Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

23.01.2021
sobota

Trump odszedł, Duda zostaje

23 stycznia 2021, sobota,

Wolałbym odwrotnie. Trump by nadal przyjeżdżał, sprzedawał nam armaty z obsługą i wyjeżdżał grać w golfa. Duda zostaje i mówi bez sensu, wystawiając sobie i nam (bo to my jako naród dwukrotnie go wybraliśmy) kiepskie świadectwo.

W rozmowie z red. Skórzyńskim (TVN) prezydent mówi, że jeśli prokuratorzy nie są zadowoleni, że Ziobro i Święczkowski wysyła ich do odległych prokuratur, to jako prawnicy mogą zmienić zawód na adwokata czy radcę. Nikt nie zmusza do pracy w prokuraturze – powiedział prezydent. Uważam tę wypowiedź za arogancką i niemądrą, wręcz żałosną. Nie chodzi o to, kto jaki zawód wybrał, tylko o metody traktowania prokuratorów, zwłaszcza krytycznych wobec prokuratury. Jak można karać niepokornych zesłaniem (bez ich zgody i uprzedniej rozmowy) w ciągu 48 godzin? To po prostu postępowanie oburzające, chamstwo.

Duda udaje, że nie wie, o co chodzi, radzi zmienić zawód. Panie Prezydencie, przecież tu nie chodzi o zmianę zawodu, tylko o zmianę prokuratury!

Następnie „prezydent wszystkich Polaków” mówi, że jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej, nie powinno być tak, że gdy płód, dziecko jest dotknięte wadą, to może być „zamordowane przez aborcję”. Poglądy i język Andrzeja Dudy w tej sprawie świadczą o tym, że nie jest on prezydentem wszystkich Polaków, a zwłaszcza Polek. Bardziej jest prezydentem pani Godek i jej podobnych niż tych ze Strajku Kobiet. Nie potrafi się postawić poza sporem.

Rewelacyjna jest opinia prezydenta na temat metod stosowanych wobec demonstrantów. Jego zdaniem policja działa znakomicie. Jak ktoś znalazł się w „młynie”, czyli w środku konfliktu, to musi się liczyć ze skutkami. Najlepszym dowodem, że policja działa OK, jest brak ofiar śmiertelnych. Nie ma trupa – nie ma sprawy. Podczas gdy w takiej Francji czy w USA trup się gęsto ściele.

Szanowny prezydent nie widzi różnicy pomiędzy pokojową manifestacją kobiet i młodzieży a szalejącym i często uzbrojonym (bo w USA co drugi człowiek ma broń palną) żywiołem. Do tego dochodzi czynnik rasowy, zaostrzający konflikt we Francji i Stanach. Jeżeli prezydent nie widzi tej różnicy, to można tylko załamać ręce.

Kolejny trup – tym razem w szafie. Podczas ostatniej wizyty w Białym Domu Duda obiecał, że polscy uczeni przyłączą się do amerykańskich pracujących nad szczepionką, po czym Polska jako jedna z pierwszych dostanie szczepionkę. Był to fake news, gdyż prezydent USA nie jest właścicielem szczepionek, które produkują firmy prywatne, fabryk państwowych w Stanach chyba nie ma. Zapytany, gdzie są szczepionki z USA, prezydent Duda chce nas przekonać, że rząd polski przyjął opcję europejską, którą i on uznał za swoją. Czy ktoś uwierzy, że jadąc do USA, prezydent nie wiedział, gdzie Polska kupuje szczepionki?

W sprawie niefortunnych gratulacji dla Joego Bidena Duda okazał się niezłomny. Te jego chłodne i skąpe gratulacje wstępne i kolejne, po podliczeniu głosów elektorów, były właściwe (reszta świata, poza Putinem, była w błędzie). Najlepszy dowód – że Biden odpisał, wyrażając nadzieję na dobrą współpracę.

Szturmu na Kapitol, do którego Trump walnie się przyczynił, polski prezydent nie potępił i trwał przy tym, że to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych. A Trumpa „bardzo lubi”. Co prawda gustu prezydenta nie podzielam, ale lojalność doceniam.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 563

Dodaj komentarz »
 1. Trump… klęska wizerunkowa prawicy i Kaczyńskiego… Tak sobie myślę prywatnie, że to blamaż… na poziomie skundlenia elit rusofobicznych…

 2. Niczego innego nie spodziewałem się po tym PiSim synu. To że człowiek małego formatu i kompletnie zależny od swojej bazy politycznej został prezydentem na kolejną kadencję źle świadczy o polskim społeczeństwie. Jego kampania prezydencka to był wstyd – obrażanie, szczucie i dzielenie. Jego rządy w pałacu są bez znaczenia, tak jak i on sam, popychadło prezesa.

 3. Biden jak Łukaszenka czy Maduro… panie dlaczego nas pokarałeś… Tak sobie myślę prywatnie… jak takiemu dawać buzi…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. A je bym wolał bym by Duda został osądzony za łamanie prawa i skazany. To, że Trump odszedł jest dobre i dla USA jak reszty świata. Taki ktoś jak Duda dla świata nie ma żadnego znaczenia , ale dla Polski i Polaków ma.

 6. ls42
  23 stycznia o godz. 16:34
  Ja niestety byłem świadkiem takich wypadków. Jeden na pasach tak jak opisujesz i drugi daleko od nich (dziewczyna zawołana przez koleżankę rzuciła się do niej nie patrząc czy jadą samochody Tu akurat ja miałem nieszczęście być kierującym i mimo awaryjnego hamowania nie udało się uniknąć wypadku. Szczęśliwie wypadek nie był śmiertelny i skończyło się na pęknięciu miednicy. Policja przybyła na miejsce wypadku sprawdziła hamulce w moim samochodzie (sprawdzający powiedział brzytwa) i oceniła że winę ponosi pieszy który wtargnął na jezdnię nie dając żadnych szans kierującemu . Zupełnie inaczej oceniono ten pierwszy przeze mnie opisany wypadek , tam uznano winę młodego kierowcy za ewidentną.
  Czytając twój opis wypadku oceniam
  wina kierowcy jest pewna , ale jak to się potoczy zależy od tego kim był kierujący i jakie ma chody na policji czy prokuraturze. Miąłem już zdarzenie, że winowajca wygrał sprawę znajdując świadka którego przy zdarzeniu nie było. Sąd uznał, że moja córka nie jest żadnym świadkiem bo to rodzina.
  U nas wchodzi prawo o pierwszeństwie pieszego na oznaczonym przejściu dla pieszych i główną tego motywacją jest bardzo duża liczna wypadków takich jak opisujesz.
  W Szwecji takie prawo funkcjonuje już od dawna. Ale nawet i tam sprawdzają czy pieszy nie zaskoczył kierowcę swym zachowaniem (przykładowo stał tyłem do przejścia i nagle na pięcie się odwrócił i wbiegł prosto pod samochód)

 7. Wśród 81 państw, w których wykryto zorganizowaną dezinformacje, jest także Polska. W naszym kraju – według autorów raportu – rozpowszechnianiem manipulacji w social mediach zajmują się podmioty rządowe, partie polityczne i politycy, prywatne podmioty, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, ale też sami obywatele i influencerzy.
  https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/dezinformacja-produkowana-na-skale-przemyslowa-juz-w-81-krajach-takze-w-polsce,1046188.html

 8. maciek.g
  23 stycznia o godz. 18:21
  Interesujące opracowanie ,aczkolwiek jak dla mnie z paroma znakami zapytania.
  No i pewne kuriozum – grupa trzecia państw a w niej np.
  Bośnia-Hercegowina czy Honduras i … Szwecja.
  Przez przypadek niedawno miałem okazję oglądać konferncję z udziałem osoby na b.wysokim stołku , gdzie niewygodne pasaże po prostu w tzw. wiadomościach wycięto. I nie był to Honduras ani Filipiny.

 9. Z telewizora:
  „Posiadanie własnego zdania, innego niż ma przełożony, kosztuje”

  Borys Budka: „prezydent stanął tam, gdzie stało ZOMO”
  Niektóre cytaty promujące ZOMO są uniwersalne

 10. Rzad norweski wprowadzil kwarantanne w komunach wokol Oslo – zarazeni nowym wariantem koronowirusa.

  Norweskie komuny:Oslo, Enebakk, Ås, Vestby, Nesodden, Indre Østfold, Moss, Frogn, Våler i Nordre Follo: od 23 stycznia (od godz. 12.00) do 31 stycznia sa izolowane na skutek odkrycia wielu osob zarazonych tzw. brytyjska mutacja koronowirusa. Osoby przybywajace z Norwegii do Szwecji podlegaja 7. dniowej kwarantannie. Wymienione komuny w poblizu Oslo to okolo 1 miliona osob.
  Szkoly roznego stopnia zamkniete. Otwarte sklepy spozywcze, apteki i stacje benzynowe.
  Zakaz sprzedazy alkoholu. Kina, biblioteki, baseny i inne obiekty rekreacyjne nieczynne.

 11. „jeśli prokuratorzy nie są zadowoleni, że Ziobro i Świączkowski wysyła ich do odległych prokurator, to jako prawnicy mogą zmienić zawód”

  Trzeba przyznać, że Duda jest łaskawy, bo komuniści twardo mówili „Pisarze do piór, studenci do nauki, syjoniści do „Syjamu”, a ten proszę bardzo – nie podoba się, to sp…
  Z drugiej strony ćwiczyli to już w stosunku do lekarzy słynnym „niech jadą” i odnieśli sukces.
  Takiej pogardy w stosunku do elit i szeroko rozumianej inteligencji nigdy nie było w polskiej historii.

 12. maciek.g
  23 stycznia o godz. 18:13
  Co można powiedzieć na zimno? Wszystko działo się w mgnieniu oka. Kierowca podejmował decyzję, najgorszą jaką mógł ze względu na skutki wypadku, czyli jechał za szybko w miejscu uczęszczanym przez wielu mieszkańców, wiele starszych osób, przy ograniczonej dopuszczalnej prędkości dla samochodów. Był to samochód z obcą rejestracją, czyli spoza Wrocławia, co powinno kierowcę skłonić do szczególnej uwagi w miejscu oznaczonym jako przejście dla pieszych. Z drugiej strony młodzi są mniej uważni niż starzy. Ten młody też powinien stanąć, rozglądnąć się, poczekać tak długo dopóki w zasięgu wzroku nie będzie żadnego pojazdu i dopiero wówczas przejść na drugą stronę jezdni. Brak w takim miejscu progów zwalniających to niedopatrzenie drogowców, nieco dalej na tej samej ulicy kilka takich progów wybudowano i tak kierowcy zwalniają, a tu pędzą jakby nie było ograniczeń.

 13. Drogi Gospodarzu
  Czy moglby Pan wyjasnic zdanie:
  ” Nie ma trupa – nie ma sprawy. Podczas gdy w takiej Francji czy w USA trup się gęsto ściele….. Do tego dochodzi czynnik rasowy, zaostrzający konflikt we Francji”.
  —————————————————————–
  Nie znam doprawdy statystyk, gdzie trup sie gesto sciele. We Francji to raczej gina policjanci. (2019/ 19 zabitych i 117 ciezko rannych, w 2020: 27 zabitych policjantow na sluzbie, wlasnie znalaznym to w necie) Znajda sie idioci w kazdym zawodzie, lecz policja francuska nie jest rasistowska. Wprost przeciwnie. Zawsze z respektem, zadnego „na ty”, nawet do mlodych delikwentow. Malo przypadkow korupcji. Ponadto, about rasy, jest w niej (policji) wielu przedstawicieli Antyli, Maghrebu, Czarnej Afryki. Gdyby Pan zobaczyl, jak sa wyzywani, szkalowani, atakowani fizycznie i oczerniani. Ataki „en règle” na policyjne samochody, na komisariaty. Bez problemu znajdzie Pan docu w Internecie. Bardzo duza czesc jest na lekach antydepresyjnych. Policja amerykanska lub w kazdym innym kraju, odpowiedzialaby ogniem na te ataki. We Francji dostaja posmiertnie Legie Honorowa.
  Porownywanie metod policji francuskiej i amerykanskiej jest naduzyciem. Natomiast czesc tutejszej prasy, kazdy tragiczny przypadek, gdzie przestepca uciekajac walnie skutecznie w mur, nazywa „bavure de la police”. Potem plona samochody, szkoly, komisariaty, wozy strazackie.
  Nie jestem w zadnym przypadku porte parole francuskiej policji, nie jestem ich adwokatem, place mandaty (rzadko) za przekroczenie predkosci, lecz nalezy sie wypowiadac „toutes proportions gardées”.
  Piszac to wyjde oczywiscie na wasatego prowincjonariusza, z beretem na glowie, z baguette pod pacha, glosujacego na Marine. To wszystko jest falszywe. W panstwie demokratycznym, a takim jest Francja,” La police a le monopole de la violence”.Sily porzadkowe maja monopol sily. Przemocy, lecz to zle tlumaczenie. Takie jest prawo i kto je przekracza powinien byc swiadomy konsekwencji.
  Poza tym, panskie opinie na temat bezbarwnego pana Dudy, podzielam. Mozna by nazwac to komiczne, gdyby nie nie bylo to smutne i wprost przerazajace, ze taka osoba reprezentuje Polske.

 14. Jestem wielkim fanem doktorów i profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Problem w tym, że Królowa Jadwiga dawno nie żyje i nie ma komu odnowić Uniwersytetu.

 15. „Szturmu na Kapitol, do którego Trump walnie sie przyczynił, polski prezydent nie potępił i trwał przy tym, że jest to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych.”
  To jest wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, a według uważnych obserwatorów ten „szturm” był zaniedbaniem służb, które były odpowiedzialne za bezpieczeństwo tego miejsca. W oczach telewidzów to wyglądało jak Reality Show. Jakby tę manifestację potępił prezydent Duda, to by musiał potępić Majdan , rozruchy na Białorusi i w wielu innych miejscach globalnego kołchozu.

 16. ahasverus

  „Drogi Gospodarzu
  Czy moglby Pan wyjasnic zdanie:
  ” Nie ma trupa – nie ma sprawy. Podczas gdy w takiej Francji czy w USA trup się gęsto ściele….. Do tego dochodzi czynnik rasowy, zaostrzający konflikt we Francji”

  Nie widzę we fragmencie felietonu Gospodarza czegoś co wymagałoby wyjaśniania. Gospodarz przecież nie krytykuje działan policji francuskiej czy amerykańskiej tylko tłumaczy dlaczego zdarzają się w czasie ich akcji ofiary śmiertelne. No bo przecież się zdarzają. To nie jest krytyka policji francuskiej tylko polemika ze specyficznym sposobem myślenia prezydenta Dudy, który usiłuje porównywać zjawiska nieporównywalne – np pokojowe marsze z zamieszkami.
  Zerknij jeszcze raz na całość tej myśli:

  „Najlepszym dowodem (dla prezydenta Dudy), że policja działa OK, jest brak ofiar śmiertelnych. Nie ma trupa – nie ma sprawy. Podczas gdy w takiej Francji czy w USA trup się gęsto ściele. Szanowny prezydent nie widzi różnicy, pomiędzy pokojową manifestacją kobiet i młodzieży , a szalejącym i często uzbrojonym (bo w USA co drugi człowiek ma broń palną) żywiołem. Do tego dochodzi czynnik rasowy, zaostrzający konflikt we Francji i w Stanach. Jeżeli prezydent nie widzi tej różnicy, to można tylko załamać ręce.”

  Na marginesie …. .

  Dziś Rzecznik KG Policji miał poważny problem ze zinterpretowaniem tej samej myśli przezydenta Dudy o tym, że policja w Polsce zachowuje się „naprawdę w niezwykle profesjonalny sposób” i jak to ujął – „Proszę zauważyć, że u nas nie ma przypadków, że ktoś zginął w czasie jakichkolwiek zamieszek”.

  W sumie rzecznik KG Policji wybrnął z tej sytuacji na zasadzie „nie czepiajmy się słówek” – oczywiście pana prezydenta.

 17. Morawiecki roznosił ulotki… teraz młodzież rozsyła wieści o protestach i jest nękana nawet w domu pod zarzutem demoralizacji… Tak sobie myślę prywatnie… kiedy demoralizacja ustaje u roznoszących ulotki…

 18. Bar Norte
  23 stycznia o godz. 20:26
  Niegodna i debilna wypowiedz pana Dudy nie uszla mojej uwadze. Chodzilo mi jedynie o to, ze porownanie dzialan policji francuskiej i amerykanskiej jest naduzyciem. We Francji policja ma bron lecz jej nie uzywa. Jedynie w przypadkach , gdy zycie policjanta jest bezposrednio zagrozone. A i tak jest on potem zawieszony tymczasowo, do chwili wyjasnienie sprawy przez IGPN. Chyba , ze ma posmiertnie Legie Honorowa.
  Natomiast „czynnik rasowy” we Francji jest raczej raczej mitem, czesto bardzo dobrze wykorzystawanym przez przestepcow i ich rodziny. Vide Adama Traore i inni.
  Slowa Dudy pasowalyby do przemowienia powiatowego sekretarza PZPR. Albo innego szefa sowchozu, jak np Lukaszenaka.

 19. ahasverus

  „Chodzilo mi jedynie o to, ze porownanie dzialan policji francuskiej i amerykanskiej jest naduzyciem.”

  Nie zrozumiałem cię – przepraszam. Ale teraz już mam jasność i miło mi, że się dogadaliśmy.

  Natomiast jeśli chodzi o wypowiedź prezydenta Dudy to nie była ona moim zdaniem wyrazem nieudolności argumentacyjnej tylko jego pogłębiającej się alienacji. On najwyraźniej widział w marszach kobiet zamieszki czy rozruchy – skoro użył takiego porównania. To dowód na to, że traci kontakt z rzeczywistością – odpływa, jak mawiają.

 20. Duda – prokuratorzy mogą zmienić zawód, nasza policja nie zabija
  Generalnie prezydenta nie wszystkich Polaków podług jego zachowań da się opisać – psychopadło Prezesa, ..pek, który pozuje na pierwszego pretoriana Prezesa.

  Zwróciłem uwagę na jego mowę ciała, gdy wypowiadał haniebne słowa o prokuratorach i policji PiSowskiej, która nie zabija. Była identyczna, jak mowa ciała Prezesa w dwóch wystąpieniach w Sejmie – jednego o zdradzieckich mordach i kanaliach, które zabiły mojego brata, drugiego o tym, że macie krew na rekach i będziecie siedzieć.

  Andrzej naśladował, markował postawę Prezesa – to samo okazywanie wzburzenia, nerwowości, gestykulacja, podniecanie się słowem i gniewna twarz.

  Dlaczego to robił? Ano dlatego, by móc w przyszłości powiedzieć – byłem sprowokowany. Wiecie, człowiek w nerwach mówi różne rzeczy, wytrzymać nie szło w tym dialogu z oszczercami, pieskami niemieckich mediów, mającymi czelność nazywać siebie polskimi dziennikarzami.

  To samo, co powiedział Jarosław Ka w Gdańsku (gdy sądził się z Wałęsą) o swoim wystąpieniu w Sejmie – zdradzieckie mordy i kanalie – byłem zdenerwowany. Andrzej dokładnie odtworzył chwyt Prezesa ze sprzeciwem moralnym i ciężkim wzburzeniem zmuszający człowieka do wypowiedzenia kilku przykrych słów. Będzie usprawiedliwiony.
  TJ

 21. tejot
  23 stycznia o godz. 21:24

  „Andrzej dokładnie odtworzył chwyt Prezesa ze sprzeciwem moralnym i ciężkim wzburzeniem zmuszający człowieka do wypowiedzenia kilku przykrych słów. Będzie usprawiedliwiony.”

  …wie co robi…pisowski elektorat lubi takich…swój chłop, jak się wkurzy to wali prosto z mostu…mniejsza o powód…”umi wygarnąć” …
  …stąd bardzo popularne: „zmasakrował”, „rozjechał” przeciwnika itp…

  …rozjechał, chyba że się z rozumem…

 22. Duda jak sam się chwali pochodzi z krakowskiej inteligencji , której korzenie .. ee..( początki , ale , bo czy korzenie mogą mieć początki ?) było trudno .. z korzeniami
  trudne korzenie (!)?
  Korzenie galicyjskiej która teraz jest już krakowska , inteligencji miały kiepska pogodę
  „Kiedy sprowadzono szczątki Mickiewicza do Krakowa w 1890 roku i złożono je na Wawelu, nastały deszczowe lata. Galicyjscy chłopi uznali dość szybko, że to wina poety, który za życia miał być płanetnikiem, człowiekiem mającym władzę nad pogodą i te jego zdolności pozostały po śmierci. Co więcej, zsyłanie klęsk żywiołowych przypisywano często upiorom, wobec tego niektórzy wprost mówili, że Mickiewicz wychodzi nocami z trumny, robi rozgardiasz w świątyni i obgryza świece. Podkrakowski lud uważał, że trumnę poety należy jak najszybciej wrzucić do Wisły, żeby problemy ustały. W taki sam sposób pozbywano się wówczas domniemanych upiorów pochowanych na cmentarzach. ”
  Więcej: https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,177333,26708263,niektorzy-mowili-ze-mickiewicz-wychodzi-nocami-z-trumny-robi.html

 23. …a co do mowy ciała…szczególnie mimiki…
  …nie do przecenienia…nad wyraz szczególna…
  …coś pomiędzy autyzmem a dysleksją…

 24. ahasverus
  Bar Norte
  za dyskusję nt policji. Być może pochlebna opinia na temat policji francuskiej jest uzasadniona. Co do Stanów, to mam tylko własne obserwacje (dobre), które trudno uogólniać. Np. latem 1963 r. w Mississippi zostaliśmy z kolegami z Princeton zatrzymani pod pretekstem speeding (ledwo wyjechaliśmy z restauracji) i trafiliśmy na 24 h do aresztu! Dopiero nst dnia zwolnił nas sędzia. Mw. w tamtym czasie gazeta Philadephia Inquirer dostała nagrodę Pulitzera za reportaże ze szkolenia psów policyjnych, żeby atakowały Czarnych. Pozdrawiam!

 25. Policja co by nie mówić to zawsze „instytucja usługowa”.
  Jaka władza takich usług oczekuje od podległych instytucji.

 26. A mnie to postępowanie z prokuratorami się bardzo podoba. Duda już w następnej kadencji nie będzie chroniony immunitetem a Ziobry i także Kaczyńskie pewnie następne wybory przegrają a część dzisiaj szykanowanych prokuratorów pozostanie w zawodzie. Niektórzy może nawet awansują, czego im życzę.

 27. @tejot
  23 stycznia o godz. 21:24
  „Będzie usprawiedliwiony.”
  ……………
  Jego nie usprawiedliwia już NIC!
  Jeżeli UJ wypuszcza takich prawników, to bójta się ludzie o stan naszej „sprawiedliwości”, bo o sądach nie wspominam. PiSoKalizm.

 28. Przy takim ponurym zagajeniu przejście do świata rozrywki może wydać się nieuprawnione, ale w programie „The Voice Senior” wystąpiła 60-letnia pani, która pieśnią wzruszyła wszystkich jurorów. Pochodzi z Doniecka, jest rodowitą Ukrainką, ale od czterdziestu lat w Polsce. Przed tyloma laty poznała w Doniecku Polaka, który tam trafił na zawody zapaśnicze. Mają dwie córki i dwie wnuczki. Ma talent i moim zdaniem może zajść daleko, a nawet wygrać tegoroczną edycję programu. Jeden z jurorów mówiąc o trudnej przeszłości Polaków i Ukraińców, skomentował „Teraz Ty jesteś nasza”. Nie było sprzeciwu

 29. Bar Norte
  23 stycznia o godz. 21:09
  To chyba ty napisales kiedys, ze Trump „dans son fort (for) interieur”, czyli „tak gleboko w duszy”, uwaza, ze miedzy slowami a czynami, aktami, nie ma zwiazku. Mozna pieprzyc czypoczy, tak dla ucha i plebsu i jest klawo. To jest tragiczne u Dudy, chcialoby sie napisac infantylne, lecz takie nie jest.
  To jest brak odpowiedzialnosci za slowa; nastepnym razem moze powiedziec: „Byl tylko jeden trup , na dziesiec tysiecy manifestantow, to nawet nie jest jeden promil. Pijak z Choszczna mial 10 promili. I przezyl”.
  Jak w starym kawale ze studium wojskowego:
  *Zolnierze!, Kat prosty ma 100 stopni
  *Obywatelu kapitanie, on ma 90 stopni
  *ah, to prawda studencie, 100 stopni ma woda wrzaca.
  To jest chyba poziom Prezydenta RP

 30. Piotr II
  23 stycznia o godz. 21:49
  W panstwie, ktore nie jest panstwem prawa. W panstwie prawa, Policja jest na sluzbie prawa. Nie rzadu.

 31. Powtórki z prezydenta lecą ciurkiem w telewizji. To naprawdę ponure widowisko

 32. Daniel Passent
  23 stycznia o godz. 21:46
  Oprocz kilku mandatow za predkosc, nie mam do czynienia z policja. W pracy tak.
  To jest moze moj atawizm wychowania w domu rodzinnym i PRLowskiej szkole: szacunek dla prawa i autorytetow. Tym sie roznie, jak Pan sie domysla od Native French: wiecznych rewolucjonistow. 🙂 Co nie oznacza, ze darze uwielbieniem silne, autorytatywne panstwo.

 33. ahasverus
  23 stycznia o godz. 22:24

  ” W panstwie prawa, Policja jest na sluzbie prawa. Nie rzadu.”

  …policja jest na służbie Państwa…

 34. Piotr II
  23 stycznia o godz. 22:33
  Masz racje. Panstwo to „my”: lud, konstytucja, prawo z niej wynikajace, delegaci ludu czyli parlament i i wladza wykonawcza czyli rzad. Przynajmniej ja to tak pojmuje. Z tym , ze w Umeczonej, Panstwo to Rzad. Ktory jest nierzadem. (nierzadnica??)

 35. Podniecający sie sprawą Nawalnego powinni najpierw zobaczyć jak na to reaguje świat , a przede wszystkim jak to oceniają Rosjanie
  Badania pokazują, że wydarzenia z jego udziałem, jak sierpniowe otrucie, zwiększają jego rozpoznawalność i proporcjonalnie poparcie dla jego działalności politycznej, ale zadziwiająco proporcjonalnie rośnie też elektorat negatywny – aż 50 proc. respondentów nie popiera działalności Nawalnego, przy 20 proc. poparcia. Nie umknęło uwadze obserwatorów, że otrucie Nawalnego w sierpniu nie wywołało masowych protestów i nie da się tego wytłumaczyć jedynie pandemią,
  Z innego badania Lewady (opublikowanego pod koniec grudnia, a więc już po publikacji wyników śledztwa Bellingcata i The Insider) możemy się dowiedzieć, że 30 proc. Rosjan uważa, że otrucie polityka było jego własną inscenizacją, 19 proc., że to prowokacja zachodniego wywiadu, 15 proc., że to Kreml próbował się Nawalnego pozbyć.
  Reszta Rosjan nie miała na ten temat swego zdania.
  Przy takim elektoracie wspierającym Rząd Putin nie ma problemu z Nawalnym.

 36. Bar Norte
  Powracam do twojego stwierdzenia:
  „On najwyraźniej widział w marszach kobiet zamieszki czy rozruchy”.
  Pozwole sie nie zgodzic z toba do konca. Uwazam, ze A Duda (ciezko mi przechodzi slowo „prezydent”) jest cynikiem bez zadnej moralnosci czy
  skrupuł. Manify kobiet, to dla niego zagrozenie monopolu mysli , narzucanych pogladow. On wie , ze to nie jest rewolucja, lecz spokojny i pacyficzny wyraz buntu kobiet pragnacych wolnosci. Warto przeczytac ostatni wpis A Zenger, jest analogia. I Wie tez, ze tak jak zawsze, rzad zrobi „na przetrzymanie”, drobne szykany, drobne straszenie, niezawoalowane grozby. I ma nadzieje, ze to sie powoli rozmyje. Dzieki zmeczeniu ludzi.
  Bo na razie tak sie dzieje. W jakim normalnym panstwie minister sprawiedliwosci pozostalby na stolku po odkryciu biura hejterow przez niego zatrudnionych, atakujacych sedziow. Senator od kantow w SKOKach, prokurator stanu wojennego jedna z figur partii, wulgarna osoba sedzia w TK, dawny TW ambasadorem w Berlinie.
  Wystarczy nieco cierpliwosci… .Panta rhei

 37. Symetryczny
  Czemu Ty, wielki admirator Putina, milczysz na jego temat i w ogóle sytuacji w Rosji? „Dzieje się” nie tylko w wielkich miastach, ale po raz pierwszy nawet na głuchej prowincji. Sprawa Nawalnego to kamyk, który poruszył lawinę.

 38. Co myśli Du*a o Strajku Kobiet?

  A ile diabłów na łebku szpilki?

 39. Prokuratorzy nie są zadowoleni, że Ziobro i Święczkowski wysyła ich do odległych prokuratur, to jako prawnicy mogą zmienić zawód na adwokata czy radcę; nikt nie zmusza do pracy w prokuraturze – powiedział prezydent
  Prezydent, którego „jako naród dwukrotnie sobie wybraliśmy”.

  Rozgoryczony Redaktor zazdrości Ameryce (że Trumpa wybrali tam tylko raz). I tak będą gonić króliczka, Ziobro ze Święczkowskim, po prokuratorach wezmą się za adwokatów – czy już się nie wzięli? – i za radców. Niech od razu wyjadą, po prostu w Bieszczady – powie prezydent, którego ……

 40. mag
  23 stycznia o godz. 23:46
  Symetryczny
  Czemu Ty, wielki admirator Putina, milczysz na jego temat i w ogóle sytuacji w Rosji? „Dzieje się” nie tylko w wielkich miastach, ale po raz pierwszy nawet na głuchej prowincji. Sprawa Nawalnego to kamyk, który poruszył lawinę.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Żaden tam kamyk i nic nie poruszył , Nawalny sam zagnał się w kozi
  róg , zostało mu tylko 3 wyjścia , więzienie , emigracja albo grób .
  Jak widać z emigracji kazano mu wracać wolą go martwego uważają
  że wtedy można więcej ugrać . Tak czy siak gaz przez Nord Stream 2
  popłynie .

 41. No tak to ja mogę się szczepić na covid-19 nawet i co dziennie .
  Wczoraj nabywałem odporności stadnej ( ja też gdzieś tam byłem w tym
  tłumie ) i tak będzie przez kolejne 3 dni bo jest public holiday czyli
  Australia Day a temperatury będą dochodzić nawet do 40 C w niektórych
  regionach Australii ma być nawet 45 C a może i więcej .

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9178561/Sydneysiders-flock-Bondi-Beach-thousands-cool-four-day-heatwave.html

 42. A na “Loose Blues” Ma.u.po używa jak pies w studni…

  Ma.u.ro Ro.s.si
  23 stycznia o godz. 21:54
  No cóż, na oszołomstwo na tle religijnym nie ma, jak to widać i jak na razie, lekarstwa. I co ‎gorsze, to winni są tu także ci lekarze, głównie katolicy, którzy sztucznie przedłużają agonię ‎swoich pacjentów, a to na ogół oznacza zwyczajne znęcanie się nad nimi. I też jest bardzo źle, ‎że niektórzy prawicowi politycy katoliccy chcą zdobyć na tym tanią popularność. :-(‎
  Ma.u.ro Ro.s.si
  23 stycznia o godz. 21:58
  P.S. Ten „ubezwłasnowolniony dyplomata” na placówce w UK to- najnowszy wynalazek PiS-‎uarów. Kiedy zostanie on opatentowany – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie?‎

  Ma.u.ro Ro.s.si
  23 stycznia o godz. 23:29
  Ponownie polecam uwadze autora blogu kolejne fałszywe wpisy, rzekomo moje, podpisane „Ma.u.ro Ro.s.si”. Wszystko wskazuje, że sprokurował je ten sam niezrównoważony osobnik podpisujący się ostatnio jako Teista, zamieszczając swój shit― wpis o godz. 21.09 i później leciał seryjnie ze swoim g**em kolejno: o godz. 21.12– 21.16 – 21.26 – 21.43 – 21.54 oraz o godz. 21.58.

  Auuu! Masakra.

 43. ahasverus

  Nie sądzę by Duda był „cynikiem”, jak piszesz „bez żadnej moralności”. Moim zdaniem on wierzy w tę pisowską wizję świata – wręcz się nią napawa. Mam na myśli jego wystąpienia publiczne, które przypominają mi czasem objawienia.
  Określam to jako zagadywanie rzeczywistości czyli przekonanie, że jak się ją opisze taką ona się staje. W całej krasie na blogu prezentował to kiedyś Mauro.
  Niewątpliwie Duda kieruje się też pisowską moralnością ktora po prostu ma swoją swoistą specyfikę.

  Nie można go porównać do Trumpa, który na skutek mankamentów psychologicznych nie widzi związku miedzy tym co mówi a tym co się dzieje – jak kiedyś napisałem. Duda bowiem wierzy w świat przez siebie wykreowany – w fałszywą rzeczywistość. I to przecież widać bo nie potrafi ukryć tego co czuje o czym wspomniał wcześniej tejot.
  Tak więc to dwa różne przypadki choć połączone ograniczeniami psychologicznymi.

  Jeszcze chciałbym zaznaczyć, że ta moja opinia nie jest jego obroną, bo to mi zarzucano gdy napisałem o ograniczeniach Trumpa. Po prostu w obu przypadkach zwracam uwagę na cechy psychologiczne dyskredytujace w przypadku ludzi sprawujących władzę. Inaczej mówiąc obaj na skutek w/w ograniczen nigdy nie powinni jej sprawować.

 44. @mag 23 stycznia o godz. 23:46
  Mam nadzieję, że tak będzie.

 45. @Bar Norte 24 stycznia o godz. 0:57

  Amen! Ale wspomnienie o Mau.po to nam się zbiegło 🙂

 46. Test: Mauro

 47. Test: Rossi

 48. Aha. Przechodzi, ale tylko osobno.

 49. Na marginesie

  Przyznam, że z sentymentem czasem o Mauro myslę, bo wiele mnie nauczyły z nim rozmowy.
  Choć napewno akurat nie tego czego by chciał.
  Kapitalnie ten świat PiS-u odsłaniał.

 50. Maciorenko blokował emisję filmu o Smoleńsku?

  Źródła „Gazety Wyborczej” twierdzą z kolei, że w filmie Stankiewicz krytycznie oceniono działania podkomisji Macierewicza, sugerując nawet, że „działa na rzecz Rosji”. Wiceprezes PiS miał „poruszyć niebo i ziemię”, by nie nie dopuścić do emisji filmu, co się ostatecznie udało.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26715906,macierewicz-zablokowal-emisje-filmu-stankiewicz-jest-oswiadczenie.html#s=BoxOpImg5

  Wybrany komentarz:
  A pani Ewa wykonała iście benedyktyńską pracę. Zbierała dowody na udział Tuska w zamachu jeszcze na długo przed samą katastrofą. A teraz TVP się na nią wypina.

 51. @Bar Norte 24 stycznia o godz. 1:13

  To fakt, odsłaniał. Niezgłębione pokłady paranoi.
  🙂

 52. Polska jakoś nie ma szczęścia do prezydentów .
  Duda bystry jest ale w łapaniu opłatków a Komorowski dobry był
  w ich jedzeniu ( podobno mu smakowały i nigdy się nie zatruł )
  Kwaśniewski jeździł w Popemobile bo bolała go goleń , Wałęsa wiadomo
  bez matki boskiej w klapie nigdzie się nie poruszał a Jaruzelski na stare
  lata zwariował i się nawrócił , jego poprzednika Narutowicza ubito .
  Jak widać najlepiej urząd prezydenta w Polsce zlikwidować bo jeszcze
  znowu dojdzie do jakiejś tragedii .

  http://bi.gazeta.pl/im/ee/a9/11/z18520558Q,Cala-Polska-dyskutowala-o-tym–czy-ustepujacemu-pr.jpg

 53. Na marginesie
  24 stycznia o godz. 1:19

  „Maciorenko blokował emisję filmu o Smoleńsku?”

  …telenoweli „Wzloty i upadki Antoniego Smoleńskiego” ciąg dalszy…

 54. Przegladam wywiady z programu Larry King Live. Fragment wywiadu z muzykiem Prince:

  “You’re not a reminiscencer?’ he asked Prince once.

  “Is that a word, Larry?” Prince asked.

  “I invented it,” King said.

 55. Trump odszedł… a Duda został bez pryncypała w kopaniu dołków pod Rosją… Nawalny jak Lenin wraca z Niemiec, aby rozpocząć rewolucję za pieniądze siajaj… taka nowa wersja Drang nach Osten..! Tak sobie myślę prywatnie, że światowym nieudacznikom względny spokój w Rosji przeszkadza… swój syf społeczny chcą zaszczepić nad Wołgę… wcześniej udzielając odpłatnego prawa pobytu aferzystom wymienianym przez Nawalnego…. pecunia non olet…! Ograbione przez obrońców Nawalnego państwa Ameryk i Afryki czekają na wikt i opierunek od byłych kolonizatorów i aktualnych… np. korona królowej brytyjskiej staje ciernistym ozdóbkiem… jak abażur z ludzkie skóry „ofiarodawcy” z KL…

 56. Zbiorowy chrzest w 966 r. pod germańskim butem został sprawniej przeprowadzony niż narodowe rejestrowanie chętnych do szczepień… Tak sobie myślę prywatnie… może w parafiach należało rejestrować chętnych… szczepiąc… do wyczerpania zapasów… 30 fiolek na tydzień… tłumów nie będzie…

 57. Może to odgrzewany kotlet, wielokrotnie obracany na tym blogu, choćby przez @tjota, ale ostatnia awantura między parą oszołomów Macierewiczem i Stankiewicz o puszczenia filmu „Stan zagrożenia” sprawiła, że kotlet „odświeżony” wraca chwilowo w menu.
  Znalazlem w sieci ciekawe omówienie owej katstrofy i jej polityczno-mediallnych skutkow.
  Oto owo omówienie
  Arcykapłan kultu Smoleńskiego stawia weto! Ta pani trudziła się by grillować Tuska, a Don Antonio strzela focha!
  Prawie żadna katastrofa lotnicza nie ma jednej przyczyny Bardzo twarde lądowanie tuż przed lotniskiem Smoleńsk Siewiernyj, to długi wisielczy sznur, upleciony z zaniedbań, bezhołowia, hucpy i śmiercionośnej głupoty. Organizatorzy wylotu do Katynia, by inauguracyjne przemówienie kampanii miało godne tło: Panowie Duda i Sasin, wówczas w kancelarii prezydenta. Nie trzeba macać wraku, Wszystko jest w zapisach rozmów i odczytów parametrów lotu oraz wskazań przyrządów. Można sobie wyguglać. Lech K. wraz z małżonką dociera na Okęcie poł godziny po planowanym odlocie. W nocy pisał sobie przemówienie i zaspał. To wystarczyło by nad lotniskiem docelowym osiadła poranna mgła. Tego dnia gęsta jak mleko. Od braciszka usłyszał przez telefon satelitarny cos w stylu „Ląduj dziadu i przemawiaj do ludu w TVP, bo przegramy! ” Kiedyś wszyscy wysłuchają tej rozmowy. Generał Błasik, zaszantażowany wstrzymaną nominacja do kwatery głównej Lotnictwa NATO w USA – dosłownie dyszy w kark pospiesznie awansowanemu pilotowi. Poprzedniego, doświadczonego, prezydent kazał wywalić za odmowe lądowania w obleganym Tbilisi. Podchodzą do lądowania z nad doliny rzeki. Samolot się obniża, a grunt się podnosi. Za szybą – zamiast widoku lotniska – czysta biel. Amerykański system TAWS wydziera się od dawna: Pull up! Terrain ahead! Pull up! Rosyjski kontroler lotu, patrząc w radar z lat 70 -tych, daje im przedostatnią szansę ocalenia. Głośno i wyraźnie mówi dwa razy: Pol’skoj sto adin! Gorizont! (polski sto jeden – wyrównaj lot, nie zniżaj się więcej). Na wschodzie – pilot który nie wykona dyspozycji może najwyżej polecieć.. sprzątać hangar. Do emerytury. Ale… nie będą nam tu w obcych językach… Zapewne myśli: Przecież zaraz ten pas zobaczę, wykonam zadanie, będzie premia i awans… Generał Błasik czyta wskazania radio wysokościomierza (realna odległość od ziemi) gdy mówi sto! (metrów) – jest ta ostatnia szansa. To wysokość decyzji. Widzisz pas, jesteś w jego osi to siadasz. Nie widzisz – odlatuj! Pilot Protasiuk dalej próbuje cos dojrzeć w gęstej mgle… 80! 60! Pod samolotem śmigają korony drzew! W potwornym stresie wciska duży czerwony guzik „Abort” ale system automatycznego odejścia działa tylko na lotniskach wyposażonych w ILS – zachodni system automatycznego lądowania bez widoczności. Takiego bajeru tu nigdy nie było i nie będzie! Najbliższy jest w Moskwie. Samolot dalej się zbliża do ziemi… 40… 20.. Pilot uświadamia sobie swój śmiercionośny błąd. Daje pełen ciąg, zadziera przód. ale krawędzie skrzydeł już jadą po szczytach sosen i są rwane na strzępy- szybkość ponad 250km/godz! Silniki wchodzą na pełną moc. Tu 154 jest teraz jak ranny koń, spięty ostrogami. Gdyby nie ta feralna brzoza – może upadł by już na płytę lotniska, na płask. Wtedy rzeczywiście ktoś mógłby ocaleć.
  Kolejne mozolnie spreparowane kłamstwo smoleńskie, nie zdążyło na 10-cio lecie. Kurski uznał, że to już „nie żre” i kazał zapłacić i włożyć na półkę „rezerwa programowa”. Czy ktoś się da przekonać, że to „wina Tuska”
  A trywialna prawda o tym wypadku lotniczym nie doczeka się filmu – byłby nudny i smutny. Jak mój wpis.

