Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
PiS

13.03.2021
sobota

Dżentelmeni z Krakowskiego Przedmieścia

13 marca 2021, sobota,

Pozostało jeszcze sześć tygodni na ratyfikację porozumienia Unii Europejskiej wokół Funduszu Obudowy, a także planów jego wykorzystania przez kraje członkowskie, w tym Polskę. Idzie o miliardy euro subwencji i kredytów.

Początkowo wydawało się, że jeśli Solidarna Polska – zgodnie ze swoją linią – będzie głosowała przeciw (ponieważ porozumienie przewiduje powiązanie funduszu z praworządnością), to mogą być problemy z ratyfikacją. Aliści Lewica pospieszyła z zapewnieniem, iż będzie głosowała „tak” razem ze Zjednoczoną Prawicą, co przesądza sprawę na rzecz ratyfikacji. Opozycja jest bowiem „na musiku” – trudno być przeciwko czemuś, co już jest porównywane do drugiego Planu Marshalla (potem się lekko z tego wycofała).

Opozycja zapewnia, że nie będzie głosowała „automatycznie”, za darmo, bezwarunkowo, że jej zgoda będzie obłożona warunkami, takimi jak uzgodnienie sposobów podziału i wykorzystania funduszy. Żeby samorządy nie zostały znów oszukane. Kaczyński i Morawiecki, PiS i rząd mogą jednak spać spokojnie. (Wyrzuty sumienia nie spędzają im snu z powiek). Jak tylko opozycja zacznie grymasić, to się ją oskarży o sprzyjanie „polexitowi”. Jest to absolutna bzdura, a w dodatku wymowny paradoks: wiecznie eurosceptyczny PiS będzie oskarżał o polexit prounijną Platformę (tę, która „wysługuje się” Merkel i Brukseli), Koalicję, ruch Hołowni i lewicę. Czyli klasyczne „łapaj złodzieja!”.

Europa to nie jest kontynent dla nas, my byśmy się lepiej czuli w okolicach Kazachstanu albo w Afryce. Parlament Europejski znów grillował Polskę i Węgry za nietolerancję wobec mniejszości seksualnych i przyjął odpowiednią rezolucję, która uznaje Unię za strefę wolności dla LGBTiQ. Jeszcze jeden afront wobec naszego kraju.

I jeszcze przyczynek do panujących obyczajów. Prezesem Międzynarodowego Trybunału do Spraw Karnych w Hadze wybrany został polski prof. Piotr Hofmański, pierwszy na tym stanowisku przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej. Zapytany w TVN, czy otrzymał wiele gratulacji, odpowiedział, że tak, dużo. „A od władz?”. Nie.

To się w głowie nie mieści. I to w kraju, którego prezydent jest doktorem nauk prawnych. Piotr Hofmański będzie teraz czekał tak jak prezydent Joe Biden i Kamela Harris, aż w Warszawie ktoś puknie się w czoło.

Zapytałem moich ekspertów prawnych, co myślą o profesorze Hofmańskim. Fantastyczny – brzmiała odpowiedź. To chyba tłumaczy brak oficjalnych gratulacji. Cieszą nas sukcesy Polski i Polaków na świecie, pod warunkiem że są to „nasi” Polacy albo nasi faworyci, jak Donald Trump. Szanujemy werdykt wyborców, ale kiedy wygrywają nasi prawnicy (-ki): Pawłowicz – Piotrowicz – Przyłębska.

Zaproszenie „last minute”
Dyplomata Jan Truszczyński, były główny negocjator akcesji naszego kraju do Unii Europejskiej, oraz prof. Karolina Wigura, socjolożka, Instytut Socjologii UW, „Kultura Liberalna” – będą naszymi gośćmi w TOK FM, niedziela 14 marca, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 167

Dodaj komentarz »
 1. Kilka, a może nawet kilkadziesiąt razy, zdarzyło mi się kupić gazety i ich nie przeczytać, ale pozostawić na później. Po latach okazywało się jakie ważne informacje zawarte wówczas w tych periodykach przegapiłem. W latach 80-tych dziwiły mnie nieprzeczytane wiadomości z lat 70-tych, a w dwudziestym pierwszym wieku te z ubiegłego stulecia. W miarę upływu lat i możliwości obserwacji z dłuższej czasowo perspektywy, mogę stwierdzić, że nie muszę specjalnie żałować nawet wiekopomnych osiągnięć gospodarczych, czy innych wydarzeń o których mogłem przeczytać wcześniej, a zrobiłem to później po spojrzeniu na gazetę wyciągniętą ze stosu innych. W jakimś stopniu to dotyczy też odłożonych na półkę czasopism. Płyniemy z czasem bez możliwości zatrzymania tego czasu dla siebie i jedynie we wspomnieniach możemy sobie przypomnieć co się zdarzyło kiedyś i jakie to miało znaczenia na późniejsze nasze zachowanie, lub też konstatujemy, że nie miało żadnego wpływu. Niepokój wywołują jednak przypadki, gdy zamiast w prawo poszliśmy w innym kierunku i okazało się, ze nie był to dobry wybór.

  Szczególnie widać to w przypadku sportowców w czasie ważnych dla nich, albo zespołu w którym występują spotkaniach, czasami o wielką stawkę. Piłka zamiast do kolegi z zespołu trafia pod nogi zawodnika przeciwnej drużyny, ten inicjuje kontratak i przeciwnicy zdobywają bramkę, która rozstrzyga wynik meczu. Jest nam przykro, że taki kiks przydarzył się naszemu zawodnikowi, a nasza reprezentacja poniosła porażkę na którą oczywiście nie zasłużyła. Zbliżają się eliminacje do kolejnego turnieju mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku w Katarze. Obserwujmy z uwagą mecze eliminacyjne polskiej drużyny narodowej i kibicujmy z zapałem.
  Jeszcze w tym miesiącu Iga Świątek zagra w kolejnym turnieju z cyklu WTA, tym razem w Miami na Florydzie. Trzymajmy kciuki!

 2. „Parlament Europejski znów grillował Polskę i Węgry za nietolerancję wobec mniejszości seksualnych i przyjął odpowiednią rezolucję, która uznaje Unię Europejską za strefę wolności dla LGBTiQ”.

  Inaczej mówiąc, Unia znów wyraziła głębokie zaniepokojenie. Ale jakie to ma znaczenie dla Morawieckiego czy Orbana? Pieniądze i tak dostaną. Takie, o jakich prounijnemu Tuskowi się nie śniło. Kaczyński wykorzysta je na dobicie samorządów i wolnych mediów, kupienie głosów jeszcze szerszych rzesz skretyniałych wyborców i generalnie na kampanię, która w 2023 zapewni mu kolejną wygraną, być może z większością konstytucyjną.

  Unia mogła uzależnić wypłatę środków od przestrzegania standardów demokracji, ale tego nie zrobiła. Mogła też zdecydować, że pieniądze będą kierowane bezpośrednio do samorządów, ale nie zdecydowała. Dlaczego? Objaśnia to burmistrz Budapesztu w wywiadzie udzielonym niemieckiemu portalowi dw.com:

  Jak dotąd UE dość ostrożnie reagowała na wydarzenia na Węgrzech. Czy sądzi Pan, że raport na temat praworządności, który właśnie opublikowała Komisja Europejska, zmieni to?
  – Jestem co do tego bardzo sceptyczny, także ze względu na politykę Niemiec wobec Węgier. Duże niemieckie korporacje, zwłaszcza duzi producenci samochodów, są na Węgrzech forowani, na przykład przez przyznawanie im ogromnych ulg podatkowych. Rząd Orbána jest także głównym nabywcą niemieckiego uzbrojenia. Myślę, że powściągliwość EPL wobec Fideszu wynika także z tego. Retorycznie Orbán atakuje wielkie korporacje i międzynarodowa finansjerę, ale w rzeczywistości faworyzuje on wielki przemysł. Szczerze mówiąc: on kupił milczenie UE
  .
  https://www.dw.com/pl/burmistrz-budapesztu-orb%C3%A1n-kupi%C5%82-milczenie-ue/a-55263572

  Z Polską jest podobnie, a do tego dochodzi aspekt geopolityczny (Niemcom zależy, aby mieć na wschodzie bufor pozostający pod ich kontrolą). Wszystko wskazuje na to, że Orban i Morawiecki grożą Brukseli wystąpieniem z Unii, a Bruksela spełnia ich żądania. A żeby obłaskawić zachodnioeuropejską opinię publiczną, co jakiś czas pohukuje groźnie na Polskę i Węgry.

  Głosując za „Nowym Układem” Morawieckiego, opozycja sama zakłada sobie stryczek na szyję.

 3. remm

  Kilka uwag do komentarza.

  O ile sobie przypominam PiS szedł po większość konstytucyjną w wyborach w 2019. Takie były plany.

  Fidesz Orbana chyba ze dwa tygodnie temu wystapił z frakcji EPL w Parlamencie Europejskim uprzedzając wykluczenie z niej.

  Natomiast w 2019 opozycja na Węgrzech wygrała wybory w Budapeszcie i innych większych miastach. Tym samym Fidesz zmniejszył zakres swej władzy z 17 okręgów wyborczych do 10 – na 23 ogółem.

  Poza tym czemu UE miałaby traktować poważnie groźby polexitu skoro Morawiecki zabiega o wspólny dług, bo przecież do tego sprowadza się parlamentarne zatwierdzenie Funduszu Odbudowy? Polexitem to PiS czaruje swój elektorat realnie dążać do pogłebienia integracji przez wspólne zadłużenie.

  Ps. 25 marca PE skieruje do TSUE wniosek o tryb przyśpieszony rozpatrzenia skarg RP i Węgier dotyczących mechanizmu pieniądze za praworządność. W tym przypadku rozstrzygnięcia mozna będzie oczekiwać już w wakacje.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Daj katolikom 30 srebrników do podziału… Tak sobie myślę prywatnie… to jak dzielenie majątku zmarłego na stypie… sami zasłużeni…

 6. Można odnieść wrażenie, że nad Wisłą wielu dostało 10 przykazań, ale nie zdążyli przeczytać… Tak sobie myślę prywatnie… włożyć do trumny… dla świętego spokoju… jest okazja nadrobić zaległości… Alleluja i do przodu…!

 7. remm
  14 marca o godz. 0:23
  „Głosując za „Nowym Układem” Morawieckiego, opozycja sama zakłada sobie stryczek na szyję.”

  Tu nie ma dobrego wyjścia.
  Nawet jeżeli Ziobro razem z opozycją zablokują w Sejmie, to będzie:
  1. Ojej przegraliśmy, powie Terlecki.
  2. Musimy powtórzyć, bo przegraliśmy.
  3. Ale wcześniej pogadamy z Ziobrą o pensjach braciszka i Pati Koti. Może już nie chcą dostawać dużej kasy za pierdzenie w stołek?
  4. W powtórzonym głosowaniu wygraliśmy, Polska kolejny raz uratowała Europę.
  5. A opozycja kolejny raz chciała nas wyprowadzić z Europy, chciała na zagłodzić finansowo, W TVP zgrabnie połączą opozycję z Hitlerem i stalinowskim wielkim głodem na Ukrainie. Opozycjo wstydźcie się!

 8. Uważam, że totalna opozycja nie powinna już z powodu pryncypiów wspólnie głosować ze Zjednoczoną Prawicą. Rząd, który nie ma własnej większości w tak ważnej sprawie, jak zaciąganie długów przez wspólnotę unijną, co wiąże się z dalszym zacieśnianem związków z UE, powinien upaść i to jest znakomita okazja dla opozycji, aby do tego upadku ę przyczynić. Domaganie się tutaj odpowiedzialności państwowej jedynie od opozycji, ale już nie od Solidarnej Polski i Zjednoczonej Prawicy, które w tak ważnej sprawie nie są podjąć wspólnej decyzji, jest zwykłym dogmatyzmem i propagandą.
  Czas aby PiS i jego wyborcy przejęli odpowiedzialność za swoje wybory i zrozumieli na jakie manowce prowadzi je polityka tej formacji.
  Co do miejsca Polski w Europie, to zawsze to juz podkreślam i całkowicie zgadzam się z p.Redaktorem. To z Polską w UE było miłym eksperymentem, który niestety sie nie powiódł. Miejsce Polski jest u boku Rosji, do której kulturowo, ideologicznie i politycznie Polsce PiSu jest o lata świetlne bliżej, jak do Europy.

 9. Trzeba wracać do słowiańskich korzeni… Tak sobie myślę prywatnie o eksperymencie z chrztem pod germańskim butem…

 10. remm
  14 marca o godz. 0:23
  Pieniądze i tak dostaną. Takie, o jakich prounijnemu Tuskowi się nie śniło.

  Interesujące stwierdzenie. To chyba jest dowód na to, ze Tusk jest na pasku Merkel, i zdradził Polskę na rzecz Niemiec.

 11. Inna ciekawa obserwacja w odsłonie: @remm, którą komentowałem w poprzednim wpisie.

  remm
  13 marca o godz. 23:18
  Też uważam, że „pisowski głos” jest tu potrzebny, bo ożywia dyskusję (chyba że ktoś sadzi 50 postów dziennie, jak Mauro w ostatnim okresie swojej działalności).

