Morawiecki – przeproś!

Jaka jest różnica między Niemcami a Polską? Taka, że u nich kanclerz Merkel przeprasza naród i prosi wszystkich o przebaczenie, a u nas premier Morawiecki każe, żeby to jego przeprosić. To jest ta mała różnica między szefową rządu, która traktuje obywateli poważnie, a naszym Pinokiem, który poważnie traktuje siebie samego.

Poszło o wirusa. Merkel przeprosiła za to, że niechcący zaniepokoiła (nastraszyła) naród, że w czasie świąt wielkanocnych ograniczone lub zakazane będą wyjazdy za granicę. Interesowało to miliony ludzi. Tymczasem taka decyzja nie zapadła, a sprawa wielkanocnych wojaży ciągle jest rozpatrywana. I z powodu takiego „drobiazgu” szefowa rządu najsilniejszego państwa europejskiego poczuła się w obowiązku przeprosić!

Gdyby polski premier miał tyle klasy co niemiecka kanclerz, musiałby bić się w piersi co kilka dni, kiedy rząd zmienia decyzje, zaostrza i luzuje, otwiera i zamyka, tak, że już mało kto wie, co będzie za dzień–dwa. Ale kogo to wzrusza? Zamiast tego Morawiecki co kilka dni, kiedy szpitale są przepełnione, zaciera rączki i mówi: widzicie, wieszali na nas psy, pokazywali puste szpitale tymczasowe, nie mieli racji, niech teraz przeproszą.

Czy jednak Morawiecki kiedykolwiek przeprosił, kiedy ogłaszał kolejne zwycięstwa nad pandemią, kiedy zapewniał, że „wirus się cofa”, a seniorzy mogą spokojnie iść do wyborów (w domyśle: i głosować)?

Czy premier przeprosi za to, że Polska ma najwyższą umieralność w Europie i zajmuje jedno z ostatnich miejsc pod względem testowania? Może przeprosi choćby „tylko” za samoloty, jakie z dumą wysyłał do Anglii, żeby nam przywieźli brytyjską odmianę wirusa, który dzisiaj zbiera tragiczne żniwo. Wtedy premier pokazywał, jaki rząd jest dobry, że przywozi zrozpaczonych rodaków na święta na ojczyzny łono. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o testach i ewentualnej kwarantannie dla powracających z zagranicy.

Zamiast domagać się przeprosin, Morawiecki sam powinien prosić o przebaczenie, bo to był psi obowiązek jego rządu.

Zaproszenie
Marek KONDRAT oraz Dariusz ROSIAK będą naszymi gośćmi w TOK FM w niedzielę, 28 marca, godz. 10:05.