

  No właśnie, to jakoś umyka komentatorom, którzy chcą widzieć w Trumpie pacyfistę.

 278. @ahasverus
  19 stycznia o godz. 16:46

  Ja tez mam sporo do pisania o Francji, bo tu dzieje sie wiele ciekawych rzeczy, byc moze kiepskim stylem, lecz ten blog jest bardzo polsko-amerykanski i mam wrazenie, ze Francja, Wlochy Hiszpania licza sie tyla co San Escobar.

  Uwagi do jobrave również Ciebie dotyczą.
  Poza tym Twoje słowa zazgrzytały.

  Napisałeś: ten blog jest bardzo polsko-amerykanski

  jeżeli taki jest, to nie jest wina piszących o tych sprawach, ale tych, którzy nie piszą co się dzieje na ich podwórku.

  Przypominam sobie niedawno po Twoim poście rozgorzała dyskusja na temat prezydenta Francji i na temat wolności wypowiedzi versus szanowania czyichś przekonań religijnych.

  Także podkreślam, jeżeli odbierasz ten blog jako polsko – amerykański, to tylko dlatego, że jacyś ludzie o sprawach tych krajów piszą.
  A ci, co nie piszą o sprawach w swoich krajach niepowinni mieć pretensji.
  Niech też piszą.

  Trudno ode mnie oczekiwać, że będę pisać o Francji głównie, skoro moje informacje stamtąd są szczątkowe w porównaniu np. z Twoimi.

  Zejdźmy na ziemię i spójrzmy rzeczowo, bez stawiania siebie w roli poszkodowanych, bo ktoś o naszych sprawach nie pisze. 🙂
  Pisz, jak najbardziej pisz o sytuacji we Francji.
  To cenne informacje z pierwszej ręki
  Poza tym to cenne info o sprawach, o których nawet media zagraniczne niewiele wspominają albo wcale.

  Poznawajmy świat wspólnie pomagając sobie wzajemnie.

 279. @Bywalec 2

  Ja też lubię krewetki w sosie szafranowym 🙂

 280. @jobrave 19 stycznia o godz. 15:38

  W ogóle, to dzieją się tu bardzo ciekawe rzeczy i te dotyczące BREXIT i pandemii, nie tylko w całym UK, ale nawet na moim osiedlu i nawet chętnie bym je opisał, ale nie śmiem nawet myśleć o konkurowaniu z (in order of apearance Trumpem, napletkami i Nawalnym, bo wiem, że polegnę.

  Co takiego???! Ależ opisuj bardzo obszernie, natychmiast już! Nawet się nie waż Waść wymigiwać.
  Please, pretty please!

 281. @ahasverus 19 stycznia o godz. 16:46

  Ach żesz drugi nieśmiały. Pisz, pisz, pisz, s’il te plait!

 282. „…przyzwyczajenie oka do oglądania zabijania ludzi, to kwestia czasu…”

  SS, święta racja.

  Daj wiecej namiarów, jak to się u was robiło. Przecież w czasie wielkiej czystki, rozwalenie strzałem w tył głowy 700,000 swoich, to był kawał ciężkiej roboty. Ciekawe kto to robił, na pewno jakiś wyjatkowo pracowity naród. Może Grecy?

 283. Dzisiaj Senat amerykański powrócił z przerwy wakacyjnej
  I ciekawa rzecz się stała.

  Rozpoczynając nową sesję przewodniczący większości senackiej (republikanie) Mitch McConnell zaczął swoje wystąpienie od słów, że mob, który zaatakował Kapitol działał pod wpływem PROWOKACJI Donalda Trumpa – prezydenta i wielu innych osób na poważnych stanowiskach.

  To jest o tyle ważne, że dotychczas Mitch McConnel popierał wszelkie idiotyzmy Trumpa.
  A ponieważ jest to szalenie ważna postać na arenie politycznej US, a zwłaszcza w Senacie, takie stwierdzenie jest niebywale istotne.

  To budzi nadzieję, że znajdzie się tych 17 dodatkowych głosów republikańskich w Senacie do PRAWDZIWEGO obcięcia skrzydełek Trumpa. Ta wiadomość jest naprawdę ważna.

  Poniżej link do jego wypowiedzi:

  McConnell: Capitol Hill mob was ‚provoked’ by Trump
  https://www.youtube.com/watch?v=7vMExbPx7dE&ab_channel=CNN

 284. Mad Marx 21.49
  Napisałeś, że wydatki USA na zagraniczne interwencje wyniosły:
  87 miliardów dolarów w 2017 roku. i odpowiednio 150 mld w 2019 roku i 110 mld w 2020 roku. Trudno na blogu w pełni dokonać analizy tych wydatków, czyli gdzie, kiedy i na co były przeznaczone. W 2019 roku USA na zbrojenia wydało 732 mld dolarów, a cały świat wydał prawie 2 biliony dolarów. USA wydały więcej niż Chiny i Indie. Danych za 2020 rok jeszcze nie podano, chociaż to rok szczególny z uwagi na pandemię. W zasadzie nigdy nie zastanawiałem się nad zagraniczną polityką USA i wielkością wydawanych na zbrojenia pieniędzy. Mowa jest o wydatkach 2% PKB na zbrojenia i to można porównywać jako kwotę bazową. To może być granica rozsądku. Znacznie wyższe wydatki mogą świadczyć o zaborczych zamiarach państwa lub chęci wywołania jakiegoś konfliktu, ale nie muszą, bo może to być inicjatywa „pokojowa”, czyli utrzymanie przewagi wojskowej lub powstrzymania zbrojącego się przeciwnika na dystans. Za kolejne cztery lata będzie można porównać prezydenckie kadencje w USA, w tym wydatki na zbrojenia, i politykę militarną. Dobrze byłoby zejść z pozycji wschodniej flanki.

  O tym, że dobry nastrój ludzi nie opuszcza świadczy taka dzisiejsza wypowiedź „Na Pomorzu pada śnieg i to jest ostatnia szansa na budowę Fortu Trumpa”

 285. @404:
  „Rozpoczynając nową sesję przewodniczący większości senackiej (republikanie) Mitch McConnell zaczął swoje wystąpienie od słów, że mob, który zaatakował Kapitol działał pod wpływem PROWOKACJI Donalda Trumpa – prezydenta i wielu innych osób na poważnych stanowiskach.

  To jest o tyle ważne, że dotychczas Mitch McConnel popierał wszelkie idiotyzmy Trumpa.”

  Jakoś mnie to zupełnie nie dziwi. Są ludzie i w biznesie i w polityce, którzy zawsze ustawiają się z wiatrem. Tacy zawsze robią karierę i bardzo rzadko narażają się na konsekwencje swego nie zawsze(delikatnie mówiąc) uczciwego postępowania. U nas też tacy są, jeden nawet jest prezydentem, drugi premierem, jeszcze jeden szefem telewizji, inny wicepremierem. Gotów jestem się założyć o skrzynkę wódki, że jak się zmieni rządząca partia to oni na obecnym swoim patronie zaczną psy wieszać.

 286. Kolejna audycja radiowa INTYMNIE.
  Lekarz seksuolog powiedział „Jak coś działa dobrze, to nie warto poprawiać”.
  Dzisiaj miało być o zachowaniach nieobyczajnych, które mogą nas zaprowadzić na ławę oskarżonych, ale jak zwykle zeszło na napletek, który albo jest, albo go nie ma z różnych przyczyn.
  Teraz o formach zastępczych zachowań seksualnych i obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce. Ten wątek może być ciekawy

 287. To jest NAJLEPSZE podsumowanie „zasług” Trumpa jakie do tej pory ktokolwiek zrobił
  Jonathan Pie ZNAKOMITY!

  Gdyby to nie było tragiczne, to można by się zdrowo uśmiać.

  Jeżeli obrońcy Trumpa znają angielski, to ten monolog zwłaszcza im dedykuję

  Trump’s Last Day!
  https://www.youtube.com/watch?v=tvcwMcGWf-w&ab_channel=JonathanPie

  Pie gives Trump the send-off he deserves with one last EPIC rant

  Ps. zauważyłam, że część gości tego bloga upiera się przy pokojowych zapędach Trump0a.
  Szczerze mówiąc w tej chwili nie chce mi się przedstawiać kontrargumentów. Chociaz tak również nie powinnam powiedzieć „kontrargumentów”
  Bo żeby były kontrargumenty, to najpierw muszą pojawić się argumenty.
  A tych niestety nie było.
  Jedynie pobożne życzenia (a właściwie wiara) zaprawione sowicie niewiedzą

  Ten post scriptum to tak na marginesie

 288. Na marginesie do ashverusa
  19 stycznia o godz. 22:51

  Prosić chłopaków owszem możemy, ale inercja szamocących sie trolli sprawę utrudni.
  A nerwicy u jobrave, wywołać z lasu przecie nie chcemy.

  Zauważ, że dla strażaka z AU albo SS-mana z Kubania, dzień bez bluzgów na Jankesów, to dzień stracony. Ponadto, mamy paru(ę) płodnych korespondentów zagranicznych, tłumaczących amerykanskie wiadomości na jezyk polski. Nie bardzo wiem, kto i dlaczego ma to czytać, gdyż polskie media masowo tłuką identyczną sieczkę, tyle że napisaną poprawnym językiem.

  Być moze jest to opakowane w dobre chęci, ale oprócz zaśmiecenia, pozostawia wrażenie, jako gdyby korespondenci traktowali czytelników niczym dzieci wymagajace szczególnej troski.

 289. Bywalec 2
  19 stycznia o godz. 18:41
  A może zapoznaj się z faktami?
  Zełenski podkreślił, że „Donbas i Krym pozostają terytoriami ukraińskimi”. Ale w obecnej chwili władza Kijowa nad tymi terytoriami jest właściwie żadna.
  co oznacza takie stwierdzenie , jest jasne Ukraina na stratę Donbasu się nie zgadza
  Były plany Rosji na opanowanie kolejnych terytoriów i stworzenia tzw. Noworosji, która miała obejmować całą południowo-wschodnią część Ukrainy. Plan ten jednak zakończył się fiaskiem, a wspierani przez Rosję tzw. separatyści finalnie zajęli część obwodów donieckiego i ługańskiego.
  Rosjanie nie chcą przyłączyć tej części Donbasu, która jest kontrolowana przez separatystów, a traktują go jak instrument sfederalizowania Ukrainy
  Na początku tygodnia w Paryżu odbył się szczyt „czwórki normandzkiej” na temat uregulowania konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy. W szczycie uczestniczyli przywódcy Francji, Niemiec, Ukrainy oraz Rosji. Było to pierwsze spotkanie na tym szczeblu od 2016 r.
  Rosjanie uznają, że Donbas jest częścią Ukrainy, choć de facto Kijów nie ma efektywnej kontroli nad tym obszarem. Rosjanie nie chcą przyłączyć tej części Donbasu, która jest kontrolowana przez separatystów, a traktują go jak instrument sfederalizowania Ukrainy.
  Jednym z głównych tematów rozmów w Paryżu było zorganizowanie wyborów na terenach opanowanych przez separatystów. Strona ukraińska nalegała, by zanim doszło do wyborów, to władze ukraińskie powinny odzyskać kontrolę nad granicą z Rosją. Moskwa uważa, że kolejność ta powinna być odwrotna.
  Kijów zgadza się na wybory, ale dopiero wtedy, gdy będzie miał pełną kontrolę nad granicą państwową. Domaga się także wycofania wojsk rosyjskich i wejścia na ten obszar ukraińskiej administracji, by wybory mogły być przeprowadzone zgodnie z ukraińskim prawem
  Rozmawiając z ludźmi, którzy tam mieszkają, lub z tymi, którzy tam pracują, słychać, że tylko niewielki procent pozytywnie odnosi się do Ukrainy. Ludzie czekają na zakończenie działań wojennych i przyłączenie nie do Ukrainy, a do Rosji
  Prawie 60 proc. Ukraińców opowiada się za kompromisami, choć mają one swoje granice, zaś zgodę na jakiekolwiek porozumienie z Rosją byle Donbas wrócił do Ukrainy, wyraża 14 proc. społeczeństwa.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/konflikt-na-ukrainie-co-planuje-putin-wzgledem-donbasu/1r4crr4

 290. @Mad Marx
  19 stycznia o godz. 23:57

  Akurat w tym wypadku się mylisz.
  Mitch McConnell nie jest z mojej bajki, ale to zatwardziały przeciwnik demokratów, jednoczęnie popierający bezgranicznie obniżki podatków dla najbogatszych, itp

  Za czasów Obamy to on był instrumentalnym w niedopuszczeniu nawet do przesłuchań w Senacie Merrick Garland kandydatury na sędziego do Supreme Court (Sąd Najwyższy)
  Rok przed zakończeniem prezydentury Obamy i tłumaczył to właśnie tym, że w ostatnim roku prezydentowania prezydent nie ma prawa wybierać sędziów do S.C.
  Jednak tuż przed zakończeniem kadencji Trumpa kolanem przepchnął kandydaturę republikańskiego sędziego, po zmarłej sędzi Supreme Court.
  I nie przeszkadzało mu, że praktycznie tygodnie tylko pozostały w kadencji Trumpa.
  Blokował również bardzo skutecznie wiele innych bardzo ważnych prób reform Obamy

  Myślę, że nawet dla Mitcha to co ostatnio Trump wyprawia , to już za dużo.

  Tym bardziej, że trump praktycznie zrobił z partii republikańskiej partię Trumpa. Obecnie jest sytuacja tej partii nie do pozazdroszczenia.
  Kompletne ćwoki opanowały ją na czele z Trumpem
  Istnieje poważne zagrożenie rozłamu w jej szeregach.
  Chociaż może to i dobrze. Jednak jeżeli do takiego rozłamu by doszło, to w edług najnowszych badań opinii publicznej partia trumpowska zabrałaby większośc. Natomiast prawdziwi republikanie, wierzący w standardowe wartości republikańscy staliby się zbyt małą partią żeby liczyć się na arenie krajowej.

  Myślę, że ten fakt również jest powodem dla którego Mitch McConnell wolałby unieszkodliwić Trumpa.
  jemu napewno zależy na przyszłości partii republikańskiej.

  A ponieważ jego głos w Senacie się liczy, stąd moja nadzieja.

  Oczywiście są gnidy o jakich piszesz. Przykładem chociażby znany i ważny Senator Lindsey Graham. Ten już chyba nawet przestał się orientować z której strony wiatr wieje, bo tak często RADYKALNIE zmienia swoje poglądy.

  Powtórzę co wcześniej napisałam:
  Żeby nie było to tragiczne, to napewno jest komiczne.

 291. maciek.g
  20 stycznia o godz. 0:21
  Jak się zachowa Joe Biden wobec Rosji generalnie i w wielu wydzielonych sprawach, w szczególności wobec Ukrainy? Będzie aktywnie wspierał Ukrainę, czy pozwoli na wygaśniecie konfliktu?
  Stanowisko nowej administracji amerykańskiej wobec konfliktu na Ukrainie jest dla Polski ważne. Liczba obywateli tego kraju w Polsce jest duża, w samym Wrocławiu co siódmy to przybysz stamtąd i się nie zmniejsza co słychać na ulicach i w sklepach.
  O fatalnym stanie polskiej polityki zagranicznej gęsto w mediach i to nie od dzisiaj.
  Jak do tego zagadnienia podchodzą zainteresowane strony: Białoruś, Słowacja czy Rumunia, a szczególnie Węgry. Warto byłoby pewne sprawy rozwiązywać wspólnie

 292. @ 404
  To nie zmienia mojej oceny. McConell zauważył, że czas Trampka się skończył(dziwnym trafem dopiero po tym, jak ten przegrał wybory), więc teraz się od niego odcina.
  Jeżeli zaś Trampkowi uda się dokonać rozłamu w Partii Republikańskiej, to zapewni on co najmniej 2 kadencje niepodzielnej władzy Demokratów. W tym czasie jego stronnictwo najprawdopodobniej upadnie. Nie ma się co czarować- polityczni hochsztaplerzy z reguły trwają , dopóki mają władzę. Gdy ją stracą, rzadko kiedy powracają do I ligi, choć się tak też zdarza- vide Kaczyński

 293. @duende
  20 stycznia o godz. 0:06

  mamy paru(ę) płodnych korespondentów zagranicznych, tłumaczących amerykanskie wiadomości na jezyk polski. Nie bardzo wiem, kto i dlaczego ma to czytać, gdyż polskie media masowo tłuką identyczną sieczkę, tyle że napisaną poprawnym językiem.
  Być moze jest to opakowane w dobre chęci, ale oprócz zaśmiecenia, pozostawia wrażenie, jako gdyby korespondenci traktowali czytelników niczym dzieci wymagajace szczególnej troski
  .