  Na tych 50 postów Maura, 20 było lansowaniem alternatywnej rzeczywistości typu, Geobbelsowskie łgarstwo.
  Logiczne byłoby ograniczyć posty Maura do 20 dziennie.

  Idealny jest tutaj Woytek, który się produkuje rzadko częściej niż 1 raz dziennie, i pewnie stąd dyskusje są takie żywe i ciekawe.

  Czy trolle mają kod etyczny?

  Tonącemu trollowi inny troll zawsze rękę poda!

 12. na niedziele:

  Этот дворник доходчиво объяснил почему Путин губит страну (полная версия)
  Ten dozorca w przystepny sposob wyjasnil, dlaczego Putin niszczy kraj (pelna wersja)
  https://www.youtube.com/watch?v=KuGHAH13iMs (j.rosyjski)
  —————-
  ite missa est!

 13. Obajtek dostał milionową zniżkę na apartament, a Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26879392,sledztwo-wyborczej-obajtek-dostal-milionowa-znizke-na-apartament.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  .cesarzowa14.03.2021, 10:06
  Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby go zamknęli?

 14. Pogrzeb Jana Lityńskiego wykreował wysoko urodzonych… z buławą ze styropianu… Tak sobie myślę prywatnie… czy to dżentelmeni… nam się należy miejsce…

 15. Przywołam konkluzję wstępniaka pana redaktora, bo wyjaśnia coś, co na zdrowy rozum nie jest do wyjaśnienia:
  „Zapytałem moich ekspertów prawnych, co myślą o profesorze Hofmańskim? – Fantastyczny – brzmiała odpowiedź. To chyba tłumaczy brak oficjalnych gratulacji. Cieszą nas sukcesy Polski i Polaków na świecie, pod warunkiem że są to „nasi” Polacy albo nasi faworyci, jak Donald Trump.”
  Infantylizm i skrajna głupota? Gdyż takie coś, jak poczucie śmieszności, obciachu jest obce szczególnemu gatunkowi Polaków – PIS-oidów?
  A jednak dziwię się nadal, bo przecież nie brakuje w PIS ludzi NIE zaślepionych kaczyzmem i jego wymogami wobec wyznawców, ludzi zdolnych do racjonalnego myślenia. No więc CO sprawia i DLACZEGO że nawet najbardziej optymistyczne sondaże poparcia dla opozycji i tak dają duża przewagę PIS (bo niekoniecznie Zjednoczonej Prawicy)?

 16. Symetryczny
  A to żeś odkrył Amerykę! Ostatnie 30 lat rządów postkomunistycznych dowodzi, jak skutecznie władza deprawuje, jak z biegiem lat puszczają hamulce przyzwoitości. Pierwsze rządy jeszcze „solidaruchów” dogadanych z lewicą i ludowcami to – rzec można – wzorce uczciwości i obywatelskości, gdy się patrzy z dzisiejszej perspektywy. Rządy PO stopniowo ulegały korozji, choć jeszcze ludzie tracili stanowiska np. ministerialne, gdy wychodziły na jaw jakieś niecne sprawki, a kolesiostwo, choć już dawało o sobie znać (to zresztą „przywilej” każdej władzy, nawet tej w PRL, dla ciebie nieposzlakowanej) było ujawniane i piętnowane.
  Dzisiaj – hulaj dusza, piekła nie ma! Poziom demoralizacji władzy (podobnie jak polskiego krk) osiągnął górne stany górne. Niewiele już brakuje do oligarchizacji władzy wzorem Węgier Orbana, o ile już nie nastąpiła.
  Pandemia bezlitośnie obnaża beznadziejność rządów wciąż jeszcze zjednoczonej prawicy i bezsilną miałkość opozycji, która choć się stara, wiele nie może.

 17. https://www.youtube.com/watch?v=RgP3Csn6bM8
  ORKIESTRA COVID KTÓRA GRA NA TWOICH NERWACH

  Aldona Marasek
  28 minut temu
  R O D A C Y Polacy, młoty w dłoń, kujmy broń i… na Wiejską marsz. Trzeba wydrzeć im to, co bezprawnie
  i podstępnie nam zabrali, czyli wolność i godność. Jak widać pokojowo z nimi się nie da, a wręcz zaczynają
  coraz bardziej nas tresować. Koniec z tym. Nie ma i nie było żadnej PANDEMII, ani nawet epidemii,
  gdyż z a r a z y brak, a te zdarzające się zachorowania, to zwyczajna sezonowa grypa. Więc S T O P
  namordnikom i wyszczepianiu narodu jakimiś śmiercionkami. Zakończenia tej fake pandemii, nie chcą politycy,
  którzy otrzymali furę milionów od Banku Światowego, za przystąpienie do zmowy zagłady ludzkości.

 18. Wreszcie ktoś zaczął mówić z temperamentem i na aktualny temat.
  https://www.youtube.com/watch?v=Dv-iHCJv4yk

 19. @adam100
  14 marca o godz. 13:35
  No i co?, tak to powinno być?

 20. Vice EU Timmermans zapowiada, że jak pandemia się skończy, to rozliczy Uschi von der Leyen za jej niedociągnięcia w walce z Covid. Znając jego ambicje polityczne można mieć nadzieję, że najpierw wywali von der Leyen z szefowstwa komisji, a potem dokończy swoje dzieło i usunie wreszcie z UE Polskę i Węgry.

 21. „Europa to nie jest kontynent dla nas”.
  Słusznie.
  Europa jest dla Indoeuropejczyków.
  Dla Was są stepy Chazarii.

 22. Optymatyk
  14 marca o godz. 13:55
  No i co?, tak to powinno być?

  Skoro jesteś po tej samej stronie barykady, to wiesz.

  Chyba żeby ci wirusy coś przekręciły w międzyczasie.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 23. 13.41

  A powiedz mi Hoytek, czemu ten PiSdek gada po polsku??

  PS, @remm będzie zachwycony tematem który poddałeś do dyskusji.

  Zaiskrzyło.

  ***** faszystowską partię ***

 24. @adam100 14 marca o godz. 14:53

  PiSdek jest śliczne! A on wygląda jak wyglancowany cieć z Koziej Wólki.

 25. W dzisiejszym programie TVN24 „Kawa na ławę” usłyszeliśmy takie wypowiedzi polityków;
  Marcin Horała „Jak zagłosuje koalicjant to się dopiero okaże”
  Andrzej Zybertowicz „Opozycja jest skazana na dalsze pozostawanie w opozycji”
  Piotr Zgorzelski „Zamiast fachowców jest coraz więcej pisowców”

  PS. Podobno uległa awarii jedna z instalacji w Orlenie, a naprawa może sporo kosztować. Słyszymy, że Skarb Państwa jest posiadaczem zaledwie 1/3 udziałów w tej spółce, a przepisy w takim przypadku nie pozwalają na upublicznienie zarobków członków zarządu Spółki. Zatem prezes może zarabiać krocie i my nic do tego nie mamy. Niemniej warto byłoby wiedzieć, chociaż z grubsza, kto jest właścicielem pozostałych akcji, których wartość spada.

 26. Piotr Józef Hofmański – polski prawnik, wybrany na prezesa Międzynarodowego Trybunału Karnego, zapytany czym Trybunał będzie się zajmował, odpowiedział; sytuacją w krajach afrykańskich, azjatyckich i Palestynie. O Europie nic nie usłyszałem. Ciekawe czy będą ścigali skutecznie?

 27. Na marginesie
  14 marca o godz. 15:25
  @adam100 14 marca o godz. 14:53
  PiSdek jest śliczne! A on wygląda jak wyglancowany cieć z Koziej Wólki.

  Albo jak rechrystianizator Europy, co by tłumaczyło, że przemawia do zgromadzenia w języku Chrystusa. 🙂

  Ewolucja według Darwina; ubecja / esbecja / PiSdecja

 28. Is42,
  już taki duży chłopczyk jesteś a nie wiesz że trybunały i sądy są od osądzania a nie od ścigania? Wstyd. Ścigaj się ścigaj po pilota żeby móc obejrzeć jakieś tańce nadziewańce i nam tu komentuj a z komentarzami dot. ścigania przestępców to może sobie daj spokój.

 29. ls42
  14 marca o godz. 15:33
  W dzisiejszym programie TVN24 „Kawa na ławę”
  Marcin Horała, Andrzej Zybertowicz

  I tu jest problem. Tyle było czarnych protestów i zapowiedzi niezapraszania faszystów do niezależnych mediów.

  Czemu te **** (Horała i Zybertowicz) są zapraszani do TVN ????

 30. IS42

  Duży chłopczyk to Ty jesteś, ale za ciągle za mały na nekrofiliadę. 😉

 31. Nowy Wał

  Będąc związanym z PiS można w krótkim czasie mieć wybudowany dwór z „dotacji społecznych”, można w szybki sposób awansować z kaprala na pułkownika, można zarządzać spółkami nie mając zielonego pojęcia o zarządzaniu, gospodarce i ekonomi, można zostać attache w obcym kraju nie znając języka i nie mając właściwego wykształcenia, można zostać ministrem po ogólniaku, można być autorytetem prawa ledwo co je zdając, można…..oczywiście, że można, bo Polska PiS to czysta kpina z państwa. Kumoterstwo, patologia, dewiacja.

 32. Można wielu ludzi cały czas i wszystkich ludzi przez pewien czas
  uważać za głupców. Ale nie można wszystkich ludzi przez cały czas uważać
  za idiotów.
  (A. Lincoln, tłum. własne)

 33. Orlen – najważniejsi akcjonariusze

  Rząd Polski (Government of Poland) — 32,4%
  Nationale-Nederlanden PTE SA — 7,34%
  Aviva PTE Aviva Santander SA — 6,29%
  PTE PZU SA — 4,40%
  MetLife PTE SA — 2,25%
  The Vanguard Group, Inc. — 1,92%
  Generali PTE SA — 1,44%
  Dimensional Fund Advisors LP — 1,32%
  Allianz Polska PTE SA — 1,13%
  DWS Investments (UK) Ltd. — 0,83%

 34. Analizowanie wykresów infekcji koronowirusem bardzo utrudnia zmienność związana z dniami tygodnia.
  Nie ma żadnej trudności, by dostrzec, że najmniej zakażeń raportowana jest w poniedziałek, a największa w czwartek i piątek Różnice są ogromne i dochodzą nawet do 10 000 zakażeń. Przykład 1 marca 4756 i czwarty marca 15250.
  Z tego powodu statystycy zrobili uśrednianie 7 dniowe i to pokazują przykładowo na Bioqdata koronowirus.
  Ponieważ narastanie drugiej fali jest zbliżone do narastania pierwszej można stwierdzić, że obecnie (8 do 12 marzec) odpowiada to stanowi 26 do 30 października. W szczyt nastąpił 7 listopada czyli tydzień później.
  Wnioskować więc można, że szczyt drugiej fali przypadnie za tydzień czyli 19 marca i że będzie nieco niższy niż ten w listopadzie liczna zakażeń około 23 000.
  Czyli mimo nałożenia się paru mutacji fala prawdopodobnie będzie niższa niz. wtedy gdy dominowała jedna.
  Drugą bowiem fale powoduje bowiem głównie mutacja zwana brytyjską i południowo afrykańska.
  Na obydwie skuteczna jest szczepionka Pficera. Ten fakt jak i obecne restrykcje sanitarne maja wpływ na szybkość narastania i wysokość obecnej fali.

 35. @adam100
  14 marca o godz. 14:47
  Optymatyk
  14 marca o godz. 13:55
  No i co?, tak to powinno być?

  Skoro jesteś po tej samej stronie barykady, to wiesz.

  Chyba żeby ci wirusy coś przekręciły w międzyczasie.
  ………………………
  Co to za odpowiedź? Jednoznacznie, proszę!!!
  Mnie świrusy niczego nie przekręciły. Ja jestem normalny, taki, jak przed tym całym świustwem.

 36. Optymatyk 🙂

  ” Ja jestem normalny, taki, jak przed tym całym świustwem”

  🙂

  A kto może to potwierdzić? 🙄

  🙂

 37. @maciek.g

  Najmniej zakażeń jest w poniedziałek, bo raportowane wyniki dotyczą testów zrobionych w niedzielę.
  Szczepionka jest skuteczna, ale dwiema dawkami zaszczepiono na razie ca 1,6 mln osób czyli mniej niż 5 proc. społeczeństwa.
  Trochę powyżej 5 proc. przeszło potwierdzoną testem infekcję i wyzdrowiało. Można zatem liczyć na 10 proc. odpornych, do uzyskania „odporności stadnej” brakuje jeszcze co najmniej 13 mln zaszczepionych.

 38. @bezdomny
  14 marca o godz. 17:38
  Ty masz coś z główką?

 39. @GajowyM.
  14 marca o godz. 17:40
  Powtarzasz PIERDOŁY.

 40. Tresura narodu jak na ścieżce zdrowia,
  Raz dają marchewkę, kiedy indziej kija,
  Dla poprawy kondycji odebranie tlenu –
  Tak się naród bezmyślny powoli zabija !

 41. Gajowy.M

  „Najmniej zakażeń jest w poniedziałek, bo raportowane wyniki dotyczą testów zrobionych w niedzielę.”