 58. „Słowianin”:
  „Zbiorowy chrzest w 966 r. pod germańskim butem…”

  I już ten fragment zdania sytuuje Cię jako niepoprawnego idiotę.

  Zajmij się, trollu ze stajni Putlera lepiej sytuacją w twoim rodzinnym kraju, gdzie ludzie wychodzą na ulice, aby nie żyć dłużej w poniżeniu i smrodzie aranżowanym przez tchórzliwego dupka metr trzydzieści w kapeluszu, który – gdyby nie komuna i KGB – byłby dziś zapewne kelnerem w taniej restauracji.
  Idzie czas na niego – a z tym także czas na takich, jak ty, płatnych łajdaków.

 59. Teraz taka polityczna moda na protesty…w Mińsku, Warszawie, Paryżu, na Kapitolu… a nawet w Niderlandach… Rosja jako część cywilizowanego świat nadążą za trendami… w modzie, muzyce… Trzeba pamiętać o Rewolucji Pażdziernikowej, która pokazała światu, co może suweren… Tak sobie myślę prywatnie, że może teraz czas na rosyjski Okrągły Stół… Putin jak miejscowy Kmicic nawrócony… Kaczyński ludzi pokroju Nawalnego też nie cierpi… co Duda nazywa profesjonalizmem służb… po co się pchali… staje się modne… po co Nawalny wracał… w Niemczech jest tyle do zrobienia…

 60. Katolicyzm rodem 966 r. nie jest polskim wynalazkiem… został zawleczony jak smród za krzyżackimi zakonnikami… Domu Niemieckiego z Jerozolimy… niby szpitalnikami… Tak sobie myślę prywatnie o szczepieniu tubylców krzyżackim genem… bez rejestracji…

 61. 20 000 przedsiębiorców olało Kaczyńskiego zakazy i otworzyło biznes… Taki ich gest Kozakiewicza w stroną pacyfikacji handlu i usług z naruszeniem KONSTYTUCJI… co potwierdziły sądy… Tak sobie myślę prywatnie… jak Duda… skoro Nawalny żyje, to wszystko robione jest profesjonalnie… twarde prawo, ale prawo…

 62. Bar Norte
  24 stycznia o godz. 0:57
  Byc moze masz racje. Trudno mi jednak uwierzyc, ze osoba dorosla nie widzi,ze to co dzieje sie w Polsce, to jest gigantyczna,polityczna hucpa, podzial lupow po zwyciestwie i zapewnienie sobie bezkarnosci, zwycieskiej mafii. Prawdopodobnie zdolnosc zdziwienia sie jest symptomem mlodosci. Mnie to caly czas dziwi 🙂
  Ten gosc jest caly czas ponizany. Byc moze te jesgo mowy dysleksyczne, to wyciaganie siebie za wlosy, jak baron de Münchhausen

 63. Odkryliśmy, że w Rosji istnieje specjalna struktura, która ma eliminować niewygodnych dla Kremla obywateli. Z dziennikarzem Christo Groziewem* o jego śledztwie w sprawie próby zabicia Aleksieja Nawalnego rozmawia Wiktoria Bieliaszyn

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26713934,fsb-cie-sledzi-sledz-fsb-ono-ci-pomoze-zamach-na-nawalnego.html#weekend#S.W-K.C-B.1-L.1.duzy

  bra-tanki23.01.2021, 08:28
  Zero, to nawet takich partaczy nie ma.
  Choć żądzę krwi ma.
  Na razie znęca się nad sędziami i resztką uczciwych prokuratorów i to mu musi wystarczyć.
  Ochroniarze pislamu i nazioli też niedużo zarabiają, no może trochę teleskopem dorobią. 1500 za złamaną kość, więc pewnie też będzie wkrótce sporo dokumentów do kupienia.
  Innych różnic nie widzę.
  Mafijne państwo pislamu

 64. Wypowiedź prezydenta przypomniała mi słynne słowa Urbana: „Rząd się wyżywi”.

 65. Blackley
  24 stycznia o godz. 0:29
  Mam inne zdanie na ten temat
  Nawanego popiera w Rosji grupa żadna władzy , a oni wiedzą że legalnymi wyborami tego na razie nie da sie uzyskać , bo Putin zbytnio się umocnił. USA i niektórym politykom UNI zleży na osłabianiu Rosji , a to jest jednoznaczne z osłabianiem Putina.Dlatego USA i ci politycy popierają i lansują Nawalnego licząc że uda mu się zrobić ferment w Rosji. Nawalny j jego wspieracie też na to liczą. I z tej przyczyny ta cala medialna akcja. Polski rząd jak możne tak tę akcje wspiera bo to korzystne politycznie. Jednak nie idzie to tak jak sobie wymarzyli i cala akcja prawdopodobnie zdechnie.

 66. Po co czytać kryminały?

  To jest lepsze niż kryminał.

  Co pan pomyślał w sierpniu, kiedy w mediach pojawiła się informacja, że Aleksiej Nawalny trafił do szpitala w Omsku z objawami otrucia?

  – Że to na pewno nie sprawa władz, ale raczej zemsta któregoś z rosyjskich oligarchów. Nie wierzyłem, że Kreml może się dopuścić takiego czynu, byłem przekonany, że taki skandal byłby dla Putina niedopuszczalny i że bałby się kryzysu wizerunkowego. Zmieniłem zdanie, kiedy się okazało, że Nawalny został otruty nowiczokiem, bojową substancją, do której dostęp mogły mieć tylko władze.

  Film, który pokazuje, jak Nawalny dzwoni do agenta FSB, który brał udział w próbie jego zabójstwa, robi wrażenie. Nawalny zachował zimną krew.

  – Te telefony wykonywał o 4:30, spał tej nocy zaledwie dwie godziny. Musimy też wziąć pod uwagę, że Nawalny przeżył coś, o czym my nie mamy pojęcia: próbowano go otruć, przez trzy tygodnie był w śpiączce, pokonał śmierć.

  Prowadził pan także śledztwa w sprawie działania innych służb specjalnych, m.in. USA. Do jakich wniosków pan doszedł, porównując je z rosyjskimi?

  – Służby specjalne innych państw wcześniej robiły to samo, ale wobec wrogów. Tym, co odróżnia te rosyjskie, jest fakt, że one wykorzystują broń także przeciwko własnym obywatelom.

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26713934,fsb-cie-sledzi-sledz-fsb-ono-ci-pomoze-zamach-na-nawalnego.html#weekend#S.W-K.C-B.1-L.1.duzy

 67. Macierewicz, Nawalny, Stonoga, Falenta… zastępują sądy… Tak sobie myślę prywatnie o pożytecznych idiotach… oczekują wykazania, że kłamią…

 68. „Powtórki z prezydenta lecą ciurkiem w telewizji. To naprawdę ponure widowisko ”
  Musze wierzyć na słowo bo nie mam innej ” możliwości ale , bo ” on chyba ciągle lubi Trampa i wspomina to sterczenie przy tym wielkim biurku , ze nie powiedział mu – You fired !
  Widzieliście to wszyscy ?! No nie powiedział ! Znaczy nadaje się .. a ja lubię to nadawanie ( nadawać się .)
  – Rozmawialiśmy w języku angielskim , on do mnie mówił a ja do niego a ja podziwiałem jego karnacje !

 69. Przypomnę, że doradcą tego produktu prawniczopodobnego z UJ jest Andrzej „Mabena” Zybertowicz.

  @ Słowianin S.: jest cię za dużo.

 70. U jankesów ród Kennedych wyprzedził los Nawalnego… twórca Nowiczoka dożywa emerytury u jankesów… zapasy Nowiczoka były w krajach dawnego ZSRR… np. na banderowskiej Ukrainie… Tak sobie myślę prywatnie, że banderowska Ukraina ma wiele fantów i śpiochów do kompromitacji Rosji…

 71. Hihihi,

  Czy jest jeszcze pamięć, jak żartowniś podszywający się za Generalnego Sekretarza ONZ, ANTÓNIO GUTERRES rozmawiał z budyniem ?

  „Me like żubrówka.” Hahaha, co za idiota 🙂

 72. adam100
  24 stycznia o godz. 11:02
  Hihihi,

  Czy jest jeszcze pamięć, jak żartowniś podszywający się za Generalnego Sekretarza ONZ, ANTÓNIO GUTERRES rozmawiał z budyniem ?

  „Me like żubrówka.” Hahaha, co za idiota

  Mój komentarz
  Przebieg rozmowy Andrzeja z domniemanym Sekretarzem Generalnym ONZ, jego płaszczenie się, wtyłkowłażenie na zapas „jego ekscelencji” międzynarodowej figurze politycznej, nasuwa przypuszczenie, ze Andrzej myśli poważnie o przyszłości i chętnie widziałby siebie jako polityka na arenie międzynarodowej. On od początku rozmowy czuł, ze należy się przypodobać takiej osobie. Robi to na codzień wobec swoich zwierzchników tutaj, to dlaczego nie miałoby to zdziałać w szerokim świecie?

  Przecież wszystkie atuty ma – odwagę, zdecydowanie, zrozumienie, dobre zamiary, znaczenie w świecie, które wyrąbuje sobie z kilofem w reku na razie na pozycji prezydenta RP, słyszalność w najdalszym zakątku Umęczonej, popularność jaką zaskarbił sobie w społeczeństwie Umęczonej od Pucka do Krosna. Nawet sam prezydent Trump doceniał go i akceptował jako wybitnego rękodajnego, ale polityka z przyszłością.
  Przegrana Trumpa, to bolesna strata dla Andrzeja, męka przegranej i mozół w odrabianiu pozycji międzynarodowej, która ukradziono mu w USA poprzez sfałszowanie wyborów. Polityk z przyszłością i taki numer mu wywinięto a Stanach.
  Nie będzie promotora, nowego trza szukać, już pora.
  Pzdr, TJ

 73. Próba zrobienia fermentu w obcym kraju z powodów politycznych jest metodą znaną od lat i wiemy, że często wynik nie jest zgodny z przewidywaniami polityków. Najbardziej spektakularnym jest znana akcja wysłania Lenina do Rosji by tam zrobił zamieszanie i ją osłabił. Co z tego wyszło wiemy.
  Nie udaną , a ściśle mało udaną akcję polityczną metodą fermentu zrobiono na Ukrainie. Tam tez wsparto polityków żądnych władzy by obalili Janukowicza pomagając zrobić Majdan. Tam tez na drodze wyborów Janukowicz był nie do usunięcia. Udało się go zwalić ze stołka, ale zamiast uzyskać rząd uzależniony w 100% od inicjatorów akcji, uzyskano rząd marionetkowy , nie panujący nad krajem i całą plejadę chętnych i równo silnych oligarchów chętnych do rządzenia krajem i w związku z tym chaos. W wyniku najbardziej oberwali mieszkańcy Ukrainy. Straty Rosji okazały nie okazały się wielkie . Rosja pozyskała Krym i wplątała zachód i USA w wojnie z Donbasem która jest znacznie mniej kosztowna dla Rosji niż dla zachodu , który musi wspierać pieniędzmi marionetkowe rządy by tam nie zrobiła się rozpierducha.
  W Rosji próbuje się zrobić druga Ukrainę . Czy gdyby udało się wsadzić Nawalnego na miejsce Putina Rosjanie by zyskali?
  Uważam, że tak by zyskali jak Ukraińcy na Majdanie

 74. maciek.g
  24 stycznia o godz. 11:40
  Rosja pozyskała Krym

  Pozyskała?

  Bardzo dziwnie się wyrażasz
  Maćku

 75. Krym miał być dla jankesów bazą wypadową na Rosję… jak Wzgórza Golan na Syrię dla Israela… nie udało się w formie majdanu… nawet Kaczyńskiego nabrano podstawiając banderowców u boku… Tzw. zachód swoje problemy chce rozwiązać kosztem Rosji… na Chiny za słaby cywilizacyjnie… Tak sobie myślę prywatnie… ile hipokryzji jest w ramach ONZ… Trump na schodach Kapitolu został zdradzony przez sojuszników… dotąd popierających jego awanturnictwo polityczne… z korzyścią dla siebie…

 76. adam100
  24 stycznia o godz. 12:00
  Dopóki na Ukrainie rządził Janukowicz Krym był Ukraiński mimo, że Ukraina była pod silnymi wpływami Kremla. Po Majdanie Krym dostał się pod władzę Kremla czy więc dziwnym jest to co napisałem?
  Poczytaj jak ty oceniają Nawalnego i jego szanse
  https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8075334,ekspert-nawalny-dyskredytuje-system-wladzy-ale-sondaze-daja-mu-2-3-proc.html

 77. Nawalny solą w oku geopolityków blogowych. Denerwuje, prowokuje, drażni, nie daje spokoju. Pracują nad nim intensywnie, dziesiątki komentarzy ślą na EP, łącza Nawalnego z Niemcami, CIA, Ukrainą banderowcami, majdanem, Donbasem, Krymem, Leninem w zaplombowanym pociągu jadącym do Rosji. Łączą z czym się da, a odzew na EP mizerny. Nie dociera.
  TJ

 78. Będziemy liderem Europy. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, biorąc pod uwagę nasze terytorium i możliwości – mówi Aleksiej Nawalny.
  i dalej
  Moja Rosja będzie dla was dobra
  Nic tylko go popierać

 79. szanowny@tejocie
  24.01.2021

  Twoja rekapitulacja tekstow „geopolitykow” blogowych znakomita.
  Sapienti sat!
  Pozdrawiam.

 80. 2,46 mld dawek dla UE zagwarantowane
  Dostawy zostają rozdzielone między kraje proporcjonalnie do liczby mieszkańców – dla Polski jest to 8,35 proc. każdej dostawy. Do 21 grudnia 2020 roku KE podpisała umowy z sześcioma firmami:
  · z AstraZeneca na 400 mln dawek
  · z Sanofi-GSK na 300 mln dawek
  · z Johnson and Johnson na 400 mln dawek
  · z Pfizer/BioNTech na 300 mln dawek
  · z CureVac na 405 mln dawek
  · z Moderną na 160 mln dawek
  · z Novavax na 200 mln dawek.
  https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/3-1-miliona-zaszczepionych-ma-byc-do-konca-marca-jak-zmienia-sie-plan-dostaw-szczepionek,1046177.html

 81. Według Nawalnego za korupcją w Rosji stoją Żydzi… przywołuje fortuny zrabowane przez lata… Tak sobie myślę prywatnie… kogo ssał…

 82. prezydent przez te prawie sześć lat wskazuje, że jest dekoracją dla obozu PiS. Tak jest zresztą traktowany przez bardzo wielu parlamentarzystów PiS. Jest nazywany w prywatnych rozmowach „Andrzejkiem”. Nikt o prezesie Kaczyńskim nie mówi „Jareczek”, tylko z wielkim szacunkiem mówią „pan prezes”, „prezes”. Pan prezydent jest dość powszechnie nazywany przez nich „Andrzejkiem” i myślę, że to dobrze opisuje jego rolę polityczną w obozie PiS – stwierdził Libicki.

 83. „Słowianin”
  Twój idol, jak wynika ze znanego filmu, który na jutubie obejrzało ponad 20 milionów Rosjan, jest sybarytą o żenującym guście na poziomie pracownika ochrony w uniwiermagie. Pewnie nawet kalesony ma przeszyte złotą nitką.
  Przed kim się tak chroni ten konus, przed kochającym go narodem?
  Tfu!..

 84. Kaczyńskiego policja też chroni jak na koncertach Beatlesów… Tak sobie myślę prywatnie o ochronie dóbr narodowych… bez dublera… szanuję wyborców prezydenta…

 85. Ten post nie jest po to żeby zrazić kogokolwiek do zaszczepienia się przeciwko coronavirusowi.
  W medycynie zawsze rozważa się ile dobra może zrobć podanie jakiegoś leku, czy zrobienie zabiegu versus skutki uboczne.
  Przypadek który opiszę nie jest częstą sprawą. A nawet można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że bardzo rzadką.
  Jednak sprawa wydaje się interesująca, dlatego pozwalam sobie o niej napisać.

  18-go grudnia w Miami, Floryda doktor Gregory Michael, ginekolog połoznik został w szpitalu dostał pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.
  Bardzo szybko po tym zauważył na stopach i dłoniach małe wybroczyny krwawe (Petechiae), które wyglądają jak wysypka, po naciśnięciu na nie nie zmieniają koloru. Zaniepokojony udał się z tym do szpitala, w którym juz został. Sprawdzono mu poziom płytek, okazało się, że ma tak niski poziom, że praktycznie „0„.

  Wytworzyła się u niego acute immune trombocytopenia. Bardzo poważna sprawa, w której krew traci zdolność poprawnego krzepnięcia.
  Natychmiast przeniesiono go na intensywną terapię.
  Lekarze ze wszystkich sił starali się podnieść poziom płytek. Uczestniczyli w tym specjaliści, eksperci z całych Stanów Zjednoczonych.
  Najprawdopodobniej próbowali różne sposoby terapii.

  Normalnie w takich przypadkach robi się transfuzję z płytkami, sterydy specyficznie glucocorticoids (methylprednisolone), jezeli i to nie pomaga to podaje się leki pobudzające szpik kostny do zwiększenia produkcji płytek (Romiplostim albo Eltrombopag). Czasem podaje się immunoglobuliny, czy też Rituximat, który jest monoclonal antibody.
  Jeżeli wszystko to co powyżej nie pomoże, to uciekają się do usunięcia śledziony, która czasem kumuluje i niszczy zbyt dużo płytek.
  Właśnie się szykowali do splenectomy (usunięcia śledziony) kiedy dr. Michael dostał wylewu do mózgu, w wyniku którego w ciągu zaledwie paru minut zmarł.
  Nie każdy wylew krwi do mózgu jest śmiertelny.
  Ale jężeli krwawienie jest duże, to ciśnienie wewnątrz-czaszkowe się znacznie zwiększa,co powoduje ucisk na mózg, aż w końcu mózg jest pchany w dół do bazy czaszki, w kierunku dużego otworu zwanego foramen magnum.

  Jeżeli taka sytuacja zaistnieje, jedyną opcją jest natychmiastowa operacja.
  Neurochirurg robi tzw Craniotomy, która polega na tym, że usuwa się kawałek czaszki, żeby zmniejszyć ciśnienie w niej.

  Ale jego krwawienie było tak mocne i tak szybkie, że spowodowało jego śmierć.

  Jego thromocytopenia była tak poważna, że żadne metody nie pomagały.

  I tu rodzi się pytanie: dlaczego normalnie zdrowy, szczupły, sprawnyczłowiek który nie brał żadnych innych leków, wcześniej nigdy nie doswiadczał po lekach czy szczepionkach negatywnych reakcji …. NAGLE dostaje tak groźnej thromocytopenii, w wyniku której skrwawia się na śmierć?

  Bo bez względu na przyczyny, taka sytuacja zdarza się niezmiernie rzadko

  pomimo rzetelnej opieki i nadzoru lekarzy po 16-tu dniach zmarł w wyniku gwałtownego krwawienia w obrębie mózgu.

  Pfizer obecnie bada tę sprawę szczegółowo. Chociaż podali do wiadomości, że na chwilę obecną nie podejrzewają bezpośredniego związku ze szczepionką

  Poza tym na zmniejszoną zdolność krzepnięcia mogą wpływać tez inne czynniki, takie jak Antykoagulanty potocznie znane jako Leki przeciwzakrzepowe (leki na rozrzedzenie krwi) np. warfaryna (Coumadin), Heparyna, niektóre antybiotyki, niektóre preparaty ziołowe.
  By ły też przypadki thrombocytopenii po szczepionce MMR (measles, mumps, and rubella). Ale stwierdzono ze takie przypadki zdarzają się do sześciu tygodni po zaszczepieniu
  1 : 25 000, czyli w 95 procentach jest wszystko w porządku.
  A większość przypadków kiedy niepożądana reakcja występuje sama z czasem mija.

  Jak wcześniej wspomniałam w medycynie zawsze rozważa się za i przeciw.
  W przypadku szczepienia bierze się pod uwagę bonusy versus negatywne skutki uboczne.
  Patrząc na to z tego punktu widzenia, benefity zdecydowanie przemawiają za zaszczepieniem przed covid.

  Przypadek tu opisany jest niebywale rzadki.
  Co spowodowało tę acute trombocytopenię? z czasem być może się wyjaśni.
  Jak narazie nie są znane wszystkie dane.

  Poniżej link, w którym jest więcej na ten temat
  https://www.youtube.com/watch?v=UijQ-6jhVuc&ab_channel=DoctorMikeHansen

  Ps. to jest źródło które polecam jako jedno z najbardziej wiarygodnych

  ,

 86. Pałac „Putina”… luksusowa rezydencja… warto porównać z pałacami przekazanymi PGR i innym państwowym instytucjom po wyzwoleniu przez Armię Czerwoną na Ziemiach Odzyskanym… masakra po wielu latach użytkowania… Tak sobie myślę prywatnie… zdobyczne… poniemieckie… do zużycia…

 87. Pałace (?) i inne zabudowania po Armii Czerwonej.
  Borne Sulinowo, Legnica.
  Zdewastowane, okna bez szyb, powyrywane instalacje.
  Tak sobie myślę prywatnie, że przejściowi lokatorzy zachowywali się jak Hunowie na zdobycznej ziemi. Zużyli do cna a na koniec zasrali wszystkie toalety…

 88. 404
  24 stycznia o godz. 13:40
  Jak uczy historia szczepienia czasem powodują problemy i zejścia śmiertelne , ale w porównaniu do tego co powoduje choroba jest to znikomy procent. Joz o tym pisałem odpisując Optimatykowi na jego wpis o Norwegi gdzie już zmarło po szczepieniu parę osób. Wykazałem jak wygląda to przykładowo dla Polski. Obecnie w Polsce zaszczepiono już 791000 osób i na razie nie mamy żadnego przypadku śmiertelnego/ a tymczasem na covid zmarło już 35300 osób. Szacując liczbę zachorować 1 470 000 x10=14 mln na 791000 umarło już by 1994 osoby.

 89. @tejot 24 stycznia o godz. 12:16

  Nawalny solą w oku

  To fakt. Nie tylko na blogu.

  Statystyki po demonstracjach w Rosji podał portal OVD-Info. Manifestacje odbywały się w 128 miastach i miejscowościach kraju. Tylko w Moskwie zatrzymano ponad 1 200 uczestników zgromadzeń. W Petersburgu ta liczba wyniosła 485.
  https://natemat.pl/335549,rosja-tysiace-zatrzymanych-po-protestach-w-obronie-nawalnego

 90. Ewa-Joanna
  23 stycznia o godz. 22:29
  „Widzę, ze w zapale dowalenia przeciwnikowi nawet nie przeczytałeś tego co zalinkowałeś.”

  E-Joanno,

  Tak mi przykro, że uraziłem twoje uczucia.

  Gwoli sprostowania – Tadziu B. nie jest moim przeciwnikiem, on jest moją ulubioną maskotką. Wiem też, że slumsów oraz biedy w Australii nie było i nie ma, co na własne oczy widziałem. Obiecuję, że od dzisiaj będę omijał takie paskudne, celujące w australijskie poczucie godności materiały. Serdecznie pozdrawiam.

 91. Staropolskie pałace i dworki po reformie rolnej… totalna masakra… Tak sobie myślę prywatnie… swojemu zabierać, żeby potem dewastować…

 92. Lewy
  24 stycznia o godz. 8:38,
  Wcale nie odgrzewany a wręcz zupełnie świeży, wyszło na jaw bowiem, że oszołomstwo nie kończy się na Macierewiczu. Wydawało się, że Macierewicz ze swoją podkomisją przekroczył granicę oszołomstwa, ustalając nową, nieprzekraczalną z powodu niemożliwości wymyślenia jeszcze bardziej powalających kretyństw.

  Kilka dni temu, po przeczytaniu nagłówka i leadu, a jeszcze przed zapoznaniem się z pozostałą treścią artykułu, byłem niemal pewien, że Stankiewicz oprzytomniała, przestała być fanatyczną pisówką i zrobiła film rozmontowujący teorię zamachu, krytyczny wobec „ustaleń” podkomisji, że postawiła zarzuty marnowania pieniędzy, opisując różne aferki i afery towarzyszące działalności tego ciała, oraz wytknie brak efektów tej działalności.

  Tymczasem okazało się, że Macierewicz jest do przebicia, że Stankiewicz znalazła jeszcze bardziej p-o-r-a-ż-a-j-ą-c-e dowody (Macierewicz w ustnych oświadczeniach zawsze skandował słowo „porażające”) na to, że 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku doszło do zbrodni.
  Przypominam sobie, że kiedy PiS wygrało wybory, to Stankiewicz klęczkach i pod niebiosa wychwalała Jaro Kaczego nadmieniając przy tym, że warto byłoby, choć na chwilę przywrócić karę śmierci po to, żeby powiesić Tuska. Słyszałem tę wypowiedź na własne uszy, ale gdyby ktoś nie wierzył, to proszę:
  „Uważam, że tu powinna być zastosowana najsurowsza z kar, którą powinno się przywrócić w polskim prawie na tę okoliczność” – stwierdziła Ewa Stankiewicz na antenie Telewizji Republika, a swe słowa powtórzyła potem w TVP Info. Zdaniem dziennikarki zasłużył na nią Donald Tusk, który – jak to ujęła – dopuścił się „zdrady interesów Polski na skalę niewidzianą od czasów Targowicy”.
  – Tusk jest jednym z największych winowajców w tej sprawie. Mówię o doprowadzeniu do katastrofy, o rozdzieleniu wizyt, o działaniach na szkodę polskiego prezydenta wspólnie z władzami Rosji, czyli dogadywaniu się z władzami Rosji ponad głową polskiego prezydenta. Ale mówię też o największej jego zbrodni, czyli zdradzeniu polskich interesów po katastrofie smoleńskiej – wyjaśniała Ewa Stankiewicz w Telewizji Republika.

  Media informują, że to Kaczyński zablokował emisję tego w filmu w TVP(iS). Ciekawe dlaczego, bo jeśli to prawda, to raczej dość zaskakująca.

 93. Prawdziwy katolik o Smoleńsku: widocznie bóg tak chciał… Tak sobie myślę prywatnie… Watykan przyjął fakt śmierci 96 osób z pokorą…

 94. Wczoraj kątem ucha usłyszałem w BBC wypowiedź jakiegoś eksperta od szczepionek, dokładnie nie wiem, kim był, bo byłem akurat w kuchni i przygotowywałem moim kotom kolację, ale na pewno nie był to brytyjski odpowiednik inż. górnictwa Zięby Jerzego – takich szpeniów BBC nie zaprasza.
  Eksperta pytano go o to, czy planowana zmiany terminu podawania drugiej dawki szczepionki nie sprawi, że ta dawka przestanie być skuteczna (obecnie druga dawka aplikowana jest dwa tygodnie po pierwszej, a po zmianie dopiero po upływie trzech miesięcy – chodzi o to, by pierwszą dawką zaczepić, jak najwięcej ludzi). Ekspert odpowiedział, że… nie wie. Teraz z kolei ja nie wiem, czy tylko on nie wie, czy w ogóle nikt nie wie? Albo czegoś nie zrozumiałem, choć wyraźnie powiedział: „I’ ve not idea”.
  Było też inne pytanie, takie mianowicie, czy szczepionka antycovidowa może spowodować śmierć? Ekspert odrzekł, że tak, ale szybko dodał, że szczepionki przeciwko innym chorobom też mogą spowodować śmierć i również każdy lek 🙂

 95. NETANYAHU: ‚WE ARE CLOSING THE COUNTRY HERMETICALLY’
  Israel to close Ben Gurion Airport to all arrivals amid mutation fears

  https://www.timesofisrael.com/israel-to-close-ben-gurion-airport-to-all-arrivals-amid-mutation-fears/

 96. @jobrave

  Ten człowiek odpowiedział dobrze. Bo tak naprawdę to nie bardzo wiadomo czy przesunięcie w czasie drugiego szczepienia na 3 miesiące nie sprawi czy będzie ta sama skuteczność jak 2 tygodnie po pierwszej dawce.

  Jak dotąd badania, które wykonano potwierdziły skuteczność szczepionki z dwu-tygodniową przerwą. Więc ta nowa propozycja jest jak to się mówi wishful thinking. Część naukowców się wypowiada, co prawda ostrożnie, że nie powinno to mieć wpływu na skuteczność. Jednak jak to jest faktycznie przekonamy się po upływie czasu.

  Ten proceder wygląda jak bardzo szeroko zakrojone badania.

  Ten facet, jeżeli szanuje swoje słowa nie może z całą pewnością odpowiedzieć ani tak, ani nie. Bo nie tylko on nie wie, ale naukowcy również.

 97. jobrave
  24 stycznia o godz. 16:33

  Mój komentarz
  Z odwołaniem emisji filmu w TV Kurskiego o katastrofie smoleńskiej PiS sam się podkłada opinii publicznej i opozycji. A opinia publiczna i opozycja milczą uznając to czego chce Kaczyński z Macierewiczem – bezbolesnego dla siebie zakończenia smoleńskiej hucpy.
  TJ

 98. * 🙂

  Tak długo jak
  tego nie zamykają
  Jest wszystko im grünen Bereich 🙂

 99. Komentarze, analizy – po protestach 23.01 w Rosji
  „Echo Moskwy”-online (j.rosyjski)
  https://www.youtube.com/watch?v=hmsFwZw15A0

 100. Już jakiś czas temu klepałem tutaj, że szczepionka powoduje jedynie łagodny przebieg choroby 🙄
  Nic więcej nic mniej 🙂

 101. Od pewnego czasu oglądając „Kawę na ławę” zacząłem wyciszać wypowiedzi pisowców, których zawsze jest dwóch i którzy zawsze pieprzą zawsze to samo i zawsze nie na temat. Później, przez jakiś czas w ogóle tego programu nie oglądałem, z powodu zalewającej mnie krwi. Dziś wróciłem i stwierdzam, że nic się nie zmieniło. Girzyński pieprzył to samo, co Dera. A chodziło o bardak z zapisywaniem się seniorów na szczepienia. Nitras z PO powiedział, i słusznie, że całe to zapisywanie jest bez sensu, bo przecież przychodnie dysponują bazami danych, a pisdzielcy odpowiedzieli, że szczepimy nie gorzej niż w Niemczech, czy Francji podał jakieś liczby, a jeden z nich jeszcze pojechał po UE, że ona zmierza ku federalizacji, a nie ku „Europie ojczyzn”. A chodziło o zapisy, a nie o Europę ojczyzn, ani liczb zaszczepionych.
  W Wielkiej Brytanii nie ma żadnych durnowatych zapisów. Trzy miesiące temu otrzymałem sms-zaproszenie z mojej przychodni do zaszczepienia się przeciw pneumokokom, miesiąc temu telefon z propozycją zaszczepienia się przeciwko grypie, wczoraj sms i list z zaproszeniem do szczepienia p/covid – kilka tygodni wcześniej zapytano mnie, czy chcę się zaszczepić. Wszytko można załatwić nie ruszając tyłka z domu, i nie tylko szczepień to dotyczy.

 102. jobrave

  Trzy miesiące temu otrzymałem sms-zaproszenie z mojej przychodni do zaszczepienia się przeciw pneumokokom, miesiąc temu telefon z propozycją zaszczepienia się przeciwko grypie, wczoraj sms i list z zaproszeniem do szczepienia p/covid – kilka tygodni wcześniej zapytano mnie, czy chcę się zaszczepić. Wszytko można załatwić nie ruszając tyłka z domu, i nie tylko szczepień to dotyczy….

  Ty masz zdrowie do pozazdroszczenia 🙂 tyle medykamentów w tak krótkim czasie 🙄
  3maj się dobrze po takiej dawce 🙂

 103. bezdomny,
  …i tak co roku.

 104. Bar Norte
  24 stycznia o godz. 18:07,
  Dzięki za zwięzły i przejrzysty artykuł, bo brak mi już sił na czytanie covidowych kobył. 🙂

 105. jobrave
  24 stycznia o godz. 18:13
  Nitras ma rację , ale nie do końca. PiS jak zwykle niczego wcześniej nie przygotował, Nie wiadomo czy wszystkie przychodnie będą szczepić bo szczepionka wymaga ostrych reżimów w przechowywaniu. Na dodatek nie wiadomo ilu będzie chętnych i to trzeba było wcześniej ustalić. Żona chciała mnie i siebie zapisać w przychodni z której zazwyczaj korzystała , ale za nic nie mogła się tam dodzwonić. Ponieważ leczyła się też w innej zadzwoniła tam i ci cez problemu zapisali. Jest na razie bałagan.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Program-szczepien-przeciw-koronawirusowi-NFZ-odpowiada-na-najczestsze-pytania-placowek-8015878.html

 106. bezdomny
  24 stycznia o godz. 18:11
  A gdzieś to wyczytał? Jeżeli to prawda to trzeba koniecznie zaskarżyć twórców szczepionek, że informują o 95 % odporności po podwójnym zaszczepieniu (jonson&jonson mówi nawet o 100%)

 107. maciek.g

  Wszystko się zgadza

  .. informują o 95 % odporności po podwójnym zaszczepieniu…

  Na łagodny przebieg choroby.
  ______________________________
  Zapytaj się lekarzy a nie świrusologów 😛

 108. bezdomny
  24 stycznia o godz. 18:56
  Lina podaj, bo u mnie lekarze mówią co innego niż ci twoi

 109. jobrave
  24 stycznia o godz. 18:13

  Eksperci: Centralne planowanie szczepienia 39 milionów osób z góry jest skazane na porażkę

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26716928,eksperci-centralne-planowanie-szczepienia-39-milionow-osob.html

 110. maciek.g
  jak zrobisz 20 pompek przed i po każdym wpisie, to każdy jeden link będzie zbędny 🙂

 111. Pałac Putina

  Film Nawalnego o władcy Rosji

  https://www.youtube.com/watch?v=mxiRAN61n2c

 112. jobrave
  24 stycznia o godz. 16:33
  Stankiewicz wydaje mi się bardziej nawiedzona od świra Macierewicza.
  Przed śmiercią prof. Wolniewicza Stankiewicz przeprowadziła z nim wywiad. Sluchałem tego niespodziewając się żadnych rewelacji, ponieważ Wolniewicza znałem(uczęszczałem na jego seminarium) i wystąpienia tego partyjnego filozofa w Radio Maryja , gdzie gromił polską rzeczywistość po upadku PRLu, pozwalały przewidzieć przebieg dialogu ze Stankiewicz. Razem utyskiwali na złodziejską Unię Europejską, na kolejne rozbiory, które nam Niemcy z Rosjanami szykują.
  Uszczęśliwiona Stankiewicz podsunęła Wolniewiczowi „zamach smoleński” , jako dowód na pierwszy krok w kierunku tych rozbiorów.
  I tu nastąpiło komiczne qui pro quo; Wolniewicz na nią wrzasnąl;
  – Co też pani opowiada, jaki zamach ?
  – Ależ panie profesorze, przecież to udowodnili amerykańscy profesorowie
  – Szanowna pani , na profesorach to ja się znam, a nie pani.
  -Ależ przecież są na to naukowe dowody.
  – Na nauce ja też się znam lepiej od pani, więc niech pani nie opowiada takich bzdur.
  Było to komiczne, jak oszołom Wolniewicz opie**lił oszołoma Stankiewicz, gdyż oszołomstwo Wolniewicza miało jednak jakieś granice.

 113. jobrave

  „Dzięki za zwięzły i przejrzysty artykuł, bo brak mi już sił na czytanie covidowych kobył.”

  Nie ma sprawy, Rozumiem, bo też wolę zwięzłe i treściwe.

 114. Ciekawy artykuł. Dla zachęty lead.
  Harvard’s top astronomer says our solar system may be teeming with alien technology
  Avi Loeb spent his career searching for evidence of alien life. When he found it, the scientific community refused to believe him.

  https://www.newstatesman.com/science-tech/space/2021/01/harvard-s-top-astronomer-says-our-solar-system-may-be-teeming-alien
  Dodam tylko, że „New Statesman”, to znane, poważne, szanowane i sznujące się brytyjski tygodnik o orientacji lewicowej, ze świetną publicystyką. Prenumerują go od 20 lat.
  Ps. Może dlatego jest taki dobry, że w 1991 roku miałem tam pólroczną praktykę dziennikarską. 🙂

 115. tejot
  24 stycznia o godz. 17:44

  „A opinia publiczna i opozycja milczą uznając to czego chce Kaczyński z Macierewiczem – bezbolesnego dla siebie zakończenia smoleńskiej hucpy.”

  … „Prawda smoleńska” szła, szła i była blisko, była coraz bliżej ale widać że po drodze zdechła i teraz trzeba by coś z tym zrobić…jakoś się wymydlić…czyżby pani Stankiewicz nie załapała ?…pan Antoni nie poinformował jej…że ta wojna jest skończona i nie musi (ta Stankiewicz) już torów rozkręcać…

  Biedna ta nasza opozycja…tyle spraw ma na głowie że chyba co poniektórym w Pisie już odpuściła…Hołownia ante portas !…to jest temat !

 116. jobrave 🙂
  Też jestem zdania, że obraz ludzkości zmienia się, nawet nieraz zbyt szybko 🙄 i na to nie poradzisz, nic 🙄
  Wybieram się w drogę, no może nie na koniec świata, ale z tego miejsca gdzie zawitam, znakomicie widać już ….. koniec Europy 🙄
  Wyspę Jersey z lewej strony, na wprost coraz bardziej niewyraźnie Wielką Brytanię.
  Całe szczęście, że właśnie tam można wyostrzyć spojrzenie calvadosem 🙂

 117. oferta pracy
  „Dowolne stanowisko w Kancelarii sejmu”

  Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, tłumaczy, że nietypowe ogłoszenie, które widnieje na stronach Sejmu, to nic nadzwyczajnego.

