Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Kraśnik

9.03.2021
wtorek

Wstęp wzbroniony

9 marca 2021, wtorek,

Wstęp wzbroniony, entrée interdit – tak rząd polski odpowiedział na plan francuskiego ministra do spraw europejskich Clementa Beaune, aby w czasie jego trwającej obecnie wizyty w Polsce odwiedzić jedną ze „stref wolnych od ideologii LGBT” (Kraśnik). Minister wyraził takie życzenie dwukrotnie – po raz pierwszy podczas swojego coming outu, po raz drugi w czasie wywiadu prasowego.

W odpowiedzi na ten zuchwały plan francuskiego ministra władze polskie z godnością powiedziały „nie”. Pan minister nie byłby dobrze przyjęty ze względu na „trudną sytuację zdrowotną”. Beaune powiedział dziennikarzom, że potępia taką odpowiedź. W zaistniałej sytuacji miał trzy możliwości: wizytę odwołać, odłożyć (co w dyplomacji jest ważnym sygnałem) lub ją zrealizować zgodnie z planem.

Wybrał ostatni wariant – zrealizować wizytę, ponieważ w Polsce „pojawiła się nie mniej ważna sprawa dostępu kobiet do aborcji. (…) Nie chciałbym, żeby ludzie mówili, że walczę przeciwko strefom LGBT, ponieważ jestem gejem i robię to dla siebie” – powiedział. Strona polska wpadła z deszczu pod rynnę, jak nie geje, to aborcja.

W planie wizyty pozostało spotkanie z organizacjami pozarządowymi, które zajmują się LGBT, oraz wizyta u prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który w wyborach zgromadził 10 mln głosów, ale nie zdołał ich utrzymać. Odmawiając prośbie ministra Beaunego, władze polskie wstydliwie ukrywają fakt, że rząd i prezydent Duda chętnie widzieliby całą Polskę jako strefę wolną od „ideologii” LGBT. Wszak kiedy niektóre „strefy” straciły z powodu swojej ideologii finansowanie z Unii Europejskiej, polskie Ministerstwo Sprawiedliwości pospieszyło wyrównać poniesione straty. Oczywiście nie z kieszeni p. Ziobry, tylko z funduszu przeznaczonego na ofiary przestępczości.

Nie przepuścił okazji, żeby milczeć, europoseł Patryk Jaki. Zaprzeczył, jakoby w Polsce istniały strefy wolne od ideologii LGBT. Strefy? Jakie strefy? Ideologia? Jaka ideologia. „Nie ma w Polsce miejsc, do których homoseksualiści nie mają dostępu” – powiedział. Zapomniał dodać, że nie dotyczy to gejów francuskich.

Na koniec pytanie: jak pogodzić prośbę ministra Beaunego, żeby mógł pojechać do Kraśnika, z tym, że w Polsce nie ma stref LGBT, ba, nie ma nawet Kraśnika? Proponujemy: zbudujemy drugi Kraśnik. (Oczywiście za pieniądze unijne). Jak przyjedzie francuski minister, to podziękujemy za to, że znana z brutalności francuska policja stanowi dla naszej niedościgły wzór. Ilekroć złamie komuś rękę, zawsze mówi „pardon”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 450

Dodaj komentarz »
 1. Obywatel Unii Europejskiej może gdzieś być w Polsce niewpuszczony? Jakim prawem?

 2. A czepiają się Rosji… Tak sobie myślę prywatnie… czy katolik może kłamać…

 3. Wstęp otwarty, droga wolna

  Polaków w świecie nie brakuje. Dzisiaj zobaczyliśmy jak urządzili się w Australii, Nowej Zelandii, Singapurze i Tajlandii. Młodzi, wykształceni, kulturalni i zaradni.

  Polka mieszkająca w Sydney podziwia żelazny most (Harbour Bridge wybudowany w 1932 roku) bardziej niż budynek tamtejszej Opery (centrum sztuki widowiskowej wybudowane w latach 1959-1973). Zapytana o ceny pokazuje dwa ziemniaki kosztujące pięć dolarów. Zarobki duże, ceny odpowiednie.

  W Nowej Zelandii kłopotliwe bywają trzęsienia ziemi, ale każdy ma spakowaną torbę ratowniczą z butelką Whisky (na uspokojenie). Z Warszawy do Wellington tylko 18 tysięcy kilometrów.

  W Singapurze duże zagęszczenie 6,5 tys. osób na 1 km2. Rygorystyczne przepisy. Podatki to tylko 3% zarobków. Ciekawa architektura. Polski akcent to odsłonięta przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego tablica poświęcona pisarzowi Józefowi Teodorowi Konradowi Korzeniewskiemu herbu Nałęcz.

  Tajlandia to przyjaźni ludzie na luzie i niskie ceny; obiad zjemy już za trzy złote.

  W tych podróżach nie a nic o polityce. Nie ma już na blogu komentatora z Australii, a niewiele wiadomości o podróżach do pozostałych państw o których napisałem. Można jednak dodać, że przestrzeganie miejscowych zwyczajów nikomu nie zaszkodzi

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Czy Unia nie ma większych zmartiewień ? „Strona polska wpadła z deszczu pod rynnę, jak nie geje to aborcja.”
  Czy francuski minister, to reprezentant całej Unii , czy tylko reprezentuje jej elity, pozostające w „strefie wolnej od reprodukcji gatunku ludzkiego”?
  Te europejskie elity żyją problemami własnego środowiska . Gdyby Europejczycy ich masowo naśladowali , to po upływie jednego pokolenia Europa by całkowicie sie wyludniła.
  Eilty europejskie utraciły kontakt z rzeczywistością, co jest zapowiedzią nadchodzącej rewolucji. Precedensy historyczne są bezlitosne , a obecne elity udają , że tego nie dostrzegają?

 6. A z funduszy unijnych odmalują trawę na zielono.
  Niech to się już skończy :/

 7. Piotr II
  9 marca o godz. 14:19
  Jezeli chodzi o Beaune, to najlepsze i najpiekniejsze jest Hospices de Beaune. Nic wspolnego z przystojnym Clément Beaune. Polecam wszystkim. Architektura wspaniala, a ponadto ciekawostka, ten szpital byl czynny od XV go wieku do lat 70 tych XX go. Jest tam teraz muzeum medycyny.
  Dla estetow jest arcydzielo: „Le Jugement dernie”r Rogier de le Pasture czyli Rogier van der Weyden. Absolutne cudo.
  Ponadto, cher Pierre, katedre w Chartres nalezy zwiedzac o tuz przed zachodem slonca. Cala fasada jest oswietlona i stare kamienie murow sa cieplo- zolto- pomaranczowe. Na szczescie od zachodu nie zabudowano i mozna to arcydzielo podziwiac w calej okazalosci z pewnego dystansu i przekonac sie jeszcze raz jak glupie, idiotyczne i trywialne jest powiedzenie „Ah, to takie Sredniowiecze”, mowione, aby pokazac czyjes zacofanie. A witraze to poezja. Polecam ksiazki przyjaciela Geremka, Jacques le Goff.
  Zawsze zahaczam o Chartres jadac z Paryza do mojego Sud-Ouest. Katedre widac z daleka, zanim zobaczysz miasto. Bo plaskoziemcy maja racje: ziemia jest plaska, szczegolnie w departemencie Eure-et-Loir 🙂
  Sagrada Familia z zewnatrz to kicz. Tak jak i Park Guëll. Wewnatrz moze tez, ale co za kicz!!!. Najwspanialszy na swiecie. Estetyczny i wzniosly. Zadne biale labedzie na stawie i jelenie na rykowisku go nie przebija. 🙂
  https://youtu.be/57yD3PQXltw

 8. Beaune jest piękne, a jak jeszcze lubisz wina Pinot Noir to tylko jechać.

  Ni wyląduj tylko w Niemczech, bo wymawia się trochę jak Bonn

 9. @woytek
  9 marca o godz. 19:49

  „Czy francuski minister, to reprezentant całej Unii , czy tylko reprezentuje jej elity, pozostające w „strefie wolnej od reprodukcji gatunku ludzkiego”?”

  Tu możesz sobie poczytać o strefie Twoich „wartości”:

  http://historiajednejfotografii.blogspot.com/2018/01/dzieci-nicolae-ceausescu-szalony-pomys.html

 10. @woytek

  Tu też masz „wartości”, o które walczy Kościół i PiS (uwaga. bardzo drastyczne, wrażliwych proszę o nieotwieranie, może się śnić po nocach):

  https://pbs.twimg.com/media/Ev4pWRfXcAAVfau?format=jpg&name=medium

 11. Jedyne, czym się naprawdę Kaczyński zajął przez pięć miesięcy w rządzie, to nadanie imienia maszynie drążącej tunel w Świnoujściu
  powiedział Kierwiński

 12. E tam Hoytek, stoi hoytek jak zawsze.

  ***** faszystów ***

 13. Najmilej, w strefie wolnej od pis.

 14. adam100
  9 marca o godz. 20:43
  Pinot Noir i Gamay noir sa dwa cepage dominujace w Bourgogne. A Beaune to nie tylko Hospice, to takze piekne sredniowieczne miasto. Wspaniala katedra Notre Dame.
  Nie moge sie przekonac do win z Burgundii. Moja piwnica jest Bordeaux. A takie Ro.ma.no Conti z 1945 zostalo sprzedane za ok 550 000 $. Jako ze moja francuska ojczyzna to bordelais, wiec nie kupilem. 🙂

 15. Jeżeli urzędnik UE całym sercem walczy o tolerancje dla idei LGBT to nic nie stoi na przeszkodzie aby zawalczył o tolerancje dla idei stojącej za mieszkańcami miasta Kraśnik.

 16. A skoro o wstępie mowa. to ja mam szlaban na większość blogów Polityki – tytułu walczącego niczem żołnierze Frontu Białoruskiego o wszelkie swobody i wolności – i twierdzę, że da się z tym żyć.
  Po prostu.
  A że to Francuza tak potraktowano?
  Moim zdaniem odzywa się stary słowiański kompleks wobec paryskich salonów.

 17. Oczywiście to nie mieszkańcy Kraśnika mają kompleksy, ale Ci którzy ich stanowisko ganią.

 18. Redaktor napisał
  „Nie przepuścił okazji, żeby milczeć Europoseł Patryk Jaki. Zaprzeczył on jakoby w Polsce istniały strefy wolne of ideologii LGBT. Strefy? Jakie strefy? Ideologia? Jaka ideologia. – Nie ma w Polsce miejsc, do których homoseksualiści nie mają dostępu – powiedział. Zapomniał dodać, że nie dotyczy to gejów francuskich.”

  Mój komentarz
  Palenie głupa i chodzenie na udry, to stały element gry politycznej PiSowców, gdziekolwiek urzędują – w PE, w Sejmie, w rządzie, w kancelarii Prezydenta. Z czego oni są szalenie i autentycznie dumni.

  Gdy np. przychodzi do rozpatrywania sprawy „stref wolnych od LGBT”, to PiSowscy towarzysze stają się jak na zawołanie czupurni, filozoficzni jak Szwejk, mocni jak młot na czarownice, po czym upajają się swoimi zwycięstwami nad unijnymi urzędnikami powtarzając knajacką frazę – ale ten Jaki go zaorał, tego Francuzika. Dobrze mu tak, niech nie zadziera z nami.
  TJ

 19. @ woytek
  A co z naszymi elitami ???

  P Kaczyński Jarosław- 0 (zero) dzieci
  P Kaczyński Lech- 1 (jedno) dziecko
  P Duda Andrzej – 1 (jedno) dziecko
  To wszystko mniej niż prosta reprodukcja. Jeżeli naród dalej będzie brał przykład ze swych przywódców, to wkrótce będziemy mieli większość emerytów a w następnym pokoleniu już nas nie będzie….
  I jakoś pod rządami Najwspanialszej PZPRawicy Polacy rozmnażać się nie chcą. To znaczy Polacy w Polsce, bo za granicą sytuacja wygląda znacznie lepiej.

 20. miłośnik czarnych jagód

  „Jeżeli urzędnik UE całym sercem walczy”

  Przepraszam, o jakim urzędniku UE mowa?

  Skąd ten nieoczekiwany watek urzednika UE?

 21. A tak na marginesie.
  Ciekawe czy chlebem i solą witałby Redaktor każdego kto zapuka kołatką do drzwi jego mieszkania?
  Mam wątpliwości.
  Abstrahuje w tym momencie od kroju marynarki gościa i jego niezbyt świeżego oddechu.

 22. Z tym urzędnikiem to oczywiście lapsus, ale tak to jest jak się niezbyt dokładnie ogląda … i wsłuchuje w wieści płynące z…
  Ale nie popełnię błędu jeżeli napisze, że Francja śpiewa pierwszym głosem w europejskim chórze, czyli coś jest na rzeczy

 23. miłośnik czarnych jagód

  „Z tym urzędnikiem to oczywiście lapsus … ”

  Przepraszam ale nie tylko z urzędnikiem. Również sugestie, że władze Kraśnika (np motyw kołatki w komentarzu z 21,44) nie chciały się z ministrem Republiki Francuskiej spotkać też nie jest zgodna z prawdą.
  Władze Kraśnika były umówione na spotkanie z ministrem za pośrednictwem francuskiej ambasady. Tematem rozmowy miała być również uchwała dyskryminująca środowiska LGBT. Trzeba im wiec oddać, że się od rozmowy nie wywijały.
  To spotkanie, jak twierdzi minister uniemozliwił MSZ.

 24. Zresztą myślę, że nie tylko mieszkańcy Kraśnika nie chcieliby aby łączono dzieje ich dumnego grodu z niechlubnym okresem francuskiego kolonializmu.
  A wizytę francuskiego ministra może się z tym okresem kraśniczanom kojarzyć.

 25. ahasverus
  9 marca o godz. 21:24
  adam100
  9 marca o godz. 20:43
  Pinot Noir i Gamay noir sa dwa cepage dominujace w Bourgogne. A Beaune to nie tylko Hospice, to takze piekne sredniowieczne miasto.

  Znam, byłem wycieczką samochodową na weekend, z Genewy.
  Maja piękne trasy rowerowe, ale żeby cię wpuścili na basen, należy mieć kąpielówki o specjalnym kroju. Mój się nadawał, a kolegi nie. Mógł wynająć, ale podziękował 😉

  PS Pinot Noir to nie mój smak. Francuskie winnice oferują często mieszanki różnych szczepów winogron. Czy da się wypić Conti z 1945, tego się nikt nie dowie, bo takich butelek nikt nie otwiera. Czytałem notatki gościa, który testował stare roczniki i 60% nie nadawała się do konsumpcji (grzyb albo ocet)
  Włosi mają swoje szczepy Nebbiolo (Piemont) i Sangiovese (Toskania), bardzo godne trunki.

 26. Polecam ; Couvent Des Jacobins, Bourgogne, Chardonnay Louis Jadot – (jak Chablis najlepszej klasy)

 27. Ale ja im się wcale nie dziwię. Mieszkańcom Kraśnika
  O kolonializmie w kontekście LGBT.
  Krótko.

  Na dniach dosłownie została wydana przez Instytut Archeologii i Etnologii PAN książka „Transpłciowość w Polsce. Wytwarzanie kategorii.”. Autorką jest Maria Dębińska. Dr.
  Jeszcze ciepła, czeka na lekturę. Niestety trochę kasy mnie kosztowała.
  I na razie jedynie z okładki ( można sprawdzić) podrzucę taki oto fragmencik:

  „.. indywidualne strategie budowania transpłciowych tożsamości” w związku z tym należy …uznać za „…lokalną zachodnią kategorię będącą pochodną splotu społecznych i politycznych uwarunkowań takich jak kolonializm czy rozwój dwudziestowiecznej seksuologii i endokrynologii…”

  I ja kogoś takiego chlebem i solą bym nie powitał.

 28. „Płocki gigant będzie miał problem? Akcjonariusz nawołuje do buntu: „Wyrwijmy Orlen z rąk Skarbu Państwa” Orlen kupuje ropę od Amerykanów. Pierwszy taki kontrakt. Orlen dopiął swego. Polska Press jest już jego własnością. Kolejne decyzje zarządu Orlenu, w tym najgłośniejsze ostatnio przejęcie spółki Polska Press, czyli największego wydawcy prasy lokalnej w Polsce, doprowadziły do powstania inicjatywy mającej na celu ograniczenie wpływu Skarbu Państwa na tę spółkę. Na jej czele stanął działacz Platformy Obywatelskiej z Warszawy, który wzywa drobnych akcjonariuszy do „wyrwania” paliwowej spółki spod kontroli państwa. „PKN Orlen to spółka, która w blisko 60 proc. jest własnością drobnych akcjonariuszy. Skarb Państwa ma w Orlenie tylko 27,52 proc. akcji, ale za sprawą specyficznej konstrukcji statutu, robi z Orlenem, co chce. Zarząd Orlenu dba tylko o interesy Skarbu Państwa, a zapomina o drobnych akcjonariuszach” – brzmi opis grupy Akcjonariusze PKN Orlen stworzonej na Facebooku. Grupa Akcjonariusze PKN Orlen. Założył ją Krzysztof Skolimowski, działacz PO, wiceburmistrz Mokotowa, a zarazem radny województwa mazowieckiego i posiadacz 34 akcji Orlenu. Jak podkreślił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jego inicjatywy nie jest związana z barwami partyjnymi. Celem stworzenia grupy jest zorganizowanie drobnych akcjonariuszy paliwowej spółki i wpłynięcie na sposób jej zarządzania. „W rękach, takich jak ja, akcjonariuszy jest ponad 251 milionów akcji, a Skarb Państwa ma tylko niespełna 117 milionów akcji. Ale to Skarb Państwa decyduje o wszystkim, a my, mimo iż mamy łącznie ponad 2 razy więcej akcji, nie mamy nic do powiedzenia. Możemy to zmienić, jeśli spotkamy się na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy PKN Orlen. Dlatego poznajmy się i spotkajmy się. Wyrwijmy Orlen z rąk Skarbu Państwa” -wyjaśnia Krzysztof Skolimowski w jednym z postów na Facebooku”
  – o tym jednym poście informuje onet.pl
  Po lekturze tego wezwania do buntu, zamieszczonego przez jednego działacza PO, uzyskujemy dowód, że PiS ma obsolutną rację dążąc do przejęcia chociaż części mediów przez polski kapitał. Obecne media obce są „piątą kolumną” nawołującą do buntu przeciwko polskiemu kapitałowi.

 29. Mnie kojarzy się miłośnik czarnych jagód z mordercą.

  Balladyna zamordowała siostrę, jak zbierały maliny, ale w końcu mogły zbierać jagody,

  i stąd. 🙂

  Faszystowska Mafia PiS

 30. Dawno się nie produkował Hoytek, to trzeba nadrobić.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 31. Pierwsza lekcja dialektyki dla Hoytka:

  ”Czy ruscy szpiedzy (np. Macierewicz) kłują brodą w łóżku?”

  ***** ***

 32. miłośnik czarnych jagód

  „Ale ja im się wcale nie dziwię. Mieszkańcom Kraśnika
  (…)
  I ja kogoś takiego chlebem i solą bym nie powitał.”

  Ale czemu się pan nie dziwi?
  Przecież wbrew temu co pan pisze mieszkańcy Kraśnika w osobach swych przedstawicieli chcieli się spotkać z ministrem francuskim. Powtarzam, że spotkanie uniemozliwił MSZ.

  W tym kontekście nie rozumiem po co pan wkleił skopiowaną z internetu zajawkę pracy etnologicznej pracownicy instytutu PAN.

 33. woytek

  Czemu pana zdaniem akcjonariusze mający większość akcji nie mogą sprawować kontroli nad spółką?
  Czemu pan piętnuje media, które o takim normalnym w sumie dla gospodarki wydarzeniu jak odzyskanie kontroli nad spółką przez akcjonariuszy informują?

 34. @ woytek:
  „Po lekturze tego wezwania do buntu, zamieszczonego przez jednego działacza PO, uzyskujemy dowód, że PiS ma obsolutną rację dążąc do przejęcia chociaż części mediów przez polski kapitał. Obecne media obce są „piątą kolumną” nawołującą do buntu przeciwko polskiemu kapitałowi.”

  A gdzie tu jest mowa o jakichś obcych mediach ????
  60% akcji Orlenu jest w rękach Polaków- drobnych inwestorów. To jest wezwanie, aby ci Polacy, zgodnie z tym, co deklaruje władza PiS, wzięli swoje sprawy w swoje ręce i powołali , zgodnie z zasadami, nowy zarząd, który będzie reprezentował właśnie tych drobnych akcjonariuszy a nie partyjnych bonzów. Czy PiS nie nawoływał nas, Polaków abyśmy wstali z kolan ?
  Wypowiedzi podobnych Panu płatnych lub społecznych propagandzistów PZPRawicy to właśnie dowód na to, że Partia co innego mówi a co innego robi, bo jeżeli Naród chce wyrazić swą wolę to zaraz budzi to wściekłość w waszym środowisku.

 35. Pokazuje, że ogląd problemu LGBT posiada wiele nurtów, a wśród nich znajdują się takie któremu dali świadectwo radni Kraśnika, pracownik naukowy instytutu PAN…jak również francuski ministropolityk.
  I wszystkie one są uprawnione. Przy czym najblższe jest mi oczywiście stanowisko …mieszkańców Afryki.
  A decyzja MSZ?
  Rozumiem.
  Troska o rangę wizyty francuskiego dostojnika.
  Niewspółmierny poziom spotykających się stron.
  A gdyby z ministrem chciał się spotkać sołtys pobliskiej Niedrzwicy Kościelnej?
  To co wtedy?
  A Niedrzwica Mała, ewentualnie mieszkańcy Niedrzwicy Dużej?
  I co, zarzut nietolerancji wysuwany wobec Francuza bo olał -niekoniecznie szampanem – zbiorowość tamtejszych sołectw.
  Państwo polskie czuje się odpowiedzialne za komfort pobytu swoich gości.

 36. @remm 9 marca o godz. 20:49

  Od dawna wołam o taką akcję. Chazanięta na billboardy!
  Niech Jaja Smrodek się przekona, jak wygląda w praktyce “dzieło boże”.
  Dzięki za link – zachowam 🙂

 37. @Bar Norte 9 marca o godz. 22:48

  Ten osobnik to notoryczny wielonickowy troll.
  Jeszcze u Jacka Kowalczyka występował pod nickiem Aateista.

  Zanim sczezł (zbanowany przez anielsko cierpliwego Gospodarza) darł się na jego blogu “ja tu jeszcze wrócę, redaktorku!”

 38. miłośnik czarnych jagód

  „Pokazuje, że ogląd problemu LGBT posiada wiele nurtów, a wśród nich znajdują się takie któremu dali świadectwo radni Kraśnika, pracownik naukowy instytutu PAN…jak również francuski ministropolityk.
  I wszystkie one są uprawnione.”

  Przepraszam ale w Kraśniku nie wszystkie są uprawnione na mocy prawa lokalnego. Zresztą wcześniej pan to z aprobatą potwierdził kilkakrotnie.

  Zaś jeśli chodzi o „niewspółmierny poziom spotykających się stron” to pragnę przypomnieć, że o spotkanie prosiła amabasada francuska i władze Krasnika na tę inicjatywę się zgodziły. W takim przypadku rolą MSZ jest zadbanie o odpowiedni poziom spotkania nie a jego uniemozliwianie. Ostatecznie minister nie zabiegał o spotkanie z jakimiś dysydentami. Przecież nie o to chodziło, prawda?.

 39. P.S. Jego inny alias to “samba kukułeczka”. Albo “Wawrzyniec Brzebrzebrzecośtam”.
  W każdym wcieleniu jest przeraźliwie nudny.

 40. Na marginesie

  Ale historia z francuskim ministrem i Kraśnikiem jest ciekawa. Wiele mówi o pisowskiej dyplomacji.

 41. @woytek
  9 marca o godz. 22:30

  Znowu coś Ci się pokiełbasiło. To jest bunt Polaków, do których należy 60% akcji, przeciwko antypolskiej organizacji przestępczej typu mafijnego o nazwie PiS, która okrada firmę, choć ma tylko 27%.

 42. Po dokonaniu „oglądu problemu” naszemu MSZ- towi wyszło że jedynym sposobem na zapewnienie odpowiedniego poziomu spotkania jest uniemożliwienie takowego.
  To taki standard … jak w Korei Północnej.

 43. Piotr II

  Jakby nie patrzeć to w tym przypadku MSZ stanął bardziej pryncypialnie po stronie uchwały niż uchwałodawcy z Krasnika.

  Minister gej, nie ukrywajacy swej orientacji, po prostu do strefy wolnej od LGBT nie mógł wjechać.

  Uchwałę wyegzekwowano!

 44. Bar Norte
  9 marca o godz. 23:47
  „Jakby nie patrzeć to w tym przypadku MSZ stanął bardziej pryncypialnie po stronie uchwały niż uchwałodawcy z Krasnika.

  Minister gej, nie ukrywajacy swej orientacji, po prostu do strefy wolnej od LGBT nie mógł wjechać.

  Uchwałę wyegzekwowano!”

  Zgadza się…to teraz konsekwentnie krok dalej…
  „Nur für heteros ! „

 45. https://www.youtube.com/watch?v=ujpBbmp2LdY
  To już pewne?! Restrykcje zostaną z nami do lata? Sypniewski i Wawrzyniak w MN!

  Wszystkie służby odpowiedzialne , biorące udział bez/pośredni w tym zamordyźmie, maskaradzie , bezprawnym i karygodnym wyniszczaniu/rujnowaniu narodu — MUSZĄ ponieść surowe konsekwencje/ karę — bez taryfy ulgowej !!!! Żadnych głupawych tłumaczeń, że nie wiedzieli czy mieli rozkaz — Dokonują potwornych zbrodni na własnych rodakach/współbratymcach !!! To jest potworne , podłe i okrutne !!! I to z paskudnych pobudek — dla pieniędzy sprzedały się szmaty i ścierwa za srebrniki.. Dręczą i doprowadzają do eksterminacji własny naród bydlaki i szubrawcy !!!!

 46. @Bar Norte 9 marca o godz. 23:33

  Jak najbardziej! W dodatku twoja argumentacja była… skuteczna
  Bo troll na razie zrejterował 🙂

 47. @remm
  9 marca o godz. 23:36
  To onet.pl nazwał to buntem . A to był wpis jednego akcjonariusza, posiadacza kilku akcji , którego nienawiść do polityki i sukcesów ekonomicznych Orlenu, onet.pl podniósł do poziomu buntu wszystkich akcjonariuszy. Tak się manipuluje opinią publiczną.

 48. https://www.youtube.com/watch?v=rEbvBpSBN3w
  Zabiegi medyczne mają zostać wstrzymane! Niedzielski skazuje nas na śmierć? Sumliński w MN!
  ……………………………….
  Pomijając całkowicie aspekty religijne, zgadzam się z dalszą argumentacją.

 49. @ woytek
  Jak na razie sukcesy ekonomiczne Orlenu są takie, że kurs jego akcji spada na pysk. Tracą na tym właśnie ci drobni akcjonariusze bo przecież nie pan Obajtek. A cena detaliczna paliw w stosunku do ceny surowca jest dziś znacznie wyższa niż kilka lat temu.

 50. Rosjanom nad Wisłę wstęp wzbroniony… Obajtek agentem Rosji… Tak sobie myślę prywatnie o wrzasku opozycji z ukraińskim podniebieniem w PO… zapłakanej też po zbezczeszczeniu grobu głównego banderowca…

 51. Media w Polsce mają być własnością Polaków , a nie własnością słupów którymi posługują się globalne korporacje. Gdy nie zatrzyma się chłamu jaki narodom dawkują media w XXI wieku, to przejdziemy w stan niewolniczego uzależnienia od globalnych dysponentów „wolności”. Oni nam dadzą wolność do perwersji, hazardu i politycznego bełkotu bez ograniczeń. Ten stan wolności to najcięższa niewola w jaką mogą wpaść narody ogłupiane przez media i skandalicznie niski poziom uczelni, zwanych wyższymi. Inteligenci pracujący w takich mediach, za obce pieniądze i skorumpowani politycy to przyszli pospolici przestępcy, wyrządzający własnym narodom krzywdę porównywalną do jurgieltników w czasach saskich.

 52. Słowiańska gościnność poszła w zapomnienie po 966 roku… zastąpiona przez krzyżacką butę pod germańskim butem… Tak sobie myślę prywatnie o germanizacji pod religijnym płaszczykiem… Watykan ojczyzno moja…!

 53. Hoytku Huytkowany
  w smole wykąpany
  w pierzu wytarzany
  w dubach na pośmiewisko wystawiany
  i co teraz ?

 54. Hoytku Hoytkowany

  Masz jakąś propozycje do Hall of Horror ?

  przypomnę:

  Ostatni wybrany członek: Obajtek

  Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Świeczkowski, Banaś.

 55. Szybka kariera sędzi, która umorzyła oskarżenia wobec Obajtka

  To sędzia Katarzyna Wysokińska-Walenciak ostatecznie zdecydowała o umorzeniu sprawy karnej przeciw Danielowi Obajtkowi w grudniu 2017 r. Miesiąc później – dzięki decyzji Zbigniewa Ziobry – jej kariera przyspieszyła, dziś jest już wiceprezesem Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26865797,szybka-kariera-sedzi-ktora-umorzyla-oskarzenia-wobec-obajtka.html#S.DT-K.C-B.2-L.3.maly

  jerjar09.03.2021, 19:16
  Łańcuszek hańby się wydłuża. Każdego dnia nowe nazwisko. I zawsze zależności. Oczekiwana decyzja – nagroda, awans. Pamiętajmy, że na początku było podejrzenie o kradzież i współpraca z gangsterem.
  A to Polska PiS właśnie.

 56. Ty Huytek, cisza „to je to”.

  Cisza mówi czasami więcej niż potok słów. Może wręcz krzyczeć. I właśnie krzyczy teraz, gdy Biały Dom, a dokładniej nowy prezydent Joe Biden, nie dzwoni do Andrzeja Dudy.

  https://wyborcza.pl/7,75968,26861492,gluchy-telefon-dudy-waszyngton-nie-dzwoni-do-prezydenta.html#S.-K.C-B.3-L.1.maly

  NieMaZgodyNaGlupote09.03.2021

  Kiedys bawila mnie ta gryzaca ironia, az do czasu kiedy uswiadomilem sobie, ze bawi tylko nas, czytelinkow GW, ludzi, ktorym zalezy na pozycji Polski na swiecie i ktorzy maja poczucie obciachu. Niestety prezydent i jego swita, oraz caly PiS, nie przejmuja sie takimi bzdetami jak to, czy osmieszaja Polske czy nie. Nie mowia obcymi jezykami, nie rozumieja wartosci Zachodu, sa podobni do swojego idola Obajtka, z jego slownictwem i horyzontami myslowmi z Pcimia. Wiec mozemy sobie poprawiac humor czytaniem takich zgrabnych tekstow, ale czyste zlo u wladzy pozostanie niewzruszone.