  Podobnie jest ze zgonami. Zmarli w soboty i niedziele są po częsci nieujeci w raportach, bo nie ma kto wypisywać aktów zgonu. To nadrabiane jest w raportach od wtorku.

 42. legat
  14 marca o godz. 15:59

  Szanowny Legacie!

  W strukturze MTK jest Urząd Prokuratora, a tu zakres działania:
  Międzynarodowy Trybunał Karny, ang. International Criminal Court, stały sąd międzynarodowy mający kompetencję w zakresie ścigania i karania sprawców przestępstw o charakterze międzynarodowym na podstawie prawa międzynarodowego. 17 VII 1998 na konferencji w Rzymie 120 państw przyjęło statut Międzynarodowego Trybunału Karnego, …

  MTK, o ile coś ostatnio się nie zmieniło, nie podlegają: Rosja, Chiny, USA i Izrael. Nie musisz mieć obaw

 43. Optymatyk
  14 marca o godz. 13:55
  No i co?, tak to powinno być?
  Skoro jesteś po tej samej stronie barykady, to wiesz.
  Chyba żeby ci wirusy coś przekręciły w międzyczasie.………………………
  Co to za odpowiedź? Jednoznacznie, proszę!!!
  Mnie świrusy niczego nie przekręciły. Ja jestem normalny, taki, jak przed tym całym świustwem.

  Hihihi

  Jak już to wielokrotnie powtarzałem, dostosowuje moje odpowiedzi do inteligencji rozmówcy.
  Czasami ja też się mylę. 😉

  Private note „To be adjusted „

 44. Optymatyk 🙄

  Bądź szczery i otwarty,

  bo dotychczas postujesz tutaj jednie wypociny innych 😛

  I klepnij, co i jak, i w jaki sposób ostatnie 12 miesięcy wpłynęły, albo zmieniły twój styl życia?

  Bo ja na przykład robię cały czas to, na co mam ochotę, bez jakiś tam politycznych nakazów, zakazów czy wytycznych.

  Jedynym minusem obecnego życia jest to, że M nie może przylecieć do mnie, bo ja jestem cały czas z nią i przy niej 🙂

  No i to, że nasze bilety lotnicze cały czas dostają nowe kody, i biletów realizacje przenoszoną na następne pół roku.
  I to, że te łobuzy nie chcą mi oddać mojej kasy za bilety 😛

 45. @ls42
  14 marca o godz. 18:02
  „MTK, o ile coś ostatnio się nie zmieniło, nie podlegają: Rosja, Chiny, USA i Izrael. ”
  ………………………..
  W taki układzie, o kant dupy potłuc taki trybunał. Siła stanowi prawo. Nie ma to tamto, nic nie zmieniło się od tysiącleci.

 46. @bezdomny
  14 marca o godz. 18:12
  Jedynym minusem obecnego życia jest to, że M nie może przylecieć do mnie, bo ja jestem cały czas z nią i przy niej
  No i to, że nasze bilety lotnicze cały czas dostają nowe kody, i biletów realizacje przenoszoną na następne pół roku.
  I to, że te łobuzy nie chcą mi oddać mojej kasy za bilety
  …………………………….
  Jeśli tobie to wystarczy tzn., że jesteś zadowolony. Nic mi do tego.

 47. Opozycja pogrymasi i zagłosuje za ratyfikacją ( ze strachu ) i tym samym założy sobie stryczek na szyję. Pieniądze popłyną do rządzących szeroką rzeką , a wtedy przez wiele lat nie będzie ona miała nie tylko szansy na wygraną w następnych ( wielu ) wyborach, ale nawet osiągnięcia dotychczasowego poparcia.

 48. 0ptymatyk ? 🙄

  Nie pal głupa.

  I klepnij, co i jak, i w jaki sposób ostatnie 12 miesięcy wpłynęły, albo zmieniły twój styl życia?

  I dlaczego nie jesteś zadowolony 🙄

 49. Byniek
  Ty sie nie oglonday za własna doopa.
  Patrz na interez krayu, a nie na swuy zwindnieny 😛

 50. Is42,
  jak sam
  podałeś, „jest Urząd Prokuratora” czyli on ściga a nie sędzia i sędziowie.
  Ale rozumiem, Ziobro nadzoruje i sądy i jest najwyższym prokuratorem więc dla niektórych prokurator i sędzia to prawie to samo. Zresztą siepacz Ziobry, ps. „Godzilla” usilnie stara się w rolę sędziego wchodzić i wyroki sądów ma gdzieś. To tak na marginesie. Ale jestem dla Ciebie pełen uznania za grzebactwo w internecie. Poza tym, to skoro już się dogrzebałeś, że Izrael „nie podlega” to pitolenie o zbrodniach w Palestynie i wobec Palestyńczyków oraz odnoszenie się do tego zagadnienia przez MTK można sobie włożyć w buty. To też tak na marginesie.
  Polskie sądy też nie mają żadnych prerogatyw odnośnie przestępstw popełnianych przez stacjonujących u nas żołnierzy amerykańskich. Taka jest umowa którą pewnie na klęczkach z Amerykanami podpisał jakiś PiS-oficjel.

 51. @bezdomny
  14 marca o godz. 18:24
  0ptymatyk ?
  I dlaczego nie jesteś zadowolony
  …………………….
  Toż to wszystkie moje wpisy o tym niezadowoleniu świdczą. Nie będę się powtarzć .

 52. 0ptymatyk

  Czegoś takiego nie jest tutaj nikt w stanie potwierdzić–>
  „Toż to wszystkie moje wpisy o tym niezadowoleniu świadczą”

  pomimo, że występują tutaj przeróżne opcje 🙂

 53. @bezdomny
  14 marca o godz. 18:45
  Dla mnie jest tylko jedno opcja, nie ma żadnej pandemii i wszystkiego, co z nią, na tej fałszywej podstawie potem, wytworzono.

 54. GajowyM.
  14 marca o godz. 17:40
  Jak na razie to to szczepienie idzie nieźle. Pierwsza dawka daje tyle co kiedyś szczepionka przeciw grypie.
  Od pojawienia się koronawirusa w Polsce łączna liczba wykonanych szczepień na Covid-19 wynosi 4517537. 14 marca wykonano w naszym kraju dokładnie 30264 szczepień.
  Oznacza to, ze odsetek Polaków zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki na koronawirusa wynosi 11,78 proc.

 55. GajowyM.
  14 marca o godz. 17:40
  Ja już otrzymałem dwa szczepienia i już od poniedziałku teoretycznie mam 95% odporności

 56. Pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć, że ratyfikacji przez parlamenty krajowe podlega decyzja o wprowadzeniu przez UE nowych zasobów własnych, z których Unia Europejska pokryje dług zaciągnięty przy uruchomieniu Funduszu Odbudowy. Jest to więc kwestia uwspólnotowienia długu czyli pogłębienia integracji unijnej.

  Krótko mówiąc – ratyfikacja pozwoli na to, że Unia (Bruksela) będzie miała swoje środki i nie będzie zależna od składek, które płacą państwa członkowskie.

 57. @maciek.g
  14 marca o godz. 19:01
  GajowyM.
  14 marca o godz. 17:40
  Ja już otrzymałem dwa szczepienia i już od poniedziałku teoretycznie mam 95% odporności
  ……………………………………
  To ci się tylko zdaje, tak ci wmówiono przez TV i ty to łyknąłeś jak kaczka kluskę. Teraz poczekamy na efekty, tylko czy ty będziesz chciał, albo w stanie będziesz, opisać swoje dolegliwości, bądź … no, to już po ptokach będzie.
  Ale jest tak, jak w tym filmiku. od 8,09 min.
  https://www.youtube.com/watch?v=f1ulqrjkHFE
  Trzeba to zobaczyć! Niedzielski i spółka totalnie ośmieszeni w TVP w programie Warto Rozmawiać

 58. @maciek.g
  14 marca o godz. 19:01

  No to gratuluję! Trzymaj się dalej krzepko i nie słuchaj tego Wernyhory dla ubogich duchem czyli trzęsidupy i panikarza Optymatyka 😎

 59. Bar Norte
  14 marca o godz. 19:02

  „Krótko mówiąc – ratyfikacja pozwoli na to, że Unia (Bruksela) będzie miała swoje środki i nie będzie zależna od składek, które płacą państwa członkowskie.”

  Warto również przypomnieć że uruchomienie tych środków wymaga jednomyślnej ratyfikacji zgodnej z prawem każdego państwa.
  Dopóki wszystkie państwa nie ratyfikują funduszu, żadne środki finansowe do żadnego kraju nie popłyną.

 60. @maciek.g

  Tutaj możesz sobie porównywać postęp w szczepieniu we wszystkich krajach świata. Kraje możesz wybierać z listy na dole lub kliknięciem na mapę. Przy okazji można sobie trochę odświeżyć znajomość geografii politycznej 🙂
  Tabelki pokazują liczbę zaordynowanych szczepień oraz liczbę w pełni zaszczepionych, a także szacunkowy termin zaszczepienia co najmniej 60 proc. ludności danego kraju.
  Komputer wylicza to na podstawie tempa szczepienia i daty mogą się zmieniać w zależności od dostaw szczepionek i upływającego czasu.
  Na razie zaszczepiono 1 proc. ludności świata.
  https://www.smh.com.au/national/covid-19-global-vaccine-tracker-and-data-centre-20210128-p56xht.html

 61. Wyraźnie się wkuurzył

  Koronawirus w Polsce. Dr Grzesiowski ostro o rządzących: Jakby nikomu nie zależało, żeby powstrzymywać pandemię. Jedyna ich rada to pilnować się!?
  Rząd nie słucha ekspertów, powtarza błędy, nie ma planu? – Nie istnieje ośrodek, który zarządza walką z COVID-19. Nie ma nikogo, kto mógłby być jego szefem. Bolesne odczucie, nie ma osoby, która by się poświęciła temu, żeby walczyć z pandemią koronawirusa. Jesteśmy skazani na bierność i widzimy, co się za tym kryje. System się załamał, a władza apeluje: zostań w domu! – mówi dr Paweł Grzesiowski.

 62. Piotr 2 – – >14 marca~ 20:15

  Można w wiele rzeczy wątpić,

  ale w to
  – – > „Dopóki wszystkie państwa nie ratyfikują funduszu, żadne środki finansowe do żadnego kraju nie popłyną”

  🙄

  Nie ma żadnych podstaw 🙂

 63. GajowyM.
  14 marca o godz. 20:22
  Świetny link .
  A co do Optymatyk to jak pisałem jest z nim dokładnie tak samo jak z wierzącym fanatykiem.

 64. bezdomny
  14 marca o godz. 20:26

  Tak to przynajmniej jest w tym momencie ustalone…ale oczywiste jest że gdyby któreś z państw członkowskich nie dokonało ratyfikacji, to UE będzie musiała coś z tym zrobić bo trudno sobie wyobrazić że pozostali zaakceptują i nie skorzystają z funduszu.
  Na pewno zrobiłby się problem.

 65. Publiczne egzekucje w Pjongjangu za handel nagraniami wideo z Korei Południowej

  W lecie małżeństwo handlarzy nieopatrznie zwróciło na siebie uwagę – dobudowali do swojego domu kolejne piętro i kupili sąsiednią posesję, gdzie zbudowali fabryczkę papierosów zatrudniającą od 30 do 40 osób.

  Sąsiedzi nabrali podejrzeń. Wiedzieli, że ci ludzie – tak jak wielu innych w okolicy – prowadzą nielegalną działalność, ale nie była ona aż tak opłacalna, żeby za zyski nabywać nieruchomości.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26879925,publiczne-egzekucje-w-pjongjangu-za-handel-nagraniami-wideo.html#S.-K.C-B.5-L.1.maly

  hanyszzamojskiego14.03.2021, 12:20
  A my krok po kroczku po cichutku idziemy w tym kierunku.

 66. @Jerz77
  14 marca o godz. 7:33
  „Tu nie ma dobrego wyjścia. (…) A opozycja kolejny raz chciała nas wyprowadzić z Europy, chciała na zagłodzić finansowo”

  Opozycja powinna dążyć do tego, aby zmusić Unię do przekazywania pieniędzy bezpośrednio samorządom, z pominięciem szczebla centralnego. I nagłaśniać, jak się da, że tylko w ten sposób dotacje posłużą Polsce i Polakom, a nie bandytom z PiS.

  Podczas ubiegłorocznych dyskusji w Brukseli były takie propozycje, ale Orban z Morawieckim prawdopodobnie postraszyli, że w takim przypadku opuszczą Unię, i opcja wypadła z agendy.

 67. @Bar Norte
  14 marca o godz. 0:51
  „Ps. 25 marca PE skieruje do TSUE wniosek o tryb przyśpieszony rozpatrzenia skarg RP i Węgier dotyczących mechanizmu pieniądze za praworządność. W tym przypadku rozstrzygnięcia mozna będzie oczekiwać już w wakacje”.

  Jeśli chodzi o sankcje Unii Europejskiej wobec Polski i Węgier za nieprzestrzeganie praworządności, to w pierwszą rocznicę rozpoczęcia rozpatrywania procedury wszczęcia postępowania w celu zainicjowania działań na rzecz rozpoczęcia rozpatrywania… itd. twierdziłem, że opieszałość UE wynika wyłącznie z jej niewydolności biurokratyczno-proceduralnej.

