Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Mateusz Morawiecki

25.03.2021
czwartek

Morawiecki – przeproś!

25 marca 2021, czwartek,

Jaka jest różnica między Niemcami a Polską? Taka, że u nich kanclerz Merkel przeprasza naród i prosi wszystkich o przebaczenie, a u nas premier Morawiecki każe, żeby to jego przeprosić. To jest ta mała różnica między szefową rządu, która traktuje obywateli poważnie, a naszym Pinokiem, który poważnie traktuje siebie samego.

Poszło o wirusa. Merkel przeprosiła za to, że niechcący zaniepokoiła (nastraszyła) naród, że w czasie świąt wielkanocnych ograniczone lub zakazane będą wyjazdy za granicę. Interesowało to miliony ludzi. Tymczasem taka decyzja nie zapadła, a sprawa wielkanocnych wojaży ciągle jest rozpatrywana. I z powodu takiego „drobiazgu” szefowa rządu najsilniejszego państwa europejskiego poczuła się w obowiązku przeprosić!

Gdyby polski premier miał tyle klasy co niemiecka kanclerz, musiałby bić się w piersi co kilka dni, kiedy rząd zmienia decyzje, zaostrza i luzuje, otwiera i zamyka, tak, że już mało kto wie, co będzie za dzień–dwa. Ale kogo to wzrusza? Zamiast tego Morawiecki co kilka dni, kiedy szpitale są przepełnione, zaciera rączki i mówi: widzicie, wieszali na nas psy, pokazywali puste szpitale tymczasowe, nie mieli racji, niech teraz przeproszą.

Czy jednak Morawiecki kiedykolwiek przeprosił, kiedy ogłaszał kolejne zwycięstwa nad pandemią, kiedy zapewniał, że „wirus się cofa”, a seniorzy mogą spokojnie iść do wyborów (w domyśle: i głosować)?

Czy premier przeprosi za to, że Polska ma najwyższą umieralność w Europie i zajmuje jedno z ostatnich miejsc pod względem testowania? Może przeprosi choćby „tylko” za samoloty, jakie z dumą wysyłał do Anglii, żeby nam przywieźli brytyjską odmianę wirusa, który dzisiaj zbiera tragiczne żniwo. Wtedy premier pokazywał, jaki rząd jest dobry, że przywozi zrozpaczonych rodaków na święta na ojczyzny łono. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o testach i ewentualnej kwarantannie dla powracających z zagranicy.

Zamiast domagać się przeprosin, Morawiecki sam powinien prosić o przebaczenie, bo to był psi obowiązek jego rządu.

Zaproszenie
Marek KONDRAT oraz Dariusz ROSIAK będą naszymi gośćmi w TOK FM w niedzielę, 28 marca, godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 599

Dodaj komentarz »
 1. 🙄

  Ci, którzy czegoś chcą, szukają sposobów rozwiazania

  Ci, którzy nie wiedzą czego chcą, szukają zawsze powodów do niezadowolenia

  ~~~~~~~~~~~~~~
  Córka pastora chciała dobrze (dwa dodatkowe wolne dni od handlu) ale jej nie wyszło.
  Co jeszcze wyszło 🙂 że jej 16 apostołów ani razem, ani każdy z osobna nie jest mądrzejszy od córki pastora.
  Typowe wielkanocne jaja 🙂

 2. Nic dodać, nic ująć. Zadziwia brnięcie Morawieckiego w te wszystkie kłamstwa. Czy jest aż tak cyniczny, czy po prostu ma już problemy psychiczne. Nie, żeby od razu „debil”, ale wyraźnie sobie nie radzi ze stresem.

 3. Przepraszanie ze strony rządu lub opozycji, to sztuczka w wykonaniu mistrzów obłudy jakimi są politycy. Taki pisarz, co stan umysłowy prezydenta określił terminem medycznym, także powinien przeprosić prezydenta , ponieważ pisarz nie ma wymaganych kompetencji aby wyrażać publicznie własną opinię o stanie zdolności do pełnienia ważnych funkcji państwowych. Pisarz gdyby miał intelektualną zdolność bycia pisarzem, powinien takie opinie wyrażać anonimowo na blogach chętnych do ich zamieszczania, jak to robi nijaki „adam” na różnych blogach i to nikomu nie przeszkadza. Blogi, od pewnego czasu, zastępują przychodnie dla ludzi zdestabilizowanych emocjonalnie. To są moje opnie na temat przeczytanej informacji na stronie onet.pl, cytuję, „Pisarz Jakub Żulczyk został oskarżony o zniesławienie Andrzeja Dudy. Chodzi o wpis pisarza, który w swoim komentarzu w mediach społecznościowych określił prezydenta „debilem”. Śledczy oskarżyli Żulczyka o przestępstwo z art. 135 par. 2 kodeksu karnego mówiącego o publicznym znieważeniu prezydenta. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gdyby Morawiecki był samodzielnym premierem, to może by i przeprosił, a przede wszystkim nie wygadywał takich bzdur, a nawet nieobce byłoby mu samodzielne myślenie.
  Ale on nieodrodny syn pisowskiej formacji, mając przy sobie osobistą kuratelę vice Premiera ma święty pisowski obowiązek łgać, obrażać, insynuować.
  W przeciwnym razie…won ! … ujawnimy twój majątek !

 6. woytek
  25 marca o godz. 18:55

  „Taki pisarz, co stan umysłowy prezydenta określił terminem medycznym, także powinien przeprosić prezydenta , ponieważ pisarz nie ma wymaganych kompetencji aby wyrażać publicznie własną opinię o stanie zdolności do pełnienia ważnych funkcji państwowych.”

  …a kto według ciebie ma takie kompetencje ?… i gdzie je zdobyć ?…

 7. Linia partii i Kłamczuszka – winni są inni. I tego się trzymamy.

  @Bar Norte – nie wiem, czy pamiętasz, dawno temu… To znaczy na początku tej pandemii…
  Rozmawialiśmy o prywatnej służbie zdrowia. Chodziło o to, że korzystają na pandemii, bo zamykają placówki z okazji Covid, po czym zgłaszają straty i występują o odszkodowania. Państwowa służba zdrowia nie ma tego komfortu, bo nie jest w stanie odmówić przyjmowania pacjentów, a na odszkodowania nie może liczyć. Teraz ten temat wypływa – w dość nieoczekiwany sposób.

  https://innpoland.pl/167115,premier-morawiecki-prywatna-sluzba-zdrowia-nie-ratuje-polakow-w-pandemii

 8. Pan Daniel Passent

  Przepraszam, Panie Redaktorze, przepraszanie, jako zdawkowy rytuał, kiedyś mnie śmieszyło. W miarę starzenia się uznałem, że lepszy rydz niż nic. W prywatnym życiu można oczekiwać większej głębi, zrozumienia własnego błędu i pokajania się, ekspiacji, ale w publicznym nawet niby nic nie kosztujący gest ma wagę: jest znakiem choćby mikroskopijnej, jednak -skromności, zaprzeczeniem nieomylności, znakiem niewynoszenia się nad innych i gotowości do dialogu jak omylny z omylnym. Takie rozumienie wzajemnych relacji raczej jest człowiekowatym obce. Gdyby Jarek, leżąc krzyżem w kościele, wyszeptał choćby to jedno banalne słówko „przepraszam” tak, żeby wszyscy słyszeli, miałby może zasługę, mir i wybaczenie (może nie za wszystko), a tak zapaskudził wizerunek całej swojej rodziny i zasmrodził Polskę. Ale ja nie o tym…

  Daję głos wyłącznie z uważania Pana i w trosce o wspólne dobro, jakim jest język. Gdyby tylko raz napisał Pan przez pomyłkę: „wyjazdy zagranicę”, a ja bym się czepił, byłbym czepiak. Niestety, Pan tak pisze nałogowo. „Zagranicę” tylko wtedy piszemy łącznie, kiedy jest RZECZOWNIKIEM nazywającym zbiorczo obszar poza granicami jakiegoś kraju, np.: „Zagranica, z wyłączeniem Chin i USA, może pisowatym skoczyć”. Natomiast „Wyjeżdżamy za granicę”, „Byliśmy za granicą”, „Wróciliśmy zza granicy nie wiadomo po co”.

  Zdrowia i znanej w świecie panapassentowej pogody ducha do stu+

 9. @Bar Norte – jeszcze o tym buhaju dominikańskim, charyzmatycznie nabuzowanym “duchem świętym”: artykuł z “Więzi”, który cytujesz w poprzednim wątku, częściowo wyjaśnia, dlaczego dominikanie poczuli się nagle zobligowani do (że tak powiem) naplucia we własne gniazdo. Otóż zażądały tego skrzywdzone kobiety – głównie ze względu na inne ofiary, które zapewne czują się winne i które jeszcze się nie ujawniły.

  Poza tym najnowsze wyczyny braciszka Pawła Malińskiego nie są, na szczęście, przedawnione. Maliński siedzi w celi i kwiczy, a prokuratura jakby nie pali się do prowadzenia sprawy. Poza tym przy okazji wypłynął fakt, że łojczulkowie dominikanie zwyczajnie łgali zapewniając, że coś w tej sprawie zrobili. Nie ma śladu po jakimkolwiek procesie kanonicznym. Nie było kwestii…

 10. Oto cytaty z „Wiezi”:

  Na początku 2021 roku o. Mogielski pyta skrzywdzone kobiety: „Czego potrzebujecie, żeby ta sprawa była domknięta?”. Obiecuje im, że zrobi wszystko, aby tak się stało. – W końcu na początku roku słyszę, że one chcą, żeby sprawa była upubliczniona. Abyśmy jako dominikanie wydali publiczny komunikat. Bo one się zmagają z dylematami, kto tu jest ofiarą, a kto katem. Istnieją osoby, które wciąż trwają w uwielbieniu wobec Pawła M. i uważają, że to on został źle potraktowany. Inni sądzą, że one wyszły na „łatwe dziewczyny”, które się oddawały duszpasterzowi. A to przecież był drapieżca. To mogło się odbywać także poza wspólnotą. Pora, żeby te kobiety wreszcie usłyszały publicznie, iż to one zostały skrzywdzone. To jest zadośćuczynienie i sprawiedliwość – mówi mi o. Mogielski. (…)

  Prowincja jednak szybko orientuje się, że żadnego dochodzenia kanonicznego w 2000 roku nie było, zaś sprawca za swoje najcięższe przestępstwa został nie tyle ukarany, ile nałożono na niego administracyjne zakazy. Rzecznik prowincji, jak się nieoficjalnie dowiaduję, podał się do dymisji. Z moich informacji wynika także, że ilość informacji o sprawie, których nie przekazano ojcu Bieleckiemu, była porażająca. Biorąc to pod uwagę, decyzja o dymisji była więc nie tylko profesjonalna, ale i honorowa.(…)

  12 marca o. Paweł M. zostaje aresztowany – policja o 6 rano przychodzi po niego do klasztoru dominikanów na Freta. Po 48 godzinach zostaje jednak zwolniony. Skrzywdzone kobiety uważają, że sędzia była wobec jego recydywy zbyt pobłażliwa.

 11. P.S. I co to znaczy, panie Mogielski, żeby “sprawa była domknięta”?
  Żeby te baby dały panu wreszcie spokój???

 12. Na marginesie

  W połowie października Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych wystosowało pismo do Ministra Zdrowia, że jest gotowe przyjmować pacjentów na zabiegi planowe, które są niemożliwe do przeprowadzenia z uwagi na obłozenie szpitali państwowych zakażonymi koroną. Do pisma dołączono listę placówek wyrażającą taką gotowość.
  Tydzień później minister Niedzielski poinformował, że sektor prywaty zadeklarował przekazanie tysiąca łóżek kowidowych do jego dyspozycji.

  Po tych deklaracjach zapadła kilumiesięczna cisza nad powyższym. Aż do dzisiaj, gdy premier w obliczu kleski swej polityki epidemicznej postanowił bronić się przez atak i płaczliwie zarzucił sektorowi prywatnemu niechęć do włączania się w walkę z epidemią.
  Niestety premier nie wyjasnił co wynikło z październikowych uzgodnień. Słowa też nie powiedział dlaczego nie wykorzystał mozliwości administracyjnego wymuszenia tego co najprawdopodobniej nie udało mu się załatwić z tym sektorem polubownie.
  No bo przecież państwo ma narzędzia by w przypadku tego typu dramatycznych zdarzeń postawić na swoim – w interesie społecznym. Tyle tylko, że to wymaga przełamania doktrynalnych ograniczeń u swych funkcjonariuszu a przede wszystkim przełamania ich cykora przed wpływowymi grupami biznesowymi.

 13. Na marginesie
  25 marca o godz. 19:52

  „Nie ma śladu po jakimkolwiek procesie kanonicznym. Nie było kwestii…”

  …nie było kwestii… i jak tłumaczą… nie było wówczas procedur czyli nie wiedzieli ojczulkowie-biedulkowie co z tymi faktami począć…

 14. @Bar Norte 25 marca o godz. 19:59

  A prywatnym szpitalnikom “pękły serca”. Co proszę?

 15. Pan Premier po prostu wskazał że „państwowe” lepsze niż „prywatne”…no chyba że „obajtkowe”…to wtedy odwrotnie.

 16. Na marginesie

  „Maliński siedzi w celi”

  W celi klasztornej, bo sąd w dobrej wierze przyjął gwarancje zakonu, że mu zapewnią izolację jak w areszcie.

 17. @Piotr II 25 marca o godz. 20:02

  Bo taki łociec mendykancik to jak pijane dziecko we mgle…
  🙂

 18. Bar Norte
  25 marca o godz. 20:09

  „W celi klasztornej, bo sąd w dobrej wierze przyjął gwarancje zakonu, że mu zapewnią izolację jak w areszcie.”

  …w celi koedukacyjnej ?…

 19. @Bar Norte 25 marca o godz. 20:09

  To prawda – “w celi” jest brat Maliński na własnych śmieciach.
  Jak widać pani prokurator jest… wierząca. Najbardziej w bajki.
  🙂

 20. Nie prokurator, tylko sędzia. Kobieta? Tfu!

 21. Na marginesie
  25 marca o godz. 20:12

  …będzie go odwiedzać… i przesłuchiwać ?…

 22. Piotr II

  „Pan Premier po prostu wskazał że „państwowe” lepsze niż „prywatne””

  W tym przypadku pan premier zapomniał, że np szczepienia w ponad 90 procentach przeprowadzane są w placówkach prywatnych – przychodniach czy praktykach lekarskich.
  No ale trudno wymagać od premiera by na forum publicznym rozróżniał potentatów prywatnego szpitalnictwa od prywatnej drobnicy. No bo prywatnie to on to na pewno rozróżnia.

 23. Bar Norte
  25 marca o godz. 20:15

  „W tym przypadku pan premier zapomniał, że np szczepienia w ponad 90 procentach przeprowadzane są w placówkach prywatnych – przychodniach czy praktykach lekarskich.”

  Z własnego podwórka…potwierdzam…przy pełnej informacji…
  bez bałaganu…bez kilometrowych kolejek…sprawnie.

 24. Dyskutowaliśmy tu niedawno z Bar Norte o tym, czy za sukcesem PiS stoi bardziej propaganda czy realia.

  Dziś realia jakie są, każdy widzi. PiS doprowadził Polskę do dramatycznego stanu. Co zrobił Morawiecki? Zamiast przedstawić plan ratunkowy i podnosić naród na duchu, niemal całe swoje dzisiejsze wystąpienie poświęcił atakom na opozycję. Atakom, które mogą wydawać się absurdalne, bo PiS rządzi już szósty rok.

  Po co to zrobił? Ano po to, że gdyby w głowie wyborcy/potencjalnego wyborcy PiS pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości co do kompetencji rządu, bo realia są fatalne, a krewni z zagranicy mówią, że u nich to wszystko jest jednak dużo lepiej zorganizowane, to temu wyborcy/potencjalnemu wyborcy PiS natychmiast włączy się zaprogramowana narracja: „Ale przecież gdyby rządziła opozycja, byłoby dużo gorzej”!

  Decyzja o pozostawieniu otwartych kościołów też została podjęta na podstawie dogłębnych badań i analiz tak, aby umocnić poparcie dla PiS.

  Stawiam dolary przeciwko orzechom, że w najbliższych tygodniach notowania PiS nie spadną nawet o punkt procentowy, a mogą nawet wzrosnąć, ponieważ Morawiecki umiejętnie wzbudził strach przed rządami opozycji, kojarząc je z chorobą i śmiercią. Bo stan rzeczy wprawdzie ma pewne znaczenie, ale nieporównanie ważniejszy jest stan emocjonalny obserwatora tego stanu rzeczy.

  A głupia opozycja nadal nic z tego nie rozumie i reaguje jak zbity pies.

 25. Ponieważ jeden tu Hoyek zabrał głos, to zapodam

  ***** faszystów ***

 26. Premier Morawiecki: Unia zła, opozycja zła, prywatna służba zdrowia zła. 11:52 Premier: Każdy, kto napuszcza Polaków na siebie odpowiada, za to, że pojawią się dodatkowe zgony. Nie wiem co mam myśleć” – to z kolei wpis Szymona Jadczaka.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/konferencja-premiera-morawiecki-o-roli-opozycji-w-walce-z-koronawirusem/swkeczp

 27. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/sosnierz-o-epidemii-mleko-sie-rozlalo-i-do-banki-nie-wskoczy/gx79rn1
  Warto przeczytać – S wytkną niektóre ewidentne błędy zarządzających epidemią

 28. „Gdyby polski premier miał tyle klasy co niemiecka kanclerz, musiałby bić się w piersi co kilka dni”

  Panie redaktorze, niemiecka kanclerka wcale nie ma większej klasy, niż polski premier. Różnica tkwi w aktualnych słupkach poparcia. Gdy w roku 2015 były one dla pani Merkel solidne i obiecujące na przyszłość, to nie przeprosiła Niemców za swoje „Wir schaffen das”, które było ewidentnym złamaniem prawa tak niemieckiego, jak i unijnego. A do tego nie wzbudziło to większego oporu Niemców, bo nie widzieli niebezpieczeństawa tego kroku. Ono ujawni się dopiero w przyszłości i wielu nie skojarzy nawet jego przyczyn.
  Natomiast obecne błyskawiczne przeprosiny nie wynikają z jej przywiązania do demokracji czy szlachetności, tylko z bardzo złych rankingów dla niej i jej partii, a także z bezpośredniości (tu i teraz, a nie za dziesięciolecia) skutków jej decyzji dla niemieckiego „suwerena”. Przeciętnemu Hansowi media wmówią, że „Wir schaffen das” nie powoduje islamizacji kraju i wzrostu terroryzmu, ale nie przekonają go, że ma się dalej zamykać w swoich czterech ścianach.

  „…rząd zmienia decyzje, zaostrza i luzuje, otwiera i zamyka, tak, że już mało kto wie, co będzie za dzień–dwa…”

  To dotyczy nie tylko rządu polskiego. Tak się dzieje w całej UE, oczywiście z różnym natężeniem. Przy tym wszędzie jest dylemat wyboru między zwolennikami zamknięcia wszystkiego – wtedy pokonamy pandemię, i otwierania wszystkiego, bo się udusimy ekonomicznie.

 29. Taki jest siermiężny katolicyzm… bez drugiego policzka… Tak sobie myślę prywatnie… Jędraszewski też nie spadł z nieba…

 30. Prezydent: nie zostawimy naszych rodaków samych… Putin swoich na banderowskiej Ukrainie w Donbasie i na Krymie też nie zostawia… Tak sobie myślę prywatnie… a takie zachowanie katolik Biden określa: zabójczymi…

 31. http://wpr24.pl/lockdown-w-grodzisku-mazowieckim-nic-nie-daje/
  I to doświadczenie potwierdza tylko to co znamy choćby z Ameryki
  Wystarczy porównać Płd. Dakotę i Północną. Podobnie Florydę z Kalifornią. W jednym stanie obostrzenia, w drugim nie. Przebieg epidemii, ale liczony w grupie np. 1mln osób w zasadzie się pokrywa.
  Co innego blokować na dwa tygodnie tam gdzie wykryto ognisko , ale strzelać w ciemno to prawie zawsze pudło

 32. bezdomny
  25 marca o godz. 18:29
  W oryginale brzmi to lepiej np.
  „Süddeutsche Zeitung”:
  Was Merkel gleich zu sagen hat, wird eine politische Explosion und eine Druckwelle auslösen ins Land hinein, in den politischen und auch in andere Betriebe.
  albo: „Bild”
  Am Mittwoch traf Angela Merkel den richtigen Ton – und hat uns tief in ihre Seele blicken lassen“
  lub: „Licht in der Finsternis”
  A szesnastka z ręką w nocniku. Co niektórzy mówili ,że przytaknęli bo było b. późno (prawie nie wiedzieli co się dzieje).
  Ktośby powiedział: rżnęli głupa.
  Historia kołem się toczy.

 33. Bar Norte
  25 marca o godz. 20:09
  „Maliński siedzi w celi”
  Bocaccio też opisuje taki przypadek…

 34. Putin’s Doctor Made A Critical Error While Giving Him The Vaccine

  https://www.youtube.com/watch?v=cHs-BYiw1a0

 35. https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/katastroficzna-wizja-billa-gatesa-liczba-zgonow-bedzie-kilkakrotnie-wyzsza-niz-za/km6kbhc
  „Syryjska wojna domowa spowodowała ogromne problemy, a tu skala migracji i śmierci będzie po stokroć większa. I będzie to o wiele gorsze niż pandemia. Liczba zgonów będzie rocznie kilkakrotnie wyższa niż to, co widzimy w trakcie pandemii.”
  …………………………..
  Wywiad jak dla mnie jest całkiem niestrawny, a „Syryjska wojna domowa” to już oszustwo grubymi nicmi szyte. Przecież ten cały Bliski Wschód, zasadniczo arabski „rozhuśtały” Stany do spóły z NATO. Trzeba tylko uderzyć się we własne piersi i zamiast hamletyzować, to mając z czego, zechcieć naprawić to co się spieprzyło.
  Świat jest psuty przez amerykański imperializm, a nie przez inne celowo wymyślone ocieplenie ,plandemię, terroryzm, itp.

 36. Świat zostawił rdzenną ludność na pastwę jankesów… Tak sobie myślę prywatnie… 447 dla Indian i potomków niewolników…

 37. „Czy premier przeprosi za to, że Polska ma najwyższą umieralność w Europie i zajmuje jedno z ostatnich miejsc pod względem testowania? ”
  Za to na pewno nie bo Czechy maja 2373/mln, Wegry 1994 , Belgia ok1800 i chyba . W Brytania , Włochy podobnie . Jeszcze Bulgaria , Słowienia … Polska z 1345 / mln jest zaledwie w pierwszej dziesiątce

 38. https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/koronawirus-nowe-obostrzenia-komentarze/3jkrtbk,681c1dfa
  „dopóki w tym kraju ktoś nie odważy się potraktować Kościoła tak, jak się traktuje pozostałych obywateli, dopóty będzie tutaj panował zabobon i średniowieczny mental, który pokłada nadzieję w abstrakcyjnych bytach, a odwraca się od nauki i twardych danych.

  A potem się dziwią, że im biskup z arcybiskupem włażą do majtek, i pakują się im do sypialni pod kołdrę, że im każą badać śluz z pochwy i prowadzić pokątnie kalendarzyk, że im dzieci obmacują i gwałcą, a kobiety traktują jak materac, który od czasu do czasu należy zapłodnić.

  Więc ludzie pozamykani, a katolickie świątynie stoją przed wiernymi otworem. W czym to jest otwór, to jest chyba jasne.

 39. @ Piotr II 19;10
  „Taki pisarz, co stan umysłowy prezydenta określił terminem medycznym, także powinien przeprosić prezydenta , ponieważ pisarz nie ma wymaganych kompetencji aby wyrażać publicznie własną opinię o stanie zdolności do pełnienia ważnych funkcji państwowych.”

  …a kto według ciebie ma takie kompetencje ?… i gdzie je zdobyć ?…

  Takie kompetencje miało wielu fachowców z dziedziny medycyny, którzy mieli okazję badać zdrowie prezydenta w okresie jego kariery politycznej. Takie kompetencje miało wielu profesorów na Uniwersytecie Jagielońskim, którzy śledzili i nagradzali jego osiągnięcia naukowe. Pisarza można podejrzewać o udział w wyścigu epitetów , który sponsorują media, będące własnością obcego kapitału. Zwycięstwo w tym wyścigu epitetów daje autorowi ordynarnych wyzwisk możliwość zaistnienia w mediach i zwrócenia na siebie uwagi. Za taką chęć zaistnienia , pisarz powinien przeprosić prezydenta.

 40. Wokół mnie opada nieco napięcie.
  Większość bliskiej rodziny z końcem bieżącego tygodnia będzie zaszczepiona przynajmniej jedną dawką szczepionki, a ja już dwiema dawkami.

  Żona prze przez dni po przyjęciu przeze mnie pierwszej dawki zdecydowała się odciąć mnie od przebywania w jakiejś grupie i robi sama zakupy. Jedyne co mi wolno, to wyrzucić śmieci do pojemników i pospacerować po parku i uliczkach

  Wiosna powoli zdobi krzewy i drzewa i kwitną kępki przebiśniegów oraz krokusów.
  Ptaki śpiewające cieszą się przebłyskami słońca i śpiewem wypełniają krzewy.

  Mimo to wyczuwam wokół zmęczenie i z mediów powszechnych oraz z tego blogu dochodzą echa chaosu i wręcz bijatyk staruszków.

  I pozostaje mi tylko cieszyć się dialogowaniem śpiewu naturalnego z grą instrumentów.

  Aż takim błękitnym ptakiem to ja nie jestem …

  https://www.youtube.com/watch?v=p73brOLkNYQ

 41. woytek
  25 marca o godz. 23:40

  Jeżeli do publicznego wyrażania własnej opinii o stanie zdolności do pełnienia ważnych funkcji państwowych mają prawo jedynie fachowcy z dziedziny medycyny…to ja rozumiem że ty takim fachowcem jesteś, czy tak ?

 42. Piotr II

  „Jeżeli do publicznego wyrażania własnej opinii o stanie zdolności do pełnienia ważnych funkcji państwowych mają prawo jedynie fachowcy z dziedziny medycyny…”

  Nie przypominam sobie by prezydent był badany przez lekarzy specjalistów pod kątem uzytego przez pisarza Żulczyka określenia.

 43. Bar Norte
  26 marca o godz. 0:08

  „Nie przypominam sobie by prezydent był badany przez lekarzy specjalistów pod kątem uzytego przez pisarza Żulczyka określenia.”

  Może to był błąd…ale @woytek proponuje coś innego…prawa wyborcze tylko dla psychiatrów.

 44. Bar Norte

  Badany może i nie był…ale po co, skoro już wcześniej został namaszczony.

  https://natemat.pl/248437,andrzej-duda-nacierany-swietym-lojem

 45. remm

  Nie rozumiem tego fragmentu twojego komentarza:

  „Morawiecki umiejętnie wzbudził strach przed rządami opozycji, kojarząc je z chorobą i śmiercią. Bo stan rzeczy wprawdzie ma pewne znaczenie, ale nieporównanie ważniejszy jest stan emocjonalny obserwatora tego stanu rzeczy.”

  Na czym to skojarzenie twoim zdaniem miałoby polegać?

 46. Piotr II

  „Badany może i nie był…”

  Nie wiem czy był czy nie był. Po prostu sobie nieprzypominam takiej sytuacji.
  No ale skoro komentator woytek twardo powołuje się na stosowne opinie i diagnozy lekarskie to mogłby rzucić na tę kwestię wiecej światła.

 47. Zostań w domu

  Nie oddychaj
  Świeże powietrze szkodzi
  Zostaw las dla zwierząt
  Przyroda poradzi sobie bez ciebie
  Więcej telewizji
  Telefony i smartfony
  Podłączeni do matriksa
  Wegetujemy
  Tak łatwo zarządzać
  Manipulacja to prawdziwy świat
  Stłoczeni w czterech ścianach
  Kwarantanna dotyczy ślepców
  Głusi przynajmniej myślą
  Boją się prawie wszyscy
  Zostań w domu
  Chrystus w tym roku zostanie w grobie.

  Bydgoszcz 5 kwietnia 2020 roku.
  Happy Easter.
  Uwaga:
  Wszystkie publikowane przeze mnie teksty są mojego autorstwa.
  Jeśli chcesz je wykorzystać udostępnić archiwizować itp. proszę nie dokonuj żadnych zmian w ich treści i pamiętaj o podaniu autora.
  Szanujmy swoją pracę i siebie nawzajem.
  Dziękuję
  Great Koyot.
  Kontakt: greatkoyot@gmail.com

 48. @ Bar Norte & Piotr II
  Cytuję : „Pisarza można podejrzewać o udział w wyścigu epitetów , który sponsorują media, będące własnością obcego kapitału. Zwycięstwo w tym wyścigu epitetów daje autorowi ordynarnych wyzwisk możliwość zaistnienia w tych mediach i zwrócenia na siebie uwagi. Za taką chęć zaistnienia , pisarz powinien przeprosić prezydenta.”
  Używanie terminów medycznych jako epitetów jest pospolite ale niegodne pisarza. Ubliżając, nie korzystamy z prawa wyborczego do oceny polityka. Ubliżając przedstawiamy się czytelnikom.

 49. Kiedy wolność dla zatrzymanych bez wyroku w Guantanamo… Tak sobie myślę prywatnie… na Białorusi przynajmniej wydają wyroki… hipokryzja jankesów porażająca… z ręką na sercu…

 50. Jest propozycja… aby chorzy zgłaszali się z własnym łóżkiem… piętrowe mile widziane… Tak sobie myślę prywatnie… F-35 to za mało…

 51. Problem z losem terrorystów z Guantanamo polega nie tylko na tym, że siedzą bez wyroku, ale także na tym, że nie ma ich gdzie wypuścić. Żaden kraj nie chce ich mieć u siebie na wolności, a najmniej już tak zatroskani o ich los, nasi bracia Moskale.

 52. Argumentacja naszego blogowego brata Moskala , że troska Putina o los Rosjan żyjących poza granicami Rosji, zmusza go do agresji na suwerenne kraje, jest żywcem przejęta z propagandy III Rzeszy, po zagrabieniu Sudetenland przez Hitlera. Strach pomyśleć gdzie jeszcze może zaprowadzić ta troska Putina o Rosjan za granicą, jesli przypomnimy sobie , ze kilkadziesiąt procent mieszkańców Estoni, która jest członkiem NATO i UE, to także etniczni Rosjanie.

 53. Borys i Poczobut za osadzonych w Guantanamo… Tak sobie myślę prywatnie o zasileniu demokracji u jankesów… tak po katolicku… albo Biden…

 54. Kamiński: policja będzie bardzo stanowcza… wypożyczyć Kamińskiego na Białoruś… Tak sobie myślę prywatnie… z Nowakiem nie wyszło… wykoleił się…

 55. Jankesi chronią swoich obywateli na odległość… mordują wrogów w Afganistanie polując jak na psy… nie tylko tam… Tak sobie myślę prywatnie o humanizacji ochrony rodaków… Donbas bliższy ciału… popieram Wolny Donbas… jak kiedyś Gdańsk… dla świętego spokoju…

 56. Dlaczego Polonia u jankesów nie przejmuje metod Polonii na Białorusi, aby wprowadzić demokrację na miejscu… Tak sobie myślę prywatnie… za przeproszeniem… czy to poziom skundlenia czy lojalności wobec żywiciela…

 57. Dno amerykańskiej hipokryzji i kłamstwa. http://www.informationclearinghouse.info/56500.htm

 58. Nasi blogowi bracia Moskale stosują na blogu „moralność Kalego” według której tylko zbrodnie popełnione przez ich przeciwników są naganne. Własne zbrodnie i agresje są oczywiście zawsze słuszne, a nawet jakby nie, to juz przez to usprawiedliwione, że niby inni tez tak robią.
  30 lat po szczęśliwym dla świata upadku CCCP, do znudzenia wciąż ta sama prymitywna sowiecka propaganda i to mimo wszystkich przemian ustrojowych w Rosji, która z kraju socjalistycznego wpadła w ręce kapitalistycznej , ale za to własnej, złodziejskiej oligarchi.

 59. Dostojnicy kościelni prześcigają się w głoszeniu niesłychanych bredni i byłoby to tylko świadectwem egzotyki rodzimego kaka, gdyby nie fakt, że rządzą nami wspólnie ze Zjednoczona Prawicą ludzie takiego pokroju. I że „czapką” nad nimi z jednej jest Jarosław Kaczyński we własnej osobie, a z drugiej Watykan.

 60. Mój wpis z g.12:06 miałam zaadresować do @Symetrycznego, ale jest, oczywiście, ogólnie dostępny.

 61. Zamiast lockdownu powinny być wykonywane konkretne konkretne działania tak jak robiono w Nowa Zelandi, Australi, Korei Południowej czy Japoni. Dwa pierwsze kraje początkowo, podobnie jak większość świata, postawiły na zamknięcie granic, ograniczenia związane z przemieszczaniem się społeczności i zamknięcie części gospodarki. Nie poprzestały jednak na tym. Gdy już zaczęły ponownie „się otwierać” władze miały sprecyzowane plany dotyczące dalszego monitorowania przebiegu epidemii. Postawiły na testowanie, monitorowanie osób zakażonych. Ogniska zakażeń były od razu wyłapywane i izolowane, tak aby nie dopuścić do dalszej transmisji wirusa.
  Tymczasem w Polsce jest dokładnie na opak
  Monitorowania praktycznie nie ma

 62. Z dystansu
  Dokładnie w punkt, ale nie zmienisz mentalności i upodobań „naszych blogowych Moskali”, a zwłaszcza jednego niezłomnego.

 63. Wieloletnie namolne próby zmiany mentalności i upodobań nie „zamienialnych ”
  cudzych mentalności i upodobań świadczą o dość nie typowej a nawet dziwnej mentalności . No ale czy cudza a tym bardziej własna mentalność można zmienić ?
  = Tym bardziej..

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26922124,prokuratura-przesluchala-dziennikarza-powod-chcial-zadac-pytanie.html#do_w=46&do_v=142&do_a=287&s=BoxNewsMT

 64. ale nie zmienisz mentalności i upodobań „naszych blogowych Moskali”, a zwłaszcza jednego niezłomnego.

  To fakt,
  tak jak nie przywrócisz życia agentom, których Macierewicz wydal na śmierć.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS
  Ziobro – po trupach Polaków

 65. – Najbliższe dni i tygodnie będą kluczowe i decydujące dla rozwoju epidemii w naszym kraju. Jestem przekonnany, że jesteśmy w stanie, działając w dużej dyscyplinie społecznej, przełamać tę tendencję wzrostową – powiedział na konferencji prasowej szef MSWiA, Mariusz Kamiński. – Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej i którym brakuje wyobraźni, będą bardzo stanowcze
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26922024,kaminski-sytuacja-jest-dramatyczna-dzialania-sluzb-wobec-osob.html#s=BoxMMtImg3

  Takiemu Wypierdkowi Mamuta to manto by się bardzo przydało.

  ***** faszystowską partię ***

 66. Skundleni fani jankesów milczą o rezerwatach dla Indian czy osadzonych w obozie koncentracyjnym Guantanamo… o zbrodniach jankesów i Israela na Bliskim Wschodzie nie wspomnę… Tak sobie myślę prywatnie o grzesznikach rzucających… ja pierwszy… uber alles…

 67. Ptzeczytalam wpis prof Srody na okolicznosc przyjecia przez Lewandowskiego odznaczenia. Kiedy pilkarze i nie tylko oni w dawnych latach przyjmowali honory od roznych brzydkich wladz, to etyczna prof. Sroda nie obrazala przyjmujacych. Nie przeszkadzalo jej to, czy bala sie narazic wladzy, a teraz taka dzielna. Nie bylo internetu? Bez internetu tez jakos ludzkosc, ludzie umieli wyrazic swoj sprzeciw.
  Czy to wyraz bezsilnosci ta wscieklosc niektorych.
  Przezylam trudne lata z Trumpem, bylam na 11 manifestacjach, w tym jednej z 400 ltys. marszem, p.t. My body, my choise , W ramach tej akcji odbylo sie tysiace podobnych marszow w bardzo znaczacych i mniej znaczacych miejscach na swiecie. Tylko w Polsce nie bylo zadnego oddzewu. No bo to nie bylo przeciw PiS, tylko w ramach swiatowej solidarnosci z kobietami. A moze wraza wladza nie pizwolila na nia, albo p. Sroda i inne dzialaczki.