 57. Nie stanowi żadnej tajemnicy, że radni Kraśnika mieli poruszyć na spotkaniu z Jego Ekscelencją francuskie ” strefy bez żółtych kamizelek”, co w kontekście wizyty premiera Morawieckiego w Paryżu na zaproszenie Macrona mogło zakłócić przebieg rozmów.
  Tym bardziej, że były sugestie płynące z Kraśnika aby na spotkanie polski premier założył przesłaną mu z Lubelszczyzny specjalnie uszyty dla premiera taki właśnie uniform.

 58. O, zima nie zima, zbieramy jagódki od rana.

  ***** faszystów ***

 59. Zresztą w sprawie owych słynnych stref wolnych od LGBT, to w gruncie rzeczy wynik w ostatnich wyborach prezydenckich ikony tej ideologii – Roberta Biedronia – pokazuje, że tak naprawdę to cała Polska jest taką jedną wielką strefą .
  Przecież Robert Biedroń uzyskał gorszy rezultat niż wyśmiewana swego czasu Magdalena Ogórek.
  W zasadzie ten wynik to błąd statystyczny, a jeżeli uwzględni się fakt, że w powiecie kraśnickim ( Biedroń uzyskał 1.65%) z inicjatywy tamtejszych radnych rozpuszczono wieść po pobliskich sołectwach, że Robert Biedroń to prawdopodobny następca Ojca Tadeusza jako szefa kultowej rozgłośni i wielu w to uwierzyło to wynik mógł być jeszcze bardziej wstydliwy.
  Totalna miazga, czyli demokratycznie przyklepana strefa wolna od ideologii LGBT.

 60. A zapomniałem dodać, że autorka z PAN owej książki o problemie transpłciowości złożyła podziękowanie …Annie Grodzkej która cennymi radami i samym czynnym udziałem w procesie badawczym przyczyniła się zapewne do tego. że praca Pani dr. Marii Dębińskiej zawiera takie a nie inne konkluzje… o których wspomniałem we wcześniejszym komentarzu.

  Przypominam, że Anna Grodzka… a zresztą czy bywalcom salonów Polityki trzeba przypominać kim jest – a przede wszystkim kim była – Pani Anna Grodzka.

 61. Jagody barwią kupy na czarno, ale z tym się żyje 🙂

  ***** ***
  Polski Beria = „Komendante Zero”

 62. W programie „Twoja twarz brzmi znajomo” widzimy jak wiele wysiłku trzeba, aby się wcielić w czyjąś postać i jeszcze dobrze zaśpiewać piosenkę, zbliżając się do oryginału. Nasi artyści potrafią jednak porwać publiczność i mieć satysfakcję z dobrej prezentacji, chociaż łatwo nie jest.
  Wybieram taki telewizyjny program, który mnie się podoba, a te nieciekawe omijam. Mieszkańcy polskiego miasta Kraśnika z pewnością myślą podobnie. Wybierają to co przyjemne i pożyteczne. Nie będą po próżnicy zadawać się z Francuzem, co prezentuje nie to co oni lubią i jeszcze namawia do złego co nie przynosi ani rozwoju, ani pożytku. Takiego do własnego domu bym nie wpuścił, nawet nie miałbym powodu do zawracania sobie nim głowy.
  Historycznie biorąc widzimy same nieszczęścia z wspólnej drogi z Francuzami. Napoleon poprowadził nas na Moskwę i doprowadził do klęski. We wrześniu 1939 roku Francuzi patrzyli jak Polska krwawiła i nie ruszyli na pomoc. Ja bym na Francuza nie liczył, a szczególnie na francuskiego geja

 63. Drogi @adamie. Ta setka obok to chyba nie świadectwo wiadomego jubileuszu, ale jakby co to gratuluje gracji intelektualnej.

  Z tym faszyzmem to chyba jednak przesada. Co prawda mieli Francuzi nieciekawy epizod w czasie II wojny światowej, ale wywlekanie tego dzisiaj to chyba jednak przesada.
  No może nie są to działania w duchu humanitaryzmu, ale faszyzm…?

 64. Nie żyją wiec nie opowiedzą; Blida, Lepper, Kostecki

  Żyje; Górecki, może któregoś dnia opowie jak służby PiS wykończyły “Ucho Prezesa”.

  Albo droga jagódko, ty puścisz farby?? 🙂

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 65. Obajtek przejął Orłem w 2018 roku. Od tego czasu koncert we wszyskich ważnych statystykach osiąga z roku na rok coraz gorsze wyniki . Jedyne co wzrosło Orlenowi w tym okresie, to jest zadłużenie. Nic dziwnego, że drobni akcjonerzy protestują przeciwko takiemu roztrwanianiu ich pieniędzy przez Orlen Obajtka i Pisu. Okazuje sie, ze prowadzenie wielkiego koncernu chemicznego, to nie to samo co wójtostwo w Pcimie. Ale na premiera Polski ciagle jeszcze starcza.
  Nie udało mi się znaleść jakichś długotrwałych wyników ekonomicznych Orlenu, od przejęcia go przez Obajtka, dlatego przesyłam je po niemiecku, za co przepraszam.
  https://www.finanzen.net/bilanz_guv/pkn_orlen

 66. Teraz już merytorycznie.
  Chodzi o troskę o los kobiet polskich w kontekście aborcji.
  A mi jednak brak tutaj troski francuskiego ministra o los tego nienarodzonego.
  Szczególnie uderza ten brak troski Jego Ekscelencji kiedy porówna się z tonacją Jego walki o los francuskich żab i okres ochronny dla żabich mam i mamuś, a wszystko po to aby mogły na świat przyjść kolejne pokolenia przeuroczych żabuś, które następnie trafią na stoły najlepszych francuskich restauracji.
  Francuski humanizm.

 67. To ja też merytorycznie

  strong>Jebać faszystowską partię PiS

 68. Sorki, źle się wkleiło

  Jebać faszystowską partię PiS

 69. Obajtek przechwala się wzrostem inwestycji Orlenu. Inwestycje przyczyniają sie raczej do wzrostu wartości firmy, w Orlenie mamy ale do czynienia z odwrotnym trendem. Wartość Orlenu pod Obajtkiem spada. Stąd nasuwa się pytanie, czy inwestycje Obajtka mają swoje uzasadnienie ekonomiczne, albo jedynie polityczne-propagandowe, tak jak ostatnie przejęcie przez koncern chemiczno-paliwowy, na wzór Gazpromu, tytułów prasy regionalnej.

 70. @z dystansu
  Ceny akcji Orlenu za czasów poprzedniej formacji politycznej oscylowały w granicach 50 złotych ( bardziej 49, niż 51).
  Dzisiaj (10.03.2021)akcje spółki to ponad 68 złotych ( wzrost o ponad 1,5%).
  Radzę więc nie kupować akcji. Kupuje się jak wartość akcji spada.
  Po danych które przedstawiłem raczej nie muszę wiele dodawać.
  Powinieneś czekać – jeżeli chcesz zrobić trochę kasy na giełdzie – aż do władzy dojdzie obecna opozycja, wtedy kupujesz akcje i trzymasz aż ponownie wrócą do władzy Kaczory.
  Trzymasz i w momencie który podpowie Ci Twoja intuicja ( po dwóch latach na przykład)sprzedajesz akcje…i wtedy liczysz kasę!!!

  A tak przy okazji.
  Powinniście na blogu zrobić jakąś zrzutkę i kupić Prezesowi Orlenu Leksykon Wysublimowanej Polszczyzny.
  Dzięki Niemu polska firma ma się nieźle, na trudnym paliwowym rynku i dobrze byłoby równie nieźle polszczyzną władał.

 71. Gdyby pan minister chciał pojechać, ty by pojechał, bo nie potrzebuje na to żadnego zezwolenia. Tak jak zrobiło to wielu unijnych ambasadorów, którzy całym stadem stawiali się na kolejne rozprawy sądowe Nawalnego, mimo że tam rzeczywiście byli niechętnie widziani. Nie było tam jednak przedstawiciela ambasady francuskiej – taki zbieg okoliczności.

 72. W poszukiwaniu PiSowskiej merytoryki, i sublimacji, hmmm…

  ***** jagódka
  wolała od przódka

 73. adamie
  Piszesz dosyć rytmicznie „je…ć” kogoś tam. Na kogo wypadnie, na tego bęc.
  Mam prośbę żebyś uważał na siebie i się nie zajeb….
  Bez Twoich cennych spostrzeżeń blog straci wiele ze swojego blasku.

 74. Kto z jagódką w szranki stanie
  skończy z głową na tapczanie.

 75. Mam nadzieję, że z powodu „olania” francuskiego ministra nie zostało zwołane nadzwyczajne kolegium redakcyjne Polityki.

  O relacjach polsko-francuskich i o tym jak Francja działa na niektórych Polaków natknąłem się zupełnie przypadkowo podczas lektury dobrej biografii Konstantego Kota Jeleńskiego, faceta który za to co zrobił dla polskiej kultury na Zachodzie winien w każdym większym mieście mieć co najmniej jeden plac, a nawet skwer swojego imienia. Że o ławeczce nie wspomnę.
  Gombrowicz i Nobel dla Miłosza to w dużej mierze jego zasługa. A poza tym sporo współpracował z paryską Kulturą.
  Ale nie o Jeleńskim, a o Gombrowiczu.
  Trochę nazwisk w tym momencie, ale w razie problemów z identyfikacją polecam Wikipedię
  W rozdziale z KotoGombrowiczem przepyszna relacja z pożegnania Gombrowicza z językoznawcą Michałem Głowińskim, wracającym do Warszawy. Gombrowicz uruchamia własną machinę autopromocyjną

  „I nie zapominajcie dodawać, że gdy z wami rozmawiałem pod moimi drzwiami, na korytarzu hotelowym, siedział sam Jean-Paul Sartre! Czekał aż skończę z wami i łaskawie go przyjmę! Podkreślajcie to bardzo, wiecie, jak jest w Warszawie – wydają i uznają pisarza, dopiero jak doceni go Europa! Pamiętajcie, Sartre czekał pod moimi drzwiami!”

  A teraz francuski minister tak został potraktowany. I co sobie pomyślą w Paryżu.

 76. Ło Q*

  Jaka ta jagódka ukulturalniona.

  Oddelegowali nam tutaj z wyższej półki

  Faszystowska Mafia PiS

 77. Czas eufemizmów się skończył.

  https://wyborcza.pl/7,75968,26867139,czas-eufemizmow-sie-skonczyl-list-do-poslow-parlamentu-europejskiego.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  emilfiscal10.03.2021, 08:33
  Ważny apel!

  Następnego możemy już nie wysłuchać i nie przeczytać…

  …jeśli nie wywalimy pisowców raz na zawsze. Ogień, stal i osikowy kołek na wszelki wypadek.
  I zawsze i wszędzie ***** ***
  Zawsze.

 78. Każdego dnia 46 bombek w prezencie od militarnego kartelu US/NATO. http://www.informationclearinghouse.info/56435.htm. i tak już od 20 lat., i nie ma końca.

 79. Dostawy szczepionek z Zachodu przypominają okres 1 września roku pamiętnego… Na Wschodzie jest potencjał… Tak sobie myślę prywatnie o błogosławionym kierunku… z kołem ratunkowym…

 80. Prymat ideologii nad prawem
  Co jest charakterystyczne – prawdziwi patrioci na EP w sprawie spotkania francuskiego ministra z samorządem Kraśnika jako niezaleconego przez władze centralne „ze względu na pandemię”, piszą o wszystkim – o żółtych kamizelkach, o okresie ochronnym żab, o rozprawach Nawalnego, na które stadami przychodzili dyplomaci, o słusznej niechęci mieszkańców Kraśnika do takich spotkań, ja bym takiego do mojego domu nie wpuścił, itd.

  O najważniejszym nie piszą – ta wizyta była niewygodna dla PiSowskich władz, bo pokazywałaby prymat ideologii nad prawem, czyli coś, co się wiąże z praworządnością. Pokazywałaby, że PiS próbuje wprowadzać na skalę masową tę zasadę w Polsce kraju unijnym.

  Dla niepoznaki PiSowcy nazywają swoja wcielaną w życie siłą, pod przymusem, machinacjami prawnymi, łamaniem konstytucji, kpinami z mianowania sędziów, itd., ideologię prawem naturalnym. To jest jedna z najważniejszych zasad, która przyświeca PiSowi w demontażu państwa prawnego w Polsce.

  Metoda PiS, w dyskusji o państwie prawa, to palenie głupa, gmatwanina, apelowanie do patriotycznych uczuć w każdym omawianym temacie oraz odwoływanie się do jakichś wydumanych konotacji, wymyślonych usprawiedliwień, nie mających nic wspólnego z omawianym tematem.
  Mówienie nie na temat, to palenie głupa.
  TJ

 81. @ woytek
  w roku 2017, czyli przed fuzją Orlenu z Lotosem akcje tego pierwszego miały wartość 120 zł, czyli niemal 2x więcej niż dzisiaj, pod rządami O’Bajtka. Pod koniec rządów PO kurs akcji był nominalnie podobny do dzisiejszego a wartość złotówki była wtedy (zależnie od metody liczenia) wyższa o 10 do 20%

 82. https://www.youtube.com/watch?v=5dH495suxQA
  rozprawa uniewinniająca za brak maseczki
  …………………………
  Właśnie na takiej podstawie, czyli żadnej, czyli bezprawnie, wprowadzono w Polsce pandemię i wszystko, co z nią związane. Bo żadne, podkreślam żadne, maseczki nic nie dają, prócz zysku dla producentów. Wszystko to lipa, pic na wodę fotomontaż, ściema.
  No i „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie”.
  A to wszystko na koszt państwa, czyli nas wszystkich, bogaty kraj, ogłupionych, zestrachanych ludzi, bezczelnej władzy i tępych umysłowo funkcjonariuszy.
  Już niedługo wprowadzą święty spokój ze świętami wielkanocnymi. I jak się czujecie wszystkie matoły, dobrze wam tak?, no to niech wam tak będzie, bezmózgowia.

 83. Steven Colbert o udręce royalsów po wywiadzie z Oprą

 84. SŁOWIANIN STANISŁAW
  10 marca o godz. 11:44
  Najpierw były wątpliwości „czy aby..”, potem niedowierzanie, dzisiaj pojawiają co na niektórych portalach słowa uznania… Sytuacja wydaje się być dynamiczna.

 85. PiSowcom chamstwo i słoma niezawodnie zawsze z buta wylezie, a szczególnie tam gdzie chodzi o stosunki międzynarodowe. Jak każdy chama stać ich tylko na usłużność i poniżanie się, albo tam gdzie wydaje im się, że nic im nie grozi i może im zaraz nie oddadzą, po prostu na kopaniu. Na normalne partnerskie stosunki, które są normą w UE nie stać ich. Tutaj masa nagromadzonych słusznie i niesłusznie przez wieki kompleksów, powoduje, źe PiS w stosunkach z innymi krajami Unii ciągle czuje się przyparty do muru i cała jego konstruktywna reakcja w stosunkach z innymi krajami, polega na warczeniu.
  Nasza nowy „jagodowy” przyjaciel blogowy znakomicie oddaje te kompleksy PiSu i jego formy działania.
  Te pseudo intelektualne podpieranie się polską inteligencją, która napewno nic z takimi jak oni nie chciała by mieć coś wspólnego, jak Gombrowicz, ale na swoje nieszczęście juz zeszła i przez to nie może się obronić przed ich zalotami, jest typowe dla tego zakompleksionego chamstwa.

 86. Skoro dyskusja zahaczyła w te rejony bytu, przytoczę – z lekkimi skrótami – który popełniłem na blogu Małgorzaty Sikorskiej (Punkt S) w piękny czerwcowy dzień 2020 roku.

  Jakiś czas temu (2001 rok) filozof, etyk (chyba UMK) popełnił był ciekawą ( bardzo ciekawą ) pracę, książkę pomyślaną jako podręcznik dla studentów wydziałów humanistycznych, a zatytułowaną „Etyka w działaniu”.
  Bardzo pozytywna swego czasu recenzja w Polityce zainspirowała piszącego ten komentarz do jej kupna, jak również czytania, wertowania, również dzielenia się wrażeniami z lektury/
  Temat książki to rzeczywiście problemy ( może nie dnia powszedniego) z którymi – osoba konfrontująca swoje poglądy na jakieś kwestie z tym które co i rusz podrzucają aktywne publicznie osoby i żyjące z takich ekscesów media -napotyka co i rusz. Niekoniecznie zresztą w okresie przedwyborczym, ale w tym szczególnie. Koronnym atutem pracy Profesora Hołówki jest perspektywa spojrzeń na konkretny, wybrany problem etyki społecznej, etyki politycznej, etyki seksualnej i innych.
  Przy czym perspektyw tych jest tyle, ile właściwie w historii najważniejszych teorii etycznych.
  Etyka miłości bliźniego (chrześcijaństwo), Kant, utylitaryzm, Hobbes, Arystoteles (McIntyre), pragmatyzm i kilka jeszcze innych.
  I co by nie przedłużać przechodzę do istoty, czyli osławionego – z Kraśnikiem poróżnionego – LGBT, który Jacek Hołówka zgrabnie przybliżył w części Etyka seksualna w rozdziale zatytułowanym „Homoseksualizm”.
  Zanim wyłożę w miarę swoich możliwości istotę zagadnienia ( tak jak je widzi etyk w ujęciu historycznym) przytoczę jedynie kilka pierwszych zdań, które ukazują, że problem zachowań homoseksualnych jest strasznie niejednoznaczny i dyskusyjny co chyba jest jakimś wytłumaczeniem dosyć gorących dyskusji i buchających żarem komentarzy i polemik.
  Oto ten fragment który właściwie mówi wszystko:
  „Czy homoseksualizm jest perwersją, tzn poszukiwaniem doświadczeń seksualnych odbiegających od normy, czy raczej dewiacją, tzn. orientacją erotyczną, do której sprawca czuje się nakłaniany przez własny popęd seksualny, choćby wbrew swojej woli?
  Czy pociąg do osobników własnej płci jest wywoływany przez geny, zaburzenia socjalizacji, traumatyczne przeżycia lub potrzeby emocjonalne związane z obrazem własnej osoby?
  Nie ma dotąd rozstrzygających dowodów pozwalających przyjąć lub odrzucić którąś z hipotez. Być może w przyszłości będziemy wiedzieli więcej.”

  Swoich biografii dla ilustracji kontrowersji użyczą Oscar Wilde i Andre Gide. Ten ostatni to autor „Lochów Watykanu” i „Immoralisty”.

  Niby obaj podobnie zorientowani seksualnie i w/g wielu konsekwencją tego faktu jest nieunikniony znak stawiany między życiową praktyką, ale w/g Hołówki i moim zdaniem również w tych odmiennych postawach, wyborach egzystencjalnych chyba tkwi cała przyczyna problemów LGBT i z LGBT.
  A rozdział poświęcony tym dwu znanym pisarzom ( ale dzisiaj już chyba bez przesady) nosi tytuł „Perwersja i naturalizm”, a zdaniem Hołówki w/w przetworzyli swoje upodobanie do mężczyzn w …program artystyczny. Ale ten program to oczywiście coś więcej.
  Pierwszy (Wilde) swoją miłość praktykuje właściwie jako perwersję dla samej perwersji( perwersję rozumianą oczywiście historycznie, bo perwersja niejedno ma imię, szczególnie ta współczesna).
  Gide swój homoseksualizm traktuje w kategoriach prawie filozoficznych. Bo oprócz raczej skrywanej praktyki staje w polemiczne szranki z samym Tomaszem z Akwinu i toczy z nm spór o naturę, a raczej naturalność skłonności seksualnych. Treść tego sporu Gide zawarł w książce „Corydon” wydanej w …12 egzemplarzach. Wilde szukał rozgłosu dla swojej skłonności i uchodził nawet w okresie pełni swojej sławy prawie za celebrytę, pokazując się publicznie z młodymi Arabami w paryskich hotelach w wzbudzając entuzjazm ówczesnych dam.
  Gide starał się rozgłosu za wszelką cenę uniknąć i widział istotę problemu w kategoriach poznawczych. Twierdził, że natura i wskazana forma miłości to nic innego jak panujący zwyczaj, czyli natura tak właściwie jest poddaną kultury, bo to ona powinna rozdawać karty mocą swoich kulturowych decydentów.
  Bo to oni, a nie natura określa jaki życiowy projekt realizować, komu można pomóc, kogo wspierać, kogo faworyzować, albo kogo czynić obiektem kpin, szyderstw, czy inna sarkazmów.
  Ta ostania uwaga to już moja zasługa.
  A historia Wilde i Gide pobiegły różnymi torami.
  Gide otrzymał Nobla ( za całokształt) i wylądował na watykańskim indeksie, a Wilde po pobyciu w więzieniu:
  „Nigdy nie powrócił do beztroskiego trybu życia. Praca jednak szła mu ciężko i miał wrażenie, że stracił talent. Jego życie zostało zniszczone i straciło wszelki sens. Stronił od ludzi, nie odzyskał wiary w siebie, nie zdobył się na filozoficzne zrozumienie swego losu. Zaczął się zapadać w nicość i zapomnienie,(…) Marazm duchowy wywołało społeczne potępienie i nieodwołalne rozstanie z perwersją.”

  I tyle w tej chwili o Kraśniku i okolicach.

 87. Teraz już PiS sam ostrzega swoich pociotków – dyskryminacja przeciw gejom może kosztować.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26867300,rzad-pis-sam-ostrzega-uchwaly-o-ideologii-lgbt-moga-prowadzic.html#s=BoxOpMT

  Wybrany komentarz:

  Hamletowski dylemat w wersji pisowskiej:
  – Chapać czy nie chapać? Oto jest pytanie…

  Chapać chciałoby sie, ale trzeba udawać, ze LGBT jest OK. A przecież nie jest. Bo wykluczyli pedofili, a tylko pedofile sa OK, szczególnie ci duchowni. Wiec co zrobić?

  – Chapać… ale z obrzydzeniem.

 88. „Jagódka”
  nie wiem skąd ty czerpiesz twoje informacje, ja mogę ci zaproponować ale link, z którego stron wynika, że akcje Orlenu od przejęcia go w lutym 2018 straciły 50% swojej wartości.
  Polecam : https://www.biznesradar.pl/notowania-historyczne/PKN-ORLEN

 89. Chodzi mi o przejęcie Orlenu przez Obajtka w lutym 2018 i rozwój wartości akcji Orlenu od tego momentu.

 90. Wodę i Gide są postaciami historycznymi, którzy zajmowali się homoseksualizmem, kiedy był on jeszcze powszechnie potępiania i ścigany. Wilde siedział za to nawet w więzieniu. Od tego czasu w postrzeganiu homoseksualizmu na świecie, może poza Polską, Rosja i niektórymi krajami afrykańskimi, nie tylko wiele, ale wszystko się zmieniło.

 91. Wilde miał być oczywiście , mój asystent językowy zdołał mnie poprawić w momencie nieuwagi.

 92. A tak w ogóle, to jeśli chodzi o homoseksualistów, to jest to ta sama stara śpiewka konserwatywnego zaścianka. Że niby nic przeciwko homoseksualistą nie mają, jak długo ich nie denerwują i prowokują. A kiedy zaczynają ich denerwować i prowokować ? A wtedy, kiedy domagają się tych samych praw co heteroseksualni.

 93. Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski złożył w Trybunale Konstytucyjnym wniosek w sprawie aborcji i wyprowadził kobiety na ulice. Teraz ma być kandydatem PiS na RPO.

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26867944,sypie-sie-demokratyczna-wiekszosc-w-senacie-libicki-z-psl.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.maly

  bra-tanki10.03.2021, 12:54
  Tygrysek ma talent, wrodzony, do przygarniania sierot po rozumie i przyzwoitości.
  Nigdy Libickiemu nie ufałem, bo to narcyz z parciem na szkło i ołtarze. Szansonista rozrywkowy o zrytym berecie też nie narzucał się inteligencją, ale to, że peezel ich wyciąga z goowna, obmywa i do potraw dodaje, to wina tygryska i jego ślepoty zmieszanej z chęcią bycia drugim Krzaklewskim.
  Kończy jak tamten , w bagnie i wydymany przez zawodowych posiadaczy prawdy objawionej i sumienia wolaka katolika.
  Kto te kreatury wybiera?
  Libickiemu życzę tego samego, co on życzy kobietom.

 94. Znany pissbek mcj
  kumulując kumulacje,
  preferował tak naprawde
  masturbacje

 95. Kraśnik – miasto w Polsce w województwie lubelskim, siedziba powiatu kraśnickiego, położone 49 km na południowy zachód od Lublina.
  Kalendarium
  1377 – pierwsza wzmianka o Kraśniku; król Ludwik Węgierski nadał królewskie miasto Kraśnik Iwanowi i Dymitrowi Gorajskim (nadanie prawa magdeburskiego);
  1468 – Jan z Rabsztyna Tęczyński sprowadził kanoników regularnych; utworzono pierwszą szkołę w Kraśniku;
  1499 – najazd Tatarów;
  1531 – Jan Tęczyński ufundował drewniany kościół szpitalny pw. św. Ducha i szpital dla ubogich;
  1590 – oddanie do użytku pierwszego wodociągu zaopatrującego miasto i zamek w wodę;
  1628 – zaraza w mieście;
  1648 – najazd Kozaków;
  1657 – najazd Szwedów, którzy zniszczyli i zrabowali miasto;
  1746 – wielki pożar w mieście;
  1796 – po III rozbiorze Polski Kraśnik znalazł się w zaborze austriackim;
  1809 – ziemia lubelska i Kraśnik zostały włączone do Księstwa Warszawskiego;
  1810 – Kraśnik został siedzibą powiatu;
  1915 – miasto otrzymało połączenie kolejowe z Lublinem i Rozwadowem;
  1917 – zainstalowano oświetlenie elektryczne ulic
  1918 – utworzono gimnazjum w Kraśniku;
  28 lipca 1944 – koniec okupacji niemieckiej;
  1948 – na bazie Fabryki Amunicji Dąbrowa-Bór utworzono Kraśnicką Fabrykę Wyrobów Metalowych (obecna Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A.); rozbudowano osiedle robotnicze, nadając mu nazwę Dąbrowa-Bór;
  1950 – utworzono Zasadniczą Szkołę Metalową i Technikum Mechaniczne nr 1;
  1953 – uruchomiono szpital w dzielnicy fabrycznej;
  1 stycznia 1954 – Dąbrowa-Bór otrzymała prawa miejskie i nazwę Kraśnik Fabryczny;
  1954 – powstało Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku Fabrycznym;
  1958 – rozpoczęto budowę dzielnicy mieszkaniowej Koszary;
  1960 – zorganizowano Zasadniczą Szkołę Zawodową;
  1969 – przekazano do użytku szpital powiatowy;
  1972 – Kraśnicka Fabryka Wyrobów Metalowych przyjęła inną nazwę: Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku;
  1 października 1975 – Kraśnik i Kraśnik Fabryczny połączono w jedno miasto.

 96. Niestety WTA16 wygrała z WTA15 dwa do zera (6:0, 6:4)
  W pierwszym secie klapa

 97. Po pobieżnej kwerendzie komentarzy moich adwersarzy zadałem sobie nieco trudu aby określić ich byłą lub aktualną polityczną tożsamość i wyszło jednoznacznie, że większość to niegdysiejsza młodzieżówka Zeselu… która dzisiaj pokorne pokłony bije przed wszystkim co zalatuje europejską popeliną. Odreagowuje chyba w ten sposób swoją niegdysiejszą zapieckową zaściankowość.
  Ponownie odwołam się do opinii Gombrowicza który swoją opinię na temat Europejczyków zawarł w takim oto tekście.
  Tekst powstał przy okazji opublikowania przez Zofię Nałkowską „Granicy” i jej osoba dała asumpt do ciekawej konstatacji. Szymanowski to oczywiście Karol.

  „Ale bo ja w gruncie rzeczy nie cierpiałem takich Europejczyków jak Nałkowska przyswajających sobie savoir-vivre Europy, a uchylających się od istotnej konfrontacji z Zachodem. Była to w moim pojęciu imitacja Europy, nie zaś rzetelna z nią styczność. Gdyby Nałkowska była silniej, boleśniej związana z rzeczywistością polską…Gdyby poszła śladami Szopena, który zdobył Europę swoją polskością, czyli swoją osobistą, autentyczną rzeczywistością…ale ona czuła się bliższa Szymanowskiemu, który – choć tak utalentowany – nigdy nie zdołał dotrzeć do swojej rzeczywistości osobistej, więc i narodowej…wyzyskiwał ją estetycznie, ale nie zdobywał duchowo. Była więc Nałkowska bardziej ambasadorem Europy w Polsce, niż przedstawicielem Polski w Europie, a to według mnie nie była najlepsza metoda żeby przeobrazić się w rzetelnego Europejczyka.”

 98. Ilekroć czytam o kolejnej kompromitującej wpadce tego rządu, o uchwaleniu kolejnej idiotycznej ustawy pisanej na kolanie przez, wciąż jeszcze, większość w Sejmie, zastanawiam się, jak to jest, że kadry rządowe i wszelkie inne z nadania PIS są dobierane na zasadzie selekcji negatywnej. Komu się opłacają strzały w kolano i połajanki na forum UE?
  Przecież JK nie jest głąbem samobójcą, podobnie jak najbliższe mu grono polityków i doradców. Skąd więc te straszne mordy ministrów, ich bełkot, gdy przypierani do muru przez dziennikarzy spoza mediów narodowych, czyli reżimowych nie potrafią powiedzieć nic sensownego, a co gorsza ujawniają dramatyczną niekompetencję (przykład: pojedynek między posłanką PO Liszcz (?) a ministrem X? Sorry nie pamiętam nazwisk, ale było ostro – program prowadził red. Kraśko)
  Skąd więc i po co, to świadome przecież nurzanie się w bylejakości, oportunizmie i kolesiowskiej korupcji na każdym szczeblu, nie mającej sobie równych w przeszłości. A wszystko to podniesione do rangi modus operandi PIS. Czy więc autor tego tworu to niebezpieczny psychopata, któremu nikt z otoczenia nie potrafi się przeciwstawić?
  Dopóki przy nim trwają i jeszcze mają poparcie w żelaznym elektoracie, Kaczor jest nie do ruszenia.

