Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Daniel Obajtek

22.03.2021
poniedziałek

Karawan jedzie dalej

22 marca 2021, poniedziałek,

Gdzie jest ta słynna stanowczość i rekcja PiS na nieprawidłowości, złodziejstwo, nepotyzm i malwersacje?!

Do niedawna, jak tylko w państwie PiS pojawiała się nowa afera – a to prezes NIK ma problemy z domem w Krakowie, a to dwie wieże na Srebrnej, a inne w Ostrołęce, a to w resorcie „sprawiedliwości” działał warsztat hejtu, a to wyrzucono państwowe miliony na partyjne billboardy, a to państwo funduje wybory pocztowe za 70 mln, a to Macierewicz wydaje miliony na komisję do spraw Smoleńska – odpowiedź była zawsze ta sama: wszystko może się zdarzyć, ale u nas nie ma pobłażania, sprawę natychmiast się wyjaśnia i przecina, podczas gdy w czasie rządów Platformy i PSL sprawy szły wolno, wolniutko, usiłowano je ukryć albo wyjaśniać w żółwim tempie.

Do nas nie przychodzi się dla pieniędzy – mówili panowie Jaki, Sellin, Terlecki czy Bielan. Praca i pokora – mówiła premier Szydło.

Afera Obajtka, chyba największa z dotychczasowych, ma jedną dobrą stronę: od kilku tygodni nikt już w PiS nie twierdzi, że u nich konsekwencje wyciąga się natychmiast w odróżnieniu od… itd. Każdego dnia „Wyborcza” i TVN ujawniają kolejne kłamstwa, nieruchomości oraz „biznesy” Obajtka i co? I nic. „Karawan” jedzie dalej. Na razie nikomu włos z głowy nie spadł i nie spadnie, dopóki Kaczyński i spółka są u władzy.

Spokojna głowa! Teraz wyciągnęli na powrót oskarżenia wobec marszałka Grodzkiego i będą starali się odwrócić uwagę od swojego prezesa Orlenu. Nawet gdyby (w co nie wierzę, ale nawet gdyby…) okazało się prawdą, że coś jest na rzeczy, to sprawę należy wyjaśnić, ale czymże ona jest (jeśli jest…) w porównaniu z pajęczyną Obajtka, stratami Orlenu i jego głównego udziałowcy – państwa polskiego?

Afera dwóch wież na Srebrnej pokazuje, jak „energicznie i sprawnie” działa prokuratura PiS. Mijają lata i miesiące, a główny zainteresowany, prezes PiS, nie został nawet przesłuchany. Natomiast kiedy to było PiS-owi potrzebne, to się ściągało Tuska z Brukseli. Teraz słyszymy, że Obajtek jest czysty, tylko tajemnicze siły z zagranicy przypuściły atak na flagowy koncern polski. Ale my się nie damy, sami sprawę wyjaśnimy do bólu. Bo Obajtek to Orlen, a Orlen to Polska.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 198

Dodaj komentarz »
 1. Ktoś wykrakał… mordo ty moja…! Tak sobie myślę prywatnie… katolików po czynach poznacie… od katolika nie wymagaj więcej…

 2. Karawan? Z krzyżami i żałobną, czarną procesja…
  Już to widzę. Udana metafora.
  🙂

 3. „… ale u nas nie ma pobłażania, sprawę natychmiast się wyjaśnia i przecina….”

  Dokładnie tak !… atak na Orlen !…atak na Polskę !…koniec dyskusji !!!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Piotr II

  „!…atak na Polskę !…koniec dyskusji !!!”

  Ostatnio czytałem, że rząd Morawieckiego zamierza sprzeciwić się planowanej dyrektywie UE o europejskiej płacy minimalnej.
  Argumentacja ograniczyła się do „Polski na to nie stać!”

 6. Bar Norte
  22 marca o godz. 23:44

  „Argumentacja ograniczyła się do „Polski na to nie stać!”

  Pan Premier ma rację…na dwie miski ryżu to Polski niestety nie stać…argument nie do obalenia.

 7. Gratuluję tytułu. Więcej niż adekwatny. Po prostu świetny.

 8. Polski nie stać… miski podrożały… Tak sobie myślę prywatnie… zostaje jeść z ręki pryncypała…

 9. Czy katolicy są ideologią… skala patologii w tej formacji jest porażająca… nakazy 10 przykazań podobnie traktowane jak jazda na czerwonym świetle… Tak sobie myślę prywatnie… nie ma na nich szeryfa… lubią czerwone… o staruszkach na pasach nie wspomnę…

 10. Chociaż raz napiszę na temat. Na temat Obajtka.

  Ludzie sugerują, że Kaczyński się w nim zakochał, taki Misiewicz Kaczyńskiego. I pewnie coś jest na rzeczy. Ale nie tylko to. Ja myślę, że oni wciąż szukają swojego Trumponaro, albo Orbogana (czy chociaż Putanyahu). Bezwzględnego, cynicznego samca alfa, do którego klei się i kasa i kobiety. Bo takie czasy, że „my chcemy boga”. No bo kogo oni mają, starego brzuchatego geja, chudego kujona w brylach i z power-pointem. Czy małe mściwe zero. A oni chcą wodza, nie tylko dla narodu, ale i dla siebie. Wystarczy posłuchać potrampowych sierot na blogach, oni bez wodza są bezradni jak dziecko we mgle. Więc Obajtek miał być ich liderem, to miała być charyzma, czar, moc i życiowa pazerność. Tylko niestety on taki poor man’s samiec alfa. W gruncie rzeczy dość żałosny. Samiec alfa z Pcimia, który worki foliowe produkuje. Jeszcze bronią swoich złudzeń, ale raczej z rozpędu, bo już je sami utracili.

  Ale dochodzenie i zarzuty to oczywiście inna sprawa. Tego nie będzie, bo sami siebie musieliby pod sąd postawić.

 11. Przynudzę, ale przypomnę

  (więzienie bez prawa łaski)

  Hall of Horror

  Horała ,Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 12. Karawan z reguły jedzie wolno, a za karawanem w szyku w życiu nie zmąconym ostatecznością idzie grupa grzecznie uporządkowana co do znaczenia.

  To tempo i te czynniki porządkujące jutro mogą się stać niespotykane.

  Kto rok temu miałby na tyle wyobraźni, aby przewidzieć, że zapisze się (w dużej mierze – zdalnie) tylko połowa, i z tej połowy deklaratywnie gotowych na zaszczepienie tylko co piąty się zgłosi.

  Ten stan oznacza, że ta władza jest akceptowana przez co dziesiątego Polaka, a i wśród nich są zapewne tacy, którzy po wszczepieniu pierwszej dawki jednej szczepionki będą chcieli mieć drugą dawkę innej szczepionki.

  Tak! Nie fantazjuję. Polka i Polak od maleńkości jest przyzwyczajany do robienia władzy w trąbę, okłamywania siostry, brata i sąsiadów i oczywiście skarbówki.

  I za boga! nie podzielić się racją.

  Przemek Czarnek – najaktywniejszy postapostoł – zarządzi, że religia będzie na pierwszej lekcji oraz na ostatniej. Dzieciaci od mniej niż 18 lat, postarają się aby pociecha nie powtarzała klasy z powodu notorycznej nieobecności.

  Pozostali przy życiu mogą nie poruszać się za karawanem, bo trumna jest kierowana na cmentarz komunalny za południową granicę i może mieć – ta trumna – postać urny z prochami.

  Polki i Polacy kręcą i kłamią.
  Zgęstnienie sieci www i rozciągnięcie jej między Arktyką i Antarktyką, sprawia że jeden na dziesięć milionów cierpiący i pokręcony po szczepionce jest punktem odniesienia dla antyszczepionkowców i antyszczepionkowiek.

  Polak nie jest uczony co i jak zrobić, ale czego i dlaczego czegoś nie zrobić.

  Toteż nie zadba o dobre zamknięcie drzwi i ruszy na pierwszą linię rokoszu, bo tylko wtedy pokażą go telewizji i na fejsie.

  ***

  Co obrony przed ubóstwem, to są różne sposoby.
  Jednym z nich jest kakofoniczne darcie gęby i klikanie w obronie biednych.
  I Grzesiowi ci, którym nie starcza zapewne powiedzą:
  Przestaniesz pieprzyć i pić za nasze, to przestaniesz się chwiać.

  Model ikonowiczowy jest taki: wrzeszczeć z krzywdzonym i pójść solo na obiad do mającej wulgarny język kuzynki Gesslerowej.

  W szkole dzieciak ma pomagać słabszym od niego, a nie ściągać.
  A później się dziwicie, że Sasin i Obajtek was robią kilka trąb.

 13. CBA – skorumpowane przez Obajtka i polityków PiS, całkowicie podporządkowane tej partii.
  Prokuratura (zwłaszcza tzw. „krajowa”) – instytucja do atakowania przeciwników PiS; członków PiS nie rusza, nawet jeśli ich przestępstwa są ewidentne.
  Policja – osiłki do bicia przeciwników PiS
  Trybunał Konstytucyjny – „orzeczenia” dla PiS wydaje kucharka Kaczyńskiego
  TVP, Polskie Radio – tak zwane „media publiczne”, faktycznie: tuba propagandowa PiS, całkowicie podporządkowana tej partii.

  PiS dochodził do władzy obiecując walkę z „układem” i naprawę państwa. Po czym przekształcił Polskę w twór przypominający wschodnie satrapie, w których rządząca kasta jest ponad prawem, a cały aparat państwowy służy bogaceniu się tej kasty i utrzymywaniu u władzy.

  Brawo, panie Kaczyński!

 14. W najbardziej faszystowskim kraju jakim jest Singapur dziecko zanim będzie pełnoletnią osobą jest podawane wielu sprawdzianom, co czyni system edukacji wielostopniowym.

  Naturalny ciąg do przywództwa lub przynajmniej do bycia autorytetem sprawia, że nie ma tam plagi wagarowania, ściągania lub nieodrabiania zadań domowych.

  Tam się chuligana nie kieruje do stołówki w areszcie, ale boleśnie się bije po kieszeni.
  O tym wielkim porcie – większym i ruchliwszym od Bilbao – nikt nie napisze, że w portowym szynku podłoga jest zasłana niedopałkami.

  Setki tysięcy ludzi przyzwoitych i wyszkolonych są gotowa zawrzeć choćby kilkumiesięczną umowę na szeroko rozumiane sprzątanie i jest taka praca czystsza niż w polskich szpitalach.

  Tam nikt z obywateli nie zrozumiałby żartu Kiepskiego, że jedna mała wódeczka jeszcze nigdy i nikomu nie zaszkodziła. Tam nie leczy się alkoholików i kleptomanów.

  Oni sami albo się wynoszą stamtąd na początku dramatu osobistego, albo rozpalonym żelazem wypalają w sobie to wredne nasienie.

  To fakt. Nie ma tam Białego Bożego Narodzenia.

  I chyba antyklerykalizm jest traktowany, tak jak kolekcjonowanie znaczków pocztowych.

  Bo tam przed pierwszym sprawdzianem ze znajomości tabliczki dodawania dziecko wie i nie musi w tej sprawie stawać do egzaminu:
  Cudze jest cudze. Wspólne jest nasze.

  Cholernie trudno zrozumieć, dlaczego ich nie ciągnie włóczęga, będąca diamentem w koronie wolności. Wprost nie można się opędzić od chcących pomóc!

  Szaleństwo ciapatych potrafi być baaaardzo nieznośne.

 15. Powinno być: Bo Obajtek to Orlen, a Orlen to Polska, a Polska to PiS.

 16. Brak jednej litery powoduje wielką różnicę. Karawan jedzie dalej szlagierem sezonu.
  A w Internecie króluje muzyczna lista przebojów. Występują kolejno: prezes, premier, wicepremierzy, ministrowie, wicemarszałek sejmu i prezydent. Energia ich rozpiera.

 17. Utalentowany muzycznie Wielkopolanin jest jednym z dziewięciorga rodzeństwa. Gdy miał 4 lata ojciec nagrał płytę z jego występów na scenie. Ożenił się ze Ślązaczką i trzy tygodnie temu przyszła na świat ich druga córka. Zapytany o plany odpowiedział dziennikarzowi tvn przygotowuję drugą dojrzałą płytę. A dzieci? zapytał dziennikarz; będziemy robić ile wlezie, ale teraz żona musi odpocząć, odpowiedział muzyk.

  Pięcioletnia Kasia biegle mówi w trzech językach; po polsku, niemiecku i angielsku. Rodzice są Polakami i sami podziwiają niespotykany talent córki.

  „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”

 18. Amerykański dziennikarz pisze:
  – o tym jak Polska wywołała II Wojnę z powodu swojej głupoty i nienawiści do Rosji
  – o tym jak dzisiejsza Polska prowokuje USA do wojny z Rosją i jak pozostanie z niej plama na mapie.
  https://www.strategic-culture.org/news/2021/03/22/can-poland-leaders-never-learn/

 19. @ls42

  Ježíš Marie! Pierwszy raz widzisz to przysłowie w żartobliwej formie z karawanem? i odczułeś potrzebę zacytowania prawidłowo?