  Nie mam prawa pouczac, ja patrze i zle widze. Wzrok juz nie ten sz. Panstwo

 68. szukalem, wreszcie znalazlem – wojna pcimska trwa!
  jej genealogia
  https://literat.ug.edu.pl/szpot/wojna.htm

 69. Toż to wina Tuska

  Jak tu przepraszać, gdy Tusk nazywa to tchórzostwem:
  Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność. Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień.
  https://twitter.com/donaldtusk/status/1375380853602324480?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1375380853602324480%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FxdVRQaa0e%2F

  Wcześniej – Rząd bał się hejtu i dlatego nie przetestowano i nie odizolowano osób, które przyleciały z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie – stwierdził były marszałek Senatu.

  Ten reżim za wszelką cenę musi trzymać się władzy, pały i żłobu. No musi. Bo powrót w szeregi opozycji III RP jest dla nich tragedią, o stawieniu się przed wymiarem sprawiedliwości szkoda gadać. Więc muszą robić wszystko, aby im słupki nie spadły u ludu bożego. Wzrost śmiertelności Polek i Polaków się nie liczy. Taka mała cywilizacja śmierci.

 70. Morawiecki ściągał z Anglii nawet śmiertelnie chorego… umierać w ojczyżnie warto… Tak sobie myślę prywatnie… jeszcze niedawno Morawiecki rozważał śmierć za ojczyznę jak patriotyzm…

 71. Z narodów stalinowskiego ZSRR w mordowaniu Polaków wyróżniali się Ukraińcy… nie musieli mieć banderowskiego podniebienia… Tak sobie myślę prywatnie… ZSRR miało różne narodowości…

 72. „W obliczu tak oczywistego nieuznawania przez polskie władze orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oczekujemy szybkiej i zdecydowanej reakcji Komisji Europejskiej” – piszą o sprawie sędziego Igora Tulei szefowie siedmiu grup politycznych zasiadających w Parlamencie Europejskim w liście do szefowej Komisji Ursuli von der Leyen.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26922722,szefowie-frakcji-w-parlamencie-europejskim-bronia-sedziego-igora.html#S.-K.C-B.1-L.1.maly

  1zgred226.03.2021, 15:20
  Jedyna nadzieja w 30-40 latkach, głównie kobietach! Prezes Narodu i Państwa kobiet nienawidzi, nie rozumie i się ich boi. Szczególnie jeśli maja parasolki. Z wiosną -mam nadzieję- ruszą. Wspierać je trzeba!
  ***** ***

 73. Kamila Gasiuk-Pihowicz

  Wychodzi premier Morawiecki na konferencję prasową, zamyka możliwość działania kolejnych przedsiębiorstw i zamiast o pomocy dla pracowników i pracodawców dokonuje ataku na opozycję i próbuje obarczyć winą za dramatyczną sytuację w kraju…
  Żenujący upadek tego rządu.
  Morawiecki zachowuje się jak chłopiec w krótkich spodenkach, który próbuje palcem wskazywać kogoś innego, byle tylko odwrócić uwagę od własnej winy.
  Ludzie, którzy mają najwięcej możliwości działania pokazują dziś największą bezradność.
  Gdy w Izraelu po powszechnej akcji szczepień, które otrzymała już ponad połowa mieszkańców wraca normalne życie, w Polsce wraca chaos i panika w szeregach rządzących w obliczu kolejnej fali zakażeń.
  Nikt nie miał tak szerokiej władzy w Polsce jak PiS. I nikt tak bardzo jak PiS tak nieudolnie jej nie sprawował.

  Swołocz PiS = faszyzm

 74. Macierewicz nie ustaje w głoszeniu swoich teorii na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Polityk niemal na każdym kroku podkreśla, że w Smoleńsku nie doszło do katastrofy

  https://www.o2.pl/informacje/macierewicz-zbrodnia-smolenska-powinna-trafic-do-trybunalu-praw-czlowieka-6622223381187456a?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbpolityczek&utm_term=post&utm_content=o2&fbclid=IwAR0wXDQ2LNSkDilestlPi9VdL7wHBXzN6FsdlcdpiCNo2iuvofuFY5eEX1o

  Gal Anonim
  Pan Macierewicz powinien trafić na długie lata do więzienia za sposób likwidacji WSI i zniszczenie całego polskiego wywiadu wojskowego, ale słuchając jego późniejszych wypowiedzi skłaniam się do Tworek.

  Ruski szpieg Macierewicz, na antenie

 75. @Bar Norte
  26 marca o godz. 0:21

  Nie będzie dużą przesadą, jeśli napiszę, że w kraju powiało grozą. O ile do grudnia 2020 wirus zabijał głównie osoby starsze, a ciężkich przypadków było stosunkowo niewiele, to dziś szpitale są przepełnione ludźmi przed pięćdziesiątką, respiratory zajęte, a co piąty Polak zetknął się ze śmiercią na Covid wśród krewnych i znajomych.

  Morawiecki nie może już tego ukrywać, więc powiedział, że „zbliżamy się do granicy możliwości”, ale natychmiast dodał:

  „Każde zgromadzenie doprowadza do zwiększonej liczby zakażeń i zgonów. Nie róbmy tego, apeluję do opozycji. Jeśli ktoś nie chce pomagać rządowi, to przynajmniej niech nie zaognia obecnej sytuacji”.

  Słowa Morawieckiego zostały natychmiast wzmocnione odpowiednim przekazem w szambomediach. Oto przykłady z pisdzielskiego Twittera:

  „Wyobraźmy sobie, że nadal rządzi PO. Jesteśmy po reformie służby zdrowia w wykonaniu Ewy Kopacz i Sawickiej. Wszystkie szpitale są prywatne. Premierem jest Borys Budka, który był przeciw tworzeniu szpitali tymczasowych. Jak Państwo myślicie, gdzie wtedy leczyliby się Polacy?”

  „ Totalność opozycji jest skrajnym zagrożeniem. Jeśli cynicznie gra dramatem pandemii, czy byłaby zdolna do jedności z rządem w czasie wojny?”

  „Każdy kto napuszcza Polaków na siebie odpowiada, za to że pojawią się dodatkowe zgony” (oczywiście opozycja napuszcza, nie Kaczyński).

  Skrajne zagrożenie, dramat pandemii, wojna, dodatkowe zgony, zaognianie sytuacji, brak szpitali ― takie hasła są łączone w jednym zdaniu ze słowem „opozycja”. Tak, aby to połączenie utrwaliło się w głowach elektoratu.

 76. @adam100
  26 marca o godz. 17:37

  „Unia Europejska wyraża głębokie zaniepokojenie sytuacją sądownictwa w Polsce”, sezon szósty, odcinek 1371.

 77. Dziennikarze telewizyjni próbują pomóc rodzinie wykwaterowanej z własnego domu, która od 10-ciu lat nie otrzymała odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość leżącą na trasie budowanej drogi. Tyle lat ci starsi ludzie mieszkają w prymitywnym lokalu zastępczym. Kwota odszkodowania za nieruchomość ustalona pierwotnie na prawie dwa miliony złotych według oświadczenia poszkodowanych zmalała już o połowę, co może tylko dziwić, ale powoływani biegli gubią się w rachunkach i sprawa odszkodowania nie może ruszyć z miejsca. Nie wnikając w szczegóły trudno sobie wyobrazić takie opieszałe działania służb publicznych i niedolę pokrzywdzonych właścicieli. Dyrekcja Dróg Państwowych powinna tę sprawę załatwić jak najszybciej. Być może tym razem interwencja telewizji pomoże.

  Ta sprawa pokazuje ile wysiłku musi włożyć prokuratura aby prześwietlić wszystkie nieruchomości Don Orleone. Należałoby sprawdzić dokumenty i okoliczności nabycia tych kilkudziesięciu nieruchomości, przesłuchać świadków, dotrzeć do ksiąg wieczystych i urzędów skarbowych oraz miejscowych urzędów samorządowych. Tam każdy dokument ma znaczenie. Legalność i rzetelność tych operacji pozwoli bowiem określić czy wszystko przebiegało prawidłowo. Czy zostały uiszczone odpowiednie opłaty na rzecz państwa i samorządów. Te wszystkie operacje finansowe umieszczone na osi czasu dadzą bowiem możliwość odpowiedzi na pytanie czy człowiek jest bez skazy, a urzędnicy dbają o publiczne pieniądze.
  Każdy właściciel nieruchomości wie ile kosztuje jej utrzymanie. Tylko nieliczni mogą mieć z nieruchomości pożytek jeśli ją wydzierżawią, albo oddadzą w najem. Wtedy też powinni posiadać odpowiednie umowy i płacić określone podatki. Najlepiej się wychodzi na wynajmie państwowej instytucji. Sprawdzenie tego wszystkiego może zająć prokuraturze lata, a nawet wiele lat, ponieważ tak wiele jest do sprawdzenia i tak wielu specjalistów powinno się w tych kwestiach wypowiedzieć. Jedno jest pewne; epidemia się rozwija i kto teraz ma głowę do zbadania tego przypadku szczególnej przedsiębiorczości.

 78. w kontynuacji mego wpisu z
  26 marca o godz. 12:08
  Pokazuję jak wygląda „śledzenie” epidemii przez speców PiS.
  Rodzice koleżanki mojej wnuczki zachorowali na Koronowirusa i zostali skierowani na kwarantanne . Zaniepokoiło ich że ich córeczka xle sie poczucia i dostała gorączki nchyba pierwszy raz w życiu. Poinformowali o tym fakcie lekarza rodzinnego , a ten dał skierowanie na test. Ten wyszedł pozytywnie i córka dołączyła do kwarantanny rodziców. W szkole w jej klasie wiele dzieci zaczęło źle się czuć w tym moja wnuczka. Bolała ja głowa i miała temperaturę. Tak jak ona jej koleżanki i koledzy mający problemy zdrowotne zostali w domach, Nikt nie zrobił żadnych testów w klasie nie mówiąc już o szkole do której zainfekowana.
  chodziła. Chyba jest jasne że wiele z tych dzieci po prostu zachorowało na koronowirusa. Od nich z pewnością zakazili się rodzice i rodzeństwo , a do nich stykające się z nimi osoby.
  Tymczasem rząd trzyma upierdliwie lodownik restauracji, hoteli, basenów siłowni i nie wiem na jakiej podstawie twierdzi że walczy z tym z epidemia.
  Jak widać z przykładu epidemia rozwija się w Polsce swobodnie innymi drogami i nie dziwnym jest że blokady w takim wydaniu nie mają prawie żadnego na nią wpływu (a wielki wpływ mają na ogromne straty gospodarcze i dramaty ludzkie)
  Obecnie żona się dowiedziała że termin planowanej operacji okulistycznej (powód penfigolit) jest nieaktualny bowiem szpital został przemianowany na jednoimienny. Jak pójdzie źle nie długo nie bedzie widzieć. Inni pacjenci mają jeszcze gorsza perspektywę (tak jest ewidentne grożenie życia)

 79. 🙂 byk 26. o3 ~ 13:40

  Zupełnie niezłe wejście między spamami 🙂

  Jestem w połowie. Jutro dokończę.

  Zbyt mało do śmiacia by łyknąć toto na raz

 80. remm
  26 marca o godz. 20:19
  @adam100
  26 marca o godz. 17:37
  „Unia Europejska wyraża głębokie zaniepokojenie sytuacją sądownictwa w Polsce”, sezon szósty, odcinek 1371.

  Prędzej czy później im dopie*dolą,

  tak nam dopomóż …

  ***** ***

  faszystowskie sQ**syny

 81. Obiło mi się o uszy, że nie tylko Orlen ma się połączyć z Lotosem, ale jeszcze jakaś inna spółka ma do tego dołączyć, aby powstało coś wielkiego, coś co zadziwi Europę.
  Przypominam, że Polska Ludowa w pewnym momencie była dziesiątą potęgą gospodarczą na Świecie.
  Tymczasem senator Stanisław Karczewski oświadczył, że nie chodzi do kościoła bo tam kaszlą i może się zarazić koronawirusem. Publicznie to powiedział co odnotowała telewizja

 82. Czas najwyższy na podsumowanie wczorajszego dnia w sporcie.

  Fatalny upadek zaliczył norweski skoczek narciarski. Ma złamany obojczyk i przebite płuco, ale żyje. Trzymajmy kciuki aby wyzdrowiał i wrócił na skocznię. Niektórym to się nie udaje.
  Wczorajszy konkurs bez sukcesu Polaków. Stoch i Kubacki nawet się nie zakwalifikowali do 30-stki. Dzisiaj tylko pierwsza seria, niestety też bez sukcesu, ale trochę lepiej. Żyła wczoraj dziesiąty, dzisiaj siódmy.

  Iga Świątek wygrała mecz w drugiej rundzie. Jutro jej przeciwniczką będzie Chorwatka, która po kontuzji wraca z dalekiego miejsca rankingu. Łatwo nie będzie. O kolejny sukces będzie walczył też Hubert Hurkacz. Wczoraj wygrał w deblu pierwsze spotkanie.

  Polscy piłkarze nożni nie istnieli w pierwszej części meczu z Węgrami. Potem się obudzili i moim zdaniem szczęśliwie zremisowali 3:3. Kolejne dwa mecze reprezentacji za kilka dni. Mecz z Anglią będzie sprawdzianem formy trenera i zawodników.

 83. Podsumowanie wczorajszego dnia w sporcie niekompletne:

  Siatkarze ZAKSY zaskoczyli! Tak świętowali awans do finału Ligi Mistrzów. „Zawodowstwo”

 84. adam100
  26 marca o godz. 21:19
  Oczywiście gratulacje, ale ja odnosiłem się do swego przedwczorajszego wpisu.
  Trzymaj się !

 85. remm

  Nie musisz mi cytować tzw przekazów dnia, bo odkąd na blogu zabrakło Mauro sam do nich zaglądam i jestem na bieżaco.

  Ale wciąz nie wiem jak te rozpaczliwe konstrukty propagandowe miałyby utrwalać się w głowach całości aktualnego (potencjalnego) elektoratu PiS. Oczywiście mogę się zgodzić, że w przypadku tzw elektoratu żelaznego PiS czyli tych kilku wiernych procent całości tego typu propaganda pada na zyzną glebę. Mam na mysli utrwalania tego co już przed laty im w głowach utrwalono. Natomiast jesli chodzi o resztę elektoratu, mam na myśli lwią większość zwaną transakcyjną, to takiej możliwosci nie widzę.

  Epidemia dobija rząd Morawieckiego i tego żadne propagandowe „myk” nie zmieni. Natomiast do opozycji mozna mieć co najwyżej pretensję, że jest zbyt mało radykalna by wzmacniać to odczucie społeczne.

 86. woytek z 3,19

  Jak widzę zrezygnował pan ze stosowania argumentacji medycznej. Nic straconego, sąd miesiacami albo latami bedzie do tej argumentacji się odwoływał.

  Jeszcze jedna uwaga. Prawo do krytyki władz nie wynika z prawa wyborczego, jak pan pisze, tylko tzw wolności słowa. Kodeksowe (kk) ograniczenie tego prawa a co za tym idzie ściganie z urzędu za tego typu wypowiedzi jest cenzurą.

 87. Bar Norte,
  cywilizowana wielkość kwoty wolnej od podatku zdecydowanie nie pozwoli na „dobicie” rządu Morawieckiego i to będzie świetny propagandowy „myk” PiSu.
  PSL to jeszcze może opowiadać o swojej propozycji „emerytury bez podatku” ale PO będzie załatwiona na amen. Hołowia i lewicowa sieczka może tylko podążać „za”.

 88. legat

  „cywilizowana wielkość kwoty wolnej od podatku zdecydowanie nie pozwoli na „dobicie” rządu Morawieckiego i to będzie świetny propagandowy „myk” PiSu.”

  Ale to jest twardy, finansowy argument a nie propaganda o której pisze remm. Kiedyś już zwracałem uwage, że zamiast załamywać ręce nad pisowską propagandą trzeba coś konkretnego ludziom zaproponować. Rozumiem, że lektorat opozycyjnej chadecji nie jest na to gotowy ale to nie znaczy iż to ją ma paraliżować.

 89. Bar Norte,
  nie chodzi mi o paraliżowanie całej opozycji. Sparaliżowana to będzie raczej tylko PO ale ludzie umieją liczyć, też ci, dla których ich własna kieszeń jest bardziej ważna od tego który gang będzie rządził i obdzielał się łupami po „demokratycznym” zwycięstwie a spoglądanie na własną kieszeń zniweluje różnice w postrzeganiu który związek p…..olityczny jest mniej a który bardziej estetyczny.

 90. Bar Norte
  26 marca o godz. 21:32

  W tym co pisze @remm ja widzę dużo racji.
  W czasie pandemii „tradycyjna’ pisowska propaganda nie jest zbyt użyteczna ze znanych powodów (sukcesy rządu w walce z pandemią są aż nader widoczne) a więc nastąpiła zmiana, zmiana w kierunku propagandowym zarządzaniem strachem.
  Ludzie zaczęli bać się pandemii, bo ta, okazało się że nie jest jakąś tam epidemią którą można szybko i łatwo przetrwać, pokonać….
  Dane o ilości zgonów są przerażające.
  A więc trzeba to wykorzystać propagandowo, zadziałać na emocje społeczne…
  …zobaczcie jak wiele my robimy, nie licząc się z kosztami aby was uratować…a opozycja ? …nic nie robi…jeszcze sabotuje…rzuca kłody…wyobrażacie sobie co by było za ich rządów…brak szpitali tymczasowych…inne w rękach prywatnych na które by was nie było stać…

  Zarządzanie strachem może dać efekty… i nie tylko w ramach pisowskiego elektoratu.

 91. legat

  „ludzie umieją liczyć, też ci, dla których ich własna kieszeń jest bardziej ważna od tego który gang będzie rządził i obdzielał się łupami po „demokratycznym” zwycięstwie a spoglądanie na własną kieszeń zniweluje różnice w postrzeganiu który związek p…..olityczny jest mniej a który bardziej estetyczny.”

  W pełni się z tobą zgadzam. To wlasnie miałem na myśli pisząc do remma o tzw elektoracie transakcyjnym, który w tej chwili jest kluczowy wyborczo. Zeby go pozyskać to trzeba mu w sposób wiarygodny konkrety zaproponować nawet liczac się z utratą sympatii częsci swego dotychczasowego elektoratu. Co zresztą nie jest wiekszym problemem bo on i tak co najwyżej zatnie zęby i poprze, bo nie ma innego wyjscia.

 92. Dosc ryzykowna teza Autora blogu, ze roznica miedzy Polska a Niemcami polega na tym, ze u nich kanclerz przeprasza a u nas premier nie.
  Mnie jakos utkwilo w pamieci wiecej roznic miedzy Polska a Niemcami ( Niemcami a nie nowomodnymi nazistami). Z powodu tych roznic losy swiata tak sie potoczyly, jak potoczyly. Z wielka krzywda dla Polakow, ( i innych nacji) wieksza, niz brak podziekowania ( tfu przeproszenia ze strony durnego premiera).
  Nie mam zamiaru wymieniac tych roznic, skoro na tyle postow nikt tego nie zauwazyl.
  Mysle, ze jasnosc umyslu zakloca mgla cowidowa polskim autorytetom i nie tylko autorytetem

 93. Piotr II

  Kilka dni temu Rzepa opublikowała wyniki badania opinii publicznej na temat tego, kto jest dla społeczeństwa autorytetem w sprawie epidemii.

  Jak nie trudno było przewidzieć dla większości badanych tym autorytetem byli lekarze. Rząd jako autorytet wskazało 3,9 procenta. Natomiast opozycję 0 procent.
  Red Dabrowska szczerze ubolewała, że na tysiąc badanych nikt nie wskazał opozycji jako autorytetu. Natomiast dla mnie to jest krzepiące bo widzę w tym pewien ludzki rozsądek, który nakazuje w sprawach zdrowotnych słuchać lekarzy a polityków opozyjnych. No i rządowych, bo przecież te 3,9 procenta jest kompromitacją. Tym wiekszą, że wyłącznie rząd za zwalczanie epidemii odpowiada.

  Tak wiec wczorajszy propagandowy „myk” Morawieckiego czyli obrona przez atak oddziaływać może w świetle badania na miedzy 3,9 a 0 procenta społeczeństwa. Co oczywiście nie przeszkadza by opozycja mu coś z tego 3.9 procenta skubnęła bez większych nadziei, że coś jej z tego przyrosnie.

 94. „Natomiast dla mnie to jest krzepiące bo widzę w tym pewien ludzki rozsądek, który nakazuje w sprawach zdrowotnych słuchać lekarzy a polityków opozyjnych.”

  Oczywiście, to jest optymistyczne…ale niestety nie lekarze decydują co do metod walki z pandemią.

  Chcę jeszcze wrócić do twojego wpisu z godz. 22:46.
  Piszesz „elektorat transakcyjny”…tak w ogóle „sounds good” ale czy nie uważasz że elektorat, z natury w całości jest transakcyjny ?
  Co najwyżej w transakcji akcenty padają na różne kwestie.

 95. Piotr II

  „Piszesz „elektorat transakcyjny”…tak w ogóle „sounds good” ale czy nie uważasz że elektorat, z natury w całości jest transakcyjny ?”

  Miałem na mysli ten elektorat, który głównie kieruje się tym kto mu zaoferuje wiecej pieniędzy. On przypomina wojska najemne, które utrzymują dyscyplinę gdy wypłaca im się żołd. W tym przypadku inne motywacje typu np wojen kulturowych mają drugorzędne znaczenie.
  Ten elektorat w realiach współczesnej Polski ma kluczowe znaczenie wyborcze. To dzięki niemu PiS ma nikłą większość.

 96. „Duda pisze list do Bidena w sprawie Białorusi.
  Reżim w Mińsku atakuje polską mniejszość z powodów politycznych, jako członków białoruskiego społeczeństwa, związanych z transatlantyckimi instytucjami demokratycznymi – podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta USA Joe Bidena.”
  Prezydent Polski, kraju należącego do Unii Europejskiej pisze list do prezydenta nie należącego do Unii Europejskiej, w sprawie europejskiej?
  Miejmy nadzieję, że następny list będzie napisany w sprawie polskiej, a konkretnie w sprawie ustawy nr 447. Opinia, jaką na ten temat ma nowy prezydent USA, prawdopodobnie bardzo interesuje Polaków.

 97. Erdogan spacyfikował całą opozycję… i nie chce oddać płaszcza… Tak sobie myślę prywatnie… ośmieszył tzw. zachodnią cywilizację… bezzębną… tureckim kazaniem…

 98. W bieżącym numerze Polityki w artykule „Początek wielkiej nocy” przypomniano o pogromie który był kierowany przez polskich kolaborantów przed Wielkanocą w marcu 1940.
  Poza zupełnie niepotrzebnym cytatem z Kossak-Szczuckiej, która raczyła zapisać jakąś bezsensowną plotkę (antysemici będą mieli okazje do wyrywania z kontekstu tego zdania i powoływania się na Politykę), zafrapował mnie ten fragment:

  „Jak pisze prof. Szarota, za inspiracją niemiecką przemawia fakt, że do podobnych antyżydowskich ekscesów doszło wówczas także w Paryżu, Amsterdamie czy Antwerpii. I jak wynika z dokumentów, zalecano robić je tak, by wyglądały na spontaniczną reakcję ludności.”

  Naprawdę w marcu 1940 Niemcy mogli tak swobodnie działać w Paryżu?

 99. Mówię o poście zamorskiej madamy
  @zyta2003
  26 marca o godz. 22:59, a nie do niej, bo nie mam jej nic do powiedzenia. Pisze onaż niezakłócona jasność umysłu:

  „Dosc ryzykowna teza Autora blogu, ze roznica miedzy Polska a Niemcami polega na tym, ze u nich kanclerz przeprasza a u nas premier nie.
  Mnie jakos utkwilo w pamieci wiecej roznic miedzy Polska a Niemcami ( Niemcami a nie nowomodnymi nazistami). Z powodu tych roznic losy swiata tak sie potoczyly, jak potoczyly. Z wielka krzywda dla Polakow, ( i innych nacji) wieksza, niz brak podziekowania ( tfu przeproszenia ze strony durnego premiera).
  Nie mam zamiaru wymieniac tych roznic, skoro na tyle postow nikt tego nie zauwazyl.
  Mysle, ze jasnosc umyslu zakloca mgla cowidowa polskim autorytetom i nie tylko autorytetem”.

  Co za szczęście, że nie wszystkie polskie umysły umarły ze starości i są jeszcze za morzami resztki, które pamiętają o wszystkim i wiedzą, że o wszystkim trzeba mówić w dzień i w nocy, bez względu na pogodę. Bo goście na blogu emerytów co do sztuki mają demencję, na czele z gospodarzem, więc czort wie, jak się z tego powodu losy świata potoczą, kiedy się Niemcy wkrwią, że się o nich tak mało mówi.

 100. spóźniona odpowiedź do @Ewy-Joanny – nie miałam czasu wcześniej odpisać.
  Takie zdanie wyłowiłam z poleconego przez @E-J tekstu który miał mnie oświecić w temacie:
  „Jedna z głównych autorek, profesor Sarah Legge z Australian National University, powiedziała, że ​​koty są szczególnie niebezpieczne dla dzikiej przyrody.”
  Gdzie gdzie to doborowe towarzystwo było wcześniej, nie myślę o 200 latach ale o ostatnich dziesiątkach lat kiedy wiadomo było że przewaga jednego gatunku powoduje zagrożenie dla całego ekosystemu? Czy w żaden sposób nie dało się przewidzieć niebezpieczeństwa, mimo tragicznych skutków sprowadzenia do Australii 24 szt. królików które (uwaga) „miały służyć do polowań” czyli ludzkiej uciechy z zabijania. Rzeczywiście radości przysporzyły wiele, a pomysłowość ludzka w unicestwianiu żywego stworzenia jest bezgraniczna
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lik_w_Australii
  W przeciwieństwie do królików koty są bliższe człowiekowi, a te zdziczałe stworzenia to efekt ludzkiej bezmyślności, zaniechania i pychy. Rozmnażanie kotów można kontrolować i nie tylko weterynarze o tym wiedzą; gdyby profesorowie z Australian National University kierowali się dobra wolą i ludzkim współczuciem nie doszłoby do tak katastrofalnej sytuacji. Również rozwiązanie problemu w sposób humanitarny jest możliwy – pisałam już o tym kilkakrotnie.
  Sam artykuł jest przykładem manipulacji – załączone zdjęcie pokazują zwierzę jako agresywne – naprawdę trzeba się postarać żeby tak rozzłościć i wystraszyć kota. Ten wizerunek ma wzbudzić lęk przed kłami, pazurami, rozerwaniem na strzępy – dopiero kolejna fotografia uspokaja. Martwy drapieżnik w rękach myśliwego, nie muszę nikogo przekonywać o nierówności sił pomiędzy łowcą a ofiarą.
  Oprócz zarzutu manipulowania, oceniam sam test jako ubogi, jednostronny i na poziomie bulwarówki.

 101. znajduję inne wypowiedzi na temat dlaczego trzeba „oczyścić” Australię, oto przesłanie w jednym z nich:
  „Zdziczałe koty od wielu lat stanowią poważny problem w produkcji owiec na Wyspie Kangurów” – powiedział Trethewey.
  „Zdziczałe koty spowodowały znaczne straty w produkcji i jest to oczywiście dodatek do szkód, jakie wyrządzają one naszej faunie” – powiedział.”
  https://www.abc.net.au/news/2016-10-07/kangaroo-island-plans-to-be-feral-cat-free-in-15-years/7908068
  Dodatek? – a może główny powód.
  Myślę że po raz ostatni zabieram głos na blogach w temacie obrony zwierząt przed ludzkim okrucieństwem, niestety wyobraźnia nie podpowiada UCZESTNIKOM że i oni również mogą się kiedyś znaleźć w roli ofiar przeznaczonych do odstrzału. Bez litości – akty ludobójstwa są wpisane w naszą historię. Przyzwalając na bestialstwo wobec zwierząt godzimy się także na przedmiotowe traktowanie ludzkiego życia.

 102. Ubój rytualny jest miarą człowieczeństwa… Podludzie Indianie i Aborygeni też zapisują się w historii ludzkości… o Słowianach nie wspomnę… a wszystko w cieniu krzyża miłosiernego… Tak sobie myślę prywatnie… wielka religijna ściema… a młodzież obserwuje hipokryzję dorosłych…

 103. legat
  26 marca o godz. 22:41

  Dziękuję, legatku, za pamięć. Dla mnie to może nie jest, ale popatrzeć na pomysły wykorzystania energii nie zaświniającej świata – lubię. Ten typ żagla to ciekawostka, która raczej się nie przyjmie, bo nie znam niczego doskonalszego od tradycyjnych form. Odwdzięczam Ci się fragmentem ośmiominutowego filmiku sprzed paru dni pokazującego tarło leszczy. Chyba się ziemia w odwrotną stronę zaczyna kręcić, skoro leszcz, który zwykle miewał tarło w czerwcu, lipcu, u mnie się trze w marcu.

  https://photos.app.goo.gl/H2yuvdXwhSABor8f8

 104. Woda dla Krymu jak woda dla wędrowca w cywilizowanym świecie… Tak sobie myślę prywatnie… banderowska Ukraina zatrzymała się w ewolucji… czego Darwin nie przewidział…

 105. Celebryci aktorzy bronią „dobrego” imienia akademii na podobieństwo biskupów w sprawie pedofilii na plebaniach… Tak sobie myślę prywatnie o artystycznym podejściu do życia… żyje się raz…

 106. Opozycja powinna nagłaśniać temat nadmiarowych zgonów bo to doskonale pokazuje do czego prowadzi wybieranie sobie władzy która wszystko podporządkowuje polityce i jedynym jej celem jest przejecie tej władzy (a z nią korzyści dla siebie) ile się da. Pokazywać, że władzy kompletnie nie zależy na Polakach i Polsce , a jedynie starają się wyrwać dla siebie ile się da. To takie typowe podcinanie gałęzi na której się siedzi. Ona wcześniej czy później się zamie , a do ziemi daleko i upadek może być nie tylko bolesny , ale nawet skończyć się śmiercią. Ale głupi o tym nie myśli.
  Coraz więcej zdeklarowanych pisowców zaczyna w PiS wątpić , a e teraz maja nowa płytę – ale kogo poprzeć kiedy wszyscy tacy sami. I znów plota bzdury wy ratować swe wybujałe ego 9ja się nie pomyliłem (am). Nie było lepszego wyboru – a to jest ewidentna bzdura i nieprawda o czym pokazują choćby poprzednie rządy z których wszystkie były lepsze niż obecny PiS

 107. Pytali miliardera jak doszedł do takiej fortuny. Odpowiedział, że zawsze spał osiem godzin i nigdy nie podejmował decyzji po siedemnastej, aż do dziesiątej rano.
  Inny miliarder słysząc to powiedział, że sypiał tylko po pięć godzin, ale gdyby spał po osiem godzin być może zarobił by więcej.

  Okazuje się jak duże znaczenie ma długość snu w życiu miliarderów

 108. Telewizja zapowiedziała wprowadzenie cyklicznego programu o ozdrowieńcach po covidzie. To może być hit ramówki

 109. Z powodu silnego wiatru odwołano dzisiejszy drużynowy konkurs skoków narciarskich w Planicy (Słowenia).
  Po wczorajszym upadku norweskiego skoczka Daniela Andre Tande na bulę organizatorzy dmuchają na zimne. A nasza drużyna ma szanse na podium. Piszę ma, bo być może konkurs odbędzie się jutro, jak pogoda dopisze.

 110. Zostań w domu przypominają komunikaty wysyłane od rana. No to siedzę.
  Po południu w Miami (Floryda USA) grają Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

 111. „POLITYKA śledzi przebieg sraczki Nawalnego.
  Okazuje się jak duże znaczenie ma długość snu w życiu miliarderów ”
  ……………..
  Nie, nie okazuje się , ale bez okazywania i bez śledzenia czegokolwiek można by być pewnym , ze długość snu autorów blogowych ma duży a nawet decydujący wpływ na symetryczny przebieg każdej indywidualnej a przez to autorskiej ich sraczki .
  Nie moglibyście spać troche dłużej ? ( doba ma 24 godziny , to wychodzi ze 12 .. )

 112. Na północy demontują ostatni budowlany dżwig co oznacza, że budowa osiedla zbliża się do końca. Po drugiej stronie rzeki Odry wyrósl las dźwigów. Tam zaczyna się wielka budowa.
  Olborski wstał dzisiaj lewą nogą. Pewnie dlatego nie chce uczestniczyć w wesołym spędzaniu czasu w sytuacji lock-downu

 113. Rozstaliśmy się z powodu odmiennych poglądów estetycznych w malarstwie. Jego pociągały akty, a mnie martwa natura
  Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger i Richard Gere to wybitni aktorzy. W filmie CHICAGO dali popis sztuki aktorskiej. Chciałbym namówić szanownych komentatorów blogowych aby wysłuchali więziennego tanga w wykonaniu aktorów Studia Accantus

  https://www.youtube.com/watch?v=j4KaWxEXcUY

 114. @olborski 27 marca o godz. 12:45

  Dawno temu chronicznie bezsenny Or.te.q zalewał blogi bezsensownym bełkotem. To był przypadek, że tak powiem, ekstremalny. Ale, jak widać, naśladowcy są ambitni i depczą mu po piętach. Dziś nagłówki z prasy, jutro książka telefoniczna… A co za oknem??? Chmurka!

 115. ls42
  Lepiej pooglądaj sobie Kominsky Method ( dopóki nie sikasz kodem Morsa ) na Netflixie

 116. Na marginesie
  27 marca o godz. 13:38
  Nie ma już książek telefonicznych, a kiedyś była to kopalnia wiedzy, jakby kto się uparł.
  Trzeba z żywymi naprzód iść, po cele sięgać nowe, pisał wieszcz i w tym wiosennym rytmie rozwijać myśl nową, a nie tkwić w bagnie przeszłości. Budujące się domy i nowe drogi to widoczne i potrzebne ludziom inwestycje. Patrzymy na to z radością jak na każde udane nowe życie.
  Radzę zmienić nastawienie póki nie jest za późno

 117. Dobra Nowina z okazji pandemii… zakaz aborcji to dopiro początek. Dzięki wysiłkom niedługo poronienie też może być przestępstwem! Hosanna na wysokości!

  Radykalni działacze informują na swojej stronie, że zebrali już tysiąc podpisów i czekają na rejestrację komitetu ustawodawczego przez Sejm. Wkrótce rozpoczną zbiórkę stu tysięcy podpisów, potrzebnych do wniesienia projektu pod obrady parlamentu.(…)

  Ustawa ma na celu zmianę zapisów kodeksu karnego tak, aby przerwanie ciąży było równoznaczne z zabójstwem. W uzasadnieniu projektu jego twórcy wprost stwierdzają, że należy za aborcje karać kobiety, lekarzy i „lobby aborcyjne”. Jeden z paragrafów, który miałyby zostać zmieniony, sugeruje z kolei, że karane może być też poronienie, jeśli wymiar sprawiedliwości stwierdzi, że ciężarna „nie dochowa ostrożności, jakiej wymaga się od osoby w jej stanie”.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26924707,radykalowie-chca-calkowitego-zakazu-aborcji-w-projekcie-karanie.html#s=BoxOpMT

  Wybrany komentarz:
  Fani tortur z ordo siuris się rozkręcają.

 118. @ls42 27 marca o godz. 14:01

  Deweloperzy nam serwują “nowe życie”? Rewelacja!
  “Zbudujemy beto-nowy nowy dom!”. Tylko dla kogo?

  Może z katopisiej łaski nieabortowane bezmózgi ten dom zaludnią?

  Przyszłość narodu z pustą czaszką? Dobra zmiana!

 119. Radzę zmienić nastawienie póki nie jest za późno

  Wnioskuję z tego, że ls42 przewiduje Berezę w krótkich abcugach

 120. ls42
  26 marca o godz. 20:54

  Przypominam, że Polska Ludowa w pewnym momencie była dziesiątą potęgą gospodarczą na Świecie.

  Polska Ludowa w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku była dziesiątą potęgą przemysłową na Świecie, dziewiątą była Hiszpania

 121. Teraz jesteśmy 14. potęgą świata.
  Pod względem liczby przypadków koronawirusa wprawdzie, ale jednak 😎

 122. Minister Niedzielski na zarzut dotyczacy utworzenia mostu powietrznego, którym zwożono do kraju dziesiątki tysięcy rodaków z zakażonej Wielkiej Brytanii na święta Bozego Narodzenia przenoszących tzw mutanta brytyjskiego:

  ” To nieprawda, decyzje, które podejmowaliśmy (most powietrzny) były zgodne z zaleceniami WHO. Wszyscy mieli możliwość zgłoszenia się na badanie”

  Minister pomija, że co 20 pasażer trafiający z Wielkiej Brytanii do kraju w tym czasie deklarował poddanie się testom. A ilu realnie się przetestowało tego nikt nie wie.

  Warto w tym kontekscie wspomnieć, że cały czas w pełni obłożone są połączenia lotnicze, również z lokalnych lotnisk, do dwóch miejsc na świecie będacych aktualnie ulubionym miejscem wypoczynku krajowych korona-idiotów.