 99. Czyli moi polemiści to klasyczna popelyna.

 100. Dzisiaj zwiedzaliśmy Dubaj, Melbuorne, Nowy Jork i Barcelonę. Wszędzie kradną, o czym czasami ostrzegają na specjalnych tablicach. W Sagrada Familia w Barcelonie należy trzymać się za kieszeń jak się patrzy do góry. W każdym z tych miast najlepsze są widoki z góry. W Dubaju chłodzą wodę w basenach. Nie znajduję powodu aby te miasta zwiedzać osobiście

 101. Ani przypiął, ni przyłatał
  pissbek to jest wielka szmata

  Hall of horror

  Ostatni wybrany członek: Obajtek

  Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

  Nominacje kandydatów proszę zgłaszać na blog EP, Adam100 ”HoH”

 102. Nie ma państw i społeczeństw idealnych. Zadowolony z wysokich zarobków polski prawnik w Nowym Jorku oświadcza, że musi pracować 14-16 godzin dziennie. A do tego musi patrzeć na tę wielomilionową metropolię z ulicami do których słońce nie dochodzi. Przecież to żadna przyjemność.
  Wszyscy się spieszą, a przecież i tak najważniejszy jest spokój i wypoczynek na łonie natury. Niedługo w wiosennym słońcu rozkwitną forsycje, magnolie i inne piękne krzewy oraz kwiaty i zapomnimy o śnieżnej zimie. Wyruszymy nad morze i w góry, do parków i lasów. Niech kto powie, że gdzie indziej jest lepiej?

 103. mag
  10 marca o godz. 17:31

  Jest recepta ( zachowałem stary komentarz)

  emilfiscal
  ***nijcie ich w końcu Unio. Raz a mocno. Ja dam radę i się podniosę. Oni może nie…

 104. bardziej durne, czy straszne? nie wiem;

 105. tejot

  „Co jest charakterystyczne – prawdziwi patrioci na EP w sprawie spotkania francuskiego ministra z samorządem Kraśnika jako niezaleconego przez władze centralne „ze względu na pandemię”, piszą o wszystkim – o żółtych kamizelkach, o okresie ochronnym żab, o rozprawach Nawalnego, na które stadami przychodzili dyplomaci, o słusznej niechęci mieszkańców Kraśnika do takich spotkań, ja bym takiego do mojego domu nie wpuścił, itd.”

  Pozwolisz, że uzupełnię.
  Jeszcze etyk Hołówka i jego „Etyka w działaniu”, część „Etyka seksualna”, rozdział „Homoseksualizm” – porównanie losów Wilde i Gide w kontekście Kraśnika. Oraz w tym samym kontekście polemika Gombrowicza z Nałkowską na kanwie wydania „Granicy” w 1935.

 106. Jak koń Nerona w rzymskim senacie?

  Założyciel Ordo Iuris kandydatem PiS na sędziego Trybunału w Strasburgu.

  Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, zgłoszenie Stępkowskiego do ETPC spotkało się ze sprzeciwem 60 europosłów z różnych krajów UE angażujących się w obronę praw kobiet. „Kandydatura Aleksandra Stępkowskiego budzi nasze najgłębsze obawy. Wzywamy do jej odrzucenia” – zwrócili się do Zgromadzenia Parlamentarnego RE.
  Europosłowie podkreślili też w swoim liście, że prawnicy z Ordo Iuris mają bliskie związki z PiS. „Spośród wielu kompetentnych kandydatów polski rząd celowo wybrał kogoś, kto nie będzie sprzyjał prawom człowieka ale jego politycznej wizji” – napisali.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26867610,lista-kandydatow-na-polskiego-sedziego-europejskiego-trybunalu.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg2

  Wybrany komentarz:
  A czy moja kupa, świeżo zrobiona, mogłaby kandydować?

 107. @adam100

  Niejaki mcj w poszukiwaniu godnych adwersarzy masturbuje się na kolejnych blogach, jak zwykle jałowo i bezowocnie.

 108. Kraśnik doświadczył najazdów Tatarów, Kozaków, Szwedów, nie ominęła miasta zaraza i pożary, ale jeszcze nie było najazdu Francuzów. Niech to miasto wreszcie ominą nieszczęścia i zachodnie trendy też pozostawią mieszkańców w spokoju. Czy francuscy politycy nie mogą wybrać mniej poszkodowanych dla swoich kłopotliwych ideologii?

 109. polecam film louis’a bunuel’a widmo wolnosci, tematy nadal aktualne;

 110. ls42

  „Czy francuscy politycy nie mogą wybrać mniej poszkodowanych dla swoich kłopotliwych ideologii?”

  Ale przecież ty jesteś fanem tych „kłopotliwych ideologii”. Mam na mysli program „Twoja twarz brzmi znajomo”, który na blogu niezmordowanie polecasz. Przecież atrakcyjność tego hiszpańskiego formatu sprowadza się głównie do yzw przebieranek w których męzczyźni wcielają się w rolę kobiece a kobiety w męskie – jak w klubach LGBT czy transowych czy na paradach tych środowisk. Hiszpanie w tym przypadku wiedzieli jak zanęcić amatorów tego typu klimatów jak z filmów Almodovara.

 111. Bar Norte
  10 marca o godz. 18:49
  Próbowałem zniechęcić do Francuzów, a powody uzasadniłem historycznie.
  Do naszych oczywiście nic nie mam.
  Pozdrawiam z uśmiechem chociaż nastrój mam kiepski bo Iga Świątek przegrała z gorszym niż się spodziewałem stylu

 112. GajowyM.
  10 marca o godz. 18:26
  To jest chyba avatar maurycego rossiego, lecz tamten przynajmniej (bynajmniej!) udawal, ze jest kolturalny. To moze byc ta sama ekipa. Taki sam sposob argumentacji i inwektyw. Ten sam jezyk pol-knajacki, pol-inteligencki podlany sosem z Wiki.
  Pytanie: jaki jest cel tego podsrywania na EP, przeciez nikt go nie bierze na powaznie.

 113. ls42
  10 marca o godz. 18:36
  Egalité- Liberté -Fraternité uwazasz za „ideologie”?
  A te „trendy”, co to jest? Moda?

 114. „Oczywiście, nie warto nawet mówić o wyższości Polaków nad Murzynami i Azjatami, którzy maja odpychającą skórę – napisałem.
  Ale i wobec narodów europejskich niewątpliwa jest wyższość Polaka. Niemcy – ciężcy, brutalni, z platfusem, Francuzi – mali, drobni i zdeprawowani, Rosjanie – włochaci, Włosi – bel canto. Jakaż ulga –być Polakiem i nic dziwnego, że wszyscy zazdroszczą nam i chcieliby zmieść nas z powierzchni ziemi. Jedynie Polak nie budzi w nas wstrętu…”

  Powyższe także napisał Gombrowicz. Mogę się założyć, że także ten tekst będzie potraktowany przez naszego gombrowiczologa dosłownie i ze śmiertelna powagą i nawet do głowy nie wpadnie mu, ze ten tekst jest o nim.

 115. ahasverus
  10 marca o godz. 19.27
  Egalité- Liberté -Fraternité to hasło brzmi pięknie, ale odzew jest niestety nikły.
  Dyplomacja to trudna sztuka i nie wszyscy są dyplomatami. Pewne zachowania wymagają czasu i muszą się ułożyć. Jeżeli nasi wymachują widelcem to nie warto rewanżować się nożem

 116. Do wieczornej debaty, dodatek (znowu) francuski.
  La Boétie, „Discours de la servitude volontaire”
  „Il est incroyable de voir comme le peuple , dès qu’il est assujetti, tombe soudain dans un si profond oubli de sa liberté qu’il lui est impossible de se reveiller pour la recoquerir: il sert si bien et si volontiers, qu’on dirait à le voir qu’il n’a pas seulement perdu sa liberté mais „gagné” sa servitude. ”
  „Nie do uwierzenia jest fakt, jak ludzie, gdy tylko zostaną zniewoleni, nagle zapominają o swojej wolności tak głęboko, że nie potrafia się obudzić, aby ją odzyskać: służą tak dobrze i tak gorliwie, że powiedzielibyśmy widzac to, że nie tylko stracili wolność, ale wygrali swoją niewolę.”

 117. @ahasverus
  10 marca o godz. 19:23

  Nie sądzę.
  A jaki jest cel tego podsrywania na EP?
  Taka już jego natura, inaczej nie potrafi, na każdym blogu wyłazi z niego tępy obskurant snobujący się na kulturalnego konsumenta literatury i miłośnika Miłosza.
  Nudny i rozwlekły grafoman, kojarzy mi się z jednym ekshibicjonistą z Parku Południowego we Wrocławiu, który rozchylając poły jesionki pokazywał przechodzącym dzieciom smętną, zwiędłą fujarę 🙄

 118. ls42

  „Próbowałem zniechęcić do Francuzów, a powody uzasadniłem historycznie.
  Do naszych oczywiście nic nie mam.”

  Zapewniam cię, że podszyste homoerotyzmem przebieranki w klimatach LGBT, którymi zaspokaja potrzeby swych widzów jedna z prywatnych telewizji w formacie „Twoja twarz brzmi znajomo”, nie mają charakteru narodowego. Tak więc obwinianie Francuzów za hiszpański pomysł elektryzujący erotycznie polskich widzów sensu nie ma.
  Rozumiem twoje przywiązanie do narracji nacjonalistycznej ale ona się w tym przypadku akurat nie sprawdza.

 119. ahasverus do GajowegoM.

  „Pytanie: jaki jest cel tego podsrywania na EP, przeciez nikt go nie bierze na powaznie.”

  On po prostu „utrwala”.
  Niedawno z remmem prowadziliśmy ciekawą dyskusję na temat roli „utrwalania” w propagandzie pisowskiej. Remm twierdził, że owo „utrwalanie” czyli uporczywe, namolne powtarzanie swego bez wzgledu na okoliczności nadaje tej propagandzie skuteczność. Ja byłem przeciwnego zdania.
  Po dobie „utrwalania” na blogu wygląda, że miałem rację.

 120. GajowyM.
  10 marca o godz. 18:26

  🙂

  wiec jeśli się poszedł ***** gdzie indziej, będzie in memoriam

  Jak to miło gdy jagódka
  na***** pissoludka.
  Ale jeszcze bardziej wole
  gdy jagódce do*****

 121. W dużych miastach nie ma problemu LGBT. Mają wszystko czego chcą; kluby, organizacje, manify i przedstawicieli. W małych miastach żyją tradycyjni ludzie, ci inni bywają mniejszością niezauważalną. Mogą być jednak jednostki zdecydowane na zaakcentowanie swojej inności. Jeżeli w ramach manifestacji swoich przekonań zechcą zaprosić setki, a może tysiące podobnych sobie z innych miejscowości może powstać konflikt tak zwanych interesów. Podobnie jak w sytuacji czarnoskórego, który przypadkowo pojawił się w mieście samych białych. Jest mile witany, ale gdy do małej miejscowości przybędzie kilka razy więcej kolorowych niż tam żyje mieszkańców aby zademonstrować swoją siłę, robi się nieswojo i powstaje pytanie jak żyć? Nie próbujmy w takiej sytuacji szermować hasłem wolność, równość, braterstwo bo to będzie ideologia nie do zniesienia przez miejscowych.
  Kraśnik może być takim symbolem szczególnym. Żyli spokojnie i nagle zjawili się spadochroniarze i opanowali całe miasto, jak Tatarzy, Kozacy, Szwedzi.

 122. Tak jak się spodziewałem decyzja zawieszenia dyrektora radomskiego szpitala jest stricte polityczna i zrobiona po pisowsku

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/radom-prezydent-odpowiada-ministrowi-po-zawieszeniu-dyrektora-szpitala/qpjb04h,79cfc278

 123. mag
  10 marca o godz. 17:31

  „Ilekroć czytam o kolejnej kompromitującej wpadce tego rządu, o uchwaleniu kolejnej idiotycznej ustawy pisanej na kolanie przez, wciąż jeszcze, większość w Sejmie, zastanawiam się, jak to jest, że kadry rządowe i wszelkie inne z nadania PIS są dobierane na zasadzie selekcji negatywnej. Komu się opłacają strzały w kolano i połajanki na forum UE?”

  Dla JK to nie jest selekcja negatywna ale świadomie podejmowane decyzje, ponieważ Prezes wie że na bezgraniczną lojalność takich wybrańców może liczyć.
  Elektorat PiSu to zrozumie, zwłaszcza jak im się podsypie nieco kasy, a pozostali ?
  Póki ma się przewagę wyborczą… można zbagatelizować.

 124. Bar Norte
  10 marca o godz. 19:52
  Dzisiaj o godzinie 9.17 napisałem tak: Historycznie biorąc widzimy same nieszczęścia z wspólnej drogi z Francuzami. Napoleon poprowadził nas na Moskwę i doprowadził do klęski. We wrześniu 1939 roku Francuzi patrzyli jak Polska krwawiła i nie ruszyli na pomoc. I to byłoby na tyle

 125. ahasverus
  10 marca o godz. 19:42
  „Nie do uwierzenia jest fakt, jak ludzie, gdy tylko zostaną zniewoleni, nagle zapominają o swojej wolności tak głęboko, że nie potrafia się obudzić, aby ją odzyskać: służą tak dobrze i tak gorliwie, że powiedzielibyśmy widzac to, że nie tylko stracili wolność, ale wygrali swoją niewolę.”

  Zawsze i wszędzie było i jest tak że dla części ludzi oportunizm był sposobem na życie.

 126. ls42 z 20,22

  Jak ci kilkakrotnie wspomniałem nie jestem nacjonalistą w związku z czym ta narodowa argumentacja do mnie nie przemawia.

 127. Bar Norte
  10 marca o godz. 20:38
  W tej kwestii pozostanie zatem różnica zdań. W Polsce Ludowej po wojnie nauczyciele uczyli patriotyzmu, a to w człowieku pozostaje na zawsze.

 128. ls42
  10 marca o godz. 20:13

  ” W małych miastach żyją tradycyjni ludzie, ci inni bywają mniejszością niezauważalną.”

  Widzę niekonsekwencję w Twoim wpisie.
  Jeżeli tak jest to po co była im ta uchwała ?

 129. ls42

  „W Polsce Ludowej po wojnie nauczyciele uczyli patriotyzmu, a to w człowieku pozostaje na zawsze.”

  Patriotyzmu polegającego na obwinianiu Francuzów?

 130. Kraśnik „Home sweet home ! ”

  „Radni Kraśnika, którzy „zasłynęli” najpierw przyjęciem, a później nieudaną próbą odwołania uchwały dot. „powstrzymania ideologii LGBT”, mają na swoim koncie kolejną kontrowersyjną uchwałę. Poparli bowiem przygotowaną przez aktywistów odezwę wzywającą władze miasta do blokowania rozwoju sieci 5G oraz… demontaż sieci wifi w szkołach.”

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/krasnik-radni-za-uchwala-anty-5g-rzecznik-uke-apeluje-o-rozmowe/h5dybb0

 131. Piotr II
  10 marca o godz. 20:48
  Nie wiem kto wpadł na taki pomysł i czym był motywowany. Nad wieloma rozwiązaniami można tylko pokiwać głową z dezaprobatą. Pewnie ta akcja była zupełnie zbyteczna i nie powinna mieć miejsca. Poza tym nie przyglądałem się uważnie i tylko w ramach dyskusji przy tym zagajeniu postanowiłem przedstawić swoje wątpliwości czy tego sporu nie można rozwiązać ku obopólnemu zadowoleniu, to znaczy miejscowej ludności i miejscowych LGBT

 132. Bar Norte
  10 marca o godz. 20:55
  W przeciwieństwie do Rzeckiego z „Lalki” Bolesława Prusa nie widzę w Napoleonie kogoś kto pomógł Polsce, a raczej tego co wykorzystał i porzucił. Podobnie w polityce francuskiej w okresie międzywojennym. Robili tylko to co im przynosiło korzyść.
  Chyba nic się w tym względzie nie zmieniło?

 133. Is42,
  po tym co napisał Piotr to ja też chcę odwiedzić Kraśnik i pogadać z tubylcami. Krótki pobyt w różnych rezerwatach ma swoje walory poznawcze.

 134. ls42 10 marca o godz. 21:14 do Bar Norte: – Robili tylko to co im przynosiło korzyść.

  Is42,
  no bo byli patriotami a więc czego oczekiwałeś? Nie pochwalałeś patriotyzmu przed momentem?

 135. Huha! Hopsa! Każdą nową
  Myśl witamy krzyżem pańskim —
  Precz z geniuszem Europy
  Farmazońskim i szatańskim!
  My o jedno tylko szlemy
  Modły k’ niebu z naszej chaty:
  By nam buty mogły śmierdzieć,
  Jak śmierdziały przed stu laty…

  https://poezja.org/wz/Przerwa-Tetmajer_Kazimierz/26716/Patriota

 136. legat
  10 marca o godz. 21:17
  Ja bym zaczął od Lublina. Z tego co opowiadali mieszkańcy i widziałem w telewizji to bardzo ładne miasto. Teraz z Warszawy dogodne połączenia drogowe i kolejowe.

 137. ls42
  10 marca o godz. 21:08
  „Poza tym nie przyglądałem się uważnie i tylko w ramach dyskusji przy tym zagajeniu postanowiłem przedstawić swoje wątpliwości czy tego sporu nie można rozwiązać ku obopólnemu zadowoleniu, to znaczy miejscowej ludności i miejscowych LGBT.”

  Nie chcę być namolny, ale mam pytanie:

  Na czym polega ten „spór” pomiędzy miejscową ludnością a LGBT ?

 138. ls42
  10 marca o godz. 20:13
  W dużych miastach nie ma problemu LGBT. Mają wszystko czego chcą; kluby, organizacje, manify i przedstawicieli. W małych miastach żyją tradycyjni ludzie, ci inni bywają mniejszością niezauważalną. Mogą być jednak jednostki zdecydowane na zaakcentowanie swojej inności. Jeżeli w ramach manifestacji swoich przekonań zechcą zaprosić setki, a może tysiące podobnych sobie z innych miejscowości może powstać konflikt tak zwanych interesów. Podobnie jak w sytuacji czarnoskórego, który przypadkowo pojawił się w mieście samych białych. Jest mile witany, ale gdy do małej miejscowości przybędzie kilka razy więcej kolorowych niż tam żyje mieszkańców aby zademonstrować swoją siłę, robi się nieswojo i powstaje pytanie jak żyć? Nie próbujmy w takiej sytuacji szermować hasłem wolność, równość, braterstwo bo to będzie ideologia nie do zniesienia przez miejscowych.
  Kraśnik może być takim symbolem szczególnym. Żyli spokojnie i nagle zjawili się spadochroniarze i opanowali całe miasto, jak Tatarzy, Kozacy, Szwedzi.

  Mój komentarz
  Ls42, o czym ty piszesz? Co mają Kozacy, czy Szwedzi w Kraśniku do stref wolnych od LGBT i do zasady – LGBT, to nie ludzie, to polityka?
  Strefy te są tworzone, uchwalane prze niektóre samorządy pod naciskiem politycznym władzy centralnej opartym o nieprawną zasadę głoszoną niedawno przez samego prezydenta doktora prawa.

  Czy pisanie nie na temat wnosi cokolwiek do dyskusji o storpedowanej przez władze centralne (Zjednoczona Prawica) wizycie francuskiego ministra w Kraśniku jako strefie wolnej od LGBT?
  TJ

 139. tejot
  10 marca o godz. 21:36
  Może i nie wnosi nic nowego, ale miło jest zamienić kilka zdań z tak sympatycznymi osobami. W dodatku w miłej i przyjemnej atmosferze, co niewątpliwie poprawia nastrój po przegranym meczu przez Igę Świątek. Kolejny raz okazuje się jak ważne są w karierze tenisowej doświadczenie, determinacja i wola zwycięstwa

 140. ls42

  „W przeciwieństwie do Rzeckiego z „Lalki” Bolesława Prusa nie widzę w Napoleonie kogoś kto pomógł Polsce”

  No to nie możesz upatrywac źródeł swego nacjonalizmu w szkole peerelowskiej.
  Przymusowa lektura „Lalki” jak widać nie zadziałała. Bo ja sobie nie przypominam by w wymaganych interpretacjach szkolnych tępiono poczciwego Rzeckiego za frankofilię.
  Nie mówiąc już o tym, ze egzekwowano np lekturę Moliera. Nie mówiąc już o innej klasyce francuskiej. Przecież nie po to wymagano lektury tych ksiązek by uczniom obrzydzać Francję. Wręcz przeciwnie.

  Nie da się więc twych uprzedzeń norodowościowych w ten sposób wytłumaczyć.

 141. Is42,
  no przegrała ale za to z ekstra laską. Przyjemnie ją oglądać na korcie.

 142. Kolejny raz okazuje się jak ważne są w karierze tenisowej doświadczenie, determinacja i wola zwycięstwa

  Święte słowa, bo trzeba się spieszyć. Jak się ma 30 lat to czas na emeryture

 143. Przyznano TELEKAMERY. Iga Świątek została uhonorowana statuetką Człowieka roku

 144. GajowyM.
  10 marca o godz. 19:48

  Nudny i rozwlekły grafoman, kojarzy mi się z jednym ekshibicjonistą z Parku Południowego we Wrocławiu, który rozchylając poły jesionki pokazywał przechodzącym dzieciom smętną, zwiędłą fujarę
  ———————–
  poetycko i dosadnie 🙂
  Dobrej nocy

 145. LGBT trzyma się nieźle w miastach, wielkich miastach, w środowiskach nie tylko kulturowo wygranych, w gronach (przepraszam za ewentualne skojarzenia) przedstawicieli tzw. kultury wysokiej, wśród tych których najważniejszym problemem jest z kim i w jakich okolicznościach, bo przecież jakoś samorealizować się trzeba.
  I jeżeli takie trendy w europejskich krajach cywilizowanych to my musimy tak samo.
  To jest dzisiejszy elektorat lewicy. To jest dzisiejsza lewica.
  No i oczywiście w ramach potwierdzenia swojej lewicowej tożsamości obowiązkowo prawo do przerywania…
  No i peany dla tak rozumianego życiowego credo w mediach głównego nurtu.
  Czasami nazywam ten nurt „nurtem ścieku kanalizacyjnego”. Ale tylko czasami.
  No i przede wszystkim oni są nasi.
  A przecież gdyby środowisko LGBT zakluło się nie w Warszawie, Trójmieście i innych tego typu popelinowych skupiskach, ale w byłych wioskach popegieerowskich, Kraśniku, czy wręcz cała ściana wschodnia była „salonem” Strajku Kobiet, czy innych kulturowo-politycznych wznieceń Polaków…że o sluchaczach kultowej rozglośni nie wspomnę to blogi Szostkiewicza, Hartmana, Dukaki…czy jak mu tam… LGBT uznałyby za wybitnie prawicowy pomór, a cała Warszawa opatrzona byłaby transparentami ( Warszawa zawsze lubiła transparenty) głoszącymi „Precz z obłudną antysektorowością PIS-owskich gnomów.
  Warszawa zawsze i wszędzie miastem związków hetero. Nawet w Kobyłce, Podkowie Leśnej i na stacjach metra.
  Warszawa zawsze z Tobą, hetero usposobiony Polaku…i Polko.

 146. Nawalny… dyplomaci brali udział w spotkaniach mimo zakażeń… dlatego zostali wydaleni.. Tak sobie myślę prywatnie o zasadzie wzajemności… w samoizolacji… wstęp wzbroniony do strefy zapowietrzonej…

 147. Czytam: kraj nad Wisłą stał się wolny po wprowadzeniu katolicyzmu w 2015 roku… Tak sobie myślę prywatnie… a co z 966 rokiem…

 148. LGBT… co bóg stworzył człowiek nie jest godzien oceniać… Tak sobie myślę prywatnie… o rygorach chrztu… bo jaki może być inny cel jak nie osobnicze zniewolenie…

 149. „Idę podpalić się pod Sejm”. Rok przedsiębiorców w pandemii – mają załamania nerwowe, depresje

  https://wyborcza.biz/biznes/7,147584,26849964,ide-podpalic-sie-pod-sejm-trwajaca-juz-rok-pandemia-lamie.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.maly

 150. Wilki coraz bliżej ludzi… Tak sobie myślę prywatnie o mutacji cywilizacji… odwrócone udomowienie…

 151. https://www.youtube.com/watch?v=uhwcFcEljJc
  Bezprawnie zatrzymanym przysługuje prawo do odszkodowania.
  gato negro y cervesa
  2 dni temu
  Pieniądze na Odszkodowania powinny być zabrane z wypłat tych zomowców co dokonywali zatrzymań. Jak by jeden z drugim kilka miesięcy był bez wypłaty to następnym razem włączył by myślenie. A nie tłumaczył się jak SSmani że oni tylko wykonywali rozkazy.

  Krzysztof
  Krzysztof
  2 dni temu
  A gdzie był sanepizd i niebieska organizacja przestepcza jak w Leżajsku był zlot tych niby wybranych z plemienia położonego w Palestynie bez masek i odstępu gdzie byliście idioci

  miedziana konefka
  2 dni temu
  To nie szeregowi policjanci są winni, tylko ich przełożeni, przełożeni przełożonych i tak do samej góry, do zasranego Pinokia i Kaczej Dupy. ONI POWINNI ZA TO WSZYSTKO ZAPŁACIĆ! Ale nie pieniędzmi, tylko na stryczku za zdradę narodu polskiego.

 152. A kiedy przyjdzie także po mnie
  Zegarmistrz światła purpurowy
  By mi zabełtać błękit w głowie
  To będę jasny i gotowy

  Oto (podobno ) dlaczego cesarz Japonii nigdy nie chodzi na pogrzeby ..
  Bo tam są małe , z reguły za małe kościoły albo wcale ich nie ma .
  Po tylu latach zapomniałem już jak to było z tym siadaniem przy stole ( ostatnich gryzą psy ..?)

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26870063,zofia-romaszewska-ma-pretensje-po-pogrzebie-jana-litynskiego.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1

  Na wszystko jeszcze raz popatrzę
  I pójdę nie wiem gdzie – na zawsze.

 153. Budżet UE. Polska składa skargę do TSUE

  https://wyborcza.pl/7,75399,26871983,budzet-ue-polska-sklada-skarge-do-tsue.html#S.-K.C-B.1-L.1.maly

  Piegus11.03.2021, 12:07
  Sprawa dla Polski przegrana. Kasy PiS nie otrzyma. Nie prościej przywrócić praworządność lub oddać władzę? Wcześniej czy później i tak Kaczy oszust i przystawki jego poniosą karę.

  ***** ***

 154. https://www.youtube.com/watch?v=VDvMRwI8HIM
  MILICJA użyła gazu wewnątrz lokalu PIW PAW i aresztowała właściciela

  Karma Wraca
  4 godziny temu
  Co za sku….syny nóż się w kieszeni otwiera ludzie obudźcie się bo wszyscy Tak skończymy

  robas1k
  4 godziny temu
  Wszystkie służby odpowiedzialne , biorące udział bez/pośredni w tym zamordyźmie, maskaradzie , bezprawnym i karygodnym wyniszczaniu/rujnowaniu narodu — MUSZĄ ponieść surowe konsekwencje/ karę — bez taryfy ulgowej !!!! Żadnych głupawych tłumaczeń, że nie wiedzieli czy mieli rozkaz — Dokonują potwornych zbrodni na własnych rodakach/współbratymcach !!! To jest potworne , podłe i okrutne !!! I to z paskudnych pobudek — dla pieniędzy sprzedały się szmaty i ścierwa za srebrniki.. Dręczą i doprowadzają do eksterminacji własny naród bydlaki i szubrawcy !!!!

  POLICJANTKI I POLICJANCI!
  To władza, która łamie Konstytucję i działa poza prawem, popełnia przestępstwo.
  Wykonując jej polecenia, stajecie się jej wspólnikami. Nic i nikt nie może zwolnić Was z obowiązku myślenia (oceny sytuacji) i znajomości prawa. Nie możecie zasłaniać się ani poleceniem służbowym, ani rzecznikiem policji, ani stanem epidemii wprowadzonym bez podstawy prawnej – odpowiedzialność będzie miała charakter indywidualny.

  Piotr Majkowski
  3 godziny temu
  Przyjdzie czas że spotkamy się z wami na ulicy i wtedy będziecie spier… ć a my potraktujemy was tak jak wy nas I nie będzie litości dla bandytów

 155. Wybiorczość empatii ludzkiej jest zdumiewajaca

  https://www.youtube.com/watch?v=y_peXev2YPM

 156. Wypierd Mamuta,

  przestań zapierdzać blogosferę. 😉

 157. https://www.youtube.com/watch?v=53L-lWwJ1n8
  Psy do walki z Covidem
  Hłe, hłe, hłe

 158. @adam100
  11 marca o godz. 13:04
  przestań zapierdzać blogosferę.
  …………………..
  No właśnie i vice versa

 159. Optymatyk
  11 marca o godz. 13:11

  Cesarzowi ja oddaję co cesarskie
  w formie po prawdzie
  nieco dorożkarsko-drukbrukarskiej
  na co pewnie odpowiedzą oni
  (pluralis maiestatis)
  ale grubszej broni
  *** zatem Wypierdzie Mamuta
  zamiast żebyś ciągnął druta

 160. @adam100
  11 marca o godz. 13:12

  „I wy, o których zapomniałem,
  lub pominąłem was przez litość,
  albo dlatego, że się bałem,
  albo, że taka was obfitość,
  i ty cenzorze, co za wiersz ten
  zapewne skażesz mnie na ciupę,
  I żem się stał świntuchów hersztem,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę !…”

  I ty durniu patentowany, co robisz tu zawsze tylko kupę.
  Całuj mnie w tylną częć ciała, czyli dupę (przez papierek).

 161. Dzisiaj zobaczyliśmy jak żyją Polacy w Lizbonie, Zurychu, Manchesterze i Chicago.

  Lizbona jest pięknym i przyjaznym miastem, warto wybrać się w podróż. Nie zarabia się tam fortuny i trzeba żyć na poziomie krajowym.

  Zurych pokazywała studentka z Polski, Jerzy lekarz położnik (72 lata, urodzony w Stanisławowie, żona Polka, dwoje dzieci), oraz ekonomista z Bydgoszczy. Szwajcarzy są praktyczni, pracowici i uczciwi. Flaga państwa w każdym miejscu traktowana jako produkt marketingowy. Generalnie czysto i nudno.

  W Manchesterze stale jesień. Tu powstawał imperializm (?) mówi reporter i dodaje 80% Polaków żyje w stresie, a pozostali w Anglii. Łucja z Zamościa od 7 lat na Wyspach jest zadowolona z poziomu świadczeń społecznych. Polak z Żywca jest tam od 9 lat i też zadowolony.

