Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Daniel Obajtek

16.03.2021
wtorek

Daniel w paszczy lwa

16 marca 2021, wtorek,

Z ogromnym wzruszeniem przyjąłem wiadomość, że mój imiennik Daniel Obajtek wystąpił do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o „weryfikację” jego majątku od zarania aż po dzień dzisiejszy. Podczas kiedy zwyczajny człowiek, a już zwłaszcza kombinator, stara się trzymać z daleka od CBA, Daniel sam pcha się w łapy dzikiego zwierza. Nie pozostaje mu nic innego (poza dymisją). To jest typowe dla nas – danieli. Bezgraniczna uczciwość i odwaga.

Nic więc dziwnego, że agencja przychyliła się do prośby prezesa i przyjrzy się jego finansom z bliska. Czas najwyższy. Przy okazji CBA przypomina, że w latach ubiegłych już dwukrotnie pochylało się nad finansami Daniela (Obajtka). Zawsze z tym samym rezultatem: nie stwierdzono rozbieżności pomiędzy oświadczeniami majątkowymi prezesa a stanem faktycznym. Czyli wszystko było cacy.

Nic innego CBA nie mogła oświadczyć, w przeciwnym wypadku nie mogła milczeć. Nasuwa się pytanie: jeżeli Daniel był (jest?) czysty jak łza, to skąd te wszystkie inwestycje, wille, rezydencje, „pola i lasy”? Co robiło CBA, gdy Daniel zostawał prezesem Orlenu, który to prezes powinien być czysty jak łza?

Albo CBA przepuściło nieprawidłowości, nie dopatrzyło się rozbieżności – to wtedy skompromitowało się samo, wszak gołym okiem widać, że majątek Daniela nijak ma się do źródeł jego dochodów. Albo CBA pozostawało bezczynne, kiedy cala Polska huczała, i dopiero na wniosek samego zainteresowanego przystępuje do działania. Nie byłaby to pierwsza wpadka CBA – wystarczy wspomnieć agenta Tomka i próbę wrobienia prezydenta Kwaśniewskiego w dom w Kazimierzu.

Jeżeli wszystkie prywatne interesy i transakcje Daniela Obajtka były legalne, to i tak rysuje się sylwetka osoby bez tej klasy, jakiej wymaga jedno z najważniejszych stanowisk w sektorze publicznym gospodarki polskiej. Orlen traci na wartości, prezes Obajtek stracił wiele na swoim wizerunku, nie mówiąc o reputacji naszego kraju. Zamiast chronić prezesa, premier i wicepremier powinni zabrać prezesa z Orlenu.

Niestety, podobnie jak w przypadku „wyborów pocztowych” nikomu włos z głowy nie spadnie. Ojczyzna zapłaci.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 401

Dodaj komentarz »
 1. W CBA są sami swoi.Obajtkowi krzywdy nie zrobią. Za kilka dni CBA oświadczy, że Obajtek jest czysty jak łza, a totalna opozycja i wraże media szczują i szkalują. Przy okazji, paru funkcjonariuszy CBA zamieni chude rządowe posady na lukratywne posady w Orlenie czy w jego spółkach.Wilk będzie syty i koza cała.

 2. Daniel Danielowi wilkiem

  Czy wypada się obrażać, że Nikodem Dyzma IV RP ma na imię Daniel?

  Dwa spory się toczą w kraju, trudno powiedzieć który ważniejszy. Pierwszy o to, czy powiedzenie „klnie jak szewc” lud boży zastąpi frazą – klnie jak wójt Pcimia.

  Drugi spór idzie o to, czy prezes Orlenu – nb. w połowie drogi do najwyższych stanowisk – wykazał już, że Platformiarze nie udowodnili twierdzenie, że aby dorobić się majątku, trzeba pierwszy milion ukraść.

  Oba te spory dotyczą tzw. tematów zastępczych.
  Moim zdaniem powinniśmy wyjaśnić, czy wójt Orlenu szczyci się zespołem Tourette’a czy zespołem Delbrücka, który charakteryzuje się patologiczną zdolnością do wprowadzania innych osób w błąd, kłamania, przeinaczania faktów, opowiadania zmyślonych historii, przy jednoczesnym stawianiu własnej osoby w bardzo dobrym świetle. Ostatnio przeważa ten drugi pogląd lansowany zresztą przez Marka Borowskiego (POLITYKA 12). I to by wróżyło kontynuację, gdyby Daniel miał zastąpić Mateusza. A kontynuacja to nuda. Czy w szóstym roku rządzenia krajem ciemny lud wybaczy nudę Jarosławowi Ka? Czy nie powinien on przedyskutować tej decyzji programowej z Jackiem Ku?

 3. To jest typowe dla nas – danieli. Bezgraniczna uczciwość i odwaga

  Godne podziwu.
  Tym bardziej, że daniel to jeleń średniej wielkości, zaledwie 105 cm w kłębie, waga do 90 kg, wyjątkowe okazy do 110 kg 🙄
  Ma dobry węch, słuch i bardzo dobry wzrok.

  Daniele stanowią pokarm większych drapieżników.

  Sezon polowań na byki – do końca lutego.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Głódż ma całe stado… Tak sobie myślę prywatnie… mordo ty moja… ! było wezwaniem wyborczym… i zostali wysłuchani…

 6. Z tą stratą Orlenu to bym nie przesadzał. Wczoraj owszem – korekta, ale od miesiąca, kiedy płyta z Prezesem Obajtkiem się kręci, akcje Orlenu wzrosły o około 10%.

 7. Przy czym akcje szeryfa polskiej praworządności Agory, poszybowały w tym okresie o …1%, a w ciągu roku spadły o około 40%.

 8. Pisowski elektorat też lubi różne machlojki… a to kupuje paliwo bez vat… czy papierosy bez akcyzy… o alkoholu nie wspomnę… ktoś wspiera szarą strefę… Tak sobie myślę prywatnie… a potem odpuszczenie grzechów… o czym świadczą cegiełki sponsorów na świątyniach… pecunia non olet…!

 9. Przy nieruchomościach Obajtka „rezydencja” Putina jawi się altaną… Tak sobie myślę prywatnie… cudze widzicie… a mógł przepić… babci domek…

 10. Nie bardzo rozumiem tonację tekstu, że „niezależne” CBA… swój swojego… z „należnym szacunkiem”… itd.
  Prezes Obajtek prześwietlany był przez CBA od 2011 do 2013 roku. Z tego co wiem rządy sprawowała wówczas…no właśnie: kto rządził naszym pięknym krajem w latach wskazanych?
  Oczywiście, tak, tak.
  Osoby których dumną kontynuacją jest …Sekretarzoprezesującoprzewodniczy Pan Borys Budka.
  I jeżeli ówczesna kontrola CBA wystawiła obywatelowi Obajtkowi pokontrolne świadectwo z czerwonym paskiem to można przypuścić, że Obywatel Obajtek był prześwietlany m.in pod kątem możliwości, a może nawet chęci powierzenia mu odpowiedzialnej funkcji na spektakularnym odcinkowycinku polskiej gospodarki przez wówczas sprawujących wadzę.
  I wszystko skończyłoby się happy endem i wszyscy by miód i wino musujące pili gdyby nie przyszedł pamiętny 2015 rok, kiedy ku zdziwieniu i zasmarkaniu ze wzruszenia wielu, Polską zaczęli rządzić inni którzy postanowili skorzystać z czystego jak łza Obywatela Obajtka.

 11. Obajtek, znajoma brata i Zatoka Aniołów. Prezes Orlenu odkupił pensjonat od burmistrza Łeby
  Daniel Obajtek otworzył w Łebie pensjonat i restaurację Zatoka Aniołów. Burmistrz Łeby sprzedał własną nieruchomość prezesowi Orlenu za 1,7 mln zł. Pensjonat prowadzi teraz bliska znajoma brata Obajtka, która jest jednocześnie prezesem miejskiej spółki.

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26888065,daniel-obajtek-otworzyl-zatoke-aniolow-w-lebie.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  rocony17.03.2021, 07:04
  A tymczasem w katofaszystowskiej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji dalszych sukcesów dobrej zmiany. Zatoka Aniołów zaczerwieniła się od krwi zamordowanej przez tłuszczę młodej polskiej demokracji .To już inna Polska. Europo adieu.

 12. Punktujemy ostatnie kłamstwa prezesa Obajtka

  https://wyborcza.pl/7,75398,26886387,to-rzeczywiscie-jest-spisek-punktujemy-ostatnie-klamstwa-prezesa.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.glowka:undefined

  Bety16.03.2021, 14:01
  Pamiętam jak ścigali Prezydentkę Łodzi Panią Zdanowicz za spłacony kredyt, jak oburzeni byli jednym zegarkiem Nowaka, jego własnym, ale nie wpisanym do oświadczenia. Mafia wstudu nie ma

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 13. Myślify cfanych jafzczurek w pogoni za retoryką, podpiera się poetyką,

  to ja też ( Edward Stachura)

  ty kawale chama w odcieniu yellow bahama, ty palcu w nosie, ty baboku, ty obiboku, ty bago, ty zgago, ty dzwonie bez serca, ty emalio z nocnika, ty czarnodupcu, ty kolcogłówku, ty capie, ty bucu, ty fiucie, ty wawrzonie, ty laluchu, ty patafianie, ty palancie, ty palantowo, ty szajbusie, ty aparycjonisto, ty kulturysto, ty żulu, ty żigolaku, ty łajdaku, ty chechłaku, ty lebiego, ty alfonsie i omego, ty przykry typie, ty konweniujący kołnierzyku, ty zerowokątny czytelniku,

  ***** ***
  Polski Beria = „Komendante Zero”

 14. Tak, Obajtek był prześwietlany, istna lelija bez skazy, nie wiadomo po co ciągana po sądach…
  Były wójt Pcimia był oskarżony o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą, przyjęcie łapówki i oszustwo. Po dojściu do władzy PiS, prokuratura wycofała akt oskarżenia z sądu, a następnie wniosła go ponownie, ale już bez wątków dotyczących Obajtka. Te wątki zostały skierowane do innej prokuratury, gdzie je umorzono.

  Świetlanej karierze nic nie stało na przeszkodzie…

 15. handzia 55

  Ja rozumiem, że można nienadążać, więc: w Orlenie już pracuje co najmniej siedmiu byłych z CBA, podobnie w Lotosie i Enerdze. W Orlenie pracuje też agentka CBA, która sprawdzała oświadczenia i pity Obajtka przy okazji ukręcenia łba sprawie przez pisowską prokuraturę.
  Autor, ironizując na temat bezstronności CBA, przywołuje tu krętacza „Tomka”. Lepszym przykładem jest grzeczne poczekanie przez CBA pod siedzibą KNF rano, aż chrzanowski ładnie ułoży papiery, weszli dopiero, gdy on wyszedł (z teczką).
  Nie ma takiej rury, co się jej nie da odetkać ( innowacyjnej, z PCV, wynalezionej w spółce Obajtka i jego mam

 16. Dokończenie:
  …i jego mamy za 30 mln dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 17. hippolit
  17 marca o godz. 10:01
  Autor, ironizując na temat bezstronności CBA, przywołuje tu krętacza „Tomka”. Lepszym przykładem jest grzeczne poczekanie przez CBA pod siedzibą KNF rano, aż chrzanowski ładnie ułoży papiery, weszli dopiero, gdy on wyszedł (z teczką).

  Jak to się szybko zapomina ( teflon?).

  Dobrze że przypomniałeś.

  ***** faszystowską partię ***

 18. Wartość akcji Orlenu po przejęciu go przez Obajtaka w lutym2018 roku, spadła z z 26€ na 15€. A więc akcjonerzy, którzy kupili w 2018 roku akcje Orlenu stracili 40% swoje kapitału i nie ma tutaj co sie dziwić, ze protestują przeciwko Obajtkowi. Obajtek jako wójt Pcimia napewno znakomicie nadaje się do swoich kombinacji nieruchomościami, ale nie do prowadzenia wielkiego koncernu paliwowego.
  https://de.allstockstoday.com/die-PKY1.F-akcie-notiert-geschichte.html

 19. Padły już propozycje, że aby zakończyć czepianie się mediów, Obajtek powinien przepisać Orlen na brata 😎

 20. Dlaczego RPO nie jest zwyczajem politycznym desygnowany przez opozycję… Tak sobie myślę prywatnie… po ubezwłasnowolnieniu suwerena skutkami wyborów… chociaż na pocieszenie… przecież też katolik…

 21. Co daje Bóg?
  Ma coś takiego co daje Bóg mówił o Obajtku z zachwytem sam prezes Kaczyński.
  Czy mówił o przymiotach ducha albo ciała?
  Bo chyba nie o prozaicznych nieruchomościach 🙄

  Nie, Obajtek ma na wszystkie swoje nabytki (podobno 15 sztuk) pokrycie.
  Był maybach od bezdomnego, mogły być posiadłości od bezmaybachowych?

  Jak ktoś ma pieniądze, to skądś je ma – mawiał pewien klasyk.

 22. Może gdyby sprawę rozdęła inna gazeta, czy inny podmiot medialny, ale GW jest marną rękojmią rzetelności…
  …od czasów słynnych nagrań Lwa R którą okazały się jedną wielką hucpą.

  To od tego roku GW zaczęła zatapiać Agorę której akcje kosztowały 68 złotych i wylądowała przez moment chyba poniżej 5 złotych. Teraz niewiele pona d 6 złotych.
  To od czasu kiedy dodano do hymnu narodowego strofę;

  „…Dał nam przykład Michnik Adam
  Jak nagrywać mamy…”

  GW stała się mało wyszukaną ścienną tablicą propagandową i powoływanie się na znajomością z nią ( z GW) jest oznaką upadku dobrych obyczajów.

 23. GajowyM.
  17 marca o godz. 10:52
  Co daje Bóg?

  Litość?

  Daje czy obdarza ? 🙂

 24. I chciałoby się powiedzieć:

  …nie idźcie tą drogą…

 25. Myślify cfanych jafzczurek,

  Nowe wcielenie buca? O kruca!

  Trzeba więc; tak też i uaktualnić, jak też i od siebie:

  ty zgniły korniszonie, ty wy*ebany dzwonie, ty degrengolado z Machu Picchu, ty wójcie z Pcimia, ty hodowco koni arabskich, ty trollu na łańcuchu, ty kolcu kaktusa w brzuchu bobra, ty gacku, ty szpaku, ty ślimaku – winniczku, ty wydrążony głąbie kapusty, ty ochlaptusie, ty małpo w spirytusie, ty PiSdecki przekręcie w ZuSie, ty komuchu w Ursusie,

  Świat się śmieje, a nam stanęło w gardle 😉

 26. Daniel przebił Banasia… nawet Rydzyka czy Piskorskiego w ruletce… Tak sobie myślę prywatnie… dlaczego inni nie mieli takiego pomysła… ukraść pierwszy milion… a potem… Alleluja i do przodu…!

 27. miłośnik czarnych jagód
  17 marca o godz. 10:55
  Dlaczego nie odpowiadasz na wpis GajowegoM z 9.55? Zatkalo ci, czy co. Zaparcie po jagodach. A taki z was krasomowca. Istny Chryzostom!

 28. „To jest typowe dla nas – danieli. Bezgraniczna uczciwość i odwaga.”
  …………………………………….
  Osobiście znalem tylko jednego i on nie miał okazji udowodnić czy wykazać „bezgraniczności ” swojej odwagi choc był odważny wystarczająco .
  Rozumiem , ze wszyscy ( wszystkie ) daniele powinni podciągać się w odwadze do Obajtka , ale problemem może być , ze nie wszyscy maja z czym startować do CBA a oni byle g…em się nie zajmują bo sami są , albo robią się odważni dopiero na emeryturze .( w tym miejscu mój wywód lekko wypuszcza kupę z ręki ale to typowe dla nie przesadnie odważnych )
  Nie ma tez jasności czy ” bezgraniczność” dotyczy również odwagi , czy tylko uczciwości
  „Padły już propozycje, że aby zakończyć czepianie się mediów, Obajtek powinien przepisać Orlen na brata ”
  Rodzina ach rodzina ..nie cieszy gdy jest
  Lecz kiedy je ni ma .. nie można popisać się odwaga

 29. jej ni ma

 30. Nawalny w obozie koncentracyjnym. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-aleksiej-nawalny-w-kolonii-karnej-w-pokrowie-oboz-koncentrac,nId,5108601
  Biden pamięta i przesłał mu miesięczne wynagrodzenie i wiagrę.

 31. Obajtek jest reinkarnacją Nikodema Dyzmy w IV RP.
  To Człowiek po jakichś wieczorówkach, bez kultury, cham z Pcimia, znakomicie posługujący obowiązującym słownictwem i potrafiący z korzyścią dla siebie zastosować kryminalne reguły gry obowiązujące w IV RP, w której „ręka rękę myje” i w ten sposób uzależnić od siebie spory sztab ludzi, na czele z CBA.
  Nikt tak doskonale nie usposabia upadek przyzwoitości i wszelkich zasad w IV RP jak Obajtek.
  Radość Pisowców z tego, że coraz skuteczniej udaje im się działać w „podobno w patryjotycznym uniesieniu”, na niekorzyść ostatniego niezależnego polskiego wydawnictwa, jakim jest Agora, jest typowym dla chamstwa tej formacji.
  Odcinanie niezależnych mediów od źródeł ich dochodów i ogłaszanie coraz to nowych podatków, przekłada się na spadek ich wartość i jest zamierzonym działaniem PiSu, starającego się zniszczyć, albo przejąć na wzór Orbana, w tym przypadku niezależne polskie media.

 32. klarnecie

  ***** się w czerep i idź spać

 33. „…Dał nam przykład Michnik Adam
  Jak nagrywać mamy…”
  No , to nie może być prawda ?! To Michnik w weekendy kelnerował u przyjaciół i u sowy ?
  Można się domyślać , ze goście zamawiali pokazując palcem nie pytając co dzisiaj poleca .. a on kiwał głowa .
  Sowa udawała , ze patrzy czy cos w kacie pod stołem się nie rusza..

 34. Karzeł-kulas, w przypływie spontanicznej zazdrości
  zaprosił Julie Przybylską do siebie na kolację, w gości.

 35. ahasverus
  16 marca o godz. 14:18
  Rosyjski baryton to Hvorostovsky. A ponieważ u ciebie od jakiegoś czasu króluje Garnaca, więc może dobra będzie na chwilę mała zmiana – fenomenalny pianista Boris Giltburg.
  Boris Giltburg – Schumann Carnaval op.9

 36. „Nie będzie już dzieci? Chemikalia zmieniające hormony zagrażają ludzkiej prokreacji.
  Nadchodzi rozwiązanie wszystkich problemów ludzkości – do 2045 r. większość mężczyzn może nie być już w stanie się rozmnażać z powodu chemikaliów zmieniających poziom hormonów. Tak twierdzi Shanna Swan, amerykańska uczona zajmująca się zdrowiem reprodukcyjnym, pisze Eline Schaart z POLITICO.”
  Tylko ostatni Mohikanie są w stanie się rozmnażać. Setki milionów osobników będących metrykalnymi mężczyznami nie jest w stanie „wyprodukować” spermy zdolnej do zapłodnienia kobiety. Kobiety rodzą dzieci dotknięte od urodzenia tą niemocą, twierdzi amerykańska uczona. Ona ma rację, chociaż nigdy nie była w Polsce. Myli się tylko w rozpoznaniu przyczyny tej katastrofy. Przyczyną podstawową tej niemocy jest system polityczny, nazywany dla zmylenia uczonych, demokracją. Przed transformacją polityczną w Polsce rodzili się mężczyźni. Po transformacji męską moc ją utracili i to bezpowrotnie. Ostatnim żywym Mohikaninem jest Obajtek, a ci, co tę moc utracili, czyli opozycja, próbują go zniszczyć.

 37. Odnaleźliśmy księdza Tym*oteusza Szydło. Pracuje w firmie, której współwłaścicielem jest Daniel Obajtek. To spółka, która w ostatnich latach dostała kilkadziesiąt milionów złotych publicznych do*tacji i gra*ntów.

  https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26889948,byly-ksiadz-tymoteusz-szydlo-odnalazl-sie-w-firmie-zwiazanej.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

  Wy*ciekł temat pracy maturalnej:
  ”Karzeł-kulas i siedmiu krasnoludków w służbie dla Polski.”

 38. Hóytku Hóytkowany
  bogato nakrapiany,
  schowaj się, bo ci wystaje.

 39. miłośnik czarnych jagód
  17 marca o godz. 10:55

  „Może gdyby sprawę rozdęła inna gazeta, czy inny podmiot medialny, ale GW jest marną rękojmią rzetelności…”

  …a bo to prawda że tylko GW pisze…zajrzyj też do innych…
  fakty nie ważne ?…gazeta ważna ?
  A co z prokuraturą i CBA …proponujesz wsadzić je między gazety ?

 40. @adam100

  Trefny jest tylko wy-ciek i słowa zawierające ten człon.
  Tymoteusz zmienił nazwisko, mamusia (wcześniej promotorka kariery Obajtka) zapytała Daniela, czy nie słyszał o jakiejś robocie dla faceta po seminarium duchownym (umie czytać i pisać, dobra prezencja), Daniel się rozejrzał i… Proszę bardzo!
  Rodzina na swoim rośnie i kwitnie 😎

  Obajtek objął w 2012 roku 2600 udziałów tej foliarskiej firmy (Sp. z o.o.), wartych wówczas 260 000 zł. W tym czasie zarabiał rocznie 210 tys. zł brutto.
  Jego mamusia zrobiła to samo.
  Leżało, to podnieśli i objęli 😎

 41. Hihihi

  Zapraszajcie dalej Bielanów, Zybertowiczów, Romaszewskie i całą tą PiSdecką zgraję do niezależnych mediów, to wam wszystko wytłumaczą, osły z Placu Św. Marka.

 42. GajowyM.
  17 marca o godz. 13:49
  @adam100
  Trefny jest tylko wy-ciek i słowa zawierające ten człon.

  Dla pewności zgwiadkowałem kilka innych słów, (jak mi wywaliło tekst – zapominam robić „copy” przed wysłaniem), i trzeba było pisać od poczatku 🙁

 43. @adam100

  Tak myślałem, dlatego przypomniałem, bo wy-cieki/wy-cie-kło gościły już na tym forum.
  Gwiazdkując wykazałeś się iście komsomolską czujnością – kto wie, co dziś pisać nielzia 🙄

 44. GajowyM.
  17 marca o godz. 14:05
  co dziś pisać nielzia

  Hihihi,

  co, i jak 🙂

 45. ahasverus
  17 marca o godz. 11:17

  W państwa odwołujących się do tradycji prawa rzymskiego osoba nieskazana prawomocnym wyrokiem jest niewinna.
  A czy umorzono, czy nie umorzono to już inna sprawa i mnie jako osobie nie znającej faktów trudno słuszność tych decyzji oceniać.

  Koronnym dowodem ,że zarzuty są o kant d. potłuc, jest to, że wszystko zaczęło się od mało wyszukanej polszczyzny Obajtka.
  czyli mamy gościa możemy wałkować … zdaniem mediów.
  Hitler wiedział, że większość Niemców jest uczulona na woń cebuli za którą przepadali przedstawiciele jednego narodu, a późnej to już poszło.
  Dzisiaj część mediów to puryści językowi, a język Obajtka jest jaki jest, a mimo to nie widzę powodu aby widzieć w nie przestępcę. Nawet nie potencjalnego przestępce, ale już wręcz skazanego, bo wszystkie te następne rzeczy przytaczane przez media są pokłosiem owych taśm, czyli…
  … przecież facet który rzuca takimi ku…mi nie może.

  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest, że niedawna królowa warszawskich placów i trotuarów – znana ze szczególnej ekspresji przekazu – była ponoć szykowana na gospodynię kącika pięknej i wyszukanej polszczyzny w gazecie redaktora naczelnego Adama Michnika.
  Mowa oczywiście o Pani Marcie L. na której ciążą jakieś ponoć zarzuty, ale na dzisiaj jest osobą niewinną i w świetle prawa czystą jak łza. I gdyby na blogach Polityki Redaktor Adama Szostkiewicz, czy profesor Hartman zaczęli obstawać na jej cześć i godność to pierwszy stanął bym w Jej obronie …
  … i w rewanżu, że stanąłem w jej obronie, na kawę zaproszenia bym nie przyjął.
  Nie jest w moim guście Pani Marta.
  Wybitnie nie jest w moim guście.

 46. Swoją drogą ciekawe ile tekstów zostanie poświęconych wyrokowi TSUE mówiącemu, że od podatek od reklam jest zgodny z unijnym prawem.
  Chodzi o Węgry, ale precedens węgierski dotyczy oczywiście również Polski.
  I tak już na marginesie.
  Ja się publicznie pytam, kto mi zrekompensuje straty moralnej i estetyczno-poznawczej natury, że pamiętnego dnia – kiedy pasek po ekranie telewizora śmigał- nie miałem możliwości obejrzenia programu z udziałem Moniki Olejnik… która tego dnia miała rozmawiać z przewodniczącym Borys Budką.
  No kto?

 47. O tym, czy Obajtek jest przestępca zdecyduje PiS, tak jak zdecydował o tym, czy nadaje się ze swoim wykształceniem i kulturą, na zajmowanie prominentnych stanowisk w państwie PiSu.
  Uważam, że mało kto tak znakomicie pasuje do tego państwa, na obecnym poziomie ostatecznego zawłaszczania Polski przez PiS , jak Obajtek. Dopiero pod złodziejskim rządami PiSu, Polska wreszcie dorabia się swojej kliki oligarchów, w prawdziwie rosyjskim, bizantyjskim stylu.

