Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Przemysław Czarnek

16.02.2021
wtorek

Czarnek wywraca szachownicę

16 lutego 2021, wtorek,

Minister Przemysław Czarnek przypomina gracza w warcaby. (Szachy wydają mi się za trudne, bo każda figura porusza się inaczej i jest dużo reguł do przestrzegania). Otóż nasz warcabista lubi od czasu do czasu awansować pionka na damkę, ba, dużo pionków na dużo damek. A gdy i to nie pomaga wygrać, wywraca szachownicę. Gdy zdumiony partner i publiczność protestują, odpowiada: „Ja gram tylko w to, w co wygrywam”.

Ostatnio minister wywrócił do góry nogami stolik, na którym leżał obowiązujący w Polsce od lat system ewaluacji punktowej publikacji naukowych. Im wyżej cenione czasopismo, np. „Nature”, tym więcej punktów i pieniędzy dostawał autor i jego uczelnia. Mister Twister zrobił, co chciał. Jedne czasopisma dopisał (wraz z liczbą punktów), innym podwyższył punktację, jeszcze inne pominął mimo rekomendacji uczonych.

Dziwnym trafem punktów dosypał bliskim swojemu sercu, a więc czasopismom wydawanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski (którego wychowankiem i ostoją jest on sam, czyli minister), czasopisma katolickie, a nawet (bez krępacji) te, w których sam publikował. Wśród dopisanych są także czasopisma, które trudne uznać za periodyki naukowe. W sumie – żenada.

Oczywiście, decyzje Czarnka wywołały sprzeciw jako stronnicze (minister nie ukrywa swoich przekonań religijnych), niekonsultowane np. z Komisją Ewaluacji Nauki oraz nieuzasadnione. O rozdziale Kościoła i państwa nie warto wspominać. Odezwały się także odpowiednie gremia. Komitet Nauk Prawnych PAN wyraził ostry sprzeciw, potępił „arbitralny”, sprzeczny z prawem i „władczy” krok ministra. Ponad 70 czasopism zostało dopisanych, ponad 200 „awansowanych na damki”. Na przykład „Teka Komisji Prawniczej PAN w Lublinie”, wydawana przez absolwentów KUL, dostała aż 100 punktów (do tej pory 40). Pismo absolwentów i przyjaciół Wydziału Prawa KUL awansowało z 20 do 70 punktów. Nie „awansowano” czasopism, które zdaniem odpowiednich gremiów naukowych na to zasługują. Zniekształca to przebieg kariery naukowej i awansów, „skłaniając młodych pracowników ku koniunkturalizmowi” (ależ o to chyba chodziło!). Dodajmy, że w ślad za punktami idą pieniądze! W komentarzu Onetu czytamy, że to „największy skandal w polskiej nauce”.

Hierarchia ważności wydaje się następująca: 1) Pan Bóg, 2) Lublin, 3) KUL, 4) Przemysław Czarnek. Głosy oburzenia mogą iść pod niebiosa. Doświadczenie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, TVP i wielu innych wskazuje, że może protestować Europa, Komisja Wenecka i Akademia Nauk – wszystko to spływa jak woda po kaczce.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 272

Dodaj komentarz »
 1. Budowa PKNP się posuwa

  Ostatnio brakuje mi opinii symetrystów, że tak właśnie robiła Platforma. Czyli, że PO = PiS.

 2. Dodajmy, że minister Czarnek punktuje również wydziały uniwersytetów. Bardzo wysoką liczbę punktów otrzymały właśnie wydziały teologiczne. Ponieważ od liczby punktów zależy finansowanie uczelni, zatem uczelnie będą się bardzo starać, żeby pozyskać taki wydział – tam gdzie go jeszcze cudem nie ma.

  Teologia królową nauk! Czyż trzeba dodawać, że publikacje z zakresu teologii warte są tyle, co z fizyki i chemii?

 3. Kościelny “wyrok” w sprawie Dymera został prędziutko utajniony. Zdziwko? No chyba jednak nie.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26796499,sad-koscielny-wydal-wyrok-kilka-dni-przed-smiercia-ks-dymera.html#s=BoxMMt1

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. P.S. Wybrany komentarz:

  Nowa choroba purpuratów nazywa sie –

  ZDYCHAWKA PEDOFILSKA.

 6. Piotr II
  16 lutego o godz. 13:52

  „Tabletki na kowida kosztuja grosze”
  ,,Jak kosztują grosze to nikt nie kupi….”
  Monopole wola sprzedawac Remdesivir za 3 tysiace dolarow,
  niz Ivermecin za 3 dolary.
  Doktor Wlodzimierz Bodnar z Przemysla ma z takiego samego powodu klopoty z Amantadyna.

  Ja pamietam rady milosciwie nam kiedys panujacego prezydenta Komorowskiego
  – zmienie prace i wezme kredyt.

 7. https://www.globalresearch.ca/death-master-germany-again/5737331
  Autor tego komentarza podziela opinię prawnika dr Fuellmicha i jego zespołu, że ten śmiertelny ludzki eksperyment ze szczepieniami, który z pewnością nie jest odosobnionym przypadkiem w Berlinie i Niemczech i jest ukrywany przez środki masowego przekazu, musi zostać jak najszybciej przerwany. jak to możliwe. Nasi ojcowie, matki i dziadkowie nie są ludzkimi królikami doświadczalnymi zboczonych psychopatów we współpracy z Big Pharma.

  Nie dajmy się już dłużej onieśmielać tej wielowiekowej diabolicznej „gry” ze strachem przed władcami i odrzućmy dziś naszą religijnie uwarunkowaną wiarę w autorytet i odruch posłuszeństwa! Miejmy odwagę użyć własnego intelektu i przeciwstawić się krzyczącej niesprawiedliwości!

  Jeśli natychmiast nie powstrzymamy tej zbrodni przeciwko naszym starszym krewnym i współobywatelom, a także całej ludzkości, to my, młodsi, będziemy oczywiście następnymi ofiarami.

  Nie mamy więcej czasu do stracenia!

 8. Optymatyk
  16 lutego o godz. 20:06

  7 miliardow ludzi na Ziemi to za duzo.
  Nawet nasz ZUS nie moze podolac placeniu emerytur.
  Trzeba te problemy szybko rozwiazac.

 9. @folwarkPn 16 lutego o godz. 20:11

  Ale na nagrody dla Żulii i kolesiów na pewno zawsze wystarczy.
  https://natemat.pl/339053,premie-dla-pracownikow-trybunalu-konstytucyjnego-ponad-440-tys-zl-narody

 10. Wacuś antywaksiarz najwyraźniej wciąż się rozkręca. Z kolei koleżka blaklej, zamiast wackowe tarcie w punkcie podparcia moralnie i nałukowo podepierać, najwyraźniej sprawę olał, idąc sobie po prostu do łóżka z przepiękną Walentyną.i

 11. @folwarkPn
  16 lutego o godz. 20:11
  Trzeba te problemy szybko rozwiazac.
  …………………..
  Już jedni tacy historii byli, co ostatecznym rozwiązaniem próbowali te problemy rozwiązać i kurczę, bardzo źle skończyli. I tymi w swoim czasie się uporamy. Każdy kraj w zakresie własnym. U nas padło na PiS i pies im mordę lizał. Dzisiaj w TV widziałem zakazaną pryszczatą gębę Sasina i otworzył mi się scyzoryk w kieszeni.

 12. Osiecka sfotomontowana po stalinowsku, wyklęte postacie wycięto

  Podobno już skończyła TVP wyświetlać swojej produkcji film o Poetce z PRL. Czas nadszedł najwyższy na wydawanie ocen serialowi.

  Telewizja Polska w serialu „Osiecka” postanowiła przedstawić biografię Agnieszki Osieckiej po swojemu, czyli z pominięciem wątku bliskiej znajomości bohaterki serialu z Krystyną Jandą i Magdą Umer. Dodatkowo wyemitowała na swojej antenie koncert opolskiego festiwalu zatytułowany „Zielono mi”, z którego wycięła niektórych artystów. – podaje GW. Itd.

  https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,26795412,tvp-cenzuruje-historie-agnieszki-osieckiej-przemilczane-watki.html?_ga=2.37312489.871005129.1613159223-1355571714.1595170653

 13. @Optymatyk

  Z tej paniki to ci zaraz jakaś żyłka pęknie i wymkniesz się łapance na szczepienia 🙄
  Nie ma przymusu, żeby się szczepić, ba, nawet szczepionek jest za mało i ludzie kombinują, jak się wkręcić poza kolejnością.
  Im więcej takich histeryków jak ty, tym większa szansa dla desperatów gotowych zaakceptować ryzyko szczepienia, a z nim zmian w DNA, wszczepienia chipa, genów Gatesa lub Putina, a nawet wyrośnięcia fioletowych kolców mRNA na zadku 🙄
  Licząc od Sylwestra 2020 do dziś zmarło w Polsce na CoVid-19 oficjalnie ponad 12 tys. niezaszczepionych osób.
  W tym czasie wykonano ponad 2 miliony szczepień, w tym prawie 660 tys. osób otrzymało obie dawki.
  Teraz powtórz, ile zgonów przypisujesz winie szczepionki?

 14. @duende

  Walentyna przeurocza 😎

 15. @GajowyM.
  16 lutego o godz. 21:15
  Ja panikuję, ależ skądże, jedynie informuję i tym sposobem przestrzegam, a każdy wyciąga z tego wnioski, jakie chce. Niczego się nie boję, nie panikuję.
  Mam takie samo prawo jak ci, co są za. Z twoich wpisów wynika, że jednak się czegoś boisz, a to zobaczymy, jak poniższym linku:
  https://qlaez4y3l4gwnretkjletqr3ya–www-dcclothesline-com.translate.goog/2021/02/12/dr-sherri-tenpenny-how-the-depopulation-covid-vaccines-will-start-working-in-3-6-months/
  Ludzie, w tym momencie pozostajecie bez wymówki. Jeśli zaaplikujesz szczepionkę COVID, nie możesz winić nikogo oprócz siebie samego, jeśli zachorujesz lub umrzesz. Zostałeś ostrzeżony.

 16. Rewolucję robią, wywracają co im wypadnie

  Już młody prezes wywracał stolik – o paleniu kukły nawet nie wspominam. Musi być wyraziście i bez niedomówień. Tego domaga się dusza polska.

  Czekam niecierpliwie na kolejną falę po trzecich wyborach (gdy antyPiS się nie dogada i rozjedzie po kościach). Kto nastąpi po Czarneku, Obojtku, Gowinie? Co i jak będą wywracać. Polki i Polacy oglądają to widowisko, do niego przywykli, polubili.

  W hierarchia ważności: 1) Pan Bóg, 2) Lublin, 3) KUL, 4) Przemysław Czarnek przesunąłbym Lublin na dalsze miejsce, zrównał z Rzeszowem, zaś przed KUL postawił Ordo Iuris.

 17. @Czarnek wywraca szachownicę
  Daniel Passent
  ………………………..
  Szanowny Redaktorze, jak najszybciej trzeba „odwołać” ten rząd i wszystkie praktycznie przez niego wydane rozporządzenia, ustawy i co tam jeszcze. A ludzi tych postawić przed sądem i przykładnie ukarać. Nie ma to tamto.

 18. „może protestować Europa, Komisja Wenecka i Akademia Nauk”

  … i woda po niej spływa, kaczka się nazywa, kto to jest?
  A jak Biden zaprotestuje?

  Tyle ma na liście TO-DO nieustraszony prezydent naszego sojusznika „number one”, aż Felietonista dobija się o miejsce Polski w decyzjach Oval Office i dochodzi do wniosku (POLITYKA 8), że najsilniejsza w Polsce jest partia amerykańska. Ciekawe jak tę grę rozegra prezes (ze) swoimi Czarnkami, czy to będzie partia warcabów, czy innej, trudniejszej gry strategicznej.

 19. Tego Lublina tak bardzo bym się nie czepiał. Nie jest winą miasta, że dawno temu umieszczono w nim uniwersytet katolicki, który w czasach komuny odegrał całkiem pozytywną rolę. Dopiero później, żerując na autorytecie (dziś podważanym) Karola Wojtyły, wbił się mocno w pychę i rozpycha łokciami. Czarnek zresztą też jest z importu.

 20. @ 60vito
  16 lutego o godz. 22:35

  „Tego Lublina tak bardzo bym się nie czepiał. Nie jest winą miasta, że dawno temu umieszczono w nim uniwersytet katolicki, który w czasach komuny odegrał całkiem pozytywną rolę”

  No, niewątpliwie odegrał. Bo wielu młodym ludziom, którzy nie mieli szans na dostanie się (i ukończenie) na normalną, państwową uczelnię, pozwolił uniknąć dwuletniej służby w wojsku;)
  Akurat do szkoły średniej chodziłem za komuny i wiem kto szedł na studia na KUL. Nie byli to prymusi.

 21. Minister Przemysław Czarnek ma poglądy , o które bardzo trudno w czasach rozbestwionego mieszczaństwa 2.0. , naśladującego mieszczaństwo zachodniej Europy, czyli granulatu bez własciwości.

 22. Red Passent pisze:

  „W sumie – żenada.”

  Tym niemniej dzięki tej żenadzie wartość punktowa dorobku naukowego ministra Czarnaka wzrosła o 200.

  Za wiki:

  „W lutym 2021 roku (Czarnek) stał się ponownie przedmiotem kontrowersji, kiedy to Ministerstwo Nauki skorygowało wykaz punktowanych czasopism naukowych, na czym zyskały tytuły, w których w ostatnich latach publikował Przemysław Czarnek. Znalazły się tam m.in. lokalne tytuły publicystyczne, nierecenzowane, w tym teologiczne, którym przyznano taką samą ilość punktów, co renomowanym zagranicznym czasopismom. Poprzez zmiany w wykazie, Czarnek zawyżył swoją punktację naukową o 200 punktów.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemysław_Czarnek

 23. woytek
  16 lutego o godz. 22:54

  Minister Przemysław Czarnek jest faszystą, tak jak cała reszta kryminalnej bandy PiS.

  Jakieś oczekiwania? Niech sczezną jak najszybciej.

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków

 24. Sza…chuje… czyli czyni ziemię poddaną… a czepiają się Putina… Tak sobie myślę prywatnie… brakuje 10 przykazań… jak legitymacja z nr 1 dla Lenina… a z nr 2 dla Breżniewa…

 25. @do wszystkich
  Wie może ktoś, co się stało z blogiem LA?

 26. @adam 100 23:26
  Ty jednak jesteś pospolitym granulatem umysłowym, wybacz, ale obsesyjne ubliżanie ludziom , których znasz tylko z mediów jest oznaką aberacji umysłowej.

 27. Optymatyk
  16 lutego o godz. 21:09

  O tym ,jak rezim przygotowuje u nas ostateczne rozwiazanie ,
  mozna wyczytac z krzywych ryjow doradcow rzadowych
  profesUrow Horbana I Guta
  w wywiadzie telewizji rezimowej ,, Warto porozmawiac ”
  z lekarzem Wlodzimierzem Bodnarem ,
  leczacym chorych w Przemyslu lekiem przeciwgrypowym Amantadyna .

  https://www.youtube.com/watch?v=owJsPmfEnGU&t=2187s

 28. SŁOWIANIN STANISŁAW
  16 lutego o godz. 23:57

  kk ma w pierwszym przykazaniu Zlotego Cielca.

 29. @Optymatyk 17 lutego o godz. 0:13

  Nic się nie stało. Zanim go znów wytropisz, może trochę od ciebie odpocznie

  🙂

 30. duende
  16 lutego o godz. 21:00 .

  Kobitka duende ; traci pamięć swój wpis wkleiła aż dwa razy , jak widać
  wujek Alzheimer ją dopadł i już nie puści co dziennie będzie już tylko
  gorzej aż zlasuje mózg całkowicie .

  https://www.youtube.com/watch?v=HY9iZlmf2HM

  Kobitko ; tu masz linka które tak bardzo lubisz tym razem po Polsku
  jak pamięć ci się jeszcze bardziej pogorszy to zamieszkasz w śród nich .
  Zasilisz te miliony bezdomnych i ogłupiałych przez system ludzi na
  ulicach Hamerykańskich miast i nikt tego nawet nie zauważy .

 31. GajowyM.
  16 lutego o godz. 21:17 .
  @duende

  Walentyna przeurocza

  +++++++++++++++++++++++++++++++++
  Wcale się tobie nie dziwię że ta Walentyna Ci się podoba , mieszkasz
  w lesie a tam kobiet brak .

  https://www.youtube.com/watch?v=Y5RIqsac2Hs&feature=emb_title

  Tu dopiero miałbyś radochę , jest tego dwa razy więcej niż ludzi .

 32. @Na marginesie
  17 lutego o godz. 2:10
  Widzę, że się zrobiłaś strasznie dow…cipna, no, no.

 33. Nawalny ma ciepły wikt i opierunek… czego nie zapewniono imigrantom na terenie Unii… Tak sobie myślę prywatnie… co tam imigranci… po co się pchali na zimę… taki mamy klimat… Unia i jankesi żyją Nord Stream 2… jak ją zatkać… sposobem Janka i Szarika… na szmatę… schodzi Unia…

 34. Biden: jeśli Bóg da… Tak sobie myślę prywatnie… jeżeli tak… to jaki sens ma ludzkie majstrowanie sankcjami przy zakończeniu Nord Stream 2…

 35. woytek
  17 lutego o godz. 1:10
  @adam 100 23:26
  Ty jednak jesteś pospolitym granulatem umysłowym, wybacz, ale obsesyjne ubliżanie ludziom , których znasz tylko z mediów jest oznaką aberacji umysłowej.

  Wydanie tak kompetentnej diagnozy świadczy o dużym doświadczeniu. 🙁

  Nie mam co do wybaczenia, tylko współczuje.

  ***** faszystowską partię ***

 36. Sensacja,

  Czesi biegają szybciej za piłką tenisową niż Polacy.

  Muchová w półfinale. Trzymam kciuki.

 37. Guy Who Gave $2.5 Million to Trump Voter Fraud Scam Wants Money Back

  https://www.youtube.com/watch?v=DBNgJ4ZStpM

 38. SŁOWIANIN STANISŁAW
  17 lutego o godz. 7:05
  ,,Nawalny ma ciepły wikt i opierunek… ”

  Julian Assange – nie.
  Putin ludzki pan.

 39. Bar Norte

  Staruszek, o lasce ,lat 76,
  zrabowal bochenek chleba.
  https://www.rp.pl/Przestepczosc/210219522-Rozboj-w-lodzkiej-piekarni-76-letni-sprawca-ukradl-chleb.html

  Balcerowicz musi odejsc.

 40. Mad Marx
  16 lutego o godz. 22:51
  Akurat do szkoły średniej chodziłem za komuny i wiem kto szedł na studia na KUL. Nie byli to prymusi.
  Otóż to!