  Chicago najlepiej wygląda nocą z wysokości 500 metrów.

  PS. W czasach pandemii pozostają nam bezpieczne wirtualne podróże po świecie i oglądanie miejsc w których już byliśmy.

 162. Są kraje w których popularne są figury defekujących polityków. W Barcelonie można kupić za 16 euro każdego polityka wypinającego dupę i robiącego kupę. Telewizja zapowiedziała program w którym będzie wszystko o wypróżnianiu od początku świata. Może być ciekawe spojrzenie od dołu

 163. ls42
  11 marca o godz. 14:16
  Dzisiaj zobaczyliśmy jak żyją Polacy w Lizbonie, Zurychu, Manchesterze i Chicago.

  Lizbona jest pięknym i przyjaznym miastem, warto wybrać się w podróż. Nie zarabia się tam fortuny i trzeba żyć na poziomie krajowym.

  Zurych pokazywała studentka z Polski, Jerzy lekarz położnik (72 lata, urodzony w Stanisławowie, żona Polka, dwoje dzieci)

  Mój komentarz
  Ls42, a wiek dzieci? Zapomniałeś podać. Twój komentarze dużo tracą na tym, że pomijasz mnóstwo istotnych szczegółów.
  TJ

 164. https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303109921-Demograficzna-katastrofa-Europy-Malo-kto-ma-odwage-na-dzieci.html

  … i jeżeli się do tego jeszcze uwzględni aplauz polityczno-kulturowych elit dla średnio reprodukcyjnych środowisk LGBT…
  … i uzmysłowi, że mieszkańcy sąsiedniej Azji powoli przekraczają liczbę 5 000 000 000 osób…
  …i według najnowszych danych produkcja czapek w Azji wzrosła o 143 %

  Oczywiście nasuwa się pytanie: Po co im tyle czapek?

  Jak to po co? Po to żeby nimi Europę przykryć.
  Żeby wstydu nie było na świat cały.

 165. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lukasz-warzecha-nowy-lad-moze-pogrzebac-klase-srednia-bo-przetrwanie-u-wladzy-to-dla/err70n7,79cfc278
  Jarosławem Kaczyńskim na czele mają świadomość, że przez pięć dotychczasowych lat spowodowali upadek wszystkich uznaniowych barier, które hamowały mechanizm nie tylko całkowitej czystki po zmianie władzy, ale też mogły powstrzymywać oponentów przed dążeniem do wyeliminowania poprzedników z gry, gdy tylko stracą rządy.

  Mówiąc inaczej – PiS samo doprowadziło do sytuacji, w której jego odsunięcie od władzy nie będzie oznaczać zwyczajnego w demokracjach etapu trwania w opozycji, ale maksymalne pognębienie przez następców z użyciem wszelkich możliwych środków, które sam PiS zalegitymizował lub stworzył.

  Przetrwanie u władzy to zatem dla polityków PiS walka o życie. Dla wielu uzależnionych od władzy – walka o utrzymanie materialnego statusu. Dla innych zaś, wliczając w to szefów różnych publicznych instytucji, może to być walka o całkiem dosłownie rozumianą wolność – ratunek przed prokuratorem, sądem, wyrokiem i więzieniem.

  Ta sytuacja sprawia, że rządzący nie będą mieć najmniejszych oporów przed najbardziej nawet bandyckimi zagraniami gospodarczymi oraz fiskalnymi. W demokracji zawsze trochę kupuje się głosy, lecz PiS doprowadził tę praktykę do bardzo rozbudowanej formy. Teraz pieniędzy w budżecie zwyczajnie nie ma, a akcję kupowania trzeba jeszcze wzmóc w stosunku do wyborów z 2015 i 2019 r. Co począć? Proste: trzeba zabrać wszystkim tym, którzy coś jeszcze posiadają, a którzy zarazem nie są potencjalnym elektoratem partii rządzącej i nie są w stanie się zbuntować. Mogą najwyżej próbować wyjechać.

 166. Konieczne jest w tym momencie uzupełnienie poprzedniego komentarza.

  Piszący te zdania zalicza oczywiście siebie do kulturowych elit wiadomych środowisk, jednakowoż jego aplauz wobec zbiorowości LGBT jest bardzo, ale to bardzo stonowany.
  Żeby nie powiedzieć delikatny.
  I dlatego otrzymałem informację z Szanghaju, że dzisiaj szyjący czapki na Stary Kontynent mają wolne.
  Napisali mi, że w Europie też żyją normalni ludzie.
  Normalni określani ich cywilizacyjną perspektywą.

 167. Europejska „rasa” wymiera . Co za tragedia dla ludzkości i naszej planety. I to wszystko na skutek popularność LGBT w Europie, którego rzecznicy zamiast po Bożemu płodzić dzieci, chcą je tylko adoptować.
  Ciekawe jak rozwinie się przyrost naturalny w polskich strefach wolnych od LGBT i to jeszcze po całkowitym zakazie aborcji w Polsce ? Tutaj jak Jaruś i Kościół Katolicki „rękę przyłożyli”, to napewno będziemy mieli prawdziwy wysyp dzieci i to jeszcze tych właściwych, a nie jakichś żółtych.

 168. Jarosław Kaczyński i KK & Co to miernik i przykład tego co w Polsce jest teraz normalnym. I jak tu się dziwić ostrej konkurencji tego środowiska z środowiskiem LGBT. Tylko gdzie tu jeszcze miedzy tymi dwoma przodującymi w Polsce środowiskami jest miejsc na przyrost naturalny. Na końcu i tak cała nadzieja w Chińczykach.

 169. W Warszawie dwoje LGBT trzymało się za ręce. Waszczykowski – nóż im w plecy

  Oto wiadomość podana przez media (wg onet.pl)

  „17 lutego para mężczyzn, która trzymała się za ręce, została zaatakowana przez nożownika w okolicy stacji metra Wierzbno. „Nie trzymajcie się za ręce, nie przy dzieciach!” – krzyczał w ich kierunku nieznany mężczyzna. W trakcie sprzeczki pchnął jednego z mężczyzn nożem w plecy. Sprawcy wciąż szuka policja, a zdarzenie to podnoszone jest jako kolejny przykład tego, że osoby LGBT+ w Polsce nie mogą czuć się bezpiecznie. Dyskutowano na ten temat podczas środowej debaty w Parlamencie Europejskim.”

  Skomentował to dzisiaj w Radiu Zet po swojemu, według wytycznych i zasad moralnych obowiązujących w partii prawa i sprawiedliwości sam były minister Waszczykowski obecnie europoseł.

  Europoseł PiSu zachował się według norm PiSowskich bardzo poprawnie – zaczął swoją wypowiedź w Radiu ZET od palenia głupa – problem dyskryminacji LGBT jest jak Yeti – wszyscy mówią o tym, a nikt go nie widział – oznajmił.
  Następnie przeszedł do wyjaśnień tego co miał na myśli na drugim obrazowym przykładzie:

  Jeśli w Łodzi chłopak z szalikiem Widzewa pojedzie na Polesie, które jest bastionem zwolenników ŁKS, też może mu się stać krzywda – powiedział europoseł.”

  W ten sposób minister W. podtrzymał w całej rozciągłości jedną z kardynalnych zasad moralnych i zarazem prawnych PiSowców – sami sobie są winni, po co się trzymali za ręce. Inna postać tej zasady – sama sobie winna, po co się tak prowokacyjnie się wypindżyła. Zgwałcili ją – sama sobie winna.

  Europoseł W. jest tak mało kumaty, że nie jest w stanie zrozumieć co sam wygaduje jako europoseł.
  TJ

 170. Nie twierdziłem, że LGBT jest przyczyną, twierdziłem jedynie, że czynnik demograficzny mało jest uwzględniany w projektach i poczynaniach europejskich notabli, a jednym z objawów jest radosne poparcie dla wszystkiego co ujawnia w swojej praktyce owa społeczność.
  Przecież to przypomina czasy tuż powojenne kiedy wiadoma propozycja ideologiczna podbijała salony europejskie, a ostatecznie wiwatujący, udając głupich opuszczali owe salony z podkulonym ogonem, że oni tak tylko dla żartów popierali stalinowski komunizm.
  Nie stawiam znaku równości między obiema ideologiami, ale dostrzegam podobną poetykę zachwytu.
  I za kilka lat ponownie, ze spuszczoną głową powoli, ze wstydem, że tacy byliśmy głupi…
  Przecież to poparce dla LGBT jest tak idiotyczne, że gdyby jakiś przybysz z obcej planety ( czyt: wzorzec obiektywizmu) zobaczył co się dzieje na jednym z kontynentów tej dziwnej planety, prawdopodobnie sobie dziurę by sobie w czole zrobił od pukania „ze coś takiego można wymyślić”.
  Owszem…przejść obok zjawiska z ironicznym uśmiechem, ale ten aplauz…
  Groteska. Witkacy z Gombrowiczem by czegoś takiego nie wymyślili.

 171. Z wypowiedzi Waszczykowskiego jasno wynika, że osoby należące do tak zwanego LGBT przyjeżdżając do Polski nie są bezpieczne i jeśli im coś się przydarzy, na przykład zostaną zaatakowane przez jakiegoś nożownika broniącego polskie dzieciątka przed zgorszeniem, a wiec działającego przecież w słusznej sprawie, to takie osoby są same sobie winne. Polskie społeczeństwo jest werbalnie bardzo tolerancyjne, ale tylko tak długo, jak długo nie smaruje mu sie to całe „zboczenie” pod nos.

 172. PiSowcy nie są w stanie zrozumieć, że tutaj nie chodzi o żadne poparcie dla tego, albo innego modelu życia, ale o równe prawa dla wszystkich bez względu na orientację seksualną, model życia n.p. celibat, albo żółty kolor skóry, czy szycie czapek.

 173. miłośnik czarnych jagód

  Przepraszam, czy pan przeczytał tekst, który pan zalinkował o 14:56?

  Pytam bo nie widzę związku z tym tekstem serii następujących po nim pańskich komentarzy.
  A może pana tylko tytuł tekstu zainspirował do tego ciągu refleksji. No ale w tym przypadku rodzi się pytanie – po co pan podawał link?

 174. Mauro,
  Ty się pasjonujesz „katastrofą demograficzną” Europy a ja Ci proponuję abyś się zajął katastrofą demograficzną wykreowaną przez Twój czyli pisowski reżim który tak mentalnie zachwiał poczuciem bezpieczeństwa młodym ludziom w wieku rozrodczym że to całe 500+ to ten pisowski rząd farfocli i nieudaczników może sobie włożyć w buty. A może nawet zaszkodził. Powiem Ci więcej. Zakaz bezwzględny aborcji narzuci większą ostrożność w uprawianiu seksu a więc wzmoże częstotliwość stosowania środków antykoncepcyjnych co będzie skutkować dalszym spadkiem liczby urodzin.

 175. @Z dystansu 11 marca o godz. 16:17

  Natomiast kaka chodzi najbardziej o to, żeby przypadkiem liczni geje w sutannach i habitach nie wyszli z szafy. Bo o tym, że niektórzy są nie od tego – świadczą np. wypowiedzi ks. Charamsy.

 176. @legat 11 marca o godz. 16:21
  To nie jest Maupo. To jest Aaaaateista. Z naciskiem na aaaaaa (zieeew)

 177. Ostatnia decyzja Zjednoczonej Prawicy o całkowitym zakazie przerywania ciąży, nawet przy ciężkim uszkodzeniu płodu (albo dzieciątka) spowoduje, że wiele potencjalnych matek, teraz trzy razy się zastanowi zanim zdecyduje sie zajść w ciąże. I to jest wasz przyczynek do wzrostu przyrostu naturalnego w takiej Polsce.

 178. @legat 11 marca o godz. 16:21
  Bo w Umęczonej to w ogóle strach być w ciąży. A już rodzić – to horror w biały dzień.

 179. Z dystansu
  11 marca o godz. 16:10
  Z wypowiedzi Waszczykowskiego jasno wynika, że osoby należące do tak zwanego LGBT przyjeżdżając do Polski nie są bezpieczne i jeśli im coś się przydarzy, na przykład zostaną zaatakowane przez jakiegoś nożownika broniącego polskie dzieciątka przed zgorszeniem, a wiec działającego przecież w słusznej sprawie, to takie osoby są same sobie winne. Polskie społeczeństwo jest werbalnie bardzo tolerancyjne, ale tylko tak długo, jak długo nie smaruje mu sie to całe „zboczenie” pod nos.

  Mój komentarz
  Tę zasadę PiSowcy potwierdzają przy każdej okazji – LGBT mogą robić co chcą, ale nie powinni się obnosić z tym.
  To jest zasada, którą gorliwi obrońcy ładu moralnego w Umęczonej mogą potraktować jako przyzwolenie i nadać jej kształt – nóż im w plecy, niech się nie obnoszą.

  Waszczykoski, powiedź ty mnie – czy ty jakie szkoły pokończył?
  TJ

 180. W 2047 będziemy przygotowani na 146 falę pandemii. Zamkną targowisko w Końskich, lotnisko w Radomiu i wstrzymają ruch na CPK im. Świętego Lecha Kaczyńskiego.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26872568,rzad-zamyka-kolejne-wojewodztwa-lockdown-w-woj-mazowieckim.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

 181. Likwidacja OFE, czyli pisi skok na kasę. Ofiarą padną prywatne spółki

  Które spółki może czekać nacjonalizacja
  Dziennikarze podają przykłady spółek z największymi udziałami OFE. 71-75 proc. akcji mają m.in. w Ferro (jednym z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej), Develii (deweloper) czy Grupie Kęty (przetwórstwo aluminium).
  Inne spółki giełdowe, w których OFE mają sporo udziałów:
  Kruk, Sanok Rubber Company, Intercars, Ab.pl – ponad 50 proc. udziałów;
  Fabryka Mebli Forte, Agora (wydawca Gazety Wyborczej) – 40 procent.
  Amica oraz VRG (dawna Vistula) – ok. 30 procent.

  https://innpoland.pl/166725,reforma-ofe-a-prywatne-spolki-moze-im-grozic-nacjonalizacja

  Jedyny komentarz:
  ZŁO-dzieje
  skok na kasę Kowalskiego
  a Kowalski przeprowadza rewolucję z kanapy z Haransiem w łapie i Grażynką u boku…
  a kiedyś to był kraj dumnym i dzielnych sarmatów – pozostało leniwe menelstwo

 182. Z dystansu

  „Ciekawe jak rozwinie się przyrost naturalny w polskich strefach wolnych od LGBT”

  Raczej jak się zwinie, bo taka jest tendencja np w Kraśniku, którego dotyczy dyskusja.
  I tak o ile w 2019 przyrost naturalny dla RP wynosił minus 1,3 procent to w Kraśniku spadł do minus 3,8 procent.

 183. Na marginesie
  Stara mądrość ludowa już mówiła, że „jak nie ma pociągu do dziewczynek, to niech idzie za księdza”.
  Homoseksualizm jest wsród księży daleko rozpowszechniony. Niektórzy całe życie żyją w stałych stosunkach homoseksualnych, najpierw jako proboszcz z wikarym, a potem po przejściu proboszcza na emeryturę i przejęcia parafii przez tego wikarego, jako proboszcz, z proboszczem rezydentem. A więc w stałym związku, można powiedź po Bożemu.
  Pamiętam, że wielu z nich ale już za komuny chętnie jeździło do Rumunii, a teraz na Grań Canaria gdzie szczególnie łatwo dorwać się do prostytuujących się młodzieńców. W Rumunii byli to wówczas Sinthi. W tych wyjazdach są szczególnie smętną i na szczęście czasami jeszcze zawstydzoną ekipą.

 184. Mamuciku ty mój drogi
  czemu *** nam W Pół Drogi?

  a zat(d)em

  ty ci*ulu łaciaty, ty lu*ju pasiaty, ty ko*wboju na garbatym koniu (…), ty astamaniano, ty moja dro*ga ja cię wcale nie kocham, ty oma*mie blue, ty ona*nio, ty kurza me*lodio, ty zdarta pły*to, ty tre*lewizjo, ty le*lemencie, ty dup*ku żołędny, ty by*cie zbędny, ty lilio w ki*bici łamana, ty pro*stowaczu banana.

  *) = Wypierd Mamuta ciągnący druta.

 185. Nach Blutgerinnseln – Dänemark und Norwegen setzen AstraZeneca-Impfungen aus
  czyli było „coś na rzeczy”.

 186. legat
  11 marca o godz. 16:21
  Na TOK FM o 12.40 było dosyć ciekawe „gdybanie” (p. Kamiński) jak się może potoczyć dalej w Umęczonej, bodaj trzy scenariusze. Widzę to raczej b. szaro…

 187. Adam Michnik – na pogrzebie Jana Lityńskiego:

  Nie jest mi mówić łatwo, nie tylko dlatego, że już tyle tu powiedziano, ale dlatego, że mam poczucie, że razem z Jankiem coś się kończy. I to nie tylko w moim życiu, ale w życiu całej wspólnoty demokratycznej Polski. Znałem Janka ponad 60 lat, całe życie. Szliśmy wspólną drogą od szkoły podstawowej. Drogą nieprostą, pełną pułapek. I w Janku zawsze mi imponowało to, że potrafił być tak zasadniczo niepatetyczny i konsekwentny. Z żalem przyznaję, przy tej okazji, że jest coraz mniej już ludzi, którzy pamiętają początki opozycji w latach PRL.
  Życie Janka to nie było życie ku śmierci. To było życie ku wolności, godności, rozumowi. I, co ważne, ku chrześcijańskiemu miłosierdziu. I wreszcie takie słowo dziś wytarte, ale które tu musi zostać powiedziane: patriotyzm. Janek był patriotą. Janek kochał Polskę, ale o tym nie mówił – przez dyskrecję, kulturę. Pytanie: jaką Polskę Janek kochał? Dla nas wszystkich zwrotną datą był rok 1968, który pokazał nikczemną mordę bolszewickiej dyktatury. Wtedy zobaczyliśmy, że tajemnica tej dyktatury polega na tym, że ona przyciąga ludzi, najpierw odwołując się do tego, co w nich najlepsze, żeby potem wyciągać to, co w nich najgorsze. Janek od razu mówił: „Nie, tą drogą nie wolno iść”. I tą drogą nikt z nas nie poszedł.Pamiętam drwiny Janka z ministra Czarnka, z tej zakłamanej retoryki i pomysłów, że można z polskiej historii wygumkować Lecha Wałęsę, jak kiedyś komuniści próbowali wygumkować Józefa Piłsudskiego. Miałeś jednak więcej niż ja tolerancji, otwartości. Często spieraliśmy się i wtedy to sobie uświadamiałem. Byłem lepszy dzięki tobie.

 188. @Z dystansu 11 marca o godz. 16:38

  I nikomu to w kaka nie przeszkadza, jeśli tylko się z tym nie afiszują.
  Ale gdy taki jeden z drugim zażyczy sobie legalizacji związku i normalnego życia z partnerem…
  to kaka grozi kryzys powłań. Jawność gejostwa to dla nich gwóźdź do trumny.

 189. Sugestia, co bym mało uważnie przeczytał linkowany artykuł nie znajduje potwierdzenia w faktach, czyli jest nieprawdziwa.

 190. Kukiz’15 dołączył w Kraśniku do Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego tworząc KWW Porozumienie i Rozwój. 
  (11.09) kraśnicki radny Jacek Madejek z ruchu Kukiz’15 ogłosił, że startuje w jesiennych wyborach do rady miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie i Rozwój.
  https://www.krasnik.eu/urzad-miasta/radni-miasta-krasnik
  czyli 9 ciu z PiS 8 porozumienie i rozwój 3 wspólny Kraśnik 1 bezpartyjna

 191. Ale intrygujące jest czy dołączył cały Kukiz, czy jedynie frakcja kraśnickofabryczna?

  …która frakcja też nie stanowi monolitu, bo są zauważalne w niej jakieś ruchy rozłamowe.

 192. Specjalnie dla @tejota
  Łucja z Zamościa przebywająca od siedmiu lat w Wielkiej Brytanii, po przybyciu na Wyspy, nie mogła się nadziwić wielkości udzielonej pomocy finansowej. Wymieniła kilkadziesiąt tysięcy otrzymanych już na wstępie, co może nas zaskakiwać. W rodzinach polskich migrantów można zauważyć wiele dzieci mówiących poprawnie po polsku, ale to z kolei zależy od wychowania, bowiem niektórzy z reguły chcą zapomnieć o ojczyźnie i się szybko asymilować z tubylcami. Sam mam takiego siostrzeńca.
  Większość zapytanych czy zamierzają w przyszłości powrócić do Polski, odpowiada; raczej nie. Czasami dzieci wtrącają do rozmowy TAK, ale im pewnie też minie, gdy się zasymilują ostatecznie.
  Tylko w Chicago żyła znacząca liczba ludności pochodzącej z Polski, ale jak wynika z reportażu „Polacy w świecie” jest ich coraz mniej, a w polskiej dzielnicy coraz więcej Latynosów.

 193. adam100
  11 marca o godz. 17:19

  Piekny tekst.

 194. adam100 godz.17.19
  Adam Michnik bardzo mądrze wspomina Jana Lityńskiego i tylko można żałować, że znajduje niewielu naśladowców

 195. ls42
  11 marca o godz. 18:39
  adam100 godz.17.19
  Adam Michnik bardzo mądrze wspomina Jana Lityńskiego i tylko można żałować, że znajduje niewielu naśladowców

  Wszyscy ludzie u władzy są na HoH:

  Hall of Horror

  Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

  Banda faszystowskich przestępców.

 196. adam100
  11 marca o godz. 17:19
  „Adam Michnik – na pogrzebie Jana Lityńskiego:
  Dla nas wszystkich zwrotną datą był rok 1968, który pokazał nikczemną mordę bolszewickiej dyktatury. Wtedy zobaczyliśmy, że tajemnica tej dyktatury polega na tym, że ona przyciąga ludzi, najpierw odwołując się do tego, co w nich najlepsze, żeby potem wyciągać to, co w nich najgorsze. ”
  ————————————-
  Doskonala definicja. Swietlana.
  W przeciwienstwie do dyktatury bolszewickiej, PiS odwoluje sie na starcie do najnikczemniejszych cech ludzkich: oportunizmu, nienawisci, korupcji, klamstwa, arogancji, oszustwa, bezpodstawnych oskarzen i calej półki innych cech.
  A w miare zdobyczy PiSowizmu, walka klas sie zaostrza.

 197. adam100
  Oprocz Święczkowski, rozpoznalem wszystkich. Sam nie wiem dlaczego znam te paskudne geby.

 198. Katolicka III Rzesza miała swoją dyktaturę, bolszewicka swoją a katolicka pisowska swoją… Tak sobie myślę prywatnie… nazywajmy dyktatury po imieniu… szukanie skojarzeń jest dyletanctwem… i mówieniem cyrylicą zamiast Kaczyńskim…

 199. Władza idzie swoją drogą, a ludzie swoją.
  Władza popełnia stale te same błędy. Niepotrzebne, nierentowne, inwestycje to samowola władzy. Z dekady Edwarda Gierka pozostało wiele do rozbiórki. Ostatnio PIS idzie tą samą drogą. Węglowa elektrownia w Ostrołęce na wyborczych sztandarach PIS-u zanim została wybudowana już jest rozbierana. Czy nie lepiej aby budowali piramidy? Przynajmniej można byłoby na coś popatrzeć

 200. Piotr II
  10 marca o godz. 20:20
  i
  mag
  PiS JK wciąż mówi „to nie nasz elektorat” co ewidentnie informuje że nie widzą żadnej potrzeby (a może i możliwości) zdobywania poparcia poza tym który PiS obecnie popiera.
  Staram się zrozumieć myślenie JK i sadze że jest takie – propagandowo utrzymywać poparcie dotychczas wspierających i tuz przed wyborami za państwowe pieniądze kupić ile się uda z poza tej grupy.
  On pewnie ocenia, ze ten jego elektorat to 30% z niewielkim hakiem. Liczy, że da się kupić z 15% i powinno to dąć ponad 45% poparcia , a to daje szansę nie tylko na wygrana następnych wyborów , ale na wygraną większościową .
  Oceniam jednak realnie, że jeżeli tak jest to jest to jest to myślenie życzeniowe.
  Zobaczmy jak wypadły wybory w 2019 roku (tu przecież już zastosował te metodę)
  Dało to raptem 43,59 proc. głosów
  Gdy porównamy ten uzysk z roku 2015 – 37,58%
  gdzie działał tylko PR wyborczy i straszenie czym się dało to niewiele bo zaledwie 6%.
  Wiemy doskonale, że rządzenie pogarsza ocenę partii rządzącej (w Polsce jest to ewidentne) – Jest tez stare powiedzenie, że opinie sobie psuje się szybko, a odbudowuje powoli i jak widzimy PiS robi co może by te opinie sobie zszargać. Obecnie PiS uzyskał już potężny elektorat negatywny
  Za OKO. press pytanie o poparcie dla PiS zadaliśmy już w listopadzie 2020 roku – wynik był niemal identyczny, 16 proc. deklarowało, że na pewno zagłosuje na PiS, 59 proc. – że na pewno nie.
  Obecne sondaże pokazuję poparcie rzędu 30 -33 procent , a PiS przecież już obiecuje mnóstwo (kwota wolna od podatku, emerytury itd)
  Czyli logicznie myśląc jak do tych 16% dodamy te 15 które uda się kupić za państwowe (czyli zabrane innym ludziom) pieniądze to da to poparcie max 31% , a to jest zbyt mało by przy braku zdolności koalicyjnej stworzyć rząd. (zabraknie ponad 60 mandatów)

 201. ahasverus
  11 marca o godz. 18:58
  adam100
  Oprocz Święczkowski, rozpoznalem wszystkich. Sam nie wiem dlaczego znam te paskudne geby.

  Święczkowski to ten, który kierował farma trolli, wysyłających anonimowe obelgi i pogróżki do sędziów. Wredna, tłusta morda

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokurator-krajowy-zada-wyjasnien-od-malgorzaty-gersdorf/pclrfcm

 202. Może ktoś zapytać dlaczego popieram budowę piramid?
  Po pierwsze można wybrać niewielką kubaturę i każdą władzę na taką małą piramidę będzie stać.
  Po drugie na utrzymanie piramidy nakłady z reguły są niewielkie, a w pierwszym okresie bardzo małe.
  Po trzecie w miarę rozwoju technologii można będzie stawiać coraz większe piramidy i każda kolejna grupa rządząca będzie mogła się wykazać.
  Po czwarte od tysięcy lat nie podejmowano tego rodzaju przedsiębiorczości niskonakładowej.
  Po piąte będziemy mogli rozwijać turystykę piramidalną.
  ITD, ITP

 203. Ahasverus’ie,
  nie słuchaj durnia. Farmą trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości kierował Piebiak. Święczkowski to Prokurator Krajowy. Pierwszy zastępca Prokuratora Generalnego czyli „Zero” Ziobry. To ten który terroryzuje prokuratorów i miota nimi delegując po całym kraju za to, że podejmują zgodne z prawem ale niezgodne z jego i Ziobry widzimisię.

 204. Zgubiłem wyraz „decyzje” z pośpiechu. Przepraszam.

 205. Bardzo ciekawa sprawa… bo to jest oczywisty konflikt prawa kanonicznego z prawem państwowym.
  Konflikt, który podobno nie istnieje… to znaczy nie istnieje zdaniem kaka.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26873700,wojna-w-czudeckiej-parafii-wiernemu-groza-konsekwencjami.html#s=BoxOpImg8

  Wybrany komentarz:
  To już mamy prawo kanoniczne w postępowaniu karnym? A straszyliscie strefami szariatu kochani prawacy

 206. @miłośnik czarnych jagód
  10 marca o godz. 10:20
  „Dzięki Niemu polska firma ma się nieźle”

  Rozumiem, że trolle opłacane przez organizację przestępczą o nazwie PiS mają obowiązek pisać wielkimi literami zaimki odnoszące się do elementu, który ma szczególne osiągnięcia w dziedzinie okradania Polaków.

  Niemniej jednak od przejęcia rządów przez Zjednoczoną Prawicę wyniki finansowe Orlenu przedstawiały się następująco:

  2016 – zysk 5 mld 740 mln zł,
  2017 – zysk 7 mld 173 mln zł,
  2018 – zysk 5 mld 604 mln zł,
  2019 – zysk 4 mld 298 mln zł,
  2020 – zysk 3 mld 383 mln zł.

  Jak widać, odkąd w 2017 Obajtek został prezesem, zyski spadają o 1-2 mld rocznie.

  Żródło: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/jak-wygladaja-wyniki-finansowe-orlenu-za-rzadow-pis-w-porownaniu-z-rzadami-po-psl/

 207. @miłośnik czarnych jagód
  10 marca o godz. 10:20

  Dyskutując o wynikach finansowych Orlenu, nie można pominąć faktu, że w 2015 ceny ropy drastycznie spadły i do dziś nie odzyskały poziomu z 2014. O ile w latach 2011-15 wahały się one w przedziale od 110 do 120 dolarów za baryłkę, to po 2015 – od 30 do 80 dolarów.

  W 2011 roku Kaczyński zarzucał Tuskowi, że przy ówczesnej cenie benzyny 5,20zł/litr połowę stanowią różnego rodzaju podatki i obiecał zmianę tych proporcji, jeśli wygra wybory. Nawet sobie zdjęcie pamiątkowe wtedy zrobił:

  https://pbs.twimg.com/media/D8IH0QYWkAA_eaU?format=jpg&name=4096×4096

  Wybory w 2011 Kaczyński przegrał, ale gdy w końcu udało mu się przejąć władzę, spełnił obietnicę, tzn. faktycznie zmienił udział podatków w cenie benzyny. Podczas gy za Tuska benzyna kosztowała 5,20 zł przy cenie ropy 110 USD za baryłkę, to w czasach PiS Polacy musieli płacić tyle samo przy cenie 60 USD.

  BTW, centrala oddelegowała Cię na odcinek Polityki w miejsce Rossiego? Był tu taki, pisał przez lata, ale w ubiegłym roku, gdy PiS nakradł już tyle, że zwiększył stawki dla trolli, chłop zaczął wstawiać po kilkadziesiąt postów dziennie i w końcu został zbanowany, a że na blogi Szostkiewicza i Listów Ateisty też już nie miał wstępu, próbował wyrabiać dniówkę u Hartmana. Ciężko mu tam jednak szło, no i chyba zrezygnował, nie widać go, chyba że nicka zmienił.