  ***

  Przyznam, że z dużym niesmakiem przeczytałam Twój komentarz.
  Bo z jednej strony krytykujesz tych, tórzy Tobie się nie podobają, a z drugiej pojechałeś po takich jak ja, że produkuja się na tym blogu tłukąc tematy dobrze wszystkim znane.
  Ponadto powołujesz się na polskie media, które ponoć relacjonuują WSZYSTKO i bez bias (stronniczości).

  Nie wiem jak prezentują te sprawy polske media.
  Na podstawie przyznam niezbyt licznych własnych obserwacji, mam spore wątpliwości.
  Jeżeli Ty jesteś solidnie oblatany co piszą polskie media, to good for you.
  Ale jestem pewna, że nie wszyscy czytacze tego bloga mogą się pochwalić podobną znajomością.

  A imputowanie, że ci którzy piszą traktują czytaczy jako niedorozwojów, jest wyjątkowo paskune.

  Nie musisz czytać tych „wypocin”.
  Zwłaszcza, że dla Ciebie jest najbardziej ważne, żeby wypociny były napisane poprawną polszczyzną.
  najlepiej przez uznanych literatów, a conajmniej przez literaturoznawców.

  Z jednej strony zagajasz do Namargineski o namawianiu jobrave do pisania co się dzieje w WB, a przy okazji próbujesz mu zamknąć usta, potwierdzając w ten sposób jego obawy.
  Podobnie wypowiedź ahasverusa w tym kontekście nabiera rumieńców.
  Bo on napisał, że w pewien sposób obawia się pisać bo nie aż tak składnie ładnie by to robił, jak znawcy polszczyzny.

  W tej sytuacji pozostaje jedyna rada:
  Załóż własny blog, na którym będzie warunek uczestnictwa wyraźnie postawiony:
  1. nie pisać o niczym, o czym polaskie media już doniosły
  2. pisanie literacką polszczyzną konieczne.
  3. ktokolwiek złamie powyższe warunki to jego komentarze zostaną usunięte razem z nim

  Jednym słowem ban dla wszystkich, którzy śmią traktować czytelnika jak przygłupa nieświadomego co się dzieje. I robią to jeszcze kiepską polszczyzną.
  Czyli: skaranie boskie!!!

  Czy o to Ci chodzi?

 294. obserwuję dzienne raporty o stanie zakażeń i śmierci
  związanych z covid-19

  I co rzuca się w oczy?

  liczba zarażonych coronavirusm jesr w USA ogromna.
  statystyka z dzisiaj podaje, że na 1 milion mieszkańców w USA 74,702 osób zarażonych.
  A to tylko przypadki wykryte i podane do wiadomości publicznej, bo wiadomo, że zaniżają dane. Są na to dowody.

  Miejsca w/g liczby zakażeń na milion mieszkańców:

  1. Andora – 118,887 (populacja 77,334), zarażonych – 9,194
  2. Giblartar – 112,602 (populacja 33,685), zarażonych – 3,793
  3. Czarno-Góra – 89,519 (populacja – 628,110)
  zarażonych – 56,228
  4. Czechy – 83,909 (populacja – 10,720,003)
  zarażonych – 899,503

  5. San Marino – 82,512 (populacja 33,971)
  zarażonych – 2,803
  6. Luksemburg – 77,544 (populacja 631,575)
  zarażonych – 48,975

  7. USA – 74,702 (populacja – 332,076,824)
  zarażonych – 24,806,964

  USA wygrywa w przedbiegach jeśli chodzi o liczbę zarażonych, bo jest ona o 14 milionów większa od następnego kraju w tej kategorii.

  Trump krzyczał do tłumów: „będziemy wygrywać i wygrywać, aż się rozchorujecie od tego wygrywania. Zaczniecie krzyczeć: dość! już nie chcemy dalej wygrywać!”

  Prorocze słowa.
  Jakby nie patrzeć!.

  Zaszczytne pierwsze miejsce bezdyskusyjnie w covidzie USA piastuje!
  Na chwilę obecną:
  24,806,964 – zarażonych
  411,486 – zmarłych z powodu tego zarazenia
  .

 295. @404
  Wyglądasz na profesjonalistę. Powtarzanie argumentów CNN na blogu, to próba rozlewania oliwy na wzburzone morze. To co dzieje w Stanach jest naprawdę skomplikowane ciekawiej i gmatwanie tego strumienia informacji przez „profesjonalistów” prowadzi do niestrawności w czym prym wiodą media głównego ścieku. Tę lawinę bzdur, jakie codziennie nadają, wymusza strach profesjonalnych gaduł przed niekontrolowanym rozwojem zdarzeń. Politycy boją się własnego narodu, który przestał wierzyć mediom głównego nurtu. Przywrócenie zaufania do mediów będzie problemem bardzo ważnym. Ile na to potrzeba czasu i czy ten czas dostaną politycy demokratów, to się okaże w praniu brudów tej kampanii jaką narodowi zafundowali politycy.

 296. @woytek
  20 stycznia o godz. 6:00

  W Twojej wypowiedzi jest pewien sens, ale to Ty gmatwasz sprawę
  Jedne rzeczy pomijasz, inne uwypuklasz, winą obarczasz nie zawsze tych co trzeba, a na domiar złego ostrzegasz przed korzystaniem z mediów mainstreamowych en masse.

  Czy nie sądzisz, że fakty są podstawą do wyciągania wniosków?
  I że na nich przede wszystkim należy się opierać.
  Nigdy nie twierdziłam, że należy bezkrytycznie wierzyć w słowo pisane, czy też wypowiedziane w TV.
  Jednak ludzie posiadający umiejętność samodzielnego i krytycznego myslenia są w stanie ocenić co jest bzdurą, a co nie.

  Brak zaufania do mediów ma dwie główne przyczyny. Ostatnio mocno wyrażone.
  Pierwsza, to że pozwolono na scalenie mediów w korporacje do praktycznie na jednej ręce policzalnej cyfry. Stały się WŁASNOŚCIĄ bardzo nielicznej grupy ludzi, którzy niestety mają ogromny wływ na to co się w tych mediach dzieje.
  News obecnie musi przynosić wymierne korzyści materialne.
  Pokasowano programy dokumentalne, polikwidowano pozycje dziennikarzy śledczych, bo to kosztuje. W zamian zaczęły panoszyć się gadające głowy, itd

  To, co było podstawą dziennikarskiej etyki, czyli bezstronność w raportowaniu informacji o zdarzeniach, obecnie nabrało innego zabarwienia. Niestety niekorzystnego

  A druga sprawa szalenie ważna, to niestety ale Trump jako prezydent przyczynił sę w OGROMNYM stopniu do zaniżania pozycji i wiarygodności mediów.
  Pozwalał sobie często na nazywanie dziennikarzy: „wrogami narodu”, notorycznie wszystko, co mu nie pasowało nazywał”fake news”, itd.
  Na nieszczęście znalazł naśladowców i dał w jakiś sposób zielone światło do prześladowania dziennikarzy.

  Wiele by o tym mówić, ale te przyczyny o których wspomniałam są podstawowe.

  Nie jestem za histerią, a za rzetelną informacją.
  Uważam, że tylko na tej podstawie ludzie będą wstanie wyrobić sobie zdanie na dany temat.

  A tak prawdę mówiąc, to nie bardzo wiem o co masz pretensje?

  Czy uwazasz również, że o „pewnych” sprawach najlepiej milczeć?
  żeby nie podjudzać już i tak zwaśnionych stron.

  To by znaczyło, że podlcy mogą bezkarnie rozrabiać, a porządni ludzie wszystko pod dywan, pod dywan, po to żeby święty spokój zachować.

  Czy sądzisz, że tym sposobem ten święty spokój przetrwa?

  Trump wyraźnie dążył do plutocracy z zachowanymi pozorami demokracji.
  Nie sądzę, że zrezygnował ze swoich zamiarów. Ogłupiali ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że bezkrytycznie go popierając zakładają sobie sami kajdany.

  Wszelkie takie rzeczy, które zagrażają demokratycznemu współistnieniu powinno się natychmiast na bieżąco wyciągać na światło dzienne i piętnować.
  W przeciwnym razie marny nasz los.

 297. 404
  20 stycznia o godz. 7:02
  @woytek
  20 stycznia o godz. 6:00
  W Twojej wypowiedzi jest pewien sens, ..

  Jak najbardziej !! Dodajmy ze faszystowski.

  Good morning Australia 🙂

  Głosujący na Trumpa , dla was Jonathan Pie zrobił specjalną prezentację tego skunksa.

 298. ls42
  20 stycznia o godz. 0:38
  Sam się zastanawiam. Zazwyczaj nie ma radykalnych zmian w polityce zagranicznej USA i one są robione stopniowo.
  USA samo wywołało problem Ukraiński i korzyści są iluzoryczne a straty wręcz większe. Obecny rząd Kijowa jest uzależniony od USA w znacznym stopniu i masz rację że od tego mocarstwa zależny jak będzie się toczył konflikt. Na razie to co proponuje Zełenski jest absurdalne cytuje
  „Kijów zgadza się na wybory, ale dopiero wtedy, gdy będzie miał pełną kontrolę nad granicą państwową. Domaga się także wycofania wojsk rosyjskich i wejścia na ten obszar ukraińskiej administracji, by wybory mogły być przeprowadzone zgodnie z ukraińskim prawem”
  Czyli praktycznie mówiąc żąda by Donbas uznał porażkę militarną i się rozbroił, oraz oddal się pod władzę Ukrainy , a jej przywódcy łaskawie zgodzą się na wybory wg swych reguł, czyli było by „głosowali jak chcieli wyszło jak trzeba” Pamiętamy to z Polski po „wyzwoleniu ” przez ZSRR.
  Wojnę sami wszczęli nie chcąc uznać autonomia tego obszaru licząc na szybkie i skuteczne spacyfikowanie. Przeliczono się i teraz nic dziwnego że tamtejsza ludność jest nastawiona anty ukraińsko. I powstał ogromny problem. Wojny wygrać nie można , a zgoda na referendum to praktycznie utrata tego terytorium. USA i UNIA tez to wie. Wojny więc tam szybko raczej się nie wygasi. Wg mnie jedyna szybka opcją było referendum na temat czy chcą mini państwa uznawanego przez USA, UNIE Rosję i Ukrainę poparte zgodą tych graczy. Wynik referendum pewny na 100%. Nowe minipaństewko było by oczywiście pod pełnym wpływem Rosji , a Ukraina Donbas praktycznie traci. Sadze jednak, że na to nie będzie zgody i najprawdopodobniej będzie trwała wojna bez działań wojennych , aż świat o konflikcie zapomni i wtedy coś się po cichu załatwi.

 299. Coś wam powiem.
  Takie doświadczenie.
  Wchodzisz na stronę gazeta.pl onet.pl lub inne i co widzisz?

  Premier spieprzył, minister się ośmieszył, prezydent budyń, działacz PiS w Dziurze Małej, żona prokuratora Zero i tak dalej.
  Gdzie opozycja, gdzie jej głos na portalach, które są wszak ZA opozycją?
  Jest!
  Rzecznik PO powiedział, że Premier spieprzył, minister się ośmieszył, prezydent budyń, działacz PiS w Dziurze Małej, żona prokuratora Zero i tak dalej.
  Szukam, szukam, gdzie COŚ W ZAMIAN ZA PIS?
  Gdzie MY ZROBIMY TO LEPIEJ, BO…
  ZERO.
  To z tego powodu (inne są podrzędne) PiS wygrał 7 czy 8 ostatnich wyborów z rzędu.

 300. O qurwik rozprowadza zapachy 🙂

  Zabrakło go na pożegnaniu Trumpa 🙁

 301. Dzięki jankesom Polska została w Jałcie oddana ZSRR jako polityczny fant w podzięce za rozgramianie katolickiej III Rzeszy… potem było wydzierżawienie terytorium polskim komunistom… co nazywano PRL… w ramach jarłyku… Tak sobie myślę prywatnie, że podobnie utworzono Israel… w ramach dzierżawy przez stalinowskich komunistów z przesiedlenia z ZSRR… W Israelu mówcie cyrylicą z gruzińskim akcentem…

 302. Donald Trump’s Reign of Terrible is Finally Coming to an End
  (jimmy Kimmel)

  https://www.youtube.com/watch?v=6oBj8YNfflI

  ***** faszystów PiS

 303. Nawalny odkrywa tajne rezydencje Putina… opisane na mapach satelitarnych… jako rezydencja prezydenta w pobliżu Gelendżyka… Tak sobie myślę prywatnie… to jest niebezpieczna misja robić przedruki…

 304. 404
  20 stycznia o godz. 3:57
  Widze że USA leci wciąż w dól w rankingu krajów dobrze radzących sobie z wirusem i z zaskoczeniem wyliczyłem że jest tam więcej zmarłych z powodu epidemia niż w Polsce na 1 mln mieszkańców
  Polska 910, USA 1270

 305. A tu Jimmy Kimmel między innymi wyobraża sobie co będzie się działo z różnymi poplecznikami Trumpa i z nim po zakończonej kadencji

  Bazuje na A Christmas Carol, a w roli głównej, czyli Ebenezera Scrooge
  oczywiście Donald Trump

  oprócz tego i inne sprawy porusza. Na przykład kogo uniewinni, kto zechce przyj sc a lotnisko, żeby z samego ranka pożegnać, itd.
  świetne!

  The Final Full Day of Donald Trump’s Presidency
  •Jan 19, 202
  https://www.youtube.com/watch?v=oMS8jkKHalo&ab_channel=JimmyKimmelLive
  Jimmy breaks down the final full day of the Trump presidency, and talks about all the campaign promises he made and didn’t keep, the 100 pardons Trump is expected to give out, Joe Exotic hoping to be on the list, whether or not all of this was worth it for Donald Trump, Mike Pence planning to attend Biden’s inauguration instead of Trump’s farewell party, Tiffany Trump’s perfectly timed engagement, discovering Rudy Giuliani voted with a provisional ballot after months of discrediting them, and Jimmy looks into his crystal ball to see what the future holds for the members of the Trump administration.

 306. quentin t.
  20 stycznia o godz. 8:52
  O ile prawdą jest że media mają wielki wpływ na wygrywanie wyborów (a więc poparcie dla partii) , to jednak bzdurą jest to co piszesz. Polska oprócz tych przez ciebie wymienionych mediów ma wiele innych i niektóre z nich są pod absolutną władzą PiS (TVP, TRWAM , Nasz Dziennik , Niedziela i wiele innych) Zwolennicy PiS uważają, że te przez ciebie wymienione media kłamią , a prawdę podają te zdominowane przez partie. Ponieważ tych popierających jest dużo nic dziwnego ze informacje w mediach przez ciebie wymienionych nie mają na nich wpływu ,(a wręcz utwierdzają ich w tym że PiS to lepszy wybór)
  Przeciwników PiS te media utwierdzają w przekonaniu wręcz odwrotnym i z tego powodu tak dramatyczny podziałał w Polsce. Obecnie dramatycznie rośnie liczna ludzi nienawidzących JK i PiS.
  Ale ty tego pewnie nie widzisz.