 41. Dlaczego konsumenci w Unii świadomie kupują gaz z Rosji… wystarczy nie kupować… dlaczego politycy dorabiają ideologię do obojętności konsumenckiej… wynikającej z ceny… Tak sobie myślę prywatnie… co innego w czasach katolickiej III Rzeszy… obiecano ludowi złote runo w ramach Drang nach Osten…! za darmo… i poszli… ! Jak jankesi na Indian…

 42. Tak dla poruszenia wyobraźni:
  TVP dostaje pieniądze:
  ➡️z abonamentu radiowo-telewizyjnego,
  ➡️z reklam, które transmituje,
  ➡️dodatkowo ma dostać 12 000 000 000 PLN dotacji z pieniędzy podatników w latach 2020-2025
  Ile to jest 12 mld. PLN❓Dziś to około 3 233 934 755
  Czyli o ponad 200 000 000 więcej niż całkowity dotychczasowy koszt programu kosmicznego SpaceX Starship , który obejmuje:
  ✔budowę rakiet
  ✔pensje inżynierów
  ✔pensje astronautów ‍
  ✔koszty oprogramowania
  ✔koszty paliwa ⛽
  ✔wszelkie pozostałe koszty
  Gdyby inaczej spożytkować te pieniądze, to Polska mogłaby, np. stworzyć program kosmiczny i wnieść wkład w zdobywanie Marsa
  Co mamy za to❓
  Koncert walentynkowy ❤ Zenek Martyniuk w Teatrze Wielkim w Łodzi
  Czy to dobrze wydane pieniądze, czy można tyle wydać na rządową telewizję❓
  Niech każdy sam oceni

 43. Dzisiaj Dzień Kota… drugiej osoby w państwie… Tak sobie myślę prywatnie… dlaczego bez wolnego dnia dla gawiedzi…

 44. Optymatyk
  „Trzeba jak najszybciej trzeba „odwołać” ten rząd i wszystkie praktycznie przez niego wydane rozporządzenia, ustawy i co tam jeszcze. A ludzi tych postawić przed sądem i przykładnie ukarać. Nie ma to tamto.
  Apelujesz do red. Passenta, ale to chyba niewłaściwy adres. KTO i W JAKI SPOSÓB miałby natychmiast pozbyć się tego rządu? „Nie ma to tamto”? Czyli co?

 45. Bar Norte
  17 lutego o godz. 0:10
  Pisać każdy może , ale z obecnego wykresu wynika niezbicie że mamy na razie jedną falę, a można to w 100% udowodnić.
  Ta druga fala, to wymysł polityków PiS by przykryć kompromitację Mateusza który w czasie wzrostu zachorowań oświadczył publicznie, że rząd opanował epidemie (i prawie natychmiast rozpoczął się lawinowy przyrost zakażeń.)
  Chodziło o to by wmówić ludziom, że rząd nie był w stanie tego przewidzieć.
  I jak widzę wielu w tę brednię uwierzyło.
  Pisałem i udowodniłem, że blokady nie miały żadnego wpływu na przebieg epidemii w Polsce.
  Bredzenie o trzeciej fali jest po to, by straszyć ludzi i w razie katastrofy zrzucić na nich winę za swą nieudolność.
  Dziwię się, że wspierasz PiS w tym działaniu.
  Oni tak jak poprzednio lekceważyli epidemie (lód w majtki, syndrom chański itd) tak teraz wykazują wszelkie objawy paniki. Już starszą ponownym zamknięciem wielu branż gospodarki. A na razie wyniki działań są ewidentne i zaczyna się silna inflacja.
  Wmówiono wielu ludziom, że fale zakażeń powstają z powodu nie przestrzegania przez ludzi zaleceń epidemiologów.
  Jest to znowu nieprawda. Fala w zrozumieniu naukowców to długi i coraz szybszy wzrost zakażeń wynikły z potencjalnych możliwości zakażenia (możliwych kontaktów to umożliwiających) i potem gdy liczba kontaktów maleje następuje spadek. Ponowna fala pojawia się gdy malenie przestaj istnieć i ponownie zaczyna wzrastać liczba chorujących i znów musi to być długi okres i znów osiągać szczyt i spadać też długo)
  Ile czasu trwa fala w Polsce ?
  początek mamy w ubiegłym roku w marcu szczyt 11 listopad , a teraz już 2 miesiące spadku zakażeń. Czyli już blisko rok.
  Fala może mieć nakładające się garby (czyli chwilowe wzrost i spadki ) ale to żadna nowa fala , a jedynie zaburzenia wynikające z różnych czynników
  Niewielkie takie dołki mieliśmy i w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku, a obecnie 29 grudnia (dołek ) i 12 stycznia (górka). Obecnie kończy się szybki spadek i pojawia się tendencja zwyżkowa i nie ma to nic wspólnego z otwarciem stoków itp bo to stało się 5 dni temu i nie miało prawa wpłynąć na epidemie.
  Czyli nowa fala powinna trwać parę miesięcy, by można było to za fale uznać (nie musi być nawet opadania, ale długi i coraz szybszy wzrost)
  Ponieważ jak udowodniłem w Polsce przechorowało już ponad połowa ludności (a część jest naturalnie odporna i skutecznie się chroni i obecnie doszły szczepienia) naturalna przyczyna jest spadek fali. Nowa fala może powstać jedynie z powodu złośliwej mutacji , co powoduje identyczny skutek jak przy pierwszej fali, czyli najpierw jest powolny mało widoczny wzrost zachorowań z tej przyczyny , a potem gdy widać go ewidentnie już szalenie trudno jest go zahamować.
  Czy obecne zahamowanie spadku to druga fala? to się okaże za mniej więcej miesiąc czasu bo na razie nikt nie potrafi rozróżnić starego wirusa od mutacji brytyjskiej czy azjatyckiej
  Na dodatek jest niewiadoma jak skuteczna okaże się szczepionka na mutacje.

 46. @ mag

  zasniezylo…zawialo u nas, ale tylko na dzien…juz jutro PLUS 4.
  Oj, przepadli katoliccy ateisci z LA?!
  A moze w pokutnych worach i z popiolem na glowach / dzisiaj sroda/?
  Trzymaj sie!

 47. Jak zmienić rząd… dać ogłoszenie: wymienię suwerena na mniej skundlonego wobec Watykanu.. Tak sobie myślę prywatnie o skumbriach w tomacie… od 2000 lat… same konserwy…

 48. Optymatyk
  17 lutego o godz. 0:13

  @do wszystkich
  „Wie może ktoś, co się stało z blogiem LA?”

  …podobno Salto Mortale zaorał blog i zasiał kukurydzę…

 49. Nie dziwmy się.WÓDZ CZYTAŁ I POSIŁKOWAŁ SIĘ WIEDZĄ ,O CZYNACH INNEGO WODZA ,TO KOMISARZE PARTYJNI ,REALIZUJĄ KONCEPCJĘ,OBU WODZÓW .Bolszewizm A role rozdane ,inni np faszyzm i nazizm.Ba tamten wódz ,komunista ,a wziął ślub kościelny.Nasz nadrabia ,w modłach u biznesmena .

 50. @maciek.g
  17 lutego o godz. 11:19
  Oj Maciek, chrzanisz trzy po trzy. Od dawna widać, że w Polsce manipuluje się statystyką zachorowań i śmierci a mimo tej manipulacji ludzie umierają nie jak w europejskim kraju ale jak w trzecim świecie. System szpitalnictwa jest niewydolny, pomocy od państwa nie ma, ludzie ukrywają chorobę bo nie mają wyjścia aż już jest za późno. Dodatkowo dochodzi zapaść ogólna w innych chorobach nieleczonych z powodu zamknięcia szpitali na kwarantanny.
  To całe twoje udowadnianie oparte na fałszu jest również fałszem.
  Macie zaszczytne 14 miejsce na świecie pod względem zachorowań i 16 w przypadkach śmierci. I gadanie o falach i uodpornieniach można sobie o kant potłuc póki nie będzie świadomości u ludzi, że to groźna choroba i jedynie izolacja lub masowe szczepienia mogą dać rezultaty.

 51. Ewa-Joanna
  17 lutego o godz. 13:17

  Lekarz z Pezemysla , ktory leczy kowida
  lekarstwem na grype,
  twierdzi, ze ludzie boja sie testow i kwarantanny,
  bo policja nie pozwala wtedy isc do lekarza.

 52. Faszysta ten Czarnek, czy nie faszysta?

  Nieważne, ważne że planuje

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=10220010637321199&set=a.1456286932108

  Faszyści u koryta.
  Naszczalnik bratobójca

 53. adam100

  W czasie niedawnej demonstracji mieszkancow Wiednia
  przeciw zamykajacej ich w domu wladzy,
  20 policjantow w gescie solidarnosci dolaczylo do obywateli.
  https://vimeo.com/508419187

 54. @mag
  17 lutego o godz. 11:17
  To nie jest absolutnie żaden apel, tylko uwaga godna uwagi, że tak powiem.
  Kto? Świadoma zagrożeń część społeczeństwa, choć pewnie z tym jest byle jak, która ma dość łamania konstytucji i prawa w naszym kraju, przez obecny obóz władzy.
  Nie tacy jak my, my po 60 tce, owszem, możemy ich wspierać, np. przy urnach wyborczych, na demonstracjach, w mediach, w rozmowach z ludźmi, ale władzę powinni przejąć młodzi ludzie, powiedzmy, w przedziale wiekowym 30-50 lat. Skąd ich wziąć? Ze społeczeństwa, sami muszą się zorganizować i wyłonić liderów, stworzyć plany na przyszłość i pociągnąć za sobą większość społeczeństwa.
  Wiem, że nie napisałem nic odkrywczego, ale tak to się powinno odbyć. Natomiast jeśli nie, to przestańmy utyskiwać na obecnych, podkulmy ogony pod siebie i poddajmy się temu, przeciw czemu na forach Polityki wypisujemy liczne”bzdury”. To pokojowe rozwiązanie. A jeśli nie takie, to zostaje tylko kryterium uliczne, przejęcie władzy siłą.
  Wydaje mi się, że już krócej nie można.
  A tobie co się wydaje?

 55. Wypierd mu wyszedł, mamut już nie
  w skamienielinę obrócił, się.

 56. folwarkPn
  17 lutego o godz. 14:04

  Polecam 3 odcinki: Murdoch | BBC Stories

  ( przekaz łatwy do zrozumienia – dlatego będziesz źle spal w nocy 🙁 )

 57. Wieści z innej planety

  Przypadkiem napatoczył mi się w domu cudem ocalały egzemplarz “Polityki” z listopada 2010 roku.
  Pierwsze refleksje: nikt nie przewidział, co się dalej stanie.

  Jest artykuł o kamienicy przy ulicy Rozbrat w Warszawie. Jeden z mieszkańców, Bronisław Komorowski, właśnie został prezydentem, ale jednak zwleka z przeprowadzką. Służby obserwują kamienicę i legitymują odwiedzających. Niektórym się to nawet podoba, innym wcale. Wprawdzie dzieci Komorowskich hałasowały, jeżdżąc na rowerach po tym olbrzymim mieszkaniu, ale grube mury skutecznie głuszą hałas. Przyjemni ludzie, zawsze uprzejmi, a pani Anna nawet sama wyprowadza psa. No cóż, prezydent Komorowski wkrótce się wyprowadzi i nie wróci chyba aż za dziesięć lat.

  Artykuł (miłosiernie nie powiem czyj, ale znane nazwisko) o tym, jak PiS systematycznie traci wyborców po kolejnych przegranych wyborach. Autor przewiduje nieuchronnie juz tylko dalszą marginalizację PiSu.

  A prezydentem w Stanach jest Obama. O Trumpie wtedy jeszcze nikt nie myślał.

  Putin, z którym nikt ważny nawet nie chce się spotykać (bo obciach) rządzi za pośrednictwem Miedwiediewa, który jest postrzegany jako łagodniejszy. Jest wywiad z rosyjskim politologiem, który objaśnia nadzieje Putina w kwestii Polski – Putin chce zbliżenia, żeby Polska łagodziła jego image w UE.

  Jest jeszcze wywiad Adama Szostkiewicza z pastorem ewangelickim (te awantury na Krakowskim Przedmieściu z krzyżem w tle – są dla pastora tylko gorszące).

  I jest historia rosyjskiego globalnego handlarza bronią nazwiskiem But, którego podstępem zwabiono to Tajlandii, aresztowano i wywieziono do Stanów. Rosja gwałtownie prostestowała przeciw temu aresztowaniu i ekstradycji. A z kolei Amerykanie mają nadzieję, że But zdradzi im rosyjskie tajemnice. Wprawdzie szansa na to jest niewielka (But ma w Rosji żonę i dzieci, poza tym zna historię Litwinienki), ale i tak Amerykanie są szczęśliwi, że… zagrali na nosie Rosji. Łomatkoscórkom!

  Może coś potem jeszcze rozwinę, ale nie wiem.

 58. maciek.g z 11,19

  Dziekuję za obszerną wypowiedź.
  Tym niemniej nie widzę jej wiekszego zwiazku z moim wczorajszym komentarzem. Jedyne co zauważyłem to twoja polemika z określeniem „III fala”.
  Jak rozumiem jesteś zwolennikiem tezy, że mamy doczynienia wciąż z jedną falą epidemiczną. Oczywiście mogę się z tym zgodzić przy założeniu, że owa fala wyłącznie na skutek sterowania lockdownami podlega okresowym modyfikacjom – stabilizuje się, opada, wzrasta …. .
  Jest mi naprawdę obojętne czy nadchodzący wzrost zakażeń nazywać będziemy III falą czy III modyfikacją wciąz tej samej fali.
  Istotne jest, że ona nadchodzi nieuchronie o czym na blogu przypominają twoje antylockdownowe i Optymatyka antyszczepionkowe kamentarze.

 59. Nieuchronna refleksja: jeśli wtedy nie sposób było odgadnąć, co się będzie działo dziesięć lat później, to jaki sens ma przewidywanie przyszłości teraz? Szklana kula?

 60. folwarkPn

  „Balcerowicz musi odejsc”

  Być może w sposób nieświadomy nawiązuje pan do poglądów ministra Czarnka. Nie wiem bowiem czy pan wie, że minister jest wolnorynkowcem jakich mało. Jest równocześnie wielkim admiratorem poglądów profesora Balcerowicza. W swej dysertacji habilitacyjnej „Wolność gospodarcza. Pierwszy filar społecznej gospodarki rynkowej” z 2014 z najwiekszą atencją i wielokrotnie cytuje prace profesora i stawia je jako wzór koncepcji wolnorynkowych. Zresztą jeden z recenzentów pracy wypomniał mu „absolutyzowanie (…) wolności gospodarczej, z kilkakrotnym i przesadnym akcentowaniem dążenia do zysku jako motoru przedsiębiorczości jednostki ludzkiej”.
  Ciekawe jest, że Czarnek zgodził się być ministrem rządu formacji deklarującej potrzebę istnienia państwa opiekuńczego choć atrybuty owego państwa czyli wszelkie dotacje, subwencje i zapomogi w swej dysertacji uznaje za szkodliwe. Chciałoby się zapytać co np z dożywianiem dzieci w szkołach skoro minister uznaje socjalną pomoc jako zagrożenie rynkowej wolności. No bo jak mawiał pewien klasyk – nie ma darmowych obiadów!

 61. Coraz mniej pamiątek po Trumpie.
  Dzisiaj wysadzają w powietrze: Trump Plaza w Atlantic City.

  https://www.youtube.com/watch?v=LFWZJuHYsBI

 62. Jeszcze co do tych teorii antycovidowych… Wyjątkowo kliknęłam w link zapodany przez @Blackleya i obejrzałam nie tyle całość, co wyimki. Chodziło o to, że policja aresztowała w Toronto dziewczynę, która wetknęła im dosłownie pod nosy transparent głoszący, że ona nie chce… komunizmu. Inna dziewczyna wpadła w histerię i wrzeszczała, że ona jest z komunistycznej Polski i nie życzy sobie żadnego komunizmu. A tu policja właśnie aresztowała jej koleżankę… Na pytanie, jak się nazywa jej koleżanka, dziewczę wrzasnęło: Kasia!

  Cały materiał wyglądał na protest w sprawie lockdownu, a prowadzący nagabywał policjantów, dlaczego aresztują tę dziewczynę, a klękali przed oblanym farbą pomnikiem Johnny McDonalda.

  Przyznaję szczerze, że nie rozumiem wielu rzeczy. Nie rozumiem kampanii “huzia na Johnny McD”. Premier jak premier. Nie rozumiem, na czym miałaby polegać emancypacja czarnoskórych w Kanadzie, gdzie przecież nigdy nie było niewolnictwa. Nie rozumiem, skąd dziewoja tak na oko dwudziestolentnia pamięta w Polsce jakiś komunizm. Nie rozumiem, dlaczego tak się czai z nazwiskiem tej koleżanki. I nie rozumiem, jak można kontestować lockdown w Toronto. Właśnie w Toronto groziła im przez chwilę niewydolność służby zdrowia. Reszta prowincji, o ile wiem, została objęta restrykcjami nieco z rozpędu…

 63. Może Nabli nam nie przybędzie po działalności edukatora Czarnka ale łaski boskie spłyną nam w obfitości wystarczającej by zapewnić przyszłość temu Narodowi i jego obecnym i przyszłym pokoleniom.

 64. @Bar Norte 17 lutego o godz. 15:05
  Druga twarz ministra Czarnka. A to dopiero!

 65. @adam100 17 lutego o godz. 15:16
  Tylko budynek???

 66. @Slawczan 17 lutego o godz. 15:23

  Oświetleni światłem Ewangelii pokażemy prawdę Hi hi.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26799073,czarnek-zaprosil-ekspertow-by-przejrzeli-podreczniki-oswietleni.html#s=BoxOpImg6

  Wybrane komentarze:
  Poszukiwanie mądrości w świetle ewangelii to jak suche gacie na dnie morza.
  – Do ekspertów nic nie mam, ale dlaczego mają ubrane długie sukienki ?
  – Bo pod sukienkami noszą „światło ewangelii” ???

 67. Warto przypomnieć: cytat z netu na marginesie zgonu Dymera:

  Nowa choroba purpuratów nazywa się
  ZDYCHAWKA PEDOFILSKA

 68. Na marginesie
  17 lutego o godz. 15:24
  @adam100 17 lutego o godz. 15:16
  Tylko budynek???

  Dobry początek 🙂

  Polecam serial BBC o Murdochu (włos się jeży na głowie)

 69. Optymatyk
  Wydaje mi się mniej więcej to samo co tobie, czyli cala nadzieja w młodych, którym z kaczyzmem wyraźnie już nie jest po drodze, a co dopiero mówić o najmłodszych, którzy dopiero będą po raz pierwszy w życiu głosować. Dla nich „poststyropian” to przeszłość, z którą się nie identyfikują, a hałaśliwy kato-patriotyzm i nachalność etykietowania wszystkiego co ważne określeniem „narodowy” (nawet narodowy projekt szczepień) to śmieszna egzotyka, a także niebezpieczne dziwactwo, gdy zagraża ich wolności. Młodzi wyszli tłumnie na ulice nie tylko w sprzeciwie wobec drastycznego zaostrzenia prawa do aborcji, ale – jak się szybko okazało – przeciwko TEJ władzy coraz bardziej utożsamianej z tępą demokraturą, z dyktatem kościelno-pisowkim w różnych dziedzinach życia, z ograniczaniem praw obywatelskich. Wystarczy zrobić przegląd haseł strajkowych i memów w internecie. W tej sytuacji wszystko jest możliwe. Zarówno wybory za 3 lata (przy założeniu, że zjednoczona prawica jednak się nie posypie), niekoniecznie w pełni demokratyczne, jak i przyspieszone, jeśli pojawią się nowe okoliczności, a także, co chyba najmniej prawdopodobne, coś na kształt rewolty, w której liczy się kryterium uliczne.
  Zmieniając temat, muszę wspomnieć o twoim twardym stanowisku antyszczepionkowym. Nigdy mnie nie przekonasz, że ryzyko utraty życia
  z powodu przyjęcia szczepionki jest większe niż możliwość zachorowania na covid ze skutkiem śmiertelnym lub z ciężkimi powikłaniami.
  Każdy ma wybór, więc nie wiem, po co to twoje larum

 70. Bar Norte
  17 lutego o godz. 15:05

  Jak Pan chyba wielokrotnie wspominal , mamy dwie partie chadeckie.