  Wkrótce jednak minie szósta rocznica tamtego „rozpoczęcia rozpatrywania”, a po tym, gdy pod koniec ubiegłego roku w Brukseli wydawało się, że na skutek twardego stanowiska takich państw jak Holandia wreszcie dojdzie do konkretnych ustaleń, ale nie doszło, nie mam już złudzeń.

 68. Piotr II

  „Dopóki wszystkie państwa nie ratyfikują funduszu, żadne środki finansowe do żadnego kraju nie popłyną.”

  Dokładnie, odrzucenie ratyfikacji Europejskiego Funduszu Odbudowy oznacza sparaliżowanie w całej UE tego projektu.

  Niestety na skutek ignorancji polityków i mediów opini publicznej wmówiono, że ratyfikacja unijnego Funduszu Odbudowy jest tożsama z przyjęciem Krajowego Programu Odbudowy – w dyskusjach nagminnie stosowano te terminy zamiennie. Stąd te rozważania o górach pieniędzy, które są na wyborczej szali. Zresztą zgodnie z propagandą pisowską, która tak to przedstawiała.
  Tymczasem Krajowego Programu Odbudowy jeszcze nie ma i trudno powiedzieć kiedy wejdzie w życie. Nie mowiąc już o tym, że ostatecznej weryfikacji jego założeń dokona KE biorąc pod uwagę cele polityki unijnej a nie kwestie wyborcze w RP.

 69. remm

  Zgadzam się, że UE jest powolna ale to wynika z określonego charakteru integracji.
  Tym niemniej przypomnę, że prawo wiązące przestrzeganie praworządnosci z wypłatami środków unijnych obowiazuje dopiero od tego roku.
  Nie mam też wątpliwości, że rząd Morawieckiego poważnie je traktuje. Świadczy o tym przwlekanie złożenia skargi* do TSUE na to prawo do końca mozliwego terminu czyli do połowy marca jak również liczenie na to, że TSUE sprawą zajmować się będzie co najmniej przez dwa lata czyli do wyborów w RP. Wniosek PE o nadanie trybu przyśpieszonego w przypadku tej sprawy związany jest własnie z tymi kalkulacjami. Ma uniemozliwić przewidywaną przez Morawieckiego przewlekłość.

  * Przypomnę, że złożenie skargi do TSUE zaproponowano Morawieckiemu w trakcie zmiękczania go na pamietnym szczycie UE.

 70. Bar Norte
  14 marca o godz. 21:12

  „Nie mowiąc już o tym, że ostatecznej weryfikacji jego założeń dokona KE biorąc pod uwagę cele polityki unijnej a nie kwestie wyborcze w RP.”

  Tak naprawdę to jest jasne że PiS aż łapki świerzbią żeby dorwać się do tych pieniędzy…pan Ziobro i jego „veto” to tylko taki „bezpiecznik”, gdyby na przykład KE obłożyła twardymi, szczegółowymi wymogami co do celów na które można przeznaczyć kasę.
  No bo jak obłoży to będzie można krzyczeć…popatrzcie ludzie…my chcieliśmy wam dać…oni nie pozwalają…Ziobro miał rację…ograniczają nam suwerenność ! …będziemy walczyć…ale musicie znów na nas zagłosować !

 71. Piotr II

  „gdyby na przykład KE obłożyła twardymi, szczegółowymi wymogami co do celów na które można przeznaczyć kasę.”

  Cele unijnego Programu Odbudowy dla Europy są znane. Z tym, że one są wyrażone w charakterystycznym dla podobnych dokumentów wysokim poziomie abstrakcyjności. Niestety jeszcze nie miałem okazji poznać ich rozwinięcia i uszczegółowienia. Zresztą byłoby to jak na razie niepotrzebnym zajeciem bo nie ma ich do czego porównać. Mam na myśli konkrety z Krajowego Planu Odbudowy, którego jeszcze nie ma.

  Ale te cele moim zdaniem nie odzwierciedlają oczekiwań elektoratu PiS a co za tym idzie dotychczasowej polityki tej partii – głównie transakcyjnej czyli opierającej się na transferach socjalnych.

  To co zawiera Plan Odbudowy Europy jest bliższe potrzebom i oczekiwaniom elektoratu opozycji. Z tego powodu sceptycznie podchodzę do mozliwości wykorzystania politycznego przez PiS do swych wyborczych celów owej pomocy unijnej.

 72. Bar Norte
  14 marca o godz. 22:14

  Dobrze jest wybudować drogę, jeszcze lepiej autostradę, obwodnicę miasta, wyremontować tory kolejowe, dworce, założyć termoizolację, wybudować wodociąg, wziąć dopłatę do zalesionej ziemi i niekoniecznie uprawianej ziemi, wybudować oczyszczalnię ścieków, wyremontować ulice i chodniki w miastach, odrestaurować zabytki itp. itp. itp.

  I dzięki komu ? Dzięki PiS-owi oczywiście !

  I ponarzekać na parszywą UE co to nas chce zniszczyć a przedtem wykorzystać.

  Piszesz:
  „Z tego powodu sceptycznie podchodzę do mozliwości wykorzystania politycznego przez PiS do swych wyborczych celów owej pomocy unijnej.”

  A ja mam obawy…czy KE a w szczególności opozycja potrafi przeciwdziałać pisowskiemu, politycznemu wykorzystaniu korzyści z przyznanych funduszy dla swych partyjnych korzyści.
  Przecież to się dzieje już… że tak powiem na bieżąco.

 73. Piotr II

  Piszesz o tzw propagandzie sukcesu.

  Z tym, że nie jestem zdania iż oparcie polityki na propagandzie sukcesu musi dawać z automatu polityczny sukces.

  I nie dotyczy to tylko doświadczeń historycznych sprzed kilkudziesięciu lat ale kwestii najnowszych jak np kampanii wyborczej z 2015. Jak sobie przypominasz rządzaca PO prowadziła tę kampanię pod znakiem propagandy sukcesu i to własnie w odniesieniu do wykorzystania środków UE. To był leitmotiv tej kampanii – zresztą wtedy przez opozycyjny wówczas PiS wyśmiewany.
  Mam wrażenie, że aktualnie celebracje sukcesu przez PiS zaczynają wzbudzać podobnie szydercze nastroje.

  Jak widać na tym się można przejechać.

 74. https://www.prawo.pl/zdrowie/zaswiadczenie-o-zwolnieniu-z-noszenia-maseczki-czy-lekarz-ma,503638.html
  Wiesław Nerć
  Głupota goni głupote(delikatnie to nazwałem) Już w zeszłym roku lek. wystawił mi zaświadczenie o tym że jestem zwolniony z noszenia maseczki. Mam taki charakter że niechce sie odrużniać od innych i nosiłem i nosze nadal maseczke. Kupiłem 300 jednorazowych chirurgicznych,szmaciaki około 10 dwie z pochłaniaczami po 150zł. rękawiczek 300-par i co i gówno to dało złapałem covida19 mimo ochron i wydania kasy i po co to jak to nie jest skuteczne.Trzy tygodnie mnie nie było ledwo wyszłem z tego, ale już po wszystkim i wracam do siebie.Z maseczką czy bez i tak możesz sie zarazić.a zwolniony byłem ponieważ mam jedno płuco i lecze się onkologicznie. Proponuje tym mondrusiom co tak chcą na przymus wszystkim założych te kagańce to załusz maske gumową z pochłaniaczem i zobaczymy ile wytrzymasz, a ja chodze bo wy przygłupki chcecie.

  Pawel Kowalik
  Od 9.10. naszym zwolnieniem z obowiązku noszenia maseczki jest art. 191 par. 1 kodeksu karnego „. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” Par. 27 rozporządzenia jest sprzeczny z art. 46b pkt 4 ustawy o zwalczaniu epidemii z 2008 r. zgodnie z którym nakaz noszenia maseczek można wprowadzić tylko wobec osób chorych i podejrzanych o zachorowanie a nie wszystkich. W związku z tym gdyby policjant nam chciał wystawić mandat należy go o tym pouczyć, że podstawa prawna na jaką się powołuje (par. 27 rozporządzenia) nie jest żadną podstawą prawną. W razie gdyby to nie poskutkowało należy zażądać podania imienia i nazwiska oraz danych komendy policjanta (najlepiej jeszcze przed wylegitymowaniem się) i złożyć do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policjanta polegającym na złamaniu wyżej podanego art. 191 par. 1. Przyjęta została ustawa dotycząca między innymi maseczek, ale ma wejść w życie dopiero w grudniu, więc do tego czasu wyżej opisany scenariusz jest ok. Potem prawdopodobnie dalej nakaz będzie bezprawny, bo będzie się opierać na założeniu że wszyscy są podejrzani o zachorowanie, a to jest niezgodne z podstawową zasadą prawa że nie ma czegoś takiego jak domniemanie winy, ale musi być udowodniona wina. Zatem muszą udowodnić, że jest chory albo miałem kontakt z osobą chorą, żeby mi nakazać nosić szmatę. Niektórzy prawnicy (m.in. Anna Kubala) już teraz mówią, że ustawa nakazująca noszenie masek również jest bezprawna i że tylko po wprowadzeniu stanu wyjątkowego można taki obowiązek skutecznie wprowadzić.

 75. Koronawirus chorobą brudnych rąk… warto skojarzyć nazwiska polityków dotkniętych tą intymną przypadłością… grzebania w majtkach… Tak sobie myślę prywatnie… lód w majtkach, to placebo… i taki potem całuje rączki…

 76. Dr n. med. Zbigniew Martyka
  29 stycznia ·
  Propaganda rządowa z każdym dniem coraz bardziej się kompromituje w przekazywanych informacjach nt. COVID-19. Już wiosną zeszłego roku mówiłem Państwu o działaniach w walce z chorobą zupełnie nieadekwatnych do zagrożenia, o blokadzie służby zdrowia, która będzie kosztowała życie wielokrotnie większej liczby Polaków, niż sam COVID-19. Z wielką przykrością dostrzegam, że wszystko to się spełniło. W ciągu 53 tygodni 2020 r. zmarło o ponad 76 tys. osób więcej niż w 2019. To najgorszy rok od kilkudziesięciu lat. Umarły najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19) wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba.

  Wg danych Ministerstwa Zdrowia w 2020 roku na COVID-19 zachorowało 1267052 osoby. Z powodu samego COVID-19 zmarło w 2020 roku 5349 osób. Przypadki zgonu z powodu samego COVID-19 stanowią, wg danych rządowych, nieco ponad 4 promile zachorowań, oraz 0,014 procent (0,14 promila) populacji kraju. Z powodu tak „groźnej” choroby władze doprowadziły do niepotrzebnych zgonów kilkudziesięciu tysięcy osób, które nie doczekały się pomocy, planowanych operacji, czy zwykłych konsultacji.

  Wprowadzane i cofane są całkowicie bezsensowne obostrzenia. Bo naprawdę nie trzeba mieć tytułu naukowego, żeby pojąć, iż dużo łatwiej zarazić się wirusem w niewielkim sklepie przemysłowym, gdzie może się znajdować 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, niż na stoku narciarskim. Wiosną był pomysł zamknięcia lasów, który nawet szkoda komentować. Cieszyć może jedynie fakt, że nie mamy do czynienia z rzeczywiście groźną chorobą zakaźną, jak choćby te znane nam ze źródeł historycznych, gdyż byłoby nas dzisiaj kilkadziesiąt procent mniej.

  Analizując te liczby, po roku trwania „pandemii”, widać jak na dłoni, że władze się całkowicie myliły, a swoimi działaniami przyniosły dużo więcej szkody, niż pożytku.

  Czy wobec tego przyszła jakaś refleksja, chęć wyrażenia przeprosin? Absolutnie nie. Może Państwu będzie ciężko w to uwierzyć, ale zamiast tego do pracy została zaprzęgnięta Naczelna Izba Lekarska z zadaniem uciszenia nieprawomyślnych lekarzy. Zgodnie zresztą z zapowiedzią prezesa NIL (Andrzeja Matyja) o zamiarze „przesłuchiwania” niepokornych lekarzy, którą to złożył na posiedzeniu Senackiej Komisji Zdrowia.

  Takie działania się właśnie zaczęły. Naczelna Izba Lekarska wszczęła postępowanie w sprawie osób popierających m.in. „List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz i mediów”. Postępowanie oczywiście nie ma żadnych podstaw prawnych, do czego już chyba wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić od wielu miesięcy. Ma na celu zastraszenie tych lekarzy, którzy mają odwagę powiedzieć prawdę i wyciągnąć na wierzch te wszystkie tragiczne fakty, do których doprowadziło działanie rządu.

  Nie, proszę Państwa. Ta próba zastraszenia się nie uda.
  https://www.facebook.com/martyka.zbigniew/posts/239990357842308

 77. https://www.facebook.com/telewizjaleszno/videos/vb.191580997546651/3697199570366254/?type=2&theater
  Czy to Niepożądany Odczyn Poszczepienny? Rozmowa z Agatą Klimkiewicz nauczycielką z Gdańska

 78. Niby katolicy, a tacy skłóceni… Tak sobie myślę prywatnie… co daje nad Wisłą obnoszenie się z religijnością… chyba dla ludzi… bo co powiedzą… a nawet podpalą… taka stadna hipokryzja…

 79. Ponoć NATO… to drogi klub dla gentelmanów… Tak sobie myślę prywatnie… z jaką zawartością genów przyzwoitości…

 80. Myślify cfanych jafzczurek
  nie roz**** blogu EP, a
  wypierdek mamuta usilnie próbuje (PiSdecka taktyka)

  ***** faszystów ***

 81. No to się zaczęło to, czego wszyscy wcześniej się obawiali

  Prokuratura na usługach Ziobry i Święczkowskiego chce ścigać internautów z art. 212 kk.