 307. Jakim trzeba być jołopem, aby dopiero z mediów dowiadywać się na kogo głosować… Tak sobie myślę prywatnie… głosowanie, to deser przepisu szukaj w mediach…

 308. @ maciek.g
  20 stycznia o godz. 9:09

  ja bazuję na worldometers

  a w/g nich to Polska ma do chwili obecnej
  zmarłych – 891/na milion mieszkańców.
  zarażonych – 38,172/milion

  https://www.worldometers.info/coronavirus/

  USA
  zmarłych na milion w/g nich – 1,239
  A zarażonych na milion – 74,711

  Ps. z jakiego żródła korzystasz?
  Być może, że szybciej uaktualniają

 309. A tu jeszcze jeden z moich ulubionych satyryków
  w ramach pożegnania Trumpa i jego żonki

  Warte obejrzenia 🙂

  After Four Challenging Years, America Is Ready For This President To Hit The Road
  https://www.youtube.com/watch?v=FJwD_p5B-gw&ab_channel=TheLateShowwithStephenColbert
  •Jan 19, 2021
  The man who kept us on the edge of our seats for four weird and painful years leaves office on Wednesday as the least popular president in American history. Not that we’ve been counting down the days in our theater’s dome or anything

 310. Waszczykowski: wybory u jankesów nie były uczciwe… znaczy Biden dołączy do Łukaszenki… będzie w gronie samozwańców rejestrowanych w kancelarii prezydenta… Tak sobie myślę prywatnie…. zamach w Smoleńsku… teraz oszukańcze wybory… czy to nie jest przejaw zboczenia politycznego… Zostaje ogłosić… Trump naszym prezydentem jest… na uchodżtwie… chodż walczył o tron…

 311. Maćku, ja Ciebie szanuję, tylko już nie piernicz jak spada PiSowi w społeczeństwie.
  Pisałeś o tym rano, w dzień i w nocy przez ostatnie klika lat.
  Nieskończoną ilość razy.
  Chyba nie zaprzeczysz? W necie przecież nic nie ginie.

  Telewizja publiczna w sferze informacyjnej ma o wiele mniejszą publikę, niż PiS. I ciągle jej spada.
  Zaprzeczysz?
  No to wytłumacz mi, logiku z Bożej łaski, jak to jest, że przy aprobacie widzów dla publicznej tv na poziomie kilkunastu procent (są badanie), PiS ma wciąż ok. 30 – 35 procent poparcia.
  Sorry, pisz o siłowniach, ile zechcesz, ale politykowanie nie jest dla gości o zamkniętych umysłach, którzy pobożne życzenia biorą za rzeczywistość.

 312. Ty qurwik – jestes tak jak twój idol Trump, *****

  Rachel Maddow niemiłosierna

  https://www.youtube.com/watch?v=6uwFBQyC0qM

 313. Za każdym razem, kiedy próbuje dokonać jakiegoś wpisu na blogu, wypadam najpóźniej po trzech zdaniach z internetu. Rosja jest daleko i niewarte wywoływać wilka z lasu, tym bardziej, że internet jest mi jeszcze potrzebny do ważniejszych celów, jak blogowanie.

 314. 404
  20 stycznia o godz. 9:35
  Ja liczyłem na szybko i w mojej oceny liczba Polaków 38,35 mln osób nie dotyczy tych co mieszkają obecnie w granicach kraju. liczba Polaków przebywających czasowo za granicą wynosi 2,54 mln. Czyli by być dokładniejszym należało by przyjąć 36mln.
  Ja jednak przyjąłem 37 mln zaniżając nieco liczbę zgonów w Polsce.
  Liczną na miion. W USA oszacowałem wg twojej informacji i jak widać z pewnym błędem 1270 wyszlomnie gdy wziąlem liczbe ludzi w USA z wikipedi te 1,239 lewnie dokladniejsze.

 315. „Serduszko bije w rytmie cza, cza”. Niestety przestało już bić. A biło ludziom w Polsce Ludowej.

 316. Nobel dla Trumpa. Pierwszy od stu lat rezydent, który nie wywołał gangsterskiej wojny.
  Nobel także dla Nawalonego. ZA wielką kasę uzyskaną od CIA i za uniknięcie śmierci, ocalony przez lekarzy rosyjskich.

 317. Teraz jankesi będą mieli w domu ojca narodu… oszusta… Tak sobie myślę prywatnie o wersji hunwejbinów o oszustwie jak na Białorusi… klątwa Łukaszenki działa… nie pomawiaj, bo sam będziesz pomówiony… Kaczyński ostrzegał: wygrywa ten kto liczy… a nie demokracja…

 318. Teraz Kaczyński ma swojego Nawalnego… Nowaka… a w jego sprawie Tusk milczy jak KK w czasie okupacji… Tak sobie myślę prywatnie o rusofobii Tuska… co on wygaduje na temat Putina, zamiast poręczyć za Nowaka… delegowanego na banderowską Ukrainę, aby kopał dołki pod Rosją… z banderowskim obywatelstwem… ale został zdradzony…

 319. Klarnet, w czerep ****,

  wypie*dalaj.

 320. Zachodnie wściekłe psy, na rozkaż Waszyngtonu szczekają w sprawie aresztowania szpiega Nawalnego. http://www.informationclearinghouse.info/56206.htm
  Milczą natomiast w sprawie więzionego od paru lat Assange. Typowa hipokryzja i służalczość.

 321. I klarnet, w ch*** się przemienił.

  Amen.

 322. Pfizer okazuje się dla Unii Picerem… W mennicy Wałęsa pytał: czy napis Schuler na prasie do tłoczenia monet, to prawda… Tak sobie myślę prywatnie o szczepionkach… brak dywersyfikacji… a czepiają się Rosji…

 323. Czekając na zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA przeglądam tygodnik POLITYKA (nr 3296). Na stronach 42-43 żołnierze odpoczywający na Kapitolu, na stronach 44-45 fotografia z paradnej uroczystości po zaprzysiężeniu Baracka Obamy w 2009 roku. Zastanawiam się czy w tłumie gości na zaprzysiężeniu Obamy był Donald Trump i co sobie myślał? Może wtedy jeszcze nie spodziewał się, że osiem lat później on będzie głównym aktorem takiej uroczystości. Wrócę jeszcze do fotografii na której widzimy Baracka Obamę z żoną i wiceprezydenta Joe Bidena z małżonką oraz przyjmującego defiladę żołnierzy w strojach z epoki generała. Ten obraz zupełnie nie przypomina tego co widzimy dzisiaj, w każdym razie w tygodniu przed zaprzysiężeniem kolejnego prezydenta USA. Wyborcy amerykańscy są podzieleni, ale przecież dwuwładzy nie ma, w każdym razie nie słyszymy, że ustępujący prezydent obwarował się w Forcie Trump i nie zamierza ustąpić. Co prawda ten fort jeszcze nie powstał, niemniej czasami wystarczy sam pomysł.

 324. Koszty takiej uroczystości jak zaprzysiężenie prezydenta USA są niemałe, ale to przecież wielka promocja Ameryki i nie żal tych pieniędzy na ten cel. Mariusz Zawadzki autor artykułu w tygodniku POLITYKA „Jak zjednoczyć te stany” tak pisze inauguracja w 2009 roku kosztowała 160 mln dol. ….W stolicy USA odbyło się tamtego dnia 10 oficjalnych i 121 nieoficjalnych balów… subtelnie śpiewała Beyonce. .. (do tańca Baracka z Michelle). Na inauguracji Johna F. Kennedyego w 1961 r. śpiewali Ella Fitzgerald i Frank Sinatra. Dla Billa Clintona w 1993 r. występował m. in. Michael Jackson.
  Widzimy jak bardzo ludzie przywiązani są do igrzysk i jaką radość sprawia im zabawa.

 325. @duende 20 stycznia o godz. 0:06

  Rozumiem doskonale 🙂

 326. Maciek, napisz koniecznie, że odejście posłanki Muchy do konkurencji to kolejna przesłanka świadcząca o upadku PiS.
  Skonsultuj to tylko wcześniej ze swoją rodziną, w której, jak sam twierdzisz, roi się od wielbicieli Kaczyńskiego.
  Napisz też, kiedy zmieni się rząd, postawię u bukmachera całą kasę na przeciwieństwo i zgarnę majątek
  ..

 327. Piosenką Franka Sinatry „My Way” żegnany jest Donald Trump na lotnisku w Waszyngtonie w drodze na Florydę. Wcześniej wygłosił krótkie przemówienie mówiąc o swoich osiągnięciach w czasie pełnionej prezydentury

 328. @404, @remm, @Na marginesie, @Teo,
  Wielkie dzięki za wsparcie, które ośmiela mnie do tego, by od czasu, do czasu wrzucić coś na temat tego, co dzieje się w UK. Będę się starał opowiadać o tym najciekawiej, jak potrafię i raczej nie będą to rzeczowe analizy, ponieważ jestem z wrażeniowcem, czyli „impresjonistą”. Poza tym interesują mnie ludzie, lubię słuchać, co mają do powiedzenia o czymkolwiek, lubię ich obserwować, czasem podglądać, być z nimi, dlatego moje wpisy będą „melanżowate”, a więc pomieszanie „rzeczywistości oficjalnej” z tą „z życia wziętą”.

  Pojechałem z Trumpem, napletkami i Nawalnym, z powodu stetryczenia, które periodycznie występuje u mnie od dzieciństwa. 🙂

 329. @jobrave 20 stycznia o godz. 15:21

  A przede wszystkim nie daj się wystraszyć. Bo mnie naprawdę interesuje, jak widzisz sprawy.
  Lubię twój styl i poczucie humoru. A Mjetyk też mi się podoba i już.
  🙂

 330. Melania Trump wygłosiła pożegnalne przemówienie
  Melania Trump podsumowała swoją pracę jako pierwsza dama USA. Powiedziała, że był to dla niej ogromny zaszczyt.

  Moi drodzy Amerykanie. Być pierwszą damą Stanów Zjednoczonych to największy zaszczyt w moim życiu. W całym kraju inspirowali mnie niesamowici Amerykanie, którzy wspierają nasze społeczności swoją dobrocią, odwagą i łaską. Ostatnie cztery lata były niezapomniane. Kiedy Donald i ja kończymy nasz pobyt w Białym Domu, myślę o wszystkich ludziach, których mam w sercu wraz z ich niesamowitymi historiami o miłości, patriotyzmie i determinacji.
  Czytamy w -necie, że niektórzy krytykują zachowanie Melanii Trump, a ja nie wnoszę żadnych zastrzeżeń, a nawet pochwalę ustępującą parę prezydencką za nienaganną prezencję, szyk i elegancję. Takiej pary dotychczas nie było i długo może nie być

 331. jobrave
  20 stycznia o godz. 15:21
  Przyznaj się, ostatnie zdanie to ci napisał Mietyk
  Też jestem zainteresowany co w twojej okolicy słychać. Grasz jeszcze w tym klubie?

 332. @ls42 20 stycznia o godz. 15:37

  Ty może lepiej chwal za konkrety.
  Na przykład ładnie zrobione paznokcie.
  Bo na bezrybiu…

 333. Z roku na rok będzie tu coraz gorzej. Chauncey Gardner w ostatniej odsłonie chodzi po wodzie….

 334. Na marginesie
  20 stycznia o godz. 15:54
  Nienaganna sylwetka, świetna kreacja w stosownym do okoliczności kolorze podkreślona rzędem guzików ukształtowanych w łagodnie odchylającą się linię, dobrze dobrane dodatki i stylowe okulary, do tego bajeczne szpilki i sposób poruszania się jak po wybiegu.
  To by było na tyle w krótkich żołnierskich słowach

 335. ls42
  20 stycznia o godz. 16:10
  Na marginesie
  20 stycznia o godz. 15:54
  Nienaganna sylwetka, świetna kreacja w stosownym do okoliczności kolorze podkreślona rzędem guzików ukształtowanych w łagodnie odchylającą się linię, dobrze dobrane dodatki i stylowe okulary, do tego bajeczne szpilki i sposób poruszania się jak po wybiegu.

  Brzmi fantastycznie.

  Czy wiesz, ile bierze?

 336. „Wygląda na bardzo szczęśliwego starszego mężczyznę czekającego na wspaniałą, świetlaną przyszłość. Jak miło to widzieć!” – napisała na Twitterze Greta Thunberg.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26705218,greta-thunberg-zartuje-z-trumpa-wyglada-na-bardzo-szczesliwego.html#s=BoxMMtImg3

 337. Na marginesie
  20 stycznia o godz. 15:26,
  Dzięki, nie dam się, mając takich sojuszników. 🙂
  A propos Mietyka – właśnie przygotowuję się do kolejnych filmów z nim w roli głównej (powinienem napisać: „filmików”, bo tak w żargonie jutuberskim mówi się na publikowane na YT filmy, nawet jeśli „filmik” trwa dwie godziny :). Obiecałem, po pierwszym odcinku, że lada dzień pojawią się następne, ale kilka dni później zmarł nagle mój bratanek, a dwa miesiące później moja mama, więc nie było mi do śmiechu. Nie powiem, że teraz jest odwrotnie i śmieję się 24 godziny na dobę. Mama i bratanek też czekali na nowe odcinki, Mietyk im się spodobał, więc robię to również dla nich.

 338. Igor Tuleya zignorował wezwanie prokuratury. „Sędziowie nie będą się kłaniać ministrowi”

  https://wyborcza.pl/7,75398,26703237,igor-tuleya-zignorowal-wezwanie-prokuratury-sedziowie-nie.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly

  he21920.01.2021, 13:49
  Otwarłem notatnik z łajdacrwami kaczystów, który prowadzę od 2015. Poplùłem czubek pióra i teraz poproszę o nazwisko tego prokuratora, który podpisał zarządzenie o wezwaniu Sędziego Tuleji.

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 339. jobrave (15:21)
  Śmiało wrzucaj i nie oglądaj się na publikę. Jeden warunek stawiam – abyś miał radochę z tego opisywania.
  Będziesz miał, bo masz oko świdrujące świat wkoło, zaś język sprawny i wytrwały.

  Dzielenie rzeczywistości na oficjalną i z życia wziętą jest nawykiem pielęgnowanym przez tych, którzy skupią się na modzie politycznych celebrytów, na „stosownym do okoliczności kolorze podkreślonym rzędem guzików ukształtowanych w łagodnie odchylającą się linię”, którzy nie widzą jak skandalicznie te odlatujące z na Florydę firgury się zachowały zrywając wizerunek USA jako państwa o silnej demokratycznej tradycji.
  Oficjalność miesza się z życiem codziennym mieszkańca osiedla – tu masz słusznego. Powodzenia we wrzucaniu na blog.

  Mnie osobiście intryguje los UK na falach „odzyskanej suwerenności”. A to w kontekście jak reszta exitowców i separatystów unijnych skorzysta z tego doświadczenia, na dobre czy na złe?