 208. @Bar Norte
  10 marca o godz. 20:02

  Czytelnicy i komentatorzy blogów Polityki nie są dla PiSu targetem, a poza tym stanowią grupę zdecydowanie niereprezentatywną dla ogółu elektoratu: czytają, szukają, sprawdzają, dyskutują i świadomie dokonują wyborów politycznych. Wśród odbiorców reklam też znajdują się tacy, na których reklamy nie działają lub działają w sposób odwrotny do zamierzonego. Jest to jednak grupa tak mała, że jej negatywne reakcje nie mają znaczenia dla efektywności kampanii.

  Po co więc centrala propagandy PiS uporczywie wysyła tutaj swoich przedstawicieli? Z różnych przyczyn. Na przykład żeby zaznaczyć swoją obecność. Pokazać, że wśród zwolenników PiS są również ludzie, którzy potrafią sklecić zdanie dwukrotnie złożone (R.o.s.s.i umiał pisać i był oczytany). Żeby nasze dyskusje z trollami PiS wykorzystać do doskonalenia swojej propagandy (oni piszą prowokacyjne teksty o zamachu smoleńskim lub geniuszu menedżerskim Obajtka, my reagujemy, a centrala PiS to analizuje i wymyśla jeszcze bardziej pokrętne narracje „uodpornione” na podane przez nas fakty i logiczne argumenty). A być może również dlatego, żeby trolle zafajdały bloga swoimi wymiocinami, a tym samym zniechęciły czytelników do jego odwiedzania i komentowania.

 209. Giertych ściga Święczkowskiego. Chce roku więzienia dla prokuratora krajowego
  https://wyborcza.pl/7,75398,26700024,giertych-sciga-swieczkowskiego-chce-roku-wiezienia-dla-prokuratora.html

 210. Nie bardzo mam ochotę wdawać się w upolitycznione utarczki na temat kondycji giełdowej firmy na czele której stoi prawdopodobnie przyszły redaktor naczelny ( co najmniej) Polityki.
  Dlaczego przyszły prezes spółdzielni ( nie wykluczone)Polityki?
  Bo czym tłumaczyć tytułową obecność (kilka dni temu)na trzech najbardziej witrynowych blogach Polityki osoby Prezesa Obajtka?
  Musi to być na prawdę ktoś, a może być jeszcze większym ktosiem?
  A poza tym gdyby facet ( na dzisiaj ) był nikim, to nikt by sobie Obajtkiem głowy nie zawracał, a skoro dziennikarze spać przez niego nie mogą, to znaczy, że facet naprawdę ma talent i jako przedstawicielowi strony przeciwnej trzeba mu co i rusz co najmniej nogę podstawiać.
  Prosty, żeby nie powiedzieć prostacki wybieg.

  A porównywanie rok do roku zysku w sytuacji kiedy wiadomo co dzieje się w Polsce i na świecie jest po prostu nieuczciwe.
  Nieuczciwi są nieuczciwymi kiedy w uczciwy sposób nie mogą przekonać że mają rację.

 211. To i tak dobrze, że Obajtek nie jest szefem lub właścicielem knajp lub hoteli, bo znając siłę argumentów jego przeciwników na blogu, czynili by z pewnością zestawienia zysków i uwypuklali, że zyski za rok 2020 są o 45% procent niższe niż w 2019, a rokowania na rok 2021 są jeszcze gorsze.

 212. Ahasverus’ie,
  nie słuchaj durnia.

  Hihihi

  słuchaj trolla Ziobry, on wie lepiej.

  Czapki z głowy 🙂

 213. zyski za rok 2020 są o 45% procent niższe niż w 2019, a rokowania na rok 2021 są jeszcze gorsze.

  Masturbacja roku.

 214. Nieuczciwi piszą o uczciwych i vice versa

  Dlaczego zawracać sobie głowę facetem Obajtkiem, że jest kimś? – o to jest uczciwe pytanie.

  Otóż facet Obajtek nie byłby kimś, dokładniej – byłby wójtem Picimia co najwyżej – gdyby nie polityka kadrowa Prezesa Tysiąclecia. Jarosław Ka potrzebuje facetów miernych, wiernych i pazernych.
  Na „nadprzyrodzonych” umiejętnościach takich Obajtków trzymać się ma władza PiS. Tracą konsumenci i akcjonariusze Orlen. W następnej kolejności mają stracić czytelnicy i spółdzielcy POLITYKI.

  I to jest uczciwe. „Upolitycznianie” utarczek na tematy Obajtków i polityki kadrowej Jarosława Ka jest nieuczciwe. Poniatno?

 215. Zużycie paliw w roku 2020, w stosunku do 2019 w Polsce rzeczywiście spadło. O 6% (sześć procent) . To raczej nie uzasadnia ponad 40% spadku zysku Orelenu.
  Poza tym, jak ktoś już tu podawał, zysk Orlenu (i wartość jego akcji) spada od 2017 roku, i to pomimo spadku cen surowca.

  Gdyby p. Obajtek był knajpiarzem albo hotelarzem, to spadek zysku o połowę , lub o 2/3 a nawet 3/4 nie świadczyłby o złym zarządzaniu hotelem albo knajpą.

 216. „zyski (knajp i hoteli) za rok 2020 są o 45% procent niższe niż w 2019, a rokowania na rok 2021 są jeszcze gorsze”

  Czy to jest uczciwe tak pisać bez uzgodnienia z centum informacji partii i rządu.
  Pandemia coronawirusa skończyła się już 8 miesięcy temu – „nie ma się czego bać”.
  Partia i rząd uruchomili tarcze antykryzysowe.
  Po uporaniu się z pandemią partia i rząd wprowadzą „Nowy Ład”.
  Rokowania są coraz lepsze. Zadowolenie przedsiębiorców i ludności rośnie lawinowo. Rok 2021 zapowiada się najlepiej od czasów Piastów i Tusków. O przełomowym wzroście w roku 2022 nie wspominając. A w rok 2023 partia i rząd wkroczą z nowymi sukcesami przedwyborczymi.

  Czy Obajtek już będzie rządził POLITYKą? – zapytam nieuczciwie, aż niepodchwytliwie.

 217. miłośnik czarnych jagód
  11 marca o godz. 20:28

  „… to znaczy, że facet naprawdę ma talent i jako przedstawicielowi strony przeciwnej trzeba mu co i rusz co najmniej nogę podstawiać.
  Prosty, żeby nie powiedzieć prostacki wybieg.”

  …zapewne tak jest…ba, nawet nie jeden talent ma…i trzeba to chronić, trzymać w tajemnicy…bo ktoś podpatrzy i przykład weźmie…

  „Posłowie opozycji twierdzą, że oświadczenia majątkowe Obajtka nie są nigdzie dostępne, dlatego wystąpili do Ministerstwa Rolnictwa o ich wydanie. Szef resortu – Grzegorz Puda – miał odpowiedzieć, że oświadczeń nie wyda, ponieważ znajdują się w kancelarii tajnej.”

  https://www.money.pl/gospodarka/majatek-daniela-obajtka-pod-lupa-poslow-wielkie-zaskoczenie-6616916877167136a.html

 218. Ralf Edstrom od lat śpi w łóżku ze swoim 14-letnim kotem Tussenem.
  No i ten kot go ugryzł i wdało się zakażenie i facet ma kłopot, czytamy ważną wiadomość. Można się zastanawiać czy to przestroga przed zbytnią poufałością do zwierząt domowych. Prezes też ma kota, a z kotami jak się okazuje nic nie wiadomo. Chodzą swoimi ścieżkami i czasami potrafią ugryźć.

  To nie koniec ze zwierzętami. Dziki i wilki postanowiły osiedlić się w miastach. Kusi ich bliskość człowieka, a może już czekają na zajęcie naszego miejsca? Znaki jak wiemy mają wielkie oddziaływanie na naszą psychikę.
  Babka Rochalina obeszła stół trzy razy, poszeptała coś pod nosem i powiedziała; wracaj do domu i połóż się spać, jak wstaniesz będziesz zdrowy. I tak było

 219. „Morawiecki właśnie ucieka z kraju. Teraz czekamy na aresztowanie papieża”. Jak zostałem spiskowcem

  Obama to wnuk Adolfa Hitlera, który uciekł do Argentyny i miał dziecko ze służącą, a Merkel to jego ciotka. Nie mów, że nie wiedziałeś?

  Trzeciego dnia wiem już, że Bill Gates to tylko pionek. Cały plan został wymyślony dawno temu przez bogate elity, iluminatów, masonów i Żydów, którzy zapragnęli mieć kontrolę nad ludzkością. Wskutek tej „plandemii” większość z nas zostanie, niestety, wybita. Przeżyje 500 milionów, które będzie niewolnikami monitorowanymi przez chipy i harującymi na swoich bogatych panów. I po to właśnie, tłumaczy mi Jacek, są te „śmiercionki” na koronawirusa. „Jedne zabijają, a inne wszczepiają nam chipy i nanocząsteczki, współpracujące z siecią 5G i systemem satelit Elona Muska” – opowiada Jacek.
  Musk, Gates – próbuję się dowiedzieć, kto jeszcze należy do spisku.

  „Politycy, miliarderzy, celebryci – wyjaśnia Rafał. – Sieć powiązań oplata glob”. Rafał pokazuje mi maila, którego Hillary Clinton kilka lat temu wysłała podobno do Baracka Obamy, a który ma mi udowodnić, co się kryje za kurtyną.

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,26849151,morawiecki-wlasnie-ucieka-z-kraju-teraz-czekamy-na.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

  zuckermann 08.03.2021, 08:57
  Najpierw sie posmialem. A potem odjelo mi mowe i poczulem jakis paraliz, co ze spoleczenstwem robia dzis social media. Przerazajace.

 220. Pacjent źle rokuje już od lat trzech, choć pandemia nastała dopiero w marcu 2020.
  Obajtek zajął się nim w 2018.

 221. GajowyM.
  11 marca o godz. 21:06
  „Pacjent źle rokuje już od lat trzech, choć pandemia nastała dopiero w marcu 2020.
  Obajtek zajął się nim w 2018.”

  A w 2023r okaże się że operacja się udała…tylko pacjent nie wytrzymał…

 222. legat
  11 marca o godz. 19:56
  Dzikuje za wyjasnienie.
  Sluchalem dzisiaj ciekawej audycji. (Zaczynam pisac jak IS 43). Dowiedzialem sie , ze pewna élue (nie poslanka, ale gdzies tam wybrana w Paryzu) ekologiczna, zadecydowala, ze nie kupuje plyt z muzyka mezczyzn, nie oglada filmow przez nich zrobionych itp. I ze dobrze , ze plodnosc w Europie spada, bo tyly pieknych opalonych przyjezdza z poludnia . Ta swiatlosc intelektualna to Alice Coffin. Czytalem kiedys z nia wywiad. Stracilem kwadrans mojego zycia.
  Jestem faminista zatwardzialym, indécrottable. Jestem demokrata.
  Mais je commence à perdre mon latin, czyli zaczynam sie gubic.
  W jezyku francuskim slowo s e k s i płeć to to samo: sexe, przez co w tlumaczeniu sa nieporozumienia.
  Moi przyjaciele homoseksualisci nigdy nie uzywaja slowa gay, Mowia homosexuel, bo uwazaja uzywanie gay za communitarisme, werbalne tworzenie jakiejs wspolnoty. Mimo , ze gay ta bardziej szykownie. Tak jak nie mowi sie Noir, lecz Black. Chic!!!
  Naturalne, demokratyczne, czy nawet upragnione dazenie do uzyskania rownych praw, stalo sie polityka wiktymizacji. Mentalnej infantylizacji. Gdyby tylko to. Problemem jest fakt, ze te prawdziwe lub sztuczne wspolnoty chca istniec na zasadzie konfrontacji z inymi. Tez prawdziwymi lub zyjacymi jedynie w wyobrazni. Ta identyfikacja „à outrance” jest tez wygodna z pewnych wzgledow: pozwala na unikniecie odpowiedzialnosci za wlasne bledy, brak wizji na zycie, wysilku. Powoduje to archipelizacje spoleczenstwa. Lewica miala na celu szczescie jednostki (nieco upraszczam, ale chyba tak jest). Obecnie spoleczenstwo ma istniec jako archipelag wspolnot zantagonizowanych i oskarzajacych sie wzajemnie.
  Czasami jest to nawet anegdotycznie. W NY antysemityzm Black jest chyba wam znany. Przyjaciele zyjacy na Barbados mowili mi, ze tamtejsi mieszkancy sa bardzo antysemiccy, bo wieki temu handel niewolnikami byl w rekach Zydow (wygnanych chyba z Brazylii) i np w Yom Kippour targ niewolnikow byl zamkniety. Bylo to wieki temu, ofiary zyja do dzis. Innym przykladem jest tzw „islamofobia”, ktora pozwala zamknac pysk wszystkim, ktorzy odwaza sie analizowac islam. Vide Science Po à Grenoble
  Polecam Elizabeth Roudinesco: „Soi-même comme unroi. Essai sur les dérives identitaires” . Oraz, byc moze juz pisalem, Peter Sloterdijk.

 223. teo
  11 marca o godz. 20:46
  mierny, wierny, pazerny.
  Quintessence . Dorzuc: Nie zawsze wierny zonie. Jak ten posel z B-B

 224. Dawno nie pisałem o piłce nożnej, ale nadarzyła się okazja szczególna.
  Czytamy; Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi kapitana Czerwonych Diabłów, który na drugim metrze od bramki był niepilnowany i miał przed sobą pustą drogę do siatki. Ale zamiast zdobyć bramkę, stoper trafił w słupek, „popisując się” jednym z najgorszych pudeł roku.
  Za pozyskanie tego piłkarza klub zapłacił 80 milionów funtów

 225. Minister został zapytany, czy w Polsce zanotowano przypadki zakrzepów krwi, związane z przyjęciem szczepionki AstryZeneki. Sześć krajów UE, w tym Austria i Dania, zawiesiło z tego powodu stosowanie tego preparatu.
  i dalej
  Mamy już jedną opinię, która przez Komitet ds. Oceny Ryzyka przy EMA (Europejskiej Agencji Leków – red.) została wydana. Wskazuje ona, że nie ma bezpośredniego związku między produktem szczepieniowym AstryZeneki a właśnie tymi przypadkami – podkreślił minister
  Innymi słowy : powód jest ale związku z tym powodem nie ma.

 226. Drogi PiotrzeII

  Na mocy ustawy antykorupcyjnej oświadczenia majątkowe muszą składać:
  osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe,
  – pracownicy urzędów państwowych, w tym członkowie korpusu służby cywilnej, zajmujący stanowiska kierownicze,
  – członkowie korpusu służby cywilnej zatrudnieni w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych,
  – dyrektor generalny Najwyższej Izby Kontroli oraz pracownicy Najwyższej Izby Kontroli nadzorujący lub wykonujący czynności kontrolne,
  – przewodniczący i zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego,
  – prezes i wiceprezesi oraz starsi radcowie i radcowie Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa,
  – pracownicy banków państwowych zajmujący stanowiska: prezesa, wiceprezesa, członka zarządu oraz skarbnika,
  – pracownicy przedsiębiorstw państwowych zajmujący stanowiska: dyrektora przedsiębiorstwa, jego zastępcy oraz głównego księgowego,
  – pracownicy jednoosobowych spółek Skarbu Państwa oraz spółek, w których udział Skarbu Państwa przekracza 50 procent kapitału zakładowego lub 50 procent liczby akcji, zajmujący stanowiska: prezesa, wiceprezesa i członka zarządu.

 227. Drogi PiotrzeII

  Skarb Państwa ma łącznie 32,4 proc. udziałów w Orlenie. Reszta należy do mniejszych i większych inwestorów.

 228. Drogi Piotrze II

  Przed publikacją swoich komentarzy zwróć uwagę na ich merytoryczną zawartość.

 229. A’ propos zysków knajp i hoteli:

  Od dawna widać, że celem bandy Morawieckiego jest doprowadzenie do stanu, w którym cała gospodarka będzie należała do dwóch grup właścicieli: pisowskiej oligarchii mafijnej oraz zagranicznych koncernów. Odkąd Morawiecki wszedł do rządu PiS, jeszcze jako minister, systematycznie niszczy polskie firmy, a zachodnim montowniom i korporacjom zapewnia coraz to nowe „udogodnienia” po to, aby Unia nie czepiała się o jakąś tam praworządność, lecz hojnie sypała forsą, bo oligarchia zdaje sobie sprawę, że jej biznesy, zarządzane przez dyletantów i leni, niekoniecznie przyniosą oczekiwane dochody. Teraz Morawiecki wykorzystuje pandemię, aby przyspieszyć ten proces, co w szczególności dotyczy właśnie restauracji i hoteli.

  Dziennikarz śledczy Leszek Szymowski napisał ostatnio na swoim Facebooku:

  „PiSowski FOZZ? Fundusz wywłaszczenia restauratorów

  Czy mamy właśnie do czynienia z operacją PiSowskich służb polegającą na przejmowaniu za państwowe pieniądze lokali gastronomicznych aby oddać je działaczom partyjnym?

  Sprawa, którą opisuję, wyrasta na gigantyczny skandal:

  Znajomy, który w Warszawie przez lata prowadził restaurację lepszej klasy, a dziś stoi o krok przed przepaścią finansową, w minionym tygodniu uzyskał propozycję sprzedaży swojego lokalu. Złożył mu ją przedstawiciel nieznanej mu firmy. Propozycja nie jest atrakcyjna, bo kandydat na kupca zaoferował cenę 10% faktycznej wartości lokalu.

  Firma, na którą powołuje się kandydat na kupca, zarejestrowana została na Cyprze. Jest to typowa spółka offshore-owa, tzn. taka, że można ukryć dane faktycznych właścicieli. Została zarejestrowana w styczniu 2021 roku w konkretnej kancelarii prawnej w Nikozji )i wpisana do rejestru sądowego) ale nie wiadomo przez kogo. Dane udziałowców są niedostępne, a osoba, która odpowiada za spółkę to tzw. „dyrektor nominowany” czyli osoba, która użycza swoich danych do rejestracji. Wnioskuję to z tego, że ten człowiek (nazwisko wskazuje na obywatelstwo greckie lub cypryjskie) jest jeszcze dyrektorem nominowanym w kilkudziesięciu innych spółkach offshore’owych. Zapewne jest to typowy emeryt, który w zamian za zgodę na wpisanie go w akta spółki dostaje jakieś skromne wynagrodzenie. (c.d.n)

 230. (c.d.) Wykonałem kilkanaście telefonów do znajomych w różnych instytucjach dobrze poinformowanych i dowiedziałem się, że człowiek, który składał propozycję mojemu koledze jest związany z jedną ze służb (tak to nazwijmy). Prowadzi on właśnie operację przejmowania bankrutujących restauracji za ułamek ich wartości. Szkopuł w tym, że takich restauracji są w całym kraju tysiące a to wymaga ogromnych nakładów. Zdaniem moich informatorów (dwóch niezależnych) pieniądze do wspomnianej cypryjskiej spółki trafiają z gigantycznej spółki Skarbu Państwa pod pretekstem usług rozwoju rynku, poszukiwania klientów itp.

  Jeśli moje ustalenia się potwierdzą to oznacza to, że mamy do czynienia z PiSowskim FOZZ-em: oto pieniądze wyprowadzane ze spółki Skarbu Państwa (daję głowę, że niejednej) są prane na Cyprze, aby potem mogły zostać wykorzystane do przejmowania za bezcen lokali gastronomicznych w całej Polsce. Domyślam się, że po zmianie właściciela, każdy taki lokal zmieni zarządcę, którym zostanie – typuję – jakiś lokalny Misiewicz bez doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek i w uczciwej pracy za to z właściwą legitymacją partyjną w kieszeni.

  Czemu sądzę, że tak właśnie będzie? Bo parę tygodni napisałem tutaj o próbach wywłaszczania właścicieli hoteli. Schemat działania był bliźniaczy. A Polski Holding Hotelowy, który wyrósł na beneficjenta tej sytuacji, natychmiast zaprzeczył, niepytany, co jeszcze mnie utwierdziło w przekonaniu, że trafiłem w punkt.

  Nie podaję nazwy spółki cypryjskiej, aby nie narażać się na wieloletni proces sądowy. Zresztą jej nazwa i tak nikomu nic nie powie tak jak nazwisko gentlemana, który się na nią powołuje. Mam jednak apel do restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych: jeśli również do Was zgłaszają się przedstawiciele tajemniczej spółki cypryjskiej, oferując Wam zakup Waszego lokalu za skromną część wartości – piszcie do mnie na priv. Będziemy o sobie wiedzieć, aby móc ze sobą współpracować. Zawiadamianie prokuratury w obecnym układzie nie ma sensu. Pójdziemy do prokuratury dopiero po zmianie władzy. I wówczas wyślemy tych bandytów rządzących Polską na wiele lat do więzienia. Tam, gdzie od dawna jest ich miejsce.

  Tą historię dedykuję zwłaszcza tym, którzy w sondażach popierają rządzącą partię w zamian za benefity 500+ i inne”.

 231. Bar Norte,
  pamiętasz jak sobie gadaliśmy o samochodach na ogniwa wodorowe i o Toyocie Mirai która może produkować energię elektryczną dla gospodarstwa domowego?
  Onet podaje, że Solorz kupił takich Toyot 40.
  Znaczy, coś ciekawego się zapowiada.

 232. W prokuraturze, do której trafiło zawiadomienie o składanie w sądzie fałszywych zeznań przez Daniela Obajtka, nie ma płyty z nagraniami, które to potwierdzały – dowiedziała się nieoficjalnie „Wyborcza”.

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26873683,znikajace-tasmy-obajtka-czy-prokuratura-zawieruszyla-dysk-z.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  jlc6011.03.2021, 19:31
  W historii Ziobrowego zarządzania prokuraturą z lat poprzednich znikały ważne dowody! A sprawa Blidy i kurtka agentki? A laptop, który utopił się w wannie? To są sprawdzone przez nich, prokuratorów, policjantów sposoby na unikanie procesów, umarzanie spraw w sądach. Proste i skutecznae niestety.

 233. remm

  „Po co więc centrala propagandy PiS uporczywie wysyła tutaj swoich przedstawicieli?”

  Oczywiście się z tobą zgadzam.
  Z tym, że ty odnosisz się tylko do negatywnych przejawów aktywności „przedstawicieli” na blogu a ja zauważam również pozytywy.
  Pisałem zresztą o tym jeszcze w czasach aktywnosci Mauro. Te pozytywy sprowadzają się do unikalnej mozliwości rozebrania tych konstruktów propagandowych PiS przy udziale ich nosicieli – twarzą w twarz a własciwie klawiaturą w klawiaturę.
  Tego żadne media ci nie zapewnią. Choćby dlatego, że dziennikarze czy politycy zajęci tzw „bieżaczką” po prostu nie mają mozliwości drązyć tych pisowskich przekazów jak komentatorzy blogowi w odniesieniu do przenoszonych tutaj. Albo nie mogą krępowani poprawnoscią polityczną.
  W tym kontekscie „przedstawiciele” o których wspomniałeś są całkiem udanym substytutem premiera, prezesa, prezydenta … . No bo przecież oni w ich imieniu tutaj trafiają.

 234. legat

  Skoro pan Zygmunt się zainteresował to coś musi być na rzeczy.

 235. adam100
  11 marca o godz. 22:25
  Numery że znikającymi dokumentami, przypadkowo wymazanymi plikami w komputerach lub laptopach czy sms-ach w smartfonach lub rżnięcie głupa typu ” ja nic o tym nie wiem, nie pamiętam ” są nie tylko polską specjalnością.

 236. miłośnik czarnych jagód
  11 marca o godz. 21:59

  Drogi Miłośniku Jagód !
  Racz zauważyć że posłowie opozycji chcieli obejrzeć oświadczenie Pana Obajtka za okres kiedy był pracownikiem publicznym tj. do 2017 pełnił funkcje publiczne: najpierw był wójtem Pcimia, a potem szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Chcieli dostępu do oświadczeń majątkowych które składał a nie których nie składał bo nie miał obowiązku.
  Zwróć uwagę łaskawie na te oto szczegóły.

 237. @ Bar Norte
  Albo nie mogą krępowani poprawnoscią polityczną
  Ta niemoc lub poddaństwo nie jest czymś wyjątkowym w RP.

 238. Piotr II

  Pamietam, że Mauro też nie czytał zalinkowanych materiałów ale ochoczo podejmował z nimi polemikę. Zdarzało się też, że nie czytał nawet tekstów, które sam linkował.

 239. zezem

  „Albo nie mogą krępowani poprawnoscią polityczną
  Ta niemoc lub poddaństwo nie jest czymś wyjątkowym w RP.”

  Powiedziałbym, że jest czymś nawykowym.

 240. @ miłośnik czarnych jagód
  Zwróć Pan uwagę na to, że owe 60 i kilka% udziałowców to są posiadacze kilku czy kilkunastu akcji spółki. Czyli Skarb Państwa, jako główny udziałowiec w praktyce zarządza spółką samodzielnie i tak samo dzieje się na całym świecie w spółkach publicznych, gdzie większość kapitału jest rozproszona: spółką zarządzają de facto tylko najwięksi udziałowcy.

 241. Miało być:
  @ Bar Norte
  Albo nie mogą krępowani poprawnoscią polityczną
  Ta niemoc lub poddaństwo nie jest czymś wyjątkowym w RP.

 242. Knajpy i hotele czasowo zamknięte, ale w telewizji można zobaczyć jak przygotowuje się potrawy i co można zjeść.

  Internauci zauważyli, że popularny krytyk kulinarny Robert Makłowicz zjadł na wizji 374 potrawy mięsne, składające się również nietypowych składników takich jak mięso niedźwiedzia, żubra, wieloryba czy kangura. Podróżnik na antenie pochłonął łącznie 148 zup z rozmaitych zakątków świata i Polski. Spałaszował 214 dań z ryb i 111 potraw zawierających owoce morza. Oprócz tego spróbował 51 serów, 43 dania z makaronu, 29 różnych rodzajów pierogów, 28 rodzajów placków, 12 razy jadł gołąbki, 7 razy spaghetti, 4 razy krokiety i 2 razy pizzę.
  373 dania były daniami unikatowymi.
  Robert Makłowicz konsumował także różne trunki i desery.
  Wino stanowiło 45% wszystkich napojów, na drugim miejscu było piwo.
  Łącznie skonsumował na wizji 1476 potraw. Wśród mięs najczęściej wieprzowinę, wśród zup – zupę rybną, wśród ryb – dorsza.

  Dobrym wyjściem jest zakup produktów i osobiste przygotowanie potraw w domu.
  W cyklu „Polacy w świecie” stałym punktem programu jest oprowadzanie po zagranicznych knajpach i konsumpcja. Po prostu dwa, a nawet trzy w jednym

 243. zezem

  Wiem o co chodziło.

  Moim zdaniem to jest nawykowe.

 244. @Bar Morze
  Daje się to zauważyć we fryzowanych wywiadach z prominentnymi politykami stojącymi na b.wysokim świeczniku.
  Broń boże tylko nie jakieś kłopotliwe pytanie.
  Innym ciekawym przypadkiem są tzw. briefingi czyli konferencje prasowe z rzecznikami prasowymi miłościwie panujących. Niekiedy wspaniałe momenty typu buzia w ciup lub woda w ustach.

 245. pardon ponownie, ale to ta technika…

 246. zezem
  11 marca o godz. 22:45
  adam100
  11 marca o godz. 22:25
  Numery że znikającymi dokumentami, przypadkowo wymazanymi plikami w komputerach lub laptopach czy sms-ach w smartfonach lub rżnięcie głupa typu ” ja nic o tym nie wiem, nie pamiętam ” są nie tylko polską specjalnością.

  Czy mam to rozumieć jako usprawiedliwienie typu:

  A w Ameryce to murzynów bija?

 247. Piotr II
  11 marca o godz. 22:47
  Chcieli dostępu do oświadczeń majątkowych które składał a nie których nie składał bo nie miał obowiązku.
  Zwróć uwagę łaskawie na te oto szczegóły.

  Ależ to jest na konto przyszłego miesiąca.

  Za marzec ten troll odznaczenie już dostał.

 248. zezem

  „Daje się to zauważyć we fryzowanych wywiadach z prominentnymi politykami stojącymi na b.wysokim świeczniku.”

  Nie tylko, również ci z drugiej linii na okrągło wypełniający studia telewizyjne też dostają sztampowe pytania a ich równie sztampowe odpowiedzi nie są krytycznie analizowane przez odpytujących.

  Najgorsze jest to, że taka publicystyka jest po prostu nudna, bo dziennikarze pytają wciąż o to samo a politycy odpowiadają wciąz to samo – głównie operując tzw przekazami dnia.

 249. WSTĘP WZBRONIONY na pogrzeb Jana Lityńskiego
  „Do środka nie weszło wiele osób, w tym Zofia Romaszewska, która nie kryła zdziwienia całą sytuacją. – Nie wiem nawet, kto przygotowywał taką listę, ale poinformowano mnie, że nie wejdę. Zaproponowano, że mogę zająć miejsce na stołeczku przed Kościołem. Tak zrobił na przykład pan premier Morawiecki. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, by na pogrzebie obowiązywała jakaś lista – powiedziała w rozmowie z Onetem.”
  Na pogrzebach zachowują się jak familie gangsterskie. Jak tak dalej pójdzie , to na pogrzebie zaczną do siebie strzelać. Tak to bywa w czasach , kiedy jest wielu pretendentów do ikony „rewolucji”, którą wywołały i kontrolowały służby specjalne wielu krajów.

 250. Woytek,
  gangsterska familia wzięła 240 tys.PLN za prześladowanie w PRL. No może to dlatego nie wpuścili do kościoła. No i dobrze bo Lityński mógłby może wstać i splunąć.

 251. Hoytek wdepnął w kanał
  i uszkodził sobie anał.

  ***** faszystów ***

 252. woytek
  Pani Romaszewska uznała, że jej po prostu „się należy” być na pogrzebie Jana Lityńskiego. Tak jak jej mężowi należało się odszkodowanie (niemałe) za działalność opozycyjną w PRL Lityńskiemu nigdy nic podobnego nie przyszłoby do głowy.
  Wiadomo, że w czasie pandemii liczba uczestników w pogrzebach jest ograniczona, a rodzina i najbliżsi decydują, kogo zaliczyć do głównych żałobników.
  Premier Morawiecki bynajmniej się nie obraził, że uczestniczył w mszy na zewnątrz kościoła, ale pani Romaszewska – tak. Mało tego, skrytykowała rodzinę zmarłego za to, ze egzekwie odbywały się w niewielkim tzw. kościele środowisk twórczych. A warto zauważyć, że pani Romaszewska jako doradczyni beznadziejnego prezydenta PIS, bo przecież nie wszystkich Polaków (wg jednego z najnowszych sondaży tylko 6% respondentów ocenia pozytywnie jego drugą kadencję) , sama sobie wystawia świadectwo i powinna wziąć pod uwagę, że jej pretensje będą źle odebrane.