  Pierwszym jest Tanzania a konkretnie Zanzibar, która przez swego zmarłego niedawno na covid prezydenta w ubiegłym roku została uznana za strefę wolną od epidemii. Osrodki wypoczynkowe Zanzibaru są aktualnie głównym miejscem rozwlekania po Europie zjadliwej mutacji południowoafrykańskiej wirusa.

  Natomiast przez kurorty Meksyku, podobnie preferowane jak zanzibarskie przez krajowych korona-idiotów, rozwlekana jest jest równie zjadliwa mutacja brazylijska.

  Naukowcy wyrażają poważne wątpliwosci co do skuteczności stosowanych w UE szczepionej wobec obu tych mutacji.

  Piszę o tym dlatego, że w sąsiednich Czechach i Słowacji już dwa tygodnie temu wykryto pierwsze ogniska zakaźne wywołane przez obie mutacje – w środowiskach do których trafili powracający z wojaży do Zanzibaru i Meksyku korona-idioci i wśród pracowników służb granicznych z lotnisk.

  Dodam, że podobnie jak w grudniu w odniesieniu do pasażerów lecących z Wielkiej Brytanii, rząd Mateusza Morawieckiego w stosunku do pasażerów z lecących z tych dwóch miejsc nie stosuje obostrzeń epidemicznych – obowiazkowych testów i kwarantann.

 123. Blackley
  27 marca godz.18
  Owszem, poradzono sobie ale dziś takie metody by nie przeszły. Najważniejsze, obowiązkowe szczepienia. Tych, którzy się uchylali, milicja wyłapywała i doprowadzała na szczepienia. Wyobrażasz sobie dzisiaj coś takiego? Ponadto, Wrocław był naprawde miastem zamnkniętym. Wojsko i milicja pilnowały wszystkich dróg.

 124. @Bar Norte

  Polacy nie są aż tak głupi, aby nie wiedzieć, że żaden rząd im pińcet nie odbierze, bo by natychmiast upadł, i że pińcet pozostanie z nami, dopóki nie pociągnie polskiej gospodarki na dno, tzn. dopóki inflacja nie wyrówna z nawiązką sztucznego wzrostu dochodów nakręconego przez rozdawnictwo i ustawowe podwyżki płac przez PiS.

  Gdyby do zwycięstwa wystarczyło pińcet, to PiS nie ładowałby tylu pieniędzy i takiego nakładu pracy w propagandę. Chodzi nie tylko o telewizję. Czasem się słyszy, jak dużą część swojego budżetu PiS przeznacza na najdroższe i najlepsze usługi manipulowania opinią publiczną. A przecież mógłby robić tak jak PO, tzn. dawać kasę krewnym i znajomym za PR na „odwal”. Kaczyński nie ma problemu z oddawaniem spółek skarbu państwa pod zarząd dyletantom z klucza politycznego, którzy doprowadzają te spółki do ruiny, ale PR-u dyletantom nie powierzy. Tu muszą być fachowcy.

  Warto też zwrócić uwagę na przypadek Hołowni, który w ciągu zaledwie roku osiągnął trwałe poparcie sięgające 20% i odebrał sporo wyborców PiS-owi. Czy on obiecał szejset zamiast pińcet? Nie zauważyłem, ale może coś mi umknęło?

 125. @legat
  26 marca o godz. 21:54

  W to 10-krotne podniesienie kwoty wolnej to ja tak średnio wierzę. To nie jest zgodne z filozofią PiS. Wyższa kwota wolna spowoduje, że Polak dostanie więcej od pracodawcy za swoją pracę, a przecież chodzi o to, aby dostał do ręki od dobrego pana Dudy. Zwłaszcza że elektorat PiS i tak nie będzie umiał obliczyć, ile zyskał.

  Dlatego np. zamiast podnieść emerytom świadczenie procentowo, PiS daje im jednorazowo „trzynastkę” w wysokości ok. 1000zł, która dla emeryta otrzymującego 2000zł odpowiada podwyżce o zaledwie 4%, co nawet nie wyrównuje wzrostu kosztów życia. Ale „PiS tysiunc złoty dał, a peło, panie, to mówiło, że piniendzy ni ma i nie będzie”.

  PiS zapowiadał wyższą kwotę wolną już w 2015 roku i faktycznie ją „podniósł” do 8 tysięcy, ale tylko dla tych, którzy zarabiają coś koło połowy najniższej krajowej. Ci z ustawową najniższą są już zbyt bogaci, żeby im obniżać podatki.

  Podobnie było z niższym ZUSem dla małych firm, które nie istnieją, niższym CITem dla firm, które CITu nie płacą czy tzw. CITem estońskim, który jest obwarowany takimi warunkami, że prawie nikt nie może z niego skorzystać, a jeśli nawet, to prawie nic na tym nie zyska. To są zagrywki propagandowe – ciemny lud kupuje ściemę, że „dobry rzund dba o polskich przedsiębiorców”, a o tym, że to ściema, wiedzą tylko sami zainteresowani, ale oni stanowią drobny ułamek populacji i nie mają przebicia do mediów.

  Myślę więc, że tym razem będzie podobnie. Chyba że Morawiecki już wie, iż za dwa lata 30 tysięcy (do których rzekomo chce podnieść kwotę wolną) będzie warte tyle, co dziś 3 tysiące.

 126. Jeszcze w sprawie trzynastej emerytury: pisowska propaganda jest tak perfidna, że sam się dałem na nią złapać. Dopiero pisząc powyższy post, sprawdziłem w necie, że ta „trzynastka” wynosi ok. 1000zł niezależnie od wysokości otrzymywanej emerytury.

  Dotychczas myślałem, że jest ona równa emeryturze, tzn. jeśli ktoś dostaje co miesiąc 1000zł, to teraz otrzyma jeszcze jedno 1000zł, a jeśli 5000zł, to dodatkowe 5000zł. Tak jak „trzynastka” wypłacana pracownikom. Sam emerytem nie jestem, więc temat mnie nieszczególnie interesował, a żadnego emeryta nie zapytałem.

  Mam więc uzasadnione powody, żeby uważać, iż miliony ludzi myśli tak jak ja myślałem do tej pory. Właśnie dlatego PiS nie nazwał swojej akcji np. „tysiąc złotych na gwiazdkę dla każdego emeryta”, tylko „trzynasta emerytura”.

 127. Remm,
  no i słuszna Twoja racja jest ale jednak obietnica padła. Jakby głośniejsza niż zapowiedzi sprzed 6 lat no i z konkretną kwotą. Po drugie primo, to jak wiesz pisowski reżim dąży do ubezwłasnowolnienia samorządów a szczególnie do wzięcia pod but te z „dużych miast” gdzie reżim przegrywa wybory. Kwota wolna to piorunujące uderzenie w finanse samorządów a nie rządu bo „pit” to źródło kasy dla samorządów. No i samorządy będą musiały trenować „klientyzm” czyli skamleć u drzwi pańskich, znaczy państwa pisowskiego po kaskę bo źródło zubożeje. To jakby się zgadzało z pisowską filozofią sprawowania władzy i tutaj upatruję jednej a może głównej przyczyny (poza wyborczą), że coś w tej kwestii może się dziać.

 128. Pisowscy spece od pandemii odeszli od tryumfalnego wieszczenia zwycięstwa , do stanu wręcz przeciwnego i obecnie wieszczą cytuję
  ” Jesteśmy na krzywej wznoszącej, natomiast nie wiemy, w którym punkcie ona się zatrzyma. Spodziewamy się, że ta fala w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie przełamana, ale na jakim poziomie, tego jeszcze nie wiemy”
  Skąd ekspert wziął te dwa tygodnie trudno orzec , jak tez jak oni tę fale przełamią skoro uprzednio bez żadnych działań ze strony rządu fala zatrzymała się i nagle zaczęła równie szybko opadać .
  Oczywiście wiem, że chodzi o pokazanie skuteczności nowych blokad – tylko, że znów może pójść tak jak poprzednio, tylko na odwrót.
  Zapisuję sobie przebieg obecnej fali i wygląda to bliźniaczo do tej pierwszej
  W poprzednim tygodniu 18, 19, 20 (Cz, P, S) było 27278, 25998 ,26405
  W tym co mija 25, 26, 27 (Cz , P, S) 34151, 35134, 31751
  o ile z czwartku na piątek było bardziej niekorzystnie niż uprzednio(wzrosło ) to już z piątku na sobotę tendencja zdecydowanie korzystna spory spadek
  tam wzrost o 407 , a obecnie spadek aż o 3383
  Dane jutrzejsze potwierdza czy był to błąd czy tendencja

 129. Tymianek na koronowirusa

  Facebook freezes Venezuela president Maduro’s page over COVID-19 misinformation
  ——————–
  Maduro in January described Carvativir, an oral solution derived from thyme, as a “miracle” medication that neutralizes the coronavirus with no side effects, a claim doctors say is not backed by science.

 130. remm

  „Polacy nie są aż tak głupi, aby nie wiedzieć, że żaden rząd im pińcet nie odbierze, bo by natychmiast upadł, i że pińcet pozostanie z nami, dopóki nie pociągnie polskiej gospodarki na dno, tzn. dopóki inflacja nie wyrówna z nawiązką sztucznego wzrostu dochodów nakręconego przez rozdawnictwo i ustawowe podwyżki płac przez PiS.”

  Ale przecież sam w powyższej wypowiedzi tę trwałość socjalnych bonusów kwestionujesz. I nie chodzi o to, że chcę się ciebie o to czepiać bo to co tu piszemy nie ma większego znaczenia. Tym niemniej ten pomruk kwestionujący owe bonusy zza pleców opozycyjnej chadecji dobiega – przypomina o sobie.
  Dlatego warto pamietać o ludowej madrości, która okresla również kalkulacje wyborcze – że lepszy wróbel w garści niż skowronek na dachu.

  Co do nakładów na propagandę … .
  Przypomnę, że PiS nie ponosząc tych monstualnych nakładów w 2015 uzyskał 235 mandatów a cztery lata później, w 2019, wydajac na nią miliardy uzyskał też 235 mandatów. Tak więc miliardami musiał opłacić sobie tę samą nikła większość, którą wczesniej uzyskał bez tych miliardów.

  Natomiast na temat poparcia Hołowni się nie wypowiadam ponieważ od pewnego czasu nie zajmuję się sondażami poparcia dla partii czy indywidualnych polityków.

 131. Z tym za późno, to bywa różnie.

  W moim przekonaniu sprawcą zatkania wylewności kanalizacyjnej trolla o skróconej ksywce Or nie był nikt z gości bloga, a skutecznym sprawcą jest gospodarz
  – o ile nie wyręczyła go kostucha.

  Lat temu około 20 składnica jaką była książka telefoniczna została zastąpiona spisem, a tenże spis stał się surowcem zapełniającym sieciowe bazy daych. Szerzej: zasilającym wstępnie sieciowe systemy informacyjne.

  Obecnie wszystkie sites ( stanowiska – węzły sieci ) są narażone na to, że jakieś giganty będą o nich zbierały dane w ramach białego wywiadu.

  I wtedy koleżanka Na marginesie będzie namolnie i wściekle namawiana na zakup rewelacyjnego biustonosza z dużym rabatem

  Praktycznie wygląda to tak, że o najmniej kilkanaście polskich firm komputerowych o pokolenie wcześniej powstało po to aby stworzyć i sprzedać zestawy danych o użytkownikach telefonów.

  Mojej nieżyjącej już teściowej przypisanej do naszego numeru telefonu stacjonarnego wciąż proponują usługi medyczne firmy wchodzące na rynek. Ukradziono niegdyś całą bazę adresową Telekomunikacji Polskiej, a nawet bazę danych Państwowego Systemu Ewidencji Ludności. Skończyło się wklepywanie danych przez inwalidów w ramach ulg finansowych dla firm za zatrudnianie inwalidów.

  Dziś każde stanowisko będące komputerem osobistym oferuje użytkownikowi możliwość załapania się na naiwność. Dwa kwadranse temu sieć zaproponowała mi rozległą informację o placówkach handlowych i usługowych w pobliżu mojej lokalizacji. Gdybym choćby w śladowy sposób zadeklarował apetyt na toples, to rozpoczynając poranna sesję ślęczenia nad klawiaturą poznam szczegółowe adresy wszystkich adresów placówek masażu w odległości zwyczajowego codziennego spaceru.

  Zatem ujmowanie sprawy w okrojeniu: zalewacz i zatykacz jest zabawą podobną do ganiania w berka.

  Pieniądz jest na tyle sprawą ważną, że zainteresowania, uczulenia oraz styl ich opisywania przez koleżankę Na marginesie jest przedmiotem handlu, czy ona chce, czy nie chce.

  Ganianie za muchami jest głupotą.

  Pisałem tu chyba dwukrotnie, o chytrym pomyśle burmistrza miasteczka wUSA. Postanowił dopłacić do każdego zlewu z zainstalowanym młynkiem.

  I krótko po tym muchy wyniosły się z miasteczka.

  Marzenie trolla jest, abyś mu wymyślała za pomocą klawiatury.

  Wznosząc się o jeden poziom abstrakcji: potrenuj koleżanko niedostrzegania trolla.

  To może być dla niego śmiertelnie niebezpieczne.
  Niestety! Marzenie o produktywności i skuteczności przejawiane przez gośći forów publicznych są mocniejsze niż głód władzy, głód pieniędzy oraz upodobanie do smażonego kodujące się w obwodowym systemie nerwowy. Umiera ku uciesze firmy pogrzebowej.

  Adres i filtr to są bardzo nieprzyzwoite słowa z obszaru latania w chmurach przez guzdrę zajmującego się metafizyką zamiast zajmować się Jędraszewskim i Smoleńskiem.

 132. L O C K D O W N – to przygotowywanie się rządu do skoku na majątek POLAKÓW.
  Nie ma i nie było żadnej PANDEMII, ani nawet epidemii, bo te zdarzające się zachorowania, to zwyczajna grypa sezonowa o różnym nasileniu, więc S T O P panice. Wystarczy Morawieckiego, Szumowskiego i Niedzielskiego – obywateli narodu wybranego – oraz ich sponsorowanych konsultantówi doradców, postawić przed plutonem egzekucyjnym i skończy się ta fałszywa pandemia i dręczenie polskiego
  narodu.

 133. Optymatyk
  27 marca o godz. 20:25
  L O C K D O W N – to przygotowywanie się rządu do skoku na majątek POLAKÓW.
  Nie ma i nie było żadnej PANDEMII, ani nawet epidemii, bo te zdarzające się zachorowania, to zwyczajna grypa sezonowa o różnym nasileniu,

  Wypierdku Mamuta,

  gdybyś nie rozgłaszał śmiertelnych bredni, to należałoby cię ignorować, a tak należy *****, bez łeb.

 134. Jak zbrodniczy kartel US/NATO zniszczył Jugosławię. https://www.globalresearch.ca/twenty-years-ago-natos-war-of-aggression-against-yugoslavia/5671987
  To już 20 lat temu.

 135. W ramach obrachunków po czwartkowej konferencji PMM.

  „- To tak jakby na wsi, w której pali się połowa domostw, sołtys zamiast organizować ludzi z wiadrami, wlazł na pieniek i wygłaszał orędzie o tym, że zeszłej zimy Józek podrywał jego Maryśkę – komentuje wystąpienie premiera dr Witold Sokała, politolog UJK”

  https://www.onet.pl/informacje/onetkielce/echa-konferencji-premiera-szamotanina-amatorow-w-drogich-garniturach/ekhmmw9,79cfc278

 136. @ optymatyk
  Rozumiem trudna sytuację i że się Pan tak naprawdę boi o swoje zdrowie ale idź Pan jednak do tego lekarza, bo bez leków Pana choroba będzie się dalej pogłębiać . Chyba można uzyskać teleporadę nie tylko u internisty ?

 137. Europoseł spowodowł kolizję smochodową nie przestrzegając znaku nakazującego STOP. To się zdarza, ale ten polityk bardzo często naruszał dobry obyczaj trzymania języka na uwięzi

 138. Wielu kierowców przecenia swoje umiejętności kierowania pojazdem na drogach publicznych. Słyszymy o przypadkach jazdy pod prąd na drogach szybkiego ruchu. O ile w Polsce to pojedyńcze przypadki z niejakim zdziwieniem dowiedziałem się, że w Niemczech zdarza się to wielokrotnie częściej.
  Można powiedzieć co kraj to obyczaj, niemniej niedobrze byłoby patrzeć wyłącznie jednostronnie. Tak myślę zupełnie na marginesie

 139. Is42,
  skąd wiesz, że kolizję a nie wypadek? Przecież poszkodowaną zabrano do szpitala. Ale nie podali jakich urazów doznała a Ty już wiesz, że zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja a nie wypadek. To Ty jakiś prorok jesteś.

 140. legat 22.01
  Mówią; nie ciesz się bratku z cudzego wypadku, ale jemu się należało, chociaż starałem się to ująć subtelnie

 141. Panie tu zaglądające tylko, ale również te komentujące!
  Panowie zaglądający ylko, ale również ci komentujące!

  Wy tu wzniośle i sensownie piszecie lub wzniosłe i sensowne komentarze czytacie.

  A mnie nie tylko korci ale wręcz mam musik, aby jako do krwi autysta napisać coś ordynarnego czyli zwykłego.

  Na przyjęcie drugiej dawki szczepionki Moderna zjawiłem się kwadrans prze wyznaczonym terminie izastałem ponad setkę osób w kolejce w średniej odległości o siebie określonej jakościowo, a nie cyfrowo(ha ha hihi!) w zasięgu ręki.

  I stojących w trój szeregu utrudniającym wyście już zaszczepionym.

  Po 25 minutach dotarłem do pierwszego posterunku (pod dachem) zarządzającym minimalny porządek wchodzenia w głąb.

  Wyszedłem po blisko trzech godzinach mijając wchodzących pojedynczo pod dach średnio co kilka minut.

  Okazało się, że zjawiłem się po szczycie stawienia, a przede mną było jeszcze wcześniej setki przybyłych prze wyznaczonym im czasem.

  To mnie natchnęło do wspomnienia Olgi Tokarczuk, twierdzącej, że dla Polek i Polaków naturalnym środowiskiem życia jest chaos.

  Prypominam, że jako pacjent zostałem przypisany do Stadionu Narodowego.
  Czyli polskie centrum narodowej cywilizacji. Kolejka się sama z sobą nie pobiła, jak to było we Wrocławiu oraz w Poznaniu.

  Śmieszni tu jesteście ze swym śmiechem z premiera kłamczuszka, z Sasina i z Suskiego. Dobra zmiana załamie się niebawem w sobotni poranek, gdy zazieleniające się ogródki przywiodą trzy tysiące osób w miejsce przeznaczone na troje i trzy godziny przed prognozowanym czasem.

  Czas 14:45 rozrzedził się i podejrzewałem, że to z wcześniej złodzieje robili sztuczny tlok.
  Nie!

  To duch Narodu sprawia, że zarówno przypadkowym mieszkańcom Polski jaki Prawdziwemu Narodowi zawali się rzeczywistość, bo od czubka będzie się dokonywał kolaps. Wszystkich debili już obsadzono posadami państwowymi i teraz trzeba będzie brać z ławki imbecyli i jedni i drudzy będą mieli ubaw w te dni z zablokowaną klasyczną rozrywką.

  I zaczną ci od dołu do góry zarządzać wschodami słońca, jak również plagą pólksięzyca.

  Tur de Poloń będzie w Dubaju, bo tam kolarzom płacą sensownie.

  No to już wiecie, jak to jest u guzdry niezdolnego do uczuć i myśli wyższych.

 142. Po dwóch godzinach i piętnastu minutach walki na korcie tenisowym w Miami na Florydzie Iga Świątek przegrała z A. Konjuh z Chorwacji. To chyba najdłuższe spotkanie zawodniczek w tym turnieju.
  Hubert Hurkacz zagrał solidnie i pokonał amerykańskiego tenisistę, rodem z Ukrainy. Mecz trwał jedną godzinę i trzydzieści sześć minut.
  Być może sportowe emocje poprawią jutro piłkarze nożni. Grają z Andorą

 143. @Mad Marx
  27 marca o godz. 21:24
  Mylisz się w całości, co do opinii o mnie. Nie masz zielonego pojęcia, o czym piszesz.
  A do tzw. psychiatry udaj się sam ze sobą, i tak ci w niczym nie pomoże.
  „O mnie się nie martw, o mnie się nie martw, ja sobie rade dam”

 144. @adam100
  27 marca o godz. 20:43
  Śmiertelnie głupim jesteś sam i dobrze ci z tym.

 145. Śpimy godzinę krócej. Mam nadzieję, że się obudzę i posłucham co mają do powiedzenia GOŚCIE PASSENTA.
  Dobranoc!

 146. Guzdra,
  a ja się irytowałem, że na szczepienie na tę samą godzinę w mojej wiejskiej przychodni wyznaczono kilka osób i zamiast po tych tych 10 minutach przewidzianych na wypełnienie ankiety przed ukłuciem zostałem dziabnięty 15 minut po wyznaczonym czasie. Byłem wściekły na „beznadziejną” organizację bo przed gabinetem na okrągło było kila osób. a wydawało mi się, że nie powinno być nikogo skoro była każdemu wyznaczona godzina i skoro powinno się trzymać „dystans społeczny”. Dobrze że chociaż wywoływali imiennie wyznaczanych na godzinę więc przybyli za wcześnie usuwali się nieco.

 147. Dlaczego Watykan nie interweniuje kiedy Ziobro prześladuje katolików za czyny określane grzechem… czy pokuta nie jest już karą… Tak sobie myślę prywatnie o różnych systemach wymierzania sprawiedliwości… duchowy wyżej od konstytucyjnego… naruszana jest suwerenność religijna… katolik Biden powinien o tym wiedzieć… jako pryncypał hunwejbinów…

 148. Katoliku Biden przeproś… a potem zapraszaj Putina… Tak sobie myślę prywatnie… pewnie szykuje publiczne grilowanie… z ręką na sercu… w ramach uber alles…

 149. kontynuacja wpisu z
  27 marca o godz. 19:55Są nowe dane i tendencja spadkowa jest utrzymywana – dziś 29253 czyli mniej o2504 niż wczoraj
  Dal porównania z20 na 21 spadek był wyższy bo 4108.
  ale parząc na 19, 20, i21 i prując z 26,27 i 28 wypada to tak był 4108 obecnie 5890.
  Wszystko wygląda na to że szczyt został osiągnięty

 150. Większość ludzi nosi maseczki nie po to by chronić się przed koronowirusem , ale by ochronić się przed ewentualnym mandatem tego powodu tak wielu nosi je na ulicy nieprawidłowo (pod nosem by nie utrudniała oddychania.
  O ile noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i sklepach jest jak najbardziej logiczna, to już na wolnym powietrzu nie koniecznie. Na wolnym powietrzu tylko wtedy gdy osoby rozmawiają ze sobą i są w bezpośredniej bliskości , gdy tylko przechodzą obok siebie sens jest prawie żaden. (a już noszenie maseczek przez jeżdżących na rowerach, hulajnogach i biegających jest po prostu głupie)
  Brak wiarygodności zarządzeń wymuszanych jedynie siła przez rządzących jest ewidentnie mało skuteczne. Na dokładkę coraz częściej się słyszy że sądy uchylają mandaty jako bezprawne.

 151. https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26925747,ksiadz-bez-maseczki-obraza-po-kolei-policjantow-sedziego-i.html#S.main_topic_2-K.C-B.3-L.1.maly

  Ks. Woźnicki – warto posłuchać, jaki to wyprany mózg.

  Ciarki przechodzą na myśl, że tacy ludzie mają wpływ na edukacje Polaków.

 152. GOŚCIE PASSENTA
  Aktualne tematy
  Ciekawe wypowiedzi
  Zrobiłem kilka stron notatek
  „Niestety nie możemy w nieskończoność rozmawiać” powiedział Daniel Passent „bo audycja się skończyła”
  PS. Wszyscy znamy się na wszystkim i to może przynosić niezamierzone skutki

 153. Maćku,
  przede wszystkim te zarządzenia dotyczące obowiązku noszenia maseczek są bezprawne.
  Rządowe rozporządzenia byłyby zgodne z prawem gdyby był wprowadzony któryś ze stanów nadzwyczajnych. Rząd robi z siebie bandę półgłówków i beztroskich idiotów bo nie docierają do niego wyroki sądów dot. ograniczeń antykowidowych. Demoralizują w ten sposób społeczeństwo do którego dociera że sankcje są bezprawne. Policja kompletnie traci autorytet stosując opresje, które są niezgodne z prawem. Policjanci jawią się jako siepacze reżimu łamiący prawo w poczuciu bezkarności. Durna opozycja nie potrafi dotrzeć do policjantów z przekazem, że będą w przyszłości odpowiadać za to bezprawie.

 154. @maciek.g
  28 marca o godz. 11:46
  Tak się zastanawiam, po co zajmujesz się ta sufitową fikcją?
  Jakieś szczytowanie?

 155. @maciek.g
  28 marca o godz. 12:14
  A z tym twoim wpisem zgadzam się, co przychodzi nie łatwo, ale myślę tak samo.
  Przecież od roku ta maskarada niczego pozytywnego nie dała, bo maski nie chronią przed niczym i nikogo, a zwłaszcza przed tymi maleńkimi wirusami. Jeśli coś nie przynosi spodziewanych efektów, to powinno się tego zaniechać, a nie uparcie jak osioł brnąć w to dalej. Jest takie powiedzenie A. Einsteina, że nie można spodziewać się innych efektów, robiąc na okrągło to samo.

 156. Wypierdku Mamuta!

  Ktoś pewnie uwierzy w te śmiertelne brednie które piszesz, i dzięki tobie umrze.
  Odstąpię gnoju od mojej zasady “krótko”;

  Ty stonko ziemniaczana, ty q***o męska do sprzedania,
  ty pyrkawko dwucylindrowa z przerdzewiałym tłumikiem,
  ty pęknięty wale, ty boleniowy bolcu, ty skostniały stolcu,
  ty krochmalu wyschnięty, ty robalu nadęty,
  ty liszaju na dupie, ty modliszko w skorupie,
  ty bezmózgowy jeleniu, ty franco spuchnięta w cieniu.
  Miej się (sam ze sobą)

 157. @legat
  28 marca o godz. 12:43
  Mądrze prawisz, ale muszę dodać, że ta cała pandemia jest nielegalna, nie tylko maseczki i wszystkie inne tzw. obostrzenia. Wszystko wprowadzono na siłę, przy użyciu aparatu przymusu, jakim są służby mundurowe. Policja po tym jak to wszystko, miejmy nadzieję, przeminie, nadawać będzie się jedynie do prawie całkowitej wymiany. Przykre to, jak tak młodzi ludzie przekreślają sobie życie zawodowe. Ale jeśli jedynie strach przed utratą pracy ich powstrzymuje od skorzystania z par. 58 ustawy o policji, to są rzeczywiście niewiele warci. Strach jest złym doradcą.

 158. @adam100
  28 marca o godz. 13:05
  https://www.youtube.com/watch?v=93fO8ExunKs

 159. Wypierdek Mamuta!

  cdn.

  ***** faszystów ***

 160. Coś podobnego , Polska chce normalizacji stosunków z Rosją
  ach ci Polacy oni wiecznie czegoś chcą .

  https://life.ru/p/1387896?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=pri-etom-posol-otmetil–chto-plohoe-sosto

 161. ls42
  Cos dla ciebie . Na pewno będziesz miał cos do napisania ale notatek nie będzie ..
  może Morsem, cos w zaciszu …—… (abym sam usłyszał )

  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114530,26926263,ustalono-date-pogrzebu-krzysztofa-pendereckiego-uroczystosc.html#s=BoxOpImg5

 162. Optymatyk
  28 marca o godz. 13:00
  Maseczki z pewnością chronią bowiem jak wiesz podczas operacji używane są na całym świecie i nikt rozsądny ich skuteczności nie podważa. Jest tylko konieczne przestrzeganie zasad dotyczących ich stosowania. Maseczka ma za zadanie powstrzymywać zarazki zawieszone w kropelkach i są to zadanie spełnić gdy korzysta się z nich zgodnie z instrukcją. Po użyciu powinny być potraktowane jak materiał potencjalnie zakaźny i utylizowane lub dezynfekowane. W czasie operacji operowany jest przez parę godzin narażony na kontrakt z kropelkami wydostającymi się z dróg oddechowych operujących i jest wrażliwy na zakażenie bowiem ma zniszczona barierę ochronna jaka jest skóra.
  Przy innych infekcjach kropelkowych wrażliwymi są dogi oddechowe ludzi i dlatego należny chronić tych co są bezpośrednio narażeni na dużą ekspozycję zarazków. Na wolnym powietrzu ekspozycja jest znikoma bowiem prądy powietrza szybko rozpraszają kropelki (szansa pobrania ich odpowiednio dozo by się zakazić jest znikoma) W pomieszczeniach zamkniętych i na dodatku z kiepską wentylacją zagrożenie drastycznie wzrasta i tu ochrona jest ewidentna w przypadku przestrzegania zasad używania maseczek. Gdyby ludziom dało się przekazać tę wiedze, sami by dla własnego dobra skutecznie siebie i swych bliskich chronili i tym sposobem dotrwali do etapu powszechnego zaszczepienia (liczonego na 70 do 75%)
  Tak jak pisałem chronienie przed wirusem ma dwa aspekty pierwszy ten związany ze szczepieniem , a drugi z wydolnością służby zdrowia by w przypadku ciężkiego przebiegu i powikłań skutecznie ratowała.
  Na szybkie wprowadzenie skutecznych lekarstw liczyłbym najmniej , (jak na razie małe powody do optymizmu)

 163. @Blackley

  оба корабля niemieckiego armatora, którym Polska chce brutalnie odebrać polską banderę, to ponad 60-letni kuter rybacki przebudowany na statek badawczy )Krebs Geo) o długości 26,5 m i szybka 15-metrowa motorówka (Krebs Jet).

  Coraz wątlejsza ta polska bandera 🙁
  Gdy w 1989 r. było jeszcze 247 statków i wszystkie pływały pod polską banderą, obecnie mamy tych statków jedynie 94, w tym tylko 21 pod polską banderą, w żegludze międzynarodowej, pod polską banderą tylko cztery.
  PLO posiada dwa dwudziestoletnie statki.
  Pływają pod obcą banderą.

  Urząd Morski w Gdyni nakłada te restrykcje wobec obu niemieckich jednostek z uwagi na stan wyższej konieczności i bezpieczeństwo państwa 😎

 164. GajowyM.
  28 marca o godz. 14:09

  No cóż zabawne to wszystko w Polsce jest ale w Hameryce też
  nie wiele lepiej .

  https://www.skynews.com.au/details/_6244275927001

 165. ls42
  Tylko nie rób notatek bo to kompletny idiotyzm

  https://www.youtube.com/watch?v=TF-s8j1O9HQ

 166. legat
  28 marca o godz. 12:43
  O tym że ogromna liczba zarządzeń w sprawie epidemii jest nielegalna wie juz coraz większa część społeczeństwa i z pewnością to nie poprawia egzekwowanie tych zarządzeń. JK jak i jego akolici wciąż myślą że są dyktatorami i maja władze absolutna, a prawo dotyczy tylko rządzonych . Nic ich nie nauczyła katastrofa w Smolensku która wydarzyła się z powodu nieprzestrzegania prawa lotniczego. Nieprzestrzeganie prawa doprowadza do chaosu a ten zawsze skutkuje mniejszą czy wiekszą katastrofą

 167. ls42
  Dlaczego to idiotyzm ? Ano dlatego ..
  https://www.youtube.com/watch?v=L-aRFDlQ2M0

 168. Za komuny naruszających przepisy z niskich pobudek określano warchołami… Tak sobie myślę prywatnie… teraz wynoszeni są na stołki a tzw. wyklęci na ołtarze… Taki skutek uboczny olewania 10 przykazań…

 169. Sinciang… wypisz wymaluj tzw. rezerwaty dla Indian u jankesów… Tak sobie myślę prywatnie… jankesi potępiają naśladownictwo… bez przytoczenia kto pierwszy…

 170. Przeciwnik Władimira Putina, najpierw otruty przez agentów FSB zakazanym bojowym środkiem chemicznym, potem posłany do łagru na podstawie sfabrykowanego oskarżenia, a wreszcie ciężko chorujący za drutami i pozbawiony tam pomocy medycznej, przysparza Kremlowi znacznie więcej kłopotów na arenie międzynarodowej niż w kraju.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26926944,w-sprawie-nawalnego-rosjanie-wierza-kremlowskiej-telewizji.html#S.-K.C-B.1-L.1.maly

  missfil28.03.2021, 15:27
  Bardzo podobna mentalnosc do naszej. Jak PiS dluzej porzadzi to tez osiagniemy taki poziom, daleko nie jestesmy. Obajtkowi tez wszyscy slepo wierza, bo uslyszeli w TVPIS, ze on ma takie cos, co Bog daje.

 171. Obama i Trump „wrogów” mordowali za pomocą pilota… Takie polowanie jak na mokradłach na zbiegłych z plantacji niewolników… zabijali jak psa… bez fabrykacji oskarżenia…

 172. Minister zdrowia: będziemy mieli do czynienia z trzecią falą, która przewyższy drugą falę
  No to się pytam gdzie był i ile wynosi szczyt pierwszej fali?
  bowiem ta o której mówi minister to 11 listopada 25615 wyliczone ze średniej 7 dniowej (w piku raportu 6 listopad było 27875)
  Przed ta data nie mogę znaleźć żadnego szczytu, bo przecież 29 sierpień z liczba 759 takim szczytem nie jest bowiem już 9 sierpnia było 700 czyli 20 dni poziomo jak stół , a potem lekki spadek do 475 wynik z 10 września i potem ewidentny wzrost fali do 11 listopada

 173. maciek.g
  28 marca o godz. 18:25
  Prof. Gut ocenia, że w kościołach czy zakładach fryzjerskich kontakt jest znacznie różny. – Kościół, muzeum ani zakład fryzjerski nie przenosi wirusa. To robi człowiek i on przekazuje mu drugiemu – podkreśla specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii.
  Dobrze ,że umiem czytać, inaczej bym nie wiedział.

 174. SSman z ruskiej ambasady,
  Obama i Trump „wrogów” mordowali za pomocą pilota…

  tak na zdrowy rozum

  Putin morduje (głównie) swoich, a za pomocą czego? Tylko Wszechmogący może wiedzieć i kolesie z KGB:

 175. Banderowcom wystarczyły widły i siekiery… jaki rozum takie narzędzia… Tak sobie myślę prywatnie o toporności tryzuba 100…

 176. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  Russkij Czelawiek jest postępowy i świeci przykładem dla świata: zgładza trucizną i sztyletem (czasami się nie udaje, to się wtedy wysyła do lagru, kandydata na denata)

 177. Tryzubie 100… napisz co postępowego dzieje się na banderowskiej Ukrainie… Tak sobie myślę prywatnie… pomijanie banderowców na blogu obraża ich uczucia…

 178. ten tekst wysyłam partiami – całość nie przechodzi
  @ setny klon adasia
  Zacytuję powtórnie dla Gospodarza z prośbą o ujawnienie danych osobowych autora – mamy tu do czynienia z generalną odsłoną słabostek i intymnych podniet piszącego.

 179. adam100 28 marca o godz. 13:05
  Wypierdku Mamuta!
  Ktoś pewnie uwierzy w te śmiertelne brednie które piszesz, i dzięki tobie umrze.
  Odstąpię gnoju od mojej zasady “krótko”;
  Ty stonko ziemniaczana, ty q***o męska do sprzedania,
  ty pyrkawko dwucylindrowa z przerdzewiałym tłumikiem,
  ty pęknięty wale, ty boleniowy bolcu, ty skostniały stolcu,
  ty krochmalu wyschnięty, ty robalu nadęty,
  ty liszaju na dupie, ty modliszko w skorupie,
  ty bezmózgowy jeleniu, ty franco spuchnięta w cieniu.
  Miej się (sam ze sobą)

 180. A może obowiązuje zasada, często cytowana przez zbanowanego już uczestnika blogu:
  „skur…syn, ale nasz skur…syn”.
  To jest kolejna prośba do Pana Passenta (wczesniej @mag) na oczywiste łamanie regulaminu blogów Polityki.

 181. Szkopuł, Lepra ma spuchnięty
  Putin gnie żelazne pręty

 182. zezem
  28 marca o godz. 18:40
  Jaki rząd tacy spece. Ale Horbana trudno przebić. Gut musi się trochę postarać

 183. To jest kolejna prośba do Pana Passenta (wczesniej @mag)

  @mag

  Musiałem przeoczyć, albo @żabka konająca na usługach PiS-becji i Putina, łże po raz enty.