 340. ls42
  20 stycznia o godz. 15:42,
  Niestety gram już wyłącznie dla siebie (może to i dobrze 🙂 , bo twardy lockdown, więc klub zamknięty, tańce się skończyły, balkonowe koncerty, codzienne o 20.00 też – zawsze o tej godzinie, w całym Londynie i innych miastach rozlegały się oklaski w podzięce pracownikom służby zdrowia, odbywały się też zaimprowizowane uliczne, lub balkonowe, spontaniczne występy artystyczne, mozna było usłyszeć i solistów, i zespoły, rockowe, czy grające muzykę klasyczną, albo etniczną, ale to wszystko ustało na prosbę adresatów, czyli pracowników slużby zdrowia, którzy wracali zmęczeni z pierwszej zmiany i chcieli odpocząć. Gdyby te podziękowania trwały przepisowy kwadrans, to pewnie nie mieliby nic przeciwko temu, ale one w wielu wypadkach przeciągały się do białego rana, przekształcając się w zakrapiane imprezy. 🙂

 341. Andrzej Klimczak

  Ziobro zapomina,że Sędzia którego dzisiaj prześladuje za niedługo przyjdzie sądzić jego samego. TRYBUNAŁ STANU

  Oszust wyborczy Andrzej Duda
  kupuj u swoich

 342. A propos brexitowców i i innych exitowców … .

  Steve Bannon, który z ramienia Trumpa udzielał im solidnego wsparcia politycznego został został na odchodne ułaskawiony przez swego dawnego pryncypała.

  Ciekawe czy zawita znów do UE?

 343. ad. blog prof.Hartmana
  _______________

  w „grajdolku antysemickim” u prof.Hartmana komentatorzy-kanalie pod wodza niejakiego
  @”teisty”…az hadko tam wchodzic.

 344. Lady Gaga sings national anthem, ‚Star-Spangled Banner,’ at Biden inauguration

  https://www.youtube.com/watch?v=WltxPQlNT00

 345. Lady Gaga mogłaby równie dobrze kościelne piosenki wyśpiewywać w kościołach. Nawet w polskich 🙂

 346. 200 tysięcy flag na inaugurację Bidena. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-inauguracja-joego-bidena-200-tys-flag-przed-kapitolem/4xx83vn#slajd-6
  Każda flaga to tysiąc zabitych w amerykańskich wojnach od Hiroszimy, przez Wietnam do Syrii. Czy nie lepiej miskę zupy dla bezdomnych, bezrobotnych i głodujących?

 347. Na marginesie 20 o1 – >15:54
  Mam nadzieję, że zazdrość nie przemawia przez ciebie.

  Melani jak mało która, a może nawet jako jedyna dotychczas first lady, uosabiała doskonale oczekiwania Amerykanów.

  Była zawsze perfekcyjnie zrobiona niczym Barbie puppe. Tutaj w telewizorni wiele prezenterek kopiowały ją z mniejszym bądź większym efektem.
  A to że potrafiła przez cztery lata interesująco milczeć, to również trzeba zapisać jej na plusa 🙂

 348. bezdomny
  20 stycznia o godz. 19:05
  Nasz „pierwsza dama” też milczy już piąty rok. Tylko może mało interesująco. Mamy przysłowie : Milczenie jest złotem …itd. Ale czasem wydaje mi się że jak ktoś stale czy za dlugo milczy , nie ma poprostu nic ciekawego i mądrego do powiedzenia.

 349. Amanda Gorman

  https://twitter.com/MichaelSkolnik/status/1351947484298420227?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

  Amanda Gorman dała najlepszy moment waszyngtońskiej inauguracji.
  Przykro mi, Lady Gaga, 46. President i pozostali performerzy.
  Amanda odczytała swój poemat polityczny dobitnie, optymistycznie, wyzywająco.

 350. „We lift our gazes not to what stands between us but what stands before us”

  Takiej frazy – na miarę Johna Kennedy’ego – brakowało oczywiście w mowie Bidena. W mowie, która poza tym była mocna, ukierunkowana i jednocząca, na ile to jest możliwe.

 351. Stary komunista Miller… ten od walizki z dolarami z Moskwy powiedział: samca poznaje się jak kończy… Tak sobie myślę prywatnie… Trump kończy… się… po co wchodził… w politykę…

 352. teo 🙂 19:34

  Dziadek Joe jest już w tej fazie życia że nie potrafi dostosować się do nowej życiowej sytuacji i dlatego przychodzi mu z łatwością pieprznie o przeszłości 😛

 353. A Łukaszenka został… a Maduro został… choć nie byli uber alles… Tak sobie myślę prywatnie… wszelka władza od boga pochodzi… ale trzeba zasłużyć…

 354. Stachu 🙂 oni dobrze znają 11-ste przykazanie :

  11) nie powinieneś uprawiać polityki z bogiem

 355. We’ve seen a force that would shatter our nation rather than share it,
  Would destroy our country if it meant delaying democracy.
  And this effort very nearly succeeded. But while democracy can be periodically delayed,
  It can never be permanently defeated.
  In this truth, in this faith, we trust.
  For while we have our eyes on the future, history has its eyes on us.

  – kolejny fragment „The Hill We Climb”, Amanda Gorman.

  Oczywiście „The Hill We Climb” harmonizuje z przemówieniem inauguracyjnym prezydenta Bidena. Więcej, ono je wzmacnia. Dawniej – przed Kennedy’m – nie zapraszano poetów-laureatów na schody Kapitolu na tę ceremonię.

  Komentatorzy BBC uznali, że Biden jest człowiekiem na tę chwilę historii.

 356. W PiSlandii – Polsce pod zaborem kaczyzmu – najciężej z całego świata znoszą pożegnanie z Trumpem

  Dzisiejszy komentarz W. Waszczykowskiego „o bagażu nieuczciwych wyborów, jaki będzie musiał nosić Joe Biden” można by w zasadzie wpisać na listę jego niepoważnych wypowiedzi. Problem w tym, że Waszczykowski mówi to, co myślą jego polityczni koledzy. Elity Zjednoczonej Prawicy do dziś nie pogodziły się z przegraną Donalda Trumpa. Wystarczy przejrzeć finansowane przez spółki skarbu państwa portale, by przeczytać tezy, których raczej nie opublikowałaby nawet sprzyjająca Trumpowi stacja Fox News. „Donald Trump odchodzi na skutek megaoszustwa wyborczego. Soros triumfuje” – to tylko próbka stylu.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26705569,witold-waszczykowski-mowi-o-nieuczciwych-wyborach-w-usa-zapomnial.html

  Czyżby kaczyści poczuli skąd wieje wiatr historii i wyniuchali co zmiata po drodze.

 357. Pablos 20. o1. około 19:2o

  Podaj powody, by tak być nie musiało?

  🙄

 358. Inauguracyjny show skradla mloda (22 lata) poetka Amanda Gorman. Jej wiersz moze sie wam nie podobac, bo naiwny, amerykanski, ale z jaka pasja i urokiem go czytala. Dopiero na kilka dni przed inauguracja zona prezydenta przegladajac jakies konkursy poetyckie ja znalazla.
  @IS24, mily z Ciebie czlowiek, nie mozna ci zabronic upodobania do Tr. i jego zony, ale mysle ty chyba zartujesz.
  Swieta swieta i po swietach. I dobrze. Dzisiaj Biden podpisuje pierwsze dekrety ktore przywracaja stary porzadek sprzed dekretow Tr. Znosi zakaz przyjazdu do Ameryki muzulmanom z ilus tam krajow, zawiesza natychmiastowo budowe ruriociagu KeyStone pipeline, z codziennych spraw istotnych dla Amerykanow dalej zawiesza splate pozyczek szkolnych, kredytow na domy. Podobno w Polsce mowia, ze ma dzisiaj podpisac 17 dekretow, wiec sie nie wymadrzam, skoro w kraju wiedza lepiej..
  Czekam na na potraktowanien szczepien jako akcji militarnej. Bez tego zaden dekret nie pomoze i tak sie bedziemy bujac do ….

 359. Zyta

  20 stycznia o godz. 21:04
  Inauguracyjny show skradla mloda (22 lata) poetka Amanda Gorman.”

  Zgadzam sie!!! I Garth Brooks z Amazing grace.

  Very healing ceremony.

 360. Tweett Grety Thunberg nalezy widziec w kontekscie tweeta Trumpa w 2019 podczas konferencji UN:

  Trump sarcastically tweeted:

  “She seems like a very happy young girl looking forward to a bright and wonderful future. So nice to see!”

  Dzis Greta mu odpowiedziala:

  “He seems like a very happy old man looking forward to a bright and wonderful future. So nice to see!”

 361. Bar Norte
  20 stycznia o godz. 18:08

  „A propos brexitowców i i innych exitowców … .
  Steve Bannon, który z ramienia Trumpa udzielał im solidnego wsparcia politycznego został został na odchodne ułaskawiony przez swego dawnego pryncypała.
  Ciekawe czy zawita znów do UE?”

  …w Warszawie czy Budapeszcie może poczuć się jak w domu…

 362. zyta2003
  🙂
  Tak długo jak kolejni powtarzają „America First” 😛 mniej lub bardziej dyplomatycznie nic się nie zmienia.
  „America First” to nie jest żadna dobra wskazówka na w miarę sensowne życie na planecie 🙄

 363. Trump Under Criminal Investigation As He Leaves Office

  https://www.youtube.com/watch?v=AVbrWghBdFY

  Przekręt na 160 mil. dolarów z kampanii wyborczej.

 364. teo
  20 stycznia o godz. 20:25
  W PiSlandii – Polsce pod zaborem kaczyzmu – najciężej z całego świata znoszą pożegnanie z Trumpem

  Mój komentarz
  Ciężko PiSowcom przyjąć do wiadomości przegraną Trumpa, wzorcowego dla PiS przywódcę stada, idealnego przedstawiciela energicznej demokracji, zbieżnego w kłamstwach z przywódcą obozu prawicy szeregowym wicepremierem Jarosławem Ka.

  Wystarczy posłuchać komentarzy polityków PiSowskich. Ignorancja, podlizywanie się, pustosłowie, mówienie nie na temat (palenie głupa) oraz pokrętność, to standardowe cechy PiSowskich polityków-paniczyków z wyższego podwórka.

  Zdaje mi się, że oni coś czują. Chyba utratę bezwzględnego poparcia idącego z USA Trumpa do Wyspy Wolności nad Wisłą oraz utratę korzyści wynikających ze zbieżności politycznych strategii (działanie na wariata) rządu PiS i ekipy Trumpa.

  Poza tym w tym smutku i nieprzyjmowaniu do wiadomości porażki największego prezydenta USA przez PiSowską kamarylę, gra rolę podwórkowa buta, ignorancja i opieranie się PiSowych palatynów na rzeczywistości równoległej.
  Oraz prezesowa abnegacja jeśli chodzi o politykę zagraniczną. Jarosław jest noga w tej dziedzinie.
  TJ

 365. Piotr II

  „…w Warszawie czy Budapeszcie może poczuć się (Bannon) jak w domu…”

  Gdy przeczytałem o ułaskawieniu nawet o tym pomyslałem. Oczywiście gdyby nadal pałał sympatią do rozmaitych „exitowców”.
  Bannon przed powrotem do USA chciał bazę „exitowców” zorganizować w jednym z włoskich klasztorów. No i stamtąd wspierać kadrowo i finansowo rozmaite „exity”. Z tym, że Franciszka szlag trafił gdy o tym usłyszał i mu to uniemożliwił.
  Myslę, że gdyby w RP chciał ten pomysł zrealizować to mógłby liczyć zarówno na pełne wsparcie władz politycznych kraju jak i polskiego koscioła katolickiego.

  Cała nadzieja w tym, że Trump mu wyznaczy inne zadania – zgodnie z maksymą „America First”.

 366. bezdomny, Pablos
  Bo milcząc, daje się złudzenie, że przestrzeń między uchem prawym a lewym jest czymś wypelniona. Otwierając usta i mowiąc, często rozwiewa sie te wątpliwości. Więc lepiej pozostawić złudzenia. Melania je pozostawia.

 367. ahasverus–> godz. 21:57

  Czyli mogą nam i piękne i zgrabne i zadbane kobiety nie tylko służyć ale i dawać złudzenie 🙄

  Czy to nie jest już sexism? 🙄

 368. pustogłowie nie jest zarezerwowane dla ładnych kobiet,
  O czym nawet na blogu można z łatwościa się przekonać

 369. Zyta2003 godz. 21.04
  Optymista widzi jasno, a pesymista czarno. Patrząc na ser szwajcarski ten pierwszy dostrzega ser, a drugi same dziury, podobnie w rurce z kremem. Tylko czarne dziury bywają niewidoczne.
  Dzisiaj oświetlona jest prawa, wschodnia strona Księżyca, który zbliża się do pełni. To pierwsza kwadra.

  W Gazecie Wyborczej, to taki wynalazek Adama Michnika, dzisiaj o dźwiękach z próżni, czyli melodiach z Kosmosu. Słońce brzmi jak czołg. Niektóre pulsary obracają się wolno i wtedy słyszymy spokojne, miarowe uderzenia, a niektóre obracają się bardzo szybko wokół swojej osi i wtedy dźwięk zlewa się w jeden ton, stwierdzają naukowcy.

  Lady Gaga, Jamie Lopez, Jon Bon Jovi, Bruce Springsteen to muzycy w guście Joe Bidena, którzy wzięli udział w ceremonii zaprzysiężenia 46. prezydenta USA. Wcześniej podawałem linki do piosenkarzy, którzy aktualnie grają radosną muzykę, ale te wpisy zostały przez koleżeństwo wycięte, nie wiadomo czemu, być może to nie były piosenki w tutejszym guście. Nie można brać wszystkiego na poważnie. Zbigniew Lewicki, amerykanista, uważa, że Ameryka nie jest nam potrzebna na co dzień, Ameryka jest nam potrzebna na wszelki wypadek.

 370. A tymczasem „Chińczyki trzymają się mocno” i już kombinują, jak by tu oderwać Europę Wschodnią od Unii Europejskiej i podporządkować ją sobie zanim Biden odnowi naderwane przez Trumpa więzi transatlantyckie:

  https://twitter.com/visegrad24/status/1351885536022167555

  Jeśli ktoś miał nadzieję, że po wygranej Bidena wrócą stare dobre czasy z pierwszej kadencji Obamy, to raczej się rozczaruje.

 371. @Bar Norte

  Bannon skręcił dla siebie miliony dolarów z fundacji którą założył.
  A celem tej fundacji było zbieranie od ludzi pieniędzy na budowanie muru między USA a Meksykiem

  Ciekawa rzecz, że Trump po długim namyśle zdecydował się dać mu pardon
  Zwlekał do rzeczywistej OSTATNIEJ chwili.

  Zastanawiające to wszystko.
  Bo o ile Bannon pomógł mu wiwindować się na stołek prezydencki i potem przez stosunkowo krótki czas pracował w rządzie Trumpa, to jak został przez niego praktycznie wyrzucony (ponoć Iwanka i Jared nielubili go, bo nie oddawał im czci, na której im zależało), to zaczął nadawać na Trumpa publicznie. Nie muszę dodawać, że były to słowa niepochlebne.

  Trump źle znosi brak lojalności bez względu na jej przyczyny

  Dlaczego więc tak długo się zmagał: dać pardon, czy nie dać?

  Mnie chodzi po głowie, że Bannon ma na niego jakieś porządne haki
  i dlatego, pomimo że obecnie Trump go postrzega jako wroga w końcu się przełamał i ratując własny tyłek w ostatniutkiej chwili zdecydował się jednak dać pardon Bannenowi.
  Ps Jest wystarczająco dużo pustogłowia na świecie i dla Bannona posłuchu niestety nie zabraknie.

  Jeszcze jeden oszust bezwzględny został ułaskawiony

  Zasrane prawo, jakby nie patrzeć.

 372. @ls42
  20 stycznia o godz. 23:54

  z tym pesymistą i optymistą to niby tak jest jak z tym serem, ale
  w przypadku Trumpa i jemu podobnych, to optymista widzi go w więzieniu najlepiej, nie mówiąc że na odchodnym.
  A pesymista widzi go dalej manipulującego rzeszą ogłupiałych ludzi

  Dopatrywanie się u Trumpa pozytywów nie jest objawem optymizmu, ale niewiedzy z głupotą połączonej.