  No to przynajmniej ciebie Redaktor zaskoczył 🙂

 20. „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”

  Tak tak, psy i suki cały czas szczekają. Narzekają na życie w dyktaturze. Inni klepią że to faszyzm.
  50% podobno tak uważa 🙄

  Ale gdyby tak było, to te 50% było by w najlepszym przypadku zaliczane do zaginionych 🙄

  A tak przecież nie jest 🙂
  Psu na bude takie szczekanie 🙂

 21. ls42
  23 marca o godz. 11:35

  „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”

  …jak już, to cytujmy poprawnie… „Psy szczekają karawana idzie dalej”.

 22. Karawan pisowski nie może być nękany przez prokuraturę, bo ta ma pełne ręce roboty z bandycko protestującymi kobietami, wyrafinowanymi złodziejami batoników i pisarzem, który na fejsbuku nazwał prezydenta debilem.

  Za „Adriana”, „długopisa” i „budynia” nikt jeszcze nie siedzi, ale za „debila” mogą posadzić na 3 lata.
  A co grozi za durnia, głąba, tumana, kołka, kpa, patafiana, cepa, muła, palanta, ptasi mózg, figuranta, głupka, ciołka, gamonia, młota, żłoba, wałkonia?

  Bo jak na razie to nie grozi nic za „kanalię”, „popychadło najsilniejszych graczy”, „zdradzieckie mordy”, „chamską hołotę” etc. wykrzykiwane gromko i publicznie, tyle że nie pod adresem PAD.

 23. GajowyM.
  23 marca o godz. 13:41

  Wygląda na to że im „określenie” trafniejsze, bliższe prawdy, tym kara wyższa.

 24. „Bo jak na razie to nie grozi nic za „kanalię”, „popychadło najsilniejszych graczy”, „zdradzieckie mordy”, „chamską hołotę” etc. wykrzykiwane gromko i publicznie, tyle że nie pod adresem PAD.”

  …bo to było tak „ogólnie”…a ten „debil” to jednak miał konkretnego adresata…

 25. Debilizm wg Wiki:

  „Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim (upośledzenie umysłowe lekkie, dawniej debilizm – niestosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym) – poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12 roku życia. Ta forma deficytu intelektualnego stanowi najwięcej rozpoznań.

  Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym. Życie rodzinne przebiega bez trudności. W socjalizacji mogą nabywać zaburzeń osobowościowych, ze względu na atmosferę otoczenia i stosunek innych.

  Obecnie istnieje tendencja do wprowadzania zajęć korekcyjnych, przy intensywniejszym treningu poznawczym w dłuższym czasie osoby z upośledzeniem w stopniu lekkim osiągają podobne wyniki co osoby z przeciętnym IQ. Do 14 roku życia brak różnic rozwojowych.

  IQ w skali Wechslera: 55–69. „

 26. Adam Leszczyński napisał fundamentalne dzieło; „Ludowa Historią Polski” https://www.taniaksiazka.pl/ludowa-historia-polski-adam-leszczynski-p-1431684.html?gclid=Cj0KCQjwo-aCBhC-ARIsAAkNQiuBwFSP-tA86n0hxGyEYPDlMmPumzMidxEVy2062ktJzc-sp-QvNgMaAq3gEALw_wcB&gclsrc=aw.ds O tragicznym losie ludu polskiego. O nędzy, zniewoleniu, wyzysku, biciu, ciemnocie, brudzie, zabobonie, głodzie i o wszelkich innych plagach spowodowanych rządami szlachty i kościoła. I czasy te powróciły od rządami Solidarności.

 27. @zezem 23 marca o godz. 9:51

  Obejrzałam… fragmenty.
  Ta gęba wykrzywiona nienawiścią… i ten wrzask, że “mi się należy”.

  Nie wiem, czy osobnik ma rację i w jakim zakresie.
  Ale grymas na jego twarzy wywiera na mnie przykre wrażenie.
  Poza tym jeśli tak przeszkadza mu obecność Chinki na lotnisku –
  to chyba sobie nie przemyślał wyboru miejsca zamieszkania.
  Tak methinks 🙂

 28. Piotr II godz. 13.40
  Masz całkowicie rację. Mea culpa

 29. @Piotr II

  „Popychadło najsilniejszych graczy” to było do Tuska.
  Reszta – do zgromadzonych na sali sejmowej posłów opozycji.
  Czyli faktycznie tak sobie a muzom.
  Zupełnie nie jak ten nienawistny pisarz na fejsbuku 😎

  Ciekawe, jak na takiego zbrodniarza zareagują koledzy z celi.

 30. @Piotr II 23 marca o godz. 13:52

  US Army wymaga od rekrutów IQ co najmniej 83, zakładając że poniżej tej granicy koleś nie jest w stanie wykonywać poleceń. Nie wiem, jak jest z chwytaniem “myśli” wuca. Może specjalna antenka do tego jest?

 31. @GajowyM. 23 marca o godz. 15:08

  Za wieszanie portretów europosłów też nic nie grozi…
  Żyć nie umierać, czyli hulajdusza.

 32. guzdra 23 marca o godz. 9:47 pisze: –Tam się chuligana nie kieruje do stołówki w areszcie, ale boleśnie się bije po kieszeni.

  Po kieszeni na pośladkach.
  Guzdra, czy tę karę miałeś na myśli?

 33. @legat 23 marca o godz. 15:35

  Za to w Polsce takie kary wymierzane są przez policję na ulicy.
  Najlepiej bezbronnym kobietom, bo wandali policja oszczędza.

 34. „Za to w Polsce takie kary wymierzane są przez policję na ulicy.”

  …przykład przyszedł z Indii ?…
  https://youtu.be/xlZAyOGvRY8

 35. @zezem 23 marca o godz. 9:51

  A tak bardziej merytorycznie…. Polska witała powracających rodaków z otwartymi ramionami i bez żadnej kwarantanny. Efektem jest obecnie “trzecia fala” zakażeń i katastrofa. Transplantowany rodak w Kanadzie zapluwa się na wizji z oburzenia, że ta Kanada wymaga od niego rejestracji i kwarantanny. A on już przecież swoje odchorował i “powinien być” zwolniony – bo tak chce! Ja z kolei nie widzę powodu do takich zwolnień, bo przechorowanie Covidu wcale nie chroni przed ponownym zachorowaniem ani przekazaniem wirusa dalej.

  A ja, w Kanadzie, jednak wolę, żeby ten Polak swoje odsiedział w kwarantannie – bo dzięki temu czuję się bardziej bezpieczna. Jego knajackie oburzenie mi raczej zwisa. Chcę chronic siebie i swoją rodzinę – a temu służą te drakońskie przepisy. Sorry, buddy.

 36. @Piotr II 23 marca o godz. 16:05

  Nie… ja myślę, że przykład przyszedł z ONR.

 37. Na Marginesie,
  w Singapurze takich kar nie wymierza się płci pięknej w ogóle i dziadersom powyżej pięćdziesiątki.

 38. @legat 23 marca o godz. 16:17

  To ja mogę bezkarnie im pomalować wagon???
  Już pędzę!

 39. Żądał kasacji wyroku, który obciążał Obajtka. Senator PiS „nie pamięta” dlaczego.
  Był jednym z tych, którzy interweniowali przed laty u prokuratora generalnego w sprawie wyroku, który kładł się cieniem na karierze Daniela Obajtka. – Nie znałem wszystkich okoliczności – mówi dziś „Wyborczej” senator Jan Maria Jackowski.
  https://wyborcza.pl/7,82983,26910892,zadal-kasacji-wyroku-ktory-obciazal-obajtka-senator-pis-nie.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  mini1452153436705konto23.03.2021, 15:01
  Trzeba koniecznie wprowadzić do medycyny nową przypadłość – Demencja pisowska.
  Przecież takich tam pierdół jak kasacja senator nie będzie pamiętał. Musi pamiętać wszystkie wytyczne kulawego.

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 40. Rozsławianie przez prokuraturę tezy niejakie Żulczyka, że „Du*a jest debilem”, to nic innego jak zemsta „Zera” Ziobry na nielubianym przez niego Prezydencie.

 41. OBAJ-TEK, BO-KAJET, BEJ-KOTA, BO-JATEK, BE-TOKAJ, JO-BETKA, BEJ-TAKO, JEBAK-OT, KTO-JEBA, TOK-JEBA, KOJA-TEB, BAK-TO-JE,
  co by tu jeszcze dodać?

 42. KTO-BAJE KOT-JEBA

 43. Bez Maj Tek

 44. TO BEKAJ, J. TO BEKA

 45. Na marginesie

  „Polska witała powracających rodaków z otwartymi ramionami i bez żadnej kwarantanny.”

  Precyzyjnie to państwo polskie. Z Polską rozumianą jako ogół obywateli to już było różnie. Pamiętam, że gdy tzw „Narodowy Przewoźnik” uruchomił w grudniu zeszłego roku most powietrzny dla dziesiątek tysięcy rodaków wracających na święta z kompletnie zakazonej Wielkiej Brytanii jednak część obywateli wyrażała zaniepokojenie zwolnieniem przewożonej grupy z obostrzeń epidemicznych. Pamiętam, że w mediach z trwogą pisano iż oferty dobrowolnych testów po przylocie miał zamiar skorzystać ledwie co 20 pasażer. No bo przecież nie po to na święta przylecieli by ryzykować pobyt na jakiś kwarantannach.

  Kilka dni temu był o ten epizod epidemicznych pytany prof Horban w kontekście błędów rządu, które doprowadziły do obecnej fali zakażeń. Odparł, że pytanie stawia go na pozycji żony Lota. Jak rozumiem w ten sposób chciał powiedzieć, że państwo polskie w grudniu ubiegłego roku przypominało Sodomę.

 46. @Bar Norte 23 marca o godz. 18:02
  Ta Sodoma… 🙂

 47. @na marginesie

  Wyobrażam sobie twój profil opierając go tylko, na tym co piszesz.

  Jestem prawie pewien, że twój musik sprawił by, że zeszpeciła byś co najmniej dwa wagoniki(!!!).

  Obracamy się tu, chcąc nie chcąc w smogu językowym luz bluz.
  Bluzy to zapewne się nosi w Singapurze, gdy ochłodzi się aż do dwudziestu jeden Celsjuszów. W tym luzie dopisuje się lub nie dopisuje się – zależnie od tego czy zupa była przesolona czy nie – brakujące dopełnienie zdania prostego i krótkiego.

  Po zacytowanym wyrazem żalu za głupi występek można sądzić, że tata i mama tego chłopaka, który teraz się wstydzi usłyszeli, że zapewne szefostwo w pracy straciło do nich zaufanie i niech nie liczą na żadną podwyżkę. Tyle i tylko tyle, bez rozbudowywania kar aż do takich kar. .

  Nie sądzę, aby w Singapurze łatwo było spotkać mściwość, lub traktowanie takich wygłupów z których ci chłopcy zasłynęli jako niewybaczalny grzech przeciw Duchowi Świetemu. Gdyby to byli twoi synowie, lub tylko jeden z nich, bardzo szybko zauważyłabyś, że twoja gosposia prosi o zwolnienie z umowy jaką z tobą zawarła, sąsiedzi starali by się spotkawszy cię przechodzili by na drugą stronę lub zawracali.
  Tyle. Aż tyle.

  Singapur to jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie. Być może po dwóch niach przebukowała byś samolot na jutro nadkładając bo było tylko przez Władywostok i to po cenie doprowadzającej do apopleksji.

  W Singapurze robi się interesy.
  Na rozmach i luz bluz w pisaniu lub mówieniu to, to ty wybierz sobie Arizonę.
  Tam ludzie uśmiechają się do ciebie gdy się potkniesz ciesząc się z tego, że się nie przewróciłaś.

  Ale gdy zrobisz kwaśną minę, może cię spotkać wzrost ceny tego co chcesz stamtąd zaimportować zaimportować. I twa kobiecość nic by do tego nie miała.

  Ci ludzie inaczej czują dystans. Tam nawet TIRy są krótsze.

  A pieniądz robi z człowieka radosną małpę, ciesząca się, że ta pałka z ratatanu nie była pokryta kwasem masłowym. Zrozumienie tego akapitu wyguglujesz sobie sama, o ile będziscz miała kaprys, aby tm razem guzdrę zrozumieć.

  kipsmajling bo po polsku, to odpowiednik jest podejrzany.