  „To opcja dla osób generalnie poszukujących zatrudnienia. Rodzaj aplikacji ogólnej. Potencjalni kandydaci mogą wysłać swój życiorys do Kancelarii Sejmu, niezależnie od aktualnie prowadzonych rekrutacji na konkretne stanowiska. Taka formuła jest dostępna od kilkunastu lat

  Musze przyznać że nic z tego wyjaśnienia nie zrozumiałem

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kancelaria-sejmu-nietypowe-ogloszenie-o-prace-na-dowolne-stanowisko/b8fs4vz

 118. maciek.g
  24 stycznia o godz. 18:39
  Ja jestem pacjentem bardzo kameralnej, skromnej przychodni, która mieści się w połówce bliźniaka. Na dole poczekalnia, w której mieści się jednorazowo nie więcej niż 12 pacjentów, recepcja gdzie pracują dwie panie, gabinet lekarski, w którym pracuje dwoje lekarzy na zmianę, oprócz tego jeden gabinet pielęgniarski zabiegowy, w którym również pobiera się krew i drugi też pielęgniarski, ale raczej do wywiadów, porad niewymagających opinii lekarza. Na pierwszym, które jest jednocześnie najwyższym piętrem, znajduje się również jakiś gabinet, ale nie znam jego przeznaczenia, urzęduje tam jakaś pani, ale nie jest to lekarka, ponieważ nosi odzież taką, jak personel medyczny i tu ciekawostka: w Wielkiej Brytanii lekarze nie noszą kitli, ani żadnej innej podobnej odzieży – chodzą w tym, w czym przyszli z domu, tylko personel ma taki obowiązek.
  I, ponieważ takie małe przychodnie nie mają warunków do samodzielnego szczepienia pacjentów, będę musiał udać się autobusem do zbiorowego punktu szczepień, w moim przypadku jest to Ealing Town Hall, budynek, który jest … pałacem ślubów. W tym budynku można jednorazowo pomieścić 450 osób. Tu jest obrazek.
  https://www.topvenues-london.co.uk/location/ealing-town-hall-west-london
  Przejeżdżam tamtędy dość często i chyba te szczepienia przebiegają dość sprawni, bo nie widać kolejek.
  Dodam jeszcze, że mnie nie tyle chodziło o same szczepienia, ile o te bezsensowne zapisy. Ja się nie musiałem zapisywać, to z przychodni zadzwonili do mnie, czy chcę się zaszczepić? Ja odpowiedziałem, że tak i za kilka dni wyznaczono mi termin, nie musiałem stać kilka godzin na chłodzie, denerwować się.

 119. Tak im sie poprawiło po Majdanie że
  co piąty Ukrainiec chce wyjechać z kraju

  https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/7803579,badanie-odsetek-ukraincow-planujacych-emigracje.html

 120. Bar Norte
  24 stycznia o godz. 19:28

  jobrave

  „Dzięki za zwięzły i przejrzysty artykuł, bo brak mi już sił na czytanie covidowych kobył.”

  Nie ma sprawy, Rozumiem, bo też wolę zwięzłe i treściwe.
  ____________________________
  To w takim razie chyba dość rzadko czytasz moje wpisy. 🙂

 121. Jeśli chodzi o PiS, to Kurski działa, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Natomiast wszystko inne po prostu nie działa – powiedział Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej, pytany o utrzymujące się w sondażach poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.

  https://www.newsweek.pl/opinie/jacek-kurski-o-co-walczy-prezes-tvp/s4yy8d9

 122. bezdomny
  24 stycznia o godz. 20:37
  Wiec jezeli masz okazje, to sprobuj starego calvadosu, ktory przez lata dojrzewal w debowych beczkach. Cognac, armagnac a nawet stary brazowy rhum nabieraja podobnego smaku po latach dojrzewania. Calvados zachowuja smak jablka. Bon appetit.

 123. jobrave

  „To w takim razie chyba dość rzadko czytasz moje wpisy.”

  A skadże, nie odpuszczam.

  Fajnie, że wróciłeś do korespondencji z Londynu. Ciekawe!

 124. bezdomny,
  Mam tego świadomość, tzn. tych zmian, już dawno je zaakceptowałem, dlatego żyje mi się o wiele łatwiej niż kiedyś. 🙂
  Skoro koniec Europy i Jersey po lewej stronie i calvados, to ani chybi Normandia. Byłem tam ze dwa razy- zazdroszczę Ci, a nawet zazdraszczam.
  Calvados. W UK jest drogi, za jedną flaszkę masz dwa J. Danielsy, ale dwa albo trzy dni temu kupiłem dwa calva w promocji, w ASDA i 10 francuskich merlotów po 4 funty sztuka, naprawdę dobre, nie tylko dlatego, że tanie 🙂

 125. Bar Norte
  24 stycznia o godz. 21:18,
  Bardzo mi miło. Spróbuję wysmażyć coś jeszcze o brytyjskiej służbie zdrowia, ale już nie o covidzie i „przyległościach”, lecz o moich obserwacjach i różnych sytuacjach, które mnie lekko zszokowały, bo jednak jest przepastna różnica pomiędzy polską a brytyjską służbą zdrowia i nie chodzi tu o fachowość, bo tu nie ma różnicy – mój kuzyn kardiolog, został tu konsultantem już po roku pracy.

 126. Zaczęła sie nagonka na pana prezydenta Andrzeja Dudę. Że on zaproponował niepokornym prokuratorom żeby sie przekwalifikowali. I że pan prezydent nic nie zrobił, zeby w Polsce wszystkim było dobrze, tylko jeździ na nartach i ściska pierwszą damę Agatę Dudę.
  Muszę więc obronić pana prezydenta. Otóż został on wybrany przez suwerena, który pod wplywem telewizji i kościoła został oczarowany sexapealem pana prezydenta. A został on podsuniety suwerenowi przez prezesa wicepremiera pana Jarosława ze względu na walory intelektualne, ktore reprezentuje. Dlatego nie można zarzucać panu prezydentowi, że nie robi wszystkim Polakom dobrze, bo przecież pan Jarosław wybrał go własnie dlatego, że jest to osobnik ograniczony, pozbawiony moralności, a w oczach pana Jarosława są to niewątpliwe zalety.
  Przecież technika doboru pisowskiej elity , stosowanna przez pana Jarosława opiera się na sieganiu po ludzkie guano. Dlaczego więc pan prezydent Duda miałby być inny niż inne guana w rodzaju, Brudzińskiego, Terleckiego, Ziobry, Mazurek, Jakiego…i nowego zaciągu tzw. kakao, czyli Kanthaków, Ozdób, …i najwiekszej perle guanowej czyli wiceministra Janusza Kowalskiego.
  Nie potępiajmy tych chłopaków, bo oni są tacy jacy są, niie ich wina, że tacy się urodzili, nie ich wina ,że pan prezes Jarosław wlaśnie ich sobie wybrał.

 127. ahasverus
  Naturalnie że poddam się tak znakomitemu trunkowi bez wewnętrznej obrony.
  Mało tego, przygotowujemy nasze organizmy już teraz. Szczepimy się calvadosem po każdym spacerze. Dziś była pogoda typowo kloszowa, pomimo tego na nieczynnym Tempelhoferflughafen było parokrotnie więcej ludziny niż na czynnym Berlin Brandenburg 🙄

  jobrave 🙂

  Nie ważne ile kosztuje, ważne że skutkuje 🙂

  To znakomita szczepionka, dobrze że masz niewielkie zapasy, bo jak te głuptasy (politycy) dowiedzą się o skuteczności, to wykupią nam całą produkcję na najbliższe dwa lata i uschniemy 🙁

 128. A tako rzecze Rzeczkowski w Polityce:
  „Można powiedzieć, że Macierewicz został przedstawiony jako »ruski agent«” – taki według dziennikarza związanego z prorządowymi mediami był powód zablokowania filmu o katastrofie smoleńskiej.

  I czy ktoś się jeszcze w tym łapie?

 129. Piotr II
  24 stycznia o godz. 20:15
  tejot
  24 stycznia o godz. 17:44

  „A opinia publiczna i opozycja milczą uznając to czego chce Kaczyński z Macierewiczem – bezbolesnego dla siebie zakończenia smoleńskiej hucpy.”

  … „Prawda smoleńska” szła, szła i była blisko, była coraz bliżej ale widać że po drodze zdechła i teraz trzeba by coś z tym zrobić…jakoś się wymydlić…czyżby pani Stankiewicz nie załapała ?…pan Antoni nie poinformował jej…że ta wojna jest skończona i nie musi (ta Stankiewicz) już torów rozkręcać…

  Biedna ta nasza opozycja…tyle spraw ma na głowie że chyba co poniektórym w Pisie już odpuściła…Hołownia ante portas !…to jest temat !

  Mój komentarz
  To jest ten moment, który musiał nadejść i o który modlą się smoleńczycy, by minął jak najprędzej. To jest coś w rodzaju nagłego odsłonięcia miękkiego podbrzusza.
  Opozycja jest gapiowata, kunktatorska i niezdecydowana.
  Pzdr, TJ

 130. @ maciek g :

  Eksperci: Centralne planowanie szczepienia 39 milionów osób z góry jest skazane na porażkę”

  Centralne planowanie juz przerabialiśmy i wiadomo jak działało 😉
  A apropos wojny- ZSRR wojnę z Niemcami wygrał przy dużych stratach w ludziach i sprzęcie. Te straty wynikały często z tego powodu, że kampanią dowodzono centralnie i naczelne dowództwo (czyli de facto Stalin) nie słuchało frontowych generałów. Co więcej, postępowało wbrew ich sugestiom. De facto wojny prowadzą porucznicy i sierżanci i tak też powinno być w walce z epidemią: Państwo określa strategię i ramowy program, a szczegółowe instrukcje powinny być opracowane na poziomie gmin i powiatów, bo tam lekarze i urzędnicy mają rozeznanie w lokalnej sytuacji.

 131. „Mimo zakazów w związku epidemią koronawirusa coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ponowne otwarcie swoich biznesów. Do restauratorów zaczęli dołączać właściciele klubów i hoteli. Niemal wszyscy swoje decyzje argumentują tym, że przedłużające się zamknięcie branż wkrótce doprowadziłoby ich firmy do bankructwa. Interweniuje policja.”
  Naród powinien mieć prawo wyboru. Dlaczego rząd nie pozwala ludziom umierać na covid, a ten sam rząd zmusza naród do umierania na wymyślonych przez siebie wojnach?
  To jest właśnie ta obłuda rządów.

 132. jobrave
  24 stycznia o godz. 20:55
  Ja na razie, tak jak i moja żona nigdzie nie staliśmy. Ci o których pisali że stali, to ludzie którzy komputera nie mają i czasem dobrze jak z telefonu komórkowego potrafią korzystać. Oni oglądają telewizje i stamtąd pewnie dowiedzieli się o szczepieniach. Na razie wszystko załatwiamy telefonicznie lub mailowo. Gdzie się będę szczepić jeszcze nie wiem , ale sądzę, że jednak w tej przychodni. Ta blisko mnie do której żona się nie dodzwoniła wcześniej szczepiła i jest to spora przychodnia zajmująca cały piętrowy budynek. Właściwie są tam dwie przychodnie jedna na parterze , a druga na pietrze. Od pewnego czasu ktoś jednak kiepsko nią zarządza. Mają system komputerowej rejestracji bo nie raz zapisywałem przy pomocy niego zonę na wizytę u lekarza. Nie wiem z jakiego powodu on obecnie jest praktycznie nieczynny , i tak jest z kontaktem telefonicznym. Słusznie piszesz, że zapisy te na sensownie nie wyglądają, jednak skoro są to wole się zapisać gdzieś blisko, niż gdyby później się okazało, że każą mi jeździć tam gdzie ciężko zaparkować. Logicznym było by to, co piszesz, a więc zawiadomienie mnie z przychodni w której jestem zarejestrowany i spytanie czy chce się szczepić, bo chcą przygotować kolejkę chętnych i gdy szczepionka będzie zawiadamią.

 133. Mad Marx
  24 stycznia o godz. 23:03
  Trzeba rozróżnić centralne sterowanie, od władzy w jednym reku , bowiem na wojnie władza dostaje się w ręce jednego człowieka i od jego umiejętności prowadzenia wojny bardzo wiele zależy. Dlatego Mickiewicz pisał Jednej woli, jednemu trzeba przedsięwzięciu,
  Lepszy jeden wódz głupi niż mądrych dziesięciu.
  Z tym, ze mądry przywódca wierzy swym podwładnym i nie wcina się w sposób realizowanie przez nich swych dyrektyw i taki idzie od góry do dołu. Niestety centralne sterowanie, to nie centralne dowodzenie , i tam ten niżej boi się samodzielnie podjąć decyzji , bo za nią odpowiada , a za wykonywanie rozkazu nie. PiS przesiąkł PRL’em i małpuje tamten system rządzenia i pewnie nawet nie czytali Kerna który takie zarządzanie wyśmiewał.
  Wiersz poniżej

  Dziura

  Zaraz za lasem we wsi Magura
  W szosie się nagle zrobiła dziura.

  Spostrzegł ją dróżnik Walenty Spinka,
  Gdy robił obchód swego odcinka.

  „Rzuci się – mruknął – taczkę kamieni
  I dziura w równą jezdnię się zmieni!”

  I poszedł Spinka. Taczkę szykował..,
  I raptem w porę się zmitygował.

  „Nie będzie dziury – pomyślał sobie –
  To znaczy, że ja nic tu nie robię…

  E, proszę panów, nie ma wariatów,
  Dam o tej dziurze znać do powiatu…”

  I do powiatu poszło z Magury
  Pismo W. Spinki w sprawie tej dziury.

  W powiecie bieg mu nadali.
  Czyli Do województwa je przerzucili.

  Tu znów orzekli: – Poważna sprawa.
  Niech decyduje o tym Warszawa… Tak,

  Bez protegi, bez kumoterstwa
  Doszło to pismo do ministerstwa.

  Przyszedł minister rano do biura,
  Zaraz mu w ręce wpadła ta dziura.

  Decyzję w księgach zaksięgowano
  I województwu zaraz przesłano.

  Zwołał komisję, komisja chórem
  Orzekła: „Trzeba zasypać dziurę…”

  Z miasta do miasta, z skrzynki do skrzynki,
  Przyszła decyzja w końcu do Spinki.

  „Do Walentego Spinki, Dróżnika
  (Tutaj był długi numer dziennika).

  Zaraz za lasem we wsi Magura
  W szosie powstała podobno dziura.

  Należy stan ten natychmiast zmienić!
  Weźcie, dróżniku, taczkę kamieni

  I wyrównajcie, bardzo Was proszę,
  W wyż. wymienionym miejscu wym. szosę.

  Minister (-) podpis nieczytelny
  W. Spinka nie był bynajmniej gapa.
  Pismo przeczytał, w łeb się podrapał

  I mruknął: „Psiakrew, jak to tam w górze
  Wiedzą o każdej najmniejszej dziurze…”

  Ludwik Jerzy Kern

 134. „Duda zostaje i mówi bez sensu, wystawiając sobie i nam (bo to my jako naród dwukrotnie go wybraliśmy) kiepskie świadectwo.” – to cytat z bloga.
  Tymczasem prezydent Duda udziela wywiadów:
  Prezydent w „Financial Times” wzywa do zaostrzenia sankcji na Rosję. „To nie jest kraj, któremu można ufać”
  Prezydent udzielił wywiadu brytyjskiemu „Financial Times”, który ukazał się na okładce poniedziałkowego wydania dziennika. Andrzej Duda wzywa Unię Europejską do stanowczych działań wobec Rosji po aresztowaniu Aleksieja Nawalnego.”
  Komu wierzyć? Myślę , że trzeba wierzyć prezesowi, który wymyślił prezydenta Dudę.

 135. bezdomny
  24 stycznia o godz. 18:56
  Na łagodny przebieg choroby
  To znaczy czym ta łagodność się objawia? Kto decyduje , że przebieg jest”łagodny” ?
  Ale kino!

 136. Jankesi zrezygnowali z rurociągu z Kanady a Nord Stream 2 ruszył na duńskich wodach… Tak sobie myślę prywatnie…. a com zaczął skończyć muszę… popieram co do zasady…

 137. bezdomny
  24 stycznia o godz. 20:37
  W „Hebenie” Kapuscinskiego jest historia dziury w na szosie w Afryce; jezdza po nie ciezarowki. Nikt tej duzej dziury nie zasypuje, bo wokol niej zaczyna sie organizowac cala ekonomia: kobiety sprzedaja kierowcom pomidory, inne kobiety sprzedaja cos bardziej intymnego, sa warsztaty do reperowania zepsutych wozow, ekipy do wyciagania wozow z dziury, jakis niby-hotel, gdzie mozna sie przespac. Ekonomie sie robi z niczgo, bo np dziura jest niczym, jest brakiem czegos (kilku przyczep kamieni).
  Np korki samochodowe podnosza PNB: konsumpcja (benzyna) idzie w gore, panstwo dostaje VAT, samochody sie zuzywaja, wiec trzeba bedzie kupic nowe. ITP
  Dobrej nocy

 138. to bylo do: maciek g
  Sorry

 139. duende
  24 stycznia o godz. 15:56

  Kobitko duende ; bardzo mnie miło że o mnie pamiętasz i poświęcasz
  dla mnie swój cenny hamerykański czas . Wniosek z tego taki że zasiliłeś
  armię bezrobotnych , nie łudź się że to się zmieni , już tak zostanie
  musisz się mentalnie przestawić do nowych rzeczywistości .
  Tu masz mojego linka które tak bardzo lubisz , jest nowiutki prosto
  z Hollywood , ja też tam byłem po tych gwiazdkach stąpałem .

  https://www.youtube.com/watch?v=jWDVtjXAXzQ

 140. Włodek Matuszak

  Nie mam już najmniejszej wątpliwości, że przyczyną całego zła jest fatalny poziom edukacji Polaków. To właśnie ci ludzie są paliwem wyborczym Kaczyńskiego. Im mniej rozumieją z tego co dzieje się w Polsce tym lepiej dla rządzących. Rasa panów rzuci ochłap z pieniędzy podatników i tłum szczęśliwy. Będą potem skandować imię wodza. Zaraz ktoś powie , że i wykształceni popierają rządy PiS. Tak. I to jest specjalna kategoria ludzi. To cyniczni karierowicze. Powiem nieco brutalnie: Gówno ich obchodzi dobro Polski, dobro Polaków. Dla nich najważniejsze jest słowo JA. Doją Polskę jak dojną krowę. Tak panie Duda. Pan to przewidział wygłaszając kiedyś sentencję : ” Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie ” To was dotyczy ludu pisowski. To wasz prezydent okazał się prorokiem. Ale tak generalnie współczuję wszystkim, którzy zapomnieli co to honor. Bo kiedyś spotkamy się i popatrzymy sobie w twarz.

 141. Florida przywitala trumpa napisami na niebie:

  “Worst President ever”
  “You pathetic loser”
  “Go back home to Moscow”

  I kilkoma innymi w podobnym, powitalnym nastroju.

  Przyklad jednego powitalnego napisu na niebie

  https://mobile.twitter.com/dwuhlfelderlaw/status/1353430526804193280?ref_url=https%3a%2f%2fd-29175757722611866792.ampproject.net%2f2101212155000%2fframe.html

 142. Trump odszedł.. ale rusofobia u jankesów została… jacy jankesi tacy prezydenci… z takiej mąki zawsze zakalec… Tak sobie myślę prywatnie… przecież, to nie prezydenci mordowali w Wietnamie, a teraz w Syrii i okolicy… zawsze mogli liczyć na „wolontariat” w ramach uber alles… i ręki na sercu… jak nazistowskie pozdrowienie…

 143. co tam Trump, co tam Duda.
  Prezydenta z prawdziwego zdarzenia ma stolica:

  ” W czerwcu 2020 roku napisałam notkę „Człowiek – porażka, czyli o prawdziwym Jonaszu” {TUTAJ}. Stwierdziłam w niej:

  „Napoleon Bonaparte pytał zawsze zanim kogoś awansował „Czy ma on szczęście?”. Unikał pechowców i słusznie. Popatrzmy na ostatni rok rządów Trzaskowskiego w Warszawie. W sierpniu 2019 mała miejsce sławna awaria kolektora oczyszczalni ścieków „Czajka”. Miliardy litrów nieoczyszczonych ścieków przedostały się do Wisły. Trzaskowski okazał się bezradny. Dopiero premier Morawiecki uratował sytuację. Z awarią uporano się dopiero w listopadzie 2019. Przy okazji wyszło na jaw, że od 10 miesięcy nie działała spalarnia przy „Czajce” a szkodliwe odpady upychano po całej Polsce. Naprawiono to w 85% w grudniu 2019. W tym samym miesiącu miała miejsce wielka awaria ciepłownicza na Dolnym Mokotowie. Jezioro wrzącej wody zalało ulice Gołkowską i Powsińska oraz piwnice okolicznych domów.

  Warto też wspomnieć o nieszczęsnych kozach, które zdechły z głodu na wiślanej wyspie oraz o „strefie relaksu” na Placu Bankowym – ulokowanej wśród spalin . Kosztowała ona prawie milion złotych, a funkcjonowała tylko przez lipiec i sierpień 2019. W roku 2020 okazało się, że na wszystko brakuje pieniędzy i Trzaskowski wycofał się z wielu obiecywanych inwestycji. Mimo to na Białołęce wybudowano plaże, którą po paru tygodniach rozebrano. Stołeczny ratusz nie radził sobie nawet z rozdziałem funduszy z kolejnych tarcz antykryzysowych wśród warszawskich przedsiębiorców. W zeszły weekend [19-21.06.2020] ulewy zalały wiele ulic Warszawy i Trzaskowski musiał przerwać kampanię wyborczą. Wczoraj [25.06.2020] natomiast z wiaduktu mostu Grota-Roweckiego spadł autobus przegubowy. Zginęła jedna osoba, a cztery zostały ciężko ranne. I znów Trzaskowski musiał zrezygnować z dwóch spotkań wyborczych.

  To wszystko zdarzyło się w ciągu tylko jednego roku. Nie ulega wątpliwości, że Rafał Trzaskowski jest pechowcem i ma moc przyciągania nieszczęść.”.

  Pech Trzaskowskiego działa nadal. W sierpniu 2020 doszło do ponownej awarii kolektorów pod dnem Wisły. Znów trzeba było postawić most pontonowy z prowizorycznym rurociągiem. Trzaskowskiemu udało się w końcu przepchać nową rurę pod dnem rzeki. Wtedy okazało się, iż jest ona za mała i po każdym wiekszym większym deszczu duża część ścieków ląduje nieoczyszczona w Wiśle. A jak przygotowano miasto do zimy? Od 15 do 18 stycznia 2021 wlłcznie mieliśmy w Warszawie kilkunastostopniowe mrozy. Rury ciepłownicze zaczęły pękać jak zapalki. W ciagu tych kilku dni było ze siedem poważnych awarii w kilku dzielnicach. Te na Pradze trwały przez ponad dwa najmroźniejsze dni {TUTAJ(link is external)}. Gdy mróz zelżał – zaczęły się awarie wodociągów. W czwartek 21 stycznia mogliśmy przeczytać {TUTAJ(link is external)},że:

  „W Warszawie doszło do awarii wodociągów. W efekcie część mieszkańców w jedenastu dzielnicach stolicy nie ma wody w kranach. Powodem problemów są duże skoki temperatur. Do awarii doszło między innymi w rejonie ulicy Żelaznej na Woli, Mazowieckiej w Śródmieściu, Brazylijskiej na Pradze Południe i Madalińskiego na Moókotowie.”.

  Dzisiaj [24.01.2021] podobna awaria miala miejsce w Ursusie {TUTAJ(link is external)}. Kadencja Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy kończy się dopiero na jesieni 2023. Strach pomyśleć, co może się stać z Warszawą do tego czasu.”

  /znalezione na blogu, elig/

 144. Jedno jest pewne.

  Faszysta woytek będzie się produkował na blogu

  (czy za darmo? nie wiem)

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków

 145. No i qurwik na dokładkę.

  (reaktywowany)

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 146. @adam100 ostrzy pazurki cytując taką krytykę systemu: „Gówno ich obchodzi dobro Polski, dobro Polaków.”
  Przypuszczam że w stosownym czasie roznosił bibułę
  https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_underground_press

 147. @Blackley 1:06
  W pierwszej chwili pomyślałam że to ciąg dalszy, ale zastanowiło mnie skromna reprezentacja ludzi otyłych. Później zobaczyłam podpis i muszę przyznać że z uwagi na wspólnych przodków społeczność jest na dobrej drodze do ideału.

 148. fakt, że @ozzy kontynuuje program radiostacji Kongo Wenezuelskie nie dziwi, taki jego los parszywy. Do końca zresztą pozdrawiał jego założycielkę „… ale ja temu scierwu putinowskiemu nie ufam tyle co brudu za paznokciem..”
  Dziwię się @mag która powtarza brednie o „nowiczoku w gaciach” bezinteresownie.

 149. @żabka konająca

  Masz racje.

  Gówno jest stare jak świat.

 150. ze wspomnień emigranta …Przejeżdżam tamtędy dość często i chyba te szczepienia przebiegają dość sprawni, bo nie widać kolejek…
  Być może w ogóle tam nie szczepią, tymczasem większość blogowa domaga się więcej i więcej szczegółów.

 151. @tejot jednym tchem wymienia Majdan, Donbas, Krym – intuicyjnie czuje, że są jakieś tajemnicze związki pomiędzy trzema miejscami konfliktów. Kiedyś być może wykrzyknie „eureka!”

 152. Żabko, może jasno wreszcie, bez aluzji i niedomówień opowiesz nam o historii wielkiej prowokacji CIA z udziałem Nawalnego.
  Ze szczegółami.
  A jeśli ich nie znasz (bo ich nie ma), to przestań pierdzielić o tym, jakim to Nawalny jest agentem wrogich sił usiłąjącym zniszczyć imeprium dobra Władimira Włądimirowicza.
  „Humanistka”, która całym sercem popiera reżim gościa, który nakradł jako szef państwa miliardy, zleca morderstwa swych przeciwników i chroni się za murami pałaców…Żenua..
  Podobnie, jak w przypadku kadrowego oficera zwącego się „Słowianin” – tfu!

 153. Jesli o dowcipach tu mowa to dorzuce jeszcze jeden, jak najbardziej pasujacy: na zebraniu partyjnym, jedynej slusznej partii, przewodniczacy co i rusz uzywal slowa abstrachuje. na pytanie po co to i dlaczego ciagle je wtraca odpowiedzial: abstra to my a reszta to oni. pozdrawiam.

 154. quentin t. jako katolik mówi Kaczyńskim z ambony… pokazuje brak drugiego policzka… w wersje Nawalnego wierzy jak w ukrzyżowanie Jezusa przez Żydów… Tak sobie myślę prywatnie… wiara zastępuje dowody… Nawalny też wierzy, że Żydzi rozkradają Rosję… na horyzoncie Juden raus z rodiny… !

 155. Duda powinien zapowiedzieć ułaskawienia dla rujnowanych przedsiębiorców… nie może patrzeć jak są rujnowani… ale twarde prawo jest prawem… Tak sobie myślę prywatnie o politycznym masochiżmie… z KONSTYTUCJĄ poszło łatwiej…

 156. Słowianin, nie wiesz, w co wierzę, zawodowy łgarzu, bo nigdy się na blogu z tym nie afirmowałem.
  Więc daj sobie siana z tym „katolikiem” i „Kaczyńskim”, na którego miałem niby głosować.
  Twoje argumenty nie są nawet z tej znanej parafii: „a u was Murzynów biją”.
  Widocznie słabo spałeś dzisiaj albo dna moczanowa daje znać o sobie.

  Reżim wschodniego satrapy się skończy prędzej, czy później, ale nikt nie ma wątpliwości, że mendy, które reżim popierały, znikną jak szczury z tonącego okrętu.
  Ciebie, emerytowanego bezpieczniaka, może przygarnie żabka zza oceanu.
  Będziecie sobie wieczorem kumkać przy „Stolicznej”…

 157. Katolika po czynach poznacie… wiara w proroka Nawalnego do tego prowadzi… Tak sobie myślę prywatnie… św. Piotr też szedł w zaparte…

 158. quentin… to nie jest słowiański herb… raczej barbarzyński rzymski… co w jakimś stopniu tłumaczy atakowanie Słowian… Tak sobie myślę prywatnie, że Stalingrad pobudza potomków barbarzyńców… nie trzeba było przodkom pchać się bez wiz…

 159. Czyżby qurwik był na smyczy Putina?

  Nawalny mu solą w oku,

  dobrze jest, a będzie jeszcze lepiej.

  Putin ma parkinsona 🙂

 160. Adasiu, jak miło skonstatować po miesiącach, że jako debil czynisz szybkie postępy na drodze do imbecylizmu..

 161. Pomogę ci, adaśku:
  Ein fuehrer, ein PiS und do weiter.

  Widzisz, napisałem w sekundę to, co ty wystukujesz godzinami, matole 😉

 162. qurwik

  A może ty od Krwawego Zbynia?

  Ścieki ci śmierdzą w Warszawie ???

  Nie kąp się nigdy 🙂

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 163. Ja kąpię się w strumyku, matołku, a ty w Scheisse Rałałka…

  A jak w ogóle przebiegała dziś toaleta:
  – znowu przez omsknięcie ogoliłeś sobie brew zamiast brody?
  – czyszczenie zębów znów dziś szczotką klozetową? 🙂

 164. qurwik

  Skąd wiedziałeś? Służby ci doniosły ?

  Święczkowski ?? Kamiński czy Wąsik ??

  Faszystowska Mafia PiS

 165. Warto odbudować słowiańskiego ducha w Europie Środkowej… herbu Lech, Czech, Rus… Zniewolenie religijne w 966 roku okazało się wielką moralną klapą dla szczepionych zbiorowo pod germańskim butem… Inni… też wcześniej szczepieni niemal wyrżnęli tubylców po 966 roku… gwałcąc suwerenność rzekomo chronioną chrztem… Tak sobie myślę prywatnie… Słowianie wszystkich obszarów łączcie się… ! Organizacja szczepionek w Unii obnażyła też zdolność NATO… paliwa i amunicji nie dowieżli…

 166. „Słowianie wszystkich obszarów łączcie się”.
  Czemu nie?
  Byle nie pod przywództwem satrapy i złodzieja.

 167. @żabka konająca
  Po co kłamiesz, insynuujesz, mącisz? Nie wypowiadałam się na temat nowiczoka i nie pakuj mnie w jakieś niejasne konteksty, gdy piszesz o „przewinach” ozzy’ego. Co jakiś czas ulegasz chorobliwej potrzebie doszukiwania się u wybranych osób złych intencji, nagannych czynów, a gdy masz z tym kłopot, tworzysz „fakty”.
  Nie zmierzam na ten temat z tobą dyskutować, więc nie odczekuję odpowiedzi.

 168. Według Unii kraj nad Wisłą nie jest demokratyczny… czyli wypowiedzi Dudy są na poziomie Łukaszenki… czyli wszystko w normie… Tak sobie myślę prywatnie.. o demokracji wynikającej z większości rządzącej… wbrew mniemaniu Unii…

 169. W ramach dywersyfikacji zakupu szczepionek zrezygnować z zakupu wyłącznie u jankesów… Tak sobie myślę prywatnie… kiedy Unia przestanie kombinować… jak z gazem z Rosji…

 170. żabka konająca
  25 stycznia o godz. 7:58
  @tejot jednym tchem wymienia Majdan, Donbas, Krym – intuicyjnie czuje, że są jakieś tajemnicze związki pomiędzy trzema miejscami konfliktów. Kiedyś być może wykrzyknie „eureka!”

  Mój komentarz
  Żabko, nie insynuuj. Tejot wskazuje na geopolityków blogowych, którzy maniakalnie łączą Nawalnego z CIA, Majdanem, Donbasem, Banderowcami, III Rzeszą, Krzyżakami i z czymkolwiek by zamydlić oczy blogowiczom.

  Żabko, pisz na temat. Jeśli piszesz o majtkach Nawalnego, to dokończ, opowiedz jak nowiczok działa w małych porcjach.
  TJ

 171. Nauczyciel z Sopotu po słowach Andrzeja Dudy: „Bycie prezydentem kraju to nie jest obowiązek. Zwłaszcza gdy się nie potrafi”

  Nauczyciel Paweł Lęcki na Facebooku: „Andrzej Duda, potocznie zwany Prezydentem Polski, powiedział, że jeśli prokuratorom nie podoba się sytuacja w sądownictwie, to niech zmienią pracę. (…) Brak szacunku wobec poszczególnych grup jest świadectwem upadku społeczeństwa”.

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26718164,nauczyciel-z-sopotu-po-slowach-andrzeja-dudy-bycie-prezydentem.html#S.main_topic_2-K.C-B.1-L.2.duzy

  chardonnay25.01.2021, 09:44
  Brawo dla Pana Lęckiego za celny tekst.
  Pozwolę sobie na 3 komentarze:
  – wiadomo, kto ma zastąpić prokuratorów, którzy zmienią zawód. Zwolnią się wówczas wolne miejsca pracy dla posłusznych miernot. Wymóg: ukończone 6 klas szkoły podstawowen, aby potęgą wiedzy nie zaćmili tzw. ministra i prokuratora generalnego w dwójcy pisiej jedynego.
  – seniorzy, którym się nie podoba tzw. narodowy program szczepień mają możliwość przestać być seniorami trafiając do teatru po jego przekształceniu na zakład pogrzebowy.
  – tzw. prezydent nie ma szans na zostanie narciarzem ze wględu na tuszę, wiek i niezgrabność. Na konferansjera też raczej się nie nada. Natomiast ma szansę zostać aktorem, jeżeli polska kinematografia zdecyduje się nakręcić remake filmu „Głupi i głupszy”. Szczególnie scena spotkania z kulsonem, za kierownicą owłosionej limuzyny, może być całkiem wesoła.

 172. Hej@mag
  nie przejmuj sie ta niezrownowazona osobe – psycho.
  Trzymaj sie!

 173. Andrzej Saramonowicz na Faccebooku:
  „Czytam, że pisowski rząd przyznał paszport dyplomatyczny człowiekowi, którego mózg umarł. Rzecz jasna bez jego woli, bo jak ktoś ma martwy mózg, to trudno mu powiedzieć, czy chciałby taki paszport, czy też nie.
  W świecie stworzonym przez prezesa Kaczyńskiego idiotyzmy mnożą się jak króliki po kokainie, ten jednak absurd z pewnością łapie się na podium.
  „Ktoś musiał zrobić doniesienie na Józefa K., bo mimo że nic złego nie popełnił, został pewnego ranka po prostu polskim dyplomatą”.
  Z jednej strony to idealnie opisuje kondycję polskiej dyplomacji spod znaku PiS, w której żaden czynny mózg nie jest potrzebny, przeciwnie wręcz – raczej przeszkadza, z drugiej jednak to przerażajace, że rząd Morawieckiego (skoro już zaistniał omawiany precedens) może teraz w ten sam sposób „uszczęśliwiać” także innych obywateli bez ich woli. I to nawet wtedy, gdy mózgi mają się całkiem sprawne. Bo kto rozbisurmanionej bezprawiem władzy tego zabroni, c’nie?
  A zatem Obywatelu! Nie czuj się bezpieczny!
  Już jutro może się okazać, że także i Ty zostałeś pisowskim dyplomatą. I choć miałeś inne plany na ten dzień, to opiekuńcza władza przyśle po Ciebie rządowy helikopter. Albo przynajmniej dwóch tajniaków. Wstyd równy złapaniu trypra w miejskim szalecie, a w dodatku żaden antybiotyk tego nie leczy.
  „Gasnącymi oczyma widział jeszcze K., jak pan prezes, pan prezydent, pan premier i panowie biskupi, blisko przed jego twarzą, policzek przy policzku, śledzili ostateczne rozstrzygnięcie. «Jak pies!» – powiedział do siebie: było tak, jak gdyby wstyd miał go przeżyć”

 174. tejot
  25 stycznia o godz. 11:11 , raczył napisać .

  . Tejot wskazuje na geopolityków blogowych, którzy maniakalnie łączą Nawalnego z CIA, Majdanem, Donbasem, Banderowcami, III Rzeszą, Krzyżakami i z czymkolwiek by zamydlić oczy blogowiczom.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Nawet CIA nie ukrywa tego że Nawalny jest ich agentem
  co ? może chciałbyś aby podsunęli ci jeszcze jakieś dokumenty
  pod twoje patrzałki .

 175. ozzy
  25 stycznia o godz. 11:18

  Chcesz uchodzić za inteligenta a używasz prostackiego języka .
  Wstyd mi za Ciebie .

 176. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sondaz-polacy-popieraja-lamanie-lockdownu-przez-przedsiebiorcow/ebf1tvm
  Czy rząd pisowski wyciągnie wnioski z tak mocnego poparcia ?
  Pewnie nie bo oni jak widzę nigdy nie wyciągają wniosków i się
  upierają. Oczywiście nie wędzą że nie da się skutecznie rządzić w demokracji bez poparcia większościowi.

 177. Syn wystawiał do okna zwłoki matki, aby listonosz wypłacił jemu emeryturę… bo emerytka nie może schodzić po schodach… Tak sobie myślę prywatnie… o paszportach dyplomatycznych… przedłużających byt… rodzinie… z pomocą ZUS…

 178. Jeśli piszesz o majtkach Nawalnego, to dokończ, opowiedz jak nowiczok działa w małych porcjach.

  I dlaczego Nawalny dostał taką małą porcję?
  Czyżby jednak rzadziej zmieniał majtki, niż donosili obserwatorzy?

 179. Rosyjski statek Fortuna rozpoczął układanie rur dla gazociągu
  Nord Stream 2 i żadne barachło nie jest w stanie temu przeszkodzić .

  https://news.day.az/world/1309955.html

 180. W dwugodzinnym filmie „Pałac dla Putina. Historia największej łapówki” szczegółowo widać okazałą rezydencję na rosyjskim wybrzeżu Morza Czarnego. Sam budynek ma powierzchnię blisko 18 000 metrów kwadratowych. Okoliczne tereny są prawie 40-krotnie większe niż Księstwo Monako. Nieruchomość miała kosztować 100 mld rubli (równowartość 1,12 mld euro). Według fundacji Nawalnego pałac jest finansowany przez rosyjskie firmy państwowe Rosnieft i Transnieft. Na czele obu stoją bliscy przyjaciele prezydenta Władimira Putina: Igor Sieczin i Nikołaj Tokarjew.

 181. Majątek Władimira Putina jest najlepiej strzeżoną tajemnicą Kremla. Oficjalne zarobki prezydenta, jego mieszkanie i samochody stawiają go w gronie rosyjskiej klasy średniej. Od wielu lat rosyjskie i światowe media podkreślają jednak, że w rzeczywistości Putin może być najbogatszym człowiekiem na planecie. Majątek miał zgromadzić, inwestować i powiększać m.in za pośrednictwem grupy bliskich sobie oligarchów. Nie ma swoich firm ani imiennych kont więc bardzo trudno jest zamrozić rachunki czy zająć aktywa.

 182. System Putina, czyli morderstwa opakowane piarowo
  Zbrodnie Rosji \ Jak prezydent zabija Rosjan
  „Każde morderstwo na zlecenie Putina poprzedzone jest drobiazgowo przygotowaną akcją public relations. Ponieważ przeciwnicy Putina mordowani są setkami, piarowcy zbrodni wypracowali schematy ich wcześniejszego przygotowania, tuszowania, a nawet kanalizowania protestów przeciwko nim Prezentowany dziś przez nas raport o ofiarach reżimu Putina pokazuje mechanizmy szokujące dla zachodniej opinii publicznej. Wyjdźmy od tego, co napisał zamordowany przez Putina w 2006 r. Aleksander Litwinienko. Bo nie opisywał on swoich przypuszczeń, lecz ujawniał zawodową wiedzę. Był wcześniej funkcjonariuszem jednostki, która miała dokonywać politycznych morderstw. Zadanie: przedstawić fałszywą, ale prawdopodobną wersję wydarzeń Z opowieści Litwinienki wyłania się wstrząsający obraz. Polityczne morderstwo jest w Rosji produktem, który trzeba odpowiednio piarowo sprzedać.”

  – i tak dalej –

 183. Panie @Blackley

  to nie dotyczylo pana…a wstyda sobie oszczedz, bowiem deficytowy „towar”

 184. Blackley:
  jak to jest być trollem na zlecenie Putlera?

  Robisz to tylko dla kasy, czy także z innych pobudek?

  Zawsze interesowali mnie ludzie, którzy ześwinili się w służbach – esbecy, kagebowcy, Stasi – Leute..