  Wydaje mi sie , ze PO gra role dobrego policjanta dla elektoratu wielkomiejskiego,
  a PiS dla prowincji.
  Obie partie realizuja jednak wytyczne Balcerowicza- Sorosa- Banku Swiatowego.
  500+ bylo jedynym sposobem zdobycia glosow wyborcow na smieciowkach.
  Jak mowil Lenin, jeden krok w tyl….

 71. Lisicki o sprawie Dymera: trzeba mieć dowody, aby oskarżać… Putin nie ma takiego szczęścia… nie chodzi w sutannie… Tak sobie myślę prywatnie … ile zakłamania w mediach… opodatkować hipokrytów…

 72. GajowyM.
  16 lutego o godz. 21:15
  Z tej paniki to ci zaraz jakaś żyłka pęknie i wymkniesz się łapance na szczepienia.
  Nie ma przymusu, żeby się szczepić, ba, nawet szczepionek jest za mało i ludzie kombinują, jak się wkręcić poza kolejnością.

  Przymusu nie ma. Ale… w Izraelu ci co są szczepieni dostaną tzw. „zielony dowód” ,że są uodpornieni i hajda do cyrku, teatru czy do basenu. Inni… ;–). Podobne koncepcje snują politycy i w innych państwach..

 73. folwarkPn

  „Jak Pan chyba wielokrotnie wspominal , mamy dwie partie chadeckie.”

  Nie, mamy ich więcej.
  Aktualnie przywiązanie do społecznej nauki kościoła deklarują trzy partie rządzące (Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry) trzy partie opozycyjne (Budki, Kosiniaka – Kamysza i Bosaka) i jedna pozaparlamentarna (Hołowni).

  Tak więc elektorat chadecki ma bardzo szeroką ofertę partyjną do wyboru.

 74. Jeden bóg, a tyle religii… jedna piłka, a tylu kibiców… skąd takie kibolstwo religijne i sportowe.. niemal na noże… Tak sobie myślę prywatnie… o zmanipulowaniu 10 przykazań, aby dało się żyć… wybrańcom…

 75. Ach, zapomniałam. W tej “Polityce” sprzed lat 10-ciu jest jeszcze felieton Daniela Passenta. O pamiętnikach Eichmanna, które dostał “po znajomości” od człowieka, który (wtedy) właśnie zmarł. Te pamiętniki, czy raczej ich fragmenty, ukazały się natychmiast w “Polityce” i były swego rodzaju sensacją. Światową.

 76. @zezem

  Gdybyś miał wybór: pójść do teatru, na basen, do kina etc. gdzie wpuszczają tylko zaszczepionych albo do takiego dla wszystkich, albo tylko dla antyszczepionkowców, to którą opcję byś wybrał?

 77. PS
  I jak sądzisz, które z tych obiektów splajtują jako pierwsze?

 78. P.S. Thomas Harlan mu było. Temu człeku. Ciekawa postać.

 79. Dekomunizator rechrystianizator unijny antyimperialista Orban

  Orban napisał w liście nie wiadomo do kogo, może do uczestników odbywającej się dziś w Krakowie fety z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej:

  „W tej sytuacji europejskiej dla Węgrów staje się jasne, na czym polega nasze europejskie powołanie”. „Wprowadzić do zbiorów wspólnych europejskich wartości, niezachwianą tradycję antykomunistyczną, a obok zbrodni narodowego socjalizmu i wniosków z nich płynących położyć zbrodnie międzynarodowego socjalizmu i wnioski z nich płynące. Przedstawić piękno porządku politycznego i społecznego, opartego na chrześcijańskich naukach społecznych, oraz jego konkurencyjność” – ocenił.
  Podkreślił też, że narody Grupy Wyszehradzkiej „rozumieją swój ciężar odpowiedzialności za przyszłość Europy”. „Obronić przed atakami zewnętrznymi i obronić przed wewnętrznymi dążeniami do budowania imperium, utrzymać niezależność naszych ojczyzn i narodów” – dodał.”

  Mój komentarz
  Z wypowiedzi Orbana wynika, ze dokładnie takie same cele ma Kaczyński:
  1) Wytępić przeżytki komunizmu i „międzynarodowego socjalizmu”
  2) Zbudować piękny porządek polityczny i społeczny (?) oparty na chrześcijańskich naukach społecznych
  3) Obronić Europę (UE) przed „wewnętrznymi dążeniami do budowania imperium” (?)

  Kogo ma Orban na myśli, kto chce budować imperium w Europie?
  Mowa bardzo aluzyjno-insynuacyjna (narodowy socjalizm i międzynarodowy socjalizm) jak zwykle u tego typu polityków-autorytarnych krętaczy.

  Mógł powiedzieć wprost – jak 2 lata temu Mateusz M. – precz z komunistami w rządzie, parlamencie, sądach, trybunałach i mediach, rechrystianizujmy Europę, budujmy w niej piękny chrześcijański porządek społeczny i polityczny. Victor nie powiedział, bo może uznał, że jeszcze za wcześnie.

  Z jego słów wynika, że orbanizacja, to silne rządy, które zdolne są do przeprowadzenia dekomunizacji, rechrystianizacji i zastopowania budowania mocarstwa pod brukselką przykrywką.

  Jarosław Ka przytakuje Orbanowi, bo co on ma powiedzieć, jak on w temacie polityki, przeszłości i przyszłości Europy jest cienki Bolek.
  TJ

 80. Świat uwikłany jest w beznadziejną walkę z wirusem o przeżycie, a w tym samym czasie generałowie Bidena zabiegają o nowe bomby jądrowe, nowe rakiety i nowe agresywne plany agresji przeciwko Chinom i Rosji. Na morzach Chińskim i Czarnym buszują eskadry amerykańskich flot, grożąc w każdej chwili wybuchem. Domagają się pilnie nowych 600 rakiet GPSD, każda o sile rażenia 20 krotnie przewyższający tych z Hiroszimy. https://www.strategic-culture.org/news/2021/02/16/washington-energetic-generals-and-emphasis-on-preparation-for-nuclear-war/ A świat milczy. Nieco wyobraźni tylko potrzeba aby przewidzieć koniec, chmurę gęstego pyłu utaczającą glob, zanik światła słonecznego i temperatury do minus 50 stopni. Żegnajmy więc na kilka tysięcy lat. Panu Passentowi życzę dalszych bzdur o śmierdzącym karle z Żoliborza, o czarnych pedofilach lub coraz jaśniejszej gwieździe wolności i intelektu Gowinie.

 81. Ewa-Joanna
  17 lutego o godz. 13:17
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jakbyś czytała moje wpisy, to byś wyczytała, że pisałem iż więcej umarło ludzi z powodu załamania działania służby zdrowia niż z powodu koronowirusa. Ja krytykuje władze w Polsce za działania i ich wyniki , a więc nie wiem dlaczego piszesz jakoby było by odwrotnie. Wyjaśniałem skąd w Polsce bierze się statystyka zachorowań na koronpowirusa i dlaczego to jest tak mało. Jak zarzucasz kłamstwo to podaj dowody , a jeżeli to jest tylko twoje widzimisię to daj sobie spokój z bo tylko się ośmieszasz.

 82. Bar Norte
  17 lutego o godz. 15:00
  Przecież wyraźnie udowodniłem, że te blokady nie miały żadnego wpływu na przebieg zakażeń , a ty uporczywie swoje, bez jakiekolwiek dowodu.
  Te falowania wynikły z innych przyczyn ji to jest zupełnie jasne.

 83. Bar Norte
  17 lutego o godz. 15:00
  Nie jestem tak pewien jak ty o tej nieuchronności. Pewien za to jestem że rząd jeszcze wiele głupot wymyśli .

 84. Rush Limbaugh, bardzo konserwatywny komentator radiowy. Dead. Odznaczony przez trumpa “medal of freedom”, najwyzszym cywilnym odznaczeniem.
  Komentarz w “normalnej “ stacji radiowej: “the news is getting better every day”.

 85. Bar Norte

  Prywaciarze zbudowali elektrownie atomowa w Teksasie,
  ktora trzeba bylo zamknac z powodu mrozu.
  https://www.wsj.com/articles/texas-power-outages-after-deep-freeze-prompt-governor-to-urge-probe-11613513090

  Nie moge sie doczekac na pierwsza elektrownie zbudowana przez kolegow Sasina.

 86. @tejot 17 lutego o godz. 18:51
  Niejaki Szajer, bardzo zdolny niezłomny prawnik, znakomicie uosabiał ten ideał.
  🙂

 87. https://www.money.pl/gielda/milkowski-z-mz-w-lutym-otrzymamy-2-8-mln-szczepionek-w-marcu-5-5-mln-6606717434534017a.html
  obecnie już zaszczepiono łącznie 2 230 117 szczepień: pierwszą dawkę otrzymał 1 538 733 osób, drugą 691 380 osób.
  do końca lutego jak dobrze pójdzie dobijemy do 4 milionów szczepień, w marcu będzie ich pewnie z 5mln czyli łącznie 9 mln . i to jest poważna ochrona przed wirusem. Pierwsza dawka daje odporność rzędu 50% .
  Czyli to tak źle nie rokuje i jeżeli nawet będzie druga fala to będzie zdecydowanie niższa i trwać będzie krócej .

 88. maciek.g

  „Przecież wyraźnie udowodniłem, że te blokady nie miały żadnego wpływu na przebieg zakażeń , a ty uporczywie swoje, bez jakiekolwiek dowodu.”

  Nie, ty nic nie udowodniłeś.
  Ty obudowywałeś jedynie swoją niechęć do lockdownów rozmaitymi dobieranymi pod powyższe przykładami, wyliczeniami itp. Inaczej mówiąc – wszystkie twoje rozważania na temat epidemii miały na celu wykazanie szkodliwości lockdownów.

  Polemizowałem z twoim podejściem niejednokrotnie przedstawiając dowody, tłumacząc cierpliwie ale w końcu zrezygnowałem bo zrozumiałem, że do ciebie to po prostu nie dociera. Mało, zauważyłem, że moje komentarze nt epidemii są dla ciebie pretekstem do zamieszczania manifestów antylockdownowych na blogu. Nawet tak niewinne, jak stwierdzenie, że mnie wraz z Optymatykiem utwierdzasz w przekonaniu iż III fala (jak twierdzisz III modyfikacja i fali) musi nieuchronnie nadejść.

 89. folwarkPn

  „Prywaciarze zbudowali elektrownie atomowa w Teksasie, ktora trzeba bylo zamknac z powodu mrozu.”

  A myslałem, że kozłem ofiarnym w intencji kleski energetycznej stały się tylko wiatraki.

 90. Bar Norte
  17 lutego o godz. 17:12

  To że do społecznej nauki kościoła deklarują przywiązanie trzy partie rządzące (Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry) nie oznacza, że są to partie chadeckie. Każdy przytomny widzi, że są to partie kompletnie bezideowe. One nie tylko wykorzystują religie w swej polityce , korzystają wręcz pełnymi garściami z pomysłów lewicowych i wręcz PRL owskich. Nacjonalizacja jest przewodnim hasłem PiS. – czy to ma coś wspólnego z chadecją?
  Chadecja uznaje własność prywatną za prawo naturalne, dopuszczając jednocześnie pluralizm własności oraz nacjonalizację za odszkodowaniem. Popiera ideę akcjonariatu pracowniczego. Jest przeciwna etatyzmowi, ale opowiada się za ograniczonym interwencjonizmem państwowym.
  A to pasuje do PiS jak pięść do nosa

 91. Bar Norte
  17 lutego o godz. 20:07
  Czy ty aby umiesz korzystać z wykresów? z tego co piszesz to wyraźnie sztuka ta jest dla ciebie nieznana. Pokaż na wykresie skutek lockdownów.
  Jeżeli trafiono musiało by to się na nich odzwierciedlić wypłaszczeniem na wykresie , Ale ty swoje wiesz – pasujesz do pisowskich mędrców jak ulał.

 92. Słuchajcie Państwo,

  Cuda w tyj budzie,

  Grecy biegają szybciej za piłką do tenisa niż Hiszpanie.

  Ja się zabiję. 🙂

  Tsitsipasem taram, taram awnazował.

 93. @mag
  17 lutego o godz. 16:29
  Zmieniając temat, muszę wspomnieć o twoim twardym stanowisku antyszczepionkowym. Nigdy mnie nie przekonasz, że ryzyko utraty życia
  z powodu przyjęcia szczepionki jest większe niż możliwość zachorowania na covid ze skutkiem śmiertelnym lub z ciężkimi powikłaniami.
  Każdy ma wybór, więc nie wiem, po co to twoje larum
  …………………………………
  Uważasz, że nie mam mieć prawa do twardego stanowiska w tej sprawie? Mam takie samo, jakie jest tych, którzy chcą się szczepić, m.in. twoje. I nie ma sensu dalej tego rozwlekać.
  Zgadzam się, że każdy ma wybór, tylko dlaczego „eksperci” rządowi, kółko powtarzają o jakichś przywilejach dla zaszczepionych? Przecież musiałaś słyszeć o tzw. paszportach covidowych, zmuszaniu pracowników różnych przedsiębiorstw do szczepienia, bo jak nie to utracą pracę, perspektywy awansu np. w WP, dlaczego stosuje się tzw. „dobrowolny przymus” itd. itp.
  Dlaczego od roku straszy się ludzi polityczną pandemią, dlaczego przestały istnieć wszystkie inne choroby, dlaczego profesorowie raz gadają tak, a potem inaczej, dlaczego wprowadzono sanitarną selekcję ludzi, dlaczego, dlaczego, dlaczego???
  To nie jest jakieś moje wydumane larum, ja codziennie na wszystkich programach od roku niczego innego nie słyszę, jak tylko cowidiackie LARUM. Mógłbym przecież wyłączyć te media, zresztą coraz częściej to robię, ale muszę mieć jakieś rozeznanie co się w świecie dzieje, nawet jeśli są to wieści fałszywe.
  To nie ja sobie wymyśliłem ten temat, nam go odgórnie narzucono i to prowadzi do atomizacji społeczeństw, nie tylko w naszym kraju. Ludzie muszą jakoś reagować, więc nie dziwota, że jedni są za a inni przeciw. Sęk w tym, aby w żaden sposób będący u władzy nie narzucali w tej materii swojego widzimi się.
  Nie rozumiem, co tu jest w tym dziwnego? Od samego początku chodzi o to samo, żeby wolny wybór był wolnym wyborem, a nie zręcznie zakamuflowanym/zmanipulowanym „dobrowolnym przymusie”, bo nie będziesz miał tego, nie wejdziesz tam, nie wsiądziesz do samolotu, pociągu, nie przyjmą ci dziecka do szkoly, przedszkola, wylecisz z roboty itd.
  Tego, jak na razie nie gwarantuje otwartym językiem NIKT, słychać tylko wykrętne, pokrętne zapewnienia, że jak będzie trzeba to i tak zrobią, co będą chcieli, rzekomo dla twojego dobra.
  Dla mnie zresztą nie tylko ta cała plandemia to potworna, szyta grubymi nićmi przesada. Gdyby wirusy miały taka moc, jaką się im sztucznie/celowo przypisuje, to ludzkość powinna już dawno zniknąć z tej planety.
  Uważam, że nie ma sensu dalej prowadzić tej nudnej już dyskusji.

 94. Wypierd Mamuta
  nie udawaj koguta

 95. Bar Norte
  17 lutego o godz. 20:07
  żeby inni zobaczyli jaki jesteś uparty
  Pierwsze Loctdown 13 marca
  czyli już po 7 dniach powinno być wypłaszczenie
  sprawdzam

  Średnia siedmiodniowa liczba zakażeń
  20 – 70
  21- 70
  22 – 97
  23 -116
  24 -152
  25 – 151
  26 – 170
  Czyli efekt żaden ewidentny szybki wzrost
  zobaczmy jaki skute jest blokady z 24 października
  7 dzień to 31 października-17256
  1- 18031
  2 – 18973
  3 – 18231
  4 – 20076
  5 – 21 068
  6 -21 847
  Tak samo jak w przypadku pierwszej blokady żadnego wypłaszczenia

 96. Optymatyk
  17 lutego o godz. 20:50
  Piszesz
  ” dlaczego „eksperci” rządowi, kółko powtarzają o jakichś przywilejach dla zaszczepionych? ”
  Przecież to proste zaszczepiony praktycznie nie zaraża , a więc nie obciąża w przypadku ciężkiego przechodzenia choroby państwowej służby zdrowia
  i nie powoduje wypłat za chorobę i na dodatek zmniejsza niebezpieczeństwo lawinowego wzrostu zachorować które może powodować w skrajnym przypadku paraliż państwa. Więc w punktu rządzących warto dawać zaszczepionym przywileje.

 97. Ewa-Joanna 17 lutego o godz. 13:17 do @maciek.g: –I gadanie o falach i uodpornieniach można sobie o kant potłuc póki nie będzie świadomości u ludzi, że to groźna choroba i jedynie izolacja lub masowe szczepienia mogą dać rezultaty.

  Ewo-Joanno,
  no nie koniecznie. Wystarczy mieć lek i go stosować. Czy słyszałaś aby jakiś dziaders dotknięty dolegliwością nie pozwalającą donieść kieliszka do ust bez wychlapania zawartości a leczący się Viregytem-K (amantadyną) zszedł był z powodu „covida”? Przecież ministerstwo od chorób dysponuje pełnymi danymi i mogłoby ich użyć w prowadzonej krucjacie przeciwko prowincjonalnemu lekarzowi i terapii amantadyną. Dlaczego tego nie czyni? Dlaczego nie publikowane są dane z badań trwających od wiosny zeszłego roku nad skutecznością tego leku?

  A ludzie masowo ściągają amantadynę z Ukrainy (Neomidantan) i z Niemiec (Amantandin). Sami się leczą, poza „systemem” któremu nie ufają – i mają rację.

  Taki Bodnar, to z nerw może niedługo zejść na zawał (jak lekarz Nawalnego).
  Mafia nie przebacza.

 98. ŁOJ, nie zamknąłem właściwie po cytacie z E-J. Pardon.

 99. @maciek.g
  17 lutego o godz. 21:33
  Przecież to proste zaszczepiony praktycznie nie zaraża
  …………………..
  Skąd takie wieści, z brudnego palucha tzw. ekspertów? To nie jest wcale takie proste, ale prostackie myślenie. Zaszczepieni przeciw grypie jak najbardziej zarażali i sami chorowali, choć nie powinni, jak twierdzono i co? Znam takich osobiście i to lekarzy, co przez to przeszli. Prawda wyjdzie jak zwykle po czasie, będzie tak zniekształcana, że zwykły człowiek nie połapie się, o co w tym wszystkich chodzi, chociaż zawsze o to samo, co rzekomo nie śmierdzi.
  Przecież jeszcze tak naprawdę, niczego nie doświadczyliśmy w tej materii. To dopiero przed nami, więc poczekamy, zobaczymy.