 48. Jurek Owsiak

  Szanowny Panie Marszałku, Drogi Tomku,

  Trzy lata temu odbierałem z Twoich rąk niesamowite wyróżnienie – Nagrodę Honorową Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów. To taki honoris causa wręczany w naprawdę w wyjątkowych momentach. Odbierałem go osobiście w imieniu całej naszej Fundacji, a to nie tylko zarząd, ale miliony Polaków, którzy wspierają naszą działalność. Byłem ubrany w togę i wprowadzony na scenę przepięknego, architektonicznego cacka jakim jest szczecińska Filharmonia. Moje przemówienie nie było długie, ale jak zwykle w takich okolicznościach mówię z głowy i z serca. A audytorium mega poważne! Ze mną był także prof. Bohdan Maruszewski, członek naszego zarządu, wtedy szef kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka.
  Mówiłem krótko i podziękowałem wtedy za trudną, bo w trudnych czasach, pracę lekarzy. Mówiłem to ze swojej perspektywy szefa Fundacji WOŚP
  , która od wielu, wielu lat kupuje sprzęt medyczny, aby utrzymać na oddziałach szpitalnych, którymi się zajmujemy, wysokie standardy leczenia. Zaczynaliśmy od kardiochirurgii dziecięcej, dla której zebraliśmy ponad 2,5 milionów złotych. Za moment będziemy ogłaszali wynik ostatniego, 29. Finału. Prawie trzy dekady, kiedy gramy przy niesamowitym, fantastycznym wsparciu Polaków w kraju i rodaków na całym świecie. Robią to, ponieważ mają do nas ogromne zaufanie, wiedzą jak wydajemy te pieniądze, wiedzą także, co z tym sprzętem się dzieje i jak jest wykorzystywany. To także ocena pracy lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy, ratowników medycznych, wszystkich ludzi tworzących polską służbę zdrowia. Jedną z tych osób jesteś Ty. Równo rok temu mieliśmy zorganizować pod Twoim patronatem i patronatem polskiego Senatu dyskusję na temat polskiej psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, której zapaść jest totalna i która potrzeba natychmiastowej pomocy (https://www.wosp.org.pl/…/wosp-dla-psychiatrii…). My, jako Fundacja już jej udzieliliśmy kupując za sprzęt za ponad 4 milionów złotych, ale cieszyłem się bardzo, że jej problemy będą omawiane na tak wysokim szczeblu. To dawało nadzieję, że będzie można jej natychmiast pomóc. Jak wiesz na dzisiaj nic z tego nie wyszło, ale wiem, że cały czas jesteś gotowy, aby do tego spotkania wrócić.
  Piszę o tym, ponieważ dzisiaj jesteś jedynym, powtarzam jedynym politykiem, którego interesuje współpraca z naszą Fundacją przy rozwiazywaniu polskich problemów ze służbą zdrowia. Nikt, kompletnie nikt w tej sprawie nie próbuje się z nami kontaktować, czy rozmawiać. Chyba, że my, jak to się powszechnie mówi wywołujemy do tablicy i wtedy, choć nie zawsze spotykamy się z reakcją.
  Za to chciałbym bardzo podziękować i zapewnić Ciebie, Twoje koleżanki i Twoich kolegów lekarzy, że za Waszą pracą stoimy murem. Czujemy wielką satysfakcję, że potrafimy Wam konkretnie pomagać i że dzięki naszej wspólnej pracy możemy dawać nadzieję dla ludzi, którzy potrzebują pomocy. Bardzo serdecznie ja i cała nasza Fundacja Ciebie pozdrawiamy, życzymy Ci wytrwałości i siły w działaniach na rzecz budowania demokratycznych zasad pracy Senatu. Zawsze możesz na nas liczyć.

 49. TVP i prokuratura Ziobry zaczęły zaszczuwać wspaniałego człowieka.

  ***** faszystów ***

 50. Z dystansu 23 marca o godz. 17:04 pisze: –Rozsławianie przez prokuraturę tezy niejakie Żulczyka, że „Du*a jest debilem” …

  Z dystansu,
  wychodzi na to, że prokuratura znalazła (z niewątpliwym trudem) jakieś przesłanki, że może nie jest?

 51. @adam100
  23 marca o godz. 19:13
  A gdzie, qrwa twój komentarz, pytam się bezczelnie! Masz Jurka w czterech literach?

 52. Optymatyk,
  czy Ty aby nie żądasz od wielbłąda żeby wyglądał jak Gioconda?

 53. Osoby towarzyszące niemowlęctwu komputera osobistego zaimportowanego Polski spotkały się być może z określeniem: spalić porty.

  Nie chodziło ani pożar na nabrzeżach, ani płonące jachty w marinie.

  Ta szczególna sytuacja dziś interesuje historyków techniki.

  Dziś można spotkać w tej samej klasie abstrakcji przywołanie pola elektromagnetycznego daleko od potenjału w gniazdku.

  Gdy ls42 zdejmuje sweter o zmierzchu, to można zobaczyć drobne krótkotrwałe błyski.

  Gdy ls42 publikuje na enpassancie to iskrzy na blogu.

  A moim zdaniem to jest dziecinada.

  Niech ktoś napisze coś co zapowietrzy kolegę ls42, choćby na chwileczkę.

  Klasnę z uznaniem w blat, na którym leży produkt firmy Lenowo.

  Nawet zakuty przygłup pracujący w prokuraturze wie, że kpienie z prezydenta jest od dawno nieświeże. I nie chodzi o żadnego żulika, a o przypomnienie wywiadowcóm Naczelnika, że trzeba mnie skromnego prokuratora dopisać do listy tych, którym wypłaci się pierwszego kwietnia obiecaną przez Naczelnika premię.

  Dla dudków panie! Dla dutków.

  Poniżą piosenkę stworzono w 1949. Być może ls42 popalał.

  https://www.youtube.com/watch?v=qS5fN9bo1Vc

  Tip:
  Jeszcze ćwierć wieku temu korki się przepalały, a teraz Peter Sagan przepala nogę.

 54. Optymatyk
  23 marca o godz. 19:45

  Hihihi

  Jaki to się ma pożytek z trupa, nigdy byś nie zgadł 🙂

 55. odszedł adam zagajewski, poeta i człowiek;

  epitafium

  chciałoby się krzyknać – nie!
  ale kostucha jest bezlitosna i tnie;

 56. Karawan jedzie! A co wiezie?
  Czy ciało zrobaczałej prawicy?

  Reakcja PiS na nieprawidłowości, złodziejstwo, nepotyzm i malwersacje (NZNiM) jest dyktowana reakcją duszy polskiej, co można wysnuć z przemówień prezesa Jarosława Ka. Zapewnia nas, że na duszy polskiej on zna się najlepiej. Więc o co chodzi z tą reakcją?

  Dawniej, gdy dobrozmianowe rozdawnictwo nie ugruntowało się w ludzie, oraz gdy przekaz TVPiS nie podzielił słuchaczki i słuchaczy na dwa zdecydowanie rozdzielne zbiory, PiS musiał uwaźać i na odpryski NZNiM chuchać i dmuchać. Teraz nie musi – tak można tłumaczyć. NZNiM zalewa kraj falami, więc reagowanie poprzez sypanie wałów, czyli niepobłażanie, na nic się nie zda. NZNiM pokryło wójtów PiS. Fala dotarła do najwyższych urzędów i na Nowogrodzką. Niepobłażanie byłoby odruchem histerii. Lud by się roześmiał aż do rozpuku. A to byłoby niebezpieczne z uwagi na rozprzestrzenianie angielskiego wirusa.

  Chociaż mogłoby być jeszcze ostrzej, gdyby wirus był niemiecki.

 57. Jakub Żulczyk ścigany za znieważenie Andrzeja Dudy. Mec. Jacek Dubois: „To kompromitujące dla prezydenta i dla prokuratury”

  https://wyborcza.pl/7,162657,26911975,jakub-zulczyk-scigany-za-zniewazenie-andrzeja-dudy-mec-jacek.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto

  vytrisalov123.03.2021, 19:18
  Tak, niejaki Andrzej D. alias Ptyś debilem nie jest.
  Myślę, że jest w pełni świadom swoich czynów.
  Są państwa, w których byli politycy są skazani i lądują w więzieniu.
  Może i w tym wypadku tak będzie, czego Andrzejowi De. szczerze życzę!

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 58. @guzdra 23 marca o godz. 19:04

  Nie mam najmniejszej ochoty na malowanie wagonów, tym bardziej w Singapurze.
  Zażartowałam sobie.

  A ty zaraz chwytasz za guzik i przyszywasz sobie do niego marynarkę.
  Ale robisz to z wdziękiem, co cię poniekąd ratuje.

  https://www.youtube.com/watch?v=25OD1y54H4E

 59. nowa fala (karasek, baranczak, kornhauser, zagajewski) jeden z najciekawszych ruchow poetyckich w polsce na przelomie lat 60-tych i 70-tych ; odegrali i pozniej nieposlednia role, takze w przemianach spolecznych konca XX wieku;

 60. Czy Państwo Blogowicze nie zuważyli, że obecnie określenie: „własciciele Ojczyzny” nabiera właściwego znaczenia, że w PRL miało charakter niemal żartobliwy, a obecnie to już ma charakter zupełnie realny?

 61. SINGAPUR założony przez Brytyjczyków w 1819 roku, czasami pojawia się na tutejszym blogu w wielu odmianach. Mój ostatni wpis zamieściłem 9 marca 2021 r. o godzinie 18.46 cytuję: W Singapurze duże zagęszczenie 6,5 tys. osób na 1 km2. Rygorystyczne przepisy. Podatki to tylko 3% zarobków. Ciekawa architektura. Polski akcent to odsłonięta przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego tablica poświęcona pisarzowi Józefowi Teodorowi Konradowi Korzeniewskiemu herbu Nałęcz.

  Dodam jeszcze, że „Miasto Lwa”, jak czasami nazywa się to państwo – miasto, niepodległość uzyskało dopiero 9 sierpnia 1965 roku. Singapur zamieszkują Chińczycy (75% mieszkańców), Malajowie (15%), Hindusi (7%) i pozostali (3%).

  Dlaczego mieszkańcy Singapuru zachowują się tak, a nie inaczej, to sprawa ich mentalności i wpojonych zasad, o czym nadmienia szanowny komentator guzdra i co podkreślają inni, przywołując stosowane tam narzędzia używane przy wymierzaniu kar. Pomyślmy jak ci Azjaci odnoszą się do teraźniejszości. Nie czekają na Sąd Boży, tylko od razu przystępują do wymierzenia kary, niewspółmiernej do tych ustalonych w tak zwanym cywilizowanym świecie. Nie akceptuję jednak tamtejszego zwyczaju pozostawiania butów na korytarzu. Nie wchodzi się do mieszkań w butach, przypomina odwiedzającym Polak tam zamieszkały.

 62. Ministerstwo Zdrowia w raporcie dotyczącym epidemii podało, że do wczoraj od jej początku zmarło 49 761 chorych zakażonych. Mozna więc przypuszczać biorąc pod uwagę codzienne przyrosty, że dziś liczba zmarłych przekroczyła 50 tysięcy.
  Zapewne zostanie to ujęte w jutrzejszym raporcie.

 63. Faktycznie w PRL określenia miały charakter półżartobliwy, niemal żartobliwy lub żartobliwy. Ich pochodzenie dzielono na marksizm, leninizm, stalinizm (przez kilkunastoletni okres). Były rozpowszechniane w dziełach klasyków, w programach zjazdów, lub w kalendarzach robotniczych.

  Gdy „właściciele środków produkcji” nie uznawali takich żartów, w 1956, 1968, 1970, 1976, 1980, to „słudzy narodu” przekonywali ich metodami „z nami nie ma żartów”, że to jednak jest żart z tą ludową własnością.

  W PiSlandii, zwanej II PRL, żartuje się nowoczesnymi środkami. Memami:
  – Platforma jadła ośmiorniczki, a PiS stworzył ośmiornicę
  – Lockdown obejmie tylko 1/3 Polski, reszta należy już do Daniela Obajtka

 64. Faktycznie, prez. Kwaśniewski odsłonił tablicę-pomnik w Singapurze.
  Tekst w języku angielskim głosi:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Plaque_in_Honor_Joseph_Conrad_near_the_Fullerton_Hotel._Singapore.jpg

  Joseph Conrad-Korzeniowski (1857-1924), Polak z urodzenia, brytyjski kapitan żeglugi wielkiej i wielki pisarz angielski, który rozsławił Singapur i całą południowo-wschodnią Azję …

  Sorry, ale o herbie Nałęcz ani słowa.

 65. Is42,
  a nie napisałeś, że tam żumy sobie nawet nie można guć.
  Nawet przywiezienie jej jest karalne.

 66. byk
  23 marca o godz. 21:11

  tak spiesznie odchodza, ostatnio Adam Zagajewski. Zwiazani z nia byli m.in. Stanislaw Stabro, Leszek Szaruga, niezyjacy Lodzianie: Bieriezin, Jaskula Sulkowski, Lothar Herbst i Marianna Bocian ( z wroclawskiej „Agory”, oboje nie zyja). To tylko niektorzy.

 67. @byk

  Adam Zagajewski, zmarl 21 marca – w Swiatowy Dzien Poezji.

  ES KOMMT auch ein Sinn
  die engere Schneise daher,

  den erbricht
  das tödlischste unsrer
  stehenden Male.

  (Paul Celan)

 68. Israel Elections 2021 / Netanyahu Bloc Has 61

  10:00 PM First Exit Poll Results (Kan News)
  —————————————————–
  Likud: 31
  Yesh Atid: 18
  Shas: 9
  Joint Arab List: 8
  UTJ: 7
  Yamina: 7
  Religious Zionism: 7
  Labor: 7
  Liberman: 7
  Blue&White:7
  New Hope: 6
  Meretz: 6
  Raam: 0

  ————-The initial exit poll results give the rightwing bloc 61 seats with:

  Likud (31), Shas (9), UTJ (7), Yamina (7), Religious Zionism (7).

 69. @na marginesie

  Za parawanem marynarki jest coś co przez delikatność bardzo rzadko nazywam (czyli piszę rzadko w tekście) twoja zdecydowana i ekspresyjnie wyrażana niechęć do polskiego kleru.

  Być może pisałem tu sprzedanym kościele koło Montrealu.
  Tamtejsi księża (wedle przeze mnie odbieranej relacji) wychodzą przed kościół powitać wiernych, którzy łaskawie przyszli na mszę. Ponoć w Kanadzie laicyzacja jest o wiele większa niż w Polsce.

  Polscy katoliccy kapłani są emanacją polskiego ludu.
  Za zwierzęcą pogardę do hierarchii może się (w nielicznych przypadkach) kryć żywa pamięć o krzywdach ze strony księży lub zakonników i zakonnic.