  Co do „Wcześniej podawałem linki do piosenkarzy, którzy aktualnie grają radosną muzykę, ale te wpisy zostały przez koleżeństwo wycięte”
  Nie przez koleżeństwo Twoje wpisy zostały zakryte, ale przez kilka osób, którym nie podoba się pluralizm i zakrywają wszystko i wszystkich, którzy nie myślą tak jak oni.

  To nie ma znaczenia, że to tylko piosenki w tym wypadku.
  Twój nick znalazł się na ich czarnej liście
  Klikając łapki w dół tak sobie ulgę przynoszą

  Według nich, ich sposób patrzenia jest jedyny prawdziwy i zgroza tym, którzy śmią nawet odrobinkę się z nimi nie zgadzać.

  Oni są przekonani, że na tym właśnie polega demokracja. 🙂

  Co do Zbigniewa Lewickiego, to zapamiętałam go z gadających głów w TVN

  Z niego taki amerykanista jak ze mnie biskup.
  Słuchając go myślałam o jego studentach na Uniwersytecie Wyszyńskiego.
  I było mi ich ogromnie żal.

  Cytowanie go, to strata miejsca na kartce.

 373. Mam nadzieję, że jest wszystko w porządku z PA2155 i że jest zdrów.

  W terażniejszym czasie czyjeś milczenie zaczyna niepokoić szybciej niż poprzednio 🙂

 374. 404
  20 stycznia o godz. 23:46

  pustogłowie nie jest zarezerwowane dla ładnych kobiet

  Przypisywanie ładnym kobitom pustogłowia jest taki samym idiotyzmem jak przypisywanie silnym głupoty. .
  No cóż trzeba się jakoś dowartościować jak się nie jest ładną , lub silnym.

 375. @maciek.g
  21 stycznia o godz. 0:56

  wzorując się na „alternatywnych faktach” mozna powiedzieć: ładna inaczej, albo przystojny i silny inaczej

  🙂 🙂 🙂

 376. https://www.youtube.com/watch?v=Mmh-VjGEelA
  Artur Dziambor MASAKRUJE Morawieckiego – Żyjemy w kraju BEZPRAWIA! PiS rujnuje życie Polakom!
  …………………………
  Ten facet i jego opcja polityczna, nie są z mojej bajki, ale to wystąpienie jest „urzekające”.

 377. Wcześniej obiecałam, ze napiszę więcej o trudnościach z jakimi się spotykają ludzie próbujący po brexicie prowadzić wymianę handlową między wyspami brytyjskimi a EU

  Poniżej wypowiedź jednej z takich osób, która adresuje tylko część problemów:

  „CHIEF to jest stary system. Działa od lat, ale został napisany wtedy kiedy Wielka Brytania była członkiem UE. Nowy system to CDS. HMRC stopniowo wprowadzało CDS w ciągu ostatnich kilku lat. To duży, skomplikowany system. Nie jest jeszcze gotowy i praktycznie nie został przetestowany. Obecnie w grę wchodzi kilka innych systemów. Jeśli przewozisz towary do Irlandii, musisz zarejestrować się w ich systemie celnym. Jeśli przewozisz towary do Irlandii Północnej, musisz być zarejestrowany w TSS. Jeśli jesteś przewoźnikiem, musisz mieć swoje pojazdy zarejestrowane w GVMS i musisz wypełnić ewidencję przewozową oraz deklaracje bezpieczeństwa i ochrony. Jeśli przewozisz żywność, zwierzęta gospodarskie lub produkty pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, musisz zarejestrować świadectwa zdrowia w systemie TRACES (dla UE) i EHCO (dla Wielkiej Brytanii). W sumie istnieje około 13 oddzielnych skomputeryzowanych rejestracji w bazach danych.”

  CHIEF is the old system. It’s been operating for years but it was written as the UK being a member of the EU. The new system is CDS. HMRC have been gradually introducing CDS over the last couple of years. it’s a big complicated system. It’s not ready and it’s pretty much untested. There are several other systems that now come into play. If you’re moving gods to Ireland, you need to be registered on their customs system. If your moving goods to Northern Ireland, you need to be registered with TSS. If you are a haulier, you need to have your vehicles registered on GVMS and you need to complete movement records and safety and security declarations. If your moving food, livestock of products of plant or animal origin, you need to register health certificates on TRACES (for the EU) and EHCO (for the UK). In total there are about 13 separate computerised registration databases.
  (Pippa Smith)

 378. ozzy
  20 stycznia o godz. 18:13

  Dziwne, ze nie zorientowales sie jeszcze do tej pory, ze na blogu
  prof. Hartmana od wielu miesiecy ‚rzadzi’, piszac z regularnoscia i czestotliwoscia dzienna maniaka, pewien psychopata uzywajacy kilkunastu nickow i ktory zdazyl sie juz na tym blogu podszyc pod nickow pewnie
  tez kilkanascie. ‚Teista’, ktorego tam teraz widzisz, to nie ‚Teista’, ktory skarzyl sie juz, ze ukradziono mu nick, tak, jak skarzylo sie kilku przed nim.
  Zapytaj prof. Hartmana, dlaczego przymyka oczy na te jego wybryki posrod ktorych znajdziesz tez wyrazanie pogladow skrajnie antysemickich.

 379. @act
  21 stycznia o godz. 1:28
  Bo Hartmanowi te antysemickie wypowiedzi są potrzebne żeby udowodnić swoje teorie o polskim antysemityzmie z mlekiem matki.

 380. @404 godz O:18 – … pesymista widzi go dalej manipulującego rzeszą ogłupiałych ludzi…
  „SAN FRANCISCO / NEW YORK (Reuters) – Przez trzy lata zwolennicy rozległej teorii spiskowej QAnona czekali na tak zwane Wielkie Przebudzenie, przeszukując anonimowe posty internetowe z niejasnej postaci „Q” i analizując wypowiedzi byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, którego wierzyli, że są ich mistrzem.”
  https://www.reuters.com/article/us-usa-biden-qanon/no-plan-no-q-nothing-qanon-followers-reel-as-biden-inaugurated-idUSKBN29P2VO

 381. Ewa -Joanna
  @ozzy się zarzekał i dawał nadzieję ale ja rozumiem „nigdy nie mów nigdy”. Niestety, nie jest wiarygodny, pamiętam jak ucieszył go antypolski tekst pewnej zbanowanej już UCZESTNICZKI. Do końca wysyłał jej gorące pozdrowienia.
  Zastanawiam się co robi na polskich blogach tak nienawidząc Polaków jako naród –
  sadomasochizm?

 382. tak się złożyło że poczta dzisiaj skierowana tylko dla kobiet, z racji ich urody
  @Orca, wiem że się bardzo ucieszysz, dla zachęty dla innych:
  „Zaledwie kilka godzin po inauguracji Biden odwołał zgodę swojego poprzednika, prezydenta Donalda Trumpa, na Keystone XL, rurociąg o długości 1,947 km (1210 mil), który miał rozciągać się z kanadyjskiej prowincji Alberta do stanu Nebraska w USA.
  Były prezydent USA Barack Obama zawetował projekt w 2015 roku, mówiąc, że nie jest on ekonomicznie opłacalny dla Stanów Zjednoczonych, ale Trump w 2017 roku podpisał dekret umożliwiający jego kontynuację.
  Trump podpisał dekret prezydencki w 2019 roku, zastępujący poprzednie upoważnienie, próbując przyspieszyć budowę.”

  https://www.aljazeera.com/news/2021/1/21/vindication-keystone-critics-welcome-biden-nixing-pipeline

 383. teraz widzę że @Zyta2003 już tę wiadomość podała

 384. czy pełna negacja tekstu (trójkąt w dół) sprawia że jest poza możliwością przeczytania przez inne, nie zalogowane* osoby?
  Pytam, bo na żadnym innym blogu nie znajduję tylu przypadków niezadowolenia. Ja sama się w to nie bawię, uważam że to głupie i wręcz niedemokratyczne, czy cenzorzy mogliby po prostu napisać co im się nie podoba, a nie działać anonimowo. Ja wnioskuję o zaniechanie tej podjazdowej krytyki.

  * jeszcze nie

 385. oczywiście że można „otworzyć”, nawet wszystkie, ale jakie to kłopoty kiedy wstąpimy na inny link. I te postronne osoby…poszkodowane być może z powodu niemożności zapoznania się z komentarzem np. @adam 100…

 386. @adam100 pisze dla własnej przyjemności.

  Każdy zadawała się jak lubi i potrafi 😉

  Żabka Żabkowska z Żabkowej Górnej
  czaj popijała, by było jej jurniej.
  Na blogu DP grasowała,
  gdzieś trzeba zacząć bo, **** mała,
  i ku uciesze ogólnej

 387. Nazizm truje ludzkie myśli, tak było wtedy, tak jest dziś. Niemiecki reżyser o niemieckich traumach

  https://wyborcza.pl/7,75410,26692808,nazistowska-trucizna-pnie-sie-jak-trujacy-bluszcz-takie-historie.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.1.duzy

  ***** ***

 388. Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła śledztwo w sprawie wieszania zdjęć europosłów na szubienicach podczas happeningu środowisk narodowych. Utrzymano tym samym wcześniejszą decyzję prokuratury okręgowej.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26706699,sledztwo-ws-zdjec-europoslow-na-szubienicach-umorzone-thun.html#s=BoxOpImg10

  hi2per:

  Za to bałwanek w formie kaczki to zagrożenie terrorystyczne.

 389. Według Morawieckiego Guantanamo jest filarem światowej wolności w wykonaniu jankesów… Tak sobie myślę prywatnie, że kiedyś chwalono KL za resocjalizację Żydów i komunistów… w ramach katolickiej III Rzeszy… przez pracę…

 390. Wybór Bidena… to wewnętrzna sprawa jankesów… czym się podniecać nad Wisłą… Co innego wybór papieża… jako pasterza… owieczki chcą wiedzieć… kto będzie doił i za co… Tak sobie myślę prywatnie o zagubionej owczarni nad Wisłą… do kogo mee, a do kogo bee…

 391. Teraz Nawalny staje się tubą tzw. wolnego świata… wszyscy, których dręczy Putin przybywajcie… !, a zostaniecie wysłuchani i nagłośnieni… Tak sobie myślę prywatnie o koniu trojańskim czekającym na przydzielenie… do pługa czy na step…

 392. Bezkrytycznym entuzjastom:

  „Tu nie trzeba być zwolennikiem Trumpa, by zauważyć jak nijakie było otwarcie nowej prezydentury. Na to wszystko nakłada się głęboki podział społeczny. Aż trzy czwarte wyborców Republikanów uważa, że wybory były sfałszowane, więc tego nie da się tak po prostu przeskoczyć i wejść na drogę pojednania. Tym bardziej, że lwia część Demokratów nie chce żadnego porozumienia, zasypywania podziałów. Dominuje pragnienie odwetu i rewolucji obyczajowej niesionej na sztandarach tolerancji i demokracji.

  W Polsce, z percepcją nowej prezydentury jest pewien podstawowy problem: nie ma w zasadzie chłodnego oglądu tego co się stało. Albo czerwona Ameryka, albo tryumf liberalnej demokracji, co niechybnie oznacza – a jakże – koniec rządów PiS. Radość Platformy Obywatelskiej ociera się o śmieszność, z wyjątkiem szefa tej partii Borysa Budki. Tu już mamy do czynienia z oderwaniem się od rzeczywistości, zapewne trwałym i to nie tylko w kwestii Joe Bidena. W zasadzie, to PO wygrała w USA z Trumpem – tak właśnie było, jeśli ktoś jeszcze śmie wątpić w siłę polskiej opozycji. Biden jeszcze bardziej uwolni „wolne sądy” i „wolne media”, będzie grillował PiS dzień w dzień, bo przecież po to właśnie został prezydentem. Nic z tych mrzonek Borysa Budki się nie spełni, choć nowej administracji jest z pewnością bliżej do narracji, którą posługuje się Platforma. Najbliższe dwa lata (w optymistycznym wariancie) upłyną pod znakiem globalnego chaosu politycznego i pandemicznego, walki o wpływy i nowy układ w światowej polityce.

  W naszej rzeczywistości, być może zyskają Niemcy, ale to nie oznacza, że nowy prezydent odda im po prostu Europę. Tak naprawdę nic lub niewiele dziś wiadomo, tym niemniej, żadnych radykalnych kroków Ameryki nie należy się teraz spodziewać, bo to nie jest czas na wielką zagraniczną ofensywę. Stany Zjednoczone muszą się najpierw same pozbierać, a nade wszystko – i to jest kwestia fundamentalna – maleje znaczenie amerykańskiego establishmentu politycznego na rzecz wielkich korporacji i radykalnych ruchów społecznych, które upatrują w Joe Bidenie pogromcy Trumpa i białej rasy. Patrząc z perspektywy kilku godzin, które upłynęły od inauguracji na Kapitolu, była ona po prostu smutna, niepewna, tak jakby wszyscy zacni goście tego wydarzenia zdawali sobie sprawę z tego, że najtrudniejsze miesiące i lata dopiero przed Ameryką.” /G. Gołębiowski/

  Komentarz zbędny.

 393. Trump ułaskawił oszusta Levandowskiego… Tak sobie myślę prywatnie… pewnie zrobił to z głodu… jak Kamiński z głodu sukcesów…

 394. Election Misinformation Down 73% Since Trump Banned from Twitter

  https://www.youtube.com/watch?v=i2Ms5rBkO1U

 395. Czytam: Odchodzę… A tak żyć chciałem… Pan Bóg tak kazał… odejść musiałem… Tak sobie myślę prywatnie o dyscyplinie w rodzinie… ojcu nie odmawia się… zostaje ahoj…!!!

 396. Kwaśniewski w programie „Tłit”. Pytany, czy lepiej będzie się pracowało polskim władzom z Bidenem niż z Trumpem, stwierdził, że „nie przewiduje, by Polska z Bidenem miała jakieś duże kłopoty”. – Biden Polskę zna, lubi, Nie liczyłbym tutaj na taryfę ulgową. Trzeba być gotowym do nierobienia głupstw z polskiej strony – podsumował były prezydent.

  No cóż ja bym na to nie robienie głupstw nie liczył. Ledwie Odbyła się inauguracja , a juz mamy takie kwiatki
  Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL chciały, by Sejm podjął uchwałę wyrażającą poparcie dla nowego prezydenta USA Joe Bidena. Pomysł ten został jednak zablokowany przez PiS podczas Konwentu Seniorów

 397. Uchwała w stylu epoki Breżniewa… brakuje tylko listów od prostych ludzi… Tak sobie myślę o wyssanym skundleniu „elit” politycznych…

 398. Ewa-Joanna
  21 stycznia o godz. 3:12
  Mimo to trzeba przyznać, że Hartman nie banuje na swoim blogu wpisów niezgodnych z obecna poprawnością polityczną wymagająca by nie pisać krytycznie o żydach , o antysemityzmie, itd. Szostkiewicz mimo, że nie ma przodków żydowskich jest świętszy jak to mówią od papieża i broni głupoty jaka jest antysemityzm (żydzi w większości Semitami nie są ) jak dobra narodowego.