 253. Hihihi

  Tak, tak woyteczku,
  nie, nie, nie jesteś trollem.

  Zaraz ci tu wszystko wytłumaczą. Powoli i wyraźnie i w języku jaki sobie wybierzesz 🙂

 254. https://rumble.com/ve2hh7-zgadnij-co-jest-w-szczepionkach-polski-lektor.html
  Rumble — Nano-pył na „wacikach testowych”, czym jest szczepionka mRNA, jak działa technologia nano-pyłów, skutki uboczne szczepienia.

 255. „Ilu Polaków umrze po szczepieniach?” – taki film Jerzego Zięby poleca mi księgowa ze Szczecina.

  „Żołnierz Wojska Polskiego OSTRO o przymusie szczepień! Czeka nas TERROR?” – taką transmisję na żywo udostępnia fotograf ślubny.

  „Eksplozja zachorowań i zgonów po szczepieniach” – takie zdjęcie artykułu z papierowej „Warszawskiej Gazety” zamieszcza kosmetyczka.

  „W Niemczech obywatele, którzy odmówią poddania się kwarantannie, będą przetrzymywani w obozach. Pfizer macht frei!” – zdjęcie bramy do Auschwitz wrzuca agent ubezpieczeniowy.

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,26849151,morawiecki-wlasnie-ucieka-z-kraju-teraz-czekamy-na.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

  osiem08.03.2021, 10:22
  Wiedziałem że ludzie są głupi ale nie zdawałem sobie sprawy że aż tak

 256. Jeżeli kogoś wybitnie interesuje zeznanie majątkowe prezesa Obajtka i zasady jego transparentności (wybitnie, czyli cierpi z tego powodu na bezsenność, rzuca kotem o ścianę, czy planuje podróż do Kraśnika celem wali o prawa społeczności LGBT) polecam wnikliwą kwerendę tego oto linku.

  https://cba.gov.pl/ftp/publikacje/Przeglad_Antykorupcyjny_10.pdf

  Gdzieś tak od 68 strony.
  Ja na 69 stronie złożyłem broń.

 257. Otrucie Bieruta.. otrucie Nawalnego… Tak sobie myślę prywatnie… czy Putin ma alibi… 11 letni Morawiecki walczył zbrojnie…

 258. Azja kusi… Chiny dadzą zarobić Gazpromowi… idzie Siła Syberii 2… Tak sobie myślę prywatnie… taki Chińczyk parobek u jankesów… na swoim wierzycielem świata… jak kamerdyner u dziedzica…

 259. MCJ,
  broń broń pisowskich przekręciarzy, złodziei i łajdaków. Myślisz, że masz tu na blogu do czynienia z pisowskim „ciemnym ludem” który wszystko kupi?
  Ty nam lepiej powiedz co macie w teczkach na klan Libickich bo nie wierzę że p. senator „wędrowniczek” Libicki doszczętnie skretyniał.

 260. Test na przyzwoitość opozycji: tylko państwo świeckie… Tak sobie myślę prywatnie… trudno znależć osobę ślubującą z ręką na sercu…

 261. Test na corona. Musisz wciskać pałke w nos, aż usłyszysz w głowie dźwięk ponownego uruchomienia systemu windows

 262. Czarna księga rządów PiS
  Neoendecki dwór Czarnka.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26841495,neoendecki-dwor-czarnka-w-superresorcie-edukacji-i-nauki.html#weekend#S.W-K.C-B.4-L.1.maly

  Tnnengebirge12.03.2021, 06:43
  Miałam ładny poranek.Z zawodowego obowiązku przeczytałam ten tekst -im dalej, tym częściej musiałam robić krótkie przerwy na głęboki oddech. Orientacja w sytuacji a zdrowie psychiczne…Wolalabym jednak tego nie przeczytać, nie wiedzieć, że takie Ryby po świecie chodzą.

  ***** ***

 263. Prokuratura i pałacyk za miliony od brata.

  Słynną już nieruchomość w Łężkowicach w Małopolsce Daniel Obajtek przekazał bratu, gdy CBA zainteresowało się jego majątkiem. I przyjął ją z powrotem, gdy prokuratura Zbigniewa Ziobry szykowała się do wycofania jego aktu oskarżenia z sądu.

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26873272,prokuratura-i-palacyk-za-miliony-od-brata-ujawniamy-szczegoly.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  bra-tanki12.03.2021, 06:34
  Powstało ciekawe kondo.
  Zatoka pislamskich świń.
  Kiedyś było podobne w warszawskim Wilanowie…zatoka czerwonych świń…, ale to były skromne bloki, a nie wille z basenami dla słupów.
  Mafijne państwo pislamu na licencji putina

  Mafia PiS – po trupach Polaków

 264. Powoływanie się na informacje biuletynu zwanego Gazetą Wyborczą kiedy jego właściciel Agora, akcje ceni niewiele ponad 6 złotych, a pamięta się, że kiedyś te akcje warte były ponad 68 złotych musi być świadectwem niezłego masochizmu autora komentarza.

  Mam radę aby to nie wyglądało tak komicznie.
  Zrobić prezesem Agory Prezesa Obajtka.
  Ma facet łeb na karku.
  I kto wie, może po roku akcje podskoczą na 8,53…złotych polskich.

 265. Jakiż to zaszczyt spotkał EP.

  Oddelegowano baterie trolli z ministerstwa, i srają.

  Jeden to nawet na czarno

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 266. Oddelegowali i …prowiant na drogę dali.
  A co!

 267. mag
  12 marca o godz. 0:31
  Książka która łączy Lityńskiego i Romaszewską. https://capitalbook.com.pl/pl/p/Tajna-operacja.-Reagan%2C-CIA-i-zimnowojenny-konflikt-w-Polsce-Seth-G.-Jones/3975. Oni przynieśli CI wolność

 268. Warto się temu przyjrzeć:
  „Wprowadzając w życie koncepcję „Nowego Ładu”, która nakłada na ludzi zarabiających powyżej 4.500 zł netto i osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze nowe podatki, PiS właściwie zabije raczkującą w Polsce klasę średnią, a ponieważ to właśnie są ludzie, którzy nadają ton kulturalnemu, społecznemu, ale także i politycznemu myśleniu, mają wyższe aspiracje, rekrutuje się z nich często szeroko rozumiana elita i mają, albo powinni mieć (w normalnym kraju) większą siłę nabywczą (dlatego istnienie silnej klasy średniej jest tak ważne dla nowoczesnych, zamożnych społeczeństw) – dlatego zniszczenie ich, oprócz zastrzyku dla zrujnowanego budżetu pozwoli PiS szybciej osiągnąć cel, jakim jest budowa „nowych elit”, czyli biernych i posłusznych miernot, nie mających oporów przed dopuszczaniem się bezprawia”.
  To tylko „Nowy Ład Narodowy”.

 269. Jeżeli brakuje epitetu, Edward Stachura podpowiada, jak sie zwrocic do **** mcj;

  …ty świński ryju, ty świński ogonie, ty świńska nóżko, ty golonko, ty fałdo, ty grubasie, ty pyzo, ty klucho, ty kicho, ty flaku, ty pulpecie, ty żłobie, ty gnomie, ty glisto, ty cetyńcu, ty zarazo pełzakowa, ty gadzie, ty jadzie, ty ospo – dyfteroidzie, ty pasożycie, ty trutniu, ty trądzie, ty swądzie, ty hieno, ty szakalu, ty kanalio, ty katakumbo, ty hekatombo, ty przykry typie, ty koszmarku, ty bufonie, ty farmazonie, ty kameleonie,

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 270. Symetryczny
  12 marca, g.11:39
  Mi przynieśli? Ci też. Rozczarowania przychodzą później, gdy zwycięzcy okazują się małymi ludźmi, tak jak państwo Romaszewscy. Jan Lityński należał do, którzy nie oczekiwali dla siebie uznania, specjalnego traktowania i nagród.

 271. miłośnik czarnych jagód 🙂

  To wcale nie jest komiczne 🙂

  Nie sądzę by akcjonariuszy interesowały bardziej treści zamieszczane przez pismaków od wzrostu ich akcji na giełdzie.
  No, chyba że to sami ideowcy?

 272. woytek
  11 marca o godz. 23:51
  Czy ty aby potrafisz logicznie myśleć ?
  Ta liczba ludzi w kościele to nie wymysł rodziny , a zalecenie państwowe i tu rodzina czy kościół nic nie może poza tym by zrobić listę dla tych którzy pierwsi zgasza chęć udziału w nabożeństwie w kościele.
  Sam ostatnio bywam na takich uroczystościach ni nikt się nie oburza że limit wyczerpany i trzeba stać na zewnątrz.
  Swoje pretensje Romaszewska powinna skierować do PiS JK czy Morawieckiego. .

 273. Takie urzędowe pisma jak Przegląd antykorupcyjny należy czytać od końca, czyli wniosków i spisu treści (czasami spis treści znajduje się na początku). Ponieważ MCJ doczytał do strony 68, przytoczę co CBA postuluje w końcowych fragmentach tego opracowania, a mianowicie:
  – kompleksowe uregulowanie w jednym akcie prawnym tego co jest rozproszone w setkach ustaw, rozporządzeń, zarządzeń i innych produkcjach tematyki typowo biurokratycznej, z uwzględnieniem cyfryzacji, czyli automatycznej analizy i zestawień potrzebnych do pracy operacyjnej faktów
  – wykreślenia z katalogu niektórych stanowisk, ze względu na ochronę tajemnicy państwowej i służbowej
  – wykorzystania doświadczeń państw zachodnich w omawianej tematyce

 274. https://www.youtube.com/watch?v=Hs0aYou5dh0
  DRAMAT W POLSKICH SZPITALACH

  Stanislaw93
  18 godzin temu
  Polacy, „kosy na sztorc”, bo inaczej się to chyba nie skończy…

  Robert G
  18 godzin temu
  ZUS się cieszy, państwo rozwiązało „” „” „” problem”””””” z kolejkami w szpitalach, czego nie rozumiecie Polaki!

  Randy Lahey
  18 godzin temu
  Kraj piękny, tylko ludzie ku..y. Szczególnie ci u władzy

 275. Wśród nieskończonej liczby zagadnień, którymi dzięki Internetowi można się zajmować, na pierwszym planie widzę grawitację, religię, budownictwo i wojny oraz stosunki międzynarodowe. Sport, taniec, muzyka, kulinaria i turystyka na niektórych forach z reguły się nie przebijają, a szkoda. Czasowo pojawia się jednak ktoś interesujący co podrzuca swoją myśl i próbuje zmienić tok dyskusji. Łatwo nie ma. Może być jednak na tyle przebiegły, że podrzuci coś z za żelaznej kurtyny, jak dawniej, gdy tak zwana „wolna Europa” gromadziła przed odbiornikami entuzjastów wolności urojonej. Teraz nie ma już takiej możliwości. Wszystko można sprawdzić i wszystkiego doświadczyć. Lepiej jednak uczyć się na cudzych błędach

 276. Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej nad bezpieczeństwem Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS czuwał na dachu pobliskiego hotelu snajper. Generał Polko: – To demonstracja siły, którą spotyka się w krajach rządzonych przez wojskowe dyktatury.

 277. Boska Grawitacja

  „Mam radę aby to nie wyglądało tak komicznie.”
  – To już od dawna tak nie wygląda
  „na pierwszym planie widzę grawitację, religię, budownictwo i wojny oraz stosunki ”
  – Strzelać do grawitacji nie zapominając , ze działa .. na wszystko tak samo ..
  Na wszystko jeszcze raz popatrzę
  I pójdę nie wiem gdzie na zawsze

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26873008,snajper-na-miesiecznicy-smolenskiej-nawet-nie-probowal-sie-ukryc.html#s=BoxOpImg8

 278. „gdy tak zwana „wolna Europa” gromadziła przed odbiornikami entuzjastów wolności urojonej. Teraz nie ma już takiej możliwości.”
  ………………………………………….
  Przepraszam autora , ze za pierwszym razem nie doczytałem do końca .
  Nie spodziewałem się . To przeszło moje oczekiwania , ale potwierdziło moje podejrzenia

 279. Czasami możemy się przekonać jak trafne bywają horoskopy.
  Siedzę i czytam co przewiduje dzisiaj horoskop dla mojej żony, a tam napisane Zaangażujesz się w przedsięwzięcie, które pochłonie Cię bez reszty. Horoskop na dziś mówi, że wkrótce wszyscy się przekonają, że to był słuszny wybór.
  Pytam żony co robisz? Odpowiada z daleka „Filetuję ryby”. No i jak tu nie wierzyć horoskopom

 280. Rosyjska Duma Państwowa pochyla się nad dwiema osobliwymi ustawami. Jedna każe zamykać obywateli do więzienia za plotki o rzekomych podwyżkach cen. Druga zwalnia urzędników z odpowiedzialności za korupcję.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26875193,w-rosji-za-kraty-za-plotkowanie-o-podwyzkach.html#S.-K.C-B.2-L.1.maly

  tymo12.03.2021, 12:03
  Nic nowego. Wszystko już było.
  Osiem lat łagru za przyznanie się, że się rozmawiało o pracy? Oczywiście.

 281. Pytam żony co robisz? Odpowiada z daleka „Filetuję ryby”.
  Jest na kutrze?

 282. maciek.g.
  12 marca, g.13:07
  Skoro mowa o zawirowaniach – nie wiem, jak to lepiej ująć – wokół pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego, warto wspomnieć o wydarzeniach towarzyszących oficjalnym „obchodom” miesięcznicy katastrofy/zamachu smoleńskiego.
  Już zwyczajowo Zbigniew Komosa, przedsiębiorca z Warszawy, usiłuje złożyć pod pomnikiem wieniec z napisem „Stop kreowaniu fałszywych bohaterów”, a prokuratura oskarża go o znieważanie pomnika.
  Ostatnią miesięcznicę „ubogaciły”trzy osoby przebrane w czerwone kostiumy i w maski, które próbowały złożyć wieniec z napisem „95 ofiarom Kaczyńskiego” pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. W TVN reporter Mateusz Szmelter relacjonował, że uniemożliwił im to kordon policji. Doszło do szarpaniny z funkcjonariuszami policji oraz żołnierzami.

 283. Kuter płynie w siną dal
  rybne proteiny chwal.

 284. Wyborcza źródłem wiedzy o Rosji.

  O tempora, o mores!
  Masochizm do kwadratu.

 285. Polecam. Droga, ale warto.

  https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produkt/o-rosji-inaczej/

 286. Trochę się podłożyłem, ale przecież gdybym widział co robi, to bym się nie pytał, logiczne?
  Wolna Europa? Bez przesady. Dla kogo wolna, to wolna, ale przecież nie będę się spierał. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

  W Gazecie Wyborczej na aktualny temat „Zabawa w chowanego z CBA” i dalej Nieruchomość w Łężkowicach Daniel Obajtek przekazał bratu, gdy CBA zainteresowało się jego majątkiem. I przyjął z powrotem, gdy prokuratura Zbigniewa Ziobry szykowała się do wycofania aktu oskarżenia z sądu.. Nawet jest fotografia tej posiadłości.

  Kogoś może też zainteresować wiadomość z kraju „Wielka awantura o brzozę smoleńską” a tam Plan zakupu żywej brzozy w Rosji, przewiezienia jej do USA i przeprowadzenie tam eksperymentu rozbicie się tupolewa w 2010 r. skłócił podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza. Szkoda, że nie możemy przeczytać co na ten temat mają do powiedzenia @Mauro Rosii i @tejot

 287. Balansujemy na krawędzi, ale bądźmy dobrej myśli
  – Na pewno wzrosty będziemy mieli, na pewno nadal idziemy w kierunku szczytu trzeciej fali. Nie jesteśmy jeszcze nawet pod tym szczytem – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, wariant brytyjski koronawirusa odpowiada obecnie za 40 proc. zakażeń, a w najbliższych dniach sięgnie aż 50 proc.
  PS. Czytam nekrologi znajomych i nie mogę się dowiedzieć nic bliższego. Jak zaraza ustanie trudno się będzie policzyć

 288. @ls42 12 marca o godz. 14:37

  Ale najważniejszy jest dobry humor i program tivi.
  I wbite w głowę przekonanie, że gdzie nam będzie lepiej niż tu.
  W dodatku jeszcze – przy piąteczku – rybny filecik, paluszki lizać!

 289. Na marginesie
  12 marca o godz. 14:42
  Masz rację! Czy w tych pandemicznych czasach mam rozwiązywać światowe problemy?
  Kioskarka poprosiła bym przeczytał pierwszy numer nowej gazety i przedstawił swoją opinię. Niestety szata graficzna niezbyt przyjemna, w środku same nieszczęścia. Jak tu przekazać taką smutną wiadomość?
  Pozdrawiam!

 290. maciek.g
  12 marca o godz. 13:07Oddałeś głos na ten komentarz
  Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej nad bezpieczeństwem Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS czuwał na dachu pobliskiego hotelu snajper. Oby to nie był taki snajper jak w „Dniu szakala „

 291. ls42
  12 marca o godz. 14:58
  Na marginesie
  12 marca o godz. 14:42
  Masz rację! Czy w tych pandemicznych czasach mam rozwiązywać światowe problemy?
  Kioskarka poprosiła bym przeczytał pierwszy numer nowej gazety i przedstawił swoją opinię. Niestety szata graficzna niezbyt przyjemna, w środku same nieszczęścia.

  Mój komentarz
  Ls42, pięknie prowadzisz na EP kronikę osobliwości, smacznie piszesz, ciekawość nas dopinguje by pogratulować.
  Szliśmy piękną alejką, ludzie zadowoleni, uśmiechnięci i my też. Mijamy parę starszych ludzi (nas) i co widzimy, oboje przewieszone maja przez szyję filety rybne z halibuta.
  Zaskakujące. ale jak piękne, optymistyczne.
  Niech Wolna Europa zostawi swoją wolność dla siebie, my wiemy, gdzie jest wolność i piękno.
  TJ

 292. Aleksieja Nawalnego zabrano z kolonii karnej. Adwokaci opozycjonisty: Nie wiemy, dokąd go przewieźli

  https://wyborcza.pl/7,75399,26876482,aleksieja-nawalnego-zabrano-z-kolonii-karnej-adwokaci-opozycjonisty.html#S.-K.C-B.2-L.1.maly

  Jacko4412.03.2021, 15:03
  Takie sowieckie sputinizowane państewko śni się Brudnym pcimskim Pałom z piSSu a przede wszystkim Karłowi Psychopacie z Bunkra.

  O to toczy się tak na prawdę teraz walka, czy Polska stanie się kolejną sowiecką wydmuszką pociąganą za sznurki z Kremla czy jednak uda pozostać się w kręgu państw cywilizacji zachodniej.

 293. Poznański sędzia Jarosław Ochocki napisał na Twitterze, że Andrzej Duda jest złym człowiekiem i marnym prezydentem. Czeka go dyscyplinarka?

  https://crowdmedia.pl/sedzia-napisal-ze-duda-jest-zlym-ziejacym-nienawiscia-czlowiekiem-teraz-ma-powazne-problemy/?fbclid=IwAR2bGpjY7NIdaaQUHuz_UO6Cue1VDBmacV4YNiUu3xNCTwBe0jNJuV_bw7o

 294. Pozwolę sobie przedstawić następne propozycje.

  Może któraś z tych zadowoli **** mcj;

  ty chorągiewko na dachu, ty taki nie taki, ty ni w pięć ni w dziesięć ni w dziewiętnaście, ty smutasie, ty jaglico, ty zaćmo, ty kaprawe oczko, ty zezowate oczko, ty ka*pusiu, ty wiraszko, ty ślipku, ty szpi*clu, ty hy*clu, ty przykry typie, ty kicie, ty kleju, ty gumozo, ty gupteraku, ty kalafonio, ty wazelino, ty gliceryno, ty lokaju, ty lizusie, ty smoczku, ty klakierze, ty po*zerze, ty pi*cerze, ty picusiu, ty lalusiu, ty kabotynie,

  ***** faszystów ***

 295. U nas na takich adamków100
  młodzież mówi, że są ofjarami §-fu 218

 296. tejot
  12 marca o godz. 15:34
  Moim zdaniem jest odpowiednia chwila aby:
  – po pierwsze zaniechać wewnętrznych historycznych sporów i uznać dorobek Polski Ludowej,
  – po drugie rozwiązać w trybie natychmiastowym podkomisję smoleńską,
  – po trzecie zachować neutralne stanowisko w sprawie konfliktu na Ukrainie i budowy gazociągu północnego Nord Stream,
  – po czwarte zweryfikować militarne stosunki z USA w zakresie potrzeb materiałowych,
  – po piąte dokonać aktualizacji aktów prawnych z pozostawieniem niezbędnych do funkcjonowania państwa.
  Tylko jak dotrzeć z tymi postulatami do władz skoro nie zagląda tu MR?

 297. Usteczka ty moje jak malinki,

  u nas o takich jak ty się mówi;

  ofiara pękniętego kondona 🙂

 298. Słusznie zauważył GajowyM.

  W cywilizowanym świecie rybę sprawiają na kutrze. Oczywiście jak ma się taką możliwość, co należy już raczej do rzadkości.

  W Hiszpanii lub Portugalii ryby sprawiają przy zakupie i to na taki sposób, jaki sobie życzy klient.

  Raz w Portugalii zapomniałem o tej zasadzie. Zamówiłem pół kilo sardynek.

  Sprzedwca uprzejmie dowiadywał się czy oczyszczonych?
  Tak, naturalnie, mam przepis na marynowanie funta sardynek 🙂

  I to był mój błąd.
  Takich rzeczy w przyszłości zacząłem się wystrzegać za wszelką cenę.

  Dlaczego? 🙄

  Sprzedawca zaczął sprawiać te małe rybki. Najpierw odrywał łeb i za jednym zamachem wyciągał wszystkie flaki. Później filetował, czyli pozbywał się skóry. Każdą jedną kolejną kładł na wagę aż do o, 5 kg.
  To trwało i trwało. Tu nie idzie o mój czas, mam go dużo, aż do śmierci, ale on to robił, pomimo wspaniałej techniki i ogromnego doświadczenia ponad pół godziny 🙄

  O co mi chodzi?

  Za ten rarytas, cudownie oprawiony, umyty i zapakowany w przepiękny sposób przyszło mi zapłacić 7,85 euro!

  Chciałem dać mu za fatygę, za miłą obsługę dyszkę, ale on pokazuje na kamery.

  Sam potrafię robić takie klocki, nie wysługuję się żoną.

  Chociaż kto wie, gdybym miał za żone meżczyzne 🙄 to nie musiałbym bym tak się starać w kuchni 🙄

 299. https://www.youtube.com/watch?v=PKd9r6bwF5Q
  ¿¿¿ FEJK CZY REAL ??? POLICJA ZASŁANIA PROTESTUJĄCYCH PARAWANEM !!!
  …………………..
  Najlepsze pytanie w 1.36.: ” czy was wszystkich pop…liło?!”

 300. @adam100
  Podobasz mi się. Intuicja podpowiada, że może to być coś więcej jak upodobanie.
  W tobie jest coś takiego… coś, co nawet ciężko określić…a zauważyłeś, że ja określać potrafię
  Napisz mi coś więcej o sobie…
  …jakie masz włosy, oczy, jakie lubisz kwiaty…no i czy lubisz…chyba wiesz co…
  …bo jak nie napiszesz, to pomyślę że jesteś z Kraśnika…i to do tego Fabrycznego.
  Pozdrawiam.

 301. Kuriozalny wywiad z jezuitą. Dlaczego uczniowie olewają katechezę? Nikt nie zgadnie!

  https://www.edziecko.pl/Junior/7,160035,26872178,uczniowie.html#s=BoxOpMT

  Wybrany komentarz:
  Jak widać jest to wina Mazowieckiego, który wbrew woli Kościoła na siłę wprowadził religię do szkół mimo, że oczywiście księża wcale tego nie chcieli…

 302. @tejot 12 marca o godz. 15:34
  🙂

 303. @adam 100 – no popacz, popadcz.
  Troll sam daje do zrozumienia, że jest kiecunem (MCJ 12 marca o godz. 17:34)

 304. Na marginesie 🙂

  Jeżeli to jest kiecun, to na pewno z jajami 🙂

  A co w tym złego : żeby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek

 305. Wczoraj minal rok jak WHO oglosilo stan pandemii na calym swiecie. A takze wczoraj Senat amerykanski po dwoch miesiacach sporow przyjal pakiet stymulacyjny w wysokosci 1,9 tryliona dolarow. Za pakietem nie glosowal ani jeden reprezentant republikanski. Dzieki bogu, ze Kamala moze przewazyc szale na korzysc demokratycznych pomyslow.
  Na ta okolicznosc prezydent wyglosil mowe do narodu. Mysle, ze zamiana prezydenta na czlowieka ( wprawdzie wg opinii Polakow z demancja i nad grobem a nawet nowego zbrodniarza wojennego) dobrego, uczciwego , konsyliacyjnego, wyciszonego to byla opatrznosc boska (he, he) dla spoleczenstwa amerykanskiego. Jak na razie gielda pozytywnie zareagowala na ten pakiet, chociaz zawsze inflacja niewykluczona. Jak dlugo utrzymaja sie demokraci, zarowno na stanowisku prezydenta jak i we wladzach ustawodawczych nie wiadomo. Na razie jest jak jest i trzeba korzystac z mozliwosci wyprowadzenia kraju z zapasci , bo w przykrocenie korporacji to jakos mi sie nie chce wierzyc, zeby cokolwiek sie zmienilo.
  W ramach tego pakietu 1,9tryl. obywatele dostana tak duzo, ze polski nieszczesne 500, czy trzynastki emerytalne itd i aktualne benefity to drobiazdzek. Populizm, podlizywanie sie maluczkim, jakkolwiek to nazywacie. Wiec np. przedluzono bezrobocie do wrzesnia dla tych, ktorym wczesniej by sie skonczylo, dodatek do niego 300 dolarow. Usuniecie podatkow od tych pieniedzy dla obywateli. Po 1400$ na osobe dla rodzin gdzie roczny zarobek nie przekracza 160.000$. Cos tam ekstra na dzieci. Fundusz dla tych, ktorym grozi eskmisja z powodu nieplacenia czynszu, zmiana w kredytach podatkowych, wielkie zmiany w placeniu ubezpieczen zdrowotnych…
  Albo to ozywi gospodarke, albo nie. Niektorzy ekonomisci mowia, ze najbardziej ozywia gospodarke roboty publiczne, czyli infrastruktura. Dwukrotnie to sie udalo. Lata temu prezydent Busch dal kazdemu obywatelowi w ramach rozliczen podatkowych $1000 proszac, zeby udali sie na zakupy i wydali te pieniadze. Odwrotna logika niz wielu uwaza. Zadzialalo.
  Co do epidemii to wieje coraz wiekszym optymizmem. Na dzien dzisiejszy jedno wklucie mialo ponad 100 milionow obywateli, do konca kwietnia istnieja mozliwosci, zeby puscic szczepionke „na wolny rynek”, tzn. ze kazdy bedzie mogl sie zaszczepic bez jakis list. Zalezy to od decyzji gubernatorow. Optymizm prezydenta na pewno w calosci nie popieraja naukowcy, bo nigdy nic nie wiadomo. Jednak Biden zapalil takie swiatlo w tunelu, ze ho, ho. mowiac, ze na 4 Lipca bedziemy juz mogli swietowac w rodznnych gronach bez obaw i dzieci wyslac na wakacje. No, nie mowil, czy bedziemy sie gromadzic na sztuczne ognie. W kazdym razie idzie w dobrym kierunku, od kilku tygodni wszelakie wskazniki, co byly przeciez horrorystyczne ida w dol, po kilkanascie procent w 7-miodniowych przedzialach. Zlozyla sie na to nie tylko dyscyplina spoleczna, ktora bardzo poprawila sie po zmianie prezydenta, z powodu zestrachania sie, ale i szczepionka, a moze i sam wirus. Im szybciej poszczepi sie stosowna ilosc ludzi tym mniejsza szansa na kolejne odmiany wirusa, ktore rozwijaja sie zupelnie dobrze w innych krajach.
  W ramach tego optymistycznego powiewu moja planowana juz od jakiegos czasu podroz do LA sie zalegalizowala. Zarezerwowane wczoraj bilety i hotel na zaraz po Wielkanocy. Zreszta na Wielkanoc tez bedzie feta u mojego syna, wszyscy w rodzinie, nawet dalszej juz poszczepieni, to te pare osob co beda a sa nieposzczepione niech sie same o siebie martwia. W zeszlym roku Wielkanoc odbylam w 3-osobowym skladzie plus kot. Tak bylo milo na Christmas te kilka miesiecy temu, bo byla pogoda i slonecznie, wiec w cieplych ubrankach biesiadowalismy i bawilismy wokol ogniska w ogrodku. Czy koniecznie trzeba biesiadowac przy suto zastawionym stole?
  Wiem, ze to niepowazne problemy.

 306. @Na marginesie
  Ty również mi się podobasz, ale adam100 wypada korzystniej na Twoim tle.
  W Twoim przypadku Kraśnik ( nawet ten z kominami, czyli Fabryczny) jest marnym akcydensem i nie gra większej roli.

 307. No chyba wreszcie odkryłem powód dla którego PiS wymyślił tę trzecią falę. Spojrzałem na wykres testowania i tam są ewidentnie trzy fale pierwszy szczyt 6 listopad 82950 testów , drugi 14 styczeń 78800 i trzeci obecnie 73000.
  Tylko jak to się ma do wykresu zakażeń 7 stycznia rekord poziom 25000 dziennie, 11 stycznia chwilowy niewielki wzrost do 9600 dzienni (z minimum jakie było 29 grudnia 7852) czyli w 12 dni przybyło 1748 czyli wróciło na poziom 26 grudnia , bo tam nastąpił błyskawiczny spadek do 29 ) to nie wygląda na żadną, fale ale na zaburzenie i obecnie liczba zakażeń dziennych systematycznie rośnie już ponad 21000 wczoraj – to jest ewidentnie fala i zbliża się do szczytu bo dziś mamy 18785.
  Czyli na razie mamy ewidentnie drugą , a nie trzecia fale zakażeń.
  Wbrew wieszczeniu speców z PiS widać, że jesteśmy blisko szczytu , ale panowie wpadli w popłoch

 308. @zyta2003
  Pakiet stymulacyjny 1,9 tryliona,
  Trylion to miliard milionów, a USA (w przybliżeniu) liczy 350 milionów to wyjdzie, że na każdego Amerykanina ( również noworodka) wypadnie około 5 mln dolców.
  I skąd oni wezmą taką kasę?
  Jakieś obligacje
  Ale kto je kupi, jeżeli Chińczycy już rzygają amerykańskimi obligacjami. Chyba ze będą drukować.
  No i pytanie na co zostaną wydane te wszystkie pieniądze.
  Co kupią, w co zainwestują, jaki interes otworzą, czyli co będą sprzedawać.
  Czyli do kogo te 1,9 mld zostanie ostatecznie przetransferowane.