 48. Hitler wiedział, że większość Niemców jest uczulona na woń cebuli za którą przepadali przedstawiciele jednego narodu, a późnej to już poszło.
  Wybitnie nie jest w moim guście.

  Czy ktoś tu kwestionuje dobry gust buca?

  Hall of Horror

  Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

  Nominacje kandydatów proszę zgłaszać na blog EP, Adam100 ”HoH”

 49. Tymoteusz S. zmienił nazwisko odważnie i nie do poznania, bo na… panieńskie swojej mamusi 😉
  Dzięki temu uchował się na nowej posadzie nie nękany przez prawie półtora roku.
  Co zrobi teraz, kiedy numer kontaktowy do jego nazwiska figuruje już na różnych stronach firmowych?
  Awansuje?

 50. miłosnik czarnych jagód

  „język Obajtka jest jaki jest, a mimo to nie widzę powodu aby widzieć w nie przestępcę.”

  Nie zauważam w relacjach medialnych tej historii jakiś akcentów piętnujących czy potępiających – na poważnie.
  Zarówno media jak i politycy omawiają tę aferę, jak na razie obyczajowo-polityczną, raczej z rozbawieniem czy szyderstwem. Pan sobie zresztą zdaje sprawę, że ta kpina jest politycznie groźniejsza dla PiS niz podnoszenie zarzutów prawnych – stąd te pańskie dygresje o prawie rzymskim czy próba dyskredytowania źródeł.

 51. miłośnik czarnych jagód

  „Swoją drogą ciekawe ile tekstów zostanie poświęconych wyrokowi TSUE mówiącemu, że od podatek od reklam jest zgodny z unijnym prawem.
  Chodzi o Węgry, ale precedens węgierski dotyczy oczywiście również Polski”

  Napisano już sporo tekstów na ten temat i to w tzw wiodacych mediach. Na przykład w Rzeczpospolitej na którą się pan czasem powołuje. Skoro pan jakoś przeoczył to polecam rozmowę redakcji z mecenas Soboń Szylińską „Węgierska danina to coś innego niż polski projekt”.

  https://www.rp.pl/Podatek-reklamowy/303169898-Sobonska-Szylinska-o-podatku-reklamowym-Wegierska-danina-to-cos-innego-niz-polski-projekt.html?template=restricted&grantedBy=preview&paywallReason=preview_limit_reached&

 52. Katolicy nad Wisłą mają swoich oligarchów… Rydzyk czy Obajtek… nawet Morawiecki… bez zbierania suchego chleba dla konia… Tak sobie myślę prywatnie… zerwano z komunistycznym równym podziałem nędzy… każdemu według potrzeb… daj panie…

 53. Ja się publicznie pytam, kto mi zrekompensuje straty moralnej i estetyczno-poznawczej natury,

  Ja się podejmuje bucu,

  ty krochmalu, ty rolko papieru toaletowego, ty urwipołciu u sufitu, ty rdzawa śrubo pełna zgrzytu, ty wycieraczko prezesa, ty szkrabie w rozkładzie, ty bielizno w nieładzie, ty frykasie solony w sosie pomidorowym, ty Rasputinie w Toruniu,…

 54. Dowartościowany ??

 55. Pod obecnymi rządami PiSu Polska naprawia to, czego nie udało się zrobić w pierwszym etapie transformacji, kiedy nie udało się w Polsce stworzyć, na wzór rosyjski klasy oligarchów. To dopiero 30 lat po upadku socjalizmu w Polsce, dzięki zawłaszczaniu mienia państwowego przez rządzącą Partię, na polskich ziemiach powstaje klasa oligarchów, czego najbardziej widocznym i popularnym, ale niestety nie jedynym przykładem jest Obajtek. Pech dla PiSu, że Ten Obajtek jest wyjątkowo zasmarkanym i niesympatyczny, ale za to bezczelnym typem, co może nieco zahamować przebudowę polskiej demokracji w system oligarchiczny, na moskiewski styl.

 56. Z dystansu
  17 marca o godz. 15:16

  Swojego czasu pisano dużo o Biereckim, który wywiózł miliardy do Liechtensteinu. Teraz sprawa ucichła, choć to dużo większy przekręt niż Obajtek.

  Oboje są na liście HoH.

 57. Katolik Biden określa Putina zabójcą… w ramach pomówienia… Tak sobie myślę prywatnie… czy katolicyzm nie prowadzi do politycznej pomroczności… bez odpowiedzialności… a obóz koncentracyjny Guantanamo czeka na miłosierdzie… o Syrii nie wspomnę… Kolejny jankes fałszywy prorok…

 58. Z dystansu
  17 marca o godz. 15:16

  „Pech dla PiSu, że Ten Obajtek jest wyjątkowo zasmarkanym i niesympatyczny, ale za to bezczelnym typem, co może nieco zahamować przebudowę polskiej demokracji w system oligarchiczny, na moskiewski styl.”

  …nie pech, nie pech…to świadomy wybór z „aurą” w tle…

 59. norte:
  polak, wegier dwa bratanki?

 60. byk

  „polak, wegier dwa bratanki?”

  Z pozoru.

 61. najnowsze centrum obliczeniowe, zarabiali miliardy, a nie potrafili zapewnic elementarnych zasad bezpieczenstwa;
  podobnie bylo na „tytaniku”; untergang des abendlandes, fast 😉

 62. norte:
  jak to z pozoru?
  i do bitki i do szklanki, pasuje!

 63. byk

  „pasuje!”

  W tej historycznej formule to pasuje.

 64. Dwa bratanki… jeden był zaborcą i kolaborantem z katolicką III Rzeszą… Tak sobie myślę prywatnie… o bratankach z opcją noszenia walizki drugiego… alfa…

 65. „Na dzień dzisiejszy prokuratura nie widzi tu znamion przestępstwa” – oświadczył w Sejmie prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski, komentując nagrania, na których Daniel Obajtek łamie ustawę o samorządzie. Obajtka bronił też wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26891046,szybkie-oczyszczanie-obajtka-prokuratura-nie-bedzie-dzialala.html#weekend#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

  abkr17.03.2021, 15:07
  Słuchajcie no Święczkowski, was kiedyś, jest nadzieja że w niedalekiej przyszłości, nie tyle oczyszczą co „sczyszczą”…

  No to jednak całkiem zasłużenie PiSbek Święczkowski znalazł się na liście HoH.

 66. Rok we władzach spółki Centralny Port Komunikacyjny, w portfelu po 300-400 tys. zł i wystarczy. Tak się kończy kariera kolejnych PiS-owskich nominatów,

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26885666,pis-owscy-nominaci-wylatuja-z-centralnego-lotniska-z-kilkaset.html#s=BoxOpImg5

  Jacko4417.03.2021, 07:15
  Budowa nowej totalnie skorumpowanej oligarchii piSSu na wzór putinowskiej Rosji.

  Zatrudnienie 300 osób (wiernych funkcjonariuszy partii rządzacej) na NIEISTNIEJĄCYM lotnisku z przecietnym wynagrodzeniem 10tys/mc nadaje się jedynie dla prokuratury i CBS. Oczywiście to wtedy gdy już obie skompromitowane obecnie instytucje po upadku reżimu piSSu zaczną wreszcie normalnie pracować zamiast tak jak teraz przestepczo zacierać ślady po łamaniu prawa przez piSSowskich funkcjonariuszy.

  Nowy Skorumpowany Ład piSSowskiej Brudnopałowej Oligarchii wg. Morawieckiego, brawowo wy.

 67. Nie oglądając się za siebie kroczmy dziarsko do przodu. Oceńmy jednak co może nas na tej drodze spotkać.

  Drogi Emmanuelu odezwał się do prezydenta Francji polski premier na pałacowych schodach w asyście trójkolorowych gwardzistów, po czym weszli do środka. Z pewnością niedługo otrzymamy komunikat o wzajemnej życzliwości i pogłębieniu przyjaźni polsko – francuskiej.

  Pomimo pandemii ceny surowców na światowych rynkach utrzymują się na zbliżonym poziomie, bez istotnych wahań. Cena baryłki ropy ostatnio nawet staniała. Tymczasem w kraju wraca obawa przed zwyżką cen paliw. Mowa o 6 złotych za litr benzyny, jednak przy założeniu wzrostu ceny ropy do 100 dolarów za baryłkę. Aktualnie cena baryłki ropy nie przekracza 70 dolarów. Czy sytuacja w Orlenie wpłynie na wzrost ceny benzyny? Pewnie już niedługo się przekonamy. Czy wzrost ceny paliwa na krajowym rynku przełoży się na sytuację prezesa trudno powiedzieć, może mu jednak popsuć humor, bo kierowcy zadowoleni raczej nie będą.

  Na Dolnym Śląsku trudne chwile przeżywają górnicy Kopalni Turów. Nie tylko skarżą się Czesi, ale polscy ekolodzy spod zielonego sztandaru sprzeciwiają się dalszemu istnieniu odkrywkowej kopalni węgla brunatnego i demonstrują swoje niezadowolenie. Solidarność 80 jest w kłopocie. Górnicy zostali sami. Rząd ich opuścił. Ekolodzy obrażają, a czemu to górnicy są winni?

  W Gazecie Wyborczej czytamy Po co nam zapora w Siarzewie? Na fotografii taki piękny krajobraz

 68. @Bar Norte

  Wiesz, co może przywołana przez Ciebie Pani mecenas?

  https://www.dw.com/pl/podatkowa-wygrana-polski-i-w%C4%99gier-przed-tsue/a-56885800

  Fragment linkowanego tekstu

  Co z polskim podatkiem od reklam
  Dzisiejszy wyrok w sprawie Węgier pokazuje, że – także w kontekście pomysłów na podatek od reklam w Polsce – unijne przepisy chroniące wolną konkurencję są bardzo słabym narzędziem w obronie pluralizmu mediów, bo nie nadawały się do blokowania podatku RTL. Dlatego wiceprzewodnicząca Komisji Vera Jourova podczas debaty o mediach w Polsce (sprowokowanej pomysłami na podatek od reklam) przyznawała w zeszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim, że Komisja ma bardzo ograniczone uprawienia w dziedzinie ochrony mediów. Ale wzywała europosłów, by pomógł powiększyć zestaw narzędzi Brukseli – od wsparcia finansowego po nowe regulacje co do „mediów jako filaru demokracji”.

  No i na koniec muszę się pośmiać z Obajtka, bo pisałeś że te tasmy to takie dla kpin właściwie.

  No to teraz ja:

  Ale jajcarz jesteś Obajtek! Ha, ha. Dobrze im pogadałeś,

  No i się pośmiałem.

 69. Przy okazji protestów ekologów warto zwrócić na jedną rzecz uwagę.
  Otóż uprawnioną jest teza, że człowiek jest częścią natury i dlaczego przy okazji nie których działań nie przyjąć założenia, że działania człowieka są bardziej wyszukanymi działaniami w obrębie natury.
  Bo czym się może różnić dla przybysza z obcej galaktyki jakaś zapory w Siarzewie od budowli wodnych bobrów na rzece, osiedli mieszkaniowych mrówek, czy bocianich wysokościowców na słupach chałupach wiejskich.
  Człowiek jest większy, ale to chyba jedyna jego przewaga nad innymi przedstawicielami świata natury.
  Swoją drogą ciekawe, czy bobry mają swoje organizacje ekologiczne?

 70. Bobrza organizacje ekologiczna.

 71. Trzeba będzie ewakuować mieszkańców kilku miejscowości bo zgromadzone pojemniki z niebezpiecznymi toksycznymi substancjami zaczynają przeciekać i w powietrzu unosi się trujący fetor. Takie mało przyjemne wiadomości raz po raz ukazują się w polskiej telewizji. Tym razem jednak zatrucie ziemi, wód gruntowych i powietrza jest duże i poruszyły się służby sanitarne. Przedsiębiorca ukrył się w Niemczech i zostaną podjęte kroki prawne celem pociągnięcia go o odpowiedzialności. Tymczasem trzeba wydać wiele milionów złotych aby to nieszczęście zneutralizować.
  Jesteśmy światowym śmietniskiem i od 30 lat niektórzy robią niezły interes na sprowadzaniu do Polski wszelkich trujących i niebezpiecznych substancji i wszelakich śmieci. To chyba gorsze niż odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego?

 72. miłośnik czarnych jagód

  Pan się skarżył, że nie ma tekstów o wyroku TSUE dotyczęcego podatku od reklam w mediach.

  Na dowód tego, że to nieprawda podlinkowałem Panu tekst z Rzeczpospolitej. Pan mi się na skutek tego zrewanżował tekstem z DW, edycji polskiej na ten sam temat.
  Bardzo się cieszę, że pan te teksty jednak zauważył i dostarczył mi dowód iż się pan wcześniej mylił.

  Natomiast nie odnosiłem się do taśm z Obajtkiem tylko do całej związanej z nim historii. Wyraźnie napisałem, że jego historia to farsa na którą zrozumiałą reakcją jest szyderstwo. W tym przypadku też mi miło, że pan podobnie zaczął do niej podchodzić.
  Nie ukrywam, że z ulgą przyjmuję iż pan zrezygnował z wątku argumentacyjnego dotyczącego jego winy czy niewinności.

 73. ls42

  Łącząc watki ekologiczne i narodowe podrzucam ci link na tekst o ciekawym wykorzystaniu dzikich wysypisk śmieci dla kultywowania tożsamości narodowej.
  W tekscie mowa jest o mozolnym usypywaniu ze śmieci Kopca Macież Polonii w okolicach Krakowa.

  https://next.gazeta.pl/next/7,172392,26882126,halda-ziemi-miala-zniknac-a-wciaz-rosnie-nadzor-nakazal-rozbiorke.html

 74. basia.n
  17 marca o godz. 12:54
  Mialem dzien doprawdy do d..y, wiec twoj link (polaczenie?) uratowal mi afternoon. 🙂

 75. ls42

  Przepraszam, dopiero dopatrzyłem. Oczywiście miało być:

  „… mozolnym usypywaniu ze śmieci Kopca Macierz Polonii ….”

 76. Kto weźmie do rąk tygodnik Polityka lub dzisiejszą Gazetę Wyborczą nie znajdzie nawet małego zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego. Jeszcze niedawno prezes PiS-u był niemal na każdej stronie gazet i tygodników, a teraz nie widzę. Jest brytyjska rodzina królewska, są cztery lewicowe lidery, jest prezydent Duda i kilkakrotnie Daniel Obajtek, a prezesa nie ma. W mediach co rusz pojawiają się pytania, co na to Jarosław Kaczyński, a on milczy. Odgłosy z kąta mówią, że szykuje NOWY ŁAD to tym bardziej powinien wyłaniać się z mgły, a jego nie ma. Nowy Ład miał się wyłonić w czwartek, w piątek, a teraz mówią w sobotę. W Nowym Ładzie mają być nowe podatki i stare pomysły Platformy Obywatelskiej słyszę z kąta, ale kto wie. Prezes to łebski facet. Nie ma żony to ma dużo czasu na swobodne przemyślenia. Wkrótce może się okaże, że to będzie naprawdę Nowy Ład

 77. ahasverus
  17 marca o godz. 18:35

  Cieszę się, to wobec tego może jeszcze jeden utwór w jego wykonaniu

  <Boris Giltburg – Rachmaninov concerto no3 d-moll

 78. „CBA już zapewnia, chociaż sprawy nie badało, że wszystko w porządku” słyszę z telewizora. To jest praktyczne podejście do sytuacji bez wyjścia

 79. Zgadnijcie jaki samorządowiec dorobił się 7 mieszkań w jednym z najdroższych miast w Polsce ,posiadał 36 rachunków bankowych,córka studiowała w USA a mama zaliczała dłuższe pobyty w Kaliforni aby towarzyszyć córeczce.Sama Mama miała na koncie 400 tys zł z których do tej pory daje zmienne wyjaśnienia.Gdy dziennikarze pytali skad taki samorzadowiec dorobił sie takiego majątku to była mowa nienawiści i wiadomo przyczynili sie do śmierci tego bohatera .Czy na temat niego tak sie rozpisywała Polityka czy GW.

 80. geozak
  17 marca o godz. 19:04

  Czyżbyś naprawdę zrozumiał ze Obajtek to rasowy PiSdek / gangster?? Brawo 🙂

 81. Dziś GW podjeła temat byłego księdza Tymoteusza Szydły syna byłej Premier.
  Takiego draństwa dawno nie czytałem.Wpływowa Mama załatwiła synowi prace referenta w firmie w której ma udziały Daniel Obajtek.Redaktor z GW zadzwonil na telefon firmy i odezwał sie referent ile pan chce kupić worków plastikowych.Redaktor oczywiście miał inny cel.
  Tu sie węszy oczywiście układy .Przypomne ,że pracuje w firmie prywatnej zas synowi Donalda Tuska załatwiono prace w porcie lotniczym w Gdańsku .

  Dodam ,że całkiem normalnie załatwia sie prace poprzez znajomych przynajmnioej jest tak w USA gdzie mieszkam .Ja tak wszystkie moje prace tak załatwiłem

 82. Wybrany komentarz:

  I to jest zadanie leniuszków z opozycji. Nie może przyschnąć.
  Odpuścili już kilku przekrętom z PiSu.
  Niech sobie przypomną, co mówiły Pisiorki kilka lat temu. Na pytanie o pogodę odpowiadały: „taśmy prawdy”, albo „ośmiorniczki”.
  Chamsko, ale skutecznie.
  W białych rękawiczkach PiSu nie pokonacie.

 83. gołozak,

  jak to dobrze, że czytasz WG.

  Następny krok, zacznij rozumieć, co czytasz.

  Następny krok, wyciągnij konsekwencje z tego co czytasz.

  Masz długą drogę przed sobą, faszysto.

 84. miłośnik czarnych jagód
  17 marca o godz. 14:25
  Stroi sie pan w szaty bezstronnego obserwatora, ktorym pan nie jest. W tych obajtkowych tasmach dla mnie sa ciekawsze strony moralne delfina (ksiecia Walii?) nie jezyk. Pana pupil ma cala polke (szafe) szemranych spraw: apartament w W-wie, szalone, nie zwiazane z kompetencjami, awanse podrzednej ksiegowej, zwiazanej z nim interesami, niezgodne z prawem zarzadzanie spolka i wiele , wiele innych. Ale zapewniam pana, ze w PiSowskiej Polsce takie rzeczy nie maja jakiegokolwiek znaczenia. Byleby nie jadl tych przekletych osmiorniczek. Mozna parafrazowac zdanie wielkiego teoretyka demokracji, mowiac: „Dajcie mi czlowieka, przestepce, a ja zrobie prawo aby mu przywrocic prawne i moralne dziewictwo”. Tak sie dzieja caly czas w PrzyPiSowskim Kraju. Nie mam zadnych zludzen, ze to nastapi i ze bedzie pan tu o tym mowil. Mnie to juz nawet nie denerwuje, nie irytuje. Jest mi po ludzku smutno, ze kraj, ktory moglby byc calkiem fajny i przyjazny, w ktorym zyje wielu porzadnych ludzi, jest rzadzony przez zloczyncow, legalnie demontowany (panstwo prawa) przez indywidua z tytulami doctorow praw, okradany przez osoby nazywajace sie chrzescijanami.
  A propos: Bylem wychowany w atmosferze, ktora mozna nazwac moralnoscia chrzescijanska w szlachetnym tego slowa znaczeniu. A teraz przypomina mi sie list Ksieznej Palatinatu, Élisabeth-Charlotte du Palatinat , bratowa Louis XIV, piszaca do ciotki Sophie de Hanovre, ( z pamieci): „Nie wiem czy w calym Paryzu i Wersalu wsrod duchownych i arystokracji, jest 200 osob wierzacych w Boga”.
  Ona byla w sercu uczciwa protestantka, kalwinistka o ile pamietam.
  Gdy widze te wszystkie miesiecznicowe conclave, msze z calym rzadem kiwajacym sie jak kaczki, zawsze mysle o « Liselotte ». 200 osob w polskiej obecnej „elicie” to optymistyczne!
  Nie musi mi pan odpowiadac, moge juz teraz powiedziec, ze ma pan racje, jezeli panu zalazy. Zwyciezcy maja racje, oni pisza historie. Nie wydaje mi sie , ze pisze tutaj pan aby kogokolwiek przekonac. To jest raczej rechot barbarzynskiego zwyciezcy. Z moich wlasnych obserwacji w dalekiej rodzinie (bardzo dalekiej na szczescie) wynika, ze na bardzo dobrym podlozu wychowaliscie mase ludzi nienawistnych, zacieklych, niesluchajacych innych, nie tolerujacych wolnosci innych, uwazajacych, ze wygrana wyborcza pozwala zgnoic tych, ktorzy nie mysla tak jak wy. I to mnie zasmuca, lecz juz nie irytuje. I o to wam chodzilo. Wygraliscie.

 85. @ IS 42
  Nowy Ład …?
  Dureń Budka i Kamysz chcą aby przedstawić im program na co pójdą pieniadze i warunkują oddanie głosu.Chca aby samorzadom wydzielić pulę .Sadę ,że dosyć kładek,ścieżek rowerowych anawet Trzaskowski planuje budowę najdłuższego mostu rowerowego .”
  Sądze ,że Kaczor nie chce tak wydawać pieniedzy na ścieżki rowerowe i chodniki.Dziś w Paryżu Morawiecki z Macronem rozmawiali o zainwestowaniu tych pieniedzy w budowe 5 elektrowni atomowych przez Francję oraz szybkiej kolei laczacej CPK z miastami wojewódzkimiFrancja zbudowałaby 5 elektrowni oraz firmy z USA również 5 .

 86. @geozak
  17 marca o godz. 19:17

  Gdyby Kaczyński nie kazał zrobić z księda Tymoteusza Szydło celebryty, żeby „wywołać wściekłość lewicy” i umocnić poparcie dla pisdzielskiej bandy wśród katobetonu, dziś nikt by nie wiedział, że tenże Tymoteusz został księdzem, a potem przestał nim być. A gdyby Obajtek tyle nie kradł, to nikt nie prześwietlałby jego spółek i nie znalazłby tam Tymoteusza pod powszechnie dostępnym panieńskim nazwiskiem matki.

  https://pbs.twimg.com/media/DE2Sa7SXgAEomnc?format=jpg&name=medium

 87. @geozak
  17 marca o godz. 19:29

  Zbudują te atomówki tak, jak elektrownię w Ostrołęce zbudowali. Teraz rozbierają, przy rozbiórce też można dużo ukraść.

 88. geozak
  17 marca o godz. 19:29
  Widze, ze jest pan w formie po dlugiej nieobecnosci.
  Firma zatrudniajaca Tymka Sz miala dotacje panstwowe, a takiej sytuacji w normalnym kraju sprawdza sie, czy nie bylo tzw „kumoterstwa”.
  Poza tym powinno sie tego biednego Tymoteusza zostawic w swietym spokoju. Niech sprzedaje worki foliowe, niech spotka fajna dziewczyne ktora uwolni od toksycznego wplywu matki, ktora dla wlanej kariery poswiecila syna, eksponujac go jak Lajkonika. A te pare lat prania mozgu w seminarium zapomni po pierwszej upojnej nocy. Amen

 89. Adam 100
  Witaj drogi Adasiu – trudno mi skorzystać z twoich rad .Ja właczam ię do dyskusji merytorycznie.
  Draństwem jest prześladowanie kogoś który ma akurat matkę która była Premierem i to chciałem napisać.

 90. ahasverus
  Drogi panie takich firm co otrzymały dotacje państwowe są setki a może tysiące.
  Wszędzie gdzie są pieniadze trzeba wiedzieć jak po nie sięgnąć a taką umiejętność posiadają nieliczni czsem ich nazywaja cwaniakami,zaradnymi dla mnie to jest obojetne możemy ich nazywać nawet Obajtkami

  .Pieniadze te przypuszczam pochodzą z srodków UE i firmy zgłaszają projekty modernizacyjne.Dla mnie nie jest naganne ,że dostała je firma powiazana z Obajtkiem tylko naganne jest ,ze w Polsce a tym samym w UE nie istnieje jasny sprawdzian uzyskanych efektów.

 91. @geozak
  17 marca o godz. 19:04

  Adamowicz przynajmniej się tłumaczył, skąd wziął pieniądze, choć nie do końca przekonująco. Obajtek nie tylko uważa, że nie ma takiego obowiązku, lecz atakuje tych, którzy domagają się od niego wyjaśnień.

  Gdy dziennikarze wypatrzyli na przegubie Sławomira Nowaka zegarek za 30 tysięcy, z którego nie potrafił się wiarygodnie wytłumaczyć (choć też przynajmniej próbował), wyleciał z rządu.

  Obajtek demonstruje na zdjęciach co najmniej 2 zegarki za 100 tysięcy i więcej, ale nie zamierza się z nich tłumaczyć. Nie szanuje nas, Polaków i podatników. Dla niego liczy się tylko kasa. Kradziona wujowi albo nam, Polakom i podatnikom. Uczciwe zarabianie pieniędzy go nie interesuje.

  Tusk wyrzucił Nowaka z rządu. Kaczyński ogłosił, że Obajtek jest istotą boską. Jakiemu bogu oni służą?