  W moim odczuciu w ostatnich kilkudziesięciu godzinach goście bloga wręcz upajali się perwersjami świeckich i nieświeckich.

  A to co ja zimnym okiem to samotność i brak świeckich instytucji wspólnego przebywania te miliony do kruchty. I te miliony nie są opętane seksem, tak jak pasterze dzieci bożych i mający nadprodukcję hormonów.

  Mam w rodzinie, w pokoleniu młodszym zakonnicę katechetkę, a administratorką naszej wspólnoty mieszkaniowej jest fanatyczka katolicka. I obie twierdzą, że jestem wzorcowym katolikiem. Niczego im nie tłumaczę. Nie zamierzam burzyć ani kościołow ani Pałacu Kultury i Nauki. Ja po prostu nie potrzebuję ani nienawiści, ani pogardy, ani nie lubienia. A katolickie otoczenie wyspowiada się w niedzielne przedpołudnie i z czystym sumieniem może dokuczać bliźnim.

  Większość twoich antykościelnych filipek trktuję jako odreagowanie tego, że ci się zupa przypaliła. Bo sprawiasz wrażenie bardziej życiowej niż lękliwe duszyczki sukienkowi i sukienkowe.

  A że jak uważa Andrzej Poniedzielski , zeszliśmy z drzewa tydzień za wcześnie, to w genach mamy potrzebę komuś z naszego gatunku dopiec.

  Na świecie jest dosyć chleba i za mało racji. Gdyby racji było więcej nie byłoby tego bloga. Jestem nieatrakcyjny i nie ze mną dokazywała Ewa – przez co trochę nam dwojgu chwilami jest przykro. U mnie z hormonami jest kiepsko i jest to moja ocena a nie ocena partnerek. Chodzi o zwierzęcą niechęć do wysiłku. Chcą oczekiwać manny z nieba, to mają łupiny. Ja nie jestem ani z roli, ani z tego co boli wierzących w cuda.

  Od strony sukienkowych to jest tak:
  – Kaziu! Ponoć chcesz iść na księdza. Musiałbyś pracować w niedzielę.
  – A to nie! Rezygnuję.
  ***
  Marzeniem proboszcza nie jest zbawienie gminy.
  Marzeniem jest bogatsza parafia.

  ***

  Chyba coś kumasz z moich dopwcipów …

 70. @adam100
  23 marca o godz. 20:30
  Jaki to się ma pożytek z trupa, nigdy byś nie zgadł
  ………………………….
  No to napisz to, czego bym niezgadał!

 71. teo
  23 marca o godz. 22:10
  Nałęcz – polski herb szlachecki związany z zawołaniami Nałęcz i Nałęcz Jezioro, jeden z najstarszych herbów polskich, czytam w Wikipedii. Pierwsza wzmianka 1293 (pieczęć), 1398 (zapis). Ciekawy wzór, barwy czerwono – białe. Nie tyle o zapis na tablicy chodziło ile o zaznaczenie, że pisarz pochodził z polskiej herbowej rodziny. Gdyby nie rozbiór Polski i powstanie listopadowe w wyniku którego rodzina Korzeniowskich straciła majątek oraz chęć wyzwolenia się spod jurysdykcji caratu, można przypuszczać, że przyszły pisarz nie starał by się asymilować w Anglii. Nabycie obywatelstwa i kuratela brytyjskiej korony, jak twierdzą historycy całkowicie niweczyły poddaństwo rosyjskiemu carowi. Ciekawy jest ten wątek życiorysu pisarza, ale nie będę go tu nadmiernie eksponował. Przyjmuję zarazem, że wtopienie się w zwyczaje i posługiwanie się językiem angielskim pozwoliło Josephowi Conradowi Korzeniowskiemu na zaistnienie w literaturze światowej.

 72. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lockdown-obostrzenia-na-wielkanoc-czy-beda-legalne/kq10wpm,79cfc278
  – Jesteśmy dziś w momencie, gdy władza polityczna chce nam zapewnić rzekome bezpieczeństwo poprzez straszenie ludzi. Nagle się obudzili, że coś jest nie tak z tym pseudoprawem, które dotąd starali się wdrażać – mówi dr hab. Małecki. – Tymczasem prawnicy od roku ostrzegali, że te covidowe rozporządzenia z nakazami i zakazami są w wielu przypadkach po prostu nielegalne. Pokazały to wyroki tak sądów powszechnych, jak sądów administracyjnych i wreszcie Sądu Najwyższego, który uchylił nałożone przez policję mandaty za nieprzestrzeganie tych covidowych zakazów – przypomina prawnik. – Władza zmarnowała rok, poniosła kompletną porażkę. Bo mieli 12 miesięcy, by tak zmienić ustawy o chorobach zakaźnych i o stanie nadzwyczajnym, aby można było na ich podstawie ewentualnie – na ściśle określony czas – czegoś obywatelom zakazać. Ten czas zmarnowano, bo najpierw priorytetem były wybory prezydenckie, potem był atak na społeczność LGBT, rządząca prawica wdała się w spór sama ze sobą, pojawiła się kwestia aborcji, i tak dalej… O obywatelach, ich bezpieczeństwie i ich prawach po prostu zapomniano. Aż tu nagle pojawiło się „niesłychane zaskoczenie”, czyli trzecia fala pandemii – ironizuje prawnik. – I władza chce nas teraz zastraszyć, używając metod, które nie mają nic wspólnego z państwem praworządnym – kwituje.
  ………………………
  Potrzebna jest, niestety, REWOLUCJA.

 73. legat
  23 marca o godz. 22:19

  Generalnie jest tam czysto. Muszę jednak dodać, że 8 procent kobiet na świecie to blondynki, a w Singapurze znajduje się dzwon okrętowy z Daru Pomorza. Spory bo 140 kilogramowy dzwon od 1992 roku znajduje się w Singapurze, gdzie stał się dzwonem szczęścia dla młodych par i lokalną atrakcją.

  Zostawię w spokoju historię Singapuru i zajmę się chwilę przyszłością tego bogatego państwa – miasta, a byłoby co pisać. Państwa – miasta z reguły nigdy nie trwają wiecznie. To przykład takich miast greckich oraz współcześnie Hongkongu. Jak długo mieszkańcy Singapuru będą tyle zarabiać aby ich stać było na utrzymanie przy bardzo wysokich cenach, można domniemywać, że ten luksus może się nagle i niespodziewanie zawalić. Ponieważ zdecydowana większość mieszkańców Singapuru to Chińczycy z pewnością podzieli to niewielkie terytorium los Hongkongu. Tyle na dzisiaj

 74. „Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę. Nie wiem, jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu. Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich” – napisał wokalista. Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło. Łączę się w chorobie ze wszystkimi, których ona dopadła, szczególnie z moim Przyjacielem Andrzejem Piasecznym. Piasek nie dajmy się tej zarazie” – informuje onet.pl

 75. https://www.youtube.com/watch?v=WjqNxX6sixg
  Zakażenia koronawirusem po szczepionce?! Śledztwo w Niemczech!

  Pixi
  1 godzinę temu
  Przepisane z netu: „Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a jest walka z ludźmi w obronie pandemii.”

  Lidia Friedrich
  1 godzinę temu
  Normalni lekarze zawsze o tym przestrzegali tylko psychopaci kaza nam sie szczepic , to jest wszystko zaprogramowane , bronmy sie!!!!!° przed tymi ludobojcami

  Piotr Paweł
  1 godzinę temu
  Najlepszy preparat szczepionkowy to wyłączyć TV i zdrowo się prowadzić, powrócić do zdrowej żywności, hipermarketom podziękować.

  Aldona Marasek
  3 godziny temu
  Trzeba być psychopatą żeby preparat wyciągnięty z kapelusza nazywać szczepionką!
  To nie są szczepionki uzdrawiające, ani uodporniające na covid, ale jest
  to produkt inżynierii genetycznej, oparty o modyfikowane w laboratorium
  instrukcje genomu sars-cov2 i do tego bardzo toksyczny.

 76. „Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę. Nie wiem, jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu. Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich” – napisał wokalista. Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło. Łączę się w chorobie ze wszystkimi, których ona dopadła, szczególnie z moim Przyjacielem Andrzejem Piasecznym. Piasek nie dajmy się tej zarazie” – informuje Krzysztof Krawczyk w onet.pl

 77. Symetryczny
  23 marca o godz. 11:45

  Amerykański dziennikarz pisze

  Jak lekko takie rzeczy pisać, wiedząc już, po 80 latach, co było dalej, a w dodatku nigdy nie zaznawszy uszczęśliwiania przez Rosję. (Choć zgadzam się co do oceny stanu polskiego państwa przed wojną.)

 78. Wczorajsze rozważania guzdry czytałem z zainteresowaniem. Wszystko było na miejscu, ale uderzająca radość istnienia i przekonanie, że nawet Kanada pachnie żywicą, było przykładem poezji pisanej prozą. Pogodne nastawienie i spokojne wyrażanie uczuć na blogu jest w obecnym czasie bardzo pożądane. W dodatku w niczym nie przypomina tej wyniosłej nudy jaką mogłem obserwować, gdy pierwszy raz zajrzałem na blog ateistów. Niech każdy podąża własną drogą i nie stara się nadmiernie eksponować swojej niechęci do ludzi niosących pocieszenie innym. Muzułmanie muszą nieustannie szanować swojego Boga, do tego muszą pięć razy dziennie odmawiać modlitwę z twarzą zwróconą do Mekki, przestrzegać postów i dawać jałmużnę oraz chociaż raz w życiu udać się na pielgrzymkę do Mekki. Nie narzekają. U nas wierni niczego prawdę mówiąc nie muszą, ale zdarzają się tacy co innym stale wiercą dziurę w brzuchu i tak bez przerwy. Dobranoc!

 79. W karawanie wiozą… rękę, która… Tak sobie myślę prywatnie… Cyrankiewiczem…

 80. @Optymatyk
  A daj ty sobie spokój z tą agitką i wyszukiwaniem dziwnych autorytetów. Fakty są jakie są i nie zaprzeczysz chyba, że statystyka ma swoje racje – te kraje, które zastosowały ścisły lock down jak Australia w tej chwili nie mają większego problemu z virusem, te które wybrały wolność mają duży problem – popatrz na Francję, Włochy i oczywiście Polskę.
  Możesz się nie szczepić to nie jest obowiązkowe, twój wybór.

 81. woytek
  24 marca o godz. 0:41

  Tu masz ripostę na tego wokalistę z TV .

  https://www.youtube.com/watch?v=lpvGV4Pb8g8

 82. Optymatyk
  24 marca o godz. 0:40

  Po co im to tłumaczysz ? a niech się szczepią , chorują i umierają
  to nie nasz problem .
  Jak wymrą to korzyści z tego będą takie że będzie mniej ludzi głupich
  i naiwnych czyli zwiększy się odsetek ludzi krytycznie myślących
  co na dobre pozostałym wyjdzie .

  https://www.youtube.com/watch?v=crdDNOEHi4M&t=2s

 83. Nie ma żadnych szans na wyeliminowanie wirusa , kto ma umrzeć
  ten umrze a kto przeżyje ten żył będzie .

  https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/covid-uk-eradicate-chris-whitty-vaccine-b1821310.html

 84. @guzdra 23 marca o godz. 23:12

  Moje “antykościelne filipiki” ci przeszkadzają?
  Nie szkodzi! One są właśnie po to, żeby niektórym @#%$& przeszkadzały.
  Po nic innego.

  Twoje dowcipy… Dowcipy??? Serio???

 85. Jest nadzieja że któregoś dnia młodzi rozgonią to wszystko .

  https://www.youtube.com/watch?v=4dZjsPO5gMc

  Jestem ciekawy po której stronie jest chociażby duchowo nasz
  blogowy Lewy .

 86. ls42 (0:01)
  A to faktycznie, źle skojarzyłem, że szlachta herbu Nałęcz najechała Singapur i odniosła zwycięstwo, choćby moralne.

  Wg. mego rozeznania, konieczność zacinięcia się przyszłego pisarza do brytyjskiej marynarki handlowej wzięła się stąd, że uciekał on od woja. Gdyby była armia polska, albo choćby flota, to by poszedł. Ale do ruskiej, pruskiej, austryjackiej, nawet francuskiej armii iść nie chciał. Co mu wyszło na dobre, bo w spokoju uczył się angielskiego jako trzeciego czy czwartego języka, w końcu odkrył, że to co ma do wylania na papier najlepiej jest spisać po angielsku – bo polski to taki rozwlekły język, a francuski zbyt dokładny i wystudiowany.

  I złożyło się, że nasz prezydent zawitał do Singapuru i odsłonił tę tablicę. Ale notatki o herbie Nałęcz na niej nie ma.

  Notabene, czytałem kiedyś porównanie rozwoju gospodarki Kuby i Singapuru, bo oba kraje startowały z tego samego poziomu w latach 1950. Różnica w obecnym wyniku bierze się chyba stąd, że Fidel za dużo czasu spędzał na przemawianiu (i na kobitkach), a za mało na pracy umysłowej jako wódz narodu. Zupełnie inne priorytety miał premier Lee Kuan Yew. Ważne dla losów Singapuru jest to, że zupełnie inaczej niż na Kubie, czy w Polsce, wyznawcy religii podzieleni są na pieć głównych obozów. I to im zupełnie nie przeszkadza.