 184. Pandemia wykończyła prawicowy rząd na Słowacji.

  Krańcowa nieudolność tego rządu doprowadziła Słowację, która w zeszłym roku nieźle radziła sobie z epidemią, do wzrostu zakażeń w skali porównywalnej do tego którego doswiadcza aktualnie Polska. Rząd Słowacji rozpadał się od dobrych dwóch tygodni – kolejni koalicjanci w trosce o swoją przyszłość polityczną go nerwowo opuszczali. W końcu pozostał sam premier Igor Matovicz, który dziś złozył dymisję, bo nic innego mu już nie pozostało.
  Pretekstem do upadku rządu stał się zakup przez premiera rosyjskiej szczepionki „Sputnik”.

  Premier wywodzi się z partii o symbolicznej w kontekscie przyczyn dymisji nazwie „Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości”.

 185. @Bar Norte
  28 marca o godz. 21:28

  U nas Morawiecki z tego samego powodu zdelegalizuje opozycję.

 186. A może obowiązuje zasada,…..„skur…syn, ale nasz skur…syn”.

  Czyjąś ty, no czyja???

 187. remm

  „U nas Morawiecki z tego samego powodu zdelegalizuje opozycję.”

  Za słaby jest na to.

 188. Po pandemii Mazowiecki pójdzie na ruszt.

 189. Tfu ! Morawiecki !

 190. Bar Norte,
  zastanawiam się dlaczego nie tylko tu na blogu ale również w mediach „niezależnych” a także reżimowych nie ma ani be ani me ani kukuryku w związku ze stanowiskiem Trybunału Konstytucyjnego z Karlsruhe dot. „funduszu odbudowy”. Okazuje się, że skarga jaką musi zbadać przed ratyfikacją przez Steinmeier’a jakby koresponduje z zastrzeżeniami ziobrystów i konfederatów również.

 191. Znaczy w mediach telewizorowych 😉

 192. legat

  „Okazuje się, że skarga jaką musi zbadać przed ratyfikacją przez Steinmeier’a jakby koresponduje z zastrzeżeniami ziobrystów i konfederatów również.”

  Bo Trybunał rozpatruje skargę złozoną przez AfD. W tym przypadku ziobrysci i konfederaci mają podobny punkt widzenia jak Alternative fur Deutschland. Po prostu nie chcą wspólnego długu.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8129775,niemcy-trybunal-konstytucyjny-wstrzymuje-ratyfikacje-funduszu-odbudowy.html

 193. https://www.facebook.com/janpaweltomaszewski/videos/vb.373505803147401/251945539904081/?type=2&theater
  Jan Paweł Tomaszewski Cezary Pazura – profil oficjalny może Pan czuć się współwinny!
  Nie zapomnimy. Nie odpuścimy
  …………………………..
  Rozpacz, rozpacz i jeszcze raz rozpacz.

 194. olborski
  To była przyjemna lektura. Rozważania o samotności planety Ziemia i hipotezy symulacji nie zmieniają mojego nastroju na tyle bym zrezygnował z oglądania piłkarskiego meczu narodowej drużyny na Stadionie Legii w Warszawie. Chociaż nie było to imponujące widowiska nasi wygrali 3:0. W dodatku przy pustych trybunach.
  Muszę jednak dodać, że bywają sny w których symulacje zdarzeń są trudne do wyobrażenia. Może to te przebłyski antymaterii?

 195. Bar Norte,
  no tak, tylko że niemiecki TK to nie zgromadzenie Dżulii Wolfgangowej i nie koniecznie zadziała „na zamówienie”. „Bogacze i skąpcy” unijni również dostali sygnał do przemyśleń.

 196. Wskrzesili nam kruca fuks Mamuta
  uśmierca teraz ludzi, ta sowiecka “puta”.

 197. No, a jak sygnał dał sam deLegat min. Ziobro, to przemyśliwanie jest obowiązkowe.

 198. legat

  „niemiecki TK to nie zgromadzenie Dżulii Wolfgangowej”

  To prawda, dlatego jestem ciekaw jakie będzie rozstrzygnięcie.
  Tym bardziej, że gdyby niemiecki TK uwalił ratyfikację to zarówno z „Krajowego Planu Odbudowy” jak i z „Nowego Ładu” Morawieckiego niewiele pozostanie.

 199. Bar Norte,
  no tak, ja też jestem ciekaw ale zaciekawia mnie też, że w dzisiejszych kawach na ławach i innych Woroniczach zaproszeni tam politycy ani też prowadzący nie zająknęli się na ten temat. Ignorancja? Niewiedza? Czy oczekiwanie na dalszy ciąg?

 200. legat

  „zaciekawia mnie też, że w dzisiejszych kawach na ławach i innych Woroniczach zaproszeni tam politycy ani też prowadzący nie zająknęli się na ten temat. Ignorancja? Niewiedza? Czy oczekiwanie na dalszy ciąg?”

  Temat politycznie niewygodny dla wszystkich stron krajowego konfliktu – z różnych powodów.
  Nie wiedzą jak się ustawić wiec wolą przemilczeć.
  Przyznam, że lubię takie wydarzenia właśnie z powodu konsternacji tych gadająch łbów.

 201. Biskupi… katolicyzm leczy… żródłem życia kościoły… Tak sobie myślę prywatnie… nie zamykajcie żródeł potrzebującym… jak banderowska Ukraina wodę dla Krymu…

 202. Co do skargi do Karlsruhe prof. Lücke, to chciałbym tylko dodać, że ten profesor jest rzeczywiście założycielem AfD, ale dawno z niej wyleciał. AfD Lucke powstała jako partia anty Unijna, w proteście przeciwko integracji europejskiej, Euro i kupowaniu obligacji państw członkowskich przez EBC. Obecna AfD jest partia faszystowską, antykonstytucyjną, obserwowaną całkiem oficjalnie przez urząd ochrony konstytucji.
  Sama skarga Lucke świadczy o tym, że pozostał on wierny swojej lini politycznej. Warta jeszcze dodać, ze ze swoimi poprzednimi skargami Lucke raczej nie przechodził w Karlsruhe, tym bardziej interesującym jest, jak będzie tym razem ? Wspólne długi to poważny krok na drodze do europejskiej integracji, który może wymagać zmiany niemieckiej konstytucji. Teoretycznie CDU i SPD, wraz z Zielonymi mają dostateczną większość w Bundestagu dla jej przeprowadzenia, ale same podniesienie tego niepopularnego w społeczeństwie tematu przed jesiennymi wyborami może kosztować partie które za nim się opowiedzą sporo głosów i być wodą na młyn AfD pod hasłem wyprzedaży niemieckich interesów.

 203. Z dystansu,
  interesujące uwagi rozjaśniające nieco obraz sytuacji w RFN związanej z uwspólnotowianiem długów. Tego co napisałeś w polskich mediach się nie znajdzie ani się nie usłyszy.

 204. Szpotański nazwał Gomułkę Gnomem. Musiał za to odsiedzieć trzy lata

  Nas nie strwożą knuta świsty,

  nas nie strwoży kajdan brzęk.

  Dalej, bracia, piszmy listy,

  niech rozbrzmiewa wolny gęg.

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26929433,najbogatszy-czech-zginal-w-katastrofie-helikoptera-na-alasce.html#s=BoxOpImg6

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 205. Żabka konajaca
  Proszę, nie powołuj się na mnie ani w sprawie @Adama100, ani w ogóle. Nigdy nie wiem, pod co mnie podwiazesz i dlaczego.

 206. Arktyka
  Atomowe okręty podwodne wynurzyły się przebijając dwumetrową warstwę lodu.
  To były rosyjskie okręty.
  Rosyjska artystka maluje obrazy pod wodą. Ciekawy dobór kolorów.

  By pozostać przy tematyce wodnej muszę dodać, że odblokowano Kanał Sueski i to szybciej niż przewidywano. Kontenery z tego statku załadowane na ciężarówki zajęłyby drogę z Gdańska do Warszawy. Teraz już wypłyną na otwarte wody w drodze do celu.

  Przypomnę jeszcze, że jest poniedziałek

 207. … Do Punktu Segregacji Pacjentów… Tak sobie myślę prywatnie… strach pomyśleć na kogo się trafi… jak na rampie…

 208. mag
  29 marca o godz. 10:47
  Żabka konajaca
  Proszę, nie powołuj się na mnie ani w sprawie @Adama100, ani w ogóle. Nigdy nie wiem, pod co mnie podwiazesz i dlaczego.

  Ja też nie wiem, ale pokuszę się na postawienie tezy,

  „Ruskie trolle czuja się nieswojo na tym blogu. ”

  Ośmiornica PiS– po trupach Polaków
  Macierewicz szpiegiem roku

 209. Znajomość tekstu nie musi przeszkadzać w jego interpretacji, mówił studentom wydziału aktorskiego Kazimierz Rudzki, o czym przypomniał wczoraj u Passenta Marek Kondrat.
  Dodał też anegdotę o wypowiedzi sympatycznego aktora i nauczyciela akademickiego. Po to ja jestem profesorem podkreślił Kazimierz Rudzki aby Bohdan Łazuka mógł zostać magistrem.
  W Polsce Ludowej tytuł naukowy oznaczał nobilitację i szacunek.
  Obecne przepisy umożliwiają poprawę stopni uzyskanych w przeszlości na maturze. Kto podejmie taki trud?
  Ambitnie jak Don Orleone

 210. Ale jeżeli porównamy poniedziałek do poniedziałku widzimy, że trend wzrostowy się utrzymuje – tak obwieścił dzisiaj minister
  Przecież to co powiedział jest absurdem, tak się nie sprawdza tendencji.
  Zróbmy to poprawniej
  porównajmy sobotę 20 do tej 27 (wzrost 5300) i potem niedziele 21 do 28 (wzrost 7300) i poniedziałek 22 do obecnego (wzrost 2378)
  Porównajmy tez wzrost piątek 19 do niedziel 21 (spadek 4108) do piątki 26 i niedzieli 28 (spadek 5890)
  Jak ktoś umie analizować to widać, że spadek piątek niedziela jest obecnie szybszy.
  Czyli trend się nie utrzymuje i fala słabnie

 211. ls42
  Nadales juz – save our souls – ?
  Jakby co , przypilnuj aby „o” nie zlało się w jedna kreskę , bo nikt nie zrozumie..

 212. Legat 🙂
  Poczekaj jeszcze trochę. Jak tylko AfD wygra wybory to sięgną po odebrane im tereny na wschodzie. Będziesz miał na codzień niemieckie interesy i huczące propagandą ichniejsze media.

 213. Bezdomny,
  a po co im sięgać? – przecież już je mają, na dodatek z niewolnikami którzy nie dość że zapieprzeją na niemiecki dobrobyt to jeszcze się cieszą z tego, że towary produkowane w niemieckich fabrykach (jak opuszczają polskie granice) to liczone są jako „polski eksport”. To jest przecież ten polski cud gospodarczy o którym rozpisują się niemieckie media. Więc nie żartuj już z tym „sięganiem”.

 214. fala słabnie
  „Porównajmy tez wzrost piątek 19 do niedziel 21 (spadek 4108) do piątki 26 i niedzieli 28 (spadek 5890) ”
  Przed takim porównywaniem dobrze jest nadać – save our souls – .
  Jak o nie zleje się w jedna kreskę , to faktycznie ..

 215. Zaraza… KK połyka żabę zesłaną z niebios za grzechy… Tak sobie myślę prywatni… a wystarczyło nie grzeszyć w parafiach… nie słychać przeprosin… i poprawy… dalej idą w zaparte…

 216. olborski
  29 marca o godz. 12:47
  nie wiem czy zauważyłeś, że porównanie przez ministra dwóch poniedziałków nie jest pokazaniem trendu , a jedynie pokazaniem że w stosunku do poprzedniego poniedziałku liczba zakażeń wzrosła. To jest żaden trend.
  Trend należy wykazać na większej licznie faktów analizując je w czasie. Zrobiłem szybko coś co wykazało, że wygląda na to, że wzrost się skończył. Wiem ze podane liczby z tak fatalnie prowadzonej ewidencji są trudne do interpretacji i stąd ograniczyłem analizę podanych danych do podsumowania poniedziałek niedziela ubiegły tydzień i obecnie. Pozostałe dane służą do oceny pomocniczo

 217. Jak podało wczoraj portal NDR (Norddeutscher Rundfunk) z 600 lekarzy z Hanoweru i okolic zgłosiło się do szczepienia ok.200. Przyczyn nie podano. Jeden z nagłówków: „Sygnał przerażający”.

 218. Nie jest dobrze być zakładnikiem tych lub tamtych. Od wyzwolenia w 1945 roku raz jedni, raz drudzy knuli i podżegali. Teraz też pojawiają się głosy zwątpienia. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie muszę chyba przypominać.
  Zatem zamiast siedzieć przed komputerem należy wyjść na spacer, łyknąć świeżego powietrza, popatrzeć na rozwijającą się przyrodę i zapamiętać, że kwiaty mają liczbę płatków równą liczbie Fibonacciego.
  A hoj, jak mówili starożytni Rzymianie!

 219. lubat 25.03: ci ptakiwacze i autor popisujacy sie znajomoscia Niemiec znaja lepiej Ludowa Republike Zanzibaru i Wysp Zielonego Przyladka.Nie wyprowadzaj ich z bledu: oni i tak , swoim zdaniem , wiedza wszystko lepiej.Mnie tylko dziwi odleglosc z Polski do Niemiec i do LRZiWZP.Obserwuje ta niwiedze , szczegolnie w gospodarce , od wielu lat!
  Winny jest, jak zawsze , krk,co?????????????????????????

 220. ozzy
  27 marca o godz. 19:56
  nabijasz sie z amazonskiego tymianku?
  zobacz jakie kwiatki u nas rosna i jak je soczyscie podlewamy
  https://www.faz.net/aktuell/feuilleton/debatten/strassburg-foerdert-moschee-bau-politisches-beben-im-wahlkampf-17267614.html

 221. W nowym dokumencie CNN znani amerykańscy eksperci opowiadają o pracy z Donaldem Trumpem i błędach popełnionych przez jego administrację. Dr Deborah Birx twierdzi, że wielu spośród ponad pół miliona zgonów można było uniknąć.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26930272,byli-doradcy-trumpa-ds-pandemii-dalo-sie-uniknac-smierci-tysiecy.html#S.main_topic_2-K.C-B.1-L.1.duzy

  MarekWMont29.03.2021, 15:06
  Debil na najwyzszym stanowisku czyni najwieksze straty.

  ***** faszystowską partię ***

 222. Miło sobie przypomnieć ( Canned Heat)

  https://www.youtube.com/watch?v=XgqHguBQIjc

 223. Kiedy wreszcie Nawalny podejmie głodówkę… kontrolowaną… Tak sobie myślę prywatnie o braku dynamiki w jego sprawie…

 224. Kiedy wreszcie Nawalny podejmie głodówkę… kontrolowaną… Tak sobie myślę prywatnie o braku dynamiki w jego sprawie…

  Ty parszywy hitlerowcu.

  Żałujesz, że nie strzela się ludziom w tył głowy na ulicy dla rozrywki, co?

  Inny koleś od Putina powiela śmiertelne informacje, żeby ludzie umierali, a brudna **** pomstuje, bo jej „kultura” nie odpowiada. Co za banda gnoi.

 225. https://www.youtube.com/watch?v=uUGPT3fZkAA
  Polowanie Policji na ludzi i karanie za brak maseczki na wolnym powietrzu
  …………
  Kodeks Karny
  Art. 191. KK – Zmuszanie do określonego zachowania
  § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3
  Art. 231 KK – Nadużycie władzy
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Piotrek Siwek
  Piotrek Siwek
  20 godzin temu
  Mamy Społeczeństwo Tchórzliwe/Leniwe/Wygodne bo większość Polaków doskonale wie, że jest BEZPRAWNE i OSZUSTWO ale stosuje się dla ŚWIĘTEGO SPOKOJU

  FeZu PL
  20 godzin temu
  Jak byście nie nadużywali władzy to ludzie by was nie nagrywali .A dzisiejsze czasy pokazały że jesteście zdrajcami polski .Jak o podwyżki to umieliscie odmówić wykonywania czynności a teraz żeby się sprzeciwić władzy i postępować zgodnie z prawem i stosować nadrzędność przepisów toście się sprzedali .Może kierowcy przestaną stosować nadrzędność przepisów i jak policjant będzie kierował ruchem a kierowca zastosuje się np.do sygnalizacji albo znaków to prowadzi do bezprawia .A ludzie was nagrywają bo inaczej wam się nie da udowodnić winy a wy się wypieracie fałszywie swojego postępowania

 226. zapamiętać, że kwiaty mają liczbę płatków równą liczbie Fibonacciego

  @ls42

  Kto ci wciska takie bzdury?
  Znaczy, nie ma kwiatów cztero- i sześciopłatkowych?

 227. GajowyM 16.54
  Wysłuchałem uważnie audycji polecanych przez olborskiego, a tam to tak ujęto. Nie dodałem tylko, że wyjątki potwierdzają regułę. Dlatego nie jest łatwo znaleźć czterolistną koniczynę. Ostatecznie to tylko ciekawostka przyrodnicza, niemniej dziękuję za zainteresowanie, bo dzięki temu mogłem się rozwinąć

 228. Muszę dodać, że wyjątkiem jest też poseł skaczący przez sejmowe ogrodzenie. Taką kolorową fotografię możemy dzisiaj zobaczyć w Dużym Formacie Gazety Wyborczej. W locie poseł Marek Suski

 229. Tryzuba100 nosi dziś na blogu… dalej milczy o banderowskich świętych na Ukrainie… Tak sobie myślę prywatnie… kolejne samorządy zrywają kontakty…

 230. Morawiecki złożył do TK wniosek o uznanie wyższości prawa polskiego nad unijnym

  https://wyborcza.pl/7,75398,26931530,morawiecki-zlozyl-do-tk-wniosek-o-uznanie-wyzszosci-prawa-polskiego.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  pauleycz29.03.2021, 16:46
  Polexit rozpoczęty.

  Wszystko po to, żeby uniknąć odpowiedzialności za naruszenie praworządności we własnym kraju. Jest na to jedno słowo: zdrada.

  ***** ***

 231. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  Nie zadowalaj się byle czym, są większe przyjemności niż strzał w tył głowy.
  Co powiesz o przysłuchiwaniu się jękom torturowanych??

  ***** faszystowską partię ***
  Macierewicz szpiegiem roku

 232. Banderowska Ukraina nadal nie przeprosiła za ludobójstwo Polaków na Wołyniu… Tak sobie myślę prywatnie… a katolik Biden toleruje ten stan…

 233. Na sławetny blog Passenta składają się obecnie „komentarze” człowieka z ambasady Rosji i chama – półgłówka.
  Congratulation, Panie Pasent.

 234. qurwik się uaktywnił.

  Trolle w komplecie. Gratulacje panie Piebak

  Hall of Horror

  Horała ,Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 235. Congratulation, Panie Pasent.

  Hihihi,

  Jaki on wykształcony, kulturalny i światowy

 236. Wczuję się chwilowo w rolę sygnalisty i na marginesie zagajenia odniosę do wpływu inwestycji na ludzkie życie o którym w DF GW w artykule „Strach na wysokości”. Inwestycje mają zwykle na celu poprawę komfortu społeczeństwa w przypadku budowy dróg, tras kolejowych, osiedli mieszkaniowych, obiektów sportowych czy bazy wypoczynkowej. Budowa zakładów przemysłowych pozwala natomiast na stworzenie miejsc pracy i wytworzenie potrzebnych wyrobów różnych branż. Z każdą inwestycją związane są niestety czasowe niedogodności dla tych co nieszczęśliwie mieszkają w pobliżu terenu inwestycji lub na trasie jej przebiegu (drogi, linie przesyłowe i komunikacyjne). Ci co budują też nie mają lekko, a czasami ulegają wypadkom. Widzimy las dźwigów budowlanych i wiemy, że bez tych urządzeń trudno byłoby budować szybciej niż dawniej, gdy materiały wnosili ludzie na własnych plecach. Gazeta napisała, że w ostatniej dekadzie doszło do 181 wypadków śmiertelnych na dźwigach. W ubiegłym roku w Polsce miało miejsce 84 tysiące wypadków, w tym 209 śmiertelnych, to dane GUS.
  Pochylmy głowy nad ofiarami, nad tymi którzy zginęli byśmy mieli lepiej

 237. Legat 🙂 to bardzo dobra wiadomość i skoro tak jest jak piszesz to możemy całkiem spokojnie popijać browara i czekać na całkowity zachód słońca.

  Według medialnych matołków ma nastąpić za jakieś pięć miliardów lat. 🙄

  W tym przypadku nie ma chyba zbytniej różnicy czy obiczyli to amerykańskimi czy europejskimi metodami 😉

 238. @ls42

  Kiedy znów zakwitną białe bzy, a także liliowe i wszystkie inne, a potem maciejka, to przyjrzyj się ich płatkom i sprawdź, jak rzadkim zjawiskiem są czteropłatkowe kwiaty.
  Glistnik jaskółcze ziele, rzepak, bukszpan, wiesiołek, rzodkiew — wszystkie mają kwiaty czteropłatkowe.

  Poza tym nie wypada mylić liści roślin z płatkami ich kwiatów.

 239. @GajowyM.

  Albo to kwestia osłabienia po wstrzyknięciu dawki szczepionki, albo to jest zgodne z twoim upodobaniem – przyłączyłeś się do bicia piany pośrednio wytykając koledze niechlujność

  Młodość kolegi ls42 trwała gdy w Polsce nie było butów.

  Ustrój tu niewiele zmienił i na reglamentację prawie wszystkich niedoborów winy też nie można zrzucić. Ot niezależnie od zewnętrznej rzeczywistości publikowanie syntez ma świadczyć o najmojszej słuszności i te syntezy trafiają na przycinki pretensjonalnych przygłupków. Ja ma też taką syntezę.

  Nie ma słońca.

  Ubliżając inteligencji gości bloga wyjaśnię troszeczkę tę syntezę:

  Teraz w Warszawie niebo jest zachmurzone.

  Były takie czasy, że na rynku w Polsce nie było ładnych butów.

  Ls42 opuścił okolicznik najczęściej lub inne dopełnienie zdania.

  Bo kolega ma tych syntez bez liku i nie nadąża za komputerem do ich upowszechnienia.

  Mógłby się osłonić tarczą dostarczoną przez ciotkę Wiki, no ale jeszcze oprócz publikowania kolejnych odcinków prawdy trzeba przyglądać się, czy nie sfaulowano Lewandowskiego.

  szybko-krótko-głupio ma formy zdegenerowane, takie jak
  flegmatycznie-dużo-niedbale co ma być przyjmowane zgodnie z zaleceniem:
  Myśleć trzeba!!!

  Ciotka Wiki jest straszliwie rozgadana:
  Ciąg Fibonacciego jest nie tylko teoretycznym założeniem matematycznym – urzeczywistnia się również niezwykle często w przyrodzie.

  Człowiek zaglądający na enpasanta powinien się podciągnąć
  Ojej!
  i wszystko jasne.
  Aż bije po oczach!

  A Władysław Gomułka milczał o rabatach, o bonusach i odbudowie Warszawy cegłami z twierdzy Breslau.

 240. Trump odpowiedzialny za setki tysięcy wypadków śmierci z powodu wirusa Covid.

  https://www.youtube.com/watch?v=OOvw0AlfKfo

 241. Is 42,
  Guzdra podaje: „Ciąg Fibonacciego jest nie tylko teoretycznym założeniem matematycznym – urzeczywistnia się również niezwykle często w przyrodzie.”
  I słuszna jego racja, np. ilustrują to różyczki kalafiora, układ ziaren słonecznika a w ogóle to rozwija się podobnie jak fraktale, jak muszla łodzika.

 242. @guzdra

  Ja zwyczajnie byłem ciekaw, skąd ls42 czerpie te wszystkie rewelacje i jak do Fibonacciego ma się czterolistna koniczynka?
  Akurat w przypadku liczby płatków kwiatowych liczby Fibonacciego sprawdzają się słabo. Dużo lepiej by było przytoczyć je w związku ze spiralnym uporządkowaniem kwiatów rurkowych na tarczy (koszyczku) słonecznika albo spiralnie ułożonymi łuskami na szyszkach świerkowych czy na owocu ananasa.
  Nadeszła wiosna i będzie sporo okazji do sprawdzenia takich hipotez z płatkami. Zamiast „kocha, lubi, szanuje…” (albo równolegle) można liczyć płatki wyrywane stokrotkom, margerytkom, różom etc. i notować ich liczbę, a potem ogłosić, które z nich stosują się do Fibonacciego 😉
  Może wywrze to też pozytywne wrażenie na wybrance serca? Taki intelektualista… 😎

 243. legat, godz. 12:39

  Może po twoim komentarzu krew mnie będzie trochę mniej zalewać 🙂

 244. adam:masz glowe? Biden jest od 20.01 prezydentem. USA jest federacja.Szczepionki zamowil Biden? Jestes tak…..Z powodu adminitracji Trumpa brakuje szczepionek dla Europy. Tego nie kapujesz: fakty cie nie intersuja.

 245. Hetajr,
  dzięki za uznanie za moje zdolności terapeutyczne. Niech Ci idzie na zdrowie.

 246. @Blackley
  29 marca o godz. 17:16
  Qźwa nie wiedziałem, że istnieje taki zajebisty polski zespół. Dlaczego nic o nich w TV?
  No, pierwsza klasa.

 247. @xpawelek
  29 marca o godz. 20:03
  A ty już się zaszczypałeś? Powinieneś. A jeśli nie, to ja oficjalnie odstępuję ci swoją i całej mojej rodziny, a będzie tego ze 30 szt. Poza tym świadkowie jakiegoś tam jehowy, w liczbie pond 110 tys. też nie będą się szczypać, więc masz pełne pole do popisu, możesz się „nachlać” do woli. Na (Nie) zdrowie.

 248. Hubert Hurkacz wygrał. To był piękny tenis w Miami na Florydzie (USA)

 249. „Kary dla abp. Głodzia i bp. Janiaka.”
  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/slawoj-leszek-glodz-i-edward-janiak-ukarani-komentarz-andrzeja-gajcego/1kr5y61

  Od dawna wiadomo …na emerytach można jeździć jak na łysej kobyle.
  Gorzej jak emeryt jeszcze w siodle.

 250. Mashy Gessen w New Yorker zamieścili kolejny paszkwil podając okrągłą sumę 3 milionów żydowskich ofiar jakoby z pomocą Polaków, a na blogu cisza jak makiem zasiał. Przy okazji ostrzegam.
  Nie mówi się „Masha Gessen napisała”, tylko „Masha Gessen napisali”.\
  Jak informuje Wikipedia, „Gessen is nonbinary and trans and uses they/them pronouns„ o czym informuje czytelnik na sąsiednim blogu.

 251. xpawelek
  29 marca o godz. 20:03

  Szkoda ze nie znasz angielskiego, bo w zalinkowanym programie tłumaczą, dlaczego Trump jest odpowiedzialny za śmierć setek tysięcy amerykanów w pandemii, cowid19

 252. Zmarł drugi lekarz ze szpitala w Omsku, w którym leczono Nawalnego

  https://wyborcza.pl/7,75399,26931412,zmarl-drugi-lekarz-ze-szpitala-w-omsku-w-ktorym-leczono-nawalnego.html#S.-K.C-B.1-L.1.maly

  krryzuu29.03.2021, 19:08
  Ciekawe jak długo zostawią przy życiu Nawalnego 🙁 Reżim nie odpuszcza ‚nieprawomyślnym’ 🙁
  Polska za PiS też idzie coraz szybciej w tym kierunku, a pandemia temu sprzyja 🙁

 253. CBA nie odpowiada na pytania, czy publikowane przez rządową telewizję podsłuchy mec. Giertycha pochodzą z telefonu, który agenci zabrali z domu adwokata. Nie wiadomo też, czy wszczęto śledztwo po przecieku.
  https://wyborcza.pl/7,75398,26930888,skad-tvp-mialo-nagranie-rozmowy-giertycha-z-tworca-soku-z-buraka.html#s=BoxOpImg11

  1lyjnin6929.03.2021, 16:42
  przecież po to kupili Pegasusa

 254. W Kulturze Liberalnej krótkie podsumowanie sytuacji pandemicznej. Tekst Tomasza Sawczuka „Jak zacząłem się martwić i zamknąłem Polskę”.

  Fragment:

  „Wicerzecznik PiS-u Radosław Fogiel stwierdził, że „rząd nie posiada magicznej różdżki, którą może machnąć i liczba zakażeń spada”. I też nikt nie oczekuje od rządu magii i czarów, tylko planowania i dobrej komunikacji. A kiedy okazało się, że jest nowy, bardziej zaraźliwy brytyjski wariant koronawirusa – Polska masowo organizowała przyloty z Wielkiej Brytanii i nie testowała przylatujących. Dzisiaj brytyjski wariant dominuje w Polsce. Najwyraźniej nie było magicznej różdżki i nie dało się. W gruncie rzeczy wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski z PiS-u powiedział w TVN24 właśnie tyle: „Wylałaby się fala krytyki i hejtu, gdyby testowano Polaków wracających przed Bożym Narodzeniem z Wielkiej Brytanii do kraju”. Rząd, który zawsze mówił, że „da się”, bo po prostu wystarczy nie kraść, teraz mówi: „nie da się”. Przez połowę czasu głosi propagandę sukcesu, a przez drugą połowę zrzeka się odpowiedzialności za sytuację.

  Sytuacja jest dziwna. Polska jest na czele listy krajów o największej liczbie ofiar pandemii. Rząd ogłasza sukcesy w walce z pandemią. Rząd ogłasza także, że niewiele od niego zależy, bo ludzie robią, co chcą. A skoro nic od nikogo nie zależy, wszystko ogółem zależy „od nas”, ale nikt właściwie za nic nie odpowiada, to jak ocenić, które normy obowiązują, a które nie? Od dawna nikt nie rozumie, według jakiej logiki ogłaszane są obostrzenia. Od dawna wiadomo, że obostrzenia ogłaszane są na podstawie wątpliwej podstawy prawnej, a kary za ich nieprzestrzeganie są uchylane w sądach. W konsekwencji – wiele osób traktuje je z przymrużeniem oka. Na koniec prof. Horban powie, że teraz trzeba „zamknąć Polskę”, ale nikt już nie ma wrażenia, że to jest poważna deklaracja w poważnej sytuacji. Zamiast współpracy rządu i społeczeństwa jest cynizm, obojętność albo śmiech.”

  Całość poniżej:

  https://kulturaliberalna.pl/2021/03/29/sawczuk-pandemia-jak-zaczalem-sie-martwic-i-zamknalem-polske/

 255. Mniemam, że polskie emigrantki z racji młodego wieku i polscy emigranci z racji wieku nie nadążają za wiadomościami z ringu.

  Wiec powiadamiam wyprzedzająco:

  Zbigniew Ziobro przyjął wniosek Mateusza Morawieckiego na gardę i uszczegóławia przygotowywany wniosek do TSUE o wyższości prawa solidarnego nad prawem rzymskim.

  A Józef Stalin zalecił, aby na jego nagrobku widniał krótki opis:

  Wielki językoznawca

  Poprawka Morawieckiego miała mieć hasłową postać Egzegeza Mateusza,
  ale Naczelnik poprosił: Nie zawłaszczaj!

  Prośba Naczelnika tylko podczas zagapienia się Ducha Świętego jest niższa.

  Ponoć z polskiego węgla ma być zbudowany wysoki mur na Odrze i Nysie chroniący nas przed łaskawością Angeli.

  A wy wciąż o przyczynkach.
  Mam propozycję napisu na nagrobku Naczelnika:
  W poniedziałek dokończył stwarzanie.

  Zważywszy, że bajt to osiem bitów …

  https://www.youtube.com/watch?v=rakXU–SSUc

  Józek nie dokończył!

 256. Mamy dobrych skoczków narciarskich i są chętni do kultywowania tradycji, mamy dobrych lekkoatletów i stale pojawiają się nowi, ale w tenisie jest niewielu światowej rangi zawodników bo potrzebne są lata przygotowań, a do tego trzeba mieć talent i pieniądze. Dzisiaj przeciwnikiem Polaka na korcie w Miami (USA) był najlepszy reprezentant Kanady, Rosjanin urodzony w Izraelu, z czołówki rankingu. Hubert Hurkacz grał spokojnie, a Denis Shapovalov się denerwował. Wygrał Polak i to był jeden z jego sukcesów na korcie i rewanż za porażkę w Dubaju.
  Jutro w deblu gra Iga Świątek. Za partnerkę ma 35-letnią tenisistkę. Tem mariaż może przynieść sukces. Wszystko na to wskazuje

 257. Optymatyk + adam:UE zamowila szczepionki po wielu innych krajach , ale dopiero 28.11.20. Wy obydwaj nie kapujecie o co chodzi. A to co pisze jakis pisarczyk , takze po angielsku mnie nie interesuje:On te samie bzdury powtarza jak wy !
  Jestescie nie tylko prymitywni , ale takze naiwni , bo wierzycie tak jak hitlerowcy w to co jakis polglowek / to byl Hitler/ napisal!

 258. Bar Norte,
  nie wiem czy widziałeś w Polsacie rozmowę Rymanowskiego z Bodnarem. Jeśli nie, to polecam artykuł i zamieszczoną tam rozmowę.
  Szczerze powiem, tylko działaniami lobby szczepionkowego i ogromne łapówy zdają się usprawiedliwiać obstrukcję ze strony „autorytetów” medycznych i rządu. Te opóźnienia to zbrodnicza praktyka. Na to nie ma usprawiedliwienia – moim zdaniem.

 259. xpawelek
  29 marca o godz. 22:24
  A to co pisze jakis pisarczyk , takze po angielsku mnie nie interesuje:On te samie bzdury powtarza jak wy !

  Nie pisze a mówi,
  nie jakiś, a najbardziej kompetentna osoba, na tej planecie.
  Ciebie to nie interesuje? OK rozumie.

 260. legat
  29 marca o godz. 22:32
  Interesujące. Czy oprócz wspomnaniego lekarza jest jeszcze inny specjalsta lub specjaliści ,którzy mają podobne doświadczenia?
  Interesujące jest także,że ciągle się pisze , mówi o szczepieniu.
  Z leczeniem gorzej.
  To ,że jest potężne lobby szczepionkowe nie ulega (dla mnie) wątpliwości , gdy czyta się o różnych aferach i stosunkowo błyskawicznych ekspertyzach dotyczących jednej ze szczepionek.

 261. legat

  Widziałem ten wywiad. Z zainteresowaniem wysłuchałem. Tym bardziej, że kilka dni temu czytałem, że doszło już do tego iż rodziny chorych przemycają im do szpitali amantadynę pochowaną w jakiś mydelniczkach czy opatrunkach.

  Kiedyś ci pisałem, że obstrukcja czy zwłoka w badaniu skuteczności tego lekarstwa wynika z nieudolności czy niemoznosci organów państwa. Teraz już sam nie wiem jak to wyjasnić.

 262. Czy Kreml pozwoli na leczenie Nawalnego w łagrze

  https://wyborcza.pl/7,75399,26931733,czy-kreml-pozwoli-na-leczenie-nawalnego-w-lagrze.html#S.-K.C-B.4-L.1.maly

  andho29.03.2021, 21:56
  Putin, Putin, Putin, to jego zbrodnia, nie jakiegoś tam Kremla. Nazywajcie rzeczy po imieniu

 263. @adam100
  29 marca o godz. 23:20
  Czy Kreml pozwoli na leczenie Nawalnego w łagrze
  ……………………..
  Qrva!!!, a co cię to obchodzi głupi palancie?

 264. @xpawelek
  29 marca o godz. 22:24
  Odpowiadaj na pytanie kuta.fonie!

 265. Ja za to wiem co ciebie obchodzi, ruski trollu;

  Żeby jak najwięcej Polaków umarło na pandemie Covid19.

  Faszystowska Mafia PiS

 266. Zezem,
  Bodnar mówi: – „- Nie wiem, dlaczego się choroby nie leczy. Przecież pacjent, który ma COVID-19 nie jest w ogóle badany w domu, on się odbija od telefonu. Były lżejsze choroby, które nie dały tylu powikłań i nigdy się nie leczyło choroby przez telefon -…przekonując na antenie Polsat News, że COVID-19 można leczyć amantadyną.”
  – jak pewnie to czytałeś i wywodzi on dalej, że jak już ten pacjent się doprosi o test i będzie on pozytywny, to wszyscy (w sensie służby choroby) mają go gdzieś i każą mu się zgłosić jak jego stan będzie się pogarszał do stopnia gdy zakwalifikuje się do hospitalizacji. To przecież jakiś thriller jest. Tysiące ludzi z pozytywnym wynikiem zostawia się na pastwę losu do momentu, gdy covid zagraża już jego życiu a wtedy i opiekujący się nim są zakażeni. Wtedy na wezwanie telefoniczne przyjadą po niego i będzie koczował w karetce przed szpitalem czekając na łóżko, czyli bardzo często po zmarłym.
