Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

14.09.2007
piątek

Furiacki atak

14 września 2007, piątek,

Zamierzałem spędzić czwartkowy wieczór przed telewizorem. Zacząłem od „Kropki nad i” w TVN, gdzie Monika Olejnik pokazała znakomitą parodię spotu reklamowego PiS. Naprawdę śmieszne. Nie zawsze zgadzam się z Panią Redaktor (np. gdy potępia krytyczne wypowiedzi Polaków w zagranicznych mediach), ale tym razem – brawo! Kto nie widział – niech żałuje. Następnie przełączyłem się na Polsat na nowy serial Agnieszki Holland (z rodziną) „Ekipa”, o kulisach władzy w Polsce. Podobno też dobry, ale nie mogłem wytrzymać tylu reklam i poddałem się. Znudziły mnie reklamy. Oddałem się lekturze „Rz”. Po przeczytaniu kolejnego wywiadu premiera JK tak się ożywiłem, że postanowiłem przeprowadzić nań furiacki atak. Oto niektóre myśli przewodniczącego (oczywiście, wyrwane z kontekstu) i moje komentarze.

Premier: Dotąd budowano demokrację, która zajmowała się słaniem przymilnych uśmiechów, jak brzydka panna na wydaniu.

Komentarz: I to było bardzo dobre. Od tego jest dyplomacja, żeby z przymilnym uśmiechem osiągać swoje cele – usunąć wojska radzieckie z Polski, zostać przyjętym do NATO i do Unii Europejskiej. Szkoda, że teraz zamiast uśmiechu, polska dyplomacja szczerzy bezzębny uśmiech.

Premier: Zła prasa (zagranicą o Polsce – D.P.) to w ogóle nie jest żaden problem.

Komentarz: Jeżeli tak, to dlaczego mianowano ministra od wizerunku? Skąd ta furia z powodu kartofla? Z powodu jednego głupiego artykułu polska dyplomacja postawiona została na nogi, p.Gosiewski zapowiadał międzynarodowy list gończy za autorem, Polska została ośmieszona przez swoje władze, które od tamtego czasu reagują nerwowo na każdy grymas zagranicznych mediów, a gdy już grymasi tam Geremek, Kwaśniewski albo Michnik, to nie ukrywają złości. Poza tym „zła prasa” jest problemem – Polska potrzebuje sympatii i dobrego wizerunku, także dla realizacji swoich celów, to pomaga w wyborze naszych przedstawicieli na stanowiska międzynarodowe, w otwieraniu oczu opinii światowej na politykę Rosji, bez dobrej opinii nie ma wiarygodności. Bez zrozumienia trudno o porozumienia.

Premier: Pierwiastek był kompletnie nie do przeprowadzenia. (…) Cóż można było uzyskać więcej, nie mając absolutnie ani jednego sojusznika, który gotów byłby wetować.

Komentarz: To po co było mówić „pierwiastek albo śmierć”? Po co było robić wrażenie, że coraz więcej krajów przychyla się do polskiego stanowiska? Po co było kpić z partii białej flagi? Po co było prowadzić politykę, która nie zyskała ani jednego sojusznika? I co się stało z polskim szerpą – Markiem Cichockim? Czyżby ktoś go strącił w przepaść Himalajów, gdzie spoczywa pod pierwiastkiem?

Premier: Zła prasa (w Polsce – D.P.) z uwzględnieniem wszystkich wyjątków, jest po prosu wynikiem złych stosunków mojego rządu z oligarchią. Zdecydowana większość mediów jest w istocie pod kontrolą oligarchii. („Reklamy, ogłoszenia, promocje są w ich rękach”).

Komentarz: To wypowiedź godna komucha: wielki kapitał trzęsie prasą. „Neue Zurcher Zeitung” pisze pod dyktando gnomów z Zurychu. „The Times” jest organem londyńskiej City. Jest to pogląd uproszczony – media prywatne są bardzo zróżnicowane, a w Polsce tak się składa, że gazety „lub czasopisma” wobec rządu krytyczne („Gazeta”, „Polityka”) nie są własnością oligarchów, natomiast media wobec rządu – delikatnie pisząc – wyrozumiałe („Fakt”, „Dziennik”, „Rz”) są w rękach oligarchów. Największym sympatykiem polskiego rządu w prasie jest „Axel Springer”, a kolejny – Rupert Murdoch – zjadł już z premierem JK kolację. Co do mnie, to już pół wieku piszę i nie mogę się doczekać, aż jakiś baron medialny weźmie mnie na utrzymanie.

Premier: (Dlaczego Krauze miałby ostrzegać Leppera?) „Niewiele mogę powiedzieć”. (Kaczmarek zostałby odwołany bez względu na sprawę Leppera): „Nie powiem państwu o co chodziło, bo nie mogę”. W sprawie związków Agory z oligarchią, „- Pan ma wiedzę, czy sobie ot tak przypuszcza? – Przypuszczam. Nie potrafię w tej chwili zilustrować tego przykładami.”

Komentarz: Premier często ucieka się do metody „wiem, ale nie powiem”. Wiem, dlaczego prowadzi histeryczną, furiacką, wściekłą kampanię, wiem, dlaczego mówi, że opozycję opanowała „wścieklizna”, wiem, dlaczego uważa, że opozycja jest niegrzeczna (pomimo tego, że grzeczniejszej opozycji niż Platforma i LiD trudno szukać), ale nie powiem. Nie potrafię w tej chwili zilustrować tego przykładami.

Spokojnego weekendu, z dala od furiackich ataków opozycji, życzy gospodarz bloga.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 134

Dodaj komentarz »
 1. Agora rozwaza wystapienie na droge sadowa. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

  Kaczynski byc moze prowadzi dosc perfidna gre, w ktorej rzuca oskarzeniami na oslep, wali gdzie popadnie oszczerczymi pomowieniami, liczac oczywiscie na swoja bezkarnosc, ale takze oczekujac, ze jego bezczelne, knajackie wypowiedzi jak ta z wywiadu dla RZ wznieca medialna burze, dzieki ktorej echa wynurzen Kaczynskiego dojda do najglebszych zakatkow Polski i poza jej granice. Przeciez „Rzeczpospolita” to chyba nie jest az tak strasznie poczytny dziennik polski i wywiad zawierajacy tylko i wylacznie parowki i piwo wyborcze mialby duzo mniejszy wydzwiek w ogolnym zgielku kampanii wyborczej. A tak, dzieki paru wrecz niespotykanym w cywilizowanym swiecie oszczerstwom zarowno zwolennicy Kaczynskiego, jak i jego przeciwnicy uczestnicza w rozprzestrzenianiu tego belkotu. I o to glownie Kaczynskiemu chodzi.

  I dlatego mam nadzieje, ze Agora nie popusci. Maja adwokatow, maja pieniadze, a wiec jesli slowa Kaczynskiego sa rzeczywiscie bez pokrycia, to odarcie Kaczynskiego z pior az po kuper byloby jak najbardziej wskazane jako pogladowa lekcja na przyszlosc. I podobnie powinno sie postepowac z innymi oszczercami, bez wzgledu na kolor i masc polityczna, oszczercami, ktorzy liczac na swoja bezkarnosc po prostu obrzyguja na lewo i prawo ludzi lub organizacje, ktore potem musza udowadniac, ze nie sa wielbladami.

 2. Co do Ekipy nie ma Pan czego żałować. Naiwne i cienkie.
  A sprawa kolacji Kaczynskiego z Murdochem – toz to material na niezlego newsa. Kogo mozna nazwac oligarcha jak nie jego!

 3. W związku z wywiadem: warto też wspomnieć o zoologicznych dywagacjach JK o bogu ducha winnym łosiu i o hołdzie, jaki ten partyjny funkcjonariusz złożył po adresem goniącego w pietkę JM Rymkiewicza w rewanżu za tegoż lizusowskie wynurzenia w sławetnym wywiadzie dla Rzepy. Tam: Polska jako stary żubr, kąsany przez JK – spadkobiercę Dziadka (nie z Wehrmachtu, tylko Piłsudskiego!) Tutaj: łoś po uszy w bagnie, wyciągany przez szlachetnego asenizatora K…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Oj, Panie Danielu, nie uwiodły Pana pląsy Fotygi – Salome ? 😛 NIe dziwię się. Chyba nikogo oprócz TVN-u nie uwiodły ! A za bezzębny uśmiech dyplomacji (jak to pisze moja znajoma) „sza po ba” (:P) (*)

  Pozdrawiam Łukasz z Gdańska

  (*) zachowuję oryginalną pisownię studentki filologii polskiej

 6. Niby to zabawne, taka podobna taktyke stosuje spe na tym blogu…mozna wziac czyjekolwiek wypowiedzi i „polemizowac” z nimi zdanie po zdaniu lacznie z analiza gramatyczno-semantyczna.
  Jest to metoda zapewniajaca „sukces”…i dlatego beznadziejnie manipulancka – czyzby oznaki nerwow…?

  Przepraszam ale mial to byc moj furiacki atak z cyklu „pwrot do przyszlosci”:
  Chodzi mi generalnie oto, ze jak bardzo wywazone, madre, europejskie, dalekowzroczne itd sa panskie opinie – nie ma to sie nijak w przelozeniu do politycznej praktyki.
  Niestety (stety) esencja demokracji jest populizm a jej zaprzeczeniem elitaryzm.
  Jako „lewicowiec” powinien byc Pan raczej wyrazicielem woli ludu a nie elit…chyba ze mi sie znowu cos pomylilo w tej schizofrenicznej rzeczywistosci postkomuny.
  „Lewica” jest martwa i tu jest pies pogrzebany bo reprezentuje swoje interesy grupowe pod falszywym szyldem – jest to wyczuwalne dla kazdego (chyba przede wszystkim…) prostego i ciemnego „chama”, ktoremu brak „falszywej wrazliwosci” i pretensjonalnej aspiracji do elitek.
  Jest ich miliony…
  Znowu pozwole sobie tu zacytowac:
  „Otóż, proszę państwa, mówiono na tej konferencji (LID-u) (przypomnę: programowej) o szeregu bardzo ważnych, konkretnych, programowych postulatach lewicy: normalności, obronie demokracji, przewadze urody działaczy LiD nad działaczami PiS.
  Ale nie powiedziano ani słowa o sprawiedliwości społecznej, wyrównywaniu szans, podnoszeniu zasiłków etc. Proszę państwa, to był pierwszy w RP zjazd liczącej się partii politycznej bez socjalnej demagogii! Oby wszyscy wzięli z lewicy ten przykład. ”
  Dla innych czytelnikow: to jest sarkazm…

  Furiackie, wasiki, chuligani, bullterriery, Miller itd itd to bynajmniej nie jest salonowa kultura ale nerwowa paranoja.
  Ale rozumiem ja doskonale tez bym z nerwow nie mogl usiedziec na miejscu…

  Proponuje juz teraz zaczac pisac felieton o nieudanym spoleczenstwie…
  To jest szanowny Panie Passencie odpowiedz na panski felieton po-wyborczy z przyszlosci:

  “Opinia o tym, ze spoleczenstwo polskie do demokracji nie doroslo, co często się zauważa, jest sprzeczna ze stojącym u podstaw lewicowej ideologii egalitaryzmem, który powinien łączyć się z respektem dla demokracji i „głosu mas”. Problem jednak polega na tym, że lewicowe idee miłości i szacunku dla ludu powstawały i nadal powstają poza ludem, niejako na salonach klas wyższych, co w nieuchronny sposób ciąży na sposobie ich realizacji. Ideologia lewicowa kultywowana jest świadomie przez wąskie grupy intelektualistów oraz ich zwolenników rekrutujących się przede wszystkim z urzędniczej („budżetowej”) części klasy średniej, mającej silne poczucie wyższości nad „zwykłymi ludźmi” – oddanie głosu masom i respektowanie głoszonej zasady równości wykluczałoby pełnienie przez lewicę prometejskiej roli oświeconego przewodnika i nauczyciela ludzkości, należy w jakiś sposób załagodzić tę sprzeczność. W tym celu zazwyczaj odwołuje się do „magicznej” teorii fałszywej świadomości, która ma tę zaletę, że na jej gruncie da się obronić właściwie każde twierdzenie, a przeczące mu fakty zinterpretować na swoją korzyść. Tak więc ludzie „teoretycznie” są równi, ale w praktyce większość z nich ma fałszywą świadomość, tzn. błędny obraz świata, siebie, własnych pragnień i interesów. Krótko mówiąc, ludzie nie wiedzą, co „naprawdę” jest dla nich dobre, ale na szczęście istnieje oświecona elita, która wie i której należy słuchać. W ramach tego schematu można bez trudu połączyć dogmat o równości, kult demokracji, emancypacyjną eschatologię i paternalistyczne twierdzenie o tym, że lud nie potrafi właściwie wybrać i dlatego też trzeba – dla jego własnego dobra – nim pokierować.”

  I jeszcze jedno, kawiorowa lewica gdy probuje wdzieczyc sie do mas wypada przekomicznie -hasla wyborcze swiadcza o tym, ze wy naprawde uwazacie spoleczenstwo za bande bezmyslnych idiotow i malo tego myslicie, ze tego nie widac…
  Wyglada na to, ze ta cala wasza inteligencja jest w sumie w duzej mierze mitem, w ktory sami uwierzyliscie ale nie ma pokrycia w faktach.

 7. Toż to furiat z Pana, Panie Danielu! I twierdzenie to można zilustrować przykładem powyższego felietonu.

 8. Jeśli po wyborach PIS ewentualnie znajdzie się w opozycji to Pan Nadprezydent Jarosław Kaczyński dopiero będzie miał pole do popisu. W takim przypadku Rząd wiele sobie nie porządzi. Będzie ciągłe weto Pana Nadprezydenta, oczywiście w trosce o ciemiężony przez przestępców, oligarchów, niemców, żydów, masonów i postkomunistów czyli przez wiadomy Układ, Naród. Potem będzie musiał powrócić do władzy i dokończyć wreszcie rewolucję moralną. Chyba, że wygra wybory i uczyni to już teraz.

 9. Piękne… Pozdrawiam! M.

 10. Uzupełnię jeszcze tekst Gospodarza, że GW została porównana z Trybuną Ludu z lat 50-tych. Ku mojej radości GW pozywa premiera.