 92. Katolik Biden: ja będę mówił czy Putin ma duszę… to w stylu katolickiej III Rzeszy… kiedy był taki, który mówił, kto jest Żydem… Tak sobie myślę prywatnie o doktrynie uber alles u jankesów…

 93. ahasverus

  „A te pare lat prania mozgu w seminarium zapomni po pierwszej upojnej nocy. Amen”

  Po co miałby zapominać?
  Mogłby jedno z drugim połączyć dokonując konwersji na protestantyzm. Trochę korekt w tym co go wyuczano w seminarium i droga do posady pastora stałaby przed nim otworem.
  Protestanci są w tym zakresie bardzo otwarci – wystarczy konfirmacja. Nie wymagają żadnych formalnych pożegnań z kosciołem katolickim – również w przypadku byłych księży.

 94. @woytek
  17 marca o godz. 13:12
  „Po transformacji męską moc ją utracili i to bezpowrotnie. Ostatnim żywym Mohikaninem jest Obajtek”

  ??? Element, który w zamian za lizanie kaczego zada załatwił sobie możliwość bezkarnego okradania Polski i Polaków, jest według Ciebie mężczyzną? Chyba że to miała być ironia, której nie załapałem.

 95. Bar Norte
  17 marca o godz. 20:27
  Ho ho, nie tak szybko. Pastora wybieraja wierni, biskupa tak samo na 10 lat. tak sie zlozylo, ze co nie co wiemo tym. To jest demokracja burzuazyjna , a nie oligarchia feudalna, tak jak w KRK. Tymek musi sobie zasluzyc, dac polubic i docenic i ponadto dobrze znac teologie, nie wiem, czy ten przedmiot sie wyklada w semitarium. 🙂

 96. ahasverus

  „Ho ho, nie tak szybko. Pastora wybieraja wierni”

  Przecież młody jest, trochę by się poduczył, popracował nad sobą, wyluzował, dał się polubić … . Wszystko przed nim.
  Najważniejsze, że sprawy warsztatowe ma pewnie opanowane.

  Chyba ze dwa lata temu pisali o historii młodego ambitnego ksiedza z Łodzi, który będac w podróży po Bliskim Wschodzie dał się ponieść religijnej euforii i powtórnie się ochrzcił u Zielonoswiatkowców. Najpierw go z tego powodu wywalili z koscioła katolickiego, potem przyjeli. Ostatnio czytałem, że wyjechał do Afryki i prowadzi tam misję protestancką.

 97. To nie kto inny, ale właśnie „mamusia broszka” zrobiła z ojca Tymoteusza osobę publiczną i polityczną, mająca jej dodać księżowskiego splendoru. Teraz, kiedy ten splendor znikł, zaczyna się narzekanie na media.
  Kto w dobrych czasach pakuje się do mediów, nie powinien zapominać, ze w złych dla siebie czasach może się stać obiektem tanich sensacji.

 98. geozak
  17 marca o godz. 19:17

  „Dodam ,że całkiem normalnie załatwia sie prace poprzez znajomych przynajmnioej jest tak w USA gdzie mieszkam .Ja tak wszystkie moje prace tak załatwiłem”

  Taki mały niuans…w prywatnym biznesie nic nikomu do tego, kto komu robotę załatwił i kogo do roboty bierze…

  ….ale premier, minister, europoseł, wójt, prezes państwowej agencji itp. to nie są prywatne stanowiska…przynajmniej w Europie…warto żeby Pan rozróżniał.

 99. geołozak,

  Są tacy, co lepiej tłumaczą, niż ja.

  I co ? Co do ciebie dotarło z tego co ci napisał remm i Bar Notre??

  Skorzystaj z moich rad, a dobrze na tym wyjdziesz.

 100. „Państwo żyjecie tematem prezesa Orlenu. Męczycie widzów i czytelników tego typu sprawami” – mówił na konferencji w Sejmie minister Michał Wójcik. Wiceprezes Solidarnej Polski, która obiecywała, że „nie będzie świętych krów”.

  https://wyborcza.pl/7,82983,26891936,prawa-reka-ziobry-drazenie-sprawy-majatku-obajtka-nie-sluzy.html#weekend#S.W-K.C-B.4-L.1.maly

  zwinka117.03.2021, 17:29
  Drążenie sprawy majątku Obajtka jak najbardziej służy Polsce i Polakom, którzy dowiadują się, jak bezczelnie są okradani. Nawet tym, którzy mają oczy a nie widzą i mają uszy a nie słyszą. Bo w końcu zobaczą i usłyszą. Drążenie sprawy majątku Obajtka nie służy jedynie tak zwanej zjednoczonej prawicy.

  jest nowy kandydat do HoH: Michał Wójcik

  Hall of Horror

  Piebak, Obajtek Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

  Nominacje kandydatów proszę zgłaszać na blog EP, Adam100 ”HoH”

 101. Wizyta Morawieckiego odbyła sie w conajmniej dziwnych okolicznościach. Nie była w nią nawet wtajemniczona polska ambasada w Paryżu. Czy rozmawiano o 5, czy o 10 atomówkach wie tylko Morawiecki i geozak. Oficjalnie wiadomo jedynie, że rozmawiano o szczepionce. Prawdopodobnie chodziło jednak o coś jeszcze innego.
  https://www.dw.com/pl/morawiecki-w-paryżu-wiele-o-szczepionkach-cicho-o-atomie/a-56907983

 102. adam100
  17 marca o godz. 21:10

  „Państwo żyjecie tematem prezesa Orlenu. Męczycie widzów i czytelników tego typu sprawami” – mówił na konferencji w Sejmie minister Michał Wójcik. Wiceprezes Solidarnej Polski, która obiecywała, że „nie będzie świętych krów”.

  …co tam Wójcik…poczekajmy jak złotousty Katon Starszy (starszy stanowiskiem) się odezwie…i umęczonych oświeci…

 103. Załatwianie komuś czegoś na przykład pracy po znajomość, a nie według kompetencji w spółkach akcyjnych, jest sprzeniewierzeniem się powierzonemu majątkowi i takim samym przestępstwem, jak podobne postępowanie w firmach skarbu państwa. Ciekaw jestem jaką pracę można dostać w USA po znajomości, a nie ze względu na kompetencje i jaka to była znajomość.

 104. @ geozak :
  „Dodam ,że całkiem normalnie załatwia sie prace poprzez znajomych przynajmnioej jest tak w USA gdzie mieszkam .Ja tak wszystkie moje prace tak załatwiłem”
  Czy aby na pewno chodzi o USA czyli Stany Zjednoczone Ameryki (północnej) czy może o inne Stany: Kazachstan albo Turkiestan (dziś chyba Turkmenistan) a może nawet Afganistan albo Pakistan ……

 105. „ERG Bieruń Folie’ ”
  To jakieś szaleństwo z tym przecinkiem u góry albo co najmniej szalone w sensie ,
  bezgranicznie odważne przedstawienie
  – c’est de la folie !

 106. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26892144,niedzielski-o-nowych-obostrzeniach-w-calej-polsce-jesli-one.html#s=amtp_pnHP_latest

  „…będziemy zamykać zupełnie wszystko” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
  …………………………..
  Co z tego, że wszystko zamkną, jak wirus kręci się i nadal będzie się kręcił po świecie, po Europie. Po otwarciu wszystko wraca do obecnego stanu. Trzeba żyć z wirusem, jak z grypą, wzmocnić odporność i po sprawie.
  A potem my was wszystkich zamkniemy na dożywocie, zamienione na stryczek, bo nie będziemy utrzymywać potwory niszczące cały kraj.

 107. P.S. Jednaj jeżeli rzeczywiscie Pan mieszka w Ameryce, to znaczy,  że jest to kraj skorumpowany, gdzie liczą się znajomości a nie kwalifikacje. Tak czy inaczej chyba nie ma się czym za bardzo chwalić……

 108. Jutro minie 100 lat od podpisania traktatu pokojowego z Rosją, przypomina tygodnik POLITYKA w rozmowie Tomasza Targańskiego ze Zbigniewem Gluzą, prezesem Ośrodka KARTA. Polska delegacja nie była przygotowana do rozmów pokojowych dowiedziałem się z tekstu rozmowy, natomiast Rosję reprezentował wybitny dyplomata Adolf Joffe. Czas rozbiorów nie służył Polakom. Uciskani przez zaborców podejmowali nieudane zrywy i osłabiali tkankę narodową. Po pierwszej wojnie światowej społeczeństwo składało się z wielu narodowości, a różnice między bogatymi i biednymi były ogromne. Trudno było to wszystko należycie poskładać. A jednak się udało, jakkolwiek byśmy do tego podeszli.

  PS. Dzisiejsza liczba zakażeń jest taka sama od prawej jak i od lewej (25052)

 109. Końca nie widać.

  „Prezes PKN Orlen kupił działkę tuż nad jeziorem nieopodal Giżycka na Mazurach – ustalił Onet. Mógł zapłacić za nią nawet grubo ponad pół miliona złotych. To już kolejna z przynajmniej kilkunastu nieruchomości nabytych przez Obajtka.”

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolejna-dzialka-obajtka-300-metrow-linii-brzegowej-nad-jeziorem/ny8y2z6

 110. Piotr II
  17 marca o godz. 23:07
  Końca nie widać.

  Nie widać i nie będzie.

  Zjednoczona Prawica, to jest przecież kryminalna banda przestępców.

 111. Zjednoczona Prawica – Latyfundium obajtkum.

 112. Hall of Horror

  Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 113. @ Mad Marx,Z dystansu

  Pierwszą pracę załatwiała mi siostra ale bez sukcesu.Przypuszczam ,że zaprezentowałem się za dobrze do stanowiska które mi oferowano.Potem przy nastepnych pracach juz nie chwaliłem się wyksztalcniem w Polsce czy osiągnięciami zawodowymi.Następne prace załatwiali mi znajomi w ten sposób ,że zgłaszając się na rozmowe powoływałem się na nich.
  Gdy zamknięto zakład w którym pracowałem a zatrudniał dużo pracowników i obejmowały jego zamknięcie przepisy federalne wtedy załodze zrobiobno szkolenie jak szukać pracy.Mówiono ,że najważniesza i najbardziej skuteczną metodą jest tzw .sieć znajomych właczajac oczywiście rodzinę.Trzeba ich pytać czy mają oni znajomych itp czyli znaleząść tzw sieć powiązań inaczej network.Wtedy informatyka jeszcze nie była w stosowaniu tak jak obecnie ,że dział personalny po wrzuceniu nazwiska za odpowiednią zapłatą prześwietli kandydata .

  Ukończenie dobrych studiów w renomowanej uczelni nie gwarantuje sukcesu znalezienia dobrej pracy.Trzeba mieć znajomych aby trafic do dobrej firmy prawniczej czy innej a bez znajomości było rozczarowanie.

  Beata Szydło jak każda mama by to zrobiła sięgneła do sieci znajomych czyli Obajtka .Dostał zatrudnienie na najniższym stanowisku i zrobił dobrze gdyż to umożliwia mu poznanie spraw od tzw.podszewki ,Daniel Obajtek podobnie zaczynal.

 114. Prezesi ogromnych firm , odpowiedniki Obajta w innych państwach kapitalistycznych zarabiają tak ogromne pieniądze , że polski Obajtek to jest ich ubogi odpowiednik.
  Dyskuja o pieniądzach Obajtka to pogaduszki niegodne dżentelmenów. Trzeba sprawdzać rozliczenia podatkowe prezesów i polityków , a nie powielać doniesienia plotkarskich stron internetowych.

 115. https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8121489,zakaz-przemieszczania-sie-lockdown-rozporzadzenie-obostrzenia-sn.html
  – Jeżeli z premedytacją władza publiczna przez ponad rok wydaje wadliwe przepisy, licząc na to, że obywatele kierowani strachem i tak się będą do nich stosowali, a tylko niewielu zdecyduje się je kontestować, to nie jest to stanowienie prawa, lecz cwaniactwo – puentuje mec. Michałowski.

 116. Nie ma to jak oddać decyzje prawnikom…

 117. Festiwal Pieśni Narodowej, Patriotycznej i Wyklętej 2021.

  Patronat:Orlen, Lotos,Energa,PGNiG

  Występuje: Chór Pisowskich Wujów

  „Piękna nasza Polska caaałaaa
  Piękna, żyzna i niemaaałaaa”

  Kurtyna.

 118. MARCH 17, 2021

  Israeli FM Ashkenazi Thanks Russia for Role in World War II, Unveils Holocaust Memorial

  https://www.algemeiner.com/2021/03/17/israeli-fm-ashkenazi-thanks-russia-for-role-in-world-war-ii-unveils-holocaust-memorial/

 119. Obajtek pokazuje, że zarobił więcej niż w krajach kapitalistycznych jest możliwe… nawet odwrócił zjawisko… teraz kapitaliści powinni dogonić Obajtka… zamienił komunistyczna nędzę w liberalną wolność gospodarczą… Tak sobie myślę prywatnie… miał pomysła znalezionego na chodniku… do czego zachęcał Wałęsa… szukaj 100 milionów…

 120. ozzy
  18 marca o godz. 6:50
  I tak sie robi dyplomacje, dyplomatolki. Z usmiechem, pragmatycznie, patrzac w przyszlosc. Jakakolwiek bylaby to epoka, dyplomacja radziecka, rosyjska byla zawsze skuteczna. Nie ma tam San Escobar. Malo kto przypomina Rosji pogromy, czy pamieta los Komitetu Zydowskiego, Mandelsztama, biale bluzy itp. Jest memorial Holokaustu w Moskwie. A pomnik Umschlagplatz jest zaszczany przerz psy, zabrudzony, trudny do znalezienia. Shame

 121. ozzy
  I na poparcie mojego wpisu, zobacz w tym newspaper haslo „Poland”. Ite missa est, „la messe est dite”. Co za przerazajaca amatorszczyzna poplskich dyplomatycznych matolow. Na trotuarze ich zbieraja czy co.
  Dobrega, skandynawskiega dnia!!

 122. @ahasverus

  Dziekuje i wzajemosci serdeczne.

 123. geozak
  Niestety nie napisał Pan jaką to pracę siostra Panu załatwiła.
  A tak poza tym, to jak Pan wrzuca jakiejś amerykańskie pojęcia, mające dowodzić, ze zna Pan Amerykę i Amerykański, takie na przykład jak „network”, to dobrze byłoby sie najpierw poinformować, co „network” oznacza.

 124. geozak
  myli Pan nepotyzm z „network”.

 125. Jankesi chcą umierać za Nawalnego… Tak sobie myślę prywatnie… a swoich „nawalnych” trzymają w rezerwatach i Guantanamo… może machniom… Nawalny z misją jak św. Wojciech…

 126. Prezes Obajtek założył firmę i wchodzi w deweloperkę. A jego partnerka już buduje osiedle

  https://wyborcza.pl/7,75398,26892239,prezes-obajtek-zalozyl-firme-i-wchodzi-w-deweloperke-a-jego.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  bra-tanki18.03.2021, 06:28
  Mafia włoska i włosko amerykańska, też w deweloperce siedzi, bo gdzieś trzeba betonować wrogów. Łąki i lasy obstawia mafia wąsatych z pistonówkami. Coraz trudniej ukrywać akcjonariat.
  Don orleone dostał uniewinnienie in blanco, to radziłbym wspólnikom uważać.
  Czego im życzę, Wasza Jagusia

 127. Nie żyje prezydent Tanzanii. Koronawirusa chciał leczyć modlitwą i ziołami

  https://wyborcza.pl/7,75399,26893185,nie-zyje-prezydent-tanzanii-koronawirusa-chcial-leczyc-modlitwa.html#S.-K.C-B.5-L.1.maly
  white_lake17.03.2021, 23:09
  Mentalnie chyba mają z Polską dużo wspólnego. Może wyślijmy im Obajtka. Nasz desant już jest na Zanzibarze, czas na dalsze kroki.

 128. Dzień bez rozpraw. Protest w obronie represjonowanych sędziów

  https://wyborcza.pl/7,82983,26893576,dzien-bez-rozpraw-protest-w-obronie-represjonowanych-sedziow.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.maly

  ***** faszystowską partię ***

 129. Premier Morawiecki i związkowcy na odsiecz Obajtkowi. „Skąd akurat teraz taki bezpardonowy atak”

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26893521,premier-morawiecki-i-zwiazkowcy-na-odsiecz-obajtkowi-skad.html#s=BoxOpImg1

  Hall of Horror

  Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 130. geozak
  18 marca o godz. 0:00

  Zgadzam się z tobą w całkowicie. Masz udokumentowana rutynę w oparciu o studia na wyższej uczelni czego nie da się ukryć przed pracodawcą. Dzieliłeś los wielu Polaków, którym się wiodło raz lepiej, a raz gorzej w nowej ojczyźnie, która nigdy nie bedzie ojczyzną ani dla inteligenta, ani dla chlopa który wyemigrował z Polski. Masz racje, najważniejsza jest rodzina i dzieci, i żona, która stoi za twoimi plecami. Na drugim miejscu jest zakład pracy, bo tam można zrobić sobie frends, nawet jak się później przeprowadzisz do lepszego mieszkania w lepszej dzielnicy. Na trzecim miejscu należy cieszyć się życiem i głęboko wciągać świeże alpejskie powietrze i jeść rosół z kury, bo to samo zdrowie.
  Tyle w temacie

 131. Krym… ilu Ukraińców oddało życie w czasie walk z Turcją o jego terytorium… Tak sobie myślę prywatnie… teraz szukają kolaboracji z Tatarami… aby przywrócić komunistyczny dekret ziomka Chruszczowa… Turcja pochwala… takie na złość Rosji… a militarny raj dla jankesów…

 132. hippolit
  18 marca o godz. 6:16

  Festiwal Pieśni Narodowej, Patriotycznej i Wyklętej 2021.

  Patronat:Orlen, Lotos,Energa,PGNiG

  Występuje: Chór Pisowskich Wujów

  „Piękna nasza Polska caaałaaa
  Piękna, żyzna i niemaaałaaa”

  Kurtyna.
  ……………………………………………………………………………………….

  Szanowny Hippolicie !

  Pozdrawiam i przesyłam Ci foto z próby generalnej wspomnianego chóru.

  https://img27.demotywatoryfb.pl//uploads/201406/1402602654_opayfw_600.jpg

 133. Obajtkowi nic nie będzie tak długo jak rządzą faszyści katoprawicy, dumnie zwący się prawymi i sprawiedliwymi. Czy Obajtkiem zajmie się ktoś w przyszłości? Zobaczymy. Ja tu przypomnę tylko zapomnianego już senatora, biznesmena i oszusta Stokłosę, który jakąś drobną uciążliwość musiał znieść, ale dzisiaj żyje sobie w swoim Śmiłowie wygodnie i nikt go nie niepokoi. Według mnie jego majątek powinno przejąć uczciwe państwo (oksymoron Polska – Uczciwe Państwo) i wystawić na licytację. Podobnie będzie z Obajtkiem.
  Ja chciałbym tu jeszcze zdanie wtrącić na temat Lasów Państwowych, w których zatrudnienie znalazł równie zdolny brat Obajtka i afera, którą temu bratu niesłusznie przyklejono. Chodzi o bizantyjski kibel urządzony w jednej z niezliczonych nieruchomości, którymi zarządzają Lasy Państwowe. To jest naprawdę niezwykła firma, która jest podtrzymywana przy życiu przez kolejne rządy od 30 lat na wzór PRL z tym, że teraz jest na bogato. Naprawdę nie jestem w stanie pojąć po co Lasom są te niezliczone hotele i ośrodki wypoczynkowe dla leśników i zwykłych śmiertelników. Czy ONI nie powinni się zajmować raczej lasem? Takie Muczne w Bieszczadach (zobaczcie na mapie) jest osadą w całości należącą do Lasów
  Państwowych. Byłem tam i polecam wypoczynek od zgiełku czynionego wokół Obajtka. Jak jeszcze byłem posiadaczem Poloneza (to taki polski samochód był), wybraliśmy się do pałacyku na Kaszubach, też zarządzanego przez Lasy Państwowe. To był początek nowych porządków w Polsce, więc obiekt zrobił na nas wrażenie.
  Postuluję po rewolucji i przegnaniu popisu całkowite przekazanie lasów i rezerwatów w zarząd samorządom. Przecież nie ma znaczenia, gdzie będą pracowali zwykli leśnicy fachowcy. Jak ludzie pozwolą samorządowi wyciąć las, to niech tną, ich sprawa. Wątpię jednak, żeby tak się działo jak to ma dzisiaj miejsce w Najjaśniejszej.
  Za to też nic nie chcę, byle to się zrealizowało w przyszłości.

 134. Prof. Kuchar to wg mnie jeden z niewielu prawdziwych ekspertów
  możne trzeba przyznać ze po prostu nie wiadomo gdzie ludzie się zarażają
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8123014,prof-kuchar-moze-trzeba-przyznac-ze-po-prostu-nie-wiadomo-gdzie-ludzie-sie-zarazaja.html

 135. Trump is a Hero and His Vaccine is Saving the World!

  Jimmy Kimmel, bezlitosny

  https://www.youtube.com/watch?v=HHjhftADqqQ&list=WL&index=1

  To Trump wymyślił szczypioku i się szczepi a jak ktus nie chce to jest wolność w Ameryce i ją nie bierze.

 136. https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8122417,lockdown-za-miekki-wojsko-policja-na-ulicach-dr-michal-sutkowski.html
  Dr Sutkowski: Lockdown jest za miękki. Ja widziałbym wojsko i policję na ulicach
  ………………..
  Ja bym cię ch..ju „utwardził” i to na stałe.

 137. „nagonka”, „skandaliczna publikacja”, „obrzydlistwo”, „wzór łajdactwa”, „niewyobrażalna podłość”, „lincz”, „kurewstwo”, a nawet „opętanie”

  Zawyli wczoraj obłudnie PiS-owscy klakierzy i jeden ksiądz (opętanie), a Pinokio zaszlochał wstrząśnięty:
  Medialny atak na rodzinę Pani Premier Beaty Szydło to bezpardonowa próba podeptania godności drugiego człowieka.

  Bo ujawniono, gdzie od półtora roku podziewa się nieszczęsny syn marnotrawny, który na całej linii zawiódł nadzieje na biskupa w rodzinie Szydłów? 🙄
  Cały kraj się pasjonował zagadką i wreszcie mógł przestać się martwić losem przystojnego i sympatycznego młodzieńca.
  Nikt mu nie ubliżał, nikt nie dworował, wszyscy podziwiali zaradność mamusi…
  I to ma być deptanie godności?

 138. Jak był ksiądzem, to żadnej publicity nie było za dużo, wszystkie media pełne obrazków, cała wierchuszka partyjna na mszy prymicyjnej, transmisje w telewizji, a teraz biedaczek ma się chować po kątach w Bieruniu, pod cudzym nazwiskiem?
  Żeby wstydu matce oszczędzić?
  Dobrze chociaż, że imię pozwolili zachować 🙄
  Jak sobie w końcu znajdzie dziewczynę/chłopaka, to może nawet będzie miał w miarę normalne życie.
  Przynajmniej w połowie.

 139. GajowyM.
  18 marca o godz. 13:11

  No w końcu, nie po partia PiS-becka szczyci się faszyzmem.

  Tuska, Wałęsę skopać opluć, Blidę – Leppera zamordować, roz*bać Polskę i oddać Rosji to potrafią doskonale.

  A teraz płacz i łzy, mimo że jeszcze nie zaczęli ich nawet kastrować 🙁
  Jaki wrzask wtedy będzie? Dobrze, żem stary i głuchy 🙂

  ***** ***

 140. Kto w dobrą pogodę rozkręca cyrk medialny wokół własnej rodziny, niech się nie dziwi, że trudno go zatrzymać, gdy się zachmurzy albo małpy zbieszą i treser musi wykombinować nowy numer 🙄
  Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz.

 141. SS-man
  Czy ty masz uprawnienie Kremla do takich geszeftów z Bidenem, gdzie Putin da USA Nawalnego, a wy dostaniecie za to więźniów Guantanamo ?

 142. Na tle sprawy Obajtka wychodzi legalność NS2… ale pazerność i zawiść nieudaczników zbliżona… Tak sobie myślę prywatnie… Rydzyk ma więcej szczęścia… i sympatii katolickiej opozycji…

 143. Te jęki PiSu o niby prześladowania Ojca Tymoteusza są bezwstydne. W dobrych czasach Ojciec Tymoteusz nie schodził z ekranów TVP i prasy katolickiej i z napięciem mogliśmy obserwować kolejne kroki „duchownej” kariery syna Beaty Szydło. Teraz kiedy ta kariera przekroczyła swój zenit, opinia publiczna nie ma mieć prawa dowiedzieć sie, co stało się z oblubieńcem mediów PiSu i „broszki”.

 144. geozak

  No widzisz, jacy to ludzie są niewdzięczni.

  Zamiast się oburzać, jak piszą fakty o Tymoteuszu Szydło, to przypominają, co PiS-becja wyczynia, próbując zgnoić polskich patriotów i mężów stanu (Tusk, Wałęsa).

  Gdzie tu sprawiedliwość 🙁

 145. Biden, autor agresji USA w Libii, Syrii i Yemenie nazwał prezydenta Putina zabójcą. http://endoftheamericandream.com/warmonger-joe-biden-seems-quite-eager-to-start-a-war-with-russia/
  Putin zasługuje na pokojowego Nobla. Putin natomiast życzył Bidenowi zdrowia i brak postępów w rozwoju demencji.