  Otwórz się i powiedz: jak to jest być na usługach mordercy i złodzieja?
  Jak to jest być świnią?

 185. Jeszcze Nord Stream 2 nie ukończony a już na banderowskiej Ukrainie
  ceny gazu w zawrotnym tempie szybują w górę .
  Jak tylko drugą rurą popłynie gaz , ceny gazu nie tylko na Ukrainie
  ale i w Polsce jeszcze wzrosną .
  Putin to polityczny arcymistrz ogrywa wszystkich jak przedszkolaków .

  https://wolnemedia.net/ceny-gazu-dla-ukraincow-pobily-historyczny-rekord/

 186. Słowianin:
  podam ci, tłuku, jeszcze kilka innych newsów, bo idzie ci dziś ciężko (zachlało się po oficersku w Woskriesienie?)
  – w Pcimiu babka poślizgnęła się na zamarzniętych sikach
  – w Radomiu kot wlazł na okno i zżarł sperkę
  – w Łamignatach urodziło się cielę w monoklu..

  Napisz lepiej, ile ton złota wpakowano w rezydencje Putina, który, jak każdy prostak, lubi, by się świeciło.

 187. ozzy
  25 stycznia o godz. 12:20

  Panie ozzy ; nie mogę patrzeć jak ktoś używa taki język w stosunku
  do kobiet , przecież inteligent na dodatek literat powinien wiedzieć
  jak takie sprawy powinno się załatwić .

 188. quentin t.
  25 stycznia o godz. 12:21

  My trolle Putina
  Słowiańska gromada
  jednoczmy swe siły
  inaczej nie nada .

  Opluwają nas
  nienawidzą nas
  bo nie poddaliśmy się praniu mózgów
  ne wierzymy w propagandowe brednie zachodnich imperialistów .

 189. Piszą i piszą od lat o wpływie trolli Putina na kreowanie opinii publiznej na świecie.
  Ja myślę tak: jeśli na jednym tylko blogu w jednym tylko tygodniku, około jednej czwartej wpisów stanowią agitki służących Putina:
  – niejakiego Słowianina
  – niejakiego Blackley’a
  – niejakiego Symetrycznego
  – tak zwanej żabki

  – to problem musi być naprawdę poważny…

 190. Katoliku quentin t. … pomawiając bliżnich grzeszysz… Tak sobie myślę prywatnie o czarnej owcy na blogu… wracaj do bacy… na pieszczoty…

 191. niemcy: die katastrophe ist da und wir sind weiterhin nicht gerüstet, auch deswegen, weil vor einem jahr gravierende fehler passierten, a teraz sztab szeryfowej wciska nam ffp2 kit,
  zamiast postawic kawe na lawe i powiedziec, ze nawet ffp3 zapewnia tylko 90% -owe bezpieczenstwo;
  armutszeugniss der eliten, formalna poruta;

 192. „Słowianin”:
  pieszczoty w głowie?
  Marzysz o krzepkich lędźwiach kierowcy ambasady?
  Uważaj ze swymi skłonnościami. Władymir Władymirowicz każe umyślnym zabawić się z tobą kijem od szczotki. Ma jakiś szczególny stosunek do homoseksualistów…

 193. Oj, żebyś ty jeszcze tego Krwawego Zbynia tak nie popierał, to kto wie ?

 194. Horban: Dlaczego wszyscy przyczepili się do siłowni? Można ćwiczyć na dworze albo kupić hantle.
  Najbezpieczniej zacząć od otwarcia szkół”
  Tu reszta przemyśleń tego idioty któreho uważa PiS za eksperta
  https://www.wprost.pl/kraj/10412801/horban-dlaczego-wszyscy-przyczepili-sie-do-silowni-mozna-cwiczyc-na-dworze-albo-kupic-hantle.html?utm_source=wprost.pl&utm_medium=homepage-section&utm_campaign=glowna

 195. Kontrakt opiewający na 500 mln zł.
  Macierewicz: Karabinek na ósemkę

  „We wrześniu 2017 roku ówczesny minister obrony Antoni Macierewicz podpisał kontrakt na dostawę 53 tys. sztuk karabinków Grot dla wojska. Grot jest osiągnięciem na światowym poziomie i przeszedł wszystkie testy zarówno w wojskach specjalnych, jak i w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT) na ósemkę, nie na szóstkę czy piątkę – mówił wtedy.”

  „Były oficer GROM o karabinku Grot: po strzelaniu lufa wygięła się łuk”

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/karabinek-grot-pawel-moszner-po-strzelaniu-lufa-wygiela-sie-luk/nryfh8w,79cfc278

  …nareszcie mamy broń do strzelania zza węgła…

 196. na ósemkę, nie na szóstkę czy piątkę zgina się lufa Grota 😎

 197. Piotr II
  25 stycznia o godz. 13:36
  To są półprawdy i na szczęście nie jest tak źle jak piszą. Faktem jest, że pominięto i nie zrobiono wielu koniecznych działań przed zatwierdzeniem tego karabinu. Wiele wad o których pisze miedzy innymi Onet już jest osuniętych , niestety jeszcze sporo zostało i należało trochę popracować nad ich eliminacją . Pamiętam jak pluto na polski ciągnik c-328 (potem c-330) i w faktycznie było wiele powodów bo miał wiele wad. Jednak stopniowo je usuwano i potem stał się najbardziej lubianym przez rolników. Bzdurą jest pisanie, że spawanie jest tak złą metodą łączenia , bo nie jest. Trzeba jednak to robić zgodnie ze sztuka i wiedzą na ten temat (wtedy nic nie pęka). Jeżeli coś rdzewieje to oznacza, że tez nie zabezpieczono poprawnie (obecnie znamy metody skutecznego zabezpieczania przed korozja) itd.
  Oczywiście, że jest pełna podstawa do szukania szwindlu na dużą skalę

 198. Przykładem zapobiegliwości życiowej i zawodowej może dla wszystkich zostać nieoceniony maciek.
  Maciek pisze albo o tym, że właśnie PO wygrało (wygrywa, ma wygrać) wybory, albo, że ostatnim sk.rwysyństwem jest zamykanie siłowni.
  Maciek jako właściciel takiego obiektu jest wobec problemu pandemii, lockautu zupełnie, ale to zupełnie obiektywny i idzie mu tylko o tężyzną fizyczną jego klientów. I działa pro publico bono.
  No bo jeszcze niedoszli siłacze rzeczywiście wymyślą, że na przykład można nabyć fitnessu w lesie albo w parku.
  Skaranie boskie z tym gimnastykowaniem się poza siłownią Maćka…

 199. No i kto nie widzi łudzącego podobieństwa karabinka do traktora „Ursus” – ten gapa.
  Na przykład jeden i drugi ulega z czasem korozji.
  Po wizycie na siłowni Maćka korozja nie zagrozi…

 200. maciek.g
  25 stycznia o godz. 14:01

  „To są półprawdy i na szczęście nie jest tak źle jak piszą.”

  …też taką mam nadzieję…że lufa nie całkiem wygięła się na pół…
  Swoją drogą cena ok.100 tys zł, za rdzewiejący „obrzyn” to trochę dużo…nie uważasz ?

 201. Piotr II
  25 stycznia o godz. 14:11
  We wrześniu 2017 r. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zawarło z radomską Fabryką Broni „Łucznik” umowę o wartości prawie 500 mln zł. Po podpisaniu aneksu w 2019 r. kontrakt przewiduje dostarczenie ponad 50 tys. karabinków, z czego niemal 37 tys. trafiło już na wyposażenie armii. Z tego wynika, że cena to 10000zł i jest ona bardzo wysoka bo zmodernizowany kałasznikow to około 4000 zł
  Nie wiem skąd wziąłeś te astronomiczną cenę 100 000zł

 202. maciek.g
  25 stycznia o godz. 14:49
  „Nie wiem skąd wziąłeś te astronomiczną cenę 100 000zł”

  Przepraszam, pomyliłem się, oczywiście ok.10 tysięcy… drogo.

 203. quentin t.
  25 stycznia o godz. 14:04
  Produkuj te swoje mądrości dalej bo nic tak nie ośmiesza człowieka jak właśnie takie wypowiedzi jak twoje. Znasz to

  Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
  Mark Twain

 204. maciek:

  Dewiza Twaina jak ulał pasuje do ciebie.
  Gościa, który wypowiada się o polityce, nie mając o niej złamanego pojęcia.
  O stosunkach społecznych – z wdziękiem słonia w składzie porcelany.
  O ekonomii..
  O Kościele (czerpiąc wiedzę z tego, co powie żona, która ma koleżanki tam bywające)
  O karabinkach, Ursusie i czym tam jeszcze.

  Litościwie nie przytoczę Stanisława Lema o internecie…

 205. R. Giertych

  Po piątkowym orzeczeniu sądu mam prawo wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie i to zrobię. Będzie to kwota ok. 1 miliona złotych, która wynika z naruszenia dóbr osobistych, uszczerbku na zdrowiu oraz strat związanych m.in. z zakazem wykonywania zawodu przez ponad miesiąc. Kwotę tę przeznaczę na cele społeczne i dopilnuję, aby została ściągnięta z majątku prokuratorów prowadzących i nadzorujących oraz p. Święczkowskiego, Ziobry i Kaczyńskiego.
  Tak wygląda obecnie stan sprawy. Tak jak już kiedyś powiedziałem nie pałam żądzą zemsty na winnych tych przestępstw. Jednakże ze względu na fakt, iż zostały one dokonane w ramach szerszego planu zastraszania opozycji w Polsce i wprowadzania instrumentów państwa autorytarnego winni będą musieli ponieść przykładną karę, ze względu na edukacyjną funkcję prawa.
  Uważam, że moja sprawa była częścią planu ataku na opozycję i że tego typu działania będą dalej wobec różnych osób podejmowane, gdyż taka jest natura słabnącej dyktatury, że gdy brakuje poparcia, to pojawia się strach, a ze strachu wynika agresja do obywateli. I pierwszym celem takiej dyktatury są zawsze niezależni sędziowie, prokuratorzy i adwokaci. Ta agresja jest też symptomem, że dyktatura się kończy i może niedługo jej już nie będzie.

  Podoba mi się, że jest szansa ze odpowiedzialni prokuratorzy, Ziobro, Kaczynski i Świączkowski, zapłacą z własnej kieszeni.

  ***** faszystów PiS

 206. adam100
  25 stycznia o godz. 15:05
  Pisowi może bokiem wyjść to zadarcie z Giertychem

 207. @jobrave 25 stycznia o godz. 11:29
  Nie tylko “dyplomata” – bo również ubezwłasnowolniony.
  Prof. Hartman na blogu też się podsmiewa bez miłosierdzia 🙂

 208. @Piotr II 25 stycznia o godz. 13:36

  Jak Pambuk dopuści, to i z kija wypuści – mawiali starzy Polacy 🙂

 209. Nawalny, a Pałac Putina… w podobny sposób jankesi prezentowali bombę atomową w Iraku i magazyny z chlorem w Syrii… Tak sobie myślę prywatnie… zawsze znajdzie się pożyteczny idiota, aby rozpowszechniać materiały plotkarskie… to też trollowanie…

 210. maciek.g
  25 stycznia o godz. 15:09
  adam100
  25 stycznia o godz. 15:05
  Pisowi może bokiem wyjść to zadarcie z GiertychemMalo prawdopodobne.

  Maja już dosyć dużą kontrole nad wymiarem sprawiedliwości, ze tylko przypomnę Austriaka i 50000 w kopercie. I co ? I nic.

  Podobnie będzie teraz. Nawet jak będzie wyrok to go nie wykonają, i co im zrobisz 🙁

 211. SŁOWIANIN STANISŁAW napisał m.in. coś takiego (piszę w trzeciej osobie, ponieważ ww. nie odpowiada na wpisy skierowane do niego)

  „Trump odszedł.. ale rusofobia u jankesów została… jacy jankesi tacy prezydenci…[…]”.

  SS jest już dużym chłopcem, więc powinien wiedzieć, że w polityce ci, którzy ją robią, nie kierują się fobiami, czy filiami, lecz pragmatyzmem – dzisiejszy wróg, jutro może być sojusznikiem i na odwrót i takich sytuacji nie sposób zliczyć. Ja przypomnę mu tylko jedną – sojusz ZSRR z III Rzeszą. I raczej niełatwo będzie udowodnić twierdzenie, że u podstaw tego sojuszu stała rusofilia Hitlera i germanofilia Stalina. To raczej polscy politycy, szczególnie ci, którzy dziś zawiadują Polską podchodzą do polityki „uczuciowo”, ale i przeszłości takich nie brakowało (Międzywojnie chociażby). Gdyby kierowali się pragmatyzmem, chłodną kalkulacją, to udałoby się uniknąć w przeszłości wielu tragedii narodowych, oraz tego, z czym mamy do czynienia współcześnie, postępującej izolacji, a ściślej samoizolacji godzącej w interesy Polski.
  Ta straceńcza polityka, jest mikstem ambicji, megalomanii, fobii i filii, hazardzisty Kaczyńskiego, Durnowatego Durnia i przygłupów z jego ty, którzy tak, jak on nie mają pojęcia, co dzieje się we współczesnym świecie, żyjąc jedynie tego świata wyobrażeniami.
  Kaczy dureń, podobno „geniusz polityczny”, „wytrawny gracz” postawił na jedną kartę – Trumpa, wierząc, że ten uczyni go cesarzem Trójmorza, że przejdzie do historii, jako emerytowany zbawca nie tylko Polski, ale trójmorskiej dziedziny. Nie przyszło gieniusiowi, do kaczej główki to, że Trump może polec w wyborach, że w polityce nie gra się va banque, i że stawianie na jedną kartę, kierowanie się uczuciem, jest politycznym debilizem. Zresztą nawet Trump nie dawał złudzeń gieniusiowi, czego przykładem jest opier..l za nowelizację ustawę i za ograniczanie wolności słowa.
  A jesli to nie uczucia, lecz chłodna kalkulacja Kaczego, to może lepiej, żeby to jednak były uczucia, bo ta Kacza „kalkulacja” to jeszcze większy debilizm.

 212. Kiedy Żabcia nie ma okazji, żeby się do kogoś przypierdzielić, to tworzy okazję z niczego. Świadczy o tym poniższy wpis będący reakcją na mój dotyczący szczepień w mojej dzielnicy. Chyba wiem, co ją ubodło i zdenerwowało – nie mam wątpliwości, że to te kilka zachęt i komplementów skierowanych do mnie ze strony blogowiczów. 🙂
  Nie perwszy raz Żabcia wylewa żółć, kiedy jakiś blogowicz jest chwalony i zachęcany do pisania. Dlatego swego czasu, kiedy Żabcia wyraziła żal, że jej analizy i syntezy nie wzbudzają zainteresowania, zaproponowałem, żeby po każdym jej komentarzu chwalić ją, zachwycać się każdym zdaniem i błagać, by ani na chwilę nie ustawała w pisaniu. To nic nie kosztuje, a może sprawić, że Żabkowe konanie nie będzie tak bolesne, jak do tej pory, zarówno dla niej, jak i dla nas. Zróbmy to, proszę.
  A tu Żabkowe krypto-żale:

  żabka konająca
  25 stycznia o godz. 7:58

  ze wspomnień emigranta …Przejeżdżam tamtędy dość często i chyba te szczepienia przebiegają dość sprawnie, bo nie widać kolejek…

  Być może w ogóle tam nie szczepią, tymczasem większość blogowa domaga się więcej i więcej szczegółów.

 213. Ryszard Czarnecki, europoseł PiS chciał, by do czasu rozstrzygnięcia złożonej przez niego kasacji, sąd wstrzymał wykonanie wyroku nakazującego mu przeproszenie europosłanki PO za porównanie jej do szmalcowników. Ale według sądu nie ma do tego podstaw.

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26719686,europosel-pis-ma-wykonac-wyrok-i-przeprosic-za-porownanie-rozy.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

  mierwin25.01.2021, 15:37
  Stać go na to. Wystarczająco nakradł z Parlamentu Europejskiego.

  No właśnie, a polska prokuratura go nie ściga za te unijne przekręty.

  A synalek, który dźgał nożem kolegę, bo mu żoncię kiepsko zadowalał, wysłali na posła do sejmu.

 214. Gajowy.M
  25 stycznia, g.14
  Żeby to chociaż było śmieszne, bo jest dramatycznie żałosne. Sam Orwell nie wymyśliłby takiego Ministra Wojny, jak Macierewicz. Ciekawa jestem, czy i kiedy ktoś podsumuje gigantyczne straty materialne, jakie poczynił ten wariat, nie mówiąc już o rozwaleniu armii przez pozbawienie jej najlepszych dowódców Takim to zapleczem politycznym i eksperdzkim dysponuje PIS. Jak nie świr to przygłup, np. Suski.

 215. @jobrave 25 stycznia o godz. 16:46

  Olewaj!
  Przecież i tak wszyscy wiedzą, kto zacz.
  🙂

 216. Sputnik V nad Wisłą… Tak sobie myślę prywatnie o marzeniu Dudy… bomba…

 217. Na marginesie
  25 stycznia o godz. 15:31

  @jobrave 25 stycznia o godz. 11:29
  Nie tylko “dyplomata” – bo również ubezwłasnowolniony.
  Prof. Hartman na blogu też się podsmiewa bez miłosierdzia
  __________________
  Polska już nikogo niczym nie zaskoczy, nawet ubezwłasnowolnionym dyplomatą 🙂

 218. znalezione w necie:
  „z rynkiem siłowni wiąże się bezpośrednio tak cenny nielegalny rynek anabolików i cała gałąź przestępczego półświatka z tym rynkiem związana”
  I wszystko jasne…

 219. Banderowcy o Nawalnym: wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem… rodzina Nawalnego pochodzi z Ukrainy… doktryna realizowana od czasów ludobójstwa Polaków na Wołyniu w kolaboracji z katolicką III Rzeszą… Tak sobie myślę prywatnie… o dumie Czaputowicza otrzymującego banderowski order za zasługi… za rusofobię…

 220. Nawalny, bohater wolnych mendiów światowych i agencji wywiadowczych. Płatny agent CIA. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ludzie-nawalnego-publikuja-zdjecia-willi-putina-prezydent-rosji-dementuje/bdply4e,79cfc278
  Tym razem kolejna wpadka kosztem 10 lat katorgi.

 221. Ach, Putin zaprzecza, że to jego pałac?
  Dementuje?
  No, przecież to oczywiste, że to budynek miejscowego przedszkola ufundowany przez putinowskich oligarchów.
  A konus bywa tam jedynie po to, by pogłaskać maluchów po główce.

 222. Czasem się zastanawiam, czy stary enkawudzista o ksywie „symetryczny” jest idiotą, który uważa, że jego bełkot bierze ktokolwiek poważnie, czy też naprawdę wierzy w to, co pisze.
  W drugim przypadku nic się nie zmienia w ocenie jego stanu psychicznego (patrz przypadek pierwszy).

 223. mag
  25 stycznia o godz. 17:00
  Taki tekst wypowiada szef rządowych doradców ds. COVID-19. Prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban
  „Nauczyciele nie są szczepieni w pierwszej kolejności, ponieważ są młodzi i inteligentni. Nauczyciel wie jak się chronić, po drugie dajemy mu metody diagnostyczne”.

 224. Horban: inteligent nie wymaga szczepienia… Tak sobie myślę prywatnie… ale podsumowanie celebrytów szczepionych poza kolejnością… szczepionka, to nie oleum Zagłoby…

 225. Jak si scesz czeguś nałuczyć Durniu Durnuwaty jedyn z drugim to czytaj co ja piszy. To bynajmiej zruzumisz o cu si ruzchodzi!!!!!!

  Ta guwnu wieci u szczypioncy. Ta to jezd gienietyczna pulityka bu to jezd pulityka gienietyczna antypulonistyczna!!! Ruzchodzi si o to ży jak fszczyknom te sczypionkie z gienami to z Geńki zrobi si Geniek a z Geńka zrobi si Geńka bu przykładowu chłopu udpadni a babi wyrośni. Ali to ni bendzi działać bu ruzchodzi si o to żyby Polski Dzieci si ni rudzili i Marud Polski umar na śmierdź!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tera jak Pan Marło Rosi udeszeł z bloku to tylku my oba z Panym Kłętym zustali żyby bronić Prawdy i naszy Polskij Wjary i Pulskiegu Chunoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 226. MietykPisieluk_Poljak.Katolik! 25 stycznia o godz. 19:00
  🙂 🙂 🙂

 227. Symetryczny
  Twoja niezłomność w czczeniu Putina i powtarzaniu bredni za Russia Today godna jest tyleż podziwu, co współczucia.
  Zapewne serce cię boli o dziesiątki tysiecy Rosjan protestujących nie tylko w obronie Nawalnego, ale i przeciw Putinowi, zmanipulowanych – rzecz jasna – przez CIA.
  To straszne, że Putin wychodzi już z mody i przestaje być kochany. Nie uważasz, że jednak coś jest na rzeczy, jak mówią w twoim Krakowie ?
  Uprzedzam, tylko się nie denerwuj. Weź kilka głębokich oddechów, zanim mi odpowiesz, jeśli w ogóle odpowiesz.

 228. maciek.g
  25 stycznie, g.18:30
  Boże mój, skąd PISrząd (rymnęło mi się niechcący) bierze takich doradców i ekspertów? A może w ogóle inteligentów nie warto szczepić, skoro wiedzą, jak się chronić?

 229. Na marginesie
  25 stycznia o godz. 15:40

  🙂 🙂 🙂 …tym bardziej z lufy…nawet jak trochę wygięta…

 230. Portal Interia informuje:
  „- Na zlecenie radnych miejskich z klubu Przyjazny Kraków w sześciu placówkach oświatowych w Krakowie przeprowadzania badania serologiczne na próbie 100 nauczycieli. Jak wynika z testów, niemal 50 procent nauczycieli bezwiednie przeszło zakażenie koronawirusem. …
  – Wyniki na poziomie 20-kilku proc. w jednej placówce, a w innej na poziomie nawet 70-kilku proc. muszą świadczyć o ognisku zakażeń w tamtych rejonach. Pokazują też, ilu nauczycieli bezobjawowo przeszło COVID-19, co byłoby zgodne z badaniami naukowymi, że ponad 80 proc. przypadków to przypadki bezobjawowe, a zakaźność wirusa jest bardzo wysoka – powiedziała Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.”

 231. Nie mogę wyjść z podziwu, jobrave.
  Jakie musisz mieć ogromne ego, jeśli sądzisz, że twoja „satyryczna tfurczość” jest komiczna.
  Poziom twoich wypocin jest tak tragiczny, że ja, czytając niby Mietka, rumienie się że wstydu.
  Tak to wygląda, jeśli ktoś nie spełnił się zawodowo jako prawnik? dziennikarz? , żyje z tanich chałtur w Anglii i sądzi że nagle nikt go nie odkrył jako satyryka.
  Świadomie na forum bywam arogancki, chamski, ale jak mam do czynienia z taką żenadą to jest mi przykro.
  Ten blog to całe twoje prawdziwe życie i szczęście i ja to rozumiem, ale nie tylko ja, ale nawet tobie życzliwi dali do zrozumienia, że twoje teksty to absolutna chała.
  Gdybyś tam w Londynie? miał jakąś bliską duszę, to może powstrzymała by ciebie od kompromitacji.
  Niestety. Masz tylko kota. I starzejesz się też tak brzydko i beznadziejnie jak inny, znany miłośnik tych zwierząt…

 232. Kłętin puka od spodu… w dno bajorka konającej żabki.

 233. No i jeszcze jobrave skróć i to znacznie twoje nie pisielukowe teksty.
  Elaboratów na tysiąc słów nikt nie czyta, zwłaszcza wtedy, gdy na końcu okazuje się, że można było sedno zawrzeć w kilku zdaniach.
  Brak entuzjazmu u wydawców, gdy próbowałeś sił jako dziennikarz niczego cię nie nauczył?
  Nawet, jak wieść niesie, twoja wielbicielka z marginesu nie wytrzymała przy kolejnej kobyle na sto akapitów i chcąc doczytać, nie wyrobiła że stolcem.
  Miej ją, babcię z określonym problemem, na uwadze!

 234. legat
  25 stycznia o godz. 20:04
  I porównaj to teraz z wypowiedzią doradcy premiera która zacytowałem.
  Przecież wiadomo że zakażalność nie zależy od ciężkości choroby i tak samo zakaża bezobjawowy. Czyli ci nauczyciele zakażają swych uczniów , a ci swych rodzice i dziadków. Na logikę to właśnie szkoły są najwiekszym ogniskiem napędzającym falę. Na wykresie w bioqdata jest wyraźny związek ferii z przebiegiem fali zakażeń. Ale rząd swoje i zamyka restauracje, hotele itd, ale szkoły otwierane w pierwszej kolejności. Nic dziwnego że nie można dostrzec żadnego wpływu blokad ,bo nie tam są ogniska choroby. Ale rząd ma ekspertów myślących jakoś na odwrót

 235. Otworzyć siłownie!!!
  U Maćka w firmie na półkach wciąż zalegają 10 – kilogramowe puchy anabolików.
  W końcu Maciek, zdeterminowany, zeżre zawartość sam, aby uchronić je przed przeterminowaniem.
  A wtedy strach wyjść na ulicę.
  Maciek jako krzyżówka Schwarzeneggera i Bruce Lee..

 236. Kłętinowi z zazdrości zielenieją przydatki.
  On też chciałby umieć pisać.
  A tu psinco.
  😀

 237. Wal jobrave, wal – świetnie to robisz 🙂


  qurwik mordę strzępi, na Kaczora dmucha

  teraz pewnie Putin, w bramie go wyrucha.

 238. Quentin T., to Żabka bis (kompleksy, które wcześniej wyliczyłem) plus Mietyk Pisieluk, tyle że w duchowym berecie.
  Zgrywa chłopina inteligentnego, a nawet się nie zorientował, że teksty Mietyka, to jego przez wpisy z tego bloga, tłumaczone przez tegoż Mietyka na gwarę radzyńsko-gruszczyńską i przez niego adjustowane.
  Cech i przypadłości, które chłopina mi przypisał, zerżnął z mojego komentarza, w którym dwa, albo trzy lata zamieściłem jego charakterystką. Plując na Mietka, pluje na siebie. 🙂

 239. ali un ma suszby wiwiatowcze na usilugach.

  Minister Ziobro
  bda o jego dobro

 240. Jobrave, jest OK. Quentin protestuje głośno i dobitnie, ponieważ on uważa, że pisielukowe gadki, to obraźliwa satyra, nie do zniesienia przez prawdziwego Polaka.
  TJ

 241. Panie Kłentił
  Dobrzyś mu Pan napisał tymu szubrave bu z takimi jak trza bu jak ni to mu łep udrośni jak temu hydrantowi!!!!!!!!!!!! Razym gu pokunamy!!!!!!!!!!!!!!Cheba si Pan ni gniewa ży ja Pana tłumacze na nasz gruszczyńskie mowe.

 242. Zprostuwani
  Powinnu być „temu hydrantu” a ni „temu hydrantowi”.

 243. maciek.g 25 stycznia o godz. 20:29 do mnie: – Czyli ci nauczyciele zakażają swych uczniów , a ci swych rodzice i dziadków. Na logikę to właśnie szkoły są najwiekszym ogniskiem napędzającym falę.

  Maćku,
  to było łatwo przewidzieć, czemu dałem wyraz bodajże w sierpniu albo jeszcze w lipcu. O ile pamiętam, to zgodził się ze mną właściwie tylko Guzdra.
  Dzięki takim mędrcom jak Czarnek, dwóch apostołów i dzisiejszych bezmózgów rządowych mamy właśnie to co mamy.
  Też tu pisałem, że po służbie zdrowia to nauczyciele i obsługujący kasy sklepowe powinni mieć priorytet w tempie szczepień. Ale żeby to pojąć dlaczego, to trzeba momentami chociaż posługiwać się mózgiem. Tego od siepaczy pisowskiego reżimu trudno wymagać jednak.

 244. tejot
  25 stycznia o godz. 21:18,
  Tak, to widać i czuć. 🙂

 245. Z publikacji wynika, że z robotnikiem skontaktowali się przedstawiciele organizacji izraelskiej, która zajmuje się edukacją na temat Holokaustu. „Po długich negocjacjach i zobowiązaniu do zachowania tajemnicy transakcji przed władzami polskimi filakterie zostały przekazane emisariuszom. Niedawno przybyły do Izraela, gdzie zostaną poddane konserwacji”
  https://www.rp.pl/Historia/301259928-Czy-artefakty-z-bunkra-w-getcie-wywieziono-do-Izraela.html

 246. Były prezydent, którego lubi tak zwany prezydent Du*a coraz bardziej pogrążany przed sądem w senacie:

  https://www.youtube.com/watch?v=QjtP-Eo7_2I

 247. Giertych się może schować.

  Rudi Giuliani pozwany na 1,300 milionow dolarów za rozpowszechnianie kłamstwa o oszustwach wyborczych..

  Tym razem Rudi, chyba nie zdąży wyjąć rączek na czas 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=ww5TdJm41XM&list=WL&index=1

 248. Logicznie myśląc należało by sczepić tych którzy nie mają przeciwciał i można to łatwo zrobić testami które są szybkie i nie wymagają laboratoriów i specjalistów. 37 osób przetestowało w Dover w ciągu jednej nocy 1200 osób. Ilu więc trzeba by przetestować w jeden dzień milion osób – rachunek prosty 30 833 osoby. w Polsce to 229 974 czynne zawodowo pielęgniarki , czyli trzeba by zatrudnić 13,4% by to zadanie wykonać . Do przetestowania jest
  38,35- liczba Polaków przebywających czasowo za granicą wynosi 2,54 =35,81mln.
  Czyli przez nieco więcej niż miesiąc można to zadanie wykonać.
  Na dokładkę nie muszą to robić pielęgniarki tylko osoby przyuczone lub studenci medycyny itp
  Dlaczego to uważam za istotne , ano dlatego, że obecnie około 15mln Polaków już przeszła chorobę i ma przeciwciała .
  Jak to wyliczyłem – z wielu źródeł widmo, że jedynie niewielka część chorujących ma silne i ewidentne objawy , a tylko takich polskie testowanie wyłapuje. Mówi się, że jest stosunek 1 do 6 lub 7 ale najczęściej że należy tę ilość pomnożyć przez 10 i ja się z tym zgadzam, bo wielu mimo objawów nie zgłasza się do lekarza (strach przed utratą pracy, sąsiadami , kwarantanna rodziny itd)
  Czyli na chwile obecna wystarczy zaszczepić 0.7 x15=10.5 miliona osób co skróci czas szczepienia ponad 3x i wymaga drastycznie mniej szczepionek .
  Daleko szybciej opanujemy epidemię.

 249. legat

  Za Interią „Na zlecenie radnych miejskich z klubu Przyjazny Kraków w sześciu placówkach oświatowych w Krakowie przeprowadzania badania serologiczne na próbie 100 nauczycieli. Jak wynika z testów, niemal 50 procent nauczycieli bezwiednie przeszło zakażenie koronawirusem. …”

  Ciekawy materiał.

  Ale jak pisze dzisiejszy FT brytyjski szczep korony, który się już zadomawia w kontynentalnej częsci Europy wywoluje 30 – 40 procent wiekszą śmiertelność aniżeli ten który zakażał krakowskich nauczycieli. Nie mówiąc już o tym, że jest 70 procent bardziej zakaźny. Wczesniej już o tym nieśmiało bąkał premier Boris ale FT powołuje się już na badania naukowe.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26720360,financial-times-nowy-wariant-koronawirusa-jednak-bardziej.html#s=BoxMMt3

  To chyba tłumaczy nerwowość władz RP w ostatnich dniach.

 250. Piotr II

  „Kontrakt opiewający na 500 mln zł.
  Macierewicz: Karabinek na ósemkę”

  Przeczytałem cały raport na temat karabinku. Fasynujaca lektura, tekst dnia moim zdaniem.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/raport-zespolu-pawla-mosznera-dotyczacy-karabinka-grot/zd5zwvq,79cfc278

 251. quentin t.
  25 stycznia o godz. 20:14
  A ja mam taki do dupy plebejski gust i lubie czytac Miatyka. On pisze lepiej niz ty. Ponadto porzypomina mi wielu rodakow. Tych co to tak, ‚na chlopski logiczny rozum”… . De gustibus… . W przeciwienstwie do ciebie on jest prawdziwy. ¨Ponadto dlaczego piszesz, ze ktos jest niespelniony prawnik, dziennikarz. Co ty mozesz wiedziec? Moze spelniony czlowiek?

 252. Bar Nrte,
  podobno szczepionka Moderny działa też na mutanty z GB i RPA. Może to jest powód, że pisowski reżim zamawia na potęgę taką liczbę szczepionek, że starczyłoby dla 150% tubylców, w tym z Moderny. Pewnie znowu będą wybuchać afery tego typu, że równiejsi będą szczepieni podobno skuteczniejszymi.

 253. W Szwecji odkryto brytyjski wariant korony u osob, ktore nie mialy kontaktu z zarazonymi tym wirusem (?)

 254. „Z informacji izraelskiego portalu wynika, że o odkryciu miał zostać poinformowany instytut Shem Olam, którego przedstawiciele mieli wynegocjować z robotnikami przejęcie znalezionych w bunkrze przedmiotów bez powiadamiania władz w Polsce. „Filakterie dotarły do Izraela, gdzie zostały przekazane do instytutu, by zostały poddane dezynfekcji i konserwacji” – czytamy w artykule.
  Zgodnie z polskim prawem, znalezisko wymagało poinformowania wojewódzkiego konserwatora zabytków.”
  Tak działa praworządne państwo Polin . Oni stanowia prawa, a ich konserwator zabytków jest w Jerozolimie? W bantustanie zwanym Polska można robić co się chce i być bezkarnym.

 255. legat

  Z Moderny nie dokupili.

  Rząd zakontraktował w UE 16,74 mln dawek Pfizer/BioNTech. Poza tym jeszcze 16 mln dawek AstraZeneca, prawie 17 mln dawek Johnson & Johnson, 5,65 mln CureVac oraz 6,69 mln dawek Moderny. W sumie to ponad 62 mln dawek. No i do tego kilka dni temu dokupili 25 mln dawek szczepionki Pfizer/BioNTech.

 256. Bar Norte,
  no to nie zatrybiam. Piszesz, że z Moderny nie dokupili a potem, że zakontraktowali 6,69 dawek Moderny. To w końcu ta Moderna będzie dostępna czy nie?

 257. legat

  Moderna jest zakontraktowana w ramach zamówień UE w takiej ilości jak podałem. To są zamówienia dogadane jeszcze we wrześniu. Choć pierwotnie zakontraktowano jej dwa razy więcej (możliwość podwojenia zamówienia) – rząd z tego niedawno zrezygnował.

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/co-z-druga-transza-szczepionek-rpo-dopytuje-ministra-zdrowia

  Natomiast poza szczepionkami zakontraktowanymi w UE kupiono extra 25 mln dawek szczepionki Pfizer/BioNTech – przed kilkoma dniami.

 258. ahasverus
  25 stycznia, g.22:02
  @quentin niechybnie sam jest niespełnionym, zgorzkniałym osobnikiem, więc we wszystkich chce widzieć nieudaczników i każdemu dowala wedle własnego uznania za to, czy tamto. Skąd w tym człowieku tyle złości, zgryźliwości, jakiej nie powstydziłby się cały legion mizantropów, bóg jeden wie. Może jakaś nieprzepracowana trauma wciąż go gryzie?
  Nie przypominam sobie, by @quentin o jakimkolwiek uczestniku tego blogu wyraził się dobrze, by do kogoś zwyczajnie się uśmiechnął, co przecież daje się wyczuć w obustronnych relacjach online. Co najwyżej złośliwie zarechotał, wbijając komuś szpilę.

 259. Sprawa „giętkiej lufy” wygląda na tak zwaną „rozwojową”.

  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/odpowiadamy-na-ataki-producenta-karabinka-grot-i-wot/vtxc76f

 260. ahasverus
  25 stycznia o godz. 22:02,
  Dziękuję w imieniu Mietka 🙂 .
  No, cóż Quentin, to niestety zwykły dureń i sztywniak, którego gnębią kompleksy i frustracja, dlatego wpada tu od czasu, do czasu, by się rozładować i wtedy wyżywa się na „wybrańcach”. Nie mam bladego pojęcia dlaczego chłopisko przyczepił się akurat do mnie i to, jak ten pies do nogi, dlaczego ja jestem tym „wybrańcem” i to na pierwszym miejscu? Ani ja faceta nie znam, ani on mnie. Nic mu nie zrobiłem, nie zaczepiałem go. Nie pojmuję tego! Tacy ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.

  Napisałeś, że Pisieluk przypomina Ci wielu rodaków. Mnie też, ale nie tylko Tobie i mnie. Na FB napisała do mnie koleżanka ze studiów pochodząca z wioski pod Lubartowem i stwierdziła, że Pisieluk, to kropka w kropkę jej ojciec, ale też większość mieszkańców jej miejscowości i to był wielki komplement dla mnie. Są tacy ludzie po prostu, takie pisieluki – typy leniwe umysłowo, cwaniaczki, amatorzy łatwizny, nieistniejących dróg na skróty, chłopscy filozofowie, niedojrzali. I Quentin jest takim pisielukiemi i niech nikogo nie zwiedzie jego język. Stara się chłopina by błysnąć, ale brak mu intelektu, nie wiem, czy ma wiedzę, ale w dzisiejszych czasach łatwo udawać, że się ją ma, natomiast udawanie, że ma się intelekt, jest w zasadzie niemożliwe, bo wcześniej, czy później to wyłazi, jak ta słoma z butów.

  Nie powinienem tyle czasu poświęcać temu typkowi, albowiem ktoś, on też, może pomyśleć, że się przejąłem jego recenzjami. Nie, przeżywałem znacznie gorsze rzeczy, a piszę to, co piszę, bo intryguje mnie skąd się biorą tacy ludzie? Co ich takimi uczyniło?

  Na koniec jeden wielu przykładów pisielukostwa Quentina. Kiedyś, ileś lat temu w jednym postów przeprosiłem za literówki, tłumacząc, że nichlujność mojego wpisu była spowodowana tym, iż ow tekst pisałem w metrze, działo się to w godzinach szczytu, był tłok, ludzie się przepychali i potrącali mnie itp. I ten durnowaty pojechał po mnie, kpił ze mnie, że się chwalę, że jechałem metrem, że wcale nie jechałem, że ściemniam, i że pracuję na zmywaku itp. Czy to nie głupie, nie infantylne? No dobra kończę. 🙂
  Ps. A Quentinowi dziękuję za inspirację. W imieniu Mietka.

 261. mag
  26 stycznia o godz. 0:01,
  Napisałeś to, co ja, tylko lepiej, celniej i krócej. 🙂 Gdybym widział Twój wpis wcześniej, to darowałbym sobie i innym swojego. 🙂

 262. legat

  Uzupełnienie do komentarza z 23,18

  Przypomniałem sobie, że ten zakup extra szczepionek (Pfizer/BioNTech) poza zamówieniem unijnym może być zrealizowany dopiero po realizacji tego zamówienia. To jest o tyle istotne, że z częsci zakontraktowanej Moderny rzad zrezygnował z uwagi na termin – IV kwartał br. No ale w świetle opóżnień z innymi szczepionkami nie wygląda na to, że koncerny wywiążą się z kontraktu unijnego jeszcze w tym roku.
  Tak więc rezygnacja z częsci Moderny jest niezrozumiała.

 263. Nawiążę nieco do krytyki Legata w związku ze zbanowaniem Trumpa i trumpisów w socjal mediach.

  To zbanowanie to jest sprawa poważna, chociaż wydaje mi się w tej sytuacji konieczna.

  Niemniej społeczeństwo składa się z różnych różnistych ludzi.
  Wielu skorzysta z tej okazji ażeby najzwyczajniej w świecie zacząć znacznie mocniej cenzorować Internet.

  W czasie prezydentury Obamy, w okresie potężnego kryzysu ekonomicznego rozgorzała szczególna sprawa.
  Pewien republikański poseł zgłosił do Kongresu propozycję ustawy, którą w skrócie nazwano „SOPA” czyli „Stop Online Piricy Act”.