 11. Dyskutowanie z premierem jest bez sensu – to nie jest facet do dyskusji tylko od posiadania racji. Z nim trzeba walczyć jego bronią taką, jakim jest najnowszy spot PiSu. To filmik czarno-biały. Wszystko, co przed nami było złe skorumpowane, mafijne. My jesteśmy biali, dajemy nadzieje i uzdrowienie. My jestesmy niemowlaki, urodzone dwa lata temu – dlategośmy tacy czyści. Studiowaliśmy nie w mafii, pieniędzy na wybory nie braliśmy od państwa (zdobyliśmy je w „telegraficznym” stylu), my jesteśmy niewinni, jak Kaczmarek, żadnego posła ani posłanki nigdy nie korumpowaliśmy, nagrywamy tylko wrogów, albo przyjaciół, bo z wrogami sami sobie radzimy, nasze zasady są sztywne w danym dniu, nasza moralność jest zawsze klarownie dostosowana do okoliczności, zmieniamy Polskę na lepsze (dla nas), dla naszych zwolenników jesteśmy (bywa) mili. Nasi wrogowie to UKŁAD, kto nie z nami, ten przeciw nam, wiedzę o ludziach czerpiemy z teczek, wygramy, bo jesteśmy jednością (w dwóch osobach), obalimy oligarchię, bo nie nasza… Jest tego więcej, ale to aż nudne.

 12. Panie Danielu,

  Celny atak w słaby punkt premiera 🙂 Dziękuję za to tchnienie optymizmu w piątkowy poranek.

  Niestety, łyżka dziegciu też się znalazła 🙁 Gorzka prawda, że PO i LiD to grzeczna opozycja boli, ale nie zmniejsza to jej prawdziwości. Niewiele możemy zrobić by to zmienić. Ale zachowajmy optymizm 🙂

  Pozdrawiam,

  Lewy Sierpowy – niepokorny punkt widzenia
  http://zapiskizoblezonegomiasta.blox.pl

 13. Dziękuję. Myślę, że jest to jedyna metoda na demagogów. Szkoda, że tak rzadko stosowana. Taki komentarz powinien ukazywać się po każdej wypowiedzi pana premiera. Na pierwszych stronach.

 14. Podręczny PISownik pieniacza-propagandzisty :

  Agenci , agresja , agresywny , aparatczyk
  Bagno , beton , bezczelność , bogacze , brutalny (atak)
  Chamstwo , ciemny (lud) , cieniasy , czarownica
  Demagodzy , demagogiczny , dziadek (z Wehrmachtu)
  Ekstremalny , esbek
  Frustraci , furiaci
  Geremki , golenie (trzęsące się)
  Haki , haniebny , histeryczny , Herr Tuske , hołota
  Intelygent , insynuacje
  Karierowicz , kit , kłamcy , koalicjant (były) , kombinatorzy , komuchy ,
  korupcja , krętacz , krzykacz , kundelki
  Lewak , lewicowy , liberał , LiD , lumpen-liberalizm
  łgarz , łże-elity
  Magister , malwersanci , małpa (w czerwonym) , manipulacja , Michniki ,
  michnikowszczyzna , moralna (zgnilizna) – ha ! nawet do rymu
  Nałaźliwy , Napierdalski – (to o Napieralskim) , nawiedzona , Niemiec ,
  nikczemny , nieprzytomny (i bezprzykładny atak)
  Odrażający , ohyda , oligarcha , Okrągły Stół , okropny , opozycja ,
  orgia (kłamstw) , oszczerstwa , oszołom , oszust
  Politykier , pomówienia , porażające , postkomuna , półprawdy ,
  prowokator , przystawki
  Rywinland
  Salonowy , SLD , spieprzaj (dziadu) , szaleńcy , szambo , szatani
  ścierwojady
  Teczki , Trzecia RP , twarde (dowody)
  Ubekistan , ubowiec , układ
  Volksdeutsch
  Wrogowie , wstrętny , wścieklizna , wykształciuchy , wyprane (mózgi)
  Zajadły , zdrajcy , zgniły (kompromis) , zimny (gracz) , złodzieje ,
  ZOMOwcy , zuchwalstwo.

  Uff , rozbolała mnie głowa . W tym stężeniu , na normalnym człowieku , robi to wrażenie . A to tylko zebrane w ciągu paru dni z wpisów miłośników PIS-u , okraszone znanymi „kwiatkami” czołowych postaci z Rządu i okolic . Nawet zwykłe słowa , nie epitety , zostały użyte w zaczeniu obraźliwym . Tylko na Jot nic nie znalazłem , ale liczę na pomoc uważniejszych czytelników ( a na Y – to tylko Yeti , Yale i Ystad . ciekawe , czy i z tych słów da się ulepić jakiś epitet ? ). Ma Pan rację , Panie Danielu że trzeba nam trochę spokoju chociaż w weekend . Ja mam , jak widać dziś wolne , więc jadę na grzyby . A jutro żegnamy sezon z przyjacółmi , no i będziemy czekać na pierwszy śnieg , bo już bym pojeździł na nartach . To najlepsze lekarstwo na naszą politykę i towarzyszącą jej atmosferkę !
  Serdecznie pozdrawiam .
  R.N.

 15. Oj, demagog z Pana, Panie Redaktorze.
  Ale tak na serio, tekst Kaczyńskiego nie jest dla Pana, to nie Pan jest jego wyborcą. Niech Pan mi wierzy, że są ludzie, którzy przyjmują jego słowa z pełnym zrozumieniem. I to jest najtragiczniejsze.

 16. „Co do mnie, to już pół wieku piszę i nie mogę się doczekać, aż jakiś baron medialny weźmie mnie na utrzymanie.”
  Panie Danielu ja nawet sobie potrafie wyobrazic, jaka by byla na to stwierdzenie odpowiedz naszego „wspanialego” premiera. Byloby cos o ukladzie, badz tez oligarchach, ktorzy wyslali Pana na placowke a jak wszyscy wiemy jest to zrodlo wszelkiej finansowej rozpusty i nieopisanych luksusow.[sic] Generalnie baron medialny juz Panu nie przysluguje a juz na pewno nie taki, ktory jada obiady z JK. 😉
  A serio to proponuje przez weekend nie czytac gazet i wylaczyc telewizor. Cudownie to robi na nerwy.

 17. jotbe_x z 3:09
  Onet zainspirowany metaforą Jarosława Kaczyńskiego porównujacego Polskę do tonącego w bagnie łosia zaproponował internautom sondaż: Do jakiego zwierzęcia można porównać nasz kraj? Zdecydowanie wygrała kura. Myślę, że z racji stadnych zachowań i okrucieństwa tych ptaków-nielotów.

 18. Witam panie Danielu,
  Ale dał Pan popis furii! Uuuuu! Ale trudno, przeżyjemy i to.
  Bardzo pozdrawiam.

 19. intel-e-gent pisze: „Celny atak w słaby punkt premiera”

  Pan Premier nie ma słabych punktów, zapomniałeś?

 20. Jacobsky pisze: „Agora rozwaza wystapienie na droge sadowa.”

  Niech nie rozważa, tylko bierze się do roboty. Zarząd Agory powinien bronić interesów spółki i jej akconariuszy.

 21. Witam
  „Kropka pad i” rzeczywiście interesujaca – „Furiacki atak” MO na Bogu ducha winnego Kamińskiego.
  Może Pan żałować (!) iż nie widział „Skanera” – Żakowski Vs Kania. Pani radaktor (?) Kania pokazała poziom i styl – godny WPROST’u….
  Co do słów JK- kampania trwa – „golimy głowy”.

  Pozdrawiam

 22. Czytajcie!
  Na wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie pokazaliśmy przed aparatami i kamerami ile podatków nakładanych jest na barki Polaków pracujących w Polsce. To 70, a jak niegdyś policzyło Centrum im. Adama Smitha nawet 83 procent zapracowanych miesięcznie pieniędzy!

  Z uwagi na opisywane tu działania pana Kurskiego i zgodne zamilczenie sprawy przez media (jeśli ktoś znalazł relację – prosimy o podanie w jakiej gazecie, na jakim portalu, w jakiej stacji radiowej?) zamieszczamy poniżej banner ukazujący prawdę o tym jak łupieni są Polacy – rozpowszechniajcie go!

  Zapytajcie znajomych jak sądzą, ile z każdej 100 złotówki muszą oddać jako podatki i przymusowe składki. Niemal żaden nie będzie miał tej świadomości! O ile więcej mógłby za to kupić dla siebie i swoich bliskich?

  Czy wiecie, że Polakowi otrzymującemu „do ręki” 1500 zł wypłaty zabiera się ponad 900 zł na ZUS. (W ciągu roku ponad 10 000, przez 40 lat ponad 400 000 zł. + odsetki…)

  Czy wiecie, że musi on płacić podatek dochodowy, prawie 150 zł i inne składki co sprawia, że bez tych obciążeń dostałby łącznie od pracodawcy nie 1500 zł tylko prawie 2600 zł?!

  Czy wiecie, że robiąc zakupy, z tych 1500 zł. ponad 300 zł oddaje dalej w podatkach jako VAT?

  Czy wiecie, że dodatkowo w papierosach, benzynie, wódce itd jest ukryta akcyza (kilkadziesiąt procent ceny!) co sprawia, że z pozostałych 1150 zł oddaje dalsze kilkadziesiąt, kilkaset – w zależności od zakupów – złotych jako podatek?

  Czy wiecie, że do tego dochodzą różne przymusowe opłaty i koszty afer i korupcji w efekcie czego zostaje nam z prawie 2600 zł jedynie ok. 700?

  A przecież w cenie towarów prócz podatków VAT i akcyzy są jeszcze ZUSy i podatki dochodowe nakładane na pracowników, którzy wytworzyli te towary. Podatki te płacą oczywiście konsumenci tych towarów, bo niby kto inny?

  Dlatego właśnie UPR domaga się niskich podatków! Dzięki temu towary będą tańsze i będziemy mogli kupić ich więcej. Będzie nam się lepiej żyło!

  Z jakichś przyczyn Polacy nie mogą się o tym dowiedzieć. Z jakichś względów, nie można prostym językiem pokazać im, że mają prawo walczyć o swoje pieniądze…

  Otwórzmy Polakom oczy! Niech przejrzą i wybiorą UPR do pilnowania ich interesów w sejmie!

 23. Panie Danielu,
  jeśli Pan sądzi,że zostanie pomówiony o furiacki atak-to jest Pan szalony.Pisząc do nas-blogowiczów,głównie Pańskich sympatyków,na tyle rozgarniętych i zorientowanych w problematyce społeczno- politycznej naszego kraju-może Pan spodziewać sie reakcji tak-tak.Z nami może Pan osiągnąć wzajemne potwierdzanie tych samych spostrzeżeń,tak-tak,tak-tak,tak-tak…
  Pańska anegdota z „furiackim atakiem” miłaby więcej pieprzu,gdyby udało się ją Panu wydrukować w „Nowym Dzienniku”,albo w „Izwiestiach”.
  Ale ,nie psujmy sobie weekendu-tak-tak, tak-tak, tak-tak…

  Pozdrawiam

 24. To jest oczywista oczywistość. Ten typ się nie zmieni a kierunek jego wynurzeń to”ciemny lud”/wg. klasyka PIS Jacka Kurskiego/ który to kupi, a jak lud ma wątpliwości, to ojciec dyrektor wskaże mu ten kierunek /nie za darmo/.
  Słońce wyszło, pogoda się poprawia a ta grupa/politycy / żyje we własnym światku, tylko szkoda że za nasze pieniądze.
  Pozdrowienia.

 25. Opozycja nie istnieje. Kaczyński może zrobic przy pomocy Kamińskiego i spółki prymitywny spot wyborczy i żadnej reakcji wśród dziennikarzy czy polityków opozycji nie uswiadczysz. Błędem Kaczyńskiego jest, że tym spotem zyska u niewrazliwych sympatyków swojej partii, a na pewno straci u tych wrażliwszych, bardziej wykształconych, którzy dawali mu kredyt zaufania. Może mu nie zależy…Może twarzą PiSu po wygranych wyborach zostaną Brudziński, Dudziński i Kamiński z Kurskim w rezerwie. Jesli tak zdecydował to nie wróżę tej partii sukcesów. Za chwilę wmieszają się w jakąś bitwę z pychy wywołaną – przeciw Krauzemu, Wyborczej czy Wejchertowi i polegną z kretesem. Nawet Prezydent RP ich nie wybroni.
  Ale póki co opozycja szykuje jakąś bombę na liście…nawet jak to będzie Lech Wałęsa to nic jej raczej nie pomoże.

 26. Andrzej Falicz wyłożył kolejny raz zasadę naczelną PiSiorów „Kali ukraść – dobrze. Kalemu ukraść – źle”. Dlatego wypowiedzią Pana Kwaśniewskiego można manipulować, odsądzać go od czci i wiary, no i to jest fajnie. Ale zabieg dokonany przez Pana Redaktora Passenta jest fu be.
  A ja dziękuję, że Pan Redaktor niejako sprawozdaje co Wódz powiedział. Ja nie mogę spokojnie tego bełkotu czytać spokojnie. Szkoda, że nie starczyło Panu cierpliwości na oglądanie „Ekipy”. Moim, i moich bliskich, zdaniem film zrobiony dobrze i z dużą znajomością realiów. Zostają nam marzenia. A może nagle zdarzy się cud i będzie mądry premier, rząd i parlament.
  Pomarzyć dobra rzecz.
  Pozdrawiam serdecznie.

 27. elka: Po co karmić trola :P.

 28. Apel do narodu. Idźcie do wyborów…

  Oligarchowie – jaka jest ich geneza powstania. Są to często ludzie którzy zaczynali od zera. Ludzie którzy w ciężkich czasach mieli pomysł energię chęć coś zrobić i udało im się nie zawsze było to w 100% legalne ale co w tedy było legalne ich znaczenie rosło z dnia na dzień rośli w siłę, siłę tak wielka że w obecnej chwili to ci właśnie ludzie mają bardzo duże znaczenie dla gospodarki zniszczyć ich to tak jakby zniszczyć gospodarkę naszego kraju. Nasz kraj potrzebuje ludzi z taką charyzmą którzy potrafią coś zrobić a nie coś zniszczyć. Potrzebujemy ludzi mądrych którzy myślą o przyszłości a nie przeszłości. Zgoda buduje niezgoda rujnuje. Obecnie naród jest w rozsypce wściekłość chęć zemsty to nam zapewnił PIS czas to zmienić. Szczerze mówiąc nie ma na kogo głosować w zasadzie trzeba wybrać mniejsze zło ale żeby to zrobić trzeba iść do wyborów. Jeżeli nie pójdziemy do wyborów to PIS wygra a to znaczy że tu będzie trzeci świat.

 29. http://video.google.pl/videoplay?docid=-8576924693487676734&hl=pl

  Przeróbka spotu Pis u Olejnik. Po prostu dobre …

 30. Wyrachowany brak wyobrazni

  Cyt: „Premier: Zła prasa (zagranicą o Polsce – D.P.) to w ogóle nie jest żaden problem.”

