Pomoc dla Kamili

Drogie Blogowiczki i Blogowicze!

Po raz pierwszy w historii blogu „En Passant” zwracam się do Państwa o pomoc. Pomóżmy ciężko chorej Kamili Karkosińskiej, która tak pisze o sobie:

Mam 26 lat i choruję na stwardnienie rozsiane od 8 lat. Byłam normalnym dzieckiem, dobrą uczennicą, studentką ekonomii na tyle ambitną, żeby wyjechać na stypendium do Austrii i uzyskać dyplom z wyróżnieniem.

Do pewnego momentu choroba w niczym mi nie przeszkadzała, nawet w uprawianiu sportu. Od dwóch i pół roku przebieg choroby niespodziewanie przybrał agresywną postać i zaczęła się walka o przetrwanie w polskich realiach. Lekarze sugerowali jak najszybsze rozpoczęcie terapii lekiem Tysabri, której koszt to 6.400 zł miesięcznie, a Polska to jedyny kraj w Europie, który tego leku nie refunduje, ani nie współfinansuje.

To nie jest eksperymanetalna terapia, tylko standard leczenia w normalnych krajach. Wprawdzie lek mnie nie wyleczy całkowicie, bo takiego jeszcze niestety nie wynaleziono, ale przy długim stosowaniu powstrzyma chorobę, może też zmniejszyć powstałą niepełnosprawność, a więc umożliwić normalne życie.

Czekałam na refundację z NFZ do 05.2011 r. Moja niepełnosprawność rozwinęła się do tego stopnia, że ledwo chodziłam z dwiema kulami, straciłam czucie w nogach i towarzyszył temu koszmarny ból. W maju 2011 r. zdecydowałam się na prywatne leczenie. Po 9 miesiącach leczenia poprawa mojego zdrowia jest naprawdę duża, ale lekarze nie pozostawiają złudzeń: jeśli przerwę terapię teraz, wrócę do stanu sprzed kuracji. Nie pozostawiają też złudzeń, że refundacji jak nie było w 2011 roku, tak nie będzie również w 2012 roku…

Moi przyjaciele postanowili pomóc mi w zbieraniu funduszy na lek i w ten sposób powstała akcja pt: „Przyjaciel pod ochroną”. To jest inicjatywa młodych ludzi, którzy ‚wzięli sprawę w swoje ręce’. Szukamy 4.864 Przyjaciół, którzy wpłacą 25 zł na moje leczenie. Taka kwota umożliwi mi dokończenie podstawowej, dwuletniej kuracji. Akcje promujemy głównie w Internecie. Dołączyło do nas już 1.742 Przyjaciół.

Niedawno mieliśmy okazję nakręcić spot reklamowy promujący akcję, można obejrzeć go na stronie akcji www.przyjacielpodochrona.pl

Serdecznie pozdrawiam wszystkich na blogu „En Passant” i dziękuję za okazaną mi pomoc.

Kamila Karkosińska