 399. Refleksje z okazji rocznicy wyzwolenia Krakowa.

  D Z I E N N I K G E N E R A L N E G O G U B E R N A T O R A

  „Trudno jest teraz pisać o pamiętnym dla Krakowa dniu 18 stycznia 1945 roku. A to dlatego, że w naszych czasach nie wszyscy jednakowo wyrażają się o Armii Czerwonej. Toteż wracając do tamtych chwil przypominał będę nie o tych, którzy do miasta wchodzili, ale o tych, którzy z niego musieli się wynosić.
  1961 dni trwała w Krakowie hitlerowska okupacja. 5 lat, 4 miesiące i 12 dni powiewała nad Wawelem flaga z czarnym „hakenkreuzem”. Stolica Piastów i Jagiellonów naznaczona została na siedzibę „General-Gouvernement”, centralnych władz hitlerowskich. Kraków w tej roli miał stać się szybko miastem czysto niemieckim. Urzeczywistnienie tego dzieła było życiowa pasją Hansa Franka, generalnego gubernatora.
  Rynek Główny zamieniono więc na „Adolf Hitler-Platz”, Zamek Królewski na Wawelu na „Krakauer Burg”. Stu dwudziestu dziewięciu najważniejszym ulicom nadano nazwy wyłącznie niemieckie, w herbie miasta Białego Orła zastąpiono swastyką. Zburzono pomnik Grunwaldzki, strącono z cokołu Mickiewicza, Kościuszkę, Fredrę, ze ścian budynków usunięto tablice pamiątkowe. Ławki usytuowane przy głównych alejach Plant opatrzono napisami „Nur für Deutsche”, w tekstach polskich zabronione było używanie innej nazwy jak „Krakau”. 60-tysięczna rzesza ludności pochodzenia żydowskiego skazana została na unicestwienie.
  Od końca 1939 roku nie było już Teatru im. Juliusza Słowackiego, był „Stadt Theater”. Na przyjęciu wydanym wtedy z okazji koncertu na tej scenie wiedeńskich filharmoników Frank oświadczył: Kraków znów jest niemieckim ośrodkiem kultury. 20 kwietnia 1940 roku, w dniu urodzin Hitlera, powołano „Institut für Deutsche Ostarbeit” (Instytut Niemieckich Prac na Wschodzie), z siedzibą w Collegium Maius. Miał za zadanie udowodnić niemiecki charakter całych ziem polskich. Hitlerowscy dygnitarze obdarowywali się obrazami z muzeów, przedmiotami z Wawelu. Hitler wspaniałomyślnie podarował Frankowi „Damę z łasiczką”, Leonarda da Vinci, Wachterowa, żona gubernatora dystryktu, sprezentowała któremuś ze swoich znajomych obraz Breughla, przedstawiający walkę karnawału z postem. Nawet z Ogrodu Botanicznego zabrano ponad 1200 okazów rzadkich roślin do przyozdobienia biur i rezydencji.
  Rozpoczęte dzieło kontynuował gubernator wytrwale i konsekwentnie, mimo tak zwanych przelotnych niepowodzeń wojsk III Rzeszy na frontach. Jeszcze w maju 1944 zapewniał: Jest jasne jak słońce, że kraj nad Wisłą będzie tak samo niemiecki jak Nadrenia. Swoje historyczne posłannictwo w „General-Gouvernement” przedstawił Frank w pedantycznie prowadzonych dziennikach. To 40 tomów, 11 367 stron. Osobista sekretarka, Helena Kraffczyk, skrupulatnie dokumentowała każdą czynność swojego szefa. Warto przytoczyć, co zapisała w połowie stycznia 1945:

 400. 404
  20 stycznia o godz. 23:46
  Pustoglowie jest jednym z darow bozych rozdzielonych najbardziej sprawiedliwie 🙂

 401. Is42
  W Gazecie Wyborczej, to taki wynalazek Adama Michnika, dzisiaj o dźwiękach z próżni, czyli melodiach z Kosmosu. Słońce brzmi jak czołg. Niektóre pulsary obracają się wolno i wtedy słyszymy spokojne, miarowe uderzenia, a niektóre obracają się bardzo szybko wokół swojej osi i wtedy dźwięk zlewa się w jeden ton, stwierdzają naukowcy.
  ————————————
  W prozni nie ma dzwieku. Dzwiek roznosi sie dzieki atmosferze, jakakolwiek by byla.

 402. maciek.g,
  jak tam u Ciebie z logika w wyrazaniu prostych mysli?
  skracam troche i lekko parafrazuje:
  ‚poprawnosc polityczna wymagajaca, by nie pisac krytycznie…., o antysemityzmie…’
  ‚Szostkiewicz, mimo ze nie ma przodkow zydowskich… broni glupoty jaka jest antysemityzm..’
  W glowie sie kreci….

 403. Duda powinien odpowiedzieć… co jankesi robią w Syrii…. jak na katolika przystało… Tak sobie myślę prywatnie… warto też dodać… czy Guantanamo… jak obozy koncentracyjne nie obraża uczuć religijnych katolika… po zapytaniu Bidena…

 404. Mucha odlatuje z Platformy… ile lat trzeba czekać na kość do ogryzienia… Tak sobie myślę prywatnie… z pustego karmnika ptaki też odlatują… do sąsiedniego… taki odruch Pawłowa…

 405. Demokraci przejęli kontrolę nad Senatem. Trzech nowych senatorów zaprzysiężonych

  https://wyborcza.pl/7,75399,26707671,demokracji-przejeli-kontrole-nad-senatem-kamala-harris-daje.html#S.-K.C-B.2-L.1.maly

  wlek21.01.2021, 08:40
  W Pisie słychać wycie? Wyśmienicie.

 406. Jankesi przewidują sankcje dla Kuby za tolerowanie Guantanamo na swoim terytorium… co przypomina status Ujgurów w Chinach… Tak sobie myślę prywatnie o nowej demokracji w wykonaniu „nowychstarych” jankesów… ale teraz u władzy samodzielnej…

 407. act
  21 stycznia o godz. 11:46
  Nie bardzo rozumiem co w tym co napisałem jest niejasnego. Poprawność polityczna w Polsce nakazuje uznawać antysemityzm za fakt i zabrania krytykowania żydów i podawania w wątpliwość ich semickiego pochodzenia. Poprawność polityczna nakazuje bić się w piersi za antysemityzm i nie krytykować jawnych nieprawd jakie głoszą politycy żydowscy.
  Szostkiewicz banuje za krytyczne wpisy o żydach i bzdurach jakie wypisują ludzie wspierający politykę żydów głównie amerykańskich. Nie wolno tez napisać, że antysemityzm to bzdura nie mająca poparcia w faktach (zaraz oskarża taką osobę o antysemityzm). Czy takie stanowisko nie jest obrona idei antysemityzmu?

 408. Czytam TO: Opole zaatakowali sowieci… było dramatycznie… Kiedyś… Opole zostało wyzwolone przez Armię Czerwoną… miasto wraca do macierzy… Tak sobie myślę prywatnie… czy orlenowskie widzenie historii nie jest zezowate… regionalnie… Wyzwolenie z łap katolickiej III Rzeszy dramatem…

 409. Nie lubię PiS-u

  Czyżby Jaki dostał zlecenie od Ziobry aby atakował firmę, przy prywatyzacji której brał udział Morawiecki?
  Bo to wygląda jak kolejny atak Ziobry na Morawieckiego.
  W ten sposób winę za awarię ciepłowniczą w Warszawie Jaki wyraźnie zrzuca na państwo.
  Wojna w PiS o sukcesję po Kaczyńskim trwa w najlepsze!

  ***** ***

  Polski Beria = „Komendante Zero”

 410. Mazur sam rezygnuje ze stanowiska szefa upolitycznionej KRS.

  Odwołany bez żadnego trybu szef upolitycznionej KRS Leszek Mazur sam podał się dziś do dymisji.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26708913,mazur-sam-rezygnuje-ze-stanowiska-szefa-upolitycznionej-krs.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Obecna KRS jest obsadzona sędziami „dobrej zmiany”, m.in. prezesami sądów z nominacji Zbigniewa Ziobry. W nowej Radzie ścierają się rożne grupy sędziów. Za odwołaniem Mazura stała grupa osób kojarzonych ze zdymisjonowanym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, jednym z bohaterów afery hejterskiej

  Polski Beria = „Komendante Zero”

 411. ahasverus
  ***********
  Bardziej dokładniej można określić w ten sposób, ponieważ dźwięk nie porusza się bez powietrza.
  Dlatego niektórzy zawieszają się w próżni, bo wiedzą że tam głupota jest niedostrzegalna 🙂

 412. Usteczka ty moje jak malinki.

  Lotność twojego dow*ipu jest kosmiczna. 🙁

 413. Jankesi obu partii obawiają się, że gaz z Rosji zaszkodzi Niemcom… bardziej niż Armia Czerwona… co doprowadza ich do histerii… Tak sobie myślę prywatnie, że z gazem nie ma żartów… imigranci opanują terytorium… Niemiec stanie się nacją deficytową…

 414. Nawalny miał szanse u Trumpa na ułaskawienie jak Bannon … Tak sobie myślę prywatnie… czy ułaskawienia mają wychowawczy sens… Kijowski nie doczeka…

 415. Warto zapytać Frau Merkel… co sądzi o Guantanamo… czy to nie jest plagiat KL z czasów katolickiej III Rzeszy… Tak sobie myślę prywatnie o resocjalizacji grzeszników z łapanki… przeszczepionej… Obama dostał Nobla za likwidację… o Bidenie zapomniano…

 416. Wczoraj wieczorem jednak okazalo sie, ze „balowanie” z okazji inauguracji trwa nadal. Wspanialy koncert on line prowadzony ze schodow Kapitolu przez Toma Hanksa. Jakich gwiazd tam nie bylo. Wiem, wiem, taki koncert na taka okolicznosc moze sie zdarzyc wylacznie w prostackiej Ameryce. Niie szkodzi. Nie moglam patrzec na Hanksa, ktory zdrowia dobrego nie ma a zmarzniety byl na kosc tylko w marynareczce. A trza bylo wziac przyklad z Pani Jelen-owej (co bedzie zarzadzala finansami Ameryki), ktora na zaprzysiezenie przyszla w grubej kufajkowej kurtce z kapturem i jeszcze owinela sie pledem, zeby nie zamarznac od metalowego krzeselka. Podobnie Sanders przyszedl w kurtce, w ktorej zapewne chodzi w zimie „do ogrodka” a na rekach mial potezne recznie usztrykowane rekawice. Wyjasnil, ze te rekawice przyslala mu dwa lata temu jakas Vermontczanka proszac, zeby je kiedys uzyl.
  Wg naszego czasu dzien urzedowania zaczal sie dla nowej ekipy bardzo wczesnie. Dzisiaj na biurku jest covid19. Okazuje sie, ze Tr. wraz ze swoja ekipa nie mial zadnego planu, nie tylko co do zwalczania epidemii jak i szczepien i wszystko trzeba tworzyc. Oprocz produkcji, wazniejsza jest w tej chwili sprawa dystrybuowania posiadanych zapasow. Zapewne jest to do ogarniecia. Fauci juz sie spotyka z WHO. Nowa miotla dobrze zamiata, pierwszy mur zacznie sie na okolicznoscm reformy prawa emigracyjnego.
  W NY stanie szczepienia ida dobrze, niebezpieczne jest, ze najgorsze wyniki wsrod opieki zdrowotnej jest w miescie NY. Zaledwie 62% zaszczepionego personelu. Moze jeszcze z 5 procent sie w tym pierwszym rzucie doszczepi. A reszta to glownie czarni, ktorzy nie ufaja, bo dziesiatki lat temu wszczepiano im syfilis, trad i inne choroby, poddawano dziwnym eksperymentom w ramach badan naukowych. Powinni miec swoj rozum i wiedziec, ze to juz tak nie jest, jak na razie nie maja go i na zlosc babci niech mi uszy zmarzna. Ale dlaczego nie szczepia sie polscy pracownicy z opieki zdrowotnej, a stanowia oni zupelnie znaczaca ilosc. Tez traumatyczne doswiadczenia dawnych pokolen, czy po prostu oni wiedza najlepiej?
  Nie wiem jak bedzie, ale na razie dobrze jest obudzic bez kolejnych twittow tego eks. bez wiadomosci o jakis szalenczych dekretach i wielu innych rzeczach…a w ostatnim roku bez swiadomosci, ze w tym strasznym okresie kraj zostal pozostawiony sam sobie, a Waszyngton mial to w…… bo chodzilo wylacznie o to, zeby Tr. sie drugi raz zalapal.
  Porownywanie, ze w Polsce podobnie to czy tamto i jak sie juz zmieni och to bedzie swietnie w kraju – jest falszywe. Tak samo jak falszywe sa wiesci prawicy polskiej, ze Biden to na chwile, ale Harris to wprowadzi Wenezuele w polaczeniu z Kuba i mundurkami chinskimi z minionej epoki. Zycze nowej ekipie, zeby jak najdluzej trwala .
  Ameryka jest inna niz Polska. Ta zenujaca ( wg Bart Norte – malownicza) a zarazem straszna proba sprzed dwoch tygodni pokazala jak ciagle silne sa tutaj podstawy panstwowosci. Tez sily bezpieczenstwa. Te dwa tygodnie byly slabe, bo chodzilo o to, zeby nie mialy polecen. Zreszta w USA jednak sedziowie nie strajkuja, nie demonstruja, wiekszosc stara sie byc niezalezna i uczciwa ( moze jednak maja jakas etyke zawodowa, a nie tylko cele polityczne- i prywatne). Dlatego odrzucono w sadach ponad 60 wnioskow dot. sfalszowania wyborow. Mozna sie zastanawiac jak by to wygladalo w Polsce, kiedy mozna by tym sposobem dorzucic kamyczek do np szalki Trzaskowskiego.
  Nie interesuje mnie, co bedzie robil Tr., ba nawet nie interesuja mnie procesy sadowe, z ktorymi bedzie sie zderzal, on powinien jak najbardziej wyblaknac w swiadomosci obywatelii. Czy to zrozumia media, tez te liberalne, ktore wg mnie w duzym stopniu wykreowaly Tr. ciagle podajac: widzicie, slyszcie jaki on jest straszny, glupi,…
  Liberalnym mediom tez nie wierze, ze zmadrzeja, bo o czym beda informowac? A jak bedzie zwyczajnie nudno to nie tylko zyski spadna i ambicje firmowe tez sa wazne.

 417. ahasverus 11.31

  Zyta2003 zapytała czy ja żartuję czy tak na poważnie poruszyłem jakiś temat, w każdym razie tak to zrozumiałem, jak w tej piosence z tekstem Agnieszki Osieckiej
  https://www.youtube.com/watch?v=M3yIabazPMY
  W kontekście było zaprzysiężenie prezydenta USA i artyści biorący udział w tym wydarzeniu, czyli ogólnie biorąc dźwięki.

  Artykuł w GW nosił tytuł „Dźwięki z próżni tworzą melodie z kosmosu”. Dobrze to brzmi, ale w obszernym zapisie znajduje się też takie uzupełnienie ” w kosmosie jest próżnia, a dźwięki nie rozchodzą się w próżni. Skąd więc te głosy kosmosu? Otóż rejestrujemy fale radiowe i zamieniamy je na fale dźwiękowe,….przesłuchujemy godziny takich nagrań , a następnie tworzymy na bazie fragmentów kompozycje z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych”

  Dołączę definicje a Wikipedii:
  Kosmos może być synonimem wszystkiego co nas otacza
  Przestrzeń kosmiczna – przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich. Za granicę pomiędzy ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną przyjmuje się wysokość 100 km nad powierzchnią Ziemi, gdzie przebiega umowna linia Karmana. Ściśle wytyczonej granicy między przestrzenią powietrzną a przestrzenią kosmiczną nie ma.

 418. Biden wymiata roznych “ekspertow” na wielu stanowiskach posadzonych przez trumpa. Biden wyrzuca (fire) tych ktorzy nie chca zrezygnowac z wlasnej woli.