  Prokuratura wszczęła z urzędu śledztwo o znieważenie Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego na forum „Wyborczej”. Większość takich postępowań toczy się z oskarżenia prywatnego, jednak tutaj szefów broni ich własny urząd

  Szybkie i sprawne śledztwo
  Przez miesiąc prokurator zdążył przeprowadzić czynności przygotowawcze (czyli sprawdzić, czy jego zdaniem doszło do przestępstwa), wydać postanowienie o wszczęciu śledztwa i już 3 marca 2021 r. wysłać pismo z nakazem ujawnienia danych forumowiczów!

  4 artykuły, 12 komentarzy
  Sprawdziliśmy, które wpisy prokuratura uznała za „znieważające i pomawiające” jej szefów. W śledztwie chodzi o komentarze do 4 artykułów.

  Pierwszy: „Niezależni prokuratorzy zsyłani kilkaset kilometrów od domów za krytykę Ziobry” [„Wyborcza”, 18 stycznia 2021 r.],
  drugi: „W rządzie wojna o szczepienia. Dworczyk wyciął prokuratorów, Ziobro się postawił” [19 stycznia 2021 r.],
  trzeci: „Minister Zbigniew Ziobro musi przeprosić sędzię Beatę Morawiec” [20 stycznia],
  czwarty: „Giertych ściga Święczkowskiego. Chce roku więzienia dla prokuratora krajowego” [19 stycznia].
  Teksty dotyczą różnych aspektów nadużywania władzy przez Ziobrę i Święczkowskiego, w tym powszechnie krytykowanej zsyłki niepokornych prokuratorów. „Znieważający charakter” ma mieć 12 komentarzy internautów występujących pod pseudonimami. Prok. Pilch wymienia te pseudonimy oraz datę i godzinę publikacji. Ale nie podaje treści. Sprawdziliśmy, o co chodzi.

  Trzy komentarze są niedostępne, musiały być więc usunięte przez moderatora. Pozostałych dziewięciu forumowiczów używa wobec Ziobry i Święczkowskiego określeń typu „łajdacy”, „bandyci”, „bydło” czy „skur…ny” (z wykropkowanym wulgaryzmem).

  Przykłady: „Trzeba wierzyć, że za to łajdactwo bydło ludzkie kiedyś zapłaci. Za komuny tak samo traktowano osadzonych i poborowych. Ci z Rzeszowszczyzny służyli albo odsiadywali wyrok w okolicach Szczecina. Żeby tylko zmniejszyć szanse na ucieczkę albo odwiedziny bliskich” (użytkownik rl),

  „Sku…ały miękiszon! Mam nadzieję, że mimo niesprzyjających okoliczności uda się Was w końcu posadzić tam, gdzie Wasze miejsce.” (użytkownik mo),

  „w pisowskim szambie ciagle wrze , juz zaraz cale pisowskie gowno sie wyleje i bedzie smrod na cala Europe” (użytkownik mrtke).

  Ale są też wpisy pozbawione wulgaryzmów i po prostu ostro oceniające obu polityków:

  „Synku, córeczko, tak wygląda psychopata.”(użytkownik mrtke),

  „ZZ jeździ opancerzoną furgonetką już drugi raz widziano go jak wysiada z tej rządowej limuzyny, a przyjdzie jeszcze pora, że będzie musiał przeprosić wszystkich obywateli RP za swoje bandyckie wyczyny” (użytkownik samica),

  „Prezydent Majchrowski już prawie 20 lat temu mówił, że Ziobro jest niezwykle niebezpiecznym człowiekiem. Miał rację.”(użytkownik pawel),

  „Ziobro jest totalnie obłąkanym szaleńcem. Niezwykle mściwym i pełnym zakłamania oraz cynizmu człowiekiem.” (użytkownik pawel),

  „zbyniu powinien się zacząć oswajać z wizytami w sądach, jak poleci ze stołka, to się obudzi w pierdlu”, „Ziobro, Święczkowski et consortes to łajdacy zafascynowani stalinowsko-hitlerowskim modelem prokuratury i sądownictwa.” (użytkownik buffalo).

  Z naszej analizy tych wpisów wynika, że najbardziej agresywne musiał usunąć moderator, zatem wyłapując je, prokuratura działała wyjątkowo szybko. Pozostałe nie odbiegają tonem od poziomu debaty w polskim internecie, a część to po prostu bardzo ostre, ale uprawnione oceny.

  ***

  Wklejam fragmenty artykułu z Wyborczej, bo jest to ostrzeżenie dla internautów innych gazet, a więc i Polityki! Myślę, że trzeba uważać na słowa i sformułowania jakich się używa, skoro zaczynają działać prokuratorzy.

 82. CBA, skarbówka i prokuratura u Obajtka? Nie w Polsce „dobrej zmiany”
  Nie mam złudzeń, że CBA, skarbówka i prokuratura naprawdę zajmą się rozliczeniem Obajtka. To człowiek, w którego PiS i sam Kaczyński inwestują od 10 lat, gdy był jeszcze wójtem Pcimia.
  To PiS tak zmienił przepisy w 2016 r., by prokuratura Zbigniewa Ziobry mogła wycofać z sądu i umorzyć w 2017 r. akt oskarżenia przeciwko ówczesnemu szefowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodziło o okradanie firmy wuja, w której Obajtek pracował w latach 1995-2006. I o łapówkę od gangstera Macieja C., ps. Prezes, gdy Obajtek był wójtem.
  Daniel „wszystko może” Obajtek nie zapomina też o dawnych przyjaciołach, a najlepszym tego przykładem jest kariera Zofii Paryły. Jako wójt Pcimia zatrudnił ją na stanowisku księgowej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W 2017 r. tę posadę zamieniła na fotel członka zarządu Energa CWU, spółki córki Energi, której szefował wtedy Obajtek. Potem zaś została wiceprezesem Lotosu, a dziś już jest prezesem paliwowej firmy. Tej samej, którą Orlen chce wchłonąć. Aha – tę pierwszą posadę w państwowej spółce Paryła dostała kilka miesięcy po tym, jak jej córka odsprzedała Obajtkowi działkę graniczącą z jego okazałą posiadłością w Łężkowicach w Małopolsce.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26879918,cba-skarbowka-i-prokuratura-u-obajtka.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.maly

  bra-tanki15.03.2021, 06:16
  Teraz czekajmy na wystąpienie dyktatorka, który ogłosi, że się pochylił, polizał, poczuł i sprawa jest rozmiękła, bo była dawno, czyli już z rok temu, nie ma sprawy, nigdy nie było, a żona klamcy morawieckiego nic nie ma, to co ma oświadczać, a ciarka zajęty panią Kasią, bo kibole go obrazili, to się wyżyje, a cebea szuka torebek na kasę, bo godzylla też by chciał.
  A poza tym, to był wybuch i polegli o świcie…coś ku…zja wtmyśli.
  Mafijne państwo pislamu na licencji putina

 83. basia.n
  15 marca o godz. 9:22
  Myślę, że trzeba uważać na słowa i sformułowania jakich się używa, skoro zaczynają działać prokuratorzy.

  Dzięki za ostrzeżenie. Mam pełno w portkach (efekt działań p…), ale w PiSowskich wiezieniach mają na pewno room service i mi wypiorą.

  Będę wysyłał raporty przez adwokatów.

  ***** ***

 84. Banderowcy wstają z kolan za pieniądze od jankesów… Tak sobie myślę prywatnie… Kaczyński ma wspólną fotografię z majdanu… taka trampolina do kariery…

 85. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  PiSbecy są u władzy dzięki Putinowi, a ten ma interes, żeby z Polski zrobić swojego wasala (tak jak to kiedyś już było)

 86. Tryzubie napisz coś o diecie banderowców… bo pisanie o Putinie i kopulacji kaczora, to monotonia w diecie… Tak sobie myślę prywatnie… o skłonnościach ludożerczych kolaborantów katolickiej III Rzeszy… żadnego polotu nad sałem…

 87. Nysa podobnie jak Zamość zrywa kontakty z banderowcami z Tarnopola… Tak sobie myślę prywatnie… banderowcy stają się faszystowskim narzędziem w rękach jankesów… czarne podniebienie zobowiązuje… Kaczyński to czuje… Katolik Biden będzie patronem banderyzacji w ramach uber alles…

 88. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  Co Putin potrafi, to wszyscy widzą na Ukrainie i Białorusi.

  Od Polski Putinowi, WARA.

  https://www.youtube.com/watch?v=qEHv26MEWjI

 89. Andrzej Zukowski,

  W SWOJEJ NIESKOŃCZONEJ BEZCZELNOŚCI, PO PIĘCIU LATACH BURDELU, PIS OBIECUJE ‘NOWY ŁAD’, LICZĄC NA BEZDENNĄ GŁUPOTĘ POLAKÓW.

 90. Tryzubie… nie rżnij głupa, bo nie jesteś Polakiem… przeszedłeś na banderowską stronę mocy… jako wyjechany… Tak sobie myślę prywatnie o pluciu na odległość na kraj nad Wisłą… zamiast u banderowców dymać kaczory…

 91. Wydaje mi się, że mam propozycję rozwiązania tego problemu dla opozycji. Powinna swoimi głosami wesprzeć katofaszystowską dyktaturę, popieraną przez ciemniaków posługujących się odbytem i językiem polskim równocześnie. Co niby miałoby stanąć na przeszkodzie, żeby podręczna Jarka, zwana dalej marszałkiem sejmu, zarządziła reasumpcję głosowania? Nic! Opozycja powinna już dzisiaj publicznie zaproponować dyktatorowi z Żoliborza układ (on uwielbia to słowo), który po przegranym głosowaniu i reasumpcji wygra drugie głosowanie, głosami wyznaczonych zawczasu posłów „lewicy” (skoro się tak palą popierać dyktaturę, niech się ugnoją do końca). To jest jedyny sposób, żeby z tego wyjść z twarzą i ośmieszyć tą faszystowską hołotę. Żadne umowy z tymi złodziejami nie wchodzą w grę, ponieważ żadnej nie dotrzymają. Obecna opozycja może niewiele, ale to akurat mogłaby zrobić. Zrobi? Wątpię.
  Niech ci złodzieje rządzą jeszcze te trzy lata, będzie zabawnie choć, będzie to kosztować. Po katastrofie inwestycji w Ostrołęce najbliższa wydarzy się na przekopie Mierzei Wiślanej. Jak dobrze pójdzie przekop będzie drugą wieżą Eiffla i z czasem włożone pieniądze się zwrócą za bilety sprzedawane turystom. Jak można myśleć, że Elbląg będzie portem morskim? Nie chcę krakać nad super narodowym wiertłem, co to połączy rozerwaną na dwie części Najjaśniejszą – tam pracują normalni ludzie. O giga porcie lotniczym nic nie piszę, bo rzepak w tym miejscu ma się na razie dobrze i przynosi zyski.
  Panie redaktorze, niech Pan użyje swoich wpływów i podpowie tym durniom z opozycji, co mają zrobić. Ja nic za to nie chcę.

 92. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  Jakie Putin ma dalsze plany dla Polski?

  Dobrze ustawił swojego szpiega Macierewicza, i co dalej??

 93. To jednak prawda … nie jesteś Polakiem… Tak sobie myślę prywatnie o adolo100…

 94. Sympatycy prof. Ewy Łętowskiej

  Kiedy to się stało? Z mysich nor ze szpar z różnych kątów ,powychodziła plaga robactwa i szczurów. Zaczęli sobie przypisywać wyzwolenie Polski z niewoli socjalizmu. Najpierw trzeba było zdyskredytować bohaterów Lecha Wałęsę, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka , Władysława Frasyniuka i innych. Pomagała im banda sprzedajnych koników chciwych na parę groszy wcisnęły się w ich szeregi komuniści, prokuratorzy czasów komunizmu . I zaczęło się jak za komuny podrabianie dokumentów fałszywe dowody pomówienia, a na dodatek włączył się w to jeszcze kościół ze swoimi hierarchami i Rydzykiem . Po podpisani konkordatu mieli dużo chcieli więcej pazerność kleru przeszła wszelkie oczekiwania. Banda kupionych trolli zalała Internet. Jeżeli się dobrze zastanowicie to przecież Wałęsa nie kradł i nie kombinował, tak samo Mazowiecki Geremek Frasyniuk Bartoszewski, Tusk są do dzisiaj czyści. A zrobiono z nich wrogów ojczyzny. Ludzie myślący powinni się temu przeciwstawić. Bo to co się teraz dzieje to okazuje się, że rządzą nami, oszuści złodzieje kombinatorzy różnych maści. Jednym się wypomina ośmiorniczki a innym daruje się ośmiornice, wieloryby tak to cała prawda o tej nie nażartej bandzie. I za nim coś napiszesz pomyśl, poczytaj popytaj ludzi którzy jeszcze żyją i pamiętają jak było. Szczury i karaluchy kradną naszą tożsamość narodową. Wygląda, że oni biegną coraz szybciej by zadowolić Putina i zdradzić Europę.