  To jest całkowita klęska służby zdrowia, systemu opieki zdrowotnej, cynizmu i niedojdyzmu tego rężimu. Wręcz nie do wiary, że to tak wygląda. Do szpitali tymczasowych przyjmowani są tylko chorzy ze szpitali kowidowych w lżejszym stanie. Taki system. A dopiero na tak zwolnione miejsce może trafić pacjent z karetki. To chory system, bo niby dlaczego wysyłać chorego ze szpitala kowidowego na stadion? – tylko dlatego żeby przyjąć chorego w gorszym stanie?
  I to ma działać? Idiotyzm tego systemu leczenia i pomocy jest skrajny.

  Podobno kogoś ścigają za to, że uznał iż Duda to debil i to ogłosił.
  To niech i mnie ścigają bo twierdzę, że rządzi nami banda debili bo to jasno widać jak „radzą” sobie z epidemią. Przerzuty ze szpitali kowidowych do czasowych.
  Który debil to wymyślił?

  Mam coraz większy szacun do PRL. Tak budowali „Tysiąclatki”, że tylko chwilę zajęłoby przestawienie ich na szpitale. Ta cała „komuna” to jednak myśląca i zapobiegliwa była. Takie Kaczyńskie, Morawieckie, Dworczyki, Ziobry, Gowiny do pięt tej komunie nie dorastają.

 267. legat

  Jak twierdzi poseł Maksymowicz, notabene z klubu PiS, te absurdy o których napisałeś do zezem o 23,36 wynikają z tego, że „nadzór” nad emidemią sprawują ekonomiści.

 268. @legat
  W mocno schyłkowym PRL-u patrząc z dalekiej już perspektywy czasowej, było chyba na wierchuszce więcej bardziej rozgarniętych ludzi niż po 1989r. Może by się przydał wówczas polski Deng Xiaoping, ale do tego potrzebne byłyby też inne cechy w narodzie..

 269. Papież Franciszek ; wysłał osobisty list do Juliana Assange
  a o Nawalnym jakoś zapomniał .

  https://www.mk.ru/social/2021/03/29/papa-rimskiy-otpravil-dobroe-i-lichnoe-poslanie-assanzhu.html

 270. W tej chwili, na reżimówce trwa program „Warto rozmawiać” na temat amantadyny i jej stosowania. To naprawdę jest thriller.

 271. Viktor Bout ; gnije w amerykańskim więzieniu , może by tak J Biden
  wymienił go na Nawalnego ? Putin z pewnością chętnie przystanie
  na taką transakcję , mogą zaoferować i J Assange za Nawalnego chyba
  jest tego wart ? .

 272. @legat
  29 marca o godz. 23:36
  Szacun, a czy możesz podać jakieś namiary, link do tej wypowiedzi?

 273. @Optymatyk
  30 marca o godz. 0:51
  Znalazłem, dzięki.
  Rzadkim zjawiskiem i obecnie odwagą jest napisać tak, jak Ty napisałeś o tzw. „komunie”.

 274. https://www.bristol.ac.uk/biochemistry/news/2021/how-vitamins-steroids-and-potential-antivirals-might-affect-sars-cov-2.html
  28 stycznia 2021 r

  Pojawiają się dowody na to, że witamina D – i prawdopodobnie witaminy K i A – mogą pomóc w zwalczaniu COVID-19. Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Bristolu, opublikowane w czasopiśmie Niemieckiego Towarzystwa Chemicznego Angewandte Chemie, pokazało, jak one – i inne leki przeciwwirusowe – mogą działać. Badania wskazują, że te suplementy diety i związki mogą wiązać się z białkiem wirusa, a więc mogą zmniejszać zakaźność SARS-CoV-2. Z drugiej strony cholesterol może zwiększać zakaźność, co może wyjaśniać, dlaczego wysoki poziom cholesterolu jest uważany za czynnik ryzyka poważnej choroby.

 275. Optymatyk,
  jaka tam odwaga. Poza tym, to ja właściwie jestem już prawie trupem to czego mam się bać? Mogę sobie gadać to co myślę. Poza tym, jest już pewien dystans od 1989. Minęło przeszło ćwierć wieku i jakież to wielkie dokonania i przemiany nastąpiły w stosunku do trzydziestoletniego okresu zaraz po wojnie, tzn. 1945 -1975? A tu się słyszy, że komuna doprowadziła Polskę do ruiny. No kretyn kretynem pogania.
  Wczoraj widziałem na reżimówce jak rządowy cymbał opowiadał o pisowskim programie mieszkaniowym i oczywiście nędzę i programową i praktyczną tłumaczył zaszłościami i zaległościami spowodowanymi przez PRL. No debil do kwadratu. Polska wymiera, dzieci się nie rodzą. Młode małżeństwa nie bardzo chcą się rozmnażać a jeśli to najlepiej po wyemigrowaniu. Żadne pincetplusy nie pomagają w rozmnażaniu. Rodzi się i tak coraz mniej dzieci a ten debil o pokomunistycznych zaszłościach. Nie dociera do kretyna, że podstawową potrzebą ludzi a młodych rodzin w szczególności liczy się poczucie bezpieczeństwa, czyli przede wszystkim dach nad głową.
  Kabaret tak fantastyczny za komuny umarł ale aktualni władcy odwalają taki, że można się ze śmiechu skręcić jak się słucha tych kretynów.

 276. https://www.youtube.com/watch?v=82DwofW0ydk&t=109s
  ZAGŁADA LUDZKOŚCI
  Małgosia K.
  22 godziny temu (edytowany)
  Mam ciary, przekaz tej starszej pani mówi sam za siebie, w paru słowach ujęła całą prawdę o zbrodni wszechczasów. W ubiegłym roku kiedy sama po jakimś czasie mojego otumanienia odkryłam to oszustwo , w ciepły dzień wracałam do domu , jadąc samochodem miałam przebłyski prawdy, skojarzenia tego co się dzieje z holokaustem , jak to ludzie szli do gazu , a mówiono im ,że mają się umyć aby wejść na teren obozu pracy , tym razem czysta, sterylna, i zaszczepieniona ma być cała ludzkość . Słonko świeciło,ptaki śpiewały w powietrzu pachniało późnym latem, ja jechałam i płakałam,płakałam , płakałam,a serce mi pękało przepełnione piekącym bólem….. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, przesyłajcie kochani ten film znajomym.

  Grzegorz J.
  1 dzień temu
  1941 – Arbeit macht frei
  2021 – vaccine macht frie

  Wieslaw Optymista
  1 dzień temu
  No i prosze……moze i ta Pani jest zydowka…..ale mowi prawde….i to jest najwaznejsze …..i za te slowa wielkie dzieki.

  Ave Bia
  21 godzin temu
  Podobało mi się jedno zdanie „Jesteście kolaborantami” ! Piękne !

  Barbara Zebrowska
  14 godzin temu
  Sama jestem babcią i składam hołd dla tej Pani za powiedzenie ludziom PRAWDY , nie mogę patrzeć się na twarze w kagańcach , nigdy nie miałam założonego ( nie mówiąc o chorowaniu ) , co z dobrym skutkiem wmawiają ludziom ….zostań w domu ‼️chroń siebie i innych ‼️ więc chronią , zakładając sobie i dzieciom plastikowe kagańce , a nawet dwa na raz , ponieważ dla nich wykładnią prawdy są ściekowe media , które mają na celu zaganianie owieczek na „ globalistyczny szafot” można powiedzieć , że kto do tej pory jeszcze nie widzi i nie słyszy prawdy , jest człowiekiem straconym i to na własne żądanie , gorzej gdy pociąga za sobą na zatracenie swoje dzieci …..to jest walka z Gadami o nasze dusze i nasze człowieczeństwo , nie możemy się poddać i oddać im dobrowolnie nasze życie

  Ted Ted
  4 godziny temu
  Jak obudzić lemingi? Co jeszcze muszą z ludźmi zrobić, by zaczęli dostrzegać PLANdemię ‚masonerii i banksterów. Czy mamy dać sobie tatuować numery paszportów szczepionkowych?

  Krystian Jaźwiński
  18 godzin temu
  Wszyscy Polacy którzy uczestniczyli w chowaniu i przetrzymywaniu ydjuw w trakcie II wojny światowej powinno się ukarać i dać im dożywocie za anty Sławianizm.

 277. Oszołomów nikt nie sieje sami się tworzą.

 278. Paszporty w miejsce Gwiazdy Dawida… Tak sobie myślę prywatnie o nowej aryjskości… wolny od parcha…

 279. Jankesi po sromotnej klęsce w Wietnamie, a teraz w Afganistanie szukają pocieszenia w blokowaniu NS2… Tak sobie myślę prywatnie… taki duży, a nie może….

 280. Nawalny wbrew regulaminowi kolejny raz sikał do umywalki… Tak sobie myślę prywatnie… może trafić do karceru albo zdemontują umywalkę… i właśnie na to czeka tzw. zachodnia cywilizacja… będą chcieli umierać za…

 281. Optymak
  z braku interlokutorów, w najlepszej „wieśkowej” tradycji, znowu zaczyna na blogu prowadzić rozmowy z samym sobą.
  To wszystko z takim zapałem, że zapomina nawet zmienić podpis i tak możemy nawet obserwować bezpośrednią wymianę zdań Optymaka z Optymakiem.

 282. Optymatyk + adam: macie odwage dalej wypisywac bzdury.Nie pytam dlaczego: odp. winien lekarz.

 283. xXXciulu

  Hihihi

  Bzdury, ahoj !

  ***** faszystowską partię ***

 284. Tragiczny wypadek helikoptera podczas heli-ski trip in Alaska.

  Zgineli:
  Gregory Harms, 52, of Colorado; Petr Kellner, 56, and Benjamin Larochaix, 50, both of the Czech Republic; and two Alaskans, Sean McManamy, 38, of Girdwood, and the pilot, Zachary Russell, 33, of Anchorage, according to Alaska State Troopers.

  Katastrofe przeżył David Horváth, a 48-year-old Czech snowboarder.

  Anchorage Daily News

  “A helicopter that crashed Saturday evening near the Knik Glacier, killing five of six people aboard, just missed clearing the top of a mile-high mountain ridge, according to federal investigators.

  The Airbus AS350B3 carried two guides and three clients from a lodge on a heli-skiing expedition in the steep, snowy backcountry of the Chugach Mountains near Palmer.

  Among those killed, along with the Soloy Helicopters pilot, were a billionaire businessman considered one of the wealthiest men in Europe, along with luminaries in the worlds of snowboarding and heli-skiing.

  Investigators say they’re just starting to examine what caused the helicopter to slam into an unnamed 6,000-foot peak, just 10 or 15 feet from the top of a ridge.

  Killed in the crash were: Gregory Harms, 52, of Colorado; Petr Kellner, 56, and Benjamin Larochaix, 50, both of the Czech Republic; and two Alaskans, Sean McManamy, 38, of Girdwood, and the pilot, Zachary Russell, 33, of Anchorage, according to Alaska State Troopers.

  The lone survivor — David Horváth, a 48-year-old Czech snowboarder — was in serious condition Monday at Providence Alaska Medical Center, a hospital spokesman said. No additional information was immediately available about the extent of Horváth’s injuries.

  The helicopter crashed about 21 miles southeast Palmer on a mountain between Metal Creek and Grasshopper Valley, above the Knik Glacier. The remote crash site and a pending snowstorm made for a challenging recovery effort, federal officials say.

  An investigator managed to get photographs of the wreckage before snowfall obscured the site, National Transporation Safety Board officials said during a briefing Monday.

  “We wanted to document the area to the best of our ability before the snow came,” said the safety board’s Alaska chief, Clint Johnson, on Sunday after returning from the scene.

  ‘Chasing the dream’

  The helicopter carried three guests and two guides from Tordrillo Mountain Lodge, said lodge spokeswoman Mary Ann Pruitt. The lodge contracted with Soloy for all helicopter services.

  Soloy, a longtime family-owned business based at Wasilla’s airport, declined to comment Monday. Soloy provides various charter services with a fleet of 19 helicopters.

  Soloy Helicopters is headquartered Wasilla Airport. Photographed on Monday, March 29, 2021 (Marc Lester / ADN)
  Soloy Helicopters is headquartered Wasilla Airport. Photographed on Monday, March 29, 2021 (Marc Lester / ADN)
  Tordrillo Mountain Lodge is about 60 miles northwest of Anchorage, across Cook Inlet. The lodge bills itself as a luxury multi-sport resort, and offers guided heli-ski packages through the winter that start at $15,000 per person.

  A statement from lodge said this was the first time in its 17 years in business “we’ve had to face an event of this measure.”

  In an Instagram post Saturday, Harms said Horváth and friends were riding in the North Chugach.

  “After a huge effort to get here @daviddhc and crew are back in Alaska chasing the dream of endless winter and shredding with good friends,” said the post by Harms’ company, Third Edge Heli.

  The helicopter’s last signal broadcast around 6:35 p.m. Saturday, officials said during Monday’s media briefing. The helicopter was reported overdue around 8:30 p.m. Another operator participating in the search found the wreckage at about 9:30 p.m.

  Harsh terrain made it impossible for National Transportation Safety Board investigators to reach the crash site and snowfall was expected, board member Tom Chapman said during the briefing.

  The scene of the helicopter crash in the Chugach Mountains, near the Knik Glacier, Sunday, March 28, 2021. (Alaska Mountain Rescue Group photo via Alaska State Troopers)
  The scene of the helicopter crash in the Chugach Mountains, near the Knik Glacier, Sunday, March 28, 2021. (Alaska Mountain Rescue Group photo via Alaska State Troopers)
  So troopers flew Johnson to the crash site, where he shot photos of the wreckage before snow covered it, Chapman said. Johnson described the helicopter impacting the mountain at about 5,500 feet, just below the ridge line, before rolling 800 or 900 feet downhill.

  Troopers, several Alaska National Guard units, the Rescue Coordination Center, and members of the Alaska Mountain Rescue Group assisted in the rescue and recovery.

  Volunteers with the Alaska Mountain Rescue Group are on the scene of the helicopter crash in the Chugach Mountains near the Knik Glacier, Sunday, March 29, 2021. (Alaska Mountain Rescue Group photo via Alaska State Troopers)
  Volunteers with the Alaska Mountain Rescue Group are on the scene of the helicopter crash in the Chugach Mountains near the Knik Glacier, Sunday, March 29, 2021. (Alaska Mountain Rescue Group photo via Alaska State Troopers)”

 285. Ewa-Joanna
  30 marca, g.4:58
  „Matka kretynów jest zawsze w ciąży”
  Umberto Eco

 286. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych kupił za bezcen dom od Lasów Państwowych. Dostał 95 proc. zniżki

  https://wyborcza.pl/7,177851,26928630,dyrektor-generalny-lasow-panstwowych-kupil-za-bezcen-dom-od.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  bra-tanki30.03.2021, 06:38
  Obajtek w każdej gminie.
  Co tłustsze kąski, nie dla gminu.
  Cudnie maskuje ta pandemia, cudnie.

 287. Ostatni idiota jeszcze się nie urodził

  (starożytne?)

 288. Eliza Michalik
  Jak właściwie rząd „walczy z pandemią”?

  https://wyborcza.pl/7,75968,26931892,jak-wlasciwie-rzad-walczy-z-pandemia.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.glowka

  bra-tanki30.03.2021, 06:33
  Wraz z nasileniem walki z pandemią, rośnie liczba aresztowanych, prześladowanych i pobitych, dzięki czemu żona kłamcy morawieckiego nie musi raportować zaparkowanego majątku, obajtek enterprises może go pomnażać, szumoski corporation maskować, a baszombora termalny zaklinać.
  Gniew kłamcy morawieckiego na opozycję i lekarzy jest zatem uzasadniony i aż dziw, że ciarka nie wywiózł prywatnych szpitali do mińska, a teleskopami dobrodzieja nie pobili lekarzy rodzinnych.
  Walka się zaostrza, ale po ostrzach będą zjeżdżać,
  Czego im życzę, Wasza Jagusia

 289. Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

  (E.Stachura)

 290. Na głupotę nie zawsze pomaga mądrość. Na głupotę często pomaga głupota.

  (E.Stachura)

 291. Najwyższy rangą generał WP Sławoj Flacha Głódź wybiera się na wojnę z Putinem. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/biskup-slawoj-leszek-glodz-traktowany-jako-informator-wojskowy-w-prl/sgvpsrg
  Na generała wystarczy kropidło ze święconą wodą.

 292. Niemieccy lekarze będą badali przebieg sraczki u Nawalnego. https://pl.sputniknews.com/swiat/2021032914052262-rosja-nawalny-kolonia-karna-sputnik/
  świat zaniemówił w oczekiwaniu.

 293. Niemieccy lekarze będą badali przebieg sraczki u Nawalnego.

  ***** się w czerep pie*dolony klarnecie.

  ***** ***

 294. Niemcy podejrzewają połknięcie biżuterii zrabowanej w Dreżnie… Tak sobie myślę prywatnie o cennym stolcu…

 295. Symetryczny
  30 marca, g.11:57
  Kpisz niewybrednie z kondycji człowieka, którego nienawidzisz, bo jest więźniem twojego umiłowanego Putina. Jak ci nie wstyd?!

 296. Hieny medialne… pokazywanie wypoczywających celebrytów lub ich drogich zakupów… Tak sobie myślę prywatnie… o misji dziennikarstwa.. wspierać potrzebujących… raczej utopia…

 297. Nawalny robi sobie jaja z praworządności… skoro jest jajcarzem, to i komentarze jak pisanki… Tak sobie myślę prywatnie… wystarczy być lojalnym obywatelem, bo wszelka władza od boga pochodzi…

 298. To nie tylko cięta satyra na komunistyczną władzę, ale też na wiecznie rozdygotanych intelektualistów, którzy zamiast działać, gęgają
  Szpotański portretuje środowisko rodzącej się opozycji demokratycznej z jej dwiema najważniejszymi postaciami – prezydentem Gęgaczy Janem Józefem Lipskim (Nim rozednieje, mam tę nadzieję, wprowadzę w życie ideę swą./ Nim się połapie, w strasznej pułapie będzie się miotał straszliwy Gnom) i nestorem Gęgaczy – Antonim Słonimskim (Na słońcach dwóch przeciwne stoją bogi! Na jednym Gnom, na drugim widzisz mnie). Jest wiecznie rozdarty Strzelczykowski, Jan Strzelecki (Na cierpień padam otomanę, w socjalizm wierzyć nie przestanę) i Gęgacz trockista – Ludwik Hass (Białe gnidy na czerwonej szmacie, chcecie tylko żłopać naszą krew).

  Dworuje sobie z Gęgaczy, że cały ich plan obalenia Gnoma sprowadza się do pisania listów otwartych.

  https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,23115360,janusz-szpotanski-czlowiek-tkwiacy-w-zgniliznie-rynsztoka-o.html

 299. https://www.youtube.com/watch?v=Y06k0DFEbEs
  Gość Wydarzeń 29.03 Dr Włodzimierz Bodnar – Polsat
  NARESZCIE! Dr Włodzimierz Bodnar rozjechał Ministra Niedzielskiego w Polsacie na kwaśne jabłko
  ……………………….
  Posłuchajcie wszyscy covidioci, komedianci tej pandemicznej maskarady w wykonaniu warszawskiego (nie)rządu, albo teraz załóżcie też maski jeszcze na uszy coviderzy.

 300. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/michal-kaminski-opozycja-powinna-obalic-rzad-brakuje-okolo-10-osob/4w2dv0p,79cfc278
  – Rząd jest kompletnie dysfunkcjonalny. Dlatego uważam, że powinien być rząd techniczny w Sejmie, który wyprowadzi Polskę z pandemii i przeprowadzi nowe wybory. Od tej większości, która mogłaby obalić Morawieckiego i powołać nowego premiera, dzieli nas ok. 10 osób w Sejmie. Uważam, że opozycja powinna to zrobić – mówił.

 301. Przebłyski prawdy
  „W ubiegłym roku kiedy sama po jakimś czasie mojego otumanienia odkryłam to oszustwo , w ciepły dzień wracałam do domu , jadąc samochodem miałam przebłyski prawdy, skojarzenia tego co się dzieje z holokaustem , jak to ludzie szli do gazu , a mówiono im ,że mają się umyć aby wejść na teren obozu pracy , tym razem czysta, sterylna, i zaszczepieniona ma być cała ludzkość . Słonko świeciło,ptaki śpiewały ”

  Auma be uwinga (Auma do you hear me) ( Auma, słyszysz mnie)
  Koth biro (Rain is coming) ( Idzie deszcz )
  Kel uru dhok e dala ( Bring the cows home) ( Zaganiaj krowy do domu ) olb.
  Hah, Haye haye haye haye haye haye
  https://www.youtube.com/watch?v=b0Jwf-Y1uww

 302. Jak podaje Westdeutscher Rundfunk (WDR) kierownicy 5 z 6 klinik uniwersyteckich (Nadrenia-Westfalia) wypowiedzeli się za wstrzymaniem szczepień produktem Astra-Zeneca młodszych kobiet (???) po kolejnym śmiertelnym przypadku (kobieta , 44).
  W tym kontekście: niedawno EMA wypowiedziała się za przywróceniem Astra-Zeneca do masowych szczepień.

 303. Miałem napisać o wpływie terytoriów zamorskich na sytuację w kraju, ale Gazeta Wyborcza poruszyła już ten i inne tematy, więc tylko jedna informacja, którą powinniśmy przyjąć do wiadomości: „banki nie chcą naszych pieniędzy”. Mają dosyć swoich

 304. zezem 30 marca o godz. 14:12

  Też w tym kontekście, informacje o AstraZeneca i zakrzepach/wylewach:
  https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2021/03/21/979781065/european-scientists-zero-in-on-astrazeneca-blood-clot-link?t=1617107076345
  Coś jest, niezwykle rzadkie, da się leczyć jeśli się delikwent(ka) zgłosi do lekarza.

 305. Chociaż to dopiero początek wiosny na termometrze lato. Na skwerach, boiskach i placach zabaw setki rodziców z małymi dziećmi. Na siłowni uśmiecha się do mnie taki spryciarz usiłujący podnieść ciężar ponad swoje możliwości. Musisz dorosnąć, mówię do malucha, a ten rozumie.
  Ja zrobiłem rundę ćwiczeń i powinienem jeszcze wybrać się na rowerową wycieczkę, zobaczyć jak budują nowy most na rzece Odrze

 306. izabella
  30 marca o godz. 15:13
  Co do wspomnianej szczepionki.
  Na początku roku odnotowano paręnaście przypadków (m.in. Norwegia)
  zgonów po zaaplikowaniu A-Z. Były to osoby starsze i jak dobrze pamiętam były zalecenia aby ograniczyć wiek – czyli wykluczyć osoby starsze. Dzisiaj są już (!) pierwsze opinie ,że jednak lepiej zmienić granicę wieku czyli od 60 roku życia. No i jeszcze inny „kwiatek”, także opublikowana wypowiedź ,że korzyści są większe niż ryzyko – chodzi oczywiście o zgony po szczepieniu. Zwolna przypomina to rosyjską ruletkę.
  Jeden z wydawców wielonakładowego czasopisma dał tytuł do swojego komentarza parafrazując tytuł pewnego filmu: ponieważ nie wiedzą co czynią. Odnosi się to do polityków i… ekspertów także.

 307. Widzisz zezem jak to wszystko człapie.
  Dobrze że jeszcze na wyborców nie zwalają całej winy.
  Może to tylko kwestia czasu 🙄

 308. Is42 mam nadzieję że zrobiłeś runde roverm 🙂
  Zawsze lepiej jedna więcej niż jedna za mało 🙂

 309. Kogo albo co nazywacie Gnomem?
  🙄

 310. zezem 30 marca o godz. 18:28

  A przeczytałeś artykuł?

 311. W czwartek premier Morawiecki jedzie do Budapesztu rozmawiać z Viktorem Orbánem i Matteo Salvinim o współpracy w europarlamencie. Ciekawe kiedy przywódcy nowego sojuszu, który pod sztandarem obrony tradycyjnych wartości ma odmienić oblicze europejskiej prawicy, złożą wspólną wizytę na Kremlu.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26935515,morawiecki-orban-salvini-prawicowy-sojusz-z-putinem-w-tle.html#S.-K.C-B.1-L.1.maly

  moneytalks201430.03.2021, 18:28
  Teraz targowica wreszcie sformalizują swoje związki z Kremlem.

 312. Prezes Obajtek chwilowo, a może na dłużej opuścił pierwsze strony mniej lub bardziej poważnych gazet, ale link z rodzaju „powróćmy jak za dawnych lat” pozwoli niektórym się odmłodzić, a niektórym przypomnieć jak to drzewiej bywało. Niejednemu ( i niejednej) łezka się w oku zakręci.

  Bo w 2012 kiedy wójt Daniel Obajtekw Pcimiu, swoją małą ojczyznę darami swego talentu ubogacał, w tym samym czasie…
  Przeczytajmy w spokoju:

  https://www.wprost.pl/przeglad-prasy/355205/lista-wstydu-platformy-obywatelskiej.html

 313. Od razu jakoś tak lżej się człowiekowi zrobiło. Jesteśmy przecież o 9 lat młodsi.

 314. Mój kolega miał w połowie lat szesdziesiatych i dziesięć lat, i siostrę, i ojca.
  Żyli bez matki. 🙁
  Ojciec kolegi kierownikował zakładem pracy z około 60 pracownikami. Nie z każdym z nich lubił wypić, i pewnie nie każdy pracownik który z kierownikem pijał kablował.
  Wystarczył jeden, a może dwóch, i trzeci dla potwierdzenia że ów kierownik wyraził się niekorzystnie o towarzyszu Gomółce.
  ….
  Kierownik poszedł sobie do pierdla na trzy lata a bachory do bidula do pełnoletności.
  🙁

 315. izabella

  Wczoraj nie wkleiłem rozmowy Sroczyńskiego, bo była wyjątkowo nudna z uwagi na temat – na poły nacjonalistyczne trucie o tzw narodzie i nienarodzie.
  Ale w Kulturze Liberalnej ukazała się rozmowa, również ze Sroczyńskim, dotycząca jego stosunku do politycznej rzeczywistości. Przypomniałem sobie, że chyba tydzień temu zastanawialaś się czy ona ma na Sroczyńskiego wpływ.
  Tak wiec wklejam jej stosowyny fragment:

  „Pewien świat odchodzi. Oczywiście czasy zawsze są przejściowe, to banał, ale faktem jest, że teraz pewien świat odchodzi dużo szybciej i wyraźniej. Liberalna demokracja w takim wydaniu, w jakim bronią jej i rozumieją ją polskie elity, jest formacją odchodzącą i mnie już za bardzo nie interesuje, żeby z nimi za bardzo dalej dyskutować. Miałem okres buntu i naporu, ale teraz mam poczucie, że nie jest istotne bicie się z czymś, co zdycha. I tak ten świat odchodzi, przepoczwarza się, może w coś lepszego, jakąś bardziej inkluzywną wersję liberalnej demokracji, chociaż po drodze mogą być stadia gorsze. W długim okresie jestem optymistą, w krótkim – niekoniecznie.
  (…)
  Świat się zmienia. Wolę poświęcać czas na wyłapywanie jakichś końcówek sensu, coś świeżego przeczytać, zrozumieć coś nowego i to mi zajmuje dużo czasu, budzi frustrację, bo naprawdę trudno w tym interregnum, w tym chaosie, rozeznać się. Tamte (stare) spory mnie już nie interesują. Moja strategia polega na tym, że mam to już w nosie.
  (…)
  Ale wyobraź sobie jakiegoś potwora, taką wielką ośmiornicę z mackami. Jeśli wbijesz jej siekierę w łeb, to ona tymi mackami zaczyna międlić, owijać wszystko dookoła, dopóki przeskakują impulsy elektryczne. Co wtedy robi rozsądny człowiek? Odskakuje i patrzy z odległości, jak potwór zdycha w tych konwulsjach. Po co ja mam tak stać i tymi mackami ciągle obrywać? Mówiąc o tej ośmiornicy, wykonującej intensywny i groźny taniec przedśmiertny, mam na myśli duopol, który w Polsce rządzi. Nie chodzi mi o Platformę albo liberałów, tylko generalnie o to, co się w tej chwili w Polsce dzieje. Ta nieustanna młócka, te konwulsje, te wrzaski po obu stronach, przecież to jest kompletne zidiocenie. Przeskakiwanie impulsów elektrycznych bez żadnego istotnego celu. Debata publiczna jest już tak głupia, że strach brać w tym udział. Biorę jakoś w niej udział, ale wolę schodzić z linii strzału, bo to już nie jest produktywne, to są już konwulsje, nadchodzi coś nowego i wolę odskoczyć. Przy czym te ośmiornice machają mackami na całym świecie, nie tylko w Polsce sytuacja tak wygląda. W Stanach – to samo.”

  Całość poniżej:

  https://kulturaliberalna.pl/2021/03/23/czy-kaczynski-zabil-symetryzm-sroczynski-wigura-wos/

 316. Trochę poezji:
  America Is A Gun – by Brian Bilston

  England is a cup of tea.
  France, a wheel of ripened brie.
  Greece, a short, squat olive tree.
  America is a gun.

  Brazil is football on the sand.
  Argentina, Maradona’s hand.
  Germany, an oompah band.
  America is a gun.

  Holland is a wooden shoe.
  Hungary, a goulash stew.
  Australia, a kangaroo.
  America is a gun.

  Japan is a thermal spring.
  Scotland is a highland fling.
  Oh, better to be anything
  than America as a gun.”

 317. @zezem
  30 marca o godz. 18:28

  parafrazując tytuł pewnego filmu: ponieważ nie wiedzą co czynią

  W zasadzie ów wydawca zacytował niemiecki tytuł (Denn sie wissen nicht, was sie tun) amerykańskiego filmu z lat 50.”Rebell Without a Cause”, tytuł polski: „Buntownik bez powodu”.
  Albo raczej oryginalny cytat z Biblii, którego niemiecki tytuł filmu jest parafrazą:
  Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią, a który bywa chętnie używany, bo taki poręczny.
  W co najmniej dwóch serialach kryminalnych były odcinki o takim tytule. Poza tym w literaturze spotyka się go co i raz. Wykształceni Niemcy, zwłaszcza protestanci po prostu lepiej znają Biblię.

 318. @mag prosi o niepisanie do niej wprost – szkoda, bo cytowane przeze mnie komentarze jako jedyne zasługują na pamięć w całej twórczości UCZESTNICZKI. Teraz i tego zabraknie, pozostanie moralizowanie „jak ci nie wstyd?!”.
  Ja z przyjemnością zaniecham, poniżej już po raz ostatni:
  Na sąsiednim blogu jeden wyrzucony z TWA blogowicz żebrze o adresy e-mail. pozostałych UCZESTNIKÓW, które w złości wcześniej wyrzucił. Te adresy. Teraz z przyzwyczajenia wiesza się u klamki @mag licząc na dobre serce. Odnotowuję ten fakt, jako kolejny dowód że całe towarzystwo LA działało, działa (?) w zmowie pisząc opinie NA TEMAT. Myślę że Redakcja „Polityki” powinna bliżej przyjrzeć się działalności blogu i byłym „spontanicznym” wypowiedziom .

 319. – Auma, słyszysz mnie ..
  – Idzie deszcz ..
  – Zaganiaj krowy do domu ..

  https://www.youtube.com/watch?v=LP0pJDxgVAA

 320. Bar Norte 30 marca o godz. 19:57

  Dobrze, że to przeczytałeś, bo też miałam o ty napisać parę dni temu, ale jak zwykle zajęłam się czymś innym (pracą) i zapomniałam. Dziwna rozmowa tak zwanych symetrystów, bo ani Sroczyński ani Wigura nie mają już wiele wspólnego z Wosiem, który odleciał na planetę wiecznej krzywdy, gdzie wciąż prześladuje go liberalny hegemon.
  Co im się chwali, i chyba jednak świadczyłoby o rozwoju Sroczyńskiego. Ale temu właśnie przeczy to wszystko co zacytowałeś, i co w sumie jest mocno przygnębiające. Nie liberalny hegemon ale ośmiornica z siekierą w głowie wywijająca mackami na oślep.

  Czyli to co nim (GS) kieruje, to zmęczenie i zniechęcenie, to co było musi zdechnąć, i coś nowego kiedyś tam się pojawi. A które niby spory i która walka nie są „nasze”? Między Kaczyńskim a Schetyną/Budką może i nie jest „nasza” i niech se zdechnie, ale to tylko mały procent większej walki między wolnością i przemocą. IMHO. Usunięcie się na bok, bo libki i nacki, niech się biją a trzeci skorzysta, to nie tylko głupota, to błąd. Jeśli on myśli że można stać z boku a potem będzie co zbierać, to jest w mylnym błędzie.

  A z drugiej strony nie wiedziałam, że jacyś „liberałowie” zmusili Sroczyńskiego do odejścia z Wyborczej. Wydaje się to jakąś paranoją i może go trochę usprawiedliwia. Ale też dziennikarze i politycy za głęboko w tym bagnie siedzą i personalia przesłaniają im las.

 321. olborski 🙁
  Osobiście wolę już ten numer z żarówkami.
  Przynajmniej daje jakiś skutek 🙂

 322. Rumcajs (rozbójnik), z Leprą rom*ansował
  wierności długo jej, nie dochował.

  https://www.stickpng.com/img/cartoons/rumcajs/rumcajs-and-manka-dancing

 323. izabella

  „to co nim (GS) kieruje, to zmęczenie i zniechęcenie”

  Tez mnie to uderzyło. Nawet się zastanawiałem czy to nie determiznizm ale chyba masz rację piszac o nastroju. Ale miejmy nadzieję, że to tylko w kontekście tematu rozmowy – właściwie już historycznego.
  Swoją drogą pewnym paradoksem jest narzekanie Sroczyńskiego na liberałów w czasie dyskusji zorganizowanej przes Kulturę Liberalną. No bo skoro liberałowie z tej redakcji (konkretnie Wigura) dają mu się spokojnie wypowiedzieć i wykazują zrozumienie dla jego przeżyć i dylematów to może ci, którzy go wyrzucili z GazWyb wcale nie byli liberałami? Może powinien to jakoś przepracować?

  Ale mniejsza z tym… .
  Ważne, że w cotygodniowych rozmowach publikowanych w gazeta.pl Sroczyński jednak nie wykazuje przygnębienia, zmeczenia i potrafi zaintrygować czytelników. Nie licząc oczywiście ostatniej rozmowy, którą chyba sam był znudzony.

 324. izabella
  30 marca o godz. 19:09
  A przeczytałeś artykuł?
  The German researchers say the good news is that if their theory is correct, this rare adverse reaction to the jab can be identified and treated.

 325. bezdomny
  Dowiedziałem się o tym gościu wczoraj i dzisiaj , ze umarł 2 lata temu .
  Żarówki ? Jakie żarówki .. Oświeć mnie skutkiem

 326. Przepraszam, na tym blogu niejaka żabka konająca wypowiedziała się na mój temat (chytrze nie nazywa mnie po imieniu), „ubogacając”, jak zwykle, fakty. Więc nie mam wyboru – też powiem tutaj.

  Mag powitała mnie na innym blogu. W odpowiedzi napisałem jej:

  „Napisałbym na Twój prywatny adres, ale po pamiętnej awanturze usunąłem adresy blogowiczow LA z poczty. Jeśli nie zrobiłaś tego samego z moim i napiszesz – akurat Tobie odpowiem. Leta na woda”.

  Oto co zrobiła z tym, nie do niej skierowanym wpisem, dama Tekla zwana „żabką konającą”:

  „Na sąsiednim blogu jeden wyrzucony z TWA blogowicz żebrze o adresy e-mail. pozostałych UCZESTNIKÓW, które w złości wcześniej wyrzucił. Te adresy. Teraz z przyzwyczajenia wiesza się u klamki @mag licząc na dobre serce”.

  „Wyrzucony”, „żebrze o ADRESY”, „z przyzwyczajenia wiesza się u klamki @mag”, „licząc na dobre serce” – proszę to porównać z cytowaną moją odpowiedzią mag.

  Nie jestem pewien, czy uprawnione byłoby nazwanie twórczości żabki „kłamstwami”, „szkalowaniem”, „insynuacjami”. Ta biedna i, być może, niepełnosprawsna staruszka, już chyba nie odróżnia faktów od wlasnego paplania o faktach, prawdy – od kłamstwa, cudzej rzeczywistości – od jej obrazu w niecałkiem chyba zdrowej główce. Pomódlmy się za nią.