 100. @adam100
  17 lutego o godz. 20:54
  Ty.mi.tu.nie.pier.dol.

 101. Na marginesie
  17 lutego o godz. 19:34
  @tejot 17 lutego o godz. 18:51
  Niejaki Szajer, bardzo zdolny niezłomny prawnik, znakomicie uosabiał ten ideał.

  Mój komentarz
  Węgierski europoseł Szajer, to był typowy żołnierz partii Orbana, niezłomny, wysoce zaangażowany budowniczy, realizator celu postawionego przez Orbana narodowi węgierskiemu – stworzenia pięknego porządku politycznego i społecznego opartego na chrześcijańskich naukach społecznych.

  Ostatni przykład takiego budowniczego z Polski, to minister Czarnek, który odważnie, przebojowo i akuratnie podwyższył punktację dla naukowców za publikacje w nich zamieszczane w niektórych czasopismach.
  Jednym pociągnięciem pióra podwyższył ocenę przysługującą publikującym w nich artykuły naukowcom, w niektórych przypadkach podwójnie i więcej i dziwnym trafem są to czasopisma zajmujące się ładem społecznym i politycznym inspirowanym chrześcijańskimi naukami społecznymi i w których publikuje sam Czarnek.

  To jest to, do czego nawołuje Orban, a Kaczyński mu przytakuje.
  TJ

 102. maciek.g

  „To że do społecznej nauki kościoła deklarują przywiązanie trzy partie rządzące (Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry) nie oznacza, że są to partie chadeckie. Każdy przytomny widzi, że są to partie kompletnie bezideowe.”

  Być może tak jest w twoim pojeciu natomiast na pewno tak nie jest w pojęciu kościoła katolickiego, który je dopieszcza jak może. Partie o których piszesz składają na bieżaco dowody swej wierności nauce społecznej kościoła a on przyjmuje je z pełną aprobatą.

  To o czym napisałeś jest znakiem konfliktów w elektoracie chadeckim czyli wsród katolików na tle tego, kto jest prawdziwą chadecją. Ale te konflikty których skutkiem jest istnienie siedmiu skłóconych chadecji nie są już moją sprawą bo nie szukam politycznej inspiracji w encyklikach papieskich.

  Co do twoich wyliczeń zakażeń … .

  Już ci niejednokrotnie pisałem, że lockdowny głównie blokują potencjalne mozliwosci zakażeń. Nie mozna więc do tego podchodzić mechanistycznie – jak to czynisz. To nie jest regulacja poziomu wody w wannie za pomocą kurków i korka na odpływie.

 103. Optymatyk
  17 lutego o godz. 21:50
  @adam100
  17 lutego o godz. 20:54
  Ty.mi.tu.nie.pier.dol.

  A bajkę o zegarze znacie?

  Tiku, tiku, …..

 104. GajowyM.
  17 lutego o godz. 17:50
  Pisałeś ,że nie ma przymusu. Odniosłem się do tego wpisu.
  A ty teraz o wyborach….
  To w końcu wybór, przymus czy jakoś inaczej … ;–)

 105. Zezem,
  chodzi o wybór przymusu

 106. @ Optymatyk:
  „Zaszczepieni przeciw grypie jak najbardziej zarażali i sami chorowali, choć nie powinni, jak twierdzono i co ?”

  Rozumiem, że ktoś jest ignorantem, natomiast nie rozumiem po co się swą ignorancją chwalić (lepiej się nie odzywać i uchodzić za durnia niż się odezwać i rozwiać wątpliwości) .
  Wiadomo, i potwierdzają to lekarze, że szczepionka przeciw grypie nie zabezpiecza całkowicie przed zakażeniem, lecz zmniejsza jego ryzyko a w wypadku zachorowania skutkuje łagodnym przebiegiem choroby. Nie trzeba do tego być wirusologiem. Ze szczepionką przeciwko COVID-19 prawdopodobnie będzie tak samo.
  P.S. Jeżeli chodzi o grypę koni (wirus bardzo podobny do ludzkiego) to ta choroba została praktycznie wyeliminowana, właśnie dzięki obowiązkowemu szczepieniu wszystkich koni sportowych i wyścigowych a więc tych, które najwięcej się przemieszczają. Ponadto obowiązkowemu szczepieniu podlegają ogiery a wielu ich właścicieli wymaga potwierdzenia szczepienia od doprowadzanych do stanówki klaczy. Dzięki temu grypa koni występuje dziś tylko sporadycznie. Podobnie u ludzi: dzięki obowiązkowym szczepieniom nie mamy dziś takich chorób jak ospa, polio czy dyfteryt, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu zbierały śmiertelne żniwo.

 107. Bar Norte
  17 lutego o godz. 22:03
  Nie bądź śmieszny jeżeli jak piszesz „lockdowny głównie blokują potencjalne mozliwosci zakażeń”
  To powinno odbić się w statystyce. Jak nikt nie zbadał czy były tam źródła zakażeń i efektu nie było, to skąd wiara, że coś zablokowali?
  W piśmie na który powołują się eksperci PiS naukowcy wyraźnie są sceptyczni na temat częściowych lockdownów.

 108. Mad Marx
  17 lutego o godz. 22:12
  Rozumiem, że ktoś jest ignorantem, natomiast nie rozumiem po co się swą ignorancją chwalić (lepiej się nie odzywać i uchodzić za durnia niż się odezwać i rozwiać wątpliwości) .

  Będąc Wypierdem Mamuta można jeszcze odpierdzieć 🙂

 109. De son côté, le parquet de Paris et la préfecture de police (PP) ont annoncé, via un communiqué commun le mercredi 9 décembre 2020, un contrôle de MHS-Paris dans le cadre de la Cellule départementale de lutte contre l’islamisme et le repli communautaire (CLAIR). Le document mentionne, à l’instar de MHS Paris, un contrôle administratif dans l’école datant du 17 novembre 2020 mais pour une tout autre raison : ouverture malgré une opposition administrative et des « irrégularités » dont la présence de deux personnes de nationalité étrangère, hors Union Européenne, exerçant en qualité d’enseignants sans autorisation.

 110. to byla odpowiedz dla zabki konajacej, na jej pytanie wczorajsze

 111. basia.n
  Dziekuje za linka Calling you . Anne Sofie Von Otter jest wspaniala.
  Tak sie dziwnie zlozyla, ze to rodzina znajomego Szweda. Chyba dosc bliska, bo spiewala na jego urodzinach (sic!). Mowil mi , ze ona ma korzenie na polskim obecnie Pomorzu. Nie moge nic znalezc na ten temat.

 112. legat
  17 lutego o godz. 21:34
  Niestety nie jest tak pięknie z tą admatyna jak piszesz , ale bez wątpienia może się przydać ciężko chorującym. Niestety jest to lek mocno toksyczny. Podając lek ocenia się czy zrobi więcej pożytku niż szkody i u parkinsonowców jest to oczywiste Jednak nie radzi bym profilaktycznie go aplikować, lub w przypadku braku ciężkich objawów. Czy zawsze wyleczy – niestety nie , ale to nie znaczy, że trzeba go torpedować tak jak to robi choćby ekspert Dzieciątkowski , który opowiada bzdury o mutacjach z powodu tego leku.Badania ponoć uruchomiono w Polsce i na razie cisza.
  A wspomniana blogowiczka gada od rzeczy.

 113. @maciek.g
  To raczej ty czytaj to co piszesz. Bo jak piszesz takie coś: więcej umarło ludzi z powodu załamania działania służby zdrowia niż z powodu koronowirusa. to piszesz bzdurę i przede wszystkim patrząc na partykularny interes, nie potrafisz zrozumieć, że jedyny sposób na opanowanie pandemii to izolacja, czyli również lock down wszelkich działalności niekoniecznych do podtrzymania funkcjonowania państwa. Wszędzie tam gdzie tę metodę zastosowano jest niewiele zachorowań i niewiele przypadków śmierci, tam gdzie się preferuje wolność , tam śmierć zbiera swoje żniwo.
  4 mln zaszczepionych przy populacji 38 mln? To nic nie znaczy. Izrael ma 48% zaszczepionych a jednak ma dzienną liczbę zachorowań około 3.5 tysiąca i raczej nie oszukują w statystykach.
  Ale ja nie piszę, że kłamiesz Maciek, mówię że piszesz to co jest da ciebie wygodne.

 114. @Bar Norte
  17 lutego o godz. 20:07
  Dokładnie. Nic dodać nic ująć.

 115. @maciek.g
  Pokaż na wykresie skutek lockdownów.
  W UK po wprowadzeniu lock down.
  https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/
  Innych możesz sobie sam poszukać klikając na kraj. Australia siedziała w lock down przez kilka miesięcy i praktycznie jedyne przypadki jakie mamy to powracający do kraju. Ale my mamy w miarę normalne rządy i w miarę normalne społeczeństwo.

 116. @legat
  17 lutego o godz. 21:34
  No jak cię lubię, to NIE MA leku na covida. Próbuje się to i owo jak przy grypie ale to wszystko nie jest lekiem. Ludzie usiłują wierzyć w różne takie, ale jak lek na robaki może leczyć covida? Albo lek na reumatyzm? Wishful thinking.

 117. maciek,g

  „To powinno odbić się w statystyce”

  Przecież się odbija. Tyle, że nie w perspektywie siedmiodniowej tylko dłuższej. Aby powstrzymać zakażanie w przeciagu tygodnia czego oczekujesz trzeba by całą populację zamknąć w izolatkach. Inaczej – unieruchomić każdego członka populacji i odciąć go od wszelkich kontaktów. Tak jak to zrobiono po częsci w Wuhan po prostu zabijajac drzwi od mieszkań w zakażonych dzielnicach deskami. A i tak by były wzrosty bo wsród tych wyizolowanych występowałyby objawy chorobowe.

 118. maciek.g 17 lutego o godz. 22:36 do mnie: –Niestety jest to lek mocno toksyczny.

  Maciek,
  a skąd Ty to furwa wiesz!!!?

  U pacjentów leczonych produktami o działaniu dopaminergicznym, w tym
  produktem leczniczym AMANTIX, może wystąpić skłonność
  do patologicznego hazardu, zwiększone libido, hiperseksualność
  ,
  kompulsywne wydawanie pieniędzy lub kupowanie, przejadanie się
  i kompulsywne objadanie się (patrz punkt 4.4). …
  Eliminacja
  Amantadyna wydalana jest z moczem w postaci prawie całkowicie niezmienionej (90% pojedynczej dawki). Niewielkie ilości wydalane są z kałem.

  Weź się trochę ogarnij i przestań się tak wymądrzać i pitolić o rzeczach o których nie masz pojęcia. Jak ją wysrasz to będzie toksycznie działać na szczury w kanałach i to Cię tak martwi?

  Strzeż się amantadyny jak Cię Cowid-19 dopadnie to wtedy przed ewentualnym zdychaniem pod respiratorem nie będziesz dręczył seksem co parę minut swej partnerki i nie przegrasz oszczędności w kasynie. Same korzyści.

 119. Ewo-Joanno,
  a skąd wiesz, że nie ma leku na covida-19? Bo prezes Pfizera tak twierdzi?
  Bodnar już wyleczył skutecznie kilkuset staruchów a wszyscy z pakietami chorób towarzyszących. Jakby się lek skuteczny znalazł, to dopiero niektórzy poczuliby „bul” gdy akcje producentów szczepionek runęłyby na glebę.

 120. Bar Norte , 20:16

  W budowie zamknietej z powodu awarii elektrowni nuklearnej kolo Huston
  brala udzial Tokijska firma inzynieryjna – TEPCO,
  ktora razem z Amerykanami zbudowala elektrownie Fukoszima.
  https://en.wikipedia.org/wiki/South_Texas_Nuclear_Generating_Station

  Bedziemy ich pewnie goscic
  w trakcie budowy naszych pierwszych elektrowni amerykanskich.

 121. legat
  17 lutego o godz. 22:11
  chodzi o wybór przymusu
  Albo przymus wyboru.
  W sumie ni pies ni wydra, coś na kształt lisa.

 122. Na marginesie
  17 lutego o godz. 23:20
  @adam100
  Wysadzili…

  Teraz zaczną najgorszego w dziejach prezydenta ciągać po sadach za przestępstwa kryminalne .

  To będzie dopiero wybuchowe. 🙂

 123. Dość interesująca ciekawostka z amerykańskiego cyrku:

  Dzisiaj Rush Limbaugh kopnął w kalendarz.
  Być może i bardzo prawdopodobne, że niewielu blogowiczów tutejszych będzie wiedziało o kim mowa.
  Dlatego nieco przybliżę jego portret.

  To BARDZO znany komentator radiowy, o szalenie skrajnie prawicowych poglądach. Często graniczących z absurdem.
  Znany rasista, z czym się nigdy nie krył.
  Znany ze zwalczania ruchów feministycznych ordynarnymi sposobami.
  Narkoman, który wrzeszczał przez radio, że murzynów należy surowo karać za wszelkie ilości narkotyków, nawet najmniejsze, jak wyszło na jaw że on też jest narkomanem i w sposób skandaliczny nadużywa swoje możliwości, oczywiście nie widział siebie w więzieniu. A ponieważ na tej diabelskiej propagandzie mocno się wzbogacił, to sąd jak zwykle w takich przypadkach go zrozumiał i potraktował jak dobry ojciec swojego małego synka.
  Oddany zwolennik Trumpa i jego bełkotu. itd.

  Ponieważ był on BARDZO popularny wśród wszelkiego rodzaju oszołomów, to się stał bardzo bogaty i wpływowy.
  Za „osiągnięcia” otrzymał od Trumpa ostatnio Presidential Medal of Freedom,
  które to odznaczenie teoretycznie dostaje się za niezwykły wkład w bezpieczeństwo państwa, świata, bądź za wielki wkład w kulturze, itd.
  To szalenie ważny medal i ten szkodnik go otrzymał.
  Zresztą jeszcze kilku innych wyjątkowych bałwanów go ostatnio od Trumpa otrzymało.

  Normalnie jest zwyczaj żeby o zmarłym źle nigdy nie mówić, ale ten drań nie zasługuje na nawet najmniejsze dobre słowo.
  A mówić trzeba, bo śmierć też nie powinna dawać immunitetu i oczyszczać z łotrostwa.
  Przypuszczam, że chrześcijanie podniosą lament, że wybaczenie i takie tam.
  Niech oni wybaczają, a ja nie mam zamiaru łotrom odpuszczać. Nawet po śmierci.

  Jednej gnidy mniej przynajmniej.

 124. adam100
  17 lutego o godz. 23:40

  Miliony mieszkancow Teksasu ogrzewaja domy, palac ostatnimi klodami drewna
  z powodu zalamania sie prywatnego systemu dostawy energii na terenie stanu
  ( Texas odlaczyl sie od sieci krajowych ).
  Paliwo sie konczy.
  Moze Konfederacja wysle Antonowa pelnego ksiazek dla faszystowskich wladz Teksasu ?

 125. intresująca wiadomość z Izraela w związku z leczeniem ludzi na covid-19.

  Wprowadzono lek pod nazwą exocd24.
  Nie jest to środek, który zwalcza chorobę, ale obniża pewne symptomy. Zwłaszcza sztorm cytokininowy, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla pacjenta.

  Na 30 osób poddanych leczeniu tym terapeutykiem 29 osób po trzech do pięciu dniach wyszło ze szpitala.
  Pacjeńci byli z grupy średnio i ciężko chorych

  Poniżej linkodnośnie tego leku:
  Israeli Coronavirus Treatment Cures 97% of Patients
  https://www.youtube.com/watch?v=o_8x2VOV3hA

 126. ahasverus
  17 lutego o godz. 22:29

  Cieszę się, podobało ci się wykonanie Anne Sofie von Otter .
  W 2010r Mehladu poprosił von Otter o współpracę i napisał specjalnie dla niej na tę okazję cykl utworów do projektowanego albumu Love songs. Stanowią one pierwszą część albumu, druga to przepiękne covery. Artyści najpierw zaprezentowali ten pomysł na koncercie w Carneggie Hall, a potem nagrali album. Ja kupiłam to cd w parę miesięcy po jego ukazaniu się. Mój podany wcześniej link pochodzi właśnie z tego albumu. Ponieważ jest on w całości na youtube możesz posłuchać więcej 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=WhS9aWSmiyA

  PS.
  Ciekawa ta twoja wzmianka o jej korzeniach z polskiego Pomorza. Nigdy o tym nie słyszałam. Ale spróbuję poszukać czegoś na ten temat.

 127. Na marginesie
  17 lutego o godz. 15:17

  „Przyznaję szczerze, że nie rozumiem wielu rzeczy. Nie rozumiem kampanii “huzia na Johnny McD”. Premier jak premier. Nie rozumiem, na czym miałaby polegać emancypacja czarnoskórych w Kanadzie, gdzie przecież nigdy nie było niewolnictwa. Nie rozumiem, skąd dziewoja tak na oko dwudziestolentnia pamięta w Polsce jakiś komunizm. ”
  ————————————–
  Takie pytania ja tez sobie zadaje od dawna. Kazde pokolenie musi robic sobie rewolucje „sur mesure”. Byly 1789 I 1917. Byla taka niby rewolucja w ’68, jej przywodcy sa natariuszami, adwokatami, senatorami. Obecnie jest Greta, anti MacDo, antyrasisme, zmuszanie do odpokutowania dawnych win, czesto wyimaginowanych, naszych przodkow, piec pokolen wstecz, itd? Historia sie powtarza, lecz jako wodewil lub zalosna komedia.

 128. @legat
  17 lutego o godz. 23:13
  Skąd wiem? Pewnie z logicznego myślenia. Jeżeli na znaną od lat grypę nie ma leku to skąd niby ma być na prawie nowy covid? A to, że komuś nie zaszkodziło czy też pomogło to przypadek jak wiele innych, bez solidnych badań nie da się potwierdzić. No bo jak umarł, to i tak by przecież umarł bo chory na to jak się ładnie w Polsce mówi choroby towarzyszące.
  Ale daj mi linka do tego cudu medycyny, poczytam.

 129. basia.n
  18 lutego o godz. 0:05
  Gdy spotkam go, to sie spytam. Bardzo ciekawy czlowiek.
  Musze te historie zweryfikowac bo cos mi tu nie pasuje.

 130. @legat
  Dobra, poczytam i sprawdzę co inni na ten temat.

 131. @maciek.g
  17 lutego o godz. 22:11
  Ty na jej miejscu napisałbyś co innego? To wyleci z wysoko płatnej medycznej roboty. To tylko takie ludzkie, arcyludzkie, pandemiczny strach. Ciebie też obleciał.
  Włącz myślenie, wyłącz przekaziory masowego ścieku.

 132. @adam100
  17 lutego o godz. 22:07
  A bajkę o wężu znasz li? s.p.i.e.r.d.a.l.a.j.
  A dwóch wężach? s.p.i.e.r.d.a.l.a.j. s.t.ą.d.
  A może o trzech wężach? s.p.i.e.r.d.a.l.a.j. s.t.ą.d. s.s…y.n.u
  …………….
  Mówiłem, że pięknym za nadobne, mówiłem.