 419. A to ta sama piosenka w wykonaniu Alicji Kalinowskiej z koncertu „Pamiętajmy o Osieckiej”
  https://www.youtube.com/watch?v=hepK2JmAYTA

 420. https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26708717,co-z-obostrzeniami-po-1-lutego-ekspert-wskazuje-ktore-branze.html
  Zdaniem prof. Tomasiewicza warto też rozważyć otwieranie hoteli i pensjonatów. – Sam miał możliwość nocować w hotelu w czasie pandemii i rzeczywiście te restrykcje były przestrzegane.

  No tak , Pan ekspert był w hotelu i uznał że przestrzegają , natomiast nie był na siłowni i uważa że tam nie przestrzegają – To chore myślenie.
  Sprawdzenie czy przestrzegają jest łatwe i wcale nie takie kłopotliwe ‚
  Gdy nie przestrzegają to oczywiście mandat lub przy recydywie zakaz działania. Czy to przekracza zdolność pojmowania
  „experta”

 421. Przeczytalam w postepowych mediach z Polski informacje, ze Biden na poczatek swojej kariery podlozyl swinie Kanadzie z powodu pipeline. Mysle, ze Kanada spodziewala sie tego ruchu, ponadto ekologia sie klania mili dziennikarze. J.Biden woja pierwsza zagraniczna rozmowe odbedzie jutro z premierem Kanady. Ooooo, znow bedzie mozna wysmarowac tytul: z mniejsza Kanada juz rozmawial a Polska wieksza i w przedpokoju?

 422. Dzisiaj w telewizji odbyła się rozmowa z Zofią Turowską autorką biografii „Osiecka Nikomu nie żal pięknych kobiet” na podstawie której został nakręcony serial o Agnieszce Osieckiej. Książka zawiera wspomnienia przyjaciół Osieckiej, fragmenty pamiętników, opowiadań i wierszy, a także zdjęcia, odkrywa nieznane fakty i zdarzenia.
  Warta polecenia nowość na księgarskich półkach

 423. Biden wyrzuca (fire) tych ktorzy nie chca zrezygnowac z wlasnej woli.

  = daje kopa

 424. Z niepokojem obserwujemy i sprzeciwiamy się kolejnym działaniom władz wymierzonym przeciwko prokuratorom i sędziom, którzy zajmują krytyczne stanowisko wobec podporządkowywania prokuratury i sądów politykom – napisało w oświadczeniu 46 czynnych sędziów SN i kolejnych 32 w stanie spoczynku.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26709936,oswiadczenie-78-sedziow-sn-sprzeciwiamy-sie-atakom-na-sedziow.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  ryyys430921.01.2021, 17:00
  18 każdego miesiąca odbywają się protesty sędziów przeciwko podporządkowywaniu sadów i sędziów politykom podłej zmiany.
  Pamiętajcie o tym i przyjdźcie ich wesprzeć tam, gdzie mieszkacie.
  To ważne! Brońmy praworządności przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej dewastującej nasz kraj.

  Polski Beria = „Faszysta Zero”

 425. Nie będę się wyróżniał i powiem, że obecne wybory prezydenta USA są ważne, ważniejsze nawet niż dawniej sekretarza KC KPZR, chociaż z ZSRR nic nas nie dzieliło, a z Ameryką cały Ocean. Jest natomiast jedno podobieństwo. W czasach Polski Ludowej stacjonowały tu wojska radzieckie, obecnie stacjonują wojska amerykańskie, ale i tu widać małą różnicę. Wojska radzieckie zabezpieczały Polskę od napaści z zachodu, a teraz uznaje się, że wojska amerykańskie będą nas bronić od napaści ze wschodu. Nie da się tego obejść jakkolwiek byśmy do tego nie podeszli. Każdy obserwator z zewnątrz widzi jak wielką rolę odgrywa Polska na arenie międzynarodowej skoro wielkie mocarstwa chciały nas bronić, raz ci drugi raz tamci.
  W tym kontekście (ciekawe słowo kontekst) rola prezydenta Joe Bidena nabiera dla Polaków wielkiej wartości. Na ile będzie o nas pamiętał, bo przecież tu bywał, i na ile ta pamięć go nie zawiedzie. Ważne są wspomnienia i ciekawe kto pierwszy pokusi się o napisanie książki „Biden w Polsce”. Z uwagą obserwuję bo najważniejsze są pierwsze pociągnięcia piórem, od czego zacznie i do kogo zaadresuje, a szczególnie kto dostarczy tę wiadomość bo przecież ambasadora amerykańskiego w Polsce nie ma.

 426. Is42
  Zupełnie czym innym jest dźwięk a zupełnie inną parą kaloszy są fale.
  Faktycznie fale poprzeczne mogą również wibrować w próżni i w przestrzeni.
  I do tego nie jest potrzebne żadne medium.
  Te wibracje są bardziej podobne do wibracji liny niż fali w powietrzu lub w wodzie.
  Dlatego nie potrzebują żadnego medium i mogą się bujać w próżni
  Fale to moja specjalność na atlantyku 🙂

 427. 404

  „Bannon skręcił dla siebie miliony dolarów z fundacji którą założył….”

  Odnosisz się do wewnętrzch problemów USA, które mam nadzieję zostaną definitywnie rozwiązane.

  Natomiast w komentarzach na temat Bannona odnosiłem się do spraw europejskich, które są mi siłą rzeczy bliższe.
  W tym kontekście Bannon nic innego nie robił jak realizował politykę Trumpa wobec UE. Mam na mysli rozwalanie UE od środka. Jakby nie patrzeć Trump był członkiem wielkiej trójcy zainteresowanej upadkiem UE – obok Putina i Erdogana. Z tym, że o ile Putin i Erdogan robili to konfidencjonalnie to Trump wręcz manifestacyjnie np poprzez poparcie jeszcze w kampanii wyborczej 2016 brexitu i goszczenie, świeżo po zaprzysięzeniu, z honorami tego palanta Nigela Farage. W tych destrukcyjnych wobec UE Trump był konsekwentny. Efektem było między innymi wysłanie Bannona na turnee europejskiej przed wyborami do PE by jako swoisty kondotier alt prawicy zbierał pod swym dowództwem tzw eurosceptyków (szuria) z rozmaitych krajów. Na szczęscie przeszacowano możliwości tej „brunatnej fali” i do przejecia PE przez nią nie doszło.

  Unia z uwagi na jej interesy ekonomiczne w USA i kwestie natowskie dość powsciągliwie reagowała na tę trumpowsko-bannonowską politykę. Ale mimo, że jej wprost nie nazywała to miała jej świadomość.

  W tym kontekscie warto wrócić do naiwnej tezy, która błąka się po blogu, że zaletą Trumpa było to iż nie wywołał żadnej wojny. Moim zdaniem gdyby mógł wywołać szybką i zwycięską wojnę to by ją wywołał. Pretekstów do tego było dość. Z tym, że do przeprowadzenia takiej wojny konieczni są sensowni i silni sojusznicy. A Trump zdolności do zawierania i kultywowania sojuszy, jak widać na przykładzie polityki wobec UE, po prostu nie ma. W jego głupawym, pazernym pojmowaniu polityki to się po prostu nie mieści. Co wyklucza mozliwość przeprowadzenia efektownej wojny.
  Ta jego bezradność wynikająca ze stylu prowadzonej polityki była szczególnie widoczna w czasie przesileń politycznych związanych z Iranem.

 428. Pod wiele mówiący zagajeniem „..łapaj złodzieja” pisaliśmy o odchodzącym i przychodzącym, amerykańskich prezydentach. O nich będziemy jeszcze słyszeli. W mediach już martwią się losem byłego prezydenta. W ciągu ostatniego roku i pierwszych 20 dni stycznia br. jego dochody spadły o 300 milionów dolarów. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego pandemia bo hotele i pola golfowe świeciły pustkami. Być może pensja amerykańskiego prezydenta nie pozwala na dużo, ale poza pensją był full wypas i darmowe zagraniczne wycieczki, a teraz za wszystko przyjdzie płacić z własnej kieszeni i jeszcze utrzymać rodzinę, a to nie wszystko bo szykują się nowe nieprzewidziane wydatki. Oj będzie ciężko

 429. bezdomny
  21 stycznia o godz. 18:09
  Powinieneś sprecyzować, że piszesz o falach elektromagnetycznych. Od niskich częstotliwości do promieniowania gamma. Wieczna chwała dla geniusza równego Einsteina, James Maxwell. On nawet obliczył prędkość propagacji fal w próżni. Na ok 310000 km na sek.
  Przed nim wymyślono nawet pojęcie „eteru”, substancji non detectable , wypełniającej pustkę kosmiczną , bo przecież fale „muszą” na czymś się opierać, aby była propagacja.

 430. Joanna Mucha u Piotra Kraśki w tvn24.
  Co chce powiedzieć wyborcom? Dlaczego mają ją wybrać? Niestety, nie dowiedziałem się. Taki przechodzący poseł lub posłanka z jednej do drugiej partii powinien być lepiej przygotowany, nawet jak nie ma wiele do powiedzenia. Gdybym miała dwie godziny ratowała się posłanka, to bym przedstawiła szerzej. Lepiej czasami nie poszerzać horyzontów telewidzów bo nie zagłosują.

  Nowy trener piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Tym razem Portugalczyk. Co mają robić piłkarze? Powinni wygrywać mecze, ale każdy chce wygrać i tu jest problem

 431. Is42
  O tych falach, to było bez żadnej złośliwości. Można z przyjemnością czytać tu przepis na krewetki, wiec dlaczego nie dyskusja o falach elektromagnetycznych. ??

 432. PA2155
  Cześć. Nie jesteś chory? Wszystko ok u ciebie?

 433. Is, na tej samej fali ?

 434. awaria,

  martwiłbym się raczej o kolegę trolla !

 435. Z sieci:

  Jedyną moją obawą odnośnie
  szczepienia na covid jest to, czy wraz z nią,
  nie wszczepia mi specyfiku
  wywołującego miłość do PiS

 436. adam 100
  Była „Fala 49”, a potem „Fala 56”
  Ktoś tu jeszcze to pamięta poza Gospodarzem bloga?

 437. ahasverus & 404
  jestem OK, thanks for asking 🙂 postanowiłem trochę odetchnąć od ciężkich spraw blogowych.. wrócę nie za długo…

 438. ls42

  Fala, jak to fala. Nic na to nie pomoże.

  https://www.youtube.com/watch?v=taI3-qsK9Vc

  indżoj.

 439. ahasverus 🙂

  Naturalnie, mógłbym, ale nie chciałem unaukawiać fal aż tak mocno.
  Starałem się, jak tylko można, w prostych paru słowach.

  W końcu idzie o różnice między dźwiękiem a falą.

  A ten, który nas sprowokował do prawie naukowych wywodów 😉 ma już zupełnie inne problemy 🙂

  **************
  PA2155
  Alles klar?

 440. Słowa, słowa, słowa

  Czy znasz morza brzeg, Bez poszumu fal?
  Czy znasz rzeki nurt, Co nie płynie w dal? Czy znasz? Jeśli nie, To dlaczego chcesz zatrzymać Prąd rzek, szum fal Twoje łzy, mój płacz. Żal nic tu nie pomoże, Łzy twoje i mój płacz.
  Nikt nie uciszy morza, Nie zatrzyma biegu fal. Czy znasz taki wiatr, Co w bezruch trwa? Czy znasz taką noc, Która nie ma dna? Czy znasz taki dzień, Co nie kończy się zmierzchaniem, Gdy sen ma przyjść, Słyszę znów twój głos.
  Wróć do krainy marzeń, Gdzie zawsze wiosna trwa. Spal żółte kalendarze, Żółte kalendarze spal.

 441. bezdomny
  21 stycznia o godz. 20:42

  alles klar… dank u… 🙂

 442. bezdomny
  21 stycznia o godz. 20:42
  ahasverus
  Ciągle jesteśmy na jakiejś fali, a te napływają bez końca i tylko ten szum o różnym natężeniu może niepokoić

 443. https://www.youtube.com/watch?v=PGJ4DabzHcQ
  Pani uczy Sanepid i Policje prawa! Nie mieli argumentów. Pozamiatała, musicie to zobaczyć!#otwieraMy

 444. Fala,

  jak to fala

  nadmuchała optychuje. 🙁

 445. @Symetryczny przedwczoraj – jak nie kijem go to pałą:
  Parlament Europejski wezwał w czwartek do natychmiastowego wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. Deputowani przyjęli rezolucję w tej sprawie w związku z aresztowaniem w niedzielę w Moskwie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Domagają się jego uwolnienia.
  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-nord-stream-2-parlament-europejski-wzywa-do-natychmiastowego,nId,5000877#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 446. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-francja-piec-osob-zmarlo-po-otrzymaniu-szczepionki-przeciw-c,nId,5001116?parametr=zobacz_takze

  We Francji stwierdzono 139 poważnych przypadków skutków ubocznych u osób, którym podano szczepionkę firm Pfizer i BioNTech przeciwko COVID-19. Pięć starszych osób zmarło po zaszczepieniu. Dane na temat powikłań poszczepiennych przedstawiło francuskie ministerstwo zdrowia.

 447. Nadmuchany chuj, na granicy pęknięcia.

 448. Optymatyk
  21 stycznia o godz. 21:37
  Badz dokladny, bo opowiadasz glupoty.
  Depesza AFP
  Depuis le 26 décembre, plus de 585 000 personnes ont été vaccinés en France. 139 cas d’effets indésirables ont été déclarés avec le vaccin de Pfizer dont une vingtaine d’effets indésirables graves.
  Od 26 grudnia we Francji zaszczepiono ponad 585 000 osób. Zgłoszono 139 przypadków działań niepożądanych szczepionki firmy Pfizer, w tym około 20 poważnych skutków ubocznych.
  Efekty niepozadane to np goraczka czy wysypka. Osoby zaszczepione to przede wszystkim po 80 roku zycia. Nikt nie mowi o zgonach, a jezeli byly to niekoniecznie z powodu szczepionki.

 449. W zasadzie jedynie przekleiles info, wiec nie jetes winny; ale nalezy to osadzic w realiach statystyki.

 450. @ahasverus
  21 stycznia o godz. 21:53
  Co ty pier…sz człowieku, czytać nie potrafisz ? Możesz w oficjalne wiadomości nie wierzyć, to twoje sprawa i nic mi do tego. Fakty sa faktami, bez względu jak to, kto nie przyjmuje. „Osadź” się w faktach.

 451. Straszymy dalej: wszyscy mają być zaszczepieni , kaftany bezpieczeństwa
  już na Polaków czekają .

  https://www.bitchute.com/video/IaUFyb5NtFhz/?fbclid=IwAR3wt1Hrkd-kto3io-UV-KmPVaRIlvZku92_h2HG8DS_EnhXVGB702ohh7M

 452. „Administracja Bidena będzie krytykować naruszanie norm demokracji i wszelkie nieliberalne tendencje w Budapeszcie i Warszawie – mówi politolog Charles Kupchan, były doradca prezydentów USA.
  TOMASZ ZALEWSKI: Jak bardzo szkodzi Ameryce to, że Trump nie uznaje swojej przegranej?
  CHARLES KUPCHAN: Groźne jest to, że znaczna część społeczeństwa wierzy, iż Biden ukradł wybory. Utrudni mu to rządzenie, zaostrzy polaryzację i dlatego jest niebezpieczne i destrukcyjne. Największe szkody postawa Trumpa wyrządza jednak za granicą.”
  Na drugi dzień po zakończeniu kadencji prezydenta Trumpa , politolog już wie jaka będzie polityka administracji nowego prezydenta?
  A może tylko prezydenci się zmieniają , a ci co rządzą pozostają na nie zmienionych pozycjach?
  To się nazywa ciągłość doktryny politycznej. Gdyby tak ci, co trzymają władzę, utrzymywali ciągłą wartość pieniądza którymi dysponują i pozycję gospodarczą na globalnym rynku, to by można uwierzyć, że ta administracja nadaje się do rządzenia, a nie do gadania trzy po trzy, para piętnaście.