  I Pan premier i Pan Redaktor ulegaja pod wplywem wyrachowanego braku wyobrazni takim pogladom jak ten, ze prasa na temat kraju/panstwa etc. zawsze musi byc swietna i bron ja Panie Boze przed krytycznymi uwagami dziennikarzy.
  Oczywiscie, ze miejscami zla prasa wobec Polski to zaden problem, no bo co ta zla prasa do tej pory niby zmienila, oprocz tego ze sluzy Premierowi do profilowania siebie i adwersarzy (JK ma tutaj racje). Czy Polska spadla pozatym w jakims rankingu o kilka oczek w dol? Jesli tak, to jaki to ranking, chcialbym wiedziec?

  „Furiacki Atak” bez argumentow

  Przypominam tutaj afere w Niemczech z lat 60, kiedy to zmarly juz legendarny bawarski chadeka i owczesny minister niemieckiego MSWiA FJ. Strauss kazal przeszukac redakcje tygodnika „Der Spiegel”, co skonczylo sie dla niego koncem jego kariery w Republice Bońskiej. Tylko Takie traktowanie wolnej prasy w kraju demokratycznym daje argumenty do „Furiackiego Ataku”.

  Profiling dozwolony

  Jak to bywa w demokracji reakcja obrazonych artykulem politykow rzadzacych moze byc pozbawiona humoru (DP tutaj nie ma tutaj przekonywujacego mnie argumentu przeciw, poniewaz polityk nie musi miec takiego samego poczucia humoru jak dziennikarz TZ), ale sluzy tworzeniu profilu polityka tworzacego swoj wizerunek. Dziennikarz berlinskiego i od zarania dziejow wobec prawicy bardzo krytycznego berlinskiego TZ ma sie pewnie dobrze i dalej pisze sobie krytycznie, dajmy na to o pracujacych dzieciach w Chinach. To go jara i pewnie od tego tez w redakcji TZ jest.

  Pan Premier profiluje sie wiec pod czujnym okiem komentatorow i ma prawo do komentowania „zlej” dla jego wizerunku prasy. Prosze wiec jeszcze raz o jeden choc argument przeciwko takim dzialaniom

 31. Bekas pisze: „Czy wiecie…”

  Wiemy. I co z tego? Nic. Strach przed zmianą jest większy od siły logicznego myślenia. Wyniki wyborcze UPR o tym świadczą. Może, gdyby UPR miała mniej nawiedzonego lidera, byłoby inaczej, ale myślę, że wątpię.

 32. Panie Redaktorze,
  z zaciekawieniem przeczytałem omawiany wywiad.
  Premier tradycyjnie rzucił pomówieniami,
  czy sam je wymysla, czy pomaga mu minister o twarzy cherubina.
  Ten drugi przynajmniej rakiem
  wycofuje się ze swoich nieprzemyślanych słów.
  Może przyda się premierowi sądowy wyrok,
  zwłaszcza gdy nie chroni go immunitet parlamentarzysty,
  bo Sejm rozwiązany.
  Może następnym razem powstrzyma się od inwektyw
  i to nie dlatego, że się zmieni, (bo w to nie wierzę)
  ale że się wystraszy.
  Proszę zwrócić uwagę, że po wyroku na Lepperze za Klewki
  i posądzenie kilku polityków o łapówki,
  przewodniczący Samoobrony lepiej waży słowa.

  Feliksie Stychowski (05.47 z poprzedniego wpisu)
  Może ci się nie podobać giełda, którą trudno sterować
  z budynku Rady Ministrów.
  Mnie chodzi tylko o to, że dygnitarz musi zdawać sobie sprawę
  z następstw swoich nieprzemyślanych słów.
  Wprawdzie nie jestem zwolennikiem polityka,
  który tylko mówi, ale pomyśl jak przyjęliby słowa
  przedstawicieli rządu Polacy, gdyby ich uprzedzono,
  że to postawienie oligarchy pod pręgierzem wyciągnie z ich kont
  (lokat, funduszy, ubezpieczeń) powiedzmy 1000 zł miesięcznie?
  Natomiast kompletnie nie rozumiem, o co ci idzie
  w tym zdaniu o uleganiu „szantażowi/terrorowi ekonomicznemu”?
  Jak masz dowody, że Krauze szantażował Kaczyńskich
  i że P.Prezydentowa została matką chrzestną jachtu Krauzego
  drogą szantażu, to idź z tym do prokuratury.

  Natomiast pisanie o Kwaśniewskim:
  „Persona non grata wielu Polakow nie musi przepraszac, on ich nie jest wstanie obrazic” nietrafione.
  Kwaśniewski, po dwóch latach nieobecności na scenie politycznej,
  jest zapraszany często i wiele instytucji, uniwersytetów,
  widzi go u siebie jako wręcz „persona grata”!
  Kto i gdzie zaprosi za trzy lata Kaczyńskiego?

  I na koniec powtarzam za JKJK ( z 08.44):

  Przy okazji pytanie dla krytyków Kwaśniewskiego. Które ze słów z tekstu rozmowy należy do słów zachęcających do twardego kursu wobec Polski (powtarzam twardego)
  “Aber wenn die Kaczynskis die nächste Wahl gewinnen und diese Politik fortsetzen, sollte Berlin seine Zurückhaltung überdenken. Dann muss man anders auf diese Angriffe reagieren. ”

  PS: „Ekipa” w porzadku. Chyba TVP Urbańskiego
  nie dałaby pieniędzy na realizację takiego scenariusza.
  Dobrze, że mamy prywatne niezależne media!

 33. Teraz, nie dość, że panna zbrzydła i nie myje się od dwóch lat (fuj!), to na dodatek buduje „demokrację” wałkiem do ciasta.

  Oczywiście, że zła prasa to nie jest problem. Dla złej prasy. W sumie dla nas też nie jest, przynajmniej za granicą nam współczują, kiwają głową z politowaniem i dają pracę (może o to chodziło?).

  Wiem kim są Kaczyńscy, Kurski i Ziobro. Ale nie powiem. Rano chcę jeszcze sobie pospać.

 34. „- Zrezygnujmy z budowy tarczy antyrakietowej – wzywają przywódcy socjaldemokracji z Europy Środkowej. Pod apelem ma podpisać się także przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak ” – pisze dzisiejsza Wybiorcza.
  MA jest najwazniejsze.
  Niech jeszcze pokrywa od trumny (LID) skrytykuje Izrael i upomni sie o prawa Palestynczykow i moze uwierze, ze mamy chociaz pollewice…
  Bedzie klopot Panie DP.
  Kolejny tragizm Pana czeka – jak zostac kochanym, „wybranym” (czytaj specjalnym „swiatowym” intelektualista czyli goszczonym w Nowym Jorku przez naszych) a jednoczesnie byc z ekipa u wladzy – ach te cholerne wybory…
  Na taka potencjalna lewice proponuje sie obraziz – gdyby co.
  Z drugiej strony zaloze sie, ze wyjdzie cos tak po srodku.
  „Dobrze by bylo, ze by tarczy nie trzeba bylo miec…” i pod tym sie chlopaczek stojacy na czele „lewicy” moze podpisze – chociaz mu na to chyba Kwach nie pozwoli – bo gdzie jak nie do USA bedzie jezdzil na zarobek…

 35. Tokujący Bekas… Tego jeszcze w przyrodzie nie było. Ale już jest. Jest także PAŃSTWO [choćby ze sferą budżetową, ale nie tylko i nie przede wszystkim – to po to, żeby się Bekas nie czepiał drobiazgów], które trzeba UTRZYMAĆ, a którego raczej nie wolno prywatyzować, ani tym bardziej rozwalać fantasmagoriami poczętymi nieco ponad fantazyjną muszką. Jest także nowy twór polityczny [jeżeli jeszcze jest] – nastęca LiS-a [chyba SKUNKS, jednak nie przysiągłbym co do trafności wymienionej nazwy], przynależnosć do którego raczej nie zjednuje adherentów.

 36. Panie Prezydencie Kwśnieski: Kto ten magazyn czyta?

  Cyt. elka: „Andrzej Falicz wyłożył kolejny raz zasadę naczelną PiSiorów “Kali ukraść – dobrze. Kalemu ukraść – źle. Dlatego wypowiedzią Pana Kwaśniewskiego można manipulować, odsądzać go od czci i wiary, no i to jest fajnie. Ale zabieg dokonany przez Pana Redaktora Passenta jest fu be.”
  Pan Kwaśniewski się nieszczęśliwie wyłożył tą nieszczęsną uwagą i za nia przeprosił. Nie przypominam sobie takich rad byłych prezydentów w środkach masowego przekazu. To tak jakby np. Clinton namawiał we francuskim wydaniu „Maxim” nieprzychylną wojnie w Iraku UE do wywierania silniejszej presji na USA w kwestii zakończenia tej wojny. Na pewno Clinton ma co do jej przebiegu krytyczny stosunek, ale jej sensu nie podważa i z całą pewnością nie doradza w tego typu magazynach UE w kwestiach prowadzenia polityki zagranicznej wobec własnego państwa! Pan Kwaśniewski jednak nie tylko podważa w zagranicznej prasie sens/orientacje polityki obecnego polskiego MSZ ale DORADZA publicznie chadeckiej Kanclerz Niemiec, jak ma postępować wobec Polski! To jakiś ewenement i można tylko się cieszyć, że ostatecznie za to publicznie przeprosił.

  Blogowisko

  Pan Falicz z bloga z cala pewnoscia czyta ten blog czysto ideologicznie i prowadzi z glownymi adwersarzami slowną partyzantke, powolujac sie przytym na konserwatywne poglady. W tym blogu nie widze poza postami Pana Falicza jakichkolwiek postow uzupelniajacych punkt widzenia Pana redaktora DP. Powiem wiecej, dzieki takim postom ten blog nie tapla sie we wlasnym „sosie” i dlatego nie jest blogowiskiem. Moze dlatego tez tu chetnie zagladam:)

 37. Nie chyba na to nie wpadniecie inteligencjo ty moja…
  Olejniczak jak podpisze (nieee podpisze przeciez z ta lewica to tylko zarty) to zrobi Kaczorom jeszcze lepszy prezent niz Kwach.
  Pro-niemiecka (z reszta to samo mysli Putinek…co Olejniczak – jeszcze lepsze) anty-amerykanska (czytaj anty-polska) pseudo lewica – juz widze tytuly – tylko duzo bardziej dosadne.
  Kto tego Olejniczaka tam wyslal tuz przed wyborami?
  Idiotyzm polityczny siega zenitu.
  „Lewica” polska – formacja iscie tragiczna.

 38. http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Passent
  Panie Passent, na wikipedii jest artykuł o Panu. Ktoś ciągle wpisuje w hm…po ang. nazywa się to header 😉 :P, no, tym nagłówku, „pochodzenia żydowskiego”. Nie wiem po co to, więc ciągle usuwam. Ale jest to wiadomość biograficzna, jakby nie było. Więc może napisałby Pan coś niecoś o swoim życiorysie (tzn. np. imina rodziców), jakieś informacje, które dopiszę do „Życiorysu” na wiki.
  Lud ma prawo wiedzieć! Teczki na stół! 😉

  Pozdrawiam, uwielbiam Pańskie felietony :]

 39. Cyt. Bekas: „Dlatego właśnie UPR domaga się niskich podatków! Dzięki temu towary będą tańsze i będziemy mogli kupić ich więcej. Będzie nam się lepiej żyło!”

  Z tych niesprawiedliwie ściąganych podatków partie, jak np. UPR, startujące w wyborach dostają później od sejmu pieniadze za prowadzoną kampanie. Zdaje sie, ze Pan Korwin Mikke zasiadał już niejeden raz w sejmie jako poseł UPR i korzystał z tego przywileju i nie pamiętam, żeby ten przywilej chciał publicznie zlikwidować. Chciałbym, żeby UPR dostało się do sejmu, bo w końcu by partia miała jakić pieniądz i przestała być na łasce, jak widać po kampanii skąpych sympatyków/lub banków.
  A nam wszystkim Panie i Panowie żyło by się po prostu lepiej, bo UPR zlikwiduje podatki! Proszę ten temat dalej lansować, koniecznie!

  powodzenia w kampanii życzę

 40. PRESSING to twarda gra

  Cyt. Mariuszko

  „Przy okazji pytanie dla krytyków Kwaśniewskiego. Które ze słów z tekstu rozmowy należy do słów zachęcających do twardego kursu wobec Polski (powtarzam twardego)
  “Aber wenn die Kaczynskis die nächste Wahl gewinnen und diese Politik fortsetzen, sollte Berlin seine Zurückhaltung überdenken. Dann muss man anders auf diese Angriffe reagieren. ”

  Padła tu propozycja o charakterze doradczym, aby oficjalna poltyka republiki berlińskiej została wobec obecnej polityki polskiego MSZ przemyślana. Pan Kwaśniewski sugeruje, że dotychczas Berlin odnosi się z rezerwą „Zurueckhaltung” wobec polityki Waraszawy i należałoby to stanowisko zmienić. W języku dyplomatycznym ale również według zasad każdej gry (np. w nogę), drogi blogowiczu, oznacza to PRESSING/ czytaj ATAK!

 41. Właśnie przeredagowałem w wikipedii złośliwie napisany fragment o SB – w efekcie natychmiast zostałem zablokowany (jako „wandal”), a poprzednia wersja – przywrócona.

  Jakieś prolustracyjne świry opanowały polską wiki.