 87. @Blackley
  24 marca o godz. 1:40
  Posłuchaj i obejrzyj, qrwa, demokracja w najlepszym wydaniu
  https://www.youtube.com/watch?v=9iBqilZnqKw
  Zatrzymanie Piotra Biedki ful
  ……………….
  Tu się wykluwa rewolucja, tak, REWOLUCJA!

 88. @ Blackley
  24 marca o godz. 1:23
  Mój wpis nic nie ma wspólnego z wokalistą Piasecznym i twoją sugestią. Ważne jest tylko jedno zdanie : ” Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło”. Krzysztof Krawczyk po szczepieniu zaraził sie covidem i trafił do szpitala. Tak wynika z tekstu , który zamieścił onet.pl

 89. Szczepienia nie sprowadziły Israela na przyzwoitą drogę… zanosi się na rządy kryminalisty… Tak sobie myślę prywatnie… skutek użycia picera…

 90. Prokuratura Ziobry przepisuje wniosek obrońcy Obajtka.
  Puściła wolno czworo oskarżonych. Kazała za to wszcząć postępowania wobec prokuratora i funkcjonariusza CBŚ, którzy rozpracowali gang Macieja C., ps. „Prezes”.

  Gdy prokurator umarzał sprawę, Obajtek był już gwiazdą PiS

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26910622,tak-prokuratura-ziobry-wyczyscila-sprawe-obajtka-ujawniamy.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  obds24.03.2021, 06:46
  Jprdl… tego syfu nie da się już posprzątać. Ten kraj trzeba zaorać i zbudować od zera. Tfu. Od początku.
  jogler24.03.2021, 06:45
  I pomyśleć, że kilka lat temu ośmiorniczki i zegarek zmieniły rząd.

 91. „Obozy reedukacyjne” dla Ujgurów w Chinach przypominają rezerwaty dla Indian u jankesów i obozy dla Palestyńczyków z winy Israela… Tak sobie myślę prywatnie… o karawanie w innym wymiarze…

 92. @na marginesie

  Określając niektóre elementy moich komentarzy mogę przejawiać niezrozumienie czym jest komizm. Ale głównie jest to sygnał, że od zbawiania świata to ja mam Gretę, a serio rzecz biorąc to jebanie ma wedle mnie siłę rażenia strzał z papieru.

  Rzucającemu bluzgami pomaga odreagować, a czytającym upewnić się jacy są grzeczni i nieskalani.

  Ten blog, tak jak i inne fora jest pieczarą do której na chwilę zaglądają przypadkowo wędrowcy wypędzeni przez nudę z domu lub oficerowie propagandy opłacani przez farmy trolli. Postaram się zamiast używania słowa dowcip używać innych form językowych.

  Staruszki i staruszkowie są praktycznie niemodyfikowalni i widzeni przez pismo lub przez odtwarzany dźwięk śmieszni, śmiesznością podłego gatunku.

  Człowiek się zmienia i buduje głównie do 21go roku życia.
  Dwa razy dostajemy za darmo. Za trzecim razem trzeba zapłacić.
  Na trafianie do rozumu może być za późno.
  A propozycje sprecyzowania definicji śmieszą mnie lekko prze chwileczkę.
  A tak to się tu dzieje.

  Pod kierunkiem Przemka Czarnka polskie dzieci mają umierać z głodu jeśli przed zupą nie zmówią paciorka.

  To za ponure, aby się tym zajmować na blogu felietonisty, wiec dowcipkujemy.

 93. W pewnym momencie Wiktoria K. uniosła prawą dłoń, wykrzykując hasło „je..ć Dudę”.
  Sprawą Wiktorii K. zajęła się policja z Nowej Soli. Nieumundurowani funkcjonariusze pojawili się w jej miejscu pracy. Kobieta została zatrzymana i przewieziona na komendę policji, a następnie do prokuratury. Przed zatrzymaniem Wiktoria K. dowiedziała się, że zostanie przesłuchana jako świadek, jednak po dotarciu na miejsce, przedstawiono jej zarzut znieważenia głowy państwa.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26912605,20-latka-winna-zniewazenia-andrzeja-dudy-sad-nikt-nie-chcialby.html#s=BoxOpImg1

  ***** sQ*synów faszystów ***

 94. Mapa Rosji z rana… pozytywnie nastraja… Tak sobie myślę prywatnie o terytorialnych puzzlach… ziarnko do ziarnka…

 95. Powstanie USA i Israela to zły pomysł… używając języka jankesów… narusza interesy Indian i świata arabskiego… Tak sobie myślę prywatnie o świętym spokoju świata bez tych podżegaczy wojennych…

 96. Pisowcy posługują się jakaś odwrotną logiką. Pytam się po co Dworczyka parę godzin przed podaniem oficjalnej liczny zakażeń straszy.
  „Wszystko wskazuje na to, że w środę padnie rekord dziennej liczby zakażeń Dworczyk,- Czekamy jeszcze na ostatnie dane, ale wszystko wskazuje na to, że dzisiaj będziemy mieli ponad 29 tys. zachorowań – dodał.”
  A tymczasem oficjalnie podano 16741.
  Przecież jego wypowiedź miała wesprzeć info o działaniach rządu dla ratowania ludzi przed wirusem Czy wsparła?
  Potwierdziła jedynie, że rządzącym i nie można wierzyć bo oni nic nie wiedzą nic nie przewidują i cały czas kłamią

 97. ***** jebniętych pojebów wzywających do jebania.

 98. Podobno jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie będzie rządzona przez skorumpowanego kryminalistę i fanatyków religijnych. Czy twórcom Izraela na pewno taki Izrael się marzył ?

 99. Stalinowskie drożdże dają efekty… Tak sobie myślę prywatnie… a kiedyś Żydzi byli przyzwoici…

 100. Ewa-Joanna
  24 marca o godz. 1:12
  piszesz” W kraje, które zastosowały ścisły lock down jak Australia
  udało się opanować epidemię”
  Nie jest to prawda .
  Tamtejsi eksperci ds. zdrowia twierdzą, że wskaźnik infekcji został utrzymany na stałym poziomie dzięki szeroko zakrojonym testom, wykrywaniu i izolowaniu nosicieli, samoizolacji osób szczególnie narażonych na zakażenie oraz ścisłe przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Nie bez znaczenia była też szybka decyzja o znacznym ograniczeniu podróżowania.
  co zadecydowało o sukcesie , ano właśnie to, że
  sześć dni po rozpoznaniu pierwszego przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 w Australii, rząd zakazał wjazdu do kraju cudzoziemcom, którzy podróżowali z Chin. Wszystkim obywatelom wracającym z tego kraju nakazano 14-dniową kwarantannę. Po 15 marca ta zasada została rozszerzona na każdego obywatela, który wjeżdża do kraju. 80 proc. z 636 wykrytych wtedy zakażeń, zostało potwierdzonych u osób powracających do kraju!!!
  Do Australii można dostać się jedynie samolotem lub staniem i to szalenie ułatwiło izolowanie przybywających z poza wyspy.
  Inne kraje nie maja tego szczęścia co znacznie utrudnia tę niesłychanie logiczną strategię .
  A więc nie loctdown był przyczyna sukcesu Australii. Przyczyna było jak napisałem izolacja i rygorystyczna kwarantanna przybywających z poza kraju , oraz działania wyprzedzające w postaci testowania i wyszukiwania ewentualnych kontaktów zakażonych (Testowanie społeczeństwa pozwoliło na wyizolowanie m.in. osób chorych, które mogły przechodzić zakażenie bezobjawowo, nawet o tym nie wiedząc. Codziennie w Australii testuje się tysiące mieszkańców , wykonano (18 300 testów na milion mieszkańców, z czego 1,4 proc. dało wynik pozytywny.), Niewątpliwie korzystne było też przestrzeganie zasad ochrony osobistej i kwarantann, a także w pierwszej fazie wyprzedzającej blokady kontaktów (23 marca zamknięte zostały puby, kluby, restauracje, kawiarnie, miejsca kultu. Zaledwie tydzień później rząd wprowadził kolejne zaostrzenie dotyczące zgromadzeń – w przestrzeni publicznej zostało ograniczone do dwóch, ale blokady trzymano krótko i gdy było już wiadomo że kontakty zostały przecięte stopniowo je luzowano) , a więc nie tak jak np w Polsce gdzie testuje się już z ewidentnymi objawami co praktycznie uniemożliwia ocenę kto od kogo się zakaził i w związku z tym prewencję .

 101. @maciek.g
  Ja mieszkam w Australii, wiem co mówię. Masz częściowo rację, ale gdyby nie było tego lock down w poszczególnych stanach to wirus rozlazł by się bardziej energicznie.
  I jednak nasze społeczeństwo jest bardziej zdyscyplinowane a łamiący zarządzenia płacili mandaty.
  To co pozwoliło na rozsądne opanowanie pandemii to była pomoc państwa zarówno dla biznesów jak i dla ludzi indywidualnych. Wpompowano w rynek od groma pieniędzy ale gospodarka nie rozleciała się mimo wstrzymanego eksportu i zamkniętych granic.

 102. @maciek.g
  A dodam jeszcze, że kwarantanna odbywała się w hotelach i to rządy płaciły za pobyt izolowanych i cała obsługę.
  Dopiero od kilku miesięcy koszty kwarantanny muszą pokrywać podróżni.

 103. @ozzy:
  to byla taka fala, nowa, nawet ja gdzies sie tam petalem, w roli ariergardy; wysylalem nawet teksty do paryza, takze do giedroycia, a on uprzejmie odpowiadal, ze dziekuje, ale mu sie nie podoba(to byly czasy – odpowiadano!);
  to samo w zeszytach(stoja u mnie na polce), tam odpowiadal mi zagajewski, bardzo subtelnie i poetycko, ale z tym samym wynikiem, co w kulturze;

 104. @ byk

  tak, to byly czasy. Mam tez nieco doswiadczen, o ktorych pisales. W „Kulturze”
  ocenial teksty i to bardzo dlugo Gustaw Herling-Grudzinski. ” Zeszyty Lit.” publikowaly najczesciej prace osob zblizonych do tego czasopisma. Wczesniej byl w Kraju ” Nowy Wyraz”, zreszta na przyzwoitym poziomie , pomimo ingerencji cenzorskich ukazywaly sie tam swietne eseje i poezje.
  Ale, those were the days, my friend.

 105. Ewa-Joanna
  24 marca o godz. 10:16
  Ja swe informacje wziąłem wprost od ekspertów z Australi.
  Jak obywatele widzą, ze władza działa rozsądnie i ma ewidentne sukcesy to oczywistym jest że się władzy wierzy i rozporządzeniom podporządkowuje. Gdy jest odwrotnie żadne restrykcje nie pomogą.
  W Polsce jest akurat na odwrót i tu praktycznie nikt władzy nie wierzy.

 106. Ostatniej doby wykonano 95,9 tys. testów, 31,3 proc. dało wynik pozytywny.

  Według Światowej Organizacji Zdrowia odsetek pozytywnych testów przekraczający 5 proc. oznacza, że państwo nie ma kontroli nad rozmiarem epidemii.

  Nawiasem mówiąc rekordowy wynik 29978 nic nam nie mówi o skali epidemii bowiem mamy dwa rekordy rekord testów i rekord zakażeń (31,25% wykrywalności) .
  7 listopada (rekord pierwszej fali) mieliśmy 83 tys testów i 27875 wykrytych zarażeń (33% wykrywalności)

 107. DeLegat min. Ziobry, dobrego ****** w chłodni.

  Rozwiązać PO
  Smolar do Sorosa
  Rzepliński do Watykanu
  KOD to złodzieje
  Tusk do Merkel
  Trzaskowski do kanału
  Du*a zna się na żarowkach

  ***** faszystowską partię ***

 108. „Za dużo w niego zainwestowaliśmy”. PiS w sprawie Obajtka gra na zmęczenie

  https://wyborcza.pl/7,82983,26911450,za-duzo-w-niego-zainwestowalismy-pis-w-sprawie-obajtka-gra.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków
  Polski Beria = „Komendante Zero”

 109. U nas władza zupełnie nie wyciąga wniosków z historii. Znów mamy szczyt fali i władza planuje szczyt blokad – czyli po herbacie bo kto miał się zarazić to się zaraził

 110. „Kto z nami zadrze, trzech dni nie przeżyje”. Czy Putin jest zabójcą?

  Otruci, zastrzeleni, powieszeni – lista ofiar jest długa, a śledztwa nigdy nie wyjaśnione bądź zaklasyfikowane jako „ściśle tajne”. Bo Władimir Putin reaguje w dwóch przypadkach: gdy czyjaś wiedza może mu zaszkodzić i gdy się mści.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26910494,kto-z-nami-zadrze-trzech-dni-nie-przezyje-czy-putin-jest.html#S.-K.C-B.4-L.1.maly
  _sparrow_24.03.2021, 07:35
  Kim jest Putin, to od lat wiadomo. W sumie bardziej oburza mnie, jak na to reagują politycy Zachodu. Rozumiem, że to polityka, ale głęboko mierzi mnie kierowaniem się wyłącznie kwestią kasy i interesów i tolerowanie zbrodni w imię biznesu i partykularnych interesów. To obrzydliwe. Co musiałby zrobić Putin, żeby państwa Zachodu chociaż coś pod nosem pisnęły, naprawdę zazdroszczę Amerykanom Bidena. Oby mu zdrowie służyło jak najdłużej.