  Czyli teoretycznie chodziło o kryminalizowanie czynów takich jak ściąganie cudzych filmów, czy książek, itp.
  Ta propozycja zawierała również klauzulę, w której było powiedziane, że systemy operacyjne, które pozwolą pojawiać się stronom internetowym na ich terenie … również będą pociągane do odpowiedzialności. A w pierwszym rzędzie ich działalność będzie NATYCHMIOSTOWO eliminowana z internetu.

  Ten projekt znalazł szerokie poparcie w obu obozach politycznych.
  Normalnie tak przeważnie nie jest, więc walka z tym była praktycznie z góry przegrana. Tak przynajmniej się wydawało.
  Trudno się faktycznie dziwić skąd tak szerokie poparcie, bo praktycznie wszystkie potężne lobbys naciskały na to.

  A tak na marginesie, to w Kongresie nie rozpatruje się spraw dotyczących normalnych ludzi (a jeżeli, to niezmiernie rzadko), a praca konresmenów polega na tym, które korporacje mają większy wpływ i których interesy przeważą.
  Tu głównie chodzi o pieniądze, które poszczególne partie, jak też poszczególni kongresmeni dostają od tak zwanych darczyńców na wybory. Ale nie tylko. Bo jeżeli jakiś kandydat nie leży darczyńcom, to pieniądze (grube) idą do jego przeciwnika i dodatkowo zaczyna się przeciwko niemu brudna i zawzięta kampania szkalowania.
  Dlatego wszyscy, którym zależy na stołkach w Kongresie bardziej aniżeli z wyborcami liczą się z korporacjami i lobbys działającymi na ich rzecz.

  Ale wróćmy do „SOPA”

  Internauci zauważyli, że pod pretekstem kradzieży czyichś wartości intelektualnych, zaczyna się szeroko otwierać drzwi cenzurze.
  Zaczęli się jednoczyć, pomimo że szanse wydawały się marne na zwycięstwo.

  Jedną z czołowych postaci w tej walce był młody człowiek Aaron Swartz.

  Wyjątkowa postać.
  Bez żadnego ale, można śmiało stwierdzić, że był to autentyczny geniusz.
  Dodatkowo, co jest NIEBYWALE rzadkie, był nie tylko geniuszem, ale wyjątkowo prawym i sprawiedliwym człowiekiem.

  Między innymi dzięki jego atywności, a właściwie GŁÓWNIE dzieki niemu …
  projekt ustawy „SOPA” i „PIPA” upadł.

  Kongres i potęzne korporacje zostały pokonane.

  Jednak Aaron został uznany jako wróg społeczny nr. 1 i postanowiono go zniszczyć.

  Już wcześniej Aaron Swartz był ciągany po sądach, ponieważ on próbował walczyć o ogólną dostępność prac badawczych, które praktycznie są niedostępne dla szerokich mas. Uważał, że ogromna wiedza w ten sposób się marnuje.
  Tłumaczył to tym, że badania naukowe są opłacane poprzez różne granty, przez rząd, więc praktycznie podatnik za nie płaci.
  Natomiast korporacje, które je publikują napierają do nich całkowite prawa, kosząc koszmarne pieniądze.
  Tylko w jednym roku ponat trylion dolarów zysku osiągają w ramach tego procederu.
  Postanowił ściągać te dokumenty ze strony „J Store”.
  Niestety ci, którzy bardzo dobrze z tego żyją nie patrzyli na to dobrym wzrokiem. Zainteresowała się tą sprawą FBI. ustawiono kamery śledzące Aarona aktywność, zaczęto go prześladować, ciągać po sądach.
  W końcu wypisano 5 paragrafów, za które grozi do 35-ciu lat więzienia i potężne kary finansowe.

  W tym to czasie zaczynała się walka z projektem ustawy „SOPA”

  Aaron do niej dołączył i tak mocno zaktywizował Internet, że Kongres się przestraszył i wycofał projekt.

  Jednak to rozwścieczyło rządnych krwi tych, którzy stali za SOPA.

  Wytoczono Aaronowi 13 paragrafów, zamknięto w areszcie, po kontroli osobistej, umieszczono w izolatce, itd.
  Po dłuższym czasie wyszedł za kaucją.
  Prześladowania były wręcz koszmarne.
  Tak czy inaczej pewnego dnia niedługo po wyjściu z aresztu znaleziono Aarona powiesznego.

  Ogromna strata dla wszystkich ludzi na świecie.
  To był wyjątkowy człowiek, taki który rodzi się niesamowicie rzadko.

  Poniższy dokument jest właśnie o nim i o całej sprawie SOPY

  Ciekawe, że tych, którzy byli winni koszmarnemu kryzysowi Obama przyjmował w Owalnym Gabinecie i dawał ogromne finansowe wsparcie.

  Natomiast kogoś, kto chciał ten świat zrobić lepszym, uczciwszym w okrutny sposób zniszczono. Działo się to w tym samym czasie.
  Powstaje pytanie: kto jest wrogiem społecznym i dla kogo?

  Dodam, że w Europie udało się bogaczom znacznie lepiej, aniżeli w Ameryce z SOPA.

  A teraz po zbanowaniu trumpistów obawiam się, że z tej furtki skorzystają zwolennicy cenzury i przystąpią do ataku.

  Jak ze wszystkim, tam gdzie jest nawet mała szansa zabezpieczyć swoje ohydne interesy i uniemożliwić wolność słowa, tam znajdą się chętni i skorzystają z okazji.

  Czarne myśli przychodzą, bo czasy w których żyjemy nie napawają optymizmem.

  Załączam również kilka komentarzy, które pod tym dokumentem się znajdują

  Anonymous – The Story of Aaron Swartz Full Documentary
  https://www.youtube.com/watch?v=gpvcc9C8SbM&ab_channel=AnonymousOfficial

  This is one of the saddest but most beautiful stories of a person’s life I’ve seen in a long time. What an amazing mind ..

  In a room full of lies, the truth sounds like a gunshot

  * Bill Cosby: Drugs and rapes multiple women, gets 3-10 years in prison.
  Aaron Swartz: Gains access to a database of research papers at MIT, showed no evidence of using them for mal-intent, faced 30+ years in prison.

  * This guy was a genius and social warrior. Absolutely astonishing. Rip

  * He looked up to his idol Tim Berners-Lee.. but it was Tim who had high regard for Aaron.

  * It t’s pretty sad how little people know about Aaron. His significance and effect on the internet is unimaginable. People look up to celebrities and idols. I look up to Aaron Swartz.

 264. Senator Shumer w momencie przedstawiania wniosku o impiczment Trumpa powiedział:
  Trump jest oskarżony o pobudzanie/podjudzanie do erekcji

  Oczywiście zaraz się poprawił, ale co zostało powiedziane, to zostało usłyszane. 🙂
  Tzw dalszy ciąg komedii trumpowej okazuje się trwa.

  Wygląda na to, że czegokolwiek trump się nie czepi to wychodzi farsa.
  A tak jak w tym przypadku, to cokolwiek z Trumpem związane tez farsą się staje.

  To może nie byłoby takie śmieszne, gdyby nie fakt, że jeden staruszek oskarża drugiego staruszka o ppdżegnywanie do EREKCJI ! 🙂 🙂 🙂 🙂

  I robi to z bardzo poważną miną w Kongresie,
  oskarżając go o to, jak o największą zbrodnię przeciwko krajowi i Konstytucji.

  GOP Stonewalls Biden’s Agenda; Rudy Giuliani Sued for Election Lies: A Closer Look
  https://www.youtube.com/watch?v=PIaSII8cvLY&ab_channel=LateNightwithSethMeyers

 265. Zapomniałam dodać poprzednio, że miał na myśli insurrection ,
  a powiedział: erection

  Głodnemu chłop na myśli! 🙂 🙂

 266. …quentin katolik… Mietyk katolik… obraża jego uczucia religijne… dlatego reaguje jak Kaczyński z ambony… Tak sobie myślę prywatnie o wojnie katolicko-katolickiej na blogu… w stylu parafialnym… tego zazdrości Ameryka…

 267. W cieniu Nawalnego zostali migranci z pontonów….. nie słychać czy dostają sms do swojego legowiska o umówionym szczepieniu… Tak sobie myślę prywatnie, że goście mają pierwszeństwo… jak dziedzic do pierwszej nocy… gość w dom…

 268. 404
  26 stycznia o godz. 3:57,
  Freudian slip 🙂

 269. Pisowski Nawalny… Paweł Kasprzak idzie do więzienia… Tak sobie myślę prywatnie, że teraz opinia światowa zrobi co trzeba… czyli krzyknie łapy precz… !

 270. @Bar Norte, także @legat ” Chociaż nie jest jasne, która szczepionka COVID została podana mieszkańcowi Kalifornii, jedna partia szczepionki Moderna została wycofana z użycia po tym, jak prawdopodobnie spowodowała poważne reakcje alergiczne.”
  https://www.ibtimes.com/another-person-dies-after-receiving-covid-vaccine-3129954?utm_source=vuukle

  Ps. w tym temacie: @maciek.g logicznie pyta – po co szczepić osoby które przeszły COVID19, ja także jestem przeciwna, własne przeciwciała przec wystarczą.

 271. klawiatura się przejęzyczyła

 272. Ktoś podrzuca Nawalnemu jak do dziupli kwity na Putina… kiedyś Macierewicz dostawał tajne kwity pod wycieraczkę… Tak sobie myślę prywatnie, że obserwowanie jakie dzięcioły dziuplują… ma sens… Taka rola Kaczyńskiego jest… bezpieczeństwo państwa…

 273. @tejot 11:11 – jak najbardziej na temat. Pamiętam jak reagowaliśmy na tym blogu na wydarzenia na Majdanie (2013 – 2014r.) naiwnie i optymistycznie. Do czasu pierwszych wystrzałów – jak później okazało się, oddanych przez snajperów szkolonych za granicą. Przełomem były artykuły świadczące o poparciu obcych państw do przewrotu państwowego na Ukrainie, niestety my na podstawie dostępnej wiedzy zostaliśmy poddani manipulacji, o której pisze powyżej @maciek.g Dopiero artykuł Reuters’a pozwolił poznać część prawdy i przy okazji traktować z rezerwą „prawdę” przekazywana przez główne media. Podobnie została przedstawiona sprawa zatrucia bronią chemiczną ludności syryjskiej – wina nigdy nie udowodniona, a jak pamiętasz, świadkowie tych wydarzeń (Białe Chełmy), zostali skompromitowani w opinii światowej jako oszuści. Niestety te oszustwa skutkowały politycznymi konsekwencjami i jestem przekonana że wiesz o czym piszę. Jeśli jednak nie znajdujesz związków pomiędzy wydarzeniami na Majdanie a zajęciem Krymu, to znaczy że ja przeceniłam twoje możliwości analizowania.
  „Noviczok w małych porcjach” – sam zwrot brzmi absurdalnie. Taka rozmowa wymaga minimum wiedzy którego (tego minimum) nie posiadam. Czy wystarczy ci odpowiedź, że moim zdaniem 1 kg noviczoka w gaciach Nawalnego jest w działaniu prównywalny z 1 toną? Tak mi się przynajmniej wydaje.

 274. jobrave
  26 stycznia o godz. 0:13
  Tez mialem takiego wielbiciela, ktory przeinaczal wszystko co napisalem, aby mi przywalic. w zasadzie czulem sie podbechtany, ze tak wazna osobasie mna interesowala.
  On po prostu nie znosil, ze obnazalem jego p o z e r s t w a .

 275. quentin t. – niestety ręce mam związane tajemnicą , nie tyle służbowa co osobistą – chodzi o pokojówkę piorącą gacie.

 276. 404
  26 stycznia o godz. 3:57
  Dwa przypadki lapsus revelateur
  https://www.dailymotion.com/video/x2eutx4
  Pani minister myli inflation i fellation. Expert en la matière?

 277. 404
  drugi przypadek
  minister policji mowi o empreintes génitales zamiast digitales
  https://www.dailymotion.com/video/x2f4bp2

 278. Naświetlania nadszedł czas

  rak żabuni w **** wlazł.

 279. żabka konająca
  26 stycznia o godz. 8:46

  „Noviczok w małych porcjach” – sam zwrot brzmi absurdalnie. Taka rozmowa wymaga minimum wiedzy którego (tego minimum) nie posiadam. Czy wystarczy ci odpowiedź, że moim zdaniem 1 kg noviczoka w gaciach Nawalnego jest w działaniu prównywalny z 1 toną? Tak mi się przynajmniej wydaje.

  Mój komentarz
  Gacie Nawalnego i np. 1 kg nowiczoka jak 1 tona, to jest to. Już wiadomo o co chodzi – pierwsze wystrzały i snajperzy szkoleni za granicą. Logiczne.
  TJ

 280. Jankesi swoje nieudacznictwo strategiczne tłumaczą po pisowsku… wina Rosji… Tak sobie myślę prywatnie, że Biden…. jako katolik nie powinien pomawiać… bo to grzech… porządkowanie świata powinien rozpocząć od siebie… mea culpa… ! com zrobił, aby uwolnić naszych Nawalnych w Guantanamo i rezerwatach…

 281. Dla osób, które są zainteresowane postępem w szukaniu sposobów leczenia pacjentów z covid polecam ten filmik.

  Choroba nie jest jeszcze dobrze poznana. Bardzo wiele osrodków naukowych pracuje nad znalezieniem optymalnego sposobu leczenia. Coraz to nowe badania się pojawiaja.
  W tym przypadku zauważono już jakiś czas temu, że skoro częstym powikłaniem covid są zatory, spowodowane skrzepami i mikro-skrzepami, zaczęto podawać antykoagulanty w dawkach terapeutycznych, co wydawało się pomagać.
  Jednak do września 2020 nie było prawdziwych badań, które by to we właściwy sposób zweryfikowały.
  A teraz w styczniu 2021 kolejne badania zostały w tym zakresie opubliikowane.

  Okazało się, że pacjenci w ciężkim stanie nie powinni dostawać terapeutycznych dawek antykoagulantów.
  Natomiast pacjenci, którzy przechodzą chorobę o tyle lżej, że nie trafiają na intensywną terapię … zdecydowanie dla nich podawanie terapeutycznych dawek antykoagulantów jest korzystne.

  W dalszym ciągu jest wiele pytań bez odpowiedzi, jednak pomału coraz więcej się dowiadujemy o tej chorobie i jak ją leczyć.

  To, kiedy, jak i czym leczyć jest ogromnie ważne
  Są leki, które są korzystne w konkretnej fazie choroby. Na przykład Remdesivir dobrze robi kiedy jest podawany pacjentom w początkowej fazie choroby, kiedy wirus się jeszcze namnaża, ale niezbyt w końcowych fazach, w czasie cyto-kininowego sztormu.
  Podobnie jest z Dexametazonem, który dobrze robi dla pacjentów, którzy są na wentylatorze, ale nie poprawia stanu pacjentów, którzy nie potrzebują dostarczania im tlenu.

  Profesor Roger Seheult, MD, wyjaśnia nowe dane z dużych badań, które pokazują, że pełne dawki antykoagulantów mogą poprawić wyniki leczenia pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID 19.
  To ważna wiadomość, ponieważ w ciągu ostatniego roku dowiedzieliśmy się, że powikłania zakrzepowo-zatorowe (zakrzepy krwi) związane z COVID-19 znacząco przyczyniają się do pogorszenia stanu pacjenta (zatorowość płucna, udar, zawał mięśnia sercowego itp.) jak i do śmiertelności (ten film został nagrany 24 stycznia 2021)

  Coronavirus Update 120: Anticoagulants (Blood Thinners) Improve Hospital Outcomes (Full Dose)
  https://www.youtube.com/watch?v=fw3OYf0W7x4&ab_channel=MedCram-MedicalLecturesExplainedCLEARLY

 282. @ahasverus

  🙂 🙂 🙂

 283. To ważna wiadomość, ponieważ w ciągu ostatniego roku dowiedzieliśmy się, że powikłania zakrzepowo-zatorowe (zakrzepy krwi) związane z COVID-19 znacząco przyczyniają się do pogorszenia stanu pacjenta

  Dowiedzieli się o tym także, a może przede wszystkim, lekarze we wszystkich krajach, gdzie ludzie chorują na CoVid-19 i to z poważnych źródeł, a nie „filmików”.
  Jeśli nie, to czytelnicy bloga en passant dzięki temu wykładowi poinformują swoich konowałów albo w szpitalu najlepiej od razu przejmą prowadzenie terapii swojego przypadku 😎

 284. @GajowyM.

  Obejrzyj filmik i wtedy dopiero zacznij krytykować.

  To nie jest filmik bzdurny z byle jakiego źródła

 285. poza tym zaznaczyłam, że ten materiał jest tylko dla poważnie zainteresowanych tym zagadnieniem.
  Napewno nie dla wszystkich.

 286. Kupując gaz i broń od jankesów finansujesz Guantanamo i rezerwaty dla Indian… Tak sobie myślę prywatnie, że warto mieć taką świadomość… a do tego gaz i ropa pochodzi od pasera… z grabieży indiańskich surowców…

 287. 404
  26 stycznia o godz. 11:18
  Jasnym jest że wiedza na temat skutecznego wspominania ciężko chorującym z powodu convid jest niewielka i wciąż są nowe doniesienia na temat nowych komplikacji po zakażeniach. Na wirusy jak wiemy w wiekszości nie ma skutecznego leku i należny wspomagać organizm w zwalczaniu infekcji i powikłań które wywołuje. Naukowcy już coraz więcej na ten temat wiedza i coraz skuteczniej ratują ludzi ciężko doświadczonych chorobą. Takie informacje jak podałaś są bardzo istotne, bo szybko docierają do lekarzy i oni mogą to sprawdzać swymi kanałami informacyjnymi.

 288. @maciek.g

  Sądzisz, że lekarze informują się na tym blogu?
  A pani 404 misjonuje wśród debili?
  Jak nie poinformuje, o czym od miesięcy wiadomo, to nie uratuje tysięcy od pewnej śmierci?

  Nadal najlepiej jest liczyć na siebie czyli dbać o jak najmniej bezpośrednich kontaktów z obcymi, nosić maskę i dezynfekować ręce, nie stresować się fake newsami, zdrowo odżywiać i korzystać z ruchu na świeżym powietrzu.

 289. Litości dla pani 404

 290. Okazało się, że w styczniu Trump starał się zmienić Prokuratora Generalnego na lojalistę o imieniu Clark

  Nalezy przypomnieć, że Barr, który wiernie służył Trumpowi prze ostatnie lata stchórzył i w grudniu podał się do dymisji. Faktycznie zakończył
  24-go grudnia. Prawdopodobnie podejrzewał, a być może już był konkretnie naciskany, żeby prokuratura generalna wpłynęła na wynik wyborów.
  Po jego odejściu został na stanowisko Prokuratora Generalnego wybrany Mr Jeffrey A. R o s e n (w charakterze czasowo pełniącego tę funkcję)

  Clark z Trumpem uknuli zeby wysłać list do Georgii, w którym będzie powiedziane, że prokuratora generalna zajmuje się przekrętami wyborczymi w Georgii, w związku z tym należy unieważnić tamtejsze głosy.

  Ale Tymczasowy Prokurator Generalny R o s e n na to się nie zgodził.
  Co nie przeszkodziło Clarkowi bez jego wiedzy takowy list do Georgii wysłać.
  Ponieważ R o s e n okazał się facetem z kręgosłupem, więc Trump chciał go wymienić na oddanego mu Clarka.

  Jak ta wiadomość dotarła do prokuratury generalnej, to bardzo wielu pracujących tam prokuratorów ostrzegło Trumpa, że natychmiast zbiorowo zrezygnują z pracy.

  Takie postawienie sprawy ochłodziło zapędy Trumpa.

  ***

  druga sprawa poruszona pod poniższym adresem, to p o z e w Rudiego Guliani do sądu przez firmę Dominion, która zabezpiecza wybory w maszyny.
  Ponieważ Guliani powtarzał (wbrew faktom), że dużą winę w przekrętach wyborczych ponosza maszyny Dominion, to firma podała go do sądu, żądając 1.3 BILIONA dolarów

  Ktoś wcześniej juz o tym wspomniał, ale myślał, że chodzi o miliony.
  A tu chodzi o ponad Bilion (w Polsce zdaje się to znaczy miliard)

  Senators Slow Approval Of Biden’s Rescue Plan And Show Their Hands Ahead Of Impeachment Trial
  https://www.youtube.com/watch?v=_tJW9M07yog&ab_channel=TheLateShowwithStephenColbert

 291. Z wikipedii
  Nowiczoki (ros. новичок – nowicjusz), związki serii A – grupa domniemanych bojowych środków trujących o działaniu paralityczno-drgawkowym, które miały zostać wynalezione w ZSRR w latach 70.

  Doradcza Rada Naukowa Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej w 2011 i w 2013 roku wskazywała, że nie ma żadnych niezależnych źródeł potwierdzających istnienie nowiczoków lub ich właściwości, a część związków chemicznych wskazanych przez Mirzajanowa w jego książce podlegałaby bezpośrednio pod zapisy konwencji. Mimo braku wyraźnego wymienienia nowiczoków w wykazach konwencji przed 2020 rokiem, mogły być one uznane za broń chemiczną w rozumieniu tej konwencji na podstawie tzw. kryterium celu ogólnego.

  Z tego co zacytowałem uważam, że to broń stricto polityczna , a nie realna . Nie ma żadnej szansy by przez 50 lat otrzymać w tajemnicy środek chemiczny o którym wiadomo, że może być istotną bronią. Skoro stwierdzano ponoć jego użycie jasnym jest, że zbadano i znana jest jego budowa chemiczna , a zatem nie ma problemów by taki związek wytworzyć . Twierdzenie, że Rosja ma to wyłączność jest po prostu niedorzeczna.

 292. Kiedyś w bazach rosyjskich nad Wisłą szukano czerwonej rtęci… nawet chciano szmuglować z ZSRR jeszcze wtedy… Tak sobie myślę prywatnie, że Nowiczok zastąpił czerwoną rtęć… taki szatan w majtkach…

 293. @@ jobrave & mag & i inni podobnie myślący dziś krotko po północy
  Dlaczego ci wyksztalceni akademicy, którzy potrafią patrzeć na planete i poza nią, nie potrafią docenić tych co walczą o przetrwanie na tym padole, bo inaczej nie potrafią, nie chcą czy nie mogą.
  Dostrzeganie i rozumowanie nie u wszystkich jest jednakowo rozwiniętym zmysłem.
  Pomimo tego, że im brakuje tego o czym piszecie, to tej ludzinie nie brakuje własnej dumy.
  Mówią o sobie szczerze, że sa „prości normalni ludzie”.
  a w przypadku złożoności problemów często używają zwrotów „na zdrowy rozum” co rowniez podkreśla często tutejszy – – > adam100

 294. 404

  Pamiętam podaną cyfrę 1,300 milionow dolarów.

  Jak to się przelicza na biliony ( miliardy?)

  PS. Pyta jeden z „miłosiernie misjonowanego” klubu debili

 295. @maciek.g
  26 stycznia o godz. 12:02

  Masz rację. Te dane o najnowszych badaniach nie do wszystkich natychmiast docierają. A można bezpiecznie stwierdzić, że praktycznie to do niewielU poza klinicznymi ośrodkami naukowymi. I wszelkie drogi aby propagować najnowszą wiedzę powinno się używać.

  GajowyM. niepotrzebnie się kompromituje, infantylnie krytykując mój post i link w nim zawarty.
  Wykazał w ten sposób jednoznacznie, ze nie był w stanie wysłuchać tego filmiku i że nie wysłuchawszy postanowił się pomądrzyć.
  O fakcie, że skrzepy są często obserwowane u pacjentów z covid było wiadomo. Jednak jak, czym i w których fazach choroby to leczyć/zapobiegać żadnych badań porównawczych, rzetelnych NIE było.
  Więc lekarze poruszali się po omacku w tej kwestii.

  Dzięki tym ostatnim SZEROKO zakrojonym badaniom można obecnie w znacznie bezpieczniejszy sposób leczyć pacjenta

  Normalnie są dwie sytuacje kiedy się podaje antykoagulanty (leki przeciwzakrzepowe). Profilaktycznie (w małych dawkach) i terapeutycznie (w duzych dawkach)
  Profilaktycznie między innymi podaje się pacjentom leżącym, bo u nich moze wytworzyć się w wyniku bezruchu zakrzep np. w nodze i pójść w górę do płuc, czy jeszce gdzie indziej, a wtedy duży problem.

  Jednak podawanie dawek terapeutycznych wiąże się z dodatkowymi problemami.
  Kiedy je podawać, znaczy w której fazie choroby bedą one beneficjentem dla pacjenta, a kiedy nie … jest szalenie ważną sprawą.

  jak wcześniej wspomniałam, dostęp do najnowszych wiadomości niestety jest ograniczony. Dlatego należy tak istotne informacje szerzyć gdzie się da, licząc, że być może ktoś z nich skorzysta.

 296. żabka konająca
  26 stycznia o godz. 8:46 pisze .

  Jeśli jednak nie znajdujesz związków pomiędzy wydarzeniami na Majdanie a zajęciem Krymu, to znaczy że ja przeceniłam twoje możliwości analizowania.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Żabciu ; dla tejita ; nie ma sensu cokolwiek tłumaczyć , on i tak tylko
  widzi i słyszy to co chce i to co dla niego jest w danej chwili wygodne .
  To taki drugi Lewy ; tyle że więcej pisze bzdur .
  No bo jak można nazwać kogoś inaczej niż polityczny kretyn i ignorant
  skoro nie widzi związku między majdanem a aneksją Krymy no jak .
  Nawet aneksją trudno to nazwać bo Krym najpierw był tatarski a potem
  rosyjski ale nigdy ukraiński , mało tego Ukrainy jako państwa nigdy
  nie było , to taki sezonowy twór .

 297. Czy bóg sprawca zesłania pandemii da się przekonać… ile złego ludziom uczynił… Tak sobie myślę prywatnie, że z grzechem można żyć… tylko za co…

 298. GajowyM.
  26 stycznia o godz. 12:13
  GajowyM.
  26 stycznia o godz. 12:13
  To co linkowała 404 jest dostępne w sieci i nie trudno znaleźć, że
  Roger Seheult, MD. MedCram Co-Founder & Instructor. Dr. Seheult is currently an Associate Clinical Professor at the University of California, Riverside School
  A więc wideo nie stworzył jakiś czubek i można zobaczyć jakie ten człowiek ma osiągnięcia medyczne. Informacja nie jest więc nieistotna lub co gorzej oszukańcza. Nie można w czambuł krytykować, gdy samemu nie ma się dowodów (lub istotnych podejrzeń, że to kłamstwo)
  Mnie tez jeden z medyków w szpitalu powiedział lekceważąco – placebo gdy spytałem czy mogę zażywać schilingtong (chińskie ziołowe lekarstwo na rozpuszczanie kamieni nerkowych) nie do końca uda się zabieg robicia kamieni sondą i dwa duże odłamki wpadły do kielicha nerki i nie mogli ich stamtąd wyciągnąć. Dla bezpieczeństwa założyli dren i mieli problemy z opanowaniem infekcji. Proponowali rozbicie kamieni ultradźwiękami, ale najpierw zaordynowali uporanie się z zakażeniem. W necie znalazłem właśnie to chińskie lekarstwo i ogromną liczbę pozytywnych jego ocen. Nie było drogie i dostępne przez internet z Tajlandii. Kupinem i zacząłem stosować mimo lekceważącej opinii. Leczenie szpitalne trwało nadal (dojeżdżałem na badania i zabiegi) i co jakiś czas robiono prześwietlenie ) Dziki prześwietleniom sam zorientowałem się, że specyfik jednak działa (kamienie najpierw się rozpadły na trzy mniejsze. Gdy wbrew ustaleniom (usunięcia drenów
  ) je wymieniono i oświadczono mnie, że nie mogą mnie dalej leczyć na koszt NFZ. (okazało się to półprawdą , bowiem skończyły im się pieniądze do końca roku i od nowego podpisali umowę kontynuującą)
  Z tej przyczyny poszukałem pomocy gdzie indziej i w pruszkowskim szpitalu kolejowym osunięto mnie te dreny przy okazji stwierdzając, że kamieni już nie ma. Czyli lek zadziałał , ale zarozumiały pan doktor nie sprawdził w necie i ex katedra zawyrokował.
  Dlatego nie warto lekceważyć informacji z netu , ale trzeba oczywiście sprawdzać, czy to nie ewidentna lipa lub celowe kłamstwo.
  W tym przypadku oni o jednym , ani o drugim nie ma mowy. Dla lekarza z prawdziwego zdarzenia jest to cenna informacja zwłaszcza, że na razie wiedza na temat jest mocno uboga.

  0

 299. @404

  Do twoich informacji po prostu nie można mieć zaufania.
  Mylisz liczby, znaczenie słów, a nawet sens zdań, które tłumaczysz z angielskiego.
  Zastanawiam się, czy rozumiesz, co klepiesz 🙄
  Taka mała próbka jako przykład:
  Twoje tłumaczenie
  Dodatkowo, już po odprawie celnej, po sprawdzeniu wszystkich dokumentów nie mogą opuścić tego terenu. Nawet jeżeli już skończyli jazdę czy nie,a jeżeli nie to im założą klamry na koła za karę.

  Oryginał:
  Tomasz Oryński Jan 14
  „The English tell you to leave the compound after paperwork is done even if your driving time is over. You can’t just drive out and park in the lay-by, as they will slam a wheel clamp on you for that…”

  Widzisz, co naplotłaś? A może nadal nie kapujesz, na co skarży się polski kierowca?

  I dzisiejszy kwiatek:

  bedą one beneficjentem dla pacjenta

  Dla jakich infantyli to piszesz?

 300. Dzisiaj Public Holiday i temperatury dochodzące do 40 C sprawiły że
  dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na beach aby nabywać odporności
  stadnej na korona świrusa . Policja była bezradna mogła się tylko
  przyglądać , nie interweniowała .

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9186509/Thousands-flock-PACKED-beaches-Sydney-Australia-Day-celebrations-sun.html

 301. @maciek.g

  Nie o to chodzi, czy „filmik” jest serio czy to fake.
  W ogóle go nie oglądałem i nie o tym jest mowa w moim komentarzu.
  Chodzi mi o przejęcie się rolą misjonarki dla ubogich duchem bywalców tego bloga.
  Pisałem przecież, że rozpowszechnia informacje oczywiste dla fachowców od miesięcy.
  Rozumiem, że pasjonujesz się tematyką terapii chorych na koronawirusa i chcesz dokładnie patrzeć twoim doktorom na ręce, w razie czego.
  Na wszelki wypadek zanim zaufasz polskiemu lekarzowi, pytaj każdego, czy widział ten filmik. Najlepiej wgraj go sobie na smartfona i podsuwaj wszystkim pod oczy.

 302. Nie obyło się też bez problemów , przypłynęły 6 metrowe rekiny akurat
  na beach na której byłem i trzeba było z wody uciekać .

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9186729/Manly-Beach-Surfers-Paradise-evacuated-shark-sightings.html

 303. Wbrew pozorom beneficial po angielsku nie znaczy beneficjent lecz korzystny

 304. GajowyM.

  Coś chciałeś udowodnić, ale wyszło jak wyszło.
  Znaczy że jesteś waść cienki Bolek

  Mondruj się skoro czujesz taką nieodparta potrzebę.

  jednak jezeli już atakujesz kogoś, to przemyśl najpierw czy warto

  Bo niewątpliwie możesz wśród durniów zabłysnąć, jakoże ich wiedza jest na podobnym do twojego poziomie, ale dla ludzi myslących wychodzisz na chłopskiego filozofa, który wszystkie rozumy JUŻ pozjadał i musi się tą swoją „wiedzą” podzielić gdzie się da.
  A najlepiej czyimś kosztem.
  Twoje nieszczęście polega na tym, że jak rzep przyczepiłeś się akurat do mnie.

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 305. @404

  Wstyd ci za słabą znajomość angielskiego i dlatego reagujesz chamsko, zamiast przeprosić?
  Klasyczne 🙁

 306. Decyzje o zamykaniu poszczególnych branż w związku z epidemią rząd Mateusza Morawieckiego podejmował na podstawie badań publikowanych w czasopismach naukowych i rekomendacji Rady Medycznej – poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller w Polsat News, dodając, że „nie sposób przeprowadzić badań na terenie kraju”.
  Tak właśnie oceniałem te działania i twierdze że nie dość że można wyrywkowo stwierdzić czy problem dotyczy Polski , to jeszcze można ocenić szybko czy działania odniosły żądany skutek.
  Jak widać przekracza to możliwości umysłowe fachowców z PiS

 307. GajowyM.
  26 stycznia o godz. 13:18
  Kpij sobie dowali , ale ciekaw jestem jak będziesz działał jak dopadnie cię problem zdrowotny i lekarze jakoś nie będą umieli sobie z im poradzić.

 308. @maciek.g

  Martwisz się o mnie, czy mi zwyczajnie źle życzysz?
  Rozumiem, że ty dzięki filmikom z YT zaaplikujesz sobie w porę remdesivir, podłączysz respirator i dla pewności odmówisz trzy koronki różańca?
  Wiesz, ja sobie nawet swego czasu sam (na zlecenie lekarza) aplikowałem antykoagulant (enoksaparynę) w zastrzykach i to przez 50 dni, i mnie nie zabił, choć nie miałem CoVidu.
  A jak przyjdzie problem, z którym nie poradzą sobie lekarze, to zapytam ciebie o radę 😎

 309. @maciek.g
  26 stycznia o godz. 14:01

  Nie zwracaj uwagi na jego popierdywanie.
  On musi się gdzies dowartościowac. Na swoje nieszczęście ma zapędy „naukowe” 🙂 No i ten słownik zawsze pod ręką.

  czasem myslę, że gdybym znała jego adres, to podesłałabym mu jeszcze jakąś książkę 🙂
  Co by miał ich przynajmniej dwie do swojej biblioteczki/pułeczki.

  BTW co do wiedzy coponiektórych medyków, to tak jak i w wielu innych zawodach wiele osób przestaje się uczyć po studiach i niestety zwłaszcza w medycynie konsekwencje tego są bardzo złe (dla pacjentów)

  Pamiętam, że w czasie przerwy między-semestralnej spędzałam kiedyś czas w Zakopanem i zgłosiłam się do miejscowego lekarza, że prawdopodobnie mam wrzód żołądka, albo dwunastnicy, bo mam straszne bóle.
  Żeby skrócić, to dodam, że lekarka dała mi receptę na jakieś sulfonamidy, z komentarzem, ze to nowe leki i z nimi trzeba ostrożnie. Jak powiedziałam, że dawka wygląda na zbyt małą, to wykrzyknęła, że one są b. niebezpieczne.
  Potem mnie skierowała na prześwietlenie.
  Tam razem z góralami ubranymi w stroje ludowe czekałam bardzo długo w poczekalni na przyjęcie.
  Jednak po dłuuuugim czasie, pan doktor radiolog wyszedł z gabinetu i powiedział ze teraz juz kończy robotę na dzisiaj i sobie idzie.
  Na moje protesty odpowiedział, że co ja sobie wyobrażam, ile on jest wstanie się dziennie naświetlać.

  Pomyślałam, że chyba trafiłam do jakiegoś szczególnego czyśca.

 310. Twoje nieszczęście polega na tym, że jak rzep przyczepiłeś się akurat do mnie.

  Hihihi:

  Klub nieszczęśników ! I nieszczęśnik ma „akurat”.

  Kiedyś się mówiło, że „ma za swoje”. Pandemia wszystkiemu winna ?? 😉

 311. GajowyM.
  26 stycznia o godz. 14:20
  Znów szukasz podtekstu którego nie ma. Nikomu nigdy nie życzę niczego złego. Chciałem ci jednak uprzytomnić, że inaczej się działa, gdy problem dotyczy osobiście, a wtedy radzić się warto ,bo czasem ktoś może dobrze podpowiedzieć . Ja nie radze, gdy nie mam wiedzy na temat i gdy ktoś moich rad słuchać nie chce i jasno to mówię. Oczywiście jak każdy człowiek mogę mieć jakieś swoje stanowisko o sprawie.

 312. W parafiach rodzi się nowa liturgia… przed bierzmowaniem wyprzyj się strajku kobiet… odmów stosunku… Tak sobie myślę prywatnie o przygotowaniu do celibatu…

 313. Jestem bliska podziwu dla @404, że porusza najrozmaitsze kwestie z różnych dziedzin, robiąc wrażenie omnibusa. Najmocniej chyba czuje się w polityce. Jej sążniste wpisy zazwyczaj przewijam, bo jakoś nie mam zaufania do osób wszystko wiedzących. Zresztą co mnie, żyjącej w Polsce i mającej na głowie dość tutejszych problemów do przeżywania i analizowania, obchodzą szczegółowe doniesienia co w amerykańskiej trawie piszczy. OK, dobrze wiedzieć to i owo, zwłaszcza gdy ma to znaczenie dla UE i Polski, ale chwilami odnoszę wrażenie że chwilami blog staje się jakby polonijno – amerykański z mocnym duetem @404 & Zyta.

 314. Nie ma szczepień bez twojej świadomej zgody!
  Art. 192. polskiego Kodeksu karnego:
  § 1. Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta, podlega grzywnie,
  karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
  Na podstawie art. 39. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej obywatel RP „nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”. Ustawa o obowiązku szczepień jest niezgodna z Konstytucją RP.
  Zarówno Kodeks norymberski z 1947 roku, jak i Międzynarodowy pakt praw obywatelskich i politycznych z 1976 roku, podobnie jak Konwencja o prawach człowieka i medycynie z 1997 roku.
  1. Przed przystąpieniem do szczepienia każdy pacjent powinien otrzymać do wglądu ulotkę i zaznajomić się z nią sprawdzając termin ważności /były przypadki szczepienia szczepionkami przeterminowanymi/.
  2. Przeczytaj zastrzeżenia producenta wskazujące, by nie podawać szczepionki jeśli organizm jest nadwrażliwy na którykolwiek ze składników /w ten sposób producent zabezpiecza się przed zaskarżeniem przy wystąpieniu powikłań/. Jeśli są wątpliwości masz otrzymać skierowanie na badania kwalifikacyjne. Należy wyraźnie oświadczyć, że jesteś gotowy się zaszczepić po wydaniu jednoznacznej opinii, że organizm nie jest nadwrażliwy.
  3. Podaj lekarzowi do podpisu formularz “Lekarskiej gwarancji bezpieczeństwa szczepień”. Jeśli nie podpisze to znaczy, że chce uniknąć odpowiedzialności na wypadek powikłań.
  4. W razie wątpliwości nie podpisuj zgody na szczepienie, bo w przypadku powikłań cała odpowiedzialność przenosi się na Ciebie, wszyscy umywają ręce i odwracają się plecami.
  5. Nie podpisuj oświadczenia odmowy szczepień! /mają pretekst do karania/.

 315. Sorry za dwukrotne „chwilami”. Użyłam tego słowa z ostrożności, bo nie chciałabym urazić tutejszych Polonusów, z @jobrave i jego Mietkiem na czele, których lubię, a wpisy cenię.

 316. Z okazji nadzwyczajnego ocalenia telegrafisty Blackleya (te rekiny go jednak nie pogryźli), pozwolę sobie na ten poemat:

  Na sta­cji w Mordobijsku
  W przytulnym klozecie
  Te­le­gra­fi­sta Blaklej
  Uczył się grać na bidecie.

  Zda­rze­nie bła­he na po­zór,
  Nie­war­te aż po­ema­tu,
  Lecz w kon­se­kwen­cjach się sta­ło
  Głów­ną przy­czy­ną dra­ma­tu.

  Smętne jest życie Tadzia
  Cza­sem z naj­błah­szej przy­czy­ny
  Najprostsze pranie przechodzi
  W cięż­kie cier­pie­nie – bez winy.

  Przez okno spoj­rzy cza­sem
  W obraz Rasiji, wymarzony na wieki
  Dłoń­mi maleńkie czółko podeprze
  I łza­mi zaj­dą po­wie­ki.