 42. Bekas 10.52,
  Pragne dodac pare uwag do Twojego wpisu, ze obecnie w Polsce jest 10 mil. emerytow, duzy procent emerytow otrzymuje wyzsza emeryture jak otrzymywali pensje pracujac, teraz ile ludzi jest zatrudnionych w sektorze prywatnym, i ile ludzi jest zatrudnionych w sectorze panstwowym czyli w administracji, nie posiadam w tej materii statystyki, prosze o pomoc, przyjmujac ze sektor priwatny zatrudnia 10 mil. ludzi to nastepne 10 mil. to wojsko policja, i administracja, a zatem dzwigasz na swoim karku trojke ktora oplacasz, ale to jeszcze nie koniec, bo trzeba oplacic sluzbe zdrowia/teraz zadarmo/, szkolnictwo, no i drogi, autostrady itd, to powinienes rowniez wziasc pod uwage, a zatem jezeli otrzymujesz 1500 zl. to jak daleko z tym mozna zajechac.
  Do gospodarza, to jest temat dla obecnych politykow jak oni chca ten problem rozwiazac, a nie to co Pan Premier powiedzial czy zrobil jakas glupia mine podczas niepowaznej uroczystosci, innymi slowy,w niedlugim czasie placenie tak wysokich emerytur doprowadzi do tego ze nastapi inflacja jak juz mieliscie w poprzednich latach.
  Wszystkie partie przescigaja sie w rozdawaniu pieniedzy ktorych niemaja? deficyt ma zalatwic sprawe? obym sie mylil!
  Zadna z obecnych partii pretendujacych do rzadzenia nie przedstawia programu do okrojenia administracji, oraz nie mowi o disproporcji zarobkow, czy wszyscy licza ze ci ktorzy obecnie pracuja za granicami kraju benda finansowac Polska gospodarke, nie sadze, oni zawsze znajda sposob na zagospodarowanie pieniedzy zeby nieplacic podatkow/konta zagraniczne/
  Nastepna sprawa ktora media powinni bebnic od switu do nocy to to ze w niedlugim czasie ponad 2 miliony ludzi mlodych preznych,w tym wyksztalconych bedzie zagranica, a co pozostanie w kraju, miernota oraz rencisci?
  Z uporem maniaka lepszej sprawy podaje przyklad z Australii, przecietna pensja pracownika miesieczna jest okolo $3300., natomiast emerytura jest okolo $800, ale czy to minister rzadowy , zwykly robotnik, czy premier otrzymuje taka sama stawke, dodatek do emerytury dostaja tylko ludzie ktorzy nie posiadaja wlasnego mieszkania i wynajmuja?
  Teraz do emerytury mozna dorobic $160 miesiecznie i to bez podatku, jezeli wiecej to proporcionalnie emerytura zostaje zmniejszana, a jezeli zarabia sie powyzej $ 800 to sie nic nie otrzymuje, a zatem trzeba oszczedzac zeby miec dodatkowy dochod z inwestycji.
  Rownowartosc $800 to przypuszczam ze w Polsce 1300 zl. takze za $800 zycie jest dosyc skomplikowane, bez karty kredytowej ciezko.
  A wydawalo by sie ze Australia jest mlekiem i miodem plynaca? nawet Pan Putin zakupil uran w Australii podczas ostatniego pobytu na szczycie APEC.
  Takze media w Polsce zamiast opowiadac plotki z magla powinny sie zajac problemamy ktore Was czekaja, a w niedalekiej przyszlosci, cycek EU sie skonczy.
  Na dodatek, kiedy nareszcie nastapi pelna prywatyzacja spolek ktore sa kontrolowane przez rzad, i ktore sie nie rozwijaja, z powodu braku idei i finansow, oraz obawy o utracenie posad, to jest najwieksze nieporozumienie w polskiej polityce?
  To sa problemy ktore stoja w niedalekiej przyszlosci przed spoleczenstwem polskim, i na te pytania partie musza udzielic odpowiedzi teraz przed wyboramy, a gospodarza obowiazkiem jest pytac, pytac, i jeszcze raz pytac!

 43. Do kampanii wyborczej mam podejście jak do iluzji, wymysły PiS jednoznacznie dzisiaj rano w wywiadzie określił Waldemar Pawlak tj. „pic na wodę fotomontaż” (może być „pis na wodę fotomontaż”). Silna grupa z IPN na czele z A. Macierewiczem i prof. A. Zybertowiczem szykuje „silne uderzenie”, które powinno być inspiracją dla najsłynniejszego iluzjonisty świata Davida Copperfielda. Doskonałe triki powodowały chwilowe zniknięcia Statuy Wolności , Orient Expresu ( może pędzącego przez Włoszczowę ), a iluzoryczne zaręczyny Davida z modelką Claudią Schiffer to jeden z najlepszych trików marketingowych. Ugrupowania opozycyjne też mają niesamowite pomysły, najgorszy będzie pierwszy dzień po wyborach, kiedy trzeba będzie zejść na ziemię, a iluzję zostawić iluzjonistom. Żona JM Rokity jest jeszcze niezdecydowana gdzie ma wstąpić na piedestał wyborczy albo do PSL, albo do PiS, natomiast Nelly Rokita poruszyła bardzo ważny problem tj. dyskryminacji wyborczej kobiet w Polsce. W pełni popieram oświadczenie N. Rokity za brak parytetu damsko-męskiego na listach wyborczych, ponieważ liczyłem, że normalność w Polsce może tylko zaprowadzić Kobieta Premier. Praktycznie tylko PSL nie schodzi do zabawy w piaskownicy, ale jest to dożynkowy okres i każde ugrupowanie zabiega o elektorat wiejski. Jest prawdopodobne, że hetman młodszy P. Gosiewski założy mundur strażaka i dokona zamachu na Ochotniczą Straż Pożarną , stały tradycyjny elektorat PSL, a następnie uderzy na Koła Gospodyń Wiejskich. Oj, interesujące będą zabawy ludowe w najbliższą niedzielę, żeby tylko remizy wytrzymały tarcia polityczne. Już dawno nie byłem na zabawie ludowej, a wspomnienia mam przyjemne i zawsze darzę dużym szacunkiem rolników.

 44. Kwizie73:
  idąc Twoim tropem szukam innych analogii do tego co zrobił Kwaśniewski. Moze tak: Anżelika Borys w wywiadzie dla Twojego Stylu w odpowiedzi na pytanie dziennikarki o sytuację na Białorusi sugeruje, że polski rząd powinien zajmować twardą postawę wobec Łukaszenki.
  Pasuje?
  (Nie twierdzę, że u nas jest już jak na Białorusi, szukam jedynie analogii.)

 45. @wikipedysta: Przeczytaj uważnie ten wpis ( http://passent.blog.polityka.pl/?p=201 ), to dowiesz się kilku interesujących szczegółów – między innymi jakie imiona mieli rodzice Autora.

 46. KANGURZE! WŁÓŻ ŁEB DO TORBY I NIE ŻONGLUJ WZIĘTYMI ZE STEPU MILIONAMI [choćby służącymi w wojsku, policji i administracji]. sTARA DOBRA RZYMSKA ZASADA MÓWIŁA, ŻEBY SZEWC MÓWIŁ O BUTACH, NIE POWINIEN SIĘ NATOMIAST WYPOWIADAĆ O LITERATUZRE [PRZYKLADOWO].

 47. Panie Danielu,
  gratuluje poczucia humoru!

 48. Właśnie przeczytałem w Dzienniku akt strzelisty Michała Karnowskiego na temat słynnego już spotu PIS o oligarchach. Szef działu polityka Dziennika( cóż za kretyn go tam awansował ) poucza nas w te słowa: ” Pis ma prawo ostrymi kreskami malować obraz swiata, a obowiązkiem komentatorów jest go korygować a nie sie oburzać”. A więc ten nieprawdopodobnie bezczelny pętak, który studia dziennikarskie konczył prawdopodobnie w Korei Pólnocnej, po czym napisał „jasno i w zachwycie” słynny tekst o tym jak cieżko pracuje premier Jarosław, teraz mówi mi o obowiązkach ????.
  Że PIS może po chamsku kłamać, a nikomu nie wolno sie oburzać ?????????????.
  Najbardziej zapluty szmaciarz polskiego dziennikarstwa z czasów Żołnierza Wolności nie napisał by czegoś podobnego, ale dla Michała Karnowskiego który swoje elukubracje wzoruje na opisach działalnosci Kim Dzong Ila w koreańskich gazetach, takie poglądy to bułka z masłem !!!!
  Nieco dalej w tym samym numerze Dziennika, Hańba Intelektualna Polskiej Politologii czyli doktorek Marek Migalski z kuźni intelektualnej IV RP – Uniwersytetu Śląskiego, zachwyca się tym samym spotem i twierdzi ze „polski wyborca jest prosty, potrzebuje jasnego, wrecz prymitywnego przesłania” -twierdzi. A więc, zdaniem doktorka jesteśmy narodem kretynów i tak należy trzymać. Wolałbym żeby pan Migalski mówił za siebie, ale może mam za wysokie wymagania.
  Do tego wszystkiego dzisiaj rano słyszałem i oglądałem Wielkiego Tropiciela Wszelkich Spisków czyli Zybertowicza, który wymyślił właśnie nowe zagrażąjące Polsce państwo: ZWIĄZEK SAWIECKI. I tacy durnie, nie znający jezyka polskiego, dostają tytułu profesorskie……… Bosh, ty widzisz i nie grzmisz !
  A spot PIS jest moim zdaniem doskonały !!!!!!!!!!!!!!
  Tyle, że w wersji parodii, którą Kamińskiemu pokazała Monika Olejnik i doprowadziła go do stanu KOMPLETNEJ HISTERII !

  PS. A niejaki BEKAS, NIECH RAZEM Z KORWINEM BIERZE ZIMNE KĄPIELE BO TAKIEGO BEŁKOTU TO SIĘ NIE DA CZYTAĆ. UPR NIE ZNA SIE NIE TYLKO NA PODATKACH I NA EKONOMII, ALE WOGÓLE SADZI ZE ZIEMIA JEST PŁASKA I UWAZA TO ZA WIELKIIE ODKRYCIE.

 49. kwiz73,

  jak chcesz pouczać innych (mariuszko) to wcześniej sam zapoznaj sie ze znaczeniem słów. Pressing w sporcie oznacza ścisłe krycie, a nie atak.
  Myślę, że nie rozumiesz niemieckiego (lub udajesz, ze nie rozumiesz, bo tak Ci jest wygodnie.
  Odpowidam Ci, bo to mnie zacytował mariuszko. Przemyślenie, jak reagować na ataki (jeżeli dotychczasowa polityka się nie zmieni), nie jest żadną zachetą do twardego kursu.

 50. Na stronie głównej „Polityka.pl”, J. Kaczyński na stadionie w Helsinkach, w biało-czerownych barwach wygląda jak żenująca kukła. Przypomniał mi się L.Kaczyński z kampanii sprzed dwóch lat, kiedy pokazano go w TV w trakcie jakiegoś meczu, ubranego w szalik i klaskającego zupełnie nierytmicznie. Już wtedy skojarzyło mi się to z kukłą.

  Po prostu… powrót kukły.

 51. Szanowny Panie Redaktorze,
  moja uwaga o sensowności przetłumaczenia wywiadu VF z Kwaśniewskim
  dla Forum wydaje się nabierać istotności.
  Cieszę się, że Kwiz73 (z 13.44) spróbował swoich
  translatorsko-dyplomatycznych sił, by z wywiadem się zmierzyć.
  Zwracam uwagę, że nie cytowałeś mnie,
  tylko JKJK, o czym pisałem.
  Nie czytasz uważnie!
  Zgadzam się, co do wymowy fragmentu:
  „Aber wenn die Kaczynskis die nächste Wahl gewinnen und diese Politik fortsetzen, sollte Berlin seine Zurückhaltung überdenken. Dann muss man anders auf diese Angriffe reagieren. ”
  jako:
  „dotychczas Berlin odnosi się z rezerwą “Zurueckhaltung” wobec polityki Warszawy i należałoby to stanowisko zmienić”
  z zastrzeżeniem, że mowa tu o „polityce Kaczyńskich”,
  a nie „W-wy”.
  Natomiast słowa: PRESSING, czy „twardy kurs”
  są wytworem twojej wyobraźni.

  Takie tłumaczenie jest dopuszczalne w poezji,
  instrukcji obsługi, a nie tekstu politycznego.
  Dlatego pytanie JKJK uważam nadal za aktualne.
  Proszę blogowiczów, zarzucających niestosowność
  w wypowiedzi Kwaśniewskiego, o WSKAZANIE jej w cytowanym wywiadzie.

  Natomiast porównanie wywiadu AK dla VF
  z wywiadem AB dla TS kapitalne!
  Brawo dla PAK z 14.33!

 52. PAK, to było dobre…. 😉

  kwiz73 – JKM pamiętam jedynie z tego (poza muchą na szyi), że chciał zlikwidować w W-wie tramwaje. Ot spryciarz.

  kwiz73 – a co do A.Falicza. Tu masz całkowitą rację! Przeczytałem około 25-30 jego wpisów (nie siedzę na blogu redaktora DP od początku) i zgadzałem się z Faliczem może raz, może dwa – ALE jest to jedyny z piszących na tym blogu, którego wszystkie (od kiedy tu zaglądam) wpisy czytam, bez wyjątku – siła przyciągania różnic robi swoje;-) Toteż przy okazji pozdrawiam pana A.Falicza, tymbardziej, że dzisiejsze wpisy są wyjątkowo mało agresywne. Jeszcze trochę i może całkiem przestanie wyzywać ludzi, których nie zna (pozostałych na tym blogu)! Chociaż może lepiej nie – czy nie tego brakuje nam w opozycji parlamentranej (LiD,PO), co właśnie prezentuje A.F. wobec D.P.? Tylko fronty inne – więc (we własnym interesie) niech A.Falicz nie łagodnieje, przestałbym go czytać!

  Pozdrawiam!

 53. Polska lewica – formacja tragiczna. Byc moze.
  Polska lewica jest pro-niemiecka ? – moze po prostu widzaca w Niemcach sasiada, z ktorym lepiej zyc we wzajemnie poprawnych warunkach niz starajac sie za wszelka cene przytraskiwac palce w drzwiach tylko po to, zeby bylo inaczej niz do tej pory ? Obecna polityka Kaczynskiego wobec Niemiec przypomina raczej popisy kiepskiego clowna, ktory, aby rozbawic publicznosc, zaczyna odpilowywac sobie wlasna noge, tlumaczac, ze tak trzeba dla dobra clowna i publicznosci. To nie tragedia, ale tragi-komedia.

  Polska lewica jest anty-amerykanska ? Moze raczej anty-bushowska niz anty-amerykanska ? Trzeba nalezec do specjalnej kategorii inteligentow pracujacych, zeby nie rozrozniac tych dwoch spraw. Dobrze jest posluchac co dzieje sie w tej chwili w samych USA i jak sami Amerykanie oceniaja polityke Busha. Czy krytycy jego prezydentury w samych USA tez sa anty-amerykanscy ? Czy sojusznicy z NATO, ktorzy nie ida reka w reke z Bushem, od wojenki do wojenki, tez sa anty-amerykanscy, czy tylko maja swoj wlasny stosunek co do polityki Busha i stojacych za nia interesow partykularnych („…bo ta nafta nie jest moja”) ? Amerykanska prezydentura jako taka nie opiera sie jeszcze na zasadzie „Panstwo to ja”, choc dosc bliskie znaczeniowo bekniecie w postaci „Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam” juz bylo. Ciekawe, ze Kaczynski rowniez zaadoptowal te sama filozofie, i byc moze dlatego wszystkim pilnie zbierajacym perelki madrosci ze zlotych dziobkow Jaroslawa czy Lecha rzeczywiscie moze sie wydawac, ze kazda krytyka ich stosunkow z administracja Busha to anty-amerykanizm, i w ten sposob anty-amerykanizm rowna sie takze anty-polskosci. Jednak kangura z rzedem temu, kto mi wytlumaczy blizej ten faliczyzm.