 111. PiS mówi, że nie chce polexitu? „To nie ma znaczenia, właśnie obserwujemy jego początek” [DIE WELT]

  https://wyborcza.pl/7,75399,26912169,pis-mowi-ze-nie-chce-polexitu-to-nie-ma-znaczenia-wlasnie.html#S.-K.C-B.5-L.1.maly

  A stan sądownictwa?

  – Szokujący jest szczególnie przykład Polski. Chociaż są wciąż niezależni od władzy wykonawczej sędziowie, to nie ma już tam gwarancji uczciwych procesów, i to niezależnie od sądu. Ta podstawowa zasada w demokracji po prostu zniknęła.

  Polski Beria = „Komendante Zero”
  i jego trolle, delegaci w natarciu

 112. Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski w środę był gościem radiowej Jedynki, gdzie skomentował sprawę majątku Daniela Obajtka. Jego zdaniem inwestycje prezesa Orlenu trzeba oceniać pozytywnie.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26913106,karczewski-o-obajtku-nie-kupuje-willi-we-wloszech-ja-sie-z.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg4

  Zapraszają PiS-bekow do niezależnych mediów, i dziwią się potem, ze PiS-becja się mocno trzyma.

  ***** *** i „Komendante Zero”

 113. Takiego prezydenta Ameryka jeszcze nie miała aby szedł i przewracał się
  Trump jaki był to był ale jak szedł to aż ziemia drżała .

  https://www.facebook.com/The.Russian.Federation/videos/438416750550454

 114. Trump jaki był to był ale jak szedł to aż ziemia drżała .

  Chodzą po świecie pi*dolce, które takie nowiny rozgłaszają.

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 115. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-krzysztof-krawczyk-w-szpitalu-piasek-nie-dajmy-sie-tej-zaraz,nId,5125090
  Krzysztof Krawczyk we wpisie na Facebooku poinformował, że trafił do szpitala w związku z Covid-19. „Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu” – napisał i dodał, że do szpitala trafił mimo przyjęcia szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer.
  …………………………..
  Jedno pytanie, po co się szczepić jak to nic nie daje?

 116. Mówią że Putin chory a z samochodu wyskakuje jak 20 latek .

  https://www.facebook.com/lifenews.ru/videos/152729246715934

 117. Rosyjska rakieta Sojuz wystartowała i nie spadła a Amerykańska
  jak tylko wystartuje to zaraz spada , noo chyba że ma rosyjski
  silnik to wtedy tak , doleci gdzie trzeba .

  https://www.facebook.com/The.Russian.Federation/videos/441506403783056

 118. Na Wilno na Lwów , odebrać co Polskie .

  https://www.youtube.com/watch?v=cOgy_wxOA0g&t=0s

 119. Kaziuki… Morawiecki: ustalonych zasad należy przestrzegać… Tak sobie myślę prywatnie… a atakowanie milicyjnych suk… to nie jest grzech…

 120. Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne .

  https://www.youtube.com/watch?v=FkB9kWjsWBo

 121. @Bar Norte – jeszcze na temat rozkosznych wrocławskich dominikanów

  Jednak odezwał mi się ktoś, kto rzeczywiście mieszkał wtedy we Wrocławiu

  @Ramschel na LA napisał tak:
  We Wroclawiu za mojego studiowana (1975-83), byly chyba dwie parafie akademickie.
  Jedna na 100% kolo Mostu Grunwaladzkiego. Z tego co wiem wiekszosc studentow-studentek odwiedzajacych ten przybytek to byli mieszkancy akademikow czyli mlodzi z malych miast i wsi. Duzo naiwnych dziewczat dalo sie tam pewnie nabrac na „wielkomiejski” katolicyzm. Sekty i kulty mogly byc dla nich jakis zastepstwem w zyciu z dala od rodziny i ich poprzednich kosciolkow gdzie kazdy znal kazdego. Niestety wiara czyni czuba czy ktos mlody czy stary.

  Poza tym z komentarzy (ciekawych) pod wywiadem w Gazecie Wyborczej wnioskuję, że pewną role w tej sprawie odgrywa religiancka zawiść, rzecz bardzo charakterystyczna dla tych środowisk. Dominikanie byli zakonem, który chętnie wytykał np. pedofilię, innym zakonom. Teraz się okazuje, że skandal ich nie oszczędził. Bo za skandale we Wrocławiu odpowiada nie tylko Paweł Maliński z kolesiami, ale również ówczesny prowincjał, Maciej Zięba, ikona solidarności. W sprawie legendy owego “Maćka” zobacz blog Adama Szostkiewicza, zdumionego i zwiedzionego do imentu 🙂

 122. Qba dixit…

  Qba 24 MARCA 2021 12:52

  @ mag 24 marca 2021 12:22
  …a co my wiemy o czasie?

  Znalazłem czas. Leżał przy drodze
  Zwinięty w kłąb, wtulony w siebie.
  Podniosłem go, dziwiąc się srodze,
  Że czas też może być w potrzebie.

  Wziąłem do domu, nakarmiłem,
  Ogrzałem i ubrałem nieco,
  I wtedy nagle zobaczyłem,
  Że oczy mu się dziwnie świecą.

  I pomyślałem – może chory,
  Przeziębił się albo i gorzej.
  Ma pod oczami straszne wory
  I biegać pewnie już nie może.

  Nie tylko, że nie biegnie wcale,
  Nie pełznie nawet, tkwi bezruchem.
  Jakby go zmogło po gorzale
  Albo go walnął ktoś obuchem.

  I cóż tu począć z takim czasem
  Co nie ucieka, nie przemija?
  Mieć go na wszystko aż z zapasem
  I nie mieć nic, co go zabija.

  Żebym go chociaż mógł podzielić.
  Każdemu trochę, według chęci,
  A gdyby tak się zaczął cielić
  Dostaliby też wszyscy święci.

  Lecz tu mi błyska myśl kaprawa,
  Że co innego grzmią sondaże,
  I że to nie jest podług prawa,
  By każdy czasu miał w nadmiarze.

  Powiedzmy złodziej czy bandyta.
  Jeśli go wpuścić raz do lasu
  Ileż on biedy tam napyta
  Gdy będzie mieć w nadmiarze czasu?!

  A z politykiem też nieznośnie.
  Gdy mu nie grozi kres kariery
  Uchwala wszystko jednogłośnie
  Nie znając żadnej już bariery.

  Jest oczywiście parę osób
  Co czynią dobro mimo wszystko,
  Jednak przewidzieć jest nie sposób
  Czy wiecznie będą ryć to rżysko.

  Jest to więc problem dużej skali
  Na miarę Kanta i Nitsche’go,
  Bo przecież trzeba by ustalić
  Co to jest czas no i dlaczego?

  Nie mojej głowie z tym się mierzyć
  Nie mnie jest szukać, czyja racja.
  Najpewniej przyjdzie mi uwierzyć,
  Że czas to zwykła jest abstrakcja.

  I tak traktuję jego sedno
  I relatywny pęd mijania,
  Bo przecież ważne tylko jedno:
  By zawsze mieć coś do dodania.

 123. Padanie na pysk ćwiczy katolik Biden…Tak sobie myślę prywatnie o sznurowadłach zwanymi troczkami kalesonowymi… z wiekiem… a potem kogo dzisiaj zbombardować…

 124. Jak trabia od samego poczatku szczepionka Phizera daje 94 % odpornosci, ktos musi zalapac sie na pozostale 6%, natura traktuje jednakowo i piosenkarzy i szaraczkow. To tak dla przypomnienia, zeby po zaszczepieniu przy tak niewielkimj procencie ludzi zaszczepionych dalej przestrzegac rezimow sanitarnych. Nie tylko ze wzgledu na siebie.

 125. Przed chwilą mogliśmy zobaczyć w telewizorach premiera Mateusza Morawieckiego jak zabiega o dobrostan Polaków na Białorusi. Powiedział, że Białorusini w Polsce mieszkają swobodnie i nikt ich nie prześladuje, a sądy białoruskie szykanują Polaków i nawet przewodniczącą Związku Polaków na Białorusi skazano na 15 dni aresztu. Powód był taki, że uczestniczyła w zwyczajowym spotkaniu z okazji święta Kaziuków, które tam się obchodzi. To pokazowe wystąpienie uważam za nieskuteczne. Z Białorusią należy postępować szczególnie po przyjacielsku. Należało wysłać tam przedstawicieli opozycji parlamentarnej, ale tylko tych co mają dobre zdrowie, aby na miejscu w przyjaznej atmosferze ustalili co należy i byłby git. Takie tam przypominanie, że jesteśmy demokratycznym państwem w którym nikogo się nie zamyka i każdy ma swobodę postępowania jest błędne. Po pierwsze mija się z prawdą i jest niestety nieszczere. Z kim jak z kim, ale z Białorusią takimi wystąpieniami niczego się nie załatwi.

 126. Na marginesie

  Wpis Ramschela dotyka szerszej kwestii o której kiedyś napomknąłem tejotowi.

  Otóż od połowy lat 70 polski kk zaczął wprowadzać do swej praktyki obrzędowość tzw ruchu charyzmatycznego wzietego wprost od zielonoswiątkowców. Najpierw odbywało się to w ramach ruchu Światło-Życie a potem w ruchu Odnowy w Duchu Świętym. To było głównie oddziaływanie nakierowane na środowiska inteligenckie w tym studenckie czyli tzw przyszłych kuźnia kadr. W latach 90, dość specyficznych pod względem psychospołecznym, część tych wspólnot charyzmatycznych zaczęła się kk wymykać z rąk. Powód tego byl prozaiczny – skoro ich członkowie na skutek mistyczno-transowej obrzędowości uzyskiwali samodzielnie kontakt w Bogie to czegu im byli potrzebni formalni asystenci koscielni? Skor Bog do nich przemawiał w czasie obrzędów (tzw mówienie językami) to po co im tłumacze? Tak wiec te wspólnoty wyłaniały własnych liderów, spośród świeckich albo duchownych, i popadały w nieuchronny konflikt z kk. Konsekwencją była likwidacja wspólnot, jak w przypadku Dominikanów wrocławskich albo ich uniezależnienie. Zwróc uwagę, że braciszek z Wrocławia powoływał się własnie na swe charyzmaty np charyzmat wyrażony w kaszlu.
  Nie da się ukryć, że Dominikanie zsyłając go do Kamedułów rozbroili uniezalezniajacą się w ramach zakonu wspólnotę religijną. Po prostu obcięli jej głowę – w sensie symbolicznym.

  Wiecej na ten temat poniżej:

  http://analizy.biz/apologetyka/index.php-option=content&task=view&id=1004.htm

 127. Na marginesie

  Przepraszam za literówki i niezborny w pewnych momentach szyk.

 128. Sprawa Obajtka niewiele zmieniła w sondażach. PiS dalej na pierwszym miejscu. W 2015 roku jeszcze przed wyborami ówczesna opozycja krzyczała „złodzieje, złodzieje…”. To wtedy miało swój wymiar. Może i kradli, ale się nie dzielili, więc i ci z prawa i ci z lewa, chcieli zmiany. W ostatnich wyborach takie zawołanie niewiele by dało, bo program socjalny bardziej nęcił. Obecna sytuacja wywołuje zdziwienie u prostego luda. Jak to tak, nam dają niewiele, a sami się obławiają i jeszcze tych bogaczy bronią. Minister sprawiedliwość i zarazem prokurator oświadczył, że teraz będą sprawdzać skąd Daniel Obajtek ma ten majątek, tych kilkadziesiąt nieruchomości. Swoją drogą po co jednemu człowiekowi w naszym kraju tyle zmartwień? Każdą taką nieruchomość trzeba utrzymać, a to kosztuje dużo pieniędzy i wiele zachodu. No chyba, że ma się armię pomocników, takich co są gotowi się poświęcić i pomóc bliźniemu w potrzebie

 129. Dzisiaj rano w Radiu Wrocław rozmawiano z senatorem Bogdanem Zdrojewskim o sytuacji w Platformie Obywatelskiej. Ta formacja polityczna wiele straciła w ostatnich latach, a obecnie już daleko w sondażach za czołówką chociaż jeszcze na podium. Były prezydent Wrocławia, a potem minister kultury, nie przedstawił jednoznacznie planu naprawy PO. Muszę przypomnieć, że stawał do wyborów na przewodniczącego partii, jednak celu tego nie osiągnął. Teraz stawia na spokojną zmianę i pracę u podstaw. Jako prezydent Wrocławia zasłynął z działań samorządowych, które zmieniły oblicze miasta na korzyść. Zaczął od centrum co wówczas wywoływało opory bo chciano równomiernie rozłożonych inwestycji. Koncepcja modernizacji wrocławskiego Rynku i okolicznej zabudowy sprawdziła się, co zauważyli mieszkańcy i turyści. Popularny we Wrocławiu polityk nie może się jednak przebić do czołówki krajowej, a szkoda.