  Otóż… przy tym bidecie,
  Stał obok aparat Mor­se­go,
  A Tedziu Blaklej na to zawołał
  Na ch… to i dla­cze­go?!

  Cierpieniom Blakleja zaradzić próbował
  Inny chłopina, szczery do bólu i z duszą
  (Ten co Martyniuka mocno docenia, lecz
  Ożenek planuje z leciwą Ka­tiu­szą)

  Próbował też kołchoźnik
  Co ma chyba sto ru­bli miesięcznie
  (W chutorze go szanują, bo wie
  Jak kła­niać się 59 razy wdzięcz­nie).

  Nie pomógł też Stachu,
  Własowiec z urodzenia, kon­tro­ler na sta­cji,
  Co z posuniętym wodogłowiem
  Lgnie do miej­sco­wej ary­sto­kra­cji.

  Ani sam Naczelny, głównodowodzący,
  Ani Symetryczny, ani Własowiec,
  Nie wyciągną Tadziuchny z …
  …silnego pociagu do krymskich owiec.

  Wie­rzyć po pro­stu nie chcia­łem,
  Choć Lepra Paw­łów­na
  Kon­duk­to­ro­wa ze stacji mó­wi­ła,
  Że sednem problemu jest…
  … blaklejowego jakość – główna!

  Mó­wi­ła też w wiel­kim se­kre­cie,
  Że to jest rzecz oczy­wi­sta:
  Blaklej nie tylko lgnie do owiec
  To również…słynny ooh… nanista!

 317. @duende 26 stycznia o godz. 16:21
  🙂 🙂 🙂

 318. Nie wytrzymałam… obśmiałam się jak norka.

 319. A @Gajowy wykonuje tu pracę na ugorze…

 320. bezdomny
  26 stycznia o godz. 12:44
  Poniżej lektura na długie, zimowe wieczory. 🙂

  @@ jobrave & mag & i inni podobnie myślący dziś krotko po północy
  Dlaczego ci wyksztalceni akademicy, którzy potrafią patrzeć na planete i poza nią, nie potrafią docenić tych co walczą o przetrwanie na tym padole, bo inaczej nie potrafią, nie chcą czy nie mogą.

  Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem (może powinienem najpierw przyjrzeć swojemu intelektowi, zanim zacznę zarzucać jego brak innym 🙂 ), mam nadzieję, że tak.
  Jeśli masz na myśli astronomów („patrzący poza planetę”), to ich rolą nie jest docenianie ludzi walczących o przetrwanie, ani pomaganie im w tym, chociaż… dzięki nim nasza planeta, a więc ludzkość może przetrwać, unikając np. katastrof wynikających ze zderzenia z jakąś asteroidą. Dzięki temu, że patrzą na to, co dzieje się w kosmosie mogą w porę ostrzec przed niebezpieczeństwem, dzięki czemu będzie można zepchnąć niebezpieczny obiekt z kolizyjnego kursu lub go zniszczyć jakimiś pociskami. Ok, czyli sprawę patrzących na planetę mamy z głowy.
  Teraz się zastanawiam, czy Twoje pytanie jest skierowany pod właściwy adress? Nie chodzi o mnie, ale o tych akademików. Myślę, że wielu z nich ową walkę o przetrwanie docenia. Prowadzą przecież różne badania, programy, projekty, które mają na celu ulżyć ludziom, szczególnie tym, którzy żyją w krytycznych warunkach. I tu ich rola się kończy, bo kolejne kroki należą do polityków. Wiele z tych badań, projektów, które mogłyby poprawić los ludności, której żyje się najciężej, ale politycy – z różnych powodów, nierzadko celowo – nie korzystają, nadal więc mamy do czynienia biedą -głód, brak wody, nadal dewastowane jest środowisko, ale też niekorzystanie z lepszyc rozwiązań dotyczących ekonomii czy regulacji prawnych.

  Dostrzeganie i rozumowanie nie u wszystkich jest jednakowo rozwiniętym zmysłemMówią o sobie szczerze, że sa „prości normalni ludzie”.
  a w przypadku złożoności problemów często używają zwrotów „na zdrowy rozum” co rowniez podkreśla często tutejszy – – > adam100

  No tak, to „oczywista oczywistość”, ale przecież nikt tu nie naśmiewa się z „prostych normalnych ludzi”, bo – jak tłumaczył saperowi Wodiczko Szwejk – „Cóż Madziar winien, że on Madziar”.
  Poza tym dyskutując o ludziach prostych, należałoby ustalić, co przez to określenie rozumiemy, bo ono ma wiele konotacji – i pozytywnych, i pejoratywnych lub – przynajmniej – odcieni. Człowiek prosty niekoniecznie musi być durniem. Ja nazywam „pisielukami” leniów umysłowych, roszczeniowców, egoistów skupionych na doraźności, koniunkturalistów, hipokrytów, ludzi biernych, frustratrów – to wszystko w jednym. Jestem bardzo daleki od tego, by drwić z tych wyborców PiS, którzy nań głosowali, bo mieli dość biedy, oraz naiwniaków, którzy uwierzyli, że „od teraz” będzie bogato i sprawiedliwie – to osobna kategoria. Podejrzewam jednak, że ci najbiedniejsi udziału w wyborach nie biorą.

  Napisałem o bierności „pisieluków” i -proszę – zwróć uwagę na tę ich bierność. Przez osiem lat rządów PO-PSL ani razu się nie zorganizowali przeciwko tym rządom, nie wychodzili na ulice i nie protestowali w żaden inny sposób, i PiS też nie popierali. Nie chciało im się. I nadal są bierni i będą, bo taka ich natura.

 321. A @na marginesie od śmiacia ma mokro w gaciach 🙂

 322. @mag 26 stycznia o godz. 15:58

  Najgorzej bywa, gdy tutejsze polonuski mają kłopoty i z polskim i z angielskim.
  Bo wtedy efektem jest efekciarski bełkocik.

  Gdzie nam będzie tak miło jak na blogu?
  Ja dzisiaj co i rusz prycham w klawiaturę.
  Nie bez racji 🙂

 323. Katoliku duende…. pomawiając inne dzieci boga grzeszysz… co może nie być odpuszczone… Tak sobie myślę prywatnie, że pomawianie jest stanem umysłu wielu katolików … przeważnie bez autorytetu w rodzinie… a nawet na plebanii… przed takimi kościół jest zamykany na noc na kłódkę… taki mamy klimat…

 324. @jobrave 26 stycznia o godz. 16:41

  Bo każda ręka podniesiona na tych “prostych” na wszelki wypadek odrąbaną będzie!
  Mądremu biada, czyli gorie od uma.

  Sapere auso? Podziwiam twoją cierpliwość, nie pierwszy raz.

 325. @mag
  26 stycznia o godz. 15:53
  Jestem bliska podziwu dla @404, że porusza najrozmaitsze kwestie z różnych dziedzin, robiąc wrażenie omnibusa. Najmocniej chyba czuje się w polityce. Jej sążniste wpisy zazwyczaj przewijam, bo jakoś nie mam zaufania do osób wszystko wiedzących. Zresztą co mnie, żyjącej w Polsce i mającej na głowie dość tutejszych problemów do przeżywania i analizowania, obchodzą szczegółowe doniesienia co w amerykańskiej trawie piszczy. OK, dobrze wiedzieć to i owo, zwłaszcza gdy ma to znaczenie dla UE i Polski, ale chwilami odnoszę wrażenie że chwilami blog staje się jakby polonijno – amerykański z mocnym duetem @404 & Zyta.
  @mag
  26 stycznia o godz. 15:58
  Sorry za dwukrotne „chwilami”. Użyłam tego słowa z ostrożności, bo nie chciałabym urazić tutejszych Polonusów, z @jobrave i jego Mietkiem na czele, których lubię, a wpisy cenię
  .

  ***

  Typowa filisterska wypowiedź. (nie mylić z akademickimi filistrami)
  Nie przypadkiem zacytowałam obydwa posty

  Nie dość, że od Ciebie nigdy nikt niczego konretnego się nie dowiedział, nie nauczył, to jeszcze chwalisz się swoją ograniczonością.
  Jedyne, co jak dla Dulskiej ma dla Ciebie ogromne znaczenie, to żeby dwa razy „chwilami” nie powtórzyć w jednym zdaniu.

  No i oczywiście podlizać się temu i owemu, korzystając z okazji.

  Przygnębiające!

  Na Twoim miejscu znalazłabym sobie inny sposób podlizywania się 🙂

 326. legat

  „podobno szczepionka Moderny działa też na mutanty z GB i RPA.”

  Z tego co dziś piszą wynika, że radzi sobie z mutantem brytyjskim. Natomiast z mutantem z RPA ma problem bo w starciu z nim wykazuje ledwie 1/6 deklarowanej mocy z uwagi na tzw „kwestię kolca”.
  Z tego powodu Moderna oficjalnie zadeklarowała wczoraj testowanie szczepionki skuteczniejszej wobec wariantu południowoafrykańskiego.

  Jak widać szczepionki będą goniły kolejne mutacje.

 327. ,

  jobrave
  Naturalnie, że bierność zniekształca ich rzeczywistość, ale nie oszukujmy się, oni są w swoich poglądach i osądach bardzo naturalni.
  Wielu z nich, popatrz na @404 musi wyłożyć nawet tutaj swoje mądrości kosztem życia codziennego.
  Ja nie wiem skąd ona klepie, ale to o czym sygnalizuje, jest tutaj już od 48godzin nieaktualną informacją

 328. Margie,
  26 stycznia o godz. 16:42

  Zostaw to… “Zawodowa googlizda” jak to kiedys napisal Kleo, 🙂 i jej blogowa schizofrenia, bedzie dominowala na blogach polityka.pl tak dlugo jak polityka.pl na to pozwala.
  Zablokujcie komentarze. Chyba nikt nie placi polityka.pl za komentarze.

 329. mag
  26 stycznia o godz. 15:58

  Sorry za dwukrotne „chwilami”. Użyłam tego słowa z ostrożności, bo nie chciałabym urazić tutejszych Polonusów, z @jobrave i jego Mietkiem na czele, których lubię, a wpisy cenię.

  Dzięki w imieniu swoim i Mietka. 🙂
  Jeśli zaś chodzi o komentarze @404 i @Zyty, to przyznam, że je lubię, bo są pisane „od siebie” i na ogół ciekawe, przynajmniej dla mnie. Różne style, ale oba mi odpowiadają. Są żywe. To prawda, że @404 nieraz dubluje to, co podają media, ale mnie się już nie chce czytać suchych tekstów oTrumpie i sytuacji w USA, bo mnie już łeb boli, a @404 nie mnie nie przynudza i lubię to jej „rozkojarzenie” i autentyzm. Zdarzało mi się z nią ścierać w paru kwestiach, ale to mi w niczym nie przeszkadza. Błędy? – nobody is perfect.
  Zyta z kolei ma talent reporterski i fajnie przeplata fakty ze swoim punktem widzenia oraz życiem osobistym, a to, że ma niekompatybilne poglądy z moimi, na niektóre sprawy – nie ma znaczenia.
  Z drugiej strony – rzeczywiście może drażnić ta dominacja polonusów, może nie tyle ich, ile monotematyczność, ale są na to sposoby. 🙂

 330. Czekam teraz na bęcki, za 404 i Zytę. 🙂

 331. @jobrave

  E tam, każda potwora znajdzie swego amatora 😉

 332. Ks. jeszcze… Kneblewski o szczepieniach: „Pfizer macht frei” na tle bramy wjazdowej do KL… Tak sobie myślę prywatnie… a KK milczy o szczepieniach jak w czasie okupacji… pewnie z pokorą przyjmuje zesłanie zarazy jako karę boską… za grzechy… ale na swoich ?…

 333. Elegia Australonumerensis.

  Lizać wiedzy nie musisz,

  przy garach to nawet razi.

  Pierś w mące, na tortownicy

  blog cowidem zarazi

 334. 404
  Czy na pewno adekwatnie posługujesz się pojęciem dulszczyzny, filisterstwa itp? Obawiam się, że walisz kulą w płot, pragnąc mi dowalić.
  Dotknęło cię, że raczej nie czytam twoich sprawozdań i przemyśleń, bo nie muszę być na bieżąco w kręgu twoich zainteresowań dotyczących głównie Ameryki. Nie mam też ambicji robić za wikipedię i popadać w tony dydaktyczne.
  Każdy na swój sposób uprawia własne poletko na blogu.To co jednym odpowiada, nie znajduje uznania u innych i na odwrót. Nie ma się o co obrażać i dawać odpór. Take it easy.
  Czy to grzech i zaraz podlizywactwo kogoś pochwalić za jakiś tekst, docenić poczucie humoru, wyrazić sympatię? Zrób rachunek sumienia, skoro już pozostajemy przy tej konwencji. Dobrze wiesz, że sama ulegasz takim słabościom, jak każdy. Najłatwiej się spierać, kłócić, manipulować, insynuować, narzucać komuś swoje zdanie i wtedy jest w porzo. Czy tak?

 335. Bar Norte 26 stycznia o godz. 17:01 do mnie: –Jak widać szczepionki będą goniły kolejne mutacje.

  Bar Norte,
  no to mają interes życia. Gonić króliczka i brać za to kasę bez końca to super biznes jest. Jakiś taki podobny – jak się wydaje – do tego co proponuje proponuje Soros. Weźcie kredyt i płaćcie odsetki na wieczność wiekuistą czyli bez końca.
  Będzie „bul” jak się okaże, że jakaś amantadyna albo inny tani lek te wszystkie koronawirusy załatwia. To dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębami. Profesor Simon by się zapluł na amen.

 336. Jutro spodziewani są pierwsi na mecie.
  Ale to nie znaczy jeszcze długo, że kto pierwszy ten lepszy.
  Boris
  zaangażował się w dramatyczną akcje ratunkową Escoffiera.
  I za tą akcje ma jak w banku całych pięć godzin do przodu.
  Naturalnie będzie mi przyjemnie, kiedy mój kandydat okaże się najlepszym, ale wszyscy którzy ukończą przy życiu te regaty zasługują na uznanie.
  No, niech będzie, że tylko w moich oczach 🙂

 337. Jak pochwalić czosnek, żeby nie obrazić cebulę… Tak sobie myślę prywatnie… mlaskać porozumiewawczo…

 338. @jobrave

  Dzieki za miłe słowa 🙂

  Zaczynam dochodzic do wniosku, ze coraz bardziej ten blog zaczyna byc polem dla miernoty, niczego nieciekawej. A jedynie mielącej do znudzenia stare i ograne kawałki o kaczorze i katolikach.
  że nie wspomnę o zwierzątkach i krajobrazach tu i ówdzie.
  Mnie to akurat nie przeszkadza.
  dziwi mnie jednak, ze te osoby mają odwagę swoje „krytyczne” mysli tutaj publikować o innych.

  Ja pojawiam się na blogu niezbyt często, tym bardziej nie rozumiem ich odrazy do moich wpisów.

  Być może fakt, ze nie wdaję się zazwyczaj w roztrząsanie co kto „klepie” i jak źle to robi, czy skąd czerpie swoją wiedzę … to im przeszkadza?

  Jedno jest pewne, ze już kilku ciekawych blgowiczów zrezygnowało z obecności tutaj, a ci którzy mają coś do powiedzenia wartego przeczytania, to coraz rzadziej to robia.
  „klepanie” , małoskowość zaczyna zdecydowanie dominować.

  Jak według tych mędrców nie równasz do ich poziomu, to trzeba cię niszczyć.

  Ja w każdym razie widzę to, ale się tym nie przejmuję, bo w dalszym ciągu są tu osoby dla których tu bywam.

  Mam nadzieję, że Ty również lekko do ich „krytycznych zapędów podchodzisz. A jeżeli jeszcze nie, to Ci tego z całego serca życzę.

  🙂 🙂 🙂

 339. W ostatnim zdaniu miało być zamiast „kretyczne zapędy”
  krytykanckie zapędy

  Niby podobnie brzmi, ale jednak nie całkiem to samo znaczy 🙂

 340. W PISIE som bardzo mondry ludzi. Ni tylko ja i Pan Kaczyjski ali inne tyż. Dzisia był u nasz we wjoscy Pan z Puwjatu kturen na kontrol przyjechał. My narzykali ży wódkie tera słabe robiom bu ma tylku 40 procynt i mału w łep idzi. A tyn Pan gada ży można zy słabyj zrobić mocne ali trza du tego litre wódki. Dwie flaszki znaczy si. Ruzchodzi si o to, że w jednyj pułlitrze jezd 40 procyłt ankocholu i w drugij tyż 40 procyłt. Wtencza bieresz litrowy słoj albu baniak i wliwasz jedno pół litry i drugi pół litry du niego i wtenczas te prucełty si dudajom bu 40 plus 40 jest 80 i wtenczas masz bynajmiej mocne wódkie. A jak scesz mieć stoprucęłtową to dolij sy winu 15 procełt i piwu 5 procełt i masz sto procełt. Tylku szysku w jednem naczyju żyby si prucełty dudały. Bu jak usobno to dalij bedzisz pił słabe wódkie Durniu Durnuwaty!!!

 341. Pytano Szwejka… ile razy w tygodniu chodzi do burdelu… rzadko… 6 razy w tygodniu… Tak sobie myślę prywatnie, że Czesi… to rzadki naród…

 342. legat

  „Profesor Simon by się zapluł na amen.”

  Simon ostatnio w wywiadzie tłumaczył, że z Amantadyny w leczeniu grypy zrezygnowano bo wywoływała błyskawiczne mutacje wirusów w organizmach zarażonych.

  Mnie to zaskoczyło, bo wirus mutuje wyłącznie w organizmach zarażonych – i bez Amantadyny.

  Jak to mutowanie wygląda możesz poczytać pod poniższym linkiem:

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-chorowala-na-covid-19-cztery-miesiace-miala-18-mutacji-koron,nId,4981862

 343. 40 plus 40 plus 15 plus 5… i facetowi wyszło 10 promili na alkomacie… Tak sobie myślę prywatnie, że w dodawaniu siła… takie ziarnko do ziarnka…

 344. Przeczytałam “Humans: A Brief History of How We F*cked It All Up” Toma Phillipsa, którą polecał na blogu ls42 (dzięki!). Jak na rozrywkową lekturę (bo trudno się nie uśmiać) rzecz jest dość smutna.

  I teraz nagle mi się skojarzyło na marginesie refleksji @legata, że z tą szczepionką to Big Pharma będzie nas doić bezterminowo. Chodzi o historię benzyny z dodatkiem ołowiu. Autorem pomysłu był Thomas Midgley, Jr. Chodziło o to, żeby silniki przestały stukać. Tetraetyloołów (TEL) nie był nawet jedynym “kandydatem” na remedium, ale okazał się najlepszy, bo… nie był tani. Dzięki jego zastosowaniu można było zarobić trzy centy na galonie benzyny, czy jakoś tak.

  W efekcie całe pokolenia wyrosły w oparach ołowiu ze spalin. Ołów powoduje wady genetyczna, a poza tym wpływa ujemnie na funkcjonowanie mózgu. Phillips bystro zauważa, że ołowiowa bonanza zbiegła się w czasie z niewytłumaczalnym wzrostem brutalnej przestępczości, która potem jakoś samoistnie zanikła, bez widocznej przyczyny. Oczywiście (co Phillips również podkreśla) zbieżność w czasie nie oznacza związku przyczynowego, ale jednak, pomimo zaprzestania dodawania ołowiu do benzyny, obecnie rządzą nami pokolenia, które wyrosły wdychając ołów na każdym kroku. Chilling thought.

  A ta homosapiensowa żądza zysku to panie tentego… no właśnie.

 345. @MietykPisieluk_Poljak.Katolik! 26 stycznia o godz. 18:22

  A nie lepiej po prostu odlać 60 procent? Tak tylko pytam 🙂

 346. @mag
  26 stycznia o godz. 17:50

  Przeczytałam Twoja epistołę
  A wnioski?
  Coś tłumaczysz mi i nie bardzo wiem po co.
  Jezeli nie czytasz moich wypowiedzi, to dlaczego zabierasz głos na ich temat? Na jakiej podstawie?

  Twój wczesniejszy post do mnie skierowany, był wyraźnym podlizywaniem się Gajowemu i Namargonesce. Jobrave dla niepoznaki tam się znalazł, jako niby Polonus.
  Ta kombinacja była przezroczysta jak u dziecka, które nakrywając główkę kocykiem sądzi że się schowało i nikt go nie widzi.

  Ja, Twoich nic niewnoszących tekstów nigdy nie krytykowałam.
  Teraz skoro wjechałaś na moje podwórko, to zareagowałam.
  To powinno być dla Ciebie zrozumiałe.
  Ty podsumowałaś moje posty, a ja Twoje. Jesteśmy kwita.

  Co do znaczenia „filisterka”, czy „dulszczyzna”

  To sobie podaruję definiowanie. Możesz sama poszukać w Internecie.
  Przy pierwszym słowie pamiętam w nawiasie zaznaczyłam, ze nie chodzi o akademickich filistrów.

  To teraz mam nadzieję, że już się rozumiemy. 🙂

 347. A po co @mag miałaby mi się “podlizywać”? – pytam nieśmiało.
  Ja przecież i tak ją lubię i ona o tym wie.

 348. Spęd baranów – zapęd kozi

  wódki ponoć nie przywozi.

 349. duende
  26 stycznia o godz. 16:21
  Świetna ballada o blekleju. Ale uważaj, bo ci sie bleklej odgryzie, nazywając ciebie kobitką. Nazywanie kogoś kobitką jest szczytem zgryźlwej ironi blekleja.
  Zastanawia mnie, dlaczego bleklej nigdy nie nazwał żab.konajacej kobitką. On ją chyba lubi i dlatego sie nie przezywa.

 350. Na marginesie
  26 stycznia o godz. 18:37

  @MietykPisieluk_Poljak.Katolik! 26 stycznia o godz. 18:22

  A nie lepiej po prostu odlać 60 procent? Tak tylko pytam
  __________________________
  Ta sy odlej jak scesz ali wtenczas zustani ci 40 procyłt! Jak scesz sy pić słabe wódkie to sy pij ali dla Pulaka to styd!!!!!!!!!!!!!

 351. Klaudia Jachira

  Napisałam, że zagłosowałam przeciwko 14. emeryturze i spodziewałam się, że posypią się na mnie gromy, ponieważ w Sejmie zaledwie 19 posłów głosowało przeciw, a aż 420 było za.
  Tymczasem pojawiły się prawie same pozytywne komentarze. Jestem szczególnie wdzięczna emerytkom i emerytom, którzy mnie poparli.
  Rozumieją, że czternasta emerytura ma więcej wspólnego z kupowaniem głosów za publiczne pieniądze, niż z realną poprawą ich bytu. Wasze komentarze utwierdziły mnie w tym, że Seniorzy dużo bardziej czekają na:
  wyższą kwotę wolną od podatku, co obiecał zresztą Duda, ale nic w tej kwestii nie zrobił,
  lepszy dostęp do opieki medycznej,
  realną, a nie symboliczną waloryzację emerytur,
  zwolnienie emerytur z podatków.
  Marzy mi się zniesienie podatku od emerytur, no bo jak można opodatkowywać obywatela dwa razy? Wydaje się to okrutną praktyką w zestawieniu z na przykład klerem, który płaci tylko symboliczne daniny, również od swoich licznych biznesów, z rolnikami, którzy płacą zdecydowanie niższy KRUS niż ZUS oraz w porównaniu z nami, parlamentarzystami, którzy mają 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Ja nie mam nic przeciwko tej kwocie, ale chciałabym, aby mieli ją wszyscy.
  Dziękuję Wam za te mądre komentarze, również za słowa wsparcia i sympatii. Dzięki nim wiem, jak mądrych mamy seniorów i że warto być wierną swoim poglądom.
  Pozdrawiam też moich asystentów społecznych, którzy zainspirowali mnie do napisania tego postu.

 352. 29 lat bezkarności – Ojciec Dyrektor i organy (nie)ścigania

  Ojcu Dyrektorowi umarzano już śledztwa w sprawie wywożonych z kraju pieniędzy, unikania cła, lżenia naczelnych organów państwa i prowadzenia nielegalnych zbiórek. Ale kiedyś przynajmniej były próby przesłuchania, wzywanie świadków, cokolwiek… Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości jest jednym z głównych sponsorów i opiekunów księdza Tadeusza, a Zbigniew Ziobro – honorowym gościem na toruńskich jublach.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26723444,29-lat-bezkarnosci-ojciec-dyrektor-i-organy-nie-scigania.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  jerjar26.01.2021, 18:58
  Jestem przekonany, że za 50 lat mało kto będzie wiedział kim był Tusk albo Kaczyński, natomiast będzie się pamiętało nazwisko tego połcia słoniny w sutannie, jako osoby, z którą kojarzyć się będzie gwałtowny proces laicyzacji państwa, które wcześniej wszyscy na świecie kojarzyli z katolicyzmem.
  I to będzie największe twoje dzieło Tadeuszu R.

 353. Bar Norte
  26 stycznia o godz. 18:27

  Ciekawe informacje.
  Czy prof Simons mówiąc o Amantadynie powołał sie na jakieś konkrety?
  Bo to istotna sprawa jeżeli jakis środek miałby przyczyniać się do mutacji wirusa.
  Czy wiesz coś więcej na ten temat? Jakieś badania?

  Link o rysyjskiej pacjentce też bardzo interesujący

  Jak narazie to dr. Fauci na przykład mówi, że jedyną drogą do przeciwdziałaniu mutacjom, jest jak najszybsze zaszczepienie maksymalnej liczby ludzi.

  Pozyjemy, zobaczymy.
  jedno jest pewne, szczepionki mRNA można szybko dostosowywać do nowszych wersji wirusa. I w tym nadzieja

 354. MietykPisieluk_Poljak.Katolik!
  26 stycznia o godz. 19:03
  Panie Mieczyslawie, zwracam panu uwage, że jak się do jednego dzbanka wleje dwie póllitrówki , w której każdej oprócz 40% wódki jest 60% wody, to owszem uzyska się 80% wódki, ale również 120% wody, więc uzyskamy napój w sumie będzie zawieral 200%, którego trzeba bedzie też wypić. To mocno osłabia efekt uderzenia w szyję, a nie wiadomo czy zmieści sie w żołądku.
  Proszę mi wybaczyc, ze się wtrącam, ale jakby pańskie obliczenia dopracować, to może dałoby sie ten pomysł zaproponować panu premierowi Morawieckiemu, który na małpkach i napojach cukrowych dużo zaoszczędził posługując sie podobnymi do pańskich analizami.
  Z wyrazami szacunku
  Zastępca zastepcy wiceministra w ministerstwie Klimatu i Odzywiania mgr Lewy

 355. 404
  26 stycznia o godz. 18:14,
  Nikt z nas nie jest wolny od powtarzania się. Czasem z powodu problemów z pamięcią, innym razem dlatego, że sprawy, o których dyskutujemy, tematy, się powtarzają. Albo z obu powodów. Nie przejmuj się pohukiwaniami, najważniejsze jest to, że -jak sądzę -nikt Ci tu źle nie życzy, a krytyka – inną sprawą jest, czy słuszna, czy nie, ale na ogół merytoryczna.
  Mamy różne temperamenty, nastroje, jedni lubią potyczki i inni ich unikają. Taka uroda bloga. 🙂

 356. Lewy
  26 stycznia o godz. 19:28
  Zykmunt Rybitwiak tyż tak gadał ali Pan z PISU mu puwiedział ży ni ruzchodzi si o wode tylku ankochol bu jak si te procełty zbierom w jednym naczyju to wypchnom tom wode het!

 357. Lewy,
  A ud kiedy w wódcy jezd woda? W wódcy jezd wódka. Cheba ży wódka uszukana bu tak tyż moży być.

 358. 404

  „Czy prof Simons mówiąc o Amantadynie powołał sie na jakieś konkrety?”

  Poniżej całość wypowiedzi prof Simona dla TVN24 w sprawie Amantadyny – za gazeta,pl”.

  Ważny jest kontekst polityczny, bo Amantadynę polecał publicznie zarówno wiceminister sprawiedliwości Warchoł jak i była prezes SN Gersdorf. Oboje leczyli nią covid 19 mimo, że lek jest od 1 grudnia 2020 reglamentowany i przeznaczony wyłącznie dla chorych na Parkinsona, SM czy ostre zapalenie mózgu.

  „Lekarz (prof Simon) stwierdził, że wypowiedź wiceministra (sprawiedliwości Warchoła) jest „skandaliczna” i że wypowiada się on na temat leku, o którym nie ma pojęcia.

  – Amantadyna jest bardzo starym lekiem przeciwgrypowym, który wykazał swoją nieskuteczność, dlatego go odstawiono, bo miał też toksyczność. Stosowany jest w neurologii. Działa faktycznie na niektóre wirusy na bardzo wczesnej postaci, ale on wywoływał masę mutacji błyskawicznych – powiedział prof. Simon.

  Lekarz podkreślił, że żadne z dotychczasowych badań nie potwierdzają skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19.

  – Oczywiście należy zrobić badania. Jeśli ktoś chce udowodnić, że działa, nie działa czy szkodzi, to proszę bardzo. Wiem, że takie badania neurolodzy toczą w Lublinie i bardzo dobrze, niech sprawdzą na grupie tysiąca-dwóch tysięcy osób, dla mnie ryzykantów, którzy biorą lek toksyczny. Problem jest taki, że być może amantadyna i rymantadyna – podobny lek, który 40 lat temu stosowaliśmy – będzie indukował powstawanie mutacji wśród tego wirusa – skomentował.”

 359. Bar Norte,
  z wypowiedzi prof. Simona wynika, że amantadyna jest lekiem toksycznym. (Jak prawie każdy lek zresztą).
  No i bardzo dobrze, że taki toksyczny lek podaje się staruszkom, którym trzęsą się ręce i rozlewają herbatę a jak go zastosują, to nie rozlewają. Niech ich ten toksyczny lek najlepiej dziadersów wykończy i problem z rozlewaniem czy nierozlewaniem herbaty zniknie zupełnie. Zaoszczędzi się na zużywaniu monotlenku diwodoru zarówno do produkcji jak i do parzenia herbaty.

 360. Lewy
  26 stycznia o godz. 18:53

  Do napisania poematu skłoniło mnie kilku sztuk Pipeño, które degustowałem wczoraj z inną kobitką. Trudno też nie docenić magicznego wpływu pana Julka.

 361. W dobie inflacji, pełna sztuka to 0.75 ?

 362. 404

  Tu opisano mechanizmy działania amantadyny
  https://przychodnia-przemysl.pl/skutecznosc-amantadyny-i-mechanizmy-dzialania/
  Koronawirus jest wirusem RNA. U niego za przekazywanie informacji genetycznej odpowiedzialny jest więc inny kwas – kwas rybonukleinowy (RNA), który występuje w formie pojedynczej nici. Podczas kopiowania tej nici nie działają mechanizmy kontrolne, jak w przypadku DNA, dlatego dochodzi do częstych mutacji (które nie są wykrywane i naprawiane).
  Zupełnie nie rozumiem dlaczego lek ten wg prof. Simon. wywoływał masę mutacji błyskawicznych
  Przecież ten lek powoduje rozpad wirusa . a mutacje powstają w czasie kopiowania.

 363. Bar Norte,
  Jest też taki lekarz w Przemyślu, Włodzimierz Bodnar się nazywa. I on wyleczył, przynajmniej tak twierdzi, ponad 100 pacjentów. Ja tylko się zastanawiam, jak on tę amantadynę przepisywał, bo przecież jest reglamentowana i przeznaczona dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym oraz chorobą Parkinsona. On dostał nawet jakąś lokalną nagrodę za wyleczenie covidowców.
  Nie podaję odnośnika, bo artykuł jest przeznaczony dla prenumeratorów „Gazety Wyborczej”, ogólnie dostępny jest tylko początek. Poniżej cytuję środek artykułu. Mam nadzieję, że nie naruszyłem prawa prasowego.
  Amantadyną leczy koronawirusa

  Bodnar stał się znany, nie tylko w Przemyślu, gdy ogłosił, że skutecznie leczy COVID-19 amantadyną, lekiem, który jest obecnie stosowany w chorobie Parkinsona. Amantadyna miała również zastosowanie w leczeniu grypy wywołanej wirusem typu A. – Doskonale wiedziałem, jak lek działa. Od wielu lat jest znany, ja stosuję go od 30 lat – powiedział w czasie spotkania w starostwie doktor Bodnar”.

  Trochę mnie dziwi, że lek uznany za toksyczny jest nadal stosowany,

 364. Zboldowany miał być tylko tytuł, ale coś pochrzaniłem.Sorry.

 365. Jobrave,
  dopóki Bodnar nie ogłosił, że leczy skutecznie chorych zaatakowanych przez koronawirusa to amantadyna nie była reglamentow2ana. Teraz już jest.

 366. „Do tej pory zidentyfikowano kilkanaście tysięcy mutacji w SARS-CoV-2 po zsekwencjonowaniu ponad 200 tys. genomów wirusa – mówi dr hab. Rafał Butowt, prof. UMK z Katedry Anatomii Prawidłowej Collegium Medicum UMK. – Jest to ogromna liczba, zważywszy że ten wirus ma genom RNA wielkości ok. 29 tys. nukleotydów. Niemniej ogromna większość z tych mutacji jest albo neutralna albo szkodliwa dla wirusa, w związku z tym nie utrzymują się w populacji wirusa zbyt długo.”

  https://www.cm.umk.pl/aktualnosci-2/5148-kilkanascie-tysiecy-mutacji-koronawirusa.html

  …ciekawa, w sposób przystępny , wypowiedź młodego polskiego naukowca…

 367. legat
  26 stycznia o godz. 20:38
  Hm, no tak, logiczne przecież :), no, ale toksyczna chyba być nie przestała. No i też, podobnie, jak Ciebie, bardzo mnie ciekawi, dlaczego podawana jest pacjentom z Parkinsonem oraz SM – czy ich nie truje? I też jestem ciekaw, choć już znacznie mniej: Czy JPII też kurował się amantadyną?

 368. jobrave, tejot

  Amantadyna jest reglamentowana od 1 grudnia 2020. Dr Bodnar wcześniej nią leczył chorych.
  Minister Warchoł który zapadł na covid później miał problem z wyjaśnieniem skąd ją wziął. Ograniczył się do wyjasnienia, że ją gdzieś w apteczce przez przypadek znalazł – jakś starą ramkę z kilkoma tabletkami. Natomiast sędzina Gersdorf wyjaśniła, że jej przywieziono Amantadynę z Niemiec.

  Nie znam się na tych farmakologicznych sprawach ale po przeczytaniu wypowiedzi Simona zastanowiło mnie czemu zrezygnowano ze zwalczania wirusa grypy typu A przy pomocy tego specyfiku. Simon to sugeruje wspominając o Rymantadynie.
  Z pobieznej kwerendy wynika, że wirus grypy typu A na oba specyfiki się po prostu uodpornił tworząc nowe mutacje. W związku z tym leczenie nimi stało się nieskuteczne.

  Ale nie potrafię rozstrzygnąć czy to ma wpływ na dystans do Amantadyny środowiska lekarskiego ma powyższa sprawa.

 369. W necie znalazlem na razie tyle
  Prof. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, już w kwietniu ubiegał się o zgodę na przeprowadzenie badań. Wówczas jednak bezskutecznie. Kilka dni temu minister Adam Niedzielski ogłosił, że Ministerstwo Zdrowia zleci ich wykonanie, a Agencja Badań Medycznych ponownie rozpatrzyła wniosek.
  obserwacje u kilkudziesięciu swoich pacjentów z chorobą Parkinsona, leczonych amantadyną. – Osoby, które przyjmowały lek z przyczyn neurologicznych, łagodnie przechodziły leczenie wirusem. Obserwacje te opublikowałem, wraz z prof. Pawłem Griebem z Polskiej Akademii Nauk, na początku 2020 roku.

 370. jobrave
  26 stycznia o godz. 20:34

  „Trochę mnie dziwi, że lek uznany za toksyczny jest nadal stosowany,”

  …to tylko kwestia nazewnictwa „toksyczny” lub „wywołujący skutki uboczne”…
  Jak na razie jedynym panaceum jest placebo.

 371. legat, jobrave

  Jeszcze co do drżenia kończyn, które ustaje po Amantadynie. Ona po prostu ułatwia uwalnianie dopaminy i stąd ten skutek. Po prostu łagodzi w ten sposób objawy Parkinsona.

 372. Jobrave, Bar Norte,
  a mnie się wydaje, że profesorowi Simonowi, od czasu jak się stał gwiazdą telewizyjną to zaczyna odbijać w kierunku celebrytowania.
  Przecież nie może tak być, żeby jakiś prowincjonalny konował skutecznie leczył zaatakowanych przez koronawirusa jakimś lekiem który przypadkowo okazał się skuteczny a ON, prof. Simon, extra fachman miałby okazać się medykiem mniej skutecznym. Jego gwiazda by zgasła.

 373. legat
  26 stycznia o godz. 21:18
  Masz rację woda sodowa do głowy uderza

 374. Bar Nrte,
  ja tam nie wiem co amantadyna uwalnia, dlaczegojest skuteczna, dlaczego jest nieskuteczna, dlaczego jest toksyczna i dlaczego się tym toksycznym lekiem truje dziadersów. Mnie interesują fakty. A fakty które podaje Bodnar – jemu nikt leczony amantadyną z powodu koronawirusa jeszcze nie umarł. Mnie, laikowi to wystarcza, że zaatakowani koronawirusem wychodzą spod ręki Bodnara zdrowi.
  To może niektórych boleć, np. robiących biznes na szczepionkach więc to nie może być prawda, że istnieje tani lek na koronawirusa.
  Prof. Tulio Simoncini leczył niektóre postaci nowotworów sodą. Odebrano mu prawo do wykonywania zawodu lekarza ale te prawa odzyskał po jakimś czasie – jak podają.

 375. legat

  „mnie się wydaje, że profesorowi Simonowi, od czasu jak się stał gwiazdą telewizyjną to zaczyna odbijać w kierunku celebrytowania.”

  Jasne, nie tylko jemu zresztą. Pandemia ma swoje lekarskie gwiazdy – Simon, Horban, Grzesiowski … .
  Z tym, że doceniam rolę Simona w tłumaczeniu konieczności przestrzegania obostrzeń. W tym przypadku nie mozna mu odmówić siły wyrazu.

  Ps. Komentarz z 21,07 był zaadresowany do jobrave i ciebie – omyłkowo wpisałem tejota. Ale mam nadzieję, że tejot przeczyta i go zainteresuje.

 376. jobreve
  twoj wpis:
  „Ja nazywam „pisielukami” leniów umysłowych, roszczeniowców, egoistów skupionych na doraźności, koniunkturalistów, hipokrytów, ludzi biernych, frustratrów – to wszystko w jednym. Jestem bardzo daleki od tego, by drwić z tych wyborców PiS, którzy nań głosowali, bo mieli dość biedy, oraz naiwniaków, którzy uwierzyli, że „od teraz” będzie bogato i sprawiedliwie – to osobna kategoria”
  ————————————-
  Ite missa est, czysta prawda i tez moja opinia o nich, lecz nalezalo nie tylko sluchac hasel o przyszlym szczesciu i dobrobycie. Nalezalo przygladac sie gebom, ktore je oznajmialy urbi et orbi.
  Prawda jest , ze pewien poziom krytycyzmu nie jest wszystkim dostepny… .

 377. legat
  26 stycznia o godz. 21:18

  …trzeba po prostu badać…i pewnie nie tylko amantadynę…potrzebny jest czas i pieniądze…wynik jest zawsze niepewny.
  Pamiętasz „preparat Tołpy” ?

 378. legat

  Nie sądzę by Warchoł i Gersdorf na własną ręke leczyli się Amantadyną. Chocby dlatego, że trzeba wiedzieć jak ją stosować. Myslę, że po prostu polecili im tę metodę po cichu lekarze.

  Ponieważ lekarz ponosi odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta to w sumie nie ma problemu.