 146. Ty klarnet,

  przecież Putin jest mordercą.

  Dlaczego więc nie nazywać go po imieniu??

 147. Ty klarnet

  Putin teraz morduje Ukraińców. Później przyjdzie kolej na Polaków.

  Za jednych i drugich należy się Nobel, CO??

 148. Putin morduje Syryjczyków, a teraz wyzwolą ich do spółki z Asadem ze wszelkach materialnych pokus. Zamiast chleba oferuje im do spółki z Asadem duchową strawę, czyli durną postsowiecką propagandę. Rosja położyła swoją artylerią i nalotami Syrię w gruzach, a teraz do zaoferowania ma Syryjczykom jedynie głód i to wszystko mimo nadwyżek produkcji zbóż i energii w Rosji. Ale Putin oprócz swoich „bombek” nie ma nic do podarowania Syryjczykom.

 149. Z metryk wynika, że Putin przeżyje Bidena i jego katolickie widzenie świata w duchu III Rzeszy… uber alles… Tak sobie myślę prywatnie… katolicyzm Bidena nie jest gałązką oliwną… od katolika wymagaj więcej…

 150. maciek.g
  18 marca o godz. 11:39
  Zgadzam się z tym że -lockdown nie ma sensu to leczenie gorsze od choroby
  Jaki jest sens pokazuje to przebieg ostatnich wielu miesięcy. Mimo nakazów, zakazów jesteśmy w punkcie wyjściowym..
  Przykład bezmyślności: mimo negatywnych wyników testu skierowanie na wielodniową kwarantannę. A może mają rację ci co twierdzą , że wyniki testów są niewiarygodne…

 151. Jadąc własnym autem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem nie trzeba zasłaniać ust i nosa, ale w przypadku kontroli drogowej już TAK – wtedy maseczka jest obowiązkowa. Oczywiście przy legitymowaniu dla ustalenia tożsamości funkcjonariusz może żądać odkrycia twarzy.
  Ja dodam , że w wypadku żądania odkrycia twarzy wstrzymanie oddechu jak najbardziej zalecane!

 152. Prawosławie nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za jego czyny. Ale czego można wymagać od postsowieckiego agenta KGB, który tylko zgrywa się na chrześcijanina ?

 153. Dostalam wczoraj messengera z Polski od mojej siostrzenicy ( wymieniamy sobie czasami takie). Zaszczepila wczoraj Astra Zeneca siebie i meza w jakiejs miejscowosci 40 km od miasta w ktorym mieszka. Ona ma chorobe towarzyszaca, czy ma jakas jej maz, nie wiem. Bohatersko poddali sie temu smiercionosnemu wkluciu , tloku nie bylo, prawie wylacznie tacy jak oni z dalekich miejscowosci. Brawo J. i brawo dzielny polski narodzie, ktory swoja nieprzejednana postawa przyczynil sie do tego, ze ona tez spedzi spokojne swieta z rodzicami.

 154. Jak podało niemieckie ministerstwo zdrowia zmarły 3 osoby w wieku 20 – 63 l. po szczepieniu Astra-Zeneca. Ogólnie odnotowano 13 przypadków zatoru naczyń krwionośnych, przeważająca część to kobiety.

 155. Kpiną jest pokojowy Nobel dla Obamy za którym walizkę nosił Biden… z granatami… Tak sobie myślę prywatnie… szansę miał twórca katolickiej III Rzeszy za zwalczanie komunizmu… Nowy Wietnam spotka jankesów… spieprzali… trzymając się nawet kół helikopterów… byle do domu…

 156. Napisałem merytoryczny komentarz ale takie komentarze w Polityce są zatrzymywane a preferuje się Hejterów i nawalankę typu PiS jest zły bo ma kły.

 157. Dziś rzecznik TSUE poparł wyrok korzystny dla rzadu PiS a niekorzystny dla rzadu Niemiec i Rosji w sprawie rurociągu Opal.
  Gdyby taki wyrok podtrzymał TSUE to Niemcy i Rosja mogli by wpaśc w jeszcze większe tarapaty .Rzad Polski,Ukrainy oraz kraje Bałtyckie zaskarżyły by na opodobnej zasadzie Nordstream II .
  Jak wyglada Pisiory sa bardzo uciążliwe dla Niemiec które robią wszystko aby uruchomic Targowice która ujada wsciekle.

  Dodam ,że Donald Tusk gdy był premierem nie mruknąl słowa gdy budowano Opal po lewej stronie Odry zaś bedac Królem Europy też nie dał glosu na temat Nordstream II.

  Zachęcam Hejtera adama 100 aby merytorycznie podważył tekst faszyst pisdzielca geozaka.

 158. Kwaśniewski: Rozmach Obajtka budzi podziw. Mało kto potrafiłby to robić z taką bezczelnością

  https://wyborcza.pl/7,82983,26894199,kwasniewski-rozmach-obajtka-budzi-podziw-malo-kto.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  Daniel Obajtek i jego imperium

  Mimo choroby pewnie obserwował pan rozwój wypadków wokół prezesa Orlenu. Robi na panu wrażenie to imperium Obajtka, ta kolekcja posiadanych przez niego nieruchomości? I teraz jeszcze informacja, że założył firmą deweloperską?

  – Niewątpliwie robi. Biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo młody człowiek, muszę powiedzieć, że rozmach tych działań i nieliczenie się z niczym – ani z prawem, ani z opinią publiczną, ani z możliwymi reakcjami – jest rzeczywiście zdumiewające. I można powiedzieć nawet przewrotnie – budzi podziw. Mało kto z taką bezczelnością potrafiłby to robić. Ale to jest sprawa personalna pana Obajtka, natomiast to, co jest bardziej niepokojące, to reakcja państwa na fakty, które są ujawniane. Po pierwsze, gdybyśmy byli naprawdę demokratycznym państwem, gdzie wszystkie instytucje wykonują uczciwie swoje obowiązki – prokuratura, CBA itd. – to do tego by nie doszło. Po drugie, nawet gdyby doszło, a bylibyśmy demokratycznym krajem, to prawdopodobnie dymisja byłaby już dawno przesądzona. Poza tym, byłaby jakaś komisja sejmowa, śledcza czy inna, która by to wyjaśniała. Ale ponieważ nie jesteśmy demokratycznym krajem, a nad panem Obajtkiem jest parasol prezesa Kaczyńskiego, to tkwimy w takiej sytuacji. Z jednej strony jest coraz więcej druzgocących go faktów, a z drugiej nic się nie dzieje, Obajtek pozostaje na swoim miejscu. Choć nie wiem, jak długo, bo wydaje mi się, że sprawa tak czy inaczej zakończy się dla niego niedobrze.

  Pamiętamy, jakich sił i środków używało CBA, żeby za wszelką cenę przypisać panu rzekome posiadanie domu w Kazimierzu.

  Cóż tu oceniać. To są właśnie fakty. Z jednej strony, jeżeli ktoś jest uznawany za przeciwnika politycznego i chce się go zdezawuować, jak to jest w przypadku naszym, czyli moim i żony, to używa się wszystkich metod. Proszę pamiętać, że sprawa zaczęła się w 2007 r., czyli mamy już 14 lat tej zabawy, gdzie cały czas są podsłuchy czy możliwość korzystania z podsłuchu, wiemy w opublikowanych materiałach, a końca nie widać. Bo rzecz jest dęta. Natomiast w przypadku takich zastrzeżeń czy faktów, jakie mamy u pana Obajtka, nie słyszałem, żeby były podsłuchiwane jego rozmowy, żeby przejrzano jego życie tak dokładnie – wszystkie jego konta, przepływy finansowe – jak to miało miejsce w naszym przypadku. Ale żyjemy w podwójnym państwie. To nie jest tak, jak mówi PiS, że prawo jest równe dla wszystkich. Jest równe i równiejsze. Jeżeli chcemy w kogoś uderzyć, to korzystamy z całego aparatu, który mamy w rękach. A jeżeli kogoś chcemy chronić, to ten aparat jest powolny. Nie robi nic czy wręcz daje zaświadczenie o uczciwości jak ostatnio prokurator Święczkowski i wiceminister Wąsik.

  Stawiam jednak na to że Obajtek zrezygnuje dla dobra państwa. Nie, żeby cos zawinił, ale z patriotyzmu. Tak jak marszałek Kuchciński, który z całą pewnością nie został nagrany w burdelu, tylko on kocha tylko Polskę. Karzeł-kulas to może potwierdzić.

 159. Więcej TSUE obalił zastrzeżenia KE odnośnie podatku na sieci handlowe jaki nałożył PiS .Z tego podatku budżet państwa miał mieć rocznie 2.5 mld zł co oznacza koszt budowy jednej mierzeji Wiślanej.

  Pytanie do was Głupki typu adam100 czy KE zwróci Polsce 10 mld zł co pozwoliłoby sfinansować 20% kosztów CPK .

 160. geozak,

  dobrze ze mi przypomniałeś, żeby napisać cos merytorycznie.

  PiS-beckie faszystowskie bydło rujnuje Polskę, a oto lista najgorszych przestępców:

  Hall of Horror

  Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 161. Gorsze wiadomości do AntyPisdzielców – TSUE przyznał racje Węgrom odnośnie podatku od reklam .

  Dlatego rzad PiS powinien szybko skopiować ustawę z Węgier i wprowadzić w życie nie zważać na protesty Ambasady USA.

  Przypomnę Durniom jak adam100 ile tu wylano brudów i hejtu na rzad PiS po propozycji tych podatków.

 162. Z Nord Stream2 jest rzecz ciekawa.
  Rosjanie budują Nord Stream2 za kredyty które udzieliły im banki krajów zachodnich.
  Spłata kredytu rozpocznie się w momencie …uruchomienia gazociągu.
  Ruskie to mają głowę na karku.
  A wyrok TSUE ciekawy.

 163. adam 100
  Merytoryczna dyskusja jest oparta na faktach ,liczbach i z tego wyciąga się wnioski którtymi obalasz mój wpis- tak dla przypomnienia.
  Ty nakręcony Cymbaliński jak Bąk ( nie mylić z synem Tuska) powtarzasz to samo w kółko – jestes Adasiu nieuleczalnie chory.

 164. geozak,

  spoko, dostawałem gorsze wiadomości.

  Teraz czekam na jedną a dobrą, mianowicie ze karzeł-kulas odwiedzi brata.

  Gwarantuje, że PiSbecje wtedy szlag trafi.
  Gangsterska wybije się sama. 🙂

 165. geozak

  Bardzo mnie cieszy pańskie uznanie, respekt i szacunek dla unijnej instytucji czyli TSUE.
  To satysfakcjonujące, że pan zmienił zdanie na temat wyroków tego sądu.
  Nie ukrywam, że liczę w tym przypadku iż pan tę linię polityczną będzie nadal trzymał w swej argumentacji, bo napewno będzie jeszcze niejedna okazja do dyskusji na ich temat.

 166. geozak
  18 marca o godz. 16:54
  jestes Adasiu nieuleczalnie chory.

  Hihihi

  To ty widze, nie tylko magister mechanik po wyższych fakultetach za 120 punktów, ale tez doktor nauk medycznych.
  Szacun 🙂

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 167. adam100
  Ujołeś Durniu Durniowaty na liście nazwisko Glapiński i zapewne myślisz o Szefie NBP.

  Przypomnę ,ze to pierwszy szef NBP który zwiększył zasoby złota Polski o 100% do 235 ton i zamiesza je powiększyć o dalsze 100 ton w następnej kadencji .Również on wraz z Premierem Morawieckim zastosował inżynierie finansową w Polsce podobną jaką stosuje FED oraz EBC co uratowało gospodarkę i 2.5 mln miejsc pracy.Dlatego Polska ma najniższe bezrobocie w UE wg wyliczeń Eurostatu które wynosi zaledwie 3.2% zaś dla przykładu Hiszpania 19%

  Adasiu zaprzecz ,że Glapiński dokupił 100 ton złotra i że bezrobocie za rzadu PiS obecnie w Polsce to 3.2 % wg Eurostatu.

  Łatwo to sprawdzić ale pijacki Hejter jak zwykle merytorycznie napisze – Jebać PiS.

 168. geozak
  Tusk wielokrotnie przeciwstawiał się budowie Nord Stream II, podobnie jak monopolowi Gazpromu na rurociąg Opal. Jego stanowisko nie odbiegało tutaj od stanowiska PiSu. Można to w internecie znaleść przy odrobinie dobrej woli.
  https://energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/gaz/5060-donald-tusk-krytykuje-projekt-nord-stream-2

 169. Bar Norte
  Nie pamiętam czy komentowałem kiedyś wyroki TSUE w sprawie Polski.

  Te sprawy odnośnie sądownictwa moim zdaniem są naciągane gdyż traktatowo nie ma ustaleń jak ma wyglądać organizasja systemu sprawiedliwości.Dlatego moim zdaniem Rzad PiS powinien wystąpić formalnie o sprecyzowanie standardu organizacji sadów w ramach UE i domagać sie aby wszystkie kraje przyjeły taką organizacje sadownictwa wspólną dla UE.Gdzie nie ma standardu czy zapisów traktatowych w UE to wyroki TSUE w sprawie sadownictw są wg mnie z tzw kapelusza czyli polityczne.

  Te ostatnie wyroki o których napisałem opierają się na prawie traktatowym na konkretnych zapisach i tu nawet presja Niemiec była bezradna.
  Wyrok w sprawie Puszczy Białowieskiej to czysta bzdura i niesprawiedliwy dla Polski ale nie chce na ten temat dyskutować dużo.

 170. geozak
  Twoja argumentacja, że TSUE orzeka zgodnie z Traktatami Europejskimi tam gdzie jego wyroki są zgodne z polityką PiSu, a niezgodnie z prawem, tam gdzie one z tą polityką się nie zgadzają, to zwykle chciejstwo. Czy jesteś pewny, że znasz na tyle prawo i Traktaty Europejskiego, aby tak kategorycznie wypowiadać się o orzecznictwie TSUE ?

 171. geozak,

  do ciebie trafia propaganda sukcesu:

  Polska już kiedyś była 10 największą gospodarka świata, a gdzie jest teraz?

  Jak tacy dyletanci jak Horała dostają miliardy na rozkradzenie, to sam policz.

  Słuchaj przemówień Gierka zamiast Morawieckiego, to poprawi ci samopoczucie.

  PS: Horała następny kandydat na listę HoH.

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 172. Z dystansu

  Tekst który przytoczyłeś z Rzeczpospolitej tylko potwierdza to co napisałem na temat Donalda Tuska.To było tylko formalne wystąpienie podlane sosem geopolitycznym bez prawnego umocowania na co zwrócily uwagę Niemcy forsujacy ten projekt.
  Problem z Nordstream II jest taki ,że zarówno Niemcy jaK rOSJA BAZUJĄ NA ARGUMENCIE ,ŻE NIE PRZEBIEGA ON W WIĘKSZOŚCI PRZEZ TERYTORIUM ue czyli oznacza to ,ze nie podlega umowom w ramach UE o wspólnej energetyce gazowej.Odnośnie Opalu który był budowany za czasów rządu Tuska nie kiwnąl nawet palcem w bucie a ustalenia UE obejmuja ten rurociąg.

  Dlatego jeszcze raz podkreślam wyrok w sprawie Opal będzie przełomowy gdyż Nordstyream II biegnie czesciowo przez terytorium państw z UE i orzecznictwo z OPAL można przenieśc na Nordstream II .

  Nie znam się na prawie traktatowym UE ale opieram sie na żródłach które podaja konkretne punkty naruszone przez Niemcy i ja te żródła wiarygodne w 100 % cytuję.Proszę moje komentarze gdzie podaje fakty liczby traktować z największa powaga.

 173. jak u szostkiewicza, napiszesz? znika jak kamfora;

 174. adam100
  Jesteś uparcie nudny- to nie propaganda sukcesu tylko konkretne fakty i liczby.Jak wiesz inż mgr wykształcony w PRL opiera się na faktach i liczbach a ty widocznie w czasach PRL studiowałeś Marksa i Lenina.

 175. dobrze, ze jeszcze potrafie stosowac starozytne techniki memory, n.p. zapiski na mankiecie;

 176. @byk

  Jeśli znika, to może użyłeś któregoś zakazanych słów np. ro-man, wy-ciek, po-ze, ku-rw…

 177. perfekcyjna, qurwa, cenzura panie @gospodarzu, sami swoi;

 178. geozak
  18 marca o godz. 18:03

  Przypomnij mi inżynierze, ile Glapiński płaci swoim „dwórkom” i za co? Kiedyś prasa o tym huczała, ale przycichło. 🙁

  Zapomniałem ile forsy Bierecki wywiózł do Liechtensteinu, pamiętasz?

  ***** faszystowską partię ***

 179. GajowyM.
  18 marca o godz. 18:07
  kocham pana panie sułku!

 180. Morawiecki zachęcał do oddawania życia za ojczyznę… z astrą jest po drodze… Tak sobie myślę prywatnie… ma się zmarnować..

 181. geozak

  „Te sprawy odnośnie sądownictwa moim zdaniem są naciągane gdyż traktatowo nie ma ustaleń jak ma wyglądać organizasja systemu sprawiedliwości.”

  A traktat UE mówi „jak ma wyglądać organizacja systemu” solidarności energetycznej na którą powołał się TSUE wydajac wyrok, który się tak panu spodobał?
  Mam wrażenie, że pan podejmując dziś dyskusję o wyroku TSUE w sprawie OPAL nawet nie zajrzał do taktatu. Pan się nawet nie zainteresował jak brzmi zapis traktatu o solidarnosci energetycznej.

  No bo gdyby pan zajrzał to nie pisał by pan takich bzdur na temat zapisów dotyczacych praworządności.

 182. Gdyby moje wszystkie życzenia się zaczęły spełniać, to tutejsze bywalce już dawno załapać powinni gorączkę i kaszel, i utratę węchu i smaku. Zasłonić zasłony i walnąć w koie na parę dni

  Dlaczego? 🙄

  Tu panuje zaraza ciągłej nienawiści wespół zespół z nieżyczliwością do innych ludzi.

  Jest tylko jeden powód by prezes konzernu paliwowego został ukarany za posiadane nieruchomości.

  Tak, tylko za brak w budynkach estetyki, za brak jakiekolwiek elegancji zabudowy, za brak uroku i za brak nawet odrobiny gracji 😛

  I za te przewinienia powinien ponieść karę. Dostać nakaz natychmiastowej rozbiórki szkaradztw.
  I na ich miejsce poststawić powinien objekty zgodne z obecnym architektonicznym duchem czasu.

  Bo to co posiada dotychczas, to dysutopja dwudziestego wieku, gdzie miejsce zamieszkania utwierdza ludzia w jego tożsamości.

 183. geozak
  W sprawie Opału chodzi o monopol Gazpromu na przesyłanie gazu tym rurociągiem. Jeśli TSUE orzeknie zgodnie z opinią swojego rzecznika, to praktycznie ten monopol zostanie zniesiony. Nie ma to ale wiele wspólnego z Nord Stream II, który tam gdzie przepływa on przez wody terytorialne, zdobył już wszystkie narodowe i europejskie zezwolenia. Twoja reakcja na mój link o protestach Tuska przeciwko budowie Nord Stream II wskazuje na to, że tkwisz w jakiejś bańce przekonań z przed conajmniej pół wieku i nie jesteś w stanie czytać ze zrozumieniem nawet najprostszych tekstów. Do tego nie masz pojęcia o zadaniach i możliwości politycznych Przewodniczącego Rady Europejskiej, którym był Tusk.
  Osobiście uważam także Nord Stream II za chybioną inwestycję, która jest na rękę jedynie Rosji i tylko pogarsza stosunki w UE. Gazu na swiecie jest dojść, jego cena jest niewysoka, a UE perspektywicznie i tak odchodzi od kopalnych źródeł energii, to po co jeszcze ten Nord Stream II ? Tylko po to żeby dać zarobić wrogo nastawionej do Europy Rosji i rozbijać jedność europejską ?
  https://www.dw.com/pl/rzecznik-tsue-niemcy-nie-mają-racji-co-do-opal-u/a-56912465

 184. O przewinach, przekrętach i najrozmaitszych kombinacjach na granicy prawa i poza prawem Daniela Obajtka można pisać, mówić, oburzać się i pomstować. Tyle i tylko tyle. Obawiam się, że pan redaktor ma rację, gdy stwierdza:
  „Niestety, podobnie jak w przypadku „wyborów pocztowych” nikomu włos z głowy nie spadnie. Ojczyzna zapłaci.”
  Ja, jako ojczyzna, a przynajmniej jej cząsteczka, mogę mieć tylko nadzieję, że ten chory i zepsuty do szpiku kości organizm państwa umożliwiającego takie numery trafi w końcu zasłużony szlag.

 185. mag
  18 marca o godz. 19:46
  Ja, jako ojczyzna, a przynajmniej jej cząsteczka, mogę mieć tylko nadzieję, że ten chory i zepsuty do szpiku kości organizm państwa umożliwiającego takie numery trafi w końcu zasłużony szlag.

  A robisz coś, żeby Twoje nadzieje się ziściły?

 186. mag
  18 marca o godz. 19:46
  sto lat za murzynami;

 187. Proszę, proszę.. pannie Wasserman puściły w końcu nerwy. Po 11 latach. Domaga się audytu działań podkomisjii do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, której przewodniczy Antoni Macierewicz. Może warto w końcu podliczyć grube miliony wyrzucone w błoto i zakończyć chore rojenia o zamachu.
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-18/malgorzata-wassermann-w-graffiti-ogladaj-od-745/

 188. Ha ha
  Hoffen und Haaren macht manchen zum Narren 🙂

 189. adam100
  Prowadzę agitację antypisowską i oświatową, by rozjaśnić mroki Ciemnogrodu wśród znajomych i nieznajomych, korzystając z mediów społecznościowych.

 190. adam100
  A Ty co robisz w wiadomej sprawie?

 191. Mag,
  o Obajtka to „tysieniemartw”. Chyba jest już skończony bo dzisiaj widziałem w telewizorze jak wice Holecka z Polsatu, niejaka Gawryluk zaprezentowała krótką wypowiedź Don Orleone w której dwukrotnie powtórzył on słowo „pernamentnie” dowodząc tym samym, ze jest półinteligentem, przygłupem który ma studia na uczelni którą finansował używając do tego firmy którą zarządzał.
  Obserwuj jak dalej tu będzie zachowywał się Mauro, bo wydaje mi się że pisowskie zespoły komentatorskie dostały już „esemesy” z Nowogrodzkiej, że należy Dona Orleone porzucić ponieważ negatywnie wpływa na wizerunek mafii pisowskiej, wyciszać aferę i nie brnąć w obronę tego gnoja.
  Wydaje mi się,też że mon Orleone omże zostać porzucony podobnie jak mafia kiedyś porzuciła Alfonsa Capone. Wszystko dla uspokojenia coraz bardziej irytującego się „ciemnego ludu” zwanego dla jaj opinią publiczną.

 192. Hoffen und Haaren macht manchen zum Narren
  ???
  Eher zum Glatzkopf.
  Haaren = linieć, tracić uwłosienie/sierść

 193. Putin odpowiedzial na oswiadczenie Bidena

  Prezydent Rosji Wladimir Putin zyczyl zdrowia Joe Bidenowi, ktory wczesniej ostro wypowiedzial sie o nim.
  „W dziecinstwie, kiedy na podworku spieralismy sie ze soba, mowilismy: „Kto kogo przezywa, ten tak sie nazywa”. I to nie jest przypadek. To nie tylko dzieciece powiedzenie i zart. W nim jest gleboki zmysl psychologiczny. Zawsze widzimy w drugim czlowieku swoje wlasne cechy i uwazamy, ze on jest taki jak my” – dodal Putin
  Prezydent zaznaczyl, ze w historii kazdego narodu ” wiele dramatycznych i krwawych wydarzen.”
  „Ale kiedy oceniami drugich ludzi inne panstwa, narody, to zawsze jakbysmy spogladali w zwierciadlo. W nim zawsze widzimy siebie.” – mowil Putin.

  Wiceprzewodniczacy Rady Federacji (Совет Федерaции) Konstantin Kosaczew, ze oczekiwania od nowej administracji USA „zostaly tym chamskim oswiadczeniem wyrzucone do lamusa” . Senator przypuszcza, ze Moskwa zareaguje w inny sposob, jezeli Waszyngton nie przeprosi za obrazliwe slowa prezydenta Bidena.

  (info. z RIA Nowosti, 18.03)

 194. mag
  18 marca o godz. 20:10
  adam100
  A Ty co robisz w wiadomej sprawie?

  🙂

  Nie wiele mogę.

  Jedyne, to gonić PiS-beckich trolli / alt. płaskoziemskich idiotów na tym blogu.
  Wśród znajomych nie prowadze dzielności oświatowej, bo wypowiedziałem znajomość wszystkim PiS-bekom, no a w rodzinie zostałem na szczęście oszczędzony.

 195. Nie GajowyM.

  Harren jako bezokolicznik znaczy cierpliwie czekać

  A zatem całość może znaczyć mniej więcej tyle co:

  Nadzieja matką głupców

  Pozdro

 196. @bezdomny

  To trzeba było pisać harren, a nie haaren 😎
  Rymowałoby się też lepiej.