 327. ZGADNIJ, CO JEST W SZCZEPIONKACH C19

  https://www.bitchute.com/video/fuILIyCvLFdK/

 328. Żabka konająca
  Zapomnij o mnie. Tak będzie najlepiej. Nie chce mi się prostować różnych twoich przeinaczeń, mówiąc oględnie i wplątywania mnie w twoje towarzyskie gierki blogowe.

 329. Pomódlmy się za nią.

  Bardzo to po chrześcijańskiemu

 330. Hubert Hurkacz odprawił drugiego Kanadyjczyka i jest w ćwierćfinale turnieju w Miami (USA)
  Brawo!

 331. Ewa Siedlecka zaskarżyła Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
  https://wyborcza.pl/7,75398,26935954,ewa-siedlecka-zaskarzyla-polske-do-europejskiego-trybunalu-praw.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly

  ***** faszystów ***

 332. Gra do końca była dla telewidzów nerwowa. Kanadyjczyk ma prawie dwa metry wzrostu i waży sto kilogramów. Wielki jest. Bardzo dobrze serwował. W pierwszym secie przełamał naszego tenisistę i wyszedł na prowadzenie. W trzecim secie decydował tiebreak. Polak miał pięć piłek meczowych. Wykorzystał ostatnie podanie

 333. bezdomny
  Wczoraj chyba wszyscy wyszli z domów, a z pewnością rowerzyści. Było tłumnie. Pogoda dopisała.
  Dzisiaj (jest po północy) w Miami (USA) będzie grała o półfinał Iga Świątek z Amerykanką w parze. Amerykanka skończyła 23 marca 36 lat. Iga ma 19 lat. Niezła różnica. Jestem prawie pewien, że mecz wygrają.

 334. Prawicowe i rządowe media z dużą intensywnością zaczęły dostarczać sensacyjne materiały o rzekomej korupcji Grodzkiego, głównie posługując się anonimowymi wypowiedziami. W styczniu br. CBA zamieściło bezprecedensowe ogłoszenie, że jeżeli ktokolwiek w szpitalu w Zdunowie, gdzie leczył Grodzki, dawał za leczenie łapówki, to powinien to zgłosić, a uniknie kary.

  https://wyborcza.pl/7,75398,26934718,ujawniamy-szczegoly-wniosku-o-odebranie-immunitetu-marszalkowi.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Faszystowskie sQ**syny PiS

 335. Złodzieje na ogródkach działkowych. Kradną wszystko, nawet sadzonki, informuje Radio Wrocław. Straż obywatelska pilnuje i czasami udaremnia kradzieże, chociaż złodziei jest więcej.
  Niektóre grupy ludności łączy szczególne podejście do prawa. Ci co prawa nie przestrzegają, ale biorą udział w wyborach to na kogo głosują i czyją trzymają stronę?

 336. Dlaczego katolicy kradną… Tak sobie myślę prywatnie… od katolika wymagaj więcej, a 90 procent patologii nad Wisłą straci moc… jaki suweren, taka władza…

 337. Marian Banaś o kontrolach NIK: Posiadamy dowody świadczące o głębokich patologiach

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26936178,marian-banas-o-kontrolach-nik-posiadamy-dowody-swiadczace-o.html#s=BoxOpImg3

  Really??

  Hall of Horror

  Horała ,Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 338. Tomczyk w Sejmie: Gdzie jest Kaczyński? Co robił w ciągu miesiąca?

  We wtorek w Sejmie posłowie opozycji pytali, gdzie jest Jarosław Kaczyński, który pełni funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Według polityków jest to kluczowe stanowisko zwłaszcza w trakcie epidemii koronawirusa.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26936216,jaroslaw-kaczynski-sklada-zyczenia-wielkanocne-przyjaciolom.html#s=BoxOpImg4

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 339. Z fazy przygotowania przechodzimy do fazy realizacji powiedział regionalny polityk samorządowy. Chodzi o dolnośląski program sprawiedliwej transformacji, a w szczególności o naprawienie zdegradowanego przez przemysł środowiska. Środki na ten cel pozostają na razie w Warszawie. W ramach tego programu mają powstać autostrady rowerowe

 340. Rowerem bliżej… nawet do raju… Tak sobie myślę prywatnie… pedałowanie ma przyszłość…

 341. Kaczyński: obfitości łask bożych… Tak sobie myślę prywatnie… zesłanie zarazy chyba wystarczy… dwa grzybki…

 342. Chcieliście k…wa Polski, no to ją macie, kraj złodziei i oszustów. https://businessinsider.com.pl/polityka/marian-banas-o-aferze-wywiad-prezesa-nik/5k1e4cc

 343. bezdomny 9.46
  Takie cudo! Nie widziałem. Gdzie to sprzedają i ile kosztuje?

 344. Hej pornos,

  Trump chyba ***** tak, że cała kula ziemska zadrży.

  Kryminaliści do kryminału,
  Putinisci do Putina.

  https://www.youtube.com/watch?v=tuPlnKRRL-U

  ***** ***

 345. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-niemcy-czesciowo-wstrzymane-szczepienia-astrazeneca/plwdj5s,79cfc278
  Komisja poinformowała, że przyczyną takiej decyzji jest występowanie „rzadkiego, ale poważnego zakrzepowo-zatorowego działania niepożądanego”, które odnotowano 4 do 16 dni po szczepieniu głównie u osób poniżej 60. roku życia. Z tego powodu Berlin, Brandenburgia i Nadrenia Północna-Westfalia, a także Monachium już przed wydaniem przez Stiko zalecenia, wstrzymały szczepienia produktem AstraZeneki.

  Powiat Euskirchen w Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) już w poniedziałek wstrzymał szczepienia kobiet w wieku poniżej 55 lat. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu doszło do śmierci zaszczepionej kobiety (47 lat), miejscowe władze otrzymały informacje o podejrzeniu „poważnej choroby” u 28-letniej kobiety, która przyjęła szczepionkę AstraZeneki. Obie kobiety miały cierpieć na zakrzepicę żył mózgowych.
  ……………………….
  A u nas nic się nie dzieje? Wszyscy zdrowi?

 346. ls42
  Faktycznie to jest cudeńko które też mi wpadło w oczka 🙂
  I cena też nie jest wygórowana zważywszy że za mój obecny płaciłem 2,5 tys euro a ten mieścić ma się juz w dwóch tysiacach
  tu są szczegóły

 347. bezdomny
  To jest skutek pedałowania , czy pedałowanie jest skutkiem przedsiębiorczości wynalazcy (pedałowania do przodu .. a do tylu gdyby tak przyszło .. ? ) ??
  Zloty leci na mordę bez pedałowania – 9500 za rower -, pol roku emerytury , żeby popedałować . W CAD tez niezle, jedna porządna

 348. „Rydzyk i przyjaciele”. Tomasz Piątek na tropie teczki Ojca Dyrektora

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,26920639,rydzyk-i-przyjaciele-tomasz-piatek-na-tropie-teczki-ojca.html#weekend#S.W-K.C-B.4-L.1.maly:undefined

  JacMin29.03.2021, 10:23
  Wszelkie znaki na niebie Ziemi wskazują ,że Rydzyk to rosyjski agent wp*ływu…O czym już wiedział Jarosław Kaczyński …Ciekawsze jest pytanie dlaczego zmienił zdanie na jego temat…?

  Kandydat na tytuł szpieg (ruski) roku 2022: Rydzyk

 349. Już pierwsze artykuły w tygodniku POLITYKA wołają o refleksje nad stanem niektórych członków społeczeństwa.
  Dlaczego prezes Kaczyński milczy? „PKN Orlen poszukuje zagranicznego konkurenta po to, by go sprowadzić do Polski i oddać mu część rynku paliw. Jaki ma w tym interes?” pyta autor artykułu i ja też się do tego pytania dołączam.

  W innym artykule zatytułowanym „Tato i to” o sadystycznym pozbawieniu życia swoich własnych dzieci. Ciężka praca prokuratora, ale dożywocie dla sadysty nie wystarczy.

  Nawet Andrzej Mleczko nie poprawia nastroju po tamtej lekturze, a przecież rysunek jest genialny „HOMO SAPIENS PRZEPRASZA ZA WYTĘPIENIE NEANDERTALCZYKÓW”

 350. Od 1997 r. nadająca wcześniej tylko w Polsce rozgłośnia o. Tadeusza stała się dzięki rosyjskim antenom słyszalna w USA, Kanadzie i Australii, skąd wkrótce zaczęły płynąć na konta radiowe najtłustsze datki. Dwa lata później wdzięczny dyrektor zaprosił przedstawicieli ambasady Federacji Rosyjskiej na urodziny radia. Zaproszenie zostało przyjęte. – Efekty tych tajemniczych związków słyszymy na antenie – mówi Tomasz Piątek. A w „Rydzyku…” pisze: „W większości nienawistnych kampanii prowadzonych przez [toruńskie] media widać zadziwiającą zgodność z propagandą Kremla przeznaczoną dla krajów Zachodu, w tym Polski (…). Tak, jak kremlowskie trolle i fake-newsowe portale internetowe, tak również radio [z Torunia] atakowało kobiety i osoby LGBT, szczuło na muzułmanów, a nawet propagowało wspierany przez Kreml ruch antyszczepionkowy”.

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,26920639,rydzyk-i-przyjaciele-tomasz-piatek-na-tropie-teczki-ojca.html#weekend#S.W-K.C-B.4-L.1.maly:undefined

  Mamut antyszczepionkowcu, jakie masz korzenie ?

 351. W dzisiejszej prasie nastrój przedświąteczny. „Modlitwa nie chroni przed COVID-em” pisze Gazeta Wyborcza, ale nie przedstawia na to wystarczających dowodów. Może jednak?
  Tygodnik POLITYKA pyta „Czy to ostatnie pandemiczne święta?”
  „Śmierć wudu – mechanizm klątwy” tysiące ludzi umiera co roku z tego powodu. Jest coś na rzeczy czy tylko przypadek? Strony od 75-tej

 352. Dlaczego katolicy chorują mimo ochrzczenia… Tak sobie myślę prywatnie… o religiach placebo…

 353. Nareszcie Nawalny ogłosił głodówkę… Tak sobie myślę prywatnie o taktyce… ogon będzie merdał psem… z jankesów pomocą…

 354. „…chociaż złodziei jest więcej.”
  czego to człowiek z nudów nie robi;

 355. @gospodarz: jak nie wezmiemy dup w troki to ta zabawa (covid19) potrwa dobry tuzin lat, a ostatnie lata spedzimy w mediolanach, takich twierdzach z armatami na murach bez bram, bo zostaly zamurowane; beczke amontilado dla tego, ktory zna dzien, kiedy bedziemy mieli pandemie w garsci, a nie ona nas;

 356. Break News. Świat oniemiał! Nawalny ogłosił głodówkę. Z przejedzenia. Biden spieszy na pomoc. https://pl.sputniknews.com/swiat/2021033114062818-aleksiej-nawalny-rozpoczal-glodowke/

 357. @mag

  klarnet jest cały Twój.

  Wytłumacz mu (coś w stylu: Putti, Putti, Putti, ale nie sraj do własnego łóżeczka )

 358. oczywiście blogowy bufon wszystko przyjmuje jako temat o nim, @pombocku
  Tak napisałam – …odnotowuję ten fakt, jako kolejny dowód że całe towarzystwo LA działało, działa (?) w zmowie pisząc opinie NA TEMAT.
  W gospodarce takie działanie nazywamy ustawionymi, sfałszowanymi przetargami. Działalność zagrożona karą, co tymczasem w temacie pisania opinii czy komentarzy?
  Pozostaje sromota inaczej hańba której należy się wystrzegać.

 359. Русская уголовная традиция

  «Голубая книга», где она приписывается Н. М. Карамзину: В свое время знаменитый писатель Карамзин так сказал: «Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют».

 360. @adam100
  31 marca o godz. 17:09
  Oplotę je na twoim gardle, Paskudo.

 361. Marz sobie Mamucie,
  możesz marzyć równo
  historii nie zmienisz
  Putin wielkie gówno

 362. Tak jak przewidziałem na turnieju tenisowym w Miami (USA) para polsko-amerykańska pokonała parę łotewsko-ukraińską 2:0 (6:1, 6:4).
  Mecz trwał godzinę i jedną minutę.
  Amerykanka Bethanie Mattek-Sands i Polka Iga Świątek w półfinale turnieju zagrają z parą Japonek. W zasadzie powinny wygrać, ale z Japonkami nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć, w każdym razie tenisistki z Japonii rozstawione w deblu z numerem 5

  PS. Polska drużyna piłkarzy nożnych do przerwy przegrywa z Anglikami 0:1. Straciliśmy gola z karnego po faulu na polu bramkowym. Anglik wrobił naszego obrońcę, nieładnie tak panie Angliku wymuszać karnego

 363. z gazety poleconej przez @Symetrycznego:
  „Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało we wtorek o wydaleniu z kraju Jerzego Timofiejuka z Konsulatu Generalnego w Brześciu, uzasadniając decyzję tym, że brał on udział w nieoficjalnych uroczystościach poświęconych Żołnierzom Wyklętym, które odbyły się 28 lutego w Brześciu. Brali w nich udział m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych i młodzieżowych związanych z Polską.”
  W ślad za aresztowaniem zlikwidowano polską szkołę, to skutki bezmyślnej polityki zagranicznej Polski wobec najbliższych sąsiadów w ostatnim trzydziestoleciu.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021031813999080-w-brzesciu-zainicjowano-likwidacje-polskiej-szkoly-sputnik/

 364. @ozzy rasistowski przekaz napisał w obcym języku – dla niepoznaki w języku narodu którego oszczerstwo dotyczy. Wg tłumaczenie Google:
  „Rosyjska tradycja kryminalna
  „Niebieska księga”, w której przypisuje się ją N. M. Karamzinowi: Kiedyś słynny pisarz Karamzin powiedział: „Jeśli chcesz jednym słowem wyrazić to, co się dzieje w Rosji, to powinieneś powiedzieć: kraść”.
  O Polakach wiadomo – odziedziczyli po przodkach szmalcownikach.
  Nie wartościujemy przymiotów innych narodów, ale gdyby tak o swoim @ozzy napisał. Jednym słowem, może być w oryginalnym języku.

 365. To (kolejna), nędzna (bo moja), parafraza wiersza Edwarda Stachury “Ty przykry typie”
  ( Wiersze pozostałe, CiT, Toruń 2000, )
  https://blogrys.wordpress.com/2017/06/19/ty-przykry-typie/

  Ty krokusem farbowana, ty od rana naprana,
  ty wiwatująca przy każdym nieszczęściu (ludzkim i zwierzęcym),
  ty tkanko w parafinie, ty gadzino w kinie,
  ty radioaktywna chmuro, ty rozwalona dziuro,
  ty chucpo starozakonna, ty wazelino bezwonna,
  ty purchawko dojrzała, ty wielbicielko – tłustego ciała,
  ty zupo w puzonie, ty grzybico w sezonie,
  miej się (sama ze sobą)

 366. jakim cudem UCZESTNICZKA mogła się tak zeszmacić, żeby wejść w poufały związek z setnym klonem? Nie o take ….. my walczyli.

 367. Mogliśmy wygrać, mogliśmy zremisować, ale Anglicy okazali się sprytniejsi i wygrali mecz. Druga połowa była na remis, co się też liczy. U nas muszą przegrać

 368. Nie o take ….. my walczyli.

  @mag

  Czy ty jesteś ze stajenki Putina ?

 369. czy ten utwór z czasów Gomułki, czy później?
  https://www.youtube.com/watch?v=2NXKYI9WnA8

 370. Ktoś napisał, że lewicowi politycy zajmują się człowiekiem od pasa w dół, a powinni wręcz przeciwnie.
  Odnoszę wrażenie jakby cała klasa polityczna chylila się ku ziemi, często na kolanach. Jak można było w tak krótkim czasie pogrążyć stosunki z Białorusią?

 371. @zabka konajaca

  nie znasz historii Rosji, nie zabieraj glosu.
  Googlowy nieuku wszechnauk

 372. później:
  Hanna Banaszak (ur. 24 kwietnia 1957) to polska wokalistka jazzowa i poetka.

 373. Z dystansu
  30 marca o godz. 9:59
  Optymak
  z braku interlokutorów, w najlepszej „wieśkowej” tradycji, znowu zaczyna na blogu prowadzić rozmowy z samym sobą.
  To wszystko z takim zapałem, że zapomina nawet zmienić podpis i tak możemy nawet obserwować bezpośrednią wymianę zdań Optymaka z Optymakiem.

  Mój komentarz
  W szpitalu zdążyłem zadać lekarzom (zagonionym) pytania o covidowych idiotów i w odpowiedzi otrzymałem – a gdzie ich nie ma.

  Na EP jest niestety jeden bardzo szkodliwy idiota, zawistny, zuchwały, tępa siekierka, naiwny cwaniaczek i nienawistnik.

  Wróciłem 2 dni temu ze szpitala. Przeżyłem i widziałem wszystko na własne oczy.
  Takich idiotów, którzy mówią, że to jest jakaś plandemia, lekarze traktują jako dopust, co im tylko niepotrzebnie podnosi ciśnienie.

  Teraz czeka mnie wychodzenie. „Odetkanie” płuc (tu nie ma żartów), likwidacja skutków neurologicznych, itd., to może potrwać 50 – 60 dni.
  TJ

 374. tejot

  Trzym się druhu.

 375. ty mały blogowy rasisto, umyj zęby i do spania.

 376. myślałam o namoczeniu na noc, najlepiej w occie

 377. „Firma Topos, od której Ordo Iuris wynajmowało biurowiec w Brukseli, w trybie natychmiastowym wypowiedziała umowę konserwatywnemu instytutowi, argumentując swoją decyzje tym, iż „nie chce być zaangażowana w działania fundacji, która łamie prawa człowieka i podstawowe wolności demokratyczne”. Wszystko zapoczątkowała interwencja organizacji Solidarity Action Brussels, która poinformowała zarządcę budynku o działalności Ordo Iuris.” – onet.pl
  Czy pod takim samym pretesktem można będzie wypowiadać lokale dewiantom seksualnym?

 378. Hihihi

  Brudna ***** udziela lekcji, podmycia (się)

 379. tejot
  31 marca o godz. 22:57

  Życzę szybkiego powrotu do pełni sił.

 380. tejot
  Życzę rychłego powrotu do zdrowia.

 381. tejot

  Trzymaj się i wracaj do zdrowia!

 382. tejot

  Brakowało cię na blogach.
  Wracaj do zdrowia !

 383. Codziennie o tej porze w Radiu Wrocław szczypta Studia 202 prezentującego stary dobry humor. Pamiętacie chyba audycje z pamiętnika młodej lekarki?
  Tym razem do lekarza zgłosiła się kobieta w ciąży. Stwierdziła, że zaszła w tę ciążę ze Stefanem. Lekarz nie mógł uwierzyć, że znajomość ta miała miejsce online na fejsie.
  To pierwszy taki przypadek na świecie. Panie tu też powinny uważać, bo może napotkają jakiegoś Stefana i zaciążą na bank

 384. @Blackley

  pasujesz doskonale do tej spolki Dorzeczy

 385. tejot
  Jeszcze nie rozwiązano wszystkich smoleńskich tajemnic, a Pan choruje.
  Zdrowia życzę z całej mocy!
  Proszę dbać o siebie. Pozdrawiam z wiosennego Wrocławia

 386. Tejocie:

  po przebytym covid-19, a bylo to w koncu ub roku, czuje sie znakomicie.
  Jedynie podwyzszona temperature mialem i bole miesni. Nie musialem sie szczepic.Test na przeciwciała anty-SARS-CoV przeszedlem pozytywnie. Gdzies w oklicach urlopu letniego zaszczepie sie. Wiekszosc u mnie w pracy juz pod drugim szczepieniu Pfizerem.
  U nas noszenie masek nie jest nakazem. Keep your distance – to nr 1.

  Trzymaj sie!

 387. SŁOWIANIN STANISŁAW
  31 marca o godz. 18:36
  Nareszcie Nawalny ogłosił głodówkę…
  +++++++++++++++++++++++++++++++
  Stanisławie ; jak się dupa wypości to zje i ości .

 388. Polscy piłkarze na Wembley stali na własnych nogach i nie klękali przed przed rozpoczęciem meczu, co stało się już obowiązkiem na boiskach ligi angielskiej .
  Zbigniew Boniek okazał się facetem na zakończenie jego kadencji jako szefa PZPN.
  Mecz rozgrywany bez Lewandowskiego, który leczy kontuzję, chociaż przegrany, nie był powodem do wstydu. Młodzi polscy piłkarze powinni mieć nadzieję , że w niedalekiej przyszłości stworzą zupełnie nowy zespół.

 389. @tejot
  31 marca o godz. 22:57
  Według NASA masz 0,046% szansy na to, że uderzy Cię meteoryt.
  Szansa na śmierć na c 19 to 0,026%, więc wywal maskę ! Załóż hełm!
  15 żółtek jaja kurzego dziennie, wyleczy cię w 7 dni, ale bez węglowodanów.
  Pisz sobie co chcesz, ja i tak wiem swoje i moje będzie kiedyś na wierzchu.
  Nie myśl, że ty byłeś pierwszy, ja wraz z żoną, przeżyliśmy to już rok temu i jakoś żyjemy, bez interwencji lekarskiej i farmaceutycznej. To była pierwsza moja jakaś niedyspozycja zdrowotna od 25 lat. Nic nie wymyślam, tak po prostu było. I ja mam się teraz szczepić??? Czyli podtruć? Nigdy!!!
  @ tejocie, twoja wiedza w tym temacie jest MIKROSKOPIJNA, podobnie jak ten (ś)wirus.
  Napisz do dr. Bodnara z Rzeszowa i jego osiągnięć przy pomocy amantadyny.
  Na YT są jego wypowiedzi, posłuchaj uważnie i nie PANIKUJ!
  Współczuję ci zwyczajnie, po ludzku, gratuluję zdrowienia i żebyś wreszcie przejrzał na oczy. Ja ci wrogiem nie byłem nigdy, ale zwyczajnie mi cię żal.
  „Szczepienia są chemiczną lobotomią” B. Russell

 390. @adam100
  31 marca o godz. 23:01
  tejot

  Trzym się druhu.” trzym się drabiny, bo pędzel biorę. hehehe

 391. @@tejot
  31 marca o godz. 22:57
  Sorry nie Rzeszowa, ale z Przemyśla. Blisko jakoś, nie?

 392. https://www.youtube.com/watch?v=GS8s7Of1pDM
  „Siekiera, motyka, covid, kaczka”

 393. https://www.youtube.com/watch?v=t2v_SM3zuAQ
  Wirus wirus w Zakopanem – Michael Gorecki (parodia „Miłość w Zakopanem”)

 394. Optymatyk
  1 kwietnia o godz. 0:55

  Dobrze gadasz ale na te 15 żółtek jaja kurzego dziennie to ja się nie
  piszę chyba bym zwymiotował , wolę sposób towarzysza Łukaszenki
  szklanka wódki co w klimacie Białoruskim pasuje jak najbardziej ale tu
  gdzie mieszkam jest za ciepło i wódka nie smakuje więc szklaneczka
  whisky z lodem też likwiduje świrusa skutecznie .

  https://www.sott.net/article/450793-Fauci-now-says-kids-need-to-wear-face-masks-to-play-together

  Ten ? Fauci staje się coraz bardziej niebezpieczny .

 395. @Blackley
  1 kwietnia o godz. 1:28
  Przepraszam, ale to nie był przepis dla Ciebie Brachu. Ty tego nie potrzebujesz.
  A ja wiem, że ludzie dzięki temu przepisowi wychodzili z największych dolegliwości.
  Whisky, jak najbardziej, też sobie tego nie żałuję, ale oczywiście z umiarem. Coś takiego jak kac dla mnie nie istnieje od 23 lat.
  12 lat w Szkocji, to co miałem pić? Ale jadłem jak zwykle dla mnie, czyli optymalnego, 2200 żółtek jaj kurzych rocznie. Oczywiście nie tylko to, dużo tłustych potraw. No qrva cholesterol mnie nie zabił, więc jak to z nim jest?

 396. @tejot – dołączam się do chóru.
  Twój brak na blogu dał się odczuć.
  Wracaj do zdrowia i dbaj o siebie!
  Serdeczności!

 397. Na marginesie
  1 kwietnia o godz. 2:10

  Miło Ciebie znowu widzieć , bo już myślałem że leżysz pod respiratorem .

  https://www.youtube.com/watch?v=I0u5ajIYu90&list=RDI0u5ajIYu90&index=2

 398. Jak mawia pewien ksiądz: choroba jest karą za grzechy… Tak sobie myślę prywatnie… wystarczy nie grzeszyć… na blogu też…

 399. @tejot
  Przesyłam wyrazy wsparcia. Dobrze że wyszedłeś ze szpitala, z reszty też wyjdziesz. Pomoże ruch i las.
  A czy wiesz kto Cię zaraził? I czy to wariant brytyjski? Skoro robiłeś wywiady z lekarzami to pewnie i nad tym się zastanawiałeś.

 400. Nareszcie ! Ziobro z Kamińskim i Banasiem aresztowali Kaczyńskiego. Jednej nocy internowali Sasina, Suskiego, Terleckiego, Gowina, Błaszczaka, Witek, . Powołali Narodową radę obrony Narodu na czele której stanęli Ryszard Czarnecki, Bielan i Janusz Kowalski.
  w Brukseli ukonstytuował się rząd na uchodźctwie, w skład którego weszli pos. Halicki, pos. prof Legutko, pos Miller, pos Beata Szydło.
  Natomiast pos Beata Kępa i pos Jaki potępili powołanie rządu na uchodźctwie oskarżając go o sprzeniewierzenie się wartościom i nikczemność.
  Z Wołomina wyruszyła do Warszawy kolumna czołgów.

 401. Nasi blogowi „bracia” Moskale naigrywając się z cudzych chorób i nieszczęścia powinni mieć świadomość tego, że dają tym świadectwo nie tylko sobie, ale także, że reprezentują tutaj cały swój naród.

 402. Lewy
  1 kwietnia

  Ten pierwszokwietniowy dzień spędzę przyklejony do radioodbiornika 🙂

 403. Z dystansu
  1 kwietnia o godz. 9:22
  Nasi blogowi „bracia” Moskale naigrywając się z cudzych chorób i nieszczęścia powinni mieć świadomość tego, że dają tym świadectwo nie tylko sobie, ale także, że reprezentują tutaj cały swój naród.

  To są w większości zawodowi trolle.

  Niezrzeszonych prymitywów, zachęcających do uciech w burdelach na Krymie, jest tu na blogu niewielu.

 404. No qrva cholesterol mnie nie zabił, więc jak to z nim jest?
  Nie zabił, ale na muniu osłabił 🙄
  Dobrze, że to nie boli.

  @tejot
  Dobrze, że jesteś! Wracaj do sił i pisania.

 405. Dla zainteresowanych.
  Wyrok sądu w Wiedniu dot. stosowania testu PCR i związanych z tym regulacji prawnych.
  http://www.verwaltungsgericht.wien.gv.at/Content.Node/rechtsprechung/103-048-3227-2021.pdf

 406. tejot@
  Powrotu do formy!!
  Aby разрушать,уничтожать covido sceptykow, nalezy rozpowszechnic info, ze jest to produkcja rosyjskich sluzb specjalnych. Bedzie jak z legenda zamachu w Smolensku. 🙂

 407. Cudze choroby i nieszczęścia zesłane na grzesznika przyjmuję z pokorą… Tak sobie myślę prywatnie o przypominaniu za co kara… z wyroku boskiego… za grzechy… z tego morał: nie olewaj 10 przykazań, a zdrowie pewne… Alleluja i do przodu…! bez grzechu pomawiania bliżniego na blogu… bo może spotkać kara… z góry…

 408. Można też sugerować, że Sputnik V… to roztwór Noviczoka… Tak sobie myślę prywatnie… Kaczyński to czuje…

 409. @Tejot
  Skutecznej rekonwalescencji.

 410. W kraju nad Wisłą stosuje się katolicką miarę oceny faktów… Tak sobie myślę prywatnie o terytorialności blogów…

 411. @ahasverus

  pomysl na dzien dzisiejszy i nie tylko
  Trzymaj sie!

 412. Grzesznicy dotknięci chorobą powinni odpokutować przyzwoitymi wpisami… Tak sobie myślę prywatnie o nawracaniu się na słuszną drogę… mea culpa…

 413. O skali korupcji w służbie zdrowia świadczy ilość szczepionych poza kolejnością… coś dla Ziobry dane osobowe są w rejestrach punktów szczepień… Tak sobie myślę prywatnie nie masz cwaniaka nad…

 414. Afera Obajtka odsłoniła mechanizmy sprawowania władzy. Im dłużej będzie trwała, tym bardziej będzie wykrwawiała partię rządzącą – przeciętny wyborca, gdy rozejrzy się wokół, dostrzeże wielu Obajtków.

  https://wyborcza.pl/7,75968,26939426,czy-obajtek-pograzy-pis.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka

  rocony01.04.2021, 06:58
  Nie chcę krakac ale moim zdaniem nic się nie zmieni a ludziska obudzą się po Polexicie i to bedzie dopiero tragedia.Zwlaszcza że w najblizszej perspektywie sporo obiecanych fruktow i darmoszki na koszt podatnika i potwornego zadłużenia kraju.Ciemny lud nie czyta Gw i nie ogląda tvn a co ksiundz powie z ambony jest święte.

  ***** ***

 415. Optymatyk
  1 kwietnia o godz. 1:46

  „No qrva cholesterol mnie nie zabił, więc jak to z nim jest?”.

  Nie chciałem, Optymatyku, zabierać głosu, ale popełniasz nie tylko jeden z najgrubszych błędów w rozumowaniu, ale i jeden z najbardziej społecznie szkodliwych (akurat na blogach „Polityki” – niekoniecznie). Z tego, że cholesterol Cię nie zabił, wynika tylko, że CIEBIE nie zabił – nic więcej. Podobnie jak z tego, że tejotka (ukłony i gratulacje od covidowca, tejotku) i mnie covid nie zabił, wynika tylko, że jego i mnie nie zabił.

 416. Statystyczne skutki popularyzowanej na blogu przez naszych „braci” Moskali kuracji trunkami wysokoprocentowymi (tak zwane chlanie), odzwierciedla się najlepiej w długości życia męskiej populacji w Rosji.

 417. Covid rzadko kiedy zabija sam, ale za to, robi to co roku i od lat

 418. Od samego rana słychać trzepanie dywanów. A u was?

 419. ozzy
  Mala przerwa w pracy.
  Legenda, ze Rosja jest odpowiedzialna za wszystkie zlo w obecnej Polsce jest tak samo trwala jak „polityka historyczna” w Algierii, twierdzaca, ze za wszystko jest odpowiedzialny francuski kolonializm. Za obecna korupcje, za nierzad, za biede w kraju lezacym na beczce ropy i butli gazu. ZA fakt ,ze marzeniem duuuuzej czesci algierskiej mlodziezy jest visa albo boat do znienawidzonej Francji.
  Umyslowe lenistwo i wygoda nieudacznikow musi zawsze znalezs winnego za jego porazki . Lecz jest tez praktyczne, aby ten wrog sluzyl za parawan zlodziejstwa, politycznego bandytyzmu, nepotyzmu, nieumiejetnosci gospodarzenia. To moze byc Francja w Algierii, Europa w Polsce, Zydzi dla Gomulki (a nie tylko), Unia dla Francuzow. Krytyka, oparta na rzetelnej analizie historycznej, jest niezbedna, lecz nie przemawia do wyobrazni tlumu, mas, plebsu w antycznym, rzymymskim znaczeniu tego slowa.
  Czytalem swietny artykul nt Gainsbourga. Opowiem potem.
  Dzisiaj 26°, ale we zapowiada sie kiepsko. Ponadto lockdown, nie wiem jak sie przemycic nad Ocean. I ostatni tydzien na zaglach od Bretanii do La Rochelle diabli wzieli. Jak zyc premierze???

 420. I tym razem III Wojna rozpocznie się w Polsce. O tym jak ukraińscy banderowcy zbrojeni są przez Bidena i co z tego wynika dla Polski.
  https://www.globalresearch.ca/biden-ukrainian-putin-push-may-lead-world-war-iii/5741527
  Tak czy owak będą wam doopy marznąc z powodu braku rosyjskiego gazu.

 421. ahasverus
  1 kwietnia o godz. 10:01
  tejot@
  Powrotu do formy!!
  Aby разрушать,уничтожать covido sceptykow, nalezy rozpowszechnic info, ze jest to produkcja rosyjskich sluzb specjalnych. Bedzie jak z legenda zamachu w Smolensku.

  Mój komentarz
  Dokładnie tak. Teorie o mało szkodliwej chorobie covid19 typu grypa taka sobie, to rodzaj mitologii, która błyskawicznie nabiera kształtów, pewności siebie, zajmuje część świadomości ludzi i jest odtrutką na przykrą prawdę, ujęciem rzeczywistości pokazującym, że to nie jest zjawisko immanentne, a zaplanowane działanie, zmowa, spisek, działanie tajemnych sił.
  Upowszechnianie mitu reguluje pewnym ludziom powszedniość, nastraja ich jakoś do rzeczywistości, tłumaczy.

  Jak silny jest mit covidu jako zwykłej grypy świadczy fakt, że w szpitalu słyszałem jak pacjenci domagali się tabletek, bo przecież na tę chorobę są tabletki, a tabletki muszą pomóc.

  Po trzecie covid daje bardzo różne objawy. Byłem świadkiem chorego, któremu nic nie było, tylko miał drgawki. Innemu nic nie było, tylko miał plamy z wybroczynami na piętach.
  Tak czy inaczej oprócz zajmowania bardzo różnych stref w organizmie (łącznie z sercem) covid atakuje przede wszystkim płuca, wyłącza cześć płuc z oddychania. Brakuje tlenu, wszystko zaczyna szwankować, bowiem każda tkanka potrzebuje tlenu.
  Od tego jak dużą część płuc wyłączy covid19, zależy los chorego.

  Ale płuca, to tylko główny, ale jeden z wielu aspektów covidu.
  Covid19 daje bardzo różne przebiegi i skupianie się w propagandzie antycovidowej tylko na lekkich przypadkach, wypieranie ze świadomości tych różnorodności, a opisywanie takich fajnych, pchi, lekkich przypadków, zaciemnia problem, a przede wszystkim wyrabia w opinii publicznej coś w rodzaju lekceważenia, co jest najgroźniejsze, bowiem covid jest bardzo zaraźliwy i zaskakujący.

  Propaganda antycovidowa uderza silnie w dyscyplinę społeczną, co jest szczególnie niebezpieczne w Polsce kraju ludzi przekornych (czarne jest białe, 15 żółtek dziennie i problem z głowy) i nieufnych.

  Dlatego wypisywanie bzdur o plandemii covidowej, szczepionkach, itp., to jest wyjątkowo szkodliwa działalność skierowana w stronę tych, którzy mogą się zarazić, a lekceważą to oraz tych, którzy trafi złośliwa forma covida, a którzy będą wiedzieć wiedzieć tylko jedno, to rodzaj grypy, dajcie mi tabletki.

  Dziękuję za dobre słowa wszystkim.
  TJ

 422. Zaraz ci wszystko wytłumaczy @mag,

  klarnecie z czerep *****

  Macierewicz, szpieg Putina nr.1
  Rydzyk, szpieg Putina nr.2

 423. No i mamy szczyt drugiej fali. (trzy były w innych krajach , ale nasi rządzący sami nie myślą). Spodziewałem się większego wpływu szczepień , ale wygląda na to, że seniorzy nieźle się chronili.
  „Trzeci dzień z rzędu obserwujemy spadek zleceń POZ na testy w stosunku do poprzedniego tygodnia. W rezultacie dzienna średnia tygodniowa spadła z 38 na 35 tys. Zlecenia z wyprzedzeniem pokazują co będzie działo się z liczbą zakażeń” – napisał Niedzielski

 424. pombocek
  1 kwietnia o godz. 10:53
  Optymatyk
  1 kwietnia o godz. 1:46

  „No qrva cholesterol mnie nie zabił, więc jak to z nim jest?”.

  Nie chciałem, Optymatyku, zabierać głosu, ale popełniasz nie tylko jeden z najgrubszych błędów w rozumowaniu, ale i jeden z najbardziej społecznie szkodliwych (akurat na blogach „Polityki” – niekoniecznie). Z tego, że cholesterol Cię nie zabił, wynika tylko, że CIEBIE nie zabił – nic więcej. Podobnie jak z tego, że tejotka (ukłony i gratulacje od covidowca, tejotku) i mnie covid nie zabił, wynika tylko, że jego i mnie nie zabił.

  Mój komentarz
  Tak jest pombocku, tylko tyle, nic więcej, nic mniej.