 95. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  pie***, pie*** ja zapłacę

  a Putin ci da premię. Win – win 🙂

 96. @adam100
  15 marca o godz. 9:13
  Idź se kup i zrób testa hahahaha
  https://www.youtube.com/watch?v=XGVEioNE3rs
  Test na corona wirusa z Biedronki

 97. Sto lat temu mieszkańcy Śląska wybrali Polskę… teraz mieszkańcy Krymu wybrali Rosję… Tak sobie myślę prywatnie… Europa też była oburzona faktem powrotu do macierzy… dlaczego normalność nie jest w modzie…

 98. Grzegorz Sroczyński podjął w wywiadzie istotną kwestię: w dobie bezwzględnej walki z “rasizmem” można bezkarnie obrażać… białych. To znaczy rozmówczyni (Małgorzata Durska) ujmuje to raczej w kategoriach wykluczenia (bieda nie ma koloru skóry – a to ci dopiero rewelacja!), czyli na tapecie jest another victim, ale trudno nie dostrzec, że ten temat jest nieco szerszy niż wszechobecne w mediach odkrywanie coraz to nowych grup “ofiar systemu”.

  Istotny moment:
  Moim zdaniem z tego, że w debatach o wykluczeniu, biedzie i nierównościach jest bardzo duże skupienie na rasie, a nie za bardzo potrafimy rozmawiać o klasach społecznych.

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26881140,smieci-wiesniaki-holota-jak-dyskryminuje-sie-bialych-w.html#s=BoxOpMT

 99. Na BILLBOARDACH pojawiły się zdjęcia podpisane DUŻA RODZINA, a na nich mężczyzna, kobieta, i piątka dzieci. Tylko dlaczego facet jest czarny, a kobieta biała? Czyżby to była jakaś francuska, albo amerykańska rodzina?
  Daniel Passent napisał wprawdzie w zagajeniu Europa to nie jest kontynent dla nas, my byśmy się lepiej czuli w okolicach Kazachstanu albo w Afryce., ale ja się nigdzie nie wybieram, w szczególności do Afryki
  A Szanowne Towarzystwo?

 100. A jakiego koloru są dzieci? i czy te dzieci są na pewno ochrzczone?

 101. ls42
  15 marca o godz. 14:31
  DUŻA RODZINA, a na nich mężczyzna, kobieta, i piątka dzieci. Tylko dlaczego facet jest czarny, a kobieta biała? Czyżby to była jakaś francuska, albo amerykańska rodzina?
  Daniel Passent napisał wprawdzie w zagajeniu Europa to nie jest kontynent dla nas, my byśmy się lepiej czuli w okolicach Kazachstanu albo w Afryce., ale ja się nigdzie nie wybieram, w szczególności do Afryki

  Czyżbyś należał do tych, co wolą robić dzieci korespondencyjnie?

  Można, ale to mniej przyjemne. 😉

 102. BWTB
  15 marca o godz. 11:37
  Granica między Obwodem Kaliningradzkim a Polską mogłaby być bardziej przesunięta na północ i nie byłoby problemu. Taki zamiar podobno był w 1945 roku, ale negocjacje się urwały z powodu braku zaopatrzenia, usłyszałem kiedyś.
  Przekop mierzei jest wynikiem błędów dyplomatycznych, ponieważ nieszczęścia chodzą parami

 103. Na marginesie

  Kolejna ciekawa rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego.

  Tylko z jedną tezą Małgorzaty Durskiej nie mogę się zgodzić. Ona bowiem sugeruje, że dyskryminacja białych jest tematem tabu. Tymczasem co druga współczesna powieść amerykańska, którą czytam ten temat ekspoatuje. I to bez żadnej poprawności politycznej, wręcz naturalistycznie.

  Tak wiec unikanie tego politycznego tematu akurat nie dotyczy amarykańskich pisarzy.

 104. basia.n
  15 marca o godz. 9:22
  Hej Basiu
  Jest to chyba najbardziej zlowieszcza, grozna i niepojaca nowina nowina ostatnich miesiecy. Nie tylko bezkarnie beda krasc, klamac, oszukiwac, to w dodatku zamkna usta wszystkim, ktorzy odwaza sie krytykowac.
  Niapokojace jest, ze nie ma wiekszego echa tych gangsterskich poczynan. To taki proces podgrzewania zabki. Nie mowie tu o konajacej.

 105. ahasverus
  15 marca o godz. 15:31

  Hej ahasverus
  W ten sam sposób to odczułam. Bo to taka mała zapowiedź tego, co może się dziać w przyszłości. Dochodziły wciąż wiadomości o chęci przejmowania niezależnej „zagranicznej ” wrogiej prasy. A ten atak na Wyborczą poprzez wypowiedzi jej anonimowych czytelników mówi bardzo wiele. To co wydawało się niemożliwe powoli grozi materializacją.
  Więc żeby chociaż na moment oddalić się od tej nieciekawej rzeczywistości – trochę pięknych dźwięków 🙂
  Fresu – Galiano – Lundgren – Mare Nostrum
  Bezpośrednio po tym utworze pojawia się nagranie Galiano z Marsalisem
  La Vie En Rose. Nie mogę wkleić, bo tu na blogu w jednym wpisie można pokazać tylko jeden link.

 106. Na tutejszym blogu szczęśliwie nie jest regułą trzymanie się kurczowo tematu zagajenia, jednak czasami wypada jakieś zdanie bliżej meritum podrzucić, a w szczególności określić się za lub przeciw myśli promotora.

  Zawsze byłem za tym aby brać co swoje, a nawet się upominać, zatem jestem zdecydowanie za aby wziąć te setki miliardów złotych co nam się należą i zrobić z tych pieniędzy dobry użytek. W dzisiejszej Gazecie Wyborczej czytam na jednej stronie dwie opinie.
  W tej od góry strony Dominika Wielowieyska pisze „Opozycja nie powinna rzucać tonącemu PiS-owi koła ratunkowego”, w tej od dołu strony Edward Skalski napisał „Opozycja nie ma wyboru, musi głosować za ratyfikacją’. Uzasadnienia przeczytajcie sobie sami.

  W drugim temacie poruszonym w zagajeniu już się wypowiedziałem, z czym szanowni komentatorzy się nie zgodzili i wypowiedź mą zminusowali. Wasze prawo. Mimo to uzupełnię swoją wypowiedź tak; kiedyś prezydent Andrzej Duda chciał się spotkać z panem sędzią, ale sędzia nie był zainteresowany. Rewanż ze strony głowy państwa chyba jest oczywisty?

 107. basia.n
  15 marca o godz. 16:21
  To co wydawało się niemożliwe powoli grozi materializacją.

  A cóż to się wydawało niemożliwe ?? Ludzie, Mars dopiero będzie skolonizowany, ale PiSdecja powinna być oczywista dla każdego.

  No limits, dla PiSdeckich faszystów.

 108. adam100
  15 marca o godz. 14:44
  Moim zdaniem lepiej by wyglądało, gdyby na tym wielkim plakacie partner był biały a partnerka czarna. Wtedy moglibyśmy brać z nich przykład.
  Swoją drogą dawniej tak o względy kobiet nie zabiegano i wszystko było bardziej na miejscu niż jest to obecnie, i tych dzieci rodziło się więcej bez wspomagania.
  Teraz nie tylko kobiety nie chcą zachodzić w ciąże, ale jeszcze strajkują, a panowie tylko się temu przypatrują chroniąc się w klubach LGBT.

 109. ls42
  15 marca o godz. 16:32
  Teraz nie tylko kobiety nie chcą zachodzić w ciąże, ale jeszcze strajkują, a panowie tylko się temu przypatrują chroniąc się w klubach LGBT.

  No to Ty jak widze, już mieszkasz na Marsie.

  Decyzja czy mieć dziecko najlepiej jak jest podjęta wspólnie przez rodziców. Czasami jest konflikt i wtedy kobieta powinna decydować.
  KK i PiSlam chcą nawrotu do średniowiecza, ale to nie ma najmniejszej szansy, bo ludzie nie wyrzekną się dobrobytu w imie miłości do karła kulasa, czy jakichś tak kretyńskich haseł narodowych.
  Hitlerowcy mieli rozwinięty program płodzenia żołnierzy dla wodza, ale to se ne wraci.

 110. Niektórym blogowym nieszczęśnikom wydaje się, że homoseksualizm dotyczy jedynie mężczyzn.

 111. Amerykański atak biologiczny na Chiny i fatalne skutki dla agresora i dla świata. https://www.unz.com/runz/american-pravda-covid-19-its-impact-and-origins-after-one-year/
  Teoria spiskowa lub brutalna prawda?

 112. @ls42
  15 marca o godz. 14:31

  O jakie billboardy chodzi? Możesz podać link?

 113. Nawalny znowu nadaje… z Guantanamo to niemożliwe… Tak sobie myślę prywatnie o różnych poziomach resocjalizacji…

 114. Bar Norte, Na marginesie
  15 marca o godz. 15:09
  Tylko z jedną tezą Małgorzaty Durskiej nie mogę się zgodzić. Ona bowiem sugeruje, że dyskryminacja białych jest tematem tabu. Tymczasem co druga współczesna powieść amerykańska, którą czytam ten temat ekspoatuje. I to bez żadnej poprawności politycznej, wręcz naturalistycznie.

  Zgoda, współczesna literatura temat biedy eksponuje i rozwija, ale niejako w tle innych wydarzeń. Robią to z sukcesem kryminały jak i powieści science-fiction. Oraz filmy i seriale. Ale wielkiej powieści w stylu Steinbecka już nie ma (bo jej już w ogóle nie ma), a biedą otwarcie zajmują się historycy i dziennikarze. Na pewno trudno jest pisać tylko o białej biedzie, bo zaraz sypią się zarzuty, że pomija się biedę w innych kolorach a ona jest też klasowa, nie tylko rasowa.

  Interlokutorka wielokroć upraszcza ale nie bardziej niż większość znawców Ameryki którzy ją odwiedzili i rozmawiali z paroma osobami. One akurat tu mieszkała dłużej. Ale i jej się zdarza, jak tu:

  Dla mnie najciekawsze jest właśnie to napięcie pomiędzy przywilejem rasowym a niższością klasową. Dla Amerykanów to jest trudne do ogarnięcia i oni nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Bo to jest coś, co nie pasuje, a jak coś nie pasuje, to się to wypiera i odsuwa.

  Dla ilu Amerykanów jest to trudne do ogarnięcia, więc wypierają i odsuwają? Dla wszystkich 330 milionów, czy dla 60% białych, czy dla tych paru osób z którymi p. Durska rozmawiała. Trudno jest uogólniać na cały kontynent. Pół prawda to też pół kłamstwo.

 115. @basia.n kilka godzin temu umieściła takie stwierdzenie:

  tu na blogu w jednym wpisie można pokazać tylko jeden link

  Pomińmy uproszczenia i śmiało zaprzeczmy: Można!!!

  Trzeba umieć …

  Kolega legat miał problem, ale go przezwyciężył.


  legat
  9 marca o godz. 11:44
  To jeszcze raz: -https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-rosyjska-szczepionka-bedzie-produkowana-we-wloszech,nId,5095955
  legat
  9 marca o godz. 11:44
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-rosyjska-szczepionka-bedzie-produkowana-we-wloszech,nId,5095955

  Pisząc powyższe mogę tyko mieć nadzieję, że pokażę to co chce pokazać.

  Gospodarz tego bloga swoje wpisy ozdabia fotkami, a goście bloga swoje komentarze nie ozdabiają.

  Maszyna do pisania nie może być instrumentem koncertującym.
  To co niedawno pokazywałem to zostało stworzone przy pomocy fotoszopa.

  Poważni ludzie o poważnym dorobku zabraniali krzyżować rąk na klawiaturą fortepianu.

  Aż przyszedł kompzytor swawolnik i łamiąc tę nie moc przeszedł do repertuaru i do historii.

  Nie będę tu się o niemocach wymądrzał, bom złośliwy kiepski nauczyciel.

  Oj! Chyba się nie spotkamy na żadnym vlogu!

  Jest odwieczny kłopot: jak opisać świat nie rozdymają swego zasobu słów ponad tysiąc.

  Ostatnio używanie skrótów poszerzyło się.
  Gdy pies zaczyna rządzić panem, to pan obcina mu ogon.

  Moim zdaniem nie wszystko można zwalić na trolli roznoszących mutacje wirusów.

 116. izabella

  „współczesna literatura (amerykańska) temat biedy eksponuje i rozwija, ale niejako w tle innych wydarzeń.”

  Uznaję to sugestywnie oddane tło społeczne za wielki atut literatury amerykańskiej – również w odniesieniu do gatunków popularnych o których wspomniałaś.