 197. @byk

  Artigstes aller Masterstücke
  der Schöpfung ist der Steiss der Mücke:
  Doch kenn ich einen stillen Greis,
  der lobt moch mehr den Grillensteiss

 198. GajowyM. 🙂

  Historia niemieckiego języka jest bardzo skomplikowana.
  Zajmowali się nim i Luther i Goethe.

  Dla mnie nie ma tam już miejsca 🙂

  Ale skoro uważasz, że potrafisz z tymi dwoma konkurować, to dlaczego nie 🙂
  Próbuj 🙂

 199. legat
  18 marca, g.20:11
  Przecież wiem, że Polska pisowska przygłupami stoi, ale i – jak widać – suweren nie lepszy, skoro na nich głosuje. Teraz niby oczka przeciera kaprawe (ten suweren) i np. tylko 6 % ocenia dobrze prezydenturę Adriana. Bóg z nimi, który najwyraźniej nas sobie odpuścił, a Matka Boska, Królowa Polski w szczególności, bo się raczej za nami nie wstawia u Syna. Wcale się Im nie dziwię, skoro widzą taki odrażający burdel w szeregach swoich ziemskich „przedstawicieli” (kaka) zbratanych z TĄ władzą i jej fanami.
  Don Orleone być może wypadnie z gry, bo zanadto mafii zaszkodził, ale nie sądzę, by od tego mafia mocno osłabła. Ma innych Obajtków, a wszystko da się wytłumaczyć, a raczej wyłgać, zamącić itd., itp.
  Maurów pisowskich nie śledzę, bo szkoda na to czasu i nerw. Niech se piszą pokrętnie, kłamliwie, a na tym blogu i tak niczego nie ukręcą.
  Trzym się

 200. @ozzy

  Als ein’s der größter Meister-Stücke
  betrachte ich den Steiß der Mücke.
  Doch kenn ich einen stillen Greis
  der schätzt viel mehr den Grillen Steiß.

 201. @bezdomny

  Co ty mi tu z historią języka niemieckiego wyjeżdżasz, zamiast przeczytać, co napisałeś tu o 20:00
  Nie umiesz przyznać się do błędu? Zabawnego na dodatek?
  Telefon za ciebie napisał? 🙁

 202. GajowyM.

  jak najbardziej;

  Najmisterniejszym z dziel stworzenia w swiecie
  Jest tylek komara jak wiadomo przecie:
  Lecz pewien znajomy, dziadek cichy, czerstwy,
  Wyzej nad niego stawia tylek swierszczy

 203. GajowyM.
  🙂
  Skoro masz nadzieję i oczekujesz czegoś, to nie możesz spodziewać się pomocy z mojej strony 🙄

 204. GajowyM.

  moja niemiecczyzna jest na poziomie gimnazjalnym, przeto daleko mi do Twojej
  znajmosci tego pieknego jezyka moich ulubionych poetow Goethego, Rilkego czy tez
  Hölderlina ( ostatnio studiuje poezje Paula Celana, ktorego prawie caly zbior mam przed soba – w Polsce przekladal go Ryszard Krynicki)
  Ale na nauke nigdy za pozno.

 205. Na to:Johann Wolfgang von Goethe:
  Wer das Dichten will verstehen
  Muß ins Land der Dichtung gehen
  Wer den Dichter will verstehen
  Muß in Dichters Lande gehen

 206. ozzy
  18 marca o godz. 20:40
  Myślałem, że Biden jest trochę mądrzejszy.
  Putin życzy mu zdrowia dalszy ciąg tego życzenia znamy (bo na rozum już za późno)

 207. Na stadionie Luzniki wystapil prezydent RF Wladimir Putin w 7. rocznice przylaczenia Krymu do Rosji ( eng. interpreter), 18 marca 2020

  LIVE: Putin gives speech at concert celebrating seventh anniv of Crimea’s reunification with Russia /zaczyna sie od 27 minuty)
  https://www.youtube.com/watch?v=kjuzmkmWfbE

  PS zadnych masek, ani tez zachowania dystansu…?!

 208. maciek g:

  ja nawet tak nie…myslalem.
  Slyszalem, ze w Polsce jakis lockdown na 2. tygodnie?

 209. Panie Danielu. Panie Danielu. Mój Bożę.

  Pisze Pan ” Jeżeli wszystkie prywatne interesy i transakcje Daniela Obajtka były legalne, to i tak rysuje się sylwetka osoby bez tej klasy, jakiej wymaga jedno z najważniejszych stanowisk w sektorze publicznym gospodarki polskiej”

  To w końcu interesy były legalne, czy nie legalne?
  A jak legalne, to dlaczego prezes Obajtek jest bez ” tej klasy”

  Bez klasy są chyba ci wszyscy, którzy uczestniczą w nagonce.
  Chyba, ze interesy były nielegalne…

  Jeżeli iść tropem, ze każdy kto ma działki i inne nieruchomości, jest bez klasy, to tym bardziej bez klasy była Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego. Małgorzata Gersdorf. Posiada Ona – 2/3 domu na działce o pow. 600 m kw. – składające się z jej mieszkania o pow. 139 m kw. oraz mieszkania we współwłasności z mężem o pow. 57 m kw. Ma też osiem działek: rekreacyjną o pow. 1635 m kw. z domkiem letniskowym o pow. 35 m kw. oraz inne działki (we współwłasności w różnych udziałach) – od 784 m kw. do 23 tys. m kw.

  Te inne działki, w tym ta 23 tys. m kw to pastwiska.

  Pytanie do Pana redaktora Daniela, po co byłej Prezes Sądu pastwiska?
  Chyba, ze ma krowy… i inne kaczki.

  I czy w tej sytuacji inwentarzowej była Pani Prezes Sądu Najwyższego ma klasę? Wiem, że jest Pan bardzo zdolnym redaktorem i z pewnością udowodni Pan, że jeszcze nigdy żadne pastwisko nie pozbawiło nikogo klasy.

 210. W radiu i telewizji dzisiaj o śmieciach. Jakby się umówili. Rząd za podwyżki opłat wini samorządy, a samorządy upatrują w tym rządowe zaniedbania i regulacje. Mieszkańców nie interesuje kto nawalił, ale dlaczego wszędzie zalegają śmieci i niejednokrotnie nikt tych śmieci nie zabiera.
  Gmina wini starostwo za leżące wzdłuż dróg śmieci, a powiatowy urzędnik tłumaczy, że mają 350 kilometrów dróg powiatowych i tak szybko nie mogą uporać się z problemem tym bardziej, że ciągle im nowe śmieci podrzucają. Pracownik gminny tłumaczy, że śmiecą przyjezdni bo mieszkańcy gminy są porządni i wzdłuż dróg powiatowych nie śmiecą, skoro bliżej mają inne wysypiska, chociażby własne drogi gminne.

  Pracownik Ratusza twierdzi, że rząd pozwala na import śmieci i różnych opakowań, których nie można się pozbyć ani wykorzystać. Przedstawiciel rządu obwinia stołeczny Ratusz, że nie wykorzystał unijnej dotacji i nie wybudował ekologicznej spalarni odpadów.

  Czasami w lasach i w górach pojawiają się ochotnicy. Biorą na plecy worki i sprzątają porzucone przez innych śmieci. Jeden facet poświęcił kawał życia na sprzątanie cudzych śmieci. Pokazywali go w telewizji. Podobno są kraje co rozwiązały problem śmieci wysokimi mandatami, ale u nas się nie da. U nas śmieciowy problem narasta. Kilka dni temu pisałem tu o toksycznych odpadach sprowadzonych zza granicy. Takich miejsc składowania w Polsce jest wiele. Ciekawy jestem jak do śmieciowego tematu podejdzie NOWY ŁAD

 211. https://www.youtube.com/watch?v=ylGAnPCBWwM
  Dziambor: To was się powinno pozamykać, nie Polaków!
  ………………………..
  @adam100 powinieneś się chyba zgodzić z Dziamborem, nie?

 212. @ człowiek z komody
  Sęk w tym, że stan posiadania Prezesa Sądu Najwyższego jest jawny i każdy Ch*j może sobie go odnaleźć na odpowiedniej stronie w internecie. Stan posiadania i zarobki prezesa spółki, w której Skarb Państwa ma praktycznie większościowy udział (teoretycznie ok 30 % ale ponad 60% wśród duzych udziałowców) są tajne. Gdyby pan O’Baytek był osobą prywatną i reprezentował w spółce własny kapitał, to pal sześć, jego cyrk i jego małpy, jak puści interes z torbami to sam bedzie za to odpowiadał. Ale nie, ten pan reprezentuje Państwo, czyli nas, dla tego my, jako obywatele mamy prawo znać jego stan posiadania, tak samo, jak stan posiadania innych urzędników państwowych, w tym sędziów.

 213. Człowieku z Komodo,
  a już myślałem, że po opisie nieruchomości należących do Gersdorf zajmiesz się nieruchomościami przepisywanymi tam i z powrotem oraz kupowanymi i odkupowanymi od klechy czyli interesami „rodziny” Morawieckich. Zacięło ci się coś? – zassałeś się czy co? Waran ma taką parszywą ślinę, że jak nawet lekko ukąsi to ofiara zdycha. Myślisz, że ci się powiedzie jak tu kłapniesz paszczą? Jest lerarstwo na tę ślinę. Naszczać na nią co niniejszym czynię.
  Najlepszą obroną Don Orleone to ugryzienie Gersdorf przez oszkalowanie metodą sugestii, że dorobiła się majątku pewnie nieuczciwie? Jesteś taki podły z natury czy wykonujesz zadanie? Jeśli wykonujesz zadanie to OK, też jesteś podły.

 214. Przepraszam, sprawa nie cierpiąca zwłoki, bo – do konającej. Żabki.

  Dziś spotkałem się po półrocznym niewidzeniu się, z Krawacikiem. A jestem na świeżo po pouczającej lekturze blogów z lat 2018 -19 -20. Rzucił mi się w oczy niezmordowany humanitaryzm hipotetyczny żabki gorejącej…tfu!…konającej, która chciała rzucać się przez morze dla ratowania tego osamotnionego pieska (po śmierci jego dwóch kolejnych opiekunów). Nikt z blogowiczów, łącznie ze mną, nie chciał go ratować tak, jak żabka. Z tego powodu do dziś wiesza ona psy na wypowiadających się wówczas o Krawaciku. Niewykluczone, że nie skończy na hipotetycznym opiekuństwie i kiedyś się przez morze rzuci, bo na tle blogowych zbirów – których co rusz przywołuje, wypada ze swoimi nieśmiertelnymi chęciami bardzo korzystnie. Dlatego nic dziwnego, że Krawacik ją sobie przypomniał.

  https://photos.app.goo.gl/FxWrViZ8EXD8np7H9

 215. Prezes tuż po 13 zadecydował, że przekładamy „Nowy Ład” na czas po świętach wielkanocnych. Teraz i tak nie osiągnęlibyśmy efektu, który chcieliśmy osiągnąć, bo ludzie żyją zupełnie innymi rzeczami. Prezentując to na siłę, zrobilibyśmy sobie krzywdę i wytracilibyśmy potencjał, który ten program ma

 216. Optymatyk
  18 marca o godz. 22:13
  @adam100 powinieneś się chyba zgodzić z Dziamborem, nie?

  Tylko dlatego że, Dziamga ?

  Czy dlatego że oszołom, płaskoziemca, antyszczepionkowiec?

 217. Waran z Komodo jest, żyje i ma się dobrze, ale człowiek?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Waran_z_Komodo

 218. Człowiek z komodo (pełno czarnych jagód?) a czemu nie z z szafo?
  Gdzie w komodzie miejsce na obajtkowo kartoteke?

 219. na naukę nigdy nie jest za późno…
  Szkoda czasu @ozzy, cokolwiek przeczytasz, zobaczysz, usłyszysz czy przeżyjesz, nie zmieni w żaden sposób wyrachowanej, aroganckiej natury blogowego manipulanta.

 220. Nie rozumiem dlaczego @mag wpada w trywialny ton – ten jest zarezerwowany dla wyborców PiS-u. @mag, najwyższy czas pojąc że to TY i tobie podobni* uczciwie zapracowali na sytuację którą tak bardzo się brzydzisz. Jeden z oddanych kolegów co jakiś czas ci tym przypomina, jeśli rzeczywiście nie pojmujesz związków to przynajmniej nie wystawiaj się na pośmiewisko tych, których tak bardzo sobie cenisz.
  *Nasz ulubiony poeta T.Różewicz napisał tak: „…rura kanalizacyjna przepuszcza przez siebie wszystko”

 221. w „wiadomej sprawie” @adam 100 wyznaje że „nie wiele może”
  To widać – potrafi jedynie wzbudzać nieprzyjemne emocje wstrętu, a to niewiele.

 222. Mad Marx

  Już głupieje. To w końcu jaki jest problem?
  Czy problemem jest majątek Obajtka większy niż jego zarobki?
  I wtedy jest przestępstwo karno skarbowe… Czy problemem jest brak transparentności?

  Przyznam się, nawet nie wiem, czy oświadczenia prezesów państwowych spólek są publicznie jawne, czy nie? Ale co by nie było, owa regulacja nie jest zależna od Obajtka, tylko od Ustawodawcy. A pewnie ta regulacja istnieje już od wielu lat. Istniała także zapewne za czasów Prezesa Krawca. A jeżeli tak, to tak. Musi być zachowana symetria. Nie można mieć o coś pretensji do prezesa Obajtka, jeżeli wcześniej nie mialo się takiej samej pretensji i żadania, do prezesa Krawca.

  Chyba, że co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie…

 223. No i lepra wyszła z hibernacji
  Zawdzięczamy Pombobockowi, dzięki wiekuiste 🙂
  a ciebie śmierdząca **** o przeczytanie proszę

  Oble go oblegamy
  ogniska rozpalamy
  bekony podpiekamy
  podchorążówka robi sztuczny wiatr .

  A , po , co?
  A , by, by.

  Leprze pączkowało.

 224. podlecu z Komodo,
  „esemes” dot. Don Orleone jeszcze z Nowogrodzkiej nie dotarł, czy zapomniało się zajrzeć do smartfona?

 225. Człowiek z klozetu? Czy z bieliźniarki?
  A może człowiek po prostu wyszedł z szafy?

 226. człowiek z komodo

  „Przyznam się, nawet nie wiem, czy oświadczenia prezesów państwowych spólek są publicznie jawne, czy nie?”

  Doprawdy? Przecież na ten temat już była mowa.

  Mam doświadczenia z tzw „utrwalaniem”. Ale przyznam, że z tłumaczeniem tego procederu amnezją, ujmując to delikatnie, spotykałem się sporadycznie.

 227. GajowyM

  ” Gdzie w komodzie miejsce na obajtkowo kartoteke?”
  Wiem, że to bardzo wyrafinowany dowcip. Może nawet
  wielopiętrowy… mam tylko obawę, czy nie zbyt wielopiętrowy.

 228. człowiek z komodo
  18 marca o godz. 22:56
  Czy problemem jest majątek Obajtka większy niż jego zarobki

  Pewnie że to żaden problem, jak się należy do gangu PiS-bekow, okradających Polskę.

 229. @pombocek

  Krawacik w formie, ty też, jak sądzę, obaj w drodze…
  Pięknej wiosny wam obu!

 230. @miłośnik czarnych jagód 18 marca o godz. 16:48
  Przedwczoraj na blogu B.Guetta napisałam o odbiorze wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE przez polskie media.
  Także 16:28 – ten artykuł wyjaśnia wiele histerycznych postaw na blogu. Ja mam dystans do histerii po obu stronach, a prowokatorów znamy…

 231. Pijąc wódkę rubaszyli
  Leprze czerep, ogolili

 232. @człowieku z etażerko

  Nie fatyguj się rozkminianiem, co piszą inni, masz tu inne zadanie, pilne jeszcze chyba.
  Utrwalaj, utrwalaj, bo już niedługo…

 233. Drogi Panie legacie.
  Ja nie twierdzę, że była Pani Prezes dorobiła się majątku nielegalnie.
  Tylko twierdzę, ze dorobiła się majątku, chociaż zastanawiam się, po co jej pastwiska? Gdy nie ma krów. Chyba, że ma krowy i kaczki.

  Dorobiła się i bardzo dobrze. Niech ma.

  Dziwie się zarazem, dlaczego panuje taka wściekłość w pewnych kręgach na to, że TAKŻE Obajtek dorobił się majątku.

  Ona ma pastwiska i krowy
  On dworek i działki
  Jest git.

  PS. Panie Legacie użył Pan określenia ” klecha” można wiedzieć w jakich kręgach posiadł Pan tak bogate słownictwo?

 234. Dziwie się zarazem, dlaczego panuje taka wściekłość w pewnych kręgach na to, że TAKŻE Obajtek dorobił się majątku.

  Obajtek dokradł się majątku.

 235. Moja muzyczna propozycja na dobranoc
  https://www.youtube.com/watch?v=3GYEfmX8OJc

 236. a co to ma być? dowód że pies żyje i ma się dobrze? – może jest data, ja chyba przeoczyłam. Ostatnio miał mieć właściciela według relacji @pombocka
  Mnie wystarczy takie oświadczenie (piszę z pamięci) …nie będzie w moim domu żadnego żywego stworzenia poza mną, moją żoną i jej kwiatkami…
  Być może „mną” było w domyśle ale czytelne. Treścią sporów był stosunek do innych żywych stworzeń poza ludźmi i ich kwiatkami i tu cały blog (z wyjątkiem @mag!) okazał się wyjątkowo zgodny w swoim okrucieństwie wobec bezdomnych. Na czele pochodu, zaraz za ewidentnym przykładem niewiedzy na temat potrzeb zwierząt udomowionych przez człowieka czyli @pombockiem kroczył najprawdziwszy WETERYNARZ . W tym przypadku zgodnie z Szekspirem: człowiek nie znający zasad rzemiosła swego. Bardzo bym chciała żeby kiedyś zareklamował swój punkt weterynaryjny w POLITYCE wraz z imieniem, nazwiskiem a także z wiedzą na temat traktowania bezpańskiego psa, oby tylko nie zapomniał o pierwszej potrzebie czyli badaniach analitycznych na obecność pasożytów.

  Wystarczy już tego przechwalania się własną indolencją a przede wszystkim bezdusznością, przykłady tego socjopatycznego zachowania opisałam wcześniej do @jobrave – oczywiście nie zająknął się później na temat. Ten miły filmik o psie niczego nie zmienia w ocenie zarówno fałszywego przyjaciela zwierząt jak i UCZESTNIKÓW LA. Poza @mag, oczywiście, którą za ten pierwszy, serdeczny odruch bardzo cenię.

 237. Choć Amerykański wywiad potwierdził, że saudyjski następca tronu kazał zamordować znanego publicystę Jamala Khashoggiego, Joe Biden nie zamierza go ukarać. Tłumaczy: Nie traktujemy tak osób, które rządzą sojuszniczym państwem.

  Czyli tradycyjnie: He may be a son of a bitch, but he’s our son of a bitch.
  Żeby nie mówili, że tolerujemy łajdaków, nazwiemy kogo innego zabójcą 😎

 238. i moja kontrpropozycja na dobranoc ….grac glosno!

  Motörhead – Ace Of Spades Live Full-HD
  https://www.youtube.com/watch?v=eBIa0o36pPo

 239. Skoro Obajtek ma pieniądze to skądś je ma?

  A myślałam że na Tymoteusza wdepnę w Bxl, no ale jak się zna tylko języki od butów…

 240. Przemyśliwam czy budować schron w ogrodzie skoro tak sobie Biden z Putinem cukrują od morderców, a to „życzę zdrowia” było bo novichok już w drodze? /sarkazm/

 241. Może o tych swojskich śmieciach to nie było eleganckie wtrącenie się do blogowej dyskusji, ale pomijając temat bogacenia się ponad przyjęta w RP miarę muszę przed pójściem spać wrócić do stale aktualnego tematu wyścigu mocarstw o palmę pierwszeństwa. Groźnie zabrzmiały słowa wypowiedziane przez Joe Bidena skierowane do Władimira Putina. Bądź co bądź przecież to prezydenci wielkich państw posiadających wszelkie wyrzutnie i arsenały zbrojne. Kładę się spokojnie do łoża i chcę równie spokojnie z niego powstać, a te groźby prezydenta USA co on może zrobić, mogą niepokoić bo jakby co przeleciało nad moją głową nie dolatując do celu, to miałbym zmartwienie. Przed nami NOWY ŁAD, a przecież nie znamy szczegółów. Każdy planuje nowy ład, a czym takie planowanie może się skończyć?
  To może posłuchajmy Lany Del Rey
  https://www.youtube.com/watch?v=oCg24iCeV28

 242. @ człowiek z komody
  Wyście są takie głupie, czy tylko udawacie ???

  Nawet jeżeli prezes Orlenu nie ma ustawowego obowiązku ujawniania swoich zarobków i swojego majątku, to w imię zwykłej przyzwoitości i szacunku do współobywateli (gdzie się podziała „skromność , pokora i służba Narodowi”?) nie powinien się go wstydzić. Jeżeli zarobił uczciwie, to swiadczy to o nim dobrze. A jeżeli robił jakieś machlojki to nie dziw, ze majątku ujawnić nie chce, bo wyjdzie na to, że nabyty majątek wielokrotnie przekracza oficjalnie zadeklarowane dochody. W USA Al Capone nie poszedł siedzieć za przestępstwa kryminalne, tylko za oszustwo skarbowe, bo rabunków i morderstw nie dało mu się udowodnić, ale stan majątku w stosunku do składanych deklaracji w Urzędzie Skarbowym juz tak. Ale Polska to nie USA……
  Tu można oszukiwać a jak kogoś złapią za rękę to się wyłga, że to nie jego ręka. (oczywiście nie dotyczy to zwyczajnych obywateli a tylko tych mających dobre układy z władzą)

 243. @adam100
  18 marca o godz. 22:30
  Podobno kulturalni ludzie nie odpowiadają pytaniem na pytanie, no ale chyba ciebie to nie dotyczy.

 244. Przeczytałem ostatnio o odmianie bretońskiej wirusa, o tym, że jest praktycznie niewykrywalna za pomocą testów, najczęściej bezobjawowa i bardzo zaraźliwa. Zastanawiam się, jakim trzeba być idiotą, żeby uwierzyć w ten bełkot.
  Ludzie czy my już straciliśmy cały rozum ?
  Wyprodukowano wirusowego samograja, który będzie nam przygrywał, aż nie stracimy ostatnich przyczółków naszej wolności. Nagle okazuje się, że nikt nigdy na nic nie chorował, a każde przeziębienie jest czymś strasznym, czego należy się bać.
  Jakim trzeba być idiotą, żeby w to wierzyć ?!
  Bójce się, bójce się ludzie, bo zachorujecie, siedźcie w domach, nie łaźcie, bo poumieracie!
  Prawda jest taka, że ludzkość choruje permanentnie i najczęściej umiera na wskutek chorób, więc czego ci wszyscy idioci się boją ? Tego co towarzyszy nam od początków ludzkości i jest NIEUNIKNIONE?!
  Zabije mnie bezradność, bo tak się czuję, kiedy widzę reakcje ludzi, z którymi żyję, mieszkam i pracuję, na te brednie i na kolejne obostrzenia płodzone przez bandytów, którzy nami rządzą !
  Nadejdzie taki czas, że policjanci i inni zdrajcy będą w podskokach zdzierać swoje psie ubranka i spieprzać jak najdalej stąd.
  Wstawiajcie filmy, ujawniajcie ich dane, pokazujcie, w jaki sposób doprowadzili was i wasze rodziny do życiowej biedy i tragedii.
  PiS, policja, sanepidy, a przede wszystkim lekarze (nie wszyscy), czytaj konowały, żerujące na ludzkiej krzywdzie za kasę; przypominam, że za stwierdzenie zgonu na kowid, test PCR , zaszczepienie, MAJĄ WYPŁACANE PIENIĄDZE, także pielęgniarki!
  To najgorsza kategoria ludzi w obecnym czasie!
  Gdyby nie oni, NIE BYŁOBY TEGO CAŁEGO OSZUSTWA !!!!!
  Biada wam, NIKCZEMNICY !!!!!!!!!!!!!

 245. To nie sztuka zabić kruka,
  ale sztuką, dla rycerza,
  gołą pupcią zabić jeża.

 246. @byk
  19 marca o godz. 3:01
  „To nie sztuka
  zabić w locie kruka,
  Ale sztuka całkiem świeża,
  Trafić z Bezdan do Nieświeża”
  …………………….
  Wiesz li, co to było?

 247. Biden katolik nie mówi do Putina pismem świętym… raczej jak rycerz zakonu krzyżackiego mordującego w ramach misji nawracania na jedynie słuszną religię… Tak sobie myślę prywatnie o szpitalnikach z Jerozolimy z domu niemieckiego… Gott mit uns..! A papież milczy jak KK w czasie okupacji…

 248. Optymatyk
  19 marca o godz. 1:18
  @adam100
  18 marca o godz. 22:30
  Podobno kulturalni ludzie nie odpowiadają pytaniem na pytanie, no ale chyba ciebie to nie dotyczy.

  Wypierdzie Mamuta,

  Stwierdzam z prawdopodobieństwem, graniczącym ze 100-procentową pewnością, że jesteś niedoczytany.