 133. @legat
  18 lutego o godz. 0:39
  Co Ty tu takie defetyzmy siejesz? Przecież rząd zamówił już 80 mln szczypionek zw. też śmiercionkami.
  Sami już się podobno zaszczypali, solą fizjologiczną no i wszystkie padalce zdrowe, pacz pan! Był parę dni temu artykuł o tym, że ministerstwo (nie)zdrowia zamówiło olbrzymią ilość, jak na taki czas/potrzeby, ampułek z tą solą. Oby tylko nie przesolili hahaha.

 134. Przerywnik w dyskusji specjalistow od pandemii, do ktorych zaraz sie dolacze.
  Tym razem dla globalistow czy jak tam nazwac. Jutro laduja na ksiezycu Chinczycy z Zjednoczonymi Emetatami Arabskimi. No, moze jeszcze nie osobiscie, ale z jakim sprzetem….
  Co do pandemii -to moj wklad. Z tym, ze ja nic nie wymyslam, czy wnioskuje, tylko slucham sie madrzejszych ode mnie. Chyba niewielki procent ludzi tak robi, skoro dr. Fauci dostal swoja nagrode m.in. za „obrone nauki” No wiec dowiedzialam sie,( bron boze nie z Lancetu – zalozyciela ruchow antyszczepionkowych) ale z prostych medii dla ludu, ze ten cudowny koktail dozylny, ktory postawil na nogi Trumpa jest jednym z trzech lekow, ktore juz od dawien dawna grzeja miejsca na polkach. Az 70% jego zapasow w USA jest niewykorzystane. (?!). Lek ten dziala wylacznie w poczatkowym okresie, kiedy albo objawy sa niewielkie, albo nawet doktor nie widzi potrzeby intensywniejszego leczenia. Kiedy pacjent jest w takim stanie, ze przyjmuja go do szpitala, to juz ten lek na ogol nie dziala. Nazywa sie ten elksir monoclonal. Wiec glowny szef odpowiedzialny za logistyke epidemii dr. Kessler wrecz blagal dzisiaj pacjentow, zeby nie lekcewazyli lekkich objawow, skoro wiedza, ze to jest covid i wrecz wymuszali na lekarzach ambulatoryjne podanie „eliksiru.” Tak sie leczy w kilku bardzo ubogich i przeciazonych chorymi powiatach stanu Floryda. To jest duzo skuteczniejsze i….. tansze od leczenia szpitalnego, czesto juz nieskutecznego.
  Prawie 60 mil obywateli zostalo juz w USA zaszczepione pierwsza czy obydwoma dawkami, a ile w calej Unii? Ale za to lepiej Brukseli idzie praworzadnosc. Tez dobre.
  A co do Texasu, to faktem jest, ze mrozy jakie nawiedzily stan zdarzyly sie w roku 2011 i 1988. Stan Teksas, ktory jest bardzo niezalezny i konserwatywny nie poddal sie regulacjom federalnym w sprawie zabezpieczenia linii przesylowych itd na wypadek takich temperatur, ktore mial wprowadzic 10 lat temu. ( szczerze mowiac troche sie nie dziwie, bo juz za 3 miesiace beda mieli temperatury dochodzace do 45C to i brak wyobrazni).
  Nie wiem ile to jest na celsjusza, ale teraz maja juz 3 dni grubo ponizej zera faranheita. Ponad 5 miionow ludzi bez swiatla, grzania i jak wiecie za tym idzie wszystko, woda, szpitale, kanalizacja, pekajace masowo rury. .. Oczywiscie taka zima na Alasce czy tp. nie bylaby godna najmniejszej zmianki w wiadomosciach na pierwszym miejscu, bo tam tak jest i wiadomo jak sie to je i nie ma tam takiej urbanizacji tylko jest natura…
  No i omal jak w Polsce, jest to temat wybitnie polityczny. Republikanski gubernator, wielki milosnik Trumpa i inni republikanie mowia, ze to wszystko z tej zielonej energii, czyli wiatrakow i paneli slonecznych, a demokraci mowia, o tym braku zabezpieczen sieci i braku wszelakich regulacji na okolicznosc dostawy energii elektrycznej. Wszystkie inne stany maja regulacje i zabezpieczenia, dodatkowo demokraci od rzucaja pileczke, ze to zamarza olej, ktory jest z kolei ulubionym czynnikiem energetycznym republikanow a takze wegiel na haldach. Tak, tak, oni tez jeszcze maja haldy.

 135. Przed kazdym sezonem grypowym jest informacja w jakim procencie szczepionka jest skuteczna, w najlepszych latach przewidywano 60%, szczepionki stosowane w Ameryce na covid19 maja skutecznosc 94 i 95%. Johnson& Johnson bedzie maila mniejsza skutecznosc ok. 80%. Tez nie sama to wymyslilam, tylko wkolo mi to tluka do glowy.
  Ponado wielce spadaja od jakis dwoch tygodni najgorsze wskazniki w Ameryce. A byly ( i sa straszne). I wlasnie zapytany wymieniany wczesniej dr. Kessler czy to efekt szczepionki odpowiedzial: zaden specjalista na dzien dzisiejszy nie wypowie sie twierdzaco w tej kwestii, trzeba poczekac kilka tygodni, bo moze to byc kilka czynnikow. Tak mowi specjalista powolany na najwyzsze stanowisko do zwalczania epidemi w rzadzie Bidena.

 136. @zezem
  17 lutego o godz. 22:09

  Zadałem ci proste pytanie, wolałeś się wykręcić, bo nie chcesz się deklarować na tym forum. Nie musisz tutaj, odpowiedz najpierw sobie.
  Nie ma przymusu szczepienia, nie ma też przymusu chodzenia do kina, teatru, na basen, do siłowni, restauracji itd. Prywatny właściciel zaś nie ma obowiązku narażania siebie, personelu i swoich gości na kontakt z osobą, która nie uznaje działań chroniących przed chorobami zakaźnymi i świadomie je lekceważy.
  Jakoś nie słychać sarkania na wymóg posiadania świadectwa szczepień obowiązujących przy przekraczaniu granic niektórych krajów afrykańskich, tylko się bez szemrania dostosowuje albo tam nie jedzie.

  Informacje szerzone przez antyszczepionkowców i płaskoziemców celują w wywoływanie emocji. Znakomicie widać to po histerycznym zachowaniu Optymatyka, który jest nadzwyczaj podatny na proste, jednoznaczne przekazy, wyprodukowane przez amatorów-samouków kształconych na uniwersytecie YT, gdzie roi się od ekspertów porażających proste umysły swoim „naukowym” żargonem.

 137. 404
  18 lutego o godz. 0:03
  ,,intresująca wiadomość z Izraela w związku z leczeniem ludzi na covid-19.
  Wprowadzono lek pod nazwą exocd24.”

  Lekarz rodzinny w chasydzkiej wiosce Monroe pod Nowym Jorkiem
  zaczal na poczatku pandemii leczyc setki ludzi przy pomocy mieszaniny
  leku antymalarycznego HCQ i cynku.
  Wyleczyl tez ministra zdrowia Izraela i prezydenta Brazylii.
  https://www.youtube.com/watch?v=uEntfcBiW4k

 138. folwarkPn
  17 lutego o godz. 23:53
  adam100
  17 lutego o godz. 23:40
  Miliony mieszkancow Teksasu ogrzewaja domy, palac ostatnimi klodami drewna
  z powodu zalamania sie prywatnego systemu dostawy energii na terenie stanu
  ( Texas odlaczyl sie od sieci krajowych ).
  Paliwo sie konczy.
  Moze Konfederacja wysle Antonowa pelnego ksiazek dla faszystowskich wladz Teksasu ?

  Co to? Proponujesz im przejść na opal książkami? 😉

 139. Optymatyk
  18 lutego o godz. 1:38

  Wypierd Mamuta na blogu tematem
  klimat się ociepla,
  koniec z naszym światem.

  Syberia topnieje, zmarzlina zanika
  Mamut muchy wabi, od smrodu ma bzika.

 140. Unia i jankesi przed sankcjami przeciwko Rosji powinni zapytać Nawalnego : czyj jest Krym… Tak sobie myślę prywatnie… odpowiedż… zNASZ…

 141. Za dolary i diamenty zdradzał największe tajemnice FBI. Przez niego KGB kilku osobom strzeliło w potylicę

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26796059,za-dolary-i-diamenty-zdradzal-najwieksze-tajemnice-fbi-przez.html#s=BoxOpMT

 142. Wolne Radio Europa

  Postanowieniem z 20 stycznia br. prezydent Andrzej Duda nadał dr. hab. Marcinowi Matczakowi z Uniwersytetu Warszawskiego tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych.
  Marcin Matczak odmawia przyjęcia tytułu profesora. W liście do Andrzeja Dudy pisze :
  Nominacja profesorska jest wielkim zaszczytem, na który każdy z nas pracuje wiele lat. (…) Nie tylko otrzymanie nominacji profesorskiej jest wielkim zaszczytem, ale także jej uroczyste odebranie w Pałacu Prezydenckim. Z tym większym żalem informuję, że nawet jeśli otrzymam zaproszenie na uroczystość wręczenia nominacji profesorskiej, nie będę mógł, niestety, jej z Pana rąk odebrać. (…) Szczególnie teraz jestem zobowiązany pozostać wierny wartościom, które są bliskie każdemu prawnikowi: wierności Konstytucji i szacunkowi dla prawa. Pana działania w ostatnich latach były, niestety, zaprzeczeniem tych wartości. Nie jest to moja prywatna opinia, ale zdanie podzielane przez ogromną większość polskich prawników, a także potwierdzone przez niezależny, polski Trybunał Konstytucyjny oraz Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej”.

  ***** ***

 143. Profesor Matczak przewraca liturgię profesorską w pałacu prezydenckim… Tak sobie myślę prywatnie… popieram…! tylko z czystych rąk bierz kiedy dają… kosmetyczka nie może być pryszczata… o strażniku KONSTYTUCJI nie wspomnę…

 144. SŁOWIANIN STANISŁAW
  18 lutego o godz. 8:08
  ,,Unia i jankesi przed sankcjami przeciwko Rosji powinni zapytać Nawalnego : czyj jest Krym… Tak sobie myślę prywatnie… odpowiedż… zNASZ…”

  Neofaszysci we wladzach Anglii i Francji szkodza rolnikom i robotnikom swoich krajow.
  Ale wiadomo, ze wladza sie zawsze wyzywi.

 145. Najgorszy prezydent w dziejach USA pozwany do sądu za podżeganie do zamieszek.

  https://www.youtube.com/watch?v=uBt3OowckBw

  Przypomina mi to sprawę O. J. Simpson
  Uniewinniony przez grand jury, skazany w prywatnym powództwie (zamordował swoją żonę)

 146. Trzeba Ziobrę zapytać czy Unia i jankesi mają prawo grzebać w porządku prawnym Rosji… Tak sobie myślę prywatnie… odpowiedz… won z łapami od suwerennych państw… niech wam wystarczą majtki Nawalnego… grzebalscy…

 147. I znowu amantadyna… 🙄
  Dla chętnych na sięgnięcie po ukraińską czy jakąkolwiek inną:
  Nie tylko skłonność do hazardu…

 148. Bar Norte
  17 lutego o godz. 23:03
  Ty nawet nie przeczytałeś tego go ja zamieściłem, ze zrozumieniem.
  A więc łopatologicznie tłumaczę
  Czas choroby od zainfekowania do czasu gdy chory już nie zakaża to 14 dni. Pierwsze objawy występują zazwyczaj po 5 do 7 dniach od zakażenia. Dlatego zarządza się kwarantanny dwu tygodniowe dla osób podejrzanych o zetkniecie się z nosicielem wirusa . Dwa tygodnie daje 100% odpowiedź i pewność , że nawet jeżeli przeszedł bezobjawowo chorobę, to już nie będzie zarażał. Ta sama zasada dotyczy blokad , po 14 dniach jeżeli było tam ognisko choroby, to ono przestało działać, a więc 14 dni wystarczy by to ocenić . Dlatego podałem informacje o systematycznym wzroście zakażeń nie od 1 dnia blokady , ale od 7 do 14 dnia . Dłuższa perspektywa badania jest tu niepotrzebna . (oczywiście moglem podawać jak wyglądało to w całym 14 dniowym okresie ale uznałem że to niepotrzebna robota ) Jak widać nie było żadnego zauważalnego skutku. (jak dalej chcesz śledzić wykres to zobaczysz, że tendencja się nie zmienia) Jak wiesz, nikt nie badał ani personelu , ani korzystających czy są tam osoby zakażone, lub czy mają przeciwciała (a wiec zetknęli się z wirusem)
  I nie dawaj mnie przykładu z Wuchan bo tam nie zrobiono częściowej blokady , ale totalną i dlatego była skuteczna.

 149. legat
  17 lutego o godz. 23:06
  No to ci podaje z ulotki te możliwe skutki uboczne, bo jeszcze ci uwierzą i sobie zaszkodzą

  Jak każdy lek, lek Amantix może powodować działania niepożądane, jednak nie wystąpią one u każdego pacjenta.

  Często (rzadziej niż u 1 na 10 osób):

  zaburzenia snu
  niepokój, pobudzenie
  zatrzymanie moczu u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego (prostaty)
  urojeniowe (paranoidalne) (zaburzenia percepcji i zachowań) z towarzyszącymi halucynacjami wzrokowymi, głównie u starszych pacjentów, częściej u pacjentów leczonych jednocześnie lekiem Amantix i innymi lekami przeciwparkinsonowskimi, np. lewodopą, bromokryptyną lub memantyną
  sinica marmurkowata (czerwono – niebieskich plam na skórze układające się siateczkowato), czasami z towarzyszącymi obrzękami podudzi i kostek
  nudności
  zawroty głowy
  suchość w jamie ustnej
  nagły spadek ciśnienia tętniczego podczas wstawania z pozycji leżącej lub siedzącej w gwałtowny sposób. Może to powodować zawroty głowy lub uczucie omdlenia (niedociśnienie ortostatyczne)

  Niezbyt często (mniej niż 1 na 100 osób):

  niewyraźne widzenie

  Rzadko (mniej niż 1 na 1000 osób):

  uszkodzenie, obrzęk rogówki, spadek ostrości widzenia

  Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 osób):

  nagła, uogólniona reakcja alergiczna z objawami takimi jak, np. gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie czynności serca, trudności z oddychaniem i połykaniem, wymioty, ból brzucha, biegunka, wysypka, świąd i obrzęki, występująca podczas podawania dożylnego leku (dla postaci roztwój do infuzji)
  leukopenia (spadek ilości krwinek białych) i trombocytopenia (spadek ilości płytek krwi). Te działania niepożądane występują rzadziej podczas dożylnego podawania leku
  zaburzenia czynności serca, np. częstoskurcz komorowy, torsade de pointes, migotanie komór i wydłużenie odstępu QT. Zaburzenia te występują najczęściej po przekroczeniu zaleconych dawek lub w przypadku stosowania amantadyny łącznie z innymi lekami o działaniu proarytmicznym lub w przypadku występowania innych czynników ryzyka zaburzeń czynności serca
  tymczasowa utrata wzroku
  wzmożona nadwrażliwość na światło
  napady padaczkowe (zwykle po przekroczeniu zaleconej dawki)
  skurcze mięśni
  zaburzenia czucia kończyn

  Częstość nieznana:

  obrzęk rogówki (ustępujący po przerwaniu leczenia) (dla postaci roztwój do infuzji)
  nieodparta chęć zachowywania się w nietypowy sposób – silna chęć nadmiernego hazardu, zaburzony lub nasilony popęd seksualny, niekontrolowane nadmierne kupowanie lub wydawanie pieniędzy, przejadanie się (spożywanie dużej ilości jedzenia w krótkim czasie) lub kompulsywne objadanie się (spożywanie większej ilości jedzenia niż zwykle oraz niż jest to potrzebne do zaspokojenia głodu)

 150. Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do organizatorów karnawału w Dusseldorfie oraz autorów projektu platformy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego.

  https://wolnemedia.net/niemcy-nabijaja-sie-z-kaczynskiego/

 151. Maćku G. ad 11.35,
  a po kiego mi to piszesz? Weź pierwszy lepszy lek i przeczytaj ulotkę. Z reguły każdy ma co najmniej tyle możliwych, niepożądanych efektów jak amantadyna. Tylko innych ale równie upierdliwych i mogących zaszkodzić. Rzecz w tym, że jak mam wybór, czy zażyć lek wbrew Twoim ostrzeżeniom i dzięki temu przeżyć zaopiekowany przez bliskich w swoim domu czy zdychać pod respiratorem w szpitalu kowidowym gdzie jakiś oszołom typu prof. Horbana, prof. Simona czy prof. Guta będzie pilnował aby mi nie podano skutecznej w leczeniu covida 19 amantadyny, to wolę się leczyć sam, we własnym domu w 72 godziny. Dotrze to do Ciebie, czy Twoje zdolności percepcyjny tego nie ogarniają?

 152. Warto zestawić zbrodnie komunizmu ze zbrodniami tzw. cywilizacji chrześcijańskiej w „misji” nawracania rdzennej ludności kontynentów i wysp świata… Czy krzyż i sierp i młot nie są bratankami… ale krzyżowi darowano jak Trumpowi… w ramach tzw. zachodniej cywilizacji… uber alles… Tak sobie myślę prywatnie o tzw.lewactwie… czy ktoś widział…

 153. Ewa-Joanna
  17 lutego o godz. 22:48
  informowanie o lockdown jest zupełnie czymś innym niż ocena skuteczności blokad. Załączyłaś wykresy z Anglii, a ja w necie i czytam że Lockdown w Anglii będzie obowiązywał do 2 grudnia. No to sprawdzam na wykresie jak zadziałał (sama sobie sprawdź). Czternaście dni dalsza tendencja wypłaszczeni owa (zaczęła się już przed lockdownem) o po 18 dniach mimo trwania blokady zaczyna się gwałtowny wzrost infekcji.
  Czy tak ma wyglądać skuteczne spłaszczanie fali?

 154. Ewa-Joanna
  17 lutego o godz. 22:39
  Zaraz ci udowodnię jaka to bzdurę napisałem, że z powodu załamania służby zdrowia w Polsce umarło więcej osób niż na wirusa.
  artykuł z 28 grudnia 2020
  https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26642808,zgony-niestety-2020-r-zapisze-sie-w-naszej-powojennej-histori.html

  Według danych w Rejestrze Stanu Cywilnego i udostępnionych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ciągu 51 tygodni tego roku zmarło ponad 461 tys. osób, w ubiegłym roku zgonów mieliśmy 401 tys.
  Nadmierna śmiertelność (nadmiarowe zgony) oznacza liczbę zgonów w czasie kryzysu, która wykracza poza poziom z poprzednich lat. To nie tylko osoby, u których zdiagnozowano COVID-19, lecz również ofiary powikłań w chorobach przewlekłych, niewydolności służby zdrowia, utrudnionego dostępu do specjalistów i braku diagnoz.
  Miesiąc ma 5 tygodni , a wiec w Polsce gro zgonów w 2020 roku było w ostatnich dwóch miesiącach
  Ilu zmarło na koronowirusa
  Z powodu pandemii oficjalnie zmarło w Polsce ponad 27 tys. osób
  60 -27= 33 tysiące zmarło z innych przyczyn nich koronowirus

 155. po 18 dniach mimo trwania blokady zaczyna się gwałtowny wzrost infekcji.