  Fakt, że „wielkiej powieści w stylu Steinbecka już nie ma (bo jej już w ogóle nie ma)”, jak napisałaś. Ale dobre powieści bywają.
  Jakiś czas temu polecałem na blogu powieść Davida Gutersona „Na wschód od gór”, historię o umieraniu czy godzeniu się ze śmiercią w której tło w tym przypadku rozpad struktury społecznej i bieda grało podstawową rolę. To historia dorobionego lekarza, który wiedząc, że umiera wraca po dziesiątkach lat na stare śmieci i konfrontacja z nędzą, upadkiem terenów z których się wywodził jakoś pozwala mu się pogodzić psychicznie z sytuacją w której się znalazł.
  Potem siegnąłem po tytuł „Madonna z lasu” tego samego autora. To już powieść wyłącznie poświęcona tematom, które poruszono w rozmowie Sroczyńskiego. Ta powieść mogłaby zainteresować Na marginesie bo dotyczy równiez religii.
  Cięzka ale dobra proza. Z czystym sercem mogę polecić.

 117. basia.n
  dzieki za link.
  Trudno mi uwierzyc, ze Polska schodzi do poziomu Chin, Korei Pn, Bialorusi. Lecz fakt, ze ci gangsterzy odwaza sie tak postepowac, swiadczy , ze nie boja sie juz niczego: ani opinii publicznej, ani UE, ani prawa pisanego. Moga sobie pozwolic na wszystko. Po wyborczej przyjdzie pora na Polityke, potem na niezalezne TV i radia. To jest byc moze taki balon probny, aby zobaczyc reakcje. Potem pojdzie z gorki.
  Muzycznie jestem autodidacte, nie mam muzycznego ucha i niestety dla mnie (zapewne dobrze dla otoczenia) nie gram na zadnym instrumencie. Ale potrafie sluchac i docenic.
  Ostatnio : Elīna Garanča. Niezbyt znalem, a jej talent mezzo soprano i aktorski sa dla mnie niezwyklym odkryciem.
  https://youtu.be/GO_CoFUkvZo
  Nie do pomyslenia, ze opera moze byc tak erotyczna. Lecz jezeli soprano jest najpiekniejsza kobieta Europy???? Co za aktorka!!!

 118. Rusza walec co wyrówna.
  „Tomczyk powiedział również w programie, kto będzie wchodził w skład specjalnego zespołu śledczego w sprawie Obajtka. – Szefem zespołu będzie poseł Marek Sowa, który jest z Małopolski i ma ogromną wiedzę na temat działalności Obajtka. To on jako pierwszy dawno temu składał zawiadomienie do CBA ws. jego oświadczeń majątkowych – powiedział poseł PO.
  Koalicja Obywatelska powołuje specjalny zespół śledczy w sprawie Obajtka. W skład tego zespołu wejdą też Marcin Kierwiński, Zbigniew Konwiński, Agnieszka Pomaska, Michał Szczerba, Dariusz Joński i wielu innych, którzy do tej pory pracowali przy kontrolach parlamentarnych, bo ta sprawa nie dotyczy tylko samego Daniela Obajtka. Ona dotyczy całego systemu państwa – mówił Tomczyk.” -Onet.pl
  A sądy, które opozycja uważa za najlepsze, nie wymagające reformy, to nie wystarczą do stwierdzenia legalności działań Obajtka? Opozycja kolejny raz puszcza parę w gwizdek .

 119. Zachłannym do pamiętnika podręcznego.

  Linkowanie jest własnością
  Własnością nadawaną napisowi, jeśli ten napis rozpoczyna się od akronimu o zastrzeżonym znaczeniu.

  Gdy usuniemy wewnętrzne spacje z poniższego ciągu liter:

  h t t p

  to interpreter ( czyli wyspecjalizowany program komputerowy )
  prawie zawsze potraktuje to jako początek napisu będący – unikalnym w skali globu – napisem.
  Jeśli umiemy poprzedzić jakimś specjalnie dobranym znakiem ten ciąg liter, to własność adresowania węzłów sieci www nie zostanie nadana.

  Edytor Word z Pakietu MS Office standardowo zinterpretuje napis o wskazanym początku jako adres internetowy.

  Uczynienie takiego napisu nieaktywnym jest możliwe i łatwe.
  W spolszczonej wersji tego edytora ( oraz pozostałych narzędzi tego pakietu ) używa się określenia Usuń łącze

  Określenie zwykły tekst powiadamia, że stosowny napis nie będzie traktowany jako adres internetowy.

  ***

  Adres komentarza opublikowanego na tym blogu jest zawsze dłuższy niż adres wpisu ( gospodarza ). Tu i teraz jest to:

  https://passent.blog.polityka.pl/2021/03/13/

  Nie kojarzę w tej chwili polskiego odpowiednika terminu site.
  Te jest raczej pojęcie używane przez specjalistów.
  Natomiast zwracam uwagę, że komputer ( w ujęciu sieciowym ) nie ma swego adresu internetowego. Rzeczywistym adresem sieciowym jest adres rutera ( dawniej używano węższego pojęcia karta sieciowa) nadawany w fabryce.

  Ten ruterowy adres jest unikalny w skali www.

  I rzecz najbardziej ogólna:
  aby sprawnie pisać o języku, trzeba niektóre elementy języka zastrzec dla rozważań. Czy Wam się podoba, czy nie, to potocznym jęsykem pisał o metajęzyku i ponadto czynił to skromnieprozą.

  Podsumowanie: bulba

 120. woytek
  15 marca o godz. 21:44
  A sądy, które opozycja uważa za najlepsze, nie wymagające reformy, to nie wystarczą do stwierdzenia legalności działań Obajtka?

  Hoytku,

  Łżesz jak pies, bura suka i **** PiSdek.
  Czekam teraz na ożywioną dyskusję obiecaną przez @remm

 121. Andrzej Zukowski

  JEŻELI ODDAMY FUNDUSZE Z UNII W RĘCE PIS, TO STANIE SIĘ TO SAMO CO ZE ZŁOTEM. WYPARUJĄ.

 122. @woytek
  15 marca o godz. 21:44
  „A sądy, które opozycja uważa za najlepsze, nie wymagające reformy, to nie wystarczą do stwierdzenia legalności działań Obajtka? Opozycja kolejny raz puszcza parę w gwizdek”.

  Bardzo dobra inicjatywa opozycji. Jeśli chodzi o sąd, skarbówkę itp., to ktoś musi sprawę tam skierować, a potem ją monitorować i nagłaśniać, żeby dotrzeć przynajmniej do tej części Polaków, której pisdzielstwo jeszcze nie wyprało doszczętnie mózgu.

 123. Moje antyklerykalne nastawienie nie jest tak agresywne w wyrazie jak to objawiają niektóre panie tu piszące i niektórzy produkujący się tu panowie.

  Proszę mnie poprawić, jeśli to co tu napiszę będzie drobnym przekłamaniem.

  W polskim kościele jest coraz mniej powołań.

  Krótko to stwierdził Daniel Passent w swej niedzielnej audycji.

  I nie omawiano podczas tej audycji żadnego byłego i/lub obecnego pcimiaka.

  Hierarchia Polskiego Prawdziwego Kościoła Katolickiego mimo i ż kościół piszczy z głodu publicznie nie dźwięczy.

  Najprawdopodobniej ze strachu przed wojną handlową Chin z USA.

  Gdybym nie miał komputera, to dowiadywał bym się o drobnych głupotkach.
  A na bliskim wschodzie rząd izraelski nie pyszni się szczepieniem mieszkających tam Arabów i innych innych!!!.

  Jakby ten bogaty rząd nie kumał transmisji zamiataczy ulic ze Strefy Gazy.

  Może ja jestem głuchy na jedno ucho ( to lewicowe ) i jako krótkowidz nie dostrzegam, że tym razem Chińczycy idą na nas obuci.

  A poprawki Czarnkowe zalecają dzieciom:
  Ja jestem Polak wielki!
  – Jasiu! Wielki się pisze ( także mówi ) Z DUŻEJ LITERY!

  małego ducha ten staruszek guzdra twierdzący, że chamstwo można kupić za bezcen
  a szaleńców można przepędzić w dwa tygodnie … i bezczelnie jeszcze twierdzący, że najlepiej i najłatwiej się zarabia na pisaniu o biedzie …

  jutro przemek czarnek wpisze nędzników do prohibitów i na tym, że prochibicja nie jest przez cecha można zarobić kilka zetów …

  Może to otępienie starcze, skoro nie piszę ostro?

 124. Guzdra,
  kryzys powołań bierze się z zakończenia epoki kiedy zboki pedofile mogły wymagać od ministranta żeby im obciągnął za snikersa. To prozaiczny powód. Koniec z bezkarnym rozpasaniem zboków chronionych mundurem czarnym a czasami purpurowym. Kryzys będzie dramatyczny bo nawet rzadkie niezboki jak Tymek
  Szydło też kopną tę mafię w tyłek.

 125. Hoytku, ty **** PiSdeku, Hoytku

  @remm ci odpowiedział, a ty gdzie Q***.

  Gdzie ta ożywiona dyskusja ???

 126. No cóż, myślę, że opozycja powinna nie głosować na tak w kwestii unijnych dotacji. Niech się pisiaki martwią. Opozycja powinna po prostu wstrzymać się od głosu. Ale braknie im niestety jaj, żeby to zrobić.

 127. Daniel Obajtek odpowiada opozycji. „Nie zrezygnuję.”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26884628,daniel-obajtek-odpowiada-opozycji-nie-zrezygnuje-jestem-poddawany.html#s=BoxOpImg4

  Ciekawe kiedy karzeł-kulas pęknie.

  rattus-rattus
  Atak na rodzinę?! Chyba mafijną.

 128. „Obostrzeniowa huśtawka, jaką w czasach koronawirusa funduje nam rząd, coraz bardziej odbija się na nastrojach Polaków. Doskonale widać to również w sklepach, w których z wiadomych powodów czasem musimy bywać. „Moja mama prosi kasjerkę o założenie maseczki. Ta odmawia. Wydając resztę, chucha na monety i podaje je mamie ze słowami: proszę, z COVIDEM!” – pisze Wiktoria Bieliaszyn. Onet.pl.”
  Onet.pl szczuje na siebie ludzi opisując ten incydent. Arystokracja bankierska na zachodzie przestała w czasie epidemii obsługiwać klientów. Można do nich pogadać przez rurę stojąc na ulicy . Nauczyciele zrezygnowali z kontaktu z uczniami i studentami . Niektórzy lekarze nie robią operacji , ale tej kasjerce każą 8 godzin w maseczce obsługiwać klientów? Niech ci, co wydają te durne rozporządzenia wymienią się zawodami z policjantami, z listonoszami , z rozwozicielami paczek, z robotnikami w fabrykach , w elektrowniach itd. To rozhisteryzowana banda polityków doprowadziłą do tej paranoi.

 129. Hóytku, ***** (w dupę) PiSdeku,

  @remm się zaraz z tobą rozprawi 🙂

 130. https://www.youtube.com/watch?v=VmjPUY0fCrA
  !!! FULL !!! OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KOFFITOWSKIEJ !!!

 131. „Mieszkańców UE czeka „zielony paszport”? Komisja przedstawi projekt już w środę.
  Dokument przygotowany przez Unię Europejską ma pozwolić na podróże pomiędzy krajami członkowskimi. Unijny komisarz do spraw wewnętrznego rynku Thierry Breton poinformował, że komisja europejska przedstawi projekt „zielonego paszportu” w środę.”
  A nielegalni emigranci zostaną zwolnienie od zielonej kennkarte?
  Globaliści realizują plan zniewolenia narodów Europy. Będzie jeden wódz, jeden naród i jedna wielka bida klasy średniej.

 132. @legat

  Lud polski dawno temu opisał sprawę jasno i wyraźnie:
  Nie idzie mu z dziewczynami, to idzie na księdza.

  *** Poniżej jest pozostała bezadresowa część komentarza.

  Powszechna teraz obecność w Polsce gości ze wschodu zmienia z każdym kwartałem praktykę dnia codziennego oraz dnia świątecznego.

  Ukrainki i Ukraińcy nie podzielają polskiego wzmożenia wielkanocnego i będą w dniach 2021-04-04 i 2021-04-05 pracować w położonych na terenie Polski sklepach i innych placówkach usługowych. Tak się dość powszechnie dzieje mimo zakazów handlu w niedzielę. Nasze kalendarze rozeszły się klika wieków temu i nasze i ich ruchome święta religijne raczej się nie spotykają.

  Natomiast kapłani cerkiewni spotykają się z kobietami w łóżkach.
  Ze swoimi i z cudzymi i taki pop trochę inaczej rozumie pojęcie babka. Ksiądz się z babką spotyka na osobności, ale na widoku.
  I polska babka spowiada się w przystępie szczerości i z marzeń i ze zdarzeń – zwykle to zależy od biologii.

  Zadaniowość w branży budowlanej sprawia, że duży odłam pracowników budownictwa to są Ukrainki i (głównie) Ukraińcy. Pozwala to pracować naszym gościom w sposób łączący obecność tutaj i starania o przedłużenie wizy w swoim wschodnim domu.

  ***

  W wielu tutejszych komentarzach pojawiają się odwołania do przeszłości i stają się one elementami gleby na której pleni się pesymizm.

  I taki pesymista obficie klikający nie jest w stanie pojąć, jak niegdyś mieszkańcy miasta zagrożonego i zarażonego odrą popadali w depresję odcięci od internetu.
  Bo internet wychodził dopiero z łona.