  O ile tragedia moze byc obecna sytuacja lewicy polskiej, to jednak jest to tragedia dla samej tragedii, bez glebszych konsekwencji dla spraw polskich dlatego, ze lewica nie rzadzi w tej chwili w Polsce, i chyba rzadzic nie bedzie jeszcze przez jakis czas. Natomiast jesli chodzi o PiS pod batem i butem Kaczynskiego (nie chce nazywac bolszewizmu w wydaniu pisowskim prawica), to rzady tej formacji sa prawdziwa tragedia dla Polski, tak w wymiarze wewnetrznym, jak i w wymiarze miedzynarodowym, tragedia odbywajaca sie w czasie rzeczywistym, i ktora byc moze uda sie jakos zatrzymac za troche wiecej niz miesiac.

  Jak widac tragedia tragedii nie rowna jesi chodzi o jej wymiar i konsekwencje.

 54. Drogi Kwizie73,
  twoja nadreprezentacja wpisów pod jednym felietonem ( z wyraźną fiksacją na punkcie Kwaśniewskiego) osłabiła siłę rażenia pierwszej – nie ukrywajmy, konfrontacyjnej wypowiedzi. Co do pana Falicza – zawsze zdarzają tacy panowie, to pewnie dobrze, że ludzie mają gdzie wylać kubełek…jadu. Konfrontacja poglądów jest ok, nawet w wysokich rejestrach emocji i nawet brak zgody nie rujnuje, no cóz każdy lubi mieć racje na wyłączność. Dobija nienawiść, którą pewna grupa ludzi się syci. Jeżeli to właśnie uważasz za zdrowy przejaw na tym blogu, jakiś ferment intelektualny to myślę, że będziesz tutaj czuł się zagubiony no i utaplany.

 55. Chciałbym oficjalnie się ogłosić Największym w całej Polsce zwolennikiem przejścia szanownego Jana Rokity do PiS-u. Jarosław Kaczyński i Jego Brat co prawda wykształceni są, z warstwy inteligencji pochodzą, ale właśnie wielce szanowny Jan Maria jest potrzebny żeby ukazać ludziom prawdziwe oblicze PiS-u. A jest to oblicze, uwaga-uwaga!, inteligenckie!
  Wiem, że swojskie, szczere twarze dostaojnych Braci (Panów Braci, chciałoby się rzec) mogą przeciętnego członka klasy pracującej zmylić. Z Janem M. Rokitą już tak nie będzie, o nie!

  Już widzę go na fotelu w TRWAM TV, jak w zawiłych okresach retorycznych tłumaczy słuchaczom Dogmat Trójcy Świętej, albo trójpodział władzy. Uwielbiam tego cżłowieka, gdy z każdej gównianej, błotnej kwestii potrafi zrobić problem filozoficzny, uwielbiam Jego niezłomny antykomunizm, doskonałe samopoczucie intelektualne i wyższość intelektualną, którą prezentował podczas przesłuchań Leszka Millera. Niewątpliwie lepszy on o wielu od jakiegoś tam prof. Belki czy Cimoszewicza, lepszy Ci on historyk niż Nałęcz, lepszy socjomanipulator niż Kwaśniewski.
  Co prawda, gdyby go w powszechnym glosowaniu postawić chociażby na przeciż skompromitowanego Leppera, to nie wiem kogo Naród wybrałby na Prezydenta RP, ale co tam demokracja, to dla sprzątaczek ktoś wymyślił. O ile, mimo wszelkich wad, jakoś tam lubię postać Lecha Kaczyńskiego, to już Państwo Rokitowie obok Prezydenta i Premiera stanowią prawdziwy Gabinet Dziwów. Boże, ja przestaję wierzyć w dobór naturalny i zwram swe spracowane oblicze ku Tobie – wytłumacz!

 56. Absolwencie!!! Ziema JEST płaska!!! Tego nie zmienisz!!! Tak mówią AUTORYTETY!!! Przestudiuj choćby Stary Testament [byle nie w wersji pallotyńskiej, bo się zgorszysz!],a potem Ojców Kościoła, następnie `wgłąb się w głąb` Katechizmu Kościoła Katolickiego` znaleziony fragment uzasadniające[wystarczą artykuły 81.106.107.111.116.127].

 57. theboss pisze:

  2007-09-14 o godz. 11:53

  http://video.google.pl/videoplay?docid=-8576924693487676734&hl=pl

  Przeróbka spotu Pis u Olejnik. Po prostu dobre …

  > Dobre? To mało. Wspaniałe, tylko pani Olejnik nie powinna była pozwolić, żeby ją ten pisowski cham i oszołom opieprzał. To oni (PiS) mogą robić chamską reklamówkę na opozycję, a na nicg tej reklamówki przerobić nie wolno?

 58. WITAM WSZYSTKICH PAŃSTWA !!!

  Na temat naszego Premiera wypisało mi się już kilka długopisów.
  Artykuł Pana Redaktora jak zawsze wspaniały.
  Pozdrawiam……..

 59. Tak to juz jest, ze z wiekiem pamiec nam slabnie glownie jesli chodzi o zdarzenia stosunkowo niedawne. Pan Redaktor jest natomiast przykladem regresu pamieciowego o charakterze daleko-zasiegowym. Pisze Pan bowiem ze, „Co do mnie, to już pół wieku piszę i nie mogę się doczekać, aż jakiś baron medialny weźmie mnie na utrzymanie.” z czego wnioskuje, ze okres owocnej, czterdziestoletniej pracy w PRLu na garnuszku RSW Prasa jakos zapadl w niepamiec. A i teraz, jako skromny acz chedogi spoldzielca uwlaszczony na „Polityce” czy nie czuje sie Pan plutokrata IV RP? A co tu dopiero mowic o koncernie medialnym Michnika! Tak wiec szczesliwie plutokraci sa wsrod nas. Tylko wrodzona skromnosc i wstrzemiezliwosc godna pochwaly powstrzymuje ich od potwierdzenia tego faktu.

 60. @ mariuszko

  tego stanowiska nie trzeba „zmieniać” tylko PRZEMYŚLEĆ (überdenken)

  Pozdrowienia

  lg

 61. Intrygujący artykuł o Ziobrze w Przeglądzie:

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=kraj&name=2957

  Wstrętnie to wszystko wygląda.

 62. (to o sledztwach na wlasną rękę prowadzonych przeciw kolegom w czasie studiow).

 63. JEZU, JAK SIĘ CIESZĘ !
  Nareszcie ulubieniec własnych cioć, król maminsynków polskich, facet który nigdy w życiu nigdzie uczciwie nie pracował, niewydarzony premier z Krakówka,Jasio wędrowniczek po wszystkich mozliwych partiach poza SLD, zero ekonomiczne i prawnicze, najbardziej nadęty i nadmuchany polityk w tym biednym kraju odchodzi.
  Zamiast Tygodnia Żałoby Narodowej ogłosił bym Miesiąc Festiwali i Zabaw Ulicznych – ja sam chętnie poprowadzę jakiś korowód !
  A na jego miejsce wchodzi do Kancelarii Nelly !
  Postać żywcem z Witkacego, razem z jej kapeluszami !
  Orkiestra powinna wykonywać Non Stop „Alleluja” Haendla !
  We wszystkich programach !
  Spełniło się jedno z moich marzeń !
  Została mi jeszcze nadzieja że zobaczę jak panowie w kominiarkach rzucają na glebę i zakuwają w kajdany Kaczyńskich i Ziobrę !

 64. ROKITA ODSZEDŁ Z POLITYKI!!!
  Kurczę, nie powinno mnie to obchodzić bo ten polityk to nie moja bajka, ale jakoś tak dziwnie jest. Pamiętam, jak ponad dwa lata temu brat mi wysłał krótkiego, ale niezwykle przykrego dla mnie smsa: „Cim się wycofał”. Byłem wówczas na obozie sportowym (odcięty od informacji), a pan Cimoszewicz zdecydował wycofać się z walki o prezydenturę, co popsuło mi humor. Może tak dziś, jak ja wówczas, czuje się konserwatywna część „wykształciuchów”.
  Sądzę, że są to pod względem „siły rażenia”, postacie porównywalne, tylko ważne dla innych wyborców.
  Jedno wiadomo – to jest jeden z inteligentniejszych ludzi w polityce. Szkoda, że nie ta opcja!

  Pozdrawiam!

 65. absolwent nigdy tu nie pisałam ale muszę podzielić Twoja radość 🙂

 66. Brawo Janie, brawo Janie,
  bo najlepsze, bo najlepsze
  co możesz dziś, co możesz dziś
  zrobić dla tego kraju, zrobić dla tego kraju
  to sprzątać i gotować, sprzątać i gotować
  i właśnie to, i właśnie to
  jest miłość do Polski, jest miłość do Polski
  wycofuj się, na drogę krzyż
  dzięki Nelly, dzięki Nelly
  będzie POLID? będzie PO-LiD?

 67. Nelly Rakieta ma podobną strategię językową jak Kaczyński: wieeeeeeeem, ale nie powieeem. Coś między Tuskiem a Jankiem, ale nie zdraaaaaaaadzę. Aaa. I najlepsze: „idę, żeby być… doradcem”. Eto szto????

 68. Oglądałem sobie właśnie na youtube dialog Rokita-Michnik przed rywinowską komisją. Moim zdaniem od czasu tej komisji ludzie w Polsce podzielili się na dwie grupy: 1. Tych, którzy bezkrytycznie akceptują zachowanie Rokity w tej komisji. 2. Tych, którzy widzieli, że niezależnie od racji i przedmiotu dociekań komisji, zachowanie Rokity wobec Michnika, ale też Ziobry wobec Millera było po prostu wredne. Wydaje mi się, że Ci politycy w sposób symboliczny nie traktują przeciwników politycznych jak ludzi. To, co ich łączy to prawnicze wykształcenie i brak jakichkolwiek prawniczych sukcesów.

  Więc ostateczne przesłanie do Jana Marii Rokity w dniu jego wycofania się z życia publicznego (mam szczerą nadzieję, że to nie żart) brzmi następująco:

  Szanowny Panie, nie osiągnął Pan sukcesu w polityce, a przez resztę życia proszę się nieco zastanowić, poczytać filozofów dialogu, troszkę psychoanalizy, generalnie polecam pisma myślicieli o żydowskim pochodzeniu. Kiedy już Pan odpocznie, to proszę wziąć głęboki oddech i wreszcie przestać widzieć świat czarno-białym. Albo pogodzić się z faktem, że jesteś Pan były opozycjonista, ale – na Zeusa! – w żadnym razie bohater. Myślę, że wstąpienie do jakiegoś zakonu nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Mimo moich lewicowych poglądów proponowałbym Panu etat publicysty w „Gazecie Polskiej”. Nie muszę dodawać, że nie reprezentuje młodych działaczy krakowskiej PO (których pozdrawiam)
  Polska polityka (wbrew temu co mogą Panu mówić różni idealistyczni lunatycy) będzie bez Pana na pewno lepsza.

  Pozdrawiam i życzę zdrowia
  Wyborca

 69. To nie jest zabawne.

  Psychiczny premier szkodzi interesowi Polakow.
  To jest patologia polityczna ,a nie komedia.
  Czy wiecie dlaczeo w Ameryce sa polskie dowcipy?
  Bo Kaczynskich jest w Polsce 30%.

 70. Filson,
  wg oświadczenia pani Nelly Rokita – Jan Rokita w PO, oczywiście, zostaje by partię reformować… Czas i pora na awanturę? W odpowiedzi na zapowiadaną na jutro przez PO „bombę”?

  Pozdrawiam, tss

 71. Rokita się wycofał. :-b
  Wielka szkoda, że nie został zwyczajnie wydalony z PO za manewr (wredny!) podczas wyborów prezydenta Krakowa. To wielki błąd Tuska. :-c
  Jeżeli w rodzinnym mieście zraził sobie wszystkich współtowarzyszy partyjnych, jeżeli nie było go na spotkaniach z elektoratem, jeżeli cała jego praca polegała na tworzeniu sobie wizerunku :-e to bardzo dobrze, że odchodzi. Trochę refleksji mu nie zaszkodzi.
  Chyba że przyjmie propozycje premiera.

 72. ee tam zostaje, by reformować PO? co miała Nelly powiedzieć – „nie pogodził się Janek z numerem jaki mu wykręciłam – to się wycofuje” ? Udaje, że nic się nie stało. On co twierdził, że nie wypisuje się z PO, ale zamierza przyjść nawet na jutrzejszy festyn PO w Krakowie.

 73. Do wszystkich emocjonujących się Janem R.Morał :
  Wybierając sobie żonę, zróbcie wszystko co tylko możliwe, aby się przekonać, czy aby nie jest głupia. Po ślubie już jest za późno.

 74. do ostatniego swojego wpisu – miało być w ostatnim zdaniu:
  „On co prawda stwierdził, że nie wypisuje się z PO, ale NIE zamierza przyjść nawet naj utrzejszy festyn PO w Krakowie”

 75. Cholera, niestety ta Nelly Rokita (dziś to mogę stwierdzić, bo wcześniej prawie nic o niej nie wiedziałem) nie gada mądrze! No przykro to stwierdzić. Pani Kaczyńska czy Jolanta Kwaśniewska są jednak rozsądniejsze.
  Jej przejście pod skrzydła Kaczńskiego to błąd. Nie mogła poczekać chociaż to wyborów?

 76. Jaciobsky to naprawde robi sie coraz trudniejsze…mam wrazenie, ze polemizuje z grupa aspirujaca do nieco wyzszej niz przecietna inteligencji.
  Otoz obok sarkazmu jest tez w moich wpisach duzo byc moze cienkiego dowcipu i aluzji.
  Nie wazne jest, jezeli sprobujesz zrozumiec o co mi chodzi, co Ty uwazasz o „Pokrywie do Trumny” (LID).
  Ze nie jest pro-niemiecka tra ta ta , ze jest antybushowska (? a tu sie zdziwilem – chyba bys chcial zeby byla – ja tez) a nie anty-amerykanska itd.
  Ja pisalem to w kontekscie kampanii wyborczej.
  Sprzeciw blizszej wspolpracy z USA (ochrona przed gdybajacymi na polskie nadwislanskie dziewice perskimi ajatollachami…), wdzieczenie sie do Niemiaszkow – to woda na mlyn Kaczorow.
  Akurat tragizm polega na tym, ze jak bardzo „lewica” chcialaby udawac lewice to wychodzi to do bani i chrzanu tarcia – bo to jest udawana lewica.
  A Kaczor jest tym kim jest – nabzdyczonym, demagogiem – i za to go lubie.