  To dowód na co?
  Przede wszystkim na to, jak ludzie traktują nakazy, zakazy i blokady.
  Albo na pojawienie się bardziej zaraźliwej mutacji wirusa.
  Albo na jedno i drugie.

 156. legat
  18 lutego o godz. 11:53
  Nie pisałem tego tylko dla ciebie , ale tez dla tych którzy mogli zrozumieć że ten lek jest bezpieczny i 100% skuteczny i zaczęli nim się zabezpieczać na wszelki wypadek gdy tylko zauważyli u siebie jakąś infekcje (bo może to być convid-19)
  Po drugie to nie przytaczaj jakiś wyrywkowych danych na temat szkodliwości , ale jak już to robisz to rób to rzetelnie.
  Jak chcesz lecz się tym lekiem. Kazdy kto po niego sięgnie powinien to wiedzieć co napisalem

 157. GajowyM.
  18 lutego o godz. 12:26
  Jest jeszcze możliwa trzecia opcja z blokadą nie trafiono i wszystko potoczyło się tak jakby jej nie było – ten szybki wzrost długo trwający ewidentnie pasuje na nową fale zakażenia (ta brytyjska mutacją)

 158. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/marcin-matczak-odmawia-przyjecia-tytulu-profesora-od-prezydenta-andrzeja-dudy/764r9t0,79cfc278
  Pozostaję z głębokim szacunkiem dla urzędu Prezydenta RP
  ……………………….
  Ale już nie człowieka piastującego ten urząd. To jest siarczysty polityczny policzek, wymierzony osobie, która ślubowała strzec konstytucji i prawa w naszym kraju.
  Pan Matczak już, bez tej nominacji, jest dla mnie PROFESOREM, osobą, która powinna w przyszłych wyborach wystartować i zostać PREZYDENTEM naszego kraju. Całym dotychczasowym dorobkiem naukowym, publicystycznym i postawą moralną gwarantuje wreszcie właściwe pełnienie najwyższego urzędu w Polsce.
  I najlepiej jakby pozostał osobą bezpartyjną. Naród go wybierze bez koneksji ugrupowań partyjnych niejednokrotnie już umoczonych w nieprawości.
  Tak jest, Profesor Marcin Matczak na prezydenta!

 159. @legat
  Poczytałam. Brzmi aż za dobrze a nie znalazłam żadnego dalszego ciągu obiecanych przez dr Bodanra opisów badań. Dr Derkacz przystępnie pisze na ten temat i podaje informacje na temat badań w Kopenhadze, znalazłam również inne publikacje na ten temat. Ale…
  to wszystko są spekulacje i nie ma mocnego dowodu w postaci badań klinicznych. W tej sytuacji na wyjaśnienie potrzeba czasu, bo nikt odpowiedzialny nie zaryzykuje lawiny procesów o odszkodowanie.
  Dobrze odpowiedział prezes Izby lekarskiej w Rzeszowie
  Nie potrafię dzisiaj odpowiedzieć, czy amantadyna pomaga w leczeniu pacjentów zakażonych wirusem COVID. Być może tak. Być może dr Bodnar ma rację. Jednak dopóki nie uzyskamy wiarygodnych wyników po prawidłowo przeprowadzonym badaniu, nie wolno twierdzić, że amantadyna u tych chorych działa. I nie wolno jej u tych chorych stosować. Gratuluję koledze Bodnarowi zaangażowania i przenikliwego myślenia. Jeżeli okaże się, że amantadyna rzeczywiście działa u pacjentów zakażonych COVID, będę chciał jako jeden z pierwszych złożyć mu gratulacje.

 160. @maciek.g
  Nie wiem skąd masz ten 2 grudnia bo według aktualnych informacji:
  How long will lockdowns last?

  Scotland – until at least the beginning of March
  England – next announcement expected around 22 February
  Wales – until at least 19 February
  Northern Ireland – lockdown has been extended until 5 March

  Dobrze to twoje wypłaszczenie widać na wykresie
  Daily New Cases in Australia tu https://www.worldometers.info/coronavirus/country/australia/
  Pierwsza fala w rejonach marca, pierwsze lockdowny ale restrykcje poluzowano zbyt wcześnie i mieliśmy drugą falę czerwiec, lipiec, sierpień i absolutny i totalny lock down – zamknięte granice stanów, zamknięte miasta, ograniczony ruch w miastach – i to przez kilka miesięcy a nie przez 2 tygodnie jak się tobie widzi. Od tamtej pory jedyne przypadki aktywne to przyjezdni w kwarantannie a przypadki transmisji poza są niezwykle rzadkie i natychmiast wyłapuje się wszelkie kontakty.
  Możesz sobie mieć własne zdanie, masz do tego prawo, ale ja mam za sobą praktyczne działania i widzę jak to jest w otwartej Polsce i jak w zamkniętej Australii. Nie zazdroszczę Polakom głupoty.

 161. Dla wszystkich MASKO NURÓW:
  https://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4
  Minister Szumowski żartobliwie o maseczkach ( jeszcze kilka tygodni temu).
  344 586 wyświetleń•6 kwi 2020

 162. @maciek.g

  Wymieniłem trzy możliwości.
  Twoja jest czwarta, ale w zasadzie odpowiada mojej trzeciej: bardziej zaraźliwe mutacje plus polski luz.
  Zresztą nie tylko polski. Wszyscy są już zmęczeni ograniczeniami i coraz bardziej je lekceważą.
  W skali światowej widać jednak wyraźny trend: od połowy stycznia liczba dziennych infekcji maleje, a od końca stycznia spada też liczba zgonów.
  Sama z siebie, dzięki lockdownom czy dzięki szczepieniom?

 163. Na przypomnienie MASKO JEBOM
  https://www.youtube.com/watch?v=Wko0HP2HdTQ
  Ekspert o maseczkach. „Wychodząc w niej na ulicy, wszystko zbieram, powinno się je spalać”

 164. @GajowyM.
  18 lutego o godz. 13:07
  Dzięki osobniczej biologicznej odporności organizmu.

 165. „Częstość nieznana:

  obrzęk rogówki (ustępujący po przerwaniu leczenia) (dla postaci roztwój do infuzji)
  nieodparta chęć zachowywania się w nietypowy sposób – silna chęć nadmiernego hazardu, zaburzony lub nasilony popęd seksualny, niekontrolowane nadmierne kupowanie lub wydawanie pieniędzy, przejadanie się (spożywanie dużej ilości jedzenia w krótkim czasie) lub kompulsywne objadanie się (spożywanie większej ilości jedzenia niż zwykle oraz niż jest to potrzebne do zaspokojenia głodu) ”
  ……………………………………..
  To jest bardzo popularne ale chyba trudne do zbadania ( ten „roztwój ” to chyba roztwór to i dziwić się nie ma czemu ) tzw „picu , picu mój dziedzicu”

 166. Z leczenia amantadyną powinny być wykluczone osoby mające problemy z sercem, nerkami, wątrobą, przerostem prostaty, psychozą, zażywające inne leki etc.
  Kto pozostaje? Młodzi i zdrowi?

 167. Platforma Obywatelska za aborcją do 12. tygodnia po konsultacji z psychologiem i lekarzem

  https://wyborcza.pl/7,75398,26803141,konferencja-po-na-temat-aborcji.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

 168. Przywódcy takich krajów jak Tanzania i Madagaskar poinformowali, że nie zamierzają prowadzić szczepień przeciw COVID-19 w swoich krajach. Już w czerwcu ubiegłego roku prezydent Tanzanii John Magufuli ogłosił, że kraj jest wolny od COVID-19. Jako środki zaradcze na koronawirusa szef rządu propaguje inhalacje parowe i leki ziołowe, bardzo sceptycznie wyraża się o szczepionkach na COVID-19 – donosi BBC.
  Madagaskar potwierdził swoją decyzję o nieuczestniczeniu w globalnej inicjatywie COVAX (zainicjowanej przez WHO), której celem jest udostępnienie szczepionek wszystkim krajom – pisze Africa News. Kraj polega na własnych tradycyjnych lekach, w tym na wyciągu z rośliny o nazwie artemisia (bylica).
  https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26800399,niektore-kraje-oswiadczyly-ze-nie-beda-szczepic-przeciw-covid-19.html#s=BoxMMtImg4

 169. @maciek.g
  18 lutego o godz. 13:21
  Pod sąd i do paki! Uwentualnie do Tworek na oddział zamknięty.

 170. Nadal aktualna informacja
  https://www.youtube.com/watch?v=67MFIr5z4vk
  Koronawirsus jest ZMYŚLONY? WIRUSOLOG Włodzimierz Gut ODPOWIADA
  371 448 wyświetleń•28 kwi 2020

 171. https://www.youtube.com/watch?v=61f–luOC2M
  STRAŻ MIEJSKA i ZATRZYAMNIE CHŁOPAKA ZA BRAK MASKI – ŁÓDŹ 17.02.21
  1454 wyświetlenia•18 lut 2021

 172. Fale – na koniec rozpryskują się. Znikają. Pozostają w pamięci 🙂

  Ich energia zanika w białym piekle wody i piany morskiej.
  Tylko na ostatnich metrach towarzyszymy im na naszych kołyszących się deskach. Niekiedy podróżują przez pół globusa jedna za drugą, zanim dotrą do mnie. I te parę ostatnich metrów wystarcza, żeby ze mnie zrobić innego ludzia.

  Ogromna siła, pełna tajemniczości łapie mnie i moja deskę. Zaczynm przyspieszać. Tuz za mna buduje się nowe monstrum, wypluwa z siebie białą pianę. I przeraźliwie huczy.

  Ja tańczę jej na nosie. Bawię się z nią. Skaczę na niej, ale czasami zostaję przez nią pożarty.

  Fale to moc z dalekich wichur, które dzięki energii, kołysząc się, przedłużają falowane życie.

  Fale stają się często nałogiem, z którego jest się ciężko wyzwolić. To bakcyl, którego się nie ma, albo ma w sobie. 🙄
  W ich poszukiwaniu przemierza się tysiące kilometrów, jest się ciągle na tropie tej jednej jedynej perfekcyjnej fali, ale jej się nie znajdzie, ponieważ same poszukiwania i nowe odkrycia są energią do następnych poszukiwań.

  Każda nowa fala jest inna. Nawet na tym samym spocie nie łamią się dwie fale tak samo. Prawdopodobnie jest to to, co mnie od nich uzależnia. Każda fala to nowe wyzwanie, zmusza mnie do nowych reakcji. Jazda na nich nie jest nigdy rutyną, bez różnicy czy jest to Hookipa Teneryfa czy Międzyzdroje.
  I nad Morzem Północnym i Bałtyckim, ale również nad większością spotów Morza Śródziemnego jeździ się na falach powstających pod wpływem wiatrów (fale wietrzne).
  Zawierają one w sobie całą siłę lokalnych systemów termicznych, które formułują wodę, tak w efekcie czego powstają fale. Od ich urodzin, aż do ich końca ich istnienia na plaży, przemierzają najczęściej 100 do 200 kilometrów.
  To czasoodległość potrzebna na rozwój z dziecięcej fali, aż do dorosłego, potężnego, pieniącego się walca.
  To dlatego fale wietrzne bywają często chaotyczne, łamią się w krótkich odstępach. Niekiedy powstają nieprzyjemne, Onshore.

  Tam gdzie pod wodą, na drodze marszu fal jest mielizna, duże molo albo rafa koralowa przeistacza się fala wietrzna w fale o jednakowym miejscu łamania.
  Te przeszkody mogą również zmieniać ich kierunek. Tym sposobem na niektórych spotach fale przychodzą nie zawsze z tego kierunku, z którego przychodzi wiatr i mamy okazję na rozkoszowanie się w stylu Seide-Waveriding. Rzadki ale szczęśliwy moment.

  Na plażach oceanów fale często powodują u surfistów stan ekstazy. Tam spotyka się fale, które powstają w odległości kilku tysięcy kilometrów od brzegu. Formowane przez orkany i huragany, lokalne tornada. Połączone ze światowym systemem pasatów.
  W jednakowych liniach oraz odstępach toczą się potężne góry wodne do wybrzeży, rozbijając się po drodze o rafy i mielizny znajdujące się na dnie oceanów.

  Zanim spotkają się z lądem i staną się dla nas przyjemnością można śledzić je na parę dni wprzód na zdjęciach satelitarnych. Ich początek jest prawie zawsze w tych samych miejscach.

  Fale, które mamy zimą w Bretanii, nad Biskajem, u wybrzeży Portugalii, Hiszpanii, Maroku czy na Kanarach, wszystkie pochodzą z ogromnego burzowego zamętu nad północnym Atlantykiem.
  Natomiast na Hawaje, o tej porze roku, przychodzą fale, które mają swój początek na północnym Pacyfiku, w pobliżu rowu mariańskiego. Powstają w wyniku oddziaływania potężnych niżów barycznych. Na tak ogromne zawirowania nie ma żadnego wpływu niż znad Morza Północnego.

  Na przestrzeni setek kilometrów kwadratowych powierzchnia oceanów zostaje zbombardowana przez niże. I jak to zwykle bywa na początku jest ogromny chaos, woda wrze, fale nie są uporządkowane, nie są jednolite, ale po pewnym czasie, gdy odejdą od źródła powstania, nabierają swojej dostojności.
  Umacniają się podczas podróży przez ocean. Duże połykają małe, przekształcają je w góry wody, w walce. Po drodze łączą się z falami pochodzącymi z innych sztormów. I tak po czasie z tej ogromnej falowej sałaty powstaje Groundswell.

  A ja, jeżeli jestem o prawidłowym czasie w prawidłowym miejscu, to mam możliwość majestatycznie pokołysać się na fali.
  Towarzyszyć jej na ostatnich metrach jej istnienia. Mogę na własnej skórze odczuć to, co nazywa się magią fal 🙂

 173. adam100
  18 lutego, g.13:37
  Nareszcie Platforma poszła po rozum do głowy, a „konserwa” niech spada.

 174. maciek.g

  „Dlatego zarządza się kwarantanny dwu tygodniowe dla osób podejrzanych o zetkniecie się z nosicielem wirusa . Dwa tygodnie daje 100% odpowiedź i pewność , że nawet jeżeli przeszedł bezobjawowo chorobę, to już nie będzie zarażał. Ta sama zasada dotyczy blokad , po 14 dniach jeżeli było tam ognisko choroby, to ono przestało działać”

  Jak możesz porównywać kwarantannę, która oznacza całkowitą izolację jednostki do lockdownu, która oznacza jedynie ograniczenia aktywnosci społecznej na polach uznanych za drugorzędne dla funkcjonowania państwa? Ty w sensie epidemicznych naprawdę nie rozróżniasz sytuacji całkowitej izolacji od izolacji częsciowej – np od knajpy?
  Jak możesz porównywać lockdown, który ma charakter powszechny i prewencyjny dla zagrożonych grup spolecznych (w przypadku RP dla ogółu obywateli z powodu tansmisji poziomej) z realną likwidacją konkretnych ognisk epidemicznych typu szpital, kosciół czy kopalnia?

  Masz problemy z podstawową terminologią co właściwie uniemozliwia dyskusję. Po prostu nie rozumiesz epidemi i w zwiazku z tym twoje wywody, przykłady i wyliczenia sensu nie mają.

  Natomiast z zaskoczeniem odnajduję cię jako zwolennika „totalnych” lockodownowców” – bo tak interpretuję twoją myśl:
  „I nie dawaj mnie przykładu z Wuchan bo tam nie zrobiono częściowej blokady , ale totalną i dlatego była skuteczna.”

  Maćku,g, nie sądziłem, że z ciebie taki maksymalista.

 175. mag
  18 lutego o godz. 14:29

  Trolle już zaczynają podsuwać; że mówią o gwarancji sumienia, że to dlatego nic nie warte, a „pożyteczni” się asekurują: może jednak Hołownia?.

 176. Optymatyk
  18 lutego o godz. 13:40
  ,,Przywódcy takich krajów jak Tanzania i Madagaskar poinformowali, że nie zamierzają prowadzić szczepień przeciw COVID-19 w swoich krajach.
  https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26800399,niektore-kraje-oswiadczyly-ze-nie-beda-szczepic-przeciw-covid-19.html#s=BoxMMtImg4

  Kraje Trzeciego Swiata od 40 lat korzystaja z taniego lekarstwa przeciw pasozytom,
  ktore w badaniach klinicznych na calym swiecie okazalo sie skutecznym lekiem przeciw kowidowi.
  FLCCC.NET

 177. adam100
  18 lutego o godz. 7:50

  ,,Moze Konfederacja wysle Antonowa pelnego ksiazek dla faszystowskich wladz Teksasu ?
  Co to? Proponujesz im przejść na opal książkami? ”

  Teksas jest rownie faszystowski , co Bawaria.
  Przodek gubernatora Teksasu , Georga W. Busha ,
  ktory jako prezydent popelnil zbrodnie przeciw ludzkosci dokonujac inwazji na Irak ,
  Prescott Bush, jako bankster na Wall Street, finansowal dojscie Hitlera do wladzy.
  https://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

 178. Blackley
  18 lutego o godz. 11:38

  Rezim w Warszawie chroni wizerunek gnoma ( Zawsze Dziewicy ).
  Matki Boskiej Teczowej juz nie.

 179. Ewa-Joanna 18 lutego o godz. 12:46 do mnie: –Poczytałam. Brzmi aż za dobrze a nie znalazłam żadnego dalszego ciągu obiecanych przez dr Bodanra opisów badań.

  Ewo-Joanno,
  no i nie dostaniesz ponieważ Bodnar, lekarz prowincjonalnej przychodni badań nie ma prawa prowadzić a może jedynie pisać „protokoły” z przebiegu choroby zakażonych cowidem-19 a leczonych z jakiegoś innego powodu amantadyną. Te protokoły zgodnie z procedurami przekazał gdzie trzeba i od wiosny zeszłego roku badania są niby prowadzone przez do tego powołaną instytucję medyczną. Wspomniał nawet o tym dzisiaj Niedzielski na konferencji prasowej. Bodajże Folwark chyba przedwczoraj zalinkował rozmowę dziennikarza z reżimówki z Bodnarem i pełnomocnikiem kowidowym rządu, prof Horbanem który dwukrotnie upominał Bodnara i ostrzegał przed konsekwencjami jakie może ponieść jeśli będzie nadal leczył amantadyną pacjentów kowidowych bez wyników badań nad tym lekiem przez instytut medyczny.
  Horban, ten rządowy drań przekazał niejako ostrzeżenie dla wszystkich lekarzy, którzy ośmielą się zapisywać Viregyt-K chorym na covid-19. Reżim chyba jednak się wystraszył ponieważ najpierw, bo 30 listopada dał wytyczne wykluczające amantadynę jako lek na grypę A, na którą kiedyś ją stosowano ale na dzisaiaj przywrócono i zwykły konował może go zapisać na grypę bez konsekwencji jakimi straszy mafia medyko-szczepionkowa. Był jednak moment, że amantadyna była niedostępna i np. Gersdorfowa ściągała ją sobie z Niemiec, co było opisane w prasie zresztą.
  Domagając się od Bodnara aby prowadził badania samodzielnie i je publikował to z Twojej strony wygląda jakbyś szukała argumentów przeciwko jego odkryciu, nieco przypadkowemu zresztą.
  Wiesz, każdy robi co uważa. Ja tam np zaszczepię się przy pierwszej możliwej okazji a gdy zostanę zakażony to już zabezpieczyłem się w dostęp do amantadyny.