  I takiemu pesymiście nie przeszkadza to twierdzić, że akuszerką pomyłki jakim był pomarańczowy prezydent USA była armia putinowskich trolli.

  To jest blog dam i dżentelmenów i tu się mało pisze o pieniądzach.
  Więc przypominam: raczej nie było kolędy i nie opublikowano jeszcze statystycznego badania wartości wizyty duszpasterskiej.

  Wbrew doniesieniom polskiej opozycji politycznej staniało pedalstwo ( bo mniej szokuje ) i upowszechni się kobiecy samogwałt. To drugie z powodu jeszcze większego uświęcenia rodziny.

  Kobiety za nim nie przepadły, to poszedł na Naczelnika.

 133. „Dla sprawy Daniela Obajtka nie to jest najgorsze, że będąc wójtem Pcimia, chciał zniszczyć swojego wuja i nazwał go brudną pałą. Gorszy jest fakt, że prokuratura zamiotła [jego sprawki] pod dywan…”. W tym cytacie nie to jest najciekawsze, że tekst „Tak gnije koalicja” napisał i wystawił na Facebooku naczelny „Nowej Trybuny Opolskiej” Krzysztof Zyzik. Ciekawszy jest fakt, że prezes PKN Orlen to od 1 marca nowy właściciel gazety Zyzika (oraz 20 innych dzienników regionalnych) i tylko od jego woli zależy, czy naczelny zostanie na swoim stanowisku.

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,26871341,gazety-orlenu-czytelnicy-beda-przecierali-oczy-ze-zdrajcy.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 134. Aleksiej Nawalny w „przyjaznym obozie koncentracyjnym”.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26884430,aleksiej-nawalny-w-przyjaznym-obozie-koncentracyjnym.html#S.-K.C-B.2-L.1.maly

  Misieq15.03.2021, 21:17
  Mam w domowym archiwum listy Dziadka z Auschwitz. Też nie ma narzekania na warunki.

  PiS V kolumna Putina

 135. Jest już w Sejmie projekt karania za kpiny ze słoni podpierających dysk Ziemi.

 136. Ksiądz klepał na babce… kosę… Tak sobie myślę prywatnie o nazewnictwie użytecznych przedmiotów… zwanych też kowadełkiem…

 137. Wzrasta poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Do Sejmu nie wchodzi PSL i Kukiz’15

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26884944,wzrasta-poparcie-dla-koalicji-obywatelskiej-do-sejmu-nie-wchodzi.html#s=BoxOpMT

  czechy11
  Jeszcze 30% tępaków fanów Obajtków i innych złodziei!

  ***** ***
  kupuj u swoich

 138. Nowy szczep koronawirusa… banderowski… wywołuje agresję… Tak sobie myślę prywatnie… jaka mąka…

 139. MCJ.
  broń broń Daniela O. Im intensywniej, tym lepiej. Namów na wystąpienie w Qrvizji samego gnoma żoliborskiego w obronie Don Orleone. Wasze pisowskie złodziejskie gówno rozlewa się coraz bardziej. Może w końcu poczuje jego zapach wasz pisowski elektorat. Ciekawe który od którego się nauczył przepisywania „tam i nazad” skręconej kasy, Pinokio od Don Orleone czy Don Orleone od Pinokia pouczającego interlokutora w „Sowie i przyjaciołach” jak się kręci kasę na nieruchomościach przy pomocy „słupów”.

 140. Hihihi

  Myślify cfanych jafzczurek

  ma niełatwe zadanie do wykonania

  ***** faszystów ***

 141. Dzisiaj w tvn przegląd prasy prowadził Artur Andrus!

  Przekażę to Państwu we własnej interpretacji:

  Prezydent Andrzej Duda niemieckim samochodem przyjechał do francuskiego sklepu i kupił austriacką sól.

  Z kolei Donald Tusk przyjechał japońskim samochodem do polskiego sklepu i kupił amerykański napój słodzony.

  Politycy zajadając się fasolką po bretońsku udają Greka sprowadzając na kraj egipskie plagi

 142. Zagraniczne media natomiast donoszą:

  Japończycy w nadmiarze pracy zapominają o seksie.
  Zauważono dyskryminację biednych mężczyzn. Japonki wybierają dobrze sytuowanych o odpowiednim statusie.
  Rząd japoński wychodzi naprzeciw potrzebującym; powołano Ministerstwo Samotności

 143. klarnet

  ***** się w czerep

 144. Daniel Obajtek na Twitterze poinformował, że zwróci się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ko kontrolę jego finansów. „Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem. Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem” – napisał.

 145. Odwołane operacje onkologiczne. Prof. Murawa: „Wyrok śmierci odroczony w czasie”

  Zamiast natychmiastowego wykonania, za to pod narkozą?
  Tak podpowiada logika.
  Pomoże ktoś rozwikłać kręte ścieżki profesorskiego myślenia?

 146. Is42,
  któreś z mediów podało, że Daniel Obajtek zatrudnił w Orlenie (czy innej firmie przez Orlen kupionej) byłą funkcjonariuszkę CBA która brała udział w kontroli przeprowadzonej już raz a dotyczącej firm i funkcji związanych z Obajtkiem. Czy „kontrolni” funkcjonariusze CBA wezmą to pod uwagę jeśli zostaną przydzielenii do skontrolowania Don Orleone teraz? – na jego wniosek?

 147. ls42
  16 marca o godz. 11:55
  Daniel Obajtek na Twitterze poinformował, że zwróci się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego

  No to jeszcze powinien poprosić swojego partyjnego kolegę prokuratora generalnego, pana Swięczkowskiego, żeby potwierdził jego niewinność. Na pewno jakiś prokurator w Giżycku znajdzie na to czas. Julia Przyłębska zbada później zgodność postępowania z konstytucją i będziemy spać spokojnie.

  ***** ***
  Polski Beria = „Komendante Zero”

 148. Jarosław Kaczyński dał szansę awansu politycznego, społecznego i ekonomicznego tym wszystkim, którzy przez lata III RP aspirowali do urzędów, ale z różnych powodów nie było im to dane. Drugorzędni dziennikarze zostali teraz szefami największych anten telewizyjnych i radiowych w państwowych mediach. Beznadziejni sędziowie zajmują teraz stanowiska prezesów w najważniejszych instytucjach sędziowskich odpowiedzialnych za przestrzeganie konstytucji, prokuratorzy, którzy byli miernotami, awansowani są na najwyższe stanowiska. Dotyczy to także tych, którzy jeszcze niedawno byli wójtami naprawdę małej gminki, a dziś stają się prezesami, w tym tej największej polskiej firmy i największej w tej częściej Europy – mówi nam prof. Marek Migalski,

  https://wiadomo.co/prof-marek-migalski-to-jaroslaw-kaczynski-wypromowal-miernoty/?fbclid=IwAR3Gl3EVsSEoKxrrDR52erWWRA_WILvT-UhfG2Q39h5Y-mat5VRpnEQKYbc

 149. ahasverus
  15 marca o godz. 21:34
  Elina Granca jest dla mnie odkryciem aktorskim dzięki linkowi, który podałeś. Opera nigdy nie była moją ulubioną formą muzyczną (za wiele przesady, koturnowości interpretacji, trzymania się bardzo długo dawnych tradycji wykonawczych). A jeśli chodzi o sam śpiew, mam również swoje upodobania – nie lubię głosów z dużą wibracją ( a tak śpiewa większość) Słucham więc wybranych wykonawców np. Emma Kirkby, Renee Fleming, A.S.von Otter i oczywiście Anna Netrebko.

  Na koncercie w Wiedniu który był transmitowany w tv mezzo Netrebko zaśpiewała z Eliną Garanca duet z Opowieści Hoffmana Offenbacha. Wtedy zwróciłam uwagę na Elinę, ponieważ obie panie świetnie ze sobą muzykowały i podobał mi się jej mezzosopran. Od tego czasu słyszałam ją czasem w radio classic, ale dopiero wczoraj zobaczyłam ją w akcji na scenie operowej. Byłam zdumiona jej możliwościami aktorskimi. Ale oczywiście reżyser ma tu ogromną zasługę, przyjmując współczesną, bardzo dynamiczną konwencję. Dlatego jest tyle miejsca na erotyzm w interpretacji, a Garanca pokazała w swojej roli mistrzostwo zarówno wokalne jak aktorskie.

  Znalazłam w necie całą Carmen z 2010 z MET i zarezerwuję sobie w weekend ponad 2 godziny doskonałego widowiska operowego.
  W Carmen Garanca jest piękną sexy brunetką, ale w rzeczywistości to łotewska blondynka, która potrafi śpiewać również tak:
  Elina Garanca – Caccini
  To obecnie chyba światowy mezzosopran no1

 150. basia.n
  16 marca o godz. 13:47
  Moja zona zaczyna byc zazdrosna, bo slucham Garanca caly czas. Jestem widocznie jeszcze w wieku, gdzi zazdrosc ma sens :). Opery w calosci , oprocz arii, mnie nieco mecza, te spiewane dyskusje, lecz sexappeal Lettonki jest niezwykly. Nie jest sztyczny, plastikowy. Wole ja niz Netrebko, ktora jest bardziej klasyczna jako diva. Duet Garanca z Alagna tez jest znakomity. Poza tym posluchaj jej koncertu z Baden, orkiestra pod batuta jej meza. Szczęściarz!!! Dekoracja nieco dziwna. Byl tez ciekawy jej wystep z rosyjskiml barytonem, zmarlym kilka lat temu.
  Ona chciala zrobic kariere aktorska. Na pewno by jej sie udala, za szkoda dla opery.
  Teraz do pracy.
  Trudno mi uwierzyc, ze naprawde komentatorzy pod artykulami beda scigani przez ziobrowska prokurature.
  Sprobuje sprowokowac: Ziobro, ty moralny bandyto!!! Zlodzieju z oszukiwanymi poborami!!!

 151. Ciekawe czy będą ścigać za PiSdeckie ryje, bo to pasuje do wszystkich, jak leci.

 152. Stadion we Lwowie ma zostać nazwany imieniem Bandery. Poprzednio stadion w Tarnopolu został nazwany imieniem innego nacjonalisty. Obaj związani z organizacjami odpowiedzialnymi za rzeź wołyńską. Polski rząd położył politykę zagraniczną na łopatki. Z drugiej strony co na to żołnierze wyklęci?

 153. Napad na sklep jubilerski w Gdańsku. Jest nagranie z monitoringu, a na nim trzech sprawców. Policja pokazuje film i czeka na każdy sygnał. (http://www.tvn24.pl) Jednym z tropów jest to, że napastnicy mieli wschodni akcent. Można powiedzieć; szukaj wiatru w polu po dwóch miesiącach od zdarzenia

 154. Na peany pod adresem prezesa Orlenu nikt sobie nie pozwala, bo sprawa majątku Obajtka jest rozwojowa. – Ma ogromne możliwości i coś takiego, co daje pan Bóg – dziś takie słowa Jarosława Kaczyńskiego o Obajtku nikomu ze Zjednoczonej Prawicy przez gardło nie przechodzą (te padły w styczniu przy okazji uhonorowania przez tygodnik „Sieci” Daniela Obajtka tytułem „Człowieka Wolności” 2020).

  Na marginesie można przypomnieć, że w 2019 roku zużycie paliw wzrosło o 4% (rok do roku) i wyniosło około 35 milionów metrów sześciennych. Do paliw zalicza się benzyny, autogaz, oleje napędowe i opałowe. Handel paliwami z reguły bywa opłacalny.
  Siły zbrojne RP zużywają rocznie około 90 tysięcy ton paliw. Jeden czołg zużywa około 800 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów

 155. Zaraza i stan wojenny… Generalna Gubernia i tzw. mroczna sowiecka okupacja… Tak sobie myślę prywatnie… o historycznym podejściu do faktów… po dżentelmeńsku…

 156. Co się dzieje?
  Opuściła wena twórcza? Żadnych komentarzy? To może piosenka pomoże?
  https://www.youtube.com/watch?v=fz2OUoJpR7k

 157. basia.n 🙂

  A gdzie ty weszłaś w posiadanie tego fakenewsa –> basia.n
  15 marca o godz. 9:22

  🙂

 158. Jak to gdzie.
  Tam, gdzie są tylko fake newsy

  https://wyborcza.pl/7,75968,26886315,prokuratura-chce-zastraszyc-czytelnikow-wyborczej.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

  PS Jedyne co nie jest fake newsem, to PiSbeckie ryła w realu

 159. GajowyM.
  16 marca o godz. 12:02,
  ‚Odwołane operacje onkologiczne. Prof. Murawa: „Wyrok śmierci odroczony w czasie”
  Zamiast natychmiastowego wykonania, za to pod narkozą?
  Tak podpowiada logika.
  Pomoże ktoś rozwikłać kręte ścieżki profesorskiego myślenia?’

  Pytasz o logike, kiedy tam wszyscy durnieja. I piszacy, i czytajacy…
  Freudian slip? Dysocjacja mysli? Stress?
  To sie bardziej nadaje do mojej kolekcji cytatow double entendres choc nawet takim nie jest, bo nie ma sladu sensu.
  No i to ‚odroczony w czasie’…
  Szkoda slow na bezholowie.

  “Only time can restore chaos” – G. W. Bush

css.php