 130. @Bar Norte 24 marca o godz. 16:29

  Dodatkowe informacje – zawsze cenne i mile widziane. Jednak w przypadku Pawła Malińskiego nie chodzi tylko o ruch “charyzmatyczny” wymknięty (łoboże!) spod kurateli kaka, ale o czyny podpadające pod kodeks karny, czyli gwałty i fizyczne i psychiczne znęcanie się nad młodymi ludźmi. Wysłanie Pawła Malińskiego do kamedułów być może nieco zmniejsza kłopoty wizerunkowe kaka, ale on u tych kamedułów już nie siedzi. Paweł Maliński, dominikanin, obecnie głosi rekolekcje i przy okazji zapewne spowiada. Czy przy tym kaszle charyzmatycznie? Historia milczy.

  https://parafia.niepokalanow.pl/?tribe_events=rekolekcje-adwentowe-glosi-o-pawel-malinski-dominikanin

 131. Zdanowska, Dulkiewicz, Sutryk i inni. Prezydenci polskich miast dołączają do ruchu Rafała Trzaskowskiego

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26914418,prezydenci-miast-dolaczaja-do-ruchu-prezydenta-trzaskowskiego.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly

  ***** ***
  i „Komendante Zero”

 132. Afera Obajtka to policzek dla Kaczyńskiego i wysadzenie w powietrze mitu założycielskiego PiS-u

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26913328,afera-obajtka-to-policzek-dla-kaczynskiego-i-wysadzenie-w-powietrze.html#s=BoxOpMT

  Daniela Obajtka politycy Zjednoczonej Prawicy próbują albo bronić, albo przynajmniej bagatelizować piętrzące się wokół jego majątku i działalności podejrzenia. Nie ma jednak cienia wątpliwości, że „afera Obajtka” uderza jednocześnie w trzy bardzo wrażliwe miejsca „dobrej zmiany”.

  freud1

  Obawiam się, że przy okazji Obajtka, PIS i jego wyznawcy przekroczą kolejna, nieprzekraczalną do tej pory granice.
  Było już „nie kradną jak PO”, jest „kradną, ale się dzielą”, a ostatnio przebrzmiewa nawet „kradną, ale gó… mnie to obchodzi” vel „oni mogą, bo to patryjoty”.

 133. Na marginesie

  W powyższym komentarzu uzupełniłem wypowiedź Ramschela wskazując na szersze tło tego co się wydarzyło u Dominikanów. Myslę, że bez roztrybienia specyfiki psycho-społecznej lat 90 nie da się tego przypadku ogarnąć w pełni.

  Jest też oczywiste, że pełną odpowiedzialność za to co się tam działo ponosi braciszek, zakon, jego prowincjał a w najszerszym rozumieniu po prostu kk bo to wszystko się odbywało w jego ramach i pod jego kuratelą.
  Tym bardziej, że braciszek mimo ewakuacji latami utrzymywał kontakty ze swą komuną wrocławską i najprawdopodobiej kontynuował te praktyki.

  Zwroć też uwagę, że mamy doczynienia z wypowiedziami ludzi pokrzywdzonymi natomiast milczą ci, którzy w nich uczestniczyli a pretensji o nie nie mają.

 134. @Bar Norte 24 marca o godz. 17:56

  A ci pokrzywdzeni to są nawet wdzięczni, bo im dominikanie opłacili pomoc… psychiatryczną. Ciekawe, czy ta “pomoc” odbywała się w ramach “duszpasterstwa” i czy psychiatra, tak hojnie opłacony, był habitowy?

 135. @adam100 24 marca o godz. 17:40
  Właśnie miałam zalinkować… Uprzedziłeś mnie o włos.

 136. Na marginesie

  „Ciekawe, czy ta “pomoc” odbywała się w ramach “duszpasterstwa” i czy psychiatra, tak hojnie opłacony, był habitowy?”

  Też się nad tym zastanawiałem.

 137. Ludzie się garną, a to do partii, a to do stowarzyszenia, a to do zakonu, sekty czy chociażby do klubu.
  Na szczęście nigdzie nie należę i mogę spokojnie iść na spacer. Nikt mnie nie zaczepia

 138. A w Koszarawie dzieciom “nic się nie stało”…

  Do redakcji zgłosili się zaniepokojeni rodzice, których 14, 15-letnie dzieci brały udział w trzydniowych rekolekcjach w klasztorze we wsi Koszarawa w powiecie żywieckim. Jak twierdzili, nastolatkowie byli po powrocie „osowiali, wycofani, bierni, a w niektórych przypadkach można mówić nawet o stanach lękowych czy depresyjnych”. W trakcie modlitw miało dochodzić do omdleń. (…)

  Z treści materiału dowodowego wynika, iż dzieci zadowolonych po rekolekcjach było znacznie więcej niż tych, które źle wspominają to doświadczenie” – czytamy.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26915424,mamy-dokument-prokuratury-ws-rekolekcji-dla-mlodziezy-w-koszarawie.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsImg2

  Wybrany komentarz:
  Skoro więcej dzieci było zadowolonych niż mniej, że się osunęło to można je osuwać… Potarzało już wszystkich. Rzecznik praw dziecka pewnie tradycyjnie cicho siedzi. Albo znów ma zwidy związane z tabletkami na zmianę płci.

 139. Na marginesie

  W materiale o Koszarowie też jest mowa o transowym obrzedzie nakładania rąk wziętym wprost od zielonoswiątkowców. Tak jak wprowadzanie się w ekstazę i tzw mówenie językami o czym wspomniałem w kontekście komuny religijnej Dominikanina z Wrocławia.

  Nizej fotka z tego obrzędu. Wcale mnie nie dziwi, że nastolatki mogły to odchorować

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nakładanie_rąk#/media/Plik:Laying_on_of_hands.jpg

 140. ‚Jest to tzw. „spoczynek”. Zjawisko „Spoczynku w Duchu Świętym” nie ma charakteru sformalizowanego. Nie jest hipnozą, transem, ani zemdleniem. Objawia się ono możliwością osunięcia się, zapaści, bezwiednego upadku – zazwyczaj do tyłu. Nie towarzyszy jednak temu utrata świadomości. Spoczynek w Duchu Świętym nie jest wprowadzeniem w odmienny stan świadomości. Człowiek zawsze może się uczuciu osunięcia sprzeciwić i nie traci kontroli nad sobą. Nie jest również przy tym konieczne udzielanie pomocy medycznej. Rolą wstawienników w przypadku osunięcia było asekurowanie, zabezpieczenie takiego ucznia, który się osunął ”

  …co za koszmarna indoktrynacja…pseudo-psychologiczne eksperymenty na młodych ludziach…pranie mózgów dokonywane przez zboczonych półgłówków…

 141. Bar Norte
  24 marca o godz. 19:42

  Zdjęcie które zamieściłeś… dla mnie to fotografia ze szpitala psychiatrycznego.

 142. @Bar Norte, Piotr II

  Zdjęcie – przecudne! Poza tym w ramach “obrzędu” tym dzieciakom wiązano ręce. Sznur na rękach miał im przeciąć dopiero xiunc, żeby wbić do młodych głów, że to xiuncu “uwalnia ich od więzów grzechu”.

  Ale ja zadam pytanie przekorne: czy różnica między czymś takim a “normalną” praktyką religijną jest jakościowa, czy to tylko kwestia skali?

  Podobne pytanie postawił Bart Ehman pisząc o “kanonicznych” księgach NT. Apokryfy są naiwnie cudownościowe, ale czy pisma kanoniczne są mniej naiwne?

  Pytanie, oczywiście, retoryczne.

 143. Na marginesie, Piotr II

  Ale przyznacie, że samo zdjęcie świetne – nawet w sensie artystycznym.

  „czy różnica między czymś takim a “normalną” praktyką religijną jest jakościowa, czy to tylko kwestia skali?”

  Przecież to miesci się w przyjetej formie praktyk religijnych. Ostatecznie prowadził ją kk w ramach rekolekcji przed bierzmowaniem.
  W tym przypadku ciekawy jest sprzeciw rodziców wobec tej formy praktyki religijnej, którzy są przecież członkami wspólnoty katolickiej. Sprzeciw na tyle radykalny, że sprawa trafiła do organów scigania.

 144. Bar Norte
  24 marca o godz. 20:42

  „Ale przyznacie, że samo zdjęcie świetne – nawet w sensie
  artystycznym.”

  …i owszem…coś jak „Lot nad kukułczym gniazdem”…

 145. Nawalny ma kłopoty ze zdrowiem. Pierwszy raz nie dopuszczono do niego prawników

  https://wyborcza.pl/7,75399,26915679,nawalny-ma-klopoty-ze-zdrowiem-pierwszy-raz-nie-dopuszczono.html#S.-K.C-B.1-L.1.maly

  smialo_zmiescisz_sie24.03.2021, 18:46
  Może dziad – obrażony prawdą wypowiedzianą przez Bidena – postanowił, że na złość zamorduje Nawalnego i zobaczy co ten z Ameryki zrobi.

 146. Israel votes 2021

  Your News from Israel- Mar.24, 2021
  https://www.youtube.com/watch?v=0DdXw5_yBZ4&t=494s

 147. Bardzo dobrą opinię wystawił Danielowi Obajtkowi były marszałek senatu Stanisław Karczewski. Ktoś kto inwestuje w nieruchomości na krajowym rynku robi dobry interes, co świadczy o jego zdolnościach biznesowych, usłyszałem z telewizora.
  Z pewnością jutrzejsze gazety rozwiną temat

 148. Podobno bezdomny rozdaje nieruchomości, czytam na pasku w telewizorze. Halo, halo, czemu nic o tym nie wiedzieliśmy?

 149. Albo potrafił zgwałcić którąś na ołtarzu w bocznej kaplicy kościoła
  Tłumaczył, że „Pan Jezus tego chce”

 150. @Bar Norte 24 marca o godz. 23:14, @zezem 24 marca o godz. 23:52

  No paczcie państwo, braciszek Paweł Maliński nie powiedział jeszcze ostatniego słowa…

  Jeden z komentarzy:

  Dominikanin miał rację, pociąg seksualny to wola Boża, tak był tradycyjnie nazywany.

  🙂

 151. @Piotr II 24 marca o godz. 20:46

  Raczej odlot… do kuku-stanu

 152. Kosciol Zielonoswiatkowcow czyli Pentacostal jest coraz bardziej popularny w krajach Ameryki Srodkowej, chociazby Porto Rico, nie mowiac o portugalskojezycznej Brazylii. Znam latynoska rodzine Zielonoswiatkowcow. Sympatyczni, pracowici z trojka synow lobuzow.
  Czy praktyki Dominikanina z Wroclawia to odosobniony przypadek, czy to regula u Dominikanow -nie wiem. Nie jest to przypadek jedyny w dziejach ludzkosci i skoro juz omowiono po stokrocc wyczyny tego zakonnika, to gdzie mozna dowiedziec sie o roli ojca Zieby i innej wierchuszki w zatajaniu tej sprawy i co oswiadczaja Dominikanie obecnie.
  Nigdy nie robilam przedstawien ze swojej niewiary i juz jako dorosla z rodzina osoba, podobnie jak moje dorosle rodzenstwo, na trzykrotnych w ciagu roku swiatecznych zjazdach rodzinnych ulegalismy zarzadzeniu mamy i jechalismy do Dominikanow do kosciola w miescie Krakow. Mysle, ze byla to duza radosc dla mamy.

 153. Nigdy nie robilam przedstawien ze swojej niewiary

  I w efekcie mamy w Polsce Klechistan. Bo wszyscy czują się w obowiązku odstawiać religiancki “przedstawienia” dla ukontentowania mamy, cioci, babci czy pani katechetki. A niewierzący nie mają żadnych praw – skoro się o nie nie upominają.

 154. kac powyborczy @ozzy – nieco historii i próba oceny obecnej sytuacji:
  „Niezależnie od tego, kto przewodzi jakiej koalicji rządowej, ich stanowisko w sprawie głównych wyzwań stojących przed Izraelem było i pozostaje zbyt podobne i znajome.
  Obejmuje to entuzjastyczne wsparcie dla żydowskiej imigracji i nielegalnego żydowskiego osadnictwa budowanego na skonfiskowanych ziemiach arabskich oraz całkowite odrzucenie prawa uchodźców palestyńskich do powrotu i wolności osiedlenia się w ich ojczyźnie. Obejmuje również bezwarunkowe, ponadpartyjne wsparcie dla „świętej” izraelskiej armii, pomimo jej zbrodni wojennych oraz praktyk hegemonicznych i kolonialnych pod pretekstem „bezpieczeństwa narodowego”.
  https://www.aljazeera.com/opinions/2021/3/22/the-morning-after-the-israeli-elections-circus

  Ps. ja mam nadzieję że @ahasverus dołączył do posiadaczy aplikacji „Tłumacz Google” – będzie nam łatwiej porozumieć się w wielu sprawach

 155. przeciwwskazania:
  Tłumacz Google zbiera te informacje:
  Lokalizacja
  Aktywność użytkownika
  Treść witryny
  Jak piszą czynią to jedynie od tak – dla fasonu, nie handlują, nie przesyłają, w żaden sposób nie wykorzystują:
  https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl=pl

 156. …jak nie urok to sraczka… pisze klon Prawdziwego Adama, setny z kolei (nie mylić z narodowym wieszczem); prosimy jeszcze o nowiny na temat Białorusi i Konga Wenezuelskiego.