 453. @Blackley
  21 stycznia o godz. 22:13
  Dobra, a jakie jest Twoje zdanie o tym co mówi J. Zięba, „Naczelny Znachor Polski”?
  Fałsz, czy prawda?

 454. Specjalny poradnik, jak obronić się przed przymusem szczepień.

  https://www.odkrywamyzakryte.com/obrona-przed-zmuszaniem-do-szczepien-na-covid-19/

 455. wzięęli i się chuje skrzyli

  one, two, three, four.

 456. Optymatyk
  21 stycznia o godz. 22:21

  Cokolwiek miało by to znaczyć , ja podobnie jak Ty pod żadnym
  pozorem nie dam się zaszczepić , chyba że mnie wezmą w kaftan .
  Myślę jednak że do tego nie dojdzie w kapitalizmie wszystko można
  kupić i każdy problem da się jakoś rozwiązać .

 457. Adamek na 102 ; czyli lajkonik z Nowej Huty znowu na blogu bryluje .

 458. @Blackley
  21 stycznia o godz. 22:42
  Nawet w kaftan się wziąć nie dam, po prostu parę osób polegnie, jeśli będzie trzeba.
  Przecież można „kupić”granaty i giwerę jak będzie trzeba, Ukrole dają specjalną zniżkę. hehehe. To nie na żarty! Ale w ostateczności ludzie tak zrobią. Dużo ludzi tak zrobi, bardzo dużo, oj bardzo i jeszcze więcej. Broń prochowa jest dozwolona, a pełno tego po chałupach teraz, zabija jak ta (nie)dopuszczona/dozwolona. Jak chcą wojny, to będą ją mieli. Nie ma to tamto. Mówię o ostateczności, a z wielu rozmawiałem i nic ich tego nie odwiedzie.

 459. https://tulodz.pl/wiadomosci,miasto,to-nie-koronawirus-jest-najwiekszym-zmartwieniem-sa-grozniejsze-choroby-ktore-zaniedbalismy,new,mg,1,65.html,9595
  Prof. dr hab. med. Piotr Kuna jest kierownikiem II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W swoich dotychczasowych wypowiedziach podkreślał, że koronawirus jest groźny i nie wolno go bagatelizować. Niemniej jednak, to nie COVID-19 jest najgorszą chorobą, z jaką mierzą się pacjenci

  – Nie bagatelizuję żadnej choroby. Racjonalizuję. A brutalna prawda jest taka, że w październiku mieliśmy ponad 14 tysięcy zgonów więcej niż w ubiegłym roku. Ale, uwaga – na COVID zmarło 3 tysiące chorych, większość z chorobami przewlekłymi. Pozostałe 11 tysięcy to nowotwory, choroby układu krążenia i inne przewlekłe schorzenia, a nie COVID. Dlaczego? Bo dostęp do lekarzy i szpitali jest ograniczony – skomentował prof. Piotr Kuna.

 460. Czytam pod jakims artykulem komentarze o Bidenie. Ktos napisal ze to dobry czlowiek, lubi ludzi. Kolejny komentarz, byl ” a szczegolnie lubi dzieci”. OK. W artykulu z Polityki o Kamalii Harris jaki ukazal sie na FB jak zwykle stala druzyna komentatorow. Wszystkie niepochlebne o Kamalii, ale przy okazji dowiedzialam sie wieeeelooookrotnie, ze Biden to dziadeczek – pedofil. Aaaa, tu cie mam.
  Zaraz potem rowniez w smieciach FB tym razem na stronie angielskojezycznej pokazano wczorajsze zdjecie z salonu prezydenckiego na ktorym Biden ogladajac sztuczne ognie trzyma na rekach swoja dwuletnia wnuczke. Komentarze- wprawdzie nie wszystkie – widzicie pedofil!. Ciekawe czy Polacy sami dochodza do stosownych wnioskow, czy podpowiadaja im strony angielskojezyczne? To sa ci sami komentatorzy ktorzy pod jakimkolwiek artykulem, ktore udostepni Polityka na FB pisza w tonacji „j……c” PiS.
  Widac mozna nienawidzic oboz rzadzacy ale i wszystko inne. Z nikim takim mi nie po drodze.

 461. Optymatyk
  21 stycznia o godz. 23:42

  Wirus grypy towarzyszy człowiekowi od zawsze , gdzieś od 50 lat
  za pomocą szczepionki próbują z nim walczyć i to się nie udaje
  jedni zdrowieją a jeszcze inni umierają po zachorowaniu . W środowisku
  lekarskim kiedyś o tym mówiono teraz to ucichło ( z wiadomych powodów
  chodzi o pieniądze ) że skutecznej szczepionki na wirusa grypy nie ma
  i nigdy nie będzie bo on co jakiś czas ulega mutacji .
  Covid-19 to też pewnego rodzaju grypa , więc jak Oni chcą to
  zlikwidować za pomocą szczepionki ? przecież to się nie uda .
  Z różnych stron słychać że już teraz zawsze trzeba będzie się szczepić
  dwa razy w roku , więc po co skoro covida i tak nie da się ujarzmić .
  Ewidentnie widać że tu chodzi o wielkie pieniądze a w dalszej
  perspektywie czasowej wszczepienie ludziom tak jak to się teraz
  robi z psami chipa .
  https://www.odkrywamyzakryte.com/szczepionki-mrna-to-system-operacyjny/

 462. Na wiosnę to na pewno tego jeszcze nie będzie ale w dalszej
  perspektywie wszystko jest możliwe .

  https://www.odkrywamyzakryte.com/biosensor-wojskowy-z-chipem/

 463. Optymatyk
  22 stycznia o godz. 1:15

  No widzisz , już w 1975 roku o tym wiedziano a teraz większość ludzi
  zbaraniała i zapomniała .
  Smutne to , ale z roku na rok przybywa nam kretynów .

 464. https://www.odkrywamyzakryte.com/szczepionki-mrna-to-system-operacyjny/
  System operacyjny dla programowania ludzi
  Koncern Moderna ujawnił prawdziwe intencje stojące za platformą mRNA.

  Firma przyznała, że stworzona platforma technologiczna mRNA jest podobna do komputerowego systemu operacyjnego, przy którym medycyna łączy się z informatyką.

  Naukowcy przygotowują unikalną sekwencję mRNA, która koduje określone białko.

  Po wstrzyknięciu go człowiekowi program ten ingeruje w organizmie na poziomie komórkowym, zniewalając ludzi do systemu kontrolującego zaprojektowanego w celu czerpania korzyści z ich funkcji komórkowych i biologicznych w nieprzewidywalnej przyszłości.

  Moderna przyznała, że zdrowe układy odpornościowe są zagrożeniem dla ich platformy mRNA, ponieważ mogą być zagrożeniem dla sekwencji mRNA, zanim dostaną się do komórek danej osoby.
  (…)
  Moderna nazwała nawet swoją platformę mRNA „oprogramowaniem życia”.

  Jej celem jest genetyczna modyfikacja ludzi oraz kontrola procesów biologicznych dla przyszłych pokoleń.

  Zarówno na poziomie psychologicznym, jak i fizjologicznym, istoty ludzkie są piętnowane jak bydło, gdy poddają się tym eksperymentalnym programom mRNA.

  Ten system nie jest ani lekarstwem, ani szczepieniami.

  Ten system to pełna manipulacja komórkowa, przy użyciu obcych cząsteczek biologicznych do kodowania, dekodowania, regulowania, zmiany ekspresji i zmiany fizjologicznych u ludzi.

 465. Bywalec; nigdzie nie bywający gdzieś zniknął , czyżby zaczął gdzieś bywać ?

  https://www.youtube.com/watch?v=prNWJeTddfU

 466. Uroczyste występy na pożegnanie trumpa

  https://youtu.be/DZqu8ojifhU

 467. Biden jest katolikiem… Tak sobie myślę prywatnie…. Guantanamo nareszcie kaput… !

 468. zyta2003
  22 stycznia o godz. 1:07
  ..Wszystkie niepochlebne o Kamalii, ale przy okazji dowiedzialam sie wieeeelooookrotnie, ze Biden to dziadeczek – pedofil.
  ….To sa ci sami komentatorzy ktorzy pod jakimkolwiek artykulem, ktore udostepni Polityka na FB pisza w tonacji „j……c” PiS.
  Widac mozna nienawidzic oboz rzadzacy ale i wszystko inne. Z nikim takim mi nie po drodze.

  Odezwę się jako wyjątek, na innej drodze.

  Niech żyje Biden i Kamela
  Jebać PiS

  ***** ***
  Polski Beria = „Komendante Zero”

 469. Optymatyk
  21 stycznia o godz. 22:09
  Moze inaczej, to zrozumiesz.
  W miescie o 565 000 mieszkancach, w ciagu miesiaca zmarlo 5 osob w wieku ponad 75-85 lat. Ktore byly zaszczepione. Niespotykane!!!!

 470. Optymatyk
  21 stycznia o godz. 23:42
  Przecież pisałem o tym że połowa „nadmiarowych” zgonów wynikła z innej przyczyny niż wirus. I pisałem tez, że obecnie gdy już rozwalono opiekę zdrowotną i wystraszono medyków jedyną drogą do powrotu do normalności jest opanowanie epidemii w kraju , a to można zrobić jedynie szczepieniami inaczej się nie da.

 471. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/minister-finansow-apeluje-do-polakow-o-wydawanie-oszczednosci/knhpf0kTo wyglada na kpiny z obywateli. Cytat
  „Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania.”
  Czy ten palant wie jak się buduje biznes ? wie jakie to ryzykowne , pracochłonne i kosztowne. Wie że nie ma żadnej gwarancji sukcesu i większość kończy się niepowodzenie, lub znikomymi sukcesami?
  A co robi rząd – blokady które niszczą dobrze działające biznesy (wielu już zapowiada plajtę). W takich warunkach namawia się do inwestycji we własny biznes? Chory człowieku – lecz się !!!

 472. Leczenie epidemii blokadami w wykonaniu PiS , przypomina mnie leczenie pisowską metodą rozwalenia służby zdrowia – wynik będzie podobny. może mniej spektakularny w przedwczesnych zgonach (choć z pewnością je napędzi )
  Ale zapaść gospodarki uzyskamy z dużą dużą dozą prawdopodobieństwa z wszystkimi skutkami jaką taka zapaść powoduje. Czyli znów lekarstwo znacznie szkodliwsze od choroby

 473. ahasverus , bezdomni bywalcy , fanatycy itd ,
  sztucznej inteligencji która ma i będzie miała wyraźne problemy z polska gramatyka i przysłówkami , aluzjami , metaforami ,idiomami itp ( kliku , klik .. ale i tak trzeba się domyślać )
  To się da usłyszeć ale ten ich obcy jezyk wymaga „tłumacza migowego ” dlatego niesłyszący mogą mieć łatwiej

  https://www.msn.com/en-ca/news/technology/newly-discovered-giant-galaxies-dwarf-the-milky-way/ar-BB1cYmLO?ocid=msedgdhp

 474. Giant galaxies dwarf the Milky Way
  – Gigantyczne galaktyki skarlają Drogę Mleczna ( powodują , ze można usłyszeć jak karłowacieje )

 475. Pod doniesieniami do oszalałej galaktyki z innych galaktyk mentalnych..
  albo .. – z innych galaktyk mentalnych , do galaktyki oszalałej
  „strange_email
  godzinę temu

  Czy tych pisowskich idiotow juz zupelnie pojaniepawlilo?
  Najblizsza rodzina chce, zeby skrocic ta meke ale rzad wie lepiej. I tak, wiem, matka i siostra chca tej upiornej zabawy ale ten czlowiek wybral sobie zone, z ktora mial dzieci, i to jest jego najblizsza rodzina.
  Niedlugo kobiety z podwojnym obywatelstwem beda GROMem ratowac przed aborcja w UK. Szybki transport helikopterem z UK do Polski, z paszportem dyplomatycznym, w obstawie wojska, byle aorcji nie bylo.
  Oszalaly kraj. „

 476. @maciek.g
  22 stycznia o godz. 9:31
  Maćku, zacznijmy od tego, że niczego nie musisz mi mówić w tym temacie. Bo, może już nie pamiętasz, ale od samego początku tego pandemicznego szaleństwa pisałem wszystko wbrew oficjalnym strachom. To nie pandemia powoduje kryzys, ale kryzys został spowodowany politycznie wprowadzona pandemią.
  Nawet przerobiłem tekst znanej piosenki przedwojennej, do słów wiersza J. Tuwima „Wirus ci wszystko wypaczy”.

 477. @maciek.g
  22 stycznia o godz. 9:31
  ” jedyną drogą do powrotu do normalności jest opanowanie epidemii w kraju , a to można zrobić jedynie szczepieniami inaczej się nie da.”.
  ………………….
  Niestety, ale w tej kwestii mam inne, znane już danie.

 478. Brednie o szczepionce mRNA
  Optymatyk
  22 stycznia o godz. 1:39
  https://www.odkrywamyzakryte.com/szczepionki-mrna-to-system-operacyjny/

  Mój komentarz
  Optymatyk, rozpowszechniasz na EP kocopały nawiedzonych antyszczepionkowców o oddziaływaniu szczepionki mRNA na organizm ludzki:

  1) „Po wstrzyknięciu go człowiekowi program ten ingeruje w organizmie na poziomie komórkowym, zniewalając ludzi do systemu kontrolującego zaprojektowanego w celu czerpania korzyści z ich funkcji komórkowych i biologicznych w nieprzewidywalnej przyszłości.”

  Mój komentarz, c.d.
  Jakie korzyści, z jakich funkcji komórkowych i biologicznych? Jakie „zniewalanie ludzi do systemu kontrolującego”? To jest pseudonaukowy bełkot, niezborne zdania, niezrozumiałe dla ogółu terminy mające ogłupić odbiorców.

  2) „Jej celem jest genetyczna modyfikacja ludzi oraz kontrola procesów biologicznych dla przyszłych pokoleń.”

  Mój komentarz, c.d.
  Jaka modyfikacja? Jaka kontrola procesów biologicznych,? Jakich procesów? To jest zupełny misz masz, brednie nie zawierające żadnego sensu poza jednym – jest to symptom.

  3) „Zarówno na poziomie psychologicznym, jak i fizjologicznym, istoty ludzkie są piętnowane jak bydło, gdy poddają się tym eksperymentalnym programom mRNA?”

  Mój komentarz, c.d.
  Następne brednie. Co to jest „poziom psychologiczny” i „poziom fizjologiczny”? Co to jest „program RNA”, którym piętnuje się ludzi?

  4) „Ten system to pełna manipulacja komórkowa, przy użyciu obcych cząsteczek biologicznych do kodowania, dekodowania, regulowania, zmiany ekspresji i zmiany fizjologicznych u ludzi.”

  Mój komentarz, c.d.
  Kto koduje, co koduje, dekoduje? Czym są zmiany ekspresji? Ekspresji czego? O jakie zmiany fizjologiczne chodzi?
  Kolejne zdanie, które jest złożone z przypadkowych słów i które ma tumanić ludzi magią obcych terminów, naukowością, podniecać do oporu, wzbudzać nienawiść do szczepionkowców, itd.

  To co powyżej zamieścił optymatyk, to nie są nawet porządne kocopały. To jest łańcuch bredni, niedorzeczności i nonsensów, pseudonaukowe ecie-pecie.
  TJ

css.php