 309. Drukowane będą dolary. A przetransferowane zostanie oczywiście 1,9 tryliona dolarów.
  To korekty do poprzedniego komentarza.

 310. https://www.onet.pl/?pushmedia=21406c19bcd5499&utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_campaign=allonet_00d_21406c19bcd5499&utm_medium=push&srcc=ucs&pid=942481c9-db5f-47b3-bac8-f5c6049d99bd&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2
  Prokuratura Krajowa złożyła wniosek do Sądu Najwyższego o wyrażenie zgody na siłowe doprowadzenie na przesłuchanie sędziego Igora Tuleyi, który trzykrotnie nie stawił się na wezwanie śledczych. Sędzia nie uznaje decyzji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która uchyliła mu immunitet, a zarzuty, jakie chce mu postawić prokuratura, ocenia jako motywowane politycznie i całkowicie bezpodstawne.
  ……………………
  No to te wszystkie tejoty, adamy100, z warszawki, hajda na koń i wspomóc sędziego czynem, a nie pieprzyć na okrągło głupoty o praworządności. Chętnie zobaczymy was na livie z kamerek samrtfonowych, tchórze!!!

 311. Amerykański trylion to na nasze bilion, jagodowy ćwoku.
  W USA nie ma miliardów. Po milionie jest bilion, a potem trylion – 1000 000 000 000

 312. maciek.g

  Nie ukrywam, że mi ostatnio brakowało twoich rozważań na temat periodyzacji fal epidemicznych.

 313. Optymatyk 12 marca o godz. 18:37 pisze: –No to te wszystkie tejoty, adamy100, z warszawki, hajda na koń i wspomóc sędziego czynem, a nie pieprzyć na okrągło głupoty o praworządności

  Optymatyk,
  byłoby świetnie gdyby zapadła decyzja o doprowadzeniu sędziego siłą. A najlepiej, jak cała akcja, w tym filmy z przebiegu tego zdarzenia zrobiła nie tylko prokuratura ale także inni „operatorzy”. Tuleya stałby się męczennikiem a te wszystkie Ziobry i Święczkowskie w końcu doczekałyby się przyszłości za kratami a co najmniej pozbawienia uprawnień w postaci np. kasy po przejściu w stan spoczynku. Mało tego, policjanci wysłani na akcję mogą zażądać od przełożonych wydania poleceń na piśmie, co z pewnością zakończy ich karierę zawodową (znaczy i jednych i drugich, jednych wcześniej, drugich później). W tej sytuacji w interesie opozycji jest aby pisowski reżim zastosował „środki przymusu bezpośredniego” wobec Tulei, w tym zastosowania tasera, pałek służbowych, kajdanek i gazu a także aby to wszystko zostało sfilmowane nie tylko przez gliniarza jakiegoś.
  Stawanie w obronie Tulei przez tut uczestników bloga byłoby raczej niemądre.
  Zauważ, Święczkowski, Ziobro i pisowscy funkcjonariusze poprzebierani za sędziów, w tym Sądu Najwyższego są w trudnej sytuacji bo albo stchórzą albo wpędzą się na ochotnika w poważne kłopoty po zmianie władzy a to przecież nastąpi.

 314. @legat
  12 marca o godz. 19:25
  Nie sądzisz, że my w Polsce mamy za dużo męczenników a za mało prawdziwych bohaterów? A z tym oddaniem władzy przez obecny nierząd, zaczynam już powoli nie wierzyć, bo gdy dojdzie to następnej ich kadencji, a wiele na to wskazuje, to zapomnij o jakimkolwiek rozliczeniu ich. Za dużo ciemnego katolickiego luda dookoła, który wszystko kupuje jak leci w zamian za kolejne „ileśtam +”. Pamiętaj, że Glapiemu piniędzy nie brakuje, jak Rostowskiemu. Refeudalizacja postępuje i przyspiesza swoje tempo.
  „Nie pomoże już nic, nic się nie zmieni” później bez krwawej rewolucji.

 315. legat 🙂
  O czym ty marzysz

  ” a co najmniej pozbawienia uprawnień w postaci np. kasy po przejściu w stan spoczynku.”

  Wprawdzie w polanowie (zresztą u nas jest podobnie), jest dużo poczynań wskazujących na to że żyjemy w republikach bananowych, ale nie sądzę by znalazł się jakieś sąd w Europie by pozbawić kogoś renty. Było nie było, płacił składki delikwent na rente. Tyle ile wpłacił tyle mu się należy, jak psu kość 🙂

 316. Bezdomny,
  pierwsze słyszę aby sędziowie, prokuratorzy, czy policjanci płacili jakieś składki. Kocopoły głosisz jakieś.

 317. To znaczy, że USA to taki trochę Bangladesz, bo wszytko 1000 razy mniejsze
  Ostatnio czytałem mocną książkę ( autor 100 najbardziej wpływowych w czymś tam) które przy okazji opisu poziomu życia w Azj, że przeciętna długość życia w Korei płn ( czyli tej drugiej) jest wyższa niż w wielu stanach USA ( Pas Rdzy bodajże).
  Trochę zaskoczenie, ale nie tak bardzo.
  A poza tym zanosi, że Chińczycy będą przenosić swoją produkcję do USA, bo w USA znajdą taniego pracownika.

 318. Tytuł: Przyszłość należy do Azji. Autor Parag Khanna.

 319. Optymatyk 12 marca o godz. 19:43 do mnie: – A z tym oddaniem władzy przez obecny nierząd, zaczynam już powoli nie wierzyć, …

  Optymatyku,
  od dawna wiedziałem, że jesteś człowiekiem „małej wiary” ale nie przesadzaj. Powiem Ci tak, ja też kiedyś nie wierzyłem, że Polska Zjednoczona Partia Robotnicza odda władzę i że rządzić będzie inna PZPR czyli Paranoiczna Zaszczankowa Partia Rabusiów. Ta ostatnia też odda władzę. Czyżbyś z Optymatyka przekształcał się w Pesymatyka?
  Nie bój żaby.

 320. Legat 🙂
  Już wiem co cię boli, ale to nie zmienia faktu, by jakiegoś fiuta pozbawić apanazy na rencie. A poza tym, to jedynie dodatek do tego co zarobił, bo miał okazję.
  Ja osobiście nikomu źle nie życzę i nie zazdraszczam 🙂

 321. Ależ z ciebie beton legat – – > 12 marca o godz. 20:10 😛
  Od połowy 70’tych lat wiadomo było, że to tylko kwestia czasu 🙂

 322. Bezdomny,
  skoro od połowy lat siedemdziesiątych „wiadomo było” to powiem szczerze, że jestem pełen uznania dla Twoich profetycznych zdolności.

 323. Amerykański bombowiec strategiczny B-1B Lancer po raz pierwszy wylądował w Polsce na lotnisku w Powidzu. Nabrał benzyny i odleciał. Miał być tu wczoraj, ale zła pogoda go odstraszyła. To duża sztuka. Może zabrać niezły ładunek. Zasięg 12 tys. kilometrów

 324. Legat 🙂
  Też jestem pełen uznania dla twoich przekonań o ówczesnym czasie 🙂

 325. @legat
  12 marca o godz. 20:10
  Tamte, już odległe przecież czasy minęły, ale nie zapominaj, trwały 45 lat.
  Pisiakom marzy się przynajmniej ich połowa i znowu będzie jak u Konopnickiej „Jaś nie doczekał”. Na blogach Poliytyki od kilku lat wieszczę, że tej (nie)władzy można ich pozbawić tylko siłą, tak jak oni jej obecnie bronią, przy pomocy policji, której jest przecież, o wiele mniej, jak w PRL, że o wielu innych służbach nie wspomnę. A my ich się boimy, w przerażająco przeważającej przewadze. Wejdź na kilka niezależnych portali na YT i obejrzyj i posłuchaj jak tępi i bezczelni są policjanci. Jak bezczelnie i bezkarnie łamią konstytucję i wszelkie prawa. No, chyba że jesteś po ich stronie.
  A wtedy za przeproszeniem, ch..j ci w d..pę. Myślę, że jdnak nie.

 326. Tylu było kandydatów na prezydenta, a został nim Andrzej Duda i to na drugą kadencję. Wielu myślało, że PIS nie będzie miało już nic do rozdania, a wygrali kolejny raz. Kilka komentarzy na trzeźwo ogarnia sytuację i przewiduje następną kadencję rządów prawicowych. Są też tacy co myślą, że to się nie uda, ale przecież te rządy są dla zagranicy wygodne. Zawsze można na Polaków zwalić niepowodzenia. Jako rynek zbytu jesteśmy pożądani. Jako rezerwuar tanich pracowników też. Z podróży po świecie wyłania się taki obraz ojczystego kraju; są tu lasy i rodzina, jest dobry chleb, ser i ogórki, są tanie ziemniaki. Może być też wygodna emerytura. Nie będę malkontentem. Nie będę ponurakiem. Jest wiele do zrobienia i na tym należy się skupić. Niech żywi nie tracą nadziei

 327. @ls42
  12 marca o godz. 20:38
  Amerykański bombowiec strategiczny B-1B Lancer po raz pierwszy wylądował w Polsce na lotnisku w Powidzu. Nabrał benzyny i odleciał. Miał być tu wczoraj, ale zła pogoda go odstraszyła. To duża sztuka. Może zabrać niezły ładunek. Zasięg 12 tys. kilometrów
  ……………………….
  No pacz pan, a latający na drzwiach od stodoły, by się nie przestraszyli i „wylądowali” w…. niebie, 10.04.2010 r. Cześć im i chwała, na wielki wieków. Ament.

 328. maciek.g też odkryłem twój wpis z – – > 12 marca o godz. 18:27
  U nas, od tygodnia są w sprzedaży testy do kupienia.

  W pakiecie jest pięć testów.

  Wypróbowałem od razu wszystkie na sobie.
  🙄
  Dwa pierwsze wykazały że jestem pozytywny

  Dwa następne że jestem negatywny 🙄

  Ostatni że jestem w ciąży 🙄

 329. Na marginesie

  Jakiś czas temu zwróciłaś uwagę na dość tajemnicze oświadczenie Dominikanów z Wrocławia, którzy nieoczekiwanie postanowili się rozliczyć z pewną historią sprzed lat.
  Jak się okazuje sprawa dotyczy komuny, którą w klasztorze, w burzliwym okresie transformacji, zorganizował jeden z braci. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach więzi miedzy członkami komuny miały nie tylko wymiar religijny ale i seksualny. W sumie praktyki te mieściły się i mieszczą w dozwolonej prawem wolności seksualnej. Z tym, że z punktu widzenia zakonu nie do przyjęcia był udział w owej komunie młodych kobiet – studentek. Tak w każdym razie zrozumiałem dość lakoniczne i powściągliwe informacje na ten temat, które poniżej linkuję:

  https://wiadomosci.wp.pl/osaczal-i-wykorzystywal-jak-dzialala-sekta-u-dominikanow-6617224218937888a

 330. miłośnik czarnych jagód
  „To znaczy, że USA to taki trochę Bangladesz, bo wszytko 1000 razy mniejsze”

  Miłośniku, nie tylko w Stanach wszystko jest mniejsze. Popatrz do czego prowadzi wieloletnie obżeranie się czarnymi jagodami:

  Polscy mężczyźni zajmują jedno z ostatnich miejsc pod względem długości członków w Europie. Tak wynika z raportu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Wyprzedzają nas nawet Niemcy.
  Unia Europejska po raz pierwszy podała oficjalną klasyfikację p.e.ni.sów – wraz z precyzyjnym podziałem na rozmiary – mały, średni i duży. Te pierwsze podczas wzwodu nie przekraczają 14,1 cm długości. Rozmiary średnich zaczynają się od 16,1 cm, a dużych od 18,1 cm. Polscy seksuolodzy oświadczyli, że z przyczyn humanitarnych nie podadzą średniej dla naszego kraju. Nie ukrywali jednak, że jest ona dość niska.

 331. Bezdomny,
  a może pomyliłeś instrukcje? Jak naszczałeś na test nie ten co trzeba a zakrwawiłeś ten niewłaściwy to wyszło jak wyszło. U dziadka Wassermana masz pozytywny czy negatywny?

 332. ls42

  Skończyłem czytać „Kwestię rosyjską. Jak budowano naród i imperium”. To bite 400 stron o rosyjskim nacjonaliźmie w rozmaitych wydaniach. Jestem pod wrażeniem pomysłowosci rosyjskich nacjonalistów w tym zakresie.

  Tym niemniej na termin „patriotyzm ekspansywny” nie trafiłem. Na rózne sposoby, jak wspomniałem nader pomysłowe, maskowano ten nacjonalizm ale akurat nie za pomocą tego terminu.

 333. @Bar Norte 12 marca o godz. 21:32

  Dzięki za link! To jest kompletny odlot. Zwłaszcza, że ten łoj-czulek czule przestrzegał przed… sektami.

  Edukował też, jak rozpoznać sekty. Że cechuje je: przywództwo charyzmatyczne, misjonarska gorliwość, prawda wyłączna, dławienie indywidualności, nadrzędność grupy, ścisła dyscyplina, odchylenia doktrynalne i techniki zniewalania.

  Chyba najciemniej tam było pod latarnią? A te studentki nocujące w męskim klasztorze i paradujące w habitach też nie zwróciły niczyjej uwagi. Aż po latach stwierdzono, że zostały “skrzywdzone” przez konfratra, który, o zgrozo, zniknął był. Dwadzieścia lat temu 🙂

 334. Duende,
  nie podałeś informacji czy badanie odbywało się u tych co biorą udział w elekcji czy u tych którym to zwisa. To po pierwsze primo a po drugie primo, to rola gospodyni badającej jest nie do przecenienia bo podobno dobrej to ciasto w „ręcach” samo rośnie, się. Poza tym, to ważne jakiej skali się używa. Słyszałem, że kiedyś ktoś pomylił funty z kilogramami paliwa i samolot przez to się spadł bo go zbrakło, znaczy tego paliwa. Jak się pomyli cale z centymetrami to też może wyjść różnie z aktem erekcyjnym.

 335. Legat 🙂

  Nie interesuje mnie aż tak mocno przeszłość.
  Zapytaj się u źródła, skoro masz taką potrzebe.

  Do setki pozostało mi około ćwierć wieku i zamierzam wraz z M. w najlepszy sposób, jaki jest tylko możliwy wykorzystać ten okres w 100%.
  Są na to wystarczające środki i jak tylko byśmy się nie starali, to i tak tego nie przepuścimy. Z roku na rok coraz mniej potrzeba 🙁
  A kasa co miesiąc przybywa 🙄

 336. Na marginesie

  Ten braciszek to niezły zawodnik.
  Nie wiem czy zwróciłaś uwagę, że jeden z jego charyzmatów miał wyrażać się w kaszlu.
  To chyba nawiązanie do tzw daru glosolali czyli mówienia językami. W tym przypadku chodziło chyba o kaszlenie językami.

 337. @duende

  To nic dziwnego w takim razie, że kiedy klient w aptece przyszedł z reklamacją, że sprzedawane tam prezerwatywy pękają podczas użycia, to stojący za nim pan dorzucił:
  – I spadywujom! 🙁

 338. Na marginesie
  12 marca o godz. 21:48

  „Aż po latach stwierdzono, że zostały “skrzywdzone” przez konfratra, który, o zgrozo, zniknął był. Dwadzieścia lat temu”

  Dlaczego zaznaczyłaś że „skrzywdzone” w cudzysłowie ? 🙂
  To one doszły po latach do wniosku że to była krzywda ?

 339. Legat
  mała poprawka. 25lat w znakomitej formie a następne 10 w przyzwoitej, której wszystkim życzę z całego serca tętniącego cały czas po lewej stronie 🙂

 340. @Bar Norte 12 marca o godz. 21:58
  O tak, o tak! Bez wątpienia święty człowiek 🙂

 341. @Piotr II 12 marca o godz. 22:07

  Nie wiem dokładnie, kto i jak doszedł do tego wniosku. Ale rozumiem, że dominikanie niedawno wydali oświadczenie w odpowiedzi na wpływające do nich skargi. A że dominikanie nie widzieli nic niewłaściwego w tym, co się działo w ich własnym klasztorze – to już chyba taki klimat?

  Akurat tutaj te studentki raczej musiały być dorosłe. Ale gdyby na ich miejscu były dzieci, to też w klasztorze nikt by niczego nie zauważył. See no evil, hear no evil… i nie zwracaj uwagi, na wybryki konfratrów.

 342. Bezdomny,
  no to niech Ci się darzy.

 343. bezdomny
  12 marca o godz. 21:32
  To Kupiłeś jakieś rewelacyjne test bo nie czytaqłe by któryś pokazywał coś innego niż pozytywny i negatywny lub czy sączy nie ma przeciwciało

 344. Na marginesie
  12 marca o godz. 22:20

  „Akurat tutaj te studentki raczej musiały być dorosłe. Ale gdyby na ich miejscu były dzieci, to też w klasztorze nikt by niczego nie zauważył. See no evil, hear no evil… i nie zwracaj uwagi, na wybryki konfratrów.”

  I to wydaje mi się jest prawdziwym problemem a oświadczenie zakonu to dla mnie typowe „działanie wyprzedzające”.

 345. legat,

  Są naukowe podejrzenia, że wszystko odbyło się w układzie SI, pod nadzorem inspektorów unijnych. Autorem artykułu (nie dał się zalinkować) była dziennikarka, która niestety, nie nadzorowała badań osobiście, toteż nie gwaranuję, że unijni głupcy nie pomylili cali z metrami. A szkoda, bo w obecności pani Ewy, wszystko mogłoby potoczyć się inaczej, być może nawet Niemca dałoby radę do kąta zagonić.

 346. @Piotr II 12 marca o godz. 22:41

  Uwodziciel czy pedofil w sutannie to bardzo często przeuroczy człowiek. “Charyzmatyczny”, czyli skuteczny w tzw. “ewangelizacji”. Przyciągający dzieci i młodzież. Takich ludzi się ceni, bo mają znakomite “wyniki”. Poza tym we “wspólnocie” z zasady nikt nikogo o nic złego nie podejrzewa, a jak naskarży to grozi mu ostracyzm. Jakby za mało było automatycznej ekskomuniki, która do niedawna groziła takim, co donoszą.

 347. legat
  12 marca o godz. 21:52
  funty/kilogramy a może litry.
  Było coś takiego, samolot spadł niedaleko lotniska w Płd. Ameryce (Boliwia?)
  Zle obliczono czas lotu i ewentualnych problemów z tym związanych.

 348. Na marginesie
  12 marca o godz. 17:42
  @adam 100 – no popacz, popadcz.
  Troll sam daje do zrozumienia, że jest kiecunem (MCJ 12 marca o godz. 17:34)

  Hihihi,

  on jeszcze się nie zdecydował, który wybrać epitet,
  dalej wiec za poetą;

  ty klocu, ty młocie, ty piło, ty szprycho, ty graco, ty ruro nieprzeczyszczona, ty zadro, ty drapaku, ty drucie, ty draniu, ty przykry typie, ty kapitalisto, ty neokolonialisto, ty burżuju rumiany, ty karierowiczu, ty groszorobie, ty mikrobie, ty gronkowcu, ty kieszonkowcu, ty gonokoku, ty luesie, ty purchawko, ty nogawko, ty mitomanie, ty narkomanie, ty kinomanie, ty grabarzu, ty bakcylu, ty nekrofilu, ty sromotniku bezwstydny, ty seksolacie, ty bajzeltato,

 349. Pan Antoni niestrudzony….

  „Wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz zabrał się za „dekomunizację” Powązek Wojskowych. Chce, by rząd odebrał miastu zarząd nad cmentarzem, usunął pochowanych tam komunistów i stworzył nekropolię Żołnierzy Niezłomnych”

  https://koduj24.pl/powazki-wojskowe-w-rekach-rzadu-to-beda-groby-dla-wybranych/

 350. Kandydatura zgłoszona przez deLegata ministra Ziobry; Łukasz Piebak została pozytywnie rozpatrzona przez Komitet HoH

  Hall of Horror

  Nowy członek HoH; Piebak

  Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 351. „Trochę się podłożyłem, ale przecież gdybym widział co robi, to bym się nie pytał, logiczne? ”
  Dlaczego ludzie kupują żywe ryby ?
  Bo ryba zanurzona w wodzie traci na wadze . Taniej wychodzi , wynoszona bez ..
  Czuć się na enpassie jak ryba w wodzie oznacza rozwiązać częściowo problem grawitacji blogowej . ( bezkosztowo )
  Grawitacja smoleńska , odwrotnie . Kosztuje coraz więcej – ( nowoczesne karabiny snajperskie z długimi lunetami pozwalające trafiać na oko z tys . m. ) a rozwiązania nie widać ..

 352. Dr Grzesiowski: Koronawirus w Polsce. Cały czas jesteśmy opóźnieni względem wirusa. Mimo upływu czasu zarządzanie pandemią jest na poziomie przedszkola, to jest dramatyczne

  Trudno się z tym nie zgodzić.

 353. Utrwaliło mi się to, coś w piątkowy wrzucam granego jakimś źródłem.

  Radko w tych wrzutkach brak użycia gardła i rzadko jest to taki gatunek muzyki jak poniżej.

  Zacząłeś nocną zmianę? *
  To łyknij trochę tego.

  * informatycy w korporacjach rozrywać to się mogą od poniedziałkowego poranka.
  Gdy po fajrancie piątkowym państwo polskie zawiesza swoją działalność to komputerowcy robią podsumowanie i kują haki na prezesa, który przestanie być prezesem gdy nastąpi lepsza zmiana.
  Nudno tu było, ale zjawiły się wilcze jagody.

  Te sprytniejsze i skuteczniejsze hakują szpitalne bazy danych i pobierają haracz.

  A pod tym adresem biały głos o czerni …

  https://www.youtube.com/watch?v=KZU5qQufxE4

 354. guzdra
  12 marca o godz. 23:30

  „A pod tym adresem biały głos o czerni …”

  …a pod tym czarny głos o bieli…
  https://vader.joemonster.org/upload/qrr/512_730727a20f76c6facebook_goson.jpg

 355. Zmiana popołudniowa – Cairanne ..
  https://www.youtube.com/watch?v=7-zFTVnKAcY

 356. Zupełnie , całkiem inne kolory

  https://www.youtube.com/watch?v=hU5d9Ovtd4I

 357. https://www.youtube.com/watch?v=5vcz00uuv08
  Służba zdrowia już nie istnieje?! Wstrzymane operacje! Polacy mają umierać?! Dr Hałat w MN!
  „Damy rozkaz wszystko zrobisz
  Najgłupszego w świecie
  Zniewolimy cię totalnie
  Abyś nie mógł wzlecieć
  Zebyś nie miał marzeń skrytych
  Abyś nie miał pragnień
  Jak podskoczysz, będziesz bity
  Skończysz wtedy marnie
  Jak podskoczysz, będziesz bity
  Skończysz wtedy marnie”

 358. @legat
  A coś tak nagle zamilkł?hę!

 359. https://www.youtube.com/watch?v=qHJYx2OP2xs&t=1s
  POLICJA BRUTALNIE INTERWENIUJE PO RAZ KOLEJNY W KLUBIE PiwPaw
  658 wyświetleń•Data premiery: 11 mar 2021
  ……………………………..
  To tak ma wygladać demokracja do qrvy nędzy?
  Qrva @tejot, wasza najmojszość ” obejrzyj. Jaki będzie twój komentarz?
  Stchórzysz, jak zwykle, potrafisz tylko zadawać głupie pytania padalcu.

 360. „Ludzie tracą pracę, zamykają biznesy. A Łódź promuje się hasłem: „Jebać biedę”
  Macierewicz chce usuwać groby komunistów na Powązkach
  Prokuratura trzeci raz próbuje przesłuchać sędziego Tuleyę
  Europejska Agencja Leków uspokaja ws. szczepionki AstraZeneca
  Nauka hybrydowa od poniedziałku. Jak ma wyglądać?
  Lublin. 17 godzin leżał bez ruchu w celi i umierał z powodu krwiaka.”
  To wyrwane tytuły z jednej strony internetowej znanej gazety. Kto rządzi w kraju promującym się takimi tytułami zamieszczanymi w gazetach ?

 361. zezem 12 marca o godz. 23:07 do mnie: –funty/kilogramy a może litry.

  Zezem,
  gdybym był pilotem samolotu albo mechanikiem to osobiście wolałbym aby ilość paliwa podawano mi w kilogramach a nie w jednostkach objętości. Istotny jest przecież udźwig. Dane w litrach powodowałyby konieczność przeliczania tych litrów paliwa na ich masę. Zbędny kłopot. Nie znam się na tym ale tak jak mówię, gdybym latał prywatnym samolotem i go sam pilotował to wolałbym dane dot. paliwa w kilogramach czy funtach.

 362. Optymatyk 13 marca o godz. 1:17 do mnie: –A coś tak nagle zamilkł?hę!

  Optymatyk,
  bo ja w „szrodku” nocy to staram się spać. Ale miło, że zatęskniłeś za moimi komentarzykami. Poza tym, to raczej należę do tych, którzy uważają, że trzeba się szczepić a nie jestem żaden kłótas żeby się z Tobą sprzeczać na ten temat. Ja to po szczepieniu pół dnia trzymałem nawet rękę w górze żeby mi czip się nie wysunął i gdzieś nie zapodział.

 363. W kontekście badań o których ktoś, tutaj wspominał, jedyne co mi przychodzi do głowy to zdanie:

  „Małe jest piękne.”

  I nic nie poradzę na to, że mieszkańcom pewnych krajów i kontynentów poszło w …
  …a zresztą czy to ma jakieś znaczenie.

  A w kwestii amerykańskiego tryliona to tej treści konstatacja:

  Jeżeli w polskiej gazecie (jeszcze) drukującej w polskim język u(jeszcze) i implicite tekst przeznaczony jest dla osoby która na co dzień posługuje się językiem Pani Olgi Tokarczuk, a w tekście padają zwroty funkcjonujące w tymże języku w ściśle określonych normami znaczeniu i nagle ten termin( a czytający nie jest o tym poinformowany) przyjmuje znaczenie obowiązujące w innym ( śmiesznym to śmiesznym, ale jednak innym) kraju to czytający ów tekst ma prawo czuć się zdezorientowany.
  Tym bardziej, że nawet w poprzedniej epoce kiedy padało słowo… np. rubel, to każdy szanujący się autor czynił rozróżnienie na rubla i rubla transferowego.
  A skąd piszący te słowa ma się domyślać, że w przypadku owego tekstu zyty2003, ów trylion dolarów nie jest wielkością charakterystyczną dla dolara transferowego.

 364. Prąd nad Wisłą najdroższy w okolicy… bo własny… ludzie nie żałują grosza… bo cenią ciężką pracę górników… Tak sobie myślę prywatnie… zarabiasz lepiej, to daj zarobić innym… mówi minister od woltów… jak inkasent…

 365. Jak katolicy wspierali tzw. komunę… warto pisać obok sprawy Obajtka… kto był podporą ORMO, pochodów 1 majowych… można mnożyć świeckie procesje… Tak sobie myślę prywatnie… a teraz zaparli się jak św. Piotr… czyli taka tradycja… i niech im zaparcie towarzyszy zamiast wyrzutów sumienia… jak dawali, to brali…

 366. 13 marca o godz. 8:33
  Myślify cfanych jafzczurek, utopił się dywagacjach.

  Kompimenty od poety;

  ty szmato, ty scholastyku, ty kiwnięty dzięciole, ty strzaskana rzepo, ty współczesna ruino, ty rufo nieprzeciętna, ty klapo, ty gilotyno, ty szubienico, ty przykry typie, ty szlafmyco, ty pomponie, ty kutafonie, ty pomyjo, ty knocie, ty gniocie, ty gnoju, ty playboyu, ty modny przeboju,

  strong>***** ***

 367. Historia jakich wiele, ale ta, z wiadomych względów nabiera dodatkowego smaczku,
  Rzecz bowiem dzieje się kiedy nieopodal Kraśnika błękitną wstęgą rozpościerała się królowa polskich rzek Wisła, a w kraśnickich kioskach Ruchu po znajomości zaopatrywano się w misternie pozaginane numery wielkoformatowej „Polityki”.

  Jak rzeka i do tego Wisła, to po obu brzegach gdzie nie spojrzeć zielono, czyli łąki. Łąki, a na nich stada krów. A przy każdym stadzie funkcjonariusz dyżurny który co kilka godzin sprawdza liczebność stada.
  I do takiego stada, przy którym pod pałatką śpi pracownik rolny, czyli gospodarz, zbliża się przybyły ( prawdopodobnie, dobrze skrojony garnitur o tym świadczy) z Warszawy mężczyzna. Ze zwiniętym w rulon najnowszym numerem Polityki oczywiście.

  Podchodzi i myśli:
  „Pójdę do chłopa i spytam się, jaka będzie pogoda; pasie krowy od zawsze, pewnie zna się na pogodzie.
  Idzie i pyta.
  Chłop nawet nawet głowy nie wychyli spod pałatki, długo milczy, a potem mówi:
  „A ja wiem, jaka będzie? Będzie jaka będzie. Czy to coś zmieni? Ja i tak muszę paść krowy”
  Ale mężczyzna z numerem Polityki pod pachą nie poddaje się i próbuje uzyskać satysfakcjonującą go odpowiedź:
  „A jak pan idzie na ryby, to przecież pan patrzy w niebo na pogodę, kiedy są najlepsze brania”.
  Tą sugestią obrońca krowiego stada poczuł się urażony, wyskoczył spod pałatki:
  „Jakie brania, jakie ryby? Widzisz pan ten zakręt rzeki… tam dalej leży Kraśnik?”
  „Widzę”
  „A widzisz pan ten?
  „Również widzę”
  „No to tam się wrzuca stary granat, a tu się ryby wybiera jak same wypłyną”.