 180. folwarkPn
  18 lutego o godz. 14:56
  ,,Moze Konfederacja wysle Antonowa pelnego ksiazek dla faszystowskich wladz Teksasu ?
  Co to? Proponujesz im przejść na opal książkami? ”

  To po co im są potrzebne te książki w Texasie?

  Czy może sugerujesz że nie potrafią tam czytać, to do edukacji??

 181. adam100
  18 lutego o godz. 15:10

  Ja szydze z faszystow z Konfederacji,
  mowiac , ze pewnie by pomogli faszystom w Teksasie wysylajac im ksiazki do palenia.

  Ale powaznie ,
  popatrz na Youtube, ze ani Razem ani SLD ani inne ugrupowania postepowe
  nie probuja kontrowac skrajnej polskiej prawicy.
  Media Narodowe i wRealu24 CODZIENNIE maja kilka godzin swiezych programow,
  zrobionych profesjonalnie ( to tak jakby ogladac TVP Info albo Polsat w wersji brunatnej ),
  ze studia z widokiem na centrum Warszawy.
  Ciekawe , czy Wall Street ich finansuje,
  przygotowujac budowe latynoskiej dyktatury nad Wisla ?
  Czas zeby Razem i PSL zaczely robic swoje programy dla Youtube codziennie !!! ,
  inaczej przegramy Polske .

 182. Towarzystwo tu mocno starszawe i zapewne nie wie, jaka jest historia internetu:

  https://www.youtube.com/watch?v=Zco5w8UIUgQ

 183. folwarkPn
  18 lutego o godz. 15:52

  To ja też na poważnie.

  Polecam program BBC (3 odcinki) o Rupercie Murdoch i jego imperium.

  Mówią, że gorszy od raka wątroby i trzustki jest tylko Robert Murdoch.

  Gość wykreował kilku angielskich premierów, Brexit, Trumpa, wojnę w Iraku. Wszystko za pomocą kłamstw, przekupstwa, prowokacji.

  Ciekawy program.

 184. nie Robert a Rupert

 185. Bar Norte

  ZOMO w Barcelonie bije rownie mocno , co w Moskwie.
  RT donosi, ze wybuchly gwaltowne protesty w obronie aresztowanego artysty Pablo Hasel.
  https://www.youtube.com/watch?v=8GibABGtzIk

 186. folwarkPn
  18 lutego o godz. 16:09
  RT donosi,

  Dobrze wiedzieć kto donosi.

 187. Jest mi wstyd za polskie władze, które nie zareagowały na haniebne i absurdalne orzeczenie mińskiego sądu wobec dziennikarek Biełsatu relacjonujących białoruskie protesty.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26804984,lukaszenka-skazuje-warszawa-milczy.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  ***** faszystów ***

 188. To z Warszawy wyszły impulsy, by – mimo rosyjskich protestów – zakotwiczyć Ukrainę w Europę i by inwestować w białoruskie społeczeństwo otwarte.

  Politycy PiS, którzy przejęli stery dyplomacji, konsekwentnie pokazują, że ten kierunek ich jednak nie interesuje. Rolę rzecznika wolnej Białorusi już pół roku temu przejęła Litwa.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26804984,lukaszenka-skazuje-warszawa-milczy.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 189. GajowyM.
  18 lutego o godz. 5:23
  Zadałem ci proste pytanie, wolałeś się wykręcić, bo nie chcesz się deklarować na tym forum
  W jakiej to instytucji pracujesz/pracowałeś, że ja mam odpowiadać na twoje pytania i do tego składać deklaracje „na tym forum” .
  Przeczytaj ponownie(!) co sam pisałeś, potem się zastanów skoro jesteś taki akuratny – znasz języki, pożegluj po necie i nie musi to być darknet…
  Sądziłem ,że jesteś poważniejszy, a zaczynasz dyrdymalić.
  PS. Warto jest się… wyspać ;–)

 190. @zezem

  Była mowa o szczepieniach, przymusie, wyborze.
  Mnie jest obojętne twoje zdanie na ten temat, wolisz niejasny bełkot, twoja sprawa.
  Też sądziłem, że jesteś poważniejszy.
  Jak to się można pomylić 🙁

 191. bezdomny
  18 lutego o godz. 14:08
  Fale. Hasło: Nazare.

 192. folwarkPn

  „RT donosi, ze wybuchly gwaltowne protesty w obronie aresztowanego artysty Pablo Hasel.”

  Nie tylko RT ale wiekszość mediów, w tym krajowe, o Haselu pisze. To jest o tyle ciekawe bo przestała w tym przypadku obowiązywać poprawność polityczna jako, że Hasel jest katalońskim anarchistą. A właściwie kontynuatorem tradycji katalońskiego amarchizmu o którym pisał np Orwell w „W hołdzie Katalonii”. Dlatego też Hasel wspiera śpiewem (rapowaniem) przejęcie przemocą władzy przez kolektywy anarchistyczne – jak w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Przy okazji rapując pietnuje monarchię czyli hiszpańskiego króla oraz chwali zwalczające niegdyś tę monarchię organizacje terrorystyczne jak katalońską Terra Lliure czy baskijską ETA. I to go naraża na konflikty ze hiszpanskim wymiarem sprawiedliwości, bo obowiązuje tam ustawodawstwo antyterrorystyczne.
  Zamieszki o których piszą medią są dowodem na witalność anarchizmu katalońskiego. Jak widać mimo upływu lat tradycje anarchistyczne w Katalonii wciąż budzą żywe emocje.

 193. GajowyM.
  Zacytuję początek:
  Nie ma przymusu, żeby się szczepić, ba, nawet szczepionek jest za mało i ludzie kombinują, jak się wkręcić poza kolejnością
  I ja:.
  Przymusu nie ma. Ale… w Izraelu ci co są szczepieni dostaną tzw. „zielony dowód” ,że są uodpornieni i hajda do cyrku, teatru czy do basenu. Inni… ;–). Podobne koncepcje snują politycy i w innych państwach..
  Skoro moje zdanie jest ci w tej sprawie obojętne to po co pytałeś?
  Faktycznie bełkot.

 194. Bar Norte
  18 lutego o godz. 14:34
  Zarzucasz mnie że nie rozumiem epidemii , a tymczasem piszesz banialuki z których wynika, że nie da się ocenić sutków częściowej izolacji. To, że da się ocenić jest oczywiste , bo inaczej by tego nie robiono. Chodzi przede wszystkim by liczba ciężko chorych nie przekroczyła możliwości leczenia w szpitalach. Czyli musi to ewidentnie zmniejszyć liczbę zachorowań, a to widać już po max 14 dniach po blokadzie. To nie tak, że rząd zarządza blokadę , a biznesmeni mają to w nosie i działalność trwa. Zdecydowana większość zamyka interesy bojąc się represji. To powoduje, że jeżeli były tam ogniska zakażeń to one po 14 dniach znikają i to powinna ewidentnie pokazać statystyka. Jak nie ma zmiany na 100% działanie nie trafne.
  Aby uniknąć ogromnych strat zamykając na zasadzie domniemania branże znacznie taniej jest przetestować personel, który zakaża się w pierwszym rządzie . Można to zrobić na szybko testami antygenowymi i w przypadku dodatnich sprawdzać RCP. Nikt z biznesmenów nie będzie protestował gdy wykażą mu, że jest w jego firmie ognisko choroby i nakażą zamknięcie.
  Czy ty aby wiesz po co WHO zalecała spłaszczanie fali ?

 195. @zezem

  Skoro moje zdanie jest ci w tej sprawie obojętne to po co pytałeś?

  Pytałem, bo myślałem, że rozmawiam z poważnym gościem. Po twoich wykrętach już nie jestem ciekaw.

  A Izrael faktycznie osiągnął już w rozmowach z Cyprem, że jego zaszczepieni obywatele nie będą musieli jako turyści wykazywać się negatywnym testem lub zaczynać urlopu na Cyprze od kwarantanny.
  Podobne rozmowy toczone są z Grecją.
  Tak więc deklaracje rządów (np. kanclerz Merkel) o nieprzewidywaniu przywilejów dla zaszczepionych to są deklaracje, a rzeczywistość pokaże jak jest.

 196. maciek.g

  „musi to (lockdown) ewidentnie zmniejszyć liczbę zachorowań, a to widać już po max 14 dniach po blokadzie.”

  Tak jest w przypadku wygaszania ognisk epidemicznych za pomocą ścisłych kwarantann – jak sam wcześniej zauważyłeś.

  Natomiast w przypadku lockdownów, które przecież pozostawiają ludziom możliwości ograniczonych kontaktów to tak szybko nie zachodzi. Ludzie przecież nie są na kwarantannach nadal spotykają się w pracy, korzystają z masowej komunikacji, ze sklepów, placówek służby zdrowia, spotykają się w dozwolonych i niedozwolonych formach – potajemnie. Tak więc nadal się zakażają – z wyłączeniem stref, które zamyka lockdown. Dlatego własnie powstrzymywanie wzrostów zakażeń, ich wypłaszcanie czy zmniejszanie trwa dłużej niż likwidacja ogniska epidemicznego.

  Pisałem ci o tym wielokrotnie ale jak widać wciąż bez powodzenia. Nadal podstawowych pojęć nie rozróżniasz.

 197. Ewa-Joanna
  18 lutego o godz. 13:00

  Nie wiem skąd masz ten 2 grudnia
  z tego artykulu

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1495034,lockdown-wielka-brytania-anglia-koronawirus.html

 198. @maciek.g

  Jak wyliczasz coś takiego:
  jeżeli były tam ogniska zakażeń to one po 14 dniach znikają?
  Masz restaurację i zakażoną część personelu. Zamykasz obiekt na dwa tygodnie, ale twoi ludzie zdążyli przekazać wirusa dalej albo ci niezakażeni złapią go gdzie indziej, (choćby w domu od swoich krewnych) w ciągu tych dwóch tygodni i przyniosą do lokalu na nowo, albo przyjdzie bezobjawowy gość etc.
  Dlatego lockdown prowadzi do zmniejszenia liczby kontaktów między ludźmi i zwolnienia tempa przyrostu zakażeń, ale nie jest remedium na epidemię.
  Zamknięcie granic i zahamowanie życia całego regionu lub kraju praktykowały Nowa Zelandia i Australia z dobrym skutkiem, ale wystarczy przywrócenie normalnej komunikacji ze światem i już jest problem.
  A już w Europie niewyobrażalne jest zwalczenie epidemii na terytorium jednego kraju bez współpracy z krajami ościennymi (i resztą świata).

 199. @maciek.g
  18 lutego o godz. 18:13

  Czytaj świeższe gazety niż z października 2020 😉

 200. @maciek.g

  Widzę, że w międzyczasie @Bar Norte napisał to samo, więc jest nas już dwóch. Teraz ty możesz przedstawić swoją argumentację, może nas przekonasz?

 201. Bar Norte
  18 lutego o godz. 18:06
  Oj chyba jest dokładnie odwrotnie niz piszesz. To nie ja , ale ty nie rozumiesz.
  Właśnie zablokowanie ognisk jest decydujące dla prędkości wzrostu zakażeń i trwa to nawet krócej niz 14 dni ,ale dla pewności można poczekać nieco dłużej. Tych nie podporządkowujących się jest bardzo niewielka liczba, bo strach przed restrykcjami swoje robi ( skutki niepodporządkowania są pomijalne. )
  Spłaszczanie fali wg WHO jest konieczne gdy zagraża ona wydolności służby zdrowia (i wtedy warto sięgać po drastyczne i kosztowne działania mogące temu zapobiec)
  Drugim powodem jest doczekanie z najmniejszymi stratami ludzkimi do czasu opanowania epidemii szczepieniami. (ale tu trzeba wyważyć czy warto stosować kosztowne i drastyczne środki)
  WHO wyraźnie informuje, że spłaszczanie nie ma wpływu na liczbę zachorowań , ani na ich przebieg (bez sczepienia zachoruje i w jednym i drugim przypadku podobna ilość ludzi)
  Oczywiście może się zdarzyć, że wirus raptem zaniknie (tak jak było z hiszpanką) ale może być i odwrotnie tak jak z grypa która ciągle pojawia się w innych mutacjach. Zakładać należy ten niekorzystny scenariusz. Dlatego WHO rekomenduje tanie i skuteczne środki spowalniające epidemię. Drastyczne i bardzo kosztowne tylko w razie ewidentnej konieczności.
  W Polsce na razie takowej nie ma.

 202. Dyskusja na temat „przywilejów” dla zaszczepionych nabierze tempa w momencie, kiedy realna stanie się możliwość wyboru zaszczepienia się lub nie.
  Już teraz istnieje problem personelu domów opieki i szpitali, gdzie większość pielęgniarek i salowych odmawia szczepienia, choć jest im proponowane, a jednocześnie wobec deficytu rąk do pracy w tej dziedzinie, nie można im grozić konsekwencjami w postaci zwolnienia lub obniżenia zarobków.
  To personel zawleka zarazę do DPS-ów, a pensjonariusze nie mają szansy, by się bronić.

 203. Dlatego WHO rekomenduje tanie i skuteczne środki spowalniające epidemię

  Które ze środków rekomendowanych przez WHO są tanie?

  Agresywne środki do znajdowania, izolowania, testowania, leczenia i śledzenia chorych to najlepszy i najszybszy sposób na uniknięcie ekstremalnych ograniczeń społecznych i ekonomicznych. To szczególnie ważne w przypadku krajów, w których systemy opieki zdrowotnej mogą się załamać pod wpływem liczby pacjentów wymagających nagłej hospitalizacji”

 204. Nasza rodzina powiekszyla sie o kolejne “baby “. Mama L86 urodzila baby L125. Mama i baby czuja sie dobrze.

  https://www.seattletimes.com/seattle-news/environment/new-orca-baby-born-to-southern-resident-l-pod/

 205. Bar Norte
  18 lutego o godz. 17:29

  „RT donosi, ze wybuchly gwaltowne protesty w obronie aresztowanego artysty Pablo Hasel.”
  Nie tylko RT ale wiekszość mediów, w tym krajowe, o Haselu pisze.

  Gazieta wybiUUUUrcza o Haselu nie pisze.

 206. Tylko dystrybuować RT w Teksasie 🙂

 207. Bar Norte

  Guardan , NY Times tez nie pisze o Hasalu.
  Londynski Times tak.

 208. folwarkPn

  „Gazieta wybiUUUUrcza o Haselu nie pisze”

  Czemu pan nie korzysta z wyszukiwarki?

  Przecież Gazeta Wyborcza o Haselu pisze.

  Dziś – „Hiszpania. „Wolność dla Pablo Hasela”. Protestujący starli się z policją”.

  Wczoraj – „Wyrok na hiszpańskiego rapera roznieca spór o wolność słowa”

  Przedwczoraj – „Hiszpania. Raper Pablo Hasel zabarykadował się na uniwersytecie, by uniknąć więzienia”

  Tu można mieć co najwyżej zastrzeżenie, że jasno nie piszą iż Hasel jest anarchistą. Choć przecież czytelnik się tego bez problemu domyśli.

  Swoją drogą z tym RT jako krynicą prawdy to pan strzelił jak kulą w płot, bo o tym, że w Rosji anarchiści są masowo skazywani na kolonie karne jak za Caratu czy po powstaniu w Kronsztadzie to owa agencja słowa nie piśnie.

 209. GajowyM.
  18 lutego o godz. 18:42

  „To personel zawleka zarazę do DPS-ów, a pensjonariusze nie mają szansy, by się bronić.”

  …pensjonariusze mają szansę się bronić…po prostu powinni się zaszczepić…personel również…przecież to są kontakty obustronne…

 210. maciek.g

  „zablokowanie ognisk jest decydujące dla prędkości wzrostu zakażeń i trwa to nawet krócej niz 14 dni ,ale dla pewności można poczekać nieco dłużej.”

  Ile razy ci pisałem, że od konca sierpnia mamy doczynienia z faza transmisji poziomej a nie ognisk?
  Ile razy mam to powtarzać i uzasadniać?

  W tej fazie jedyną metodą ograniczenia zakażeń są lockdowny.

 211. Piotr II

  Mieszkancy DPS – ów są juz zaszczepieni. Ale jesli presonel w związku z tym pokazowo oleje zalecenia sanitarne to mimo tego zakazi tych ludzi.
  Pisałem niedawno o prywatnym domu seniora w którym zakażono ponad 30 mieszkańców z których 9 zmarło – mimo, że wszyscy przyjeli pierwszą dawkę szczepień.
  Jesli się takie przybytki zamieni w hermetyczne komory ze stęzoną koroną to szczepienie nic nie da.

 212. Bar Norte
  18 lutego o godz. 20:06

  Skuteczność szczepionek określa się na około dziewięćdziesiąt kilka procent. Wobec tego nie wierzę że pensjonariusze tego prywatnego domu seniora byli wcześniej zaszczepieni.

 213. @Piotr II

  …pensjonariusze mają szansę się bronić…po prostu powinni się zaszczepić…

  Tak, teraz już mogą i się szczepią, ale przy proporcji liczby personelu do liczby pensjonariuszy lepszy skutek przyniosłoby szybkie zaszczepienie personelu.
  Niestety, w większości krajów liczba chętnych w tej grupie zawodowej nie sięga nawet 40 procent. Wśród lekarzy gotowość jest znacznie wyższa, bo jednak poziom wykształcenia i wiedzy jest decydujący. Lekarze nie informują się na YT i fb oraz portalach płaskoziemskich 🙄

 214. @Piotr II

  Skuteczność szczepionek określa się na około dziewięćdziesiąt kilka procent.

  Tak, w tydzień po przyjęciu drugiej dawki.
  Skuteczność pierwszej szacowana jest na 50 proc.

 215. Piotr II

  „Skuteczność szczepionek określa się na około dziewięćdziesiąt kilka procent. Wobec tego nie wierzę że pensjonariusze tego prywatnego domu seniora byli wcześniej zaszczepieni.”

  No ale tak się stało. Otrzymali pierwszą dawkę

  https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/koronawirus-w-domu-seniora-rosnie-liczba-zgonow,n,1000283559.html

 216. A ja z przyjemnością informuję, że dostałem obie dawki szczepionki, drugą dwa tygodnie temu i czuję się świetnie. Przyznaję, że miałem sporo objawów przy drugiej dawce typu gorączka, dreszcze i poty, ale trwało to raptem kilkanaście godzin. Teraz mam ogromny komfort bezpieczeństwa, czego wszystkim życzę.

 217. Bar Norte
  18 lutego o godz. 20:29

  No ale tak się stało. Otrzymali pierwszą dawkę

  https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/koronawirus-w-domu-seniora-rosnie-liczba-zgonow,n,1000283559.html
  ………………………………………………………………………………………

  „– Kwalifikacja do szczepień została przeprowadzona w sposób prawidłowy – usłyszeliśmy od jednej z lekarek baranowskiej placówki, która przypomniała, że za kierowanie poszczególnych grup do przyjmowania szczepionek odpowiada resort zdrowia.”

  Myślę że tu właśnie popełniono błąd…szczepili już chorych ludzi.

 218. Piotr II

  Zaszczepiono mieszkańców koło 20 stycznia a zachorowania wykryto na początku lutego.