 379. legat
  26 stycznia o godz. 21:30
  W Marsylii prof Raoult, tak samo nowy celebryta, tez leczyl Pl aqu enil’em. hydroxy ch, lor oq u ine. Lek o szkodliwym dzialaniu ubocznym na serce.
  Z tym , ze wybieral: Przypadki nieciezkie, raczej kobiety niz mezczyzn, osoby przed 75 ym rokiem zycia, bez chorob takich jak cukrzyca. itp. Czyli osoby ozmniejszonym ryzyku.
  Jest skarga ze strony izby lekarskiej.

 380. Piotrze,
  Tołpa nie był lekarzem. Simon, Simoncini to profesorowie medycyny. Kto ma te badania prowadzić? – lekarz z przychodni w Przemyślu?
  Jakoś jestem pewien, że sprawa badań nad amantadyną się rozmyje, dostanie je osobnik, któremu rezultaty już napisano czy powiedziano jakie mają być i będzie się ciągnąc tak długo, że setki miliardów zdążą wpłynąć na konta Big Farmy trzepiącej kasę na szczepionkach.

 381. jobrave
  26 stycznia o godz. 21:06
  Praktycznie każdy lek ma jakieś działania niepożądane i dlatego stosuje się o zazwyczaj możliwie krótko.
  Wracając do leku , to mimo jego ubocznych skutków stosuje się go wtedy gdy pozytywne przewyższają szkodliwe.
  Choroba Parkinsona to prawdziwa katastrofa nie tylko dla chorego ale też jego rodziny i nie dziwi mnie stosowanie toksycznych leków by ją złagodzić. Convid ciężko przebiega zaledwie u 20 % zakażonych i tu tak jak w przypadku Parkinsona być może warto zastosować toksyczny lek.
  Wirus utrzymuje się stosunkowo krotko , a więc i stosowanie leku tez może być krótkie, Szkoda, że władze nie pozwoliły wcześniej na badania i dopiero jak jest katastrofa jest zmiana decyzji.

 382. maciek.g
  26 stycznia o godz. 21:49
  tak jak w przypadku Parkinsona być może warto zastosować toksyczny lek.
  ——————-
  Moze byc czesciowo toksyczny, lecz musi byc skuteczny. Do tego potrzeba dobrych i licznych badan.

 383. maciek.g
  26 stycznia o godz. 21:13
  Dobrze by było ,aby ta wiadomość była jeszcze potwierdzona przez Cambridge /publikacja/ bezpośrednio.
  Niedawno zamieściłem link dot. informacji WHO na temat oceny pandemii i stosowanych testów. Czy np. takie wiadomości.onet.pl
  ze swej strony też coś o tym pisały (bądź co bądź WHO to organizacja światowa) lub inne medium wspomniało…

 384. legat
  26 stycznia o godz. 21:44
  Za kilka tygodni poznamy wyniki badań nad amantadyną – zapowiada Agencja Badań Medycznych. Lek ten stosowany jest w chorobie Parkinsona. Obecnie w siedmiu ogólnopolskich ośrodkach sprawdzane jest, czy może być on przydatny w leczeniu choroby COVID-19.

 385. legat
  26 stycznia o godz. 21:44

  „Tołpa nie był lekarzem. Simon, Simoncini to profesorowie medycyny. Kto ma te badania prowadzić? – lekarz z przychodni w Przemyślu?”

  Tołpa lekarzem nie był, ale jaki był krzyk że jego preparat będzie podstawą do produkcji leku przeciwnowotworowego.
  Dziś jest stosowany w kosmetyce.

  No ale co proponujesz ?
  Lekarz z przychodni w Przemyślu zgłasza że u niego pacjenci po amantadynie lekko przechodzą covida, i co ?
  Wywalić szczepionki i przejść masowo (podkreślam-masowo bo to pandemia) na leczenie amantadyną ?
  Amantadyna jest podobno w aptekach. To jaki problem ?
  Kupować i łykać !
  Myślisz że to dobre rozwiązanie ? Tak bez badań ? Na hurra ?

 386. Bar Norte
  26 stycznia o godz. 21:38

  „Ponieważ lekarz ponosi odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta to w sumie nie ma problemu.”

  … 🙂 to najbardziej dziś optymistyczny wpis na blogu 🙂 …

 387. @jobrave

  Zboldowanie nie jest złe.
  Zboldowanie nie jest brzydkie.

  Zbodowanie nie jest przyprawowe.
  Nie pisząc nic o czuszce.

  Zboldowanie jest inne.
  Zboldowanie jest komputerowe.

  Wielu ludzi twierdzi, że matematyka jest piękna.
  Inni twierdzą, że jest okrutna.

  A komputer to cyniczne bydle.
  Gdy zapłacisz będzie boldował za ciebie.
  Nie wikłając dobra i przyzwoitości.

  Wpisz oba znaczniki i cofnij kursor między nie.

  Takie postępowanie jakie zalecam jest obrzydliwe i okrutne.

  Ono gwałci, a przynajmniej molestuje – pokorę.
  Pokorę tych którzy od komputera chcą pieszczot.

  Są na świecie cięższe zboczenia.

 388. https://www.aotm.gov.pl/media/2020/11/Przeglad-doniesien-naukowych-dla-amantadyny-stosowanej-w-leczeniu-COVID-19_2020-11-wersja-1.0-17-listopada-2020-r..pdfhttps://www.aotm.gov.pl/media/2020/11/Przeglad-doniesien-naukowych-dla-amantadyny-stosowanej-w-leczeniu-COVID-19_2020-11-wersja-1.0-17-listopada-2020-r..pdf

 389. Piotr II
  26 stycznia o godz. 22:05
  Powyżej wkleiłem link informujący o badaniach na świecie nad amantadyną i jest jasne że ona nie zastąpi szczepień.
  Natomiast teza, że lekarz ponosi odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta jest iluzją . Praktycznie nie ma takiej odpowiedzialności (a gremium lekarskie skutecznie oskarżonych o błędy w sztuce broni)

 390. Piotrze,
  nie, nie, i jeszcze raz nie!.
  Chodzi mi tylko o pisk profesora medycyny któremu tak się podoba gwiazdorowanie telewizyjne ze nie może pogodzić się z tym że jego sława zostanie przesłonięta przez jakiegoś prowincjonalnego lekarzynę który przypadkowo w zasadzie wykrył, że amantadyna jest skuteczna w leczeniu zakażonych koronawirusem.
  Ja proponuję aby równie mocno skupiać się na poszukiwaniu skutecznego lekarstwa a nie tylko nad tym jak wywalić kasę na szczepionki i jak nakarmić złodziei którzy poczuli krew i nie mają zamiaru dotrzymywać umów na dostawy. Na badania wzięli kasę od podatników a teraz się na nich wypinają. Tych łajdaków należałoby skutych obwozić wozem drabiniastym z tablicami na szyi – „Jestem złodziejem, łajdakiem i podłym oszustem.”

 391. maciek.g
  26 stycznia o godz. 22:15

  „Z uwagi na ograniczoną liczbę dowodów naukowych oraz ich niską wiarygodność, wnioskowanie o skuteczności i profilu bezpieczeństwa amantadyny w leczeniu COVID-19 obarczone jest wysoką niepewnością.”

  Macku, dokument który podajesz jest dość obszerny 🙂 dlatego pozwoliłem sobie na cytat końcowy z wniosków tego dokumentu.

 392. maciek.g
  26 stycznia o godz. 22:23
  To jest pdf…tak ci nie przejdzie…

 393. legat
  26 stycznia o godz. 22:21

  …ja Cię rozumiem 🙂 tylko jakie jest wyjście…pół narodu ma wymrzeć żeby zrobić na złość koncernom ?

 394. Onet podaje, że pisowski wydrwigrosz kilometrówkowy, mundrol Giżyński z toruńskiej alma mater się wziął i zaszczepił, jak Leszek Miller i Janda.

 395. widzę że jednak się otwiera – dziwne że jak ka klikam to pojawia się błąd.
  Oczywiście, że trzeba dalszych badań i dlatego napisałem, że bardzo źle się stało że panowie odpowiedzialni za zdrowie polaków zablokowali badania bowiem dziś już dożo więcej na ten temat było by wiadome

 396. Od czego ma te pół narodu wymrzeć? – od tego że szefów koncernów farmaceutycznych wsadzi się zaq kraty? Nie żartuj. Koncerny będą działać dalej ale może bardziej uczciwie.
  Żal tyłek ściska jak się widzi i słyszy gdy szefowa Komisji Europe skamle i błaga żeby gangsterzy i złodzieje dochowali umów.
  Jedne gnojki mogą odciąć najważniejszych ludzi na globie od mediów a inni wypinać się na zobowiązania wobec nich.
  To kto w tym świecie tak naprawdę rządzi?

 397. To było do Piotra

 398. Piotr II
  26 stycznia o godz. 22:28
  Nie zwróciłem na to uwagi bo za pierwszym razem pojawił się podwójnie
  ale dobrze że sobie poradziłeś.
  Dla pozostałych co nie wiedza jak otworzyć – trzeba skopiować łącznie z zaczernionym pdf i wkleić w okienko wyszukiwarki

 399. legat
  26 stycznia o godz. 22:43

  ‚To kto w tym świecie tak naprawdę rządzi?”

  🙂 posłuchaj, od dawien dawna wiadomo…qrwa i złodziej…

 400. …moja babcia zawsze mi to przypominała…

 401. legat
  26 stycznia o godz. 22:43

  Od czego ma te pół narodu wymrzeć? – od tego że szefów koncernów farmaceutycznych wsadzi się zaq kraty?
  Chyba marzyciel jesteś prędzej ciebie wsadza niż ich

 402. legat

  ” mundrol Giżyński z toruńskiej alma mater się wziął i zaszczepił”

  „Mundrol” ale jaki zapobiegliwy. Jak zgrabnie doktor od historii się podpiął pod Collegium Medicum.

 403. @legat

  Amantadyna jest środkiem znanym od lat ze swoich działań ubocznych jak np. budzenie skłonności samobójczych, również u osób bez historii chorób psychicznych. Pogarsza istniejące problemy psychiczne, pobudza zachowania agresywne, paranoję, depresję, halucynacje, zmiany osobowości, bezsenność lub nadmierną senność. Jest szczególnie niebezpieczna dla osób z uzależnieniami.
  Stosowana jest w chorobie Parkinsona, bo ułatwia uwalnianie dopaminy, co pomaga w opanowaniu ruchów ciała. Ale przyczyn choroby nie leczy.
  Jak przy wszystkich lekach lekarz musi rozważyć znane działania korzystne i niekorzystne, zanim zdecyduje o użyciu danego środka, bo lek jest stosowany tylko z przepisu lekarza.
  Jeśli jakiś lekarz przechwala się, że mu jeszcze żaden pacjent na covid nie umarł, to nie znaczy, że wyleczył on pacjentów z ciężką formą infekcji, a pacjenci wydobrzeli być może wbrew zastosowanej terapii.

  Bo jak organizm uprze się żyć, to wszelkie wysiłki medycyny na nic 😎

  To nie „BigPharma” blokuje leczenie pacjentów tanimi środkami. Środków, które by leczyły tego wirusa, po prostu nie ma. Tak jak nie ma dotąd lekarstwa na grypę, można tylko wspomagać organizm w walce z wirusem.
  Lub szczepić, co pozwala uniknąć ciężkich powikłań w przypadku infekcji.
  Tamiflu swego czasu też budziło wielkie nadzieje.
  Zażyte na samym początku infekcji, skraca czas chorowania na grypę o jeden dzień.
  Cocktail ciał monoklonalnych, którymi eksperymentalnie potraktowano kilka osób (m.in. Trumpa) kosztuje kilkaset tysięcy dolarów i też nie będzie remedium dla biedaków.

 404. Gajowy,
  no to tego Bodnara trzeba do więzienia bo ludzi truje. A to łotr.

 405. @maciek.g
  26 stycznia o godz. 22:15

  Ten czerwony link, który zamieściłeś nie otwierał się, ale za pomoca czarnego znalazłam stronę rządową i zamieszczam tutaj poniżej.

  Po przeczytaniu wydaje mi się, że nie byłyby pieniądze stracone żeby poważnie amantadyną się zająć.
  Obserwacje profesora neurologa z Lublina są zdecydowanie ciekawe.

  N=22 – Pacjenci z zaburzeniami neurologicznymi, zakażeni SARS-CoV-2 potwierdzonym w RT-PCR na podstawie wymazu z
  nosogardzieli
  Leki były przyjmowane przez min. 3 miesiące
  przed ekspozycją na SARS-CoV-2
  . Jednak pomimo że byli to chorzy z obciążeniami, to u ŻANEGO nie wystąpiły objawy kliniczne.

  U 15-tu pacjentów stosował Amantadynę 100mg/1 x dziennie
  a u 7-miu Memantynę 10 mg/2 x dzienie

  U wszystkich 100% wyleczenie!
  Czas trwania choroby od trzech do 14-tu dni
  10 osób – Stwardnienie rozsiane
  5 osób – Choroba Parkinsona
  7 osób – Zaburzenia zdolności poznawczych

  Wnioski Autorów: uzyskane wyniki wskazują na zasadność prowadzenia dalszych badań oceniających działanie protekcyjne adamantanów w COVID-19. Pomimo ograniczeń
  badania, adamantany mogą wywierać ochronne działanie przeciwwirusowe. W przypadku potwierdzenia korzyści w tym zakresie, adamantany mogą stanowić opcję leczenia COVID19 i jej następstw neurologicznych
  .

  https://www.aotm.gov.pl/media/2020/11/Przeglad-doniesien-naukowych-dla-amantadyny-stosowanej-w-leczeniu-COVID-19_2020-11-wersja-1.0-17-listopada-2020-r..pdf

 406. @legat
  Widzę że uparłeś się na pesymizm.
  Jak na razie najlepszym sposobem na wirusa jest izolacja i przestrzeganie higieny.
  Australia dzięki zamknięciu granic i stanów na pewien okres uniknęła masowych zachorowań i dzięki temu nasze biznesy po krótkim okresie bezczynności działają normalnie, gospodarka niezbyt ucierpiała, dodrukowaliśmy nieco pieniędzy co i tak wszystkie rządy robią cichcem.
  Ale jest ogólna akceptacja dla obostrzeń bo ludzie widzą, że to działa.

 407. @legat

  No, bez przesady. On im zwyczajnie przepisywał amantadynę na istniejące choroby (parkinson, MS) i zaobserwował, że w trakcie terapii zarazili się covidem, ale wyzdrowieli. Jak wiele innych osób, bez Parkinsona i bez amantadyny.
  Wnioski wyciągnij sobie sam.

 408. @ahasverus
  26 stycznia o godz. 21:41

  W Marsylii prof Raoult, tak samo nowy celebryta, tez leczyl Pl aqu enil’em. hydroxy ch, lor oq u ine. Lek o szkodliwym dzialaniu ubocznym na serce.
  Z tym , ze wybieral: Przypadki nieciezkie, raczej kobiety niz mezczyzn, osoby przed 75 ym rokiem zycia, bez chorob takich jak cukrzyca. itp. Czyli osoby ozmniejszonym ryzyku.
  Jest skarga ze strony izby lekarskiej
  .

  Mam koleżankę we Francji, która do mnie często dzwoni.

  Ona tak bardzo swego czasu zaufała temu profesorowi z południa Francji, ze na temat tej Hydroxychloroquine nie można było z nią rozmawiać, bo wpadała w nerwicę, twierdząc ze to najlepszy wirusolog na świecie , szalenie ceniony naukowiec. A to, co ją najbardziej przekonało, to fakt, że obecny prezydent Francji go odwiedził i się z nim konsultował. 🙂

  na ludzi różne rzeczy działają.

  Trudno się dziwić, że po ogłoszeniu Trumpa, że perhydrol rozcieńczony (bleach) jest zbawiennym środkiem na covid … linia zatruć tym specyfikiem natychmiast się rozgrzała.
  I jedynym ratunkiem było, że wszystkie ośrodki medyczne, z rządowymi na czele, a także producenci tych „specyfików” gwałtownie zaczęli podawać do publicznej wiadomości, żeby tego pod żadnym pozorem nie używać, bo grozi straszna śmierć.
  Jednak nie do wszystkich te ostrzeżenia dotarły na czas. 🙂 🙂

 409. Ewo-Joanno,
  mój premier, któremu wierzę bezgranicznie twierdził lipcu, że batalia z koronawirusem jest wygrana i że – „już nie trzeba się jego bać”. Ludność cywilna, znaczy lud pracujący miast i wsi też uwierzył i mamy co mamy.

  U nas też dodrukowano kasę ale wcześniej wydano na dzieciorobów bezzatrudnieniowych oraz przekupiono dziadersów, żeby wiedziały na kogo głosować. Dudków więc nie ma ale się zaoszczędzi na ZUSie, bo dziadersy popierają reżim PiS czynem i wykorkowują masowo przed terminem.
  Się wyrówna.
  A w ogóle, to wy tam chodzita do góry nogami to wirusy wam wypadają bo nie potrafią się utrzymać i wypadają prosto na upał to się im kolec przypala.
  Może i nam Słońce zaświeci.
  Pozdrawiam ciepło.

 410. 404
  26 stycznia o godz. 23:20
  Piotr zwrócił mi uwagę, że jest to PDF i w związku z tym napisałem jak otwierać , ale pewnie nie przeczytałeś . Najważniejsze, ze znalazłaś tekst.
  Amantadyna jak napisał Gajowy ma szereg nieprzyjemnych działań ubocznych, choć jak zwykle nie zawsze się ujawniają, dlatego szerokie badania są potrzebne. Być może można będzie uratować wielu ciężko chorujących.

 411. @legat
  Ja ciebie też. 🙂

 412. @legat
  26 stycznia o godz. 22:21

  Na badania wzięli kasę od podatników a teraz się na nich wypinają. Tych łajdaków należałoby skutych obwozić wozem drabiniastym z tablicami na szyi – „Jestem złodziejem, łajdakiem i podłym oszustem.”

  W duzym stopniu się z Tobą zgadzam.
  Bo faktycznie wzięli ogromna kasę na badania.
  W zasadzie państwa kupowały kota w worku.

  Czy w takim razie, a zwłaszcza w obliczu pandemi, ludzkiego nieszczęścia jest etyczne na tym się tak niemiłosiernie wzbogacać?

  Poza tym to powinno należeć do wszystkich ludzi, a nie do cwaniaków.
  Licencja i prawa intelektualne nie powinny ograniczać produkcji.
  Nie mówiąc już o cenach tych produktów.

  Ludzie zapłacili za badania, a te firmy mogą oprócz pensji dla praocowników dostać medale co najwyżej.

  To jest obrzydliwy proceder.

 413. 404
  26 stycznia o godz. 23:42

  perhydrol mama w PRL ożywała do prania białych tkanin (świetnie wybielał , ale tez świetnie niszczył)

 414. @Piotr II
  26 stycznia o godz. 20:45

  Ciekawy artykuł
  Dzięki 🙂

 415. Może, po prostu powiedzmy sobie tak: Życie ma skutki uboczne i nie jest końca przebadane. 🙂

 416. W internecie mozna spotkac najrozniejsze rankingi slow, fraz najczesciej uzywanych w 2020r.
  Wg Oxford Dictionary slowem najczesciej uzywanym zostala oczywiscie PANDEMIA. Uzywalnosc tego slowa wzrosla 57.000%. Akurat do tej wiedzy nie potrzeba bylo Oxfordu, czy innych Websterow, he,he, a co do procentow ja powiedzialabym moje ulubione slowko zilion procent.
  Lista slow roku 2020 jest mniej wiecej taka sama dla roznych rankingow. Podaje niektore za NYT:
  -super spreader
  -lockdown
  -contact tracing
  -aerosol droplets
  -uncertain times
  -social distancing
  -frontline workers
  -essential workers
  -flatten the curve
  -remote learning
  -hydroxychlorquine
  -P.P.E.
  -zoom
  Sa jeszcze rozne polityczne slowa dot. Ameryki np. mail-in ballot, voter fraud, czy B.L.M.
  Prawie wszedzie pierwsze miejsce w przymiotnikach zajelo;
  unprecedented,
  Zapewne rownie interesujace jest slownictwo 2020r w Polsce.
  Lockdown, super spreader i inne sa bez watpienia zrozumiale w kazdym jezyku swiata. Nie wiem jak najzgrabniej tlumaczy sie na polski „contact tracing”, czy P.P.E.
  Chce sie powiedziec – jakie czasy takie i slownictwo. Tfu,

 417. @zyta2003

  Śledzenie kontaktów, środki ochrony osobistej

 418. Wracam jeszcze do Horbana bo ja bym na miejscu PiS natychmiast się go pozbył i wziął kogoś kto potrafi logicznie tłumaczyć skomplikowane sprawy.
  To co w linku który zamieściłem powiedział – Celem było „trochę chronić, trochę pozakażać” jest kompletnie niefortunne , ba wręcz tragicznie głupie bo cel powinien być zdecydowanie inny. Tak jak pisałem celem powinno być dotrwanie do szczepionki z jak najmniejszymi stratami (czyli dbanie o nie zatkanie się służby zdrowia i możliwe zmniejszenie liczby ofiar epidemii)

 419. @maciek.g

  A pamiętasz wodę utlenioną? To 3-proc. roztwór perhydrolu. Tak się fajnie pieniła na rozbitym kolanie 😉
  A polskie tlenione blondynki?

 420. Gajowy,
  ditlenku diwodoru to ja używam permanentnie i codziennie po myciu zębów zamiast tych wszystkich płynów. I nawet go nie rozcieńczam monotlenkiem diwodoru. Za radą stomatologa zresztą.

 421. @maciek.g

  Ten Horban, doradca premiera do spraw epidemii, spytany, ilu jest w Polsce seniorów, oszacował ich liczbę na 2 miliony.
  Tymczasem osób 60+ jest 9,5 mln, a samych 80+ ponad 1,7 mln

 422. @legat

  W jakim stężeniu?

 423. Kiedy te sto lat temu zaczelam zagladac na dyskusje internetowe nie wiedziec czemu bardzo popularna byla kwestia obrzezania. W kazdym aspekcie. Potem to niezdrowe, czy zdrowe zainteresowanie rozszerzylo sie na inne , tez ze tak powiem, aspekty i trwa. Jednak w 2020 tematyka polskiego antysemityzmu oslabla, wiec czuj duch panowie dyzurni do pracy.
  A przypomnialo mi sie to na okolicznosc sukcesow w Izraelu w „wyszczepialnictwie”. Sukces imponujacy, tyle, ze nie obejmuje on Palestynczykow. Moze Ameryka nie bylaby na czwartym miejscu w tym wyszczepialnictwie ( dodatkowo za Arabia Saudyjska i UK) tylko lepiej gdyby nie szczepila nativ Amerykanow.

 424. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 0:10

  ” Tak się fajnie pieniła na rozbitym kolanie ”

  …ja na swoich kolanach… w zasadzie z niewielkimi przerwami miałem malowidła z tzw. piochtaniny…

 425. Gajowy,
  a w takim w jakim sprzedają w aptece czyli 3%. Płuczę paszczę wodą po myciu a potem pociągam z plastikowej flaszeczki, płuczę i wypluwam. No pieni się, fakt.

 426. Kaczyński zawiesił Giżyńskiego. Ciekawe za co? Za szyję może nie.

 427. @Piotr II

  W czasach studenckich kolega, specjalizujący się w anestezjologii i reanimacji, smarował wszelkie zadrapania u uczestników obozu w Tatrach tzw. merkurochromem, bardzo czerwonopomarańczowym. Wyglądało się jak Indianin na wojennej ścieżce.
  Po paru latach, gdy okrzepł w zawodzie, pytał najpierw czy pacjent oddycha, jeśli tak, tracił zainteresowanie.

  Dziś merkurochromu już nie ma, popularny jest octenisept.
  Zamiast jodyny – jodopowidon (Betadine).

 428. „Pan poseł Zbigniew Girzyński decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka PiS” – napisał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. „Zasady obowiązują wszystkich” – dodał.”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26724868,jest-reakcja-jaroslawa-kaczynskiego-na-doniesienia-o-szczepieniu.html

  …zamiast komentarza…

  „Ślachetne zdrowie,
  Nikt się nie dowie,
  Jako smakujesz,
  Aż się zepsujesz.
  Tam człowiek prawie
  Widzi na jawie
  I sam to powie,
  Że nic nad zdrowie
  Ani lepszego,
  Ani droższego;
  Bo dobre mienie,
  Perły, kamienie,
  Także wiek młody
  I dar urody,
  Mieśca wysokie,
  Władze szerokie Dobre są, ale —
  Gdy zdrowie w cale
  .
  Gdzie nie masz siły,
  I świat niemiły.
  Klinocie drogi,
  Mój dom ubogi
  Oddany tobie
  Ulubuj sobie! „

 429. @Piotr II

  To chodziłeś lekko fioletowy?

 430. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 0:37

  …niekiedy brązowy…po jodynie

 431. @Piotr II

  A kompresy z altacetu na skręcone kostki miewałeś?

 432. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 0:41

  …a kto by tam altacetu szukał ?…od tego był ocet 🙂

 433. …i co najciekawsze…ocet działał !

 434. @Piotr II
  27 stycznia o godz. 0:43

  Moja rodzicielka miała zawsze zapas. Do dziś pamiętam ten zapach. I zapach maści ichtiolowej w zimie, na odmrożone pięty…
  I smak tranu 🙄

 435. @Gajowy tez tak myslam – „sledzenie kontaktow”, ale brzmi mi to bardzo pejoratywnie. Tracking, tracing jakos mi delikatniej brzmi. Jak sie nazywa w Polsce numer, ktory dostaje przesylka, zeby mozna ja bylo „sledzic”?
  Waznym narzedziem pracy takiego FBI jest donos ladnie nazywany information lub tip. I zeby nie bylo watpliwosci, jestem jak najbardziej za. Na okolicznosc wydarzen na Kapitolu FBI prosilo obywateli o tip-y. W sumie dostalo ich ponad 150tys.
  Instytucje , ktore maja do czynienia z masowym naplywem tego rodzaju informacji naogol umieja odsiac ziarno od plew. Moj znajomy pracowal w prostym wydziale mieszkaniowym w miescie NY, toc oni maja tam cala komorke zajmujaca sie wylacznie otrzymywanymi informacjami o sasiadach, wlascicielach, wynajmujacych. A co sie dzieje w Immigration!
  W Polsce to ludzie sa inne, az se zajrza do swojej teczki.
  Moj trzeci wpis pod rzad wynika z side affects – dostalam dzisiaj druga szczepionke. Teraz czekam na mgle mozgowa, o ktorej sie naczytalam.

 436. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 0:46
  „I smak tranu ”

  …o Boże…ten tran !
  Co ja musiałem nawymyślać, żeby ominąć tą codzienną ceremonię wypicia łyżki tranu…nie było odwołania.
  Wytargowałem tylko tyle że po przełknięciu, dostawałem na przegryzkę kiszonego ogórka.
  I tak mi zostało do dziś…oczywiście nie z tranem…ale z kiszonymi ogórkami.

 437. …ten tran ciągnął się jeszcze długo za mną…za karę łychę tranu aplikował nauczyciel w szkole, jak poczuł od kogoś smród papierosów…a nos miał czuły…

 438. @Piotr II
  27 stycznia o godz. 0:55

  Ja wytargowałem łyżeczkę słodkiego syropu żywokostowego (?) od kaszlu, który i tak by się zmarnował, bo nigdy nie kaszlałem.

 439. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 1:04

  …smaczkowi sprawie tego tranu w szkole nadawała oprawa egzekucji…nauczyciel dużą brązową butlę tranu trzymał w pokoju nauczycielskim i tam w obecności innych nauczycieli wymierzał karę…niektórzy twierdzili ze tran ma tyle lat co szkoła 🙂

 440. https://www.bitchute.com/video/5v50AaJkiiqu/
  ZOBACZ! MAMY DOKUMENT RZĄDOWY: PROGRAM MASOWYCH SZCZEPIEŃ. ALE KŁAMIĄ!

 441. @zyta2003

  tracing od trace (ślad) więc śledzenie nie musi się tak od razu kojarzyć z chodzącym za tobą tajniakiem 😉
  Nie śledzisz kursów na giełdzie, prognozy pogody czy stanu zakażeń na worldometrze?
  Wyzwól się od takich negatywnych skojarzeń, słowa mają wiele znaczeń.

 442. @Piotr II
  27 stycznia o godz. 1:10

  Brr… Mimo wszystko lepiej niż łyżka oleju rycynowego 🙄

 443. Piotr II i Gajowy
  Tran za papierosy w kiblu
  W mojej szkole można było wybierać . Setka (!) tranu albo żabką na drugie piętro po schodach . Nie trzeba dodawać , ze po żabce człowiek był co najmniej skonany ( konający po żabce ) . Byli tacy co nie dawali rady chodzić przez godzine czy dwie . Wybór był tnp miedzy rzyganiem ( ok 15min) a trzęsącymi się , płonącym nogami ( zajmowali się tym procederem dwaj nauczyciele wf-u, pamiętam ich nazwiska)

 444. duende
  26 stycznia o godz. 16:21

  Kobitko duende ; no i jak ciebie nie lubić , nie dość że czytasz wszystkie
  moje linki to jeszcze piszesz poematy na mój temat .
  Cokolwiek zaczniesz pisać zaczynaj zawsze ode mnie a robiąc mi dobrą
  reklamę będzie dla mnie bardzo miło z tego powodu .
  Już teraz jestem jak gazeta wyborcza nikt mnie tutaj prawie nie lubi
  ale wszyscy czytają i oglądają moje obrazki , ja wiem że to wszystko
  zawdzięczam tylko tobie więc zawsze będę o tobie pamiętał .
  Nie tylko ja się cieszę z tego co do mnie piszesz , cieszy się Lewy ;
  o którym też zawsze pamiętam i wielu innych a Babcia z tego powodu
  popuściła wczoraj aż w majtki tak się cieszyła .

  https://www.youtube.com/watch?v=ueOz2gv7Jbk

  Tu masz linka ode mnie ,na pewno ciebie zainteresuje .

 445. Baby się kłócą i nie tylko , szkoda że nie ma Saldo mortale ; on by to
  całe towarzystwo rozgonił w try miga .

  https://www.youtube.com/watch?v=xjhaA_rRIoM&feature=emb_title

  No i linka o tym nie można zapomnieć .
  Byron Bay ; granice stanowe zamknięte więc wybieram się tam
  na początku marca .

 446. Wymianę Nawalnego za więżniów z Guantanamo… powinien zaproponować Biden Putinowi… Tak sobie myślę prywatnie… świat o Guantanamo milczy jak w czasie II WŚ o KL… czy jak przyzwyczajenie do szubienicy pod ratuszem…

 447. Janusz Palikot na swoim blogu uważa, że opozycja może wygrać z PiS pod warunkiem, że zastosuje proponowane niego metody. Dla pięknoduchów i innych elegantów okażą się -delikatnie mówiąc -kontrowersyjne, dla mnie nie, ponieważ uważam, że już nie czas na „wersal”.
  Cytuję w całości.

  „Trzeba zacząć od tego, że złe informacje rozprzestrzeniają się 10 razy szybciej niż dobre. Po kilku dniach ma to charakter geometryczny. Żadna pozytywna i programowa ofensywa nie ma szans z tym mechanizmem. Jeśli do tego dojdzie, nic nie przebije ilości złych informacji, a także fake newsów. Na tym polega sukces Trumpa i Kaczyńskiego. Wyliczono, że były już prezydent USA skłamał ponad 30 tysięcy razy, z czego połowa przypada na zakończoną niedawno kampanię.

  Jeśli opozycja chce wygrać, to musi zrobić to samo. Biden zwyciężył, bo ilość danych o COVID, umierających Amerykanach, ale również o postępowaniach w sprawie ludzi Trumpa i jego samego czy dziwnych powiązaniach przykryła kłamstwa serwowane przez ustępującego prezydenta. Biden wygrał złymi informacjami o przeciwniku. Inna rzecz, że podanymi bardzo elegancko!

  Tematy dla opozycji:
  1. Kaczyński zaszczepił się jako pierwszy?
  2. Trwają rozmowy Macierewicza z ludźmi Putina ws. Polexitu?
  3. Rydzyk ma dostać jeszcze 300 mln zł?
  4. Kaczyński przekazał Marcie 100 mln zł?
  5. Po następnym zwycięstwie PiS zwiększy inflację, aby obniżyć emerytury?
  6. Powstaje szpital tylko dla działaczy PiS-u?

  I tak dalej. Tematów jest mnóstwo, ale potrzebna jest konsekwencja, nawet najbardziej absurdalna. Nie wygra się z nimi obroną prokuratorów i sędziów oraz innych nielubianych grup. Obrona ta jest potrzebna i słuszna; nie trzeba z niej rezygnować, ale to dopiero połowa drogi do zwycięstwa!

 448. Trump odszedł, ale siermiężny katolicyzm nad Wisłą został… warto na blogu dyskutować, co jest tego przyczyną… na pewno nie coronavirus… siedzimy w Polityce, a nie w Naszej klasie… Tak sobie myślę prywatnie.. od katolika wymagaj więcej… szczególnie nad Wisłą… Katolicy wszystkich obszarów nawracajcie zbłąkane siostry i braci nad Wisłą na drogę 10 przykazań… ! a potem dyskutujmy… a teraz na drogę KONSTYTUCJI… w ramach przyzwoitości… Ktoś Kaczyńskiego i resztę wybiera… po wysłuchaniu głosu z ambony…

 449. Czy o każdego chorego pod respiratorem w kraju walczono jak o Polaka w Anglii… Tak sobie myślę prywatnie o hipokryzji hunwejbinów… wchodzić z butami w praworządność suwerennego państwa… ze swoimi zgonami pod nosem… najwyższymi od zakończenia wojny… bez paszportów do wieczności… i bez kolejki…

 450. @tejot „widzi i słyszy to co chce”
  Nie lekceważyłabym jego roli na blogach, jeśli ktoś po takich dowodach* zaprzecza udziału obcych w przygotowaniu do zamieszek na Majdanie i w konsekwencji do zmiany władz, to oznacza że kłamie z rozmysłem.
  @tejot komentuje na blogach od lat i dzięki swojej sporej wiedzy jest dla wielu autorytetem, czyli w jakiś sposób kształtuje opinię. Coś o czym pisał @maciek.g, to nie musza być poważne tytuły, wystarczy że jakiś tam @tejotopodobny rozpowszechni kłamstwo lub niedopowiedzenie na blogach i wiele osób zgodzi się z jego opinią, to będą ci którzy „widzą i słyszą co chcą”.
  *Poniżej o niebezpiecznych związkach. Ten artykuł bardzo oszczędny i zachowawczy pojawił się kilkakrotnie na blogach Polityki wskazywany przez różnych uczestników, nawet ja sama byłam przekonana że go poleciłam ale zrobiła to przede mną @Kruk.
  Później w wielu mediach mówiono i pisano już o konkretnych pieniądzach.
  https://www.reuters.com/article/us-usa-ukraine-tape/leaked-audio-reveals-embarrassing-u-s-exchange-on-ukraine-eu-idUSBREA1601G20140207
  Nie ma możliwości żeby @tejot przeoczył.

 451. jeszcze o truciu. Brak wiedzy o ilości noviczoka w gaciach Nawalnego koniecznych do chwilowego podtrucia i cudownego ocalenia, oznacza oczywistą niewiedzę w każdym innym temacie. To jest wygodne a co najważniejsze szczere oświadczenie.

 452. U nietrzeżwego nad Wisłą stwierdzono we krwi 10 promili.. czyli dwa razy oszukał zgon… 5 promili… miał tyle szczęścia co Nawalny… Tak sobie myślę prywatnie o podróbach… kiedyś było inaczej… zawartość cukru w cukrze była 100 procent…

 453. @jobrave w ślad za Palikotem poleca makiawelizm w potocznym znaczeniu, jako drogę do sukcesu. Tak jakby było nie dość kłamstwa, obłudy i podstępu wokół – właściwie rzeczywistość jawi się jako jedna wielka afera w negatywnym znaczeniu. Jak sobie @jobrave wyobraża społeczeństwo karmione taką podłością?, przypuszczam że zwycięscy po fakcie wyspowiadają się, umyją ręce i będą mieli czyste konta. Do zapełnienia.

 454. Grzybica po ciele jej się rozlała
  upławy od rana żabcia, sprzątała.

 455. jeszcze o komentowaniu. Zupełnie niedawno Pan Daniel Passent zaskoczył mnie krytyką tekstów jednej z koleżanek – moim zdaniem krytyką nieuzasadnioną, przede wszystkim merytorycznie. Zarzuty o pisanie na temat spraw osobistych mogłyby dotyczyć nieomal każdego uczestnika blogu, także brak odniesień do proponowanego przez Gospodarza tekstu jest grzechem większości. Ja nie zgodziłam się wówczas na te przykre słowa.
  Oczywiście @jobrave nie zrozumiał powiązań tamtego incydentu z moim komentarzem z godz. 7:58 skierowanym do niego po serii wyznań na temat rzeczywistości która go otacza.
  Wygląda na to że panom wolno więcej, a może niektórym wolno więcej – pisać oszczerstwa, grubiaństwa i używać wulgarnego słownictwa.

 456. do @tejota: – czy to może być dowolna liczba? np.„π” z dokładnością 123456789 miejsc po przecinku?

 457. Brak szczepionek nad Wisłą… to jak odłączenie Polaka w Anglii… zmuszanie do samodzielnego bytu… Tak sobie myślę prywatnie… jaki sens ma dorabianie ideologii do postępowań w innych państwa… przez pryszczatą kosmetyczkę…

 458. @olborski

  Żabką na drugie piętro za papierosy? Uff…
  Miałem instruktorkę WF na studiach. Ta kobieta notorycznie zaczynała zajęcia od trzech rund żabką wokół sali gimnastycznej, chyba dla upokorzenia chłopaków, bo przecież nie za karę za gapienie się na jej uda 🙄
  Uda pamiętam do dziś, nazwisko i twarz zatarły się w pamięci…

 459. legat
  27 stycznia o godz. 0:28
  To nie jest perhydrol , a woda utleniona. Perhydrolem to japę byś sobie poparzył bo Perhydrol – ok. 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie. Bezbarwna, bezwonna ciecz o właściwościach żrących wobec tkanek żywych. Na skórze pozostawia martwicze białe plamy. Używany jest także do oczyszczania kości z resztek tkanek miękkich (np. w celu wypreparowania trofeów myśliwskich), jako półprodukt do otrzymywania wody utlenionej itp. Dawniej używany jako rozjaśniacz do włosów.

 460. żabka konająca
  27 stycznia o godz. 9:32
  żabka konająca
  27 stycznia o godz. 9:39

  Mój komentarz
  Żabko, twoje komentarze skierowane w stronę tejota są jak trzy po trzy para piętnaście.
  TJ

 461. Rocznica wyzwolenia Auschwitz… Tak sobie myślę prywatnie… przyzwoici ludzie wiedzą, że to hańba dla ludzkości tolerować obozy i Holokaust… w ramach uber alles…! i w ramach rzekomego zwalczania komunizmu…

 462. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 0:10
  Pamiętam
  Perhydrol wodoru nadtlenek 30% to bezbarwna, bezwonna ciecz o właściwościach żrących wobec tkanek żywych. Produkt posiada właściwości wybielające, bakteriobiobójcze i dezynfekujące. Preparat jest pomocny w usuwaniu trudnych zabrudzeń oraz usuwaniu przykrych zapachów. W aptekach sprzedaje się go w stężeniu 2-3% pod nazwą woda utleniona.
  Tak jak pisałem mama stosowała go do usuwania plam i wybielania , ale szybko niszczył tkaniny.

 463. Choroba Polski to jej polskość.

  Wyjechałem z kraju ponad 40 lat temu. Przed dojściem PiS do władzy myśleliśmy z żoną, że Polska to już będzie wolny świat, że nie będzie znaczenia, czy się mieszka tam, czy w Holandii, czy w Niemczech. A w Krakowie przynajmniej mogliśmy iść do Starego Teatru. Okazało się, że to była tylko iluzja.
  Dlaczego?