  Warszawianina zamurowało.
  Chłop schował się pod pałatkę zdegustowany rozmową, a obdarzony dobrym słuchem mężczyzna w dobrze wyprasowanym garniturze usłyszał coś jakby mruczenie:

  „Tylko, cholera granaty już się kończą…”

 368. @legat

  Ty chyba nie masz serca do autystycznych dzieci.
  To nie wolno mieć ochoty na berka przed pianiem koguta?
  Chyba przestanę się z tobą bawić, ty łykaczu melatoniny!

  https://www.youtube.com/watch?v=qcKBq03onGg

 369. CZEŚĆ I CHWAŁA SĘDZIOM NIEZŁOMNYM!

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=1410293665989919&set=a.377360479283248

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 370. Przywieźli wam wolność i demokrację.
  „Lądowanie bombowca B1-B w Polsce pokazuje zgranie wojsk Polski i USA, które wspólnie strzegą stabilności i wolności w regionie” – napisała ambasada USA na Twitterze. „Misja potwierdza nieustającą gotowość USA do reagowania na potencjalne kryzysy w naszym regionie”

 371. Matuś zaniedbała.
  Dziewczynki zakiwały się w sierocej chorobie aż do gotowości do maciezyństwa.

  Gdy padnie na chłoptasiów, to dochodzi do rzutowania sieroctwa na klawiaturę.
  I będzie Przemek Czarnek musiał sierotki dołączyć do prohibitek.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ve7xbuncNGY

  Że też redaktorom chce się prowadzić ochronkę dla zdzieiciniałych dziadersów!

 372. W Krakowie budują 5 nowych kościołów. Jeden brzydszy od drugiego.
  https://krakow.naszemiasto.pl/w-krakowie-powstaje-piec-nowych-kosciolow-azory-na-swoja/ga/c1-8180255/zd/60575555
  Dla pedofilów.

 373. Ale ten „kiecun” rzucanie przez koleżankę „na marginesie” nawet mi się podoba.
  Kiecun, kiecuni to trochę jak biegun, „Bieguni” noblistki Olgi Tokarczuk.
  Dzięki.
  Ale mam coś dla Ciebie. Niech to będzie mój rewanż, a może prezent, bo Ty może Krystyna, albo Bożena.
  A moja propozycja brzmi mniej więcej tak.
  Czytałem ostatnio biografię Witkacego.
  Osobom nie kojarzącym przypomnę ,że Witkacy to syn Stanisława Witkiewicza i w dowodzie, czy innej kenkarcie miał Stanisław Ignacy Witkiewicz wpisane
  Pisarz, malarz, filozof. Trochę zwariowany, ale chyba trochę wyprzedził swój czas.
  Jeżeli wyprzedził, to może teraz będzie jego pora.
  I w ramach popularyzacji twórczości Witkacego uznałem, że zamiast jakieś anonimowe „na marginesie’ mogłabyś ( posiłkując się twórczością autora „Pożegnania jesieni”) zostać na przykład …Janulką, córką Fizdejki.
  Czyli, nie jakaś nieco stygmatyzująca „ na marginesie” , ale dumna swojego pochodzenia Julka Fizdejkowa.
  Możesz nie dziękować.

  Robię to z sympatii do Ciebie, podobnie jak jest w przypadku adama100…
  …który śnił mi się dzisiaj cały w mydlanej pianie.

 374. Myślify cfanych jafzczurek

  Nieformalne, acz pełne wdzięku 🙂

  ty komiku zrosłozębny, ty korniku bruzdkowany, ty koński bąku, ty końska pijawko, ty szulerze, ty gangsterze, ty rabusiu, ty morderco, ty przykry typie, ty nygusie, ty bumelancie, ty akselbancie, ty kurdebalansie, ty kurdemolu, ty zębolu, ty szczerbolu, ty rybo dwudyszna, ty wypukła flądro, ty śnięty halibucie, ty śmierdzący skunksie, ty moreno denna, ty mule epoki, ty zbuku, ty kwadratowe jajco, ty kanciarzu, ty artysto, ty prywaciarzu, ty intelektualisto badylarzu, ty talencie na zakręcie,

  ***** faszystów ***

 375. Przedstawiam Paniom i Panom jako namolny kokiet skutek rzutowania pandemicznego kryzysu w kulturze na wiolonczelę grająca basso kontinuo z przerwami.

  Grzanie przykręcili i klawesynistka w ocieplaczu.
  Koszty osobowe obcięli nie powiadamiając inspektora orkiestry i ten rozstawił za dużo pulpitów.

  Brygadzista sceny nie usunął kolumn po zagraniu Marsza Tryumfalnego.
  Chaos jak u Olgi Tokarczuk.

  Uszczuplona orkiestra gra na akord, tak jak kolarze w przelotowym etapie w kierunku Niceii bo rozporządzeniu głupio wstawiono przy stawce: za każdą następną minutę 10% więcej. Jak na w Szpitalu Narodowym.

  Miało być 15′ ( czyli kwadrans ) ale menedżer zespołu zainwestował wizytę Antonowa.
  Niedoszkolony WOT wypuścił Antonowa z Okęcia.

  Jestem i będę nudny: nie obiecywałem wypisów z narodowej chałtury.

  https://www.youtube.com/watch?v=dRQFJ3BVLOw

 376. @legat
  13 marca o godz. 6:59
  Po drugiej dawce podniesiesz drugą rękę do góry i będzie widać wyraźnie, że jesteś poddanym, że się poddajesz, czyli jesteś niewolnikiem. Brawo, gratulacje!
  Ładny widok potem będzie, marsz szczepionkowców z podniesionymi rekami do góry. Marsz niewolników. Wszyscy jesteście kryptopisiakami.

 377. Gdy się jest śpiochem, to się nie kładzie do jednego łóżka z temperamentną babką.

  Odprężcie się Zagryziaki!

  https://youtu.be/KdbYzEGa2KQ

 378. Wiecznie niezaspokojony,

  myślify cfanych jafzczurek

  Wyprowadzał dziewice na manowce
  ale potajemnie **** w stajni, owce.

 379. @legat
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowy-lad-pis-przedstawil-glowne-hasla-programu-odbudowy-po-pandemii-covid-19/y702759,79cfc278
  Widzisz, jak niedługo trzeba było czekać, aby potwierdziły się moje domysły. PiS celuje na nie tylko następną, ale wiele kadencji, bo żeby wprowadzić to, co w tym artykule napisano, faktycznie trzeba 20 lat nieprzerwanej władzy jednej partii, a prezydentem, jak bóg pozwoli, zostanie „emerytowany zbafca narodó”.
  Tak, że bez rewolucji ni chu…ja, się nie obędzie i we wspólnym froncie zaszczepów z niezaszczepami, nie ma to tamto. Bo ta fałszywa pandemia jest na rękę obecnemu obozowi „Nowego Ładu”.

 380. Optymatyk
  13 marca o godz. 1:33
  https://www.youtube.com/watch?v=qHJYx2OP2xs&t=1s
  POLICJA BRUTALNIE INTERWENIUJE PO RAZ KOLEJNY W KLUBIE PiwPaw
  658 wyświetleń•Data premiery: 11 mar 2021
  ……………………………..
  To tak ma wygladać demokracja do qrvy nędzy?
  Qrva @tejot, wasza najmojszość ” obejrzyj. Jaki będzie twój komentarz?
  Stchórzysz, jak zwykle, potrafisz tylko zadawać głupie pytania padalcu.

  Mój komentarz
  Optymatyk, zachowuj się!
  TJ

 381. Optymatyk 13 marca o godz. 13:26 do mnie: –Tak, że bez rewolucji ni chu…ja, się nie obędzie i we wspólnym froncie zaszczepów z niezaszczepami, nie ma to tamto.

  Optymatyk,
  w zasadzie to samo powiedział wczoraj prof. Markowski tylko że użył języka może nie aż takiego dosadnego. Dziwił się, że pozwalamy na to aby PiS stosował metodę salami i plasterek po plasterku obrzynał nasze wolności. Pewnie coś w tym jest co obaj powiadacie. Ale Optymatyku, do kogo Ty to mówisz tu na blogu? – do dziadersów zadowolonych że doczekali kolejnej wiosny i cieszących się, że Słońce im zaświeciło gdy usiedli na ławce gdy piesek wyprowadził ich na spacer?

 382. @tejot
  13 marca o godz. 13:44
  Zachowuję się adekwatnie do sytuacji, a ty jak zwykle reagujesz nieadekwatnie.
  Miał, być komentarz po obejrzeniu zalinkowanego filmu. To jest inetersujące, a nie moje zachowanie.

 383. @Optymatyk
  13 marca o godz. 13:26
  „bo żeby wprowadzić to, co w tym artykule napisano”

  Ale co w tym artykule napisano? Tam nie ma żadnej treści. Prawdziwy plan bandy Morawieckiego wygląda mniej więcej tak, jak to opisałem powyżej w moim poście z 11 marca o godz. 22:16.

 384. „Aparat państwowy zaangażowany w ukrywanie majątku prezesa Orlenu”. Opozycja idzie szlakiem dworów Daniela Obajtka

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26878215,aparat-panstwowy-zaangazowany-w-ukrywanie-majatku-prezesa-orlenu.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  abcdefghij13.03.2021, 13:56
  Nawet serwery urzędowe blokują żeby kryć Złodziei. Prokuratura gubi płyty z nagraniami. Co za Ku…kie Państwo zbudowane z PISowskich Złodziei i Oszustów.

 385. @Symetryczny
  13 marca o godz. 12:14

  Brzydki? Ależ ten kościół jest uroczy. Pierwsze skojarzenie – zamek Hogwart z bajki o Harrym Potterze:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hogwart#/media/Plik:The_Wizarding_World_of_Harry_Potter_09.jpg

 386. Lepiej niech zaczną wyrabiać sobie „papiery” u Psychiatry, to może być wzięte pod uwagę przy WYROKU NIEZALEŻNEGO SĄDU !!!

  https://www.facebook.com/groups/Sympatycy.Frasyniuka/?multi_permalinks=1582821188573939&notif_id=1615361063653000&notif_t=group_highlights&ref=notif

 387. Zamek Orawski… Tak sobie myślę prywatnie… a czepiają się Putina… też na skale..

 388. @remm
  13 marca o godz. 14:27
  Skoro nic z tego nie kapujesz, to ja nic na to nie poradzę.

 389. Katolika po czynach poznacie… katolik Biden ustawia świat po katolicku… Tak sobie myślę prywatnie… czy katolicyzm jest użyteczny…

 390. @remm
  13 marca o godz. 14:27
  Czy to taki trudne do zrozumienia, i za na realizację potrzebnych jest, najmniej 10-15 lat? A to wszystko zmienia.

  Alina Maksymowicz udostępniła link na fb
  32 min ·
  „NOWY ŁAD” – BEZPIECZNA PRZYSZŁOŚĆ TYLKO Z PiSEM !!!
  ZAŁOŻENIE PLANU :
  – na zdrowie,
  – uczciwa godna praca i płaca,
  – dekada rozwoju,
  – rodzina i dom,
  – Polska nasza ziemia,
  – Przyjazna szkoła i kultura,
  – Dobry klimat dla firm,
  – czysta energia, czyste powietrze,
  – Cyber Poland 2025,
  – Złota jesień życia – przygotowaliśmy ten kompleksowy program dla
  WAS , to wielka szansa tylko popierajcie nas a będziecie żyć w kraju
  mlekiem i miodem płynącym.
  PYTANIE ? CZY POLACY PONOWNIE DADZĄ SIĘ NABRAĆ ??
  BY DALEJ SASINY, OBAJTKI, BANASIE,SZUMOWSCY I INNI
  BONZOWIE PISOWSCY MOGLI BEZKARNIE PRZEWALAĆ GRUBE
  MILIONY ?? I BUDOWAC OLIGARCHIĘ NA WZÓR ROSJI,BIAŁORUSI, UKRAINY??
  PiS przedstawił główne hasła Nowego Ładu. Szczegóły programu poznamy 20 marca
  WIADOMOSCI.ONET.PL
  PiS przedstawił główne hasła Nowego Ładu. Szczegóły programu poznamy 20 marca
  PiS zaprezentował w sobotę dziesięć głównych haseł Nowego Ładu, programu rozwojowego, który w całości ma zostać przedstawiony w sobotę 20 marca. Nowy Ład obejmie m.in. zdrowie, pracę, rodzinę, szkoły, czy środowisko.

 391. Pytanie do Redaktora Daniela Passenta, starego Warszawiaka.
  Bo kogo pytać jak nie Warszawiaka, tym bardziej kiedy pytanie jest wybitnie topograficzne.

  Czy prawdą jest, że niektórzy gospodarze blogów nadają z Kraśnika, a tym samym uprawniony jest domysł, że portal z blogami Polityki założył w tym starym piastowskim grodzie swoją filię?

  Pytanie szczególnie dotyczy blogu Adama Szostkiewicza, bo w tym przypadku autor sam dokonuje moderacji komentarzy, ale merytoryczna zawartość pytania dotyczy blogów prof, Hartmana, czy blogu Tanakiego, gdzie nie od dzisiaj bryluje znana wszystkim Julka Fizdejko, czasami dla zmylenia przeciwnika używająca kryptonimu @na marginesie.
  Ad rem.
  W kolejnym pełnym niewątpliwej pasji tekście Redaktor Adam walczy za demokrację i upomina się respektowanie praw człowieka.
  Nie chcą być gorszym zadałem ( publicznie, czyli redagując w formie komentarza) pytanie treści otakiej:

  „Powodowany pewnymi perturbacjami występującymi w kwestii publikacji komentarzy na blogu Redaktora – przy okazji tekstu odwołującego się do fundamentalnych wartości świata zachodniego – chcę zapytać, czy będę miał możliwość publikowania komentarzy, przypominając – ale, czy trzeba tę zasadę Redaktorowi przypominać – że istotą demokracji jest głoszenie i ucieranie się niekoniecznie ideowo zbieżnych racji?”

  licząc oczywiście z racji, że walka o demokrację będzie okrutna i każda szabla się liczy, na powitanie chlebem i solą, ale niestety. Mój optymizm okazał się być płonnym.

  Asumpt do tak sformułowanego pytania dał oczywiście swoim administracyjnym posunięciem obrońca demokracji Adam Szostkiewicz, ale jak wcześniej zaznaczyłem proceder nie jest jednostkowy, stąd i moje pytanie o kraśnicką filię…
  …bo Kraśnik jest tego typu precedensom miły.

 392. Pytanie do Redaktora Daniela Passenta, starego Warszawiaka.

  Gość nadający z Kraśnika może się rozejrzeć na miejscu za publiką, która go będzie chciała czytać, po co zaraz pchać się do Warszawy?
  Jest demokracja, jest wolność słowa, każdy może sobie założyć blog i decydować, które komentarze pasują mu do konceptu, a z których może zrezygnować. Może nawet całkiem zrezygnować z komentarzy i nikt mu nic nie zrobi, bo to jego autorska wolność.
  Latanie komentatorów ze skargą na inne blogi budzi co najwyżej zdziwienie i politowanie dla infantylności skarżącego.
  Może lepiej od razu do RPO?

 393. Myślify cfanych jafzczurek miał w planie,

  jeść muchy w musztardzie i w śmietanie.

 394. Ja nie skarżę.
  Ja pokazuje cynizm.

 395. Cudny efekt! Jak widać “kiecun” zabolał trolla. I tym sposobem potwierdził swoją tożsamość?
  Chodzi o bluzg miłośnik czarnych jagód 13 marca o godz. 12:16

  Przy okazji osobnik ten potwierdził też obsesję kiecunów na punkcie Olgi Tokarczuk. Nie tak dawno mieli szmergla na tle Magdaleny Środy, ale jak widać trendy w kaka się zmieniają. Co do wrednego antysemityzmu, który pokutuje w ludzie bożym, podsycany przez… kiecunów właśnie, to również znalazł w tym miejscu potwierdzenie. Podobno Hoser kazał Lemańskiemu ściągać majtki… żeby sprawdzić, czy konfrater jest obrzezany. Bo konfrater (o zgrozo!) nie śmiał się z żydożerczych dowcipów, jakie we własnym kuriewnym gronie powtarzali prawidłowi xiunce.

  I po co wam te blogowe korowody o strasznym losie Palestyńczyków? Przecież wiadomo: sprawdzianem rdzennej skatolonej wolskości jest dowalenie Żydom. A Żydem przecież może być każdy… Tak to działa.

 396. @GajowyM. 13 marca o godz. 16:06
  @adam100 13 marca o godz. 16:42

  Troll jeszcze nam pokaże… i odsłoni meandry kuriewnej psychopatologii.
  Siedźmy i śledźmy! Bo niejednego się tu dowiemy. 🙂

 397. I żeby była jasność ja nie twierdzę, że tylko jedna strona sporu polityczno-kulturowego w Polsce jest cyniczna.
  Cyniczne są obie strony.
  Cyniczny był też książę Machiavellego.
  Ale z cynizmu wiadomo której strony zadowolona jest większa (pokazały to wszystkie ostanie wybory) liczba Polaków.
  A ja lubię jak się dużo ludzi raduje.

 398. MCJ,
  chyba Janulka a nie Julka, co?

 399. I już tylko @na marginesie.
  Julko de domo Fizdejko. Uspokój się. Znajdujesz się na poważnym blogu, poważnej i poważanej osoby.
  Przynajmniej przez piszącego te słowa poważanej.

 400. W Gazecie Wrocławskiej jest zdjęcie bociana na gnieździe z takim podpisem Bocian przyleciał do podlegnickich Bieniowic. 10 marca wypatrzył go nasz fotoreporter. Czyli to już wiosna? Na zdjęciu bocian jest biały i ma czerwony dziób, czyli się dobrze kojarzy z barwami narodowymi. Bociany do Polski przylatują i odlatują. Tak rok po roku. Cieszymy się bo to symbol wiosny, narodzin i wytrwały wędrowiec.

  Wczoraj przyleciał do Polski po raz pierwszy amerykański bombowiec B-1. Tym razem po zatankowaniu paliwa odleciał, ale nie wiemy na jak długo. Amerykanskie bombowce niczego dobrego nie zwiastują. Być może jednak są na blogu tacy co mają inne zdanie. Osobiście wolę przyloty bocianów

 401. Janulka miała siostrę bliźniaczkę Julkę.
  Obie były oczywiście córkami starego F. i stąd ta ewentualna zmiana imion.
  Dwie krople wody.

 402. @ mcj
  „A ja lubię jak się dużo ludzi raduje.”
  No tak. Radowali się ludzie, kiedy marynarze z Aurory zdobywali Pałac Zimowy (broniony przez żeński batalion). Radowali się, gdy niedoszły architekt z Wiednia został kanclerzem Rzeszy. Z różnych powodów ludzie się radowali a z reguły po kilku- kilkunastu latach klęli……

 403. Radość spowodowana zbliżającą się wiosną i przylotem bocianów przesłania kolejny artykuł w Gazecie Wrocławskiej pod tytułem Termin oddania S3 Polkowice – Lubin znowu przesunięty.
  W 2015 roku kampania wyborcza PIS-u przebiegała pod hasłem będziemy budować więcej, lepiej, tanio i terminowo. Każdemu może się nie udawać, ale widzimy, że te zapewnienia odleciały z wyborczym wiatrem. Lepiej to idzie budowa prywatnych posiadłości

 404. Najzabawniej jest wtedy, gdy kuriewna wtyczka powołuje się publicznie na… prawa człowieka! Albo na wolność słowa. Przecież kiecuny w kaka nie mają żadnych praw. Jeśli Hoser chce wytrzeć podłogę Lemańskim… albo aaateistą… to wytrze… na większą chwałę Pana!

 405. Kiecun dowciapny jak szczypiorek na wiosnę! Konfratrzy by się skichali ze śmiechu na widok “Julki”. No tylko że to niestety nie ta gmina. Dlatego nasza dyżurna menda ma pod górkę. Ale to jednak zabawny widok, gdy z pretensjonalnego jentelygenta-parweniusza wychodzi przy okazji wsioskie chamidło…
  Jakiś kryzys tożsamości ma ten troll.

 406. Grubiaństwem się odznaczał, myślify cfanych jafzczurek
  należy mu jednak wybaczyć, bo zimą mu odpadł sznurek

 407. @remm
  13 marca o godz. 14:27
  Przeczytałem ponownie Twoje wskazane wpisy i całkowicie zgadzam się z takim stanowiskiem. Tak to wygląda, a w praktyce policja wespół z sanepidem, wiednie lub bezwiednie, pomaga w „szabrowaniu” majątków restauratorów. A jak się ogląda, jak to się w praktyce odbywa, pod kamuflażem kowidowym, to się siekiera w kieszeni rozgrzewa, nie tylko scyzoryk otwiera. Dlatego taka moja emocjonalna reakcja. Urażonych przepraszam, tylko qrwa już nie wytrzymuję. W ten sam sposób wszyscy dostajemy po dupie i jeszcze jesteśmy zadowoleni, jak widać. Ale jak się miarka przebierze, a to już niebawem się stanie, to nie chciałbym być w ich skórze.

 408. Moskiewska policja rozbiła zjazd niezależnych samorządowców.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26878394,moskiewska-policja-rozbila-zjazd-niezaleznych-samorzadowcow.html#S.-K.C-B.4-L.1.maly

  Sopotpozdrawiasuwerena13.03.2021, 14:44
  Musi być bardzo źle, skoro Wolodia w takiej panice…co dalej? Pół kraju powysyłać do łagru?

  25czis13.03.2021, 15:20
  Kulawy marzy żeby Polska była prowincją rosyjską. Co potrafi zbudować nieudacznik, silne państwo podziwianie przez cywilizowanych partnerów czy autorytarny kraj okradający obywateli i napełniać kieszenie sitwie?

 409. 2021-03-13, Moskwa​
  новый день, новые репрессии…nowy dzien, nowe represje

  W Moskwie policja przerwala dzisiaj wszechrosyjskie forum „Municypalna Rosja”niezaleznych deputatow :150 osob z 56 regionow wybranych legalnie . Oswiadczono zebranym, ze forum jest organizowane przez „niepożądana organizacje”(„нежелательная организация”) a nastepnie uczestnikow wyprowadzono do autobusow policyjnych, ktorymi odwieziono uczestnikow tego pierwszego forum. Uzyto ponad 20 specjalnych policyjnych pojazdow-wiezniarek..
  Zerwano forum mialo sie odbyc w dniach 13-14 marca w sali konferencyjnej hotelu „Izmajlowo”. Z kolei MSW rosyjskie wyjasnilo przyczyne zatrzyman, jakoby nie przestrzeganiem norm sanitarno-epidemiologicznych i braku masek u zebranych.

 410. Poziom komentarzy i pobudliwość ich autorów uniemożliwia jakąkolwiek – co z ubolewaniem stwierdzam – merytoryczną dyskusję.

  P.s.
  Janulka pozdrów siostrę…

  …albo odwrotnie. Już mi się całkiem pokręciło z Wami, dziewczyny.

 411. !!!

  Kiedys W.I.Lenin powiedzial, ze „bramy palacu beda otwarte, jezeli do nich bedzie sie dobijac kolbami karabinow.”

 412. errata:

  13 marca o godz. 18:33

  jest: „nie przestrzeganiem” ma byc „nieprzestrzeganiem”

 413. W poszukiwaniu merytoryki, hmmm…

  Masturbant w służbie zawodowej

  Mustra:

  Zwiodcznij.

 414. musztra

 415. Nie do wiary, chciałoby się rzec, a jednak:
  https://www.youtube.com/watch?v=f1ulqrjkHFE
  Trzeba to zobaczyć! Niedzielski i spółka totalnie ośmieszeni w TVP w programie Warto Rozmawiać
  ……………………………
  Od samego początku tej fałszywej pandemii, byłem przekonany, że jest tak, jak to mówi dr Z. Halat. Teraz wszyscy proszczepionkowcy, dowiedzcie się, co żeście zrobili, szczepiąc się, lub mający taki zamiar.
  To jest globalna pandemia strachu.

 416. Garbine Muguroza wygrała ważny turniej WTA w Dubaju. W 1/8 finału pokonała Igę Świątek. Gdyby nie kiepski pierwszy set naszej tenisistki w tamtym przegranym z Hiszpanką meczu można byłoby powiedzieć; Pani Igo nic się nie stało, jedno doświadczenie więcej. W każdym tenisowym meczu należy jednak zachować wiarę w zwycięstwo i walczyć skutecznie i pięknie.
  Tylko Roger Federer może teraz grać na luzie, ale to zdobywca wielu trofeów i prawie czterdziestolatek, więc nikt do niego za przegrane mecze nie może mieć pretensji, tym bardziej, że długo zmagał się z kontuzją

 417. Garbine Muguruza poprawiam nazwisko tenisistki.

 418. Matka jest tylko jedna czyli odcinek nieby-wały YES:) odc. 185
  https://www.youtube.com/watch?v=hnxeQJl9STY

 419. Gdybym był Czechem, to bym miał powód do dumy,

  Rok 1982 Navratilova skończyła z niewiarygodnym bilansem 90 zwycięstw i ledwie trzech porażek. Została pierwszą w historii sportsmenką, która zarobiła milion dolarów w ciągu 12 miesięcy. 1983 r. zakończyła z bilansem 86-1 i rozpoczęła niesamowitą serię 109 zwycięstw z rzędu w meczach deblowych w parze z Pam Shriver. W latach 1983-1984 wygrała sześć wielkoszlemowych tytułów z rzędu. Jej fantastyczną serię zwycięstw zakończyła dopiero Helena Sukova w półfinale Australian Open 1984, który odbywał się wtedy w grudniu. W kolejnych trzech latach Navratilova zagrała w 11 wielkoszlemowych finałach z rzędu. W 1987 r. szósty raz z rzędu wygrała Wimbledon i pobiła rekord wszech czasów Suzanne Lenglen, która w Wimbledonie wygrywała w latach 1919-23. W sumie Navratilova wygrała 18 turniejów wielkoszlemowych w singlu i 31 w deblu i 10 w mikście. W listopadzie 1994 r. ogłosiła zakończenie kariery, ale okazjonalnie grała jeszcze – w deblu lub mikście – aż do 2006 r.

  https://www.sport.pl/tenis/7,64987,26876148,partnerka-zazadala-polowy-majatku-navratilovej-takiego-rozwodu.html#s=BoxOpImg6

  A tak, muszę się zadowolić Igą Świątek.

 420. Wojny amerykańskich prezydentów.
  https://independenttrader.pl/fileman/Uploads/wojny_prez.png
  Kto następny?

 421. Za kilka dni skończy się tak zwany okres przerwy zimowej na budowach dróg (od 15 grudnia do 15 marca) i ruszą z impetem, zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
  Być może ruszą i zbudują jakiś odcinek drogi. Niestety są to z reguły bardzo krótkie odcinki, wobec czego na finał czeka się latami. To obserwujemy na wszystkich drogach przykładowo; Warszawa – Kraków, Warszawa – Gdańsk, Katowice – Koszalin.
  Dotychczas nie zakończyła się budowa żadnej obwodnicy dużych miast. Warszawa powinna być pierwsza. Jeżeli jednak uda się zakończyć budowę południowej obwodnicy stolicy (są problemy z oddymianiem tunelu), to już budowa wschodniego odcinka tej obwodnicy ma opóźnienie już na etapie przygotowania. Mieszkańcy skarżą i blokują. Są wśród nich ważni urzędnicy więc sprawa ustalonego dawno temu przebiegu tej drogi będzie się ślimaczyć i przedłużać. To działa tak, że miliony oczekują na drogę, a kilku blokuje wykorzystując możliwości i nie zważając na dobro innych

 422. katastrofa nad renem
  https://www.faz.net/aktuell/feuilleton/medien/groesstes-rechenzentrum-europas-brennt-komplett-nieder-17241629.html
  splonelo najwieksze centrum obliczeniowe w europie;
  wielkie, trudne do przewidzenia, straty;

 423. adam100
  13 marca o godz. 19:32
  Doceniam Twój komentarz. Nie mamy takich sukcesów, a przecież Czeszki w licznej grupie także obecnie na szczytach rankingu. Polki nie mogą się niestety przebić. Więc została Iga Świątek i za jej tenisowe sukcesy trzymam kciuki

 424. https://www.youtube.com/watch?v=FD9C2HL30Fc
  Wyrzucili go z PIS, bo miał własne zdanie na temat pandemii | PL1.TV

 425. ls42
  13 marca o godz. 19:55

  Bądźmy uczciwi,

  a Ivan Lendl ??

  Gdzie to tam Polakom do Czechów.

 426. Ilość bliźniaków na Świecie jest wyjątkowo dużą. IVF technika po części tłumaczy ten fakt ( to na poważnie)

  Zdjęcie (to żartem)

  https://www.facebook.com/wisla.ahlstrand/posts/10159307785198394?notif_id=1615663803234240&notif_t=notify_me&ref=notif

 427. Liczba, durniu.

 428. DeLegat min. Ziobry chciał zgłosić nową kandydaturę do HoH ??

  Śmiało, dla nekrofilów jest za darmo 🙂

 429. @Bar Norte
  11 marca o godz. 22:33
  „Pisałem zresztą o tym jeszcze w czasach aktywnosci Mauro. Te pozytywy sprowadzają się do unikalnej mozliwości rozebrania tych konstruktów propagandowych PiS przy udziale ich nosicieli – twarzą w twarz a własciwie klawiaturą w klawiaturę”.

  Też uważam, że „pisowski głos” jest tu potrzebny, bo ożywia dyskusję (chyba że ktoś sadzi 50 postów dziennie, jak Mauro w ostatnim okresie swojej działalności). Niemniej jednak my możemy nasze doświadczenia z tych słownych utarczek wykorzystać najwyżej u cioci na imieninach podczas dyskusji ze szwagrem-pisowcem, natomiast oni raportują do centrali propagandy PiS, która to wszystko umiejętnie wykorzystuje, co widać, słychać i czuć.

 430. @Optymatyk
  13 marca o godz. 15:23

  „Nowy Ład obejmie m.in. zdrowie, pracę, rodzinę, szkoły, czy środowisko”.

  Krótko mówiąc, w Nowym Ładzie chodzi o to, aby wszyscy byli zdrowi, piękni i bogaci. I jeszcze żeby wojen na świecie nie było i głodnych dzieci, jak zwykły mawiać kandydatki na miss.

 431. W tygodniku POLITYKA warto przeczytać o rzeczpospolitej pcimskiej i obejrzeć fotografie tej miejscowości. Sprawa Daniela Obajtka jeszcze nie zamknięta

 432. remm
  13 marca o godz. 23:18
  Też uważam, że „pisowski głos” jest tu potrzebny, bo ożywia dyskusję (chyba że ktoś sadzi 50 postów dziennie, jak Mauro w ostatnim okresie swojej działalności).

  Na tych 50 postów Maura, 20 było lansowaniem alternatywnej rzeczywistości typu, Geobbelsowskie łgarstwo.
  Logiczne byłoby ograniczyć posty Maura do 20 dziennie.

  Idealny jest tutaj Woytek, który się produkuje rzadko częściej niż 1 raz dziennie, i pewnie stąd dyskusje są takie żywe i ciekawe.

css.php