  TJ

 425. pombocek
  Milo mi cię widzieć, przynajmniej od czasu do czasu, na EP. Szkoda jednak, że nie na LA, gdzie – co by nie mówić nie roi się od trolli i raczej nie uświadczysz osób chorobliwie rozplotkowanych. A co było, a nie jest, nie pisze w rejestr.
  Zdrówka ci życzę (mam nadzieję, że już jesteś zaszczepiony) wiosną, która niekiedy przechodzi w lato. Czy twoja żółta łajba jest już na chodzie, a raczej pływie? Mój adres mailowy się zmienił, jeśli odnajdę w adresach twój, to się odezwę „poza protokołem”.

 426. Tejocie,
  Ważna i mądra „ozdobo” tutejszych blogów, wracaj do pełni sił.
  Najlepszego tez z okazji zbliżającej się Wielkanocy

 427. Symetryczny
  1 kwietnia, g.11:33
  Wstrzymaj swoje potoki żółci, którymi systematycznie zalewasz blog.
  Podziwiaj i chwal sobie Putina prywatnie, ale niekoniecznie na tym forum.
  Swoją drogą, jak zabraknie rosyjskiego gazu, to „dupa zmarznie” nie tylko WAM, jak raczysz nazywać ziomków, pogardliwie dystansując się od nich, ale i tobie.
  Chyba, ze zmieniłeś już miejsce zamieszkania, np. na Rosję albo na Węgry.
  Z wiosennym pozdrowieniem
  mag

 428. Wszystko na czerwono nawet
  Pataca Makau 1 MOP 0.49134 0.03%
  co dzisiaj nie powinno dziwić ..

 429. Optymatyk
  1 kwietnia o godz. 1:46

  „No qrva cholesterol mnie nie zabił, więc jak to z nim jest?”

  Nie trać nadziei…spróbuj zwiększyć dzienną dawkę żółtek.

 430. „myślałam o namoczeniu na noc, najlepiej w occie ”
  To nawet działa jak cos’ zardzewieje tyle , ze smród nie do wytrzymania .
  W pewnym wieku jednak „moczenie na noc” i trzepanie dywanów przynosi mizerne efekty . Pi pi pi paa paa paa pi pi pi

 431. Na koniec nie ciekawa kilkunastoletnia już konstatacja blogowa , ze piszący tu upierdliwie piszą w kółko o sobie ( Freud podobno do trzepania dywanów miał podręczne ( słu..ce )
  „Ważna i mądra „ozdobo” tutejszych blogów, „

 432. @mag

  Twoja riposta @Symetrycznemu to slowny majsersztyk.
  Dobrych i milych Swiat.

 433. @adam100

  Wzbudzony impulsem wytworzonym przez Lewego na pierwszą linię aktywów ludzkich i procesowych przywołałeś chorobę obrazowaną wielekroć tu na blogu a przeze mnie nazywaną onlinizm olbligotaris.

  Ja ilustrowałem to wzmianką o starszym ode mnie członku szeroko rozumianej rodziny, który się budził, gdy mu się wyłączyło telewizor.

  Współczeeśniak musi być online w rytmie 24 h / 7 dni.
  W Warszawie już popołudnie, a ja jeszcze nie wiem czy Nawalny już coś wypił.

  Jak tu – na wewnętrznej emigracji – ja mam żyć bez wiadomości, że Nawalny wykreślił Łużyce z przyszłego terytorium Wielkiej Rosji.

  Byłem przekonany, że w Polsce najpowszechniejszym zawodem jest lekarz.

  Teraz wiem, że dominują specjaliści od egzegezy procesu walki Wosia ze Sroczyńskim.

  ***

  @Lewy!!!

  Nie jesteś na bieżąco!!!!!!

  Weź się i się podciąg oburącz i obonóż!

  Pominąłeś flotylle dronów nadciągających od strony oczyszczalni Czajka nad Żoliborz.

  One w butelkach Kleina mają coś co się nie wylewa a śmierdzi.

  Weź od miejscowych znawców kilka wysoko płatnych godzin doskonalenia narracji w formie zdalnych korepetycji.

  Jako komputerowiec donoszę ci gratis, że wykryto silną korelację dodatnią między stosowaniem preparatów Tołpy i dezaktywacją czipów wszczepianych przez chłopców z Doliny Krystalicznego Krzemu. Niestety ta kuracja sprawia, że apetyt na seks trawa tylko podczas fajfokloku. Próby przejścia na popijawę cydrową mają statystycznie rzadki, ale zauważalny efekt, że niektóre zaspokojenie muszą wyłącznie tylko od księdza.

  Post klawiatura

  Nie zaplącz się podciąg ponumerowany kolejnymi cyframi rozwinięcia wartości pi w systemie liczenia siódemkowym. Rosyjski tak przestawia amerykańskie pecety.

 434. Wielkanoc za rogiem a Mazurek ani du du ( cos tu zalatuje nie teges , albo cos w trawie piszczy)
  („seks trawa tylko podczas fajfokloku ” (?!))

 435. Z zażenowaniem można tylko patrzeć, jak niektórzy próbują bełkotliwie obcinać kupony z świetnego primaaprilisowego wpisu Lewego , aby dodać sobie dowcipu, tam gdzie im go osobiście brakuje.

 436. ozzy
  Wzajemnie. Wiosennej, radosnej, a przede wszystkim zdrowej Wielkanocy życzę.

 437. @Z dystansu

  Chyba ciebie też dotknęła tragedia zakleszczonego klawisza PgDn.

 438. Sytuacja wybuchowa.
  Saperzy w ruch, lotnik kryj się!

  W Czernobylu żyć się nie da
  po Putinie (żabci, Ssmanie, klarnecie..)
  będzie scheda.
  Licząc siły na zamiary
  dołączyli do psiej wiary
  a w Polsce stara bieda

 439. ahasverus
  Tam gdzie chodzi o brzydkie nawyki, neopotyzm, korupcję i zwykle złodziejstwo bagatelizujesz nieco historyczne zaszłości . Te brzydkie przypadłości nigdzie przecież z nieba nie spadły i nieprzypadkowo im dalej na wschód od Odry rosną one w postępie geometrycznym, aby potem gdzieś w Azji środkowej osiągnąć swoje apogeum. To co w Polsce PiSu opisywane jest jako święta polska tradycja, a uzewnętrznia się rozgrabieniem polskiego państwa w imię umiłowania tej tradycji, ale przede wszystkim swojej własnej polskiej rodziny, jest spadkiem rosyjskiego kolonializmu i dziką mieszanką oporu przeciwko zaborcy reprezentującego władzę państwową, w połączeniu z przejęciem jego zwyczajów, bez którego kariera, a nawet przeżycie, byłyby pod jego butem prawie niemożliwym. To jest jedyne logiczne wytłumaczenie na promieniście historycznie rozpowszechnioną do dzisiaj korupcję wokół moskiewskiej centrali.

 440. Katolicyzm… a patologie nad Wisłą… Tak sobie myślę prywatnie… papież z wehrmachtu podpowiada germańskie geny społeczności poddanej pod but chrzestnego od 966 roku…

 441. 0lborski
  1 marca, ag.13:13
  Twoje bełkotliwie, bo utkane z dowolnych cytatów ni w pięć, ni w dziewięć, wyrażane złośliwości (upierdliwie pisane na blogu od lat) nie są ani dowcipne, ani błyskotliwe. Nie wiem, skąd się bierze twoje znakomite samopoczucie, wynikające – jak widać – z bardzo dobrego mniemania o sobie. Ciekawe, co miałby do powiedzenia w tej kwestii Freud, którego przywołałeś (jako wsparcie?)
  Odrobiny skromności życzę i zdrowej empatii w stosunku do bliźnich, niekoniecznie od ciebie głupszych. No i wszystkiego dobrego z okazji świąt.

 442. Sztafarz w jakim elementami scenografii są czołgi i radioodbiorniki to hest we wspomnieniach staruszek i staruszków.

  Dziś autonomiczne farmy trolli rozsyłają samozapylające się awatary i jedyne co jest konkretnego to konta w bankach w Indonezji na które przesyłany żołd dla oficerów wojny cybernetycznej.

  Troszeczkę mi was żal kaleki z księstwa zacofaństwa cyfrowego.
  Narodowy Fundusz Zdrowia nie przewiduje dla was rent inwalidzkich.

 443. Sprawdzam różnicę miedzy O i 0

 444. Tytuł dnia: Rzeczpospolita, tekst red Nizinkiewicza „Makabryczny żart rządu ze szczepieniami”

  Puenta dnia, ten sam tekst: „Sytuację poranną z rządowym programem rejestracji szczepień można skomentować jednoznacznie już teraz słowami marszałka Józefa Piłsudskiego: „Pierdel, serdel, burdel…”

 445. Wpadka, usterka i błąd na ustach polityków. Opozycja domaga się dymisji Michała Dworczyka conajmniej, a może nawet paść żądanie dymisji całego rządu.
  Ja bym z tej moim zdaniem drobnej pomyłki informatycznego systemu rabanu nie czynił.
  Przecież cały świat to zapewne pomyłka w jednej hipotezie symulacji zdarzeń. Miało być dobrze w raju, a mieszkańcy się rozmnożyli nie pytając zarządzającego tym terytorium o zgodę i mamy to co mamy.
  Dzisiaj fotografowałem wrocławski Rynek. Wszystko przygotowane dla turystów, a tych brak. Mieszkańcy też w minimalnej liczbie w centrum miasta. Najsympatyczniejsi mieszkańcy prastarego grodu nie tracą jednak fasonu. Trzeźwym okiem patrzą w przyszłość. To wrocławskie krasnale

 446. Bar Norte
  1 kwietnia o godz. 15:20
  Tytuł dnia: Rzeczpospolita, tekst red Nizinkiewicza „Makabryczny żart rządu ze szczepieniami”

  Puenta dnia, ten sam tekst: „Sytuację poranną z rządowym programem rejestracji szczepień można skomentować jednoznacznie już teraz słowami marszałka Józefa Piłsudskiego: „Pierdel, serdel, burdel…”

  Mój komentarz
  PiSowskim zawodowcom od węszenia co by tu jeszcze, pociągających za sznurki, o których nie wiedzą gdzie są zaczepione, udających fachmanów i wybitnych specjalistów od zarządzania wszystkim, najlepiej wychodzi zarzadzanie oscylacyjne (co rusz, to zmiana decyzji), a fundamentalną metodą jest zawierzanie przedsiębiorstw takich jak ENERGA (przez Obajtka) Matce Boskiej.
  TJ

 447. Z dystansu
  1 kwietnia o godz. 14:37
  Pozwalam sie z toba nie zgodzic. W polskiej Rzeczypospolitej szlacheckiej, niezainfekowanej moskiewskimi tradycjami, nepotyzm, kolesiostwo, brak troski o dobro panstwa bylo norma. Interes panstwa konczyl sie na granicy panskich wlosci. Oczywiscie, ze nie mozna uogolniac, generalizowac, ale trudno znalezc w polskiej historii wielu „panstwowotworczych” wladcow, moznowladcow, majacych wizje nowoczesnego panstwa(na ich epoke) w czasie gdy Polska byla dostatecznie silna, aby wprowadzic reformy. . Bathory?,
  Wielkopolska moze byc stawiana jako wzor, ale tam dawne polskie nawyki i przywary zostaly zastapione ordnungiem.

 448. Trener polskiej drużyny (Portugalczyk) po meczu z Anglią powiedział „zasłużyliśmy na więcej”.
  Premier MM zapytany o ocenę meczu na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że meczu nie oglądał ale wynik jest zły.

  Dywagacje przedmeczowe otymistyczne nie były. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się jak grają Anglicy. Wywiad znowu nie zadziałał. W dawnych czasach wywiad był jedną z polskich specjalności

 449. Kupiłem wołowinę na rosół. W sklepie zapytałem czy napewno świeża i sprzedawczyni dwukrotnie potwierdziła. W domu małżonka powiedziała, że kupiłem stare mięso. Stare czy świeże zależy od oceny osób po jednej lub drugiej stronie lady. Gorzej byłoby gdybym nie kupił.

  Podobnie ze szczepieniami. Jedni chcą się szczepić, gdy innym na szczepieniach nie zależy. Rząd robi co może, a i tak spotyka się z krytyką. Cokolwiek zrobią będzie źle.

 450. W historycznym momencie Rzeczypospolitej szlacheckiej w innych krajach europejskich odpowiedzialność państwowa także nie była szeroko rozpowszechniona . Obowiązującym systemem politycznym i społecznym w całej Europie był feudalizm, w którym państwo było praktycznie własnością władcy . Niemcy, bezpośredni sąsiad Polski do 1870 roku były na przykład rozbite na wiele małych odrębnych feudalnych państewek. Współczesna świadomość narodowe, a co z tym związane powstanie państw narodowych, wraz z pojęciem odpowiedzialności państwowej przypada na okres po odrodzeniu, w szczególności na XIX wiek, a więc na czas kiedy znaczna cześć Polski była odcięta od nowoczesnej, europejskiej myśli politycznej i była już pod wpływem azjatyckiej satrapii. Można oczywiście i to prawdopodobnie słusznie uważać, że upadek I RP był efektem zacofania społecznego i prywaty rządzącej wówczas klasy społecznej, ale nie można równocześnie zaprzeczać temu, że ten upadek spowodował na wieki odcięcie wschodnich terenów Polski od pozytywnych bodźców rozwoju społecznego w Europie.

 451. Wołowina najlepsza jest po 30 dniowym sezonowaniu w chłodnych warunkach… szefowie kuchni kupują w marketach najstarsze mięso nawet z wyglądu niezbyt ciekawe… Tak sobie myślę prywatnie o brzydkim kaczątku wołowinie… dojrzałej… jak wino.. im starsza…

 452. ls42

  „Ja bym z tej moim zdaniem drobnej pomyłki informatycznego systemu rabanu nie czynił.”

  Jaka „pomyłka systemu informatycznego”?

  Jesli juz to pomyłka systemu zarządzania. Nocna akcja i jej konsekwencje są wynikiem pomyłek ludzkich – błednych decyzji wynikających z utraty kontroli nad sytuacją epidemiczną.
  Tak więc „raban” jest jak najbardziej uzasadniony.

 453. Spisujemy się powszechnie w internecie. Mieszkamy w troje dorosłych acz niespokrewnionych. Każde z nas odpowiada na takie samo pytanie o „inne osoby”, mieszkające pod wspólnym dachem i – zgodnie z prawdą – grzecznie wklepuje dane pozostałej dwójki.

  Jak myślicie: policzą nas jako troje, czy dziewięcioro? 🙂

 454. Is42
  Jeszcze nie jest tak późno. Weź to ścierwo i odnieś do sklepu. Małżonka wie co mówi. Przecież nie chciała tobie dokuczyć a wyraziła jedynie opinie o śmierdzącym mięsie które nie było przechowywane cały czas w odpowiednich warunkach.
  No ale nie musisz tego robić skoro nie ufasz małżonce 🙄

 455. guzdra
  1 kwietnia o godz. 13:13
  @adam100
  przeze mnie nazywaną onlinizm olbligotaris.

  Każdy ma swój krzyż @guzdro,

  mój się nazywa: onanizm clitoris 🙂

 456. bezdomny
  Szkoda czasu za te kilkanaście zlotych. Poza tym zrobiłbym sprzedawczyni przykrość i to przed świętami. Teraz to już nie jest moja sprawa. Ja tylko kupiłem
  Zdrówka życzę

 457. „Nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś takiego, jak ‚nominacja przez Kolegium Elektorskie’. Biden wygrał wybory. (…) Wszystko co następuje od dzisiaj – doliczenie reszty głosów, głosowania elektorskie – to czysta formalność. Joe Biden jest 46. prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem” – napisał wówczas Żulczyk.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26943148,zulczyk-oskarzony-o-zniewazenie-dudy-dotarlismy-do-akt-sprawy.html#s=BoxOpImg3

  Świetny opis, chyba każdy się pod tym podpisze.

 458. Z ostatniej chwili!!!

  d’artagnan tak ma na imię dziki kot w naszy kitz’u.

  Jedyną osobą do której podejdzie i da się pogłaskać jest nie tylko młoda, nie tylko piekna ale i nietuzinkowo zgrabna francuska.

  Z pewnością znalazło by się wielu którzy chętnie przeżyli by własne ciało by dotknięte zostało tą delikatną dłonią.

  d’artagnan nie czekał na starą wołowinę. Zadowolił się świeżutką ciepłą żywą myszką.

  Mam nadzieję, że nikt nie stanie tutaj w obronie słusznie zjedzonych na ciepło nie szarych myszek 🙄

 459. zrobiłbym sprzedawczyni przykrość

  Iii tam… Pójdzie do spowiedzi wielkanocnej i będzie czysta jak łza. A co się w domu ponatrząsa z naiwnych klientów… 🙄
  Na drugi raz nie zadawaj tak sformułowanych pytań.
  Jeśli klient chce usłyszeć, że towar spełnia jego oczekiwania, to usłyszy.

  Kiedyś na Krupówkach zapytałem gaździnę sprzedającą oscypki, czy są czysto owcze.
  – Cyste, panocku, cyste!
  – Ale czy czysto owcze? Przysięgnie pani?
  – Panocku! Na tej ulicy nikt nie przysięgnie 🙁

 460. Dojrzewające mięso nie śmierdzi… ma tylko specyficzny zapach w procesie dojrzewania tusz i peklowania… do handlu wybiera się mięso dojrzałe… nadające się do przygotowania potraw z marszu… Tak sobie myślę prywatnie… a co z serami z zapachem, pleśnią czy z oślizgłością… w cenie… np. z Ołomuńca…

 461. …. albo Pacanowa 🙂

 462. Co innego jest dojrzewającą wołowiną a co innego śliskie śmierdzące ścierwo którego nasz dziki d’artagnan nawet by nie tknął 😛

 463. Może przedmiotowa zmiana zapachów… w wykonaniu zbieraczy używanej damskiej odzieży… Tak sobie myślę prywatnie o bogactwie zapachów… ślinotocznych… u koneserów… w celach narkotycznych…

 464. mag
  1 kwietnia o godz. 12:19

  Cześć, mag. Czekam na to „poza protokołem”. Właśnie szykuję jednomasztowiec z nowej jedynki.

 465. guzdra:
  mysle, ze oni to robia za darmo, to pozyteczni idioci, a mowiac krotko i po niemiecku – wichser;

 466. @adam100

  Dorosły Jan Codzienny rzadko ma potrzebę rozróżnienia między majuskułą O oraz cyfrą zero.

  Jeśli kupimy produkt do aktywacji którego powinniśmy wpisać dostarczony ciąg znaków, to zwykle w tym ciągu nie wystąpi żaden z tych dwóch znaków.

  Ze względu na to, że spacja jest ogranicznikiem wyrazu to nie występuje ona jawnie w adresie jaki ( gdy chcemy ) widzimy u góry ekranu.

  Obie klawiatury:
  komputera Mac i klawiatura PeCeta
  po naciśnięciu klawisza z literą O wyślą takie samy sygnały prądowe i będą to sygnały inne niż po naciśnięciu klawisza z cyfrą zero.

  Klawisz na mojej klawiaturze mający ) u góry i 0 na dole wysyła inny sygnał prądowy niż podobny klawisz z bloku numerycznego i też jest ten sygnał odmienny od litery O.

  Rozróżnienie O i 0 może być elementem krótkiej zabawy, ale powszechna praktyka tu opisana wyżej nie daje szans na opłacenie takiego numeru kabaretowego sowicie.

  Nie jest to dowcip tani i będzie zapewne powtarzany w innym czasie i w innym gronie.

  Komputery nie mogą się nie liczyć z niedojdami.

  Zamieniając podmiot z dopełnieniem to mamy na podorędziu lepszy żart.

  Opozycyjny system komputerowy wysłał dziś pewnego dworaka w maliny i nie mieszał bym tu klawiatury Dvoraka do tego dowcipkowania.

 467. @guzdra

  Stetryczałym dziaduniom, racz wybaczyć Panie
  proszę Cię na kolanach, daj im na wstrzymanie.

  (bardziej wyspecyfikowana prośba, byłaby dużym grzechem)

 468. Uczestnicy nawzajem dodają sobie odwagi. Czego się boją?

 469. @adam100

  Mam bóle spowodowane anatomicznymi zmianami w moim kręgosłupie.
  Nie ma nic wspólnego z przypisywaniem mi krzyża. Chyba jestem wyjątkiem – nie tylko w twej praktyce.

  Krzyż bywa zwykle z tyłu.
  Medycy zajmujący się mną nigdy nie użyli przy mnie określenia Pański krzyż.
  Być może prze ostrożność. Dopuszczam, że nie chciano, abym się zaczął modlić podczas limitowanej czasowo porady medycznej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Co do skótów myślowych to nie da się ukryć, że w mojej cocenie króluje Ę.

  Oraz miganie się kropki od współpracy ze spacją twardą.

        .       .       .       .       . .
   .
    .
     .
     . .
      . .
       . .
        . .
        .  .
        .        .  Ą

 470. @byk

  Jesteś niepoprawnym optymistą i poetą pozującym na abnegację.

  Moim zdaniem czterech na pięciu tych pożytecznych idiotów jest opłacanych.
  Na wódkę i zakąskę dla siebie i dla ich koleżanek i kolegów im dzięki temu wystarcza.

 471. mag
  1 kwietnia o godz. 12:32
  Wesołego jajka

 472. guzdra
  1 kwietnia o godz. 20:47
  @adam100
  Mam bóle spowodowane anatomicznymi zmianami w moim kręgosłupie.

  Dobrze się składa, bo jak się z Tobą podzielę moimi, to wiesz co Cię czeka. 🙂

 473. W zamierzchłych czasach, nad Balatonem
  Lepra czerpała przyjemność, z puzonem.

 474. Z dystansu
  1 kwietnia o godz. 16:19

  —————————————
  Jedna uwaga: tak naprawde to Polska nie byla az tak bardzo europejska przed zaborami. Swiadcza o tym nawet stroje szlachty. Warszawa byla zasciankiem w porownaniu z dworem Katarzyny II. Polska nie byla krajem nowoczesnym: brak silnej armii (dziesiec razy mniej ludne Prusy mialy wieksza armie niz Rzeczpospolita), brak floty mimo dostepu do morza, brak silnego mieszczanstwa, chlopstwo , czyli ponad 90% ludnosci, w stanie praktycznie niewolniczym, brak debaty intelektualnej, oprocz bardzo waskiej elity. Wladza krolewska bez rzeczywistej wladzy. Nie potrzeba wschodniego despotyzmu, aby widziec upadek Polski.
  Swiadomosc narodowa rzeczywiscie jest przede wszystkim fenomenem XIX go wieku, lecz to dotyczu Europy Srodkowej i Wschodniej. : Wielka Armia Napoleona dostawala ciegi od band biednych russkich chlopow broniacych „rodinu”. We Francji to juz Philippe le Bel , Jehanna D’Arc, decret z 1539 roku dotyczacy jezyka francuskiego nie mowiac o Valmy, Fleurus.

 475. @ahasverus

  niedawno, jakies godzine temu, w Echu Moskwy byla ciekawa biesiada miedzy pisarzem rosyjskim Borysem Akuninem (ostatnio wyszedl jego koljeny tom poswiecony epoce carow Aleksabdra II i III) a red. Echa Moskwy Wieniediktowem. Akunin tez wspomina caryce Katarzyne II Wielka i jej nowoczesny dwor.

  https://www.youtube.com/watch?v=s521y4jewJ4

 476. Muszę sprawiedliwie docenić J.Pieczula za wypowiedź z godz. 10:53, gdzie uzmysłowił @Optymatykowi że to jest JEGO i tylko JEGO osobiste doświadczenie.

  Ps. blog En passant zaczyna powoli przypominać LA. Wzajemne wsparcie, brakuje jedynie odnalezienia zagubionego adresu – swoją droga cennych adresów się nie gubi, w tym przypadku decyzja była odgórna – „prześlij wszystkim”.

 477. Selektywna prokuratura Ziobry: ściga przeciwników władzy, odpuszcza swoim

  https://wyborcza.pl/7,75398,26942686,selektywna-prokuratura-ziobry-sciga-przeciwnikow-wladzy-odpuszcza.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  bra-tanki01.04.2021, 14:44
  Ich bezkarność i bezczelność widać w zachowaniu omonu, anonimowych prostaków.
  Durnie z doktoratami o żabach rozjechanych pod Olsztynem wierzą w tysiącletni pislam.
  I z nim zdechną Wkrótce.
  Mafijne państwo pislamu na licencji putina.

 478. Lepram vobiskum
  użyli na żabisku

 479. Hubert Hurkacz wygrał kolejny mecz na turnieju w Miami (USA).
  Zatkało mnie z wrażenia, ostatecznie wygrał z Grekiem piątym w tenisowym rankingu. Ci co postawili na Polaka wygrali niezle pieniądze

 480. wszystko odgadłam – boją się trolli. Jedynym zdefiniowanym trollem jest setny klon adasia (może to nawet sam A.M.) zaszczyca nasz blog swoja obecnością i niewyrafinowanym językiem?
  Wielkie nieba! (świątecznie) – jeśli to rzeczywiście ON, to muszę wyznać że jest pospolitym manipulatorem, może nawet bezinteresownym, jeśli tylko klon to kiepsko się spisuje za tak ciężkie pieniądze. Bywa nawet że miłośnicy go upominają, a to już całkowita kompromitacja.
  Troll woła: łapać trolla!

 481. Nie może być lepiej w USA.
  Hubert Hurkacz w półfinale w singlu, a Iga Świątek w deblu gra jutro o finał.
  Brawo!

 482. Powtórka (na żądanie)

  Lepro, Miłości moja! Ty jesteś jak zdrowie;
  Ile cię cenić trzeba, ten tylko się dowie,
  kto cię
  umył.

 483. „Eskalacja konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy potrzebna jest prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi do „targowania się” z nową administracją USA – uważa były szef MSZ w Kijowie Pawło Klimkin”
  Pan Pawło Klimkin wie że dzisiaj jest Prima Arprilis i może sobie mówić co ślina mu na język przyniesie. Potem wytłumaczy – mówiłem tak żartem…

 484. @guzdra:
  myslisz, ze to sami sykofanci?
  https://de.wikipedia.org/wiki/Sykophant
  tak jak w knajpie na kiercelaku? wszyscy dyplomaci?

 485. Myanmar junta leader condemns ‚violent acts’ on Army Day
  https://www.youtube.com/watch?v=5qQbniCgf6A

  Honorowym gosciem w tym dniu byl rosyjski general pulkownik Aleksandr Fomin, wiceminister obrony Rosyjskiej Federacji, wojskowy attaché Indii i 6 mniejszej rangi gosci zagranicznych z egzotycznych panstw.
  Tego dnia zginelo ponad 90 manifestantow.

 486. „Eskalacja konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy potrzebna jest prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi do „targowania się” z nową administracją USA – uważa były szef MSZ w Kijowie Pawło Klimkin”

 487. Pan Pawło Klimkin wie że dzisiaj jest Prima Arprilis i może sobie mówić co ślina mu na język przyniesie. Potem wytłumaczy – mówiłem tak żartem…

 488. całość nie przeszła, podzielona na części – owszem.
  Może tu chodzi o mnożenie komentarzy?, był już taki w historii blogów który liczył ilość a potem procenty… Na koniec wszyscy się pokłócili o te procenty i komentarzy przybyło.

 489. byk:

  w ZSSR nazywali sie „seksoci” / Сексот (сокращенно от секретный сотрудник / – skrot
  TW.

 490. prawdziwy i jedyny troll na tym blogu* zapomina że ja jestem spod znaku PANNY. Może nawet nie wie – w końcu zanieczyszcza blog raptem od 2 lat.

  * pozostałych zaliczam do amatorów zaangażowanych sercem i duszą SPRAWIE.

 491. na dłuższe przemyślenia zasługują komentarze @ahasverus’a na temat roli zaborców w kształtowaniu charakteru podbitego narodu. Odezwę się w tej sprawie w przyszłości.

 492. @pombocek
  1 kwietnia o godz. 10:53
  Zastosowałeś, nie tylko Ty, zwyczajne wyrwanie z kontekstu. Acha, nie zmierzam tego nawet komentować, napiszę tylko, że wszyscy jesteście w mylnym błędzie.
  A społeczność optymalnych liczona jest w milionach (dwóch, trzech mln). To nie kwestia wiary, ale osobistej praktyki.

 493. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  1 kwietnia o godz. 10:01
  Tak jest, Stanisławie, tak jest.

 494. Masha Gessen, The New Yorker

  https://www.newyorker.com/news/our-columnists/what-alexey-navalny-is-experiencing-in-prison

  What Alexey Navalny Is Experiencing in Prison
  As the Russian opposition leader’s health appears to deteriorate, plans are under way for more mass protests demanding his release.

  By Masha Gessen

  April 1, 2021

 495. @ozzy
  1 kwietnia o godz. 22:42
  Powiedz mi, co cię obchodzi jakiś Nawalny?

 496. Dzisiejsze spotkanie Morawieckiego, Orbana i Salviniego w Budapeszcie w sumie niewarte jest uwagi ponieważ nie przyniosło powołania nowej eurosceptycznej frakcji w PE. Taki był bowiem jego planowany cel.

  W zamian politycy zaserwowali wiec starą gadkę o walce z „ideologią LGB” i „renesansie Europy” które to wizje ich jakoby mają łączyć.
  Tym niemniej publicysci, którzy z racji redakcyjnych obowiązków muszą się takimi eventami zajmować, mając na uwadze problemy ze stworzeniem frakcji, podnoszą raczej to co ich dzieli.

  Ciekawą analizę tych podziałów przedstawia na portalu onet.pl Witold Jurasz w tekście „Polska, czyli neurotyczna panna na wydaniu”. Choć tekst jest poświęcony głównie różnemu podejściu Fideszu, Ligi Północnej i PiS do stosunków z Rosją wybrałem fragment dotyczący róznic w priorytetach europejskich.

  W tym kontekscie Jurasz pisze:

  „Spotkanie w Budapeszcie było dziwne z jeszcze jednego jednak powodu. Ledwie dwa tygodnie temu premier RP składał wizytę w Paryżu. Wg źródeł Onetu, PiS widząc ostentacyjny wręcz chłód ze strony Waszyngtonu, postanowił spróbować naprawić relacje z Berlinem i zbudować stosunki z Paryżem. Problem polega na tym, że współpraca z Orbanem i Salvinim uniemożliwia i ośmiesza te inicjatywy. Nie można równocześnie iść na zbliżenie z Paryżem oraz szukać dróg porozumienia z Berlinem, a równocześnie grać na ideowych przeciwników Paryża i Berlina. Matteo Salivini oraz Victor Orban znajdują się bowiem nie w opozycji, ale są biegunowo odlegli w stosunku do elit w Paryżu i Berlinie.

  Sytuacja, w której PIS najpierw postawił wszystko na Donalda Trumpa (prezydent Andrzej Duda poszedł w tym tak daleko, że zwlekał i nie decydował się na wysłanie depeszy gratulacyjnej do Joe Bidena nawet wówczas, gdy zrobili to już wszyscy poważni przywódcy światowi), następnie próbuje nowego otwarcia z Paryżem, a dwa tygodnie później decyduje się na demonstracyjne spotkanie z Salvinim i Orbanem dowodzi chaosu i braku jakiejkolwiek koordynacji oraz pomysłu na politykę zagraniczną. Obnoszenie się przyjaźnią z Salvinim i Orbanem jest równie nierozsądne co stawianie na Trumpa, gdy już wszyscy (poza samym Trumpem) rozumieli, że Trump przegrał. W ten sposób bowiem nie jest się wiarygodnym dla żadnej ze stron.”

  Całość poniżej:

  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/morawiecki-orban-salvini-spotkanie-w-budapeszcie-komentarz-witolda-jurasza/1mrx8yv

 497. @Optymatyk

  a jakis „Optymatyk” (?) zupelnie mnie nie obchodzi, on nawet nie jest „jakis” z ta miazma
  na mozgu.

 498. @ozzy
  1 kwietnia o godz. 23:04
  Ty za to jesteś zupełnie bez mózgu. Nie wiadomo kto za ciebie tu coś pisze, de.bilu.

 499. Bar Norte
  1 kwietnia o godz. 23:01

  Z tego samego artykułu:

  „Nie można równocześnie iść na zbliżenie z Paryżem oraz szukać dróg porozumienia z Berlinem, a równocześnie grać na ideowych przeciwników Paryża i Berlina.”

  Wódz mówi że można.
  To ma być ta finezja w polityce zagranicznej…ta genialna dalekowzroczność …tak niezbędna dla renesansu Europy.
  Bo u nas już barok.

 500. ozzy ;

  Jak Ty się nie przestaniesz czepiać Rosjan to ja się zacznę czepiać
  ciebie i Żydów . dobrze wiesz że potrafię .
  Był tu taki Jedwabny Radzio , on był o wiele , wiele lepszy od ciebie
  i zemną przegrał , więc po co ci to ? .

 501. Nie ważne kto to mówi, ale WAŻNE co mówi.
  https://www.youtube.com/watch?v=QNQXA07wkzg
  Grzegorz Braun do policjantów – Międzynarodowy Marsz o Wolność – Warszawa 24 października 2020 r.
  ……………………….
  To nie jest osoba z mojej bajki.

 502. Hihihi

  Wouuuuu, i po co ci to ?

  Pornos; conquistador, zwycięzca, Rex Imperator

  My malutcy, robimy portkami 🙁

 503. @Blackley

  Такому бармалею место у параши…кричи в окошко, сколько влезет,
  Так что можешь клеветать сколько хочешь
  „Пошол на … 3 слова 10 букв.

 504. Piotr II

  O tym „renesansie Europy” to słyszę co najmniej od trzech lat. Wybory do PE miały być pod znakiem osiągnięcia owego „renesansu”.

  A skończyło się jak zauważa Jurasz na tym:

  „Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów do której należy PiS, jest bowiem jedną z najsłabszych (piątą pod względem liczebności na siedem istniejących) frakcji. Liga Matteo Salviniego należy z kolei do jeszcze słabszej grupy (szóstej pod względem liczebności) frakcji Tożsamość i Demokracja.”

  Coś słabo się ten „renesans” przebija.

 505. ozzy
  2 kwietnia o godz. 0:03

  Nie bądź w gorącej wodzie kąpany , przemyśl czy ci się to opłaca ?
  ja mam czas ja poczekam .

 506. mag
  „Nie wiem, skąd się bierze twoje znakomite samopoczucie, wynikające – jak widać – z bardzo dobrego mniemania o sobie. ”
  Czyż nie miałem racji ? , Jesteś ” ozdoba ” Freuda .,
  Samokrytyczny cudzysłów świadczy dobrze o tobie i o nim. Przynajmniej wiem , ze ktoś „śledzi” .. a nawet śledzi to co pisze . Sporadycznie znakomite moje samopoczucie może wynikać z tego , ze zawsze kiedy jest kiepskie a chce sobie je poprawić wiem co napisać aby się poprawiło

 507. Optymatyk
  1 kwietnia o godz. 22:11

  „Zastosowałeś, nie tylko Ty, zwyczajne wyrwanie z kontekstu (…) wszyscy jesteście w mylnym błędzie”.

  Przykro mi, Optymatyku, nie zauważyłem w Twojej wypowiedzi zadnego kontekstu. Jeśli swoje zdanie „A ja wiem, że ludzie dzięki temu przepisowi wychodzili z największych dolegliwości” masz za kontekst, to może myli Ci się to, co masz w głowie, z tym, co napisałeś. W głowie możesz mieć miliony, ale konkretnie napisałeś wyłącznie o sobie. W Twojej wypowiedzi kontekstem jesteś sam dla siebie. Przyznanie się do językowej nieporadności, rzecz jasna, nie wchodzi w rachubę.

  To Ci pokażę KONTEKST. Nie z sufitu, lecz ze strony medycznej w internecie.

  „Źródłem cholesterolu w pożywieniu są głównie tłuszcze zwierzęce oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli mięso i jego przetwory, jaja”.

  „Wysokie stężenie cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca”.

  „Choroby układu sercowo-naczyniowego zabijają każdego roku ponad 4 miliony osób w Europie”.

  I zakończę tak samo jak Ty – pojedynczą ilustracją.

  Syn bliskiego znajomego mojej żony przejął się poradami pana Kwaśniewskiego i zaczął bez zahamowań jeść tłusto. Po paru latach tak się rozchorował na wątrobę, że lekarze z trudem wyrwali go z łap śmierci.

  Ten przypadek, wyrwany z kontekstu zachorowań na serce (spośród wszystkich chorób – przyczyna największej liczby zgonów) – podobnie jak Twój – nie upoważnia do żadnych uogólnień, zwłaszcza jeśli się wie, że nie ma identycznych organizmów.