  – Podobały mi się wypowiedzi Macrona dla Al-Dżaziry po listopadowym zamachu w Nicei. Powiedział, że państwo i Kościół – jakikolwiek – to dwa odrębne światy, które nie mogą się stykać. Człowiek może wierzyć, w co chce, to jego prywatna sprawa i powinna mu to gwarantować każda konstytucja. Ale Kościół nie może kształcić dzieci, nie może za pośrednictwem państwa wtrącać się w tematy poniżej pasa i powyżej kolan – a to Kościół głównie interesuje, chociaż powinna głowa.
  Moim zdaniem to Kościół jest winny temu, co teraz dzieje się w Polsce. Cały Kościół, nie tylko polski. Bo jeśli jesteś członkiem mafii, to jesteś człowiekiem mafii – nieważne, lepszym czy gorszym. A Kościół to organizacja niedostępna dla prawa, unikająca publicznej odpowiedzialności. Nawet taki ktoś jak ksiądz Dziwisz, który był sekretarzem świętego, ma, jak się dowiadujemy, nieczystą przeszłość, a może i teraźniejszość.

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26712036,kolekcjoner-rafal-jablonka-sztuka-to-chodzenie-po-niebie-do.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

 464. @jobrave
  Mieszkając w Wielkiej Brytanii przyzwyczaiłeś się, że Boris kłamie jak z automatu. Tylko jak się pomyli to palnie coś co obok prawdy leży.
  Nasza córka pastora jest na międzynarodowym parkiecie dotychczas ceniona, pewnie dlatego, że ona wszystkiego nie powie co myśli, ale w zasadzie to myśli to co mówi 🙄

  W zasadzie to w polityce wszyscy kłamią do pewnego stopnia. Nie ma łajdaka w tym biznesie, który nie mija się z prawdą. Ludzina to akzeptuje, zwolennicy i przeciwnicy polityczni. Ale do czasu.
  I wtedy się przelewa. Przestaje łobuz być miarodajny i pada. Ale jeżeli jedno kłamstwo nie pogania następnego, to toto funkcjonuje całkiem nieźle.
  Ale powiedzmy prawdę, tylko w polityce.
  W życiu codziennym natomiast, przynajmniej w moim otoczeniu, jest to absolutne No Go!
  Tak, czegoś takiego nigdzie nie uczą, to się wynosi z domu i nazywa się Kinderstube 🙂

 465. „Goglowskie ” tłumaczenie na polski z którym Gogol nie miał w sensie stopnia zrozumiałości nic wspólnego , niewiele a nawet wcale nie pomaga ale próbować trzeba ( powinno się )

  https://www.msn.com/en-ca/news/technology/mysterious-kick-just-after-the-big-bang-may-have-created-dark-matter/ar-BB1d6NST?ocid=msedgdhp

 466. @żabka konająca w dzisiejszym komentarzu użyła takiej frazy:

  dowolna liczba? np.„π” z dokładnością 123456789 miejsc po przecinku?

  Dla wszystkich osób mających za sobą nauczanie w stopniu wyższym niż średni ta fraza może być przykładem dwuznaczności kwestii dialogowej.

  Sądzę, że podstawową intencją użycia tej frazy jest echo rozumiane jako:
  Pomińmy szczegóły!

  W dyskursie bliskim przewodom sądowym uzasadnienie wyroku może zawierać frazę:
  przeważyły argumenty większej wagi. Bo chodzi o oszacowanie
  rangi wartości zmiennej nie mierzalnej.

  Przykładami takiego zestawień rang mogą być:

  To nie miała być przyjaźń. To miał być interes interes ! ( Rejmont )

  oraz

  Byłego agenta służb specjalnych można spotkać tylko na cmentarzu. powszechne przekonanie wśród doświadczonych

  Natomiast ograniczając się do zastosowań matematyki /i>, to redakcje wydawnictw naukowych korygują takie teksty jak zacytowana fraza żabki.
  A mianowicie stosowane są takie standardy:
  n – dla zmiennej przyjmującej wartości będące liczbami naturalnymi,
  k – dla zmiennej przyjmującej wartości będące liczbami całkowitymi,
  x – dla zmiennej przyjmującej wartości będące liczbami rzeczywistymi,
  z – dala zmiennej przyjmującej wartości będące liczbami zespolonymi.

  Istnieją bardziej subtelne formy uszczególowień i tak na przykład utarł się zwyczaj używania określenia funkcja dzeta (wzbudzająca silne uczucia!!! )

  Konćzę syntezą szczegółową:
  Widzę żabkę konająca na fotelu o numerze pi, co jest przybliżeniem ułamka 22/7 z dokładnością do tysiąca przecinków!

  Wycieranie sobie mordy matematyką i informatyką jest częste wśród osób, które zostały skrzywdzone prze szkoły.

  Gdy się kuzynowi skiepściła komórka, to do serwisu miał 70 km.
  Złościł się bo komórka miała mieć zasięg kilkunastu tysięcy km, a serwis miał być za rogiem.

  Goście i gościowy niechętne pakietom językowym, językom wyświetlania oraz językom wprowadzenia zdarza się mieć liczne wstawki:
  Niestety! Nie mam klawiatury estońskiej!

 467. jobrave
  27 stycznia o godz. 3:52
  Metodą kłamstwa i wszystko dozwolone można wygrać tylko co dalej ?
  Jak potem takim rządzącym wierzyć jak zaczną kłamstwa wychodzić na jaw? To metoda na krotka metę. To metoda Kalego

 468. @maciek.g

  Jak weźmiesz 70-procentowy, to możesz nawet rakiety napędzać, ale pamiętaj o rękawicach 😎
  Polskie tlenione blondynki rozpoznawało się z daleka 😉

  Wodę utlenioną wspominam z sympatią, bo polewanie ran nie bolało, z jodyną było gorzej.
  Pamiętam z dzieciństwa, jak do domu rodziców zapukał obcy chłop w kożuchu i z batem w ręku, i z grzecznym pytaniem, czy nie mamy denaturatu, bo mu się koń skaleczył. Denaturatu nie było, ale matka zaproponowała jodynę. Chłop mrucząc coś pod nosem wziął buteleczkę i poszedł.
  Po chwili matka pchnęła mnie za nim, czy nie potrzebuje pomocy. Krzaki bzu w ogrodzie przed kuchennym oknem zasłaniały widok na ulicę, a ona się zaczęła martwić tym wypadkiem. Zanim obszedłem dom i dotarłem do furtki, chłopa z koniem już nie było, przy słupku ogrodzeniowym leżała roztrzaskana butelka z jodyną… 🙁

 469. Na zrozumienie komentarza blogowego to można liczyć miesiącami i ogólnie zrozumienie obniża klikalność w sposób dramatyczny głównie ujmując to w sferze farsy: Przysięgął, póki siegał!

  https://www.youtube.com/watch?v=EIbuf0iZKq8

 470. Lekcja o numerze przestępnym: ( myślenie o występku jest na blogach cenione wyżej)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zmienna_(matematyka)#Notacja

 471. Macierewicz najbardziej antyeuropejski, antyniemiecki, antyrosyjski i propolski polityk w PiSie
  wg onet.pl o polityku Macierewiczu
  „Po pierwsze, on naprawdę uważa, że wynegocjowany fundusz to oddanie suwerenności Polski Niemcom.
  A po drugie, Antoni chce zemścić się za ostatnie lata politycznego niebytu. Jego kariera zamarła, kiedy stery w rządzie przejął premier Mateusz Morawiecki. A to premier właśnie traktowany jest w PiS jako autor sukcesu brukselskiego szczytu z grudnia – mówi nam jeden z ważnych polityków partii rządzącej.

  Macierewicz faktycznie w opiniach na temat Funduszu Odbudowy się nie hamuje. „To rozporządzenie likwiduje prawodawstwo polskie, uzależnia je od coraz bardziej rozpowszechniającej się ideologii bezprawia i postmarksistowskiej, jaka opanowała Unię Europejską. To rozporządzenie niszczy także dotychczasową strukturę prawną UE. Ono jest swoistym zamachem stanu” – mówił w grudniu w TV Trwam szef podkomisji smoleńskiej o zaakceptowanym przez polskiego szefa rządu dokumencie.
  Według Macierewicza zgoda na coś takiego „otwiera drogę do likwidacji polskiej niepodległości”. „Nawet wtedy, gdy jest ona obwarowana przyrzeczeniami kanclerz Merkel, która tak jak kiedyś caryca Katarzyna deklaruje, że jest to dla dobra Polski” – stwierdził kontrowersyjny polityk.”

  Mój komentarz
  Macierewicz jest przeciwny Funduszowi Odbudowy UE oraz ideologii bezprawia i postmarksistowskiej [ideologii] w UE oraz zamachowi stanu, którym jest „to rozporządzenie” [Komisji Europejskiej]. Macierewicz widzi Angelę Merkel jako drugą carycę Katarzynę likwidującą polską niepodległość.

  Dodając jego wypowiedzi o UE do sukcesów w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej jako wielowybuchowego zamachu na prezydenta RP, widać wyraźnie, ze Prezes Jarosław ma problem ze swoim zastępcą Antonim, z którym nie wiadomo co począć.
  Z jednej strony Antoni, to zasłużony działacz PiSu, prawdziwy Polak, energiczny kreator, architekt kłamstwa smoleńskiego (matka wszystkich kłamstw PiSu, które obezwładniły część opinii publicznej i przyczyniły się do objęcia władzy w Polsce przez PiS). Z drugiej strony, jeśli chodzi o stosunek do władz partii (Prezesa PiS), to Antoni coraz bardziej podnosi głowę i zaczyna bruździć Prezesowi w jego rozgrywkach z UE.

  Co zrobić z tak zasłużonym działaczem partii, patriotą, prawdziwym Polakiem, prawidłowym antymarksistą, antyniemcem i antyrosjaninem? To jest zagwozdka dla Jarosława Ka i jednocześnie wyłożony na tacy następny podarek dla opozycji zajętej przepychankami we własnym gronie.

  Teoretycznie mógłby Prezes orzec – świr i byłoby po sprawie. Lecz co zrobić z głosami, które by się odezwały – zaraz, zaraz, kto tu jest świr?
  TJ

 472. Problemem nad Wisłą jest jakość katolicyzmu, a nie polskość… wierni modlą się o pomyślność papieża z obcego państwa… zamiast o prezydenta tubylców… Tak sobie myślę prywatnie o braku lojalności wobec ziemi, która żywi… czy to nie jest religijne trollowanie…

 473. maciek.g 🙂 Bingo!

  To metoda na krótką metę.
  ****************************
  Mówiąc sportowym językiem :

  Kłamstwo zwycięża w sprincie 😛
  Prawda dopiero w maratonie 🙂

 474. Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty.
  (Terry Pratchett)

 475. Przegląd jutubowych filmików muzycznych doprowadził mnie do stwierdzenia, że dorosły mieszkaniec Singapuru tam urodzony i całe życie tam mieszkający jest zupełnie nieczuły na poetykę drogi dominującą w kulturze masowej USA.

  Koleżanka na marginesie w niedawnym tutejszym komentarzu odzuciła singapurski zamordyzm.

  A ja mam wrażenie, że Prawo i Sprawiedliwośc nie zrozumiało poniżej wsakazanej piosenki Andrzeja Sikorowskiego. Gdy suweren dostanie kopniaka sprawianego przez kredytodawców, to poprawią mu sie zdolności umysłowe oraz upiękni życie uczuciowe.

  https://www.youtube.com/watch?v=3teXdQgAUhg

 476. Przestęp..ny ale nie karalny proceder..
  „Wygląda na to że panom wolno więcej, a może niektórym wolno więcej ”
  ……………..
  Tylko dlaczego panie starają się za wszelka cene zwrócić uwagę tych niektórych , na siebie i dziwnie w nich i ich „przemyślanej wulgarności” gustują ?
  Myślenie o występku czy odrobina perwersji na codzien ?
  ( syndrom damskiej szatni ?)

 477. „Wygląda na to że panom wolno więcej, a na pewno niektórym wolno więcej ”

  https://wyborcza.pl/7,75398,26723027,pis-msci-sie-za-skok-i.html#s=BoxOpImg11
  Komentarze pod , jak zwykle godne polecenia

 478. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 11:47
  Było zupełnym nieporozumieniem polewanie ran jodyną . Ona tak jak większość silnych barwników jest bardzo silnie bakteriobójcza, ale tez toksyczna. Dlatego powinno się ja odkażać skorę wokoło rany, bo wnikając w ranę robi więcej szkody niż pożytku. Co innego woda utleniona , ta działa powierzchniowo i szybko tlen atomowy z niej ucieka – stąd te bąbelki. Bakterie które w przypadku zranienia mogą spowinować zakażenie zlikwiduje.

 479. Czy Ukraina przetrwa zimę a może zrobią drugi majdan , tym razem
  bez snajperów .

  https://life.ru/p/1362432

 480. Ludzie sobie Gadu-Gadu ,a w Davos pani M. opowiada jak ma być – włosy /ten kto jeszcze ma/ na głowie się jeżą.
  Bill G. wie takie rzeczy o których 1,5 roku temu najtęższe głowy pojęcia nie miały. Skąd on ma te wiadomości?
  La sciate ogni speranza….

 481. Sanepid Jelenia Góra OBYWATELSKIE aresztowanie Dyrektorki za prześladowanie restauratorów i hotelarz .

  https://www.youtube.com/watch?v=s9XHpF7d2WE&feature=emb_title

 482. @maciek.g

  Nikt jodyną ran nie polewał, wystarczył kontakt z brzegiem skaleczenia albo sama wizja kontaktu, żeby tego nie lubić.
  Teraz są preparaty jodowe, w których można kąpać skaleczenia bezboleśnie i bez szkody.
  Jodyna była roztworem alkoholowym.

 483. bezdomny
  27 stycznia o godz. 11:40
  O córce pastora wypowiedział się niegdyś b.konkretnie i dobitnie Oskar Lafontaine w rozmowie z politykiem
  CSU.

 484. @zezem

  Skąd on (Gates) ma te wiadomości?

  Jak to skąd? On je ściąga z cudzych głów za pomocą chipów i technologii 5G 😎
  Dlatego niejaki Optymatyk tak się boi, a świadomi niebezpieczeństwa foliarze wykupują rolki z alu-folią.

 485. Gajwy,
  a ja się nie przejmuję i po zaszczepieniu (jeśli doczekam) to zdezynfekuję zużytą wykałaczkę jodyną i czipa wydłubię. Żadne Gatesy nie będą mnie inwigilować! I będę wolny od czipa jak Optymatyk.

 486. @GajowyM.
  27 stycznia o godz. 14:12
  Jak to skąd? On je ściąga z cudzych głów za pomocą chipów i technologii 5G
  Eeee…tam…przeceniasz. Kiedyś w wywiadzie przyznał się rozbrajająco, że nie rozumie pewnych funkcji i do czego one służą w „Word’dzie”. A teraz on i chipy…

 487. @legat

  To będziesz w lepszej sytuacji niż O. On będzie jeszcze musiał się ukrywać przed łapanką, a ty, choć zaszczepiony, wymkniesz się gatesowskim radarom bez kupowania lewego zaświadczenia, które, choć polskie, drogie jest, jak donoszą norweskie media 🙄

 488. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 14:08

  Mechanizm działania alkoholowego roztworu jodyny polega na denaturacji białek bakterii i grzybów. Jodynę w postaci nierozcieńczonej można stosować jedynie na nieuszkodzoną skórę. Bezpośrednio na rany, otarcia czy oparzenia należy stosować jodynę w postaci rozcieńczonej lub wodne roztwory jodu.

  Jodyna sprawdza się zatem jako środek odkażający np. pola operacyjnego, natomiast w zetknięciu z uszkodzoną skórą powoduje pieczenie, ból, silne podrażnienie. Stosowanie jodyny na większą powierzchnię uszkodzonej skóry może skutkować zatruciem jodem, ponieważ przy przerwaniu ciągłości skóry jod wchłonie się do wnętrza organizmu.

 489. żabka konająca
  27 stycznia o godz. 9:32

  „[…]Oczywiście @jobrave nie zrozumiał powiązań tamtego incydentu z moim komentarzem z godz. 7:58 skierowanym do niego po serii wyznań na temat rzeczywistości która go otacza.[…]”.

  Oczywiście, że nie zrozumiałem, ale postanowiłem, że zrobię wszystko, żeby zacząć rozumieć, bo chcę. I mocno wierzę, że mi się to uda, choć przyznam – to jedno z najpoważniejszych, jeśli nie najpoważniejsze wyzwanie w moim dotychczasowym życiu. Liczę jednak na swoje doświadczenie w tym względzie, albowiem, jako wczesny, bo 16-letni młodzieniec próbowałem się przebić przez Cortazara i trudno było, ale udało się, potrzebowałem jednak na to prawie 10 lat. Później był Proust -sześciokrotnie, ale też się wreszcie udało, udało się też z Krishnamurtim, Lacanem i wieloma innymi. Teraz zmagam się z Davidem Grosmanem, ale jestem już bliski sukcesu.
  Wiem, że nie będzie łatwo, bo Twoje wpisy są jednak bardziej wyrafinowane, hermetyczne, wysublimowane, niż twórczość wymienionych wyżej facetów. Zdaję sobie sprawę, że Twoje publikacje obfitują w ukryte diapazony, których wielość jest tajemnicą. Domyślam się, że przejście jednego jest kluczem do następnego, ale jakaż to radość z tych podróży, tego odkrywania! Tylko skończą Grosmana i już biorę się za studiowanie Twojej twórczości. Tym razem bardzo staranne, bo czuję, że każde słowo, ba -każda litera ma znaczenie!

 490. @jobrave 27 stycznia o godz. 14:45

  Tylko ostrożnie i w małych dawkach. Ja kiedyś zagłębiłam się w jej tfurczość na blogu pana Guetty i bardzo szybko zaniemogłam ze śmiechu – łzy śmiechu ciurkiem płynęły mi po twarzy. I w dodatku rozbolał mnie brzuch. Więc uważaj i nie przesadzaj z tą lekturą!

 491. Kolega guzdra mnie dziś ukontentował moją ulubioną krakowską piosenką.
  Co z niej zrozumie PiS – rzecz to inna

 492. „Rzepa”
  Można sprawić, by podróżowanie nie było atrakcyjne i przyjemne, choćby przez kwarantannę – miała powiedzieć Angela Merkel w rozmowie telefonicznej szefami frakcji parlamentarnej CDU/CSU.
  Powoli przypomina mi to Waltera U. anno 1961 I znamienny wywiad z w.w. z roku 1991.

 493. @maciek.g

  A znasz jodopowidon? Rozpuszczalny w wodzie kompleks jodu z poliwinylopirolidonem? Bardzo dobry środek antyseptyczny, bezbolesny.

 494. Na marginesie
  27 stycznia o godz. 14:53,
  Dzięki za ostrzeżenie, bo ja zachłanny jestem. 🙂

 495. a ja się nie przejmuję i po zaszczepieniu (jeśli doczekam) to zdezynfekuję zużytą wykałaczkę jodyną i czipa wydłubię.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Nic nie wydłubiesz , bo to będzie smart chip i wydłubać się nie da
  jedyne co będziesz mógł zrobić to uciąć rękę .

 496. W Hameryce zaleca się również noszenie maski na tył głowy
  w przypadku ataku corona wirusa z tyłu , do Polski dotrze to też niebawem .

  https://anti-empire.com/cdc-recommends-also-wearing-face-mask-on-back-of-head-in-case-coronavirus-attacks-from-rear/

 497. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 15:19
  Tu ne chodzi ogól (hoc on zazwyczaj o czymś ostrzega). a o toksyczność jodu

 498. Pozwolę sobie wepchnąć się pomiędzy wodę utlenioną oraz perhydrol (od stężonego po rozcieńczony), a wepchnę się z gencjaną bardziej znaną, jako „fiolet”.
  W czasach mojego dzieciństwa ofioletowane zranienie było przedmiotem dumy ofioletowanego i jednocześnie przedmiotem zazdrości nieofioletowanych, oraz szacunku. Ta duma, zazdrość i szacunek, występowała – rzecz jasna – wśród dzieci. Działo się tak, ponieważ, z niewiadomych powodów, rana potraktowana gencjaną wydawała nam się raną najwyższej rangi, poważną, bolesną. Polane fioletem kolano, czy inna nieintymna, a więc widoczna część ciała sprawiało, że sprawiało, że właściciel chodził w tym czasie glorii bohatera, dopóki rana się nie zagoiła. Gencjanę przebijał zielony płyn, którym smarowano rany pooperacyjne. Miałem przyjemność raz mieć taką ranę wskutek wycięcia wyrostka robaczkowego (wtedy mówiło się: „ślepej kiszki”) i przebiłem tym wszystkich fioleciarzy. Była w tym jednak pewna niedogodność – za każdym razem musiałem to miejsce odsłaniać.

 499. Grabarze nie byli zadowoleni kiedy dodawano zieleń brylantową do spirytusu etylowego z opcją odkażania rąk… Tak sobie myślę prywatnie o pozytywnych stronach PRL-u…

 500. Ta ja pamiełtam jak ta bomba atumowa wybuchła w Czarnubyle u ruskich. Wtenczas dzieciom dawali płyn z Jugola żeby pili żyby si te atomy jich ni czepiali bu jak si czepi to zara ma bedzisz mjał raka. Mujego szwagra Tadka Plujczaka dzieci tyż musieli si tegu jugola napić żyby zdrowe byli. Tadyk gada żyby my si tyż napili na wszelki słuczaj. Tylku pudwujne dawkie. Dzieci płakali ali wypili a my nie mogli i Tadyk gada żyby z wódkom pumjeszać. Ta i pumjeszali my i wypili. A późnij moja baba gadała z Dankom Kutasikowom co pilingniarkom była u Uśrodku Zdrowja w Gruszczyni i una mówiła ży to nie był płyn z Jugola tylku zwykła judyna co si na kulano leji jak skury zedrzysz. Tak nas kumunisty uszukiwali i Cały Marud Polski!!!!!!!!!!!!!!!Ali bynajmiej my sy kiszki zdystenfekuwali i szkudliwy batyrie wytłukli bu judyna ich tłuczy!!!!!!!!

 501. jobrave
  27 stycznia o godz. 16:14

  „Violet de Paris” można zmyć ze skóry za pomocą soku z cytryny
  Jak juz swoje zadanie spełni

 502. Jako ateista, nigdy nie myślałem, że będę się w czymś zgadzał z księdzem, a tu masz, akurat w tej materii, bo nie ducha, myślę tak samo.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/podolski-jak-kapelan-antycovidowcow-neguje-pandemie-opinia/bc0r6n3,79cfc278

 503. Niemoc zwana epidemią, to kara boska za grzechy… nie przewiduje się szczepionek jedynie modlitwę i pokutę… Tak sobie myślę prywatnie… duchowni to czują…

 504. Miałem w pracy kolegę który przesadnie dbał o higienę i nawet drzwi do ubikacji otwierał przez chusteczkę czy papier i wciąż chorował , a jego koledzy którzy nie przesadzali nie. Czyli nie tędy droga. Doświadczenie mówi, że zazwyczaj najkorzystniejsza jest (tak jak to twierdzą Chińczycy) droga środka
  To samo wg mnie dotyczy polityki. Skrajne poglądy wdrażane w praktyce zawsze źle skutkowały.

 505. Perfidia gangsterskiej firmy Pfizer jest coraz częściej demaskowana jest tu na blogu oraz przez naukowców na fejsbuku.

  Pfizery notorycznie nie dotrzymują umów, wypuścili w świat produkt, którego nawet w porządnej skrzynce na lody Calypso nie można trzymać. Blokują też świetną szczepinkę rosyjską, która w połączeniu z Astra-Zeneca jest efektywna w 90 %.

  Dokopano się również do sedna sprawy. Otóż mi mili, szefem geszeftu Pfizer jest niejaki Albert Bourla. Nie dość że Grek, to do tego jeszcze Żyd! Ale to nie koniec dramatu: Bourla jest z wykształcenia … weteryniarzem, co w biały dzień demaskuje jego zwierzęce instynkta oraz próbę wszczepienia nam koziego mRNA.

 506. Optymatyk
  27 stycznia o godz. 17:03
  Ty na prawdę zgadzasz się z tym, że uczestniczki kobiecych protestów są „strajkująco-bluzgającymi baba Jagami”, „Gazeta Wyborcza” „antypolskim szmatławcem”, głosujący na Aleksandra Kwaśniewskiego „zakałami Narodu Polskiego” a Jerzy Owsiaka to diabeł i też wzywasz do „zdelegalizowania kodziarstwa”, wspierania nacjonalizm itd?

 507. @maciek.g

  Otwarta rana nie jest jak gąbka wchłaniająca wszystko, czym ją polejesz. To z niej się sączy…
  Aby zatruć się jodem, należy go zażyć doustnie lub wstrzyknąć domięśniowo lub podskórnie.
  Poza tym chyba nie stosuje się dziś jodyny z 50-proc. etanolem 🙄 ani nie leje środków antyseptycznych na otwarte rany.

 508. TK opublikował uzasadnienie do wyroku. Rząd zamierza opublikować wyrok. Kobiety zostaną pozbawione do prawa do przerywania ciąży. Tyle ze świata rodzimej polityki.

  Teraz przejdę do meritum. Wczoraj wieczorem, jak zwykle po szczypcie Studia 202 we wrocławskim radiu, rozpoczęła się audycja INTYMNIE. W gronie realizatorów zabrakło tym razem kobiety, która się rozchorowała, a panowie pewnie korzystając z okazji zaczęli rozmowę o sile męskiego nasienia. Naukowe badania wykazały, że plemniki straciły dwie trzecie na żywotności od czasu, gdy my byliśmy jeszcze młodzi. Przyczyną jest zanieczyszczenie środowiska. Drobiny plastiku wżerają się w ludzkie organizmy, nawet w płodach jest jakaś część tej nieożywionej materii. Niedługo mężczyźni nie będą zdolni do zapłodnienia i kobiety nie będą zachodziły w ciąże. Sprawa sama się wyjaśni i żadne polityczne protesty nie będą potrzebne

 509. duende
  27 stycznia o godz. 17:39,
  🙂 🙂 🙂
  Brawo za to i za całokształt. 🙂

 510. maciek.g
  27 stycznia o godz. 17:02

  jobrave
  27 stycznia o godz. 16:14

  „Violet de Paris” można zmyć ze skóry za pomocą soku z cytryny
  Jak juz swoje zadanie spełni
  ____________
  Zgadza się, tylko że owych czasach cytryny pojawiały się raz do roku, przed świętami BN. 🙂

 511. Wiele osób może być uzależnionych od nowych wiadomości, a niektórzy chcą się podzielić takimi wiadomościami koniecznie na blogu, ale czy rzeczywiście można bezkrytycznie przyjmować jakąkolwiek wiadomość, czy raczej odnosić się do nich nieufnie.
  Od czasu jak coś tu staram się napisać, żadna polityczna wiadomość nie zmieniła mojego położenia, a przecież wiele przeczytałem z zainteresowaniem. Sądzę też, że moje wpisy niczego w waszym postępowaniu nie zmieniły, chociaż wiele razy apelowałem o uwagę na drogach i przejściach dla pieszych i nie tylko, ale wszędzie gdziekolwiek jesteście i czymkolwiek się poruszacie, uwaga powinna być skupiona celem zachowania bezpieczeństwa zdrowia i życia. Noszenie maseczek i zachowanie odległości, a nawet samoizolacja czasami nie jest ogólnie biorąc przestrzegane, a przecież może chronić i ochronić przed zakażeniem.

  Ukazała się zapowiadana książka „Mein Kampf. Moja walka. Edycja krytyczna” w polskim przekładzie Eugeniusza Cezarego Króla. W telewizji rozmowa z autorem i pytania po co nam to? Cena przystępna około półtora setki

 512. GajowyM.
  27 stycznia o godz. 17:47
  Oczywiście, że dziś nie leje środków antyseptycznych na otwarte rany. Wiedza poszła mocno do przodu. Skóra jest dobra bariera , ale gdy jej brak są problemy. Stąd te zakażenia.
  Masz tu nowoczesną ulotkę na temat stosowania jodyny

  Dawkowanie
  Zewnętrznie, miejsca otarć i okolice rany przemyć wacikiem nasączonym preparatem.
  Zastosowanie
  Dezynfekcja skóry i otarć naskórka.
  Treść ulotki
  1. Co to jest lek Jodyna i w jakim celu się go stosuje
  Lek odkażający.
  Wskazania: dezynfekcja skóry i otarć naskórka.
  2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Jodyna
  Ostrzeżenia:
  nie stosować bezpośrednio na rany, chronić oczy.

 513. # We Remember

 514. Nie kończy się zaśmiecanie polskich lasów. Im dalej w las, tym brudniej, słyszymy z telewizora i widzimy jak nierozsądni obywatele wywożą i wyrzucają śmieci do lasu. To tylko ci nagrani przez foto-pułapki. Płacimy za śmieci coraz drożej, ale to nie powód do ogólnego śmiecenia.
  Często widzimy porzucane jednorazowe maseczki, a przecież można do kubła na odpady.

 515. Dla mnie były prezydent Komorowski ma rację cytuje
  :Myślę, że pani Przyłębska z panem prezesem Kaczyńskim uzgodnili, że na przełomie stycznia i lutego Trybunał Konstytucyjny ogłosi swój wyrok. I tyle. I ona to już robi. Nie sądzę, żeby w grę wchodziła jakaś chłodna kalkulacja”. Były Prezydent RP uznał, że PiS realizuje pewien plan i chcą po prostu postawić na swoim.

 516. Ci co doszukują się jakieś kalkulacji politycznej JK po prostu przeceniają prezesa PiS. On po prostu czuje się dyktatorem i działa z pozycji siły

 517. Rozmowa z autorem? No, no. A na którym programie? Czego ta polska telewizja nie zrobi dla oglądalności.

 518. Toruń: „Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”

 519. Jeśli na cztery dni przed zakończeniem okresu obowiązywania obecnych obostrzeń nie ma nawet informacji o dniu i godzinie konferencji, na której rząd ogłosi hotelarzom czy restauratorom decyzje dla wielu będące kwestią być albo nie być, to znaczy, że walką rządu z epidemią włada chaos. A to nie wróży nam dobrze.

  https://www.rp.pl/Komentarze/210129413-Artur-Bartkiewicz-Czy-rzad-walczy-z-epidemia-w-oparciu-o-zle-przeczucia.html

 520. @maciek.g
  27 stycznia o godz. 17:41
  Przeczytaj jeszcze raz, co było napisane w podanym linki i nie manipuluj moim wpisem.

 521. maciek.g
  27 stycznia o godz. 21:02

  „Jeśli na cztery dni przed zakończeniem okresu obowiązywania obecnych obostrzeń nie ma nawet informacji o dniu i godzinie konferencji, na której rząd ogłosi hotelarzom czy restauratorom decyzje dla wielu będące kwestią być albo nie być, to znaczy, że walką rządu z epidemią włada chaos. A to nie wróży nam dobrze. ”

  …nie za dużo wymagasz od rządu ?…
  że niby ma z czymś walczyć ?… z epidemią ?…no co ty ?…
  Nie zawracaj rządowi głowy…Rząd na razie będzie zajęty…będzie się po ulicach ganiał z kobitami…

 522. Optymatyk
  27 stycznia o godz. 21:14
  To co było w tym linku wskazuje jedynie na fakt, że ten człowiek jest niezdrów na umyśle, a kogoś takiego trudno uznać za autorytet. Po co się na takiego durnia powołujesz?

 523. @maciek.g
  27 stycznia o godz. 21:45
  I znowu udajesz czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. W tej, a nie innej materii się z nim zgadzam. I tyle i aż tyle i nie ma to nic wspólnego z jakimiś autorytetami, szczególnie dla mnie. Nie mieszaj pojęć.

 524. maciek.g

  Ty chyba siłą rozpędu piętnujesz Optymatyka za lansowanie na blogu emerytowanego proboszcza Kneblewskiego – aktualnie kapelana Konfederatów Bosaka i antyszczepionkowców.

  Sytuacja się przecież zmieniła przez niedobory szczepionek i w sumie należałoby podziękować Optymatykowi, Bosakowi i Kneblewskiemu za to, że nie dość iż sami deklarują rezygnację ze szczepień to na dokładkę robią co mogą by innych zniechęcić do szczepienia.
  Maćku,g, mnóstwo ludzi chce się szczepić i brak dla nich szczepionek. Im więcej zwolenników Kneblewskiego zrezygnuje tym większe szanse, że dla tych którzy chcą się szczepić szczepionek nie zabraknie.

  Poza tym lansowanie Kneblewskiego jest cenne bo on ma mentalność i inteligencję typowego proboszcza. Z tej racji, że jest na emeryturze nie musi się już hamować i prezentuje, odsłania w pełnej krasie poglady swego środowiska. Odsłania to z czym oni się najczesciej kryją. Ludzie mają prawo wiedzieć jak to z proboszczami jest i dobrze, że Kneblewski im to dobitnie uświadamia.

 525. @maciek.g
  27 stycznia o godz. 21:45
  Uważasz się za swego rodzaju autorytet w sprawach zdrowia psychicznego?
  On, jako religiota, rzeczy, o których wspominałeś, traktuje po swojemu, czyli po katolsku, i nie ma w tym nic dziwnego.
  Natomiast jego zdanie o politycznie rozbuchanej pandemii strachu i związanego z tym pseudomedycznego eksperymentu medycznego jest zbieżne z moim.
  I bynajmniej nie choruję na nic, od kiedy jestem na „żywieniu optymalnym”(23 lata), wiedząc (nie wierząc z bajdury rządowych kmiotów profesorskich), że tylko wysoka sprawność biologiczna układu obronnego daje radę każdemu z zagrożeń zewnętrznych dla zdrowia. Takich jak ja jest w kraju już ok. 3 mln, którzy na pewno nie poddadzą się tej powszechnej nagonce + kilkanaście mln sceptyków z innych powodów, nieuznających tej hucpy, na naszym społeczeństwie. Czy to wystarczająca argumentacja?
  Ty się zaszczep, nic mi do tego, tylko odwal się ode mnie i takich jak ja, co tego nie zrobią. OK!?

 526. Piotr II
  27 stycznia o godz. 21:19
  Coś mnie się zdaje, że nie tylko kobiety będą demonstrować. Obecnie chętnych na to jest znacznie więcej rożnych grup społecznych

 527. Optymatyk
  27 stycznia o godz. 22:11
  Czy ja ciebie namawiam na szczepienie? Jak nie chcesz nie musisz. Znam trochę, tak jak to nazwałeś religiantów i naprawdę nie wypowiadają takich idiotyzmów jak ten z tego artykułu. Ogromna większość wcale nie jest przeciw szczepieniu się , ba wręcz chcą to zrobić jak najszybciej.
  I jest odwrotnie niż piszesz, to właśnie ty próbuje tu przekonać innych do swego poglądu na sczepienia. Robisz to jednak bardzo prymitywnie bo takie artykuły jak ten o którym rozmawiamy nie dają szansy by kogokolwiek przekonać

 528. @maciek.g
  27 stycznia o godz. 22:16
  Oby jak najwięcej, oby. Czara goryczy się musi w końcu przelać i „Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”. Pisałem już wiele lat temu zaraz po przejęciu (nie)rządów przez obecny obóz polityczny, że bez jakiegoś siłowego rozwiązania się nie obędzie. A to czy poleje się krew, to zależy od obecnego nadprezydenta, nadpremiera i nadprezesa, czyli takie go naszego kurduplowatego zaplutego karła reakcji katolickiej „generalissimusa” kaczokota z ŻOLIBORZA. Z WIELU WYPOWIEDZI OBECNEGO UKŁADU WŁADZY WYNIKA JASNO, ŻE DĄŻĄ DO ZWARCIA. Bezczelność, chamstwo, poczucie wyższości i religijny fundamentalizm wszystkich piślaków wypowiadająych się w jakiejkolwiek TV, przy pełnym wsparciu kościoła, nie pozostawia wątpliwości i złudzeń.
  Tako rzecze Optymatyk

 529. Bar Norte
  27 stycznia o godz. 22:07
  Chyba nie bardzo znasz proboszczów, bo ja trochę z racji tego, że żona ma bardzo zaangażowane religijnie przyjaciółki miałem okazję z nimi rozmawiać i stwierdzam, że ten Kneblewski jest jednak w mniejszości .
  Większość odwrotnie niż Kneblewski chce się szczepić. Proboszcza kiedyś zgasiłem jak zaczął się żalić jest wielu księży którzy głosują na PO. Mówiąc a dlaczego mają nie głosować, przecież nie widać by PO działo przeciw kościołowi. I już był to koniec rozmowy o polityce.

 530. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-galerie-handlowe-hotele-i-restauracje-jakie-sa-planowane-zmiany-rzadu/p0ts2j4,79cfc278
  właściciele pensjonatów, hoteli, restauracji i barów będą musieli czekać na otwarcie przynajmniej kolejny miesiąc – tak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu.
  ……………………..
  Oni już na nic nie czekają, po prostu się otwarli i jeszcze więcej otworzą.

 531. Optymatyk
  27 stycznia o godz. 22:36
  oni wg mnie nie dążą do zwarcia ,ale oderwali się od rzeczywistości i kombinują jak poprawić sobie spadające poparcie. Jednym ze sposobów ma być nieustępliwość i twardość władzy. Oni Naiwnie myślą że maja poparcie w policji i w wojsku (bo przecież mają swoich na dowodzeniu. To znów wskazuje że bujają w obłokach. Jak widać podporządkowywanie prokuratorów i sędziów idzie im jak po grudzie.
  Ten protest co wywołali może ich dużo kosztować. Policja jakoś zachowuje się inaczej niż podczas poprzednich protestów – to też daje sporo do myślenia.

 532. duende
  27 stycznia o godz. 17:39

  Kobitko duende ; jak to łatwo manipulować ludźmi pod warunkiem że
  się wie jak to robić . Wiedziałem że tym razem nie odezwiesz się do
  mnie ani słowem i dokładnie tak zareagowałeś .
  Tym razem nie dostaniesz linku bezrobotny króliczku .

 533. @maciek.g
  27 stycznia o godz. 23:01
  O czym oficjalnie się nie mówi, ale w całej Polsce powoływane są jawnie antyrządowe stowarzyszenia jak np. „Pancerni Poznań”i już mają swoje małe zwycięstwa. Pełno jest filmików o tym na YT. Coś się święci nieciekawego dla tej władzy i to są w przewadze antycowidowcy.

 534. maciek.g

  Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że proboszczowie chcą się szczepić.
  Z czasów przed upadkiem Sanepidu, gdy jeszcze prowadzono wywiady epidemiczne i lokalizowano ogniska zakażeń, przed erą transmisji poziomej, pamietam, że sporo ich było w kosciołach i klasztorach. Wiecej niż w innych kulturowych placówkach. To wskazuje, że księża i zakonnicy mają niefrasobliwe podejście do epidemi. Wyraża ten ich dystans wobec epidemii również niezastosowaniu wobec kk pełnego lockdownu na skutek jego interwencji.
  Można więc stwierdzić, że księza i zakonnicy podchodzą do obostrzeń, które realnie są jedyną drogą jej powstrzymania podobnie niefrasobliwie jak ty. Zresztą liczne przykłady wskazują, że do lockdownu podchodzą krytycznie doprowadzajac do przepełnienia świątyń ponad nakazane normy i lekceważą zalecenia higieniczne podobnie jak restauratorzy, branża fitnes czy inne sektory w których imieniu na blogu piszesz.

  Zresztą oświadczenie Episkopatu w sprawie szczepień też miało charakter niejasny, dwuznaczny – z uwagi na płody z aborcji używane w technologii wytwarzania szczepionek. Pisałem o tym niejednokrotnie na blogu.

  Tak więc nie wiem na czym się realnie opiera twoja teza o tym, że proboszcz Kneblewski jest w mniejszości.

 535. Mnie to przestało już interesować , moja decyzja jest nie zmienna
  i taka pozostanie bez względu na wydarzenia – nie szczepię się i już .

  https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-skad-tak-duza-liczba-zgonow-ukryte-ofiary-covid-19

 536. Dlaczego w lokalu gastronomicznym zagrożenie jest większe niż w kościele… Tak sobie myślę prywatnie o liturgii spożywania darów boskich… po modlitwie przy stole…

css.php