 249. Obajtek i Zatoka Aniołów. Pensjonat prezesa Orlenu wyposażany za pieniądze na wspieranie rybołówstwa

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26896118,pensjonat-daniela-obajtka-zostal-wyposazony-za-pieniadze-z-unijnego.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  majak19.03.2021, 06:06
  Jak dlugo jeszcze pozwolimy przestepcom rzadzic Polska?

 250. Wszelka władza od boga pochodzi… w tłumaczeniu na świecki: jaki suweren taka władza… Tak sobie myślę prywatnie… chcesz zmiany zmień sprawcę…

 251. pancerniczek19.03.2021, 06:24
  Jak tam, pisowskie trolle?
  Mokry kapiszon…?
  Banaś musi podziwiać gościa. Przy takim poziomie przedsiębiorczości, on i jego skromny dorobek wypada blado.

 252. Po tweecie Mateusza Morawieckiego o „nagonce” na Tymoteusza Szydło. „Hipokryci. A 12-letni syn Trzaskowskiego został słusznie zlustrowany?”

  adwokat R. Giertych. „Wszystkim płaczącym nad biednym 30 letnim dzieckiem pani Szydło, któremu mamusia musiała załatwiać pracę, przypominam, że PiS nie miał skrupułów, gdy Policja zatrzymywała moją córkę, aby wręczyć mi pismo lub prokuratura przesłuchiwała ją w sprawie rzekomego zniesławienia CBA”

  „12-letni Staś Trzaskowski został słusznie zlustrowany w sprawie komunii. 30-letni Tymek Szydło, którego mszę prymicyjną transmitowała TVPiS, który był częścią kampanii byłej premier, a który dziś, dzięki jej wstawiennictwu, pracuje u Obajtka, jest ‚obiektem nagonki’. Aha” – dodała Hanna Lis.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26893888,morawiecki-reaguje-na-material-ws-syna-beaty-szydlo-nagonka.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1

  jackanapes
  Staczacie się towarzyszu Morawiecki niżej dna.
  Nieco niżej leży w tej chwili tylko towarzysz Daniel, ale macie szansę.

  ***** ***

 253. To nie sztuka zabić kruka,
  ani sowę palnąć w głowę
  ale sztuka całkiem świeża
  gola d*pą siąść na jeża.

 254. ozzy
  18 marca o godz. 21:59
  Z tym nierządem to nikt już nie wie jak będzie. Wprowadzanie blokady po herbacie to ich ulubiony sposób działania. Wiadomo, że wpływ na epidemie będzie żaden (trzeba ewentualnie było robić to gdy fala rosła , a nie gdy jest szczyt) , ale propagandowo pójdzie działamy.
  Odnośnie Bidena to on chyba utknął w czasach zimnej wojny z ZSRR , bo wtedy faktycznie był to rywal do dominacji nad światem. Teraz dla USA dużo większym zagrożeniem są Chiny. Taka idiotyczna polityka prowadzi do wpychania Rosji w objęcia Chińczyków i scementowuje blok wschodni przecie Ameryce (Chiny , Rosja, Indie , Brazylia itd)
  USA swymi sankcjami bardziej zaszkodzą gospodarce USA niż Rosyjskiej
  (Rosja już od dawna zwiększa wymianę gospodarczą z Chinami i Indiami, a to super chłonne rynki) teraz to już nie okres rządów Breżniewa dy ZSRR był gospodarczo bardzo uzależniony od USA.Obecnej Rosji nie da się sankcjami załamać.

 255. maciek.g
  19 marca o godz. 10:01
  Taka idiotyczna polityka prowadzi do….

  Ale ty chłopie pitolisz, co najmniej jakbyś się na tym znał 🙁

 256. adam100
  19 marca o godz. 10:09
  To że ty się zupełnie na tym nie znasz to widać z twych wpisów

 257. Trump usunął stronę internetową o zmianach klimatu. Biden właśnie ją przywrócił

  https://wyborcza.pl/7,177851,26897764,trump-usunal-strone-internetowa-o-zmianach-klimatu-biden-wlasnie.html#S.-K.C-B.5-L.1.maly

  bra-tanki19.03.2021, 08:15
  Duda już ma całkiem prze…i z Xi musi spiskować i putinowi się w futro tygrysa wypłakiwać.
  Cały cywilizowany świat ma płaskoziemców w dupie,
  Czego im życzę, Wasza Jagusia

 258. adam100
  19 marca o godz. 10:09
  Poczytaj trochę jak zacieśnia się układ wschodni właśnie z powodu polityki Bidena
  https://www.defence24.pl/wzmocnienie-strategicznej-wspolpracy-pekin-moskwa

 259. mag
  18 marca o godz. 19:46
  Czy wiesz ile w Twojej Polsce jest Obajtków? Pozdrawiam

 260. Zakazali liczenia zwłok zabitych w Iraku. Od początku agresji w 2003 roku było ich już ponad dwa i pół miliona. https://www.globalresearch.ca/we-dont-do-body-counts-the-iraq-death-toll-15-years-after-the-us-invasion/5632464

 261. maciek.g
  19 marca o godz. 10:45

  Ja uważam, że do Putina nie trafia odwoływanie się do haseł moralności i sprawiedliwości.

  Dlatego skutecznie się z nim pertraktuje za pomocą „marchewki i pałki”. Czy Biden to robi dobrze? Nie wiem, ale ma na pewno cały sztab ludzi, którzy analizują aktualną sytuację i poddają mu alternatywy do działania.
  Tylko Trump olewał swoich doradców, bo Putin ma nagrania, podczas jego ekscesów w czasie wyboru Miss Świata w Moskwie.

 262. @pombocek
  18 marca o godz. 22:26
  Się wzruszyłem.
  Pozdrawiam Cię i Krawacika.
  Wraz z moim kilka lat temu znalezionym nad rzeką kundlem Ogi.

 263. List otwarty amerykańskiego publicysty Paula, Craig Robertsa do prezydenta Putina. https://www.unz.com/proberts/an-open-letter-to-president-putin/

 264. adam100
  19 marca o godz. 12:03
  Taką polityka Biden nie wzmocni USA

  https://tvn24.pl/swiat/usa-chiny-szczyt-w-anchorage-w-napietej-atmosferze-5047192

 265. maciek.g
  19 marca o godz. 12:13

  Zostań doradcą Bidena 🙂

 266. adam100
  19 marca o godz. 12:19
  Po co ta zgryźliwość?
  Zobaczymy jakie wyniki będą w niedalekiej przyszłości – ja nie wróże że będą korzystne dla USA

 267. @adam100
  19 marca o godz. 7:49
  A ty niedoj…ny.

 268. Kolejny przekręt – unijne pieniądze na prywatny biznes Obajtka

  https://innpoland.pl/166925,unijne-srodki-na-zatoke-aniolow-kolejny-skandal-wokol-daniela-obajtka

  wybrany komentarz
  Podejrzewam, że ten Obajtek jest tylko wierzchołkiem góry lodowej i takich Obajtków z ramienia PIS-u jest zatrzęsienie….

 269. Dobrze jest coś zjeść, ale jeszcze lepiej jest zjeść dobrze

  Daniel Passent napisał, że nie będzie tankował na Orlenie. Ja nie wybrzydzam ponieważ mam te stacje na swojej drodze i dają tam dobrze zjeść. Dzisiaj mam obiad w domu. Kasza, gulasz, dodatki i deser. Smacznego!

 270. świetnie to ujał cytat

  Trzeba szukać rozwiązań lepszych niż lockdown, zdecydowanie bardziej celowanych – powiedział PAP prof. Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zdaniem specjalisty chorób zakaźnych lockdown to tak, jakby „chcąc wyciąć guza nowotworowego z brzucha, przy okazji uciąć dwie nogi”.

 271. ls42
  19 marca o godz. 13:35
  Ja nie wybrzydzam ponieważ mam te stacje na swojej drodze i dają tam dobrze zjeść.

  To jest właśnie ta mentalność.

  Dają zjeść i wypić a jak kradną, to się dzielą.

 272. Motto If you lie down with dogs, then you’ll get fleas
  Be careful of the ones you choose to leave

  Osoby, instytucje, grupy społeczne mające władzę i autorytet, czyli tak zwany amerykański establishment nie jest jednorodny. Gdy jedni popierają Joe Bidena inni ostrzegają Władimira Putina, co dostrzegł Symetryczny

 273. Katolik Biden nie żałuje swoich słów pod adresem Putina… woli zostać siermiężnym katolikiem… Tak sobie myślę prywatnie… Biden wskażnikiem siermiężności suwerena… taki obciach…

 274. maciek.g
  19 marca o godz. 12:28
  adam100
  19 marca o godz. 12:19
  Po co ta zgryźliwość?
  Zobaczymy jakie wyniki będą w niedalekiej przyszłości – ja nie wróże że będą korzystne dla USA

  Wyniki w niedalekiej przyszłości będą żadne.

  Na dłuższą metę Chiny mają przewagę, która się unaoczni, nie ze względu na politykę USA, ale ze względu na dynamikę rozwoju ekonomicznego, który działa na korzyść Chin. Chiny mają lepsze „momentum” i USA tak jak każde mocarstwo będzie się chylić ku upadkowi. Teraz wychodzi błąd polityki Nixona, który pomógł Chinom stanąć na nogi (polityka skierowana przeciw Rosji).

 275. Slowianin: ty naturalnie uwielbisz dawne poczynynia Lenina, Stalina , Hitlera , Mao itd.Oni wszyscy mieli to samo zdanie o krk jak ty i inni potakiwacze!

 276. adam100: radze napisz cos o ksiezycu. I jeszcze jedno :sprawdz liczbe patentow zgloszonych np. w 2020.USA.RFN, Rosja, Chiny. Byc moze zmusilem cie o ile sprawdzisz do krytycznego myslenia!

 277. Od katolika wymagaj więcej… malarz pokojowy był katolikiem… Tak sobie myślę prywatnie…. katolicyzm jak krzyż… trzeba nosić przez całe życie… wielu przygniata do gleby…

 278. Slowianin:nie przypuszczalem ze zwram uwage oszustowi z historii.Tak sobie mysle zebs poszedl do lekarza oszuscie!

 279. Symetryczny
  19 marca,g.11:39
  Czy ty naprawdę nie masz mi nic do powiedzenia, poza niemądrym pytaniem o liczbę Obajtków w „mojej” Polsce? Taka ta Polska moja, jak i twoja, póki tu żyjemy.
  Obajtki stały się głównie mega cyniczną specjalnością PIS, który buduje w ten sposób swoją oligarchię, formacją której szczerze nienawidzę i którą wraz z jej mafiozem naczelnym uważam za największe nieszczęście dla NASZEJ Polski po 1989.
  Dlaczego nie odpowiadasz na moje do ciebie posty, a tymczasem ni z gruchy, ni z pietruchy walisz między oczy, przypisując mi np. Obajtka.
  To głupie i nieeleganckie. Wyżej cie ceniłam.

 280. Przybliżanie przynależności religijnej zbrodniarzy pomaga młodzieży w wyborze drogi życiowej… własnej… zamiast niemowlęcej środowiskowej… Tak sobie myślę prywatnie… nie wstydżmy się religii… zamiast pan/pani… bracie/siostro…

 281. xXXciulu

  Dawno cię nie tutaj było.

  In xXX, out mcj,

  łamiecie sobie tutaj zęby ??

 282. @maciek.g
  19 marca o godz. 16:08
  Tam, a potem na dożywociu w pierdlu.

 283. Izba Dyscyplinarna nie ma kompetencji, by zgadzać się albo nie na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego na przesłuchanie

  https://wyborcza.pl/7,75968,26899411,izba-dyscyplinarna-nie-ma-kompetencji-by-zgadzac-sie-albo-nie.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  londa419.03.2021, 13:17
  zero musi siedzieć!!!!

 284. 🙂 Optymatyk

  Nie przesadzaj, to ma jakiś tam sens 🙄

  W końcu w tej chwili jest miło popatrzeć jak po wielu miesiącach wyrzeczeń dziś może już paręsetek ludziny lecieć samolotem na Mallorca.

  To nie poszło na marne 🙂

 285. Tu Makbety i Chamlety a lud po piątkowym fajrancie łknie zabawy.
  Szczególnie gdy ludź ma 84 wiosny i idzie .84 – zbyt wolno jak i jakby ociężale i śnieżnie …

  https://www.youtube.com/watch?v=Yp_PTsp-jKE

  —-

  Biden! Ucz się chińskiego!

  Stan aparatu władzy władającej Polską jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia aktywności trolli na tym blogu. I można w ich komentarzach wyczytać gorycz, że Obajtkowi płacą więcej.

 286. Miało być:
  .85 ( osiemdziesiąta piąta ) wiosna

  Zimy do numeracji się nie nadają, bo na przykład w Warszawie już druga zima była udawana.

 287. https://wyborcza.pl/51,155287,23857046.html?i=2
  I co z tego?
  Gdyby coś takiego, taki skok cen paliw miał miejsce za rządów PO, to Kaczyński z Terleckim ustawialiby się ze swoimi hulajnogami pod stacjami benzynowymi z kanistrami i wyli z bólu, że tak drogi i złodzieje Tuska za to kiedyś bekną.
  Qrwa, ludzie, ja tego nie pojmuję, jak to jest, że po wichurze cała wierchuszka z PiS plus przyszły prezes Orlenu z belą filii, zjawia się u „Paprykarza”, żeby pokazać, co można zrobić dla milionera uprawiającego paprykę. O wiele większa wichura pustoszy setki hektarów lasu i okolic, kładąc na łopatki raczej ubogich (w porównaniu do „Paprykarza”) ludzi, żyjących z tego, co znikło po katastrofie na długie lata. Nie chcę pisać, że PiS się w ogóle tym nie przejął, bo to wiemy, ale dlaczego tam nie pojechały platfusy z piłami i sprzętem do usuwania powalonych drzew? Oni chcą wygrać wybory? Niedoczekanie. POPiS **********ć
  Obajtku, kradnij więcej i bezczelniej, śmiało! Tak jakoś Krysia zagrzewała naszego biznesoszusta. Cała Polska.

 288. Dyskoteka na Majorce jest znakomitym miejscem do obdarowania wirusem nowej mutacji sceptyków rozczarowanych mutacjami już znanych.

  Nie znaleziono korelacji słusznej racji z odpornością na jakikolwiek wirus.
  Moja hipostaza jest taka: jest ta korelacja i jest ona ujemna. U słusznych zarażenie można rozpoznać po wściekłej aktywności w produkcji blogowych komentarzy.

  Ten blog niczego i nikogo nie wyleczył, ale wiara w skutek przeciwny jest nieuleczalna.

 289. @bezdomny
  19 marca o godz. 18:39
  Zgodnie z (nie) obowiązującą konstytucją dla PiS ona jest nieważna, czyli mogą rozporządzać, co im się żywnie podoba.
  Gdyby wprowadzili jeden z trzech tam przewidzianych stanów wyjątkowych, faktycznie mogliby sobie rozporządzać, ale nadal ustawami o nie rozporządzeniami.
  Na podstawie ostatniego wyroku SN pod kierunkiem sędzi Olszewskiej, jak dobrze pamiętam, wprowadzenie stanu pandemii i wszystkich innych działań z tym związanych na terenie RP, jest nieprawomocne, bezprawne i niewiążące.
  Czyli uważane za nieważne, nieobowiązujące. Większość tego katonarodu wierzy w gusła od urodzenia, bo im tak od małego wpojono i na tej samej zasadzie wierzy obecnej propagandzie, katolicy wierzą katolikom wg. „ciemy lud to kupi”. I kupił.
  A więc albo jesteśmy wierni konstytucji, albo, jak obecnie nierządzący, tworzymy rzeczywistość metodą faktów dokonanych, przy pomocy aparatu przymusu, mając na uwadze całkowitą bezkarność w przyszłości.
  Nie dość, że jak do tej pory mieliśmy demokrację marnej konduity, to teraz, a zasadniczo od roku, nie ma jej zupełnie. Ale szykuje się nowa Norymberga, nie będzie głupich tłumaczeń, o wykonywaniu rozkazów.
  A co mamy?
  PrzePIS na udaną PLANdemie:

  1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie.
  2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie, chorując na to co zawsze myśleli, że to coś nowego.
  3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię, nawet jak nie chorują.
  4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa, wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów.
  5. Zmuś ludzi, żeby na co dzień widzieli coś, co kojarzy się z pandemią, np. maseczki.
  6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku niestosowania się do poleceń władz.
  7. Wmów ludziom, że stosując się do ograniczeń, zachowują się odpowiedzialnie i dbają o innych.
  8. Wykorzystaj celebrytów do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jakiś celebryta powinien publicznie ogłosić, że został zarażony.
  9. Zniszcz relacje międzyludzkie. Niech ludzie traktują siebie jak potencjalne źródło zagrożenia.
  10. Uzależnij dostęp do podstawowych dóbr (zakupy, podróże komunikacją miejską, dostęp do lekarza) od poddania się restrykcjom.
  11. Opracuj testy, które wykrywają chorobę niezależnie od jakichkolwiek objawów lub ich braku.
  12. Nieustannie podkreślaj, że z niczym takim jeszcze nie mieliśmy do czynienia, więc każdy musi cały czas czuć się zagrożony i nikt nie jest bezpieczny.

  Wirus ci wszystko wypaczy.
  Głupota ludzka jest bezgraniczna.
  Wyłącz telewizor, włącz myślenie, jeśli masz jeszcze czym myśleć, bo ten świrus atakuje głównie ośrodki myślenia.

 290. A to prawnicze potwierdzenie mojego poprzedniego wpisu:
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26898657,rzad-zakaze-przemieszczania-sie-prawniczka-jest-tylko-jedna.html#s=amtp_pnHP_related

  Zakaz przemieszczania się?
  Prawniczka: Konieczne ogłoszenie stanu nadzwyczajnego
  Jednak zdaniem prawniczki Sylwii Gregorczyk-Abram, jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ogłoszenie jednego ze stanów nadzwyczajnych. – Rozwiązanie, by zakaz przemieszczania się był zgodny z prawem, jest bardzo proste. Obostrzenia tego rodzaju nie mogą być wprowadzane na podstawie rozporządzeń, musi to zostać wprowadzone ustawą. Nie może to jednak być ustawa o chorobach zakaźnych, bo w jej przypadku zakaz przemieszczania się czy prowadzenia działalności gospodarczej dotyczy innych sytuacji. Na przykład takiej, że w danym zakładzie pracy jest COVID-19 i można ten zakład zamknąć, a na pracowników nałożyć zakaz przemieszczania się poprzez kwarantannę – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Gregorczyk-Abram. – Konieczne byłoby zatem ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, jednego ze stanów nadzwyczajnych przewidzianych w Konstytucji RP. Wówczas rząd miałby ścieżkę do wprowadzenia takich obostrzeń. To w zasadzie jedyne rozwiązanie – podkreśla.
  Prawniczka wyjaśnia, że „sytuacja, jaką mamy teraz, niczym się nie różni pod względem stanu prawnego od sytuacji, którą mieliśmy wiosną ubiegłego roku czy w sylwestra”. – Jeśli ponownie zakaz przemieszczania się rząd będzie wprowadzał rozporządzeniem, będziemy mieli znowu wyroki sądów, potwierdzające, że jest to niezgodne z konstytucją – mówi.

 291. legat

  Ciebie kwestia amantadyny interesowała.

  Poniżej nowości o tym, że z amantadyną bez nowosci.

  https://www.rp.pl/Farmacja/210319251-Amantadyna-lekiem-na-COVID-19-Mial-juz-byc-wynik-a-badania-jeszcze-nie-ruszyly.html

 292. Bar Norte,
  dziękuję za linka. Nie znałem tego artykułu. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Z poprzednich informacji prasowych wynikałoby, że intensywne badania nad skutecznością amantadyny trwają już od roku. To jest kolejny skandal, dla mnie niewyobrażalny. Jestem coraz bardziej przekonany, że amantadyna może być skutecznym lekiem i jako niereformowalny zwolennik spiskowej teorii dziejów mam podejrzenia, że idą do decydentów, propagandzistów i „autorytetów” medycznych ogromne łapówy od „big farmy” aby te badania zablokować.
  Przez rok nie kiwnęli palcem w bucie żeby rozpocząć badania? – a Bodnar wyleczył amantadyną już kilka tysięcy ludzi! To jakiś thriller jest.
  Jeszcze raz dzięki za wskazówkę.

 293. Pisowcom lufy miękną …może było tam posłać kogoś z obajtkowych ?

  „Od stycznia Onet donosił o wadach karabinków Grot produkowanych w podległej Sulidze fabryce broni, a w zeszłym tygodniu opublikowaliśmy obszerny artykuł o tym, jak za jego kadencji stanowiska w fabryce obsadzali ludzie związani z PiS i ich rodziny. Pisaliśmy też o braku kwalifikacji Suligi do pełnienia tak ważnej funkcji. Dziś rada nadzorcza odwołała go ze stanowiska prezesa Łucznika.”

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/adam-suliga-odwolany-z-funkcji-prezesa-fabryki-broni-lucznik/b0vn0zn

 294. https://www.youtube.com/watch?v=lpvGV4Pb8g8&t=1s
  To się dzieje na prawdę! Filet z jajem. Drama Piasek Piaseczny – Aleksander Jabłonowski Olszański.

  Pagin Obwolut
  17 godzin temu
  Ratujcie go, bo do piachu pójdzie!

  osk osk
  15 godzin temu
  O kur….. boki zrywam łzy ze śmiechu lecą, Wojtek jesteś mistrzem. A piasek to sprzedajna parówa .

  Krzysztof Świderek
  10 godzin temu
  Jeszcze powinien zaśpiewać.Prawie do nieba wziąłeś mnie ….lecz już szczepionka jest

  janek k
  12 godzin temu
  Jadę do pracy metrem i obok mnie stali panowie z policji ich rozmowa między sobą mnie zaskoczyła jeden drugiemu tłumaczył ze to wszystko ściema , ludzie wreszcie zaczynaja się buntować .
  Bardzo dobry materiał wymiatacie

  MrPapierzak1
  11 godzin temu
  Kurski za tamtą akcję na urodzinach dał Andrzejowi ultimatum. Albo robisz z siebie durnia i kasa płynie dalej albo wypierdalaj

 295. @ahasverus – tak się dziwnie składa, że przeglądając prasę znajduję artykuły na tematy wcześniej dyskutowane, gdzie wymiana poglądów utknęła w miejscu i każdy pozostał przy swoim zdaniu. Tu masz fragment i polecenie całości:
  ” Życie w teraźniejszości oznacza przyzwolenie na wolność religii i praktyk religijnych. W grudniu ubiegłego roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że wprowadzony w Belgii zakaz dopuszczania szechity – religijnej i humanitarnej metody uboju zwierząt i drobiu na żywność zgodnie z prawem żydowskim – jest uzasadniony w prawie europejskim. Orzeczenie nie tylko stawia życie zwierząt nad życiem ludzkim, ale także drastycznie ogranicza długość, jaką belgijska społeczność żydowska może swobodnie praktykować i prowadzić codzienne życie religijne…”
  https://blogs.timesofisrael.com/is-europe-becoming-a-miserable-place-for-jews-to-live-again/
  Porównaj sytuację do problemów we Francji i popatrz oczami muzułmanów zmuszanie ich do rezygnacji ze swojej tożsamości. Czy mają prawo do podobnych protestów, czy też są odrobinę „gorsi” od innych nacji?

  Ps. proszę zauważyć zdanie: „Orzeczenie nie tylko stawia życie zwierząt nad życiem ludzkim” gdzie wyraźnie potwierdzono prawo przedmiotowego traktowania zwierząt.

 296. Piotr II

  Wiązałbym te roszady kadrowe z objeciem osobistym nadzorem przez Sasina zbrojeniówki

  Szczegóły niżej

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26879954,jacek-sasin-przejal-nadzor-nad-zbrojeniowka-wicepremier-sam.html

 297. https://www.youtube.com/watch?v=LumPP_qWjfs
  Opowiedź Putina na słowa Bidena, że jest bandytą… (mordercą)

 298. https://www.youtube.com/watch?v=wpkOr_gocmk
  Ciemniejszy Słowianin o Kaczyńskim

 299. legat

  „Jestem coraz bardziej przekonany, że amantadyna może być skutecznym lekiem i jako niereformowalny zwolennik spiskowej teorii dziejów mam podejrzenia, że idą do decydentów, propagandzistów i „autorytetów” medycznych ogromne łapówy od „big farmy” aby te badania zablokować.”

  Myslę, że to jest po prostu taka ogólna niemozność – swoisty paraliż państwa. Epidemia to po prostu unaoczniła w całej krasie.

  To tak jak z „budową” szpitali tymczasowych o które toczą się aktualnie polityczne kłótnie. Piszę „budową” w cudzysłowie bo jak się coś buduje, na dokładkę miesiącami, to siłą rzeczy nie moze być tymczasowe. Tymczasowe się organizuje.
  Pamiętam, że wiosną, w czasie pierwszej fali we Włoszech czy w Hiszpanii organizowano takie prowizoryczne, masowe szpitale w trzy doby.
  Wojskowi lekarze, których wysłano do Lombardi po powrocie mówili, że poznali organizację takich szpitali właśnie, że bedą umieli te doswiadczenia wykorzystać. Jak się okazuje z tej ich praktyki niewiele wynikało.
  I tak jest ze wszystkim.