  Powszechnie wiadomo, że cukier to „biała śmierć”. Moja mama i ja od dziecka bardzo lubiliśmy słodkości. Ona musiała mieć pięć łyżeczek cukru na szklankę herbaty, ja zużywałem do słodzenia napojów do bodaj 7 kilogramów cukru miesięcznie. On zmarła w wieku 95,5. A ja dopiero w ostatnich miesiącach po operacji serca i covidzie (siłą rzeczy mniej ruchu), pierwszy raz w życiu mam podwyższony cukier. Ale go szybko zgubię na rowerze i wiosłowym okręcie, skoro już dwa razy przepedałowałem po 44 km dziennie. Do głowy by mi nie przyszło dawać siebie jako dowód, że „cukier krzepi” i zachęcać do opychania się kilogramami.

 508. Ozzy
  Tak reagujesz na Putina i Rosję:
  https://www.youtube.com/watch?v=psjBAf4pNu8

  Собака-Истеричка Ozzy.

 509. Kaczyński: zreformujemy sądy… a nie lepiej zreformować suwerena wymuszającego ich istnienie… Tak sobie myślę prywatnie… zamiast kodeksu karnego 10 przykazań…

 510. Prawo unijne sprzeczne z konstytucją? Trybunał Przyłębskiej oceni, czy Polskę obowiązują decyzje TSUE

  https://wyborcza.pl/7,75398,26941319,prawo-unijne-sprzeczne-z-konstytucja-trybynal-przylebskiej.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  bra-tanki02.04.2021, 06:08
  Polskę unijną, po traktatach podpisanych przez kaczyńskiego, na polecenie kaczyńskiego, obowiązują wyroki TSUE.
  Wolskę, zniewoloną przez kaczyńskiego, nie. Tak samo nie obowiazują, dotacje, pomoc cywilizacyjna i wspólne wartości, które dostarczy naziol włoski od putina , żlodxiej gulaszowy od putina I ich marionetka, kłamca morawiecki.
  Wolfgangowa, do działa.
  Mafijne państwo pislamu na licencji putina I jego trojka, czyli partia putina, Papu.

 511. My chcemy pomóc Europie odbudować jej prawdziwe, chrześcijańskie korzenie – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Budapeszcie po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz przywódcą ksenofobicznej włoskiej Ligi Matteo Salvinim.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26943795,morawiecki-po-spotkaniu-w-budapeszcie-europa-jest-na-rozdrozu.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

  j-mas01.04.2021, 20:00
  Kanalia i zdrajca. W Polsce ludzie masowo umierają, a ten umawia się na proputinowski sojusz i rozbijanie Unii Europejskiej. To jest dla pisowskich kanalii najważniejsze

  ***** faszystowską partię ***

 512. Pętla się zaciska na najgorszym prezydencie, jakiego Ameryka miała w swojej histori

  Trump pójdzie siedzieć za oszustwa podatkowe

  https://www.youtube.com/watch?v=o39gp20nOpY

 513. Dlaczego katolicyzm ortodoksyjny mylony jest z Putinem… katolikami steruje Watykan z papieżem bis z wehrmachtu… Tak sobie myślę prywatnie… bisowanie w sądownictwie jest tego dowodem… jako dublerstwo… krzyżactwo korzeniami chrześcijaństwa w Europie w ramach Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego…

 514. Jarosław Kaczyński zapowiada dalszą reformę sądownictwa: Mamy do tego święte prawo

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26944272,jaroslaw-kaczynski-zapowiada-dalsza-reforme-sadownictwa-mamy.html#s=BoxOpImg8

  tygrys102
  podły szczurze ! będziemy mieli prawo ciebie łotrze osądzić, skazać i POSADZIĆ !

  Skandal Obajtka przycicha. Czas na dodać nowego członka do HoH; Krystyna Pawłowicz

  Hall of Horror

  Pawłowicz, Horała ,Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 515. Moja Rosja to Puszkina, Lermontowa, Tolstoja, Majakowskiego, Brodskiego—

  Оставьте: это спор славян между собою,
  Домашний, старый спор, уж взвешенный судьбою,
  Вопрос, которого не разрешите вы.
  (Клеветникам России, Александр Пушкин)
  ——-
  https://ollam.ru/classic/rus/pushkin-aleksandr/klevetnikam-rossii
  —————-
  a blogowiczom ponizszy fragment „Traktatu moralnego”, Czeslawa Milosza, przestroge dedykuje:

  Strzeż się wariatów. Ci są mili,
  Póki w zakładach ich więzili,
  Albo trzymali w zwykłej stajni.
  Są dziś wariaci m i a r o d a j n i.
  I każdy macha swą pałeczką
  I patrzy z góry, moje dziecko.
  Zaiste, wariat na swobodzie
  Największą klęską jest w przyrodzie

 516. Czy Traktat moralny… jest o Nawalnym… Tak sobie myślę prywatnie… wariactwo nie zna granic…

 517. pombocek
  2 kwietnia o godz. 6:17
  Te gadaniem typu że cukier to „biała śmierć” to 100% lipa. Ja z pewnością nadużywałem cukru bo słodziłem nawet 7 łyżeczek do szklanki i zajadłem się kręconymi jajkami z cukrem tzw koglem moglem . Na studiach cukier zaszkodzi ,nie gdy koledzy dla żartu wsypali mnie do torebki laksigenu (taki środek na na przeczyszczenie) i sadzili że użyje go jak to oni po łyżeczce lub dwie do herbaty. Ja zjadłem cały na raz i mocno się zatulam aż się przestraszyli p przyznali co zrobili.
  Gdyby to była „biała śmierć ” to już dawno powinienem wąchać kwiatki od spodu. Teraz mnie przeszło i nawet herbaty nie słodzą , ale słodyczy nie unikam i jaki mam ochotę to jem.

 518. ls42
  1 kwietnia o godz. 15:29
  Ja jak pewno wiesz pisałem programy komputerowe dlatego nie mam wątpliwości, że PiS jak zazwyczaj wali głupa licząc że ciemny lud to kupi.
  A tak nawiasem jak ty napiszesz bzdurę na blogu, to winien pewnie jest WordPress – system zarządzania treścią zaprojektowany głównie do obsługi blogów prawda?

 519. Telewizja tvn przypomniała, że dzisiejszy dzień należy poświęcić na rachunek sumienia.
  Tym bardziej nie powinienem się usprawiedliwiać ale solennie przyrzec poprawę na blogu chociaż to może być trudne. Widzę bowiem często rzeczywistość przez różowe okulary i skupiam się na osiągnięciach, a o wiele rzadziej na błędach jakie popełniają inni.
  Jesteśmy niestety tylko kibicami i nasza rola jest mocno ograniczona

 520. maciek.g
  2 kwietnia o godz. 9:44

  Nie odważyłbym się, maćku, na twierdzenie na podstawie własnego doświadczenia, że gadanie o szkodliwości cukru to lipa, bo nie różniłbym się od Optymatyka, który zjada 15 kurzych żółtek i mówi: „No qrva cholesterol mnie nie zabił, więc jak to z nim jest?”. Wiem tylko, że organizm, przyzwyczajony od wczesnego dzieciństwa do cukru, potrzebował go do normalnego funkcjonowania. Nie jesteśmy spod jednej sztancy: Co jednego wzmocni, drugiego może zabić. Podejrzewam natomiast, że akurat moja tolerancja na cukier spada na starość, skoro w ostatnim badaniu mam sporo przekroczoną normę. Ale to jest do sprawdzenia co najmniej po miesiącu częstego pedałowania na długich trasach. Na razie jestem w okresie rehabilitacji i kuśtykam na średnich – do 50 km. Ahoj, lete obsadzać maszt na mojej jedynce, no i, rzecz jasna, wypróbować, czy bedę smigał nad wodą.

 521. Rząd głosi nowe obostrzenia i zamknięcia, a tymczasem mamy już ewidentnie szczyt fali czyli te paniczne działania w dodatku na pałę nie dość że grubo spóźnione to jeszcze mało sensowne. Było tyle czasu by opracować system wczesnego wykrywania ognisk i śledzenia infekcji i jak to jest w zwyczaju PiS nic nie zrobiono , a jedynie wyśmiewano testy przesiewowe . Zdecydowanie najkorzystniejszym dla Polski było by zamkniecie obecnie rządzących.

 522. Myślę, że powinno się ten artykuł uważnie przeczytać, bo gdy nie ta znienawidzona komuna, to najpewniej kontynuowano by tę powszechną biedę do dzisiaj. Oczywiście miałaby inny unowocześniony obraz, niemniej jednak byłaby analogiczna w bardzo wielu przypadkach.
  https://www.onet.pl/informacje/krowoderskapl/bieda-ii-rzeczpospolitej-na-fascynujacych-zdjeciach/93eh0hh,30bc1058
  Polska witała niepodległość w 1918 r. z euforią, ale też z zacofaną gospodarką, ogromnymi problemami społecznymi. O ich skali mówi to, że w kraju było 11 mln analfabetów, wielkim bezrobociem, wszechobecną biedą oraz 1,5 mln sierot, które zostawiły po sobie I wojna światowa oraz epidemia hiszpanki.

 523. Dywagacje miedzy klecha i panem. Czyli jak panowie i panie klechca o „chamach”.
  Zastanawiam sie, czy piszacy i blogosfera pozostaja nadal w dialektycznej zaleznosci podmiotowo-przedmiotowej. Uznajac komputer za przedmiot codziennego uzytku stawiamy sie poniekad na pozycji pana traktujac uzywany przedmiot wlasciwie jak pokornego sluge.
  Pokora komputera wiernie wykonujacego nasze polecenia nabiera wrecz cech wystepujacych w relacjach „sado-maso“. Nasze panowanie nad przedmiotem jest (z naszego punktu widzenia) nieograniczone. Zarowno czas jak i przestrzen nie odgrywaja tutaj zadnej znaczacej roli. Owo otwarcie w czasie i przestrzeni stwarza pozory nieograniczonej wolnosci.
  Tak wiec ulegamy powszechnemu zludzeniu, ze komputer oraz blogosfera nam li tylko sluza, umozliwiajac dostep do drugich, do informacji oraz do informacji o drugich etc..

  Zajmujemy wiec pozycje pana lub wladcy traktujac przedmiot jak naszego sluge. Zapominamy przy tym jednak, ze komputer zbiera przy okazji informacje o nas samych, co prowadzi bezposrednio do postawienia kwesti ochrony danych osobowych (pseudonim i kody jej nie gwarantuja) oraz wplywu przedmiotu na podmiot, przy znacznym niwelowaniu naszej podmiotowosci.

  Bladzac w blogosferze pozwalamy oraz wrecz umozliwiamy zbieranie informacji, ktore w kazdej chwili, odpowiednio przetworzone przy pomocy algorytmow, moga byc wykorzystane do zmiany wspomnianej wyzej dialektycznej relacji na przedmiotowo-podmiotowa, przy czym komputer i blogosfera staja sie podmiotem, a my zajmujemy dotychczasowa pozycje przedmiotu.

  Fakt znalezienia sie w sieci (doslownie w sieci) czyni z nas nie tylko niewolnikow tejze , uniemozliwia nam rownoczesnie odpowiedz na otwarte pytanie, kto jest kim?
  Zauwazylem, ze uzytkowniczki i uzytkownicy hulajnogi z recyklingu podnosza glowy.

  Moze wezma zabawki i udadza sie w przestrzen na poziomie trzepaka na podworku razem z Towarzystwem Wzajemnej Adoracji, czyli oczyszczeni etnicznie pozostaja nieumyci. Magrud napisala przed laty, ze zydzi sami sa sobie winni, bo niejako sprowokowali Holokaust.

 524. @pombocek
  2 kwietnia o godz. 10:20
  Bardzo bym prosił o nieprzekręcanie moich wpisów i łączenie ich w jakieś niesamowicie idiotycznie brzmiące, wręcz absurdalne teksy.
  Zamierzasz się ze mną skłócić?

 525. Wyoisanki swiateczne…wybór z bkokowiska,,,

  Szalone mysli, gdy myslenie zawodzi, tu 404

  To jednak nie znaczy, ze jakies jednostki nie staraja się posiąść informacje o uzytkownikach
  oczywiście, ktoś powie, a po co?
  Nie wiem po co.
  Wiem jednak, ze informacje są zbierane
  A po co, to należy zbieraczy pytac
  mnie co najwyżej przychodzą do głowy fantstc propozycje, które dzisiaj wcale nie są całkiem surrealistyczne.

  Widziane z boku…
  Najtrwalszą, realną, a nie wymyśloną właściwością żywych organizmów – i prymitywnych, i zaawansowanych w rozwoju jak człowiekowate – jest instynkt agresji. Co ślepy widzi i głuchy słyszy jak okiem i uchem sięgnąć – i w kościele, i w sztuce, i w rodzinie, i na blogach „Polityki”.

  Jaki sens ma smierc. Smierc czyni zycie wartosciowym.

 526. Wypisanki z okazji Swiat…

  żabka konająca
  29 listopada o godz. 11:17
  Ciagle nie wie, ze asocjowanie zydow z pieniedzmi jest przejawem antysemityzmu….etc..

  długo przed covidem) a stosowne leki nie zostały zażyte lub nawet nie przepisane.
  Przykre, że moderacja toleruje takie obraźliwe zachowania zarówno wobec Redaktora jak i jego gości. To nie powinno mieć miejsca.Da

  długo przed covidem) a stosowne leki nie zostały zażyte lub nawet nie przepisane.
  Przykre, że moderacja toleruje takie obraźliwe zachowania zarówno wobec Redaktora jak i jego gości. To nie powinno mieć miejsca.

 527. Wypisanki…

  Naiwne wstepy Na marginesie….Tak zaczyna wpisy…odpowiedzi…troche zdziwiona, troche zaskoczona…..

  Ponizej zlote mysli, srebrne, a tak naprawde to czysty blogowy, pardon blokowy tombak. Czyli blogomatolki w….

  Ja nie wiedziałam, że to jest piosenka…

  Tak, to też.

  Dzięki za wyjaśnienie, ale czy ja dobrze rozumiem?

  Dzięki za to wyjaśnienie.

  No to już wiemy

  Bardzo dobry ten wywiad. Dzięki!

  Tu rasitowski i antysemicki wpis Na Marginesie i Co.

  …jobrave
  12 grudnia o godz. 17:55

  adam100
  12 grudnia o godz. 15:32
  Na marginesie
  12 grudnia o godz. 14:39
  @adam100 12 grudnia o godz. 14:32
  Jest jeszcze osobna kategoria: Żydzi mówiący po polsku lepiej niż rodowici Polacy
  Zgadza się i to jest kategoria Polaków, zwanych pierwszym sortem, uważających się prawdziwych Polaków,….

 528. @pombocek
  2 kwietnia o godz. 6:17
  Bredzisz. Nie masz o tym żadnego pojęcia i powtarzasz te „naukowe” brednie.
  To, że Leni Riefenstahl paliła papierosy całe dorosłe życie i dożyła 101 lat, wcale nie świadczy o tym, że papierosy są zdrowe.
  https://www.swiat-zdrowia.pl/artykuly/slodka-trucizna
  Nadmierne spożywanie słodyczy powoduje senność oraz zmniejsza zdolność koncentracji i zapamiętywania. Powoduje nadwagę i otyłość. Cukier ma również zły wpływ na zęby i kości. Przylepiając się do zębów stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii, które produkują kwas mlekowy i niszczą szkliwo. Powodują próchnicę i ogólne osłabienie uzębienia. Przesadne jedzenie słodyczy może rozchwiać system hormonalny, który reguluje poziom cukru we krwi i doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu II. Słodkości odbierają apetyt na inne pożywienie, w konsekwencji czego do organizmu zamiast witamin i składników mineralnych dostarczane są jedynie puste kalorie.

  Słodycze to nie tylko cukier. Różnego rodzaju ciastka i ciasta dostarczają organizmowi dużej ilości tłuszczu pochodzenia zwierzęcego, co niekorzystnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi. Zwiększają ryzyko powstania miażdżycy i chorób serca.

 529. Życzę wszystkim blogowiczom radosnych świąt Wielkanocnych.
  Chrystus zmartwychwstał !

 530. Do poczytania:
  Pionierzy psychiatrii ortomolekularnej, twierdzą, że choroby psychiczne są mitem i że zaburzenia emocjonalne mogą być pierwszym symptomem oczywistej niezdolności organizmu danego człowieka do zwalczania stresu uzależnienia od cukru. Dziś lekarze na całym świecie powtarzają to, co w latach czterdziestych głosił dr Tintera:…” nikt pod żadnym pozorem nie powinien zaczynać tego , co nazywa się leczeniem psychiatrycznym, bez wcześniejszego przeprowadzenia testu tolerancji glukozy w celu ustalenia, czy organizm danej osoby jest zdolny do przyswajania cukru…” Wywiady dotyczące historii diet pacjentów diagnozowanych jako schizofreników ujawniają, że wybierana przez nich dieta jest bogata w słodycze, cukierki, ciastka, kawę napoje z kofeiną i żywność przygotowaną z użyciem cukru.

  1. Uszkadza układ odpornościowy.
  2. Zaburza równowagę minerałów w organizmie.
  3. Może powodować wzmożoną aktywność, zdenerwowanie, trudność koncentracji, u dzieci rozkapryszenie.
  4. Podnosi stężenie trójglicerydów.
  5. Obniża reakcję obronną na infekcje bakteryjne.
  6. Może spowodować uszkodzenie nerek.
  7. Zmniejsza stężenie dobrych lipoprotein HDL.
  8. Prowadzi do niedoboru chromu.
  9. Ułatwia wystąpienie raka piersi, jajników, jelit, prostaty i odbytu.
  10. Zwiększa poziom glukozy i insuliny na czczo.
  11. Powoduje niedobory miedzi.
  12. Zaburza wchłanianie wapnia i magnezu.
  13. Osłabia wzrok.
  14. Podnosi poziom neurotransmitera – serotoniny.
  15. Może powodować hipoglikemię – obniżone stężenie cukru we krwi.
  16. Może powodować nadkwasotę.
  17. Podnosi poziom adrenaliny u dzieci.
  18. Pogłębia zaburzenia wchłaniania u osób z problemami jelitowymi.
  19. Przyspiesza starzenie się organizmu.
  20. Ułatwia wpadnięcie w alkoholizm.
  21. Powoduje psucie się zębów.
  22. Przyczynia się do otyłości.
  23. Zwiększa ryzyko choroby Crohna – zapalenia jelit i owrzodzenia jelita grubego.
  24. Pogłębia chorobę wrzodową.
  25. Zaostrza objawy artretyzmu.
  26. Zaostrza objawy astmy.
  27. Może spowodować infekcję Candida albicans – drożdżycę.
  28. Może spowodować powstanie kamieni żółciowych.
  29. Może wywołać choroby serca.
  30. Może wywołać zapalenie wyrostka robaczkowego.
  31. Może zaostrzyć objawy SM – stwardnienia rozsianego.
  32. Może spowodować hemoroidy.
  33. Może spowodować pojawienie się żylaków.
  34. Zwiększa odpowiedź na glukozę i insulinę u kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne.
  35. Prowadzi do paradontozy.
  36. Przyczynia się do osteoporozy.
  37. Powoduje zakwaszenie śliny.
  38. Zmniejsza wrażliwość insulinową.
  39. Prowadzi do zmniejszenia tolerancji glukozy.
  40. Może zmniejszyć poziom hormonu wzrostu.
  41. Może podwyższyć cholesterol.
  42. Może zwiększyć ciśnienie krwi.
  43. Powoduje senność i zmniejszoną aktywność u dzieci.
  44. Może wywoływać migreny.
  45. Zaburza absorpcję białka.
  46. Powoduje alergie pokarmowe.
  47. Wywołuje cukrzycę.
  48. Może spowodować zatrucie ciążowe.
  49. Może wywołać egzemę u dzieci.
  50. Może spowodować chorobę wieńcową.
  51. Może uszkodzić strukturę DNA.
  52. Może zmienić strukturę białka.
  53. Może przyspieszyć starzenie się skóry zmieniając strukturę kolagenu.
  54. Może spowodować zaćmę.
  55. Może spowodować rozedmę płuc.
  56. Może spowodować arteriosklerozę.
  57. Może przyspieszyć podwyższenie lipoprotein LDL.
  58. Może zwiększyć ilość wolnych rodników we krwi.
  59. Obniża zdolność funkcjonowania enzymów.

  Szokujące, nieprawdaż? Więc co zrobić? Może słodziki? Nie, nie. To też nie jest wyjście – a dlaczego? O tym dowiecie się z tego filmu: LINK!

 531. @Saldo m.

  witam wiosennie

 532. Pogarda z jaką premier Morawiecki wypowiada się o Europie, pokazuje co mają do powiedzenia PiSowcy o polityce zagranicznej, o współpracy w UE, o tzw. wartościach i tzw. samorządności, a szczególnie o prawdzie

  „Widzimy, że Europa jest rozchwiana, że targają nią różne sprzeczności. Elity europejskie w Brukseli próbują przedstawiać UE jako projekt tych elitarnych brukselskich można powiedzieć, salonów. My chcemy reprezentować szerokie spektrum poglądów i chcemy reprezentować ludzi – kontynuował.

  Morawiecki w Budapeszcie: Europa utraciła korzenie
  – Europa utraciła w pewnym sensie korzenie. Są siły na kontynencie, które próbują uwieść Europę i ją porwać w nieznane (…). Obawiamy się, że to nieznane jest czymś obcym rzeczywistej, prawdziwej chrześcijańskiej kulturze europejskiej. Siły, które odcinają się od wspólnego dorobku, tradycji europejskiej, szacunku do rodziny, suwerennego państwa, godności człowieka,
  szacunku dla prawdy, prawa narodów do samostanowienia – to są siły, którym chcemy zaproponować pewną kontrofertę – mówił, nawiązując do współpracy z Orbanem i Salvinim w PE.”

  Szczególnie śmieszne i ponure są zapewnienia notorycznego kłamcy i krętacza o szacunku dla prawdy.
  Cięgle i w kółko o elitach, elitarne brukselskie salony, itp. Termin „elity” w ideologii zjednoczonej prawicy, to klucz, mem, uniwersalne pojęcie, które pełni podobną rolę jak kiedyś walka klas.
  Premier Mateusz za wszelką cenę nie chce pozostać z tylu.
  TJ

 533. Chrystus zmartwychwstał… i zapłakał jak zobaczył burdel nad Wisłą… Tak sobie myślę prywatnie o powrotach proroków… z innego świata…

 534. zamiast v i a d o l o r o s a
  ————————————–

  rozmowa ze znakomitym pisarzem i dziennikarzem rosyjskim Dmitrijem Aleksiejewiczem Głuchowskim, autorem serii powiesci dystopicznych „Metro”. Gluchowski jest autorem scenariusza mistycznego serialu „То́пи” w rezyserii Wladimira Mirozojewa; premiera serialu odbyla sie 28 stycznia 2021 na internetowej platformie «КиноПоиск HD»

  https://www.youtube.com/watch?v=PYXSFUnh5Wg

  Радио Свобода, 2021.04.02

 535. Olborski
  No, chociaż raz odezwałeś się do mnie wprost, a nie za pomocą aluzji, cytując strzępki moich postów.
  Jeśli poprawia ci samopoczucie drwienie/przedrzeźnianie/wyśmiewanie się w sposób mniej lub bardziej zawoluowany z autorów wybranych przez ciebie wpisów – OK. Każdy radzi sobie jak może z samym sobą. Ja to widzę tak, nie czując już urazy po twoich wyjaśnieniach: skoro twoje założenia, intencje opierają się na negacji, czyli mają znak ujemny, marna/krucha to chyba satysfakcja. Wynik negatywny jest dobry tylko w przypadku covida.

 536. Olborski
  Jeśli nie Wesołego Alleluja, bo nie wiem, czy jesteś praktykującym katolikiem, to Radosnej Wiosennej Pogody życzę

 537. Saldo mortale
  Cześć na powitanie. Rozumiem, że w zimie zimowałeś, a teraz z nową, wiosenną werwą wróciłeś na EP

 538. Z dystansu
  2 kwietnia o godz. 12:28
  Życzę wszystkim blogowiczom radosnych świąt Wielkanocnych.
  Chrystus zmartwychwstał !

  Życzenia w porządku, dziękuję, ale co z tym zmartwychwstaniem Chrystusa? Nie odnosisz wrażenia, że to doroczny Dzień Świstaka.
  (Hospody pomyłuj, jakby co)

 539. Nie wszyscy słuchają uważnie co mówią w telewizji. Rachunek sumienia należy robić wobec swoich przewinień, a nie tak jak próbuje SM odprawiać za cudze grzechy.
  To prowadzi na manowce i nie pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość, a przecież żadna kolejna fala nie jest w stanie nas pokonać

 540. mag
  ” Każdy radzi sobie jak może z samym sobą. ”
  Całkiem niezłe ..hmm . To w takim razie czym jest pisanie o kimś kogo się nie zna , ze jest ” ozdoba” ? ( czegokolwiek ) . Sa ludzie którzy tu gadają sami ze soba (nawet w jednym zdaniu ) i jeżeli przez to cos ozdabiają to mi to nie przeszkadza .
  Bardzo nie lubię pisać otwartym tekstem i dla ciebie robię wyjątek bo z tobą inaczej się nie da .
  Ten cudzysłów przy „ozdobie ” nie jest ozdoba niczego ( o mało co bym nie napisał „Niczego ” ) bo jest drwiący , przecież .
  Od praktykowania jakiejkolwiek wiary trzymam się z daleka co nie znaczy , ze w nic nie wierze ale tego … (Na pisanie o tym nie mam czasu póki co)

 541. Mag,
  no co, nie pamiętasz? – przecież zapowiadał że się wybierze do Biarritz i to swoim oldsmobilem. Był, wybiarritzował się i znów będzie insynuował, kłamał i plótł bzdury – jak zwykle. Nihil novi sub sole

 542. „Opinia jest jak dupa.Każdy ma własną” Stephen King „Znalezione nie kradzione”

  Lewy ma opinię o Zamachu a ja mam opinię o szybkich wyborach .Lepszą.

  Jakieś siły,niewątpliwie zróżnicowane,powodują ubytek zwolenników wizji RPIV.
  Kobiet,staruchów (zmarlych i jeszcze niezaszczepionych),różnych nieobjętych dobrodziejstwami pt Obajtka a ostatnio takze mlodszych wkurzonych „błędami systemu”.Pt Twardoch mówi ,że Ślązacy zignorowani w wykazie narodowości,jeszcze RPIII/IV, też mogą ubyć.Progresja raczej w ubywaniu niż w przybywaniu.Szybsze wybory lepsze niż późniejsze.

  Oczywiscie kopertowe w związku z epidemią.Pt Sasin wie gdzie są koperty.
  Okazja się nadarza wraz ze Spisem Powszechnym .Komisarze spisowi doniosą
  zarówno formularze spisowe jak i koperty z kartami wyborczymi zabierajac wyniki do Komisji. Równo takze służąc konsultacją w sprawach obydwóch.
  Powszechność i równość jest oczywista a o tajność i anonimowość zadba Komitet ds Bezpieczenstwa Panstwa.Także anonimizując spisy internetowe sygnowane profilem zaufanym.
  To tylko opinia..

 543. @legat 2 kwietnia o godz. 13:41

  Mnie się nie chce wierzyć, że ktoś go tutaj czule przywitał.
  Czyżby wiosenne zidiocenie?

 544. Zwierzęta są czasem mądrzejsze od ludzi:
  https://twitter.com/i/status/1377513795661217792

 545. Optymatyk
  2 kwietnia o godz. 12:24

  Jeśli ja „bredzę”, mówiąc wyłącznie o własnych doświadczeniach, które są wyjatkiem od regułyi nie pretendując do żadnych uogólnień – odwrotnie: tobie wytknąłem bezpodstawne uogólnienie – a ty wyjeżdżasz z wykładem o szkodliwości cukru (czy ja to podważałem, niedowidzący narcyzie?), to znaczy, że gawędzisz sam ze sobą. Rozmówca jest tylko pretekstem dla twojego gadulstwa.

 546. Prowokacja , polski trawler atakuje Nord Stream 2 .

  https://www.youtube.com/watch?v=oxnszzEJqVw

 547. @pombocek
  2 kwietnia o godz. 15:58
  Ja mam swoje, ty masz swoje doświadczenia, więc w czym problem? W starciu doświadczeń, czy w nauce? Twoje są typu Leni R. No ale ty tego nie uwzględniasz, bo zawsze są jakieś wyjątki od reguł, które to wyjątki tych reguł nie zmieniają.
  „niedowidzący narcyzie”, a to co? Widzisz, ja przez te 23 lata stosowania „żywienia optymalnego”, przeczytałem ogromną ilość publikacji za i przeciw w tym temacie, więc mogę powiedzieć, że coś wiem, choć nie wszystko, bo jest to niemożliwe. Spraktykowałem z powodzeniem na swoim organizmie i znam dobrodziejstwa z tego wynikające. I tylko to opisuję, nikogo do niczego nie zmuszając, no chyba tyle mi wolno? „Gadulstwem” mogą być przydługawe wpisy każdego z nas biorących udział w tej dyskusji i każdej innej też. Ty bredzisz po swojemu a ja po swojemu, i niech tak pozostanie, po bredzimy sobie razem, byle bez obrazy.

 548. Nienagadany czlowieku, staram się pisać precyzyjnie – tylko o tym, o czym mam coś do powiedzenia I już to powiedzialem, sprawa zamknięta. A ty pleć; pleciugo, byle długo.3

 549. To co się w polskiej polityce krajowej i zagranicznej wyprawia, to jest trwający 365 dni primaaprilis, a w latch przestępnych 366 dni.

  Zważywszy, że włodarzami są ludzie którzy uważają, że Naczelnik jest ponad regułami wnioskowania, to nic dziwnego, że dziesiątki tysięcy pachołków rankiem 28 marca kierowało do Naczelnika pytanie czy komputery naprawdę podają prawdziwy czas. W grę wchodziła jedna godzina i sieć wytrzymała.

  Ale sekretarce Naczelnika w dziurkę mikrofonu na krawędzi komputerka podołkowatego wpadł okruch czipsa, Naczelnik mówił przełykając ślinę i poszło w świat odmłodzenie roczników 60+ czekających na szczepienie o lat 30.

  Zbyt duży to był problem w porównaniu z datą 2000-01-01 a kanały miały za słabą przepustowość i opozycji udało się rozłożyć na łopatki system informatyczny obsługujący szczepienia Narodu, Znajomych Królika i przypadkowego społeczeństwa.

  Pan Dworczyk wpisał się w partię drwiących z namolności guzdry i ogłosił światu że liberalne komputery wciskane Polkom i Polakom po paskarskich cenach zawiodły. Popełniły one cały szereg drobnych błędów i profile zaufane potencjalnych pacjentów zamilkły nie radząc sobie z różnicą 30+ lat.

  Wszystkim enpasiarkom i enpasiarom życzę, aby ich omijały mikroby, bo posługują się bardzo zawodnymi urządzeniami. Ponad półwieku minęło urodził się i schował głęboko kompilator i interpreter poleceń i z kranów płynie śmierdzący gaz a winda zatrzymuje się między piętrami.

  Gdy komentarz leci w kosmos to winien niewyspany moderator, a w wielu przypadkach nie panujący nad tym chaosem gospodarz.

  We wczorajszym Szkle kontaktowym uspakająl mnie przytomniak, stwierdzeniem, że Polska nie dysponuje bronią atomową i świat potrwa jeszcze więcej niż 20 minut.

  ***

  Trochę się nudziłem, ale wiosna obudziła tutejszych oszołomów i wróciła ulga doznana za każdym razem wracająca po zawieszeniu przymusu pisania rzeczy pożytecznych.

  ***

  Ale komfort działa!!!

  https://youtu.be/OiPdwB4dPnE

 550. Olborski
  „Ten cudzysłów przy „ozdobie ” nie jest ozdoba niczego ( o mało co bym nie napisał „Niczego ” ) bo jest drwiący , przecież .”
  Ów cudzysłów , a raczej jego zastosowanie, to przykład, jak różnie można odbierać użycie słów i znaków graficznych. Byłam jak najdalsza od ironii, a jak najbliższa uznania dla intelektu i wiedzy @tejota. W tym sensie nazwałam go „ozdobą”, bo przecież nie błyskotką na blogu.
  Gdybym ja zechciała rozkładać na czynniki pierwsze twoje, zamierzone jak się okazuje niedosłowności, to nie wiem dokąd bym zaszła w poszukiwaniu komunikatywności twojego przekazu.

 551. pombocek
  2 kwietnia o godz. 10:20
  Jak ktoś pisze „biała śmierć” to jednoznacznie mówi trucizna. Wiemy z e sa substancje które są trojące dla wszystkich ludzi , a tymczasem cukier jest od lat spożywany z pewnością w nadmiarze i jakoś skutków tragicznych nie widać. Praktycznie kazde pozytywnienie w nadmiarze szkodzi. Sisalem nawet tu na blogu że moja koleżanka po zjedzeniu 033 kg miodu na raz wylądowała w studenckim szpitaliku. Nie można z tego przypadku wysnuć wniosku że miód to trucizna. Cukier jak i glukoza jest często potrzebny i ktoś bardzo aktywny może zazwyczaj sobie pozwalać na duże judogo spożycie bo to świetny materia energetyczny. Ciekawostka jest że gdy włączyłem bogatą implementacje tzw suplementami przestało mnie ciągnąc do słodkości i teraz ciasta i słodycze u nas w domu nie mają powodzenia. A więc ten pociąg do słodkości z jakiego, powodu organizm ma. Z pewnością nadmiar słodyczy nie jest korzystny , ale twierdzić że to biała smierć to ogromna przesada.
  Faktem jest że wielu ludziom szkodząprodukty dla innych nieszkodliwe (ba wręcz korzystne, chocby ostatnio modny gluten, i laktoza)
  Jeden po mleku dostanie sraczki , a drugi czuje się wyśmienicie.
  A co do cholesterolu to on też jest potrzebny , a problemy z nim biora się z wadliwego dzialania organizmu i najczęsciej z braku równowago między tzw złym i dobrym cholesterolem. Ta że optimatykowi te jedzenie zółtek może nie szkodzic. Mnie jajka też jakoś nigdy szkodziły.

 552. Podsluchane;
  Dwoch Polakow w miescie NY, do ktorych dolaczam w oczekiwaniu na otwarcie placowki dyskutuje o sytuacji w Polsce. Wytluc tych wszystkich u wladzy, to skonczy sie to dziadostwo. To same Zydy. Morawiecki Zyd zamknal szkoly, ale jego dzieci to chodza do szkoly, a ten Duda to moze nie Zyd, ale zone ma Zydowke….., przerwalam im mowiac ze w tak swietym dniu zajeli by sie modlitwa. A mowia, ze Polonia w Ameryce popiera PiS , a tylko ci co nie z PiS to swiatli ludzie.
  Slucham w radiu Zet, ze wiceprezydent miasta Warszawa chce odwolania Niedzielskiego za szpital narodowy, bo stoja tam puiste lozka IOM. Takze chca odwolania Dworczyka za balagan jaki nastapil w rejestracji. I tu Was mamy – pi…….ce!!
  W ramach rozmowy w radiu RFM slysze pytanie prowadzacego ilu ustawodawcow- lekarzy zasililo obecnie sluzbe medyczna, azeby wspomoc. Rozmowca opozycyjny wiec nie powie, ze z drugiej strony jest taki jeden. W sumie oszalamiajace ilosci.
  Poniewaz juz nawet Polityka pogodzila sie, ze trzeba bedzie rzadzic z Holownia, to zastanawiam sie, kto bedzie premierem, Holownia, czy Budka? Bzdury pisze, oni wybiora jakiegos fachowca, Najpierw roboty ziemne z zasypaniem najbardziej nietrafionych inwestycji, jak chociazby budujacego sie tunelu na wyspe Uznam, no i oczywiscie kanalu na Mierzei Wislanej i mnostwo innych, a potem pojdzie jak po masle. Mnie najbardziej interesuje Trybunal Stanu przed ktorym postanowieni beda ci z przygotowanej i stale powiekszanej listy.
  Zycze milego wypoczynku i rozsadku., Wiem, ze za wzrost zakazen w Polsce odpowiedzialny jest Kaczynski, Morawiecki, Niedzielski, dyrektor szpitala narodowego w W-wie, oczywiscie Dworczyk itd… ale skoro sami mamy dosyc skuteczna bron przeciwko wirusowi to ja zastosujmy, a Trybunal Konstytucyjny potem. Przysiegam, na wszystko, ze to dziala – oczywiscie byle inni tez chcieli stosowac restrykcje.
  PS Zmierzylam jeden pokoj , ma troche mniej niz 20m.kw. moze to nie za duzy pokoj, ale ogromna przestrzen dla jednego wiernego w kosciele. Ilu osob bedziemy goscic nie przez godzine, bez masek, gadajac , pijac, prychajac na powierzczni tych 20 metrow w czasie swiatecznych zgromadzen w mieszkaniach?

css.php