 219. GajowyM.
  18 lutego o godz. 18:20
  Napisałem powyżej jak stawia sprawę WHO i po co w ogóle spowalnia się epidemię.
  Te blokady to ostateczność , bowiem jest to działanie niesłychanie kosztowne, Z tej przyczyny WHO nie rekomenduje tego. Blokada ma na celu wyeliminowanie ognisk zakażeń , czyli miejsc w których jest dużo zakażonych i znaczna liczba mogących się zakazić. Wystarczy 14 dni by zakażeni przechorowali , a ci zdrowi uczęszczający do tych miejsc uniknęli z nimi kontaktu.
  Zazwyczaj w tych miejscach spotykają się ludzie z różnych środowisk i likwidacja ogniska ogranicza znacznie szybkość przyrostu zachorowań. Jednak gdy tam ogniska nie ma działanie te jest parą w gwizdek.
  Zlikwidowanie ogniska natychmiast spowalnia epidemię (14 dni wystarcza by to dostrzec) i tym szybciej im większe są to ogniska i więcej potencjalnych kontaktów. Oczywistym jest, że trafne działanie powoduje b. szybko wypłaszczenie fali bowiem drastycznie maleje liczba kontaktów i to musi odbić się na wykresie zakażeń w sposób istotny. Gdy jednak działanie było nietrafne, to oczywiście nie przynosi żadnego skutku na krzywą zachorować i nie widać żadnego wypłaszczenia o które przecież chodzi.
  Dłuższe niż 14 dniowe utrzymywanie blokady na sens jedynie gdy działanie było trafione, bo kontakty zostaną przywrócone i znów powstanie tam ognisko.
  Ze względu na koszty lepiej jest testować i chronić wprowadzając odpowiednie restrykcje. Dlatego nie ma sensu (w tym ekonomicznego) wielotygodniowego utrzymywania blokady, Po wygaszeniu ogniska trzeba wrócić do funkcjonowania z logicznymi zabezpieczeniami i sprawdzania testami by w porę wykrywać zagrożenie.
  Wszystkich kontaktów nie przetniemy – bo totalny lockdown jest możliwy tylko w nielicznych krajach (zatrzymać cały kraj na dwa tygodnie to nawet w dyktaturach może być niewykonalne) i na dodatek po takim musimy restrykcyjnie nie wpuszczać nikogo bez kwarantanny lub testu i tak dotrwać do czasu przeszczepienia 75% populacji.

 220. @Karol Maj

  Gratulacje!
  Moja 91-letnia teściowa dostała wczoraj po południu drugą dawkę. Dziś ma objawy zmęczenia.

  Gdyby skuteczność tej szczepionki wynosiła ponad 90 proc. po pierwszej dawce, zbyteczne by było szczepienie dwiema.
  Kilka lat temu szczepiłem się przeciw WZW B. Cykl składał się z 3 dawek w odstępach 0 – 1 – 6 miesięcy.
  Ostateczny efekt powinien sięgać 90 proc. skuteczności.
  U małych dzieci skuteczność, jak w większości szczepień, jest wyższa.
  Szczepienie od kleszczowego zapalenia mózgu (FSME) jest też trzystopniowe, z zaleceniem dawki przypominającej co 3 lata.

 221. Bar Norte
  18 lutego o godz. 19:56

  Ile razy ci pisałem, że od konca sierpnia mamy do czynienia z faza transmisji poziomej a nie ognisk?

  Przy poziomej transmisji blokady są złą, mało skuteczną i bardzo drogą metodą, która praktycznie nie zmienia tempa narastania fali. Jeżeli nasi rządzący myślą tak jak ty, to nic dziwnego że zafundowaliśmy sobie bardzo drogo szwedzki model czyli odporności stadnej przez przechorowanie

 222. Próbuje wyobrazić sobie partię warcabów między Czarnkiem i gołębiem 🙄

 223. Karol Maj
  18 lutego o godz. 20:35
  Dzięki za info
  Ja 16-02 zostałem zaszczepiony pierwszą dawką i termin drugiej mam na 9 marca. Zaszczepiłem się razem z żoną. Na razie objawy praktycznie żadne. Trochę pobolewało miejsce wkłucia – dziś już praktycznie przeszło
  Zastanawiam się jaka będzie reakcja na drugą dawkę i ty sporo mnie wyjaśniłeś. Żona ma chorobę immunologiczna mocno się obawiała czy szczepienie jej nie zaszkodzi. Dziś jest już praktycznie spokojna

 224. maciek.g

  „Przy poziomej transmisji blokady są złą, mało skuteczną i bardzo drogą metodą, która praktycznie nie zmienia tempa narastania fali. Jeżeli nasi rządzący myślą tak jak ty, to nic dziwnego że zafundowaliśmy sobie bardzo drogo szwedzki model czyli odporności stadnej przez przechorowanie”

  Zastanów się co napisałeś.
  Szwedzki model przeciepidemiczny własnie nie zakładał stosowania lockdownów.
  O co ci w końcu chodzi? Jak się w powyższym cytacie z twego komentarza ma pierwsze zdanie do drugiego?

  W tym co napisałeś tylko z jednym się mogą zgodzić – istotnie rząd na skutek swej nieudolnosci i słabosci wobec nacisków antylockdownowców popadał w pewnych momentach w szwedzką pułapke.

 225. Piotr II
  18 lutego o godz. 20:40
  Z artykułu wynika że byli szczepieni Pfizerem , a tu pierwsza oznaki odporności nabywa się po 12 dniach od zaszczepienia i odporność rośnie do 50% do 21 dnia w którym to podaje się drugą dawkę,
  Pierwsze przypadki śmierci to 2 luty czyli 14 dni od szczepienia. Rozwój choroby do ewidentnych objawów to około 7 dni. Tu pewnie nie skojarzono ich z koronowirusem skoro doszło do zgonu. Czyli najprawdopodobniej infekcja nastąpiła 4 lub 5 dni po szczepieniu , a wtedy odporność na wirusa jest zerowa.
  Fatalny zbieg okoliczności

 226. @folwarkPn
  18 lutego o godz. 17:14
  Przecież te testy niczego, poza tym co chcą rządzący, nie wykrywają, bo są wg. ich Twórcy, nie do tego przeznaczone.
  I tego qrva, nie rozumieją. Debile!

 227. Bar Norte
  18 lutego o godz. 21:27
  O to mnie chodzi co napisałem Szwedzi postawili na odporność po przechorowaniu i w związku z tym nie stosowali nie tylko lockdownów , ale tez i nie wymagano maseczek i w ogóle nie zmieniono stylu życia.
  Przeholowali i nawet ich służba zdrowia nie dala rady. Niemniej są dobrym odniesienie dla krajów które restrykcje i ograniczenia wprowadziły.
  Polskie wyniki są minimalnie lepsze do Szwedzkich mimo że u nas nawet wstępu do lasów zakazali (teraz odpuścili). Wniosek aż się sam nasuwa

 228. @legat
  18 lutego o godz. 15:02
  Źle mnie zrozumiałeś. Nic się nie domagam, po prostu każde tego typu odkrycie wymaga szerszego sprawdzenia sprawdzenia. Jeżeli Bodnar zameldował i przekazał swoje doświadczenia gdzie trzeba to w porządku, bezwładność administracyjna jest wszędzie. Ale on pisał, że wysłał to po angielsku do periodyku medycznego ale nigdzie śladu nie znalazłam. O to mi chodziło.
  U nas ze szczepieniami paniki specjalnej nie ma, więcej szumu robią media niż to warte. Pozytywna wiadomość to taka, że będziemy sami produkować szczepionkę to będziemy niezależni od nikogo.

 229. Optymatyk
  18 lutego o godz. 21:41
  Skąd ta pewność?
  A u męża mojej córki test wykrył koronowirusa i co pewnie rządzący tego chcieli? Nie pleć jak Piekarski na mękach

 230. bezdomny
  18 lutego o godz. 14:08
  Fale – na koniec rozpryskują się. Znikają. Pozostają w pamięci
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  https://www.youtube.com/watch?v=kFjETSa9N7A&feature=emb_title

  To dopiero fale , te się nie rozpryskują nie znikają , potrafi tak być
  kilka godzin .

 231. Александр Руцкой: «Я чуть со стула не упал, когда узнал, что Матвиенко получает пенсию в 450 тыс…»
  https://www.youtube.com/watch?v=TxZ7ceYh-CM
  _________
  Собрались злодеи, ограбившие народ, набрали солдат, судей, чтобы оберегать их оргию и пируют!
  Л. Толстой

 232. maciek.g

  „Polskie wyniki są minimalnie lepsze do Szwedzkich mimo że u nas nawet wstępu do lasów zakazali”

  Wstępu do lasów zakazano wczesną wiosną – w czasie pierwszego lockdownu. Ale to się skończyło w już kwietniu gdy Morawiecki zapowiedział „powrót do nowej normalności” czyli zniesienie blokad. I gdzieś od wielkiej majówki zaczęło się gremialne olewanie obostrzeń sanitarnych. Nawet sierpniowa epidemia na Ślasku, która wymusiła zamknięcie kopalń czy sparalizowanie na skutek zakażeń przemysłu meblarskiego, przetwórstwa spożywczego itp wpływu na to olewanie nie miało. Nawet wrześniowe publiczne oswiadczenie Głównego Inspektora Sanitarnego kraju o tym, że jego słuzby runęły pod cięzarem zakażeń atmosfery fiesty nie zakłócało.
  Rząd ocknął się dopiero w listopadzie gdy dotarło do niego, że stoi przed kilkudziesięcioma tysiącami zakażeń dobowych. A wtedy nic mu nie pozostało jak tylko zarządzić lockdown. Wtedy też na twarzach polityków z obozu władzy pojawiły się maski.

  Więc mi nie pisz, że kraj od roku był terroryzowany lockdownami. To co ci teraz doskwiera jest wynikiem wielomiesiecznych zabiegów koronaidiotów, antylockdownowców, bezmaskowców i kokietującego ich rządu.

 233. sprawdzam, czy nie jestem zbanowany, bo nie wchodzi mi niewinny tekst

 234. No to mam „czelendż”.

 235. @jobrave

  Myślałem już, żeś zachorzał 🙁
  Spróbuj po kawałku.

 236. GajowyM.
  18 lutego o godz. 22:51
  Prawie zachorzałem – przez kropkowanie, a kiedy próbowałem wkleić najnowszą, bo jedenastą wersję, pojawił się komunikat: „wykryto zdublowany komentarz”. Uważam to za rzecz magiczną, a nawet torsyjną. 🙂

 237. Gajowy,
  No i straciłem, bo skopiowałem sobie Ciebie zapominając o skopiowanym swoim tekscie :). Tak czy owak, chodziło o to, że na początku ub. roku eksperci namawiali Durnowatego Durnia Borisa, żeby wprowadził ścisły lockdown (taki, jaki przed drugą falą wprowadziła Australia), a Durnowaty Dureń się nie zgodził. Wyszperałem to tu: https://www.ucl.ac.uk/news/2021/feb/covid-19-ucl-academics-mobilise-provide-critical-advice-and-expert-comment

 238. @jobrave

  Sprawdź na zawartość zakazanych słówek.
  Większość wyleciała mi z głowy, ale na ogół są to słowa obce oprócz polskiego „ku-rw”.
  Po-ze, ul-tra-ma-ryna, ab-sol-went, ro-man…

 239. Gajowy,
  Oprócz tego pisałem jeszcze o obecnym lockdownie w UK, bardzo restrykcyjnym i o braku dyscypliny społecznej, wyrażając nadzieję, że drakońskie kary ją bardzo wzmocnią, bo ja jestem kategorycznie za tym.

 240. @maciek.g
  18 lutego o godz. 21:51
  A u mojej matki, którą się obecnie opiekuje w jej starczej ułomności/demencji starczej, opiekunka MOS przychodząca do niej co dzień od wielu już miesięcy, wykryto dodatni wynik testu i co ? Mamy wszyscy się kawaranntanować? Czy cię już nie pojebało?

 241. GajowyM.
  18 lutego o godz. 23:11,
  Już nie sprawdzę niestety, bo to, co wypociłem, szlag trafił. W tej ostatniej wersji przedzielałem każdy wyraz kropkami. Każdy! I kiedy ten tekst wkleiłem, ukazał się właśnie ten komunikat o zdublowanym wpisie. A wcześniej sprawdzałem pod kątem „zakazanych wyrazów”, wszystkie wątpliwe przedrostki, wyrostki, nadrostki, podrostki, odrostki i zarostki nawet. Poźniej rodzielałem każdy wyraz. Resztę już znasz. No, ale zapewne szybko trafi się kolejna okazja. 🙂

 242. @jobrave

  Szkoda, że przepadło, ale na przyszłość pamiętaj, że filtry są angielskie i dotyczą głównie spa-mu zwłaszcza ero-tycznego, i tylko bardzo nieliczne polskie wulgaryzmy są filtrowane. Plus ewentualne, zbanowane przed laty nicki, o których nikt już nie pamięta.

 243. ZOMO atakuje a Lewy ; gdzieś się schował .

  https://www.youtube.com/watch?v=Be3pX_652XU&feature=emb_title

 244. @Blackley
  18 lutego o godz. 23:31

  Otyłość źle wróży w razie infekcji 🙁

 245. GajowyM.
  18 lutego o godz. 23:40

  Otyłość źle wróży w razie infekcji
  ++++++++++++++++++++++++++++++
  Otyłość akurat mnie nie dotyczy , od dziecka ćwiczę Judo 2 or 3 razy
  w tygodniu godzina 1:30 jestem na matach a w wolnych
  chwilach biegam lubię sobie również popływać .
  Możliwość że nie szczepiąc się zachoruję na Covid jest tak samo możliwa
  jak to że vaccine ochroni mnie przed czymkolwiek .

 246. Bar Norte
  18 lutego o godz. 19:49

  Nie ma dnia, zeby w glownym cyfrowym wydaniu ,, wyborczej” nie bylo
  o nadzorcy Aeroflotu, neoliberale, wielkorusie i rasiscie Nawalnym.
  Skoro wiadomosc o Barcelonie nie jest zamieszczana na stronie glownej,
  a jest pelno odgrzewanych wiadomosci sprzed dni kilku, to trudno zgadnac,
  ze cos sie nowego dzieje.
  RT wypelnia dla Amerykanow taka sama role,
  jak RWE dla Polakow kiedys
  – jest agora dla dysydentow.

 247. Hameryka zostanie odchudzona .
  +++++++++++++++++++++++++++++

  Emma’s Note: Emma Walsh here, managing editor of the Diary. Below is a short message from our colleagues at Brownstone Research that you may find insightful.

  Dear Reader,

  What will they think of next?

  In the ’80s, the fad was „low fat.”

  In the 2000s, it was „low carb.”

  And over the past decade, the most vocal group of „my way or the highway” eaters has been vegans.

  But you won’t believe what’s coming next.

  It has nothing to do with fake meat… I think you’ll be shocked when you find out.

  According to The Wall Street Journal, the newest dining fad has, just weeks ago, been deemed „safe” by the European Union.

  This time, though, the trend isn’t about weight loss or health…

  It’s being pushed by powerful people around the world as part of the „Green New Deal.”

  Soon, if the United Nations and the World Economic Forum get their way, bugs will replace steak and seafood in restaurants and supermarkets across America.

  But that’s not even the worst of it…

  Tech expert Jeff Brown says: „This ‚new’ food trend is just the beginning of a much broader destruction of the American way of life. What’s coming in the months ahead will render the America we’ve all known completely unrecognizable.”

  Jeff has put together a free presentation to explain the big picture, and to show you what you can do to prepare.

  What he has to say is so controversial it could be banned from the internet at any moment. But for now, you can see the entire briefing, right here.

  Sincerely,

  Van Bryan
  Managing Editor, Brownstone Research

 248. Optymatyk
  18 lutego o godz. 21:41

  ,,Przecież te testy niczego, poza tym co chcą rządzący, nie wykrywają, bo są wg. ich Twórcy, nie do tego przeznaczone.”

  Testy PCR sa chyba wykorzystywane jako narzedzie terroru panstwowego.
  Podobno przylot do Kanady dla jej obywateli jest w tej chwili zalezny
  od wielokrotnych testow i wynikow przesadzajacych o trzymaniu obywatela w panstwowym osrodku odosobnienia ( na koszt obywatela , z gory oplacony ).

 249. W związku z korona świrusem moja praca od poniedziałku się zmienia
  2 dni muszę być w office a 3 dni mogę pracować w domu .
  Nareszcie coś się ruszyło w dobrym kierunku .

 250. Morawiecki: wezwać producentów szczepionek… Tak sobie myślę prywatnie… skuteczniej by było wezwać Watykan, aby swoimi kanałami odwołał zesłanie koronawirusa za grzechy… ilość ofiar za tym przemawia… jako odkupienie… tak dalej nie musi być… ! Alleluja i do przodu…!

 251. @Blackley
  18 lutego o godz. 23:31
  Gdzie się nie obrócisz tam Optymatyk ;
  ………………….
  No to jak chcesz mi dojebać, to zrób to, bez wahania, ja się niczego nie obawiam. Qrva!
  A ino lodówki nie otwieraj?!?! hłe hłe hłe.

 252. @Blackley
  19 lutego o godz. 1:59
  W związku z korona świrusem moja praca od poniedziałku się zmienia
  2 dni muszę być w office a 3 dni mogę pracować w domu .
  ……………………….
  A chociaż masz tam nad kim „po pracować”?
  No qźwa! Wszystko teraz zdalne, dzieciory też hehehehe.

 253. @folwarkPn
  19 lutego o godz. 1:06
  Covidiotyzm zakreśla swoje granice, które są bezgraniczne.

 254. Optymatyk
  19 lutego o godz. 2:30
  ………………….
  No to jak chcesz mi dojebać, to zrób to, bez wahania,
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Żle zrozumiałeś moje intencje , chciałem podkreślić że coraz więcej
  jest takich Optymatyk’ów ; podobnie myślących , zresztą ja też do
  Was się zaliczam tylko mam inne podejście do covida .
  Jak już pisałem w moim interesie leży aby jak najwięcej ludzi się
  zaszczepiło wtedy ja będę bardziej bezpieczny i mniej nagabywany
  przez tych którym zależy aby jak najwięcej ludzi zaszczepić .
  Ps .
  W pracy nad nikim nie będę pracował a wręcz zachęcał aby się szczepili .

 255. Duda uwolnić skazane dziennikarki na Białorusi… czekam na: woda dla Krymu… Tak sobie myślę prywatnie… odmawianie wody bliżniemu, to grzech… nawet w ramach prezydenckiej klauzuli sumienia… o więżniach Guantanamo bez wyroku nie wspomnę… Może katolika Bidena ruszy sumienie… w cieniu Nawalnego…

 256. 12-tu policjantów pilnowało pojemników na smiiecie przed dużym sklepem spożywczym. Chodzi o to, że dużo głodnych ludzi korzysta z jedzenia, które sklepy wyrzucają.
  Dla tych produktów nawet termin ważności nie upłynął.
  Duże pełne kontenery dobrego jedzenia muszą pójść do śmieci i tego pilnuje policja na wypadek gdyby głodni chcieli sobie coś z tego wziąć.
  więc trzeba wszystko zrobić aby do tego nie dopuścić.
  To jest Ameryka dzisiaj i już od pewnego czasu.

  Portland Cops Blocking Hungry Locals From Dumpsters Full of Discarded Food
  https://www.youtube.com/watch?v=P7J384IMuMM&ab_channel=TheYoungTurks

css.php