 300. przedmiotowe traktowanie zwierząt – nie wszystkie kraje uporały się z prawodawstwem w tej dziedzinie. Także na tym i innych blogach widać że większość uznaje Człowieka jako istotę godną uwagi – cierpienie innych żyjących stworzeń jest im obojętne.
  Pochwały @pombocka związane świadczą może o nieznajomości całej historii związanej z psem której nie mam zamiaru przytaczać. Ten filmik, to jakaś manipulacja która miał przekonać czytelników że:
  – stary pies bez właściciela i dachu nad głową,
  – stary pies bez właściciela, ale z budą
  – tenże stary pies z nowym właścicielem mającym w posiadaniu jeszcze innego psa
  (wszystkie kłamliwe wersje @pombocka które czytałam, być może jest ich więcej)
  czyli ten wyżej wskazany PIES przetrwał dwa lata tylko po to, żeby wystąpić w krótkim filmie na swój temat. I temat @pombocka, bo taki był cel tej hucpy. Facet po operacji na otwartym sercu, wsiada w marcowy poranek na rower, żeby pedałować ze Słupska do Darłówka celem uwiecznienia chwili spotkania człowieka z psem. Ciągle żywym, bo dwie zimy bezpańskiego życia nie pozostawiły na nim tragicznych śladów w przeciwieństwie do autora tej historii. Autor przeszedł poważne leczanie i opisał publicznie stan pooperacyjny zupełnie niedawno, osobiście sama miałam podobne doświadczenie i wiem że pół roku to za mało żeby dojść do siebie.
  Czyli J.Pieczul* łże i manipuluje, pozostaje tylko pytanie – w jakim celu?
  Ludzki szacunek na który nie zasłużył sobie w życiu codziennym, zawodowym i twórczym jest przedmiotem zabiegów. Taki zamysł wykluł się podczas bezsennych nocy rekonwalescencji bowiem haniebna sprawa dotycząca matki została szczęśliwie rozwiązana – ahoj wrogowie moi! – jesteście gotowi pochwalić każdą podłość żeby tylko nie przyznać mi racji. Pozostał pies i honor @pombocka. Jak on tam się natrudził i przy czyjej pomocy nie chcę dociekać, stwierdzam jedynie że jest żałosnym kłamczuchem.

  * zgodnie z życzeniem Gospodarza

 301. https://www.youtube.com/watch?v=TGrKND9mjiQ
  Upadek Joe Bidena Na schodach do Samolotu Air Force One.Biden scivola salendo sull’Air Force One
  ……………………….
  Tak będzie wyglądał upadek sajedinionnych sztatów.

 302. spadek po Trumpie, i tu przy okazji wyrażam głębokie rozczarowanie nowym Prezydentem:
  ” Przestępstwo z nienawiści: prawdopodobne. To na pewno nie jest zbrodnia miłości. Wiem, że Azjaci są coraz częściej atakowani na ulicach Ameryki, odkąd Trump zaczął obwiniać pandemię, którą spartaczył na Chiny i ponownie uczynił rasizm wielkim. I dobrze, że coraz więcej ludzi wypowiada się przeciwko temu wariantowi rasizmu. Ale Stany Zjednoczone są również zaabsorbowane rasą. Gdzie indziej na świecie lekarze piszą w każdym pacjencie o „rasie” swoich klientów bez żadnego medycznego powodu? Ta obsesja na punkcie rasy mogła przyćmić inne przestępstwo z nienawiści.”
  https://blogs.timesofisrael.com/atlanta-killing-spree-was-aimed-against-asians/

  Ps. wyróżnik „rasa” pojawia się we większości dokumentów

 303. Optymatyk
  19 marca o godz. 19:11

  „Wyłącz telewizor, włącz myślenie”.

  Potoczne „włączanie myśkenia” wzięło się, oczywiście, z mnogości urządzeń, które się włącza/wyłącza. Tyle że myślenie to nie urządzenie. Mózgu też nie bardzo da się traktować jako włączanego/wyłączanego urządzenia – chyba że trochę później, jak zamiast mózgów będą procesory. Niezależnie jednak od błędnego zaszeregowania myślenia do funkcji aktywowanych włączaniem jest w tym powiedzeniu o wiele bardziej mylący stereotyp: że myślenie nie jest w pocie czoła wyrabianą umiejętnością – jak np. wdrapywanie się na szczyty – lecz gotowym darem bożym jednakowym dla wszystkich, wystarczy włączyć. Włączysz – zrozumiesz, nie włączysz – nie zrozumiesz. Tymczasem poziomów umiejętności myślenia jest tyle, ile człowiekowatych: od najprostszego myślenia egzystencjalnego w rodzaju jak usmażyć racuchy czy przepalować krowę, do najwyższych szczytów myślenia analitycznego i szybowania w abstrakcjach. Skrajna niekompatybilność osobniczych umiejętności myślenia – np. na blogach – wyklucza możliwość rozumienia się teraz i zawsze, i na wieki wieków. Żadne „Włącz myślenie” nie pomoże. Ramen.

 304. Bar Norte,
  no nie, chcesz mnie przekonać, że na portalu „naukawpolscepap.pl” w styczniu wypisywano kłamstwa i bzdury?
  Pisano m.in. 12 stycznia:
  Projekt realizuje siedem ogólnopolskich ośrodków: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie; Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Pracownia Medycyny Rodzinnej; Kolegium Nauk Medycznych, Uniwersytet Rzeszowski, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grudziądzu oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. …
  Przeprowadzone wiosną 2020 r. badanie wykazało, że u żadnego z pacjentów przyjmujących amantadynę z powyższych wskazań, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2, nie rozwinęły się ciężkie objawy choroby. Podobnych obserwacji u pacjentów z chorobą Parkinsona dokonała także grupa z Cambridge University, która postuluje konieczność przeprowadzenia szerszych badań klinicznych w tym zakresie.

  Bar Norte,
  no nie wszystko da się wytłumaczyć imposybilizmem i niedojdyzmem pisowskich bo ta wyraźna niechęć do rzetelnych badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu covid-19 zakrawa na kryminał. Jak się jeszcze doda to straszenie Bodnara przez Horbana oraz pieprzenie Simona to to się składa na pewną całość.

  Tytuł artykułu z 12 stycznia: – „ABM: za kilka tygodni poznamy wyniki badań nad amantadyną w leczeniu COVID-19”.

  Bar Norte, minęło więc już 5 tygodni a niczego nie „poznaliśmy” ani nie zanosi się że poznamy nawet za kilkadziesiąt tygodni. Mnie się to jakoś wszystko składa do kupy a Tobie nie?

 305. legat

  „no nie, chcesz mnie przekonać, że na portalu „naukawpolscepap.pl” w styczniu wypisywano kłamstwa i bzdury?”

  Ale skąd, nawet by mi do głowy nie wpadło by zarzucać temu portalowi kłamstwa i bzdury. Wręcz przeciwnie – portal zamiescił w dobrej wierze to co mu przekazano w styczniu. Podobnie jak inne media w tamtym czasie.
  Mozna co najwyżej dyskutować czy nie wprowadzono wtedy w błąd dziennikarzy. Choć moim zdaniem to raczej nie wchodzi w grę. Znajac życie po prostu odtrąbiono z zadęciem start tego projektu badawczego a potem go zaniechano – sprawa zdechła z powodu ogólnej niemożności, bezradności i nieudolności. Jak w przypadku tysięcy innych tego typu akcji.

  Zważ, że media codziennie weryfikują negatywnie rozmaite plany czy projekty rządu – tak jak dziś Rzepa sprawę amantadyny.

 306. Z tą amantadyną to może nie do końca wszystko „zawalone”…

  „W marcu mają zostać zatwierdzone badania kliniczne amantadyny jako leku na Covid-19 – poinformował dr n med. Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), członek Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków (EMA). ”

  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210319444-W-marcu-zatwierdzenie-badan-klinicznych-amantadyny.html

 307. Bar Norte,
  no ale wiesz, przecież sprawa pandemii lock down’u, szczepień jest na pierwszym miejscu a więc zdawałoby się że leczenia też. Tworzy się mit, że tylko szczepienie i dyscyplina są metodą na opanowanie pandemii. Czyli, że leku nie ma, nie poszukuje się go a więc go nie będzie.
  A teraz wyobraź sobie, że pojawia się skuteczny lek. Horban traci posadę, Simon przestaje być celebrytą. Szpitale tymczasowe okazują się potrzebne jak rybie rower. Szczepienia, cała logistyka z nimi związana, straszenie ludzi, wszystko psu na budę. Szmal unijny i stojący w blokach pożyczkodawcy żeby zarobić muszą odtrąbić odwrót. Nowo wybudowane fabryki napełniania flakoników psu do utylizacji. Przecież cały porządek świata by się przewrócił więc nie wolno do tego dopuścić!
  A tu jakiś prowincjonalny konowałek robi wbrew i ludzi leczy! -skutecznie na dodatek. No nie, tak dłużej być nie może. Trzeba odwalić pic, że coś się bada, że czegoś się szuka. Tu jakiś profesor ogłasza, że potrzeba mu 15 melonów, żeby dokończyć prace i badania nad polską szczepionką ale kasy nie ma bo 17 baniek wydano na zrobienie filmu o Pinokiu, partyzancie, bojowniku palącym policyjne samochody i w ogóle żołnierzu wyklętym.
  To cyrk jest jakiś.

 308. Marcin Warchoł wiceminister sprawiedliwości przyznał, że wyleczył się z koronawirusa stosując amantadynę, czytam w nowej gazecie. W tej samej gazecie dużym drukiem o leczeniu Małgorzaty Gersdorf tym samym specyfikiem sprowadzonym z Niemiec, bo w Polsce amantadyna jest trudno dostępna. Jest faktem, że ludzie cierpią i umierają. Lekarze nie wiedzą jak długo potrwa pandemia.
  Powinniśmy zachowywać się rozsądnie, czyli nie kusić losu ponad miarę. Jak każą siedzieć w domu to siedźmy. Jak praca zdalna to pracujmy. Jak nauka zdalna to się uczmy. Już rok z covidem za nami. Pojutrze dzień będzie już dłuższy od nocy i ta przewaga będzie się stale powiększać przez następne trzy miesiące

 309. Piotr II

  Ale prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych … potwierdza, że badania jeszcze nie ruszyły.
  To jest sprzeczne z zapowiedziami ze stycznia które przywołął legat.

 310. legat

  „leku nie ma, nie poszukuje się go a więc go nie będzie.”

  Poszukują intensywnie. Choć nie w RP.

  Poniżej link na obiecujący lek o wdzięcznej nazwie plitidepsyna. To informacja ze stycznia

  https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/koronawirus-hiszpania-covid-19-pandemia-sars-cov-2-pharmamar-science/

 311. Bar Norte
  19 marca o godz. 22:56

  ‚Ale prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych … potwierdza, że badania jeszcze nie ruszyły.
  To jest sprzeczne z zapowiedziami ze stycznia które przywołął legat.”

  …zgadza się, ale przynajmniej zapowiedział że w marcu będzie decyzja o przeprowadzeniu badań klinicznych…dlatego piszę że nie wszystko jeszcze stracone…

 312. Czytaliśmy co powiedział Joe Biden o Putinie. Dzisiaj widzieliśmy jak prezydent USA się potknął na schodach prowadzących do samolotu i to dwukrotnie, a przecież prezydent Rosji życzył mu zdrowia. Moim zdaniem w okresie pandemii należy zawiesić spory, podobnie jak w starożytnej Grecji zawieszano wojny na czas igrzysk olimpijskich.

  Dzisiaj wirtualnie podziwiałem marmurową rzeźbę Michała Anioła przedstawiającą Madonnę z Dzieciątkiem. Stworzony w 1503 roku posąg został zakupiony i przetransportowany do Brugii w Belgii. To bogate w średniowieczu miasto stać było na wspaniałe dzieła sztuki. Rzeźba znajduje się w kościele Najświętszej Marii Panny. Samo miasto odwiedzane jest corocznie przez miliony turystów podziwiające miejscową zabudowę zachowaną w stanie nienaruszonym od stuleci

 313. A w ogóle to po cholerę te badania skoro amantadyna jest skuteczna? Po chwilowym zakazie można amantadynę stosować na grypę i każdy lekarz może ją wypisać bo jest na receptę. W internecie recepta kosztuje 65 zeta. Wpisujesz objawy grypy, płacisz i e-receptę na Viregyt-K i masz na smartfonie. Warchoł się wyleczył to niewarchoły też się mogą. No ale Simon wystraszył, że w ten sposób wyprodukuje się mutanta! No to nie, przecież lepiej zdechnąć pod respiratorem niż narazić ludzkość na mutanta. No a Warchoł, jak to warchoł w ogóle się takimi pierdołami i prof. Simonami nie przejmował i amantadynę łykał. To on jakiś niemoralny warchoł jest bo Simona nie słuchał. Straszne.

 314. Is42,
  bo ten wredny Putin podrzucił ten dywanik nasączony nowiczokiem to i koń by się potknął choć ma 4 nogi a więc tym bardziej Biden. No bida z tym dywanikiem schodowym samolotowym. Musi Dźoo uważać bo będzie garował razem z Nawalnym.

 315. legat
  19 marca o godz. 23:11

  „W internecie recepta kosztuje 65 zeta. Wpisujesz objawy grypy, płacisz i e-receptę na Viregyt-K i masz na smartfonie. Warchoł się wyleczył to niewarchoły też się mogą.”

  …skoro tak…to w czym problem ?

 316. Piotr II

  „przynajmniej zapowiedział że w marcu będzie decyzja o przeprowadzeniu badań klinicznych…dlatego piszę że nie wszystko jeszcze stracone…”

  Bedzie albo nie będzie. Równie dobrze możemy się np w maju dowiedzieć z Rzepy, że badania nadal czekają na zatwierdzenie. Albo w październiku przy okazji jakiejś piątej fali.
  Wszystko to jest palcem na wodzie pisane.

 317. Piotrze,
  w czym problem?
  Ano w zastosowaniu. Będziesz do Bodnara jeździł i się pytał jak zażywać, ile i jak długo? Przecież był już krótki okres w którym zabroniono przepisywania i stosowania amantadyny w schorzeniach innych niż neurodegeneracyjnych. To się może w każdej chwili powtórzyć ponieważ wyraźnie lobbing anty amantadynowy działa.

 318. Efekt polityki zdrowotnej PiSognojów
  https://www.youtube.com/watch?v=BvQ8uxhFCoU
  Prawdziwą epidemią jest rząd Takich ludzi jak ta Pani są setki tysięcy

 319. Bar Norte
  19 marca o godz. 23:21

  „Bedzie albo nie będzie. Równie dobrze możemy się np w maju dowiedzieć z Rzepy, że badania nadal czekają na zatwierdzenie. Albo w październiku przy okazji jakiejś piątej fali.
  Wszystko to jest palcem na wodzie pisane.”

  Całkiem możliwe…nie musisz mnie przekonywać.
  Mój nieśmiały optymizm bierze się stąd że jednak jeszcze jesteśmy w UE i np. w Hiszpanii (twój link) czy Wielkiej Brytanii…sprawność zarządzania badaniami naukowymi à la PiS nie jest wzorcem…

 320. legat
  19 marca o godz. 23:31

  Ja mam tylko nadzieję a nawet pewność że nie wszyscy polscy naukowcy, lekarze, wirusolodzy siedzą w kieszeni koncernów farmaceutycznych i/lub trzęsą się ze strachu przed pisowskimi „ekspertami”.

 321. maciek.g
  19 marca o godz. 13:41
  Lockdown, politycy i eksperci.
  W wielu wypadkach pasuje powiedzenie przypisywanie Einsteinowi:
  Horyzont (myślowy) wielu ludzi jest jak okrąg o promieniu zero.

 322. żabka konająca
  19 marca o godz. 20:49
  ……”Porównaj sytuację do problemów we Francji i popatrz oczami muzułmanów zmuszanie ich do rezygnacji ze swojej tożsamości. Czy mają prawo do podobnych protestów, czy też są odrobinę „gorsi” od innych nacji?”….
  —————
  Niezbyt rozumiem. Co ma wspolnego tozsamosc muzulmanow z cierpieniami zwierzat przy uboju? Jest tyla pieknych krajow, gdzie tej uboj jest prawnie dozwolony: SA, Egypte, Koweït, Algieria , Tunezja, Marocco. Po sie sie zmuszac i mieszkac we Francji. Powinni tam jechac!
  Domyslam sie , ze skierowalas ten wpis domnie, dyzurnego islamofoba na blogu 🙂

  .

 323. @ahasverus – ty rzeczywiście niczego nie rozumiesz.
  Czy masz możliwość tłumaczenia tekstów, bo chyba w tym tkwi problem. Innego wyjaśnienia nie znajduję.

 324. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wydał polecenie, by bronić prezesa Orlenu. Ale politycy „mają nie wchodzić w sprawę jego majątku” ani tego, jak się dorobił

  https://wyborcza.pl/7,82983,26900991,nieoficjalnie-kaczynski-kaze-bronic-obajtka-na-razie-do-dymisji.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  leman19.03.2021, 19:31
  Miłość jest ślepa Jarek taki hojny dla Daniela a Macierenko musiał odesłać Misia To nie sprawiedliwe

 325. Świnoujście mogło zostać niemieckie… Krym nie został ukraiński… Tak sobie myślę prywatnie.. bogu dziękować za powrót do macierzy…

 326. legat
  19 marca o godz. 22:50
  Sporo dobrych uwag.
  Czytałem , że pojawił się wirus wykryty podobno przez francuskich naukowców którego nie można wykryć testami. Po prostu koniec świata.
  Przypuszczam , że jest sporo wirusów o których nawet Francuzi nie wiedzą.

 327. Obserwuje to „leczenie” PiS speców od epidemii i skojarzyłem to z historia mego brata ciotecznego ciężko chorego na astmę oskrzelową. A było to tak w latach 70 siątych. Olek przeziębił się i trafił do szpitala. Ordynatorem był tam fachman od astmy sercowej, ( gość z powodu wieku tracił słuch , ale nikt mu nie mógł wyperswadować że powinien pójść na emeryturę). Ocenił, że mój brat cioteczny ma astmę sercowa. Od śmierci spowodowanej tym „leczeniem” uratował go inny mój krewny chirurg ortopeda i ordynator szpitala. Pod pozorem koniecznego zabiegu chirurgicznego wziął go do swego szpitala i tam leczył ściągnąwszy do pomocy znajomego pulmonologa.
  Obecnie oceniam speców PiS dokładnie tak Jak tego głuchego specjalisty. Oni tez swym „leczeniem” wyprawią wielu na tamten świat.
  .

 328. Upadek katolika Bidena na schodach… filipińska choroba… Tak sobie myślę prywatnie o stromiznie schodów do nieba… dla grzeszników…

 329. zezem
  20 marca o godz. 8:16
  Żeby wyjaśnić sprawę wklejam
  Co jakiś czas napotykamy się na mutacje, które uniemożliwiają wykrycie koronawirusa w jednym z testów. Były takie przypadki, gdzie pacjenci mieli bardzo wyraźny obraz kliniczny COVID, a wyniki testów były negatywne i potem po sekwencjonowaniu takiej próbki okazywało się, że jest to jakaś mutacja punktowa, która uniemożliwia działanie testu – mówi Łukasz Rąbalski, wirusolog z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG.

  – Na świecie wykorzystuje się bardzo różne testy, które celują w wiele różnych miejsc w genomie wirusa, a do tego prowadzi się sekwencjonowanie. Zagrożenie byłoby wtedy, gdyby na całym świecie wszyscy wykorzystywali tylko jeden test, a tak nie jest – dodaje ekspert.

 330. żabka konająca
  19 marca o godz. 21:3, by Ci 0

  Cudownie zakompleksione dziecko, poszukujące cudzej brzydoty i zaczarowujące ją tak, że staje się pokazem Twego własnego piękna i czystości, informuję, że nie mieszkam w Słupsku ani w pobliżu, a Krawacik nie mieszka w Darłowie ani w pobliżu, jak to raczyłaś nam ze znaną akuratnością przypisać. Cały ostatni filmik z nim ma 10 minut i robiony był nie z Twojego powodu i nie dla Ciebie. Dla Ciebie wyciąłem w odruchu przyjaźni kawalątek. Sądziłem, że zauważysz obrożę przeciw pchłom u Krawacika, choć nigdy wcześniej czegoś takiego nie zaznał, że sierść ma czyściutką jak Ty, że nie jest wygłodzony, że jest wprawdzie w moim wieku, ale w o wiele lepszej niż ja formie. Wpatrzona jednak byłaś we mnie. Czyżby tylko dlatego, że na tle mojego szkaradzieństwa jesteś jak Matka Boska?

 331. Zezem,
  Viregyt-K, czyli amantadyna to na całą kurację raptem z 50 PLN bez refundacji bo na receptę coś koło 6 zeta. Przecież to byłby jakiś horror gdyby covida dało się pokonać w 72 godziny za 6 złotych. Tak leczy Bodnar. Tak wyleczono pisowskiego wiceministra Warchoła przecież. No i co wtedy zrobić z tymi respiratorami które niby kupuje handlarz bronią a pewnie tak naprawdę to agent ABW i z przygłupami z tej agencji dzielą się kasą żeby ta służba miała pozabudżetową kasę i dalej księgowe czy sekretarki mogły w torbach wynosić miliony w torbach plastikowych.
  Covid to dla łajdaków i mafiozów jak manna z nieba.

  A co z przeterminowanymi maseczkami który największy samolot świata przywiózł i przy którym Pinokio się grzał? Czy to nie Jakiś obajtkowy fuj sprzedaje je na Orlenie może nawet z dziurą na hot doga, którymi na stacjach Orlenu też handluje protegowany obajkowy za stosowną prowizję dla tego pcimskiego mafioza pisowskiego?
  I tak to musi się kręcić. Pewnie jest wielki żal, że nie udało się ustawowo zapewnić bezkarności dla megazłodziei kradnących „na covid”. No nie udało się więc trzeba nie dopuścić do utraty władzy bo wtedy rezydować i odpoczywać się się będzie w jakimś Sztumie albo innych Wronkach a nie w obajtkowym pensjonacie „Zatoka Aniołów”.

 332. żabka konająca
  20 marca o godz. 7:08
  To wytlumacz mi laskawie, co to jest muzulmanska tozsamosc, w jaki sposob ja Francja niszczy. I zniz sie do mojego poziomu, abym zrozumial zawilosci twojej logiki.
  A tak na boku: dlaczego jest w tobie tyle agresywnosci?

 333. zabka konajaca: piszesz o czyms , o muzulmanach , czego totalnie nie znasz . Nie wiesz co tj.
  Jak potrafisz myslec , w co watpie, przeczytaj Koran!Ja to zrobilem.Dokladnie zachowujesz sie tak jak Niemcy , przed wojna , ktorzy mieli okazje przeczytac Mein Kampf Hitlera , ale nigdy tego nie zrobili.

 334. @żabka

  „Orzeczenie nie tylko stawia życie zwierząt nad życiem ludzkim, ale także drastycznie ogranicza długość, jaką belgijska społeczność żydowska może swobodnie praktykować i prowadzić codzienne życie religijne…”

  Jak się praktykuje długość?

  Czy masz możliwość tłumaczenia tekstów, bo chyba w tym tkwi problem? 🙄

 335. Była agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz, która brała udział w badaniu oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka za rządów PO-PSL, wykonywała zlecenia dla gminy Pcim i oceniała dla Obajtka dokumenty, którymi ten bronił się potem w prokuraturze. Dziś szefuje Orlen Upstream.

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26900198,wyborcza-ujawnia-byla-agentka-cba-pomagala-obajtkowi-dzis.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto

  andrzejg5220.03.2021, 07:21
  Czy jest jeszcze coś, co normalnego człowieka może bardziej zdziwić ?
  Jak kiedyś pisałem :
  zorganizowana grupa przestępcza, dla niepoznaki zwana partią polityczną Prawo i Sprawiedliwość, to ośmiornica o ośmiu mackach, a każda macka ma kolejne osiem macek, i tak w nieskończoność.
  Opletli tą siecią macek nasz kraj, jak pająk otwor drzwiowy lub okienny, i łapia w swoją sieć wszystko co wpadnie.
  Tylko gruntowna depisizacja po zmianie władzy i procesy karne (nie żaden Trybunał Stanu, bo to smieszne), z odebraniem majątków, oraz z likwidacją przedawnienia , może ten kraj uratować.

 336. @ahasverus

  pozdrawiam …
  przyszla do mnie nostalgia
  *
  Eddy, Johnny (1943-2017) et Jacques /Les Vieilles Canailles – Noir c’est noir (Live 2017)
  https://www.youtube.com/watch?v=rvBfKJdmwc0

  PS kiedy powyzsi byli na topie we Francji, mialem jakies 10 lat. Johnny et Sylvie, Jacques et Françoise, Eddy (Claude Moine) to pionier francuskiego rock’n’rolla (band „Les Chaussettes noires”)

 337. @adam100

  Moim zdaniem przez zaniechanie nadużywasz swobody felietonisty na blogu felietonisty.

  A mianowicie: pozostawiłeś u progu wiosny bez swego komentarza cudze pytanie retoryczne:
  Czy jest jeszcze coś, co normalnego człowieka może bardziej zdziwić ?

  Pojęcie normalnyczłowiek jest wątkiem, jest osnową, jest formą i jest treścią faszyzmu.

  Rozpędek czyli bezwładność, co popadnie bez szukania, oraz niechlujność mająca być ponoć swobodą pozostawia skrzywienie ust czytelnikom, bo naczelny blogowy antyfaszysta musi szybko-krótko-głupio.