 157. nie sposób nie zauważyć, przepisane tzw. tłustym drukiem rozważania na temat przemijania czasu. Wklejone z innego blogu. Tylko po co? – jeśli ktoś miałby życzenie, sam trafi. Przepisywanie bez własnego komentarza nie jest twórcze, nic z chwały autora nie przylepia się do przepisywacza. Autor! Autor!
  Autor zadebiutował na LA sprośnością o radości życia wynikającą z posiadania czegoś fajnego między nogami. Ta twórczość nie posiada wartości filozoficznych a raczej spostrzeżenia natury fizjologicznej, do takich należy rezultat wysiłku umysłowego zawarty w wyrażeniu „myśl kaprawa”. Ten przymiotnik kojarzy się z oczami, oczka kaprawe – przekrwione, zaropiałe i w takim znaczeniu użyła zwrotu @mag zupełnie niedawno.
  Nie warto lekkomyślnie rozpowszechniać cudzych tekstów, można samemu przy okazji oberwać za głupotę.

 158. @Ewa-Joanna wyraziła wcześniej triumf i radość z powodu zamiany wyroku śmierci przez rozstrzelanie na śmierć przez otrucie. To nie jest powód do lepszego samopoczucia – cierpienie otrutego zwierzęcia jest straszniejsze i dłuższe. To się nazywa konanie w mękach ale nie sadzę żeby ten zwrot zrobił jakiekolwiek nieprzyjemne wrażenie na blogu, czy spowodował falę współczucia. Nawet u właścicieli psów.
  Działanie decydentów w Australii uważam za nieprzemyślane i bazujące na najbardziej prymitywnych odczuciach – zatrute koty, chore i słabe stały się zdobyczą innych drapieżników, być może nawet tych pod ochroną, bo taka idea ochrony naturalnej fauny była pretekstem do rzezi. Teraz czas na pajaki:
  https://news.yahoo.com/spider-plague-infests-parts-australia-192957451.html

 159. Ziobro o debilizmie: takie są przepisy… Tak sobie myślę prywatnie… areszt dla Borys na Białorusi wynika z przepisów.. szanujmy wzajemnie przepisy… a Morawiecki o zakładnikach…

 160. (nie mylić z narodowym wieszczem)

  Lepro, Miłości moja! Ty jesteś jak zdrowie;
  Ile cię cenić trzeba, ten tylko się dowie,
  kto cie
  umył.

 161. żabka konająca
  25 marca o godz. 4:32
  Tak sie zlozylo, ze znam i mam te aplikacje. Czesto nie musze jej uzywc , bo nawet moj airport English pozwala mi czytac ze zrozuminiem. Ale nie czytam rzeczy, ktore mnie nie interesuja. żabka konająca mnie nie interesuje. I jej nachalny „pedagogizm”,
  uczestniczenie w jej lekcjach poprawnego myslenia. Jako sporadyczny uczestnik tego bloga czytam, przez respekt do interlokutorow, prawie wszystkie wpisy, lecz dla pani zrobie wyjatek. Nie wiem, czym zasluzylem na tyle uwagi z pani strony?

 162. Czy Borys i Poczobut otrzymają paszporty dyplomatyczne… wszak śmierć grozi im w łagrach… Tak sobie myślę prywatnie… o wtrącaniu się w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa… czego Unii Kaczyński zabronił… Indianie w rezerwatach nie interesują hunwejbinów… czerwoni…

 163. Zero pozazdrościło debilowi i też chce ścigać za obrazę własnego „organu”.
  Rok, a nawet dwa lata odsiadki mogą grozić za słowa:
  Podróże kształcą, panie Ziobro…Pojedź gdzieś. Kształć się (może prawo? Takie normalnie. Z Misiem). I nie wracaj…

 164. ależ proszę sobie nie pochlebiać z tą uwagą, o ile pamiętam to pan mi zarzucił złą wolę, po czym wyszło na jaw że o sprawie nie ma pojęcia. Stąd moja sugestia czytania treści linków i korzystania z tłumaczeń w razie potrzeby. Uczciwa rada dla człowieka, który wyszedł na durnia ponieważ nie chciało mu się sięgnąć do źródeł i przypisywał mi z tego tytułu złośliwy charakter.
  Panie! proszę znajdywać jedynie teksty zgodne z pańska wizją rzeczywistości i otaczać się miłym i przytakującym towarzystwem – na tym blogu jest takich dyskutantów sporo. Ja „o polubienie” nie zabiegam.

 165. Kościół, a zaraza… skoro bóg zesłał… to żołnierze Chrystusa z bronią u nogi… z wyrokami boskimi nie podejmują walki… Tak sobie myślę prywatnie… tylko modlitwa i taca ratunkiem… dlatego kościoły stoją otworem… takie naganianie… ofiara daje życie…

 166. Awantura zamiast raportu. Co po latach pracy ustaliła podkomisja smoleńska

  https://wyborcza.pl/7,75398,26909568,awantura-zamiast-raportu-co-po-latach-pracy-ustalila-podkomisja.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Ruski szpieg, Macierewicz, gwiazdą PiS-u

  ***** ***

 167. Tryzub adolo100… jak w w katolickiej III Rzeszy… ja będę mówił: kto jest ruskim szpiegiem… Tak sobie myślę prywatnie… u banderowskich trolli, to normalne…

 168. Katolicki rząd klęka przed wirusem… zesłanym przez boga… Tak sobie myślę prywatnie… za grzechy burzenia pomników wdzięczności żołnierzom Armii Czerwonej… to było mniejsze zło od katolickiego wehrmachtu…

 169. Rocznica napadu kartelu US/NATO na Libię. Jak trzy amerykańskie zbrodniarki zniszczyły kwitnący kraj. https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2021/03/libya1.png

 170. ls42
  Prosze nie zasypiac gruszek w popiele .. Kanał Sueski czeka nie ruszony a zatkany , W pustyni i w Puszczy , Sienkiewicz ( życiorys i te rzeczy ) . Nie spać , nie spać ..
  …………………………
  Byłbym zapomniał ..
  Prezydent po ogłoszeniu Lewandowskiego bohaterem narodowym ujawnił swój domniemany a nieuświadomiony jeszcze ( domniemywa bm , ze go nie ma ) konflikt sumienia i powinien bm zmienić nazwisko na … Korn…..er(?) .( żadne znieważanie nie jest moim ani tym bardziej właściciela tego bloga , zamiarem a jeżeli , to odpokutuje to zwinięciem liści na dłużej a może nawet ..)
  =Tym bardziej

 171. Ale zanim zwine liście to troche o Sienkiewiczu na dobry początek .. .
  ……………………

  ” pedro. (………….), 10:58
  „Gucieńko słucha tego, jego piękne uszy czerwienieją złowrogo, nagle odwraca się błyskawicznie, łapie najaktywniejszego urka za łeb i przez własne ramię trzask jego pyskiem o własne kolano. Matko Święta, cała trybuna ucicha, chuligani milkną ze zgrozy, ten schwytany przez subtelnego Gucieńka żulik gramoli się z ziemi z rozkwaszonym nosem, a wtedy ich przywódca, wielki i barczysty drab, podnosi się z ławki i powiada z niesmakiem: – Chodźmy stąd, bo tu granda siedzi”.

  Konwicki opisał akcję Gucieńka niczym Sienkiewicz akcję Kordeckiego pod Jasną Górą. W obu przypadkach równie prawdziwe. Chyba że urki były przed mutacją, to wtedy uwierzę. „

 172. „Klękamy przed wirusem i to kończy się całkowitym lockdownem” ( Arłukowicz )
  ……………………………
  Gdyby traktować te ekipę jako cześć narodu to Naród , na zmianę ..
  klęka – wstaje z kolan – klęka – wstaje z kolan- klęka ..
  Nieustająca msza

 173. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/protesty-w-warszawie-policjanci-maja-dosc-sciagania-ich-do-stolicy/bqfs79w,79cfc278
  Policjanci mają dość ściągania ich na protesty w Warszawie. Grożą masowymi zwolnieniami chorobowymi
  Pod pretekstem szkoleń prewencję ściąga się do komend, by skompletować oddziały do pilnowania protestów w stolicy – pisze w czwartek „Rzeczpospolita”. Funkcjonariusze mają już mieć dość takiej sytuacji i grożą masowymi L4.

 174. ja będę mówił: kto jest ruskim szpiegiem…

  SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  prawdy nam nie powiesz.

  Wsadzić swojego szpiega Macierewicza na stanowisko ministra MON, to duży sukces dla Rosji. Zważywszy, że rozwalił polską armię i wywiad to doprawdy Meísterstück.

 175. Wiadomości ze świata
  Poziom wody na kuli ziemskiej stale się obniża. Arabia Saudyjska nie posiada żadnej rzeki. Kontenerowiec zablokował Kanał Sueski. Ważny szlak handlowy może być niedostępny dla żeglugi nawet miesiąc. Dostawy z Chin się spóźnią. Największy korek w historii żeglugi.

  Wiadomości z kraju
  Zakon dominikanów szuka ofiar.
  Zuchwała kradzież na torze kolarskim.
  Mieszkańcy osiedla obawiają się podpaleń.
  Konsekwencje zmiany czasu: rośnie liczba wypadków i ataków serca.
  (9-latek za kierownicą samochodu zatrzymany: wiózł mamę i brata.
  Przedsiębiorcy namawiali klientów do piramidy finansowej; sprzedawali krypto waluty.
  Daniel Obajtek ujawnia swój majątek. Od 1998 roku zarobił netto 6,8 miliona złotych, a wydał 5,7 miliona złotych. Jest właścicielem lub współwłaścicielem 38 nieruchomości w 14 miejscowościach w Polsce.

 176. Najsmutniejsza rzecz – karawaniarza twarz
  Pełna śmiechu beczka – ten Obajtek nasz
  😆

 177. Dosyć żartów.

  Finał w Planicy (Słowenia) w skokach narciarskich rozpoczęty. W dzisiejszych zawodach startuje piątka Polaków (15.00)

  Iga Świątek rozpoczyna turniej WTA w Miami (Floryda USA) Planowany początek meczu o 16.00

  Polacy grają w piłkę nożną z Węgrami w Budapeszcie w ramach eliminacji do mistrzostw świata (20.45)

 178. Co robi były ks. Szydło u Obajtka?
  Chrzci paliwo 😎

 179. Posiadłości tanie jak barszcz.
  Obajtek wydał w ciągu 22 lat 5,7 mln zł na życie, podróże, samochody, alimenty i jeszcze mu wystarczyło na nabycie 38 nieruchomości, w tym wielkie mieszkanie w Warszawie za 1,3 mln (z milionową zniżką z powodu skromnych dochodów Don Orleone?).
  Kredytu chyba nie musiał brać, bo jeszcze mu został ponad milion na drobne wydatki.
  To się nazywa być bystrym i łapać okazje, o których inni nie mają pojęcia.

 180. Hmm. Tym razem ls42 mnie rozbawił. W tym rozbawionym widzie donoszę, że w Kanadzie dziewięciolatek niedawno uratował siebie i samochód, przełażąc przez oparcie i naciskając hamulec, po tym jak jego rodzicielka spanikowała i wyskoczyła z jadącego auta, salwując się ucieczką przed (chyba) osą czy pająkiem i pozostawiając potomka w samochodzie. Podobno inteligencję dziedziczy się po matce. Ten małolat nie odziedziczył… Na całe szczęście.

  “Dominikanie szukają ofiar” – cudne! A jakie wieloznaczne…

 181. Białoruś… czy celem Mniejszości Polskiej jest kultywowanie tzw. żołnierzy wyklętych… Tak sobie myślę prywatnie… jak hunwejbini dają pieniądze… to mamy co mamy… Mniejszość Białoruska nad Wisłą doświadczyła…

 182. Nadal w szampańskim nastroju – miałam sen!

  Sen przypominał, jak często mi się zdarza, całkiem udaną powieść sensacyjną.
  Gdybym była w stanie te sny zapamiętać, zostałabym być może drugim Danem Brownem.
  Niestety, bledną i znikają mi z horyzontu natychmiast po przebudzeniu.

  Pamiętam jednak istotny szczegół: chodziło tam o pogmatwane warunki spadku, to znaczy spadkobierca mógł dziedziczyć w określonych okolicznościach, spełnienie których lub ich niespełnienie było cokolwiek nieoczywiste. We śnie zadałam zaniepokojone pytanie: “A kto ma o tym decydować”. I otrzymałam odpowiedź: “tejot”. Po czym natychmiast się uspokoiłam.

  Tyle sen. I co na to doktory Freudy? I gdzie nasz @tejot się podziewa, że tak zapytam prosto z mostu?

 183. ls42

  „Wiadomości z kraju
  Zakon dominikanów szuka ofiar.”

  Polecam tekst red Guzik z „Więzi” pt „Dominikańska recydywa”. Tekst jest co prawda przydługi, nieco kaznodziejski w formie i treści ale przynajmniej wyjaśnia kto tu tak naprawdę kogo szukal. Kluczowy fragment:

  „Władze prowincji polskiej nie mówią wszystkiego, co już wiedzą. A cień na deklaracjach o samooczyszczeniu kładzie chronologia.

  Okazuje się, że 2 marca br., pięć dni przed publiczną deklaracją ojców dominikanów o chęci wyjaśnienia sprawy ojca Pawła M., do prokuratury trafiła nowa – nieprzedawniona – sprawa kobiety skrzywdzonej przez tego zakonnika. Do czynów doszło wedle identycznego schematu przemocy duchowo-seksualnej, jak przed laty we Wrocławiu. ”

  Poniżej calość:

  https://wiez.pl/2021/03/24/dominikanska-recydywa/

 184. GajowyM.
  25 marca, g.14:54
  Dobre!
  Swoją drogą szkoda chłopa, ofiary tyleż ambitnej, co przaśnej mamuśki Wolaczki.

css.php