 77. Dla mnie osobiscie najciekawsza… jest w swietle ostatnich wydarzen elastycznosc naszych „politykow”.
  Z jakiej listy wystapic?
  Moze PO, moze PSL a moze PIS – moze wreszcie LID albo LPR…itd.
  Wazne jest jedynie miejsce na liscie.
  Przeciez „powazny polityk” nie zawraca sobie glowy zasadami i programem partii.
  To dla mnie najlepszy dowod na calkowity rozklad polskiego zycia publicznego.
  Jedynie Kaczorki jak posagi stoja nad tym tlumem do kupienia – sprytne, zreczne, zdeterminowane i co najwazniejsze skuteczne wyborczo – Herkules w dwoch mniejszych osobach czyszczacy polska stajnie Augiasza.
  Male ale z jajami.

 78. Jacobsky [01.19] jestes stanowczy, jednoznaczny i wyrazisty w swojej opinii i takich ludzi lubie. O taka postawe chodzilo mi piszac do A.Sz.

  absolwent [15.42 ] za przykladem Gospodarza przypusciles furiacki atak tak prawie dobry jak Pana Daniela.Pochwalam. Podoba mi sie to okreslenie. [20.54] JA TEZ SIE CIESZE !!!

 79. PIS tak pewny swego, ze juz teraz zaczyna polykac kawalki Platwormy. Rokita albo nie chcial byc koniem trojanskim , bo zona u prezydenta ( a moze byl ? ) albo liczy na propozycje nie do odrzucenia po przegranej PO i czysci przedpole. Jeszcze rano tokowal (w TOK-FM) a tu masz. Czy taka decyzje podejmuje sie w pare minut ?To rzeczywiscie jakies kabotynskie
  Wyglada to tez na realizacje jakiegos iscie szatanskiego ( inni szatani ) planu braci K.

 80. ależ, panie redaktorze, pan nie ma racji

 81. Dodalbym jak juz sie tak rozpedzilem.
  Arcy-polskie kaczorki-ziemniaczki, niezgrabne w za duzych garniturach, nieufne jak chlop ale i zawziete i uparte jak Slimak.
  Kalkulujace, ponure i msciwe jak slon.
  Sol tej ziemi – moje kochane kaczorki-ziemniaczki.
  I do tego ktos na lewicy wykryl ,ze tak naprawde nazywaja sie Kalkstei… coz moze byc bardziej swojskiego.
  Po co nam nadpobudliwy, fircykowaty 200% Francuzik (Wegier) Sarkozy.
  Nisko osadzona, pragmatyczna gospocha Merkel.
  Zlotousty prawie jak Kwach B-liar, czy przyglupi ale pewny siebie szympans w kowbojskim kapeluszu – my mamy swoich arcypolskich Kaczorow.
  Bez kont, prawdziwe siermiezne „Gomulki” prawicy.
  Reszta to „malowane lisy na uslugach zagranicy”.

 82. myślę, że pan nie zniesie jednego – tego, że nie ma pan racji. z tym się pan nie pogodzi nigdy.

 83. Prezydent ujawnił „małpę w czerwonym”?

 84. Mysle, ze Po miala duzo szczęścia, ze madra inaczej pani Rokicina poszla na słuzbę do prezydenta i jeszcze powiedziala publicznie kilka nonsensów łamana polszczyzna. Rokicie zas nie pozostalo nic innego, jak wycofac sie ze wstydu z zycia politycznego. PO pozbyla sie klopotliwego działacza, a PiS w osobie Nelly zyskał nowa „twarz” rodem z cyrku

 85. Absolwent – typowy sympatyczny inaczej Polak-altruista z Jezusem na usługach

 86. kaczor starszy-ma pomrocznosc jasna.o schizofremi nie wspomne.

 87. Po przegranych wyborach PO będzie sie układac z LiDem jak tu wykończyc Kaczyńskich i przejac maksimum władzy w państwie. Aparatczycy Tuska o których mówił Rokita w wywiadzie u Paradowskiej zawłaszczą wszystko co się da nie mając kompletnie doświadczenia i kompetencji. Polska zacznie przypominac Warszawę rządzoną przez Piskorskiego. Duzo się wybuduje. Duzo się przytuli pieniędzy. LiDowe staruszki dostaną reprezentacyjne stołki i trochę kasy, która spadnie pod stół od scyzoryków z PO. Schetyna, Komorowski i Tusk oraz ich nowy piesek Nowak będą twarzą Polski Liberalnej. Po jakimś czasie wróci Krauze i Kulczyk, a Ziobrę bedą ciągac po sądach. Doktor G zostanie ministrem zdrowia, a Kaczmarek wróci do Prokuratury. Polityka i Wyborcza zaczna pisac, że wreszcie mamy demokratyczny ustrój. Geremek, Kwaśniewski i Michnik stwierdzą, że obwodnica Augustowa może jednak byc przeprowadzona przez Rospudę, bo taki jest nadrzędny interes Polski i Pribałtiki. Meller (bomba) i Sikorski będą wykonywac wszystkie polecenia Putina i Merkel i przyklepią rurę w Bałtyku i wycofają wojska z Iraku, lub kupią nowe uzbrojenie u Ruskich.
  Takiej Polski chcecie? …
  Takiej nie będzie.

 88. Szanowny Gospodarzu i Szanowni blogowicze, wstyd o tym pisać, ale wczorajsze jasełka telewizyjne (we wszystkich telewizjach) na temat: „Jan Maria Nelly Rokita” oraz zachowanie się JMNR, to tandetne zadęcie i pajacowanie (obojga), ta troska o DOBRO OGÓŁU, ta gadka o honorze, przyzwoitości, ta ekstaza dziennikarzy z tego newsa….wolę rosyjską smutę, bo jest poważniejsza, autentyczna, niejarmarczna i nie wymusza wymiotowania. Od zawsze JMRokita kojarzył mi się z Panią Dulską, o czym mówiłem publicznie; wybór małżonki (Nelly) z jej osobowością potwierdził, że mamy już dwoje Dulskich. Dzień wczorajzy nadał im certyfikaty dulszczyzny, a szacowna brać dziennikarska w elektronikach zapisała się do tego salonu. Obrzydliwe; Polska naprawdę jest w UE?

 89. Dwapik! Dotyczy starego wpisu.
  Jestes wspanialy.
  Ja pisze:
  ” Czy bycie w UE jest takie dobre?
  Na dzis to najlepsze co moze byc”.
  a Ty mnie chcesz przekonac do UE. Ja jestem przekonany.
  Co dalej? To rachunek ekonomiczny i pewnie polityczny pokaze.
  Czy to cynizm? Nie to uwarunkowania.

  Bez pozdrowien dotyczylo JKJK bylego redoktorka ktory nie wie jak trzymac pioro w reku.
  Pytanie. Czy nazywanie kogos chamem, to aby ten ktos nim jest?

  Sumarum! Troche przczytales, niewiele rozumiesz, musisz wiecej studiowac jako , ze masz fundamentalne braki.
  By the way! Nie wytlumaczyles sie z tych nie wyskrobanych dzieci? To jest chamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ponawiam. Co CI dzieci zawinily? Czy aby lubisz dzieci?

 90. Nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów.
  Ale mam kilka pytań:
  1) Czy pani Nelly R. ma już polskie obywatelstwao?
  2) Czy uzyskała juz stosowne certyfikaty bezpieczenstawa, dopuszczające ją do pracy w Najwyższej Kancelarii?
  3) Czy wykluczono, że to nie Ona jest młodą pionierką (biała bluzka – czerwona chusta) na zdjęciu z Arteku, siedząca na kolanach młodego oficera KGB, W.Putina, podczas tzw. spotkań integracyjnych funkcjonariuszy z „AKTYWEM”?

 91. Panie Szestow,
  Pleciesz Pan jak Piekarski na mekach. Tak, takiej Polski chcemy: z Michnikiem, Geremkiem, Mellerem i Tuskiem. Z Niemcami Angeli Merkel bedziemy miec wówczas dobre stosunki. Putin bedzie uwazal, co mowi i robi, a Rospuda bedzie nadal piekna. Skrzywdzeni ludzie poczuja sie moze bezpiecznie, a Ziobro z Kaminskim pojdą siedzieć, czego życzę sobie, Panu i wszystkim Polakom

 92. Pielnia 1 9.57
  Masz racje co do Dulskich, nie masz racji co do dziennikarzy.Pani redaktor która w TVN24 robiła wywiad z Nelly, kulturalnie i grzecznie zrobiła z Nelly KOMPLETNA IDIOTKĘ. Umiejetnie podprowadzona Nelly wychlapała cała swoją i męża nienawiśc do Tuska i wiernopoddancze lizusostwo wobec Kaczyńskich.To był Majstersztyk wspaniale przygotowany i kiedy dziennikarka pytała Nelly ile posłanek jest w PIS i PO, widać było że jest wspaniale przygotowana CO JEST ABSOLUTNA RZADKOSCIA !. Kiedy pytała co Nelly chce robić u Prezydenta, z pani „Kapeluszowej” wylała się beczka bełkotliwych banałow. Ta Kobieta NIc nie umie, na niczym sie nie zna, ale bedzie narazie pełnic rolę paprotki. Potem wyleci jako agentka KGB, GRU, MOSSADU i oczywiście Krauzego z Woszczerowiczem i Kaczmarkiem. Ale będzie widowisko !!!!!

 93. Jak pisał wieszcz Rymkiewicz Żubr zwany Polską został ugryziony w dupę i pedzi w nieznane ku przerażeniu kosmopolaków. A przewidują niektórzy, że będzie największym europejskim tygrysem i zostawi w tyle Irlandię…nie mówiąc o Niemcach.
  Pozdrawiam Cię Andrzeju Faliczu, bo w tym gronie mogą Cię tylko opluc za inne poglądy. Tacy „demokraci”. Tacy „europejczycy”.

 94. pielnia1 —> zgadzam się w 100%

  szestow1 —> żartujesz? intersująca parodia teorii spiskowej. Można pewnie taką samą wymyślić z pozycji lewicy odnośnie Polako-katolików. Zresztą, oni się sami parodiują, np. Kurski (lubię go za bezczelność i inteligencję)

  Nie żartujesz? Proponuję się przewietrzyć. Świat jest dzisiaj wyjątkowo piękny, granice otwarte. Biblioteki też (przynajmniej u mnie)

 95. 1. „Dobry polityk musi przepowiedzieć, co będzie działo się jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział”.
  2. „Polityka jest sztuką iluzji”.
  3. „Jest niewiele zalet, których Polacy nie posiadają i jest niewiele błędów, których nie popełnili”.
  4. „Nic nie zadowoli Polaków”.
  Winston Churchill.

  PS. Kulisy działania i zachowania Prezydenta IV RP oraz małżeństwa Rokitów to typowe piekiełko. Wcześniejsze wypowiedzi N. Rokity nt. dysparytetu kobiet na polskiej scenie politycznej uważałem za słuszne, ale po występach medialnych małżeństwa jest tylko dla mnie nieczystą gierką polityczną. Chorzy politycy nie potrafią działać ponad podziałami, odpoczynek dla niektórych jest wskazany, a „powtórka z rozrywki” bez JM Rokity chyba w następnej kadencji Sejmu mniej prawdopodobna. JM Rokito wróć.

 96. Komentowanie wypowiedzi JK przez zwykłego człowieka jest wyjatkowo niewdzięcznym zadaniem.
  Natomiast znajomy lekarz specjalista uważa, że przemyslenia JK sa doskonałym materiałem badawczym pozyskiwanym na kozetce, lub w trakcie prac komisji poborowej usiłujacej dociec czy potencjalny kandydat na zołnierza tylko się zgrywa się czy też jest to przypadek beznadziejny.

 97. szestow1 -> czytając Twoje wypracowanie nie mogłem oprzeć się wrażeniu,że czytam wypowiedź J.Kaczyńskiego.Ja również myślałem,że to dowcipna parodia,ale niestety ostatnie zdanie było bardzo serio.Dlatego moje wrażenia są bardzo podobne do tego,co odczuł Krystian.Przyłaczam się do jego rad:skorzystaj z otwartych granic,zobacz kawałek pięknego świata,poczytaj troszkę.
  Marzyciel ze mnie!

 98. Niestety, łatwo przypuścić ‚furiacki’ atak na wystąpienia pana premiera, bo wg jego logiki białe jest czarne, a czarne jest białe 🙂

 99. Andrzej Falicz,

  Polska i tak wspolpracuje militarnie z USA w ramach struktur NATO i bez znaczenia jest, czy nad Wisla rzadzi lewica czy prawica. To w koncu rowniez lewica polska uczestniczyla w procesie wejscia Polski do NATO, prawda ? Moim zdaniem jest to najlepsza forma wspolpracy militarnej z Amerykanami, a za razem z reszta sojuszniczej Europy. Nie sadze, zeby nawdislanskie dziewice (o ile jeszcze pozostalo ich kilka) byly priorytetowym celem domniemanych islamistow. Potencjalne zaplecze dla ewentualnych aktow terrorystycznych w Polsce (mniejszosc islamska/arabska) jest raczej sladowe, a bez zaplecza ciezko jest dzisiaj cokolwiek zdzialac jesli chodzi o zagorzenie dla dziewic, czy w ogole dla populacji jako calosci. Inne kraje europejskie, gdzie diaspora islamska sama z siebie, jesli chodzi o liczebnosc, moglaby zalozyc juz wlasne panstwo, sa bardziej umiarkowane jesli chodzi o wlazenie GWB do kieszeni na tylku, i polegaja na wlasnych silach bezpieczenstwa zeby neutralizowac potencjalne zagorzenia. Jesli wiec gwarantem bezpieczenstwa wewnetrznego Polski ma byc Ameryka, to cos tu nie gra, ale tylko pozornie. Wystarczy bowiem przyjzec sie temu, za czym uganiaja sie obecnie ABW, CBS oraz wszystkie inne organa bezpieczenstwa RP na uslugach politycznych PiSu, i wtedy latwo bedzie zrozumiec krzyczaca potrzebe wspolpracy z Amerykanami. W tej chwili nawet ten jeden jedyny, potencjalny, brodaty terrorysta polski, opatulony w dynamit i stojacy u zbiegu Alej J. i Marszalkowskiej z transparentem zapowiadajacym w trzech jezykach swoj natychmiastowy zamiar przejscia do raju, w towarzystowo ilus tam dziewic nie bedzie ujety i zneutralizowany przez te organa z tej prostej przyczyny, ze jego profil nie odpowiada profilowi osobnika stanowiacego najwieksze zagrozenie dla RP Kaczynskich, czyli oligarchy. To za nim trwa gonitwa, a nie za terrorystami, Andrzeju Falicz. Oligarche zreszta latwo dzis rozpoznac, glowie dzieki spotom PiSowskim, ktore trzeba traktowac jako jeden wielki, list gonczy, wystawiony in blanco wedlug podstawowego kanonu prawnego IV RP, ktorym jest „zarzcmy siec, a wtedy zawsze cos sie zlapie”. Kolejny majstersztyk Ziobry. Anteny bezpieki IV RP wylapuja dzis facetow w kostiumach od Armaniego, wychodzacych z mercedesow z komorkami oraz neseserami, a nie brodatych i sniadych obywateli w burnusach oraz z wypchanymi plecakami na plecach. To tyle na temat walki z zagrozeniami wewnetrznymi Polski, stanowiska wladz wobec tych zagrozen oraz wynikajacej z tego kontekstu domniemanej potrzeby mizdrzenia sie do Amerykanow.