  To zwykli ludzie w milczeniu i w obojętności przyjmowali nękanie Turinga, artystów tworzących w stylu Bauhaus oraz piętnowanie wytworów sztuki nazwanej w oryginale Entartete Kunst.

  Mamy tego zaniedbania liczne przykłady na tym blogu cenionym za otwartość i traktowanie głupoty jako niegroźnej formy ekspresji.

  Miast przewijać irytujące komentarze to na jeden irytujący odpowiada się trzema zbędnymi. Fałsz powtarzany staje się prawdą, ale po przekroczeniu mnogości określonej jako tysiąc, a wam walczakom obu płci nie chce się wklikać nawet setki sprostowań do jednego kłamstwa.

  Alan Turing ma skromny dorobek.
  A zaraz jakiś normals poprawi mnie, że miał.

  Mozart był lekkomyślnym kabotynem i takich odchylonych znanych powszechnie postaci można wymieniać dziesiątki.

  W statystyce cech niemierzalnych używa się pojęcia wartość zakotwiczenia oceny. My latom młodzieńczym towarzyszyła wartość zakotwiczona trzy z dwoma.

  Prymus licealny mego rocznika nie zrobił kariery, bo ponoć karierę mu zwichnęła służba bezpieczeństwa. Czy taka biografia jest zwykła? Czy jest normalna?

  Na tym blogu Bar Norte niejawnie upowszechnia przekonanie, że dobra definicja jest warunkiem prawdy. A Alan Turing dowiódł, że nie ma i nie będzie dobrej definicji prawdy.

  Jak mają jebać faszystów nienormalnie zorientowani na swoją płeć?

  Jesteśmy na blogu w tytule mającym orzeczenie: może być, czyli uchodzi.

  A ty kolego schylasz się nie bezpośrednio!!! do <opowieści która chce rozstrzygnąć czy piec atakuję żabkę, czy żabka chroni psa.

  To chłopcy z młodym wąsem uważają, że wystarczy uleczyć język i będzie pokój na świecie. Zaostrzasz język bo bez krwi Polska nie wyjdzie z dołka.

  A tym czasem zakłamana górka polityczna w Bydgoszczy staje w obronie Prawdy. Zapewne chodziło, o przeciwstawienie się laicyzacji.

  Naczelnik państwa polskiego programowo dopuszcza, że w imię bezwzględnej wyższości chrześcijańskiego boga można kłamać na potęgę. Obajtek jest mistrzem w kłamaniu. Do upartego kłamstwa doprowadził wielu służbistów, wielu urzędników i wielu zwykłych ludzi.

  A moim zdaniem przewrót będzie miał w Polsce masowego milczącego oporu biernego.

  I ktoś lubujący się w wulgaryzmach sformułuje pisemne zalecenie:

  Wypierdalaj upowszechniaczu jebania!!!

  Zwykli ludzie tu rzadko zaglądają, bo klub gadatliwych pisemnie autystów nie jest dla nich. Polszczyzna pozwala na sympatyczniejsze i skuteczniejsze przenośnie bez odwołania do życia płciowego:

  Podmiot nie zgadza się z orzeczeniem.

  Moim zdaniem możesz i umiesz więcej i ładniej. Ale ci się nie chce. Czyli jak zwykle.

 338. Folies Bierunie’re
  Kryzys wiary i konflikt sumienia..
  Tylko z pierwszego powodu prezes JK powinien zmienić nazwisko a miałby czyste sumienie
  ( z braku czasu nie mogę wyjaśnić , ze tnp żadnego kryzysu nie było a tylko ” szaleńcze ” przedstawienie )

 339. Od godziny mamy wiosnę. Co to zmienia w naszym życiu ta kolejna wiosna więcej? Najwyższa pora na detoks organizmu czytam w Gazecie Wrocławskiej i dalej Koktajle warzywne, owocowe i zupy to wiosenna dawka dla zdrowia. Zaletą płynnych posiłków jest to, że odciążają układ trawienny, zapewniają szybkie obkurczenie żołądka, regenerację wątroby, a także oczyszczenie i uszczelnienie jelit, co eliminuje szereg dolegliwości i chorób związanych z zaburzeniami procesu trawienia. Polecają soki z kiszonych warzyw i wywar warzywny. Na zdjęciach buraki, marchew, natka pietruszki, i dwie panienki pijące sok z marchwi i buraków.
  To nie wszystko. Kurkuma to jedna z niedocenianych przypraw o niezwykłych właściwościach leczniczych. Post płynny stosuje się przez 2 tygodnie, po czym należy powrócić do diety stałej.

 340. Is42
  Jesteś niezawodny i – jak zwykle – trzymasz rękę na pulsie. Donosisz, że „od godziny mamy wiosnę” i że – jak przeczytałeś w Gazecie Wrocławskiej – „Najwyższa pora na detoks organizmu”. Nie, nie podkpiwam. Natomiast podpowiadam dobry środek na detoks, polecany dla osób starszych, a takich jest na blogu miażdżąca przewaga. To Hydrooptima Senior, elektrolity (niska zawartość cukrów i sodu) – pastylki musujące, wystarcza 1 dziennie.

 341. POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA
  Gdy rodzicom trudno zaakceptować partnera dziecka.
  Zakładam, że wszyscy piszący na tym blogu oglądali film „Za jakie grzechy, dobry Boże” bo był to jeden z największych hitów ostatnich lat wśród francuskich komedii. Film przedstawia perypetie tradycyjnej francuskiej rodziny, gdzie rodzice posiadający cztery piękne córki na wydaniu mają jedno marzenie – żeby dobrze wyszły za mąż. Tymczasem (?) dziewczynom spodobali się Arab, Żyd, Chińczyk i Afrykańczyk (czarny jak smoła). Całe to towarzystwo spotkało się na rodzinnej uroczystości i żartom nie było końca. Sympatyczna ta komedia nie mogła być wyświetlana w USA i Wielkiej Brytanii z powodu braku poprawności politycznej (?). Niech mi kto wytłumaczy dlaczego?
  Czyżby tylko w tych krajach nie czuli bluesa?

 342. guzdra
  20 marca, g.12:31
  Świetny tekst! Brawurowo wręcz i błyskotliwie dajesz po nosie, mówiąc delikatnie, pogromcy PIS, który nawołuje do PIS-u jebania, czyniąc z tego znak flagowy swojej totalnej niezgody na rządy formacji JK, zaprawionej wściekłością.
  Zdajesz się mówić – @adamie 100 – nie tędy droga. Też tak uważam. Nadużywanie wulgaryzmu odbiera mu cała negatywną energię i banalizuje, czyniąc go pospolitym brzydkim wyrazem, słyszanym na co dzień tu i ówdzie.
  Podsumowanie jest tyleż pochwałą co prowokacją naszego bohatera. Piszesz: Moim zdaniem możesz i umiesz więcej. Ale ci się nie chce. Czyli jak zwykle.”

  @adam100 – halo, halo! Co ty na to? Liczę na ciebie, bo chcemy przecież podobnie, ale nie wystarczy hasło powtarzane w nieskończoność.

 343. Zgłaszam zdanie odrębne:

  @adam100, NIC się nie zmieniaj.
  ***** ***

 344. @adam100 – Guzdry cię biorą pod włos – żebyś zguzdrzał.
  Niedoczekanie!

 345. zezem 🙂
  Planeta jeszcze do końca nie zwariowała ale jest na bardzo dobrej drodze ku całkowitemu ześwirowaniu.

  tu trochę o przyszlosci
  która różową barwą nie emanuje 🙁

 346. Fani upadliny zwierają szyki… Tak sobie myślę prywatnie… tryzubowe towarzystwo…

 347. adam100 – – > jak już nie będziesz mógł 🙄 to ****ć to wejdź w niebieską faze (wiagra). Odwagi życzę 🙂

 348. Jeśli chodzi o szczepienia mamy mieszaninę braku dyscypliny i wycofania.

  Osoba z dalekiego otoczenia była uczestnikiem tłumu na korytarzu jednostki medycznej w której była zapisana jej wizyta. O zaleconym dystansie to można było tylko pomarzyć. Przedstawiciel władzy powiadomił, że prawie jedna trzecia osób jeszcze nie zaszczepiona nie przychodzi na wizytę lub wcale się nie zapisała.

  To nie jest władza, której obywatelu ufają.
  A media żerowały na nielicznych przypadkach powikłań poszczepiennych.
  Prawdopodobieństwo, że wybuchnie Wezuwiusz jest większe niż powikłanie objawiające się kłopotami z krwinkami, ale Polki i Polacy nie rozumieją obecnej władzy i jej nie wierzą. No wierze 1/3, ale to jest wiara w Naczelnika trudniejsza do zrozumienia niż taoizm lub maoizm.

  Moje proroctwo masowego biernego oporu jest coraz bliższe spełnienia.
  Zapewne droga na Górę Oliwną będzie w tym roku stromsza, krzyż cięższy i koszyk z zamierzoną święconką będzie się bardziej bał o to, czy święcenie będzie aseptyczne.

  To są skutki próby zemsty Zbigniewa Ziobry polegającej na wznowieniu śledztwa względem Annasza oraz Kajfasza oraz podejrzenia, że działali w zmowie.

  Blogowe trolle zgłoszą się na świadków oskarżenia.

  Zapewne i to miał na myśli Kofta pisząc:
  Niech mnie nie przestanie boleć, to że jesteśmy różni.

 349. Na marginesie 🙂

  Mag,
  jak to mówią; dla każdego cos miłego. Masz tu swoich zacnych podopiecznych (np. symetryczny) i idzie ci świetnie 🙂

  Guzdro,
  Cytat z guzdry “nie czytajcie, przewijajcie”.

  Prawda absolutna (dniem i nocą , w deszcz i w słońce, w upał i w mróz) a ja biedak, rebionok szkole się w kunszcie: szybko, krótko, głupio, zostawiając niezagospodarowane spektrum kultury, klasom wyższym: wolno, rozwlekle, mądrze.
  I Gutes Est.

  Przewijaj, przewijajcie, przewijajta, bo mi się język szybko goi, i zanim się znowu ugryzę, to coś mi się może wypsnąć. Hihihi.

  Usteczka ty moje jak malinki,
  szkoda mi na ciebie ślinki

 350. @bezdomny
  Warto zajrzeć do Wiki – Peter Daszak
  Z tym, że story nie jest wg. fizyka z Hamburga /Roland Wiesendanger/ tak do końca opisana.

 351. @adam100

  Najwyraźniej jestem niedoinformowany.
  Nie słyszałem o zmądrzeniu po kopniaku w zadek.

  Zamierzam przejść na ekran 24 cale. Będzie jeszcze bardziej rozwlekle.

 352. adam100
  20 marca,g.16:30
  Zamiast się obrażać i próbować mi dopiec (jakiż to dla mnie „podopieczny”@Symetryczny, z którym się wadzę od zawsze?), pomyśl przez dłuższą chwilę, czy aby na pewno nie mają racji ci, którzy radzą ci ugryźć się od czasu do czasu w język, bo kto językiem wojuje, ten… niekoniecznie zwycięża. A byłoby szkoda dla dobra sprawy.

 353. szybko, krótko, głupio, versus wolno, rozwlekle, mądrze?

  Można też próbować szybko, krótko i mądrze zamiast wolno, rozwlekle i głupio, bo to szczególnie dotkliwa strata czasu.

 354. GajowyM.
  Można też w ogóle nie otwierać ust, ani nie stukać w klawisze i bywa, że wtedy jest najlepiej.

 355. guzdra,
  A myślałem ze jesteś starej daty 😉

  GajowyM. w punkt,
  mea culpa.

  Mag,
  ja się obrażam, żartujesz? hihihi

  I Herkules dupa
  kiedy ludzi kupa
  🙂

 356. mag
  20 marca o godz. 17:15
  GajowyM.
  Można też w ogóle nie otwierać ust, ani nie stukać w klawisze i bywa, że wtedy jest najlepiej.

  Wyszło szydło z worka. (szydło przez małe „s”)

 357. Na marginesie
  Nie rozumiem twojej interwencji w sprawie @adama100. Żadna krzywda mu się nie dzieje, a krytyka, zwłaszcza tzw. konstruktywna w odniesieniu do natrętnego posługiwania się się wulgaryzmem, leży i w moim, i jego interesie, a także w twoim. @adam100 walczy z PISem, obnażając jego ciemne sprawki na blogu i niech tak trzyma, ale gromkie hasło :”jebać PIS” nadaje się do ekspozycji w przestrzeni publicznej i wtedy błyszczy z daleka, porusza, gdy widzę je na murze, na plakacie, na samochodzie (są nawet takie nalepki przyklejane np. na zderzaku). Wtedy jest naprawdę nośne, ale nie w niszowej raczej, kulturalnej i grzecznej „Polityce”. Tak to widzę, choć nie upieram się, że moja racja jest najmojsza.

 358. @adam100 20 marca o godz. 16:30

  No więc właśnie! Co do @guzdry – to ja mam w pamięci regularnie powtarzane deklaracje, że on opinie innych blogowiczów na swój temat to ma głęboko w czterech literach. A skoro chce zanudzać – to nikt i nic go nie powstrzyma! Parafrazuję, ale sens, konsekwentnie utrwalany przez @guzdrę, jest właśnie taki. A skoro sam @guzdra jest, jak widać, programowo niereformowalny – no to teraz, wybaczcie Państwo, z czym do ludzi?

  A poza tym to się nie zmieniaj!

  ***** ***!

 359. @mag 20 marca o godz. 17:39

  No to możemy się pięknie różnić 🙂

  Bo ja doceniam różne smaki. Retoryczne.

 360. adam100
  I szydła i worki można pomylić, co się zdarza nawet najtęższym causerom. Takim przykładem jest choćby, skądinąd sympatyczny, @Gajowy.M

 361. Na marginesie
  Bardzo się cieszę.;)
  Mam podobnie.

 362. Na marginesie
  😀

 363. mag
  20 marca o godz. 14:09
  Ja zawsze uważałem ze najskuteczniejszym sposobem informowania i przekonywania jest podawania nie dających się podważyć faktów i logiczne dowodzenie swych racji. Wulgaryzmy nikogo raczej do niczego nie przekonają , a czasami są po prostu logicznie głupie (kiedyś Lem w swej humoresce inwazja z aldebarana pokazał w całej krasie głupotę takich wypowiedzi)
  Niektóry nie wytrzymują głupot wygadywanych przykładowo przez nijakiego Horbana , ale celniej wg mnie trafił Warzecha cytuje
  „Staram się wciąż zachowywać w miarę kulturalnie. Ale tych bredni prof. Horbana już się inaczej nie da nazwać niż właśnie bredniami”
  Podaję jeden z przykładów takiej bredni
  „Jeszcze się nie spieszmy, bo cały nasz wysiłek przez rok czyniony, potężny, demolujący właściwie życie społeczne, może wziąć w łeb ” Andrzej Horban

 364. Na marginesie
  20 marca o godz. 17:41

  Czy jestem skuteczny czy nie, świadczą reakcje trolli, na to pisze. Wnioskuje, że jestem, bo blog EP nie jest zaśmiecany parszywcami typu mcj.
  Wystarczy spojrzeć na inne blogi, żeby stwierdzić jak trolle totalnie dominują, ilością komentarzy. Pewnie mi ktoś dosoli ze to dobrze mieć „wymianę zdań”, ale ja to *****.
  Swoją drogą są tu osoby, w stosunku do których nigdy nie bylem nieuprzejmy.

 365. dla przypomnienia

  – I poszedł do liberałów, zabierając ci z klubu 5 posłów. Choć pół roku wcześniej mówiłeś, że to twój przyjaciel.
  – Ja ci tak mówiłem?
  – Ty, Jarek. Ty w ogóle masz talent do dobierania sobie marnych ludzi.
  – O kogo ci chodzi?
  – O Siwka, Glapińskiego, Maziarskiego.
  – Protestuję w sprawie Maziarskiego.
  Ona to bardzo wcześnie zauważyła i co ciekawe jarek właściwie się z nią zgodził
  kim chciałbyś być, pyta Torańska
  – ja bym chciał być emerytowanym zbawcą narodu – odpowiada Kaczyński.
  No i mamy emerytowanego zbawce w całej krasie

 366. Optymista maciek. g
  napisał: w całej krasie
  – wytłuszczenie jest moje.

  Szanowny kolego!
  Naczelnik zapewne w bliskiej przyszłości skarci prymasa Polaka za grzech przeciw Duchowi Świętemu i wtedy poznasz urodę kilku pawich piór z kaczego pysznego ogona.

  Uważaj, bo już w za dwa dni się w Polsce ociepli, dzieciaki zaczną rozrabiać i cienką sugestią Naczelnika Wojska Obrony Terytorialnej zostaną przesunięte z obsługi zatruwania Polski szczepionkami do obrony Reduty Nowogrodzkiej.

  I niewygodnie ci będzie na końcu skali urody życia.

  Liryka Nowego Ładu Polskiego może być krztusząca i amaldagina ( jak to się klika ) może nie pomóc.

  Naród Polski ma najwięcej lekarzy (mocnych w gębie) i prawie najgorszą opiekę zdrowotną.
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  Za Polską tylko Antarktyda.

 367. Ludzie będą płakać za śpiącym Bidenem. Nadchodzi kolejna jadowita i agresywna wiedźma. Harris. https://www.strategic-culture.org/news/2021/03/20/make-way-for-kamala-harris-deep-state-dream-president/

 368. ozzy
  20 marca o godz. 10:51
  Moze to juz wiek, ale taka nostalgia mnie nachodzi czesto: najpiekniejszy prezent ofiarowany corce
  https://youtu.be/–bvxbOwRuQ

 369. ozzy
  20 marca o godz. 10:51
  Jeszcze raz: papys sa moze nie calkiej w formie lat 70 tych, ale ten koncert byl swietny. Johnny Smet byl juz chyba chory, lecz glos calkiem niezly mimo zycia, gdzie niczego sobie nie oszczedzal, Schmoll (eddy) nieco zmeczony ale „un charme”, Jacques charmant, humor, nostalgia. Eddy jest mon préféré.
  Czy ogladales film z Eddy Mitchell i Azéma, Serrault „Le bonheur est dans le pré”?

 370. guzdra:popisujesz sie inteligentnymi sformulowaniami i uzywasz jezyka z chlewa:Urodziles sie tam: w gnoju?

 371. Dedykuje antykowidowcom ( w czapeczkach z folii aluminiowej )

  „Weird Al” Yankovic – Foil (Official Video)
  https://www.youtube.com/watch?v=urglg3WimHA

 372. @ahasverusie,

  nie widzialem, ale sprobuje poszukac. Z kolei Jacques Dutronc w mojej muzykalnej pamieci pozostanie z jego Paryzem, ktory budzi sie o 5 rano albo intymnym wyznaniu, ze
  „J’aime les filles”. Gral w wielu filmach m.in. u Andrzeja Zulawskiego, Maurice’a Pialata (Van Gogh) czy tez Barbeta Schroedera (ten od „Barfly”, team Rourke & Dunaway)
  a samego krola francuskiego rock’n’rolla Johnny Hallydaya pierwszy raz uslyszalem :Bonne chance, chérie, bonne chance
  Mon cœur ne gardera que des regrets, chérie
  Du temps qu’on a vécu tous les deux
  Ce temps qu’on a connu tous les deux…
  Johnny Hallyday to biografia na wiele tomow. To byl idol calej Francji, nie tylko w latach 60 ale i pozniej. Jego przyjazn z rodzina Bloch (Jean-Pierre Pierre-Bloch).

  Johnny Hallyday Bonne chance 1964
  https://www.youtube.com/watch?v=4yhVqWcRnwY

  Przyjemnego wieczoru

 373. @xpawelek

  Nie wiem co rozumiesz przez inteligentne sformułowania.
  Nie zadałeś sobie trudu podania cytatów z tekstów moich komentarzy.

  Ja się nie popisuję.
  Ja wyrażam się w miarę poprawnie składniowo i to myli ludzi z mego otoczenia.

  Z chlewem to bądź ostrożny, bo mogą się obrazić ludzie idący do repliki stajenki lichej.

  Gnój bywa w stajni, w oborze i owczarni, a za niewiele tygodni połowa Europy będzie zasłana gnojem.

  parszywcami typu mcj
  ( to cytat z komentarza komentatora nikogo nie traktującego niegrzecznie)

  Nie czuję się potraktowany niesprawiedliwie.

  Natomiast twój komentarz został napisany w duchu:
  Nie masz smrodzie prawa ganić przyzwoitych.

  W moim odczuciu nie potrafię zrozumieć tego, co się tu wypisuje i przypomina mi to zarządzanie województwem:
  To wolno wojewodzie, a nie tobie …

  Pragnę cię uspokoić: moje parchy nie wydostają się poza mój ruter.

  Kilkakrotnie w ciągu kilkunastu lat istnienia bloga pisałem o złudnych nadziejach na przesyłania przez sieć www zapachu róż.

  I nadziejach, że sieciowe komputery będą bawiły dzieci.
  Lub że będzie cacy.

  Nie było. Nie jest. Nie będzie.

  Rezygnując z myśli na poziomie szczytu panteonu zwracam uwagę tobie i koledze adam100, że to co jest dopuszczalne na tym blogu jest zbyt trudne do zrozumienia przeze mnie i mieści w dwóch prostych komunikatach gospodarza:

  Taka jest sieć.

  Mam zaufanie do swoich administratorów.

  Ja tego algorytmu nie pojmuję.
  I nieczytelnie szydzę z chamskich akcentów – bo się gościom skala skończyła.

  Sam się dziwię, że mnie gospodarz jeszcze nie uwznioślił zbanowaniem.

  Łyknij sobie witaminę optymistów i spróbuj zastosować zalecany tu RSS do całkowitego przeniesienia komentarzy guzdry do oczyszczalni Czajka psutej przeze mnie bardziej niż to czynią mniej zarozumiałe/zarozumiali.
  Z pominięciem twego ekranu.

  Ja jestem przedrozumnie wegetatywny i przyszłość jest przede mną.

  W moim rozumieniu inteligencja przejawia się w działaniu.
  Kilkakroć prorokowano mi zdechnięcie pod płotem i się wymigałem.

  Nie wiem na co liczyli ci, którzy nie chcieli robić mi kuku.

 374. Kilkakrotnie poświęcałem kilka minut, na odnalezienie w mojej szafie grającej czegoś, czym mógłbym zbrukać powagę reportaży z Polski , jakie nadaje kolega ls42.

  Znalazłem niepoważną pomocnicę.

  https://www.youtube.com/watch?v=V7Xt0Zh0uL8

 375. Tylko lenistwem można wytłumaczyć zwierzęcą wręcz walkę z Polskim (ponoć) Kościołem mieszkanek i mieszkańców kraju w którym jest ponad 400 wyznań.

  https://www.youtube.com/watch?v=iuhw9Qo6P8I

  Trochę rozumiem. Jak taki założy sukienkę, to chodzi w niej do śmierci.
  Krawcowa Malinowska musiała dlatego zmienić branżę na rozrywkową.

 376. ozzy
  To jedna z moich ulubionych, „Les travestis vont se raser, les strip-teaseuses sont rhabillés…”
  https://youtu.be/mrd2dXknyuA
  ponadto przewodnik po Paryzu
  C’est une ville extraordinaire. Magnifique. Je l’aime. Dommage que dernièrement elle devenue sale, avec le service peu agréable, parfois dangereuse.

 377. Swoją drogą są tu osoby, w stosunku do których nigdy nie bylem nieuprzejmy.

  ( to cytat z komentarza komentatora nikogo nie traktującego niegrzecznie)

  Mój tekst powyżej, guzdro.
  Zwalam na karb stetryczenia, ale ponieważ ostrzegasz przy każdej okazji o dolegających ci dolegliwościach, nie jest to niespodzianką.

 378. guzdra
  20 marca o godz. 21:45
  I zrozumiales tekst???
  Czysty antyklerykalizm!!!

 379. Sytuacja chyba dojrzała do tego, aby powołać nową instytucję: CBJBA, czyli Centralne Biuro Jeszcze Bardziej Antykorupcyjne. Pierwszym zadaniem dla nowego biura będzie zbadanie afery w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, które – wszystko na to wskazuje – zostało doszczętnie skorumpowane przez Daniela Obajtka 🙂

 380. @adam100

  Coś ty! Jesteś nożycoreki?

  Nawiązać cieniutką nicią do do ciebie i już grasz?

  Za trudny czy też za głupi był mój żart?

 381. @ahasverus

  Jesteś z pokolenia nietabloidalnych.

  Dziś dołączanie tekstu do obrazu jest postępowaniem nagannym, bo prowokuje przyzwoitych ludzi do przyznania, że ani obrazu, ani tekstu nie rozumieją.

  Przejdź na smartfon, bo stracisz kontakt z nowtyymi pokoleniami.

  Nowocześniak nie pisze.
  Wiesz co to kompetencje językowe? Na wiem, że wiesz.
  Teraz pobocza tak śmierdzą spalinami, że nie ma jak rowie na rowie.

  Przez wieki lud kpił z sukienkowych. Jakoś trzeba było odreagować dziesięcinę.

  Pozdrawiam.

 382. @guzdra

  O tobie to, czy nie o tobie?

  Stetryczał dziadunio w Świdnicy
  cyferki komputer mu liczy.

css.php