  Jesli chodzi o tarcze, ktora byc moze ma swoj sens i raison d’être, ale jedno, co mnie dreczy, to dotychczasowy brak czegokolwiek w zamian ze strony Amerykanow (np. wizy), a poza tym – geopolityka. Iran, jesli rzeczywiscie ma wyposazyc sie w bron atomowa i w srodki do jej przenoszenia, to w pierwszym rzedzie porwie sie raczej na Izrael niz na USA, bo to raz, ze blizej, a dwa – bardziej spektakularne patrzac od ich, islamskiej strony. Czy tarcza ma chronic rowniez przed takim zagorzeniem ? Jesli tak, to w porzadku. Ale jesli nie, to cos to nie gra, i byc moze nie jestem jedynym, ktory stawia sobie (byc moze naiwne) pytania, nie bedac jednoczesnie lewicowcem. Rozumiem jednak, ze pytania stawiane przez rasowa lewice na temat Tarczy sa duzo bardziej krytyczne. I byc moze mniej naiwne niz moje.

 100. @kalina
  piszesz „Ziobro z Kaminskim pojdą siedzieć, czego życzę sobie, Panu i wszystkim Polakom” – to zabrzmiało jak cytat z Kononowicza (wszyscy pójdą siedziec?)
  @krystian & halszka20
  Zwiedziłem już cały świat i całą Polskę wzdłuż i wszerz, więc nie wysyłajcie mnie kochani na kolejną włóczęgę

  Jeśli dalej uważacie, że każdy inaczej myslący ma się dokształcac podróżami lub czytaniem książek to macie mylne pojecie o tolerancji i demokracji takoż.
  Kaczyński wysączy z was ten peerelowski jad aż w pewnym momencie zaczniecie tego człowieka cenic, bo przerasta innych politykow o głowę…a Olechowskiego nawet o pięc głów.

 101. @szestow1, Niektóre fragmenty tej wspaniałej wizji, którą przedstawiłeś bardzo mi się podobają. Zdecydowanie popieram następujące elementy Twojego programu wyborczego: Postawienie Ziobry przed sądem, szybką rozbudowę infrastruktury, postawienie kogoś takiego jak Meller na czele MSZ, wycofanie polskich wojsk z Iraku. Niestety nie mogę na Ciebie zagłosować ze względu na ten fatalny pomysł poprowadzenia obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy.
  Pozdrawiam,

 102. Bobola,
  Ile Pan bierze za WPIS od kaczorow?

 103. Nawet z tych nielicznych obrazków, jakie pokazują media można wywnioskować, jak przebiega „układanie się ” na listach. wyborczych. Wypowiedzi niektórych polityków, żałosne i żenujące wręcz pokazują, że ich pęd do władzy jest ogromny, i że tylko władza jest ich celem, a tak często używane przez nich słowo „demokracja” jest tylko otoczką, tłem dla publiczności, która ich „na pewno wybierze”, bo są na pierwszych miejscach.
  Mam nadzieję, że Kaczyńscy wkrótce na dobre rozpirzą to towarzystwo wzajemnej adoracji, do którego, jak gdzieś przeczytałam dołączyć ma również Beza (tak, tak, to ta, co oblewała dyplom ukończenia studiów) I nawet, gdyby zrobili to w przystępie ataku furii, to już z góry im wybaczam, bo pewnie inaczej się nie da; w przeciwnym bowiem wypadku Polska nigdy nie będzie normalnym krajem, tylko ciągle zaściankiem Europy, taką babką – wiochmenką – chociaż ubrana „od Versace” ciągnie się za nią smród.
  Skażone korupcją, nepotyzmem, brakiem umiejętności i kompetencji „buziaczki” okraszone sardonicznym uśmieszkiem patrzeć będą wkrótce z plakatów, bilbordów i czego tam jeszcze, by znów mamić, kłamać, byle tylko TAM się dostać, bo TAM będzie im znowu wolno wszystko.
  Jednym słowem, mam nadzieję, że wybory wygra PiS – inaczej dostanę ataku furii… .

  A teraz idę się kochać ………

 104. Torquemada 9.18
  Gdybyś miał jakieś ślady inteligencji w mózgu połapałbyś się że „Jezu, jak się cieszę” to cytat z popowej piosenki, a zarazem kpina. No, ale sądząc po twoich dotychczasowych wpisach jesteś bystry inaczej. Tacy też mają prawo do życia, a nawet pisania na blogach, ale powinni pracować nad sobą, żeby ich teksty miały podmiot i orzeczenie, czyli jakiś sens.

  A swoją drogą, radość moja się zwiększa każdego dnia, bo wreszcie jest szansa że do wora i jeziora pójdzie kolejna zgasła gwiazda: Leszek Miller, grabarz polskiej lewicy, wybitny ekonomista liberalny i ceniony felietonista tygodnika Wprost (zaledwie kilka lat temu opisywany w tym agenturalnym szmatławcu jako jeden z głównych agentów KGB w III RP) . Okazuje się, że „Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy” i po mistrzu bełkotu – Józefie Oleksym, kolejna cyniczna łajza opuściła SLD.
  ( Uważaj Torquemada – z tym Panem Bogiem to też cytat !)

 105. Dzisiaj w TVP2 w programie „Europa da się lubić” (jeden z najbardziej pożytecznych programów TVP), pytano gości jacy Polacy są najbardziej cenieni za granicą. Odpowiedzi były następujace: Jan Paweł 2, Lech Wałęsa, Jan Nowak Jeziorański, Jacek Kuroń, Adam Michnik, Leszek Balcerowicz, prof. Bartoszewski ( nie wszystkich zapamiętałem). Trudno się nie zgodzić.

  Dlatego zgadzam się z Kaliną (11:40)

 106. Ewa 19.25
  Celnie trafiłaś z tą korupcją i nepotyzmem.Masz na myśli finansowanie PC przez FOZZ, czy pseudofundację „Srebrna ?”. A nepotyzm to oczywiście””nie bedę premierem, jak mój brat jest prezydentem ?”
  No i jeszcze jedno: nie kłam że „idziesz się kochać”. Nie jesteś żadną Ewą, tylko starym obrzydliwym nieudacznikiem i impotentem, bo tylko tacy popierają Kaczyńskich. Napisz prawdę: idę pooglądać pornole.

 107. Szoda, ze za czasow stanu wojennego nie komentowal pan wywiadow udzielanych przez generala Jaruzelskiego…

 108. Ewo, z Michałem Kamińskim?

 109. ad marius21.
  z czego mam się tłumaczyć? Jestem zwolennikiem aborcji, tak jak jestem zwolennikiem eutanazji. Nie mam nic przeciw związkom homoseksualnym.
  Jestem hetero, mam dwójkę dzieci i oczekuję wnuków.
  Jeśli ludziom przytrafiają się niechciane ciąże, to się je usuwa!
  Ale nie w Polsce! Kogo stać, daje w łapę lub wyjeżdża na zabieg zagranicę.
  Biedota zarówno materialna jak i intelektualna musi rodzić! Co z tego wyrasta? No raz na milion zdarza się geniusz, ale większość wyrasta na tak zwany „margines społeczny”. Margines ma to do siebie, że jest wrażliwy na populizm, a ja mam awersję na populizm-dostaję wysypkę, robię się nerwowy, bo populizm przyniósł nam np. faszyzm, kto tego nie rozumie jest poprostu niedorozwinięty. Kto nie widzi w jakim kierunku zmierza kaczyzm jest ślepy, lub poprostu niedorozwinięty.
  Narazie wychodzę z założenia, że jesteś ślepy!

  Nie odwracaj kota ogonem!
  Masz Kwaśniewskiemu za złe, że powiedział co myśli i to może się odbić stratą 100 zł miesięcznie dla każdego obywatela, jednocześnie piszesz o wypadzie z unii, bo to może być korzystne, ale narazie trzeba wyssać co się da, więc trzeba się męczyć i broń Boże nie stracić suwerreności, a najlepszą metodą to jest bójka ze wszystkimi, to że ta bójka może doprowadzić do straty 100 euro mieśięcznie na obywatela to pomijasz milczeniem.
  Nie chce mi się szukać w twoich sprzecznych wypowiedziach, które się ani kupy ani d… nie trzymają. Chcesz uchodzić za wielkiego intelektualistę, a de facto piszesz, by dowiedzieć się co myślisz.
  Daj se siana!
  Nie chciej, bym zaczął szukać w twych wypowiedziach!
  Zrobisz sobie dobrze, a ja nie stracę niepotrzebnie czasu.

 110. No boga! Zrobcie cos kochani! Bo znowu , ten ciemny, durny , nie dorosly do demokracji narod wybierze Kaczorow. Przeciez to kompletni durnie, oni wola oczciwa Polske od Polski ” kolesiow” , od Polski lapowek i zalatwiania, kumoterstwa i nietykalnosci wladzy. Zupelny idiotyzm. Co tam , ze wlasne „autorytety ” opluwaja swoj kraj za granica – przeciaz to moze pomoc obalic ten rzad oszolomow a to warte wszyskiego. Miala byc demokracja a tu kazdy glas ma ta sama wage ! Glos mocherowego berta = glosowi Passanta? !! Gdzie tu demokracja?!

  Witek

 111. absolwent! Nie wiedziałem, że jesteś synem popa. Mnie to nie przeszkadza bardziej niż półanalfabeta operujacy kalumniami, byleś jak „cyniczna łajza„ nie popisywał się niczym `w agenturalnym szmatławcu„, bo takiej retoryki nawet u `zgasłych gwiazd` nie lubię. Oby twoim dorobkiem była niejedna jeszcze „beczka bełkotliwych banałow„. Kumpelstwa z Panem Bogiem i Jezusem winszuję ale – nie zazdroszczę.

 112. Panie Danielu, niestety obawiam się, że Pańskie teksty docierają do zbyt małej grupy wyborców, aby rzeczywiście zachęciły ich do dania wyrazu swojej woli zepchnięcia wyznawców PiSu na margines,bo przecież jest ich niewielu. JK rzeczywiście w swoich atakach na oślep wykazuje znajomość rolnictwa, bo z wielu ziaren rzuconych na pole zakiełkuje część na pewno, jest również skutecznym realizotarem „teorii Goebelsa”-kłamstwo powtórzone sto razy za 101 razem staje się prawdą.

 113. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Mamy jesien, mial byc zamach stanu, a tu wybory za pasem. I co teraz? Wsparciem bylby moze koncert na Zamku Krolewskim?
  M/charyzma odchodzac powiedzial, ze nie chce byc „czlonkiem partii demokratycznej” w ktorej decyzje poza jej cialem zapadaja. To gdzie zapadaja? Wyglada na to, ze u pseudodemokratow.

 114. „Mam nadzieję, że Kaczyńscy wkrótce na dobre rozpirzą to towarzystwo wzajemnej adoracji”

  Proponuję obejrzeć film pod znamiennym tytułem „O dwóch takich co ukradło księżyc” i wyciągnąć wnioski, gdzie tak naprawdę jest towarzystwo wzajemnej adoracji. W moim regionie skrót PiS tłumaczy się na Posadki i Stołki 🙂

 115. Premier: Zła prasa (w Polsce – D.P.) z uwzględnieniem wszystkich wyjątków, jest po prosu wynikiem złych stosunków mojego rządu z oligarchią.

  Nawet paranoicy maja wrogow jak mowil Henry Kissinger. Dlatego widocznie owi nie maja kont w bankach bo boja sie zeby im ktos nie placil pieniedzy na konto.

 116. Nelly Rokita od rana w radiu publicznym! Przyszło mi na myśl, że PiS z Panem Prezydentem – w białych rękawiczkach – wykorzystują właściwy N.Rokita impet oraz podporządkowane sobie media publiczne do wytoczenia wojny Partii Kobiet, do jej zmarginalizowania już na starcie…
  No, no, no, po prostu manewr.

 117. Dwapik!
  Po raz enty pytam.
  Co Ci dzieci zawinily?
  Czy lubisz dzieci?
  Pytania proste i odpowiedz powinna byc prosta.
  Chyba nie powiesz ,ze stwierdzenia o dzieciach pasowaly Ci intelektualnie do
  posta, bo czegos takiego niestety Ci brak.
  W przyszlosci, zamiast wyrazac sie z pogarda o dzieciach staraj sie napisac o nich z miloscia.

 118. Wielce Szanowni Państwo Blogowicze!

  „Z kogo się śmiejecie/ubliżacie,plujecie jadem etc./?-z siebie/sobie”-tyle klasyk.
  Drodzy współobywatwle-Sejm RP/posłowie/,jakby nie patrzeć jest odbiciem narodu,
  jego aktualnej, jakoś tam obiektywnej wartości naszej polskiej społeczności.
  Przeczytajcie sobie Wasze wypowiedzi, połóżcie pod to kalkę debat parlamentarnych,
  I CO WYCHODZI?
  Tak,tak-„A to Polska właśnie…”

  Pozdrwaiam bardzo serdecznie wszystkich Polaków.

  P.S. Obelgi i kłótnie są takie łatwe i tak szybko nas dowartościowują.
  Szacunek, życzliwość,rozmowa wyłącznie na argumenty bez „dotykania” rozmówcy-
  to jakaś straszna kicha.Przecież nie można robić z siebie jakiegoś debila,najlepiej takiemu od razu w mordę.
  Kiedy nam się już coś skojarzyło w jakimś temacie,to nikt nam nie będzie podskakiwał.
  Polska gola!,Polska gola!

 119. Ewa napisała:
  ” …jednym słowem, mam nadzieję, że wybory wygra PiS – inaczej dostanę ataku furii… „.
  Ewuniu, imienniczko moja – już ją masz! W najgorszym dla Ciebie przypadku grozi Ci – furia do kwadratu. Współczuję mężowi ( partnerowi).

  Co do publicznych enuncjacji Pani Nelly R.
  Potwierdza się stara prawda: milczenie jest złotem.

 120. W dawnych czasach chętnie słuchałem radia Wolna Europa lub BBC. Dziś coraz chętniej oglądam telewizję rosyjską. Podziwiam Putina za jego mądrość i kulturę w zachowaniu. Nigdy nie słyszałem obelg wobec własnych obywateli, wręcz przeciwnie szacunek i wielką zapobiegliwość o przywrócenie Rosjanom godności i majątku rozgrabionego za czasów Jelcyna. Ze zdumieniem ogładałem reportaż z Dumy z okazji objęcia funkcji przez nowego premiera. Nawet tak ekstremalni mówcy jak komunista Zjuganow lub nacjonalista Żyrinowski błysnęli kulturą i szacunkiem dla premiera, który chyba dla nich także byl zaskoczeniem. Radzę oglądać programy poświęcone kulturze lub rozrywce. Poziom niebotyczny w stosunku do naszych nędznych i prymitywnych nasączonych reklamami programów dla ironii nazwanych „wolnymi mediami” lub reżimowymi TV i Radiem Publicznym.
  Wracjąc na łono ojczyzny, same plugastwa. W powietrzu fruną obelgi typu
  OSZCZERSTWA, POGARDA, AGRESJA, SPEPRZAJ DZIADU, przy akompaniamencie zionącego kłamstwem i nienawiścią Radia Maryja.
  Kto do kogo mówi takim językiem?

 121. Torquemada 8.11
  Synu pastora ! Najpierw wymyśliłes sobie maksymalnie pretensjonalny nick, a potem zacząłeś pisać maksymalnie bełkotliwe teksty. Mam pytanie: kogo obchodzi to co masz do powiedzenia na temat religijnego cenzurowania cytatów używanych na tym blogu i ocen osób publicznych ? Bo ja mam twoje poglądy dokładnie tam gdzie słońce nie dociera.

  Tss 11.03
  Czy o tej Nelly piszesz poważnie ? Widziałeś wywiad z nią w TVN 24 ? Przecież to idiotka głupsza niż ustawa przewiduje !

 122. ANCA
  Jeśli przyjąć, że drużyna istnieje po to, by służyć autopromocji jej najbystrzejszych członków i poza tym nie przedstawia żadnej wartości.. to widoczna jest „samotność”
  J.Rokity, który jest indywidualistą i sprawdza się w działaniu,w którym może liczyć i odpowiadać tylko za siebie. Intelektualne walory umysłu nie przełożą się u niego nigdy ( tak sądzę) na przywództwo. Lubię podążać szlakiem Jego rozumowania, wyraża się jasno i klarownie z widocznym źródłem odniesienia.Nawet gdy mnie denerwuje to wiem dlaczego. Myślę też, że jest uczciwy politycznie.
  Zauważ- w ostatnim czasie, wiele wypowiedzi na temat np. Giertycha zmieniła się diametralnie. Chwalą Jego wypowiedzi, cenią sobie riposty i odwagę. Jest barwny w dobrym znaczeniu tego słowa. Co ważniejsze jest chyba bardziej autentyczny. W tamtym Giertychu wyczuwało się koniunkturalność, fałsz, niespójnośc.Teraz, nawet ze swoim światopoglądem jest człowiekiem o określonych poglądach, z którymi się nie zgadzam – ale to bez znaczenia – nie ma już wpływu na prawo, które kształtuje drobiazgowo życie obywateli .
  Pozdrawiam Halszka

 123. Zmuszony jestem prosic znow o wybaczenie blogowiczow , ale nie ma chyba lepszego slowa na okreslenie tego co bracia K zrobia z zozkosznym krakowskim (nie zupelnie ) malzenstwem.Oni Je predzej czy pozniej wyd….. oboje!
  Na marginesie:Jak sie ma dziadek z Wermachtu do krakowskiej zony ? Tzn. czy teraz to nikomu juz nie przeszkadza ?He, he.
  I jeszcze jedno ; sugestie ,ze On nie wiedzial co ma zamiar zrobic Ona, to doprawdy…(..) Ktos wyzej napisal ze JR to jedyny w Polsce polityk ktory nie zatacza sie od sciany do sciany-gratuluje spostrzegawczosci! Gdzie byl JR kiedy PO zalatwiala Cimoszewicza ,czyz nie byl zajety umieraniem za Nicee pod sciana wlasnie?

 124. Rozkosznym… mialo byc .

 125. Absolwent – 11:53,
  poważnie. „Mankamenty” nadrabia m.in. tempem w jakim się wypowiada i o to chodzi.

 126. absolwent.
  Cóż, każdy ma swoje poglądy w mózgu i nie jest moją winą, że ty masz go `tam gdzie słońce nie dociera`. Kwestia to genów czy kuiltury… Nie wiem… Siadaj. Będzie ciszej…

 127. absolwent – jak się wdasz w dalszą dyskusję z Fra i t.d. to ja się chyba wezmę i upije. Myślę, że ten Fra… powiedział, co wiedział i więcej nie powie choć może dużo pisać – chyba po to, aby się dowiedzieć, o co mu chodzi. Troll.
  ;
  Halszko! do pewnego momentu też bardzo lubiłam słuchać tyrad JMR.
  Jest wyśmienicie oczytany, błyskotliwy, złośliwy i dowcipny. Taki ktoś może być ozdobą każdego zgromadzenia. Jednakże od partyjnego przywódcy wymaga się innych cech. Nie samouwielbienia i narcyzmu w najwyższej postaci. Bo JMR prezentował nieustanny samozachwyt. Nie było w jego działaniu skuteczności. To wytwór wieloletniej autopromocji. Sam uwierzył w swoją wyjątkowość i spowodował, że inni też uwierzyli. To duże osiągnięcie.
  Jeśli o mnie chodzi, szybko przestałam go traktować jako poważnego polityka. Pisałam już u A. Szostkiewicza, że to inna wersja K. Marcinkiewicza. Tylko intelektualnie – kilka długości przed. Jednak KM zmądrzał po ciężkim doświadczeniu ostatniego roku, siedzi w Londynie, uczy się bankowości i języka. On nam jeszcze pokaże! Zaś JMR zbyt długo był na szczycie i już się nie zmieni. Albo będzie tryumfował, bo skądś przyjdzie jakaś znaczna nominacja, albo zgorzknieje i będzie miał żal do wszystkich, tylko nie do siebie. Na pewno zrobi wszystko, aby na szczyt wrócić.

 128. Oj marius21,

  tobie to trzeba kawę na ławę – lubię dzieci, mam za sobą ponad 10-letnią działalność jako działacz w sporcie młodzieżowym. Pogarda była wyrażona i to bardzo wyraźnie dla „producentów dzieci”. Już raz napisałem – nie udawaj intelektualisty, bo nim nie jesteś! Dlatego masz tak wielkie problemy ze zrozumieniem tego, co na tym blogu pisze Gospodarz i jego goście.
  Młodzież nazwyałaby Cię gostkiem!

 129. Szanowny Panie Danielu!
  Po dwudziestodniowym braku dostępu do Internetu zajrzałem do blogów i zostałem zaszokowany tytułem Pańskiego artykułu pod sensacyjnym tytułem „Furiacki atak”. Przeczytałem od deski do deski i zawiodłem się! Zamiast furii spokojne i rzeczowe, chociaż niepozbawione sarkazmu i jak zwykle trafne komentarze. Toć więcej furii jest w komentarzach absolwenta (2007-09-14 godz. 15:42 i 20:54, 2007-09-15 godz. 11:43, 21:31), nacechowanych nie tylko jego zdrowym spojrzeniem na działalność PiS i niemiłościwie nam panujących JLK oraz ich dyspozycyjnych dziennikarzy ale także emocjonalnym zaangażowaniem.
  Szanowny Fra Tomaso de Torquemada!
  Wydaje mi się, że Twój atak na absolwenta (2007-09-15 godz. 09:18: „Absolwent – typowy sympa-tyczny inaczej Polak-altruista z Jezusem na usługach”) nie był w dobrym stylu, ponieważ dotyczył nie jego wypowiedzi a jego osobowości. Wywołał między Wami wymianę „uprzejmości” wraz z dociekaniami na temat zawodów tatusiów i kształtu Ziemi zamiast dyskusji na tematy „Furiackiego ataku”. W sprawie kształtu ziemi obaj Panowie nie macie racji, ponieważ Ziemia jest wklęsła, o czym świadczy to, że obuwie zdziera się najpierw na czubkach i obcasach.
  Do licznych uwag blogowiczów na temat Państwa JMNR warto dodać, że formalne wycofanie się JMR z polityki, to w istocie bardzo polityczny krok na schodach jego politycznej kariery. Ta „gadka” o miłości małżeńskiej to chwyt z arsenału samoreklamy gwiazd i gwiazdek filmowych i telewizyjnych. W takiej reklamie publiczne ujawnienie intymnych małżeńskich uczuć to jest coś! To chwyta gawiedź za serca, a o to właśnie chodzi! Czyżby JMR nie wiedział, że miłość małżeńską należy kultywować a nie wystawiać jej na reklamowy polityczny bazar? Ale może to właśnie mieści się w kanonach jego etyki?
  Czy PO nie powinna zmienić nazwy na PPS – Partię Politycznego Samobójstwa? Kunktatorstwo przywódców tej Partii, które doprowadziło do rozwiązania Parlamentu bez wyjaśnienia wszystkich draństw PiS i tolerowanie dywersantów w postaci „konserwatywnego skrzydła” – w istocie niemal wtyczki PiS – taką zmianę nazwy sugeruje. Czy czasem „liberalne skrzydło” w partii liberalnej to nie jest to samo, co niegdyś „eksport wewnętrzny” w peerelowskich sklepach PEWEX i BALTONA? Coś w rodzaju kruczowłosego blondyna.
  P.S. Drogi absolwencie!
  Posłuchaj rady ANCY! I nie dlatego, że ona obiecuje, iż upije się, gdy tego nie uczynisz, ale dlatego, ze szkoda Twej inwencji na taką jałową przepychankę. Pozdrawiam.

 130. Szanowny Panie dr Andrzeju Falicz!
  Pańska ocena populizmu [2007-09-14, godz. 07:08 „Niestety (stety) esencja demokracji jest populizm a jej zaprzeczeniem elitaryzm] jest tak bardzo daleka od prawdy, ze złamałem swoje postanowienie niereagowania na te Pańskie wypowiedzi, które uważam za bezsensowne. Otóż zaprzeczeniem elitaryzmu jest egalitaryzm. Populizm jako ideologia społeczna jest narzędziem demokracji zdegenerowanej – ochlokracji tj. rządów motłochu. Twórcy ideologii populistycznych nie zawsze działali w złej woli, natomiast większość polityków, którzy posługiwali się tą ideologią, wykorzystywała ją w celu zdobycia lub utrzymania władzy już nie interesie ludu a swoim własnym lub grupy interesów, do której należeli. Populizm to więc esencja ochlokracji, w której ludowi wydaje się, że rządzi a w rzeczywistości rządzą politycy, wykorzystujący naiwność zideologizowanego ludu.
  Przed chwilą wysłuchałem w TVN24 ubolewania Radosława Sikorskiego nad tym, co Nelly Rokita zrobiła swojemu mężowi. Czy naprawę zrobiła mu „na poprzek” jego kariery? Być może! Ale może ułatwiła mu rozgrywkę z Tuskiem albo następny krok wyżej w karierze politycznej? Trudno uwierzyć, że wielomiesięczne starania NR o stanowisko przy Prezydencie nie uszło uwadze jej małżonka, albo było z nim nieuzgodnione. Wprawdzie podejrzenia, że nominacja Nelly była uzgodniona między Tuskiem a LK są mało prawdopodobne, ale to co mało prawdopodobne czasami zdarza się realnie.
  Wylewanie krokodylich łez przez działaczy PO nad tragedią małżeńską JMR wydaje się mocno przesadzone.

 131. Panie magistrze Kropkozjadzie dziekuje za zaszczyt.
  ESENCJA demokracji jest populizm a jej zaprzeczeniem (esencji) jest elitaryzm.
  Tak napisalem jezeli potrzebujesz wytlumaczenia, ktore siega nieco dalej niz slownik wyrazow obcych to my se nie pogadamy.
  Twoja inteligencja niczego sobie…ale nieco przy ciezka dla mnie.
  Czy jestes emerytowanym nauczycielem z podstawowki?
  Mimo wszystko dziekuje za tworczy wklad w moja edukacje i wyjasnienia znaczenia slow – co do znaczen zdan poczekam do nastepnego zaszczytu.

 132. Obecnie w debacie politycznej „populizm” jest często używanym epitetem mającym zdyskredytować poglądy i działania przeciwników politycznych, stąd w zależności od poglądów i sympatii jako „populistyczne” mogą być zakwalifikowane różne, często zupełnie odmienne poglądy i ugrupowania. Ponadto, wielu zwolenników egalitaryzmu zwraca uwagę, że postulaty określane w ramach dominującego dyskursu jako „populistyczne”, choć w sferze konkretnych propozycji mogą być nieracjonalne lub przesadzone, nierzadko są wyrazem rzeczywistych problemów i uprawnionych, zbiorowych interesów szerokich rzeszy ludzi. W takich przypadkach używanie epitetów takich jak „populistyczny” może być nieraz wykorzystywane przez grupy uprzywilejowane jako jeden ze sposobów dyskredytowania żądań grup upośledzonych społecznie czy materialnie, w celu obrony status quo.

  To dla Ciebie szanowny Panie Magistrze Kropkozjadzie.

 133. Ubolewam, że z moim miastem Krakowem łączone są nazwiska takich nędznych postaci jak Rokita, Ziobro, Legutko, Kurtyka, Wasserman, jakaś Nelly, Gowin, Dudek i jeszcze kilku mniej znanych. Na domiar kilku z nich posiada jakieś związki z moim Uniwersytetem Jagiellońskim. Cóż za wstyd. Przepraszam zacnych Polaków.

 134. Andrzej Falicz,
  słowa wiele mogą, a nadużywany populizm jest tego dowodem? Dośzliśmy do wykluczenia ca 80 % społeczeństwa ( oficjalnie 70 %), a i grupy uprzywilejowane – tym samym – się mocno skurczyły. W 1997 r. – żyjących za więcej niż minimum socjalne było 50 %, obecnie 30% (oficjalnie, gdy się uwzględni, że obniżono to minimum… Sprawy nie nagłaśniając, co przemawia za charakterem intencji.).

 135. No i mam za swoje! Ruszyłem to, czego ruszać nie należy! Dr A. F. w braku argumentów w dyskusji stara się dotknąć osobowość adwersarza i obrazić go. Cóż większość nauczycieli podstawówki jednak rozróżnia populizm od egalitaryzmu. Ci ludzie wykonują ciężką i pożyteczną pracę. Chociaż nie należę do ich grona, samo podejrzenie, że byłem nauczycielem podstawówki podnosi mnie na duchu i dowartościowuje.
  Dr A. F nie musi Pan czekać na następny zaszczyt z mojej strony. Nie będzie go. Niech Pan ma satysfakcję, że Pańskie zostanie na wierzchu.
  Pozdrawiam.

css.php